PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

p30pro
12-04-2010, 14:07
وقتی Kasper sky روشنه نمی زاره بین شبکه فایل انتقال بدم چه طوری می شه این مشکل رو حل کنم ؟ غیر از exit

mina18_sh
12-04-2010, 17:47
من دوتا کامپیوتر دارم و یکی دوتا کارت شبکه داره که کابل اینترنت شبکه بهش وصله ویک کارت دیگه که میخواهم با کامپیوتر دوم شبکه باشه(دو کامپیوتر را با هم شبکه کنم) اومدم اینکار کنم نشد کامپیوتر گفت دو تا آی پی با هم تداخل دارند چی کار باید بکنم؟

hadi.EST
18-04-2010, 17:17
من دوتا کامپیوتر دارم و یکی دوتا کارت شبکه داره که کابل اینترنت شبکه بهش وصله ویک کارت دیگه که میخواهم با کامپیوتر دوم شبکه باشه(دو کامپیوتر را با هم شبکه کنم) اومدم اینکار کنم نشد کامپیوتر گفت دو تا آی پی با هم تداخل دارند چی کار باید بکنم؟

سلام. این قسمت رو مطالعه بکنید . با صبر و دقت فراوان!:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

undertaker_ss
19-04-2010, 10:46
وقتی Kasper sky روشنه نمی زاره بین شبکه فایل انتقال بدم چه طوری می شه این مشکل رو حل کنم ؟ غیر از exit

برو توی Setting بعد system security بعد توی قسمت فایروال Setting رو بزن هم می تونی توی تب network بری و اون شبکه رو trusted کنی و policy ها رو تغییر بدی هم می توی add بزنی و یه رنج رو تعریف کنی و policy بذاری

شـیـفــو
21-04-2010, 00:27
اصلا اتفاقي نمي افته
در cmd ميزنم اين دستور پيام موفقيت هم ميده ولي هيچ اتفاقي نمي افته و بعد كه چك ميكنم هيچ اي پي ست نشده در كانكشنم
در حالكه در ايكس پي وقتي ريپير ميكردم هر بار يك اي پي جديد مودم ميداد به سيستم مثل هر بار كه روشن ميشه
چيكار كنم اينا شبكه شدن ولي اينترنتشون شبكه نميشه
كامپيوتر مادر - از طريق كابل شبكه به دومي وصله و خودشو از طريق يو اس بي به نت وصل ميشه - سيستم عامل ايكس پي
سيستم دوم- سيستم عمال سون64 بيت الان شبكه شدن با دادن اي پي 1912.168.0.2 اما نتشون شبكه نيست
دفعهاي قبل من فقط به سيستم اول آي پي ميدادم و سيستم دوم كه قبلا ايكس پي داشت repair ميكردم خودش پيدا ميكرد و وصل ميشد اما الان تو سون چون گزينه ريپير نداره موندم اون دستورم كاري نميكنه انگار هيچ اتفاقي نمي افته
چي شد جواب من ؟

mohsensamand
22-04-2010, 16:46
سلام بر دوستان عزیز من می خواهم دوتا کامپیوتر را از طریق دوتا انتن پاوراستیشن شر کنم که همه کار هارا می کنم که چون از ویندوز7 استفاده می کنم ipهم چیز هارو ست میکنم حتی کامپیوتر را که شر میکنم توی نتورک کامپیوتر را می شناسه ولی روش که می رم ارور میده توی دو کامپیوتر ارور مده ip هارو هم پینگ میکنم پینگ 1m ثانیه است ....لطفا راهنمای کنید.....

Amin.P30
24-04-2010, 07:31
سلام..
ایا شیر کردن اینترنت از 7 به کلاینت های xp انجام پذیر نیست؟؟؟؟؟
من با xp به xp امتحان کردم مشکل نداره اما 7 به xp نشد...فایر وال و همه چیز ها را هم کنترل کردم....؟
فکر کنم از gateway هستش ..مثل xp ای پی سرور را دادم نشد...

Amin.P30
24-04-2010, 11:03
سلام..
ایا شیر کردن اینترنت از 7 به کلاینت های xp انجام پذیر نیست؟؟؟؟؟
من با xp به xp امتحان کردم مشکل نداره اما 7 به xp نشد...فایر وال و همه چیز ها را هم کنترل کردم....؟
فکر کنم از gateway هستش ..مثل xp ای پی سرور را دادم نشد...

مشکل حل شد..
ای پی سرور تغییر کرده بود...

M.KA
26-04-2010, 09:37
سلام
ما در منزل از سیستم ADSL با استفاده از کابل LAN و به شکل Work Group ، با 4 کامپیوتر و در دو طبقه استفاده می کنیم. یکی از کامپیوترها (لپ تاپ Sony - CS118e) در طبقه ای که مودم قرار گرفته، به اینترنت وصل می شود ولی در طبقه ای که مودم نیست به اینترنت وصل نمی شود و unidentified network نشان می دهد. با پشتیبانی شبکه هم تماس گرفتم و IP, DNS را دستی وارد کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.
به نظر شما مشکل از کجاست؟ مشکل سخت افزاری است یا نرم افزاری؟

hadi.EST
27-04-2010, 08:13
سلام بر دوستان عزیز من می خواهم دوتا کامپیوتر را از طریق دوتا انتن پاوراستیشن شر کنم که همه کار هارا می کنم که چون از ویندوز7 استفاده می کنم ipهم چیز هارو ست میکنم حتی کامپیوتر را که شر میکنم توی نتورک کامپیوتر را می شناسه ولی روش که می رم ارور میده توی دو کامپیوتر ارور مده ip هارو هم پینگ میکنم پینگ 1m ثانیه است ....لطفا راهنمای کنید.....

هر دو سیستم باید پسورد داشته باشند .
فایروالهای ویندوز و آنتی ویروس رو غیر فعال کن.
Simple File sharing رو در هر دو سیستم از منوی Folder Options غیر فعال کن.

در هر دو سیستم در Local Area Connection Properties در منوی General آیا File and printer Sharing فعال هست؟

دیگه بایید جواب بگیری . مگه اینکه بین دو سیستم روتر یا فایروالی باشه !

hadi.EST
27-04-2010, 08:22
چي شد جواب من ؟

DNS رو در تنظیمات کانکشن کامپیوتر دوم ست کردی ؟ ip: 192.168.0.2 Gateway: 192.168.0.1
192.168.0.1 DNS:
کامپیوتر سرور : اتوماتیک ست میشه !

قیل از همه اینها باید از کنترل پانل ویندوز در Setup Home and small Netwark ساختار شبکه رو برای سرور تنظیم کنی ! راحته مراحل رو یک به یک دنبال کن . بعد سرور رو ریسیت کن. حله:10:

hadi.EST
27-04-2010, 08:35
سلام
ما در منزل از سیستم ADSL با استفاده از کابل LAN و به شکل Work Group ، با 4 کامپیوتر و در دو طبقه استفاده می کنیم. یکی از کامپیوترها (لپ تاپ Sony - CS118e) در طبقه ای که مودم قرار گرفته، به اینترنت وصل می شود ولی در طبقه ای که مودم نیست به اینترنت وصل نمی شود و unidentified network نشان می دهد. با پشتیبانی شبکه هم تماس گرفتم و IP, DNS را دستی وارد کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.
به نظر شما مشکل از کجاست؟ مشکل سخت افزاری است یا نرم افزاری؟

در این حالت لپ تاب شما باید به عنوان سرور عمل کنه ! یعنی اینترنت رو از مودم بگیره و بین کامپیوتر ها به اشتراک بزاره. یعنی باید دو تا کارت شبکه داشته باشه . یکی به اینترنت و دیگری به شبکه داخلیتون وصل باشه . بعد باید NAT رو در لپ تاب فعال کنین. برای این کار از network connections در Setup Home or Small Netwark شبکه خانگیتون رو برای سرور ( لپ تاب ) تعریف کنید . گزینه: this computer is connected directly to the internet . other computers connect to internet trouh this computer
بعد یه ریستارت. تمومه .:20:

حالا برای تنظیمات شبکه کامپوترهای غیر سرور ، آی پی به تعداد : 192.168.0.2- 192.168.0.3 و...
بعد سرور و دی ان اس رو برای همه 192.168.0.1 قرار بدید . همین تموم شد. :10:

mehdisp
02-05-2010, 17:28
اول بابت تایپیک اول ممنون
من دقیقا مثل تایپیک اول عمل کردم پرینترم واسکنرم ومودم adsl ام به کاموپیوتر اول وصله وهمه رو طبق دستور share کردم حالا نمیدونم از کامپیوتر دومم از چه طریقی برم دخل اینترنت یا پرینت بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

shahramcat
07-05-2010, 17:12
سلام

من 2تا لپ تاپ و PC رو به هم شبکه کردم رو یکی 7 و یکی دیگه هم اکس پی نصب هست ....

همه چی درست هست یعنی در 7 میتونم سیستم اکس پی رو ببینم و بالعکس ... اما وقتی میخام از ویندوز 7 فولدری رو تو اکس پی ببینم روش که کلیک میکنم میزنه Not allow ! اما از اکس پی مشکلی ندارم و میتونم فولدرهای 7 رو ببینم .... فایروال هم جفت سیستمها خاموش هست .....

میشه من رو راهنمایی کنید ؟! ممنون

dsa dsa
07-05-2010, 17:41
به دوتا سیستم پسورد بده ! تیک using file simple sharing رو بردار از از folder option تب view !!

روی سیستم ها چند تا فایل رو share کن ..

خود فایروال ویندوز اگر هم روشن باشه ! مشکلی نداره ..

mahdi_tala
08-05-2010, 14:07
سلام یکی کمک کنه . بنده 4 تا سیستم و به وسیله مودم adsl پلنت با آی پی داینامیک به اینترنت وصل کردم دو تا از سیستما لپ تاپ با ویندوز 7 و دوتا از سیستما پی سی با ویندوز xp به هیچ وجه من الوجوهی این سیستما همدیگرو نمیبینن لطفا یکی کمک کنه بگه راهش چیه:11: یه چیزی یادم رفت بگم سیستما به صورت فیکس اینترنت دارن فقط مشکل شبکه محلی دارن

mahdi_tala
08-05-2010, 15:01
هل من ناصرا ینصرنی

bardiya_em
08-05-2010, 22:53
ببخشید شما میدونید چرا سرعت lan 100mbps نشون میده ولی موقع انتقال فایل بین دو تا pc سرعت 10mbpsبیشتر نیست ؟

neverhood66
09-05-2010, 10:12
من میخواستم 2 تا لپتاپ رو با وایرلس برای جابجایی فایل بینشون به هم شبکه کنم با استفاده از ویندوز سون 64 بیتی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من میتونم با ویستا اینکارو کنم ولی با سون 64 بیتی مشکل دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون میشم کمکم کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hirondelle
12-05-2010, 11:49
آموزش شبكه كردن و يا وصل كردن دو كامپيوتر به هم :46:

شبكه كردن دو كامپيوتر به شكل مستقيم ( به ساده ترين روش )

.
.
.
2 . نرم افزاري
بعد از اينكه كابل كراس را ساختيم يا خريداري نموديم ، يك سر آن را به كامپيوتر شماره 1 و يك سر آن را به كامپيوتر شماره ي 2 وصل مي كنيم (شماره ي كامپيوتر ها بر هيچ اساسي نيست و خواستيم منظورمان را برسانيم .) .

اكنون مراحل زير را براي تنظيمات نرم افزاري آغاز مي كنيم :

در كنترل پنل بر روي آي كن Network Connections دو بار كليك كنيد .
در پنجره ي باز شده در بخش Lan or High-speed internet بر روي Local Area Connection راست كليك كنيد و گزينه ي Properties را انتخاب بنماييد .

حال در پنجره ي باش شده در سربرگ پيش فرض يعني جنرال روي گزينه Internet Protocol (TCP/IP) دو بار كليك مي كنيم سپس تنظيمات ( يعني عدد ها ) را مانند شكل زير اعمال مي نماييم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اكنون سراغ رايانه ديگر مي رويم (2) و مراحل بالا را تكرار مي كنيم با اين تفاوت كه تنظيمات رايانه دوم را مانند شكل زير اعمال مي كنيم :

اكنون اتصال بين دو رايانه با يك كابل به صورت مستقيم برقرار است. براي اطمينان كار دو سيستم را يك بار ري استارت نماييد.

اشتراك و استفاده همزمان از اينترنت در دو رايانه

رايانه اصلي را مانند هميشه به اينترنت متصل نماييد بعد از وصل شدن رايانه به اينترنت روي كانكشن خود راست كليك كنيد سپس گزينه آخر را انتخاب نماييد و بعد در سربرگ ادونس مانند شكل زير عمل نماييد :

در شكل بالابه گزينه سوم كه تيك ندارد توجه كنيد ! در صورتي كه تيك اين بخش را بزنيد رايانه دوم مي تواند اينترنت به اشتراك گذاشته شده را غير فعال كند و روي آن كنترل داشته باشد كه بنا به خواسته شما مي توانيد تيك آن را برداشته يا قرار دهيد.

نويسنده : Mohammad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( © نویسنده پست اول )

( این پست جهت تکمیل تاپیک بروز رسانی شده است -)
من اینارو انجام دادم،حالا می خوام یه پوشه رو بفرستم تو کامپیوتر دوم ،دقیقا چیکار باید بکنم؟!(توضیح مبتدی بدین لطفا ،اگه میشه هم برا xp و هم برا 7،ممنون)

hamed22-24
14-05-2010, 15:15
سلام
لطفا شبکه کردن چند pc (مثلا 4 pc ) بصورت کامل توضیح بدید.
با تشکر.

alireza2030
14-05-2010, 16:16
سلام
با عرض خسته نباشید،من یه مشکل دارم که با خوندن مطالب سایت نتونستم حل کنم ،مشکل من اینه که یه pc دارم مه با مودم معمولی به اینتر نت وصله و یه کارت شبکه وایرلس dlink-w510 pci گرفتم و می خواستم با pc یه شبکه وایرلس درست کنم که بتونم با لب تاپ با وایرلس به اینتر نت وصل شم،لطفا راهنمایی کنید که چی کار کنک؟ با تشکر

mehdiporbaba
15-05-2010, 12:11
سلام
من و دوستم هر 2 از یک ای سی پی اکانت گرفتیم و می خوایم یک کاری انجام بدیم،می خوایم برای استفاده از مولتی پلیر بعضی از بازی ها که بوسیله ی نرم افزار xlive کنترل میشن از طریق اینترنت به صورت لن بازی کنیم
از نرم افزار هایی مثل هاماچی هم استفاده کردیم اما محدودیت رکوئست داریم یعنی باید تایم اوت زیر 25 میلی پانیه باشه اما برای ما نهایت نزدیکیش 31 هست
می خام از دوستان بپرسم چه جوری میشه بدون استفاده از نرم افزار هایی مثل هاماچی و تحت خود ویندوز 2 تا سیستم رو تحت اینترنت به صورت لن بهم وصل کرد یا به عبارت دیگه چه راهکاری هست که بشه به نرم افزار نشون داد 2 تا ای پی شت سر هم و به صورت مجازی شبکه است؟

hirondelle
15-05-2010, 12:28
من دو تا کامپیوتر رو با تنظیماتی که تو پست اول اومده شبکه کردم ،حالا می خوام مثلا یه پوشه بفرستم ، دقیقا چکار باید بکنم؟!

mahdi_tala
18-05-2010, 00:52
ببخشید شما میدونید چرا سرعت lan 100mbps نشون میده ولی موقع انتقال فایل بین دو تا pc سرعت 10mbpsبیشتر نیست ؟[/QU
به خاطر کابل cat5
از کابل cat7 استفاده کن

mahdi_tala
18-05-2010, 01:03
مراحل هر دو مشترک است.
1) رو فایل مورد نظر رفته پروپرتی از فایل گرفته و گزینه شیرنگ را زده به فایل اجازه اشتراک به صورت محدود یا پیشرفته بدهید
2) برای دیدن فایل در سیستم مقابل در آدرس بار مای کامپیوترتون آی پی سیستم مورد نظر را به این صورت وارد کنید 198.162.1.2\\
یا اسم سیستم مورد نظر را به این صورت وارد کنیدmehdi\\
از همه اساتید به خاطر ثلیث بودن زیادی عذرخواهی می کنم

hirondelle
18-05-2010, 13:44
مراحل هر دو مشترک است.
1) رو فایل مورد نظر رفته پروپرتی از فایل گرفته و گزینه شیرنگ را زده به فایل اجازه اشتراک به صورت محدود یا پیشرفته بدهید
2) برای دیدن فایل در سیستم مقابل در آدرس بار مای کامپیوترتون آی پی سیستم مورد نظر را به این صورت وارد کنید 198.162.1.2\\
یا اسم سیستم مورد نظر را به این صورت وارد کنیدmehdi\\
از همه اساتید به خاطر ثلیث بودن زیادی عذرخواهی می کنم

شما که از اساتید عذر خواستی،لطفا اون مرحله اول رو یه نمه ریزتر توضیح بده!من راست کلیک می کنم رو فایل ،تو properties میرم ، ولی شرینگ رو پیدا نمی کنم(win7).کجا دقیقا باید برم؟
ممنون از وقتی که می ذاری.

mahdi_tala
18-05-2010, 15:07
شما که از اساتید عذر خواستی،لطفا اون مرحله اول رو یه نمه ریزتر توضیح بده!من راست کلیک می کنم رو فایل ،تو properties میرم ، ولی شرینگ رو پیدا نمی کنم(win7).کجا دقیقا باید برم؟
ممنون از وقتی که می ذاری.

1)شما گروپ ساختید؟
2) اسمهای گروپهاتون یکیه؟
3)شیرینگ ویزارد انجام دادید؟

hamid_mam
20-05-2010, 17:42
سلام دوستان
لطفا کمک کنید.pc من با کابل شبکه به adsl وصله ویک آداپتور usb شبکه خریدم تا pc ولپ تاپم(wifi لپ تاپ) را شبکه وایرلس کنم.البته میخوام از اینترنت نیز با لپ تاپ استفاده کنم.pc با xp و لپ تاپ با 7 .آیا امکانش هست ؟ضمنا مودمم wifi نیست.در ضمن 7-8 تا صفحه اول را خوندم چیزی دستگیرم نشد.
لطفا راهنمایی کنید متشکرم.

hadi.EST
23-05-2010, 18:51
سلام دوستان
لطفا کمک کنید.pc من با کابل شبکه به adsl وصله ویک آداپتور usb شبکه خریدم تا pc ولپ تاپم(wifi لپ تاپ) را شبکه وایرلس کنم.البته میخوام از اینترنت نیز با لپ تاپ استفاده کنم.pc با xp و لپ تاپ با 7 .آیا امکانش هست ؟ضمنا مودمم wifi نیست.در ضمن 7-8 تا صفحه اول را خوندم چیزی دستگیرم نشد.
لطفا راهنمایی کنید متشکرم.

الان اون آداپتور یو اس بی که گرفتین بیسیم هست یا نه ؟ اگه بیسیمه بزنید رو لپ تاپ بعد یکی دیگه هم باید برای پی سی بگیرید . بعد با هم add hoc کنید دو تا رو . بعد باید یه سیستم رو سرور کنید . مثلا" پی سی روروسش ICS راه بندازید و اینترنت و فایلها رو رو هر دو سیستم شیر کنید . برای راه اندازی توضیحات پست اول رو با دقت بخونید. :7:

hamid_mam
24-05-2010, 10:28
الان اون آداپتور یو اس بی که گرفتین بیسیم هست یا نه ؟ اگه بیسیمه بزنید رو لپ تاپ بعد یکی دیگه هم باید برای پی سی بگیرید . بعد با هم add hoc کنید دو تا رو . بعد باید یه سیستم رو سرور کنید . مثلا" پی سی روروسش ICS راه بندازید و اینترنت و فایلها رو رو هر دو سیستم شیر کنید . برای راه اندازی توضیحات پست اول رو با دقت بخونید. :7:

مرسی از توجه شما
لپ تاپ خودش wifi داره و usb هم wifi است
مشکل من تنضیمات ویندوز 7 و xp

mjzaret
25-05-2010, 22:33
سلام
با عرض خسته نباشید،من یه مشکل دارم که با خوندن مطالب سایت نتونستم حل کنم ،مشکل من اینه که یه pc دارم مه با مودم معمولی به اینتر نت وصله و یه کارت شبکه وایرلس dlink-w510 pci گرفتم و می خواستم با pc یه شبکه وایرلس درست کنم که بتونم با لب تاپ با وایرلس به اینتر نت وصل شم،لطفا راهنمایی کنید که چی کار کنک؟ با تشکر

ابتدا شبکه وایرلستون رو برقرار کنید.

آی پی سیستم خودتون رو روی 192.168.0.1 تنظیم کنید.

روی کانکشن اینترنت کلیک راست کرده و گزینه Properties رو انتخاب کنبد.

به سربرگ Advanced رفته و تیک Allow Sharing رو فعال کنید.

به اینترنت کانکت شید و حالا لپ تاپتون دارای اینترنت هست.

:11:

abolo
26-05-2010, 17:20
سلام با این زوشی که تو صفحه 1 گذاشتید میشه به وسیله وایرلس شبکه کرد؟

hirondelle
29-05-2010, 19:27
1)شما گروپ ساختید؟
2) اسمهای گروپهاتون یکیه؟
3)شیرینگ ویزارد انجام دادید؟
وقتی گروپ می سازم (تو وین 7)،کامپیوتر اول ارور میده که تو homegroup نمی تونی بسازی .
کامپیوتر دوم هم ،وقتی گروپ می سازم،خودش یه پسوورد میده ،بعد اون پسوورد رو به کامپیوتر اول میدم،قبول نمی کنه.

mahdi_tala
31-05-2010, 04:59
وقتی گروپ می سازم (تو وین 7)،کامپیوتر اول ارور میده که تو homegroup نمی تونی بسازی .
کامپیوتر دوم هم ،وقتی گروپ می سازم،خودش یه پسوورد میده ،بعد اون پسوورد رو به کامپیوتر اول میدم،قبول نمی کنه.
شما تیک domain رو فعال کردید.توی ویندوز7 این مرحلرو دنبال کنید اگه حل شد توی پست بعد نوبت به سراغ xpبریم.

my computer پروپرتی change setting  پنجره سیستم پروپرتی باز میشه دکمه change سیستمو تو حالت work group بزار اسم گروپو تغییر بده ترجیحا سیستم ازت درخواست ریست میکنه
هنگامی که روشن شد توی my computer روی network کلیک کن سیستم خودشو توی شبکه میبینه
توی پست بعد هم ایشالا xp تشکر یادت نره بای

alireza_hsi
02-06-2010, 00:16
سلام
کسی با نت ویندوز 7 آشنایی داره ببینه این مشکل جدید چی هست
من با یک روتر adsl تا دیروز هم شبکه داشتم هم pppe اشتراک داده بودم البته به صورت کانکشن
اما امروز شبکه هنگ کرد وقتی دوباره ریستارت کردم مجبور شدم کانکشن رو دوباره بسازم الان دیگه نمیزاره که شیر بدم یک خطای خفن میده قبلش هم میگه آی پی رو عوض کنید! من میخوام از آی پی های خودم استفاده کنم !
والا من نتونستم توی انجمن عکس آپلود کنم !!! یعنی جایی ندیدم که بشه فایل آپلود کرد!!؟؟؟میخواستم عکس خطا رو بذارم

اینم متن خطا
set the ip addrees to 192.168.137.1
و آی پی های کامپیوترهای شبکه را بگزارید روی اتوماتیک
اما آخر یک خطای سخت و بد شکل میده
can not enable shared accsses
Error 0x80004005:Unspeccified error

mahdi_tala
02-06-2010, 20:47
سلام
کسی با نت ویندوز 7 آشنایی داره ببینه این مشکل جدید چی هست
من با یک روتر adsl تا دیروز هم شبکه داشتم هم pppe اشتراک داده بودم البته به صورت کانکشن
اما امروز شبکه هنگ کرد وقتی دوباره ریستارت کردم مجبور شدم کانکشن رو دوباره بسازم الان دیگه نمیزاره که شیر بدم یک خطای خفن میده قبلش هم میگه آی پی رو عوض کنید! من میخوام از آی پی های خودم استفاده کنم !
والا من نتونستم توی انجمن عکس آپلود کنم !!! یعنی جایی ندیدم که بشه فایل آپلود کرد!!؟؟؟میخواستم عکس خطا رو بذارم

اینم متن خطا
set the ip addrees to 192.168.137.1
و آی پی های کامپیوترهای شبکه را بگزارید روی اتوماتیک
اما آخر یک خطای سخت و بد شکل میده
can not enable shared accsses
Error 0x80004005:Unspeccified error
شما در ویزارد مودمتون تیک auto ip رو فعال کردید

mohammad.karimmi
05-06-2010, 08:18
مطلبتون خیلی عالی بود موفق باشید

hirondelle
24-06-2010, 15:38

شما تیک domain رو فعال کردید.توی ویندوز7 این مرحلرو دنبال کنید اگه حل شد توی پست بعد نوبت به سراغ xpبریم.

my computer پروپرتی change setting پنجره سیستم پروپرتی باز میشه دکمه change سیستمو تو حالت work group بزار اسم گروپو تغییر بده ترجیحا سیستم ازت درخواست ریست میکنه
هنگامی که روشن شد توی my computer روی network کلیک کن سیستم خودشو توی شبکه میبینه
توی پست بعد هم ایشالا xp تشکر یادت نره بای

اینکار رو هم کردم ،نشد!تو نت وورک آیکون اومد،اما وقتی خواستم سیستم دوم رو باز کنم،یوزر پسوود خواست.رفتم تو تنظیمات homegroup ، باز دیدم نوشته نمی تونی homegroup ایجاد کنی.بعد از مدتی ور رفتن با کنترل پنل سیستم دوم رو تونستم برگردونم به حالت homegroup .یه پسوورد داد که هیچ جا به دردم نخورد!سیستم اول ولی همچنان homegroup نمیشناخت.:41:

piishii
25-06-2010, 14:58
اینکار رو هم کردم ،نشد!تو نت وورک آیکون اومد،اما وقتی خواستم سیستم دوم رو باز کنم،یوزر پسوود خواست.رفتم تو تنظیمات homegroup ، باز دیدم نوشته نمی تونی homegroup ایجاد کنی.بعد از مدتی ور رفتن با کنترل پنل سیستم دوم رو تونستم برگردونم به حالت homegroup .یه پسوورد داد که هیچ جا به دردم نخورد!سیستم اول ولی همچنان homegroup نمیشناخت.:41:
سلام
شما میخوای بین دو ویندوز سون وورک گروپ کنی ؟
برای هر دو سیستم یک یوزر پسوورد یکسان بذار 1 )
2 ) تنظیمات وروک گروپ رو برای یکی روشن کن و انجام بده و سپس پسووردی رو که بهت میده یادداشت کن
3 ) برو توی کامیپوتر دوم جوین توی وورک گروپ کن و پسوورد رو بزن
4 ) قسمت نتورک توی صفحه ای که مای کامپیوتر رو باز میکنی زیرش باید کامپیوتر هایی که به وروک گروپ وصل هستند بیارند
با همه ی اینها بازم نشد یک ترابل شوتینگ بذارین خود ویندور بکنه تا اررور ها رو فیکس کنه
پ.ن : شبکه کردن هیچ ویندوزی به آسانی شبکه کردن دو ویندوز7 با هم نیست .

reza77
27-06-2010, 13:05
سلام دوستان
من يه مودم وايرلس tp-link w8901g دارم مودم رو براي اتصال اتوماتيک به adsl تنظيم کردم. يه پي سي با ويندوز سون 64 بيتي دارم که از طريق lan مستقيما به مودم وصله يه لپتاپ هم که همون ويندوز روش نصبه از طريق وايرلس به اينترنت وصل ميشه. قصد دارم بين پي سي و لپتاپ فايل شيرينگ داشته باشم. در network and sharing center براي پي سي homegroup رو فعال کردم بکه يه پسورد داد اونو يادداشت کردم و در لپتاپ join homegroup رو زدم پسورد رو خواست اما وقتي پسورد رو ميزنم ميگه پسورد اشتباه است. تويnetwork map کامپيوترها رو به اين شکل نشون ميده

کهsarina لپتاپ است و sarina-r پي سي.
ممنون ميشم راهنماييم کنيد چکار کنم تا مشکل حل بشه

reza77
30-06-2010, 11:58
سلام دوستان
من يه مودم وايرلس tp-link w8901g دارم مودم رو براي اتصال اتوماتيک به adsl تنظيم کردم. يه پي سي با ويندوز سون 64 بيتي دارم که از طريق lan مستقيما به مودم وصله يه لپتاپ هم که همون ويندوز روش نصبه از طريق وايرلس به اينترنت وصل ميشه. قصد دارم بين پي سي و لپتاپ فايل شيرينگ داشته باشم. در network and sharing center براي پي سي homegroup رو فعال کردم بکه يه پسورد داد اونو يادداشت کردم و در لپتاپ join homegroup رو زدم پسورد رو خواست اما وقتي پسورد رو ميزنم ميگه پسورد اشتباه است. تويnetwork map کامپيوترها رو به اين شکل نشون ميده

کهsarina لپتاپ است و sarina-r پي سي.
ممنون ميشم راهنماييم کنيد چکار کنم تا مشکل حل بشه

کسي نمي دونه چکار بايد بکنم؟؟

akamshabrandy
01-07-2010, 19:23
من میخوام چندتا کامپیوتر رو که با هم شبکه هستن دارای یوزر و پسور کنم بصورتی که به هر کدوم از اعضای شبکه یک یوزر و پسورد بدم که با اوم بتونن به هر کامپیوتری تو شبکه هست وارد شن و افراد غیر عضو نتونن از این کامپیوترها استفاده کنن

در ضمن من به سرور دسترسی ندارنم ،از این نرم افزارای کافی نت برای این کار میشه استفاده کرد ولی من اونارو نمی خوام چون من کارم رسمیه و واسه دانشگاه است یک نرم افزار خوب مدیریت شبکه که همچین کاری بکنه نمی شناسید؟
با تشکر

Djhamid2007
03-07-2010, 13:48
سلام
من برای ایجاد شبکه بین یک pc با سیستم عامل xp و یک لب تاپ با سیستم عامل 7 به مشکل برخوردم.ارور امنیتی میده

capitan black
04-07-2010, 20:07
سلام
من برای ایجاد شبکه بین یک pc با سیستم عامل xp و یک لب تاپ با سیستم عامل 7 به مشکل برخوردم.ارور امنیتی میده

چه اروری میده؟
فایروال رو غیر فعال کن ببین جواب میده..

ho0rezam
05-07-2010, 23:50
سلام.
من میخواستم دو سیستم رو به هم lan کنم اما به مشکل خوردم
اول یه توضیحه مختصر بدم:
سیستم اول desktop هست و دومی laptop ...سیستم اولی windows xp هست و دومی هم windows 7
همه یم راحل رو رفتم و فقط وقتی تویه پوشه ی share شده کلیک میکنم error میده...پوشه ی share درون سیستمه دومی هست.
مشکل چی هستش؟

vurhorston
21-07-2010, 13:34
سلام دوستان
می خواستم ببینم با اینترنت وایرلس وقتی مثلا دو نفر با دو تا لپتاپ به اینترنت وصلن, میشه با یکی به اون یکی لپتاپ کانکت شد یا حد اقل چک کرد که کدوم سایت ها رفته؟ :21:

a.n1
21-07-2010, 14:38
سلام به همه و واقعاً جای تشکر از Ultimator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که واقعاً به صورت کاملاً دقیق توضیح داده و همه می تونن این کار ور انجام بدن ولی ببخشید یه سوالی واسم پیش اومده .
آیا می شه در شماره ها که واسه وارد کردن دادین تغییری ایجاد کرد اگه توضیح بدبن ممنون می شم

amirdiba
23-07-2010, 09:57
سلام من پارس آنلاین 128 دارم میخاستم نظرتونو بپرسم

caca_caca888
24-07-2010, 12:36
سلام من موفق شدم دو کامپیوتر رو شبکه کنم.
اما چه جوری میتونم اطلاعات (فایلای ذخیره شده بر روی هارد) این کامپیوترو رو اون یکی ببینم؟

اصلا از کجا بفهمم که اینا الان شبکه شدن یا نه؟
من وقتی این کامپیوترو خاموش میکنم تو اون یکی کامپیوتر یه پیغام میاد.(الان شبکس دیگه؟)

!Plus
24-07-2010, 13:30
سلام من موفق شدم دو کامپیوتر رو شبکه کنم.
اما چه جوری میتونم اطلاعات (فایلای ذخیره شده بر روی هارد) این کامپیوترو رو اون یکی ببینم؟

باید Share درست کنی...!:20:

تازه اگه Remote Desktop Connection فعال باشه می تونی وصل بشی به اون یکی کامپیوتر و هر کاری خواستی با اون یکی کامپیوتر بکنی...! :21:

دقیقاً می تونی اون کامپیوتر رو جلوی خودت ببینی رو استارت کلیک کنی ... استارت باز میشه و...! می تونی برنامه های اون یکی کامپیوتر رو از کامپیوتر خودت اجرا کنی و...! خیلی کار ها میشه کرد...! :27:

caca_caca888
24-07-2010, 13:34
خوب همون دیگه چه جوری شار کنم؟
اون ریموت دسکتاپ کانکشن رو هم چه جوری فعال کنم؟

shahab_f
24-07-2010, 16:05
سلام . من یه لپتاپ وین 7 دارم ، یه دسکتاپ ویندوز XP . یه مودم وایرلس با lan وصله به دسکتاپ . اینترنت رو تونستم شیر کنم ، می خواستم ببینم چجوری میشه دو تا دستگاه رو با هم شیر کرد که بشه فایل ترنسفر کرد ؟؟ یه خورده از مراحل رو خودم رفتم خرابکاری شد ممنون میشم از اول کامل توضیح بدین.

mjzaret
25-07-2010, 00:04
خوب همون دیگه چه جوری شار کنم؟
اون ریموت دسکتاپ کانکشن رو هم چه جوری فعال کنم؟

روی هر پوشه یا درایوی کلیک راست کنید و از منوی نشون داده شده گزینه Share and Security رو انتخاب کنید.

تنظیمات Share کردن در اختیار شماست.

Remote Connection رو هم می‌تویند با کلیک راست کردن روی My Computer و انتخاب گزینه Properties و در سربرگ Remote فعالش کنی.

شاد باشید :40:

caca_caca888
25-07-2010, 10:28
روی هر پوشه یا درایوی کلیک راست کنید و از منوی نشون داده شده گزینه Share and Security رو انتخاب کنید.

تنظیمات Share کردن در اختیار شماست.
راستش الان کامپیوتر دوم در دسترسم نیست که امتحان کنم.
تو کامپیوتر 1 که این گزینه رو زدیم تو کامپیوتر دوم باید چی کار کنیم که فایللو دریافت کنیم؟

بعد یه سوال دیگه:کامپیوتر من جای یه دونه کارت شبکه داره . چه طور میتونم هم به اینترنت وصل باشم هم به شبکه دو کامپیوتر؟

reza3600
27-07-2010, 13:44
سلام من روی کامپیوترم ویندوز xp دارم و روی لپ تاپ ویندوز سون. حالا چه طوری این دو رو به هم وصل کنم.
ممنون

Gilopa
28-07-2010, 22:43
دوستان راهی وجود نداره سرعت شیر فایلها بین دو سیستم رو بالا برد ؟
الان مثلا من یه فیلم رو میخوام شیر کنم خیلی طول میکشه چیزی در حدود 10 دقیقه

dsa dsa
28-07-2010, 22:49
باید کارت شبکه 1 gbps بگیری ..

sahar-hd
29-07-2010, 20:49
چطوری تو ویندوز 7 میشه پسورد گذاشت تا همه نتونن فایلهایی که شیر میکنم ببینن یا بردارن؟؟؟؟؟

mjzaret
29-07-2010, 21:10
چطوری تو ویندوز 7 میشه پسورد گذاشت تا همه نتونن فایلهایی که شیر میکنم ببینن یا بردارن؟؟؟؟؟

شما روي يوزري كه داري پسورد بزار مشكلت حله.

شاد باشيد :40:

aram24
01-08-2010, 14:11
دوستان به نظر شما اكسس پوينت امواج رو چطور ميفرسته به اين شكل توجه كنيد
امكان داره به هر دو صورت بفرسته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeid6441
05-08-2010, 22:43
سلام دوستان
من يه مودم وايرلس dlink 2640u دارم مودم رو براي اتصال اتوماتيک به adsl تنظيم کردم. يه پي سي با ويندوز xp دارم که از طريق lan مستقيما به مودم وصله يه لپتاپ هم که ويندوز 7 64 بیتی روش نصبه از طريق وايرلس به اينترنت وصل ميشه. قصد دارم بين پي سي و لپتاپ فايل شيرينگ داشته باشم.ip ها روی اتوماتیک ولی دوتا دستگاه همدیگر نمیبینن.
ممنون میشم کامل راهنمایی کنین

nima_19
06-08-2010, 17:36
دوستان چطوری میشه دو تا 7 بهم وصل کرد؟

pooria-ir
07-08-2010, 00:08
سلام
کمک کنید که دیوانه شدم
من 2 تا سیستم دارم،یکیش ویندوزش XP و لپ تاپ هم 7 64 بیتی هستش
adsl رو XP هستش و به صورت وایرلس لپ تاپ هم وصله
الان میخوام این دو تا سییستم رو وصل کنم به هم وایرلس ،جوری که بتونم از این2تا فایل شرینگ کنم به هم،تو این زمینه ی شیرینگ هیچی حالیم نیست،میخوام جوری هم باشه که کاملا Secure باشه،یعنی هیچ سیستم دیگه نتونه وصل شه به شبکم،هرچیم خوندم این تاپیک رو چیزی حالیم نشد،یه مرد پیدا شه یه زاهنمایی اساسی کنه،از آغاز تا پایان کار
ممنون عزیزان

pooria-ir
07-08-2010, 00:08
سلام
کمک کنید که دیوانه شدم
من 2 تا سیستم دارم،یکیش ویندوزش XP و لپ تاپ هم 7 64 بیتی هستش
adsl رو XP هستش و به صورت وایرلس لپ تاپ هم وصله
الان میخوام این دو تا سییستم رو وصل کنم به هم وایرلس ،جوری که بتونم از این2تا فایل شرینگ کنم به هم،تو این زمینه ی شیرینگ هیچی حالیم نیست،میخوام جوری هم باشه که کاملا Secure باشه،یعنی هیچ سیستم دیگه نتونه وصل شه به شبکم،هرچیم خوندم این تاپیک رو چیزی حالیم نشد،یه مرد پیدا شه یه زاهنمایی اساسی کنه،از آغاز تا پایان کار
ممنون عزیزان

pooria.rio
07-08-2010, 00:16
سلام
کمک کنيد که ديوانه شدم
من 2 تا سيستم دارم،يکيش ويندوزش XP و لپ تاپ هم 7 64 بيتي هستش
adsl رو XP هستش و به صورت وايرلس لپ تاپ هم وصله
الان ميخوام اين دو تا سييستم رو وصل کنم به هم وايرلس ،جوري که بتونم از اين2تا فايل شرينگ کنم به هم،تو اين زمينه ي شيرينگ هيچي حاليم نيست،ميخوام جوري هم باشه که کاملا Secure باشه،يعني هيچ سيستم ديگه نتونه وصل شه به شبکم،هرچيم خوندم اين تاپيک رو چيزي حاليم نشد،يه مرد پيدا شه يه زاهنمايي اساسي کنه،از آغاز تا پايان کار
ممنون عزيزان

pooria.rio
07-08-2010, 00:16
سلام
کمک کنيد که ديوانه شدم
الان ميخوام اين دو تا سييستم رو وصل کنم به هم وايرلس ،جوري که بتونم از اين2تا فايل شرينگ کنم به هم،تو اين زمينه ي شيرينگ هيچي حاليم نيست،ميخوام جوري هم باشه که کاملا Secure باشه،يعني هيچ سيستم ديگه نتونه وصل شه به شبکم،هرچيم خوندم اين تاپيک رو چيزي حاليم نشد،يه مرد پيدا شه يه زاهنمايي اساسي کنه،از آغاز تا پايان کار
ممنون عزيزان

pooria-ir
07-08-2010, 00:19
سلام
کمک کنيد که ديوانه شدم
ممنون عزيزان

dsa dsa
07-08-2010, 11:20
یه بار پست بدی به خدا می بینیم .
روی مودت DHCP Server ست شده ؟ سیستم ها IP گرفتند ؟ Workgroup سیستم ها رو ببین یکی هست ؟
توی ویندوز xp تیک using simple file sharing رو از folder option تب view بردار .
بعد روی هر سیستم یک سری فایل share کن .
به هر دو سیستم پسورد بده !
ping کن ببین جواب می گیری ؟

ریست کن حله...

saeid6441
07-08-2010, 15:35
سلام دوستان
من يه مودم وايرلس dlink 2640u دارم مودم رو براي اتصال اتوماتيک به adsl تنظيم کردم. يه پي سي با ويندوز xp دارم که از طريق lan مستقيما به مودم وصله يه لپتاپ هم که ويندوز 7 64 بیتی روش نصبه از طريق وايرلس به اينترنت وصل ميشه. قصد دارم بين پي سي و لپتاپ فايل شيرينگ داشته باشم.ip ها روی اتوماتیک ولی دوتا دستگاه همدیگر نمیبینن.ِ

pooria-ir
07-08-2010, 16:50
یه بار پست بدی به خدا می بینیم .
روی مودت DHCP Server ست شده ؟ سیستم ها IP گرفتند ؟ Workgroup سیستم ها رو ببین یکی هست ؟
توی ویندوز xp تیک using simple file sharing رو از folder option تب view بردار .
بعد روی هر سیستم یک سری فایل share کن .
به هر دو سیستم پسورد بده !
ping کن ببین جواب می گیری ؟

ریست کن حله...

آقا جان من که گفتم چیزی حالیم نیست :دی
شما یه لطف کن یا لینک آموزش بده یا خودت آموزش بده
از اول اول
:10:

abrras
08-08-2010, 07:54
سلام . چطور میتونم تو کامپیوترم LOcal Area Connection بسازم؟؟؟ جوابش خیلی برام ضروریه:41:

mjzaret
08-08-2010, 09:16
سلام . چطور میتونم تو کامپیوترم LOcal Area Connection بسازم؟؟؟ جوابش خیلی برام ضروریه:41:

دوست عزیز Local Area Connection ساختنی نیست بلکه بایستی اگه مادربوردت کارت شبکه داره درایورش رو نصب کنید.

به این صورت در Network Connection گزینه‌ی Local Area Connection فعال میشه.

abrras
08-08-2010, 11:00
خودم هم گيج شدم.. اخه تا چند ساعت پيش هيچ آيكوني نداشت، ولي الان هست. نمي دونم يه دفعه اي از كجا پيداش شده.

saeid6441
10-08-2010, 02:06
سلام دوستان
من يه مودم وايرلس dlink 2640u دارم مودم رو براي اتصال اتوماتيک به adsl تنظيم کردم. يه پي سي با ويندوز xp دارم که از طريق lan مستقيما به مودم وصله يه لپتاپ هم که ويندوز 7 64 بیتی روش نصبه از طريق وايرلس به اينترنت وصل ميشه. قصد دارم بين پي سي و لپتاپ فايل شيرينگ داشته باشم.ip ها روی اتوماتیک ولی دوتا دستگاه همدیگر نمیبینن.

---------- Post added at 03:06 AM ---------- Previous post was at 03:05 AM ----------

کسی کمک نمیکنه؟؟؟؟ :41:

cao-cao
10-08-2010, 07:00
سلام دوستان

---------- Post added at 03:06 AM ---------- Previous post was at 03:05 AM ----------

کسی کمک نمیکنه؟؟؟؟ :41:

منم همین مشکل رو دارم ولی میخوام پرینتر رو ایکس پی رو شیر کنم

abrras
10-08-2010, 10:14
اصطلاحات Domain و , guest--WorkGroup براي چي استفاده ميشه؟؟؟

---------- Post added at 11:14 AM ---------- Previous post was at 11:10 AM ----------

کار با Remote Desktop Connection میخوام.:13:

mohammad_15876
12-08-2010, 15:29
سلام بچه ها
من دوتا لپ تاپ خونه دارم که رو هر دوتاشون ویندوز 7 نصبه چطور می تونم با کابل لن دوتا روشبکه کنم.
لطفا منو راهنمایی کنید.

mohammad_15876
12-08-2010, 15:36
سلام بجه ها
من دوتا لپ تاپ خونه دارم و رو هر دوشون ویندوز 7 نصبه .
میخوام با کابل لن دوتا رو به هم شبکه کنم .
لطفا کمکم کنید.
مرسی.

r_22009
13-08-2010, 09:40
سلام بجه ها
لطفا کمکم کنید.
مرسی.
منم دقیقا همین سوالو دارم
ممنون می شم کمک کنید

mjzaret
13-08-2010, 11:46
سلام بچه ها
من دوتا لپ تاپ خونه دارم که رو هر دوتاشون ویندوز 7 نصبه چطور می تونم با کابل لن دوتا روشبکه کنم.
لطفا منو راهنمایی کنید.

سلام بجه ها
لطفا کمکم کنید.
مرسی.

ممنون می شم کمک کنید

براي شبكه كردن دو لپ تاپ با هم يا دو سيستم با هم بايستي از كابل كراس استفاده كنيد.

به يه جايي كه كارشون شبكه هست مراجعه كنيد و بگيد كه كابل كراس ميخوام و با توجه به فاصله‌تون كابل رو خريداري كنيد.

در كابل كراس جاي سيم‌هاي نارنجي و سبز عوض مي‌شوند.

بعد از ارتباط با ست كردن IP بر روي هر سيستم ارتباط با دو سيستم رو برقرار كنيد.

شاد باشيد :40:

r_22009
13-08-2010, 11:58
خوب اینو که جلبک هم می دونه
آیپی دهیشو می خوام بدونم
اتوماتیک نمی شه؟
چه جوریه؟

dsa dsa
13-08-2010, 12:22
ممنون می شم کمک کنید

یه کابل کراس تهیه می کنید .
می زنید به کارت شبکه دو تا کامپیوتر !
بهد تنظیمات دادن ای پی و مودم رو باید انجام دهید ! که مطلب زیاد هست در این مورد ..
:8:

r_22009
13-08-2010, 17:16
آقا به جان خودم می دونم باید با LAN شبکه کنم
اصل مشکلم آیپیه
کسی آموزشی چیزی نداره؟

saeid6441
13-08-2010, 19:35
سلام دوستان

hamed182001
13-08-2010, 22:10
اصل مشکلم آیپیه
کسی آموزشی چیزی نداره؟

آموزش برای اینکار توی همین انجمن فراوونه. طبق نیازت میتونی خیلی راحت پیدا کنی

---------- Post added at 11:10 PM ---------- Previous post was at 11:08 PM ----------

سلام دوستان

همدیگه رو نمیبینند یعنی چی؟؟ ping می ده؟؟

mjzaret
14-08-2010, 00:04
اصل مشکلم آیپیه
کسی آموزشی چیزی نداره؟

مراحل زیر رو روی هر دو سیستم دنبال کنید:

در قسمت IP Address بایستی در یه سیستم مقدار 192.168.127.1 و در سیستم دیگه مقدار 192.168.127.2 رو وارد کنید.

بقیه موارد رو به صورت عکس بالا دربیارید و OK کنید.

hamed182001
14-08-2010, 00:08
البته اگر IP مودم شما 192.168.1.1 هست شما هم باید از همین رنج توی سیستم هاتون IP بدید. مثلا 192.168.1.2 و 192.168.1.3

mjzaret
14-08-2010, 00:37
البته اگر IP مودم شما 192.168.1.1 هست شما هم باید از همین رنج توی سیستم هاتون IP بدید. مثلا 192.168.1.2 و 192.168.1.3

اگه به سوال در پست‌های قبل توجه می‌کردید متوجه می‌شدید که منظور شبکه کردن دو Laptap هست اونم با ویندوزهای 7.

بنابراین مودمی در کار نیست.

mjzaret
14-08-2010, 00:37

اگه به سوال در پست‌های قبل توجه می‌کردید متوجه می‌شدید که منظور شبکه کردن دو Laptap هست اونم با ویندوزهای 7.

hamed182001
14-08-2010, 01:05

اون را خوندم. فقط اینو گفتم که اگر احبانا وجود داره.

BLACKWAY
14-08-2010, 13:34
با سلام
من مودم zyxel 660 ru دارم که یه پورت usb داره و یه lan و روتر هم داره
من دو کامپیوتر رو وصل کردم و هم زمان داریم از اینترنت استفاده می کنیم ولی می خواستم فایل هم بین دو کامپیوتر شیر کنم که موفق نشدم از شما می خواستم سوال کنم که آیا میشه هم اینترنت هم فایل ها رو بین دو کامپیوتر با این مودم شیر کرد یا نه؟
اگه میشه لطف کنید راهنمایی کنید
ممنون

sasan_blue
15-08-2010, 23:25
من همچین (access permission) مشکلی دارم
فولدرهای share شده رو می بینم
از Remote Assistance و Remote Desktop هم میشه استفاده کرد
فقط در ورود به پوشه های share شده مشکل دارم
Share Permission روی read و NTFS Permission هم روی Administrators هست و کامپیوتر ها هم هر دو با Admin Accounts بالا اومدند.
نمی دونم واقعا مشکلش چیه
چند بار هم ریست کردم

میشه کمک کنید؟

saeid6441
15-08-2010, 23:27
[

همدیگه رو نمیبینند یعنی چی؟؟ ping می ده؟؟[/QUOTE]

سلام

هر 2 تا دستگاه اینترنت دارن من چطوری میتونم بین این 2 تا فایل شیرینگ داشته باشم؟

ممنون

behzad_crash
17-08-2010, 00:37
سلام دوستان عزیز. من میخواهم از طریق بلوتوث از اینترنت موبایلم در کامپیوتر استفاده کنم. میدونم که این کار شدنیه. ولی هرچی باهاش ور رفتم نتونستم عملیش کنم. دوستان اگر کسی این کار رو کرده یا بلده لطفا راهنمایی کنه. ممنون میشم.
دوست عزیز میتونی اول از طریق نرم افزار PC-Suite (مخصوص گوشی خودتون) از طریق بلوتوث به گوشی وصل بشید بعدش از طریق همون PC-Suite میتونید به اینترنت وصل بشید.

snowjonas101
18-08-2010, 12:31
با عرض سلام خدمت همه دوستانم من عضو جدید هستم
در جواب سوال اقا سینا باید این نکته رو اشاره کنم که فعال بودن فایروال ویندوز و یا انتی ویروس شما باعث جلوگیری از ارتباط کامپیوترهای شما میشه.

lahij_web
18-08-2010, 21:51
سلام
اگه بخوام 3 تا سیستم و 1 چاپگر رو به هم وصل کنم باید دیگه Hub هم داشته باشم درسته ؟
البته در صورتی که یکی از سیستم ها سرور بشه .
اینجا هم کابل کراس استفاده میشه ؟
تنظیمات نرم افزاری ش تفاوت داره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .

image369
19-08-2010, 04:55
دوست عزیز میتونی اول از طریق نرم افزار PC-Suite (مخصوص گوشی خودتون) از طریق بلوتوث به گوشی وصل بشید بعدش از طریق همون PC-Suite میتونید به اینترنت وصل بشید.

منم همین مشکل دوستمون را داشتم بعضی وقتا وصل میشه بعضی وقتا نمیشه کلا اعصاب خوردیه :27:
PC-Suite چند بار باش ور رفتم نشد:19:

nima_voroojak
19-08-2010, 11:00
سلام

میشه از طریق شبکه کامپیوتر دیگه رو هدایت کرد یعنی بشه مانیتورشو ببینی ممنون

Ultimator
19-08-2010, 13:07
با سلام
من مودم zyxel 660 ru دارم که یه پورت usb داره و یه lan و روتر هم داره
من دو کامپیوتر رو وصل کردم و هم زمان داریم از اینترنت استفاده می کنیم ولی می خواستم فایل هم بین دو کامپیوتر شیر کنم که موفق نشدم از شما می خواستم سوال کنم که آیا میشه هم اینترنت هم فایل ها رو بین دو کامپیوتر با این مودم شیر کرد یا نه؟
اگه میشه لطف کنید راهنمایی کنید
ممنون
و

[

همدیگه رو نمیبینند یعنی چی؟؟ ping می ده؟؟

سلام

هر 2 تا دستگاه اینترنت دارن من چطوری میتونم بین این 2 تا فایل شیرینگ داشته باشم؟

ممنون
شما اگه میتونین برای وصل شدن به مودمتون به جای آی پی اتوماتیک آی پی استاتیک تو رنج آی پی مودم بدید بعد با اون آی پی از شیرینگ استفاده کنین

سلام
اگه بخوام 3 تا سیستم و 1 چاپگر رو به هم وصل کنم باید دیگه Hub هم داشته باشم درسته ؟
البته در صورتی که یکی از سیستم ها سرور بشه .
اینجا هم کابل کراس استفاده میشه ؟
تنظیمات نرم افزاری ش تفاوت داره ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .
از کابل استریت باید استفاده کنین
تنظیمات خاصی نداره ! آی پی و اینها و شیر کردن اینترنت و چاپگر

سلام

میشه از طریق شبکه کامپیوتر دیگه رو هدایت کرد یعنی بشه مانیتورشو ببینی ممنون

remote desktop خود ویندوز این کار رو انجام میده

nima_voroojak
19-08-2010, 14:18
remote desktop خود ویندوز این کار رو انجام میده[/QUOTE]

چطوری میشه راه اندازیش کرد

Ultimator
19-08-2010, 14:29
چطوری میشه راه اندازیش کرد

توی ران تایپ کنین mstsc
ریموت دسکتاپ باز میشه
آی پی بدین و پسورد

کامپیوتر مقصد باید ریموت دسکتاپش فعال باشه یعنی Allow شده باشین و یوزر مربوطه پرمیشن ریموت گرفتن داشته باشه

nima_voroojak
19-08-2010, 19:06
توی ران تایپ کنین mstsc
ریموت دسکتاپ باز میشه
آی پی بدین و پسورد

کامپیوتر مقصد باید ریموت دسکتاپش فعال باشه یعنی Allow شده باشین و یوزر مربوطه پرمیشن ریموت گرفتن داشته باشه

میشه کامل تر بگید چون من هیچی از شبکه نمی دونم

saeid6441
19-08-2010, 20:59
ممنون از کمکت من همین کارو کردم هر دو تا دستگاه تونستن همدیگرو ببینن و فایل شیرینگ هم داشتم اما وضیعت ثابت نیست بعد از انتقال فایل همدیگرو نمیبینن باید باهاش کلنجار برم دوباره ip ها رو ست کنم و رفرس کنم تا درست بشه میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟ ممکن مشکل مودم باشه؟ باید از hub استفاده کنم ؟

nima_voroojak
20-08-2010, 16:10

دوستان من این کاری که بالا نوشته رو انجام دادم ولی هر چی سرچ میکنم کامپیوتر دوم رو نمیشناسه

باید کاری توی اون یکی کامپیوتر انجام بدم

Ultimator
21-08-2010, 21:06

دوستان من این کاری که بالا نوشته رو انجام دادم ولی هر چی سرچ میکنم کامپیوتر دوم رو نمیشناسه

باید کاری توی اون یکی کامپیوتر انجام بدم
همه ی این کارا که توضیح داد تو کامپیوتر مقصد بود دیگه !
البته اگه یوزر و پسورد ادمینیستریتور سیستم مقصد رو دارین نیازی به اضافه کردن به remote desktop users نیست
فقط کافیه روی مای کامپیوتر کامپیتور مقصد ( سرور ی که بهش وصل میشید ) کلیک راست کرده و پراپرتیز رو بزنید تا سیستم پراپرتیزش باز بشه
از تب ریموت باید گزینه remote desktop رو allow کنید و تیک بزنید . و بعد از اپلای کردن از کامپیوتر مبدا به کنسول ریموت دسکتاپ وارد بشید و آی پی کامپیوتر مقصد رو وارد کنید اگه درست allow شده باشه کادر یوزر و پسورد کامپیوتر مقصد نمایش داده میشه برای لاگین و شما موفق شدید !
به این نکته همو توجه کنین که وقتی با اینر وش به سیستم عامل های غیر سرور ( مثل xp و 7 ) وصل بشین کاربری که مشغول کار کردن باشه دیس کانکت میشه و لاگ اوت میشه
ولی تو ویندوز سرور 2003 و 2008 امکان کار کردن همزمان وجود داره

nima_voroojak
21-08-2010, 21:17
چطوری میشه یوزر و پسورد اون یکی کامپیوتر رو فهمید

Ultimator
22-08-2010, 01:35
چطوری میشه یوزر و پسورد اون یکی کامپیوتر رو فهمید
باید بدونید ! تنها راهش پرسیدن از مدیر کامپیوتر مقصده !

nima_voroojak
22-08-2010, 12:52
باید بدونید ! تنها راهش پرسیدن از مدیر کامپیوتر مقصده !

دوتا کامپیوتر هم برای خودمه

saeid6441
22-08-2010, 22:30
ممنون از کمکت من همین کارو کردم هر دو تا دستگاه تونستن همدیگرو ببینن و فایل شیرینگ هم داشتم اما وضیعت ثابت نیست بعد از انتقال فایل همدیگرو نمیبینن باید باهاش کلنجار برم دوباره ip ها رو ست کنم و رفرس کنم تا درست بشه میشه راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟ ممکن مشکل مودم باشه؟ باید از hub استفاده کنم ؟

ronagh
30-08-2010, 14:32
دوستان من یک مشکلی دارم من می خوام دو کامپیوتر رو از طریق lan به مودم tp link که 4 تا lan داره وصل کنم اولی که وصل میشه مشکلی نداره ولی دومی در هنگام نصب ارور 012 میده میگه the connection has limited or no conectivity چه کنم اینترنتتم هم مخابراته لطفا برای ویندوز 7 توضیح بدید

ronagh
30-08-2010, 20:38
دوستان من یک مشکلی دارم من می خوام دو کامپیوتر رو از طریق lan به مودم tp link که 4 تا lan داره وصل کنم اولی که وصل میشه مشکلی نداره ولی دومی در هنگام نصب ارور 012 میده میگه the connection has limited or no conectivity چه کنم اینترنتتم هم مخابراته لطفا برای ویندوز 7 توضیح بدید

alil1369
31-08-2010, 02:24

مشکل از ای پی هست !
تنظیمات سیتم رو چک کن و ببین درست تنظیم شده اگه مشکل بر طرف نشد تنظیمات مودم رو چک کن و در نهایت به صورت دستی برای سیستم های ای پی تعریف کن !

mand007
02-09-2010, 13:04
سلام خسته نباشید
4 5 تا لپ تاپ داریم هم وایرلس دارن هم جای لن(ویندوزاشون مختلف هست اکس پی ویستا سون)

حالا می خوای با هم بازی شبکه ای بکنیم مثلا کانتر یا....
باید چیکار کنیم اگه با وایر لس بشه بهتره

می خوام خرج نداشته باشه اگه وایرلس نمی شه با لن هم بد نیست فقط چیا لازم داریم

می خوام خرج نداشته باشه

بعد اگه فقط بخوایم 2 تا شون رو به هم وصل کنیم چطور

بدون خرج باشه

من ی جایی خوندم که ی بابایی تو خواب گاه با وایرلس یکیشون ادمین می شده و بقیه بهش وصل می شدن کانتر می زدن

بدون اکسس و روتر و.....

می خوام کلا بدون خرج باشه

لطفا راهنمایی کنید

alil1369
02-09-2010, 17:03
سلام خسته نباشید
4 5 تا لپ تاپ داریم هم وایرلس دارن هم جای لن(ویندوزاشون مختلف هست اکس پی ویستا سون)

حالا می خوای با هم بازی شبکه ای بکنیم مثلا کانتر یا....
باید چیکار کنیم اگه با وایر لس بشه بهتره

می خوام خرج نداشته باشه اگه وایرلس نمی شه با لن هم بد نیست فقط چیا لازم داریم

می خوام خرج نداشته باشه

بعد اگه فقط بخوایم 2 تا شون رو به هم وصل کنیم چطور

بدون خرج باشه

من ی جایی خوندم که ی بابایی تو خواب گاه با وایرلس یکیشون ادمین می شده و بقیه بهش وصل می شدن کانتر می زدن

بدون اکسس و روتر و.....

می خوام کلا بدون خرج باشه

لطفا راهنمایی کنید

خوب اولا برای داشتن سرویس با کیفیت و همخونی بیشتر و بهتر توصیه میشه همه دستگاه های Client از یه نوع سیستم عامل استفاده کنن !!

شبکه هم فرقی نمیکنی بی سیم یا کابلی !! البته خودم وایرلس بیشتر دوست دارم

برای شبکه وایرلس نیاز به اکسس پوینت هست که مدل های ارزون و خوب هم میشه پیدا کرد حدود 50 تومن !
برای شبکه کابلی هم سوییچ لازم هست ! که قیمت خیلی پایینی داره خوبش 20 تومن !

برای وصل کردن 2تا سیستم نیاز به هیچ ئصیله اضافی نیست فقط یه کابل کراس و یه تنظیمات خیلی ساده که تو بخش شبکه تاپیکش هست !
اما برای بیشتر از 2 تا سیتم نیاز به سوییچ هست

اما برای وایرلس
میشه از روشی به نام ad-hoc استفاده کرد که نیاز به روتر و اکسس پوینت نداره ولی سیتم عامل XP رو خیلی خوب جواب نمیده و اون کیفیتی و امنیت و سرعتی که شبکه با اکسس پوینت داره رو نداره !!
برای ساخت شبکه های ad-hoc باید از ویستا یا 7 استفاده کرد
برای این کار به ترتیب موارد زیر رو انجام میدی :
1 داخل Control Panel و Networking and Sharing Center شده و Manage Wireless Networks رو از منوی سمت چپ انتخاب میکنی
2 تو صفحه باز شده Add رو کلیک میکنی و Create an ad hoc network رو انتخاب میکنی
3 تو صفحه باز شده Next رو میزنی و ویستا صفحه ای رو به برای تنظیمات شبکه برات باز میکنه
4 گرینه Network name برای انتخاب اسم شبکه هست و باید یه اسم برای شبکه تعریف کنی مثل GameNet
5 گزینه Security type برای انتخاب حالت رمزنگاری هست که میتونی Disable کنی یا اگه دوست داری شبکه حالت امن و خصوصی داشته باشه اون رو WPA2-Personal انتخاب میکنی
توجه داشته باش که WPA2-Personal روی سیستم های قدیمی یا لپ تاپ هایی با کارت های قدیمی پشتیبانی نمیشه !
6 گزینه Security key/Passphrase هم برای انتخاب رمز برای دسترسی به شبکه هست ( رمز 8 رقمی برای این گزینه انتخاب کن )
7 تیک گزینه Save this network رو بزن و Next رو انتخاب کن تا کار تموم شه !
تو صفحه بعدی اسم شبکه و رمز رو نمایش میده و یه گزینه به نام Turn on Internet connection sharing هم موجود هست که اگه بخوای اینترنت رو شبکه به اشتراک بزاری از اون استفاده میکنی که فکر نکنم به کارت بیاد و در نهایت روی Close کلیک میکنی

کار تموم شد !
فقط میمونه تنظیم باقی سیستم ها که کار خیلی راحتی هست !
حالا برای بقیه سیستم ها تو بخش wireless network ( فرقی نمیکنه سیستم عامل بقیه سیستم ها چی باشه ولی بهتره همه یکسان باشن ) یه سرچ میزنی تا اسم شبکه پیدا شه و Connect میکنی ! رمز رو وارد میکنی و تمام !
وصل میشه

فقط چون یه کارت شبکه از پس انجام وظایف سنگین و ......... بر نمیاد ممکنه تو بازی یکم تاخیر زمانی و Lag وجود داشته باشه !

alil1369
02-09-2010, 17:12
اگه احتمالا بعد از ساخت ad-hoc به مشکل خوردی و سیستم ها وصل نشدن workgroup ها رو یکی کن و ای پی به صورت دستی بده و همه رو تو یه رنج ست کن و سیستم ها رو ریست کن
اول workgroup رو عوض کن بعد اگه نشد برو سراغ ای پی !!
امکان اینکه به مشکل بر بخوری خیلی خیلی کم هست

در ضمن فایروال ویندوز و برنامه های Internet Security هم Off کن

Smoke_1110
04-09-2010, 11:13
سلام دوستان
من می خوام یه شبکه خانگی داشته باشم که همزمان هم PC و هم لب تابم به اینترنت وصب بشن و فایلها رو هم با هم در اشتراک بزارن جالا امکانات من در این زمینه اینه:

1- اکسس پوینت لینک سیس مدل BEFW11S4 ver. 2
2- مودم ADSL2+ D-link مدل 2025u
3- یک کارت شبکه وایرلس D-link

حالا برای من فرق نداره چه با کابل وصل بشن چه با وایرلس فقط نمی دونم اصلا چه کار کنم
مثلا اصلا نمی تونم به تنظیمان اکسس پوینت برم آی پی رو وارد میکنم تو بروزر ولی نمیره یه دکمه ریست هم پشتش هست اونو می زنم باز فرقی تداره به تنظیمات وصل نمیشه لطفا در این زمینه به من کمک کنید
خطایی که تو بروزر میگیره اینه
Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

alil1369
04-09-2010, 14:09
سلام دوستان
من می خوام یه شبکه خانگی داشته باشم که همزمان هم PC و هم لب تابم به اینترنت وصب بشن و فایلها رو هم با هم در اشتراک بزارن جالا امکانات من در این زمینه اینه:

1- اکسس پوینت لینک سیس مدل BEFW11S4 ver. 2
2- مودم ADSL2+ D-link مدل 2025u
3- یک کارت شبکه وایرلس D-link

حالا برای من فرق نداره چه با کابل وصل بشن چه با وایرلس فقط نمی دونم اصلا چه کار کنم
مثلا اصلا نمی تونم به تنظیمان اکسس پوینت برم آی پی رو وارد میکنم تو بروزر ولی نمیره یه دکمه ریست هم پشتش هست اونو می زنم باز فرقی تداره به تنظیمات وصل نمیشه لطفا در این زمینه به من کمک کنید
خطایی که تو بروزر میگیره اینه
Forbidden

You don't have permission to access / on this server.

راه اندازی همچین شبکه ای کار سختی نیست فقط یکم واردی و تجربه لازم داره
برای تنظیم اکسس پوینت به دفترچه راهنما نگاه کن که ببینی IP پیشفرضش چیه ( عموما 192.168.0.1 هست ) و چطور میشه ریستش کرد User ,Password دستگاه چیه !
اون دکمه پشت هم باید وقتی دستگاه روشنه بزنی و نگه داری 20 ثانیه تا چراغش خاموش شه !

Smoke_1110
04-09-2010, 14:15
علی جان وارد تنظیمات اکسس پوینت نمیشه

---------- Post added at 03:15 PM ---------- Previous post was at 03:13 PM ----------

میشه یه توضیح کامل بدی

Saeid1212
04-09-2010, 17:19
سلام به همه اساتید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من هم میخوام اینترنت رو بین لپتاپ و کامپیوترم همزمان به اشتراک بزارم. مودم من am602 asus هستش و با usb به کامپیوتر وصل شده حالا میخوام از پورت lan مودم هم برای لپتاپ استفاده کنم تا اینجا مشکلی نیست. لپتاپ و کامپیوتر هر کدوم به تنهایی میتونن به اینترنت وصل بشن نه همزمان، یعنی باید یکی رو دیسکانکت کنم تا اون یکی وصل بشه، اگه به خوام دومی رو هم کانکت کنم دومی Error 619 میده...
اگه ممکنه راهنمایی کنید که آیا امکان داره از دو پورت Lan و USB همزمان استفاده کرد؟
خیلی ممنون

joe_satriani
04-09-2010, 17:24
علی جان وارد تنظیمات اکسس پوینت نمیشه

---------- Post added at 03:15 PM ---------- Previous post was at 03:13 PM ----------

میشه یه توضیح کامل بدی

با سلام
توي مرورگرتون اين آدرس رو وارد كنيد

192.168.1.1 و اينتر كنيد
حالا يوزر و پسورد رو جفتشو admin وارد كنيد و وارد شيد
ببينيد وارد ميشه يا نه
توجه كنيد كه فقط دستگاهتون با كابل لن به كامپيوتر وصل شده باشه و شناخته باشش

موفق باشيد.

---------- Post added at 06:24 PM ---------- Previous post was at 06:22 PM ----------

سلام به همه اساتید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من هم میخوام اینترنت رو بین لپتاپ و کامپیوترم همزمان به اشتراک بزارم. مودم من am602 asus هستش و با usb به کامپیوتر وصل شده حالا میخوام از پورت lan مودم هم برای لپتاپ استفاده کنم تا اینجا مشکلی نیست. لپتاپ و کامپیوتر هر کدوم به تنهایی میتونن به اینترنت وصل بشن نه همزمان، یعنی باید یکی رو دیسکانکت کنم تا اون یکی وصل بشه، اگه به خوام دومی رو هم کانکت کنم دومی Error 619 میده...
اگه ممکنه راهنمایی کنید که آیا امکان داره از دو پورت Lan و USB همزمان استفاده کرد؟
خیلی ممنون

با سلام
بله دوست عزيز
اين امكان وجود داره
كافيه شما مودم رو در حالت PPPOE تنظيم كنيد
يعني اينكه بلافاصله بعد از روشن شدن مودم اتصال اينترنت برقرار شه
وارد تنظيمات مودمتون بشيد و بعد به قسمت Lan بريد
از اونجا به جاي اكانت حالت Bridge اكانت با حالت PPPOE بسازيد

موفق باشيد.

Saeid1212
04-09-2010, 18:06
با سلام
بله دوست عزيز
اين امكان وجود داره
كافيه شما مودم رو در حالت PPPOE تنظيم كنيد
يعني اينكه بلافاصله بعد از روشن شدن مودم اتصال اينترنت برقرار شه
وارد تنظيمات مودمتون بشيد و بعد به قسمت Lan بريد
از اونجا به جاي اكانت حالت Bridge اكانت با حالت PPPOE بسازيد

موفق باشيد.

آقا دمت گرم، من تو صد جا پرسیدم کسی جواب درست و درمون نداد، ولی راهنمایی شما خیلی مفید بود:40:
بازهم ممنون:40:

Smoke_1110
05-09-2010, 11:58
با سلام
توي مرورگرتون اين آدرس رو وارد كنيد

192.168.1.1 و اينتر كنيد
حالا يوزر و پسورد رو جفتشو admin وارد كنيد و وارد شيد
ببينيد وارد ميشه يا نه
توجه كنيد كه فقط دستگاهتون با كابل لن به كامپيوتر وصل شده باشه و شناخته باشش

موفق باشيد.

-

سلام من شناخته میشه یعنی اون پایین کنار تاسکبار آیکون دوتا کامپیوتره میاد و سرعت رو 100mps نشون میده ولی تو بروزر وارد نمیشه

joe_satriani
05-09-2010, 15:47
سلام من شناخته میشه یعنی اون پایین کنار تاسکبار آیکون دوتا کامپیوتره میاد و سرعت رو 100mps نشون میده ولی تو بروزر وارد نمیشه

با سلام
آره درسته
اون پايين عكس دو تا كامپيوتر مياد
خوب شايد پس يوزر و پسورد و اكانت و .... فرق داره
كتابچه ي راهنماش رو اگه داشته باشيد توي اون اول اولش توضيح داده همين مورد رو
اما معمولا بايد همونها باشه

موفق باشيد.

bmireza
06-09-2010, 10:24
سلام .
دو سیستم کراس به کراس با هم شبکه و کلیه ارتباطات برقرار است . پینگ جواب میده و پوشه های به اشتراک گذاشته قابل دسترسی هستند . تنها مشکلی که وجود داره اینکه با توجه به اینکه کانکشن هم شیر شده ولی سیستم کلاینت نمیتونه هیچ سایتی رو باز کنه لطفا راهنمایی بفرمایید .

joe_satriani
06-09-2010, 16:03
سلام .
دو سیستم کراس به کراس با هم شبکه و کلیه ارتباطات برقرار است . پینگ جواب میده و پوشه های به اشتراک گذاشته قابل دسترسی هستند . تنها مشکلی که وجود داره اینکه با توجه به اینکه کانکشن هم شیر شده ولی سیستم کلاینت نمیتونه هیچ سایتی رو باز کنه لطفا راهنمایی بفرمایید .

با سلام
دوست عزيزم شما بايد اتصال اينترنت رو در دو كامپيوتر به اشتراك بذاريد نه كانكشن

ميتونيد به اين تاپيك سر بزنيد و همه چي رو در مورد راههاش بخونيد و انجام بديد
اگه هم سوالي داشتيد در همون تاپيك مطرح كنيد

آموزش تصویری انواع روش های Internet Sharing در یک شبکه.

موفق باشيد.

moas
15-09-2010, 21:57
سلام دوستان میدونم اینجا جای این سوال نیست ولی میپرسم که اگه جواب نگرفتم سوال مربوط به این تاپیکو بپرسم
سیستم لپ تاپ من 7 هست 64 بیتی
مودمم هم D-link DSL-200 ولی درایورش فقط XP و XP64bit داره من 64 بیتی رو نصب کردم ناقص نصب شد حالا دیگه پاک نمیشه و هیچ درایور دیگه هم روش نصب نمیشه موقع نصب پیغام ریست میده که با ریست هم انجام نمیشه چطوری میتونم درایوری که ناقص نصب شده رو کامل پاک کنم؟

joe_satriani
15-09-2010, 22:29
سلام دوستان میدونم اینجا جای این سوال نیست ولی میپرسم که اگه جواب نگرفتم سوال مربوط به این تاپیکو بپرسم
سیستم لپ تاپ من 7 هست 64 بیتی
مودمم هم D-link DSL-200 ولی درایورش فقط XP و XP64bit داره من 64 بیتی رو نصب کردم ناقص نصب شد حالا دیگه پاک نمیشه و هیچ درایور دیگه هم روش نصب نمیشه موقع نصب پیغام ریست میده که با ریست هم انجام نمیشه چطوری میتونم درایوری که ناقص نصب شده رو کامل پاک کنم؟

با سلام
دوست عزيزم اين سوالتون مربوط به همون تاپيكي كه دفعه اول پرسيده بوديد ميشه و همونجا نقل قول كردم پاسختون رو

موفق باشيد.

3ouren
15-09-2010, 23:27
سلام دوستان از طریق اتصال شبکه که در همین تاپیک قرار دادید میشود بازی های تحت شبکه رو هم انجام داد یا لازمه کار دیگری کرد

joe_satriani
16-09-2010, 14:34
سلام دوستان از طریق اتصال شبکه که در همین تاپیک قرار دادید میشود بازی های تحت شبکه رو هم انجام داد یا لازمه کار دیگری کرد

با سلام
بله دوست عزيز
كافيه شما با كامپيوتر ديگه تحت شبكه باشيد و با هم در ارتباط باشيد
براي بازيهاي تحت شبكه هم بايد بازي مخصوصش رو نصب كنيد و از توي بازي تنظيمات رو انجام بديد و شبكه بشيد

كه به انجمن زير برويد و اينجا دنبال كنيد

بازیهای آنلاین و شبکه ای

موفق باشيد.

Ali_p30
09-10-2010, 20:25
سلام
میشه دو تا کامپیوترو با استفاده از 2تا مودم وایرلس شبکه کرد(با فاصله زیاد مثلا 2 کیلو متر)

joe_satriani
09-10-2010, 20:48
سلام
میشه دو تا کامپیوترو با استفاده از 2تا مودم وایرلس شبکه کرد(با فاصله زیاد مثلا 2 کیلو متر)

با سلام
بله ميشه
شما نياز به يه نانو استيشن 2 داريد که در فرکانس 2.4 کار می کنه تا 6 کیلومترم ازش ميشه سيگنال گرفت . این رادیو یک آنتن امنی 10db هست . قابلیت اتصال آنتن خارجی را هم داره اما آنتن خودش خوبه
قيمتش هم بالا هست يكم - مثلا شايد 200 تومن

اين يه نانو استيشن اما براي فواصل طولاني تر و مدل نانو استيشن 5 هست
شما 2 واستون خوبه

موفق باشيد.

Mahdi Hero
09-10-2010, 20:49
سلام

نه عزيزم هر مودمی که اينکارو نميتونه بکنه اين کارم درد سر هايه خواست خودش رو
داره از آنتن بگير تا ام نی و .....
:46:البته اگه بين اين دو ساختمان که ميگی اگه مانعی نباشه ميشه يه کارهايی کرد
اما هزينه برداره
:13:

farhoodf23
10-10-2010, 12:56
با سلام
دوستان من یک مودم cisco linksys wag120n دارم که روتر هم هست.دو تا کامپیوترم تو خونه با استفاده از ورودی اترنت اون به اینترنت وصل هستن.آیا میتونم با استفاده از همین مودم سیستم ها رو باهم شبکه کنم و file sharing داشته باشم؟اگه جواب مثبته،چطوری؟
با تشکر از اساتید و دوستانیکه کمک میکنند

sei_pm
10-10-2010, 13:45
با سلام
دوستان من یک مودم cisco linksys wag120n دارم که روتر هم هست.دو تا کامپیوترم تو خونه با استفاده از ورودی اترنت اون به اینترنت وصل هستن.آیا میتونم با استفاده از همین مودم سیستم ها رو باهم شبکه کنم و file sharing داشته باشم؟اگه جواب مثبته،چطوری؟
با تشکر از اساتید و دوستانیکه کمک میکنند

بله می تونید در ویندوز xp روی درایوی که می خواهید اشتراک بگذارید راست کلیک کنید برید به properties بعد برید به تب sharing برید و تنظمیات زیر رو انجام بدید:

در 7 هم فکر نکنم زیاد فرقی بکنه.
داخل My Network Places هر کامپیوتر درایوهای شیر شده رو می تونید مشاهده کنید.

farhoodf23
10-10-2010, 16:30
بله می تونید در ویندوز xp روی درایوی که می خواهید اشتراک بگذارید راست کلیک کنید برید به properties بعد برید به تب sharing برید و تنظمیات زیر رو انجام بدید:

در 7 هم فکر نکنم زیاد فرقی بکنه.
داخل My Network Places هر کامپیوتر درایوهای شیر شده رو می تونید مشاهده کنید.
درست نشد.
دوست عزیز ممنون از توجهتون،ولی این رو باید بگم که دوتا کامپیوتر با استفاده از مودم روتر بهم وصل اند.تو جاهای دیگه با استفاده از یه switch این کار رو کردن.

Amir Hossein
10-10-2010, 18:01
سلام
خواهش میکنم کمک کنید خیلی واجبه...
من دیشب کامپیوترم با یه کامپیوتر دیگه شبکه بود وقشنگ میشد کار کرد
صبح که دوباره خواستم بازی کنم دیگه شبکه نمیشد send و received هم دارم
ولی نمیشه دیگه

sei_pm
10-10-2010, 18:53
درست نشد.
دوست عزیز ممنون از توجهتون،ولی این رو باید بگم که دوتا کامپیوتر با استفاده از مودم روتر بهم وصل اند.تو جاهای دیگه با استفاده از یه switch این کار رو کردن.

درسته وقتی روی دوتا pc اینترنت دارید یعنی pc ها باهم در ارتباط هستند.
به طریق زیر هم می تونید به سیستمی که Ip اون 192.168.1.100 هست و درایو d اون share شده دست پیدا کنید:

joe_satriani
10-10-2010, 19:57
سلام
خواهش میکنم کمک کنید خیلی واجبه...
من دیشب کامپیوترم با یه کامپیوتر دیگه شبکه بود وقشنگ میشد کار کرد
صبح که دوباره خواستم بازی کنم دیگه شبکه نمیشد send و received هم دارم
ولی نمیشه دیگه

با سلام
توضیحاتتون کافی نیست دوست عزیز
نمیشه که یهویی شبکه ای که درست کار میکرده از کار بیفته
نرم افزار خاصی نصب نکردید؟!
کابل ها سر جاش هست ؟!
آیکون شبکه توی تسکبارتون درسته؟
فایروال نصب نکردید یا تغییری توش ندادید؟
آنتی ویروس
و .....

موفق باشید.

Amir Hossein
11-10-2010, 22:20
با سلام
توضیحاتتون کافی نیست دوست عزیز
نمیشه که یهویی شبکه ای که درست کار میکرده از کار بیفته
نرم افزار خاصی نصب نکردید؟!
کابل ها سر جاش هست ؟!
آیکون شبکه توی تسکبارتون درسته؟
فایروال نصب نکردید یا تغییری توش ندادید؟
آنتی ویروس
و .....

موفق باشید.

ممنون
ویندوز یکی از کامیوتر ها که احتیاج به اکتیو کردن داشت به علت سون بودن
بنابر این شبکش کار نمیکرد بعد از اکتیو کردن مشکل حل شد

jamy_khoshtip
12-10-2010, 09:58
سلام . بچه ها این تاپیک هم هست .
نمی دونستم اینجا باید مطرح کنم تاپیک زدم . به لطف شما دوستان امیدوارم کارم راه بیوفته . ممنونم.

majid.shiraz
13-10-2010, 11:40
سلام بر دوستان عزیز
من میخوام 2 تا سیستم رو شر کنم ضمن اینکه میخوام هردوتا به اینترنت وصل بشه البته وصل شدن به اینترنت در اولویت هست و شر شدن زیاد مهم نیست
من زیاد از شبکه سر در نمیارم اما اگر کانکشن خاصی باید بسازیم یا جایی تیکی رو باید بزنیم یا آی پی خاصی باید وارد کنیم منو راهنمایی کنید
نوع مودم d-link: dsl 2640u
با سپاس

bahar5358
13-10-2010, 12:52
سلام منظورت از شر چيه؟ سرور كه نداري ؟رنج ip مودمت هرچي كه هست فقط مثلا a.b.c.1 باشه بايد كامپيوتر ها رو به ترتيب بدي a.b.c.2 وبدي هم رقم آخر 4 و گيت وي رو هم همون اي پي مودمت بزاري در ضمن واسه اينكه باهم شر بشن بايد گزينه file & printer sharing رو ازوقتي از كارت شبكه پراپرتيز ميگيري فعال كني و در ضمن اسم ورك گروپ هردو رو يكسان تعريف كني البته اين در شرايطي هست كه هاب يا سوئئيچ داشته باشي وگرنه كه بايد اينترنت رو از روي كامپوتر اولي شر كني

majid.shiraz
13-10-2010, 18:38
سلام منظورت از شر چيه؟ سرور كه نداري ؟رنج ip مودمت هرچي كه هست فقط مثلا a.b.c.1 باشه بايد كامپيوتر ها رو به ترتيب بدي a.b.c.2 وبدي هم رقم آخر 4 و گيت وي رو هم همون اي پي مودمت بزاري در ضمن واسه اينكه باهم شر بشن بايد گزينه file & printer sharing رو ازوقتي از كارت شبكه پراپرتيز ميگيري فعال كني و در ضمن اسم ورك گروپ هردو رو يكسان تعريف كني البته اين در شرايطي هست كه هاب يا سوئئيچ داشته باشي وگرنه كه بايد اينترنت رو از روي كامپوتر اولي شر كني

سلام بهار
والا من چیزی متوجه نشدم:31:
ببین ما 2تا سیستم داریم با یه مودم که 4 تا پورت داره هاپ سویچ هم نداریم نمیدونم این مودم ما کار هاپ سویچ رو انجام میده یا نه
حالا قصد داریم هر دو تا سیستم رو به اینترنت وصل کنیم و اگر (اگر) بشه با هم share بشن که شر شدن زیاد مهم نیست
خوب حالا چیزی که مطرح هست اینکه برای هر دوتا سیستم یه کانکشن بسازیم؟ جدا بسازیم؟ چه نوع کانکشنی بسازیم؟
چون من سواد نت ورکیم کمه دوستان از پایه شرح بدن
مثلا این کانکشنو برای سیستم 1 و این گزینه رو در سیستم 2 فعال و آی پی مودم رو توی کانکشن سیستم 1 و خلاصه ...
در درجه اول وصل شدن به اینترنت مهمه و share بودن سیستم ها آنچنان مهم نیست (نشد هم نشد)

nightmare1
13-10-2010, 20:58
:))))))))))))))))))))))))

jax2
14-10-2010, 00:58
سلام بهار
ببین ما 2تا سیستم داریم با یه مودم که 4 تا پورت داره هاپ سویچ هم نداریم نمیدونم این مودم ما کار هاپ سویچ رو انجام میده یا نه
حالا قصد داریم هر دو تا سیستم رو به اینترنت وصل کنیم و اگر (اگر) بشه با هم share بشن که شر شدن زیاد مهم نیست
خوب حالا چیزی که مطرح هست اینکه برای هر دوتا سیستم یه کانکشن بسازیم؟ جدا بسازیم؟ چه نوع کانکشنی بسازیم؟
مثلا این کانکشنو برای سیستم 1 و این گزینه رو در سیستم 2 فعال و آی پی مودم رو توی کانکشن سیستم 1 و خلاصه ...
در درجه اول وصل شدن به اینترنت مهمه و share بودن سیستم ها آنچنان مهم نیست (نشد هم نشد)

شما مودمو از طریق کابل شبکه به سیستم وصل کن
بعد برو تو اینترنت اکسپلورر و این آی پی رو بنویس و اینتر بزن
192.168.1.1
وارد مودم میشه پسورد و یوزر میخواد جفتشونم admin بده
وارد میشه یه گزینه هست به نام wizard اونجا دیگه راحت میتونی تنظیمات رو انجام بدی
اینجوری مودم همین که روشن بشه به اینترنت وصل میشه و فقط کافیه به این 4 تا پورت مال شما یه کابل شبکه وصل بشه که به سیستم دیگه هم وصل باشه
راستی isp شما یه؟؟؟
چون از شما کانفیگ می خواد
مثلا مال صبانت 0و 35

steven021
14-10-2010, 13:31
سلام بهار
شما کافیه بوسیله یکی از سیستم ها این مودم رو کانفیگ کنی یعنی تنظیمات مودم رو با توجه به isp که از اون اینترنت میگیری انجام بدی ...مراحل این تنظیمات رو میتونی از دفترچه راهنمای مودم انجام بدی....بعد از کانفیگ بوسیله کابل شبکه دو سیستم را به دو پورت از مودم وصل کنی اونوقت اینترنت بین دو سیستم شر میشه...

erick belick
16-10-2010, 02:24
خیلی خوب بود.ممنون

Facon_Archi
16-10-2010, 16:41
دوستان برای شبکه کردن 2تا لپ تاپ باید سیستم عامل هاشون یکی باشه؟

dsa dsa
16-10-2010, 17:12
دوستان برای شبکه کردن 2تا لپ تاپ باید سیستم عامل هاشون یکی باشه؟

نه نیازی به یکی بودن نیست . می تونه یکیش ویندوز و دیگری لینوکس باشه .

Facon_Archi
16-10-2010, 17:19
نه نیازی به یکی بودن نیست . می تونه یکیش ویندوز و دیگری لینوکس باشه .

مطمئن هستی؟
یکیش 7 بود اون یکی XP نشد که نشد!
از چند نفر پرسیدم گفتن باید سیستم یکی عامل باشه...

dsa dsa
16-10-2010, 17:36
مطمئن هستی؟
یکیش 7 بود اون یکی XP نشد که نشد!
از چند نفر پرسیدم گفتن باید سیستم یکی عامل باشه...

ربطی نداره شما از پروتکل TCP/IP استفاده می کنی ..
من ویندوز xp - لینوکس رو شبکه کردم.
ویندوز 7 و xp رو هم شبکه کردم..

در این مورد توی گوگل و خود فروم سرچ کن حتما به جواب می رسی .

IP سیستم هات رو چک کن.
Ping کن .
نام Workgroup ها یکی باشه.
تیک گزینه Using Simple File .. رو از Folder Option - View بردار .

poyanian
17-10-2010, 03:42
دوستان زبان برنامه نویسی هسته لینوکس با چیست؟

sei_pm
17-10-2010, 07:40

داخل بخش زیر زودتر به حواب میرسید:

dsa dsa
17-10-2010, 10:43

C/C++

firefox7
02-11-2010, 12:49
آیا میتوان دو کامپیوتر را با دو مودم به اینترنت adsl (با یک خط تلفن ) وصل کرد
فرض کنید ما در جایی هستیم که دو کامپیوتر به فاصله دور از هم وجود دارند به طوری که نمیخواهیم شبکه باشند.
دو مودم معمولی داریم و یک خط تلفن
آیا میتوان همزمان این دو کامپیوتر را بدون انکه شبکه باشند هر کدام را به طور مستقل و جداگانه به اینترنت ای دی اس ال وصل کرد؟

pomap30
03-11-2010, 16:38
درود

Ultimato عزیز ممنون از شما

sei_pm
05-11-2010, 14:29
آیا میتوان دو کامپیوتر را با دو مودم به اینترنت adsl (با یک خط تلفن ) وصل کرد
فرض کنید ما در جایی هستیم که دو کامپیوتر به فاصله دور از هم وجود دارند به طوری که نمیخواهیم شبکه باشند.
دو مودم معمولی داریم و یک خط تلفن
آیا میتوان همزمان این دو کامپیوتر را بدون انکه شبکه باشند هر کدام را به طور مستقل و جداگانه به اینترنت ای دی اس ال وصل کرد؟

یعنی یکی از Pc ها Adsl داره و شما می خواهید دیگر با تلفن بهش وصل بشه و از اینترنت استفاده کنه؟
یک آموزش در این زمینه بود اگر پیدا کردم میگذارم.

vrb_3d
06-11-2010, 22:32
آموزش شبكه كردن و يا وصل كردن دو كامپيوتر به هم :46:

اشتراك و استفاده همزمان از اينترنت در دو رايانه

رايانه اصلي را مانند هميشه به اينترنت متصل نماييد بعد از وصل شدن رايانه به اينترنت روي كانكشن خود راست كليك كنيد سپس گزينه آخر را انتخاب نماييد و بعد در سربرگ ادونس مانند شكل زير عمل نماييد :

در شكل بالابه گزينه سوم كه تيك ندارد توجه كنيد ! در صورتي كه تيك اين بخش را بزنيد رايانه دوم مي تواند اينترنت به اشتراك گذاشته شده را غير فعال كند و روي آن كنترل داشته باشد كه بنا به خواسته شما مي توانيد تيك آن را برداشته يا قرار دهيد.

)
من یه کامپیوتر دارم و یه لب تاب که با هم شبکه کردم.مشکل تو استفاده کردن از اینترنت دارم.سیستم pc روش xp نصب شده و لب تاب win 7 داره.
چطور می تونم اینترنت رو روی ویندوز 7 هم راه بندازم(کاری که شما گفتید رو کردم و کانکشن رو share کردم ولی راه نیفتاد)

piishii
06-11-2010, 22:52
من یه کامپیوتر دارم و یه لب تاب که با هم شبکه کردم.مشکل تو استفاده کردن از اینترنت دارم.سیستم pc روش xp نصب شده و لب تاب win 7 داره.
چطور می تونم اینترنت رو روی ویندوز 7 هم راه بندازم(کاری که شما گفتید رو کردم و کانکشن رو share کردم ولی راه نیفتاد)
سلام
همین امشب من اینترنت روی همین دو نوع کلاینت شیر کردم
با کابل کراس دو سیستم رو به هم بزنید کانکشن رو شیر کنید بعد یک رس استارت بکنید تموم .

vampire1987_el
08-11-2010, 01:02
سلام به همه می ترسم بگم بگین اسگله ولش چرا هیچ جا از شبکه کردن 2 تا سون حرفی نیست ؟؟؟؟
من لازم دارم اساسی همه از xp با seven می گن بابا سون رو عشقه

masbeh
08-11-2010, 11:17
سلام به همه دوستان و اساتید
میخوام بین لپ تاپ و کامپیوتر یه homegroup بسازم....وقتی تو یکیشون home group رو میسازم یه پسورد بهم میده که وقتی سیستم دیگه رو join میکنم و اون پسورد رو وارد میکنم ارور میده و میگه پسورد اشتباه است و البته مطمئنم پسورد رو درست وارد کردم...هر دو سیستم هم ویندوز 7 دارن.....لطفا راهنمایی کنید

Amir Varasteh
08-11-2010, 14:21
سلام.

پسورد Case Sensetive هست یعنی باید حروف بزرگ و کوچک رو رعایت کنین.

vrb_3d
08-11-2010, 19:07
سلام
من دوتا کامپیوتر رو با یه کابل شبکه کردم(روی pc ویندوز xp نصب هستش و روی لب تابwin7)وقتی می خوام از pc اطلاعات لب تاب رو ببینم این پیغام میاد.

vrb_3d
08-11-2010, 19:32
سلام
من دوتا کامپیوتر رو با یه کابل شبکه کردم(روی pc ویندوز xp نصب هستش و روی لب تابwin7)وقتی می خوام از pc اطلاعات لب تاب رو ببینم این پیغام میاد.

Amir Varasteh
08-11-2010, 22:46
سلام

خب اینجا باید Username و Passwprd ویندوز سون رو بزنی.

tak2750
10-11-2010, 14:56
سلام
من میخام لب تاب و دسکتاب رو از طریق کابل کراس شبکه کنم.
ه سوال داشتم.
حداکثر طول این کابل چقدر میتونه باشه؟
ایا کابل با طول دلخواه موجوده؟( مثلا بریم مغازه و بگیم 2 متر کابل کراس میخام بهم میدند؟)
بیشتر چه مغازه هایی ای کابل رو میفروشند؟
من میخام یه کابل با طول 20 متر بگیرم .ایا این فاصله زیاد نیست؟ایا سرعت انتقال بین دو تا کامپیوتر خیلی پایین میای؟

frnsh
10-11-2010, 19:00
سلام دوستان

امروز و دیروز داشتیم بین دو تا لبتاپ (یکیش xp و یکیش vista) شبکه تشکیل میدادیم برای بازی، همه ی کارایی که توی تاپیکش گفته بود رو انجام دادم، ظاهرا وصل شده و وقتی که میخوایم از ویندوز xp فایلهای share شده ی ویندوز ویستا رو ببینیم میشه، اما از ویندوز ویستا بخوایم share شده های xp رو ببینیم پسوورد میخواد.
میشه بگین این پسورد رو چطوری میشه برداشت؟ و اینکه اگه حتی برشم داریم میتونیم بازی کنیم یا نه؟

در ضمن حدود 1 سال پیش با همین دوتا لبتاپ با همین ویندوزهاشون وصل شده بودیم، نمیدونم چرا این دفعه نمیشه.
ممنون

Amir Varasteh
10-11-2010, 22:37
سلام
من میخام لب تاب و دسکتاب رو از طریق کابل کراس شبکه کنم.
ه سوال داشتم.
حداکثر طول این کابل چقدر میتونه باشه؟
ایا کابل با طول دلخواه موجوده؟( مثلا بریم مغازه و بگیم 2 متر کابل کراس میخام بهم میدند؟)
بیشتر چه مغازه هایی ای کابل رو میفروشند؟
من میخام یه کابل با طول 20 متر بگیرم .ایا این فاصله زیاد نیست؟ایا سرعت انتقال بین دو تا کامپیوتر خیلی پایین میای؟
سلام.

نه 20 متر مشکلی نداره.

مغازه های کالای برق یا تعمیرات کامپیوتری دارن.

برو بگو کابل شبکه و سوکت RJ45 میخوام.

---------- Post added at 10:37 PM ---------- Previous post was at 10:36 PM ----------

سلام دوستان

امروز و دیروز داشتیم بین دو تا لبتاپ (یکیش xp و یکیش vista) شبکه تشکیل میدادیم برای بازی، همه ی کارایی که توی تاپیکش گفته بود رو انجام دادم، ظاهرا وصل شده و وقتی که میخوایم از ویندوز xp فایلهای share شده ی ویندوز ویستا رو ببینیم میشه، اما از ویندوز ویستا بخوایم share شده های xp رو ببینیم پسوورد میخواد.
میشه بگین این پسورد رو چطوری میشه برداشت؟ و اینکه اگه حتی برشم داریم میتونیم بازی کنیم یا نه؟

در ضمن حدود 1 سال پیش با همین دوتا لبتاپ با همین ویندوزهاشون وصل شده بودیم، نمیدونم چرا این دفعه نمیشه.
ممنون
سلام.

اون پسورد رو توش User وPassword ویندوز ویستا رو بزن و برای اینکه دیگه ازت User,Pass نخواد ، تیک Remember رو هم بزن.

frnsh
10-11-2010, 22:39
سلام.

اون پسورد رو توش User وPassword ویندوز ویستا رو بزن و برای اینکه دیگه ازت User,Pass نخواد ، تیک Remember رو هم بزن.

خیلی ممنون،
ولی اینکارم کردم نشد!

Amir Varasteh
10-11-2010, 23:18
خیلی ممنون،
ولی اینکارم کردم نشد!
شما توی ویستا از کنترل پنل برو به network and sharing center و از اونجا به Advanced sharing settings و سپس گزینه های Sharing رو On کن و Pasword Protect رو Off کن.

frnsh
10-11-2010, 23:24
شما توی ویستا از کنترل پنل برو به network and sharing center و از اونجا به Advanced sharing settings و سپس گزینه های Sharing رو On کن و Pasword Protect رو Off کن.

اتفاقا اولش که از ویندوز xp نمیتونستم وارد vista بشم، همین قسمت پسورد رو off کردم و شد. ولی از این طرف نمیشه هرکاری کردم.
احتمال دادم توی ویندوز xp یه جایی باید پسوردش رو آف کرد، هرجا رو احتمال میدادم باشه گشتم ولی نبود.
ممنون میشم کمکم کنین :11:

Amir Varasteh
10-11-2010, 23:50
اتفاقا اولش که از ویندوز xp نمیتونستم وارد vista بشم، همین قسمت پسورد رو off کردم و شد. ولی از این طرف نمیشه هرکاری کردم.
احتمال دادم توی ویندوز xp یه جایی باید پسوردش رو آف کرد، هرجا رو احتمال میدادم باشه گشتم ولی نبود.
ممنون میشم کمکم کنین :11:
توی Run بزن:

حالا به مسیر زیر برو:

از اینجا Guest رو Remove کن و یک Restart بکن.

frnsh
10-11-2010, 23:53
مرسی؛
میشه آدرس این قسمتو از ویندوز xp بگین؟

Amir Varasteh
10-11-2010, 23:55
مرسی؛
میشه آدرس این قسمتو از ویندوز xp بگین؟
از vista برو.

frnsh
11-11-2010, 00:00
خب از ویستا چطور؟

==
این برعکس نیست؟ یعنی اینو remove کنم میشه از vista وارد xp شد؟

Amir Varasteh
11-11-2010, 00:12
خب از ویستا چطور؟

==
این برعکس نیست؟ یعنی اینو remove کنم میشه از vista وارد xp شد؟

از ویستا کارایی که گفتم رو بکن تا بتونی با XP بهش وصل شی.

pooriya_hp
12-11-2010, 12:02
سلام به دوستان عزیز

من دوتا از کامپیوترم رو شبکه کردم ip adress ها رو درست وارد کردم و......

اما مشکل اینجاست :
- در کامپیوتر 1 ، کامپیوتر 2 دیده نمیشه و همچنین در کامپیوتر 2 ، کامپیوتر 1 دیده نمیشه ........ !!!!! (( خودشون دیده میشن ))
- زمانی که شبکه وصل هست network places رو باز نمیکنه ولی قطعش می کنم باز می کنه ؟؟؟؟
- این کامپیوتر1 و کامپیوتر 2 فرقی نمی کنه کدوم باشه ؟؟؟

اما یه نظر که نیاز به تایید داره :
من 3 تا کامپیوتر دارم که 2 تاشون توسط LAN بهم وصل شده پس میمونه یکی دیگه حالا میخوام اون یکی که مونده رو توسط
USB به کامپیوتر 1 یا 2 وصل کنم و یه پل ارتباطی بین این 3 کامپیوتر توسط کابل های USB و RJ45 درست کنم .......
حالا به نظر دوستان این روش عملی هست ؟؟؟؟

سوال در مورد USB - USB :
1. قیمتش چنده ؟؟؟
2. درایور همراش هست یا باید دانلود کنیم ؟؟؟
3. کارش شبیه به lan هست ؟؟؟
4. باهاش می تونم اینترنت رو بین 3 کامپیوتر share کنم ؟؟؟؟
5. چه برندش خوبه ؟؟

خیلی ممنون

Amir Varasteh
12-11-2010, 13:02
frnsh کار شما درست شد یا نه ؟

pooriya_hp
12-11-2010, 15:46
سلام به دوستان عزیز

اما مشکل اینجاست :
- در کامپیوتر 1 ، کامپیوتر 2 دیده نمیشه و همچنین در کامپیوتر 2 ، کامپیوتر 1 دیده نمیشه ........ !!!!! (( خودشون دیده میشن ))
- زمانی که شبکه وصل هست network places رو باز نمیکنه ولی قطعش می کنم باز می کنه ؟؟؟؟

من 3 تا کامپیوتر دارم که 2 تاشون توسط LAN بهم وصل شده پس میمونه یکی دیگه حالا میخوام اون یکی که مونده رو توسط
USB به کامپیوتر 1 یا 2 وصل کنم و یه پل ارتباطی بین این 3 کامپیوتر توسط کابل های USB و RJ45 درست کنم .......

سوال در مورد USB - USB :
1. قیمتش چنده ؟؟؟
5. چه برندش خوبه ؟؟

خیلی ممنون
کسی نیست !!؟؟؟
من خیلی عجله دارم !!!!

Amir Varasteh
12-11-2010, 19:32
سلام به دوستان عزیز

اما مشکل اینجاست :

سلام.

شما چه IP ای دادین بهشون ؟

مطمئن شین که کارت شبکه نصب هست و همچنین کابل ها هم سالم اند.

سوال در مورد USB - USB :
1. قیمتش چنده ؟؟؟
5. چه برندش خوبه ؟؟
در مورد USB اطلاعی ندارم.

pooriya_hp
12-11-2010, 20:08
من ip ها رو به شکل زیر دادم :

cpmputer 1
ip adress : 192.168.0.1
sbut mask: 255.255.255.0
defullt getway :
dns: 192.9.9.3

computer 2
ip adress : 192.168.0.2
subt mask : 255.255.255.0
defult getway : 192.168.0.1
A dns: 192.9.9.3

راستی امروز با یکم دستکاری تونستم کامپیوتر دوم رو تو network plasec نشون بدم اما روش کلیک می کنم میگه چیزی با این نام وجود نداره !!!!!!

workgruop : رو همنام کردم
name : یکی hp pavilion dv6000 و اونیکی ibm-a30
cable : cat 6
windows : xp.sp3 2010

Amir Varasteh
12-11-2010, 20:30
من ip ها رو به شکل زیر دادم :

cpmputer 1
ip adress : 192.168.0.1
sbut mask: 255.255.255.0
defullt getway :
dns: 192.9.9.3

computer 2
ip adress : 192.168.0.2
subt mask : 255.255.255.0
defult getway : 192.168.0.1
A dns: 192.9.9.3

راستی امروز با یکم دستکاری تونستم کامپیوتر دوم رو تو network plasec نشون بدم اما روش کلیک می کنم میگه چیزی با این نام وجود نداره !!!!!!

workgruop : رو همنام کردم
name : یکی hp pavilion dv6000 و اونیکی ibm-a30
cable : cat 6
windows : xp.sp3 2010
اولا مقادیر Default Gateway و DNS رو بردار و جاشو خالی بزار.

دوما برو توی Device Manager و مطمئن شو که کارت شبکت نصبه.

pooriya_hp
12-11-2010, 20:56
ممنون پس Default Gateway و DNS رو در هر دو کامپیوتر خالی بزارم ؟؟؟!!!!!
از نصب بودن کارت شبکه هم 100% اطمینان دارم.

Amir Varasteh
12-11-2010, 20:58
ممنون پس Default Gateway و DNS رو در هر دو کامپیوتر خالی بزارم ؟؟؟!!!!!
از نصب بودن کارت شبکه هم 100% اطمینان دارم.
آره در هر دو خالی بزار.

فقط IP و Subnet بزن.

pooriya_hp
12-11-2010, 23:33
ممنون من Default Gateway و DNS رو مقادیرش رو برداشتم.
حالا مشکل اینه که نمیدونم چرا نمیشناسه یعنی لپ تاپ 1 لپ تاپ 2 رو نمیشناسه .... !!؟!
همه چیز رو هم طبق آموزش چند بار بررسی کردم.
نمیدونم مشکل کجاست ...... ؟!!!

البته توی network places خودشون رو میشناسن اما کامپیوتر مقابل رو نمیشناسن.

من این کامپیوتر1 رو اومدم sithw windows کردم یدفعه دیدم اکات کامپیوتر 2 رو شناخته روش زدم و رفت داخلش
البته داخلش انگار یه ویندوز نو بود.....
حالا الان توی کامپیوتر1 یه اکانت درست شده و در my computer هم یه My Documents جدید درست شده ؟؟؟!!!!

باید چی کار کنم ؟؟؟؟

Amir Varasteh
12-11-2010, 23:39
ممنون من Default Gateway و DNS رو مقادیرش رو برداشتم.
حالا مشکل اینه که نمیدونم چرا نمیشناسه یعنی لپ تاپ 1 لپ تاپ 2 رو نمیشناسه .... !!؟!
همه چیز رو هم طبق آموزش چند بار بررسی کردم.
نمیدونم مشکل کجاست ...... ؟!!!

البته توی network places خودشون رو میشناسن اما کامپیوتر مقابل رو نمیشناسن.
Firewall و آنتی ویروسهای هر دو سیستم رو Off کن و دوباره Ping بگیر.

pooriya_hp
13-11-2010, 00:12
firwall , anti virus خاموش هست.
ping رو با داس بگیرم ؟؟؟
-----------------------------------------
به نظرت چه احتمالاتی وجود داره برای این مشکل ؟؟؟؟؟؟

Amir Varasteh
13-11-2010, 00:23
firwall , anti virus خاموش هست.
ping رو با داس بگیرم ؟؟؟
آره.

CMD رو باز کن و بزن ping 192.168.0.1 ببین Reply میده ؟

یه نکته به ذهنم رسید، اول بگو ویندوزت چیه تا بگم.

pooriya_hp
13-11-2010, 00:32
بالا گفتم هر دوتا ویندوز sp3 هستن.
اصلا یه چیز عجیب هست من قبلا (( چند سال پیش )) شبکه کرده بودم،نمیدونم از چی می تونه باشه ؟؟؟!!!!

Amir Varasteh
13-11-2010, 00:42
بالا گفتم هر دوتا ویندوز sp3 هستن.
اصلا یه چیز عجیب هست من قبلا (( چند سال پیش )) شبکه کرده بودم،نمیدونم از چی می تونه باشه ؟؟؟!!!!
ping کردی؟

عجیبه یکم....

pooriya_hp
13-11-2010, 15:12
امیر جان من تازه متوجه شدم که این کابل ارتباطی از نوع cross over نیست.
و برای ارتباط کارت شبکه با مودم adsl هست....
حالا باید به فکر یه cross over باشم ......؟؟!!!

به هر حال ممنون

ddavod
14-11-2010, 02:29
دوستان من تو خونه 2 تا کامپیوتر دارم یکی لب تابه یکی هم کامپیوتر خونگی حالا من کاری که میخوام کنم اینه که یه مودم وایرلس دارم که هم وایرلس هستش هم پورت لن داره من لنش رو وصل کردم به کامپیوتر خونگی و خوب از وایرلسش هم برای لب تابم استفاده میکنم میخواستم ببینم با همین تجهیزاتی مه من دارم میتونم بین ای 2 تا سیستم فیلم و عکسو موزیک و غیره رو جابجا کنم

sei_pm
14-11-2010, 08:09
دوستان من تو خونه 2 تا کامپیوتر دارم یکی لب تابه یکی هم کامپیوتر خونگی حالا من کاری که میخوام کنم اینه که یه مودم وایرلس دارم که هم وایرلس هستش هم پورت لن داره من لنش رو وصل کردم به کامپیوتر خونگی و خوب از وایرلسش هم برای لب تابم استفاده میکنم میخواستم ببینم با همین تجهیزاتی مه من دارم میتونم بین ای 2 تا سیستم فیلم و عکسو موزیک و غیره رو جابجا کنم

بله می تونید ولی اگر وایرلس مودم و لپتاپ شما سری G هست سرعتش زیاد بالا نیست.

koorosh2500
14-11-2010, 09:20

چگونه می توانم یک شبکه بین لپتاپ و PC درست کنم و فایل و پرینتر و ... به اشتراک بگذارم طوریکه تنظیمات مودمم که به صورت PPPoE و Routing است ، بهم نخورد؟ ممنون می شوم راهنمایی بکنید

Amir Varasteh
14-11-2010, 10:16
سلام.

برای File Sharing شما باید 2 تا کارت وایرلس داشته باشی تا بتونی File هات رو Share کنی.(ب استفاده از پیکربندی ad-hoc)

راه دوم هم اینه که یک Wireless Access Point بگیری تا بتونی هر دو کارت رو باهاش به راحتی انجام بدی.

موفق باشی.

---------- Post added at 10:16 AM ---------- Previous post was at 10:14 AM ----------

چگونه می توانم یک شبکه بین لپتاپ و PC درست کنم و فایل و پرینتر و ... به اشتراک بگذارم طوریکه تنظیمات مودمم که به صورت PPPoE و Routing است ، بهم نخورد؟ ممنون می شوم راهنمایی بکنید
سلام.

شما باید Access Point بگیرین. با مودم وایرلس نمیشه.

sei_pm
14-11-2010, 11:36

شما مدل مودم رو نفرمودید.
اول اینکه مودم رو باید در حالت pppoe تنظیم کنید و dhcp server اون فعال باشه .بعدش با کابل لن pc رو به مودم وصل کنید و تنظیمات کارت شبکه روی Automatic باشه که خودش ip بگیره و لپتاپ هم وایرلس مود رو فعال کنید تا با سرچ کردن به مودم وصل بشید . بعد رو هر درایوی که می خواید Share بشه راست کلیک کنید و از قسمت properties برید به تب Sharing و اون رو فعال کنید.

Amir Varasteh
14-11-2010, 11:59
... بعد رو هر درایوی که می خواید Share بشه راست کلیک کنید و از قسمت properties برید به تب Sharing و اون رو فعال کنید.
یعنی شما میگین با مودم وایرلس میشه File Sharing انجام داد ؟!!

sei_pm
14-11-2010, 13:21
یعنی شما میگین با مودم وایرلس میشه File Sharing انجام داد ؟!!

بله خودم اینکار رو انجام دادم. وقتی لپتاپ شما از اینترنت استفاده میکنه و به مودم وصله و PC شما هم با لن به مودم وصله مودم به عنوان روتر این وسط عمل میکنه و میشه فایل شیرینگ انجام داد.

koorosh2500
14-11-2010, 14:46
شما مدل مودم رو نفرمودید.
اول اینکه مودم رو باید در حالت pppoe تنظیم کنید و dhcp server اون فعال باشه .بعدش با کابل لن pc رو به مودم وصل کنید و تنظیمات کارت شبکه روی Automatic باشه که خودش ip بگیره و لپتاپ هم وایرلس مود رو فعال کنید تا با سرچ کردن به مودم وصل بشید . بعد رو هر درایوی که می خواید Share بشه راست کلیک کنید و از قسمت properties برید به تب Sharing و اون رو فعال کنید.

بسیار عالی
دست شما درد نکند
مودم من zyxel P660HW وایرلسه و با راهنمایی شما همین الان تونستم فایلها را share کنم و خیلی خوشحالم. فقط مجبور شدم روی لپتاپ و PC یک workgroup تعریف کنم. اصلا به تنظیمات مودم هم دست نزدم. تنظیمات مودم به صورت پیش فرض روی pppoe و DHCP بود. dvd درایو PC را با لپتاپ share کردم و فیلمی رو که روی dvd درایو PC بود روی لپتاپ می بینم بدون اینکه ذره ای تو کیفیت فیلم اختلال ایجاد بشه. سرعت انتقال دیتا معرکه است.

Amir Varasteh
14-11-2010, 17:09
بله خودم اینکار رو انجام دادم. وقتی لپتاپ شما از اینترنت استفاده میکنه و به مودم وصله و PC شما هم با لن به مودم وصله مودم به عنوان روتر این وسط عمل میکنه و میشه فایل شیرینگ انجام داد.
چه جالب ! من فک کردم فقط با Access Point میشه!

بعد بین ویندوز و مک هم میشه این کارو کرد ؟

sei_pm
14-11-2010, 17:32
بسیار عالی
دست شما درد نکند

خواهش میکنم قابل شما رو نداشت.
فقط اگر ویندوز شما 7 هست و امکان این رو دارید که یک فایل بالای 700 مگ رو از هارد Pc به لپتاپ کپی کنید و سرعت انتقال رو که ویندوز نشون میده رو بگید ممنون میشم.

چه جالب ! من فک کردم فقط با Access Point میشه!

بعد بین ویندوز و مک هم میشه این کارو کرد ؟

در مورد مک اطلاعی ندارم که با ویندوز میشه به خالت workgroup شبکشون کرد و فایلها رو به اشتراک گذاشت اگر شما امکان تست دارید ممنون میشم

koorosh2500
14-11-2010, 18:56
فقط اگر ویندوز شما 7 هست و امکان این رو دارید که یک فایل بالای 700 مگ رو از هارد Pc به لپتاپ کپی کنید و سرعت انتقال رو که ویندوز نشون میده رو بگید ممنون میشم.

ویندوزهای من هر دو XP هستند. من با این شبکه وایرلس یک فایل 1.56 گیگابایتی رو از هارد PC به لپتاپ کپی کردم و زمانش رو با کورنومتر اندازه گرفتم 11 دقیقه و 58 ثانیه طول کشید.
همین فایل رو از لپتاپ به PC کپی کردم 10 دقیقه و 23 ثانیه طول کشید.
به نظر شما چطوره ؟

ssevda2
14-11-2010, 19:54
ممنون از همه ی دوستان مفید بود

sei_pm
14-11-2010, 20:03
ویندوزهای من هر دو XP هستند. من با این شبکه وایرلس یک فایل 1.56 گیگابایتی رو از هارد PC به لپتاپ کپی کردم و زمانش رو با کورنومتر اندازه گرفتم 11 دقیقه و 58 ثانیه طول کشید.
به نظر شما چطوره ؟

یعنی شما 1.56*1024*8= 12779 مگابیت رو در 623 ثانیه کپی کردید که میشه حدود 20.5 Mbit/s جالبه نه :20:
فاصله مودم شما چقدر هست؟ فایل شما چه فرمتی بوده یک تکه بوده؟
می بینید در عمل با تئوری چقدر فاصله هست ؟ البته این وسط فکر کنم چیزهایی وجود داره که مهندسهای معمولی هم شاید زیاد ازش سر درنیارند. ولی به نظر من خودم هم تست کردم و نمیشه از 54 Mbit/s استفاده کرد مودم من Linksys بود و در بهترین شرایط سرعت به 23 مگ میرسید و تا 54 خیلی فاصله هست. اول خواستم مودم رو ببرم گارانتی ولی گفتند که مشکلی نداره و طبیعیه ولی دلیلش رو نگفتند.

koorosh2500
14-11-2010, 20:55
یعنی شما 1.56*1024*8= 12779 مگابیت رو در 623 ثانیه کپی کردید که میشه حدود 20.5 Mbit/s جالبه نه :20:
می بینید در عمل با تئوری چقدر فاصله هست ؟ البته این وسط فکر کنم چیزهایی وجود داره که مهندسهای معمولی هم شاید زیاد ازش سر درنیارند. ولی به نظر من خودم هم تست کردم و نمیشه از 54 Mbit/s استفاده کرد مودم من Linksys بود و در بهترین شرایط سرعت به 23 مگ میرسید و تا 54 خیلی فاصله هست. اول خواستم مودم رو ببرم گارانتی ولی گفتند که مشکلی نداره و طبیعیه ولی دلیلش رو نگفتند.

فاصله لپتاپ تا مودم حدود 3 الی 4 متر بود و آنتن دهی لپتاپ Exellent رو نشون می داد. فایل یک فایل ویدئویی یک تکه بود با فرمت mpg که قبلا کپچر کرده بودم.
بعدا همین فایل رو در فواصل دورتر وقتی سیگنال ضعیفتر باشه حتما کپی خواهم کرد تا ببینیم چه نتیجه ای خواهد داد.
اما یک سوال: سرعت هارد لپتاپ یا هارد PC تاثیر گذار نیست؟

sei_pm
14-11-2010, 23:40
فاصله لپتاپ تا مودم حدود 3 الی 4 متر بود و آنتن دهی لپتاپ Exellent رو نشون می داد. فایل یک فایل ویدئویی یک تکه بود با فرمت mpg که قبلا کپچر کرده بودم.
بعدا همین فایل رو در فواصل دورتر وقتی سیگنال ضعیفتر باشه حتما کپی خواهم کرد تا ببینیم چه نتیجه ای خواهد داد.
اما یک سوال: سرعت هارد لپتاپ یا هارد PC تاثیر گذار نیست؟

بی تاثیر نمی تونه باشه ولی 54 مگابیت یعنی 6.75 مگابایت در ثانیه که بدترین فلشهای بازار سرعت خواندن و نوشتنشون از 8 مگ در ثانیه بیشتره در صورتی که هارد شما سرعتش خیلی بیشتره پس نمیتونه نقش بزرگی داشته باشه.

ddavod
14-11-2010, 23:52
سلام.

برای File Sharing شما باید 2 تا کارت وایرلس داشته باشی تا بتونی File هات رو Share کنی.(ب استفاده از پیکربندی ad-hoc)

راه دوم هم اینه که یک Wireless Access Point بگیری تا بتونی هر دو کارت رو باهاش به راحتی انجام بدی.

موفق باشی.

---------- Post added at 10:16 AM ---------- Previous post was at 10:14 AM ----------

سلام.

شما باید Access Point بگیرین. با مودم وایرلس نمیشه.

من نمیتونم مودم وایرلس رو با لن وصل کنم به کامپیوتر از این طرف هم ازطریق وایرلس لب تاپ به مودم وایرلس وصل بشم فایل شر کنم

koorosh2500
15-11-2010, 16:30
امکان این رو دارید که یک فایل بالای 700 مگ رو از هارد Pc به لپتاپ کپی کنید و سرعت انتقال رو که ویندوز نشون میده رو بگید

من با این شبکه وایرلس یک فایل 1.56 گیگابایتی رو از هارد PC به لپتاپ کپی کردم و زمانش رو با کورنومتر اندازه گرفتم 11 دقیقه و 58 ثانیه طول کشید.

طبق قولی که دادم این آزمایش رو برای فاصله دور که 3 تا دیوار بین لپتاپ و PC قرار داشت و سیگنال لپتاپ بین Low و very Low نوسان می کرد ، انجام دادم:
همین فایل 1.56 گیگا بایتی رو از هارد PC به لپتاپ کپی کردم 13 دقیقه و 40 ثانیه طول کشید و از هارد لپتاپ به PC که کپی کردم 18 دقیقه و 35 ثانیه :18: طول کشید. (ضمنا مودم بنده Zyxel P660 HW است)

afshin b
15-11-2010, 21:13
سلام
من یه کامپیوتر با ویندوز اکس پی دارم که با کابل لن به لپتاپم با ویندوز 7 شبکه اش کردم (با کمک پست اول این تاپیک). دو سیستم به هم وصل هستن ولی من نمیدونم چطوری فایل های مثلا کامپیوتر رو به لپتاپم انتقال بدم.
توی کامپیوتر رفتم روی یه فولدر کلیک راست کردم و توی پروپرتیز توی تب شرینگ یه سری تنظیمات انجام دادم و زیر آیکن اون فلدر عکس دست اومد که فکر کنم یعنی شیر شده، ولی نمیدونم چطوری اون رو توی لتاپ باز کنم و بریزمش توی لپتاپ. ممنون میشم کمکم کنین.

راستی من یه مودم وایرلس alfex دارم که از کابل لن با کامپیوتر و از طریق وایرلس با لپتاپ ازش اینترنت میگیرم.
میخواستم بدونم میشه از کامپیوتر چیزی رو به صورت وایرلس به لپتاپ انتقال بدم؟
چند پسپ قبل رو خوندم ولی چیزی سر در نیاوردم.
مرسی

sei_pm
15-11-2010, 23:55
سلام
من یه کامپیوتر با ویندوز اکس پی دارم که با کابل لن به لپتاپم با ویندوز 7 شبکه اش کردم (با کمک پست اول این تاپیک). دو سیستم به هم وصل هستن ولی من نمیدونم چطوری فایل های مثلا کامپیوتر رو به لپتاپم انتقال بدم.
توی کامپیوتر رفتم روی یه فولدر کلیک راست کردم و توی پروپرتیز توی تب شرینگ یه سری تنظیمات انجام دادم و زیر آیکن اون فلدر عکس دست اومد که فکر کنم یعنی شیر شده، ولی نمیدونم چطوری اون رو توی لتاپ باز کنم و بریزمش توی لپتاپ. ممنون میشم کمکم کنین.

راستی من یه مودم وایرلس alfex دارم که از کابل لن با کامپیوتر و از طریق وایرلس با لپتاپ ازش اینترنت میگیرم.
میخواستم بدونم میشه از کامپیوتر چیزی رو به صورت وایرلس به لپتاپ انتقال بدم؟
چند پسپ قبل رو خوندم ولی چیزی سر در نیاوردم.
مرسی

شما My computer رو باز کنید و در قسمت آدرس Ip کامپیوتری که روش فولدر رو شیر کردید بزنید به اینصورت مثلا:

تو این صفحه ایست فولدرها و درایوهای شیر شده میاد.
در مورد شبکه کردن به طور وایرلس وقتی لپتاپ شما به طور وایرلس می تونه به مودم کانکت بشه میتونید از همین روشی که رفتید فایلهاتون رو به اشتراک بگذارید.

afshin b
16-11-2010, 10:46
شما My computer رو باز کنید و در قسمت آدرس Ip کامپیوتری که روش فولدر رو شیر کردید بزنید به اینصورت مثلا:

تو این صفحه ایست فولدرها و درایوهای شیر شده میاد.
در مورد شبکه کردن به طور وایرلس وقتی لپتاپ شما به طور وایرلس می تونه به مودم کانکت بشه میتونید از همین روشی که رفتید فایلهاتون رو به اشتراک بگذارید.
وقتی آدرس Ip میزم توی هر دو سیستمم هیچ اتفاقی نمیافته.

Amir Varasteh
16-11-2010, 11:31
وقتی آدرس Ip میزم توی هر دو سیستمم هیچ اتفاقی نمیافته.
سلام.

شما Firewall و آنتی ویروس های هر دو سیستم رو غیر فعال کنین.

afshin b
16-11-2010, 15:05
دستتون درد نکنه. موفق شدم.
ولی سرعت لن حدود 10 مگ در ثانیه و وایرلس حدود 800 کیلوبایت در ثانیه هست. خیلی کم نیستن؟

Amir Varasteh
16-11-2010, 16:16
دستتون درد نکنه. موفق شدم.
ولی سرعت لن حدود 10 مگ در ثانیه و وایرلس حدود 800 کیلوبایت در ثانیه هست. خیلی کم نیستن؟
اوهوم کمه ...

afshin b
16-11-2010, 17:12
اوهوم کمه ...
چیکار کنم سرعتش زیاذ بشه؟ مخصوصاً وایرلس.

Amir Varasteh
16-11-2010, 17:26
چیکار کنم سرعتش زیاذ بشه؟ مخصوصاً وایرلس.
فاصله شاید زیاده.

ddavod
16-11-2010, 22:22

خوب روش کار و نرم افزار لازم چیه و چطوریه

sei_pm
16-11-2010, 23:44
خوب روش کار و نرم افزار لازم چیه و چطوریه

الان لپتاپ شما به صورت وایرلس از اینترنت استفاده میکنه و Pc شما هم با کابل به مودم وصله و روی هر دو اینترنت دارید؟
اگر بدین صورت هست روی درایوی که می خواید شیر کنید Properties بگیرید و از قسمت شیرینگ اون رو شیر کنید تا آیکن یک دست زیر درایو قرار بگیره اگر در قسمت My Network Places وارد بشید لیست درایوها و فولدرهای به اشتراک گذاشته رو می بینید که می تونید ازش کپی کنید.

tazevared2006
18-11-2010, 07:21
من یه PC دارم یه لپ تاپ که روی هر دوتاشون ویندوز سون نصب شده. این دوتا را با هم شبکه کردم. هر دوتا کامپیوتر میتونن همدیگه رو ببینن. پوشه ها و پرینتر و ... رو هم میتونم شیر کنم. ولی چند تا مسئله هست که برام سوال شده:
1-این باید همین شکلی باشه؟ اون مثلث زرد چیه روشه؟؟
2-این شکل قفل چیه روی این پوشه‌ست؟ هر کاری میکنم نمیره..
3- وقتی چند تا پوشه رو از درایوهای مختلف شیر میکنم مجبورم دوباره برم و از حالت شیر در بیارم. حالا اگه پوشه ها زیاد باشه دهنم ... !!! میخوام بدونم چه طور میتونم همه پوشه ها رو با هم یهو از شیر در بیارم؟؟
4- یه سوال هم در مورد پرینتر دارم. پرینترم روی PC نصبه. وقتی پرینتر رو شیر میکنم پرینتر روی لپ تاپ هم باید نصب باشه(از لحاظ درایور و نرم افزاری)؟؟؟ یا به طور ساده تر روی یه شبکه LAN که به صورت Workgroup هستش پرینتر روی همه کامپیوترهای شبکه باید نصب باشه؟؟؟

دو تا سوال هم در مورد دستور Net send توی cmd دارم میتونم اینجا بپرسم؟؟؟:31:

rezapourmanesh
18-11-2010, 07:48
سلام دوستان
من یک شبکه بین دو سیستم که ویندوز7 دارن راه اندازی کردم، حالا می خواهم بدونم چطور می توانم پوشه ای را که در یکی از این سیستم ها دارم از طرق دیگری تغییر بدم و بعد تغییرات در هر دو سیستم اعمال شود یا به عبارتی دو پوشه همزمان آپدیت باشند یا مثلا اگر سیستم خاموش بود و من از اون یکی سیستم در این پوشه تغییراتی دادم بعد از روشن شدن تغییرات در سیستم دم اعمال شود؟ حالا نه حتما به صورت خودکار بلکه به صورت دستی هم بشود طوری نیست. فقط دو پوشه را بتوان زود آپدیت کرد یعنی فایلها و تغییرات را در هر دو داشته باشم.
ممنون از توجهتون

tazevared2006
18-11-2010, 09:51
در مورد اینکه چه طوری میتونی از روی اون یکی سیستم تغییر بدی مربوط به محدودیت دسترسی میشه که عکسش رو برات این زیر گذاشتم. فکر کنم اگه گزینه Change رو فعال کنی درست میشه. ولی در مورد اینکه گفتی " مثلا اگر سیستم خاموش بود و من از اون یکی سیستم در این پوشه تغییراتی دادم بعد از روشن شدن تغییرات در سیستم دم اعمال شود؟ حالا نه حتما به صورت خودکار بلکه به صورت دستی هم بشود طوری نیست. فقط دو پوشه را بتوان زود آپدیت کرد یعنی فایلها و تغییرات را در هر دو داشته باشم." نمیدونم. اگه فهمیدی چه طوری میشه اینکار رو کرد خوشحال میشم به منم بگی !!! :20:
بابا تو رو خدا یکی هم به داد من برسه

rezapourmanesh
18-11-2010, 10:25
در مورد اینکه چه طوری میتونی از روی اون یکی سیستم تغییر بدی مربوط به محدودیت دسترسی میشه که عکسش رو برات این زیر گذاشتم. فکر کنم اگه گزینه Change رو فعال کنی درست میشه. ولی در مورد اینکه گفتی " مثلا اگر سیستم خاموش بود و من از اون یکی سیستم در این پوشه تغییراتی دادم بعد از روشن شدن تغییرات در سیستم دم اعمال شود؟ حالا نه حتما به صورت خودکار بلکه به صورت دستی هم بشود طوری نیست. فقط دو پوشه را بتوان زود آپدیت کرد یعنی فایلها و تغییرات را در هر دو داشته باشم." نمیدونم. اگه فهمیدی چه طوری میشه اینکار رو کرد خوشحال میشم به منم بگی !!! :20:
بابا تو رو خدا یکی هم به داد من برسه

ممنونم از راهنماییت ولی این که شما گفتی رو می دونستم اگه کسی از دوستان می تونه کامل توضیح بده خواهشا کمککنه
یا علی دست همتون درد نکنه

Amir Varasteh
18-11-2010, 11:53
سلام دوستان
من یک شبکه بین دو سیستم که ویندوز7 دارن راه اندازی کردم، حالا می خواهم بدونم چطور می توانم پوشه ای را که در یکی از این سیستم ها دارم از طرق دیگری تغییر بدم و بعد تغییرات در هر دو سیستم اعمال شود یا به عبارتی دو پوشه همزمان آپدیت باشند یا مثلا اگر سیستم خاموش بود و من از اون یکی سیستم در این پوشه تغییراتی دادم بعد از روشن شدن تغییرات در سیستم دم اعمال شود؟ حالا نه حتما به صورت خودکار بلکه به صورت دستی هم بشود طوری نیست. فقط دو پوشه را بتوان زود آپدیت کرد یعنی فایلها و تغییرات را در هر دو داشته باشم.
ممنون از توجهتون
سلام.

مثلا سیستم دومی ی پوشه Share کرده به نام Music.

شما باید برید به مسیر فایلهای Share شده و روی Music کلیک راست کنید و Always available offline رو بزنین.

بعد محتویات Music روی سیستم شما Cache میشه و اگر اون سیستم دومی خاموش هم باشه باز هم شما به اون پوشه دسترسی خواهید داشت.

مثلا اگر اون سیستم محتویات اون پوشه رو عوض کنه، روی سیستم شما هم اطلاعات Update میشه.

که این کار از Sync Center انجام میشه.

موفق باشید.

sia1
18-11-2010, 13:38
سلام
میخوام بین دو کامپیوتر فقط از طریق بلوتوث شبکه کنم..
نه کارت شبکه ای وجود داره و نه کابلی و نه چیزه دیگه ای.. (بدلیل موقعیت 2 کامپیوتر). فقط بلوتوث

سرویس PAN Network یا Personal Area Network هم بین 2 سیستم برقرار نیست که فکر میکنم به خاطر متفاوت بودن در نوع بلوتوثها باشه

ولی بلوتوثها قادر به ارتباط Serial Port هستند و حتی کانکشنی به شرح زیر توانستیم بر قرار کنیم:

Network Connections\Create a new connection
گزینه چهرمSet up an advanced connrction
گزینه دوم Connect directly to another computer
و در صفحه بعدی یک کامپیوتر میزبان (Host) و دیگری میهمان (Guest) شد
در مراحل بعد با انتخاب سریال پورت شناخته شده توسط بلوتوث و در ادامه معرفی User name و Password
و کلیک بر روی connection ساخته و اعمال رمز عبور ارتباط بین دو سیستم برقرار شد.. و آیکن کانکشن نیز در taskbar نمایش داده شد.

ولی قصد ما به اشتراک گذاری اینترنت بود که از این طریق نشد یعنی وقتی میزبان با dial up یا gprs به اینترنت وصل میشد مهمان نمیتوانست از اینترنت میزبان استفاده کند..

راهنمایی کنید...

نظرتان در مورد این برنامه چیست؟ آیا میتواند کمکی کند؟
Network Magic v4.1.7082.0 ابزاری برای ساخت شبکه های بی سیم خانگی

ممنونو میشم راهنمایی کنید..

Behrooz21
18-11-2010, 13:47
خیلی خوب بود

shayanboy0
18-11-2010, 21:58
سلام..من از دوستم 20 متر فاصله دارم و ما بین ما دیدار هم هست .....من میخوام با اون شبکه بیسیم کنم ..لطفا به من بگید چه تجهیزاتی میخواد ...قیمت این تجهیزات چقدر در میاد؟....سرعت انتقال اطلاعات چقدر میشه ؟(هر کدوم باید چقدر خرج کنیم)؟
(لطفا اطلاعات کامل بدید)

tazevared2006
19-11-2010, 12:40
سلام..من از دوستم 20 متر فاصله دارم و ما بین ما دیدار هم هست .....من میخوام با اون شبکه بیسیم کنم ..لطفا به من بگید چه تجهیزاتی میخواد ...قیمت این تجهیزات چقدر در میاد؟....سرعت انتقال اطلاعات چقدر میشه ؟(هر کدوم باید چقدر خرج کنیم)؟
(لطفا اطلاعات کامل بدید)

من اطلاعاتم در این مورد خیلی کمه. ولی تا این حد میدونم که باید دو تا کارت شبکه Wi-Fi بخری (یکی خودت و یکی دوستت) که تقریبا شبیه کارت مودم internal میمونه و روی PCI نصب میشه. که تو بازار از 22 تا 28 هزار تومنه (این قیمت برای یه ماه پیشه).
در مورد سرعت انتقال اطلاعات باید بگم اگه از IEEE802.11b استفاده بشه که به احتمال خیلی قوی هم همینطوره 11Mbps سرعت خواهی داشت.
دوستان اگه اشتباه گفتم لطفا تصحیح کنید :31:

ali-u
20-11-2010, 06:43
سلام

من می خوام لپ تابمو با کابل شبکه به کامپیوت وصل کنم ولی بعد متصل کردن کابل شبکه و انجام مراحل تنظیمات IP

در قسمت network and sharring center در بخش view your active network حالت unidentified network می آد مطابق شکل زیر

در این حالت هر 2 همدیگر را می شناسد ولی نمی توان فایل رو بینشون انتقال داد
لطفا راهنمای فرمایید
باتشکر

Amir Varasteh
20-11-2010, 09:07
سلام

من می خوام لپ تابمو با کابل شبکه به کامپیوت وصل کنم ولی بعد متصل کردن کابل شبکه و انجام مراحل تنظیمات IP

در قسمت network and sharring center در بخش view your active network حالت unidentified network می آد مطابق شکل زیر

در این حالت هر 2 همدیگر را می شناسد ولی نمی توان فایل رو بینشون انتقال داد
لطفا راهنمای فرمایید
باتشکر
سلام.

شما Firewall و آنتی ویروسهای هر دو سیستم رو غیر فعال کنید.

tazevared2006
21-11-2010, 07:50
سلام.

شما Firewall و آنتی ویروسهای هر دو سیستم رو غیر فعال کنید.

تایید میشه و همینطور سعی کنید از قسمت Set Network Location گزینه Home network رو انتخاب کنید.

amzamdeli
21-11-2010, 16:57
با سلام خدمت همه دوستان
نمیدونم سوالمو دارم جای درستی مطرح میکنم یا نه ! میخواستم ببینم برای شبکه کردن 4 تا کامپیوتر و یک دستگاه فکس و پرینتر و همچنین اینترنت پرسرعت درون یک اتاق ، دقیقا چه سخت افزارهایی لازمه و اگه قرار باشه کل کار رو بسپرم به کسی که این کاره ست ، هزینه ش حدودا چقدر برام در میاد ؟!!!
لطفا راهنمایی کنید .
خیلی خیلی ممنون

Amir Varasteh
21-11-2010, 17:03
با سلام خدمت همه دوستان
نمیدونم سوالمو دارم جای درستی مطرح میکنم یا نه ! میخواستم ببینم برای شبکه کردن 4 تا کامپیوتر و یک دستگاه فکس و پرینتر و همچنین اینترنت پرسرعت درون یک اتاق ، دقیقا چه سخت افزارهایی لازمه و اگه قرار باشه کل کار رو بسپرم به کسی که این کاره ست ، هزینه ش حدودا چقدر برام در میاد ؟!!!
لطفا راهنمایی کنید .
خیلی خیلی ممنون
باید یک سوییچ بخرین و یک کم کابل و تجهیزات خورده ریزه ...

قیمتش رو هم نمیدونم تو بازار نیستم.

اما اصلا ترین چیز همون سوییچ هست دیگه. بقیش تجهیزات کوچولو ه.

amzamdeli
21-11-2010, 17:18
باید یک سوییچ بخرین و یک کم کابل و تجهیزات خورده ریزه ...

قیمتش رو هم نمیدونم تو بازار نیستم.

اما اصلا ترین چیز همون سوییچ هست دیگه. بقیش تجهیزات کوچولو ه.

آقا یه دنیا ممنون

tazevared2006
23-11-2010, 11:42
من یه مشکل در شیر کردن پوشه ها دارم و اونم اینه که وقتی یه پوشه ای رو از روی دسکتاپ شیر میکنم توی اون یکی کامپیوتر دیده میشه ولی باز نمیشه و پیغام اجازه دسترسی میده ولی وقتی از روی یکی از درایوهام شیر میکنم هم دیده میشه و هم باز میشه. میشه بگید مشکل از کجاست؟؟؟
راستی هر دو تا ویندوزهام هم سون هستن..

Amir Varasteh
23-11-2010, 16:26
من یه مشکل در شیر کردن پوشه ها دارم و اونم اینه که وقتی یه پوشه ای رو از روی دسکتاپ شیر میکنم توی اون یکی کامپیوتر دیده میشه ولی باز نمیشه و پیغام اجازه دسترسی میده ولی وقتی از روی یکی از درایوهام شیر میکنم هم دیده میشه و هم باز میشه. میشه بگید مشکل از کجاست؟؟؟
راستی هر دو تا ویندوزهام هم سون هستن..
خب شما Permission هاش رو چک کردی ؟ چیه Permission هاش ؟

tazevared2006
26-11-2010, 07:55
خب شما Permission هاش رو چک کردی ؟ چیه Permission هاش ؟

برای everyone و full control گذاشتم. من میخوام دسکتاپ هر دو تا سیستم برای هم شیر باشه. ولی با این پیغام مواجه میشم وقتی چیزی رو از روی دسکتاپ شیر میکنم

Amir Varasteh
26-11-2010, 13:41
برای everyone و full control گذاشتم. من میخوام دسکتاپ هر دو تا سیستم برای هم شیر باشه. ولی با این پیغام مواجه میشم وقتی چیزی رو از روی دسکتاپ شیر میکنم
من این مسیر رو Share کردم و راحت باز شد:

دقت کن که قایرولهای طرفین خاموش باشه.

درضمن شما دقیق بگو میخوای چیکار کنی ؟ تا یه راه دیگه گیر بیاریم به جز Share کردن دسکتاپ.

tazevared2006
27-11-2010, 09:49
دقیق بگو میخوای چیکار کنی ؟ تا یه راه دیگه گیر بیاریم به جز Share کردن دسکتاپ.

آقا من دقیقا میخوام دسکتاپ های هر دو تا سیستم برای هم شیر باشه... همین...
اوایل که این دو تا رو با هم شبکه کرده بودم اینطوری بود. ولی خیر سرم اومدم یاد بگیرم اینقدر دستکاریش کردم که خراب شد..

water_lily_2012
27-11-2010, 13:13
سلام
مودم ADSL2+ DSL-522T به يك كامپيوتر وصله و سپس اين كامپيوتر با چندين كامپيوتر داخل سايت شبكه شده. حالا من مي خواهم يه كامپيوتر را نزديك كامپيوتر اصلي به اينترنت وصل كنم. آيا با USB اين مودم ميشه اين كامپيوتر را به اينترنت متصل كرد. چون نمي خواهم از داخل سايت سيم كشي كنم و يه كابل برگردونم.

abolo
29-11-2010, 13:59
سلام
من تو خونه یک شبکه بین لپتاپ و کامپیوتر ایجاد کردم،نرم افزاری می خواستم که بتونم از طریق شبکه دسکتاپ کامپیوتر رو توسط لپتاپ دست خودم بگیرم و بتونم موس رو تکونش بدم و از راه دور کامپیوتر رو کنترل کنم.

Amir Varasteh
29-11-2010, 16:44
سلام
من تو خونه یک شبکه بین لپتاپ و کامپیوتر ایجاد کردم،نرم افزاری می خواستم که بتونم از طریق شبکه دسکتاپ کامپیوتر رو توسط لپتاپ دست خودم بگیرم و بتونم موس رو تکونش بدم و از راه دور کامپیوتر رو کنترل کنم.

سلام.

شما با نرم افزار Remote Desktop خود ویندوز میتونی این کارو بکنی.

شبکه هم که برقراره.

شما Remote Desktop رو باز کن و IP کامپیوتری که میخوای بهش وصل شی رو بزن و تموم.

البته دو تا نکته اینجا هست.

اول اینکه فایروالها و آنتی ویروسهای هر دو سیستم باید خاموش باشه.

دوم اینکه باید در سیستم مقصد این کارو انجام بدی تا اجازه بده کسی بهش وصل شه :

روی My Computer کلیک راست کن و برو به Properties. سپس از سمت چپ گزینه ی Remote Settings رو بزن و از اونجا امکان برقراری Remote Desktop رو Allow کن.

موفق باشی:40:

saeedadash
29-11-2010, 17:51
یه سئوال اگه از دوتا پی سی که شبکه شده استفاده کنم به نظرتون سرعت نت تو کدوم کمتر میشه اونکه با کابل لینک بهش وصله یا اون که با یو اس پی وصل کردم

دوم اینکه فاصله یکی از اونها از مودم هم بیشتره نظرتون چیه

abolo
29-11-2010, 23:41
سلام.

شما با نرم افزار Remote Desktop خود ویندوز میتونی این کارو بکنی.

شبکه هم که برقراره.

شما Remote Desktop رو باز کن و IP کامپیوتری که میخوای بهش وصل شی رو بزن و تموم.

البته دو تا نکته اینجا هست.

اول اینکه فایروالها و آنتی ویروسهای هر دو سیستم باید خاموش باشه.

دوم اینکه باید در سیستم مقصد این کارو انجام بدی تا اجازه بده کسی بهش وصل شه :

روی My Computer کلیک راست کن و برو به Properties. سپس از سمت چپ گزینه ی Remote Settings رو بزن و از اونجا امکان برقراری Remote Desktop رو Allow کن.

موفق باشی:40:

ببخشید یک سوال
کامپیوتر مقصد اکس پی داره و کامپیوتر اصلی سون و وقتی ریموت میکنم یوزر پسورد میخواد از من.

Amir Varasteh
30-11-2010, 13:26
یه سئوال اگه از دوتا پی سی که شبکه شده استفاده کنم به نظرتون سرعت نت تو کدوم کمتر میشه اونکه با کابل لینک بهش وصله یا اون که با یو اس پی وصل کردم

از نظر تئوری سرعت اینترنت توی سیستمی که مستقیم به اینترنت وصله باید بیشتر باشه.

---------- Post added at 01:26 PM ---------- Previous post was at 01:22 PM ----------

ببخشید یک سوال
کامپیوتر مقصد اکس پی داره و کامپیوتر اصلی سون و وقتی ریموت میکنم یوزر پسورد میخواد از من.
یوزر و پس اکانت XP رو بزن.

water_lily_2012
30-11-2010, 14:33
سلام
مودم ADSL2+ DSL-522T به يك كامپيوتر وصله و سپس اين كامپيوتر با چندين كامپيوتر داخل سايت شبكه شده. حالا من مي خواهم يه كامپيوتر را نزديك كامپيوتر اصلي به اينترنت وصل كنم. آيا با USB اين مودم ميشه اين كامپيوتر را به اينترنت متصل كرد. چون نمي خواهم از داخل سايت سيم كشي كنم و يه كابل برگردونم.

vahidirani1370
02-12-2010, 00:56

: سرعت به ابعاد و گستردگي شبكه بستگي ندارد حالا برات یه مثال میزنم معمولاً پياده‌سازي تكنولوژي با سرعت بالا در ابعاد LAN كم ‌هزينه‌تر و ساده‌تر از WAN انجام مي‌شود لذا معمولاً سرعت در شبكه‌هاي LAN از WAN بيشتر است اما اين يك قاعدة كلي نيست .به عنوان مثال مي توان شرايط زير را در نظر گرفت:
 سرعت LAN بيشتر از WAN : وقتي با مودم به اينترنت متصل مي‌شويد بعنوان يكي از اعضاي شبكة WAN محسوب شده و سرعت با مودم هاي خوب حدوداً 40 Kbps است . از طرفي كمترين سرعت در شبكه‌هاي LAN كه البته در اواخر عمر خود قرار دارند 10 Mbps است . اگر سرعت LAN را بر WAN تقسيم كنيم مي‌بينيم كه حدوداً 250 برابر بيشتر است !

سرعت LAN كمتر از WAN : در شاهرگهاي اصلي
اينترنت يا در ارتباطات ميان‌قاره‌اي سرعت عموماً
بيشتر از 155 Mbps است و اگر آنرا با سرعت
معمول در شبكه‌هاي LAN يعني
100 Mbps مقايسه
كنيم مي‌بينيم كه در همان حد يا بيشتر است .

sei_pm
02-12-2010, 13:03
سلام

اگر مودمتون در حالت pppoe تنظیم باشه به راحتی می تونید این کار رو انجام بدید.

rezapourmanesh
02-12-2010, 15:58
سلام.

مثلا سیستم دومی ی پوشه Share کرده به نام Music.

شما باید برید به مسیر فایلهای Share شده و روی Music کلیک راست کنید و Always available offline رو بزنین.

بعد محتویات Music روی سیستم شما Cache میشه و اگر اون سیستم دومی خاموش هم باشه باز هم شما به اون پوشه دسترسی خواهید داشت.

مثلا اگر اون سیستم محتویات اون پوشه رو عوض کنه، روی سیستم شما هم اطلاعات Update میشه.

که این کار از Sync Center انجام میشه.

موفق باشید.

سلام ممنونم از راهنماییت ولی اگه حجم این ÷پوشه حدود 4 گیگا باشه باز هم میشه؟
در ضمن این Sync Center کجا هست؟ من ویندوز 7 دارم روی هر دوتا سیستم.
ممنونم می شوم اگه دقیق راهنماییم کنید.
با تشکر

Amir Varasteh
02-12-2010, 20:22
سلام ممنونم از راهنماییت ولی اگه حجم این ÷پوشه حدود 4 گیگا باشه باز هم میشه؟
خواهش میکنم.

بله میشه. این اطلاعات کش میشه دیگه. حجم هم مهم نیست.

در ضمن این Sync Center کجا هست؟ من ویندوز 7 دارم روی هر دوتا سیستم.
Sync Center هم توی Control Panel هست.

شما خودت یه بار تست کن همه چیز دستت میاد.

موفق باشی.