PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

aliali58
22-12-2007, 19:02
سلام

به احتمال زیاد ، آفیس شما نسخه ی Professional هستش نه Enterprise ، چون نسخ ی انترپرایز ، علاوه بر

سریال ابتدای نصب ، یک کد 42 رقمی هم در هنگام اجرای آفیس می خواد

:31:

سلام آفيس من Enterprise هست و فقط با همون سريال كار ميكنه و كدي هم نياز نداره.
اگه تهراني هستين آدرس ايميلتون رو بدين تا هماهنگ كنيم يه سي دي براتون رايت كنم بياين بگيرين

ژولی لسکو
22-12-2007, 21:48
سلام دوست عزیزم

شما باید برای اینکار از منوی file گزینه page setup رو بزنی و از اون کادر و از باکس multiple pages گزینه reverse book fold رو انتخاب کنی .

اون موقع کاغذ A4 شما تبدیل میشه به سایز A5 و شما میتونی به تایپ مطالب بپردازی و در اخر اگه پرینت گرفته بشه ، بصورت اتوماتیک صفحاتی که باید پشت سر هم باشند پرینت گرفته می شوند درصورتیکه شما به ترتیب معمولی تایپ کرده اید.

یادت نره اگه قرار باشه که سایز کاغذهای کتاب A4 باشه باید بری از زبانه paper و باکس paper size گزینه A3 رو انتخاب کنی

موفق باشی و پیروز

سلام استاد عزیز جناب وردیست
توصیه شما رو میرم انجام میدم
خداییش آدم افتخار میکنه با شما آدمهای با معلومات دوست باشه
قربونت ژولی

aa12
22-12-2007, 23:21
سلام آفيس من Enterprise هست و فقط با همون سريال كار ميكنه و كدي هم نياز نداره.
اگه تهراني هستين آدرس ايميلتون رو بدين تا هماهنگ كنيم يه سي دي براتون رايت كنم بياين بگيرين

نمی دونم

شاید مال شما قدیمی باشه

من سریال ابتدای نصب رو وارد می کنم ، نصب انجام می شه ، بعد از پایان نصب و اجرای آفیس ، باید کد 42 رقمی

وارد بشه

در پی سی ورلد چند نفر دیگه هم مثل من همین مشکل رو دارند

shahedi
23-12-2007, 00:00
دوست عزیز این هم نسخه و ورژنی که من دارم.شما ورژن دقیق را بنویسید .راستی بگو سی دی که گرفتی مال چه شرکتی است بعضی شرکت ها سابقه دارند!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behrooz 2006
23-12-2007, 14:58
سه سوال در مورد حاشیه های ورد داشتم که اگه جواب بدین ممنون میشم.
1- میشه به حاشیه های ورد غیر از اونایی که خودش داره اضافه کرد ؟
2- میشه اون حاشیه ها رو بصورت عکس از ورد خارج کرد تا در برنامه های دیگه قابل استفاده بشه؟
3- در هر صفحه بیشتر از یک حاشیه میشه قرارداد مثلاً یک صفحه a4 رو به چهار یا شش قسمت تقسیم کرد که هر کدام حاشیه داشته باشند؟

H.Trst
23-12-2007, 18:03
سلام دوستان
من زماني كه يك متن رو از اينترنت داخل Word كپي مي كنم و فونت متن رو تغيير مي‌دم كلماتي كه داخل آن حرف "ي" وجود داره بهم مي ريزه و به صورت "ي" نمايش مي ده. چطور مي تونم اين مشكل رو حل كنم.
بعنوان مثال كلمه ليستها
موفق باشيد.

عطارد
23-12-2007, 22:19
من فونتهای فارسی مریم رو نصب کردم . تعدادی فونت فارسی هم از پرند گرفتم. توی ورد2003 و اکسل 2003 بجز تقریباسه چهار فونت ( مثل زر و بدر ) هیچکدوم از فونتها فعال نیستن. ضمنا آفیس 2003 رو با نرم افزار جانبی مایکرو سافت کاملا فارسیش کردم.
ممنون می شم اگر کسی بهم جواب بده.

aa12
24-12-2007, 02:36
دوست عزیز این هم نسخه و ورژنی که من دارم.شما ورژن دقیق را بنویسید .راستی بگو سی دی که گرفتی مال چه شرکتی است بعضی شرکت ها سابقه دارند!

سلام

من هم از نسخه ی 12.0.4518.1014 استفاده می کنم

سی دی هم مال شرکت خودمه چون خودم از مایکروسافت گرفتم البته با خطوط پر سرعت اینترنتی :34:

@shahram@
24-12-2007, 12:02
سلام
دوستان من می خام در برنامه ورد روی کاغذ a4 یه مطلب رو بنویسم ولی نه از طرف طول کاغذ از طرف پهنای کاغذ
از طرف عرض کاغذ بنویسم ولی نمیدونم چطوری این کار رو انجام بدم چون پیش فرض از طرف طول هست در برنامه ورد
در ضمن هاشیه چطور بندازم اطراف کاغذ
لطفا مسیری که باید طی کرد رو بگید در برنامه
با تشکر فراوان

wordist
24-12-2007, 12:07
من فونتهای فارسی مریم رو نصب کردم . تعدادی فونت فارسی هم از پرند گرفتم. توی ورد2003 و اکسل 2003 بجز تقریباسه چهار فونت ( مثل زر و بدر ) هیچکدوم از فونتها فعال نیستن. ضمنا آفیس 2003 رو با نرم افزار جانبی مایکرو سافت کاملا فارسیش کردم.
ممنون می شم اگر کسی بهم جواب بده.
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

احتمالا يا فونتها درست نصب نشده يا اصل اونا خراب بوده

بگو چطوري اونا رو نصب كردي تا بهتر مشخص بشه

اينم لينك فونتهاي B

ميتوني اينا رو هم دانلود كني و امتحان ، ببيني كارت حل ميشه

موفق باشي

aliali58
24-12-2007, 12:24
سلام
دوستان من می خام در برنامه ورد روی کاغذ a4 یه مطلب رو بنویسم ولی نه از طرف طول کاغذ از طرف پهنای کاغذ
از طرف عرض کاغذ بنویسم ولی نمیدونم چطوری این کار رو انجام بدم چون پیش فرض از طرف طول هست در برنامه ورد
در ضمن هاشیه چطور بندازم اطراف کاغذ
لطفا مسیری که باید طی کرد رو بگید در برنامه
با تشکر فراوان

از منوي فايل گزينه پيج ستاپ رو انتخاب كن و در زبانه مارجين(همونجايي كه اندازه حاشيه رو از بالا، پايين، چپ و راست تنظيم ميكني گرچه به صورت پيش فرض هم روي همين زبانه هست) وسط پنجره دو تا شكل صفحه هست كه وسط اونها حرف A انگليسي نوشته شده روي گزينه lanscape كليد كن و ok رو بزن

براي حاشيه كاغذ هم از منوي فرمت گزينه Borders and Shading رو انتخاب كنيد بعد روي زبانه Page Border كليد كنيد از مستطيلي كه زير كلمه :Art هست و توي اون كلمه (none) نوشته شده كادر مورد نظرتون رو انتخاب كنيد و ok رو بزنيد

javad2625
24-12-2007, 15:33
جواد جون منظورت از قديم و مدل جديد چيه؟؟؟
كسايي كه با ويندوز 98 كار كردند مي دونند كه حرف ي مال ويندوز 98 و حرف ی مال ويندوز اكس پي هست. همينطور حرف ك مال ويندوز 98 و حرف ..... حالا اين دومي رو چطوري بنويسم؟!!!

عطارد
24-12-2007, 16:26
Wordlist عزیز
هم از راهنمائیت و هم از اظهار لطفت ممنونم. لینک کاملا مفید بود و مشکلم حل شد.
من مریم رو مستقیما از روی سی دی اوریجینال خودش نصب کرده بودم.
باز هم ممنون.

aliali58
24-12-2007, 17:04
سلام
يه سوال دارم:
صفحه كليد من حرف ك و ي رو به صورت قديم مي نويسه. اما گاهي لازم ميشه از مدل جديد استفاده كنم. براي حرف ی از كليد ميانبر Shift+V استفاده مي كنم. اما براي حرف ک نمي فهمم از چه ميانبري بايد استفاده كرد.

جواد جان براي حرف ك از تركيب كليدهاي Alt+0223 حرف ک Alt+0152 حرف ي Alt+0237 رو استفاده كن در ضمن هر دو تا ي كه نوشتي كد پيجشون يكي هست.

alisheep2003
24-12-2007, 17:17
با سلام
من مي خواهم يك نامه الكترونيكي توسط برنامه ورد به حدود 200 نفر كه ليست ايميل هاشون را در يك فايل اكسس يا اكسل دارم ار سال كنم در صورت امكان اگر ميتونيد منو راهنمايي كنيد شديدا نياز دارم
ممنون

shahedi
24-12-2007, 19:02
2- میشه اون حاشیه ها رو بصورت عکس از ورد خارج کرد تا در برنامه های دیگه قابل استفاده بشه؟
3- در هر صفحه بیشتر از یک حاشیه میشه قرارداد مثلاً یک صفحه a4 رو به چهار یا شش قسمت تقسیم کرد که هر کدام حاشیه داشته باشند؟
سلام
دیدم سوالت بی جواب مونده هر چند در مباحث آفیس Wordistجان بیشتر تخصص دارند اما اونطور که قبلا بحث شده درمورد کادر ها شما می تونی کلیپ آرت و یه سری چیز های دیگه را اضافه کنی به ورد که می تونی توی خود سایت مایکروسافت اونا را پیدا کنی درمورد کادر شما اگر نرم افزاری بشناسی که بتونه فایل های BDRرا ویرایش و تولید کنه می تونی کادر ها را اضافه یا دستکاری کنی یا اگه جایی دیدی دانلود کنی که من جایی ندیدم.برای استفاده از چند حاشیه در سند از فرمان Breakاستفاده کن و از قسمت apply toگزینه ی this sectionاستفاده کن باز اگه متوجه نشدی بگو با تصویر راهنماییتون کنم.

@shahram@
24-12-2007, 22:01
سلام
علی اقا دست شما درد نکنه اون مشکلها حل شد
فقط یه سوال دیگه چطور میشه یه قسمت از یک کلمه رو کشیده کرد مثلا من کلمه "شرح" رو قسمت ش کشیده کنم
باز هم مرسی

wordist
25-12-2007, 12:21
با سلام
من مي خواهم يك نامه الكترونيكي توسط برنامه ورد به حدود 200 نفر كه ليست ايميل هاشون را در يك فايل اكسس يا اكسل دارم ار سال كنم در صورت امكان اگر ميتونيد منو راهنمايي كنيد شديدا نياز دارم
ممنون
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك مي گم

چاره كار شما استفاده از Mail Merge در ورد است كه در منوي Tools و در زيرمنوي letters and malling موجود است

wordist
25-12-2007, 12:33
سلام
علی اقا دست شما درد نکنه اون مشکلها حل شد
فقط یه سوال دیگه چطور میشه یه قسمت از یک کلمه رو کشیده کرد مثلا من کلمه "شرح" رو قسمت ش کشیده کنم
باز هم مرسی
سلام

شما ميتوني از كليدهاي shift+J استفاده كني

shahedi
25-12-2007, 14:42
aa12 جان شما مراحل اکتیو پس از نصب را انجام بده در ضمن اگه برات ممکنه یه تصویر از قسمتی که می خواد کد42 رقمی را وارد کنی بذار.

behrooz 2006
25-12-2007, 15:23
سلام
دیدم سوالت بی جواب مونده هر چند در مباحث آفیس Wordistجان بیشتر تخصص دارند اما اونطور که قبلا بحث شده درمورد کادر ها شما می تونی کلیپ آرت و یه سری چیز های دیگه را اضافه کنی به ورد که می تونی توی خود سایت مایکروسافت اونا را پیدا کنی درمورد کادر شما اگر نرم افزاری بشناسی که بتونه فایل های BDRرا ویرایش و تولید کنه می تونی کادر ها را اضافه یا دستکاری کنی یا اگه جایی دیدی دانلود کنی که من جایی ندیدم.برای استفاده از چند حاشیه در سند از فرمان Breakاستفاده کن و از قسمت apply toگزینه ی this sectionاستفاده کن باز اگه متوجه نشدی بگو با تصویر راهنماییتون کنم.

تشکر از پاسختون . فقط این قسمت آخر Break از منوی insert منظورتون هست؟ گزینه apply to رو پیدا نکردم.

shahedi
25-12-2007, 15:57
این تصویر راببینید:

behrooz 2006
25-12-2007, 17:09
متأسفانه نشد آقای شاهدی.هر کاری می کنم دور کل صفحه رو می گیره !:41:

shahedi
25-12-2007, 17:30
سلام بهروز جان
من با توجه به ورد 2007 میگم:
1-رویpage layoutکلیک کن و بعد Breakرا انتخابکن
2-از زیر مجموعه ی باز شده گزینه ای که می خواهی راانتخاب کن
3- مثل صفحات زوج،فرد ،صفحه ی بعدی و..
4-روی page boarderکلیک کن و بعد حاشیه را انتخاب و مطابق شکلی که آپلود کردم عمل کن
با ز اگه نتونستی بگو برات انجام بدم و آپلود کنم.

aliali58
25-12-2007, 17:54
شاهدي جان سلام
چيزي رو كه براي آقا بهروز گفتي اين بود كه به طور مثال چطور حاشيه صفحه 1 با صفحه 2 فرق بكنه ولي چيزي كه آقا بهروز ميخواد تا اونجايي كه من ميدونم به احتمال 99 درصد نميشه توي ورد انجامش داد و به احتمال يك درصد اگه بشه من بلد نيستم.

Contractor
25-12-2007, 17:56
Great.....................
دوستان دستتون درد نكنه.كار منو راه انداختين با راهنماييهاتون:11: ايشاله خدا هم كار شماها رو راه بندازه:wub:..........................در يك كلام دست همتون درد نكنه:40::40::40:اين تاپيك يه آرشيو عالي هست براي همه

behrooz 2006
25-12-2007, 19:37
اساتید من این کارو می خوام انجام بدم

shalineh
25-12-2007, 19:43
خب این که کاری نداره. Page رو layout بندی کن بعد برو به بخش Page Border و این Border رو Add کن.

winter+girl
25-12-2007, 21:03
اصلا انگار نه انگار که من سوال پرسیدم:19:
دیگه بر نمیگردم با هم بشینید درباره ی سوالای خودتون بحث کنید اصلا هم به یه تازه وارد اهمیت ندید:41: خوش باشید با هم بای

kazemfdisk
25-12-2007, 22:47
سلام دوستان
وقت شما بخیر
یه سوال چگونه و توسط چه نرم افزاری حاشیه درست کنم برای ورد
و چگونه قرار بدیم حاشیه های که درست کردیم
کسی مجموعه ای از حاشیه ها داره بزاره تا ما ئانلود کنیم به غیر از خود ورد اون حاشیه ها زیاد به دل نمیچسبد
یادش بخیر این تاپیک زیر خاک بود اومد بالا ماشالله چی شده خدا خیربده کسانی که در این تاپیک تلاش میکنند
راستی کسی نمیتونه از این 139 صفحه یه کتاب پرسش و پاسخ درست کنه در یک pdf
یا حق

aliali58
26-12-2007, 01:17
اصلا انگار نه انگار که من سوال پرسیدم:19:
دیگه بر نمیگردم با هم بشینید درباره ی سوالای خودتون بحث کنید اصلا هم به یه تازه وارد اهمیت ندید:41: خوش باشید با هم بای

دوست عزيز اول سؤالت رو بپرس بعد گله كن

aliali58
26-12-2007, 01:23
خب این که کاری نداره. Page رو layout بندی کن بعد برو به بخش Page Border و این Border رو Add کن.

دوست عزيز خب اگه كاري نداره چرا كامل توضيح نميدين؟ چه جوري بايد صفحه رو layout بندي كنيم؟؟ اگه منظورتون سكشن هست كه قبلا آقاي شاهدي توضيح دادن و جواب سؤال آقا بهروز نبود. طبق تصويري كه آقا بهروز گذاشته يك صفحه با چهار حاشيه اومده.

wordist
26-12-2007, 08:14
اساتید من این کارو می خوام انجام بدم

سلام

دوست عزيز شما قصد نوشتن مطلب رو هم داري يا نه

اگه بله به چه صورتي مي‌خواي بنويسي عمودي يا به همين صورت افقي كه نمايش دادي مي‌خواي متن هم داشته باشه

نهايتا به نظر من اگه به همين صورت كه عكس گذاشتي ميخواي متن هم بصورت افقي نوشته بشه تو اونجايي كه من مي‌دونم ، امكان‌پذير نيست.

wordist
26-12-2007, 08:15
دوست عزيز اول سؤالت رو بپرس بعد گله كن
من قبلا سوال ايشون رو ديده بودم ولي الان كه گشتم پيدا نشد !!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟

wordist
26-12-2007, 08:17
سلام دوستان
من زماني كه يك متن رو از اينترنت داخل Word كپي مي كنم و فونت متن رو تغيير مي‌دم كلماتي كه داخل آن حرف "ي" وجود داره بهم مي ريزه و به صورت "ي" نمايش مي ده. چطور مي تونم اين مشكل رو حل كنم.
بعنوان مثال كلمه ليستها
موفق باشيد.
سلام دوست عزيز

شما ميتوني از يه جايگزيني ساده استفاده كني و همه ي ها رو تبديل كني

aa12
26-12-2007, 09:34
aa12 جان شما مراحل اکتیو پس از نصب را انجام بده در ضمن اگه برات ممکنه یه تصویر از قسمتی که می خواد کد42 رقمی را وارد کنی بذار.

سلام دوست من

صفحه ی اول فعال سازی :

صفحه ی دوم :

عکس ها رو از تو فروم پیدا کردم چون الان هنوز نصبش نکردم واسه همین یه کم ظاهر عکس ها با هم فرق داره

aliali58
26-12-2007, 09:37
سلام دوست من

صفحه ی اول فعال سازی :

صفحه ی دوم :

عکس ها رو از تو فروم پیدا کردم چون الان هنوز نصبش نکردم واسه همین یه کم ظاهر عکس ها با هم فرق داره

دوست عزيز توي اين عكس گزينه اول يعني فعال سازي به وسيله اينترنت رو انتخاب ميكني يا گزينه دوم يعني فعال سازي به وسيله تلفن؟
به نظرم مياد همونطور هم كه توي عكس نشون دادي گزينه اول رو انتخاب ميكني كه اين كد رو ازت ميخواد. گزينه دوم رو انتخاب كن ببين باز هم اين كد رو ازت ميخواد

mohsen.rajabi
26-12-2007, 11:24
سلام به همه دوستان بخشید یه سوال داشتم من یه عکس براتون می زارم و سوالم اینه که چه جوری یه شکل و متن و شماره صفحه رو در کنار متن قرار بدم

اینم از عکس

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
شکل کاملا کنار صفحه مجله است

wordist
26-12-2007, 11:31
سلام به همه دوستان بخشید یه سوال داشتم من یه عکس براتون می زارم و سوالم اینه که چه جوری یه شکل و متن و شماره صفحه رو در کنار متن قرار بدم

اینم از عکس

شکل کاملا کنار صفحه مجله است
سلام دوست عزيز

اينكار براحتي و از قسمت page number در ورد 2007 امكان پذيره

البته فكر كنم با يه كم سختي هم از 2003 يا xp هم بشه

mohsen.rajabi
26-12-2007, 11:45
سلام دوست عزيز

اينكار براحتي و از قسمت page number در ورد 2007 امكان پذيره

البته فكر كنم با يه كم سختي هم از 2003 يا xp هم بشه

میشه یه کم بیشتر توضیح بدی

wordist
26-12-2007, 11:57
میشه یه کم بیشتر توضیح بدی
كدوم قسمتش رو ؟؟

2007 رو ؟؟؟؟

wordist
26-12-2007, 12:05
ببخشید چه جوری میشه یه عکس رو بزاریم پشت صفحه مثل باطل شدی که خود ورد داره به حالت محو
سلام

شما از منوي format و زيرمنوي background گزينه printed watermark رو انتخاب كن و بقيه مراحل هم مشخصه ديگه

موفق باشي

winter+girl
26-12-2007, 12:44
من یبار سوال پرسیدم جواب ندادین

behrooz 2006
26-12-2007, 13:24

دوست عزیز اگه یک صفحه رو که درست شده برای ما یه جایی آپلود کنی کمک بزرگی کردی.ممنون.

behrooz 2006
26-12-2007, 13:29
سلام

دوست عزيز شما قصد نوشتن مطلب رو هم داري يا نه

اگه بله به چه صورتي مي‌خواي بنويسي عمودي يا به همين صورت افقي كه نمايش دادي مي‌خواي متن هم داشته باشه

نهايتا به نظر من اگه به همين صورت كه عكس گذاشتي ميخواي متن هم بصورت افقي نوشته بشه تو اونجايي كه من مي‌دونم ، امكان‌پذير نيست.

ممنون از راهنماییتون.اگه بصورت عمودی بخواهیم بنویسیم راهشو می فرمایین. در ضمن من متن چاپ شدشو با همین حاشیه های ورد بصورت افقی دیدم.

Jalal
26-12-2007, 13:33
winter+girl ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز سوال شما اشتباهی حذف شده بود

من یه مشکل دارم که نمیتونم و نمیدونم کجا باید سرچش کنم تا بفهمم اما مطمئنا قبلا گذاشتید راستش وارد ایمیل که میشم کلمات فارسی بهم ریختگی داره باید چیکار کنم؟؟؟ بعد از عوض کردن ویندوزم حتی کنترل پنل من هم کلماتش اینطوری شده باید چیکار کنم ؟؟؟

winter+girl
26-12-2007, 14:01
خوب یبار دیگه میپرسم
نمیدونم چرا کنترل پنلم با یه حروف عجیب نوشته میشه که اصلا انگلیسی نیست این مشکل واسه ایمیل منم در صورت حروف فارسی پیش اومده مشکل از کجاست؟؟؟ یعنی باید خط های جدید رو اضافه کنم ؟؟؟ اگه اینطوریه پس چرا جدیدیا اینطور شده مشکلش چیه اصلا چیکار کنم اگه بخوام اینا رو کپی کنم تو ورد اونوقت بهم ریختگیش درست شه یعنی اصلا راهی هست که اینطوری حل شه و اون تو نشون بده؟؟؟؟
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم چون از این بهتر نمیتونم بگم

aliali58
26-12-2007, 14:13
خوب یبار دیگه میپرسم
نمیدونم چرا کنترل پنلم با یه حروف عجیب نوشته میشه که اصلا انگلیسی نیست این مشکل واسه ایمیل منم در صورت حروف فارسی پیش اومده مشکل از کجاست؟؟؟ یعنی باید خط های جدید رو اضافه کنم ؟؟؟ اگه اینطوریه پس چرا جدیدیا اینطور شده مشکلش چیه اصلا چیکار کنم اگه بخوام اینا رو کپی کنم تو ورد اونوقت بهم ریختگیش درست شه یعنی اصلا راهی هست که اینطوری حل شه و اون تو نشون بده؟؟؟؟
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم چون از این بهتر نمیتونم بگم

دوست عزيز اينكه توي كنترل پنلت حروف عجيب غريبه به نظر ميرسه كه شما بعضي از فونتهاتون رو حذف كرده باشين البته اگه عكسش رو بذارين خيلي بهتره چون اينجوري دقيق نميشه گفت كه مشكل از كجاست
آيا ويندوز جديد نصب كردين و بعد از نصب ويندوز اين مشكل پيش اومده؟ يا اينكه نه يه دفعه با اين مشكل مواجه شدين؟
اگر اين مشكل حل شد و مشكل ايميلتون حل نشد بعد راجع به اون هم بهتون ميگم كه چي كار كنيد

aliali58
26-12-2007, 14:24

دوست عزيز يه راهي به ذهنم رسيده بايد امتحانش كنم بهت بگم كه ميشه يا نه فكر ميكنم جواب بده تا شب بهت خبر ميدم

علی علی علی
26-12-2007, 14:44
چون حرف "ی" در کیبورد ها به دو صورت (کلید d ) و یا (کلیدهای ترکیبیه:shift+v ) نوشته میشه در هنگام انتقال
از جایی به جای دیگه دچار بهم ریختگی میشن.درمان این کار:
1-استفاده از نرم افزار TrayLayout .(قبل از انتقال)
2-استفاده از همین نرم افزار و سپس از ورد ctrl+h , و سپس در رئیف اول حرف "ي" بهم ریخته و در ردیف بعد حرف درست"ی" سپسreplace all
3-انتخاب تمام متن سپس اجرای نرم افزار و ctrl+c باز کردن یک سند جدیدctrl+n در آخر ctrl+v
دوستون دارم رضا

wordist
26-12-2007, 15:00
ممنون از راهنماییتون.اگه بصورت عمودی بخواهیم بنویسیم راهشو می فرمایین. در ضمن من متن چاپ شدشو با همین حاشیه های ورد بصورت افقی دیدم.
سلام دوست عزيز

شما توي كاغذ A4 متن رو بنويس و در آخر در كادر پرينت از باكس Page per sheet گزينه 4 pages رو انتخاب كن و از باكس Scale to .... گزينه A4 را انتخاب كن و حالا مثلا مثلا 1 تا 4 را پرينت بگير

موفق باشي

shahedi
26-12-2007, 18:55
دوست عزیز اگه یک صفحه رو که درست شده برای ما یه جایی آپلود کنی کمک بزرگی کردی.ممنون.
دوست عزیز کارهایی که من گفتم را انجام دادی؟ورد چند کار می کنی؟ آز چه صفحه ای شکست و کادر بندی تفاوت کنه؟

علی علی علی
26-12-2007, 19:42
-1چطوری میشه یه شعر رو در ورد(word ) نوشت به طوری که همه ته ستونها و سر ستونها مساوی باشند حتی در آخرین سطر.
2- اگه از ستون بندی (columns )استفاده شه و بخواهیم که ادامه مطلب در همان صفحه یا صفحات بعد به صورت تک ستونی باشه(یعنی نوشتن به صورت عادی) بجز استفاده از ابزار text box چه راهی رو پیشنهاد میکنید.
3-اگه بلدید که چطور میشه بطور مرتب به صورت 3 مصرعی شعر نوشت آموزش دهید دقیقا مثل زیر نه 3 ستونی مثلا:
میازار موری که دانه کش است که جان دارد وجان شیرین خوش است
د میازار موری که دانه کش است دیگه!
که در اینجا هم سر ستون و ته ستون ها ی بعدی در یک راستا قرار بگیرند.
4-نوشتن شعر درحالات مختلف دیگه رو نیز بیان کنید.
لطفا تجربیات خود را در زمینه نوشتن شعردر ورد(نه شاعری!) در اینجا بیان کنید.

علی علی علی
26-12-2007, 20:03
سلام
اگر بخواهید که یک یا 2 یا بیشتر از صفحات میانی یک متن در ورد"word"را پاک کنید به طوری که کلا آن صفحه یا صفحات از بین برود(نه اینکه سفید باقی بماند یا اینکه cut شود) چه راه کاری رو پیشنهاد میدهید.
توضیح بیشتر:
فرض کنید مطلبی دارید 10 صفحه ای حالا میخواهیم صفحات 3و 5و8 را حذف نماییم و در آخر 7 صفحه بماند به طوری که وقتی به صفحات شماره میدهیم شماره 1 2 3 4 5 6 7 را مشاهده کنیم.و صفحه اضافی دیگری نباشد.
با تشکر.

@shahram@
26-12-2007, 20:38
سلام به تمام بچهای گل
مخصوصا اقا علی و ورد یست که لطفکردنبه سوال من جواب دادن فقط یه سوال دگه هم دارم
اگه یه متن که در یک جدول نوشته شده رو بخوایم از بزرگی 48 بزرگتر باشه ولی به 72 که ماکسیمموم هست نرسه چه کار باید کرد چون بعد 48 عدد بعدی برای بزرگ کردن فونت 72 هست چه کار کنم که بشه بین 48 تا 72 رو گزاشت مثلا 66 یا کمی بالا یا پائین
و یه سوال دیگه هم اینکه چطور می تونم تو یه کادر که جدول هست و من یک مطلب نوشتم و دقیقا وسط قرار نداره رو بیارم و در وسط بزارمش
منظورم به چپ رو راست نیست پائین و بالاتر منظورمه مثلا یه عدد نوشتم در یک جدول و این عدد رفته به قسمت بالا نوشته شده و اگه بخوام بیرامش پائین تر کادر جدول بزرگتر میشه ولی به نظر نیاد وسط نیست
چه کار کنم که کادر بزرگتر نشه ولی عدد یا نوشته یه کم بیاد پائین تر
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
باز هم تشکر از دوستان با معرفت

winter+girl
26-12-2007, 20:48
سلام مرسی از لطفتون
من چند تا فنت ریختم الان مشکل کنترل پنلم حل شده اما میلم نه فکر هم نکنم دیگه فنتی باشه که استفاده نکرده باشم قبلا این مشکل رو داشتم که واسه خودش حل شد الان دوباره این اتفاق افتاد اونم باز برای خودش

aria_electric_fars
26-12-2007, 21:12
سلام دوستان
من دارم پروژه می نویسم فقط فوری باید تا امشب تمومش کنم فقط چند تا سوال:
1-این عکس که لینکش در زیر هست رو ببینید ما الان روی حالت justify هست بعد بعضی خطوطش حالت اینجوری پیش میاد که کش میاد می تونید تو عکس ببینید حالا پروژه باید به صورت justify باشه ولی چرا اینجوری می شه؟؟؟لطفا کامل توضیح بدید که چه جوری از شر این خلاص بشم؟؟؟
2-من باید از صفحه ی چکیده شماره بزارم یعنی از صفحه ی چکیده شماره 1 و قبل از اون الف تا ... باشه ولی نمی دونم چرا یا عدد در میاد یا حروف من می خوام که اولش حروف باشه تا اون صفحه ی مورد نظر بعدش عدد باشه تا آخر لطفا بگید چه کارش کنم؟؟؟

با تشکر
بای

aliali58
26-12-2007, 21:51
اگه یه متن که در یک جدول نوشته شده رو بخوایم از بزرگی 48 بزرگتر باشه ولی به 72 که ماکسیمموم هست نرسه چه کار باید کرد چون بعد 48 عدد بعدی برای بزرگ کردن فونت 72 هست چه کار کنم که بشه بین 48 تا 72 رو گزاشت مثلا 66 یا کمی بالا یا پائین
و یه سوال دیگه هم اینکه چطور می تونم تو یه کادر که جدول هست و من یک مطلب نوشتم و دقیقا وسط قرار نداره رو بیارم و در وسط بزارمش
منظورم به چپ رو راست نیست پائین و بالاتر منظورمه مثلا یه عدد نوشتم در یک جدول و این عدد رفته به قسمت بالا نوشته شده و اگه بخوام بیرامش پائین تر کادر جدول بزرگتر میشه ولی به نظر نیاد وسط نیست
چه کار کنم که کادر بزرگتر نشه ولی عدد یا نوشته یه کم بیاد پائین تر
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
باز هم تشکر از دوستان با معرفت

شما هر اندازه فونتي غير از اندازه‌هاي پيش فرض بخواهيد استفاده كنيد با كليك روي اندازه فونت (مثلا اندازه فونت شما 14 است روي عدد 14 كليد كنيد) فونت مورد نظر خودتون رو تايپ كنيد و سپس كليد اينتر را بزنيد

براي سؤالتون در مورد جدول هم چندين راه وجود داره شما فعلاً اين راه رو برين البته اين در صورتي جواب ميده كه فاصله سطرتون single باشه
جدول رو انتخاب كنيد كليد سمت راست موس رو فشار بدهيد و گزينه Table Properties را انتخاب كنيد از زبانه cell گزينه center را انتخاب كنيد.
در صورتي كه جواب مشكل حل نشد اطلاع بدين كه راه حل هاي ديگه‌اي بهتون پيشنهاد بشه

aliali58
26-12-2007, 22:08
سلام دوستان
من دارم پروژه می نویسم فقط فوری باید تا امشب تمومش کنم فقط چند تا سوال:
1-این عکس که لینکش در زیر هست رو ببینید ما الان روی حالت justify هست بعد بعضی خطوطش حالت اینجوری پیش میاد که کش میاد می تونید تو عکس ببینید حالا پروژه باید به صورت justify باشه ولی چرا اینجوری می شه؟؟؟لطفا کامل توضیح بدید که چه جوری از شر این خلاص بشم؟؟؟
2-من باید از صفحه ی چکیده شماره بزارم یعنی از صفحه ی چکیده شماره 1 و قبل از اون الف تا ... باشه ولی نمی دونم چرا یا عدد در میاد یا حروف من می خوام که اولش حروف باشه تا اون صفحه ی مورد نظر بعدش عدد باشه تا آخر لطفا بگید چه کارش کنم؟؟؟

با تشکر
بای
دوست عزيز در مورد عكس روي سطري كه كشيده شده با موس كليد كنيد سپس كليد End را بزنيد و بعد كليد delete مواظب باشيد كه بعد از زدن كليد ديلت حروف به هم نچسبند.

و اما صفحه چكيده و قبل از آن
فعلا چون عجله داريد براي اينكه كارتون راه بيافته به نظر من ساده ترين روش اينه كه از فايلتون دو تا saveas بگيريد يعني در واقع سه نسخه از فايل داشته باشيد

كارهاي زير را انجام بدهيد
نسخه اول را به عنوان فايل اصلي نگه داريد و دست بهش نزنيد كه اگر در حين كار مشكلي براتون پيش اومد نسخه اصلي بدون مشكل باقي بمونه
نسخه دوم: از صفحه چكيده تا آخر رو حذف كنيد و شماره صفحات رو با حروف بزنيد
نسخه سوم: صفحات ماقبل چكيده را حذف كنيد و شماره صفحات رو به صورت عددي بزنيد.
حالا سر فرصت يا من يا دوستان ديگه روش اصلي اين كار رو براتون توضيح ميديم.

aliali58
26-12-2007, 22:17
سلام مرسی از لطفتون
من چند تا فنت ریختم الان مشکل کنترل پنلم حل شده اما میلم نه فکر هم نکنم دیگه فنتی باشه که استفاده نکرده باشم قبلا این مشکل رو داشتم که واسه خودش حل شد الان دوباره این اتفاق افتاد اونم باز برای خودش

مسير زير را از منوي view دنبال كنيد باز هم اگر مشكلتون حل نشد همراه با يك عكس از پنجره ايميلتون (البته بيشتر قسمت بالاي پنجره و گزينه ها مد نظر من هست كه اگر عكستون كامل باشه بهتره) رو بذارين تا راهنماييتون كنيم

view/Encoding/Arabic windows يا (view/Encoding/Unicode (UTF-8

علی علی علی
27-12-2007, 01:14
چون کسی اطلاعاتی نداشت من خودم این آموزش رو تدوین کردم که امیدوارم به دردتون بخوره
نحوه تایپ شعر در ورد (word ) به لینک:
440kb :حجم rar.pdf

علی علی علی
27-12-2007, 01:25
خوب چون باز هیچکس جواب نداد خودم راه حلم رو میگم بگید درسته یا نه:
از منوی edit>goto>page میریم. سپس از ابتدای صفحه هرچی هست پاک میکنیم بدین صورت صفحه به طور اتومات پاک میشه.

winter+girl
27-12-2007, 08:40
ای ولله بابا آخرشی مرسی امیدوارم فرصت جبران باشه

aa12
27-12-2007, 11:55
دوست عزيز توي اين عكس گزينه اول يعني فعال سازي به وسيله اينترنت رو انتخاب ميكني يا گزينه دوم يعني فعال سازي به وسيله تلفن؟
به نظرم مياد همونطور هم كه توي عكس نشون دادي گزينه اول رو انتخاب ميكني كه اين كد رو ازت ميخواد. گزينه دوم رو انتخاب كن ببين باز هم اين كد رو ازت ميخواد
سلام

من در نوشته ام توضیح دادم که عکس ها مال خودم نیست و از تو فروم پیدا کردم .

فعال سازی با اینترنت که اصلا امکان نداره ، صفحه ی دوم بعد از انتخاب گزینه ی دوم صفحه ی اول میاد .

aliali58
27-12-2007, 12:05
سلام

من در نوشته ام توضیح دادم که عکس ها مال خودم نیست و از تو فروم پیدا کردم .

فعال سازی با اینترنت که اصلا امکان نداره ، صفحه ی دوم بعد از انتخاب گزینه ی دوم صفحه ی اول میاد .

دوست عزيز سلام حالا چرا گير دادي به همين نسخه؟ من كه ديگه چيزي به ذهنم نميرسه

javad2625
27-12-2007, 13:53
جواد جان براي حرف ك از تركيب كليدهاي Alt+0223 حرف ک Alt+0152 حرف ي Alt+0237 رو استفاده كن در ضمن هر دو تا ي كه نوشتي كد پيجشون يكي هست.

مرسي علي آقا. جواب ميده. فقط اين كد پيج كه گفتي نفهميدم چي هست.

aliali58
27-12-2007, 13:58
مرسي علي آقا. جواب ميده. فقط اين كد پيج كه گفتي نفهميدم چي هست.

جواد جان اون چيزي كه من از كد پيچ ميدونم همين تركيب كليد آلت با اون عددي هست كه ميگيري من هر دو تا ي شما رو كد اسكيش رو پيدا كردم هر دو تا يه عدد رو ميداد.
در ضمن من خودم كدپيج رو به عنوان يك واژه از ديگران ياد گرفتم حالا مفهومي كه براي خودم داره هموني هست كه بهت گفتم.

javad2625
27-12-2007, 14:34
خوب چون باز هیچکس جواب نداد خودم راه حلم رو میگم بگید درسته یا نه:
از منوی edit>goto>page میریم. سپس از ابتدای صفحه هرچی هست پاک میکنیم بدین صورت صفحه به طور اتومات پاک میشه.
آفرين! درست گفتي.
اگه باز هم سوال داشتي از خودت بپرس. فكر كنم بهتر از ديگران مي توني جواب بدي.

ضمناً راه حل، به همين سادگي هست كه گفتيد، كافيه همه متن اون 2 صفحه مورد نظر رو انتخاب كرده و دكمه Delete رو بزنيم.

javad2625
27-12-2007, 14:37
-1چطوری میشه یه شعر رو در ورد(word ) نوشت به طوری که همه ته ستونها و سر ستونها مساوی باشند حتی در آخرین سطر.
2- اگه از ستون بندی (columns )استفاده شه و بخواهیم که ادامه مطلب در همان صفحه یا صفحات بعد به صورت تک ستونی باشه(یعنی نوشتن به صورت عادی) بجز استفاده از ابزار text box چه راهی رو پیشنهاد میکنید.
3-اگه بلدید که چطور میشه بطور مرتب به صورت 3 مصرعی شعر نوشت آموزش دهید دقیقا مثل زیر نه 3 ستونی مثلا:
اين آموزش در تاپيك مايكروسافت ورد موجود هست. نكته اساسي در استفاده از كليدهاي Shift+Enter هست. براي ستون بندي صفحه به طوري كه صفحات ديگه ستون بندي نشوند، بايد قبل و بعد از ستون مربوطه، گزينه Insert> Break> Continious رو بزنيم.

shahedi
27-12-2007, 15:04
از دادن اسپم جدا خودداری کنید
اما دوست عزیز بهتر بود آموزشت را در ادامه ی تایپیک اصلی قرار می دادی.

راستی من آموزشت را خوندم و یه پیشنهاد دارم برات روی عکس ها بیشتر کار کن بعضی جاها هم غلط املایی داشتی.امیدوارم آموزش های بعدیت پربارتر باشن.

behrooz 2006
27-12-2007, 15:38
سلام دوست عزيز

شما توي كاغذ A4 متن رو بنويس و در آخر در كادر پرينت از باكس Page per sheet گزينه 4 pages رو انتخاب كن و از باكس Scale to .... گزينه A4 را انتخاب كن و حالا مثلا مثلا 1 تا 4 را پرينت بگير

موفق باشي

سلام wordist جان ممنون از راهنماییت روش خوبی است ولی مشکلم اینجاست که باید یک فایل آماده ورد رو بدم برای پرینت.:41:

behrooz 2006
27-12-2007, 15:42
دوست عزیز کارهایی که من گفتم را انجام دادی؟ورد چند کار می کنی؟ آز چه صفحه ای شکست و کادر بندی تفاوت کنه؟

بله انجام دادم ولی نشد منظورم چیز دیگه ای بود که در صفحه 139 همین تاپیک گذاشتم.

javad2625
27-12-2007, 19:54
جواد جان اون چيزي كه من از كد پيچ ميدونم همين تركيب كليد آلت با اون عددي هست كه ميگيري من هر دو تا ي شما رو كد اسكيش رو پيدا كردم هر دو تا يه عدد رو ميداد.
در ضمن من خودم كدپيج رو به عنوان يك واژه از ديگران ياد گرفتم حالا مفهومي كه براي خودم داره هموني هست كه بهت گفتم.
حالا متوجه شدم. من هم كد اسكي رو چك كردم يكي بود. معلوم ميشه كد اسكي نمي تونه نشانه مساوي بودن دو كاراكتر باشه.

javad2625
27-12-2007, 19:55
از دادن اسپم جدا خودداری کنید
اما دوست عزیز بهتر بود آموزشت را در ادامه ی تایپیک اصلی قرار می دادی.

راستی من آموزشت را خوندم و یه پیشنهاد دارم برات روی عکس ها بیشتر کار کن بعضی جاها هم غلط املایی داشتی.امیدوارم آموزش های بعدیت پربارتر باشن.
زير تاپيك من مي نويسي: از دادن اسپم خودداري كنيد؟!!!!
لااقل نقل قول مي كردي بدونيم با كي هستي. يعني من اسپم دادم؟

shahedi
27-12-2007, 20:21
بدونيم با كي هستي. يعني من اسپم دادم؟
نه دوست عزیز با اون یک عزیزی بودم که گفته بود"خود گویی و.."در ضمن نقل قول گرفتنم دلیل داشت چون پستشون بیهوده بود حذف شد.
aa12جان این رو ریپلیس کن ببین مشکلت حل می شه.
حجم:91ک.ب

aliali58
28-12-2007, 00:34
حالا متوجه شدم. من هم كد اسكي رو چك كردم يكي بود. معلوم ميشه كد اسكي نمي تونه نشانه مساوي بودن دو كاراكتر باشه.

نه جواد جان اينطور نيست وقتي كدها يكي هست يعني اينكه كاراكترها يكيه

aria_electric_fars
28-12-2007, 10:16
دوست عزيز در مورد عكس روي سطري كه كشيده شده با موس كليد كنيد سپس كليد End را بزنيد و بعد كليد delete مواظب باشيد كه بعد از زدن كليد ديلت حروف به هم نچسبند.

و اما صفحه چكيده و قبل از آن
فعلا چون عجله داريد براي اينكه كارتون راه بيافته به نظر من ساده ترين روش اينه كه از فايلتون دو تا saveas بگيريد يعني در واقع سه نسخه از فايل داشته باشيد

نسخه اول را به عنوان فايل اصلي نگه داريد و دست بهش نزنيد كه اگر در حين كار مشكلي براتون پيش اومد نسخه اصلي بدون مشكل باقي بمونه
سلام رفیق
من مشکل اول در مورد جملات کشیده رو خودم راهش رو پیدا کردم آخر همون سط اینتر می زنم می ره پائین و کوچیک می شه بعد یه DEL می زنم یک خط که رفته پائین میاد بالا این حل شد
فقط در مورد شماره صفحات
من خودم می خواستم همین کار رو بکنم ولی درد اینجاست که استاد می خواد سی دی بگیره و ورد و پاورپوینت و اینا رو نگاه می کنه که اصولش رعایت شده باشه حالا برای پرینت و صحافی اون کار رو می کنم ولی بی زحمت راهش رو جنگی پیدا کنید برای روی سی دی:11:

با تشکر
بای

aa12
28-12-2007, 12:38
نه دوست عزیز با اون یک عزیزی بودم که گفته بود"خود گویی و.."در ضمن نقل قول گرفتنم دلیل داشت چون پستشون بیهوده بود حذف شد.
aa12جان این رو ریپلیس کن ببین مشکلت حل می شه.
حجم:91ک.ب

سلام

دستت درد نکنه

بالاخره رفتم سی دی آفیس رو خریدم

اینترنت رو زیر و رو کردم ، کرکی واسش پیدا نکردم

علی علی علی
28-12-2007, 15:07
نوشته شده توسط علی علی علی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اين آموزش در تاپيك مايكروسافت ورد موجود هست. نكته اساسي در استفاده از كليدهاي Shift+Enter هست. براي ستون بندي صفحه به طوري كه صفحات ديگه ستون بندي نشوند، بايد قبل و بعد از ستون مربوطه، گزينه Insert> Break> Continious رو بزنيم.

این تایپیم اینقدر شلوغ شده که نمیشه هیچی توش پیدا کرد.خالا تو پیشنهادم میگم چی کار کنید بهتره.
اما این آموزشی که من دادم با اونی که تو میگی فرق میکنه
بعد اگه میشه به اون تایپیکی که میگی موجود یه لینک بده من در جستجو هیچی ندیدم.
در مود shif+enter اینکه این کار باعث میشه که در خوطوط بعدی نیز به کار را نتوان تغیر داد برای همین من در آموزش گفتم از space استفده منید.
در مورد Insert> Break> Continious نیز این کار مورد امتحان واقع شد اما در مورد clumn جواب نمیده.
مرسی

علی علی علی
28-12-2007, 15:32
سلام
لینک آموزش نوشتن شعر در ورد بدون استفاده از جدول: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مدیر ارجمند این انجمن
به جهت اینکه تایپیکی که مربوط به ورد است بسیار درهم و مباحث آموزشی ان با پرسیدن مشکلات کاربران در هم ادغام شده است لذا خواهشمند است چنانچه مقدور میباشد به مشابه دیگر انجمنها یک زیر مجموععه برای هر یک از مباحث آموزشی نرم افزار میکرو سافت بویژه نرم افزار ورد باز کنید تا در دسترسی به مطالب آموزشی کاربر خسته نشده و سزیع تر به مطالب دسترسی پیدا کند.
آن صفحه ابتدایی که شماره خورده بسیار ناقص و بد طاراحی شده فلذا بنظر میرسد که اگر این امر صورت نپذیرد در اینده برای دسترسی به یک مطلب آموزشی آنقدر این تایپیک کلافه کننده خواهد شد که باید از خیر آن گذشت.تا نظر دوستان چی باشه.
در ظمن من یه مطلب آموزشی تدوین کردم که به صورت pdf قرار میدم که آموزشی بسیار متفاوت تر و آسانتر آز آموزش نوشتن شعر در جدول میباشد.
که متاسفانه در لینکهای شماره بندی شما قرار نگرفته است. با تشکر
کاربر شما رضا(علی علی علی) ل

علی علی علی
28-12-2007, 15:45
آفرين! درست گفتي.
اگه باز هم سوال داشتي از خودت بپرس. فكر كنم بهتر از ديگران مي توني جواب بدي.

ضمناً راه حل، به همين سادگي هست كه گفتيد، كافيه همه متن اون 2 صفحه مورد نظر رو انتخاب كرده و دكمه Delete رو بزنيم.

اینم یه آموزشه دیگه!! فقط باعث میشه تو ذهن طرف بمونه(:31:)

shahedi
28-12-2007, 17:03
علی علی علی جان خواهش می کنم تایپیک مجزا برای آموزش هاتون نزنید اگه دوست دارین از آموزش هاتون همه استفاده کنند می تونید طی پیغام خصوصی اعلام کنید که من به صورت لینک براتون بذارم یا در همین جا در یک پست کد تمام آموزش هاتونا بدین.با تشکر. می تونید یه تایپیک هم بزنید به نام آموزش های ورد توسط علی علی علی و تمام آموزش ها را بذارین توش بعدا اگه استقبال شد شاید مهم بشه

علی علی علی
28-12-2007, 18:48
مرسی که مورد موافقت قرار گرفت!. من متنه آموزشیم رو اونجا میزارم.
!!!!!!!!!!!.

علی علی علی
29-12-2007, 13:08
علی علی علی جان خواهش می کنم تایپیک مجزا برای آموزش هاتون نزنید اگه دوست دارین از آموزش هاتون همه استفاده کنند می تونید طی پیغام خصوصی اعلام کنید که من به صورت لینک براتون بذارم یا در همین جا در یک پست کد تمام آموزش هاتونا بدین.با تشکر. می تونید یه تایپیک هم بزنید به نام آموزش های ورد توسط علی علی علی و تمام آموزش ها را بذارین توش بعدا اگه استقبال شد شاید مهم بشه

به روی چشم یه تایپیک مجزا میزنم.
فقط میخوام بدونم چه جوری پیغام خصوصی بدم.
و اینکه چرا مطالب آموزشی رو از طرح مشکلات و سئوال جدا نمیکنید.
اگه وقت این کار رو ندارید من در خدمتم.
با تشکر
رضا

shahedi
29-12-2007, 13:25
شاید چون دوستان آموزشهاشونا می ذارن توی تالار مقالات. و کسی نبوده که بخواد اینجوری مقاله بذاره تایپیک [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را باز کردم شما فقط در طی یک پست و با ویرایش پستت کلیه مقالاتت را بذار توش

dariush2500
29-12-2007, 14:00
دوستان من می خوام فاصله بین خطوط در برنامه wordpad نصف اندازه ای باشه که پس از زدن enter بین خطوط ایجاد میشه!

برای مثال وقتی شما در آخر هر خطی Enter رو می زنید بین آن خط و خط بعدی 1/5 سانتی متر فاصله می افته!
اما من متنی رو چندی پیش دیدم که این فاصله کمتر از این مقدار بود و به نظر من فاصله مناسب و استانداردی بود!

اگر کمکم کنید یک دنیا سپاسگزارتون میشم...

Golestan64
29-12-2007, 14:45
قبلاً میشد تو وین 98 فاصله مجازی گذاشت ولی الان نمیشه گذاشت
فکر کنم منظورت همین فاصله مجازی باشه منم دوست دارم بدونم خیلی بدرد میخوره

aria_electric_fars
29-12-2007, 17:21
سلام دوست من

سوال اول
فرض کنید که 5 صفحه اول فایلتون رو میخواین شماره صفحه ی عدد حرفی بدین، مثل: الف - ب - ج - ...
و صفحات بعد رو با شماره صفحه ی عددی، مثل: 1 - 2- 3 ...

خوب قبل از شروع صفحاتی که شماره صفحاتشون عددی هستش، و از مسیر insert>break>section break type
دستور next page رو انتخاب کنین. استفاده کردن از این دستور به شما این امکان رو میده که از اینجا به بعد مطالب سرصفحه ها و پاصفحه ها و شماره صفحات و حتی page setup فایلتون رو عوض کنین و چیزی متفاوت با صفحات قبل از section break بذارین. یکم باهاش سر و کله بزنین دستتون میاد.

در ضمن یادتون باشه که یه پارامتر هست توی منوی header and footer که هسمش هست same as previous ... با کلیک کردن روی این گزینه میتونین غیرفعالش کنین... فعال بودن این دستور یعنی اینکه سرصفحه یا پاصفحه تون مثل section قبلی باشه.

جواب سوال سوم راحتتره...

اگه میخواین که از background پرینت بگیرین و یا اونو ببینین بهتره که عکستون رو از توی پاصفحه و یا سرصفحه در زمینه متن بندازین.

متوجه هستین که اگه بخواین فقط توی یک صفحه بیفته میتونین قبل و بعد از این صفحه از همون دستور section break, next page استفاده کنین.

جواب سوال دومتون رو هم توی یه فایل قبلا به صورت pdf داشتم... پیداش کنم آپلودش میکنم....
سلام
ببینید من همین کار رو کردم ولی نشد که نشد
لطفا پله به پله بگید برای اینکه مثلا از صفحه ی 1 تا صفحه ی 6 بخوام به صورت حروف الفبا باشه و از صفحه ی 6 به بعد مثلا از شماره ی 1 شروع بشه تا آخر لطفا هر چه سریعتر کمکم کنید

با تشکر
بای

aliali58
30-12-2007, 00:58
سلام دوستان
من باید از صفحه ی چکیده شماره بزارم یعنی از صفحه ی چکیده شماره 1 و قبل از اون الف تا ... باشه ولی نمی دونم چرا یا عدد در میاد یا حروف من می خوام که اولش حروف باشه تا اون صفحه ی مورد نظر بعدش عدد باشه تا آخر لطفا بگید چه کارش کنم؟؟؟

با تشکر
بای

سلام رفیق
فقط در مورد شماره صفحات
من خودم می خواستم همین کار رو بکنم ولی درد اینجاست که استاد می خواد سی دی بگیره و ورد و پاورپوینت و اینا رو نگاه می کنه که اصولش رعایت شده باشه حالا برای پرینت و صحافی اون کار رو می کنم ولی بی زحمت راهش رو جنگی پیدا کنید برای روی سی دی:11:

با تشکر
بای
دوست عزيز راه حل را همراه با عكس از لينك زير دانلود كنيد اگر نتوانستيد دانلود كنيد آدرس ايميلتون رو برام بفرستيد تا فايل رو براتون ايميل كنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

علی علی علی
30-12-2007, 10:56
دوستان من می خوام فاصله بین خطوط در برنامه wordpad نصف اندازه ای باشه که پس از زدن enter بین خطوط ایجاد میشه!

برای مثال وقتی شما در آخر هر خطی Enter رو می زنید بین آن خط و خط بعدی 1/5 سانتی متر فاصله می افته!
اما من متنی رو چندی پیش دیدم که این فاصله کمتر از این مقدار بود و به نظر من فاصله مناسب و استانداردی بود!

بر روی حطوطی که میخوای فاصله اونها را تغیر بدی کلیک راست کن سپس paragraph رو انتخاب کن و در قسمت line spacing مقدار دلخواه خودت رو در کادر رو به رو وارد کن.(بر حسب pt ) یا از لینکهای حاظر استفاده کن.

علی علی علی
30-12-2007, 11:02
shahedi جان لینک آپلود بازار مشکل داره اگه میشه اون لینک را در مورد چند نکته در مورد جلوگیری از کپی بوسیله ورد رو با این لینک تصحیح کن من رفتم تایپیک بسته بود. مرسی

wordist
30-12-2007, 11:35
بر روی حطوطی که میخوای فاصله اونها را تغیر بدی کلیک راست کن سپس paragraph رو انتخاب کن و در قسمت line spacing مقدار دلخواه خودت رو در کادر رو به رو وارد کن.(بر حسب pt ) یا از لینکهای حاظر استفاده کن.
آقاي علي علي علي عزيز

به سوال دوستان دقت كنين تا بتونين جواب كامل و دقيق رو بگين

ايشون در مورد WordPad پرسيده نه Word كه شما اون جواب رو بهش دادين !!!!!!!!!!!!!!

wordist
30-12-2007, 11:38

سلام دوست عزيز

اين كار در wordpad امكان پذير نيست

Golestan64
30-12-2007, 15:42
چطور میشه تو محیط ورد فاصله مجازی ایجاد کرد قبلاً تو وین 98 میشد یه همچین کاری کرد ولی تو وین xp رو نمیدونم چطوریه

[ali]
30-12-2007, 23:20
علی علی علی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) vbmenu_register("postmenu_1944599", true); شما خودت دسترسی به پیغام خصوصی را بستی یا مدیرا برات کردن؟

aria_electric_fars
30-12-2007, 23:30
دوست عزيز راه حل را همراه با عكس از لينك زير دانلود كنيد اگر نتوانستيد دانلود كنيد آدرس ايميلتون رو برام بفرستيد تا فايل رو براتون ايميل كنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام
متاسفانه بازم نشد ولی بفرما این ورد من بی زحمت از صفحه ای که فصل اول شروع می شه یعنی بعد از فهرست شماره 1 شروع بشه تا آخر و قبلش هم الف تا آخرش
فقط بی زحمت لطفا سریعتر

با تشکر
بای

liliiyum_2005
31-12-2007, 01:17
سلام دوست من
اگر از word 2007 استفاده می کنید به ترتیب زیر عمل کنید:
1- به خانه home رفته .
2- قسمت paragraph
3- آیکون show all ( به شکل یک q بزرگ بدون فلش در کنارش) را خاموش کنید .

اگر از word 2003 استفاده می کنید show all را از نوار بالای صفحه خاموش کنید .

امید وارم مشکلتون رو درست حدس زده باشم چون خوب توضیح ندادید.

aliali58
31-12-2007, 02:50
چطور میشه تو محیط ورد فاصله مجازی ایجاد کرد قبلاً تو وین 98 میشد یه همچین کاری کرد ولی تو وین xp رو نمیدونم چطوریه
از يكي از راههاي زير استفاده كنيد
1ـ تركيب كليد Shift + Space
2ـ تركيب كليد Shift+N
3 ـ تركيب كليد Alt+0157

aliali58
31-12-2007, 02:54

دوست عزيز متني را كه شما ديده‌ايد احتمالا از نرم افزار ديگري داخل Wordpad كپي شده به عنوان مثال شما اگر متني را كه فاصله سطرهاي آن را به طور دلخواه در ورد تنظيم كرده‌ايد در Wordpad كپي كنيد همان فاصله سطر براي شما در ورد پد باقي مي‌ماند

aliali58
31-12-2007, 03:16
سلام
متاسفانه بازم نشد ولی بفرما این ورد من بی زحمت از صفحه ای که فصل اول شروع می شه یعنی بعد از فهرست شماره 1 شروع بشه تا آخر و قبلش هم الف تا آخرش
فقط بی زحمت لطفا سریعتر

با تشکر
بای
دوست عزيز حجم فايلتون زياد بود و سيستم من جديداً فوق‌العاده كند شده به خاطر همين من فايل شما رو دانلود نكردم ولي در همين سايتي كه خودتون آپلود كردين فايل رو براتون آپلود كردم اين هم لينكش

sorrowdancer
31-12-2007, 11:37
سلام دوستان من سوال و اشکال در برنامه ورد زیاد دارم که ازتون می خواستم کمکم کنید

اگر شماره صفحه را Insert کردیم و زیر تمام صفحه ها اومد و فایل رو هم Save کنیم

و حالا بخوایم شماره صفحه رو براریم باید چکار کنیم؟

sorrowdancer
31-12-2007, 11:38
چگونه مود رولر ورد را از cm به اینچ تغییر بدیم؟

wordist
31-12-2007, 11:58
سلام دوستان من سوال و اشکال در برنامه ورد زیاد دارم که ازتون می خواستم کمکم کنید

اگر شماره صفحه را Insert کردیم و زیر تمام صفحه ها اومد و فایل رو هم Save کنیم

و حالا بخوایم شماره صفحه رو براریم باید چکار کنیم؟
سلام

شما روي همون شماره صفحه‌اي كه ايجاد شده دابل كليك كن و بعد روي كادر كوچك دور عدد شماره صفحه هم كليك كن و اونو پاك كن

wordist
31-12-2007, 12:02
چگونه مود رولر ورد را از cm به اینچ تغییر بدیم؟
سلام دوست عزيز

از منوي tools گزينه Option رو بزن و برو به زبانه general و از باكس measurement unit گزينه مورد نظرت رو انتخاب كن

sorrowdancer
01-01-2008, 00:24
سپاس از پاسختان.

Meno Tools Template and Add-ins

توضیحات می خواستم که چه کار می کنه که باید جالب باشه
ممنون

mostafabad2007
01-01-2008, 07:59
چه جوري ميشه توي ورد صفحه اي كه مينويسي رو پشتشو اسمتو بزاري كه مثل hedr and footer ميمونه

wordist
01-01-2008, 08:50
چه جوري ميشه توي ورد صفحه اي كه مينويسي رو پشتشو اسمتو بزاري كه مثل hedr and footer ميمونه
سلام دوست عزيز

شما از منوي format و زيرمنوي Background گزينه Printed watermark رو انتخاب كن و .......

aria_electric_fars
01-01-2008, 09:11
دوست عزيز حجم فايلتون زياد بود و سيستم من جديداً فوق‌العاده كند شده به خاطر همين من فايل شما رو دانلود نكردم ولي در همين سايتي كه خودتون آپلود كردين فايل رو براتون آپلود كردم اين هم لينكش
سلام علی جون
نجاتم بده لطفا با عکس بهم بگید که من از صفحه ی 7 می خوام شماره 1 و از صفحه ی اول تا 6 می خوام به صورت الف و ب باشه لطفا یه خرده زودتر کمکم کنید نمی خوام مخلفاتش رو بگید فقط بگید برای این کار باید چه خاکی به سرم بریزم

یک دنیا ممنون
با تشکر
بای:40:

shahedi
01-01-2008, 10:11
سلام علی جون
نجاتم بده لطفا با عکس بهم بگید که من از صفحه ی 7 می خوام شماره 1 و از صفحه ی اول تا 6 می خوام به صورت الف و ب باشه لطفا یه خرده زودتر کمکم کنید نمی خوام مخلفاتش رو بگید فقط بگید برای این کار باید چه خاکی به سرم بریزم

یک دنیا ممنون
با تشکر
دوست عزیز سلام
برای این کار شما در صفحه ی 7 قرار بگید و از گزینه هایBreakگزینه ی next pageرا انتخاب کنید حال از Format page numberحالت شماره گذاریتون را انتخاب کنید در حالی که در سکشن اولین مثلا حالت الفبایی.در سکشن دوم قرار بگیرید و باز از فرمت پیچ نامبر قسمت Start asشروع را از یک بزنید.
در ضمن بنویسید از ورد 2007 استفاده می کنید یا 2003
موفق باشید

maxoud
01-01-2008, 10:39
چرا بعضی وقتا وقی یه متن فاسی رو تو word پیست میکنیم

آخر جمله اول خط قرار میگیره؟!؟

javad2625
01-01-2008, 10:56
سلام
2 تا سوال دارم:

1- تا حالا چند بار پرسيده شده كه: چطور ميشه اعداد فرمول ها را فارسي نوشت. اما جواب قانع كننده اي نديدم. از فونت هاي B هم كه استفاده مي كنم باز هم انگليسي هست. لطفاً بگيد راه حل چيه؟

2- من يه مشكل بزرگ با آفيس 2007 دارم: در 2003 وقتي ميخوام فونت را عوض كنم كافيه Ctrl+Shift+F را بزنم. اما در 2007 وقتي اون كليدها رو مي زنم يه DialogBox باز ميشه كه بايد با ماوس، ابتدا روي قسمت مربوط به فونت زبان فارسي كليك كرده و سپس نام اون را عوض كنم. براي تغيير سايز هم همينطور (كليدهاي Ctrl+Shift+P).

آيا راه حلي هست كه بدون استفاده از ماوس، با كليد ميانبر مناسب بتونم فونت فارسي رو عوض كنم؟

با تشكر

aliali58
01-01-2008, 11:38
سلام علی جون

یک دنیا ممنون
با تشکر
آريا جان مگه فايلي كه برات آپلود كردم نتونستي دانلود كني؟؟ توي فايل كامل با عكس برات توضيح دادم. در ضمن مطالبي كه اينجا گذاشتم ممكنه عكسها دقيقا زير مطلب مربوط به خودش نباشه سر فرصت عكسها رو اصلاح ميكنم

براي اينكه مواردي از قبيل سر صفحه، پا صفحه، شماره صفحه، حاشيه صفحات، عمودي يا افقي بودن صفحات و... متفاوت از صفحات ديگر باشد كارهاي زير را انجام دهيد
فرض: شماره صفحه اول تا پنجم متفاوت از صفحه ششم به بعد باشد
1ـ روي اولين سطري كه ميخواهيد متفاوت از صفحات قبل باشد با موس كليد كنيد و كليد Home را فشار دهيد سپس مانند شكل از منوي Insert/Break…/Next Page را انتخاب كنيد و كليد ok را بزنيد (مانند شكل)

توجه: با اين كار اگر سطري را كه شما انتخاب كرده‌ايد در صفحه پنجم باشد حالا همان سطر در ابتداي صفحه ششم قرار ميگيرد ولي اگر سطر مورد نظر در ابتداي صفحه ششم باشد به ابتداي صفحه هفتم انتقال پيدا ميكند پس دقت داشته باشيد كه ممكن است يه صفحه به كل صفحات شما اضافه شود
حال از منوي View گزينه Header and Footer را انتخاب كن

بعد از انجام اين كار فايل شما به دو قسمت يا دو Section تقسيم مي‌شود كه بالاي صفحه شما به شكل زير ميباشد ـ شكل زيرهمانطور كه ميبينيد مربوط به Section2 مي‌باشد يعني قسمت دوم Heder بالاي صفحه و Footer پايين صفحه را نشان ميدهد ـ و

پايين صفحه نيز به اين شكل ميباشد
حال فرض كنيد شما مي‌خواهيد در قسمت پايين صفحه‌ي قسمت دوم (Footer- Section2) شماره صفحاتي متفاوت از قسمت اول داشته باشيد يعني شماره صفحه شما از 1 شروع شود
براي اينكار داخل كادر Footer- Section2 كه در پايين صفحه قرار دارد با موس كليد كن. پس از آن با موس روي گزينه link to Previous كليد كن اين گزينه در شكل زير نشان داده شده

حال از منوي Insert گزينه Page Numbers… را انتخاب كن

پس از آن گزينه format… را انتخاب كن

و مانند شكل گزينه Start at را روي شماره 1 قرار بده
حال كليد ok را بزن

حال براي زدن شماره صفحه قسمت اول داخل يكي از كادرهاي Footer Section 1 با موس كليد كنيد و مجدداً از منوي Insert گزينه Page Numbers… را انتخاب كن پس از آن گزينه format… را انتخاب كن و مطابق شكل گزينه دلخواهي از Number Format را انتخاب كن.

wordist
01-01-2008, 11:41
چرا بعضی وقتا وقی یه متن فاسی رو تو word پیست میکنیم

آخر جمله اول خط قرار میگیره؟!؟
سلام

به نظر مياد متن شما هنگام پيست كردن left to right باشه

شما بايد اونو با كنترل و شيفت راست right to left بكني

wordist
01-01-2008, 11:59
سلام
2 تا سوال دارم:

1- تا حالا چند بار پرسيده شده كه: چطور ميشه اعداد فرمول ها را فارسي نوشت. اما جواب قانع كننده اي نديدم. از فونت هاي B هم كه استفاده مي كنم باز هم انگليسي هست. لطفاً بگيد راه حل چيه؟

2- من يه مشكل بزرگ با آفيس 2007 دارم: در 2003 وقتي ميخوام فونت را عوض كنم كافيه Ctrl+Shift+F را بزنم. اما در 2007 وقتي اون كليدها رو مي زنم يه DialogBox باز ميشه كه بايد با ماوس، ابتدا روي قسمت مربوط به فونت زبان فارسي كليك كرده و سپس نام اون را عوض كنم. براي تغيير سايز هم همينطور (كليدهاي Ctrl+Shift+P).

آيا راه حلي هست كه بدون استفاده از ماوس، با كليد ميانبر مناسب بتونم فونت فارسي رو عوض كنم؟

با تشكر
سلام جواد جان

ولي من فكر كنم اين رو يه جايي گفته بودم ها

شما بايد در حالت فرمول نويسي باشي و از منوي Style گزينه Define رو انتخاب كني و اونجا از باكس number يا هر چيز ديگه اي رو كه ميخواي فارسي باشه براش فونت فارسي موردنظر رو انتخاب كني و ديگه تمام ....

براي اون ورد 2007 هم كه گفتي ميتوني مانند 2003 براي تغيير سايز از ميانبر ]+CTRL و [+CTRL استفاده كني . ولي همنطور كه گفتي اون ميانبر كنترل و شيفت و اف ديگه اينجا جواب نميده و ميتوني از ميانبر (البته ميانبر كه چه عرض كنم) ALT و H و دوبار F استفاده كني البته نه با هم بلكه جدا جدا ولي پشت سر هم

موفق باشي

aria_electric_fars
01-01-2008, 16:40
دوست عزیز سلام
برای این کار شما در صفحه ی 7 قرار بگید و از گزینه هایBreakگزینه ی next pageرا انتخاب کنید حال از Format page numberحالت شماره گذاریتون را انتخاب کنید در حالی که در سکشن اولین مثلا حالت الفبایی.در سکشن دوم قرار بگیرید و باز از فرمت پیچ نامبر قسمت Start asشروع را از یک بزنید.
در ضمن بنویسید از ورد 2007 استفاده می کنید یا 2003
موفق باشید
سلام
خدا خیرت بده حل شد خودمم نفهمیدم چه کار کردم ولی حل شد دیگه دستت طلا خدا خیرت بده:40::10:

javad2625
01-01-2008, 22:09
سلام جواد جان

ولي من فكر كنم اين رو يه جايي گفته بودم ها

شما بايد در حالت فرمول نويسي باشي و از منوي Style گزينه Define رو انتخاب كني و اونجا از باكس number يا هر چيز ديگه اي رو كه ميخواي فارسي باشه براش فونت فارسي موردنظر رو انتخاب كني و ديگه تمام ....

براي اون ورد 2007 هم كه گفتي ميتوني مانند 2003 براي تغيير سايز از ميانبر ]+CTRL و [+CTRL استفاده كني . ولي همنطور كه گفتي اون ميانبر كنترل و شيفت و اف ديگه اينجا جواب نميده و ميتوني از ميانبر (البته ميانبر كه چه عرض كنم) ALT و H و دوبار F استفاده كني البته نه با هم بلكه جدا جدا ولي پشت سر هم

موفق باشي
مرسي آقا ورديست
اگه اينجوري باشه كه حله. الآن براي رفتن به 2007 بايد ريست كنم، پس بعداً تست مي كنم اگه جواب نداد دوباره ميام.

تشكر

sorrowdancer
01-01-2008, 23:06
توضیحاتی می خواستم درمورد منوی Tools و گزینه های

AutoSumorize
و
Track Changes
و
Template and Add-ins

چی هستند و چه کاری انجام میدهند؟!!
چون هیچ ربطی به هم ندارند و بهتر بود جداجدا می پرسیدم هر کدام را که خواستید توضیح دهید

سپاس

aria_electric_fars
02-01-2008, 16:12
آريا جان مگه فايلي كه برات آپلود كردم نتونستي دانلود كني؟؟ توي فايل كامل با عكس برات توضيح دادم. در ضمن مطالبي كه اينجا گذاشتم ممكنه عكسها دقيقا زير مطلب مربوط به خودش نباشه سر فرصت عكسها رو اصلاح ميكنم

براي اينكه مواردي از قبيل سر صفحه، پا صفحه، شماره صفحه، حاشيه صفحات، عمودي يا افقي بودن صفحات و... متفاوت از صفحات ديگر باشد كارهاي زير را انجام دهيد
فرض: شماره صفحه اول تا پنجم متفاوت از صفحه ششم به بعد باشد
1ـ روي اولين سطري كه ميخواهيد متفاوت از صفحات قبل باشد با موس كليد كنيد و كليد Home را فشار دهيد سپس مانند شكل از منوي Insert/Break…/Next Page را انتخاب كنيد و كليد ok را بزنيد (مانند شكل)

توجه: با اين كار اگر سطري را كه شما انتخاب كرده‌ايد در صفحه پنجم باشد حالا همان سطر در ابتداي صفحه ششم قرار ميگيرد ولي اگر سطر مورد نظر در ابتداي صفحه ششم باشد به ابتداي صفحه هفتم انتقال پيدا ميكند پس دقت داشته باشيد كه ممكن است يه صفحه به كل صفحات شما اضافه شود
حال از منوي View گزينه Header and Footer را انتخاب كن

بعد از انجام اين كار فايل شما به دو قسمت يا دو Section تقسيم مي‌شود كه بالاي صفحه شما به شكل زير ميباشد ـ شكل زيرهمانطور كه ميبينيد مربوط به Section2 مي‌باشد يعني قسمت دوم Heder بالاي صفحه و Footer پايين صفحه را نشان ميدهد ـ و

پايين صفحه نيز به اين شكل ميباشد
حال فرض كنيد شما مي‌خواهيد در قسمت پايين صفحه‌ي قسمت دوم (Footer- Section2) شماره صفحاتي متفاوت از قسمت اول داشته باشيد يعني شماره صفحه شما از 1 شروع شود
براي اينكار داخل كادر Footer- Section2 كه در پايين صفحه قرار دارد با موس كليد كن. پس از آن با موس روي گزينه link to Previous كليد كن اين گزينه در شكل زير نشان داده شده

حال از منوي Insert گزينه Page Numbers… را انتخاب كن

پس از آن گزينه format… را انتخاب كن

و مانند شكل گزينه Start at را روي شماره 1 قرار بده
حال كليد ok را بزن

حال براي زدن شماره صفحه قسمت اول داخل يكي از كادرهاي Footer Section 1 با موس كليد كنيد و مجدداً از منوي Insert گزينه Page Numbers… را انتخاب كن پس از آن گزينه format… را انتخاب كن و مطابق شكل گزينه دلخواهي از Number Format را انتخاب كن.

سلام رفیق
دستت طلا حل شد مشکلم

با تشکر
بای

shvalaie
03-01-2008, 01:11
توضیحاتی می خواستم درمورد منوی Tools و گزینه های

AutoSumorize
و
Track Changes
و
Template and Add-ins

چی هستند و چه کاری انجام میدهند؟!!
چون هیچ ربطی به هم ندارند و بهتر بود جداجدا می پرسیدم هر کدام را که خواستید توضیح دهید

سپاس

سلام دوست عزيز

Track Changes

براي مواقعي است كه ميخواهيد تغييراتي در فايلي كه متعلق به شخص ديگري است، بدهيد اما در ضمن ميخواهيد كه ايشان اين تغييرات را مطالعه كرده و اگر تاييد كردند تغييرات اعمال شوند...

با كمك پارامترهاي اين دستور ... زير هر كلمه اي كه اضافه كنيد خطي كشيده ميشود و شما حتي ميتوانيد يادداشتي كنار آن اضافه كنيد... و به جاي هر كلمه اي كه حذف ميشود علامتي گذاشته ميشود كه نشان ميدهد چيزي در اينجا حذف شده است.

------
AutoSumorize

اينطور كه از اسمش بر مياد ... براي مواقعي است كه مقاله اي نوشتين و ميخواين يه خلاصه اي از كارتون رو بهتون ارائه بده... در واقع ميگرده و كلمات و جملاتي رو كه تكرار شدن براتون پيدا ميكنه ... فكر كنم كه براي تهيه كليدواژه‌ها خيلي بدرد بخور باشه... و صد البته حتما بيشتر توي انگليسي جواب ميده ...

atre_hayer60
03-01-2008, 15:10
با عرض سلام و وقت بخیر

می خواهم یک فرمول ریاضی مثلاً به این صورت بنویسم: یک خط کسری بکشم و در بالای آن عدد 5 و در پایین 8

بنویسم... چگونه این کار رو انجام بدم؟

متشکرم

atre_hayer60
03-01-2008, 15:12
با عرض سلام و وقت بخیرمی خواهم یک فرمول ریاضی مثلاً به این صورت بنویسم: یک خط کسری کشیده و در بالای آن عدد 5 و در پایین 4 بنویسم...چگونه این کا رو انجام بدم؟متشکرم

atre_hayer60
03-01-2008, 16:56
با عرض سلام و وقت بخیرمی خواهم یک فرمول ریاضی مثلاً به این صورت بنویسم: یک خط کسری کشیده و در بالای آن عدد 5 و در پایین 4 بنویسم...چگونه این کا رو انجام بدم؟متشکرم

واقعاً یکی نیست جواب منو بده؟! من خیلی عجله دارم و کارم بدجوری لنگه! خواهش می کنم اگه کسی می تونه جواب بده

wordist
03-01-2008, 18:05
سلام دوست عزيز

از منوي Insert گزينه Object رو انتخاب كن و از ليست باز شده گزينه Microsoft Equation 3.0 رو انتخاب كن تا وارد محيط فذمول نويسي بشي و از اونجا كامل هر موردي را خواستي باهاش كار كن

موفق باشي

aliali58
03-01-2008, 18:15

جواب شما در لينكهاي زير در همين تاپيك موجود مي‌باشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]‎

باز هم اگر متوجه نشدين سؤال كنيد

sorrowdancer
03-01-2008, 19:56
دوستان من نمیدونم وردم چش شده یا کی پای سیتم کِرم ریخته که هر وقت برنامه وُرد رو باز می کنم توش چند خط چقول پغول نوشته شده

مطمئنم که یک فایل سیو شده رو باز نمی کنم و این صفحه پیش فرض وردم شده

چجوری درستش کنم

سپاس

aliali58
03-01-2008, 20:37
دوستان من نمیدونم وردم چش شده یا کی پای سیتم کِرم ریخته که هر وقت برنامه وُرد رو باز می کنم توش چند خط چقول پغول نوشته شده

مطمئنم که یک فایل سیو شده رو باز نمی کنم و این صفحه پیش فرض وردم شده

چجوری درستش کنم

سپاس

دوست عزيز اين تغيير توي فايل نرمال شما صورت گرفته.
به يكي از روش‌هاي زير اين مشكل رو حل كنيد

اگر ورد شما 2007 هست فايل Normal.dotm و اگر ورژن‌هاي قبلي هست فايل Normal.dot رو سرچ كنيد آن را باز كنيد و تغييرات مورد نظرتون رو انجام بدين يعني همون خط ها رو پاك كنين و هر تغييري كه دوست دارين مثلا فونتش نازنين 14 باشه و از مكان نما يا كرسور سمت راست باشه (Right to left) روش انجام بدين فايل رو سيو كنيد ورد رو ببنديد و دوباره باز كنيد ديگه مشكلي نداريد.

مسير زير رو هم ميتونيد براي دسترسي به فايل نرمال دنبال كنيد فقط جاي User name كه با رنگ قرمز مشخص شده نام كاربري خودتون رو استفاده كنيد

C:\Documents and Settings\Username\Application Data\Microsoft\Templates/Normal

يا در منوي استارت گزينه Run را انتخاب كنيد و در مستطيل يك نقطه بگذاريد و سپس مسير زير را دنبال كنيد
Application Data\Microsoft\Templates/Normal

hamed_p30world
03-01-2008, 21:15
من نیاز به برنامه ای برای تایپ عربی با اعراب دارم لطفا راهنمایی کنید.

atre_hayer60
03-01-2008, 21:16
سلام دوست عزيز

از منوي Insert گزينه Object رو انتخاب كن و از ليست باز شده گزينه Microsoft Equation 3.0 رو انتخاب كن تا وارد محيط فذمول نويسي بشي و از اونجا كامل هر موردي را خواستي باهاش كار كن

موفق باشي

سلام

این گزینه اصلاً نبود!!؟؟؟ microsoft Equation 3.0

javad2625
03-01-2008, 23:56
سلام

سلام
ابزار فرمول نويسي، همون Insert Equation هست. بريد توي منوي Tools> Customize> Command> Insert> Insert Equation (عكس يه حرف آلفا زير علامت راديكال هست) اون رو با Drag&Drop به نوار ابزار خودتون اضافه كنيد و Close رو بزنيد. حالا مي تونيد از طريق كليك روي گزينه Equation Editor در نوار ابزار، به قسمت فرمول نويسي بريد. البته قبل از فعال شدن اين گزينه، ممكنه از شما سي دي آفيس رو هم بخواد.

علی علی علی
04-01-2008, 02:00
سلام

عزیزم شما اگه همین تایپیک رو جستجو کنی کلی راه واسه فرمول نویسی پیدا میکنی. جستجو کن نکردی بیا یه خودم بگو.

علی علی علی
04-01-2008, 02:11
ورودت رو تبریک میگم
شما خط ویندوزت زو arabi بذار(نذاشتیم مهم نیست)
با گرفتن shift+...میتونی اعراب بدی .
مثلا:shift+ض(q )
تنوین بزن:مثلاً
برنامه trylayotرو نصب کن اگه با آفیس زیاد سر وکار داری.

atre_hayer60
04-01-2008, 10:46
سلام
ابزار فرمول نويسي، همون Insert Equation هست. بريد توي منوي Tools> Customize> Command> Insert> Insert Equation (عكس يه حرف آلفا زير علامت راديكال هست) اون رو با Drag&Drop به نوار ابزار خودتون اضافه كنيد و Close رو بزنيد. حالا مي تونيد از طريق كليك روي گزينه Equation Editor در نوار ابزار، به قسمت فرمول نويسي بريد. البته قبل از فعال شدن اين گزينه، ممكنه از شما سي دي آفيس رو هم بخواد.

خیلی ممنونم بابت راهنمایی و کمکت... ولی من می خواهم یک خط کسری بکشم که در بالا مثلاً 7 و در پایین مثلاً رادیکال 8 رو بنویسم...این خط کسری رو چطور باید بکشم و... منظور من این بود
ممنون

atre_hayer60
04-01-2008, 11:53
خیلی ممنونم بابت راهنمایی و کمکت... ولی من می خواهم یک خط کسری بکشم که در بالا مثلاً 7 و در پایین مثلاً رادیکال 8 رو بنویسم...این خط کسری رو چطور باید بکشم و... منظور من این بود
ممنون

ایهاالناس! یکی نیست اینجا جواب ما رو بده؟؟؟؟؟!!!! :41:

aliali58
04-01-2008, 15:00
ممنون

كارهايي رو كه دوستان به شما گفتن انجام بدين بعد تأكيد كنيد كه مي‌خوام يك خط كسري بكشم.
اگه كارهايي رو كه دوستان گفته بودن انجام بدين بعد روي راديكال آلفا كه كليد كنيد يه نوار ابزار براي شما مياد كه از روي اون نوار ابزار خط كسري رو انتخاب ميكنيد و بالاي خط كسري مثلا عدد 1 رو مينويسيد و پايين خط كسري عدد 2 رو مينويسيد.
شما مرحله به مرحله كارهايي رو كه دوستان گفتن انجام بدين هر جا به مشكل خوردين بگين كه اگه لازم شد با عكس براتون توضيح بديم. اين رو هم بگين كه از چه وردي استفاده ميكنيد؟ 2007، 2003، يا ورژن‌هاي پايين‌تر؟؟

majid4
04-01-2008, 22:16
لطفا اساتید محترم جواب مشکل من رو بدن
اینکه در ورد 2003 در قسمت تولز اوپن گزینه سرچ برای پیدا کردن کلمات در صفحات تایپ شده قبلی ورد وجود دارد مثلا با تایپ کلمه ای و زدن سرچ تمام فرماهیی را که قبلا در ورد تایپ نموده ایم و آن کلمه در ان فرمها وجود دارد را نشان میدهد ولی در ورد 2007 این گزینه را پیدا نکردم لطفا راهنمایی بفرمایید

aliali58
04-01-2008, 22:53
اینکه در ورد 2003 در قسمت تولز اوپن گزینه سرچ برای پیدا کردن کلمات در صفحات تایپ شده قبلی ورد وجود دارد مثلا با تایپ کلمه ای و زدن سرچ تمام فرماهیی را که قبلا در ورد تایپ نموده ایم و آن کلمه در ان فرمها وجود دارد را نشان میدهد ولی در ورد 2007 این گزینه را پیدا نکردم لطفا راهنمایی بفرمایید

دوست عزيز از كليدهاي Ctrl+F استفاده كنيد براي پيدا كردن دستورات ورد 2003 در ورد 2007 پست #1337 رو توي همين تاپيك ببينيد

javad2625
05-01-2008, 00:16
آقا مجيد به جمع ما خوش آمديد.
من درست نفهميدم منظور از گشتن همه فرم هاي ورد چيه؟ يعني يه گزينه توي ورد وجود داره كه تمام فايل هاي اون پوشه رو مي گرده؟ ما كه همچين چيزي نداشتيم ولي اين كار با ابزار جستجوي خود ويندوز امكان پذير هست. اما سرچ معمولي ورد، با همون Ctrl+F هم قابل پيدا كردن هست. روي نوار ابزار هم نگاه كنيد، اون گوشه، سمت چپ ابزار Find رو مي بينيد.

leira
05-01-2008, 15:23
سلام
باید اول از همه فرمول نویسی رو در برنامه ورد فعال کنی
برای این کار از منوی tools به قسمت customize برید و از تب command به منوی کشویی زیر آن رفته و insert رو انتخاب کنید بعد از منوی کشویی روبروی اون گزینه ی equation editor انتخاب کنید و به بالای صفحه وردتون درگ کنید اگه فرمولها کامل نصب شده باشند این قسمت اجرا می شه وگرنه پیغام می ده که سی دی آفیس رو بگذارید تا برنامه فرمول نویسی رو نصب کنه بعد از اون روی قسمت فرمول نویسی کلیک کنید و فرمولهای مختلف رو می تونید به راحتی بنویسید .
موفق باشید ./

atre_hayer60
05-01-2008, 15:43
با سلام

من با برنامه math type در word یک فرمول ریاضی نوشتم و به صورت web page سیو کردم که متاسفانه در گوشی ام(k800) ،فرمولها رو نشون نمی ده و فقط نوشته ها رو نشون می ده!
خواهش می کنم اگه راهی یا برنامه ای هست منو کمک کنید
مرسی

aliali58
05-01-2008, 15:57
با سلام

من با برنامه math type در word یک فرمول ریاضی نوشتم و به صورت web page سیو کردم که متاسفانه در گوشی ام(k800) ،فرمولها رو نشون نمی ده و فقط نوشته ها رو نشون می ده!
خواهش می کنم اگه راهی یا برنامه ای هست منو کمک کنید
مرسی

بعضي از فرمتهايي كه توي ورد هست وقتي با پسوند html سيو ميشه ورد نميتونه اونها رو نمايش بده و موقعي كه شما با پسوند html دارين سيو ميكنين بهتون پيغام ميده. فرمول هم يكي از اون فرمتهايي هست كه بهتون پيغام ميده يعني وقتي با پسوند htm يا html سيو ميكنيد نميتونيد اون رو ببينيد.
فكر ميكنم بايد از با استفاده از تگ html اون رو بسازيد

leira
05-01-2008, 16:01
دوستان من به تازگی office 2007 رو نصب کردم
ولی گزینه هایش خیلی با xp فرق داره
لطفا اگه لینک یا راهنمایی در سایت جهت آموزش word 2007 هست برای من بگذارید
ممنون می شم

atre_hayer60
05-01-2008, 17:17
بعضي از فرمتهايي كه توي ورد هست وقتي با پسوند html سيو ميشه ورد نميتونه اونها رو نمايش بده و موقعي كه شما با پسوند html دارين سيو ميكنين بهتون پيغام ميده. فرمول هم يكي از اون فرمتهايي هست كه بهتون پيغام ميده يعني وقتي با پسوند htm يا html سيو ميكنيد نميتونيد اون رو ببينيد.
فكر ميكنم بايد از با استفاده از تگ html اون رو بسازيد

از پاسختون ممنونم...ولی این تگ html رو چطوری باید ساخت؟ می شه توضیح بفرمایین

متشکرم

aliali58
05-01-2008, 23:59
دوستان من به تازگی office 2007 رو نصب کردم
ولی گزینه هایش خیلی با xp فرق داره
لطفا اگه لینک یا راهنمایی در سایت جهت آموزش word 2007 هست برای من بگذارید
ممنون می شم

براي پيدا كردن دستورات ورد 2003 در ورد 2007 به لينك زير مراجعه كنيد

atre_hayer60
06-01-2008, 00:27

متشکرم

خواهشاً همه کمک کنن...خیلی واجبه

javad2625
06-01-2008, 01:20
سلام
امروز مي خواستم يه سري Endnote درست كنم كه داخل متن شماره گذاري كرده و انتهاي فصل، توضيحات رو بنويسم، اما Endnote ها به آخرين صفحه ميرن و نميشه اونها رو جاي ديگري برد (من نميخوام به آخرين صفحه برن ميخوام برن در انتهاي فصل اول). آيا راهي داره؟

متشكرم

javad2625
06-01-2008, 01:24

متشکرم
به نظر من، راه مناسب براي درج فرمول در صفحات وب، تبديل فرمول ها به عكس هست. كافيه، اون فرمول رو انتخاب كرده، ابتدا گزينه Copy را زده و بعد از طريق:
Edit> Paste Special> Picture اون رو تبديل به عكس كنيد.

aliali58
06-01-2008, 01:30
سلام
امروز مي خواستم يه سري Endnote درست كنم كه داخل متن شماره گذاري كرده و انتهاي فصل، توضيحات رو بنويسم، اما Endnote ها به آخرين صفحه ميرن و نميشه اونها رو جاي ديگري برد (من نميخوام به آخرين صفحه برن ميخوام برن در انتهاي فصل اول). آيا راهي داره؟

متشكرم

جواد جان آخر فصلها رو section break بزن بعد از مستطيل جلوي Endnotes گزينه Eendnote section رو انتخاب كن

aliali58
06-01-2008, 01:50

متشکرم

به نظر من، راه مناسب براي درج فرمول در صفحات وب، تبديل فرمول ها به عكس هست. كافيه، اون فرمول رو انتخاب كرده، ابتدا گزينه Copy را زده و بعد از طريق:
Edit> Paste Special> Picture اون رو تبديل به عكس كنيد.

اگه كارتون رو ميخواين روي اينترنت بذارين بهتره كه پي دي افش كنين
ميتونيد از نظر جواد جان هم استفاده كنيد ولي فكر ميكنم كه اگه فرمولها رو به عكس هم تبديل كنيد وقتي كه به html تبديل ميشه عكسها جابجا ميشه و دقيقا اونجايي كه شما ميخواين نمي‌افته بنابراين بايد html بلد باشين كه بتونين عكس رو تنظيم كنيد
اين رو نميدونم كه آيا در html تگي وجود داره كه بشه با اون كسر يا فرمول نوشت يا خير
بنابراين كل فايل يا اون صفحه خاص رو به صورت عكس در بيارين يا اينكه فايل رو پي دي اف كنيد

aliali58
06-01-2008, 10:26
راهي وجود داره كه قسمت سمت چپ پنجره Open رو تغيير داد؟ مثلا يه فولدر ديگه بهش اضافه كني

kaveh1589
06-01-2008, 20:14
دو تا سؤال داشتم :
1- چطوري اعداد را به صورت كسري ( به فارسي ) بنويسيم البته هر عددي نه اونايي كه توي سيمبل هست
2- مختصات كه داراي دو عدد ( طول و عرض ) اونا هم مشكل دارم
با تشكر از راهنماييتون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Automated by GetSmile]

aliali58
07-01-2008, 00:28
دو تا سؤال داشتم :
1- چطوري اعداد را به صورت كسري ( به فارسي ) بنويسيم البته هر عددي نه اونايي كه توي سيمبل هست
2- مختصات كه داراي دو عدد ( طول و عرض ) اونا هم مشكل دارم
با تشكر از راهنماييتون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][Automated by GetSmile]

دوست عزيز سلام
شما براي نوشتن اعداد به صورت كسري و همچنين مختصات بايد از ابزار فرمول نويسي ورد استفاده كنيد (Insert/Object/Microsofft Equation 3.0) كه اگر سري به پستهاي قبلي بزنيد از پست 1480 تا اينجا تقريباً نيمي از پستها در رابطه با اين موضوع بوده

saba149
07-01-2008, 08:01
من بعضی وقتها یه مطلبی که از تو یه سایت می گیرم تو ورد paste می کنم ولی وقتی save می کنم و میخواهم اونو بخونم ترتیب کلماتش بهم می ریزه جیکار باید بکنم؟

javad2625
07-01-2008, 16:31
جواد جان آخر فصلها رو section break بزن بعد از مستطيل جلوي Endnotes گزينه Eendnote section رو انتخاب كن
علي جان دستت درد نكنه. درست شد.

javad2625
07-01-2008, 16:59
من بعضی وقتها یه مطلبی که از تو یه سایت می گیرم تو ورد paste می کنم ولی وقتی save می کنم و میخواهم اونو بخونم ترتیب کلماتش بهم می ریزه جیکار باید بکنم؟
ضمن خوش آمد گويي به شما، براي اين كار، بايد كمي با ترفندهاي ورد آشنايي داشته باششيد. گاهي لازمه، براي جلوگيري از به هم ريختگي، متن مورد نظر رو انتخاب كرده و Ctrl+Shift سمت راست رو بزنيم. گاهي هم بهتره از طريق منوي Edit> Paste Special> Unformatted Text قالب بندي متن رو حذف كنيم. و گاهي هم كه هيچ چاره اي نيست، با زدن دكمه Print Screen از اون صفحه وب عكس گرفته و با برنامه Paint قسمت دلخواه رو بريده و در برنامه Word گزينه Edit> Paste Special> Picture رو مي زنيم.

majid4
08-01-2008, 00:06
آقا مجيد به جمع ما خوش آمديد.
من درست نفهميدم منظور از گشتن همه فرم هاي ورد چيه؟ يعني يه گزينه توي ورد وجود داره كه تمام فايل هاي اون پوشه رو مي گرده؟ ما كه همچين چيزي نداشتيم ولي اين كار با ابزار جستجوي خود ويندوز امكان پذير هست. اما سرچ معمولي ورد، با همون Ctrl+F هم قابل پيدا كردن هست. روي نوار ابزار هم نگاه كنيد، اون گوشه، سمت چپ ابزار Find رو مي بينيد.

لازم میدونم مشکلم را به صورت مثال مطرح نمایم
مثلا حدود 200 نامه مختلف در ورد تایپ نموده ام با اسم فایلهای متعدد یا به روایتی 200 فایل ورد در سیستمم دارم حالا بعد از مدتی از بین این نامه ها میخواهم نامهای را پیدا کنم که اسم و یا عنوان اون در خاطرم نیست و اینکه چه تاریخی اونو تایپ کرده ام اسم فایلش کلا از یادم رفته ولی تنها چیزی که در خاطرم است و مطمئنم اینه که در این نامه کلمه مثلا کوشش به کار رفته یا در واقع تایپ شده با زدن مراحل زیر در ورد 2003 این نامه و یا نامه هایی که کلمه کوشش در آنها به کار رفته ( تایپ شده ) رو ورد برام پیدا کرده و من با کلیک روی اونها وارد فایلم میشم و نامه مورد نظر رو پیدا میکنم
مراحل به این ترتیب از راست به چپ منویسم
فایل - اوپن- تولز- سرچ - تایپ کلمه کوشش در نوار ابزار باز شده پنجره سرچ و در پایین انتخاب درایو مربوط به فایلهای ورد و در نهایت - GO
بعد از چند لحظه کلیه نامه هایی که در آنها کلمه کوشش تایپ شده رو اعلام میکنه
حالا من میخوام بدونم در ورد 2007 کجا میشه اینکارو کرد

majid4
08-01-2008, 00:18
گزینه سرچ ، کلمات ، در ورد 2007 کجاست بازم میگم گزینه سرچ که در قسمت اوپن ورد 2003 برای جستجوی کلمه ای خاص در صفحات تایپ شده کاربرد داره در کدام قسمت ورد 2007 میشه پیداش کرد کی میتونه راهنمایی کنه

javad2625
08-01-2008, 02:31
لازم میدونم مشکلم را به صورت مثال مطرح نمایم
مثلا حدود 200 نامه مختلف در ورد تایپ نموده ام با اسم فایلهای متعدد یا به روایتی 200 فایل ورد در سیستمم دارم حالا بعد از مدتی از بین این نامه ها میخواهم نامهای را پیدا کنم که اسم و یا عنوان اون در خاطرم نیست و اینکه چه تاریخی اونو تایپ کرده ام اسم فایلش کلا از یادم رفته ولی تنها چیزی که در خاطرم است و مطمئنم اینه که در این نامه کلمه مثلا کوشش به کار رفته یا در واقع تایپ شده با زدن مراحل زیر در ورد 2003 این نامه و یا نامه هایی که کلمه کوشش در آنها به کار رفته ( تایپ شده ) رو ورد برام پیدا کرده و من با کلیک روی اونها وارد فایلم میشم و نامه مورد نظر رو پیدا میکنم
مراحل به این ترتیب از راست به چپ منویسم
فایل - اوپن- تولز- سرچ - تایپ کلمه کوشش در نوار ابزار باز شده پنجره سرچ و در پایین انتخاب درایو مربوط به فایلهای ورد و در نهایت - GO
بعد از چند لحظه کلیه نامه هایی که در آنها کلمه کوشش تایپ شده رو اعلام میکنه
حالا من میخوام بدونم در ورد 2007 کجا میشه اینکارو کرد
چرا داد مي زني؟ گوشم كر شد! :)
توي 2007 اين گزينه رو نداريم. عوضش مي تونيم از سرچ خود ويندوز استفاده كنيم. يعني اگه مثلاً 200 تا فايل ورد داخل پوشه My Documents داريم و ميخوايم بدونيم كلمه «كوشش» توي كدوم فايل هست، ابتدا وارد My Documents شده از نوار ابزار دكمه Search رو زده، گزينه All Files and Folders رو انتخاب و در قسمت File Name مي نويسيم:

در قسمت A word or phrase هم مي نويسيم «كوشش» و دكمه Search رو مي زنيم تا برامون پيدا كنه.

علی علی علی
10-01-2008, 14:24
سلام
چگونه همه موارد ورد رو به روز اول حود برگردانیم؟(مثل اولین بار که نصب شده)
در ظمن یه خسته نباشید به آقا جواد که وقت میذارن و به سئوات دوستان جواب میدن.ایول

aliali58
10-01-2008, 15:26
سلام
در ظمن یه خسته نباشید به آقا جواد که وقت میذارن و به سئوات دوستان جواب میدن.ایول

دوست عزيز فايل normal.dot رو پاك كنيد

علی علی علی
11-01-2008, 00:55
[quote=aliali58;1981954]دوست عزيز فايل normal.dot رو پاك كنيد[/quoعلی
جان من این فیال رو جستجو کردم اما با این پسوند dot چیزی پیدا نشد اگه میشه آدرس رو بده در درایو پیش فرض مثلا c
مرسی.

aliali58
11-01-2008, 01:40
[quote=aliali58;1981954]دوست عزيز فايل normal.dot رو پاك كنيد[/quoعلی
جان من این فیال رو جستجو کردم اما با این پسوند dot چیزی پیدا نشد اگه میشه آدرس رو بده در درایو پیش فرض مثلا c
مرسی.

اگر ورد شما 2007 هست بايد فايل normal.dotm رو حذف كنيد اگر ورژن‌هاي قبل از 2007 هست normal.dot
توجه: موقع حذف فايل ورد بايد بسته باشد

به جز سرچ از دو روش زير هم ميتونيد به فايل نرمال دسترسي داشته باشيد دقت داشته باشيد كه فايل Application Data به صورت پيش فرض در ويندز مخفي است.
مسير زير رو ميتونيد براي دسترسي به فايل نرمال دنبال كنيد فقط جاي User name كه با رنگ قرمز مشخص شده نام كاربري خودتون رو استفاده كنيد

C:\Documents and Settings\Username\Application Data\Microsoft\Templates/Normal

يا در منوي استارت گزينه Run را انتخاب كنيد و در مستطيل يك نقطه بگذاريد كليد ok را بزنيد و سپس مسير زير را دنبال كنيد
Application Data\Microsoft\Templates/Normal

javad2625
11-01-2008, 02:02
سلام
خيلي ممنون. از حق نميشه گذشت. اينجا چند نفر هستند كه زياد وقت مي گذارند.
براي برگردوندن تنظيمات آفيس، از منوي Help> Detect and Repair استفاده كنيد.
اما بعضي تنظيمات رو فقط با Uninstall كردن و نصب مجدد ميشه درست كرد. ولي بيشتر تنظيمات رو با يه تغيير كوچيك ميشه حل كرد. حالا شما اگه مشكل خاصي داريد، بگيد شايد بدونيم راه حلش چيه.

علی علی علی
12-01-2008, 00:34
خيلي ممنون. از حق نميشه گذشت. اينجا چند نفر هستند كه زياد وقت مي گذارند.
براي برگردوندن تنظيمات آفيس، از منوي Help> Detect and Repair استفاده كنيد.
اما بعضي تنظيمات رو فقط با Uninstall كردن و نصب مجدد ميشه درست كرد. ولي بيشتر تنظيمات رو با يه تغيير كوچيك ميشه حل كرد. حالا شما اگه مشكل خاصي داريد، بگيد شايد بدونيم راه حلش چيه.

علی جان مرسی پیدا کردم.
ولی مشکلم یه جورای دیگه حل شد نکته جالبی بود مرسی.
جواد جان از شما هم ممنون.
یه کلیک ساده رو اشتباهی فعال کرده بودم!

behrooz 2006
12-01-2008, 19:26
سلام . یه مشکلی با پاورقی ها پیدا کردم که فونت عدد بالای کلمه مورد نظر رو نمی تونم عوض کنم .یعنی بصورت تک تک میشه عوض کرد ولی اگه بخوایم فونت عدد بالای پاورقی رو در کل سند عوض کنیم نمیدونم کجا باید برم؟ :41:

با تشکر

miss-pc
13-01-2008, 00:51
با سلام به شما دوست خوب
یه مشکل دارم که خیلی فوری ، فوتیه اگه در سریعترین زمان ممکن کمک کنید لطف بزرگی کردید.
اما مشکلم....
من می خوام ماتریسی بنویسم که درایه های اون اندیس دارن اما وقتی از امکانات ورد 2007 برای این کار می خوام استفاده کنم، اجازه دادن اندیس رو نمی ده و subscript زمان استفاده از ماتریس غیرفعال می کنه.
می تونید کمکم کنید؟
خودم یه راه حل دارم که عملی هم هست ولی به نظرم غیرمعقول می آد و اون اینکه تصویر مقادیر اندیس داری رو که می خوام به عنوان درایه ماتریس داشته باشم توی مکانشون insert کنم. باید یه راه حل بهتری هم باشه نه؟

علی علی علی
13-01-2008, 02:23
جواد جان سلام
میشه سریال برنامه پسورد یاب وردت رو بنویسی من نمیتونم فایلش رو دانلود کنم.
در ظمن من یه مشکلی دارم چرا بعضی فونتها عمل نمکینند
مثلا میخوام فونت بسما.. رو بیارم به محض اینکه رو صفخه کلیک میکنم به همون فونت قبلی بر میگرده اما همه فونتها اینجوری نیستن بعضی اینجورین.
نمخوام دیفوآلت فونتم تغیر بدم
اینبار از علی اقا ممنون که هرچی تایپیک دیدم دیدم دوستان رو کمک کردن ایول اینبار به علی.

علی علی علی
13-01-2008, 03:02
سلام
شما میتونی از یه نرمافزار بسیار عالی در این زمینه که به ورد پیوست میشه استفاده کنی به اسم:
math type 5 که در این پست لینکش موجود به همت علی آقا گلو چند لینک دیگه.

کد:

javad2625
13-01-2008, 03:47
جواد جان سلام
میشه سریال برنامه پسورد یاب وردت رو بنویسی من نمیتونم فایلش رو دانلود کنم.
در ظمن من یه مشکلی دارم چرا بعضی فونتها عمل نمکینند
مثلا میخوام فونت بسما.. رو بیارم به محض اینکه رو صفخه کلیک میکنم به همون فونت قبلی بر میگرده اما همه فونتها اینجوری نیستن بعضی اینجورین.
نمخوام دیفوآلت فونتم تغیر بدم
اینبار از علی اقا ممنون که هرچی تایپیک دیدم دیدم دوستان رو کمک کردن ایول اینبار به علی.
سلام
وقتي لينك رو نميتونيد بياريد يعني كامل كپي نكرديد.
پسورد اينه:

ضمناً فونت هايي كه كار نمي كنند خراب هستند. مگر اين كه روي كامپيوتر ديگري تست كرده باشيد و سالم باشند در اون صورت مشكل از جاي ديگري هست. ولي علت خراب بودن بعضي از فونتها نمي دونم چيه.

wordist
13-01-2008, 12:00
سلام . یه مشکلی با پاورقی ها پیدا کردم که فونت عدد بالای کلمه مورد نظر رو نمی تونم عوض کنم .یعنی بصورت تک تک میشه عوض کرد ولی اگه بخوایم فونت عدد بالای پاورقی رو در کل سند عوض کنیم نمیدونم کجا باید برم؟ :41:

با تشکر
سلام دوست عزيز

اين كار با يه جايگزيني ساده قابل انجامه

شما در كادر Replace با زدن دكمه فرمت و گزينه font را انتخاب كنيد و از داخل كادر گزينه Superscript را تيك بزنيد

حالا در باكس Replace with كليك كرده و دكمه فرمت و font را انتخاب و از كادر بازشده فونت مورد نظر را انتخاب و replace all بكن

اگه مشكلي بود بگيد

behrooz 2006
13-01-2008, 12:45
سلام دوست عزيز

اين كار با يه جايگزيني ساده قابل انجامه

شما در كادر Replace با زدن دكمه فرمت و گزينه font را انتخاب كنيد و از داخل كادر گزينه Superscript را تيك بزنيد

حالا در باكس Replace with كليك كرده و دكمه فرمت و font را انتخاب و از كادر بازشده فونت مورد نظر را انتخاب و replace all بكن

اگه مشكلي بود بگيد

وردیست جان در قسمت find what عدد مورد نظرمو بنویسم یا خالی بذارم باشه؟ مشکلم با عدد 5 هست که مثل اعداد عربی کوچیک هست میخواستم به فونت نازنین تغییرش بدم. ممنون.

wordist
13-01-2008, 12:57
وردیست جان در قسمت find what عدد مورد نظرمو بنویسم یا خالی بذارم باشه؟ مشکلم با عدد 5 هست که مثل اعداد عربی کوچیک هست میخواستم به فونت نازنین تغییرش بدم. ممنون.
سلام

نه عزيزجان نيازي به نوشتن عددي نيست

البته اگه ميخواي فقط عدد 5 فونتش عوض بشه عدد رو هم بنويس

ولي اگه ميخواي همه تغيير كنه نيازي به نوشتن نيست

موفق باشي

behrooz 2006
13-01-2008, 13:23
سلام

نه عزيزجان نيازي به نوشتن عددي نيست

البته اگه ميخواي فقط عدد 5 فونتش عوض بشه عدد رو هم بنويس

ولي اگه ميخواي همه تغيير كنه نيازي به نوشتن نيست

موفق باشي

کلاً انگلیسی شد! در کادر Replace در قسمت لاتین فونت نازنین نداره. من فقط در قسمت complex نازنین رو انتخاب کردم.

علی علی علی
13-01-2008, 17:04
سلام
وقتي لينك رو نميتونيد بياريد يعني كامل كپي نكرديد.
پسورد اينه:

ضمناً فونت هايي كه كار نمي كنند خراب هستند. مگر اين كه روي كامپيوتر ديگري تست كرده باشيد و سالم باشند در اون صورت مشكل از جاي ديگري هست. ولي علت خراب بودن بعضي از فونتها نمي دونم چيه.
مرسی بابت pass

seyyed agh
13-01-2008, 17:14
با سلام
می خواستم بدونم در برنامه ورد ( w o r d ) هم مثل برنامه چلیپا ،میتونیم به صورت اریب(مورب) ،تایپ کنیم؟ یعنی مثل مدل مرسوم،افقی تایپ نکنیم و مثلا با زاویه 45 درجه بتونیم عمل تایپ را انجام دهیم .
برام جالبه که بدونم
ممنون میشم

محرم حسینی و نقطه عطف آن بر حضرت مهدی (عج) و همه مسلمین تسلیت باد

wordist
13-01-2008, 17:40
کلاً انگلیسی شد! در کادر Replace در قسمت لاتین فونت نازنین نداره. من فقط در قسمت complex نازنین رو انتخاب کردم.
مگه متن شما انگليسي بود يا اعدادت انگليسي بود كه اينطوي شد
نبايد اين شكلي بشه
حتما يه جاي كار رو اشتباه كردي

wordist
13-01-2008, 17:47
با سلام
می خواستم بدونم در برنامه ورد ( w o r d ) هم مثل برنامه چلیپا ،میتونیم به صورت اریب(مورب) ،تایپ کنیم؟ یعنی مثل مدل مرسوم،افقی تایپ نکنیم و مثلا با زاویه 45 درجه بتونیم عمل تایپ را انجام دهیم .
برام جالبه که بدونم
ممنون میشم

محرم حسینی و نقطه عطف آن بر حضرت مهدی (عج) و همه مسلمین تسلیت باد

نه دوست من اينكار امكانپذير نيست مگر با استفاده از WordArt

behrooz 2006
13-01-2008, 18:10
مگه متن شما انگليسي بود يا اعدادت انگليسي بود كه اينطوي شد
نبايد اين شكلي بشه
حتما يه جاي كار رو اشتباه كردي

ممنون. در آپشن ورد در کادر complex script گزینه numeral رو hindi کردم درست شد. ولی همه اعداد استفاده شده در سند هم فارسی شد. اگر hindi باشه نمیشه عدد انگلیسی نوشت؟

AHMADUSE
13-01-2008, 18:13
--------------------------------------------------------------------------------

سلام دوستان
چرا در بعضی وردها نمیشه اعداد فارسی تایپ کرد فقط انگلیسی تایپ میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

aminshirazi
13-01-2008, 20:32
بابا تو 2003که راحته همه جا هم گفته شده ، تو word2007 یکی بگه چکار کنیم عددها فارسی شه؟

aliali58
14-01-2008, 00:14
با سلام به شما دوست خوب

یه مشکل دارم که خیلی فوری ، فوتیه اگه در سریعترین زمان ممکن کمک کنید لطف بزرگی کردید.
اما مشکلم....
من می خوام ماتریسی بنویسم که درایه های اون اندیس دارن اما وقتی از امکانات ورد 2007 برای این کار می خوام استفاده کنم، اجازه دادن اندیس رو نمی ده و subscript زمان استفاده از ماتریس غیرفعال می کنه.
می تونید کمکم کنید؟
خودم یه راه حل دارم که عملی هم هست ولی به نظرم غیرمعقول می آد و اون اینکه تصویر مقادیر اندیس داری رو که می خوام به عنوان درایه ماتریس داشته باشم توی مکانشون insert کنم. باید یه راه حل بهتری هم باشه نه؟

دوست عزيز اين امكان توي 2003 وجود داره بنابراين حتما توي 2007 هم هست ولي من الان 2007 روي سيستمم ندارم منتظر باشيد دوستاني كه 2007 دارن راهنماييتون كنن.
توي 2003 يكي از مستطيلها هست كه گوشه سمت راست بالا و پايينش مستطيل‌هاي سياه رنگ كوچكي وجود داره كه بعد از زدن درايه اصليتون ميتونيد براي انديس تون از اون استفاده كنيد اگر با موس روي اون مستطيل بريد اسمش رو براتون ميزنه subscript and superscript tamplates

مراحل اين كار توي ورد 2003 به شرح عكس زير مي‌باشد كه به احتمال زياد خيلي شبيه به 2007 باشد

aliali58
14-01-2008, 00:40

با تشکر

از منوي format گزينه ... styles and formating را انتخاب كنيد
حالا عدد يكي از پاورقيها رو انتخاب كنيد تا استايل پاورقي شما نمايش داده بشه كه به احتمال زياد همون استايلي هست كه من شكلش رو براي شما گذاشتم ادامه كار رو از روي شكل انجام بدين و در آخر فونت مورد نظرتون رو انتخاب كنيد و ok كنيد

wordist
14-01-2008, 07:32
ممنون. در آپشن ورد در کادر complex script گزینه numeral رو hindi کردم درست شد. ولی همه اعداد استفاده شده در سند هم فارسی شد. اگر hindi باشه نمیشه عدد انگلیسی نوشت؟
سلام

دوست من اون گزينه بايد روي context باشه تا اعداد رو بتونه هم فارسي و هم انگليسي بنويسه

اگه شما بعضي از اونا رو هنوز تغيير ندادي و همه يكسان هستند راه حل علي علي هم به دردت ميخوره ولي اگه بعضي از اونا رو دستي عوض كردي و استايل همه شون يكي نيست بايد براي همون راه حل من تلاش كني

wordist
14-01-2008, 08:04
سلام دوست عزيز

براي 2007

براي 2003 هم بايد بري منوي tools و گزينه option رو بزني و از زبانه complex script و باكس numeral گزينه context رو انتخاب كني

البته دوست من با يه جستجوي ساده توي تاپيك مشكلات ورد هم ميتونستي پيداش كني

aliali58
14-01-2008, 10:13
سلام

دوست من اون گزينه بايد روي context باشه تا اعداد رو بتونه هم فارسي و هم انگليسي بنويسه

اگه شما بعضي از اونا رو هنوز تغيير ندادي و همه يكسان هستند راه حل علي علي هم به دردت ميخوره ولي اگه بعضي از اونا رو دستي عوض كردي و استايل همه شون يكي نيست بايد براي همون راه حل من تلاش كني

ورديست جان سلام
راه حل شما رو من هم امتحان كردم و با همون مشكل انگليسي شدن اعداد مواجه شد. روي سيستم خودتون امتحان كنيد ببينيد اين مشكل هست يا نه؟ اگر شما اين مشكل رو نداريد اطلاع بدين ببينم ميشه راه حلي براش پيدا كرد.
ورديست جان يه نكته رو توي متني كه نوشتي جا انداختي اون رو هم اضافه كن كه دوستاني كه حرفه‌اي نيستند دچار مشكل نشن.

wordist
14-01-2008, 10:19
ورديست جان سلام
راه حل شما رو من هم امتحان كردم و با همون مشكل انگليسي شدن اعداد مواجه شد. روي سيستم خودتون امتحان كنيد ببينيد اين مشكل هست يا نه؟ اگر شما اين مشكل رو نداريد اطلاع بدين ببينم ميشه راه حلي براش پيدا كرد.
سلام
من دوباره هم چك كردم ولي مشكلي نداشت

با چندتا فونت هم چك كردم فرقي نكرد و فارسي بود

aliali58
14-01-2008, 10:25
سلام
من دوباره هم چك كردم ولي مشكلي نداشت

با چندتا فونت هم چك كردم فرقي نكرد و فارسي بود

روي سيستم من با فونت زر درست ميشه شما فونت نازنين و چندتا از فونتهات رو براي من ايميل كن تا چك كنم ببينم مشكل از فونتهاست يا چيز ديگه‌اي هست.

wordist
14-01-2008, 10:31
روي سيستم من با فونت زر درست ميشه شما فونت نازنين و چندتا از فونتهات رو براي من ايميل كن تا چك كنم ببينم مشكل از فونتهاست يا چيز ديگه‌اي هست. پست قبلي من رو هم يه بار ديگه بخونيد ويرايشش كردم
به آي دي من پيام بدين كه اينجا شلوغ نشه
من از فونتهاي B استفاده ميكنم

اينم چند تا نمونه

aliali58
14-01-2008, 11:00
من از فونتهاي B استفاده ميكنم

اينم چند تا نمونه
نازنين b داشتم امتحان كرده بودم جواب نداده بود. اينها رو هم امتحان كردم جواب نداد تازه يه اتفاق جالب هم افتاد فونت زر خودم هم ديگه نميزنه

wordist
14-01-2008, 11:04
نازنين b داشتم امتحان كرده بودم جواب نداده بود. اينها رو هم امتحان كردم جواب نداد تازه يه اتفاق جالب هم افتاد فونت زر خودم هم ديگه نميزنه
شما توي باكس find و replace دقيقا چيكار ميكني

aliali58
14-01-2008, 11:13
شما توي باكس find و replace دقيقا چيكار ميكني

توي قسمت find فرمت سوپر اسكريپت رو انتخاب ميكنم توي قسمت ريپليس هم فونت مورد نظر رو بعد ريپلس ال ميكنم

wordist
14-01-2008, 11:15
توي قسمت find فرمت سوپر اسكريپت رو انتخاب ميكنم توي قسمت ريپليس هم فونت مورد نظر رو بعد ريپلس ال ميكنم
فونت رو از complex script ميزني ؟؟؟

يا از Latin text

behrooz 2006
14-01-2008, 11:21

سلام
من هم دقیقاً همین کارو میکنم.فکر کنم مشکل از اینه که در قسمت لاتین نازنین وجود نداره.

aliali58
14-01-2008, 11:21
فونت رو از complex script ميزني ؟؟؟

يا از Latin text
از complex script تو لاتين كه فونت فارسي وجود نداره

wordist
14-01-2008, 11:40
سلام
من هم دقیقاً همین کارو میکنم.فکر کنم مشکل از اینه که در قسمت لاتین نازنین وجود نداره.
از همون جا بايد بزني latin text براي فونتهاي انگليسيه

يه كاري بكن توي Repalce از همون فرمت language رو بزن و زبان فارسي رو انتخاب كن به احتمال قوي درست بشه

wordist
14-01-2008, 11:41
از complex script تو لاتين كه فونت فارسي وجود نداره
درسته latin text براي فونتهاي لاتين هستش

يه كاري بكن توي Repalce از همون فرمت language رو بزن و زبان فارسي رو انتخاب كن به احتمال قوي درست بشه

aliali58
14-01-2008, 11:53
درسته latin text براي فونتهاي لاتين هستش

نه ورديست جان اينها رو همه امتحان كردم جواب نداد. فكر ميكنم مشكل از ويندوز باشه حالا يا تفاوت ورژن يا چيزي ديگه. فارسي ساز كه روي ويندوزت نريختي؟؟؟

wordist
14-01-2008, 11:55
نه

ويندوزم اصله با فارسي خودش

aliali58
14-01-2008, 12:04
نه

ويندوزم اصله با فارسي خودش

منظورت اورجينال هست؟ يا همون كه دو سه هزارتومن ميدي ميخري؟

يه فايل نمونه برات ايميل كردم. كه 3 تا پاورقي اول فارسي هست و 3 تا پاورقي دوم كه حاصل تبديل فونت مي‌باشد انگليسي است روي سيستمت ببين، ببين چه جوريه؟

wordist
14-01-2008, 12:11
منظورت اورجينال هست؟ يا همون كه دو سه هزارتومن ميدي ميخري؟

يه فايل نمونه برات ايميل كردم. كه 3 تا پاورقي اول فارسي هست و 3 تا پاورقي دوم كه حاصل تبديل فونت مي‌باشد انگليسي است روي سيستمت ببين، ببين چه جوريه؟
فايلي كه فرستادي رو ديدم براي من هم اينجا انگليسي هست ولي وقتي همون جريان زبان رو روش اجرا مي كنم درست ميشه

براي اون سي دي ها هم پول نميديم از دوستامون ميگيريم :)

aliali58
14-01-2008, 12:40
فايلي كه فرستادي رو ديدم براي من هم اينجا انگليسي هست ولي وقتي همون جريان زبان رو روش اجرا مي كنم درست ميشه

براي اون سي دي ها هم پول نميديم از دوستامون ميگيريم :)
اينبار روي يه سيستم ديگه هم امتحان كردم باز هم جواب نداد البته ويندوز اين سيستم xp sp1 ورژن 2002 بود و ويندوز خودم xp sp2 v.2050 ورژن 2002 بود البته اين رو هم بگم كه به احتمال زياد دو تا سيستم من ويندوزشون از روي يه سي دي نصب شده تفاوت سرويس پك 1 و 2 اون احتمالا به خاطر اين باشه كه سيستم خودم آپديت شده باشه.

براي سي دي هم بالاخره يه نفر اولي وجود داره كه پول داده باشه. اينم بگم كه اگه ميگفتي پول دادي و اورجينال خريدي توي ايراني بودنت شك ميكردم.

wordist
14-01-2008, 12:51
اينبار روي يه سيستم ديگه هم امتحان كردم باز هم جواب نداد البته ويندوز اين سيستم xp sp1 ورژن 2002 بود و ويندوز خودم xp sp2 v.2050 ورژن 2002 بود البته اين رو هم بگم كه به احتمال زياد دو تا سيستم من ويندوزشون از روي يه سي دي نصب شده تفاوت سرويس پك 1 و 2 اون احتمالا به خاطر اين باشه كه سيستم خودم آپديت شده باشه.

براي سي دي هم بالاخره يه نفر اولي وجود داره كه پول داده باشه. اينم بگم كه اگه ميگفتي پول دادي و اورجينال خريدي توي ايراني بودنت شك ميكردم.
نه منظور من از اورجينال بودن اون معني اصليش نبود ، منظورم اين بود كه ويندوز فارسي شده نيست يعني از اونايي نيست كه اين شركتهاي ايراني توش دست مي‌برن و تغييرش ميدن

ويندوز من هم SP2 هست كه التبه از اينترنت هم آپديت ميشه

فايلت هم از اول انگليسي باز شد و لي با دستور جايگزيني كه بهش دادم اعدادش فارسي شد

به نظر من هم ممكنه عيب از سيستم ويندوز باشه

AHMADUSE
14-01-2008, 18:53
مشکل نوشتن اعداد فارسی

--------------------------------------------------------------------------------

سلام دوستان

behrooz 2006
14-01-2008, 20:28
از منوي format گزينه ... styles and formating را انتخاب كنيد
حالا عدد يكي از پاورقيها رو انتخاب كنيد تا استايل پاورقي شما نمايش داده بشه كه به احتمال زياد همون استايلي هست كه من شكلش رو براي شما گذاشتم ادامه كار رو از روي شكل انجام بدين و در آخر فونت مورد نظرتون رو انتخاب كنيد و ok كنيد

ممنون . مشکلی که پیش میاد اینه که فقط برای همون صفحاتی که این کارو انجام میدم درست میشه . مثلاً یه صفحه با فونت تیتره و صفحه دیگه نازنین! باید هر چند صفحه اینکارو انجام بدم. البته از اول که دونه دونه درست می کردم خیلی بهتره!:D

behrooz 2006
14-01-2008, 20:37
مشکل نوشتن اعداد فارسی

سلام دوستان

شما تو ورد این مسیر رو برید ببینید درست میشه

tools>options>complex scripts>numeral رو به حالت context بزارید.

aliali58
14-01-2008, 21:05
ممنون . مشکلی که پیش میاد اینه که فقط برای همون صفحاتی که این کارو انجام میدم درست میشه . مثلاً یه صفحه با فونت تیتره و صفحه دیگه نازنین! باید هر چند صفحه اینکارو انجام بدم. البته از اول که دونه دونه درست می کردم خیلی بهتره!:D

اين به خاطر اين هست كه بعضي ها رو دستي درست كردين اگه از اول اين كار رو ميكردين با مشكل مواجه نميشدين

javad2625
16-01-2008, 03:59
سلام

دو تا مشكل توي 2003 دارم:

1- بعضي متن ها، غلط گير براشون كار نمي كنه. يعني زير كلمات غلط، خط نمي كشه. علت چيه؟

2- چند روزه وقتي عكسي رو داخل برنامه، Paste مي كنم، بيشتر وقتها، اون عكس نامرئي ميشه. يعني توي پرينت مي افته، اما توي خود سند ورد به صورت يه كادر سفيد نمايش داده ميشه. علت چيه؟

متشكرم

wordist
16-01-2008, 07:37
سلام

دو تا مشكل توي 2003 دارم:

1- بعضي متن ها، غلط گير براشون كار نمي كنه. يعني زير كلمات غلط، خط نمي كشه. علت چيه؟

2- چند روزه وقتي عكسي رو داخل برنامه، Paste مي كنم، بيشتر وقتها، اون عكس نامرئي ميشه. يعني توي پرينت مي افته، اما توي خود سند ورد به صورت يه كادر سفيد نمايش داده ميشه. علت چيه؟

متشكرم
سلام

براي مشكل اولت بايد بري منوي tools و از زبانه spelling and grammar تيك گزينه Check spelling az you type رو بذاري تا غلطها را نشون بده (البته چون مي گي بعضي متنها ممكنه مشكل از جاي ديگه هم ناشي بشه)

براي مورد دوم هم بايد بگم برايمن هم همين طوري ميشد ولي نمي دونم چه جوري بعد از يه مدت خودش درست شد

البته من پس از واردكردن عكس ، اونا را بيشتر توي حالت In front of text قرار ميدم تو هم همين كارو بكن ببين مشكل حل ميشه

12890
16-01-2008, 09:56
شما تو ورد این مسیر رو برید ببینید درست میشه

tools>options>complex scripts>numeral رو به حالت context بزارید.

در2007 به جه صورت می باشد

wordist
16-01-2008, 10:01
در2007 به جه صورت می باشد
توي 2007 هم بايد از قسمت چپ كادر word option گزينه advance رو انتخاب كني و بگردي دنبال همون باكس numeral و context رو انتخاب كني

mohammad1981
16-01-2008, 12:13
وقتي پاورقي ميزنم خط بالاي پاورقي سمت چپ مي‌افته
چكار كنم كه خط بالاي پاورقي سمت راست بيفته
يا اصلاً كاملا بيفته

---------------------------------------------------------
1- يئبسينبتمسنيتب

--------------------------------------------------
1- بليبسيبسيب

javad2625
16-01-2008, 17:53
سلام

براي مشكل اولت بايد بري منوي tools و از زبانه spelling and grammar تيك گزينه Check spelling az you type رو بذاري تا غلطها را نشون بده (البته چون مي گي بعضي متنها ممكنه مشكل از جاي ديگه هم ناشي بشه)

براي مورد دوم هم بايد بگم برايمن هم همين طوري ميشد ولي نمي دونم چه جوري بعد از يه مدت خودش درست شد

البته من پس از واردكردن عكس ، اونا را بيشتر توي حالت In front of text قرار ميدم تو هم همين كارو بكن ببين مشكل حل ميشه
نگاه كن ورديست جان، اين گزينه هاي Spell Checking و AutoCorrect به نظر درست ميان. اما نمي فهمم چرا غلط ها رو نشون نميده. مثلاً توي شكل، كلمه «بهداشت» رو عمداً غلط نوشتم ولي زيرش خط نمي كشه (براي همه كلمه هاي غلط همينطوره) ولي توي يه متن ديگه، خط مي كشه.

ضمناً عكس ها رو نمي تونم In Front Of Text كنم چون ممكنه مكان عكس به هم بخوره. نكنه اين مشكل، ناشي از PDF Maker هايي هست كه نصب كردم؟! بايد يه امتحاني بكنم. آخه من 5-6 تا PDF Maker مختلف نصب كردم تا ببينم كدومش مي تونه لينك ها رو واقعاً توي PDF به لينك تبديل كنه. بايد برم حذفشون كنم.

علی علی علی
16-01-2008, 23:22
سلام جواد جان
من فکر کنم واسه غلط یابی چون مد نظر تو متن فارسیه این غلط یاب ها خوب کار نمیکنن(مثل همه نرمافزارهایی که با فارسی مشکل دارند)
در مورد مشکل دومت هم من کاملاً متوجه نشدم که منظورت توی خود ورد هست یا اینکه تو پیش نمایش پرینت عکست جاش سفید میشه. اگه تو پیش نمایش سفید میشه باید تو قسمت option پرینت همه گزینهای بالا رو تیک بذاری جز reserv که بر عکس پرینت نگیره.
اما اگه تو خود ورد وقتی عکس رو وارد میکنی جاش کادر سفید در همون لحظه است از دستور order و گزینهfront bing استفاده کن. اما اگه بعد از یه بار سیو کردن و باز کزدن جاش سفیده احتمالا‍ مسیر عکسی که وارد کردی رو تغییر دادی و ورد قادر به شناسایی عکس نیست(هرچند که نباید ابن گونه باشه)))(میلت رو چک کن)

shahrad
17-01-2008, 02:47
سلام رفقا
دوستان با توجه به همه مسايل ذكر شده در رابطه با برعكس نويسي
در word من هنوز اين مشكل رو دارم
چه بايد كرد؟

wordist
17-01-2008, 07:57
نگاه كن ورديست جان، اين گزينه هاي Spell Checking و AutoCorrect به نظر درست ميان. اما نمي فهمم چرا غلط ها رو نشون نميده. مثلاً توي شكل، كلمه «بهداشت» رو عمداً غلط نوشتم ولي زيرش خط نمي كشه (براي همه كلمه هاي غلط همينطوره) ولي توي يه متن ديگه، خط مي كشه.

ضمناً عكس ها رو نمي تونم In Front Of Text كنم چون ممكنه مكان عكس به هم بخوره. نكنه اين مشكل، ناشي از PDF Maker هايي هست كه نصب كردم؟! بايد يه امتحاني بكنم. آخه من 5-6 تا PDF Maker مختلف نصب كردم تا ببينم كدومش مي تونه لينك ها رو واقعاً توي PDF به لينك تبديل كنه. بايد برم حذفشون كنم.

جوادجان

من كه خودم تا حالا يه ديكشنري خوب براي نصب روي آفيس و غلط گيري فارسي پيدا نكردم.

اين ديكشنري شما كه در قسمت arabic هست رو هم نميدونم چيه (راستي يه نمونه‌اش رو بفرست من هم نصب كنم ببينم همين مشكل رو داره يا نه)

راستي توي همون صفحه اي كه بههداشت رو نوشتي يه F7 بزن ببين پيداش ميكنه

من هم تا حالا چندين نوع PDF Maker استفاده كردم ولي هيچكدوم مثل اوني كه مال خود 2007 هست نميشه . در ضمن من با هميني كه مال خود 2007 هست ، لينك رو هم امتحان كردم كه نتيجه توي پي دي اف هم بصورت لينك بود

يه بار با اون هم امتحان كن و نيز با اين نرم‌افزار هم يه امتحاني بكن

به نظر من هم تمام قبلي ها رو حذف كني بهتره

wordist
17-01-2008, 07:59
سلام رفقا
دوستان با توجه به همه مسايل ذكر شده در رابطه با برعكس نويسي
در word من هنوز اين مشكل رو دارم
چه بايد كرد؟
سلام

منظورت از برعكس نويسي رو كامل متوجه نشدم واضح‌تر بگين

ولي اينطور كه فهميدم اين كار فقط با wordArt امكان پذير هست

shahrad
17-01-2008, 14:55
رفيق جان
مثلا كلمه فارسي رو تايپ ميكنم فاصله رو كه ميزنم كلمه برعكس ميشه
يا وقتي كلمه انگليسي رو به متن فارسي اضافه ميكنم ميره ابتداي جمله
و صفحه به هم ميريزه ...
ممنون از توجه شما

javad2625
17-01-2008, 15:27
جوادجان

من كه خودم تا حالا يه ديكشنري خوب براي نصب روي آفيس و غلط گيري فارسي پيدا نكردم.

اين ديكشنري شما كه در قسمت arabic هست رو هم نميدونم چيه (راستي يه نمونه‌اش رو بفرست من هم نصب كنم ببينم همين مشكل رو داره يا نه)

راستي توي همون صفحه اي كه بههداشت رو نوشتي يه F7 بزن ببين پيداش ميكنه

من هم تا حالا چندين نوع PDF Maker استفاده كردم ولي هيچكدوم مثل اوني كه مال خود 2007 هست نميشه . در ضمن من با هميني كه مال خود 2007 هست ، لينك رو هم امتحان كردم كه نتيجه توي پي دي اف هم بصورت لينك بود

يه بار با اون هم امتحان كن و نيز با اين نرم‌افزار هم يه امتحاني بكن

به نظر من هم تمام قبلي ها رو حذف كني بهتره
سلام
از راهنمايي آقا رضا و آقا ورديست ممنونم.

اين كه گفته شد، چون فارسي هست، غلط نمي گيره، اينطور نيست. در اون متن خاص، غلط هاي انگليسي رو هم نمي گيره. در حالي كه وقتي New Document مي سازم غلط مي گيره.

فكر مي كنم فهميدم ريشه كجاست ولي درمان رو نمي دونم:
وقتي به قسمت Tools> Language> Set Language ميرم گزينه Don't Check Spelling براي زبان فارسي تيك خورده (فقط در اون متني كه گفتم ايراد داره). اما وقتي تيك رو حذف مي كنم و OK مي كنم دوباره خود به خود اون تيك بر مي گرده و مشكل حل نميشه. وقتي F7 رو هم مي زنم ميگه هيچ غلط پيدا نشد.

در مورد اين كه ديكشنري رو ارسال كنم، من نمي دونم چطوري ارسال كنم. اون فايل Custom.dic كه به عنوان ديكشنري معرفي شده يه فايل خالي هست كه هيچي توش نيست. نمي دونم چطوري مي تونم غلط ياب خودم رو براتون بفرستم. سي دي ورد هم، قفل داره و نميشه فارسي سازش رو كپي كرد (البته ورد 2002 هست من گفتم 2003 كه فكر نكنيد با مال شما فرق داره).

در مورد استفاده از SaveAsPDf مايكروسافت براي ورد 2007 من كه اصلاً راضي نبودم. هم عددهاي فارسي رو تبديل به انگليس مي كنه، هم شماره صفحه ها رو حذف مي كنه. براي شما اينطور نيست؟ ولي با Sonic PDF امتحان كردم بهتر از بقيه جواب داد. حتي بهتر از Adobe Acrobat.

در مورد مشكل نمايش عكس ها هم مشكل حل شد. نمي دونم عيب از كدوم نرم افزار بود ولي اين دو تا رو حذف كردم ايراد برطرف شد:
1- NitroPDF
2- Pdf factory pro

اگه براي حل مشكل غلط گيري راهي به ذهنتون رسيد ممنون ميشم بگيد. اگه براي ارسال ديكشنري هم راهي هست بگيد تا بفرستم. ورد من غلط ياب نسبتاً خوبي داره. ولي نمي دونم چطوري ميشه واسه ديگران هم ارسال كرد.

متشكرم

javad2625
17-01-2008, 15:30
رفيق جان
و صفحه به هم ميريزه ...
ممنون از توجه شما
دكمه Ctrl+Shift سمت راست رو بزن حل ميشه.

[ali]
17-01-2008, 19:07
این کاراکتر غیر چاپی رو که در تصویر مشخص کردم برای چیه؟

aminshirazi
18-01-2008, 00:50
سلام ؛ من از word 2007 استفاده میکنم ، هر از گاهی تعدادی از فایلهای word که ساختم و استفادشون میکردم (بازشون میکردم و محتویاتشون رو استفاده میکردم) خراب میشن ، یعنی موقعی که میخوام بازشون کنم چنین پیغامی میده : word was unable to read this document it may be corrupt try one or more of the following :
*open and repaire the file *open the file with the text recovery convertor
من هر دو تا کار رو انجام دادم یعنی
اول یه word 2007 رو باز کردم بعد از طریق open and repaire سعی کردم فایل رو باز کنم که نشد
دوما از طریق برنامه ء Docrepair v3.10 سعی کردم فایل رو تعمیر کنم که قسمتی از فایل رو تونست برام باز کنه و بجای قسمتهائی از اون نیز برام یک مشت علامت سوال گذاشته (البته بگم که کلیه ء متن من فارسی بود که موقع باز کردن فایل میگفت encoding تون رو مشخص کنید که پیش فرضش arabic windows بود و اگه من میخواستم اون رو به
unicod UTF8 تغییر بدم بلافاصله انتخابم دوباره میپرید روی arabic!!)

حالا لطف کنید راهنمائیم کنید که:
اولا چرا هر از گاهی یک یا چند تا از فایلهای word من خراب میشن؟؟!!
ثانیا" حالا باتوجه به نتیجه ندادن کارهائی که در بالا ذکر کردم با فایلهای خراب شدم چکارکنم؟چون اطلاعات داخلشون برام مهمه.
ممنون:41::18::19:

علی علی علی
18-01-2008, 02:14
رفيق جان
و صفحه به هم ميريزه ...
ممنون از توجه شما
اگه متن شما فارسی بهتر از راست به چب بنویسی و وقتی میخوای یه کلمه انگلیش رو اضافه کنی alt+shift بگیر و کلمه انگلیش رو بنویس و قبل از اینکه فاصله رو بزنی دوباره alt+shift رو بگیر بعد اسپیس رو بزن و فارسی رو ادمه بده.
اگه متن انگلیسی بر عکس عمل کن.

علی علی علی
18-01-2008, 02:19
[quote=javad2625;2008489]سلام

اين كه گفته شد، چون فارسي هست، غلط نمي گيره، اينطور نيست. در اون متن خاص، غلط هاي انگليسي رو هم نمي گيره. در حالي كه وقتي New Document مي سازم غلط مي گيره.

من متوجه مشدم منظورت رو کاملاً
اگه غلط یابت arbic باشه خوب دیگه تو اون لحظه متن انگلیش رو نمیگیره.و بالعکس

علی علی علی
18-01-2008, 02:30
سلام ؛ من از word 2007 استفاده میکنم ، هر از گاهی تعدادی از فایلهای word که ساختم و استفادشون میکردم (بازشون میکردم و محتویاتشون رو استفاده میکردم) خراب میشن ، یعنی موقعی که میخوام بازشون کنم چنین پیغامی میده : word was unable to read this document it may be corrupt try one or more of the following :
اول یه word 2007 رو باز کردم بعد از طریق open and repaire سعی کردم فایل رو باز کنم که نشد
دوما از طریق برنامه ء Docrepair v3.10 سعی کردم فایل رو تعمیر کنم که قسمتی از فایل رو تونست برام باز کنه و بجای قسمتهائی از اون نیز برام یک مشت علامت سوال گذاشته (البته بگم که کلیه ء متن من فارسی بود که موقع باز کردن فایل میگفت encoding تون رو مشخص کنید که پیش فرضش arabic windows بود و اگه من میخواستم اون رو به

ثانیا" حالا باتوجه به نتیجه ندادن کارهائی که در بالا ذکر کردم با فایلهای خراب شدم چکارکنم؟چون اطلاعات داخلشون برام مهمه.

خراب شده فایلهای ورد میتونه علل مختلفی داشته باشه از جمله اینکه خود ورد بد نصب شده باشه و یا فونتها خراب باشن ودرست سیو نشده باشه و....
یه قسمتی هست به نام recent filee office که همیشه یه نسخه از کارای اخر میره اونجا میشینه ببین از اونجا میتونی باز کنی ببینی فایلت رو.

javad2625
18-01-2008, 05:58
[quote=javad2625;2008489]سلام

من متوجه مشدم منظورت رو کاملاً
اگه غلط یابت arbic باشه خوب دیگه تو اون لحظه متن انگلیش رو نمیگیره.و بالعکس
غلط يابش فارسي هست. توي متن هايي كه غلط ياب فعاله، همزمان كلمه هاي فارسي و انگليسي رو غلط گيري مي كنه. اما توي اون متن كه گفتم، هيچ كلمه اي رو غلط نمي گيره.

javad2625
18-01-2008, 06:01

به نظر من اشكال از ويروسه. فكر نمي كنم راهي داشته باشه. سعي كنيد فايلهاي خراب رو با WordPad باز كنيد.
اگه نشد، قسمت هاي خراب رو از اول درست كنيد. و سيستم رو با يه آنتي ويروس روزامد چك كنيد.

در قسمت:
Start> Run> msconfig> startup

تمام گزينه ها رو به جز ctfmon غير فعال كنيد.

در منوي Open به جاي كليك كردن روي دكمه Open دكمه Open and Repair رو بزنيد ببينيد حل ميشه يا نه.

ضمناً هميشه از اسناد مهمتون زود به زود نسخه پشتيبان بگيريد كه اينجوري نشه. از بين رفتن اطلاعات واقعاً مصيبته.

wordist
18-01-2008, 17:54
;2009267']این کاراکتر غیر چاپی رو که در تصویر مشخص کردم برای چیه؟
سلام دوست عزيز

اين كاراكتر غيرچاپي كه گفتي مربوط به جداول ميشه و در پايان هر سطر يا انتهاي هر خانه گذاشته ميشه تا براي ورد مشخص باشه كه اينجا آخر سطر يا خانه است.

البته ميشه نمايش اون مخفي هم بشه

shahrad
19-01-2008, 03:21
دكمه Ctrl+Shift سمت راست رو بزن حل ميشه.

نه رفيق
به اين سادگي هم نيست
دوستان كسي ميتونه كمك كنه

علی علی علی
20-01-2008, 01:08
نه رفيق
به اين سادگي هم نيست
دوستان كسي ميتونه كمك كنه
تو پست 1580 کاملاً توضیح دادم فکر کنم ندیدی.

saba149
20-01-2008, 07:00
وقتی یه متنی رو از یه صفحه وب کپی مکنم تو word وقتی سیو میکنم ترتیب جملات به هم می ریزه و دیگه نمی تونم به طور صحیح متن رو بخونم می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟

sin2x=2sinxcosx
20-01-2008, 11:53
اگر متنتان فارسي است و در لابلاي آن لغات انگليسي هم وجود دارد ، به نظرمن تنها راه اين است كه به طور دستي آن را تنظيم كنيد . مثلا متن را انتخاب كرده و راست چين را بزنيد و ...

ila
20-01-2008, 23:51
من یک فایل ورد که حدود 70صفحه داشت رو باز کردم
اشتباها یک صفه رو جایگزین این 70صفحه کردم و ذخیره کردم...
و ورد رو بستم وقتی باز کردم متوجه اشتباهم شدم..آیا راهی برای باز گردوندن این 70صفحه ام دارم؟

aliali58
21-01-2008, 00:44
و ورد رو بستم وقتی باز کردم متوجه اشتباهم شدم..آیا راهی برای باز گردوندن این 70صفحه ام دارم؟

اگر تازه اين كار رو كرده باشين ممكنه بتونيد يعني اگه دوباره فايل باز كرده باشين و سيو كرده باشين يا مثلا فايلهاي ديگهتون رو باز كرده باشين احتمالش كمتره ولي امكانش وجود داره. اما مسيرش رو دقيقا خاطرم نيست اگه يادم باشه فردا از دوستان سؤال ميكنم مسيرش رو بهتون ميگم البته اگه دوستانمون توي همين سايت مسيرش رو بدونن راهنماييتون ميكنن چيزي كه الان خاطرم هست شما بايد توي فايل‌هاي با پسوند tmp نگاه كنيد يعني فعلا ميتونيد سرچ كنيد و فايلهاي با اين پسوند رو پيدا كنيد و بر اساس تاريخ مرتبشون كنيد و بعد اين فايلها رو باز كنيد اگه فايلتون موجود بود يه saveas با پسوند داك ازش بگيريد.

ila
21-01-2008, 13:26
اگر تازه اين كار رو كرده باشين ممكنه بتونيد يعني اگه دوباره فايل باز كرده باشين و سيو كرده باشين يا مثلا فايلهاي ديگهتون رو باز كرده باشين احتمالش كمتره ولي امكانش وجود داره. اما مسيرش رو دقيقا خاطرم نيست اگه يادم باشه فردا از دوستان سؤال ميكنم مسيرش رو بهتون ميگم البته اگه دوستانمون توي همين سايت مسيرش رو بدونن راهنماييتون ميكنن چيزي كه الان خاطرم هست شما بايد توي فايل‌هاي با پسوند tmp نگاه كنيد يعني فعلا ميتونيد سرچ كنيد و فايلهاي با اين پسوند رو پيدا كنيد و بر اساس تاريخ مرتبشون كنيد و بعد اين فايلها رو باز كنيد اگه فايلتون موجود بود يه saveas با پسوند داك ازش بگيريد.

ممنون..یعنی امیدی هست؟
این پسوندهای tmp رو با چی باز کنم...ناشناخته هستند ..وقتی هم با ورد باز کردم اصلا ریخته بود بهم فونتشون

shahedi
21-01-2008, 16:31
دوست عزیز سوال خود را در جای نامناسب مطرح کردید تایپیکی هست به نام
سوالات و مشکلات راجع به Microsoft Word در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که برای طرح چنین مشکلاتی در نظر گرفته شده است در ضمن لطفا برای تایپک های خود از عنوان مناسبی استفاده کنید این مورد در قوانین بخش هست می توانید به آن مراجعه کنید لینک در امضای من هست شما به این تصویر دقت کنید مواردی که با شماره ی 1 و 2 مشخص شده اند را در نظر بگیرید...

aliali58
21-01-2008, 17:01
ممنون..یعنی امیدی هست؟
این پسوندهای tmp رو با چی باز کنم...ناشناخته هستند ..وقتی هم با ورد باز کردم اصلا ریخته بود بهم فونتشون

با همون ورد بايد بازشون كني هر كدوم كه به هم ريخته هست رو ولش كن بقيه رو باز كن ببين چطوره البته فكر ميكنم تعداد زيادي فايل تمپ داشته باشي كه يه مقدار وقتت رو ميگيره

javad2625
21-01-2008, 18:29
عجب مصيبتي! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقتي ميگم از فايل هاي آفيس، زود به زود پشتيبان بگيريد به خاطر همينه ديگه.

من راهي براي برگردوندنش سراغ ندارم. ولي اگه جايي، نسخه پشتيبان، ذخيره شده باشه، به همون روشي كه علي گفت ميشه پيدا كرد. يعني برو توي Start> Search> All files and Folders و داخل قسمت A word or phrase in the file يه كلمه يا عبارتي رو كه مطمئني داخل اون فايل وجود داشته، مثلاً كلمه «فرم ارزيابي» بنويس و سرچ كن شايد پيدا بشه. ولي خيلي بعيده.

علی علی علی
22-01-2008, 01:15
خیلی خیلی خوش اومدی اگه میخوای بافور جواب سدوالاتت رو بگیری اگه تو جای خودش مطرح کنی سریع به جواب میرسی حداقل در انجمن آفیس و واسه سدوالت هم که جوابت رو تصویری همکار انجمن داد.بازم سدوال داشتی بپرس من که نیستم همکارا جواب میدن(شوخی)

rouhallah
24-01-2008, 13:08
با سلام
مشکلی که دارم اینه که بعد از یه مدتی که از نصب ویندوز میگذره فونتهای Times New Roman و Arial ویندوز خزاب میشه به طوری که چه تو Word و چه تو اینترنت هر جا کلمه دارای حرف ی رو تایپ میکنم اون رو به صورت ( ی) نشون میده مثلاً
اگر کلمه "این " رو تایپ کنم، به صورت "ای‌ن" نشون میده
لطفاً اگه این دو فونت رو به صورت مجزا میشه دانلود کرد کمکم کنید یا هر کمک بهتری که خودتون صلاح میدونید
البته نمیخوام از کلیدهای ترکیبی استفاده کنم

یه سوال هم داشتم اگه لطف کنید و جواب بدین ممنون میشم
سوالم اینه که برای ایجاد نیم فاصله شنیدم Alt+157 این کار رو انجام میده اگه ممکنه راهنماییم کنید چطور میتونم این کلید ترکیبی رو به یک کلید ترکیبی راحت تر مثل shift+space اختصاص بدم
با تشکر فراوان

علی علی علی
24-01-2008, 14:31
با سلام
مشکلی که دارم اینه که بعد از یه مدتی که از نصب ویندوز میگذره فونتهای Times New Roman و Arial ویندوز خزاب میشه به طوری که چه تو Word و چه تو اینترنت هر جا کلمه دارای حرف ی رو تایپ میکنم اون رو به صورت ( ی) نشون میده مثلاً
اگر کلمه "این " رو تایپ کنم، به صورت "ای‌ن" نشون میده
لطفاً اگه این دو فونت رو به صورت مجزا میشه دانلود کرد کمکم کنید یا هر کمک بهتری که خودتون صلاح میدونید
البته نمیخوام از کلیدهای ترکیبی استفاده کنم

یه سوال هم داشتم اگه لطف کنید و جواب بدین ممنون میشم
سوالم اینه که برای ایجاد نیم فاصله شنیدم Alt+157 این کار رو انجام میده اگه ممکنه راهنماییم کنید چطور میتونم این کلید ترکیبی رو به یک کلید ترکیبی راحت تر مثل shift+space اختصاص بدم
با تشکر فراوان
بزای اینکه هر 2تا مشکلت هم زمان حل بشه از نرم افزار TrayLayout با حجم خیلی کم میتونی بهره ببری و یه ناریح فارسی هم بهت میده و هر کلیدی رو خواستی از توش عوض کن.
واسه هرکدوم هم داخل ورد راه داره اما من پیشنهادم اینه که حتماً این رو دانلود کنی.

rouhallah
24-01-2008, 21:20
اینکه هر 2تا مشکلت هم زمان حل بشه از نرم افزار TrayLayout با حجم خیلی کم میتونی بهره ببری و یه ناریح فارسی هم بهت میده و هر کلیدی رو خواستی از توش عوض کن.
واسه هرکدوم هم داخل ورد راه داره اما من پیشنهادم اینه که حتماً این رو دانلود کنی.
دوست عزیز من این نرم افزار رو دانلود کردم
اما کلیدهای کنترلی اون غیر فعاله و فقط کلیدهای حروفش فعاله
در ضمن من تو اینترنت هر سایتی که با فونت times new roman مطلب نوشته باشه رو ی های تو سایت رو به صورت ی (ی بزرگ) در وسط کلمه میبینم و فکر نکنم این نرم افزار بتونه این مشکل در مشاهده رو نیز رفع کنه
چون احتمالً ایراد از فونت نصب شده روی دستگاه هم است آیا میشه این فونت رو از جایی دانلود کرد؟

hamid6885
24-01-2008, 22:37
سلام. چه طوری میشه در word کلماتی مثل می شود را به هم پیوسته نوشت. یعنی می در عین جدا بودن از شود به آن نزدیک باشد. با تشکر

rouhallah
24-01-2008, 23:23
سلام. چه طوری میشه در word کلماتی مثل می شود را به هم پیوسته نوشت. یعنی می در عین جدا بودن از شود به آن نزدیک باشد. با تشکر
سلام من تو همین انجمن فهمیدم چطوری‌ میشه این کار رو کرد دیدم یکی نوشته بود باید Alt+157 رو بزنی
ولی من این کار برام وقتگیره من هم همرا شما میپرسم راه راحت تر چیه؟

علی علی علی
25-01-2008, 14:15
سلام من تو همین انجمن فهمیدم چطوری‌ میشه این کار رو کرد دیدم یکی نوشته بود باید Alt+157 رو بزنی
ولی من این کار برام وقتگیره من هم همرا شما میپرسم راه راحت تر چیه؟
سلام
شما باید از نیم فاصله استفاده کنی و از قسسمت SHORTCUT واسش کلید تعریف کنی اما من پیشنهاد میدم که هم شما و هم اون دوست عزیزمون از نرمافزار TrayLayout استفاده کنید که قابلیتهای زیادی رو بهتون میده.(درست کردن حرف ي به ی .ایجاد نیم فاصله .دادن کلیدهای مبدل. سازگاری با انواع نرمافزارها.خارج از دید کاربر.دادن تاریخ شمسی و انتخاب کلیدهای خاص برای کاراکنرهای خاص)
MR WORDIST اگه میشه تو اول این تایپیک نرمافزار TrayLayout رو بذار که دوستان دانلود کنن. اگه هست من ندیدم معذرت.

rouhallah
25-01-2008, 15:20
سلام
شما باید از نیم فاصله استفاده کنی و از قسسمت SHORTCUT واسش کلید تعریف کنی اما من پیشنهاد میدم که هم شما و هم اون دوست عزیزمون از نرمافزار TrayLayout استفاده کنید که قابلیتهای زیادی رو بهتون میده.(درست کردن حرف ي به ی .ایجاد نیم فاصله .دادن کلیدهای مبدل. سازگاری با انواع نرمافزارها.خارج از دید کاربر.دادن تاریخ شمسی و انتخاب کلیدهای خاص برای کاراکنرهای خاص)
MR WORDIST اگه میشه تو اول این تایپیک نرمافزار TrayLayout رو بذار که دوستان دانلود کنن. اگه هست من ندیدم معذرت.
دوست عزیز من نرم افزار رو دانلود کردم اما نمیدونم همینجوری باید اجراش کنم یا باید محل خاصی اون استخراج کنم در ضمن برای تعریف میانبرها و کلیه امکانات دیگه کجاش باید رفت

shahrad
25-01-2008, 15:30
دوستان عزيز با توجه به راهنماييهاي ديگر دوستان در
مورد مشكل برعكس نويسي هنوز من اين مشكل رو دارم
مثلا ابتداي جمله مينويسم با ولي space رو كه ميزنم ميشه:اب
يا يك كلمه رو كم و زياد كه ميكنم كل جمله به هم ميريزه
رفقا كسي چيزي به ذهنش ميرسه؟

shahedi
25-01-2008, 16:02
عزیزان برای حل نیم فاصله و ... به اینجا مراجعه کنید
تصحیح صفحه کلید فارسی(رفع مشکل ک و ی عربی و علایم و نیم‌فاصله) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

علی علی علی
25-01-2008, 16:32
دوست عزیز من نرم افزار رو دانلود کردم اما نمیدونم همینجوری باید اجراش کنم یا باید محل خاصی اون استخراج کنم در ضمن برای تعریف میانبرها و کلیه امکانات دیگه کجاش باید رفت
سلام
شما همه برنامه هان رو ببند و نصبش کن(به ریست فکز نکنم نیازی باشه)
یه بار میخوای ریست کن.
همه مشکلات حله شما کاری نمیخواد انجام بدی.
یه ایکن شبه کیبرد میشینه گوشه taskbar روش کیک کن
یه کیبر مجازی باز میشه
کلید مبادله رو کلیک بذاری همه حروفی رو که با shift نوشته میشه رو خواهی دید.
برای عوض کردن هر حرف روش کیلیک کن یه صفحه باز میشه شما از اونجا با انتخاب گزینه های زیاد میتونی تعریف کلیدها رو عوض کنی .
البنه نیازی نیست اما یه بار این کاری که گفتم رو انجام بده چیزای جالبی مییبنی!!!

رو آیکن هم نگه داری بهت تاریخ میده.
اصلا" این عکس:

تصحیح همه حروف (ي‌به ی)
تصحیح نیم‌فاصله(shift+space) خودکار یا هر کلیدی که شما مایلی با shift
مشاهده تمام اعرابها و... جهت تایپ بهنر.(میفهمی هر کلید کارش با شیفت چیه)
درج ناریخ به زبان فارسی با نگه داشتن موس در taskbar

امیدوارم دیگه کسی با این همه نوشته مشکلی در تایپ ندشنه باشه.

rouhallah
25-01-2008, 21:10
سلام
شما همه برنامه هان رو ببند و نصبش کن(به ریست فکز نکنم نیازی باشه)
یه بار میخوای ریست کن.
همه مشکلات حله شما کاری نمیخواد انجام بدی.
یه ایکن شبه کیبرد میشینه گوشه taskbar روش کیک کن
یه کیبر مجازی باز میشه
کلید مبادله رو کلیک بذاری همه حروفی رو که با shift نوشته میشه رو خواهی دید.
برای عوض کردن هر حرف روش کیلیک کن یه صفحه باز میشه شما از اونجا با انتخاب گزینه های زیاد میتونی تعریف کلیدها رو عوض کنی .
البنه نیازی نیست اما یه بار این کاری که گفتم رو انجام بده چیزای جالبی مییبنی!!!

رو آیکن هم نگه داری بهت تاریخ میده.
اصلا" این عکس:

تصحیح همه حروف (ي‌به ی)
تصحیح نیم‌فاصله(shift+space) خودکار یا هر کلیدی که شما مایلی با shift
مشاهده تمام اعرابها و... جهت تایپ بهنر.(میفهمی هر کلید کارش با شیفت چیه)
درج ناریخ به زبان فارسی با نگه داشتن موس در taskbar

امیدوارم دیگه کسی با این همه نوشته مشکلی در تایپ ندشنه باشه.

دوست عزیز نمیدونم چی شده حالا که اجراش میکنم میاد تو سیستم ترای بعد که روی اون کلیک میکنم فقط مینیمایز هستش و نمیتونم پنچره رو ببینم
چیکار کنم

javad2625
25-01-2008, 22:54
دوست عزیز من این نرم افزار رو دانلود کردم
اما کلیدهای کنترلی اون غیر فعاله و فقط کلیدهای حروفش فعاله
در ضمن من تو اینترنت هر سایتی که با فونت times new roman مطلب نوشته باشه رو ی های تو سایت رو به صورت ی (ی بزرگ) در وسط کلمه میبینم و فکر نکنم این نرم افزار بتونه این مشکل در مشاهده رو نیز رفع کنه
چون احتمالً ایراد از فونت نصب شده روی دستگاه هم است آیا میشه این فونت رو از جایی دانلود کرد؟
اگه از ويندوز 98 يا ME استفاده مي كنيد طبيعي هست كه حرف ی در بعضي جاها غير چسبان باشه. ولي اگه اكس پي داريد طبيعي نيست و ممكنه ربط به ويروس يا نرم افزارهاي فارسي ساز معيوب داشته باشه. نمي دونم با تعويض فونت مشكل حل بشه يا نه، ولي فونت Times New Roman رو خيلي راحت مي تونيد دانلود كنيد:

javad2625
25-01-2008, 22:57
همونطور كه آقا رضا (علي علي) گفت، مي تونيد با نصب نرم افزار اصلاح صفحه كليد، كاري كنيد كه با زدن Shift+Space علامت نيم فاصله گذاشته بشه. مثل «مي‌شود». ضمناً علاوه بر اين برنامه TrayLayout يه برنامه هم ورديست معرفي كرده بود كه فكر مي كنم به محض نصب، همه مشكلات رو حل كنه، اميدوارم خانم ولايي يا خود ورديست لينكش رو توي فهرست بذارند تا ديگه مجبور نباشيم دنبال لينك بگريدم.