PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییر فونت گوشی های نوکیا S60v2 - S60 v3 + فونت های زیبا برای دانلود

صفحه ها : [1] 2

*عیسی*
30-01-2008, 21:29
با سلام خدمت شما دوستان عزیز. امروز می خام به شما نشون بدم که چطور می شه فونت گوشی نوکیا رو عوض کرد. این هم یه عکس از منوی گوشی خودم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای این کار اول به یه فایل منیجر خوب نیاز دارین که من برنامه Xplore رو پیشنهاد می کنم . برای راحتی شما دوستان عزیز من آخرین ورژن اونو (Xplore 1.21) به همراه کی جن واستون توی لینک زیر آپلود کردم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اخطار: بهتره عملیات زیر رو توی درایو E انجام بدین تا اگه احتمالا اشتباه کردین راه نجاتی باشه . پس هرجا C دیدین روی E انجام بدین.

خب حالا می ریم سر اصل مطلب. واسه عوض کردن فونت در برنامه xplore پس از زدن كليد 0 بهConfigurationميرويد كه در انجا گزينهShow system files and folders رو علامت بزنيد وسپس فولدري به نامFontsدر مسيرC:\Dataو يه فولدر ديگه به نامFontsدرمسيرE:\Dataبسازيد.
خب حالا من 2 تا فایل براتون آپلود کردم که اولی برنامه ساخت فونت هست و دومی برنامه ای هست که اگه خاستید فونت رو حذف کنید و گوشیتونو به حالت اول برگردونید می تونین خیلی راحت از این برنامه استفاده کنین.
این هم لینک این 2 برنامه:
برنامه FontRouter GUI:

اینم font remover :

واما نحوه کار :
اول برین برنامه FontRouter GUI رو که واستون آپلود کردم توی کامپیوتر اجرا کنین . خب شما با چنین چیزی مواجه خواهید شد. هر یک از اون شماره ها مربوط به یک قسمت هست که با کلیک کردن روی آیکونی که شکل پوشه هست می تونین فونت مورد نظر خود رو Open کنین و تغییرات رو روی عکس های بالای برنامه ببینین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شماره 1 : تغيير فونت در بافت گوشي (مثلا تغيير فونت SMS ها)شماره 2 : تغيير فونت سطر ها و ستون هاشماره 3 : تغيير فونت منو هاشماره 4 : تغيير فونت در Title ها مثل MENU يا OPERATORشماره 5 : تغيير فونت آيتم هاي منوشما براي هر كدام از اين آيتم ها بايد بروز كنين و آدرس فايلتون رو بهش بدين هرفيلدي كه فونتش رو تغيير ميدين Preview اون رو ميتونين در قسمت بالاي برنامه مشاهده كنين.نام فونت هاي انتخاب شده بايد هماني باشند كه در گوشي كپي ميكنين بدون هر گونه تغييري !

توجه توجه 1:
فونت هایی که می خاین open کنین باید در مسیری غیر از پوشه C:\windows\fonts یعنی محل قرار گرفتن فونت های ویندوز باشه. اگه فونتی می خاین بزارین که توی این پوشست اول اون فونت رو کپی کنین یه جای دیگه بعد open کنین.

توجه توجه 2:
فونت هایی که می زارین باید Unicode(utf-8) باشن یعنی هم فارسی و هم انگلیسی رو پشتیبانی کنن مثل فونت Tahoma اما فونتی مثل کامران اینطور نیست و انگلیسی ها رو مربع نشون می ده.

توجه توجه 3:
پسوند فونت هاتون حتما باید ttf باشه.

خب حالا فونت رو مثل عکس زیر open کنید و اندازه اونو توی هر قسمت در صورت نیاز تغییر دهید. یاد آوری می کنم اگه می خاین فونت روی همه قسمت های گوشی اعمال بشه توی هر 5 قسمت باید فونت رو open کنید ولی اگه خاستید می تونین قسمت های دلخواه خودتونو عوض کنین یا حتی از چند فونت استفاده کنین!!!

حالا می تونین از منوی file سیوش کنین. اینجا با پیغام زیر مواجه میشین که بسته به نوع گوشیتون(گر گوشي شما جزو دسته سيمبيان ورژن 7 هست كه شماره يك رو انتخاب كنيد.و اگر گوشي شما جزو دسته سيمبيان ورژن 8 هست كه شماره دو رو انتخاب كنيد) باید یکی از دو گزینه رو انتخاب کنین:

پس از ok کردن خود برنامه شما رو راهنمایی می کنه و می گه :
اگر كه سري 7 رو انتخاب كرده باشین:

2فايل fontrouter.dll و freetype.dll رو كه درون فولدربرنامه ساخته شده رو به گوشی انتقال داده و بوسیله فایل منیجری که اول این قسمت واستون گذاشتم به آدرس c:\system\fontsدر گوشی کپی کنید (یه وقت تو کامپیوتر نریزینا) اگه هم این پوشه fonts اونجا نبود خودتون ایجادش کنین بعد فایلا رو بریزین توش.
سپس 2 فايل ( فونت یا فونت هایی) که در برنامه open کردین و پسوندشون هم ttf هست و fontrouter.ini که درون فولدربرنامه ساخته شده(برنامه FontRouter GUI) رو به آدرس c:\data\fonts كپي كنيد.

اگه هم سری 8 رو انتخاب کرده باشید:

فايل fontrouter.dll رو كه درون فولدر برنامه ساخته شده و فونت انتخاب شده همراه با فايل fontrouter.ini به گوشيتون منتقل كنيد و توسط فايل منيجري كه براتون در ابتداي توضيحات لينكش رو قرار دادم ابتدا فايل fontrouter.dll رو به آدرس c:\system\fonts در گوشي كپي كنيد و سپس 2 فايل( فونت یا فونت هایی) که در برنامه open کردین و پسوندش هم ttf هست و fontrouter.ini رو به آدرس c:\data\fonts كپي كنيد.

فونت گوشیتون آماده شد . حالا گوشیتونو خاموش و روشن كنيد.

در آخر هم اگه از فونتی که توی عکس اول از گوشی خودم (گوشیم 7610 هست) گذاشتم خوشتون اومده اونو اینجا واستون آپلود کردم . لینک دانلود فونت سام1:

موفق و سر بلند باشید. اگه خوشتون اومد دعام کنین.

توجه توجه برای Os9.1:

برای کسانی که گوشیشون S60 v3 هست N73 و ... آموزشی در صفحه 3 و در پست 30 قرار داده ام. :10:

آموزش ترکیب فونت های فارسی با لاتین در صفحه 8 همین تاپیک اضافه شد.
اینم هم لینکش:

pooyan.kh
30-01-2008, 22:15
سلام
دارم دانلود میکنم بعد تست میکنم نتیجه رو میگم
با تشکر

ashyaniamir
30-01-2008, 23:56
حیلی خیلی خوب بود

*عیسی*
31-01-2008, 08:45
سلام
دارم دانلود میکنم بعد تست میکنم نتیجه رو میگم
با تشکر
منتظر نظرتون هستم دوست عزیز

حیلی خیلی خوب بود
قابلی نداشت . :10:

s.hidden
31-01-2008, 11:52
آقا من N70 دارم :
الف) سری چنده؟؟
ب) هیچکدوم از فولدرا که گفتی تو گوشی من نیست.
چیکار کنم؟

*عیسی*
31-01-2008, 12:47
از توی عکس معلومه دیگه سری 8 هست . (عکس آخری رو ببین) شما باید مدل سمت راستی رو انتخاب کنی. در ضمن همونطور که گفتم اون پوشه ها رو باید ایجاد کنین . با همون برنامه xplore که بالا لینکشو دادم می تونین این کار رو بکنین.

pooyan.kh
31-01-2008, 13:26
با سلام مجددکارایی که گفته بودین تماما انجام دادم ولی هیچ اتفاقی نیافتادآدرسارو یه دور دیگه چک کنید ببینید درست نوشتین؟؟؟

ashyaniamir
31-01-2008, 13:38
آقا من الآن از راهی که دوستمون گفتن فونت زیبا خودشونو رو گوشیم گذاشتم و این آموزش به نظر من عالی وخیلی خیلی کامل گوشی منم 6680

دستت درد نکنه

با تشکر فراوان

*عیسی*
31-01-2008, 14:39
به زودی واسه s60 v3 مثل N73 ,... هم همچین چیزی می زارم. البته واسه اون اندازه فونت رو فعلا نمی شه تغییر داد شاید یه راهی پیدا کنم.

msa d820
31-01-2008, 18:00
عیسی جان چطوری منو رو عوض کردی اگه تم هستش واسه ما هم بذار گوشیم 7610 هستش

V E S T A
31-01-2008, 18:14
دستت درد نکنه عيسی جان

خيلی خوب بود...:20:

اگه خوشتون اومد دعام کنین

ايشالا هر چی از خدا می خوای بهت بده:10:

*عیسی*
31-01-2008, 19:23
عیسی جان چطوری منو رو عوض کردی اگه تم هستش واسه ما هم بذار گوشیم 7610 هستش

نه دوست عزیز تم نیست. همین فونته . اگه واسه همه ی قسمت های 1و2و3و4و 5 فونت رو Browse کنین فونت همه قسمت ها از جمله منو عوض می شه.:20:

majid_cat
02-02-2008, 11:30
به نظر من که خیلی خیلی عالی بود. منم فونت گوشیمو عوض کردم خیلی جالب بود . یه توصیه هم دارم و اینه که واسه SMS ها از فونت Tahoma استفاده کنین تا خانا بشه و هم گ و ک و ی رو پشتیبانی می کنه ولی واسه بقیه قسمت ها از اون فونت قشنگی که *عیسی* عزیز گذاشتن استفاده کنین. از مدیران هم می خام این تاپیک رو مهم کنن تا همه این از این امکان زیبا باخبر بشن. کوچیک همه شما MAJID

pooyan.kh
03-02-2008, 09:51
با سلام مجدد
منم تونستم فونت گوشیمو عوض کنم
برنامه واقعا جالبیه
با تشکر از *عیسی* جان

*عیسی*
03-02-2008, 10:35
با سلام مجدد
منم تونستم فونت گوشیمو عوض کنم
برنامه واقعا جالبیه
با تشکر از *عیسی* جان
موفقیت شما باعث دلگرمی منه. :20:

. یه توصیه هم دارم و اینه که واسه SMS ها از فونت Tahoma استفاده کنین تا خانا بشه و هم گ و ک و ی رو پشتیبانی می کنه ولی واسه بقیه قسمت ها از اون فونت قشنگی که *عیسی* عزیز گذاشتن استفاده کنین.MAJID

تایید می شه منم همین کار رو کردم.

*عیسی*
24-02-2008, 11:06
امروز 2 تا فونت جدید واستون می زارم:

فونت های ترکیبی و مناسب واسه گوشی:

دانلود کنید:

*عیسی*
24-02-2008, 11:18
اینم فونت ترکیب شده زر واسه شما:

لینک مستقیم از پرشین گیگ:

s.hidden
24-02-2008, 18:04
واقعا باید تاپیک رو طلا گرفت.
خیلی زیاد حال دادی بهم. دمت گرم من اگه بجای مدیران بودم 100 درصد تاپیکو مهم میکردم.
راستی میگم چجوری میشه یه فونت رو دو زبونه کرد؟؟
مثلا یه فونت انگلیسی به فونت کامران اضافه کرد که هم فارسی هم انگلیسی رو ساپورت کنه؟؟؟

*عیسی*
25-02-2008, 09:59
خیلی زیاد حال دادی بهم. دمت گرم من اگه بجای مدیران بودم 100 درصد تاپیکو مهم میکردم.
مثلا یه فونت انگلیسی به فونت کامران اضافه کرد که هم فارسی هم انگلیسی رو ساپورت کنه؟؟؟

از لطفت ممنونم دوست عزیز. مدیرا ؟ خیلی وقته که مدیرای بخش موبایل به انجمن سر نمی زنن! نمی دونم چرا.
راستشو بگم ترکیب فونت فارسی و انگلیسی رو خودم بلد نیستم اما یکی از دوستان گلم این کار رو انجام می ده. اینم فونت ترکیبی کامران که خودم واسه گوشیم استفاده می کنم:

لینک دانلود:

باتشکر از ایمان عزیز واسه ساختن این فونت.

*عیسی*
25-02-2008, 10:12
دوستانی که گوشیشون S60 V3 هست اگه خاستن آموزش عوض کردن فونت واسه گوشی اونا رو هم می زارم. فقط یه مشکل وجود داره و اونم اینه که باید ساین کردن بلد باشین.(یه برنامه هست که باید ساین بشه و با نصب اون می تونین این کار رو بکنین)
اینم 1فونت دیگه از ایمان عزیز:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

*عیسی*
25-02-2008, 10:16
اینم یکی دیگه. حالشو ببرین.

دانلود کنید:

s.hidden
25-02-2008, 22:24
راستشو بگم ترکیب فونت فارسی و انگلیسی رو خودم بلد نیستم اما یکی از دوستان گلم این کار رو انجام می ده. :

سلام.
میگم بش بگو یه آموزش بسازه دیگه.
قول میدم اگه آموزششو بزاری منم کمکت کنم تا به امید خدا تاپیک مهم بشه.

iman84
26-02-2008, 09:55
عیسی جان این فونت هایی که در صفحه دوم گذاشتی چه گوشی هایی نصب میشه ؟؟؟

*عیسی*
26-02-2008, 10:00
اینا فقط ترکیب شده فونت های فارسی زیبا مثل کامران و فونت های انگلیسی خوب هستن. شما می تونی تو هر زمینه ای که می خای ازشون استفاده کنی(البته تو ویندوز تستشون نکردم! ) اگه گوشی شما تو گروه S60v1&2 نوکیا هست به پست اول نگاهی بنداز. اگه S60 V3 هست باید ساین کردن بلد باشی . اگه بلدی بگو تا آموزش قرار دادن فونت رو S60 V3 رو برات بزارم. اگه هم سونی اریکسون داری نمی شه !

*عیسی*
26-02-2008, 18:17
سلام.
میگم بش بگو یه آموزش بسازه دیگه.
قول میدم اگه آموزششو بزاری منم کمکت کنم تا به امید خدا تاپیک مهم بشه.

اگه آموزشش رو میزاشت خب منم می زاشتم:27: ولی خب زیاد هم نیاز نیست. اگه هم فونت فارسی خاصی در نظر داری که یونیکد نیست ونیاز به ترکیب داره (به پست اول دقت کنید که با برنامه ای که اونجا معرفی شده می شه از چند فونت واسه قسمت های مختلف گوشی استفاده کرد اما فونت ها باید همشون یونیکد باشن که بعضی از فونت های فارسی مثل کامران نیستن) بگو من ازش می خام تا بسازه.

IRANI118
28-02-2008, 20:01
گوشي من n73است چيكار كنم فكر كنم بااين روش بشه كاري كرد كه كه n73بدون فارسي نويس فارسي تايپ كنه

*عیسی*
01-03-2008, 10:29
با این کار فقط فونت گوشی عوض می شه ! فارسی نویسی ! فکر نکنم. در ضمن آموزش پست اول واسه گوشی شما نیست.

IRANI118
06-03-2008, 21:13
با این کار فقط فونت گوشی عوض می شه ! فارسی نویسی ! فکر نکنم. در ضمن آموزش پست اول واسه گوشی شما نیست.

خب آموزش برای گوشی ما ندارید

*عیسی*
06-03-2008, 21:42
به زودی براتون می زارم عزیز.

*عیسی*
06-03-2008, 22:07
خب . این هم آموزش تغییر فونت واسه S60 V3 :
این کار با برنامه Font router انجام می شه:
این برنامه نیاز به ساین دارد و از طریق ساین آنلاین به روش زیر میتوانید آنرا ساین کنید : (اول از حالت فشرده خارجش کنین بعد فایل موجود داخل فایل فشرده rar رو ساین کنید یعنی فایل با پسوند Sis رو! )
لینک برنامه:

دوستان ابتدا وارد آدرس زير بشيد:

بعد گزينه "Open Signed Online" رو انتخاب كنيد، حالا IMEI number خودتون، و ايميل معتبر رو وارد كنيد، برنامه رو نيز(FontRouter) از Browse انتخاب كنيد،تمام تيكهاي Capability Information رو بزنيد(Select All) حالا Security Code مثلا 12345 رو وارد كنيد، در آخر بعد از تيك زدن Accept Legal Agreement دكمه Send رو بزنيد.
يك ايميل حاوي فايل به شما ارسال ميشه، اون رو دانلود كنيد!
حالا برنامه رو تو مموری کارت نصب کنید(تو حافظه گوشی نصب نکنید)

فایل fontrouter.ini و فونت مورد نظر رو فقط در مسیر زیر کپی کنید:

E:/Data/Fonts

تا اگه بر اثر اشتباه گوشی بالا نیومد راه چاره ای باشه.
چنانچه پوشه ی فونتدر این مسیر نبود خود آن را ایجاد کنید .

چنانچه قبلا فونتی در Resource و فولدر fonts آن ریخته اید آن را پاک کنید .

دقت کین که فایل fontrouter.ini برای یک نام خاص (نام فونت خودتون) ساخته شده . پس اگه می خاین فونت دیگه ای جایگزین کنید یا اسم اون فونتو به فونتی که اول داشتید تغییر بدین و جایگزینش کنید یا فایل Ini رو ادیت کنید و اسم جدید رو جایگزین اسم قدیم کنید.

برای راحتی کار من فونت سام 2 به همراه فایل fontrouter.ini رو براتون آپلود می کنم :

mani_parvizi
07-03-2008, 11:20
با تشكر به خاطر برنامه خوبت.
من فقط يك بار تونستم باهاش فونت بسازم.الان ديگه هيچ فايلي نميسازه.
چي كار كنم؟

*عیسی*
07-03-2008, 11:54
منظورت چیه ؟ با اون برنامه Font router توی پست اول می شه فایل Fontrouter.ini ای ساخت که سایز فونت مورد نظرمون رو به طور دلخواه تنظیم کنه. نه اینکه فونتی بسازیم! می شه مشکلتو بیشتر توضیح بدی؟

farhangian-1355
07-03-2008, 18:35
با سلام اقا عیسی ...میشه توضیح کاملتری در مورد ( درموردفونت هایی که می خاین open کنین باید در مسیری غیر از پوشه C:\windows\fonts یعنی محل قرار گرفتن فونت های ویندوز باشه. اگه فونتی می خاین بزارین که توی این پوشست اول اون فونت رو کپی کنین یه جای دیگه بعد open کنین) ارایه کنید من هیچ سر درنیاوردم اگه برات مقدوره راهنمایی بیشتری با شکل برام بذار بی نهایت ممنون خواهم شد.....

mani_parvizi
07-03-2008, 19:09
سلام
اقا مشكل حل شد.من فايل ها رو cut كرده بودم از pc.
بايد copy مي كردم.
فقط يه مشكل جديد اينكه اعداد از حروف بزرگترن و وقتي عدد ها رو كوچيك كنيم حروف خيلي كوچيك ميشن.

*عیسی*
08-03-2008, 13:56
با سلام اقا عیسی ...میشه توضیح کاملتری در مورد ( درموردفونت هایی که می خاین open کنین باید در مسیری غیر از پوشه C:\windows\fonts یعنی محل قرار گرفتن فونت های ویندوز باشه. اگه فونتی می خاین بزارین که توی این پوشست اول اون فونت رو کپی کنین یه جای دیگه بعد open کنین) ارایه کنید من هیچ سر درنیاوردم اگه برات مقدوره راهنمایی بیشتری با شکل برام بذار بی نهایت ممنون خواهم شد.....
گفتم اگه خاستی فونت های خود ویندوز رو استفاده کنی باید فونت مورد نظرتو از
C:\windows\fonts که محل قرار گرفتن فونت های ویندوزه کپی کنی یه جای دیگه بعد با برنامه فونت روتر بازش کنی!
اگه هم خودت تو سی دییی یا جای دیگه فونتی داری نیاز به چنین کاری نیست.

mani_parvizi جان مشکل از خود فونته و کاری از دست من بر نمیاد. می تونی یه فونت دیگه انتخاب کنی که این مشکلو نداشته باشه

farhangian-1355
08-03-2008, 15:04
با سلام...گوشی منn70است ولی منظور شما ازفایلfontrouter.ini چیست پس از save فونت ها در پوشه ها فایل ذکر شده وجود ندارد .....لطفا" راهنمایی بفرمایید........

*عیسی*
08-03-2008, 20:25
تو پست اول توضیح دادم که این فایل توی پوشه ای که برنامه فونت روتر رو نصب می کنی هست. پس از باز کردن فونت و اعمال تنظیمات لازم این فایل (Fontouter.ini) رو به همراه فونت مربوطه کپی کنید توی موبایلتون و در پوشه Fonts.

farhangian-1355
09-03-2008, 00:38
اقا عیسی... دستت طلا ....کارت حرف نداشت....فقط یه مشکل دارم چطور میشه فونت ها را پر رنگ تر کنم باکمال تشکر........

*عیسی*
09-03-2008, 10:26
توی عکسی که از این برنامه FontRouter تحت ویندوز تو پست اول گذاشتم فکر کنم تو قسمت Other setting می شه کاری کرد. البته فعلا خودم امتحان نکردم.

mosi7616
09-03-2008, 11:33
اقا خیلی ممنون
برنامه جالبی بود
از فونت گوشیم خسته شده بودم
الان روزی دوبار عوض می کنم فونتشو

persia007
09-03-2008, 13:11
براي استفاده ... يعني فقط ما احتياج به اون فونهايي كه آپلود كردين و برنامه فايل منجر داريم؟؟

*عیسی*
09-03-2008, 14:48
خیر. شما به برنامه Font Router نیاز دارین که در پست اول معرفی کردم(اگه گوشیتون S60 V2 باشه ). لطف کنید پست اولو بخونید و سوال نکنید. ممنون.

farhangian-1355
09-03-2008, 16:33
:41:با سلام....دوست بزرگوار اقا عیسی....برنامه ذکر شده رادر n90 اجرا کردم همه فونت هارا تغییر داد الا فونت نوشتنsmsها لطفا" راهنمایی بفرمایید......

*عیسی*
09-03-2008, 20:23
احتمالا شما واسه قسمت Sms (شماره ی 1 که تو عکس مشخص کردم ) فونت مربوطه رو Broowse نکردین!

farhangian-1355
10-03-2008, 01:14
احتمالا شما واسه قسمت Sms (شماره ی 1 که تو عکس مشخص کردم ) فونت مربوطه رو Broowse نکردین!
دوست بزرگوار ...اقا عیسی..همچنان که ذکر شد فونت های مربوط بهsmsرا با توجه به راهنمایی شما(Broowseکردن شماره 1)انجام دادم ولی باز هم تغییر نکرد ...مشکل کجاست ....ایا خودتان رویn90 تست کرده اید......باکمال تشکر از راهنمایی شما.......

*عیسی*
10-03-2008, 21:50
متاسفانه من گوشی ان 90 ندارم که تستش کنم. شرمنه. من روی 7610 و N73 تست کردم و همه ی فونت ها از جمله اس ام اس عوض شد. نمی دونم مشکل شما از کجاست!

majid_cat
14-03-2008, 14:50
مدیرای عزیز این تاپیک رو استیکی کنید تا همه بتونن ببینن این قابلیت گوشی های نوکیا رو .چون تاپیک پایین رفته بود !

s.hidden
16-03-2008, 01:31
سلام خدمت آقا عیسی ی گل و برو بچه های آویزون این تاپیک.(شوخی بود به دل نگیرید)
آقا چند وقته فونت جدید نزاشتید ها... بسم الله...خودم شروع میکنم.

s.hidden
16-03-2008, 01:46
با اجازه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s.hidden
16-03-2008, 01:52
یکی دیگه:

s.hidden
16-03-2008, 02:01
دوباره:

s.hidden
16-03-2008, 02:05

s.hidden
16-03-2008, 02:10

s.hidden
16-03-2008, 02:12

برای شادی روح دو دوست عزیزمون یک صلوات بفرست.

s.hidden
16-03-2008, 02:31

خب برای امشب بسه.
توضیحات:
من لینک فونت هارو خودم توی پرشین گیگ آپلود کردم.
ولی لینکای عکسارو کپی کردم پس:اگه پاک شدن شرمندتونم.نمیتونم کاری بکنم.
{(منبع:موبایلستان.نت})
موفق باشید.

*عیسی*
16-03-2008, 09:53
ممنونم از S.hidden عزیز به خاطر رونق بخشیدن به این تاپیک . :11:

s.hidden
16-03-2008, 12:37
خواهش می کنم.این حرفا چیه....

s.hidden
16-03-2008, 12:40

s.hidden
16-03-2008, 12:45

s.hidden
16-03-2008, 12:47

s.hidden
16-03-2008, 12:54

s.hidden
16-03-2008, 13:00

{(منبع:موبایلستان.نت)}

s.hidden
16-03-2008, 14:14

s.hidden
16-03-2008, 14:14

s.hidden
16-03-2008, 14:15

s.hidden
16-03-2008, 14:18
یک فونت خوانا و بسیار ساده خدمت دوستان.

s.hidden
16-03-2008, 14:23

*عیسی*
20-03-2008, 00:09

به زودی (یکی دو روز دیگه) آموزش ترکیب فونت ها رو می زارم . :10: فقط نمی دونم توی همین تاپیک بزارم یا جای دیگه؟! مدیرا راهنمایی کنن. ممنون. :11:

s.hidden
20-03-2008, 17:49
به زودی (یکی دو روز دیگه) آموزش ترکیب فونت ها رو می زارم . :10: فقط نمی دونم توی همین تاپیک بزارم یا جای دیگه؟! مدیرا راهنمایی کنن. ممنون. :11:
سلام.
دمت گرم . فکر کنم یه تاپیک جدا بزنی بهتره.
خلاصه دستت درد نکنه.

*عیسی*
20-03-2008, 18:10
تاپیک جدا تو کدوم قسمت بزنم؟ ربطی به بخش موبایل نداره آخه!

*عیسی*
20-03-2008, 18:32
به نام خدا .
من این آموزشو چرا می زارم؟
ممکنه ما از یه فونت فارسی مثل کامران خوشمون بیاد و بخایم تو گوشیمون ازش استفاده کنیم ولی چون این فونت یونیکد نیست نوشته های لاتین رو نمایش نمی ده پس چی کتار کنیم؟ باید با یه فونت لاتین ترکیبش کنیم. و اما
آموزش ترکیب کردن فونت ها:

با عرض تبریک سال نو این هم عیدی من به شما :
خب دو نرم افزار بسيار قوي براي اين كار وجود داره يكي از اونها فونت لب استوديو و ديگري فونت كريتور هستش كه اولي از قدرت بالاتري برخوداره ولي براي كار ما همون نرم افزار فونت كريتور كه ساده تر هست كاملا كفايت ميكند و فونت لب استوديو براي طراحان حرفهاي فونت بهتر هستش. بنابر این ما با فونت کریتور کار می کنیم.
ابتدا نرمافزار رو نصب و وارد محيط نرم افزار شده از گزينه فايل و سپس openاستفاده كرده و در مقابل اوپن دو گزينه ميبينيد كه اولي فونتهاي نصب شده بر روي ويندوز رو براتون در محيط نرم افزار باز ميكنه و دومي فونتهايي رو كه خودتون در جاهاي ديگر كامپيوتر قرار داديد رو براتون باز ميكنه.

خوب حالا ابتا بايد يكي از فونتهاي اصلي گوشي رو در محيط برنامه باز كنيد البته براتون اين فونت كه بايد براي ساخت فونت تركيبي ازش استفاده كنيد رو قرار دادم كه از فونتهاي اصلي گوشي هست بعدا بايد به سراغ فونت لاتين كه ميخواهيد ازش استفاده كنيد بريد و اون رو هم در محيط برنامه باز كنيد براي فونت فارسي هم همين كار رو انجام بديد پس حالا هر سه فونت درون برنامه باز هستند.

حالا فونت اصلي گوشي و فونت لاتين را در برنامه به حالت ماکزیمایز باز كرده و فونت فارسي را مينيمایز كنيد چون فعلا باهاش كاري نداريم و سپس طبق عكس هر دو فونت را به حالت عمودي در كنار هم قرار داده برای این کار از منوی window و سپس tile vertical استفاده کنید و فونتهاي معادل هم رو از فونت لاتين مورد نظر كپي كرده و در فونت اصلي گوشي بر روي معادل خودش طبق تصاوير بچسبانيد اين كار رو ميتوانيد با گرفتن دكمه شيفت ويا دكمه كنترل بصورت دسته جمعي انجام دهيد البته خيلي بايد دقت كنيد كه فونتها دقيقا روي معادل خودشان كپي شوند يعني مثلا حرف اي درون فونت لاتين بر روي حرف اي درون فونت اصلي گوشي كپي شود.

پس از انجام اين كارها و جايگزين كردن فونت لاتين نوبت به جايگزين كردن فونت فارسي ميرسد پس فونت لاتين را مينيمم كرده و فونت فارسي رو مكزيمم ميكنيم همون كاري كه با فونت لاتين كرديم با اين فونت انجام ميدهيم كه البته بايد با دقت بيشتر انجام شود و تمام فونتها و ارقام فارسي بر روي معادل خودشان كپي شوند طبق عكس و سپس فونت درست شده رو درون برنامه تست ميكنيم كه اين كار رو با انتخاب گزينه فونت از تولبار برنامه فونت كريتور و سپس انتخاب گزينه تست انجام ميدهيم.
البته فونت فارسي درست نمايش داده نميشه و بصورت ديفالت نمايش داده ميشه كه البته بعدا شما اون رو درون گوشي همانطوري كه هست ميبينيد
براي تست فونت درون گوشيتون هم يك فايل متي شامل متنهاي مختلف درون گوشيتون ذخيره كنيد كه بعدا درون گوشيتون اون رو باز كنيد و اشكالات فونت درست شده رو ببينيد البته اگه با حوصله فونتها را جايگزين كرده باشيد هيچ مشكلي پيش نمياد.

اضافه کردن حروف پژگچ به فونت:

ترفند اول اینه که بجای سیمبول های موجود در اون البته میدونید سیمبول SYMBOLهمون اشکالی هستند مثل علامت سوال یا ستاره وغیره که شما با زدن دکمه ستاره یا اینزرت سیمبول insert symbolبه اونها دسترسی دارید بله میگفتم که بجای سیمبولها حروف پ ژ گ چ رو جایگزین کردم و اونها رو اینزرت میکنیم .

و اما دومین ترفند اینه که با برنامه نوت پد تو کامپیوتر حروف پژگچ رو بزرگ تایپ کنید اونها رو به گوشی انتقال بدین و سپس اون رو تو گوشی باز کنید و حروف رو جداگونه کپی و در قسمتی که بهتون میگم پیست کنید برای پیست کردن برنامه مسیجتون رو باز کنید و توی قسمت تمپلت templat گزینه ایجاد تمپلت جدید رو انتخاب کنید new templat و توی اون حرف مورد نظرتون رو پیست کنید برای چهار حرف بصورت جداگونه این کار رو بکنید حالا تو قسمت تمپلتهاتون باید حروف رو به این شکل داشته باشین حالا هر جا خواستین اون حروف رو اینزرت کنید که بطور اوتوماتیک خود حرف بزرگ و کوچک یا وسط میشود.

لینک برنامه فونت کریتور:

با تشکر فراوان از دوست عزیز yaghobn71 .

mehdi_egh_shz
21-03-2008, 09:57
من گوشیم n73 هست مثل اونچه که در مورد sv3 هست عمل کردم .بعد نرم افزار که معرفی کردین رو انلاین ساین کردم اما تغییری نکرد.بعد توضیحاتی که در مورد sv1 بود رو به ترتیبی که گفتین عمل کردم .حالا گوشیم بالا نمیاید.همه تغییرات رو هم در درایو :c اعمال کردم.تورو خدا به دادم برسید گوشی ندارم.:19:

*عیسی*
21-03-2008, 11:39
آخه واسه چی تو درایو C انجام دادی؟ من گفتم که بهتره تو E انجام بدین ممکنه اشتباه کنین و خطر ناکه! فکر کنم باید بدی گوشیتو فلش کنن.:41: اگه تو E می زدی الآن با یه رم در آوردن مشکلت حل می شد.:23:

mehdi_egh_shz
21-03-2008, 11:46
راه دیگری نداره غیر فلش؟ آخه تازه گوشیو رو خریدم 1 هفته هست.بعد هم وقتی گوشی بالا نمی یاد راه وجود داره واسه فلش.نرم افزا؟ یا راه دیگری؟

*عیسی*
21-03-2008, 11:48
نمی دونم. با کابل Usb به کامپیوتر وصلش کن ببین می شناستش؟ اگه شانس بیاری و بشناسه که عالیه ولی بعید می دونم.

s.hidden
21-03-2008, 12:11
آقا عیسی دمت گرم.......
ترکوندی.....مرسی.......

mehdi_egh_shz
21-03-2008, 12:21
اگه وصل میشد که حل بود قبلا تست کردم وصل نمیشه. تا گوشی کامل بالا نیاد که اتصال برقرا نمیشه.یعنی نرم افزاری وجود نداره که تحت اون بشه فلش کرد یا گوشی رو بالا اورد.

*عیسی*
21-03-2008, 15:15
والا من چیزی به ذهنم نمی رسه! شرمنده ولی فکر کنم باید فلش کنی!

Elfin-D
25-03-2008, 19:22
تاپیک جدا تو کدوم قسمت بزنم؟ ربطی به بخش موبایل نداره آخه!
سلام

توی همین تاپیک ارائه بفرمایید.
لینک پست رو در پست اول قرار بدید

مخلصیم

*عیسی*
25-03-2008, 20:05
این کار رو انجام دادم ولی به در خواست H M R 0 0 7 قبلا اینجا تاپیک زدم :

babak_kiyani
28-03-2008, 18:13
عيسي عزيز مدتها بود بدنبال اين بودم كه چطوري مي شه فونت گوشي رو عوض كرد.البته هنوز امتحانش نكردم. ولي پستهايي تايپيك رو خوندم.باور كنين يكي از بهترين تايپيكهاي اين انجمن رو زدين.واقعا ممنون از زحماتتون.اميدوارم منم بتونم فونت گوشيمو با روشي كه گفتين عوض كنم

Sajad2006
04-04-2008, 16:44
سلام.
من تو روزنامه خوندم که یه سری فونت هست که اگر تو گوشی نصب کنی میتونی تا 200 کاراکتر فارسی رو تو یک پارت(قسمت)بفرستی؟
این فونتا از اوناست؟

*عیسی*
07-04-2008, 15:26
والا نمی دونم . فکر نکنم. اینا همین فونت های معمولیی هستن که تو ویندوز هم استفاده می شن .بعضی هاشون هم ترکیب شده ی 2 فونت هستن.

mohammad_s7201
14-04-2008, 10:47
برنامه جالبیه.
ممنون

gmuosavi
18-04-2008, 15:30
عیسی جون دستت درد نکنه ! گوشیم قشنگ بود قشنگتر شد. من 5700 دارم و از فونت Iman 13 استفاده کردم . دمت گرم خیلی قشنگ شد!

katzong
19-04-2008, 12:02
سلام سلام....تو رو خدا کمکم کنید....:37:
من با استفاده از این برنامه خواستم فونت گوشیمو عوض کنم....:38:همه ی اون کارایی که تو صفحه اول گفته شده بود هم انجام دادم و save کردم و اون 2 تا فایل دیگه رو هم به پوشه fonts منتقل کردم بعد restart کردم ولی اصلا فونت گوشیم هیچ تغییری نکرده بلکه حتی نوشته های اون بزرگنر هم شده!!!!!!!!!!!:blink::blink::blink:

*عیسی*
19-04-2008, 19:05
شما یه بار دیگه با دقت متنو بخون . سایر دوستان مشکلی نداشتن ! 2 یاد آور می شم فایل Dll رو نباید تو پوشه ی فونت کپی کنید .
فايل fontrouter.dll و freetype.dll رو كه درون فولدربرنامه ساخته شده رو به گوشی انتقال داده و بوسیله فایل منیجری که اول این قسمت واستون گذاشتم به آدرس c:\system\fontsدر گوشی کپی کنید .
اگه هم مطابق اخطار عمل کردین و رو درایو E انجام دادین و تغییری ایجاد نشده تو C انجام بدید . (مسولیتی قبول نمی کنم چون ممکنه اشتباه کنید و گوشی بالا نیاد اما E راه برگشت داره و می شه با رم ریدر دوباره همه چیز رو درست کرد)

katzong
21-04-2008, 10:11
خب حالا می ریم سر اصل مطلب. واسه عوض کردن فونت در برنامه xplore پس از زدن كليد 0بهConfigurationميرويد كه در انجا گزينهShow system files and folders رو علامتبزنيد وسپس فولدري به نامFontsدر مسيرC:\Dataو يه فولدر ديگه بهنامFontsدرمسيرE:\Dataبسازيد

گوشی من c:\system\data داره ولی c:\data وجود نداره:18::18:

فايل fontrouter.dll رو كه درون فولدر برنامه ساخته شده و فونت انتخاب شده همراه بافايل fontrouter.ini به گوشيتون منتقل كنيد و توسط فايل منيجري كه براتون در ابتدايتوضيحات لينكش رو قرار دادم ابتدا فايل fontrouter.dll رو به آدرس c:\system\fonts در گوشي كپي كنيد و سپس 2 فايل( فونت یا فونت هایی) که در برنامه open کردین وپسوندش هم ttf هست و fontrouter.ini رو به آدرس c:\data\fonts كپيكنيد.

فايل fontrouter.dll وfreetype.dll رو كه درون فولدربرنامه ساخته شده رو به گوشی انتقال داده و بوسیلهفایل منیجری که اول این قسمت واستون گذاشتم به آدرس c:\system\fontsدر گوشی کپیکنید.
اونجا که گفتی فقطfontrouter.dll ولی اینجا گفتی فايل fontrouter.dll وfreetype.dll !!!!!!

گوشی من N72 است....
شرمنده من اینقدر اذیت می کنم هااااااااااا:11::11::11:

*عیسی*
21-04-2008, 15:30
سوال اول:تو همون پست اول گفتم که اگه پوشه وجود نداره خودتون درست کنید.
سوال دوم: بله اونی که الآن نوشتم واسه Os7 هست اما گوشی شما Os8 هست. مطابق دستور Os8 عمل کنید که البته این هم باز تو پست اول ذکر شده:
فايل fontrouter.dll رو كه درون فولدر برنامه ساخته شده و فونت انتخاب شده همراه با فايل fontrouter.ini به گوشيتون منتقل كنيد و توسط فايل منيجري كه براتون در ابتداي توضيحات لينكش رو قرار دادم ابتدا فايل fontrouter.dll رو به آدرس c:\system\fonts در گوشي كپي كنيد و سپس 2 فايل( فونت یا فونت هایی) که در برنامه open کردین و پسوندش هم ttf هست و fontrouter.ini رو به آدرس c:\data\fonts كپي كنيد.

من خودم چون گوشیم Os7 هست اینو امتحان نکردم ولی فکر کنم جواب می ده. در ضمن من این کار رو تو N73 هم انجام دادم که آموزشش رو هم گذاشتم فقط باید ساین کردن رو بلد باشید.

katzong
22-04-2008, 08:17
هوراااااااااااااااااااااا اااا:31::31::31::31::31:
بالاخره درست شدددددددددددددددددددد:11::11: :11::11:

ممنوننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننن:10::10::10: :10::46:

ABAYAN
27-04-2008, 22:48
1 فونت ایمان 17 هم فارسی و هم انگلیسیه؟ وبرای چه ورژنیه؟
2 چرا برنامه font Routerفونت های توی تاپیک رو رد میکنه و پیغام میده run time 9 subscript out of rang
3 ان 70 ver2 os8هست؟
4 برنامه در ابتدای باز شدن فایل ای ان ای رو نداره چرا برنامه بدون فونت فایل ای ان ای رو میسازه اگر فونتی داخل برنامه باز بشه دیگه برنامه فایل ای ان ای رو نمیسازه

*عیسی*
29-04-2008, 14:52
1 فونت ایمان 17 هم فارسی و هم انگلیسیه؟ وبرای چه ورژنیه؟
2 چرا برنامه font Routerفونت های توی تاپیک رو رد میکنه و پیغام میده run time 9 subscript out of rang
3 ان 70 ver2 os8هست؟
4 برنامه در ابتدای باز شدن فایل ای ان ای رو نداره چرا برنامه بدون فونت فایل ای ان ای رو میسازه اگر فونتی داخل برنامه باز بشه دیگه برنامه فایل ای ان ای رو نمیسازه

1- بله.فونت فونته دیگه . واسه هر کاری می خای می تونی استفاده کنی. (ورژن 2 و 3 نداره)
2-نمی دونم شاید Unicode نیستن. من تا حالا با چنین مشکلی مواجه نشدم.
3-بله Os8 هست. از تو عکس معلومه که!
4-سوالتون ر و نفهمیدم . واضح تر بگید.

ABAYAN
29-04-2008, 21:45
سلام ازاینکه جواب سوالات رو دادی ممنونم
درمورد سوال 4 ببین وقتی برنامه رو .ران میکنم داخل اون دو تافایل دیگه هست ولی فایل ای ان ای وجود نداره حالا اگه برنامه رو بدون اوپن کردن فونت سیو کنی فایل ای ان ای رو میسازه ولی اگه فونتی از قبل وارد کرده باشی اون فایل با پسوند ای ان ای رو نمی سازه
حالا بگو اگه فونت رو داخل نکنیم وبرنامه رو سیو کنیم و اون فایلهایی که گفتید رو بااون دو فایل. اول به پوشه اوردر گوشی و بعد به جاهای مورد نظرکپی کنیم نباید فونت بعد از ریست گوشی تغییر کنه
تمام مسیر هارو چه تو درایو c وچه تو درایو e درست میرم ولی گوشی هیچ تغییری نمی کنه:13:
ضمنا گوشی ان 70 درایو های c. d. e. z رو داراست
پیشاپیش از شما تشکر میکنم
فونت ایمان 17 رو هر جوری هست میخوام نصب کنم :46:

sastwhc
30-04-2008, 14:07
سلام ازاینکه جواب سوالات رو دادی ممنونم
درمورد سوال 4 ببین وقتی برنامه رو .ران میکنم داخل اون دو تافایل دیگه هست ولی فایل ای ان ای وجود نداره حالا اگه برنامه رو بدون اوپن کردن فونت سیو کنی فایل ای ان ای رو میسازه ولی اگه فونتی از قبل وارد کرده باشی اون فایل با پسوند ای ان ای رو نمی سازه
حالا بگو اگه فونت رو داخل نکنیم وبرنامه رو سیو کنیم و اون فایلهایی که گفتید رو بااون دو فایل. اول به پوشه اوردر گوشی و بعد به جاهای مورد نظرکپی کنیم نباید فونت بعد از ریست گوشی تغییر کنه
تمام مسیر هارو چه تو درایو c وچه تو درایو e درست میرم ولی گوشی هیچ تغییری نمی کنه:13:
ضمنا گوشی ان 70 درایو های c. d. e. z رو داراست
پیشاپیش از شما تشکر میکنم
فونت ایمان 17 رو هر جوری هست میخوام نصب کنم :46:

سلام
دوست عزیز ، فایل FontRouter.ini در فولدر هر فونتی ساخته میشود.بنابراین اگر شما فونتی انتخاب نکنید فایل ای ان ای در فولدر برنامه و در صورت انتخاب کردن فونت در فولدر فونت ساخته میشود.

موفق باشید

sastwhc
30-04-2008, 14:38

سلام

تنها ویندوز دمه دستم ویستات وبرای همین نمیتونم برنامه FontRouter GUI 1.2.4 2nd رواجرا کنم.(از comdlg32 ایراد میگیره )اگه یرای کسی از دوستان امکان داره یکی از فونت های بالا رو(اگر هم نشد هر فونتی که یه کم شیبه باشه) برام با فایل های مربوطه برای گوشی 6600 یه جایی آپلود کنه.(فونت +FontRouter.dll + FreeType.dll +FontRouter.ini)

دست شما درد نکنه شرمندم

ABAYAN
30-04-2008, 21:03
سلام
دوست عزیز ، فایل FontRouter.ini در فولدر هر فونتی ساخته میشود.بنابراین اگر شما فونتی انتخاب نکنید فایل ای ان ای در فولدر برنامه و در صورت انتخاب کردن فونت در فولدر فونت ساخته میشود.

موفق باشید

سلام از اینکه من رو راهنمایی نمودید ممنونم!

ABAYAN
30-04-2008, 21:08
سلام مشکلات من حل شد از عیسی و sastwhc متشکرم!
عیسی میتونی یه بار دیگه ایمان 17 رو بزاری؟

*عیسی*
05-05-2008, 15:13
سلام مشکلات من حل شد از عیسی و sastwhc متشکرم!
عیسی میتونی یه بار دیگه ایمان 17 رو بزاری؟

واسه چی ؟ مگه لینکش کار نمی کنه؟ شماره ی صفحه ای که ایمان 17 گذاشته شده رو بگو تا راهنماییت کنم.

ABAYAN
15-05-2008, 21:42
سلام صفحه 3 پست 21 زیپ شده می خوام ممنون

*عیسی*
17-05-2008, 18:42
منظورت این لینکه؟
این که سالمه . رار هم هست. با زیپ فرقی نمی کنه !

ABAYAN
23-05-2008, 12:11
منظورت این لینکه؟
این که سالمه . رار هم هست. با زیپ فرقی نمی کنه !

سلام عالی بود فوق عالی شد ممنووووووووون:46:

don diego
24-05-2008, 21:25
سلام. ممنون از زحماتت.

استاد یه سوال داشتم توی گوشی N95 8 Gb من زبان فارسی نیست ولی عربی هست آیا با روشی

که به گوشی های سیمبین ورژن 8 حروف پ ژ گ چ اضافه میشهد میشه اینکارو کرد یا روش تست شده دیگه ای

هست؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنی.

*عیسی*
25-05-2008, 08:36
سلام. ممنون از زحماتت.

استاد یه سوال داشتم توی گوشی N95 8 Gb من زبان فارسی نیست ولی عربی هست آیا با روشی

که به گوشی های سیمبین ورژن 8 حروف پ ژ گ چ اضافه میشهد میشه اینکارو کرد یا روش تست شده دیگه ای

هست؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنی.

اون روش متاسفانه برای گوشی شما نیست.
اگه گوشی شما تو اس ام اس هایی که حرو ف پژگچ وجود داره این حروف رو به صورت مربع نشون می ده با نصب یک فونت می تونین این مشکل رو رفع کنین.
حالا اگه می خاین خودتون هم تو اس ام اساتون این حروف رو تایپ کنید می تونین از یکی از دوستاتون که گوشیش این حروف رو تایپ می کنه بخاین واستون یه اس ام اس با متن پژگچ براتون بفرسته و این اس ام اس رو تو Draft یا یه جای مطمعن تر مثل Templates‌ذخیره کنید و هر وقت نیاز داشتید به این حروف اونا رو کپی کنید تو قسمت Write message و ازشون استفاده کنید. این ساده ترین راه.

hk4894
27-05-2008, 20:11
سلام/ جناب عیسی خان تمام لینکهای پرشین گیگ بسته است لطفا فونتهاراهمه دریک پک بذارید یه جای معتبر ممنون

*عیسی*
28-05-2008, 18:49
سلام/ جناب عیسی خان تمام لینکهای پرشین گیگ بسته است لطفا فونتهاراهمه دریک پک بذارید یه جای معتبر ممنون

من همین الآن امتحان کردم کار می کنن. سایت پرشین گیگ بعضی اوقات مشکل پیدا می کنه به خاطر همین لینک هاش هم باز نمی شه. یه چند روز صبر کنی همه چیز درست می شه. ولی لینک معتبر تر از پرشین گیگ وجود نداره!(البته رایگان) الآن شما یه امتحان بکن درسته :10:

onlymehdidf
05-06-2008, 10:40
من گوشیم ان70 موزیک ادیشن هست و نمی تونم فونت ها رو بریزم. اولین مشکل این که در برنامه فونت ریموور رو رقتی اجرا می کنم می نویسه No font file found و همچنین در فایل سیستم گوشی من فولدر fonts نبود که خودم درست کردم و همچنین تو یه سایت دیگه نوشته برای گوشی های سری 60 باید فرمت فونت GDR باشه که من تا حالا نشنیدم.
لطفا راه حل کامل را بگویید.
باتشکر:40:

onlymehdidf
06-06-2008, 09:53
در گوشی های سری 60 ویرایش دوم این فونت ها با فرمت Gdr هستند اما باز هم وقتی می ریزی یه مشکل دارند که اصلا حروف فارسی یا همون عربی رو نشون نمی ده(همش سفید میشه)
اگه کسی یه فونت با فرمت Gdr داره که فارسی رو هم نشون میده بزاره برای دانلود
فقط اگه میشه سایتش دانلودش پولی یا عضو شدنی نباشه

mobile6600
09-06-2008, 13:33
سلام
من یه‌ فونت طراحی کردم خیلی نازه‌!
فارسی رو با تاهوما نشون میده‌ و انگلیسی رو با Latin Plain 12
اما 2 تا مشکل داره‌:
اول اینکه‌ پروفایل رو silent باشه‌ اون علامت نت رو به‌ شکل مربع نشون میده‌ البته‌ فقط رو گوشی 6600 من اینطوریه‌ ولی رو N70-72 اینطوری نیست, همه‌ راهها رو رفتم و مطمئنم که‌ اشتباه نکردم.

دوم اینکه‌ اعداد موجود در متن ها و اس مس اس های فارسی رو با اعداد لاتین نشون میده‌ البته‌ باستثنای بعضی اوقات.

لطفا کمکم کنین (در هر دو مورد)

*عیسی*
15-06-2008, 19:13
من گوشیم ان70 موزیک ادیشن هست و نمی تونم فونت ها رو بریزم. اولین مشکل این که در برنامه فونت ریموور رو رقتی اجرا می کنم می نویسه No font file found و همچنین در فایل سیستم گوشی من فولدر fonts نبود که خودم درست کردم و همچنین تو یه سایت دیگه نوشته برای گوشی های سری 60 باید فرمت فونت GDR باشه که من تا حالا نشنیدم.
لطفا راه حل کامل را بگویید.
باتشکر:40:

شمامی خایین فونت بریزین رو گوشی ؟ یعنی هنوز فونت گوشی رو عوض نکرده برنامه Gont remover رو نصب کردید؟ آخه واسه چی . این برنامه همونطور که از اسمش معلومه برای پاک کردن فونت و برگردوندن فونت گوشی به حالت default هست.
من فونت های TTF رو رو گوشیم نصب کردم هیچ مشکلی نداشتم.
فارسی رو سفید نشون می ده چون ممکنه فونتی که ریختید unicode یا UTF-8 نباشه یعنی هم فارسی و هم لاتین رو مشترکن ساپورت نکنه مثل کامران که فقط فارسی هست. می تونین از فونت هایی که تو این تاپیک گزاشته شده استفاده کنید همشون یونیکد هستن.

gmuosavi
15-06-2008, 19:31
فونت 5700 رو عوض کردم مشکلی نداشت دستت درد نکنه .
الان می‌خوام فونت N70 رو عوض کنم ولی برنامه FontRouter نصب نمی شه
راه دیگه ای نداره ؟

*عیسی*
16-06-2008, 19:14
فونت 5700 رو عوض کردم مشکلی نداشت دستت درد نکنه .
الان می‌خوام فونت N70 رو عوض کنم ولی برنامه FontRouter نصب نمی شه
راه دیگه ای نداره ؟

5700 سیمبیان S60v3 هست و با N70 که S60 v2 هست فرق می کنه سیستم عاملش به همین خاطر Font router مخصوص 5700 رو ان 70 نصب نمی شه. برای عوض کردن فونت ان 70 به پست اول همین تاپیک مراجعه کنید.

gmuosavi
16-06-2008, 20:39
5700 سیمبیان S60v3 هست و با N70 که S60 v2 هست فرق می کنه سیستم عاملش به همین خاطر Font router مخصوص 5700 رو ان 70 نصب نمی شه. برای عوض کردن فونت ان 70 به پسا اول همین تاپیک مراجعه کنید.

عزیزم من هم اینو می دونم برای همین طبق همون نوشته عمل کردم ولی نمی دونم اشکال کارم کجا بود که نشد !
ممنون

sps
17-06-2008, 15:41
یه سوال
چه جوری فونت گوشی رو به همون حالت اولیه برگردونم؟(n82)

mobile6600
18-06-2008, 07:49
سلام
من یه‌ فونت طراحی کردم خیلی نازه‌!
فارسی رو با تاهوما نشون میده‌ و انگلیسی رو با Latin Plain 12
اما 2 تا مشکل داره‌:
اول اینکه‌ پروفایل رو silent باشه‌ اون علامت نت رو به‌ شکل مربع نشون میده‌ البته‌ فقط رو گوشی 6600 من اینطوریه‌ ولی رو N70-72 اینطوری نیست, همه‌ راهها رو رفتم و مطمئنم که‌ اشتباه نکردم.

دوم اینکه‌ اعداد موجود در متن ها و اس مس اس های فارسی رو با اعداد لاتین نشون میده‌ البته‌ باستثنای بعضی اوقات.

لطفا کمکم کنین (در هر دو مورد)
کسی نبود به‌ این سوال من جواب بده‌؟
لطفا کمکم کنین.

*عیسی*
18-06-2008, 17:16
یه سوال
چه جوری فونت گوشی رو به همون حالت اولیه برگردونم؟(n82)
کافی فایل Fotrouter.ini رو که تو e:\fonts هست رو پاک کنید . (اول یه جای دیگه کپیش کنید واسه اطمینان البته فکر نکنم مشکلی پیش بیاد چون من رو N73 و 7610 امتحان کردم مشکلی پیش نیومد.)

semaphor_001
20-06-2008, 18:00
عيسي جان خسته نباشي
من نميتونم فايلهايي كه گذاشتي رو دانلود كنم...
ميتوني جاي ديگه بذاري ؟ يا اگه جايي ديگه هست بگو تا از اونجا بگيرم.
البته فكر كنم مشكل از طرف خودم باشه چون تمام دوستان برنامه ها رو گرفتن...
خيلي ممنونم...

*عیسی*
21-06-2008, 17:40
عزیزم من هم اینو می دونم برای همین طبق همون نوشته عمل کردم ولی نمی دونم اشکال کارم کجا بود که نشد !
ممنون

عزیزم شما اگه پست اول رو خوب می خوندی نمی گفتی برنامه ی فونت روتر نصب نمی شه! چون فونت روتری که واسه s60v2 قرار داده شده مخصوص کامپیوتر هست و تو گوشی نباید نصبش کنی عزیز.

*عیسی*
21-06-2008, 17:46
عيسي جان خسته نباشي
من نميتونم فايلهايي كه گذاشتي رو دانلود كنم...
ميتوني جاي ديگه بذاري ؟ يا اگه جايي ديگه هست بگو تا از اونجا بگيرم.
البته فكر كنم مشكل از طرف خودم باشه چون تمام دوستان برنامه ها رو گرفتن...
خيلي ممنونم...

من همین الآن تست کردم لینک هیچ مشکلی نداره. پرشین گیگ دیگه لینک مستقیمه و از این راحت تر واسه دانلود نیست دوست عزیز. شما بگو مشکلت موقع دانلود چیه؟ چه پیغامی بهت می ده؟ در ضمن بعضی لینک ها طولانی هستن تو کپی کرردنشون دقت کنید.:11:

semaphor_001
26-06-2008, 20:01
دانلود شد مثل اينكه اون روز كلاً پرشين گيگ مشكل داشت
ولي هنوز تست نكردم
تست ميكنم خبرشو ميدم

semaphor_001
27-06-2008, 10:25
من هم فونت N70 رو عوضيدم (عوض كردم)
قشنگ تر شد
ولي بعضي قسمت ها درست مشخص نيست...
در كل:
خيلي ممنونم

taktir
07-07-2008, 11:54
داداش کارت توپ بود.اونو توپ 140 م م .
منم یه کارایی بلدم اگه تکراری نبود واستون میذارم.
زت زیاد

M____Reza
10-07-2008, 20:04
خیلی علی بود.
من با عوض کردن فونت مشکل داشتم ولی
با خوندن این پست موفق شدم. با تشکر

satanicspirits
14-07-2008, 09:42
با تشکر از دوستان عزیز

یه در خواست دارم لطفا عزیزانی که فونت میزارن به همراه فونت فایل font router.dll و fontrouter.ini را هم بزارن تا ما که s60 2nd داریم هم بتونیم استفاده کنیم.

یه سئوا هم داشتم :من یه فونت gdr دارم که هم قشنگه هم فارسی ساپورت فقط یه کم ریزه.اگه دوستان اطلاعی از نحوه ادیت کردن فونت های gdr دارن که بشه درشت ترش کرد یا bold بشه لطفا دریغ نکنن.

اخه فونت های gdr خیلی کمتر از ttf ها سرعت گوشی را کم میکنن.

به امید جواب ...........

*عیسی*
14-07-2008, 10:49
با تشکر از دوستان عزیز

یه در خواست دارم لطفا عزیزانی که فونت میزارن به همراه فونت فایل font router.dll و fontrouter.ini را هم بزارن تا ما که s60 2nd داریم هم بتونیم استفاده کنیم.

.........

دوست عزیز اون 2 فایل رو تو لینک صفحه ی اول گزاشتم.(همون برنامه فونت روتر تحت ویندوز این 2 فایل رو داره. نصبش کنید وبعد از pc بریزید تو موبایلتون.)

در ضمن شما برای هر فونت نیاز نیست یک بار این هارو دانلود کنید . همون بار اول کافیه.

oghab mobarez
15-07-2008, 15:39
خیلی عالی بود ممنون از زحمتتون

TANHA TARIN
17-07-2008, 08:14
من هر كاري كه گفتين كردم.بعد گوشي رو ريست كردم ديگه بالا نيومد.كمكم كنيد لطفا

*عیسی*
17-07-2008, 13:57
حتما اشتباه کردین دوست عزیز.گفتم که این کار رو با دقت انجام بدین.حالا این کار ها رو تو E (رم) انجام دادین یا فون مموری؟ اگه تو رم انجام دادین که رمو در بیارین و بارم ریدر پوشه هایی که درست کردین رو اصلاح کنین ببینید کدوم فایلو نزدین یا چه اشتباه دیگه ای کردین درستش کنید ولی اگه تو C (فون مموری) ریختید تنها راهتون مستر ریست هست اون هم با روش 3 دگمه:
وقتی که گوشی رو روشن می کنید سه دگمه ی سبزو 3 و* رو همزمان نگه دارید تا گوشی ریست بشه.اینطوری اس ام اس ها و contact و هر چیزی که تو درایو c داشتید پاک می شه.

vahid_civil
17-07-2008, 14:01
برای 3110 کلاسیک هم میشه ؟

TANHA TARIN
17-07-2008, 18:24
من هر كاري كه گفتين تو c انجام دادم اشتباه از من بود.ريست كردم درست شد.دوباره امتحان ميكنم.

مرسي كه كمكم كرين.

*عیسی*
17-07-2008, 18:38
برای 3110 کلاسیک هم میشه ؟

تو گوشی شما فایل های Sis نصب نمی شه درسته؟ فکر کنم سیمبیان سری 40 باشه یعنی فقط جاوا های کمتر از 1 مگ نصب می کنه.
فکر نکنم رو گوشی شما جواب بده عزیز.

TANHA TARIN
18-07-2008, 01:04
اقا حل شد دستت درد نكنه.تو eريختم درست شد.n70 :10::10::11:

sam_mjm
23-07-2008, 17:19
سلام

من گوشیم N72.
همه ی کارایی که گفتین رو انجام دادم ولی تغییری نکرد.
در ضمن من مسیر E:\data نداشتم و خودم پوشه ی Data رو درست کردم.
ولی پوشه ی Data رو در این مسیر دارم:E:\system\data
منظورتون همین پوشه ی Data است یا باید بوجود بیارمش؟؟

*عیسی*
23-07-2008, 20:43
باید خودتون درستش کنید.اگه همه ی مراحل رو درست انجام دادید و تغییری بوجود نیومد توی C امتحان کنید.چون تو گوشی من (7610 ) رو E جواب نداد.فقط بدونید که اگه اشتباهی کردید و گوشی بالا نیومد تنها راه حل مستر ریست هست و Sms ها وسایر چیز هایی که تو C هستن رو از دست می دید.

sam_mjm
24-07-2008, 21:19
سلام

درست گفتی عیسی خان. ریختم رو حافظهی گوشی فونت عوض شد. دستت طلا.. . :11:

فکر نکنم اصلا رو حافظه ی مموری جواب بده !!!!
کسی امتحان کرده؟؟

sam_mjm
24-07-2008, 21:22
درشتی و نا قرم بودن فونت گوشیم خیلی عذاب آور بود برام ولی الان خیلی راضیم

میشه رنگه فونت رو هم تو جاهای مختلف تغییر داد؟؟؟

*عیسی*
24-07-2008, 23:34
خیر دوست عزیز رنگ فونتو نمی شه عوض کرد.در ضمن راجع به سوال قبلیتون:من رو گوشی ان 73 رو E امتحان کرم جواب داد.

Amin_mustang
01-08-2008, 14:11
سلام
من بلد نیستم فونت بسازم لطفا هر کی بلده برای من فونت فارسی ایمان 17 رو با فونت انگلیسی ایمان 14 ترکیب کنه ممنون میشم :10::11:

*عیسی*
01-08-2008, 17:26
دوست عزیز من بلدم ولی اصلا حوصله شو ندارم . اینجا آموزششو گذاشتم می تونید خودتون این کار رو بکنید :

Amin_mustang
01-08-2008, 21:28
دوست عزیز من بلدم ولی اصلا حوصله شو ندارم . اینجا آموزششو گذاشتم می تونید خودتون این کار رو بکنید :

:42:Pleeeeeeeeeeeease:45::42::11:

*عیسی*
01-08-2008, 22:06
:42:Pleeeeeeeeeeeease:45::42::11:

عزیز شرمندم . اولا نرم افزار معرفی شده تو خود آموزشو الآن ندارمش و باید دوباره دانلود کنم اونم با Dial Up !! ثانیا واقعا حوصله ندارم.همین فونت های معرفی شده واقعا زیبا هستن . فردا 1 فونت جدید می زارم از اون استفاده کنید. بازم شرمنده که نمی تونم کمکتون کنم.

*عیسی*
02-08-2008, 09:44
سلام . همونطور که قول داده بودم امروز چند تا فونت جدید می زارم. در ضمن فایل Font Router.ini موجود در فایل فشرده مخصوص گوشی های S60v3 هست . دوستانی که گوشیشون S60v2 هست می تونن فونت داخل فایل رار رو ازش استفاده کنن ولی باید فایل FontRouter.ini رو واسه گوشی خودشون به روشی که در پست 1 توضیح داده شده درستش کنن.
با تشکر از Khaled عزیز به خاطر طراحی این فونت.

*عیسی*
02-08-2008, 09:56
این هم فونت ساخته شده توسط E-Rex عزیز:

فایل Font Router.ini موجود در فایل فشرده مخصوص گوشی های S60v3 هست . دوستانی که گوشیشون S60v2 هست می تونن فونت داخل فایل رار رو ازش استفاده کنن ولی باید فایل FontRouter.ini رو واسه گوشی خودشون به روشی که در پست 1 توضیح داده شده درستش کنن.

*عیسی*
02-08-2008, 09:57
این هم خیلی زیباست:

*عیسی*
02-08-2008, 10:09
این هم فونتیه که توسط Pyan عزیز طراحی شده:

این یه فونت استاندارد هست و من تو گوشیم از این فونت استفاده می کنم.

Alireza_SA
03-08-2008, 14:33
به به عیسی جان
دستت درد نکنه!

siavash5431
07-08-2008, 11:02
سلام ، آقا اولاً از همه به خاطر زحماتی که می کشید تشکر می کنم ثانیاً من هرچه کردم فونت گوشی n70 خودم رو تغییر بدم نشد که نشد.تمام کارهایی رو که فرموده بودید انجام دادم ولی نشد.با این توضیح که من یه بار گوشی خودم رو فلش کرده و فونت عربی روش ریختم چون قبلاً اونو ساپورت نمی کرد هرچند فکر نمی کنم تأثیری داشته باشه.:41:

*عیسی*
07-08-2008, 14:28
شما با دقت اسم پوشه ها و فایل های داخلشونو چک کنید. در ضمن دقت کنید واسه ان 70 دستور العمل مربوط به Os8 (دستور العمل دوم) رو انجام بدین. اگه باز هم تغییری ندیدین اگه عملیات رو تو E انجام دادین این بار ریسک کنید و تو C انجام بدین چون تو گوشی منم (7610) تو E جواب نداد!

آذرخش
07-08-2008, 23:06
آقا عیسی دمت گرم عالی بود.
روی N73 نصب شد...
فقط یه مطلب، اون فونتی که تو پست اول گذاشتید فارسیش همونه که تو عکس میبینیم ولی انگلیسیش یه فونت دیگه س که با عکس پیش نمایش مطابقت نداره، ضمن اینکه اگه زحمت بکشید و سایز فونت فارسیش رو 1 سایز بزرگ کنید محشر میشه.
با تشکر دوباره.

*عیسی*
08-08-2008, 11:49
نمی دونم ! من همونو رو گوشیم ریختم و ازش عکس گرفتم . فکر نکنم عوضش کرده باشم.حالا شما این فونتی که تو پست 143 گذاشتم رو هم امتحان کن شاید خوشت بیاد.
در ضمن واسه تغییر سایز می تونید خودتون با X-plore فایل FontRouter.ini رو ویرایش کنید و سایز هر قسمت از فونت گوشی رو عوض کنید.

pershianix
08-08-2008, 22:04
من با حرف ک مشکل دارم و این حرف رو به صورت مربع دارم. فونتی سراغ دارید که از نظر شکل مثل tahoma باشه و روی گوشی های 6120 و 6600 جواب بده؟

*عیسی*
08-08-2008, 22:49
خود فونت Tahoma رو می تونید از پوشه C:\Windows\Fonts کپی کنید یه جای دیگه و ازش استفاده کنید.اتفاقا فونت زیباییه واسه گوشی.ولی من الآن بهترین فونتی که می شناسم فونت Pyan هست که تو همین صفحه معرفیش کردم.(تو پست144)

آذرخش
09-08-2008, 02:53
در ضمن واسه تغییر سایز می تونید خودتون با X-plore فایل FontRouter.ini رو ویرایش کنید و سایز هر قسمت از فونت گوشی رو عوض کنید.
چیزی به نام سایز وجود نداره، Default , Enable , Native Font !!
عیسی جان میشه بفرمائید کدوم قسمت باید ویرایش بشه؟

siavash5431
09-08-2008, 11:38
آقا عیسی دستت درد نکنه ولی مشکل ما بقوت خود باقی موند.

siavash5431
09-08-2008, 11:41
آقا عیسی سلام
استاد وقتی توسط نرم افزار فونتی مورد استفاده قرار می گیره قاعدتاً باید درون فایل fontrouter.ini اسم اون فونت وارد بشه درسته؟حال اگه این اتفاق نیفته به نظرشما مشکل از کجاست؟آیا اگه بصورت دستی وارد بشه جواب میده؟یا نیازی هست که درخود برنامه در قسمت font path بجای دو ستاره (*.*) اسم فونت رو کپی کرد یا نه؟
منتظر جوابتون هستم. پیشاپیش ازتون متشکرم؟

*عیسی*
09-08-2008, 17:20
چیزی به نام سایز وجود نداره، Default , Enable , Native Font !!
عیسی جان میشه بفرمائید کدوم قسمت باید ویرایش بشه؟

من واسه گوشیم که S60 v2 هست این کار رو می کردم. اما امروز فایل FontRouter.ini مربوط به گوشی های S60 v3 رو باز کردم دیدم مثل مال گوشی من نیست!! :31: شرمنده ولی مثل اینکه این روش واسه گوشی شما کارایی نداره و من اشتباه کردم.:11:

*عیسی*
09-08-2008, 17:24
آقا عیسی سلام
استاد وقتی توسط نرم افزار فونتی مورد استفاده قرار می گیره قاعدتاً باید درون فایل fontrouter.ini اسم اون فونت وارد بشه درسته؟حال اگه این اتفاق نیفته به نظرشما مشکل از کجاست؟آیا اگه بصورت دستی وارد بشه جواب میده؟یا نیازی هست که درخود برنامه در قسمت font path بجای دو ستاره (*.*) اسم فونت رو کپی کرد یا نه؟
منتظر جوابتون هستم. پیشاپیش ازتون متشکرم؟

سلام.اسم فونت که قاعدتا باید تو فایل FontRouter.ini باشه. اول بگید گوشی شما چیه ؟ تا من راهنماییتون کنم.حتما نباید این فایل رو خودتون بسازید. همین فایل FontRouter.ini که مثلا واسه فونت Tahoma ساخته شده رو بر می داریم و فونت جدیدی که می خایم توگوشی بزاریم رو رینیم می کنیم و اسمشو می زاریم Tahoma در حالی که می دونیم در حقیقت Pyan هست فقط اسمشو Tahoma می زاریم تا واسه اون فایل FontRouter.ini قابل شناسایی باشه.

آذرخش
09-08-2008, 17:49
عیسی جان میشه همون فونت ساخت شما در پست اول رو در برنامه FontRouter باز کنیم و فقط سایز فونت رو بدون هیچ تغییر دیگه عوض کنیم!؟
در حقیقت میخوام بدونم به غیر از همون فونت به چیز دیگه ای احتیاج نیست؟

*عیسی*
09-08-2008, 17:55
برای گوشی های S60 v2 بله.به همین راحتی و با اون برنامه که تو ویندوز اجرا می شه می تونید این کار رو بکنید. اما واسه s60v3 چنین برنامه ای وجود نداره.

آذرخش
09-08-2008, 18:02
عیسی جان متوجه نمیشم!!
من از همین فونتهایی که شما و دوستان ساخته اید استفاده میکنم و مشکلی هم ندارم، فقط با سایز فونت و سایز بعضی اعداد مشکل دارم.
حالا من نمیتونم همون فونت ساخت شما رو با همون برنامه ویرایش کنم!!؟
اصولاً که فرقی بین فونتها نیست پس چرا نمیشه ادیتشون کرد!؟

*عیسی*
09-08-2008, 18:11
من منظورم اینه:
از همه فونت ها هم واسه S60 v2 و هم واسه S60 v3 می شه استفاده کرد ولی اون برنامه ی FontRouter که تو پست اول معرفی شده و باهاش می شه سایز فونت قسمت های مختلف گوشی رو عوض کرد فایل FontRouter.ini ای که می سازه مخصوص S60v2 هست و فکر نکنم به درد s60v3 بخوره.شما می خای یه امتحان بکن ببین واسه گوشیت جواب می ده یانه. در واقع این فایل FonRouter.ini هست که سایز فونت رو تعیین می کنه.

*عیسی*
09-08-2008, 18:23
دوست عزیز اگه خیلی مایلید سایز فونت گوشی S60v3 رو تغییر بدید می تونید از این تاپیک استفاده کنید:

البته باید پایتون رو نصب کنید .

*عیسی*
09-08-2008, 18:25
راستی شما گوشیتو نگفتید چی هست.من هی گیر دادم که گوشیتون S60 v3 هست!!! شما اگه گوشیت S60v2 هست دیگه این مسایل پیش نمیاد که!

آذرخش
09-08-2008, 20:59
ممنون عیسی جان،
غیر از همون فونت ساخته شده شما به چیز دیگه ای احتیاج نیست!؟

خوب حالا ابتا بايد يكي از فونتهاي اصلي گوشي رو در محيط برنامه باز كنيد البته براتون اين فونت كه بايد براي ساخت فونت تركيبي ازش استفاده كنيد رو قرار دادم
من تو پست 71 این فونت رو پیدا نکردم، ممنون میشم اگه لینکش رو بذارید.

آذرخش
09-08-2008, 21:03
راستی شما گوشیتو نگفتید چی هست.من هی گیر دادم که گوشیتون S60 v3 هست!!! شما اگه گوشیت S60v2 هست دیگه این مسایل پیش نمیاد که!
گوشیم N73 هست.

*عیسی*
09-08-2008, 23:47
پس گوشیتون همون S60 v3 هست .برای تغییر اندازه ی فونت یا باید به روش پست 71 عمل کنید که خب کمی وقت گیره.یا به تاپیکی که تو پست 161 لینکشو دادم مراجعه کنید.
راجع به نبودن فونت تو پست 71:
اونجا فقط اموزش هست.رو هر فونتی که می خاین می تونین اون کارا رو انجام بدین. در ضمن بهتون توصیه می کنم این کارا رو بی خیال شین و از یکی از فونت هایی که تو صفحه ی قبل یا صفحه های اول همین تاپیک معرفی شدن استفاده کنید.
به هر حال هر کاری می کنید موفق باشین.

sirhector300
10-08-2008, 00:02
آقا عیسی منم با اجازه شوما میخام یه فونت توپ بزارم برا ویرایش دوم: تشکر فراموش نشه(اگه خوشتون اومد)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همه ی فایل ها رو به مسیر

C:\system\fonts

منتقل کنید گوشی رو ریستارت کنید و لذت ببرید.

siavash5431
10-08-2008, 08:29
سلام.اسم فونت که قاعدتا باید تو فایل FontRouter.ini باشه. اول بگید گوشی شما چیه ؟ تا من راهنماییتون کنم.حتما نباید این فایل رو خودتون بسازید. همین فایل FontRouter.ini که مثلا واسه فونت Tahoma ساخته شده رو بر می داریم و فونت جدیدی که می خایم توگوشی بزاریم رو رینیم می کنیم و اسمشو می زاریم Tahoma در حالی که می دونیم در حقیقت Pyan هست فقط اسمشو Tahoma می زاریم تا واسه اون فایل FontRouter.ini قابل شناسایی باشه.

سلام بزرگوار
خدمت شما عرض کنم گوشی من N70 هستش .ببینید وقتی برنامه fontrouter رو اجرا می کنم و فونتی رو با اون load می کنم و برای n70 سیو می کنم درکنار اون فونت یک فایل fontrouter.ini درست می شه که وقتی اون فایل ini رو باز می کنم اسمی از فونت توی اون فایل نیست البته در این مسیر *.*\ExtraFontFile=\data\fonts که قاعدتاً بجای دوستاره باید اسم فونت قرار بگیره.

*عیسی*
10-08-2008, 12:18
خب حالا فونت گوشیتون عوض می شه؟ مشکل شما چیه؟

*عیسی*
10-08-2008, 12:20
آقا عیسی منم با اجازه شوما میخام یه فونت توپ بزارم برا ویرایش دوم: تشکر فراموش نشه(اگه خوشتون اومد)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همه ی فایل ها رو به مسیر

C:\system\fonts

منتقل کنید گوشی رو ریستارت کنید و لذت ببرید.

مخلصیم دوست عزیز. دستت درد نکنه ولی یه اسکرین شات ازش می زاشتی خیلی بهتر بود.باز هم ممنون.

آذرخش
10-08-2008, 15:46
عیسی جان سعی کردم که سایز فونتها رو درست کنم ولی متاسفانه محتویات fontrouter.ini که توسط برنامه ساخته میشه با fontrouter.ini که شما یا دوستان دیگه گذاشتن زمین تا آسمون تفاوت داره.
این محتویات fontrouter.ini هست که برنامه ساخته!
میتونید با مال خودتون مقایسه کنید

;**************FontRouter GUI 1.2.4*****************
[Global]
Enable=1
Nativefont=0
LogLevel=5
ForceAntiAliased=4
ZoomRatio=100
Chroma=100
ExtraFontFile=\data\fonts\*.*
;*******************************
[FontMap]
LatinBold12=Nokia Sans S60@20:Y:W
LatinBold13=@12:Y:W
LatinBold17=@16:Y:W
LatinBold19=@16:Y:W
LatinPlain12=@12:Y:W
Alp13=@13
Alp17=@17
Alb17=@17
Alpi12=@12
Alpi13=@13
Alpi17=@17
Albi12=@12
Albi13=@13
Albi17b=@17
Aco13=@13
Acalc21=@21
Acb14=@14
Acb30=@30
Acp5=@5

آذرخش
10-08-2008, 16:02
در ضمن منظورم از بزرگ کردن سایز فونتها بیشتر تو قسمت اعداد هست.
همونطور که تو تصویر پائین میبینید خیلی کوچیک هستند و چون به هم چسبیده هستند تشخیص اعداد کمی دشواره.

siavash5431
10-08-2008, 17:42
خب حالا فونت گوشیتون عوض می شه؟ مشکل شما چیه؟

عیسی جان مشکل من اینه که فونت گوشیم با fontrouter عوض نمیشه.در این رابطه چند سؤال دارم که خواهش میکنم بهش جواب بدین:
1- فایل fontrouter.dll در فولدر خود برنامه fontrouter قرار داره یا ازجای دیگه باید بیاد ، چون من از اون استفاده میکنم.
2- آیا نیازی هست که اسم فونت مورد نظر ما در فایل ini و در مسیر *.*\ExtraFontFile=\data\fonts بجای دو ستاره بشینه یا فقط در قسمت پایین یعنی یه همچه جایی (LatinBold12=Nokia San S60@20:Y:W) کفایت میکنه؟
3- من اون سه فایل مورد نیاز رو تو این مسیر c:/system/fonts کپی می کنم ولی پس از Restart کردن فونت گوشی عوض نمیشه.جالب اینجاست که وقتی میخوام فونت رو delete کنم حتماً باید از font remover استفاده کنم یعنی فونتها توسط گوشی مورد استفاده قرار گرفته اند.حالا نمی دونم عیب از منه ،از گوشیه یا از font router ؟
4- آیا با انتخاب چند فونت یک فایل ini که تشکیل شده کافیه ؟
البته آخر سر با یه فایل sis بنام tahoma farsi.sis که از اینترنت گرفتم فونت گوشی رو عوض کردم ولی خوب تنوع فونتهای شما رو نداره و دیگه نمیشه عوضش کرد (یا باید این فونت باشه یا فونتهای گوشی)
ممنون میشم جواب بدید.:11:

*عیسی*
10-08-2008, 19:24
عیسی جان مشکل من اینه که فونت گوشیم با fontrouter عوض نمیشه.در این رابطه چند سؤال دارم که خواهش میکنم بهش جواب بدین:
1- فایل fontrouter.dll در فولدر خود برنامه fontrouter قرار داره یا ازجای دیگه باید بیاد ، چون من از اون استفاده میکنم.
2- آیا نیازی هست که اسم فونت مورد نظر ما در فایل ini و در مسیر *.*\ExtraFontFile=\data\fonts بجای دو ستاره بشینه یا فقط در قسمت پایین یعنی یه همچه جایی (LatinBold12=Nokia San S60@20:Y:W) کفایت میکنه؟
3- من اون سه فایل مورد نیاز رو تو این مسیر c:/system/fonts کپی می کنم ولی پس از Restart کردن فونت گوشی عوض نمیشه.جالب اینجاست که وقتی میخوام فونت رو delete کنم حتماً باید از font remover استفاده کنم یعنی فونتها توسط گوشی مورد استفاده قرار گرفته اند.حالا نمی دونم عیب از منه ،از گوشیه یا از font router ؟
4- آیا با انتخاب چند فونت یک فایل ini که تشکیل شده کافیه ؟
البته آخر سر با یه فایل sis بنام tahoma farsi.sis که از اینترنت گرفتم فونت گوشی رو عوض کردم ولی خوب تنوع فونتهای شما رو نداره و دیگه نمیشه عوضش کرد (یا باید این فونت باشه یا فونتهای گوشی)
ممنون میشم جواب بدید.:11:

1-بله در پوشه ی همون برنامه ای که در ویندوز نصب می کنید وجود داره
2-خود همون برنامه تحت ویندوز اصلا وظیفش اینه که باتوجه به فونت هایی که شما ایمپورت می کنید فایل FontRouter.ini مناسبی بسازه و نیازی نیست که شما دستکاریش کنید.
فکر کنم شما همینجا مشکل داشته باشید.به نظر من شما فایل FontRouter.ini را که از قبل در پوشه ی برنامه وجود داره رو کپی کردید تو موبایلتون. اول فونت ها رو ایمپورت کنید بعد فایل FontRouter.ini را از درون پوشه ی برنامه کپی کنید تو موبایل.
3-نمی دونم.
4-بله یک فایل که همون برنامه می سازه کافیه.

*عیسی*
10-08-2008, 19:27
عیسی جان سعی کردم که سایز فونتها رو درست کنم ولی متاسفانه محتویات fontrouter.ini که توسط برنامه ساخته میشه با fontrouter.ini که شما یا دوستان دیگه گذاشتن زمین تا آسمون تفاوت داره.
این محتویات fontrouter.ini هست که برنامه ساخته!
میتونید با مال خودتون مقایسه کنید

منم مال خودمو توسط همین برنامه می سازم دوست عزیز چون گوشیم 7610 هست پس شبیه مال منه. شما همین فایل FontRouter.ini رو که محتویاتشو گذاشتید واسه گوشیتون استفاده کنید ببینید جواب می ده؟ آخه این مال S60v2 هست و من تا حالا رو S60v3 امتحانش نکردم.اگه جواب داد براحتی می تونید سایز فونت هر قسمت از گوشی رو عوض کنید. اما برای اینکه فقط اعداد بزرگ بشن باید خودتون فونت TTF رو دستکاری کنید.

*عیسی*
11-08-2008, 14:49
سلام دوستان امروز یه فونت جدید می زارم:

ترکیب فونت لاتین ایمان 15 و فارسی ایمان 17 توسط pyan عزیز

فایل فشرده شامل فونت با پسوند TTF + فایل FontRouter.ini برای S60v3 -دوستانی که گوشیشون S60v2 هست به روش فونت اول واسه خودشون فایل FontRouter.ini رو درست کنن.

موفق باشید.

sirhector300
11-08-2008, 23:32
مخلصیم دوست عزیز. دستت درد نکنه ولی یه اسکرین شات ازش می زاشتی خیلی بهتر بود.باز هم ممنون.
ما بیشتر عیسی عزیز
راستش یه اسکرین شات از صفحه ی گوشی گرفتم تو تینی پیک آپ کردم کیفیتش اومد پایین و فونتش معلوم نبود
به هر حال عذر میخام:41:

*عیسی*
12-08-2008, 10:00
تو پرشین گیگ هم می تونی آپلود کنی.به هر حال دستت درد نکنه.

siavash5431
12-08-2008, 11:44
سلام دوستان
آقا کسی تا حالا فونت n70 رو تغییر داده؟ ما که هر کاری کردیم نشد. خواهش میکنم اگه کسی این کار رو کرده ، یه پست بذاره.و درصورت امکان نحوه انجام اون رو هم بیان کنه.خدا براتون خوش بخواد.

ayoob bahal
12-08-2008, 15:11
mer30 az barnameh tupetoon

*عیسی*
15-08-2008, 00:06
آذرخش خان همونطور که گفته بودم امکان تغییر سایز فونت قسمت های مختلف گوشی به طور مجزا در فایل FontRouter.ini مخصوص S60v3 وجود نداره اما امکان تغییر سایز فونت کل گوشی از این فایل وجود داره. خب فایل "FontRouter_EN.ini" رو با یه فایل منیجر خوب مثل Xplore باز کنید توجه کنید که اگه با Xplore کار میکنید وقتی روی فایل کلیک کنید فقط در حالت "فقط خواندنی" باز میشه و باید از منوی File گزینه Edit رو انتخاب کنید که فایل به صورت زیر دیده میشه.

با چنین چیزی مواجه می شید:
; FontRouter LT Configuration File Example
; Comment line starts with ";".

[Global]

; Enable/Disable main function of FontRouter.
; Default: 1
;
Enable=1

; Enable/Disable native font file (GDR) support.
; Default: 1
;
NativeFont=1

; Log levels: 1 - Fatal, 2 - Error, 3 - Warning, 4 - Info, 5 - Debug
; Please remember to create folder "C:\Logs\FontRouter" before logging will begin to work.
; Default: 4
;
LogLevel=4

; Force to enable anti-aliased bitmap type for TrueType font. (Only available on SymbianOS 7 or above)
; 0 - System default
; 1 - Prefer monochrome bitmap type
; 2 - Force to use monochrome bitmap type
; 3 - Prefer anti-aliased bitmap type
; 4 - Force to use anti-aliased bitmap type
; 5 - Prefer sub-pixel bitmap type
; 6 - Force to use sub-pixel bitmap type
; Default: 0
;
ForceAntiAliased=4

; Fix font metrics (especially necessary for East-Asian language fonts)
; 0 - No fix to apply
; 1 - Simulate the style of built-in Chinese font from Nokia.
;
FixFontMetrics=0

; Fix character metrics automatically (for characters not fit the font metrics)
; 0 - No fix to apply
; 1 - Fix character metrics automatically
;
FixCharMetrics=0

; Disable font file. (full path or just file name)
;
;DisableFontFile=Z:\Resource\Fonts\S60SC.ccc
;DisableFontFile=S60TCHK.ccc

; Global zoom ratio (by percentage) and range of font size to apply zooming to.
ZoomRatio=100
ZoomMinSize=0
ZoomMaxSize=48

; Global chroma adjust (by percentage). Only avaiable for anti-aliased font.
Chroma=100

; Extra font files to be loaded.
ExtraFontFile=\Data\Fonts\*.*

[FontMap]

;Customize font-map
;
; <RequestFont>=[SubstFont]
;
; When SubstFont absent, FontRouter will bypass RequestFont and leave it to native Symbian font system.
;
; RequestFont syntax:
;
; [FontName[@FontHeight]]
;
; SubstFont syntax:
;
; FontName[@FontHeight[:Parameters]]
;
; FontName syntax:
;
; [<TypefaceName> | <FileName> | *]
;
; "*" in RequestFont stands for all other fonts not listed in this configuration file.
; "*" in SubstFont stands for the first available font outside ROM.
;
; Parameters syntax:
;
; A Force anti-aliased
; a Force monochrome
; B Prefer bold
; b Prefer thin
; I Prefer italic
; i Prefer upright
; Y<n> Y adjust (n can be negative)
; W<n> Character gap adjust (n can be negative)
; L<n> (Experimental) Line gap adjust (n can be negative)
; Z<n> Zoom ratio by percentage (Default: 100)
; C<n> Chroma adjust by percentage (Default: 100)
;
; Examples:
;
; Sans MT 936_S60=*
; Sans MT 936_S60@11=Microsoft YaHei
; Sans MT 936_S60@12=Microsoft YaHei@15:Y-1
; Sans MT 936_S60@24=FZLiBian-S02:W1
; Sans MT 936_S60@30=
;

; Common
*=*
=*

; For S60 3rd
Series 60 ZDigi=

; For UIQ3
Monospaced=
Eikon=
Symbol=
Calc=
Calcinv=
Digital=

اون قسمتی که قرمز شده : اگه عدد 100 را بیشتر کنید (حد اکثر 140 ) سایز فونت بزرگ شده و اگر کمتر بگذارید کوچک می شه.

آذرخش
15-08-2008, 05:51
عیسی جان اندازه فونت رو ZoomRatio=120 گذاشتم سیو کردم و ریستارت.
گوشی رو همون لوگوی نوکیا موند و بالا نیومد.
مجبور شدم مموری رو در بیارم و با رم گوشی بالا بیام و دست آخر دوباره فونتها رو ریختم.
نمیدونم گوشیم چرا تغییرات رو قبول نکرد!!؟

*عیسی*
15-08-2008, 09:57
والا نمی دونم من این روش رو امتحان نکردم. شاید 120 هم زیادی بزرگه.با 105 یا 110 امتحان کن. در ضمن واسه چی دوباره فونت ها رو از اول ریختی؟ وقتی بدون رم گوشیت بالا اومد حالا رم بنداز تو و با Xplore دوباره FontRouter.ini رو ویرایش کن و به حالت اول بر گردونش.

mardomaneazad
15-08-2008, 10:43
من n 70دارم بالا خره تونستم فونت گوشیمو عوض کنم البته اولین بار درست عمل نکردم وموبایلم بالا نیامد که مجبور شدم ریست کنم ولی دفعه بعد درست عمل کردم از عیسی خان هم تشکر میکنم

آذرخش
15-08-2008, 15:35
والا نمی دونم من این روش رو امتحان نکردم. شاید 120 هم زیادی بزرگه.با 105 یا 110 امتحان کن. در ضمن واسه چی دوباره فونت ها رو از اول ریختی؟ وقتی بدون رم گوشیت بالا اومد حالا رم بنداز تو و با Xplore دوباره FontRouter.ini رو ویرایش کن و به حالت اول بر گردونش.
الان 110 هم امتحان کردم همونجوری شد.
به نظر میاد اصلاً این فایل نباید ویرایش بشه چون درستشم که میکنم بازم گوشی بالا نمیاد. به خاطر همین مجبور شدم فونتها رو از اول بریزم.

attakh
23-08-2008, 18:07
باعرض سلام خدمت شما عیسی عزیز
شما در صفحه 8 این تاپیک در قسمت آموزش ترکیب فونتها گفتید:
خوب حالا ابتا بايد يكي از فونتهاي اصلي گوشي رو در محيط برنامه باز كنيد البته براتون اين فونت كه بايد براي ساخت فونت تركيبي ازش استفاده كنيد رو قرار دادم كه از فونتهاي اصلي گوشي هست بعدا بايد به سراغ فونت لاتين كه ميخواهيد ازش استفاده كنيد بريد و اون رو هم در محيط برنامه باز كنيد براي فونت فارسي هم همين كار رو انجام بديد پس حالا هر سه فونت درون برنامه باز هستند.

ولی چیزی قرار ندادید اگه میشه لطفا قرار بدید ممنون:11:

attakh
28-08-2008, 15:22
باعرض سلام خدمت شما عیسی عزیز
شما در صفحه 8 این تاپیک در قسمت آموزش ترکیب فونتها گفتید:

ولی چیزی قرار ندادید اگه میشه لطفا قرار بدید ممنون:11:

چرا کسی جواب ما رو نمیده

mt6711
01-09-2008, 08:24
سلام
دست همگي درد نكنه واقعا عالي بود الان گوشيم با حال شده مشكلي هم نداره ممنون

mt6711
01-09-2008, 08:51
سلام
يه سوال : اگر هر فونت تركيبي جديد كه در فولدر ديتا -- فونت قرار بديم و اسم فونت قديم رو جایگزین اسم جديد كنيم فونت جديد كار ميده در s60v3

تشكر

*عیسی*
01-09-2008, 10:40
چرا کسی جواب ما رو نمیده

متاسفانه من این مطب رو خیلی وقت پیش نوشتم و فایل های مربوطه رو الآن ندارم.با یه فونت دیگه مثل Tahoma انجام بده .

*عیسی*
01-09-2008, 10:42
سلام
يه سوال : اگر هر فونت تركيبي جديد كه در فولدر ديتا -- فونت قرار بديم و اسم فونت قديم رو جایگزین اسم جديد كنيم فونت جديد كار ميده در s60v3

تشكر

تو گوشی من که s60v2 هست جواب ==============> خیر هست.

attakh
04-09-2008, 10:39
متاسفانه من این مطب رو خیلی وقت پیش نوشتم و فایل های مربوطه رو الآن ندارم.با یه فونت دیگه مثل Tahoma انجام بده .

باشه ممنون:20:

dardsar
08-09-2008, 12:40
سلام آقا عیسی:13:
فونتهاي اصلي گوشي من gdr هستن چطوری اونا رو ویرایش کنم ؟ این برنامه که فقط ttf رو ساپورت میکنه:19:
گوشیم هم 6600 هست . ممنون میشم اگه جواب بدی:31:

*عیسی*
08-09-2008, 16:25
شما همینا رو امتحان کن ببین جایگزین می شه؟ این فونت اصلی گوشی که می گی تو چه آدرسی هست؟

ayoob bahal
08-09-2008, 21:11
سلام آقا عیسی. من هر کاری کردم فایل font router باز نشد چیکار کنم؟

*عیسی*
09-09-2008, 14:35
سلام آقا عیسی. من هر کاری کردم فایل font router باز نشد چیکار کنم؟

کدوم FontRouter ? یکی که تحت ویندوز هست و واسه S60 v2 هست . اون یکی هم باید تو موبایل اجرا بشه و مخصوص S60 v3 هست.
در ضمن بیشتر ت.ضیح بدین.باز نمی شه چه پیغامی می ده؟

dardsar
09-09-2008, 23:36
شما همینا رو امتحان کن ببین جایگزین می شه؟ این فونت اصلی گوشی که می گی تو چه آدرسی هست؟
كدوما؟
تو درايو z:\system\fonts گوشيم :20:

*عیسی*
10-09-2008, 00:39
عزیز ما به اونا که تو درایو Z هستن کاری نداریم.شما این فونتایی که فرمتشون TTF هست رو با توجه به توضیحات پست اول بریز تو C:\data\Fonts

امیر سطوت
12-09-2008, 13:24
هعمه کارا رو میکنم ولی گوشی دیگه روشن نمیشه تا فرمتش کنم . 6630 دارم چکار باید کرد

*عیسی*
13-09-2008, 19:44
احتمالا اشتباهی تو مراحل انجام می دین دوست عزیز.یک بار دیگه با دقت همه مراحل رو چک کنید.

*عیسی*
15-09-2008, 01:17
دوستان من دیگه نمیام.کسانی که مشکل دارن تو تعویض فونت اولا صفحه ی اول رو با دقت بخونن و اگه مشکل داشتن این 20 صفحه رو بخونن حتما یکی مشکلی مشابهشون داشته و من راهنماییش کردم می تونین از این 20 صفحه استفاده کنید.

می رم تا این کپی و پیست کننده هایی که هیچی از موبایل سرشون نمی شه و عین چیزی که تو موبایلستان و ... هست رو اینجا پیست می کنن و می شن کاربر فعال ، مدیر و ... راحت کارشونو بکنن و من مزاحمشون نشم.واقعا آبروی پی سی ورد رو بردید.

جالب اینکه مدیرای ارشد هم حمایت می کنن از این سیاست! زمانی Kolang اینجا مدیر بود و پی سی ورد حرف اول رو تو موبایل می زد، سی دی برنامه های موبایل عرضه می کرد اما الآن کارش شده کپی و پیست از موبایلستان.

امیدوارم به خودتون بیاین و ببینین کجا بودید و الآن کجا هستین.

خدا نگه دار.

arianrv
20-09-2008, 16:17
عیسی جان این سایت هایی که برای تغییر فونت گذاشته اید باز نمی شوند.
مشکلی پیش اومده؟

hamedchtsz
21-09-2008, 11:23
سلام
من گوشی n72 دارم
آیا تغییر فونت مشکل فارسی نویسی(گ چ پ ژ) رو حل میکنه؟

sam_mjm
22-09-2008, 11:48
دوستان من دیگه نمیام.کسانی که مشکل دارن تو تعویض فونت اولا صفحه ی اول رو با دقت بخونن و اگه مشکل داشتن این 20 صفحه رو بخونن حتما یکی مشکلی مشابهشون داشته و من راهنماییش کردم می تونین از این 20 صفحه استفاده کنید.

می رم تا این کپی و پیست کننده هایی که هیچی از موبایل سرشون نمی شه و عین چیزی که تو موبایلستان و ... هست رو اینجا پیست می کنن و می شن کاربر فعال ، مدیر و ... راحت کارشونو بکنن و من مزاحمشون نشم.واقعا آبروی پی سی ورد رو بردید.

جالب اینکه مدیرای ارشد هم حمایت می کنن از این سیاست! زمانی Kolang اینجا مدیر بود و پی سی ورد حرف اول رو تو موبایل می زد، سی دی برنامه های موبایل عرضه می کرد اما الآن کارش شده کپی و پیست از موبایلستان.

امیدوارم به خودتون بیاین و ببینین کجا بودید و الآن کجا هستین.

خدا نگه دار.

چه دلت پر بود عیسی جان
هرجا بری آسمون همین رنگه

به هر حال من شخصا از زحماتت تشکر میکنم

موفق باشی:40:

sam_mjm
22-09-2008, 11:50
سلام
من گوشی n72 دارم
آیا تغییر فونت مشکل فارسی نویسی(گ چ پ ژ) رو حل میکنه؟

بله دوست عزیز
درست میشه

kan200
14-10-2008, 01:20
salam
آقا دستت درد نکنه خوب بود

mohammad joon
02-11-2008, 13:10
سلام من n78 دارم آیا روی مال من جواب میده؟مال من 9.2 هست آموزشش تو کدوم قسمته
ممنون

PAYAMدف
25-11-2008, 13:19
خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی
ممممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم ممممممممممممممممممممممممم مممممنون
از همه شما عزیزان

denat
29-11-2008, 22:46
سلام من n72 دارم هر کاری که شما گفته بودید من انجام دادم ولی نشد
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

lysahi
05-12-2008, 11:34
سلام عیسی جان.آقا این برنامه که باهاش فایلهای ini میسازین رو بی زحمت برای version 3 هم بزارین.ممنون میشم.

sanjarii
08-12-2008, 01:02
سلام
آقا واقعا دمت گرم
خيلي حرفه اي هيست واقعا آموزش مفيدي بود
من به يه مشكل برخوردم
وقتي فونتو تو گوشيم ريختم اعداد و فونتهاي فارسيم كوچيكه حروف لاتين اندازه اندازست
چطور مي تونم فقط حروف فارسي و اعداد بزركتر كنم؟
در ضمن در كنار فونت يه فيله ديگه هم با پسوند iniوجود داره .
كمكم كنيد فوري

sanjarii
08-12-2008, 01:37
آقا سلام
ممنون از اين آموزشهاتون
من گوشي n95 8gb دارم وفونتش رو هم عوض كردم ولي مشكلي كه داره اينه كه فقط حروف فارسي و اعدادش كوچيكه
ميشه شما بگيد چطوري سايز اعداد و حروف فارسي رو بزرگتر كرد؟
حروف لاتينش اندازست

holland
08-12-2008, 18:42
سلام . من احتیاج به نرم افزار فونت سایز برای گوشی نوکیا n73 دارم چشمهایم ضعیف است . لطفا راهنمایی نمایید. ممنون میشم.

sanjarii
08-12-2008, 22:37
سلام
عيسي جان من سه ساعت نشستم يه فوت درست كردم و سيوش هم كردم اما اون فايلي كه با پسوند اي ان اي هست رو نداره
چيكار كنم ؟ چه جوري بريزم تو گوشيم؟

sam_mjm
09-12-2008, 18:17
سلام من n72 دارم هر کاری که شما گفته بودید من انجام دادم ولی نشد
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

من رو n72 تست کردم کار میکنه یه جای کارت ایراد داره

دقیق مثل آموزش انجام بده

ابتکار عمل ندی:46:

Vallio
10-12-2008, 10:15
آقا عیسی گل من یه فونت بیخود از یکی از سایتای معتر موبایل گرفتم خیلی ضایع بود ولی حالا یه فونت باحال از این سایت ریختم ( البته بلد نبودم چیکار کنم که... به لطف شما... )

sanjarii
12-12-2008, 10:59
سلام
آقا عيسي نمي خواي جواب مارو بدي؟
نمي گي چه جوري سايز فونتهاي فارسي رو مي شه بزرگتر كرد؟
من يه فونت ساختم ولي فايلي كه پسوندش اي ان اي هست رو نداره

اصلا مي شه خودت اين فارسي و انگلسي رو با هم تركيب كني؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] and Settings\bs.classic\My Documents\My Pictures\2.jpg [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] and Settings\bs.classic\My Documents\My Pictures\1.jpg

hamrang
25-12-2008, 20:15
سلام شب خوش
با تمام اخطار های شما من فونت رو توی درایو c ریختم میش بگین چه جوری پاکش کنم.گوشیم نوکیا n82 هست هر کاری می کنم پاک نمیشه لطفا کمک کنید

nahid24
26-12-2008, 11:43
باسلام. برای ساختن فونت من تمام مراحل را با برنامه font router انجام میدم ولی اون 2 تا فونتی که پسوند ddl دارند کجا ساخته میشند؟ توی پوشه برنامه font router که چیزی نیست؟ راهنمایی کنید.

srn_gladiator
12-01-2009, 13:33
واسه انتقال دو تا فایل dll به گوشی مشکل دارم
آخه چه جوری؟

Mohammad.03600360
13-01-2009, 11:49
اگه وصل میشد که حل بود قبلا تست کردم وصل نمیشه. تا گوشی کامل بالا نیاد که اتصال برقرا نمیشه.یعنی نرم افزاری وجود نداره که تحت اون بشه فلش کرد یا گوشی رو بالا اورد.

جناب فکر می کنم اگر گوشی را روشن کنی و هم زمان کلید های ستاره و 3 و کلید سبز رنگ را بگیری مستقیم گوشی فرمت میشه و نیاز به فلش نداره
امیدوارم جواب بده

naser80
17-01-2009, 16:24
با عرض سلان. من تازه وارد هستم. يك فونت 100 درصد جديد براي S60 v.3 ساخته ام. چطور مي تونم اون رو براي استفاده بقيه بذارم؟

sinasignal
18-01-2009, 01:05
با عرض سلان. من تازه وارد هستم. يك فونت 100 درصد جديد براي S60 v.3 ساخته ام. چطور مي تونم اون رو براي استفاده بقيه بذارم؟

تو یه سایت مثل
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید آپلود کن. بعد اینجا لینکشو بزار

Mahdi Khan
04-02-2009, 01:35
Tahoma SMS Font v1 for Nokia N70 & N72
فونت پيامك تاهوما نگارش 1
با پشتيباني 4 حرف ويژه زبان فارسي (گ چ پ ژ)
مخصوص نوكيا N70 و N72
==== توجه:
1- بعد از نصب برنامه، گوشي خود را ري استارت كنيد.
2- اين برنامه فقط فونت پيامك نويسي و نيز در متن بعضي از منوهاي گوشي تغيير فونت ايجاد مي كند.
3- براي پيامك فارسي نوشتن، با زدن كليد قلم (Edit Key) آخرين گزينه كه بصورت جاي خالي است را انتخاب كنيد تا زبان نگارش متن فارسي شود.
4- براي پاك كردن فونت دو راه حل وجود دارد: اول استفاده از نرم افزار Font Remover و راه حل ديگر بوسيله نرم افزار اكسپلوري مانند X-plore است كه بدينگونه عمل كنيد:
به اين مسير رفته c:\system\fonts و همين پوشه fonts را تغيير نام داده و بعد از ري استارت كردن گوشي، پوشه تغيير نام داده را پاك كنيد و در پايان در Application Manager گوشي برنامه Tahoma SMS Font v1 را remove كنيد.
==> راهنماي تصويري كامل

funmahdi.persiangig.com/others/Tahoma%20SMS%20Font/Help%20for%20Tahoma%20SMS%20Font%20v1.gif

دانلود (فقط 260 كيلوبايت):

mdyd
14-03-2009, 15:11
سلام.
از اين همه اطلاعاتي كه در اختيار ما قرار ميدين ممنون.

yaser-sh
24-03-2009, 20:05
سلام
میشه از این فونت های mj هم فونت درست کنین برای گوشی ها؟

faravahar
25-03-2009, 12:15
جناب فکر می کنم اگر گوشی را روشن کنی و هم زمان کلید های ستاره و 3 و کلید سبز رنگ را بگیری مستقیم گوشی فرمت میشه و نیاز به فلش نداره
امیدوارم جواب بده
اگه توی مموری فونت هارو ریختی که نیازی نیست فلش کنی یا حتی گوشی رو ریست کنی.
مموری رو دریار بعد گوشی رو روشن کن و وقتی که روشن شد مموری رو بذار و فونت رو پاک کن.

Vallio
07-04-2009, 12:03
پاک شود ... !

pz6873
05-05-2009, 23:39
می خوام فونت فارسی n72 رو دانلود کنم

pz6873
09-05-2009, 09:57
فونت فارسی واسه n72 میخوام واسه دانلود.ممنون

pz6873
09-05-2009, 10:13
فونت فارسی n72میخوام. ممنون

DaRiOuShJh
21-05-2009, 18:09
عیسی جان خیلی ممنون برادر

میگم برادران عزیز تو این لیستشون n-gage qd مفقود واقع شده

تو اون هم جواب میده این کار؟

مهسون
17-06-2009, 22:11
سلام دوست عزیز من یک گوشی اریکسون مدل تی 650 دارم وخیلی دوست دارم که فونت اس ام اس هایم را عوض کنم اگر نرم افزاری برای این کار وجود دارد لطفا مرا راهنمایی کنید متشکرم

mehdidjonline
27-06-2009, 10:20
سلام دوستان من گوشیم n70 هست میخوام فونت گوشیم رو به حالت اولیه برگردونم باید چیکار کنم خواهشا فونت اولیه گوشی رو برام بزارید
ممنون

mehdidjonline
27-06-2009, 14:05
سلام دوستان خواهشا فونت اصلی n70 رو برای من بزارید دانلود کنم خواهش میکنم کمکم کنید
ممنون میشم
سر میزنم

joibari2
05-08-2009, 18:53
داداش خداوکیلی این تمها خیلی باحالتر از این فنتاست کاش اونا رو هم برای دانلود میزاشتی:31:

lordmasoud
27-08-2009, 06:55
سلام همه ی فونتها همه برنامه ها را دانلود کردم و تمام عملیات را مو به مو انجام دادم ولی دریغ از یک خرده نتیجه که بده به بقیه هم توصیه میکنم وقتشون را الکی هدر ندهند گوشی من n72 است یعنی سری شصت ورژن دو os.8.1
با تشکر از زحمات بی فایده ی شما

lordmasoud
27-08-2009, 07:01
سلام اصلا کار نمیکنه همه ی مراحل را انجام دادم یه قشنگ مو به مو نمیدونم چرا نمیشه

sadegh_t00
16-09-2009, 04:52
خیلی عالی بوددمتون گرم[

deliyurek
16-09-2009, 13:48
فایل کرک برنامه فونت کرییتور رو که تو پست 8 گذاشتین از کجا میتونم گیر بیارم.ممنون میشم راهنماییم کنین.
بعد یه سوال دیگه هم دارم:من گوشیمو هک کردم ورژن گوشیم 20 و میخوام به اخرین ورژن که فعلا ورژن 31 آپگریدش کنم اگه اینکارو بکنم دوباره باید گوشیمو هک کنم یا تو این حالت میمونه.مرسی

ssz1370
17-09-2009, 16:48
روی گوشی n90 هم جواب می ده؟

mf.designing
17-09-2009, 16:50
روی گوشی n90 هم جواب می ده؟
بله برا N90 هم قابل استفادست ، پستهای اول رو بخونید

mehrdad232
29-09-2009, 19:34
ببخشید این فونت های آماده شده که آپلود کردینو با کپی کردن توی پوشه فونت میشه توی تمام گوشی های V5 و V3 استفاده کرد؟؟؟؟

ghasemjan
03-11-2009, 12:06
من يه فونت خرابو استفاده كردم حالا ديگه گوشيم روشن نميشه! چطوري ميتونم پوشه fonts رو از e:/data/fontts پاك كنم؟
چيييييييييكار كنم گوشم درست بشه؟

ghasemjan
03-11-2009, 12:45
كمك كمك گوشيم روشن نميشه

MRW.REZAI
04-11-2009, 16:16
سلام من یه n70 دارم که بعضی حروف فارسی مثل (ک) و (ی) را به شکله مربع نشان میده چیکار کنم . باتشکر

ali_united
05-11-2009, 01:30
سلام وقت بخیر
گوشی من 6670 هست
درایو های گوشی رو چک کردم. تو ریشه درایو c فولدری با نام data ندارم.
مگر اینکه منظور system باشه؟؟؟؟؟ که داخلش data هست.
c:\system\data
با توجه به مطلب گفته شده فولدر فونت رو دقیقا کجا باید بسازم؟؟؟
1:
c:\system\data\fonts
2:
c:\data\fonts
3:
c:\system\fonts این فولدر و شاخه الان خودش هست!!!

همین داستان برای درایو E: هم هست! فقط کلا فولدر فونت نداره

ضمنا فایلهای مخفی هم فعال کردم
...................
لطفا اگر امکان داره راهنمایی نماید>>
متشکرم

mojtaba_18843
14-02-2010, 04:09
میشه یکی نحوه ایجاد FontRouter.ini رو یه بار دیگه برای هر فونت بگه؟ ( برای v3)
ممنون

mojtaba_18843
14-02-2010, 06:12
خب . این هم آموزش تغییر فونت واسه S60 V3 :
این کار با برنامه Font router انجام می شه:
این برنامه نیاز به ساین دارد و از طریق ساین آنلاین به روش زیر میتوانید آنرا ساین کنید : (اول از حالت فشرده خارجش کنین بعد فایل موجود داخل فایل فشرده rar رو ساین کنید یعنی فایل با پسوند Sis رو! )
لینک برنامه:

دوستان ابتدا وارد آدرس زير بشيد:

بعد گزينه "Open Signed Online" رو انتخاب كنيد، حالا IMEI number خودتون، و ايميل معتبر رو وارد كنيد، برنامه رو نيز(FontRouter) از Browse انتخاب كنيد،تمام تيكهاي Capability Information رو بزنيد(Select All) حالا Security Code مثلا 12345 رو وارد كنيد، در آخر بعد از تيك زدن Accept Legal Agreement دكمه Send رو بزنيد.
يك ايميل حاوي فايل به شما ارسال ميشه، اون رو دانلود كنيد!
حالا برنامه رو تو مموری کارت نصب کنید(تو حافظه گوشی نصب نکنید)

فایل fontrouter.ini و فونت مورد نظر رو فقط در مسیر زیر کپی کنید:

E:/Data/Fonts

تا اگه بر اثر اشتباه گوشی بالا نیومد راه چاره ای باشه.
چنانچه پوشه ی فونتدر این مسیر نبود خود آن را ایجاد کنید .

چنانچه قبلا فونتی در Resource و فولدر fonts آن ریخته اید آن را پاک کنید .

دقت کین که فایل fontrouter.ini برای یک نام خاص (نام فونت خودتون) ساخته شده . پس اگه می خاین فونت دیگه ای جایگزین کنید یا اسم اون فونتو به فونتی که اول داشتید تغییر بدین و جایگزینش کنید یا فایل Ini رو ادیت کنید و اسم جدید رو جایگزین اسم قدیم کنید.

برای راحتی کار من فونت سام 2 به همراه فایل fontrouter.ini رو براتون آپلود می کنم :

چرا هر فونتی روتو پوشه fonts کپی میکنم باز فونت saam2 بالا میاد؟! حتی پوشه fonts رو کلا هم پاک میکنم باز گوشی با فونت saam2 بالا میاد!!! 3،4 تا فونت رو امتحان کردم تاثیری نداره. یا باید Font router پاک کنم و از فونت پیشفرض استقاذه کنم یا باشه و از فونت سامی. fontrouter.ini رو هم مخصوص همون فونت کپی میکنم. فونتهایی رو که تو همینجا هست رو تست کردم...

alir_sh
27-03-2010, 13:02
با سلام خدمت شما دوستان عزیز. امروز می خام به شما نشون بدم که چطور می شه فونت گوشی نوکیا رو عوض کرد. این هم یه عکس از منوی گوشی خودم :

برای این کار اول به یه فایل منیجر خوب نیاز دارین که من برنامه Xplore رو پیشنهاد می کنم . برای راحتی شما دوستان عزیز من آخرین ورژن اونو (Xplore 1.21) به همراه کی جن واستون توی لینک زیر آپلود کردم :

اخطار: بهتره عملیات زیر رو توی درایو E انجام بدین تا اگه احتمالا اشتباه کردین راه نجاتی باشه . پس هرجا C دیدین روی E انجام بدین.

خب حالا می ریم سر اصل مطلب. واسه عوض کردن فونت در برنامه xplore پس از زدن كليد 0 بهConfigurationميرويد كه در انجا گزينهShow system files and folders رو علامت بزنيد وسپس فولدري به نامFontsدر مسيرC:\Dataو يه فولدر ديگه به نامFontsدرمسيرE:\Dataبسازيد.
خب حالا من 2 تا فایل براتون آپلود کردم که اولی برنامه ساخت فونت هست و دومی برنامه ای هست که اگه خاستید فونت رو حذف کنید و گوشیتونو به حالت اول برگردونید می تونین خیلی راحت از این برنامه استفاده کنین.
این هم لینک این 2 برنامه:
برنامه FontRouter GUI:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم font remover :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدواما نحوه کار :
اول برین برنامه FontRouter GUI رو که واستون آپلود کردم توی کامپیوتر اجرا کنین . خب شما با چنین چیزی مواجه خواهید شد. هر یک از اون شماره ها مربوط به یک قسمت هست که با کلیک کردن روی آیکونی که شکل پوشه هست می تونین فونت مورد نظر خود رو Open کنین و تغییرات رو روی عکس های بالای برنامه ببینین.

شماره 1 : تغيير فونت در بافت گوشي (مثلا تغيير فونت SMS ها)شماره 2 : تغيير فونت سطر ها و ستون هاشماره 3 : تغيير فونت منو هاشماره 4 : تغيير فونت در Title ها مثل MENU يا OPERATORشماره 5 : تغيير فونت آيتم هاي منوشما براي هر كدام از اين آيتم ها بايد بروز كنين و آدرس فايلتون رو بهش بدين هرفيلدي كه فونتش رو تغيير ميدين Preview اون رو ميتونين در قسمت بالاي برنامه مشاهده كنين.نام فونت هاي انتخاب شده بايد هماني باشند كه در گوشي كپي ميكنين بدون هر گونه تغييري !

توجه توجه 1:
فونت هایی که می خاین open کنین باید در مسیری غیر از پوشه C:\windows\fonts یعنی محل قرار گرفتن فونت های ویندوز باشه. اگه فونتی می خاین بزارین که توی این پوشست اول اون فونت رو کپی کنین یه جای دیگه بعد open کنین.

توجه توجه 2:
فونت هایی که می زارین باید Unicode(utf-8) باشن یعنی هم فارسی و هم انگلیسی رو پشتیبانی کنن مثل فونت Tahoma اما فونتی مثل کامران اینطور نیست و انگلیسی ها رو مربع نشون می ده.

توجه توجه 3:
پسوند فونت هاتون حتما باید ttf باشه.

خب حالا فونت رو مثل عکس زیر open کنید و اندازه اونو توی هر قسمت در صورت نیاز تغییر دهید. یاد آوری می کنم اگه می خاین فونت روی همه قسمت های گوشی اعمال بشه توی هر 5 قسمت باید فونت رو open کنید ولی اگه خاستید می تونین قسمت های دلخواه خودتونو عوض کنین یا حتی از چند فونت استفاده کنین!!!

حالا می تونین از منوی file سیوش کنین. اینجا با پیغام زیر مواجه میشین که بسته به نوع گوشیتون(گر گوشي شما جزو دسته سيمبيان ورژن 7 هست كه شماره يك رو انتخاب كنيد.و اگر گوشي شما جزو دسته سيمبيان ورژن 8 هست كه شماره دو رو انتخاب كنيد) باید یکی از دو گزینه رو انتخاب کنین:

پس از ok کردن خود برنامه شما رو راهنمایی می کنه و می گه :
اگر كه سري 7 رو انتخاب كرده باشین:

2فايل fontrouter.dll و freetype.dll رو كه درون فولدربرنامه ساخته شده رو به گوشی انتقال داده و بوسیله فایل منیجری که اول این قسمت واستون گذاشتم به آدرس c:\system\fontsدر گوشی کپی کنید (یه وقت تو کامپیوتر نریزینا) اگه هم این پوشه fonts اونجا نبود خودتون ایجادش کنین بعد فایلا رو بریزین توش.
سپس 2 فايل ( فونت یا فونت هایی) که در برنامه open کردین و پسوندشون هم ttf هست و fontrouter.ini که درون فولدربرنامه ساخته شده(برنامه FontRouter GUI) رو به آدرس c:\data\fonts كپي كنيد.

اگه هم سری 8 رو انتخاب کرده باشید:

در آخر هم اگه از فونتی که توی عکس اول از گوشی خودم (گوشیم 7610 هست) گذاشتم خوشتون اومده اونو اینجا واستون آپلود کردم . لینک دانلود فونت سام1:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق و سر بلند باشید. اگه خوشتون اومد دعام کنین.

توجه توجه برای Os9.1:

برای کسانی که گوشیشون S60 v3 هست N73 و ... آموزشی در صفحه 3 و در پست 30 قرار داده ام. :10:

آموزش ترکیب فونت های فارسی با لاتین در صفحه 8 همین تاپیک اضافه شد.
اینم هم لینکش:

سلام خسته نباشید
من این مراحلی که شما گفتید را انجام دادم
ولی وقتی گوشی را خاموش روشن می کنم دیگه روشن نمیشه و من مجبورم مستر ریست کنم.
حالا چه کار کنم.

sleepy632
17-10-2010, 20:17
سلام فونت اصلی گوشی که پیوست نشده؟