PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

masipc
05-12-2010, 18:58
سیستم ایکس پی xp اصلی هست و سیستم سون مقصد.
شرینگ درسته و اینترنت هم وصل.
مشکلی که پیش اومده اینه که
1. سیستم xp نمیتونه سون رو ببینه ولی سون اکس پی رو میبینه.
2. با هر بار روشن و خاموش شدن و ریاستارت سون کانکشن نت روی xp قطع میشه.
به نظر شما مشکل از کجاست؟

javadgorgani
08-12-2010, 00:04
سلام دوستان من Adsl 512 دارم میخوام از لپتاپم بدمش به یکی کامپیوتر دیگه ام وقتی شبکه میکنمشون اینترنتشون وصل نمیشه باید چکار کنم ؟! مودم رو با USB به لپ تاپ زدم کابلشبکه هم بین لپ تاپ و PC هست ولی هرکار میکنم اینترنتشون شیر نمیشه یکی دقیقا بگه توی ویندوز 7 باید چکار کنم ممنون میشم کسی قشنگ راهنمایی کنه و بگه چکار باید کنم:11:

rezapourmanesh
08-12-2010, 07:35
خواهش میکنم.

بله میشه. این اطلاعات کش میشه دیگه. حجم هم مهم نیست.

Sync Center هم توی Control Panel هست.

شما خودت یه بار تست کن همه چیز دستت میاد.

موفق باشی.
دوست عزیز امیر جان واقعا ازت ممنونم کارم به خوبی راه افتاد. دستت درد نکنه انشاالله هر روز بر دانشت افزوده شود.
حالا می خواستم این کار رو با یک فولدر روی فلاش انجام دهم یعنی یک فولدر رو روی فلاش با یه فولدر با اسم مشابه روی سیستم شیر(Shaer) کنم و هرموقع اطلاعات یکی از اونها تغییر کر با اتصال فلاش اطلاعات هر دوتا فولدر باهم یکی بشه.
باز هم ممنونم.

Amir Varasteh
08-12-2010, 10:07
دوست عزیز امیر جان واقعا ازت ممنونم کارم به خوبی راه افتاد. دستت درد نکنه انشاالله هر روز بر دانشت افزوده شود.
حالا می خواستم این کار رو با یک فولدر روی فلاش انجام دهم یعنی یک فولدر رو روی فلاش با یه فولدر با اسم مشابه روی سیستم شیر(Shaer) کنم و هرموقع اطلاعات یکی از اونها تغییر کر با اتصال فلاش اطلاعات هر دوتا فولدر باهم یکی بشه.
باز هم ممنونم.
خواهش میکنم:11:

راجع به فلش شما فلشت رو به سیستم خودت میخوای بزنی ؟ اطلاعات کجا Update شه ؟ خوب نفهمیدم.

rezapourmanesh
08-12-2010, 10:10

راجع به فلش شما فلشت رو به سیستم خودت میخوای بزنی ؟ اطلاعات کجا Update شه ؟ خوب نفهمیدم.

بله به سیستم خودم که می زنم مثلا پوشه 01 را (که از روی سیستم کپی کردن توی فلاش) روی سیستم با پوشه ای به همین نام روی فلاش آپدیت کنه و اطلاعاتش رو به روز کنه چه تغییری در پوشه روی سیستم ایجاد کرده باشم یا تغییری در پوشه روی فلاش در جای دیگری (مثلا سیستم دوستم)
مثلا در پوشه روی فلاش توی خونه دوستم یا توی کافی نت چیزی ریختم و می خوام دیگه بنا نباشه توی خونه کپی و پیست کنم فلاش رو که وصل کردم خودش پوشه رو به روز رسانی کنه.

rezapourmanesh
08-12-2010, 10:16

بله به سیستم خودم که می زنم مثلا پوشه 01 را (که از روی سیستم کپی کردن توی فلاش) روی سیستم با پوشه ای به همین نام روی فلاش آپدیت کنه و اطلاعاتش رو به روز کنه چه تغییری در پوشه روی سیستم ایجاد کرده باشم یا تغییری در پوشه روی فلاش در جای دیگری (مثلا سیستم دوستم)
مثلا در پوشه روی فلاش توی خونه دوستم یا توی کافی نت چیزی ریختم و می خوام دیگه بنا نباشه توی خونه کپی و پیست کنم فلاش رو که وصل کردم خودش پوشه رو به روز رسانی کنه.

Amir Varasteh
08-12-2010, 10:16
آهان.

نمیدونم اینو:46:

javadgorgani
08-12-2010, 12:07
سوالم رو دوباره میپرسم لطفا یکی به من هم کمک کنه :
سلام دوستان من Adsl 512 دارم میخوام از لپتاپم بدمش به یکی کامپیوتر دیگه ام وقتی شبکه میکنمشون اینترنتشون وصل نمیشه باید چکار کنم ؟! مودم رو با USB به لپ تاپ زدم کابلشبکه هم بین لپ تاپ و PC هست ولی هرکار میکنم اینترنتشون شیر نمیشه یکی دقیقا بگه توی ویندوز 7 باید چکار کنم ممنون میشم کسی قشنگ راهنمایی کنه و بگه چکار باید کنم ؟!!!! پلیز:42::42:

Amir Varasteh
08-12-2010, 14:58
سوالم رو دوباره میپرسم لطفا یکی به من هم کمک کنه :
سلام دوستان من Adsl 512 دارم میخوام از لپتاپم بدمش به یکی کامپیوتر دیگه ام وقتی شبکه میکنمشون اینترنتشون وصل نمیشه باید چکار کنم ؟! مودم رو با USB به لپ تاپ زدم کابلشبکه هم بین لپ تاپ و PC هست ولی هرکار میکنم اینترنتشون شیر نمیشه یکی دقیقا بگه توی ویندوز 7 باید چکار کنم ممنون میشم کسی قشنگ راهنمایی کنه و بگه چکار باید کنم ؟!!!! پلیز:42::42:
سلام.

شما روی کانکشن اینترنتت کلیک راست کن و برو به Properties و به تب Sharing. سپس اون بالا تیک Allow Other Network Users ... رو بزن و از زیرش هم کارت شبکه ای که بهش کابل زدی رو انتخاب کن.

همین. موفق باشی.

bato_shadam
08-12-2010, 22:04
با سلام
آیا راهی وجود داره که زمانیکه کارت شبکه از طریق ریموت دیسبل شده دوباره از طریق ریموت اینیبلش کرد ؟ اگر نمیشه تنها راهش اینه که از طریق کنترل پنل همون دستگاه اینیبل بشه؟ یا راه دیگری هم از طریق ریموت هست؟

mohsenmas
08-12-2010, 22:05
در خواست راهنمایی.
مودمم 2640u دوتا pc بهش وصل کردم میخوام از وایرلس برای موبایل استفاده کنم همزمان اینترنت و شعر بین سه تاشون و پرینتر داشته باشم.توضیحات تنظیمات به ایتنرنت و اتصال pc به تنهایی خوندم اما واسه برقراری همزمان اینترنت و شعر چی کار باید بکنم؟

Amir Varasteh
08-12-2010, 22:30
با سلام
آیا راهی وجود داره که زمانیکه کارت شبکه از طریق ریموت دیسبل شده دوباره از طریق ریموت اینیبلش کرد ؟ اگر نمیشه تنها راهش اینه که از طریق کنترل پنل همون دستگاه اینیبل بشه؟ یا راه دیگری هم از طریق ریموت هست؟
سلام.

وقتی که کارت شبکه Disable باشه دیگه نمیتونی وصل شی که بخوای Enable کنی!

تنها راه Enable کردن اون از طریق همون سیستم بطور مستقیم هست.

موفق باشی.

rezapourmanesh
08-12-2010, 23:05

سلام دوستان کسی می تونه کمکم کنه؟
خواهش می کنم.

javadgorgani
09-12-2010, 00:08
سلام.

شما روی کانکشن اینترنتت کلیک راست کن و برو به Properties و به تب Sharing. سپس اون بالا تیک Allow Other Network Users ... رو بزن و از زیرش هم کارت شبکه ای که بهش کابل زدی رو انتخاب کن.

همین. موفق باشی.
امیر جان مسئله اینه که من اصلا با کانکشن وصل نمیشم یه بار اول مودم رو با یوزر و پس کانفیگ کردم همونه با همون همیشه وصله کانکشن pppoe هم درست میکنم کانکت میزنم نمیشه ارور میده ، چون همینکه کابل رو از مودم بزنم به لپ تاپم وصل میشه . اون کاری رو که گفتی میکنم من وقتی local area connection2 به اینترنت وصله و local area coonection به پی سی و لپ تاپ با lan وصله اینترنت local...2 رو با local area conection شیر میکنم میگه واسه اینترنت شیرینگ آی پی رو به 192.168.137.1 تغییر میدیم کامپیوتر دیگه ای که وصله ممکنه نشناسه باید تنظیمش کنی کن من باید واسه اون کامپیوتر چه آی پی بدم ؟ 192.168.137.2 اگه باید بدم که میدم ولی باز هم نمیشه ممکنه به خاطر فایروال kaspersky باشه که روی هر دو سیستم نصبه ؟ یا اینکه حتما باید کانکشن رو شیر کرد؟

Amir Varasteh
09-12-2010, 13:43
امیر جان مسئله اینه که من اصلا با کانکشن وصل نمیشم یه بار اول مودم رو با یوزر و پس کانفیگ کردم همونه با همون همیشه وصله کانکشن pppoe هم درست میکنم کانکت میزنم نمیشه ارور میده ، چون همینکه کابل رو از مودم بزنم به لپ تاپم وصل میشه . اون کاری رو که گفتی میکنم من وقتی local area connection2 به اینترنت وصله و local area coonection به پی سی و لپ تاپ با lan وصله اینترنت local...2 رو با local area conection شیر میکنم میگه واسه اینترنت شیرینگ آی پی رو به 192.168.137.1 تغییر میدیم کامپیوتر دیگه ای که وصله ممکنه نشناسه باید تنظیمش کنی کن من باید واسه اون کامپیوتر چه آی پی بدم ؟ 192.168.137.2 اگه باید بدم که میدم ولی باز هم نمیشه ممکنه به خاطر فایروال kaspersky باشه که روی هر دو سیستم نصبه ؟ یا اینکه حتما باید کانکشن رو شیر کرد؟
ببین شما کلا دو راه داری:

1-اینکه دفعه ی پیش گفتم. مودمت رو باید Bridge کنی و سپس یک سیستم رو با کانکشن به اینترنت وصل کنی و سپس طبق روشی که گفتم اینترنت رو Share کنی.

2-اینکه شما مودمت رو PPPoE کنی و کابل LAN مودمت رو بزنی به PC و کابل USB رو بزنی به لپتاپ.

نکته مهم اینکه Firewall هر دو سیستم و همچنین آنتی ویروسهاش باید غیر فعال باشه تا ارتباط شبکه برقرار شه.

موفق باشی.

worm_19
11-12-2010, 17:14
من با لپ تاپ dell 5010 با هر کامپیوتر دیگه ای که شبکه می کنم سرعتش از 10MBps بیشتر نمیشه به نظر شما مشکل از کجاست؟
در ضمن درایورش رو هم از سایت خود دل گرفتم مشکل حل نشد.

matin_vv
11-12-2010, 21:38
دوستان سلام.
من یک لپتاپ و یک کامپیوتر دارم که هر دو به طور بیسیم به روتر وصلند.
روی لپتاپ ویندوز 7 و روی کامپیوتر ویندوز xp نصب هست.
مشکل اینجاست که من بعضی وقتها کامپیوتر رو توی لپ تاپ میتونم ببینم، بعضی وقتها هر چی تو network میرم، کامپیوتر دیده نمیشه!
ایراد از کجاست؟ چیکار باید کرد؟

Amirwwe619
12-12-2010, 19:40
دوستان میشه دو سیستم رو تو فاصله 100 متری با کابل شبکه کرد؟

Amir Varasteh
12-12-2010, 21:23
دوستان میشه دو سیستم رو تو فاصله 100 متری با کابل شبکه کرد؟
آره میشه.

فقط باید هر 50 متر یک Repeater بزاری که سیگنالهای ضعیف شده رو تقویت کنه.

Amirwwe619
12-12-2010, 21:31
آره میشه.

فقط باید هر 50 متر یک Repeater بزاری که سیگنالهای ضعیف شده رو تقویت کنه.

مرسی حالا این Repeater چقدر قیمتشه؟

hiradjaguar
13-12-2010, 13:54
سلام دوستان احتمالا جواب سوال من قبلا داده شده ولی من هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم 100 صفحه هم که هست خیلی سخته!
من یه ویندوز سون دارم که روش اینترنت adsl دارم، یه شبکه داخلی میخوام بین این ویندوز سون و اون یکی کامپوترم که xp هستش درست کنم صفحه اولم خوندم کاراشم کردم ولی نمیتونم اینترنت رو از سون یفرستم برای xp ، الان 2روزه دارم ور میرم نمیشه :(
فایر والم خاموشه ، نود 32 دارم اون نمیدونم فایر وال داره یا نه

Amirwwe619
13-12-2010, 17:35
دوستان این کابل کراس 60 متر قیمتش چقدر میشه؟

masipc
14-12-2010, 00:41
سیستم ایکس پی xp اصلی هست و سیستم سون مقصد.
شرینگ درسته و اینترنت هم وصل.
مشکلی که پیش اومده اینه که

به نظر شما مشکل از کجاست؟ 1. سیستم xp نمیتونه سون رو ببینه ولی سون اکس پی رو میبینه. 2. با هر بار روشن و خاموش شدن و ریاستارت سون کانکشن نت روی xp قطع میشه.

دوستان هیچ کس به این مشکل بر نخورده؟ اشکال رو نمیدونید چیه؟
کممممک لطفا

sei_pm
14-12-2010, 06:53
دوستان این کابل کراس 60 متر قیمتش چقدر میشه؟

معمولیترین جنس رو بخواید ازمتری 200 تومن شروع میشه. هر سوکنی رو هم 500 تومن میگیرند بزننند.

sayanermia
14-12-2010, 22:13
درود
متاسفانه من یه تاپیک زدن که بستنش و منو هدایت کردن به اینجا!!
سوالم اینه من یک مودم adsl D-link 2640u دارم!! از لنش برای desktop استفاده میکنم و از وایرلسش برای لپتام. تا به اینترنت وصل بشم!!

سوالم اینجاست چرا هر وقت به اینترنت وصل میشم با لپتاپ ، شبکه بین دو سیستم ( برای شیر کردن فایل ها وفولدرها ) برقرار میشه!! ولی وقتی به اینترنت وصل نمیشم شبکه هم کار نمی کنه و سیستم desktop و شناسایی نمی کنه!! دوستان بهم گفتن همینکه مودم وایرلس روشنه و لپتاپ هم روشنه به عنوان یک access point مودم می تونه شبکه برقرار کنه!! ولی برای من کار نمی کنه و فقط در صورتی شبکه برقرار میشه که به اینترنت وصل شم!!

میشه راهنماییم کنید که آیا تنظیمات خاصی داره تا انجام بدم تا بدون حتی وصل شدن به اینترنت این شبکه برای شیر کردن فایل و فولدر ایجاد شه!!؟؟

setare1993
14-12-2010, 23:29
ا سلام و عرض تسلیت به مناسبت شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام.

اساتید لطفا کمک کنید

من بین سیستم خونه و لب تاپم با وایرلس شبکه درست کردم
همه چیزش درسته و فایل ها جابجا میشه
و حتی شیر اینترنت هم در PC درست کار می کنه یعنی روی وایرلس کلمه اینترنت رو هم می نویسه
اما در لب تاپ اینترنت قابل دسترسی نیست
چند نکته که شاید بتونه کمک کنه
1- اینترنت من وی-* پی ان هست و بر پایه PPOE نیست
2- زمانی که اینترنت رو شیر می کنم حتما باید این آی پی رو بگیره 192.168.137.1 و حتی اگر آی پی دستی وارد کرده باشی رو تغییر میده
3- در لب تاپ هم از آی پی دستی استفاده کردم و هم از اتوماتیک در هر صورت به اینترنت دسترسی ندارم.
دو تا عکس هم ضمیمه می کنم ببینید
خیلی متشکر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

aslani606
15-12-2010, 12:20
سلام
خدمت دوستان
من یک pc با ویندوز xp دارم که کارت شبکه وایرلس هم داره و یک لپ تاپ با ویندوز seven و یک اینترنت ADSL و مودم مگانت با پورت lan و usb میخوام اینترنت را بین این دو تا شر کنم به صورت وایرلس ولی متاسفانه نمیشه
من این کار ا در یک شبکه lan با 12 کامپیوتر و ویندوز اکس پی انجام دادم ولی این یکی را هر کاری کردم نشد
یعنی یکبار شد ولی یک بار سیستم خاموش و رو.شن قطع شد
اگر دوستان کمک کنند ممنون میشم

rezapourmanesh
15-12-2010, 12:50
سلام دوستان کسی می تونه کمکم کنه؟
خواهش می کنم.

سلام دوستان کسی نبود کمک من کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کممممممممممممک

joe_satriani
16-12-2010, 13:19
سلام
خدمت دوستان
من یک pc با ویندوز xp دارم که کارت شبکه وایرلس هم داره و یک لپ تاپ با ویندوز seven و یک اینترنت ADSL و مودم مگانت با پورت lan و usb میخوام اینترنت را بین این دو تا شر کنم به صورت وایرلس ولی متاسفانه نمیشه
من این کار ا در یک شبکه lan با 12 کامپیوتر و ویندوز اکس پی انجام دادم ولی این یکی را هر کاری کردم نشد
یعنی یکبار شد ولی یک بار سیستم خاموش و رو.شن قطع شد
اگر دوستان کمک کنند ممنون میشم

با سلام
خوب شايد دستگاه خاصي رو نداريد كه نميشه انجامش بديد؟!
از اكسس پوينت استفاده ميكنيد يا نه؟

موفق باشيد.

nemesis
16-12-2010, 22:56
دوستان من اینرتنت رو از طریق ad hoc اشتراک گذاشتم.بین 1 کامپیوتر که کارت وایرلس داره و یک لپ تاپ !

حالا میخوام فایل رو اشتراک بزارم ولی نمی دونم چطوری .

پیغام میده که باید homegroup درست کنی.

اینم لیست مشکلات که خود ویندوز شناسایی کرده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

marshal2600
17-12-2010, 15:39
سلام
یه لب تاپ ویستا و یه لب تاپ 7
شبکه کردنشون با کابل شبکه
و وایرلس چگونه است
ممنون

Amir Varasteh
17-12-2010, 22:43
سلام
یه لب تاپ ویستا و یه لب تاپ 7
شبکه کردنشون با کابل شبکه
و وایرلس چگونه است
ممنون
سلام.

راهنمای راه اندازه ی شبکه کابلی:

برای بیسیم هم باید شبکه ی ad-hoc راه اندازی کنی که راهنمای زیر کمکت میکنه:

nemesis
18-12-2010, 00:41
برای بیسیم هم باید شبکه ی ad-hoc راه اندازی کنی که راهنمای زیر کمکت میکنه:

از این طریق اینترنت رو شر کردم ولی نمی دونم چطور باید فایل شر کنم ؟از طریق وایرلس و هر دو سیستم عامل 7 هستند

Amir Varasteh
18-12-2010, 00:52
از این طریق اینترنت رو شر کردم ولی نمی دونم چطور باید فایل شر کنم ؟از طریق وایرلس و هر دو سیستم عامل 7 هستند
شما Firewall دوطرف رو Off کن.

سپس روی یک پوشه کلیک راست کن و از Properties و تب Sharing برو و Advanced Sharing و تیک Share this folder رو بزن و OK.

امیدوارم کار کنه! چون من خودم تا حالا شبکه ad-hoc کار نکردم.

nemesis
19-12-2010, 18:06
شما Firewall دوطرف رو Off کن.

سپس روی یک پوشه کلیک راست کن و از Properties و تب Sharing برو و Advanced Sharing و تیک Share this folder رو بزن و OK.

امیدوارم کار کنه! چون من خودم تا حالا شبکه ad-hoc کار نکردم

پیغام میده که باید homegroup بسازی ولی فعال نیست کلیدش ؟

روش دیگه ای هم هست ؟

Amir Varasteh
19-12-2010, 19:14
پیغام میده که باید homegroup بسازی ولی فعال نیست کلیدش ؟

روش دیگه ای هم هست ؟
خب Homegroup بساز.

برو به کنترل پنل و Network and Sharing Center از اونجا Homegroup بساز!

اما نمیدونم چرا اون Share غیر فعاله!

Amirwwe619
19-12-2010, 19:14
دوستان كابل شبكه تو بازار العان متري چنده؟ من رفتم دو جا قيمت كردم گفتن متري 500

Amir Varasteh
19-12-2010, 19:23
دوستان كابل شبكه تو بازار العان متري چنده؟ من رفتم دو جا قيمت كردم گفتن متري 500
من Cat-5 متری 500 گرفتم.

شما همون شهری که هستی برو چند جا قیمت کن دستت میاد دیگه:46:

Amirwwe619
19-12-2010, 21:19
من Cat-5 متری 500 گرفتم.

شما همون شهری که هستی برو چند جا قیمت کن دستت میاد دیگه:46:

پس اوني كه ميگفتن متري 200 چي بود؟

Amir Varasteh
19-12-2010, 21:44
پس اوني كه ميگفتن متري 200 چي بود؟
نمیدونم... قیمتها فرق داره دیگه.

شما چند تا مغازه برو. هر جا ارزونتر بود بگیر از همونجا.

S A M S U N G
19-12-2010, 21:59
سلام .

دوستان من میخوام لپ تاپم رو با سیستم خونه شبکه کنم . با کابل کراس .

هر سیستم هم ویندوز 7 نسخه 64 بیتی هستن .

لطف کنین یه توضیخ بدید .

مخلصیم .

Amir Varasteh
19-12-2010, 22:57
سلام .

دوستان من میخوام لپ تاپم رو با سیستم خونه شبکه کنم . با کابل کراس .

هر سیستم هم ویندوز 7 نسخه 64 بیتی هستن .

لطف کنین یه توضیخ بدید .

سلام.

شما کابلها رو که وصل کردی، اولا برو توی تنطیمات کارت شبکه و توی تنظیمات IPv4 و IP یکی رو بزار 192.168.100.1 و دومی رو بزار 192.168.100.2 و Subnet Mask هر دو رو بزار 255.255.255.0 و سپس فایروالهای دو سیستم رو خاموش کن.

تموم.

مخلصیم .
سلطانی داداش.

S A M S U N G
19-12-2010, 23:22
سلام .

مرسی . ولی میخوام فایلها رو بذارم شیر بشه . اون موقع چی کار باید بکنم ؟

یعنی میخوام فایلهای توی سیستم رو بریزم توی لپ تاپ .

مخلصیم .

Amir Varasteh
20-12-2010, 00:23
مرسی . ولی میخوام فایلها رو بذارم شیر بشه . اون موقع چی کار باید بکنم ؟

یعنی میخوام فایلهای توی سیستم رو بریزم توی لپ تاپ .

خب روی پوشه ای که میخوای Share شه کلیک راست کن و از Properties برو به تب Sharing و سپس Advanced Sharing رو بزن و بعدش هم تیک گزینه ی Share this folder رو بزن و Ok کن.

مخلصیم .
غلامم.

nemesis
20-12-2010, 03:32
خب Homegroup بساز.

برو به کنترل پنل و Network and Sharing Center از اونجا Homegroup بساز!

اما نمیدونم چرا اون Share غیر فعاله!

مشکلی رو که خود ویندوز اعلام می کنه یکیش اینه که Ipv6 فعال نیست

ali tech
20-12-2010, 19:00
وقتی 2 تا سیستم از طریق وایرلس مودم به هم وصلند بدون workgroup به چه قسمتهایی دسترسی دارن؟
میخام یوزرهای دیگه به جز Mac Address به هیچ اطلاعات دیگه من دسترسی نداشته باشن.
تو ویندوز یا فایروال چه کار باید بکنم؟

nemesis
21-12-2010, 02:42
جایی شندیم که وقتی کابل شبکه رو به 2تا سیستم وصل کنی و ویندوز 7 داشته باشی خودش شبکه رو راه اندازی می کنه و میشناسه.درسته ؟

من یه کامپیوتر دارم و یه لپتاپ کابل رو میزنم ولی اتفاقی نمیوفته.مشکلی که هست با اینکه هردو لن دارند ولی تو آداپترها لن رو نشون نمیدن.اشکال از کجاست ؟

*Ali*
21-12-2010, 15:35
سلام

من یه لپ تاپ دارم و یه مودم ADSL
میخواستم بدونم میشه به ADSL کانکت بشم و بعد اینترنت رو روی مودم وایرلس خود لپتاپ شیر کنم تا بتونم با گوشی بهش وصل بشم ؟

ممنون

Amir Varasteh
21-12-2010, 19:29
جایی شندیم که وقتی کابل شبکه رو به 2تا سیستم وصل کنی و ویندوز 7 داشته باشی خودش شبکه رو راه اندازی می کنه و میشناسه.درسته ؟
سلام.

برای اینکه دو کامپیوتر همدیگه رو ببینن ، باید IP هاشون توی یک رنح باشه.

وقتی شما به یک سیستم بطور دستی IP ندی، ابتدا سعی میکنه از یک DHCP Server بره و IP بگیره.اما اگر DHCP وجود نداشته باشه،بطور اتومات یک IP میگیره که به این IP ، آپیپا APIPA(Auto Private IP Addressing) میگن.

چون هر دو سیستم APIPA میگرن، پس هر دو در یک رنج IP قرار میگیرن.برای همین هست که همدیگه رو میتونن ببینن و بنابراین شبکه راه میفته بینشون.

من یه کامپیوتر دارم و یه لپتاپ کابل رو میزنم ولی اتفاقی نمیوفته.مشکلی که هست با اینکه هردو لن دارند ولی تو آداپترها لن رو نشون نمیدن.اشکال از کجاست ؟
شما از سلامت ارتباط مطمئن شو. فایروال هم Off کن.

Amir Varasteh
21-12-2010, 19:37
سلام

من یه لپ تاپ دارم و یه مودم ADSL
میخواستم بدونم میشه به ADSL کانکت بشم و بعد اینترنت رو روی مودم وایرلس خود لپتاپ شیر کنم تا بتونم با گوشی بهش وصل بشم ؟

ممنون

سلام.

شما اگه مودم وایرلس داری که مشکلی نداری.

هم با لپتاپ و هم با گوشی از طریق Wifi بهش وصل شو و استفاده کن دیگه.

nemesis
21-12-2010, 19:55
شما از سلامت ارتباط مطمئن شو. فایروال هم Off کن.

فرض می کنیم هنوز هیچ تنظیمی انجام ندادیم.

وقتی کابل شبکه رو به سیستم ها وصل می کنیم در ویندوز 7 باید چه اتفاقی بیوفته ؟

Amir Varasteh
21-12-2010, 20:15
فرض می کنیم هنوز هیچ تنظیمی انجام ندادیم.

وقتی کابل شبکه رو به سیستم ها وصل می کنیم در ویندوز 7 باید چه اتفاقی بیوفته ؟
شما دو تا سیستم داری.مثلا Computer Name یکی PC1 و دیگری PC2 هست.

توی PC1 توی CMD بزن ping pc2 و اگر Replay بگیری یعنی ارتباطت وصله.

nemesis
21-12-2010, 20:57
در شرایط عادی که کابل به لن وصل نیست.سیستم باید آداپتر لن رو نشون بده ؟

Amir Varasteh
21-12-2010, 21:21
در شرایط عادی که کابل به لن وصل نیست.سیستم باید آداپتر لن رو نشون بده ؟
متوجه سوالت نمیشم.

nemesis
21-12-2010, 22:23
متوجه سوالت نمیشم.

کارت شبکه که بصورت آنبرد هستش رو سیستم من نشون نمیده.واسه لپ تاپ منم همینطوره.ولی وقتی از پشت مودم adsl لن رو با کابل به لپ تاپ وصل میکنم لن میاد جزو اداپتر ها

دلیلش چیه که لم آنبرد سیستم من نشون داده نمیشه ؟

Amir Varasteh
21-12-2010, 22:28
کارت شبکه که بصورت آنبرد هستش رو سیستم من نشون نمیده.واسه لپ تاپ منم همینطوره.ولی وقتی از پشت مودم adsl لن رو با کابل به لپ تاپ وصل میکنم لن میاد جزو اداپتر ها

دلیلش چیه که لم آنبرد سیستم من نشون داده نمیشه ؟
شما برو به Control Panel و Network Sharing Center و از سمت چپ برو به Change Adapter Settings.

در اینجا لیست کارت شبکه های شما دیده میشه.

کارت شبکه ای که بهش چیزی وصل نباشه بصورت Unplogged هست و زیرش ضربدر داره.

امیدوارم منظورتو درست فهمیده باشم.

nemesis
22-12-2010, 00:24
شما برو به Control Panel و Network Sharing Center و از سمت چپ برو به Change Adapter Settings.

در اینجا لیست کارت شبکه های شما دیده میشه.

کارت شبکه ای که بهش چیزی وصل نباشه بصورت Unplogged هست و زیرش ضربدر داره.

امیدوارم منظورتو درست فهمیده باشم.

منظورم رو درست متوجه شدید.

مشکل اینجاست که کارت شبکه آنبرد که معمولا همه کامپیتور ها دارند رو اینجا نشون نمیده.

Amir Varasteh
22-12-2010, 00:38
منظورم رو درست متوجه شدید.

مشکل اینجاست که کارت شبکه آنبرد که معمولا همه کامپیتور ها دارند رو اینجا نشون نمیده.
خب وقتی به جایی وصل نیست میخوایش چیکار ؟

*Ali*
22-12-2010, 14:42
شما اگه مودم وایرلس داری که مشکلی نداری.
اگه داشتم که دیگه نیازی به سوال نبود
مودم وایرلس نیست معمولیه
میشه با لپتاپ بهش کانکت شد بعد کانکش رو روی شبکه وایرلس شیر کرد که گوشی هم بتونه بهش وصل بشه ؟

Amir Varasteh
22-12-2010, 17:45
اگه داشتم که دیگه نیازی به سوال نبود
مودم وایرلس نیست معمولیه
میشه با لپتاپ بهش کانکت شد بعد کانکش رو روی شبکه وایرلس شیر کرد که گوشی هم بتونه بهش وصل بشه ؟
آهان.

آره میشه. باید گوشیت Wifi داشته باشه. مدل گوشیت چیه ؟

*Ali*
22-12-2010, 20:29
آهان.

آره میشه. باید گوشیت Wifi داشته باشه. مدل گوشیت چیه ؟

آره وای فای داره ، P1i ...
میشه بگی چجوری میشه ؟

Amir Varasteh
22-12-2010, 22:25
آره وای فای داره ، P1i ...
میشه بگی چجوری میشه ؟
اینجا رو ببین:

*Ali*
22-12-2010, 23:19
برنامه رو دانلود کردم . با گوشی هم به وایرلس لپ تاپ وصل شدم اما نمیتونم هیچ سایتی چیزی رو باز کنم در صورتی که با GPRS خود گوشی به اینترنت دسترسی دارم . توی خود گوشی هم باید تنظیماتی وارد کنم ؟

Amir Varasteh
22-12-2010, 23:30
برنامه رو دانلود کردم . با گوشی هم به وایرلس لپ تاپ وصل شدم اما نمیتونم هیچ سایتی چیزی رو باز کنم در صورتی که با GPRS خود گوشی به اینترنت دسترسی دارم . توی خود گوشی هم باید تنظیماتی وارد کنم ؟
نمیدونم. من خودم این کارو نکردم تا حالا.

فقط Google سرچ کردم واست.

marshal2600
23-12-2010, 00:19
سلام.

راهنمای راه اندازه ی شبکه کابلی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرای بیسیم هم باید شبکه ی ad-hoc راه اندازی کنی که راهنمای زیر کمکت میکنه:

سلام
تقریبا طبق نوشته انگلیسی انجام دادم
تو نت ورک اسم دو تا لب تاپ نشون داده شد ولی کانکت و شر نشد
چه کنم ؟

setare1993
23-12-2010, 13:16
ا سلام و عرض تسلیت به مناسبت شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام.

اساتید لطفا کمک کنید

من بین سیستم خونه و لب تاپم با وایرلس شبکه درست کردم
همه چیزش درسته و فایل ها جابجا میشه
و حتی شیر اینترنت هم در PC درست کار می کنه یعنی روی وایرلس کلمه اینترنت رو هم می نویسه
اما در لب تاپ اینترنت قابل دسترسی نیست
چند نکته که شاید بتونه کمک کنه
1- اینترنت من وی-* پی ان هست و بر پایه PPOE نیست
2- زمانی که اینترنت رو شیر می کنم حتما باید این آی پی رو بگیره 192.168.137.1 و حتی اگر آی پی دستی وارد کرده باشی رو تغییر میده
3- در لب تاپ هم از آی پی دستی استفاده کردم و هم از اتوماتیک در هر صورت به اینترنت دسترسی ندارم.
دو تا عکس هم ضمیمه می کنم ببینید
خیلی متشکر

کسی برای این مشکل من راه حلی نداره؟

hooman_top
25-12-2010, 18:45
سلام، من 2 تا مشکل دارم موقع شبکه کردن 2 تا کامپیوتر، لطفا راهنمایی کنین. اول اینکه وقتی وایرلس کانکت می کنم حداکثر سرعت 11 مگابیته در صورتی که هردو اداپتر 54 مگابیتی هستن. و اما مشکل اصلی اینکه من چه با کابل و چه وایرلس شبکه می کنم خیلی اذیت می کنه، یعنی همون اول نمیشه و همش باید حی کار رو تکرار کنم تا یهو شانسی بشه. البته در ظاهر کانکت میشن، و وقتی در قسمت my network میرم کامپیوتر دیگه رو می بینم ولی وقتی میخوام داخلش برم ارور میده که البته شرمنده ارورش الان یادم نیست و دسترسی ندارم. و بعضی وقتها هم که درست میشه و فولدر public رو نشون میده، وقتی مثلا درایو دی رو شیر می کنم داخل درایو دی نمیره. من از ویندوز 7 استفاده می کنم و این اتفاقات تاحالا روی چند سیستم برای من تکرار شده. خیلی خیلی ممنونم.

mojtaba_sa
27-12-2010, 13:03
سلام دوستان. من میخوام دوتا کامپیوتر رو با هم شبکه کنم (سیستم خودم و دوستم دوتا خونه اونورتر!:دی )

میخوام راهنمایی کنید که آیا فقط با خریدن کابل شبکه میتوان اینکارو کرد؟

به اینترنت و تلفن و ... نیاز نیست ؟

فقط اطلاعات سخت افزاری میخوام.چی باید بگیرم

Psychic
27-12-2010, 13:39
سلام دوستان. من میخوام دوتا کامپیوتر رو با هم شبکه کنم (سیستم خودم و دوستم دوتا خونه اونورتر!:دی )

میخوام راهنمایی کنید که آیا فقط با خریدن کابل شبکه میتوان اینکارو کرد؟

به اینترنت و تلفن و ... نیاز نیست ؟

فقط اطلاعات سخت افزاری میخوام.چی باید بگیرم

هر دو سیستم باید کارت شبکه ، یا کارت شبکه ی Wireless داشته باشن

اگر کارت شبکه معمولی گرفتید باید یک کابل cross هم براشون تهیه کنید

Set کردن IP هم که دیگه بعدش باید انجام بشن

mojtaba_sa
27-12-2010, 16:20
هر دو سیستم باید کارت شبکه ، یا کارت شبکه ی Wireless داشته باشن

اگر کارت شبکه معمولی گرفتید باید یک کابل cross هم براشون تهیه کنید

Set کردن IP هم که دیگه بعدش باید انجام بشنمرسی دوست عزیز .
مادر بورد من خودش وردی کابل داره (اگه اشتباه نکنم )
ولی وصلش کردم به مودم ADSL . چون مودمم USB نداره !
باید چیکار کنم
کارت شبکه بگیرم ؟
آیا تبدیل کابل کراس به یو اس بی هست که کابل مودمم رو یو اس بی کنم و بجاش کابل کراس شبکه رو وصل کنم؟ یا حتما باید کارت شبکه بگیرم ؟!

کارت شبکه وایرلس چند قیمته (حدود قیمت)
ممنون از راهنماییتون

Amir Varasteh
27-12-2010, 16:27
مادر بورد من خودش وردی کابل داره (اگه اشتباه نکنم )
ولی وصلش کردم به مودم ADSL . چون مودمم USB نداره !
باید چیکار کنم
کارت شبکه بگیرم ؟
آیا تبدیل کابل کراس به یو اس بی هست که کابل مودمم رو یو اس بی کنم و بجاش کابل کراس شبکه رو وصل کنم؟ یا حتما باید کارت شبکه بگیرم ؟!
یک کارت شبکه بگیر از همه بهتره. 7 یا 8 تومنه.

کارت شبکه وایرلس چند قیمته (حدود قیمت)
قیمتش فرق داره. اما متوسط 20 تومنه.

به نظرم شما شبکه وایرلس راه بندازی بهتره.

من فک کنم میخوای بین سیستم خودت و همسایه شبکه راه بندازه و اینترنت هم مشترک استفاده کنی.

اگر اینطوریه بهترین کار اینه که یک Access Point بخری و برای یکی از سیستمها هم یک کارت شبکه وایرلس.

اینطوری هم File Sharing میتونی داشته باشی و هم اینترنت.

سوال داشتی بپرس.

موفق باشی.

mojtaba_sa
27-12-2010, 16:47
قیمتش فرق داره. اما متوسط 20 تومنه.

به نظرم شما شبکه وایرلس راه بندازی بهتره.

من فک کنم میخوای بین سیستم خودت و همسایه شبکه راه بندازه و اینترنت هم مشترک استفاده کنی.

اگر اینطوریه بهترین کار اینه که یک Access Point بخری و برای یکی از سیستمها هم یک کارت شبکه وایرلس.

اینطوری هم File Sharing میتونی داشته باشی و هم اینترنت.

سوال داشتی بپرس.

موفق باشی. مرسی دوست من . ولی فاصله در حدود 20 الی 25 متره (دیوار هم که داره:31:) میگره با این فاصله ؟

هدف فقط تبادل فایله البته در حجم سنگین مثل فیلم !:دی
-------------
در ضمن اگه لطف کنی بگی که سوالات در مورد راه اندازی کافی نت رو کجا باید بپرسم . ممنون میشم ؟

Amir Varasteh
27-12-2010, 17:10
مرسی دوست من . ولی فاصله در حدود 20 الی 25 متره (دیوار هم که داره:31:) میگره با این فاصله ؟

آخه کابل کشیدنش کمی سخت نیست ؟:13:

در ضمن اگه لطف کنی بگی که سوالات در مورد راه اندازی کافی نت رو کجا باید بپرسم . ممنون میشم ؟
همینجا خوبه.

برای کافی نت شما یک Switch باید بخری و کابل و خرت و پرت. اصلش همون Switch هست.

بعدش هم آسونه دیگه.به سیستم ها IP بده و از هر سیستم یک کابل وصل کن به Switch و تموم.

موفق باشی.

mojtaba_sa
27-12-2010, 17:18
آخه کابل کشیدنش کمی سخت نیست ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سخته ولی اگه مطمئن باشم کارت وایرلس جواب میده خب وایرلس میگیرم

همینجا خوبه.

برای کافی نت شما یک Switch باید بخری و کابل و خرت و پرت. اصلش همون Switch هست.

بعدش هم آسونه دیگه.به سیستم ها IP بده و از هر سیستم یک کابل وصل کن به Switch و تموم.

موفق باشی.

من واقعا عذر میخوام ولی من اصلا از این موارد سر در نمیارم!
میتونی خیلی کلی بگی برای کافی نت چی لازمه ؟
5 تا سیستم قصد دارم بذارم
سوئیچ که شما گفتی
کلا یک اشتراک ADSL میگیرن ؟!

mehdi_08
27-12-2010, 17:31
مرسی دوست من . ولی فاصله در حدود 20 الی 25 متره (دیوار هم که داره:31:) میگره با این فاصله ؟

-------------

اصلا نظر قطعی نمی شه داد
بیاد از یکی مودم قرض کنی بیاری امتحان کنی ببینی می شه یا نه
کابل هم مطمعنا بیشتر از اینا پیچ قوس هارو هم در نظربگیر
بعد ببینهمسایهاجازه میده کابل از جلوی خونش رد کنی

mojtaba_sa
27-12-2010, 17:35
اصلا نظر قطعی نمی شه داد
بیاد از یکی مودم قرض کنی بیاری امتحان کنی ببینی می شه یا نه
کابل هم مطمعنا بیشتر از اینا پیچ قوس هارو هم در نظربگیر
بعد ببینهمسایهاجازه میده کابل از جلوی خونش رد کنی

ممنون دوست عزیز
با همسایه ها مشکل ندارم این خونه بین ما خونه داداشمه :31:
با در نظر گرفتن حجم داده ها و نامشخص بودن جواب دادن وایرلس و مهمتر از همه هزینه کمتر بهترین گزینه همون کابل کراسه . درسته ؟

hooman_top
27-12-2010, 21:58
سلام، من 2 تا مشکل دارم موقع شبکه کردن 2 تا کامپیوتر، لطفا راهنمایی کنین. اول اینکه وقتی وایرلس کانکت می کنم حداکثر سرعت 11 مگابیته در صورتی که هردو اداپتر 54 مگابیتی هستن. و اما مشکل اصلی اینکه من چه با کابل و چه وایرلس شبکه می کنم خیلی اذیت می کنه، یعنی همون اول نمیشه و همش باید کار رو تکرار کنم تا یهو شانسی بشه. البته در ظاهر کانکت میشن، و وقتی در قسمت my network میرم کامپیوتر دیگه رو می بینم ولی وقتی میخوام داخلش برم ارور میده که البته شرمنده ارورش الان یادم نیست و دسترسی ندارم. و بعضی وقتها هم که درست میشه و فولدر public رو نشون میده، وقتی مثلا درایو D رو شیر می کنم داخل درایو D نمیره. من از ویندوز 7 استفاده می کنم و این اتفاقات تاحالا روی چند سیستم برای من تکرار شده. خیلی خیلی ممنونم.
امیر جان مجتبی جان لطفا اگه از مشکل من هم سر در میارین کمک کنین.
راستی بعضی وقت ها هم از من پسورد homegroup رو می خواد که هرچی میزنم میگه اشتباهه و بعضی وقت ها هم وقتی که شبکه شدن و میخوام داخل سیستم بشم از من یوزر و پس میخواد که اینم یکم عجیبه. بازم ممنون.:11:

Amir Varasteh
27-12-2010, 22:47
سخته ولی اگه مطمئن باشم کارت وایرلس جواب میده خب وایرلس میگیرم

خب بپرس دیگه. یه مدلی بگیر که آنتن دهیش قوی باشه.

من واقعا عذر میخوام ولی من اصلا از این موارد سر در نمیارم!
میتونی خیلی کلی بگی برای کافی نت چی لازمه ؟
5 تا سیستم قصد دارم بذارم
سوئیچ که شما گفتی
کلا یک اشتراک ADSL میگیرن ؟!
ببین.

شکل شبکه ی شما اینطوری خواهد بود:

که از تمامی سیستمها رو با کابل وصل میکنی به سوییچ.

وسیله ی خاصی هم نمیخواد. یه مقدار کابل میخواد فقط.

شما یک سوییچ باید بخری که 8 تا پورت داشته باشه. به 5 تا از این 8 تا که کامپیوترهات رو وصل میکنی.

برای اینترنت هم شما یک اکانت حداقل یک مگ باید بگیری که کابل مودم ADSL رو باید وصل کنی به یک پورت دیگه از سوییچ.

بعد توی تنظیمات کارت شبکه ی هر سیستم ، علاوه بر IP دادن ، Gateway هر سیستم رو IP مودم قرار میدی.

اینطوری همه ی سیستمهات به اینترنت هم دسترسی خواهند داشت.

امیدوارم متوجه شده باشی.:46:

zelda64
28-12-2010, 07:22
سلام اساتید ،

من می‌خواهم بین سه تا کامپیوتر PC و یک لپ‌تاپ یک شبکه‌ی وایرلس راه بیاندازم

هر سه تا کامپیوتر PC باید با ویندوز XP کار کنند چون یک نرم‌افزار ایرانی داریم که فقط روی XP کار می‌کند

لپ تاپ که خودش کارت وایرلس دارد پس مطمئناً باید برای PCها کارت شبکه‌ی وایرلس بگیرم ، چه مدلی بگیرم خوبه برای هر PC حداکثر 70 تومان می‌تونم برای کارت شبکه‌ی وایرلس خرج کنم می‌خوام جنس خوب با گیرندگی بالا بگیرم چون هر کدام از کامپیوتر‌ها در یک اتاق قرار می‌گیرد و بین‌شان دیوار است بین هر کدام تا دیگری 15 متر فاصله است.

این دستگاه "اکسس ‌پوینت" که می‌گویند چه چیزی است باید آن را هم بگیرم؟ آیا کار همان "هاب" را برای شبکه‌های کابلی انجام می‌دهد جنس خوبش چه قیمتی دارد ، حداکثر می‌توانم تا 200 تومن برای این جناب "اکسس پوینت" خرج کنم.

نکته بعد اینکه من تا به حال تو عمرم بین چند تا کامپیوتر شبکه‌ی وایرلس راه اندازی نکردم ، یکی دوبار بین 5 تا کامپیوتر که آن هم از قبل در اتاق کابل کشی شده بود از طریق ویزارد ایجاد شبکه در XP یک شبکه راه انداختم و اینترنت شیرینگ ایجاد کردم.

ایجاد شبکه‌ی وایرلس هم از طریق XP هم به همان سادگی شبکه‌های کابلی است؟

اگر تاپیک خوبی سراغ دارید که گام به گام ایجاد یک شبکه‌ی وایرلس خانگی را یاد می‌دهد معرفی کنید.

پیشاپیش سپاسگزارم.

mehdi_08
28-12-2010, 13:58
ممنون دوست عزیز
با همسایه ها مشکل ندارم این خونه بین ما خونه داداشمه :31:
با در نظر گرفتن حجم داده ها و نامشخص بودن جواب دادن وایرلس و مهمتر از همه هزینه کمتر بهترین گزینه همون کابل کراسه . درسته ؟

خوب همچین ارزون هم در نمیاد
شماچون سیمت زیر نو آفتابه باید سیم جنس خوب بگیری که متری 450 تومنه حتما هم cat7 بگیر که با افت سرعت مواجه نشی

mehdi_08
28-12-2010, 14:07
سلام اساتید ،

من می‌خواهم بین سه تا کامپیوتر PC و یک لپ‌تاپ یک شبکه‌ی وایرلس راه بیاندازم

هر سه تا کامپیوتر PC باید با ویندوز XP کار کنند چون یک نرم‌افزار ایرانی داریم که فقط روی XP کار می‌کند

لپ تاپ که خودش کارت وایرلس دارد پس مطمئناً باید برای PCها کارت شبکه‌ی وایرلس بگیرم ، چه مدلی بگیرم خوبه برای هر PC حداکثر 70 تومان می‌تونم برای کارت شبکه‌ی وایرلس خرج کنم می‌خوام جنس خوب با گیرندگی بالا بگیرم چون هر کدام از کامپیوتر‌ها در یک اتاق قرار می‌گیرد و بین‌شان دیوار است بین هر کدام تا دیگری 15 متر فاصله است.

این دستگاه "اکسس ‌پوینت" که می‌گویند چه چیزی است باید آن را هم بگیرم؟ آیا کار همان "هاب" را برای شبکه‌های کابلی انجام می‌دهد جنس خوبش چه قیمتی دارد ، حداکثر می‌توانم تا 200 تومن برای این جناب "اکسس پوینت" خرج کنم.

نکته بعد اینکه من تا به حال تو عمرم بین چند تا کامپیوتر شبکه‌ی وایرلس راه اندازی نکردم ، یکی دوبار بین 5 تا کامپیوتر که آن هم از قبل در اتاق کابل کشی شده بود از طریق ویزارد ایجاد شبکه در XP یک شبکه راه انداختم و اینترنت شیرینگ ایجاد کردم.

ایجاد شبکه‌ی وایرلس هم از طریق XP هم به همان سادگی شبکه‌های کابلی است؟

اگر تاپیک خوبی سراغ دارید که گام به گام ایجاد یک شبکه‌ی وایرلس خانگی را یاد می‌دهد معرفی کنید.

پیشاپیش سپاسگزارم.

ببین برای وارلس اصلابا نظر قطعینمی شه جواب داد
من برای یه مدرسه وایرلس نصب کردم ولی اون چیزی رو که انتظار داشتم نشد
تلفن بیسم نزدیک یکی از مودم ها باشه روش خیلی تاثیر میزاره
کارت وایرلس از 54مگ هست تا 300 مگ که می شه سری n
از طرفی 70 برای کارت بیسیم حتما سری n بگیر که بردش 4 برابره سری های قبلیه
مودم هم حتما سری n بگیر
کلا اگه بر پایه سری n خرید کنی به احتمال خیلی زیاد جواب می ده
ولی دارم می گم اصلا با قطعیت نمی شه گفت که همشون بدون مشکل کار کنن (کمد آهنی یا چیزای دیگه اگه بینشون باشه خیلی تاثیر داره)
بعد شما اینترنت دارین یامی خواین مودم adslوایرلس بگیرین
اگه اینترنت دارین باید اکسس پوینت بگیرین
شما یه شکل از محل سیستم ها وقطر دیوار هاو فاصله شون با مودم بکش بزار تا بهتر نظر بدم

h-y2009
28-12-2010, 14:51
سلام
میخواستم بپرسم که این کابل usb-usb ای که برای شبکه کردن دو کامپیوتر استفاده میشه اسمش کاملش چیه ؟

sei_pm
28-12-2010, 18:24
سلام
میخواستم بپرسم که این کابل usb-usb ای که برای شبکه کردن دو کامپیوتر استفاده میشه اسمش کاملش چیه ؟

بهش میگن کابل لینک usb .

h-y2009
28-12-2010, 19:34
بهش میگن کابل لینک usb .
رفتم چندین مغازه و ازشون پرسیدم کابل شبکه usb دارید برخی که میخواستن از سر وا کنند گفتن نداریم ولی دو سه تا دیگه گفتن اسمشو بده که سفارش بدیم بیاد؟ حالا میخواستم ببینم اسم لاتینی داره؟ من چه اسمی بهشون بگم؟
اگر هم امکان داره اسم یه فروشگاه اینترنتی معتبر که اینو داشته باشه بهم بدین بهتره
ممنونم

mehdi_08
29-12-2010, 00:33
رفتم چندین مغازه و ازشون پرسیدم کابل شبکه usb دارید برخی که میخواستن از سر وا کنند گفتن نداریم ولی دو سه تا دیگه گفتن اسمشو بده که سفارش بدیم بیاد؟ حالا میخواستم ببینم اسم لاتینی داره؟ من چه اسمی بهشون بگم؟
اگر هم امکان داره اسم یه فروشگاه اینترنتی معتبر که اینو داشته باشه بهم بدین بهتره
ممنونم
کابل کراس که خیلی بهتره

zelda64
29-12-2010, 08:43
ببین برای وارلس اصلابا نظر قطعی نمی شه جواب داد
من برای یه مدرسه وایرلس نصب کردم ولی اون چیزی رو که انتظار داشتم نشد
تلفن بیسم نزدیک یکی از مودم ها باشه روش خیلی تاثیر میزاره
کارت وایرلس از 54مگ هست تا 300 مگ که می شه سری n
از طرفی 70 برای کارت بیسیم حتما سری n بگیر که بردش 4 برابره سری های قبلیه
مودم هم حتما سری n بگیر
کلا اگه بر پایه سری n خرید کنی به احتمال خیلی زیاد جواب می ده
ولی دارم می گم اصلا با قطعیت نمی شه گفت که همشون بدون مشکل کار کنن (کمد آهنی یا چیزای دیگه اگه بینشون باشه خیلی تاثیر داره)
بعد شما اینترنت دارین یامی خواین مودم adslوایرلس بگیرین
اگه اینترنت دارین باید اکسس پوینت بگیرین
شما یه شکل از محل سیستم ها وقطر دیوار هاو فاصله شون با مودم بکش بزار تا بهتر نظر بدم

دوست عزیز "mehdi_08" از جواب‌هایی که دادید، ممنونم.

اگر بخواهیم اینترنت بگیریم ADSL با مودم وایرلس می‌گیریم.

پس فرمودید که "دستگاه اکسس پوینت" برای اینترنت است. یعنی برای ایجاد شبکه معمولی لازم نیست آن را بخریم.

پس اگر بخواهم این 3 تا 4 کامپیوتر شرکت را به هم شبکه‌ی وایرلس کنم فقط باید برای هر کدام یک کارت شبکه وایرلس جنس خوب بخرم و فرمودید سری n بگیرم ، قیمت هم اگر اشتباه نکنم گفتید 70 تومن.

اگر بخواهیم یعداً اینترنت ADSL بگیریم ، فکر کنم با یک مودم وایرلس بشه همه‌ی 4 تا کامپیوتر را به اینترنت متصل کرد؟

راستی کسی تاپیکی چیزی سراغ ندارد که ایجاد شبکه وایرلس ساده را تحت ویندوز XP آموزش دهد؟

Excel-VB
29-12-2010, 15:51
سلام بر كليه دوستان عزيز
لطف مي كنيد نحوه شبكه كردن 2 لپ تاپ از طريق WiFi را مرحله به مرحله توضيح دهيد ..
متشكر مي شوم
آنچه مسلم است اينكه بايد بصورت AD-HOC انجام شود ولي نمي دانم كجاي كارم ايراد دارد كه شبكه نمي شود! ضمنا مي خواهم بصورت Pre shared key باشد كه كسي نتواند داخل شود و ازش پسوورد بخواهد

mehdi_08
29-12-2010, 19:44
دوست عزیز "mehdi_08" از جواب‌هایی که دادید، ممنونم.

اگر بخواهیم اینترنت بگیریم ADSL با مودم وایرلس می‌گیریم.

پس فرمودید که "دستگاه اکسس پوینت" برای اینترنت است. یعنی برای ایجاد شبکه معمولی لازم نیست آن را بخریم.

پس اگر بخواهم این 3 تا 4 کامپیوتر شرکت را به هم شبکه‌ی وایرلس کنم فقط باید برای هر کدام یک کارت شبکه وایرلس جنس خوب بخرم و فرمودید سری n بگیرم ، قیمت هم اگر اشتباه نکنم گفتید 70 تومن.

اگر بخواهیم یعداً اینترنت ADSL بگیریم ، فکر کنم با یک مودم وایرلس بشه همه‌ی 4 تا کامپیوتر را به اینترنت متصل کرد؟

راستی کسی تاپیکی چیزی سراغ ندارد که ایجاد شبکه وایرلس ساده را تحت ویندوز XP آموزش دهد؟

قیمت دقیق کارت شبکه وایرلس سری n یو اس بی حدود 37 تومنه هست تا به بالا 57 تومن بسته به سرعت
70 تومن برای هر سیستم کافیه
شما یه مودم وایرلس که بگیری کار همون اکسس پوینت رو می کنه حتی اگه اینترنت نداشته باشه
شما نقشه چیدمان سیستم هارو نزاشتی
فاصله هر کدوم تا محل فرضی مودم چقدره
برا شبکه کردن هم مثل همون کابلیه تنظیمات همونه مشکل نیست

h-y2009
29-12-2010, 22:06
کابل کراس که خیلی بهتره

از شبکه برای Adsl استفاده میکنم
آیا میشه یک کارت شبکه دیگه ای(علاوه بر اون یکی خودش) روی مادربورد استفاده کنم

mehdi_08
29-12-2010, 22:54
از شبکه برای Adsl استفاده میکنم
آیا میشه یک کارت شبکه دیگه ای(علاوه بر اون یکی خودش) روی مادربورد استفاده کنم
آره می شه یه کارت دیگه اضافه کرد ولی چرا لقمه رو دور سرت می چرخونی
اگه مودمت پورت خالی داره می تونی با اون یکی سیستم شبکه بشی
اگه نداره یعنی یه دونه پورت داره مودمت رو عوض کن از این 4پورتا بگیر راحت

7918+khoram
31-12-2010, 11:19
سلام دوستان
من می خواستم یه شبکه بین لب تابم و pc راه بندازم با این نکته که لب تابم از طریق وایرلس به مودم adsl وصل میشه pc از طریق کابل شبکه وصل میشه
در ضمن مودم من ASUSE هست.
با تشکر

mehdi_08
31-12-2010, 12:00
سلام دوستان
من می خواستم یه شبکه بین لب تابم و pc راه بندازم با این نکته که لب تابم از طریق وایرلس به مودم adsl وصل میشه pc از طریق کابل شبکه وصل میشه
در ضمن مودم من ASUSE هست.
با تشکر

مشکلی نداری
طبق آموزش های موجود تنظیمات رو انجام بده هیچ فرقی با کابل کراس نداره فقط توی لپ تاپ باید تنظیمات رو روی کانکشن وایرلس اعمال کنی
فقط آی پی هایی که به سیستم ها میدی رنج آی پی مودمت متناسب باشه تا هم اینترنت داشته باشی هم شبکه بین سیستم

zelda64
31-12-2010, 13:07
قیمت دقیق کارت شبکه وایرلس سری n یو اس بی حدود 37 تومنه هست تا به بالا 57 تومن بسته به سرعت
70 تومن برای هر سیستم کافیه
شما یه مودم وایرلس که بگیری کار همون اکسس پوینت رو می کنه حتی اگه اینترنت نداشته باشه
شما نقشه چیدمان سیستم هارو نزاشتی
فاصله هر کدوم تا محل فرضی مودم چقدره
برا شبکه کردن هم مثل همون کابلیه تنظیمات همونه مشکل نیست

استاد محترم mehdi_08 فرمودید یک نقشه از چیدمان سیستم‌ها بگذارم تا ببینید که آیا شبکه‌ی وایرلس بین آن‌ها جواب می‌دهد.

در تصویر زیر این چیدمان را مشاهده می‌کنید.

فرموده بودید برای ایجاد شبکه وایرلس بین 4 تا کامپیوتر PC هیچ نیازی به "اکسس پوینت" و "مودم وایرلس" نیست ، یعنی "مودم وایرلس" و " اکسس پوینت" فقط جهت ارتباط با اینترنت استفاده می‌شوند؟

استاد محترم اگر بخواهیم مودم وایرلس برای ارتباط با اینترنت ADSL استفاده کنیم ، آن را طبق نقشه زیر در اتاق کامپیوتر شماره 1 خواهیم گذاشت.

با فرض اینکه من از بهترین و گران‌ترین کارت‌های شبکه وایرلس موجود در بازار استفاده کنم ،
مثلاً کارت شبکه "لینک سیس سری N" که به پورت PCI می‌شود و قیمتی بین 70 تا 75 تومن دارد،
آیا امکان برقراری ارتباط بین این کامپیوتر ها بدون قطعی و اذیت و مشکل در شبکه وجود خواهد داشت.

mehdi_08
31-12-2010, 13:46
استاد محترم mehdi_08 فرمودید یک نقشه از چیدمان سیستم‌ها بگذارم تا ببینید که آیا شبکه‌ی وایرلس بین آن‌ها جواب می‌دهد.

در تصویر زیر این چیدمان را مشاهده می‌کنید.

فرموده بودید برای ایجاد شبکه وایرلس بین 4 تا کامپیوتر PC هیچ نیازی به "اکسس پوینت" و "مودم وایرلس" نیست ، یعنی "مودم وایرلس" و " اکسس پوینت" فقط جهت ارتباط با اینترنت استفاده می‌شوند؟

استاد محترم اگر بخواهیم مودم وایرلس برای ارتباط با اینترنت ADSL استفاده کنیم ، آن را طبق نقشه زیر در اتاق کامپیوتر شماره 1 خواهیم گذاشت.

با فرض اینکه من از بهترین و گران‌ترین کارت‌های شبکه وایرلس موجود در بازار استفاده کنم ،
مثلاً کارت شبکه "لینک سیس سری N" که به پورت PCI می‌شود و قیمتی بین 70 تا 75 تومن دارد،
آیا امکان برقراری ارتباط بین این کامپیوتر ها بدون قطعی و اذیت و مشکل در شبکه وجود خواهد داشت.

نه
برای ایجاد شبکه شما حتما به یک اکسس پونت احتیاج داری ولی چون اینترنت هم می خوای خوب یه مودم وایرلس کار اکسس پوینت رو هم انجام می ده
و اما درباره شکل
فاصله ها خوبه
یه مودم دو انتنه مثلاtplink 8960n بگیر خودم 80 تومن گرفتم که الان ارزون تر شده 70 خورده ای
مودم رو بزار بین ابدار خانه و انباری طبق عکس زیر
کارت شبکه هم سری g بگیری کار می کنه فاصله هات وقتی مودم اون وسط باشه نصف می شه خرجت هم کمتر می شه فقط سرعت 105مگ بگیر ولی برا محکم کارت سری n بگیری خیالت کاملا راحته
فقط یه خورده سیم کشی می خواد که سادس
می تونی سیستم 1 رو با کابل به مودم وصل کنی هم می تونی اونم بیسیم وصل کنی

اینم می گم وایرلس کلا یه چیز غیر قابل پیش بینی هست مشکلات عجیب غریبی ممکنه پیش بیاد مثلا تلفن بیستم اگه نزدیک یکی از کارت های بیسیم یا مودم باشه کلی اختلال ایجاد می کنه
یا مثلا تو اون جهتی که امواج می خواد رد شه کمد فلزی باشه اونم مشکل ایجاد می کنه
یعنی کلا اول باید تمام جوانب رو سنجید بعد اقدام به کار کرد

zelda64
31-12-2010, 14:55
استاد محترم mehdi_08 از راهنمایی‌تان ممنون.

آیا این مودم‌های وایرلس که کار اکسس پوینت را انجام می‌دهند نیاز به تنظیم IP و این جور چیزها دارند.

تاپیکی وجود ندارد که نحوه نصب و تنظیم مودم وایرلس را برای برپایی شبکه آموزش دهد.

ممنون.

mehdi_08
31-12-2010, 15:36
استاد محترم mehdi_08 از راهنمایی‌تان ممنون.

آیا این مودم‌های وایرلس که کار اکسس پوینت را انجام می‌دهند نیاز به تنظیم IP و این جور چیزها دارند.

تاپیکی وجود ندارد که نحوه نصب و تنظیم مودم وایرلس را برای برپایی شبکه آموزش دهد.

ممنون.
خود این مودم ها روتر هم دارن یعنی خودشون مسیر یابی می کنن و اتوماتیک آی پی می دن
البته توی سیستم ها هم می تونی ای پی دستی بدی تا با هم دیگه هم بتونن ارتباط بر قرار کنن
شما یه مقاله شبکه کردن سیستم رو بخون تنظیمات همونه فقط رو چند تا سیستم انجام می شه و روی کانکشن وایرلس

Excel-VB
01-01-2011, 15:37
نه
برای ایجاد شبکه شما حتما به یک اکسس پونت احتیاج داری ولی چون اینترنت هم می خوای خوب یه مودم وایرلس کار اکسس پوینت رو هم انجام می ده
و اما درباره شکل
فاصله ها خوبه
یه مودم دو انتنه مثلاtplink 8960n بگیر خودم 80 تومن گرفتم که الان ارزون تر شده 70 خورده ای
مودم رو بزار بین ابدار خانه و انباری طبق عکس زیر

کارت شبکه هم سری g بگیری کار می کنه فاصله هات وقتی مودم اون وسط باشه نصف می شه خرجت هم کمتر می شه فقط سرعت 105مگ بگیر ولی برا محکم کارت سری n بگیری خیالت کاملا راحته
فقط یه خورده سیم کشی می خواد که سادس
می تونی سیستم 1 رو با کابل به مودم وصل کنی هم می تونی اونم بیسیم وصل کنی

اینم می گم وایرلس کلا یه چیز غیر قابل پیش بینی هست مشکلات عجیب غریبی ممکنه پیش بیاد مثلا تلفن بیستم اگه نزدیک یکی از کارت های بیسیم یا مودم باشه کلی اختلال ایجاد می کنه
یا مثلا تو اون جهتی که امواج می خواد رد شه کمد فلزی باشه اونم مشکل ایجاد می کنه
یعنی کلا اول باید تمام جوانب رو سنجید بعد اقدام به کار کرد

سلام دوست من
اگه ممكنه كمي راجع به سري g و n توضيح بديد .. ممنون مي شوم
آيا كارت شبكه 802.11 n از همه جديدتر، قوي تر و با برد بيشتر است؟ يا اين حروف بيانگر چيز ديگر يا چيزهاي ديگري هستند؟؟
WiFi لپ تاپ من سري n هست ولي وقتي با يكي از دوستان شبكه كرديم سرعت بسيار پايين بود؟!!
متشكرم

mehdi_08
01-01-2011, 19:48
سلام دوست من
اگه ممكنه كمي راجع به سري g و n توضيح بديد .. ممنون مي شوم
آيا كارت شبكه 802.11 n از همه جديدتر، قوي تر و با برد بيشتر است؟ يا اين حروف بيانگر چيز ديگر يا چيزهاي ديگري هستند؟؟
WiFi لپ تاپ من سري n هست ولي وقتي با يكي از دوستان شبكه كرديم سرعت بسيار پايين بود؟!!
متشكرم

یه سرچ کوچیک بزنی مقاله های متنوعی توی نت هست
فعلا سری n جدیدترینه که سرعت انتقال اطلاعات به 300مگابیت رسیده نسل قبلی حداکثر 105مگابیت
بردش هم 4برابر شده

Excel-VB
02-01-2011, 08:14
یه سرچ کوچیک بزنی مقاله های متنوعی توی نت هست
فعلا سری n جدیدترینه که سرعت انتقال اطلاعات به 300مگابیت رسیده نسل قبلی حداکثر 105مگابیت
بردش هم 4برابر شده

اگه قرار بود سرچ كنم كه اينجا پست نمي زدم!! من قصدم اينكه كه 4 نفر ديگه هم استفاده كنند .. به هر حال منظورم بيشتر عيب يابي شبكه اي بود كه با سرعت پايين با همديگه صحبت مي كردن ..
متشكرم

mehdi_08
02-01-2011, 12:21
اگه قرار بود سرچ كنم كه اينجا پست نمي زدم!! من قصدم اينكه كه 4 نفر ديگه هم استفاده كنند .. به هر حال منظورم بيشتر عيب يابي شبكه اي بود كه با سرعت پايين با همديگه صحبت مي كردن ..
متشكرم
جمله من تفهیمی نبود پیشنهادی بود
اگه تو یه شبکه یکی از کارت ها با استاندارد پایین کار کنه کل شبکه مجبوره با اون استاندارد کار کنه که باعث افت سرعت می شه

Excel-VB
02-01-2011, 14:11
جمله من تفهیمی نبود پیشنهادی بود
اگه تو یه شبکه یکی از کارت ها با استاندارد پایین کار کنه کل شبکه مجبوره با اون استاندارد کار کنه که باعث افت سرعت می شه

البته بعيد به نظر مي رسه كه اگر يكي از كارت ها يا سيستم ها پايين باشه، كل شبكه با اون استاندارد كار كنه!؟! به اين دليل كه اطلاعات در 7 لايه OSI بصورت انفجاري به كل كارت ها مي رسه و در لايه 2 يا 3 وقتي كارتي مي بينه كه اطلاعات مربوط به اون نيست همونجا اطلاعات رو از بين مي بره يعني اطلاعات تو شبكه Star دست به دست نمي شه كه حرف شما درست باشه! اون مال وقتي هست كه شبكه Ring باشه و اطلاعات دست به دست بشه ...
در هر صورت از شركت شما در بحث فوق متشكرم

mehdi_08
02-01-2011, 21:57
البته بعيد به نظر مي رسه كه اگر يكي از كارت ها يا سيستم ها پايين باشه، كل شبكه با اون استاندارد كار كنه!؟! به اين دليل كه اطلاعات در 7 لايه OSI بصورت انفجاري به كل كارت ها مي رسه و در لايه 2 يا 3 وقتي كارتي مي بينه كه اطلاعات مربوط به اون نيست همونجا اطلاعات رو از بين مي بره يعني اطلاعات تو شبكه Star دست به دست نمي شه كه حرف شما درست باشه! اون مال وقتي هست كه شبكه Ring باشه و اطلاعات دست به دست بشه ...
در هر صورت از شركت شما در بحث فوق متشكرم
این مطلبو تو انجمن تخصصی شبکه یکی از کاربر های فعالش گفته بود
اگه گیرش آوردم لینکشو می زارم

afshin b
06-01-2011, 10:56
سلام
من حدود دو ماه پیش به کمک پست اول همین تاپیک لپتاپم رو با پی سی خونه شبکه کردم، هم با لن و هم وایرلس، و بعد اون چند بار دیگه هم تونستم شبکه کنم ولی الان حدود یه ماهه که نمیشه شبکه کرد. نمیدونم مشکل از کجاست. لپتاپم رو با یه لپتاپ دیگه هم نمیتونم شبکه کنم.
انتی ویروس و فایروال رو خاموش میکنم، هر کاری که قبلا میکردم الانم میکنم ولی نمیشه که نمیشه:41:
نمیدونم مشکل از کجاست، اعصابم رو داغون کرده. به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟

Amir Varasteh
06-01-2011, 13:08
سلام
من حدود دو ماه پیش به کمک پست اول همین تاپیک لپتاپم رو با پی سی خونه شبکه کردم، هم با لن و هم وایرلس، و بعد اون چند بار دیگه هم تونستم شبکه کنم ولی الان حدود یه ماهه که نمیشه شبکه کرد. نمیدونم مشکل از کجاست. لپتاپم رو با یه لپتاپ دیگه هم نمیتونم شبکه کنم.
انتی ویروس و فایروال رو خاموش میکنم، هر کاری که قبلا میکردم الانم میکنم ولی نمیشه که نمیشه:41:
نمیدونم مشکل از کجاست، اعصابم رو داغون کرده. به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟
خب چه اروری میده ؟

روش کارت چطوره ؟

afshin b
06-01-2011, 18:35
خب چه اروری میده ؟

روش کارت چطوره ؟
گفتم مثل پست اول. از روشهای دیگه هم استفاده کردم مثل Home Group و ...
ارورش یادم نیست، پی سی مورد نظر توی قسمت نتوک مای کامپیوتر میومد ولی باز نمیشد.
الان فهمیدم که 100% مشکل از لپتاپ منه، چون دقیقا همون لپتاپ دوستم رو با یه لپتاپ دیگه شبکه کردیم، بدون هیچ مشکلی.
به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟ انتی ویروسم کسپرسکیه و کلاً exit ـش میکنم:41:

mehdi_08
06-01-2011, 18:42
گفتم مثل پست اول. از روشهای دیگه هم استفاده کردم مثل Home Group و ...
ارورش یادم نیست، پی سی مورد نظر توی قسمت نتوک مای کامپیوتر میومد ولی باز نمیشد.
الان فهمیدم که 100% مشکل از لپتاپ منه، چون دقیقا همون لپتاپ دوستم رو با یه لپتاپ دیگه شبکه کردیم، بدون هیچ مشکلی.
به نظرتون مشکل چی میتونه باشه؟ انتی ویروسم کسپرسکیه و کلاً exit ـش میکنم:41:
ببین
اگه اون یکی سیستم رو می بینه ولی باز نمی شه
روی اون سیستم پسورد بزار اینور امتحان کن ببین ازت پسورد می خواد یا نه اگه خواست بزن وارد می شه
من یه همچین مثکلی با xp و7 داشتم با پسورد هم درست نشد چون 7 امنیتش از xpبیشتره اجازه دسترسی نمی داد

amirfiri
08-01-2011, 15:12
اگر مودم وایرلس-روتر داشته باشیم چجوری می شه یک pc و یک laptop را با هم شبکه کرد که بینشون اطلاعات share بشه؟

Amir Varasteh
08-01-2011, 15:26
اگر مودم وایرلس-روتر داشته باشیم چجوری می شه یک pc و یک laptop را با هم شبکه کرد که بینشون اطلاعات share بشه؟
باید یک کابل از PC وصل کنی به مودم و برای Desktop و Laptop ت یک IP توی رنج همدیگه بزاری.

amirfiri
09-01-2011, 13:22
باید یک کابل از PC وصل کنی به مودم و برای Desktop و Laptop ت یک IP توی رنج همدیگه بزاری.
pc که با ادرنت ، laptop هم با wireless به اینترنت(مودم) وصلند.
می شه بیشتر توضیح بدین؟

Amir Varasteh
09-01-2011, 14:26
می شه بیشتر توضیح بدین؟
خب دیگه. حالا فایل ها رو Share کن دیگه.

tadbir1
12-01-2011, 18:48
چطور با مودم وایرلس لینک سیس WAG120N سیستمهایی که دارن از اینترنت وایرلش استفاده می کنن رو به هم وصل کنم و بتونم دیتا ردو بدل کنم ؟

nemesis
12-01-2011, 23:47
دوتا سیستم هست که روی هردو ویندوز 7 وصله.چطور بین این دوتا سیتم از طریق وایرلس فایل شرینگ رو راه بندازم؟

Amir Varasteh
12-01-2011, 23:57
دوتا سیستم هست که روی هردو ویندوز 7 وصله.چطور بین این دوتا سیتم از طریق وایرلس فایل شرینگ رو راه بندازم؟
سلام.

اگه هر دو سیستم کارت شبکه وایرلس دارن باید طبق راهنمای زیر شبکه ی Ad-hoc راه بندازی:

از Access Point هم میتونی استفاده کنی.

nemesis
13-01-2011, 00:20
سلام.

اگه هر دو سیستم کارت شبکه وایرلس دارن باید طبق راهنمای زیر شبکه ی Ad-hoc راه بندازی:

از Access Point هم میتونی استفاده کنی.

یکی لبتاپ هستش و یکی هم کارت شبکه داره

Amir Varasteh
13-01-2011, 00:26
یکی لبتاپ هستش و یکی هم کارت شبکه داره
خب پس تو هم مثل منی.

یک Access Point بخر.با کابل وصلش کن به سیستمت و از اون ور هم Access Point میده به لپتاپ.

اگه اینترنت هم میخوای، کابل اترنت مودم ADSL رو بزن به Access Point و حالا هر دو سیستم هم اینترنت دارن و هم File Sharing .

nemesis
13-01-2011, 01:31
خب پس تو هم مثل منی.

یک Access Point بخر.با کابل وصلش کن به سیستمت و از اون ور هم Access Point میده به لپتاپ.

اگه اینترنت هم میخوای، کابل اترنت مودم ADSL رو بزن به Access Point و حالا هر دو سیستم هم اینترنت دارن و هم File Sharing .

من واسه اینترنت از مودم TP-Link w8901g استفاده می کنم.

ولی یه کارت دیگه هم دارم برای فایل شرینگ. که مدلش Tp-link wn321g ازین USB هاست.

با ad-hoc میتونم فایل شرینگ کنم ؟ چجوری ؟

Amir Varasteh
13-01-2011, 01:38
با ad-hoc میتونم فایل شرینگ کنم ؟ چجوری ؟
راهنماش رو دادم که.

nemesis
13-01-2011, 02:43
راهنماش رو دادم که.

من ad-hoc رو ایجاد می کنم ولی مشکلاتی هست.

1.کامپیوتر ها همدیگر رو نمی بینند.(فایروال و انتی ویروس غیر فعاله)
2.گاهی کامپیوتر ها همدیگر رو میبینند ولی وقتی فایل شر شده رو میخوام باز کنم پیغام میده که حق دسترسی ندارین

Amir Varasteh
13-01-2011, 12:29
من ad-hoc رو ایجاد می کنم ولی مشکلاتی هست.

1.کامپیوتر ها همدیگر رو نمی بینند.(فایروال و انتی ویروس غیر فعاله)
2.گاهی کامپیوتر ها همدیگر رو میبینند ولی وقتی فایل شر شده رو میخوام باز کنم پیغام میده که حق دسترسی ندارین
من خودم تا به حال از ad-hoc استفاده نکردم. ولی دلیل گیر دادن به حق دسترسی ، روی پوشه Properties بگیر و به تب Security برو و Everyone رو Add کن و بهش Full Control بده.

موفق باشی.

tak2750
13-01-2011, 15:59
سلام
من دو تا کامپوتر با ویندوز
xp و7
رو به هم شبکه کردم.
از ویندوز 7 راحت میتونم به اکس پی وصل بشم توش فایها رو کپی کنم یا پاک کنم.
ولی از کامپیوتر با ویندوز اکس پی نمیتونم به کامپیوتر با ویندوز 7 وصل بشم
فایروال ویندوز 7 رو هم از کار انداختم ولی بازم درست نشد
لطفا کمکم کنید

joe_satriani
13-01-2011, 17:22
سلام
xp و7
رو به هم شبکه کردم.
لطفا کمکم کنید

با سلام
ايا در اين حين اروري هم ميده يا خير؟
چه اروري ميده؟

موفق باشيد.

Amir Varasteh
13-01-2011, 17:38
سلام
xp و7
رو به هم شبکه کردم.
لطفا کمکم کنید
سلام.

فک کنم توی قسمتی که ازت Username و Password میخواد گیر کردی.

شما برای اکانتی که توی 7 ازش استفاده میکنی پسورد بزار و موقعی که یوزر پسورد میخواد اون رو وارد کن.

موفق باشی.

tak2750
13-01-2011, 20:04
با سلام
ايا در اين حين اروري هم ميده يا خير؟
چه اروري ميده؟

موفق باشيد.

سلام.

فک کنم توی قسمتی که ازت Username و Password میخواد گیر کردی.

شما برای اکانتی که توی 7 ازش استفاده میکنی پسورد بزار و موقعی که یوزر پسورد میخواد اون رو وارد کن.

موفق باشی.

مچکرم که جواب دادید
مشکل از تنظیمات shearing center ویندوز 7 بود.
چند تا تیک که رو offبودند رو on کردم

ba maram
14-01-2011, 10:49
سلام دوستان ....
صفحات خیلی زیاد بود !!! حوصلم نیومد بخونم همرو!شرمنده
راستش میخواستم دو تا لپ تاپ با ویندوز 7 رو با هم نتورک کنم....
کابل هم دارم...
مراحلش چطوره؟؟؟

Amir Varasteh
14-01-2011, 12:52
سلام دوستان ....
صفحات خیلی زیاد بود !!! حوصلم نیومد بخونم همرو!شرمنده
راستش میخواستم دو تا لپ تاپ با ویندوز 7 رو با هم نتورک کنم....
کابل هم دارم...
مراحلش چطوره؟؟؟
سلام.

صفحه ی اول رو ببین. برای XP هست اما زیاد متفاوت نیست.

به هر حال اگه متوجه نشدی بگو تا توضیح بدم.

ba maram
14-01-2011, 16:17
ممنون که جواب میدین..
خوندم اما...چی کار کنم اینجاشو؟؟

در كنترل پنل بر روي آي كن Network Connections دو بار كليك كنيد .
در پنجره ي باز شده در بخش Lan or High-speed internet بر روي Local Area Connection راست كليك كنيد و گزينه ي Properties را انتخاب بنماييد .

همچین چیزی رو پیدا نکردم متاسفانه!:13:

بعد اونجایی که گفتید از طریق عکس کامپوتر بعدی رو ok کنید هم عکسی نیست...چه کنم ؟؟

ممنون

Amir Varasteh
14-01-2011, 16:36
ممنون که جواب میدین..
خوندم اما...چی کار کنم اینجاشو؟
همچین چیزی رو پیدا نکردم متاسفانه!:13:

بعد اونجایی که گفتید از طریق عکس کامپوتر بعدی رو ok کنید هم عکسی نیست...چه کنم ؟؟

ممنون
خب ببین. شما باید به هر سیستم یک IP بدی.

برو به Control Panel -> Network & Sharing Center از سمت چپ برو به Change Adapter Setting و برو به Properties کارت شبکت یا همون Local Area Connection و سپس برو به تنظیمات IPv4 و اونها رو طبق عکس زیر قرار بده:

اون سیستم دیگه هم برو به همینجاش و IP Address رو بزار 192.168.100.2 و اوکی کن.

فایروالها و آنتی ویروسهات رو هم Off کن و تموم.

سوال داشتی بپرس. موفق باشی.

PrimeP30Master
15-01-2011, 01:00
با سلام خدمت دوستان عزیز،
یه مشکل داشتم که خواستم بهم کمک کنید تا حلش کنم؟!
دوستان من شبکه کردن کامپیوتر رو قبلا انجام دادم ولی با دو ویندوز متفاوت مشکل دارم؟!!
من روی یه سیستم ویندوز XP و روی دیگری 7 دارم و میخوام اینها رو شبکه کنم ولی هرکاری میکنم موفق نمیشم و راههایی که برای ایجاد شبکه وجود داره رو چندین بار انجام دادم ولی بازم فایده ای نداشت؟!حالا از دوستانی که این کار رو انجام دادن و موفق شدن در خواست دارم تا مرحله به مرحله عملیات راه اندازی این شبکه رو بهم نشون بدن؟
پیشاپیش از تمامی دوستانی که این لطف رو در حق من میکنند سپاسگذار و ممنونم.:11:

Amir Varasteh
15-01-2011, 01:04
یه مشکل داشتم که خواستم بهم کمک کنید تا حلش کنم؟!
دوستان من شبکه کردن کامپیوتر رو قبلا انجام دادم ولی با دو ویندوز متفاوت مشکل دارم؟!!
من روی یه سیستم ویندوز XP و روی دیگری 7 دارم و میخوام اینها رو شبکه کنم ولی هرکاری میکنم موفق نمیشم و راههایی که برای ایجاد شبکه وجود داره رو چندین بار انجام دادم ولی بازم فایده ای نداشت؟!حالا از دوستانی که این کار رو انجام دادن و موفق شدن در خواست دارم تا مرحله به مرحله عملیات راه اندازی این شبکه رو بهم نشون بدن؟
پیشاپیش از تمامی دوستانی که این لطف رو در حق من میکنند سپاسگذار و ممنونم.:11:
سلام.

IP دادن رو که بلدی. بگو که برای هر دو سیستم پسورد گذاشتی ؟

PrimeP30Master
15-01-2011, 13:28
سلام.

IP دادن رو که بلدی. بگو که برای هر دو سیستم پسورد گذاشتی ؟

درود بر شما،
IP دادن رو بلدم و برای هیچ کدوم از سیستمها هم پسورد نذاشتم؟!

Amir Varasteh
15-01-2011, 13:38
درود بر شما،
IP دادن رو بلدم و برای هیچ کدوم از سیستمها هم پسورد نذاشتم؟!
خب برای هر دو پسورد بزار.

بعد موقع دسترسی به هر سیستم، یوزرنیم و پسورد سیستم مقصد رو میپرسه ازت و تو وارد میکنی و تموم.

PrimeP30Master
15-01-2011, 15:08
دوست عزیز از راهنماییت ممنونم ولی درست نشد؟!!
اگه میشه مراحل کار رو از اول تا آخر بهم نشون بدید چون همونطور که گفتم یه سیستم ویندوزش XP و دیگری Se7en هستش که فکر کنم تنظیمات رو درست انجام نداده باشم، البته از مقالات موجود در تاپیک هم استفاده کردم ولی بازم درست نشد؟!!
راستی یه چیز دیگه اینکه وقتی IP ها رو تنظیم میکنم،برنامه ی مرورگرم هم فایر فاکس و هم اینترنت اکسپلورر دیگه هیچ کدوم صفحات سایت ها رو باز نمی کنند و با مشکل بر میخورم؟!!
اگه راهنماییم کنید ممنون میشم بزرگوار.

Amir Varasteh
15-01-2011, 16:30
خب ببین IP که دادی به دو تا سیستم.

برای هر دو سیستم پسورد هم که گذاشتی. فایروال هم خاموش کن.

الان دقیقا مشکل چیه ؟ شما چه کاری انجام میدی؟ چه اروری میده ؟ IP هر سیستم چنده ؟

PrimeP30Master
15-01-2011, 19:23
من IP ها و تنظیمات رو برای دو تا سیستم دقیقا طبق PDF آموزشی پست اول این تاپیک،انجام دادم و حالا وقتی روی آیکن شبکه ها در دو تا سیستم کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته و روش ضربدر زده شده؟!!

Amir Varasteh
15-01-2011, 19:52
من IP ها و تنظیمات رو برای دو تا سیستم دقیقا طبق PDF آموزشی پست اول این تاپیک،انجام دادم و حالا وقتی روی آیکن شبکه ها در دو تا سیستم کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمی افته و روش ضربدر زده شده؟!!
ضربدر قرمز ؟ نکنه کارت شبکه ها Disable ه ؟ کابل رو وصل کردی؟

PrimeP30Master
15-01-2011, 20:17
ضربدر قرمز ؟ نکنه کارت شبکه ها Disable ه ؟ کابل رو وصل کردی؟
کارت شبکه ها Enable و درایورهاشون هم نصبه(کارت شبکه های هر دو سیستم آن برد هستند) و کابل رو هم درست وصل کردم؟!!

Amir Varasteh
15-01-2011, 21:07
کارت شبکه ها Enable و درایورهاشون هم نصبه(کارت شبکه های هر دو سیستم آن برد هستند) و کابل رو هم درست وصل کردم؟!!
عکس ضربدر قرمز میاد ؟

PrimeP30Master
15-01-2011, 21:23
بله عکس ضربدر قرمز روی آیکن شبکه هاست!!

tak2750
15-01-2011, 21:24
اینم دو تا عکس واسه راهنمایی دوستان

Amir Varasteh
15-01-2011, 21:30
بله عکس ضربدر قرمز روی آیکن شبکه هاست!!
کابل Cross هست یا Straight ؟

اون ضربدر دو دلیل میتونه داشته باشه. یا ایراد از کارت شبکه اس که Disable هست و یا مشکل از کابله.

به غیر از این چیزی به ذهنم نمیرسه.

PrimeP30Master
15-01-2011, 21:44
کابل cross over هست؟؟؟!!!
دوباره بررسی میکنم ببینم اشکال از کدومه؟؟؟!!!
نتیجه رو اعلام میکنم!!!
از راهنمایی همه شما دوستان بزرگوار هم که لطف میکنید و برای من وقت میزارید بسیار ممنون و سپاسگذارم:11:.

mlk0000
17-01-2011, 03:50
سلام
1.این کابل کراس رو توی پورت RJ-45 می زنیم؟
2.با این کار میشه دو تا کامپیوتر رو lan کرد برای بازی؟.

با سپاس

Amir Varasteh
17-01-2011, 11:21
سلام
1.این کابل کراس رو توی پورت RJ-45 می زنیم؟
2.با این کار میشه دو تا کامپیوتر رو lan کرد برای بازی؟.

با سپاس
سلام.

1. بله
2. بله

موفق باشی.

HADI roni
17-01-2011, 11:39
سلام.
من دو تا سیستمو شبکه کردم،و اینترنتو بینشون Share کردم.به سیستم اول 192.168.0.1 و دومی 192.168.0.2دادم.subnet جفتشون 255.255.255.0 هستش.اما روی سیستم دوم getway رو 192.168.0.1 و dnsرو 85.15.1.10,و 85.15.1.12 گذاشتم.تنظیمات dns به خاطر اینترنت از شاتل بود.از سیستم دوم 192.168.0.1 رو پینگ میکنم و میبینم اما از سیستم اول 192.168.0.2 رو نمیبینم.فایلهای کمتر از 10 مگ رو که رو سیستم اول شیر هستند روی سیستم دوم کپی میشه اما از اون بیشتر بخوام کپی کنم کلا ارتباط قطع میشه ،طوری که سیستم دوم رو حتما باید ریستارت کنم.
کارت شبکه جفت سیستم 1000 رو ساپورت میکنه،کابل من هم cat 6 هستش و کراس،اما وقتی شبکه برقرار میشه 100 نشون میده.
ممنون میشم کمک کنید.

Amir Varasteh
17-01-2011, 11:52
سلام.

اولا که چرا Default Gateway گذاشتی ؟ نیازی به اون نیست. دوما DNS هم نیازی نیست و بهتره روی Automate باشه.

اون که 100 نشون میده رو هم ولش کن الکیه.

فعلا اون Default Gateway و DNS که گذاشتی رو برشون دار. چک کن که فایروال + آنتی ویروست هم Off باشه.

HADI roni
17-01-2011, 12:37
سلام.

اولا که چرا Default Gateway گذاشتی ؟ نیازی به اون نیست. دوما DNS هم نیازی نیست و بهتره روی Automate باشه.

اون که 100 نشون میده رو هم ولش کن الکیه.

فعلا اون Default Gateway و DNS که گذاشتی رو برشون دار. چک کن که فایروال + آنتی ویروست هم Off باشه.

اگه dns یا getway رو بردارم سیستم دوم اینترنت نخواهد داشت.میشه یکی از این سیستمارو master و او یکی رو slave تعریف کرد؟

mehshad
17-01-2011, 13:35
دوست عزیز شما اینترنت رو با چی داری ؟ adsl ؟ مودمت رو با چی به سیستمت وصل کردی ؟ کابل lan یا usb ?

Amir Varasteh
17-01-2011, 13:40
اگه dns یا getway رو بردارم سیستم دوم اینترنت نخواهد داشت.میشه یکی از این سیستمارو master و او یکی رو slave تعریف کرد؟
نه نباید قطع شه!

تو چطوری Share کردی اینترنت رو ؟

راهی که هست اینه که روی کانکشن کلیک راست کنی و از Properties و تب Sharing اون کانکشن رو Share کنی.

PrimeP30Master
17-01-2011, 22:31
دوستان با تشکر از راهنماییهاتون،خوشبختانه مشکلم حل شد و تونستم شبکه کنم و ایراد از کابل بود که عوضش کردم؟!!
ولی حالا یه مشکل دیگه برام پیش اومده اینه که از ویندوز 7 میتونم وارد ویندوز XP بشم و از درایوهام استفاده کنم ولی درایوهای 7 رو که Share کردم توی XP نمیتونم بازشون کنم و حتی توی خود 7 هم که میخوام درایوهای Share شده رو باز کنم با پیغام زیر مواجه میشم که هر کاری کردم نتونستم و هر راهی رفتم فایده نداشت اگه از دوستان کسی میتونه کمکی کنه ازش ممنون میشم؟!

باز هم از همتون تشکر میکنم:11:

mehshad
17-01-2011, 23:35
دوست عزیز از اونجایی که پیغام خطا به خاطر مجوز دسترسی هست باید اولا دو تا سیستم username و pass داشته باشند
دوما فایروال هر دو سیستم خاموش باشه
در صورتی که باز هم مشکل داشتین قسمت security و sharing فایل را چک کنید که مجوز دسترسی برای همه یوزرها ( everyone ) تعریف شده باشد

PrimeP30Master
17-01-2011, 23:57
ممنون از راهنماییتون دوستان،خوشبختانه مشکل رفع شد؟!:46::27:
با تشکر:11:.

amirfiri
19-01-2011, 17:59
می شه بیشتر توضیح بدین؟

خب دیگه. حالا فایل ها رو Share کن دیگه.
می شه بیشتر توضیح بدین؟!
هر دو هم ویندوز 7 هستند.

Nocturne
20-01-2011, 19:23
سلام. من میخواستم کامپیوتر و لپ تاپ رو با وایرلس به هم وصل کنم اما بلد نیستم. اومدم تو قسمت network connections کامپیوتر (ویندوز xp)، و setup a home or small office network رو زدم و همینطور رفتم جلو تا آخرش کامپیوتر ری استارت شد. بعد حالا که ویندوز بالا اومد الان تغییری مشاهده نمیکنم. نه در network connections و نه کلا در ویندوز. میخواستم ببینم الان چه اتفاقی افتاده؟؟! (مخصوصا از جهت امنیتی هم برام مهمه)

mehshad
20-01-2011, 22:06
شما مودم وایرلس دارین ؟

Nocturne
20-01-2011, 22:15
بله..............

baran_1000
20-01-2011, 22:27
ببخشید سوالم خیلی مبتدیانه است ولی میخام بدونم نحوه ارتباط بین سیستم های شبکه شده چجوریه؟
فقط سیستم سرور میتونه رو بقیه کنترل کنه؟
مثلا برای فرستادن یه فیلم از روی یکی به دیگری باید به چه صورت عمل کرد؟

arbaba20
21-01-2011, 01:53
با سلام به دوستان عزیز
سوالی راجع به ارتباط لب تاپ با کامپیوترم از طریق وایرلس داشتم :
من یه مودم غیر وایرلس دارم که اونو به یک اکسس پوینت وصل کردم و اینترنت لب تاپم رو از طریق بی سیم گرفتم و کامپیوتر دسکتابم رو از طریق کابل لن به اکسس پوینت(دارای 6 پورت لن می باشد) متصل نموده و از اون طریق از اینترنت استفاده می کنم.
حالا می خوام که ارتباط لب تاپ و کامپیوتر را از طریق اکسس پوینت و بصورت بی سیم با هم داشته باشم و بتونم همزمان اینترنت هم برای هر دو استفاده بشه.
این نکته رو هم عرض کنم که ارتباط لب تاپ و کامپیوتر رو از طریق کابل لن بدون مشکل گرفتم و با استفاده از نرم افزار Net Monitor for Employees Pro تونستم کامپیوتر رو در لب تاپ مونیتور کنم با کلی امکانات دیگر این نرم افزار

amirarsalaan
21-01-2011, 12:44
سلام دوستان
مودم من با کابل ethernet lan و یک کابل usb میتونه به اینترنت وصل بشه ( یعنی وایرلس نیست )
ارتباط ethernet به راحتی برقرار هست اما با کابل usb نمیتونم به اینترنت وصل بشوم
چه طوری می تونم با استفاده از تنظیمات داخل ویندوز و با استفاده از usb به اینترنت وصل بشوم ، لطفن راهنمایی فرمایید:11:

mehshad
21-01-2011, 15:59
سلام. من میخواستم کامپیوتر و لپ تاپ رو با وایرلس به هم وصل کنم اما بلد نیستم. اومدم تو قسمت network connections کامپیوتر (ویندوز xp)، و setup a home or small office network رو زدم و همینطور رفتم جلو تا آخرش کامپیوتر ری استارت شد. بعد حالا که ویندوز بالا اومد الان تغییری مشاهده نمیکنم. نه در network connections و نه کلا در ویندوز. میخواستم ببینم الان چه اتفاقی افتاده؟؟! (مخصوصا از جهت امنیتی هم برام مهمه)

دوست عزیز شما کافیه به مودمت از طریق وایرلس کانکت بشی
بعد بهتره به صورت دستی به هردو سیستم ip بدی یعنی به یکی 192.168.1.2 و دیگری 192.168.1.3
getway رو هم به هر دو 192.168.1.1 بده
حالا هر دو سیستم شبکه هستن و میمونه انتقال فایل
هر دو سیستم باید usernameو password داشته باشن و فایروال هر دو هم باید خاموش باشه
حالا کافیه یه فایل رو برای مثال در کامپیوترت share کنی و بعد در لپ تاپ در قسمت run ای پی کامپیوترت رو وارد کنی تا به فایل share شده دسترسی داشته باش

Amir Varasteh
21-01-2011, 16:02
ببخشید سوالم خیلی مبتدیانه است ولی میخام بدونم نحوه ارتباط بین سیستم های شبکه شده چجوریه؟
سلام.

شما اول باید پوشه ی فیلم رو Share کنی. روی پوشه کلیک راست کن و Properties رو بزن و سپس برو به تب Sharing. حالا Advanced Sharing رو بزن و سپس تیک Share this folder رو بزن و Ok کن.

حالا از روی سیستم دیگه برای دسترسی به این پوشه ی Share شده، باید بری به Run رو بزنی 192.168.100.1\\ که باید IP سیستم مقصد رو بزنی.

حالا اون پوشه ی فیلم رو میبینی. بعد میتونی واسه خودت کپی کنی.

سوال داشتی بپری. موفق باشی.

mehshad
21-01-2011, 16:08

اگه سیستمها بصورت نقطه به نقطه با هم شبکه بشن هر سیستمی میتونی با بقیه تبادل اطلاعات داشته باشه و کافیه که فایل ها رو برای بقیه share کنه تا اونها بتونن ازش استفاده کنن
البته در شبکه بندی به صورت سرور و کلاینت اگه سرور محدودیتی برای کلاینت ها ایجاد نکرده باشه باز هم مشکلی برای تبادل اطلاعات نیست

mehshad
21-01-2011, 16:16
با سلام به دوستان عزیز
من یه مودم غیر وایرلس دارم که اونو به یک اکسس پوینت وصل کردم و اینترنت لب تاپم رو از طریق بی سیم گرفتم و کامپیوتر دسکتابم رو از طریق کابل لن به اکسس پوینت(دارای 6 پورت لن می باشد) متصل نموده و از اون طریق از اینترنت استفاده می کنم.
حالا می خوام که ارتباط لب تاپ و کامپیوتر را از طریق اکسس پوینت و بصورت بی سیم با هم داشته باشم و بتونم همزمان اینترنت هم برای هر دو استفاده بشه.
این نکته رو هم عرض کنم که ارتباط لب تاپ و کامپیوتر رو از طریق کابل لن بدون مشکل گرفتم و با استفاده از نرم افزار Net Monitor for Employees Pro تونستم کامپیوتر رو در لب تاپ مونیتور کنم با کلی امکانات دیگر این نرم افزار
خب دوست عزیز باید کامپیوتر شما یه کارت شبکه وایرلس داشته باشه تا به اکسس پوینت کانکت بشه
در این صورت هم بصورت وایرلس سیستمها با هم شبکه میشن و هم اینترنت داری

Nocturne
21-01-2011, 20:44
دوست عزیز شما کافیه به مودمت از طریق وایرلس کانکت بشی
بعد بهتره به صورت دستی به هردو سیستم ip بدی یعنی به یکی 192.168.1.2 و دیگری 192.168.1.3
getway رو هم به هر دو 192.168.1.1 بده
حالا هر دو سیستم شبکه هستن و میمونه انتقال فایل
هر دو سیستم باید usernameو password داشته باشن و فایروال هر دو هم باید خاموش باشه
حالا کافیه یه فایل رو برای مثال در کامپیوترت share کنی و بعد در لپ تاپ در قسمت run ای پی کامپیوترت رو وارد کنی تا به فایل share شده دسترسی داشته باش

من که این رو نفهمیدم چون چیزی در این مورد بلد نیستم...
الان فعلا میخوام بدونم اون کار رو که کردم چه اتفاقی افتاد؟؟

Amir Varasteh
21-01-2011, 21:01
با سلام به دوستان عزیز
سلام.

شما مودم ADSL رو بزن به پورت WAN اکسس پوینت. یک کابل هم از کارت شبکه ی PC بزن به اکسس پوینت.

تموم. لپتاپ هم از اون طرف از اکسس پوینت اینترنت رو میگیره. File Sharing هم میتونی داشته باشی.

موفق باشی.

Amir Varasteh
21-01-2011, 21:08
سلام.

شما اگه مودم وایرلس داری، نمیتونی File Sharing داشته باشی. باید Access Point بخری تا هم اینترنت رو بتونی روی لپتاپ داشته باشی و هم بتونی با PC انتقال فایل داشته باشی.

mehshad
21-01-2011, 21:48
سلام.

شما اگه مودم وایرلس داری، نمیتونی File Sharing داشته باشی. باید Access Point بخری تا هم اینترنت رو بتونی روی لپتاپ داشته باشی و هم بتونی با PC انتقال فایل داشته باشی.

دوست عزیز این حرف شما کاملا اشتباهه ، با مودم وایرلس میشه فایل sharing داشت
مثل اینکه نمیدونی که مودم وایرلس هم اکسس پوینته هم روتره و هم سوییچره ( در صورت داشتن چند پورت )

Nocturne
21-01-2011, 23:07
اکسس پوینت بخرم؟ کیلویی چنده؟! اصلا چی هست؟!

mehshad درست میگه. مودم وایرلس توانایی همه کار داره...
حالا اول سوال من رو بی زحمت جواب بدید! تا بعد بریم سر شبکه کردن...

BZ7
22-01-2011, 22:16

دوست عزیز اینطری صحبت نکن خواهشا . یه جوری داری کلا علم کامپیوتر رو زیر سوال میبری !
شما یه مودم wireless بگیر AC هم هست ! ( جدیدا همشون اینطورن )

mehshad
23-01-2011, 01:54

شما تنظیماتی رو که برای ایجاد یه شبکه به صورت دستی باید انجام بدید اون wizard براتون بصورت اتوماتیک انجام میده
مثل ایجاد گروه کاری ، فعال کردن sharing برای فایلها ، share کردن اینترنت و ...
ولی احتمالا چون بعضی از تنظیمات رو انجام ندادین ارتباطی هم بین سیستم هاتون نیست

Nocturne
23-01-2011, 07:56
دوست عزیز اینطری صحبت نکن خواهشا . یه جوری داری کلا علم کامپیوتر رو زیر سوال میبری !
شما یه مودم wireless بگیر AC هم هست ! ( جدیدا همشون اینطورن )

متوجه حرفتون نمیشم. مودم وایرلسم دارم...

شما تنظیماتی رو که برای ایجاد یه شبکه به صورت دستی باید انجام بدید اون wizard براتون بصورت اتوماتیک انجام میده
مثل ایجاد گروه کاری ، فعال کردن sharing برای فایلها ، share کردن اینترنت و ...
ولی احتمالا چون بعضی از تنظیمات رو انجام ندادین ارتباطی هم بین سیستم هاتون نیست

الان من میخوام ببینم اون تنظیمات چی شدن. یعنی چه اتفاقی بعد از پشت سر گذاشتن اون ویزارد رخ داد؟؟
یا به عبارتی اگر .یزارد درست انجام شه چه اتفاقی میفته؟؟ یعنی مثلا فایلی چیزی نباید در قسمت Network Connections اضافه بشه؟؟

mehshad
23-01-2011, 22:41
به قسمت network connection چیزی اضافه نمیشه
حتی اگه شبکه رو هم بدون اون ویزارد ایجاد کنی باز هم اتفاقی اونجا نمیفته

Nocturne
24-01-2011, 07:44
به قسمت network connection چیزی اضافه نمیشه
حتی اگه شبکه رو هم بدون اون ویزارد ایجاد کنی باز هم اتفاقی اونجا نمیفته

پس یعنی کلا هیچ اتفاقی رخ نداده الان؟!

mehshad
25-01-2011, 01:46
پس یعنی کلا هیچ اتفاقی رخ نداده الان؟!

اگه میخوای مطمئن بشی برو توی run و ip یکی از سیستمها رو وارد کن ببین چه اتفاقی میفته

night lord
27-01-2011, 00:37
سلام من یه pc دارم که بوسیله یه مدم adsl که چهار lan هستش با سه تا سیستم شبکه هستیم تو ساختمون
و از یه خط adsl استفاده میکنیم . حالا میخوام لپتاپ رو به جای اینکه به مودم وصل کنم به pc وصل کنم و از اینترنت
استفاده کنم و به هارد pc هم دسترسی داشته باشم. چون مودم از محل کامپیوتر من دوره و این کابلم با کلی درد سر کشیدم .
میشه چنین کاری کرد؟ اگه میشه ممنون میشم راهنمایی کنید .

Amir Varasteh
27-01-2011, 02:15
سلام.

شما مودمت PPPOE هست یا Bridge ؟ یعنی کانکشن داری یا همیشه وصلی ؟

mehshad
27-01-2011, 02:45
سلام من یه pc دارم که بوسیله یه مدم adsl که چهار lan هستش با سه تا سیستم شبکه هستیم تو ساختمون
و از یه خط adsl استفاده میکنیم . حالا میخوام لپتاپ رو به جای اینکه به مودم وصل کنم به pc وصل کنم و از اینترنت
استفاده کنم و به هارد pc هم دسترسی داشته باشم. چون مودم از محل کامپیوتر من دوره و این کابلم با کلی درد سر کشیدم .
میشه چنین کاری کرد؟ اگه میشه ممنون میشم راهنمایی کنید .

اگه مودمت وایرلسه که هیچ مشکلی نیست و کافیه لپ تاب از طریق وایرلس به مودمت کانکت بشه اینطوری هم اینترنت داری هم به pc ها دسترسی داری
ولی اگه مودمت وایرلس نیست یه کارت شبکه دیگه بگیر و روی pc وصل کن
بعد با یه کابل کراس اتصال بین کامپیوتر و لپ تاب رو برقرار کن
مرحله بعد NAT کردن هست که با یه نرم افزار مثل winroute قابل انجامه ( این رو اگه بلد نبودی بگو تا برات توضیح بدم )

night lord
27-01-2011, 09:36
اگه مودمت وایرلسه که هیچ مشکلی نیست و کافیه لپ تاب از طریق وایرلس به مودمت کانکت بشه اینطوری هم اینترنت داری هم به pc ها دسترسی داری
ولی اگه مودمت وایرلس نیست یه کارت شبکه دیگه بگیر و روی pc وصل کن
بعد با یه کابل کراس اتصال بین کامپیوتر و لپ تاب رو برقرار کن
مرحله بعد NAT کردن هست که با یه نرم افزار مثل winroute قابل انجامه ( این رو اگه بلد نبودی بگو تا برات توضیح بدم )

نه مودم من وایرلس نیست . باید با کابل کراس وصلش کنم.
حالا این NAT اصلا چی هست . من هیچ اطلاعی ندارم اگه میشه توضیح بدین . پیش پیش مرسی
واگه میشه بگید چه کابلی بگیرم که سرعتش زیاد باشه.

amin791
27-01-2011, 15:21
سلام دوستان
من یک مودم ADSL بدون وایرلس دارم که اونو با کابل به 1 لپ تاپ(1) وصل کردم
و توسط یه برنامه به نام Connectify اومدم وایرلس همون لپ تاپ(1) رو تبدیل به روتر کردم
و حالا توسط وایرلس لپ تاپ(2) و گرفتن اینترنت از وایرلس همون لپ تاپ (1) میتونم با هر 2 به اینترنت متصل بشم
.
اما نمیتونم فایل share کنم
فایل لپ تاپ(1) رو share میکنم اما توی لپ تاپ(2) و در قسمت run وقتی Ip رو وارد میکنم ارور میده..
ممنونم

mehshad
27-01-2011, 18:39
نه مودم من وایرلس نیست . باید با کابل کراس وصلش کنم.
حالا این NAT اصلا چی هست . من هیچ اطلاعی ندارم اگه میشه توضیح بدین . پیش پیش مرسی
واگه میشه بگید چه کابلی بگیرم که سرعتش زیاد باشه.

NAT برای اینه که ارتباط دو تا کارت شبکه ای که روی سیستم هست با هم برقرار بشه

در مورد کابل هم بهتره کابل cat5 e بگیرید و برندش هم زیاد فرقی نمیکنه

night lord
27-01-2011, 19:12
NAT برای اینه که ارتباط دو تا کارت شبکه ای که روی سیستم هست با هم برقرار بشه

در مورد کابل هم بهتره کابل cat5 e بگیرید و برندش هم زیاد فرقی نمیکنه

من این کابل رو گرفتم . ممنون
میشه یه توضیح بدید که چجوری هم از هارد استفاده کنم هم بتونم اینترنت adsl از pc بگیرم ؟

Nocturne
27-01-2011, 20:59
اگه میخوای مطمئن بشی برو توی run و ip یکی از سیستمها رو وارد کن ببین چه اتفاقی میفته

چه طوری ip رو پیدا کنم؟! (البته مدتها پیش که ip مودمم رو نصبیدم میدونستم اما الان یادم نیست.)

mehshad
27-01-2011, 21:40
من این کابل رو گرفتم . ممنون
میشه یه توضیح بدید که چجوری هم از هارد استفاده کنم هم بتونم اینترنت adsl از pc بگیرم ؟

لپ تاب رو با کابل به کارت شبکه دوم که برای PC گرفتی وصل کن و به هر دو کارت شبکه ( یعنی هم لپ تاپ و هم کارت شبکه 2 به صورت دستی IP بده )
حالا نرم افزار winroute رو که اینجا برات گذاشتم دانلود کن :

روی فایل setup کلیک کن و بعد از اینکه محل نصب رو مشخص کردی
نرم افزار ازت میخواد که کانکشنی رو که اینترنت داره انتخاب کنی که شما باید کارت شبکه 1 رو انتخاب کنی

بعد ازت میخواد که سیستم رو ریستارت کنی
بعد از ریستارت کردن نرم افزار رو اجرا کن
از قسمت setting گزینه interface table رو انتخاب کن
در صفحه ای که میاد کارت شبکه 1 رو که به اینترنت وصله با یک کلیک موس انتخاب کن و properties رو بزن
در صفحه جدید از قسمت setting تیک گزینه ...perform NAT with the ip رو بزن

mehshad
27-01-2011, 22:01
چه طوری ip رو پیدا کنم؟! (البته مدتها پیش که ip مودمم رو نصبیدم میدونستم اما الان یادم نیست.)

ویندوز xp :
start > control panel > network connection
بعد روی local area connection دبل کلیک و بعد تب support

ویندوز 7 :

start > control panel > network and sharing center > change adapder setting
بعد روی local area connection دبل کلیک و گزینه detials

amin791
28-01-2011, 03:50
آقا Mehshad عزیز میتونی یه راهنمایی هم درباره مشکل من بکنی؟

سلام دوستان
من یک مودم ADSL بدون وایرلس دارم که اونو با کابل به 1 لپ تاپ(1) وصل کردم
و توسط یه برنامه به نام Connectify اومدم وایرلس همون لپ تاپ(1) رو تبدیل به روتر کردم
و حالا توسط وایرلس لپ تاپ(2) و گرفتن اینترنت از وایرلس همون لپ تاپ (1) میتونم با هر 2 به اینترنت متصل بشم
.
اما نمیتونم فایل share کنم
فایل لپ تاپ(1) رو share میکنم اما توی لپ تاپ(2) و در قسمت run وقتی Ip رو وارد میکنم ارور میده..
ممنونم

mehshad
28-01-2011, 11:45
شما این نکات رو رعایت کردین ؟
1. فایروال هر دو سیستم باید خاموش باشه
2. هر دو سیستم باید گروه کاری یکسان ولی نام کامپیوتر متفاوت داشته باشن
3. هر دو سیستم باید یوزر و پسورد داشته باشن
4. حداقل یه فایل share شده روی هر کدام از سیستمها باشد

amin791
28-01-2011, 15:28
1.فایروال وآنتی ویروس خاموشه

2. منظورتون IP هستش؟
من بدون مشکل با لپ تاپ (2) به اینترنت لپ تاپ(1) وصل میشم
IP ها به صورت زیر است
...
لپ تاپ(1) : IP قسمت وایرلس
192.168.2.1 Ip addres
255.255.255.0 subnet mask
192.168.2.1 Preferred DNS server
.......
لپ تاپ(1) : IP قسمت Local Area Connection
همگی روی اتوماتیک
.........
لپ تاپ(2) : IP قسمت وایرلس
همگی روی اتوماتیک
الان به اینترنت متصل هستند هر دو

3. بله هر دو توسط Admin وارد میشوند و دارای پسورد هستند.

4.بله همینطوره

حالت وایرلس لپ تاپ (1) روی Ad-Hos,WEP هست و قسمت security type هم No authentication(Open هست.
..
پس از وارد کردن IP لپ تاپ(2) در لپ تاپ(1) ارور زیر نمایش داده میشود.

3RR0r
28-01-2011, 18:09
سلام به تمامي دوستان،ميشه بين دوتا لب تاپ با WIFI شبكه را انداخت؟
اگه ميشه بي زحمت يه اموزش كامل بزارين،پيشاپيش ممنون.

mehshad
28-01-2011, 21:24
1.فایروال وآنتی ویروس خاموشه

2. منظورتون IP هستش؟
من بدون مشکل با لپ تاپ (2) به اینترنت لپ تاپ(1) وصل میشم
IP ها به صورت زیر است
...
لپ تاپ(1) : IP قسمت وایرلس
192.168.2.1 Ip addres
255.255.255.0 subnet mask
192.168.2.1 Preferred DNS server
.......
لپ تاپ(1) : IP قسمت Local Area Connection
همگی روی اتوماتیک
.........
لپ تاپ(2) : IP قسمت وایرلس
همگی روی اتوماتیک
الان به اینترنت متصل هستند هر دو

3. بله هر دو توسط Admin وارد میشوند و دارای پسورد هستند.

4.بله همینطوره

حالت وایرلس لپ تاپ (1) روی Ad-Hos,WEP هست و قسمت security type هم No authentication(Open هست.
..
پس از وارد کردن IP لپ تاپ(2) در لپ تاپ(1) ارور زیر نمایش داده میشود.

دوست عزیز IP وایرلس لپ تاپ 1 رو چرا 192.168.2.1 دادی ؟ نمیشه توی رنج کارت شبکه خودش بدی مثلا 192.168.1.3 ؟
چطوری اینترنت رو به وایرلست منتقل کردی ؟ share که نکردی ؟

kojima3d
28-01-2011, 22:09
سلام دوستان تمام مراحلی که در پی دی اف آموزشی اول فروم هست رو برای اتصال دو کامپیوتر انجام دادم اما هیچ اتفاقی نیفتاد که نیفتاد
دستور پینگ را هم اجرا کردم که پیغام Request timed out میده
فایروال ورک گروپ و هر چیزی رو می دونستم رو هم تنظیم کردم
ولی فایده ای نداشت

amin791
28-01-2011, 22:23
دوست عزیز IP وایرلس لپ تاپ 1 رو چرا 192.168.2.1 دادی ؟ نمیشه توی رنج کارت شبکه خودش بدی مثلا 192.168.1.3 ؟
چطوری اینترنت رو به وایرلست منتقل کردی ؟ share که نکردی ؟

ممنونم که پیگیر مشکل من هستید
من توسط یه برنامه به نام connectify این مراحل رو انجام دادم، این برنامه خودش به راحتی برام Ad-hoc ساخت
و IP قسمت وایرلس رو هم خودش اتومات به لپ تاپ(1) داد.
.
اینترنت توسط کابل به لپ تاپ(1) منتقل میشه و از لپ تاپ(1) توسط وایرلس لپ تاپ(1) روت و Share میشه
به لپ تاپ (2)
ولی توی Share فایل مشکل دارم.

mehshad
28-01-2011, 22:49
سلام دوستان تمام مراحلی که در پی دی اف اول فروم هست رو برای اتصال دو کامپیوتر انجام دادم
و حتی دستور پینگگ را هم انجام دادم
اما نمی دونم چرا هیچ اتفاقی نمی افته
لطفا کنید و بگید مشکل مال کجاست

دوست عزیز متاسفانه اون آموزش کامل نیست شما باید حتما این نکات رو هم رعایت کنید

PrimeP30Master
29-01-2011, 00:51
کسی آموزشی در رابطه با نحوه شبکه کردن و راه اندازی کافی نت داره و یا جایی واسه دانلودش سراغ داره و اگه به صورت Pdf باشه که دیگه نور علی نوره و ممنون میشم اگه کمکم کنید آخه هر چی تو نت سرچ کردم چیز درست حسابی گیرم نیومد؟!!:41:
راستی اگه در مورد تنظیمات و راه اندازی مودم ADSL هم منابع مفیدی سراغ دارید ؛ بذارید ،دیگه واقعا شرمندم کردید البته اینو هم بگم که به تاپیک آموزش نصب و راه اندازی ADSL هم رفتم ولی فایلهاش همه یا لود نمیشدند و یا لینکهاشون پریده بود آخه مال چند سال پیش بودند؟!!:41::19:!
اساتید بزرگوار فقط اگه بتونید زودتر کمکم کنید خیلی خیلی خیلی خیلی...ممنونتون میشم،چون واقعا مورد ضروری و فوریه؟!:18:

*پیشاپیش از همه دوستانی که منو راهنمایی و کمک میکنند ممنون و سپاسگذارم و دعاتون میکنم:40::11:*

kojima3d
29-01-2011, 09:59
دوست من تمام این مراحل رو انجام دادم اما باز هم هیچ فایده ای نداشت که نداشت

mehshad
29-01-2011, 14:00
دوست عزیز شما ip ها چه عددی دادی ؟

kojima3d
29-01-2011, 20:29
همه ی ای پی ها رو مثل خود آموزشی دادم
سیستم شماره 1 :

Ip Adress : 192.168.0.1
Subnet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway : این گزینه برای سیستم اول باید خالی باشد.
حال در قسمت پایین Dns Server ها را تکمیل می کنیم :
Perefered Dns Server : 192.9.9.3
Alternate Dns Server : این قسمت هم خالی قرار دهید.

سیستم شماره 2 :

Ip Adress : 192.168.0.2
Default Gateway : 192.168.0.1
در قسمت Dns Server هم به این صورت :
Perefered Dns Server : 192.9.9.3
Alternate Dns Server : این قسمت هم خالی قرار دهید.

mehshad
30-01-2011, 01:21
دوست عزیز شما اول از سلامت کابل مطمئن شو
بعد هم این IP ها رو به سیستمها بده
سیستم شماره 1 :

Ip Adress : 192.168.1.2

سیستم شماره 2 :

Ip Adress : 192.168.1.3

اون مواردی رو هم که بهت گفتم رعایت کن

mehshad
30-01-2011, 01:49
ممنونم که پیگیر مشکل من هستید
من توسط یه برنامه به نام connectify این مراحل رو انجام دادم، این برنامه خودش به راحتی برام Ad-hoc ساخت
و IP قسمت وایرلس رو هم خودش اتومات به لپ تاپ(1) داد.
.
اینترنت توسط کابل به لپ تاپ(1) منتقل میشه و از لپ تاپ(1) توسط وایرلس لپ تاپ(1) روت و Share میشه
به لپ تاپ (2)
ولی توی Share فایل مشکل دارم.

دوست عزیز به نظر من بهتره که شما این کار رو انجام بدید
لپ تاپ 1 رو که با کابل به مودم وصل کنید
بعد بین دو تا لپ تاپ از طریق وایرلس بوسیله ad-hoc ارتباط برقرار کنید
بعد میمونه ارتباط بین کارت شبکه لپ تاپ 1 و وایرلس خودش که اینترنت برای این دوتا share بشه و هم کل کانکشن ها توی یه رنج IP بگیرن که این کار توسط نرم افراز winruote قابل انجامه آموزشش هم چند پست قبل گذاشتم
البته در این صورت باید ip ها رو دستی ست کنید

hadi.y
31-01-2011, 13:32
باسلام به همه
دوستان من یک مودم DLink2640u دارم4 پورته ،ویککامپیوتر دستاپ دارم که بوسیله مودمم به اینترنت وصله و یک لب تاپ هم دارم که می خوام از طریق وایرلسش به اینترنت وصل بشه هر چی تو سایت خوندم چیزی زیادی دستگیرم نشد میشه راهنماییم کنید
یه سوال دیگه هم داشتم واون اینه که چطوری می تونم از طریق همین مودم لب تاپ ودستاپم رو شبکه کنم با وایرلس وکابل .
قبلا از راهنماییتون ممنونم

amin750
31-01-2011, 14:49
باسلام به همه
دوستان من یک مودم DLink2640u دارم4 پورته ،ویککامپیوتر دستاپ دارم که بوسیله مودمم به اینترنت وصله و یک لب تاپ هم دارم که می خوام از طریق وایرلسش به اینترنت وصل بشه هر چی تو سایت خوندم چیزی زیادی دستگیرم نشد میشه راهنماییم کنید
یه سوال دیگه هم داشتم واون اینه که چطوری می تونم از طریق همین مودم لب تاپ ودستاپم رو شبکه کنم با وایرلس وکابل .
قبلا از راهنماییتون ممنونم
داخل مرورگر 192.168.1.1 بزن یوزر و پسورد ازت میخواد تو هر دو کادر admin رو وارد کن (البته اگه عوضش نکرده باشی)
یه صفحه باز میشه تو منوی سمت چپ روی Advanced Setup کلیک کن
سمت راستت چند تا گزینه داری روی Add کلیک کن
در صفحه بعد VPI و Vci رو وارد کن
در صفحه بعد گزینه PPPoE رو فعال کن
در صفحه بعد یوزر و پسورد اینترنت رو وارد کن
تا آخر next بزن و بعد Save کن
در پایان همSave/Reboot رو کلیک کن و تمام.
اینم واسه شبکه:

hadi.y
31-01-2011, 21:48
تنظیمات لب تاپ که سون روش نصبه رو چی کار کنم ؟
با تشکر

kojima3d
01-02-2011, 09:41
دوست من ای پی های جدید رو هم تست کردم اما باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد
کابل رو جای دیگه تست کردم کاملا سالم بود
و تمام مواردی هم که گفته شده بود را مو به مو انجام دادم بازم فایلده ای نداشت

ببنم آیا نرم افزاری چیزی که به تونه به طور خودکار تمام تنظیمات رو انجام بده و بدون درد سر دو کامپیوتر رو به هم شیر کنه وجود نداره

hosseinmo27
01-02-2011, 10:41
سلام به دوستان
من دو دستگاه کامپیوتر دارم که یکی از آنها به adsl تک port (پورت) متصل است حالا من می خواهم دو کامپیوتر را شبکه کنم که هم از اطلاعات همدیگه استفاده کنند و هم از adsi لطفا مرا راهنمایی کنید که چکار باید بکنم و آیا به هاب نیاز دارم یا نه .

hadi.EST
01-02-2011, 21:31
سلام به دوستان
من دو دستگاه کامپیوتر دارم که یکی از آنها به adsl تک port (پورت) متصل است حالا من می خواهم دو کامپیوتر را شبکه کنم که هم از اطلاعات همدیگه استفاده کنند و هم از adsi لطفا مرا راهنمایی کنید که چکار باید بکنم و آیا به هاب نیاز دارم یا نه .

بله یک سویچ 5 پورت یا 8 پورت دی لینک کارتون رو راه میندازه. مودمم باید دی اچ سی پی باشه. و گرنه باید دستی ستشون کنید .

mehshad
01-02-2011, 22:17
سلام به دوستان

شما بهتره که یه هاپ بگیرین که ارزونترینش حدود 15 تومن قیمتشه
ولی یه کار بهتر اینه که مودم خودتون رو بفروشین و یه مودم چند پورته وایرلس بگیرین

madhatter
01-02-2011, 22:50
سلام-منیه لپتاپ دارم یه پی سی -وقتی به هم وصلشون میکنم هیچکدوم همدیگر رو نمی شناسن و در قسمت میزنهnetwork sharing unidentified

amin750
02-02-2011, 01:30
تنظیمات لب تاپ که سون روش نصبه رو چی کار کنم ؟
با تشکر
"بعد از تنظیم xp ، تو win7 روی گزینه ی Network در منوی Start کلیک کن. لیست سیستم ها رو میبینی."

mjzaret
02-02-2011, 13:41
سلام-منیه لپتاپ دارم یه پی سی -وقتی به هم وصلشون میکنم هیچکدوم همدیگر رو نمی شناسن و در قسمت میزنهnetwork sharing unidentified

از چه نوع كابلي براي اتصال استفاده مي‌كنيد؟

كابل بايستي از نوع كراس باشه تا بتونيد دو سيستم رو با هم شبكه كنيد.

شاد باشيد :40:

mjzaret
02-02-2011, 14:00
سلام به دوستان

شما نياز به كابل كراس داريد.

براي شبكه كردن دو سيستم به صورت مستقيم بايستي از كابل كراس استفاده بشه.

شما مودموتون رو به صورت USB به سيستم وصل كنيد.

بعد از اين سيستم‌هاتون رو با كابل به هم وصلشون كنيد.

حال نوبت به IP دادن شده.! ابتدا سيستمي كه اينترنت داره رو به صورت زير IP بديد:

192.168.0.1
255.255.255.0
192.168.0.1

حال نوبت به سيستم دوم مي‌رسه كه بايتسي به صورت زير IP رو وارد كنيد:

192.168.0.2
255.255.255.0
192.168.0.1

كار تمومه و به راحتي مي‌تونيد از فايل شيرينگ استفاده كنيد.

tiia
02-02-2011, 23:59
سلام
دو کامپیوتر را از طریق کارت شبکه وصل کردم. هر دو کامپیوتر همدیگر را میبینند. بینشون send و رسیو وجود داره.
کامپیوتر 1 با زدن پسورد و کلمه عبور وارد کامپیوتر 2 میشه.
ولی کامپیوتر 2 ، وقتی پسورد و کلمه عبور را میزنم میگه اشتباه ؟!!
با اینکه پسورد و کلمه عبور را بارها تست کردم و درست بود!
لطفا راهنمایی بفرمایید.
mjzaret
03-02-2011, 01:07
سلام
دو کامپیوتر را از طریق کارت شبکه وصل کردم. هر دو کامپیوتر همدیگر را میبینند. بینشون send و رسیو وجود داره.
کامپیوتر 1 با زدن پسورد و کلمه عبور وارد کامپیوتر 2 میشه.
ولی کامپیوتر 2 ، وقتی پسورد و کلمه عبور را میزنم میگه اشتباه ؟!!
با اینکه پسورد و کلمه عبور را بارها تست کردم و درست بود!
لطفا راهنمایی بفرمایید.
نوع سيستم عاملهاي استفاده شده روي دو سيستم چيه؟

يعني چي كه با زدن نام كاربري و كلمه عبور وارد سيستم ميشه و ...؟!!!

يعني شما داريد از قابليت Remote Desktop استفاده مي‌كنيد؟

اگه ميشه توضيحات بيشتري بيان كنيد.

moas
03-02-2011, 03:09
یک سیستم من XP و سیستم دیگم 7روش نصبه ولی روشی بجز صفحه اول پیدا نکردم هدف من انتقال فایل از XPبه 7 هست
اگه ممکنه توضیح بدین

tiia
03-02-2011, 07:16
نوع سيستم عاملهاي استفاده شده روي دو سيستم چيه؟

يعني چي كه با زدن نام كاربري و كلمه عبور وارد سيستم ميشه و ...؟!!!

يعني شما داريد از قابليت Remote Desktop استفاده مي‌كنيد؟

اگه ميشه توضيحات بيشتري بيان كنيد.

دوست عزیز قبلا با همین روش جواب میداد.ولی الان نمیدونم مشکل کجاست.
یکیشون xp یکیشون 7
منظورم از کلمه عبور و پسورد وقتی وارد my network میشم و روی نام کامپیوتر مقابل کلیک میکنم. یک پنچره
ظاهر میشه که نام کاربری و پس کام مقابل را میزنم تا بتونم واردش بشم.
ولی رو یکیشون جواب میده و لی وقتی از 7 به xp میخوام وارد بشم. نام کاربری و کلمه عبور را قبول نمیکنه
:40:

moas
03-02-2011, 14:27
من یه مشکل دیگه هم پیدا کردم اینکه وقتی برای شبکه کردن آی پی را تنظیم میکنم وقتی میخوام با همون سیستم برم تو اینترنت نمیشه این مشکلو چطوری حل کنم؟

Amir Varasteh
03-02-2011, 15:47
من یه مشکل دیگه هم پیدا کردم اینکه وقتی برای شبکه کردن آی پی را تنظیم میکنم وقتی میخوام با همون سیستم برم تو اینترنت نمیشه این مشکلو چطوری حل کنم؟
چطوری میری تو اینترنت ؟

ADSL ؟ مدم با USB وصله یا LAN ؟

madhatter
03-02-2011, 20:41
از چه نوع كابلي براي اتصال استفاده مي‌كنيد؟

كابل بايستي از نوع كراس باشه تا بتونيد دو سيستم رو با هم شبكه كنيد.

دیگه انقدرم گیج نیستم.!
اطلاات رو تونستم یه جوری انتقال بدم اما هنوزم unidentified میزنه.

mehshad
03-02-2011, 20:52

شما احتمالا default getway رو درست ست نمیکنید

mehshad
03-02-2011, 20:58
یکیشون xp یکیشون 7
منظورم از کلمه عبور و پسورد وقتی وارد my network میشم و روی نام کامپیوتر مقابل کلیک میکنم. یک پنچره
ولی رو یکیشون جواب میده و لی وقتی از 7 به xp میخوام وارد بشم. نام کاربری و کلمه عبور را قبول نمیکنه
شما فایروال هر دو سیستم رو off کردین ؟
روی هر دو سیستم هم حداقل یه فایل shareکن

mehshad
03-02-2011, 21:26
یک سیستم من XP و سیستم دیگم 7روش نصبه ولی روشی بجز صفحه اول پیدا نکردم هدف من انتقال فایل از XPبه 7 هست
اگه ممکنه توضیح بدین

اگه سیستم ها رو درست شبکه کرده باشین که دیگه مشکلی نیست فقط کافیه فایلها رو share کنی

tiia
03-02-2011, 22:45
یکیشون xp یکیشون 7
کسی برای مشکل ما راه حلی نداره ؟

mehshad
04-02-2011, 00:25
دوست عزیز من که چند پست بالاتر جواب شما رو دادم !

moas
04-02-2011, 00:53
چطوری میری تو اینترنت ؟

ADSL ؟ مدم با USB وصله یا LAN ؟

بله ADSL با LAN

tiia
04-02-2011, 07:35
شما فایروال هر دو سیستم رو off کردین ؟
روی هر دو سیستم هم حداقل یه فایل shareکن

ببخشید ، متوجه جوابتون نشده بودم. بله فایروالها off هستند . حتی برای محکم کاری با آنتی ویروسها را هم غیر فعال کردم. ولی بازهم نام کاربر و کلمه عبور را نمیشناسه
کلمه عبورش Administrator
و رمزش فقط عدد.
قبلا خیلی راحت متصل میشدند. ولی الان نمیدونم مشکل کجاست !!

mehshad
04-02-2011, 12:55
ببخشید ، متوجه جوابتون نشده بودم. بله فایروالها off هستند . حتی برای محکم کاری با آنتی ویروسها را هم غیر فعال کردم. ولی بازهم نام کاربر و کلمه عبور را نمیشناسه
کلمه عبورش Administrator
و رمزش فقط عدد.
قبلا خیلی راحت متصل میشدند. ولی الان نمیدونم مشکل کجاست !!

دوست عزیز شما مطمئنی که اسم یوزر نیم administrator هست ؟
اگر هم مطمئنی و باز هم مشکل داری توی ویندوز xp از قسمت user account یه یوزر admin بساز ( با هر اسمی ) و یه پسورد هم براش تعریف کن
و از این یوزر و پسورد استفاده کن

pessotto
04-02-2011, 15:35
آقا سلام
من یه مودم وایرلس دارم، کامپیوترم با کابل LAN بهش وصله، با لپ تاپ هم به صورت وایرلس استفاده میکنم
حالا این دو تا رو میخوام شبکه کنم
ویندوز لپ تاپم ویستاس، مال کامم هم 7
وقتی فایروالو آنتی ویروس رو تو هر دو از کار میندازم، همو میشناسن، ولی مشکلی که هس اینه که با کام میخوام وصل شم به لپ تاپ پسورد میخواد ازم
کسی میدونه چی کار باید کنم؟
ممنون میشم

tiia
04-02-2011, 17:38
دوست عزیز شما مطمئنی که اسم یوزر نیم administrator هست ؟
اگر هم مطمئنی و باز هم مشکل داری توی ویندوز xp از قسمت user account یه یوزر admin بساز ( با هر اسمی ) و یه پسورد هم براش تعریف کن
و از این یوزر و پسورد استفاده کن

تشکر ، این کار را هم کردم فایده نداشت!!!

mehshad
04-02-2011, 19:02
شما به اون سیستم ping بزن ببین اتصال برقراره یا نه ؟

tiia
04-02-2011, 19:05
بله برقراره.

mehshad
04-02-2011, 19:47
این رو هم امتحان کن
از user account گزینه manage your credentials رو انتخاب کن
روی add a generic credentials کلیک کن
و بعد network address رو ip ویندوز xp بده
یوزر نیم رو به این صورت وارد کن :
ip\username ( یعنی آی پی و یوزر ویندوز xp)
پسورد رو هم که وارد کن

tiia
04-02-2011, 20:34
ممنونم mehshad خان ولی بازهم پیروزی. نرفت این هم چند تا عکس که ممکنه بشه نتیجه گیری کرد.
به نظرم گیر علکی داره میده چون قبلا خیلی راحت وصل میشد. انگار کامپیوتر از هیچ قانونی پیروی نمیکنه.

pessotto
04-02-2011, 20:59
آقا سلام
من یه مودم وایرلس دارم، کامپیوترم با کابل LAN بهش وصله، با لپ تاپ هم به صورت وایرلس استفاده میکنم
وقتی فایروالو آنتی ویروس رو تو هر دو از کار میندازم، همو میشناسن، ولی مشکلی که هس اینه که با کام میخوام وصل شم به لپ تاپ پسورد میخواد ازم
ممنون میشم
آقا کسی نیستش کمک کنه این مشکل حل شه؟

mehshad
04-02-2011, 21:53
دوست عزیز هر دو سیستم شما باید یوزر نیم و پسورد داشته باشه

tiia
04-02-2011, 23:52
ممنونم ، یه اشکال جزئی حتما وجود داره که انشاءالله درست میشه.
ممنون از راهنماییتون
هر دو سیستم هم یوزر و پس دارند.

mehshad
05-02-2011, 01:19
البته جناب tiia من پست قبلیم رو در جواب دوستمون pessotto دادم

pessotto
05-02-2011, 12:15
دوست عزیز هر دو سیستم شما باید یوزر نیم و پسورد داشته باشه
باید یوزنیم و پسوورد رو خودمون بدیم؟، از کجا بدیم؟
منظورتون یوزر نیم پسوورد شبکه هستش؟

mehshad
05-02-2011, 15:01
دوست عزیز منظور یوزر و پسورد روی ویندوز های هر دو سیستمه
یعنی هر کدوم از ویندوزهای شما باید یوزر و پسورد داشته باشند البته یوزر که هردو شون دارن
باید براشون پسورد تعریف کنی

moas
05-02-2011, 17:04
آقا سلام
ممنون میشم

PrimeP30Master
06-02-2011, 00:36
*مژده:33:-------------------------------:33:مژده*

با سلام خدمت همه دوستان عزیز و گرامی،
دوستان عزیز مخصوصا اونهایی که برای شبکه کردن 2 تا سیستم علی الخصوص با سیستم عاملهای متفاوت مثل XP & 7 مشکل دارند در یکی دو روز آینده منتظر یه مقاله توپ و کار آمد و100 درصد عملی در همین تاپیک باشند؟!!:15:
راستشو بخواید من خودم مشکلاتی مثل مشکلات شما داشتم و هر جا هم گشتم و پرسیدم متاسفانه به نتیجه نرسیدم و تصمیم گرفتم که خودم راه حل رو پیدا کنم و با یاری خداوند بزرگ تونستم راه حل این مشکلات رو پیدا کنم و انشاءالله اطلاعات بدست آمده رو جمع بندی میکنم و بعد از اینکه دوباره جهت درست بودن راه حل ها ، مراحل کار رو باز به صورت عملی تست کردم ، بزودی اونها رو به صورت یه فایل PDF در اختیار شما عزیزان قرار خواهم داد؟!!:26:
ناگفته نماند که من الآن که دارم این پست رو مینویسم از طریق اینترنت Share شده بین سیستمهامه (اولین کارم با این Share انجام شده ، نوشتن این پست بوده) و همچنین براحتی میتونم از Share فایلهای دو تا سیستم استفاده کنم بدون هیچ گونه مشکلی یا اروری؟!!:18::26:
دوستان منتظر باشید و دیگه ناراحت وصل نشدن سیستمهاتون نباشید ؛ اینو بهتون قول میدم!!:46:

موفق باشید و سربلند%100%:10:

Excel-VB
07-02-2011, 11:07
با سلام خدمت دوستان عزيز
چگونه مي توان بين دو لپ تاپ يك شبكه ساده راه اندازي كرد كه هم بتوان از منابع Share شده يكديگر استفاده كرد و هم يك بازي شبكه اي انجام داد؟ آيا صرفا روشن كردن Wifi و آي پي هم رنج دادن كافيست؟ كه قطعا كافي نيست چون من اين كار را انجام دادم حتي با تنظيمات بيشتر اما جواب نداد كه نداد! دوستان عزيز اگر لطف كنند متشكر مي شوم
با احترام
كاويان

Amir Varasteh
07-02-2011, 11:57
با سلام خدمت دوستان عزيز
چگونه مي توان بين دو لپ تاپ يك شبكه ساده راه اندازي كرد كه هم بتوان از منابع Share شده يكديگر استفاده كرد و هم يك بازي شبكه اي انجام داد؟ آيا صرفا روشن كردن Wifi و آي پي هم رنج دادن كافيست؟ كه قطعا كافي نيست چون من اين كار را انجام دادم حتي با تنظيمات بيشتر اما جواب نداد كه نداد! دوستان عزيز اگر لطف كنند متشكر مي شوم
با احترام
كاويان
سلام.

شبکه کردن با کابل رو که بلدی فک کنم. بدون کابل هم که Ad-Hoc هست که بارها راجع بهش صحبت شده.

File Sharing مشکلی نداره و راحته. اما بازی کردن روی شبکه کمی دنگ و فنگ داره...ممکنه نصب بزنامه ی خاصی لازم باشه یا تنظیمات خاصی ممکنه داشته باشه که اونا رو برو بچه های قسمت بازی بیشتر میدونن. من تا بحال بازی نکردم روی شبکه که ببینم چطوریه.

موفق باشی.

alimirrezaei
07-02-2011, 12:58
چییییییییی شددد Prime؟؟؟
منتظریممم

PrimeP30Master
07-02-2011, 13:51
بروی چشم دوستان دارم آماده اش میکنم و در کنار اون هم دارم یه آموزش برای تاپیک Edge Modem تهیه میکنم که البته اون یکی آماده شده و این یکی هم داره آماده میشه و انشاءالله براتون آپلودش میکنم ولی فقط یه مشکل با این آپلود کردن دارم که وقتی توی یه سایت (سایتهای مختلفی رو تست کردم)میخوام فایلم رو آپ کنم نمیدونم چرا تا آخر میره ولی قبل اینکه تموم بشه و لینک دانلود رو بذاره،صفحه میپره و راه برگشتی هم نداره و البته دارم روش کار میکنم تا مشکل رو برطرف کنم و هر چه زودتر فایلهای آموزشی رو آپ کنم؟!:13:!
با تشکر از صبری که دارید ولی مطمئن باشید صبرتان بی پاداش نخواهد ماند ؛:11:

"همانا خداوند با صابران است"

موفق باشید دوستان
بزودی خدمت میرسم؟!!%100%:46::10:

Excel-VB
07-02-2011, 15:03
سلام.

شبکه کردن با کابل رو که بلدی فک کنم. بدون کابل هم که Ad-Hoc هست که بارها راجع بهش صحبت شده.

File Sharing مشکلی نداره و راحته. اما بازی کردن روی شبکه کمی دنگ و فنگ داره...ممکنه نصب بزنامه ی خاصی لازم باشه یا تنظیمات خاصی ممکنه داشته باشه که اونا رو برو بچه های قسمت بازی بیشتر میدونن. من تا بحال بازی نکردم روی شبکه که ببینم چطوریه.

موفق باشی.

-======================-
سلام دوست من
شما هم خيلي سربسته گفتيد و عبور كرديد!! دقيقا مثل همون دوستاني كه بارها بقول شما راجع به ADHOC صحبت كرده بودند ولي هرگز بحث شبكه بين دو لپ تاپ باز نشد كه نشد!
شما اگر در اين زمينه اطلاعاتي داريد ممنون مي شوم بحث را باز كنيد و دقيقا نحوه كانفيگ كردن بصورت AD HOC را آموزش بديد .. بنده كه بيش از 10 ساله با كامپيوتر كار مي كنم و بيش از 3 سال بصورت حرفه اي با شبكه كار مي كنم نتوانستم اين بحث كذايي AD HOC را به درستي كانفيگ كنم! يك بار كه حدود 1 ساعت روي اين مساله كار كردم يكي از سيستم ها سرور شد و ديگري كه ويندوز 7 بود، اين لپ تاپ را ديد ولي وقتي كانكت مي شد پس از مدتي Disconnet مي شد و ماجرا از اول تكرار مي شد!! و جالبه كه توي اين مدت هم نديدم كسي دو لپ تاپ شخصي را بصورت Wifi يا وايرلس شبكه كرده باشد!
يكبار ديگر هم شبكه شد ولي با سرعت بسيار پايين! ضمنا n هم ساپورت مي كند ..
به هر حال از دوستاني كه تجربه اين كار را دارند خواهشمندم پا پيش بگذارند و مشكل را حل كنند خواهشا دوستان راهكار ارائه ندهند و اگر بلندند نحوه كانفيگ را بفرمايند ..
با تشكراز همه عزيزان

Amir Varasteh
07-02-2011, 17:03
من خودم تا به حال ad-hoc راه اندازی نکردم.

در حد دانسته هام کمکتون کردم.

موفق باشید.

wolfman_741
13-02-2011, 11:45
چطور میتونم 2 کامپیوتر که ویندوز 7 دارن رو شبکه کنم ؟
چون آموزشی که تو پست اوله برای ویندوز xp هستش

اگه یک کامپیوتر ویندوز xp باشه و یکی دیگه ویندوز 7 روشش به چه صورته ؟

Amir Varasteh
13-02-2011, 13:35

روشش فرقی نداره.

باید کابل ها رو وصل کنی و به هر سیستم IP بدی و تموم.

مشکلی بود بپرس. فقط یادت باشه برای هر سیستم Username , Password بزار.

موفق باشی.

PrimeP30Master
13-02-2011, 15:16
با عرض پوزش از همه باید بگم که شرمنده ، پروسه ساخت فایل راهنما به خاطر مفصل بودنش یکم طول کشید ولی دیگه داره آماده میشه؟!به هر حال بازم شرمنده اگه دیر شد؟!مطمئنن ارزش صبر کردن رو خواهد داشت؟!:21::46::11:

دوست عزیز من دارم یه آموزش خوب و کاربردی و کاملا مرحله به مرحله میسازم که البته یه کم وقتم رو گرفته و چون کارهای دیگه هم دارم ساختش یه کم طول کشید ولی انشاءالله زودتر تمومش میکنم و براتون اینجا میذارمش؟!:10:

ownam
13-02-2011, 22:57
روشش فرقی نداره.

باید کابل ها رو وصل کنی و به هر سیستم IP بدی و تموم.

مشکلی بود بپرس. فقط یادت باشه برای هر سیستم Username , Password بزار.

موفق باشی.

آقا جای کابل شیکه یدونه بیشتر نیست رو کیسم ... الان باید کابل adslرو در بیارم؟؟؟نمیشه همزمان ابنترنت هم بود؟؟؟

Amir Varasteh
13-02-2011, 23:06
آقا جای کابل شیکه یدونه بیشتر نیست رو کیسم ... الان باید کابل adslرو در بیارم؟؟؟نمیشه همزمان ابنترنت هم بود؟؟؟
خب شما دو تا راه داری:

اول اینکه یک کارت شبکه دیگه بخری و مودمت رو بزنی به اون.

دوم اینکه با USB وصل کنی مودمت رو.

Excel-VB
19-02-2011, 15:54
سلام.

موفق باشی.

سلام مجدد دوست عزيز
نفرموديد اين AD-HOC كه بقول شما بارها راجع بهش صحبت شده را از كدام مسير و لينك مي توان پيگيري نمود؟!!! والا ما كه چيزي نديديم!!!

siminsob
21-02-2011, 12:04
سلام دوستان
خسته نباشید
من روی سیستم عاملم که WINDOWS 7هستش VWWARE نصب کردم و روی VMWARE یه WINDOWS 7
و موقع نصب هر دو ویندوز گزینه BRIDGE رو انتخاب کردم .IP ها رو هم SET کردم اما این دو تا با هم شبکه نمی شن؟
لطفا من رو راهنمایی کنید