PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا بازگرداني اطلاعات در هر صورت امكان پذير است ؟

sin2x=2sinxcosx
27-01-2008, 22:38
مي خواستم بپرسم كه اگه كل هارد رو فرمت كني و دوباره كلا پرش كني اطلاعات باز هم قابل بازگرداني است ؟
يعني به هيچ وجه نمي توان اطلاعات رايانه را نابود كرد ؟

mahdi7610
27-01-2008, 23:26
مي خواستم بپرسم كه اگه كل هارد رو فرمت كني و دوباره كلا پرش كني اطلاعات باز هم قابل بازگرداني است ؟
يعني به هيچ وجه نمي توان اطلاعات رايانه را نابود كرد ؟
سلام
بعضی برنامه ها هستن که باعث می شن دیگه نشه اطلاعات را برگردوند .
اگه روی اطلاعات فرمت شده اطلاعات جدیدی بریزی فکر نکنم بشه برگردوند.
البته توی بازیابی های تخصصی که بعضی مراکز انجام می دن احتمال برگشتن اطلاعات حتی در بعضی مواقع با سوختن هارد هم امکان پذیر هستش حالا چه برسه به فرمت کردن .

TEC
27-01-2008, 23:47
اگه خودتون واقعا نمیخواید اطلاعات برگرده، به نظر من بهترین راهش اینه که بعد از فرمت کردن، اطلاعاتی مثه فیلم و اینجور چیزا بریزید و کلا فضای درایوتون رو پر کنید، و یه دیفرگ هم باهاش انجام بدید، این کارو 2-3 دور که انجام بدید، دیگه از بیخ و بن، اطلاعات قبلی از بین میرن، و مطمئنم دیگه برگردشون امکان پذیر نیست.

موفق باشید.

winxp
28-01-2008, 08:42
سلام عزیزان

من چند بار سوال کردم ولی کسی جواب منو نداد

تو فیلم سیاه اون مهندسه گفت اطلاعات هارد رو در هر صورتی میشه برگردوند !!!!!!!!!!!!!!!!!

بعضی هام که از هارد سرشون میشد گفتم میشه , گفتن اگه حتی چند بار rewrite کنین باز بر میگرده

من که باور نمیکنم

البته با سوختن هارد چیزی عوض نمیشه , وقتی هارو میسوزه اطلاعات که از بین نمیره , فقط سیلندر هاش میسوزن که اونام با تعئیض سیلندر مشکلشون حل میشه

من هنوز هیچ راهی برا امنیت فایل ندیدم

نرم افزارهای رمز نگاری هم که به درد خودشون میخوره
decod کردن رو هم میشه دور زد
کلا من یکی راهی ندیدم که اطلاعاتم 100 در صد تضمین امنیت داشته باشن

اگه دوست دارین یه بحث امنیت فایل راه بندازیم
که مثلا من یه هارد دارم و چند تا فیلم , به نظر شما چه طوری میتونم این فیلمارو مخفی و غیر قابل دسترسی کنم

شما نظر بدین تامن راه دور زدنشو بگم

در مورد هارد هم من فکر میکنم بهترین راه پاک کردن Sector zero باشه

موفق باشین

omid.sarmad
28-01-2008, 10:31
شما نظر بدین تامن راه دور زدنشو بگم
موفق باشین
سلام.
1- یک فایل txt رو باز کنید.
2- داخل آن یک عبارت به دلخواه وارد کنید.مثلا WinXP
3- اونو ذخیره کنید.
4- اسمش رو برابر اسم و پسوند فایلی بزارید که می خواین حذف بشه.مثلا move.ave
5- کپیش کنید و در محل فایل مورد نظر پیست و Replace کنید.

pesareabi4000
28-01-2008, 19:51
فكر كنم اگر هاردت را كامل پر از اصلاعات كني ديگه برنميگرده اما اگر اونو فرمت كنن ممكنه بتونن اطلاعات قبلي را هم برگودنن

omid.sarmad
28-01-2008, 21:34
فكر كنم اگر هاردت را كامل پر از اصلاعات كني ديگه برنميگرده اما اگر اونو فرمت كنن ممكنه بتونن اطلاعات قبلي را هم برگودنن
سلام.دوست عزیز اینکار هیچ تاثیری یا ربطی به بازگردانی اطلاعات نداره.

namber_one
28-01-2008, 22:26
سلام.
1- یک فایل txt رو باز کنید.
2- داخل آن یک عبارت به دلخواه وارد کنید.مثلا WinXP
3- اونو ذخیره کنید.
4- اسمش رو برابر اسم و پسوند فایلی بزارید که می خواین حذف بشه.مثلا move.ave
5- کپیش کنید و در محل فایل مورد نظر پیست و Replace کنید.
سلام دوستان
تنها راه پاک کردن حتمی یک فایل پاک کردن اون با برنامه هایی است که مخصوص این کار هستند
ولی حتی برای اونها هم هیچ تضمینی وجود نداره
من دو بار کل هاردم رو فرمت و delete کردم
ولی امروز تونستم با یه برنامه ساده اطلاعات رو برگردونم
اسم برنامه هم Recover My Files بود
البته برنامه های زیادی وجود داره
در کل اگر راهی برای پاک کردن حتمی پیدا کردید به ما خبر بدید
با تشکر...

winxp
28-01-2008, 23:40
سلام سلام سلام

امید جان راهت رو تست کردم عزیزم

من منظورم این بود که من الان یه Sho دارم میخوام کسی نبینه , نمیخوام پاکش کنم , فقط میخوام روش پسوورد بزارم یا از یه روشی برا قفل کردنش استفاده کنم
و بعدش گفتم هیچ راهی نیست که ما فایلهامون رو به طور 100 در 100 دور از دسترس قرار بدیم

بعد گفتم شما یا نرم افزار معرفی کنین یا راه های پیشرفته تا من بگم چه طوری دورش بزنیم

این راهی که شما گفتین میاد فایل رو کلا پاک میکنه که به درد نمیخوره
ولی با نرم افزار recovery برگردونده نشد
روش کار نکردم ببینم چه جوری برشگردونم ولی برگردونده میشه
منظور شما این بود که با این روش نمیشه برگردوند ؟ یا چیز دیگه بود ؟

منتظرم پیشنهاداتتون هستم عزیزان

موفق باشین

Lofty
29-01-2008, 00:27
ریکاوری 100% در هرصورت منطقی نیست و هیچ کسی نمی تونه ادعایی اینچنینی داشته باشد
ولی ریکاوری کردن به عوامل مختلفی بستگی داره
==========================================
ولی کسانی که می خواهند هارد خود را تعویض کنند و می ترسند که اطلاعات یا عکسهای ویا هر چیز محرمانه خودشان را بعدها افرادی ریکاوری بکنند می توانند چند نکته را در نظر گرفته و اقدام کنند

اگر دو تا هارد داشته باشد بهتر است که یکی را ویندوز نصب کنید و دومی را به حال (Slave (IDE
انتخاب کنید

هارد اول را فرمت کنید و حداقل درایو ممکن راایجاد کنید یک یا دو درایو
فایلهای فشرده شده رمز گذاری شده با حجم زیاد را کپی کنید تو هاردی که می خواهید بفروشید
چند بار عمل کپی و فرمت را تکرار کنید
بعد با استفاده از برنا مه های مخصوص فرمت سطح پایین هارد را فرمت کنید که این عمل زمانبر است مثلا هارد 80 را خودم فرمت سطح پایین کردم 5 ساعت طول کشید
دوباره هارد را فرمت و پارتیشن بندی کنید
بعد بوسیله برنامه های مخصوص ریکاوری امتحان کنید ببنید چیزی برای برگشت موجود هست یا نه که فکر نکنم چیزی پیدا بشه
اگر بعد از اینکار دیدید کسی از هارد شما چیزی ریکاوری کرده دیگه اونو باید بی خیال شد باید حلالش کنی:27: چون دیگه واقعا خیلی استاده که فکر نکنم کسی پیدا بشه:46:

Lofty
29-01-2008, 00:30
سلام سلام سلام

امید جان راهت رو تست کردم عزیزم

من منظورم این بود که من الان یه Sho دارم میخوام کسی نبینه , نمیخوام پاکش کنم , فقط میخوام روش پسوورد بزارم یا از یه روشی برا قفل کردنش استفاده کنم
و بعدش گفتم هیچ راهی نیست که ما فایلهامون رو به طور 100 در 100 دور از دسترس قرار بدیم

بعد گفتم شما یا نرم افزار معرفی کنین یا راه های پیشرفته تا من بگم چه طوری دورش بزنیم

این راهی که شما گفتین میاد فایل رو کلا پاک میکنه که به درد نمیخوره
ولی با نرم افزار recovery برگردونده نشد
روش کار نکردم ببینم چه جوری برشگردونم ولی برگردونده میشه
منظور شما این بود که با این روش نمیشه برگردوند ؟ یا چیز دیگه بود ؟

منتظرم پیشنهاداتتون هستم عزیزان

موفق باشین

خوب به نظرمن بهترین راه همون پسورد گذاری بوسیله WinRar است راحت و بدون دردسر و تا کسی پسورد رو ندونه نمی تونه فایل را ببینه و شکستن پسورد Win RAR بوسیله کامپیوتر های عادی و برنامه های الکی امکانپذیر نیست

sin2x=2sinxcosx
29-01-2008, 10:59
سلام.دوست عزیز اینکار هیچ تاثیری یا ربطی به بازگردانی اطلاعات نداره.

برادر نگو هيچ ربطي نداره .
وقتي يه فايلي از هارد پاك مي شه ، اسم اون فايل از ليست اسم هاي معتبر حذف مي شه ولي خود فايل هنوز مونده . تا زماني كه يه فايل ديگه اي درست روي محل اون فايل قرار نگرفته ، قابل بازيابي هستش .

ahmad rayaneh
29-01-2008, 11:26
...in my opinion with money every thing's as easy as LICKING HONEY
با پول دیگه صورت کسرت ساده میشه و در هر صورت کارت راه میفته ;)

omid.sarmad
29-01-2008, 15:59
خوب به نظرمن بهترین راه همون پسورد گذاری بوسیله WinRar است راحت و بدون دردسر و تا کسی پسورد رو ندونه نمی تونه فایل را ببینه و شکستن پسورد Win RAR بوسیله کامپیوتر های عادی و برنامه های الکی امکانپذیر نیست
سلام.دوست عزیز راه بسیار جابیه.ولی وقتی فایلی زیپ شد فایل اصلی رو چیکار کنیم.فکر کنم اونو دلیت کنیم مشکل حله!

omid.sarmad
29-01-2008, 16:00
برادر نگو هيچ ربطي نداره .
وقتي يه فايلي از هارد پاك مي شه ، اسم اون فايل از ليست اسم هاي معتبر حذف مي شه ولي خود فايل هنوز مونده . تا زماني كه يه فايل ديگه اي درست روي محل اون فايل قرار نگرفته ، قابل بازيابي هستش .
سلام دوست عزیز(برادر).
وقتی فایلی حذف میشه این فایل در حافظه اضافی هارد و در پوشه ای بنام System Volume Information به صورت فشرده قرار می گیره و ربطی به اینکه فایلی درست در محل اون قرار نگیره نداره.
دوستام خواشا لقمه رو دور سرتون فر ندید وقتی فایل بازنویسی بشه (یعنی یه فایل روس کپی بشه)قابل بازیابی نیست.

winxp
29-01-2008, 16:47
سلام امید جان و بچه های دیگه

راه winrar که فرمودین خوب نیست چون برا حجم اطلاعات زیاد درد سر داره

من یه فیلم 700 مگی دارم که میخوام هی ببینم هی نیبینم

حالا این winrar درست 3 ساعت وقت منو میگیره

یه را دیگه بگین

رو 100 گیگا هم جواب بده

و حرف امید جان که با replace قابل برگشت نیست : امید جان با نرم افزارهای تحت ویندوز قابل برگشت نیست ولی من فکر میکنم میشه چون یکی از دوستان هم تاکید زیادی رو این مساله داشت که این کار امکان پذیره

موفق باشین

mahdi7610
29-01-2008, 20:16

یه را دیگه بگین

رو 100 گیگا هم جواب بده

و حرف امید جان که با replace قابل برگشت نیست : امید جان با نرم افزارهای تحت ویندوز قابل برگشت نیست ولی من فکر میکنم میشه چون یکی از دوستان هم تاکید زیادی رو این مساله داشت که این کار امکان پذیره

موفق باشین
سلام
بهروز راست می گه این روش وقت زیادی را می طلبه .

winxp
29-01-2008, 20:42
ببینین

از خیر نرم افزار که بیاین پایین

همشون با نصب مجدد ویندوز کارشون تعطیل میشه

من میخوام یه جوری باشه که اگه هارد مارو دزدین باز هم اطلاعاتمون امن بمونه

حالا نظر بدین

omid.sarmad
29-01-2008, 21:17
ببینین

حالا نظر بدین
سلام.بهروز جان اول اینکه با replace باز گردانی نمیشه.بهیچ وجه.
دوم برای امن بودن فایل سه راه به نظر من میرسه.
1- تغییر فرمت فایل.مثلا فرمت فایل رو بزاری dll و بعد فایلو بزاری یه جا که بهش شک نکن مثلا system32
2- قرار دادن فایل تو پوشه System Volume Information که غیر قابل دسترسی.
3- این rxpm یه جوری پوشه ها رو قفل می کنه که با تغییر ویندوز هم قفلن.میشه از این هم استفاده کرد.البته من نمی دونم الگوریتمش چیه.

mahdi7610
29-01-2008, 22:10
ببینین

حالا نظر بدین
سلام دوستان
من برای امن نگه داشتن اطلاعاتم این کار را انجام می دم . مبتدی هستش اما از هیچی بهتره .
ابتدا اونا را روی سی دی رایت می کنم و بعد از سی دی با clone ایمیج می گیرم بعد از ایمیج گرفتن که حاوی سه تا فایل هستش یکی از اونا که امیج اصلی است و با نام و پسوند IMAGE.CCD است را توی درایو ویندوز و توی پوشه system32 قرار می دم . هیچ کسی دیگه حوصله نداره بره و انجا دنبال همچین چیزی بگرده .
جالب بود نه . اینم یه نوعشه

winxp
30-01-2008, 00:41
سلام.بهروز جان اول اینکه با replace باز گردانی نمیشه.بهیچ وجه.
دوم برای امن بودن فایل سه راه به نظر من میرسه.
1- تغییر فرمت فایل.مثلا فرمت فایل رو بزاری dll و بعد فایلو بزاری یه جا که بهش شک نکن مثلا system32
2- قرار دادن فایل تو پوشه System Volume Information که غیر قابل دسترسی.
3- این rxpm یه جوری پوشه ها رو قفل می کنه که با تغییر ویندوز هم قفلن.میشه از این هم استفاده کرد.البته من نمی دونم الگوریتمش چیه.

سلام امید جان

راه اولت ماله خودم بود :31:
راه دوم خوب نیست چون قابل دسترسی هستش :41:

راه سوم هم امتحان نکردم ولی اگه سریع کار کنه بسیار عالی میشه , اما ایا روش پسوورد میزاره و برا برگردوندنش چی کار باید کرد ؟
یه خورده مشکوکه :21:

در کل برا مبتدی مثل شما بد نبود :5:

موفق باشی عزیزم :11:

سلام دوستان
من برای امن نگه داشتن اطلاعاتم این کار را انجام می دم . مبتدی هستش اما از هیچی بهتره .
ابتدا اونا را روی سی دی رایت می کنم و بعد از سی دی با clone ایمیج می گیرم بعد از ایمیج گرفتن که حاوی سه تا فایل هستش یکی از اونا که امیج اصلی است و با نام و پسوند IMAGE.CCD است را توی درایو ویندوز و توی پوشه system32 قرار می دم . هیچ کسی دیگه حوصله نداره بره و انجا دنبال همچین چیزی بگرده .
جالب بود نه . اینم یه نوعشه

اما مهدی خوش تیپ :10:

راه شما هم عالی بود و من بهش فکر نکرده بودم , اما اگه یه باره حواست نباشه وو ویندوز عوض کنی کارت زاره
:19:

راه های خوبی گفتین

خوشم اومد , اینا دور زدن نداره :31:

بازم ممنون

اما برگردوندن اطلاعات که امید جان گفتن نمیشه

ببین امید اقا , ما اطلاعاتمون کافی نیست

بیاین ببینیم عمل ثبت فایل روی هارد به چه صورته و وقتی پاک میشه چه اتفاقی میافته

من به طور مبتدی میگم شما اصلاحش کنین

وقتی یه درایو رو فرمت میکنیم میاد جدول mbr شکل میگیره , درسته ؟

و وقتی فایلی روش میریزیم میاد روی cluster ها میشینه , این فایل تبدیل به صفر و یک میشه ؟

ادرس فایل در مکانی به نام vast ذخیره میشه که نمیدونم کجای هارد هستش و چه طوری میشه بهش دسترسی داشت , اگه میدونین بگین
مثلا من یه عکس تو درایو d:\behroz\pic.jpg میریزم

این ادرس d:\behroz\pic.jpg تو کجا نگهداری میشه

اگه بیایم با نرم افزارهای hex editor فایل رو بشکافیم همچین چیزی دیده نمیشه
ایا توی vast ذخیره شده
یعنی میشه یه اون دسترسی داشت و ادرشو عوض کرد که وقتی روش دابل کلیک میکنیم بره یه شو اجرا کنه ؟
اینا همه سواله

شما باز کاملش کنین

راستش حرفهایی که میزنم رو به دل نگیرین , برا جذاب شدن میگم ولی کل کل نکنیم , okay ?
منتظرم :11:

winxp
30-01-2008, 01:00
یه سوال دیگه

نرم افزاری میشناسین که بتونه از اطلاعات هارد بدون رایت اونها image مثل clone بگیره

مثلا من کل درایو d رو یه دفعه بزنم image بگیره

چه طوره ؟ میشه همچین کاری ؟

Lofty
30-01-2008, 09:08

موفق باشین

اونجوری که شما می فرمایید نیست شما می توانید در موقع فشرده کردن تنظیماتش را تغییر بدهید و گزینه Store را انتخاب کنید عرض چند ثانیه کار تموم می شه :27:
بنده خودم که با این روش کار می کنم برفرض اینکه تعدادی فایل با حجم بزرگ دارید اولا که مشکلی تیست ولی اگر زیاد حساسیت دارید می توانید فایلهایی که حجمشان کم است فشرده کنید که فکر کنم قسمت زیادی از مشکل حل می شود

وقتی فایلی زیپ شد فایل اصلی رو چیکار کنیم.فکر کنم اونو دلیت کنیم مشکل حله!

خوب حتما باید پاک بشه

Lofty
30-01-2008, 09:10
یه سوال دیگه

نرم افزاری میشناسین که بتونه از اطلاعات هارد بدون رایت اونها image مثل clone بگیره

مثلا من کل درایو d رو یه دفعه بزنم image بگیره

چه طوره ؟ میشه همچین کاری ؟

دقیق نمی دونم ولی فکر کنم نورتون گاست همین کار را می کند البته برنامه های دیگه ای موجود است

winxp
30-01-2008, 10:29
سلام عزیزم

اشکال نورتون گاست در اینه که بعد از برگردوندن اطلاعات , اطلاعات قبلی پاک میشه

omid.sarmad
30-01-2008, 11:10
سلام امید جان
اما برگردوندن اطلاعات که امید جان گفتن نمیشه
ببین امید اقا , ما اطلاعاتمون کافی نیست
بیاین ببینیم عمل ثبت فایل روی هارد به چه صورته و وقتی پاک میشه چه اتفاقی میافته
من به طور مبتدی میگم شما اصلاحش کنین

سلام.
اول اینکه خواهشا از ضمایر جمع استفاده نکن.:27:
دوم اینکه وقتی فایلی حذف میشه پس از کد گذاری تو پوشه System Volume Information قرار میگییره که از حافظه اضافی هارد استفاده میکنه.
با برنامه های مانیتورینگ خیلی ساده میشه فهمید که با حذف فایل در این پوشه ایجاد و با جایگزین کردن هیچ تغییری ایجاد نمیشه.:19:

Lofty
30-01-2008, 11:21
سلام عزیزم

اشکال نورتون گاست در اینه که بعد از برگردوندن اطلاعات , اطلاعات قبلی پاک میشه

م شما می خواهید ایمیج را داشته باشید و وهر وقت خواستید اضافه کنید به درایو مرود نظر و اطلاعات جدید پاک نشه ؟
به نظر من بهترین راه استفاده از امکان بک آپ گیری خود ویندوز xP است می توانید تنضیمات دقیقی انجام بدهید و کار شما رو حتما راه می اندازه

ویندوز xp همه نوع امکانات داره فقط یکمی حوصله ومطالعه

winxp
30-01-2008, 12:46
سلام.
اول اینکه خواهشا از ضمایر جمع استفاده نکن.:27:
دوم اینکه وقتی فایلی حذف میشه پس از کد گذاری تو پوشه System Volume Information قرار میگییره که از حافظه اضافی هارد استفاده میکنه.
با برنامه های مانیتورینگ خیلی ساده میشه فهمید که با حذف فایل در این پوشه ایجاد و با جایگزین کردن هیچ تغییری ایجاد نمیشه.:19:

سلام امید جان

من خیلی وقته دنبال یه نرم افزارم که عمل مانیتورینگ رو به خوبی انجام بده

یه کم در مورد این جور نرم افزارها توضیح بده و بگو از چی استفاده کنم

موفق باشی عزیزم

mahdi7610
30-01-2008, 12:57
اما مهدی خوش تیپ :10:

راه شما هم عالی بود و من بهش فکر نکرده بودم , اما اگه یه باره حواست نباشه وو ویندوز عوض کنی کارت زاره
:19:

راه های خوبی گفتین

خوشم اومد , اینا دور زدن نداره :31:

سلام خوش تیپ . ( البته بعد از من و امید )
خوب شما اطلاعاتتون را توی سی دی دارین . :31:

omid.sarmad
30-01-2008, 14:50
سلام امید جان

من خیلی وقته دنبال یه نرم افزارم که عمل مانیتورینگ رو به خوبی انجام بده

یه کم در مورد این جور نرم افزارها توضیح بده و بگو از چی استفاده کنم

موفق باشی عزیزم
سلام.من از Wise Installation استفاده می کنم که در واقع یه setup ساز هست.برنامه های Monitoring دیگری هم هستن که چون من از همین برنامه به خوبی جواب می گیرم سراغ بقیش نرفتم.کار باهاشم خیلی سادس.

coralisland_17
30-01-2008, 19:03
سلام دوستان
من تو يك تاپيك سوال كرده بودم كه راهي هست يانه ؟دوستان جواب دادن اگر با برنامه EASEUS Data Security Wizard آن را رمت كني ديگه بر نميگرده......
حالا با توجه به حرف هاي شما يعني اين برنامه بي اثره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sin2x=2sinxcosx
30-01-2008, 19:21
سلام دوست عزیز(برادر).
وقتی فایلی حذف میشه این فایل در حافظه اضافی هارد و در پوشه ای بنام System Volume Information به صورت فشرده قرار می گیره و ربطی به اینکه فایلی درست در محل اون قرار نگیره نداره.
دوستام خواشا لقمه رو دور سرتون فر ندید وقتی فایل بازنویسی بشه (یعنی یه فایل روس کپی بشه)قابل بازیابی نیست.
اگه اون قابلیت restore در یک درایو غیر فعال بشه در این صورت طبق گفته شما اطلاعات غیر قابل بازیابی خواهند بود که فکر نمی کنم این طوری باشد . :20:

omid.sarmad
30-01-2008, 21:00
اگه اون قابلیت restore در یک درایو غیر فعال بشه در این صورت طبق گفته شما اطلاعات غیر قابل بازیابی خواهند بود که فکر نمی کنم این طوری باشد . :20:
سلام.چرا اینطوری فکر نمی کنید.حتما باید راه پیچیده ای باشه که بهش اعتماد کنید.
راستی چرا تستش نمی کنید؟

KILLER_PANT
31-01-2008, 12:35
سلام.من از Wise Installation استفاده می کنم که در واقع یه setup ساز هست.برنامه های Monitoring دیگری هم هستن که چون من از همین برنامه به خوبی جواب می گیرم سراغ بقیش نرفتم.کار باهاشم خیلی سادس.
یکم بیشتر توضیح بده اگه ممکنه

omid.sarmad
31-01-2008, 17:35
یکم بیشتر توضیح بده اگه ممکنه
سلام.دوست عزیز چیرو بیشتر توضیح بدم.مانیتورینگر.و یا wise installation رو.
مانیتورینگ در واقع یه کنترل نظارتی در مسیرهای خاصه که وقوع تغییرات رو گزارش میکنه.
wise هم یه نرم افزاره که این امکان رو هم داره.

winxp
31-01-2008, 23:35
سلام به همگی

اول جواب امبد جان رو بدم که این قد اسرار نکنه دیگه

ببین امید گلم : system volume information کلا مربوط به system restore میشه و فقط روی بعضی فایلها کار میکنه

مثلا شما میای یه نرم افزار رو remov میکنی , نرم افزار میره توی system volume میشینه تا اگه restore کردین به تونه برگرده

نتیجه میگیریم فقط برای بعضی فایلها کار میکنه , مثلا شما اگه یه عکس رو از درایو d پاک کنی , مطمئنن اون عکس نمیره به system volume , میتونی امتحان کنی , و میتونی چند تا فایل dll رو هم امتحان کنی

و اما یه نکته دیگه , شما اگه فایل رو shift+delete کنی نمیره تو system volume اما اگه delete و سپس shift delete کنی میبینین رفت توی system volum و اون هم باز در صورتی هستش که system restore شما غیر فعال نباشه و این کار هم برای فایلهای dll و application و .com کار میکنه

خیلی چیزهای دیگه هم هستش که میتونی با یه کم خلاقیت بهش برسی

حالا میرسی به سوال من که چه طوری میشه به vast دسترسی داشت ؟
همه زیر سر این قسمت از هارد هستش
اگه کمک کنی میتونیم یه چیزایی بفهمیم
من یه خورده اطلاعات دادم که شما هم روش نظر بدین ولی مثل این که چیزی از vast و recover نمیدونین d:

منتظرم کماکان d:

موفق باشی عزیزم

winxp
31-01-2008, 23:42
سلام.دوست عزیز چیرو بیشتر توضیح بدم.مانیتورینگر.و یا wise installation رو.
مانیتورینگ در واقع یه کنترل نظارتی در مسیرهای خاصه که وقوع تغییرات رو گزارش میکنه.
wise هم یه نرم افزاره که این امکان رو هم داره.

سلام امید جان

در مورد مانیتورینگ توضیح بده

خیلی از بچه ها نمیدونن چیه :31: , ایا میشه با این نرم افزار فهمید که وقتی یه نرم افزار نصب میکنی چه dll هایی به ویندوز اضافه میکنه و رو ریجستری چه تغییراتی اعمال میکنه ؟

من دنبال همچین نرم افزاری هستم که بتونم خیلی کارهای عجیب بکنم :18:

اگه یه خورده در باره اون و درخواست من توضیح بدی ممنون میشم :11:

nibble
01-02-2008, 09:55
سلام
تا اونجايي كه من مي دونم همه ي فايل هايي كه با Shift+Del پاك مي شن توي System Volume نمي رن ولي خوب اگر شما يه فايلي را با Shift+Del پاك كنيد باز هم مي تونيد اون فايل رو بازيابي كنيد اكر مي خواهيد كه اون فايل ديگه قابل بازيابي نباشه بايد دقيقا روي جايي كه فايل بوده اطلاعاتي رو بريزيد (البته باز هم اطلاعات قبلي قابل بازيابي هستن البته نه به صورت نرم افزاري بلكه به صورت سخت افزاري چون هر بار كه روي قسمتي از Hard اطلاعاتي رو ذخيره مي كنيد ولتاژ اطلاعات قبلي افت مي كنه حالا اكر مي خواين كه فايل هاتون حتي به صورت سخت افزاري هم بازيابي نشن بايد دقيقا روي همون فايل 11 بار اطلاعات بريزين)

اما اگر كسي ديكه از كامپيوتر شما استفاده مي كنه و نمي خواهيد كه فايل هاي شما رو ببينه به نظرم راه سادش اينه كه پسوند فايل رو تغيير بديد اما اگر اون طرف شما اينقدر كنجكاو هست كه بخواد فايل رو با تمام برنامه ها باز كنه راه بعدي اينه كه فايلي كه پسوندشو تغيير داديد رو توي يه نرم افزار import كنيد وبعد روي اون يه پسورد بزاريد و پسوندشو تغيير بديد
اما اگر احتمال داره كه اون شخص باز هم بتونه پسورد فايل رو پيدا كنه و... بهترين راه اينه كه توجيهش كنيد كه سراغ فايل هاي شما نره چون همون طور كه شما دنبال راهي هستيد كه بقيه نتونن به فايل هاي شما دسترسي داشته باشن و هميشه يه راه جديد پيدا مي شه افراد ديگه اي هم هستن كه مي خوان به اطلاعات محرمانه ي ديگران دسترسي داشته باشن و هميشه يه راهي پيدا مي كنن

winxp
01-02-2008, 11:14
بسیار عالی nibble جان

من بالا یه جا اشتباه تایپ کردم که اصلاحش میکنم

و اما یه نکته دیگه , شما اگه فایل رو shift+delete کنی نمیره تو system volume اما اگه delete و سپس اگه بری از سطل اشغال پاکشون کنی میبینین رفت توی system volum و اون هم باز در صورتی هستش که system restore شما غیر فعال نباشه و این کار هم برای فایلهای dll و application و .com کار میکنه

اطلاعاتتون بد نبود ولی اموزشی نبود

من میخوام بدونم وقتی یه فایل رو سیستم میریزیم اطلاعاتش کجا ثبت میشه که وقتی پاکش میکنیم نرم افزار recovry میره از اونجا برش میگردونه
همه این نرم افزارها میرن از روی mft که فکر کنم همون جدول تخصیص فایل باشه میرن بر میگردونن
حالا نمیدونم اون mft همون vast هستش یا نه
vast کجاست ؟
ما اگه یه عکس داشته باشیم تو درایو D:\ aks\ali.jpg
این مسیر توی vast ذخیره میشه , درسته ؟
چه طوری میشه اینو ویرایش کرد ؟

mft , mbr , vast چی هستن ؟

موفق باشین

omid.sarmad
01-02-2008, 17:52
سلام امید جان

در مورد مانیتورینگ توضیح بده

خیلی از بچه ها نمیدونن چیه :31: , ایا میشه با این نرم افزار فهمید که وقتی یه نرم افزار نصب میکنی چه dll هایی به ویندوز اضافه میکنه و رو ریجستری چه تغییراتی اعمال میکنه ؟

من دنبال همچین نرم افزاری هستم که بتونم خیلی کارهای عجیب بکنم :18:

اگه یه خورده در باره اون و درخواست من توضیح بدی ممنون میشم :11:
سلام.آره میشه همه DLL ها و فایلهای دیگر رو مانیتور کرد و مجددا یه setup براش ساخت.البته فقط برای این منظور استفاده نمیشه.در رابطه با نرم افزار من با wise Installation کار می کنم.البته خیلی از بچه های این فوروم فکر می کنن wise فقط یه ستاپ سازه.در صورتی که اینجوری نیست.در هر صورت نرم افزار مورد نظرتو انتخاب کن بعد بگو تا توضیحاتشو بشت بدم.موفق باشی پسر گل.

omid.sarmad
01-02-2008, 17:54
سلام به همگی

اول جواب امبد جان رو بدم که این قد اسرار نکنه دیگه

ببین امید گلم : system volume information کلا مربوط به system restore میشه و فقط روی بعضی فایلها کار میکنه

مثلا شما میای یه نرم افزار رو remov میکنی , نرم افزار میره توی system volume میشینه تا اگه restore کردین به تونه برگرده

نتیجه میگیریم فقط برای بعضی فایلها کار میکنه , مثلا شما اگه یه عکس رو از درایو d پاک کنی , مطمئنن اون عکس نمیره به system volume , میتونی امتحان کنی , و میتونی چند تا فایل dll رو هم امتحان کنی

و اما یه نکته دیگه , شما اگه فایل رو shift+delete کنی نمیره تو system volume اما اگه delete و سپس shift delete کنی میبینین رفت توی system volum و اون هم باز در صورتی هستش که system restore شما غیر فعال نباشه و این کار هم برای فایلهای dll و application و .com کار میکنه

خیلی چیزهای دیگه هم هستش که میتونی با یه کم خلاقیت بهش برسی

حالا میرسی به سوال من که چه طوری میشه به vast دسترسی داشت ؟
همه زیر سر این قسمت از هارد هستش
اگه کمک کنی میتونیم یه چیزایی بفهمیم
من یه خورده اطلاعات دادم که شما هم روش نظر بدین ولی مثل این که چیزی از vast و recover نمیدونین d:

منتظرم کماکان d:

موفق باشی عزیزم
سلام عزیز.تا حالا تو پوشه system volume گشت و گذار کردی؟

نه

mahdi7610
01-02-2008, 18:43
سلام به همه دوستان

من اصلا نمی دنم بحث شما چیه .
همه چیزا به هم قاطی کردید و رفته . هر کی از یه چیز حرف می زنه و حرف خودشا نیمه تموم رها می کنه می ره سراغ یه سوال دیگه .
بابا یه چیزی بگید همه بیان نظرشون را دربارش بدن تا مرحله به مرحله بریم جلووووووووووووووووووووووو و

omid.sarmad
01-02-2008, 21:18
سلام به همه دوستان

همه چیزا به هم قاطی کردید و رفته . هر کی از یه چیز حرف می زنه و حرف خودشا نیمه تموم رها می کنه می ره سراغ یه سوال دیگه .
بابا یه چیزی بگید همه بیان نظرشون را دربارش بدن تا مرحله به مرحله بریم جلووووووووووووووووووووووو و
سلام.اینو هستم آقا مهدی این پسره (اسمش چی بود؟آها بهروز ) همش شلوغش می کنه.
راستی زیر این ستاره هات هر دفعه یه چیزی می نویسه،آخر فروم باز،پروفشنال،اند مرام و ...
مشکل از چشای منه یا همینجوریه.البته همش درست می نویسه.

winxp
02-02-2008, 08:44
سلام عزیز.تا حالا تو پوشه system volume گشت و گذار کردی؟

سلام امید جان

مگه اشتباه گفتم :41:

میشه بگی کجاش اشتباه بود

اینا همرو یه روز تست میکردم بعد نوشتم :20:

سلام به همه دوستان

سلام مهدی جان

بحث ما که روشنه عزیزم
میخاهیم بفهمیم vast کجاست و نرم افزارهای recover چه جوری فایل رو پیدا میکنن
و این که vast و mft و mbr چی هستن و چه ربطی به هم دارن و چه طوری میشه اینهارو دید

چون بحث خیلی سخته همه منحرفش میکنن :27:

موفق باشین

سلام.اینو هستم آقا مهدی این پسره (اسمش چی بود؟آها بهروز ) همش شلوغش می کنه.
راستی زیر این ستاره هات هر دفعه یه چیزی می نویسه،آخر فروم باز،پروفشنال،اند مرام و ...
مشکل از چشای منه یا همینجوریه.البته همش درست می نویسه.

حالا که معلوم شد بحث سر چیه جوابمو بد لطفا :11: