PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کلوپ خودروهای BMW ( بی ام دبلیو )صفحه ها : [1] 2 3 4

ram1600
27-01-2008, 18:07
● تاریخچه پیدایش BMW
اگر چهBMW از یک شهرت بزرگ در صنعت اتومبیل سازی در جهان برخوردار است بخصوص در دو دهه گذشته که با مدلهای خود از محبوبیت خاصی برخوردار شده است ولی داستان BMW بر می گردد به حدود ۹۰ سال پیش. اصل طرح BMW مربوط می شود به سال ۱۹۱۳ وقتی که Kall Friedrich Rapp در کار تولید مشروبات الکلی یا اصطلاح آلمانی (Bavarian) فعالیت داشت و در عین حال دارای دانش مهندسی هواپیما در آلمان بود که باعث شد تا دانش خود را در کارگاهی کوچک در اطراف شهر مونیخ به ثمر برساند و شروع به تولید هواپیما کند.
در سال ۱۹۱۶ به مشکل مالی در مورد توسعه برخورد کرد که این مشکل توسط دو اتریشی به نامهای Max Friz و Frarz Josef popp بر طرف شد (آنها با در اختیار گذاشتن ابراز مناسب کمک بزرگی را انجام دادند) در مارچ سال بعد برای توسعه و گسترش کار خود با کمپانی Bagersiche Flugzeung Werke (BFW) تلفیق شد و نام جدیدی بوجود آمد (Bavarian Motor Works) یا همان (BMW) که تا امروز به همین نام باقی مانده است.
● خلاصه ای از فعالیتهای BMW:
▪ ۱۹۱۷: پذیرفتن نام BMW و شکل گرفتن آرم آبی و سفید که برگرفته از ملخک موتور هواپیما و پوشش حاله ای زرد رنگ که نشانه Bavarian بود شکل گرفت که بعدها آن حاله برداشته شد و BMW به خودروی ملی آلمان تبدیل شد.
▪ ۱۹۱۹: در این سال BMW با تولید ۶ موتور ۶ سیلندر به یک رکورد جهانی دست پیدا کرد.
▪ ۱۹۲۳: اولین موتور سیکلت دو قلوی خود را با نام R۳۲ تولید کرد.
▪ ۱۹۲۸: تولید اتومبیل را با ۷ دستگاه آغاز کرد.
▪ ۱۹۲۹: رکورد مسابقات جهانی سرعت را با موتور سیکلت R۳۷ با سرعت ۱۳۴ مایل شکست.
▪ ۱۹۳۳: اولین خودروی ۳.۳ خود را با یک موتور ۶ سیلندر به حجم ۲/۱ لیتر و طراحی زیبا با یک جلو پنجره میله ای استیل دو تکه ساخت.
▪ ۱۹۳۶: مدل ۳۲۸ را تولید کرد و تا سال ۱۹۴۰ موتورهای ۲ لیتری اسپرت آن را ساخت.
▪ ۱۹۳۹: BMW شروع به طراحی و ساخت موتورهای کمپرسور کرد.
▪ ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵: ساخت موتورهای ۱۳۲ و ۸۰۱ برای هواپیمای Focke-wulf و موتور ۰۰۳ توربین دار گازی و تولید اولین هواپیمای موتور جت دنیا از موفقیتهای آن بود.
به خودروی ۵۰۱ با موتور ۶ سیلندر و ۵۰۲ با یک موتور قوی ۸ سیلندر اشاره کرد و همچنین اولین موتور سیکلتهای مخصوص جنگ را ساخت.
▪ ۱۹۵۶: .تولید مدلهای ۳۰۳ و ۵۰۷ را با اتاقهای کوپه و کروک آغاز کرد.
▪ ۱۹۵۹: BMW در یک بحران مالی قرار گرفت و در کنار همین موضوع یک پیشنهاد توسط دایملر بنز صورت گرفت که سهام کوچکی در BMW داشته باشد که در نهایت با مقداری مقاومت رای موافق داده شد و این کار تا زمانی ادامه داشت که دچار بحران بود.
▪ ۱۹۶۲: به تولید خودروهای اسپرت در کلاس ۱۵۰۰ سی سی پرداخت.
▪ ۱۹۶۶: تولید خودروهای ۲ درب و ۶ سیلندر را با اتاقی بزرگ و حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی آغاز کرد.
▪ ۱۹۶۹: موتور سیکلتهای Flat-twin را در برلین ساخت.
▪ ۱۹۷۰: در این سال آقای Eberhard V.Kuenheim به مقام ریاست BMW در آمد و آن را به یک برنامه ریزی دقیق به یک مجموعه ثابت و پا برجا تبدیل کرد.
▪ ۱۹۷۲: ساختمان مرکزی جدید BMW به نام (HQ) که شبیه ۴ سیلندر کنار هم طراحی شده بود افتتاح شد.
و در همین سال به مناسبت المپیک ماراتون در مونیخ خودروی ۲۰۰۲ را با موتور الکتریکی به نمایش گذاشت.و همچنین مدل جدید سری ۵ (E۲۱) را ساخت.
▪ ۱۹۷۳: خودروی F۲ را برای شرکت در مسابقات Touring اروپا ساخت.
▪ ۱۹۷۴: یکی از شاهکارهای BMW در همین سال ساخته شد. ۲۰۰۲ Turbo که مجهز به توربو شارژ بود و عنوان بهترین خودروی سال را به خود اختصاص داد.
▪ ۱۹۷۵: شروع به ساخت سری ۳ (E۲۱) برای حضور در مسابقات را نمود.
▪ ۱۹۷۶: اولین مدل سری ۶ (E۲۴) و موتور سیکلت R۱۰۰RS را ساخت.
▪ ۱۹۷۷: اولین مدل سری ۷ (E۲۳) را ساخت.
▪ ۱۹۷۸: آغاز طرح تولید سری های M را با M۱ آغاز کرد.
▪ ۱۹۸۰: تاسیس یک شرکت طراحی در انگلستان.
▪ ۱۹۸۱: ساخت موتور سیکلت R۸۰G/S برای حضور در مسابقات پاریس داکار.
▪ ۱۹۸۳: ساخت اولین مدل فرمول F۱ و موتور M۱۲ که توسط Nelson Piquets Brabham طراحی شد و به همین منظور به BT۵۲ مشهور شد که بهترین توربو شارژر بر روی آن نصب شده بود و اولین موتور سیکلتهای سری K ۴ سیلندر را ساخت.
▪ ۱۹۸۵: شروع به طراحی و تحقیقات بر روی خودروهای مفهومی را آغاز کرد.
▪ ۱۹۸۶: سری های ۳ را برای حضور در مسابقات آماده کرد.
▪ ۱۹۸۷: اولین گروه های خودروهای Z را با نام Z۱ آغاز کرد و مدل جدید سری ۷ (۷۵۰i) را با موتور V۱۲ را ساخت.
▪ ۱۹۹۰: سری ۸ (۸۵۰i) را ساخت که توانست رکورد سرعت ۲۸۱ کیلومتر را در کلاس خود بشکند و به یک افسانه تبدیل شد و در همین سال ساخت و طراحی موتورهای Rolls-Royce را بدست گرفت.
▪ ۱۹۹۱: اولین خودروی مفهومی الکتریکی را با نام (E۱) طراحی کرد.
▪ ۱۹۹۲: یک ساختمان جدید در Spartan Burg در جنوب Carolina تاسیس کرد.
▪ ۱۹۹۳: Eberhard V.Kuenheim بعد از گذشت ۲۵ سال باز نشسته شد و آقای Bernd Pichestrieder به عنوان مدیر جدید جانشین آن شد.
و از مدل های جدید موتور سیکلت R۱۱۰۰ (Boxer) و (F۶۵۰) پرده برداری شد.
▪ ۱۹۹۴: خرید کامل سهام شرکت Rover صورت گرفت و مقدمه طراحی جدید سری ۳ آغاز شد.
▪ ۱۹۹۵: مدل جدید سری ۵ (E۳۹) روانه بازار شد.
▪ ۱۹۹۶: ساخت موتورهای خود را در کشور برزیل آغاز کرد و نسل جدید سری Z را با نام Z۳ تولید کرد که به یک شهرت جهانی دست پیدا کرد و از محبوبیت خاصی برخوردار شد .
▪ ۱۹۹۸: کل سهام Rolls-Royce را خریداری کرد و در همین سال نسل جدید روور ۷۵ را تولیدکرد.
▪ ۱۹۹۹: پدیده های خود را آفرید X۵، Z۸ و کانسپت Z۹ و مدل V۱۲LMR را برای مسابقات لمان طراحی کرد.
▪ ۲۰۰۰: که مجموعه Mini را زیر پوشش خود در آورد. تشکیل تیم جدید F۱ (BMW-Williams) و تولید نسل جدید سری ۳ از دیگر دستاوردهای آن بود و همچنین پروژه EXPO۲۰۰۰ کانسپت را آغاز کرد که به خودروی (Clean Erergy) مشهور شد.
▪ ۲۰۰۱: اولین مدلهای Mini را با نامهای Mini One و Mini Cooper را بیرون داد و همچنین نسل جدید سری ۷ را تولید کرد.
▪ ۲۰۰۲: نسل جدید Cooper اسپرت را با نام Coopers تولید کرد و توانست برای اولین بار در دنیا تکنولوژی هیبریدی را اختراع کند. و این یک موفقیت عظیم در صنعت برای BMW بشمار می آمد.
▪ ۲۰۰۳: نسل جدید Rolls-Royec را با نام فانتوم (Phantom) تولید کرد که به یک شاهکار در سال ۲۰۰۳ تبدیل شد.
▪ ۲۰۰۴: نسل جدید Mini کروک، سری ۱، سری ۶، Z۴ و X۳ را که هر ۳ جدید و اولین نسل در سری های خود بودند را تولید کرد و همگی ویژگی خودروهای اسپرت را داشتند.
▪ ۲۰۰۵: یک تحول کامل را در طراحی نسل های خود در سری های ۳و۵و۷ ایجاد کرد و BMW را با تمامی خودروهای دنیا متفاوت ساخت.
▪ ۲۰۰۶: گروه BMW حدود ۱۷ میلیون پوند را برای ساخت آکادمی خود در کشور انگلستان هزینه نمود و همچنین تولیدات کارخانه خود را از مرز ۱ میلیون دستگاه گذراند.
▪ ۲۰۰۷: مدل جدید کانسپت CS که جزو عجایب شناخته شد.
▪ ۲۰۰۸: نسل جدید سری ۶ و X۵ که در راه است.
ـ BMW خودروی ملی کشور آلمان است.
ـ در هیچ کجای دنیا از آن بعنوان تاکسی و خودروهای خدماتی به جز اسکورت و خدمات پلیسی استفاده نمی شود و به همین دلیل هیچگاه در دستور کار خود خودروی خدماتی ندارد.
ـ جلو پنجره BMW یک سمبل است که نشان ار دوران هیتلر و سیبیل آن است.
ـ بهترین و برترین خط تولید بدنه را در دنیا دارد که تمامی بدنه خودرو را بدون استفاده از دستگاه پرس و با استفاده از لیزر می سازد.
ـ راحتی و ایمنی در BMW جزو مطرح ترین محاسن آن است.
ـ از سال ۱۹۹۸ به بعد آمار فروش آن از ۹۸% در سال گذشته و جزو پر فروش ترین خودروهای دنیا است.
ـ و مورد های دیگر که هر کدام برای خود یک امتیاز به امتیازات آن می افزاید.
در هر حال کمپانی BMW یکی از بهترین و برترین کمپانی های دنیا به شمار می آید و این موضوع را بارها با مدلهای خود به معرض نمایش گذاشته است و در آینده نیز بیشتر اثبات خواهد کرد.

ram1600
27-01-2008, 19:41
ممکن است سی ساله به نظر آید اما کاملا جدید است. تکنسین های BMW به این نتیجه رسیدند که قطعات یدکی کافی برای ساخت مدل کلاسیک Sixties را همزمان با سالگرد تاسیس این شرکت در اختیار دارند.
Arthur Heimann، مکانیک ارشد BMW در تمامی سالهای خدمت خود تا به حال با چنین پیشنهادی مواجه نشده بود. تقریباً سال گذشته بود که پیشنهاد ساخت اتومبیلی جدید از طرف شرکت به وی داده شد. اما با نگاه به تاریخ تولید این خودرو، متوجه خواهیم شد تکنولوژی این خودرو حرف چندانی برای گفتن ندارد. از Heimann خواسته شده بود با استفاده از قطعات یدکی نو، سالم و استفاده نشده، اتومبیل کلاسیک Sixties BMW ۲۰۰۲ را از نو بسازد.
این پیشنهاد برای هر تعمیرکار خودروهای کلاسیک بیم آور است. تهیه قطعات و لوازم مناسب، کاری بسیار دشوار است اما تمام کار در زمان مقرر، یعنی تا زمان افتتاح بزرگترین نمایشگاه اتومبیل های قدیمی، Techno Classica که ۶ تا ۹ آپریل در Essen آلمان دایر بود، انجام پذیرفت.
در همین زمان برنامه دیگری هم برای Heimann طرح ریزی شده بود. کلاس کاتچر مدیر پروژه و رئیس قسمت کارگاه BMW Mobile tradition به وی اعلام کرد تمامی مراحل کار نه تنها توسط گروه ناظر شرکت، بلکه توسط تمامی مشتاقان اتومبیل که طالبند تمام مراحل ساخت را بدانند، از نزدیک مشاهده می شود.
به طور قطع BMW خواستار آن بود که این کلاس مکانیک باز سازی Siaties توسط عموم مشاهده شود. بدون شک چنین چیزی بر روی کاغذ مهیج به نظر می آید اما اگر از هر مکانیکی بپرسند، در عمل چنین چیزی غیر ممکن است. چگونه می توان به نقشه ها و طرح های اولیه، خصیصه مواد و اجزاء دست یافت؟ و چه کسی برای اینها زمان می گذارد؟
اما برای BMW پیدا کردن قطعات اورجینال جدید حتی برای مدل های ۷۷ سال قبل هم کار مشکلی نیست.
مرکز BMW Mobile tradition میراث زنده و بی نظیر این کمپانی محسوب می شود. این قسمت در کنار کارخانه در مونیخ قرار دارد و در بر گیرنده مجموعه ای از ۴۰۰ اتومبیل و موتور و یک محوطه مخصوص سرویس ویژه است، این دقیقاً همان قسمتی است که خدمات ویژه BMW در آن انجام می گیرد.
هنگامی که ایده بازسازی ۲۰۰۲ مطرح شد، به مدد تلاشهای این قسمت ۹۰ درصد قطعات به سرعت تهیه و مورد استفاده قرار گرفت. با تشویق ها و هدایت های کاتچر، Heiman با جدیت مشغول ساخت بدنه بیرونی Sixties شد. در می ۲۰۰۵ یک کارگاه شیشه ای در موزه BMW جنب Olympic Tower ساخته شد. این همان جایی بود که خودروها به تدریج سر هم بندی و مونتاژ می شدند. تعداد اندکی از قطعات یدکی که توسط این قسمت تهیه نمی شد از اتومبیلی اهدا کننده تهیه یا به وسیله طرح های اولیه دوباره ساخته می شدند.
بعد از یازده ماه سعی و تلاش و به کارگیری ۴۰۰ قطعه یدکی، ۲۰۰۲ BMW آماده عرضه است. حدود ۲۵۰۰۰۰ بازدید کننده سالیانه موزه BMW، شانس آن را داشتند که از نزدیک مراحل مونتاژ خودرویی را ببینند که در عین حال جدید بودن، قدیمی می نمود.
مشاهده این اتومبیل گوجه ای رنگ، همان Sixties دوران کودکی را با همان رنگ در ذهن تداعی می کند. میزان رنگ و براق کننده هم، همان میزان های قبلی است، به این ترتیب اتومبیل جدید که توسط سیل علاقمندان به اتومبیل احاطه خواهد شد، در ورای چشم منتظر مشتاقانش می درخشد.
قلب تپنده این خودرو موتور ۴ سیلندر و ۲ لیتری است که همانند مدل سال ۱۹۷۳، ۱۳۰ اسب بخار قدرت دارد. این موتور به اتومبیل ۱۰۳۰ کیلو گرمی این امکان را می دهد که در ۹.۴ ثانیه از سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت بگذرد.
سرعت بالای مدل های قدیمی این اتومبیل یعنی ۱۹۰ کیلومتر در ساعت هنوز از نظر استانداردهای جدید تحسین برانگیز است. قیمت این خودرو در روزهای اوج و شکوفایی ۱۴۴۰۰ مارک آلمان بود و اتومبیل در هر ۱۰۰ کیلومتر، ۹ لیتر بنزین مصرف می کرد.
حال اتومبیل کامل شده و به نمایش در آمده است. BMW مصمم است که سالگرد خود را در تابستان جشن بگیرد. در سی ام جولای مهمانی و فیلمی در محوطه موزه BMW به نمایش گذاشته خواهد شد. این شانسی خواهد بود تا پیشرفت BMW۲۰۰۲ tii را ببینیم.
Arthur Heimann اظهار می دارد که آماده است تا در رابطه با این خودرو، با مسئولین سوختی به مناظره بنشیند.
ترکیبی از غذا و نوشیدنی و موزیک هم خبر از غروبی سر گرم کننده می دهد. فیلمها مدل های امسال BMW را به نمایش می گذارند. BMW ۳ Series و BMW GS هم پایان بخش برنامه خواهند بود.

corey
28-01-2008, 13:38
دوستان تو این تاپیک کلیه مباحث مربوط با bmw و زیر مجموده این شرکت شامل rolls-royce و mini بحث بشه

corey
28-01-2008, 13:41
با اجازه دوست عزیز ram1600 که تاریخچه کوتاهی از شرکت bmw نوشتند این مطلب قرار میدم تا ابتدا دوستان تا حدودی با تاریخچه این کمپانی آشنا بشن
● تاریخچه پیدایش BMW
اگر چهBMW از یک شهرت بزرگ در صنعت اتومبیل سازی در جهان برخوردار است بخصوص در دو دهه گذشته که با مدلهای خود از محبوبیت خاصی برخوردار شده است ولی داستان BMW بر می گردد به حدود ۹۰ سال پیش. اصل طرح BMW مربوط می شود به سال ۱۹۱۳ وقتی که Kall Friedrich Rapp در کار تولید مشروبات الکلی یا اصطلاح آلمانی (Bavarian) فعالیت داشت و در عین حال دارای دانش مهندسی هواپیما در آلمان بود که باعث شد تا دانش خود را در کارگاهی کوچک در اطراف شهر مونیخ به ثمر برساند و شروع به تولید هواپیما کند.
در سال ۱۹۱۶ به مشکل مالی در مورد توسعه برخورد کرد که این مشکل توسط دو اتریشی به نامهای Max Friz و Frarz Josef popp بر طرف شد (آنها با در اختیار گذاشتن ابراز مناسب کمک بزرگی را انجام دادند) در مارچ سال بعد برای توسعه و گسترش کار خود با کمپانی Bagersiche Flugzeung Werke (BFW) تلفیق شد و نام جدیدی بوجود آمد (Bavarian Motor Works) یا همان (BMW) که تا امروز به همین نام باقی مانده است.
● خلاصه ای از فعالیتهای BMW:
▪ ۱۹۱۷: پذیرفتن نام BMW و شکل گرفتن آرم آبی و سفید که برگرفته از ملخک موتور هواپیما و پوشش حاله ای زرد رنگ که نشانه Bavarian بود شکل گرفت که بعدها آن حاله برداشته شد و BMW به خودروی ملی آلمان تبدیل شد.
▪ ۱۹۱۹: در این سال BMW با تولید ۶ موتور ۶ سیلندر به یک رکورد جهانی دست پیدا کرد.
▪ ۱۹۲۳: اولین موتور سیکلت دو قلوی خود را با نام R۳۲ تولید کرد.
▪ ۱۹۲۸: تولید اتومبیل را با ۷ دستگاه آغاز کرد.
▪ ۱۹۲۹: رکورد مسابقات جهانی سرعت را با موتور سیکلت R۳۷ با سرعت ۱۳۴ مایل شکست.
▪ ۱۹۳۳: اولین خودروی ۳.۳ خود را با یک موتور ۶ سیلندر به حجم ۲/۱ لیتر و طراحی زیبا با یک جلو پنجره میله ای استیل دو تکه ساخت.
▪ ۱۹۳۶: مدل ۳۲۸ را تولید کرد و تا سال ۱۹۴۰ موتورهای ۲ لیتری اسپرت آن را ساخت.
▪ ۱۹۳۹: BMW شروع به طراحی و ساخت موتورهای کمپرسور کرد.
▪ ۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵: ساخت موتورهای ۱۳۲ و ۸۰۱ برای هواپیمای Focke-wulf و موتور ۰۰۳ توربین دار گازی و تولید اولین هواپیمای موتور جت دنیا از موفقیتهای آن بود.
به خودروی ۵۰۱ با موتور ۶ سیلندر و ۵۰۲ با یک موتور قوی ۸ سیلندر اشاره کرد و همچنین اولین موتور سیکلتهای مخصوص جنگ را ساخت.
▪ ۱۹۵۶: .تولید مدلهای ۳۰۳ و ۵۰۷ را با اتاقهای کوپه و کروک آغاز کرد.
▪ ۱۹۵۹: BMW در یک بحران مالی قرار گرفت و در کنار همین موضوع یک پیشنهاد توسط دایملر بنز صورت گرفت که سهام کوچکی در BMW داشته باشد که در نهایت با مقداری مقاومت رای موافق داده شد و این کار تا زمانی ادامه داشت که دچار بحران بود.
▪ ۱۹۶۲: به تولید خودروهای اسپرت در کلاس ۱۵۰۰ سی سی پرداخت.
▪ ۱۹۶۶: تولید خودروهای ۲ درب و ۶ سیلندر را با اتاقی بزرگ و حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی آغاز کرد.
▪ ۱۹۶۹: موتور سیکلتهای Flat-twin را در برلین ساخت.
▪ ۱۹۷۰: در این سال آقای Eberhard V.Kuenheim به مقام ریاست BMW در آمد و آن را به یک برنامه ریزی دقیق به یک مجموعه ثابت و پا برجا تبدیل کرد.
▪ ۱۹۷۲: ساختمان مرکزی جدید BMW به نام (HQ) که شبیه ۴ سیلندر کنار هم طراحی شده بود افتتاح شد.
و در همین سال به مناسبت المپیک ماراتون در مونیخ خودروی ۲۰۰۲ را با موتور الکتریکی به نمایش گذاشت.و همچنین مدل جدید سری ۵ (E۲۱) را ساخت.
▪ ۱۹۷۳: خودروی F۲ را برای شرکت در مسابقات Touring اروپا ساخت.
▪ ۱۹۷۴: یکی از شاهکارهای BMW در همین سال ساخته شد. ۲۰۰۲ Turbo که مجهز به توربو شارژ بود و عنوان بهترین خودروی سال را به خود اختصاص داد.
▪ ۱۹۷۵: شروع به ساخت سری ۳ (E۲۱) برای حضور در مسابقات را نمود.
▪ ۱۹۷۶: اولین مدل سری ۶ (E۲۴) و موتور سیکلت R۱۰۰RS را ساخت.
▪ ۱۹۷۷: اولین مدل سری ۷ (E۲۳) را ساخت.
▪ ۱۹۷۸: آغاز طرح تولید سری های M را با M۱ آغاز کرد.
▪ ۱۹۸۰: تاسیس یک شرکت طراحی در انگلستان.
▪ ۱۹۸۱: ساخت موتور سیکلت R۸۰G/S برای حضور در مسابقات پاریس داکار.
▪ ۱۹۸۳: ساخت اولین مدل فرمول F۱ و موتور M۱۲ که توسط Nelson Piquets Brabham طراحی شد و به همین منظور به BT۵۲ مشهور شد که بهترین توربو شارژر بر روی آن نصب شده بود و اولین موتور سیکلتهای سری K ۴ سیلندر را ساخت.
▪ ۱۹۸۵: شروع به طراحی و تحقیقات بر روی خودروهای مفهومی را آغاز کرد.
▪ ۱۹۸۶: سری های ۳ را برای حضور در مسابقات آماده کرد.
▪ ۱۹۸۷: اولین گروه های خودروهای Z را با نام Z۱ آغاز کرد و مدل جدید سری ۷ (۷۵۰i) را با موتور V۱۲ را ساخت.
▪ ۱۹۹۰: سری ۸ (۸۵۰i) را ساخت که توانست رکورد سرعت ۲۸۱ کیلومتر را در کلاس خود بشکند و به یک افسانه تبدیل شد و در همین سال ساخت و طراحی موتورهای Rolls-Royce را بدست گرفت.
▪ ۱۹۹۱: اولین خودروی مفهومی الکتریکی را با نام (E۱) طراحی کرد.
▪ ۱۹۹۲: یک ساختمان جدید در Spartan Burg در جنوب Carolina تاسیس کرد.
▪ ۱۹۹۳: Eberhard V.Kuenheim بعد از گذشت ۲۵ سال باز نشسته شد و آقای Bernd Pichestrieder به عنوان مدیر جدید جانشین آن شد.
و از مدل های جدید موتور سیکلت R۱۱۰۰ (Boxer) و (F۶۵۰) پرده برداری شد.
▪ ۱۹۹۴: خرید کامل سهام شرکت Rover صورت گرفت و مقدمه طراحی جدید سری ۳ آغاز شد.
▪ ۱۹۹۵: مدل جدید سری ۵ (E۳۹) روانه بازار شد.
▪ ۱۹۹۶: ساخت موتورهای خود را در کشور برزیل آغاز کرد و نسل جدید سری Z را با نام Z۳ تولید کرد که به یک شهرت جهانی دست پیدا کرد و از محبوبیت خاصی برخوردار شد .
▪ ۱۹۹۸: کل سهام Rolls-Royce را خریداری کرد و در همین سال نسل جدید روور ۷۵ را تولیدکرد.
▪ ۱۹۹۹: پدیده های خود را آفرید X۵، Z۸ و کانسپت Z۹ و مدل V۱۲LMR را برای مسابقات لمان طراحی کرد.
▪ ۲۰۰۰: که مجموعه Mini را زیر پوشش خود در آورد. تشکیل تیم جدید F۱ (BMW-Williams) و تولید نسل جدید سری ۳ از دیگر دستاوردهای آن بود و همچنین پروژه EXPO۲۰۰۰ کانسپت را آغاز کرد که به خودروی (Clean Erergy) مشهور شد.
▪ ۲۰۰۱: اولین مدلهای Mini را با نامهای Mini One و Mini Cooper را بیرون داد و همچنین نسل جدید سری ۷ را تولید کرد.
▪ ۲۰۰۲: نسل جدید Cooper اسپرت را با نام Coopers تولید کرد و توانست برای اولین بار در دنیا تکنولوژی هیبریدی را اختراع کند. و این یک موفقیت عظیم در صنعت برای BMW بشمار می آمد.
▪ ۲۰۰۳: نسل جدید Rolls-Royec را با نام فانتوم (Phantom) تولید کرد که به یک شاهکار در سال ۲۰۰۳ تبدیل شد.
▪ ۲۰۰۴: نسل جدید Mini کروک، سری ۱، سری ۶، Z۴ و X۳ را که هر ۳ جدید و اولین نسل در سری های خود بودند را تولید کرد و همگی ویژگی خودروهای اسپرت را داشتند.
▪ ۲۰۰۵: یک تحول کامل را در طراحی نسل های خود در سری های ۳و۵و۷ ایجاد کرد و BMW را با تمامی خودروهای دنیا متفاوت ساخت.
▪ ۲۰۰۶: گروه BMW حدود ۱۷ میلیون پوند را برای ساخت آکادمی خود در کشور انگلستان هزینه نمود و همچنین تولیدات کارخانه خود را از مرز ۱ میلیون دستگاه گذراند.
▪ ۲۰۰۷: مدل جدید کانسپت CS که جزو عجایب شناخته شد.
▪ ۲۰۰۸: نسل جدید سری ۶ و X۵ که در راه است.
ـ BMW خودروی ملی کشور آلمان است.
ـ در هیچ کجای دنیا از آن بعنوان تاکسی و خودروهای خدماتی به جز اسکورت و خدمات پلیسی استفاده نمی شود و به همین دلیل هیچگاه در دستور کار خود خودروی خدماتی ندارد.
ـ جلو پنجره BMW یک سمبل است که نشان ار دوران هیتلر و سیبیل آن است.
ـ بهترین و برترین خط تولید بدنه را در دنیا دارد که تمامی بدنه خودرو را بدون استفاده از دستگاه پرس و با استفاده از لیزر می سازد.
ـ راحتی و ایمنی در BMW جزو مطرح ترین محاسن آن است.
ـ از سال ۱۹۹۸ به بعد آمار فروش آن از ۹۸% در سال گذشته و جزو پر فروش ترین خودروهای دنیا است.
ـ و مورد های دیگر که هر کدام برای خود یک امتیاز به امتیازات آن می افزاید.
در هر حال کمپانی BMW یکی از بهترین و برترین کمپانی های دنیا به شمار می آید و این موضوع را بارها با مدلهای خود به معرض نمایش گذاشته است و در آینده نیز بیشتر اثبات خواهد کرد.

corey
28-01-2008, 13:49
suv جدید bmw با نام x1 در راه است
در ماه نوامبر مدل جدیدی از bmw که کاملا پوشانده شده بود در شهر مونیخ دیده شد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این مدل احتمالا در سال 2010 و با نام x1 عرضه خواهد شد تا رقیبی برای تویوتاrav4 که در این رده بازار را در دست دارد باشد به عقیده کارشناسان این مدل بسیار شبیه به مدل x6 که چند وقت پیش معرفی شد خواهد بود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منبع
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
28-01-2008, 14:45
آشنایی مختصر باbmw سری1
سری1 کوچکترین عضو خانواده bmw (بدون احتساب mini)است که از نظر میزان فروش در بین محصولات bmw رتبه دوم را دارد سری 1 در 2مدل هاچ بک و کوپه عرضه می شود که مدل convertible آن در نمایشگاه اتومبیل دترویت معرفی شد
از رقیبان سری1 می توان به آئودی a3 و همین طور مرسدس a-class و گلف نام برد سری 1 بر خلاف رقیبانش که اتومبیل های دیفرانسیل جلو هستند دیفرانسیل عقب است که این موضوع باعث شده که سری1 دارای سواری بهتر و اسپرت تر نسبت به رقیبانش باشد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک برای دیدن والپیپر از سری 1کوپه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لینک برای دیدن والپیپر از سری covertible
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

meha
28-01-2008, 22:52
لطفا عکسهای داخل و بیرون 330i را بگذارید
هم چنین توضیحات در مورد این اتومبیل.

zauos
29-01-2008, 00:58
به نظر من این ماشین بهترینه تو دنیا
چون از نظر امکانات و ظرافت خیلی بالاست
همینطور از نظر حفاظتی
این ماشین طوری طراحی شده که هر چقدر سرعت افزایش پیدا میکنه
طایرهای ماشین به طرف درون خم میشن و از چیه شدن ممانعت میکننن

corey
29-01-2008, 13:38
لطفا عکسهای داخل و بیرون 330i را بگذارید
هم چنین توضیحات در مورد این اتومبیل.
سری 3 bmw پرفروش ترین محصول این کمپانی می باشد و سالیانه در حدود نیم ملیون دستگاه سری 3 تولید می شود
نسل جدید سری 3 در سال 2004 معرفی شد و تا کنون پرفروش ترین نسل از سری3 بوده طراحی این اتومبیل نیز ذر پی طراحی سری7 bmw صورت گرفته و نسبت به نسل های قبل خود کاملا متفاوت است ولی در کل دارای طرحی کاملا اسپرت است و تنها ایرادی که می توان به آن کرفت طراحی قسمت عقب ان است که به عقیده بسیاری از کارشناسان شبیه اتومبیل های ژاپنی است
اما bmw330 دارای موتور 3لیتری بنزینی به قدرت 255 اسب بخار می باشد و همچنین دارای گشتاور 214پوند بر فوت می باشد این اتومبیل در سال 2006 جز 10 اتومبیل برتر آمریکا قرار گرفت و همواره در تست های مقایسه ای در کلاس خودش رتبه اول را کسب کرده همچنین در تست هندلینگ که در اروپا برگزار میشود در سال 2006 و 2007 جز 10 اتومبیل برتر بوده که آماری قابل توجه است از رقیبان سری3 می توان به بنزc-class و آئودیa4 و همین طور کادیلاک cts و اینفینیتی g37 اشاره کرد
این هم لینک عکس از bmw330i
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
29-01-2008, 15:32
توضیحاتی در رابطه با رولزرویس فانتوم
در سال 1998 کمپانیbmw تمام سهام رولزرویس را تصاحب کرد و زمان نسبتا زیادی طول کشید تا اولین رولزرویس طراحی شده توسط کمپانی مادر معرفی شود در این 5سال تیم طراحی رولزرویس که تماما انگلیسی بودند با تحقیق در رابطه با نسل های قبلی رولزرویس و همین طور استفاده از نظرات مشتریان رولزرویس در سال 2003 فانتوم را به جهانیان معرفی کردند طراحی فانتوم در اصل المانی انگلیسی است!!! زیرا دارای اصالت انگلیسی و همین طور جذابیت المانی است بر خلاف میباخ رقیب اصلی رولزرویس که بسیار به مرسدس کلاسs شباهت دارد رولزرویس هیچ شباهتی به bmw سری7 ندارد و شاید یکی از عوامل موفقیت رولزرویس همین نکته باشد
جالبترین نکته در طراحی این اتومبیل درهای آن است که به درهای کالسکه ای معروف است و جالبتر اینکه درهای این اتومبیل به صورت خودکار بسته می شوند فانتوم دارای رینگ های عظیم 21اینچی است یک نشان RR در وسط این رینگ ها قرار دارد که هیچگاه نمی چرخد!!! در رابطه با طرح داخلی فانتوم هم باید گفت که تمامی انتظارات طرفداران رولزرویس برآورده شده است
فانتوم دارای پیشرانه 12سیلندر 48 سوپاپ به حجم 6.7 لیتر میباشد که دارای 453 اسب بخار قدرت می باشد شتاب 0تا100 فانتوم در 5.7 ثانیه به دست می آید بر خلاف میباخ رولزرویس دارای سواری بسیار عالی می باشد به طوری هم اکنون طبق اظهارات مقامات رولزرویس 90در صد از صاحبان فانتوم ترجیح می دهند که خود به رانندگی بپردازند که از bmw چیزی غیر از آن انتظار نمی رفت

موفقیت رولزرویس فانتوم به قدری بود که هم اکنون مدت انتظار برای تحویل فانتوم به بیش از 2سال رسیده و تا پایان سال 2006 حدود 2600 فانتوم فروخته شد در طرف مقابل فروش میباخ کاملا ناامید کننده بود و حتی به نیمی از تولید بیش بینی شده نرسید اما یک اما یک نکته جالب در رابطه با فانتوم وجود دارد و آن اینکه حدود 30درصد از خریداران فانتوم درخواست دریافت دومین دستگاه از فانتوم را کرده اند و حدود 10درصد خواستار دریافت سومین فانتوم بوده اند
مدل جدید رولزرویس یعنی drophead coupe نیز از امسال وارد بازار شد و تمام تولیدات این مدل تا 4سال آینده پیش فروش شد و در 3سال اول این مدل تحویل به فانتوم داران خواهد شد
قیمت فانتوم با تمامی تجهیزات 532هزار دلار و قیمت مدل کوپه آن 616هزار دلار می باشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
29-01-2008, 16:01
راستی تا یادم نرفته بگم که امسال یک دستگاه فانتوم به ایران وارد شد
اینم لینک عکسای فانتوم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

meha
29-01-2008, 20:03
خب کسی اینجا 330i را داره اگه داره بگه می خوام چندتا سوال ازش بپرسم.

meha
29-01-2008, 20:49
اگه ممکنه قیمت 730i را هم بگید در ضمن وضعیت موتور این اتومبیل را هم بگذارید.

rafifar
29-01-2008, 21:30
من یه سوال کاملا غیر تخصصی دارم ...
الان bmw مدلی که تا 90 تومن قابله خرید باشه تو ایران چه مدلیه؟
(شرمنده به استادی خودتون ببخشید :">)

corey
29-01-2008, 21:38
من یه سوال کاملا غیر تخصصی دارم ...
الان bmw مدلی که تا 90 تومن قابله خرید باشه تو ایران چه مدلیه؟
(شرمنده به استادی خودتون ببخشید :">)
120 118 و 320 و 325 و همین طور 325 کوپه x3 و همین طور 520 و همین طور 530 با امکانات محدود

ram1600
29-01-2008, 21:39
دوستان تو این تاپیک کلیه مباحث مربوط با bmw و زیر مجموده این شرکت شامل rolls-royce و mini بحث بشه
دوست من شما همان جا تاپیکو ادامه میدادی چرا دوتاش کردی ؟؟؟؟

ram1600
29-01-2008, 21:44
بی.ام.و (BMW 3 Series ( BMW 335i Coupe 2007) قیمت: ?

موتور
تایپ : Twin-Turbo Inline-6 Cylinder
گنجایش:3000 سی سی
توان:300 bhp یا 224 kw
تورگ:300 lb-ft یا 407 NM در 1400 تا 5000 RPM

ترمز در جلو ABS, vented disc و در عقب disc
تایر در جلو و عقب : R17

حداکثر سرعت :241 کیلومتر بر ساعت (الکترونیکی محدود شده )
شتاب صفر تا 60 mph
5.3 ثانی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
29-01-2008, 21:45
دوست من شما همان جا تاپیکو ادامه میدادی چرا دوتاش کردی ؟؟؟؟
من معذرت می خوام بعد از زدن تاپیک متوجه شدم:20:
فقط خواهش میکنم شما هم در رابطه با نوشتن مطالب کمک کنید

ram1600
29-01-2008, 21:54
بی.ام.دبلیو (BMW M3 Coupe 2006) قیمت:49,595 $
موتور
تایپ:Inline-6
گنجایش:3246 سی سی
توان:245 kw در 7900 rpm
تورگ:355 نیوتن متر در 4900 rpm
طول.عرض . ارتفاع:176.9 و 70.1 و 54.0
وزن:1550 کیلوگرم
تایر:در جلو225/45 ZR18 و در عقب 255/40 ZR18
سرعت: 250 کیلومتر (محود شده الکترونیکی
صفر تا 62 mph :
4.8 ثانیه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
29-01-2008, 21:58
خب کسی اینجا 330i را داره اگه داره بگه می خوام چندتا سوال ازش بپرسم.


اگه ممکنه قیمت 730i را هم بگید در ضمن وضعیت موتور این اتومبیل را هم بگذارید.
تا اونجا من میدونم 330 به تعداد بسیار محدود به ایران وارد شده و بیشتر 320 در خیابان ها دیده میشه
در رابطه با 730 هم بگم که موتور این ماشین 6سیلندر خطی است و مشابه همان موتور استفاده شده در سری3 می باشد
بزودی بررسی سری7 هم قرار میدم

corey
29-01-2008, 22:13
دوست من به نظرت بحث توی یک تاپیک ادامه بدیم بهتر نیست

meha
29-01-2008, 22:59
تا اونجا من میدونم 330 به تعداد بسیار محدود به ایران وارد شده و بیشتر 320 در خیابان ها دیده میشه
در رابطه با 730 هم بگم که موتور این ماشین 6سیلندر خطی است و مشابه همان موتور استفاده شده در سری3 می باشد
بزودی بررسی سری7 هم قرار میدم

خب قیمت این اتومبیل چقدرهست؟

corey
30-01-2008, 14:16
خب قیمت این اتومبیل چقدرهست؟
730 بسته به تجهیزات و نوع ماشین که دارای بدنه بلند یا کوتاه باشه بین 130 تا 160 ملیون قیمت داره
تعداد کمی سری 7 با موتور 8سیلندر 4لیتری هم وارد شده که قیمتشون از 150 ملیون به بالاست

ram1600
30-01-2008, 16:32
من معذرت می خوام بعد از زدن تاپیک متوجه شدم:20:
فقط خواهش میکنم شما هم در رابطه با نوشتن مطالب کمک کنید
ما زیاد پول دار نیستیم تا حالا هم نتونستم دست روی یه بی ام دابلیو بکشم ولی دنیای من بی ام دابلیو که از اسمان سر رشته میگیرد . پدرم در شبهای تو ماشین توی پارکینگ می خوابیدم بهم گفت سعی کن همیشه اون چیزی باش که هستی اگر که سرت را هم اگر از دست دادی :41:

Farshadd
30-01-2008, 19:36
يه 740 توي شهر ما هست.

موتور 430 اسبي. ازش پرسيدم چند گرفته گفت 190 تومن، البته به نظر من گوليده شده، 6 ماه پيش خريده

ولي فكر كنم 740قيمتي 150-180 باشه

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــت

ببخشید. قدرت موتور این مدل رو با یه مدل 760Li اشتباه گرفته بودم. که در چند پست پایین تر هم توضیح دادم ولی به خاطر تذکر دوستان اینجا هم اضافه میکنم:


ببخشید با این مدل اشتباه گرفتم. نه بیچاره در مورد قدرت مدرت چیزی نگفت.
2007 BMW 7 Series 760Li Sedan

6.0L V12, 48 valve, 438 hp @ 6000 rpm
6 speed automatic transmission
14 mpg city / 22 mpg hwy

zauos
01-02-2008, 16:27
من شنیدم که موتور بی ام و قبل از اینکه موتور ماشین باشه موتور هواپیما بوده
ایا این صحت داره ؟

zauos
01-02-2008, 16:28
بی ام و رو از ارمنستان بیشتر وارد ایران میکنن
اونجا قیمتهای مناسبی دارن
و تعدا کسایی هم که از این مارک استفاده میکنن خیلی زیاده
چه مدهایی
اونم با چه قیمتهایی

ram1600
01-02-2008, 18:11
سلام به همه.سومين نسل از سري 3 با كد E36 در سال 1991 به مدت 9 سال تا سال 2000 توليد شد.
طراحي اين نسل آغاز كننده سبك جديدي از چهره ب ام و به همراه اصالت هميشگي اون بود.
ارايه چهره مدرن تر به همراه چراغ هاي جديد باعث دگرگوني قيافه و ارضاي تقاضاي خريداران شد.
اين نسل در مدل هاي 4 در سدان.2 در كوپه .كامپكت.كابريولت و تورينگ توليد شد.به مانند نسل پيشين در دو سال آخر توليد يعني 99 و 2000 مدل هاي كوپه كامپكت كابريولت و تورينگ درخط توليد قرار داشتن و مدل سدان جاي خودش رو به نسل بعدي سپرد.
سيستم تعليق كامل شامل بازو هاي مك فرسون فنر هاي حلقوي بزرگ با بازو هاي ضد پيچش و غلتش در جلو و فنر هاي حلقوي وكمك فنر هاي هيدروليك در كنار بازو هاي ضد غلتش در عقب مجهز به سيستم تنظيم كشش فنر ها به نسبت وزن اتوموبيل با كنترل الترونيكي بود كه علاوه بر راحتي و عمل كرد عالي باعث مي شد تا همواره بهترين نقطه ثقل در دستان راننده باشه و سر پيچ ها پايداري بسيار موثر رو سبب بشه.
سيستم ترمز چهرچرخ ديسك به همراه ديسك هاي خنك شونده در جلو و ترمز هاي ABS اين خودرو رو در طي مسافت 39 متر با سرعت 100 كيلومتر متوقف مي ساخته.

كار طراحي اين نسل سالها طول كشيد و پس از طي آزمايشهاي تونل باد وتستهاي زياد حاصل اين طراحي ضريب ايروديناميكي 0.31 بدست اومد.

اما تجيزاتي كه قابل سفارش بودن از اين قرار بود:ايربگ فرمان.كامپوتر داخلي .گيربكس 5 دنده اتوماتيك.صندلي وسيستم فنر بندي اسپرت و...
موتور ها:

1991:در اين سال اين سري با كد هاي 316i .318i.320i.325i توليد شدند كه مشخصات موتور ها در قسمت هاي قبلي اعلام شد.

1992:در اين سال مدل كوپه راهي بازار شد و همچنين موتور جديد 1800 هم بر روي مدل كوپه سوار شد.318is:چهار سيلندر 16 سوپاپ توربو به قدرت 140 اسب در 6000 دور وگشتاور 175 نيوتن متر در 4500 دور وشتاب 9.5 ثانيه وسرعت 215 كيلومتر.

1993:در اين سال هم مدل هاي سابق توليد شدند .مدل M3 كوپه هم در معرض فروش قرار گرفت:شش سيلندر به حجم 2990 .24 سوپاپ به قدرت 286 اسب بخار در 7000 دور و گشتاور 320 نيوتن متر در 3600 دور.شتاب 0 تا 100 شش ثانيه و حداكثر سرعت محدود شده 250 كيلومتر بر ساعت.وزن كل 1460 كيلوگرم.

1994:در اين سال مدل كابريولت و كامپكت هم توليد شدن بعلاوه قدرت موتور در موتور 1600 به 102 اسب و 1800 قديمي به 115 اسب بخار رسيد.

1995:در اين سال سري 3 علاوه بر موتورهاي سال قبل با موتورديزل و موتور جديد 2800 سي سي توليد شد.318tds:چهار سيلندر به حجم 1665و به قدرت 90 اسب بخار .شتاب 14.4 ثانيه وحداكثر سرعت 182 كيلومتر.
328i:شش سيلندر به قدرت 193 اسب بخار .شتاب 7.3 ثانيه وسرعت 236 كيلومتر.

1996:در اين سال اتاق تورينگ هم به مجموعه فوق اضافه شد به همراه موتور2300 و موتور M3 جديد:323i:شش سيلندر به حجم 2496 .قدرت 170 اسب.شتاب 8 ثانيه وسرعت 227 كيلومتر.
M3:شش سيلندربه حجم 3201 به قدرت 321 اسب بخار وشتاب 5.5 ثانيه و سرعت محدود شده 250 كيلومتر.
در سال 97 و 98 كماكان سري 3 با موتورهاي قبلي و اتاق هاي مختلف بدون تغيير توليد شد.
در سال 99 و 2000 سري3 بجز مدل سدان در گونه هاي 316i.318i.320i.323i.328i توليد و به پايان رسيد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

ram1600
01-02-2008, 18:16
BMW 335i Coupe

در يك نگاه

+
تورك و قدرت فوق العاده
بالانس عالي
نداشتن iDrive

-
قيمت
لاستيكهاي run-flat سنگين و پر سر و صدا
موارد جزيي مربوط به داخل


با در نظر گرفتن
Porsche Cayman
Audi S4
Cadillac CTS-V

بله سري3 كوپه جديد بخاطر دو تا توربويي كه زير كاپوتش داره قدرت فوق العاده اي داره و از ماشينهاي رقيب سريعتره.اما اين تنها چيزي نيست كه اونو متمايز مي كنه.
اين مهندسي صداست كه به شما اجازه مي ده تمام روز توي پيست باهاش رانندگي كنين و موقع برگشتن به خونه هم كاملا راحت باشين.
اما وقتي كه پاي infiniti G37 وسط باشه تمام اين چيزا مي تونه تغيير كنه.تست مقدماتي ما با G37 توي پيست واقعا نتايج جالبي داشت.G37 براي روندن و از ليميتها گذشتن واقعا لذت بخش بود مخصوصا كه احساس مي كرديم كه هرچقدر ما بيشتر به ماشين فشار مي آورديم ماشين هم نوع رفتارش پيشرفت مي كرد.اما اين رقيب سرسخت هنوز نمي تونه BMW رو شكست بده.BMW اينفينيتي رو با وجود اينكه 5 اسب قويتر بود و 62 پوند هم وزنش كمتر بود شكست داد:با 0.36 ثانيه در 0-60 و 0.45 ثانيه در كوارتر مايل از G37 جلوتر بود.
البته Lexus IS 350 هم رقيب خوبيه ولي دكمه خاموش كردن Stability control رو تا سال ديگه نمي تونيد توي اون پيدا كنيد.Bimmer لكسس رو هم شكست داد:0.5 ثانيه هم در 0-60 و 0.5 ثانيه در كوارتر مايل.
ارقامي كه از تست 335 توي پيست بدست آورديم واقعا بي رقيب هستند.در عرض 4.91 ثانيه به 60 مايل رسيد كه نه تنها از IS350 و G37 بلكه از AUDI A4 ي هم كه تست كرديم سريعتر بود.تستهاي كوارترمايل هم Bimmer رو به سكوي اول برد.
بدون شك شما هم تا آلان متوجه شديد كه 335 بعد از يك وقفه 20 ساله در استفاده از توربو سنت شكني دل پذيري انجام داده : براي هر نيمه ي موتور 6 سيلندرش يك توربو و نكته باورنكردني اينه كه با وجود 300 اسب و 300 پوند بر فوت تورك هيچ توربولگي احساس نمي شه!!
يكي از نويسنده ها:"من بعد از اينكه 50 مايل باهاش رونده بودم تازه يادم اومد كه اين ماشين توربوه و بعد از متوجه شدن هيچ تغييري در رانندگيم ندادم چون در هيچ شرايطي lagي احساس نكردم."
335 جديد در اسلالوم هم همين طور فوق العاده بود : 45.8 مايل كه فقط 0.2 از G37 كمتر بود(اشتباه راننده رو هم در نظر بگيريد)
اما اين سري 3 خيلي بيشتر از اين شماره ها حرفهايي براي گفتن داره.
"شما احساسش مي كنيد"يك از تست كننده ها بعد از يه دور طولاني تو Detroit گفت.‍"تورك زياد موتور twinturbo ، قدرت دورهاي مياني ، steering قابل تحسين كه به شما اجازه مي ده هر جا كه دوست دارين ماشينو هدايت كنين ،ترمزهايي كه آني متوقف مي كنند ، تعليق اسپرت و يك شاسي فوق العاده كه سخت ترين رانندگي شما رو جذب مي كنه درحاليكه بهترين پاسخو بهتون مي ده."
اينم اضافه كنم بعد از روز تست درگ كلاچ G37 يكمي از زير پا در مرفت درحاليكه مال Bimmer اصلا به روي خودش نياورد.
ما همچنين چند تا سري 3 يگه هم تست كرديم كه همه اونا نمره هاي بالايي گرفتند.
يكي از نويسنده ها در مورد 328i :" اThe car simply feels rock-solid اين احساس كاملا از طريق steering فوق العاده، پدال ترمز محكم و استوار و شاسي فوق العاده متعادل به من منتقل شد."
يكي از راننده ها از لاستيكهاي run-flat خوشش نيومد:"اونا در اتوبان و اينجور جاها خوبن ولي اگر ماشينو توي يك جاده اي يكم خرابتر ببرين ride خيلي خشك مي شه."
بقيه سري 3 ها هم تعريفهاي مشابهي شنيدند.يكي از editor ها در وصف 330i مدل 2006 مي گه " نقشه اي دقيق براي رسيدن به يك موشك زميني!" "براي يك راننده شمال آمريكايي كه بايد بعضي روزها چنتا بچه رو اينور اونور برسونه يك bmw مثل اين مي تونه خيلي از SUV ها رو كنار بزنه.يك ماشين خوب با بالانس عالي و powertrain ي كه ماشين بازي راننده رو تشويق مي كنه.توانايي عالي ماشين براي جابجايي شما در راحتي كامل چه در هواي باراني و يا برفي رو هم در نظر بگيريد حالاست كه اين سري 3 مي تونه بهترين سدان براي يك خانواده باشه.
و همه از اين كه iDrive ي وجود نداشت راضي بودند.

شرمنده ديگه اين تكه رو ترجمه نمي كنم خداييش ديگه حسش نيست فقط left 2 right ش كنين تا راحتتر بخونين.
OWNERS SAY . . .

At the BMW dealer, I was instantly taken by the shape and interior. I first looked at a 328i, but they’d just received a new 335i the night before and let me drive both. The salesman pulled the 335i out first, and I fell in love. It has the punch of my ’03 M3 but a much nicer ride, with a perfect blend of power and luxury. This car is among my five favorite cars I’ve owned along with a few Porsche 911s.
David Gardner, East Aurora, N.Y.I had a ’98 BMW 328, so I was eager to see what the new 335i would be like. I’ve always had sports cars, but Porsches were getting out in front of my toy budget, and I ended up with the M roadster. It was fun to drive, but getting in and out was not easy at 67. So I went shopping. I love the 335i; it is certainly as fun as my old 328. Aside from the noise of the run-flats, this car is a delight to drive. It’s comfortable and fast, brakes and handles well and requires a radar detector.
Jack Cornish, Oak Ridge, N.J.In just three days, the 335i changed the way I look at my driving. The seats are nothing short of amazing and fit my six-foot-five body nicely, but the engine and transmission are why I bought the car. This thing pulls like a freight train off the line and keeps pulling. It corners flat and did not throw out any surprises. I don’t like the front cupholders in the dash, and I would have liked some lighting under the hood.
Trent Charlton, Irvine, Calif.If someone asked me what I expect from a car that costs more than $40,000, the 335i’s effortless drive dynamic would be my answer. The engine is smooth and drama-free. I’ve taken on-ramps faster than ever before without body roll, which boosts my confidence in the curves. Brakes are sharp, with no mushiness, and steering is precise. The interior is more luxurious than I anticipated; smooth controls don’t have the brittle plastic feel of other cars. On the downside, the view over your left shoulder when merging is suboptimal.
Scott Godes, Rockville, Md.


MANUFACTURER INFO
BMW of North America
300 Chestnut Ridge Road
Woodcliff Lake NJ 07675
Customer assistance: (800) 831-1117
Internet address: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Country of origin: Germany
Number of dealers: 338


STICKER
Base (includes $695 delivery): $41,295
As tested: $45,720
Owners paid; average: $42,000 to $47,575; $44,901


OPTIONS AS TESTED
Premium package, with leather upholstery, integrated garage-door opener, auto-dimming rearview mirror, auto-dimming sideview mirror, compass, lumbar support, BMW Assist, Bluetooth ($2,450); sport package, with 18-inch wheels, performance tires, front sport seats ($1,000); heated front seats ($500); Montego blue metallic paint ($475)

OTHER MAJOR OPTIONS
Automatic transmission ($1,275); active steering ($1,400); active cruise control ($2,400); BMW navigation, iDrive ($2,100)


CHASSIS
Unibody two-door coupe


DIMENSIONS
Wheelbase (in): 108.7
Track (in): 59.1 front, 59.6 rear
Length/width/height (in): 180.6/70.2/54.1
Curb weight/GVWR (lb): 3571/4497


CAPACITIES
Fuel (gal): 15.9
Cargo (cu ft): 11.1


ENGINE
Front-longitudinal 3.0-liter/182-cid twin-turbocharged dohc I6
Power: 300 hp @ 5800 rpm
Torque: 300 lb-ft @ 1400-5000 rpm
Compression ratio: 10.2:1
Fuel requirement: 91 octane


DRIVETRAIN
Rear-wheel drive
Transmission: Six-speed manual
Final drive ratio: 3.08:1


SUSPENSION
Front: MacPherson struts with coil springs, twin-tube gas-charged shock absorbers, antiroll bar
Rear: Five-link with coil springs, twin-tube gas-charged shock absorbers, antiroll bar


BRAKES/WHEELS/TIRES
Vented discs front and rear, ABS
Aluminum 225/40 R-18 front, 255/35 R-18 rear
Bridgestone Potenza RE 050A


STANDING-START ACCELERATION
0-60 mph: 4.91 sec
0-100 km/h (62.1 mph): 5.14 sec
0-quarter-mile: 13.45 sec @ 104.3 mph


ROLLING ACCELERATION
20-40 mph (first gear): 1.7 sec
40-60 mph (second gear): 2.2 sec
60-80 mph (third gear): 3.2 sec


BRAKING
60-0 mph: 102 ft


HANDLING
490-ft slalom: 45.8 mph
Lateral acceleration (200-ft skidpad): 0.86 g


INTERIOR NOISE (DBA)
Idle: 48
Full throttle: 74
Steady 60 mph: 65


FUEL MILEAGE
EPA combined: 22 mpg
AW overall: 23.1 mpg


TRUE COST TO OWNSM
Total: $72,194
Average cost per mile: $0.96


افت قيمت
After one year: $9,424
Five-year total: $26,306

ram1600
01-02-2008, 18:21
سلام

پس از معرفی آئودی R6 با یک موتور وی 10 توین توربو به قدرت 580 اسب و قرار گرفتن BMW در پس آئودی قبل از این که شرکت مادر BMW دست به کار شده و خودوریی قوی تر را تدارک ببینید شرکت G-Power با جهشی سریع و برق آسا M5 جدید را به توین توربوی با بوست 5./ مجهز کردند تا با %50 افشایش پرفرمونس این موتور توانایی خارج کردن 730 اسب بخار (537 kW) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و 700 نیوتون متر گشتاور در 7200 دور را دارا باشد (استاندارد 507 اسب)

بااین تفاسیر M5 از همیشه وحشی تر خواد بود

مهندسان G-Power پس از ماداده کردن این هیولا زیبا روی در پیست Nardo ایتالیا برای تست سرعت در اولین آزمایش به سرعت 322 کیلومتر بر ساعت (200 mph) دست یافتند

در تست دوم M5 بعد از تنظیم واحد الکترونیکی موتور با حداکثر توان به راه افتاد و با ثبت سرعت 350 کیلومتر (217 mph) به کار خود در این پیست پایان داد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M5 جی پاور با رینگهای 9.5 J x 21 و لاستیک های 255/30 ZR 21 در جلو و رینگهای 10.5 J x 21 همراه با 295/25 ZR 21 در پشت که از مصولات شرکت معتبر دانلوپ است روکش شده اند

البته مهندسان شرکت G-Power قول داده اند که مدلی قدرتمند تر با فشار بوست 1 بار تولید خواهند کرد که توانی 800 اسبی خواهد داشت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0"> ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0"> ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0"> ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0"> ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0"> ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0"> ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0"> ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ram1600
01-02-2008, 18:24
سلام
اميدوارم با اين تاپيك ها هم بتونم يه چيزي به بچه ها ياد بدم هم اينكه يه چيزايي ياد بگيرم
خوب بريم سر اصل مطلب
موضوع تاپيك حول اين عزيز ميگرده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

بي ام و E24 اولين پلتفرم سري 6 بود (در اصل دومين پلتفرم و اولين پلت فرم ترميم شده) كه در رده خودروهاي كوپه قرار داشت و از سال 76 تا 89 توليد شد و در سال 91 با مدل E31 (سري 8) جايگزين شد ونسل دوم سري 6 كه همان E63 هست در سال 2003 به عنوان نسل 2 توليد شد
E24 در واقع جايگزيني براي مدل cs csl بود كه در سالهاي 65 توليد ميشد بود .توليد اين ماشين در سال 1976 با توليد 630cs اغاز شد و در سال بعد 630 csi به بازار اومد و در سال 78 اين مدل وارد بازار امريكا شد و در همون سال مدل مدل پرقدرت 635 csi توليد شد كه اين مدل در سال 85 وارد بازار امريكا شد.اين مدل هاي صادراتي مجهز به موتور 3.4 ليتري بودند كه صادراتشون از سال 83 به كشور هاي ديگه اروپايي شروع شد
موتور هاي اوليه شامل دو رده موتور هاي M30 بلوك بزرگ بودن كه قدرت 181 و 182 اسب داشتن و گشتاورشون هم در حدود 250 نيوتن متر بود
ميرسيم به اصل داستان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در سال 1984 مدل 635 CSI M توليد شد كه كه با موتور افسانه اي M1 مجهز شده بودند كه كد M88 رو يدك ميكشيدن و 286 اسب قدرت داشتند و مجهز به رينگ هاي 16 اينچي و امكانات ويژه اي بودن كه در ادامه متن گفته ميشه نمونه امريكايي هم داراي قدرت 256 اسب بود
به اين ترتيب اولين M6 متولد شد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در سال 88 يه موتور سفارشي در امريكا توليد شد كه با دستكارايي هايي كه روي موتور اون كه يه موتور 3.4 ليتري بود كه روي سري 7 نصب شده بود انجام شد قدرت 208 اسب رو توليد ميكرد و از سيستم انژكتوري motronic بهره ميبرد
در مدل هاي توليد شده در امريكا به خاطر پاس كردن تست هاي ايمني بي ام و مجبور بود يك سري تغييرات رو انجام بده كه از جمله اونها همين سپر هاي امريكايي هست كه ميبينيد و توانايي اين سپرها در حديه كه اگر يه خودرو با سرعت 10 كيلومتر به ماشين بزنه هيچ اتفاقي براش نميوفته
اين مدل در تاريخ بيش از تمام مدل ها به كوسه shark معروف بوده كه واقعا هم طراحيش تداعي كننده كوسه هست
تجهيزات استفاده شده روي اين مدل در ابتدا مثل سري اول 5(E12 ) بود كه بعدا اين تجهيزات تبديل به تجهيزات (E28 ) نسل دوم سري 5 شد با اين تفاوت كه سري 6 از ادوات برقي خيلي زيادي استفاده ميكرد و همين امر تعمير اين ماشين رو خيلي سخت ميكرد
كمپرس موتور هاي به كار رفته روي اين موتور از 8 تا 9.5 بود كه همين عامل پتانسيل خيلي خوبي براي نصب توربو چارجر روي اين مدل ها رو ايجاد ميكرد كه بعده ها باعث شد كه مدل ALPINA TURBO با قدرت حدودي 500 اسب از اين مدل توليد بشه كه شتاب 0-60 مايل حدود 4.3 ثانيه رو داشت(اين رقم در سال 88 بدست اومده زماني كه تعداد ماشين هايي كه شتاب زير 4.5 داشتن از عدد انگشتان دست تجاوز نميكرد) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در طول توليد اين اتومبيل مجموعا 86000 دستگاه از اون توليد شد كه مجموعا 6000 تا M6 بودن و 300 عدد هم مجهز به توربو بودن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">


اطلاعات تكميلي
مدل هاي انژكتوري از سيستم انژكتوري بوش و كاربراتي ها از سولكس 4A1 استفاده ميكردن|

مدل هاي موجود در ايران 630 و 633i هستند كه اولي كاربي و دومي انژكتوري هست و از 184 تا 200 اسب هم قدرت دارن

جعبه دنده هاي به كار رفته دو مدل بودند كه شامل 4 سرعته گتراگ 262/9 و يك گيربكس سفارشي ZF HP-22 اتوماتيك بودن
سيستم تعليق اين مدل بسيار شبيه E12 بود با اين تفاوت كه با استفاده از بازوهاي مستقل و و اكسل هاي مجزا هندلينگ خيلي بهتري رو به وجود مياورد
داشبورد اين مدل يه كنترل كننده همه كاره بود كه داراي 7 نشانگر به شرح زير بود
نشان دهنده سطح و فشار روغن
نشان دهنده ميزان روغن ترمز
عيب ياب ترمز
دكمه كنترل كولر
و يك عيب ياب ويژه موتور كه مختص انژكتوري ها بود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

تمام مدل هاي M30 12 سوپاپ بلوك بزرگ بودند و مجهز به سيستم انژكتوري بودند به غير از 630 cs كه كاربراتوري بود
تمام خودروهاي 1979 به بعد به ترمز ABS و ديفرانسيل LSD مجهز شدند
علت تفاوت 30 اسبي بين M6 اروپايي و امريكايي وجود كاتاليزور روي مدل امريكايي بود

در ادمه ميخوام قدرتمندترين موتور هاي نصب شده رو براتون معرفي كنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0" width="640">


BMW M88 ENGINE
اين موتور يك موتور 6 سيلندر خطي است كه مجهز به دو ميل سوپاپ و مجموعا 24 سوپاپ هست كه اولين بار روي مدل خياباني M1 نصب شد
اين موتور بر مبناي موتور M49 (موتوري كه روي csi 630 مورد استفاده قرار گرفت و در ايران موجود هست)توليد شد و بر روي E28 M5 هم مورد استفاده قرار گرفت
اين موتور هم مثل تمام موتور هاي رده S بي ام و داراي سر سيلندر دو قسمتي مستقل بود كه يكي شامل منافذ هوا و لوله هاي اب بود و يك قسمت هم شامل قسمت اصلي موجود در سر سيلندر ماشين بود
6 تراتل مستقل با طول خم 20 سانتي متر و kugelfischer fuel injection مشخصه هاي اصلي تغيير يافته موتور نسبت به csi 630 بودند
مدا تغيير يافته اين موتور روي مدل M1 تا 490 اسب هم قدرت داشت كه البته با تغييراتي مثل سوپاپ هاي بزرگتر و پورت هاي تغيير يافته و پيستون هاي فرج و تراتل هاي بزرگتر و تغيير در سيستم اگزوز قادر به گرفتن اين قدرت بود
براي مسابقات group 5 اين موتور تا 850 و 900 اسب هم تقويت شد كه اين امر با استفاده از دوعدد توربو چارجر ميسر شد كه اين موتور با كد M88/2 شناخته ميشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">


BMW S38 ENGINE
موتور پيشرفت يافته S38 همون موتوري بود كه روي M5 E34 نصب شد و با تغييراتي مثل تغيير حجم از 3453 به 3535 اتفاق افتاد و همچنين استفاده از سيستم انژكتوري بوش motronic 1.2 باعث شد تا قدرت به 310 اسب برسه
بعده ها روي سري هاي انتهايي M5 E34 كه تا سال 96 هم توليد شد حجم به 3795 افزايش پيدا كرد و قدرت هم به 340 اسب رسيد و تورك هم عدد بسيار عالي 420 نيوتن متر بود

corey
02-02-2008, 14:45
يه 740 توي شهر ما هست.

موتور 430 اسبي. ازش پرسيدم چند گرفته گفت 190 تومن، البته به نظر من گوليده شده، 6 ماه پيش خريده

ولي فكر كنم 740قيمتي 150-180 باشه
البته موتور 8سیلندر 4لیتری bmw حدود 305 اسب قدرت داره احتمالا یا طرف خالی بسته یا ماشین تیون شده بوده

ram1600
02-02-2008, 22:46
سلام برنامه امشب تاپگير در مورد مرسدس جي كلاس و بي ام و سري1 و يه
ماشين عجيب غريب به نام اتم و شتاب 2.9 ثانيه بود.ولي صحبتاش در مورد بي ام و سري1 جالب بود:
"خيلي سخته كه بي ام و ماشيني بسازه ولي اون رو دوست نداشت (واقعا راست ميگه ولي من اين يكي رو دوست ندارم)ولي خيلي از مردم هم هستن كه از
دست طراح اين ماشين عصباني هستن (بد آمريكايي اصالت بي ام و رو به لجن كشيده) ولي اونا هم بالاخره به بقيه مردم ميپيوندن و با اين طراحي كنار ميان
(هرگز) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا بي ام و ميخواد به يه كلاس جديد بره كلاسي به نام كلاس گلف كه
فولكس گلف اپل آسترا و فورد فوكوس جز اون هستن آخرين باري كه بي ام و
سعي كرد وارد اين كلاس بشه با سري3 كامپكت بود كه تلاش چندان موفقي نبود.ولي آيا بي ام و با ساختن سري1 وارد بازار هاچبك هاي كوچولو ميشه؟؟

جواب منفي هست چون اين ماشين خيلي گرون هست (هر پول بدي اش ميخوري)
حتي از گلف هم گرونتر هست و اين براي خيلي از مردم اوور پرايس هست . كي
ممكنه اينو بخره(اوني كه عقلش برسه) در حالي كه قيمت موتور 1.6 از 15.600 پوند شروع ميشه و موتور 2 ليتري ديزل از 18.000 پوند شروع ميشه وبا چند تا
آپشن به 20000 پوند ميرسه و در كل ممكنه قيمت سري1 تا 33.275 پوند هم
بالا بره اونا حتي براي فرش داخل اتاق 75 پوند و براي جا فنجوني 30 پوند (اين ديگه نامردي گرونه) ميگيرن
اگه بخوايم صادق باشيم كه اكثر ما هستيم (خودشون رو ميگن)اين ماشين ارزش اين پول رو نداره رانندگي با اون لذت بخشه ولي اون به سريعي و خوبي
بقيه "بي ام و" ها نيست (اين شد حرف حساب) و نكته آزار دهنده فضاي داخلي
ارزون قيمت هست كه با صورت حساب جور در نمياد
آخرش هم يه تيكه انداخته كه من خيلي حال كردم :
به نظر ميرسه بي ام و پلاستيك هاش رو از "كاديلاك" ميخره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(آخه هفته قبل هم يه كاديلاك اسكيلاد تست كردن كه همش پلاستيك بود و همش از عمد با دست ميزد رو داشبورد كاديلاك تا صداش در بياد من اون موقع ياد
وانت مزدامون افتادم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نقل قول: it's got a bit of a cheap interior in places, in fact on some trim they reckoned it looked like BMW have been buying their plastic from Cadillac.

حتي من كه به قول بقيه رو ماشين الماني تعصبي هستم بيشتر حرفاي تاپ گير رو قبول دارم اين بي ام و اصالت نداره (طراحيش آمريكايي بوده)و به قيمتش هم نميارزه مخصوصا با بودن گلف ولي مطمئنا خوب ميفروشه
و تو ژاپن هم محبوب ترين خودرو شده (اين ميتونه يه پوئن منفي باشه)


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
البته بادي تيون شدش قابل تحمل ميشه

ram1600
02-02-2008, 22:52
این نسل با کد E21 از جولای سال 1975 به مدت 8 سال تا سال 1983 تولید شد.مدل های تولیدی سدان 4 در در كلاس سدان كوچك.سدان دودر و کابریولت بود.
موتورهای 1800 و 2000 سی سی قبلا معرفی شدن .موتور های 1600 سی سی از سال 76 تا 80 با کد 316بصورت کاربراتوری و 2300 سی سی از سال 79 تا 83 بصورت انژکتوری تولید شدند.
1600سی سی:چهار سیلندر به حجم دقیق 1573 سی سی.قدرت 90 اسب بخار وشتاب 0 تا 100 13.8 ثانیه و حداکثر سرعت 160 کیلومتر بر ساعت.
2300سی سی:حجم دقیق 2316 سی سی .شش سیلندر به قدرت 143 اسب بخار.شتاب 0 تا 100 9.5 ثانیه و حداکثر سرعت 191 کیلومتر.
تمام مدل های تولید شده از این سری:316.318.320.320i.318i.323i.

اما مطلب اصلي اين تاپيک مربوطه به اولين نسل از سري 7 BMW با كد E23:
پس از ارايه سري هاي 3 و 5 ب ام و براي داشتن مهره رقابتي بيشتر در بازار اقدام به طراحي و ساخت سري 7 نمود تا رقيبي براي S CLASS بنز باشه. اين سري در كلاس سدان بزرگ ارايه شد.اين مدل تشريفاتي و لوكس تر و فقط شامل مدل 4 در بود.تجهيزات راحتي و فضاي داخلي بيشتر از ويژگى هاي اين سري بود.از اين سري بعد 20 سال هنوز هم در VIP استفاده ميشه.
اين سري از سال 1978 تا 1986 در خط توليد وجود داشت.از سال 78 تا 82 با موتورهاي 2800 و 3300 سي سي و از سال 83 تا 86 با موتورهاي 2800و3500 و 4500 با كد هاي 728i.733i.735i.745i به فروش رسيد.استفاده شد ودر 4 سال آخر 733 به 735 تغيير كرد.از سال 82 تيز در مدل 733 ABS بصورت استاندارد نصب شد.

مشخصات فني موتورهاي سري 7:
2800 سي سي (از سال78 تا 81): شش سيلندرحجم دقيق 2788.انژكتوري به قدرت 177 اسب بخار.شتاب 0 تا 100 12.9ثانيه و حداكثرسرعت 189.
2800 سي سي(از سال 82 تا 86):همان حجم به قدرت 184 اسب.شتاب 9.6 و سرعت 203 كيلومتر.
3300 سي سي:حجم دقيق 3210 شش سيلندر به قدرت 197 اسب بخار .شتاب 8.7 و سرعت 210 كيلومتر.
4500سي سي:شش سيلندر به حجم 3430 و قدرت 252 اسب بخار شتاب 7.9 و سرعت 227 كيلومتر بر ساعت.(منبع auto power)
عكس هاي سري 3:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

و سري 7:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

Farshadd
02-02-2008, 23:25
البته موتور 8سیلندر 4لیتری bmw حدود 305 اسب قدرت داره احتمالا یا طرف خالی بسته یا ماشین تیون شده بوده

ببخشید با این مدل اشتباه گرفتم. نه بیچاره در مورد قدرت مدرت چیزی نگفت.
2007 BMW 7 Series 760Li Sedan

6.0L V12, 48 valve, 438 hp @ 6000 rpm
6 speed automatic transmission
14 mpg city / 22 mpg hwy

Nomber1
03-02-2008, 10:38
سلام.

این تاپیک 1 روز قبل از شما ساخته شده .


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما 24 ساعت بعد از اون یه تاپیک مشابه با یک هدف مشابه ایجاد کردید . الان ما 2 تا تاپیک داریم که هر 2 در مورد بی ام و صحبت میکنه .

من که به پیدایش هر دو مخالف هستم . اما وقتی که یه تاپیک رو ایجاد کردند بهتر بود برای نظم تاپیک شما از ایجاد دومین تاپیک مشابه خودداری میکردی تا هم نظم تاپیک حفظ شه هم خواننده از طردرگمی در آد و هم اینکه مطالب مفیدی که قرار دادی بیشتر ارزش خودش رو نشون بده .

با تشکر .

موفق باشید /

corey
03-02-2008, 10:55
سلام.

این تاپیک 1 روز قبل از شما ساخته شده .


برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما 24 ساعت بعد از اون یه تاپیک مشابه با یک هدف مشابه ایجاد کردید . الان ما 2 تا تاپیک داریم که هر 2 در مورد بی ام و صحبت میکنه .

من که به پیدایش هر دو مخالف هستم . اما وقتی که یه تاپیک رو ایجاد کردند بهتر بود برای نظم تاپیک شما از ایجاد دومین تاپیک مشابه خودداری میکردی تا هم نظم تاپیک حفظ شه هم خواننده از طردرگمی در آد و هم اینکه مطالب مفیدی که قرار دادی بیشتر ارزش خودش رو نشون بده .

با تشکر .

موفق باشید /
nomber1 جان من توضیح دادم درست بعد از زدن تاپیک متوجه تاپیک مشابه شدم

corey
03-02-2008, 11:48
توضیحاتی مختصر در رابطه با آخرین نسل از bmw سری 7

سری 7 همواره به عنوان یک خودروی لوکس و اسپرت مطرح بوده و در بین اتومبیل های لوکس دارای جایگاه خاص خودش است آخرین نسل سری7 در سال 2002 به بازار عرضه شد طراحی این اتومبیل شباهت هایی به مدل مفهومی z9 داشت و در کل z9 پایه گذار طرح های جدید bmw بود

سری7 دارای طراحی کاملا مدرن بود و از نظر طرفداران bmw این اتومبیل فاقد اصالت طرح های bmw بود و بسیار از طراحی سزی 7 انتقاد شد هر چند که سری 7 نسبت به اجدادش پرفروش تر بود و خریداران جدیدی را به سمت خود کشاند اما انتقادات بقدری زیاد بود که bmw در سال 2006 سری7 با طراحی بهینه سازی شده را به بازار عرضه کرد و چهره اتومبیل تا حدودی تغییر کرد و بیشترین تغییرات مربوط به صندوق عقب بود که بیشترین انتقادها هم از آن گرفته میشد


سری 7 ابتدا با 2 موتور 8سیلندر 4.5 لیتری و 6سیلندر 3.5 لیتری عرضه شد اما بعدها موتورهای 8سیلندر 4لیتری و 4.8 لیتری همین طور 6سیلندر 3لیتری عرضه شد اما قویترین موتور استفاده شده در سری 7 موتور 12 سیلندر 6لیتری است که در سال 2004 در اختیار علاقه مندان قرار گرفت این موتور دارای 438 اسب بخار قدرت و همین طور 444پوند گشتاور می باشد

سری 7 اولین اتومبیلی در دنیا بود که دارای گیربکس 6سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی بود همچنین برای اولین بار اهرم تعویض دنده در پشت فرمان قرار گرفت همین طور i-drive برای اولین بار در این اتومبیل به کار گرفته شد سری 7 در بین هم کلاسان خود دارای بهترین سواری هست همچنین هندلینگ این اتومبیل مثال زدنی است از رقیبان سری7 می توان مرسدس s-class و آئودی a8 و جگوار xj8 اشاره کرد

هم اکنون bmw در حال فرستادن نسل جدید سری 7 به بازارهای جهانی است و احتمالا نسل جدید سری7 در سال 2009 عرضه خواهد شد تا بتواند موفقیت های نسل های پیشین خود را تکرار کند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:void(0);)

Nomber1
03-02-2008, 13:06
بحث در مورد بی ام و زیاده . و اماری دقیق ا ز کلاس بندی های این خودرو دارم . فعلا در این مرحله توضیح کامل سری 7

سري 7 :

نسل اول از سال 1978 تا 1986 با كد E23 :


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس از ارايه سري هاي 3 و 5 ب ام و براي داشتن مهره رقابتي بيشتر در بازار اقدام به طراحي و ساخت سري 7 نمود تا رقيبي براي S CLASS بنز باشه. اين سري در كلاس سدان بزرگ ارايه شد.اين مدل تشريفاتي و لوكس تر و فقط شامل مدل 4 در بود.تجهيزات راحتي و فضاي داخلي بيشتر از ويژگى هاي اين سري بود.از اين سري بعد 20 سال هنوز هم در VIP استفاده ميشه.
اين سري از سال 1978 تا 1986 در خط توليد وجود داشت.از سال 78 تا 82 با موتورهاي 2800 و 3300 سي سي و از سال 83 تا 86 با موتورهاي 2800و3500 و 4500 با كد هاي 728i.733i.735i.745i به فروش رسيد.استفاده شد ودر 4 سال آخر 733 به 735 تغيير كرد.از سال 82 تيز در مدل 733 ABS بصورت استاندارد نصب شد.

مشخصات فني موتورهاي سري 7:
2800 سي سي (از سال78 تا 81): شش سيلندرحجم دقيق 2788.انژكتوري به قدرت 177 اسب بخار.شتاب 0 تا 100 12.9ثانيه و حداكثرسرعت 189.
2800 سي سي(از سال 82 تا 86):همان حجم به قدرت 184 اسب.شتاب 9.6 و سرعت 203 كيلومتر.
3300 سي سي:حجم دقيق 3210 شش سيلندر به قدرت 197 اسب بخار .شتاب 8.7 و سرعت 210 كيلومتر.
4500سي سي:شش سيلندر به حجم 3430 و قدرت 252 اسب بخار شتاب 7.9 و سرعت 227 كيلومتر بر ساعت.(منبع auto power)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این یادم رفت که بگم يكي از اتوموبیل هاي اصلي شخص رییس جمهور ایران از حدود 23 سال قبل تا حالا یک ب ام و 735 مدل 1983 هست .
(هموني كه چند وقت پیش خراب شده بود و مجبور شده بودن مسافتي رو هلش بدن !

نسل دوم از سال 1987 تا 1994 با كد E32 :


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موتورهای 12 سیلندر:
در سال 1987 موتورجدید 12 سیلندر ب ام و به حجم 5 لیتر و قدرت 300 اسب بخار برای اولین باردر سال 1988 در سری 7 جدید نصب شد.
اما در سال 1992 سری جدید این موتورها با قدرت 380 اسب بخار تولید و نصب شد.
اما کمپانی برای اینکه جای خالی بین موتورهای 6 سیلندر و 12 سیلندر موجود پرکنه و برای عقب نموندن از مرسدس که موتور 8 سیلندر جدید خودش رو در اس کلاس جديد به کار گرفته بود دست به طراحی موتور جدید 8 سیلندر کرد.

موتورهای 8 سیلندر :
27 سال پس از پايان توليد موتورهاي 8 سيلندر كمپاني BMW كه در اوايل دهه 1960 در مدل هاي كلاسيك 502.503.507.به كار گرفته مي شدن دومين سري از اين موتورها در سال 1992 طراحي و توليد شدن.اين موتورها تماما (بلوك سيلندر وسر سيلندرها) از آلياژ هاي آلومينيوم توليد ميشدن.اين موتورها درحجم هاي 3000 و 4000 سي سي با دو ميل بادامك و 4 سوپاپ در هر سيلندر به ساخته مي شدن.
اين موتور ها از نظر اندازه قابل جاگذاري در همه مدل ها و سري هاي ب ام و بود و اولين باردر سري 7 بكار رفت.مدل 730 جديد جاي گزين 735 سابق شد .
هر دو موتور3 و4 ليتري خورجيني جديد از قطعات مشترك زيادي با موتور هاي قبلي استفاده نمي كردن.حتي بين هر دو موتورهم تفاوت زياد بود.كورس سيلندرها .جنس سيلندر وميل لنگ ها هم با هم تفاوت داشتن.مثلا ميل لنگ موتور 3ليتري ريخته گري شده و جنس ميل لنگ موتور4 ليتري از ميل لنگ كوبيده شده بود.دسته پيستون ها به روش متالوژي پودر ساخته مي شدند.در عين حال 18 درصد سبكتر از انواع كوبيده شده بودند.
در پوش سر سيلندر از جنس منيزيوم و محفظه ورودي هوا از جنس پلاستيك بود.اما نكته جالب اين بود كه وزن موتور كامل تنها 200 كيلوگرم بود.(وزن موتور پيكان 140 كيلوگرم)

موتورجديد 8 سيلندر 3000 سي سي (در سري 7):قدرت 220 اسب بخار در دور 5800.شتاب 0 تا 100 8.5 ثانيه.و حداكثر سرعت 235 كيلومتر برساعت.مصرف بنزين 11 ليتر در 100 كيلومتر.وگشتاور285 نيوتن متر در دور 4500 .ضمن اينكه حداكثر دور مجاز در 6400 دور محدود شده بود.

موتور جديد 8 سيلندر 4000 سي سي:قدرت 286 اسب در دور 5800. حداكثر گشتاور 392 نيوتن متر در 4500.شتاب 7.4 ثانيه و حداكثر سرعت محدود شده 240 كيلومتر.و مصرف سوخت 11.9 ليتر

دومين نسل از سري 7:

پس از پايان توليد نسل اول سري 7 سري جديدبا کد E32 با تجهيزات مدرن وشكل زيبا بعنوان سدان بزرگ وسري تشريفاتي ب ام و در سال 1987 در خط توليد قرار گرفت .این نسل به مدت 7 سال تا سال 1994 تولیدشد.اين نسل دردو اتاق معمولي و بلند قابل سفارش بودن.فاصله اكسل در مدل بلند 294.7 سانتي متر بود كه 11.5 سانت از مدل معمولي بلند تر بود.
تجهيزات مدل هاي 92 به بعد:ايربگ.براي راننده وسرنشين جلو.شيشه هاي دوجداره.سيستم كنترل پاركبا حس گر هاي مادون قرمز.صندلي هاي برقي.چراغ هاي زنون.كمك فنر هاي قابل تنظيم با كنترل الكترونيكي.غربيلك فرمان با تنظيم الكتريكي.و...
همچنین وزن این سری از 1700 تا1900 کیلوگرم متغیر بود.

1987:در اين سال سري 7 با موتور هاي 6 سيلندر قديمي با کد هاي 730i.735i.735il عرضه شدند.:3000:شش سيلندر به قدرت 186 اسب بخار .ستاب 9.4 ثانيه و حداكثر سرعت 222 كيلومتر .
3500 سي سي:شش سيلندر211 اسب بخار .شتاب 8.3 ثانيه و حداكثر سرعت 230 كيلومتر.

1988تا1992: در اين سال هاعلاوه بر مدل هاي قبلي مدل 750i.750il.با موتور12 سيلندر 5ليتري عرضه شدند:12 سيلندر به قدرت 300 اسب بخار شتاب 7.9 ثانيه.وسرعت محدود شده 250 كيلومتر.

1993 و 1994:در دوسال آخر مدل هاي 730i.740i.740il.750i.750ilدر خط توليد قرار داشتن.(با مشخصاتي كه ذكر شد)


نسل سوم از سال 1994 تا 2001 با كد E38 :


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و نسل حاضر با كد E65 از سال 2002

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع اصلی : ترجمه : auto power وsadegh in tuningtalk .

موفق باشید /

ram1600
04-02-2008, 13:36
بحث در مورد بی ام و زیاده . و اماری دقیق ا ز کلاس بندی های این خودرو دارم . فعلا در این مرحله توضیح کامل سری 7

سري 7 :

نسل اول از سال 1978 تا 1986 با كد E23 :


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس از ارايه سري هاي 3 و 5 ب ام و براي داشتن مهره رقابتي بيشتر در بازار اقدام به طراحي و ساخت سري 7 نمود تا رقيبي براي S CLASS بنز باشه. اين سري در كلاس سدان بزرگ ارايه شد.اين مدل تشريفاتي و لوكس تر و فقط شامل مدل 4 در بود.تجهيزات راحتي و فضاي داخلي بيشتر از ويژگى هاي اين سري بود.از اين سري بعد 20 سال هنوز هم در VIP استفاده ميشه.
اين سري از سال 1978 تا 1986 در خط توليد وجود داشت.از سال 78 تا 82 با موتورهاي 2800 و 3300 سي سي و از سال 83 تا 86 با موتورهاي 2800و3500 و 4500 با كد هاي 728i.733i.735i.745i به فروش رسيد.استفاده شد ودر 4 سال آخر 733 به 735 تغيير كرد.از سال 82 تيز در مدل 733 ABS بصورت استاندارد نصب شد.

مشخصات فني موتورهاي سري 7:
2800 سي سي (از سال78 تا 81): شش سيلندرحجم دقيق 2788.انژكتوري به قدرت 177 اسب بخار.شتاب 0 تا 100 12.9ثانيه و حداكثرسرعت 189.
2800 سي سي(از سال 82 تا 86):همان حجم به قدرت 184 اسب.شتاب 9.6 و سرعت 203 كيلومتر.
3300 سي سي:حجم دقيق 3210 شش سيلندر به قدرت 197 اسب بخار .شتاب 8.7 و سرعت 210 كيلومتر.
4500سي سي:شش سيلندر به حجم 3430 و قدرت 252 اسب بخار شتاب 7.9 و سرعت 227 كيلومتر بر ساعت.(منبع auto power)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این یادم رفت که بگم يكي از اتوموبیل هاي اصلي شخص رییس جمهور ایران از حدود 23 سال قبل تا حالا یک ب ام و 735 مدل 1983 هست .
(هموني كه چند وقت پیش خراب شده بود و مجبور شده بودن مسافتي رو هلش بدن !

نسل دوم از سال 1987 تا 1994 با كد E32 :


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موتورهای 12 سیلندر:
در سال 1987 موتورجدید 12 سیلندر ب ام و به حجم 5 لیتر و قدرت 300 اسب بخار برای اولین باردر سال 1988 در سری 7 جدید نصب شد.
اما در سال 1992 سری جدید این موتورها با قدرت 380 اسب بخار تولید و نصب شد.
اما کمپانی برای اینکه جای خالی بین موتورهای 6 سیلندر و 12 سیلندر موجود پرکنه و برای عقب نموندن از مرسدس که موتور 8 سیلندر جدید خودش رو در اس کلاس جديد به کار گرفته بود دست به طراحی موتور جدید 8 سیلندر کرد.

موتورهای 8 سیلندر :
27 سال پس از پايان توليد موتورهاي 8 سيلندر كمپاني BMW كه در اوايل دهه 1960 در مدل هاي كلاسيك 502.503.507.به كار گرفته مي شدن دومين سري از اين موتورها در سال 1992 طراحي و توليد شدن.اين موتورها تماما (بلوك سيلندر وسر سيلندرها) از آلياژ هاي آلومينيوم توليد ميشدن.اين موتورها درحجم هاي 3000 و 4000 سي سي با دو ميل بادامك و 4 سوپاپ در هر سيلندر به ساخته مي شدن.
اين موتور ها از نظر اندازه قابل جاگذاري در همه مدل ها و سري هاي ب ام و بود و اولين باردر سري 7 بكار رفت.مدل 730 جديد جاي گزين 735 سابق شد .
هر دو موتور3 و4 ليتري خورجيني جديد از قطعات مشترك زيادي با موتور هاي قبلي استفاده نمي كردن.حتي بين هر دو موتورهم تفاوت زياد بود.كورس سيلندرها .جنس سيلندر وميل لنگ ها هم با هم تفاوت داشتن.مثلا ميل لنگ موتور 3ليتري ريخته گري شده و جنس ميل لنگ موتور4 ليتري از ميل لنگ كوبيده شده بود.دسته پيستون ها به روش متالوژي پودر ساخته مي شدند.در عين حال 18 درصد سبكتر از انواع كوبيده شده بودند.
در پوش سر سيلندر از جنس منيزيوم و محفظه ورودي هوا از جنس پلاستيك بود.اما نكته جالب اين بود كه وزن موتور كامل تنها 200 كيلوگرم بود.(وزن موتور پيكان 140 كيلوگرم)

موتورجديد 8 سيلندر 3000 سي سي (در سري 7):قدرت 220 اسب بخار در دور 5800.شتاب 0 تا 100 8.5 ثانيه.و حداكثر سرعت 235 كيلومتر برساعت.مصرف بنزين 11 ليتر در 100 كيلومتر.وگشتاور285 نيوتن متر در دور 4500 .ضمن اينكه حداكثر دور مجاز در 6400 دور محدود شده بود.

موتور جديد 8 سيلندر 4000 سي سي:قدرت 286 اسب در دور 5800. حداكثر گشتاور 392 نيوتن متر در 4500.شتاب 7.4 ثانيه و حداكثر سرعت محدود شده 240 كيلومتر.و مصرف سوخت 11.9 ليتر

دومين نسل از سري 7:

پس از پايان توليد نسل اول سري 7 سري جديدبا کد E32 با تجهيزات مدرن وشكل زيبا بعنوان سدان بزرگ وسري تشريفاتي ب ام و در سال 1987 در خط توليد قرار گرفت .این نسل به مدت 7 سال تا سال 1994 تولیدشد.اين نسل دردو اتاق معمولي و بلند قابل سفارش بودن.فاصله اكسل در مدل بلند 294.7 سانتي متر بود كه 11.5 سانت از مدل معمولي بلند تر بود.
تجهيزات مدل هاي 92 به بعد:ايربگ.براي راننده وسرنشين جلو.شيشه هاي دوجداره.سيستم كنترل پاركبا حس گر هاي مادون قرمز.صندلي هاي برقي.چراغ هاي زنون.كمك فنر هاي قابل تنظيم با كنترل الكترونيكي.غربيلك فرمان با تنظيم الكتريكي.و...
همچنین وزن این سری از 1700 تا1900 کیلوگرم متغیر بود.

1987:در اين سال سري 7 با موتور هاي 6 سيلندر قديمي با کد هاي 730i.735i.735il عرضه شدند.:3000:شش سيلندر به قدرت 186 اسب بخار .ستاب 9.4 ثانيه و حداكثر سرعت 222 كيلومتر .
3500 سي سي:شش سيلندر211 اسب بخار .شتاب 8.3 ثانيه و حداكثر سرعت 230 كيلومتر.

1988تا1992: در اين سال هاعلاوه بر مدل هاي قبلي مدل 750i.750il.با موتور12 سيلندر 5ليتري عرضه شدند:12 سيلندر به قدرت 300 اسب بخار شتاب 7.9 ثانيه.وسرعت محدود شده 250 كيلومتر.

1993 و 1994:در دوسال آخر مدل هاي 730i.740i.740il.750i.750ilدر خط توليد قرار داشتن.(با مشخصاتي كه ذكر شد)


نسل سوم از سال 1994 تا 2001 با كد E38 :


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و نسل حاضر با كد E65 از سال 2002

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع اصلی : ترجمه : auto power وsadegh in tuningtalk .

موفق باشید /
سلام سهیل جان ؟؟؟؟
شما میگید تو تاپیک خارجی بعد خودتون پست میدید؟؟؟؟:18:
شما که سرور مایید ..... دیگه از تازه وارد ها .....

Nomber1
04-02-2008, 13:44
سلام سهیل جان ؟؟؟؟
شما میگید تو تاپیک خارجی بعد خودتون پست میدید؟؟؟؟:18:
شما که سرور مایید ..... دیگه از تازه وارد ها .....

سلام رام جان .

تاپیک بی ام و و مرسدس و سوپر اسپرت باید ایجاد میشد . چون دامنه بحث پیرامون ایم موضوعات خیلی زیاده . و اینکه با ایجاد کننده این تاپیک که صحبت کردم در مورد اینکه چرا بعد از اینکه شما تاپیک اول رو زدید ایشون هم زدند عنوان کردند که ظاهرا ندیده بودند اون تاپیک رو و نیتی نداشته . و خوب طبیعتا حتما یکی از این 2 تاپیک با نظر مدیران به دیگری ادغام میشه .

موفق باشید/

corey
04-02-2008, 17:02
آشنایی با سری 6 بی ام و
سری 6 در سال 1976 به بازار عرضه شد تا خلا موجود بین سری 3 و 7 را پر کند سری 6 اتومبیلی که از نظر توان حرکتی به سری3 و از نظر امکانات به سری 7 شبیه بودe24 اولین نسل از سری 6
این کوپه بین سالهای 1976 تا 1989 تولید شد بدنه این اتومبیل ابتدا در کارخانه karman ساخته میشد ولی بهدها خود بی ام و مسئول ساخت بدنه شد سری6 با موتورهای 3 و 3.3 و 3.5 لیتری عرضه شد
اما قیترین موتور برای سری 6 در سال 1984 معرفی شد که این مدل m635csi نام نهاده شد که در آمریکا نام m6 برای آن در نظر گرفته شد موتور این اتومبیل همان موتور m1 بود که286 اسب بخار قدرت داشت رینگ های این اتومبیل ساخت bbs و از نوع 3تکه بود
سرانجام در سال 1989 سری8 جایگزین این اتومبیل زیبا شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]e63 نسل دوم سری 6(مرد اخمو)
پس از بازنگری کلی در طراحی بی ام و که توسط کریس بنگل صورت گرفت نسل دوم سری 6 با طراحی کاملا جدید و متفاوت در سال 2003 معرفی شد و دو سال بعد سری کانورتبل آن عرضه شد طی یک نظر سنجی نام مرد اخمو برای این اتومبیل در نظر گرفته شد
سری 6 ابتدا با یک موتور 8 سیلندر 4.4 لیتری به قدرت 325 اسب بخار معرفی شد اما بعدها موتورهای 6سیلندر خطی به حجم 3لیتر و همین طور 8سیلندر به حجم 4.8 لیتر در اختیار علاقه مندان قرار گرفت اما قویترین موتور سری6 موتور 10سیلندر 5لیتری اسب که دارای 507 اسب بخار می باشد که در مدل m6 عرضه می شود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nomber1
04-02-2008, 21:09
پس از بازنگری کلی در طراحی بی ام و که توسط کریس بنگل صورت گرفت نسل دوم سری 6 با طراحی کاملا جدید و متفاوت در سال 2003 معرفی شد و

اگه اشتباه نکنم 2004 بود . :13:

corey
04-02-2008, 22:17
اگه اشتباه نکنم 2004 بود . :13:
درسته سری6 از اواخر سال 2003 به عنوان مدل 2004 عرضه شد

corey
04-02-2008, 22:45
امروز سری 3کوپه با پکیج m power دیدم تا 1ساعت تو کفش بودم
راستی 1نمایشگاه هست اسمش نمیگم تا تبلیغ نشه سری 5 با تیونینگ luma گذاشته که واقعا قشنگه

ram1600
04-02-2008, 22:59
سلام رام جان .

تاپیک بی ام و و مرسدس و سوپر اسپرت باید ایجاد میشد . چون دامنه بحث پیرامون ایم موضوعات خیلی زیاده . و اینکه با ایجاد کننده این تاپیک که صحبت کردم در مورد اینکه چرا بعد از اینکه شما تاپیک اول رو زدید ایشون هم زدند عنوان کردند که ظاهرا ندیده بودند اون تاپیک رو و نیتی نداشته . و خوب طبیعتا حتما یکی از این 2 تاپیک با نظر مدیران به دیگری ادغام میشه .

موفق باشید/
بابا دمت گرم نمی تونستی یه پست به ما بدی که اینجا رو بشه
م :2:

ram1600
04-02-2008, 23:11
سلام
من تا حالا چند بار گفتم كه اصلا از بي ام و سري 1 كه خيلي بي اصالت و عجق وجقه خوشم نمياد (يه خورده هم بدم مياد)كه ت وبرنامه تاپ گير هفته قبل اكثر
افراد نظرشون همين بود كه منم ترجمه كردم و گذاشتم تو يه تاپيك
البته گفتم هم كه طراحش آمريكايي هست

امشب كه گودباي پارتي يكي از دوستام بود كه ميخواد بره آلمان يه دي وي دي
سريال هشدار براي كبرا 11 رو داشت كه توش يه بي ام و "ام كوپه" بود
كه يه هاچبك كوپه هستش و فكر كنم واس هسال 97 باشه وقتي اون رو ديدم
هر چي فحش بلد بودم به فك و فاميل بي ام و و اون طراح آمريكايي كه سري 1 رو
طراحي كرده دادم واقعا هيچجوري نميتونم درك كنم چطور سال 97 ماشين به اين
خوشگلي و عظمت (با وجود كوچيكي) ساختن ولي حالا همچين گندي زدن
احتمالا چند سال ديگه مثل سري7 قبلي (كه اونم طراحش آمريكايي بود) ميان
ميگن اشتباه كرديم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته اصلا قصدم اين نيست كه بگم طراحاي آمريكايي بدن يا ماشيناي آمريكايي زشتن فقط منظورم اينه كه ماشين الماني با طراحي آلماني ساخته بشه بهتره
اصالت توش موج ميزنه ماشين به اين كوچيكي خييييييلي ابهت داره
همه عكسا رو ببينين حيفه ديگه از اينا گيرتون نمياد مجبورين بي ام و آمريكايي كج و كوله رو ببينين
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

ram1600
04-02-2008, 23:11
كمپاني Hartge اقدام به تيونينگ بي ام و سري يك با مشخصات زير كرده :‌
موتور 8 سيلندر به حجم 5 ليتر
قدرت موتور 450 اسب بخار
نيروي تورك 376 پوند بر فوت
شتاب 0 تا 100 كيلومتر 4.6 ثانيه
حداكثر سرعت 188 مايل بر ساعت ( يه چيزي تو مايه هاي 300 كيلومتر)
عكسها با رزوليشن بالا و توضيحات بيشتر به زبان انگليسي توي اين لينك مي تونيد ببينيد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0" width="640">

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0" width="640">

ram1600
04-02-2008, 23:20
سلام به همگي
يه ماشينباز توي كشور آمريكا يه بلا هايي سر 2002 آورده
اين موتورش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

اين موتور رو رو كاميون هم ببندي مثل اسب راه ميره...موتور 325i هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پدربزرگ و نوه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0"> (چه رنگ ضايعي


ااااااااا اي ول موبايلم داره ها چيز لبه رينگو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">


دعوا نكنيد به همتون ميرسه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

در پايان بايد بگم كه منم ميخام(طبق معمول)

ram1600
04-02-2008, 23:23
BMW 350 با موتور V12
]
بچه ها سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با اين يكي ديگه حال كنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يكي به من بگه چطور جا شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

ram1600
04-02-2008, 23:28
BMW 3.0 CSL Inline-6
Make BMW
Year 1972
Engine Location Front
Drive Type Rear Wheel
Weight 2341 lbs | 1061.9 kg.
Gears 5
Transmission Type manual
Produced 1039
Engine Cylinders 6
Engine Configuration Inline
Aspiration/Induction Normal
Displacement 3498 cc | 213 cu in. | 3.5 L.
Valves 24. 4 valves per cylinder.
Valvetrain DOHC
Horsepower 316.5 Kw / 430 HP @ 8500 RPM
Torque NA
Redline NA
Bore NA
3498 cc
24 valves
5 speed manual
Stroke NA
Compression Ratio NA
BHP per Liter 122.86


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0" width="640">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0" width="640">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0" width="640">

Nomber1
04-02-2008, 23:33
رام جان ممنون

اگه از سری 8 بی ام و اطلاعاتی در دست داری بزار تا در جریان قرار بگیریم .

corey
05-02-2008, 17:25
ببینید آقای ram1600 و nomber1 جان برای من فرقی نمیکنه تو کدوم تاپیک پست بدم و اصلا به نظر من این حرفا مهم نیست مهم اینه که ما بتونیم در رابطه با محصولات ب ام و اطلاع رسانی خوبی داشته باشیم:20:

بعدشم جناب ram1600 شما صحبت هایی کردی که اصلا به نظر من گفتنش درست نیست من ازشما معذرت خواهی کردم به خاطر زدن تاپیک جدید ولی شما بگذریم:41:.........................

ram1600
05-02-2008, 17:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
1977-BMW-320i

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
1979-BMW-M1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
1982-BMW-635-CSi

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
1986-BMW-635-CSi

corey
06-02-2008, 16:22
نام گذاری اتومبیل های ب ام و
عدد اول در اتومبیل های ب ام و نشان دهنده کلاس ماشین است و دو عدد بعدی حجم موتور به دسی لیتر را نشان می دهد البته جدیدا شاهد چند استثنا در این رابطه بوده ایم
همچنین پسوندI نشانه سیستم انژکتور
پسوند نشانه d موتور دیزلی
پسوند نشانهX سیستم دو دیفرانسیل
پسوند نشانه L بذنه با طول بلند
پسوند نشانهM سری می باشد

corey
06-02-2008, 16:23
معرفی ب ام و سری 5

سری 5 یا همون پنجمین سری از اتومبیل های جدید ب ام و در سال 1972 معرفی شد اولین نسل سری 5 بر اساس مدل 2002ti توسط مارچلو گاندینی شکل گرفت


نسل اول (e12)
نسل اول سری 5 از سال 1972 تا 1981 تولید شد قوی ترین مدل آن m535i بود که 218 اسب بخار قدرت داشت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


نسل دوم (e28)
نسل دوم سری 5 از سال 1982 تا سال 1988 تولید شد و برای اولین بار مدل m5 معرفی شد که 286 اسب بخار قدرت داشت و قویترین سدان زمان خود بود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نسل سوم (e34)
نسل سوم سری 5 از سال 1989 تا سال 1985 تولید شد این نسل از سری 5 یکی از زیباترین سدان های تاریخ می باشد که از مدل 518 تا 540 را شامل می شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نسل چهارم (e39)
نسل چهارم از سال 1996 تا سال 2003 تولید شد که از موتور دو لیتری به قدرت 155 اسب بخار تا 8سیلندر 4.4 لیتری به قدرت 290 اسب بخار شامل می شد همچنین مدل m5 دارای موتور 8سیلندر 5لیتری به قدرت 400 اسب بخار بود که در کلاس خود تبدیل به یک الگو برای دیگر سازندگان شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


نسل پنجم (e60)
در رابطه با این نسل صحبت زیاد دارم و در پست های بعدی به طور کامل این نسل معرفی می کنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
06-02-2008, 17:45
Thunder tuning BMW
Hamann Thunder tuning based on the BMW 3 Series Coupe

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موتور 10 سيلندر m5 تيونينگ شده و رو سري3 از نوع كوپه با اين طرح كاپوت واقعا عالي بسته شده


Presented at the Frankfurt Motor Show, the coupe is powered by a modified 5.0 liter V10 engine, that develops 552hp (411kW), sprints from 0 to 100 km/h (62 mph) in 4.3 seconds and reaches a top speed of 335 km/h (208 mph). Transmission is made via a seven-speed SMG transmission and the engine’s extra power comes from a new high-flow exhaust system and ECU upgrade.

The car also got a more aggressive body-kit featuring carbon roof, front spoiler and rear diffuser. Hamann engineers fitted the coupe with huge 405mm two slotted and ventilated brake disks and 20 inch forged wheels. View a full photo gallery after the jump.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0" width="640">

ram1600
06-02-2008, 17:46
کاملا درسته ۱۴۲۲ اسب اون هم از یه بچه ی سربه زیر آلمانی که خیلی ها استعداد اون رو نادیده گرفته بودن و مدام سرزنشش می کردند بله همون BMW M3 E36 خودمون رو می گم.

فقط با حجم 9/3 لیتر اون هم با موتور 6 سیلندر که به احتمال فراوان از بلوک موتور M38 ( این موتور فقط روی M5 نصب شده به حجم های 6/3 و 8/3 ) که در اینجا با اندکی دست کاری به 9/3 رسیده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
06-02-2008, 17:55
رام جان ممنون

اگه از سری 8 بی ام و اطلاعاتی در دست داری بزار تا در جریان قرار بگیریم .
سلام سهیل جان اینم سری 8 دز سال 1990 تا 1999 البته سری 8 جدید هم مطلب جامعه ای پیدا نکردم ولی مطلبی تازه در مجله ماشین نوشته که فرست بشه براتون متنش رو میزارم

موتورهای 12 سیلندر:
در سال 1987 موتورجدید 12 سیلندر ب ام و به حجم 5 لیتر و قدرت 300 اسب بخار برای اولین باردر سال 1988 در سری 7 جدید نصب شد.
اما در سال 1992 سری جدید این موتورها با قدرت 380 اسب بخار تولید و نصب شد.
اما کمپانی برای اینکه جای خالی بین موتورهای 6 سیلندر و 12 سیلندر موجود پرکنه و برای عقب نموندن از مرسدس که موتور 8 سیلندر جدید خودش رو در اس کلاس جديد به کار گرفته بود دست به طراحی موتور جدید 8 سیلندر کرد.

موتورهای 8 سیلندر :
27 سال پس از پايان توليد موتورهاي 8 سيلندر كمپاني BMW كه در اوايل دهه 1960 در مدل هاي كلاسيك 502.503.507.به كار گرفته مي شدن دومين سري از اين موتورها در سال 1992 طراحي و توليد شدن.اين موتورها تماما (بلوك سيلندر وسر سيلندرها) از آلياژ هاي آلومينيوم توليد ميشدن.اين موتورها درحجم هاي 3000 و 4000 سي سي با دو ميل بادامك و 4 سوپاپ در هر سيلندر به ساخته مي شدن.
اين موتور ها از نظر اندازه قابل جاگذاري در همه مدل ها و سري هاي ب ام و بود و اولين باردر سري 7 بكار رفت.مدل 730 جديد جاي گزين 735 سابق شد .
هر دو موتور3 و4 ليتري خورجيني جديد از قطعات مشترك زيادي با موتور هاي قبلي استفاده نمي كردن.حتي بين هر دو موتورهم تفاوت زياد بود.كورس سيلندرها .جنس سيلندر وميل لنگ ها هم با هم تفاوت داشتن.مثلا ميل لنگ موتور 3ليتري ريخته گري شده و جنس ميل لنگ موتور4 ليتري از ميل لنگ كوبيده شده بود.دسته پيستون ها به روش متالوژي پودر ساخته مي شدند.در عين حال 18 درصد سبكتر از انواع كوبيده شده بودند.
در پوش سر سيلندر از جنس منيزيوم و محفظه ورودي هوا از جنس پلاستيك بود.اما نكته جالب اين بود كه وزن موتور كامل تنها 200 كيلوگرم بود.(وزن موتور پيكان 140 كيلوگرم)

موتورجديد 8 سيلندر 3000 سي سي (در سري 7):قدرت 220 اسب بخار در دور 5800.شتاب 0 تا 100 8.5 ثانيه.و حداكثر سرعت 235 كيلومتر برساعت.مصرف بنزين 11 ليتر در 100 كيلومتر.وگشتاور285 نيوتن متر در دور 4500 .ضمن اينكه حداكثر دور مجاز در 6400 دور محدود شده بود.

موتور جديد 8 سيلندر 4000 سي سي:قدرت 286 اسب در دور 5800. حداكثر گشتاور 392 نيوتن متر در 4500.شتاب 7.4 ثانيه و حداكثر سرعت محدود شده 240 كيلومتر.و مصرف سوخت 11.9 ليتر

دومين نسل از سري 7:
پس از پايان توليد نسل اول سري 7 سري جديدبا کد E32 با تجهيزات مدرن وشكل زيبا بعنوان سدان بزرگ وسري تشريفاتي ب ام و در سال 1987 در خط توليد قرار گرفت .این نسل به مدت 7 سال تا سال 1994 تولیدشد.اين نسل دردو اتاق معمولي و بلند قابل سفارش بودن.فاصله اكسل در مدل بلند 294.7 سانتي متر بود كه 11.5 سانت از مدل معمولي بلند تر بود.
تجهيزات مدل هاي 92 به بعد:ايربگ.براي راننده وسرنشين جلو.شيشه هاي دوجداره.سيستم كنترل پاركبا حس گر هاي مادون قرمز.صندلي هاي برقي.چراغ هاي زنون.كمك فنر هاي قابل تنظيم با كنترل الكترونيكي.غربيلك فرمان با تنظيم الكتريكي.و...
همچنین وزن این سری از 1700 تا1900 کیلوگرم متغیر بود.

1987:در اين سال سري 7 با موتور هاي 6 سيلندر قديمي با کد هاي 730i.735i.735il عرضه شدند.:3000:شش سيلندر به قدرت 186 اسب بخار .ستاب 9.4 ثانيه و حداكثر سرعت 222 كيلومتر .
3500 سي سي:شش سيلندر211 اسب بخار .شتاب 8.3 ثانيه و حداكثر سرعت 230 كيلومتر.

1988تا1992: در اين سال هاعلاوه بر مدل هاي قبلي مدل 750i.750il.با موتور12 سيلندر 5ليتري عرضه شدند:12 سيلندر به قدرت 300 اسب بخار شتاب 7.9 ثانيه.وسرعت محدود شده 250 كيلومتر.

1993 و 1994:در دوسال آخر مدل هاي 730i.740i.740il.750i.750ilدر خط توليد قرار داشتن.(با مشخصاتي كه ذكر شد)

سري 8:
در سال 1990 ب ام و نسل جديدي ازكوپه رو بعنوان سري 8 با کد E31به دنياي خودرو معرفي كرد.چراغ هاي مخفي .ظاهر خشن و اسپرتي طرفدارهاي زيادي رو به طرف خودش جذب كرد.
يادش بخير 7-8 سال پيش در نمايشگاه بين اللملي مدل 850 كه نمره دبي داشت منو ديوونه خودش كرد.
اين نسل بعنوان تنها سري 8 به مدت 9 سال تا1999 توليد شد.

در سالهاي 90تا 92 سري 8 بصورت 850i با شتاب 6.7 ثانيه توليد شد.
در سال 93 با كد 850ci (با موتورقديم) و 850 csi (با موتور جديد)ساخته شد.
در سال 94 و 95 مدل 840ci با موتور8 سيلندر جديد هم ارايه شد.
از سال 96 تا پايان توليد يعني 1999 مدل 12 سيلندر حذف و فقط مدل 840ciA توليد شد.

سرعت در تمام مدل ها به 250 كيلومتر محدود شده بود.

ادامه دارد....
عکس هاي سري 7:مدل معمولی ولانگ

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

و سري 8:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

ram1600
06-02-2008, 18:04
گروه گفت و گو :اين روزها همه مي دانند كه براي به دست آوردن يك دستگاه بي ام و بايد سري به خيابان ايرانشهر و موسسه نورياني بزنند.علي نورياني نماينده نماينده بي.ام.و در ايران در دو سال گذشته حدود 3000دستگاه از مدل هاي فريبنده خودروساز برتر آلماني را وارد ايران كرده و سرگرم تجهيز تعميرگاه مركزي آن در حومه تهران است.علي ،فرزند مرحوم مرتضي نورياني پدر صنعت چاپ ايران است و در كنار دلمشغولي هايش در واردات خودرو با دستگاههاي چاپ آلماني مثل هايدلبرگ هم مانوس است.نورياني براي تضمين سود واردات خود وادار شد تا با موسسه "ري" كه تحت زعامت آستان شاه عبدالعظيم حسني"س"قرار دارد همكاري كند شايد نورياني شريكي بهتر از شركتي كه تحت هدايت حجت الاسلام و المسلمين ري شهري باشدرا پيدا نكرد.البته نورياني تاكيد مي كند كه اين شراكت به نفع هر دو گروه خواهد بود.

موسسه نورياني تا 10سال پيش فقط نماينده موتورسيكلت هاي بي ام و بود اما چند سالي است كه موتور سيكلت ها را به عنوان دكور به در و ديوار منزل زده و فقط به چهار چرخه هاي پرشتاب و گرانقيمت فكر مي كند.خبرخودرو گفت و گوئي را با علي نورياني انجام داده است كه ماحصل آن را در زير مي خوانيد:

B.m.w* يعني چه ؟

- اولا دو تلفظ صحيح دارد يا با تلفظ آلماني آن كه ب.ام.و خوانده مي شوديا به تلفظ انگليسي آن كه بي.ام.دبليو خوانده ميشود. ولي متاسفانه در ايران به غلط بي.ام.و باب شده است.مخفف كلمه باوارين موتورز ورك است ، نام استان ،‌نام موتور و نام گروه توليد آن است .ولي در هر صورت بايد بي.ام.و گفت ،‌گرچه بعضي ها نمي گويند بي.ام.دبليو چون نمي خواهند ژست گرفته باشند پس تلفظ آلماني آن را درست ادا كنند، ب.ام.و.

* آرم آبي و مشكي از كجا آمده ؟

- شروع كار B.m.w ساخت موتور هواپيما بود و در حال حاضر هم بهترين موتورهاي رولزرويس جت دنيا را مي سازد.اما آرم به علت چرخش ملخ هواپيما و زاويه ديد شما از روبرو به آن است كه آن را به شكل ثابت و با دو رنگ آبي و مشكي مي بينيد.

*هنوز هم راكبان B.m.w تين ايجرها هستند؟

- همه جاي دنيا همينطور است . محبوبيت اين ماشين بين جوان ها بيشتر است.حتي در رقابت با رقيب خودش يعني مرسدس درصد بيشتري از جوانها را به خودش جذب كرده ، ولي خوب مشتري هاي ديگري هم دارد مثل من پيرمرد كه B.m.w سوار مي شوم.

* از تاريخچه و پيشينه ورود ب.ام.و به ايران بگوييد.

- اولين بار آقاي وهاب زاده در سال 1991 تا 1993 اين ماشين را وارد ايران كردند كه شامل مدل هاي 1800،1600 و 2000 ، 2002 و 320 مي شد . مدل هاي 318،320 ، 518 و 520 هم بعد از انقلاب و توسط بنياد مستضعفان وارد ايران شد . اين روند تا سال 93 ادامه داشت . اما بعد از ورود آخرين مدل ،‌تا يك سال پيش كه موسسه نورياني مجددا ورود B.m.w را به ايران آغاز كرد ،‌هيچ خبري از B.m.w نبود.

* از قديمي ترين B.m.w وارد شده به ايران خبر داريد ؟

- دقيقا خاطرم نيست اما احتمالا مدل 1955 بوده.

* و آخرين مدل ؟

- ما تمام مدل هاي توليدي B.m.w را به ايران آورديم به جز دو مدل.

* تعداد خودرويي كه موسسه نورياني وارد كرده؟

- حدود 3000 دستگاه.

* چه مدل هايي ؟

- 325،318، 330 كوپه و كروكي 740،730،530،525،520 و مدل X3 كه شاسي بلند و Wd4 محسوب مي شود.

* آمار توليدي جهاني B.m.w چقدر است ؟

- در سال يك ميليون و 200 هزار دستگاه.

* توليد خاورميانه آن چطور؟

- فقط در مصر مونتاژ مي شود و حدودا هزاردستگاه در سال است كه براي مصرف داخلي است . چون از لحاظ اقتصادي مونتاژ از قيمت خريد مستقيم از كارخانه گران تر تمام ميشود و اين كار فقط در كشورهايي كه مبلغ آنها بالاست مقرون به صرفه و به سود مصرف كننده است ولي بر اي صدور به كشورهاي ديگر حداقل 15 تا 20 درصد گران تر از قيمت كارخانه تمام ميشود.

* آمار مشخصي از درصد B.m.w سوارهاي منطقه موجود است ؟

- در حوزه خليج ، امارات ، عربستان و بحرين تعداد زيادي از اين خودرو را خريداري ميكنند ، خصوصا امارات به رغم وسعت كم ،‌سالانه حدود 4 تا 5 هزار دستگاه خريد دارد.

* به جز B.m.w اين كمپاني سهامدار چند كارخانه ديگر نيز هست . مثلا روور. آيا برنامه اي براي ورود آنها داريد؟

- چرا ،‌در سال 2007 واردات آن را شروع مي كنيم .

ram1600
06-02-2008, 18:05
لندرور چطور؟

- لندرور ،... همان ديفندر است كه به اشتباه در ايران مصطلح شده در حالي كه لندرور اسم گروه توليدي است كه شامل رنجرور،ديفندر،فريسلندر مي شود. كارخانه روور و لندرور كه سال پيش توسط B.M.W خريداري شده بود فروخته شد ، روور به يك شركت انگليسي و لندرور به فورد . اما از آنها مهم تر ،‌كارخانه رولزرويس است كه حدود 3 سال پيش B.M.W آنها را خريده است.

* كه قطعا توليدات جالبي هم دارد؟

- همين طور است، اولين توليد آن مدل اختصاصي B.M.W به نام فانتوم بود كه حدود 2 سال پيش به بازار عرضه شدو به عنوان بهترين خودروهاي اشرافي دنيا انتخاب شد كه امسال هم قرار است مدل دو در و كروكي آن (فانتوم) توليد شود.

* فكر ميكنيد هيچ وقت فانتوم وارد ايران بشود؟

- خيلي هم بعيد نيست . همانطور كه خيلي انتظار نداشتيم B.M.W وارد ايران بشود ولي به هر جهت اميدواريم ، بتوانيم رولزرويس را هم وارد كنيم.

* با گمرك چطور، مشكلي نداريد؟

- نه، ولي بعضي از گمرك ها در گذشته ،‌به لحاظ نداشتن اطلاعات كافي از حقوق و عوارض ، ماشين هايي را ترخيص كردند كه حقوق و عوارض آنها درست پرداخت نشده كه مشكل اصلي ما با بازار آزاد هم از همين جا شروع شدو اختلافي بين قيمتهاي موسسه و بازار آزاد ايجاد كرده بود و در نتيجه مردم فكر مي كردند ما گران فروش هستيم.

ولي در حال حاضر اين مشكل برطرف شده، زيرا مدتي است گمرك با ما همكاري بيشتري دارد و از ما استعلام مي گيرد و ما مشخصات دقيق هر خودرو را طبق آن به گمرك اعلام مي كنيم، به اين ترتيب مردم هم اطلاعات بيشتري نسبت به قبل كسب كردند و متوجه شدند كه دليل اصلي اختلاف قيمت ما با بازار آزاد چه بوده ، گرچه منجر به وقفه زماني در روند كار و پايين آمدن ميزان فروش ما شد.

* آپشن هاي ايراني فرقي با نمونه آلماني آن دارند؟

_ B.M.W هيچ خودرويي را براي منطقه خاصي توليد نمي كند ، ولي نمايندگي هاي هر كشور مختارند و تصميم ميگيرند كه از نظر نوع آپشن هاي مختلف حق انتخاب داشته باشند . مثلا در ايران ممكن است كه نظير سيستم خنك كننده و همين طور گرم كننده خودرو نيازمند تغييراتي باشد در حالي كه در امارات فقط بر سيستم سرمايشي خودرو تاكيد و توجه بيشتري ميشود ، مي توانم بگويم كه شايد گاهي اوقات خودروهاي وارداتي از نمونه آلماني آن هم كامل تر هم هستند ، زيرا شايد بعضي از آپشن ها در آلمان مورد استفاده قرار نگيرد مثل دزدگير كه از آن در آمريكا و اروپا كمتر استفاده مي كنند . يا آپشني مثل كيسه هوا كه جزو آپشن ايمني ما محسوب ميشود ،‌در نمونه هاي وارداتي به ايران تعداد بيشتري روي خودرو نصب ميشود و علاوه بر آن 6 كيسه ، استاندارد جلو خودرو ، 2 كيسه هم در قسمت عقب خودرو نصب مي كنيم كه گران قيمت هم هست.

* براي خريد سفارشي اقدام نكرده ايد؟

- چرا جزو برنامه ريزي سال آينده ما است كه تا سال 2007 آن را اجرا مي كنيم.

* كدام رنگ براي ايراني ها خواستني تر است؟

- سفيد،نقره اي، مشكي و دودي مشتري بيشتري دارد. ولي به هر جهت ما 90 درصد رنگهاي B.M.W را وارد كرده ايم . بستگي دارد ، مثلا در امارات رنگ هاي روشن بيشتر طرفدار دارد.

* فروش اقساطي هم داريد؟

تا يك ماه پيش فروش اقساط به مدت يك ساله و بدون سود بانكي داشتيم ، ولي حدود يكماه است كه به دليل جريمه بانكي كه به علت ديركرد پرداخت به بانك داريم ، كارمزدي را به صورت محاسبه كل قيمت خودرو به صورت يكساله يا 18 ماهه از مشتري دريافت مي كنيم . شركتي كه قبلا با ما دراين رابطه همكاري ميكرد ( ليزينگ اميد ) و وابسته به بانك سپه بود. بعد از اعلام تقليل سود بانكي از 22 درصد به 18 درصد، فعلا اين شركت با ما همكاري ندارد و فروش ليزينگ ما قطع شده و ما فروش ليزينگ نداريم.

* و قيمت مدل هاي كروكي و كوپه ؟

- ‍‍‍Ci330 و 630 كروك و كوپه به ترتيب 330 ، 88 ميليون و 630 آن 130 ميليون است.

* ارزان ترين و گران ترين B.M.W در ايران و دنيا ؟

-البته بسته به لوازم اضافي است كه روي ماشين نصب ميشود كه گاهي ممكن است حدود 50 درصد قيمت ماشين را تعيين كند. ما در ايران سعي كرديم با اضافه كردن آپشن هاي مختلف و پرداخت گمرك صددرصد،‌از مدل 318 شروع كنيم كه حدود 44 ميليون و پانصد هزار تومان ست و گران ترين آن حدود 160 ميليون تومان قيمت دارد كه همان كلاس هفت 740 است.

* قيمت فانتوم چطور؟

- از 200 هزار يورو شروع ميشود تا 400 هزار هم مي رسد.

* برنامه اي براي مونتاژ در ايران هم داريد ؟

- بله از همان 10 سال پيش كه برنامه شروع كار با B.M.W را در نظر داشتم ، به اين مساله فكر كردم . ولي بيشتر سعي و تلاشم در قسمت موتور سيكلت بوده.

* خبر تازه ؟

- يك خبر خوش و اين كه توانستيم مجوز مونتاژ موتور سيكلت B.M.W را در ايران كسب كنيم كه افتخار بزرگي براي ايران محسوب ميشود چون تا به حال فقط در آلمان اين كار انجام ميشده و براي اولين بار در تاريخ اين كمپاني است كه اين مجوز به كشور ديگري اعطا ميشود كه ايران اولين كشور است و مجوز ما صادر شده و توسط وزارت صنايع تاييد شده فقط منتظريم تا با تثبيت شرايط اقتصادي كار را شروع كنيم.

* درباره B.M.W اين نكته وجود دارد كه فقط قشر خاصي قادر به خريد آن هستند. آيا ممكن است اين قاعده بشكند!

- قطعا خير، در هر نقطه اي از دنيا ماشين هايي مثل B.M.W و مرسدس براي قشر خاصي از مردم با درآمد خاص ، تعريف شده. حتي در آلمان كه اين خودرو ملي آنها محسوب ميشود، خريد آن براي خيلي ها ميسر نيست به همين خاطر ماشين هاي كره اي و خارجي فراوانند.

نظر ما هم اين نبود خودرويي وارد ايران كنيم كه تمام مردم بتوانند از آن استفاده كنند چون اين تيپ ماشين ها كم نيست . پدرم از 75 سال پيش عقيده داشتند اگر كالاي از طريق اين موسسه وارد ايران ميشود بايد در نوع خودش در دنيا بهترين باشد به همين دليل من هم سالها وقت صرف كردم تا بتوانم اتومبيلي وارد كنم كه در دنيا بهترين است؛ بهترين اتومبيل ، بهترين سرويس و بهترين نگهداري.

ولي ميدانستيم كه حفظ اين ويژگي ها در ايران سخت تر است به همين علت 50 درصد سرمايه كمپاني را با سرمايه گذاري موسسه «ري» كه متعلق به آستان مطهر شاه عبدالعظيم حسني است، شريك شديم. ما به ادامه اين همكاري با موسسه ري مفتخر و مصريم ، زيرا در اين صورت اطمينان خاطري هم براي طرفداران بي نصيب B.M.W ايجاد ميشود كه 50 درصد سهام اين كمپاني در زمان سوددهي ، صرف امور خيريه مي شودو همينطور براي آنها كه خريدار اين ماشين هستند.

* زمان «سوددهي» ؟

- هنوز كه حاصل نشده. سال اول ضرر زيادي در حوزه شماره گذاري ، رسيدن ماشين ها به ايران و .. داديم.

* رابطه B.M.W با بنز و تويوتا؟

- همكاري خوبي داريم گرچه تويوتا از دوستان خوب ما است ولي مثل مرسدس رقيب كاري ما محسوب نميشود ، در حالي كه تقريبا براي اولين بار در دنيا دو نماينده مرسدس و بي.ام.و ارتباط حرفه اي را برقرار كردند چون ميدانيد كه در هيچ نقطه اي از دنيا اين دو كمپاني ارتباط كاري و حرفه اي با يكديگر ندارند چون رقيب سخت حرفه اي هم حساب ميشوند. كما اينكه يكي از مديران ارشد مرسدس بعد از ورود به ايران به موسسه ما آمد و ما با هم ملاقاتي داشتيم چون براي ايشان هم اين نوع اتباط ما با مرسدس دور از انتظار بود. مي دانيد كه وقتي رقيب خوبي در كار نباشد كار خوب هم انجام نميشود در حاليكه تمام اين رقابتها درآخر به نفع مصرف كننده است.

* مرسدس و بي.ام.و و يا بي.ام.و و مرسدس؟

- جواي سختي است براي يك رقيب . ولي با توجه به نظر سنجي كه انجام ميشود در تمام دنيا مشتريان B.M.W علاقمند به رانندگي حرفه اي هستند و از رانندگي با آن لذت مي برند نه اينكه مرسدس سوارها اين امتيازات را تجربه نمي كنند ولي شايد لذت رانندگي با B.M.W بيشتر از مرسدس است.

ram1600
06-02-2008, 18:06
مرسدس و بي.ام.و و يا بي.ام.و و مرسدس؟

- جواي سختي است براي يك رقيب . ولي با توجه به نظر سنجي كه انجام ميشود در تمام دنيا مشتريان B.M.W علاقمند به رانندگي حرفه اي هستند و از رانندگي با آن لذت مي برند نه اينكه مرسدس سوارها اين امتيازات را تجربه نمي كنند ولي شايد لذت رانندگي با B.M.W بيشتر از مرسدس است.
نظرات كاربران:
▪ سلام به تمام طرفداران، دوستداران و علاقمندان دو اتومبیل مصرفی برتر دنیا و با سپاس از دست اندرکارن این سایت که این گفت و گوی زیبا با آقای نوریانی رو در معرض دید ما قرار دادند. نوشته من شاید مناسب این سایت نباشه؛ ولی با خودم فکر کردم که این گفت و گو رو نسبتاً آدمهای علاقه مند به مرسدس و ب.ام.و میخونند.
من یک جوان 27 ساله هستم که از کودکی در خارج از کشور بودم و خانواده پدری من همگی عاشق مرسدس و ب.ام.و و مرسدس سوار و ب.ام.و باز بودند. خب، من هم طبیعتاً پیرو خط اونها بودم. اولین اتومبیلم رو در سن 19 سالگی با علاقه نسبتاً زیاد به ماشینهای کوپه و بر خلاف نظر پدرم که موافق موتورهای 12 سیلندر نبود، ب.ام.و 850ci مدل 1998 که آخرین سری ساختش هم بود رو بالاخره خریدم. خب، 12 سیلندر با 5000 سی سی عالی بود! ولی چون خیلی با ذاتم نمی خوند و هماهنگی نداشت فروختمش! و دوباره یک ب.ام.و 750 iL مدل 1999 خریدم. بعد از اون که سال 2001 فروختمش و مرسدس SL 55 AMG های اتاق جدید که اومده بود رو خریدم، دیگه سراغ ب.ام.و نرفتم تا الآن.
منظور از نوشتن این متن، داستان زندگی من نبود؛ بلکه مقصود این بود که نظر یک نفر رو که با هر دو اتومبیل بزرگ شده و داشته رو بدونید:
ب.ام.و (به عنوان مثال همون مدل 1998 رو که خودم داشتم) از نظر طراحی، تکنولوژی الکترونیک، امکانات و آپشنها از مرسدسهای هم رده خودش (1998) به مراتب جلوتر بود. نمونه ساده: دکمه های کنترل روی فرمان اتومبیل از سال 1994 در ب.ام.و سری 7 دیده میشه و همینطور تلفن داخل اتومبیل، در حالیکه مرسدس از سال 1998 شروع کرد به نصب و استفاده اینها. گیربوکسهای Steptronic که به نام شرکت ب.ام.و ثبت و طراحی شده است در سالهای 1997 و 1998 در بعضی مدلهای ب.ام.و دیده میشه، در صورتیکه مرسدس... و ....و....
ولی در عوض مرسدس که سوار هستی، انگار که یک فیل آهنین سواری. من خودم شخصاً با مرسدس مدل SE 420 ساخت 1987 که مال پسر عموی من بود، در سال 2003 در اتوبان چمران با 130Km/h معکوس کشیدم به دنده 2 و اون اتومبیل 16 ساله آخ نگفت؛ چه بسا شتاب هم گرفت. در اتوبان تهران-قزوین-رشت ساعت 2:30 نصف شب 270Km/h باهاش رفتم و تکون نمی خورد.... که هیچوقت با ب.ام.و های 12 سیلندرم این کارها رو نکردم؛ یک بار فقط با 850 با 180Km/h معکوس کشیدم به دنده 3 که احساس کردم به گیربوکس فشار اومد. با ب.ام.و جرأتش رو هم نداشتم البته! البته این رو هم بگم که من هیچوقت راننده ناشیی نبودم و این کارها و معکوسها رو به خاطر تست و آزمایش میکردم!
به هر حال، این دو شرکت بزرگ و عظیم که رقیب سرسخت هم هستند همیشه یک برتریها و کاستیهایی نسبت به هم دارند. من به قدری بین مدلهای مرسدس و ب.ام.و مطالعه و تحقیق و تست درایو کردم که به نسبت میتونم بگم در یک مورد خاص، در یک سری و کلاس برابر کدومشون چیو کم داره و کدومشون بهتره. مرسدس از قدیم الایام به اتومبیل حاج آقایی معروف بوده و هست و چون من خودم همیشه اولین چیزی که در یک اتومبیل شیک و مصرفی بهش بها میدم امنیت و Safety است، مرسدس دارم. ولی هفته ای یکی دو بار یکی از ب.ام.و های یکی از نمایندگیهای شهر رو برای تست درایو میگیرم تا لذت خصوصیتهای خاص و برتر غیر قابل انکار ب.ام.و رو هم ببرم.
ان شاءا.. خدا روح سازنده های هر دوی آنها رو شاد کنه؛ آمین!
▪ سلام
ابتدا از خداوند ميخواهم كه روح آقاي نورياني بزرگ را در رحمت و نعمات خود قرار دهد،
و سپس از آقاي نورياني كه در حال حاضر مديريت موسسه نورياني را بر عهده دارند نيز تشكر و سپاسگذاري ميكنم و آرزو ميكنم كه با تمام مشكلات و موانع و سختي هايي كه فعاليتهاي بزرگ اقتصادي در ايران دارد ( و همه دست اند كاران به نوعي با آن در گير بوده و از آن مطلع هستند) آقاي نورياني در رسيدن به اهدافشان موفق و پيروز باشند.
من و فرزندانم از علاقمندان به اتومبيلهاي ب . ام . و بوده و هستيم ولي تصور اينكه بتوانيم در ايران يكي از توليدات اين كارخانه را خريداري كنيم تقريبا برايمان به تصوري محال تبديل شده است ولي در تلاش هستيم كه با كوشش خود بتوانيم به اين آرزوي خود دست يابيم.
اتومبيلهاي ب . ام . و سمبل قدرت،هنر، آينده نگري ،تكنولوژي و مهارت صنعتي هستند و رانندگي با آنها تصوري تازه و نو و بديع را از امنيت و آسايش و لذت رانندگي براي انسان به همراه مياورد.
بار ديگر به آقاي نورياني بخاطر اينكه افتخار داشتن نمايندگي چنين كمپاني معظم و ارزشمندي را در ايران بر عهده دارند ، تبريك ميگويم و برايشان آرزوي موفقيت هاي روز افزون و هميشگي را دارم.

ram1600
06-02-2008, 18:25
ببینید آقای ram1600 و nomber1 جان برای من فرقی نمیکنه تو کدوم تاپیک پست بدم و اصلا به نظر من این حرفا مهم نیست مهم اینه که ما بتونیم در رابطه با محصولات ب ام و اطلاع رسانی خوبی داشته باشیم:20:

بعدشم جناب ram1600 شما صحبت هایی کردی که اصلا به نظر من گفتنش درست نیست من ازشما معذرت خواهی کردم به خاطر زدن تاپیک جدید ولی شما بگذریم:41:.........................
برای منم فرقی نداره تو کدوم تاپیک پست بدم
سهیل جان به من گفت اصلآ این دو تاپیک از نظر من رد میشن و باید توی تاپیک مربوط اتومبیل های ساخت خارجی پست بدید اگر اونجا سر بزنید من اونجا پست بعدی رو دادم و اینکه ناراحت شدم خود سهیل جان اینجا پست داده و به من چیزی دیگری گفته و اینکه من با سهیل جان گفتم کدوم تاپیک پیش بره از نظر شما بعد همچین رفتاری کردن من واقعآ نارحت شدم
به هر حال من از شما و سهیل جان رسمآ معذرت خواهی میکنم:11:
ببخشید همچین حرفی میزنم اگر برای شما فرقی نداره وقتی دیدید تاپیکی 24 ساعت جلوتر از شما زده شما از اینکه اسمتون پای تاپیک باشه حذر نکردید و حتی راحت پست من رو اینجا کپی کردید
نمی دونم ولی فکر کنم پای سهیل جان اینجا باز شد شما تغییر کردید ؟؟؟؟

Nomber1
06-02-2008, 19:25
کاملا درسته ۱۴۲۲ اسب اون هم از یه بچه ی سربه زیر آلمانی که خیلی ها استعداد اون رو نادیده گرفته بودن و مدام سرزنشش می کردند بله همون BMW M3 E36 خودمون رو می گم

رام جان از ضریب درگ این غول چیزی میدونی ؟ اطلاع داری ضریبش چنده ؟


در مورد سری 8 ممنون . در مورد کد e31 دیشب کلی مطلب یاد گرفتم ! :31:

Nomber1
06-02-2008, 19:34
رام جان و دوست عزیز دیگه .

بهتره این مساله ای که پیش اومده رو نادیده بگیرید و فعالیت مفید خودتون رو ادامه بدید . بالاخره در یک زمانی که مدیر انتخاب شه این 2 تاپیک ادغام میشن . پس چندان درگیر حواشی نشید .

موفق باشید /

Hektor
06-02-2008, 21:19
رام جان از ضریب درگ این غول چیزی میدونی ؟ اطلاع داری ضریبش چنده ؟


در مورد سری 8 ممنون . در مورد کد e31 دیشب کلی مطلب یاد گرفتم ! :31:
اتاق همون اتاق M3 هست ظاهرا.ضریب پسا برابر0.32 cd داره این اتاق
ضمنا راجع به توان 1422 اسب که نوشته اید شک دارم درست باشه

corey
06-02-2008, 22:45
ram1600 جان من بازم برای زدن تاپیک از شما معذرت می خوام:46:
به نظر من ب ام و باید برای خودش تاپیک مجزا داشته باشه چون هم طرفداراش زیادن و هم اگه توی تاپیک در رابطه با کلیه اتومبیل های خارجی بحث بشه اون موقع فکر دشمنی دیرینه بنز و ب ام و کارش به جاهای باریک بکشه
من میگم 1تاپیک جدید ایجاد کنیم و کلیه مباحپی که تو این 2تا تاپیک بحپ شده به اونجا منتقل کنیم و بعدا مدیرا تاپیکای قبلی حذف میکنن این جوری هم بحث منسجم تر میشه هم تاپیک فعال تر میشه
در هر صورت من از شما به خاطر مشکلی که به وجود اومد معذرت می خوام

ram1600
07-02-2008, 17:13
رام جان از ضریب درگ این غول چیزی میدونی ؟ اطلاع داری ضریبش چنده ؟


در مورد سری 8 ممنون . در مورد کد e31 دیشب کلی مطلب یاد گرفتم ! :31:


اتاق همون اتاق M3 هست ظاهرا.ضریب پسا برابر0.32 cd داره این اتاق
ضمنا راجع به توان 1422 اسب که نوشته اید شک دارم درست باشه
راستش اطلاعات درستی پیدا نکردم ولی کلیپ این کوچولو رو ببیند
اين هم از كليپ[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
07-02-2008, 17:23
ram1600 جان من بازم برای زدن تاپیک از شما معذرت می خوام:46:
به نظر من ب ام و باید برای خودش تاپیک مجزا داشته باشه چون هم طرفداراش زیادن و هم اگه توی تاپیک در رابطه با کلیه اتومبیل های خارجی بحث بشه اون موقع فکر دشمنی دیرینه بنز و ب ام و کارش به جاهای باریک بکشه
من میگم 1تاپیک جدید ایجاد کنیم و کلیه مباحپی که تو این 2تا تاپیک بحپ شده به اونجا منتقل کنیم و بعدا مدیرا تاپیکای قبلی حذف میکنن این جوری هم بحث منسجم تر میشه هم تاپیک فعال تر میشه
در هر صورت من از شما به خاطر مشکلی که به وجود اومد معذرت می خوام
دوست عزیز گرامی واسه من هیچ فرقی نداره توی چه تاپیکی پست بدم من روز اول این مشکل رو گذاشتم روی دوش بزرگترها که نشد هرجور که می خواهید دوست من هرچی شما بگید تعداد مطلب ها زیاده بهتره یکی از تاپیک ها فعالیتش قطع بشه تا جابه جای پستها زیاد نباشه :11:

ram1600
07-02-2008, 17:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

BMW 330i

با اينكه تاريخچه سري 3 به مدل 2002 برميگردد ولي اولين بي ام و با نام سري 3 در سال 1976 با مدل 316 از سوي BMW توليد شد و اكنون ‌BMW در بيست و نهمين سال توليد سري 3 نسل پنجم اين مدل را توليد ميكند.
موتورهاي 320i , 325i , 330i موتورهاي بنزيني و 320d موتور ديزل اين مدل هستند كه در پاييز 316i و سپس 330d به جمع اين موتورها اضافه خواهند شد.فعلا سري 3 جديد فقط به صورت 4 در توليد ميشود ولي از 2006 كوپه و كابريو ي اين مدل نيز توليد خواهد شد.

در طراحي داخلي اتومبيل سادگي سري 1 و Z4 و همچنين ظرافت سري 5 تركيب شده است.
همانند سري 5 و 7 در اين مدل نيز موتور بدون كليد و تنها با فشردن دكمه Start/Stop روشن و خاموش ميشود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">
با اين كه داخل سري 3 از 1976 در هر نسل عريض تر شده ولي باز هم كمي تنگ به نظر ميرسد كه از دلايل اين امر ميتوان به زاويه خميدگي ستونA و ارتفاع كنسول مياني كه دنده روي آن قرار گرفته اشاره كرد و افراد چاق و يا بلند قد در مسافرتهاي طولاني و بخصوص در صندلي عقب راحت نخواهند بود.صندوق با 460 ليتر حجم بسيار خوب و مفيد طراحي شده.
موتور3 ليتري 6 سيلندر در كلاس و نوع خود سبكترين و قويترين موتور ميباشد كه با تغييراتي كه روي اين موتور انجام گرفته قدرت آن 27 اسب بخار افزايش يافت و به 258 اسب رسيد و حداكثر گشتاور كه 300 نيتون متر است بين دورهاي 2500 و 4000 بدست است و اين بدان معناست كه هنگام رانندگي همواره ميتوان از حداكثر تورك نهايت لذت را برد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
BMW براي اولين بار در ساخت موتور يك اتومبيل توليد سري از منيزيم استفاده كرده است و بدين ترتيب وزن موتور 20٪ نسبت به موتور قبلي كه آلمينيومي بود كاهش يافته.
اين موتور مجهز به تكنولوژي VANOS و نسل دوم Valvetronic است بدين ترتيب راننده هم ميتواند از چابكي و شتاب جالب اين موتور در هر دوري استفاده كند و يا ميتواند از مصرف سوخت كم اين موتور بهره جست (كمتر از 10 ليتر در شهر كه در نوع خود بسيار خوب است) البته اگر هم مصرف سوخت و هم شتاب و قدرت مناسب مد نظر باشد موتور 330d گزينه مناسبتري خواهد بود.اين اتومبيل در ترافيك رانندگي آرام و لذت بخشي با راننده اهدا ميكند ولي وقتي راننده به پدال گاز فشار مي آورد اتومبيل به ناگاه نشان ميدهد كه اين آرامي در دورهاي پائين براي سهولت رانندگي در ترافيك بوده و بخصوص وقتي دور موتور از 3000 عبور كرد شتاب اتومبيل سرگيجه آور است.قدرت و كشش بالاي اتومبيل و هندلينگ بسيار خوب آن در سرعتهاي بالا رانندگي با اين اتومبيل را لذت بخش و آسان ميكند ولي همين امر باعث ميشود تا اين BMW در دستان يك راننده ناشي و يا بي ملاحظه يك اسباب بازي خطرناك باشد زيرا تا پدال گاز 330i تا انتها فشرده شود اتومبيل با اشتهاي زيادي شتاب گرفته و در يك آن به سرعت زيادي ميرسد و چون اتومبيل هندلينگ بالايي دارد راننده حتي متوجه نميشود چه طور پيچها را طي ميكند.
ولي با اين حال حس كنفورم اين اتومبيل كمتر از سري 5 نيست و حتي در سرعتهاي بالا نيز دور موتور را ميتوان در پايين نگه داشت و اين امر بيشتر در سايه گيرباكس 6 سرعته (و سريع) ميسر ميشود كه در سرعت 200 دور موتور فقط 4000 است و در داخل اتومبيل صدايي شنيده نميشود. وقتي اتومبيل با سرعت 240 در حركت است دور موتور كمي از 6000 رد شده و وقتي به 250 رسيد دور موتور 7000 است و در اين لحظه سيستم الكترونيكي محدود كننده سرعت اجازه افزايش سرعت را به راننده نميدهد و در اين لحظه راننده با فحش به سازندگان ماشين و مهندسان بي ام و مدير عامل و آبدارچي و دربان كارخانه BMW فرياد ميزند بابا چرا حالمونو ميگيري ؟ چرا محدود ميكني؟ من آزادي ميخوام!!!! من ميخوام حال لامبورگيني رو با اين موتور 6 ليتريش رو كه ازم عقب مونده بود رو بگيرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

330i دو ايراد عجيب دارد كه شايد بسياري كه با آن رانندگي ميكنند متوجه نشوند ولي براي برخي اين دو ايراد ميتواند علتي براي نخريدن اتومبيل باشد.اين 2 ايراد مربوط به فرمان و كمك فنر هستند.
فرمان تيز اين اتومبيل قابليت هدايت بسيار بالايي دارد ولي در سرعتهاي پايين سنگين است و مانورهاي ناگهاني را سخت ميكند.
تعليق اتومبيل بسيار سفت و سخت است گرچه اين سفتي كمك فنرها با توجه به مشخصات اين اتومبيل و براي كنترل و هندلينگ لازم است ولي در نسل قبلي كمكها اينقدر سفت نبود و در مدل جديد بسيار احساس ميشوند و ناراحت كننده هستند ولي نبايد از آوانتاژهاي سفتي كمك فنرها نيز چشم پوشي كرد.
سيستم كنترل پايداري DSC ( مشابه ESP ) هم در شرايط ريسك دار پايداري اتومبيل را حفظ ميكند و هم راننده را از لذتهاي رانندگي با اين اتومبيل ديفرانسيل عقب محروم نميكند و اين مورد را ميتوان يكي از مزاياي BMW نسبت به رقبا دانست كه در كنار ايمني از لذت رانندگي نيز نمي كاهد.
چنانچه اتومبيل پنچر شد ميتوان 100 كيلومتر را با سرعت 80 طي كرد و اين امر در سايه لاستيكهاي run-flat ميسر ميشود كه بصورت استاندارد ارائه ميشوند.
از نكات قوت اين اتومبيل ترمزهاي آن هستند كه موفق به دريافت 5 ستاره (حداكثر امتياز) شده اند و تكنولوژي بالاي بي ام و وقتي خود را آشكار ميكند كه در 10 ترمز شديد پشت سر هم طول توقف با سرعت 100 تنها 1 متر افزايش پيدا ميكند

مشخصات فني :
موتور : جلو طولي ٫ حجم 2996 سي سي ٫ 258 اسب بخار در 6600 دور در دقيقه و گشتاور 300نيوتن متر در 2500 دور در دقيقه

شتاب :
0-50 در 2.6 ثانيه
0-100 در 6.9 ثانيه
0-130 در 10.7 ثانيه
حداكثر سرعت : 250 كيلومتر در ساعت (محدود شده)

شتاب 60-100 :
با دنده 4 در 3.9 ثانيه
با دنده 5 در 4.5 ثانيه

ترمزها : در جلو ديسكي با كانالهاي هوا و در عقب ديسكي
ضرايب دنده ها :1-4.17, 2-2.34, 3-1.52, 4-1.14, 5-0.87, 6-0.69,

ابعاد : 4520/1817/1421 mm
حجم صندوق : 460 ليتر
ظرفيت باك : 60 ليتر
مصرف سوخت در شهر در هنگام تست : 10.6 ليتر
مسافتي كه ميتوان با باك پر پيمود : 566 كيلومتر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

ram1600
07-02-2008, 17:38
سلام به همگي
Alpina يكي از تيونر هاي معتبر و معروف BMW هست كه خيلي هم قديميه و سابقه داره.يكي از شاه كار هاشم BMW 320 Alpina هست كه تو سال 1977 ساخته شده و با 6 سيلندر و 3.5 ليتر حجم موتور 350 اسب قدرت داره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا دست رو يكي از محصولات جديد بي ام گذاشته و رديف تيونش كرده...اگه گفتين چيه؟؟؟من نمي گم خودتون حدس بزنيد.
اما مشخصات:
اطلاعات عمومي
كارخانه سازنده:Alpina
مدل:B5 Saloon
طول:4841 mm / 190.6 in
عرض:1846 mm / 72.7 in
ارتفاع:1468 mm / 57.8 in
اطلاعات فني
موتور:4.4 Liter 90° V8
وضعيت موتور:جلو طولي
سوپاپ ها:Double VANOS 4 Valves / Cylinder
حجم دقيق موتور:4368 سي سي
انتقال قدرت:ديفرانسيل عقب
گيربكس:6 Speed Automatic w/ Steptronic Function
بازدهي
قدرت:493.5 اسب بخار در 5500 دور در دقيقه
گشتاور:700 نيوتن متر در 4250 دور در دقيقه
شتاب 0تا100: 4.7 ثانيه
سرعت:314 كيلو متر در ساعت

اينم چنتا عكس:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
07-02-2008, 17:47
bmw e46 csl 2003 Manufacturer BMW Engine 3.2 Litre Straight 6

Model E46 M3 CSL Valvetrain DOHC 4 Valves / Cylinder

Drivetrain Front Engine / RWD Power 268 kW @ 7900 rpm / 37 Nm @ 4900 rpm

Transmission 6 Speed Sequential Manual Gearbox (SMG)
Redline N/A

Wheels
19" Alloys 0-100 Km/h 4.9 seconds

Brakes
Internally Ventilated and Cross Drilled Discs w/ Single-Piston Swing Calipers, Dynamic Stability Program (DSC) & ABS Top Speed 250 km/h
Weight 1385 kg 1/4 Mile N/A
اما عكس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
07-02-2008, 18:20
معرفی آخرین نسل از سری 5
نسل پنجم سری 5 در سال 2003 و با کد e60 معرفی شد و از سال 2004 در اختیار علاقه مندان قرار گرفت
طراحی سری 5 نیز در راستای طراحی سری 7 قرار گرفت ظاهر سری 5 پنج بسیار جذاب و اسپرتی است و نسبت به رقیبش یعنی مرسدس ای کلاس دارای طراحی جسورانه تری است
مدل های بنزینی سری 5 عبارت اند از:

520 که دارای موتور 2.2 لیتری 4 سیلندر به قدرا 170 اسب بخار می باشد

523 که مشابه 520 میباشد با این تفاوت که کورس پیستون بلندتر و تغییرات جزئی در سرسیلندر ایجاد شده و باعث افزایش نیرو به مقدار 4اسب بخار شده

525 که در سال 2005 موتور این مدل عوض شد و قدرت از 184 به 215 اسب بخار رسید

530 پرفروش ترین مدل سری 5 که دارای موتور 6سیلندر خطی به حجم 3 لیتر میباشد ابتدا موتور 530 دارای قدرت 225 اسب بخار بود ولی بعدها با تغییراتی که در آن صورت گرفت قدرت به 255 اسب بخار رسید

535 جدیدترین مدل سری 5 که از اواخر سال 2007 در اختیار مشتریان قرار گرفت این موتور دارای حجم 3لیتر و توئین توربو می باشد و دارای 300 اسب بخا قدرت و 300 پوند گشتاور می باشد این موتور برنده جایزه برترین موتور سال 2007 شد

540 این مدل دارای پیشرانه 8سیلندر جورجینی به قدرت 306 اسب بخار می باشد

545 از سال 2003 تا 2006 تولید شد این پیشرانه 8 سیلندر 333 اسب قدرت داشت

550 معرفی شده در سال 2006 که 8 سیلندر آن 4.8 لیتر گنجایش دارد و دارای 367 قدرت می باشد

و اما مدل فوق العاده m5 که دارای موتور 10سیلندر خورجینی به قدرت 507 اسب بخار می باشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای دیدن عکس های بیشتر از مدل فوق العاده m5 به لینک زیر مراجعه کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

s.w.a.t
09-02-2008, 20:38
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 480.jpg
طراحی خارجی این اتومبیل کوپه اسپورت در جلو انسان را به یاد کوسه می اندازد و چراغ های
عقبی آن هم بسیار به آب شش کوسه شباهت دارند و شباهت هم به دلیل خط های راست و
موازی در درون چراغ ها است .
نمای جلوی سری ۶ بسیار خشن و جدی است.
با نگاه کردن از بغل خودرو متوجه بزرگ بودن بیش از حد اتومبیل در کلاس خود خواهید شد .
مدل بی ام و ۶۳۰ سی آی ساخت سال ۲۰۰۷ . ۲۵۸ اسب بخار قدرت دارد .البته مدل ۶۳۵
قدرت بسیار بیشتری و هم چنین مصرف سوخت پایین تری نیز دارد !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 80.jpg
داخل اتومبیل هم مانند بیرون آن بسیار زیبا و هماهنگ و مدرن طراحی شده است و هیچ چیز
ساده و ناهماهنگ را نمی توان در آن یافت .
داشبورد سری شش تنوع بسیار زیادی دارد . می توان دو طرح خاکستری و یا کرم ـ خاکستری
را سفارش داد . برای قطعات کنسول و ... نیز می توان طرح چوب - نقره ای ـ فیبر کربن و یا طرح
مشکی براق را سفارش دهید و روکش صندلی ها هم دارای رنگ هایی از قبیل مشکی . کرم .
سفید . طوسی و حتی قرمز هستند .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] x480.jpg
این اتومبیل در دنیا البته به جز ایران قیمت نسبتآ مناسبی برای خریداران جوان دارد ولی این
اتومبیل چهار نفره ی کوپه اصلآ برای یک خانواده ی چهار نفره مناسب نیست .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 80.jpg
مدل ام ۶ کوپه و کانورتیبل هر دو از یک موتور مشترک استفاده می کنند که ده سیلندر است و
۵۰۰۰ سی سی حجم دارد قدرت آن هم ۵۰۰ اسب بخار در آمریکا است که قویترین موتور سری
شش است و ام پاور آن را تولید می کند و قیمت دو مدل مذکور بین ۹۱ تا ۹۶ هزار دلار آمریکا
است .

ram1600
10-02-2008, 14:10
از cory جان و swat جان ممون عالی بود

corey
10-02-2008, 15:06
ram1600 اطلاعاتی در رابطه با قوی ترین bmw دنیا هست و اصلا قوی ترین bmw تیونینگ شده چیه؟؟

ram1600
10-02-2008, 19:10
corey جان سلام اگر دوست داری اسمت رو بگو راحت تر صدات کنیم
از چه نظر میگه قوی تر
بدبختی اینجاست که این بی ام دابلیو 1 شرکت براش تیونینگ نمی کنه از haman , mg powe ,alpin و m power...........
نمیدونم کدوم رو با چی بسنجیم

s.w.a.t
10-02-2008, 19:22
AC شنيتزر Z4
AC شنيتزر Z4 يک رودستر است که تمام ويژگی های فنی و لازم را دارد، چه بخواهد در پيست مسابقه باشد، چه در جاده های ميان شهری و چه در داخل شهر.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين مدل به کمک گروه موتور اسپرت شنيتزر بی ام و تقويت شده است. قسمت عمده اين تقويت نيز يک توربين سوپرشارژر است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين سوپرشارژر قدرت حداکثر را به 295 اسب بخار رسانده است و گشتاور را به مقدار 80 نيوتن متر افزايش داده است.
يکی از تغييرات ظاهری، اضافه کردن صداگير کروم بر روی صندوق عقب اين مدل است. سيستم ترمزهای جلو نيز برای اين مدل تقويت شده اند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پس از تست های فراوان، يک سيستم تعليق کامل برای اين مدل طراحی شد که شامل، فنرهای اسپرت، کيت ميله های ضد چپ کردن، و کمک فنرهای مسابقه ای است. نتايج اين تغييرات امکان کنترل خيلی اسپرت را با راحتی بالا مهيا می کند.
درون از فيبرهای کربنی نقره ای استفاده شده است که با جزئيات کار شده در درها هماهنگی دارد و در کنار فرمان اسپرت بسيار زيبا می شود. قطعات آلومينيومی نيز خيلی به چشم می خورند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در فرشهای جلو نيز از مواد خيلی با دوام با علامت AC شنيتزر استفاده شده است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
10-02-2008, 20:51
رام جان ممنون

اگه از سری 8 بی ام و اطلاعاتی در دست داری بزار تا در جریان قرار بگیریم .
مسئولین کمپانی بی ام دابلیو خبر از عرضه سری 8 دادند تا بتوانند ضعف کمبود خود را در تقابل با مرسدس cls و ائودی a7 . پورشه پانامرا و پاسات کوپه با این سری پوشش دهند . البته نخستین بار در سال 1989 اولین مدل سری 8 عرضه شد و تولید ان تا سال 1999 ادامه داشت که مطلبی در این مورد گذاشتم
گفته میشود پیشرانه این سری از یک مجموعه 6 لیتری 12 سیلندری با قدرت 438 اسب بخار بر گرفته از سری 760 ای و یا مجموعه 4/8 لیتری وی 8 ( به عاریت گرفته شده سری 750 ای ) تشکیل خواهد شد و در نمای ظاهری چهر ه ای تنومند . عضلانی . وحشی وبسیار جذاب شده که معرف یک سدان کوپه بوده و پلت فرم ان به گفته مسئولین کمپانی امیزه ای از cs کانسپت حجیم بودن سری 7 است

ram1600
11-02-2008, 00:16
رام جان ممنون

اگه از سری 8 بی ام و اطلاعاتی در دست داری بزار تا در جریان قرار بگیریم .
مسئولین کمپانی بی ام دابلیو خبر از عرضه سری 8 دادند تا بتوانند ضعف کمبود خود را در تقابل با مرسدس cls و ائودی a7 . پورشه پانامرا و پاسات کوپه با این سری پوشش دهند . البته نخستین بار در سال 1989 اولین مدل سری 8 عرضه شد و تولید ان تا سال 1999 ادامه داشت که مطلبی در این مورد گذاشتم
گفته میشود پیشرانه این سری از یک مجموعه 6 لیتری 12 سیلندری با قدرت 438 اسب بخار بر گرفته از سری 760 ای و یا مجموعه 4/8 لیتری وی 8 ( به عاریت گرفته شده سری 750 ای ) تشکیل خواهد شد و در نمای ظاهری چهر ه ای تنومند . عضلانی . وحشی وبسیار جذاب شده که معرف یک سدان کوپه بوده و پلت فرم ان به گفته مسئولین کمپانی امیزه ای از cs کانسپت حجیم بودن سری 7 است

corey
11-02-2008, 00:17
چاکر تمام طرفدارهای ب ام و سعید
من چند وقت پیش راجع به ب ام و m5 جی پاور خوندم که 720 اسب قدرت داشت می خواستم بدونم در بین ب ام و های تیونینگ شده توسط شرکت های معتبر کدوم مدل از همه قوی تره

ram1600
11-02-2008, 00:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکسش که مجله ماشین انداخته بود

ram1600
11-02-2008, 00:27
چاکر تمام طرفدارهای ب ام و سعید
من چند وقت پیش راجع به ب ام و m5 جی پاور خوندم که 720 اسب قدرت داشت می خواستم بدونم در بین ب ام و های تیونینگ شده توسط شرکت های معتبر کدوم مدل از همه قوی تره
اگه بخوای بهترینشون همون ام 3 که گذاشتم 1423 اسب بخار قدرت داشت کلیپش هم گذاشتم اگه دیده باشیش خیلی باهاله

corey
12-02-2008, 15:20
راستی چند وقت پیش توی مجله....با پیتر شوپمن مدیر عامل رولزرویس مصاحبه کرده بود و خبر جالبی نوشته بود و به گفته پیتر شوپمن ایران دارای بازار مناسب برای فروش رولزرویس هست و مسئولان در صدد اخذ مجوزهای لازم برای واردات رولزرویس به ایران هستند:19:
فکر کنم تا چند وقت دیگه شاهد حضور فانتوم در ایران باشیم:20:

corey
12-02-2008, 15:29
توضیحاتی در رابطه با رولزرویس فانتوم
در سال 1998 کمپانیbmw تمام سهام رولزرویس را تصاحب کرد و زمان نسبتا زیادی طول کشید تا اولین رولزرویس طراحی شده توسط کمپانی مادر معرفی شود در این 5سال تیم طراحی رولزرویس که تماما انگلیسی بودند با تحقیق در رابطه با نسل های قبلی رولزرویس و همین طور استفاده از نظرات مشتریان رولزرویس در سال 2003 فانتوم را به جهانیان معرفی کردند طراحی فانتوم در اصل المانی انگلیسی است!!! زیرا دارای اصالت انگلیسی و همین طور جذابیت المانی است بر خلاف میباخ رقیب اصلی رولزرویس که بسیار به مرسدس کلاسs شباهت دارد رولزرویس هیچ شباهتی به bmw سری7 ندارد و شاید یکی از عوامل موفقیت رولزرویس همین نکته باشد
جالبترین نکته در طراحی این اتومبیل درهای آن است که به درهای کالسکه ای معروف است و جالبتر اینکه درهای این اتومبیل به صورت خودکار بسته می شوند فانتوم دارای رینگ های عظیم 21اینچی است یک نشان RR در وسط این رینگ ها قرار دارد که هیچگاه نمی چرخد!!! در رابطه با طرح داخلی فانتوم هم باید گفت که تمامی انتظارات طرفداران رولزرویس برآورده شده است
فانتوم دارای پیشرانه 12سیلندر 48 سوپاپ به حجم 6.7 لیتر میباشد که دارای 453 اسب بخار قدرت می باشد شتاب 0تا100 فانتوم در 5.7 ثانیه به دست می آید بر خلاف میباخ رولزرویس دارای سواری بسیار عالی می باشد به طوری هم اکنون طبق اظهارات مقامات رولزرویس 90در صد از صاحبان فانتوم ترجیح می دهند که خود به رانندگی بپردازند که از bmw چیزی غیر از آن انتظار نمی رفت

موفقیت رولزرویس فانتوم به قدری بود که هم اکنون مدت انتظار برای تحویل فانتوم به بیش از 2سال رسیده و تا پایان سال 2006 حدود 2600 فانتوم فروخته شد در طرف مقابل فروش میباخ کاملا ناامید کننده بود و حتی به نیمی از تولید بیش بینی شده نرسید اما یک اما یک نکته جالب در رابطه با فانتوم وجود دارد و آن اینکه حدود 30درصد از خریداران فانتوم درخواست دریافت دومین دستگاه از فانتوم را کرده اند و حدود 10درصد خواستار دریافت سومین فانتوم بوده اند
مدل جدید رولزرویس یعنی drophead coupe نیز از امسال وارد بازار شد و تمام تولیدات این مدل تا 4سال آینده پیش فروش شد و در 3سال اول این مدل تحویل به فانتوم داران خواهد شد
قیمت فانتوم با تمامی تجهیزات 532هزار دلار و قیمت مدل کوپه آن 616هزار دلار می باشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینم لینک عکسای فانتوم
[URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL

ram1600
12-02-2008, 16:50
ممنون سعید جان
ما ایرانی ها خیلی پول داریم ها با مالیات 140 درصدی تند تند ماشین وارداتی می خریم
نمی دونم مردم این همه پولو از کجا میارن

s.w.a.t
12-02-2008, 19:57
BMW سری 8:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
13-02-2008, 12:13
swat جان مطلبی بزار گویا تر شیم یه عکس نشد که ولی این بیشتر شیبه به لامبورگینی من تا حالا طرحی از بی ام دابلیو ندیدم که تقلیدی باشه ؟؟؟

corey
13-02-2008, 12:27
BMW سری 8:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سری 8 کجا بوده سری 8 رقیب مرسدس cls هست و سدان کوپه هست
این عکس چند وقت پیش منتشر شد و احتمالا طرح احتمالی ب ام و z10 خواهد بود که برای رقابت با آئودی r8 و مرسدس slc ساخته خواهد شد

mansour 64
13-02-2008, 15:55
من هم برای اولین بار تو تاپیک Bmw دارم پست می زنم. اگر چه در کل طرفدار بی ام و نیستم ولی انکار نمی کنم که جز بهترین خودروسازهاست و البته اسپرت ترین ها. مدل M3 که می دونین به عنوان یکی از بهترین سدان اسپرت ها شناخته میشه و الحق لایقشه.

بی ام و سری 8 هم که قبلا تولید میشد واقعا زیبا و پرقدرت بود. با اون چراغ های کشیده در زیر سپر و چراغ های مخفی روی کاپوت که اون زمان مد بود. (دهه 90) . جدیدا تو مجله ماشین دیدم که بی ام و قصد داره نسل جدید سری 8 رو دوباره زنده کنده. اگه مطلب جدیدی ازش داشتین لطفا زحمتشو بکشین

ram1600
13-02-2008, 16:36
من هم برای اولین بار تو تاپیک Bmw دارم پست می زنم. اگر چه در کل طرفدار بی ام و نیستم ولی انکار نمی کنم که جز بهترین خودروسازهاست و البته اسپرت ترین ها. مدل M3 که می دونین به عنوان یکی از بهترین سدان اسپرت ها شناخته میشه و الحق لایقشه.

بی ام و سری 8 هم که قبلا تولید میشد واقعا زیبا و پرقدرت بود. با اون چراغ های کشیده در زیر سپر و چراغ های مخفی روی کاپوت که اون زمان مد بود. (دهه 90) . جدیدا تو مجله ماشین دیدم که بی ام و قصد داره نسل جدید سری 8 رو دوباره زنده کنده. اگه مطلب جدیدی ازش داشتین لطفا زحمتشو بکشین
سلام دوست من به این تاپیک سر بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این تاپیک پست ندهید

mansour 64
13-02-2008, 16:45
سلام دوست من به این تاپیک سر بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این تاپیک پست ندهید

ممنون.
منظورت از به این تاپیک پست ندهید نمی فهمم

ram1600
13-02-2008, 16:57
حق با سعید جانه
سعید جان چرا پست هاتو نقل قول نمی کونی بیاری اینجا ؟؟؟

ram1600
14-02-2008, 16:29
Umbau von ABC-Exlusive, Bonn [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
14-02-2008, 17:00
حق با سعید جانه
سعید جان چرا پست هاتو نقل قول نمی کونی بیاری اینجا ؟؟؟
راستش من گفتم بزوذی مدیر اینجا معرفی میشه و این 2تا تاپیک با هم ادغام میشن ولی مثل اینکه خبری نیست :41:

corey
14-02-2008, 17:02
آشنایی مختصر باbmw سری1
سری1 کوچکترین عضو خانواده bmw (بدون احتساب mini)است که از نظر میزان فروش در بین محصولات bmw رتبه دوم را دارد سری 1 در 2مدل هاچ بک و کوپه عرضه می شود که مدل convertible آن در نمایشگاه اتومبیل دترویت معرفی شد
از رقیبان سری1 می توان به آئودی a3 و همین طور مرسدس a-class و گلف نام برد سری 1 بر خلاف رقیبانش که اتومبیل های دیفرانسیل جلو هستند دیفرانسیل عقب است که این موضوع باعث شده که سری1 دارای سواری بهتر و اسپرت تر نسبت به رقیبانش باشد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک برای دیدن والپیپر از سری 1کوپه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
لینک برای دیدن والپیپر از سری covertible
[URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL

corey
14-02-2008, 17:05
توضیحاتی مختصر در رابطه با آخرین نسل از bmw سری 7

سری 7 همواره به عنوان یک خودروی لوکس و اسپرت مطرح بوده و در بین اتومبیل های لوکس دارای جایگاه خاص خودش است آخرین نسل سری7 در سال 2002 به بازار عرضه شد طراحی این اتومبیل شباهت هایی به مدل مفهومی z9 داشت و در کل z9 پایه گذار طرح های جدید bmw بود

سری7 دارای طراحی کاملا مدرن بود و از نظر طرفداران bmw این اتومبیل فاقد اصالت طرح های bmw بود و بسیار از طراحی سزی 7 انتقاد شد هر چند که سری 7 نسبت به اجدادش پرفروش تر بود و خریداران جدیدی را به سمت خود کشاند اما انتقادات بقدری زیاد بود که bmw در سال 2006 سری7 با طراحی بهینه سازی شده را به بازار عرضه کرد و چهره اتومبیل تا حدودی تغییر کرد و بیشترین تغییرات مربوط به صندوق عقب بود که بیشترین انتقادها هم از آن گرفته میشدسری 7 ابتدا با 2 موتور 8سیلندر 4.5 لیتری و 6سیلندر 3.5 لیتری عرضه شد اما بعدها موتورهای 8سیلندر 4لیتری و 4.8 لیتری همین طور 6سیلندر 3لیتری عرضه شد اما قویترین موتور استفاده شده در سری 7 موتور 12 سیلندر 6لیتری است که در سال 2004 در اختیار علاقه مندان قرار گرفت این موتور دارای 438 اسب بخار قدرت و همین طور 444پوند گشتاور می باشد

سری 7 اولین اتومبیلی در دنیا بود که دارای گیربکس 6سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی بود همچنین برای اولین بار اهرم تعویض دنده در پشت فرمان قرار گرفت همین طور i-drive برای اولین بار در این اتومبیل به کار گرفته شد سری 7 در بین هم کلاسان خود دارای بهترین سواری هست همچنین هندلینگ این اتومبیل مثال زدنی است از رقیبان سری7 می توان مرسدس s-class و آئودی a8 و جگوار xj8 اشاره کرد

هم اکنون bmw در حال فرستادن نسل جدید سری 7 به بازارهای جهانی است و احتمالا نسل جدید سری7 در سال 2009 عرضه خواهد شد تا بتواند موفقیت های نسل های پیشین خود را تکرار کند
[URL="javascript:void(0);"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
14-02-2008, 17:06
آشنایی با سری 6 بی ام و
سری 6 در سال 1976 به بازار عرضه شد تا خلا موجود بین سری 3 و 7 را پر کند سری 6 اتومبیلی که از نظر توان حرکتی به سری3 و از نظر امکانات به سری 7 شبیه بودe24 اولین نسل از سری 6
این کوپه بین سالهای 1976 تا 1989 تولید شد بدنه این اتومبیل ابتدا در کارخانه karman ساخته میشد ولی بهدها خود بی ام و مسئول ساخت بدنه شد سری6 با موتورهای 3 و 3.3 و 3.5 لیتری عرضه شد
اما قیترین موتور برای سری 6 در سال 1984 معرفی شد که این مدل m635csi نام نهاده شد که در آمریکا نام m6 برای آن در نظر گرفته شد موتور این اتومبیل همان موتور m1 بود که286 اسب بخار قدرت داشت رینگ های این اتومبیل ساخت bbs و از نوع 3تکه بود
سرانجام در سال 1989 سری8 جایگزین این اتومبیل زیبا شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]e63 نسل دوم سری 6(مرد اخمو)
پس از بازنگری کلی در طراحی بی ام و که توسط کریس بنگل صورت گرفت نسل دوم سری 6 با طراحی کاملا جدید و متفاوت در سال 2003 معرفی شد و دو سال بعد سری کانورتبل آن عرضه شد طی یک نظر سنجی نام مرد اخمو برای این اتومبیل در نظر گرفته شد
سری 6 ابتدا با یک موتور 8 سیلندر 4.4 لیتری به قدرت 325 اسب بخار معرفی شد اما بعدها موتورهای 6سیلندر خطی به حجم 3لیتر و همین طور 8سیلندر به حجم 4.8 لیتر در اختیار علاقه مندان قرار گرفت اما قویترین موتور سری6 موتور 10سیلندر 5لیتری اسب که دارای 507 اسب بخار می باشد که در مدل m6 عرضه می شود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
14-02-2008, 17:08
نام گذاری اتومبیل های ب ام و
عدد اول در اتومبیل های ب ام و نشان دهنده کلاس ماشین است و دو عدد بعدی حجم موتور به دسی لیتر را نشان می دهد البته جدیدا شاهد چند استثنا در این رابطه بوده ایم
همچنین پسوندI نشانه سیستم انژکتور
پسوند نشانه d موتور دیزلی
پسوند نشانهX سیستم دو دیفرانسیل
پسوند نشانه L بذنه با طول بلند
پسوند نشانهM سری می باشد

corey
14-02-2008, 17:10
معرفی ب ام و سری 5

سری 5 یا همون پنجمین سری از اتومبیل های جدید ب ام و در سال 1972 معرفی شد اولین نسل سری 5 بر اساس مدل 2002ti توسط مارچلو گاندینی شکل گرفت


نسل اول (e12)
نسل اول سری 5 از سال 1972 تا 1981 تولید شد قوی ترین مدل آن m535i بود که 218 اسب بخار قدرت داشت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


نسل دوم (e28)
نسل دوم سری 5 از سال 1982 تا سال 1988 تولید شد و برای اولین بار مدل m5 معرفی شد که 286 اسب بخار قدرت داشت و قویترین سدان زمان خود بود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نسل سوم (e34)
نسل سوم سری 5 از سال 1989 تا سال 1985 تولید شد این نسل از سری 5 یکی از زیباترین سدان های تاریخ می باشد که از مدل 518 تا 540 را شامل می شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نسل چهارم (e39)
نسل چهارم از سال 1996 تا سال 2003 تولید شد که از موتور دو لیتری به قدرت 155 اسب بخار تا 8سیلندر 4.4 لیتری به قدرت 290 اسب بخار شامل می شد همچنین مدل m5 دارای موتور 8سیلندر 5لیتری به قدرت 400 اسب بخار بود که در کلاس خود تبدیل به یک الگو برای دیگر سازندگان شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


نسل پنجم (e60)
در رابطه با این نسل صحبت زیاد دارم و در پست های بعدی به طور کامل این نسل معرفی می کنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
14-02-2008, 17:26
اينم موتور 490 اسبي ام88
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 640) {this.width=640}" style="" onclick="javascript:window.open('[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]')" border="0">

ram1600
14-02-2008, 17:28
Umbau 1991 von Fa. ABC Exclusive [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Besitzer:
bis 2001 diamantschwarz
danach estorilblau mit neuer Innnenausstattung [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Ab hier ein paar gesammelte Werke......leider ohne weiteren Info`s [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
14-02-2008, 17:46
راستش من گفتم بزوذی مدیر اینجا معرفی میشه و این 2تا تاپیک با هم ادغام میشن ولی مثل اینکه خبری نیست :41:
مگر نشنیدی چی گفتن
گفتن باید ببینیم اصلآ احتیاج داره یا نه

corey
14-02-2008, 18:04
مگر نشنیدی چی گفتن
گفتن باید ببینیم اصلآ احتیاج داره یا نه
:18::18::18::18::18::18::18::18::18:
البته فهلا که قسمت اتومبیل زیاد فعال نیست ولی تا چند وقت دیگه که انجمن فعال تر شد اون موقعدیگه بدون مدیر نمیشه کار کرد میشه عین انجمن موبایل که همش شده دعوا!!!!!!!!!

corey
14-02-2008, 18:09
موتور 5 لیتری 10 سیلندر ب ام و که در مدل های m5 و m6 استفاده میشه
این موتور در سال 2006 و 2007 برنده بهترین موتور قدرتی سال شد و تیراژ تولیدش از 20هزار هم گذشته
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:void(0);)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:void(0);)

corey
14-02-2008, 18:43
ب ام و و بازگشت به مسابقات ALMS
شزکت ب ام و با تغییراتی در مدل m3 این مدل را برای مسابقات لمان آمریکا آماده می کند تا اونجا با اتومبیل هایی همچون شورولت کوروت رقابت کند با تغییراتی که در موتور m3 ایجاد شده این مدل دارای 485 اسب بخار فدرت میباشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


Price

--
Production


--
Engine


4 liter V8
Weight


2535 lbs
Aspiration


natural
Torque


368 lb-ft
HP


485 hp
HP/Weight


5.2 lbs per hp
HP/Liter


121.3 hp per liter
1/4 mile


--
0-62 mph


--
Top Speed

--

منبع
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
16-02-2008, 14:26
bmw cs concept
ب ام و در نمایشگاه شانگهای این اتومبیل را معرفی کرد و احتمالا این اتومبیل الگو طراحی محصولات آینده ب ام و باشد و خود این اتومبیل با کمی تغییرات به عنوان سری 8 و برای رقابت با آئودی a7 و مرسدس cls به بازار عرضه شود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
16-02-2008, 14:32
نسل ششم سری 5 در راه است
جاسوسان صنعتی عکس هایی از نسل آینده سری 5 در حال انجام آزمایشات جاده ای گرفته اند و به اعتقاد کارشناسان این مدل شباهت هایی به مدل مفهومی cs خواهد داشت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منبع
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
16-02-2008, 16:49
اگر چه كمپانی بی ام و تبلیغات و سیعی روی خودروهای هیدروژنی خود كرده اما به نظر می رسد مهندسان این خودروساز به فكر منابع دیگری برای حركت خودروهایشان هستند. به گزارش خبر خودرواخیراً مهندسان بی ام و روی نیروی الكتریكی و سیستم هیبرید مشغول كار شده اند.بعد از معرفی بی ام و، سری هفت هیدروژنی و مدل جدید X۶كه قرار است تعدادی از آن به صورت هیبرید تولید شود ،كمپانی آلمانی در صدد است تا خودروی تمام الكتریكی را نیز به مجموعه خودروهای پاكش اضافه كند.ظاهراً سران بی ام و سرمایه گذاری لازم برای تولید خودروهای الكتریكی را نیز توقیف كرده اند و به زودی كار شروع می شود. یوهن اشمال هولتز كه ا زمدیران تولید ب ام و است د راین رابطه به نشریه درایو گفته است:تكنولوژی استفاده ا زهیدروژن حداقل به ۱۵ تا ۲۰ سال زمان نیاز دارد چون مشكل اصلی آن نبود جایگاه سوختگیری ویژه هیدورژن مایع است.در حال حاضر فقط پنج جایگاه در سراسر دنیا وجود دارد.

ram1600
16-02-2008, 16:50
گروه خودروسازی آلمانی ب‌ام‌و، سازنده خودروهای لوكس مارك ب‌ام‌و ، مینی و رولز‌رویس اعلام كرد، در سال ۲۰۰۷ گردش مالی‌اش ۱۲.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۰۶ رشد داشته است.
به دلیل كسب این نتیجه خوب گروه ب‌ام‌و انتظار دارد گردش مالی‌اش در سال ۲۰۰۸ به یك رقم ركورد دست یابد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، گروه ب‌ام‌و اعلام كرد ، در سال ۲۰۰۷ گردش مالی گروه به سطح ۵۳.۸۲ میلیارد یورو رسید كه نسبت به سال ۲۰۰۶ میلادی ۱۲.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.
در سال ۲۰۰۷ فروش جهانی انواع مارك‌های گروه ب‌ام‌و به سطح ۱.۵ میلیون دستگاه خودرو رسید كه این رقم ۹.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۰۶ افزایش یافته است.

ram1600
16-02-2008, 16:53
عاقبت پس از كش و قوس‌های فراوان شركت خودروسازی Bmw آلمان، شایعات منتشر شده پیرامون تصمیم این شركت برای ایجاد برند دیگری كه به تولید خودروهای كوچك شهری اختصاص خواهد یافت را تایید كرد.
در حالی كه شركت Bmw در حال حاضر مالك سه برند رولزرویس، مینی و Bmw است قصد دارد با ایجاد یك برند اختصاصی اقدام به تولید خودروهای كوچك و كم‌مصرف كند.
استفان كراوس، مدیرعامل Bmw كه پیش از این دو بار این خبر را رد كرده بود، روز گذشته عاقبت جلب نظر هیات‌مدیره شركت در این مورد را تایید كرد.
كراوس اگرچه به زمان آغاز عملیات اجرایی احداث تاسیسات این برند و این كه شركت جدید در كدام كشور دایر می‌شود، اشاره نكرد. لیكن تصریح كرد، این برند تا پایان دهه جاری محصولات خود را روانه بازار می‌كن

ram1600
20-02-2008, 18:59
Hamann Thunder tuning based on the BMW 3 Series Coupe

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موتور 10 سيلندر m5 تيونينگ شده و رو سري3 از نوع كوپه با اين طرح كاپوت واقعا عالي بسته شده


Presented at the Frankfurt Motor Show, the coupe is powered by a modified 5.0 liter V10 engine, that develops 552hp (411kW), sprints from 0 to 100 km/h (62 mph) in 4.3 seconds and reaches a top speed of 335 km/h (208 mph). Transmission is made via a seven-speed SMG transmission and the engine’s extra power comes from a new high-flow exhaust system and ECU upgrade.

The car also got a more aggressive body-kit featuring carbon roof, front spoiler and rear diffuser. Hamann engineers fitted the coupe with huge 405mm two slotted and ventilated brake disks and 20 inch forged wheels. View a full photo gallery after the jump.

ram1600
20-02-2008, 19:02
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
20-02-2008, 19:10
راستش خودتون ترجمه کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


BMW announced that, on January 29, built its 5 millionth 5 Series. The model was a 530d Sedan in a Carbon Black Metallic color (yeah, it looks blue to us too). BMW began the production of the 5 Series 36 years ago, in 1972 and the current generation, the fifth, debuted in 2004. The 5 Series, which has always set high standards in the luxury sedan market, evolved over the years and the M5 is a perfect example for that. The first M5, the M535i, was powered by a 218 hp 3.5 liter engine, while today’s M5 is a beast, powered by a 5.0 liter V8 engine, developing 500 hp. Congratulations to BMW for this milestone and we hope to see at least the same quality and performance from the Bavarian producer. You can see one more photo of the 5 millionth BMW after the jump.

ram1600
20-02-2008, 19:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] With all the buzz created around the Detroit auto show, we almost missed this leaked photos of the new BMW M3 Cabrio. Powered by a 420 hp engine with 400 Nm of torque, the M3 will sprint from 0 to 62 mph (100 km/h) in 5.3 seconds, 0.4 seconds slower than the M3 Coupe. That’s because of the heavy retractable roof (which opens and closes in 22 seconds). A premiere on the M3 will be the new ‘M DKG’ 7 speed transmission with double clutch.
The BMW M3 Cabrio is scheduled to debut at the Geneva Motor Show, in March. Check out more leaked photos after the jump.

ram1600
20-02-2008, 19:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] In a press release, BMW announced yesterday the all new production-ready BMW X6 Sports Activity Coupe, which will debut at the Detroit Auto Show.
From the press release: “As the world’s first Sports Activity Coupe, the BMW X6 will be available in two engine variants: the xDrive50i (4.4 V8 engine, 400 hp, 450lb.-ft torque) and the xDrive35i (3.0 inline six-cylinder engine, 300 hp, 300 lb.-ft torque), both with Twin Turbo and direct injection. The BMW X6 offers unique features and performance ability in a combination unmatched by any other vehicle. The new BMW X6’s design combines the sporting elegance of a large BMW Coupe with the powerful presence of a BMW X model.”
“The new V8 engine with Twin Turbo technology and direct gasoline injection, is likewise making its world debut in the BMW X6. Displacing 4.4 liters, this eight-cylinder with maximum engine output of 400 hp and peak torque of 450 lb-ft available over an unusually large range of engine speed from 1,800–4,500 rpm, is the most powerful engine ever seen in a BMW X Model.”
BMW did a pretty good job with SUVs, so far, the X5 being a huge succes and the smaller X3 also selling very well. And I think that’ll also be the case with the BMW X6 Sports Activity Coupe, especially with competition not being so tough in this niche, maybe an upcoming could compete the X6.
Read the full press release and see a complete photo gallery, after the jump.

ram1600
20-02-2008, 19:23
file:///E:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpg [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
22-02-2008, 15:17
فعالیت های کارل فلشر مدیر روابط عمومی بی ام و


این مدیر روابط عمومی در سال های دهه 1960 و دهه 1970 و حتی طی سی سال گذشته یکی از بهترین جازیست های نیواورلئان بوده است. تمامی مدیران بی ام و تغییر کردند اما پس از آن که شرکت تصمیم گرفت خارج از آلمان و در کارولینای جنوبی شعبه بزرگی از کارخانه خود را احداث کند این مدیر روابط عمومی به آن جا منتقل شد. عنوان اصلی او در سازمان عبارت بود از : معاون مدیر و دستیار ارتباطات و خدمات محیطی. در سال 1992 وقتی این کارخانه قرار بود فعالیت خود را آغاز کند، تصمیم بر آن شد که حقوق متوسط پرداختی به کارکنان شرکت چیزی حدود 10 دلار در ساعت باشد. این مقدار در سال 1994 به 17 دلار در ساعت رسید و امروزه مقدار آن حدود 5/24 دلار در ساعت است. یعنی در کشوری که متوسط حقوق سالیانه کارکنان چیزی در حدود 30 هزار دلار است در شرکت بی ام و آنان به طور متوسط هر ساله 51 هزار دلار حقوق دریافت می کنند. فلشر می گوید: « وقتی ما می گفتیم که باید 2000 نفر پرسنل جدید استخدام کنیم دیگر راجع به این موضوع بحث نمی کردیم زیرا دستور کار مشخص بود و ما باید از عهده استخدام 2000 تن از کارکنان جدید بر می آمدیم. فلشر در طول مدت فعالیتش نه تنها با فرماندارها که با رهبران سیاسی آمریکا در تماس بود.
در آن دوران شرکت بی ام و سعی کرد که در سال 1995با مبلغ حدود 250 تا 300 میلیون دلار، کارخانه 444 میلیون دلاری خود را راه اندازی کند. تعداد کارکنان این کارخانه از 600 نفر تجاوز نمی کرد ولی کم کم در سال 1996 تعداد آنان به 2000 نفر رسید. این در حالی بود که آنان قصد داشتند که تا پایان سال 2000 حدود 2000 نفر را در استخدام خود آورده باشند. از آن هنگام تاکنون میزان سرمایه گذاری شرکت بی ام و در آمریکا به 2/2 میلیارد دلار رسیده است و در حال حاضر حدود 600/4 نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند. مهم ترین جنبه فعالیت کارل فلشر این بود که وی ثابت کرد که چگونه می توان بی ام و تولید شده در آمریکا را به آمریکاییان فروخت. او و تیم بازاریابی اش دریافته بودند که برای 75 درصد از آمریکاییان اصلاً مهم نیست که خودرو بی ام و در آمریکا تولید شده و یا در آلمان. کارل فلشر در این رابطه می گوید "ماخیلی زود دریافتیم که آمریکایی ها پیش از توجه به جزئیات مربوط به محل تولد خودرو، در ابتدا به کیفیت آن فکر می کنند.
فلشر در واشنگتن به دنیا آمده است. او در سال 1963 در کانزاس از دبیرستان فارغ التحصیل شد. در سال 1965 جازیست یک گروه معروف به نام souls of the slain شد و در همان سال از دانشکده اخراج گردید. او می گوید وقتی آهنگ (گلوریا) نواخته می شد همه مردم به محل رقص هجوم می بردند. او 29 ساله بود که در شرکت آلفا رومئو شروع به نوازندگی جاز کرد. در سال 1975 به بخش بازاریابی شرکت بی ام و در لوس آنجلس راه یافت. سپس در سال 1978 به دفتر اصلی بی ام و در نیوجرسی منتقل گردید. هنوز یک سال نگذشته بود که مسئول برنامه ریزی تولید شد که البته وظیفه اصلی وی آن بود که به مهندسان شرکت بی ام و کمک کند که سلیقه مشتریان آمریکایی خود را بهتر درک کنند. فلشر برای مهندسان آلمانی شرح داد : همان گونه که فنجان قهوه یک آمریکایی با فنجان قهوه یک آلمانی تفاوت دارد، خودرو آن ها نیز با یکدیگر فرق می کند. آمریکایی ها دوست دارند که در پارچ قهوه بخورند این کاملاً مشخص است. فلشر حتی به یاد دارد که این موضوع چه قدر باعث ناراحتی مهندسان آلمانی شده، به طوری که به یاد دارد یک مهندس آلمانی با عصبانیت به وی گفته بود: حالا دیگر ما آلمانی ها، شما آمریکایی ها را خوب درک می کنیم. شما آمریکایی ها دلتان می خواهد در ماشین های تان شقه گاو آویزان کنید!
پاسخ کارل فلشر به این مهندس آلمانی بسیار کوتاه و روشن بود : بر حسب وظیفه، باید بگویم که کاملاً حق با شماست

corey
22-02-2008, 23:54
راستی ram1600 عزیز بیوگرافی کریس بنگل اگه پیدا کنی خیلی ممنون میشم
میخوام بدونم قبل از ب ام و کجا کار میکرده؟؟؟

ram1600
25-02-2008, 17:33
راستی ram1600 عزیز بیوگرافی کریس بنگل اگه پیدا کنی خیلی ممنون میشم
میخوام بدونم قبل از ب ام و کجا کار میکرده؟؟؟
چشم دوست من حتمآ خودمم دونبالشم که کجا بوده

damn
25-02-2008, 19:48
سلام

چه تاپیک جالبی

راسته یه نکته به نظرم رسید ( بی ام و ) صحیح است - W : تلفظش به آلمانی میشه و .

ram1600
25-02-2008, 23:10
سلام

چه تاپیک جالبی

راسته یه نکته به نظرم رسید ( بی ام و ) صحیح است - W : تلفظش به آلمانی میشه و .
بله دوست من درسته به المانی میشه و ولی چون درست تلفظ نمیشه من به امریکای مینویسم دابلیو

corey
28-02-2008, 16:52
خب اینم قیمت x6 + آپشن هاش
BMW X6 xDrive 50i - $63,000
Premium (ZPP) - $1,750
Sport w/19″ tire package (ZSP) - $3,100
Cold Weather Package (ZCW) - $900
Rear Climate Package (ZRC) - $900
Premium Sound Package (ZPS) - $2,000
Active Ventilated Seat Package (ZAV) - $1,100
BMW X6 xDrive 35i - $52,500
Premium (ZPP) - $1,750
Sport w/19″ tire package (ZSP) - $3,600
Cold Weather Package (ZCW) - $900
Rear Climate Package (ZRC) - $900
Premium Sound Package (ZPS) - $2,000
Active Ventilated Seat Package (ZAV) - $2,100
Technology Package (ZTP) - $2,000
Options
-Alcantara/Leather Combination - No cost
-Nappa Leather - $1,000
-Metallic Paint - No cost
-Running Boards - $300
-HD Radio - $350
-Heated Rear Seats - $350
-Rear-View Camera - $400
-Heated Front Seats - $500
-Automatic Tailgate - $500
-Satellite Radio - $595
-Soft Close Doors - $600
-BMW Assist w/Bluetooth - $750
-Sport package wheel upgrade (20″) - $950
-Comfort Access - $1,000
-Multi-contour Seats - $1,200
-Heads-Up Display - $1,200
-Active Steering - $1,400
-Rear Seat Entertainment - $1,700
-Navigation with RTTI - $1,900
</SPAN>

ram1600
28-02-2008, 20:47
بی ام دابلیو سی اس کانسپت
Sometimes you just have to say WOW. And that was our first reaction when we saw BMW’s latest project, the BMW CS Concept. Presented at the Shanghai Auto Show, this will probably be the next 8 series BMW, which will compete the Mercedes CLS and the upcoming Porsche Panamera, in the sporty 4 doors coupe class.

Measuring at 5.1 m in length, the high-end car features 21 inch wheels, giving the concept an aggressive look. Apparently, BMW will fit the production car with a 6.0L V12 engine derived from the V10 currently found in the M5 and M6. No official info from BMW so far, but we’ll let you know when there is.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

freddy640
01-03-2008, 01:01
منتظر یه مدل خفن از BMW باشید:
BMW Z8
یه رودستر بزرگ تو کلاس مرسدس SL احتمالان 2010 میاد.
فقط برا 2 نفر جا داره! موتور جلو.با سقف فلزی جمع شونده.
در مورد موتورش احتمالا یه موتور V8 ,400hp روش میندازن.(همینی که رو X6 میخوان بذارن)اگه BMW موتور 12 سیلندر 600 اسبیشو روش بندازه که خدا میشه دیگه کل SL ها رو میخوابونه:21:

اگه کسی اطلاعاتی داره بگه

T.K
09-03-2008, 14:46
بابا این سی اس کانسپت عجب چیزیــه!!

به قول بروبچ اووووووووف . . .

یه سوال دراش از کجا باز میشه

corey
14-03-2008, 14:38
Lumma Design CLR X530 based on the Bmw X5
آخرین محصول لوما با 530 اسب بخار قدرت:18:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
14-03-2008, 14:42
اینم m5 با تیونینگ لوما و البته 560 اسب بخار قدرت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

freddy640
14-03-2008, 18:38
دوست من میشه بگی عکسای لوما دیزاین از کجا گرفتی؟مخصوصا bmw 5

مجید فینا
14-03-2008, 18:54
ممنون عالی بود

corey
14-03-2008, 20:29
دوست من میشه بگی عکسای لوما دیزاین از کجا گرفتی؟مخصوصا bmw 5
از سایت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
18-03-2008, 19:02
2007 Hamann BMW M6
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
18-03-2008, 19:04
2006 Hamann BMW M5 Edition Race
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
18-03-2008, 22:06
bmw m5 g-power hurricane
یکی از سریع ترین m5 تولیدی دنیا توسط جی پاور معرفی این ماشین دارای 730 اسب بخار قدرت و 700نیوتن گشتاور است که بوسیله موتور 5لیتری 10 سیلندر ب ام و که توسط [D پاور مجهز به سوپر چارجر شده به دست آمده همچنین شتاب 0تا100 در 4.1 ثانیه و 0تا200 10ثانیه و 0تا300 در 25ثانیه به دست آ,LNI
همچنین بیشترین سرعت این اتومبیل 340کیلومتر در ساعت اعلام شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
19-03-2008, 16:40
راستی ب ام و در نمایشگاه ژنو از m3 سدان پرده برداری کرد و همچنین در نمایشگاه شانگ های که فکر کنم حدود 2ماه دیگه برگزار میشه نسل جدید سری 7 و احتمالا z4 face life شده معرفی میشن

corey
29-03-2008, 20:40
2006 BMW Z4 M Coupe
وایپر آلمانی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


Engine
3.2 liter straight-6
Weight
--
Aspiration
natural
Torque
269 lb-ft
HP
343 hp @ 7900 rpm
HP/Weight
--
HP/Liter
106 hp
1/4 mile
--
0-62 mph
5 seconds
Top Speed
155 mph (electronically limited)

naeemtop
30-03-2008, 23:45
میشه لطفا قیمت bnw های موجود در ایران رو با عکس بزارید؟
یکی الان هست که دست همه افتاده اسمش چیه و چنده؟

corey
06-04-2008, 17:03
میشه لطفا قیمت bnw های موجود در ایران رو با عکس بزارید؟
یکی الان هست که دست همه افتاده اسمش چیه و چنده؟
در رابطه با مدل های فعلی ب ام و در صفحات قبل به طور مفصل توضیح داده شده
در رابطه با قیمت هم چون تمامی مدل های بنز و ب ام و دارای پکیج های مختلفی هستند برای همین دارای قیمت های متفاوت هستند
مثلا سری5 ب ام و که از مدل 520 تا 540 اون تو ایران موجوده بین 80 تا 160 ملیون قیمت داره:18:

corey
08-04-2008, 14:23
bmw x6 hybrid
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
12-04-2008, 21:31
همون طور که میدونید لوما دیزاین یکی از تیونرهای توانای ب ام و هستش و کلا محصولات جدیدش که چند تا از اونها قبلا معرفی کردم واقعا خارق العادست و در این چند وقت اخیر واقعا عالی کار کرده و میشه گفت به همراه آلپاین و اشنیتزر و هامان جز تیونرهای رده بالای ب ام و محصوب میشه و محصولات لوما تو کشورهای حوزه خلیج فارس واقعا بازار خوبی داره

جالبه که لوما بیشت به سراغ محصولات ام پاور میره هر چند که کیت های تیونینگش که واقعا هم زیبا هستند جدا هم عرضه میشه
اینم عکس های منتشر شده از آخرین محصول لوما که هنوز به طور رسمی معرفی نشده و بزودی معرفی میشه
BMW M3 volgens Lumma
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
12-04-2008, 22:20
اینم فیلم شتاب بین بوگاتی ویرون با ب ام و m3
هر چند که نتیجش کاملا مشخصه ولی باز هم جالبه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
21-04-2008, 15:14
[Exclusive Rolls Royce Phantom Conquistador from Mansory

منصوری تیونر ایرانی الاصل مقیم آلمان معمولا به سراغ اتومبیل هایی میره که هیچ کسی فکر تیونینگ کردن اونها هم نمی کنه مثل فراری و رولزرویس و استون مارتین و...
این محصول منصوری دارای موتور دوازده سیلندر 7.5 لیتری به فدرت 543 اسب بخار و گشتاور 810 نیوتن میباشد و رینگ های غول پیکر 22 اینچی اون هم از کربن ساخته شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
21-04-2008, 15:18
اینم کابین لوکس این رولزرویس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
21-04-2008, 15:23
البته منصوری رولزرویس drophead coupe تیونینگ شده هم با نام belair تو نمایشگاه ژنو معرفی کرد که بعدا عکس های اونم میزارم
البته کمپانی رولزرویس مدل فانتوم کوپه که قبلا معرفی کرده بود برای فروش در بهار سال 2009 آماده کرده و نکته جالب اینکه تا کنون 200 تا سفارش به کمپانی رسیده یعنی تا 3الی4 سال آینده تمامی تولیدات این مدل پیش فروش شده

corey
21-04-2008, 15:29
البته مثل اینکه موفقیت های رولزرویس تمامی نداره و امسال و سال گذشته رولزرویس تقریبا به مجموع تولید 1000 دستگاه رسید که واقعا عالیه و جالب اینکه میباخ رقیب اصلی رولزرویس در اتومبیل های لوکس تنها 230-250 اتومبیل در امسال و همچنین سال گذشته تولید کرد که واقعا ناامید کننده بود

رولزرویس تمام این موفقیت ها مدیون کمپانی مادر یعنی ب ام و هستش

corey
26-04-2008, 15:33
راستی استقبال مردم و رسانه ها از ب ام و x6 بقدری عالی و زیاد بود که کمپانی تصمیم گرفته بجای سال2009 این sav تو تابستون 2008 معرفی کنه
پس بزودی شاهد ورود x6 در سراسر دنیا و البته ایران خواهیم بود

rami_hemi
27-04-2008, 11:41
در مورد ایران شک دارم .چون این ماشین احتمال داره مثل x5 یا z4 که تو آمریکا تولید میشن توی آمریکا تولید بشه و به صورت عمده نشه واردش کرد .
راستی کسی خبر نداره که خط تولید z4 از آمریکا منتقل شد یا نه؟چون شنیده بودم که خط تولید اون و x3 رو میخوان عوض کنن واسه همین احتمال قطع واردات x3 هم بود.

corey
28-04-2008, 18:55
البته سری جدید z4 و همین طور z2 که رقیبی برای mx5 خواهد بود بدلیل گرون تموم شدن هزینه تولید به احتمال زیاد تا چند سال آینده خط تولیدشون از آمریکا منتقل میشه

corey
28-04-2008, 19:08
این هم ام1 قرن 21

2008 BMW M1 Homage Concept
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
28-04-2008, 19:09
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
28-04-2008, 19:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
05-05-2008, 11:47
BMW M-Zero Concept by Mael Oberkampf
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
05-05-2008, 11:48
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
09-05-2008, 13:08
یک خبر در رابطه با نسل آینده M5
این خبر تو سایت leftlanen خوندم وخبر این بود که ب ام و برای نسل آینده ام5 علاوه بر موتور فعلی که 507 اسب قدرت داره(که البته به 550 اسب ارتقا داده میشه) از یک موتور 10 سیلندر توئین توربو جدید استفاده میکنه که قدرت این موتور بالغ بر 550 اسب خواهد بود و همین طور گشتاور قابل ملاحظه ای خواهد داشت
البته تا زمان اومدن نسل جدید ام5 نمیشه به طور دقیق در رابطه با اون صحبت کرد

slambovich
16-05-2008, 16:01
اولین نمایشگاه تخصصی خودروی ب.ام.و با استانداردهای کارخانه سازنده در ایران راه اندازی شد
علی رحیمی مدیر عامل پرشیا خودرو، در مراسم افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران افزود: این سالن با تایید کارشناسان شرکت آلمانی و با رعایت مشخصه های ارتفاع، رنگ آمیزی فضا، فواصل قرار گیری خودرو و حتی نور پردازی ساخته شده است و کارشناسان آموزش دیده با محل های مشخص و تجهیزات کامل به مشتریان اطلاعات ارائه خواهند کرد.
وی در ادامه در خصوص واردات خودرو های آلمانی به ایران نیز گفت: تا چندی پیش واردات خودرو با کم اظهاری وارد کنندگان شخصی در خصوص قیمت خودروها از دوبی موجب شده بود تا واسطه گری در واردات این خودرو ها ایجاد شود و بعضا خودرو های کار کرده با بازسازی کیلومتر و ظاهری به نام صفر کیلومتر وارد ایران شود که این موضوع موجب زیان دولت و کاهش مالیات این خودرو ها شده بود.
وی ادامه داد: با هماهنگی و همکاری انجام شده توسط گمرک مقرر شده است تا خودرو های این کارخانه تنها با فاکتور اصلی شرکتی و یا استعلام قیمت واقعی از این شرکت به عنوان نماینده رسمی صورت بگیرد تا خودرو ها با قیمت واحدی وارد کشور شود و خودروی کار کرده به نام صفر وارد کشور نشود.
وی تاکید کرد:در حال حاضر 18 مدل از این خودرو ها در ایران موجود است و جز دو مدل تولیدی در امریکا بیشتر مدل های روز این خودرو در ایران موجود می باشد.
وی همچنین خبر داد: از یک ماه دیگر واردات خودرو های مدل 2009 این کمپانی به ایران آغاز خواهد شد و با توجه به ظرفیت پذیرش 250 خودرو از این مدل در بازار داخلی، علاوه بر نمونه های جدید این تعداد خودرو واردات خواهد شد.

خبرگزاری موج
copy

corey
30-05-2008, 13:09
دوستان یک خبر جالب
ب ام و x6 تموم شد و تا 6ماه تمامی تولیدات این مدل پیش فروش شده و فعلا برای سال 2008 x6 موجود نیست و واقعا ب ام و بار دیگه نشون داد که تو متحول کردن بازار و ایجاد کلاس های جدید استاده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
30-05-2008, 13:12
راستی ب ام و تا چند وقت دیگه یک suv جدید به نام x1 معرفی می کنه و این خبر مدیران ارشد ب ام و اعلام کردن و به احتمال زیاد از نظر طراحی شباهت هایی به سری یک و همین طور x6 خواهد داشت و برای رقابت با تویوتا rav4 و همین طور سوزوکی ویتارا وارد بازار میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
30-05-2008, 23:12
اینم خبر تمکیلی در ذابطه با x1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.

The X1 will share many mechanical components with the compact 1-series hatchback, coupe and convertible, all variants of which are also produced at the Leipzig plant, alongside the 3-series sedan.
"The exact time point of production start and the market launch of the X1 will be revealed at a later date," BMW's statement said, according to Automotive News Europe.
In related news, BMW will invest some 100 million euros ($155 million) into the plant, which employs more than 5,400 who produce 700 cars on a daily basis. Most of the money will go towards a new stamping line, while the remainder will be spent on expanding the body shop where doors, hoods and trunk lids are produced, with both revisions expected to be completed and operating by 2009.


منبع
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
</SPAN>

corey
03-06-2008, 19:44
یک عکس جالب از موتور 10سیلندر و 5لیتری ب ام و که تو مدل های m5-m6 استفاده میشه
این موتور برنده بهترین موتور قدرتی و همین طور برترین موتور با حجم بین 4تا5 لیتر تو 2005 تا 2007 شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Bracket
03-06-2008, 20:21
M5 جدید برای سال 2010 :


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


اندازه بزرگ :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


اندازه بزرگ :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

corey
03-06-2008, 22:19
البته سری5 جدید هنوز معرفی نشده و احتمالا تا چند وقت دیگه معرفی میشه
این عکس هم از اون عکس هایی هستش که بر اساس عکس های جاسوسی خبرنگاران توسط کارشناسان طراحی میشه و فعلا خبری از سری 5 جدید نیست
ممنون bracketجان به خاطر خبری که قرار دادی

panther99
03-06-2008, 23:34
اين m5 هاي موجود 5ليترين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
بگو موتور كاميونه ديگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تو ايران m5 هست؟؟ قيمتش چنده؟؟؟
راستي قيمت اونيكي سريه 5 ها چنده؟؟ كه خيلي زياد هم شده؟/ ميشه مشخصات موتور و اطاقشو ذكر كنيد ؟؟
داشت يادم ميرفت : ONLY BMW

corey
03-06-2008, 23:59
اين m5 هاي موجود 5ليترين؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
بگو موتور كاميونه ديگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تو ايران m5 هست؟؟ قيمتش چنده؟؟؟
راستي قيمت اونيكي سريه 5 ها چنده؟؟ كه خيلي زياد هم شده؟/ ميشه مشخصات موتور و اطاقشو ذكر كنيد ؟؟
داشت يادم ميرفت : ONLY BMW
اگه منظورت m5های موجود تو ایرانه باید بگم که نه و این ها سری 5های معمولی(بیشتر 530 و 540) هستند که با کیت m power سفارش داده میشن و کلا به موتورهای پرقدرت تو ایران مجوز تردد دائم داده نمیشه

این موتور 5لیتری هستش و 507 اسب بخار قدرت داره و عملکردی شبیه موتورهای اتومبیل های مسابقه ای داره

راستش تو صفحات قبل کامل در رابطه با سری 5 توضیح دادم
قیمت هم بسته نوع امکانات و موتور (از 2لیتری 4 سیلندر تا 4لیتری 8سیلندر) متغیره و بین 80 تا 180 تومن موجوده

Sentry
04-06-2008, 08:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Sentry
04-06-2008, 08:56
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
04-06-2008, 11:43
دوست عزیز هم ب ام و z9 و هم cs تو صفحات به طور کامل معرفی شده بودن
خواهشا مطالب مفید تو این تاپیک قرار بدین تا بحث تو این تاپیک منحرف نشه

corey
05-06-2008, 11:23
ب ام و سری7 مدل 2009 بزودی معرفی میشود
ظاهر این ماشین شباهت هایی به مدل مفهومی cs داره و کابین این ماشین شلبیه مدل های x5-x6 خواهد بود
موتور های در نظر گرفته شده برای این مدل موتور 8سیلندر توئین توربو جدید ب ام و که در مدل x6 استفاده شد و همین طور یک موتور 12 سیلندر تویئن توربو جدید خواهد بود

corey
05-06-2008, 11:26
اینم خبر تکمیلی از سایت[
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
Spy photographers have captured several iterations of the 7-series on its way from mule to production, but it sounds like we won't have to stare at camo-clad prototypes for much longer. According to a new report, BMW will take the wraps off its next-generation flagship sedan on July 7.

In addition to revealing the 7-series unveiling date, BMWBlog.com also got the scoop on some other 7-series details. The base-model car wil be powered by the same twin-turbo V8 found in the X6, while the up-level model will use a twin-turbo V12. To differentiate the two models, the V8 car will sport two square tail pipes whereas the V12 car will use four square outlets. As previously reported, the 7-series will use a new eight-speed transmission.
Four-wheel steering will be included on the 7-series option list, with an all-wheel drive option slated to be offered in a few years.
As seen in previous spy shots, the new 7-series' interior is not a radical departure from the current BMW design book. That said, the cabin does appear more refined and the iDrive looks far less offensive than before.
Exterior
With its huge twin-kidney grille and the wrap-around headlights, the car mimics design elements of the X5 and X6 — but keeps the exclusive character the 7-series is known for.
Though still disguised with a fake rear spoiler, it is clearly visible that the rear end — especially the trunk lid — will become much more elegant compared to the current car’s back.
The next-generation 7-series will also make do with a more conventional roofline, rather than the coupe-like roof seen on the Concept CS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
In addition to the exterior updates, BMW will be introducing new iDrive, Dynamic Performance Control and ConnectDrive systems.
The new 7‑series will make its first public appearance at the Paris Motor Show in September and will hit the market shortly thereafter as a 2009 model.

corey
06-06-2008, 00:21
اینم عکس های جاسوسان صنعتی از سری 7جدید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsssssan
08-06-2008, 03:13
عجب تاپیک جالبی دستت درد نکنه.

corey
08-06-2008, 10:38
عجب تاپیک جالبی دستت درد نکنه.
سلام احسان جون وقت کردی به اینجا سر بزن جای بدی نیست

corey
08-06-2008, 10:53
اینم تست فنی ب ام و m3 و بنز c63 و لکسس is-f توسط مجله موتور ترند
که بازم مثل همیشه m3 اول شده

New IS-F M3 C63 Comparo, MotorTrendComparison: 2008 BMW M3 vs. 2008 Lexus IS F vs. 2008 Mercedes-Benz C63 AMG

"The C63's turn-in is crisp, with plenty of honest feedback and a meaty feel."

"Lexus equips the IS F with electric power steering, which isn't as organic as a good hydraulic system. It's fine for normal to moderate driving, but loses sensitivity when you're really honking it. The IS F's cornering abilities are impressive, but the car understeers heavily at the limit, and the wheel feels disconnected at that point."

"The BMW's tiller is about as quick as the others but a bit lighter. Its communication is even clearer than the C63's, with plenty of true road feel."

"Constant grip levels range between 0.95 g (Lexus and Mercedes) to 0.97 for the BMW, so call this area a tie. Braking is much the same, with just a five-foot spread covering the three cars. Real-world driving reveals the differences."

"The C63 is a good overall handler, with a stiffish, performance-oriented ride. It corners well, lets you know where it's going, and will happily stick its tail out if provoked."

"The IS F feels aggressive yet poised unless you're pushing it. It stays neutral right until its cornering limits and then plows hard. High-speed mid-corner bumps will unsettle it a bit, but again only when really on it."

"Balance is again the word that describes the M3. It was the quickest through our figure-eight test, which combines acceleration, braking, transition cornering, and grip. The BMW is the most agile and athletic of the bunch."

"Two areas stand out here: seats and steering wheels. In keeping with its ballsy nature, the C63 has firm, thickly bolstered front buckets. A few said they're too hard, too aggressive for the street, yet they were everyone's favorite when on the racetrack. The BMW's seating is comfy for street work, but doesn't have enough support to keep you planted during really hard cornering. Rookie Lexus's chairs are a reasonable compromise between the two."

"A couple of clunky design elements let it down, and its steering and suspension calibrations aren't as well synthesized at the limit as the others. As the IS F costs no less than the German duo, there's no value card to be thrown."

"BMW's magnificent M3 is the newest in a 20-plus-year line and is the best one yet. A performer by any measure, and its best-in-test times on the racetrack and through our figure-eight test demonstrate that its various aspects work together better than the others. The BMW is lithe and athletic yet never punishing, and it comes in a package you can use and enjoy every day."

"Lexus fell a few steps short inside. The console and other areas are splashed with an aluminized carbon-fiber-looking stuff that won't be to everyone's taste. And the nav screen and buttons come right out of the Prius, although the setup works well enough."

Motor Trend Comparo Results

1st Place - BMW M3


2nd Place - MERCEDES-BENZ C63 AMG


3rd Place - LEXUS IS F


Link:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

corey
08-06-2008, 10:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعدا اگه وقت شد متن ترجمه شدش هم میزارم

ehsssssan
09-06-2008, 04:17
چشم داداش حتما من ارادت دارم
پروفایلتم یه نگاه بنداز
عکس هم شد چندتایی بزار

corey
09-06-2008, 11:22
ب ام و m5 در مقابل رقیبان اصلیش یعنی E63 و RS6
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

karin
11-06-2008, 15:53
عکس‌هایی که میبینید، طرح‌هایی رویایی از یک BMW است که ممکن است هرگز به تولید نرسد ! ( شاید هم رسید ! ). بدنه این خودرو ـه مدل که ظاهرا BMW GINA نام دارد، با نوع خاصی پارچه نقره‌ای رنگ و براق پوشیده شده است. توضیح دیگری هم لازم نیست ! عکس ها را مشاهده کنید و لذت ببرید ...


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای دیدن عکس ها در سایز بزرگتر تشریف ببرید به آدرس: carscoop.blogspot.com/2008/06/bmw-gina-light-visionary-image-update.html

corey
11-06-2008, 16:21
Currency Motor Cars BMW M5

این تیونر آمریکایی با معرفی این مدل یکی از سریع ترین سدان های جهان معرفی کرده
موتور این ماشینکه به وسیله توربو تقویت شده 810 اسب بخار قدرت و 733 پوند گشتاور داره
شتاب 0 تا 100 این ماشین 3.6 پانیه و حداکثر سرعت روی 240مایل یا 380 کیلومتر محدود شده:18:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
11-06-2008, 16:33
اینم مشخصات کامل این مدل فوق العاده
Engine: High Compression V-10
Compression ratio: 12.0:1
Displacement: 4.999 cc
Max. power (bph): 810 hp
Max. torque (lp-ft): 733
Valvetrain: Four (4) valves per cylinder
Transmission: 7-Speed SMGIII
Suspension: Koni struts and dampers, H&R Coilover springs, lowered by 1.5”
Brakes (front / rear): Fourteen inch (14”) rotors
Wheels: Asanti 120, 3-piece forged wheels (20-inch diameter)
Tires: Pirelli P-Zero Nero
Acceleration 0 - 60 mph: 3.6 Se
Top speed: 240 mph (est)
Turbo: Custom CMC twin turbo design
Intercooler: Custom CMC inter-cooled system (hand-crafted)
Price: $350,000

ضمنا پوشش چرم داخل این ماشین از پوست تمساح تهیه شده

corey
11-06-2008, 19:24
مثل اینکه ب ام و قصد داره تغییراتی تو مدل m3 سدان بده و تا حدودی زیباترش کنه
البته به نظر بیشتر کارشناسان طراحی قسمت عقب سری3 سدان زیاد از حد سادست و ب ام و قصد داره این نقیصه برطرف کنه و احتمالا از سال 2010 مدل های عادی سری3 هم facelife میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsssssan
12-06-2008, 02:18
مثل اینکه ب ام و قصد داره تغییراتی تو مدل m3 سدان بده و تا حدودی زیباترش کنه
البته به نظر بیشتر کارشناسان طراحی قسمت عقب سری3 سدان زیاد از حد سادست و ب ام و قصد داره این نقیصه برطرف کنه و احتمالا از سال 2010 مدل های عادی سری3 هم facelife میشه

مرسی داداش و میشه اون واژه آخر رو یکم توضیح بدی؟
در ضمن به تاپیکت 5 تا رای رو کامل دادم همانطور که لایقش بود

ehsssssan
12-06-2008, 02:19
عکس‌هایی که میبینید، طرح‌هایی رویایی از یک Bmw است که ممکن است هرگز به تولید نرسد ! ( شاید هم رسید ! ). بدنه این خودرو ـه مدل که ظاهرا Bmw Gina نام دارد، با نوع خاصی پارچه نقره‌ای رنگ و براق پوشیده شده است. توضیح دیگری هم لازم نیست ! عکس ها را مشاهده کنید و لذت ببرید ...

ولی اگه بود واقعا مشتی میشد

corey
20-06-2008, 10:55
خوب دوستان امروز ام پاور سی ساله شد و ام پاور تو این سی سال 300:000 اتومبیل تقویت شده تولید کرده که یک آمار فوق العادست

corey
20-06-2008, 11:13
مرسی داداش و میشه اون واژه آخر رو یکم توضیح بدی؟
در ضمن به تاپیکت 5 تا رای رو کامل دادم همانطور که لایقش بود
سلام احسان جون ببخشید من چند روز نبودم
واقعا لطف داری داداش شرمنده می کنی:11::10:

راستش طراحی یک اتومبیل اتیاج به پروسه جدید طراحی و تولید داره و تقریبا بیشتر قطعات اتومبیل عوض میشه اما facelife به حالتی گفته میشه که تغییرات جزئی تو ظاهر ماشین و قطعات ماشین ایجاد میشه
این کار بیشتر زمانی صورت میگیره که چند سالی از تولید اون مدل گذشته باشه و شرکت مادر برای حفظ بازار و جذب مشتری این کار انجام میده
مثلا این اتفاق چند سال پیش تو سری7 افتاد و قسمت عقب اتومبیل و تا حدودی هم قسمت جلو تغییر کرد

این عکس پشت سری 7 قبل از facelhfe
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم بعد از facelife
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
21-06-2008, 22:43
خب دوستان پیشنهاد می کنم ماهنامه سرعت این ماه بخونین چون اولین x6 وارد شده به ایران مورد بررسی قرار داده و واقعا جالبه
ضمنا بزودی شاهد وارد شدن این ماشین توسط واسطه ها بعد نوریانی باشیم چون نوریانی مجوز تردد موتور 3لیتری توئین توربو ب ام و گرفته

ram1600
24-06-2008, 21:18
به زودی خواهم آمد!!!! ؟؟؟ ؟؟؟

ehsssssan
25-06-2008, 02:05
ممنون داداش از معنیش فکرم رفت روش که حتما تغیرات بعد از تولید میشه ولی گفتم بزار از استادمون بپرسیم
خیلی چاکریم داداش

corey
26-06-2008, 16:00
به زودی خواهم آمد!!!! ؟؟؟ ؟؟؟

سلام عزیز
بزودی یعنی کی خیلی وقت هستش که منتظریم:31:


احسان جون همون چیزی که گفتی درسته اما تغییرات اساسی هتش تو بعضی موارد

ram1600
26-06-2008, 20:34
سلام عزیز
بزودی یعنی کی خیلی وقت هستش که منتظریم:31:


احسان جون همون چیزی که گفتی درسته اما تغییرات اساسی هتش تو بعضی موارد
اومدم میبینم توپ شدی بابا عضو فعال

corey
26-06-2008, 20:44
اومدم میبینم توپ شدی بابا عضو فعال

چی کار کنیم دیگه عشقمون تو دنیا ب ام وست دیگه

راستی از سری7 و سری5 جدید خبری نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ram1600
27-06-2008, 00:29
شركت خودروسازی BMW آلمان، بزرگ‌ترین تولید كننده خودروهای مجلل در دنیا از رشد ۹درصدی سود خالص این شركت در سال مالی ۲۰۰۷ میلادی خبر داد.
براساس بیانیه صادر شده از سوی هیات‌مدیره BMW سود خالص این شركت در سال مالی ۲۰۰۷ میلادی به ۸/۴میلیارد دلار بالغ شد كه ۹درصد در قیاس با سال ۲۰۰۶ میلادی افزایش داشت.این شركت علت اصلی رشد سودش را استقبال از محصولات سری ۵ عنوان كرده است.به گفته مدیران BMW این شركت در حال اجرای طرح توسعه است كه در چارچوب آن تولید BMW تا سال ۲۰۱۲ میلادی با ۱۰درصد رشد به ۸/۱میلیون دستگاه در سال بالغ می‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
27-06-2008, 00:49
1962-1965 BMW 3200CS

این مدل ب ام و که بین سال های 1962 تا 1965 تولید شده است در واقع واسطه ای ست میان مدل مشهور 503 و کوپه های اواخر دهه 60 یعنی 2000سی اس و 2800 سی اس.در بعضی منابع شاسی آن بر اساس مدل 502 و دربعضی منابع بر اساس 503 ذکر شده که البته 503 به نظر صحیح می آیدو سیستم تعلیق و اکسل های مشابه با 503 دارد.طراحی بدنه این مدل توسط برتونه طراح معروف ایتالیایی انجام پذیرفته و نکات مهمی از این طراحی بعدها توسط طراحان BMW در کوپه های اواخر دهه 60 یعنی 2000سی اس و 2800 سی اس بازآفرینی شد حتی فرم چراغ عقب این مدل برای مدل معروف2002 تکرار شد .

موتور 8 سیلندر با توان تولید 160 اسب بخار همچون مدل های 503 و 507 در این مدل مورد استفاده قرار گرفت که حداکثر سرعه 200 کیلومتر بر ساعت را بهمراه داشت.

بدلیل نوع پروسه ساخت که تقریبا دست ساز بود این مدل بسیار گران از اب در آمد و در نهایت نزدیک به 600 دستگاه ساخته شد.در همان زمان معرفی حتی بدلیل شاسی و جعبه دنده قدیمی این مدل مدلی به تاریخ پیوسته بود هرچند امروزه نمونه های اندک باقی مانده بسیار گران قیمتند. این مدل به ایران وارد نشده است.


مزایا:
• سرعت خوب، استحکام و سطح مناسب تجهیزات
• طراحی دلپذیر برتونه
• کمیابی

معایب:
• تمایل به پوسیدگی
• کمبود قطعات موتور و بدنه
• سنگینی و خشکی خودرو[align=left]Specifications of the 1962-1965 BMW 3200CS:

Wheelbase, inches: 111.6
Length, inches: 190.0
Weight, pounds: 3,310

Engines for the 1962-1965 BMW 3200CS:
Type Size Horsepower* Years
ohv V-8 3,168 cc (193 cid) 160 1962-1965

[align=center]
Category: Large/luxury [align=left]cars

Main features, safety and ecconomy
Engine size: 3169 ccm (193.37 cubic inches)
Fuel type: Gasoline
Seats: 4
Drive: Rear wheels
Transmission: Manual, 4-speed
Engine and transmission
Engine location: Front, longitudinal
Displacement: 3169 ccm (193.37 cubic inches)
Engine type: V8
Max power: 162.20 PS (119 kW or 160 HP) at 5600 Rev. per min.
Max torque: 240.00 Nm (24.5 kgf-m or 177.0 ft.lbs) at 3600 Rev. per min.
Compression: 9.0:1
Fuel system: Carburettor
Valves per cylinder: 2
Lubrication system: Wet sump
Cooling system: Liquid
Gearbox: Manual, 4-speed
Speed and acceleration
Top speed: 195.0 km/h (121.2 mph)
0-100 km/h (0-62 mph): 14.0 seconds
Power/weight ratio: 0.1081 PS/kg
Exterior and interior
Chassis type: Coupe
Max no. of doors: 2
Passenger space: 3,140 litres (830 gallons)
Steering, brakes and tires
Turn circle: 12 m (472.4 inches)
Front brakes: Disks, 267 mm
Rear brakes: Drums
Brake details: Antiblocking system (ABS)
Front tire dimensions: 185/80-HR15
Rear tire dimensions: 185/80-HR15
Dimensions and weight
Weight: 1,500 kg (3,306.9 pounds)
Overall length: 4,390 mm (172.8 inches)
Overall width: 1,730 mm (68.1 inches)
Overall height: 1,540 mm (60.6 inches)
Wheelbase: 2,840 mm (111.8 inches)
Fuel capacity: 75.0 litres (19.81 gallons)
Other specifications
Country of origin: Germany
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
27-06-2008, 00:50
سلام

ب ام و 2000 كوپه 1965-69 يكي از محصولات خاص اين كمپاني از آغاز تا كنون است .اين مدل در پي كمبود مدل كوپه خاص پس ار اتمام توليد مدل 3200 سي اس در سال 1965 توليد شد .بدنه ان توسط كارمن طراحي شده و فرم خاص جلو پنجره هنوز پس از 43 سال زيبا و جالب است و براحتي ميتوان با نصب سپر فايبر گلاس ان را مدرن كرد اين مدل در حال حاضر كلاسيك محسوب مي شود و كلا 10000 دستگاه ساخته شده است شخصا در ايران 5 دستگاه از اين مدل را ديده ام. فردي يك نمونه سالم آن را براي فروش آنهم به قيمت 35 ميليون آگهي كرده بود كه البته قيمت پرتي ست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
27-06-2008, 00:52
این مدل در انواع زیر عرضه شده است:

C:coupe
CA:coupe with automatic transmission
CS: Sports coupe. TI engine/suspension treatment applied to a coupe.
مشخصات فنی:

Cylinders 4
Engine size 1990cc
Max power 120HP (88kW)
Top speed 186km/h
0-100km/h 12s
Fuel usage 13,8L / 100km

Model Years Production ccm HP V max Carburator
2000 C 1965 - 1968 443 1990 100 172 Single
2000 CA 1965 - 1968 3.249 1990 100 168 Single
2000 CS 1965 - 1968 9.999 1990 120 185 Double Solex 40PHH
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
27-06-2008, 00:54
کمتر کسی می داند که اولین موتور 6 سیلندر ب ام و (البته برای خودرو) در سال 1933 و به حجم فقط 1.2 لیتر بر روی اولین مدل واقعی ب ام و یعنی 303 سدان نصب شده است .

مشخصات 303:

Produced CC Cyl Power (bhp Wheelbase(inches) Built

1933-36 1173 6 30 94.5 2,300

بدنه :
2-door saloon, 2-door with folding roof, convertible, sports convertible

شاسی:
tubular chassis, independent front suspension, live rear axle with leaf springs


در واقع خیلی از علاقمندان به این دلیل این مدل را مهم میدانند که 303 اولین مدل واقعی ب ام و با طراحی خاص double- kidney grille جلو پنجره است .


طراحی ان به عهده پتر شیمانوسکی بوده است.حجم دقیق موتور 1173 سی سی است که آرایش سوپاپ ها و حجم جابجایی پیستون در سیلندر دقیقا مشابه موتور 4 سیلندر نصب شده در مدل 20/3 یعنی مدل قبلی ست .در واقع در آن زمان فقط دو سیلندر به 4 سیلندر قبلی اضافه شده است. سیستم تعلیق در جلو نسبت به مدل قبلی اصلاح شد. شاسی این خودرو ها خیلی جالب و ساده است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
27-06-2008, 01:10
من چند وقته هي من و من مي كنم كه اين ماشين رو اينجا مطرح كنم يا نه ... اما واقعا نمي شه ...
تو خيابون از نزديك كه ببينيد تازه بيشتر عمق فاجعه رو مي بينيد !

مگه سري 6 با اون قيافه خشن و با ابهت چش بود كه اين بلا رو سرش اوردن
البته وقت زيادي واسه اين facelift گذاشتند اما .....
ديگه قضاوت با خودتون ..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

محض اطلاع بعضي از دوستان ظاهر اصلي ماشين به اين فرمه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Benygh
27-06-2008, 01:26
سلام
من میخوام بدونم ماشین های بنز بهتره یا بی ام و ؟
با دلیل بگید لطفا ...
قیمت و ...

corey
27-06-2008, 01:43
سلام
من میخوام بدونم ماشین های بنز بهتره یا بی ام و ؟
با دلیل بگید لطفا ...
قیمت و ...
دوست عزیز این سوال یکی از سوالات بی جواب تاریخه:31: و همش به سلیقه افراد بر میگرده
افرادی که دنبال اتومبیل های اسپرت با هندلینگ بالا و سواری اسپرت هستند ب ام و انتخاب می کنن و افرادی هم که به دنبال خودروی لوکس هستند مرسدس انتخاب می کنن
البته تو این چند ساله این قاعده تا حدودی به هم خورده

ehsssssan
27-06-2008, 04:05
موافقم
کاملا سلیقه ای هستش

Benygh
27-06-2008, 13:02
دوست عزیز این سوال یکی از سوالات بی جواب تاریخه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و همش به سلیقه افراد بر میگرده
افرادی که دنبال اتومبیل های اسپرت با هندلینگ بالا و سواری اسپرت هستند ب ام و انتخاب می کنن و افرادی هم که به دنبال خودروی لوکس هستند مرسدس انتخاب می کنن
البته تو این چند ساله این قاعده تا حدودی به هم خورده
هنگام پرسیدن این سوال فهمیدم که این سوال این طوریه ولی باز هم پرسیدم ...
قاعده به هم خورده یعنی چی ؟

ram1600
27-06-2008, 17:02
هنگام پرسیدن این سوال فهمیدم که این سوال این طوریه ولی باز هم پرسیدم ...
قاعده به هم خورده یعنی چی ؟
دوستمون درست گفت الآن هر فرد به مارک جلوی اتومبیل نگاه میکنه و سوار میشه مثل من که ب ام و 320 ! که کمترین مدل امروزه ترجیع میدم به clk
امروز هر تولید کننده به رقیبش نگه میکنه اگر تولید کننده دیگر محصولی جدید زد اون سعی در بی اعتباری اون محصول طرف گام بر میداره

ram1600
28-06-2008, 01:19
گروه بين الملل: شرکت‌ خودروسازي‌ الماني‌ ‌بي‌ ام‌ و ‌روز جمعه‌ اعلام‌ کرد قصد دارد براي‌ جلوگيري‌ از فروش‌ خودرويي‌ چيني‌ که‌ از روي‌ خودرو جديد ‌اکس‌ ‌‌5‌ اين‌ شرکت‌ نسخه‌ برداري‌ شده‌ است‌ به‌ دادگاه‌ متوسل‌ شود‌ .

به‌ گزارش‌ خبرخودرو، سخنگوي‌ شرکت‌ ‌بي‌ ام‌ و‌ گفت‌ ما تدابير قانوني‌ را براي‌ جلوگيري‌ از فروش‌ خودرو چيني‌ ‌شوانگهوان‌ سي‌ اي‌ او‌ آغاز کرده‌ ايم‌‌ شرکت‌ بي‌ ام‌ و تاکيد مي‌ کند شکل‌ و طراحي‌ اين‌ خودرو از روي‌

خودرو اين‌ شرکت‌ نسخه‌ برداري‌ شده‌ است‌‌.

اين‌ سخنگو از ارائه‌ توضيحات‌ بيشتر در اين‌ خصوص‌ خودداري‌ کرد‌.

شرکت‌ چيني‌ ‌شوانگهوان‌‌ همچنين‌ به‌ سرقت‌ شکل‌ و طرح‌ خودرو کوچک‌ ‌فورتو‌ ساخت‌ شرکت‌ دايملر کرايسلر براي‌ ساخت‌ خودرو خود به‌ نام‌ ‌نوبل‌‌ متهم‌ شده‌ است‌‌ برخي‌ گزارشهاي‌ خبري‌ حاکي‌ است‌ اين‌ شرکت‌ چيني‌ از به‌ نمايش‌ گذاشتن‌ دو مدل‌ خودرو ياد شده‌ در نمايشگاه‌ بين‌ المللي‌ خودرو فرانکفورت‌ که‌ هفته‌ اينده‌ برپا خواهد شد منصرف‌ شده‌ است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آي دلم خنك ميشه هرچي شركت دزد كپي بردار چينيه رو سرشون خراب كنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
صنعت دنيارو به هم ريختند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
جلوشم شبيه هوندا و پرادو است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
28-06-2008, 01:20
اینم نمائی از پشت بی ام دبلیو ایکس 3 ........... BMW X3

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم نمائی از پشت بی ام دبلیو ایکس 5 ...........BMW X5

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hastie
03-07-2008, 18:11
چرا اينجا كسي ديگه چيزي نمي نويسه؟تموم شد؟رم1600نمياي بنويسي ما استفاده كنيم؟در ضمن به خصوصيهات هم يه نگاهي بنداز و اگه ممكنه و ميتوني كمك كني جواب سوالم رو بده.

hastie
03-07-2008, 18:13
اين تاپيك يكي از بهترين و مفيدترين و بي حاشيه ترين تاپيكهاي بخش اتومبيل پي سي ورد هستش.ازتموم كسايي كه فعالانه اينجا زحمت كشيدند و اطلاعات كامل گذاشتن بسيار متشكرم.من كه خيلي استفاده كردم.شاد باشيد

corey
05-07-2008, 09:53
نسل جدید سری7 معرفی شد
راستش انقدر این خبر مهمه که میخوام براش تاپیک جداگونه بزنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MICRO VGA
05-07-2008, 10:57
نسل جدید سری7 معرفی شد
راستش انقدر این خبر مهمه که میخوام براش تاپیک جداگونه بزنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مثل اینکه روز به روز طراحیهای بی او و بدتر میشه با اون چراغ نامیزون فکر کنم این مدلش کمفروشترین مدل سری 7 باشه

MICRO VGA
05-07-2008, 12:35
:5:اسم این ماشین Gina!!! است و در کمال تعجب اتومبیلی است که چهرهاش قابل تغییر میباشد!!!
بدنه جینا از پارچهای برزنت مانند و انعطاف پذیر ساخته شده که در هر جهتی خم و تا میشود و با جا به جایی استخوان بندی زیر آن کش می آید!!!:18:
:18:یعنی خطوط جدا کننده بدنه حذف شده و با بالا رفتن درها بدنه حالت چروک به خود میگیرد!!!!:18:
:5:نحوه کار کرد این اتومبیل بسیار ساده است. در ساختار کلی از شاسی و موتور Z8 استفاده شده ولی بجای شاسش فضایی و پانل های بدنه یک استخوان بندی فلزی با نگه دارنده های کربنی و موتورهای الکتریکی دورانی بکار رفته اند که یک ورق بسیار محکم و انعطاف پذیر برزنت مانند روی آن کشیده شده است
با جابه جا شدن این استخوان بندی فلزی بدنه کش می آید:5:
در ها ی اتو مبیل فقط با خم شدن استخوان اصلی به سمت بیرون و بالا باز شده و بدنه ماشین کش میآید!:18:
با افزایش سرعت به جای اسپویلر عقب با کمال تعجب انتهایی ترین قسمت اتومبیل شروع به بالا آمدن می کند و کل ماتریال روی گلگیرها و صندوق عقب با آن کش میآید!!!!:18::18::18:
به گفته کریس بنگل مدیر طراحی ب ام و میتان تا ده سال دیگر اتومیل های با چهره تغیر پذیر در خط تولید ب ام و دید:18::18::18:

ram1600
06-07-2008, 17:11
چرا اينجا كسي ديگه چيزي نمي نويسه؟تموم شد؟رم1600نمياي بنويسي ما استفاده كنيم؟در ضمن به خصوصيهات هم يه نگاهي بنداز و اگه ممكنه و ميتوني كمك كني جواب سوالم رو بده.

سلام شرمنده چند روزی در سفر بودم حتمآ مینویسم

اين تاپيك يكي از بهترين و مفيدترين و بي حاشيه ترين تاپيكهاي بخش اتومبيل پي سي ورد هستش.ازتموم كسايي كه فعالانه اينجا زحمت كشيدند و اطلاعات كامل گذاشتن بسيار متشكرم.من كه خيلي استفاده كردم.شاد باشيد

شما بزرگوارید ممنون

نسل جدید سری7 معرفی شد
راستش انقدر این خبر مهمه که میخوام براش تاپیک جداگونه بزنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما که عضو فعال شدید این حرف مآیوس کننده بود این کاره شما جز گمراهی دوستان رو رو همراه نداره

مثل اینکه روز به روز طراحیهای بی او و بدتر میشه با اون چراغ نامیزون فکر کنم این مدلش کمفروشترین مدل سری 7 باشه

شما چیزی دیگری مینگرید هدف و اینده چیزی دیگر ما تازه پیکانو از رده خارج کردیم تا به طراحی روز برسیم هنور طول داره

:5:اسم این ماشین Gina!!! است و در کمال تعجب اتومبیلی است که چهرهاش قابل تغییر میباشد!!!
بدنه جینا از پارچهای برزنت مانند و انعطاف پذیر ساخته شده که در هر جهتی خم و تا میشود و با جا به جایی استخوان بندی زیر آن کش می آید!!!:18:
:18:یعنی خطوط جدا کننده بدنه حذف شده و با بالا رفتن درها بدنه حالت چروک به خود میگیرد!!!!:18:
:5:نحوه کار کرد این اتومبیل بسیار ساده است. در ساختار کلی از شاسی و موتور Z8 استفاده شده ولی بجای شاسش فضایی و پانل های بدنه یک استخوان بندی فلزی با نگه دارنده های کربنی و موتورهای الکتریکی دورانی بکار رفته اند که یک ورق بسیار محکم و انعطاف پذیر برزنت مانند روی آن کشیده شده است
با جابه جا شدن این استخوان بندی فلزی بدنه کش می آید:5:
در ها ی اتو مبیل فقط با خم شدن استخوان اصلی به سمت بیرون و بالا باز شده و بدنه ماشین کش میآید!:18:
با افزایش سرعت به جای اسپویلر عقب با کمال تعجب انتهایی ترین قسمت اتومبیل شروع به بالا آمدن می کند و کل ماتریال روی گلگیرها و صندوق عقب با آن کش میآید!!!!:18::18::18:
به گفته کریس بنگل مدیر طراحی ب ام و میتان تا ده سال دیگر اتومیل های با چهره تغیر پذیر در خط تولید ب ام و دید:18::18::18:
این مطلب با عکساش قبلآ گذاشته شده

corey
06-07-2008, 19:47
شما که عضو فعال شدید این حرف مآیوس کننده بود این کاره شما جز گمراهی دوستان رو رو همراه ندارهنمیدونم منظورت چیه اطلاع رسانی یعنی گمراه کردن
در ضمن 7 خیلی ها منتظر ورود سری7 بودن تا ببینن مسیر طراحی ب ام و به چه سمتی هستش و بعد از نسل قبلی و اون همه انتقادات آیا ب ام و همون مسیر طراحی ادامه میده یا نه؟؟؟؟

corey
06-07-2008, 19:59
ب ام و تولید کننده برترین موتور سال2007

موتور 6سیلندر 3لیتری توئین توربو ب ام و که بر روی مدل های 135i-335i- x6 استفاده میشه توانست عنوان بهترین موتور یال کسب کنه و بعد از اون هم موتور 1.4 لیتری tsi فولکس واگن قرار گرفت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
06-07-2008, 20:24
لیست کامل برترین موتور های سال

برترین موتور: ب ام و 3لیتری تویئن توربو (135-335-x6)

برترین موتور تازه وارد: ب ام و موتور 2لیتری دیزل از نوع توئین توربو (123d)

موتور سبز سال: تویوتا 1.5 لیتری هیبریدی (پریوس)

برترین موتور از نظر عملکرد فنی: پورشه 3.6 لیتری توربو پورشه (911توربو - 911gt2)

برترین موتور یک لیتری:تویوتا و پژو-سیتروئن (آیگو - 107 - c1)

برترین موتور 1 تا 1.4 لیتری: فولکس واگن 1.4 لیتری tsi با دو توربو شارژر (گلف - توران - تیگوان - جتا)

برترین موتور 1.4 تا 1.8لیتری: ب ام و و پژو-سیتروئن 1.6 لیتری توربو (مینی کوپرs - مینی کلاب من - پژو 207 و 308)


برترین موتور 1.8 تا 2 لیتری: آئودی و فولکس واگن 2لیتری توربو (a4 cabrio- a3- TT- t, جتا- گلف)

برترین موتور 2تا 2.5 لیتری: سوبارو موتور 2.5 لیتری توربو که سیلندرها در این موتور به صورت باکستر قرار دارند (فورستر - ایمپرتزا - آوت بک و لگاسی)

برترین موتور 2.5 تا 3لیتری: ب ام و 3لیتری توئین توربو (135-335-x6)

برترین موتور 3 تا 4 لیتری: ب ام و موتور v8 نصب شده بر روی مدل m3 با حجم 4لیتر

برترین موتور بالای 4لیتر: ب ام و موتور v10 با حجم 5لیتر و استفاده شده بر روی مدل های m5 - m6


واقعا ب ام و در زمینه تکنولژی ساخت موتور از رقبا برتر هستش و بی رقیبه

ram1600
07-07-2008, 01:01
نمیدونم منظورت چیه اطلاع رسانی یعنی گمراه کردن
در ضمن 7 خیلی ها منتظر ورود سری7 بودن تا ببینن مسیر طراحی ب ام و به چه سمتی هستش و بعد از نسل قبلی و اون همه انتقادات آیا ب ام و همون مسیر طراحی ادامه میده یا نه؟؟؟؟
منظورم اینه که تاپیک بی ام دابلیو واسه این احداث شده

hajibahmani
07-07-2008, 01:27
چند تا عکس از bmw z4 custom :31:(اگه تکراریه شرمنده:11:)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hastie
07-07-2008, 08:56
ميشه در مورد پيام خصوصي كه بهتون دادم لطف كنيد يه راهنمايي بكنيد ممنون ميشم.

corey
07-07-2008, 10:57
پس از استقبال بی نظیر از مدل x6 بالاخص تو آمریکا (تمامی تولیدات این مدل تا آخر امسال پیش فروش شده) کمپانی ب ام و تصمیم گرفته گونه قوی تر این مدل با همکاری بخش موتور اسپرت کمپانی تو سال 2010 ورد بازار کنه
موتور استفاده در این مدل همون موتور v10 استفاده شده در m5 و m6 خواهد بود که با تغییراتی در این مدل استفاده خواهد شد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
08-07-2008, 13:54
بعد از فروش عالی x3 که مرسدس بنز و آئودی مجبور به ساختن glk و q5 کرد ب ام و برای از دست ندادن بازار نسل جدید این کراس اوور را در سال 2011 وارد بازار م کنه

چهره احتمالی این مدل هم به عقیده کارشناسان شباهت هایی به مدل cs concept و همین طور نسل جدید سری 7 خواهد داشت

موتورهای استفاده شده در این مدل احتمالا 2لیتری دیزل به قدرت 204اسب بخار و همین طور 3لیتری توئین توربو خواهد بود
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
08-07-2008, 22:43
ميشه در مورد پيام خصوصي كه بهتون دادم لطف كنيد يه راهنمايي بكنيد ممنون ميشم.

شما گفتید جواب ندید منم ندادم

ram1600
08-07-2008, 23:51
سلام

چند صباحی است که اخبار خوشی از بایر به گوش میرسد که یکی از هیجان انگیزترین اونها بکارگیری موتوری توین توبرو بر روی سری 5 و 7 است که بی ام و با این موتور براحتی میتونه برای همیشه صدای منتقینش رو خفه کند

بااین تفاسیر مثل این که دوباره کمپانی ها درگیر جنگ قدرت شده اند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گردن کلف ترین متور M5 یک متور مدرن که در قله دارای توان 507 اسب بخاره که در برابر رقیب مستقیم و همیشگیش E63 AMG هنوز چند اسبی پایین تره هر چند که 63 AMG یک موتور با طراحی قدیمی تر است ولی با گشتاور بی همتایش حرفی برای رقیبان باقی نگذاشته

عکس های جدیدی از M5 در دست است که دارای نشانه هایی از بکارگیری قوای محرکی متفاوت و قدرتمند تر از پیشه و اون چیزی نیست الا یک موتور توین توربو که طبق نظر کارشناسان باید توانی بین 700 - تا 800 - اسب داشته باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این موتور که با استفاده از تجربه بی ام و سابر در مسابقات فرمول ساخته خواهد شد که بدونه محدودیت گمان میره بتونه رکورد سرعت 240 مایل پست سر بزاره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عکاسان جاسوسی که اقدام به تصویر برداری از این هیولا دوست داشتنی کردند عنوان میکنند که خودرو داری صدایی کاملا متفاوت با M5 های معمولی (در برابر مدل توربو) است. از دیگر نشانه های ظهور این ابر خودرو که به وضوح قابل دیدن است بگار گیری هواکش های بزرگتر و متفاوت در زیر سپر ها و فلپ های متفاوت که هوای مورد نیاز موتور فراهم میکند و بکارگیری درچه های ورود هوا پشت کاپوت است. اثراتی هم از بکارگیری اینترکولری بزرگ در پشت سپر نمایان است که وجه تسمیه خودروهای مجهز به پرخوان است

البته قبل از بکار گیری این موتور در قلب M5 دوست دارن سنتی اون با بکارگری انواع توربو و لوازم جانبی به اعداد ورای 1000 اسب دست رسی پیدا کرده بودند.

از دیگر اخبار خوش برای دوستدارن بی ام و احتمال قریب به یقین استفاده از این موتور بر وی سدان سایز بزرگ بی ام و یعنی سری 7 که چند صباحی است در زیر سایه S65 AMG قرار گرفته, با این موتور سری هفت رو باید جزو سوپراسپورت های در حد و اندازه کاررا جی تی به حساب آورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و با نشان M7 دیگر جایی برای عرض اندام کسب باقی نخواهد گذاشت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hastie
09-07-2008, 00:37
شما گفتید جواب ندید منم ندادم

سلام دوست عزيزمن يه پيغام خصوصي براتون فرستادم و ازونجايي كه جوابي نداديد گفتم شايدنميبيندشون جهت اطلاع اينجا درخواست دادم به سوالم تو اون پي ام جواب بديد.اصلا يادم نمياد گفته باشم جواب نديد.

ram1600
10-07-2008, 22:32
عشق و آرزوي من. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نظر من چسبندگي اين اتومبيل يه چيز ديگه است به نظر يك راننده تست كننده آن حس رانندگي با اين ماشين بسيار جالب است: شتاب عالي , دريفتهاي فوق العاده بدون از دست دادن چسبندگي ,هندلينگ بسيار بالا , كنفورم بالا , قدرت موتور جالب.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

BMW M3 CSL !..

نور چشم شيفتگان اتومبيل هاي اسپرت, اتومبيلي كه دوست داران اتومبيل را به وجد مي آورد.
M3 CSL براي اولين بار در سال 2001 و در نمايشگاه اتومبيل فرانك فورت به نمايش در آمد. Bmw بعد از مشاهده علاقه فراوان به اتومبيل كانسپت (Consept) تصميم به توليد M3 CSL گرفت.
M3 CSL با تكنولوژي "مواد هوشمند سبك" توليد ميشود.يعني مواد و قطعات به صورت كاملا بهينه در توليد استفاده ميشوند و مواد مورد استفاده در قطعات بهترين و سبكترين هستند.براي مثال فيبر كاربن كه در فرمولا 1 زياد استفاده ميشود براي تقويت پلاستيك مورد استفاده در اين اتومبيل به كار رفته است كه بخصوص در داخل اتومبيل اين ماده زياد به چشم ميخورد.
BMW M با استفاده از تكنولوژي " ماده سبك هوشمند" اتومبيلهايي سبكتر را توليد ميكند و بدين ترتيب تكنولوژي جديدي در ساخت اتومبيل ايجاد كرده است.
از لحاظ تكنولوژي موتور وزن موتور در M3 CSL به حداقل كاهش يافته و از يك موتور كه سيلندرها به صورت سري در پايين هستند استفاده شده. با تغيير (modify) در موتور بلندي سيلندر افزايش يافته و اصطكاك به حداقل رسانده شده.
رينگهاي M3 CSL مخصوص اين اتومبيل ساخته شده و 19 اينچي هستند, لاستيك ها نيز در خور اين اتومبيل بي نقص هستند.سيستم ترمز 18 اينچي با قدرت زياد و در فاصله اي كوتاه عمل ميكنند.
BMW با الگو برداري از ميراث موتورهاي M به شيفتگان BMW و بخصوص مدلهاي M لذت رانندگي و خودروئي جذاب را به جاده ها ارائه ميدهد.

يه قلك گنده خريدم تا پول جمع كنم 1 دونه بخرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :mrgreen: :|

مشخصات فني آخر ماشين:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Bodywork
Type: 4/5S FHC
Number of doors: 2
Dimensions
Wheelbase: 2729 mm 107.44 in
Track front: 1518 mm 59.76 in
Track rear: 1525 mm 60.03 in
Length: 4492 mm 176.85 in
Width: 1780 mm 70.07 in
Kerb weight: 1385 kg 628.22 lb
Fuel capacity: 63 l 16.64 US gal
Aerodynamics
Drag coefficient: 0.33

Engine
Manufacturer: BMW
Type: S-6
Dry sumped
DOHC
24 valves total
4 valves per cylinder
Bore x stroke: 87.00mm × 91.00mm
Bore / stroke ratio: 0.96
Displacement: 3246 cc 198.08 cu in
Compression: 11.50:1
Fuel system: MSS 54HP fuel inj.
Aspiration: Normal
Catalytic Converter: Y
Max. output: 359.9 PS (355.0 bhp) (264.7 kW)@7900 rpm
Max. torque: 370.0 Nm (273 lbft) (37.7 kgm)@4900 rpm
Coolant: Water
Specific output: 109.4 bhp/litre
Specific torque: 113.99 Nm/litre
Performance
0-60mph: 4.8 s
0-100km/h: 4.9 s
0-100mph: 10.9 s
Quarter mile: 13.20s @ 110.00 mph
Kilometre: 23.10s @ 225.00 km/h
Top speed: 259 km/h
Fuel consumption: 17.8/8.4/11.9 l/100km urban/extra-urban/overall
CO2 emissions: 287 g/km
Power to weight: 256.32 bhp/ton
Chasis
Engine location: Front
Engine alignment: Longitudinal
Steering: rack & pinion PAS
Turns lock-to-lock: 3.000
Turning circle: 11.00 m
Suspension front: I.MS.CS.ARB.
Suspension rear: I.MultiLi.CS.ARB.
Wheels F/R: 8.5J x 19 EH 2 IS 44/9.5J x 19 EH 2 IS 27
Tyres front: 235/35 ZR 19
Tyres rear: 265/30 ZR 19
Brakes: VeDi/VeDi-S-ABS
Brake diametre: 345/328 mm
Transmission: 6M
Drive: RWD
Top gear ratio: 0.83
Final drive ratio: 3.62

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soheilsos
12-07-2008, 16:50
:8::8:سلام به BMW
لطفا اگه کسی از قوی ترین 2002 که تا حالا درست شده خبری داره بزاره و تو ایران چه امکاناتی برای تقویت 2002 وجود داره من یه 2002 مدل 1972 دارم با موتور E12 که منیفولد 325i روش بستم با کاربراتور وبر 3236 بعد نیست ولی می خوام ببینم تا کجا جا داره:10::10:

ram1600
12-07-2008, 21:47
:8::8:سلام به BMW
لطفا اگه کسی از قوی ترین 2002 که تا حالا درست شده خبری داره بزاره و تو ایران چه امکاناتی برای تقویت 2002 وجود داره من یه 2002 مدل 1972 دارم با موتور E12 که منیفولد 325i روش بستم با کاربراتور وبر 3236 بعد نیست ولی می خوام ببینم تا کجا جا داره:10::10:
شرمنده من در تیونینگ اطلاعاتی ندارم :41:

ram1600
13-07-2008, 22:54
بی ام دابلیو فیس لیفت شده سری 3 برای رو به روی بنز سی کلای و ائودی a4 هست که با موترو 3 لیتری توین توربو با 265 اسب بخار
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
14-07-2008, 14:28
خداییش حیفه برای m5 که با این عملکرد و هندلینگ فوق العادش 500 اسب قدرت داشته باشه همچنین برای m6 ولی احتمالا ب ام و برای نسل آینده سری 5 از این موتور استفاده می کنه
البته فکر کنم m-power برای علاقه مندان به موتورهای تنفس عادی بی کار نشینه چون واقعا روی این موتورها سرمایه گزاری کرد
اگه m7 به بازار بیاد که دیگه s65 و s8 باید برن دنبال کارشون

البته همون موتور 12سیلنر توئین توربو جدید ب ام و برای s65 کافیه ولی اگه m7 بیاد دیگه سری7 باید با سوپر اسپرت ها رقابت کنه :31:

corey
15-07-2008, 14:47
این روزها شایعات پیرامون ب ام و m1 زیاده و کارشناسان اعتقاد دارند که سوپر اسپرت جدید ب ام و خیلی شبیه به m1 concept که چند وقت پیش نمایش داده شد خواهد داشت
ولی تا زمانه معرفی رسمی این ماشین هیچ چیز مشخص نیست و فعلا باید صبر کرد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
15-07-2008, 23:18
این بیشتر شبیه سری 7 سال 1967 تا کانسپت

ram1600
18-07-2008, 14:17
بی ام و سری 3(Bmw Hartge H50
در این اتومبیل اولین چیزی که جلب توجه میکند رنگ آمیزی خاص و دو رنگ آن است. در این مدل از باله , سپر جلو عقب جدیدی استفاده شده استموتور این بی ام و متعلق به M5 بوده و از نوع 10 سیلندر 5 لیتری است.گیربکس مورد استفاده در این اتومبیل دارای 7 دنده است و در واقع همان گیربکس Smg کمپانی بی.ام.و است.محدود کننده الکترونیکی سرعت موتور حذف شده تا راننده این بی.ام.و قادر باشد بیشترین بهره را از اتومبیل خود کسب کند.حالا تمامی نیروی 550 اسبی و تورک 520 نیوتن متری موتور به چرخ های عقب منتقل می شود.نتیجه این کار رسیدن به حداکثر سرعت 320 کیلومتر بر ساعت و کسب شتاب صفر تا صد کیلومتر کمتر از 5 ثانیه بوده. سیستم تعلیق H50 با نمونه ساخت بی. ام.و تفاوت چندانی ندارد و تنها در اکسل عقب کمی سفت تر شده است.خریداران این اتومبیل می توانند از دو نوع سیستم اگزوز یکی را انتخاب کنند.هر دو این اگزوز ها از دو لوله فولادی و ضد زنگ ساخته شده اند با اینتفاوت که نوع دوم دارای لوله های بیضی شکل است.رینگ های آلومینیومی و 20 اینچی آن در جلو 9 و در عقب 10 اینچ پهنا دارد. لاستیک ها هم در جلو از نوع 35zr20/245 و در عقب از نوع 25zr20/285 و ساخت کانتیتنال هستند.برای تزیینات داخل کابین از قطعات فیبر کربن , فرمان سه شاخه با روکش چرم, کیلومتر شمار مدرج تا 320 کیلومتر ,چرم مخصوص , دسته آلومینیومی و دسته ترمز دستی با پوشش چرم و آلومینیومی استفاده شده.h50 یکی از معدود بی.ام.و های سری 3 است که به موتور ده سیلندر مجهز شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
18-07-2008, 14:18
بی ام دابلیو ام3 سی اس ال برای سال 2010
با 470 اسب بخار و سرعت نهای 300 و 0تا 100 4.5 ثانیه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ram1600
21-07-2008, 22:30
بی ام دابلیو با گذراندن چندین ماه خوب و بعد از عرضه سری 7 و بی ام دابلیو سری 3 فیس لیفت شده و ورژن سی اس ال برای ام 3 مردم رو به به هیجان وا داشته با پکیجی جدید برای سری 6
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
23-07-2008, 23:13
ram1600 عزیز ممنون بابت خبرها راستی می خواستم بدونم نظرت در رابطه با کریس بنگل و سبک طراحیش چیه؟

corey
25-07-2008, 23:07
آخین خبر از کمپانی ب ام و اینه که x1 که قرار بود سال 2010 به بازار بیاد کنسل شد البته در اصل اسمش عوض شد و جاش مدل x2 وارد بازار میشه که تقریبا میشه گفت x6 کوچیکه ببخشید من نمیتونم عکس قرار بدم نمی دونم برای چی برای همین آدرس میزارم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

franch
26-07-2008, 23:05
دوستان از عكسهاي قشنگ و خبرهايي كه از بي ام و ميزارين ممنون.

corey
28-07-2008, 14:57
franch جان خیلی ممنون آخرین خبر هم اینکه ب ام و قصد داره تو نسل جدید z4 از سقف همانند slk و سری 3 کوپه استفاده کنه هر چند که عکس های جاسوسی که از نسل جدید z4 گرفته شده از همون سقف برزنتی استفاده شده!!!!!!!!

Bracket
28-07-2008, 17:37
این روزها شایعات پیرامون ب ام و m1 زیاده و کارشناسان اعتقاد دارند که سوپر اسپرت جدید ب ام و خیلی شبیه به m1 concept که چند وقت پیش نمایش داده شد خواهد داشت
ولی تا زمانه معرفی رسمی این ماشین هیچ چیز مشخص نیست و فعلا باید صبر کرد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این بیشتر شبیه کارتونه :31: .

corey
28-07-2008, 19:12
این بیشتر شبیه کارتونه :31: .

این عکس ها و حتی عکس های که شما از مرسدس کلاس e جدید گذاشتین عکس های هستش که کارشناسان صنعتی بر طبق شواهد و همین طور عکس های که جاسوسان از این اتومبیل ها که معمولا پوشش داده شدن طراحی می کنن و معمولا تو بیشتر موارد این طرح ها خیلی شبیه به طرح نهایی میشه

ram1600
29-07-2008, 09:42
ram1600 عزیز ممنون بابت خبرها راستی می خواستم بدونم نظرت در رابطه با کریس بنگل و سبک طراحیش چیه؟
موفقیعتهای جالبی داره سبکش هم در خور بی ام دابلیو هست

ram1600
29-07-2008, 09:53
We already know that the next generation BMW Z4 will probably debut later next year and German magazine Auto Motor und Sports reports that the current generation production will end next month. A BMW spokesman confirmed that Z4 exports have already stopped for most markets and no special edition model is being planned to mark the end of production. The low value of the U.S. dollar against the Euro forced BMW to move the new Z4 (which will grow in both size and price) production from the Spartanburg, South Carolina plant to Germany, most likely at the Regensburg plant. Also, the extra capacity at the South Carolina plant will be used for the new X6 and the X3, which will hit US showrooms in 2010.

corey
30-07-2008, 00:22
موفقیعتهای جالبی داره سبکش هم در خور بی ام دابلیو هست

بعد از معرفی نسل قبلی سری7 خیلی ازش انتقاد شد اما فروش عالی ب ام و و همین طور طرح های آینده کریس بنگل منتقدین ساکت کرد ولی خب هنوزم طرفداران قدیمی ب ام و با کریس بنگل مشکل دارن........

corey
07-08-2008, 20:07
AC Schnitzer BMW X6


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
09-08-2008, 13:39
اینم مدل جدید رولزرویس یا همون بچه رولزرویس که داره آزمایشات جاده ای طی میکنه و احتمالا تو نمایشگاه جنوا از اون پرده برداری میشه
این مدل ابعادی کوچک تر از فانتوم داره و از فانتوم هم ارزون قیمت تره و احتمالا علاوه بر موتور 12سیلندر از موتور 8سیلندر هم تو این مدل استفاده میشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
09-08-2008, 16:19
اینم یک عکس دیگه از این رولزرویس
اما نکته جالب تو این عکس اینه که ما نسل جدید ب ام و سری5 و هم در حال آزمایش میبینیم پس احتمالا بزودی نسل جدید سری5 هم معرفی میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
10-08-2008, 16:11
[AC Schnitzer GP3.10]

این محصول اشنیتزر که از موتور v10 5لیتری ب ام و استفاده می کنه 552 اسب بخار قدرت و 540 نیوتن گشتاور داره اما مهم ترین مطلب در رابطه با پیشرانه این اتومبیل استفاده این موتور از سوخت LPG علاوه بر بنزین است
شتاب 0 تا 100 : 4.5 ثانیه
شتاب 0 تا 200 : 13.9ثانیه
حداکثر سرعت : 320 کیلومتر بر ساعت
ضمنا قیمت این ابر اتومبیل 198هزار یورو معادل 273 هزار دلار اعلام شده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
10-08-2008, 16:13
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
10-08-2008, 17:13
[G-Power BMW M6 Convertible Hurricane]

g-power بعد از تیونینگ m5 این بار به سراغ m6 و با قرار دادن 2تا کمپرسور بر روی موتور v10 m6 قدرت به 635 اسب بخار رسونده همچنین تغییراتی در ظاهر بوجود آورده که باعث زیباتر شدن m6 شده که از جمله اون ها میشه از رینگ های 21 اینچی نام برد

شتاب 0 تا 100 هم 4.6 ثانیه اعلام شده که تفاوتی با m6 معمولی نداره
شتاب 0 تا 200 نسبت به m6 حدود 2انیه بهبود یافته و به عدد 11.9 رسیده
شتاب 0تا 300 هم 34.5 ثانیه اعلام شده همچنین حداکثر سرعت این اتومبیل 335 کیلومتر بر ساعت اعلام شده که به 320 کیلومتر محدود شده
قیمت هم 180هزار یورو
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
10-08-2008, 17:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


ضمنا جی پاور قصد داره که پکیج دیگه ای بر روی m6 عرضه کنه که قدرت به 730 اسب بخار برسونه که در این صورت شتاب 0 تا 100 حدود 0.7 ثانیه بهبود پیدا میکنه و حداکثر سرعت هم به 360 کیلومتر بر ساعت میرسه

corey
16-08-2008, 19:48
2008 Hamann BMW 6 Series

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

panther99
16-08-2008, 22:22
ميشه يه توضيحي هم در مورد موتورهاي اين سريه 6 كه در ايران موجوده بديد . ممنون ميشم .

corey
16-08-2008, 23:03
ميشه يه توضيحي هم در مورد موتورهاي اين سريه 6 كه در ايران موجوده بديد . ممنون ميشم .
سری 6های موجود تو ایران بیشتر دارای موتور 6سیلندر خطی به حجم سه لیتر هستند که 258 اسب بخار قدرت و 214 پوند تورک داره ضمنا این موتور سبک ترین موتور دنیاست

البته جدیدا سری 6 با موتور 6سیلندر 3لیتری توئین توربو هم عرضه میشه که 300 اسب قدرت و 300 پوند تورک داره

corey
17-08-2008, 19:19
اینم مینی کوپر تیونینگ شده توسط هامان با 238 اسب قدرت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

corey
05-09-2008, 21:08
خب مثل اینکه ب ام و سری 8 تو سال 2010 تولید میکه و به احتمال قریب به یقین این مدل بسیار شبیه به cs concept خواهد داشت
اینم اصل خبر

BMW ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])’s early ‘90s 8-series was a striking two-door coupe, so it only seems fitting that BMW plans to revive the 8-series nameplate on a new four-door coupe. According to a new report, BMW is currently working on a road-going version of the Concept CS (Gran Turismo) that will wear the 8-series nameplate in production guise.

However, the new 8-series is not being design by BMW. Instead, the German automaker has turned things over to its M-performance division – marking the first time a BMW vehicle has been completely developed by its famed in-house tuner.
But despite the M design, the 8-series will not be getting a specific M model. “It will take a couple of years [to get the CS to market],” BMW M president Ludwig Willisch told Drive. “The naming is not defined yet but it will not be an M car.”
Although there are no plans for an M8, the M division landed the project because the new car will be going up against the Mercedes ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])-Benz CLS, Aston Martin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Rapide and Porsche ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Panamera – the latter of which will likely be the best sports sedans on the market.
Despite its sporting aspirations, the new four-door won’t be compact by any stretch of the imagination. Riding on a modified version of the new 7-series’ platform, the 8-series will measure in at over five meters longs. But despite its generous proportions, the sleek four-door should be rather svelte, thanks to its aluminum and carbon fiber construction.
A 6.0L V12 based on the M5’s V10 is rumored to be the 8-series’ top engine choice, according to Drive, although a twin-turbo V8 will likely be part of the mix.
No word on pricing, but the production CS should hit the market sometime in 2010.