PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

soccer 2009 update
05-10-2011, 22:29
با سلام...
البته من وقت زیادی ندارم ببینم دقیقا چکار کردین ولی دوست خوبم توی مراحالتون Default gate way رو توضیح ندادی
پرش کردین اصلا ؟
برای اینکه دقیق شبکه کردن رو یاد بگیری این فایل آموزش ساده ی شبکه کردن رو دان کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق و :11:موئید باشین

یک با پرش کردم
تو کامپیوتر ای پی لپتاپ رو نوشتم تو لپتاپ هم کامپیوتر
به صورت تکی هم نوشتم ولی فایده ای نداشت

A M ! N
05-10-2011, 23:09
یک با پرش کردم
تو کامپیوتر ای پی لپتاپ رو نوشتم تو لپتاپ هم کامپیوتر
به صورت تکی هم نوشتم ولی فایده ای نداشت

برادر داخل اون فایل کاملا توضیح داده شده به سادگی مثل آب خوردن هست

در مورد Default gate way هم فقط برای سیستمی که میخوای slave باشه ( ادمین نه ) باید پر بشه و براش آدرس سرور رو میدی
یعنی آدرس سیستم اول یا سرور
اون فایل رو بخونی حله ها!

soccer 2009 update
06-10-2011, 01:38
مشکل همچان پا بر جاست
لپ تاپم ویندوز سون داره مشکل من رو کامل بخونید متوجه میشید
امکان داره مشکل از کابل باشه ؟؟؟
آخه من هم اکنون جنرال شبکه ای بازی می کنم ولی نمی تونم مطلب به اشتراک بزارم
شاید مشکل از ویندوز باشه

Prince_M
06-10-2011, 11:10
سلام

یه روتر پیدا کردم این لینکشه:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به نظرتون این روتر به درد من میخوره؟ در ضمن ما 3 نفر هستیم که شاید فاصله مون 800 مترم بشه. به نظرتون خط میده ای این روتر؟

بی زحمت هر چه زودتر جواب بدین که میخوام بگیرم.

digikala به جای نقطه چینا

mohammad8638520
09-10-2011, 23:21
سلام دوستان
من ویندوز روی لپ تاپم 7 و روی سیستم خونه م XP (xpro2) هست. چطور میتونم شبکه کنم؟
در ضمن فقط هدفم اینه که بتونم اطلاعات رو بریزم روی لپتاپ. چیزی حدود 200 گیگ...
لطفا سریعتر راهنمایی کنید.
تنکس

A M ! N
10-10-2011, 00:07
سلام دوستان
من ویندوز روی لپ تاپم 7 و روی سیستم خونه م XP (xpro2) هست. چطور میتونم شبکه کنم؟
در ضمن فقط هدفم اینه که بتونم اطلاعات رو بریزم روی لپتاپ. چیزی حدود 200 گیگ...
لطفا سریعتر راهنمایی کنید.
تنکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 12:07 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

سلام

به نظرتون این روتر به درد من میخوره؟ در ضمن ما 3 نفر هستیم که شاید فاصله مون 800 مترم بشه. به نظرتون خط میده ای این روتر؟

سلام...
ساییتون درست لینک نداده
موفق و :11:موئید باشین

miladddd
11-10-2011, 21:13
دوستان من دارم 1 لپتاپ و 1 پی سی رو با ویندوز seven شبکه میکنم
پدرمو درآورده
چرا اینقدر نسبت به xp دنگ و فنگ داره؟
الان شبکه با موفقیت انجام شده
ولی هر فولدری که شیر میکنم رو نمیتونم بهش دسترسی داشته باشم، میگه که اجازه دسترسی نداری

یه سوال دیگه
آیا اگه فایروال روشن باشه مشکلی پیش نمیاد؟
لطفا راهنمایی کنید
من مبتدیم

SANBOR
11-10-2011, 23:26
سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید به نظرتون این روتر به درد من میخوره؟ در ضمن ما 3 نفر هستیم که شاید فاصله مون 800 مترم بشه. به نظرتون خط میده ای این روتر؟

سلام
من خودم همین روتر رو دارم
نه اصلا بردش 800 متر نیست ولی وقتی دوستام دور هم هستند
حدود 4 نفر به بالا
مثلا کانتر سورس میزنیم و یا اینترنت کار میکنیم هیچ مشکلی برام پیش نمیاد
و پینگ کانتر هم برای هر کدوم 2 تا 3 هست

Prince_M
12-10-2011, 15:20
سلام
من خودم همین روتر رو دارم
نه اصلا بردش 800 متر نیست ولی وقتی دوستام دور هم هستند
حدود 4 نفر به بالا
مثلا کانتر سورس میزنیم و یا اینترنت کار میکنیم هیچ مشکلی برام پیش نمیاد
و پینگ کانتر هم برای هر کدوم 2 تا 3 هست

پس شما میگی خوبه این روتر واسه فاصله ی حدودا 100 متر؟!!

miladddd
13-10-2011, 00:21
من تونستم یک فولدرو شیر کنم
حالا چطور از شیر درش بیارم، هر کاری میکنم هنوز در حال شیر هست!

Amir Varasteh
13-10-2011, 00:42
من تونستم یک فولدرو شیر کنم
حالا چطور از شیر درش بیارم، هر کاری میکنم هنوز در حال شیر هست!

برو به Properties پوشه و تب Sharing و Advanced Sharing رو بزن و تیک Share this folder رو بردار و Ok کن.

abdol.hamid
16-10-2011, 22:54
سلام دوستان
بین دو کامپیوتر در فاصله دو کیلومتر یه شبکه { مثل شبکه Lan خونگی بدون نیاز به اشتراک اینترنت} مثلا وایفا یا وایمکس یا وایلس یا ... میخوام راه بندازم کل اینترنت رو گشتم ولی آخر نفهمیدم چطوری یه ارتیاط بیسیم با کمترین هزینه درست کنم. لذا از دوستانی که در این زمینه تخصص دارند درخواست راهنمایی میکنم.
لطفا تجهیزات و قیمت خریدشون رو بگید.
با تشکر

XplodR
17-10-2011, 12:30
سلام دوستان. من میخوام یه سری اطلاعاتم رو از کامپیوترم که ویندوز اکس پی روش نصبه از طریقLAN انتقال بدم به لپ تاپم که ویندوزش سونه . سوالم اینجاس که آیا میشه این کار رو بین دو تا سیستم در حالی که سیستم عاملشون متفاوت هست(یکی اکس پی و دیگری سون) انجام داد؟ نکته خاصی نداره این موضوع ؟با تشکر

King Of Karaj
18-10-2011, 23:32
سلام
میشه بفرمایید علاوه بر اشتراک اینترنت آیا میشه پرینتر رو هم Share کرد
ممنون میشم

XplodR
18-10-2011, 23:47
سلام
میشه بفرمایید علاوه بر اشتراک اینترنت آیا میشه پرینتر رو هم Share کرد
ممنون میشم
بله دوست عزیز میشه

King Of Karaj
19-10-2011, 00:18
خوب میشه بفرمایید دقیفاً باید چی کار کنم
ممنون میشم

Aloneboy
19-10-2011, 08:28
سلام دوستان
دو سیستم که هر دو به اینترنت adsl وصل هستند و یکی ویندوز xp(محل کارم) و یکی ویندوز سون(خانه) روش نصبه می خوام از طریق ویندوز xp به ویندوز سون متصل شم با برنامه خود ویندوز یعنی remote desktop
هر کاری می کنم نمیشه لطفا راهنمایی کنید این تنظیمات زیر رو انجام دادم:
در ویندوز سون در منوی استارت نوشتم remote desktop و گزینه allow remote desktop... رو انتخاب کردم و گزینه دوم allow.... رو انتخاب کردم و سپس گزینه add و find زدم و یک سری یوزر و غیره اورد که من یوزر خود همون سیستم یعنی Alone boy رو انتخاب کردم و همچنین برای یوزرم هم پسورد گذاشتم و سیستم رو روشن گذاشتم و به اینترنت وصل شدم و از طریق سایت whatismyip ادرس آی پی رو نوشتم و در سیستم محل کار که اکس پی هستش در قسمت computer ادرس رو وارد کردم و connect رو زدم اما پیغام میده که نمی تونه وصل بشه

C0OPeR
19-10-2011, 08:56
سلام دوستان
دو سیستم که هر دو به اینترنت adsl وصل هستند و یکی ویندوز xp(محل کارم) و یکی ویندوز سون(خانه) روش نصبه می خوام از طریق ویندوز xp به ویندوز سون متصل شم با برنامه خود ویندوز یعنی remote desktop
هر کاری می کنم نمیشه لطفا راهنمایی کنید این تنظیمات زیر رو انجام دادم:
در ویندوز سون در منوی استارت نوشتم remote desktop و گزینه allow remote desktop... رو انتخاب کردم و گزینه دوم allow.... رو انتخاب کردم و سپس گزینه add و find زدم و یک سری یوزر و غیره اورد که من یوزر خود همون سیستم یعنی Alone boy رو انتخاب کردم و همچنین برای یوزرم هم پسورد گذاشتم و سیستم رو روشن گذاشتم و به اینترنت وصل شدم و از طریق سایت whatismyip ادرس آی پی رو نوشتم و در سیستم محل کار که اکس پی هستش در قسمت computer ادرس رو وارد کردم و connect رو زدم اما پیغام میده که نمی تونه وصل بشه

براي استفاده از remote desktop بايد آي پي وليد داشته باشيد .
اون آي پي كه به شما نشون داده ميشه آي پي سروري هستش كه به اون وصل هستين

Aloneboy
19-10-2011, 09:12
یه سرچی کردم در مورد ای پی ولید به این نتیجه رسیدم که باید با isp تماس بگیرم و درخواست بدم که هزینه بر هست اما یه سوال دیگه میشه با v....p...n... این کارو انجام داد یعنی با استفاده از این ای پی ولید میشه یا خیر؟

C0OPeR
19-10-2011, 09:31
آی پی ولید رو از کجا بگیرم؟باید بخرم؟؟؟از کجا؟میشه یه توضیح کاملتری بدید
آي پي وليد هم شركت ها ميدن هم مخابرات . از جايي بگير كه ازش سرويس گرفتي
آي پي ولبد بدون ساب نت و گيت وي ماهي 5 تومن اجاره ميدن با اونها هم ماهي 8-10 تومن فكر كنم

البته ميتوني از نرم افزار teamviewer استفاده كني نياز به چيزي هم نداري

Aloneboy
19-10-2011, 11:30
آي پي وليد هم شركت ها ميدن هم مخابرات . از جايي بگير كه ازش سرويس گرفتي
آي پي ولبد بدون ساب نت و گيت وي ماهي 5 تومن اجاره ميدن با اونها هم ماهي 8-10 تومن فكر كنم

البته ميتوني از نرم افزار teamviewer استفاده كني نياز به چيزي هم نداري
خوب این قیمت تو کل کشور یکی هست؟
ساب نت و گیت وی چی هست؟برای برقراری ارتباط با برنامه remote desktop نیاز داره یا خیر؟
منظورتون از برنامه teamviewer استفاده کنم به چه چیزی احتیاج ندارم و اگه از remote desktop استفاده کنم به چه چیزی غیر از آی پی ولید نیاز دارم؟
مصرف ترافیک برای هر ساعت برقراری ارتباط بین این دو سیستم چقدره؟

C0OPeR
19-10-2011, 15:19
خوب این قیمت تو کل کشور یکی هست؟
ساب نت و گیت وی چی هست؟برای برقراری ارتباط با برنامه remote desktop نیاز داره یا خیر؟
منظورتون از برنامه teamviewer استفاده کنم به چه چیزی احتیاج ندارم و اگه از remote desktop استفاده کنم به چه چیزی غیر از آی پی ولید نیاز دارم؟
مصرف ترافیک برای هر ساعت برقراری ارتباط بین این دو سیستم چقدره؟

یا علی چقدر سوال !!!

آره قیمت همینه از این بیشتر نیستش .
ساب نت و گیت وی رو سرچ کن گوگل زیاد نیاز نداری بدونی چی هستش برای برقراری ارتباط با remote desktop فقط آی پی ولید کافیه .
teamviewer نرم افزاره ... یکی روی سیستم خودت و یکی روی سیستم دوم نصب میکنی به هر کدوم یه آی دی میده که میتونی توسط اون آی دی به همدیگه متصل شی . امکانات بسیار زیادی هم داره . البته خیلیا میگن امنیت نداره و از این جور چیزا ولی اصلا نگران نباش هیچ اتفاقی نمیفته ...

مصرف ترافیک هم بسته به تبادل اطلاعات بین این دو هست اگه فقط وصل شی و کاری نکنی که خب هیچی مصرف نمیشه ولی اگه فایل کپی کنی و ... به اندازه حجم فایلهای تبادل شده ترافیک مصرف میشه ولی خود ریموت و کار کردن با سیستم خیلی کم ترافیک مصرف میکنه ...

Aloneboy
19-10-2011, 23:12
یا علی چقدر سوال !!!

آره قیمت همینه از این بیشتر نیستش .
ساب نت و گیت وی رو سرچ کن گوگل زیاد نیاز نداری بدونی چی هستش برای برقراری ارتباط با remote desktop فقط آی پی ولید کافیه .
teamviewer نرم افزاره ... یکی روی سیستم خودت و یکی روی سیستم دوم نصب میکنی به هر کدوم یه آی دی میده که میتونی توسط اون آی دی به همدیگه متصل شی . امکانات بسیار زیادی هم داره . البته خیلیا میگن امنیت نداره و از این جور چیزا ولی اصلا نگران نباش هیچ اتفاقی نمیفته ...

مصرف ترافیک هم بسته به تبادل اطلاعات بین این دو هست اگه فقط وصل شی و کاری نکنی که خب هیچی مصرف نمیشه ولی اگه فایل کپی کنی و ... به اندازه حجم فایلهای تبادل شده ترافیک مصرف میشه ولی خود ریموت و کار کردن با سیستم خیلی کم ترافیک مصرف میکنه ...
ببخشید اینقدر سوال می پرسم سوال اخرم اینه ایا با استفاده از teamviewe که می گید باز هم نیاز به ای پی ولید هست یا خیر؟

Amir Varasteh
20-10-2011, 00:08
ببخشید اینقدر سوال می پرسم سوال اخرم اینه ایا با استفاده از teamviewe که می گید باز هم نیاز به ای پی ولید هست یا خیر؟

سلام.

نه نیازی به IP ولید نیس. این هم آموزش استفاده از Team Viewer :

linuxx
20-10-2011, 13:58
سلام دوستان آیا میتوان از طریق مودم وایرلس بین نوت بوک و کامپیوترpcاطلاعات ردو بدل کرد؟((مثلا یه فیلم رو از کامپیتر ریخت روی نوت بوک یا بر عکس))در صورت امکان پذیر بودن لطفا روشش رو هم بنویسید.مدل مودم من 2740u-dlinkممنون

miladddd
20-10-2011, 23:24
دوستان من بین لپ تاپ و پی سی که هردوشون سون 64 بیت دارن شبکه برقرار کردم
اولیل مشکلی نداشتم
ولی الان تا میخوام از پی سی اطلاعات کپی کنم تو لپتاپ، پی سی هنگ میکنه و باید ریستش کنم
ویروس هم بعیده داشته باشم، چون آنتی ویروس دارم
لطفا راهنمایی کنید

virus2009
23-10-2011, 13:20
من از طریق مودم روتر PC و لبتاپم رو شبکه کردم ( هر دو ویندوز 7-64 )
حالا وقتی رو یک کامپیوتر Homegroup می سازم تو کامپیوتر دیگه نمیشه join کرد
مشکل از کجاست .... ؟؟؟

راه دیگه ای به غیر از Homegroup نیست که بشه یک شبکه امن بین دو کامپیوتر ایجاد کرد ... ؟؟؟
الان چون مودمم وایرلس هست ممکنه یک نفر کانکت بشه و فایل هایی که share کردم رو ببینه

ممنون

A M ! N
23-10-2011, 14:53
مشکل از کجاست .... ؟؟؟

راه دیگه ای به غیر از Homegroup نیست که بشه یک شبکه امن بین دو کامپیوتر ایجاد کرد ... ؟؟؟
الان چون مودمم وایرلس هست ممکنه یک نفر کانکت بشه و فایل هایی که share کردم رو ببینه

ممنون

سلام
آقا شما هرطور که شبکه کنین باید در بخش Home group settings گزینه ی Password protection رو فعال کنین
اینطوری شبکه ی شما کاملا امنه
بعد هم مراقب باشین که نام homegroup رو تغییر نداده باشین
شما اصلا نیاز به ساخت Homegroup جدید نداشتین
آی پی هارو هم چک کنین که درست زدین یا نه

Amir Varasteh
24-10-2011, 13:41
مشکل از کجاست .... ؟؟؟

ممنون

در ادامه صحبتهای جناب Dr.Smith باید عرض کنم که Network تون هم باید Home باشه نه Public یا Work. عکس زیر رو ببین:

neekapersia
25-10-2011, 12:37
سلام.تو سایت ما اطلاعات زیادی درباره شبکه میتونین پیدا کنین
امیدوارم به درد تون بخوره
سعی میکنم مطالبی هم درباره پله پله انجام دادن کارای خاص رو بذارم

taknavaz123
28-10-2011, 22:02
سلام.من یه مشكل كوچیك دارم.من 2 تا سیستم دارم هر تا هم ویندوز XP .
این 2 سیستم رو باهم شبكه كردم.همه چیز اوكی شده.حتی اینترنت رو هم share كردم.
ولی تو دسترسی به فولدرهای share شده مشكل دارم. یعنی مثلا وقتی میخوام از یه سیستم فولدرهای share شده رو ببینم میرم تو Run ، آی پی رو وارد میكنم يه كادري مياد و ازم user و pass ميخواد.چه جوري ميشه كاري كرد كه اين كادر نياد؟

A M ! N
28-10-2011, 22:05
ولی تو دسترسی به فولدرهای share شده مشكل دارم. یعنی مثلا وقتی میخوام از یه سیستم فولدرهای share شده رو ببینم میرم تو Run ، آی پی رو وارد میكنم يه كادري مياد و ازم user و pass ميخواد.چه جوري ميشه كاري كرد كه اين كادر نياد؟
سلام
در بخش network داخل control panel تنظیمات sharing سیستم ها که فکر کنم( چون الان ایکس پی ندارم نیگاه کنم) اسمش یه چیز توی این مایه ها باشه: advanced shairng setting
میرین و اونجا گزینه ی password protection رو غیرفعال میکنین
همچنین گزینه ی printer and file sharing رو هم فعال میکنی

Alireza Taji
04-11-2011, 14:33
من 2 روز درگیر شبکه کردن هستن که این ارور را هرکار کردم باز به چشم دیدم.

دو سیستم هم را می شناسند و حتی فولدرهای دو طرف را می تونم ببینم اما همین که می خوام وارد فولدر بشم ارور زیر رو میده.

دسترسی به فولدرها رو در بالاترین حد هم گذاشتم اما باز وضع همینه.

هرکاری که امکان داشت کردم اما باز این ارور را هر دو سیستم دادن.

درنت خیلی گشتم و تقریبا تعداد زیادی این مشکل را دارند اما یه جواب درست پیدا نکردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M e i s a m
20-11-2011, 20:30
سلام

من یه مشکلی دارم تو شیر کردن لپتاپ و پی سی م اینکه بعد از یه مدت کانکشن ها از کار میفته
لپتاپم ایکس پی و پی سی 7 هست ، کانکشن با لن ، ای پی ها رو میدم ، ورک گروپ هم یکسان هست، اتصال که برقرار میشه یه علامت اخطار میره رو کانکشن سون که مهم نیست بهر حال وصل میشه ولی بعد از یه مدت رندم یهو میبینی وسط انتقال فایل کانکشن سون میره رو حالت لودینگ و اتصال قطع میشه و دیگه وصل نمیشه تا ریست کنی... مشکل از چیه؟

در ضمن میخوام اینترنت رو هم با لن شیر کنم که تو تاپیک خودش پرسیدم حالا فرقی هم نمیکنه اگه اینجا هم بگید ممنون میشم

A M ! N
20-11-2011, 22:14
سلام

من یه مشکلی دارم تو شیر کردن لپتاپ و پی سی م اینکه بعد از یه مدت کانکشن ها از کار میفته
لپتاپم ایکس پی و پی سی 7 هست ، کانکشن با لن ، ای پی ها رو میدم ، ورک گروپ هم یکسان هست، اتصال که برقرار میشه یه علامت اخطار میره رو کانکشن سون که مهم نیست بهر حال وصل میشه ولی بعد از یه مدت رندم یهو میبینی وسط انتقال فایل کانکشن سون میره رو حالت لودینگ و اتصال قطع میشه و دیگه وصل نمیشه تا ریست کنی... مشکل از چیه؟

در ضمن میخوام اینترنت رو هم با لن شیر کنم که تو تاپیک خودش پرسیدم حالا فرقی هم نمیکنه اگه اینجا هم بگید ممنون میشم
سلام میثم جان
همچین مشکلی من تا حالا نداشتم دقیقا ولی یکی اینکه این فایل رو بخون بخش شبکه کردنش رو :

کارت شبکت چیه ؟
و نکات مهم :

فایروال رو در هردو سیستم غیر فعال کن
تنظیمات مربوط به file sharing رو نگاه کن که share کردن فایل و پرینتر ( File and printer sharing ) فعال باشه
پسورد رو خاموش کن
حالت Network باید روی Home باشه :

آی پی ها رو هم طبق فایل آموزشی بده

Take Care:40:

M e i s a m
20-11-2011, 22:56
ممکنه به این خاطر باشه که وین 7 ام جنیوین نیست؟

A M ! N
20-11-2011, 23:42
ممکنه به این خاطر باشه که وین 7 ام جنیوین نیست؟
ربط مستقیم که نداره ولی وقتی اکتیو نباشی خیلی چیزا محدود هست

yeg86naz
21-11-2011, 09:58
سلام دوستان
من اطلاعاتم در مورد شبكه كم هست.مي خواستم در دفتركاري سه چهار سيستم رو شبكه كنم
ويه جورايي كنترل كامل رو عملكردشون داشته باشم.فعلان نميصره بخوام كسي رو بيارم براي اين كار ميخام خودم راه اندازي ومديريتش كنم تا در صورت گسترش كار كسي رو بيارم
چه پيش نيازهايي داره تا تو سريعترن زمان اينو راه بندازم
پيشاپيش از كمك دوستان ممنونم

A M ! N
21-11-2011, 14:50
سلام دوستان
من اطلاعاتم در مورد شبكه كم هست.مي خواستم در دفتركاري سه چهار سيستم رو شبكه كنم
ويه جورايي كنترل كامل رو عملكردشون داشته باشم.فعلان نميصره بخوام كسي رو بيارم براي اين كار ميخام خودم راه اندازي ومديريتش كنم تا در صورت گسترش كار كسي رو بيارم
چه پيش نيازهايي داره تا تو سريعترن زمان اينو راه بندازم
پيشاپيش از كمك دوستان ممنونم
سلام شما بابد Hub & switch هم بخرین که برای 5 تا اگه بخواین تقریبا از 12 هزار تومن داره به بالا :

این هم لیست قیمتها :

yeg86naz
22-11-2011, 14:58
سلام شما بابد Hub & switch هم بخرین که برای 5 تا اگه بخواین تقریبا از 12 هزار تومن داره به بالا :

این هم لیست قیمتها :

دقيقا متوجه منظور من نشدين
منظور بحث هاي نرم افزاري بود

A M ! N
22-11-2011, 15:25
دقيقا متوجه منظور من نشدين
منظور بحث هاي نرم افزاري بود
راستشو بخوای بازم متوجه نشدم ؛ آخه گفتین که چطوری این هارو باهم شبکه کنیم و به چه چیزهایی نیاز دارم که من هم همون رو گفتم بهتون
ولی اگه احیانا میخوای روی عملکرد کاربرها کنترل هم داشته باشی باید یک سری نرم افزارهای دیگه هم بهتون معرفی کنم

mrmostafa
03-12-2011, 16:02
من یه Usb Wirelles Adaptor خریدم و به پی سی خودم زدم حالا میخوام ما بین گوشی خودم و لپ تاپ ارتباط برقرار کنم و فایل جا به جا کنم چیکار باید بکنم؟؟؟؟ برنامه خاصی هستش مثل مدیریت بلوتوس BlueSoleil که کانکت که میشیم به هر وسیله ای امکانات زیادی داشته باشه از جمله file taransfer که وارد درایورهای اون سیستم بشیم فایل بزاریم و بر داریم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

-------------------------
در ضمن من دوستم خودش بازار رضا مغازه داره و مخه کلا. بهش گفتم 135 بیاره گفت مدل D-link DWA 131 خیلی خوبه و نویز هم نداره برام آورده زدم یه نیم ساعتی استفاده کردم خوب کار میکرد بعدش الان همش قطع و وصل میشه نمیدونم چیکار کنم؟؟؟ دیتکت میکنم تا میام برم تو نت دوباره علامت مثلث زرد رنگ تعجب مبادش روی آنتن وایرلس. در ضمن درش آوردم دیدم داغ کرده مشکلی نداره؟؟؟ تو هاب یو اس بی جنس خوب بزنیم مشکل داره؟؟؟؟

masood.ashoori789
03-12-2011, 19:55
من یه Usb Wirelles Adaptor خریدم و به پی سی خودم زدم حالا میخوام ما بین گوشی خودم و لپ تاپ ارتباط برقرار کنم و فایل جا به جا کنم چیکار باید بکنم؟؟؟؟ برنامه خاصی هستش مثل مدیریت بلوتوس BlueSoleil که کانکت که میشیم به هر وسیله ای امکانات زیادی داشته باشه از جمله file taransfer که وارد درایورهای اون سیستم بشیم فایل بزاریم و بر داریم.

-------------------------
در ضمن من دوستم خودش بازار رضا مغازه داره و مخه کلا. بهش گفتم 135 بیاره گفت مدل D-link DWA 131 خیلی خوبه و نویز هم نداره برام آورده زدم یه نیم ساعتی استفاده کردم خوب کار میکرد بعدش الان همش قطع و وصل میشه نمیدونم چیکار کنم؟؟؟ دیتکت میکنم تا میام برم تو نت دوباره علامت مثلث زرد رنگ تعجب مبادش روی آنتن وایرلس. در ضمن درش آوردم دیدم داغ کرده مشکلی نداره؟؟؟ تو هاب یو اس بی جنس خوب بزنیم مشکل داره؟؟؟؟

برای سوال اول باید با کامپیوتر یک AD-hoc راه بندازی و با وایرلس گوشی به کامپیوتر وصل بشی .
داغ شدن تجهیزات شبکه امر عادی هست . هاب یو اس بی ها صرفا برای اتصال چند فلش استفاده میشه . نه تجهیزات شبکه . سرعتشون خیلی پایینه . ممکنه مشکل از همین باشه . برای اتصال وایرلس یو اس بی از پورت خود مادربورد استفاده کن .

mrmostafa
03-12-2011, 20:34
برای سوال اول باید با کامپیوتر یک AD-hoc راه بندازی و با وایرلس گوشی به کامپیوتر وصل بشی .
داغ شدن تجهیزات شبکه امر عادی هست . هاب یو اس بی ها صرفا برای اتصال چند فلش استفاده میشه . نه تجهیزات شبکه . سرعتشون خیلی پایینه . ممکنه مشکل از همین باشه . برای اتصال وایرلس یو اس بی از پورت خود مادربورد استفاده کن .

ممنونم. خاموش روشن کردم درست شد اینترنتم و تا الان مشکلی نداشته. من چطوری میتونم Ad-hoc درست کنم؟؟؟ کجا باید برم درست کنم و روش استفاده چطوریه؟ آموزش داره؟؟؟ برنامه خاصی برای این کار نیستش آماده که به راحتی استفاده کنیم.

masood.ashoori789
03-12-2011, 22:11
ممنونم. خاموش روشن کردم درست شد اینترنتم و تا الان مشکلی نداشته. من چطوری میتونم Ad-hoc درست کنم؟؟؟ کجا باید برم درست کنم و روش استفاده چطوریه؟ آموزش داره؟؟؟ برنامه خاصی برای این کار نیستش آماده که به راحتی استفاده کنیم.

NewLaptop
04-12-2011, 00:43
سلام دوستان.

من می خوام بین دو لپ تاپ فایل های حجیم که بعضاً حجمشون به 8،7 گیگ می رسه رو بین دو لپ تاپ انتقال بدم. برای شبکه کردن دو لپ تاپ از روش دوستمون جناب faraname ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که در تاپیک زیر گفتند استفاده کردم:

یه کابل کراس کارخانه ای 3 متری خریدم. دو لپ تاپ راحت همدیگر رو میشناسن و انتقال فایل های کم حجم توشون راحت انجام میشه ولی متأسفانه وقتی فایل های حجیم 5،4 گیگی رو انتقال می دم عملیات کپی تا وسط میره و وایمیسه. و بعدش اروری به صورت زیر می ده:

البته این ارور رو معمولاً (البته ممکنه که دقیقاً به صورت زیر نباشد) به صورت زیر می ده:

Windows cannot access \\ SYSTEM2\SYSTEM1

به نظر شما راه حلش چیه؟

با تشکر.

faraname
04-12-2011, 08:58
سلام دوستان.

من می خوام بین دو لپ تاپ فایل های حجیم که بعضاً حجمشون به 8،7 گیگ می رسه رو بین دو لپ تاپ انتقال بدم. برای شبکه کردن دو لپ تاپ از روش دوستمون جناب faraname ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که در تاپیک زیر گفتند استفاده کردم:

یه کابل کراس کارخانه ای 3 متری خریدم. دو لپ تاپ راحت همدیگر رو میشناسن و انتقال فایل های کم حجم توشون راحت انجام میشه ولی متأسفانه وقتی فایل های حجیم 5،4 گیگی رو انتقال می دم عملیات کپی تا وسط میره و وایمیسه. و بعدش اروری به صورت زیر می ده:

البته این ارور رو معمولاً (البته ممکنه که دقیقاً به صورت زیر نباشد) به صورت زیر می ده:

Windows cannot access \\ SYSTEM2\SYSTEM1

سلام مجدد . طبق چیزی که در این خطا دیده میشه , این خطا نشون مشکل شما از یک اسم ایجاد شده . ممکنه ااسم فایل یا یکی از دو سیستم اشکالی داشته باشه. کارکترهای غیر مجاز در اون استفاده شده یا اینکه تعداد کارکترهای فایل خیلی زیاد باشه. یکی از مسائلی که اکثر دوستان بهش توجه ندارن اینه که پوشه در پوشه کردن فایل ها کار درستی نیست. زمانی که شما فایلی رو تو پوشه های متعدد قرار می دید , خود به خود مسیر دست یابی و کارکتر خوانی سیستم عامل رو با اختلال روبرو می کنید که نتیجه اش ممکنه این ارور باشه. راستش من این ارور و بیشتر جاهایی دیدم که طول کارکترهای نام از حد مجاز بیشتر میشه. راه حل اش هم اینه که شما اسم فایل رو کوتاه کنید . مثلا عدد 123 بزارید که ببینید باز هم این خطا رو می بینید یا نه. اگر تونستید اسم دو تا سیستم رو تغییر بدید. هیچ وقت از اسم های فارسی استفاده نکنید که دردسرهای بیشماری داره . به طور مثال به جای عبارت "خانه " از "khaneh" استفاده کنید. بعضی از دوستان برای راحتی کار خودشون از این نام ها با کارکترهای فارسی استفاده می کنن که اشتباه هست و خیلی وقت ها اشکال ایجاد می کنه. حالا شما مجدد تست کن اگر نشد باز هم من در خدمتم .
یا علی

mrmostafa
04-12-2011, 16:55
دوستان من D-link Usb Wirelles Adaptor رو که به پی سی زدم از داخل سی دی برنامه رو نصب کردم که وصل شد یه خورده کار میکرد بعد قطع میشد زنگ زدم از دوستم پرسیدم گفت نباید برنامه اش رو نصب کنی چون دنبال آی پی میگرده اینجوری میشه فقط Usb Wirelles Adaptor رو وصل کن بعد از طریقه دیوایس منیجر درایورش رو نصب کن. من هم همین کار رو کردم 2 بار و ریست هم کردم ولی حالا آنتن وایرلس اومده روش یه ستاره هست وقتی کانکت میزنم وصل بشه این خطا رو میده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بعد که میزنم دیتکت میکنه این پیغام میده:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در ضمن لپ تاپ هم که دارم وصل هست به مودم وایمکس بعضی اوقات علامت مثلت زرد میاد و میزنه limited access نمیدونم را اینطوریه یه مودم وایرلس adsl هم داشتم همینطوری بود یعنی نمیشه گفت مشکل مودم هست.
الان من باید چیکار کنم؟؟؟ به هیچ عنوان وصل نمیشه ولی هیچ مشکلی هم نداره.

saeed_2007r
09-12-2011, 03:12
از مدیر محترم این خواهش را دارم که اندکی پست رو جمع وجورتر کنن...ممنون

ghaffariafra
09-12-2011, 13:49
سلام من دوتا کامپیوتر که هر دو ویندوز 7 دارند رو از طریق کابل کراس شبکه کردم فقط یه مشکلی دارم اینکه من هر پوشه یا درایو رو در هر دو سیتم share میکنم تو سیستم دیگه او پوشه یا درایو نمایش داده میشه اما وقتی open میکنم ارور زیر را میده اما در هر دوسیستم وقتی پوشه user موجود در drive c که خود ویندوز آن را share کرده را open میکنم به راحتی باز میشه و انتقال فایل انجام میگیره
حتی در قسمت permission اجازه ها را در بالاترین حالت گذاشتم یعنی تیک همرو زدم
برای حل مشکل باید چیکار کنم؟

خواهش میکنم راهنمایی کنید من الان چند روزه درگیر این قضیه هستم

برای بازی شبکه بین دو سیستم باید چیکار کرد؟

vahid_sh2447
09-12-2011, 13:53
دوستان من D-link Usb Wirelles Adaptor رو که به پی سی زدم از داخل سی دی برنامه رو نصب کردم که وصل شد یه خورده کار میکرد بعد قطع میشد زنگ زدم از دوستم پرسیدم گفت نباید برنامه اش رو نصب کنی چون دنبال آی پی میگرده اینجوری میشه فقط Usb Wirelles Adaptor رو وصل کن بعد از طریقه دیوایس منیجر درایورش رو نصب کن. من هم همین کار رو کردم 2 بار و ریست هم کردم ولی حالا آنتن وایرلس اومده روش یه ستاره هست وقتی کانکت میزنم وصل بشه این خطا رو میده:

بعد که میزنم دیتکت میکنه این پیغام میده:

در ضمن لپ تاپ هم که دارم وصل هست به مودم وایمکس بعضی اوقات علامت مثلت زرد میاد و میزنه limited access نمیدونم را اینطوریه یه مودم وایرلس adsl هم داشتم همینطوری بود یعنی نمیشه گفت مشکل مودم هست.
الان من باید چیکار کنم؟؟؟ به هیچ عنوان وصل نمیشه ولی هیچ مشکلی هم نداره.
سلام
دوست عزیز شاید این سوال یه مقدار مسخره به نظر بیاد دکمه Wi-Fi روی لپتاپت خاموش نیست؟
برا خودم یه با چنین مشکلی بوجود اومده بود...

A M ! N
09-12-2011, 14:03
سلام من دوتا کامپیوتر که هر دو ویندوز 7 دارند رو از طریق کابل کراس شبکه کردم فقط یه مشکلی دارم اینکه من هر پوشه یا درایو رو در هر دو سیتم share میکنم تو سیستم دیگه او پوشه یا درایو نمایش داده میشه اما وقتی open میکنم ارور زیر را میده اما در هر دوسیستم وقتی پوشه user موجود در drive c که خود ویندوز آن را share کرده را open میکنم به راحتی باز میشه و انتقال فایل انجام میگیره
حتی در قسمت permission اجازه ها را در بالاترین حالت گذاشتم یعنی تیک همرو زدم
برای حل مشکل باید چیکار کنم؟

خواهش میکنم راهنمایی کنید من الان چند روزه درگیر این قضیه هستم

برای بازی شبکه بین دو سیستم باید چیکار کرد؟

سلام

چندتا نکته رو رعایت باید کرد:
یکی اینکه فایروال رو خاموش کنین در هر دوسیستم
یکی اینکه دسترسی باید برای فولدر تعریف بشه ، به طور دقیق باید برای همه باشه یعنی administrator و Every one و users شاید شما حتی نیاز داشته باشین که سیستم دیگه رو add کنین به داخل لیست
دقت کنین که آدرس آی پی ها رو اشتباه وارد نکرده باشین یکی باید سرور و دیگری یوزر باشه ، همینطور default gateway
فولدری که داره Share میشه ، درایوش رو هم شیر با دسترسی بالا بزارین
برنامه ی آنتی ویروسی اگه دارین غیر فعالش کنین.
نوع شبکه روی حالت home باشه در هر دو سیستم

بازی هم نیازی به این تنظیمات نیست معمولا بازی خیلی راحت شناسایی میشه ، مثلا War Craft III به راحتی ساپورت میکنه

ali703
09-12-2011, 14:10
میشه سیستم ها رو با این روش به طور معکوس ویروس کشی کرد؟ یا چیزی انتقال داد؟

A M ! N
09-12-2011, 14:14
میشه سیستم ها رو با این روش به طور معکوس ویروس کشی کرد؟ یا چیزی انتقال داد؟
منظورتون رو نفهمیدم دوست من
ولی اگه از طریق شبکه منظورتون هست ، شبکه خیلی گسترده هست و تقریبا همه کار شدنی هست
ولی اینکه بیاین از طریق شبکه سییستم دیگه رو ویروس کشی کنین خیر.
انتقال ویروس شدنی هست

mrmostafa
09-12-2011, 15:31
سلام
دوست عزیز شاید این سوال یه مقدار مسخره به نظر بیاد دکمه Wi-Fi روی لپتاپت خاموش نیست؟
برا خودم یه با چنین مشکلی بوجود اومده بود...

نه وحید جان این برای pc هستش و روشن هست. البته مشکلم حل شد و به خاطر اینکه وایرلسم سری N هست و با مودم وایمکس چفت نمیشه سرعتش رو گذاشتم روی G درست شد. اون که وصل نمیشه هم مشکل خود ویندوز که پیش میاد و بعد خودش وصل شد.
ممنون.

-----------------------------

دوستان برای اینکه بخوام بین لپ تاپ با Pc خودم که وایرلس داره شبکه درست کنم برای انتقال فایل و فیلم با سرعت بالا چیکار کنم؟؟؟؟
در گوشی نوکیا N8 چطوری میتونم اکسس پویت درست کنم و با کامپیوتر خودم شبکه ای ارسال و دریافت فایل بکنم؟؟؟؟

ghaffariafra
09-12-2011, 17:34
سلام

چندتا نکته رو رعایت باید کرد:
یکی اینکه فایروال رو خاموش کنین در هر دوسیستم
یکی اینکه دسترسی باید برای فولدر تعریف بشه ، به طور دقیق باید برای همه باشه یعنی administrator و Every one و users شاید شما حتی نیاز داشته باشین که سیستم دیگه رو add کنین به داخل لیست
دقت کنین که آدرس آی پی ها رو اشتباه وارد نکرده باشین یکی باید سرور و دیگری یوزر باشه ، همینطور default gateway
فولدری که داره Share میشه ، درایوش رو هم شیر با دسترسی بالا بزارین
برنامه ی آنتی ویروسی اگه دارین غیر فعالش کنین.
نوع شبکه روی حالت home باشه در هر دو سیستم

بازی هم نیازی به این تنظیمات نیست معمولا بازی خیلی راحت شناسایی میشه ، مثلا War Craft III به راحتی ساپورت میکنه

ممنون از راهنماییتون دوست عزیز، تمام کارهایی که گفتید را انجام دادم ولی مشکل حل نشد و باز همون ارور را میده
راه حل دیگه ای دارید بدبد

A M ! N
09-12-2011, 17:51
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز، تمام کارهایی که گفتید را انجام دادم ولی مشکل حل نشد و باز همون ارور را میده
راه حل دیگه ای دارید بدبد
والله من همیشه همینطوری share میکنم تازه به اینکارا هم نمیکشه
این ها رو هم چک کنین.

نام Homegroup تغییر نداده شده باشه. و در دو سیستم یکی باشه
تنظیمات شبکه که نوشته advanced sharing رو چک کنین که تیک file and printer sharing خورده شده باشه
پسورد غیرفعال باشه
Network recovery هم نمایان باشه ؛ اگه جایی دیدین این گزینه رو
نهایتا این رو هم بگم که خودتون هم با یوزر Administrator داخل سیستمتون log in کنین تا به همه ی بخشها دسترسی داشته باشین..
چندبار تنظیمات رو ریست کنین از نوع انجام بدین ، کلا بخش Network ویندوز خالی از باگ نیست
همینطور کانکشن Local area رو disable کنین و دوباره enable کنین
صفحه ی مربوط به نتورک در هردو سیستم ها باید اینطوری باشه:

بازم سعی کنین ببینین که چی میشه دوست من ،
ویندوز خودش یک Trouble shooter داره که در این مواقع خوب عمل میکنه و خطاهای شبکه رو نشون میده و راه تعمیر رو هم میگه بهتون از همین صفحه عمل کنین

mrmostafa
09-12-2011, 19:05
دوستان به جای شبکه کردن بین سیستم ها در منزل میشه از همین برنامه TeamViewer_Setup و یا Remote Admin و یا remote desktop استفاده کرد؟؟؟؟؟ سرعتش بالاست دیگه درسته چون نزدیک هست . در اداره ما هم که سیستم ها شبکه هستن از remote desktop استفاده میکنن با آی پی وصل میشن هر کاری میخوان میکنن و برنامه میریزن. برای ارتباط بین لپ تاپ و دسکتاپ با وایرلس هم میشه همین کار رو انجام داد؟؟؟

A M ! N
09-12-2011, 19:11
دوستان به جای شبکه کردن بین سیستم ها در منزل میشه از همین برنامه TeamViewer_Setup و یا Remote Admin و یا remote desktop استفاده کرد؟؟؟؟؟ سرعتش بالاست دیگه درسته چون نزدیک هست . در اداره ما هم که سیستم ها شبکه هستن از remote desktop استفاده میکنن با آی پی وصل میشن هر کاری میخوان میکنن و برنامه میریزن. برای ارتباط بین لپ تاپ و دسکتاپ با وایرلس هم میشه همین کار رو انجام داد؟؟؟
سلام
این برنامه ها که شما گفتین تا اونجایی که میدونم برای کنترل کردن یک سیستم دیگه به کار میره مثلا Team viewer برای کنترل کردن سیستم دیگه از طریق هدایت کلیه عناصر کامپیوتر شخص دوم هست ، که یک تصویری از دسکتاپ شخص دوم میده که ماوس و کیبورد و ... که مربوط به اون سیستم هست در اختیار شماست
ولی اینکه کارایی مث شبکه داشته باشه بعید میدونم

juve-reza
09-12-2011, 21:52
سلام
من ویندوز 7 دارم و VMware Workstation رو نصب کردم و روی اون ویندوز XP. چطور میتونم از طریق XP به همه درایوهای (نه فقط یه درایو یا یه فولدر) ویندوز 7 دسترسی داشته باشم؟
یه گزینه داره که میتونی یه فولدر رو Share کنی یا مثل یه درایو شبکه ازش استفاده کنی ولی ایرادش اینه که اگه بخوای به یه فایل از ویندوز Host دسترسی داشته باشی باید اول اون رو توی اون فولدر کپی کنی که این جای زیادی میگیره. من میخوام مستقیم به همه فایلها توی همه درایوهای ویندوز 7 خودم دسترسی داشته باشم و اگه خواستم اونا رو توی ویندوز مجازی کپی کنم.

masood.ashoori789
10-12-2011, 02:07

این که شما گفتی درست . ولی تا دو تا کامپیوتر با هم شبکه نباشدن که نمیشه از این برنامه ها استفاده کرد . شما میگی به جای شبکه کردن . نه نمیشه . در مورد استفاده از team viewer هم هر دو سیستم باید به اینترنت وصل باشد که در این صورت برای ارتباط شما باید هزینه ی ترافیک پرداخت کنی .
ارتباط لپ تاپ با دسکتاپ هم مثل همین باید شبکه باشن . حالا یا از راه اکسس پوینت یا Ad-hoc

mjzaret
10-12-2011, 09:28
در مورد استفاده از team viewer هم هر دو سیستم باید به اینترنت وصل باشد که در این صورت برای ارتباط شما باید هزینه ی ترافیک پرداخت کنی .

در تكميل گفته‌هاي دوستمون:

Team Viewer بدون اينترنت و تحت شبكه كار مي‌كنه و از اين لحاظ مشكلي نداره.

شاد باشيد:40:

---------- Post added at 09:28 AM ---------- Previous post was at 09:23 AM ----------

سلام
من ویندوز 7 دارم و VMware Workstation رو نصب کردم و روی اون ویندوز XP. چطور میتونم از طریق XP به همه درایوهای (نه فقط یه درایو یا یه فولدر) ویندوز 7 دسترسی داشته باشم؟
یه گزینه داره که میتونی یه فولدر رو Share کنی یا مثل یه درایو شبکه ازش استفاده کنی ولی ایرادش اینه که اگه بخوای به یه فایل از ویندوز Host دسترسی داشته باشی باید اول اون رو توی اون فولدر کپی کنی که این جای زیادی میگیره. من میخوام مستقیم به همه فایلها توی همه درایوهای ویندوز 7 خودم دسترسی داشته باشم و اگه خواستم اونا رو توی ویندوز مجازی کپی کنم.

شما ابتدا در تنظيمات شبكه VMware اون رو به صورت Bridge قرار بديد.

بعد از اين كار هر چيزي رو كه در ويندوز 7 به اشتراك بگذاريد در ويندوز XP هم مي‌تونيد دسترسي داشته باشيد.

mehdiney navaz
10-12-2011, 15:40
سلام من pc میخوام از طریق مودم jaht چهار پورت lan دار به لب تاپ شبکه کنم . اول اینه pc ویندوزش xp و لب تاب ویندوزش 7 مشکلی پیش نمیاد ؟ من باید کابل کراس بگیرم ؟ اموزش شبکه pc به لب تاپ هست ؟ بهم لینکشو معرفی کنید ممنون

juve-reza
10-12-2011, 23:12
"شما ابتدا در تنظيمات شبكه VMware اون رو به صورت Bridge قرار بديد.
بعد از اين كار هر چيزي رو كه در ويندوز 7 به اشتراك بگذاريد در ويندوز XP هم مي‌تونيد دسترسي داشته باشيد."

توی قسمت تنظیمات شبکه ماشین مجازی نگاه کردم دیدم که bridge وجود داره و جلوش نوشته auto-bridging نه چیزی مثل connected یا enabled.
خوب من روی یه فولدر توی ویندوز اصلی کلیک کردم و گزینه homegroup /read رو انتخاب کردم. حالا چطور میتونم اون فولدر رو توی ماشین مجازی ببینم؟

mjzaret
11-12-2011, 03:08
سلام من pc میخوام از طریق مودم jaht چهار پورت lan دار به لب تاپ شبکه کنم . اول اینه pc ویندوزش xp و لب تاب ویندوزش 7 مشکلی پیش نمیاد ؟ من باید کابل کراس بگیرم ؟ اموزش شبکه pc به لب تاپ هست ؟ بهم لینکشو معرفی کنید ممنون

نه مشكلي بين اينكه سيستم‌عاملاتون چيه وجود نداره. شبكه شبكه هست.

نه نيازي به كابل كراس نيست و از كابل معمولي (استريت) استفاده كنيد.

كار زياد چندان سختي نيست.

ابتدا از لحاظ سخت افزاري (كابلها) تمامي ارتباطات رو برقرار كنيد.

به سيستم‌هاتون IP بديد.

حال فايلها رو به اشتراك بگذاريد و از اونها استفاده كنيد.

توی قسمت تنظیمات شبکه ماشین مجازی نگاه کردم دیدم که bridge وجود داره و جلوش نوشته auto-bridging نه چیزی مثل connected یا enabled.
خوب من روی یه فولدر توی ویندوز اصلی کلیک کردم و گزینه homegroup /read رو انتخاب کردم. حالا چطور میتونم اون فولدر رو توی ماشین مجازی ببینم؟

بعد از به اشتراك گذاشتن فايلها IP هاي دو سيستم يعني ويندوز اصلي و ويندوز مجازي رو از يه رنج تنظيم كنيد.

در ويندوز مجازي در RUN آدرس زير رو تايپ كنيد و اينتر بزنيد:

در صورتي كه ازتون نام كاربري و كلمه عبور خواست همون نام كاربري و كلمه عبور ويندوز هست.

mehdiney navaz
11-12-2011, 09:02
[QUOTE=mjzaret;6693430]نه مشكلي بين اينكه سيستم‌عاملاتون چيه وجود نداره. شبكه شبكه هست.

به سيستم‌هاتون IP بديد.

ممنون کابل کراس تهیه کردم . چون سیم تلفن به لب تاب نزدیک تره و حوصله سیم کشی تلفن و ... نیست میشه لب تاب کامپیوتر اول با شه adsl به اون بیاد و ...فقط پورت لن لب تاپ 1 داره که اونم مودم بهش وصل میشه اگه من کابل کراس به خروجی های لن مودم بزنم !! از نت فقط میشه استفاده کرد یا میشه فایلهارو هم اشتراک گذاشت ؟
میخوام طوری باشه که وقتی کامپیوترها روشن شد اتوماتیک به نت وصل شند . (قبلا اموزش رو جایی دیده بودم )

اموزشی که ویندوز 7 شبکه بشه کرد هم بهم میدید
سپاسگزارم

Netw0rks
11-12-2011, 23:12
[QUOTE=mjzaret;6693430]نه مشكلي بين اينكه سيستم‌عاملاتون چيه وجود نداره. شبكه شبكه هست.

به سيستم‌هاتون IP بديد.

ممنون کابل کراس تهیه کردم . چون سیم تلفن به لب تاب نزدیک تره و حوصله سیم کشی تلفن و ... نیست میشه لب تاب کامپیوتر اول با شه adsl به اون بیاد و ...فقط پورت لن لب تاپ 1 داره که اونم مودم بهش وصل میشه اگه من کابل کراس به خروجی های لن مودم بزنم !! از نت فقط میشه استفاده کرد یا میشه فایلهارو هم اشتراک گذاشت ؟
میخوام طوری باشه که وقتی کامپیوترها روشن شد اتوماتیک به نت وصل شند . (قبلا اموزش رو جایی دیده بودم )

سپاسگزارم

همون طور که دوستمون گفتند برای اتصال به مودم باید از کابل استریت استفاده کرد نه کراس !

seyed_mahdi
12-12-2011, 13:13
سلام به همه دوستان

بنده یه سوال نیمه تخصصی داشتم

با نرم افزار hamahci که آشنا هستید من میخواستم ببینم آیا میشه با این نرم افزار دوتا PC و به هم وصل کرد یعنی نمیخام از اینترنت بهره بگیرم میخام یکیش سرور باشه و اون یکی با آیپی که بهش میدم به اون یکی وصل بشه
منظورم بازی کردن با آداپتور hamachi هست

میشه با تغییر تنظیمات آداپتورش این کارو کرد یا نه ؟
اگه نیمشه با چه نرم افزاری میشه یعنی در واقع یه چیزی میخام که کار همین hamachi یا tunngle رو بکنه اما بدون اینترنت .

mjzaret
12-12-2011, 15:35
سپاسگزارم

اينكه سيم تلفن به لپ تاپ نزديكتر هست يا نه ارتباطي به استفاده از نوع كابل نداره.

شما مگه سيم تلفن رو به مودم وصل نمي‌كنيد؟

مگه مودمتون 4 پورت نيست؟

مگه از هر پورت هم به هر سيستم يه كابل كشيده نشده؟

اگه جواب همه سوالاتم در بالا مثبته پس نيازي نيست كه از كابل كراس استفاده كنيد.

در صورتي كه بخواهيد زماني كه كامپيوتر‌ها روشن شدند به اينترنت دسترسي داشته باشند بايستي مودمتون رو در حالت PPPOE تنظيم كنيد.

در اين حالت از قبليت NAT درون مودم استفاده كرده و اينترنت به صورت اشتراكي بين سيستم‌ها پخش مي‌شود.

Netw0rks
12-12-2011, 18:57
سلام به همه دوستان

بنده یه سوال نیمه تخصصی داشتم

با نرم افزار hamahci که آشنا هستید من میخواستم ببینم آیا میشه با این نرم افزار دوتا PC و به هم وصل کرد یعنی نمیخام از اینترنت بهره بگیرم میخام یکیش سرور باشه و اون یکی با آیپی که بهش میدم به اون یکی وصل بشه
منظورم بازی کردن با آداپتور hamachi هست

میشه با تغییر تنظیمات آداپتورش این کارو کرد یا نه ؟
اگه نیمشه با چه نرم افزاری میشه یعنی در واقع یه چیزی میخام که کار همین hamachi یا tunngle رو بکنه اما بدون اینترنت .

بهترین نرم افزاری که در این مورد دیدم Classroom Spy Monitor بوده !

seyed_mahdi
12-12-2011, 20:42
سلام
نمیدونم درست متوجه منظورم شدید یا نه

در خیلی از بازیهای حتما باید به نت وصل بشیم و بهتر بگم باید با کی از نرم افزارهایی که گفتم وارد یه روم بشیم یا یه روم بسازیم تا کسی توش بیاد بعد وارد بازی مشین و بازی اون فرد رو جوین میکنه
برخی از بازی ها رو نمیشه مستقیم بطور لن استفاده کرد چطوری بگم یعنی نمیشه با شبکه کردن خالی دوتا کامپیوتر اونو را به هم متصل کرد خوب حالا من یه نرم افزار که بتونه مثل همون نرم افزارهای آنلاین عمل کنه اما از طریق آی پی و شبکه و فرد رو از طریق شبکه وارد کنه یعنی یکی سرور بسازه اون یکی بهش جوین بشه

فکر کنم حالا بهتر توضیح دادم حالا کسی میدونه همچین نرم افزاری هست یا نه
نرم افزار hamachi احتمالا میتونه اما کسی بلد نیست باهاش کار کنه یعنی با آداپتورش کار کنه نه با خودش

Alislow
17-12-2011, 02:30
سرعت شبکه مودم وایر لس 8-9 مگ هست بالاتر نمیره؟
سرعت لن با سیم همین مودم وایرلس چنده و اگه به جای استفاده از مودم از کابل کراس بین دو سیستم استفاده کنم سرعت چنده؟مودم هم دی لینک 2730 هست.
ضمنا فرق ظاهری کابل لن استرایت و کراس چیه؟

masood.ashoori789
18-12-2011, 01:55
سرعت شبکه مودم وایر لس 8-9 مگ هست بالاتر نمیره؟
سرعت لن با سیم همین مودم وایرلس چنده و اگه به جای استفاده از مودم از کابل کراس بین دو سیستم استفاده کنم سرعت چنده؟مودم هم دی لینک 2730 هست.
ضمنا فرق ظاهری کابل لن استرایت و کراس چیه؟

سرعت شبکه وایرلس به تنظیمات و تجهیزات دو طرف و هم خوانیشون با هم مربوطه .
سرعت لن در حالت عادی 100 مگه . کراس و سویچ فرقی توی سرعت نداره .

خود کابل که فرقی نداره . فرقش به نحوه ی سوکت زدنه .
اگه دو سر کابل مثل پایین باشه میشه استریت . اگه یه طرف مثل پایین باشه اون طرف مثل بالا میشه کراس .

mrmostafa
18-12-2011, 08:22
من از داخل workGroup خودم يه اسم دادم داخل لپ تاپ هم همون اسم رو دادم ولي بعدش با آي پي وصل نشدش. نميدونم چيكار بايدب كنم؟!!
از روش خود ويندوز هم كه پيش بريم اينترنت رو قطع ميكنه من نميخوام اينترنتم قطع بشه

mjzaret
18-12-2011, 09:01
من از داخل workGroup خودم يه اسم دادم داخل لپ تاپ هم همون اسم رو دادم ولي بعدش با آي پي وصل نشدش. نميدونم چيكار بايدب كنم؟!!
از روش خود ويندوز هم كه پيش بريم اينترنت رو قطع ميكنه من نميخوام اينترنتم قطع بشه

ميشه كمي بيشتر توضيح بديد؟

Alislow
18-12-2011, 11:18
خب حالا چه جوری با مودم روتر یک لپ تاپ و کامپیوتر رو شبکه سیمی کنم؟
سرعتش 100 مگابیت هست دیگه؟
باید آی پی دستی بدم؟جفتشون هم ویندوز سون هستن.

mrmostafa
18-12-2011, 14:53
ميشه كمي بيشتر توضيح بديد؟

منظورم اين هست كه يكي از بچه هاي شبكه گفت يه workgroup درست كن اسم Pc خودت و laptop رو يكي بزار و بعد با آي پي وصل شو منم اين كار رو كردم نشد.
از طريق Ah-doc هم كه درست ميكنم وصل بشم ديگه از اينترنت قطع ميشه موقعي كه ميخواي وصل بشي. نفهميدم چيكار بايد بكنم كه بهص ورت همزمان به هم وصل باشيم.

good boy 2010
19-12-2011, 23:27
منظورم اين هست كه يكي از بچه هاي شبكه گفت يه workgroup درست كن اسم Pc خودت و laptop رو يكي بزار و بعد با آي پي وصل شو منم اين كار رو كردم نشد.
از طريق Ah-doc هم كه درست ميكنم وصل بشم ديگه از اينترنت قطع ميشه موقعي كه ميخواي وصل بشي. نفهميدم چيكار بايد بكنم كه بهص ورت همزمان به هم وصل باشيم.
برای workgroup نیاز نیست اسم سیستم ها یکی باشه باید HP هاشون از یه کلاس باشه اگر اینترنت هم میخوایید از طریق مودم داشته باشید gateway ای پی مودمو بدید اینطوری خود مودم به شما IP می ده

mjzaret
20-12-2011, 08:20
خب حالا چه جوری با مودم روتر یک لپ تاپ و کامپیوتر رو شبکه سیمی کنم؟
سرعتش 100 مگابیت هست دیگه؟
باید آی پی دستی بدم؟جفتشون هم ویندوز سون هستن.

نوع و مدل مودمتون رو بيان نكرديد؟

سيستم و لپتاپت رو مستقيم وصل كن به مودم.

مودم خودش به اونها IP ميده.

ديگه شبكه برقرار شده.

---------- Post added at 08:20 AM ---------- Previous post was at 08:16 AM ----------

در شبكه بهتره كه نام هر وسيله متفاوت از نام ديگري باشه.

يعني يكي PC1 و ديگري PC2 .

شما IP سيستم و لپ تاپ رو به چه صورت تنظيم كرده‌ايد؟ دستي يا اتوماتيك؟

در ويندوز 7 تنظيمات مربوط به Sharing رو به خوبي انجام داده‌ايد؟

موقع ارتباط به سيستم ديگه چه پيغام و اخطاري دريافت مي‌كنيد؟

آيا ويندوزهاتون رمز هم دارند؟

mrmostafa
20-12-2011, 09:24
نوع و مدل مودمتون رو بيان نكرديد؟

سيستم و لپتاپت رو مستقيم وصل كن به مودم.

مودم خودش به اونها IP ميده.

ديگه شبكه برقرار شده.

---------- Post added at 08:20 AM ---------- Previous post was at 08:16 AM ----------

در شبكه بهتره كه نام هر وسيله متفاوت از نام ديگري باشه.

يعني يكي PC1 و ديگري PC2 .

شما IP سيستم و لپ تاپ رو به چه صورت تنظيم كرده‌ايد؟ دستي يا اتوماتيك؟

در ويندوز 7 تنظيمات مربوط به Sharing رو به خوبي انجام داده‌ايد؟

موقع ارتباط به سيستم ديگه چه پيغام و اخطاري دريافت مي‌كنيد؟

آيا ويندوزهاتون رمز هم دارند؟

من workgrup رو يكي كردم بعد Ip laptop رو به صورت \\192.168.1.2 زدم خطا داد. چون در محيط شبكه به اين طريق استفاده ميكنم در محيط كار. آي پي ها رو اتوماتيك هست ولي لپ تاپ 2 هستش كامپيوتر من 3 هستش. ويندوز من پسورد داره و لپ اپ هم همينطور. من ميخوام به طور كامل وارد سيستم مقابل بشم و هر جا كه خواستم برم Copy , past كنم. مثلا يه نرم افزار از كامپيوتر خودم بريزم داخل لپ تاپ و حتي بتونم نصبش كنم .
اگر بخوام از رو pc خودم يه اشكالي رو روي لپ تاپ حل كنم بايد برنامه مانيتورينگ نصب كنم درسته؟؟ البته ابنترنت نامحدود دارم كه همزمان هر 2 وصل هستن مشكل اينترنت نيست.
ممنونم

Alislow
20-12-2011, 22:28
من سیستم ها رو با وایرلس مودم شبکه کردم.
حالا چه کنم که تو هر دوسیستم همه درایو ها نشون داده بشن؟یعنی فقط شیرد فولدر نشون داده نشه.ویندوز هو سون هست.

good boy 2010
21-12-2011, 00:47
من سیستم ها رو با وایرلس مودم شبکه کردم.
حالا چه کنم که تو هر دوسیستم همه درایو ها نشون داده بشن؟یعنی فقط شیرد فولدر نشون داده نشه.ویندوز هو سون هست.
می تونید درایو هایی که می خواهید نشون بده رو map کنید
نوار بالایی my computer و map network drive ادرس درایوی که می خواهیدو وارد کنید

Alislow
21-12-2011, 11:35
تو فهرست مپ ها که درایو های من هیچکدوم نیست؟
چه جوری سرعت ایننترنت رو بره اون لپ تاپ محدود کنم؟

MaySam.M
21-12-2011, 18:47
سلام

من با لب تاپ و پی سی دارم از یه مودم ADSL اینترنت میگیرم و حالا میخوام بدونم چطوری میشه با همین مودم دو کامپیوتر رو هم شبکه کرد؟ یعنی بشه فایل اشتراک گذاشت و بازی کرد و ..

من الان توی شبکه هام اسم کامپیوتر لب تاپ رو می بینم ولی وقتی کلیک میکنم روش یوزر و پس میخواد که اون رو هم میزنم ارور میده.

ممنون میشم راهنمایی کنید :11:

Amir Varasteh
21-12-2011, 21:50
سلام

من با لب تاپ و پی سی دارم از یه مودم ADSL اینترنت میگیرم و حالا میخوام بدونم چطوری میشه با همین مودم دو کامپیوتر رو هم شبکه کرد؟ یعنی بشه فایل اشتراک گذاشت و بازی کرد و ..

من الان توی شبکه هام اسم کامپیوتر لب تاپ رو می بینم ولی وقتی کلیک میکنم روش یوزر و پس میخواد که اون رو هم میزنم ارور میده.

ممنون میشم راهنمایی کنید :11:

اولا روی هر دو سیستم یوزرنیم و پسورد تعریف کن.

دوما موقعی که یوزر پسورد میپرسه، یوزر پسورد مقصد رو وارد کن.

good boy 2010
22-12-2011, 00:12
تو فهرست مپ ها که درایو های من هیچکدوم نیست؟
قیمتس که باید آدرس وارد کنید ب این شکل وارد کنید

به جای PC اسم کامپیوتر یا IP وارد کنید و به جای drive name اسم درایوتونو وارد کنید

Alislow
22-12-2011, 00:55
مثلا اینو زدم.
\\ALI-PC\F:\
یعنی جای اون علامت دلار ادرس درایو f:/ رو زدم.اما اصلا شناسایی نمی کنه!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

good boy 2010
23-12-2011, 09:22
مثلا اینو زدم.
\\ALI-PC\F:\
یعنی جای اون علامت دلار ادرس درایو f:/ رو زدم.اما اصلا شناسایی نمی کنه!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

شما برای درایو f اینطوری ادرسو وارد می کنی $ حتما باید بعد از اسم درایو باشه
شما شبکه ات درسته ؟ینی می تونی دستگا های تو شبکه تو ببینی ؟

mrmostafa
23-12-2011, 14:51
در ویندوز 7 که شبکه میکنیم یه فولدر پائین آیکون درایو ها در my computer میاد اون رو چطوری باید درست کنیم؟؟ الان لپ تاپ خواهرم یه جا برده شبکه کرده فولدر به اسم طرف در my computer هست میخواستم بدونم چطوری باید برای کامپیوتر خودم و لپ تاپ خواهرم و لپ تاپ خودم درست کنم؟؟؟ مودم من وای فای وایمکس ایرانسل هست و هر 3 تا سیستم هم وایرلس دارن. ممنونم

good boy 2010
24-12-2011, 20:29
در ویندوز 7 که شبکه میکنیم یه فولدر پائین آیکون درایو ها در my computer میاد اون رو چطوری باید درست کنیم؟؟ الان لپ تاپ خواهرم یه جا برده شبکه کرده فولدر به اسم طرف در my computer هست میخواستم بدونم چطوری باید برای کامپیوتر خودم و لپ تاپ خواهرم و لپ تاپ خودم درست کنم؟؟؟ مودم من وای فای وایمکس ایرانسل هست و هر 3 تا سیستم هم وایرلس دارن. ممنونم
منظورتون از فولدر چیه ؟
توی my computer درایو های مپ شده میاد

mrmostafa
25-12-2011, 08:27
منظورتون از فولدر چیه ؟
توی my computer درایو های مپ شده میاد

بله در my computer پائين جداگانه تو قسمت network drive مياد.

good boy 2010
25-12-2011, 10:26
بله در my computer پائين جداگانه تو قسمت network drive مياد.

ادرس فولدری که می خواید وارد کنید

Alislow
25-12-2011, 19:40
دوستان بهترین برنامه بره مدیریت کافی نت چیه؟
و چه جوری سرعت رو بین کاربرای کافی نت محدود میشه کرد؟

nelahe
27-12-2011, 10:27

سلام

دو سوال

من در محل کارم دو سیستم دارم که به هم شبکه هستند
برای اینترنت هم شاتل ر و استفاده می کنم چطور می شه ولی فقط یکی از سیستم ها به اینترنت وصل هست

چطور می شه هر دو را وصل کرد

2- در منزل هم دو سیستم دارم ولی شبکه نیستند چطور کلاً می توانم این ها را شبکه کنم

Alislow
31-12-2011, 13:16
کسی نیست جواب بده؟

amiri110
02-01-2012, 21:41
قیمتس که باید آدرس وارد کنید ب این شکل وارد کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه جای PC اسم کامپیوتر یا IP وارد کنید و به جای drive name اسم درایوتونو وارد کنید
سلام
آقا دمت گرم دستت درد نکنه چند روزه علاف این بودم :40:

Farshid72
02-01-2012, 23:40
ویندوز شما چیه ؟ اگه 7 هست
شما وارد ipv4 شو بعد وارد کن
192.168.0.1
تب بزن بعد ببند
وارد لپ تاپ شو بعد وارد کن
192.168.0.2
تب بزن
بعد زیرش توی defult gateway فک کنم باشه اونجا وارد کن
192.168.0.1
بد ببندش
بعد صب کن تا identify بشه اگه به صورت public هست اونو عوض کن به home ویا work
روی my computer کلیک راست کن بعد properties بعد تو تب name شما workgroup رو باید وارد کنید که به صورت پیش فرض نوشته شده
WORKGROUP
باید توی هم کامپیوتر هم لپ تاپ مث هم باشن
بعد شما وارد CMD شو بعد وارد آی پی اون یکی سیستمتو پینگ کن مثلا با لپ تاپ وارد شو و بنویس
PING 192.168.0.1
بعد ببین جواب میده یانه
اگه جواب داد شما وارد قسمت NETWORK شو
منظورم همون قسمت PUBLIC یا HOME یا WORK هستش با کیک کردن روی اون میتونید وارد NETWORK بشید
و وارد اون یکی سیستمتون شید که البته تنها فایل هایی که قابلیت اشتراک دارن رو به نمایش میزاره

sbs
19-01-2012, 13:26
سلام
من یه مودم dlink DSL-2640T ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دارم که کامپیوترم با کابل بهش وصله. میخوام بدونم میشه از طریق این مودم ( با وایرلس و یا کابل) کامپیوتر با گوشی یا لپ تاپ شبکه کنم (برای اشتراک پرینتر و اشتراک دیتا)
لطفا کامل توضیح بدید

mohsenfhm
19-01-2012, 20:58

منم این مشکل رو دارم

از سوییچ اینترنت میگیره ولی تو my network place بقیه سیستم ها رو نمیبینم

این مشکل فقط تو یک سیستم هست چطور برطرفش کنم ؟؟

princesoroush
20-01-2012, 10:43
سلام. میشه دوتا کامپیوتر رو با فاصله ی حدود 100-150 متر با وایرلس شبکه کرد؟ طوری که سرعتش برای بازی مناسب باشه؟
برای شبکه کردن با وایرلس ADSL هم میخواد ؟

sbs
20-01-2012, 11:16
سلام. میشه دوتا کامپیوتر رو با فاصله ی حدود 100-150 متر با وایرلس شبکه کرد؟ طوری که سرعتش برای بازی مناسب باشه؟

در مورد سوال دوم: نیازی به ADSL نیست.

Amir Varasteh
20-01-2012, 11:21

سلام.

اولا اینترنت که نمیخواد.

دوما من نمیدونم تو محیطی که شما هستی این جواب میده یا نه. اما برای 100 متر میتونی یک مودم وایرلس با آنتن 7 دی بی بزاری و امیدوار باشی که جواب بده.

در غیر اینصورت مجبوری هزینه بالایی رو پرداخت کنی برای خرید آنتن و ... .

Farshid72
20-01-2012, 11:31
دوسته عزیز شما باید مودمی رو انتخاب کنی که قدرت ارسال سیگنال بالا و آنت قوی داشته باشه و برای این کار توصیه من به شما مودم :
TP-LINK-TD8961nd
به همراه خرید آنت قوی تر که تا فاطله مورد نظر بتونه پشتیبانی کنه

princesoroush
20-01-2012, 12:08
پس برای هردوتا کامپیوتر فقط یک مودم وایرلس میخواد درسته ؟ هزینش چقدر میشه ؟

Farshid72
20-01-2012, 13:07
بیش از 100 تومن فک کنم
چون دو تا آنتن میخوره

Amir Varasteh
20-01-2012, 16:32
درضمن 2 تا مودم لازم نیس!

یک مودم لازمه + 1 کارت شبکه وایرلس. یک طرف با کابل وصل میشه به مودم و طرف دیگه با کارت شبکه وایرلس.

mohsenfhm
20-01-2012, 17:04
پست 1598 بي جواب مونده

sbs
20-01-2012, 19:19
سلام
من یه مودم dlink DSL-2640T ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دارم که کامپیوترم با کابل بهش وصله. میخوام بدونم میشه از طریق این مودم ( با وایرلس و یا کابل) کامپیوتر با گوشی یا لپ تاپ شبکه کنم (برای اشتراک پرینتر و اشتراک دیتا)
لطفا کامل توضیح بدید

پست منم بی جواب مونده یه کمکی بدید ثواب داره.....:20:

A M ! N
20-01-2012, 19:57
پست 1598 بي جواب مونده
غیر فعال کردن پسورد share فایل در ویندوز XP به صورت مستقیم نیست ولی باید از طریق Gpedit.msc انجام بشه.

Start > Run > gpedit.msc>Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Security Options

در سمت راست گزینه ی “Accounts: Limit local account use of blank passwords to console login only” رو پیدا کرده و روش دابل کلیک کرده و Disable رو میزنین.

Farshid72
20-01-2012, 20:22
درضمن 2 تا مودم لازم نیس!

یک مودم لازمه + 1 کارت شبکه وایرلس. یک طرف با کابل وصل میشه به مودم و طرف دیگه با کارت شبکه وایرلس.
دوسته عزیز این مودم 2 آنتنه هست و برای اینکه قدرت سیگنال fair نشه و excellent بمون لازمه دوتا آنتن نصب بشه

Amir Varasteh
20-01-2012, 23:57
دوسته عزیز این مودم 2 آنتنه هست و برای اینکه قدرت سیگنال fair نشه و excellent بمون لازمه دوتا آنتن نصب بشه

بله. اما دو تا مودم که لازم نیست. همونطور که شما میگی یک مودمِ دو آنتنه لازمه.

afshin b
23-01-2012, 01:12
سلام
برای شبکه کردن این پیغام رو می گیرم.

نمی دونم پسورد چی بدم.
نه یوزر من نه یوزر دوستم هیچکدوم پسورد نداه.

همه کار کردم.
انتی ویروس خاموش - فایروال خاموش
راهنماییم کنین لطفا

Amir Varasteh
23-01-2012, 01:39
سلام

نمی دونم پسورد چی بدم.

همه کار کردم.
راهنماییم کنین لطفا

خب باید هم برای خودت و هم برای دوستت پسورد بزاری و سپس باید تو این عکس یوزر پسورد سیستم مقصد رو وارد کنی.

A M ! N
23-01-2012, 01:43
سلام

نمی دونم پسورد چی بدم.

همه کار کردم.
راهنماییم کنین لطفا

mohsenfhm
23-01-2012, 07:35
غیر فعال کردن پسورد share فایل در ویندوز XP به صورت مستقیم نیست ولی باید از طریق Gpedit.msc انجام بشه.

Start > Run > gpedit.msc>Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Security Options

در سمت راست گزینه ی “Accounts: Limit local account use of blank passwords to console login only” رو پیدا کرده و روش دابل کلیک کرده و Disable رو میزنین.

امین جان باز هم مشکل مرتفع نشد :27::27::27:

C0OPeR
23-01-2012, 09:32
منم این مشکل رو دارم

از سوییچ اینترنت میگیره ولی تو my network place بقیه سیستم ها رو نمیبینم

این مشکل فقط تو یک سیستم هست چطور برطرفش کنم ؟؟

اگه موقع شیر کردن اون پوشه ها گزینه دسترسی everyone تیک نخورده باشه برای دسترسی حتماً باید یک یوزر و پسورد داشت .
پیشنهاد میکنم برای بهتر کار کردن شبکه تنظیمات زیر رو هم در ویندوز xp یا سون انجام بدید

ویندوز XP

ویندوز ویستا/سون

mohsenfhm
23-01-2012, 21:41
اگه موقع شیر کردن اون پوشه ها گزینه دسترسی everyone تیک نخورده باشه برای دسترسی حتماً باید یک یوزر و پسورد داشت .
پیشنهاد میکنم برای بهتر کار کردن شبکه تنظیمات زیر رو هم در ویندوز xp یا سون انجام بدید

ویندوز XP

ویندوز ویستا/سون

ممنونم

مشکل کاملا بر طرف شد :19:

rasoul2005
30-01-2012, 19:49
درود

دوستان من میخوام لب تاپ رو با کامپیوتر share منم.ویندوز هر رو سیستم 7 میباشد طبق اموزش پست اول میرم اما شیر نمیشن مشکل بنظرتون تو کجاست؟

موفق باشید

A M ! N
30-01-2012, 19:53
درود

دوستان من میخوام لب تاپ رو با کامپیوتر share منم.ویندوز هر رو سیستم 7 میباشد طبق اموزش پست اول میرم اما شیر نمیشن مشکل بنظرتون تو کجاست؟

موفق باشید

از طریق آموزش ساده ی اینجا

پیش برین و توضیحی خواستین یا سوالی داشتین رو بپرسین.

ضمنا بگین که هدفتون از شبکه کردن چی هست دقیقا.. بازی یا اشتراک گزاشتن فایل..

موفق باشین:40:

rasoul2005
30-01-2012, 21:04
از طریق آموزش ساده ی اینجا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7152964622%2FNetwork_PC_2_PC.pdf.html)

پیش برین و توضیحی خواستین یا سوالی داشتین رو بپرسین.

ضمنا بگین که هدفتون از شبکه کردن چی هست دقیقا.. بازی یا اشتراک گزاشتن فایل..

موفق باشین[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من عین همین مراحل رو میرم اما در پنجره network فقط کامپیوتر خودم رو نشون میده که وقتی روش کلیک میکنم فایلایی که خودم شیرشون کردم رو نشون میده و از لبتاپ هیچ خبری نیست
از شبکه کردن فقط واسه انتقال فایل میخوام استفاده کنم

Netw0rks
31-01-2012, 00:34
من عین همین مراحل رو میرم اما در پنجره network فقط کامپیوتر خودم رو نشون میده که وقتی روش کلیک میکنم فایلایی که خودم شیرشون کردم رو نشون میده و از لبتاپ هیچ خبری نیست
از شبکه کردن فقط واسه انتقال فایل میخوام استفاده کنم

مطمئنید کابلی که استفاده می کنید از نوع کراسه ؟

rasoul2005
31-01-2012, 03:46
مطمئنید کابلی که استفاده می کنید از نوع کراسه ؟
والا من رفتم در مغازه به طرف گفتم کابل کراس 5 متری میخوام و اونم بهم داد
یه سوال واسه شیر کردن فایل احتیاجی به مودم هست(یکی از بچه ها میگد باید مودمم درگیر کنی )اما تو اموزش پست اول حرفی از مودم نزده شده
برا خودمم عجیب است که اموزش به این راحتی و چرا از من اوکی نمیشه

Netw0rks
31-01-2012, 18:48
یه سوال واسه شیر کردن فایل احتیاجی به مودم هست(یکی از بچه ها میگد باید مودمم درگیر کنی )اما تو اموزش پست اول حرفی از مودم نزده شده

رنگ بندی دو سر کابل رو چک کنید !
اگه شبیه هم باشن کراس نیست !

برای اتصال دو تا کامپیوتر هم میتونید از مودم استفاده کنید هم اینکه کامپیوترها رو مستقیم به هم وصل کنید !
در اتصال مستقیم به کابل کراس و در ارتباط از طریق مودم به کابل استریت (کابل معمولی همراه مودم) نیاز خواهید داشت !

mahdi7610
31-01-2012, 20:47
رنگ بندی دو سر کابل رو چک کنید !
اگه شبیه هم باشن کراس نیست !

برای اتصال دو تا کامپیوتر هم میتونید از مودم استفاده کنید هم اینکه کامپیوترها رو مستقیم به هم وصل کنید !
در اتصال مستقیم به کابل کراس و در ارتباط از طریق مودم به کابل استریت (کابل معمولی همراه مودم) نیاز خواهید داشت !
الان دیگه فرقی نداره . و نیاز نیست حتما کابل کراس باشه .

شما واسه شبکه کردن دوتا سیستم از استریت هم می تونید استفاده کنید .

A M ! N
31-01-2012, 23:36

خواستی سیم بگیری به نظرم CAT E 5 بهترین جنس رو داره. ضمنا مشکلات شما که ربطی به کابل نمیتونه داشته باشه ، چراغ ها روشن میشه و buffer دارین ؟ اگه آره که مشکلتون از داخل شبکه هست ، که حالا خیلی دلایل میتونه داشته باشه ، بهتره که از

Network diagnostic استفاده کنین کارتون راحتتر است.../.

Amir Varasteh
01-02-2012, 00:53
الان دیگه فرقی نداره . و نیاز نیست حتما کابل کراس باشه .

شما واسه شبکه کردن دوتا سیستم از استریت هم می تونید استفاده کنید .

یعنی چی Cross با Straight فرق نمیکنه؟

مگه میشه؟

mahdi7610
02-02-2012, 12:57
یعنی چی Cross با Straight فرق نمیکنه؟

مگه میشه؟
بله که میشه

امتحان کنید . :5:

من شنیدم خود کارت شبکه ها قابل تبدیل دارن . یعنی هوشمند تشخیص میدن .

Netw0rks
03-02-2012, 14:28
بله که میشه

امتحان کنید . :5:

من شنیدم خود کارت شبکه ها قابل تبدیل دارن . یعنی هوشمند تشخیص میدن .

من قبلا امتحان کرده بودم نمیشد ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

الان رو نمی دونم !

mjzaret
03-02-2012, 15:46
من چند سالي هست كه در شبكه كار مي‌كنم و تا حالا نشنيدم كه چنين چيزي درست باشه آقا مهدي!

شما به كابل استريت نگاهي بكنيد.

دو سر اون يكسان هست.

حال اگه جاي كابلها رو عوض كنيد و هر دو سر يكسان باشند آيا ارتباط برقرار ميشه؟!

شايد بشه ولي هميشه با مشكل روبرو ميشه.

در كابل كراس جاي دو سيم عوض ميشه و همين مسئله هست كه تفاوت در بين كابلها رو به وجود مياره.

mahdi7610
03-02-2012, 16:35
من چند سالي هست كه در شبكه كار مي‌كنم و تا حالا نشنيدم كه چنين چيزي درست باشه آقا مهدي!

شما به كابل استريت نگاهي بكنيد.

دو سر اون يكسان هست.

حال اگه جاي كابلها رو عوض كنيد و هر دو سر يكسان باشند آيا ارتباط برقرار ميشه؟!

شايد بشه ولي هميشه با مشكل روبرو ميشه.

در كابل كراس جاي دو سيم عوض ميشه و همين مسئله هست كه تفاوت در بين كابلها رو به وجود مياره.

الان دیگه فرقی نداره . چون کارت شبکه های جدید قابلبت تبدیل را دارن

من خودم این مورد را چند بار تا حالا امتحان کردم . یعنی روی چندین سیستم تست کردم و دیدم و از هر کسی هم سوال می کردم ( حتی از متخصصین شبکه ) هر کسی یه جوابی میداد .
تا این که استاد یکی از بچه ها توی دوره mcse بهشون گفته بود که الان دیگه کارت شبکه ها به صورت هوشمند خودشون عمل تبدیل را انجام میدن .
ما خودمون توی اموزشگاهمون با مسئول اونجا که خودش هم متخصص شبکه هست این مورد را روی چندین سیستم چک کردیم و در کمال ناباوری دیدیم سیستم ها بدون مشکل شبکه شدن .

خیلی جالب تر این که به یکی از دوستام گفتم کابل کراست را قرض بده دو تا سیستم را شبکه کنم و یک سری اطلاعات از این یکی بریزم توی اونیکی
وقتی کابلش را داد و کارم راه افتاد یهو نگاه کردم دیدم اصلا کابل ها کراس نبوده و توی شبکه کردن هم مشکلی پیش نیومد .

تازه اگه شما کابل شبکه مربوط به مودم ADSL را که تنها از 4 رشته سیستم ایجاد شده را هم می تونید به عنوان کابل ازش برای شبکه کردن 2 تا سیستم استفاده کنید . ( نارنجی سفید ، نارنجی ، سبز سفید و سبز )

این دوتا نقل قول را که گذاشتم یکی از کاربران توی یکی از سایتهای دیگه گفته بود.
پس میبینید چیزی که گفتم درسته .

ولی یک نکته وجود داره که کارتهای شبکه که در حال حاضر ساخته میشن هر دو نوع کابل رو ساپورت میکنن.... به این معنی که شما میتونین 2 تا pc رو با cable straight هم به هم وصل کنید.

دوست عزیز چیزهایی رو که گفتم خودم امتحان کردم و بر اساس یک پکیج آموزشی معتبر در مورد network+ که قبلا نگاه کردم گفتم.

موفق باشید

mjzaret
03-02-2012, 20:39
من خودم اين موضوع رو امتحان نكردم.

حتماً امتحان مي‌كنم و جوابش رو در همين تاپيك مي‌نويسم.

سوژه خوبي بود.

اميدوارم از حرفهام ناراحت نشده باشيد آقا مهدي.

با اين حال من و همه دوستان در اين انجمن سعي در كمك رساندن به همه دوستان داريم.

با اين حال تشكر از شما

rezapourmanesh
05-02-2012, 13:19
سلام دوستان
من روی دوتا سیستم شبکه خانگی راه انداختم بعد از تعویض ویندوز هر چی می خواهم یکی از سیستم ها را از حالت home group خارج کنم پیام می ده که نمی تونه. کسی میدونه چرا؟
البته فایل های شیر شده رو میشناسه ولی از هوم گروپ خارج نمیشه.
ممنونم

rezapourmanesh
08-02-2012, 06:29
سلام دوستان
من روی دوتا سیستم شبکه خانگی راه انداختم بعد از تعویض ویندوز هر چی می خواهم یکی از سیستم ها را از حالت home group خارج کنم پیام می ده که نمی تونه. کسی میدونه چرا؟
ممنونم

سلام پست قبلی حدود سه روز پیش بوده کسی سر نزده یا کسی نتوانسته جواب بده؟!!!!!:11::11::11:

hamafa
10-02-2012, 11:54
سلام
من هم مشکل شبکه کردن پی سی (Xp) با لپ تاپ (7) جهت انتقال فایل را دارم البته توسط مودم ای دی اس ال وایرلس tplink-8960 میخوام به صورت بیسیم اینکار را انجام بدهم( مودمم 300 مگ N ساپورت هست). توضیح آنکه من با پی سی و توسط کابل لن به مودم وصل هستم ( local area connection) که هر موقع کامپیوتر بالا میاد به اینترنت وصلم. هر موقع لپ تاپ را هم روشن کنم بدون نیاز به روشن بودن کامپیوتر توسط وایرلس به اینترنت مودم وصلم. یعنی لپ تاپ و کامپیوتر بدون نیاز به روشن بودن دیگری به اینترنت وصل میشوند. فقط مانده انتقال فایل از طریق وایرلس با حداکثر سرعت:20:
حالا دو سوال اولا مرحله به مرحله چکار کنم؟
ثانیا چگونه حداکثر سرعت انتقال فایل را با توجه به نوع مودمم که گفتم بدست بیارم؟

rezapourmanesh
12-02-2012, 23:01
سلام دوستان
من روی دوتا سیستم شبکه خانگی راه انداختم بعد از تعویض ویندوز هر چی می خواهم یکی از سیستم ها را از حالت home group خارج کنم پیام می ده که نمی تونه. کسی میدونه چرا؟ (سیستمی که ویندوزش عوض نشده این پیام رو میده)
ممنونم

کسی نیست جواب من رو بده؟

arash-king
05-03-2012, 18:51
سلام دوستان
من میخوام از طریق مودم ADSL و کابل usb اینترنت لپ تاپ و کامپیوترم را به اشتراک بذارم یعنی اینکه همزمان هم با لپ تاپ برم اینترنت و هم از طریق کامپیوتر
کابل usb را به مودم وصل میکنم ولی مینویسه پیدا نشد
درضمن من کابل cross ندارم و فقط یه مودم دارم و یه کابل usb :31:
کسی هست کمکم کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19::1 9:

mohsenmas
07-03-2012, 16:40
سلام
من هم مشکل شبکه کردن پی سی (Xp) با لپ تاپ (7) جهتانتقال فایل را دارم البته توسط مودم ای دی اس ال وایرلس tplink-8960 میخوام به صورت بیسیم اینکار را انجام بدهم( مودمم 300 مگ N ساپورت هست). توضیح آنکه من با پی سی و توسط کابل لن به مودم وصل هستم ( local area connection) که هر موقع کامپیوتر بالا میاد به اینترنت وصلم. هر موقع لپ تاپ را هم روشن کنم بدون نیاز به روشن بودن کامپیوتر توسط وایرلس به اینترنت مودم وصلم. یعنی لپ تاپ و کامپیوتر بدون نیاز به روشن بودن دیگری به اینترنت وصل میشوند. فقط مانده انتقال فایل از طریق وایرلس با حداکثر سرعت:20:
حالا دو سوال اولا مرحله به مرحله چکار کنم؟
ثانیا چگونه حداکثر سرعت انتقال فایل را با توجه به نوع مودمم که گفتم بدست بیارم؟

منم میخوام همین کارو با مودم dlink2640u انجام بدم.اگه میشه لطفا لینک بدید یا بگید اینقدر دنبالش نگردم.

pedram303003
08-03-2012, 23:02
تجربه من:

اشتراک فایل و اینترنت با استفاده از مودم w8901g

جایی خوندم ابتدا باید تو xp این کارها رو انجام بدم
Control Panel
Network Setup Wizard
no
other
اولین گزینه
برای شبکه اسم تعیین می کنید
برای workgroup اسم تعیین می کنید
گزینه اشتراک پرینتر رو انتخاب میکنید ( میخواهید پرینتر رو share کنید یا نه )
در آخر گزینه های setup disk رو انتخاب میکنید ( می تونید گزینه آخر رو انتخاب کنید )

تو ویندوز 7 هم به صورت اتوماتیک با یک بار refresh شبکه رو نشون میده

تا اینجاش رو انجام دادم اما اکی نشد
به یکی ازدوستان زنگ زدم و راه حل رو پیدا کردم:
1.اولا مودموتون باید روتر باشه که اکثر مودمهای وایرلس روتر هم هست
2. نوع کابل فرقی نداره ولی ورک گروپ باید حتما یکی باشه
3. مراحل بالا رو انجام بدید بعد برید واسه هر سیستم آی پی تعریف کنید
بهتره همون آی پی بدید که مودم به هر سیتم اختصاص داده
گیت وی هم که 192.168.1.1 باید باشه که آی پی مودمه
آی پی رو توی لوکال کانکشن پی سی و وایرلس لپ تاپ دادم
در این حالت اینترنت قطع میشه ولی دو سیتم هم دیگه روپیدا می کنند
بهتره شورتکات بسازید
بعد آی پی ها رو پاک کنید
حالا هم اینترنت دارید هم فایل شیرینگ

mtd110
12-03-2012, 20:25
سلام
من سه تا دسکتاپ دارم که می خوام فایل بینشون شیر کنم و یه مودم وایرلس 4پورت دارم . روتر هم هست .

می خوام که با کابل لن این کار رو انجام بدم(چون دسکتاپ ها کارت وایرلس ندارن)

چطوری این سه تارو به هم شبکه کنم و اینترنت هم فقط یکیشون داشته باشه؟

arash-king
16-03-2012, 20:58
سلام
حتما باید یکی از سیستم ها xp باشه ؟؟
من که 2 تا 7 دارم چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟:19::19::19:

afshin b
18-03-2012, 20:41
سلام
من یه لپتاپ دارم با ویندوز 7 که به صورت وایرلس به اینترنت دسترسی داره. حالا میخوام یه پی سی با ویندوز ایسک پی رو باهاش شبکه کنم تا به پی سی هم امکان دسترسی به نت رو بدم.
با کمک پست اول همین تاپیک تونستم شبکشون کنم ولی اینترنت رو نمیدونم چطور شر کنم. لطفا راهنمایی کنین چطور باید این کارو بکنم؟
سپاس.

اديت:
حل شد.

abtin_ir
31-03-2012, 00:31
سلام بچه ها - اگه به چنین مشکلاتی که الآن میگم بر خوردید کافیه نوشته های منو دنبال کنید تا به نتیجه برسید .
اگر homegroup - هم گروپ - ساختید در ویندوز 7 - و برای join -جوین شدن با این پیغامهی خطا برخورد کردید من میتونم کمکتون کنم.
یه سیستم با windows 7 - ویندوز 7 - میزبان میشه create a homegroup رو زدید اما بعضی از سیستمها جوین میشن و بعضی نمیشن و ارور eror میده که پسورد اشتباهه password is incorrect و اینکه پسورد حساسه نسبت به حروف کوچک و بزرگ . اما شما مطمئنی که پسورد 100 درصد درسته - فقط و فقط کافیه که تاریخ سیستم ها رو با هم یکی کنی -و دقیقا هم زمان بشن -
میدونم که سایتای زیادی رو گشتی و کلی چرت و پرت خوندی که هیچ کدوم به دردت نخورد و هر کس هر چی تو ذهنش بود رو نوشته . و نمی دونم چرا از چیزی که مطمئن نیستن به دیگران توصیه میکنن .
اگه دوست داری با یه ایمیل ساده تشکر کن - - تا بدونم این مطلب به درد کسی خورده یا نه
rooyaye_mahal@yahoo.com

arman486
08-04-2012, 21:12
سلام
یکی از دوستانم از من کمک خواسته
یک گیم نت زده 5 تا کامپوتر داره
همه کار هاشو کردند یک سوییچ ذیلینک آپ هم اینطور که میگفت خریده
ولی میگه کامپوتر ها همدیگر رو نمیشناسن
علت چیه
همگی ویندوز هاشون هم سون هست
لطف میکنید راهنمایی کنید

Amir Varasteh
08-04-2012, 23:18
سلام
یکی از دوستانم از من کمک خواسته
یک گیم نت زده 5 تا کامپوتر داره
همه کار هاشو کردند یک سوییچ ذیلینک آپ هم اینطور که میگفت خریده
ولی میگه کامپوتر ها همدیگر رو نمیشناسن
علت چیه
همگی ویندوز هاشون هم سون هست
لطف میکنید راهنمایی کنید

سلام.

از کجا میفهمه که همو نمیشناسن؟

447952
15-04-2012, 22:55
دوستان من می خواهم از طریق ایجاد شبکه بین یک لپ تاپ و کامپیوتر خانگی و با نرم افزار GET data back اطلاعات لپ تاب را ریکاوری کنم. در هر دو ویندوز ایکس پی نصب شده-اگر امکان دارد به طور کامل آنرا توضیح دهید- با تشکر.

EXTREME
18-04-2012, 11:33
دوستان من می خواهم از طریق ایجاد شبکه بین یک لپ تاپ و کامپیوتر خانگی و با نرم افزار GET data back اطلاعات لپ تاب را ریکاوری کنم. در هر دو ویندوز ایکس پی نصب شده-اگر امکان دارد به طور کامل آنرا توضیح دهید- با تشکر.
باید به دو تا سیستم آی پی بدین و بعد از اینکه آی پی دادین یک فولدر در هر دوتا سیستم شیر کنید و تیک allow network رو هم بزارید تا دوتا سیستم به هم پینگ بخورند
بعد باید درایوها لپ تاب رو شیر کنید تا از طریق اون سیستم بتونید اطلاعاتشو ریکاوری کنید

nemesis
18-04-2012, 12:59
دوستان تو ویندوز 7 میخوام 2 تا کامپیوتر رو شبکه کنم ولی یکی از سیستم ها نمیتونه اون یکی رو پیدا کنه و به اطلاعاتش دسترسی پیدا کنه

EXTREME
18-04-2012, 22:06
دوستان تو ویندوز 7 میخوام 2 تا کامپیوتر رو شبکه کنم ولی یکی از سیستم ها نمیتونه اون یکی رو پیدا کنه و به اطلاعاتش دسترسی پیدا کنه
باید در سیستم اول home group فعال باشه و در سیستم دوم homegroup رو join کنید به اون سیستم
پسورد homegroup رو هم در دو سیستم غیرفعال کنید آی پی هم که باید بدین یک تست پینگ بزنید و نتیجرو بگین

nemesis
19-04-2012, 16:03
باید در سیستم اول home group فعال باشه و در سیستم دوم homegroup رو join کنید به اون سیستم
پسورد homegroup رو هم در دو سیستم غیرفعال کنید آی پی هم که باید بدین یک تست پینگ بزنید و نتیجرو بگین

مقاله یا آموزشی هست که شبکه کردن تو 7 رو از صفر گفته باشه ؟

saze
19-04-2012, 19:03
سلام
لطفا اموزش راه اندازی شبکه بین دو لپ تاپ از طریق وایرلس(انتقال فایل از طریق وایرلس)

EXTREME
19-04-2012, 19:56
مقاله یا آموزشی هست که شبکه کردن تو 7 رو از صفر گفته باشه ؟
بهتون گفتم چیکار کنید کلا شما باید در ویندوز 7 با homegroup کار کنید من مقاله ای سراغ ندارم ولی تو گوگل سرچ کنید شاید چیزایی گیرتون بیاد

saze
19-04-2012, 20:53
سلام
لطفا اموزش راه اندازی شبکه بین دو لپ تاپ از طریق وایرلس(انتقال فایل از طریق وایرلس)
راهنمایی بفرمایید.

nemesis
19-04-2012, 22:46
بهتون گفتم چیکار کنید کلا شما باید در ویندوز 7 با homegroup کار کنید من مقاله ای سراغ ندارم ولی تو گوگل سرچ کنید شاید چیزایی گیرتون بیاد

دوست من

قبلا خیلی راحت شبکه می شد ولی نمیدونم الان چی شده که شبکه نمیشه.حتی براش هاب گرفتم ولی بازهم مشکل داره

Farshid72
20-04-2012, 00:20
سلام
دوسته عزیز شما بایستی واردnetwork & sharing center بشید و در قسمت set up a new connection گزینه set up a wireless ad hoc رو اتخاب کنید

EXTREME
20-04-2012, 11:32
دوست من

قبلا خیلی راحت شبکه می شد ولی نمیدونم الان چی شده که شبکه نمیشه.حتی براش هاب گرفتم ولی بازهم مشکل داره
شما الان چطوری دوتا سیستم رو شبکه کردین ؟
بار اول یک کابل رو فقط به دو تا سیستم زدین ؟
یعنی یک کابل لن به کارت شبکه این سیستم و یک کابل لن به کارت شبکه سیستم دیگه ؟

aligsm
20-04-2012, 18:55
من يه xp و 7 رو شبكه كردم، فايل بينشون ردوبدل ميشه راحت، مشكلم اين كه كانتر نميشه بازي كرد (يعني فايند سرور ميزنم تو قسمت لن چيزي نمياد)، ميشه راهنمايي كنين؟ ممنون

Amir Varasteh
21-04-2012, 12:15
من يه xp و 7 رو شبكه كردم، فايل بينشون ردوبدل ميشه راحت، مشكلم اين كه كانتر نميشه بازي كرد (يعني فايند سرور ميزنم تو قسمت لن چيزي نمياد)، ميشه راهنمايي كنين؟ ممنون

سلام.

خودت باید بری به Favorites رو دستی IP سرور رو اضافه کنی.

aligsm
04-05-2012, 14:35
سلام.

خودت باید بری به Favorites رو دستی IP سرور رو اضافه کنی.

ممنون بابت پاسخ، فقط الان مشكلم كه وقتي ميخوايم كانكت شيم، اين ارور ميده:
invaild cd key
ميشه لطفن راهنمايي كنين؟

Amir Varasteh
04-05-2012, 22:16
ممنون بابت پاسخ، فقط الان مشكلم كه وقتي ميخوايم كانكت شيم، اين ارور ميده:
invaild cd key
ميشه لطفن راهنمايي كنين؟

همه رو A بزن واسه پسورد.

khanghodrat
05-05-2012, 10:40
با سلام
دوستان من لپ تاپ(سون) رو به پی سی(xp) وصل کردم
هرچی از پی سی(xp) اشتارک میکنم میتونم از لپ تاپ بردارم ولی برعکسش نمیشه!!
راهنمایی بفرمایید

البته این مشکل رو نمیدونستم مدت ها بود اینکارو میکردم فقط از پی سی به لپ تاپ ...
تا اینکه خواستم جنگ های صلیبی رو لن بازی کنم که دیدم اصلا همدیگه رو پیدا نمیکنن ...
مرسی

mahdy2504
08-05-2012, 16:19
سوال من اینه که آیا میشه با 4 5 تا لپ تاپ که از طریق وایرلس خود لپ تاپ به هم شبکه میشن بازی های تحت شبکه یازی های گیم نت رو بازی کرد یعنی دیگه نیاز نباشه که بریم کابل و وسایل جانبی اینطوری که واسه شبکه کردن هست ایا چنین امکانی هست ؟

چون ما 4 5 نفریم که هر کدوم یک لپ تاپ داریم می خواستم بدونم می تونیم از طریق وایرلس لپ تاپ این امکان رو داشته باشیم ...؟

من قبلا چند مقاله کوتاه در مورد راه اندازی گیم نت خوندم اما متاسفاته جواب این سوال که آیا چنین امکانی هست یا نه رو پیدا نکردم

با تشکر از شما دوستان

8086
08-05-2012, 20:48
سوال من اینه که آیا میشه با 4 5 تا لپ تاپ که از طریق وایرلس خود لپ تاپ به هم شبکه میشن بازی های تحت شبکه یازی های گیم نت رو بازی کرد یعنی دیگه نیاز نباشه که بریم کابل و وسایل جانبی اینطوری که واسه شبکه کردن هست ایا چنین امکانی هست ؟

چون ما 4 5 نفریم که هر کدوم یک لپ تاپ داریم می خواستم بدونم می تونیم از طریق وایرلس لپ تاپ این امکان رو داشته باشیم ...؟

من قبلا چند مقاله کوتاه در مورد راه اندازی گیم نت خوندم اما متاسفاته جواب این سوال که آیا چنین امکانی هست یا نه رو پیدا نکردم

با تشکر از شما دوستان

با سلام
اگه تعداد PC ها از 4 تا عبور کنه نیاز به AP میباشد.
راه حل شما راه اندازی ad hoc هست!
با تشکر

Amir Varasteh
08-05-2012, 20:52

با تشکر از شما دوستان

سلام.

بله باید Adhoc بسازی.

یک لپتاپت تبدیل به اکسس پوینت میشه که همه لپتاپها بهش وصل میشن و شبکه میشن. نکته مهم اینکه تعداد محدودی لپتاپ رو میتونی ساپورت کنی.

راهنمای راه اندازی روی ویندوز 7:

سوال داشتی بگو.

-----------------
ویرایش:

8086 عزیز از اینکه پست همزمان شد عذر میخوام.

mahdy2504
08-05-2012, 20:58
ممنون از پاسخ گویی 2 دوست عزیز

یک سوال دیگه آیا شبکه کردن چند لپتاپ به نوع ویندوز و چند بیت بودن اون ویندوزها هم بستگی داره و تاثیر گزار هست در شبکه کردن ؟

در مورد شبکه کردن بازی اگر امکانش هست کجا می تونم اطلاعات کافی بدست بیارم چون بیشتر شبکه کردن ها تحت کابل شبکه بود توضیحاتشون

Amir Varasteh
08-05-2012, 21:05

یک سوال دیگه آیا شبکه کردن چند لپتاپ به نوع ویندوز و چند بیت بودن اون ویندوزها هم بستگی داره و تاثیر گزار هست در شبکه کردن ؟

خیر ارتباطی نداره. واسه بازی کردن اوکیه و مشکلی نیس.

در مورد شبکه کردن بازی اگر امکانش هست کجا می تونم اطلاعات کافی بدست بیارم
همین انجمن یه جایی داره واسه بازی آنلاین و شبکه ای. بگرد پیداش کن اونجا بپرس.

8086
08-05-2012, 21:05

حالا آیا تحت این شبکه که از طریق وایرلس بین چند لپ تاپ انجام میشه آیا امکان این وجود داره که بازی هایی که تحت شبکه هستن که میشه offline اونها رو بازی کرد ..اجرا کرد این بازی ها رو تحت این شبکه .؟.

اگر امکانش هست در کنار راهنمایی شما تاپیک یا پستی که بشه اطلاعات کافی و تکمیلی ازش بدست آورد هم معرفی کنید ممنون میشم

بله برای بازی میشه!
البته فایروال رو حتما خاموش کنین که ریپ میزنه بازی!
من خودم و دو تا از دوستان کانتر و وارکرافت بازی کردیم مشکل نداشت.

سوال دوم : بله

سوال سوم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر

alireza306
10-05-2012, 19:12
با سلام خدمت همه دوستان عزیز.سوالی داشتم در مورد شبکه دو کامپیوتر از طریق وایرلس مودم روتر. یک سیستم دارای یک مودم روتر مدل TP-Link W8951 و دیگری W8950 هست.می خوام ارتباط از طریق وایر لس صورت بگیره. چکار کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید.

lakers320
17-05-2012, 14:53
ا سلام بر دوستان عزیز
من یک لپ تاپ با یک کامپیوتر معمولی دارم که با یک سوئیچ و با کابل این دو را شبکه کردم: هنگامی که که تجهیزات را به هم نصب کردم:یک پنجره ظاهر شد برای شبکه کردن در لپ تابم و من شبکه ی خانگی را انتخاب کردم و بقیه ی گزینه ها را next زدم و ok کردم: بعد از اینکه تست کردم دیدم لپ تابپ به اینترنت میره !! بدون اینکه ای پی و چیز دیگه ای بدم!!!! حالا سئوال من این هست که ایا شبکه کردن توی ویندوز 7 ایا با xp فرق داره و ایا برای بازی شبکه ای نیاز به تنظیم ای پی دارم یا نه!!!؟؟؟؟ لطفا یکم توضیح بدهید؟؟؟
لطفا اگر فایل pdf ای در مورد شبکه کردن دو ویندوز 7 دارید:یا در سایت هست: لینک بدهید؟؟؟
سپاس

alexy_xman
23-05-2012, 12:35
با سلام خدمت دوستان من می خوام adsl با مودم وایرلس را با تلویزیون share کنم که از نت بتونم توی توی استفاده کنم بدون محدودیت ها ی موجود مشه راهنماییم کنین یا فایل آموزشی شو از کجا دانلود کنم؟؟؟

bayern
23-05-2012, 16:17
شبکه کردن پی سی با لب تاپ از طریق مودم وایرلس...;

سلام
یه PC دارم که باهاش میرم اینترنت..مودم من وایرلس D-Link DSL-2730U هستش ولی کارت شبکه PC من وایرلس نیست ... مودم رو از طریق کابل وصل کردم به پی سی.یه جای خالی هم که همون کارت شبکم باشه بیشتر نداره.و الان کابل مودم رو بهش وصل کردم
بعد اینکه با لپ تاپم از طریق وایرلس وصل میشم به اینترنت.تا اینجا مشکلی نیست و همه چیز خوبه.
حالا من میخوام که هارد لپ تاپم رو share کنم و اطلاعات اونو کپی کنم رو PC ...
روی جفتشون هم ویندوز سون نصبه...فکر می کنم همه چیزو واضح گفتم ...
چون من با لب تاپم فقط فیلم و سریال دانلود میکنم.برا همین میخوام از طریق share کردن فیلم و سریالهایی رو که دانلود کردم و روی لب تاپم هست رو بفرستم رو هارد کامپیوترم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

bayern
23-05-2012, 16:17
البته من یه کابل کراس هم خریدم.
اگر اونم بدرد کاری میخوره میشه ممنون میشم بهم بگید

arash-king
02-06-2012, 18:00
سلام دوستان عزیز ..... دوستان من یه pc و یه لپ تاپ دارم که جفتشون هم ویندوز 7 نصبه ..... تنها چیزهایی هم که دارم یه مودم ADSL هست و یه کابل USB :31: میشه با اینا یه کاری کرد که بشه با 2 تا سیستم همزمان رفت توی نت ؟؟؟؟
یا من برم یه مودم WiFi بخرم بهتره ؟؟؟؟ من یه بار امتحان کردم نشد واسه همین میخوام برم مودم wifi بخرم .....
سوال بعدی اینکه اگه مودم wifi بخرم مشکلم حل میشه ؟؟؟؟

farshad-king
03-06-2012, 12:02
سلام دوستان عزیز ..... دوستان من یه pc و یه لپ تاپ دارم که جفتشون هم ویندوز 7 نصبه ..... تنها چیزهایی هم که دارم یه مودم ADSL هست و یه کابل USB :31: میشه با اینا یه کاری کرد که بشه با 2 تا سیستم همزمان رفت توی نت ؟؟؟؟
یا من برم یه مودم WiFi بخرم بهتره ؟؟؟؟ من یه بار امتحان کردم نشد واسه همین میخوام برم مودم wifi بخرم .....
سوال بعدی اینکه اگه مودم wifi بخرم مشکلم حل میشه ؟؟؟؟
سلام دوست عزیز
اگه کابل شبکه هم داری مشکلت حل هست به این صورت که مودم رو با کابل USB ( اگه مودمت این قابلیت رو داشته باشه ، بهتر بود نوع مودم رو میگفتی ) به pc یا laptop وصل کنی و کلیه تنظیمات نت رو انجام بدی تا به اینترنت دسترسی داشته باشی . بعد با کابل شبکه اون یکی سیستم رو به دیگری کانکت کنی و با یه IP دهی ساده دوتا سیستم رو در یک شبکه LAN قرار بدی به اینصورت که مثلا ای پی سیستم اولیت باشه 192.168.1.2 و دومی باشه 192.168.1.3 . اینطوری هر دو خیلی راحت به نت دسترسی دارن
ولی اگه با استفاده ار wifi این کار رو بکنی به لپ تاپ فشار کمتری میاد . البته فرق چندانی ندارن
در پناه حق باشید

Farshid72
03-06-2012, 12:03
بله با مودم wifi مشکلتون حل میشه
البته اگه مودم شما کابل شبکه هم بخوره شما میتونید اینترنت رو شیر کنید

Farshid72
03-06-2012, 12:03
TP-TD8901G

farshad-king
03-06-2012, 12:22
شبکه کردن پی سی با لب تاپ از طریق مودم وایرلس...;

سلام
یه PC دارم که باهاش میرم اینترنت..مودم من وایرلس D-Link DSL-2730U هستش ولی کارت شبکه PC من وایرلس نیست ... مودم رو از طریق کابل وصل کردم به پی سی.یه جای خالی هم که همون کارت شبکم باشه بیشتر نداره.و الان کابل مودم رو بهش وصل کردم
بعد اینکه با لپ تاپم از طریق وایرلس وصل میشم به اینترنت.تا اینجا مشکلی نیست و همه چیز خوبه.
حالا من میخوام که هارد لپ تاپم رو share کنم و اطلاعات اونو کپی کنم رو PC ...
روی جفتشون هم ویندوز سون نصبه...فکر می کنم همه چیزو واضح گفتم ...
چون من با لب تاپم فقط فیلم و سریال دانلود میکنم.برا همین میخوام از طریق share کردن فیلم و سریالهایی رو که دانلود کردم و روی لب تاپم هست رو بفرستم رو هارد کامپیوترم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام دوست عزیز
شما اگه به طور کامل با لپ تاپ به اینترنت وصل میشید دیگه مشکلی ندارید . به طور کامل لپ تاپ شما در شبکه خانگیتون قرار داره . کافی هست از کد های UNIC برای ارتباط استفاده کنید .
کافی هست در داخل RUN ویندوز xp یا SEARCH bar ویندوز 7 در منو استارت هست این کد رو تایپ کنید ( در سیستمی که میخواهید اطلاعات شیر شده لپ تابتون رو ببینید که همون pc شما میشه ) :
yor IP \\ ( برای مثال 192.168.1.2\\ )
اگه سیستم ها به درستی به هم متصل باشند شما پیغامی دریافت میکنید باید به اون یکی سیستم LOGIN بشین که همون یوزر و پس اون یکی سیستم هست ( توجه کنید حتما باید پسورد داشته باشه و یوزر هم ادمین باشه ) .
در صورت صحت اطلاعات پنجره ای حاوی مطالب شیر شده مشاهده میکنید .
در پناه حق باشدید

farshad-king
03-06-2012, 12:30
TP-TD8901G

این مدلی که دوستمون معرفی کردند دیکه نیازی به WIFI پیدا نیمی کنید . با این مودم میتونید به صورت کابلی 4 سیستم رو در یک LAN قرار بدید

741258
20-06-2012, 20:29
باسلام لطفا بگید چطوری میشه لپ تاپ رو با کایل usb به کامپیوتر وصل کرد تا بتوان از فضای هارد لپ تاپ بعنوان هارد کمکی کامپیوتر استفاده کرد در ضمن هارد کامپیوتر اکسترنال است و مدل لپ تاپ هم ایسره ممنون ممنون

Glad Boy
22-06-2012, 13:05
چطوری می تونم با کابل شبکه لپتاپ و پی سی رو شبکه کرد برای انتقال داده !؟
تا حالا کارای شبکه نکردم. اگه آموزشی چیزی سراغ دارید لطفا لینک بذارید...

Amir Varasteh
22-06-2012, 23:14
چطوری می تونم با کابل شبکه لپتاپ و پی سی رو شبکه کرد برای انتقال داده !؟
تا حالا کارای شبکه نکردم. اگه آموزشی چیزی سراغ دارید لطفا لینک بذارید...
سلام.

صفحه اول رو ببین.

alirecoba2
27-06-2012, 11:55
خونه من و دو تا عموم کنار همه
میخوایم شبکه کنیم 3 تا پی سی رو
تنها راهش همون سوییچ و کابل کراس هست؟
راه ارزونتری نیس؟

piishii
27-06-2012, 12:04
خونه من و دو تا عموم کنار همه
میخوایم شبکه کنیم 3 تا پی سی رو
تنها راهش همون سوییچ و کابل کراس هست؟
راه ارزونتری نیس؟

سلام
دو خونه کنار هم هست میخواین کابل کشی بکنید ؟
یک مودم وایرلس بهتر هست با کارت شبکه وایرلس

alirecoba2
27-06-2012, 12:11
سلام
دو خونه کنار هم هست میخواین کابل کشی بکنید ؟
یک مودم وایرلس بهتر هست با کارت شبکه وایرلس
سلام
آره 3 تا خونه هست که کنار همه
کم خریج ترین راهشو میخوام
مودم وایرلس و کارت شبکه وایرلس چند در میاد؟
بخوام سوییچ و کابل کراس بگیرم حدودا باید 60 متر کابل بگیرم
متری چنده؟

piishii
27-06-2012, 12:22
سلام
آره 3 تا خونه هست که کنار همه
کم خریج ترین راهشو میخوام
مودم وایرلس و کارت شبکه وایرلس چند در میاد؟
بخوام سوییچ و کابل کراس بگیرم حدودا باید 60 متر کابل بگیرم
متری چنده؟
سلام
من قیمت ندارم عزیز دل ولی با این وضعی که شما میگی مودم وایرلس به تنهایی جواب نمیده باید یک access point هم بگیرین چون سیگنال قوی باشه
ولی من قکر میکنم کایل کشی ارزون تر در میاد

narthex
27-06-2012, 13:21
وایرلس سیگنالش ضعیف میشه توی اون مقیاس که شما میگید .... پس اگر قصد بر وایرلس کردنه باید همون سراغ access point برید
اگر کابل کش می خواید کنید، کابل کراس لازم نیست، کابل استریت straight معمولاً برای اتصال به switch استفاده میشه ... کراس معمولاً برای وصل کردن دو تا pc بهم دیگه بصورت مستقیمه ...
اینم باید در نظر بگیرید که سوکت سر کابل بزنید دیگه از سوراخ سونبه ها راحت رد نمیشه (لایه درز پنجره یا پاسیو و ازین جاها)

S.R Download
28-06-2012, 19:51
سلام دوستان من یه مشکل دارم نمیدونم چطوری باید یک کامپیوتر را ادمین انتخاب کرد خواهشا کمک کنید

feraidoon2000
01-07-2012, 09:34
چطور میشه یک شبکه بی سیم با سرعت بالا بیم دو کامپیوتر درحال حرکت راه اندازی کرد؟
سلام به همه دوستان
من میخوام بین دو کامپیوتر که در حال حرکت و فاصله بین 2 تا 100 متر متغیر هست( در حال دریافت و ارسال اطلاعات ) ارتباط بی سیم بر قرار کنم و صدا و تصویر رو با کیفیت بالا ارسال کنم . بدون این که ارتباط قطع بشه و اختلالی توی سیستمم پیش بیاد در ضمن یک ارتباط کاملا امن هم میخواهم
همچنین چیکار بایئ بکنم تا وقتی دو سیستم وارد برد همدیگه شدند بلافاصله یکدیگر رو شناسایی کنند و به همدیگه کانکت شوند و یک سری فایل رو ردو بدل کنند ( بصورت کاملا اتوماتیک)
میشه راهنمایی کنید و بکید از کدوم نوع تجهیزات و ارتباط استفاده کنم و این که در تبلیغ سرعت ارتباط wi fi رو 54 مگا بیت اعلام میکنند آیا واقعا سرعت ارتباط چقدر هست و میشه در شرایط مذکور روی سرعت 6 مگابایت در ثانیه حساب کرد یا خیر؟
ممنون و متشکر.

senaps
01-07-2012, 17:09
سلام....من سیستم خونگیم رو با پورت شبکه به مودمم وصل میکنم.... حالا مشکل لپ تاپم هستش!!! اونو چطوری باید به اینترنت وصل کنم؟! البته من نیاز دارم که لپ تاپ و سیستم خونگیم با هم شبکه هم باشن(برا بازی!!) حالا چون سیستم جایی برای اضاف کردن پورت شبکه(کارت شبکه جدا خریدن!) نداره، میخواستم بدونم هیچ راهی هست که مثلا یکی از پورت های usb رو با رابط به عنوان پورت شبکه استفاده کنیم؟! رابطی چیزی هست که بشه شبکه رو با usb راه انداخت؟!!! اصلا من چه گلی میتونم به سرم بگیرم که لپ تاپ و pc با هم شبکه باشن و گاهی هم به اینترنت بدون اینکه pc رو از اینترنت جدا کنم؟! میشه؟! داریم یه همچین چیزی؟!

sada
02-07-2012, 10:47
سلام....من سیستم خونگیم رو با پورت شبکه به مودمم وصل میکنم.... حالا مشکل لپ تاپم هستش!!! اونو چطوری باید به اینترنت وصل کنم؟! البته من نیاز دارم که لپ تاپ و سیستم خونگیم با هم شبکه هم باشن(برا بازی!!) حالا چون سیستم جایی برای اضاف کردن پورت شبکه(کارت شبکه جدا خریدن!) نداره، میخواستم بدونم هیچ راهی هست که مثلا یکی از پورت های usb رو با رابط به عنوان پورت شبکه استفاده کنیم؟! رابطی چیزی هست که بشه شبکه رو با usb راه انداخت؟!!! اصلا من چه گلی میتونم به سرم بگیرم که لپ تاپ و pc با هم شبکه باشن و گاهی هم به اینترنت بدون اینکه pc رو از اینترنت جدا کنم؟! میشه؟! داریم یه همچین چیزی؟!
سلام
با توجه به چیزی که گفتید این راه ها به ذهنم میرسه.
اولی اینکه شما اگه بتونید با این روش ها پی سی و لپ تاپ رو به هم شبکه کنید شیر کردن اینترنت مشکلی نیست.
1- اینکه برید به مودم وایرلس بخرید و یک کارت شبکه وایرلس برای پی سی اینجوری هم جدا جدا اینترنت دارید و شبکه هم دارید از طریق مودم (که اکسس پوینت هست) که مشکلی نیست.
2-برید یه سوییچ یا هاب بگرید و پی سی و مودم و لپ تاپ رو بهش وصل کنید و تنظیمات انجام بدید.
3-مودم رو وصل کنید به لپ تاپ و از بعد یه کارت شبکه وایرلس برای پی سی بخرید و بعد از طریق نرم افزاری (مثل connectify) اینترنت رو شیر کنید و هم اینترنت رو داشته باشید برای پی سی هم شبکه می شید (البته در این مورد اگه لپ تاپ رو خاموش کنید اینرنت ندارید برای پی سی .
4-یه اکسس پوینت معمولیه کوچولو بگیرید و تنظیمات رو انجام بدید.

senaps
02-07-2012, 13:55
اخه هدف اصلی شیر کردن نت نیست و بیشتر همون اتصال دو سیستم هستش!! اکسس پوینت معمولیه کوچیک چقد خرج داره؟! من همون کابل کراسی که الان دارم برا شبکه کردن استفاده میکنم رو هم از سر کلاس شبکه سازی دزدیدم و نخریدم!!

moh72
03-07-2012, 15:09
من یه مودم وایرلس دارم میخوام pc رو با لپتاپ شیر کنم(میخوام چنتا فایل از لپتاپ به pc بفرستم) امکانش هست؟ یا باید اکسس پوینت داشته باشم؟لپ تاپ با ad hoc به لپ تاپ دیگه وصل میشه ولی pc رو نمیدونم چیکار کنم

narthex
03-07-2012, 16:52
اخه هدف اصلی شیر کردن نت نیست و بیشتر همون اتصال دو سیستم هستش!! اکسس پوینت معمولیه کوچیک چقد خرج داره؟! من همون کابل کراسی که الان دارم برا شبکه کردن استفاده میکنم رو هم از سر کلاس شبکه سازی دزدیدم و نخریدم!!

می تونی یه switch بگیری بعد از مودم بذاری، توی مودم هم DHCP رو فعال کنی، user/pass رو هم داخل مودم در حالت ppoe بدی، با کابل شبکه مودم رو به switch وصل کنی، با دو تا کابل دیگه (فرق نمی کنه کراس باشه با استریت) دو تا سیستم رو متصل کنی به switch.
همین کارو با switch وایرلس می تونی انجام بدی، به جای کابل یک کارت وایرلس برای pc بگیری ...

narthex
03-07-2012, 16:55
من یه مودم وایرلس دارم میخوام pc رو با لپتاپ شیر کنم(میخوام چنتا فایل از لپتاپ به pc بفرستم) امکانش هست؟ یا باید اکسس پوینت داشته باشم؟لپ تاپ با ad hoc به لپ تاپ دیگه وصل میشه ولی pc رو نمیدونم چیکار کنم

مودم وایرلست پورت Ethernet هم داره ؟ اگر داره، PC رو با کابل وصل کن بهش، لپ تاپ هم وایرلس .... توی شبکه همدیگرو میبینن

moh72
05-07-2012, 09:56
مودم وایرلست پورت Ethernet هم داره ؟ اگر داره، PC رو با کابل وصل کن بهش، لپ تاپ هم وایرلس .... توی شبکه همدیگرو میبینن
اخه شبکه کجاست؟:31:
یه خرده بیشتر توضیح میدی؟:42:

narthex
05-07-2012, 10:12
اخه شبکه کجاست؟:31:
یه خرده بیشتر توضیح میدی؟:42:

داخل config مودم، DHCP رو فعال کنید .... PC رو با کابل وصل کنید به مودم، لب تاپ هم با وایرلس!
بعد ازین میشه share کردن ساده folder داخل windows ....

Meysam Raz
07-07-2012, 11:54
دوستان سلام
من دوتا سیستم و یک مودم adsl دارم و میخوام این دو رو با هم شبکه کنم به طوری کههم فایل ها و هم اینترنت بین هر دو شیر باشه
نکته اینجاست که نمیخوام یوزر پس رو توی مودم بدم (که هر وقت روشن باشه کانکت بشه) بلکه میخوام من با سیستم اول کانکشن بسازم و به نت متصل بشم و وقتی نخواستم نت رو قطعش بکنم .
سیستم اول : ویندوز 7 روش نصبه و یک پورت لن داره
سیستم دوم : ویندوزش xp و یک پورت لن داره
مودم : دارای چهار پورت لن
ممنون میشم راهنماییم کنین

yeg86naz
08-07-2012, 10:53
سلام
تو اداره برای شر کردن پرینتر دو سیستم رو شبکه کردم(هرسیستم یک پرینتر داره)
سیستم2 سیستم1 رو میشناسه و مشکلی نیست(هم پرینتر سیستم1هم برای فایل شرینگ)
اما سیستم1 سیستم 2 رو پیدا نمیکنه

yeg86naz
09-07-2012, 08:45
سلام

اینو که کسی جواب نداد.
حال من با یه مودم بی سیم و کارت یو اس بی(دانگل بی سیم) شبکه که برای اینترنت گرفته بودم یه شبکه بین سه سیستم درست کردم
اما باز اون سیستم همون مشکل و داره و هیچ سیستمی نمیتونه بش وصل شه اما خودش به بقیه سیستم ها وصل میشه
پس مشکل نمیتونه از کارت شبکه باشه
احتمالا یه سری تنظیمات کلی هست که من اطلاع ندارم
دوستان اگه یه کمکی کنن ممنون میشم

farshad-king
09-07-2012, 14:13
سلام

درود خدمت دوست خودم
اگه لطف کنید بگید که سیستم عامل که استفاده میکنید در هر کدوم از کلاینت ها چی هست و این که میخواهید از هر سیستم به دو پیرینتر دسترسی داشته باشید یا نه؟

farshad-king
09-07-2012, 14:25
دوستان سلام
من دوتا سیستم و یک مودم adsl دارم و میخوام این دو رو با هم شبکه کنم به طوری کههم فایل ها و هم اینترنت بین هر دو شیر باشه
نکته اینجاست که نمیخوام یوزر پس رو توی مودم بدم (که هر وقت روشن باشه کانکت بشه) بلکه میخوام من با سیستم اول کانکشن بسازم و به نت متصل بشم و وقتی نخواستم نت رو قطعش بکنم .
سیستم اول : ویندوز 7 روش نصبه و یک پورت لن داره
سیستم دوم : ویندوزش xp و یک پورت لن داره
مودم : دارای چهار پورت لن
ممنون میشم راهنماییم کنین

سلام و خسته نباشید
برای دادن اینترنت به دوسیستم به وسیله همون مودم خیلی راحت این کار انجام میشه و برای این که به صورت دستی بخواهید به اینترنت متصل بشید باید از حالت pppoe یا pppoa به حالت Bridge تغییر داده بشه که در قسمت کنسول مودم یا همون صفحه ای که مودم رو کانفیگ میکنید این کار رو میتونید انجام بدید
و اما یرای شیر کردن اطلاعات اگه دوسیستم در یک رنج آی پی مثلا *.192.168.1 باشند نصبت به هم آشنا هستند و میشه اطلاعات رو شیر کرد ولی برای این که ویندوز 7 بتواند با xp صبحت کند باید نوع کد گذاری اون ها رو همسان کرد که در همین انجمن راه حل آن داده شده با یک سرچ ساده میتونید به اون دسترسی پیدا کنید

yeg86naz
12-07-2012, 08:56
درود خدمت دوست خودم
اگه لطف کنید بگید که سیستم عامل که استفاده میکنید در هر کدوم از کلاینت ها چی هست و این که میخواهید از هر سیستم به دو پیرینتر دسترسی داشته باشید یا نه؟
همه ویندوز xp. نه فقط پرینتر اجازه فایل شرینگ هم نمیده.به بقیه سیستم ها وصل میشه اما اجازه نمیده سیستمی بش وصل شه
نمیخوام کار بکشه به ویندوز عوض کردن

Meysam Raz
12-07-2012, 11:19
سلام و خسته نباشید
برای دادن اینترنت به دوسیستم به وسیله همون مودم خیلی راحت این کار انجام میشه و برای این که به صورت دستی بخواهید به اینترنت متصل بشید باید از حالت pppoe یا pppoa به حالت Bridge تغییر داده بشه که در قسمت کنسول مودم یا همون صفحه ای که مودم رو کانفیگ میکنید این کار رو میتونید انجام بدید
و اما یرای شیر کردن اطلاعات اگه دوسیستم در یک رنج آی پی مثلا *.192.168.1 باشند نصبت به هم آشنا هستند و میشه اطلاعات رو شیر کرد ولی برای این که ویندوز 7 بتواند با xp صبحت کند باید نوع کد گذاری اون ها رو همسان کرد که در همین انجمن راه حل آن داده شده با یک سرچ ساده میتونید به اون دسترسی پیدا کنید

من هر کاری کردم نتونستم جفتشون(هم نت و هم اشتراک فایل) همزمان برقرار کنم دیگه مجبوری فعلا اینترنت روی یکی قابل استفادست و دوسیستم شیر هستند
تشکر بابت پاسختون

S n i p e r
16-07-2012, 22:02
سلام
بین دو سیستم Adhoc ایجاد کردم
اما وقتی که درایوی رو در سیستم A به اشتراک گذاشتم موقع دسترسی از سیستم B از من یوزرنیم و پسورد می خواهد!
نمی دونم یوزرنیم و پسورد چی بدم
پسوردی که موقع ایجاد Adhoc ساختم هم جواب نداد!
یوزرنیم چی بدم؟

piishii
16-07-2012, 22:48
سلام
باید یوزر نیم پسووردی که روی سیستم مورد نظر قرار داره بزنی
ولی اگه حوصله دردسر نداری جفت سیستم ها رو یوزر پسوورد یکسان بذار

S n i p e r
17-07-2012, 14:20
سلام
باید یوزر نیم پسووردی که روی سیستم مورد نظر قرار داره بزنی
ولی اگه حوصله دردسر نداری جفت سیستم ها رو یوزر پسوورد یکسان بذار

سلام
من روی سیستم یوزرنیم و پسورد نگذاشتم.
منظورتون یوزرنیم و پسوردی هست که موقع لاگین شدن تو ویندوز لازمه؟!
برای اون حالت هم یوزرنیم و پسوردی تعریف نکردم.
چی کار کنم؟

The Auditor
20-07-2012, 11:52
سلام دوستان من یه مودم وایرلس دارم که دسکتاپو با سیم و لپتاپو وایرلس بهش وصل میکنم و به اینترنت وصل میشم. حالا میخوام یه شبکه خونگی راه بندازم که بتونم باهاش فایلهامو بین این دو کامپیوتر رد و بدل کنم. میخوام یه شبکه بین این دو کامپیوتر راه انداری کنم به طوری که لپتاپم به طور وایرلس وصل باشه و دسکتاپ با سیم و راحت بتونم فایلهامو از این کامپیوتر به اون کامپیوتر بفرستم. چه جوری باید شبکه براشون تعریف کنم؟ یکی لطف کنه قدم به قدم بهم توضیح بده. ممنون.

Amir Varasteh
20-07-2012, 12:11
سلام
من روی سیستم یوزرنیم و پسورد نگذاشتم.
منظورتون یوزرنیم و پسوردی هست که موقع لاگین شدن تو ویندوز لازمه؟!
برای اون حالت هم یوزرنیم و پسوردی تعریف نکردم.
چی کار کنم؟
باید براش یوزر پسورد تعریف کنی و تو اون عکس وارد کنی.

The Auditor
21-07-2012, 19:40
سوال من برای دوستان خیلی سخت بود انگار. نخواستیم بابا.

mjzaret
22-07-2012, 20:15
سلام دوستان من یه مودم وایرلس دارم که دسکتاپو با سیم و لپتاپو وایرلس بهش وصل میکنم و به اینترنت وصل میشم. حالا میخوام یه شبکه خونگی راه بندازم که بتونم باهاش فایلهامو بین این دو کامپیوتر رد و بدل کنم. میخوام یه شبکه بین این دو کامپیوتر راه انداری کنم به طوری که لپتاپم به طور وایرلس وصل باشه و دسکتاپ با سیم و راحت بتونم فایلهامو از این کامپیوتر به اون کامپیوتر بفرستم. چه جوری باید شبکه براشون تعریف کنم؟ یکی لطف کنه قدم به قدم بهم توضیح بده. ممنون.

با توجه به توضيحات شما شبكه بين سيستم و لپ تاپ برقرار هست و مشكلي وجود ندارد. شما كافيست پوشه‌هاي مورد نظر خود را به اشتراك دربياوريد.

براي به اشتراك گذاشتن هم روي پوشه مورد نظر كليك راست كرده و گزينه Properties رو انتخاب كنيد.

سربرگ Sharing را انتخاب كنيد.

حال تنظيمات لازم را انجام دهيد.

The Auditor
23-07-2012, 09:20
با توجه به توضيحات شما شبكه بين سيستم و لپ تاپ برقرار هست و مشكلي وجود ندارد. شما كافيست پوشه‌هاي مورد نظر خود را به اشتراك دربياوريد.

براي به اشتراك گذاشتن هم روي پوشه مورد نظر كليك راست كرده و گزينه Properties رو انتخاب كنيد.

سربرگ Sharing را انتخاب كنيد.

حال تنظيمات لازم را انجام دهيد.

سلام
خب من که هنوز این دو کامپیوتر رو به همدیگه شبکه نکردم. سوال من این بود که چطوری این دو رو شبکه کنم. اونجا که گفتم این با سیم وصله و اون یکی بی سیم، نوع اتصال منظورم بود صرفا. میخوام بدونم اصلا چه جوری شبکه تعریف کنم . میخوام یکی قدم به قدم بگه از کجا باید چیکار کنم تا یه شبکه لوکال درست کنم برای خودم.

s.b90
24-07-2012, 22:12
سلام
خب من که هنوز این دو کامپیوتر رو به همدیگه شبکه نکردم. سوال من این بود که چطوری این دو رو شبکه کنم. اونجا که گفتم این با سیم وصله و اون یکی بی سیم، نوع اتصال منظورم بود صرفا. میخوام بدونم اصلا چه جوری شبکه تعریف کنم . میخوام یکی قدم به قدم بگه از کجا باید چیکار کنم تا یه شبکه لوکال درست کنم برای خودم.

سلام
l
اگه ویندوزت سونه برو control panel - choose homegroup and sharing option - create a homegroup
وقتی ساخت یه password بهت میده که باید همین مسیر رو توی کامپیوتر دیگه هم یری که اونجا به جای create a homegroup باید join a homegroup رو بزنی که همون password رو هم میزنی.به حروف کوچک و بزرگ هم حساسه.
الان براحتی میتونی بین دو کامپیوتر فایل انتقال بدی.

The Auditor
24-07-2012, 22:59
خب آره خودم هم همینکارو کردم. یه homegroup ساختم و بهم پسوورد داد و به محض اینکه ساخته شد، اون یکی کامپیوتر سریع پیداش کرد و گفت یه homegroup پیدا شد و دکمه join now ظاهر شد. وقتی که دکمه رو میزنم و پسوورد homegroup رو وارد میکنم حدود یک دقیقه طول میکشه و بعدش ارور میده میگه نمیتونه وصل شه و دوباره جای تایپ پسوورد روشن میشه (نمیگه پسوورد غلطه ها. فقط میگه نمیتونه وصل شه). این کارو برعکس هم انجام دادم، یعنی این بار توی اون یکی کامپیوتر گرفتم homegroup ساختم و همه این مراحلو طی کردم باز هم همین بساط بود. تر زده به اعصابم بابا اه...

s.b90
25-07-2012, 18:00
خب آره خودم هم همینکارو کردم. یه homegroup ساختم و بهم پسوورد داد و به محض اینکه ساخته شد، اون یکی کامپیوتر سریع پیداش کرد و گفت یه homegroup پیدا شد و دکمه join now ظاهر شد. وقتی که دکمه رو میزنم و پسوورد homegroup رو وارد میکنم حدود یک دقیقه طول میکشه و بعدش ارور میده میگه نمیتونه وصل شه و دوباره جای تایپ پسوورد روشن میشه (نمیگه پسوورد غلطه ها. فقط میگه نمیتونه وصل شه). این کارو برعکس هم انجام دادم، یعنی این بار توی اون یکی کامپیوتر گرفتم homegroup ساختم و همه این مراحلو طی کردم باز هم همین بساط بود. تر زده به اعصابم بابا اه...

شما یه کار دیگه کن،homegroup نمیخواد بسازی،برو control panel - view network status and tasks - change advanced sharing settings گزینه ی آخرش کهpassword protected sharing هست رو turn off کن در هر دو سیستم ، بعد توی یکی از سیستم ها windows+R رو بزن ، بنویس (user name \\) که user name اسم سیستم مقابله،مثلا (novin-pc\\)
توی صفحه ی باز شده میتونی فایلاتو شیر کنی.

The Auditor
25-07-2012, 18:26
ویندوز من سونه. توی کنترل پنل همچین چیزی نمیبینم اصلا (view network status and tasks منظورمه) :23:

s.b90
25-07-2012, 23:09
ویندوز من سونه. توی کنترل پنل همچین چیزی نمیبینم اصلا (view network status and tasks منظورمه) :23:
منم واسه سون نوشتم، شما کنترل پنلت روی حالت category نیست،اشکال نداره به جای view network status and tasks برو network and sharing center.
موفق باشی.

The Auditor
26-07-2012, 10:24
منم واسه سون نوشتم، شما کنترل پنلت روی حالت category نیست،اشکال نداره به جای view network status and tasks برو network and sharing center.
موفق باشی.

آهان آره من هیچوقت روی category نمیذارم. میذارم روی small icons. ممنون. حدس میزدم همون جایی که توی فکرم بود رو میگید. روی نتوورک کنار ساعت تسکبار هم کلیک چپ کنیم و روی open network and sharing center‌ هم کلیک کنیم همونو باز میکنه و از سمت چپ گزینه change advanced sharing settings نمایان میشه. عصر چک میکنم ببینم وصل میشه یا نه. امیدوارم این بار دیگه کار کنه. خییییلی خوشم میاد کامپیوترام شبکه بشن. واقعا شبکه یکی از اختراعات عالی بشر بوده و هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ممنون.

The Auditor
27-07-2012, 11:57
خب.. من این کارو کردم. یه صفحه باز شد که توش نوشته users، همین. چه جوری باید فایلا رو رد و بد کنم و توی کامپیوتر مقابل چه جوری به این فایلا دسترسی خواهم داشت؟

s.b90
27-07-2012, 18:26
خب.. من این کارو کردم. یه صفحه باز شد که توش نوشته users، همین. چه جوری باید فایلا رو رد و بد کنم و توی کامپیوتر مقابل چه جوری به این فایلا دسترسی خواهم داشت؟
الان دو تا سیستم شبکه شدن،روی پوشه ای که میخوای بفرستی کلیک راست کن share with رو بزن.فایل توی سیستم مقابل توی همون صفحه ی users ظاهر میشه که میتونی کپی پیستش کنی.

The Auditor
30-07-2012, 21:14
نمیشه که نمیشه... امکانش هست بخاطر تفاوت دو ویندوز باشه؟ آخه یکی از سیستم ها ultimate و اون یکی home premium

The Auditor
30-07-2012, 21:35
البته شدااااااا.... ولی یه طرفه... فقط از یه طرف میتونم فایل شیر کنم... از طرف مقابل نمیتونم.. اصلا از طرف مقابل نمیتوم وصل شم.. وقتی هم از این طرف وصل میشم نمیتونم کپی پیست کنم توی فولدر یوزرز چون همونطور که گفتم اصلا فولدر یوزرز طرف مقابل شیر نمیشه. اما از طرف مقابل میتونم به فولدر یوزرز این طرف دست داشته باشم و فایلاشو کپی کنم واسه خودم (بطور مستقیم نمیتونم دسترسی داشته باشما چون گفتم که، از طرف مقابل نمیتونم وصل شم، اما وقتی از این طرف وصل میشم، از اون طرف میتونم به فایلای اینور دست داشته باشم و فقط هم از اون ور میتونم!! یعنی از اینور وصل میشم اما از اون ور میتونم به فایلا دسترسی داشته باشم، اونم تازه چی؟ فایلای اینور!!! یعنی از اینور وصل میشم که اونور به فایلا دسترسی داشته باشه!!!!) :wac:

hosein_haq
04-08-2012, 23:37
سلام به همه دوستان
من نوت بوک رو با pc شبکه کردم هر دو ویندوز 7 اند.
مشکلم اینه که انتقال ودستیابی به فولدر های شر فقط برای pc مقدوره و یک طرفه است. بر عکس نیاز من .
لطفا کمک کنید فوریه.

alikhafan123
05-08-2012, 10:26
سلام به همه دوستان
من نوت بوک رو با pc شبکه کردم هر دو ویندوز 7 اند.
مشکلم اینه که انتقال ودستیابی به فولدر های شر فقط برای pc مقدوره و یک طرفه است. بر عکس نیاز من .
لطفا کمک کنید فوریه.
دوست من شما تنظیمات فایروال و شبکه رو رو دو تا سیستم چک کن.
موقتا فایروالا رو 2 تا سیستم خاموش کن ببین درست میشه.
بعد برو تو کنترل پنل قسمت Network and sharing center و بعد قسمت advanced network settings اونجا تنظیماتا چک کن.file and print sharing حتما turn on باشه .Network discovery هم حتما turn on باشه.password protection هم turn off باشه.
موفق باشید.

hosein_haq
05-08-2012, 12:09
متشکر حل شد. سرعت 6 هست چرا اینقدر کمه؟

alikhafan123
06-08-2012, 08:16
متشکر حل شد. سرعت 6 هست چرا اینقدر کمه؟
سلام.
سرعت چی؟

hosein_haq
06-08-2012, 13:16
سرعت انتقال فایل.
مودم : tp-link 8151n با سرعت 150

saeediranzad
06-08-2012, 17:46
سلام
من روی لپتاپم نرم افزارهای ایمنی کاملی دارم. اگر بخوام لپتاپهای دیگه را اسکن کنم، چه کار باید بکنم؟
یعنی سرویس کامل و آچارکشی!؛ ویروس یابی و پاک کردن رجیستری و موارد دیگه. میخوام با ذلپتاپ خودم این کارها را روی لپتاپ دیگه انجام بدم. میشه؟

alikhafan123
06-08-2012, 17:50
به صورت وایرلس شبکه کردید؟
اگر با کابل شبکه کنید بهتره.
درسته که مودمتون سرعتش 150Kbps است ولی ممکنه سرعت کارت های شبکه وایرلس که رو دوتا سیستمت است 54Kbps باشه و سرعت کم بشه.

alikhafan123
06-08-2012, 18:18
سلام
من روی لپتاپم نرم افزارهای ایمنی کاملی دارم. اگر بخوام لپتاپهای دیگه را اسکن کنم، چه کار باید بکنم؟
یعنی سرویس کامل و آچارکشی!؛ ویروس یابی و پاک کردن رجیستری و موارد دیگه. میخوام با ذلپتاپ خودم این کارها را روی لپتاپ دیگه انجام بدم. میشه؟

سلام
اگر روی اون سیستما هم این نرم افزارا باشه شما میتونید با Remote Desktop (یا نرم افزار های اتصال از راه دور دیگه) به اون سیستما وصل بشی و کارهای مورد نظرا انجان بدی.
میتونید با استفاده از شبکه فایل های نصبی برنامه های مورد نظرتونا به سیستمای دیگه انتقال بدید و بعد با Remote desktop بهشون وصل بشید و برنامه ها را نصب کنید و .....
فکر نکنم بشه با نرم افزارهایی که رو سیستم خودت هست سیستمای دیگه را آچارکشی کنی مگر در موارد خاص مثلا مثل گرفتن بک آپ که نرم افزار Acronis میتونه تحت شبکه این کارا انجام بده و از سیستمای دیگه Backup بگیره.اونم درصورتی که نسخه کلاینتی اون رو سیستمای دیگه نصب باشه و نسخه سروری اون هم روی سیستم شما نصب باشه.

Amir Varasteh
07-08-2012, 02:33
سلام

برای ویروس کشی میتونی از طریق File Sharing، فایلهای سیستم مقابلت رو اسکن کنی.

saeediranzad
07-08-2012, 06:12
ممنون.
واضحتر بگم. میشه با کابل؛ هارد لپتاپ دیگه را اسکن کرد؟ یعنی میشه هارد لپتاپ دیگه را مثل یه هارد اکسترنال اسکن و ترمیم کرد؟

Eliminal
08-08-2012, 22:48
سلام
آقا من لپ تاپو با کامپیوتره خودم شبکه کردم(ویندوزه سون)
خب الان چجوری میتونم فایل ردوبدل کنم.
بعد الان پرینترم به کامپیوتر وصله.الان چجوری میتونم با لپ تاپ از طریق شبکه یه فایلو بفرستم رو پرینتر که پرینت بشه...
اون رد و بدل کردن فایل ها رو توضیح بدین لطفا

alikhafan123
09-08-2012, 08:06
ممنون.
واضحتر بگم. میشه با کابل؛ هارد لپتاپ دیگه را اسکن کرد؟ یعنی میشه هارد لپتاپ دیگه را مثل یه هارد اکسترنال اسکن و ترمیم کرد؟

فکر نکم شما بتونی همچین کاری بکنی.ولی همون طور که دوستمون گفت میتونی فولدرهای داخل سیستما را شیر کنی و بعد با آنتی ویروس خودت تحت شبکه اسکن کنی.
البته دوستان دیگه شاید بدونن.

alikhafan123
09-08-2012, 08:18
سلام
آقا من لپ تاپو با کامپیوتره خودم شبکه کردم(ویندوزه سون)
خب الان چجوری میتونم فایل ردوبدل کنم.
بعد الان پرینترم به کامپیوتر وصله.الان چجوری میتونم با لپ تاپ از طریق شبکه یه فایلو بفرستم رو پرینتر که پرینت بشه...
اون رد و بدل کردن فایل ها رو توضیح بدین لطفا

شما باید فولدرها یی را که میخواین ردو بدل کنید شیر کنید.برای دسترسی به فولدرهای شیر شده سیستما برید تو Run وبعد 2 تا Backslash بزنید و بعد IP سیستمی که میخواید به فایلاش دسترسی داشته باشید را بزنید.
البته به صورت پیش فرض همه درایوهای داخل My computer شیر مخفی هستن و شما میتونید با زدن نام درایو و بعد علامت $ به محتویات اون درایو داخل اون سیستم دسترسی پیدا کنید.(بعد از دو تا Backslash و IP سیستم مورد نظر مثلا بزنید C$ با این کار به محتوای درایو C اون سیستم دسترسی پیدا میکنید.)

اینم بگم قبل از این که بخواید این کارا را انجام بدبد باید تنظیمات زیر را روی هر دو سیستم انجام بدید تا بتونید به سیستما متصل بشید :
موقتا فایروالا رو 2 تا سیستم خاموش کن .
بعد برو تو کنترل پنل قسمت Network and sharing center و بعد قسمت advanced network settings اونجا تنظیماتا چک کن.file and print sharing حتما turn on باشه .Network discovery هم حتما turn on باشه.password protection هم turn off باشه.

برای به اشتراک گذاری پرینتر هم شما باید بری رو سیستمی که پرینتر نصبه و پرینترا شیر کنی.(برو تو تنظیمات پرینتر Printer Properties و بعد تب Sharing و تیکشا بزن.)
سوالی بود در خدمتم.

Eliminal
10-08-2012, 02:25
شما باید فولدرها یی را که میخواین ردو بدل کنید شیر کنید.برای دسترسی به فولدرهای شیر شده سیستما برید تو Run وبعد 2 تا Backslash بزنید و بعد IP سیستمی که میخواید به فایلاش دسترسی داشته باشید را بزنید.
البته به صورت پیش فرض همه درایوهای داخل My computer شیر مخفی هستن و شما میتونید با زدن نام درایو و بعد علامت $ به محتویات اون درایو داخل اون سیستم دسترسی پیدا کنید.(بعد از دو تا Backslash و IP سیستم مورد نظر مثلا بزنید C$ با این کار به محتوای درایو C اون سیستم دسترسی پیدا میکنید.)

اینم بگم قبل از این که بخواید این کارا را انجام بدبد باید تنظیمات زیر را روی هر دو سیستم انجام بدید تا بتونید به سیستما متصل بشید :
موقتا فایروالا رو 2 تا سیستم خاموش کن .

برای به اشتراک گذاری پرینتر هم شما باید بری رو سیستمی که پرینتر نصبه و پرینترا شیر کنی.(برو تو تنظیمات پرینتر Printer Properties و بعد تب Sharing و تیکشا بزن.)
سوالی بود در خدمتم.
مرسی ببینم چیکار میکنم

m.prodigy
17-08-2012, 16:42
سلام دوستان
من دو تا لپ تاپ(ویندوز 7) رو که میخوام وصل کنم همه چیز خوب پیش میره و لپ تاپ ها فولدر share شده رو شناسایی میکنن.اما وقتی روشون کلیک میکنم که وارد فولد سیستم دیگه بشم Eror میده که شما اجاز دسترسی بی این فولدر رو نداریم.(you dont have permision to access to this folder)
باید چه کار کنم؟

اون پایین سمت راست روی کانکشن یه مثلث زرد که روش علامت تعجب داره از بین نمیره.برای هر دو سیستم.

alikhafan123
18-08-2012, 09:37
سلام دوستان
من دو تا لپ تاپ(ویندوز 7) رو که میخوام وصل کنم همه چیز خوب پیش میره و لپ تاپ ها فولدر share شده رو شناسایی میکنن.اما وقتی روشون کلیک میکنم که وارد فولد سیستم دیگه بشم Eror میده که شما اجاز دسترسی بی این فولدر رو نداریم.(you dont have permision to access to this folder)
باید چه کار کنم؟

اون پایین سمت راست روی کانکشن یه مثلث زرد که روش علامت تعجب داره از بین نمیره.برای هر دو سیستم.

اون علامت مثلث زرد رنگ که مشکلی نداره و فقط در صورتی میره که اینترنت وصل باشی

اینکه نمیتونید به فولدرها دسترسی داشته باشید باید به فولدرهایی که میخواین شیر کنیPermission های لازما بدید.
شما همون قسمتی که فولدرا شیر میکنی (قسمت Advanced Sharing) روی Permission کلید کن و بعد به گروه Everyone در لیست گروه ها قرار دارد تا سطح دسترسی Change یا Full Control بده(یعنی تو قسمت Permission for Everyone جلوی full control گزینه Allow را انتخاب کن.)
فایروال ویندوز هم که برو تو Control Panel -----Windows firewall و اونجا Turn off کن(البته موقتا)

اینم بگم تو قسمت تنظیمات فولدر (properties) باید به تب Security هم بری و اونجا هم گروه ٍ Everyone را Add کنی و تا سطح دسترسی Change بدی.
سوالی بود در خدمتم.

Amirwwe619
28-08-2012, 01:33
سلام من دو تا سیتمو با هم با کابل کراس شبکه کردم ، یکی از سیستم با وایرلس نت دارم حالا میخوام اینترنت رو واسه شبکه شیر کنم این پیامو میده ، الان اینجوری فقط اینترنت شیر میشه ، دیگه سیستم ها قابلیت ارسال فایل به همه ندارن؟

mjzaret
28-08-2012, 03:06
سلام من دو تا سیتمو با هم با کابل کراس شبکه کردم ، یکی از سیستم با وایرلس نت دارم حالا میخوام اینترنت رو واسه شبکه شیر کنم این پیامو میده ، الان اینجوری فقط اینترنت شیر میشه ، دیگه سیستم ها قابلیت ارسال فایل به همه ندارن؟

شما روي گزينه Yes كليك كنيد و بگذاريد تنظيمات صورت بگيره.

روي سيستم دوم كه با كابل كراس به سيستم اول وصله كافيه آدرس زير رو به صورت كامل در تنظيمات كارت شبكه وارد كنيد:

192.168.137.2

255.255.255.0

192.168.137.1

217.218.127.127

4.2.2.4

براي رد و بدل كردن فايل هم به مشكلي برنخواهيد خورد.

30vil
01-09-2012, 18:37
اساتید عزیز من یک pc دارم که با مودم و یو اس بی به اینترنت وصله مودم وایرلس نیست حالا میخوام این اینترنت رو با لپتاپ شیر کنم

لطفا راهنمایی کنید

pc کارت شبکه آنبرد داره لپتاپ هم کارت شبکه و وایرلس داره

با تشکر

mjzaret
01-09-2012, 21:42
اساتید عزیز من یک pc دارم که با مودم و یو اس بی به اینترنت وصله مودم وایرلس نیست حالا میخوام این اینترنت رو با لپتاپ شیر کنم

لطفا راهنمایی کنید

pc کارت شبکه آنبرد داره لپتاپ هم کارت شبکه و وایرلس داره

با تشکر

ابتدا مدل مودمتون رو بيان كنيد.

30vil
01-09-2012, 22:09
ابتدا مدل مودمتون رو بيان كنيد.

مودم adsl ساده بدون هیچ گونه پورتی dlink 200

GH.REZAEI
04-09-2012, 18:02
سلام
لپ تاب و pcکه هر دو سون هستند را شبکه کردم ولی بازی های تحت شبکه مثل کانتر را نمی دونم چه جوری باید بازی کرد

alikhafan123
07-09-2012, 19:49
مودم adsl ساده بدون هیچ گونه پورتی dlink 200

مودما با کابل USB به سیستم وصل میکنی؟

مودم پورت LAN هم نداره؟

شما یک کابل LAN از PC بزن به لپ تاپ و بعد به سیستما IP بده و کانکشن روی PC را Share کن.

alikhafan123
07-09-2012, 19:51
سلام
لپ تاب و pcکه هر دو سون هستند را شبکه کردم ولی بازی های تحت شبکه مثل کانتر را نمی دونم چه جوری باید بازی کرد

اگه اتصال برقراه و PING هم جواب میده باید بری تو تنظیمات خود بازی و اونجا تنظیمات لازما انجام بدی.

sasha199098
07-09-2012, 20:46
Firewal رو خاموش کن
آی پی ها رو هم توی یه رنج بده
مثلا 192.168.0.1
192.168.0.2
توی هر کدوم بر عکس اون یکی آیپی بده
بعدش ببین درایوهای همو میارن یا نه؟

personal_68
11-09-2012, 20:41
آقا من مودم وایرلس adsl دارم که یه کابل اون به PC وصل هست برای اینترنت و یه لپ تاپ هم دارم

حالا چه طوری می تونم با وایرلس لپ تاپ به PC وصل شم به واسطه این مودم وایرلس دار و مثلا از درایو D کامپیوتر فیلم رو دانلود کنم با وایرلس بیاد تو لپ تاپ

alikhafan123
12-09-2012, 12:28
آقا من مودم وایرلس adsl دارم که یه کابل اون به PC وصل هست برای اینترنت و یه لپ تاپ هم دارم

حالا چه طوری می تونم با وایرلس لپ تاپ به PC وصل شم به واسطه این مودم وایرلس دار و مثلا از درایو D کامپیوتر فیلم رو دانلود کنم با وایرلس بیاد تو لپ تاپ

اگه DHCP روی مودم فعال باشه و تنظیمات کارت شبکه هم به صورت اتوماتیک باشه مشکلی نیست و شما وقتی به صورت وایرلس با لپتاپ به مودم وصل بشی و PC هم با سیم به مودم وصل باشه این دو تا سیستم با هم شبکه میشن.

فقط یکسری تنظیمات هست که باید داخل ویندوز انجام بدی و فایل ها را به اشتراک بگذاری

ویندوزت چیه؟

منظورت از دانلود چیه؟

sajjadesi
12-09-2012, 18:25
سلام من یه مودم وایرلس TP-link دارم میخوم باهاش اینترنت شیرکنم باگوشی برم تواینترنت لطفا راهنمایی کنید ضمنا با connectify به نتیجه نرسیدم

OMEGAA
12-09-2012, 21:09
سلام من یه مودم وایرلس TP-link دارم میخوم باهاش اینترنت شیرکنم باگوشی برم تواینترنت لطفا راهنمایی کنید ضمنا با connectify به نتیجه نرسیدم

دوست عزیز شما تنظیمات وایرلس انجام بده مثل پسورد و ... بعدش بزار گوشیتو برای پیدا کردن وایرلست.(قاعدش همینه چیزه اضافه تری هم نداره)

alikhafan123
12-09-2012, 21:11

اگه مودمت وایرلس باشه که دیگه نیاز به نر م افزار Connectify نیست

فقط کافیه تنظیمات مودم را بذاری رو حالت PPPOE تا خودش به صورت اتوماتیک به اینترنت وصل بشه و بعد میتونی راحت با موبایل به مودم وصل بشی و اینترنت استفاده کنی.