PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه اندازی شبکه مابین دو کامپیوتر

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9

daneshjooyan
04-12-2008, 17:03
يه مشكل بزرگ لطفا اساتيد راهنمايي كنند
منم مشكل يكي از دوستان رو دارم يعني دوتا pc رو با هم شبکه کردم و انتقال فایل انجام مي شه ولی کانکشنمن كه اينترنت پرسرعت هست share نمیشه در حاليكه قبلا مي شد من ويندوز رو چند روز پيش عوض كردم و همان مراحل share كردن كانكشن adsl رو رفتم ولي اين بار يه پيغام ميده و هر كاري مي كنم درست نمي شه آيا فكر مي كنيد اين كار يه ويروس باشه يا چيز ديگه اي؟؟؟ لطفا راهنمايي كنيد چون كارم خيلي گيره
در ضمن ورژن ويندوز هر دو پي سي يكي هست و آنتي ويروس kasper نصب هست ولي قبلا با همين آنتي ويروس مشكلي نداشتم
با تشكر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هيشكي نبود مشكل مارو حل كنه بدجوري گيرم كمك

شلمان
05-12-2008, 00:49
دقت کن خود error میگه ای پی ادرس
تمام مراحلو یک بار دیگه روی هر دو کامپیوتر برو سعی کن ای پی عوض کنی
اين پيام نشان دهنده‌ي اين است‌ كه سعي كرده‌ايد پرونده‌اي را با نامي كه قبلاً وجود داشته است‌، ضبط كرده و يا به وجود آوريد. ويندوز از شما براي بازنويسي پرونده‌ي موجود سؤال مي‌كند. اگر قصد اين كار را داريد، جواب‌ مثبت‌ دهيد. در غير اين صورت‌، نام جديدي براي پرونده‌ي خود تعيين كنيد.

شلمان
05-12-2008, 00:58
روی یک کامپیوتر xp 32 bit و روی دیگری xp 64 bit نصب شده .

الان فرصت ندارم لطفا پاسخ بگذارید برمی گردم و مطالعه می کنم
ممنون

کلا xp 64 بیتی آشغال بهتره از vista واستفاده کنی البته اگر پردازندت 64 بیتی میخوایی ازش کار بکشی
نحوه اتصالشم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دستش دردنکنه

cao-cao
05-12-2008, 01:02
دوستان اگه من بخوام یه مودم ایدی اس ال رو به هاب وصل کنم که تمام سیستمای شبکه از اون استفاده کنم چیکار باید بکنم مودم asus 602 هست و هاب dlink 8 پورت و سیستم های شبکه 6 تا
میشه کمکم کنید؟

daneshjooyan
05-12-2008, 11:58
دقت کن خود error میگه ای پی ادرس
تمام مراحلو یک بار دیگه روی هر دو کامپیوتر برو سعی کن ای پی عوض کنی
اين پيام نشان دهنده‌ي اين است‌ كه سعي كرده‌ايد پرونده‌اي را با نامي كه قبلاً وجود داشته است‌، ضبط كرده و يا به وجود آوريد. ويندوز از شما براي بازنويسي پرونده‌ي موجود سؤال مي‌كند. اگر قصد اين كار را داريد، جواب‌ مثبت‌ دهيد. در غير اين صورت‌، نام جديدي براي پرونده‌ي خود تعيين كنيد.

با سلام
تمام مراحل رو دوباره تكرار كردم ولي نشد كه نشد آخه من هميشه با همين تنظيمات هردو كامپيوتر رو وصل كردم و از اينترنت اشتراكي استفاده كردم ولي الان نميدونم چه مرگش شده كه اذيت مي كنه
راستي يه سوال براي اينكه كامپويتر دوم از اينترنت كامپويتر اول استفاده كنه (اينترنت adsl) بايد در اون قسمت advance كه ميگه كدوم connection رو مي خواهد share كنيد بايد مودم adsl‌رو انتخاب كرد و يا خود كانكشن شبكه رو

hamid2006gh
05-12-2008, 14:02
با سلام
تمام مراحل رو دوباره تكرار كردم ولي نشد كه نشد آخه من هميشه با همين تنظيمات هردو كامپيوتر رو وصل كردم و از اينترنت اشتراكي استفاده كردم ولي الان نميدونم چه مرگش شده كه اذيت مي كنه
راستي يه سوال براي اينكه كامپويتر دوم از اينترنت كامپويتر اول استفاده كنه (اينترنت adsl) بايد در اون قسمت advance كه ميگه كدوم connection رو مي خواهد share كنيد بايد مودم adsl‌رو انتخاب كرد و يا خود كانكشن شبكه رو

اینجا باید کانکشن خود شبکه رو انتخاب کنید دوست عزیز

paranoid_android
05-12-2008, 23:50
دوستان اگه من بخوام یه مودم ایدی اس ال رو به هاب وصل کنم که تمام سیستمای شبکه از اون استفاده کنم چیکار باید بکنم مودم asus 602 هست و هاب dlink 8 پورت و سیستم های شبکه 6 تا
میشه کمکم کنید؟
بهترین روش راه اندازی سرویس NAT روی خود مودم ADSLت هستش که به این ترتیب با استفاده از این سیستم میتونی به بقیه کامپیوترهات اینترنت بدی.
این تاپیک رو مطالعه کن همه چیز بطور کامل توش نوشته شده:

daneshjooyan
06-12-2008, 17:44
با سلام خدمت اعضا و اساتيد محترم
من هنوز با شبكه كردن اينترنت بين دو كامپويتر مشكل دارم يعني قبلا اين مشكل وجود نداشت و هر دو كامپويتر از اينترنت و هم از انتقال فايل لذت!!!! مي بردند و لي بعد از ارتقاء سيستم اول ديگه اين اشتراك گزاري اينترنت با وجود اينكه دقيقا همون كارهاي قبلي رو انجام داده بودم به هم خورد البته هر دو سيستم مي تونند انتقال فايل كنند ولي از اينترنت در سيستم دوم خبري نيست من عكس تنظيمات هر دو سيستم رو براتون مي زرام كه اگه كسي مشكل من رو مي دونه كمكك كنه با تشكر
اين تنظيمات آي پي در سيستم اول

اين هم تنظيمات در سيستم دوم

اين هم عكس خود مودم adsl
خوب حالا يه نفر بگه مشكل من بيچاره كجاست كه اينترنت وصل نميشه در سيستم دوم

hamid2006gh
06-12-2008, 22:37
با سلام خدمت اعضا و اساتيد محترم
من هنوز با شبكه كردن اينترنت بين دو كامپويتر مشكل دارم يعني قبلا اين مشكل وجود نداشت و هر دو كامپويتر از اينترنت و هم از انتقال فايل لذت!!!! مي بردند و لي بعد از ارتقاء سيستم اول ديگه اين اشتراك گزاري اينترنت با وجود اينكه دقيقا همون كارهاي قبلي رو انجام داده بودم به هم خورد البته هر دو سيستم مي تونند انتقال فايل كنند ولي از اينترنت در سيستم دوم خبري نيست من عكس تنظيمات هر دو سيستم رو براتون مي زرام كه اگه كسي مشكل من رو مي دونه كمكك كنه با تشكر
اين تنظيمات آي پي در سيستم اول

اين هم تنظيمات در سيستم دوم

اين هم عكس خود مودم adsl
خوب حالا يه نفر بگه مشكل من بيچاره كجاست كه اينترنت وصل نميشه در سيستم دوم

تنظیمات رو به این شکل بذار ببین درست میشه :
1.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2.
3.

daneshjooyan
07-12-2008, 18:35
سلام آقا حميد بالاخره درست شد خيلي نوكرتم ايول استادي
تنظيماتي كه گفتيد رو انجام دادم براي هر دو pc ولي در قسمت تنظيمات آخري اين سوال اومد
وقتي اين تيك رو روي تنظيم كانكشن adsl كه ساخته ام (همون كه يوزنيم و پسورد مي خواد) زدم از من سوال كرد كه كدوم كانكشن رو مي خواهيد انتخاب كنيد كه من كانكشن شبكه خود مادربرد رو زدم كه اين پيغام ظاهر شد و من yes رو زدم كه دوباره Ip سيستم اول عوض شد و من فقط اينجا روي سيستم دوم gateway رو همون ip سيستم اول زدم كه بالاخره اينترنتش راه افتاد.
بازم از همتون ممنون خدا خيرتون بدهد اشااله

hamid2006gh
07-12-2008, 22:08
تنظيماتي كه گفتيد رو انجام دادم براي هر دو pc ولي در قسمت تنظيمات آخري اين سوال اومد
وقتي اين تيك رو روي تنظيم كانكشن adsl كه ساخته ام (همون كه يوزنيم و پسورد مي خواد) زدم از من سوال كرد كه كدوم كانكشن رو مي خواهيد انتخاب كنيد كه من كانكشن شبكه خود مادربرد رو زدم كه اين پيغام ظاهر شد و من yes رو زدم كه دوباره Ip سيستم اول عوض شد و من فقط اينجا روي سيستم دوم gateway رو همون ip سيستم اول زدم كه بالاخره اينترنتش راه افتاد.

خواهش مکنم دوست عزیز من فقط نقل قول تجربیات دوستان رو در اختیارتون گذاشتم

میشه بگید ip سیستم اول به چی تغییر کرد ؟

hamid2006gh
07-12-2008, 22:12

خواهش مکنم دوست عزیز من فقط نقل قول تجربیات خودم و دوستان رو در اختیارتون گذاشتم

میشه بگید ip سیستم اول به چی تغییر کرد ؟

sadeghian2009
08-12-2008, 15:01
ما كه هيچ آموزشي نديديم!
كمك فوري : من و برادرم دوتا سيستم داريم و من يه كابل كراس خريدم و مي خوام دو تا كامپيوتر رو هم شبكه كنم و فايلهامونو به اشتراك بذاريم و بازي كنيم . هيچي هم از شبكه سردرنميارم . ميشه يكي بطور كامل وقدم به قدم كمك كنه . تو گوگل كه هرچي جستجو كردم چيز خوبي پيدا نكردم .

عم گران مي گذرد خواهي نخواهي سعي برآن كن نرود رو به تباهي

daneshjooyan
08-12-2008, 15:11
همونطور كه گفته بوديد من آي پي 192.168.0.2‌رو براي سيستم اول زدم ولي بعد از ظاهر شدن اين پيغام من yes‌رو زدم و آي پي به 192.068.0.1 تغيير پيدا كرد و روي سيستم دوم در قسمت gateways نيز همين آي پي رو زدم كه اينترنتش درست شد
به هر حال بازم ممنون از كمكتون و تجربتون

ehsannet9003
11-12-2008, 01:03
ببخشید ولی من اینجا مقاله چیری نمی بینم
پس مقالش کجاست

ehsannet9003
11-12-2008, 01:07
بعد می خاستم بدونم من چه جوری می تونم اینترنت را شهر کنم
ممنون

sadeghian2009
11-12-2008, 15:13
پس آموزش شبكه كردن كــــــــــــــــــــــجا ست !!!!!!!!!
بابا پس يكي كمك كنه

zed2
11-12-2008, 22:28
ببخشید ولی من اینجا مقاله چیری نمی بینم
پس مقالش کجاست

پس آموزش شبكه كردن كــــــــــــــــــــــجا ست !!!!!!!!!
بابا پس يكي كمك كنه
قبلا مقاله بود ولی توسط سازنده تاپیک پاک شده.

بعد می خاستم بدونم من چه جوری می تونم اینترنت را شهر کنم
ممنون
منظورتان share است فکر کنم. اگرadsl دارین نوع مودمی که استفاده کردین دارای تنظیمات داخلی است یا نه و همچنین کابل مناسب شبکه کردن با روتر رو دارین یا نه( چون کابلش با کابل شبکه دو کامپیوتر از لحاظ چینش سیم فرق داره

sadeghian2009
12-12-2008, 12:34
خوب حالا من بايد چيكار كنم ؟!!!
دوهفتس مي خوام دوتا كامپيوتر رو شبكه كنم نميشه !!!

asyeh
13-12-2008, 08:12
آموزش شبكه كردن و يا وصل كردن دو كامپيوتر به هم :46:
مقالهای در مورد شبکه های کامپیوتری میخواستم با مقدمه و چکیده ممنونم:41:

alvan.koh
17-12-2008, 13:59
سلام
من هم در مورد شبکه کردن دوکامپیوتر خانگی مشکل دارم اگر امکان دارددر این مورد توضیح کامل بدهید.

شهلا خانوم گل
18-12-2008, 02:39
خیلی با حالیت دم همتون گرم

aram24
22-12-2008, 14:49
ميشه در مورد شبكه كردن دو يا چند سيستم با فاصله حدودا 2 كيلومتري هم كمي توضيح بديد.

farshadtizhoosh
26-12-2008, 07:32
سلام
اگه ميشه اين مقاله را يه جوري بدست ما برسونيد
خيلي ضروريه
ممنون

farshadtizhoosh
26-12-2008, 07:32
سلام
اگه ميشه اين مقاله را يه جوري بدست ما برسونيد
خيلي ضروريه
ممنون

tsjaleb
28-12-2008, 14:46
سلام .آقا این همه اینجا استادکار هست چرا کمک نمیکنید؟؟ من هم adsl نامحدود چند کاربره گرفتم و می خوام با یه نفر دیگه با فاصله ی 300-400 متر شیر کنم .لطفا راهنمایی کنید .کار چند نفر لنگ این مطلبه .من هم شدیدا نیاز دارم.ممنون....:10::10::10:

iraj01
08-01-2009, 17:36
سلام این مقاله نیست کسی نداره دوباره بزاره ضروری ممنون میشم

paranoid_android
08-01-2009, 23:06
اینجا بخش مقالات نیست!
لطفا مراعات کنید.

انجمن درخواست مقالات کامپیوتری:

شلمان
09-01-2009, 01:15
سلام .آقا این همه اینجا استادکار هست چرا کمک نمیکنید؟؟ :10::10::10:

فدات شم اخه ببین چی میخوایی بعد بگو کمک اینجا برا اتصال هر دوکامپوتر باید حدود 200هزار پیاده شی آخه من چطوری بگم
خوراکش انتن wifi قیمتشم حدود 100 هزار تومنه که شما اونها رو پشت بوم نصب میکنی بعدم سرچ میکنی تا اون یکی کامپوترو پیدا کنه بهم اتصال پیدا کنن.

تازه شرکت داتک اینترنت بیسیم میده که فکر کنم برا هر دو ارزانتر تمام بشه بغیر از انتن ماهی 40000تومن اکانتش:19::21:

شلمان
09-01-2009, 01:23
اونهایی که میخوان بیسیم کار کنن باید بدونن که اینجا ایرانه قیمت اینترنت بیسیم برا اتصال دو تا کامپیوتر بافاصله بالای 50_100
متر هزینهش تصاعدی گرون میشه هنوز هیچ شرکتی حاضر به معامله با دولت ومخابراتو شهرداری سازمان محیط زیست نیست تا به ما اکانت بیسیم بفروشه (منظورم شبکه بین دو تا کامپیوتربا فاصله بالای 100 متر)
بهتره adsl بگیره فعلا ارزونتره

امین016
22-01-2009, 11:08
با سلا م و خسته نباشید به دوستان.........من اموزش نرم افزار handy cafe و چگونگی شبکه کردن برای راه اندازی گیم نت یا کافی نت و هر اطلاعاتی که برای را اندازی گیم نت لازمه را میخاستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟لطفا اگر pdf باشه ممنون میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شلمان
23-01-2009, 19:59
این برنامه مدیریت آموزش فارسی نداره ولی کار باهاش راحته
اطلاعات کوتاه
[quote] این برنامه از قویترین برنامه های مدیریت کافی نت و گیم نت میباشد که دارای توانایی هایی همچون:
بدون محدودیت در تعداد ترمینالها
امنیت بالا و حفظ اطلاعات در صورت قطع برق یا بروز هر گونه اشکال
بدون محدودیت در نوع شبکه
قابلیت مشاهده کاربران فعال و مدت زمان استفاده آنها از اینترنت
امکان قفل شدن خودکار کامپیوتر پس از اتمام زمان پیشنهادی کاربر
محاسبه فروش اقلام اضافی ازقبیل قهوه - دیسکت و... با حسابداری قوی
کنترل پرینتهای ارسالی از ترمینالها
قابلیت فرستادن پیغامهای انگلیسی به ترمینالها.
چاپ فاکتور به صورت انگلیسی
قابلیت گزارش گیری های متنوع از ترمینالها ، سرور و کاربران در هر بازه زمانی .
ارایه نمودار کارکرد کافی نت در هر بازه زمانی .
قابلِیت تعریف اپراتورها با سطح دسترسی های متفاوت .
امکان خاموش یا ریست کردن ترمینالها از طریق سرور .
جلوگیری از اختلال کاربران در سیستم
و ... میباشد.

mazzi
25-01-2009, 14:40
آقایون علما و فضلا
من دو کامپیوتر دارم که یکیش ویندوز ویستا هستش و یکیش xp
من این دو تا رو با هم شبکه کردم
الان با ویندوز ویستا می تونم درایوهای اشتراک ویندوز xp رو باز کنم
ولی با ویندوز xp نمی تونم درایوهای اشتراک گذاشته شده ویندوز ویستا رو به کامپیوتر معرفی کنم
می خوام بدونم که مشکل از کجاست
در ضمن می خوام اگه بشه کانکشن اینترنت رو هم به اشتراک بزارم
یعنی بطور دقیق می خوام کانکشن ویندوز ویستا رو به اشتراک بزارم
یه سوال دیگه هم دارم
میشه با فایزوال روشن دو کامپیوتر رو شبکه کرد؟
چون تو اینترنت امنیت بسیار پائین میاد

SIMON137
25-01-2009, 19:56
با عرض سلام و ادب
تصور بفرمایید بنده هیچی از شبکه بارم نیست ... 2 تا کامپیوتر دارم به یکی 2 لن ( مودم و اونیکی کامپیوتر وصله ) و به دیگری کابل مربوطه ... توی هر کدوم چه ip وارد کنم ؟
هرکاری کردم فایل رو شیر نمی کنن ولی در نهایت جفتشون بهم وصلن ... همه چیز هم ردیفه ولی نمی دونم چرا اینطوریه.
چیکار کنم ؟
------------------------------------
وقتی از cmd وارد میشم و آی پی رو وارد می کنم بهم وصل هستن ولی توی workgroup فقط یک کامپیوتره و اونم مال خودمه ...

Mahdak
26-01-2009, 00:59
با عرض سلام و ادب
تصور بفرمایید بنده هیچی از شبکه بارم نیست ... 2 تا کامپیوتر دارم به یکی 2 لن ( مودم و اونیکی کامپیوتر وصله ) و به دیگری کابل مربوطه ... توی هر کدوم چه ip وارد کنم ؟
هرکاری کردم فایل رو شیر نمی کنن ولی در نهایت جفتشون بهم وصلن ... همه چیز هم ردیفه ولی نمی دونم چرا اینطوریه.
چیکار کنم ؟
------------------------------------
وقتی از cmd وارد میشم و آی پی رو وارد می کنم بهم وصل هستن ولی توی workgroup فقط یک کامپیوتره و اونم مال خودمه ...

الآن چه ip ای به کامپیوتر ها دادین؟ چوون می فرمائید که بهم وصلن
از چه کابلی استفاده کردین؟
در هر 2 کامپیوتر تیک مربوط به simple file sharing رو برداشتین؟ از مسیر زیر
tools>folder option>view>advanced setting
آخرین موردش use simple file sharing هست.
در run کامپیوتر اول بنویسید cmd و در پنجره ی باز شده فرمان زیر رو تایپ کنید :
ping ipAddress که به جای ipAddress بایستی ip مربوط به کامپیوتر دوم رو وارد کنید و ببینید چه جوابی می گیرید reply می ده یا نه؟

SIMON137
26-01-2009, 14:34
ping ipAddress که به جای ipAddress بایستی ip مربوط به کامپیوتر دوم رو وارد کنید و ببینید چه جوابی می گیرید reply می ده یا نه؟
گفتم که وصلن reply هم میده ... همه چیز هم درسته ، فقط نمی دونم فایل ها رو چرا نمی فرسته ...
چجوری میشه اینترنت رو (که با لن هست ) به اشتراک گذاشت ؟ چجوری میشه با Remote Desktop Connection کار کرد ؟

Mahdak
26-01-2009, 14:48
گفتم که وصلن reply هم میده ... همه چیز هم درسته ، فقط نمی دونم فایل ها رو چرا نمی فرسته ...
چجوری میشه اینترنت رو (که با لن هست ) به اشتراک گذاشت ؟ چجوری میشه با Remote Desktop Connection کار کرد ؟

چطور فایل ها رو share می کنید؟ شاید این کار رو درست انجام نمی دید باید مراحلی که انجام میدید رو بفرمائید تا بتونیم روش بحث کنیم که مشکل چیه!
در مورد share کردن اینترنت یکی از راههای آسوون اینه که مثلاً اگه کامپیوتر 1 شما به اینترنت وصله توی gateway کامپیوتر2 ، ip کامپیوتر 1 رو وارد کنید .

morteza.m2n
27-01-2009, 16:16
این آموزش کجاست؟؟؟!!!

majid76
28-01-2009, 07:22
با سلام به همه دوستان
من میخوام یه شبکه با ابونتو پیاده سازی کنم برای دانشکاه کسی
میتونه کمکم کنه ممنون

gizlly
07-02-2009, 00:22
سلام چرا تو این تاپیک آموزشی نیست ولی همه از این آموزش ؟ تشکر میکنند؟

babak334
07-02-2009, 16:58
مودمم asus 604g wireless router است .ip ستينگ , ستينگ وايرلس رو هم انجام دادم. IEEE 802.11g قاعدتا بايد 54 مگابيت در ثانيه يا حدود 6.5 مگابايت در ثانيه سرعت انتقال داده ها باشد . حال حداكثر سرعت با لپ تاپ wifi IEEE 802.11g ساپورت حدود 3 مگابايت است. و با گوشي موبايلم(pocket pc HTC TOUCH CRUISE ) نهايت سرعت 350 كيلوبايت است . تمام ستيگهاي مودم روتر و لپ تاپ و گوشي رو هم تا اونجا كه بلد بودم رو حداكثر تنظيم كردم نميدونم اشكال از كجاست.
خواهشا كسانيكه در شبكه خصوصا وايرلس آگاهي دارند مرا براي ستينگ بهينه با حد اكثر سرعت راهنمايي كنند. :)

sanaz_mohammadi
09-02-2009, 11:44
salam.moshe yeki be man 1 linke amuzeshi darbareye shabake moarrefi kone?mamnunam

M_E_H_D_I
09-02-2009, 14:00
مودمم asus 604g wireless router است .ip ستينگ , ستينگ وايرلس رو هم انجام دادم. Ieee 802.11g قاعدتا بايد 54 مگابيت در ثانيه يا حدود 6.5 مگابايت در ثانيه سرعت انتقال داده ها باشد . حال حداكثر سرعت با لپ تاپ wifi ieee 802.11g ساپورت حدود 3 مگابايت است. و با گوشي موبايلم(pocket pc htc touch cruise ) نهايت سرعت 350 كيلوبايت است . تمام ستيگهاي مودم روتر و لپ تاپ و گوشي رو هم تا اونجا كه بلد بودم رو حداكثر تنظيم كردم نميدونم اشكال از كجاست.
خواهشا كسانيكه در شبكه خصوصا وايرلس آگاهي دارند مرا براي ستينگ بهينه با حد اكثر سرعت راهنمايي كنند. :)

ميشه بگي چطور لپ تاپ و بخصوص موبايل را وصل كني.!!؟؟؟

من هر كاري كردم نتونستم كه از موبايل استفاده كنم.! كانكت مي شه ولي اصلا از اينترنت استفاده نمي كنه..!

گوشي هم ديامونده!

لطف مي كنيد و مرا راهنمايي كني!!!

با تشكر

babak334
09-02-2009, 17:17
ميشه بگي چطور لپ تاپ و بخصوص موبايل را وصل كني.!!؟؟؟

من هر كاري كردم نتونستم كه از موبايل استفاده كنم.! كانكت مي شه ولي اصلا از اينترنت استفاده نمي كنه..!

گوشي هم ديامونده!

لطف مي كنيد و مرا راهنمايي كني!!!

با تشكر

مهدي عزيز تنظيمات شبكه و اينترنت كامپيوتر و مودم روترت چيه ؟
TCP/IP و DNS address كامپيوترت رو اتوماتيك تنظيم شده يا دستي؟ آيا DHCP روتر مودمت رو اتوماتيك تنظيم شده يا دستي بايد IP معرفي كني؟
تنظيمات WIRELESS در روتر مودمت چگونس؟ SEQURITY در حالت OPEN است و يا WEP و يا WPA براش تعريف كردي؟

SR72
11-02-2009, 18:10
سلام ...
ببخشید پست اول ادیت شده ...

آموزشی در مورد شبکه کردن دو تا سیستم تا صفحه 4 ندیدم ...
میشه راهنمایی کنید ...
ممنون

M_E_H_D_I
11-02-2009, 23:31
مهدي عزيز تنظيمات شبكه و اينترنت كامپيوتر و مودم روترت چيه ؟
TCP/IP و DNS address كامپيوترت رو اتوماتيك تنظيم شده يا دستي؟ آيا DHCP روتر مودمت رو اتوماتيك تنظيم شده يا دستي بايد IP معرفي كني؟
تنظيمات WIRELESS در روتر مودمت چگونس؟ SEQURITY در حالت OPEN است و يا WEP و يا WPA براش تعريف كردي؟

TCP/IP و DNS address كامپيوترت رو اتوماتيك تنظيم كردم

آيا DHCP روتر مودمت رو اتوماتيك تنظيم شده يا دستي بايد IP معرفي كني؟
اينو متوجه نشدم . يعني همچين چيزي تو تنظيمات نداشتم . احتمالا اينهم اتوماتيكه!

در ابتدا open ‌بوده ، ولي كانكت نمي شد.
بعد براي امنيت WPA اونم 65بيت استفاده كردم.

در ابتدا گوشي اكسس پويت را ميشناسه ولي نوت بوك اصلا نمي تونه بشناسه..
در ضمن گوشي هم كه كنار مودمه ولي 2 تا آنتن (منظور قدرت) بيشتر نداره . در حالي كه كمتر از 30 سانت با مودم فاصله نداره!!!

اميدوارم كه بتوانم با راهنماييهاتان مشكلم حل بشه..

با تشكر...

perjixen
16-02-2009, 11:19
سلام.

من میخوام یه کامپیوترم رو با یه لپ تاپ .... وایرلس شبکه کنم ...... دو تا کارت وایرلس هم دارن ...... کامپیوترم از طریق کابل به یه شبکه وصله .. که اینترنت میگیره ..... میخوام این اینترنت رو روی لپ تاپ هم share کنم...!!

میشه توضیح بدین ..... باید چیکار کنم...؟!؟!

امیدوارم تاپیک رو درست رو انتخاب کرده باشم. ;-)

djmilad_mrb
24-02-2009, 10:36
با سلام خدمت دوستان من کامپیوترم رو با لپ تاب از طریق کابل کرس شبکه کردم الان شبکه بین کامپیوتر و لپ تاپ ok. ای پی کامپیوترم 192.168.0.1 و آی پی لپ تاپ 192.168.0.2 .حتی ای پی دوتا رو پینگ کردم شبکه کاملا ok است فقط وقتی بخوام بازیهای تحت شبکه رو بازی کنم تو قسمت لن چیزی پیدا نمی کنه(سرور میخواهد) خواهشن دوستان اهل فن به بنده کمک کنند

djmilad_mrb
24-02-2009, 10:37
مثلا بازی کانتر استرایک

isbn84
26-02-2009, 16:30
سلام
من می خوام لپ تاپم به کامپیوتر وصل کنم...
وقتی روی view workgroup computers کلیک می کنم میگه:

asr is not accessible. you might not have permission to use this network resource,contact the administrator of this server to find out if you have access pernissions. the list of servrs for this workgroup is not currently available.

فکر کنم مربوط به administrator باشه که خودمم...,,ولی این error رو روی هر دو کامپیوترم..میده...یه بار تو لپ تاپ یه بار تو pc ...معمولا هر دو با هم اررور نمی دن....خلاصه نمی تونم فایل هامو شر کنم..کانک میشه و نت ورک هم می سازم ولی شر نمیشه.
اگز کسی میدونه لطفا کمک کنه..چون کامپیوترمو پیش خذمات کامپیوتری هم بردم نتونست درست کنه.

AB
27-02-2009, 13:59
سلام دوستان.

کسی میدونه چطوری میشه یه لپتاپ و یه دسکتاپ رو با شبکه وایرلس با استفاده از ipv6 به هم وصل کرد؟

abade
27-02-2009, 23:50
سلام من دو عدد كامپيوتر دارم اولي اينترنت وايراس دارد مي خواهم براي دوومي شر كنم

caca_caca888
28-02-2009, 16:37
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif
خوبید؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif

دوستان من میخوام کامپیوترمو به یه لبتاب (اگه املاش غلطه خودتون ببخشید)وصل کنم تا عین گیم نت 2 نفره بازی کنیم...

ولی مشکل من اینه که این لبتابمون کارت شبکش تو کانکشن نیست!!!هر کاری کردم بیاد نیومد که نیومد...
چه جوری کارت شبکشو بیارم؟؟؟

حالا اگه کارت شبکه اون درست شه شبکرو میتونم درست کنم چیز خاصی نمیخواد...
راستی کابلی که دو تا کامپیوتر رو به هم وصل کردم برای مودمم هست...ایراد که نداره؟

ممنون میشم اگه کمکم کنید ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif
من در این باره هیچی نمیدونم...

rokefar
28-02-2009, 21:52
با سلام به تمام دوستان گل فروم
من یک مشکل یا بهتر بگم یه سوال در مورد اشتراک اینترنت بین 3تا کامپیوتر داشتم، ممنون میشم راهنماییم کنید، چون اصلا از شبکه هیچ چیز نمیدونم.
و اما شرح ماجرا:
من دارای سرویس اینترنت وایرلس هستم. آنتن من از نوع nanostation5 هست و یه کابل لن از آنتن به دستگاهی به نام PoE وصل شده است، از این دستگاه هم یه کابل لن دیگه به PC وصل شده. برای استفاده از اینترنت نیازی به نصب سخت افزار و یا تنظیمات خاصی نیست، فقط با ساختن یک کانکشن ساده به اینترنت وصل میشم. اما فقط برای یک کامپیوتر. برای اشتراک این اینترنت بین سه تا کامپیوتر من یک سوئیچ 5 پورت TP-LINK خریدم. به خیال خودم فکر کردم که اگر کابل لن PoE رو ورودی سوئیچ وصل کرده و هر کدوم از دستگاهها رو با کابل لن به خروجی سوئیچ وصل کنم میتونم اینترنت رو بین اونها به اشتراک بذارم، اما متاسفانه متوجه شدم که نمیشه هم زمان هر 3تا دستگاه با هم به اینترنت وصل بشن، چون وقتی که دستگاه اول کانکت میشه برای اتصال دستگاه دوم یوزرنیم و پسورد مورد قبول قرار نمیگیره! با مطالعه تاپیک های مختلف دیدم که گویا این مشکل با یک سری تنظیمات قابل رفع هستش، اما به نظرم هیچکدوم از راهنماییها به کار من نمیومد! آخه من اطلاعات کمی در مورد شبکه دارم، لذا به نسخه ای نیاز دارم که منو مستقیم راهنمایی کنه.
حالا از دوستان و اساتید شبکه خواهشمندم تا منو راهنمایی کنند. در واقع من میخام هریک از دستگاهها مستقل از همدیگه به اینرنت وصل بشن، چه به صورت هم زمان و یا چه به صورت تک تک.
بی صبرانه منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم.
ممنون

AB
28-02-2009, 23:42
با سلام.دو تا سوال داشتم.

طرز استفاده از ipv6 چطوریه؟(برای 2 تا کامپیوتر چه آی پی باید به صورت دستی بدم؟)

میخام بین پی سی دسکتاپ و لپتاپ اینترنتو شیر کنم.هر کاری کردم نشد.

لطفن طریقه ست کردن آی پی و دی ان اس رو بگین.

AB
01-03-2009, 20:11
اینجا مثل این که کسی نیست!!!!!!!!!!!!!!!

♥ Pegah ♥
01-03-2009, 20:14
برای Share کردن کافیه روی کانکشنی که می خواید Share بشه راست کلیک کنید و از بخش Properties گزینه ی shareing رو برای فعال کنید

برای کانفیگ کردن آی پی ها هم

سیستم شماره 1 :

Ip Adress : 192.168.0.1
Subnet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway : این گزینه برای سیستم اول باید خالی باشد.
حال در قسمت پایین Dns Server ها را تکمیل می کنیم :
Perefered Dns Server : 192.9.9.3
Alternate Dns Server : این قسمت هم خالی قرار دهید.

سیستم شماره 2 :

Ip Adress : 192.168.0.2
Subnet Mask : 255.255.255.0
Default Gateway : 192.168.0.1
در قسمت Dns Server هم به این صورت :
Perefered Dns Server : 192.9.9.3
Alternate Dns Server : این قسمت هم خالی قرار دهید.

rokefar
01-03-2009, 20:51
برای share کردن کافیه روی کانکشنی که می خواید share بشه راست کلیک کنید و از بخش properties گزینه ی shareing رو برای فعال کنید

من تمام این کارها رو کردم. الان هردوتا سیستم به خوبی شرینگ فایل رو انجام میدن، اما نمیدونم چرا موقع استفاده از اینترنت سیستم دوم (کلاینت) نمیتونه به اینترنت وصل بشه، در واقع با سیستم دوم فقط میشه گوگل رو باز کرد و باهاش سرچ کرد! ولی سایت دیگه ای باز نمیشه!!!!
ممنون میشم راهنمائیم کنید(راستی تمام فایروالها خاموش هستند)

AB
02-03-2009, 09:41
برای share کردن کافیه روی کانکشنی که می خواید share بشه راست کلیک کنید و از بخش properties گزینه ی shareing رو برای فعال کنید

این کارارو کردم.سیستم اول دومی رو پینگ میکنه ولی دومی سیستم اول رو(که کانکشن اینترنت روشه)پینگ نمیکنه.

rokefar
02-03-2009, 10:18
جالب اینجاست که هر دو تا سیستم من همدیگه رو پینگ میکنند، اما نمیدونم چرا با سیستم دوم فقط میشه صفحه اول گوگل رو باز کرد و هیچ سایت دیگه ای باز نمیشه! من حتی مرورگرهای مختلف رو هم امتحان کردم اما باز هم نشد. این مورد احتمالاً مربوط به یک سری تنظیمات خاص روی سیستم دوم هستش، از دوستان اگه کسی راه حل این مشکل رو میدونه ممنون میشم کمکم کنه.

rokefar
02-03-2009, 18:40
مشکل من حل شد!!!
باید Perefered Dns Server : 192.9.9.3 دستگاه دوم به ip دستگاه اول یعنی 192.168.0.1 تغییر پیدا کنه. من این کار رو کردم مشکلم حل شد.

AB
04-03-2009, 21:15
مشکل من حل شد!!!
باید perefered dns server : 192.9.9.3 دستگاه دوم به ip دستگاه اول یعنی 192.168.0.1 تغییر پیدا کنه. من این کار رو کردم مشکلم حل شد.

من با وایرلس شبکه کردم.این عددها رو هم دادم.ولی بازم به غیر از گوگل هیچی رو باز نمیکنه.:41:

javad2625
05-03-2009, 18:51
آموزش شبكه كردن و يا وصل كردن دو كامپيوتر به هم :46:
سلام.
صفحه اول این تاپیک را خواندم ولی آموزشی پیدا نکردم. پس کجاست؟

zed2
05-03-2009, 20:38
سلام.
صفحه اول این تاپیک را خواندم ولی آموزشی پیدا نکردم. پس کجاست؟
سازنده تاپیک راهنما رو از پست اول حذف کرده ....

shahneshin
06-03-2009, 09:53
من از استادان گرامی یه سوال داشتم چون من در این زمینه کاملا اماتورم وهیچی نمیدونم واین موضوع برای من خیلی خیلی مهم است واون اینکه من یک خط ADsl 128 دارم ومیخوام اونو بین چند کامپیوتر شبکه کنم طوری که یکی از این کامپیوترها مثلا سرور باشد وبقیه کامپیوترها ازان کامپیوتر دستور گرفته خلاصه این که کامپیوتر مذکور ادمین وبقیه کامپیوترها یوزر باشند وهمچنین میخام یه برنامه خوب واسان برای کنترل یوزر ها معرفی کنید طوری که یه سری محدودیتها از فبیل دانلود و رفتن به یک سری سایتها وهمچنین اطلاع کامل از کلیه فعالیتهای یوزرها داشته باشم فعلا من چیزی که از این کار میدونم فقط داشتن یه خط ویک هاب و چند کامپیوتر است اگه میشه یک راهنمای مفصل وقابل هضم که کلاس ان زیر دیپلم باشد به من بگید گفتم که این موضوع برام خیلی مهم است وهیچی هم در این رابطه نمی دونم ممنون میشم یک راهنمایی کنید

hami2007
10-03-2009, 04:22

این کارو هم کردم نشد همه چیز شبکه هست به جز اینترنت اصلا کانکشن تو سیستم دوم نمیاد

sm6m10
12-03-2009, 08:22
چطوری میتونم بعد از اینکه تنظیمات شبکه را انجام دادم.بدون اینکه کابل را به دو تاسیستم وصل کنم مطمین شم تنظیمات درست انجام دادم .روشی برای تست است؟اخه از کابلم شک دارم؟سیستها را شناسایی نمیکند.(قبلا وصل می شدن)

abade
12-03-2009, 22:18
سلام من دو کامپیوتر دارم وآنهاراباهم شبکه کردم ومیخاهم از نرم افزار هم دیگر استفادهز کنم

afshin113
16-03-2009, 17:04
من تو یه اداره کا میکنم که اینترنت وایرلس داره:[
به اینصورت که یه روتر وایرلسSMC WBR14-N2مرکزی دارند که 7 تا کلاینتو که کارت شبکه وایرلسSCM دارند رو پوشش میده .اتاق یکی از کلاینتها8 متر با من فاصله داره وفاصله روتر مرکز از من20متر با صورت راهروU شکل.درضمن همه کامپیوترها بطورسنتی از قبل کارت شبکه کابلی رو دارند{اگه کمکی باشه}.حالا درخواست من اینه:1- چطوری منم میتونم با کامپیوتر اتاقم از این امواج وایراس واسه شیر اینترنت استفاده کنم(بهر صورتی که ممکنه البته قاچاقی چون سوپروایزر بیسواد اینجا مانع میشه واستفاده از اونو انحصاری کردن}
2-آیا باید به روتر مرکز وصل بشم یا از کلاینت اتاق جفتیم هم میتونم شیر کنم(اتاق جفتی همکاریش خوبه ولی از دستکاری کامپیوترش میترسه}
3-بهترین روش شیر اینترنت واسه من تو این اوضاع چیه{کارت شبکه کابلی یا بلوتوث؟اصلا اینا شیر میکنن}
4-اگه بفرض محال هیچکدوم از اونا نشه آیا میتونم منم بامخارج خودم کارت شبکه وایرلس بخرم وشیر کنم؟آیا نوع ونامش مطرح هست یا نه؟چطوری ستش کنم سوپروایزر که مختصات مال منو وارد روترش نمیکنه.آیا میتونم از IP,GATEWAY ,MASK,DNSکلاینت اتاق بغلی ام استفاده کنم
5-درضمن موبایلم P990است که وای فای داره وروترو شناسایی میکنه و مختصات کلاینت جفتی ام رو بش دادم ام مرورگر پیغام میده که دسترسی به سرور نداره البته یه قفل ویه ستاره هم کنار نام سرورش میفته وبه سرور هم کانکت میشه ولی وب رو مرور نمیکنه ولی موبایل همکارمN95کانکت میشه .فکر کنم مک آدرسشو وارد روتر کردن چون خودش یه شماره به من داد گفت پسورده:a35f72c12bکه در wepواردش میکرد
این همه داستان بود دوستان کمکم کنید ضمننا ویندوزا ایکس پی پک2 هستند
پیشاپیش عید همتون مبارک دلتون شاد راهتون مستمر

atrin777
16-03-2009, 17:35
سلام به همه

بچه ها دو تا سيستم دارم كه حدودا 20 متر با هم فاصله دارن آيا ميشه اين دوتا رو با هم شبه كرد بدون مشكل

راستي يه سوال ديگه :
چجوري ميشه اينترنتو بين دوتا سيستم تقسيم كرد ؟

ممنون

samira.shiraz
20-03-2009, 08:52
با سلام .

من تازه تو این یاست عضو شدم و می خوام با دو سه تا از دوستانم یه شبکه راه اندازی کنم.

کلا 4 تا کامپیوتره. نزدیک هم هستیم.

ارزش داره از وایرلس استفاده کنم؟

samira.shiraz
23-03-2009, 15:49
خیلی ممنون که این جوریجواب تازه وارد ها رو میدین.

lordsaber
24-03-2009, 13:04
سلام به همه

بچه ها دو تا سيستم دارم كه حدودا 20 متر با هم فاصله دارن آيا ميشه اين دوتا رو با هم شبه كرد بدون مشكل

راستي يه سوال ديگه :
چجوري ميشه اينترنتو بين دوتا سيستم تقسيم كرد ؟

ممنون
سلام
چرا نمی شه عزیز..
نمی دونم تا چه حد به شبکه آشنایی!؟
باید با یک کابل cross ( کراس) کارت شبکه دوتا کامپیوتر ها رو بهم متصل کنی و تنظیمات نرم افزاریش رو انجام بدی. اگه توی تنظیمات مشکلی داشتی بگو تا راهنمایی کنند دوستان..
برای اشتراک اینترنت راحت ترین راه اینه که یک HUB (هاب) تهیه کنی. با اون دستگاه هم می تونی راحت چند تا(بسته به نوع هاب) کامپیوتر رو شبکه کنی هم اینترنت رو.
ولی بدون هاب یه نموره دردسر داره. باید روی یکی از سیستمها Win server نصب کنی ( این کامپیوتر server میشه) و کامپیونر دیگه رو Client کنی. اونوقت client می تونه از طریق server از اینترنت استفاده کنه.
موفق باشی...

lordsaber
24-03-2009, 13:10
خیلی ممنون که این جوریجواب تازه وارد ها رو میدین.

با سلام .

من تازه تو این یاست عضو شدم و می خوام با دو سه تا از دوستانم یه شبکه راه اندازی کنم.

کلا 4 تا کامپیوتره. نزدیک هم هستیم.

ارزش داره از وایرلس استفاده کنم؟

من تازه اومدم ... نزنی ها !!!!

نزدیک هم هستید یعنی چقدر نزدیک؟! تصور می کنم توی یه سالن یا اتاق هستید....
کلا شبکه wireless پایدار نیست و من خودم اصلا پیشنهاد نمی کنم مگر اینکه دیگه خیلی محدودیت استفاده از کابل داشته باشیم. بهترین راه اینه که یک Hub (هاب) یا Hub switch (هاب سوییچ) تهیه کنید و از طریق اون کامپیوتر ها رو شبکه کنید. هم stable هست هم سرعت بیشتری بهتون می ده.

موفق باشید

hamidrj
27-03-2009, 18:51
سلام دوستان!
منم صفحه اول رو خوندم ولی آموزشی ندیدم!!
اگه ممکنه آموزششو یکی از دوستان محبت کنه!
ممنون میشم
موفق باشید

Anathema&sin
28-03-2009, 12:01
سلام به همگی.
من میخوام از منزل به کامپیوتر شرکت که در حال دانلود از اینترنت هست دسترسی داشته باشه از طریق Remote Desktop خود ویندوز اکس پی .همه ی کارها رو هم دقیق انجام دادم اما بعد از اینکه از طریق کامپیوتر منزل شماره تلفن شرکت رو که کامپیوتر شرکت بهش متصل بود گرفتم تلفن شرکت زنگ میخورد اما کانکت نمیشد.نمیدونم مشکل از کجاست.
تو شرکت از مودم ای دی اس ال استفاده میکنیم.
چی کار باید بکنم که بتونم به سیستم میزبان(شرکت) متصل بشم.
خواهش میکنم راهنمائیم کنید.
ممنونم

rozbeh85
28-03-2009, 12:52
سلام به همگی.
من میخوام از منزل به کامپیوتر شرکت که در حال دانلود از اینترنت هست دسترسی داشته باشه از طریق Remote Desktop خود ویندوز اکس پی .همه ی کارها رو هم دقیق انجام دادم اما بعد از اینکه از طریق کامپیوتر منزل شماره تلفن شرکت رو که کامپیوتر شرکت بهش متصل بود گرفتم تلفن شرکت زنگ میخورد اما کانکت نمیشد.نمیدونم مشکل از کجاست.
ممنونم

شما باید بری تو اینترنت و IP اونیکی کامپیوتر رو بدی به Remote Desktop و درون اونجا هم یک یوزر با پسورد از قبل ایجاد کنی و کانکت بشی
کامپیوتری که میخواهی با ریموت دسکتاپ به اینترنت وصل هست باید آی پی معتبر داشته باشه
باید تو کامپیوتر شرکت اجازه ریموت دسکتاپ رو بدی و اون یوزره هم روش تعریف کنی

lordsaber
29-03-2009, 08:30
سلام به همگی.
ممنونم

اگر Valid IP داشته باشی که حله. IP رو توی remote desktop می زنی و کانکت می شی. ولی اگر Static IP نداشته باشی می تونی با مودم dialup متصل شی به کامپیوتر داخل شبکه.

caspian
29-03-2009, 09:20
سلام
من لپ تاپم را با کامپیونرم از طریق وایرلس شبکه کردم
از طریق لپ تاپ می تونم به اون یکی کامپیوتر دسترسی داشته باشم و داخل درایو هش برام
اما اگر بخوام از طریق کامیپوتر وارد لپ تاپ بشم ازم یوزرنیم و پسورد می خواد
در حالیکه من یوزر و پسوردی تعریف نکردم
چه کار باید بکنم؟
با تشکر

javad2625
30-03-2009, 07:35
سلام
میخوام برای کامپیوترهای محل کارم اینترنت adsl بگیرم و در عین حال، آنها را با هم شبکه کنم. اما شک دارم که از مودم معمولی استفاده کنم یا یک مودم وایرلس بگیرم و برای هر pc یک عدد کارت شبکه وایرلس هم بگیرم. لطفاً اظهار نظر کنید و همچنین به این دو سوال هم پاسخ دهید:
1- آیا با کارت شبکه ای که از طریق آن، از اینترنت پرسرعت وایرلس استفاده می کنم، می توانم برای شبکه کردن کامپیوترها هم به طور همزمان استفاده کنم؟

2- اگر اینترنت پرسرعت را از طریق پورت lan به کامپیوترها بدهم و هر کامپیوتر هم فقط 1 پورت lan داشته باشد، آیا می توانم از همان پورت lan برای شبکه کردن کامپیوترها به طور همزمان استفاده کنم؟

SIMON137
30-03-2009, 12:25
سلام
میخوام برای کامپیوترهای محل کارم اینترنت adsl بگیرم و در عین حال، آنها را با هم شبکه کنم. اما شک دارم که از مودم معمولی استفاده کنم یا یک مودم وایرلس بگیرم و برای هر pc یک عدد کارت شبکه وایرلس هم بگیرم. لطفاً اظهار نظر کنید و همچنین به این دو سوال هم پاسخ دهید:
1- آیا با کارت شبکه ای که از طریق آن، از اینترنت پرسرعت وایرلس استفاده می کنم، می توانم برای شبکه کردن کامپیوترها هم به طور همزمان استفاده کنم؟

2- اگر اینترنت پرسرعت را از طریق پورت lan به کامپیوترها بدهم و هر کامپیوتر هم فقط 1 پورت lan داشته باشد، آیا می توانم از همان پورت lan برای شبکه کردن کامپیوترها به طور همزمان استفاده کنم؟
سلام
در قدم اول شما باید نوع adsl خود را چند کاربره سفارش دهید. به دلیل اینکه افت سرعت نداشته باشید.
سوال 1 روی پاسخش مطمئن نیستم پس پاسخ نمی دم
و اما سوال دوم ، بله شما یک کامپیوتر رو سرور قرار میدید. مودم رو به اون وصل می کنم . با قرار دادن یک hub می تونید به تعداد کامپیوتر های مورد نیاز خروجی lan بگیرید و در اصل اینترنت رو به اشتراک می گذارید. در اصل یک سیم lan از سرور به hub و بقیه کامپیوتر هارو هم به hub وصل می کنید ، بقیه ماجرا هم که میشه آدرس دهی.
فقط کامپیوتر سرور باید 2 تا lan داشته باشه.

morbidtale82
30-03-2009, 18:07
با استفاده از Bluetooth هم میشه بین دو کامپیوتر اینترنت گرفت؟ چون من با بلو توٍ شبکه میسازم و بازی میکنم گفتم دیگه پول بابت کارت وایرلس ندم و اینترنتو با همین تو خونه شبکه کنم. من یه دسکتاپ دارم و یه لپ تاپ که جفتشون بلو توث دارن. دسکتاپه به اینترنت وصله میخوام لپ تاپه هم از دسکتاپ بگیره اما هر چی ور میرم اینترنت نمیاد. کمکی؟ نظری؟
از این تاپیک مفید ممنونم.

morbidtale82
30-03-2009, 22:33
لول خودم فهمیدم. باید برای این کار از برنامه bluesoleil استفاده کرد و شبکه بلوتوثی ایجاد کرد و بعد اقدام به شیر اینترنت نمود.

fatemeh 110
02-04-2009, 15:17
اااااااااااااااااااا!چرا من نمی بینمش خوووووووووووووووووووووووو وووووووووووووب.اااااااااا اااااااا قبول نیست

fatemeh 110
02-04-2009, 15:20
مممممممممممن نمی بینم خووووووووووب

lordsaber
04-04-2009, 14:23
سلام

چند تا کامپیوتر رو می خواهید شبکه کنید؟
اگر تعداد کمه مودمهایی تو بازار هستند که هم وایرلس دارند و هم 4 تا پورت lan .با استفاده از اونها شما نیاز به هیچ دستگاه دیگه ای ندارید. فکر می کنم مدلهایی هم باشند که تعداد lan بیشتری داشته باشند.
اگر تعداد یوزرها بیشتر از تعداد پورت lan های مودم هست می تونید از یک هاب سوییچ یا ترجیحا سوییچ استفاده کنید. یکی از پورتهای lan مودم رو به سوییچ می زنید و client های دیگر رو به پورتهای سوییچ وصل می کنید.
بعد هم به client ها IP می دید و تمام.
اگر بخواهید از wireless استفاده کنید بسته به مودمتون یه تعداد خاصی client رو می تونید از طریق wireless شبکه کنید و دیگه دردسرهای سوییچ و .. رو ندارید. فقط به clientها IP می دید و تنظیمات wireless v ر انجام می دید و تمام.
wireless هزینه بالایی داره و stability کمتری داره. فاصله client ها و انتن اصلی هم روی سرعت خیلی تاثیر داره. در کل چیز جالبی نیست. در کل wireless پیشنهاد نمی شه.

شما باید براورد هزینه کنید و ویژگیهای محیط رو هم در نظر بگیرید و بین wired و wireless یکی رو انتخاب کنید.
موفق باشید

lordsaber
04-04-2009, 14:29
سلام
من لپ تاپم را با کامپیونرم از طریق وایرلس شبکه کردم
از طریق لپ تاپ می تونم به اون یکی کامپیوتر دسترسی داشته باشم و داخل درایو هش برام
اما اگر بخوام از طریق کامیپوتر وارد لپ تاپ بشم ازم یوزرنیم و پسورد می خواد
در حالیکه من یوزر و پسوردی تعریف نکردم
چه کار باید بکنم؟
با تشکر

این ویژگی لپتاپهاست.
شما برای اینکه به لپتاپ دسترسی داشته باشید باید یا user&pass اصلی سیستم رو داشته باشید که زمان نصب windows ازتون می پرسه یا یه user & pass با دسترسیAdministrtor روی لپتاپ ایجاد کنید و از طریق اون به لپتاپ دسترسی داشته باشید.
موفق باشید

lordsaber
04-04-2009, 14:39
اااااااااااااااااااا!چرا من نمی بینمش خوووووووووووووووووووووووو وووووووووووووب.اااااااااا اااااااا قبول نیست

مممممممممممن نمی بینم خووووووووووب

می شه بفرمایید مشکلتون چیه؟! :23:

ali_ensam
04-04-2009, 20:46
سلام دوستان !

من یک لپتاپ lg. ویستا دارم و یک pc ویستا که هر دوی اینها از طریق روتر به هم وصل هستند . من از منوی کنترل پانل از pc تونستم به لپتاپ خودم وصل بشم ولی ازلپتاپ نتونستم که به pc وصل بشم . به من هشدار میده ! ! آیا کسی هست که بدونه ؟

morbidtale82
06-04-2009, 00:12
سلام.
از اساتید فن یک سوال دارم. من میخوام دو تا کامپیوتر رو از طریق wireless به هم شبکه کنم:
1. به اکسز پوینت احتیاج دارم یا مثل شبکه سیمی میشه مستقیم به هم وصل بشن؟
2. این دو تا کامپیوتر تا چه فاصله ای میتونن بدون اکسز پوینت با هم در ارتباط باشن. مثلا اگر بینشون دو سه تا دیوار فاصله باشه شبکه مختل نمیشه؟
مرسی از توجهتون

TheMo0n
06-04-2009, 15:58
بچه ها ميشه با يه سيم دو تا كامپيوتر رو بشه شبكه كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من اينو تو يه جا ديدم

aminmousavi86
07-04-2009, 20:40
با سلام

من دو تا كامپيوتر رو كه شبكه ميكنم، با اينكه براي دوتا Permission رو Full Control ميذارم و فايروال رو غيرفعال ميكنم، ولي بعضي جاها از دو كامپيوتر به دوتاشون دسترسي دارم، ولي با همين كابل و همين تنظيمات رو دوتا كامپيوتر ديگه اكثر مواقع فقط از يكي از كامپيوترها به دوتاشون دسترسي دارم و روي اون دومي به كامپيوتر ديگه دسترسي ندارم، لطفآ راهنمايي كنيد...

morbidtale82
07-04-2009, 23:36
آقا واقعا کسی نیست به سوال من جواب بده؟؟

morbidtale82
07-04-2009, 23:37
بچه ها ميشه با يه سيم دو تا كامپيوتر رو بشه شبكه كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من اينو تو يه جا ديدم
بعله میشه.
ساده ترین نوع شبکه هم هست.

taghi_ramzi
08-04-2009, 11:34
آقا یه شبکه داریم به شکل زیر:
آیا بین کامپیوتر 1 و 2 میتونه فایل رد و بدل بشه ؟ چطور ؟

aminmousavi86
08-04-2009, 17:17
با سلام خدمت دوستان...

دوستان ببخشيد، من اومدم تو اين تاپيك، صفحه اول اولين پست مثل اينكه در مورد شبكه مطالبي گفته شده و بعد ويرايش شده و مثل اينكه پاك شده، من الان هيچ مطلبي رو تو پست اول مشاهده نميكنم، خواهشآ كمك كنيد.

maxoud
09-04-2009, 20:36
سلام دوستان.

من بین دو تا کامپوتر شبکه درست کردم و الان اونطوری که می نویسه با سرعت 10mb هم وصل میشه.

حالا مشکلم باهاش اینه که نمیتونم فایلی رو از فولدری که share کردم تو کامپوتر دیگه بردارم . یعنی وقتی که می رم تو my net work places و میخام برم تو پوشه های کامپوتر دیگه با سرعت خیلی خیلی کم کار میکنه بعدشم اگه بخام یه فایلی رو تو این یکی کامپوتر کپی کنم یه جورایی کلن هنگ میکنه.
چرا؟؟؟
لطفن کمک کنید.

caspian
12-04-2009, 06:39
کسی می تونه من را راهنمایی کنه که چه جوری این شبکه را راه اندازی کنم؟

با تشکر

lordsaber
12-04-2009, 14:28
آیا بین کامپیوتر 1 و 2 میتونه فایل رد و بدل بشه ؟ چطور ؟

بله.
به هر کدوم کامپیوتر ها IP بدید. بعد با زدن // و شماره IP در run می تونید فایلهای share شده رو ببینید.

lordsaber
12-04-2009, 14:30

با تشکر

عکستون رو نتونستم ببینم

lordsaber
12-04-2009, 14:33
سلام دوستان.

من بین دو تا کامپوتر شبکه درست کردم و الان اونطوری که می نویسه با سرعت 10mb هم وصل میشه.

حالا مشکلم باهاش اینه که نمیتونم فایلی رو از فولدری که share کردم تو کامپوتر دیگه بردارم . یعنی وقتی که می رم تو my net work places و میخام برم تو پوشه های کامپوتر دیگه با سرعت خیلی خیلی کم کار میکنه بعدشم اگه بخام یه فایلی رو تو این یکی کامپوتر کپی کنم یه جورایی کلن هنگ میکنه.
چرا؟؟؟
لطفن کمک کنید.

سیستم هنگ می کنه؟ یا منظورتون اینه که فایل منتقل نمی شه!
با فایلهای مختلف از درایوهای مختلف امتحان کنید. شاید مشکل از هاردتون باشه. یا اینکه سیستم اونقدر ضعیفه که توانایی این کار رو نداره( البته بعیده!)
اگر یکم بیشتر توضیح بدید شاید بتونم کمکی کنم.

lordsaber
12-04-2009, 14:43
سلام دوستان !

من یک لپتاپ lg. ویستا دارم و یک pc ویستا که هر دوی اینها از طریق روتر به هم وصل هستند . من از منوی کنترل پانل از pc تونستم به لپتاپ خودم وصل بشم ولی ازلپتاپ نتونستم که به pc وصل بشم . به من هشدار میده ! ! آیا کسی هست که بدونه ؟
چه اروری میده؟!

aminmousavi86
12-04-2009, 17:39
با سلام خدمت دوستان...

دوستان ببخشيد، من اومدم تو اين تاپيك، صفحه اول اولين پست مثل اينكه در مورد شبكه مطالبي گفته شده و بعد ويرايش شده و مثل اينكه پاك شده، من الان هيچ مطلبي رو تو پست اول مشاهده نميكنم، خواهشآ كمك كنيد.

دوستان کسی نیست جواب مارو بده؟ ممنون میشم اگه جواب بدید...

caspian
12-04-2009, 20:01
عکستون رو نتونستم ببینم

new explorer
13-04-2009, 01:57
دوستان کسی نیست جواب مارو بده؟ ممنون میشم اگه جواب بدید...

چند نفر دیگه باید پستهای مشابه این بدن تا آغازگر تاپیک یا مدیران بررسی کنند؟
صفحه اول خنده دار شده ، منم در به در دنبال آموزش شبکه هستم.
البته قصد جسارت نداشتم ولی انگار نه انگار که این چند تا پستی که این نقص رو ذکر میکنند ، وجود دارند

new explorer
13-04-2009, 03:00
با سلام خدمت اساتید محترم
فکر میکنم مشکل رو اینجا مطرح کنم بهتره
چند روزیه که تصمیم گرفتم حالا که دو تا کامپیوتر کنار هم داریم و یه کابل شبکه RJ45 دستم رسیده یه شبکه راه بندازم ، ولی به اون سادگی نبود که فکر میکردم :
وقتی تمام مراحل رو همونطور که در خودآموزهای ویندوز اومده و به طور کامل مطالعه کردم از طریق کانکشن ویزارد دنبال نمودم ، نتونستم اتصال رو برقرار کنم و در نهایت یه network cable unpluged
واسم باقی میموند.
توضیح اینکه دیروز و دیشب کلی راهنمای کم و بیش مشابه از سایتها و انجمنهای مختلف + تمام راهنماهای ویندوز(حتی related topic ها)رو درو کردم و انگلیسیم هم خوبه و یه کاربر آماتور هم نیستم ، ولی خب این اولین تجربه من از کار با شبکه ست.
در ضمن :
* کابل رو بردم بیرون و طرف جلوی خودم یه لپتاپ رو با یه دسکتاپ شبکه کرد و گفت اتفاقن کابلش هم خیلی خوبه(+cat6).
* آیا هر دو کارت شبکه سالم هستند ؟ بله(99/99 درصد ، یک صد در صد هم به خاطر اینکه عقلم دیگه به جایی راه نمیده) _ چون هم در device manager تمام ظواهر درسته و هم در ویزارد تنظیم شبکه اسم کارت لیست میشه ( که البته میگه network cable is unplugged هست و باید برای ادامه کار ignore کنم )و تمام این مشکلات و شرایط عینن در اون یکی کامپیوترهم وجود داره و به نظر من بعیده که هر دو تا خراب باشند.کارتهای شبکه هم آنبرد هست :
sis 900-based pci fast ethernet adapter(on asuz p4sgx-mx
nvidia nforce networking controller(on gigabyte k8ns
* آیا در تنظیمات پروتکل tcp/ip آدرس آی پی را ست می کنم ؟ بله _ برای این سیستم که با آن به اینترنت وصل میشم :192.168.0.1 و برای دومی 192.168.0.2
* درباره اسم یونیک برای هر کامپیوتر و workgroup یکسان هم خیالتون راحت.

دیگه نمیدونم چه خاکی باس تو سرم کنم.کلی آبروم پیش خودم رفته...
پیشاپیش از راهنماییتون متشکرم

ADuser
13-04-2009, 07:09
network cable is unplugged این یعنی اینکه کابله به کارت شبکه وصل نیست دنبال هیچ چیز نباش

وقتی کابله رو وصل میکنی LED سبز رنگ کارت شبکه روشن میشه یا نه
مورد سخت افزاری داری !!!

سیستمت دارای دوتا کارت شبکه نیست ؟ اشتباهی دومی رو فعال نکرده باشی ؟

Ni_nigc
13-04-2009, 07:58
چند نفر دیگه باید پستهای مشابه این بدن تا آغازگر تاپیک یا مدیران بررسی کنند؟
البته قصد جسارت نداشتم ولی انگار نه انگار که این چند تا پستی که این نقص رو ذکر میکنند ، وجود دارند

تاییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییید می شود .
مدیران محترم یا این تاپیک رو پاک یا اون پست اول ادیت شود .

ممنون

Ni_nigc
13-04-2009, 08:09
پست پاک شد

lordsaber
13-04-2009, 08:16

با تشکر

1- اتصال به اینترنت چیه؟!
2- توی عکس 3تا سیستم دیگه رو به لپتاپ دل وصل کردید؟! یا منظورتون به مودم هست؟!
اگر اتصال adsl هست شما می تون یه مودم adsl2 که accesspoint هست و چهار تا پورت Lan هم داره تهیه کنید. مودم رو به dell وصل می کنید. به دستگاههای دیگر IP میدید و ...
بیشتر توضیح بدید ایشالا بتونیم کمک کنم.
موفق باشید

lordsaber
13-04-2009, 08:33
با سلام خدمت اساتید محترم
فکر میکنم مشکل رو اینجا مطرح کنم بهتره
چند روزیه که تصمیم گرفتم حالا که دو تا کامپیوتر کنار هم داریم و یه کابل شبکه RJ45 دستم رسیده یه شبکه راه بندازم ، ولی به اون سادگی نبود که فکر میکردم :

سلام
1- چک کن کابل شبکه cross باشه.
2- درایورهای کارت شبکه ها رو دوباره نصب کن.
3- شبکه سیستم ها رو دوباره پیکر بندی کن.
4- اگر یه لپتاپ در دسترس داری با اون چک کن ببین مشکل سخت افزار نداشته باشی.

aminmousavi86
13-04-2009, 18:44
تاییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییید می شود .
مدیران محترم یا این تاپیک رو پاک یا اون پست اول ادیت شود .

ممنون

بابا يكي كه چيزي ميدونه جواب بده ديگه !!!

caspian
13-04-2009, 18:58
1- اتصال به اینترنت چیه؟!
2- توی عکس 3تا سیستم دیگه رو به لپتاپ دل وصل کردید؟! یا منظورتون به مودم هست؟!
اگر اتصال adsl هست شما می تون یه مودم adsl2 که accesspoint هست و چهار تا پورت Lan هم داره تهیه کنید. مودم رو به dell وصل می کنید. به دستگاههای دیگر IP میدید و ...
بیشتر توضیح بدید ایشالا بتونیم کمک کنم.
موفق باشید

من مودم adsl را وصل کردم به لپ ناپ dell
ومی خوام که بطور وایرلس اینترنت را بین 3 کامپیوتر دیگر شیر کنم
بدون access point میشه؟اگه میشه چه جوری؟
من تونستم روی 1 دونه شیر کنم اما کام 2 را که وصل می خوتم بکنمip conflict میده.در ضمن من ip را اتوماتیک گذاشته ام
باتشکر

new explorer
14-04-2009, 01:53
network cable is unplugged این یعنی اینکه کابله به کارت شبکه وصل نیست دنبال هیچ چیز نباش

وقتی کابله رو وصل میکنی LED سبز رنگ کارت شبکه روشن میشه یا نه
مورد سخت افزاری داری !!!

سیستمت دارای دوتا کارت شبکه نیست ؟ اشتباهی دومی رو فعال نکرده باشی ؟

دوست عزیز ممنون از توجهتون

روی هر کدوم از سیستمهام فقط یه کارت شبکه آنبرد وجود داره
این مساله رو هم در نظر دارم که LED روشن نمیشه ، چون جایی که بردم کابل رو امتحان کردم ، طرف بلافاصله بعد ازینکه کابل رو وصل کرد، چراغ کارت شبکه ها روشن شدند ، ولی با خودم گفتم شاید مال من led نداره اخه بعید میبینم هم مال این سیستم خراب باشه هم اون یکی
من تا حالا از این کارت شبکه این دو تا سیستممون استفاده نکردم ولی همیشه که خیلی موفقیت آمیز از طرف ویندوز شناسایی میشد و دراورش نصب و همه پیغام های device manager درباره network adapter حاکی از صحت این قطعه هست. و فقط به دلیل این که این مشکل برای هر دوتا سیستم عینن وجود داره (شناسایی نشدن کابل ) بعید میبینم مورد سخت افزاری باشه

کمک

Mahiar0
14-04-2009, 19:01
اموزش از صفحه اول برداشتید؟ چرا؟
یکی اموزشش رو بده
ممنون

sm6m10
15-04-2009, 07:22
چطوری میتونم بعد از اینکه تنظیمات شبکه را انجام دادم.بدون اینکه کابل را به دو تاسیستم وصل کنم مطمین شم تنظیمات درست انجام دادم .روشی برای تست است؟اخه از کابلم شک دارم؟سیستها را شناسایی نمیکند.(قبلا وصل می شدن)
دوستان یه نگاهی به تاریخ این پست بندازید.
ممنونم:11:
هنوز کسی جواب نداده
ص33

Ultimator
15-04-2009, 10:53
اموزش از صفحه اول برداشتید؟ چرا؟
یکی اموزشش رو بده
ممنون

چه آموزشی نیاز دارید دقیقا ؟

پست اول آپدیت شد

من تونستم روی 1 دونه شیر کنم اما کام 2 را که وصل می خوتم بکنمip conflict میده.در ضمن من ip را اتوماتیک گذاشته ام

خب میتونید دستی آی پی متفاوت بدید و آی پی یکی از اونها رو ( سرور ) رو به عنوان gateway و dns بدید

حد اقلش آدرس آی پی خودتون رو یا 127.0.0.1 رو پینگ کنید ببینید مشکلی هست یا نه !باید ریپلای داشته باشید .

روی هر کدوم از سیستمهام فقط یه کارت شبکه آنبرد وجود داره این مساله رو هم در نظر دارم که LED روشن نمیشه ، چون جایی که بردم کابل رو امتحان کردم ، طرف بلافاصله بعد ازینکه کابل رو وصل کرد، چراغ کارت شبکه ها روشن شدند ، ولی با خودم گفتم شاید مال من led نداره اخه بعید میبینم هم مال این سیستم خراب باشه هم اون یکی
من تا حالا از این کارت شبکه این دو تا سیستممون استفاده نکردم ولی همیشه که خیلی موفقیت آمیز از طرف ویندوز شناسایی میشد و دراورش نصب و همه پیغام های device manager درباره network adapter حاکی از صحت این قطعه هست. و فقط به دلیل این که این مشکل برای هر دوتا سیستم عینن وجود داره (شناسایی نشدن کابل ) بعید میبینم مورد سخت افزاری باشه
اگه امکانش هست رو یه سیستم دیگه تست کنید چون اگه یکی از کارت شبکه ها مشکل داشته باشند همین پیغام رو نشون میده .

lordsaber
15-04-2009, 15:04
من مودم adsl را وصل کردم به لپ ناپ dell
ومی خوام که بطور وایرلس اینترنت را بین 3 کامپیوتر دیگر شیر کنم
بدون access point میشه؟اگه میشه چه جوری؟
باتشکر

فرقی نمی کنه مودم رو به کدوم سیتستم وصل کنی مهم اینه که کانکت بشه. بعد از اون شما بسته به قابلیت access point مبتونی با چند تا سیستم به اینترنت وصل بشی.
بدون access point نمیشه. بهترین حالت استفاده از همون مودمهایی هست که access point هم هستند.
برای conflict هم باید روی تنظیمات مودمت کار کنی. چه مودمی داری؟!

lordsaber
15-04-2009, 15:10
دوستان یه نگاهی به تاریخ این پست بندازید.
ممنونم:11:
هنوز کسی جواب نداده
ص33

وقتی شما اتصالی نداری چجوری می خوای تست کنی؟!
همونطور که دوستان بالا گفتن می تونی IP خودت رو Ping کنی ولی این دلیل بر درست بودن همه چیز نیست. شرط کافی نیست ولی لازمه! :31:

caspian
15-04-2009, 16:51
فرقی نمی کنه مودم رو به کدوم سیتستم وصل کنی مهم اینه که کانکت بشه. بعد از اون شما بسته به قابلیت access point مبتونی با چند تا سیستم به اینترنت وصل بشی.
بدون access point نمیشه. بهترین حالت استفاده از همون مودمهایی هست که access point هم هستند.
برای conflict هم باید روی تنظیمات مودمت کار کنی. چه مودمی داری؟!

مودم Adsl من مارکش aflex هست

maxoud
16-04-2009, 13:23
سیستم هنگ می کنه؟ یا منظورتون اینه که فایل منتقل نمی شه!
با فایلهای مختلف از درایوهای مختلف امتحان کنید. شاید مشکل از هاردتون باشه. یا اینکه سیستم اونقدر ضعیفه که توانایی این کار رو نداره( البته بعیده!)
اگر یکم بیشتر توضیح بدید شاید بتونم کمکی کنم.

سلام. مرسی از جواب . چون چند روز از سوالم گذشته بود دیگه نیمدم چک کنم.

نه تقریبا همون سیستمی که میخواد فایلو بگیره هنگ می کنه یا اینکه احتمالا یه مدت خیلی طولانی طول میکشه تا بشه یه فایل کوچیکو بگیرم.

سیمش نزدیکه 25 متره و فکر کنم جنس خوبی هم نباشه.(متری 250 تومن خریدن)

البته کار اصلی ای که باهاش می کنیم بازیه که تو اون تقریبان مشکلی نداره.

lordsaber
18-04-2009, 15:15
مودم Adsl من مارکش aflex هست
با معذرت...! تاحالا با این مودم کار نکردم نمی دونم setting ش چجوریه!؟
خودت اگر یکم توی منوهاش بگردی احتمالا بتونی پیدا کنی. سعی کن بهش Static IP بدی.به client ها هم همینطور احتمالا مشکل حل بشه.
ولی بازم می گم بدون access point نمیشه.

lordsaber
18-04-2009, 15:18
سلام. مرسی از جواب . چون چند روز از سوالم گذشته بود دیگه نیمدم چک کنم.

نه تقریبا همون سیستمی که میخواد فایلو بگیره هنگ می کنه یا اینکه احتمالا یه مدت خیلی طولانی طول میکشه تا بشه یه فایل کوچیکو بگیرم.

سیمش نزدیکه 25 متره و فکر کنم جنس خوبی هم نباشه.(متری 250 تومن خریدن)

البته کار اصلی ای که باهاش می کنیم بازیه که تو اون تقریبان مشکلی نداره.

خواهش می کنم
به متراژ سیم ربطی نداره چون تا 90 متر استانداردش هست.
احتمال خیلی زیاد آنتی ویروست به فایل گیر میده و می خواد چکش کنه. آنتی ویروسو غیر فعال کن شاید درست شد.

M.P.L
18-04-2009, 22:33
مشکل من حل شد!!!
باید perefered dns server : 192.9.9.3 دستگاه دوم به ip دستگاه اول یعنی 192.168.0.1 تغییر پیدا کنه. من این کار رو کردم مشکلم حل شد.

مشکلم با راهکار این دوست عزیز حل شد

sm6m10
19-04-2009, 08:25
چه آموزشی نیاز دارید دقیقا ؟

پست اول آپدیت شد

خب میتونید دستی آی پی متفاوت بدید و آی پی یکی از اونها رو ( سرور ) رو به عنوان gateway و dns بدید

حد اقلش آدرس آی پی خودتون رو یا 127.0.0.1 رو پینگ کنید ببینید مشکلی هست یا نه !باید ریپلای داشته باشید .

[size=2]اگه امکانش هست رو یه سیستم دیگه تست کنید چون اگه یکی از کارت شبکه ها مشکل داشته باشند همین پیغام رو نشون میده .

دوست عزيز ميشه يكم بيشتر توضيح دهيد ژينگ كرد يعني چيكاركنم.

lordsaber
26-04-2009, 08:59
دوست عزيز ميشه يكم بيشتر توضيح دهيد ژينگ كرد يعني چيكاركنم.

آموزش ping کردن یک IP:
1- در start->Run دستور cmd رو وارد کنید
2- دستور زیر را وارد کنید، بجای <IP> شماره IP مورد نظر رو وارد کنید:

ping <IP> -t

پس از انجام این کار سیستم شما در زمانهای مشخص سیگنال هایی رو به شماره IP که پینگ می کنید می فرسته. در صورتی که پاسخ از دستگاه مقصد دریافت بشه شما توی صفحه یه همچین پیامی میبینید:

Reply from <IP>: byte=32 time<1ms ttl

اعداد به نسبت تنظیمات شبکه متفاوت هست. پیام بالا رو reply دادن یا پینگ دادن می گن.
اگر بجای پیام بالا بنویسه:

request time out
request time out
request time out

یعنی ارتباط برقرار نمی شه که می تونه دلایل مختلفی داشته باشه. به این می گن پینگ ندادن یا تایم آوت دادن
موفق باشید

Iman Bala
29-04-2009, 21:36
سلام دوستان.
آیا میشه 2 لپ تاب که 1ی xp و دیگری vista است با هم از طریق WLan شبکه کرد؟
چگونگی این کار رو هم بفرمایید.

saeedasadi.sh
30-04-2009, 16:19
سلام دوستان.

بله می شه فقط باید رنج IP که می دی یکی باشه و جفتتون جزو یک workgroup باشید
اگه باز هم توضیح خواستی در خدمتم

Iman Bala
01-05-2009, 13:12
بله می شه فقط باید رنج IP که می دی یکی باشه و جفتتون جزو یک workgroup باشید
اگه باز هم توضیح خواستی در خدمتم

اینارو میدونم من با کابل کراس این کارو انجام دادم ولی با وایرلس لن نتوستم.

آیا باید تنظیمات خاصی انجام داد؟
آیا برای XP و Vista متفاوت است؟
متشکرم.

lordsaber
02-05-2009, 12:53
سلام دوستان.

شما باید wirless ها رو روی مود adhoc تنظیم کنی تا دو تا سیستم بصورت مستقیم با هم ارتباط برقرار کنند.
به سیستمها هم بصورت دستی IP بده. باقی چیزها رو هم به نظر میاد بلدی ( چون گفتی با croos شبکه کردی)
موفق باشی

javad2625
06-05-2009, 21:41
سلام
من دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کردم. اسم اولی رو گذاشتم سرور و اسم دومی را گذاشتم ترمینال. اما تنظیمات هر دو به این صورت بود که اینترنت مجزا از دیگری داشته باشند و از اینترنت یکدیگر استفاده نکنند ولی امکان File & Printer Sharing داشته باشند. حالا دو تا مشکل با این شبکه دارم:
1- وقتی چاپگری را که به سیستم سرور وصل هست، Share می کنم اسم آن در سیستم ترمینال ظاهر می شود ولی نمی توانم هیچ چیزی با آن پرینت کنم. (هر دو کامپیوتر روشن هستَ)

2- وقتی فایل یا پوشه یا پرینتری را در سیستم ترمینال Share می کنم اسم آن در سیستم سرور در قسمت My Network Places یا Printers & Faxes ظاهر نمی شود. باید چکار کنم؟

saeedasadi.sh
07-05-2009, 15:59
سلام
من دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کردم. اسم اولی رو گذاشتم سرور و اسم دومی را گذاشتم ترمینال. اما تنظیمات هر دو به این صورت بود که اینترنت مجزا از دیگری داشته باشند و از اینترنت یکدیگر استفاده نکنند ولی امکان File & Printer Sharing داشته باشند. حالا دو تا مشکل با این شبکه دارم:
1- وقتی چاپگری را که به سیستم سرور وصل هست، Share می کنم اسم آن در سیستم ترمینال ظاهر می شود ولی نمی توانم هیچ چیزی با آن پرینت کنم. (هر دو کامپیوتر روشن هستَ)

2- وقتی فایل یا پوشه یا پرینتری را در سیستم ترمینال Share می کنم اسم آن در سیستم سرور در قسمت My Network Places یا Printers & Faxes ظاهر نمی شود. باید چکار کنم؟
سلام

اول ببین این دو تا ارتباطشون برقراره (با ping کردن مطمئن شو)
برای سوال اولت ببین دسترسی دادی؟
اگه ندادی احتمال داره که مشکل از اونجا باشه من خودم یک بار به همچین مشکلی برخوردم که تونستم با دسترسی دادن حلش کنم
برای سوال دومت تو سرور تو run تایپ کن Ip\\ یا terminal\\ باید بتونی فایل ها و پرینتر share شده رو ببینی برای اون هم دسترسی یادت نره که به مشکل اول بر بخوری

javad2625
07-05-2009, 20:10
سلام

اول ببین این دو تا ارتباطشون برقراره (با ping کردن مطمئن شو)
برای سوال اولت ببین دسترسی دادی؟
اگه ندادی احتمال داره که مشکل از اونجا باشه من خودم یک بار به همچین مشکلی برخوردم که تونستم با دسترسی دادن حلش کنم
برای سوال دومت تو سرور تو run تایپ کن Ip\\ یا terminal\\ باید بتونی فایل ها و پرینتر share شده رو ببینی برای اون هم دسترسی یادت نره که به مشکل اول بر بخوری
با تشکر از شما
منظور از «دسترسی» را نمی فهمم. پینگ کردن هم بلد نیستم.
من تنها کاری که کردم اینه که دو تا سیستم را با کابل Lan به هم وصل کردم. یعنی بهتر بگم، قبلاً با کابل Lan به هم وصل کرده بودم، اما حالا هر دو تاشونو با کابل Lan به یک مودم ADSL وصل کردم. اما در هر دو حالت، ارتباطشون به صورت یکطرفه برقرار هست. یعنی:
فولدرها و پرینترهایی را که از سرور Share می کنم از ترمینال قابل دسترسی هستند ولی آنهایی را که از ترمینال Share می کنم از سرور قابل دسترسی نیستند.
ضمناً پرینتری که از سرور Share کنم از ترمینال قابل مشاهده است از طریق ترمینال، پرینت نمی گیرد.

لطفاً واضح تر و به زبان زیر دیپلم توضیح دهید.

متشکرم

new explorer
13-05-2009, 21:20
آموزش ping کردن یک IP:
1- در start->Run دستور cmd رو وارد کنید
2- دستور زیر را وارد کنید، بجای <IP> شماره IP مورد نظر رو وارد کنید:

ping <IP> -t

پس از انجام این کار سیستم شما در زمانهای مشخص سیگنال هایی رو به شماره IP که پینگ می کنید می فرسته. در صورتی که پاسخ از دستگاه مقصد دریافت بشه شما توی صفحه یه همچین پیامی میبینید:

اعداد به نسبت تنظیمات شبکه متفاوت هست. پیام بالا رو reply دادن یا پینگ دادن می گن.
اگر بجای پیام بالا بنویسه:

request time out
request time out
request time out

یعنی ارتباط برقرار نمی شه که می تونه دلایل مختلفی داشته باشه. به این می گن پینگ ندادن یا تایم آوت دادن
موفق باشید

من این کار رو کردم اما این پیغام رو میده : the system cannot find the file specified

majid76
15-05-2009, 06:10
کسی جواب منو نداده

mohamadali2020
17-05-2009, 07:00
محمد دوست عزیز دستت در نکنه

behrooz_chz
18-05-2009, 10:29
سلام
من یک یو اس بی وایرلس دیلینک خریدم و به پی سی وصل کردم تونستم اون را ه یک لپ تاب ویستا شبکه کنم و اینترنت داشته باشم الان دو تا مشکل دارم اولا اینکه فقط اینترنت دارم و هر کاری کردم نتونستم فایل های شیر شده تو هر دو کاکمپیوتر رو ببینم
دوم اینکه کارت شبکه بیسم پی سی فقط میتونه به یک لپ تاپ وصل بشه و اگه به لپ تاپ دوم وصل کنم اولی دیکانکت میشه و مجبور شدم لپ تاپ دوم رو به لپ تاپ اول ولص کنم تا اینترنت داشته باشم مگه نمیشه از یک کارت شبکه بی سیم به دو یا سه تا پی سی یا لپ تاپ وصل شد مثل کارت شبکه لپ تاپ ها

Iman Bala
21-05-2009, 00:01
سلام
من 1 مشکل دارم
2تا سیستم رو با Wlam را به هم شبکه کردم .(یکی vista و دیگری XP)
هردو به هم connect هستند.
drive مورد نظر رو هم share کردم ولی دست رسی ندارم.
در قسمت Local Area connection آی پی ورژن 4 , local رو نشون میده.
آیا باید workGroup بسازم؟
مشکل کجاست؟

behrad66
21-05-2009, 10:18
با سلام خدمت دوستان،

من میخوام PC رو که ویستا روش نصبه با لپ تاپ که XP SP3 هست شبکه کنم و قابلیت اشتراک فایل رو بینشون فعال کنم ولی هر چی گشتم بیشتر مطالب مربوط میشه به اشتراک اینترنت.

PC به یه Wireless Router از نوع D-Link وصله و اتصال اینترنتم از همین طریق بدون مشکل با لپ تاپ برقراره ولی نمیدونم چطوری یه فولدر رو بینشون share کنم.

اگه یه راهنمایی کامل بکنید مطمئنا جواب سوالات خیلی از کاربرای دیگه رو هم دادید.

با تشکر

night lord
21-05-2009, 21:15
سلام من کامپیوترمو تو ساختمون از راه مودم adsl شبکه کردم با دو تا کامپیوتر دیگه . یهنی در کل 3 تا pc .
من از ویندوز 7 استفاده میکنم و دو تا دیگه از xp . من وقتی یه فایلی رو برای کامپیوترای دیگه شیر میکنم فایلی که شیر کردم رو وقتی که کامپیوترای دیگه میخوان باز کنن ازشون پسورد میخواد و نمیتونن بپیرم این پسورد چیه؟
من این پسورد رو وقتی xp نصب میکنم دیگه ندارم ولی وقتی vista یا 7 نصب میکنم این پسورد میاد . چی کار باید بگنم که پسورد نخواد؟

aban366
22-05-2009, 19:48
سلام دوستان خوب
من یک لپ تاب acer aspire3690 دارم اولا" می خوام بدونم اسم درایو شبکه چیه که اونو نصب کنم و ثانیا" اصلا از کجا بفهمم لپ تابم کارت شبکه داره یا نه و ثالثا" میخوام لپ تابم رو به شبکه اینترنت ispوصل کنم و از این طریق به اینترنت وصل بشم ، چیکار کنم؟
منون میشم کمکم کنین

hamed182001
23-05-2009, 20:06
چه ویندوزی روش نصبه؟

hamed182001
23-05-2009, 20:12
laptop شما دارای کارت شبکه broadcom هست که فعلا فقط روی ویندوز xp نصب میشه و درایورش رو میتونی از لینک زیر دریافت کنی

aban366
23-05-2009, 23:07
laptop شما دارای کارت شبکه broadcom هست که فعلا فقط روی ویندوز xp نصب میشه و درایورش رو میتونی از لینک زیر دریافت کنی
ممنون دوست عزیز
مبشه آموزش اینکه چطور به شبکه isp وصل بشم
من درایو نصب کردم حالا آموزشش رو میخوام
خیلی خیلی ممنون:40:

hamed182001
24-05-2009, 00:54
خوب حالا نکته بعدی
یعنی چی که به isp وصل بشی؟؟ adsl؟ یا خطوط data؟ یا چیزه دیگه ای؟ دقیقا منظورت از وصل شدن چیه؟

aban366
24-05-2009, 10:12
خوب حالا نکته بعدی
یعنی چی که به isp وصل بشی؟؟ adsl؟ یا خطوط data؟ یا چیزه دیگه ای؟ دقیقا منظورت از وصل شدن چیه؟

سلام دوست عزیز
ما در شهرمون تازه isp اوردن که مال دوستم و لی چون از منزل سرعت نت 33 بیشتر نیست دوستم گفت که بیا همین مرکز ispکه سرعتش تا 100kb/sهم میرسه تا اون چه میخوام رو دانلود کنم و این مقدور در صورتی که لپ تابم رو ببرم اونجا و به شبکه اون وصل کنم
حالا من آموزش این ارتباط به شبکه رو می خوام
بازم ازت ممنونم
راستی یه نرم افزار می شناسی که با شناسائی چهره پسورد رو کنترل کنه یعنی بجا پسورد چهره رو شناسائی کنه و بشه logon شد و با وبکم لپ تاب کار کنه
شرمنده اینو اینجا مطرح کردم
شاد باشین:40:

behrad66
24-05-2009, 14:42
با سلام خدمت دوستان،

من میخوام PC رو که ویستا روش نصبه با لپ تاپ که XP SP3 هست شبکه کنم و قابلیت اشتراک فایل رو بینشون فعال کنم ولی هر چی گشتم بیشتر مطالب مربوط میشه به اشتراک اینترنت.

PC به یه Wireless Router از نوع D-Link وصله و اتصال اینترنتم از همین طریق بدون مشکل با لپ تاپ برقراره ولی نمیدونم چطوری یه فولدر رو بینشون share کنم.

با تشکر
کسی من رو راهنمایی نمیکنه؟

hamed182001
25-05-2009, 18:52
aban جان
شما باید ببینی اگه isp سرویس adsl ارائه میکنه شما هم یک مودم وایرلس بگیری و از اون استفاده کنی. راه دیگه ای هم هست که اگه isp سرویس data داره یک router بگیری که این کار هزینه اش خیلی زیادتره.

hamed182001
25-05-2009, 18:53
behrad جان
طریقه نصب pc به laptop چجوریه؟
با کابل وصل کردی یا میخوای از همون وایرلس استفاده کنی؟؟

aban366
26-05-2009, 18:50
aban جان
شما باید ببینی اگه isp سرویس adsl ارائه میکنه شما هم یک مودم وایرلس بگیری و از اون استفاده کنی. راه دیگه ای هم هست که اگه isp سرویس data داره یک router بگیری که این کار هزینه اش خیلی زیادتره.
سلام دوست عزیز
خط نت اینجا dataهستش،خوب در اتاق اصلی ispکه روتر هم اونجاست چند pcبه هم متصلا بوسیله شبکه که خوب چون مرکز isp هست سرعت نت بالاست من میخوام لپ تابم رو به این شبکه وصل کنم تا استفاده کنم
برا همین آموزش اینکار رو میخوام الان کارت شبکه رو نصب کردم فقط برم اونجا و با پورت شبکه کابل رو وصل کنم؟
آموزش خواستی نداره
کتابی میشناسین که شبکه رو یاد بده از مبتدی شروع کنه؟

Ultimator
26-05-2009, 19:26
سلام دوست عزیز
خط نت اینجا dataهستش،خوب در اتاق اصلی ispکه روتر هم اونجاست چند pcبه هم متصلا بوسیله شبکه که خوب چون مرکز isp هست سرعت نت بالاست من میخوام لپ تابم رو به این شبکه وصل کنم تا استفاده کنم
برا همین آموزش اینکار رو میخوام الان کارت شبکه رو نصب کردم فقط برم اونجا و با پورت شبکه کابل رو وصل کنم؟
آموزش خواستی نداره
سلام
شما باید یه IP معتبر توی اون شبکه بدید به اتصال خودتون . مگه اینکه شبکه ی اونجا DHCP داشته باشه و آی پی اتوماتیک بهتون بده میتونید یکی دیگه از سیستمهای اونجا رو نگاه کنید و آی پی شبیه همون با عدد سمت راست 20-30 تا بیشتر از اون بدید و DNS و gateway هم اگه داشتند بدید
ممکنه وصل شید به اینترنت و اونم بتگی به روش شیر کردن اینترنتشون داره ممکنه لازم باشه یه کانکشن --- بسازید با یوزر و پسورد معتبر . به هر حال میشه از کامپیوتر های دیگهی اون شبکه فهمید

با تشکر
خب وقتی سیستم ها شبکه شدند میتونید از امکانات شبکه استفاده کنید چه اینترنت شبر کردن چه پرینت چه شیرینگ فایل .
البته توی ویستا باید هم دیسکاوری رو فعال کنید هم فایروال رو خاموش کنید فایل شیرینگ و ... هم نباید غیر فعال باشه .از همون اتصال شبکتون قابل انجامه
اگه دو کامپیوتر همدیگه رو میبینن با دادن IP اون سیستم میتونید از فایلهای share شده استفاده کنید . البته use simple file sharing رو از فولدر آپشن غیر فعال کنید .

behrad66
28-05-2009, 11:33
behrad جان
طریقه نصب pc به laptop چجوریه؟
با کابل وصل کردی یا میخوای از همون وایرلس استفاده کنی؟؟
میخوام وایرلس باشه...

خب وقتی سیستم ها شبکه شدند میتونید از امکانات شبکه استفاده کنید چه اینترنت شبر کردن چه پرینت چه شیرینگ فایل .
البته توی ویستا باید هم دیسکاوری رو فعال کنید هم فایروال رو خاموش کنید فایل شیرینگ و ... هم نباید غیر فعال باشه .از همون اتصال شبکتون قابل انجامه
اگه دو کامپیوتر همدیگه رو میبینن با دادن IP اون سیستم میتونید از فایلهای share شده استفاده کنید . البته use simple file sharing رو از فولدر آپشن غیر فعال کنید .
دقیقا مشکل من همینجاست. من هیچی از شبکه کردن نمیدونم. برای همین اگر یه آموزش گام به گام که روش این کار رو در شرایط من بهم نشون بده رو بنویسید، یه دنیا ممنونتون میشم.

hamed182001
28-05-2009, 11:50
نمیدونم اینچوری میشه یا نه؟ تا حالا تست نکردم ولی امروز تست میکنم اگه شد راهشو میگم بهت.

hamed182001
28-05-2009, 11:53
سلام دوست عزیز
آموزش خواستی نداره

خب اینکار کاری نداره تو نت مقاله های فراوان برای اینکار هست. اول همین تاپیک هم توضیح دادند دوستان. بخون اگه مشکلی داشتی بگو. اگه هم پیدا نکردی بگو تا برات پیدا کنم.

rokefar
29-05-2009, 12:17
سلام
داستان save کردن یوزرنیم و پسورد در خود مودم adsl چیه؟ گویا اینطور میشه بدون ساختن کامکشن به اینترنت وصل شد. یعنی تا ویندوز بالا میاد به اینترنت وصل میشه.
من که اینترنتم از نوع adsl نیست و از اینترنت ,,وایرلس point to point استفاده میکنم، آیا امکانش هست که یوزرنیم و پسورد رو توی مودم و یا سخت افزار save کنم؟
ممنون

behrad66
30-05-2009, 10:46
با سلام خدمت دوستان،

با تشکر
یعنی جدا هیچکس نمیتونه منو راهنمایی کنه؟!

hamed182001
30-05-2009, 11:42
behrad جان عزیز
شما اول laptop را به modem وصل کن. بعد روی pc یه wireless connection بساز و از روی laptop اونو add کن.اگه مشکلی داشتی بگو

behrad66
30-05-2009, 15:25
behrad جان عزیز
شما اول laptop را به modem وصل کن. بعد روی pc یه wireless connection بساز و از روی laptop اونو add کن.اگه مشکلی داشتی بگو
حامد جان، لپ تاپ که به مودم وصله و auto-connect هم هست یعنی تا روشنش میکنم، کانکت میشه و به اینترنت دسترسی دارم. حالا از اینجا به بعدش رو واسه یه بی سوادی مثل من توضیح میدید؟

lordsaber
01-06-2009, 07:28
behrad جان
اگه درست متوجه شده باشم شما هم pc و هم laptop رو به مودم وصل کردی و هر دو ارتباط شبکه دارند ، درسته؟
خوب الان هر دو سیستم IP دارند. شما با اجرای دستور IP\\ می تونی به فایلهای شیر شده اون IP دسترسی داشته باشی.
اگر سوالی داری بگو.
سیستم شبکه ات را هم یه نمه بیشتر توضیح بده.
موفق باشی

minanami
01-06-2009, 07:41
با سلام.

من هر كاري كردم نتونستم بين كامپيوترم و لپ تاپم شبكه درست كنم.

شما يه آموزش كامل نداريد؟

Ultimator
03-06-2009, 09:45
پست اول همین تاپیک فکر کنم کمی توضیح داده شده :) ;)

night lord
03-06-2009, 20:57
سلام من کامپیوترمو تو ساختمون از راه مودم adsl شبکه کردم با دو تا کامپیوتر دیگه . یهنی در کل 3 تا pc .
من از ویندوز 7 استفاده میکنم و دو تا دیگه از xp . من وقتی یه فایلی رو برای کامپیوترای دیگه شیر میکنم فایلی که شیر کردم رو وقتی که کامپیوترای دیگه میخوان باز کنن ازشون پسورد میخواد و نمیتونن بپیرم این پسورد چیه؟
من این پسورد رو وقتی xp نصب میکنم دیگه ندارم ولی وقتی vista یا 7 نصب میکنم این پسورد میاد . چی کار باید بگنم که پسورد نخواد؟

cao-cao
03-06-2009, 21:52
یه جا تو ستینگ میتونی این پس رو ورداری جاشو دقیقا نمیدونم کجاس من خیلی گشتم تا پیدا کردم ولی راحترین راه اینه که شما واسه ورودی به سیستمتون یه یوزر پس تعریف کنید و به بقیه هم همون رو بدی که بتنن استفاده کنن

cao-cao
03-06-2009, 21:58
سلام
داستان save کردن یوزرنیم و پسورد در خود مودم adsl چیه؟ گویا اینطور میشه بدون ساختن کامکشن به اینترنت وصل شد. یعنی تا ویندوز بالا میاد به اینترنت وصل میشه.
من که اینترنتم از نوع adsl نیست و از اینترنت ,,وایرلس point to point استفاده میکنم، آیا امکانش هست که یوزرنیم و پسورد رو توی مودم و یا سخت افزار save کنم؟
ممنون

بله
شما تو اینترنت بروزرت بزن 192.168.1.1 بعد تو تنضیمات برو تو wan اونجا رو قدم به قدم برو جلو بعد ازت یوزر نیم و پس میخوا گزینه ون و اگه مودمت روتر داره روتر رو هم تیک بزن فسنسش کنی اوتوماتیک مودمت به اینتر نت کانکت میشه

samanajan
24-06-2009, 19:04
سلام چطوری می توانم بین دو تا ویندوز ویستا با کابل دارم چکار کنم

با تشکر

shamabady
26-06-2009, 21:20
سلام چطوری می توانم بین دو تا ویندوز ویستا با کابل دارم چکار کنم

با تشکر

جان ما یک بار دیگه خودت جمله تو بخون ببین چیزی میفهمی :31:

samanajan
27-06-2009, 16:01
ببخشید شما درست

می گویید من می خواهم بین دو تا کامپیوتر که هرب ویندوز ویستا نصب هستند

حالا با کابل می خواهم بین این دو تا شبکه کنم

چکار کنم

dost1
01-07-2009, 15:25
سلام بچه ها امیدوارم که خوب باشید
ببخشید بچه ها آیا این امکانش است دو تا کامپیوتر را به وسیله وایرلس بهم کانکت کنیم ؟؟؟ مثلا دو تا لپ تاپ را که وایرلس دارند بهم وصل کنیم بدون هیچ گونه دیواس اضافه ای
یکی از بچه ها گفت من تو ویندوز وستا این کار را انجام دادم و تونستم شیر فولدر اون یکی کامپیوتر را بگیرم و به راحتی ازش استفاده کنم نمیدونم راست گفت یا دروغ آیا امکانش است چنین کاری انجام بدیم ؟؟:10:

alireza20202003
01-07-2009, 15:38
سلام بچه ها امیدوارم که خوب باشید
ببخشید بچه ها آیا این امکانش است دو تا کامپیوتر را به وسیله وایرلس بهم کانکت کنیم ؟؟؟ مثلا دو تا لپ تاپ را که وایرلس دارند بهم وصل کنیم بدون هیچ گونه دیواس اضافه ای
یکی از بچه ها گفت من تو ویندوز وستا این کار را انجام دادم و تونستم شیر فولدر اون یکی کامپیوتر را بگیرم و به راحتی ازش استفاده کنم نمیدونم راست گفت یا دروغ آیا امکانش است چنین کاری انجام بدیم ؟؟:10:

بله ممكنه.
بايد در بخش setup a new connection or network قسمت setup a wireless ad hoc رو انتخاب كني بعدش هم يك اسم و يك رمز مثلا 8 حرفي بعدشم هم بايد با لپ تاپ دوم لپتاپ اول رو پيدا كني و با وارد كردن رمز بهش كانكت شي. بعدشم براي استفاده از شيرينگ همين مطالب موجود در صفحه اول رو براي دو كانكشن وايرلس استفاده كني.

dost1
02-07-2009, 07:39
ممنون عزیز ولی من نتونستم اون آپشنی را که گفتی در ویندوز اکس پی پیدا کنم ، آیا چنین چیزی تو اکس پی است ؟؟:20:

IstaaKon
02-07-2009, 23:28
سلام دوستان
من تمام کارهایی رو که باید برای شبکه کردن 2 کامپیوتر از طریق کارت شبکه انجام بدم کردم
اما یک مشکل دارم وقتی از طریق کامپیوتر دوم میخوام به کامپیوتر اول وصل شم میگه یوزر و پسوور کامپیوتر اول رو بده

چیکا باید کنم

NASER985
04-07-2009, 18:22
اساتید عزیز لطفا اورژانسی کمک کنید
یه شبکه دارم با 5 تا سیستم میخوام توش کانتر رو شبکه بازی کنم server not found میزنه.
نرم افزارهای مدیریت شبکه مثل گیم پورت هم وقتی نصب میکنم همین مشکل رو دارن .
باید چکار کنم تا یکی از سیتم ها سرور بشه بقیه کلاینت و از سرور پیروی کنند.

arta2008
05-07-2009, 23:21
چطور دو تا کامپیوتر با ویندوز ویستا رو باهم شبکه کنیم(برای انتقال فایل )

لطفا هر کی بلده قدم به قدم توضیح بده ؟

camry
20-07-2009, 11:40
سلام
من دو تا لپ ناپ دارم که می خوام اینا رو بهم شبکه کنم و بتونم با اونا بازی رو آنلاین بازی کنم با توجه به اینکه خود لپ تاپ ها بلوتوس و ... دارن
لازم به ذکر است که من قبلا یک نفر رو اوردم تا کامپیوترمو با لپ تابم شبکه کنه(برای آنلاین و با هم بازی کردن و در حقیقت تحت شبکه بازی کردن) اون فرد نه کابلی آورد و نه کابلی و نه هیچ سیمی وصل کرد و به طور کلی اصلا هیچ کار سخت افزاری انجام ندا و فقط از طریق یک سری کار های نرم افزاری کامپیوترمو با لپ تابم شبکه کرد حالا مشکلم اینجاست که میخوام همین لپ تاپ رو با یک لپ تاپ دیگه شبکه کنم با توجه به اینکه یکی از اونها همون طور که گفتم تحت شبکه است اما اون یکی نه
آیا نیاز به کابل و سیمی هست یا نه باید کار های دیگه ای انجام بدم
ممنون میشم کمکم کنید

با تشکر

ali_ensam
23-07-2009, 23:20
چه اروری میده؟!

با سلام فراوان خدمت آقای Lordsaber!!

آقا من شرمنده که دیر جواب دادم. میدونی‌ آخه من این پست رو چند ماه پیش گذاشته بودم کسی‌ نبود پاسخ بده من هم بی‌ خیالش شدم .بذار برات بگم من یه Router دارم که اسمش هست Belkin_N_Wireless_ABD2B5 را با کابل کراس بهPC خانگی مستقیم وصل کردم و لب تاپ را با وسیلهٔ سیستم Wireless .
الان من تو قسمت نت ورکم PC رو دارم ولی‌ نمیتونم فایلی رو کپی یا پاک کنم در کلی میتونی‌ برام بگی‌ که من چه تور می‌تونم این ۲ تا رو با هم شبکه کنم ؟ هر جفت کامپیوتر‌ها ویندوز ویستا نصب هستش!???

پیشاپیش از شما سپاس گزارم دوست عزیز !:46::46::46:

ali_ensam
23-07-2009, 23:22
چه اروری میده؟!

پیشاپیش از شما سپاس گزارم دوست عزیز :46::46::46:

lordsaber
27-07-2009, 18:16
سلام دوستان
من تمام کارهایی رو که باید برای شبکه کردن 2 کامپیوتر از طریق کارت شبکه انجام بدم کردم
اما یک مشکل دارم وقتی از طریق کامپیوتر دوم میخوام به کامپیوتر اول وصل شم میگه یوزر و پسوور کامپیوتر اول رو بده

چیکا باید کنم

سیستم عامل دو کامپیوتر چیه؟
اگرسیستم اول ویستا یا 7 هست باید یه یوزر برای سیستم تعریف کن و وقتی می خوای به سیستم اول کانکت بشی اون رو وارد کنی.

lordsaber
27-07-2009, 18:18
اساتید عزیز لطفا اورژانسی کمک کنید
یه شبکه دارم با 5 تا سیستم میخوام توش کانتر رو شبکه بازی کنم server not found میزنه.
نرم افزارهای مدیریت شبکه مثل گیم پورت هم وقتی نصب میکنم همین مشکل رو دارن .
باید چکار کنم تا یکی از سیتم ها سرور بشه بقیه کلاینت و از سرور پیروی کنند.

شما اول باید رو یکی از سیستمها بازی رو بسازی یعنی بصورت شبکه استارت کنی. بعد سیستمهای دیگه توی شبکه سرچ می کنند و بازی های استارت شده رو پیدا می کنند و به هر کدوم که خواستند کانکت می شند( در مورد شما فقط یک بازی داریم). حله؟

lordsaber
27-07-2009, 18:25
چطور دو تا کامپیوتر با ویندوز ویستا رو باهم شبکه کنیم(برای انتقال فایل )

لطفا هر کی بلده قدم به قدم توضیح بده ؟

خواهشا یکم به خودتون زحمت بدین توی فروما بگردین کاملا توضیح داده شده. من مختصر توضیح می دم:
1- یک کابل کراس (cross) تهیه می کنید و دو کامپیوتر رو به هم متصل می کنید.
2- شبکه های دوسیستم رو پیکر بندی می کنی. ( با wizard خود ویندوز به راحتی امکان پذیر هست الان ویستا ندارم دقیقا بگم کجا برید)
3- به هر کدوم کامپیوتر ها یک IP می دید.
حالا با زدن شماره IP هر سیستم بصورت زیر در RUN می تونید فایلهای اون رو سیستم ببینید:

IP\\

lordsaber
27-07-2009, 18:30
سلام
من دو تا لپ ناپ دارم که می خوام اینا رو بهم شبکه کنم و بتونم با اونا بازی رو آنلاین بازی کنم با توجه به اینکه خود لپ تاپ ها بلوتوس و ... دارن
لازم به ذکر است که من قبلا یک نفر رو اوردم تا کامپیوترمو با لپ تابم شبکه کنه(برای آنلاین و با هم بازی کردن و در حقیقت تحت شبکه بازی کردن) اون فرد نه کابلی آورد و نه کابلی و نه هیچ سیمی وصل کرد و به طور کلی اصلا هیچ کار سخت افزاری انجام ندا و فقط از طریق یک سری کار های نرم افزاری کامپیوترمو با لپ تابم شبکه کرد حالا مشکلم اینجاست که میخوام همین لپ تاپ رو با یک لپ تاپ دیگه شبکه کنم با توجه به اینکه یکی از اونها همون طور که گفتم تحت شبکه است اما اون یکی نه
آیا نیاز به کابل و سیمی هست یا نه باید کار های دیگه ای انجام بدم
ممنون میشم کمکم کنید

با تشکر

اگر دو تا سیستم wirless دارند می تونید بدون سیم و با استفاده از سیستم ad hoc دو تا لپتاپ رو با هم شبکه کنید. یکم گردید تو فروما توضیحات کاملش هست.
اگر پیدا نکردید بگید تا توضیح بدم
برا بازی من خودم همیشه با کابل شبکه می کنم چون مطمئن تر هست و احتمال قطعی و ضدحال خوردن خیلی کمتره!!
طریقه ایجاد شبکه کابلی هم قبلا گفته شده.
موف باشی

lordsaber
27-07-2009, 18:31

آقا من شرمنده که دیر جواب دادم. میدونی‌ آخه من این پست رو چند ماه پیش گذاشته بودم کسی‌ نبود پاسخ بده من هم بی‌ خیالش شدم .بذار برات بگم من یه Router دارم که اسمش هست Belkin_N_Wireless_ABD2B5 را با کابل کراس بهPC خانگی مستقیم وصل کردم و لب تاپ را با وسیلهٔ سیستم Wireless .
الان من تو قسمت نت ورکم PC رو دارم ولی‌ نمیتونم فایلی رو کپی یا پاک کنم در کلی میتونی‌ برام بگی‌ که من چه تور می‌تونم این ۲ تا رو با هم شبکه کنم ؟ هر جفت کامپیوتر‌ها ویندوز ویستا نصب هستش!???

پیشاپیش از شما سپاس گزارم دوست عزیز !:46::46::46:

خواهش می کنم دوست عزیز.. باور کن منم یادم رفته جریان چی بود!! ولتاژ تقسیم بر آمپر بود یا... :31:
لطفا از اول توضیح بده ایشالا بتونیم کمکی بکنیم.
موف باشید

lovely_killer
30-07-2009, 12:49
سلام

من و داداشم یه ADSL داریم که مشترکا با هم استفاده می کنیم. بین یه pc با ویندوز xp و یه نوت بوک با ویندوز vista.

می خوایم با هم دیگه بازی کنیم.چکار باید بکنیم؟:45:

SIMON137
30-07-2009, 13:25
سلام

من و داداشم یه ADSL داریم که مشترکا با هم استفاده می کنیم. بین یه pc با ویندوز xp و یه نوت بوک با ویندوز vista.

می خوایم با هم دیگه بازی کنیم.چکار باید بکنیم؟
خب الان دقیقا می خواهید چیکار کنید ؟ می خواهید ADSL رو به اشتراک بذارید یا کلا اصلا می خواهید به هم وصل بشید ؟

lovely_killer
30-07-2009, 14:41
خب الان دقیقا می خواهید چیکار کنید ؟ می خواهید ADSL رو به اشتراک بذارید یا کلا اصلا می خواهید به هم وصل بشید ؟

ADSL را مشترک داریم استفاده می کنیم.و الان می خوایم با هم به صورت شبکه بازی کنیم.

cao-cao
30-07-2009, 17:37
سلام

می خوایم با هم دیگه بازی کنیم.چکار باید بکنیم؟:45:

ip هر دو سیستم رو بذاری رو اتوماتیک
هم دیگ رو میشناسن
واسه یه یری از بازیها باید فایر وال رو هم خاموش کنی

milmilijoon
30-07-2009, 22:17
سلام دوستان
من دوتا سیستم دارم اولی xp که باusb به adsl وصله دومی vista64که با lan به اولی وصله
در این دوتا fileها رو میتونم share کنم ولی اینترنتو نمی تونم از xp به vista برسونم
این مقالاتو هم خوندم چیزی پیدا نکردم
مرسی از کمکتون

milmilijoon
31-07-2009, 09:06
مرسی aQoa ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من الان در ویستا در قسمت Network Connections نشون میده که به اینترنت وصل شدم اما در عمل نه
یعنی با ie وmozillaامتحان کردم وارد هیچ سایتی نمیشه مثل اینکه کانکت نباشم
فایروال روی هردو سیستم خاموشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید عکس قسمتNetwork Connections در ویستا
بازم مرسی از راحنمایی هاتون

milmilijoon
31-07-2009, 09:36
مرسی aQoa
با راحنماییتون من تونستم ویستامو به اینترنت وصل کنم ولی در عمل نه
یعنی در ویستا در قسمت Network Connections نشون میده من به شبکه واینترنت وصلم مثل این عکس در ویستامه
ولی هم با IE و mozilla امتحان کردم وارد اینترنت نمیشه
توی هردو سیستم فایروال خاموشه
حالا باید چیکار کنم؟

lovely_killer
31-07-2009, 09:49
ip هر دو سیستم رو بذاری رو اتوماتیک
هم دیگ رو میشناسن
واسه یه یری از بازیها باید فایر وال رو هم خاموش کنی

ممنون که جواب دادید میشه در مورد گذاشتن روی اتوماتیک بیشتر توضیح بدید؟:41:

cao-cao
31-07-2009, 10:41
ممنون که جواب دادید میشه در مورد گذاشتن روی اتوماتیک بیشتر توضیح بدید؟:41:

شما هنگامی که تو اون قسمت میخواهید ای پی رو به صورت دستی وارد کنید یه گزینه داره که با زدن تیک اون ای پی دستی خاموش میشه و ویندوز خودش ایپی میده

cao-cao
31-07-2009, 10:44
سلام دوستان
من دوتا سیستم دارم اولی xp که باusb به adsl وصله دومی vista64که با lan به اولی وصله
در این دوتا fileها رو میتونم share کنم ولی اینترنتو نمی تونم از xp به vista برسونم
مرسی از کمکتون

مودم شما مجهز به روتر هست؟

hamed182001
01-08-2009, 14:59
سلام دوستان
مرسی از کمکتون

چجوری به اینترنت وصل شدی تو سیستم xp؟
با pppoe یا bridge connection؟
باید با bridge یه connection بسازی و اونو شیر کنی بعد تو سیستم vitsa بری gateway و dns server ای پی سیستم xp را بدی

ali_ensam
02-08-2009, 01:31
خواهش می کنم دوست عزیز.. باور کن منم یادم رفته جریان چی بود!! ولتاژ تقسیم بر آمپر بود یا... :31:
لطفا از اول توضیح بده ایشالا بتونیم کمکی بکنیم.
موف باشید

باز هم سلام !
باشه چشم ،الان من برات میگم : من دو تا سیستم دارم که یکیش PCهست و اون یکیش لب تاپ LG هست که هر دوی آنها از ویندوز ویستا از یک ورژن استفاده می‌کنه ، و من یه Router دارم که PC با کابل کراس به اینترنت وصله و لب تاپم به وسیلهٔ Wirless به اینترنت متصل هست که من از PC می‌تونم به لب تاپم وصل بشم و کپی کنم و یا نگاه کنم عکس و موزیک ، ولی‌ هر کاری می‌کنم از لب تاپ نمیتونم به PC وصل بشم،هر وقت که می‌خوام از PC به لب تاپ وصل بشم از من کاربر و پسورد می‌خواد و بعدن وصل می‌شه ولی‌ از لب تاپ به PC نه وصل می‌شه و نه چیزیی می‌خواد !! شما میدونید دلیلش چه هست ؟

:46::46:

lordsaber
02-08-2009, 13:15
باز هم سلام !
باشه چشم ،الان من برات میگم : من دو تا سیستم دارم که یکیش PCهست و اون یکیش لب تاپ LG هست که هر دوی آنها از ویندوز ویستا از یک ورژن استفاده می‌کنه ، و من یه Router دارم که PC با کابل کراس به اینترنت وصله و لب تاپم به وسیلهٔ Wirless به اینترنت متصل هست که من از PC می‌تونم به لب تاپم وصل بشم و کپی کنم و یا نگاه کنم عکس و موزیک ، ولی‌ هر کاری می‌کنم از لب تاپ نمیتونم به PC وصل بشم،هر وقت که می‌خوام از PC به لب تاپ وصل بشم از من کاربر و پسورد می‌خواد و بعدن وصل می‌شه ولی‌ از لب تاپ به PC نه وصل می‌شه و نه چیزیی می‌خواد !! شما میدونید دلیلش چه هست ؟

:46::46:
Permition هات رو درست تنظیم کردی؟!
منظورت از وصل شدن انتقال اطلاعات هست یا remote desktop ?!
اگر روی دوتا سیستم با یه یوزر کانکت شی معمولا نباید user&pass (user@pass) بخواد. ولی این سیستم روی خیلی از لپتاپها هست که حتما باید user&pass بدی.

ali_ensam
04-08-2009, 02:04
؟Permition هات رو درست تنظیم کردی! =منظورت چی هست ؟

من در رابطه با شبکه کردن دو تا یا چند تا کامپیوتر که البته تعداد فکر نکنم زیاد فرقی‌ کنه نحوه شبکه کردنش و غیر ه و .... اطلاعات عمو می‌‌پایین هست. منظورم از انتقال اطلاعات این بود که من از PC می‌تونستم فایلی مانند عکس و خلاصه کل Dokument یا بخش My camputer لب تاپم را ببینم و حتا کپی یا پاک کنم . راستی‌ دوست عزیز اصلا شما میتونید برای من نحوه شبکه کردن یه لب تاپ با یه PC که هر دو ویندوزشان مشترک ویستا هست را توضیح بدی که اتصال جفتشون از یه Router باشه که لب تاپ به وسیلهٔ سیستم بی‌ سیم Wirelss باشه "؟ ممنون میشم ! موفق باشی‌

hamed182001
04-08-2009, 03:26
؟Permition هات رو درست تنظیم کردی! =منظورت چی هست ؟

من در رابطه با شبکه کردن دو تا یا چند تا کامپیوتر که البته تعداد فکر نکنم زیاد فرقی‌ کنه نحوه شبکه کردنش و غیر ه و .... اطلاعات عمو می‌‌پایین هست. منظورم از انتقال اطلاعات این بود که من از PC می‌تونستم فایلی مانند عکس و خلاصه کل Dokument یا بخش My camputer لب تاپم را ببینم و حتا کپی یا پاک کنم . راستی‌ دوست عزیز اصلا شما میتونید برای من نحوه شبکه کردن یه لب تاپ با یه PC که هر دو ویندوزشان مشترک ویستا هست را توضیح بدی که اتصال جفتشون از یه Router باشه که لب تاپ به وسیلهٔ سیستم بی‌ سیم Wirelss باشه "؟ ممنون میشم ! موفق باشی‌

از تو سیستمی که نمیتونی بهش وصل بشی برو تو network and sharing center و گزینه password protection sharing را که احتمالا ON هست را OFF کن تا مشکلت حل بشه

ali_ensam
04-08-2009, 23:42
باشه ، دوست عزیز تشکر از اینکه کمک کردی، موفق باشی‌، اگه مشکلی‌ داشتم باز هم مزاحمت میشم ! البته اول همه جای انجمن رو نگاه می‌کنم تا مزاحم دیگران نباشم .فعلا

lordsaber
05-08-2009, 10:51
باشه ، دوست عزیز تشکر از اینکه کمک کردی، موفق باشی‌، اگه مشکلی‌ داشتم باز هم مزاحمت میشم ! البته اول همه جای انجمن رو نگاه می‌کنم تا مزاحم دیگران نباشم .فعلا

حل شد مشکلت عزیز؟

moslem.b
05-08-2009, 15:16
یه سوال :

دوتا شبکه ی خانگی رو میشه جوری به هم وصل کرد که تمام یوزرها به فولدرهای شر شده دسترسی داشته باشن ؟

ما دوتا شبکه ی جدا هستیم,شبکه ی اول دوتا کامپیوتر هستن که به یه هاب وصل شدن و مودم ای دی اس ال هم به هاب وصل شده و شبکه ی دوم سه تا کامپیوتر هستن که به یه هاب وصل شدن و مودم ای دی اس ال هم به هاب وصل شده حالا اگه این دوتا هاب رو به هم وصل کنیم چه اتفاقی میفته ؟ سر آی پی ها چی میاد ؟ چون آی پی هامون دقیقا یکیه

شبکه ی اول: مودم :192.168.1.1 - پی سی اولی: 192.168.1.2 - پی سی دوم: 192.168.1.3
شبکه ی دوم: مودم :192.168.1.1 - پی سی اولی: 192.168.1.2 - پی سی دوم: 192.168.1.3 - پی سی سوم: 192.168.1.4

moslem.b
05-08-2009, 15:19
یه سوال دیگه : اگه من تو شبکه ی دومی روی پی سی سوم یه کارت شبکه دیگه وصل کنم و به اون کارت شبکه یه پی سی چهارم وصل شه آی پی پی سی چهارم رو میشه 192.168.1.5 بزارم ؟ بعد این پی سی چهارم رو بقیه ی پی سی ها میتونن فولدرهای شر شدشو ببینن ؟

ghasem0012
05-08-2009, 16:51
سلام دوست عزیز،من قبلا پرینترو شییر بود . الان هر کاری می کنم نمیشه؟چیکار کنم؟

ali_ensam
06-08-2009, 01:52
حل شد مشکلت عزیز؟

سلام!
نه هنوز دوست عزیز !
ولی سعی‌ می‌کنم که حلش کنم !

ahmadn73
06-08-2009, 02:31
ببخشید دوستان یک سوال : از کجا باید بدونیم مودممون روتر داره یا نه ؟ اصلا این روتر به چه دردی می خوره ؟ با تشکر

lordsaber
06-08-2009, 10:37
سلام!
نه هنوز دوست عزیز !
ولی سعی‌ می‌کنم که حلش کنم !

جواب قبلیت رو خوندم فکر کردم حل شد!
اولا فکر نمی کنم اصلا به روترت ربطی داشته باشه.
ببین permission اجازه دسترسی سیستمها به یکدیگر هست یعنی شما مشخص می کنی که چه سیستمهایی توی شبکه یا چه یوزرهایی از روی خود سیستم بتونند از فایلهای شما استفاده کنند.
حالا وقتی شما به یه سیستم ( یعنی به یه شماره IP) اجازه دسترسی می دی بسته به تنظیمات ویندوزت یا اصلا یوزر و پسوورد نمی خواد یا یه بار می خواد و می شه و دیگه نمی خواد.
حالا شما برای اینکه راحت بتونی از هر دو سیستم به هم کانکت بشی permission هر دو سیستم رو روی every one یا all تنظیم کن. ( من ویستا کار نمی کنم حالم از این گیر دادناش به هم می خوره!)
در مورد اینکه می گی نمی تونی به pc وصل شی یعنی چی؟ چه اروری می ده؟

lordsaber
06-08-2009, 10:48
یه سوال :

دوتا شبکه ی خانگی رو میشه جوری به هم وصل کرد که تمام یوزرها به فولدرهای شر شده دسترسی داشته باشن ؟

ما دوتا شبکه ی جدا هستیم,شبکه ی اول دوتا کامپیوتر هستن که به یه هاب وصل شدن و مودم ای دی اس ال هم به هاب وصل شده و شبکه ی دوم سه تا کامپیوتر هستن که به یه هاب وصل شدن و مودم ای دی اس ال هم به هاب وصل شده حالا اگه این دوتا هاب رو به هم وصل کنیم چه اتفاقی میفته ؟ سر آی پی ها چی میاد ؟ چون آی پی هامون دقیقا یکیه

شبکه ی اول: مودم :192.168.1.1 - پی سی اولی: 192.168.1.2 - پی سی دوم: 192.168.1.3
شبکه ی دوم: مودم :192.168.1.1 - پی سی اولی: 192.168.1.2 - پی سی دوم: 192.168.1.3 - پی سی سوم: 192.168.1.4
IP سیستمها رو عوض کنی و متفاوت بزاری برای ارتباط بین کامپیوتر ها مشکلی پیش نمیاد ولی برای ارتباط اینترنت سیستمها نمی دونم، شاید مشکلی پیش بیاد چون دوتا مودم adsl میاد تو شبکه و شاید packet ها گم بشند! خاب کلا یه موجود خنگه و نمی فهمه چی به چیه! مگر اینکه hubswitch باشه.
احتمالا اگر روی adsl ها static IP بزاری بشه یه جوری بشون فهموند که به کدوم سیستما سرویس بدن.مطمئن نیستم.

یه سوال دیگه : اگه من تو شبکه ی دومی روی پی سی سوم یه کارت شبکه دیگه وصل کنم و به اون کارت شبکه یه پی سی چهارم وصل شه آی پی پی سی چهارم رو میشه 192.168.1.5 بزارم ؟ بعد این پی سی چهارم رو بقیه ی پی سی ها میتونن فولدرهای شر شدشو ببینن ؟
:18:
آخه این کارای عجیب غریب چیه؟!
فکر نمی کنم ببینند چون فقط IP سیستم سوم توسط هاب قابل دیدنه مگر اینکه روی سیستم سوم windows server نصب کنی و ....

lordsaber
06-08-2009, 10:50
سلام دوست عزیز،من قبلا پرینترو شییر بود . الان هر کاری می کنم نمیشه؟چیکار کنم؟
توروخدا جملتو یه بار بخون!!
نمیشه یعنی چی؟ اروری پیغامی چیزی؟!

dghost
06-08-2009, 11:26
سلام خدمت دوستان
دوستان من میخواستم دسکتاپم رو که کارت وایرلس داره با winxp و نوتبوک که win7 از طریق وایرلس شبکه کنم که بتونم از اینترنت هم استفاده کنم لطفا کامل توضیح بدید چون وارد نیستم اگرم قبلا گفته شده لطفا لینکش رو بدید
مرسی از توجهتون

moslem.b
06-08-2009, 11:52
آخه این کارای عجیب غریب چیه؟!

مسافتش تا پی سی اول خیلی زیاد میشه ولی تا پی سی سوم مسافت کمی داره

rezapourmanesh
06-08-2009, 17:16
با سلام خدمت دوستان عزيز
اگه ممکنه يکي به من ياد بگه يا به قولي آموزش بده که چطوري توي يک شبکه کاري که از سه کيس و يک هاب تشکيل شده و همه کيس ها فقط برنامه اس کيو ال را از کيس اصلي (سرور) مي خواندد ساعت را طوري تنظيم کنم که ساعت کيس هاي ديگر با ساعت کيس اصلي(سرور) تنظيم بشه يعني اگر ساعت وينودز در کيس اصلي تغيير کرد در بقيه هم تغيير کنه. و کسي نتونه ساعت را در ديگر کيس ها تغيير بده.
با تشکر

lordsaber
09-08-2009, 15:05
مسافتش تا پی سی اول خیلی زیاد میشه ولی تا پی سی سوم مسافت کمی داره
تا 90 متر مشکلی نداره. اگر کابلت خوب باشه تا 120 هم جواب میده.

lordsaber
09-08-2009, 15:11
سلام خدمت دوستان
دوستان من میخواستم دسکتاپم رو که کارت وایرلس داره با winxp و نوتبوک که win7 از طریق وایرلس شبکه کنم که بتونم از اینترنت هم استفاده کنم لطفا کامل توضیح بدید چون وارد نیستم اگرم قبلا گفته شده لطفا لینکش رو بدید
مرسی از توجهتون
من برای شبکه از accees point استفاده می کنم و تا حالا این کارو نکردم ولی حالا که شما گفتی یکم گشتم دیدم با نرم افزار winroot می تونی این کار رو بکنی ( خودم هم امتحان می کنم حتما! :31:)
اول باید دوتا سیستم رو از طریق وایرلس شبکه کنی که قبلا توضیح داده شده ( لینکش یادم نیست جون شما!) بعد این نرم افزار رو روی سیستمی که به اینترنت متصل می شه run می کنی و IP لپتاپ رو بهش می دی تا لپتاپ هم بتونه به اینترنت متصل بشه.
موفق باشید

D_z_z
10-08-2009, 03:35
سلام دوستان. من میخوام دسکتاپم رو به لپتاپم با کابل کراس وصل کنم. ولی وقتی که معمولا کابل وصل میشه به کارت شبکه ها اون علامت تعجب زرد رنگ میاد روی ایکون شبکه ولی مال من بصورت عادی نمیاد! وقتی که یکی از کامپیوتر ها خاموشه فعال میشه اون یکی رو هم بعدش روشن کنی فعال میشن هردو!! بعد تازه اون علامتا میان. حالا به جای ایکه بگه سرعت 100 mps هست سرعت روی 10mps هست!!!حالا وقتی آی پی رو که وارد میکنم ریست میکنم باز اصلا انگار کابل به کارت شبکه وصل نیست! اون علامت تعجب هم میره!! عجب گیری افتادیما!!
قطعا مشکل از کارت شبکه ها نیست! اما کابلشو نمیدونم تا جایی که یادم میاد سالم هست بازم نمیدونم! توروخدا راهنمایی کنید بگید که چی کار کنم؟

lordsaber
10-08-2009, 16:41
سلام دوستان. من میخوام دسکتاپم رو به لپتاپم با کابل کراس وصل کنم. ولی وقتی که معمولا کابل وصل میشه به کارت شبکه ها اون علامت تعجب زرد رنگ میاد روی ایکون شبکه ولی مال من بصورت عادی نمیاد! وقتی که یکی از کامپیوتر ها خاموشه فعال میشه اون یکی رو هم بعدش روشن کنی فعال میشن هردو!! بعد تازه اون علامتا میان. حالا به جای ایکه بگه سرعت 100 mps هست سرعت روی 10mps هست!!!حالا وقتی آی پی رو که وارد میکنم ریست میکنم باز اصلا انگار کابل به کارت شبکه وصل نیست! اون علامت تعجب هم میره!! عجب گیری افتادیما!!
قطعا مشکل از کارت شبکه ها نیست! اما کابلشو نمیدونم تا جایی که یادم میاد سالم هست بازم نمیدونم! توروخدا راهنمایی کنید بگید که چی کار کنم؟

دوست عزیز اون علامت تعجب علامت اخطار هست معمولا وقتی یه مشکلی توی شبکه باشه میاد مثل IP conflict یعنی اینکه IP دوتا سیستم یکی باشه و در حالت عادی نباید باشه.
فعال یا غیر فعال بودن connection شما بسته به کارت شبکتون داره. بعضی کارت شبکه ها حتی وقتی سیستم خاموشه ولی به برق وصل هست روشن می مونند و کانکشن رو روی سیستم دیگه فعال نشون می دن ولی send و recieve ندارند چون سیستم خاموشه!!! ( غیب گفتم!!)
سرعت ارتباط ( همون 100mps یا 10mps) بستگی به کارت شبکه هاتون داره. حداقل سرعت کارت شبکه های دوتا سیستم می شه سرعت ارتباط شما.
اگر کابل و کارت شبکه ها سالم هستند یه بار شبکه دو تا سیستم رو پیکر بندی کن و IP بهشون بده احتمالا درست شه.
موفق باشی

danial_crazy
10-08-2009, 19:18
فک کنم مشکل از کابل باشه!

D_z_z
10-08-2009, 19:51
دوست عزیز اون علامت تعجب علامت اخطار هست معمولا وقتی یه مشکلی توی شبکه باشه میاد مثل IP conflict یعنی اینکه IP دوتا سیستم یکی باشه و در حالت عادی نباید باشه.
فعال یا غیر فعال بودن connection شما بسته به کارت شبکتون داره. بعضی کارت شبکه ها حتی وقتی سیستم خاموشه ولی به برق وصل هست روشن می مونند و کانکشن رو روی سیستم دیگه فعال نشون می دن ولی send و recieve ندارند چون سیستم خاموشه!!! ( غیب گفتم!!)
سرعت ارتباط ( همون 100mps یا 10mps) بستگی به کارت شبکه هاتون داره. حداقل سرعت کارت شبکه های دوتا سیستم می شه سرعت ارتباط شما.
اگر کابل و کارت شبکه ها سالم هستند یه بار شبکه دو تا سیستم رو پیکر بندی کن و IP بهشون بده احتمالا درست شه.
موفق باشی

بابا شونصد بار این کارا رو کردم! هر دو کارت هم 100 mbps هست! پس باید یه جایه کار مشکل داشته باشه که میزنه 10 دیگه! اون علامت تعجب هم وقتی که ip نداده باشی یا میاد دیگه! یا حالا مشکلی داشته باشه شبکه! خوب وقتی علامته میاد هر دو کارت شبکه فقط رسیو دارن اما سنتشون 0 هست! ping هم میکنم replay میده!

ali_ensam
10-08-2009, 22:22
جواب قبلیت رو خوندم فکر کردم حل شد!
اولا فکر نمی کنم اصلا به روترت ربطی داشته باشه.
ببین permission اجازه دسترسی سیستمها به یکدیگر هست یعنی شما مشخص می کنی که چه سیستمهایی توی شبکه یا چه یوزرهایی از روی خود سیستم بتونند از فایلهای شما استفاده کنند.
حالا وقتی شما به یه سیستم ( یعنی به یه شماره IP) اجازه دسترسی می دی بسته به تنظیمات ویندوزت یا اصلا یوزر و پسوورد نمی خواد یا یه بار می خواد و می شه و دیگه نمی خواد.
حالا شما برای اینکه راحت بتونی از هر دو سیستم به هم کانکت بشی permission هر دو سیستم رو روی every one یا all تنظیم کن. ( من ویستا کار نمی کنم حالم از این گیر دادناش به هم می خوره!)
در مورد اینکه می گی نمی تونی به pc وصل شی یعنی چی؟ چه اروری می ده؟

سلام مجدد !
دوست عزیز میدونی‌ زبان ویندوز من به سوئدی هست و به خاطره همین هم کمی‌ مشکل دارم مثل دستورات بعضی‌ از فرمان‌ها و گزینه‌هایی‌ که به انگلیسی‌ هست جواب نمیده تو ویندوز من !
و همین دستورات شما مثلا .

lordsaber
11-08-2009, 09:28
بابا شونصد بار این کارا رو کردم! هر دو کارت هم 100 mbps هست! پس باید یه جایه کار مشکل داشته باشه که میزنه 10 دیگه! اون علامت تعجب هم وقتی که ip نداده باشی یا میاد دیگه! یا حالا مشکلی داشته باشه شبکه! خوب وقتی علامته میاد هر دو کارت شبکه فقط رسیو دارن اما سنتشون 0 هست! ping هم میکنم replay میده!
عزیز وقتی reply میده یعنی هم send داری هم recieve !! گرفتی مارو؟!
یا تنظیماتت مشکل داره یا ویندوزت قات زده!!

lordsaber
11-08-2009, 09:34
سلام مجدد !
دوست عزیز میدونی‌ زبان ویندوز من به سوئدی هست و به خاطره همین هم کمی‌ مشکل دارم مثل دستورات بعضی‌ از فرمان‌ها و گزینه‌هایی‌ که به انگلیسی‌ هست جواب نمیده تو ویندوز من !
و همین دستورات شما مثلا .

والا دیگه من سوئدی بیلمیرم!!
ولی معمولا دستورات اصلی ویندوز ثابت هستند و فقط interface عوض می شه!

micropersian
11-08-2009, 15:54
دوستان من همه کار رو انجام دادم اما وقتی اینترنت رو شیر میکنم در کامپیوتر دوم علیرغم این که ویروس کش توانایی آپ دیت رو داره و آپدیت میشه با اینترنت شیر شده ولی تمام مرورگر هام هر صفحه ای که توشون وارد میکنم رو گم میکنن

یه دنیا ممنون میشم اگه کمکم کنین

EMPIRE CAMPUTER
12-08-2009, 20:11
ببخشید من همه این کارهارو بین لپتاپ (vista)و سیستم خونه انجام دادم
ظاهرا وصله ولی تو my network هیچ اثری از سیستم دومی نیست . اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید.

4DR0!T
13-08-2009, 11:55
سلام
سوالی داشتم از اساتید عزیز
اگر ممکنه یک راهنمایی کنید برای شبکه کردن 2 کامپیوتر به صورت وایرلس چه نوع کارت شبکه ای Wireless باید استفاده کنم ؟ 2 تا کارت شبکه Wireless کافیه یا تجهیزات دیگه ای هم میخواد؟
برای فاصله 40 متر لطفا اگر مارک کارت را هم بگید خیلی بهتره .
دو کامپیوتر در یک طبقه و دید مستقیم هستند

lordsaber
13-08-2009, 12:30
دوستان من همه کار رو انجام دادم اما وقتی اینترنت رو شیر میکنم در کامپیوتر دوم علیرغم این که ویروس کش توانایی آپ دیت رو داره و آپدیت میشه با اینترنت شیر شده ولی تمام مرورگر هام هر صفحه ای که توشون وارد میکنم رو گم میکنن

یه دنیا ممنون میشم اگه کمکم کنین
گم می کنند یعنی چی؟!

lordsaber
13-08-2009, 12:32
ببخشید من همه این کارهارو بین لپتاپ (vista)و سیستم خونه انجام دادم
ظاهرا وصله ولی تو my network هیچ اثری از سیستم دومی نیست . اگه امکانش هست راهنمایی بفرمایید.
توی search computers شماره IP سیستم دیگر رو بزنید و یه سرچ بکنید. اگر تنظیمات درست باشه باید سیستم دیگر رو نشون بده.

lordsaber
13-08-2009, 12:38
سلام
سوالی داشتم از اساتید عزیز
اگر ممکنه یک راهنمایی کنید برای شبکه کردن 2 کامپیوتر به صورت وایرلس چه نوع کارت شبکه ای Wireless باید استفاده کنم ؟ 2 تا کارت شبکه Wireless کافیه یا تجهیزات دیگه ای هم میخواد؟
برای فاصله 40 متر لطفا اگر مارک کارت را هم بگید خیلی بهتره .
دو کامپیوتر در یک طبقه و دید مستقیم هستند
اگر فقط بخواید دوتا سیستم رو با هم شبکه کنید فقط کافیه روی هر کدوم یه کارت شبکه بزارید که از مود adhoc پشتیبانی کنه ( کارتهای جدید معمولا پشتیبانی میکنند).
هر کارت شبکه یک بردی داره شما باید کارتی بگیرید که فاصله دو تا سیستم رو کاملا پوشش بده وگر نه سرعت ارتباط پایین میاد. مدل و مارک هم زیاده باید برید ببینید چی الان نرم بازار هست.

4DR0!T
13-08-2009, 13:18
اگر فقط بخواید دوتا سیستم رو با هم شبکه کنید فقط کافیه روی هر کدوم یه کارت شبکه بزارید که از مود adhoc پشتیبانی کنه ( کارتهای جدید معمولا پشتیبانی میکنند).
هر کارت شبکه یک بردی داره شما باید کارتی بگیرید که فاصله دو تا سیستم رو کاملا پوشش بده وگر نه سرعت ارتباط پایین میاد. مدل و مارک هم زیاده باید برید ببینید چی الان نرم بازار هست.

اگه كارت شبكه وايرلس بگيرم و دوستم هم يكي بگيره ارزون تره يا با كابل كراس شبكه كنيم
( براي فاصله 40 متري

mehrabooni
13-08-2009, 13:24
سلام
اساتيد محترم لطفا جواب بدين

من مي خواهم دو كامپيوتر كه در فاصله 40 متري قراردارند و در يك طبقه هستند را با وايرلس شبكه كنم نياز به چه وسايلي دارم ؟
اگر ميشود از سير تا پيازش رو برام بگين !باتشكر

farhad_s5
13-08-2009, 15:20
من مودم 9115 USRobotics دارم که router هم داره! چطوری میتونم تنظیمش کنم که بتونم همزمان با دو کامپیوتر به اینترنت وصل بشم؟!!

Oscar-Rivers
14-08-2009, 14:08
منم همین سوالو دارم. مثلا من ودوستم لپ تاپ داریم که هر دو هم به Wi-Fi مجهزه میتونیم شبکه کنیم؟ ومثلا بازی کنیم؟

lordsaber
15-08-2009, 09:43
اگه كارت شبكه وايرلس بگيرم و دوستم هم يكي بگيره ارزون تره يا با كابل كراس شبكه كنيم
( براي فاصله 40 متري

در شرایطی که سیستمها پورت Lan دارند و می شه از شبکه کابلی استفاده کرد استفاده از وایرلس اشتباهه محضه!
هزینه بسیار کمتر ، سرعت بسیار بالاتر ، پایداری بسیار بالاتر، ... از مزیتهای شبکه کابلی نسبت به وایرلس هست.
شک نکن برو تو کار کابل!

lordsaber
15-08-2009, 09:47
سلام
اساتيد محترم لطفا جواب بدين

من مي خواهم دو كامپيوتر كه در فاصله 40 متري قراردارند و در يك طبقه هستند را با وايرلس شبكه كنم نياز به چه وسايلي دارم ؟
اگر ميشود از سير تا پيازش رو برام بگين !باتشكر
2 تا کارت وایرلس.
سیر تا پیازشم بستگی به خیلی چیزا داره. سیستمهای عامل ، نوع کارت وایرلس.
یکم فروما رو بگردی خیلی چیزا نوشته در موردش.

lordsaber
15-08-2009, 09:49
منم همین سوالو دارم. مثلا من ودوستم لپ تاپ داریم که هر دو هم به Wi-Fi مجهزه میتونیم شبکه کنیم؟ ومثلا بازی کنیم؟
باید یک شبکه adhoc درست کنیم.در مود adhoc دوتا سیستم( فقط2 تا) می تونند از طریق وایرلس با هم شبکه بشند.

Oscar-Rivers
15-08-2009, 12:49
باید یک شبکه adhoc درست کنیم.در مود adhoc دوتا سیستم( فقط2 تا) می تونند از طریق وایرلس با هم شبکه بشند.

چرا دوتا فکر نکنم اگه یه نفر (منظورم فقط برای بازی هست) هاست بشه وبقیه هم جوین بشن مشکلی باشه دیگه.

alireza20202003
15-08-2009, 15:30
بله با روش ad-hoc ميشه بيشتر از 2 دستگاه رو به هم متصل كرد اما سرعت كاهش پيدا ميكنه.

Moahammad_sdt
17-08-2009, 13:19
سلام
دوستان من می خواستم با vmware که روش xp نصب کردم اینترنت ADSL رو Share کنم اگر دوستان کمکی کنند ممنون می شم

alireza20202003
17-08-2009, 14:19
ويندوزی كه در محيط VMWARE نصب ميكنيد كاملا مثل يك ويندوز معمولی هستش و برای شير كردن اينترنت ميتونيد از راهنمايی صفحه اول اين تاپيك استفاده كنيد.

arash2006
18-08-2009, 10:57
سلامی مجدد
به مشکل بر خوردم حالا میخوام یه کیس دیگه هم اضافه کنم و سه نفری بازی کنیم چیکار باید بکنم 2 تا از کیس ها 2 تا ورودی شبکه رو داره و نصب تنظیمات باید چگونه باشه ؟؟؟
آی پی آدرس اولی
192.168.0.3
آی پی آدرس دومی
192.168.0.10
آی پی آدرس سوی :
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

توضیحات بیشتر
2 تا کیس رو دیگه راه انداختم حالا میخوام کیس سوم رو اضافه کنم حتما باید Hub باشه قیمتش چنده مارک مخصوصی داره ؟
خوب اگه مادر برد 2 تا جای لان داشته باشه خوب مشکلی فکر نکنم باشه همه به هم وصل میشن فقط تنضیمات میمونه که بلد نیستم!!!

Moahammad_sdt
18-08-2009, 20:08
سلام
من کاری که گفته بودید کردم اما این پیغام رو میده

اینهم تصویر Connection

Moahammad_sdt
19-08-2009, 17:10
سلام
من کاری که گفته بودید کردم اما این پیغام رو میده

اینهم تصویر Connection

آقا جواب مارو ندادین

saman3230
19-08-2009, 17:13
دوست من پیغام اول داره میگه که کارت شبکه شما فعال نیست

اما اگه فعال از عکس 2 LOCAL AREA Coneection را انتخاب کن درست میشه

تیک alow ..... حتما بزن

AB
20-08-2009, 14:26
سلام دوستان.

من یه مودم دی لینک 320 تی دارم که با سیم به پی سیم وصل شده.پی سی هم کارت شبکه وایرلس داره.حالا میخام بین یه

لپتاپ و پی سی یه شبکه برای فایل شیرینگ و اینترنت درست کنم.از نوع ad hoc درست کردم ولی نشد. (لپتاپ پی سی رو

نمیشناسه.)

فقط فکر کنم عددهاش ایراد دارن منظورم اعداد آی پی و گیت وی و دی ان اس هستن.اگه لطف کنین راهنمایی کنین ممنون

میشم.

saman3230
20-08-2009, 14:29
خوب دوست من این چه کاریه یا لپ تا یا پی سی رو با شبکه بزن اون یکی با وایرلس بعد تنظمیات مودم رو حالت BRRDGE بزار مشکلت حل میشه دیگه

مدل خودش کار هاب رو هم انجام میده و هر دو همدیگروه به راحتی می شناسن

AB
20-08-2009, 14:38
خوب دوست من این چه کاریه یا لپ تا یا پی سی رو با شبکه بزن اون یکی با وایرلس بعد تنظمیات مودم رو حالت BRRDGE بزار مشکلت حل میشه دیگه

مدل خودش کار هاب رو هم انجام میده و هر دو همدیگروه به راحتی می شناسن

خب همین کارو میخام بکنم.:31:(مودمم وایرلس نیست)

میخام لپتاپ اینترنت رو به صورت وایرلس از دسکتاپ بگیره.

مودم هم به کارت شبکه دسکتاپ وصله.

Amirmisagh
20-08-2009, 20:57
ببخشید اگر سوالم تکراریه.
هدف من استفاده ی همزمان اینترنت هست روی دو سیستم ولی خب باید شبکه بکنم گویا برای این کار.
یه مودم با چهار پورت شبکه قراره بخرم یه کابل rj45 که داخلش هست رو میزنم به کارت شبکه خودم و یه کابل rj45 دیگه هم سوا میخرم برای اونیکی سیستم که بزنم به یه پورت دیگه ی مودم.
پس من احتیاجی به کابل کراس ندارم؟
شنیدم کابل کراس با کابل شبکه ی معمولی سرهم بندیش فرق میکنه.

tarannomcafinet
21-08-2009, 11:19
بازی سوکر2009راچه طور بین دوکامپیوترتحت lan شبکه کنم

tarannomcafinet
21-08-2009, 11:28
شبکه کردن سوکر 2009تحتlan

Amirmisagh
21-08-2009, 15:11
ببخشید اگر سوالم تکراریه.
هدف من استفاده ی همزمان اینترنت هست روی دو سیستم ولی خب باید شبکه بکنم گویا برای این کار.
یه مودم با چهار پورت شبکه قراره بخرم یه کابل rj45 که داخلش هست رو میزنم به کارت شبکه خودم و یه کابل rj45 دیگه هم سوا میخرم برای اونیکی سیستم که بزنم به یه پورت دیگه ی مودم.
پس من احتیاجی به کابل کراس ندارم؟
شنیدم کابل کراس با کابل شبکه ی معمولی سرهم بندیش فرق میکنه.

یکی این سوال ما رو جواب بده لطفاً:10:

alireza20202003
21-08-2009, 23:11
یکی این سوال ما رو جواب بده لطفاً:10:

شما همون كابل به قول خودت معمولی(استريت) بگير.

soltanmasoud007
22-08-2009, 19:57
روش شبکه کردن دو pc یکی با vista 64bit و دیگری با vista 32bit رو با کابل شبکه می خواستم (اگه میشه یکی کامل توضیح بده)
برا بازی کردن می خوام.

soltanmasoud007
23-08-2009, 14:16
روش شبکه کردن دو pc یکی با vista 64bit و دیگری با vista 32bit رو با کابل شبکه می خواستم (اگه میشه یکی کامل توضیح بده)
برا بازی کردن می خوام.

یکی نیست تو این تاپیک جواب ما رو بده.

alireza20202003
23-08-2009, 21:51
یکی نیست تو این تاپیک جواب ما رو بده.

شما كابل رو متصل كن. كانكشن مربوط به لن رو در هر دو كامپيوتر پيدا كن و بهشون IP بده شبيه xp هستش فقط بايد در properties كانكشن ها روی Internet Protocol Version 4 كليك كنید و IP ها رو وارد كنيد.
از اونجایی كه برای بازی ميخوايد فقط پينگ شدن دو كامپيوتر كافيه در صورتيكه پينگ نشدن تنظيمات هر دو فايروالتون رو چك كنيد.