PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه نام ويندوزهاي پاك شده را از ليست بوت حذف كنيم ؟

arian_pboy
24-10-2005, 07:30
یکی از مشکلاتی که معمولاً بعد از حذف یک ویندوز و نصب ویندوزی دیگر بروز می کنه ، باقی ماندن نام ویندوز پاک شده در لیست بوت کامپیوتره.
به عنوان مثال من تا به حال 3 ورژن مختلف از ویندوز اکس پی را روی سیستمم نصب کرده ام و موقع بوت شدن سیستم نام 2 ورژن قبلی که پاکشان کرده ام هم در لیست بوت نمایش داده می شه.
چند ماه پیش مطلبی در مورد یک ترفند در ریجستری ویندوز اکس پی که این مشکل را برطرف می کرد خواندم ولی متاسفانه مطلب را فراموش و گم کرده ام.
لطفاً دوستانی که با این ترفند آشنایی دارند و از اون استفاده کرده اند جواب سؤالمو بدن
متشکرم :)

R£ɀД
24-10-2005, 09:22
به control panel---> system-->advanced برو بعد در قسمت startup and recovery دكمه setting رو بزن خودت بقيش رو مي فهمي.

taher navaei
24-10-2005, 09:35
سلام آريان جان
براي حذف فايلهاي اضافي و اسامي نامهاي ويندوزي كه از قبل نصب كرده ايد لازم است بعد از نصب ويندوز يا قبل از نصب آن البته هيچ فرقي نمي كند ولي به نظر من اگر قبل از نصب ويندوز باشد شما مي توانيد راحتر اين كار را انجام دهيد.
به ويندوز 98 رفته و my computer را باز نماييد بر روي گزينه view كليك كرده و گزينه folder options را از اين فايل باز نماييد سپس بعد از باز شدن پنجره folder options دوباره بر روي گزينه view رفته و كليك مي نماييم تا پنجره folder views از اين پنجره باز شود و بعد از باز شدن پنجره فوق بر روي show all files رفته و آن را تيك ميزنيم تا فايلهاي مخفي سيستم نشان داده شود بعد از انجام اين مرحله ok كرده و پنجره را مي بنديم به درايو c رفته حا لا شما در درايو c يك پوشه كم رنگ به نام boot درايد بر روي آن كليك نماييد تا باز شود بعد از باز شدن اين پنجره شما ليست ويندوزهايي كه نصب كرده ايد مي توانيد در اينجا مشاهده نماييدلازم به ذكر است كه در موقع پاك كردن لاشه هاي ويندوز قبلي خود خط بوت ويندوز جديد تان را پاك نكنيد كه اگر پاك شود دوباره بايد ويندوز نصب نماييد بعد از مطمئن شدن و پاك كردن لاشه هاي اضافي ويندوز بر روي گزينه file كليك كرده و گزينه save را از اين folder كليك نماييد تا تغييرات انجام شده را save نمايد بعد از save كردن اين مرحله حالا شما بايد فايلهايي را كه از حالت مخفي در آورده بوديد دوباره به همان حالت قبلي خودشان برگردانيد دوباره مسير قبلي را كه براي نشان دادن فايل انجام داده بوديد ادامه دهيد تا فايلهاي نمايش داده شده مخفي گردند ولي اين بار بر روي گزينه do not show hidden or system files را تيك بزنيد تا فايلهاي سيستمي دوباره مخفي شوند و بعد از اين پنجره بر روي گزينه ok كليك نماييد و پنجره را ببنديد تا فايلها مخفي گردند
اميدوارم موفق باشي

*عیسی*
24-10-2005, 09:47
به control panel---> system-->advanced برو بعد در قسمت startup and recovery دكمه setting رو بزن خودت بقيش رو مي فهمي.

درسته ولی ساده تر اینه که روی my computer کلیک راست کنه بعد properties بعد advancedبعد در قسمت startup and recovery دكمه setting رو بزن

R£ɀД
24-10-2005, 09:51
سلام آريان جان
براي حذف فايلهاي اضافي و اسامي نامهاي ويندوزي كه از قبل نصب كرده ايد لازم است بعد از نصب ويندوز يا قبل از نصب آن البته هيچ فرقي نمي كند ولي به نظر من اگر قبل از نصب ويندوز باشد شما مي توانيد راحتر اين كار را انجام دهيد.
به ويندوز 98 رفته و my computer را باز نماييد بر روي گزينه view كليك كرده و گزينه folder options را از اين فايل باز نماييد سپس بعد از باز شدن پنجره folder options دوباره بر روي گزينه view رفته و كليك مي نماييم تا پنجره folder views از اين پنجره باز شود و بعد از باز شدن پنجره فوق بر روي show all files رفته و آن را تيك ميزنيم تا فايلهاي مخفي سيستم نشان داده شود بعد از انجام اين مرحله ok كرده و پنجره را مي بنديم به درايو c رفته حا لا شما در درايو c يك پوشه كم رنگ به نام boot درايد بر روي آن كليك نماييد تا باز شود بعد از باز شدن اين پنجره شما ليست ويندوزهايي كه نصب كرده ايد مي توانيد در اينجا مشاهده نماييدلازم به ذكر است كه در موقع پاك كردن لاشه هاي ويندوز قبلي خود خط بوت ويندوز جديد تان را پاك نكنيد كه اگر پاك شود دوباره بايد ويندوز نصب نماييد بعد از مطمئن شدن و پاك كردن لاشه هاي اضافي ويندوز بر روي گزينه file كليك كرده و گزينه save را از اين folder كليك نماييد تا تغييرات انجام شده را save نمايد بعد از save كردن اين مرحله حالا شما بايد فايلهايي را كه از حالت مخفي در آورده بوديد دوباره به همان حالت قبلي خودشان برگردانيد دوباره مسير قبلي را كه براي نشان دادن فايل انجام داده بوديد ادامه دهيد تا فايلهاي نمايش داده شده مخفي گردند ولي اين بار بر روي گزينه do not show hidden or system files را تيك بزنيد تا فايلهاي سيستمي دوباره مخفي شوند و بعد از اين پنجره بر روي گزينه ok كليك نماييد و پنجره را ببنديد تا فايلها مخفي گردند
اميدوارم موفق باشي

taher جان فكر نميكني راهي كه گفتي خيلي كوتاهه؟؟

Beelzebub
24-10-2005, 09:56
بحث كوتاهترين راه شد فكر كنم اين راه كوتاهتر باشه :)
.وارد run بشين c:\boot.ini رو تايپ كنين
موفق باشيد

taher navaei
24-10-2005, 10:19
سلام رضا جان
درسته كه راهش كمي طول و درازه ولي جواب ميده مطمعنم

R£ɀД
24-10-2005, 10:38
طاهر جان من نگفتم كه جواب نميده من منظورم اين بود كه خيلي راهش طولاني و سخت هستش. از اون راهي كه منم گفتم هم راه هاي خيلي بهتري هست مثل همين آخري كه Beelzebub گفت.
بهتره از راه آسون و اصولي استفاده شود.

taher navaei
24-10-2005, 10:51
رضا جان قبول
من مي دونم كه راههاي ساده تري است كه كاربر مي تونه توسط آنها زودتر به نتيجه ممكن برسه ولي من در حال حاضر يه راه حل بيشتر به ذهنم نرسيد به خاطر همين هم اين راهو پيشنهاد دادم

digitalbass
24-10-2005, 12:16
بهترین راه حل که خود مایکروسافت پشنهاد کرده . اینکه مراحل زیر را اجرا کنید
Start-->run-->Msconfig-->boot.ini --->check all boot path

*عیسی*
24-10-2005, 14:09
چقدر راه برای یه کار وجود داره !!!!

arian_pboy
24-10-2005, 20:46
بابا خیلی باحالین
ممنونم :)