PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

smohs
16-05-2008, 20:42
سلام دوستان
من به يه مشكل تو ورد 2007 برخورد كردم دوستان لطف كنن كمك كنن:
چند وقتيه وقتي وارد ورد مي شم اون علامته كه چشمك مي زنه براي تايپ، مي ره اون بالاي صفحه مي چسبه .
هر كاري با تنظيماتش انجام دادم نتونستم ديفالتشو عوض كنم و هر بار با شروع ورد كارش همينه
البته با اينتر و اينا به راحتي پايين مياد و مي شه كار كرد اما ديفالت آفيس در حالت نرمالش اجرا نمي شه.
پيشاپيش از راهنماييتون تشكر مي كنم.
ببخشيد مشكلم حل شد

من وقتی که توی ورد 2007 سیو میکنم یه فایلی روبا پسوندDocx ذخیره میشه و نمیتونم با ورد 2003 باز کنم؟
چه جوری میشه ورد 2007 رو طوری سیو کنم که تو 2003 هم بتونم باز کنم؟
ممنون
شما موقعي كه مي خواين سيو كنين وقتي روي گزينه ي Save as مي ريد چند تا گزينه ظاهر ميشه. شما گزينه ي Word 97 - 2003 Document رو انتخاب كنيد و به اين ترتيب مشكلتون حل ميشه.

Dj Sasan
17-05-2008, 01:13
سلام دوست عزیز

با نصب نرم افزار مورد اشاره باید مشکل حل بشه ولی اگه حل نشده ممکنه بخاطر نوع فونت باشه

شما از چه فونتی داری استفاده میکنی

البته یه نرم افزار بسیار خوب دیگه هم هست که میتونی از لینک زیر دانلودش کنی

Tray Layout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فونتهای زیر رو هم دانلود کن و استفاده کن

B Font ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشکلت انشاءالله حل میشه

با عرض سلام و تشکر فراوان
دوست من، وقتی برنامه قبلی رو نصب کردم مشکل تایپ حل شد ولی یه مشکلی که هم بود من یادم رفته بود بگم، اون برطرف نشد(صفحات وب فارسی هم "ی" رو جدا می نویسن). حالا این برنامه رو که نصب کردم بازم مشکل تایپ ایجاد شد!

wordist
17-05-2008, 08:10
چرا موقع تایپ حرف ی در ویندوز و ورد دو تا نقطه زیرش میاد ؟

فونتهای فارسی رو هم نصب کردم ولی درست نشد

چکار کنم؟
سلام

به این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید

wordist
17-05-2008, 08:12
با عرض سلام و تشکر فراوان
دوست من، وقتی برنامه قبلی رو نصب کردم مشکل تایپ حل شد ولی یه مشکلی که هم بود من یادم رفته بود بگم، اون برطرف نشد(صفحات وب فارسی هم "ی" رو جدا می نویسن). حالا این برنامه رو که نصب کردم بازم مشکل تایپ ایجاد شد!
سلام این دو برنامه با هم تلاقی ندارن

میتونی یکی از اونا رو حرف کنی و اون یکی رو استفاده کنی و میتونی هم Tray layout رو غیر فعال کنی

مشکل نمایش حروف ی در سایتها هم فکر نکنم به سیستم شما بستگی داشته باشه

Hamid2010
17-05-2008, 10:31
عزيز جان نقل قول كن تا متوجه بشم كدومش از قلم افتاده يا منظورتون كدوم سوال بوده

ويرايش:
------------------

اكي پيداش كردم

البته من اين سوال رو تا اونجايي كه يادمه پاسخ داده بودم ولي الان كه سر زدم ديدم پاسخ به يكي از پستها سه بار !!!!! اتفاق افتاده و از شما از قلم افتاده كه به نظرم ميرسه مربوط قطعي كانكشن من در هنگام ارسال يا قفل كردن احتمالي پي سي در اون موقع بوده

در هر صورت پاسخ روشني براش نداشتم مگر اينكه خودم فايل رو ببينم و متوجه بشم كه مشكلش از كجا نشأت ميگيره .

دوست داشتي فايلت رو آپ كن و آدرسش رو بذار تا چك كنم

موفق باشي

دوست عزیز این همون فایل نیست ولی برای درست کردن یک فایل دیگه به همون مشکل برخورد کردم و فایل رو گذاشتم
بفرما:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hamid2010
17-05-2008, 10:36
wordist جان سوال دیگری هم داشتم اینکه برای فرمول نویسی توی word چه جوری میشه فاصله گذاشت یعنیspace زد با تشکر

wordist
17-05-2008, 11:14
دوست عزیز این همون فایل نیست ولی برای درست کردن یک فایل دیگه به همون مشکل برخورد کردم و فایل رو گذاشتم
بفرما:

سلام

همونطور كه گفتم اشكال در تايپ بوده و اينتر اضافي زده شده بود

اينم فايلتون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
17-05-2008, 11:19
wordist جان سوال دیگری هم داشتم اینکه برای فرمول نویسی توی word چه جوری میشه فاصله گذاشت یعنیspace زد با تشکر

با زدن Space :31::31::31::31:

مگه غير از اينه :18::18:

Hamid2010
17-05-2008, 14:24
با زدن Space :31::31::31::31:

مگه غير از اينه :18::18:

آخه من space می زنم فاصله نمی اندازه

باید چی کار کنم

wordist
17-05-2008, 14:29
آخه من space می زنم فاصله نمی اندازه

باید چی کار کنم
چي بگم آخه

يه عكس بذار و بگو كجاش ميخواي فاصله بندازي

Hamid2010
17-05-2008, 14:34
سلام

همونطور كه گفتم اشكال در تايپ بوده و اينتر اضافي زده شده بود

اينم فايلتون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عزیز میشه بیشتر توضیح بدید چی کار کردی یعنی زیادی enter زدم :41:
نه اینطور نیست من زیاد enter نزدم چند دفعه بیشتر نزدم اونم همراه با شیفت زدم
خوب شما اینجوری که می گید چه جوری می شه خطها رو با هم تنظیم کرد من وقتی اینتر رو میزنم میره ÷ائین ما بین سطر دوم و سطر سوم قرار می گیره وقتی که دلیت رو هم می زنم که بیاد بالا ، بالاتر از سطر اول قرار می گیره میشه بیشتر توضیح بدید باتشکر

Hamid2010
17-05-2008, 14:41
چي بگم آخه

يه عكس بذار و بگو كجاش ميخواي فاصله بندازي

آخه تنظیمات خاصی داره یا نه مثل تنظیما فارسی نوسی اعداد در فرمول نویسی که در قمست define می ریم بعد تنظیم می کنیم این تنظیمات نداره ؟

tohidi
19-05-2008, 12:47
با سلام
من يك جدول دارم با 5 ستون و 2000 رديف در ورد
در هر سلول هم اطلاعاتي دارم
حالا مي خواهم اطلاعات ستون 2و3 را با هم ادغام كنم به صورتي كه دو ستون تبديل به يك ستون شود چگونه اين كار را بكنم
با تشكر فراوان از دوستان خوبم

parinaz571
19-05-2008, 13:19
سلام
من ورد 2003 دارم.

تو ورد از ادد نابر برای شماره صفحات استفاده کردم اما شماره صفحاتم انگلیسی میزنه چی کار کم که شماره صفحات رو هم فارسی بزنه .؟
ممنون میشم راهنمائی کنید.

راستی این فایل از قبل خودش شماره صفحات داره به انگلیسی و من هر کار می کنم نمی تونم شماره صفحات قبلی رو بردارم و مال خودمو بزارم.

اینم لطفا جواب بدید.

wordist
19-05-2008, 13:44
آخه تنظیمات خاصی داره یا نه مثل تنظیما فارسی نوسی اعداد در فرمول نویسی که در قمست define می ریم بعد تنظیم می کنیم این تنظیمات نداره ؟
سلام

براي فاصله تنظيم خاصي وجود نداره و فقط بايد Space زد

wordist
19-05-2008, 13:53
سلام
من ورد 2003 دارم.

تو ورد از ادد نابر برای شماره صفحات استفاده کردم اما شماره صفحاتم انگلیسی میزنه چی کار کم که شماره صفحات رو هم فارسی بزنه .؟
ممنون میشم راهنمائی کنید.

راستی این فایل از قبل خودش شماره صفحات داره به انگلیسی و من هر کار می کنم نمی تونم شماره صفحات قبلی رو بردارم و مال خودمو بزارم.

اینم لطفا جواب بدید.
سلام دوست عزيزم

براي فارسي كردن شماره صفحه در ورد 2003 مراجل زير رو با دقت برو

- دابل كليك روي شماره صفحه جهت فعال شدن هدر و فوتر
- كليك روي شماره صفحه براي فعال شدن فريم
- كليك دوباره روي خود عدد شماره صفحه براي قرار گرفتن كرسر درون فريم
- زدن كنترل و شيفت راست

موفق باشي عزيز

wordist
19-05-2008, 13:57
با سلام
من يك جدول دارم با 5 ستون و 2000 رديف در ورد
در هر سلول هم اطلاعاتي دارم
حالا مي خواهم اطلاعات ستون 2و3 را با هم ادغام كنم به صورتي كه دو ستون تبديل به يك ستون شود چگونه اين كار را بكنم
با تشكر فراوان از دوستان خوبم
سلام دوست خوبم

براي ادغام كردن خانه ها كافيه دو خونه رو انتخاب و سپس گزينه Merge Cells را بزني

اگه مشكل ديگه اي هست بايد واضح تر بگي

parinaz571
19-05-2008, 19:39
سلام دوست عزيزم

براي فارسي كردن شماره صفحه در ورد 2003 مراجل زير رو با دقت برو

- دابل كليك روي شماره صفحه جهت فعال شدن هدر و فوتر
- كليك روي شماره صفحه براي فعال شدن فريم
- كليك دوباره روي خود عدد شماره صفحه براي قرار گرفتن كرسر درون فريم
- زدن كنترل و شيفت راست

موفق باشي عزيز

خیلی از شما ممنونم.
خیلی وقت بود که با این مشکل درگیر بودم.:11:

Hamid2010
19-05-2008, 23:42
سلام

براي فاصله تنظيم خاصي وجود نداره و فقط بايد Space زد

عزیزم ÷س چرا برا من نمی زنه

tohidi
20-05-2008, 08:28
سلام دوست خوبم

براي ادغام كردن خانه ها كافيه دو خونه رو انتخاب و سپس گزينه Merge Cells را بزني

اگه مشكل ديگه اي هست بايد واضح تر بگي

با سلام و تشكر فراوان
نه با merge cells امكان ندارد چون رديفها را هم merge مي كند در حالي كه من فقط مي خواهم دو ستون تبديل به يك ستون شود و رديفها همان تعداد اوليه يعني 2000 تا با قي بماند
با تشكر دوباره

wordist
20-05-2008, 08:33
با سلام و تشكر فراوان
نه با merge cells امكان ندارد چون رديفها را هم merge مي كند در حالي كه من فقط مي خواهم دو ستون تبديل به يك ستون شود و رديفها همان تعداد اوليه يعني 2000 تا با قي بماند
با تشكر دوباره
سلام عزيزجان

كي گفته رديفها رو هم مرج ميكنه

شما اون دو خونه رو انتخاب و مرج كن تا مشكلت حل بشه

فقط بايد فرصت بذاري و تك تك اون دو خونه از رديفهاي مختلف رو جدا جدا انتخاب و مرج كني

mefmef
20-05-2008, 12:24
دوستان سلام
من یک مشکل عجیب برام پیش اومده اونم اینکه یک فایل ورد دارم که شماره صفحه داره ودرابتدای اون یک فهرست هست که از طریق insert _ reference _ index and table

ایجاد شده قبلا با این فایل مشکلی نداشتم ولی اخیرا اگه بخوام اونو به پی دی اف تبدیل کنم با adobe acrobat فهرست ها تبدیل نمی شه وبجاش یه صفحه سفید به فایل پی دی اف اضافه می شه و بجای شماره صفحه ها هم می نویسه [page] لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون می شم

wordist
20-05-2008, 14:15
دوستان سلام
من یک مشکل عجیب برام پیش اومده اونم اینکه یک فایل ورد دارم که شماره صفحه داره ودرابتدای اون یک فهرست هست که از طریق insert _ reference _ index and table

ایجاد شده قبلا با این فایل مشکلی نداشتم ولی اخیرا اگه بخوام اونو به پی دی اف تبدیل کنم با adobe acrobat فهرست ها تبدیل نمی شه وبجاش یه صفحه سفید به فایل پی دی اف اضافه می شه و بجای شماره صفحه ها هم می نویسه [page] لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون می شم
سلام دوست عزيز

شما از چه ابزاري براي درست كردن با بهتره بگيم تبديل فايل ورد به پي دي اف استفاده مي كنيد ؟؟

mefmef
21-05-2008, 06:51
سلام دوست عزيز

شما از چه ابزاري براي درست كردن با بهتره بگيم تبديل فايل ورد به پي دي اف استفاده مي كنيد ؟؟

از نرم افزار Adobe Acrobat 6.0 Professional

smohs
21-05-2008, 07:46

اين پرينتر مجازي خود Adobe Acrobat بعضي مواقع بازي در مياره من توصيه ميكنم از نرم افزار Jaws PDF Creator استفاده كنيد. يه سرچ بزنيد توي فروم پره.

smohs
21-05-2008, 07:48

اين پرينتر مجازي خود Adobe Acrobat بعضي مواقع بازي در مياره
من توصيه ميكنم از نرم افزار Jaws PDF Creator استفاده كنيد.
يه سرچ بزنيد توي فروم پره.

wordist
21-05-2008, 07:52
سلام دوباره

به نظرم بايد از يه نرم افزار ديگه استفاده كني كه من دو راه پيشنهاد ميكنم

يكي استفاده از نرم افزار و مبدل خوب PDF Machine ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوم استفاده از اضافه شونده save as pdf ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در ورد 2007

من معمولا تا حد زيادي با اين دو تا راحتم

موفق باشيد

milad-bavafa
21-05-2008, 16:51
سلام.
اگه ممکنه ایجاد جدول با اسفاده از tap خط کش افقی رو به من بگین.
چون من روی خط کس کلیک می کنم اما روی سند تغییر ایجاد نمیشه

Hamid2010
21-05-2008, 17:15
خوب شما اینجوری که می گید چه جوری می شه خطها رو با هم تنظیم کرد من وقتی اینتر رو میزنم میره ÷ائین ما بین سطر دوم و سطر سوم قرار می گیره وقتی که دلیت رو هم می زنم که بیاد بالا ، بالاتر از سطر اول قرار می گیره میشه بیشتر توضیح بدید باتشکر

wordist جان می شه جواب این پست مرا بدهی

wordist
22-05-2008, 06:56
سلام.
اگه ممکنه ایجاد جدول با اسفاده از tap خط کش افقی رو به من بگین.
چون من روی خط کس کلیک می کنم اما روی سند تغییر ایجاد نمیشه

:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:

به حق چيزاي نشنيده

wordist
22-05-2008, 06:59

wordist جان می شه جواب این پست مرا بدهی

سلام

بايد بگم كه رعايت كردن قدم به قدم مواردي كه من توضيح دادم براي رسيدن به ظاهر صحيح شعر در ورد از الزاماته

شما نبايد اينتر اضافي هنگام تايپ بزني

دقيقا همونطوري كه گفتم بايد باشه تا جواب بده

Hamid2010
22-05-2008, 09:53
با سلام
منظورتون از اینتر اضافه چی هستش من که اینتر اضافه نمی زنم گفتم فقط در پایان هر مصرع شیفت + اینتر می زنم فقط همین
اگه می شه اون پستی رو که می گید رعایت اون موارد برام نقل قول کنید با تشکر

dubairan
22-05-2008, 13:53
سلام دوستان

بیشتر فایلهایی را که در ورد 2007 میخوام در save as به PDF تبدیل کنم این خطا را میده:
this file is in use by another application

بعضی وقتها با ریستارت وبستن بودن همه برنامه ها درست میشه ولی اکثر مواقع کار نمیده, ممنون میشم راهنمایی کنید.

باتشکر

termes
22-05-2008, 14:30
سلام دوستان

بیشتر فایلهایی را که در ورد 2007 میخوام در save as به PDF تبدیل کنم این خطا را میده:

بعضی وقتها با ریستارت وبستن بودن همه برنامه ها درست میشه ولی اکثر مواقع کار نمیده, ممنون میشم راهنمایی کنید.

باتشکر

يک بار به صورت يک فايل داک ذخيره کن بعد از ذخيره کردن اين کار رو انجام بده.اسمش انگليسي باشه.اگر حل نشد مي مونه پاک کردن ad onsو نصب مجدد.

dubairan
22-05-2008, 17:44
يک بار به صورت يک فايل داک ذخيره کن بعد از ذخيره کردن اين کار رو انجام بده.اسمش انگليسي باشه.اگر حل نشد مي مونه پاک کردن ad onsو نصب مجدد.

بصورت داک ذخیره کردم نشد
فایل نصب add - ins را از خیلی وقت پیش داشتم آنیستال کردم ولی نمیتونم از سایت مایکرو سافت جدیده را بگیرم میگه آفیست قانونی نیست.
اگه لطف کنی طریقه قانونی کردنش را بذاری یا فایل جدید نصب add - in را ممنون میشم.
متشکرم

smohs
23-05-2008, 09:53
به نظر من نيازي به Add - in نيست
به شما توصيه ميكنم از نرم افزار Jaws Pdf Creator يا نرم افزار هاي مشابه استفاده كنيد
كار اين گونه نرم افزار ها ايجاد يك پرينتر مجازيه و وقتي دكمه Print زده ميشه يه فايل Pdf از وردتون ميسازه
يه سرچ كنيد تو فروم لينكشو مي يابيد.

jedivssith
23-05-2008, 12:14
سلام دوستان

باتشکر

درود

برنامه PrimoPDF هم خیلی عالی است لینک های شما را در سند هم حفظ می کند و مشکلات به هم ریختگی فونت فارسی را هم اصلا ندارد در وب سرچ کن حجمش کمتر از 5 مگابایت هست. سرعت آن هم خوب است.
دوست خوبمان وردیست به دو نرم افزار PDF Machine و پلاگین تبدیل به پی دی اف خود مایکروسافت اشاره کرد که من خودم کمی مشکل با این دو تا داشتم بخصوص دومی که چند نسخه را امتحان کردم و فونت های فارسی را با کمی فاصله در پی دی اف نشان می داد. البته اولی خوب هست و مدتها پیش در همین تاپیک معرفی شد و دارم. ولی اگر سرعت برایتان مهم است از PrimoPDF استفاده کنید. قابلیت رمز گذاری 128 بیت را هم دارد. ولی از لحاظ امکانات به PDFMachine نمی رسد. در آخر همه این اینهایی را که دوستان و اینPrimoPDF را مدتی امتحان کنید تا ببینید با کدام راحتتر هستید.
:11:
موفق باشید
بدرود

jedivssith
24-05-2008, 01:33
درود

آیا در ورد 2007 مثل ایندیزاین می شود تعدادی شکل و آبجکت را به هم لینک کرد و به یکباره نوشته داخل آن یا رنگ همگی را تغییر داد تا مجبور نشویم تک تک این کار را برای هر شکل انجام دهیم. یعنی با تغییر شکل مادر یا اولیه شکلهایی که از آن کپی و یا کلون شده است را عوض کنیم؟

با سپاس فراوان
بدرود

wordist
24-05-2008, 08:14
با سلام
منظورتون از اینتر اضافه چی هستش من که اینتر اضافه نمی زنم گفتم فقط در پایان هر مصرع شیفت + اینتر می زنم فقط همین
اگه می شه اون پستی رو که می گید رعایت اون موارد برام نقل قول کنید با تشکر
سلام

اينا اينتر هاي اضافي هستن كه زدي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد از عنوان شعر (شماره 1) ببين چند تا خورده و ...

wordist
24-05-2008, 08:16
درود

آیا در ورد 2007 مثل ایندیزاین می شود تعدادی شکل و آبجکت را به هم لینک کرد و به یکباره نوشته داخل آن یا رنگ همگی را تغییر داد تا مجبور نشویم تک تک این کار را برای هر شکل انجام دهیم. یعنی با تغییر شکل مادر یا اولیه شکلهایی که از آن کپی و یا کلون شده است را عوض کنیم؟

با سپاس فراوان
بدرود
سلام

توي ورد تا اونجايي كه من ميدونم و چك هم كردم فقط و فقط براي متنها اين مطلب امكان پذيره نه براي اشكال و آبجكتهاي ديگه

amir_infernal
24-05-2008, 09:38
سلام بر اساتید
و عرض ارادت به wordist عزیز
مشکل : توی ورد 2007 برای ساخت ماکرو باید به security warning اون مراجعه کنم (طبق راهنمای آموزشی) که هر چقدر گشتم پیداش نکردم که نکردم .

wordist
25-05-2008, 06:46
سلام بر اساتید
و عرض ارادت به wordist عزیز
مشکل : توی ورد 2007 برای ساخت ماکرو باید به security warning اون مراجعه کنم (طبق راهنمای آموزشی) که هر چقدر گشتم پیداش نکردم که نکردم .

سلام

Word Option --> Trust Center --> Trust Center Setting (Button) --> Macro Setting

amir_infernal
25-05-2008, 10:44
سلام

Word Option --> Trust Center --> Trust Center Setting (Button) --> Macro Setting
wordist جان من این کارایی که گفتی رو انجام دادم قبلا
در بخش macro settings هم گذاشتم رو حالت Enable یا همون گزینه ی آخر (باید همین کار رو بکنم دیگه؟)
ولی بازم اون security warning اکتیو نشد ...
هنوز هم اونایی که گفتم ندارم (تو شکل پست قبلم) رو ندارم.

Farbod2
25-05-2008, 16:11
سلام دوستان من وقتي چيزي رو تايپ مي كنم تو يه يك كادر به نام formatted توضيحاتي را مي نويسد و نميشه پاكشون كرد رنگ قلمم هم قرمز است و تغيير نمي كنه چه كار بايد بكنم تا رنگ قلم تغيير كنه و اون كادر formatted پاك بشه؟:13:

jedivssith
26-05-2008, 01:00
سلام دوستان من وقتي چيزي رو تايپ مي كنم تو يه يك كادر به نام formatted توضيحاتي را مي نويسد و نميشه پاكشون كرد رنگ قلمم هم قرمز است و تغيير نمي كنه چه كار بايد بكنم تا رنگ قلم تغيير كنه و اون كادر formatted پاك بشه؟:13:

درود

این مشکل و یا ویروس نیست، بلکه گزینه Track Changes برنامه ورد فعال و روشن هست. اگر از نسخه ورد 2007 استفاده می کنید می توانید روی گزینه نوار وضعیت در پایین پنجره ورد با کلیک روی آن، آن را روشن یا خاموش کنید (فعال یا غیر فعال) اگر نوشته Track Changes را نمی بینید، روی نوار وضعیت راست کلیک کنید و این گزینه را تیک بزنید.
یا می توانید از قسمت نوار تب بالا به تب Review بروید آیکون Track Changes را در اینجا می بینید. اگر روی آن کلیک کنید روشن و اگر دوباره کلیک کنید خاموش می شود. و دوباره به حالت سابق بر می گردد.
البته با راست کلیک روی کادر Formatted که فرمودید و انتخاب گزینه Rejected (اگر درست نوشته باشم) می توانید عدم تایید کنید و کادر را حذف کنید و تغییر انجام شده را نپذیرید. ولی در کل باید 'گزینه Track Changes را خاموش کنید تا دیگر وقتی چیزی تایپ می کنید به رنگ قرمز نباشد و همان حالت عادی نوشته ها را نشان دهد.

اما اینکه نوشته ها به رنگ قرمز و خطی از میان نوشته ها عبور کرده و ورد به شما اجازه نمی دهد پاک کنید به این خاطر است که Track Changes فعال است و جلوی تغییرات شما را به صورت عادی (عمل پاک کردن و یا هر تغییری) می گیرد. یعنی وقتی شما خطی را پاک می کنید به این صورت به شما نشان می دهد که این خط از متن شما عمل حذف و یا هر عمل دیگری رویش واقع شده است. و در مواقعی که کاربری دیگری روی این متن کار می کند آن کاربر آگاه می شود که شما می خواستید این خط حذف شود.
دوست عزیز به قسمت Track Changes Options… بروید، در آنجا با تنظیمات این بخش زیبا و بسیار بدرد بخور برنامه واژه پرداز ورد بیشتر آشنا می شوید. در ضمن شما می توانید تنظیمات دلخواه خود را از جمله رنگ دلخواه برای بعضی از اعمال ویرایش خود را در در همین قسمت از نو تعریف کنید.
در آخر همه اینها در ورد 2003 می باشد و فرقی نمی کند ولی چون من از ورد 2007 استفاده می کنم در حال حاضر به یاد ندارم از کدام گزینه از نوار منوی 2003 انجام می شد. ولی با می توانید به راحتی این گزینه را پیدا کنید.

در پایان اگر نکته ای از قلم افتاده و یا اشتباهی مرتکب شدم از دوستان با تجربه ترم مثل دوست خوبم وردیست گرامی درخواست اصلاح می نمایم.

موفق باشی
بدرود

hamid2006gh
26-05-2008, 05:56
کلیدهای ترکیبی( shift + space) همونطور که میدونید براین برداشتن فاصله بین حروف یک کلمه تو word است .این کلیدها برای من کار نمیکنه .
میخواستم بدونم این مشکل رو چطوری باید رفع کنم ؟ لطفا سریعتر کمک کنید کارم گیره .
با تشکر

Farbod2
26-05-2008, 06:55
درود

این مشکل و یا ویروس نیست، بلکه گزینه Track Changes برنامه ورد فعال و روشن هست. اگر از نسخه ورد 2007 استفاده می کنید ... از دوستان با تجربه ترم مثل دوست خوبم وردیست گرامی درخواست اصلاح می نمایم.

موفق باشی
بدرود
ممنون دوست عزيز، رنگ قلم تغيير كرد ولي اون كادرها پاك نمي شه كليك راست هم كه مي كنم reject نداره با اون reject بالا هم كه كار ميكنم كل متني كه توضيحات براش نوشته و همچنين توضيحاتش پاك ميشه.چه بايد بكنم؟!:41:

wordist
26-05-2008, 07:03
wordist جان من این کارایی که گفتی رو انجام دادم قبلا
در بخش macro settings هم گذاشتم رو حالت Enable یا همون گزینه ی آخر (باید همین کار رو بکنم دیگه؟)
ولی بازم اون security warning اکتیو نشد ...
هنوز هم اونایی که گفتم ندارم (تو شکل پست قبلم) رو ندارم.
سلام

اميرجان كامل ، باحوصله و دقيق توضيح بده چيكار ميخواي بكني و چي ميخواي؟

wordist
26-05-2008, 07:33
کلیدهای ترکیبی( shift + space) همونطور که میدونید براین برداشتن فاصله بین حروف یک کلمه تو word است .این کلیدها برای من کار نمیکنه .
میخواستم بدونم این مشکل رو چطوری باید رفع کنم ؟ لطفا سریعتر کمک کنید کارم گیره .
با تشکر
سلام دوست عزيز

بصورت پيش فرض توي ويندوز اون كليد تركيبي كه اشاره كردي فعال نيست و با نصب DLL هاي مخصوص اون يا برنامه‌هايي كه اينكارو ميكنن ميتوني مشكل رو بر طرف كني

مانند اين دو تا :

Persian Activator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Tray layout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
26-05-2008, 07:53
ممنون دوست عزيز، رنگ قلم تغيير كرد ولي اون كادرها پاك نمي شه كليك راست هم كه مي كنم reject نداره با اون reject بالا هم كه كار ميكنم كل متني كه توضيحات براش نوشته و همچنين توضيحاتش پاك ميشه.چه بايد بكنم؟!:41:
سلام دوست عزيز

شما چك كنيد ببينيد اصلا فايلتون نسبت به تغييرات قفل شده هستش يا نه

بعضي اوقات براي محافظت از فايلها اينكار رو انجام ميدن كه اصل فايل تغييرپذير نباشه و هر تغييري به همون صورت كه ديديد به چشم بياد

از منوي tools ببينيد گزينه Unprotect Document داريد يا نه

اگه اين گزينه باشه به اين معني هست كه سند شما محافظت شده هست و سندهاي محافظت شده به اينگونه قابل Reject كردن تغييرات نيستند

jedivssith
26-05-2008, 10:44
با تشکر

درود

کلیدهای برداشتن فاصله روی صفحه کلید من Ctrl + - ( خط تیره، بین دو کلید + و پرانتز در ردیف بالا) شاید برای شما هم این کلیدها فعال باشند.

موفق باشی

بدرود.

jedivssith
26-05-2008, 10:47

درود

امکان دارد طبق فرموده دوستم وردیست سند شما در حالت محافظت شده باشد و با انجام تغییرات قادر به ذخیره آن نیستید. فکر کنم حالت Read only باشد. کنترل کنید ببینید همینطور است. یا خیر؟

بدرود

wordist
26-05-2008, 11:21
با تشکر

درود

کلیدهای برداشتن فاصله روی صفحه کلید من Ctrl + - ( خط تیره، بین دو کلید + و پرانتز در ردیف بالا) شاید برای شما هم این کلیدها فعال باشند.

موفق باشی

بدرود.

سلام

مناسب ديدم اينجا يه نكته اي رو اشاره كنم و اونم اينكه كار دكمه كنترل و منها ( - + CTRL) در حقيقت ايجاد يك شكست در درون كلمه است كه اگر مثلا اون كلمه در آخر خط قرار گرفت از يك مكان مناسب مابقي آن به خط بعد منتقل شود و اين دقيقا مخالف علت استفاده از نيم فاصله يا فاصله ميان واژه‌اي (Shift+Space) هست

يكي از اهداف خيلي مهم در زدن نيم‌فاصله اين است كه اگر كلمه به مكانهاي پاياني خط رسيد آن دو از هم جدا نشوند مانند: مي‌شود

پس بكار بردن آن كليد تركيبي (- + CTRL) درست نيست و بايد از همان (Shift+Space) استفاده گردد

Farbod2
26-05-2008, 13:28
سلام دوست عزيز

شما چك كنيد ببينيد اصلا فايلتون نسبت به تغييرات قفل شده هستش يا نه

بعضي اوقات براي محافظت از فايلها اينكار رو انجام ميدن كه اصل فايل تغييرپذير نباشه و هر تغييري به همون صورت كه ديديد به چشم بياد

از منوي tools ببينيد گزينه Unprotect Document داريد يا نه

اگه اين گزينه باشه به اين معني هست كه سند شما محافظت شده هست و سندهاي محافظت شده به اينگونه قابل Reject كردن تغييرات نيستند
نه Unprotect Document ندارم

jedivssith
26-05-2008, 14:19
سلام

مناسب ديدم اينجا يه نكته اي رو اشاره كنم و اونم اينكه كار دكمه كنترل و منها ( - + CTRL) در حقيقت ايجاد يك شكست در درون كلمه است كه اگر مثلا اون كلمه در آخر خط قرار گرفت از يك مكان مناسب مابقي آن به خط بعد منتقل شود و اين دقيقا مخالف علت استفاده از نيم فاصله يا فاصله ميان واژه‌اي (Shift+Space) هست

يكي از اهداف خيلي مهم در زدن نيم‌فاصله اين است كه اگر كلمه به مكانهاي پاياني خط رسيد آن دو از هم جدا نشوند مانند: مي‌شود

پس بكار بردن آن كليد تركيبي (- + CTRL) درست نيست و بايد از همان (Shift+Space) استفاده گردد

وردیست عزیز درود و ممنون از نکته ای که فرمودید، اما یک سوال پیش آمد. شما فرموید :
يكي از اهداف خيلي مهم در زدن نيم‌فاصله اين است كه اگر كلمه به مكانهاي پاياني خط رسيد آن دو از هم جدا نشوند مانند: مي‌شود.
من یک خط مطلب نوشتم و طوری تنظیم کردم که مثلا همین کلمه می شود در آخر خط قرار :):10:بگیرد و از Shift + Space استفاده کردم و کلمه (می شود) را در آخر خط نگه نداشت و از (می) آن را شکست و (شود) را به اول خط دوم برد.
البته با زدن این دو کلید فقط همان فاصله عادی که با زدن Space بوجود می آید را انجام می دهد. و ضمنا من از دو برنامه ای که معرفی کرده اید استفاده نکردم. البته الان Persian Activator را دانلود می کنم ببینم چه طور می شود.
ممنون و امیدوارم حال روحی شما دوست خوبم بهبود یابد و جای آن را لذتها و لحظات شاد و خوب زندگی پر کند.
بدرود

:)

hamid2006gh
26-05-2008, 14:27
سلام دوست عزيز

بصورت پيش فرض توي ويندوز اون كليد تركيبي كه اشاره كردي فعال نيست و با نصب DLL هاي مخصوص اون يا برنامه‌هايي كه اينكارو ميكنن ميتوني مشكل رو بر طرف كني

مانند اين دو تا :

Persian Activator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Tray layout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist عزیز از راهنماییت ممونم
من هر دو رو گرفتم ولی اون اولی که برام نصب نشد .ولی دومی رو نصب کردم ولی اون قابلیت فعال نشد . احتیاج به تنظیمات دیگه ای هم داره ؟
از طرف دیگه بعضی از کلیدهای قبلی هم کاربردهاشون تغییر کرده ٰ مثلا قبلا با shift +T ویرگول رو تایب میکرد و لی الان یه چیز دیگه است و جای بعضی حروف هم تغییر کرده . میشه بگید قضیه چیه ؟
با تشکر

wordist
26-05-2008, 15:52
نه Unprotect Document ندارم
سلام

شما دقيق يه بار ديگه مشكلتون رو با جزئيات كامل بيان كنيد

wordist
26-05-2008, 15:59
وردیست عزیز درود و ممنون از نکته ای که فرمودید، اما یک سوال پیش آمد. شما فرموید :
يكي از اهداف خيلي مهم در زدن نيم‌فاصله اين است كه اگر كلمه به مكانهاي پاياني خط رسيد آن دو از هم جدا نشوند مانند: مي‌شود.
من یک خط مطلب نوشتم و طوری تنظیم کردم که مثلا همین کلمه می شود در آخر خط قرار :):10:بگیرد و از Shift + Space استفاده کردم و کلمه (می شود) را در آخر خط نگه نداشت و از (می) آن را شکست و (شود) را به اول خط دوم برد.
البته با زدن این دو کلید فقط همان فاصله عادی که با زدن Space بوجود می آید را انجام می دهد. و ضمنا من از دو برنامه ای که معرفی کرده اید استفاده نکردم. البته الان Persian Activator را دانلود می کنم ببینم چه طور می شود.

:)

اگه شما شيفت و اسپيس رو زدي و همون فاصله طبيعي ايجاد شده كه خب مشخصا معلومه كه اين كليد تركيبي براي شما فعال نيست و بايد از يكي از اون دو برنامه استفاده كنيد كه معرفي كردم

به نظر مياد دومي بهتر باشه چون ك و ي عربي رو هم درست ميكنه

اون موقع از كليدهاي تركيبي استفاده كنيد

ممنون و امیدوارم حال روحی شما دوست خوبم بهبود یابد و جای آن را لذتها و لحظات شاد و خوب زندگی پر کند.
بدرود

از دعاي خير شما و ممنون از اظهار لطف و محبتتون :11:

wordist
26-05-2008, 16:14
wordist عزیز از راهنماییت ممونم
من هر دو رو گرفتم ولی اون اولی که برام نصب نشد .ولی دومی رو نصب کردم ولی اون قابلیت فعال نشد . احتیاج به تنظیمات دیگه ای هم داره ؟
از طرف دیگه بعضی از کلیدهای قبلی هم کاربردهاشون تغییر کرده ٰ مثلا قبلا با shift +T ویرگول رو تایب میکرد و لی الان یه چیز دیگه است و جای بعضی حروف هم تغییر کرده . میشه بگید قضیه چیه ؟
با تشکر
سلام

میشه اول بگی چرا اولی نصب نشد و پیغامی خطایی اگه داد چی بود ؟

دومي هم ديگه تنظيم اينكه چي توي صفحه كليد كجا باشه با شماست از تنظيماتش ميشه به همه چي دسترسي پيدا كرد توي صفحه كليد

بايد باهاش كار كني

Farbod2
26-05-2008, 19:43
سلام

شما دقيق يه بار ديگه مشكلتون رو با جزئيات كامل بيان كنيد
ديگه جزئيات نداره كامل توضيح دادم.
يك چيزه ديگه: چه طور ميشه روي عكسي چيزي بنويسم؟:13::13::13::13:

hamid2006gh
27-05-2008, 19:32
سلام

میشه اول بگی چرا اولی نصب نشد و پیغامی خطایی اگه داد چی بود ؟

دومي هم ديگه تنظيم اينكه چي توي صفحه كليد كجا باشه با شماست از تنظيماتش ميشه به همه چي دسترسي پيدا كرد توي صفحه كليد

بايد باهاش كار كني

دیروز هر کار کردم نصب نمی شد هیچ اروری هم نمی داد فقط به آخر نصب که میرسید همونطور می موند. ولی امروز تونستم نصبش کنم . نمیدونم مشکل از کجا بود.
ممنون از راهنماییت دوست عزیز
موفق باشید

Ramtin525
28-05-2008, 08:41
سلام دوست عزيز

البته من مطالب صفحه قبل رو هم خوندم.... و همون طور كه دوستمون هم گفتن راه حلهايي نوشته شده...

به طور كلي ما سه مدل فاصله داريم...

اوليش: space يا همون فاصله اي كه با space bar ميزنيم...

دوميش: بهش ميگن نيم فاصله ... اما در واقع اصلا فاصله اي نميندازه .... كه وقتي فعاله كه نرم‌افزارهاي مخصوص تايپ فارسي روش نصب باشه... كه بيشتر اوقات روي shift+space bar فعال شده...

سوميش: در زرنگار بهش ميگن فاصله جامد.... يعني يه فاصله ميندازه اما نميذاره كه دو كلمه از هم جدا بشن.... مثلا بين كلمات گل و آقا ... اگه ميخواين كه حتما يه فاصله باشه اما اين دو كلمه يا با هم خط بالا باشن يا باهم خط پايين.... اين فاصله جامد بهتون كمك ميكنه... در word اين پارامتر فعاله ... حتي اگه كيبوردتون فارسي نباشه ... با كليدهاي تركيبي ctrl+shift+space bar ميتونين فاصله جامد بزنين ... فقط حواستون باشه كه اين پارامتر چون فارسي نيست ... نوع قلمتون به نوع قلم انگليسي عوض ميشه....

با سلام ببخشید که من نقل قولهای مختلف رو در اینجا آوردم.

اول میخواستم از زحمتهای همه دوستانی که توی این فروم زحمت میکشن کمال تشکر رو کنم

میخواستم بدونم آیا این مطالب به صورت منظم ودر یکجا گردآوری شدن که کاربرانی که مثل من تازه وارد هستن بتونن سریع به خواستشون برسن و سوال تکراری نپرسن

دوم من تمام راههای موجود بالا در مورد نیم فاصله(فاصله جامد) رو امتحان کردم جواب نگرفتم در مورد "ی" هم همینطور حتی نرم افزاری هم نصب کردم اما بازهم موفق نشدم (Farsi-keyboard-standard،،KBDFAGNA،،KBDFAGNF) آفیس من 2003 در صورت امکان منو راهنمایی کنید

wordist
28-05-2008, 08:49
با سلام ببخشید که من نقل قولهای مختلف رو در اینجا آوردم.

اول میخواستم از زحمتهای همه دوستانی که توی این فروم زحمت میکشن کمال تشکر رو کنم

میخواستم بدونم آیا این مطالب به صورت منظم ودر یکجا گردآوری شدن که کاربرانی که مثل من تازه وارد هستن بتونن سریع به خواستشون برسن و سوال تکراری نپرسن

دوم من تمام راههای موجود بالا در مورد نیم فاصله(فاصله جامد) رو امتحان کردم جواب نگرفتم در مورد "ی" هم همینطور حتی نرم افزاری هم نصب کردم اما بازهم موفق نشدم (Farsi-keyboard-standard،،KBDFAGNA،،KBDFAGNF) آفیس من 2003 در صورت امکان منو راهنمایی کنید
سلام

ورودتون رو تبريك ميگم

مطالب بصورت يكجا و جمع‌آوري شده وجود نداره

براي سوالتون هم به پست شماره 2044 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مراجعه كنيد

amir_infernal
28-05-2008, 10:00
سلام

اميرجان كامل ، باحوصله و دقيق توضيح بده چيكار ميخواي بكني و چي ميخواي؟
یه ماکرو میخوام بسازم... اما security warning فعال نمیشه و ماکروی من هم کار نمیکنه
یعنی بعد از اضافه کردن word template باید security warning رو داشته باشم (طبق آموزشش...همونی که تو عکس پست قبلی گذاشتم) اما ندارم و ماکرو هم اجرا نمیشه..
نمیدونمتونستم منظورو بفهمونم یا نه ...
اگر متوجه نشدی چی میگم بگو که کلا pdf آموزشیشو بدم تا ببینی مشکل از کجاست....
مرسی وردیست عزیز...
موفق باشی:11:

wordist
28-05-2008, 10:43
یه ماکرو میخوام بسازم... اما security warning فعال نمیشه و ماکروی من هم کار نمیکنه
یعنی بعد از اضافه کردن word template باید security warning رو داشته باشم (طبق آموزشش...همونی که تو عکس پست قبلی گذاشتم) اما ندارم و ماکرو هم اجرا نمیشه..
نمیدونمتونستم منظورو بفهمونم یا نه ...
اگر متوجه نشدی چی میگم بگو که کلا pdf آموزشیشو بدم تا ببینی مشکل از کجاست....
مرسی وردیست عزیز...
موفق باشی:11:
سلام

بذار پي دي اف رو ببينم چيه

jedivssith
28-05-2008, 12:41
درود
سوالات در ورد 2007 است
سوال اول:
آیا راهی هست که تمام تنظیمات ورد مثل چپ به راست شروع شدن متن هنگام باز کردن سند جدید و دیگر موارد بخصوص نوار Quick Access Toolbar که ابزارهای دلخواه و پرکاربرد را در آن قرار می دهیم ذخیره کرد که بعد از نصب ویندوز جدید همگی را مثل قبل فراخوانی کنیم. آیا با برداشتن فایلهایی از پوشته نصب آفیس این کار امکان پذیر است، چرا که در ورد 2003 ترتیب نوار ابزارها را می شد ذخیره کرد.

سوال دوم:
فرض کنید یک سند به دست شما رسیده و یا یک متن طولانی را از صفحه وب به داخل سند ورد Paste کردید، حالا در این سند پر از لغاتی است که فاصله های اضافه ای دارد مثل کلمه (می شود، می دانیم و ...) و از این قبیل لغات، چطور می شود همگی را یکباره اصلاح کرد که مجبور به اصلاح تک تک نباشیم ؟ آیا از قسمت Find and Replace امکان پذیر است؟ در ضمن با محبت وردیست من برنامه TrayLayout را برای اصلاح فاصله های اضافی بر روی سیستم نصب کردم. این مشکل و سوالم در ایندیزاین با یک دستور و در کادر Find and Replace رفع می شد که خودم بارها انجام دادم و بسیار لذت بخش بود ولی الان چون مدت بیش از یکسال است که از این نرم افزار استفاده نکردم یادم رفته و سعی می کنم پیداش کنم. اما باید در ورد این کار عملی باشد.
با سپاس فراوان
بدرود

mehdiney navaz
28-05-2008, 19:51
سلام دوتا سوال داشتم
1- چطور میتونم نوشته ای رو داخل کادر مستطیلی گوشه سمت چپ پایین قرار بدم ؟
2- حاشیه های دور صفحه که از قسمت format - --- boraders and shading ------paghe borader
تو تب art: نوار یا حاشیه اضافه کنم باسه من داخلش هیچی نیست .ایا میشه حاشیه های اضافه از جایی تهیه و نصب کرد ؟

jedivssith
28-05-2008, 22:58
سلام دوتا سوال داشتم
1- چطور میتونم نوشته ای رو داخل کادر مستطیلی گوشه سمت چپ پایین قرار بدم ؟
2- حاشیه های دور صفحه که از قسمت format - --- boraders and shading ------paghe borader
تو تب art: نوار یا حاشیه اضافه کنم باسه من داخلش هیچی نیست .ایا میشه حاشیه های اضافه از جایی تهیه و نصب کرد ؟

درود
من جواب سوال شما را در ورد 2007 می دهم.

جواب سوال اول: از سربرگ Insert به کادر Text نگاه کنید و گزینه Text Box را کلیک کنید تعدادی تکست باکس آماده جالب اینجا به طور پیش فرض وجود دارد اما اگر خودتان می خواهید یکی به اندازه دلخواه رسم کنید در پایین گزینه Draw Text Box را انتخاب کنید نشانگر موس به شکل علامت جمع در می آید و شما با درگ در صفحه سند ورد آن را می توانید رسم کنید ، بعد از رسم نوشته خود را داخل کادر تایپ نمایید. حالا می توانید به راحتی کادر را جابجا کنید. برای اینکه اختیارات بیشتری در رابطه با کادر و متن بیرون از کادر داشته باشید با انتخاب کادرتان گزینه و سربرگ Format در بالا ظاهر می شود.

جواب سوال دوم: عجب است که شما می فرمائید هیچ شکل در سربرگ Art مشاهده نمی کنید شاید هنگام نصب گزینه هایی را نصب نکردید و این قسمت خاموش است. یکبار دیگر از نو نصب کنید و این بار به صورت سفارشی یعنی Customize قسمتهای دیگری که ممکن است نصب نکردید را فعال کنید و همگی را نصب کنید ببینید باز نشان نمی دهد.

موفق باشی
بدرود

wordist
29-05-2008, 07:02
درود
سوالات در ورد 2007 است
سوال اول:
آیا راهی هست که تمام تنظیمات ورد مثل چپ به راست شروع شدن متن هنگام باز کردن سند جدید و دیگر موارد بخصوص نوار Quick Access Toolbar که ابزارهای دلخواه و پرکاربرد را در آن قرار می دهیم ذخیره کرد که بعد از نصب ویندوز جدید همگی را مثل قبل فراخوانی کنیم. آیا با برداشتن فایلهایی از پوشته نصب آفیس این کار امکان پذیر است، چرا که در ورد 2003 ترتیب نوار ابزارها را می شد ذخیره کرد.

سوال دوم:
فرض کنید یک سند به دست شما رسیده و یا یک متن طولانی را از صفحه وب به داخل سند ورد Paste کردید، حالا در این سند پر از لغاتی است که فاصله های اضافه ای دارد مثل کلمه (می شود، می دانیم و ...) و از این قبیل لغات، چطور می شود همگی را یکباره اصلاح کرد که مجبور به اصلاح تک تک نباشیم ؟ آیا از قسمت Find and Replace امکان پذیر است؟ در ضمن با محبت وردیست من برنامه TrayLayout را برای اصلاح فاصله های اضافی بر روی سیستم نصب کردم. این مشکل و سوالم در ایندیزاین با یک دستور و در کادر Find and Replace رفع می شد که خودم بارها انجام دادم و بسیار لذت بخش بود ولی الان چون مدت بیش از یکسال است که از این نرم افزار استفاده نکردم یادم رفته و سعی می کنم پیداش کنم. اما باید در ورد این کار عملی باشد.
با سپاس فراوان
بدرود
سلام دوست عزيزم

در مورد سوال اول بايد بگم كه يه بار ديگه در اين مورد در همين تاپيك بحث شده بود و من اونجا هم كامل توضيح دادم

اسناد در برنامه ورد بر پايه يك فايل به نام Normal.Dotx در 2007 و Normal.Dot در ورد 2003 باز مي‌شوند

يعني يك فايل مبدا هميشگي وجود دارد كه هنگام باز شدن ورد يك نمونه از فايلهاي نامبرده بصورت سند خالي و با تمامي خصوصيات ذخيره شده در آن باز خواهد شد.

پس در نتيجه هرگونه تغييراتي در آن فايلها باعث خواهد شد تا هر گاه ورد باز مي‌شود همه تغييرات اخير در آن نمايش داده شود

با تهيه يك كپي از آن ميتوان براي هميشه تنظيمات را در آن نگهداري كرد

فايلهاي مذكور در آدرس زير موجود مي‌باشد

C:/Documents and Settings/YOUR ACCOUNT NAME/Application Data/Microsoft/Templates/Normal.dotx

در مورد سوال دوم بايد بگم يكي از دلايلي كه منو به استفاده هميشگي از برنامه Tray Layout ترغيب نميكنه ايجاد تغيير در كد پيج برخي حروف پر كاربرد مانند ي و ك هست

چون خودم از شروع كار با اين سيستمم از اين برنامه استفاده نمي كردم و همه فايلهايم بر مبناي كدپيج هاي قبلي حروف ي و ك مي باشد هنگام Find يا replace و حتي برخي فرمول نويسيهاي اكسل يا اكسس دچار دردسر و مشكل مي شوم ترجيح ميدم بدون استفاده از اين برنامه كارم رو ادامه بدم

شما هم اگه ميخواي كار Find & Replace رو انجام بدي بايد اول با كپي گرفتن از كلمه موردنظر و پيست كردن اون در كادر Find و سپس با نوشتن كلمه جايگزين در كادر Replace اين كارو به انجام برسوني

به نظر مياد اون برنامه اولي كه معرفي كردم از اين لحاظ بهتر باشه Persian Activator

موفق باشي

ebibarati
29-05-2008, 07:13
آیا میشه برای ورد 2007 تم انتخاب کرد این کار رو در اکسل 2007 انجام دادم ولی در ورد موفق نشدم

wordist
29-05-2008, 07:15
آیا میشه برای ورد 2007 تم انتخاب کرد این کار رو در اکسل 2007 انجام دادم ولی در ورد موفق نشدم
منظورتون از تم چيه؟

اون كاري كه در اكسل كرديد چيه ؟

هر دو رو توضيح بديد

ebibarati
29-05-2008, 10:35
در قسمت page layton - themes را انتخاب می کنیم در اکسل اگر شما جدولی کشیده و آن را رنگ کرده باشید با انتخاب این گزینه می توانید قسمتهای رنگی را به دلخواه تغییر داده ولی در ورد هر چه امتحان کردم نمی تونم از این گزینه استفاده کنم

wordist
29-05-2008, 10:39
در قسمت page layton - themes را انتخاب می کنیم در اکسل اگر شما جدولی کشیده و آن را رنگ کرده باشید با انتخاب این گزینه می توانید قسمتهای رنگی را به دلخواه تغییر داده ولی در ورد هر چه امتحان کردم نمی تونم از این گزینه استفاده کنم
سلام

اگه براي جداول ميخواي بعد از وارد كردن يك جدول در 2007 سر برگ Design از Table Tools اينا رو داره

Bil Gits
29-05-2008, 11:36

wordist
29-05-2008, 11:57
سلام

من احتمال ميدم كه فايلهاي كميك و پشتيباني كه ورد ساخته اجازه نميده كه فايل باز بشه

به نظرم محيط ورد را ببنديد

بعد از ان در همان مكاني كه فايل مذكور را داريد رفته و فايلهاي پشتيبان را كه مخفي هستند از آنجا به جاي ديگري منتقل كنيد ولي پاك نكيند كه اگه نياز شد بتونيد دوباره ازشون استفاده كنيد

و حالا دوباره فايل رو باز كنيد

Bil Gits
29-05-2008, 13:42
تو ورد 2007 هستش
وقتی روی برنامه کلیک می کنم میاد یعنی فایلی رو باز نمی کنم.

jedivssith
29-05-2008, 17:05
به نظر مياد اون برنامه اولي كه معرفي كردم از اين لحاظ بهتر باشه Persian Activator

از پاسختون ممنون
اما Persian Activator در حین نصب یک پیغام خطا که مربوط به Acrobat Distiller می باشد را نشان می دهد و نصب را مجبورم کنسل کنم. اما TrayLayout این مشکل را ندارد ولی یک مشکل دیگر با آن دارم و آن اینکه صفحه کلید مجازی برنامه را وقتی با صفحه کلید واقعی خودم تنظیم می کنم بعد از Restart یا Hibernate دوباره به تنظیمات خودش بر می گردد. مثلا بطور پیش فرض علامت ویرگول که روی کلید (ف یا T‌) می باشد جایش به روی کلید (ع یا U) رفته و تنظیمات من فقط موقتی عمل می کند و با خاموش شدن سیستم باز بصورت پیش فرض برنامه بر می گردد. راستی من در مورد این (ک و ی) عربی که فرمودید دقیق منظورتان را متوجه نشدم منظور شما از ک عربی ک بدون سرکش و از ی عربی ی با دو نقطه زیر آن می باشد؟ من چنین مشکلی تا بحال با حرف ک نداشتم ولی حرف ی زمانیکه از ویندوز شرکت MRT استفاده می کردم این مشکل را داشت ولی حالا بطور عادی و درست تمام کلیدها علامتهای فارسی را تایپ می کند.
با سپاس فراوان
بدرود

mehdiney navaz
29-05-2008, 23:27
سلام و تشکر از شما دوست عزیز سوال دیگری هم برام پیش اومد
من چطور میتونم تو وسط صفحه یه خط نصفه عمودی بکشم ؟
پیشاپش ممنون

jedivssith
30-05-2008, 00:35
سلام و تشکر از شما دوست عزیز سوال دیگری هم برام پیش اومد
من چطور میتونم تو وسط صفحه یه خط نصفه عمودی بکشم ؟
پیشاپش ممنون

اگر ورد شما نسخه 2007 هست از سربرگ Insert گزینه Shapes را انتخاب کنید شکلی که یک خط ساده را نشان می دهد انتخاب کنید به دلخواه اندازه آن را رسم کنید. خط را مانند یک شکل در هر جای صفحه جابجا کنید با استفاده از نقاط سبز رنگ در اول و انتهای خط آن را بچرخانید و یا کوتاه و بلند کنید تا به اندازه و موقعیت دلخواه برسید.
یادتان باشد کلید Shift را هنگام ترسیم خط یا شکل نگه دارید تا خط صاف رسم شود.
در ورد 2003 هم باید یکی از نوار ابزارها را فعال کنید (الان یادم نیست اسمش چی بود) که در آن اشکال و این خط در آن هست. به راحتی می توانید پیدا کنید.

موفق باشی
بدرود

wordist
31-05-2008, 07:09
از پاسختون ممنون
اما Persian Activator در حین نصب یک پیغام خطا که مربوط به Acrobat Distiller می باشد را نشان می دهد و نصب را مجبورم کنسل کنم. اما TrayLayout این مشکل را ندارد ولی یک مشکل دیگر با آن دارم و آن اینکه صفحه کلید مجازی برنامه را وقتی با صفحه کلید واقعی خودم تنظیم می کنم بعد از Restart یا Hibernate دوباره به تنظیمات خودش بر می گردد. مثلا بطور پیش فرض علامت ویرگول که روی کلید (ف یا T‌) می باشد جایش به روی کلید (ع یا U) رفته و تنظیمات من فقط موقتی عمل می کند و با خاموش شدن سیستم باز بصورت پیش فرض برنامه بر می گردد. راستی من در مورد این (ک و ی) عربی که فرمودید دقیق منظورتان را متوجه نشدم منظور شما از ک عربی ک بدون سرکش و از ی عربی ی با دو نقطه زیر آن می باشد؟ من چنین مشکلی تا بحال با حرف ک نداشتم ولی حرف ی زمانیکه از ویندوز شرکت MRT استفاده می کردم این مشکل را داشت ولی حالا بطور عادی و درست تمام کلیدها علامتهای فارسی را تایپ می کند.
با سپاس فراوان
بدرود
سلام دوست عزيزم

منظورم از ي و ك همون بود كه گفتي

در مورد Tray layout چون خودم خيلي كار نكردم نمي تونم نظر بدم مگر اينكه چك كنم

و در آخر بايد بگم من اصلا از ويندوزهاي MRT خوشم نمياد و قبولشون ندارم چون تغييراتي نسبت به XP واقعي دارن كه حاصل دستكاري كردن DLL ها و قسمتهاي ديگه در ويندوز اصلي هستش

thorough
01-06-2008, 11:53
يه سوال در مورد منابع:
من از ورد 2007 براي منابع در متن استفاده كردم از شيوه (Numerical Reference) ولي يه مشكل كوچيك هستش اونم اينكه ورد شماره منبع رو توي پرانتر مي ذاره...چه جوري ميشه اين پرانتزها رو تبديل به قلاب [] كرد؟
مم نان

wordist
01-06-2008, 12:02
يه سوال در مورد منابع:
من از ورد 2007 براي منابع در متن استفاده كردم از شيوه (Numerical Reference) ولي يه مشكل كوچيك هستش اونم اينكه ورد شماره منبع رو توي پرانتر مي ذاره...چه جوري ميشه اين پرانتزها رو تبديل به قلاب [] كرد؟
مم نان

اين چه طرز پست دادنه !!!!؟؟؟؟؟

thorough
01-06-2008, 15:53
من از تمامي جوامع بشريت بابت اون پست ضايع عذر خواهي مي‌كنم...باشد كه رستگار شوم...!

thorough
01-06-2008, 16:35
اينم شكل درست سوال...
من براي زدن منابع در متتن از ورد 2007 و استايل numerical استفاده كردم...اما يه مشكل كوچيك هستن و انم اينه كه شماره منابع رو توي پرانتر ميذاره...چه جوري ميشه اين پرانتز ها رو به قلاب [ ] تبديل كرد؟ (يا اينكه از اول به صورت قلاب بذاره شماره‌ها رو نه تو پرانتز)
حالا خيلي مم نان..

wordist
01-06-2008, 16:48
اينم شكل درست سوال...
من براي زدن منابع در متتن از ورد 2007 و استايل numerical استفاده كردم...اما يه مشكل كوچيك هستن و انم اينه كه شماره منابع رو توي پرانتر ميذاره...چه جوري ميشه اين پرانتز ها رو به قلاب [ ] تبديل كرد؟ (يا اينكه از اول به صورت قلاب بذاره شماره‌ها رو نه تو پرانتز)
حالا خيلي مم نان..
سلام

توضيح واضح تر و اينكه از چه مسيري براي اون كارت استفاده كردي بده

و اگه بتوني عكس هم بذار

thorough
02-06-2008, 09:01
سلام..
من از قسمت References زير بخش Citation & Bibliography استايل Numerical References رو انتخاب كردم...و بعد هم طبق معمول منابع ام رو از قسمت Insert Citation وارد كردم...ولي در هنگام درج منبع تو متن اصلي شماره منابع رو تو پرانتز مي‌ذاره..من ميخوام اين اعداد توي قلاب باشه...اصلا همچين كاري رو ميشه انجام داد؟
اين كاري بود كه من انجام دادم...

wordist
02-06-2008, 09:04
سلام..
من از قسمت References زير بخش Citations & Bibliography استايل Numerical References رو انتخاب كردم...و بعد هم طبق معمول منابع ام رو از قسمت Insert Citation وارد كردم...ولي در هنگام درج منبع تو متن اصلي شماره منابع رو تو پرانتز مي‌ذاره..من ميخوام اين اعداد توي قلاب باشه...اصلا همچين كاري رو ميشه انجام داد؟

من از تمامي جوامع بشريت بابت اون پست ضايع عذر خواهي مي‌كنم...باشد كه رستگار شوم...!

نـــــــــــــه

مثل اينكه هنوز به رستگاري نائل نشديد :27:

thorough
02-06-2008, 09:08
دارم سعي ميكنم كه رستگار بشم...درستش كردم ! ;)

wordist
02-06-2008, 12:44
سلام..
من از قسمت References زير بخش Citation & Bibliography استايل Numerical References رو انتخاب كردم...و بعد هم طبق معمول منابع ام رو از قسمت Insert Citation وارد كردم...ولي در هنگام درج منبع تو متن اصلي شماره منابع رو تو پرانتز مي‌ذاره..من ميخوام اين اعداد توي قلاب باشه...اصلا همچين كاري رو ميشه انجام داد؟
در دست بررسي .............

jedivssith
02-06-2008, 14:20
درود
با توجه به تصویری که در انتهای متنم قرار دادم می خواهم بدانم وقتی متنی را از صفحه وب به داخل سند ورد Paste کردم ولی هر خط بعد از خط بعد از خود به این صورت قرار قرار گرفته است یعنی چطور می توانم آن فضای خالی که با کادر قرمز مشخص شده را با خط هایی که به سطرهای بعد رفته است پر کنم (منظورم دستی نیست) آیا راهی است که بتوان با یک دستور کل متن را انتخاب و تمام سطر با کلمات پر شود و سپس دستور Justify را اجرا کنم؟ یا چاره ای نیست جز اینکه در ابتدای مثلا خط دوم کلید Backspace را بزنم تا به انتهای خط اول برود و همین طور تا آخرین سطر سند این کار را انجام دهم؟
با سپاس فراوان
بدرود

mjrad
03-06-2008, 09:42
با سلام و عرض خسته نباشيد
1 - من قبلا" ميتوانستم در ( ورد ) روي تصوير تايپ كنم اما الان نميتوانم .چكار كنم ؟
2 - در هنگام تايپ در (ورد ) وقتي از علايمي مثل ( " ) استفاده مي شود فونت انتخابي از محلي كه اين علامت استفتاده شده تغيير ميكند ...
ممنون ميشوم كمكم كنيد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehdiney navaz
03-06-2008, 17:19
سلام من مشکل اساسی تو قسمت کادر بندی قبل از پرینت دارم بعد از چاپ یا نوشته هام بیش از حد به چپ میره یا بیش از حد به راست
مقاله ای درباره کادربندی هست ؟
بعد ورد من کمی مشکلم فکر کنم داره میخوام از نت دانلودش کنم بنظرتون کدوم نسخه بهتره اینم که دارم دانلود کردم ولی تکمیل نیست ورد 2003 و 2007 کدوم نسخش بهتره و اگه سراغ دارید لینک دانلدشونم بهم معرفی کنید

jedivssith
03-06-2008, 21:57
با سلام و عرض خسته نباشيد
1 - من قبلا" ميتوانستم در ( ورد ) روي تصوير تايپ كنم اما الان نميتوانم .چكار كنم ؟
2 - در هنگام تايپ در (ورد ) وقتي از علايمي مثل ( " ) استفاده مي شود فونت انتخابي از محلي كه اين علامت استفتاده شده تغيير ميكند ...
ممنون ميشوم كمكم كنيد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درود و پست اولتان مبارک باشه
در ورد 2007 توضیح می دهم.
سوال اول شما :
شما تصویر را وارد کنید، تصویر را انتخاب کنید به سربرگ Format بروید. Text Wrapping و گزینه Behind Text را روشن کنید. عکس به زیر متن شما خواهد رفت اگر متنی را تایپ کنید روی عکس قرار می گیرد. در نسخه 2003 هم این آیکون Text wrapping هیچ فرقی نکرده در یکی از نوار ابزارها وجود دارد.

سوال دوم شما :
البته منم نمی دانم چرا اینطور می شود و برای خودم سوال بود. شما می توانید از کادر Find and Replace این علائم را با فونت فارسی خود جایگزین کنید یعنی در کادر Find What این علامت نقل قول را با فونت Times New Roman (Paste) کنید و در کادر Replace With همین علامت را با فونت فارسی مورد نظر خودتان Paste کنید و همه را با دکمه Replace all جایگزین و تغییر دهید. اگر دوستان بخصوص همکار و دوستمون wordist عزیز راه حل بهتر و مناسبتری سراغ دارند ارائه کنند.

سلام من مشکل اساسی تو قسمت کادر بندی قبل از پرینت دارم بعد از چاپ یا نوشته هام بیش از حد به چپ میره یا بیش از حد به راست
مقاله ای درباره کادربندی هست ؟
بعد ورد من کمی مشکلم فکر کنم داره میخوام از نت دانلودش کنم بنظرتون کدوم نسخه بهتره اینم که دارم دانلود کردم ولی تکمیل نیست ورد 2003 و 2007 کدوم نسخش بهتره و اگه سراغ دارید لینک دانلدشونم بهم معرفی کنید

درود به شما

به نظرم قبل از چاپ گزینه Print Preview را بزنید و تصویر را مشاهده کنید که قبل از چاپ چه چیزی از دستگاه خارج می شود که در اکثر موارد درست است ولی موردی داشتم که Print Preview هیچ کمکی نکرده و کادر کنار صفحه از کاغذ خارج شده بود در حالیکه در Print Preview درست بود. در هر صورت از این گزینه قبل از چاپ استفاده کنید. اما چرا اینطور شده نمی دانم چه بگویم.
مسلما و بدون شک نسخه 2007 بسیار برتر از 2003 هست شک نکنید اما اگر سرعت بالایی دارید به تاپیک درخواست نرم افزار بروید و آنجا درخواست بدهید و به شما کمک خواهند کرد. وگرنه بیرون با 1000 تومان نور چشمی مایکروسافت را می توانید خریداری کنید.

بدرود

nemesis
04-06-2008, 22:43
چرا وقتی متنی که ترکیبی از کلمات انگلیسی و فارسی هست رو تو ورد میارم همشون بهم میریزه ؟
جای کلمات جابجا میشه !

ali_ab
05-06-2008, 10:59
چرا وقتی متنی که ترکیبی از کلمات انگلیسی و فارسی هست رو تو ورد میارم همشون بهم میریزه ؟
جای کلمات جابجا میشه !

دوست عزيز در قسمت بالاي صفحه ( نوار ابزار )‌ شما دكمه right- to - left رو زديد؟ و همچنين كنار اون قسمت دكمه align right رو بزنيد . انشالله كه مشكل حل بشه .

موفق باشيد.

جدول و متني رو تنظيم كردم كه چون جدولش ستونهاي زيادي داره ميخواستم جدول رو در طول كاغذ چاپ كنم كه جاي كار بيشتري داشته باشم . ممنون ميشم دوستان راهنمايي بفرمايند

nemesis
05-06-2008, 15:26
دوست عزيز در قسمت بالاي صفحه ( نوار ابزار )‌ شما دكمه right- to - left رو زديد؟ و همچنين كنار اون قسمت دكمه align right رو بزنيد . انشالله كه مشكل حل بشه .

موفق باشيد.

جدول و متني رو تنظيم كردم كه چون جدولش ستونهاي زيادي داره ميخواستم جدول رو در طول كاغذ چاپ كنم كه جاي كار بيشتري داشته باشم . ممنون ميشم دوستان راهنمايي بفرمايند

مشکل اینطوری حل نمیشه ! من وقتی تک ویندوز هستم این مشکل رو دارم ولی اگه قبل XP یه ویندوز دیگه نصب باشه این مشکل رو ندارم !

jedivssith
05-06-2008, 21:22

درود

صفحه را به حالت Landscape ببرید. از Page Setup این گزینه در دسترس هست.

ali_ab
05-06-2008, 21:23
مشکل اینطوری حل نمیشه ! من وقتی تک ویندوز هستم این مشکل رو دارم ولی اگه قبل XP یه ویندوز دیگه نصب باشه این مشکل رو ندارم !

دوست عزيز بنده هم اين مشكل رو دارم . البته سعي نكردم دنبال دليل و علتش باشم و با نصب يك فارسي ساز اين مشكل كاملا برطرف ميشه و به شما هم اين كار رو پيشنهاد مي كنم . شايد اساتيد راه بهتري سراغ داشته باشند .

موفق باشيد

ali_ab
05-06-2008, 21:51
درود

صفحه را به حالت Landscape ببرید. از Page Setup این گزینه در دسترس هست.

دوست عزيز از راهنمايي جنابعالي متشكرم ولي زماني كه حالت Landscape را انتخاب مي كنم و دكمه پرينت رو ميزنم مدام پنجره save as باز ميشه و ميخواد فايل رو ذخيره كنم و خبري از پرينت گرفتن نيست . ممنون ميشم بنده رو راهنمايي بفرماييد

با تشكر

shahedi
05-06-2008, 22:33
سلام
از
paste spesial استفاده کنید

jedivssith
06-06-2008, 01:38
دوست عزيز از راهنمايي جنابعالي متشكرم ولي زماني كه حالت Landscape را انتخاب مي كنم و دكمه پرينت رو ميزنم مدام پنجره save as باز ميشه و ميخواد فايل رو ذخيره كنم و خبري از پرينت گرفتن نيست . ممنون ميشم بنده رو راهنمايي بفرماييد

با تشكر

درود

خوب یکبار Save as کنید و بعد همان سند را دوباره باز کنید و آن را پرینت بگیرید. و نکته خیلی مهمی که من همیشه به دوستان هم می گویم این است که همیشه و همیشه سند ورد و یا سند دیگری را که می خواهید چاپ و پرینت بگیرید تبدیل به سند PDF کنید. و آن سند PDF را چاپ بگیرید. چون هر چی که در PDF مشاهده می کنید. همان چاپ می شود. ولی بعضی مواقع سند ورد با چیزی که مشاهده می کنیم (در موارد کم و در قسمتهای جزئی) و آن چیزی که از دستگاه چاپگر خارج می شود مثل حاشیه و یا چیزی شبیه به این موارد فرق می کند. من به مایکروسافت اعتماد ندارم ولی همیشه به ادوبی اعتماد دارم.

موفق باشی

ali_ab
06-06-2008, 20:28
درود

خوب یکبار Save as کنید و بعد همان سند را دوباره باز کنید و آن را پرینت بگیرید. و نکته خیلی مهمی که من همیشه به دوستان هم می گویم این است که همیشه و همیشه سند ورد و یا سند دیگری را که می خواهید چاپ و پرینت بگیرید تبدیل به سند PDF کنید. و آن سند PDF را چاپ بگیرید. چون هر چی که در PDF مشاهده می کنید. همان چاپ می شود. ولی بعضی مواقع سند ورد با چیزی که مشاهده می کنیم (در موارد کم و در قسمتهای جزئی) و آن چیزی که از دستگاه چاپگر خارج می شود مثل حاشیه و یا چیزی شبیه به این موارد فرق می کند. من به مایکروسافت اعتماد ندارم ولی همیشه به ادوبی اعتماد دارم.

موفق باشی

دوست عزيز از كمك شما خيلي ممنونم . ولي وقتي كه سند سيو شده رو باز ميكنم و ميخوام پرينت بگيرم دوباره پنجره save as باز ميشه و همان سيكل دوباره ادامه پيدا مي كنه ؟ ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

با سپاس

thorough
07-06-2008, 08:16
دوست ارجمند جناب wordist آقا اين در در دست بررسي...نتيجه‌اي حاصل شد؟ (سوال در مورد ويرايش درج منابع رو عرض ميكنم)
ممنون

seyyedalith
07-06-2008, 15:20
چطوری میشه به ورد 2007 فهموند که می خوام از اول صفحه بنویسم نه یک ذره پایین ترش.

ali_ab
07-06-2008, 15:27
درود

موفق باشی

دوست عزيز ممنونم از راه حل شما . مشكل پرينت نگرفتن از جاي ديگه بود كه حل شد .

با تشكر

موفق باشيد

jedivssith
07-06-2008, 18:53
چطوری میشه به ورد 2007 فهموند که می خوام از اول صفحه بنویسم نه یک ذره پایین ترش.

درود و پست اولتان مبارک

منظورتون دقیق تر بگوئید. اگر آن چیزی که من از سوال کوتاه شما متوجه شدم این هست که حاشیه و Margin نمی خواهید باشد به در قسمت خاکستری خط کش در چپ و راست دوبار سریع کلیک کنید به صفحه Page Setup بروید و در آنجا اندازه ها را می توانید صفر بگذارید و دیگر هیچ حاشیه ای وجود ندارد و البته این عمل فقط برای کار روی مونیتور به کار می رود و برای چاپ چنین کاری نمی کنند که کاری غیر منطقی است و تمام نوشته ها و اصول صفحه آرایی را زیر پا گذاشتن است. البته نمی دانم چه قصدی دارید. ضمنا می توانید فقط حاشیه های قسمتهای Top و Bottom یا بالا و پایین را صفر بگذارید و کرسر در نزدیکترین فاصله صفحه یا ورق شما شروع به تایپ می کند.

موفق باشی
بدرود

seyyedalith
08-06-2008, 16:05
من دقیقا همون خط کش رو میگم ، توی word 2003 خط کش کنار صفحه بود ولی توی word 2007 هر کاری کردم نیومد

jedivssith
08-06-2008, 16:11
من دقیقا همون خط کش رو میگم ، توی word 2003 خط کش کنار صفحه بود ولی توی word 2007 هر کاری کردم نیومد

به سربرگ View بروید و تیک گزینه Ruler را فعال کنید. خط کشها را ظاهر می شوند.

wordist
08-06-2008, 16:17
سلام

براي اينكار كافيه دكمه كوچك View Ruler كه بالاي نوار اسكرول مي‌باشد را بزنيد تا خط كش افقي ظاهر شود

seyyedalith
08-06-2008, 19:56
دو تا سوال دیگه:
1- چطوری سر صفحه درست کنیم؟
2- چطوری صفحه رو نصف کنیم

jedivssith
08-06-2008, 20:14
دو تا سوال دیگه:
1- چطوری سر صفحه درست کنیم؟
2- چطوری صفحه رو نصف کنیم

جواب سوال اول شما در همین تاپیک هست باید از گزینه جستجو پیدا کنید.
سوال دوم شما برای من که مبهم هست یعنی چی ؟

یک نکته هم به شما می گویم هر چند جایش اینجا نیست ولی چون معلوم هست تازه وارد می باشید برای اینکه پیامی کاربر دیگری را بیاورید و بعد متن خود را در پایین آن بنویسید تا کاربران دیگر بدانند مثلا شما راجع به کدام سوال بحث می کنید و جواب چی را می خواهید و راجع به آن بحث می کنید از دکمه نقل قول استفاده کنید. مثل همین پستی که الان مشاهده می کنید. سوال شما در داخل کادر تیره آبی رنگ و در واقع داخل تگ قرار داد و نوشته های من در پایین.

sokote mordab
08-06-2008, 21:17
سلام
فایل های با پسوند docx را با چه نرم افزاری باز کنم؟

alizali
08-06-2008, 22:03
مایکروسافت ورد 2007
البته کانورتور برای ورد 2003 هم هست

HAMID-3138
09-06-2008, 01:37
سلام
من در ورد 2007 تنظیمات پرینتر و خود صفحه رو دقیقن انجام دادم اونها رو A4 گذاشتم کاغذم هم A4 هستش
در پرینت پریویو هم که میبینم حاشیه ها دقیق در صفحه قرار دارند اما وقتی چاپ میکنم کادر پایین کاغذ چاپ نمیشه

لطفا کمک کنید.

JUDYABBOT
09-06-2008, 02:04
خیلی وقته که این مشکل شما رو من دارم و تا حالا هم نتونستم راه حل اصولی و بنیادینی براش پیدا کنم یعنی چیزی یا کاری که توی خودش بتونی انجام بدی و از کلک مرغابی که من براش پیدا کرده ام بهتر و اصولی تر باشه اما میتونی مثل من کلک مرغابی سوار کنی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
من خودم خیلی که دنبال این راهش گشتم و نتیجه ای هم نگرفتم اینکار رو کردم دیگه مشکلی ندارم و خیلی جاها به درد میخوره
شما هر کاردی رو که دلت میخواد توی A4 پرینتشو بگیری کافیه توی صفحه ای که تو آفیس تعریف میکنی که A4 هست اندازه استاندارد اونو تغییر بدی یعنی اندازه استاندارد اون که 21x29.7 هست به 21x29.5 یا 29.2 تغییرش بده البته اگه اون نیم سانتیمتر یا بیشتر برات اهمیت نداره !! البته پرینت رو همچنان توی تعریف چاپگرت A4 میگیری فقط سایز اونو توی آفیس تغییر میدی
امیدوارم مشکلت حل بشه:10:
سر که نه در پای عزیزان بود
بار گرانیست کشیدن بدوش

wordist
09-06-2008, 07:32
تاپيك مرجع سوالات و مشكلات ورد اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قفل شد و منتقل مي‌شود
wordist

wordist
09-06-2008, 07:34
تاپيك مرجع سوالات و مشكلات ورد اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قفل شد و منتقل مي‌شود
wordist

seyyedalith
09-06-2008, 09:19
سوال 2 یعنی اینکه بفهمی وسط صفحه کجاست و اون(ورد) هم بفهمه.

seyyedalith
09-06-2008, 09:25
سوال 1:من وقتی جستجو کردم 20 تا صفحه اومد و تو اولی ها هم نبود ، اگه میشه جواب اون رو هم بذارید

wordist
09-06-2008, 10:26
سوال 2 یعنی اینکه بفهمی وسط صفحه کجاست و اون(ورد) هم بفهمه.

عزيزجان شما دقيقا بگو ميخواي چيكاركني تا بگم بهت

سوال 1:من وقتی جستجو کردم 20 تا صفحه اومد و تو اولی ها هم نبود ، اگه میشه جواب اون رو هم بذارید

براي سر صفحه وارد كردن بايد بري منوي View و گزينه Header And Footer رو بزني و سر صفحه را وارد كني

seyyedalith
09-06-2008, 10:29
من توی ورد وقتی که فارسی تایپ می کنم ی مشکل داره .
چند تا برنامه برای حل این مشکل دارم ولی جواب نمیده.

seyyedalith
09-06-2008, 10:37
ما در مدرسمون (علامه حلی 1) یک مجله قراره از تابستون بزنیم به نام رایانا . راستش این مجله سابقه ی هشت ساله داره و نمی شه همینجوری چاپش کرد . برای همین من اومدم به جای آفیس 2003 آفیس 2007 رو ریختم .
باید در هر ورق A4 چهار تا صفحه چاپ بشه .
من چی کار کنم؟

wordist
09-06-2008, 10:40
دوست عزيز در اين مورد هم بارها بحث شده

شما بايد يه مروري توي اين تاپيك بكني

اين دو تا برنامه هست كه ميتوني امتحان كني

Persian Activator
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدTray Layout

wordist
09-06-2008, 10:43
ما در مدرسمون (علامه حلی 1) یک مجله قراره از تابستون بزنیم به نام رایانا . راستش این مجله سابقه ی هشت ساله داره و نمی شه همینجوری چاپش کرد . برای همین من اومدم به جای آفیس 2003 آفیس 2007 رو ریختم .
باید در هر ورق A4 چهار تا صفحه چاپ بشه .
من چی کار کنم؟
براي اينكار هم ميشه چند روش بكار برد

1- روي همون A4 كار بكني و هنگام چاپ چهار صفحه در يه صفحه پرينت بگيري

2- سايز كاغذ رو تنظيم كني روي سايز مورد نظر يعني سايز A6

...

راستي تبريك بابت تيزهوشي :27::31:

HAMID-3138
09-06-2008, 17:02
سلام خدمت دوستان
من در چاپ صفحاتم د ر ورد 2007 مشکل دارم
تنظیمات کاغذ رو در ورد A4 قراردادم و در پرینترم که اون هم Hp 1020 هستش تنظیماتش رو رو ی A4 گذاشتم ولی وقتی چاپ میکنه حاشیه ی پایین رو حذف میکنه
خیلی کارم عجله ایه و تا حالا بارها تنظیمات رو امتحان کردم و حدود 30 تا چاپ گرفتم و مشکلم حل نشده اگه ممکنه یکی کمکم کنه خیی فوریه ممنون میشم اگه یکی زحمتشو بکشه

seyyedalith
09-06-2008, 19:29
من خودم hp 1020 دارم ، فكر كنم اصلا ربطي به تنظيمات نداشته باشه و خود چاپگر نتونه گوشه رو چاپ كنه.
به نظر من حاشيرو يك ذره بيار بالاتر

HAMID-3138
10-06-2008, 02:16
من خودم hp 1020 دارم ، فكر كنم اصلا ربطي به تنظيمات نداشته باشه و خود چاپگر نتونه گوشه رو چاپ كنه.
به نظر من حاشيرو يك ذره بيار بالاتر

چطوری میشه حاشیه ای که ورد با دستوری که از سایز کاغذ داره میزنه تغییر داد در پرینت پریویو همه چیز عادی و عالیه اما درچاپ مشکل داره
البته یه کاری الآن امتحان کردم شما ببین با این کار اشکال از کجاست
سایز کاغذ رو LETTER , پرینتر رو هم همچنین در نظر گرفتم مشکل حل شد اما وقتی سایز کاغذ و پرینتر رو A4 میذارم چنین مشکلی پیش میاد
اگه ممکنه درباره کل تنظیمات پرینتر یه توضیح مختصر بدید شاید بهتر و با دید مناسبتر ی بشه تنظیمات رو عوض کرد
ممنونم

seyyedalith
10-06-2008, 03:15
من خودم وقتي كه ديدم اين طوري ميشه با table حاشيه رو كشيدم.

ebibarati
10-06-2008, 06:25
سلام
شما احتمالا از فونتها مانند nazanin , mitra,titr استفاده می کنید این فونتها مربوط به آفیس های قدیمی بوده و شما باید فونتهایی با پیشوند 2یا B نصب کنید مانند 2nazanin ,2 mitra,2titr یا Bnazanin ,B mitra,Btitr

wordist
10-06-2008, 08:00
سلام خدمت دوستان
تنظیمات کاغذ رو در ورد A4 قراردادم و در پرینترم که اون هم Hp 1020 هستش تنظیماتش رو رو ی A4 گذاشتم ولی وقتی چاپ میکنه حاشیه ی پایین رو حذف میکنه
خیلی کارم عجله ایه و تا حالا بارها تنظیمات رو امتحان کردم و حدود 30 تا چاپ گرفتم و مشکلم حل نشده اگه ممکنه یکی کمکم کنه خیی فوریه ممنون میشم اگه یکی زحمتشو بکشه
شما براي حاشيه ها تون چه عددي رو تنظيم كردين ؟؟؟؟؟

JUDYABBOT
11-06-2008, 02:42
سلام خدمت دوستان

شما هر کاردی رو که دلت میخواد توی A4 پرینتشو بگیری کافیه توی صفحه ای که تو آفیس تعریف میکنی که A4 هست اندازه استاندارد اونو تغییر بدی یعنی اندازه استاندارد اون که 21x29.7 هست به 21x29.5 یا 29.2 تغییرش بده البته اگه اون نیم سانتیمتر یا بیشتر برات اهمیت نداره !! البته پرینت رو همچنان توی تعریف چاپگرت A4 میگیری فقط سایز اونو توی آفیس تغییر میدی
امیدوارم مشکلت حل بشه
ببین اینجوری میتونی کارت رو رابندازی؟

Aloneboy
13-06-2008, 17:28
سلام دوستان
ورد من 2007 هست
من میخوام برای صفحاتم شماره گذاری کنم اما به این صورت که 3 صفحه اول شماره گذاری نشود و بقیه هم از شماره 1 شروع شود ؟
لطفا منو راهنمایی کنید.

HAMID-3138
14-06-2008, 05:27
شما براي حاشيه ها تون چه عددي رو تنظيم كردين ؟؟؟؟؟

حاشیه ها رو تمامشون رو روی 1/5 تنظیم کردم
اصلا به این مورد ربطی نداره حاشیه ای که ورد به طور پیش فرض میندازه جای خود ش رو داره و تغییری نمیکنه مگه اینکه به قول دوستمون حاشیه ها ر و با table بکشیم که من این کار رو نمیخوام بکنم چون میخوام از حاشیه های موجود در ورد استفاده کنم در table این کار محدود میشه
تنظیمات کاغذ رو هم در کاستوم عوض کردم ولی باز هم جواب نداد
اما یه کار کردم حاشیه ها درست شد اما حدود 2-3 سانتیمتر از فضای پایین کاغذ رو رها کرد و از بقیه به بالا حاشیه انداخت سایز کاغذ و پرینتر رو روی letter گذاشتم یعنی همون تنظیمات پیش فرض .
اما این هم نمیتونه مشکل منو حل کنه چون a4 کام رو میخوام کار حیثیتیه

jedivssith
14-06-2008, 12:16
سلام دوستان
ورد من 2007 هست
من میخوام برای صفحاتم شماره گذاری کنم اما به این صورت که 3 صفحه اول شماره گذاری نشود و بقیه هم از شماره 1 شروع شود ؟
لطفا منو راهنمایی کنید.

درود

پاسخ سوال شما را در نسخه ورد 2007 می دهم زیرا با نسخه 2003 دو سالی است بدرود گفته ام.
برای این کار شما باید از ایجاد و ساخت فصل استفاده کنید. یعنی برای آن سه صفحه ای که فرمودید یک فصل جداگانه درست شود و برای صفحه 4 به بعد خود که می خواهید شماره 1 سند شما را در بر داشته باشد یک فصل جدا، پس این روش را دنبال کنید:
1- به صفحه 3 سند خود بروید و سپس از Tab یا سربرگ Page Layout گزینه Break را انتخاب کنید (زیر منو این گزینه باز می شود) دو قسمت شکست برای صفحه و فصل بصورت جدا می بینید. شما از قسمت Section Break گزینه اولی یا Next Page را انتخاب کنید.
2- می بیند که کرسر موس شما به صفحه 4 می رود و در نوار وضعیت در پایین برنامه ورد روبروی لغت Section عدد 2 را مشاهده می کنید که می گوید فصل دوم هستید.
3- حالا روی قسمت Header and Footer یا همان جایی که شماره و عنوان یک کتاب یا سند درج می شود (قسمت بالای صفحه یا ورق شما) دو بار کلیک کنید این محدوده با خط چین هایی نمایان شود، که با انتخاب شما برنامه ورد یک سربرگ جدید در انتها با عنوان Design باز می کند.
4- (نکته مهم): وقتی که در محدود Header and Footer هستید دکمه و گزینه Link to Previous روشن و فعال است که هر کاری شما در سربرگ صفحه 4 انجام دهید در سه صفحه قبلی ظاهر می شود که شما این را نمی خواهید و برای همین این سوال را مطرح کردید پس روی این دکمه کلیک کنید و این گزینه را خاموش فرمائید.
5- حالا شما به قسمت شماره گذاری در ابتدای سربرگ Design با عنوان Header and Footer بروید و آیکون Page Number را بزیند و هر نوع شماره گذاری که دوست دارید را وارد کنید. می بینید که شماره 4 زده می شود. و سه صفحه قبلی شما بدون هیچ تغییری سر جای خود باقی است. در صورت اینکه خواستید شماره از عدد دیگری یا به غیر از عدد فارسی و با علامتهای دیگری وارد سند شود در حالت انتخاب محدوده Header and Footer باشید و وقتی که دکمه Page Number را انتخاب کردید به گزینه Format Page Number بروید و تغییرات را به سادگی و آسانی انجام دهید.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم دوست خوبم
بدرود و موفق باشی

moallemi53
15-06-2008, 15:21
چطوری میشه یک سلول خاص رو از یک جدول قفل کرد تا نشه روی اون چیزی نوشت؟

wordist
15-06-2008, 15:22
مطمئن هستي سوالت مربوط به ورد هست !!؟؟
اينجا تاپيك سوالات و مشكلات ورده

Aloneboy
16-06-2008, 14:34
درود

پاسخ سوال شما را در نسخه ورد 2007 می دهم زیرا با نسخه 2003 دو سالی است بدرود گفته ام.
برای این کار شما باید از ایجاد و ساخت فصل استفاده کنید. یعنی برای آن سه صفحه ای که فرمودید یک فصل جداگانه درست شود و برای صفحه 4 به بعد خود که می خواهید شماره 1 سند شما را در بر داشته باشد یک فصل جدا، پس این روش را دنبال کنید:
1- به صفحه 3 سند خود بروید و سپس از Tab یا سربرگ Page Layout گزینه Break را انتخاب کنید (زیر منو این گزینه باز می شود) دو قسمت شکست برای صفحه و فصل بصورت جدا می بینید. شما از قسمت Section Break گزینه اولی یا Next Page را انتخاب کنید.
2- می بیند که کرسر موس شما به صفحه 4 می رود و در نوار وضعیت در پایین برنامه ورد روبروی لغت Section عدد 2 را مشاهده می کنید که می گوید فصل دوم هستید.
3- حالا روی قسمت Header and Footer یا همان جایی که شماره و عنوان یک کتاب یا سند درج می شود (قسمت بالای صفحه یا ورق شما) دو بار کلیک کنید این محدوده با خط چین هایی نمایان شود، که با انتخاب شما برنامه ورد یک سربرگ جدید در انتها با عنوان Design باز می کند.
4- (نکته مهم): وقتی که در محدود Header and Footer هستید دکمه و گزینه Link to Previous روشن و فعال است که هر کاری شما در سربرگ صفحه 4 انجام دهید در سه صفحه قبلی ظاهر می شود که شما این را نمی خواهید و برای همین این سوال را مطرح کردید پس روی این دکمه کلیک کنید و این گزینه را خاموش فرمائید.
5- حالا شما به قسمت شماره گذاری در ابتدای سربرگ Design با عنوان Header and Footer بروید و آیکون Page Number را بزیند و هر نوع شماره گذاری که دوست دارید را وارد کنید. می بینید که شماره 4 زده می شود. و سه صفحه قبلی شما بدون هیچ تغییری سر جای خود باقی است. در صورت اینکه خواستید شماره از عدد دیگری یا به غیر از عدد فارسی و با علامتهای دیگری وارد سند شود در حالت انتخاب محدوده Header and Footer باشید و وقتی که دکمه Page Number را انتخاب کردید به گزینه Format Page Number بروید و تغییرات را به سادگی و آسانی انجام دهید.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم دوست خوبم
بدرود و موفق باشی
ممنون از پاسخ شما
اما من تمام این کارهایی که گفتید رو انجام دادم و جواب داد اما یه مشکلی در کار هست که 3 صفحه اول هم از شماره 1 تا 3 شماره گذاری می کنه که من اصلا نمی خوام شماره بذاره
اما بقیه صفحه یعنی از 4 به بعد درست کار میکنه و از 1 شروع میشه
لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟

jedivssith
17-06-2008, 02:20
ممنون از پاسخ شما
اما من تمام این کارهایی که گفتید رو انجام دادم و جواب داد اما یه مشکلی در کار هست که 3 صفحه اول هم از شماره 1 تا 3 شماره گذاری می کنه که من اصلا نمی خوام شماره بذاره
اما بقیه صفحه یعنی از 4 به بعد درست کار میکنه و از 1 شروع میشه
لطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟

درود

نمی دانم چرا اینطوری شده. شما اگر مراحل را درست رفته باشید نباید چنین اتفاقی رخ دهد. چند بار دیگر انجام دهید تا بفهمید چرا اینطوری شده تا مشکل حل شود. به طور منطقی وقتی شما در یکی از سه برگ اول که نمی خواهید شماره وارد شود کلیک کنید (در قسمت شماره زنی) گزینه Link to Previous اصلا خاموش و غیر فعال است و حق هم دارد چون هیچ فصلی قبل از آن نیست. اگر درست مراحل را رفته باشید باید جواب دهد اما چرا اینطوری شده :41:
نکند شما یک بار برای فصل اولتان شماره زدید و بعد به سراغ فصل بعدی خود رفته اید و این کار را برای آن هم انجام داده اید. بعد از ساخت فصل اول و دوم و جدا سازی بوسیله گزینه Link to Previous فصل اول را فراموش کنید و از برگ 4 شماره زنی نمائید.

بدرود

majid_n
17-06-2008, 08:20
سلام
وقتی صفحه ای رو از اینترنت میگیرم و میخوام اونو توی ورد سیو کنم خطها و کلماتش پس و پیش میشن
چه جوری این مشکل رو حل کنم ؟

ممنون از راهنماییتون

arasharyani
17-06-2008, 11:02
سلام
دوستان عزیزم برای تایپ یه کتاب جهت فرستادن به چاپخونه مثلا با قطع وزیری تنظیمات صفحه چطور باید باشه؟
اگه دوستانی که در این زمینه اطلاع دارن یه توضیح کامل درباره‌ی تایپ و چاپ اون بدن ممنون می‌شم.

jedivssith
18-06-2008, 02:32
سلام
وقتی صفحه ای رو از اینترنت میگیرم و میخوام اونو توی ورد سیو کنم خطها و کلماتش پس و پیش میشن

ممنون از راهنماییتون

درود

وقتی متن را تو سند Paste کردی، همه را انتخاب کن بعد تنظیمات به زبان فارسی مثل راست چین و بهتر است که یک فونت فارسی از سری B را به متنتون اعمال کنید. شاید مشکل حل شد. یک نکته دیگر اینکه آیا در صفحه وب مورد نظر شما جدول و Table هست ؟ اگر اینطور هست تیکه تیکه متن را کپی و پیست کنید یعنی متن و نوشته های قبل از جدول را یکبار انجام دهید بعد به سراغ جدول بروید که البته باید در سند ورد همان جدول را ترسیم کنید. نکته آخر که به نظرم می رسد عمل کپی و پیست از صفحات وب در مرورگر اپرا بهتر از بقیه جواب می دهد، منظورم این است که بهتر و بدون ادا و اصول نسبت به بقیه مرورگرها می توان متنی را از آنجا کپی گرفت.

موفق باشی

moallemi53
18-06-2008, 15:10
نقل قول:
نوشته شده توسط moallemi53 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مطمئن هستي سوالت مربوط به ورد هست !!؟؟
اينجا تاپيك سوالات و مشكلات ورده

wordist
18-06-2008, 15:51
آره توی ورد. مگه توی ورد نمیشه جدول کشید؟!

چرا ميشه جدول كشيد ولي نميشه قفل كرد

ebibarati
18-06-2008, 19:15
سلام

ممنون از راهنماییتون
سلام
من معمولاً اول اونو توWordPad پیست می کنم بعد می برم تو ورد با این کار از شر به هم ریختن خطها و کپی شذن جدولها جلوگیری می شود

ebibarati
18-06-2008, 19:18
آره توی ورد. مگه توی ورد نمیشه جدول کشید؟![/quote]
سلام دوست عزیز
برای قفل شدن سلول بهتری اونو تو اکسل طراحی کنی چون ورد این خاصیت رو نداره
اگه تصمیم گرفتی تو اکسل انجام بدی یه سری به تاپیک اکسل بزن کامل توضیح داده

nanotech
19-06-2008, 17:58
سلام
چرا وقتی در تایپ فارسی از فونت lotus به صورت bold استفاده می کنم "ی" ها را با حرف بزرگ مینویسد مثلا: "توز ی ع".
mr612en@yahoo.com

ebibarati
20-06-2008, 17:18
سلام
چرا وقتی در تایپ فارسی از فونت lotus به صورت bold استفاده می کنم "ی" ها را با حرف بزرگ مینویسد مثلا: "توز ی ع".
mr612en@yahoo.com
سلام
شما احتمالا از فونتها مانند nazanin , mitra,titr استفاده می کنید وباید فونتهایی با پیشوند 2یا B نصب کنید مانند 2nazanin ,2 mitra,2titr یا Bnazanin ,B mitra,Btitr

Aloneboy
21-06-2008, 12:39
درود

نمی دانم چرا اینطوری شده. شما اگر مراحل را درست رفته باشید نباید چنین اتفاقی رخ دهد. چند بار دیگر انجام دهید تا بفهمید چرا اینطوری شده تا مشکل حل شود. به طور منطقی وقتی شما در یکی از سه برگ اول که نمی خواهید شماره وارد شود کلیک کنید (در قسمت شماره زنی) گزینه Link to Previous اصلا خاموش و غیر فعال است و حق هم دارد چون هیچ فصلی قبل از آن نیست. اگر درست مراحل را رفته باشید باید جواب دهد اما چرا اینطوری شده :41:
نکند شما یک بار برای فصل اولتان شماره زدید و بعد به سراغ فصل بعدی خود رفته اید و این کار را برای آن هم انجام داده اید. بعد از ساخت فصل اول و دوم و جدا سازی بوسیله گزینه Link to Previous فصل اول را فراموش کنید و از برگ 4 شماره زنی نمائید.

بدرود
ممنون از راهنمایی
مشکل با یکم تلاش حل شد

caspian
22-06-2008, 08:13
در ورد 2007 من یه متن فارسی تایپ کردم.footnote ها انگلیسی می باشد .اما شماره footnote ها در پایین برخی فارسی و برخی انگلیسی هستند.چگونه همگی را به فارسی تبدیل کنم؟

wordist
22-06-2008, 10:50
در ورد 2007 من یه متن فارسی تایپ کردم.footnote ها انگلیسی می باشد .اما شماره footnote ها در پایین برخی فارسی و برخی انگلیسی هستند.چگونه همگی را به فارسی تبدیل کنم؟
سلام

در ورد 2007 در صورتيكه جهت پاورقي ها راست به چپ باشه اتوماتيك اعداد فارسي و در صورتيكه جهت پاورقي از چپ به راست باشه اعداد انگليسي تايپ مي‌شوند

تغيير جهت با دكمه هاي:

- كنترل و شيفت راست
- كنترل و شيفت چپ

caspian
22-06-2008, 11:28
سلام

در ورد 2007 در صورتيكه جهت پاورقي ها راست به چپ باشه اتوماتيك اعداد فارسي و در صورتيكه جهت پاورقي از چپ به راست باشه اعداد انگليسي تايپ مي‌شوند

تغيير جهت با دكمه هاي:

- كنترل و شيفت راست
- كنترل و شيفت چپ
آیا این امکان هست که از چپ به راست باشه و فارسی باشه شماره؟

wordist
23-06-2008, 08:34
آیا این امکان هست که از چپ به راست باشه و فارسی باشه شماره؟
سلام دوست عزيز

يه سري به اين پست بزن

caspian
23-06-2008, 13:55
سلام دوست عزيز

يه سري به اين پست بزن

ممنون از راهنماییت.فایل من اون اعداد بالا فارسی هست ولی اعداد footnote که اون پایین صفحه هست انگلیسی.من اون زیری ها را می خوام فارسی کنم که با این روش شما اون بالایی ها فارسی میشه نه اون زیری ها
با تشکر

wordist
23-06-2008, 14:01
ممنون از راهنماییت.فایل من اون اعداد بالا فارسی هست ولی اعداد footnote که اون پایین صفحه هست انگلیسی.من اون زیری ها را می خوام فارسی کنم که با این روش شما اون بالایی ها فارسی میشه نه اون زیری ها
با تشکر
نه عزيزجان

اصلا اين روش براي همون پاييني هاست نه اون بالايي ها

من خودم توي 2007 هم امتحان كردم و جواب يده

ممكنه يه جاي اون مراحل رو اشتباه رفتي

دوباره تلاش كن

caspian
23-06-2008, 18:32
نه عزيزجان

اصلا اين روش براي همون پاييني هاست نه اون بالايي ها

من خودم توي 2007 هم امتحان كردم و جواب يده

ممكنه يه جاي اون مراحل رو اشتباه رفتي

دوباره تلاش كن
ممنون از راهنماییت اما من چندین بار این کار را کردم متاسفانه نشد.

wordist
24-06-2008, 06:25
ممنون از راهنماییت اما من چندین بار این کار را کردم متاسفانه نشد.
شما اگه دوست داري فايلت رو بفرست تا ببينم ميشه مشكل رو حل كرد يا نه

چون تنها روش موجود به نظر مياد همون باشه

موفق باشي

caspian
24-06-2008, 09:29
شما اگه دوست داري فايلت رو بفرست تا ببينم ميشه مشكل رو حل كرد يا نه

چون تنها روش موجود به نظر مياد همون باشه

موفق باشي
درست شد.ممنون از کمکت
یه سوال دیگه داشتم
متن من فارسی هست ولی حدود 200 تا کلمه انگلیسی هم داخلش هست که فونت انگلیسی ها متفاوت هست.اگر من بخوام اون کلمات انگلیسی یکجا فونتش عوض بشه و یکسان بشه باید چه کار کنم؟

wordist
24-06-2008, 10:00
درست شد.ممنون از کمکت
یه سوال دیگه داشتم
متن من فارسی هست ولی حدود 200 تا کلمه انگلیسی هم داخلش هست که فونت انگلیسی ها متفاوت هست.اگر من بخوام اون کلمات انگلیسی یکجا فونتش عوض بشه و یکسان بشه باید چه کار کنم؟
سلام

براي اونكار هم مراحل زير را انجام بديد

- زدن CTRL+H

- انتخاب گزينه Any letter از دكمه Special

- گذاشتن كرسر در كادر Replace with

- انتخاب گزينه Font از دكمه Format و نيز انتخاب فونت مورد نظر از باكس Latin text Font

- زدن replace all

caspian
24-06-2008, 13:09
سلام

براي اونكار هم مراحل زير را انجام بديد

- زدن CTRL+H

- انتخاب گزينه Any letter از دكمه Special

- گذاشتن كرسر در كادر Replace with

- انتخاب گزينه Font از دكمه Format و نيز انتخاب فونت مورد نظر از باكس Latin text Font

- زدن replace all

کاشکی دکمه تشکر اینجا بود تا از راهنمایی شما می تونستم تشکر کنم
یه سوال دیگه هم میشه بپرسم؟میشه متن فارسی در ورد را غلط یابی کرد؟

wordist
24-06-2008, 13:14
کاشکی دکمه تشکر اینجا بود تا از راهنمایی شما می تونستم تشکر کنم
یه سوال دیگه هم میشه بپرسم؟میشه متن فارسی در ورد را غلط یابی کرد؟
سلام

خواهش ميشه دوست عزيز

اينجا هستيم تا به هم كمك كنيم

شما اگه مشكلت حل ميشد و تشكر هم نميكردي من احساس خوبي داشتم

و اگر هم الان اينجام به خاطر همون احساس هست

غلط يابي فارس در ورد 2007 رو هنوز پيدا نكردم

پيدا شد خبر ميدم

موفق و پيروز و پاينده و شاد باشي

SSS_HHH_OOO
26-06-2008, 16:02
چطوری تو Word 2007 یه کلمه انگلیسی رو وسط متن فارسی تایپ کنم در حالی که ترتیب به هم نخوره...آخه وقتی این کار رو میکنم کلمه انگلیسی میاد اول خط.....

armia
26-06-2008, 16:51
برای فارسی کردن اعداد توی ورد چکار کنم ؟

++PC
26-06-2008, 17:27
چطوری تو Word 2007 یه کلمه انگلیسی رو وسط متن فارسی تایپ کنم در حالی که ترتیب به هم نخوره...آخه وقتی این کار رو میکنم کلمه انگلیسی میاد اول خط.....

باید قبل از تایپ حالت متن رو راست به چپ انتخاب کنی و بعد متن فارسی رو تایپ کن. حالا با تغییر زبان کلمه انگلیسی رو تایپ کن دوباره با تغییر زبان متن فارسی رو ادامه بده

++PC
26-06-2008, 17:34
برای فارسی کردن اعداد توی ورد چکار کنم ؟
ورد 2007
وارد قسمت word option شوید و روی برگه Advanced کلیک کنید.
مقدار Numerical رو به context تغییر بده

ورد 2003
از منوی Tools گزینه options رو انتخاب کن. وارده برگه general شوید و مقدار Numerical رو به context تغییر دهید

++PC
26-06-2008, 17:41
تو ورد 2003 قابلیت save my setting wizard وجود داشت که من از اون استفاده زیادی می کردم. اما تو ورد 2007 اون رو نمی بینم. به نظر شما چی کار باید بکنم؟

wordist
28-06-2008, 06:58
تو ورد 2003 قابلیت save my setting wizard وجود داشت که من از اون استفاده زیادی می کردم. اما تو ورد 2007 اون رو نمی بینم. به نظر شما چی کار باید بکنم؟
در 2007 اين قابليت نيست

اگه مشكلي داري بگو يا اگه كاري ميخواي انجام بدي ميتوني دقيق مطرح كني

احمدزاده
28-06-2008, 12:05
سلام
يه تحقيق يا يه طرح درس رو ميخوام تايپ كنم

ميشه بفرماييد براي يه طرح درس يا همون تحقيق قطع صفحه A4 از بالا و پايين و چپ و راستش بايد چطور باشه ؟

و از چه فونت و سايزي استفاده كنم بهتره ؟؟؟

آيا تو همچي مطالبي كه بعدش ميخواد براي صحافي بره ميشه حاشيه گذاشت يا نه ؟

boros
29-06-2008, 21:46
برای ایجاد کادر های متنوع در ورد از کدام گزینه باید استفاده کنم ؟ ( 2003 و 2007)

wordist
30-06-2008, 06:22
برای ایجاد کادر های متنوع در ورد از کدام گزینه باید استفاده کنم ؟ ( 2003 و 2007)
2003 : منوي Format و گزينه Border and shading و سر برگ page border و از باكس Art كادر مورد نظر رو انتخاب ميكنيد

2007 : سربرگ Page layout و دكمه page border و .....

boros
30-06-2008, 21:49
ممنو ن

armia
01-07-2008, 09:29
ورد 2007
وارد قسمت word option شوید و روی برگه Advanced کلیک کنید.
مقدار Numerical رو به context تغییر بده

ورد 2003
از منوی Tools گزینه options رو انتخاب کن. وارده برگه general شوید و مقدار Numerical رو به context تغییر دهید

تو قسمت general من اصلا گزینه هائی که شما گفتید و ندیدم اگه میشه راهنمائیم کنید تا بتونم اعداد و به فارسی تایپ کنم

wordist
01-07-2008, 10:10
تو قسمت general من اصلا گزینه هائی که شما گفتید و ندیدم اگه میشه راهنمائیم کنید تا بتونم اعداد و به فارسی تایپ کنم
به نظر مياد ايشون سربرگ general رو اشتباهي گفتن

شما بايد به سربرگ Complex script مراجعه كنيد و اون گزينه ها رو پيدا كنيد )Numeral --> Context)

Aloneboy
01-07-2008, 22:14
سلام

من موقعی که میخوام مطلب یه سایتی که شامل عکس هم هست رو کپی کنم و به ورد انتقال بدم زمان زیادی طول می کشه و در نوار پایین کلمه transfer... می نویسه و احتمالا داره دوباره عکس رو دانلود می کنه و اگه اینترنت رو در اون موقع دیسکانکت کنم عکس ها رو نمیاره میخواستم بدونم راه دیگه ای هم هست البته به غیر از سیو کردن عکس و وارد کردن از گزینه insert

reza3600
02-07-2008, 12:44
سلام
من وقتی برنامه nitro رو که برای ساخت pdf هست و برنامه math type رو روی ورد2005 نصب میکنم پیغامی مبنی بر اینکه این ماکرو غیرفعال شه میاد. راهنمای خود ورد رو کامل خوندم و تمام تنظیمات بخش تراست ستینگ مربوط به ماکروها رو دست کاری کرم ولی درست نمیشه.
فکر کنم قبلن هم هین سوال رو پرسیه بوم ولی پیدا نمیکنم و فکرم نمیکنم اون موقع هم مشکلم حل شده بوده باشه.
ممنون

Ali Alone
02-07-2008, 20:58
چرا در بعضی فونتها مثل آندلس و یاقوت حرف ( ی ) جدا تایپ میشه؟؟؟ مثلا: همی ن ...............
چه جوری این مشکلو حل کنم؟

psp2
03-07-2008, 19:30
من میخوام با world 2003 یه جدول بکشم با این مشخصات فاصله ازلبه بالا وراست وچپ 5mm واز پایین 20mm و از گوشه پایین سمت راست یه کادر به اندازه 40در150 که داخل کادر 3خط افقی و4خط عمودی کشیده بشه یا بهتر بگم همون کادری که برای نقشه کشی صنعتی درکاغذ a4 میکشند :19:خودمو کشتم نتونستم بکشم آیا با این برنامه میتونم این جدولو بکشم یا برنامه دیگه ای استفاده کنم :41: :19::24:

ebibarati
03-07-2008, 19:41
من میخوام با world 2003 یه جدول بکشم با این مشخصات فاصله ازلبه بالا وراست وچپ 5mm واز پایین 20mm و از گوشه پایین سمت راست یه کادر به اندازه 40در150 که داخل کادر 3خط افقی و4خط عمودی کشیده بشه یا بهتر بگم همون کادری که برای نقشه کشی صنعتی درکاغذ a4 میکشند :19:خودمو کشتم نتونستم بکشم آیا با این برنامه میتونم این جدولو بکشم یا برنامه دیگه ای استفاده کنم :41: :19::24:
کاری که می خوای بکنی خیلی راحته اگه میخوای بیشتر توضیح بده برات بکشم

shamim24
04-07-2008, 10:43
با سلام...

يادمه يه بار در مورد چگونگي تايپ اشعار و ابيات يه مطلبي گذاشته بودين....ميشه لينكشو دوباره بذارين يا دوباره توضيح بدين كه چطوري ابيات و مصراعها همه زير هم قرار بگيرن؟

ممنون...

wordist
05-07-2008, 10:53
سلام
من وقتی برنامه nitro رو که برای ساخت pdf هست و برنامه math type رو روی ورد2005 نصب میکنم پیغامی مبنی بر اینکه این ماکرو غیرفعال شه میاد. راهنمای خود ورد رو کامل خوندم و تمام تنظیمات بخش تراست ستینگ مربوط به ماکروها رو دست کاری کرم ولی درست نمیشه.
فکر کنم قبلن هم هین سوال رو پرسیه بوم ولی پیدا نمیکنم و فکرم نمیکنم اون موقع هم مشکلم حل شده بوده باشه.
ممنون
ورد 2005 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نسخه هاي معتبر ورد 2003 و 2007 هستش

روي اونا امتحان كنيد

من همچين نسخه اي نديدم

wordist
05-07-2008, 10:56
سلام

من موقعی که میخوام مطلب یه سایتی که شامل عکس هم هست رو کپی کنم و به ورد انتقال بدم زمان زیادی طول می کشه و در نوار پایین کلمه transfer... می نویسه و احتمالا داره دوباره عکس رو دانلود می کنه و اگه اینترنت رو در اون موقع دیسکانکت کنم عکس ها رو نمیاره میخواستم بدونم راه دیگه ای هم هست البته به غیر از سیو کردن عکس و وارد کردن از گزینه insert
سلام

بهترين راه همونيه كه اشاره كردي نه چيز ديگه

و با توجه به حجم اطلاعات درخواستي شما و سرعت اينترنت و حتي سرعت ترانسفرينگ اطلاعات اون سايت ممكنه طول بكشه

wordist
05-07-2008, 10:58
چرا در بعضی فونتها مثل آندلس و یاقوت حرف ( ی ) جدا تایپ میشه؟؟؟ مثلا: همی ن ...............
چه جوری این مشکلو حل کنم؟
شما دقيق نگفتي كه از چه سري فونتهايي استفاده ميكني !!!

سري فونتهاي B برا اينكار مناسبند كه مشكل حرف ي رو كمتر دارن

البته بايد گفت كه نحوه برطرف كردن مشكل حرف ي در ويندوز هم مهم و تعيين كننده است

wordist
05-07-2008, 11:00
شما ابتدا به مقدار لازم حاشيها رو تنظيم كن و بعد با استفاده از جدول كشي كارت رو انجام بده

در ضمن سوال خودتون رو بايد واضحتر و دقيق تر مطرح كني

اميد1353
05-07-2008, 11:10
من هنوز مشكل دارم براي غلط ياب. آيا راهي داره براي فعال سازي غلط ياب فارسي 2007... لطفاً كمك كنيد...

wordist
05-07-2008, 12:21
من هنوز مشكل دارم براي غلط ياب. آيا راهي داره براي فعال سازي غلط ياب فارسي 2007... لطفاً كمك كنيد...
من خيلي از راه ها رو امتحان كردم و مقاله هم زياد خوندم در اين مورد اونم از سايت خود مايكروسافت ولي متاسفانه راهي پيدا نكردم و طبق گفته اونا هم كه عمل كردم به نتيجه نرسيدم

reza3600
06-07-2008, 11:55
ورد 2005 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نسخه هاي معتبر ورد 2003 و 2007 هستش

روي اونا امتحان كنيد

من همچين نسخه اي نديدم

سلام
به خاطر کهولت سنه! منظورم همون ورد 2007 بود. روی ورد 2003 هیچ مشکلی ندارم. ولی توی ورد 2007 نمیزاره اون ماکروها اجرا بشن. توی تنظیمات ماکروها هم به همه ماکرو ها اجازه میدم و کلن همه تنظیمات رو امتحان کردم ولی بازم نمیشه.
من خیلی نیاز دارم که حتمن با ورد 2007 کار کنم. چون توی تایپ فرمولهای ریاضی بهتره.
کمککککککککککککککککککککککک کککککککک.
ممنون

wordist
06-07-2008, 16:32
با سلام...

يادمه يه بار در مورد چگونگي تايپ اشعار و ابيات يه مطلبي گذاشته بودين....ميشه لينكشو دوباره بذارين يا دوباره توضيح بدين كه چطوري ابيات و مصراعها همه زير هم قرار بگيرن؟

ممنون...
اينم براي شما دوست عزيز

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

deluge28
06-07-2008, 18:02
چطور ميشه كه توي ورد يه كاري كنيم كه تمام متن هاي مختلف با يك شماره قلم و يك فونت و يك مدل جاستيفاي كپي پيست بشن؟؟

wordist
07-07-2008, 06:59
چطور ميشه كه توي ورد يه كاري كنيم كه تمام متن هاي مختلف با يك شماره قلم و يك فونت و يك مدل جاستيفاي كپي پيست بشن؟؟
من تا بحال چنين چيزي رو نديدم

ولي همونطور كه هنگام پيست كردن مشاهده ميشه دكمه است تحت عنوان Paste Option كه ميشه از اونجا انتخاب كرد كه متن پيست شده فرمت مبدا رو داشته باشه يا فرمت مقصد رو يا اينكه فقط متن كپي بشه

كه پيش فرض اون روي فرمت مبدا و قابل تنظيم هم هست

Somia
08-07-2008, 12:02
با سلام
من زیر نویس شکل ها رو با استفاده از insert\refrence\caption قرار می دهم مشکلم اینجاست که من یه new label به نام : "شکل" تعریف کرده ام و لی اعداد را به صورت انگلیسی می نویسه مثلا "شکل34 " در ضمن من tools\options\complex scripe\numeral\context انتخاب کردم ولی به هیچ وجه درست نمی شه! می شه style ی تعریف کرد که این مشکل رو نداشته باشه؟
ممنون از لطفتون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wordist
08-07-2008, 12:53
با سلام
من زیر نویس شکل ها رو با استفاده از insert\refrence\caption قرار می دهم مشکلم اینجاست که من یه new label به نام : "شکل" تعریف کرده ام و لی اعداد را به صورت انگلیسی می نویسه مثلا "شکل34 " در ضمن من tools\options\complex scripe\numeral\context انتخاب کردم ولی به هیچ وجه درست نمی شه! می شه style ی تعریف کرد که این مشکل رو نداشته باشه؟
ممنون از لطفتون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آيا شما از اعداد انگليسي ديگه اي هم استفاده ميكنين در متن ؟؟؟؟؟

Somia
08-07-2008, 17:12
با سلام
خوب بله بعضی جاها لازم دارم که اعداد انگلیسی بنویسم مثلآ 138kV . البته یه style تعریف کردم که هر دو زبان فارسی و انگلیسی توش تعریف شده. جالبه که قسمتی ازمتن ام رو قبلآ نوشته بودم تا یه قسمتی درسته و عددی که با شکل می یاد فارسی است. حالا اگه بخوام یک شکل دیگه اضافه کنم هر کجای متن که باشه دیگه فارسی نمی شه.
ممنون از لطفتون

deluge28
08-07-2008, 17:48
من تا بحال چنين چيزي رو نديدم

ولي همونطور كه هنگام پيست كردن مشاهده ميشه دكمه است تحت عنوان Paste Option كه ميشه از اونجا انتخاب كرد كه متن پيست شده فرمت مبدا رو داشته باشه يا فرمت مقصد رو يا اينكه فقط متن كپي بشه

كه پيش فرض اون روي فرمت مبدا و قابل تنظيم هم هست

ممنون...منظورم دقيقا همون بود...فقط اگه بشه يه كاريش كرد ، روي يه چيزي تنظيم بشه كه همه كپي پيست ها از اون منبع تبعيت كنه خيلي خوب مي شه...كه ديگه هر دفعه آدم مجبور نباشه تنظيمش كنه...

wordist
09-07-2008, 06:42
با سلام
خوب بله بعضی جاها لازم دارم که اعداد انگلیسی بنویسم مثلآ 138kV . البته یه style تعریف کردم که هر دو زبان فارسی و انگلیسی توش تعریف شده. جالبه که قسمتی ازمتن ام رو قبلآ نوشته بودم تا یه قسمتی درسته و عددی که با شکل می یاد فارسی است. حالا اگه بخوام یک شکل دیگه اضافه کنم هر کجای متن که باشه دیگه فارسی نمی شه.
ممنون از لطفتون
ميشه راه حلي ارائه داد كه يكجا همه اعداد انگليسي متن به فارسي تبديل بشن

براي همين هم بود كه اينو پرسيدم

ولي چون ميگي كه اعداد انگليسي ديگه اي هم داري نميشه اون كارو كرد

البته عجيب هم هست كه ديگه اون استايل صحيح كار نميده

اگه بتوني فايلت رو بفرستي بهتر ميتونم نظر بدم

در صورت تمايل البته

wordist
09-07-2008, 06:43
ممنون...منظورم دقيقا همون بود...فقط اگه بشه يه كاريش كرد ، روي يه چيزي تنظيم بشه كه همه كپي پيست ها از اون منبع تبعيت كنه خيلي خوب مي شه...كه ديگه هر دفعه آدم مجبور نباشه تنظيمش كنه...
تنظيمات هموني بود كه گفتم

اون حالت بهينه تنظيمات رو كه شما ميخواين نداره

sama_65
09-07-2008, 08:17
سلام
اگه بخوايم توي ورد2007 علامت ساکن که به شکل دايره يا نيم دايره يا عدد هشت فارسي هست، از چه کليدهاي ترکيبي استفاده ميشه؟
يا از چه گزينه اي بايد برم؟

تورو خدا زودتر کمک کنين (راستی کلیدهای Shift+G برای من حمزه میزنه)

wordist
09-07-2008, 08:56
سلام
اگه بخوايم توي ورد2007 علامت ساکن که به شکل دايره يا نيم دايره يا عدد هشت فارسي هست، از چه کليدهاي ترکيبي استفاده ميشه؟
يا از چه گزينه اي بايد برم؟

تورو خدا زودتر کمک کنين (راستی کلیدهای Shift+G برای من حمزه میزنه)
شما از سربرگ Insert و دكمه Symbol ميتوني علامت ساكن رو پيدا كني و وارد كني

sama_65
09-07-2008, 16:14
به زبون سیستمم عربی هم اضافه کردم، خیلی راحت شد !
با این زبون، از کلیدهای ترکیبی shift+x استفاده میشه برای ساکن

(از کنترل پنل برای اضافه کردن زبان عربی استفاده کردم)

wood56
09-07-2008, 18:22
با سلام
1- در برنامه 2003 word اگر بخواهیم شعری را تایپ کنیم اما طول کلمات آن با هم برابر نباشند چگونه ابیات آن را از طرفین تراز کنیم تا در یک راستا قرار گیرند؟
2- چگونه در فرمول نویسی از حروف و اعداد فارسی استفاده کنیم؟
3- اگر بخواهیم از تیترهایی که در متن بکار رفته اند در صفحه مجزایی فهرست نویسی کنیم (یعنی فلان موضوع در فلان صفحه آمده و الی آخر)، ساده ترین روش به چه صورتی خواهد بود؟ (لطفاً توضیح دهید)
با تشکر

Somia
09-07-2008, 19:51
ميشه راه حلي ارائه داد كه يكجا همه اعداد انگليسي متن به فارسي تبديل بشن

براي همين هم بود كه اينو پرسيدم

ولي چون ميگي كه اعداد انگليسي ديگه اي هم داري نميشه اون كارو كرد

البته عجيب هم هست كه ديگه اون استايل صحيح كار نميده

اگه بتوني فايلت رو بفرستي بهتر ميتونم نظر بدم

در صورت تمايل البته

باسلام
این هم لینک قسمتی از متن
بسیار سپاسگذارم

wordist
10-07-2008, 06:14
به زبون سیستمم عربی هم اضافه کردم، خیلی راحت شد !
با این زبون، از کلیدهای ترکیبی shift+x استفاده میشه برای ساکن

(از کنترل پنل برای اضافه کردن زبان عربی استفاده کردم)
دوست من

به نظر من نيازي به انجام اون كار نبود

wordist
10-07-2008, 06:51
با سلام
1- در برنامه 2003 word اگر بخواهیم شعری را تایپ کنیم اما طول کلمات آن با هم برابر نباشند چگونه ابیات آن را از طرفین تراز کنیم تا در یک راستا قرار گیرند؟
2- چگونه در فرمول نویسی از حروف و اعداد فارسی استفاده کنیم؟
3- اگر بخواهیم از تیترهایی که در متن بکار رفته اند در صفحه مجزایی فهرست نویسی کنیم (یعنی فلان موضوع در فلان صفحه آمده و الی آخر)، ساده ترین روش به چه صورتی خواهد بود؟ (لطفاً توضیح دهید)
با تشکر

جستجو جستجو جستجو جستجو جستجو جستجو جستجو جستجو جستجو جستجو جستجو
يادتون نره

جواب سوال يك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جواب سوال دو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جواب سوال سه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
10-07-2008, 06:57
باسلام
این هم لینک قسمتی از متن
بسیار سپاسگذارم
دوست عزيز

شما گفته بوديد كه قسمتي از متن با يخ استايل خاص براي شماره اشكال درست عمل ميكنه و قسمتي نادرست

ولي فقط قسمت نادرست رو گذاشتيد

هر دو مورد نياز هست

Somia
10-07-2008, 09:34
دوست عزيز

شما گفته بوديد كه قسمتي از متن با يخ استايل خاص براي شماره اشكال درست عمل ميكنه و قسمتي نادرست

ولي فقط قسمت نادرست رو گذاشتيد

هر دو مورد نياز هست

سلام
دوست عزیز
بله کمی تغییرش دادم ولی در کل ماجرا تأثیری نداره چون دیگه درست فارسی نمی نویسه و در ضمن استایل تغییری نکرده. این قسمتی از فایل مذکور است ( صفحه آخر متن رو مشاهده بفرمایید).
ممنون ام

hamid63
10-07-2008, 10:21
کسی میتونه کمکم کنه
این ارور بعد این ایجاد شد که میخواستم فایلی که در حال تایپش بودم رو سیو کنم که با چند تا ارور فایل بسته شد و حالا وقتی میخوام بازش کنم این خطا رو میده

wordist
10-07-2008, 10:21
سلام
دوست عزیز
بله کمی تغییرش دادم ولی در کل ماجرا تأثیری نداره چون دیگه درست فارسی نمی نویسه و در ضمن استایل تغییری نکرده. این قسمتی از فایل مذکور است ( صفحه آخر متن رو مشاهده بفرمایید).
ممنون ام

سلام چند باره

دوست خوبم

يه نكته كوچك اينجا هست اينو رعايت كن ببين مشكلت حل ميشه

وقتي ميخواي زير يه شكل شماره رو بصورت استفاده از caption وارد كني ابتدا كرسر رو زير شكل بذار و مطمئن شو از اينكه زبان فارسي هست و بعد اونو وارد كن

من حس ميكنم حل بشه

wordist
10-07-2008, 10:37
کسی میتونه کمکم کنه
این ارور بعد این ایجاد شد که میخواستم فایلی که در حال تایپش بودم رو سیو کنم که با چند تا ارور فایل بسته شد و حالا وقتی میخوام بازش کنم این خطا رو میده

شما وقتي اكي ميكني چي ميشه؟

abbasazarpikan
10-07-2008, 10:46
دوستان کسی می تونه بگه چه جوری میشه تریب گذاشتن کاغذهای درون یک فایل رو به ترتیب
Portarit -landscape - portarit انتخاب کرد ؟
یعنی یه دونه عمودی وسطی افقی و آخری عمودی انتخاب کرد اون هم درون یه فایل؟

hamid63
10-07-2008, 11:04
شما وقتي اكي ميكني چي ميشه؟

هیچ چیزی نمیاد و صفحه خالی را نشان میدهد

wordist
10-07-2008, 11:11
دوستان کسی می تونه بگه چه جوری میشه تریب گذاشتن کاغذهای درون یک فایل رو به ترتیب
Portarit -landscape - portarit انتخاب کرد ؟
یعنی یه دونه عمودی وسطی افقی و آخری عمودی انتخاب کرد اون هم درون یه فایل؟
به راحتي دوست عزيز

كرسر رو اخر صفحه اول يا هر جا از همون صفحه ميخواي بذار و از از كادر Page setup نوع حالت كاغذ (Portrait OR landscape) رو انتخاب كن و از باكس Apply to گزينه this point forward رو بزن و همين كارو رو دوباره با صفحه دوم انجام بده تا به مقصودت برسي

موفق باشي

wordist
10-07-2008, 11:12
هیچ چیزی نمیاد و صفحه خالی را نشان میدهد
به احتمال قوي فايل خراب شده

دوست داشتي بفرست فايل رو تا يه چك بكنم

++PC
10-07-2008, 11:22
چه جوری میشه تنظیماتی که تو ورد 2007 هست رو ذخیره کنیم و تو نصب بعدی ویندوز و آفیس اونها رو Restore کرد.

Somia
10-07-2008, 11:48
سلام چند باره

دوست خوبم

يه نكته كوچك اينجا هست اينو رعايت كن ببين مشكلت حل ميشه

وقتي ميخواي زير يه شكل شماره رو بصورت استفاده از caption وارد كني ابتدا كرسر رو زير شكل بذار و مطمئن شو از اينكه زبان فارسي هست و بعد اونو وارد كن

من حس ميكنم حل بشه

استاد جان
جواب نداد، امیدوارم راه دیگه ای باشه:41:
ممنون

ebibarati
10-07-2008, 12:11
به راحتي دوست عزيز

كرسر رو اخر صفحه اول يا هر جا از همون صفحه ميخواي بذار و از از كادر Page setup نوع حالت كاغذ (Portrait OR landscape) رو انتخاب كن و از باكس Apply to گزينه this point forward رو بزن و همين كارو رو دوباره با صفحه دوم انجام بده تا به مقصودت برسي

موفق باشي

سلام ميشه همين كار رو تو اكسل هم انجام داد

reza3600
10-07-2008, 14:56
سلام
ممنون

کسی نیست به فریاد من برسه!

wordist
12-07-2008, 06:48
چه جوری میشه تنظیماتی که تو ورد 2007 هست رو ذخیره کنیم و تو نصب بعدی ویندوز و آفیس اونها رو Restore کرد.
دقيقا بگو منظورت چه تنظيماتي هست؟

wordist
12-07-2008, 06:51
استاد جان
جواب نداد، امیدوارم راه دیگه ای باشه:41:
ممنون
اين موردي كه بهت پيشنهاد دادم رو خودم قبلش روي فايلت امتحان كردم و جواب گرفتم

البته يه نكته ديگه هم ممكنه باشه و اونم اينكه بسگي به Right to left يا left to right بودن متن هم داشته باشه اون رو يه چك بكن

يعني كرسر رو بذار زير شكل و كنترل و شيفت راست رو بزن و بعد هم ببين زبان فارسي باشه (يه تست هم بكني بد نيست كه ببيني زبان فارسي هست) و بعد وارد كن

wordist
12-07-2008, 06:52
سلام ميشه همين كار رو تو اكسل هم انجام داد
خير ...............

wordist
12-07-2008, 07:09
کسی نیست به فریاد من برسه!
دوست عزيز

اول اينكه اگه كسي از دوستان بلد باشه پاسخ شما رو حتما ميده

و بعد اينكه من فكر كنم اون نسخه math type شما به درد نسخه 2007 نخوره و نشه اونجا استفاده كرد

و همچنين اون يكي برنامه

من براي pdf كردن اونم توي ورد 2007 دو برنامه PDF Machine و Add ons خود مايكروسافت رو پيشنهاد ميكنم كه نسبت به بقيه مبدلها بهتره

اينم لينكهاي دانلود:

pdfMachine

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدSaveAsPDFandXPS

caspian
12-07-2008, 09:48
چگونه میشه فهمید در یک فایل تایپ شده چه فونتهایی استفاده شده؟

abadan110
12-07-2008, 10:09

خوب شما روی هر قسمت متن که کلیک کنی مشخصات هم تغییر میکنه و میبینی.

wordist
12-07-2008, 10:16
در ورد 2007 شما از كليد تركيبي ALT+CTRL+SHIFT+S استفاده كن تا بهت نشون بده از چه فونتها و چه سايزهايي استفاده شده

خوب شما روی هر قسمت متن که کلیک کنی مشخصات هم تغییر میکنه و میبینی.

دوست عزيز شما هم قبل از دادن جواب به سوال بطور كامل دقت كنين و بعد جواب بدين

Somia
12-07-2008, 10:37
اين موردي كه بهت پيشنهاد دادم رو خودم قبلش روي فايلت امتحان كردم و جواب گرفتم

البته يه نكته ديگه هم ممكنه باشه و اونم اينكه بسگي به Right to left يا left to right بودن متن هم داشته باشه اون رو يه چك بكن

يعني كرسر رو بذار زير شكل و كنترل و شيفت راست رو بزن و بعد هم ببين زبان فارسي باشه (يه تست هم بكني بد نيست كه ببيني زبان فارسي هست) و بعد وارد كن

با سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه ، این نکته رو هم امتحان کردم درست نشد! شاید یکی از تنظیماتی که من تو ورد انجام دادم اشتباه است. یادمه قبلآ با کلید كنترل و شيفت راست زبان فارسی می شد و با کلید كنترل و شيفت چپ انگلیسی اما الان کلید کنترل شیفت راست هم زبان را فارسی می کنه هم انگلیسی و همین طور کلید کنترل شیفت چپ. ممکنه مشکل از اینجا باشه؟
در صفحه اول قسمت مشکلات و مباحث مربوط به ورد شماره 7 این موضوع رو مطرح کرده:

7. مشكلاتي كه طريقه تايپ فارسي و انگليسي (منظور ‏right to left‏ و يا ‏left to right‏ هستش)‏
کد:

خواستم بخونمش ولی آدرسش کار نمی کنه البته بقیه موارد هم همین مشکل را داره. این فایل ها کجا اند؟

ممنون
سرفراز باشید

wordist
12-07-2008, 10:44
با سلام
امیدوارم حالتون خوب باشه ، این نکته رو هم امتحان کردم درست نشد! شاید یکی از تنظیماتی که من تو ورد انجام دادم اشتباه است. یادمه قبلآ با کلید كنترل و شيفت راست زبان فارسی می شد و با کلید كنترل و شيفت چپ انگلیسی اما الان کلید کنترل شیفت راست هم زبان را فارسی می کنه هم انگلیسی و همین طور کلید کنترل شیفت چپ. ممکنه مشکل از اینجا باشه؟
در صفحه اول قسمت مشکلات و مباحث مربوط به ورد شماره 7 این موضوع رو مطرح کرده:

7. مشكلاتي كه طريقه تايپ فارسي و انگليسي (منظور ‏right to left‏ و يا ‏left to right‏ هستش)‏
کد:

خواستم بخونمش ولی آدرسش کار نمی کنه البته بقیه موارد هم همین مشکل را داره. این فایل ها کجا اند؟

ممنون
سرفراز باشید
سلام

نه عزيزجان ربطي به اون نداره

من اينجا كه امتحان كردم درسته

بايد تلاش كني كه بشه

چون در هر حال ايني كه در موارد قبلي براي شكلهاي ديگه شده نتيجه اينه كه يه جايي از كارت ايراد داره

به نظر من اون توضيحات قبلي اشكال رو اينتر بزن يه دونه بياد پايين بعد كنترل و شيفت را رو بزن تا Right to left بشه و عد هم امتحان كن ببين زبان فارسي هست يا نه و اگه فارسي بود اون موقع كپشن رو وارد كن

caspian
12-07-2008, 11:03
در ورد 2007 شما از كليد تركيبي ALT+CTRL+SHIFT+S استفاده كن تا بهت نشون بده از چه فونتها و چه سايزهايي استفاده شده

دوست عزيز شما هم قبل از دادن جواب به سوال بطور كامل دقت كنين و بعد جواب بدين
ممنون از راهنماییت

mefmef
12-07-2008, 12:54
دوستان سلام
اخیرا وقتی با پرینتر از یه سند ورد پرینت می گیرم توی یک صفحه جداگانه یک سری گزارش در مورد اون سند چاپ می شه که ضروری نیست مثل محل ذخیره فایل ، نامش و............ چکار کنم که این گزارش چاپ نشه

amirtoty
12-07-2008, 13:01
وقتی دارم فارسی تایپ میکنم چجوری ویرگول بزنم!!!

Somia
12-07-2008, 15:14
سلام
متاسفانه این مشکل caption من حل نشد ولی از لطف جناب wordist ممنون ام .
لینک هایی که در صفحه اول سوالات و مشکلات ورد است باز نمی شند مشکل از کجاست؟
متشکرم

abadan110
12-07-2008, 15:26
وقتی دارم فارسی تایپ میکنم چجوری ویرگول بزنم!!!

ctrl+t رو که بزنی درست میشه

wordist
13-07-2008, 06:24
دوستان سلام
اخیرا وقتی با پرینتر از یه سند ورد پرینت می گیرم توی یک صفحه جداگانه یک سری گزارش در مورد اون سند چاپ می شه که ضروری نیست مثل محل ذخیره فایل ، نامش و............ چکار کنم که این گزارش چاپ نشه
سلام دوست عزيز

شما از همون كادر پرينت دكمه Option رو بزنيد و از كادر باز شده تيك گزينه Print Document Properties رو برداريد

موفق باشي

wordist
13-07-2008, 06:28
سلام
متاسفانه این مشکل caption من حل نشد ولی از لطف جناب wordist ممنون ام .
لینک هایی که در صفحه اول سوالات و مشکلات ورد است باز نمی شند مشکل از کجاست؟
متشکرم
خواهش ميكنم دوست عزيز

من باز هم اعتقاد دارم كه شما ميتوني با تلاش بيشتر اينو درست كني

اگه هم مشكل هنوز ادامه دار هست كل فايل رو بفرست تا اگه فرصت شد درستش كنم

البته اگه كل فايلت زياد هست حتما فشرده اش كن و نيز اگه نمي خواي اونو روي اينترنت بصورت قبل بذاري و امنيت بيشتري نياز داري اونو ايميل كن

در مورد لينكها هم يه نمونه بذار تا چك كنم ببينم مشكل از كجاست

موفق باشيد

Somia
13-07-2008, 11:24
خواهش ميكنم دوست عزيز

من باز هم اعتقاد دارم كه شما ميتوني با تلاش بيشتر اينو درست كني

اگه هم مشكل هنوز ادامه دار هست كل فايل رو بفرست تا اگه فرصت شد درستش كنم

البته اگه كل فايلت زياد هست حتما فشرده اش كن و نيز اگه نمي خواي اونو روي اينترنت بصورت قبل بذاري و امنيت بيشتري نياز داري اونو ايميل كن

در مورد لينكها هم يه نمونه بذار تا چك كنم ببينم مشكل از كجاست

موفق باشيد

با سلام
دوست عزیز ممنون ام شاید برم دانشگاه روی یه سیستم دیگه مشکلم حل بشه با این حال اگه چیزی به ذهنتون رسید من رو بیخبر نگذارید و در آخر اگه مجبور شدم مزاحمتون می شم.
در مورد لینک هایی که گفتم باز نمی شه ، من هر کدومشون رو میزنم تو google پیدا نمی کنه مثلآ اینها:

7-مشكلاتي كه طريقه تايپ فارسي و انگليسي (منظور ‏right to left‏ و يا ‏left to right‏ هستش)‏

کد:

کد:

راه حل:‏

کد:

کد:

کد:

ممنون از لطفتون
تو نیکی میکن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز:11:

wordist
14-07-2008, 07:33
با سلام
دوست عزیز ممنون ام شاید برم دانشگاه روی یه سیستم دیگه مشکلم حل بشه با این حال اگه چیزی به ذهنتون رسید من رو بیخبر نگذارید و در آخر اگه مجبور شدم مزاحمتون می شم.
در مورد لینک هایی که گفتم باز نمی شه ، من هر کدومشون رو میزنم تو google پیدا نمی کنه مثلآ اینها:

7-مشكلاتي كه طريقه تايپ فارسي و انگليسي (منظور ‏right to left‏ و يا ‏left to right‏ هستش)‏

کد:

کد:

راه حل:‏

کد:

کد:

کد:

ممنون از لطفتون
تو نیکی میکن و در دجله انداز که ایزد در بیابانت دهد باز:11:
دوست عزيز

اين لينكهايي كه شما دادي رو من چك كردم و مشكلي نداشت

من درست متوجه نشدم منظور شما از اينكه اينا مشكل دارن چي هست

واضح تر بگيد

Somia
14-07-2008, 08:43
دوست عزيز

اين لينكهايي كه شما دادي رو من چك كردم و مشكلي نداشت

من درست متوجه نشدم منظور شما از اينكه اينا مشكل دارن چي هست

واضح تر بگيد

سلام
صبح بخیر

مثلآ اولین اینک رو من کپی می کنم و تو گوگل جستجو می کنم نتیجه این می شه:

Your search -
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید - did not match any documents.
همین طور بقیه لینک ها. اگه روی کد کلیک راست کننم گزینه " search google for رو هم بزنم هین جواب می آد ! راه دیگه ای هم هست ؟
ممنون

wordist
14-07-2008, 08:44
سلام
صبح بخیر

مثلآ اولین اینک رو من کپی می کنم و تو گوگل جستجو می کنم نتیجه این می شه:

Your search -
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/code] - did not match any documents.
همین طور بقیه لینک ها. اگه روی کد کلیک راست کننم گزینه " search google for رو هم بزنم هین جواب می آد ! راه دیگه ای هم هست ؟
ممنون

سلام چند باره

عزيزجان اينا لينك خود انجمن هستن

نيازي به جستجو در گوگل ندارن

شما اين ادرسها رو كپي كن توي نوار ادرس و اينتر بزن تا برات بياره

mefmef
14-07-2008, 10:21
سلام دوست عزيز

شما از همون كادر پرينت دكمه Option رو بزنيد و از كادر باز شده تيك گزينه Print Document Properties رو برداريد

موفق باشي

ممنون وسپاسگزار

هوشنگ پیشدادی
14-07-2008, 12:25
درنرم افزار microsoft word در قسمت : format / bullet and numbering / menubar /

سربرگ outline numbered و سربرگ list styles مال چیه ؟ می شه لینک آموزش این دو سربرگ رو برای من بگذارید؟

آنتی
16-07-2008, 16:28
به نام خدا
سلام خدمت دوستان؛ اولا اگر جای اشتباهی سوال پرسیدم معذرت می خوام
مشکل من اینه که توی worldبعضی وقت ها موقع saveکردن save نمیشه و من می مانم کلی کار هدر شده
ضمنا من ویندوز را عوض کردم و یک آفیس دیگه نصب کردم مشکلم حل نشد و آنتی ویروسم کاسپر هم نصب کردم ویروس نشون نمیده
لطفا کمک کنید
پیشاپیش ممنون

هوشنگ پیشدادی
16-07-2008, 19:45
درنرم افزار microsoft word در قسمت : format / bullet and numbering / menubar /

سربرگ outline numbered و سربرگ list styles مال چیه ؟ می شه لینک آموزش این دو سربرگ رو برای من بگذارید؟

می شه یکی جواب منو بده؟

هوشنگ پیشدادی
16-07-2008, 19:46
به نام خدا
مشکل من اینه که توی worldبعضی وقت ها موقع saveکردن save نمیشه و من می مانم کلی کار هدر شده
ضمنا من ویندوز را عوض کردم و یک آفیس دیگه نصب کردم مشکلم حل نشد و آنتی ویروسم کاسپر هم نصب کردم ویروس نشون نمیده
لطفا کمک کنید
پیشاپیش ممنون

وقتی توی application های دیگه فایل درست می کنی save می شه ؟ مثلا توی excel مشکل نداری؟

رايانه
16-07-2008, 21:23
با سلام.يك سوال دارم.سند جاري را در رشيه درايو k با نام فلان و با فرمت متني txt ذخيره كنيد؟ در اين سوال هر كاري ميكنم فرمت خواسته شده در نمي آيد.ممنون ميشم كه راهنمايي فرماييد.

رايانه
16-07-2008, 21:26
يك سوال ديگر: يك Autoshapes از نوع Lefte Arrow درون متن ايجاد كنيد؟ (متن را هم نداده است)

amirtoty
16-07-2008, 23:51
ctrl+t رو که بزنی درست میشه
فکر کنم منظورت Shift + T هست دیگه !

wordist
17-07-2008, 08:29
با سلام.يك سوال دارم.سند جاري را در رشيه درايو k با نام فلان و با فرمت متني txt ذخيره كنيد؟ در اين سوال هر كاري ميكنم فرمت خواسته شده در نمي آيد.ممنون ميشم كه راهنمايي فرماييد.

يك سوال ديگر: يك Autoshapes از نوع Lefte Arrow درون متن ايجاد كنيد؟ (متن را هم نداده است)

سوالات نا مفهوم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ببخشيد اشتباهي روي نقل قول كليك كردم هر كاري كردم لغو نشد مجبور شدم يه چيزي بنويسم از همه دوستان معذرت مي خوام

حذف ميشود

آنتی
17-07-2008, 09:14
وقتی توی application های دیگه فایل درست می کنی save می شه ؟ مثلا توی excel مشکل نداری؟
به نام خدا
بازم سلام
اولا ببخشید که سوالم را ناقص پرسیدم
ثانیا من فقط توی worldاین مشکل را دارم
بازم ممنون

wordist
17-07-2008, 10:08
به نام خدا
لطفا کمک کنید
پیشاپیش ممنون

به نام خدا
بازم سلام
اولا ببخشید که سوالم را ناقص پرسیدم
ثانیا من فقط توی worldاین مشکل را دارم
بازم ممنون

عجيبه كه save اتفاق نميفته

شما چه جوري امتحان كردي كه مي بيني اتفاق نميفته

با مقدار حجم زياد ، كم و .... ؟؟؟

رايانه
17-07-2008, 10:33
سوالات نا مفهوم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام.آقا سوالات من كه مشخص هستند. نرم افزار سامانه داپا هست كه آموزش ورد داده است و خودش هم سوالاتي را مي پرسد .سوال اول: يك سند داريم ميگه كه با فرمت متني txt ذخيره كنيد؟ من هر فرمتي را انتخاب مي كنم و ذخيره مي كنم ؛ ظاهرا غلط در مياد. سوال دوم: نرم افزار مي پرسد كه: يك Autoshapes از نوع Lefte Arrow درون متن ايجاد كنيد؟ (متن را هم نداده است)

آنتی
17-07-2008, 10:40
عجيبه كه save اتفاق نميفته

شما چه جوري امتحان كردي كه مي بيني اتفاق نميفته

با مقدار حجم زياد ، كم و .... ؟؟؟
به نام خدا
سلام
آقا من چیکار کنم saveنمیشه دقیقا بگم پیغامم اینه
word can not complete the save due to a file permisstion error
ضمنا من قبلا باهمین حجم saveمیکردم و مشکلی نداشته
بازم ممنون

wordist
17-07-2008, 10:53
سلام.آقا سوالات من كه مشخص هستند. نرم افزار سامانه داپا هست كه آموزش ورد داده است و خودش هم سوالاتي را مي پرسد .سوال اول: يك سند داريم ميگه كه با فرمت متني txt ذخيره كنيد؟ من هر فرمتي را انتخاب مي كنم و ذخيره مي كنم ؛ ظاهرا غلط در مياد. سوال دوم: نرم افزار مي پرسد كه: يك Autoshapes از نوع Lefte Arrow درون متن ايجاد كنيد؟ (متن را هم نداده است)

آهان

سوال اول اينكه در هنگام ذخيره سازي بايد از قسمت save as type گزينه plain text رو انتخاب كرد تا با پسوند txt ذخيره بشه

سوال دوم اينكه منظورش از يه فلش درون متن اينه كه شما فلش رو بكشي و اونو توي حالت in line with text قرار بدي

موفق باشي

wordist
17-07-2008, 10:58
به نام خدا
سلام
آقا من چیکار کنم saveنمیشه دقیقا بگم پیغامم اینه
word can not complete the save due to a file permisstion error
ضمنا من قبلا باهمین حجم saveمیکردم و مشکلی نداشته
بازم ممنون
دوست عزيز

فايل شما روي هارد هست؟

ايا پرميشن هاي ويندوز شما اجازه تغييرات در فايلها رو به شما ميده!!؟؟

رايانه
17-07-2008, 11:13
آهان

سوال اول اينكه در هنگام ذخيره سازي بايد از قسمت save as type گزينه plain text رو انتخاب كرد تا با پسوند txt ذخيره بشه

ممنون.ولي همين كار را بارها كردم و خود نرم افزار ميگه كه غلط هست.ممنون