PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

wordist
07-04-2008, 13:47
سلام خيلي ساده است شما ميتونيد در قسمت تنظيمات كاربر قسمت اطلاع به ايميلتون رو تيك بزنيد بنابراين در هر تايپيكي كه پست بدين ساير پست هاش براتون ايميل ميشه
جناب بيژن عزيز

در پاسخ دادن به سوالات كاربرها يه كم بيشتر دقت كنين

طرف پرسيده چطوري ميشه صفحات گذشته رو ذخيره كرد شما جواب ميدي تنظيمي انجام بده تا پستها بصورت ايميل برات بياد !!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

عجب !!!

behrooz 2006
07-04-2008, 19:29
سلام خدمت وردیست عزیز و سایر دوستان.
در مورد شماره صفحات ورد یک سوال داشتم. می خواستم ببینم می شه کاری کرد که دو سه صفحه اول سند شماره نخورد ولی صفحه چهارم از شماره یک شروع شود .
با تشکر

wordist
08-04-2008, 07:20
سلام خدمت وردیست عزیز و سایر دوستان.
در مورد شماره صفحات ورد یک سوال داشتم. می خواستم ببینم می شه کاری کرد که دو سه صفحه اول سند شماره نخورد ولی صفحه چهارم از شماره یک شروع شود .
با تشکر
سلام بهروز خان

با يه كم جستجو ميشه اين مطالبي كه قبلا پرسيده شده رو پيدا كرد

جوابي به سوال مشابه شما در پست شماره 1723 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همين تاپيك داده شده است

jedivssith
08-04-2008, 11:51
درود

سوال در ورد 2007 می باشد.

می خواهم به غیر از حالت دستی برای یک سند ورد فهرست درست کنم اگر وردیست و دوست دیگری این کار را خوب بلد هستید آموزش آن را لطف کنید و یکی اینکه چطور می شود عناوین فهرست لینک باشد تا با نگه داشتن کلید Ctrl به صفحه مورد نظر برود. این را هم اگر می دانید چطور می شود درست کرد بگوئید.

با سپاس فراوان
بدرود

wordist
08-04-2008, 12:48
درود

سوال در ورد 2007 می باشد.

می خواهم به غیر از حالت دستی برای یک سند ورد فهرست درست کنم اگر وردیست و دوست دیگری این کار را خوب بلد هستید آموزش آن را لطف کنید و یکی اینکه چطور می شود عناوین فهرست لینک باشد تا با نگه داشتن کلید Ctrl به صفحه مورد نظر برود. این را هم اگر می دانید چطور می شود درست کرد بگوئید.

با سپاس فراوان
بدرود
سلام

آموزش فهرست نويسي در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشي

behrooz 2006
08-04-2008, 19:16
سلام بهروز خان

با يه كم جستجو ميشه اين مطالبي كه قبلا پرسيده شده رو پيدا كرد

جوابي به سوال مشابه شما در پست شماره 1723 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همين تاپيك داده شده است

سلام وردیست جان مشکل من اینجاست که شماره 1 در صفحه ششم درج میشه ولی وقتی شماره یک تا پنج را پاک می کنم همه شماره ها با هم پاک می شن . :41:

ila
08-04-2008, 20:54
جناب بيژن عزيز

در پاسخ دادن به سوالات كاربرها يه كم بيشتر دقت كنين

طرف پرسيده چطوري ميشه صفحات گذشته رو ذخيره كرد شما جواب ميدي تنظيمي انجام بده تا پستها بصورت ايميل برات بياد !!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

عجب !!!

خلاصه جواب میدید؟
نشد جواب دادن که عزیز من

hellbrain666
08-04-2008, 21:27
سلام

چطور میشه توی ورد 2007 اعداد رو به فارسی نوشت
مثلا 12345

wordist
09-04-2008, 06:43
سلام وردیست جان مشکل من اینجاست که شماره 1 در صفحه ششم درج میشه ولی وقتی شماره یک تا پنج را پاک می کنم همه شماره ها با هم پاک می شن . :41:
سلام دوست عزيز

هدر و فوتر هر سكشن بطور پيش فرض همانند سكشن هاي قبلي است به همين خاطر اگه يكي رو پا كني ديگري هم پاك ميشه

براي اينكه اين اتفاق نيفته شما بايد روي شماره صفحه 6 كه در سكشن دوم هست دابل كليك كرده و از نوار ابزار Header & footer دكمه Same as previous رو بزني تا مشابه قبلي نباشه

اون موقع قبليها رو پاك و بعديها رو از يك شروع كن

موفق باشي

wordist
09-04-2008, 06:44
خلاصه جواب میدید؟
نشد جواب دادن که عزیز من
ila جان

اگه من با اون نرم افزار كار كرده بودم يا جواب رو بلد بودم بهت مي گفتم

من در جواب اقا بيژن كه جواب بي مربوط داده بود پست رو دادم

wordist
09-04-2008, 06:48
سلام

چطور میشه توی ورد 2007 اعداد رو به فارسی نوشت
مثلا 12345
سلام دوست عزيزم

با يه كم جستجو توي همين انجمن به راحتي به پاسخ اين سوال كه فكر كنم تا حالا زياد پرسيده شده مي‌رسيدي

در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پاسخت رو ببين

موفق باشي

ila
09-04-2008, 11:14
ila جان

اگه من با اون نرم افزار كار كرده بودم يا جواب رو بلد بودم بهت مي گفتم

من در جواب اقا بيژن كه جواب بي مربوط داده بود پست رو دادم

قربون دستت عزیزم..حالا حتما نمیخواد با اون نرم افزار باشه که...هر نرم افزاری که تو بگی بشه همچین کاری رو کرد من قبول دارمم....
من فقط میخوام بتونم یه جوری این 180-170 صفحه رو بتونم سیو کنم...که بتونم استفاده کنم و همیشه هم تو کامپیوترم داشته باشم..همین:40:

wordist
09-04-2008, 12:19
قربون دستت عزیزم..حالا حتما نمیخواد با اون نرم افزار باشه که...هر نرم افزاری که تو بگی بشه همچین کاری رو کرد من قبول دارمم....
من فقط میخوام بتونم یه جوری این 180-170 صفحه رو بتونم سیو کنم...که بتونم استفاده کنم و همیشه هم تو کامپیوترم داشته باشم..همین:40:
سلام دوست عزيزم

يكي از نرم افزارهايي كه براي اينكار هست نرم افزار خوب webzip هست كه ميتوني با تنظيمات خوبي كه داره كارت رو انجام بدي

براي دانلود كردنش هم يه سري بزن به انجمن معرفي و دانلود نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و اگه پيداش نكردي يه سري بزن به انجمن درخواست نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و اونجا درخواست بده

موفق باشي عزيزجان

tohidi
09-04-2008, 14:08
با سلام
لطفا در مورد گزينه هاي مربوط به refrence در منوي insert به من كمك كنيد تا حالا از هيچيك از فرامين آن استفاده نكرده ام و نمي دانم به چه درد مي خورند
مثلا footnote به چه درد مي خورد و آيا با footer كارآيي اش فرق مي كند و يا ساير فرامين مانند index and tables و غيره كه وقتي كادرشان باز مي شود نمي دانم چه چيزي مي گويند
با تشكر

reza3600
09-04-2008, 23:02
سلام
من توی ورد 2007 وقتی اینتر میزنم تا بره خط بعد فاصله خطوط بیشتر از موقعی میشه که خودکار میره خط بعد! چیکار کنم؟
نمیدونم چرا mathtype موقع باز شدن ورد لود نمیشه؟ یه دفعه اینجوری شد. دوباره نصب کردم ولی فایده نداشت؟
برای گذاشتن نیم فاصله چیکارکنم؟
ممنون

wordist
10-04-2008, 07:58
سلام
من توی ورد 2007 وقتی اینتر میزنم تا بره خط بعد فاصله خطوط بیشتر از موقعی میشه که خودکار میره خط بعد! چیکار کنم؟
نمیدونم چرا mathtype موقع باز شدن ورد لود نمیشه؟ یه دفعه اینجوری شد. دوباره نصب کردم ولی فایده نداشت؟
برای گذاشتن نیم فاصله چیکارکنم؟
ممنون
سلام دوست من

براي مورد اول بايد قبل از هرگونه تايپ كليك راست كرده و paragraph را انتخاب كنيد و از قسمت spacing باكس هاي Before و after را روي عدد صفر تنظيم كني و البته ميشه از همونجا Default هم كرد كه برا هميشه همين طور باشه

براي سول دوم هم خوبه يه بار اونو حذف كني و آفيس رو هم ريپير كني با سي دي و بعد دوباره نصبش كني

اگه هم نشد يه بار سيستم ريستور از توي ويندوز انجام بده

براي نيم فاصله هم بايد نرم افزار نصب كرد كه انواع اون موجوده. پيشنهاد من persian activator هست كه توي پيوستهاي تاپيك ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) موجود هست

موفق باشي

reza3600
10-04-2008, 11:12
سلام دوست من

براي مورد اول بايد قبل از هرگونه تايپ كليك راست كرده و paragraph را انتخاب كنيد و از قسمت spacing باكس هاي Before و after را روي عدد صفر تنظيم كني و البته ميشه از همونجا Default هم كرد كه برا هميشه همين طور باشه

براي سول دوم هم خوبه يه بار اونو حذف كني و آفيس رو هم ريپير كني با سي دي و بعد دوباره نصبش كني

اگه هم نشد يه بار سيستم ريستور از توي ويندوز انجام بده

براي نيم فاصله هم بايد نرم افزار نصب كرد كه انواع اون موجوده. پيشنهاد من persian activator هست كه توي پيوستهاي تاپيك ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) موجود هست

موفق باشي

سلام
ممنون
شنیده بودم که توی ورد با یه کلید ترکیبی هم میشه نیم فاصله گذاشت. من اشتباه میکنم یا واقعا میشه؟
ممنون

wordist
10-04-2008, 11:21
سلام
ممنون
شنیده بودم که توی ورد با یه کلید ترکیبی هم میشه نیم فاصله گذاشت. من اشتباه میکنم یا واقعا میشه؟
ممنون
سلام

كليد تركيبي براي وارد كردن نيم فاصله بصورت استاندارد Shift+Space مي باشد كه با نصب اون نرم افزار انجام ميشه حالا اگه منظورت از كليد تركيبي كليدهاي ديگه هستن بگو

behrooz 2006
10-04-2008, 14:13
سلام دوست عزيز

هدر و فوتر هر سكشن بطور پيش فرض همانند سكشن هاي قبلي است به همين خاطر اگه يكي رو پا كني ديگري هم پاك ميشه

براي اينكه اين اتفاق نيفته شما بايد روي شماره صفحه 6 كه در سكشن دوم هست دابل كليك كرده و از نوار ابزار Header & footer دكمه Same as previous رو بزني تا مشابه قبلي نباشه

اون موقع قبليها رو پاك و بعديها رو از يك شروع كن

موفق باشي

ممنون دوست عزیز پیداش کردم. :11:

jedivssith
10-04-2008, 18:01
درود
سند جدیدی را باز کرده ام اما هنوز آن را ذخیره نکرده ام و عکسی را وارد و در سند Paste می کنم با کلیک روی عکس سربرگ Format ظاهر می شود و با کلیک روی آن به زیر مجموعه آن می روم گزینه های Picture Style که جلوه هایی به عکس می دهد بسیار جالب هستند اما با ذخیره سند و با انتخاب عکس ظاهر نمی شوند چرا؟ و اگر بخواهیم این جلوه ها را بعد از ذخیره سند روی عکس ها اجرا کنم چطور باید به آنها دستیابی داشته باشم. به نظر می آید دیگر بعد از ذخیره عکس این افکت ها وجود ندارد، آیا چنین هست؟
با سپاس فراوان
بدرود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

javad2625
11-04-2008, 01:41
درود
سند جدیدی را باز کرده ام اما هنوز آن را ذخیره نکرده ام و عکسی را وارد و در سند Paste می کنم با کلیک روی عکس سربرگ Format ظاهر می شود و با کلیک روی آن به زیر مجموعه آن می روم گزینه های Picture Style که جلوه هایی به عکس می دهد بسیار جالب هستند اما با ذخیره سند و با انتخاب عکس ظاهر نمی شوند چرا؟ و اگر بخواهیم این جلوه ها را بعد از ذخیره سند روی عکس ها اجرا کنم چطور باید به آنها دستیابی داشته باشم. به نظر می آید دیگر بعد از ذخیره عکس این افکت ها وجود ندارد، آیا چنین هست؟
با سپاس فراوان
بدرود

هر جلوه ای به عکس بدی باید بعد از ذخیره، بستن فایل و باز کردن مجدد، همچنان باقی بمونه. نباید مشکلی داشته باشه. شما عکس ها رو از کجا میاری Paste می کنی؟ چطوری paste می کنی؟

یه بار به جای Paste کردن دکمه Paste special رو بزن و عبارت Picture رو انتخاب کن ببین حل میشه.

jedivssith
11-04-2008, 12:05
هر جلوه ای به عکس بدی باید بعد از ذخیره، بستن فایل و باز کردن مجدد، همچنان باقی بمونه. نباید مشکلی داشته باشه. شما عکس ها رو از کجا میاری Paste می کنی؟ چطوری paste می کنی؟

یه بار به جای Paste کردن دکمه Paste special رو بزن و عبارت Picture رو انتخاب کن ببین حل میشه.

درود

اشتباه شد. منظورم همان کادر جلوه هایی هست که روی عکس اعمال می شود چرا بعد از ذخیره سند دیگر نمی آید، نه اینکه جلوه ها روی عکس بعد از ذخیره از بین می روند. جلوه سر جایشان باقی هستند. ولی بعد از ذخیره و بستن سند و باز کردن آن اگر روی عکسی با جلوه و بی جلوه کلیک کنید گالری افکت ها دیگر نشان داده نمی شود یعنی همان که عکسش را گذاشتم.

بدرود

jedivssith
11-04-2008, 22:51
درود
این منوی شناور را چطور غیر فعال کنم
با سپاس فراوان
بدرود

wordist
12-04-2008, 06:48
درود
این منوی شناور را چطور غیر فعال کنم
با سپاس فراوان
بدرود

سلام عزيز جان

اين كار با برداشتن تيك گزينه Show mini toolbar on selection از كادر word option در قسمت Popular انجام پذير است

موفق باشي

tohidi
12-04-2008, 10:24
با سلام
لطفا در مورد گزينه هاي مربوط به refrence در منوي insert به من كمك كنيد تا حالا از هيچيك از فرامين آن استفاده نكرده ام و نمي دانم به چه درد مي خورند
مثلا footnote به چه درد مي خورد و آيا با footer كارآيي اش فرق مي كند و يا ساير فرامين مانند index and tables و غيره كه وقتي كادرشان باز مي شود نمي دانم چه چيزي مي گويند
با تشكر

لطفا كمكم كنيد آخه امتحان ورد دارم

jedivssith
12-04-2008, 13:00
لطفا كمكم كنيد آخه امتحان ورد دارم

دوست عزیز اگر شما امتحان ورد دارید یعنی اینکه کلاس و آموزش آن را دیده اید دیگر درسته ؟ یعنی بلد هستید ولی یادتان رفته یا اصلا هیچ نمی دانید؟ چرا کتاب آموزشی ورد را تهیه نمی کنید. اگر بخواهیم دقیق توضیح بدهیم مطلب زیاد می برد.

در انجمن بگردید مطالب در رابطه با سوال شما زیاد است به صفحه اول تاپیک بروید و از فهرست برای راهنمایی سریع استفاده کنید.

Footnote برای پاورقی شما است که با آن مطلبی را به آن کلمه در سند خود ارجاع می دهید همان که در کتابها دیده اید یا انتهای نویسی در انتهای سند که همان مراجع است ولی بصورت یکجا در پایان سند. اگر وقت کردم دقیق می نویسم. راحع به ساخت فهرست هم زیاد نمی دانم چون خودم دستی فهرست درست می کنم و آموزش دقیق برای این کار سراغ ندارم.

Sepideh_1989
12-04-2008, 14:12
سلام .
من تو ورد 2007 نمی تونم اعداد رو فارسی تایپ کنم ! ولی تو ورد پد خود ویندوز می تونم .
همچنین یه کلمه انگلیسی رو بین جمله فارسی تایپ کنم کل جمله بهم می خوره
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .
ویندوز من Xp Sp2

javad2625
12-04-2008, 15:44
سلام .
من تو ورد 2007 نمی تونم اعداد رو فارسی تایپ کنم ! ولی تو ورد پد خود ویندوز می تونم .
همچنین یه کلمه انگلیسی رو بین جمله فارسی تایپ کنم کل جمله بهم می خوره
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم .
ویندوز من Xp Sp2
برای فارسی نوشتن اعداد:
Microsoft Office> Word Options> Advanced> Numeral: Context

برای انگلیسی نوشتن وسط جمله فارسی بدون به هم خوردن جمله:
Alt+Shift

دیگه چی؟

javad2625
12-04-2008, 15:46
درود

اشتباه شد. منظورم همان کادر جلوه هایی هست که روی عکس اعمال می شود چرا بعد از ذخیره سند دیگر نمی آید، نه اینکه جلوه ها روی عکس بعد از ذخیره از بین می روند. جلوه سر جایشان باقی هستند. ولی بعد از ذخیره و بستن سند و باز کردن آن اگر روی عکسی با جلوه و بی جلوه کلیک کنید گالری افکت ها دیگر نشان داده نمی شود یعنی همان که عکسش را گذاشتم.
خوب از توی نوار ابزار می تونی دوباره به افکت ها دسترسی داشته باشی. برای چی انتظار داری خود به خود باز بشن؟

Sepideh_1989
12-04-2008, 21:50
برای فارسی نوشتن اعداد:
Microsoft Office> Word Options> Advanced> Numeral: Context

برای انگلیسی نوشتن وسط جمله فارسی بدون به هم خوردن جمله:
Alt+Shift

دیگه چی؟
سلام .
ممنون اعداد فارسی درست شد .
ولی همچنان نمی تونم بین جمله فارسی حروف انگیسی تایپ کنم .

mehrdad_zero
12-04-2008, 22:22
سلام
دیدید بعضی ها یه متن بزرگی را به صورت افقی روی کاغذ آ 4 چاپ میکنند؟
مثلا مینویسند "سلام" و با فونت بسیار بزرگ بصورت افقی روی کاغذ آ 4 چاپ میکنند.
چطور میشه این کار را کرد؟
و دیگه اینکه چطور میشه متون کوچک را هم بصورت افقی روی کاغذ چاپ کرد ؟

wordist
13-04-2008, 06:33
سلام .
ممنون اعداد فارسی درست شد .
ولی همچنان نمی تونم بین جمله فارسی حروف انگیسی تایپ کنم .
سلام دوست عزيز

دقيقا همونطوري كه اقا جواد گفت شما هنگام متن نويسي در ورد اگه زبان رو عوض كني ميشه بين فارسيها انگليسي نوشت.

حالا عوض كردن زبان يا ميتونه با دكمه مختص ون توي نوار وظيفه انجام بشه (كه توصيه نميشه چون وقت‌گيره) و يا اينكه با صفحه كليد (با زدن كليدهاي Alt + Shift)

سعي كن موفق باشي

wordist
13-04-2008, 06:35
سلام
دیدید بعضی ها یه متن بزرگی را به صورت افقی روی کاغذ آ 4 چاپ میکنند؟
مثلا مینویسند "سلام" و با فونت بسیار بزرگ بصورت افقی روی کاغذ آ 4 چاپ میکنند.
چطور میشه این کار را کرد؟
و دیگه اینکه چطور میشه متون کوچک را هم بصورت افقی روی کاغذ چاپ کرد ؟
سلام

اين يكي از راحت ترين اعما لدر ورد هست

كافيه كاغذت رو روي حالت Landscape تنظيم كني (از منوي File و گزينه page setup)

حالا ديگه ميشه با فونت درشت متن نويسي كرد يا با ورد آرت بصورت بزرگ نوشت

tohidi
13-04-2008, 08:32
دوست عزیز اگر شما امتحان ورد دارید یعنی اینکه کلاس و آموزش آن را دیده اید دیگر درسته ؟ یعنی بلد هستید ولی یادتان رفته یا اصلا هیچ نمی دانید؟ چرا کتاب آموزشی ورد را تهیه نمی کنید. اگر بخواهیم دقیق توضیح بدهیم مطلب زیاد می برد.

در انجمن بگردید مطالب در رابطه با سوال شما زیاد است به صفحه اول تاپیک بروید و از فهرست برای راهنمایی سریع استفاده کنید.

Footnote برای پاورقی شما است که با آن مطلبی را به آن کلمه در سند خود ارجاع می دهید همان که در کتابها دیده اید یا انتهای نویسی در انتهای سند که همان مراجع است ولی بصورت یکجا در پایان سند. اگر وقت کردم دقیق می نویسم. راحع به ساخت فهرست هم زیاد نمی دانم چون خودم دستی فهرست درست می کنم و آموزش دقیق برای این کار سراغ ندارم.

با سلام
نه من كلاس ورد نرفته ام و فقط مي خواهم در امتحان ورد كه توسط سازمان مديريت و برنامه ريزي برگزار مي شود شركت كنم
آخه وقتم محدود است و از زبان كتاب ديرتر ياد مي گيرم
با تشكر

Sepideh_1989
13-04-2008, 10:31
سلام دوست عزيز

دقيقا همونطوري كه اقا جواد گفت شما هنگام متن نويسي در ورد اگه زبان رو عوض كني ميشه بين فارسيها انگليسي نوشت.

حالا عوض كردن زبان يا ميتونه با دكمه مختص ون توي نوار وظيفه انجام بشه (كه توصيه نميشه چون وقت‌گيره) و يا اينكه با صفحه كليد (با زدن كليدهاي Alt + Shift)

سعي كن موفق باشي
سلام
خودم میدونم با alt shift زبان عوض میشه . مشکلم اینه که وقتی بین جمله فارسی حروف انگلیسی تایپ می کنم ترتیب جمله بهم می خوره !

wordist
13-04-2008, 10:42
سلام
خودم میدونم با alt shift زبان عوض میشه . مشکلم اینه که وقتی بین جمله فارسی حروف انگلیسی تایپ می کنم ترتیب جمله بهم می خوره !
سلام دوباره

شما جهت متن نويسي رو مشخص كردي از ابتدا يا نه

منظورم همون Right to left يا Left to right بودن متن هست كه براي متنهاي فارسي بايد اولي باشه ؟؟؟؟

sara100
13-04-2008, 12:18
با سلام چگونه میشه تمامی اعداد فارسی در یک متن را در word2003 به صورت انگلیسی در آورد مثلا در notepade هست F1 اما وقتی در word کپی می کنم عدد یک فارسی میشه و در پشت F قرار می گیرد و مثل امثال این تمامی متون من را به هم ریخته...

خواهشاً یک راهنمایی کند.....

Sepideh_1989
13-04-2008, 13:07
سلام دوباره

شما جهت متن نويسي رو مشخص كردي از ابتدا يا نه

منظورم همون Right to left يا Left to right بودن متن هست كه براي متنهاي فارسي بايد اولي باشه ؟؟؟؟
من همه نوعش و امتحان کردم ولی نمیشه ! .

wordist
13-04-2008, 15:26
با سلام چگونه میشه تمامی اعداد فارسی در یک متن را در word2003 به صورت انگلیسی در آورد مثلا در notepade هست F1 اما وقتی در word کپی می کنم عدد یک فارسی میشه و در پشت F قرار می گیرد و مثل امثال این تمامی متون من را به هم ریخته...

خواهشاً یک راهنمایی کند.....
سلام دوست عزيز

اينكار با يه ريپليس در ورد امكان پذيره فقط يادت باشه كه همونطور هم كه خودت گفتي همه اعداد انگليسي ميشه

زدن CTRL+H
كليك در كادر Find what
زدن دكمه More
انتخاب گزينه any digit از دكمه spacial
كليك در كادر replace with
انتخاب گزينه farsi از دكمه Format و قسمت lanquage
زدن دكمه replace all

موفق باشي

wordist
13-04-2008, 15:27
من همه نوعش و امتحان کردم ولی نمیشه ! .
سلام

ميتوني عزيزجان يه عكس بذاري تا ببينيم چي هست يا فايلت رو آپ كني و آدرسش رو بدي يا به ايميل من بفرستي

موفق باشي

Sepideh_1989
13-04-2008, 15:52
سلام

ميتوني عزيزجان يه عكس بذاري تا ببينيم چي هست يا فايلت رو آپ كني و آدرسش رو بدي يا به ايميل من بفرستي

موفق باشي
من جمله زیرو تو ورد نوشتم .

میکروسافت ورد میره اول جمله .

Hamid2010
13-04-2008, 16:06
چگونه مي شود در خانه هاي جدول مطلبي را كه اندازه اش كوچك است اندازه خانه جدول بكشيم منظورم يه چيزي تو مايه هاي fit to cell تو مايكروسافت اكسل هستش متشكرم

wordist
13-04-2008, 16:20
من جمله زیرو تو ورد نوشتم .

میکروسافت ورد میره اول جمله .
شما توي همون خط كليك كن و كنترل را با شيفت راست بزن ببين چي ميشه

wordist
13-04-2008, 16:22
چگونه مي شود در خانه هاي جدول مطلبي را كه اندازه اش كوچك است اندازه خانه جدول بكشيم منظورم يه چيزي تو مايه هاي fit to cell تو مايكروسافت اكسل هستش متشكرم
سلام

همچين چيزي هست توي ورد ولي جالب از آب در نمياد

روي اون خونه كليك راست و table properties رو بزن و بعد از زبانه cell گزينه option رو بزن و گزينه اي كه ميخواي اونجاست

ولي بازم بگم اينكار از لحاظ ظاهري مطلوب نيست

jamshidjap
13-04-2008, 16:39
در برنامه word حرف ي همراه با دو نقطه اضافي در زير آن نشون داده ميشه .

براي رفع اين مشکل چکار کنم؟

wordist
13-04-2008, 17:12
در برنامه word حرف ي همراه با دو نقطه اضافي در زير آن نشون داده ميشه .

براي رفع اين مشکل چکار کنم؟
سلام

پيشنهاد من نصب نرم افزار persian activator هست كه توي پيوستهاي تاپيك ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) موجود هست

و بعد هم البته استفاده از فونتهاي سري B

موفق باشي

Asali
13-04-2008, 18:08
با سلام به همه دوستان، یه مشکل دارم : کلیدهای ترکیبی Shift+Spase برای وارد کردن نیم فاصله در ویندوز اکس پی من و همینطور در ورد از کار افتاده است چطوری میشه اون را درست کرد. ممنونم از کمک شما

Sepideh_1989
13-04-2008, 18:23
شما توي همون خط كليك كن و كنترل را با شيفت راست بزن ببين چي ميشه
ممنون . بالاخره شد .
با کنترل شیفت درست میشه ولی با موس رو راست چین کلیک می کنم درست نمی نویسه !
بازم دستت درد نکنه .

sara100
13-04-2008, 21:25
سلام دوست عزيز

اينكار با يه ريپليس در ورد امكان پذيره فقط يادت باشه كه همونطور هم كه خودت گفتي همه اعداد انگليسي ميشه

زدن CTRL+H
كليك در كادر Find what
زدن دكمه More
انتخاب گزينه any digit از دكمه spacial
كليك در كادر replace with
زدن دكمه replace all

موفق باشي

دوست عزیز ممنون به پاسخگویی زیبایتان....

با اینکه تمام جملات را دراگ کردم باز هم هیچ تغییری نکرد و به همان صورت قبلی هست نمی دانم علتش در چیه .....

راستی تنظیمات داخل tools>option>complex scipts در قسمتGenral نرم افزار WORD چگونه بایستی باشد...
و همچنین در کنترل پنل تنظیمات Regional and Language قسمت Regional Options بخش customize (Customize Regional Options) چگونه بایستی باشه....

در صورت انگلیسی شدن حروف آیا مجدداً برای فارسی شدن همین مراحل را پیش بریم....

tazkare
13-04-2008, 21:39
چرا وقتی میخوام میان کلمات فارسی انگلیسی بنویسم کلمات قاطی میشه یا میره اول سطر؟

ila
13-04-2008, 23:18
با سلام.من دوباره یه سوال ..
با نرم افزار وبزیپ webzipچه جوری میشه تمام این 180صفحه رو دانلود کرد...یعنی من بتونم برای همیشه داشته باشم..
یعنی منظورم اینه که چه آدرسی رو بنیسم و اینکه چه تنظیماتی رو بکنم..
ممنون

jedivssith
14-04-2008, 00:05
خوب از توی نوار ابزار می تونی دوباره به افکت ها دسترسی داشته باشی. برای چی انتظار داری خود به خود باز بشن؟

آقا جواد منظور بنده را شما متوجه نشدید. با گزینه Insert عکس را وارد کردم از گزینه افکت ها Picture Style یک افکت و جلوه را به عکس می دهم حالا سند را ذخیره می کنم بخش Picture Style دیگر ظاهر نمی شود. حالا اگر بخواهم افکتی دیگر برای آن عکس یا عکسهایی که در بین متون وارد می کنم چگونه این Picture Style را دوباره پیدا کنم؟ حالا منظورم را خوب رساندم:41::8::11:

javad2625
14-04-2008, 01:56

با اینکه تمام جملات را دراگ کردم باز هم هیچ تغییری نکرد و به همان صورت قبلی هست نمی دانم علتش در چیه .....

راستی تنظیمات داخل tools>option>complex scipts در قسمتGenral نرم افزار WORD چگونه بایستی باشد...
و همچنین در کنترل پنل تنظیمات Regional and Language قسمت Regional Options بخش customize (Customize Regional Options) چگونه بایستی باشه....

دوست عزیز
اگه در قسمت
Tools> Options> Complex Script
'گزینه Numeral را معادل Context بذاری نباید مشکلی باشه. اگه مشکل حل نشد، همون گزینه Numeral رو بگذار روی System. اگه باز هم حل نشد، باید تنظیمات Regional Options رو درست کنی.

javad2625
14-04-2008, 01:58
با سلام به همه دوستان، یه مشکل دارم : کلیدهای ترکیبی Shift+Spase برای وارد کردن نیم فاصله در ویندوز اکس پی من و همینطور در ورد از کار افتاده است چطوری میشه اون را درست کرد. ممنونم از کمک شما
یه نگاه به پست 791 بکن. نرم افزار Persian Activator رو پیدا می کنی. اونو نصب کن حل میشه.

javad2625
14-04-2008, 02:00
چرا وقتی میخوام میان کلمات فارسی انگلیسی بنویسم کلمات قاطی میشه یا میره اول سطر؟
همین الآن یکی دیگه هم پرسید. کافیه دکمه Ctrl+Shift سمت راست رو بزنید تا دیگه مشکلی پیش نیاد. ضمناً برای فارسی کردن زبان از دکمه های Alt+Shift استفاده کنید.

wordist
14-04-2008, 06:25
ممنون . بالاخره شد .
با کنترل شیفت درست میشه ولی با موس رو راست چین کلیک می کنم درست نمی نویسه !
بازم دستت درد نکنه .
سلام دوست من

خوبه بدوني كه اين دو با هم خيلي فرق دارن

توي همون جواب اول هم من گفتم كه بايد براي متنهاي فارسي Right to left باشه تا درست بشه ولي احتمالا شما خيال كردي كه كه تراز راست با راست به چپ نويسي يكسان هست

كنترل و شيفت راست متن را راست به چپ ميكنه ولي اون يكي تراز را از راست تنظيم ميكنه كه بسيار متفاوت هستن

موفق باشي و پيروز

wordist
14-04-2008, 06:32

سلام دوست عزيزم

خوبه اينكاري رو هم كه ميگم انجام بدي ديگه بايد به احتمال 99 درصد درست بشه

زدن CTRL+H
كليك در كادر Find what و نوشتن F1
كليك در كادر replace with و نوشتن F1
انتخاب گزينه English از دكمه Format و قسمت lanquage
زدن دكمه replace all

درست شد يا نشد خبر بده

موفق باشي

در ضمن تنظيمات كنترل پانل روي فارسي باشه يا انگليسي توي ورد و عدد نويسي اون هيچ تاثيري نداره فقط به شرطي كه از توي همون مسيري كه دوستم جواد اشاره كرده گزينه context انتخاب شده باشه

wordist
14-04-2008, 06:33
با سلام.من دوباره یه سوال ..
با نرم افزار وبزیپ webzipچه جوری میشه تمام این 180صفحه رو دانلود کرد...یعنی من بتونم برای همیشه داشته باشم..
یعنی منظورم اینه که چه آدرسی رو بنیسم و اینکه چه تنظیماتی رو بکنم..
ممنون
ila جان

اونطوري كه من متوجه شدم از اين برنامه شدما فقط كافيه به اين برنامه آدرس تاپيك رو بدي اون خودش تمامي صفحات رو برات دانلود و سيو ميكنه يه امتحاني بكن

white_rose
14-04-2008, 08:34
سلام
ببخشید می خواستم بپرسم اگر در یک متن بخواهیم پاورقی بدهیم، در یک صفحه راست چین و در یک صفحه چپ چین راهی هست؟ من از break هم استفاده کردم اما خط رو فقط یک طرف می اندازه.
ممنون

ila
14-04-2008, 08:39
نمیدونم شما نرم افزار Final2003رو میشناسید یا نه..ولی این نرم افزار برای نوشتن نت و پارتیتور و اینا استفاده میشه..یه قابلیت داره که میشه اونو به ورد هم فرستاد...ولی برای من وقتی میفرستی همهچیش به هم میریزه
آیا تنظیم خاصی داره؟
فکر کنم مربوط به ocr باشه

j a n
14-04-2008, 09:00
چطوری در Word مربعی بکشم که گوشه هاش گرد باشه و بشه درونش تایپ کرد؟

wordist
14-04-2008, 09:01
سلام
ببخشید می خواستم بپرسم اگر در یک متن بخواهیم پاورقی بدهیم، در یک صفحه راست چین و در یک صفحه چپ چین راهی هست؟ من از break هم استفاده کردم اما خط رو فقط یک طرف می اندازه.
ممنون
سلام

از نظر من و با اطلاعاتي كه از ورد دارم اينكار امكان پذير نيست

wordist
14-04-2008, 09:02
چطوری در Word مربعی بکشم که گوشه هاش گرد باشه و بشه درونش تایپ کرد؟
سلام

شما از همون روشي كه ميشه اينچنين مربعي كشيد استفاده كنيد (يعني از همون ابزار Drawing) و سپس روي اون كليك راست كرده و add text رو زده و داخلش متن بنويسيد

موفق باشي

wordist
14-04-2008, 09:37
چرا كسي جواب مرا نمي دهد
سلام دوست من

همونطور كه قبلا هم گفته شده footnote براي ايجاد پاورقي هست ولي فوتر براي ايجاد پاصفحه

پاورقي : توضيح يك كلمه يا عبارتي از متن در پايين صفحه

پاصفحه : نوشتن مطالب تكراري در پايين صفحات مانند نام نويسنده يا .....

من شخصا با بقيه گزينه ها كار نكردم

j a n
14-04-2008, 10:22
سلام

شما از همون روشي كه ميشه اينچنين مربعي كشيد استفاده كنيد (يعني از همون ابزار Drawing) و سپس روي اون كليك راست كرده و add text رو زده و داخلش متن بنويسيد

موفق باشي

ممنون
این فقط با خط ساده میکشه حالا چطوری میتونم نوع خطش رو عوض کنم؟

wordist
14-04-2008, 10:32
ممنون
این فقط با خط ساده میکشه حالا چطوری میتونم نوع خطش رو عوض کنم؟
دوست عزيز نوار ابزار drawing همه دكمه هايي كه ميشه باهاش كارهاي مختلفي كرد رو داره از جمله تعويض نوع خط

بگردي ميتوني پيداش بكني

در ضمن روي خطوط هم كليك راست بزني و format autoshape اونجا انواع خطها رو ميتوني استفاده كني

tohidi
14-04-2008, 10:46
سلام دوست من

همونطور كه قبلا هم گفته شده footnote براي ايجاد پاورقي هست ولي فوتر براي ايجاد پاصفحه

پاورقي : توضيح يك كلمه يا عبارتي از متن در پايين صفحه

پاصفحه : نوشتن مطالب تكراري در پايين صفحات مانند نام نويسنده يا .....

من شخصا با بقيه گزينه ها كار نكردم

خيلي ممنون از عزيزان بلاخره دوزاريم افتاد
بلاخره كمكم كرديد تا فلسفه كاربردي footnote را درك كنم بسيار ممنونم
در مورد ساير گزينه هاي مربوط به منوي insert\refrence هم اگر كسي باشد كه كمكم كند تا هر چه سريعتر ياد بگيرم بسيار سپاسگذار مي شوم

Hamid2010
14-04-2008, 10:56
سلام

همچين چيزي هست توي ورد ولي جالب از آب در نمياد

روي اون خونه كليك راست و table properties رو بزن و بعد از زبانه cell گزينه option رو بزن و گزينه اي كه ميخواي اونجاست

ولي بازم بگم اينكار از لحاظ ظاهري مطلوب نيست

به غير اين روش روش ديگه اي نيست

mehrdad_zero
14-04-2008, 14:03
دیدید توی ادارات یه برگه های مخصوصی هست که سربرگ اون اداره را داره و تایپیست چهار تا کلمه توی جاهای مخصوصی از اون برگه توی وورد مینویسه و با پرینتر اون را چاپ میکنه؟
مثلا یه فرم اشتغال به تحصیل آماده داره و فقط اسم و فامیل دانشجو را وارد میکنه و باقیش آمادست.
اینا را چطوری میشه ساخت؟

wordist
14-04-2008, 16:20
به غير اين روش روش ديگه اي نيست
سلام دوست من

ببين اين چيزي كه شما ميگي تو مايه هاي اكسل، در اكسل يه چيزي هست تحت عنوان Shrink to fit كه كارش با اين Fit text كاملا متفاوته

دقيقا بگو ميخواي چيكار كني تا اگه بتونم راهنمايي كنم :)

wordist
14-04-2008, 16:22
دیدید توی ادارات یه برگه های مخصوصی هست که سربرگ اون اداره را داره و تایپیست چهار تا کلمه توی جاهای مخصوصی از اون برگه توی وورد مینویسه و با پرینتر اون را چاپ میکنه؟
مثلا یه فرم اشتغال به تحصیل آماده داره و فقط اسم و فامیل دانشجو را وارد میکنه و باقیش آمادست.
اینا را چطوری میشه ساخت؟
سلام مهرداد جان

ايني كه شما داري ميگي مربوط به مبحث كاركردن با با فرمهاست كه براي اون بايد از نوار ابزار form توي ورد استفاده كرد

اگه مراجعه كني و نوار ابزارش رو بياري همه چي كاملا واضحه

j a n
14-04-2008, 17:09
چطوری یک نوشته رو در بکگراند صفحه قرار دهیم

sara100
14-04-2008, 21:43
سلام دوست عزيزم

خوبه اينكاري رو هم كه ميگم انجام بدي ديگه بايد به احتمال 99 درصد درست بشه

زدن CTRL+H
كليك در كادر Find what و نوشتن F1
كليك در كادر replace with و نوشتن F1
زدن دكمه replace all

درست شد يا نشد خبر بده

موفق باشي

در ضمن تنظيمات كنترل پانل روي فارسي باشه يا انگليسي توي ورد و عدد نويسي اون هيچ تاثيري نداره فقط به شرطي كه از توي همون مسيري كه دوستم جواد اشاره كرده گزينه context انتخاب شده باشه

با تشکر از زحمات بی شائبه تان....

دوست عزیز بنده هر کاری کردم جواب نگرفتم ...:40:.

javad2625
14-04-2008, 22:31
نمیدونم شما نرم افزار Final2003رو میشناسید یا نه..ولی این نرم افزار برای نوشتن نت و پارتیتور و اینا استفاده میشه..یه قابلیت داره که میشه اونو به ورد هم فرستاد...ولی برای من وقتی میفرستی همهچیش به هم میریزه
آیا تنظیم خاصی داره؟
فکر کنم مربوط به ocr باشه

من هم نرم افزاری میخوام که بتونم باهاش نت های موسیقی بنویسم. این Final2003 رو از کجا میشه گیر آورد؟
ضمناً اگه نتونستی نت ها رو به ورد منتقل کنی، می تونی یه عکس از صفحه نمایش بگیری و عکس نت ها رو به ورد منتقل کنی. بلدی با PrintScreen عکس بگیری؟

javad2625
14-04-2008, 22:34
آقا جواد منظور بنده را شما متوجه نشدید. با گزینه Insert عکس را وارد کردم از گزینه افکت ها Picture Style یک افکت و جلوه را به عکس می دهم حالا سند را ذخیره می کنم بخش Picture Style دیگر ظاهر نمی شود. حالا اگر بخواهم افکتی دیگر برای آن عکس یا عکسهایی که در بین متون وارد می کنم چگونه این Picture Style را دوباره پیدا کنم؟ حالا منظورم را خوب رساندم:41::8::11:
عزیزم مگه PictureStyles رو نمیخوای؟ روی عکس دلخواه کلیک کن، سپس از نوار منو گزینه Format رو انتخاب کن Picture Styles رو می بینی. رفتم توی ورد 2007 چک کردم هیچ مشکلی هم نداشت.

jedivssith
14-04-2008, 23:31
عزیزم مگه PictureStyles رو نمیخوای؟ روی عکس دلخواه کلیک کن، سپس از نوار منو گزینه Format رو انتخاب کن Picture Styles رو می بینی. رفتم توی ورد 2007 چک کردم هیچ مشکلی هم نداشت.

نه چنین نیست عکس پایین شاهد این ادعا
گزینه Picture Style پس کجاست؟

Hamid2010
15-04-2008, 08:20
wordist جان مي خواهم شعر تايپ كنم

wordist
15-04-2008, 08:42
wordist جان مي خواهم شعر تايپ كنم

سلام
خب تايپ كن عزيز من !! كسي جلوتو نگرفته :31::31::31:

يه نگاه به اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بنداز و با دقت عمل كن

موفق باشين

راستي قبل از سوال جستجو يادتون نره

ShayaneZekr
15-04-2008, 08:47
چرا كسي جواب مرا نمي دهد

شايد باور نكردني باشد ولي index and tables يكي از قابليت‌هاي باورنكردني Microsoft Word هست.

اين گزينه كارهاي زيادي انجام مي‌دهد كه از جمله آن‌ها درج اتوماتيك فهرست يك كار مي‌باشد!

اساساً در Microsoft Word شما نيازي به درج دستي فهرست نخواهيد داشت. فقط كافي است كار را با استايل (اميدوارم با استايل آشنا باشيد) بسته باشيد تا با قابليت index and tables بتوانيد شاهد تنظيم و درج خودكار فهرست باشيد. در اين سيستم شما تنها كافيست نوع استايل‌هايي كه براي عناوين در كار استفاده كرده‌ايد را براي نرم‌افزار مشخص كنيد.

Hamid2010
15-04-2008, 09:50
wordist جان تو يه پستي يه فايلي برا دانلود گذاشته بوديد uploadbazar.com/337poets.pdf من هر كاري مي كنم مينويسه Invalid link اين فايل رو بخوام دريافت كنم چي كار بايد بكنم ممنون از راهنماييهاتون

wordist
15-04-2008, 10:02
wordist جان تو يه پستي يه فايلي برا دانلود گذاشته بوديد uploadbazar.com/337poets.pdf من هر كاري مي كنم مينويسه Invalid link اين فايل رو بخوام دريافت كنم چي كار بايد بكنم ممنون از راهنماييهاتون
شما يا شماره پست يا لينك پست رو بذار ببينم چي بوده اصلا

بعد درستش مي كنم

Hamid2010
15-04-2008, 10:22
درود بر شما

جواب سوال شما رو قبلا آماده داشتم

بفرمايين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

wordist جان در پست 73 اين مطلب را آدرس را گذاشته اند

wordist
15-04-2008, 10:33
wordist جان در پست 73 اين مطلب را آدرس را گذاشته اند
اين پست رو كه من ندادم و نمي دونم

احتمالا فايلش پاك شده از روي سرورشون

فكر نكنم كه با اون موردي كه من آدرس داده بودم مشكلي وجود داشته باشه

شما اونو امتحان كن حتما كارت حل ميشه

Hamid2010
15-04-2008, 10:55
مي خواستم بدون محتواي اون فايل چي بوده اگه لطف كنيد برام پيداش كنيد متشكرم

javad2625
16-04-2008, 00:26
نه چنین نیست عکس پایین شاهد این ادعا
گزینه Picture Style پس کجاست؟

عجیبه ها!
مال من اون قسمت یه شکل دیگه هست و Picture Styles هم داره. وقتی هم روی عکسی راست کلیک می کنم و Format Picture را می زنم باز هم در یکی از بخش ها به Picture Styles دسترسی دارم. الآن عکسشو نمی تونم بذارم. نمی دونم چرا مال شما فرق می کنه، شاید نسخه آفیس شما نسخه پایین تری باشه یا کامل نصب نشده باشه. ولی مطئناً Picture Styles یه جایی همون دور و بر هست. روی عکس راست کلیک کن و Format Picture رو بزن. حتماً همونجا Picture Styles رو پیدا می کنی. اگه نکردی دیگه نمی دونم چی بگم.

Hamid2010
16-04-2008, 10:39
wordist عزيز اون روش رو امتحان كردم اونو قبلاً بلد بودم ولي به نظر من زياد جالب نيست من مي خواستم فاصله بين دو مصراع رو تنظيم كنم يا بيت رو بياورم وسط صفحه با اين روش نميشه اين كارها رو كرد آيا روش ديگري هست آيامحتواي آن فايل درباره شعر نويسي روش بهتري معرفي كرده است لطف مي كنيد اون فايل رو برا من گير بياريد خيلي احتياج دارم ازتون خيلي ممنون مي شم

wordist
16-04-2008, 10:45
wordist عزيز اون روش رو امتحان كردم اونو قبلاً بلد بودم ولي به نظر من زياد جالب نيست من مي خواستم فاصله بين دو مصراع رو تنظيم كنم يا بيت رو بياورم وسط صفحه با اين روش نميشه اين كارها رو كرد آيا روش ديگري هست آيامحتواي آن فايل درباره شعر نويسي روش بهتري معرفي كرده است لطف مي كنيد اون فايل رو برا من گير بياريد خيلي احتياج دارم ازتون خيلي ممنون مي شم
سلام

فاصله بين دو مصراع كه براحتي با گزينه‌هاي خود ورد تنظيم ميشه و مشكلي نيست

آوردن بيت به وسط هم باز راحته و كافيه اون بيتي كه ميخواي وسط باشه كه احتمالا بيت آخر هم هست را بذاري آخر سر تايپ كني

در ضمن من اون فايل رو هم قرار ندادم كه بتونم دوباره بذارمش و احتمالا روي همون سرور هم كه آيلودش شده بدليل عدم دانلود يا ..... بعد از يه مدتي پاك شده

Hamid2010
16-04-2008, 11:05
خوب وقتي ما بيت رو جاستيفايش كرديم كه ديگه وسط چين نمي شه يعني جاستيفايش بهم مي خوره من منظورم اينه كه ميخواستم حاشيه لب كاغذ زياد تر از الا ن باشه يعني با همان حالت جاستيفاي مي شه فاصله لبه كاغذ را با مصراع هام بيشتر كنم يا فاصله بين دو مصراع را زيادتر يا كمتر كنم اگه لطف كنيد بيشتر توضيح دهيد متشكرم درباره گذاشتن اون فايل هم من منظورتون رو نفهميدم يعني قراره بذاريد يا نه اگه بذاريد كه خيلي خيلي ممنون مي شم بازم از تون تشكر مي كنم

wordist
16-04-2008, 11:50
خوب وقتي ما بيت رو جاستيفايش كرديم كه ديگه وسط چين نمي شه يعني جاستيفايش بهم مي خوره من منظورم اينه كه ميخواستم حاشيه لب كاغذ زياد تر از الا ن باشه يعني با همان حالت جاستيفاي مي شه فاصله لبه كاغذ را با مصراع هام بيشتر كنم يا فاصله بين دو مصراع را زيادتر يا كمتر كنم اگه لطف كنيد بيشتر توضيح دهيد متشكرم درباره گذاشتن اون فايل هم من منظورتون رو نفهميدم يعني قراره بذاريد يا نه اگه بذاريد كه خيلي خيلي ممنون مي شم بازم از تون تشكر مي كنم
ببين دوست عزيز

شما براي اينكه فاصله ابيات رو از لبه كاغذ زيادتر كني يه روشش همونيه كه ميگي و البته ميتوني هم از تورفتگي پارگرافها استفاده بكني (منوي format گزينه paragraph و باكس Before text و After text )

با استفاده از همين ترفند هم ميشه اون بيت مثلا آخر را تورفتگي بيشتري براش ايجاد كرد

فايل رو هم باز مي گم من آپلود نكردم كه داشته باشم و بتونم دوباره بذارمش

كس ديگه اي گذاشته اونو و الان هم كمتر مياد انجمن

Dr.DUGeR
16-04-2008, 20:15
سلام
چطور باید ابن کار رو بکنم!
اینک عکس:منظورم نحوه ی کشیدن فلش های قرمزه!

omit
16-04-2008, 21:03
سلام

مثلآ وقتی میخوام یه متن فارسی که لابلای جملاتش لغات انگلیسی هم وجود داره از جایی کپی و در word پیست کنم(copy/paste)

ترکیب جملات بهم میخوره!

یه خورده هم ور رفتم(راست چین چپ چین ...) اما درست نمیشه

لطفآ کمک کنید

omit
16-04-2008, 21:16
سلام

مثلآ وقتی میخوام یه متن فارسی که لابلای جملاتش لغات انگلیسی هم وجود داره از جایی کپی و در word پیست کنم(copy/paste)

ترکیب جملات بهم میخوره!

یه خورده هم ور رفتم(راست چین چپ چین ...) اما درست نمیشه

لطفآ کمک کنید

شرمنده

جوابمو همین الان گرفتم(صفحه 180 آخرین پست)

ممنون از اقا جواد

wordist
17-04-2008, 06:52
سلام
چطور باید ابن کار رو بکنم!
اینک عکس:منظورم نحوه ی کشیدن فلش های قرمزه!

اين كار توي ورد بسيار سخته و با استفاده از همون فلشهاي موجود انجام ميشه

بازم تاكيد مي كنم سختي اينكار به انجامش نمي ارزه

Dr.DUGeR
17-04-2008, 14:38
اين كار توي ورد بسيار سخته و با استفاده از همون فلشهاي موجود انجام ميشه

بازم تاكيد مي كنم سختي اينكار به انجامش نمي ارزه

سلام .راه دیگه ای نیست که پیشنهاد کنید؟

jedivssith
17-04-2008, 18:05
عجیبه ها!
مال من اون قسمت یه شکل دیگه هست و Picture Styles هم داره. وقتی هم روی عکسی راست کلیک می کنم و Format Picture را می زنم باز هم در یکی از بخش ها به Picture Styles دسترسی دارم. الآن عکسشو نمی تونم بذارم. نمی دونم چرا مال شما فرق می کنه، شاید نسخه آفیس شما نسخه پایین تری باشه یا کامل نصب نشده باشه. ولی مطئناً Picture Styles یه جایی همون دور و بر هست. روی عکس راست کلیک کن و Format Picture رو بزن. حتماً همونجا Picture Styles رو پیدا می کنی. اگه نکردی دیگه نمی دونم چی بگم.

درود

نسخه آفیس من Enterprise می باشد. آیا در نسخه شما هر زمانی بعد از وارد کردن عکس و کلیک روی آن بخش Picture Styles دیده می شود؟ این بخش فقط قبل از ذخیره کردن (بار اول) سند دیده می شود، نه بعد از آن. در گزینه راست کلیک هم در Format Picture رفتم هیچ جایی به نام Picture Styles وجود ندارد. در هر صورت لطف کردید.
نسخه Enterprise از شش نسخه آفیس در رده چندم است، من همان اول دنبال نسخه Ultimate بودم ولی در بازار نبود مگر در وب پیدا کنم.

با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith
17-04-2008, 18:10
سلام من میخوام تایپیک مربوط به گوشی p990 رادر همین سایت دانلود کنم (که حدود 400 صفحه میباشد) و از
برنامهی webzip هم استفاده کردم ولی با اینکه در قسمت تنظیمات فقط بر روی html تیک فعال بودن را زدم با این حال
خیلی از صفحاتی را که من نمیخوام را هم دانلود میکنه مثلا لیست کاربر ها
میخواستم ببینم که چکار باید بکنم که بتونم فقط و فقط صفحات را آن هم به طور پشت سر هم دانلود کنم

با تشکر

ضمنا این سوال را در تایپیک برنامه های فشرده ساز مطرح کردم ولی کسی جواب نداد برا همین چون همین سوال را دیدم
که یکی از بچه های همین تایپیک پرسیده اومدم اینجا پرسیدم

دوست عزیز این خطای شما مربوط به این است که شما تازه وارد هستید. اینجا تاپیک مربوط به نرم افزار ورد هست و بس. شما باید تو بخش بحث های نرم افزاری سوال را مطرح کنید چرا به زیر مجموعه این بخش یعنی اینجا آمدید. اون دوستمون هم اشتباه کرد، دلیل نشد چون اون فرد می خواست این تاپیک را دانلود کنه سوال را اینجا مطرح کنه و مربوط به اینجا باشه ولی wordist عزیز پاسخی به ایشان دادند. دقت کنید تا تاپیک شلوغ نشود.

موفق باشید

love-to-learn
18-04-2008, 19:29
سلام:20:

من این مشکل قدیمی تایپ ی تو word2003 رو دارم که ی به حروف قبل و بعد نمیچسبه. البته با Ctrl+X مشکل حل میشه ولی آیا راه حل دیگه ای هم هست که سریعتر و راحتتر باشه؟
راستی با فونت کامران میخوام تایپ کنم.

ممنوم میشم از راهنمائیتون :11:

jedivssith
18-04-2008, 20:21
درود

همانطور که در عکس می بینید بعد از شماره 11 فاصله ای را ورد به صورت اتوماتیک ایجاد می کند و نوشته ها را کمی جلوتر از خط تیره و شماره می برد در تنظیمات Numbring چیزی را ندیدم که بتوان این فاصله را برداشت و مثل شماره های بالا عادی باشد چطور این مشکل را حل کنم؟

با سپاس فراوان
بدرود

sara100
19-04-2008, 01:48
با سلام خدمت اساتيد زحمتكش بخش !

دوستان مي خواسم بپرسم به كمك چه نرم افزاري مي توان متون را در2003 WORD كه در حالت web layout view به صورت عريض قرار دارد را به همان صورت عريض به pdf تبديل كرد (بدون اينكه از 2 طرف در فايل PDF حاشيه ايجاد شود ....) يعني متون در فايل PDF هم به همان صورتي كه در2003 WORD در حالت web layout view نمايش داده ميشه در آيد....

wordist
19-04-2008, 07:25
درسته که تازه واردم ولی تازه کار نیستم
درضمن گفتم که تو اون تایپیک فشرده سازا مطرح کردم کسی جواب نداد
حالا شما اگه بلدی راهنمایی کن و اگر نه هم که دیگه هیچی
جواب سوال شما اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا خارج از مبحث تاپيك سوال و گفتگو نفرمائيد

wordist
19-04-2008, 07:29
درود

همانطور که در عکس می بینید بعد از شماره 11 فاصله ای را ورد به صورت اتوماتیک ایجاد می کند و نوشته ها را کمی جلوتر از خط تیره و شماره می برد در تنظیمات Numbring چیزی را ندیدم که بتوان این فاصله را برداشت و مثل شماره های بالا عادی باشد چطور این مشکل را حل کنم؟

با سپاس فراوان
بدرود

سلام دوست عزيز

علت بوجود آمدن اين مشكل اين است كه فواصل تنظيم شده براي شروع مت نبعد از شماره ها كم مي‌باشد و با
افزايش شماره‌ها و زياد شدن پهناي آنها اين اتفاق مي‌افتد

در همان تنظيمات مربوطه به Numbering در سمت Customize باكسي تحت عنوان Tab space After وجود دارد كه عدد مناسب دادن به آن از بروز اين مشكل جلوگيري مي كند مثلا دادن عدد يك سانتي متر و ....

موفق باشي

wordist
19-04-2008, 07:54
با سلام خدمت اساتيد زحمتكش بخش !

دوستان مي خواسم بپرسم به كمك چه نرم افزاري مي توان متون را در2003 WORD كه در حالت web layout view به صورت عريض قرار دارد را به همان صورت عريض به pdf تبديل كرد (بدون اينكه از 2 طرف در فايل PDF حاشيه ايجاد شود ....) يعني متون در فايل PDF هم به همان صورتي كه در2003 WORD در حالت web layout view نمايش داده ميشه در آيد....
سلام دوست عزيز

اين يك حالت نمايشي هست كه اون حاشيه‌ها را نمايش نميده

شما براي اينكار بايد حاشيه ها رو كم كني و بعد با يه نرم افزار مثل PDF Machine ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تبديل كني

موفق باشي

jedivssith
19-04-2008, 12:10
سلام دوست عزيز

علت بوجود آمدن اين مشكل اين است كه فواصل تنظيم شده براي شروع مت نبعد از شماره ها كم مي‌باشد و با
افزايش شماره‌ها و زياد شدن پهناي آنها اين اتفاق مي‌افتد

در همان تنظيمات مربوطه به Numbering در سمت Customize باكسي تحت عنوان Tab space After وجود دارد كه عدد مناسب دادن به آن از بروز اين مشكل جلوگيري مي كند مثلا دادن عدد يك سانتي متر و ....

موفق باشي

ببخشید من فراموش کردم بگم که سوالم در ورد 2007 می باشد و به نظرم راهنمایی شما برای ورد 2003 است چون من چنین چیزی پیدا نکردم.

من در کادر Define New Number از قسمت Alignment این کار را انجام داد و درست شد و راضی هستم آیا همین مسیر درست بود که رفتم. یا از جایی دیگر باز تنظیماتی برای این کار وجود دارد؟

SajjadKAZ2003
19-04-2008, 12:25
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من يه متن در word 2003 تايپ کردم بعد يه کم تو تنظيمات word دستکاري کردم خودم هم نفهميدم چي شد که حالا وقتي متنو تو word باز مي کنم يه بالن کنار کلماتي که آخرين تغييرات روشون اعمال شده ظاهر ميشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر کاري مي کنم نمي تونم اين بالن ها رو حذف کنم، اعصابم خورد شده! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته از منوي view و با غير فعال کردن Markup ميشه موقتاً از شرشون خلاص شد ولي وقتي word رو مي بندم و دوباره باز مي کنم باز هم اين بالن ها فعال ميشن!

مثل اين شکل:

اين هم تنظيمات قسمتي از Option:

دارم قااااط مي زنم
چي کار کنم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هلپ مي[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jedivssith
19-04-2008, 12:56
درود

آیا امکان بزرگ کردن فونت داخل Comment وجود دارد؟ چون با انتخاب و بزرگ کردن فونت هیچ اتفاقی نمی افتد در تنظیمات آن هم دستوری برای این کار نیست.

با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith
19-04-2008, 13:02

من يه متن در word 2003 تايپ کردم بعد يه کم تو تنظيمات word دستکاري کردم خودم هم نفهميدم چي شد که حالا وقتي متنو تو word باز مي کنم يه بالن کنار کلماتي که آخرين تغييرات روشون اعمال شده ظاهر ميشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هر کاري مي کنم نمي تونم اين بالن ها رو حذف کنم، اعصابم خورد شده! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته از منوي view و با غير فعال کردن Markup ميشه موقتاً از شرشون خلاص شد ولي وقتي word رو مي بندم و دوباره باز مي کنم باز هم اين بالن ها فعال ميشن!

مثل اين شکل:

دارم قااااط مي زنم
چي کار کنم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر روی اون کامنت ها یا همان بالون ها راست کلیک کنید و گزینه Delete Comment را بزنید پاک می شوند.
اما اگر می خواهید کلمه و یا جمله شما نشانه دار شده باشد (با توجه به تنظمیات و رنگهایی که در Track Changes انجام داده اید. به Track Changes Option بروید. به مسیر زیر بروید :
Balloons < Use Balloons (Print and Web Layout)

سه گزینه Always که به شما می گوید همیشه این Comment ها بالون ها نمایش داده شود. گزینه Never بالون ها را پنهان می کند ولی عبارت مورد نظر شما در داخل یک علامت کروشه و با رنگ مخصوصی نشان دار هست. و گزینه Only for Comments/ Formatting که می گوید تنها برای نظرات و قالبها. که البته این یکی را متوجه نشدم و با امتحان کردنش نفهمیدم چه تاثیری دارد که امیدوارم دوستان به من هم بگویند.

Hamid2010
19-04-2008, 14:17
ببين دوست عزيز

شما براي اينكه فاصله ابيات رو از لبه كاغذ زيادتر كني يه روشش همونيه كه ميگي و البته ميتوني هم از تورفتگي پارگرافها استفاده بكني (منوي format گزينه paragraph و باكس Before text و After text )

با استفاده از همين ترفند هم ميشه اون بيت مثلا آخر را تورفتگي بيشتري براش ايجاد كرد

فايل رو هم باز مي گم من آپلود نكردم كه داشته باشم و بتونم دوباره بذارمش

كس ديگه اي گذاشته اونو و الان هم كمتر مياد انجمن

دستت درد نكنه بگي نگي كارم راه افتاده ولي چند تا مشكل دارم 1: من مي خوام تيتر يه شعر و وسطچينش كنم يعني‏وسط صفحه باشه چه جوري اين كار رو بكنم 2: توي اين روش مي خواستم يه بيت رو انتخاب كنم چگونه اين كار رو بكنم 3: مصرع هاي من با هم ناميزون هستند يعني مصرع اول ما بين خط مصرع دوم و مصرع چهارم (يعني مصرع دوم بيت دوم ) نوشته مي شه يا بعضي موقعها چند ميليمتر بالاتر از مصرع دوم مي افته براي رفع اين مشكلات لطفا راهنماييم كنيد متشكرم

wordist
19-04-2008, 16:15
ببخشید من فراموش کردم بگم که سوالم در ورد 2007 می باشد و به نظرم راهنمایی شما برای ورد 2003 است چون من چنین چیزی پیدا نکردم.

من در کادر Define New Number از قسمت Alignment این کار را انجام داد و درست شد و راضی هستم آیا همین مسیر درست بود که رفتم. یا از جایی دیگر باز تنظیماتی برای این کار وجود دارد؟
نه

در ورد 2007 بايد تمامي پاراگرافهايي كه اعداد رو دارن رو انتخاب كني و سپس با كليك راست روي اونا از قسمت special كه گزينه hanging انتخاب شده است يه مقدار عدد روبروش رو بيشتر كني مثلا يك سانتي متر ....

larneg
19-04-2008, 22:28
با سلام

چطور به صورت خودکار توسط برنامه ورد کاری کنم که خودش فهرست درست کنه که وقتی روش کلیک میکنم منو به جای مورد نظر ببره

مثل کاری که برای لینک میکنم

ممنــــــونم

SajjadKAZ2003
20-04-2008, 00:13

مثل اين شکل:

دارم قااااط مي زنم

اگر روی اون کامنت ها یا همان بالون ها راست کلیک کنید و گزینه Delete Comment را بزنید پاک می شوند.
اما اگر می خواهید کلمه و یا جمله شما نشانه دار شده باشد (با توجه به تنظمیات و رنگهایی که در Track Changes انجام داده اید. به Track Changes Option بروید. به مسیر زیر بروید :
Balloons < Use Balloons (Print and Web Layout)

سه گزینه Always که به شما می گوید همیشه این Comment ها بالون ها نمایش داده شود. گزینه Never بالون ها را پنهان می کند ولی عبارت مورد نظر شما در داخل یک علامت کروشه و با رنگ مخصوصی نشان دار هست. و گزینه Only for Comments/ Formatting که می گوید تنها برای نظرات و قالبها. که البته این یکی را متوجه نشدم و با امتحان کردنش نفهمیدم چه تاثیری دارد که امیدوارم دوستان به من هم بگویند.

Delete Comment نداره !
ورد من 2003 هست

خودم فهمدیم
اول باید تولبار Reviewing رو فعال کنیم بعد Accept All Changes in Document رو بزنیم تا بالنها از بین برن

دروود

aioob
20-04-2008, 18:27
با سلام و عرض ادب
چند تا سوال داشتم که ممنمون می شوم اگه جواب بدید:
1-اگر در word بخواهم به جز فهرست عناوین ، فهرست اشکال نمودارها و جداول را به طور جداگانه در پایان نامه داشته باشم چه کاری بایستی انجام بدهم.
2-چگونه می نوانم header و footer را طوری تنظیم کنم که نوشته های ما در صفحات زوچ و فرد متفاوت باشد.
3-چگونه می توانم header و footer را طوری تنظیم کنم که صفحه اول با بقیه صفخه ها متفاوت باشد.

aioob
20-04-2008, 18:29
یک سوال دیگه هم داشتم
چگونه می شود در نوشته ای عنوان و چکیده در یک ستون و بقیه قسمت ها در دو ستون نوشته شود؟

شیدا
20-04-2008, 21:18
با عرض سلام و خسته نباشید به بروبچ
آقا من یه فایل 10 صفحه ای تایپ کردم Portrait حالا میخوام چندتا صفحهشو Landscape کنم
وقتی میرم تو تنظیمات و تنظیم می کنم همشون Landscape میشن
چیکار کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

isbn84
20-04-2008, 22:21
سلام
من یه word 2007 دارم .. وقتی باهاش تایپ می کنم حروف فارسیه اعداد انگلیسی و از چپ به راست ... میشه کمک کنید .... می خام اعدادم فارسی بشه...

wordist
21-04-2008, 07:16
با سلام و عرض ادب
چند تا سوال داشتم که ممنمون می شوم اگه جواب بدید:
1-اگر در word بخواهم به جز فهرست عناوین ، فهرست اشکال نمودارها و جداول را به طور جداگانه در پایان نامه داشته باشم چه کاری بایستی انجام بدهم.
2-چگونه می نوانم header و footer را طوری تنظیم کنم که نوشته های ما در صفحات زوچ و فرد متفاوت باشد.
3-چگونه می توانم header و footer را طوری تنظیم کنم که صفحه اول با بقیه صفخه ها متفاوت باشد.

سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك مي گم

1- براي اينكار قبل از آن بايد براي هر جدول يا شكلي يك caption مشخص كرد (Insert--> Reference-->Caption) و بعد از آن براي واردشدن اتوماتيك عناوين و شماره صفحه‌ها از همان مسير ذكر شده اينبار گزينه Index and tables و از زبانه اخر يعني table of figures استفاده مي كنيم

2 و 3 - از زبانه Layout كادر page setup دو تيك مربوطه را را مي گذاريم : different odd and even و ....

موفق باشي

یک سوال دیگه هم داشتم
چگونه می شود در نوشته ای عنوان و چکیده در یک ستون و بقیه قسمت ها در دو ستون نوشته شود؟

بهترين راه براي دو ستونه كردن نوشتن طبيعي متن و سپس انتخاب قسمت مربوطه براي ستون بندي و سپس ستون بندي دلخواه روي ان مي باشد

wordist
21-04-2008, 07:18
با عرض سلام و خسته نباشید به بروبچ
آقا من یه فایل 10 صفحه ای تایپ کردم Portrait حالا میخوام چندتا صفحهشو Landscape کنم
وقتی میرم تو تنظیمات و تنظیم می کنم همشون Landscape میشن
چیکار کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزيزم

براي اينكار بايد كرسر را ابتداي صفحه موردنظر قرار بديد و از كادر page setup و پس از انتخاب گزينه‌هاي landscape و this point forward از باكس apply to به نتيجه مورد نظر رسيد

موفق باشي

wordist
21-04-2008, 07:20
سلام
من یه word 2007 دارم .. وقتی باهاش تایپ می کنم حروف فارسیه اعداد انگلیسی و از چپ به راست ... میشه کمک کنید .... می خام اعدادم فارسی بشه...
سلام

دوست عزيز اين سوال بارها و بارها در اين تاپيك پرسيده شده و رسم بر اينه كه ابتدا جستجو انجام بشه و سپس سوال پرسيده بشه

پس شما هم سنت شكني نكنيد و اينكار رو بكنيد تا براحتي به جواب برسيد

موفق باشي

jedivssith
21-04-2008, 13:02
درود

سوال اول:

من کنار هر پاراگراف یک شکل دایره ای از اشکال خود ورد رسم کرده ام و با شماره مشخص کرده ام که شماره همان مطلب پاراگراف می باشد. و با کم و زیاد شدن مطالب و جابجایی پاراگرافها این اشکال به هم می ریزد و مشکل ساز شده چطور می توانم هر شکل را برای هر پاراگراف تعریف کنم که با جابجایی نوشته ها شکل دایره ای کنارش به همراه آن حرکت کند و به هم نریزد. یعنی هر شکل با پارگراف مربوط به خود بالا یا پایین شود نه مطلب با اینتر پایین برود و شکل سرجایش بماند. یا برعکس.

سوال دوم:

مطلبی را راجع به چاپ سند ورد روی دو روی کاغذ در تاپیک خواندم ولی گفته ها با تنظیمات Printer متفاوت بود و هیچ سر در نیاوردم اگر امکان دارد از اول روش چاپ سند را روی دو روی کاغذ آموزش دهید تا اینطوری کاغذ بی خود هدر نرود.

با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith
21-04-2008, 13:07
سلام دوست عزيزم

براي اينكار بايد كرسر را ابتداي صفحه موردنظر قرار بديد و از كادر page setup و پس از انتخاب گزينه‌هاي landscape و this point forward از باكس apply to به نتيجه مورد نظر رسيد

موفق باشي

در ادامه راهنمایی معلم و دوست خوبمان وردیست عزیز باید بگویم شما اگر بخواهید هر صفحه یکی در میان خوابیده یا ایستاده باشد باید هر صفحه یک فصل باشد، اینطوری می توانید مثلا صفحه اول را عادی یا Portrait داشته باشید صفحه دوم خوابیده یا Landscape و همینطور یکی در میان. یا چندتا چندتا خوابیده و یا ایستاده.

بدرود

wordist
21-04-2008, 13:23
درود

سوال اول:

من کنار هر پاراگراف یک شکل دایره ای از اشکال خود ورد رسم کرده ام و با شماره مشخص کرده ام که شماره همان مطلب پاراگراف می باشد. و با کم و زیاد شدن مطالب و جابجایی پاراگرافها این اشکال به هم می ریزد و مشکل ساز شده چطور می توانم هر شکل را برای هر پاراگراف تعریف کنم که با جابجایی نوشته ها شکل دایره ای کنارش به همراه آن حرکت کند و به هم نریزد. یعنی هر شکل با پارگراف مربوط به خود بالا یا پایین شود نه مطلب با اینتر پایین برود و شکل سرجایش بماند. یا برعکس.

سوال دوم:

مطلبی را راجع به چاپ سند ورد روی دو روی کاغذ در تاپیک خواندم ولی گفته ها با تنظیمات Printer متفاوت بود و هیچ سر در نیاوردم اگر امکان دارد از اول روش چاپ سند را روی دو روی کاغذ آموزش دهید تا اینطوری کاغذ بی خود هدر نرود.

با سپاس فراوان
بدرود
سلام

بهترين كار براي سوال اول اينه كه شكلي كه كشيده ميشه جزئي از پاراگراف باشه تا با اون بالا و پايين بره و چاره كار در اين موارد انتخاب گزينه In line with text براي شكا هستش كه از زبانه layout كادر خصوصيات شكل در دسترس هست

براي سوال بعدي هم بايد پرينتر شما ابتدا قابليت را داشته باشه و از كادر تنظيمات پرينتر بايد دنبال گزينه‌هاي مانند Print on both side گشت و پيدا كرد

samanajan
21-04-2008, 18:38
چطوري مي توانم فهرست ايجاد كنم

چون هي خطا مي دهد هيچ ورودي يافت نشد

hellbrain666
21-04-2008, 20:01
سلام

توی ورد 2003 از نوار تولبار بالایی فقط گزینه های ویو تولز و هلپ موندند و بقیه حذف شدند چطوری برشون گردونم؟

isbn84
21-04-2008, 22:26
سلام

دوست عزيز اين سوال بارها و بارها در اين تاپيك پرسيده شده و رسم بر اينه كه ابتدا جستجو انجام بشه و سپس سوال پرسيده بشه

پس شما هم سنت شكني نكنيد و اينكار رو بكنيد تا براحتي به جواب برسيد

موفق باشي

خداییش من گشتم ..مال 2007 نبود..اخه شکلش کلا عوض شده.حداقل بگید چی بنویسم تو سرچ :37:
حداقل بگید شماره پستش حدودا چند است:41:

wordist
22-04-2008, 06:28
چطوري مي توانم فهرست ايجاد كنم

چون هي خطا مي دهد هيچ ورودي يافت نشد
سلام دوست عزيز

براي فهرست نويسي يه نگاهي به پست شماره 13 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تاپيك آموزش نكات كاربردي ورد بنداز

موفق باشي

wordist
22-04-2008, 06:40
خداییش من گشتم ..مال 2007 نبود..اخه شکلش کلا عوض شده.حداقل بگید چی بنویسم تو سرچ :37:
حداقل بگید شماره پستش حدودا چند است:41:
سلام

اينم بخاطر شما دوست عزيز

فارسي نويسي اعداد در ورد 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
22-04-2008, 06:43
با سلام

چطور به صورت خودکار توسط برنامه ورد کاری کنم که خودش فهرست درست کنه که وقتی روش کلیک میکنم منو به جای مورد نظر ببره

مثل کاری که برای لینک میکنم

ممنــــــونم
سلام دوست عزيزم

آموزش فهرست نويسي در پست شماره 13 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تاپيك آموزش نكات كاربردي ورد

موفق باشي

wordist
22-04-2008, 12:41
سلام

توی ورد 2003 از نوار تولبار بالایی فقط گزینه های ویو تولز و هلپ موندند و بقیه حذف شدند چطوری برشون گردونم؟
سلام دوست عزيزم

شما براي اينكار بايد روي يكي از نوار ابزار ها كليك راست كني و customize رو بزني و از زبانه Toolbars گزينه Menu bar را انتخاب كرده و بعد از همون كادر دكمه Reset رو بزني و سپس اكي كني

موفق باشي

jedivssith
22-04-2008, 14:44
درود

در صفحه اول چند Comment دارم که می خواهم Balloons در سند نمایش داده شود، همانطور که می دانید وقتی کامنتی وارد می کنید و اگر بخواهید بالون ها سر جای خود باشند یک نوار خاکستری در سمت راست یا چپ (با توجه به تنظیماتی که در Track Changes Option) تعریف کرده ایم ظاهر می شود و در زیر بالون ها این نوار خاکستری هست. من می خواهم این نوار فقط در صفحه اول باشد، حتی با ایجاد فصل جدید نتوانستم این کادر خاکستری را از دیگر صفحات (صفحات بعد از یک) بردارم و نشان داده می شود. چه کار باید کرد که این کادر خاکستری فقط در همان صفحه اول باشد، چون صفحه بندی و نوشته های صفحات من را به هم می ریزد و روی آن صفحات تاثیر گذاشته.

با سپاس فراوان
بدرود

SajjadKAZ2003
22-04-2008, 21:07
برای خارج کردن یک عکس که در ورد قرار داره چی کار باید کرد؟
در واقع عمل برعکس " insert / picture " چیه؟

jedivssith
22-04-2008, 23:50
برای خارج کردن یک عکس که در ورد قرار داره چی کار باید کرد؟
در واقع عمل برعکس " insert / picture " چیه؟

عکس را داخل یک برنامه مدیریت تصاویر مثل فتوشاپ . ای سی دی سی و از همه راحت تر Paint ویندوز Paste کن

wordist
23-04-2008, 06:54
چطوری یک نوشته رو در بکگراند صفحه قرار دهیم
سلام

از منوي Format گزينه Background و سپس گزينه Printed watermark رو بزن و بقيه كار هم كه مشخصه

metax
23-04-2008, 08:15
چطوري ميشه ديفالت سايز صفحه رو تغيير داد؟مال من الان هميشه روي letter تنظيمه.ميخوام وقتي يك صفحه جديد باز ميكنم خودش روي A4 باشه.

wordist
23-04-2008, 08:17
چطوري ميشه ديفالت سايز صفحه رو تغيير داد؟مال من الان هميشه روي letter تنظيمه.ميخوام وقتي يك صفحه جديد باز ميكنم خودش روي A4 باشه.
سلام

اينكار رو براحتي ميشه پس از انجام تنظيمات دلخواه براي حالت پيش‌فرض با زدن دكمه Default از همان كادر تنظيمات (Page setup) انجام داد

Hamid2010
23-04-2008, 11:05
دستت درد نكنه بگي نگي كارم راه افتاده ولي چند تا مشكل دارم 1: من مي خوام تيتر يه شعر و وسطچينش كنم يعني‏وسط صفحه باشه چه جوري اين كار رو بكنم 2: توي اين روش مي خواستم يه بيت رو انتخاب كنم چگونه اين كار رو بكنم 3: مصرع هاي من با هم ناميزون هستند يعني مصرع اول ما بين خط مصرع دوم و مصرع چهارم (يعني مصرع دوم بيت دوم ) نوشته مي شه يا بعضي موقعها چند ميليمتر بالاتر از مصرع دوم مي افته براي رفع اين مشكلات لطفا راهنماييم كنيد متشكرم

wordist جان مثل اينكه منم سوال پرسيده بودم

wordist
23-04-2008, 11:12
سلام دوست عزيز

احتمالا سوالتون رو نديده بودم

ولي بايد بگم بصورت كلي تايپ شعر فارسي اونم به روشهايي كه ما ميخواهيم توي ورد يه كم پيچيدگي داره

بايد ابتدا ديد چطوري ميخواي شعر رو تايپ كني و بعد عمليات متناسب با اونو انجام بدي

مثلا مي خواي بيت اول وسط باشه با بيت آخر و ... در هر صورت تو كليات دو ستونه شدن شعر رو بلدي حالا اگه مثلا ميخواي بيت آخر وسط باشه بايد بقيه ابيات رو به اون روش درست كني و دو ستونه كني و بيت آخر رو هم بذاري تك ستونه باشه و بعد محدوديت پاراگراف بهش بدي و .....

خلاصه كار راحت نيست

براي ناميزون بودن اون هم بايد به عكس بذاري تا ببينم مي تونم بفهمم اشكال كار دقيقا از كجاست

يا اينكه فايلت را آپلود كني و ادرس بدي تا ببينم موردش چيه

موفق باشي

Hamid2010
23-04-2008, 15:53
سلام wordist عزيز حالا اومدم يه قسمتي از شعر رو دو ستونش كنم مشكل جديدي پيش اومده كه قسمتي از مصرع اول روي مصرع دوم مي ره يا بالعكس

wordist
23-04-2008, 17:01
سلام wordist عزيز حالا اومدم يه قسمتي از شعر رو دو ستونش كنم مشكل جديدي پيش اومده كه قسمتي از مصرع اول روي مصرع دوم مي ره يا بالعكس
يعني چي؟

دوست من بايد عكس بذاري تا معلوم بشه چي شده

Hamid2010
24-04-2008, 16:09
بيا ورديست جان اين هم تصوير[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بيا ورديست جان اين هم تصوير[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wordist جان با سايتي آپش كنم كه خراب نشه مانند پست قبلي

wordist جان با سايتي آپش كنم كه خراب نشه مانند پست قبلي

Ghaioom
24-04-2008, 17:17
[quote=Hamid2010;2338494]wordist جان با سايتي آپش كنم كه خراب نشه مانند پست قبلي

سلام
شما میتونی در دو سایت زیر راحت عکس ها تو آپلود کنی.

wordist
26-04-2008, 07:00
....

ببين دوست عزيز

شما براي شعر نويسي اول بايد توي كاغذ A4 اينكارو بكني كه عرض مناسب داشته باشي ، حاشيه‌ها را متناسب تنظيم كني ، از فونتهاي درشت و با سايز بزرگ خيلي استفاده نكني ، فاصله مربوط به بين ستونها رو رعايت كني ، قبل و بعد از پاراگراف حتي المقدور از تو رفتگي استفاده نكني و ...

اينا رو رعايت كني مشكلات حله

سعي كن موفق بشي

jedivssith
26-04-2008, 11:33
درود

در صفحه اول چند Comment دارم که می خواهم Balloons در سند نمایش داده شود، همانطور که می دانید وقتی کامنتی وارد می کنید و اگر بخواهید بالون ها سر جای خود باشند یک نوار خاکستری در سمت راست یا چپ (با توجه به تنظیماتی که در Track Changes Option) تعریف کرده ایم ظاهر می شود و در زیر بالون ها این نوار خاکستری هست. من می خواهم این نوار فقط در صفحه اول باشد، حتی با ایجاد فصل جدید نتوانستم این کادر خاکستری را از دیگر صفحات (صفحات بعد از یک) بردارم و نشان داده می شود. چه کار باید کرد که این کادر خاکستری فقط در همان صفحه اول باشد، چون صفحه بندی و نوشته های صفحات من را به هم می ریزد و روی آن صفحات تاثیر گذاشته.

با سپاس فراوان
بدرود

وردیست جان نظری راجع به این سوالم ندارید؟ چون برام خیلی مهم هست.

سپاس

ila
26-04-2008, 23:13
من می خوام بدونم این امکان استفاده از کاراکترهای جانشینی مثل * و ؟ چیه تو Finde ورد میشه با یه مثال

Hamid2010
26-04-2008, 23:31
wordist جان درباره منظم نوشتن مي خواستم بدونم اين سايت از چه روشي استفاده كرده است؟

caspian
28-04-2008, 07:13
ایا در ورد 2007 این امکان هست که در متن تایپ شده فارسی غلط یابی کنه؟اگر هست چگونه؟

wordist
28-04-2008, 08:40
وردیست جان نظری راجع به این سوالم ندارید؟ چون برام خیلی مهم هست.

سپاس
سلام دوست من

راستش من خيلي با كامنت ها كار نكردم

ولي چك كردم و تا اونجايي كه ديدم متوجه شدم نميشه اينكاري كه شما ميخواي رو انجام داد

اگه به نتيجه رسيدم خبر مي دم

موفق باشي

wordist
28-04-2008, 08:41
من می خوام بدونم این امکان استفاده از کاراکترهای جانشینی مثل * و ؟ چیه تو Finde ورد میشه با یه مثال
سلام

تو اونجايي كه من اطلاع دارم استفاده از كاراكترهاي جانشين در ورد ممكن نيست

wordist
28-04-2008, 08:42
wordist جان درباره منظم نوشتن مي خواستم بدونم اين سايت از چه روشي استفاده كرده است؟

سلام دوست عزيز

اتفاقا اين چيزي كه تايپ شده اونجا به راحت‌ترين روش و با استفاده از همون چيزي كه من اشاره كرده بودم قابل انجامه

wordist
28-04-2008, 08:43
ایا در ورد 2007 این امکان هست که در متن تایپ شده فارسی غلط یابی کنه؟اگر هست چگونه؟
سلام

من شخصا تا حالا ديكشنري فارسي كه بشه روي ورد نصب كرد و براي غلط ياب فارس از اون استفاده كرد را نديدم

قلبا هم توي اين تاپيك اين بحث مطرح بود و قرار شد هر كس پيدا كرد بذاره

ila
28-04-2008, 09:03
سلام

تو اونجايي كه من اطلاع دارم استفاده از كاراكترهاي جانشين در ورد ممكن نيست

پس تو ورد این قسمت use wildcard مال چیه؟

wordist
28-04-2008, 09:29
پس تو ورد این قسمت use wildcard مال چیه؟
سلام دوست عزيزم

با تشكر از تذكر آموزشي تون

همونطور كه گفته بودم و مشخص هم هست من تا حالا با اين مورد كار نكرده بودم و اطلاعي هم نداشتم

ولي با مراجعه به help ورد نتايج جالبي برام حاصل شد كه توصيه مي كنم خودتون ببينين

البته بايد بگم كه من با امتحاني كه كردم در يه سري از مواردش به نتيجه نرسيدم و با اينكه نمونه در ورد وجود داشت نتونست اونو پيدا كنه

به نظر مياد بايد بيشتر روش وقت بذارم تا ببينم آيا ترفند خاصي رو مي طلبه يا نه

ممنون

Search by using wildcards

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] wildcards to find and replace ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
For example, use the asterisk (*) wildcard to search for a string of characters ("s*d" finds "sad" and "started").
On the Edit menu, click Find or Replace.
If you don't see the Use wildcards check box, click More.
Select the Use wildcards check box.
Enter a wildcard character in the Find What box. Do one of the following:
To choose a wildcard character from a list, click Special, click a wildcard character, and then type any additional text in the Find what box.
Type a wildcard character directly in the Find what box.
If you want to replace the item, enter what you want to use as a replacement in the Replace with box.
Click Find Next, Replace, or Replace All. To cancel a search in progress, press ESC.Notes
When the Use wildcards check box is selected, Word finds only the exact text you specify. (Notice that the Match case and Find whole words only check boxes are unavailable (dimmed) to indicate that these options are automatically on; you can’t turn off these options.)
To search for a character that's defined as a wildcard, type a backslash (\) before the character. For example, type \? to find a question mark. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] for items you want to find and replace ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
To find:

Any single character Type ? For example, s?t finds "sat" and "set". Any string of characters Type * For example, s*d finds "sad" and "started". The beginning of a word Type < For example, <(inter) finds "interesting" and "intercept", but not "splintered".
The end of a word Type > For example, (in)> finds "in" and "within", but not "interesting". One of the specified characters Type [ ] For example, wn finds "win" and "won".
Any single character in this range Type [-] For example, [r-t]ight finds "right" and "sight". Ranges must be in ascending order. Any single character except the characters in the range inside the brackets Type [!x-z] For example, t[!a-m]ck finds "tock" and "tuck", but not "tack" or "tick".
Exactly [I]n occurrences of the previous character or expression Type {n}
For example, fe{2}d finds "feed" but not "fed".
At least n occurrences of the previous character or expression Type {n,}
For example, fe{1,}d finds "fed" and "feed".
From n to m occurrences of the previous character or expression Type {n,m}
For example, 10{1,3} finds "10", "100", and "1000".
One or more occurrences of the previous character or expression Type @
For example, lo@t finds "lot" and "loot".

ila
28-04-2008, 09:31
تو رود 2003 قسمت فونت سربرگ دومی kerning for font کارش چیه؟
میشهتوضیح بدید یعنی چی با یک مثال؟

gondeh
28-04-2008, 23:40
با سلام خدمت شما دوستان

من در برنامه ورد گزارشی را تایپ کردم که این گزارش دارای 3-4 فصل مختلف هست. و در هر فصل هم شکلها و جداول متعددی قرار داره.
برای اینکه برای جدول هام زیرنویس بذارم از قابلیت insert/ reference/ caption خود برنامه استفاده کردم. اما مشکل من اینه که می خوام شماره جدول ها در هر فصل از شماره 1 شروع بشه یا حتی با این فرم نوشته بشه: 1-1 یا 2-1

نمی دونم باید چه تغییری را انجام بدم که اینجوری بشه. در ضمن فصل ها را هم با heading1 علامت گذاری کردم.

در قسمت caption numbering هم که می زنم include chapter number یک اخطار میاد که اینجا هیچ شماره چپتری نیست و....... با اینکه من از heading ها استفاده کردم. اگه ممکنه راهماییم کنید
ممنون:11:

wordist
29-04-2008, 06:46
با سلام خدمت شما دوستان

من در برنامه ورد گزارشی را تایپ کردم که این گزارش دارای 3-4 فصل مختلف هست. و در هر فصل هم شکلها و جداول متعددی قرار داره.
برای اینکه برای جدول هام زیرنویس بذارم از قابلیت insert/ reference/ caption خود برنامه استفاده کردم. اما مشکل من اینه که می خوام شماره جدول ها در هر فصل از شماره 1 شروع بشه یا حتی با این فرم نوشته بشه: 1-1 یا 2-1

نمی دونم باید چه تغییری را انجام بدم که اینجوری بشه. در ضمن فصل ها را هم با heading1 علامت گذاری کردم.

در قسمت caption numbering هم که می زنم include chapter number یک اخطار میاد که اینجا هیچ شماره چپتری نیست و....... با اینکه من از heading ها استفاده کردم. اگه ممکنه راهماییم کنید
ممنون:11:
سلام

به نظر مياد شما شماره دهي Heading 1 را بايد از منوي فرمت و گزينه bullet and numbering و زبانه outline هم انجام بدي و بعد اون كاري كه گفتي رو انجام بدي (همون Include ... )

wordist
29-04-2008, 06:48
میشهتوضیح بدید یعنی چی با یک مثال؟
سلام دوست من

براي اطلاع از مبحث اشاره شده به اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fwiki%2FKerning) مراجعه نمائيد

موفق باشي

Hamid2010
29-04-2008, 09:11
سلام دوست عزيز

اتفاقا اين چيزي كه تايپ شده اونجا به راحت‌ترين روش و با استفاده از همون چيزي كه من اشاره كرده بودم قابل انجامه

با سلام خدمت شما
عزيز من آخه من اشعار رو از اين سايت كپي مي كنم تو ورد در جدول قرار دارند

wordist
29-04-2008, 09:16
با سلام خدمت شما
عزيز من آخه من اشعار رو از اين سايت كپي مي كنم تو ورد در جدول قرار دارند
سلام

خب اين واضحه كه : نحوه صفحه بندي و قرار دادن مطالب در سايتها و كلا صفحات وب به كلي با صفحه بندي در ورد متفاوته

arasharyani
29-04-2008, 09:35
سلام
یه سوال : اگه بخواهیم تو یه صفحه یه شماره تو هر پرینت یکی اضافه بشه یا راندوم بشه چیکار باید کرد
اید بايد یه Script براش بنویسم مشكل همينه؟
اگه نمونه اسکریپتی داشتید دریغ نکنید.
من هم سعی میکنم ببینم چی میشه.
مشكل دوم
من الان توی فایل وورد شعرمو از قبل تایپ کردم و آماده دارم خوب؟!
حالا چون اول مصراعهای دومش نامرتب هست، چطوری میشه فقط اول مصراعهای دومشو در کل شعر توی یک ردیف بیارم؟
با تشکر از دوستان
و فایلشو گذاشتم و از لطف دوستان کمال تشکر را دارم

gondeh
29-04-2008, 12:06
سلام

به نظر مياد شما شماره دهي Heading 1 را بايد از منوي فرمت و گزينه bullet and numbering و زبانه outline هم انجام بدي و بعد اون كاري كه گفتي رو انجام بدي (همون Include ... )

عزيزم ميشه لطف كني و اين آدرس را با 2007 بگي چون ورد من 2007 هستش ممنون

wordist
29-04-2008, 14:30
سلام
یه سوال : اگه بخواهیم تو یه صفحه یه شماره تو هر پرینت یکی اضافه بشه یا راندوم بشه چیکار باید کرد
اید بايد یه Script براش بنویسم مشكل همينه؟
اگه نمونه اسکریپتی داشتید دریغ نکنید.
من هم سعی میکنم ببینم چی میشه.
مشكل دوم
من الان توی فایل وورد شعرمو از قبل تایپ کردم و آماده دارم خوب؟!
حالا چون اول مصراعهای دومش نامرتب هست، چطوری میشه فقط اول مصراعهای دومشو در کل شعر توی یک ردیف بیارم؟
با تشکر از دوستان
و فایلشو گذاشتم و از لطف دوستان کمال تشکر را دارم
سلام دوست عزيز

اگه من كد VBA اونو تونستم و فرصت كردم بنويسم ، ميذارم

براي شعر هم اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را با دقت بخونين

wordist
29-04-2008, 14:43
عزيزم ميشه لطف كني و اين آدرس را با 2007 بگي چون ورد من 2007 هستش ممنون
سلام

بايد از تب home قسمت paragraph دكمه Multilevel list رو بزني و هدينگ و ....

شیدا
29-04-2008, 17:53
سلام
من یه فایلی از دوستم گرفتم با فونت tepo و فارسی هم هست،یه فونت دستکاری شده است.
چطوری میتونم توی ورد این فونت رو با فونت مثلا زر عوض کنم.( چون این تایپ 1025 صفحه است و فقط تیتراش با
این فونت نوشته شده، خیلی وقت میبره بخوام یه خط یه خط عوض کنم, اگه راه حلی داره لطف کنید بگید)

gondeh
29-04-2008, 22:55
من یه فایلی از دوستم گرفتم با فونت tepo و فارسی هم هست،یه فونت دستکاری شده است.
چطوری میتونم توی ورد این فونت رو با فونت مثلا زر عوض کنم.( چون این تایپ 1025 صفحه است و فقط تیتراش با
این فونت نوشته شده، خیلی وقت میبره بخوام یه خط یه خط عوض کنم, اگه راه حلی داره لطف کنید بگید)

شما از قسمت Edit گزینه replace را انتخاب کن.

اول در قسمت Find what یک کلیک کن تا نشانگرت بیاد در اون قسمت. نیاز نیست که چیزی تایپ کنی (اگه کلمه خاصی مد نظرت نیست)
بعد در پنجره ای که باز میشه دکمه More را بزن تا قسمت search option را هم بهت نشون بده.
حالا دکمه format را بزن و گزینه font را انتخاب کن. حالا در پنجره ای که باز میشه مشخصات اون فونت اولیه را که می خوای پیدا کنی و بعد تغییرش بدی اینجا وارد کن مثل نوع فونت و یا اگه سایز خاصی از فونت مد نظرت سایز خاص را هم بزن اگه نه که فقط نوع فونت را تعیین کن. حالا OK کن . صفحه اولیه Find and replace دوباره نمایان میشه. با این تفاوت که زیر گزینه Find what نوع فونتی که باید پیدا بشه نوشته شده.

حالا همین کارا رو برای قسمت Replace with انجام بده ولی در اینجا باید فونت صحیحی (مثلا زر) را که مد نظرت هست را وارد کنی. حالا میتونی بزنی replace all خودش اتوماتیک تمام فونت ها را با هم جابجا می کنه.

Hamid2010
30-04-2008, 09:15
آقا يه سوال ، من دارم يك متن دعا را اعراب گذاري مي كنم ولي نمي دونم از الفي كوچك مثل الرحمن كه روي «م» يك الف كوچك قررا مي گيرد يا ياي كوچك كه برعكس آن است در پايين قرار مي گيرد يا مد كشيده از چه دكمه اي بايد استفاده كنم . توي سيمبل هم هرچي گشتم نتونستم پيدا كنم

wordist
30-04-2008, 09:26
آقا يه سوال ، من دارم يك متن دعا را اعراب گذاري مي كنم ولي نمي دونم از الفي كوچك مثل الرحمن كه روي «م» يك الف كوچك قررا مي گيرد يا ياي كوچك كه برعكس آن است در پايين قرار مي گيرد يا مد كشيده از چه دكمه اي بايد استفاده كنم . توي سيمبل هم هرچي گشتم نتونستم پيدا كنم
سلام

حميدجان ، اعراب گذاري در ورد يكي از مشكل‌ترين كارهاست كه بصورت كامل هم قابل انجام نيست و معمولا هم از لعاظ ظاهري جالب از آب در نمياد

Hamid2010
30-04-2008, 12:40
پس براي اين كار شما چه نرم افزاري رو پيشنهاد مي كنيد؟

wordist
30-04-2008, 12:46
پس براي اين كار شما چه نرم افزاري رو پيشنهاد مي كنيد؟
برنامه زرنگار

gondeh
30-04-2008, 12:59
سلام

بايد از تب home قسمت paragraph دكمه Multilevel list رو بزني و هدينگ و ....

ممنون اين كار را كردم از اين لحاظ درست شد ولي يك مشكل ديگه بهم زد. اينكه اعداد فارسي انگليسي قاطي شده مثلا بالاي جدول به جاي اينكه بزاره 1-3 ميزاره 31- در ضمن عدد مثلا 3 را انگليسي و 1 را فارسي ميذاره.
چكار كنم درست بشه؟

thorough
30-04-2008, 13:23
چه جوري ميشه منابع رو با استفاده از امكان Citation و Bibliography تو ورد 2007 وارد كرد؟
يكي يه راهنمايي اساسي بكنه و ما رو از شر وارد كردن منابع در متون راحت كنه...كه خير دنيا و آخرت در اين هست و بس !!

sepideh_248
30-04-2008, 13:29
سلام
من وقتی بین نوشته هام یه کلمه انگلیسی رو میخوام تایپ کنم اشکال ایجاد میشه و نوشته ها ترتیبشون رو به شکل زیر از دست میدن، چیکار باید بکنم؟

wordist
30-04-2008, 14:33
ممنون اين كار را كردم از اين لحاظ درست شد ولي يك مشكل ديگه بهم زد. اينكه اعداد فارسي انگليسي قاطي شده مثلا بالاي جدول به جاي اينكه بزاره 1-3 ميزاره 31- در ضمن عدد مثلا 3 را انگليسي و 1 را فارسي ميذاره.
چكار كنم درست بشه؟
سلام به نظر مياد شما در حالت left to right اينكارو كردي ابتدا حالت را روي right to left ( با زدن دكمه‌هاي كنترل و شيفت راست) بذار و بعد درستش كن

من كه خودم در 2007 امتحان كردم مشكلي نداشت

wordist
30-04-2008, 14:37
چه جوري ميشه منابع رو با استفاده از امكان Citation و Bibliography تو ورد 2007 وارد كرد؟
يكي يه راهنمايي اساسي بكنه و ما رو از شر وارد كردن منابع در متون راحت كنه...كه خير دنيا و آخرت در اين هست و بس !!
سلام دوست عزيز

بسيار راحت‌تر از اوني كه فكرش رو بكني اينكار قابل انجام هست توي 2007

كافيه شما از تب reference دكمه insert citation را بزني و از اونجا گزينه add new source را انتخاب كني

سپس در كادر باز شده تمامي اطلاعات مورد نياز از قبيل نام نويسنده و نام كتاب و سال و نام انتشارات و ... را وارد مي كني و سپس اكي

حالا كافيه بعد انجام اينكار و وارد كردن همه اونا از گزينه Bibliography استفاده كني تا اتوماتيك توسط ورد اخر متن منابع وارد بشن

چه ميكنه اين ورد 2007 !!!!

wordist
30-04-2008, 14:46
سلام
من وقتی بین نوشته هام یه کلمه انگلیسی رو میخوام تایپ کنم اشکال ایجاد میشه و نوشته ها ترتیبشون رو به شکل زیر از دست میدن، چیکار باید بکنم؟

سلام دوست عزيزم

به نظر مياد كه متن شما جهت درستي نداره يعني اينكه Right to left باشه left to right هستش بد نيست كه يه بار كل متن را انتخاب كني و كمنترل و شيفت راست رو بزني تا ببيني مشكل حل ميشه يا نه و البته يادت باشه و خودت هم ميدوني جتما كه براي وارد كردن يك كلمه انگليسي در متن نبايد از باي تغيير زبان از كنترل و شيفت استفاده كرد و بايد از آلت و شيفت استفاده كرد

موفق باشي دوست من

jedivssith
30-04-2008, 21:34
درود

فونت یا سمبولهایی برای تایپ و وارد کردن علائم تلفظ لغات انگلیسی نیاز دارم. منظورم همانی علائم عحیب و غریبی است که وقتی یک دیکشنری انگلیسی را باز می کنید جلوی لغات نوشته شده که به آنها می گویند Pronounciation البته باید برای این کار سمبولهایی باشد چون که صفحه کلید برای این کار طراحی نشده است.

با سپاس فراوان
بدرود

Hamid2010
01-05-2008, 08:06
برنامه زرنگار

اينو مي دونستم ولي هرچي گشتم تو اينترنت نتونستم پيدا كنم اگه مي شه لينك دانلودش رو يا آدرس دانلودش رو بزاريد ممنون مي شم .
راستي بغير زرنگار برنامه ديگري هم سراغ داريد؟

امواج
01-05-2008, 10:05
عزیزان و استادان گرامی
باسلام و خسته نباشید
مشکلی در ورد دارم که احتیاج به کمک فوری شما عزیزان دارم مشکل این است که نامه های قبلی من باز نمیشود و کادری میدهد به نام file conversion که تصویر آن را درلینک پایین قرار خواهم داد و تمامی قسمت های سمت راست آن را امتحان کردم ولی موفق به بازگرداندن نامه هایم نشدم حتی ویندوز و آفیس را عوض کردم و الان از آفیس 2003 استفاده میکنم ولی متأسفانه اکثر نامه های یک یا دو سه ماه من را باز نمیکند نمیدانم اشکال از چیست؟ ویروسی شد ویا ... لطفاً سریعتر کمک کنید امکان سرچ این همه صفحات نبود زیرا بسیار زمانبر است و احتیاج به این نامه های اداری دارم.

اجرشما با حضرت حق

wordist
01-05-2008, 10:58
اينو مي دونستم ولي هرچي گشتم تو اينترنت نتونستم پيدا كنم اگه مي شه لينك دانلودش رو يا آدرس دانلودش رو بزاريد ممنون مي شم .
راستي بغير زرنگار برنامه ديگري هم سراغ داريد؟
سلام

توي انجمن درخواست نرم افزار يا معرفي نرم افزار جستجو كنيد

sepideh_248
01-05-2008, 19:16
سلام دوست عزيزم

به نظر مياد كه متن شما جهت درستي نداره يعني اينكه Right to left باشه left to right هستش بد نيست كه يه بار كل متن را انتخاب كني و كمنترل و شيفت راست رو بزني تا ببيني مشكل حل ميشه يا نه و البته يادت باشه و خودت هم ميدوني جتما كه براي وارد كردن يك كلمه انگليسي در متن نبايد از باي تغيير زبان از كنترل و شيفت استفاده كرد و بايد از آلت و شيفت استفاده كرد

موفق باشي دوست من

سلام
این کار رو انجام دادم ولی درست نشد:13:
بله همیشه از آلت و شیفت استفاده می کنم
حالا چی کار کنم؟:31:

ممنون :11:

Hamid2010
02-05-2008, 12:05
wordist جان دستت درد نكنه ولي چند سوال ديگه در رابطه با شعر دارم يادت گفته بودم وقتي شعر رو دوستونش مي كنم مصراع هاي با هم مچ نيستند عكسشو ميخواستم بگذارم تا ببيني و نظر بدي
بفرما:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jedivssith
02-05-2008, 12:58
درود

اگر به طور عادی چند کلید Enter بزنم کرسر پایین می رود و با کلید Backspace می توانم به جای اول برگردم، اما اگر چیزی تایپ کنم و با کلید اینتر پایین بروم دیگر کلید Backspace کار نمی کند و بالا نمی آید و مجبور با موس کرسر را بعد از عبارت مورد نظرم ببرم. چرا این طور شده است؟

با سپاس فراوان
بدرود

LFA@
02-05-2008, 23:19
میشه راجع به ابزارcuworker توضیح بدهید ؟

LFA@
02-05-2008, 23:23
کاربرد subordinator چیه ؟ هراطلاعی هرچند کوچیک هم برام کلی می ارزه پس اگه جواب بدین خیلی لطف کردین.

wordist
03-05-2008, 07:11
درود

فونت یا سمبولهایی برای تایپ و وارد کردن علائم تلفظ لغات انگلیسی نیاز دارم. منظورم همانی علائم عحیب و غریبی است که وقتی یک دیکشنری انگلیسی را باز می کنید جلوی لغات نوشته شده که به آنها می گویند Pronounciation البته باید برای این کار سمبولهایی باشد چون که صفحه کلید برای این کار طراحی نشده است.

با سپاس فراوان
بدرود
راستش برا من هم جالب بود فونتي كه اين كاراكترها رو داشته باشه

من جستجو ميكنم اگه پيدا كردم ميذارم

شما هم خودت اگه چيزي پيدا كردي بذار

wordist
03-05-2008, 07:15
عزیزان و استادان گرامی
باسلام و خسته نباشید
مشکلی در ورد دارم که احتیاج به کمک فوری شما عزیزان دارم مشکل این است که نامه های قبلی من باز نمیشود و کادری میدهد به نام file conversion که تصویر آن را درلینک پایین قرار خواهم داد و تمامی قسمت های سمت راست آن را امتحان کردم ولی موفق به بازگرداندن نامه هایم نشدم حتی ویندوز و آفیس را عوض کردم و الان از آفیس 2003 استفاده میکنم ولی متأسفانه اکثر نامه های یک یا دو سه ماه من را باز نمیکند نمیدانم اشکال از چیست؟ ویروسی شد ویا ... لطفاً سریعتر کمک کنید امکان سرچ این همه صفحات نبود زیرا بسیار زمانبر است و احتیاج به این نامه های اداری دارم.

اجرشما با حضرت حق
سلام

متاسفانه امكان خراب شدن فايلهاي شما هست حالا يا به دليل ويروسي شدن يا به هر دليل ديگه

بارها توي همين تاپيك به اين مطلب برخورديم و بارها هم گفته شده كه بك آپ گرفتن از اطلاعات به هر صورتي كه باشه لازمه

با همه اين احوال اگه دوست داشتي فايلت رو آپ كن و آدرسش رو بذار تا ببينيم ميشه كاري كرد يا نه

wordist
03-05-2008, 07:45
سلام
این کار رو انجام دادم ولی درست نشد:13:
بله همیشه از آلت و شیفت استفاده می کنم
حالا چی کار کنم؟:31:

ممنون :11:
سلام و درود

الان چيزي به ذهنم خطور نميكنه مگه اينكه بهت بگم فايلت رو آپ كن و آدرسش رو بذار يا اينكه برام ايميل كن تا ببينم ميشه چيكار كرد و اشكال كار از كجاست

موفق باشي

wordist
03-05-2008, 07:46
درود

اگر به طور عادی چند کلید Enter بزنم کرسر پایین می رود و با کلید Backspace می توانم به جای اول برگردم، اما اگر چیزی تایپ کنم و با کلید اینتر پایین بروم دیگر کلید Backspace کار نمی کند و بالا نمی آید و مجبور با موس کرسر را بعد از عبارت مورد نظرم ببرم. چرا این طور شده است؟

با سپاس فراوان
بدرود
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هشتمين عجايب هفتگانه !!؟؟

خيلي خيلي عجيبه ....

thorough
03-05-2008, 08:07
تشكر از Wordist بابت جواب سوال قبلي...
يه سوال ديگه تو يه متن چندين صفحه ايي، چه جوري ميتونم فقط يكي از صفحات رو landscape كنم ؟!
(واقعا چه ميكنه اين ورد 2007 !!)

wordist
03-05-2008, 08:24
تشكر از Wordist بابت جواب سوال قبلي...
يه سوال ديگه تو يه متن چندين صفحه ايي، چه جوري ميتونم فقط يكي از صفحات رو landscape كنم ؟!
(واقعا چه ميكنه اين ورد 2007 !!)
سلام

راحت‌ترين راه اينه كه كرسر را ابتداي صفحه موردنظر بذاري و از كادر page setup گزينه landscape را انتخاب كرده و بعد از انتخاب گزينه This point forward از باكس apply to كادر را اكي كني

و براي صفحات بعدي دوباره اينكار رو تكرار كني (اينبار Portrait )

jedivssith
04-05-2008, 00:56
درود

این فونت را دانلود کنید تقریبا با مقایسه دو دیکشنری آکسفورد و لانگمن بیشترین علائم لغات در دیکشنری یا همان Pronunciation of Table را دارد، فقط یک علامت در آکسفورد را من در این علائم پیدا نکردم و چند تا علامت دیگر که مختص تلفظ و اکسنت آمریکایی است در این فونت وجود ندارد ولی در کل این فونت مخصوص علائم دیکشنری هست و خیلی به درد می خورد، البته باز در حال جستجو هستم.

علاوه بر وارد کرد ن علائم از طریق گزینه Symbol می توانید با انتخاب فونت و روشن کردن کلید Caps Lock از روی صفحه کلید هر علامت را وارد کنید.

بدرود

fandak
04-05-2008, 08:24
یه سوال :

من می خوام شماره ردیف بزنم از شماره 1 تا 99999 . نمی وخام بشینم یک ساعت دستی بزنم .

سوالم اینه که تو ورد جایی هست که اتوماتیک شماره ردیف بزنه . مثلا بگیم از چند تا چند . خودش بزنه

wordist
04-05-2008, 08:29
یه سوال :

من می خوام شماره ردیف بزنم از شماره 1 تا 99999 . نمی وخام بشینم یک ساعت دستی بزنم .

سوالم اینه که تو ورد جایی هست که اتوماتیک شماره ردیف بزنه . مثلا بگیم از چند تا چند . خودش بزنه
سلام

بله اينكار امكان‌پذيره

كافيه از جدول‌ها و شماره زني اتومتيك توي خانه‌هاي اونا استفاده كرد

- وارد كردن يك جدول با تعداد رديفهاي دلخواه
- انتخاب خانه‌هاي موردنظر و شماره زني اتوامتيك از طريق منوي فرمت و گزينه Bullet and numbering

پيروز باشي

fandak
04-05-2008, 09:57
سلام

بله اينكار امكان‌پذيره

كافيه از جدول‌ها و شماره زني اتومتيك توي خانه‌هاي اونا استفاده كرد

- وارد كردن يك جدول با تعداد رديفهاي دلخواه
- انتخاب خانه‌هاي موردنظر و شماره زني اتوامتيك از طريق منوي فرمت و گزينه Bullet and numbering

پيروز باشي

سلام

دست شما درد نکنه

موفق باشید

ila
04-05-2008, 22:03
سلام دوست من

براي اطلاع از مبحث اشاره شده به اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه نمائيد

موفق باشي

من اگه دوست شما هستم اینجوری جواب منو میدید؟ اگه نبودم چیکار میکنید ..من اگه زبان بلد بودم به شما نمیگفتم این کارش چیه؟
اگه میشه جواب بدید لطفا؟

میشه توضیح بدید یعنی چی با یک مثال؟

Hamid2010
05-05-2008, 07:19
wordist جان ميشه به من هم جواب بدي؟؟

wordist
05-05-2008, 07:23
من اگه دوست شما هستم اینجوری جواب منو میدید؟ اگه نبودم چیکار میکنید ..من اگه زبان بلد بودم به شما نمیگفتم این کارش چیه؟
اگه میشه جواب بدید لطفا؟

میشه توضیح بدید یعنی چی با یک مثال؟
سلام دوست عزيز

با رد و بدل شدن چند تا پست و سوال و جوابهاي مكرر آدما با هم دوست واقعي نميشن ولي يه نوع دوستي ظاهري بين اونا پديد مياد كه خوبه ادم اونو متذكر بشه (با بكار بردن الفاظ دوستانه) ، تا فكر نكنيم يه موقع محيط اينجا اونقدر خشك و خشن هست كه كسي جرأت هر نوع پرسش و پاسخي هر چند ابتدايي را نداشته باشه

من براي دوستان واقعي خودم هم سعي مي كنم در درجه اول راهنما باشم و اگه بتونم چراغ راه و دستشون رو بگيرم تا با كمك هم به مقصد برسيم نه اينكه واسه اونا پاي راه رفتن بشم ؛ كه اينطوري بعد از يه مدتي باعث اين ميشم كه راه رفتن هم از يادشون بره

و نكته آخر اينكه دونستن زبان انگليسي يكي از لازمه‌هاي كار با اينترنت و برقراري ارتباط موفق توي اين دنياي مجازيه ، و هميشه فرومهاي خوبي مثل پي سي ورلد ( كه خودم خيلي زياد مطلب از توش ياد گرفتم) و بعضي كاربراي موفق و با اطلاعاتش (خودم را نمي‌گم ها) در دسترس نيستن كه آدم بخواد بهشون اتكا كنه و ....

سر جمع به نظرم رسيد كه لحنتون طلبكارانه بود كه مطالب فوق رو بيان كردم ولي هنوز فكر ميكنم كه يه مقاديري دوست هم هستيم ؛ پس :

مطلب اشاره شده در سوال ، مربوط به برخي حروف انگليسي (V , W , T , Y) و تركيب اونا با حروفي مثل حرف a , A و .... هست كه چون در حالت معمولي فاصلشون زياد هست براي زيباتر شدن متن ميشه اونا را به هم نزديكتر كرد كه و اين فاصله را تقريبا از بين برد (مانند شكل) كه براي اينكار از Kerning استفاده ميشه

كلمه WAR:

رديف اول بدون كرنينگ
رديف دوم كرنينگ اتوماتيك
رديف سوم كرنينگ دستي

سعي كن تا موفق باشي

امواج
05-05-2008, 10:16
سلام

متاسفانه امكان خراب شدن فايلهاي شما هست حالا يا به دليل ويروسي شدن يا به هر دليل ديگه

بارها توي همين تاپيك به اين مطلب برخورديم و بارها هم گفته شده كه بك آپ گرفتن از اطلاعات به هر صورتي كه باشه لازمه

با همه اين احوال اگه دوست داشتي فايلت رو آپ كن و آدرسش رو بذار تا ببينيم ميشه كاري كرد يا نه

ممنونم از لطف وراهنمایی شما دوستی میگفت بک آپ گرفتن باعث سوختن هارد میشود و اینکه من فایلهای را کپی کردم و بر روی کامپیوتر دیگری هم امتحان کردم ولی بازهم همان مشکل داشتم
دوست عزیز من باید چطوری یکی از فایلها را آپ کنم و با چه آدرسی برای شما بفرستم آیا در سایت های آپلود فایل خوبه ؟
باتشکر فراوان

iman_n21
05-05-2008, 12:58
بنده در ورد وقتى دكمه Space رو ميزنم نقطه تايپ ميشه، چيكار كنم ؟
با character spacing هم درست نشد

agaa_hojat2007
05-05-2008, 16:06
سلام
اين عکس زير مربوط به تنظيمان word ميشه و قسمت view

من اين تنظيمات رو دست کاري کردم حالا ميخام به حالت اولي يعني Defult برگردونم بايد چيکار کنم.....لطفا کمک کنيد.(فوري،فوري)

Ghaioom
05-05-2008, 16:20
سلام
اين عکس زير مربوط به تنظيمان word ميشه و قسمت view

من اين تنظيمات رو دست کاري کردم حالا ميخام به حالت اولي يعني Defult برگردونم بايد چيکار کنم.....لطفا کمک کنيد.(فوري،فوري)

سلام
شما تیک Picture placeholclers رو بردار و Field codes و تیک Highlight رو بزار و تیک Object anchors رو بردار و هم Text boundaries رو بردار و هم تیک Background colors and images رو بردار.
کار تمام.
موفق باشی

agaa_hojat2007
05-05-2008, 16:28
سلام
شما تیک Picture placeholclers رو بردار و Field codes و تیک Highlight رو بزار و تیک Object anchors رو بردار و هم Text boundaries رو بردار و هم تیک Background colors and images رو بردار.
کار تمام.
موفق باشی

دوست عزيز...ممنون.....

حالا در عکس زير چرا خط کش نيست. براي نمايش دادنش بايد چيکار کرد....ممنون....

wordist
05-05-2008, 16:46
ممنونم از لطف وراهنمایی شما دوستی میگفت بک آپ گرفتن باعث سوختن هارد میشود و اینکه من فایلهای را کپی کردم و بر روی کامپیوتر دیگری هم امتحان کردم ولی بازهم همان مشکل داشتم
دوست عزیز من باید چطوری یکی از فایلها را آپ کنم و با چه آدرسی برای شما بفرستم آیا در سایت های آپلود فایل خوبه ؟
باتشکر فراوان
دوست خوبم سلام

آي دي من از زير آواتارم مشخصه ميتوني فايلت رو ميل كني برام

و البته ميتوني هم يه جا آپلود كني و آدرسش رو بذاري

هر طور كه خودت راحت تري و امنيتش برات مهمتره

wordist
05-05-2008, 16:48
بنده در ورد وقتى دكمه Space رو ميزنم نقطه تايپ ميشه، چيكار كنم ؟
با character spacing هم درست نشد
سلام

چاره كار شما كليدهاي تركيبي كنترل و شيفت و عدد هشت (البته نه از قسمت اعداد) هست

wordist
05-05-2008, 16:50
دوست عزيز...ممنون.....

حالا در عکس زير چرا خط کش نيست. براي نمايش دادنش بايد چيکار کرد....ممنون....

سلام

شما احتمالا از همون كادر اشتباها تيك Vertical Ruler رو برداشتي

agaa_hojat2007
05-05-2008, 17:03
سلام

شما احتمالا از همون كادر اشتباها تيك Vertical Ruler رو برداشتي

نه من برداشتم الان جک کردم سر جاش بود اما جواب نداد....................................:41::4 1:

مشکل از کجاست...

saeid333
05-05-2008, 17:27
سلام
من توي آفيس 2003 اين نوشته هاي جلوي فونت (مثل عكس)

رو بلد بودم حذف كنم
اما الان تو 2007 نمي تونم ميشه بگين چطور حذف مي شود

wordist
06-05-2008, 06:41
سلام
من توي آفيس 2003 اين نوشته هاي جلوي فونت (مثل عكس)

رو بلد بودم حذف كنم
اما الان تو 2007 نمي تونم ميشه بگين چطور حذف مي شود
سلام

همونطور كه اشاره كردي اينكار در 2003 امكان‌پذير بود ولي بعيده كه در 2007 امكان پذير باشه

من كه گشتم و چيزي پيدا نكردم ، اگه گزينه اي در اين مورد ديدم خبر ميدم

Hamid2010
06-05-2008, 06:48
wordist جان شما به سوال من جواب ندادي ها؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

wordist
06-05-2008, 06:49
wordist جان شما به سوال من جواب ندادي ها؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
عزيز جان نقل قول كن تا متوجه بشم كدومش از قلم افتاده يا منظورتون كدوم سوال بوده

ويرايش:
------------------

اكي پيداش كردم

البته من اين سوال رو تا اونجايي كه يادمه پاسخ داده بودم ولي الان كه سر زدم ديدم پاسخ به يكي از پستها سه بار !!!!! اتفاق افتاده و از شما از قلم افتاده كه به نظرم ميرسه مربوط قطعي كانكشن من در هنگام ارسال يا قفل كردن احتمالي پي سي در اون موقع بوده

در هر صورت پاسخ روشني براش نداشتم مگر اينكه خودم فايل رو ببينم و متوجه بشم كه مشكلش از كجا نشأت ميگيره .

دوست داشتي فايلت رو آپ كن و آدرسش رو بذار تا چك كنم

موفق باشي

wordist
06-05-2008, 07:21
نه من برداشتم الان جک کردم سر جاش بود اما جواب نداد....................................:41::4 1:

مشکل از کجاست...
سلام

آقا من فراموش كردم بگم شما چك كردي ببيني از منوي ويوو گزينه Ruler تيك خورده يا نه !!؟؟؟

sss111
06-05-2008, 10:51
سلام

من تو ویندوز 98 ،word97 رو نصب کردم ولی نمیتونم کلمات رو به فارسی درست بنویسم. مثلا کلمه "کامپیوتر" اینطوری نوشته میشه:

ر ت و ی پ م ا ک

کسی میدونه باید چی کار کنم؟

wordist
06-05-2008, 11:30
سلام

من تو ویندوز 98 ،word97 رو نصب کردم ولی نمیتونم کلمات رو به فارسی درست بنویسم. مثلا کلمه "کامپیوتر" اینطوری نوشته میشه:

ر ت و ی پ م ا ک

کسی میدونه باید چی کار کنم؟
سلام

چرا اينقدر شما بروز كار ميكني با سيستم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ويندوز 98 !!!!! آفيس 97 !!!!!

چرا !!!؟؟؟؟

علت خاصي داره ؟؟

در ضمن آفيس 97 دو نسخه داره عربي و انگليسي كدومش رو نصب كردي

يادت باشه كه روي ويندوز 98 آفيس XP هم نصب ميشه

iman_n21
06-05-2008, 14:06
سلام

چاره كار شما كليدهاي تركيبي كنترل و شيفت و عدد هشت (البته نه از قسمت اعداد) هست

مرسى، درست شد
كليدهاى Ctrl+Shift+7 هم ظاهرا فاصله رو بيشتر ميكنه ، درسته ؟

wordist
06-05-2008, 14:21
مرسى، درست شد
كليدهاى Ctrl+Shift+7 هم ظاهرا فاصله رو بيشتر ميكنه ، درسته ؟
سلام

اينها كليد ميانبري براي نمايش يا عدم نمايش علامتهاي فرمت‌بندي (Formatting marks) است

مثلا براي فاصله نقطه يا براي اينتر .... نمايش داده ميشود

مسير ديگر آن گذاشتن تيك گزينه ALL از زبانه View در كادر Word Option هست

موفق باشي

sss111
06-05-2008, 16:17
سلام

من مجبورم برای کارم از ویندوز 98 استفاده کنم ولی اکسپی رو هم دارم.
فکر کنم آفیس انگلیسی رو نصب کردم.
اگه آفیس اکسپی تو 98 نصب بشه که کارم راه میفته.

amir_01
06-05-2008, 16:44
سلام... من فایل های ورد رو که با اسم فارسی ذخیره می کنم باز نمی شن
چیکار کنم تا اشکال بر طرف شود؟
البته اگر انها را دوباره با نام انگلیسی ذخیره کنم باز میشن. ولی می خوام فارسی باشن
البته با برنامه ورد پد باز میشه...wordpad

leila40
06-05-2008, 17:56
سلام به همه دوستان
يك فايل ورد داشتم كه تو ورد 2003 تايپ كرده بودم نزديك 80 صفحه و روي سي دي رايت كردم حالا كه مي خوام استفاده كنم متن تايپ شده را بصورت مربع نشون ميده چكار بايد كرد چرا ايجوري شده
:41:

arasharyani
06-05-2008, 18:08
سلام
چند تا سوال دوستان با عرض شرمندگی:
ـ در نرم افزار Word چطور میشه خطی رو که واسه پاورقی گذاشته میشه ، به اختیار خودمون راست ، وسط یا چپ قرار بدیم؟
و آیا میشه طول اون خط رو زیاد تر کرد؟
میشه توضیح بده چرا حالت Footnote Continuation Separator اعمال نمیشه؟
ـ در نرم افزار Word چطور میشه متن رو به Section های مختلف تقسیم کرد. به عنوان مثال من میخوام مقاله ای رو به 4 فصل تقسیم کنم و هر فصل رو جدا گونه ویرایش کنم، مثلا میخوام پاورقی هام در هر فصل از شماره یک شروع بشه نمیدونم منظورم رو خوب بیان کردم یا نه.
ـ در مورد اینکه خط رفرنس رو به سمت راست بیاریم واسه متون فارسی سئوال داشتم ممنون میشم یکی جواب ما رو بده.
بازم ممنون
یا علی

iman_n21
06-05-2008, 20:23
سلام

اينها كليد ميانبري براي نمايش يا عدم نمايش علامتهاي فرمت‌بندي (Formatting marks) است

مثلا براي فاصله نقطه يا براي اينتر .... نمايش داده ميشود

مسير ديگر آن گذاشتن تيك گزينه ALL از زبانه View در كادر Word Option هست

موفق باشي

بسيار سپاسگزارم

حــــــــالا با اجازتون اون سئوالـــــــى كـــــه تو تاپيك حروف كشدار بود رو اينجا مطرح كنم

چه طور ميتونم كاركتر " } " رو به صورتي كه يك طرفش بزرگــــــــتر باشه و همچنين افقى باشه رسم كنم يــــا بنويسم ؟

wordist
07-05-2008, 07:11
سلام... من فایل های ورد رو که با اسم فارسی ذخیره می کنم باز نمی شن
چیکار کنم تا اشکال بر طرف شود؟
البته اگر انها را دوباره با نام انگلیسی ذخیره کنم باز میشن. ولی می خوام فارسی باشن
البته با برنامه ورد پد باز میشه...wordpad
البته من بعيد ميدونم اين مشكل از ورد باشه احتمال ايكه از ويندوز باشه هم هست

شما يه بار با اسم انگليسي اونا را باز كن و بعد از باز شدن اونو با اسم فارسي Save as كن (منوي فايل و گزينه save as)

ببين مشكلت حل ميشه

اگه نشد ميتوني يه بار ديگه هم آفيس رو از اول نصب كني

wordist
07-05-2008, 07:34
سلام به همه دوستان
يك فايل ورد داشتم كه تو ورد 2003 تايپ كرده بودم نزديك 80 صفحه و روي سي دي رايت كردم حالا كه مي خوام استفاده كنم متن تايپ شده را بصورت مربع نشون ميده چكار بايد كرد چرا ايجوري شده
:41:

سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

جوابي كه به نظرم مياد اينه كه اگه شما روي همون سيستم امتحان مي كني علتش ميتونه درست رايت نشدن اطلاعات روي سي دي باشه و بعيده كه مورد ديگه اي باشه

و متاسفانه در اينگونه موارد كمتر ديدم كه بشه كاري كرد

موفق باشي

wordist
07-05-2008, 07:43
سلام
چند تا سوال دوستان با عرض شرمندگی:
ـ در نرم افزار Word چطور میشه خطی رو که واسه پاورقی گذاشته میشه ، به اختیار خودمون راست ، وسط یا چپ قرار بدیم؟
و آیا میشه طول اون خط رو زیاد تر کرد؟
میشه توضیح بده چرا حالت Footnote Continuation Separator اعمال نمیشه؟
ـ در نرم افزار Word چطور میشه متن رو به Section های مختلف تقسیم کرد. به عنوان مثال من میخوام مقاله ای رو به 4 فصل تقسیم کنم و هر فصل رو جدا گونه ویرایش کنم، مثلا میخوام پاورقی هام در هر فصل از شماره یک شروع بشه نمیدونم منظورم رو خوب بیان کردم یا نه.
ـ در مورد اینکه خط رفرنس رو به سمت راست بیاریم واسه متون فارسی سئوال داشتم ممنون میشم یکی جواب ما رو بده.
بازم ممنون
یا علی
سلام

دوست عزيز سوالاتتون تكراريه و بارها توي اين انجمن پرسيده شده

از قوانين انجمن هم جستجو قبل از دادن پست جديد هست

پس رعايت كنيد لطفا

براي جوابها به اين پستها مراجعه كنيد

#12 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

#1723 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد حالت Footnote Continuation Separator هم بايد بگم متوجه نشدم مشكلتون چي هست

موفق باشي

wordist
07-05-2008, 07:45
بسيار سپاسگزارم

حــــــــالا با اجازتون اون سئوالـــــــى كـــــه تو تاپيك حروف كشدار بود رو اينجا مطرح كنم

چه طور ميتونم كاركتر " } " رو به صورتي كه يك طرفش بزرگــــــــتر باشه و همچنين افقى باشه رسم كنم يــــا بنويسم ؟
شما براي اينكار بايد بايد از قسمت اشكال Autoshape شكل مورد نظر را وارد كرده و با ابزار مخصوصش (دكمه‌هاي زردرنگ) ارتفاع اونا رو كم و زياد كنيد

Hamid2010
07-05-2008, 09:54
wordist جان دستت درد نكنه ولي چند سوال ديگه در رابطه با شعر دارم يادت گفته بودم وقتي شعر رو دوستونش مي كنم مصراع هاي با هم مچ نيستند عكسشو ميخواستم بگذارم تا ببيني و نظر بدي
بفرما:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wordist جان بفرما، لطف كن به اين پست من پاسخ بده

wordist
07-05-2008, 10:18
wordist جان بفرما، لطف كن به اين پست من پاسخ بده

mefmef
07-05-2008, 11:23
دوستان سلام
ایا می شه یک سند ورد که با watermark براش یه تصویر زمینه گذاشتیم را طوری تنظیم کنیم که تصویر پس زمینه را در بعضی از صفحات نشون نده ؟

system32
07-05-2008, 12:57
چند روزه كه وقتي مي خوام فايلهاي word را با دبل كليك باز كنم خيلي بايد منتظر بمونم
لطفاً منو راهنمايي كنيد

wordist
07-05-2008, 13:36
دوستان سلام
ایا می شه یک سند ورد که با watermark براش یه تصویر زمینه گذاشتیم را طوری تنظیم کنیم که تصویر پس زمینه را در بعضی از صفحات نشون نده ؟
سلام دوست عزيز

به نظر مياد اينكار امكان پذير نباشه

چون واتر مارك مربوط به كل يه سنده نه يه بخش خاص از اون

wordist
07-05-2008, 13:39
چند روزه كه وقتي مي خوام فايلهاي word را با دبل كليك باز كنم خيلي بايد منتظر بمونم
لطفاً منو راهنمايي كنيد

سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

شما اخيرا آنتي ويروسي روي سيستمت نصب نكردي !!؟

fandak
08-05-2008, 11:12
دوستم طراح جدوله و این یه نمونه کوچیک رو که در پایین می بینید با ورد طراحی کرده :

من تمام این جدول رو تو ورد کشیدم همراه با سوالات ولی مشکل من اینه که نمی تونم فلش گذاری کنم . وقتی فلش رو می آرم بچسبونم تو قسمت های جدول یهو غیبش می زنه و یا بدجا قرار می گیره و نامرتب می شه .

چطوری باید فلش گذاری کنم که خیلی مرتب و در جاهای معین باشه مثلا 2 سانت از هر خونه جدول

wordist
08-05-2008, 11:34
دوستم طراح جدوله و این یه نمونه کوچیک رو که در پایین می بینید با ورد طراحی کرده :

من تمام این جدول رو تو ورد کشیدم همراه با سوالات ولی مشکل من اینه که نمی تونم فلش گذاری کنم . وقتی فلش رو می آرم بچسبونم تو قسمت های جدول یهو غیبش می زنه و یا بدجا قرار می گیره و نامرتب می شه .

چطوری باید فلش گذاری کنم که خیلی مرتب و در جاهای معین باشه مثلا 2 سانت از هر خونه جدول
سلام

شما بايد فلش را وارد كرده و به اون حالت In front of text را زبانه Layout كادر تنظيماتش اعمال كني

كادر تنظيمات با دابل كليك روي فلش ظاهر ميشه

اون موقع براحتي جابجا ميشه و كاري به جدول هم نداره

DANIAL_2000
10-05-2008, 00:15
با استفاه از word میخوام جدولی بکشم که بعضی از خونه ها(cell) به صورت مورب به دو خانه تقسیم بشن..
لطفا راهنمایی کنید.
به کمک گزینه draw table و تصویر مداد میشه قطری درون خونه ها کشید اما تبدیل به دو خانه مجزا نمیشه!

tohidi
10-05-2008, 09:28
با سلام
لطفا در مورد ا ين مشكل به من كمك كنيد مي خواهم در ورد جدولم را كه داراي چهار ستون است sort كنم ولي word فقط امكان sort سه ستون را مي دهد چكار كنم
از توجه همه عزيزان متشكرم

wordist
10-05-2008, 09:59
با استفاه از word میخوام جدولی بکشم که بعضی از خونه ها(cell) به صورت مورب به دو خانه تقسیم بشن..
لطفا راهنمایی کنید.
به کمک گزینه draw table و تصویر مداد میشه قطری درون خونه ها کشید اما تبدیل به دو خانه مجزا نمیشه!
سلام

اين كار در ورد امكان پذير نيست

wordist
10-05-2008, 10:05
با سلام
لطفا در مورد ا ين مشكل به من كمك كنيد مي خواهم در ورد جدولم را كه داراي چهار ستون است sort كنم ولي word فقط امكان sort سه ستون را مي دهد چكار كنم
از توجه همه عزيزان متشكرم
سلام

ستونهاي ديگه اي كه در سورت وجود داره براي ترتيب سورت هست

آيا نياز داريد كه بعد از سورت شدن بر اساس ستون اول و بعد از اون بر اساس ستون دوم و سوم ، ستون چهارم بر اساس ستونهاي بعدي مثل چهارم سورت بشه يا نه ؟؟؟؟

چون مرتب سازي روي تمامي اطلاعات ستونها تاثير ميذاره

همچنين اگه بتونيد مثال بزنيد كه واضح تر بشه خواستتون خيلي بهتر هست

tohidi
11-05-2008, 08:38
با سلام
با تشكر از اينكه جواب سئوالم را مي دهيد
من يك جدول دارم با چهار ستون در هر ستون ستون قبلي را خاصتر كرده ام مانند:
ستون اول = انساني
ستون دوم = جامعه شناسي
ستون سوم = تهران
ستون چهارم = مثلا قسمتي از تهران
براي همين به ترتيب بايد تمام ستونها را مرتب كند تا تمام تهرانها از نظر جامعه شناسي در ديدگاه انساني كنار هم بيافتند
باز هم تشكر مي كنم

wordist
11-05-2008, 10:02
با سلام
با تشكر از اينكه جواب سئوالم را مي دهيد
من يك جدول دارم با چهار ستون در هر ستون ستون قبلي را خاصتر كرده ام مانند:
ستون اول = انساني
ستون دوم = جامعه شناسي
ستون سوم = تهران
ستون چهارم = مثلا قسمتي از تهران
براي همين به ترتيب بايد تمام ستونها را مرتب كند تا تمام تهرانها از نظر جامعه شناسي در ديدگاه انساني كنار هم بيافتند
باز هم تشكر مي كنم
سلام دوست عزيزم

اونطوري كه من متوجه شدم در ورد بيشتر از سه ستون قابل سورت كردن نيست (من حتي كدهاي VBA اونو هم چك كردم كه ديدم آرگوماني براي سورت چهارم براش تعريف نشده)

به نظر من اگه مطلب برات خيلي مهم هست بايد اطلاعاتت رو كپي كني توي اكسل و اونجا مرتب‌سازي رو انجام بدي و بعد دوباره منتقلش كني توي ورد

موفق باشي

Aloneboy
12-05-2008, 14:32
سلام دوستان
من در ورد 2007 میخوام سایز فونتم رو تغییر بدم اما در ورد اعداد به ترتیب نرفته مثلا بعد از شماره 12 شماره 14 هستش و 13 نیست البته یه راهش اینه که رو خود اونجا کلیلک کنم و عدد 13 رو بزنم و اینتر اما میخوام با صفحه کلید سایزش رو تغییر بدم ؟

یه سوال دیگه یه جدول دارم که میخوام بعضی خونه های جدول کوچکتر یا بزرگترش کنم باید چی کار کنم؟

wordist
12-05-2008, 15:29
سلام دوستان
من در ورد 2007 میخوام سایز فونتم رو تغییر بدم اما در ورد اعداد به ترتیب نرفته مثلا بعد از شماره 12 شماره 14 هستش و 13 نیست البته یه راهش اینه که رو خود اونجا کلیلک کنم و عدد 13 رو بزنم و اینتر اما میخوام با صفحه کلید سایزش رو تغییر بدم ؟

یه سوال دیگه یه جدول دارم که میخوام بعضی خونه های جدول کوچکتر یا بزرگترش کنم باید چی کار کنم؟
سلام دوست عزيز

شما براي مورد اول بايد از تركيب كليدهاي كنترل و حرف " چ " براي بزرگتر شدن تك واحدي سايز و كليدهاي كنترل و حرف " ج " براي كوچكترشدن تك واحدي سايز استفاده كني ( CTRL+] و CTRL+[ )

براي مورد دوم هم بايد فقط همون خونه رو انتخاب كني و بعد با ماوس خطهاي اونو را جابجا كني تا كوچيك و بزرگ بشن

jedivssith
13-05-2008, 11:18
درود

سوال در ورد 2007

امکان شماره گذاری در صفحه خالی وجود دارد یعنی هیچ جدولی در کار نیست و فقط تعدادی صفحه خالی وجود دارد و می خواهم مثلا 200 شماره وارد کنم و جلوی هر شماره مطلبی بنویسم.

با سپاس فراوان
بدرود

wordist
13-05-2008, 11:20
درود

سوال در ورد 2007

امکان شماره گذاری در صفحه خالی وجود دارد یعنی هیچ جدولی در کار نیست و فقط تعدادی صفحه خالی وجود دارد و می خواهم مثلا 200 شماره وارد کنم و جلوی هر شماره مطلبی بنویسم.

با سپاس فراوان
بدرود
سلام

دقيقا بگو برا چه كاري ميخواي و هدفت چيه تا بگم بهتره چيكار كرد

jedivssith
13-05-2008, 23:09
سلام

دقيقا بگو برا چه كاري ميخواي و هدفت چيه تا بگم بهتره چيكار كرد

درود وردیست جان

کاری خاصی نمی خوام انجام بدم. فقط می خواهم بدانم به غیر از حالت جدول می تونم شماره گذاری کنم یا نه. فکر کنید تعدادی جمله دارم بعد یک جایی وسط اون همه جمله یک عبارت یا یک جمله را می خواهم حذف کنم، جمله حذف می شود ولی اگر بخواهم جملاهای پایینی را یکی یکی بیارم بالا که خیلی وحشتناک هست، ولی اگر شماره گذاری اتوماتیک بکند جمله را هم که حذف می کنم شماره گذاری به هم نمی ریزد، فقط من می خواهم قبل از تایپ و شروع هر کاری این شماره ها را بزنم آیا امکانش هست یا نه از همان اول باید شماره زد و همینطور که جلو می روم و متن یا پارگرافم تمام می شود بگذارم شماره را وارد کند؟

با سپاس فراوان
بدرود

Dj Sasan
14-05-2008, 00:32
سلام
من یه مشکل اساسی که بعد از نصب هر ویندوز دارم اینه که وقتی تو word مثلا "کامپیوتر" تایپ می کنم "ی" رو جدا می نویسه, میشه یه راه حل اساسی برای رفع این مشکل بگین؟ ممنون میشم..

wordist
14-05-2008, 06:29
درود وردیست جان

کاری خاصی نمی خوام انجام بدم. فقط می خواهم بدانم به غیر از حالت جدول می تونم شماره گذاری کنم یا نه. فکر کنید تعدادی جمله دارم بعد یک جایی وسط اون همه جمله یک عبارت یا یک جمله را می خواهم حذف کنم، جمله حذف می شود ولی اگر بخواهم جملاهای پایینی را یکی یکی بیارم بالا که خیلی وحشتناک هست، ولی اگر شماره گذاری اتوماتیک بکند جمله را هم که حذف می کنم شماره گذاری به هم نمی ریزد، فقط من می خواهم قبل از تایپ و شروع هر کاری این شماره ها را بزنم آیا امکانش هست یا نه از همان اول باید شماره زد و همینطور که جلو می روم و متن یا پارگرافم تمام می شود بگذارم شماره را وارد کند؟

با سپاس فراوان
بدرود
سلام و ارادت

امكانش نيست كه بشه اينكارو كرد

شما بايد شماره زني رو همراه با شروع كردن به متن نويسي بكني و بعد ادامه بدي

موفق و پيروز

wordist
14-05-2008, 06:33
سلام
من یه مشکل اساسی که بعد از نصب هر ویندوز دارم اینه که وقتی تو word مثلا "کامپیوتر" تایپ می کنم "ی" رو جدا می نویسه, میشه یه راه حل اساسی برای رفع این مشکل بگین؟ ممنون میشم..
سلام دوست عزيز

اين مشكل همونطور هم كه اشاره كوتاهي كردي مربوط به ويندوز ميشه نه ورد

شما بايد بعد از نصب ويندوز برنامه‌هايي كه براي اينكار هست رو نصب كني

مانند Persian Activator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Dj Sasan
14-05-2008, 23:46
سلام دوست عزيز

اين مشكل همونطور هم كه اشاره كوتاهي كردي مربوط به ويندوز ميشه نه ورد

شما بايد بعد از نصب ويندوز برنامه‌هايي كه براي اينكار هست رو نصب كني

مانند Persian Activator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست گرامی دستت درد نکنه ولی بازم که حل نشد! تورو خدا یه فکری برام بکنین:41:

wordist
15-05-2008, 07:38
دوست گرامی دستت درد نکنه ولی بازم که حل نشد! تورو خدا یه فکری برام بکنین:41:
سلام دوست عزیز

با نصب نرم افزار مورد اشاره باید مشکل حل بشه ولی اگه حل نشده ممکنه بخاطر نوع فونت باشه

شما از چه فونتی داری استفاده میکنی

البته یه نرم افزار بسیار خوب دیگه هم هست که میتونی از لینک زیر دانلودش کنی

Tray Layout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فونتهای زیر رو هم دانلود کن و استفاده کن

B Font ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشکلت انشاءالله حل میشه

jamshidjap
15-05-2008, 13:32
چرا موقع تایپ حرف ی در ویندوز و ورد دو تا نقطه زیرش میاد ؟

فونتهای فارسی رو هم نصب کردم ولی درست نشد

چکار کنم؟

jamshidjap
16-05-2008, 11:59
چرا موقع تایپ حرف ی در ویندوز و ورد دو تا نقطه زیرش میاد ؟

فونتهای فارسی رو هم نصب کردم ولی درست نشد

چکار کنم؟

wordist [کجايي ؟

smohs
16-05-2008, 16:35
سلام دوستان
من به يه مشكل تو ورد 2007 برخورد كردم دوستان لطف كنن كمك كنن:
چند وقتيه وقتي وارد ورد مي شم اون علامته كه چشمك مي زنه براي تايپ، مي ره اون بالاي صفحه مي چسبه .
هر كاري با تنظيماتش انجام دادم نتونستم ديفالتشو عوض كنم و هر بار با شروع ورد كارش همينه
البته با اينتر و اينا به راحتي پايين مياد و مي شه كار كرد اما ديفالت آفيس در حالت نرمالش اجرا نمي شه.
پيشاپيش از راهنماييتون تشكر مي كنم.

salarnight
16-05-2008, 17:14
سلام دوستان
به یه نکته جالب امروز برخوردم که گفتم شاید بد نباشه واسه شما هم بزارم
ببخشید اگه تکراریه
توی word این رو حروف رو کپی کنین :
Q33NY
این حروف شماره هواپیمایی هست که 11 سپتامبر به برچ های دو قلو برخورد کرد
حالا فونت رو به windings تغییر بدین
جالبه

ila
16-05-2008, 17:28
من وقتی که توی ورد 2007 سیو میکنم یه فایلی روبا پسوندDocx ذخیره میشه و نمیتونم با ورد 2003 باز کنم؟
چه جوری میشه ورد 2007 رو طوری سیو کنم که تو 2003 هم بتونم باز کنم؟
ممنون