PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درايو بندي

mhm5000
29-01-2008, 15:54
سلام عليكم...
من آدمي هستم كه هم لپ تاپ دارم هم كامپيوتر....
لپتاپم ويستا داره ولي نمي دانم چه طوري پارتيشن بندي كنم اگر برنامه اي داريد آپلود كنيد ولينكش را بگذاريد(Serial Number فراموش نشود!!)

modernamir
30-01-2008, 09:46
سلام عليكم...
من آدمي هستم كه هم لپ تاپ دارم هم كامپيوتر....
لپتاپم ويستا داره ولي نمي دانم چه طوري پارتيشن بندي كنم اگر برنامه اي داريد آپلود كنيد ولينكش را بگذاريد(Serial Number فراموش نشود!!)

اصلاً لازم نيست از نرم افزار خاصي استفاده كني، مي‌توني وارد Command Prompt بشي (با تايپ cmd درون RUn) و بعد از فرمان diskpart استفاده كني كه امكانات كاملي براي كار با پارتيشنها مي‌ده (براي جزئيات بيشتر بعد از وارد كردن DIskpart‌دستور help رو تايپ كنيد.) براي كاركردن روي هاردديسك، اول دستور list disk رو تايژ كنيد تا ديسكهاي شما مشخص شوند، سپس با دستور Select ديسك مورد نظر رو انتخاب كنيد (مثلاً select disk 0) و بعد كارهاي مورد نظر را روي ديسك انجام دهيد. همين كار را بروي پارتيشنها نيز مي توانيد انجام دهيد. بعد از انتخاب دستور select براي ديسك، دستور list partition براي ديدن پارتيشنهاي اون ديسك استفاده كنيد و دوباره با دستور select اون پارتيشن رو انتخاب كنيد (مثلاً select partition 1) و كارهايتان را روي ديسك انجام دهيد. اگر مي‌خواي از طريق يك اينترفيس كار كني، توي ديالوگ Run‌فرمان mmc‌ رو تايپ كن، بعد توي پنجره بعدي Add remove snap in‌رو از منوي File انتخاب كن، پنجره بعدي كه باز شد، در سمت چپ Disk Managment رو انتخاب كن و اونو اضافه كن. در ديالوگ باكسي كه از شما درباره كامپوتر سوال مي كنه، كامپيوتر خودتونو انتخاب كنيد. بعد اين پنجره رو ببنديد و تا به پنجره اول برگرديد، اكنون روي Disk managment كليك كنيد تا پارتيشنها ظاهر بشن، الان هر كاري كه بخواهيد مي‌تونيد روي اونها انجام بديد. (ممكنه بعضي از فرمانها را اشتباه تايپ كرده باشم، چون اينجايي كه الان هستم، فقط XP‌داره.)