PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

aminvo
25-08-2009, 14:41
سلام دوستان
من می خواستم دو تا کامپیوتر که یکی ویندوز ویستا و دیگری xp داره را با هم شبکه کنم در صورتی که من adsl هم دارم و می خوام که سیستم ویندوز xp داره بتونه از adsl من استفاده کنه ولی براش سطح استفاده تعیین کنم یعنی بتونم تعیین کنم مثلا 1G در ماه استفاده کنه. ممنون می شم اگه راهش را بگید. در ضمن مودم من Router هست. البته یک پورت خروجی بیشتر نداره که اون هم به کارت شبکه سیستم خودو وصل. لطقا کامل توضیح بدید. سپاسگذارم.

aminvo
25-08-2009, 15:02
با سلام خدمت دوستان
من دو تا سیستم را که یکی از ویندوز ویستا (خودم) و دیگری از ویندوز xp استفاده می کنه را می خوام شبکه کنم و بنده ADSL هم دارم و می خوام سیستم مقابل بتونه از ADSL استفاده بکنه ولی محدودیت داشته باشه به عنوان مثال در ماه 1G بیشتر نتونه دانلود کنه.آیا همچین کاری امکان پذیر هست. در ضمن مودم من billion
مدل BiPAC 5210S هست که هم مودم و هم Router ولی یک پورت خروجی بیشتر نداره که اون هم به کارت شبکه خودم متصل است. ممنون می شم اگه توضیح کامل بدید.
پیشاپیش از پاسخ شما سپاسگذارم:11:

Moahammad_sdt
25-08-2009, 22:37
سلام
من دو تا کامپیوتر رو با هم VMware شبکه کردم پس در نتیجه 3 تا کارت شبکه دارم
Local Area Connection : مال خود کامپیوترم هست من با این به مودم ADSL وصل شدم
VMware Network Adapter VMnet1 : مال VMware هست (این جوری که من فهمیدم مال شبکه Peer to peer هست)
VMware Network Adapter VMnet8 : مال سرور (فکر کنم هاب مجازی هست آخه من شبکه خیلی کم یاد دارم) هست اونهم مال VMware هست
می خواستم از توی VMware به اینترنت وصل بشم
اولش که می خواستم کانکشن رو share کنم یه پیغامی می داد رفتم توی تنظیمات مودم و پوروتکل رو Bridge کردم بعد تونستم کانکشن رو share کنم
حالا که share کردم چه جوری از توی کامپیوتر مجازی به اینترنت وصل بشم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

Moahammad_sdt
26-08-2009, 09:35
اشتراک گذاری اینترنت با استفاده از ICS – Internet Connection Sharing

شروع بحث :
همیشه اشتراک گذاری اینترنت یکی از دغدغه های راه اندازی شبکه بوده . در گذشته نچندان دور سازمان های بزرگ یا اداره جات و شرکت ها , برای صرفه جویی در هزینه های اینترنت آنرا بین تمام کلاینت هاشون به اشتراک (Share ) می گذاشتند .
با گذشت زمان و با راه پیداکردن شبکه ها به خانه های کاربران , یا به عبارتی خانگی شدن شبکه های کامپیوتری , کاربران عادی نیز به فکر اشتراک گذاری اینترنت بین سیستم های مختلف خود , افتادند . اما این اقدام کمی برای یک کاربر آماتور نا آشنا به شبکه کمی دشوار بوده و همواره نیاز بود تا متخصصان با قیمت های زیاد , آنرا پیاده سازی کنند .
شرکت میکروسافت در سیستم عامل جدید خود (ویندوزXP) امکانی را تحت عنوان ICS (Internet Connection Sharing) , به کاربران معرفی کرد تا به سادگی و بدون نیاز به هیچ دانش قبلی , و حتی متخصص این زمینه , بتوانند اینترنت خود را برای دستگاهای دیگر خود به اشتراک بگذارند .
اما همیشه سوالی بین کاربران (مخصوصا بازدید های من در فروم) وجود داشته که , بین چه دستگاهایی می تواند اینترنت را به اشتراک گذاشت .
به صورت کلی کامپیوترهای دسکتاپ , لب تاپ ها , Packet PC , PDA و ... هر چیزی که بتوان بر روی آن سیستم عامل نصب کنند , قادر خواهند بود از اینترنت share شده استفاده نمایند . اما سیستم های دسکتاپ و لبتاپ بهترین گزینه به عنوان اشتراک گذارنده ها هستند .
اینترنت را به دو روش متداول می توان اشتراک گذاشت :
· شبکه سیمی ( موسم به LAN ) بین دو یا چند کامپیوتر
· شبکه وایرلس ( موسوم به WiFi ) بین دو یا چند کامپیوتر
سیستم میکروسافت موسوم به ICS محدودیت تعداد کلاینت ندارند و این یکی از بارزترین ویژگی های این سیستم هست .هرچند برای شبکه های بالای 5 کلاینت همیشه پیشنهاد میشود تا از سیستم های سروری استفاده کرد , اما ICS توانایی کنترل شبکه های کوچک را به خوبی دارد .
روش پیاده سازی ICS در تمام شبکه ها یکسان است , پس با این حساب اصلا مهم نیست شبکه شما وایرلس هست یا سیمی , با اینکه اینترنت شما چگونه به دست شما میرسد .

شروع به کار :
شما از هر طریقی که اینترنت را دریافت کنید , ( چه Wireless چه ADSL چه ISDN و ... ) سر انجام باید کارت شبکه ای به آن اختصاص یافته باشد .
نکته : گاها پیش می آید مودم های ADSL از طریق پورت USB به سیستم متصل می شوند , اما اگر دقت کنید در بخش تنظیمات ویندوز برای آن نیز یک کارت شبکه ( حال مجازی ) وجود دارد .
نکته : در بعضی از مودم های ADSL که امروزه وجود دارند تنظیمات از طریق کانکشن هایی مانند Dial-up تنظیم می شوند که البته بازهم تاثیری در روند کار ندارد . شما آنرا به حکم یک کارت شبکه بشناسید .
نکته : برای ICS اصلا لزوم داشتن IP Public ( به اصطلاح آمیانه Valid ) یا Static وحود ندارد .
سرور : از این پس در این مقاله سرور را به کامپیوتری خواهیم گفت که یک ویندوز XP بر روی آن نصب شده و قرار هست کار اشتراک گذاری اینترنت را برای کلاینت ها انجام دهد . ( این لفظ به معنای این نیست که شما یک ویندوز سرور احتیاج دارید )
شما برای شبکه خود مجبور هستید از یک کارت شبکه استفاده کنید ( بسته به شبکه سیمی یا بی سیم ) . پس شما دو کارت شبکه در سرور خواهید داشت .
1.کارت شبکه ای که اینترنت به آن وصل شده . ( به نکته اول و دوم در همین صفحه دقت کنید )
2.کارت شبکه ای که به شبکه داخلی متصل است . ( حال می تواند این شبکه فقط یک کامپیوتر دیگر باشد . )
کارت شبکه اینترنت : این لفظ را از این پس در مورد کارت شبکه ای به کار می بریم که به اینترنت متصل است .
کارت شبکه داخلی : این لفظ را از این پس در مورد کارت شبکه ای به کار می بریم که به شبکه داخلی ( یا کامپیوتر مجاور به هر طریقی ) متصل است .
تذکر : شما می توانید نحوه شبکه کردن کامپیوتر ها را از طریق لینک زیر آموزش ببنید .
مراحل راه اندازی :
1.از کنترل پنل وارد Network Connection شوید .
2.بر روی کارت شبکه اینترنت راست کلیک کنید و سپس گزینه Properties را کلیک کنید .
3.از تب های موجود , تپ Advanced را انتخاب کنید . ( در ویندوز ویستا این تب به sharing تغیر نام پیدا کرده )
4. در صفحه موجود در بخش Internet Connection Sharing , تیک Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection تا بزنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چند نکته که در راه اندازی ICS باید آنرا حتما رعایت کنید :
·اگر از چند کارت شبکه در کامپیوتر استفاده می کنید , شما می توانید از ICS تنها برای یک کارت شبکه داخلی استفاده کنید . در این صورت از منوی Home Networking Connection شبکه مورد نظر را انتخاب کنید .
·اگر به اعضای (کلاینت) شبکه اطمینان ندارید , تیک Allow other network users to control or disable the shared internet connection را حتما بردارید .
مرحله مهم : بعد از فعال شدن ICS , کارت شبکه داخلی ( همانی که قرار هست از اینترنت share شده استفاده کنند ) و تمام کارت شبکه هایی که قرار از اشتراک اینترنت استفاده کنند ؛ را در حالت Obtain an IP Address Automatically قرار دهید .

حال کارت شبکه داخلی خود را یک بار خاموش / روشن کنید ( Disable / Enable ) و منتظر باشید که کارت شبکه IP بگیرد .
نکته : مطمئن شوید در صورتی که کارت شبکه های متفاوتی در سیستم دارید هیچ کدام از رنج 192.168.0.0 نباشند .
کارت شبکه اینترنت شما در سرور حتما باید آدرس 192.168.0.1 را بگیرد و به این ترتیب خود به بقیه کارت شبکه ها نیز IP میدهد که تماما از همین رنج هستند .
به همین ساده گی اینترنت به صورت کامل به اشتراک گذاشته شد .
نکته : ممکن است در شروع کار ICS کمی کندی در روند اشتراک گذاری اینترنت مشاهده شود که به مرور زمان حل خواهد شد. (گاهی اوقات زمان زیادی مبیرد تا یک سایت باز شود و شما مجبور هستید بارها Refresh بزنید , اما مطمئنا پس از مدتی به صورت روان فعالیت خواهد کرد.)

منبع :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

aminvo
27-08-2009, 23:06
سلام دوستان
من می تونم که مودم adsl را به یک هاب وصل کنم و بعد به تقیه کامپیوتر ها بدم ولی مدیریت مودم و اینترنت دست خودم باشه.
ویندوز سرور رو سیستم نصب و از ISA SERVER هم استفاده می کنم.
با تشکر

MaFia_King
02-09-2009, 20:24
سلام

دوستان من می خوام دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کنم،تمامی تنظیماتی که در پست اول گفته شده رو انجام دادم ولی حالا که می خوام از کامپیوتر اول به کامپیوتر دوم وصل بشم این پیغام رو نشون می ده

Hossein 12
03-09-2009, 11:49
توضيح:

من دو تا pc دارم که يکي قديمي هست و از اون براي دانلود شبانه استفاده مي‌کنم(کامپيوتر قديمي). دومي هم که من بهش ميگم "کامپيوتر جديده" براي کاراي عادي. (قديميه ويندوز XP و جديده ويستا يا ويندوز سون).
توضيح اينکه جديده که يدونه lan داره با Lan و قديميه که Lan نداره با usb به مودم ADSL وصلن و براي به اشتراک گذاشتن اينترنت مشکلي نيست.

مشکل اينه که من يدونه مانيتور دارم + مجبورم دانلودهارو با usb 1 از pc قديميه بريزم رو فلش بعد به pc جديده منتقل کنم و سيم مانيتورو هي بين 2 تا کامپيوتر جابه جا کنم.
Pc جديده اسلات pci‌خالي نداره.

نظر خودم اينه که:
يه USB _ Lan واسه جديده بگيرم (8 تومن) + يه PCI _ Lan واسه قديميه (8تومن) + کابل کراس 5 متري cat5.

سؤال:

1- آيا با اين کار ميتونم دسکتاپ قديميه رو تو جديده ببينم و تنظيمات IDM رو انجام بدم؟ که ديگه نيازي به جابه جا کردن کابل مانيتور نباشه؟ (با Remote Desktop ‌يا نرم‌افزار ديگه‌اي؟)

2- اون Usb _ Lan مشکلي نداره؟

3- استفاده از i-Link چطوره؟ مثلاً واسه قديميه يه کارت i-Link بخرم (جديده خودش داره) ميشه با هم شبکه کنم و دسکتاپ قديميه رو تو جديده ببينم و فايلارو ازش بردارم؟

4- حداکثر طول کابل Firewire چقدره؟ (دو طرفش از نوع 6 پين بايد باشه، درسته؟) - راحت گير مياد؟ قيمتش چنده؟

مي‌خوام اينکار با حداقل هزينه‌ي ممکن انجام بشه. آيا مارک خاصي بهتره که بخرم يا فرقي نداره؟

پيشاپيش از راهنمايي کاملتون، تشکر مي‌کنم.
:11:

hashem_wolf
05-09-2009, 02:24
توضيح:

سؤال:

1- آيا با اين کار ميتونم دسکتاپ قديميه رو تو جديده ببينم و تنظيمات IDM رو انجام بدم؟ که ديگه نيازي به جابه جا کردن کابل مانيتور نباشه؟ (با Remote Desktop ‌يا نرم‌افزار ديگه‌اي؟)

2- اون Usb _ Lan مشکلي نداره؟

3- استفاده از i-Link چطوره؟ مثلاً واسه قديميه يه کارت i-Link بخرم (جديده خودش داره) ميشه با هم شبکه کنم و دسکتاپ قديميه رو تو جديده ببينم و فايلارو ازش بردارم؟

4- حداکثر طول کابل Firewire چقدره؟ (دو طرفش از نوع 6 پين بايد باشه، درسته؟) - راحت گير مياد؟ قيمتش چنده؟

مي‌خوام اينکار با حداقل هزينه‌ي ممکن انجام بشه. آيا مارک خاصي بهتره که بخرم يا فرقي نداره؟

پيشاپيش از راهنمايي کاملتون، تشکر مي‌کنم.
:11:

یک کارت شبکه+ یک کابل شبکه + تنظیمات ریموت دسکتاپ تمام مشکلات شما رو حل میکنه!

اگر خواستید از ریموت استفاده مکنید میتونید یک kvm سوییچ تهیه کنید

MaFia_King
05-09-2009, 22:52
سلام

دوستان من می خوام دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کنم،تمامی تنظیماتی که در پست اول گفته شده رو انجام دادم ولی حالا که می خوام از کامپیوتر اول به کامپیوتر دوم وصل بشم این پیغام رو نشون می ده

کسی نبود یه کمکی بکنه؟

alireza20202003
06-09-2009, 12:32
کسی نبود یه کمکی بکنه؟

دستورات زیر رو تست بکنید یا اینکه آی پی کامپیوتر دوم رو به جای اسم اون وارد کنید :

zoro1r
07-09-2009, 19:33
سلام
عزیزان من توی دفتر دو تا سیستم دارم که به یکیش پیرینتر وصله حالا میخوام به صورت شبکه از پیرینتر استفاده کنم برای این کار دو تا فرستنده بلوتوث خریدم
حالا از شما درخواست کمک دادرم که به چه صورت این کارو انجام بدم ممنون

اصغر انتظارریحانی
08-09-2009, 18:46
واقعا درسته دوست عزيز
فقط معصوم(ع) ؟!!؟!!؟ كدوم معصوم (ع) دوست عزيز؟؟؟؟!!!!

تاپیک جای .... شعر نیست لطفا اینچرندیات را یه جای دیگه مطرح کن!

yade
09-09-2009, 11:47
دوستان من یه pc دارم به همراه مودم lan جدیدا یک یو اس پی وایرلس گرفتم میخ وام بین کامیپوترو لپ تاب از طریق وایرلس شبکه کنم تا بتونم از اینترنت در لپ تاب استفاده کنم
حالا این دو از طریق وایرلش شبکه شدند اما نمی تونم در لپ تاب از اینترنت استفاده کنم . حتی شیر کردم ولی نمیشه نمی دونم چکارش کنم . ویندوز کامیتورم 7 هست و ویندوز لپ تاب اکس پی

alireza20202003
09-09-2009, 12:33
دوستان من یه pc دارم به همراه مودم lan جدیدا یک یو اس پی وایرلس گرفتم میخ وام بین کامیپوترو لپ تاب از طریق وایرلس شبکه کنم تا بتونم از اینترنت در لپ تاب استفاده کنم
حالا این دو از طریق وایرلش شبکه شدند اما نمی تونم در لپ تاب از اینترنت استفاده کنم . حتی شیر کردم ولی نمیشه نمی دونم چکارش کنم . ویندوز کامیتورم 7 هست و ویندوز لپ تاب اکس پی

DNS رو در لپتاپ وارد کردین ؟

yade
09-09-2009, 13:47
نه چیزی وارد نکردم . چطوری اینکارو انجام بدم ؟

taha_nadri
09-09-2009, 13:47
در خواست كمك فوري
دوستان عزيز
سوال من اينجاست كه من دوتا سيستم با هم شبكه كردم آي پي هم ست كردم
زمانيكه پينگ هم مي گيرم درست ريپلاي هم ميده
مشكل من اينجاست كه زمانيكه مي خواهم سيستم دو رو باز كنم تاز فلدر شيرش استفاده كنم ازسطح دسترسي ايراد ميگيره

دقيقاً همين مشكل دوستمون
ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد كه چي كار كنم كه بتونم به محتويات دستگاه دوم دسترسي داشته باشم
لازم به ذكر از دستگاه اول زمانيكهمي خوام دستگاه دوم باز كنم يوزر نيم و پسورد مي خواد زمانيكه يوزر نيم پسورد آدمين رو هم مي زنم فولدر شير باز نميشه
فقط اسمهاي سيستمها رو ميشه ديد

TCG
09-09-2009, 18:39
salam bacheha
bebakhshid ke farsi type nakardam. systemam farsi nadare.
man mikham ta pc ba system amele windows seveno ba kable cross be ham vasl konam.
mishe rahnamayim konid.
mer30.

papillon11
09-09-2009, 19:30
سلام دوستان. طبق اون چیزی که دوستمون گفته بود عمل کردم. اما توی view network connection خبری از کامپیوتر مقابل نیست . بعد این دو تا کامپیوتر را شبکه کردیم از کجا بفهمیم که درست شبکه شدند.

papillon11
09-09-2009, 19:38
من آی پی های هر دو کامپیوتر را همون طور که گفته شده بود تنظیم کردم. قبلش برای هر کامپیوتر یه network wizard ساختم.اما دو تا کامپیوترهمدگه رو توی my network places نمی بینند.باید دیگه چه کار کنم.توی run هم که ip کامپیوتر اول را می زنم میگه این مسیر پیدا نمیشه.اما علامت کانکشن صحیح پایین افتاده باید چه کار کنم.ضمنا وقتی میرم روی آیکون کانکشن میزنه 1 gb به جای 100 mb .

saeidsmxo
10-09-2009, 17:10
دوستان عزیز این permission چیه که وقتی میخوای یک (درایو) رو تو وین7 شیر کنی با این error تو کامپیوتر مقابل مواجه میشی؟؟؟!
راهی به من لطفا" نشون بدین که بشه یک درایو مثلا" \:c رو شیر کرد.
xp راحت بود ولی 7 .....!
i tanx

MaFia_King
10-09-2009, 18:55
دوستان عزیز این permission چیه که وقتی میخوای یک (درایو) رو تو وین7 شیر کنی با این error تو کامپیوتر مقابل مواجه میشی؟؟؟!
xp راحت بود ولی 7 .....!
i tanx

سلام

دوست عزیز ما توی xp با این پیغام مواجه می شیم !
هنوز کسی پیدانشده که به این سوال ما هم جواب بده.

ممنون

alireza20202003
11-09-2009, 14:29
نه چیزی وارد نکردم . چطوری اینکارو انجام بدم ؟

شما باید در properties کانکشن لپ تاپ در Primary DNS عدد 4.2.2.4 رو وارد کنید.

alireza20202003
11-09-2009, 14:44
در خواست كمك فوري
دوستان عزيز
سوال من اينجاست كه من دوتا سيستم با هم شبكه كردم آي پي هم ست كردم
زمانيكه پينگ هم مي گيرم درست ريپلاي هم ميده
مشكل من اينجاست كه زمانيكه مي خواهم سيستم دو رو باز كنم تاز فلدر شيرش استفاده كنم ازسطح دسترسي ايراد ميگيره

دقيقاً همين مشكل دوستمون
ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد كه چي كار كنم كه بتونم به محتويات دستگاه دوم دسترسي داشته باشم
لازم به ذكر از دستگاه اول زمانيكهمي خوام دستگاه دوم باز كنم يوزر نيم و پسورد مي خواد زمانيكه يوزر نيم پسورد آدمين رو هم مي زنم فولدر شير باز نميشه
فقط اسمهاي سيستمها رو ميشه ديد

xp راحت بود ولی 7 .....!
i tanx

سلام

دوست عزیز ما توی xp با این پیغام مواجه می شیم !
هنوز کسی پیدانشده که به این سوال ما هم جواب بده.

ممنون

دوستان شما Password Protected Sharing رو Disable کردین ؟
در Network And Sharin Center وارد Change Advance Sharing Setting بشین و گزینه Password Protected Sharing رو غیر فعال کنید .

MaFia_King
11-09-2009, 15:30
در Network And Sharin Center وارد Change Advance Sharing Setting بشین و گزینه Password Protected Sharing رو غیر فعال کنید .

سلام

دوست عزیز Network And Sharin Center توی کدام قسمت ویندوز قرار داره ؟

ممنون

alireza20202003
11-09-2009, 17:45
سلام

دوست عزیز Network And Sharin Center توی کدام قسمت ویندوز قرار داره ؟

ممنون

کنترل پنل --> Network And Internet
البته این روش برای ویندوز 7 و xp بود اگر هر دو ویندوز xp هستن این راه رو تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید :
1 - netbios رو برای کانکشن هاتون فعال کنید (در Properties کانکشن داخل تنظیمات TCP/IP به بخش Advanced برید و در تب WINS این گزینه رو فعال کنید).
2 - در CMD این دستور رو تایپ کنید : NET USE O:\\computername\sharefoldername
computername همون اسم کامپیوتر دوم یا آیپی اون هست و share folder name اسم درایو یا فولدری هست که شیر کردین.
3 - حالا چک کنید تا ببینید که آیا در My Computer درایو جدید درست شده که محتویاتش همون محتویات فولدر یا درایو شیر شده باشه یا نه.

MaFia_King
11-09-2009, 23:52
کنترل پنل --> Network And Internet
البته این روش برای ویندوز 7 و xp بود اگر هر دو ویندوز xp هستن این راه رو تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید :
1 - netbios رو برای کانکشن هاتون فعال کنید (در Properties کانکشن داخل تنظیمات TCP/IP به بخش Advanced برید و در تب WINS این گزینه رو فعال کنید).
2 - در CMD این دستور رو تایپ کنید : NET USE O:\\computername\sharefoldername
computername همون اسم کامپیوتر دوم یا آیپی اون هست و share folder name اسم درایو یا فولدری هست که شیر کردین.
3 - حالا چک کنید تا ببینید که آیا در My Computer درایو جدید درست شده که محتویاتش همون محتویات فولدر یا درایو شیر شده باشه یا نه.

سلام

اين روش براي من جواب نداد.

ولي امروز پينگ ها رو امتحان كردم كه كامپيوتر اول به كامپيوتر دوم پينگ نداد ولي كامپيوتر دوم به كامپيوتر اول پينگ داد.

علت پينگ ندادن كامپيوتر اول به كامپيوتر دوم چيه؟

ممنون

alireza20202003
11-09-2009, 23:54
سلام

اين روش براي من جواب نداد.

ولي امروز پينگ ها رو امتحان كردم كه كامپيوتر اول به كامپيوتر دوم پينگ نداد ولي كامپيوتر دوم به كامپيوتر اول پينگ داد.

علت پينگ ندادن كامپيوتر اول به كامپيوتر دوم چيه؟

ممنون

یا مشکل از فایروال هستش یا اینکه یکی از سیستم ها دارای دو آیپی یکسانه. ترجیحا تمامی فایروالها هم مال ویندوز وهم اونی که خودتون نصب کردین رو disable کنید بعد تست کنید.

MaFia_King
12-09-2009, 08:55
یا مشکل از فایروال هستش یا اینکه یکی از سیستم ها دارای دو آیپی یکسانه. ترجیحا تمامی فایروالها هم مال ویندوز وهم اونی که خودتون نصب کردین رو disable کنید بعد تست کنید.

سلام

فايروال خود ويندوز در هر دو سيستم غير فعال هست.
ولي يه آنتي ويروس فعال هست كه اونم غير فعال مي كنم و يه امتحان مي كنم.

ولي در مورد دو آيپي كامپيوتر اول كه به دومي پينگ نمي داد داراي دو كارت شبكه بود (يكي از شبكه هاي معمولي و ديگري از نوع 1394) قبلا كه مي خواستم تنظيم آيپي كنم با آيپي اين دومي برابر مي شد پيغام خطا مي داد ولي من اين 1394 رو غير فعال كردم تا آيپي خطا نده.

با تشكر

saeidsmxo
12-09-2009, 12:22
قسمت پسورد disable هستش ولی بازم...

hashem_wolf
13-09-2009, 00:23
قبل از هر گونه خطا یابی نرم افزاری خطا یابی سخت افزاری انجام دهید

bijibuji
13-09-2009, 23:54
باید یک شبکه adhoc درست کنیم.در مود adhoc دوتا سیستم( فقط2 تا) می تونند از طریق وایرلس با هم شبکه بشند.

این عدد 2 که آوردید صحیح نیست.
آشنایی با شبکه های بیسیم پخشی (Wireless Ad hoc Networks) از سایت Wikipedia.org

موفق باشید.

kssa
19-09-2009, 21:03
دوستان یک مشکل جالب دارم
مشخصات : desktop pc + nod32 smartscurity 4
LAPTOP +smartscurity 4
مودم adsl wifi
هر ذو به اینترنت وصل هستن بیسیم
سیستم ها هر دو فایل شرینگ انجام شده جالبه که دسکتاب میتونه لب تاپ رو ببینه و اکسس هم داشته باشه اما لب تاپ برای دیدن دسکتاپ باید به یوزر و پسورد ی طلب میکنه جواب بدم
هر دو کامپیوتر از ویندوز ایکس پی سرویس پک سه استفاه میکنند
بنظر شماره پاره پیه؟

mina18_sh
21-09-2009, 15:22
من تمام کارها را انجام دادم اما کامپیوتر دومی در work group من نمییاد و در ping:13: 192.168.0.2 request time out میزنه!

Ghaioom
21-09-2009, 15:40
من تمام کارها را انجام دادم اما کامپیوتر دومی در work group من نمییاد و در ping:13: 192.168.0.2 request time out میزنه!
شما اسم هر دو تا کامپیوتر رو pc01 و pc02 گذاشتی؟
بعد هر دو تا کامپیوتر رو با هم یه بار رستارت( Restart ) بکن.

kssa
21-09-2009, 17:10
دوستان یک مشکل جالب دارم
LAPTOP +smartscurity 4
مودم adsl wifi
سیستم ها هر دو فایل شرینگ انجام شده جالبه که دسکتاب میتونه لب تاپ رو ببینه و اکسس هم داشته باشه اما لب تاپ برای دیدن دسکتاپ باید به یوزر و پسورد ی طلب میکنه جواب بدم
بنظر شماره پاره پیه؟

من هنوز منتظر التفات دوستان و اساتید هستم

undertaker_ss
21-09-2009, 22:25
من هنوز منتظر التفات دوستان و اساتید هستم

روی دسکتاپ یوزر guest رو فعال کنید
البته بگم این کار از نظر امنیتی مشکل داره یعنی با این کار امنیت سیستم تون میاد پایین
واسه همینه که یوزر guest پیش فرض غیر فعاله

سونامی
21-09-2009, 22:35
من میخوام شبکه کنم بعد بازی کنم با رفیقم یکی میتونه آموزش دقیق و تصویری رو بزاره .یعنی آمزش های قبلب رو آپ دیت کنه :دی

undertaker_ss
22-09-2009, 00:01
من میخوام شبکه کنم بعد بازی کنم با رفیقم یکی میتونه آموزش دقیق و تصویری رو بزاره .یعنی آمزش های قبلب رو آپ دیت کنه :دی

چه سیستم عاملهایی؟
وایرلس باشه یا با کابل؟

SANBOR
23-09-2009, 12:57
سلام دوستان
من از شما یه درخاست میخواهم و میخواهم اون را کامل برام توضیح بدید
میشه اموزش کامل شبکه کردن با وایرلس در ویستا با دو لپ تاپ را به من بدهید
من این اموزش را کامل کامل کامل بهم بدید اگه با عکس باشه چه بهتر

SANBOR
23-09-2009, 20:21
اگه سریع جواب بدید خیلی ممنون میشم

SANBOR
24-09-2009, 14:29
من نیاز فوری به این آموزش دارم

mina18_sh
24-09-2009, 19:36
من انتقال فایل انجام دادم و چاپگر را هم به اشتراک گذاشتم
اما میخواهم اینترنت)dialup) را به اشتراک بذارم البته اینکار را کردم وآیکون آن در کامپیوتر دوم ظاهر شد اما صفحات بالا نمی آیند انگار کامپیوتر دوم به اینترنت من وصل نشده کمک کنید!:13:

SANBOR
25-09-2009, 19:29
لطفا جواب بدید

سونامی
26-09-2009, 10:08
چه سیستم عاملهایی؟
وایرلس باشه یا با کابل؟

با کابل xp

undertaker_ss
27-09-2009, 21:27
با کابل xp

اول از همه باید درایور کارت شبکه روی هر دوتا سیستم نصب باشه (که معمولا هست)
اگه نبود باید به وسیله سی دی مادربورد نصبش کنید
حالا احتیاج به یه کابل شبکه cross دارید که دوتا سیستم رو به هم وصل کنید cat 5 باشه خوبه

حالا باید برید توی control panel بعد network connections حالا روی local area connection رایت کلیک کنید properties بگیرید حالا از اون قسمت وسط TCP\IP) Internet protocol ) رو انتخاب کنید حالا properties رو بزنید حالا اینجا گزینه Use the following IP address رو بزنید و در قسمت IP address در یکی از سیستمها بزنید 192.168.1.1 و بعد روی قسمت subnet mask کلیک کنید خودش پرش میکنه حالا توی سیستم دیگه هم همین کارا رو انجام بدید فقط IP address اش رو بگذارید 192.168.1.2

سونامی
27-09-2009, 21:29
اول از همه باید درایور کارت شبکه روی هر دوتا سیستم نصب باشه (که معمولا هست)
اگه نبود باید به وسیله سی دی مادربورد نصبش کنید
حالا احتیاج به یه کابل شبکه cross دارید که دوتا سیستم رو به هم وصل کنید cat 5 باشه خوبه

حالا باید برید توی control panel بعد network connections حالا روی local area connection رایت کلیک کنید properties بگیرید حالا از اون قسمت وسط TCP\IP) Internet protocol ) رو انتخاب کنید حالا properties رو بزنید حالا اینجا گزینه Use the following IP address رو بزنید و در قسمت IP address در یکی از سیستمها بزنید 192.168.1.1 و بعد روی قسمت subnet mask کلیک کنید خودش پرش میکنه حالا توی سیستم دیگه هم همین کارا رو انجام بدید فقط IP address اش رو بگذارید 192.168.1.2

بعد برای بازی کردن باید چی کر کنیم : دی

undertaker_ss
27-09-2009, 22:03
بعد برای بازی کردن باید چی کر کنیم : دی

اون دیگه فکر کنم بستگی به بازیش داره
والا من دیگه ازم گذشته نمی دونم چه جوری بازی شبکه ای می کنند:31:
اما احتمالا یه سری تنظیمات باید توی خود محیط بازی باشه

SANBOR
30-09-2009, 05:59
چرا جواب نمیدید

D_z_z
01-10-2009, 02:53
سلام . من هر کاری میکنم تا بتونم شبکه کنم نمیشه! کابل سالم ! کارت شبکه ها سالم ! ip داده شده ! اما وقتی کابلو وصل میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته!ده بار ریست هم کردم بازم هیچی! اصلا انگار نه انگار که کابل وصله! یک هفته قبل از این موضوع خیلی راحت دسکتاپمو به لپتاپم شبکه میکردم ولی الان دیگه هر کاری میکنم نمیشه! ویندوز هردو هم ویستاست! اگه میشه راهنمایی کنید تا ببینم مشکل از چیه؟

mahdicivic
04-10-2009, 23:15
دوستان یک مشکل جالب دارم
LAPTOP +smartscurity 4
مودم adsl wifi
بنظر شماره پاره پیه؟
سلام دوست عزیز. جسارتا شما فایر وال رو تو دسکتاپ آف کنید احتمالامشکلتون حل میشه. اگر نشد بفرمایید ویندوز دستگاه ها چیه تا با هم درستش کنیم.

mahdicivic
04-10-2009, 23:23
سلام . من هر کاری میکنم تا بتونم شبکه کنم نمیشه! کابل سالم ! کارت شبکه ها سالم ! ip داده شده ! اما وقتی کابلو وصل میکنم هیچ اتفاقی نمیوفته!ده بار ریست هم کردم بازم هیچی! اصلا انگار نه انگار که کابل وصله! یک هفته قبل از این موضوع خیلی راحت دسکتاپمو به لپتاپم شبکه میکردم ولی الان دیگه هر کاری میکنم نمیشه! ویندوز هردو هم ویستاست! اگه میشه راهنمایی کنید تا ببینم مشکل از چیه؟
چون شما فرمودید که قبلا اینکارو کردید من توضیحات اولیش رو نمی دم. من متوجه نشدم" بازم هیچی" یعنی چی؟ شما وقتی ping میکنی شبکه برقراره یا خیر؟ اسم workgroup تو هر دوتا سیستم یکیه یا خیر؟ File sharing تو دو تا کامپیوتر آن هست یا خیر؟ وقتی کالا رو متصل می کنید چراغ کارت شبکه ها روشن میشه یا خیر؟ از برنامه SECURITY استفاده میکنید یا نه؟ شما یه چک بکنبد بعد یه مقدار بیشتر توضیح بدید تا ما هم روش بشیم انشاالله مشکلو حل می کنیم.

mahdicivic
04-10-2009, 23:48
سلام دوستان
من از شما یه درخاست میخواهم و میخواهم اون را کامل برام توضیح بدید
میشه اموزش کامل شبکه کردن با وایرلس در ویستا با دو لپ تاپ را به من بدهید
من این اموزش را کامل کامل کامل بهم بدید اگه با عکس باشه چه بهتر
دوست عزیز من فعلا به وایرلس دسترسی ندارم پس اگر عکس نزاشتم شما دلگیر نشو.
شبکه کردن با وایر لس با شبکه کردن با سیم فرق زیادی نداره. فقط شما باید وایرلس هر دوتا رو روشن کنی.
تنظیمات قبلی وایر لس رو تو هر دو تا لبتاپ پاک کنید.
صفحه مربوط به تنظیمات وایرلس رو باز کنید. در قسمت change advande setting و در قسمت wireless network (یا یه همچین چیزی) گزینه مربوط به use windows to config را تیک کنید. توی همون قسمت Advance رو انتخاب کنید وتوی اون Adhoc رو انتخاب کنید. حالا صفحه های باز شده رو ببندید و روی Add کلیک کنید . یه پنجره باز میشه که از شما ssid شبکه رو میخواد. که به دلخواه یه اسمی رو انتخاب می کنید. حالا توی تنظیمات کارت شبکتون یه آی پی وارد کنید مثلا(192.168.0.1). حالا کارمون با یکی از دستگاه ها تموم شد میریم سراغ اون یکی.
توی اون یکی دستگاه فقط آی پی میدید و جستجو میکنید. و همون اسمی رو که قبلا وارد کردید انتخاب می کنید و متصل میشید. همونطور که می بینید تمام تنظیمات منهای تنظیمات Adhoc شبیه شبکه کردن معمولیه.
شما این مراحل دنبال کن اگر بازم مشکل حل نشد بگو تا یه فکری به حال تهیه عکس و آموزش تصویری بکنم.

SANBOR
05-10-2009, 06:42
دوست عزیز من فعلا به وایرلس دسترسی ندارم پس اگر عکس نزاشتم شما دلگیر نشو.
شبکه کردن با وایر لس با شبکه کردن با سیم فرق زیادی نداره. فقط شما باید وایرلس هر دوتا رو روشن کنی.
تنظیمات قبلی وایر لس رو تو هر دو تا لبتاپ پاک کنید.
صفحه مربوط به تنظیمات وایرلس رو باز کنید. در قسمت change advande setting و در قسمت wireless network (یا یه همچین چیزی) گزینه مربوط به use windows to config را تیک کنید. توی همون قسمت Advance رو انتخاب کنید وتوی اون Adhoc رو انتخاب کنید. حالا صفحه های باز شده رو ببندید و روی Add کلیک کنید . یه پنجره باز میشه که از شما ssid شبکه رو میخواد. که به دلخواه یه اسمی رو انتخاب می کنید. حالا توی تنظیمات کارت شبکتون یه آی پی وارد کنید مثلا(192.168.0.1). حالا کارمون با یکی از دستگاه ها تموم شد میریم سراغ اون یکی.
توی اون یکی دستگاه فقط آی پی میدید و جستجو میکنید. و همون اسمی رو که قبلا وارد کردید انتخاب می کنید و متصل میشید. همونطور که می بینید تمام تنظیمات منهای تنظیمات Adhoc شبیه شبکه کردن معمولیه.
شما این مراحل دنبال کن اگر بازم مشکل حل نشد بگو تا یه فکری به حال تهیه عکس و آموزش تصویری بکنم.

سلام دوست من خیلی ممنون که جواب من رو دادی من که دیگه نا امید شده بودم
من این کار ها رو میکنم وقتی به هم شبکه میشن نمی تونم چیزی شیر کنم که تو هر دو کامپیوتر معلوم باشه

undertaker_ss
05-10-2009, 13:03
سلام دوست من خیلی ممنون که جواب من رو دادی من که دیگه نا امید شده بودم
من این کار ها رو میکنم وقتی به هم شبکه میشن نمی تونم چیزی شیر کنم که تو هر دو کامپیوتر معلوم باشه

فایروال تون خاموشه؟
ping تون جواب میده؟

D_z_z
06-10-2009, 02:57
چون شما فرمودید که قبلا اینکارو کردید من توضیحات اولیش رو نمی دم. من متوجه نشدم" بازم هیچی" یعنی چی؟ شما وقتی ping میکنی شبکه برقراره یا خیر؟ اسم workgroup تو هر دوتا سیستم یکیه یا خیر؟ File sharing تو دو تا کامپیوتر آن هست یا خیر؟ وقتی کالا رو متصل می کنید چراغ کارت شبکه ها روشن میشه یا خیر؟ از برنامه SECURITY استفاده میکنید یا نه؟ شما یه چک بکنبد بعد یه مقدار بیشتر توضیح بدید تا ما هم روش بشیم انشاالله مشکلو حل می کنیم.
سلام. منظورم از ( بازم هیچی ) اینه که نه ping میشه! نه چراغ کارت شبکه ی دسکتاب روشن میشه. خلاصه بگم انگار کابل وصل نیست! قبلا اصلا این مشکل نبود!! رو هر دو سیستم nod32 ver4 نصبه

undertaker_ss
06-10-2009, 16:17
سلام. منظورم از ( بازم هیچی ) اینه که نه ping میشه! نه چراغ کارت شبکه ی دسکتاب روشن میشه. خلاصه بگم انگار کابل وصل نیست! قبلا اصلا این مشکل نبود!! رو هر دو سیستم nod32 ver4 نصبه

ممکنه کابل تون خراب شده باشه
یا شایدم کارت شبکه ها تون احتیاج داره که درایورش دوباره نصب بشه

Mahyar.Online
07-10-2009, 18:37
سلام دوستان
من یه مشکل دارم وقتی لپ تاپ رو به PC وصل می کنم.
در رابطه با Ping و File Sharing مشکلی نداره.
اما هیچ بازی رو نمی تونم شبکه کنم.
روی هردو سیستم Win 7 نصبه . روی لپ تاپ هم Nod32 V3.5 نصبه اما رو اون یکی آنتی ویروس نصب نیست !
راهی هست ؟
با سپاس

shuahin_kh
11-10-2009, 10:26
سلام دوستان
من یه مشکل دارم وقتی لپ تاپ رو به PC وصل می کنم.
در رابطه با Ping و File Sharing مشکلی نداره.
اما هیچ بازی رو نمی تونم شبکه کنم.
روی هردو سیستم Win 7 نصبه . روی لپ تاپ هم Nod32 V3.5 نصبه اما رو اون یکی آنتی ویروس نصب نیست !
راهی هست ؟
با سپاس

اول باید بگم من هنوز win 7 رو رو شبکه تست نکردم. ولی firewall هردو سیستم رو off کن . nod32 هم از داخل نرم افزار firewall رو off کن.
به هر دو سیستم ip بده. فقط حواست باشه از یه کلاس باشند.
حالا ping کن اگر نشد، برو توی services console و سرویس windows firewall رو off کن.(هردو سیستم.)
شاید جواب گرفتی

online_amin
20-10-2009, 14:43
من مدت هاست که دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کردم. الان یکیشون ویندوز 7 داره و دیگری ویندوز ایکس پی.

هیچ مشکلی تو رد و بدل کردن اطلاعات ندارم به جز یکی: من همیشه با اون کامپیوتری که ویندوز هفت روش نصبه کار میکنم. وقتی اون کامپیوتر دیگه رو روشن میکنم و بالا میاد و شبکه برقرار میشه یه مشکلی وجود داره.

مشکل اینه که اگر اول کامپیوتر ویندوز هفت, روشن باشه و بعد اون یکی روشن بشه, سرعت رد و بدل اطلاعات 800 کیلوبایت یا کمتر هست. که خیلی کمه. تنها راهش اینه که ویندوز هفت رو ریستارت کنم. بعد از ریستارت سرعتش میاد روی 8 مگابایت.

چرا این اتفاق میفته؟ چرا وقتی کامپیوتر اولی روشن باشه و بعد دومی رو روشن میکنی, باید اولی رو یک بار ریستارت کنی؟

البته مشکل از ویندوز هفت نیست, آخه قبلش ویندوز ایکس پی نصب بود (یعنی هر دو کامپیوتر ویندوز ایکس پی بود) ولی باز هم همین مشکل بود.

یه سئوال دیگه:

من وقتی اینترنت رو Share میکنم, سرعت اینترنت به شدت افت پیدا میکنه. با اینکه در حال استفاده از اینترنت نیستم (یعنی چیزی دانلود نمیکنم که بگی سرعتش به خاطر دانلود اومده پایین). فقط کافیه اینترنت رو Share کنم و بعد میبینی که سرعتش 1 کیلوبایت در ثانیه هم نیست (هیچ کدوم از کامپیوتر ها استفاده ای نمیکنند از اینترنت). در حالیکه سرعت اینترنت من وقتی خارج از Share باشه, 50 کیلوبایت یا 512 کیلوبیت در ثانیه هست.

این مشکلش از کجاست؟

یه سئوال دیگه:

شبکه بی سیم (Wireless) تا چند متر جواب میده؟ مثلا اگر بخوام با رایانه دوستم که 2 تا خیابون اون طرف تر هست, امکانش هست که شبکه کنیم؟

king1362
20-10-2009, 15:04
با سلام می خواستم بدونم
اگر یک فریم اطلاعاتی از یکی از پورت های switch واردشود و آدرس مقصد آن در جدول هدایت switch مشخص نشده باشد switch چه بلایی بر سر آن فریم می آورد؟

Mr Andersson
22-10-2009, 00:56
با درود;

اگه دو تا سیستم به هم وصل باشن و همه چی مرتب باشه. adsl هم شر باشه اما وقتی سیستم دوم IE رو باز میکنه لود کردن page اونقدر طول بکشه که صفحه باز نشه به نظر شما مشکل از کجاست؟

(2تا سیستم با کابل کراس با IP ثابت هر دو XP و کانکشن اینترنت هم در سیستم دوم موجود هست. فایر وال هم خاموشه.)

متشکر...

undertaker_ss
22-10-2009, 00:57
با درود;

اگه دو تا سیستم به هم وصل باشن و همه چی مرتب باشه. adsl هم شر باشه اما وقتی سیستم دوم IE رو باز میکنه لود کردن page اونقدر طول بکشه که صفحه باز نشه به نظر شما مشکل از کجاست؟

(2تا سیستم با کابل کراس با IP ثابت هر دو XP و کانکشن اینترنت هم در سیستم دوم موجود هست. فایر وال هم خاموشه.)

متشکر...

dns رو ست کردی توی دومی؟
اگه نه بزن 4.2.2.4

Mr Andersson
25-10-2009, 02:35
درود;

آقا شرمنده سوال تخصصی می کنم! این اعداد رو شما از کجا میاری؟ 4.2.2.4 مثلا؟ یا 192.9.9.3؟؟؟(برا همون DNS)

متشکر..

undertaker_ss
25-10-2009, 06:30
درود;

آقا شرمنده سوال تخصصی می کنم! این اعداد رو شما از کجا میاری؟ 4.2.2.4 مثلا؟ یا 192.9.9.3؟؟؟(برا همون DNS)

متشکر..

این چه حرفیه سوال باید بلاخره پرسیده بشه داداش
4.2.2.4 و 4.2.2.3 و 4.2.2.2 اینا dns server های شرکت سان هستند و خیلی معروفند
معمولا واسه تست اینکه به اینترنت وصلند یا نه یه پینگ از اینا میگیرن اگه reply اومد یعنی وصلند
اون یکی رو نمی دونم چیه:31:سوادم قد نمی ده
حالا مشکلت حل شد؟

blAck fire
27-10-2009, 16:05
سلام

من یه لپ تاب با کامپیوتر شبکه کردم هرکدوم به ترتیب xp و vista هست از لپ تاب میتونم وارد my network places کامپیتر بشم ولی از کامپیوتر که یوزر و پسورد دو میدم ارور میده

387
27-10-2009, 16:36
سلام آقا من که نتوانستم چگونگی وصل کردن دو کمپیوتر را پیدا کنم .

Mr Andersson
28-10-2009, 02:53
این چه حرفیه سوال باید بلاخره پرسیده بشه داداش
4.2.2.4 و 4.2.2.3 و 4.2.2.2 اینا dns server های شرکت سان هستند و خیلی معروفند
معمولا واسه تست اینکه به اینترنت وصلند یا نه یه پینگ از اینا میگیرن اگه reply اومد یعنی وصلند
اون یکی رو نمی دونم چیه:31:سوادم قد نمی ده
حالا مشکلت حل شد؟

شرکت سان؟ مربوط به Apple و ایناست؟ یه سان ماکروسافت هم داشنیم؟ نمیدونم اسمش خیلی آشناس...

عزیز من باشی هنوز وقت نکردم اونجا (محل احداث مشکل!) برم. رفتم به مشکل خوردم روت حساب میکنم!

اون یکی رو هم یکی دیگه از دوستان پیشنهاد داد فکر کنم ماله شرکت "مون" باشه:31:

Mr Andersson
28-10-2009, 02:56
سلام

من یه لپ تاب با کامپیوتر شبکه کردم هرکدوم به ترتیب xp و vista هست از لپ تاب میتونم وارد my network places کامپیتر بشم ولی از کامپیوتر که یوزر و پسورد دو میدم ارور میده

شرمنده دوستان من جواب میدم.

شما برا ادمین ویستا یه پاسورد بزار بعد به اسم Administrator و اون پاسورد وارد شو ببین جواب میگیری...

...

Mr Andersson
28-10-2009, 02:58
سلام آقا من که نتوانستم چگونگی وصل کردن دو کمپیوتر را پیدا کنم .

توضیح بیشتر بدین تا دوستان بتونن کمک کنند...

blAck fire
28-10-2009, 13:47
شرمنده دوستان من جواب میدم.

شما برا ادمین ویستا یه پاسورد بزار بعد به اسم Administrator و اون پاسورد وارد شو ببین جواب میگیری...

...

توضیح بیشتر بدین ممنون

hamed-sos
28-10-2009, 15:48
بین ویستا خانگی و xp لب تاپ هر کاری کردم با کابل لن شبکه نمیشه....و بر روی آیکن (دوکامپیوتر) کنار ساعت علامت تعجب زرد می یاد
با این حال که وصله ولی کار نمیکنه...چه کنم؟؟؟؟

Grand
28-10-2009, 16:51
سلام

من میخواستم فایلهای روی کامپیوترم رو برای تلوزیونمون به اشتراک بذارم.

طبق آموزش پست اول IP ها رو وارد کردم و تلوزیون هم صحت اتصال شبکه رو پذیرفت. بعد رفتم و روی یکی از درایوهام و اون رو به اشتراک گذاشتم مثل تصویر زیر:

اما الان تلوزیون بهم هیچ فایلی رو نشون نمیده وقتی هم عیب یابیش میکنم پیغام میده هیچ سروری یافت نشد!

کسی میتونه کمکم کنه؟

blAck fire
28-10-2009, 17:28
بین ویستا خانگی و xp لب تاپ هر کاری کردم با کابل لن شبکه نمیشه....و بر روی آیکن (دوکامپیوتر) کنار ساعت علامت تعجب زرد می یاد

منم انجام دادم با این راهنما میتونم از ایکس پی یعنی لپ تاب وصل شم ول از کامپیوتر ویستا نه امتحان کن...این و از بخش xp vista gerftam p30world

کد:

hamed-sos
28-10-2009, 18:57
استفاده کردم نشد!!!

undertaker_ss
28-10-2009, 19:46

ای پی سیستمها رو یه دور عوض کن ببین درست میشه

Grand
29-10-2009, 02:12
یکی جواب منو بده...

undertaker_ss
29-10-2009, 08:26
یکی جواب منو بده...
فکر کنم شما تیک simple file sharing ات خورده

برو توی folder option بعد view بعد تیک use simple file sharing رو بردار و دوباره شیر کن ببین درست میشه

blAck fire
29-10-2009, 11:29
من اين كارارو كردم ولي شبكه كار نميكنه.
يعني كامپيوترا به هم وصل ميشن و سرعت اتصال رو هم ميزنه (100Mbps) ولي هيچ فايلي شير نميشه و تو بازيها هم شبكه كار نميكنه.
با xp که vista رو پینگ میکنم درسته ولی با vista که xp رو پینگ میکنم user or password... میده.......
با xp میشه فایلهای شیر شده رو دید ولی با vista نمیشه

undertaker_ss
29-10-2009, 21:06
من اين كارارو كردم ولي شبكه كار نميكنه.
يعني كامپيوترا به هم وصل ميشن و سرعت اتصال رو هم ميزنه (100Mbps) ولي هيچ فايلي شير نميشه و تو بازيها هم شبكه كار نميكنه.
با xp که vista رو پینگ میکنم درسته ولی با vista که xp رو پینگ میکنم user or password... میده.......
با xp میشه فایلهای شیر شده رو دید ولی با vista نمیشه

فایل سیستم xp چیه؟ ntfs هست یا fat32?

اگه NTFS هست روی فولدر شیر شده رایت کلیک کن properties بگیر برو توی تب security ببین permision ها به چه صورت تعریف شده

baharsafaei
29-10-2009, 22:06
اين روش بين نت بوك وكامپيتور pcهم انجام پذير است

SAH-IE
30-10-2009, 00:50
ببخشید یه سوال:

آیا میشه 3 کامپیوترو بدون استفاده از هاب همزمان شبکه کرد؟

hamed-sos
30-10-2009, 14:25
اسم اون کابل usb به usb برای شبکه ..چیه؟

Grand
30-10-2009, 15:18
فکر کنم شما تیک simple file sharing ات خورده

برو توی folder option بعد view بعد تیک use simple file sharing رو بردار و دوباره شیر کن ببین درست میشه

کاری که گفتید رو انجام دادم اما باز هم نشد!

تصویر راهنمای تلوزیون رو براتون میگذارم ببینید چیزی دستگیرتون میشه:

من در این مرحله مشکل دارم:

یعنی سرور رو نشونم نمیده. نکنه نیاز به یک روتر در مسیر بین کابل اتصال کامپیوتر و تلوزیون نیاز دارم؟!

undertaker_ss
30-10-2009, 18:24
کاری که گفتید رو انجام دادم اما باز هم نشد!

تصویر راهنمای تلوزیون رو براتون میگذارم ببینید چیزی دستگیرتون میشه:

من در این مرحله مشکل دارم:

یعنی سرور رو نشونم نمیده. نکنه نیاز به یک روتر در مسیر بین کابل اتصال کامپیوتر و تلوزیون نیاز دارم؟!

اینجا که اینطور نوشته یعنی روتر می خواد
من البته از بقیه اش سر در نیاوردم اگه انگلیسش رو میگذاشتی بهتر بود:13:
ببینم ویندوز سرور داری؟
اگه داری بگو تا یه روتر با ویندوز راه بندازیم ببینیم درست میشه
یه چیز دیگه سیستم ات از اون سیستمهای سازگاری که خودش گفته بود هست؟

undertaker_ss
30-10-2009, 18:37
ببخشید یه سوال:

آیا میشه 3 کامپیوترو بدون استفاده از هاب همزمان شبکه کرد؟

یعنی همه سیستمها دوتا کارت شبکه دارند؟
ندیدم تا حالا کسی اینکار رو کرده باشه ولی اگه سیستمها همه دوتا کارت شبکه دارند احتمالا بشه

Grand
31-10-2009, 02:21
اینجا که اینطور نوشته یعنی روتر می خواد
من البته از بقیه اش سر در نیاوردم اگه انگلیسش رو میگذاشتی بهتر بود:13:
ببینم ویندوز سرور داری؟
اگه داری بگو تا یه روتر با ویندوز راه بندازیم ببینیم درست میشه
یه چیز دیگه سیستم ات از اون سیستمهای سازگاری که خودش گفته بود هست؟

نه ندارم، ویندوزم XP SP3 هست و کامپیوترم هم پنتیوم 4 قدیمیه.

فقط یک مودم ADSL دارم که روتر هم هست.

undertaker_ss
31-10-2009, 09:57
نه ندارم، ویندوزم XP SP3 هست و کامپیوترم هم پنتیوم 4 قدیمیه.

فقط یک مودم ADSL دارم که روتر هم هست.

هر چی هست توی این dlna هست اینجا رو ببین

انگار که با سیستم معمولی نمی شه:13:
تازه روتر هم می خواد:13:

Grand
31-10-2009, 19:56
هر چی هست توی این dlna هست اینجا رو ببین

انگار که با سیستم معمولی نمی شه:13:
تازه روتر هم می خواد:13:

خوب چطور میتونم سیستمم رو به dlna مجهز کنم؟ به قطعه سخت افزاری نیاز هست یا نرم افزار خاصی می‏خواد؟

undertaker_ss
31-10-2009, 21:06
خوب چطور میتونم سیستمم رو به dlna مجهز کنم؟ به قطعه سخت افزاری نیاز هست یا نرم افزار خاصی می‏خواد؟

خوش نوشته بود vaio ها dlna هستن
توی این لینک هم نوشته باید کارت وایرلس داشته باشه سیستم و بعد با اون نرم افزارها می شه dlna

blAck fire
31-10-2009, 23:33
آخی ممنون از راهنمایی دوستان من که لپ تاب ویستا کردم با کامپیوتر یکی شد چقدررررررررررررر راحت شبکه میشن:15:

hamed-sos
11-11-2009, 14:23
کمک فوری
لطفا آموزش شبکه کردن 7 به 7 رو بدین
خواهشا فوری
با کابل لن

javadshahvand
12-11-2009, 10:34
کمک فوری
لطفا آموزش شبکه کردن 7 به 7 رو بدین
خواهشا فوری
با کابل لن

or

night lord
13-11-2009, 22:15
دوستان ما سه تا کامپیوترو تو ساختمون شبکه کردیم حالا میخوام بدونم وقتی همه هستن رو شبکه چجوری میشه
با هم چت کنیم بوسیله شبکه ؟

bardia67m
13-11-2009, 22:32
دوستان ما سه تا کامپیوترو تو ساختمون شبکه کردیم حالا میخوام بدونم وقتی همه هستن رو شبکه چجوری میشه

اینجا یه تعدادی می تونی پیدا کنی. برنامه برای این کار زیاده.
اینا همه مجانی اند. پولی ها امکانات بالاتری مثل فرستادن فایل و اشتراک دسکتاپ و صوتی و ... دارن.
مثل این یا این یا این.

C0OPeR
13-11-2009, 23:03

راه های زیادی داره و نرم افزارهایی هم هست ولی میتونید از امکانات خود ویندوز هم استفاده کنید مثل NetMeeting .
برای استفاده توی run بنویسید conf بعد مشخصات رو پر کنید (لازم نیست درست باشه) .

adameh_bahal
14-11-2009, 12:29
من وقتی ميخوام به يه کامپيوتر ديگه که IP و يوزر Adminشو دارم remote desktop کنم اين error رو ميده،هر2 هم XP هستيم :

يه سؤال ديگه netmeeting ويندوز سون کجا هست؟ و اينکه ميشه بدون اينترنت هم از netmeeting استفاده کرد؟ مثل hyperterminal ؟ کامپيوترها شبکه هم نيستن

C0OPeR
14-11-2009, 13:45
من وقتی ميخوام به يه کامپيوتر ديگه که IP و يوزر Adminشو دارم remote desktop کنم اين error رو ميده،هر2 هم XP هستيم :
برید به properties در my computer بعد تب remote سپس تیک allow users to connect remotely to this computer رو بذارید .
اون یوزری رو هم که باید با اون وارد شین رو در لیست اضافه کنید .

adameh_bahal
14-11-2009, 14:26
برید به properties در my computer بعد تب remote سپس تیک allow users to connect remotely to this computer رو بذارید .

اين کارو کردم

اون یوزری رو هم که باید با اون وارد شین رو در لیست اضافه کنید .

چجوری؟ کدوم قسمت چی بزنم؟

C0OPeR
14-11-2009, 14:46
همون قسمت دکمه Select Remote Users رو بزن بعد در پنجره جدید دکمه Add
حالا پنجره Select Users باز شده دکمه Advanced رو بزنی پنجره جدیدی باز میشه که میتونی از اینجا یوزر ها رو انتخاب کنی
برای اینکه لیست یوزرها بیاد باید دکمه Find Now رو بزنی .

adameh_bahal
14-11-2009, 17:36
همون قسمت دکمه Select Remote Users رو بزن بعد در پنجره جدید دکمه Add
حالا پنجره Select Users باز شده دکمه Advanced رو بزنی پنجره جدیدی باز میشه که میتونی از اینجا یوزر ها رو انتخاب کنی
برای اینکه لیست یوزرها بیاد باید دکمه Find Now رو بزنی .

خوب اين کار برای يوزرهای غير ادمين هست فکر کنم و اگه با يوزر ادمين کانکت بشم نبايد مشکلی داشته باشه؟

C0OPeR
14-11-2009, 18:39
خوب اين کار برای يوزرهای غير ادمين هست فکر کنم و اگه با يوزر ادمين کانکت بشم نبايد مشکلی داشته باشه؟
ادمین هم یه یوزر هست ولی با امکانات نامحدود ! شما باید ادمین رو هم به لیست اضافه کنید .
و حتما برای استفاده از remote باید اون یوزر دارای پسورد هم باشه وگرنه در هنگام ورود با پیغام خطا مواجه میشین .

adameh_bahal
14-11-2009, 20:20
ادمین هم یه یوزر هست ولی با امکانات نامحدود ! شما باید ادمین رو هم به لیست اضافه کنید .
و حتما برای استفاده از remote باید اون یوزر دارای پسورد هم باشه وگرنه در هنگام ورود با پیغام خطا مواجه میشین .

اين کارو هم کردم بازم همونه

C0OPeR
14-11-2009, 21:12
این کارها باید روی سیستمی که میخواین بهش وصل شین انجام شه .

حالا میتونید با یوزر administrator از هر جایی به این سیستم متصل شید .
اگه بازم جواب نداد یه جای کارتون مشکل داره . یا موقع استفاده از Remote desktop اطلاعات رو اشتباه وارد میکنید .

adameh_bahal
14-11-2009, 22:02
این کارها باید روی سیستمی که میخواین بهش وصل شین انجام شه .

حالا میتونید با یوزر administrator از هر جایی به این سیستم متصل شید .
اگه بازم جواب نداد یه جای کارتون مشکل داره . یا موقع استفاده از Remote desktop اطلاعات رو اشتباه وارد میکنید .

اين کارارو انجام دادم
چند بار هم تست کردم ديگه نميدونم چشه
اينکه شما ميگی پسورد ميخواد , من جايی برای وارد کردن پسورد نميبينم؟

C0OPeR
14-11-2009, 22:35
منظورم اون یوزری که میخوای با اون لاگین کنی . مثلا اگه میخوای با administrator لاگین کنی باید حتما پسوورد هم داشته باشه .
توی Remote desktop هم IP سیستم مورد نظر رو وارد کن . والا دیگه نمیدونم مشکل از کجاست :41:

adameh_bahal
14-11-2009, 23:08
منظورم اون یوزری که میخوای با اون لاگین کنی . مثلا اگه میخوای با administrator لاگین کنی باید حتما پسوورد هم داشته باشه .
توی Remote desktop هم IP سیستم مورد نظر رو وارد کن . والا دیگه نمیدونم مشکل از کجاست :41:

ممنون دوست من
بالاخره يه کاريش ميکنم

night lord
14-11-2009, 23:24
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجا یه تعدادی می تونی پیدا کنی. برنامه برای این کار زیاده.
اینا همه مجانی اند. پولی ها امکانات بالاتری مثل فرستادن فایل و اشتراک دسکتاپ و صوتی و ... دارن.
مثل این یا این یا این.

من اصلا سر رشته ندارم . یه برنامه شسته رفته لازم دارم که خوب باشه کرکم شده باشه. لطفا :46::10:

saeedn70
16-11-2009, 15:43
با عرض سلام و خسته نباشد .. ..موضوع خیلی مهم..
رایانه من و رایانه دووست من که همسایه ی دیوار به دیوارمون هست . با هم 30 متر فاصله داره.

1 می خواستم شبکه کنم 2 تا سیستم رو .

میخاستم اینترنت من با اون شیر بشه و هم کل هارد دیسکم و هم بتونم بازی ها رو لن انجام بدیم..

کابل کراس بهتره یا لن ... با کدوم کابل بهتر میشه موارد بالا رو انجام داد.

کابل کراس متری چنده؟؟؟

C0OPeR
16-11-2009, 16:27
با کابل کراس میتونید به صورت مستقیم دوتا سیستم رو بهم وصل کنید در غیر اینصورت نیاز به هاب دارین .
وقتی کابل رو وصل کردین کافیه به هر سیستم یه آی پی بدین تا با هم در ارتباط باشن و میتونید اطلاعات رو share کنید .
برای اینترنت هم اگه از کانکشن خاصی استفاده میکنید باید اون کانکشن رو share کنید و یا باید default gateway اون یکی سیستم آی پی سیستمی که اینترنت ارائه میده باشه .

Mr Andersson
23-11-2009, 21:09
درود:

دوستان من دو تا سیستمم رو به هم شبکه و اینترنتشو به هم شر کردم حالا مشکل اینجاست که کامپیوتر کلاینت میاد دستور اتصال اتومات میده و تا کابل لن رو وصل میکنم کانکشن اینترنتم رو فعال میکنه ( همون که شر شده) میخواستم ببینم این عادیه؟ یا مشکلی هست؟ سرور 100% ویروس نداره و رو کلاینت هم ناد آپدیت شده چیزی پیدا نمیکنه و استفاده ای هم از اون سیستم نداشتم که بگم اسپای داشته باشه (جز یاهو و گوگل چیزی باز نشده) حالا میخواستم ببینم اساتید تجربه ای در این زمینه دارن یا نه... در ضمن تا اتصالم رو DC میکنم دوباره پشت سر هم دستور کانکت میده. سرعت هر دو تا سیستم هم خوبه یعنی ویروس فکر نکنم داشته باشن.

متشکر...

undertaker_ss
23-11-2009, 22:26
درود:

دوستان من دو تا سیستمم رو به هم شبکه و اینترنتشو به هم شر کردم حالا مشکل اینجاست که کامپیوتر کلاینت میاد دستور اتصال اتومات میده و تا کابل لن رو وصل میکنم کانکشن اینترنتم رو فعال میکنه ( همون که شر شده) میخواستم ببینم این عادیه؟ یا مشکلی هست؟ سرور 100% ویروس نداره و رو کلاینت هم ناد آپدیت شده چیزی پیدا نمیکنه و استفاده ای هم از اون سیستم نداشتم که بگم اسپای داشته باشه (جز یاهو و گوگل چیزی باز نشده) حالا میخواستم ببینم اساتید تجربه ای در این زمینه دارن یا نه... در ضمن تا اتصالم رو DC میکنم دوباره پشت سر هم دستور کانکت میده. سرعت هر دو تا سیستم هم خوبه یعنی ویروس فکر نکنم داشته باشن.

متشکر...

به سلام داداش چطوی؟
یه موقع سیستم من همین اشکال رو داشت بعد فهمیدم تروجان داشت :31:
البته اون یه کار دیگه هم میکرد کانکشن اینترنت رو هر دفعه پاک می کرد
یه برنامه هست trojan remover شما یه بار با اون سیستمت رو اسکن کن ببین چیزی پیدا می کنه

Mr Andersson
25-11-2009, 00:47
به سلام داداش چطوی؟
یه موقع سیستم من همین اشکال رو داشت بعد فهمیدم تروجان داشت :31:
البته اون یه کار دیگه هم میکرد کانکشن اینترنت رو هر دفعه پاک می کرد
یه برنامه هست trojan remover شما یه بار با اون سیستمت رو اسکن کن ببین چیزی پیدا می کنه

چاکریم... خوبی؟ اینقد نیا نت کار مردم رو راه ننداز بشین درستو بخون داداش!....... حالا این یکی هم بگو بعد!!!

تو عزیزمی یعنی ناد تروجان نمیشناسه؟ تا حالا با هیچ تروجان ریموری حال نکردم همشون یه جورایی..... خوب واسه تو تو کدوم بود؟ سرور یا تو کلاینت؟ الان گوش شیطون کر چشش کور خوب شده, رفتم ریموت اسیستانت رو غیر فعال کردم تا خوب شد. دیدم پروسس مال سرویس اونه رفتم بوتشم Disable کردم. امیدوارم تروجان یا اسپای نباشه... حالا یه کار درستشو بگو (Anti-trojan/spy) یه اسکن بکنیم دیگه. محض گل رو تو...

دمت گرم...

undertaker_ss
25-11-2009, 12:54
چاکریم... خوبی؟ اینقد نیا نت کار مردم رو راه ننداز بشین درستو بخون داداش!....... حالا این یکی هم بگو بعد!!!

تو عزیزمی یعنی ناد تروجان نمیشناسه؟ تا حالا با هیچ تروجان ریموری حال نکردم همشون یه جورایی..... خوب واسه تو تو کدوم بود؟ سرور یا تو کلاینت؟ الان گوش شیطون کر چشش کور خوب شده, رفتم ریموت اسیستانت رو غیر فعال کردم تا خوب شد. دیدم پروسس مال سرویس اونه رفتم بوتشم Disable کردم. امیدوارم تروجان یا اسپای نباشه... حالا یه کار درستشو بگو (Anti-trojan/spy) یه اسکن بکنیم دیگه. محض گل رو تو...

دمت گرم...

قربونت چشم سعیمو می کنم :31:
کسپرم اینو نشناخته بود ناکس بد تروجانی بود :31: البته ماله من گفتم بهت کانکشن هم پاک می کرد
روی سیستم خودم بود
خوب خدا رو شکر انگار ماله تو تروجان نیست:10:
آنتی اسپای هم یه زمانی spyware doctor داشتم خوب بید:31:
trojan remover خودش نرم افزار داداش خوب بید اگه پیدا نکردی یع ندا بده برات اپ کنم

Mr Andersson
26-11-2009, 04:21
فدای تو نه اینا رو که میشناسم گفتم شاید آسی داری رو کنی. پس تروجان ریمور خودش نرم افزاره ها؟ عجب؟ میگم من تا حالا نصب کردم اسمشو پیدا نکردم:27: داداش با ما هم؟؟؟:5: دمت گرم بازم , نه مال من از این غلطا جرات نداره بکنه که کانکشن پاک کنه و .... نه منتها نیست قبلش سالیدی گرفته بودم بسلامتی! که خدا نصیب گرگ بیابون نکنه واسه همون شک داشتم گفتم شاید تحت شبکه ورپریده اونور که میدونی که دهن سرویس علاوه بر خودش لطف میکنه آخرین ورژن ویروسها رو برات آپ دیت میکنه که داداشت بد جوری ناکارش کرد جوری که از این مشته هست .. هر دفه تو دهن آمریکا میزنیم... از اون بدتر.. خلاصش فعلا که ملالی نیست. راستی خدا بد نده؟ میخوای آخرین پوستر های Undertaker رو برات ریدیف کنم؟ ما اینجا باشیم و شما بی آواتار بگردید؟؟؟ نمیشه که...

Mr Andersson
26-11-2009, 04:26
فدای تو نه اینا رو که میشناسم گفتم شاید آسی داری رو کنی. پس تروجان ریمور خودش نرم افزاره ها؟ عجب؟ میگم من تا حالا نصب کردم اسمشو پیدا نکردم:27: داداش با ما هم؟؟؟:5: دمت گرم بازم , نه مال من از این غلطا جرات نداره بکنه که کانکشن پاک کنه و .... نه منتها نیست قبلش سالیدی گرفته بودم بسلامتی! که خدا نصیب گرگ بیابون نکنه واسه همون شک داشتم گفتم شاید تحت شبکه ورپریده اونور که میدونی که دهن سرویس علاوه بر خودش لطف میکنه آخرین ورژن ویروسها رو برات آپ دیت میکنه که داداشت بد جوری ناکارش کرد جوری که از این مشته هست .. هر دفه تو دهن آمریکا میزنیم... از اون بدتر.. خلاصش فعلا که ملالی نیست. راستی خدا بد نده؟ میخوای آخرین پوستر های Undertaker رو برات ریدیف کنم؟ ما اینجا باشیم و شما بی آواتار بگردید؟؟؟ نمیشه که...

undertaker_ss
27-11-2009, 15:43

نه داداش ما تو کار آس و این حرفا نیستیم:46:
باور کن نرم افزاره خودم هم دارمش اگه خواستی بگو تا برات بفرستم
دمت گم شرمنده می کنی :31: البته اگه برات زحمتی نیست
این بیچاره هم دلم براش سوخت گقتم یه مدت بذارمش خیلی ترحم برانگیزه:31:

adameh_bahal
27-11-2009, 21:18
يه برنامه مثل remote desktop ميخوام که سريع تر از remote desktop باشه چون سرعتش خيلی پايينه ?

undertaker_ss
28-11-2009, 11:19
يه برنامه مثل remote desktop ميخوام که سريع تر از remote desktop باشه چون سرعتش خيلی پايينه ?

team viewer
فقط باید اول روی مقصد ران کنی بهت ای دی و پس می ده بعد توی کلاینت میزنی اینا رو

adameh_bahal
28-11-2009, 11:31
team viewer
فقط باید اول روی مقصد ران کنی بهت ای دی و پس می ده بعد توی کلاینت میزنی اینا رو

بدون اجرا کردن برنامه نميشه؟

undertaker_ss
28-11-2009, 17:07
بدون اجرا کردن برنامه نميشه؟

نه متاسفانه ولی خیلی سرعتش بالاست
یه دونه هم هست radmin ولی من تا حالا باهاش کار نکردم

hashem_wolf
29-11-2009, 21:34
ghostradmin هم هست مخفی تر عمل میکنه

alimor
07-12-2009, 10:01
سلام

من یک کابل شبکه معمولی دارم و دو سرش از اوناس که پرس شده و نمیشه جای سیمها رو تو سوکتاش عوض کرد ...

میخاستم ببینم برای تبدیل این کابل به کراس، میشه سیمو از وسط برید و جای سیمها رو عوض کرد و به کراس تبدیل بشه ؟

C0OPeR
07-12-2009, 10:55
میخاستم ببینم برای تبدیل این کابل به کراس، میشه سیمو از وسط برید و جای سیمها رو عوض کرد و به کراس تبدیل بشه ؟
مشکلی نداره :)

Armink36
09-12-2009, 15:04
می خواستم با استفاده از کابل شبکه دو کامپیوترو با هم شبکه کنم.ولی با مشکل برخورد کردم.وقتی وارد Network می شم کامپیوتر دومی رو نمی بینم.تو کامپیوتر دومی هم علامت شبکه میاد ولی کنارش یه علامت خطره.مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید

undertaker_ss
09-12-2009, 21:47
می خواستم با استفاده از کابل شبکه دو کامپیوترو با هم شبکه کنم.ولی با مشکل برخورد کردم.وقتی وارد Network می شم کامپیوتر دومی رو نمی بینم.تو کامپیوتر دومی هم علامت شبکه میاد ولی کنارش یه علامت خطره.مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید

ip اون سیستمی که علامت خطر داره عوض کن

jamshidjap
09-12-2009, 22:32
سلام

دو سوال داشتم

1.وفتی میخام یه کانکشن اینترنت رو تو شبکه شیر کنم ، یه ارور میده و یه چیزایی میگه تو مایه های اینکه باید آی پی بصورت اوتوماتیک انتخاب بشه و این حرفا ... مشکل از کجاست ؟

2.من یک کارت ----- روی یکی از کامپیوتر هام تو شبکه دارم و تو قسمت کانکشن ها یه کانکشن به نام Local Area Connectionهست که برروی کارت ----- نصبه ... حالا میخام این کانکشن رو تو شبکه شیر کنم طوری که بتونم باهاش کانالها رو نگاه کنم و یا با اسکاینت دانلود آفلاین کنم ... آیا اینکار شدنیه ؟

cao-cao
10-12-2009, 00:00
سلام

دو سوال داشتم

1.وفتی میخام یه کانکشن اینترنت رو تو شبکه شیر کنم ، یه ارور میده و یه چیزایی میگه تو مایه های اینکه باید آی پی بصورت اوتوماتیک انتخاب بشه و این حرفا ... مشکل از کجاست ؟

2.من یک کارت ----- روی یکی از کامپیوتر هام تو شبکه دارم و تو قسمت کانکشن ها یه کانکشن به نام Local Area Connectionهست که برروی کارت ----- نصبه ... حالا میخام این کانکشن رو تو شبکه شیر کنم طوری که بتونم باهاش کانالها رو نگاه کنم و یا با اسکاینت دانلود آفلاین کنم ... آیا اینکار شدنیه ؟
بله شما میری تو قسمت ای پی ادرس ا.ن بالا تو دوتا دایره تیک دایره اتوماتیک رو میزنی اون موقع خود سیستمت ای پی میده
واسه سواله دومت هم میشه من تو نت یه مقاله خونده بودم قبلا ولی چیر خاصی یادم نیست که الان بگم

شما ای پی دوتا سیستم رو اتوماتیک بذار بعد فایر وال ویندوز رو خاموش کن جفت کامپیوتر هارو بعد از رفرش میبینی

jamshidjap
10-12-2009, 19:17
بله شما میری تو قسمت ای پی ادرس ا.ن بالا تو دوتا دایره تیک دایره اتوماتیک رو میزنی اون موقع خود سیستمت ای پی میده

وقتی اینکارو میکنم ، شبکه دچار مشکل میشه و علامت اخطار میده و مینویسه : Limited or no connectivity

من تو نت یه مقاله خونده بودم قبلا ولی چیر خاصی یادم نیست که الان بگم

کسی نیست که مقالشو سراغ داشته باشه ؟

jamshidjap
19-12-2009, 16:51
سلام

لطفا بفرمایید چجوری با برنامه remote desktop کار کنم ؟ چون وقتی آی پی کامپیوتر مقابل رو میزنم میگه که نمیتونه به کامپیتر کلاینت وصل بشه !

ضمنا دوتا کامپیتر با کابل کراس شبکه شدن

undertaker_ss
20-12-2009, 17:45
سلام

لطفا بفرمایید چجوری با برنامه remote desktop کار کنم ؟ چون وقتی آی پی کامپیوتر مقابل رو میزنم میگه که نمیتونه به کامپیتر کلاینت وصل بشه !

ضمنا دوتا کامپیتر با کابل کراس شبکه شدن

توی کامپیوتر مقابل باید بری Remote desktop رو باز کنی

روی my computer رایت کلیک
properties تب remote
تیک زیر remote desktop رو بزن
که میگه allow users to connect remotely.....

jamshidjap
20-12-2009, 22:25
دوستان اگر توی شیر کردن اینترنت دچار مشکل شدید ...

DNS server رو روی 4.2.2.4 تنظیم کنید

varians
26-12-2009, 19:29
سلام دوستان
ببخشید من چطوری میتونم دو کامپیوتر که دارای خط aDSL هستن رو با هم شبکه کنم ؟ البته این دو کامپیوتر بغل هم نیستن. مثلا من میخوام رایانه خودمو با مال دوستم که در خونه خودشون قرار داره شبکه کنم و فایل رد و بدل کنیم.
بهترین و پر کاربرد ترین روش چیه ؟ و سرعتش چطوره ؟
ممنون میشم توضیح کامل بدین
:40:

sepehr_x50
28-12-2009, 23:52
منم دو کاپیوتر در خونه دارم که یکی شون به ADSL وصله. چطور این دوتا رو شبکه کنم؟!

ممنون

undertaker_ss
29-12-2009, 15:50
سلام دوستان
ببخشید من چطوری میتونم دو کامپیوتر که دارای خط aDSL هستن رو با هم شبکه کنم ؟ البته این دو کامپیوتر بغل هم نیستن. مثلا من میخوام رایانه خودمو با مال دوستم که در خونه خودشون قرار داره شبکه کنم و فایل رد و بدل کنیم.
بهترین و پر کاربرد ترین روش چیه ؟ و سرعتش چطوره ؟
ممنون میشم توضیح کامل بدین
:40:

یعنی از طریق اینترنت؟
اگه این طوره بهترین راه استفاده از وی پی ان هست
یکی میشه سرور و میره incoming connection درست میکنه و یه یوزر روی سیستمش می سازه و اون یکی با یه connection بهش وصل میشه

undertaker_ss
29-12-2009, 15:52
منم دو کاپیوتر در خونه دارم که یکی شون به ADSL وصله. چطور این دوتا رو شبکه کنم؟!

ممنون

واسه شبکه کردن احتیاج به کابل شبکه به میزان کافی :31:هست
می خواهید از اینترنت اون یه سیستم استفاده کنید؟

alex1000
31-12-2009, 01:35
سلام
خسته نباشيد دوستان
1 pc داريم، 1 لپ تاپ، 1كابل كراس (Cat6).
اينا رو به هم وصليديم.

آي پي پي سي : 192.168.1.10
آي پي لپ تاپ : 192.168.1.11

subnetmask رو دو سيستم : 255.255.255.0
gateway رو دو سيستم : -
DNS رو دو سيستم : -
guest رو دو سيستم : on
firewall رو دو سيستم : off
يك Folder روي هر سيستم share.
ويندوز : پي سي XP SP2 MRT و لپ تاپ XP SP3

ping 192.168.1.10 : جواب ميده
ping 192.168.1.11 : جواب ميده

مشكل:
دستور 192.168.1.11\\ در پي سي ما رو ميبره اونجا كه بايد، و فولدرهاي شير لپ تاپ رو نشون ميده.
اما دستور 192.168.1.10\\ در لپ تاپ ما رو به جايي نمي بره؟!!!!! ميگه: the network path was not found?!!
يكي نيست بگه اگه پيداش نمي كني پس چرا پينگ مي كني؟!
گفتم شايد مشكل از ويندوز لپتاپ باشه عوض كردم اما حل نشد.

خواهشا كمككككككككككككك كنيد.

undertaker_ss
31-12-2009, 16:10
ميگه: the network path was not found?!!
.
بعد از این چی میگه؟
بیستا ارور هستن که اولش اینه :31:
تیکه دومش رو بیزحمت بگو ببینیم مشکل از کجات

alex1000
31-12-2009, 22:00
بعد از این چی میگه؟
بیستا ارور هستن که اولش اینه :31:
تیکه دومش رو بیزحمت بگو ببینیم مشکل از کجات

بعدش يك كليد ok داره فقط :31:
ببينيد مي خواهيد شكل پنجرشو اينا رو ببينيد كافيه يك آي پي الكي كه تو شبكه نيست رو توي run بنويسيد. چي پيغام ميده؟ ميگه اين آدرس نيست. الانم همينطوريه. انگار كه نه انگار به چنين سيستمي با اين ip وصله. ping مي كنه ها، ولي اينطوري نمي شه واردش شد !!!!
اگه راهي پيش پام بذاريد ممنون ميشم.

undertaker_ss
01-01-2010, 13:02
بعدش يك كليد ok داره فقط :31:
ببينيد مي خواهيد شكل پنجرشو اينا رو ببينيد كافيه يك آي پي الكي كه تو شبكه نيست رو توي run بنويسيد. چي پيغام ميده؟ ميگه اين آدرس نيست. الانم همينطوريه. انگار كه نه انگار به چنين سيستمي با اين ip وصله. ping مي كنه ها، ولي اينطوري نمي شه واردش شد !!!!
اگه راهي پيش پام بذاريد ممنون ميشم.

آهان همون پنجره کوچیکه
مطمئنی سیستمت ویروسی نیست؟pc
ip رو یه بار عوض کن ببین درست میشه
به چکی هم بکن ببین file and printer sharing روی pc فعاله یا نه (تیکش خورده یانه )
حالا که داری زحمت می کشی netbios رو هم چک کن فعاله یا نه :دی

alex1000
01-01-2010, 15:25
آهان همون پنجره کوچیکه
مطمئنی سیستمت ویروسی نیست؟pc
ip رو یه بار عوض کن ببین درست میشه
به چکی هم بکن ببین روی pc فعاله یا نه (تیکش خورده یانه )
حالا که داری زحمت می کشی netbios رو هم چک کن فعاله یا نه :دی
ويروسي نيست.
file and printer sharing فعاله.
netbios فعاله.
اما باز لپ تاپ پي سي رو نمي بينه :13:

alex1000
02-01-2010, 00:54
ویندوز پی سی رو عوض کردم ناچارا، مشکل حل شد خوشبختانه.
از توجه دوستان (undertaker_ss) خیلی خیلی سپاسگزار و ممنون.

undertaker_ss
02-01-2010, 22:14
ویندوز پی سی رو عوض کردم ناچارا، مشکل حل شد خوشبختانه.
از توجه دوستان (undertaker_ss) خیلی خیلی سپاسگزار و ممنون.

اتفاقا می خواستم بگم ویندوزت رو عوض کنی گفتم یهو فحشم میدی:31:
خدا رو شکر مشکلت حل شد
خواهش می کنم من که کاری از دستم بر نیومد :11:
موفق باشی :20:

MILIN3M
14-01-2010, 23:25
سلام من مطلباتونو خوندم ولی سر در نمیارم
مساله اینجاس ببینید
سیستم شماره 1 من یک پورت لن داره..سیستم عامل ویستا سرویس پک 2
سیستم شماره 2 من پورت لن نداره...سیستم عامل xpسرویس پک 2
یه مدم dlinkخریدم 2ماه پیش با سرویس 128 که پشت مودم یه جای لن هم داره
توی جعبه یه کابل لن هم دارم.
.
چجوری وصل کنم که هم تبادل فایل داشته باشم هم استفاده اینترنت تو دو تا سیستم

Ship Storm
14-01-2010, 23:31
سلام من مطلباتونو خوندم ولی سر در نمیارم
مساله اینجاس ببینید
سیستم شماره 1 من یک پورت لن داره..سیستم عامل ویستا سرویس پک 2
سیستم شماره 2 من پورت لن نداره...سیستم عامل xpسرویس پک 2
یه مدم dlinkخریدم 2ماه پیش با سرویس 128 که پشت مودم یه جای لن هم داره
توی جعبه یه کابل لن هم دارم.
.
چجوری وصل کنم که هم تبادل فایل داشته باشم هم استفاده اینترنت تو دو تا سیستم

کامپیوتر دوم باید پورت LAN رو داشته باشه وگرنه بین دو سیستم نمیشه ارتباط شبکه رو برقرار کرد
اگه پورت LAN نداری باید کارت شبکه بخری

MILIN3M
15-01-2010, 22:37
کامپیوتر دوم باید پورت LAN رو داشته باشه وگرنه بین دو سیستم نمیشه ارتباط شبکه رو برقرار کرد
اگه پورت LAN نداری باید کارت شبکه بخری
ببخشید یه سوال
1:یعنی نمیشه اون سیستم که لن نداره به وسیله مودم adslبا اون سیستمم که لن داره وصل شه؟

2:چجوری اینترنت رو شیر کنم بینشون که وقتی جفت com روشنن بعضی اوقات با کل سرعت با اون کار کم بعضی اوقات با کل سرعت با اون یکی سیستم یکیشون ویستاس دیگری هم ایکس پی

Ship Storm
15-01-2010, 23:16
ببخشید یه سوال
1:یعنی نمیشه اون سیستم که لن نداره به وسیله مودم adslبا اون سیستمم که لن داره وصل شه؟

2:چجوری اینترنت رو شیر کنم بینشون که وقتی جفت com روشنن بعضی اوقات با کل سرعت با اون کار کم بعضی اوقات با کل سرعت با اون یکی سیستم یکیشون ویستاس دیگری هم ایکس پی

ببین سیستمی که به اینترنت وصله بصورت مستقیم رو با USB وصل میکنی و سیستمی رو که میخوای شبکه رو روش پیاده کنی رو باید با LAN بین دو کامپیوتر متصل کنی (یعنی از پورت Lan کامپیوتر اول به پورت Lan کامپیوتر دوم)
بصورت اتومایک وقتی با هرکدوم کار بشه سرعت میره سمت اون سیستمی که داره از پهنای باند استفاده میکنه

Mr Andersson
16-01-2010, 14:05
درود;

دوستان یه لپ تاب داریم که با وایرلس به یه PC وصله. هر دو XP و اتصال هم برقرار میشه اما هر دو Send دارن ولی Received ندارن. فایروال خاموشه. فایرواله آنتی ویروسم خاموشه. به نظر شما مشکل از کجاست؟

متشکر...

cao-cao
16-01-2010, 14:37
دوستان من یه لپ تاپدل 1525 رو میخوام با یه پرینتر ز4780 اچ پی وایلس لن کنم باید چیکار کنم"؟

samboliya
16-01-2010, 16:23
سلام دوستام خسته نباشید یه سوال داشتم من تو یه اتاق یه pc دارم یا یه مودم adsl که با کابل usb دارم استفاده میکنم تازگی ها یه نت بوک خریدم که تو یه اتاق دیگه هستش یعنی حدود 30 متری فاصله دارن حالا سوال من اینه که میشه از پشت مودم adsl از سوکت لنش به وسیله یه کابل croos استفاده کنم و بببرم وصل کنم به نت بوک در این حالت هر 2 تا کامپیوتر روشن باشن به اینترنت وصل میشن؟
یا نه باید تک تک کار کنیم؟سوال بعدی هم اینه اگه جواب سوال بالا مثبت باشه من خودم تو جعبه مودم همراش 1 متری کابل داشت که سرش سوکت داره اگه خودم کابل بگیرم و این کابل رو از وسط نصف کنم و کابلی رو که خریدم بهش وصله کنم اینجوری کابل درست کار میکنه یا نه بهتره برم از بیرون کابل یه سره بخرم؟؟؟

cao-cao
17-01-2010, 13:39
سلام دوستام خسته نباشید یه سوال داشتم من تو یه اتاق یه pc دارم یا یه مودم adsl که با کابل usb دارم استفاده میکنم تازگی ها یه نت بوک خریدم که تو یه اتاق دیگه هستش یعنی حدود 30 متری فاصله دارن حالا سوال من اینه که میشه از پشت مودم adsl از سوکت لنش به وسیله یه کابل croos استفاده کنم و بببرم وصل کنم به نت بوک در این حالت هر 2 تا کامپیوتر روشن باشن به اینترنت وصل میشن؟
یا نه باید تک تک کار کنیم؟سوال بعدی هم اینه اگه جواب سوال بالا مثبت باشه من خودم تو جعبه مودم همراش 1 متری کابل داشت که سرش سوکت داره اگه خودم کابل بگیرم و این کابل رو از وسط نصف کنم و کابلی رو که خریدم بهش وصله کنم اینجوری کابل درست کار میکنه یا نه بهتره برم از بیرون کابل یه سره بخرم؟؟؟

بله میشه دوست من در ان واحد از هر دو استفاده کنی ولی باید تنظیمات مودم رو روی PPPOP قرار یدی که اوتوماتیک کانکت بشه
و در مورد سوال دومت اگه این کار رو نکنی بهتره تو که سیم رو خریدی خوب بدی سوکت هم واست بزنه دیگه چه اریه که ببری اون سیم رو

samboliya
17-01-2010, 16:31
دوست عزیز من دیروز لپتاپ رو گزاشتم کنار pc بعد با کابلی که تو جعبه مودم بود اومدم شبکه کنم هر کاری کردم هیچ اتفاقی نیفتاد؟اصلا وصل نمیشن چند تا مقاله مختلف هم خوندم؟؟؟این که چه کابلی باشه فرق میکنه فکر کنم این کابل مودم از این مدل مستقیم هستش چی میگن بهش strang چی چی درست یادم نیست.از این مدلی که دو سر سوکت مثل همه هستش

jamshidjap
17-01-2010, 19:58
بايد از کابل کراس استفاده کني ... مغازه هاي کامپيتوري دارند ...

samboliya
19-01-2010, 20:46
اقا من امروز کابل کراس گرفتم اما باز هر کاری میکنم شبکه نمیشه؟؟؟من یه مودم adsl دارم که ip اون رو 192.168.0.1 قرار دادم
بعد کارت شبکه سیستم اصلی رو میزارم رو 192.168.0.2 رو لپتاپ هم کارت شبکه رو میزارم روی 192.168.0.1 اما کار نمیده؟؟
باید تو لپتاپ تو بخش کانکشن چیزی اضافه بشه اخه نمیدونم یه سری شانسی یه ایکون اومد نوشته بود internet gateway اما با به ip که دست زدم یهو رفت؟

undertaker_ss
19-01-2010, 22:24
اقا من امروز کابل کراس گرفتم اما باز هر کاری میکنم شبکه نمیشه؟؟؟من یه مودم adsl دارم که ip اون رو 192.168.0.1 قرار دادم
بعد کارت شبکه سیستم اصلی رو میزارم رو 192.168.0.2 رو لپتاپ هم کارت شبکه رو میزارم روی 192.168.0.1 اما کار نمیده؟؟
باید تو لپتاپ تو بخش کانکشن چیزی اضافه بشه اخه نمیدونم یه سری شانسی یه ایکون اومد نوشته بود internet gateway اما با به ip که دست زدم یهو رفت؟

یعنی ip مودم رو میگذارین روی لپ تاپ؟
به لپ تاپ یه ip دیگه بدین
یه توضیح میدی تنظیمات مودم رو چی گذاشتی؟

samboliya
19-01-2010, 22:49
من يه توضيح كلي يدم اميدوارم كسي كمك كنه من برا رفتن اينترنت از مودم اي دي اس ال استفاده ميكنم همونجور كه ميدونيد اگرم به مودمتو بخش نتورك ايپي نديد كار ميكنه اما ويندوز پيغام ميده كه اي پي بدهمنماي پيرو تو سيستم اصلي كه مودم وصله بهش 192.168,0,2 قرار دادم اين از اين وتاالان هم كار ميردم تا اينكه لپتاپ گرفتم و شبا ميخوام باهاش برم اينترنت پس رفتم كابل كراس گرفتم و مستقيم ميزنمش به لن مودم و راحت كار ميكنم تا اينكه خواستم برا انتقال فايل ها از لپتاپ به پي سي شبكه درست كنم برا همين طبقاموزش ميرم چلو اي پي شبكه پي سي رو ميزارم رو 192,168,0,1 كه با اي پي مودم تداخل ميكنهبرا همين من اي پي شبكه رو ميزارمرو 192,168,1,1 و لپتاپ رو هم رو 192,168,1,2تنظيم ميكنم اما هر چيرو ميندازم تو شاره هيچي به هيچيه هر كاري ميكنم نميشه

undertaker_ss
20-01-2010, 19:52
من يه توضيح كلي يدم اميدوارم كسي كمك كنه من برا رفتن اينترنت از مودم اي دي اس ال استفاده ميكنم همونجور كه ميدونيد اگرم به مودمتو بخش نتورك ايپي نديد كار ميكنه اما ويندوز پيغام ميده كه اي پي بدهمنماي پيرو تو سيستم اصلي كه مودم وصله بهش 192.168,0,2 قرار دادم اين از اين وتاالان هم كار ميردم تا اينكه لپتاپ گرفتم و شبا ميخوام باهاش برم اينترنت پس رفتم كابل كراس گرفتم و مستقيم ميزنمش به لن مودم و راحت كار ميكنم تا اينكه خواستم برا انتقال فايل ها از لپتاپ به پي سي شبكه درست كنم برا همين طبقاموزش ميرم چلو اي پي شبكه پي سي رو ميزارم رو 192,168,0,1 كه با اي پي مودم تداخل ميكنهبرا همين من اي پي شبكه رو ميزارمرو 192,168,1,1 و لپتاپ رو هم رو 192,168,1,2تنظيم ميكنم اما هر چيرو ميندازم تو شاره هيچي به هيچيه هر كاري ميكنم نميشه

خب ببین به ip موم دست نزن و به pc و لپ تاپ هم از همون رنج بده مثلا یکی 192.168.0.2 یکی 192.168.0.3
بعد یه چک بکن ببین فایروال سیستمها خاموشه یا نه
توی cmd سیستمی که ای پی اش 192.1.68.0.3 هست اینو بزن ping 192.168.0.2 ببین چی میگه
اینا رو یه چکی بکن ببینیم مشکل از کجاست
تنظیمات مودم تون PPPOE هست دیگه؟

Mr Andersson
21-01-2010, 02:34
درود;

من گفتم انقد همه جواب دادن منم یادم رفته بیام اینجا کلی خجالت زده میشم. بابا شما که خیلی باحالین. حالا خوبه یه پارتیه خفن هم اینجا داریم! (داداش تو که نمیدونی با کی هستم!!! نه؟!!)

خوب هیچی ویندوز عوض کردم درست شد. البته بازم راه نداد تا اینکه یییییهو خودش وصل شد. دیوانم کرد. اصلا نفهمیدم مرگش چی بود. چندتا حدس میزنم. بابا این شبکه وایرلس خیلی شکم درده. شروع کنه به گیر دادن تا فهم آدمو پیچ نده بیخیال بشو نیست. یه ADD HOC ساده اینجور گیره تکنسین های شبکه چی میکشن؟ جون داداش دیگه زون آلارم نصب نبود!

.......

saeedblue
21-01-2010, 15:04
سلام.یه سوال داشتم..نمیونم قبلا پرسیدن یا نه...ماشاله 65 صفحه نوشته شده نمیشه به راحتی گشت..
طریقه ی شبکه کردن دو پی سی برای بازی کردن...من و دوستم هر دو نت بیسیم داریم..اکسسز پوینت
ممنون میشم اموزش کاملوشو ارجاع بدید.

reza08
21-01-2010, 15:11
سلام
من از طریق کابل lan یک شبکه بین پی سپ ام
و لپ تاپم تعریف کردم و حالا من میتونم از لپ تاپم که ویندوز ویستا داره به فایل هایshar توی پی سی دسترسی داشته باشم ولی چون ویندوز لپم ویستاست از پی سی که میخوام به لپم دسترسی پیدا کنم نمتونم
چون برای ورود user وpas میخواد
من چطور میتونم یه نام کاربری و پس ورد برای لپم تعریف کنم که بتونم به اطلاعات لپم دسترسی داشته باشم؟؟؟
ممنون پیشم راهنمایی کنید![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

samboliya
21-01-2010, 15:27
ممنون دوست عزیز بالاخره تونستم شبکه رو برقرار کنم چه لذتی داشت اون لحظه که وصل شد اخه من نتبوک دارم سی دی رایتر نداره اینجوری فایل هام رو خیلی سریع میفرستم رو پی سی فقط یه نکته موند.
من هنوز نتونستم اینترنت رو شار کنم البته بگم رو کانکشنم تیک شاره رو زدم فقط یه نکته زیر همون قسمتی که ماله ساره کردن کانکشن میزنی یه منو هست گفته home network conection رو انتخاب کن من کارت شبکه رو انتخاب کردم چون یه گزینه دیگه هست که مودمم هست اونم تو بخش lan میاد درسته دیگه باید کارت شبکه رو انتخاب کنم تا اینترنت بره رو شبکه ولی اتفاقی نمیفته باید جایی ای پی یا dns وارد کنم

undertaker_ss
21-01-2010, 18:38
ممنون دوست عزیز بالاخره تونستم شبکه رو برقرار کنم چه لذتی داشت اون لحظه که وصل شد اخه من نتبوک دارم سی دی رایتر نداره اینجوری فایل هام رو خیلی سریع میفرستم رو پی سی فقط یه نکته موند.
من هنوز نتونستم اینترنت رو شار کنم البته بگم رو کانکشنم تیک شاره رو زدم فقط یه نکته زیر همون قسمتی که ماله ساره کردن کانکشن میزنی یه منو هست گفته home network conection رو انتخاب کن من کارت شبکه رو انتخاب کردم چون یه گزینه دیگه هست که مودمم هست اونم تو بخش lan میاد درسته دیگه باید کارت شبکه رو انتخاب کنم تا اینترنت بره رو شبکه ولی اتفاقی نمیفته باید جایی ای پی یا dns وارد کنم

خب خدا رو شکر
بله باید بری توی سیستمی که مستقیم به مودم وصل نیست و dns رو بدی 4.2.2.4

undertaker_ss
21-01-2010, 19:19
درود;

من گفتم انقد همه جواب دادن منم یادم رفته بیام اینجا کلی خجالت زده میشم. بابا شما که خیلی باحالین. حالا خوبه یه پارتیه خفن هم اینجا داریم! (داداش تو که نمیدونی با کی هستم!!! نه؟!!)

خوب هیچی ویندوز عوض کردم درست شد. البته بازم راه نداد تا اینکه یییییهو خودش وصل شد. دیوانم کرد. اصلا نفهمیدم مرگش چی بود. چندتا حدس میزنم. بابا این شبکه وایرلس خیلی شکم درده. شروع کنه به گیر دادن تا فهم آدمو پیچ نده بیخیال بشو نیست. یه ADD HOC ساده اینجور گیره تکنسین های شبکه چی میکشن؟ جون داداش دیگه زون آلارم نصب نبود!

.......

سلام داداش. جان خودم منم مثله چی تو گل گیر کرده بودم که اشکال کار از کجاست:31:
احتمالا درایورش مورد داشته
زون آلارم رو خوب اومدی:39:

undertaker_ss
21-01-2010, 20:22
سلام
من از طریق کابل lan یک شبکه بین پی سپ ام
و لپ تاپم تعریف کردم و حالا من میتونم از لپ تاپم که ویندوز ویستا داره به فایل هایshar توی پی سی دسترسی داشته باشم ولی چون ویندوز لپم ویستاست از پی سی که میخوام به لپم دسترسی پیدا کنم نمتونم
چون برای ورود user وpas میخواد
من چطور میتونم یه نام کاربری و پس ورد برای لپم تعریف کنم که بتونم به اطلاعات لپم دسترسی داشته باشم؟؟؟
ممنون پیشم راهنمایی کنید![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برو توی network and sharing center
یه تنظیماتی هست ماله share
یه چیزی بود تو مایه های password protected sharing
اونو off کن
شرمنده دقیق یادم نیست چی بود ویستا ندارم فعلا چک کنم اما خودت پیداش میکنی آدرسش سر راسته:31:

samboliya
21-01-2010, 22:12
ممنون دوست عزیز خیلی کمک بزرگی کردی.

Mr Andersson
22-01-2010, 01:06
درود;

سلام داداش. جان خودم منم مثله چی تو گل گیر کرده بودم که اشکال کار از کجاست:31:
احتمالا درایورش مورد داشته
زون آلارم رو خوب اومدی:39:

خیلی مخلصیم. یکی از حدس هام اینه, شاید عجیب باشه. اما کانکشن باسیم هم رو اتومات آی پی بود. اونو Disable کردم. ممکنه کانفلیکت کنن؟ Server به یه شبکه باسیم هم اتصال داشت اما براش آی پی هنوز تعریف نکرده بودم. اول میخواستم وایرلس رو راه بندازم. راستی من الان یه بریدج بزنم دردسر داره یا نه سریع کانکت میشه. یه سوال دیگه الان نوت بوک رو همچی روشن میکنی کانکت میشه به وایرلس (به Workgroup). قبلا دستی بود. برخورد داشتی از نوع نزدیک یا سوم؟

خیلی باحال میخندی داداش:31:

undertaker_ss
22-01-2010, 10:54
درود;

خیلی مخلصیم. یکی از حدس هام اینه, شاید عجیب باشه. اما کانکشن باسیم هم رو اتومات آی پی بود. اونو Disable کردم. ممکنه کانفلیکت کنن؟ Server به یه شبکه باسیم هم اتصال داشت اما براش آی پی هنوز تعریف نکرده بودم. اول میخواستم وایرلس رو راه بندازم. راستی من الان یه بریدج بزنم دردسر داره یا نه سریع کانکت میشه. یه سوال دیگه الان نوت بوک رو همچی روشن میکنی کانکت میشه به وایرلس (به Workgroup). قبلا دستی بود. برخورد داشتی از نوع نزدیک یا سوم؟

خیلی باحال میخندی داداش:31:

ِDHCP سرور داری تو شبکه؟ اگه فقط یکی داشته باشی کانفلیکت پیش نمیاد ولی بعضی وقتا واسه منم پیش اومده بعضی سیستم ها که دوتا ای پی دارن فاطی میکنه البته با رنج متفاوت
نه بریج دردسر نداره
به تنظیماتش دست نزدی؟ چی شد که اتومات شد؟اگه خیلی اذیت میکنه وایرلس ات رو خاموش کن:31: هیچ رقمه برخورد نداشتم یه چکی بکن تنظیماتش رو ببینیم مشکل از کجاست.یه چیز دیگه کانکشن غیر از وایرلس توی سیستمت نداری؟

ما چاکریم:11:

Memonex
24-01-2010, 15:13
با سلام. من تقریبا اصل مطلب تایپیک رو خوندم ولی در راه اندازی شبکه بر روی دو کامپیوتر با ویندوز ویستا مشکل دارم. لطفا راهنمای قدم به قدم ایجاد شبکه پس از نصب دو ویندوز ویستا بر روی دو کامپیوتر اگر امکانش هست در اختیار من قرار دهید. یا مرا به پستی کاملا در این مورد راهنمایی کرده و تمام توضیحات را گفته ارجاع دهید. با تشکر...

undertaker_ss
24-01-2010, 20:07
با سلام. من تقریبا اصل مطلب تایپیک رو خوندم ولی در راه اندازی شبکه بر روی دو کامپیوتر با ویندوز ویستا مشکل دارم. لطفا راهنمای قدم به قدم ایجاد شبکه پس از نصب دو ویندوز ویستا بر روی دو کامپیوتر اگر امکانش هست در اختیار من قرار دهید. یا مرا به پستی کاملا در این مورد راهنمایی کرده و تمام توضیحات را گفته ارجاع دهید. با تشکر...

مشکل تون رو دقیق بگید شاید بشه حلش کرد
و بگید تا حالا چه کارهایی انجام دادید

hooshtoolak
04-02-2010, 21:10
سلام به همه
من دو تا لپ تاپ دارم و می خواستم این دو رو با هم شبکه کنم البته با ((( وایرلس )))
هم برای اشتراک اینترنت و هم سند و ریسیو اطلاعات و هم بازی شبکه ای

لطفا من رو راهنمایی کنین ( آگه همراه با تصویر باشه خیلی خوبه )

البته لازم به ذکر که یکی از کامپیوتر ها Windows XP و دیگر Windows 7

خواهش میکنم که منو راهنمایی کنین چون شدیدن گیر کردم و از طرفی من اتریش زندگی می کنم و اگه بخوام از شرکت های مربوطه کمک بگیرم باید حدود 200 یورو پیاده بشم

لطفا من رو راهنمایی کنین !!!!!

Mahanturbo
05-02-2010, 15:25
سلام به همه
من دو تا لپ تاپ دارم و می خواستم این دو رو با هم شبکه کنم البته با ((( وایرلس )))
هم برای اشتراک اینترنت و هم سند و ریسیو اطلاعات و هم بازی شبکه ای

لطفا من رو راهنمایی کنین ( آگه همراه با تصویر باشه خیلی خوبه )

البته لازم به ذکر که یکی از کامپیوتر ها Windows XP و دیگر Windows 7

خواهش میکنم که منو راهنمایی کنین چون شدیدن گیر کردم و از طرفی من اتریش زندگی می کنم و اگه بخوام از شرکت های مربوطه کمک بگیرم باید حدود 200 یورو پیاده بشم

لطفا من رو راهنمایی کنین !!!!!

منم همین سوال و دارم با این تفاوت که من وایرلس روتر مود دارم . هر کامپیوتر هم به صورت جدا و با وایرلس به اینترنت وصل است . فقط می خوام تو اشتراک فایل دو تا کامپیوتر رو شیر کنم با روتر.

undertaker_ss
05-02-2010, 17:26
منم همین سوال و دارم با این تفاوت که من وایرلس روتر مود دارم . هر کامپیوتر هم به صورت جدا و با وایرلس به اینترنت وصل است . فقط می خوام تو اشتراک فایل دو تا کامپیوتر رو شیر کنم با روتر.

وایرلسش رو نمی دونم ولی توی مودم های عادی یه نوع کانکشن داره PPPOE
واسه اینکار باید نوع کاتکشن رو بذارید PPPOE به جای bridge
بببینید داره

hooshtoolak
06-02-2010, 01:26
وایرلسش رو نمی دونم ولی توی مودم های عادی یه نوع کانکشن داره PPPOE
واسه اینکار باید نوع کاتکشن رو بذارید PPPOE به جای bridge
بببینید داره

آقا من مشکلم رو حل کردم خیلی راحت بود
اصلا فکرشم نمی کردم که این قدر راحت باشه
اگه می خواستی یه میل بده تا برات میل کنم روششو
به درد شیر کردن اطلاعات هم میخوره

---------- Post added at 01:26 AM ---------- Previous post was at 01:25 AM ----------

آقا من مشکلم رو حل کردم خیلی راحت بود
اصلا فکرشم نمی کردم که این قدر راحت باشه
اگه می خواستی یه میل بده تا برات میل کنم روششو
به درد شیر کردن اطلاعات هم میخوره

ali_metal_357
07-02-2010, 16:30
سلام

یه سوال!

طبق همین دستور دو کامپیوتر رو با هم شبکه کردم و شبکه شد

حالا یه مشکل دارم اونم این که وقتی بازی رو می خوایم به صورت شبکه با هم بازی کنیم متاسفانه کامپیوتر دیگری را پیدا نمی کند

لطفا راهنمایی کنید چه کار کنم ؟؟؟

hooshtoolak
07-02-2010, 16:37
سلام

یه سوال!

حالا یه مشکل دارم اونم این که وقتی بازی رو می خوایم به صورت شبکه با هم بازی کنیم متاسفانه کامپیوتر دیگری را پیدا نمی کند

ویندوزات چیه ؟
اگه ایکس پیه باید Guest رو خاموش کنی

ali_metal_357
07-02-2010, 18:59
اکس پی 2

منظورت یوزره ؟ اون خاموشه تک یوزری هست کام ها

undertaker_ss
07-02-2010, 20:07
اکس پی 2

منظورت یوزره ؟ اون خاموشه تک یوزری هست کام ها

فایروال چی خاموشه؟
آنتی وسروست هم ممکنه فایروال داشته باشه اونم چک کن

ali_metal_357
07-02-2010, 20:39
اون که اف هست

انتی هم اصلا نصب نمی کنم خودم انتی ویروسم :d

amirtoty
07-02-2010, 22:16
سلام

یه سوال!

مشکل از تنظیمات بازی میتونه باشه
تو قسمت Option به تنظیمات IP دقت کنید!

Kiumars_H
13-02-2010, 18:26
سلام
ممنون از راهنمایی اینترنت من کابلی و این کانکشِنشِ

قصد داشتم در کامپیوتر دیگر هم از اینترنت استفاده کنم 1 کارت شبکه خریدم و در کانکشن جدید سیستم 1 را قرار دادم

و سیستم 2 را

و

اما وقتی خواستم اینترنت را شِر کنم

حالا چه کنم :(

و بعد چطور میتونم اطلاعات بین 2 سیستم رد بدل کنم؟

3dlove
14-02-2010, 13:59
سلام
میخواستم بپرسم تو این شبکه میشه برنامه رو شیر کرد ؟
مثلا من یه آنتی ویروس دارم که روی یکی از سیستمامه و همیشم آپدیته میخواستم ببینم چطوری میتونم تو سیستمه دیگم ازش استفاده کنم ؟

undertaker_ss
14-02-2010, 19:13
سلام
میخواستم بپرسم تو این شبکه میشه برنامه رو شیر کرد ؟
مثلا من یه آنتی ویروس دارم که روی یکی از سیستمامه و همیشم آپدیته میخواستم ببینم چطوری میتونم تو سیستمه دیگم ازش استفاده کنم ؟

باید از نسخه enterprise آنتی ویروس استفاده کنید

Kiumars_H
14-02-2010, 19:46
هیچ مسلمونی نیست جواب من بده؟؟؟؟ :(

T I G E R
14-02-2010, 21:32
دوستان مودم من Asus AM 602 هستش که بصورت کومبو روتر هستش یعنی میتونه و همزمان از دو درگاه USB و LAN به دو سیستم اینترنت بده
خب اینطوری نیازی به کامپیوتر سرور و یا سوئیچر نیست و یه راحتی اینترنت شیر میشه
البته گویا در این سبک شیر ، دو سیستم با هم شبکه میشند

خب اینجا یه مسئله ای هستش اینه که چطور میشه امکان دسترسی یه سیستم رو به سیستم دیگه کاملا قطع کرد و فقط ار اینترنت استفاده کرد
اینطوری هر کس مسئول سیستم خودشه و آدم خیالش جمع هستش که مثلا اگه سیستم دیگه ویروسی باشه به سیستم خودش منتقل نمیشه
یا اینکه اگه کسی در سیستم دیگه نشسته باشه ، قصد دخالت و ورود به درایوهای منو داشته باشه ، جلوش گرفته بشه

کسی از دوستان می تونه کمکم کنه
ممنون

3dlove
15-02-2010, 10:13
باید از نسخه enterprise آنتی ویروس استفاده کنید

اینی که الان گفتی یعنی چی ؟ :31:
من eset رو دارم رو سیستمم نسخه بیزینس !
بعدم یه سوال دیگه !
چرا نمیتونم همه درایوام رو به اشتراک بزارم . یعنی وقتی به اشتراک میزارم تو سیستم دیگه ارور access denide میده ( اگه درست نوشته باشم :31:) میگه فقط administrator میتونه به این درایو دسترسی داشته باشه یا اینجور چیزی !

بازم یه دنیا ممنون :40::11:

miladddd
15-02-2010, 16:58
سلام
چند تا سوال دارم

اگه من یک کامپیوتر xp 64 و دیگری xp 32 داشته باشه باز میشه شبکه کرد؟
از کجا میشه فهمید مشکل از کابل هست یا نه؟
آیا میشه با همین روش هم بازی های تحت شبکه رو بازی کرد

babriii
17-02-2010, 15:11
VMware Network Adapter VMnet1 : مال VMware هست (این جوری که من فهمیدم مال شبکه Peer to peer هست)
VMware Network Adapter VMnet8 : مال سرور (فکر کنم هاب مجازی هست آخه من شبکه خیلی کم یاد دارم) هست اونهم مال VMware هست
می خواستم از توی VMware به اینترنت وصل بشم

با سلام

من فقط ميخوام يك شبكه ساده بين ويندوز VMware و سيستمم برقرار بشه ؛ آداپتور يك رو فعال كنم يا 8 و يا هردوشون؟

در مورد ست آي پي هم با اين روش پست اول انجام بدم نتيجه ميده؟!

mdmehry
17-02-2010, 22:01
تو ویندوز سون چه جوری شبکه درست کنیم، میخوام فایلهام رو شیر کنم، هر دو سیستم سون روش نصبه

undertaker_ss
18-02-2010, 22:21
اینی که الان گفتی یعنی چی ؟ :31:
من eset رو دارم رو سیستمم نسخه بیزینس !
بعدم یه سوال دیگه !
چرا نمیتونم همه درایوام رو به اشتراک بزارم . یعنی وقتی به اشتراک میزارم تو سیستم دیگه ارور access denide میده ( اگه درست نوشته باشم :31:) میگه فقط administrator میتونه به این درایو دسترسی داشته باشه یا اینجور چیزی !

بازم یه دنیا ممنون :40::11:

ببخشید به خاطر کنکور چند روز نبودم
یه نسخه از آنتی ویروسه مثلا mcafee نسخه enterprise داره که حالت کلاینت سروری پیدا میکنه
انتی ویروست یه فایروال داره غیر فعالش کردی؟
یا غیرفعالش کن یا برو سیستمهایی که میخوای رو بهش بده که اونا رو به عنوان trusted قبول کنه

undertaker_ss
18-02-2010, 22:33
سلام
چند تا سوال دارم

1-اگه من یک کامپیوتر xp 64 و دیگری xp 32 داشته باشه باز میشه شبکه کرد؟
2-از کجا میشه فهمید مشکل از کابل هست یا نه؟
3-آیا میشه با همین روش هم بازی های تحت شبکه رو بازی کرد

1-بله میشه
اصلا پروتکلهای شبکه واسه همین به وجود اومدن دیگه که سیستم ها مستقل از os با هم شبکه بشن
2-تستر هست
اما راه دم دستش چک کردن چراغ کابل موقع اتصال به سیستمه
3-بله میشه

---------- Post added at 10:33 PM ---------- Previous post was at 10:28 PM ----------

هیچ مسلمونی نیست جواب من بده؟؟؟؟ :(

خب شما ای پی نده به سیستمات
بذار روی اتوماتیک
بذار ics خودش ای پی بده
این که خودش توضیح داده چیکار کنی
کدوم قسمتش رو مشکل داری
بگو تا توضیح بدم

miladddd
19-02-2010, 10:07
2-تستر هست
اما راه دم دستش چک کردن چراغ کابل موقع اتصال به سیستمه

مال من چراغ نداره!
منظورت رو از تستر نفهمیدم

undertaker_ss
19-02-2010, 12:44
مال من چراغ نداره!
منظورت رو از تستر نفهمیدم

منظورم چراغ کارت شبکه بودا
تستر یه دستگاهی هست که دو سر کابل رو بهش وصل میکنی بعد روش یه سری عدد هست از یک تا 8 که پینهای RJ45 هستند و دوتاشون ماله سند هستند و دو تا شون ماله ریسیو
اگه کابل درست باشه چراغهای مربوط به پینهای 1 و 2و 3و 6 که ماله سند و رسیو هستن خاموش روشن میشن

miladddd
19-02-2010, 21:56
منظورم چراغ کارت شبکه بودا
تستر یه دستگاهی هست که دو سر کابل رو بهش وصل میکنی بعد روش یه سری عدد هست از یک تا 8 که پینهای RJ45 هستند و دوتاشون ماله سند هستند و دو تا شون ماله ریسیو
اگه کابل درست باشه چراغهای مربوط به پینهای 1 و 2و 3و 6 که ماله سند و رسیو هستن خاموش روشن میشن

کابل شبکه با سوکتای سرش قیمتش چقدره؟

هر مادربوردی که جای سوکت شبکه رو داره دارای کارت شبکه هست؟
چون مال من کارت شبکش آنبورده

undertaker_ss
19-02-2010, 22:05
کابل شبکه با سوکتای سرش قیمتش چقدره؟

هر مادربوردی که جای سوکت شبکه رو داره دارای کارت شبکه هست؟
چون مال من کارت شبکش آنبورده

متری می فروشن
بستگی داره چند متر بخوای
cat 5 بخوای یا Cat 6
من Cat 5 رو 5 متریش رو گرفتم 2500

جواب سوالت مثبته

Greatone
20-02-2010, 15:42
یه مشکل عجیب دارم
همه کارا رو کردم
حتی در کامپیوتر دوم هم میزنه کانکت شدی
اما از ie یا opera نمیره به هیچ سایتی !

undertaker_ss
21-02-2010, 01:44
یه مشکل عجیب دارم
همه کارا رو کردم
حتی در کامپیوتر دوم هم میزنه کانکت شدی
اما از ie یا opera نمیره به هیچ سایتی !

توی کامپیوتر دوم dnsرو ست کن 4.2.2.4

metaler-soad
21-02-2010, 03:23
درود .....:11:
آقا من میخوام 3 تا کامپیوتر رو به هم وصل کنم ..... جوری که هر 3 کامپیوتر بتونن فایل شیر کنن ..... هر 3 تاشون به هم دسترسی داشته باشن ...... با کابل هم نمیشه وصلشون کرد چون فاصله هاشون زیاده ....... اگه ممکنه یه آموزشی برام بزارید ..... کارم خیلی فوری هستش ..... ممنون میشم اساتید هر چه سریعتر منو راهنمایی کنن و یه آموزش برام بزارن ..... این موضوع رو هم بگم که دفعه اولم هست که این کارو میخوام بکنم .... دیگه خودتون منظورمو بفهمید دیگه :31:

شـیـفــو
22-02-2010, 17:21
برادرا يك كابل لن در جعبه مودم اي دي اس ال ما بود
الان دوتا كامپيوتر دارم ميخوام اينارو شبكه كنم ميخوام بدونم اين كابل شبكه همون كابل كراس هست براي ارتباط بين دو كامپيت يا نه ؟ يعني اون ميشه اينكارو كرد؟

borzeh
22-02-2010, 18:49
خیر دوست عزیز
کابل کراس
اما کابل مودمتون 1-1 هست

undertaker_ss
22-02-2010, 20:00
برادرا يك كابل لن در جعبه مودم اي دي اس ال ما بود
الان دوتا كامپيوتر دارم ميخوام اينارو شبكه كنم ميخوام بدونم اين كابل شبكه همون كابل كراس هست براي ارتباط بين دو كامپيت يا نه ؟ يعني اون ميشه اينكارو كرد؟

اگه کارت شبکه هات جدید باشه با کابل استریت هم میشه دوتا سیستم رو شبکه کرد

شـیـفــو
23-02-2010, 04:33
اگه کارت شبکه هات جدید باشه با کابل استریت هم میشه دوتا سیستم رو شبکه کرد
دوست عزيز يعني فقط كابلو بخرم و همون تنظيمات اي پي در پست اول درسته ؟
مادربردم يكيش asus هست p5gc/mx1333 و يكي ديگشم giga 8i945g هست اينا كارت شبكشون انبرده ب ا استريت ميشه يا نه
بعد از اين طريق ميشه بازي مثل كانتر دو نفر بازي كرد ؟

metaler-soad
24-02-2010, 00:26
آقا من میخوام 3 تا کامپیوتر رو به هم وصل کنم ..... جوری که هر 3 کامپیوتر بتونن فایل شیر کنن ..... هر 3 تاشون به هم دسترسی داشته باشن ...... با کابل هم نمیشه وصلشون کرد چون فاصله هاشون زیاده ....... اگه ممکنه یه آموزشی برام بزارید ..... کارم خیلی فوری هستش ..... ممنون میشم اساتید هر چه سریعتر منو راهنمایی کنن و یه آموزش برام بزارن ..... این موضوع رو هم بگم که دفعه اولم هست که این کارو میخوام بکنم .... دیگه خودتون منظورمو بفهمید دیگه :31:
چه جالب هیچکس جوابی برا سوال ما نداشت :19:

undertaker_ss
24-02-2010, 12:10
دوست عزيز يعني1- فقط كابلو بخرم و همون تنظيمات اي پي در پست اول درسته ؟
2-مادربردم يكيش asus هست p5gc/mx1333 و يكي ديگشم giga 8i945g هست اينا كارت شبكشون انبرده ب ا استريت ميشه يا نه
بعد از اين طريق ميشه بازي مثل كانتر دو نفر بازي كرد ؟

1-بله تنظیمات ip رو باید انجام بدید
2- اگه پشت کیس جای سوکت شبکه باشه on board هست اما نمی دونم چه مدل هایی از کارت شبکه از این قابلیت پشتیبانی میکنند اکثر لپ تاپ ها این طوری هستند
3- نی دونم چه بازیه اما اگه از اونهایی هست که میشه با شبکه بازی کرد جواب مثبته

undertaker_ss
24-02-2010, 12:16

شما احتیاج به یه اکسس پوینت داری

metaler-soad
25-02-2010, 02:17
شما احتیاج به یه اکسس پوینت داری

اسمش رو زیاد شنیدم....خب چه جوری .... چیکار باید بکنم؟؟؟؟

Margggggg
25-02-2010, 18:50
آقا این میگه طبق شکل زیر انجام بدیم عکسش کجاست ؟؟

l30l30y
25-02-2010, 19:00
چه جالب هیچکس جوابی برا سوال ما نداشت :19:
دوست عزیز اگر کامپیوتر هات نزدیک به هم هستن مثال در فاصله 20 تا 30 متر از وایرلس کارت استفاده کن البته اگه هزینه واسط مهم نیست؟؟؟وگرنه باید با کابل و کارت شبکه که اغلب روی تمام مادر بورد های جدید هست و نیاز به خرید نداره.ضمنا چند تا سو ال سیستم عامل هات چی هستن ؟؟و هر سه pc هستن یا لپ تاپ ؟و این شبکه رو واسه چی میخوای؟؟؟

Margggggg
25-02-2010, 19:07
منتظریم :19:

Margggggg
25-02-2010, 19:24
چه جالب هیچکس جوابی برا سوال ما نداشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 09:24 PM ---------- Previous post was at 09:21 PM ----------

بابا واجب جواب بدید

شـیـفــو
25-02-2010, 19:26
سلام من بالاخره تونستم دوتا كامپيوترو بهم وصل كنم فقط نكته مهم اينه طبق آموزش صفحه اول اين فوروم نيست
بلكه نيازي نيست در كامپيوتر اول كادر سوم به بعد و پر كنيم در كامپيثوتر دوم هم همينطور لازم نيست فقط كادر اول و دوم مهم هستند
اما نكته بعدي
حالا من با يو اس بي اينترنت اي دي اس ال خودمو وصل كردم اما در كامپيوتر دوم اينترنت موجود نيست
در كامپيوتر اول بعد از نصب درايور كارت مجازي شبكه مودمم يك كارت شبكه برام اضافه شد اونو فعال ميكنم بعد توسط كانكشن نقطه به نقطه به نت وصل ميشم اما در كامپيوتر دوم وقتي اولي وصله به نت وصل نميشه كانكشن نقطه به نقطه رو هم شير كردم كارت شبكه مجازيشم شير كردم باز وصل نميشه

metaler-soad
25-02-2010, 23:50
دوست عزیز اگر کامپیوتر هات نزدیک به هم هستن مثال در فاصله 20 تا 30 متر از وایرلس کارت استفاده کن البته اگه هزینه واسط مهم نیست؟؟؟وگرنه باید با کابل و کارت شبکه که اغلب روی تمام مادر بورد های جدید هست و نیاز به خرید نداره.ضمنا چند تا سو ال سیستم عامل هات چی هستن ؟؟و هر سه pc هستن یا لپ تاپ ؟و این شبکه رو واسه چی میخوای؟؟؟

سلام
هر 3 تا pc هستن
سیستم عاملها ویندوز xp هست
یه بار این کارو یکی انجام داده تو اون شرکت....ولی الان یارو گذاشته رفته و مجبورم که من ردیفش کنم....منظورم از این حرف این بود که هر چی که لازمه برای این کار تو شرکت هست....فقط من باید یه جوری اونارو به هم وصل کنم....شرکت adsl داره ولی برا هر سیستم یه مودم adsl نذاشتن...یه مودم وایرلس داره به اضافه یک چیزی شبیه به یه آنتن که رنگ توسی داره (اسمش رو نمیدونم) و خورده پشت کیس سرور....به اضافه یه چیزی شبیه به فلش که رنگش مشکیه (اسمش رو نمیدونم) و 3 تا ازش موجوده و برندشم D-Link هست و با پورت usb به سیستم ها وصل هست....حالا من باید با این چیزایی که گفتم اینترنت رو رو هر 3 تا سیستم share کنم به اضافه اینکه باید هر 3 تا سیستم رو با هم شبکه کنم طوری که هر 3 تا همدیگرو ببینن

حالا اگه امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید
فقط یه چیزایی فهمیدم که مثل اینکه به قسمت run ویندوز هم ربط داره و مثل اینکه باید تو اونجا ip ها رو ping کنم ولی نمیدونم این ip ها رو از کجا بیارم...فقط در همین حد میدونم
ممنون میشم یه راهنمایی جامع و کامل برا من بزارید....واقعا خیلی ضروریه :11::11::11:

undertaker_ss
26-02-2010, 11:43
سلام
هر 3 تا pc هستن
سیستم عاملها ویندوز xp هست
یه بار این کارو یکی انجام داده تو اون شرکت....ولی الان یارو گذاشته رفته و مجبورم که من ردیفش کنم....منظورم از این حرف این بود که هر چی که لازمه برای این کار تو شرکت هست....فقط من باید یه جوری اونارو به هم وصل کنم....شرکت adsl داره ولی برا هر سیستم یه مودم adsl نذاشتن...یه مودم وایرلس داره به اضافه یک چیزی شبیه به یه آنتن که رنگ توسی داره (اسمش رو نمیدونم) و خورده پشت کیس سرور....به اضافه یه چیزی شبیه به فلش که رنگش مشکیه (اسمش رو نمیدونم) و 3 تا ازش موجوده و برندشم D-Link هست و با پورت usb به سیستم ها وصل هست....حالا من باید با این چیزایی که گفتم اینترنت رو رو هر 3 تا سیستم share کنم به اضافه اینکه باید هر 3 تا سیستم رو با هم شبکه کنم طوری که هر 3 تا همدیگرو ببینن

حالا اگه امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید
فقط یه چیزایی فهمیدم که مثل اینکه به قسمت run ویندوز هم ربط داره و مثل اینکه باید تو اونجا ip ها رو ping کنم ولی نمیدونم این ip ها رو از کجا بیارم...فقط در همین حد میدونم
ممنون میشم یه راهنمایی جامع و کامل برا من بزارید....واقعا خیلی ضروریه :11::11::11:
خب دوست عزیز خوب شد که کامل توضیح دادید
اونی که آنت داره اکسس پوینت هست
اگه به تنظیماتش دست نزدید که خیلی خوبه و نیاز به تنظیم مجدد نداره
اون dlink ها هم کارت شبکه وایرلس هست
حالا شما سمت راست پایین system tray روی ایکون شبکه دوبار کلیک کنید بعد properties رو بزنید حالا tcp/ip رو انتخاب کنید و دوبار properties رو بزنید اینجا می تونید تنظیمات IP رو ببینید
چک کنید ببینید ip سیستمها چنده خبرشو بدید

شـیـفــو
26-02-2010, 12:16
حالا من با يو اس بي اينترنت اي دي اس ال خودمو وصل كردم اما در كامپيوتر دوم اينترنت موجود نيست
در كامپيوتر اول بعد از نصب درايور كارت مجازي شبكه مودمم يك كارت شبكه برام اضافه شد اونو فعال ميكنم بعد توسط كانكشن نقطه به نقطه به نت وصل ميشم اما در كامپيوتر دوم وقتي اولي وصله به نت وصل نميشه كانكشن نقطه به نقطه رو هم شير كردم كارت شبكه مجازيشم شير كردم باز وصل نميشه
چي شد من چيكار كنم ؟

momo
27-02-2010, 01:48
دوست عزيز بعد از ايجاد اشتراك براي انتقال فايل در ويندوز xp و ويندوز سون چيكار بايد كرد؟

شـیـفــو
27-02-2010, 08:59
اينقدر دير جواب داديد خودم به نتيجه رسيدم
من مودم از طريق يو اس بي وصل كردم به كامپيوتر سيستم1
بهد اونو شير كردم كانكشنشو بعد اومدم سيستم 1 به2 با كابل كراس وصل كردم بعد ريستارت كردم
در اين مرحله كانكشن سيستم 1 رو بهش اي پي دادم فقط اي پي و سابنت ماسك دادم نه چيزه ديگره بعد در سيستم دوم كانكشن رو ريپير كردم ( در اين حالت خوده مودم اي دي اس ال بهش اي پي داد و همه چيشو تنظيم كرد خود به خود)
حالا هم اينترنت در سيستم اولم اتوكانكت هست به همين دليل در سيستم دومم هم ميتونم وصل بشم اما اگر كانكشن سيستم اول نقطه به نقطه باشه ديگه در سيستم دوم خبري از اينرنت نيست
پس حالا هم براي بازي شبكه شده
هم براي دسترسي به فايلاي سيستم دوم
هم براي اينترنت

metaler-soad
27-02-2010, 22:38
خب دوست عزیز خوب شد که کامل توضیح دادید
اونی که آنت داره اکسس پوینت هست
اگه به تنظیماتش دست نزدید که خیلی خوبه و نیاز به تنظیم مجدد نداره
اون dlink ها هم کارت شبکه وایرلس هست
حالا شما سمت راست پایین system tray روی ایکون شبکه دوبار کلیک کنید بعد properties رو بزنید حالا tcp/ip رو انتخاب کنید و دوبار properties رو بزنید اینجا می تونید تنظیمات IP رو ببینید
چک کنید ببینید ip سیستمها چنده خبرشو بدید

سلام
من سیستم سرور رو با کلی کلنجار رفتن اینترنتش رو وصل کردم
ip ها رو ست کردم به این ترتیب:
IP Address:192.168.1.5
Defaul :192.168.1.1
الان اینترنت سیستم سرور وصله
حالا مشکلم اینجاست که چه جوری از سیستم سرور رو 2 تای دیگه این اینترنت رو شیر کنم.اگه امکانش هست توضیح کامل بدین همراه با IP هایی که باید رو 2 تا سیستم دیگه ست کنم و همچنین شبکه شدن 3 تا سیستم با هم
:11::11::11::11:

masoud8
28-02-2010, 13:31
وقتی دو یا چند سیستم با هم شبکه شدن و یه پوشه رو شیر می کنم و طرف دیگه که تو شبکه هست می خواد به این پوشه دسترسی پیدا کنه خطا میده:
cannot access\\user در حالی که تمام محدودیت ها رو برداشتم
چرا؟

worldm
01-03-2010, 18:23
لطفا نحوه دادن ایپی به چند تا کلاینت و سررو رو توضیح بدین؟
مثلا من 5 تا سیستم دارم وبه اضافه یک سرور و نمی دونم که چجوری ایپی بدم تا به هم وصل بشن

شـیـفــو
01-03-2010, 23:22
يه مشكل عجيب من روي هر دوتا سيستمم كه شبكه كردم برنامه xamp نصب دارم تا بتونم سايت هايي روي لوكال هاستم نصب كنم
اما دو نكته مهم وجود داره كه كمك كنيد
1. وقتي يكي از سيستم ها خاموش ميشه ديگه localhost در سيستم دوم بالا نمياد تا سيستم دوم روشن نشه
2. حالا مشكل بالا برطرف شد چطوري ميشه از سيستم يك لوكال هاست سيستم دوم ديد
من خودم ب اين شكل ميزنم اما ازم رمز ميخواد در حاليكه سيستم دوم رمز نداره
به اين شكل در منوي run البته در ادامه هم اينجا بهم ريخته دو خطي نوشتم
\192.168.0.2\\
localhost

undertaker_ss
02-03-2010, 19:11
سلام
من سیستم سرور رو با کلی کلنجار رفتن اینترنتش رو وصل کردم
ip ها رو ست کردم به این ترتیب:
IP Address:192.168.1.5
Defaul :192.168.1.1
الان اینترنت سیستم سرور وصله
حالا مشکلم اینجاست که چه جوری از سیستم سرور رو 2 تای دیگه این اینترنت رو شیر کنم.اگه امکانش هست توضیح کامل بدین همراه با IP هایی که باید رو 2 تا سیستم دیگه ست کنم و همچنین شبکه شدن 3 تا سیستم با هم
:11::11::11::11:

خب مودم رو به سرور وصل کردید ؟
اکسس پوینت رو باید به سرور وصل کنید
دوتا کارت شبکه داره سرور؟
سیستم های دیگه باید با 192.168.1 ای پی شون شروع بشه

undertaker_ss
02-03-2010, 19:32
يه مشكل عجيب من روي هر دوتا سيستمم كه شبكه كردم برنامه xamp نصب دارم تا بتونم سايت هايي روي لوكال هاستم نصب كنم
اما دو نكته مهم وجود داره كه كمك كنيد
1. وقتي يكي از سيستم ها خاموش ميشه ديگه localhost در سيستم دوم بالا نمياد تا سيستم دوم روشن نشه
2. حالا مشكل بالا برطرف شد چطوري ميشه از سيستم يك لوكال هاست سيستم دوم ديد
من خودم ب اين شكل ميزنم اما ازم رمز ميخواد در حاليكه سيستم دوم رمز نداره
به اين شكل در منوي run البته در ادامه هم اينجا بهم ريخته دو خطي نوشتم
\192.168.0.2\\
localhost

برای مشکل دوم هم می تونید برای یوز تون پسورد بگذارید
و هم اینکه یوزر guest رو فعال کنید

شـیـفــو
03-03-2010, 02:39
برای مشکل دوم هم می تونید برای یوز تون پسورد بگذارید
و هم اینکه یوزر guest رو فعال کنید
خوب مشكل يك چي اونو چيكار كنمش ؟
سيستم دوم تا سيستم يك خاموشه لوكال هاستش بالا نمياد
اينطوري براي اديت يك تم پي اچ پي ساده بايد دوتا سيستم اجبارا روشن باشن ؟ هيچ راهي نيست ؟

undertaker_ss
03-03-2010, 13:03
خوب مشكل يك چي اونو چيكار كنمش ؟
سيستم دوم تا سيستم يك خاموشه لوكال هاستش بالا نمياد
اينطوري براي اديت يك تم پي اچ پي ساده بايد دوتا سيستم اجبارا روشن باشن ؟ هيچ راهي نيست ؟

والا نمی دونم شاید مربوط به تنظیمات اون برنامه تون باشه
من تا حالا باهاش کار نکردم اطلاعی ندارم
امیدوارم بقیه کمک کنند

ÖMID
04-03-2010, 02:04
من دو تا پی سی رو برای تست از یه کابل 8 تایی lan که قبلا برای مودم پی سی خریده بودم شیر کردم
ولی یه مشکلی دارم که الانم که از شیر کردن در اوردم و اون ای پی هایی که به Local Area Connection داده بودم برداشتم وقتی یکی از Local Area Connection ها چه lan و چه usb باز باشه روی بیشتر فایل هایی که راست کلیک میکنم 10 ثانیه طول میشکه که برام بیاد (مثل شیر بودن ) خوب از کجا مشکلم رو حل کنم

metaler-soad
04-03-2010, 02:28
خب مودم رو به سرور وصل کردید ؟
اکسس پوینت رو باید به سرور وصل کنید
دوتا کارت شبکه داره سرور؟
سیستم های دیگه باید با 192.168.1 ای پی شون شروع بشه

undertaker عزیز من الان اینترنت 3 تا سیستم رو وصل کردم....فقط سیستم سرور ip میخواست
2 تای دیگه رو وقتی کارت شبکه (هاب) رو وصل کردم خود به خود وایرلس رو پیدا کرد و کانکت شد .... (راستی برا وایرلس پسورد نزاشتما) ......الان تنها مشکلم یه چیزه .... اگه راهنمایی کنی ممنونت میشم :11:
الان میخوام که سیستم سرور درایوای 2 تا سیستم دیگه رو ببینه به صورت بیسیم (بدون کابل)....فقط سیستم سرور 2تای دیگه رو ببینه....همین

اگه ممکنه به طور کامل شرح بده که چیکار باید انجام بدم(قدم به قدم)....اگه اینجا نمیشه برام پ.خ کن.... یه دنیا ممنونت میشم.....شنبه حتما باید این کار رو انجام بدم...مهلت آخره :11::11::11:

ÖMID
04-03-2010, 22:08
من دو تا پی سی رو برای تست از یه کابل 8 تایی lan که قبلا برای مودم پی سی خریده بودم شیر کردم
ولی یه مشکلی دارم که الانم که از شیر کردن در اوردم و اون ای پی هایی که به Local Area Connection داده بودم برداشتم وقتی یکی از Local Area Connection ها چه lan و چه usb باز باشه روی بیشتر فایل هایی که راست کلیک میکنم 10 ثانیه طول میشکه که برام بیاد (مثل شیر بودن ) خوب از کجا مشکلم رو حل کنم
پس کی جواب میدید ؟!!!!!!!!

undertaker_ss
05-03-2010, 01:14
undertaker عزیز من الان اینترنت 3 تا سیستم رو وصل کردم....فقط سیستم سرور ip میخواست
2 تای دیگه رو وقتی کارت شبکه (هاب) رو وصل کردم خود به خود وایرلس رو پیدا کرد و کانکت شد .... (راستی برا وایرلس پسورد نزاشتما) ......الان تنها مشکلم یه چیزه .... اگه راهنمایی کنی ممنونت میشم :11:
الان میخوام که سیستم سرور درایوای 2 تا سیستم دیگه رو ببینه به صورت بیسیم (بدون کابل)....فقط سیستم سرور 2تای دیگه رو ببینه....همین

اگه ممکنه به طور کامل شرح بده که چیکار باید انجام بدم(قدم به قدم)....اگه اینجا نمیشه برام پ.خ کن.... یه دنیا ممنونت میشم.....شنبه حتما باید این کار رو انجام بدم...مهلت آخره :11::11::11:

خب اکسس پوینت الان به کجا وصله؟
ای پی سرور چیه؟
ماله کلاینتها چنده؟

undertaker_ss
05-03-2010, 01:31
پس کی جواب میدید ؟!!!!!!!!

دوست عزیز سوال تون ربطی به بخش شبکه نداره
توی قسمت سیستم عامل بپرسید دوستان جواب میدن

ÖMID
05-03-2010, 01:59
دوست عزیز سوال تون ربطی به بخش شبکه نداره
توی قسمت سیستم عامل بپرسید دوستان جواب میدن

اونجا هم پست دادم.
پس کلا این تاپیک رو منتقل کنن همونجا بهتره :31:
این تاپیک زیر مجموعه همونه اگه قرار باشه مشکلات شبکه رو اونجا درخواست کنم پس اینجا چی میشه ؟!

undertaker_ss
05-03-2010, 22:51
اونجا هم پست دادم.
پس کلا این تاپیک رو منتقل کنن همونجا بهتره :31:
این تاپیک زیر مجموعه همونه اگه قرار باشه مشکلات شبکه رو اونجا درخواست کنم پس اینجا چی میشه ؟!

مشکل تون ربطی به شبکه نداره دوست عزیز

ÖMID
06-03-2010, 01:29
مشکل تون ربطی به شبکه نداره دوست عزیز
در صورتی میتونید متوجه بشید که مشکل مربوط به شبکه هست یا نیست اینکه بتونید مشکل منو تشخیص و حل کنید !
وقتی شما نمیدوند که پی سی من چه مشکل داره از کجا متوجه شدید که این مشکل مربوط به شبکه هست یا نه ؟
حتی اگر هم مشکل شبکه نباشد شما قبل از اینکه بدونید مشکل از چی بود قضاوت کردید که اینکار اشتباه هستش
و مطمئنا اگه مشکل پی سی من رو میدونستید همون اول جواب میدادید
حالا من اومدم این تایپک جواب بگیرم چون مشکل من اینجا پست فرستادم چون مشکلات کاربران اینجا شبیه سئوال من بود

تاپیکی که دادید هم منو فرستادن اینجا :

خوب حالا اگه مشکل منو میدونید بگید باید چیکار کنم و اینقدرم دنبال نخود سیاه نفرستید !!!

metaler-soad
06-03-2010, 03:10
خب اکسس پوینت الان به کجا وصله؟
ای پی سرور چیه؟
ماله کلاینتها چنده؟
اکسس پوینت به سیستم سرور وصله
دوتا سیستم دیگه هم هاب دارن
ای پی سرور :192.168.1.5
default getway:192.168.1.1
کلاینتها بدون اینکه ای پی بدم با وایرلس ارتباط بر قرار کردن
یعنی وقتی هاب رو وصل کردم سرچ کرد و پیدا کرد بعدش خیلی راحت کانکت شدم
من الان فقط میخوام سیستم سرور درایو های 2 تا سیستم دیگه رو ببینه
همین

undertaker_ss
07-03-2010, 13:46
اکسس پوینت به سیستم سرور وصله
دوتا سیستم دیگه هم هاب دارن
ای پی سرور :192.168.1.5
default getway:192.168.1.1
کلاینتها بدون اینکه ای پی بدم با وایرلس ارتباط بر قرار کردن
یعنی وقتی هاب رو وصل کردم سرچ کرد و پیدا کرد بعدش خیلی راحت کانکت شدم
من الان فقط میخوام سیستم سرور درایو های 2 تا سیستم دیگه رو ببینه
همین

خوب پس کلاینتها خودشون ای پی گرفتن
توی cmd هر دو سیستم تایپ کنید ipconfig /all
بعد ببینید که اکسس پوینت چه ای پی بهشون داده
بعد اگه فایروال کلاینتها روشن نباشه میتونید با زدن این ای پی توی run به کلاینتها دسترسی داشته باشید

undertaker_ss
07-03-2010, 14:06
در صورتی میتونید متوجه بشید که مشکل مربوط به شبکه هست یا نیست اینکه بتونید مشکل منو تشخیص و حل کنید !
وقتی شما نمیدوند که پی سی من چه مشکل داره از کجا متوجه شدید که این مشکل مربوط به شبکه هست یا نه ؟
حتی اگر هم مشکل شبکه نباشد شما قبل از اینکه بدونید مشکل از چی بود قضاوت کردید که اینکار اشتباه هستش
و مطمئنا اگه مشکل پی سی من رو میدونستید همون اول جواب میدادید
حالا من اومدم این تایپک جواب بگیرم چون مشکل من اینجا پست فرستادم چون مشکلات کاربران اینجا شبیه سئوال من بود

تاپیکی که دادید هم منو فرستادن اینجا :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوب حالا اگه مشکل منو میدونید بگید باید چیکار کنم و اینقدرم دنبال نخود سیاه نفرستید !!!

دوست عزیز شما از کجا می دونید که من مشکل شما رو تشخیص ندادم
ممکنه نتونم مشکل شما رو حل کنم ولی در حد دانش خودم حداقل میتونم تشخیص بدم که ربطی به شبکه نداره
معمولا کندی سیستم عامل دلایل دیگه ای داره که اساتید بخش سیستم عامل بهتر میدونند
حالا این که چرا اونا شما رو دوباره فرستادن اینجا من نمی دونم درضمن من اصلا قصد فرستادن شما دنبال نخودسیاه رو نداشتم حالا اگه شما این طور برداشت کردین من معذرت می خوام
امیدوارم بقیه اساتید کمکتون کنند
موفق باشید

Transporter2009
31-03-2010, 18:39
من يه سؤال دارم.
من يه كارت شبكه براي كامپيوتر دوم خريدم ( چون كارت شبكه نداشت ) بعد توش يه سي دي با يه كابل ( احتمالا كابل پاور ) هست.
آيا نيازي هست كه كابل رو وصل كنم؟

در ضمن چطوري ميشه سرور و كلاينت رو مشخص كرد؟

dsa dsa
31-03-2010, 18:51
کابل پاور ؟؟ کارت شبکه که کابل پاور نداره ؟ یه کابل lan هست به سوکت rj45 برای شبکه !
سرور و کلاینت مفهوم هست !

برنامه ای مثل tight vnc دو بخش داره »

1- server
2-client

سرور روی سیستم خودت می تونی نصب کنی و client روی روی سیستم دیگر اونوقت سیستم ها می تونن به سیستم تو دسترسی داشته باشند !

روی یک pc فایل هایی و printer ها و scanner به اشتراک می زاری که سیستم های دیگه بهش دسترسی داشته باشن که می تونی براشون محدودیت هایی هم بزاری !

این میشه شبکه client-server ! یعنی شبکه که یک سیستم وظیفه دادن سرویس داره و سیستم های دیگر وظیفه گرفتن دارن !

Transporter2009
31-03-2010, 23:21
نه سيم RJ45 نيست. شبيه سيم پاور ميمونه كه 3 تا زبونه داره. روي خود كارت شبكه جاش معلومه اما نمي دونم اون سرش رو بايد به كجا وصل كنم. ( مادربرد يا پاور؟! )
در ضمن از طريق خود ويندوز نميشه كلاينت و سرور رو مشخص كرد.و يك چيز ديگه ميخواستم بدونم يك فايل يا يك بازي رو چه شكلي ميشه بين دو كامپيوتر شير ( Share ) كرد؟

dsa dsa
01-04-2010, 00:37
نه سيم RJ45 نيست. شبيه سيم پاور ميمونه كه 3 تا زبونه داره. روي خود كارت شبكه جاش معلومه اما نمي دونم اون سرش رو بايد به كجا وصل كنم. ( مادربرد يا پاور؟! )
در ضمن از طريق خود ويندوز نميشه كلاينت و سرور رو مشخص كرد.و يك چيز ديگه ميخواستم بدونم يك فايل يا يك بازي رو چه شكلي ميشه بين دو كامپيوتر شير ( Share ) كرد؟

نه خیر نمیشه اون طوری ! گفتم که client-server مفهومه !

روی فایل کلیک راست کنی و بعد properties گزینه share موجوده !

بازی ها هم خودشون توشون تنظیمات دارن ××:21:

erf45
01-04-2010, 14:17
سلام
من با روشی که در پست اول این تاپیک ذکر شده کامپیوتر و لپ تاپم رو شبکه کردم . کامپیوترم به اینترنت adsl متصل هست و اینرنت رو هم شیر کردم طبق همین آموزش . روی لپ تاپ بخش نت ورک .... مشخص کرده که من به اینترنت متصل هستم ولی وقتی Internet Explorer باز می کنم : نمی شه سایتی رو باز کرد .
راهنمایی کنید لطفا

undertaker_ss
01-04-2010, 16:54
سلام
من با روشی که در پست اول این تاپیک ذکر شده کامپیوتر و لپ تاپم رو شبکه کردم . کامپیوترم به اینترنت adsl متصل هست و اینرنت رو هم شیر کردم طبق همین آموزش . روی لپ تاپ بخش نت ورک .... مشخص کرده که من به اینترنت متصل هستم ولی وقتی Internet Explorer باز می کنم : نمی شه سایتی رو باز کرد .
راهنمایی کنید لطفا

روی لپ تاپ dns رو ست کنید 4.2.2.4

UP-SNAKE
03-04-2010, 00:16
سلام من 2 تا کامپيوتر رو تو خونه lan کردم مشکلی نداريم ولی نميتونيم از فرمان net send استفاده کنيم با اين فرمان هم نميتونيم بريم تو pc های هم username\\ چيکار کنيم؟

undertaker_ss
03-04-2010, 21:44
سلام من 2 تا کامپيوتر رو تو خونه lan کردم مشکلی نداريم ولی نميتونيم از فرمان net send استفاده کنيم با اين فرمان هم نميتونيم بريم تو pc های هم username\\ چيکار کنيم؟

فایروال هاشون رو خاموش کن

UP-SNAKE
03-04-2010, 23:01
خاموشه از اول

dsa dsa
04-04-2010, 11:38
خب به سیستم ها پسورد و تیک using simple file sharing رو بردار ! و سیستم ها ping کن و یکسری فایل رو رو همدیگر share کن / ریست کن حله !

UP-SNAKE
04-04-2010, 22:11
رو جفت سيستم ها win 7 نصبه که simple file sharing نداره سيستم ها هم pass ندارن use pass protected هم نيستن تو ping هم مشکل نداريم

abolo
09-04-2010, 15:14
سلام من یک لپتاپ دارم با یک pc من این دو رو شبکه کردم،لپتاپ ویندوز 7 هست و pc اکس پی من الان میتونم بوسیله لپتاپ اظلاعات pc رو کپی کنم ولی تو pc نمیتونم اظلاعات لپتاپ رو کپی کنم و وقتی میخوام رو درایو لپتاپ دابل کلیک کنم ارور میده.

sir hooman
09-04-2010, 21:56
سلام
من کامپیوترم رو با کامپیوتر دوستم شبکه کردم
سابق وقتی دوستم کامپیوترش رو خاموش میکرد گوشه تصویر مینوشت A network cable is unplugged
و یک علامت ضربدر قرمز پایین صفحه ظاهر میشد و من میفهمیدم که دوستم کامپیوترش خاموشه
اما الان که دوستم کامپیوترش رو عوض کرده وقتی کامپیوترش خاموشه میزنه local area connection is now connected Speed 10 mbps
و وقتی کامپیوترش روشنه میگه local area connection is now connected Speed 1.0 gbps
اگه دوستان راهی بلدن که دوباره مثل قبل وقتی کامپیوتر طرف مقابل خاموشه اون ضربدر بیاد ممنون میشم چون خیلی مهمه که بتونم با یه نگاه تشخیص بدم که کامپیوتر طرف مقابل روشنه یا نه

arman665
10-04-2010, 19:42
دوستان سلام
من دو تا لب تاپ دارم و یک مودم adsl میخوام مودم رو به یکی از لب تاپها وصل کنم و از طریق وایرلس با اون یکی لب تاپم هم از اینترنت استفاده کنم. برای این کار از لب تاپی که adsl داره یک SSID ساختم و WEP پسورد گذاشتم ولی با اون یکی لب تاپ به محض اینکه وایرلسش رو روشن میکنم وصل میشه ولی هیچ پسوردی از من نمیخواد و میزنه کانکت شدی ولی هر کاری میکنم به اینترنت وصل نمیشه ! آی پی رو هم دستی و تو یه رنج تعریف کردم : 192.168.0.1 و 192.168.0.2 و DNS رو هم 4.2.2.4 تعریف کردم و حتی GATEWAY هم برای اولی تعریف کردم (همون IP مودم) ولی بازم وصب نشد !
فایروالها هم خاموش هستند و هیچ آنتی ویروسی ندارم.
در ضمن وقتی آی پی تعریف میکنم براشون و پینگ میگیرم request error ... میدند جفتشون !
ممنون میشم اگه کسی راهی به ذهنش میرسه به من بگه.

شـیـفــو
10-04-2010, 20:55
در ويندوز سون 64 بيت لوكال اريا كانكشنش گزينه reapir نداره براي اينكار چيكار بايد كرد
چون من ايكس پي رو با سون شبكه كردم اما قبلا كه ايكس پي و ايكس پي بود بعد انجام همه كارا يكبار ريپير ميكردم سيستم دوم رو تا مودم اي دي اس الم بهش اي پي بده
اما الان اين سونه گزينه تعمير يا همون ريپير نداره كه بزنم و از مودم اي پي بگيريه

undertaker_ss
11-04-2010, 20:41
در ويندوز سون 64 بيت لوكال اريا كانكشنش گزينه reapir نداره براي اينكار چيكار بايد كرد
چون من ايكس پي رو با سون شبكه كردم اما قبلا كه ايكس پي و ايكس پي بود بعد انجام همه كارا يكبار ريپير ميكردم سيستم دوم رو تا مودم اي دي اس الم بهش اي پي بده
اما الان اين سونه گزينه تعمير يا همون ريپير نداره كه بزنم و از مودم اي پي بگيريه

توی Cmd بزن
ipconfig /flushdns
معادل همونه

شـیـفــو
12-04-2010, 13:03
توی Cmd بزن
ipconfig /flushdns
معادل همونه
اصلا اتفاقي نمي افته
در cmd ميزنم اين دستور پيام موفقيت هم ميده ولي هيچ اتفاقي نمي افته و بعد كه چك ميكنم هيچ اي پي ست نشده در كانكشنم
در حالكه در ايكس پي وقتي ريپير ميكردم هر بار يك اي پي جديد مودم ميداد به سيستم مثل هر بار كه روشن ميشه
چيكار كنم اينا شبكه شدن ولي اينترنتشون شبكه نميشه
كامپيوتر مادر - از طريق كابل شبكه به دومي وصله و خودشو از طريق يو اس بي به نت وصل ميشه - سيستم عامل ايكس پي
سيستم دوم- سيستم عمال سون64 بيت الان شبكه شدن با دادن اي پي 1912.168.0.2 اما نتشون شبكه نيست
دفعهاي قبل من فقط به سيستم اول آي پي ميدادم و سيستم دوم كه قبلا ايكس پي داشت repair ميكردم خودش پيدا ميكرد و وصل ميشد اما الان تو سون چون گزينه ريپير نداره موندم اون دستورم كاري نميكنه انگار هيچ اتفاقي نمي افته