PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برداشتن درايورهاي سخت افزاري از روي ويندوز

herus
31-01-2008, 17:06
سلام
ويندوز Xp سيستم بالا نمياد.
آيا اين امكان وجود داره كه بتونم داريورها رو از روش بردارم؟
مي دونم كه نرم افزارهايي هستند كه اينكارو مي كنند به شرطي كه ويندوز بالا بياد.
سي دي داريور ها متاسفانه وجود نداره .مادربرد هم ماتريكس هست كه هيچ سايتي براش پيدا نكردم.ظاهرا شركتش جمع شده.
مي تونم وارد هارد بشم و هر چي رو بخوام بردارم فقط نمي دونم درايورها كجا هستند ؟يا اصلا جاي خاصي هستند يا پراكنده اند.
دوستان پيشنهادي دارند؟

Mahdi_Co_1368
31-01-2008, 17:24
شما مدل کامل مادربردت رو بگو.....

Black Tiger80
31-01-2008, 17:30
تا جايي كه من ميدونم درايور ها ي سخت افزاري رو در فرمت INF و SYS و VLM و VBX
هستند كه بيشتر در داخل فولدر هاي system32 و system32\drivers و INF و windows ريخته ميشه.

شما بايد حداقل فايل هاي مربوط به درايور سخت افزار رو بشناسي كه بتوني اونها رو برداري.

در غير اينصورت فكر نميكنم بشه.

Mahdi_Co_1368
31-01-2008, 17:49
تا جايي كه من ميدونم درايور ها ي سخت افزاري رو در فرمت INF و SYS و VLM و VBX
هستند كه بيشتر در داخل فولدر هاي system32 و system32\drivers و INF و windows ريخته ميشه.

شما بايد حداقل فايل هاي مربوط به درايور سخت افزار رو بشناسي كه بتوني اونها رو برداري.

در غير اينصورت فكر نميكنم بشه.

یعنی با این کار همه ی فایل های مورد نیازش بدست میاد:18::18::18::18::18:

Black Tiger80
31-01-2008, 18:04
یعنی با این کار همه ی فایل های مورد نیازش بدست میاد:18::18::18::18::18:

سلام
بله ، بشرطي كه ليست فايل اي مورد نياز يك سخت افزار رو داشته باشي و بتوني پيداش كني .

اما اگر كسي بخواد اين كار رو بكنه ، بره دنبال درايور ها راحت تره.

herus
01-02-2008, 00:50
ممنون از پاسخ هاي شما
مدل مادربرد هست: matrix R1 عجب مدل مسخره اي يخ چيز ديگه هم نوشته SN: Matrix-r1vm7e
متاسفانه شناختي روي فايل هاي درايورها ندارم.نميدونم كدومش ممكنه كجا قرار داده باشه.
متاسفانه تلاشم براي بالا آوردن ويندوز هم بي فايده بود.به هيچ وجه بالا نمياد.
تنها راهي كه به ذهنم مي رسه اينه كه كل اين پوشه هايي رو كه دوستان گفتن كپي كنم و بعد وقتي ويندوز جديد ريختم برگردونم سر جاش؟
نظرتون چيه؟ميشه؟
راستي من به محيط كامند ويندوز با سي دي ريكاوري دسترسي دارم ابزاري براي دسترسي به صورت كامند نمي شناسيد كه قابليت استخراج درايورها رو داشته باشه؟

Black Tiger80
01-02-2008, 01:22
ممنون از پاسخ هاي شما
مدل مادربرد هست: matrix R1 عجب مدل مسخره اي يخ چيز ديگه هم نوشته SN: Matrix-r1vm7e
متاسفانه شناختي روي فايل هاي درايورها ندارم.نميدونم كدومش ممكنه كجا قرار داده باشه.
تنها راهي كه به ذهنم مي رسه اينه كه كل اين پوشه هايي رو كه دوستان گفتن كپي كنم و بعد وقتي ويندوز جديد ريختم برگردونم سر جاش؟
نظرتون چيه؟ميشه؟
راستي من به محيط كامند ويندوز با سي دي ريكاوري دسترسي دارم ابزاري براي دسترسي به صورت كامند نمي شناسيد كه قابليت استخراج درايورها رو داشته باشه؟

سلام دوست عزيز
من فكر نميكنم اين كاري كه شما ميخواهيد انجام بدين به همين راحتي ها باشه.
توصيه ميكنم مدل قطعاتتون رو برداريد و درايور هاش رو ( حتما توي اينترنت ميتونيد پيدا كنيد) پيدا كنيد. مطمئن تر و راحت تره.

من فقط اين فولدرها و فرمت ها رو جهت اطلاع گفتم.

herus
01-02-2008, 01:31
پيدا نميشه همه چيش onboard هست.
هيچ درايوري براش پيدا نكردم.ظاهرا بايد بازار رو بگردم

Black Tiger80
02-02-2008, 12:54
ممنون از پاسخ هاي شما
نظرتون چيه؟ميشه؟

سلام

اينهايي كه گفتيد هيچكدام مدل مادربورد شما نيستند. مدل رو اكثرا در بين PCI Slots و يا اطراف سوكت CPU و يا همچنين در گوشه بالا ي مادر بورد ميتونيد پيدا كنيد.

اگر هم مدل قطعات كه قبلا روي ويندوزتون نصب شده بود بخاطر داشته باشيد ميتونيد جداگانه درايورهاش رو روي اينترنت پيدا كنيد ، هرچند كه Onboard باشن.

herus
02-02-2008, 15:47
اين مدلي كه گفتم تو كارت ضمانتنامه نوشته بود.دقيقا نوشته مدل بهد جلوش نوشته R1
كنار سي پي يو رو هم نگاه كردم يه مدل ديگه نوشته: 651m v 1.0
ماتريكس هم كلا يه سايت تو اينترنتپ پيدا كردم براش كه احتمالا ماله يكي از شركت هاي فروشنده جزء باشه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
تو جستجويي كه كردم به اين نتيجه رسيدم كه ماتريكس اصلا مادربرد نمي سازه و فروشنده است .
اين مادربرها در واقع ECS هستند متعلق به Elite Group كه اتفاقا يه مدل مشابه داشت تو سايتش.

تمامي درايورها به جز درايور Chipset رو 'گذاشته.
خيلي ممنون از راهنمايي هاتون دوست عزيز مشكلم تقريبا حل شد.

Black Tiger80
02-02-2008, 17:05
اين مدلي كه گفتم تو كارت ضمانتنامه نوشته بود.دقيقا نوشته مدل بهد جلوش نوشته R1
كنار سي پي يو رو هم نگاه كردم يه مدل ديگه نوشته: 651m v 1.0
ماتريكس هم كلا يه سايت تو اينترنتپ پيدا كردم براش كه احتمالا ماله يكي از شركت هاي فروشنده جزء باشه.

تو جستجويي كه كردم به اين نتيجه رسيدم كه ماتريكس اصلا مادربرد نمي سازه و فروشنده است .
اين مادربرها در واقع ECS هستند متعلق به Elite Group كه اتفاقا يه مدل مشابه داشت تو سايتش.

تمامي درايورها به جز درايور Chipset رو 'گذاشته.
خيلي ممنون از راهنمايي هاتون دوست عزيز مشكلم تقريبا حل شد.

سلام
خدا رو شكر كه مشكل حل شد.

ممنون از اينكه نتيجه رو اعلام كرديد.
موفق باشيد