PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

javad2625
25-01-2008, 23:01
دوستان عزيز با توجه به راهنماييهاي ديگر دوستان در
مورد مشكل برعكس نويسي هنوز من اين مشكل رو دارم
مثلا ابتداي جمله مينويسم با ولي space رو كه ميزنم ميشه:اب
يا يك كلمه رو كم و زياد كه ميكنم كل جمله به هم ميريزه
رفقا كسي چيزي به ذهنش ميرسه؟
اين، خيلي غير طبيعي هست. ولي از 4 حالت خارج نيست:
1- از فونت نامناسبي استفاده مي كنيد
2- روي ويندوز، نرم افزار فارسي ساز معيوب نصب شده
3- ورد شما خراب هست (بايد آفيس از اول نصب بشه)
4- كلاً ويندوز شما خراب هست (بايد ويندوز عوض بشه)

حالا ببين كدوم حالته. اگه حل نشد، بگو تا يه فكر ديگه بكنيم ولي احتمالاً حل ميشه.

wordist
26-01-2008, 08:30
.....
ضمناً علاوه بر اين برنامه TrayLayout يه برنامه هم ورديست معرفي كرده بود كه فكر مي كنم به محض نصب، همه مشكلات رو حل كنه،
....

البته نظر من هم ، استفاده از نرم‌افزار خوب Persian Activator هست. (جهت حل نيم فاصله و ..... )

behrooz 2006
26-01-2008, 10:50
سلام. می خواستم بپرسم میشه رنگ حاشیه های ورد رو عوض کرد؟ اگه میشه از چه راهی ؟ ممنون.

wordist
26-01-2008, 12:09
سلام. می خواستم بپرسم میشه رنگ حاشیه های ورد رو عوض کرد؟ اگه میشه از چه راهی ؟ ممنون.
سلام

بعضي از حاشيها فقط در ورد رنگ پذيري دارن و مشخصا اونايي كه اينطوري هستن رو ميشه از باكس Color بهش رنگ اعمال كرد

behrooz 2006
26-01-2008, 13:50
سلام

بعضي از حاشيها فقط در ورد رنگ پذيري دارن و مشخصا اونايي كه اينطوري هستن رو ميشه از باكس Color بهش رنگ اعمال كرد

تشکر از پاسختون ...

علی علی علی
26-01-2008, 19:58
دوست عزیز نمیدونم چی شده حالا که اجراش میکنم میاد تو سیستم ترای بعد که روی اون کلیک میکنم فقط مینیمایز هستش و نمیتونم پنچره رو ببینم
چیکار کنم
احتمالا‍ یا خود نرمافزار رو که از جایی دانلود کردید مشکل داره یا بد نصب کردید.unistal کن2باره نصب کن.
یه چیزه مهم اینه که این نرمافزار جهت winxp طراحی شده وشاید تو ویندوزهای دیگه جواب نده من تست نکردم
شایدم بده اگه نداد اون نرم افزار وردیست جان رو نصب کن اما نمیدونم کارش چطوره من ندیدم.و برای کدام ویندوزها است.

جواب اون دوسنمون که میگفت حرف "ی" جدا میشه:
در مورد حرف ی" هم که جدا میشه بهخاطر استفاده از یه فونت که نرمافزارها نمشناسند شما اونجا از shift+v استفاه کن.

mahdi7610
26-01-2008, 21:42
سلام دوستان
لطف کنید و هر چه سریعتر به این سوالم پاسخ بدید .
چه طوری می شه توی word اعداد فارسی تایپ کرد . توی خود وورد تنظیمات داره ؟
فارسی ساز ویندوز هم نصب هست .
ممنون می شم سریع پاسخ بدید .

AK1
26-01-2008, 22:05
سلام عزیز
1- از زدن تاپیک های متعدد خود داری کنید
2- جستجو یادتون نره
3- از کنترل پنل برین Regional and Language Options
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و در ورد در آپشین

aliali58
27-01-2008, 02:18
جواب اون دوسنمون که میگفت حرف "ی" جدا میشه:
در مورد حرف ی" هم که جدا میشه بهخاطر استفاده از یه فونت که نرمافزارها نمشناسند شما اونجا از shift+v استفاه کن.

دوست عزيز مشكل از فونت نيست تفاوت اين دو تا حرف ي در كد پيج اونها هست كه با هم متفاوت هست. قبلا هم دوستان خيلي روي اين موضوع بحث كردن اگر مطالب قبلي رو توي تاپيك مطالعه كنيد اينگونه مشكلات قبلا بحث شده. من پيشنهاد ميكنم به جاي نرم افزار از فايل kbdfa.dll كه آماده هست استفاده كنيد تا اين مشكل حل بشه اگر نداريد بگيد من براتون بذارم
يه سر هم به اين پست در همين تاپيك بزنيد در مورد كد پيج حرف ك و ي هست.
#1426 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ali]
27-01-2008, 04:03
سلام جناب وردیست لطفا یه تایپیک برای معرفی چیزهایی که مایکروسافت توی سایتش برای دانلود می ذاره بزنید مثل کلیپ ارت ها مطمئننا استقبال می شه حیف هست چنین تالاری این تایپیکو نداشته باشه در ضمن بابت زحماتی که می کشید واقعا به نوبه خودم ممنونم

alenkita
27-01-2008, 17:21
با سلام
من وقتي يه متني كه شامل حروف فارسي و انگليسي در يه صفحه وب باشه رو كپي ميكنم و بخوام اونو تو يه صفحه word 2003 انتقال بدم(paste) نوشته هايي كه توي صفحه word اومده به صورت جابجا هسش . يعني اگه مثلا حرف انگليسي اول خط بوده رفته وسط و ترتيب خوندنش به هم ريخته.
ميخواستم ببينم مشكل كجاست و چگونه ميشه درستش كرد؟

shamim24
27-01-2008, 17:34
سلام دوستان...

اومدم یکی از فایلهای مهم و حیاتی wordم رو باز کنم که این error رو داد:

word is unable to read this document,it may be corrupt
try one or more of following
open and repair the file*
open the file with text recovery converter*

حالا چکار کنم؟؟؟:41:

shamim24
27-01-2008, 17:36
با سلام
من وقتي يه متني كه شامل حروف فارسي و انگليسي در يه صفحه وب باشه رو كپي ميكنم و بخوام اونو تو يه صفحه word 2003 انتقال بدم(paste) نوشته هايي كه توي صفحه word اومده به صورت جابجا هسش . يعني اگه مثلا حرف انگليسي اول خط بوده رفته وسط و ترتيب خوندنش به هم ريخته.
ميخواستم ببينم مشكل كجاست و چگونه ميشه درستش كرد؟

متن رو انتخاب کن و کنترل ، شیفت سمت راست رو بزن.

javad2625
27-01-2008, 22:24
سلام دوستان...

اومدم یکی از فایلهای مهم و حیاتی wordم رو باز کنم که این error رو داد:

word is unable to read this document,it may be corrupt
try one or more of following
open and repair the file*
open the file with text recovery converter*

حالا چکار کنم؟؟؟:41:
دكمه File> Open رو بزن و بعد از انتخاب فايل دلخواه، به جاي زدن Open دكمه Open and Repair رو بزن. حل نشد، ببين مي توني اون فايل رو با Wordpad باز كني يا نه؟ اگه تونستي، از Wordpad به ورد انتقال بده كه البته يه كم سخته ولي عمليه. اگه باز هم نشد، از برنامه Advanced Office Recovery استفاده كن.

از حالا به بعد هم اصل بكاپ گيري رو هيچ وقت فراموش نكن.

shamim24
27-01-2008, 22:55
دكمه File> Open رو بزن و بعد از انتخاب فايل دلخواه، به جاي زدن Open دكمه Open and Repair رو بزن. حل نشد، ببين مي توني اون فايل رو با Wordpad باز كني يا نه؟ اگه تونستي، از Wordpad به ورد انتقال بده كه البته يه كم سخته ولي عمليه. اگه باز هم نشد، از برنامه Advanced Office Recovery استفاده كن.

از حالا به بعد هم اصل بكاپ گيري رو هيچ وقت فراموش نكن.

جناب آقای جواد 2625 من واقعا نمی دونم چه جوری از شما تشکر کنم؟؟؟؟حل شد...:20:
امیدوارم خداوند به شما سلامتی و توفیق بده...
بازم ممنون.

tot_cracker
27-01-2008, 23:05
سلام
چگونه می توان نیم space در ورد 2003 زد یعنی به عنوان مثال کلمه "گل آقا" یا به صورت کامل در خط بالا بماند یا به خط پایین منتقل شود.( در حالت تراز راست و چپ متن)
متشکرم

alenkita
27-01-2008, 23:25
متن رو انتخاب کن و کنترل ، شیفت سمت راست رو بزن.

آقا واقعا دمت گرم.خيل حال دادي

javad2625
27-01-2008, 23:44
سلام
چگونه می توان نیم space در ورد 2003 زد یعنی به عنوان مثال کلمه "گل آقا" یا به صورت کامل در خط بالا بماند یا به خط پایین منتقل شود.( در حالت تراز راست و چپ متن)
متشکرم
جناب توت كركر
ضمن خوشامد گويي ورودتون به تالار
شما هزار و يكمين نفري هستيد كه اين سوال رو مي پرسه.
اگه صفحه قبل رو نگاه كني، مي بيني كه بحث سر همين موضوع بود و انواع راه حل ها هم ارائه شد.

kwpa2005
29-01-2008, 10:51
با درود به تمامی عزیزان
برای تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد 2003 یک منویی وجود داشت در قسمت
Tools>Option>Complex scrip که اینکارو انجام میداد ولی نمیدونم این منو در ورد 2007 کجا هست، در صورت امکان ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

با سپاس فراوان

NimoOol.HD2
29-01-2008, 15:16
سلام ببخشيد شما که انقدر زحمت مي کشيد ميتويند يه زحمت ديگه هم بکشيد و همه ي اينا رو بکنيد توي يه پي دي اف و بزاريد براي دانلود ( البته مستقيم باشه )
البته 2007 باشه بهتره
و ضمنا شما بلديد توي جدول افيس 2007 برون يابي بکنيد ؟ يعني يه جدولي رو بکشي (مثلا رشد سعودي کربن دي اکسيد در سال هاي مختلف ) از 1990 بدي تا 1999 بعد 2020 رو ازش بگيري ببيني کجاست !
اکي ؟

leira
29-01-2008, 16:27
سلام
من آفیس 2007 رو یه سری دستکاری کردم الان هر چی عکس و حاشیه روی صفحات قرار می دم بعد که روش متن می نویسم نه توی previwe عکسها رو نمایش می ده و نه پرینت می کنه
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید .

javad2625
29-01-2008, 20:00
با درود به تمامی عزیزان
برای تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در ورد 2003 یک منویی وجود داشت در قسمت
Tools>Option>Complex scrip که اینکارو انجام میداد ولی نمیدونم این منو در ورد 2007 کجا هست، در صورت امکان ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

با سپاس فراوان
Microsoft Office> Word Options> Advanced> Numeral> Context

javad2625
29-01-2008, 20:04
سلام ببخشيد شما که انقدر زحمت مي کشيد ميتويند يه زحمت ديگه هم بکشيد و همه ي اينا رو بکنيد توي يه پي دي اف و بزاريد براي دانلود ( البته مستقيم باشه )
البته 2007 باشه بهتره
و ضمنا شما بلديد توي جدول افيس 2007 برون يابي بکنيد ؟ يعني يه جدولي رو بکشي (مثلا رشد سعودي کربن دي اکسيد در سال هاي مختلف ) از 1990 بدي تا 1999 بعد 2020 رو ازش بگيري ببيني کجاست !
اکي ؟
متوجه نشدم. چه چيزي Pdf بشه؟

javad2625
29-01-2008, 20:11
سلام
من آفیس 2007 رو یه سری دستکاری کردم الان هر چی عکس و حاشیه روی صفحات قرار می دم بعد که روش متن می نویسم نه توی previwe عکسها رو نمایش می ده و نه پرینت می کنه
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید .
توي كادر Print دكمه Options رو بزن ببين و قسمت Print Drawings Created in Word رو فعال كن.

shvalaie
30-01-2008, 11:39
سلام
متشکرم

سلام دوست عزيز

البته من مطالب صفحه قبل رو هم خوندم.... و همون طور كه دوستمون هم گفتن راه حلهايي نوشته شده...

به طور كلي ما سه مدل فاصله داريم...

اوليش: space يا همون فاصله اي كه با space bar ميزنيم...

دوميش: بهش ميگن نيم فاصله ... اما در واقع اصلا فاصله اي نميندازه .... كه وقتي فعاله كه نرم‌افزارهاي مخصوص تايپ فارسي روش نصب باشه... كه بيشتر اوقات روي shift+space bar فعال شده...

سوميش: در زرنگار بهش ميگن فاصله جامد.... يعني يه فاصله ميندازه اما نميذاره كه دو كلمه از هم جدا بشن.... مثلا بين كلمات گل و آقا ... اگه ميخواين كه حتما يه فاصله باشه اما اين دو كلمه يا با هم خط بالا باشن يا باهم خط پايين.... اين فاصله جامد بهتون كمك ميكنه... در word اين پارامتر فعاله ... حتي اگه كيبوردتون فارسي نباشه ... با كليدهاي تركيبي ctrl+shift+space bar ميتونين فاصله جامد بزنين ... فقط حواستون باشه كه اين پارامتر چون فارسي نيست ... نوع قلمتون به نوع قلم انگليسي عوض ميشه....

aliali58
30-01-2008, 12:31
سلام
متشکرم

در بعضي ويندوزها شما ميتونيد از تركيب كليدهاي Shift+space يا Shift+N استفاده كنيد
اگر موارد بالا جواب نداد از روش زير استفاده كنيد حتما جواب ميده
از منوي Insert گزينه Symbol رو انتخاب كنيد و در قسمت بالا تب Special Characters رو انتخاب كنيد با استفاده از نوار پيمايش سمت راست به انتهاي ليست برويد چهارمين گزينه از پايين يعني گزينه No-Width Optional Break رو انتخاب كنيد روي دكمه Shortcut key كليد كنيد و در قسمت press new shortcutkey تركيب كليد مورد نظر خودتون رو انتخاب كنيد مثلا Ctrl+space و روي Assign كليد كنيد و Close را بزنيد دوباره Close را انتخاب كنيد و الان ديگه مشكلتون حل شده

البته ميتوانيد فايل kbdfa.dll ويندوز را هم عوض كنيد
همچنين از تركيب كليدهاي Alt+0157 هم مي‌توانيد استفاده كنيد

leira
30-01-2008, 13:44
توي كادر Print دكمه Options رو بزن ببين و قسمت Print Drawings Created in Word رو فعال كن.

ممنون و مرسی

Jalal
01-02-2008, 13:17
سلام

دوستان تو ورد 2007 چطوری میتونم تو یک متن 10 صفحه ای .

مثلا پاورقی صفحه 6 به بعد با هم فرق داشته باشن .:20:

و چطوری میتونم پاورقی و شماره صفحه رو باهم داشته باشم.

ممنون خسته نباشین

Jalal
01-02-2008, 14:03
سلام

1- دوستان تو ورد 2007 چطوری میتونم تو یک متن 10 صفحه ای .

مثلا پاورقی صفحه 6 به بعد با هم فرق داشته باشن .:20:

2- و چطوری میتونم پاورقی و شماره صفحه رو باهم داشته باشم.

ممنون خسته نباشین

پاورقی رو پیدا کردم
#225 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سوال دومی رو اگه میشه جواب بدین

javad2625
02-02-2008, 00:34
پاورقی رو پیدا کردم
#225 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سوال دومی رو اگه میشه جواب بدین
سلام
معمولاً شماره صفحه، تداخلي با پاورقي نداره. اگه يكي دو صفحه هم مشكلي داشته باشه، ناديده مي گيريم. اما اگه ميخواي مثلاً يه كم شماره صفحه رو پايينتر يا بالاتر ببري تا تداخلي با پاورقي و كادر و... نداشته باشه، كافي روي پايين ترين قسمت صفحه (كنار شماره صفحه) دوبار كليك كنيم تا به نماي Header & Footer بريم. بعد هم خط كش سمت چپ در پايين صفحه رو بگيريم و يه كم بالاتر يا پايين تر بكشيم.

behrooz 2006
02-02-2008, 10:58
سلام
یه سوال در مورد پاورقی ها داشتم. تو یه کتاب که پر از پاورقی بود دیدم صفحه ای که حدود 30 تا پاورقی داشت رو در قسمت پاورقی ها به پنج ستون تقسیم کرده بود! و خیلی فضای کمتری می‌گرفت ولی هر چه سعی کردم راهشو پیدا نکردم.:41:

Jalal
02-02-2008, 11:21
سلام
معمولاً شماره صفحه، تداخلي با پاورقي نداره. اگه يكي دو صفحه هم مشكلي داشته باشه، ناديده مي گيريم. اما اگه ميخواي مثلاً يه كم شماره صفحه رو پايينتر يا بالاتر ببري تا تداخلي با پاورقي و كادر و... نداشته باشه، كافي روي پايين ترين قسمت صفحه (كنار شماره صفحه) دوبار كليك كنيم تا به نماي Header & Footer بريم. بعد هم خط كش سمت چپ در پايين صفحه رو بگيريم و يه كم بالاتر يا پايين تر بكشيم.

جواد جان تو آفیس 2007 که من نتونستم اگه پاورقی باشه دیگه نمیشه شماره صفحه گذاشت

wordist
02-02-2008, 11:40
سلام
یه سوال در مورد پاورقی ها داشتم. تو یه کتاب که پر از پاورقی بود دیدم صفحه ای که حدود 30 تا پاورقی داشت رو در قسمت پاورقی ها به پنج ستون تقسیم کرده بود! و خیلی فضای کمتری می‌گرفت ولی هر چه سعی کردم راهشو پیدا نکردم.:41:
گشتم نبود

بگرد ، كاشكي باشه

wordist
02-02-2008, 11:42
جواد جان تو آفیس 2007 که من نتونستم اگه پاورقی باشه دیگه نمیشه شماره صفحه گذاشت
جلال جان سلام

بابا اين كار امگان پذيره كه

ميتوني همزمان هر دو تا رو داشته باشي

hadi492
02-02-2008, 12:10
سلام من بعد از اینکه ویندوزمو عوض کردم تعدادی فایل وورد داشتم که حالا بعضیهاشونو که باز میکنم حروف بصورت ناخوانا و مربع شکل باز میشن و unicode هم که میکنم بازم درست نمیشه
آیا کسی میدونه چی کار کنم که بازیابیشون کنم؟
ممنونم

Jalal
02-02-2008, 12:15
جلال جان سلام

بابا اين كار امگان پذيره كه

ميتوني همزمان هر دو تا رو داشته باشي

خوب پاورقی درست شد . ببینم برای پاصفحه هم میشه همین کار رو انجام داد ؟

wordist
02-02-2008, 12:46
خوب پاورقی درست شد . ببینم برای پاصفحه هم میشه همین کار رو انجام داد ؟
سلام

شما به همين ترتيب ميتوني توي پاصفحه هم شماره صفحه داشته باشي و هم غير اون

wordist
02-02-2008, 12:49
سلام من بعد از اینکه ویندوزمو عوض کردم تعدادی فایل وورد داشتم که حالا بعضیهاشونو که باز میکنم حروف بصورت ناخوانا و مربع شکل باز میشن و unicode هم که میکنم بازم درست نمیشه
آیا کسی میدونه چی کار کنم که بازیابیشون کنم؟
ممنونم
دوست عزيز سلام

اين اشكال خيلي عجيب به نظر ميرسه

اولا به نظر من فايلهات رو روي يه سيستم ديگه هم برو امتحان كن ببين اونجا هم همينطوره يا نه.

اگه همينطوري بود به فكر درست كردن فايل باش ولي اگه نه به فكر عوض كردن ويندوز باش

در ضمن نوع ويندوز قديمي و جديدت رو هم نگفتي

پس شما اول چك كن ببين عيب از فايل نباشه تا بعد

Jalal
02-02-2008, 12:55
دوستان ممنون مشکل من حل شد

javad2625
02-02-2008, 15:10
سلام
اين كار رو با زرنگار انجام مي دهند. توي ورد امكان پذير نيست. مگر اين كه شماره ها رو به جاي خودكار، دستي وارد كنيم كه اونوقت، با هر اصلاحي، همه شماره ها به هم ميخوره.

كلاً بهتره اگه توضيحات، زياد هست بعضيهاشو توي خود متن بياريم كه پاورقي ها زياد نشه.

hadi492
02-02-2008, 16:33
دوست عزيز سلام

اين اشكال خيلي عجيب به نظر ميرسه

اولا به نظر من فايلهات رو روي يه سيستم ديگه هم برو امتحان كن ببين اونجا هم همينطوره يا نه.

اگه همينطوري بود به فكر درست كردن فايل باش ولي اگه نه به فكر عوض كردن ويندوز باش

در ضمن نوع ويندوز قديمي و جديدت رو هم نگفتي

پس شما اول چك كن ببين عيب از فايل نباشه تا بعد

ویندوز یکیه و اینکه از یکی پرسیدم گفت انکودینگش تخریب شده و قابل بازیابی نیست
آدرس زیر نمونه یکی از همون فایلهایی هست که گفتم:

behrooz 2006
02-02-2008, 19:26
اين كار رو با زرنگار انجام مي دهند. توي ورد امكان پذير نيست. مگر اين كه شماره ها رو به جاي خودكار، دستي وارد كنيم كه اونوقت، با هر اصلاحي، همه شماره ها به هم ميخوره.

كلاً بهتره اگه توضيحات، زياد هست بعضيهاشو توي خود متن بياريم كه پاورقي ها زياد نشه.

ممنون از پاسختون. میشه داخل یه Text Box شماره پاورقی رو قرار داد که هر جا خواستیم انتقالش بدیم؟

wordist
03-02-2008, 08:21
سلام

شما روي يه سيستم ديگه هم امتحان كردي يا نه ؟؟

در ضمن فايلت رو هم يه جاي ديگه آپ كن اون جواب نميده و لينك مستقيم هم بذار

wordist
03-02-2008, 08:21
منظورتون اینه که با ورد نمیشه یا کلاً راهی نداره؟
تا اونجايي كه من ميدونم اين كار در ورد امكان پذير نيست

wordist
03-02-2008, 08:24
ممنون از پاسختون. میشه داخل یه Text Box شماره پاورقی رو قرار داد که هر جا خواستیم انتقالش بدیم؟
دوست عزيز

اون كار رو هم نميشه كرد

رعد
03-02-2008, 17:25
با سلام خدمت برو بچ .
اولا : ميخواستم بدونم جديد ترين ترفند يا روشي كه در آفيس ميدونين كه بشه بوسيله اون ترفند اشعار رو بصورت منظم نوشت چيه ؟
منظورم شعر نو نيست بلكه همون شعراي قديمي هست كه بايد در دو ستون كنار هم باشند و با نظم و هم اندازه باشند تاجلوه زيبايي به دست بدن

در ضمن يك سوال ديگه هم دارم و اون اينه كه در آفيس 2007 چجوري ميشه متنهاي خودكار رو تنظيم كرد ؟
من اينكار روبا سيو متن ميكنم ولي نميشه .
مثلا براي نوشتن عليه السلام فقط كافي باشه بنويسيم عليه تا بقيش رو با زدن يك اينتر داشته باشيم

و در آخر اينكه اگر كسي از دوستان در مورد برنامه پروين 2005 و طريقه كارش ميدونه برام يك مقدار توضيح بده
چون من اين برنامه رو نصب كردم و عملا در آفيس و يا ورد پد برام كارايي نداشت و نيومد

wordist
03-02-2008, 17:51
با سلام خدمت برو بچ .
اولا : ميخواستم بدونم جديد ترين ترفند يا روشي كه در آفيس ميدونين كه بشه بوسيله اون ترفند اشعار رو بصورت منظم نوشت چيه ؟
منظورم شعر نو نيست بلكه همون شعراي قديمي هست كه بايد در دو ستون كنار هم باشند و با نظم و هم اندازه باشند تاجلوه زيبايي به دست بدن

در ضمن يك سوال ديگه هم دارم و اون اينه كه در آفيس 2007 چجوري ميشه متنهاي خودكار رو تنظيم كرد ؟
من اينكار روبا سيو متن ميكنم ولي نميشه .
مثلا براي نوشتن عليه السلام فقط كافي باشه بنويسيم عليه تا بقيش رو با زدن يك اينتر داشته باشيم

و در آخر اينكه اگر كسي از دوستان در مورد برنامه پروين 2005 و طريقه كارش ميدونه برام يك مقدار توضيح بده
چون من اين برنامه رو نصب كردم و عملا در آفيس و يا ورد پد برام كارايي نداشت و نيومد
دوست من

شما توي صفحات قبلي جستجو كني اين مطالب رو پيدا ميكني

جستجو در انجمن براي همين هست

hamedplus
04-02-2008, 12:18
سلام دوستان
کسی میدونه چرا نمیشه فرمول های ریاضی رو که تو یه فایل با افیس2003 درست کردیم و سیو کردیم رو نمیشه تو افیس 2007 ویرایش کرد؟؟؟

wordist
04-02-2008, 12:23
سلام دوستان
کسی میدونه چرا نمیشه فرمول های ریاضی رو که تو یه فایل با افیس2003 درست کردیم و سیو کردیم رو نمیشه تو افیس 2007 ویرایش کرد؟؟؟
سلام دوست عزيز

عضويتتون و نيز ورودتون به اين انجمن رو تبريك مي‌گم

اينكار شدنيه و فقط كافيه شما روي اون فرمول دابل كليك كني همين

اتفاقا من الان تست كردم و شد

javad2625
04-02-2008, 20:11
اگه منظور، اينه كه شماره ها، به صورت خودكار گذاشته بشه و داخل TB هم باشه، نميشه. اگه منظور اينه كه به صورت دستي بنويسيم، ميشه، ولي شما تصور كن كه بخواي، يه تغيير كوچك توي پاورقي بدي، اونوقت كل سيستم به هم مي خوره و بايد تعداد زيادي پاورقي رو اصلاح كني. اصلاً نمي صرفه. بهتره همون روش استاندارد پاورقي رو استفاده كني.

javad2625
04-02-2008, 20:52
شما اولين نفري نيستيد كه فايلش اينطوري ميشه. و تا حالا هر چي از اين فايلها نشونم دادند، توسط ويروس، به طور كامل پاك شده. فايلي كه شما داديد، نميشه دانلود كرد. چون پيغام خطا ميده.

ولي فايلت رو با NotePad باز كن، اگه ديدي خالي هست، مطمئن باش ويروس خرابش كرده. يعني كاراكترهاي شما رو با كاراكترهاي نامرئي جايگزين كرده.

اگه اينطوري بود، ديگه نميشه كاريش كرد.
ولي از حالا به بعد، هميشه از فايل هات بكاپ بگير! بكاپ كه مي دوني چيه؟

reza3600
06-02-2008, 22:29
بعد از نصب ویندوز ورد 2007 رو نصب کردم بعد نرم افزار math type و بعد پی دی اف ماشین رو نصب کردم ولی موقع وردو و خروج این پیغام نمایش داده میشه.
بعد رفتم تو تنظیمات و گزینه ای رو انتخاب کردم تا تمام ماکرو ها اجازه اجرا داشته باشن ولی باز مشکلم حل نشد.
کمممممممممممممک

wordist
07-02-2008, 07:43
شما اولين نفري نيستيد كه فايلش اينطوري ميشه. و تا حالا هر چي از اين فايلها نشونم دادند، توسط ويروس، به طور كامل پاك شده. فايلي كه شما داديد، نميشه دانلود كرد. چون پيغام خطا ميده.

ولي فايلت رو با NotePad باز كن، اگه ديدي خالي هست، مطمئن باش ويروس خرابش كرده. يعني كاراكترهاي شما رو با كاراكترهاي نامرئي جايگزين كرده.

اگه اينطوري بود، ديگه نميشه كاريش كرد.
ولي از حالا به بعد، هميشه از فايل هات بكاپ بگير! بكاپ كه مي دوني چيه؟

سلام

در ادامه صحبتهاي دوست عزيزم بايد بگم كه در مورد مبحث بك آپ گيري در ورد ميتونين به اينجا مراجعه كنين

مبحث بك آپ گيري در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
07-02-2008, 08:13
بعد از نصب ویندوز ورد 2007 رو نصب کردم بعد نرم افزار math type و بعد پی دی اف ماشین رو نصب کردم ولی موقع وردو و خروج این پیغام نمایش داده میشه.
بعد رفتم تو تنظیمات و گزینه ای رو انتخاب کردم تا تمام ماکرو ها اجازه اجرا داشته باشن ولی باز مشکلم حل نشد.
کمممممممممممممک
سلام

اين مسيري كه گفتي توي ورد 2007 بايد رفته بشه ولي شما كدوم گزينه رو انتخاب كردي

كامل گزينه رو بنويس اينجا

reza3600
07-02-2008, 15:51
سلام

اين مسيري كه گفتي توي ورد 2007 بايد رفته بشه ولي شما كدوم گزينه رو انتخاب كردي

كامل گزينه رو بنويس اينجا

word option>>>>>>>>trust center>>>>>>>trust center seting>>>>>>>>>enable all macros

این گزینه و حتی گزینه پایین اون رو میرنم باز همین مشکل رو دارم.

javad2625
08-02-2008, 00:53
word option>>>>>>>>trust center>>>>>>>trust center seting>>>>>>>>>enable all macros

این گزینه و حتی گزینه پایین اون رو میرنم باز همین مشکل رو دارم.
اين Pdf machine رو uninstall كن تا مشكل حل شه.

reza3600
08-02-2008, 02:05
اين Pdf machine رو uninstall كن تا مشكل حل شه.

اول math type رو پاک کردم یه ذره بهتر شد قبل از اون هم هنگام وارد شدن و هم خارج شدن چندین بار اون پیغام می اومد.
فکر کنم اشکال از math type باشه.
خلاصه ورد 2007 رو پاک کردم و ورد 2003 رو نصب کردم بهد pdf machin و math type رو نصب کردم پیغامی اومد که این ماکرو یعنی math type میخاد فعال شه و من هم اجازه دادم و هیچ مشکلی نبود. بعد به ورد 2007 ارتقا دادم ولی چون math type توی ورد 2007 نیومده بود math type رو reinstall کردم.
الان دیگه اون پیغام نمیاد ولی math type که حالا توی منو های ورد 2007 نمایش داده میشه. غیر فعاله.
اینو چیکارش کنم.
ممنون

رعد
08-02-2008, 03:51
دوست من

شما توي صفحات قبلي جستجو كني اين مطالب رو پيدا ميكني

جستجو در انجمن براي همين هست

ما كه گشتيم نديديم شما بگين كدوم صفحس تا ما هم بريم ببينيم

seppeehr
08-02-2008, 18:56
سلام دوستان.
من جستجو کردم اما به نتیجه جالبی نرسیدم. می خواستم ببینم چطور میشه :
1- حروفی مثل ه رو به صورت "ه دو چشم" و جدا از سایر حروف نوشت؟
2- در مورد فعل های استمراری و نظایر اون، چطور می شه مثلا "می شود" رو بدون فاصله بین می و شود تایپ کرد، به صورتی که می به شود نچسبه؟

ممنون.

mohammadrezams
08-02-2008, 19:18
سلام . ببخشيد راهي هست كه آفيس 2007 رو فارسي كنيم ؟ من آفيس 2003 رو داشتم . فارسيش كردم . اما اين انگليسيه . اگه راهي بلدين به ما هم بگين . با تشكر

javad2625
08-02-2008, 20:47
سلام دوستان.
من جستجو کردم اما به نتیجه جالبی نرسیدم. می خواستم ببینم چطور میشه :
1- حروفی مثل ه رو به صورت "ه دو چشم" و جدا از سایر حروف نوشت؟
2- در مورد فعل های استمراری و نظایر اون، چطور می شه مثلا "می شود" رو بدون فاصله بین می و شود تایپ کرد، به صورتی که می به شود نچسبه؟

ممنون.
اگه منظورت اينه كه حرف ه به اين صورت هـ نوشته بشه كافيه بعد از حرف ه دكمه هاي Shift+J رو بزني.

براي نوشتن مي‌شود هم بايد نرم افزار اصلاح صفحه كليد رو نصب و اونوقت بعد از «مي» دكمه هاي Shift+Space رو بزني.

javad2625
08-02-2008, 20:50
سلام . ببخشيد راهي هست كه آفيس 2007 رو فارسي كنيم ؟ من آفيس 2003 رو داشتم . فارسيش كردم . اما اين انگليسيه . اگه راهي بلدين به ما هم بگين . با تشكر
نشنيدم هنوز راهي براش اومده باشه. مايكروسافت هم ديگه ابزار فارسي ساز براش درست نكرده.

mohammadrezams
08-02-2008, 22:47
ممنون .
من قبلا فقط از همين نرم افزار حساب داري و اوني كه اسلايد ميسازه و ورد استفاده ميكردم . الان اين خيلي امكانات داره . اگه ميشه بگين اينايي كه ميگم به چه دردي ميخورن ؟
Microsoft Office Access 2007
Microsoft Office Groove 2007
Microsoft Office InfoPath 2007
Microsoft Office OneNote 2007
Microsoft Office Publisher 2007
Microsoft Office Diagnostics
با تشكر ...

seppeehr
09-02-2008, 16:24
اگه منظورت اينه كه حرف ه به اين صورت هـ نوشته بشه كافيه بعد از حرف ه دكمه هاي Shift+J رو بزني.

براي نوشتن مي‌شود هم بايد نرم افزار اصلاح صفحه كليد رو نصب و اونوقت بعد از «مي» دكمه هاي Shift+Space رو بزني.

ممنون که جواب دادید.
این نرم افزار رو از کجا می تونم بگیرم؟

wordist
09-02-2008, 18:02
ممنون که جواب دادید.
این نرم افزار رو از کجا می تونم بگیرم؟
دوست من

اينم لينكش

seppeehr
09-02-2008, 19:28
بسیار ممنونم!خیلی لطف کردید!

javad2625
10-02-2008, 00:36
ممنون .
من قبلا فقط از همين نرم افزار حساب داري و اوني كه اسلايد ميسازه و ورد استفاده ميكردم . الان اين خيلي امكانات داره . اگه ميشه بگين اينايي كه ميگم به چه دردي ميخورن ؟
Microsoft Office Access 2007
Microsoft Office Groove 2007
Microsoft Office InfoPath 2007
Microsoft Office OneNote 2007
Microsoft Office Publisher 2007
Microsoft Office Diagnostics
با تشكر ...
اينجا توضيح مختصر در مورد همه شون هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

توضيح كاملتر درباره اكسس اين كه:
براي ساخت برنامه هاي حسابداري و مديريت اطلاعات به كار ميره. معمولاً به درد مديران، حسابدارها و برنامه نويس ها مي خوره.

اما موارد ديگه رو خودم هم دقيق نمي دونم چيه. اگه كسي توضيح كاملتر بده برام جالب هست.

mohammadrezams
10-02-2008, 18:31
اينجا توضيح مختصر در مورد همه شون هست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوضيح كاملتر درباره اكسس اين كه:
براي ساخت برنامه هاي حسابداري و مديريت اطلاعات به كار ميره. معمولاً به درد مديران، حسابدارها و برنامه نويس ها مي خوره.

اما موارد ديگه رو خودم هم دقيق نمي دونم چيه. اگه كسي توضيح كاملتر بده برام جالب هست.
ممنون . اكسس رو باهاش كار كردم . تا حدودي آگاهي دارم .
برا ما كه زياد با آفيس 2003 فرق نكرد . همون ورد و اكسس بدردمون خورد .

javad2625
15-02-2008, 00:53
توي 2003 چطوري زبان پيشفرض برنامه رو تعيين كنم؟ مثلاً فارسي يا انگليسي.

با سپاس

wordist
16-02-2008, 07:58
توي 2003 چطوري زبان پيشفرض برنامه رو تعيين كنم؟ مثلاً فارسي يا انگليسي.

با سپاس
سلام

جوادجان يه كم سوالت مبهم هست

ولي اگر منظورت اينه كه چطوري ميشه وقتي ورد را باز كرد Right2Left باشه من در اين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پست توضيح دادم

موفق باشي.

sum_yari
16-02-2008, 08:42
با عرض سلام خدمت همه دوستان
دوستان عزيز من خيلي وقته كه دنبال جواب سوال زير مي گردم لطفا كمكم كنيد.
در ماكروسافت ورد من چطوري علايم رياضي و فيزيكي و را بنويسم؟
مثل : 1. كسري - 2. پرانتز به توان منفي و مثبت - 3.انتگرال - 4.راديكال با فرجه كسري و منفي
و مثبت - 5.عدد به توان منفي و كسري و مثبت - 6.حرفي مثل e به توان منفي و كسري و
مثبت.
در كل تمامي نماد و علايم رياضي و فيزيكي را چگونه بنويسم؟
با تشكر.

wordist
16-02-2008, 08:49
با عرض سلام خدمت همه دوستان
دوستان عزيز من خيلي وقته كه دنبال جواب سوال زير مي گردم لطفا كمكم كنيد.
در ماكروسافت ورد من چطوري علايم رياضي و فيزيكي و را بنويسم؟
مثل : 1. كسري - 2. پرانتز به توان منفي و مثبت - 3.انتگرال - 4.راديكال با فرجه كسري و منفي
و مثبت - 5.عدد به توان منفي و كسري و مثبت - 6.حرفي مثل e به توان منفي و كسري و
مثبت.
در كل تمامي نماد و علايم رياضي و فيزيكي را چگونه بنويسم؟
با تشكر.
سلام دوست عزيز

خيلي بيشتر وقته كه احتمالا سوالت توي اين تاپيك جواب داده شده

من هم دوباره اشاره مي‌كنم ولي يادت باشه كه جستجو توي انجمن هم نتايج خوبي رو به دنبال داره :)

مسير ير رو طي كن :

Insert --> Object --> Microsoft Equation 3.0

بعد از اونجا هر چي بخواي هست و ميتوني وارد كني (البته اگه ورد بصورت كامل نصب شده باشه گزينه آخر وجود داره)

javad2625
17-02-2008, 00:43
سلام

جوادجان يه كم سوالت مبهم هست

ولي اگر منظورت اينه كه چطوري ميشه وقتي ورد را باز كرد Right2Left باشه من در اين ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پست توضيح دادم

موفق باشي
مرسي
R2L رو بلدم. ولي ميخوام وقتي ورد رو باز مي كنم، زبان نوشتاري، فارسي باشه. يعني فارسي بنويسه. البته زبان پيشفرض ورد خودم، فارسي هست، ولي يه نفر ازم پرسيد چطوري اين كارو كردي، هر چي مي گردم گزينه اش رو پيدا نمي كنم!!! اصلاً يادم نيست خودم اينجوريش كردم يا خودش اينجوري بود.!!!

توي 2007 گزينه Primary Language داريم ولي توي 2003 چيزي نجستم.

wordist
17-02-2008, 07:57
مرسي
R2L رو بلدم. ولي ميخوام وقتي ورد رو باز مي كنم، زبان نوشتاري، فارسي باشه. يعني فارسي بنويسه. البته زبان پيشفرض ورد خودم، فارسي هست، ولي يه نفر ازم پرسيد چطوري اين كارو كردي، هر چي مي گردم گزينه اش رو پيدا نمي كنم!!! اصلاً يادم نيست خودم اينجوريش كردم يا خودش اينجوري بود.!!!

توي 2007 گزينه Primary Language داريم ولي توي 2003 چيزي نجستم.
سلام جواد جان

ببين گزينه Auto-Keyboard Switching كه در زبانه Edit كادر Word Option وجود داره فعال هست يا نه

چون به اونم مربوط ميشه

موفق باشي

javad2625
18-02-2008, 06:50
سلام جواد جان

ببين گزينه Auto-Keyboard Switching كه در زبانه Edit كادر Word Option وجود داره فعال هست يا نه

چون به اونم مربوط ميشه

موفق باشي
آره. مربوط به همون بود.
تشكر

tohidi
18-02-2008, 11:21
با سلام
در ورد 2003 يك جدولي دارم با دو ستون و سطرهاي زياد ستون اول شماره گذاريها است و ستون دوم اطلاعات
مشكلم اين است كه در هرسطر اطلاعات متنوعي قرار داده ام كه مي خواهم موضوعات مختلف در كنار هم قرار گيرند اطلاعاتم را در اكسل كپي كردم تا براي هر موضوع يك work sheet تشكيل دهم ولي مشكلم را وقت گير تر كرد آيا راه حلي براي مشكل من وجود دارد
با تشكر

javad2625
18-02-2008, 14:44
با سلام
در ورد 2003 يك جدولي دارم با دو ستون و سطرهاي زياد ستون اول شماره گذاريها است و ستون دوم اطلاعات
مشكلم اين است كه در هرسطر اطلاعات متنوعي قرار داده ام كه مي خواهم موضوعات مختلف در كنار هم قرار گيرند اطلاعاتم را در اكسل كپي كردم تا براي هر موضوع يك work sheet تشكيل دهم ولي مشكلم را وقت گير تر كرد آيا راه حلي براي مشكل من وجود دارد
با تشكر
من كه درست نفهميدم چي گفتيد.
يعني ميخواي اطلاعاتي رو كه توي ورد در يك ستون از جدول قرار دادي، در چند ستون كنار هم باشند؟ يا مشكل با Copy/Paste توي اكسل داري، يا اين كه اصلاً مشكل كار با اكسل داري يا چي؟

tohidi
19-02-2008, 09:55
با سلام
مي خواهم مثلا اطلاعات مربوط به روانشناسي كه در رديف هاي پراكنده (رديف 35،155،182،248،403 ...)قرار گرفته اند پشت سر هم قرار گيرند نمي دانم در ورد اين امكان وجود دارد يا بايد در نرم افزار ديگري كار شود به هر حال مشكلي است كه اصلا چاره اي برايش بلد نيستم منتظر كمكتان هستم
با تشكر بسيار

wordist
19-02-2008, 10:04
با سلام
مي خواهم مثلا اطلاعات مربوط به روانشناسي كه در رديف هاي پراكنده (رديف 35،155،182،248،403 ...)قرار گرفته اند پشت سر هم قرار گيرند نمي دانم در ورد اين امكان وجود دارد يا بايد در نرم افزار ديگري كار شود به هر حال مشكلي است كه اصلا چاره اي برايش بلد نيستم منتظر كمكتان هستم
با تشكر بسيار
سلام دوست عزيز

امكان مرتب‌سازي توي ورد هست مخصوصا اگه از جدول استفاده كني كه ديگه بسيار راحت تر

كافيه بري تو منوي Table و گزينه Sort رو بزني و از اونجا بهش بگي چه ستوني رو مرتب كني همين

موفق باشي

arasharyani
19-02-2008, 11:25
سلام دوستان می دونید که فایلهایی با پسوند Bdr مربوط به کادر صفحه توی ورد هست می خواستم بدونم بجز کادر های صفحه خود ورد میشه کادر های صفحه را با این پسورد وارد ورد کرد اصلا چنین فایلهایی وجود دارد اگه هست لینکی برای دانلود دارید: توی نت چیزی پیدا نکردم
با تشکر

smohs
19-02-2008, 11:55
سلام!:20:
چند وقت پيش يه فايل تو انجمن فوتوشاپ ديدم شامل شيپ هاي اسلامي.
پيش خودم فكر كردم اينا خيلي به درد ورد مي خوره واسه همين بسم الله هاشو جداكردم و توي يه فايل doc كنار هم قرار دادم و براي شما آپلود كردم شما هم استفاده كنيد:

بيش از 20 نوع مختلف بسم الله به صورت شيپ (SHAPE) در دو فايل doc و docx كه با ورژن هاي مختلف ميكروسافت ورد سازگار باشه.ويژگي اين بسم الله ها اينه كه چون به صورت شيپ هستن بدون افت كيفيت بزرگ مي شن و قابليت تغيير رنگ و دادن افكت هاي مختلف موجود در برنامه ورد رو دارند و اما ... لينك دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشيد.:11:

javad2625
19-02-2008, 13:36
با سلام
با تشكر بسيار
هم توي ورد هم توي اكسل، ميشه اين كارو كرد. كافيه يه ستون كنار ستون هاي موجود اضافه كرده و موضوع هر رديف رو در اون بنويسيد. مثلاً‌ روانشناسي، فلسفه و... . اونوقت كل جدول رو بر اساس ستون جديد Sort كنيد.

البته شما يه سوال هم درباره سورتينگ توي اكسل پرسيده بوديد كه گفتيد مشكلم حل شد. نمي دونم اين همونه يا فرق مي كنه.

javad2625
19-02-2008, 14:14
سلام دوستان می دونید که فایلهایی با پسوند Bdr مربوط به کادر صفحه توی ورد هست می خواستم بدونم بجز کادر های صفحه خود ورد میشه کادر های صفحه را با این پسورد وارد ورد کرد اصلا چنین فایلهایی وجود دارد اگه هست لینکی برای دانلود دارید: توی نت چیزی پیدا نکردم
با تشکر
من هم يه كمي گشتم اما راهي پيدا نكردم. ولي Page Border ها در واقع نوعي BackGround هستند. ميشه براي گذاشتن PageBorder جديد، از تصوير پشت صحنه مناسب استفاده كرد.

sanam7
19-02-2008, 23:27
سلام دوستان،

برای فارسی کردن شماره صفحات در word 2007 مسیر word options/advanced/numeral: context طی می کنم ولی باز نمی تونم شماره صفحات فارسی داشته باشم،ممکنه راهنمایی کنید.ممنون.

رعد
20-02-2008, 05:47
سلام تو صفحات قبلي هم مطرح كردم اما مثل اينكه كسي تحويل نگرفت
ميخواستم بدونم چيكار كنيم در ورد 2007 متون خودكار مورد نظرمون رو وارد و با يك اينتر در موقع لزوم استفاده كنيم

wordist
20-02-2008, 08:06
سلام دوستان،

برای فارسی کردن شماره صفحات در word 2007 مسیر word options/advanced/numeral: context طی می کنم ولی باز نمی تونم شماره صفحات فارسی داشته باشم،ممکنه راهنمایی کنید.ممنون.
سلام دوست عزيز

شما از چه فونتي استفاده مي كني فونت فارسي يا انگليسي و يك نكته ديگه اينكه شما ميتوني روي شماره صفحه دابل كليك بكني و بعد كنترل و شيفت راست رو بزني تا مشكلت حل بشه

موفق باشي

wordist
20-02-2008, 08:26
سلام تو صفحات قبلي هم مطرح كردم اما مثل اينكه كسي تحويل نگرفت
ميخواستم بدونم چيكار كنيم در ورد 2007 متون خودكار مورد نظرمون رو وارد و با يك اينتر در موقع لزوم استفاده كنيم
سلام دوست من

پاسخ شما در پستهاي 930# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و 935# ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همين تاپيك موجود مي‌باشد

فقط براي كامل بودن آن هر دو پست رو نگاه كن

موفق باشي

(جستجو توي تاپيك فراموش نشه) :)

tohidi
20-02-2008, 09:41
سلام دوست عزيز

امكان مرتب‌سازي توي ورد هست مخصوصا اگه از جدول استفاده كني كه ديگه بسيار راحت تر

كافيه بري تو منوي Table و گزينه Sort رو بزني و از اونجا بهش بگي چه ستوني رو مرتب كني همين

موفق باشي

با سلام
نمي شه SORT كرد چون اطلاعات مثلا مذهبي كه در رديفهاي 20 ، 32، 46، 53، ... آمده است چگونه ورد آنها را SORT كنداطلاعات با كلمات متفاوت شروع شده اند
باتشكر

tohidi
20-02-2008, 09:50
هم توي ورد هم توي اكسل، ميشه اين كارو كرد. كافيه يه ستون كنار ستون هاي موجود اضافه كرده و موضوع هر رديف رو در اون بنويسيد. مثلاً‌ روانشناسي، فلسفه و... . اونوقت كل جدول رو بر اساس ستون جديد Sort كنيد.

البته شما يه سوال هم درباره سورتينگ توي اكسل پرسيده بوديد كه گفتيد مشكلم حل شد. نمي دونم اين همونه يا فرق مي كنه.

با سلام
بسيار از كمكتون ممنونم با اين راهنمايي كه كرديد فكر مي كنم مشكلم حل شود با اينكه وقت زيادي خواهد گرفت چون تعداد سطرها زياد است و بايد براي هر سطر طبق راهنمايي كه كرديد موضوع مربوطه اش را بنويسم
نه اين مشكل با آنچه كه در اكسل پرسيده بودم فرق مي كند
با تشكر فراوان

seppeehr
21-02-2008, 14:28
سلام دوستان.
من مي‌خوام يك صفحه a3 به صورت landcscapeدر word‌ايجاد كنم. وقتي در قسمتpage setup در تب paper‌روي custom size ابعاد a3‌ رو وارد مي‌كنم، به من ارور ميده كه يكي از margin ها از محدوده قابل چاپ خارج شده و اگر مايليد درستش كنيد روي fix كليك كنيد. اما وقتي اين كار رو ميكنم، يك مارجين خيلي عريض سمت راست صفحه ايجاد ميشه، كه هر چقدر سعي ميكنم با دست ازش كم كنم، دوباره برميگرده به همون مقدار قبلي.
مي‌خواستم ببينم چه بايد بكنم، و بهترين راه براي ايجاد يك صفحه a3 چي هست.
ممنون

smohs
21-02-2008, 15:20
دو سه روز پيش يه فايل گذاشتم محتوي انواع مختلف بسم الله . بعد از اون چند تا بسم الله زيباي ديگه پيدا كردم گفتم مجموعه كامل بشه همراه با قبليا توي يه فايل doc قرار دادم باضافه يك لوگوي P30world تقديم به شما:

مجموعه اي از 35 بسم الله مختلف به همراه لوگوي پي سي ورلد به صورت شيپ(Shape) در يك فايل doc
:
دانلود كنيد در فرمت RAR با حجم 100kb

موفق باشيد.:11:

wordist
23-02-2008, 08:07
سلام دوستان.
من مي‌خوام يك صفحه a3 به صورت landcscapeدر word‌ايجاد كنم. وقتي در قسمتpage setup در تب paper‌روي custom size ابعاد a3‌ رو وارد مي‌كنم، به من ارور ميده كه يكي از margin ها از محدوده قابل چاپ خارج شده و اگر مايليد درستش كنيد روي fix كليك كنيد. اما وقتي اين كار رو ميكنم، يك مارجين خيلي عريض سمت راست صفحه ايجاد ميشه، كه هر چقدر سعي ميكنم با دست ازش كم كنم، دوباره برميگرده به همون مقدار قبلي.
مي‌خواستم ببينم چه بايد بكنم، و بهترين راه براي ايجاد يك صفحه a3 چي هست.
ممنون

سلام دوست عزيز

شما همون كاري كه كردي درسته

فقط نميخواد Fix رو بزني گزينه Ignore رو بزن

wordist
23-02-2008, 08:09
دو سه روز پيش يه فايل گذاشتم محتوي انواع مختلف بسم الله . بعد از اون چند تا بسم الله زيباي ديگه پيدا كردم گفتم مجموعه كامل بشه همراه با قبليا توي يه فايل doc قرار دادم باضافه يك لوگوي P30world تقديم به شما:

...
.
.
.

سلام

فايل جايگزين فايل قبلي در ليست پيوست ها شد

ممنون

رعد
24-02-2008, 04:46
با سلام خدمت دوست عزيز
در مورد متون خودكار در 2007 درسته كه به گالري اضافه ميشه اما در حين تايپ بطور هوشمند نمياد تا با يك اينتر دنباله كلمه نوشته بشه .
البته شما در اون زمان از اين مورد ابراز بي اطلاعي كردين كه اميدوارم تا الان راه حلش رو پيدا كرده باشين و به من هم بگين

wordist
24-02-2008, 11:14
با سلام خدمت دوست عزيز
در مورد متون خودكار در 2007 درسته كه به گالري اضافه ميشه اما در حين تايپ بطور هوشمند نمياد تا با يك اينتر دنباله كلمه نوشته بشه .
البته شما در اون زمان از اين مورد ابراز بي اطلاعي كردين كه اميدوارم تا الان راه حلش رو پيدا كرده باشين و به من هم بگين
سلام دوست عزيز

من هنوز هيج جا راه حلي براش نديدم و خودم هم پيدا نكردم

فكر نكنم در 2007 هم متن ديگه ظاهر بشه و با اينتر كامل بشه مگر با همون روشي كه من اشاره كردم

موفق باشي

tohidi
24-02-2008, 13:24
با سلام

چگونه مي توان چندين جدول مجزا را به يك جدول واحد تبديل كرد
با تشكر

wordist
24-02-2008, 14:01
با سلام

چگونه مي توان چندين جدول مجزا را به يك جدول واحد تبديل كرد
با تشكر
سلام دوست عزيز

شما ميتوني فاصله بين اونا رو پاك كني تا بهم متصل شوند

البته بايد توجه داشته باشي كه تعداد ستونها و اندازه اونا با هم يكي باشه تا جدول بهم ريختگي زيادي پيدا نكنه

javad2625
24-02-2008, 16:58
با سلام خدمت دوست عزيز
من هم تا اونجا كه ميدونم توي 2007 اين امكان حذف شده. ديگه فقط ميشه با استفاده از AutoCorrect تكميل خودكار رو انجام داد. مثلاً مي نويسيم ناجا تبديل بشه به نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران.

wordist
25-02-2008, 07:37
من هم تا اونجا كه ميدونم توي 2007 اين امكان حذف شده. ديگه فقط ميشه با استفاده از AutoCorrect تكميل خودكار رو انجام داد. مثلاً مي نويسيم ناجا تبديل بشه به نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران.
سلام

نه جواد جان

تنها امكان نمايش دادن متن پس از نوشتن چهار كاراكتر اون و زدن اينتر جهت تكميل اون حذف شده نه كل مطلب

اون Autotext سر جاش هست و باز هم مثل نسخه‌هاي قبلي با زدن F3 تكميل ميشه ولي با زدن اينتر نه ، همون طور هم كه اشاره شد نمايش هم داده نميشه

شما اون پستهاي مورد اشاره من توي پست 1700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو يه نگاهي بنداز

موفق باشي

tohidi
25-02-2008, 11:16
سلام دوست عزيز

شما ميتوني فاصله بين اونا رو پاك كني تا بهم متصل شوند

البته بايد توجه داشته باشي كه تعداد ستونها و اندازه اونا با هم يكي باشه تا جدول بهم ريختگي زيادي پيدا نكنه

با سلام و تشكر فراوان
متاسفانه جدول بهم ريختگي پيدا مي كند من چندين جدول دارم با اطلاعاتي كه در هر كدام وجود دارد تعداد ستونهاي اين جداول يكي است ولي اندازه ستونها نه حالا چكار كنم تعداد جداول هم زياد است اگر بخواهم تك به تك اندازه ها را يكي كنم وقت مي برد
با تشكر مجدد

wordist
25-02-2008, 11:28
با سلام و تشكر فراوان
متاسفانه جدول بهم ريختگي پيدا مي كند من چندين جدول دارم با اطلاعاتي كه در هر كدام وجود دارد تعداد ستونهاي اين جداول يكي است ولي اندازه ستونها نه حالا چكار كنم تعداد جداول هم زياد است اگر بخواهم تك به تك اندازه ها را يكي كنم وقت مي برد
با تشكر مجدد
سلام

خواهش ميكنم

چيزي كه در اولين وهله به ذهنم ميخوره اينه كه اون جداول رو كپي كني زير همديگه توي اكسل و يه باره از اونجا درستشون كني و بعد انتقال بدي دوباره تو ورد

tohidi
25-02-2008, 13:35
سلام

خواهش ميكنم

چيزي كه در اولين وهله به ذهنم ميخوره اينه كه اون جداول رو كپي كني زير همديگه توي اكسل و يه باره از اونجا درستشون كني و بعد انتقال بدي دوباره تو ورد

با سلام و تشكر
در اكسل!
اصلا حرفش رو نزن همه چيز را بر هم مي زند اصلا خودم هم سر در نمي آورم اين كدام اطلاعات است بعضي ستون ها
را جلو هم مي آورد بعضي ستونها را زير هم مي آورد بعضي حرفها را نمي تواند بخواند علامت ؟ مي گذارد
با تشكر

wordist
25-02-2008, 14:43
با سلام و تشكر
در اكسل!
اصلا حرفش رو نزن همه چيز را بر هم مي زند اصلا خودم هم سر در نمي آورم اين كدام اطلاعات است بعضي ستون ها
را جلو هم مي آورد بعضي ستونها را زير هم مي آورد بعضي حرفها را نمي تواند بخواند علامت ؟ مي گذارد
با تشكر
سلام

به غير از اين راه ديگه اي كه ساده باشه وجود نداره و به ذهن من نميخوره

چندتايي جدول هست كه ميخواي اين كارو باهاش بكني

دوست داشتي فايلت رو آپ كن و لينك بده تا ببينم ميشه كاري روش كرد يا نه

javad2625
26-02-2008, 01:45
با سلام و تشكر
در اكسل!
با تشكر
اگه تو اكسل به هم مي ريزه مي توني همه جدول ها رو به هم بچسبوني و بعد، يكجا Copy/Paste كني توي اكسس. خودم امتحان كردم. اينطوري ديگه به هم نمي ريزه. فقط بايد Copy/Paste به اكسس رو بلد باشي.

يه كار ديگه هم ميشه كرد:
همه جدول ها رو به هم بچسبون، تا تبديل بشه به يك جدول كامل كه N رديف و M ستون داره.
حالا يه جدول جديد با N رديف و M ستون بكش و داده ها رو از جدول قبلي Copy/Paste كن توي جدول جديد. اين هم جواب ميده. امتحان كردم. فقط بايد درست انجام بدي.

tohidi
26-02-2008, 12:41
اگه تو اكسل به هم مي ريزه مي توني همه جدول ها رو به هم بچسبوني و بعد، يكجا Copy/Paste كني توي اكسس. خودم امتحان كردم. اينطوري ديگه به هم نمي ريزه. فقط بايد Copy/Paste به اكسس رو بلد باشي.

يه كار ديگه هم ميشه كرد:
همه جدول ها رو به هم بچسبون، تا تبديل بشه به يك جدول كامل كه N رديف و M ستون داره.
حالا يه جدول جديد با N رديف و M ستون بكش و داده ها رو از جدول قبلي Copy/Paste كن توي جدول جديد. اين هم جواب ميده. امتحان كردم. فقط بايد درست انجام بدي.

با سلام
من اكسس اصلا بلد نيستم
در ضمن اين كار را كه شما گفتيد انجام دادم يعني
همه جدول هارو به هم بچسبون، تا تبديل بشه به يك جدول كامل كه N رديف و M ستون داره.
حالايه جدول جديد با N رديف و M ستون بكش و داده ها رو از جدول قبلي Copy/Paste كن تويجدول جديد.
ولي جدول را در ست بالاي جدول جديد قرار داد و مطالب را در سلولهاي جدول جديد وارد نكرد
خواهش مي كنم كمكم كنيد دارم كلافه مي شوم
واي كه چه مي شد اگر اكسس بلد بودم
با تشكر

wordist
26-02-2008, 13:27
با سلام
من اكسس اصلا بلد نيستم
در ضمن اين كار را كه شما گفتيد انجام دادم يعني
همه جدول هارو به هم بچسبون، تا تبديل بشه به يك جدول كامل كه N رديف و M ستون داره.
حالايه جدول جديد با N رديف و M ستون بكش و داده ها رو از جدول قبلي Copy/Paste كن تويجدول جديد.
ولي جدول را در ست بالاي جدول جديد قرار داد و مطالب را در سلولهاي جدول جديد وارد نكرد
خواهش مي كنم كمكم كنيد دارم كلافه مي شوم
واي كه چه مي شد اگر اكسس بلد بودم
با تشكر
سلام

غصه بلد نبودن اكسس رو نخور

چون اينكار هيچ ربطي به بلد بودن اون نداره

گفتم فايلت رو يه جايي آپلود كن و لينكش رو بذار تا ببينيم چيه

مطمئن باش براجتي قابل حله

tohidi
26-02-2008, 13:40
سلام

غصه بلد نبودن اكسس رو نخور

چون اينكار هيچ ربطي به بلد بودن اون نداره

گفتم فايلت رو يه جايي آپلود كن و لينكش رو بذار تا ببينيم چيه

مطمئن باش براجتي قابل حله

با سلام
نمي شود همين جوري بدون ديدن فايل مشكلم را حل كنيد آخه فايلم خيلي دربو داغونه
خيلي تشكر مي كنم

wordist
26-02-2008, 13:59
با سلام
نمي شود همين جوري بدون ديدن فايل مشكلم را حل كنيد آخه فايلم خيلي دربو داغونه
خيلي تشكر مي كنم
سلام

من و دوستان اين تاپيك همه كمك كرديم كه اول بدون فرستادن فايلت بتوني مشكلت رو حل كني ولي خب مي بيني كه به دلايل مختلف هنوز نشده

شما بايد ورد را وارد باشي تا بتوني اون مشكل رو براحتي حل كني

بازم تلاش كن و از طريق پاك كردن فاصله ها اونا رو بچسبون به همديگه و بعد بالاي ستون اول كليك كن تا كل ستون انتخاب بشه و بعد روي انتخابت كليك راست بكن و Table Properties رو بزن و بعد از زبانه Column عدد مربوط به عرض ستون رو مثلا بده 4 يا 65 سانت يا هرچي ميخواي و بقيه رو هم همينطوري

ببين درست ميشه

jedivssith
26-02-2008, 20:02
درود
عرض ادب و خسته نباشی خدمت دوستان قدیمی که هنوز در این تاپیک زحمت می کشند، مدتی نبودم و چند سوال داشتم که امیدوارم در اینجا جواب را بگیرم.
سوال من در ورد 2007 است. در سربرگ Review گزینه Compare (مقایسه) وجود دارد که دو گزینه دارد، گزینه اول دو سند را با توجه به تغییرات و تفاوتی که بین دو فایل وجود دارد قیاس می کند و تغییرات را نشان می دهد. حالا می خواهم دو سند را مقایسه کنم و تغییراتی که در یکی ایجاد کردم طور سریع و خودکار به دیگری انتقال دهم. بخاطر حجم بالای نوشته و مطالب نمی خواهم با کپی و چسباندن انتقال دهم. حالا این گزینه قادر به انجام این کار هست ؟ اگر می تواند چطور انجام دهم، چون هر چقدر امتحان کردم نشد. اگر می شود منتظر پاسخ دوستان هستم.

با سپاس فراوان
بدرود

tohidi
27-02-2008, 10:05
سلام

من و دوستان اين تاپيك همه كمك كرديم كه اول بدون فرستادن فايلت بتوني مشكلت رو حل كني ولي خب مي بيني كه به دلايل مختلف هنوز نشده

شما بايد ورد را وارد باشي تا بتوني اون مشكل رو براحتي حل كني

بازم تلاش كن و از طريق پاك كردن فاصله ها اونا رو بچسبون به همديگه و بعد بالاي ستون اول كليك كن تا كل ستون انتخاب بشه و بعد روي انتخابت كليك راست بكن و Table Properties رو بزن و بعد از زبانه Column عدد مربوط به عرض ستون رو مثلا بده 4 يا 65 سانت يا هرچي ميخواي و بقيه رو هم همينطوري

ببين درست ميشه

با سلام
من خيلي از توجه شما و صرف وقت براي مشكلم تشكر مي كنم تا حالا هم درسته كه مشكلم حل نشده ولي از راهنمايي هايي كه عزيزان كرده اند ايده زياد گرفته ام
نه با اين روش هم كه گفتيد درست نشد با اينكه جدول به يك جدول واحد تبديل شده ولي وقتي مي گويم براي ستون اول اين اندازه را در نظر بگير تنها براي ستوني اين اندازه را اعمال مي كند كه در قديم يك جدول مجزا بود
باز هم تشكر مي كنم

javad2625
27-02-2008, 21:54
با سلام
من خيلي از توجه شما و صرف وقت براي مشكلم تشكر مي كنم تا حالا هم درسته كه مشكلم حل نشده ولي از راهنمايي هايي كه عزيزان كرده اند ايده زياد گرفته ام
نه با اين روش هم كه گفتيد درست نشد با اينكه جدول به يك جدول واحد تبديل شده ولي وقتي مي گويم براي ستون اول اين اندازه را در نظر بگير تنها براي ستوني اين اندازه را اعمال مي كند كه در قديم يك جدول مجزا بود
باز هم تشكر مي كنم
مي دونستم اينجوري ميشه. بايد به جاي انتقال كل جدول، فقط داده هاي جدول رو Copy/Paste كني.

در زير، روش غلط و روش صحيح انتخاب و كپي يك جدول به هم ريخته در جدول ديگر، نشان داده شده. مي توني اول، روي يك جدول كوچولو تست كني بعد روي جدول اصلي امتحان كني. (اين مثال در 2007 هست ولي توي 2003 هم عين همينه).

روش غلط كپي كردن

روش صحيح كپي كردن

روش Paste كردن

خوب، حالا اين شكلي ميشه:

فقط دو تا ستون اضافه داره كه به راحتي ميشه حذفشون كرد تا اين شكلي بشه:

ديگه اگه نتونستي انجام بدي، بايد خودمو از سقف همين تالار بندازم پايين.

shamim24
28-02-2008, 12:11
سلام وخسته نباشید به دوستان عزیز:

من زمانی که متنی رو کپی پیست می کنم توی word و justify می کنم برای اینکه همه سطرها طراز بشن ، بعضی از سطرها با تعداد کلمات کم هم بطرز فجیعی کش میان تا با بقیه طراز شن. و وقتی هم که اون سطر بخصوص رو انتخاب میکنم و right می زنم همش right می شه...

اگه ممکنه راه حلشو بگین .
ممنون..

seppeehr
28-02-2008, 22:21
سلام به همه دوستان و اساتيد.
مي‌خواستم ببينم چطور مي‌شه مثلا يك سلول از يك جدول رو به يك رنگ خاص در آورد؟ در اكسل وقتي يك سلول رو fill‌مي‌كنيم، تمام اون سلول به رنگ دلخواه در مياد. اما در word، فقط متن تايپ شده تغيير رنگ مي‌ده. ممنون مي‌شم اگر دوستان راهنمايي كنند.

ويرايش:‌حل شد! ممنون!:31: با رفتن به قسمت borders & Shadings

jedivssith
29-02-2008, 01:22
درود و خسته نباشی
دو سوال از دوستان و درخواست پاسخ

سوال اول:
این مشکل را من بارها و همین الان هم دارم. چه آن زمان که از ورد 2003 و چه حالا که از 2007 استفاده می کنم و اول فکر می کردم بخاطر ویندوز و ورد است ولی ربطی به این دو ندارد و چندین سال است فکر مرا به خود مشغول کرده ولی پیگرش نشده بودم. و آن ناتوانی برنامه در پیدا کردن لغتی است که در کادر جستجو برنامه تایپ می کنم و یا اگر پیدا کند تعداد لغت مربوط را کم نشان می دهد در حالی که تعداد آن کلمه یا اسم بیشتر از آن است، یعنی اگر بیست اسم یکسان وجود دارد پنج تا را پیدا می کند چرا؟ حتی سند را از اول جستجو می کنم باز نتیجه همان است.

سوال دوم:
نمی دانم دوستان با برنامه Adobe InDesign (برنامه ساخت مجله، کتاب، روزنامه،...) کار کردند و یا کمی آشنایی دارند یا نه . در این برنامه فوق العاده شما اگر فاصله ای بین لغات مثلاً کلماتی مثل می شود داشته باشد و بخواهید فاصله زشت و زائد بین (می) و (شود) را بردارید با انتخاب کادر Find and Replace و انتخاب یک گزینه که الان دقیق یادم نیست. (عذر می خوام حدود یک سال است طرف این برنامه نرفتم) این فاصله در چند ثانیه در یک سند طولانی برداشته می شود. ولی در ورد نتوانستم این مشکل را حل کنم آیا می شود؟ اگر امکان دارد با مثال برایم روشن کنید.

با سپاس فراوان
بدرود

MBeigy
29-02-2008, 01:22
سلام وخسته نباشید به دوستان عزیز:

من زمانی که متنی رو کپی پیست می کنم توی word و justify می کنم برای اینکه همه سطرها طراز بشن ، بعضی از سطرها با تعداد کلمات کم هم بطرز فجیعی کش میان تا با بقیه طراز شن. و وقتی هم که اون سطر بخصوص رو انتخاب میکنم و right می زنم همش right می شه...

اگه ممکنه راه حلشو بگین .
ممنون..

به نظر میاد شما کلید Space رو در انتهای خطها به تعداد خیلی زیاد زده باشید. حذف کردن این فاصله ها مشکل رو برطرف میکنه.

shahedi
29-02-2008, 10:37
سلام
جناب jedivssith عزیز من تا به حال به چنین مشکلی برنخوردم.شما به راحتی می تونید کلیه ی کلمات را جست و جو یا با هیلات متمایز کنید برای مشخص شدن تمام کلماتی که در متن هست از Find in استفاده کنید توجه کنید که می توانید کلمات را از این نظر هم جست و جو کنید کلمه ی زمان که در تصویر هست را در نظر بگیرید حالا اگر نخواهید کلماتی چون زمانی جست و جو شو کافی است گزینه ی دوم را که در تصویر با عدد دو مشخص شده انتخاب کنید.

mohammadrezams
29-02-2008, 12:15
سلام.چند تا سوال داشتم .
من خيلي وقته كه مشكل "ي" و "ك" رو دارم . قبلا يه نرم افزار براي درست كردن اين كار دانلود كردم اما هيچ تغييري نكرد . آيا راهي هست كه در ورد بتونينم بصورت درست اين دو حرف رو وارد كنيم .
در ضمن سيستم غلط املايي ورد من حتي كلمات درست رو هم الان غلط ميگيره درصورتي كه قبلا اينطوري نبود .
مثلا وقتي مي نويسم . اتومبيلي ، اينو غلط ميگيره .

shahedi
29-02-2008, 13:50
سلام.چند تا سوال داشتم .
من خيلي وقته كه مشكل "ي" و "ك" رو دارم . قبلا يه نرم افزار براي درست كردن اين كار دانلود كردم اما هيچ تغييري نكرد . آيا راهي هست كه در ورد بتونينم بصورت درست اين دو حرف رو وارد كنيم .
در ضمن سيستم غلط املايي ورد من حتي كلمات درست رو هم الان غلط ميگيره درصورتي كه قبلا اينطوري نبود .
مثلا وقتي مي نويسم . اتومبيلي ، اينو غلط ميگيره .
سلام
تصحیح صفحه کلید فارسی(رفع مشکل ک و ی عربی و علایم و نیم‌فاصله) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شما می تونید غلط یاب را غیر فعال کنید از قسمت wordoption

mat1371
29-02-2008, 20:53
وقتي در word2007فايل ها را با فرمت pdfذخيره ميكنم،متن به هم ميريزه،پاراگراف بنديش خراب ميشه و خط ها هم اندازه نيستند.
بايد چي كار كنم؟

javad2625
01-03-2008, 01:57
درود و خسته نباشی
دو سوال از دوستان و درخواست پاسخ

سوال اول:
این مشکل را من بارها و همین الان هم دارم. چه آن زمان که از ورد 2003 و چه حالا که از 2007 استفاده می کنم و اول فکر می کردم بخاطر ویندوز و ورد است ولی ربطی به این دو ندارد و چندین سال است فکر مرا به خود مشغول کرده ولی پیگرش نشده بودم. و آن ناتوانی برنامه در پیدا کردن لغتی است که در کادر جستجو برنامه تایپ می کنم و یا اگر پیدا کند تعداد لغت مربوط را کم نشان می دهد در حالی که تعداد آن کلمه یا اسم بیشتر از آن است، یعنی اگر بیست اسم یکسان وجود دارد پنج تا را پیدا می کند چرا؟ حتی سند را از اول جستجو می کنم باز نتیجه همان است.

سوال دوم:
نمی دانم دوستان با برنامه Adobe InDesign (برنامه ساخت مجله، کتاب، روزنامه،...) کار کردند و یا کمی آشنایی دارند یا نه . در این برنامه فوق العاده شما اگر فاصله ای بین لغات مثلاً کلماتی مثل می شود داشته باشد و بخواهید فاصله زشت و زائد بین (می) و (شود) را بردارید با انتخاب کادر Find and Replace و انتخاب یک گزینه که الان دقیق یادم نیست. (عذر می خوام حدود یک سال است طرف این برنامه نرفتم) این فاصله در چند ثانیه در یک سند طولانی برداشته می شود. ولی در ورد نتوانستم این مشکل را حل کنم آیا می شود؟ اگر امکان دارد با مثال برایم روشن کنید.

با سپاس فراوان
بدرود
معمولاً هر كس مياد اينجا و ميگه: مدتهاست نتونستم مشكلمو حل كنم!
جواب ميديم: اين مشكل مدتهاست كه اينجا حل شده!

درباره مواردي كه گفتيد:
1- مشكل شما، همان مشكل هميشگي حروف ي و ك هست. تمام حروف ي و ك موجود در فايل ورد خودتون را با حروف ي و ك صفحه كليدتون جايگزين كنيد مشكل حل ميشه.

2- براي استفاده از كاراكتر نيم فاصله، نرم افزار اصلاح صفحه كليد را نصب كنيد و با Shift+Space نيم فاصله بزنيد. لينك دانلود اين نرم افزار در همين تاپيك هست. به فهرست رجوع كنيد.

javad2625
01-03-2008, 02:03
وقتي در word2007فايل ها را با فرمت pdfذخيره ميكنم،متن به هم ميريزه،پاراگراف بنديش خراب ميشه و خط ها هم اندازه نيستند.
بايد چي كار كنم؟
پلاگين SaveAsPDF كه مايكروسافت بيرون داده اصلاً به درد نمي خوره. از نرم افزارهاي قوي تر براي ساخت PDF استفاده كنيد. بهترين چيزي كه سراغ دارم Sonic PDF هست.

badterojan
01-03-2008, 22:34
سلام
چطور مي شه توي فرمول نويسي word اعداد فارسي تايپ كرد؟

ممنون

tohidi
02-03-2008, 08:42
مي دونستم اينجوري ميشه. بايد به جاي انتقال كل جدول، فقط داده هاي جدول رو Copy/Paste كني.

در زير، روش غلط و روش صحيح انتخاب و كپي يك جدول به هم ريخته در جدول ديگر، نشان داده شده. مي توني اول، روي يك جدول كوچولو تست كني بعد روي جدول اصلي امتحان كني. (اين مثال در 2007 هست ولي توي 2003 هم عين همينه).

روش غلط كپي كردن

روش صحيح كپي كردن

روش Paste كردن

خوب، حالا اين شكلي ميشه:

فقط دو تا ستون اضافه داره كه به راحتي ميشه حذفشون كرد تا اين شكلي بشه:

ديگه اگه نتونستي انجام بدي، بايد خودمو از سقف همين تالار بندازم پايين.
واي عالي بود
دستت درد نكنه
درست شد
خيلي معركه اي
خيلي ممنون
برام معضل شده بود
دست همتون درد نكنه
ديگه از بس نااميد شده بودم تصميم گرفته بودم اصلا از خير تنظيمش بگذرم و از اول تك تك اطلاعات را كپي كنم و در جدول تنظيم شده بگذارم
باز هم بسيار تشكر مي كنم

wordist
02-03-2008, 10:19
سلام
چطور مي شه توي فرمول نويسي word اعداد فارسي تايپ كرد؟

ممنون
سلام

شما بايد در محيط فرمول‌نويسي به منوي Style و گزينه Define بري و از باكس Number يك فونت فارسي انتخاب كني

jedivssith
02-03-2008, 19:45
درود

دو سوال دیگر از دوستان

سوال اول : در ورد 2003 می شد سند را بصورت تصاویر ذخیره کرد و هر صفحه یک عکس بود، در 2007 این گزینه در Save as Type نیست.

سوال دوم : با توجه به عکس پایین توضیح می دهم: لغاتی دارم که با رنگ مشکی مشخص شده و توضیح و معنی هر لغت با رنگ کم رنگ تری مشاهده می شود تا زمانیکه توضیح لغات را ننوشتم به راحتی می توان گزینه Sort را روی لغات انجام داد ولی با اضافه شدن توضیحات که با Bullet متفاوتی جدا شده این کار عملی نیست یا من نمی دانم. و اگر بخواهم لغات جدیدی را در بین دیگر (با توجه به ترتیب الفبایی) اضافه کنم باید این کار را دستی انجام دهم و گزینه Sort دیگر نمی تواند بطور اتوماتیک لغات را چیدمان کند و توضیحات را هم همراه با لغات قبل و بعد در نظر می گیرد. حالا راه حلی برای این مشکل دارید یا خیر؟

با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith
02-03-2008, 23:36
درود
2 سوال دیگر در این چند ساعت پیش آمد
سوال اول:
تو فهرست قلمها (فونتها) ورد یک فونت Times New Roman داریم و یکی هم Times New Roman (Heading) که مقدار زیادی لغت با قالب دومی و ایتالیک در سندم دارم. حالا که می خواهم در Find and Replace از حالت ایتالیک خارج کنم پیغام می دهد که چنین قالبی نمی شناسد در حالیکه اگر Times New Roman خالی، یعنی بدون (Heading) باشد مشکلی نیست. چطور باید در Find and Replace این مشکل را حل کنم؟

سوال دوم:
هنگام ایجاد پاورقی شماره کمی بالاتر از خط تیره قرار دارد، چطور می شود دقیقاً شماره وسط خط تیره باشد. به عکس نگاه کنید.
با سپاس فراوان
بدرود

javad2625
03-03-2008, 01:00
سلام

شما بايد در محيط فرمول‌نويسي به منوي Style و گزينه Define بري و از باكس Number يك فونت فارسي انتخاب كني
سلام
ميشه اين روش رو براي 2007 توضيح بدي. من اين مراحل رو طي كردم اما جواب نداد:
در محيط فرمول نويسي كليك كردم روي :
Change Style> Fonts> Create new theme font> Complex script: Header font=B koodak, Body Font=Bkoodak

راستي يه سوال ديگه:
وقتي براي صفحه هاي ورد، كادر بگذاريم (Page Border) روي اون كادر هيچي نمي تونيم بكشيم. راهي هست كه مثلاً يه مربع روي قسمتي از اون كادر ترسيم كنيم (زير كادر نرود)؟

wordist
03-03-2008, 07:54
درود
2 سوال دیگر در این چند ساعت پیش آمد
سوال اول:
تو فهرست قلمها (فونتها) ورد یک فونت Times New Roman داریم و یکی هم Times New Roman (Heading) که مقدار زیادی لغت با قالب دومی و ایتالیک در سندم دارم. حالا که می خواهم در Find and Replace از حالت ایتالیک خارج کنم پیغام می دهد که چنین قالبی نمی شناسد در حالیکه اگر Times New Roman خالی، یعنی بدون (Heading) باشد مشکلی نیست. چطور باید در Find and Replace این مشکل را حل کنم؟

سلام

راستش من همچين فونتي ندارم ولي شما دقيقا روشي كه استفاده ميكني براي Find And Replace رو توضيح بده ببينم جائيش رو ميشه بهتر پيشنهاد كرد يا نه

سوال دوم:
هنگام ایجاد پاورقی شماره کمی بالاتر از خط تیره قرار دارد، چطور می شود دقیقاً شماره وسط خط تیره باشد. به عکس نگاه کنید.
با سپاس فراوان
بدرود

به اين حالت اعداد هم كه معمولا براي توان بكار ميره توي ورد گفته ميشه SuperScript براي همين هم بالاتر از حد معمول هست و البته كوچكتر نيز

شما اگه ميخواي كليه اعدادت ساده باشه بايدمراحل زير رو با دقت طي كني

- كليك راست كنار يكي از اعداد در پاورقي و زدن گزينه Style

- انتخاب گزينه Footnote Reference از كادر وسط و زدن دكمه Modify

- زدن دكمه Format و انتخاب گزينه Font از كادر باز شده

- برداشتن تيك SuperScript از كادر باز شده

- تاييد كردن تمامي كادرهاي مربوطه و دست آخر Apply

موفق باشي دوست عزيز

دست آخر آخر يه كم انگليسي هم ياد ما بده :31::31::31: معلومه زياد سر و كار داري ها

wordist
03-03-2008, 08:03
سلام
ميشه اين روش رو براي 2007 توضيح بدي. من اين مراحل رو طي كردم اما جواب نداد:
در محيط فرمول نويسي كليك كردم روي :
Change Style> Fonts> Create new theme font> Complex script: Header font=B koodak, Body Font=Bkoodak

سلام

جواد جان شما توي 2007 از چه طريقي فرمول نويسي ميكني

آخه دو تا روش داره ميدوني كه !؟

اگه از روشي كه من بگم بري از همون مسيري كه تو اون پست گفتم ميتوني استفاده كني و مشكلت رو حل كني

:31::20:

راستي يه سوال ديگه:
وقتي براي صفحه هاي ورد، كادر بگذاريم (Page Border) روي اون كادر هيچي نمي تونيم بكشيم. راهي هست كه مثلاً يه مربع روي قسمتي از اون كادر ترسيم كنيم (زير كادر نرود)؟

بصورت پيش فرض كادرهاي دور صفحه زير تمامي اجزاء ورد قرار مي‌گيرن

از اين مسير ميتوني مشكلت رو حل كني تا كادر ديگه زير نباشه

زدن دكمه Option در همان كادري كه از اون Page Border وارد ميكني و برداشتن تيك Always Display in Front

موفق و پيروز

sanam.b
03-03-2008, 10:49
سلام به همه دوستان
برای کشیدن نمودار مختصات در ورد باید چکار کنم .
برای کشیدن محورهای x,y می توان از فلشها استفاده کرد اما نقاطی که نشاندهنده محل 1و2و3و ... -1 و-2 ...... است را چگونه روی محورها نشان دهم؟

wordist
03-03-2008, 11:01
سلام به همه دوستان
برای کشیدن نمودار مختصات در ورد باید چکار کنم .
برای کشیدن محورهای x,y می توان از فلشها استفاده کرد اما نقاطی که نشاندهنده محل 1و2و3و ... -1 و-2 ...... است را چگونه روی محورها نشان دهم؟
سلام دوست عزيز

محيط ورد محل مناسبي براي اون كار نيست و به سختي ميشه مديريت نمودارها را در اون انجام داد

براي اينكار بايد از اكسل استفاده كني

tohidi
03-03-2008, 11:14
با سلام
دوباره من آمدم با اين مشكل طلسم شده
با كمكهاي شما فايلم را مرتب كردم
جهت يادآوري مشكلم اين بود كه چندين جدول داشتم كه بعد از تبديل كردن به يك جدول واحد اندازه ستونهايشان در همان اندازه قبلي باقي مانده بود و با وجود اينكه به يك جدول واحد تبديل شده بود ولي اندازه ها در اندازه هاي قديمي باقي بود تا اينكه با كمك عزيزان تالار اين مشكل برطرف شد
حالا رسيدم به اين مرحله كه اطلاعاتم را sort كن
وقتيكادر sort باز مي شود مي گويم ستون 2 را و ستون 3 را و ستون 4 را با توجه به text سرت كن كلي با ساعت شني وقت تلف مي كند و بعد كادر don't sent را مي آورد
چكار كنم
با تشكر

wordist
03-03-2008, 11:38
با سلام
دوباره من آمدم با اين مشكل طلسم شده
با كمكهاي شما فايلم را مرتب كردم
جهت يادآوري مشكلم اين بود كه چندين جدول داشتم كه بعد از تبديل كردن به يك جدول واحد اندازه ستونهايشان در همان اندازه قبلي باقي مانده بود و با وجود اينكه به يك جدول واحد تبديل شده بود ولي اندازه ها در اندازه هاي قديمي باقي بود تا اينكه با كمك عزيزان تالار اين مشكل برطرف شد
حالا رسيدم به اين مرحله كه اطلاعاتم را sort كن
وقتيكادر sort باز مي شود مي گويم ستون 2 را و ستون 3 را و ستون 4 را با توجه به text سرت كن كلي با ساعت شني وقت تلف مي كند و بعد كادر don't sent را مي آورد
چكار كنم
با تشكر
سلام

ببين اگه فايلت رو به يه نام ديگه و يه جاي ديگه Save as كني ممكنه كارت حل بشه

البته ممكنه اشكال از اين مورد هم كه اينا با همديگه يكي شدن هم باشه

يه چك بكن و خبر بده

tohidi
03-03-2008, 12:07
سلام

ببين اگه فايلت رو به يه نام ديگه و يه جاي ديگه Save as كني ممكنه كارت حل بشه

البته ممكنه اشكال از اين مورد هم كه اينا با همديگه يكي شدن هم باشه

يه چك بكن و خبر بده

نه هيچ فرقي نكرد باز همان پيغام را مي دهد من ستون اول را چون شماره رديف است نمي گويم سرت كند و سرت كردن را از ستون دوم شروع مي كنم
ممكن است اشكال از اين مورد باشد؟
آخه سرت ستون اول به چه دردم مي خورد خودش رديف است ديگر 1،2،3،...

jedivssith
03-03-2008, 13:30
سلام

راستش من همچين فونتي ندارم ولي شما دقيقا روشي كه استفاده ميكني براي Find And Replace رو توضيح بده ببينم جائيش رو ميشه بهتر پيشنهاد كرد يا نه

دست آخر آخر يه كم انگليسي هم ياد ما بده :31::31::31: معلومه زياد سر و كار داري ها

Wordits عزیز مشکل حل شد، و این بار با انتخاب نوشته دیگر در کنار فونت Times New Roman نوشته Heading را نمایش نداد و فقط خودش بصورت ساده بود که با یک Find and Replace همگی جایگزین شد.

لطف دارید ولی اگر چیزی در رابطه با ورد و این تاپیک بدانم دریغ نمی کنم. و هر چند جایش این جا نیست ولی نه به عنوان نصیحت بلکه به عنوان پیشنهاد به همه دوستان می گویم به دنبال زبان انگلیسی بروید. و خودم در اول راه هستم

راستی جواب پست شماره 1740 بخصوص سوال دوم برایم خیلی مهم است اگر سوال مبهم هست دوباره توضیح دهم.

نمی دانم این نکته قبلا گفته شده یا خیر ولی یک بار من می گویم.
یک نکته آموزشی برای دستور Chang case:
شما در سندتان تعداد زیادی لغات با فونت لاتین (برای فارسی مفهوم ندارد و کار نمی کند) دارید خوب اگر بخواهید این لغات را که قالب و فرمتشان با نوشته های دیگر در سندتان فرق دارد چطور انتخاب می کنید ؟ انتخاب تک تک دشوار، خسته کننده و غیر منطقی است. پس 1- به کادر Find and Replace بروید 2- در فیلد Find کلیک کنید 3- دکمه Format را کلیک کنید تمام خصوصیات لغاتی که می خواهید انتخاب شوند را به درستی مشخص کنید (اندازه، رنگ، نوع و چیزهای دیگر قلم یا فونت) 4- در همین پنجره دکمه Find in را کلیک کنید تا زیر مجموعه آن نشان داده شود حالا گزینه Main Document را انتخاب کنید و سپس دکمه Close را بزنید. تمام لغات مورد نظر شما انتخاب شده است.
نکته اصلی : اگر فونت لاتین ما با حروف بزرگ یا Capital شروع شده باشد و بخواهید همگی حروف کوچک باشند از دستور Chang case استفاده می کنیم که در کادر Find and Replace و حتی در قسمت پیشرفته این پنجره در بخش های Format و Special ندیدم که دستوری برای Chang case باشد پس بعد از طی مرحله 4 و زدن دکمه Close (در حالیکه متن شما در حالت انتخاب و بلوکه هست) به راحتی یکی از دستورات Change case را انتخاب کنید.

با سپاس فراوان از همه
بدرود

sanam.b
03-03-2008, 20:57
با سلام دوباره
راستش من این نمودار رو در درفتر چه سوالات امتحانی کانون دیدم و با محیط اکسل هم آشنایی دارم ولی همچین چیزی رو تو اون ندیدم ممنون می شم اگه کمکم کنید

sanam.b
03-03-2008, 20:59
سلام سه باره

می خوام به صورت غیر حرفه ای یک مجله چاپ کنم اما فعلا چند تا مشکل برام پیش اومده . امید وارم شما کمکم کنید
1- اندازه کاغذها
ظاهرا صفحات مجلات کاغذ A3 است که به صورت landscape مطالب روی آن چاپ شده است سپس از وسط تا شده است در این حالی یک صفحه کاغذ A3 تبدیل به 4 ورق A4 می شود.آیا این حدس درست است یا اندازه ورق مجلات با کاغذهای A3 متفاوت است؟
2- گذاشتن شماره صفحه و.....
در کاغذ A3 ذکر شده که حالا تبدیل به به 4 ورق A4 شده است باید 4 تا سر صفحه و شماره صفحه و..... داشته باشد
آیا ورد 2007 یک چنین امکاناتی دارد که در یک طرف صفحه 2تا سر صفحه و شماره صفحه و......گذاشت یا نرم افزار خاصی دارد؟

wordist
04-03-2008, 07:38
نه هيچ فرقي نكرد باز همان پيغام را مي دهد من ستون اول را چون شماره رديف است نمي گويم سرت كند و سرت كردن را از ستون دوم شروع مي كنم
ممكن است اشكال از اين مورد باشد؟
آخه سرت ستون اول به چه دردم مي خورد خودش رديف است ديگر 1،2،3،...
سلام

براي اينكه ستون اول سرت نشه آيا بقيه ستوها يا بقيه خانه ها رو انتخاب ميكني يا نه ؟

wordist
04-03-2008, 07:42
با سلام دوباره
راستش من این نمودار رو در درفتر چه سوالات امتحانی کانون دیدم و با محیط اکسل هم آشنایی دارم ولی همچین چیزی رو تو اون ندیدم ممنون می شم اگه کمکم کنید
سلام

اخه دوست عزيز شما يه توضيح بسيار مختصر در مورد نمودارت دادي حالا درخواست كمك داري

اكسل خوره انواع نمودار هست و هر نموداري رو بخواي ميتوني با اون رسم كني

بايد اول صورت مساله و مثالهايي از اون رو مطرح كني تا بعد

wordist
04-03-2008, 08:07
سلام سه باره

می خوام به صورت غیر حرفه ای یک مجله چاپ کنم اما فعلا چند تا مشکل برام پیش اومده . امید وارم شما کمکم کنید
1- اندازه کاغذها
ظاهرا صفحات مجلات کاغذ A3 است که به صورت landscape مطالب روی آن چاپ شده است سپس از وسط تا شده است در این حالی یک صفحه کاغذ A3 تبدیل به 4 ورق A4 می شود.آیا این حدس درست است یا اندازه ورق مجلات با کاغذهای A3 متفاوت است؟
2- گذاشتن شماره صفحه و.....
در کاغذ A3 ذکر شده که حالا تبدیل به به 4 ورق A4 شده است باید 4 تا سر صفحه و شماره صفحه و..... داشته باشد
آیا ورد 2007 یک چنین امکاناتی دارد که در یک طرف صفحه 2تا سر صفحه و شماره صفحه و......گذاشت یا نرم افزار خاصی دارد؟
همه اين قابليتهايي كه گفتي در ورد هست و ميتونه اون كارها رو هم انجام بده

همچنين اگه قرار باشه كار مجله انجام بدي نرم افزارهاي ديگه اي هم هست كه بتونه كمك كنه مثل Publisher كه محصول خود مايكروسافت هست و نرم افزارهاي ديگه

tohidi
04-03-2008, 09:55
سلام

براي اينكه ستون اول سرت نشه آيا بقيه ستوها يا بقيه خانه ها رو انتخاب ميكني يا نه ؟

همه را توي درد سر انداختم
انگار اين فايل با من سر ناسازگاري گذاشته
وقتي شما گفتيد بقيه ستونها را انتخاب كن اين كار را كردم و سريع و به صورت كامل اطلاعات را برايم سرت كرد
ولي يك لحظه فكر كردم پس چرا تا حالا اين فرمان را اجرا نمي كرد براي همين undo را زدم و دوباره انتخاب ستونهاي مورد نظر و فرمان سرت ولي انگار فهميده بود كه من همان كاربر هستم كه بايد مرا اذيت كند براي همين مثل قديم شروع كرد به ارسال فرمان don't sent تا امروز كه باز همان error را مي دهد
باز هم از تمام كمكهاي خالصانه تان متشكرم

wordist
05-03-2008, 08:07
همه را توي درد سر انداختم
انگار اين فايل با من سر ناسازگاري گذاشته
وقتي شما گفتيد بقيه ستونها را انتخاب كن اين كار را كردم و سريع و به صورت كامل اطلاعات را برايم سرت كرد
ولي يك لحظه فكر كردم پس چرا تا حالا اين فرمان را اجرا نمي كرد براي همين undo را زدم و دوباره انتخاب ستونهاي مورد نظر و فرمان سرت ولي انگار فهميده بود كه من همان كاربر هستم كه بايد مرا اذيت كند براي همين مثل قديم شروع كرد به ارسال فرمان don't sent تا امروز كه باز همان error را مي دهد
باز هم از تمام كمكهاي خالصانه تان متشكرم
سلام

اين حرفا چيه دوست عزيز

اينجا هستيم تا به هم كمك كنيم و از هم كمك بگيريم و اگه غير از اين باشه من يكي كه ديگه نيستم

جدولت رو كپي كن توي يه سند (فايل) ورد جديد و توي اون سند دوباره عمليات مرتب سازي رو انجام بده و اگه جواب داده جايگزين قبلي كن

موفق باشي

AHMADUSE
05-03-2008, 13:07
سلام
من یه پیشنهاد دارم
اگه بتو نید این مجموعه سئوالات را بصورت pdf در بیارید خیلی عالی میشه

AHMADUSE
05-03-2008, 13:44
سلام یه سوال :
چرا در تب option در قسمت gramer >> گزینه check gramer غیر فعال هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

wordist
05-03-2008, 17:07
سلام یه سوال :
چرا در تب option در قسمت gramer >> گزینه check gramer غیر فعال هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام

دوست عزيز شما حتما چيزي توي متن سندت ننوشتي كه اون گزينه‌ها غير فعال هستن

يا اينكه متن فارسي فقط نوشته شده كه توي ورد اين امكان براي متون فارسي هم غير فعال هست

موفق باشي

javad2625
05-03-2008, 20:17
سلام

جواد جان شما توي 2007 از چه طريقي فرمول نويسي ميكني

آخه دو تا روش داره ميدوني كه !؟

اگه از روشي كه من بگم بري از همون مسيري كه تو اون پست گفتم ميتوني استفاده كني و مشكلت رو حل كني

:31::20:

بصورت پيش فرض كادرهاي دور صفحه زير تمامي اجزاء ورد قرار مي‌گيرن

از اين مسير ميتوني مشكلت رو حل كني تا كادر ديگه زير نباشه

زدن دكمه Option در همان كادري كه از اون Page Border وارد ميكني و برداشتن تيك Always Display in Front

موفق و پيروز
سلام
من نمي دونستم اين دو تا روش با هم فرق داره. هر دو مشكل حل شد.
مرسي

rouhallah
06-03-2008, 21:35
سلام
چندي پيش ديدم كه براي فرمول نويسي راهنمايي كرديد كه از Microsoft Equation 3.0 در wordاستفاده شود
من نيز از اين راهنمايي شما استفاده كردم اما وقتي ميخوام عدد وارد كنم فقط عدد انگليسي ميپذيره و حتي با آلت و شيفت هم نميتونم عدد رو به صورت فارسي وارد كنم لطفاً كمك كنيد
با تشكر

larneg
07-03-2008, 13:49
سلام

چگونه نامه های همگون بیشماری به وسیله یک سند ورد و برنامه اکسل یا اکسس درست کنم ؟

مثلا میخوام به 1000 نفر نامه ای یک شکل بفرستم که فقط جناب آقای.... فرق داره و بقیه نامه یک شکله و برنامه ورد بره از برنامه اکسس یا اکسل برای من اون اسامی رو در بیاه و جایگذاری کنه

ممنون و متشکر:11:

sanam.b
07-03-2008, 18:53
بازم سلام

1- در word گزینه ای است که با کشیدن آن روی صفحه می توان صفحه word را به دوقسمت افقی تبدیل کرد .
آیا امکان صفحه به دوقسمت عمودی وجود دارد؟
لطفا راه حل او نو بگید

2-wordist عزیز اگه ممکنه روش اینکه در یک صفحه دو تا سر صفحه یا پاصفحه داشت رو برام بگید .
ممنون می شم

[ali]
07-03-2008, 22:45
با سلام و خسته نباشي
جناب وردیست یک سوال داشتم درمورد حاشیه ها آیا واقعا در پوشه ی Border ذخیره می شند؟ ما که بیشتر از 15 تا حاشیه داریم می خواستم ببینم حاشیه ها کجا ذخیره می شند...

AHMADUSE
08-03-2008, 00:22
سلام

دوست عزيز شما حتما چيزي توي متن سندت ننوشتي كه اون گزينه‌ها غير فعال هستن

يا اينكه متن فارسي فقط نوشته شده كه توي ورد اين امكان براي متون فارسي هم غير فعال هست

موفق باشي

پس چرا زير كلمات فارسي خط سبز رنگ و بعضي ها هم قرمز مي افته؟

javad2625
08-03-2008, 21:11
دستت درست
ممنون
سلام
مدتيه از ويندوز xp به سراغ ويستا و از ورد 2003 به سراغ 2007 اومدم (البته قبليها رو هم دارم). حالا 2 تا مشكل با 2007 دارم:

1- توي فايل وردي كه دارم لازمه بعضي صفحه ها رنگ كاغذشون با بقيه متفاوت باشه، اما وقتي Page Color رو عوض مي كنم رنگ همه صفحه ها عوض ميشه. راهي كه به ذهنم رسيد اين بود كه يه مربع رنگي بزرگ روي اون صفحه بكشم، آيا راه بهتري هم وجود داره؟

2- نمي دونم چكار كنم كه اين كاراكتر نيم فاصله را بتونم توي ويستا داشته باشم، سعي كردم با Microsoft Keyboard Layout Creator دكمه Shift+Space را روي نيم فاصله تنظيم كنم كه نشد، سعي كردم فايل kbdfa.dll را هم تغيير بدم اما ويستا ازش محافظت مي كنه و نميگذاره جايگزين كنم (حتي از طريق ويندوز xp). بهترين راه براي فعال كردن نيم فاصله چيه (ترجيحاً بدون اصلاح حروف ی و ك استاندارد مايكروسافت)؟

bashirsh
09-03-2008, 13:58
ایا themplate که به صورت تذهیب باشه برای ورد هست؟ یا حداقل حاشیه تذهیب؟
اگه هست از کجا میشه دانلود کرد؟

wordist
09-03-2008, 15:44
2-wordist عزیز اگه ممکنه ...
ممنون می شم

;2174572']با سلام و خسته نباشي
جناب وردیست یک سوال داشتم درمورد حاشیه ها آیا واقعا در پوشه ی Border ذخیره می شند؟ ما که بیشتر از 15 تا حاشیه داریم می خواستم ببینم حاشیه ها کجا ذخیره می شند...
سلام دوست عزیز

راستش رو بخوای من در این زمینه اطلاعاتی ندارم

و یه نکته دیگه هم به نظرم میرسه و اونم اینه که بهتره توی تاپیک اسم کسی برای سوال کردن یا درخواست جواب نوشته نشه

من هم به عنوان یکی از اعضای این انجمن تا اونجایی که بلد باشم جواب سوالات دوستان رو میدم. دقیقا مثل دوستان دیگه و فکر کنم برای جواب خواستن یه سوال، بردن نام کاربرا مناسب نباشه چرا که ممکنه فعالیت موثر کاربرای دیگه رو کمرنگ کنه

ممنون از توجه همه به این موضوع

wordist
09-03-2008, 16:00
سلام
چندي پيش ديدم كه براي فرمول نويسي راهنمايي كرديد كه از Microsoft Equation 3.0 در wordاستفاده شود
من نيز از اين راهنمايي شما استفاده كردم اما وقتي ميخوام عدد وارد كنم فقط عدد انگليسي ميپذيره و حتي با آلت و شيفت هم نميتونم عدد رو به صورت فارسي وارد كنم لطفاً كمك كنيد
با تشكر
سلام

یه نگاه به این پست بندازین

wordist
09-03-2008, 16:02
بازم سلام

1- در word گزینه ای است که با کشیدن آن روی صفحه می توان صفحه word را به دوقسمت افقی تبدیل کرد .
لطفا راه حل او نو بگید

2-wordist عزیز اگه ممکنه روش اینکه در یک صفحه دو تا سر صفحه یا پاصفحه داشت رو برام بگید .
ممنون می شم
سلام

در مورد سوال اول که باید بگم همچنین چیزی وجود نداره چون به نظر میاد کاربردی هم نداره

در مورد دومی هم بیشتر توضیح بدین یعنی چی که در یک صفحه دو سر صفحه یا پاصفحه باید داشت

wordist
09-03-2008, 16:05
پس چرا زير كلمات فارسي خط سبز رنگ و بعضي ها هم قرمز مي افته؟
سلام

البته اونی هم که من گفتم برای فارسی غیرفعال هست در مورد ویندوزهای اصل انگلیسی هست نه اونایی که برای زبان فارسی توش دستکاری صورت گرفته

ممکنه اونا دارای غلط گیرهای فارسی هم باشن

اگه میتونی یه عکس بذار و همچنین یه عکس از قسمت غیر فعال که میگی

rouhallah
09-03-2008, 21:44
سلام
با تشكر
اگه ممکنه به این سوال جواب بدین چون یه صفحه رد شده بود دوباره مطرح کردم
و سوال دومم این که دوباره با حرف ی مشکل پیدا کردم و تو برخی فونت ها ی وسط به صورت ی بزرگ نمایش داده میشه . البته با TrayLayout میتونم هنگام نوشتن با تعویض کاراکتر درست بنویسم ولی متنهای قبلی یا متنهای تو اینترنت رو نمیشه کاریش کرد چون با کاراکتر ی مشکل دار نوشته شده اند
میگم نکنه یه ویروس تو رایانه ام هست و پس از مدتی از نسب ویندوز فعال میشه و این خرابکاری رو میکنه؟
لطفاً یه ره حل عملی ارائه دهید
من فونتهای مورد نظر رو قبل از خرابشدنشون یه جای دیگه ذخیره کرده بودم اما اونا رو که جایگزین کردم بازم مشکل باقی بود
چیکار کنم
کمکم کنید:41::41::41:

wordist
10-03-2008, 08:32
اگه ممکنه به این سوال جواب بدین چون یه صفحه رد شده بود دوباره مطرح کردم
و سوال دومم این که دوباره با حرف ی مشکل پیدا کردم و تو برخی فونت ها ی وسط به صورت ی بزرگ نمایش داده میشه . البته با TrayLayout میتونم هنگام نوشتن با تعویض کاراکتر درست بنویسم ولی متنهای قبلی یا متنهای تو اینترنت رو نمیشه کاریش کرد چون با کاراکتر ی مشکل دار نوشته شده اند
میگم نکنه یه ویروس تو رایانه ام هست و پس از مدتی از نسب ویندوز فعال میشه و این خرابکاری رو میکنه؟
لطفاً یه ره حل عملی ارائه دهید
من فونتهای مورد نظر رو قبل از خرابشدنشون یه جای دیگه ذخیره کرده بودم اما اونا رو که جایگزین کردم بازم مشکل باقی بود
چیکار کنم
کمکم کنید:41::41::41:
سلام

جواب سوال شما رو كه من دادم توي آخرين پست صفحه قبل

يه سري بزن

براي مساله مربوطه به ي هم توي انجمن خيلي صحبت شده بايد نرم افزار مخصوصش رو نصب كني همين

از ليست پيوستهاي اين تاپيك به آدرس زير نرم افزار Persian Activator رو دان كن و نصب كن. كاري به ويروس هم نداره

tohidi
10-03-2008, 12:10
سلام

اين حرفا چيه دوست عزيز

اينجا هستيم تا به هم كمك كنيم و از هم كمك بگيريم و اگه غير از اين باشه من يكي كه ديگه نيستم

جدولت رو كپي كن توي يه سند (فايل) ورد جديد و توي اون سند دوباره عمليات مرتب سازي رو انجام بده و اگه جواب داده جايگزين قبلي كن

موفق باشي

همه اين كارها را كردم بلاخره سرت كرد و خوب است چه اتفاقي بيافتد
دو ساعت منتظر شدم كه ساعت شني كارش را تمام كند و من فايل را ذخيره كنم نشد كه نشد بلاخره قفل كرد دوباره كامپيوتر را روشن كردم و دوباره مراحل را طي كردم و باز همان اتفاق تكرار شد
كامپيوترم اصلا اشكالي ندارد و همينطور آفيسم هر چه هست سر خود فايل است
با تشكر

rouhallah
10-03-2008, 12:12
براي مساله مربوطه به ي هم توي انجمن خيلي صحبت شده بايد نرم افزار مخصوصش رو نصب كني همين

از ليست پيوستهاي اين تاپيك به آدرس زير نرم افزار Persian Activator رو دان كن و نصب كن. كاري به ويروس هم نداره
متاسفانه مشکلم حل نشد
حتی نرم افزار Persian Activator هم نصب کردم

wordist
10-03-2008, 12:20
متاسفانه مشکلم حل نشد
حتی نرم افزار Persian Activator هم نصب کردم
سلام

شما از چه فونتهايي داري استفاده ميكني

فونتهاي B دار بايد استفاده كني ها مثل B Zar يا B Nazanin

از همون جايي كه برنامه رو دانلود كردي فايل مربوط به فونتها رو هم دان كن و نصب كن

انشاءالله مشكلت حل بشه

mohsen.rajabi
10-03-2008, 14:40
ببخشید تو پاورقی اون خطی که خودش میندازه رو چی جوری می شه مثل متن ببریم به سمت چپ یا راست؟
با تشکر قبلی

arasharyani
10-03-2008, 15:56
سلام
دوستان داخل ورد 2003 یه قسمت بود به اسم work که میتونستی داخل اون صفحاتی رو که خیلی باهوشون کار داری اد کنی و به صورت یه لیست باکس به نوارهای بالای ورد اضافه میشد ، کسی میدونه برای اوردن این گزینه داخل ورد 2007 چه مراحلی رو باید انجام بدیم؟

rouhallah
10-03-2008, 17:03
سلام

شما از چه فونتهايي داري استفاده ميكني

فونتهاي B دار بايد استفاده كني ها مثل B Zar يا B Nazanin

از همون جايي كه برنامه رو دانلود كردي فايل مربوط به فونتها رو هم دان كن و نصب كن

انشاءالله مشكلت حل بشه

من این مشکلم فقط با فونتهای times new roman و arial هست البته چون صفحات تو صفحات وب که از این فونتها استفاده شده فهمیدم با این دو تا فونت مشکل دارم
ولی با اون نرم افزار تو رایانه خودم مشکل حل شد
تنها اونجایی مشکل دارم که نمیتونم ویرایش کنم مثل صفحات وب سایتهای مختلف
آیا تو اون فونتها این دو تا فونت که باهاشون مشکل دارم هست؟

javad2625
10-03-2008, 23:58
ببخشید تو پاورقی اون خطی که خودش میندازه رو چی جوری می شه مثل متن ببریم به سمت چپ یا راست؟
با تشکر قبلی

كافيه Alignment رو تنظيم كني. توي ورد 2003 دقيق يادم نيست كجا بود، فكر كنم اينجاست:
Tools> View> Right-to-left

javad2625
11-03-2008, 00:11
کسی نبود جواب منو بده؟؟!!

من جاي خاصي سراغ ندارم، اما اولاً مي توني از ايميج سرچ گوگل استفاده كني، مثل اين:

ثانياً بعضي نرم افزارهاي خوش نويسي مثل چليپا چند تا نمونه تذهيب هم دارند كه قابل انتقال به ورد و استفاده در اون محيط هست.

ثالثاً مي توني نمونه هاي آماده تذهيب رو از نوشت افزاري بخري و اسكن كني.

رابعاً: من خودم متن دلخواه رو داخل ورد روي كاغذ ساده مي نويسم، بعد روي كاغذ تذهيب شده پرينت مي كنم. ]کسی نبود جواب منو بده؟؟!![/QUOTE]

من جاي خاصي سراغ ندارم، اما اولاً مي توني از ايميج سرچ گوگل استفاده كني، مثل اين:

ثانياً بعضي نرم افزارهاي خوش نويسي مثل چليپا چند تا نمونه تذهيب هم دارند كه قابل انتقال به ورد و استفاده در اون محيط هست.

رابعاً: من خودم متن دلخواه رو داخل ورد روي كاغذ ساده مي نويسم، بعد روي كاغذ تذهيب شده پرينت مي كنم.

wordist
11-03-2008, 07:55
من این مشکلم فقط با فونتهای times new roman و arial هست البته چون صفحات تو صفحات وب که از این فونتها استفاده شده فهمیدم با این دو تا فونت مشکل دارم
ولی با اون نرم افزار تو رایانه خودم مشکل حل شد
تنها اونجایی مشکل دارم که نمیتونم ویرایش کنم مثل صفحات وب سایتهای مختلف
آیا تو اون فونتها این دو تا فونت که باهاشون مشکل دارم هست؟
شما وقتي از متنهاي وب هم استفاده ميكني، بعد از كپي كردن اونا توي ورد كافيه يه جايگزيني ساده انجام بدي و كل "ي" هاي اون صفحه رو تبديل به "ي" هاي صفحه كليد خودت بكني

wordist
11-03-2008, 07:59
با تشکر قبلی

سلام

جوابي به سوال مشابه شما قبلا داده شده در پست شماره 21 همين تاپيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا قبل از دادن پست در تاپيك جستجو نمائيد

mohsen.rajabi
11-03-2008, 09:02
سلام

جوابي به سوال مشابه شما قبلا داده شده در پست شماره 21 همين تاپيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا قبل از دادن پست در تاپيك جستجو نمائيد

ممنون من در مورد ورد 2007 پرسیدم (که یادم رفت تو سوال بزارم) در مورد ورد 2007 چه جوریه؟

wordist
11-03-2008, 09:23
بازم سلام

لطفا راه حل او نو بگید

ممنون می شم
سلام

1- اينكار تا اونجايي كه من ميدونم فقط در ورد 2007 امكان پذيره

2- براي مورد دوم هم همونطور كه گفتم بايد بيشتر توضيح بدي

wordist
11-03-2008, 09:38
ممنون من در مورد ورد 2007 پرسیدم (که یادم رفت تو سوال بزارم) در مورد ورد 2007 چه جوریه؟
سلام

روش همونه ، فقط يه كم مسيرش تفاوت داره

از تب View دكمه Draft رو بزن و روي عدد پاورقي در متن سند دابل كليك كن و ادامه كار رو هم كه از توي همون پست ميتوني ببيني

arasharyani
11-03-2008, 10:06
سلام
دوستان داخل ورد 2003 یه قسمت بود به اسم work که میتونستی داخل اون صفحاتی رو که خیلی باهوشون کار داری اد کنی و به صورت یه لیست باکس به نوارهای بالای ورد اضافه میشد ، کسی میدونه برای اوردن این گزینه داخل ورد 2007 چه مراحلی رو باید انجام بدیم؟

جواب ما چي شد پس دوستان؟

Dr.DUGeR
11-03-2008, 10:08
سلام
دیدین کتاب انگلیسی 2 راهنمایی نحوه نوشته کلمات رو نوشته
مثلا دور
a
یه داره فلش دار گشیده کنارش نوشته 1
چصور باید این کار رو انجام بدیم!!

wordist
11-03-2008, 11:16
سلام
دیدین کتاب انگلیسی 2 راهنمایی نحوه نوشته کلمات رو نوشته
مثلا دور
a
یه داره فلش دار گشیده کنارش نوشته 1
چصور باید این کار رو انجام بدیم!!
سلام

ايني كه ميگي رو من نديدم

خوب بود يه عكس ميذاشتي

blue2006
11-03-2008, 11:25
موقع پرينت صفحات ورد هاشيه ي پاييني چاپ نمي شه . ايراد از پرينتره يا از برنامه ورده ؟ اگه راه حلي داره بگين

wordist
11-03-2008, 11:29
موقع پرينت صفحات ورد هاشيه ي پاييني چاپ نمي شه . ايراد از پرينتره يا از برنامه ورده ؟ اگه راه حلي داره بگين
سلام

شما از قسمت Page Setup ببين سايز كاغذت روي چي تنظيم شده ؟؟

bashirsh
11-03-2008, 12:47
توی فونت ایران نستعلیق چطوری کشیدگی ایجاد میکنن؟؟

bashirsh
11-03-2008, 13:03

رابعاً: من خودم متن دلخواه رو داخل ورد روي كاغذ ساده مي نويسم، بعد روي كاغذ تذهيب شده پرينت مي كنم.
اقا ممنون!!!

javad2625
11-03-2008, 16:27
بايد 3 چيز رعايت بشه تا اون چيزي كه روي كاغذ مياد دقيقاً مشابه اون چيزي باشه كه توي ورد مي بينيد:
(با فرض اين كه از كاغذ A4 استفاده مي كنيد و ورد 2003 داريد)

1- سايز كاغذ ورد را A4 گذاشته باشيد.
2- سايز كاغذ چاپگر را A4 گذاشته باشيد.
3- گزينه Allow A4/Letter Resizing در تنظيمات چاپگر غير فعال شود (Print Dialog: Options> Allow A4/Letter Resiaing)

javad2625
11-03-2008, 16:29
سلام
مدتيه از ويندوز xp به سراغ ويستا و از ورد 2003 به سراغ 2007 اومدم (البته قبليها رو هم دارم). حالا 2 تا مشكل با 2007 دارم:

1- توي فايل وردي كه دارم لازمه بعضي صفحه ها رنگ كاغذشون با بقيه متفاوت باشه، اما وقتي Page Color رو عوض مي كنم رنگ همه صفحه ها عوض ميشه. راهي كه به ذهنم رسيد اين بود كه يه مربع رنگي بزرگ روي اون صفحه بكشم، آيا راه بهتري هم وجود داره؟

2- نمي دونم چكار كنم كه اين كاراكتر نيم فاصله را بتونم توي ويستا داشته باشم، سعي كردم با Microsoft Keyboard Layout Creator دكمه Shift+Space را روي نيم فاصله تنظيم كنم كه نشد، سعي كردم فايل kbdfa.dll را هم تغيير بدم اما ويستا ازش محافظت مي كنه و نميگذاره جايگزين كنم (حتي از طريق ويندوز xp). بهترين راه براي فعال كردن نيم فاصله چيه (ترجيحاً بدون اصلاح حروف ی و ك استاندارد مايكروسافت)؟
لطفاً پاسخ اين رو بديد.

Dr.DUGeR
11-03-2008, 20:29
نقل قول: نوشته شده توسط Dr.DUGeR مشاهده تاپيک سلام دیدین کتاب انگلیسی 2 راهنمایی نحوه نوشته کلمات رو نوشته مثلا دور a یه داره فلش دار گشیده کنارش نوشته 1 چصور باید این کار رو انجام بدیم!! سلام ايني كه ميگي رو من نديدم خوب بود يه عكس ميذاشتي ---------------------------------- منظورم همون نحوه نوشته اونها میباشه که پیش a بزرگ بیه خط فلش دار رو به بالا میباشد و a کوچک هم یه دایره

rouhallah
11-03-2008, 20:30
شما وقتي از متنهاي وب هم استفاده ميكني، بعد از كپي كردن اونا توي ورد كافيه يه جايگزيني ساده انجام بدي و كل "ي" هاي اون صفحه رو تبديل به "ي" هاي صفحه كليد خودت بكني

دوست گرامي نميشه با تعويض اين دو فونت درستشون كرد
در ضمت الان كه اون متن خودم رو ديدم ديدم مشكل همچنان برقراره و يادم اومد قبلش چون شيفت و ي رو مزدم درست تايپ ميكرد
الان هر سايتي ميرم با مشكل حرف ي برخورد ميكنم مثل گوگل مثل پيام نور چون فكر كنم از خط تايمز نيو رومن و آريال استفاده ميكنند
اگه با تعويض فونت مشكل حل ميشه لطفاً اين دو فونت رو برام بذاريد
و آيا ميشه تو سرچ گوگل فونتي رو كه باهاش تايپ ميكنيم عوض كنيم چون اونجا هم همين مشكل رو دارم
با تشكر

wordist
12-03-2008, 07:29
دوست گرامي نميشه با تعويض اين دو فونت درستشون كرد
در ضمت الان كه اون متن خودم رو ديدم ديدم مشكل همچنان برقراره و يادم اومد قبلش چون شيفت و ي رو مزدم درست تايپ ميكرد
الان هر سايتي ميرم با مشكل حرف ي برخورد ميكنم مثل گوگل مثل پيام نور چون فكر كنم از خط تايمز نيو رومن و آريال استفاده ميكنند
اگه با تعويض فونت مشكل حل ميشه لطفاً اين دو فونت رو برام بذاريد
و آيا ميشه تو سرچ گوگل فونتي رو كه باهاش تايپ ميكنيم عوض كنيم چون اونجا هم همين مشكل رو دارم
با تشكر
سلام

عزيز من اينكه ي رو درست نميزنه ربطي به فونت نداره ربطي به كد پيج صفحه كليدتون داره كه براي حرف ي روي ي غير چسبان تنظيم شده و جد نوشته ميشه

شما با همون برنامه بايد كارت راه بيفته چون اون برنامه مياد و حرف ي صحيح رو جايگزين قبلي ميكنه تو صفحه كليد نه فونت خاصي

راستي ويندوزت رو هم بگو چي هست اگه مشكلت حل نشد دوباره

يادت نره توضيح كامل مشكل اونو زودتر حل ميكنه شما گفتي تو سايت پيام نور و گوگل و ... اينا هم درست نشون نميده

آخه اون سايتها كه نميشه خراب باشن ممكنه شما كه ميخواي جستجو توي اونا انجام بدي با اون به مشكل برميخوري حالا متن خودت رو بخون ببين بهتر بود دقيق تر مي نوشتي

wordist
12-03-2008, 07:29
نقل قول: نوشته شده توسط Dr.DUGeR مشاهده تاپيک سلام دیدین کتاب انگلیسی 2 راهنمایی نحوه نوشته کلمات رو نوشته مثلا دور a یه داره فلش دار گشیده کنارش نوشته 1 چصور باید این کار رو انجام بدیم!! سلام ايني كه ميگي رو من نديدم خوب بود يه عكس ميذاشتي ---------------------------------- منظورم همون نحوه نوشته اونها میباشه که پیش a بزرگ بیه خط فلش دار رو به بالا میباشد و a کوچک هم یه دایره
سلام

دوست عزيز من ميگم شكل بذار تا ببينيم شما دوباره توضيح ميدي !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fandak
12-03-2008, 07:39
دوستان سلام

من یه مشکلی تو ورد word داشتم . اینکه بخوام یه لیست رو به صورت تعداد حروف دسته بندی کنم .

مثلا این لیست ( البته این مثاله ) :
آب باد خاک
آب را گل نکنيم
آب و آتش
آبادان
آبادانيها
آدم
ابجد
ابر و آفتاب
ابراهيم
ابراهيم
ابليس
آبي
آپارتمان شماره 13
اتاق يک
اتانازي
آتش بس
آتش پنهان
آتش در خرمن
آتش در زمستان
اتل متل توتوله

--------------------------------------

من میخوام مثلا کلمات 3 حرفی و 4 حرفی و 5 حرفی و .... به ترتیب چیده بشه .

البته به صورت الفبایی رو که همه می دونن می خوام به صورت تعداد حرف سورت شه

wordist
12-03-2008, 07:43
توی فونت ایران نستعلیق چطوری کشیدگی ایجاد میکنن؟؟
سلام

من كه از اين فونت استفاده ميكنم همچين چيزي نديدم تا حالا

wordist
12-03-2008, 07:51
سلام

سلام

برا مورد اول فكر نكنم راهي داشته باشه البته بصورت استاندارد مگر اينكه شما همون روش خودت رو استفاده كني

در مورد دوم هم من كه خودم از ويندوز ويستا استفاده نميكنم ولي اگه كارت گيره ميتوني يه شرت كات ديگه براش بسازي

wordist
12-03-2008, 07:54
دوستان سلام

من یه مشکلی تو ورد word داشتم . اینکه بخوام یه لیست رو به صورت تعداد حروف دسته بندی کنم .

آب باد خاک
آب را گل نکنيم
آب و آتش
آبادان
آبادانيها
آدم
ابجد
ابر و آفتاب
ابراهيم
ابراهيم
ابليس
آبي
آپارتمان شماره 13
اتاق يک
اتانازي
آتش بس
آتش پنهان
آتش در خرمن
آتش در زمستان
اتل متل توتوله

سلام

فكر نكنم توي ورد همچين موردي وجود داشته باشه

چرا كه تقريبا ميشه گفت اين يه مورد مرتب سازي من درآوردي است نه كاربردي

-------------------------------
ويرايش :

البته اگه اين كار برات خيلي مهمه و حياتي ميتوني كلماتت رو توي اكسل ببري و اونجا با يه سري فرمولهاي تركيبي ابتدا تعداد كاراكترهاي هر كلمه رو پيدا كني و بعد هم سرت كني

اگه بردي تو اكسل و سوالي در اين مورد برات پيش اومد بگو : سوالات و مشكلات اكسل اينجا
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bashirsh
12-03-2008, 11:39
[QUOTE=wordist;2191539]سلام

من كه از اين فونت استفاده ميكنم همچين چيزي نديدم تا حالا[/QU

پس اینو ببین!

ولی من نتونستم باهاش کار کنم:41:

wordist
12-03-2008, 11:52
پس اینو ببین!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی من نتونستم باهاش کار کنم:41:

شما اينو از چه سايتي آوردي

آدرس بده

rouhallah
12-03-2008, 14:46
سلام

عزيز من اينكه ي رو درست نميزنه ربطي به فونت نداره ربطي به كد پيج صفحه كليدتون داره كه براي حرف ي روي ي غير چسبان تنظيم شده و جد نوشته ميشه

شما با همون برنامه بايد كارت راه بيفته چون اون برنامه مياد و حرف ي صحيح رو جايگزين قبلي ميكنه تو صفحه كليد نه فونت خاصي

راستي ويندوزت رو هم بگو چي هست اگه مشكلت حل نشد دوباره

يادت نره توضيح كامل مشكل اونو زودتر حل ميكنه شما گفتي تو سايت پيام نور و گوگل و ... اينا هم درست نشون نميده

آخه اون سايتها كه نميشه خراب باشن ممكنه شما كه ميخواي جستجو توي اونا انجام بدي با اون به مشكل برميخوري حالا متن خودت رو بخون ببين بهتر بود دقيق تر مي نوشتي
با سلام
این قبول که تو تایپ کردن این مشکل به فونت ربطی نداره
اما با مشکل دیده شدن حرف ی تو برخی سایتها که دیگه مربوط به فونت میشه
چون من فقط یه متن رو میبینم نه اینکه بخوام تایپ کنم که بخواد به کد پیج اشتباه ربط داشته باشه
همون طور هم که گفتم این مشکل من تا اونجایی که فهمیدم برای فونتهای
Times New Roman و Arialهست
در ضمن من قبلاً از ويندوز ايكس پي sp3 استفاده ميكردم كه هر بار پس از مدتي
كه از نصبش ميگذشت اين مشكل حرف ي به وجود ميومد .
الان هم كه مدتيه از ويندوز sp2 فكر كنم توليد گروه مافيا باشه استفاده ميكنم مثل ويندوز قبليه پس از مدتي اين مشكل به وجود مياد
عکس از گوگل
همون طور که تو این عکس میبینیدهم هنگام تایپ تو کادر جستجو در کلمه آزمایش ی مشکل داره و هم متن زیر کادر در عبارت " میان صفحات فارسی بگرد " ی کلمه میان مشکل داره
عکس از پیام نور تهران
تو عکس سایت پیام نور تهران نیز هم که این مشکل به وفور توش دیده میشه
من میدونم این سایتها مشکل ندارند
هرچی هست مربوط به این دو فونت میشه چون در سایتهایی که با فونتهای دیگه متنشونو نوشتن این مشکل رو ندارم

wordist
12-03-2008, 14:56
با سلام
چون من فقط یه متن رو میبینم نه اینکه بخوام تایپ کنم که بخواد به کد پیج اشتباه ربط داشته باشه
الان هم كه مدتيه از ويندوز sp2 فكر كنم توليد گروه مافيا باشه استفاده ميكنم مثل ويندوز قبليه پس از مدتي اين مشكل به وجود مياد
عکس از گوگل

همون طور که تو این عکس میبینیدهم هنگام تایپ تو کادر جستجو در کلمه آزمایش ی مشکل داره و هم متن زیر کادر در عبارت " میان صفحات فارسی بگرد " ی کلمه میان مشکل داره
عکس از پیام نور تهران

تو عکس سایت پیام نور تهران نیز هم که این مشکل به وفور توش دیده میشه
من میدونم این سایتها مشکل ندارند
هرچی هست مربوط به این دو فونت میشه چون در سایتهایی که با فونتهای دیگه متنشونو نوشتن این مشکل رو ندارم

سلام

به نظر من ايراد از ويندوزه

بدترين ويندوزها اونايي هستن كه دستكاري ميشن

شما ويندوز سرويس پك 2 گير بيار كه دستكاري نشده باشه و اونو نصب كن و بعد هم برنامه اي كه حرفش بود

shahedi
12-03-2008, 17:17
سلام

من كه از اين فونت استفاده ميكنم همچين چيزي نديدم تا حالا[/QU

پس اینو ببین!

ولی من نتونستم باهاش کار کنم:41:
سلام
شما از symbol میتونید عمل کنید.Insert>symbol فونت ایران نستعلیق را انتخاب کنید .و کشیدگی های این فونت فقط از این راه می شه اعمالشون کرد

bashirsh
12-03-2008, 18:02
شما اينو از چه سايتي آوردي

آدرس بده
والا شرمنده هرچی فکر کردم یادم نیومد!! یه سایتی بود که در تولید این فونت مشارکت داشت
سایتش مهم نیست مهم اینه که چطوری این کار میکنه، یادمه که توضیح دیگه ای رو سایتش نبود

bashirsh
12-03-2008, 18:04
سلام
شما از symbol میتونید عمل کنید.Insert>symbol فونت ایران نستعلیق را انتخاب کنید .و کشیدگی های این فونت فقط از این راه می شه اعمالشون کرد
سعی کرده بودم ولی نتونستم بفهمم کدومش کشیدگی، میتونی بگی کدوم کارکتر؟

shahedi
12-03-2008, 19:13
سعی کرده بودم ولی نتونستم بفهمم کدومش کشیدگی، میتونی بگی کدوم کارکتر؟
سلام
من توی برنامه ی ویرایشگر فونت کاراکترهاش را کامل می بینم و حرف شما را تاپید می کنم (از نظر خودم)که این کاراکتر ها در همین فونت هست اگر به نتیجه ای رسیدم خدمتتون می گم

Bizhan26
13-03-2008, 15:40
سلام به همه دوستان عزيز
چند سالي هست كه اين فكر داره آزارم ميده كه يعني نميشه اعداد پاورقي را توي word فارسي نوشت
دوست عزيز راه ساده تر ديگه اي هم هست اونهم تغيير در قسمت تمپلت هست اگه توضيح بيشتر خواستي pm بده تا كامل واستون توضيح بدم

Bizhan26
13-03-2008, 16:32
دوستان وردكار سلام
هرچه در اين تايپيك دنبال غلط ياب فارسي آفيس 2007 گشتم چيزي نبود. من آفيس 2003 را به آفيس 2007 آپ گريد كردم . غلط ياب فارسي آن بخوبي كار ميكرد تا اينكه شيطان زد پس كله من و رابط فارسي ويندوز ايكس پي را از سايت مايكروسافت دانلود و نصب كردم ولي متوجه شدم كه ديكشنري فارسي موجود پريده و حالا هرچه سرچ ميكنم نميتونم غلط ياب براي آفيس 2007 پيدا كنم كسي از دوستان پيشنهادي داره؟
ممنون ميشم كمك كنيد

bashirsh
13-03-2008, 16:39
دوست عزيز راه ساده تر ديگه اي هم هست اونهم تغيير در قسمت تمپلت هست اگه توضيح بيشتر خواستي pm بده تا كامل واستون توضيح بدم
خوب همینجا توضیح بدید که بقیه هم یاد بگیرن!!!

wordist
13-03-2008, 19:13
سلام

معما چو حل گشت آسان شود

كلي وقت توي اين تاپيك كسي جواب اين سوال را نداده بود حالا كه من يه جوابي پيدا كردم اومدي ميگي راه ديگه اي هم هست و تازه بايد پي ام هم بدي

جالبه كه اين پست من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مربوط به تقريبا شش ماه پيش ميشه !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اقا بيژن شما اگه راه حلي داري ارائه بده تا به اطلاعات همه اضافه بشه، ايجاد جو نامناسب تو انجمن صحيح نيست

javad2625
15-03-2008, 02:19
دوستان سلام

آب باد خاک
آب را گل نکنيم
آب و آتش
آبادان
آبادانيها
آدم
ابجد
ابر و آفتاب
ابراهيم
ابراهيم
ابليس
آبي
آپارتمان شماره 13
اتاق يک
اتانازي
آتش بس
آتش پنهان
آتش در خرمن
آتش در زمستان
اتل متل توتوله

ميتوني جدول رو به اكسل منتقل كني و اونجا بر اساس تعداد حروف Sort كني. البته بايد ابتدا در يكي از ستون ها، با استفاده از دستور len تعداد حروف تمام خانه ها رو مشخص كني و سپس بر اساس آن ستون سورت كني.

با سلام
عکس از گوگل

عکس از پیام نور تهران

اگه اول درست بوده بعداً خراب شده، 100% يه نرم افزار نصب كردي كه زبان فارسي ويندوز را خراب كرده. فكر كن ببين اون نرم افزار چي بوده.
اين مشكل فقط براي حرف ی پيش مياد اون هم گاهي توي ويندوز 98، اما اكس پي نبايد مشكل داشته باشه. عجيبه كه اكس پي شما اينجوري شده.

javad2625
15-03-2008, 02:28
دوستان وردكار سلام
هرچه در اين تايپيك دنبال غلط ياب فارسي آفيس 2007 گشتم چيزي نبود. من آفيس 2003 را به آفيس 2007 آپ گريد كردم . غلط ياب فارسي آن بخوبي كار ميكرد تا اينكه شيطان زد پس كله من و رابط فارسي ويندوز ايكس پي را از سايت مايكروسافت دانلود و نصب كردم ولي متوجه شدم كه ديكشنري فارسي موجود پريده و حالا هرچه سرچ ميكنم نميتونم غلط ياب براي آفيس 2007 پيدا كنم كسي از دوستان پيشنهادي داره؟
ممنون ميشم كمك كنيد
ما هم مدتهاست پي غلط ياب 2007 هستيم. پس چرا ساخته نميشه؟
قبلاً يه بار سرچ كردم، ولي گفته شده بود كه غلط ياب فارسي، فقط در صورت آپگريد از 2003 به 2007 كار مي كنه.پيشرفت جديدي رخ نداده؟

NimoOol.HD2
15-03-2008, 19:46
طراحی جدول . فوری .
سلام
ببخشید من یه جدولی برای غاییبین هفته می خوام
من این رو درست کردم ولی مدیرمون گفت که رنگ سیاه داخلش نمی زاره خوب اسامی رو ببینی ( البته موقع پرینت سیاه و سفید) . لطفا این امکانات را داشته باشه
1- از رنگ سیاه کمتر استفاده بشه
2- برای برگه B5 باشه
می تونید نمونه ی کارم رو ببینید .
لطفا آگهی ، چیزی روش نباشه /

e.iglesias
16-03-2008, 14:52
بچه ها word قابلیت این رو داره که صفحات رو یکی در میان پرینت کنه؟
مثلا صفحات زوج یه فایل رو پرینت کنه
کلا برنامه ای هست که بتونه این کارو بکته؟
من یه پرینتر دارم که دو رو نمیزنه میخوام با این روش بتونم کتاب هامو پرینت کنم.
ممنون

shakahislap
16-03-2008, 18:55
بچه ها word قابلیت این رو داره که صفحات رو یکی در میان پرینت کنه؟
مثلا صفحات زوج یه فایل رو پرینت کنه
کلا برنامه ای هست که بتونه این کارو بکته؟
من یه پرینتر دارم که دو رو نمیزنه میخوام با این روش بتونم کتاب هامو پرینت کنم.
ممنون

البته كه داره . فقط كافيه كه شما در پنجره print ، به قسمت: print برين و از منوي كركره‌اي بجاي گزينه all pages in range ، گزينه odd pages ‌رو انتخاب كنين تا كل صفحات فرد پرينت بشه . بعد از اتمام كار ، برگه ها رو بصورت پشت و رو و بترتيب درست تو سيني پرينتر بذارين و از منوي print ‌اينبار گزينه even pages ‌رو انتخاب كنين تا صفحات زوج پرينت بشن .

موفق باشين .

shakahislap
16-03-2008, 19:01
حالا يكي به داد خودم برسه !

روي سيستم من ويروس كش nod32 ‌نصب شده . هر بار كه برنامه ورد رو اجرا ميكنم تو نوار وضعيت پيغام running virus scan ‌ ظاهر ميشه و مدتي وقفه تو بالا اومدن word ايجاد ميكنه .
راهي براي از كار انداختن اين اسكن بيجا سراغ دارين ؟

wordist
17-03-2008, 07:34
حالا يكي به داد خودم برسه !

روي سيستم من ويروس كش nod32 ‌نصب شده . هر بار كه برنامه ورد رو اجرا ميكنم تو نوار وضعيت پيغام running virus scan ‌ ظاهر ميشه و مدتي وقفه تو بالا اومدن word ايجاد ميكنه .
راهي براي از كار انداختن اين اسكن بيجا سراغ دارين ؟
سلام

دوست عزيز هيچ كار اين ويروس كش ها (اونم تازه نود 32) بيجا نيست

شما فرض كن يه شخصي يه كد VB در ورد شما گذاشته كه با باز شدن ورد بطور اتوماتيك اجرا بشه و .........

حالا شما اسكن اونو از كار انداخته باشي اون موقع ديگه بيا و .....

البته هرچند به نظر ميرسه اين اسكن بيشتر وقتي كاربرد داره كه شما يه فايل ورد رو باز مي كني نه محيط ورد رو به تنهايي

ولي بالاخره فكر كنم اين كار بي حكمت نباشه

نهايتا براي از كار انداختنش ميتوني بري توي تنظيمات DMON نود 32 و تيك مربوط به فعاليت اين قسمت از ويروس‌كشت ، كه مربوط به چك كردن آفيس و فايلهاي اونه رو برداري

موفق باشي

NimoOol.HD2
17-03-2008, 09:52
ببخشید کسی از اساتید عزیز کمک نمی کنه ؟
طراحی جدول . فوری .
سلام
من این رو درست کردم ولی مدیرمون گفت که رنگ سیاه داخلش نمی زاره خوب اسامی رو ببینی ( البته موقع پرینت سیاه و سفید) . لطفا این امکانات را داشته باشه
2- برای برگه B5 باشه

wordist
17-03-2008, 11:50
ببخشید کسی از اساتید عزیز کمک نمی کنه ؟
طراحی جدول . فوری .
سلام
2- برای برگه B5 باشه

سلام

نيازي به تكرار سوال نيست

مطمئن باش اگه دوستان فرصت داشته باشن و بتونن و بلد باشن جواب ميدن

شما جدولت رو طراحي كن و اگه مشكلي داشتي در قالب سوال بپرس. نه اينكه درخواست طراحي جدول بكني

Bizhan26
17-03-2008, 12:58
يك سري نكات كوچك ولي مفيد را براي دوستداران Word مي نويسم

3- در صورت اينكه برنامه ورد غلط املايي در سند پيدا كند شما مي¬توانيد با گرفتن كليدهاي
Alt + F7 ليست لغات ارائه شده در فرهنگ غلط ياب ورد باز شده و لغاتي جهت تصحيح ارائه مي¬كند. اگر كليد F يعني كليدي كه با روشن و خاموش كردن آن كليدهاي عملكرد كليدهاي دو كاره عوض مي¬شود را بزنيد با فشار دادن دو كليد بالا عملكرد به اين صورت است كه متن را تا جايي كه تايپ شده بدون اينكه كليد Enter را زده با شيم آن را پاك مي¬كند، چه اينكه يك كلمه تايپ و اينتر زده باشيم و يا اينكه چند صفحه مدام تايپ و سپس كليد اينتر را زده باشيم.

سلام دوستان من مشكلي در ورد 2007 در مورد اصلاح غلط هاي املائي داشتم و اونم اين بود كه ورد 2007 متن فارسي رو غلط يابي نمي‌كرد به خيلي از سايتها سر زدم مايكروسافت را شخم زدم نشد تا بالاخره در يكي از انجمن هاي آلماني زبان راه حل را پيدا كردم و حالا براي دوستان خوبم توضيح ميدم اونم اينه كه آفيس 2007 را پاك كنيد افيس 2003 را نصب و فايل فارسي ساز lip را سايت مايكروسافت دانلود و روي آفيس نصب كنيد حالا آفيس 2007 را مجدداً نصب كنيد فارسي ساز فارسي شما و تمام اطلاعاتي كه در Proofing tools داشتيد به آفيس 2007 منتقل خواهد شد

pasargaad1985
18-03-2008, 12:34
دوست عزيز ... شما بايد به مسير زير برويد:

در 2003

tools>options>complext scripts

و در اين قسمت ، numeral رو system انتخاب كنين... البته اگه context هم بذارين .. درسته

2007 رو نميدونم.
برای افیس 2007 باید به قسمت word options برید ودر زبانه advance در قسمت show document content حالت numeral رو تو حالت system قرار بدین

wordist
18-03-2008, 12:55
برای افیس 2007 باید به قسمت word options برید ودر زبانه advance در قسمت show document content حالت numeral رو تو حالت system قرار بدین
سلام دوست عزيز

تاريخ پستي كه جواب دادي رو نگاه كردي كه مال 8 ماه پيشه

عجب !!!!!!!!!!!

shakahislap
18-03-2008, 14:34
سلام

دوست عزيز هيچ كار اين ويروس كش ها (اونم تازه نود 32) بيجا نيست

شما فرض كن يه شخصي يه كد VB در ورد شما گذاشته كه با باز شدن ورد بطور اتوماتيك اجرا بشه و .........

حالا شما اسكن اونو از كار انداخته باشي اون موقع ديگه بيا و .....

البته هرچند به نظر ميرسه اين اسكن بيشتر وقتي كاربرد داره كه شما يه فايل ورد رو باز مي كني نه محيط ورد رو به تنهايي

ولي بالاخره فكر كنم اين كار بي حكمت نباشه

نهايتا براي از كار انداختنش ميتوني بري توي تنظيمات DMON نود 32 و تيك مربوط به فعاليت اين قسمت از ويروس‌كشت ، كه مربوط به چك كردن آفيس و فايلهاي اونه رو برداري

موفق باشي

حق با شماست حكما بي حكمت نيست و اين چند ثانيه تاخير هم مسئله خاصي نيست اما از كار انداختن اين اسكن برام شده معما .
راه پيشنهادي شما اولين كاري بود كه از ده دوازده راه ممكن انجام دادم ولي اسكن همچنان انجام ميشد .

فقط ميخوام راه از كار انداختنش رو بدونم . همين

jedivssith
18-03-2008, 18:56
درود و خسته نباشی

زمان زیادی به سال جدید نداریم. در همین ابتدا از قبل سال نو را به همه، بخصوص بچه ها و ‏دوستان زحمتکش تاپیک ورد تبریک عرض می کنم، امیدوارم سالی خوب، سرشار از موفقیت و ‏یادگیری برای شما باشد. و بهتر و از همیشه باشیم. ‏
سوال اول: البته سوال ابتدایی و حتما حتما جواب داده شده و خودم هم قبل انجام دادم ولی ‏چون مدت زیادی این کار را در ورد نکردم فراموشم شده. لطف می کنید دوباره پاسخ دهید. ‏
در ورد 2007: من از ‏Text box‏ استفاده کردم ولی نمی شود کادر را چرخاند بخصوص اینکه ‏داخل آن نوشته دارم. چکار باید کرد تا هر طور که می خواهم کادر یا هر شکلی که می شود را ‏چرخاند و به همراه آن نوشته داخل نیز تابع شکل باشد نه اینکه ثابت بماند یعنی بچرخد.‏
سوال دوم: من همراه با ورد 2007 سرویس پک اول آن را نیز نصب کردم ولی وقتی خودم ‏فایل را ذخیره می کنم یا ورد هر یک دقیقه که فایل را بصورت اتوماتیک ذخیره می کند گزینه های ‏Undo ‎‏ و ‏Redo‏ خاموش می شود و دیگر نمی توانم به قبل و یا بعد حرکت کنم و این خیلی بد است ‏چرا این طور می شود؟ با نصب ویندوز نیز درست نشد. آیا اشکال از سرویس پک اول است چون ‏قبل از نصب این بسته چنین مسئله ای نداشتم. ‏

با سپاس فراوان
بدرود

mohrd
18-03-2008, 21:42
سلام.
Word 2007 خط کش داره ؟ اگه داره چطوری باید فعالش کرد؟

jedivssith
19-03-2008, 01:07
سلام.
Word 2007 خط کش داره ؟ اگه داره چطوری باید فعالش کرد؟

Go to the View Tab < Ruler Check Box

یا
سربرگ View تیک گزینه خط کش را روشن کنید.

yade
20-03-2008, 15:54
سلام دوستان

ورد 2007 صفحه اصلی شطرنجی شده مربع های کوچک چکارش کنم عین کاغدهای شطرنجی شده

jedivssith
20-03-2008, 19:02
سلام دوستان

ورد 2007 صفحه اصلی شطرنجی شده مربع های کوچک چکارش کنم عین کاغدهای شطرنجی شده

مثل سوال قبلی دوستمون به مسیر زیر بروید:

Go to View Tab < Check box Gridlines

moslem.b
24-03-2008, 15:01
توی ورد چجوری میشه پرینت بروشوری گرفت ؟ (توی یه صفحه ی A4 که بصورت افقیه سه تا صفحه ی عمودی کنار هم جا میدن )

wordist
26-03-2008, 08:06
توی ورد چجوری میشه پرینت بروشوری گرفت ؟ (توی یه صفحه ی A4 که بصورت افقیه سه تا صفحه ی عمودی کنار هم جا میدن )

سلام

براي اينكار شما بايد متنهاي خودتون رو در TextBox قرار بدين و اونا رو كنار هم بچينين

battak
27-03-2008, 07:26
سلام، اگه شما متنتونو بنویسین و در صورت اشتباه بودن select کنید و در جعبه replace کامل کلمتون رو بنویسید هم فکر کنم درست شه!

wordist
27-03-2008, 07:29
سلام، اگه شما متنتونو بنویسین و در صورت اشتباه بودن select کنید و در جعبه replace کامل کلمتون رو بنویسید هم فکر کنم درست شه!
سلام

ورودتون به انجمن رو تبريك ميگم

براي جواب دادن يه سوال بهتره كه ابتداي پستتون سوال رو نقل قول كنين (حالا يا بصورت سريع يا بصورت پيشرفته)

با زدن دكمه هاي نقل قول و ....

پست بالا (1717) نمونه پست نادرست شماست كه مشخص نيست در پاسخ به چه سوالي داده شده !!!!!!

موفق باشيد

jedivssith
28-03-2008, 12:17
درود
چند سوال از دوستان خوب
سوالات در ورد 2007 می باشد

سوال اول:‏
جدولی دارم با چند ستون و هر ستون بسته به نوع مطالب فارسی یا انگلیسی هست، و می ‏خواهم به طور اتوماتیک زبان صفحه کلید با توجه به مطالب ستون تغییر کند، یعنی وقتی به ستون ‏فارسی رسید فارسی تایپ کن و وقتی به ستون مطالب انگلیسی رسید انگلیسی تاپی کنم. قبلاً این ‏طوری بود. نمی دانم چرا این طوری شده و مجبورم با صفحه کلید و بطور دستی زبان راعوض کنم، ‏حتی ستون را انتخاب می کنم، تنظیمات را با زبان مورد نظر انجام می دهم ولی باز مشکل ‏پابرجاست. از کجا باید این مشکل را حل کنم؟

سوال دوم: ‏
از سربرگ ‏Insert ‎‏ گزینه ‏Chart‏ را انتخاب می کنم چارت مورد نظر را درست می کنم. اما نمی ‏توانم مثل یک عکس آن را بچرخانم یا چرا گزینه ‏Text Wrapping‏ برای چارت خاموش است؟ من ‏آن را داخل یک ‏Text Box‏ گذاشتم تا بتوان کارهای مورد نظر را انجام داد، البته چرخش چارت را باز ‏نداشت (نقطه سبز رنگ بالای کادر منظورم است) آیا این تنها و بهترین راه حل است. ‏

سوال سوم:‏
یک بار نمی دانم چطور شد که هنگام تبدیل یک فایل ورد به یک فایل ‏PDF‏ دچار یک نقص ‏شد و برنامه پیغامی را با دستور که مشکلی برای تبدیل وجود دارد و آیا شما مایلید پرینتر آکروبات ‏را نداشته باشید یا خیر ظاهر شد (البته منظور همان سربرگ آخری در ورد 2007 هست که با نصب ‏آکروبات 8 نه پایین تر امکان دیدنش را دارید). حالا اگر پیغام را تایید کنید سربرگ ‏Acrobat‏ دیگر ‏نمی آید. حالا اگر بخواهم دوباره ظاهر شود بدون نصب مجدد از چه راهی در خود برنامه ورد می ‏توان این کار را کرد تا دوباره به این سربرگ را اضافه کند؟ یا باید از مسیری دیگری رفت؟ ‏

با سپاس فراوان
بدرود

wordist
29-03-2008, 07:29
درود
چند سوال از دوستان خوب
سوالات در ورد 2007 می باشد

سوال اول:‏
جدولی دارم با چند ستون و هر ستون بسته به نوع مطالب فارسی یا انگلیسی هست، و می ‏خواهم به طور اتوماتیک زبان صفحه کلید با توجه به مطالب ستون تغییر کند، یعنی وقتی به ستون ‏فارسی رسید فارسی تایپ کن و وقتی به ستون مطالب انگلیسی رسید انگلیسی تاپی کنم. قبلاً این ‏طوری بود. نمی دانم چرا این طوری شده و مجبورم با صفحه کلید و بطور دستی زبان راعوض کنم، ‏حتی ستون را انتخاب می کنم، تنظیمات را با زبان مورد نظر انجام می دهم ولی باز مشکل ‏پابرجاست. از کجا باید این مشکل را حل کنم؟

سوال دوم: ‏
از سربرگ ‏Insert ‎‏ گزینه ‏Chart‏ را انتخاب می کنم چارت مورد نظر را درست می کنم. اما نمی ‏توانم مثل یک عکس آن را بچرخانم یا چرا گزینه ‏Text Wrapping‏ برای چارت خاموش است؟ من ‏آن را داخل یک ‏Text Box‏ گذاشتم تا بتوان کارهای مورد نظر را انجام داد، البته چرخش چارت را باز ‏نداشت (نقطه سبز رنگ بالای کادر منظورم است) آیا این تنها و بهترین راه حل است. ‏

سوال سوم:‏
یک بار نمی دانم چطور شد که هنگام تبدیل یک فایل ورد به یک فایل ‏PDF‏ دچار یک نقص ‏شد و برنامه پیغامی را با دستور که مشکلی برای تبدیل وجود دارد و آیا شما مایلید پرینتر آکروبات ‏را نداشته باشید یا خیر ظاهر شد (البته منظور همان سربرگ آخری در ورد 2007 هست که با نصب ‏آکروبات 8 نه پایین تر امکان دیدنش را دارید). حالا اگر پیغام را تایید کنید سربرگ ‏Acrobat‏ دیگر ‏نمی آید. حالا اگر بخواهم دوباره ظاهر شود بدون نصب مجدد از چه راهی در خود برنامه ورد می ‏توان این کار را کرد تا دوباره به این سربرگ را اضافه کند؟ یا باید از مسیری دیگری رفت؟ ‏

با سپاس فراوان
بدرود
سلام دوست عزيز

1- از زبانه Advance كادر Word Option گزينه Automatically switch keyboard to match language of surronding text رو بايد فعال كني

2- به نظر مياد راه حلي براي چرخاندن اون وجود نداشته باشه چون نه خود چارت قابليت چرخش رو داره و نه خود تكست باكس اگه هم توي يه شكلي قرارش بدي كه بچرخه فقط شكل مي چرخه نه محتويات داخلش

3- جواب اينو هم نمي دونم چون خودم از Add-ins خود ورد 2007 براي تبديل استفاده مي كنم يا از PDF Machine

موفق باشي

mbn373
29-03-2008, 08:39
شما 2007 رو ترجیح م دین یا همون 2003؟؟؟؟

mahdi55
30-03-2008, 10:01
سلام : آیا میشه یه فایل wordکه دارای چندین صفحه(10،20 وبیشتر)است تنها از صفحات
پنجم یا بالاتر شماره گذاری کنیم وصفحات قبلی شماره نداشته باشندیعنی تا صفحه مثلا 5 شماره نداشته باشند واز صفحه 6 شماره صفحه 1وبترتیب بالابرود

wordist
30-03-2008, 10:37
سلام : آیا میشه یه فایل wordکه دارای چندین صفحه(10،20 وبیشتر)است تنها از صفحات
پنجم یا بالاتر شماره گذاری کنیم وصفحات قبلی شماره نداشته باشندیعنی تا صفحه مثلا 5 شماره نداشته باشند واز صفحه 6 شماره صفحه 1وبترتیب بالابرود
سلام

براي اينكار نياز به سكشن بندي قايل هست

ابتدا كرسر رو ابتداي صفحه مورد نظر قرار بده (صفحه 6 در مثال) و منوي Insert گزينه Break و از اونجا next page رو بزن

حالا شماره گذاري كن صفحه رو و بعد از تنظيمات هدر و فوتر عدد مربوط به صفحات 1 تا 5 را پاك كن

حالا بايد از تنظيمات شماره صفحه restart Each section رو بزني

mohammad71346
31-03-2008, 02:21
خب البته واضح و مبرهن است كه ورد 2007 از نظر امكانات و قدرت ( نكته اصلي ) و ظاهر ( نكته فرعي ) از بقيه وردها بهتر است

jedivssith
31-03-2008, 02:39
سلام دوست عزيز

شما از منوي insert گزينه page number رو بزن و بعد از اينكه شماره صفحه وارد شد اون موقع روي اون دابل كليك كن

با انجام اين كار نوار ابزار header and footer ظاهر ميشه كه يكي از دكمه‌هاي اون هست Number of page مي باشد. حالا بعد از شماره صفحه يك " از " بنويس و سپس روي اون دكمه كليك كن تا كار تمام بشه

موفق باشي

درود به وردیست عزیز

با توجه به پاسخ شما به پست 1186 در صفحه 119 نتوانستم این ایده را در ورد 2007 پیاده کنم. چون وقتی شماره صفحه را وارد می کنم و بعد از آن کلمه " از " را وارد می کنم پاک می کند و فقط شماره صفحه را درج می کند. لطفا در ورد 2007 بگوئید چطور می شود این تکنیک شماره گذاری صفحه را انجام داد.

با سپاس فراوان
بدرود

wordist
02-04-2008, 06:23
درود به وردیست عزیز

با توجه به پاسخ شما به پست 1186 در صفحه 119 نتوانستم این ایده را در ورد 2007 پیاده کنم. چون وقتی شماره صفحه را وارد می کنم و بعد از آن کلمه " از " را وارد می کنم پاک می کند و فقط شماره صفحه را درج می کند. لطفا در ورد 2007 بگوئید چطور می شود این تکنیک شماره گذاری صفحه را انجام داد.

با سپاس فراوان
بدرود
سلام

موردي كه گفتي رو امتحان كردم. در ورد 2007 هم براحتي و با همان متد قابل انجام است

جاي تعجبه كه برا شما چرا اينطوريه

يه بار ديگه امتحان كن

s_r_asadiyan
02-04-2008, 17:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشکلی در ورد 2003
باسلام
راه حل می خواستم برای این مسئله که
وقتی می خوام متنی رو کپی بعد در ورد پیست کنم حروف به هم ریخته زیر نتیجه میده البته بعد از 1 یا 2 بار امتحان درست میشه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

MAJIDZF
02-04-2008, 23:48
يه مشكل تو كپي و پيست توي ورد !كمك!!!! سلام دوستان
من يه فايل htm از اينترنت گرفتم كه متن زير توش نوشته شده بود،

copy.exe تروجانی است که گاهی اوقات در تمامی درایو های شما قرار میگیره و با هر بار کلیک بر روی درایو ها فایل autorun.inf این فایل را اجرا می کنه .

اما وقتي كه اين متن رو توي ورد كپي مي كنم بصورت زير در مياد

با هر بار کلیک بر روی درایو ها فایل تروجانی است که گاهی اوقات در تمامی درایو های شما قرار میگیره و copy.exe

این فایل را اجرامی کنه autorun.inf

چه جوري مي شه درستش كرد كه راحت بشه خوندش ؟
منضورم جابجا شدن متن هاي انگليسي و فارسيه !
ممنونم

wordist
03-04-2008, 06:13
يه مشكل تو كپي و پيست توي ورد !كمك!!!! سلام دوستان
من يه فايل htm از اينترنت گرفتم كه متن زير توش نوشته شده بود،

copy.exe تروجانی است که گاهی اوقات در تمامی درایو های شما قرار میگیره و با هر بار کلیک بر روی درایو ها فایل autorun.inf این فایل را اجرا می کنه .

اما وقتي كه اين متن رو توي ورد كپي مي كنم بصورت زير در مياد

با هر بار کلیک بر روی درایو ها فایل تروجانی است که گاهی اوقات در تمامی درایو های شما قرار میگیره و copy.exe

این فایل را اجرامی کنه autorun.inf

چه جوري مي شه درستش كرد كه راحت بشه خوندش ؟
منضورم جابجا شدن متن هاي انگليسي و فارسيه !
ممنونم
سلام

شما براي اينكار بايد متن رو بعد از كپي كردن توي ورد right to left كني.

ابتدا كل متن رو انتخاب كن و دكمه هاي كنترل و شيفت راست رو با هم بزن

wordist
03-04-2008, 06:16
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مشکلی در ورد 2003
باسلام
راه حل می خواستم برای این مسئله که
وقتی می خوام متنی رو کپی بعد در ورد پیست کنم حروف به هم ریخته زیر نتیجه میده البته بعد از 1 یا 2 بار امتحان درست میشه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

متن رو از كجا ميخواي كپي و پيست كني توي ورد ؟؟؟؟؟؟

Bizhan26
03-04-2008, 12:02
درود به وردیست عزیز

با سپاس فراوان
بدرود

سلام دوست عزيز
صفحه بندي در ورد 2007 بسيار ساده است ابتدا تب insert را انتخاب و بعد گزينه page number را انتخاب كن روي منوئي كه باز ميشود گزينه top of page و يا Bottom of page را انتخاب كن آپشن هاي مختلفي بصورت پيش فرض براي شما تعريف شده كه سه تاي آنها Page X of Y مي باشد كه اولي شماره صفحه را در سمت راست، دومي وسط و سومي سمت چپ مي نويسد
نكته‌اي كه يادم رفته بود بنويسم اينه كه كلمات page و of را اگر ميل داشتيد ميتوانيد فارسي كنيد

s_r_asadiyan
03-04-2008, 13:19
متن رو از كجا ميخواي كپي و پيست كني توي ورد ؟؟؟؟؟؟

از صفحات اینترنت

jedivssith
04-04-2008, 00:06
درود

چطور می توانم در یک سند اعداد انگلیسی را به صورت یکجا به فارسی تبدیل کنم. در کادر Find and Replace نتوانستم این کار را انجام دهم. راه حل چگونه است.
در ضمن اگر امکان دارد گزینه های Format در این کادر را دوستان بخصوص وردیست عزیز و بچه هایی که تجربه بیشتری در ورد دارند با مثال کم کم در بخش نکات ورد توضیح بدهند. خودم چند تایی را می دانم ولی بیشترشان را بلد نیستم.
با سپاس فراوان
بدرود

wordist
05-04-2008, 06:42
درود

چطور می توانم در یک سند اعداد انگلیسی را به صورت یکجا به فارسی تبدیل کنم. در کادر Find and Replace نتوانستم این کار را انجام دهم. راه حل چگونه است.
در ضمن اگر امکان دارد گزینه های Format در این کادر را دوستان بخصوص وردیست عزیز و بچه هایی که تجربه بیشتری در ورد دارند با مثال کم کم در بخش نکات ورد توضیح بدهند. خودم چند تایی را می دانم ولی بیشترشان را بلد نیستم.
با سپاس فراوان
بدرود
سلام دوست عزيز

اينكار نياز به همون ريپليس رو داره به اين ترتيب كه : در كادر Find what كليك كرده و دكمه Special رو زده و Any digit رو انتخاب ميكني و از دكمه Format هم گزينه Language و سپس English رو ميزني . حال در كادر replace with كليك كرده و از همان قسمت Language گزينه farsi يا persian رو مي زني و در اخر هم replace all همين

موفق باشي

Ghaioom
05-04-2008, 07:03
سلام
چه طوری میتونم اینو [ ] در Word بزرگ کنم تا توش چند تا حرف انگلیسی یا عدد بنویسم.
یعنی من میخوام اونو بزرگ کنم نه سایزش رو بلکه میخوام سایزش مثل اینکه هست کوچیک بمونه ولی از دو طرف بالا و پایین کشیده بشه تا بزرگ بشه.
من میخوام اونو فقط از دو طرف بکشم از بالا به بالا و از پایین به پایین.
اگه سایزش رو بزرگ کنم اشکال پیش میاد.

wordist
05-04-2008, 07:10
سلام
چه طوری میتونم اینو [ ] در Word بزرگ کنم تا توش چند تا حرف انگلیسی یا عدد بنویسم.
یعنی من میخوام اونو بزرگ کنم نه سایزش رو بلکه میخوام سایزش مثل اینکه هست کوچیک بمونه ولی از دو طرف بالا و پایین کشیده بشه تا بزرگ بشه.
من میخوام اونو فقط از دو طرف بکشم از بالا به بالا و از پایین به پایین.
اگه سایزش رو بزرگ کنم اشکال پیش میاد.
سلام

براي اينكار بايد از فرمول نويسي استفاده كرد

منوي insert گزينه Object و گزينه Microsoft equation 3.0 و سپس از محيط فرمول نويسي و نوار ابزار موجود كروشه مورد نظر را وارد و داخل آن عدد يا حروف نوشت

titanium_zarin
05-04-2008, 20:15
سلام
میخوام یه سری سوال تستی با برنامه word تایپ کنم. کنار هر جواب میخوام یه مربع کوچیک بزارم. ولی نتونستم توی برنامه word پیداش کنم. اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.
ممنونم

Golestan64
06-04-2008, 11:22
سلام
میخوام یه سری سوال تستی با برنامه word تایپ کنم. کنار هر جواب میخوام یه مربع کوچیک بزارم. ولی نتونستم توی برنامه word پیداش کنم. اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.
ممنونم

فکر نکنم زیاد سخت باشه میتونی یه مربع رسم کنی و کنار هر جواب یه مربع بزاری البته برای دقیق تر در اومدن باید از دستور کپی استفاده کنی تا همه مربعها یکسان باشه

behrooz 2006
06-04-2008, 14:35
سلام
ممنونم

می تونید از منوی insert > symbol شکل مربع را پیدا کنید و هر جا خواستید ازش استفاده کنید.

s_r_asadiyan
06-04-2008, 19:18
از صفحات اینترنت

تکلیف ما چی شد؟:41:

wordist
07-04-2008, 06:23
تکلیف ما چی شد؟:41:
سلام

مشكل عجيبي هست كه تا حالا براي من با كپي كردن از توي اينترنت اتفاق نيفتاده

ميتوني يه نمونه از سايتي را كه ازش كپي مي كني بدي تا چك كنم

و البته يه بار هم بجاي پيست كردن مستقيم از منوي Edit گزينه paste special رو بزن و از اونجا با گزينه هاي Unformatted text و Unformatted unicode text هم امتحان كن ببين حل ميشه يا نه

موفق باشي

kooshajimbo
07-04-2008, 08:38
کسی تا به حال درباره ی redaction add-in چیزی شنیده؟ اگه دارین به ما هم بدین.

wordist
07-04-2008, 08:51
کسی تا به حال درباره ی redaction add-in چیزی شنیده؟ اگه دارین به ما هم بدین.
سلام

ورودتون به انجمن رو تبريك ميگم

راستش رو بخواي من در اين مورد چيزي نشنيده بودم تا حالا

ولي الان يه جستجويي كردم و ديدم كه اين يك Add-in هستش كه به ورد اضافه ميشه براي حذف كردن يا دور انداختن اطلاعات محرمانه اي كه توي يه سند موجود هست

من هم بايد خودم نصبش كنم ببينم به چه كاري مياد

شما هم ميتوني از اين آدرس بصورت مستقيم دانلودش كني

Office 2003 Add-in: Word Redaction v1.2 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Obpu0Bx0o8zsSU96SqQ9o-xZE1qL93azk_JUaem2SndrWc/software/10743886/10743887/3/RedactionSetup.msi?ptype=3001&ontid=2079&siteId=4&edId=3&pid=10743886&psid=10743887)

موفق باشي

ila
07-04-2008, 12:37
سلام
ببخشید سوال من یه خورده بی ربطه در مورد ورد...بیشتر در مورد این انجمنه..
اونم اینکه که ن میخوام تمام 175 صفحه ای که از اول روز این قسمت هست رو ببینم یعنی داشته باشم تو کامپیوترم....
نرم افزار
offline explorer enterprise هم دارم ولی نمیدونم که تو قسمت آدرسش چی بنویسم که همه این 175 صفحه کامل ذخیره بشه برام..اصلاا من راه درستی دارم میرم..یعنی با این نرم افزار میتونم این کار رو انجام بدم؟
میشه راهنماییم کنید..ممنون

Bizhan26
07-04-2008, 13:25
سلام
ببخشید سوال من یه خورده بی ربطه در مورد ورد...بیشتر در مورد این انجمنه..
اونم اینکه که ن میخوام تمام 175 صفحه ای که از اول روز این قسمت هست رو ببینم یعنی داشته باشم تو کامپیوترم....
نرم افزار
offline explorer enterprise هم دارم ولی نمیدونم که تو قسمت آدرسش چی بنویسم که همه این 175 صفحه کامل ذخیره بشه برام..اصلاا من راه درستی دارم میرم..یعنی با این نرم افزار میتونم این کار رو انجام بدم؟
میشه راهنماییم کنید..ممنون

سلام خيلي ساده است شما ميتونيد در قسمت تنظيمات كاربر قسمت اطلاع به ايميلتون رو تيك بزنيد بنابراين در هر تايپيكي كه پست بدين ساير پست هاش براتون ايميل ميشه