PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42]

mb1372
08-04-2017, 13:25
سلام دوستان
در تنظیم هدر فصل های پایان نامه به مشکل خوردم. هدر فصل های 4 تا 6 تفکیک شده نیست و ویرایش یکی از اون ها باعث تغییر همه شون میشه.
جالب اینجاست که ابتدای هر فصل از Section break استفاده شده و شماره ای که زیر هدر نمایش داده میشه برای هر فصل متفاوته. تصاویر زیر مربوط به فصل های 4 و 5 و 6 هست که مشخصه سکشن های متفاوتی دارند اما هدر یکسان!:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad Hosseyn
08-04-2017, 17:14
خیلی ممنونم از توضیحتون
فقط هنوز یه مشکل هست ...الان جای متن پاورقی درست شده ولی اون خطی که بالاش هست هنوز جلو هست و هرکار میکنم عقب نمیاد و به صورت این عکسی که گذاشتم هست.... ممنون میشم هر زمان فرصت کردید راهنمایی کنید ...مچکرم از وقتی که میذارید

ابتدا از منوی View نمایش رو به صورت Draft در بیارید. بعد از منوی References گزینه Show Notes رو بزنید. در کادری که پائین باز میشه یک لیست باز شو هست که اون رو بذارید روی Footnote separator و حالا Ctrl+A‌رو بزن تا خط انتخاب بشه و از منوی Home اولا پاراگراف رو چپ‌چن کنی و بعد با استفاده از دو گزینه که فلش کوچکی درشون داره (کنار گزنیه‌های راست چین و چپ چین کردن) بچسبونیدش به انتهای خط. باید درست بشه.

Amirdb
09-04-2017, 20:03
واقعا ازتون ممنونم لطف بزرگی کردید مچکرم...درست شد بالاخره :n16:

mehdi_mh71
10-04-2017, 22:00
سلام عزیزان
من دارم کتاب تایپ می کنم در قطع وزیری و در ورد همه سایزها از کناره ها و سایز صفحه تنظیم میکنم ولی وقتی تبدیلش میکنم به پی دی اف وقتی میخوام پرینتش بگیرم در قطع همون A4 پرینت میشه که نمیدونم از ورد به پی دی اف چه فرآیندی طی میشه این اتفاق می افته .... با تشکر

Mohammad Hosseyn
11-04-2017, 00:05
سلام عزیزان
من دارم کتاب تایپ می کنم در قطع وزیری و در ورد همه سایزها از کناره ها و سایز صفحه تنظیم میکنم ولی وقتی تبدیلش میکنم به پی دی اف وقتی میخوام پرینتش بگیرم در قطع همون A4 پرینت میشه که نمیدونم از ورد به پی دی اف چه فرآیندی طی میشه این اتفاق می افته .... با تشکر
با چی تبدیل میکنید؟ از خود مبدل Word تو گزینه Save As ؟ یا با نرم افزار دیگه؟

چون من الان با word 2016 تست کردم بعد تبدیل هم مشکلی نداشت میتونستم سایز رو عوض کنم

mehdi_mh71
11-04-2017, 09:22
با چی تبدیل میکنید؟ از خود مبدل Word تو گزینه Save As ؟ یا با نرم افزار دیگه؟

چون من الان با word 2016 تست کردم بعد تبدیل هم مشکلی نداشت میتونستم سایز رو عوض کنم

سلام .بله با همون مبدل خود ورد
نمیدونم واقعا مشکلش چیه
با نرم افزارهای دیگرش هم که درست میکنم پاورقی های هر سکشن از اول شروع میشه و صفحه به صفحه نیست :n36:

Mohammad Hosseyn
11-04-2017, 11:40
سلام .بله با همون مبدل خود ورد
نمیدونم واقعا مشکلش چیه
با نرم افزارهای دیگرش هم که درست میکنم پاورقی های هر سکشن از اول شروع میشه و صفحه به صفحه نیست :n36:
ورژن آفیستون چنده؟

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

mb1372
11-04-2017, 20:59
سلام عزیزان
تنظیمات پرینتر رو هم انجام میدید؟ باید سایز کاغذ رو قبل از پرینت تغییر بدید...

spartaqus
17-04-2017, 17:02
سلام

تو جدول چیکار کنم که متنم دقیقا فیت جدول بشه یک سری از کلمات که کپی میکنم تو جدول میرن جلو و دیده نمیشن و باید اینتر کنم

albabeta
18-04-2017, 22:53
سلام.من یه مشکل توی ورد دارم ممنون میشم کسی بلد بود بگه چطور حلش کنم.
توی ورد بعضی از صفحاتی که توشون تایپ شده تا انتهای حاشیه تعیین شده نمیرن. یعنی خطوط اخر ثفحات از پایین تراز نیستن. قسمت ارفان رو هم امتحان کردم نشده.مشکلش کجاست؟!

shvalaie
01-05-2017, 15:57
سلام.من یه مشکل توی ورد دارم ممنون میشم کسی بلد بود بگه چطور حلش کنم.
توی ورد بعضی از صفحاتی که توشون تایپ شده تا انتهای حاشیه تعیین شده نمیرن. یعنی خطوط اخر ثفحات از پایین تراز نیستن. قسمت ارفان رو هم امتحان کردم نشده.مشکلش کجاست؟!

سلام،
كل پاراگرافها رو select كنيد
روي آنها رايت كليك كنيد و به paragraph برويد
در قسمت general/alignment رفته و از منوي كشويي، justified رو انتخاب كنيد.....
البته چند مدل justified هست.....
justified ==== براي تنظيم سطر و پر كردن آن، از فاصله استفاده ميشود

justified low ==== ورد براي تنظيم سطر و پر كردن آن از فاصله كمتر و از كشيدگي كلمات استفاده ميكند.

در mediuem و high .... كشيدگي را خيلي زياد ميكند. به طوري كه اصلا جالب نيست.

shvalaie
01-05-2017, 16:06
سلام

تو جدول چیکار کنم که متنم دقیقا فیت جدول بشه یک سری از کلمات که کپی میکنم تو جدول میرن جلو و دیده نمیشن و باید اینتر کنم

سلام
در table properties رفته و در قسمت
table/ option/ default cell margin
همه ي عددها رو تنظيم كنيد..... توجه كنيد كه اگر اين اعداد را صفر بگذاريد.... مخصوصا از چپ و راست.... خط و متن به هم مي چسبند

در ضمن ... من خيلي متوجه نشدم مشكل شما دقيقا چيست....
احتمال دارد كه در paragraph ، يعني جدول را سلكت كنيد، و paragraph‌ر را بياوريد و بعد و در قسمت indention هم اعداد صفر نباشند و تورفتگي براي مطالب جدولتان منظور شده باشد

چند احتمال ديگر هم ميدهم اما نميدانم كدام يك مشكل شما را حل خواهد كرد.

shvalaie
01-05-2017, 16:12
سلام دوستان
در تنظیم هدر فصل های پایان نامه به مشکل خوردم. هدر فصل های 4 تا 6 تفکیک شده نیست و ویرایش یکی از اون ها باعث تغییر همه شون میشه.
جالب اینجاست که ابتدای هر فصل از Section break استفاده شده و شماره ای که زیر هدر نمایش داده میشه برای هر فصل متفاوته. تصاویر زیر مربوط به فصل های 4 و 5 و 6 هست که مشخصه سکشن های متفاوتی دارند اما هدر یکسان!:

سلام دوست عزيز
در همين شكلي كه گذاشته ايد دليل مشكل مشخص است
اينجا كه نوشته same as previous .... مشكل همين جاست
اين يعني اينكه با اينكه section عوض شده.... ورد متن داخل سرصفحه يا پاصفحه رو مثل section قبلي ميگذاره

براي اين كار بايد آيكون link to previous رو غير فعال كنيد.... براي هر فصل جداگانه اين كار بايد انجام بشه

اخطار: بعد از اصلاح، حتما يك دور از اول تا اخر سر صفحه / پاصفحه ها رو چك كنيد كه درست باشند.... اين مرحله از كار وقتي به مشكل بر ميخوره.... ممكنه با حل هر مرحله .... مرحله ي بعدي خراب بشه.... متاسفانه

shvalaie
01-05-2017, 16:18
سلام عزیزان

دوست عزيز سلام
اول اينكه .... شما توي قطع وزيري مطلب رو تايپ ميكند....
دوم اينكه .... پرينت رو روي كاغذ قطع وزيري كه نمي گيريد؟ مي‌گيريد؟ پرينت قاعدتا روي كاغذ A4‌است
سوم اينكه .... اگر بعد از تبديل از ورد به پي دي اف .... و هنگام پرينت مطالبتون scale بزرگتر يا كوچكتر پرينت ميشود
.. دليلش اين است كه در هنگام پرينت در acrobat يك پارامتر وجود دارد كه بايد
در قسمت page scaleing به جاي fit to printable area و يا پارامترهاي ديگر....
NONE انتخاب شود

cartesiba
16-05-2017, 14:48
سلام دوستان من ورد 2016 دارم اما وقتی روی 2007 باز میکنم کل فونت ها میریزه بهم . باید چکار کرد ؟ 2تا راه را رفتم که تیک بزنم

NimoOol.HD2
17-05-2017, 00:48
سلام و وقت بخیر
من یه پایان نامه دارم ، بعد از اینکه فهرست مطالبشو درست می کنم و ذخیره می کنم ، بعد که می خوام بازش کنم ، باز میشه ، اما چند لحظه بعد بسته میشه
تا حالا دو بار کلی وقت گذاشتم و هدینگ معرفی کردم و ... اما هر دفعه اینجوری میشه ...
رو سیستمم هم ورد 2013 دارم و هم 2016 ، روی چند تا سیستم مختلف هم امتحان کردم باز همینجوری میشه ( خودمم از 2013 استفاده می کنم )
تورو خخدا کمکم کنید
از Open and Repair استفاده کردم ، Add-in ها رو غیر فعال کردم ، آفیس رو repair کردم ، اما باز نمیشه ، چیکار کنم ؟؟؟
هنوز باید اضلاحات انجام بدم روش کارم تموم نشده که پرینتش بگیرم...

Mohammad Hosseyn
17-05-2017, 11:23
سلام دوستان من ورد 2016 دارم اما وقتی روی 2007 باز میکنم کل فونت ها میریزه بهم . باید چکار کرد ؟ 2تا راه را رفتم که تیک بزنم
با زدن تیک Embed fonts جواب نداد تنها راه به نظرم اینه که فونتهایی که تو فایلتون استفاده شده رو از پوشه windows/fonts بردارید و به هر سیستمی که میبرید اول فونت هارو نصب کنید بعد باز کنید فایل رو. حدس میزنم اگر با embed fonts مشکل حل نشه اصلا مشکل فونت نیست و مسئله چیز دیگه ایه. سیو کردن با فرمت doc رو هم تست کردید؟

سلام و وقت بخیر
من یه پایان نامه دارم ، بعد از اینکه فهرست مطالبشو درست می کنم و ذخیره می کنم ، بعد که می خوام بازش کنم ، باز میشه ، اما چند لحظه بعد بسته میشه
تا حالا دو بار کلی وقت گذاشتم و هدینگ معرفی کردم و ... اما هر دفعه اینجوری میشه ...
رو سیستمم هم ورد 2013 دارم و هم 2016 ، روی چند تا سیستم مختلف هم امتحان کردم باز همینجوری میشه ( خودمم از 2013 استفاده می کنم )
تورو خخدا کمکم کنید
از Open and Repair استفاده کردم ، Add-in ها رو غیر فعال کردم ، آفیس رو repair کردم ، اما باز نمیشه ، چیکار کنم ؟؟؟
هنوز باید اضلاحات انجام بدم روش کارم تموم نشده که پرینتش بگیرم...
به نظر بخاطر پلاگین ها یا افزونه هایی هست که شما نصب کردید. نرم افزارهایی مثل بابیلون و Nitro PDF و ... افزونه هایی رو به ورد اضافه میکنن که میونه مشکل ساز باشه. برای منم پیش اومده بود که با غیر فعال کردن همشون درست شد. امیدوارم برای شما هم درست بشه.
وارد Option ورد بشید و از گزینه های سمت راست Add-ins رو انتخاب کنید.
اون پائین manage رو بذارید روی com add-ins و go رو بزنید ... تو پنجره ای که میاد تیک هارو بردارید (بجز اونهایی که فکر میکنید مشکل ساز نیستن و میشناسین) و دوباره تست کنید ببینید فایلتون باز میشه یا نه.

cartesiba
17-05-2017, 18:40
با فرمت doc را باید امتحان کنم یعنی ویرایش بزنم بزارم روی doc

NimoOol.HD2
17-05-2017, 21:57
با زدن تیک Embed fonts جواب نداد تنها راه به نظرم اینه که فونتهایی که تو فایلتون استفاده شده رو از پوشه windows/fonts بردارید و به هر سیستمی که میبرید اول فونت هارو نصب کنید بعد باز کنید فایل رو. حدس میزنم اگر با embed fonts مشکل حل نشه اصلا مشکل فونت نیست و مسئله چیز دیگه ایه. سیو کردن با فرمت doc رو هم تست کردید؟

به نظر بخاطر پلاگین ها یا افزونه هایی هست که شما نصب کردید. نرم افزارهایی مثل بابیلون و Nitro PDF و ... افزونه هایی رو به ورد اضافه میکنن که میونه مشکل ساز باشه. برای منم پیش اومده بود که با غیر فعال کردن همشون درست شد. امیدوارم برای شما هم درست بشه.
وارد Option ورد بشید و از گزینه های سمت راست Add-ins رو انتخاب کنید.

اون پائین manage رو بذارید روی com add-ins و go رو بزنید ... تو پنجره ای که میاد تیک هارو بردارید (بجز اونهایی که فکر میکنید مشکل ساز نیستن و میشناسین) و دوباره تست کنید ببینید فایلتون باز میشه یا نه.

متشکر از راهنماییتون اما گفتم که این روش رو امتحان کردم ، راه دیگه ای به نظرتون نمیرسه ؟؟؟

Mohammad Hosseyn
17-05-2017, 23:07
متشکر از راهنماییتون اما گفتم که این روش رو امتحان کردم ، راه دیگه ای به نظرتون نمیرسه ؟؟؟
بله ... انتهای پستتون رو درست نخوندم ... ببخشید...

آفیس رو کامل حذف کردید؟ بعد از حذف معمولی یکسری پوشه هایی باقی میمونن اونهارو باید دستی حذف کنید + یکسری کلیدهای ریجستری ویندوز... اصطلاحا فول کلین بشه ... فکر کنم نرم افزارهایی هم برای کامل پاک کردن آفیس هست.

NimoOol.HD2
18-05-2017, 00:12
خواهش می کنم ، اره پاک کردم اما دستی چیزیو پاک نکردم ، و تغییری نکرد ، حالا بازم با Revo یه بار دیگه پاکش می کنم ببینم چی میشه
اخه می دونید مشکلی که هست رو سه تا سیستم مختلف باز کردم و نتایج دقیقا مشابه بود ...
یعنی فایل بد سیو شده...تا فایل رو نبندم مشکلی پیش نمیادا اما به محض اینکه مجدد بازش کنم خراب میشه ، اما اونم فقط تو این پایان نامه ی که سنگینه یکم اینجوری شده ...بقیه فایلا مشکلی ندارن...

shvalaie
30-05-2017, 18:46
خواهش می کنم ، اره پاک کردم اما دستی چیزیو پاک نکردم ، و تغییری نکرد ، حالا بازم با Revo یه بار دیگه پاکش می کنم ببینم چی میشه
اخه می دونید مشکلی که هست رو سه تا سیستم مختلف باز کردم و نتایج دقیقا مشابه بود ...
یعنی فایل بد سیو شده...تا فایل رو نبندم مشکلی پیش نمیادا اما به محض اینکه مجدد بازش کنم خراب میشه ، اما اونم فقط تو این پایان نامه ی که سنگینه یکم اینجوری شده ...بقیه فایلا مشکلی ندارن...

سلام، من كمي توي اينرتنت جستجو كردم.... و اينها راه حلهايي است كه توي پستها و سايتهاي مختلف براي مشكل مشابه شما گفته شده بود

آيا فايلتون توي campatibility mode باز ميشه؟
اگر اين طور باشه، قبل از اينكه فهرست مطالب رو درست كني، فايل رو save as كن به ورد 2013

البته من خودم اين رو امتحان نكردم اما اگر كليد alt رو نگهداري و ورد رو باز كني، يه جا ازت ميپرسه كه ميخواي ورد رو در حالت safe mode باز كني...؟
بله بزن ببين شايد بتوني ببيني كجاي كار ايراد داره كه فايل رو باز نميكنه
شايد هم ctrl رو نگهداري بره توي safe mode

فايل رو چطور باز ميكني؟ روي فايل مستقيم كليك ميكني تا ورد باز بشه؟
يه بار برعكسش رو هم امتحان كن.... ورد رو باز كن و بعد با open فايلت رو باز كن.....

اگر تازگي نرم افزاري در سيستم نصب كرده اي .... امتحان كن اگر uninstal كني درست ميشه يا نه....
== شخصا فكر ميكنم اين راه حل خيلي عجيبه ... چون فايل شما توي سيستمهاي ديگه هم باز نميشه ... بنابراين نميتونه با اين راه حل مشكل حل شه

يكي نوشته بود كه با داشتن چنين مشكلي.... كارت گرافيكي سيستم ش رو disable كرده و تونسته فايل رو باز كنه

اما يكي نوشته كه تونسته توي حالت safe mode فايلش رو باز كنه ....
اين مراحل رو طي كنيد:

Open in safe mode. 2. Go to File > Options
3. When options window opens go to add-ins
4. Click on add-ins and open it. (in add-ins you will see an active application sending info over bluetooth)
5. Click on the bluetooth and it will highlight
6. Look down in the drop-down menu to the right where it reads MANAGE. In the drop down
menu look for COM-add-ins
7. Click go
8. Another window will appear one will be uncheck by default and the other one (send to bluetooth will be checked)
9. Uncheck send to bluetooth
10. Click ok
10(b) You may want to check that bluetooth now is inactive.
11 Save everything and close word.
12. Reopen word... no problem...

منبع اين مطالب:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

میثم خزائی
04-06-2017, 23:33
عزیزان من الان پاورپوینتو با حجم 350مگ دانلود کردم ولی وقتی بازش میکنم همچین خطایی میده:system information is unable to open this .nfo file. the file might be corrupt or incompatible with this version of system information چیکار کنم؟خواهشا راهنماییم کنید میخوام تحقیق ارائی بدم

GR_mahdi
07-06-2017, 00:52
سلام
من یه متن طولانی دارم که میخوام یک حرف از یک کلمه این متن رو تغییر رنگ بدم بعد تمام کلمات مشابه هم همون حرفشون تغییر رنگ بده.
چه راه حلی داره؟ممنون از پاسخ سریعتون

pooyesh_ps
19-06-2017, 12:09
حل مشکل فارسی نوشتن اعداد در ورد

- - - Updated - - -

حل مشکل فارسی نوشتن اعداد در ورد

pooyesh_ps
19-06-2017, 12:14
خیلی عالی بود !!!!

van123
24-06-2017, 10:55
با سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید به چه نحوی می توان این علامت رو غیر فعال کرد
مطابق عکس زیر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vissoto
24-06-2017, 13:44
با سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید به چه نحوی می توان این علامت رو غیر فعال کرد
مطابق عکس زیر

سلام
برای غیر فعال شدن این علامت ؛ نمایش Paragraph marks را غیرفعال کنید.
در تب Home
در تنظیمات Word

rmahdi1377
03-07-2017, 12:01
با سلام
تو فونت هاتون مجموعه B رو نصب کنین
این مجموعه مشکلی نداره
با سلام
از امروز در برنامه word یه مشکلی واسم پیش اومده .
وقتی که کلمات را تایپ میکنم در بعضی از فونتها مثل "میترا و نازنین" حرف ی را به ادامه کلمه متصل نمینویسه.
مثلا کلمه شیمایی رو ب صورت : شی می ای ی مینویسه.

لازم به ذکر هست که من برنامه رو remove کردم و دوباره نصبش کردم اما باز هم مشکلم حل نشد. حتی تنظیمات زیان( regional and language option) رو هم چک کردم و دیدم روی فارسی تنطیم هست.

لطفا بهم کمک کنید چون من شدیدا به این برنامه احیاج دارم.

با تشکر فراوان

- - - Updated - - -

با سلام
این مجموعه مشکلی نداره
با سلام
از امروز در برنامه word یه مشکلی واسم پیش اومده .
وقتی که کلمات را تایپ میکنم در بعضی از فونتها مثل "میترا و نازنین" حرف ی را به ادامه کلمه متصل نمینویسه.
مثلا کلمه شیمایی رو ب صورت : شی می ای ی مینویسه.

لازم به ذکر هست که من برنامه رو remove کردم و دوباره نصبش کردم اما باز هم مشکلم حل نشد. حتی تنظیمات زیان( regional and language option) رو هم چک کردم و دیدم روی فارسی تنطیم هست.

لطفا بهم کمک کنید چون من شدیدا به این برنامه احیاج دارم.

با تشکر فراوان

- - - Updated - - -

با سلام
این مجموعه مشکلی نداره

jeff_gh7
03-07-2017, 18:36
سلام خدمت همه بچه ها
ببخشید میخواستم بدونم میشه از برگه ی زیر اسکن گرفت و 2 ستون اول رو عدد ها رو پاک کرد و عوض کرد؟؟
شما چه راهی پیشنهاد میکنید. جون کاربر جدیدم عکس رو نمیدنم چطوری باید بزارم:n28:

baby_1
15-07-2017, 11:23
سلام
می خواستم بدونم پیوستگی جملات روچه جوری می شه از بین برد، مثلا در عکس زیر

جمله(در تصویر 2) رو که سایزش رو تغییر می دم جملات پایینش نیز سایزشون تغییر می کنن ، بعد از اینکه انتهای جمله اینتر زدم پیوستگی جمله بالا و پایین حذف شد و تغییر جمله اول روی عکس یا جمله زیر عکس تاثیری نداشت ، اما وقتی که عکس زیرش یا جمله زیر عکس رو مکانشون یا سایزشون رو تغییر می دم باز جمله اول هم فونت و یا Justify از دست می ره.

ممنونم می شم راهنمایی بفرمایید

Mohammad Hosseyn
15-07-2017, 14:17
سلام
می خواستم بدونم پیوستگی جملات روچه جوری می شه از بین برد، مثلا در عکس زیر

جمله(در تصویر 2) رو که سایزش رو تغییر می دم جملات پایینش نیز سایزشون تغییر می کنن ، بعد از اینکه انتهای جمله اینتر زدم پیوستگی جمله بالا و پایین حذف شد و تغییر جمله اول روی عکس یا جمله زیر عکس تاثیری نداشت ، اما وقتی که عکس زیرش یا جمله زیر عکس رو مکانشون یا سایزشون رو تغییر می دم باز جمله اول هم فونت و یا Justify از دست می ره.

ممنونم می شم راهنمایی بفرمایید
این مشکل معمولا مواقعی رخ میده که متن از جای دیگه (عموما فضای اینترنت) کپی میشه به word. برای حل مشکل بعد از کپی متن برای paste کردن کلید Alt+Ctrl+V رو بزنید و تو پنجره‌ای که میاد گزینه‌ی Unformatted text رو بزنیدو اوکی کنید . (همین متن رو میتونید اول کات کنید تو فضایی مثل notepad بعد به همین صورت پیست کنید تو ورد)

baby_1
16-07-2017, 09:17
سلام
از لطف و راهنمایی شما متشکرم، من متن رو از فایل ورودی که قبلا نوشتم توی فایل ورد جدید Paste کردم که این مشکل هم در فایل اصلی وجود دار هم در فایل کپی شده ، شیوه شما را چک کردم ولی متاسفانه مشکل پابرجاست. فایل ورود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad Hosseyn
16-07-2017, 13:05
سلام
از لطف و راهنمایی شما متشکرم، من متن رو از فایل ورودی که قبلا نوشتم توی فایل ورد جدید Paste کردم که این مشکل هم در فایل اصلی وجود دار هم در فایل کپی شده ، شیوه شما را چک کردم ولی متاسفانه مشکل پابرجاست. فایل ورود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من فایلتون رو باز کردم و سایز و فرمت اون (جمله 2) رو هم تغییر دادم و هیچ مشکلی پیش نیومد :

رو فایل هم ذخیره کردم که میتونید ببینید:

عکسهارو هم بهتره inline بکنید که نامرتبی ایجاد نشه.

baby_1
16-07-2017, 15:13
سلام
از لطفتون و وقتی که می زارید بی نهایت ممنونم ، اگر توجه بفرمایید جمله زیر عکس رو که انتخاب می کنم کل فونت فایل تغییر پیدا می کند (به جز اینکه به صورت جدا جدا قسمت های مختلف رو تغییر فونت بدم) یا به عنوان مثال عدد فرمول (3-1) را که تغییر فونت می دم کل فونت صفحه عوض می شه

Mohammad Hosseyn
16-07-2017, 16:05
سلام
از لطفتون و وقتی که می زارید بی نهایت ممنونم ، اگر توجه بفرمایید جمله زیر عکس رو که انتخاب می کنم کل فونت فایل تغییر پیدا می کند (به جز اینکه به صورت جدا جدا قسمت های مختلف رو تغییر فونت بدم) یا به عنوان مثال عدد فرمول (3-1) را که تغییر فونت می دم کل فونت صفحه عوض می شه
خواهش میکنم.
بله الان متوجه شدم...

نمیدونم مشکل از کجاست ولی من کل متنتون رو انتخاب کردم و styleش رو گذاشتم روی Normal و بعد تغییر فونت دادم یک پاراگراف رو واین مشکل رفع شد :

بنابراین فکر میکنم یه مشکلی با style متن از اول بوده که باعث میشه استایل پاراگراف های مختلف بهم متصل باشه.

baby_1
20-07-2017, 11:06
سلام
بعد از فهرست بندی خودکار به چند مشکل برخوردم که عکس مشکلات آورده شده است. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید

چرا برای زیر شاخه های نقطه های ... قرار داده نشده است؟
چرا عنوان بعضی از بخش ها در خط بالا و شماره صفحه در پایین آن نوشته شده است؟
چرا بعضی از زیر شاخه ها با فاصله نسبت به دیگر زیر بخش ها قرار گرفته است؟

baby_1
20-07-2017, 11:47
سلام
مشکل ... با انتخاب نوع رفرنس دهی حل شد اما دو مشکل اصلی باقی مونده است ، به همراه اینکه بعضی از نوشته ها در سمت راستن و بعضی دیگر در سمت چپ.

Mohammad Hosseyn
20-07-2017, 12:35
سلام
مشکل ... با انتخاب نوع رفرنس دهی حل شد اما دو مشکل اصلی باقی مونده است ، به همراه اینکه بعضی از نوشته ها در سمت راستن و بعضی دیگر در سمت چپ.
مشکل اینه که برای سرفصل منابع و پیوست مثل بقیه نشده؟
دراصل منابع و پیوست درست ثبت شده بقیه فهرست نامرتبه!
راست چین کردید کل فهرست رو؟

baby_1
20-07-2017, 13:39
سلام
از پاسختون ممنونم
بله همه موراد راست چین و چپ چین رو زدم اما بعضی ها در سمت راست هستن بعضی ها در سمت چپ

Mohammad Hosseyn
20-07-2017, 20:52
سلام
از پاسختون ممنونم
بله همه موراد راست چین و چپ چین رو زدم اما بعضی ها در سمت راست هستن بعضی ها در سمت چپ
کلا ورد تو فهرست فارسی یکم مشکل داره که از عوامل مختلف میتونه بیاد... اینجا به نظر مشکل شماره گذاری سرفصل هاست چون اونایی که شماره دارن عنوان سرفصل میره سمت چپ که نباید بره ... شما انتهای شماره سرفصل رو باید یه خط فاصله ( - ) بذارید فکر کنم. یعنی بجای مثلا 3-1 باشه 3-1-

shvalaie
25-07-2017, 13:12
کلا ورد تو فهرست فارسی یکم مشکل داره که از عوامل مختلف میتونه بیاد... اینجا به نظر مشکل شماره گذاری سرفصل هاست چون اونایی که شماره دارن عنوان سرفصل میره سمت چپ که نباید بره ... شما انتهای شماره سرفصل رو باید یه خط فاصله ( - ) بذارید فکر کنم. یعنی بجای مثلا 3-1 باشه 3-1-

سلام، در page setup و در سربرگ layout
برويد و section direction‌ را
right to left انتخاب كنيد.....
من قبلا چنين مشكلي داشتم و كلا حل شد....
البته فكر كنم كه بهتر باشد كه كل فايل را select‌ كنيد و اين تغيير را در كل فايل دهيد.

hamid_diablo
27-07-2017, 11:15
سلام دوستان

یه منبع و کتاب خوب آموزش word 2016 بهم معرفی کنید
پیشاپیش ممنونم

baby_1
11-08-2017, 14:37
سلام
دو تا سوال در فهرست بندی خودکار داشتم که ممنون می شم راهنمایی بفرمایید. بعد از هر بار پاک کردن و تصحیح فهرست بندی خودکار محبور هستم شماره استایل رو به دلخواهی که مد نظر هست انتخاب کنم ، می خواستم بدونم شیوه اینکه بعضی از استایل ها خودشون خودکار شماره می شن (در پنجره table of contents settings) به چه شکل هست که منم بتونم یه بار تنظیم کنم و دیگه احتیاجی به نوشتن مجدد نباشه( حتی در صورت حذف کل لیست فهرست)

2) بعد از تهیه فهرست خودکار اگر بخوایم پنجره table of contenets رو برای این فهرست ویراش کنیم چه جوری باید بیاریمش (صرفا برای یک یکی از لیستها)؟

ممنونم

WikiVb
17-08-2017, 23:31
سلام دوستان ورد 2016 توی فرمول نویسی حرف , رو به صورت علامت سوال نشون میده و وقتی بعد از اعداد حروف انگلیسی مثل x بنویسیم اون حرف رو به صورت یک مربع توخالی نشون میده امکانش هست راهنمایی بفرمایید ؟ تغییر فونت هم تاثیری روش نداره

و مورد دوم

Mohammad Hosseyn
18-08-2017, 00:02
سلام دوستان ورد 2016 توی فرمول نویسی حرف , رو به صورت علامت سوال نشون میده و وقتی بعد از اعداد حروف انگلیسی مثل x بنویسیم اون حرف رو به صورت یک مربع توخالی نشون میده امکانش هست راهنمایی بفرمایید ؟ تغییر فونت هم تاثیری روش نداره

و مورد دوم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فونت فرمول رو عوض کردید؟

WikiVb
18-08-2017, 00:13
فونت فرمول رو عوض کردید؟

بله عزیز اصلا فونت فرمول تغییر نمیکنه هم از بخش Home تست کردم هم روی فرمول کلیک راست کردم و هر دو بخشی که مربوط به قونت هستو تغییر دادم

Gladiator25
19-08-2017, 01:40
دوستان توی ورد چطور دو ستونه بنویسیم مثل مقالات علمی

Mohammad Hosseyn
19-08-2017, 12:19
بله عزیز اصلا فونت فرمول تغییر نمیکنه هم از بخش Home تست کردم هم روی فرمول کلیک راست کردم و هر دو بخشی که مربوط به قونت هستو تغییر دادم
تا جایی که میدونم از مشکل فونت ناشی میشه... اگر با فونت معمولی افیس هم مشکل داره افیس رو یکبار دیگه نصب کنید یا همون Repair موقع نصب مجدد...

دوستان توی ورد چطور دو ستونه بنویسیم مثل مقالات علمی

از تب Layout گزینه‌ی columns هست که میتونید تغییر بدید به 2 یا عددهای بیشتر...

followerking
23-08-2017, 15:52
ممنون از جوابتون

Amin.P30
13-09-2017, 21:15
سلام،

من یک برگه دارم که هر دو طرفش یک نوشته چاپ شده هم داره و همچنین نوشته با خودکار،
یک طرفش یک سری گواهی امضا ثبت شده در اسناد رسمی هست که دست نمیخوره، اون طرفش یک سری اطلاعات هست که با خودکار پر شده و چند موردش اشتباه نوشته شده، نباید خط خوردگی داشته باشه، همچنین نباید با غلط گیر کثیف بشه، از طرفی میخام همون برگه اصلاح بشه،

من با ورد و چاپگر سیاه سفید، بک گراند صفحه رو مثلا سیاه کردم بعد چاپ کردم ولی اون صفحه سیاه نشد، البته توی print preview سفید دیده میشد

میشه کاری کرد که اون صفحه دوباره سفید بشه یا مثلا شیری بشه و اون نوشته ها پاک بشن با چاپگر رنگی مثلا؟

soroori2
16-09-2017, 14:28
سلام
من ورد 2010 دارم و هر صفحه ای که باز می کنم دوصفحه است و وقتی پرینت می گیرم یک صفحه اصلی که تایپ کردم و یک صفحه سفید پرینت گرفته میشه.چطور اونو رو یک صفحه تنظیم کنم؟

siava5h
16-09-2017, 23:41
سلام،

من یک برگه دارم که هر دو طرفش یک نوشته چاپ شده هم داره و همچنین نوشته با خودکار،
یک طرفش یک سری گواهی امضا ثبت شده در اسناد رسمی هست که دست نمیخوره، اون طرفش یک سری اطلاعات هست که با خودکار پر شده و چند موردش اشتباه نوشته شده، نباید خط خوردگی داشته باشه، همچنین نباید با غلط گیر کثیف بشه، از طرفی میخام همون برگه اصلاح بشه،

من با ورد و چاپگر سیاه سفید، بک گراند صفحه رو مثلا سیاه کردم بعد چاپ کردم ولی اون صفحه سیاه نشد، البته توی print preview سفید دیده میشد

میشه کاری کرد که اون صفحه دوباره سفید بشه یا مثلا شیری بشه و اون نوشته ها پاک بشن با چاپگر رنگی مثلا؟

الان شما مشکلت سیاه کردن صفحه هست یا سفید کردن نوشته ها؟!
با چاپگرهای رنگی عموما (99%) نمیشه چیزی رو سفید کرد.

سلام
من ورد 2010 دارم و هر صفحه ای که باز می کنم دوصفحه است و وقتی پرینت می گیرم یک صفحه اصلی که تایپ کردم و یک صفحه سفید پرینت گرفته میشه.چطور اونو رو یک صفحه تنظیم کنم؟

شما همون اول که new/blank document رو میزنی 2 صفحه میبینی؟

soroori2
17-09-2017, 02:58
الان شما مشکلت سیاه کردن صفحه هست یا سفید کردن نوشته ها؟!
با چاپگرهای رنگی عموما (99%) نمیشه چیزی رو سفید کرد.

شما همون اول که new/blank document رو میزنی 2 صفحه میبینی؟

سلام
خود ورد را که باز می می کنم یک صفحه ای هست ولی یک قالب برام درست کردن که از اون استفاده می کنم و این 2 صفحه است .

Ghaioom
17-09-2017, 07:01
دوستان حاشیه برای دور صفحه تو نت برای دانلود هست؟ اگه هست لینکشو بدین. با تشکر.
خود ورد که به جز چند تا حاشیه بقیشون قشنگ نیست.

mobin
17-09-2017, 08:24
دوستان سلام.
من یک متن طولانی ورد دارم. میخوام در pdf دکمه ای بسازم که در هر صفحه ای باشم، با کلیک روی اون، به فهرست مطالب برم.
در ورد یا pdf چطور میتونم اینو بسازم؟

mobin
18-09-2017, 09:37
دوستان لطفا کمک کنین. خیلی تو نت گشتم، به نتیجه نرسیدم.

Mohammad Hosseyn
18-09-2017, 12:57
دوستان لطفا کمک کنین. خیلی تو نت گشتم، به نتیجه نرسیدم.
در word نیازه شما صفحه ی فهرست رو bookmark کنید و بعد از cross reference استفاده کنید.

اول وارد صفحه فهرست بشید و از تب insert گزینه ی bookmark رو انتخاب کنید و بعد اینکه اسمی انتخاب کردید (مثلا "فهرست") add رو بزنید...
بعد برای اینکه در همه ی صفحات کراس رفرنس شما بیاد دوبار روی پائین یک صفحه یا بالاش کلید کنید تا بتونید لینک صفحه فهرست رو اونجا قرار بدید. از همون منوی insert کزینه cross reference رو بزنید و تو پنجره ای که میاد reference tpe رو بذارید روی bookmark میبینید که بوکمارک شما با اسمی که انتخاب کردید میاد... انتخابش کنید و بعد insert رو بزنید...

mobin
18-09-2017, 13:20
ممنونم از پاسختون.
ولی در این روش باید در تمام صفحات تکرار بشه تا با کلیک روی "فهرست" به اول صفحه پرش کنیم.
فایل من حدود 400 صفحه ورد هست. انجام این کار برای همه صفحات خیلی سخته.
میخوام در هر صفحه که میرم با کلیک روی گزینه "فهرست" به اول صفحه بیام. چیزی مثل یک اسکرول سیار که دکمه "برو به فهرست" داره.
اینو برای پی دی اف میخوام بسازم. ممنونم.

Mohammad Hosseyn
18-09-2017, 13:32
ممنونم از پاسختون.
ولی در این روش باید در تمام صفحات تکرار بشه تا با کلیک روی "فهرست" به اول صفحه پرش کنیم.
فایل من حدود 400 صفحه ورد هست. انجام این کار برای همه صفحات خیلی سخته.
میخوام در هر صفحه که میرم با کلیک روی گزینه "فهرست" به اول صفحه بیام. چیزی مثل یک اسکرول سیار که دکمه "برو به فهرست" داره.
اینو برای پی دی اف میخوام بسازم. ممنونم.
همونطور که گفتم کافیه این کراس رفرنس رو تو FOOTER یا HEADER یک صفحه بذارید تا در بقیه صفحه ها هم تکرار بشه...

ضمنا وقتی اینکار رو با ورد انجام بدید و بصورت PDF ذخیره کنید این گزینه بصورت لینک در میاد که روش کلیک بشه شمارو به صفحه فهرست میبره...

siava5h
18-09-2017, 13:43
سلام
خود ورد را که باز می می کنم یک صفحه ای هست ولی یک قالب برام درست کردن که از اون استفاده می کنم و این 2 صفحه است .

شما باید اون قالب رو ویرایش کنید تا به یک صفحه تبدل بشه.
عموما با تغییر محدوده کاغذ Margins از بخش Page Setup این مورد حل میشه. و اگر نشد بایستی محتوای قالب رو تغییر بدید تا به یک صفحه تبدیل شه.

sin2x=2sinxcosx
22-09-2017, 19:52
با سلام

بنده یک فایل وورد تنظیم کردم که از لحاظ ظاهری اوکی و مطلوب است ولی وقتی می خوام پرینت بگیرم یا به صورت PDF پرینت بگیرم یا Save as PDF بکنم از صفحه 10 به این ور یدونه Enter اضافی انگار میفته که کل ساختار رو به هم میریزه

مشکل از چه چیزهایی می تونه باشه ؟

تو صفحه 10 هم اتفاق خاصی نیفتاده، ولی تو صفحه 5 یدونه Section Break گذاشتم

shvalaie
28-09-2017, 12:09
با سلام

بنده یک فایل وورد تنظیم کردم که از لحاظ ظاهری اوکی و مطلوب است ولی وقتی می خوام پرینت بگیرم یا به صورت PDF پرینت بگیرم یا Save as PDF بکنم از صفحه 10 به این ور یدونه Enter اضافی انگار میفته که کل ساختار رو به هم میریزه

مشکل از چه چیزهایی می تونه باشه ؟

تو صفحه 10 هم اتفاق خاصی نیفتاده، ولی تو صفحه 5 یدونه Section Break گذاشتم

سلام، بعضي مواقع در ورد اين اتفاق مي افتد
يعني وقتي كه همه چيز به نظر اوكي و عالي است
هنگام ژرينت به هم ميريزد....
شما ببين دقيقا صفحه بندي است از كدوم صفحه به هم ميريزه
يعني اون اينتر اضافه از آخر كدوم صفحه ..... به اول صفحه ي بعدي آمده
آن اينتر را كه حذف كني و اگر لازم شده به جاش page break بزني..... 99 درصد مشكل حل ميشه

mdr1394
06-10-2017, 03:17
سلام دوستان. یک متن رو در ورد Word 2013 نوشتم ....ولی الان که در Word 2016 بازش میکنم شماره عنوان فصل ها که به صورت Multi Level List تعریف کرده بودم بهم ریخته...
مثلا 1-3-2 که بیانگر زیربخش 2 از بخش 3 از فصل اول بوده به صورت 2-3-1 دراومده همچنین فونت این اعداد هم قبلا B Titr بود ولی الان شده Times New Roman و هرکاری هم میکنم تغییر نمیکنه...
کسی علت و راه حل رو میدونه؟
با تشکر

shvalaie
12-10-2017, 12:20
سلام دوستان. یک متن رو در ورد Word 2013 نوشتم ....ولی الان که در Word 2016 بازش میکنم شماره عنوان فصل ها که به صورت Multi Level List تعریف کرده بودم بهم ریخته...
مثلا 1-3-2 که بیانگر زیربخش 2 از بخش 3 از فصل اول بوده به صورت 2-3-1 دراومده همچنین فونت این اعداد هم قبلا B Titr بود ولی الان شده Times New Roman و هرکاری هم میکنم تغییر نمیکنه...
کسی علت و راه حل رو میدونه؟
با تشکر

سلام، بيشتر از ده ساله كه با ورد كار ميكنم.... تجربه ثابت كرده از بعضي پارامترهاي ورد .... كه به صورت اتوماتيك هستند، استفاده نشه بهتره.... چون به دردسرش نمي ارزه....
يكي از اين پارامترها.... همين numbering و multi level list است......
شما ممكنه حتي در 2013 هم بازش كني و لي توي يه سيستم ديگه و بهم بريزه.....
دليل؟؟ خدا داند.

shvalaie
21-10-2017, 18:54
دوستان عزیز
سلام
یک مورد عجیب برایش پیش آمده است....
تا همین یکی دو هفته پیش که کار میکردم با ورد، شماره صفحه که میزدم، و فونتش رو که عوض میکردم، مشکلی نبود و فونت که عوض میشد، شماره صفحه از انگلیسی به فارسی تغییر شکل پیدا میکرد....
الان یکی دو روزه که وقتی شماره صفحه میزنم، هر کاری میکنم، انگلیسی می افته و فارسی نمیشه
در ضمن numeral=contex هم هست.
ممنون

mb1372
24-10-2017, 09:45
دوستان عزیز
سلام
یک مورد عجیب برایش پیش آمده است....
تا همین یکی دو هفته پیش که کار میکردم با ورد، شماره صفحه که میزدم، و فونتش رو که عوض میکردم، مشکلی نبود و فونت که عوض میشد، شماره صفحه از انگلیسی به فارسی تغییر شکل پیدا میکرد....
الان یکی دو روزه که وقتی شماره صفحه میزنم، هر کاری میکنم، انگلیسی می افته و فارسی نمیشه
در ضمن numeral=contex هم هست.
ممنون
سلام
ctrl+shift سمت راست رو امتحان کردید؟

samir.123
25-10-2017, 23:04
یک فایل ورد را دانلود كردم حروف کلمات بهم چسبیده اند و باید با اسپیس دونه دونه کلمات رو جدا کنم. مثلا: سلامدوستانمیتوانیدمشکلمرا حلکنید.

2007 هست وردم
با 2003 هم باز كردم سرهم بود

همگي نه
بعضي صفحات سرهم هستش بعضي درسته

mb1372
26-10-2017, 19:13
یک فایل ورد را دانلود كردم حروف کلمات بهم چسبیده اند و باید با اسپیس دونه دونه کلمات رو جدا کنم. مثلا: سلامدوستانمیتوانیدمشکلمرا حلکنید.

2007 هست وردم
با 2003 هم باز كردم سرهم بود

همگي نه
بعضي صفحات سرهم هستش بعضي درسته
تا اونجا که یادم میاد این مشکل برای فونت هایی پیش میاد که چند نسخه ازش وجود داره.مثل:
Nazanin
B nazanin
2 nazanin
نسخه کامل فونت های فارسی رو نصب کنید. امیدوارم مشکل حل بشه.

shvalaie
27-10-2017, 11:52
سلام
ctrl+shift سمت راست رو امتحان کردید؟

سلام، صد در صد....
من البته بعدا متوجه شدم كه احتمالا مربوط به نرم افزار مريم سافت .... قلم بر تر است
حالا قلم برتر را uninstal كرده ام اما هنوز مشكل شماره صفحه را دارم
وقتي pdf‌ هم ميكنم..... شماره صفحات انگليسي مي افتد
حتي وقتي كه numeral‌ را هم هندي و حتي عربي :-) ميكنم.... باز هم انگليسي مي افتد

mechjj
28-10-2017, 11:34
دوستان سلام و وقت بخیر
بنده یک فایل پی دی اف دارم و میخوام روی تمامی صفحاتش یک هدر اضافه کنم و داخل این هدر باید شماره صفحه هم بیفته.
چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟

mb1372
28-10-2017, 12:44
دوستان سلام و وقت بخیر
بنده یک فایل پی دی اف دارم و میخوام روی تمامی صفحاتش یک هدر اضافه کنم و داخل این هدر باید شماره صفحه هم بیفته.
چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
سلام
از طریق insert و انتخاب page number میتونید شماره صفحه رو هر جایی که خواستید بذارید.
با دو بار کلیک روی بالای صفحات میتونید هدر رو ویرایش یا تایپ کنید.

سلام، صد در صد....
من البته بعدا متوجه شدم كه احتمالا مربوط به نرم افزار مريم سافت .... قلم بر تر است
حالا قلم برتر را uninstal كرده ام اما هنوز مشكل شماره صفحه را دارم
وقتي pdf‌ هم ميكنم..... شماره صفحات انگليسي مي افتد
حتي وقتي كه numeral‌ را هم هندي و حتي عربي :-) ميكنم.... باز هم انگليسي مي افتد
سلام
تجربه نشون داده که در این موارد راحت ترین کار نصب دوباره آفیس هست. البته قبلش مطمئن بشید که فایلتون توی سیستم دیگه این مشکل رو نداره.
برای مشکلی که با endnote داشتم حتی نصب دوباره آفیس کافی نبود و مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم!

mechjj
28-10-2017, 12:51
سلام
از طریق insert و انتخاب page number میتونید شماره صفحه رو هر جایی که خواستید بذارید.

نرم افزاری نیست که اتوماتیک این کار رو انجام بده؟ جون تعداد صفحات بالا هست.

mb1372
28-10-2017, 22:31
از اونجایی تاپیک مربوط به نرم افزار ورد هست، مراحل رو برای یک فایل ورد توضیح دادم.

برای فایل PDF میتونید برای اضافه کردن هدر از نرم افزار Adobe Acrobat XI Pro و مسیر زیر استفاده کنید:
Tools >> Pages >> Header and footer >> Add header and footer

shvalaie
29-10-2017, 18:16

سلام دوست عزيز
چرا نرم افزار adobe acrobat pro اين كار رو به راحتي انجام ميدهد....
يك بخش دارد كه heading ميتواني اضافه كني.....

من كتابي ششصد صفحه اي داشتم كه دو سري شماره صفحه ميخواست
شماره صفحه اي براي فصلها... يعني هر فصل از يك .... و اين كتاب 11 فصل داشت
و شماره صفحه اي براي كل كتاب .... يعني از اول كتاب از يك شروع شود

در ورد عملا ممكن نيست. من شماره صفحه ي كل كتاب رو با ورد زدم..... و شماره صفحه ي هر فصل رو با آكروبات......
من دقيقا تونستم تنظيم كنم كه اين شماره صفحه در آكروبات كجاي متن باشد....

فقط يك ايرادي دارد. نميتواني مثل ورد بگويي صفحات زوج اين شكلي و صفحات فرد شكلي ديگر.....
همه اش (زوج و فرد) يك شكل تعريف ميشود و مي افتد

shvalaie
29-10-2017, 18:20
سلام

سلام
تجربه نشون داده که در این موارد راحت ترین کار نصب دوباره آفیس هست. البته قبلش مطمئن بشید که فایلتون توی سیستم دیگه این مشکل رو نداره.
برای مشکلی که با endnote داشتم حتی نصب دوباره آفیس کافی نبود و مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم!

سلام، و ممنون
نه ... فايل در يك سيستم ديگر مشكلي ندارد ... احتمالا مجبور خواهم شد آفيس را دوباره نصب كنم. :-(
حتي اين فايل بخصوص را مجبور خواهم شد كه در آن يكي سيستم، پي دي اف كنم .
باز هم ممنون

Life24
03-11-2017, 08:27
سلام دوستان این مشکل به خاطر چیه
الان من بعد از تایپ یک عدد حرف a رو نوشتم اما این جوری میشه
فونت هم times new roman هست

Axim
14-11-2017, 11:34
دوستان یه سیستم داریم افیس 2013 روش نصبه. یسری فایل ورد داره که موقع print preview عادی نشون میده اما وقتی پرینت میگیره سربرگ رو جدا میگیره و محتوا رو تو یه صفحه جدا. پی دی اف تبدیلی هم همین وضع رو داره. چه باید کرد؟ این فایل تو یه سیستم قدیمی دیگه درست پرینت میشه

Переклад не
26-12-2017, 23:19
سلام دوستان من پروژه ای تو ورد کار کردم که پر هستش از نمودار و جدول که از اکسل به اینجا امپورت کردم و وقتی میخوام صفحات رو بررسی کنم خیلی سنگین بالا میاد و خیلی سنگین نمودار ها رو نشون میده . آیا راهکاری هست که بشه که کیفیت دیسپلی رو کم کرد تا سرعت نمایش بالا بره؟؟

Mohammad Hosseyn
27-12-2017, 12:40
سلام دوستان من پروژه ای تو ورد کار کردم که پر هستش از نمودار و جدول که از اکسل به اینجا امپورت کردم و وقتی میخوام صفحات رو بررسی کنم خیلی سنگین بالا میاد و خیلی سنگین نمودار ها رو نشون میده . آیا راهکاری هست که بشه که کیفیت دیسپلی رو کم کرد تا سرعت نمایش بالا بره؟؟
تا جایی که می‌دونم اگر جداول یا نمودارها از اکسل کپی بشن داخل ورد، بصورت پیشفرض لینک نمیشن به منبع اصلی (که تو اکسل هست) مگر اینکه شما تعیین کنید لینک بشن.
اگر در این فایل شما نمودارها و جداول لینک هستن میشه فهمید. مثلا اگر روی جدول کلیک راست کنید و ببینید که که مثل این عکس گزینه لینکش و منوهاش هست یعنی جدول به منبع اصلی که در اکسل هست لینکه. برای اینکه این لینک رو حذف کنید، روی گزینه links کلیک کنید و تو صفحه ای که میاد گزینه break link رو بزنید.

naser.jm
02-02-2018, 22:31
سلام خدمت اساتید بزرگ

یه متن عربی میخواستم تایپ کنم نیاز به الف مقصوره پیدا کردم . توی قسمت symbols اون علائمی که داخل دایره های کمرنگ هستند و باعث جدا شدن حروف از هم نمیشن رو علامت سوال یا یا یه مربع توخالی گذاشته .

لطفا کمک کنید مشکل رو برطرف کنم .

mechjj
24-02-2018, 09:28
سلام خدمت دوستان
من آفیس 2013 نصب کردم روی ویندوز 10
متاسفانه شرتکات ها عوض شدن
مثلا برای ویرگول که قبلا shift+T رو استفاده می کردم، الان شده shift+.
و اینکه شرتکات ها عربی شدن بیشتر
چطور میتونم درستش کنم؟
با تشکر

Mohammad Hosseyn
24-02-2018, 12:21
سلام خدمت دوستان
من آفیس 2013 نصب کردم روی ویندوز 10
متاسفانه شرتکات ها عوض شدن
مثلا برای ویرگول که قبلا shift+T رو استفاده می کردم، الان شده shift+.
و اینکه شرتکات ها عربی شدن بیشتر
چطور میتونم درستش کنم؟
با تشکر
به نظر مشکل از تنظیمات زبان ویندوزتون هست نه آفیس... تو محیط های دیگه (مثل تایپ تو مرورگر اینترنتتون) هم همینطوره یا اونجا میانبرها درستن؟

mechjj
25-02-2018, 10:42
به نظر مشکل از تنظیمات زبان ویندوزتون هست نه آفیس... تو محیط های دیگه (مثل تایپ تو مرورگر اینترنتتون) هم همینطوره یا اونجا میانبرها درستن؟
درست میفرمایید
مشکل از زبان ویندوز بود.
یک بار زبان فارسی رو حذف کردم، مجدد اضافه کردم درست شد.
ممنونم

pc sience
12-03-2018, 16:12
سلام دوستان
من مشکلی با ورد پیدا کردم که تمام متنم تو یک صفحه میشه و به صفحه دوم نمیره در ابتدا هم اینتر میکنم فاصله زیادی میندازه و بعد که تعداد خطها بیشتر میشه تو همون صفحه متن میره بالا و به صفحه دوم نمیره.
لطفا منو راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

mr.nikbakht
15-04-2018, 10:55
با سلام در قسمت شماره گذاری اتوماتیک عناوین و سرفصل ها در word 2016 در قسمت paragraph میتونیم یه multi level list درست کنیم تا شماره گذاری رو به صورت خودکار انجام بده اما مشکلی که هست اینکه شماره فصل باید سمت راست قرار بگیره مانند مثال زیر:
فصل دوم
1-2
1-1-2
اما در word شماره فصل در سمت چپ قرار میگیره و هرکاری میکنم درست نمیشه مثلا باید به جای نقطه در قسمت تعریف multi level list از دش(-) استفاده کرد ولی بازهم شماره فصل در سمت چپ قرار میگیره مانند مصال زیر:
فصل دوم
2-1
2-1-1

لطفا راه حلی برای این مشکل بگید ممنونم البته من در یک سیستم دیگه چک کردم همچین مشکلی نبود ولی سیستم من این مشکل رو داره:n35::n35:

محمد7966
15-04-2018, 13:17
دوستان یه مشکلی دارم

مشتری میاد میگه،یه متنی رو تو این برگه شرکت تایپ کن،فقط باید داخل همین کادری باشه که آرم شرکت و سربرگ شرکت باشه،خلاصه متن باید در کادر به خصوصی باشه.

من میخوام تو ورد اینکارو کنم،تایپ متن کاری نداره فقط نمیدونم متن رو چه اندازه بالاا یا پایین ببرم یا چپ یا راست کنم که حتما داخل کادر جا بشه.

اینو لطف میکنید به من بگید

یا باید با خط کش اندازه بگیرم تا بتونم دقیق دربیارم.حتی یه نفر اومد گفت این قسمت با تشکر و مهر و امضا هم حتما باید در این قسمت بیفته

خلاصه اگر راه آسونی سراغ دارید بفرمایید.

یه راه دیگه هم هست و اون با برنامه paint هم میشد برگه شرکت رو اسکن کرد و متن رو توش کپی کنم که این روش هم دردسر خاص خودشو داشت

mr.nikbakht
15-04-2018, 21:38
از منوی insert در قسمت text box متن خودتون رو بنویسید بعد به هر صورت در هرجای صفحه میتونید نوشته رو قرار بدین
در مورد مشکلی که من گفتم راه حلی ندارید؟

mb1372
18-04-2018, 10:42
دوستان یه مشکلی دارم

مشتری میاد میگه،یه متنی رو تو این برگه شرکت تایپ کن،فقط باید داخل همین کادری باشه که آرم شرکت و سربرگ شرکت باشه،خلاصه متن باید در کادر به خصوصی باشه.

من میخوام تو ورد اینکارو کنم،تایپ متن کاری نداره فقط نمیدونم متن رو چه اندازه بالاا یا پایین ببرم یا چپ یا راست کنم که حتما داخل کادر جا بشه.

اینو لطف میکنید به من بگید

یا باید با خط کش اندازه بگیرم تا بتونم دقیق دربیارم.حتی یه نفر اومد گفت این قسمت با تشکر و مهر و امضا هم حتما باید در این قسمت بیفته

خلاصه اگر راه آسونی سراغ دارید بفرمایید.

یه راه دیگه هم هست و اون با برنامه paint هم میشد برگه شرکت رو اسکن کرد و متن رو توش کپی کنم که این روش هم دردسر خاص خودشو داشت

باید بدونید متن رو کجا میذارید. از منوی View تیک های مربوط به Ruler و Gridlines رو بزنید تا از موقعیت متن ها مطمئن بشید.

حالا از نامه اسکن بگیرید و به عنوان پس زمینه ورد قرار بدید و متن رو اضافه کنید.

naser.jm
21-04-2018, 00:12
سلام خدمت اساتید بزرگ

یه متن عربی میخواستم تایپ کنم نیاز به الف مقصوره پیدا کردم . توی قسمت symbols اون علائمی که داخل دایره های کمرنگ هستند و باعث جدا شدن حروف از هم نمیشن رو علامت سوال یا یا یه مربع توخالی گذاشته . مثل الف مقصوره که توی هیچ کدوم از فونتها نتونستم پیداش کنم . در صورتی که قبلا با کد مخصوصش راحت پیداش کردم و براش کلید میانبر هم گذاشتم.

لطفا کمک کنید مشکل رو برطرف کنم .

محمد7966
11-05-2018, 18:20
سلام

دوستان یه مشکلی دارم تو ورد

وقتی یه صفحه ای رو اسکن میکنم با اسکنر،و بعد اونو میارم تو ورد،سایزش اندازه سایز برگه در نمیاد.

وقتی هم سایزشو اندازه برگه a4 بزنم از تو کادر میزنه بیرون
میدونید برای حل این مشکل چه کار باید کرد؟

مثلا یه فاکتوری دارم سایزش a4 وقتی اسکن میکنم و میندازم تو ورد و بعد ازش پرینت میگیرم اندازه برگه اصلی فاکتور نمیشه و کوچکتر در میاد.وقتی هم بزرگش کنم مثلا بزنم طولشو بزنم 11.69 و عرضشو بزنم 8.27 از تو کادر ورد میزنه بیرون.

kalantarahura
26-05-2018, 09:40
سلام
1-کدوم دکمه بود که با فاصله میگرفتیم و به جای فاصله، نیم فاصله میشد بینشون؟
2- میخوام پروژه کارشناسیم رو تایپ کنم، میدونید استانداردش چه فونتی با چه سایزیه؟
ممنون

سلام. سالها قبل من یک روش تجربی رو اموزش داده بودم (یادش بخیر)

شما این مسیر رو برو:

Insert-->Symbols-->More Symbols-->Special Character

اکنون گزینه Right-to-Left Mark رو انتخاب کن و در پایین Shortcut Key رو بزن:

در فیلد 6 کلید ترکیبی انتخاب کنین.یعنی اینکه میخواین کدام دکمه کیبرد نیم فاصله بزنه.بهتره CTRL+SPACE را همزمان بزنین.
پس از آن Assign را کلیک کنین.
اکنون باید همچین پنجره ای داشته باشین

تبریک میگم!!!
اکنون شما هر گاه در حال تایپ فارسی باشین و به جای SPACE کلید ترکیبی CTRL+SPACE رو بزنین، نیم فاصله اعمال میشه.
موید باشید!!!!

در مورد سوال دوم هم دستورالعمل نوشتن پایان نامه هر دانشگاه با دیگری فرق میکنه.توصیه میشه که همین ابتدای کار دستورالعمل رو مطالعه کنید و حتما از تنظیمات Style ورد بهره ببرید.

پورومیکس
26-05-2018, 15:58
بسیار متشکر

shvalaie
02-07-2018, 14:34
دوستان عزیز سلام
من در ورد 2016 به این مشکل برخوردم.... به نظر میرسد که در 2013 این مشکل نباشد.... هنوز مطمئن نیستم

مشکل اینجاست که اعداد دو طرف خط تیره جا به جا میشوند
یعنی فایل ورد با پرینت همان فایل ورد به دست میرسد که عدد این طور است ::::: 2-1
بعد این فایل را من در سیستم خودم که باز میکنم میشود::::: 1-2
بعد در سیستم دیگری که 2013 است باز میکنم::::: دوباره همان 2-1 است

یکبار جلوی چشم خودم اتفاق افتاد..... یک پاراگراف سه خطی بود که آخرین کلمات آن پاراگراف اعدادی به این صورت:::::: 324-249
به محض اینکه چند کلمه به اول پاراگراف اضافه شد، و این اعداد به خط چهارم پاراگراف منتقل شدند، جایشان عوض شد و این طور شدند:::::: 249-324

این مشکل برایم بسیار دردسر ساز است.... هیچ وقت معلوم نیست که اعداد دو طرف خط تیره درست هستند یا نه......
در منابع، و یا در ایندکس معمولا به شماره صفحات به این صورت ارجاع داده میشود

آیا کسی به این مشکل برخورده؟
آیا کسی راه حلی برای حل مشکل به نظرش میرسد؟

پیشاپیش ممنون

shvalaie
02-07-2018, 14:40
سلام

وقتی یه صفحه ای رو اسکن میکنم با اسکنر،و بعد اونو میارم تو ورد،سایزش اندازه سایز برگه در نمیاد.

مثلا یه فاکتوری دارم سایزش a4 وقتی اسکن میکنم و میندازم تو ورد و بعد ازش پرینت میگیرم اندازه برگه اصلی فاکتور نمیشه و کوچکتر در میاد.وقتی هم بزرگش کنم مثلا بزنم طولشو بزنم 11.69 و عرضشو بزنم 8.27 از تو کادر ورد میزنه بیرون.

سلام
شاید اندازه کاغذتان را درست انتخاب نکرده باشید....
در قسمت layout
و در قسمت paper size یا همان size
کاغذ را a4 انتخاب کنید ....
البته بسته به پارامترهایی که انتخاب شده باشد، وقتی عکسی را وارد فایل ورد میکنید، حجم و ابعاد و کیفیتش تغییر خواهند کرد، که البته ابعاد آن را میتوانید با کشیدن دایره های کوچک اطراف عکس تغییر دهید.

hamid_diablo
03-07-2018, 20:10
سلام دوستان
راهنمایی میخواستم

من تقریبا ورد 2016 رو یاد گرفتم . اینکه بتونم یه پروژه تعریف کنم و از چیزهایی که یاد گرفتم استفاده کنم کمی سردرگمم!

چطور برای خودم پروژه تعریف کنم؟

mdfeiza
16-07-2018, 06:58
با عرض سلام خدمت شما دوستان و اساتید گرامی
یک فایل ورد مقداری متن انگلیسی و فارسی با چندتا فرمول نوشته ام. این فایل زمانی که زبان ورد را از انگلیسی به فارسی یا بالعکس تغییر می دهم، فونتش ایتالیک می شود، و من مجبورم هر بار پس از تغییر زبان، دکمه ایتالیک را بزنم تا غیر فعال شود، تصورش را بکنید یک جمله که 5 کمله انگلیسی و 6 کلمه فارسی داشته باشد برای نوشت آن باید 10 بار دکمه ایتالیک را سوک بکنم. لطفا بگویید چه کنم تا این مشکل حلیده شود؟ ناگفته نماند این مشکل پس از وارد کردن یک فرمول پیش آمد. پیشاپیش از جواب مفیدتان تشکر میشود.

Ghaioom
06-08-2018, 17:41
سلام

عکس رو انتخاب کنین بعد قسمت format گزینه position رو یه گزینه انتخاب کنید بعد راحت جا به جا کنید و تغییر شکل بدین

Ghaioom
06-08-2018, 17:49
سلام بر بزرگواران و مهربانان

تا حالا 4 تا صفحه پیش هم نزده بودم اونم پشت رو. نمیشه نه؟ میشه ولی صفحه ها قاطی میشه 1تا4 پیش هم نمیفته.
اگه راهی داره بگین خیلی عجیب شد برام
هم تو ورد هم تو pdf

siava5h
06-08-2018, 21:06
سلام بر بزرگواران و مهربانان

تا حالا 4 تا صفحه پیش هم نزده بودم اونم پشت رو. نمیشه نه؟ میشه ولی صفحه ها قاطی میشه 1تا4 پیش هم نمیفته.
اگه راهی داره بگین خیلی عجیب شد برام
هم تو ورد هم تو pdf

بایستی پرینت چهار صفحه در یک صفحه رو بزنی و بجای انتخاب پرینتر، پرینت بصورت pdf رو انتخاب کنی.
حالا یک فایل pdf داری که تو هر صفحش 4 صفحه کنار همدیگه قرار داره.
حالا بایستی pdf رو پرینت بگیری. اگه دورو زن که دورو میزنی و اگر نه odd و even

Ghaioom
07-08-2018, 09:57
بایستی پرینت چهار صفحه در یک صفحه رو بزنی و بجای انتخاب پرینتر، پرینت بصورت pdf رو انتخاب کنی.
حالا یک فایل pdf داری که تو هر صفحش 4 صفحه کنار همدیگه قرار داره.
حالا بایستی pdf رو پرینت بگیری. اگه دورو زن که دورو میزنی و اگر نه odd و even
اها فکر خوبیه.
پس من باید قبل پرینت کردن به پی دی اف 4 صفحه ای رو انتخاب کنم تا 4 صفحه ای ذخیره بشه بعد موقع چاپ odd و even کارشو انجام بده؟
مخیا چش نخوری خخخخخخ

stone_cod3r
16-08-2018, 18:08
سلام دوستان
من زمان خیلی زیادی از وقتم به وارد کردن اعداد در جدول و دوباره وارد کردن همون اعداد در متن توضیحات اون جدول هست. خواستم ببینم راهی داره که کاری کنم اون اعداد به صورت خودکار هنگامی که اونها رو وارد جدول می کنم داخل متن هم نوشته بشن؟ جدول و متن توضیحاتش همیشه ثابت هست.

با تشکر

borhanj
18-08-2018, 23:30
سلام دوستان
من زمان خیلی زیادی از وقتم به وارد کردن اعداد در جدول و دوباره وارد کردن همون اعداد در متن توضیحات اون جدول هست. خواستم ببینم راهی داره که کاری کنم اون اعداد به صورت خودکار هنگامی که اونها رو وارد جدول می کنم داخل متن هم نوشته بشن؟ جدول و متن توضیحاتش همیشه ثابت هست.

با تشکر

شما اگر بیشتر کارتان با جدول است بهتر است که از اکسل استفاده کنید

spartaqus
19-09-2018, 19:57
سلام
من تو قسمت ریویو یک تنظیمی کردم که وقتی با نرم افزار ویراستار تغییرات رو اعمال می کنه تغییرات رو ببینم الان هر بار وردو باز میکنم کل تغییرات رو قرمز نشون میده که مجبورم از قسمت ترکینگ original رو انتخاب کنم
راهی هست که original نشون بده می خوام بدم کتاب خانه دانشگاه می ترسم به مشکل بخورم
لطفا راهنمایی کنید.
سپاس

16i235
20-09-2018, 09:54
با سلام خدمت شما

16i235
20-09-2018, 11:27
در تب Review بر روی دستورات Accept(قبول) و یا Reject( رد کردن )کلیک کنید. سپس با قبول یا رد تغییرات سندتون رو ذخیره کنید ، از این به بعد موقع باز کردن نوشته ها بصورت عادی و بدون علامت بازبینی نمایش داده خواهند شد.

saalehh
20-09-2018, 17:02
با سلام. ممنون بابت وقتی که میذارید. من از فونت کُردی (zanest.govar) در فایل های آفیسم اعم از وورد و اکسل استفاده میکنم و از زبان نوشتاری عربی استفاده میکنم تا حروف درست تایپ بشن چون به خاطر کارم مجبورم یعنی ازش استفاده کنم. حالا مشکلم اینه که این فایل ها رو با هر نرم افزاری رو گوشیم باز میکنم مشکل فونت رو داره و مثلا (گ) رو (ط) و (پ) رو (ث) نشون میده و با اینکه آشناییم با سیستم آندروید کم هم نیست اما هر کاری کردم نتونستم مشکل رو حل کنم. به نظرتون میشه کاریش کرد؟ چون واقعا لازم دارم رو گوشیمم بتونم اون فایل ها رو درست باز کنم. ممنون.

16i235
20-09-2018, 18:50
با سلام. ممنون بابت وقتی که میذارید. من از فونت کُردی (zanest.govar) در فایل های آفیسم اعم از وورد و اکسل استفاده میکنم و از زبان نوشتاری عربی استفاده میکنم تا حروف درست تایپ بشن چون به خاطر کارم مجبورم یعنی ازش استفاده کنم. حالا مشکلم اینه که این فایل ها رو با هر نرم افزاری رو گوشیم باز میکنم مشکل فونت رو داره و مثلا (گ) رو (ط) و (پ) رو (ث) نشون میده و با اینکه آشناییم با سیستم آندروید کم هم نیست اما هر کاری کردم نتونستم مشکل رو حل کنم. به نظرتون میشه کاریش کرد؟ چون واقعا لازم دارم رو گوشیمم بتونم اون فایل ها رو درست باز کنم. ممنون.باسلام . شما موقع تایپ فایل در آفیس فونت فایل را همراهش ذخیره کنید . برای ذخیره فونت ابتدا فایل مورد نظر را در ورد باز نموده سپس به منوی File مراجعه کرده و گزینه Options را انتخاب کنید.در مرحله بعدی به بخش Save مراجعه کرده و تیک گزینه Embed fonts in the file را بزنید. و در آخر بر روی گزینه OK کلیک کنید.کار تمام است..با انجام این ترفند فونت فایل مورد نظر همراه با فایل ذخیره خواهد شد و اگر فونت ها در کامپیوتر جدید نصب نشده باشند فایل شما به خوبی قابل خواندن است

16i235
20-09-2018, 20:03
با عرض سلام خدمت شما دوستان و اساتید گرامی
یک فایل ورد مقداری متن انگلیسی و فارسی با چندتا فرمول نوشته ام. این فایل زمانی که زبان ورد را از انگلیسی به فارسی یا بالعکس تغییر می دهم، فونتش ایتالیک می شود، و من مجبورم هر بار پس از تغییر زبان، دکمه ایتالیک را بزنم تا غیر فعال شود، تصورش را بکنید یک جمله که 5 کمله انگلیسی و 6 کلمه فارسی داشته باشد برای نوشت آن باید 10 بار دکمه ایتالیک را سوک بکنم. لطفا بگویید چه کنم تا این مشکل حلیده شود؟ ناگفته نماند این مشکل پس از وارد کردن یک فرمول پیش آمد. پیشاپیش از جواب مفیدتان تشکر میشود.

باسلام . اول کل متن را انتخاب کنید(ctrl+A) سپس از سربرگ HOME به Styles رفته و Normal را انتخاب کنید.

16i235
20-09-2018, 20:19
باسلام . اول کل متن را انتخاب کنید(ctrl+A) سپس از سربرگ HOME به Styles رفته و Normal را انتخاب کنید.

saalehh
20-09-2018, 20:36
باسلام . شما موقع تایپ فایل در آفیس فونت فایل را همراهش ذخیره کنید . برای ذخیره فونت ابتدا فایل مورد نظر را در ورد باز نموده سپس به منوی File مراجعه کرده و گزینه Options را انتخاب کنید.در مرحله بعدی به بخش Save مراجعه کرده و تیک گزینه Embed fonts in the file را بزنید. و در آخر بر روی گزینه OK کلیک کنید.کار تمام است..با انجام این ترفند فونت فایل مورد نظر همراه با فایل ذخیره خواهد شد و اگر فونت ها در کامپیوتر جدید نصب نشده باشند فایل شما به خوبی قابل خواندن است

داداش این روش رو کامپیور جواب میده اما مشکل من با گوشیه و رو موبایل مشکل فونت رو دارم و با حتی اضافه کردن دستی فونت به موبایل و برنامه های مختلف مشکلم حل نشده

mdfeiza
22-09-2018, 08:34
متشکرم از شما دوست عزیز:n16:

saalehh
06-10-2018, 21:38
سلام دوستان. چطور میشه یه فایل وورد رو به یونیکد تبدیل کرد؟ یعنی الان یه فایل آماده با فونت معمولی دارم میخوام تبدیلش کنم به یونی کد تا رو دستگاه های دیگه هم بشه ازش استفاده کرد. ممنون.

ir.warez
07-11-2018, 14:55
سلام.دوستان بنده اخرین نسخه افیس 2016 رو روی ویندوز 10 که اونم اخرین اپدیت روشه رو داردم.میخوام بدون حذف افیس به صورت انلاین اونو به نسخه 2019 اپگرید کنم.ممنون میشم روشش رو بهم بگیم.توی قسمت اکانت دکمه اپدیت افیس نیست.

mojt90
20-11-2018, 17:36
دوستان چطوری میشه یک کلمه بزرگ رو در افیس ورد نوشت .

من صفحه A4 رو افقی میکنم و سایز کلمه رو میزارم روی اخرین درجه یعنی 72

ولی بازم حاشیه داره !!! :n03:

چطوری در بزرگترین حالت یک کلمه رو بنویسم که حاشیه نداشته باشه ؟

محمد7966
20-11-2018, 17:57
یعنی چی حاشیه داره؟منظورتون رو متوجه نشدم .متنی که میخواین بنویسین چند کلمه است مگه؟تو نستید عکس بذارید ببینیم مشکل نوشته تون چیه

mojt90
20-11-2018, 20:18
پیدا کردم . میخواستم یک کلمه رو در بزرگترین حالت ممکن در یک A4 بنویسم . حل شد

دخو
26-12-2018, 12:05
سلام.
من آفیس 2007 را روی سیستم XP sp3 دارم. در ورد یک استایل برای خودم درست کردم با فونت رویا و تاهوما ی لاتین. و چند صفحه هم نوشتم و سیو کردم.
حالا بعد از چند روز که دستگاه هم خاموش بوده و کسی نبوده که روشنش بکنه رفتم سراغ نوشتن یک فایل دیگه میبینم آن استایلی که درست کرده بودم نیست شده. و وقتی خواستم دوباره آن استایل را بسازم متوجه شدم در لیست انتخاب فونت خود فونتها هستند ولی نامشان در کنار نمونه ی فونت نمیاد و فقط وقتی یکی را انتخاب کرده در بالای صفحه ورد در کادر مخصوص نامش دیده میشه ولی نمیتوانم استایلش را بسازم و خود ورد را هم با X بالا سمت راست نمیتوانم ببندم بلکه فقط با راست کلیک کردن در تسکبار و گزینه کلوز میشود ورد را بست .
چرا چنین شده و راه حل مشکل چیه؟

Mohammad Hosseyn
28-12-2018, 09:56
سلام.
من آفیس 2007 را روی سیستم XP sp3 دارم. در ورد یک استایل برای خودم درست کردم با فونت رویا و تاهوما ی لاتین. و چند صفحه هم نوشتم و سیو کردم.
حالا بعد از چند روز که دستگاه هم خاموش بوده و کسی نبوده که روشنش بکنه رفتم سراغ نوشتن یک فایل دیگه میبینم آن استایلی که درست کرده بودم نیست شده. و وقتی خواستم دوباره آن استایل را بسازم متوجه شدم در لیست انتخاب فونت خود فونتها هستند ولی نامشان در کنار نمونه ی فونت نمیاد و فقط وقتی یکی را انتخاب کرده در بالای صفحه ورد در کادر مخصوص نامش دیده میشه ولی نمیتوانم استایلش را بسازم و خود ورد را هم با X بالا سمت راست نمیتوانم ببندم بلکه فقط با راست کلیک کردن در تسکبار و گزینه کلوز میشود ورد را بست .
چرا چنین شده و راه حل مشکل چیه؟
احتمالا کامپیوتری که روش کار میکنید سخت افزار قوی نداره و دچار اشکالات سخت افزاری یا نرم افزاری هست که کارکردش مختله و چندان ربطی به ورد نداره اینکه فونت ها اینجوری شدن این حدس رو تقویت میکنه که هارد اشکالی داشته باشه که فراخونی فونت ها با مشکل مواجه هست. اینکه میگید با زربدر بسته نمیشه هم نشون از اینه که ویندوزتون بطور جدی هنگه که بازم میتونه نشون از اشکال هارد یا سخت افزار دیگه باشه.

استایل رو وقتی درست کردید تنظیم کردید که استایل پیشفرض برای همه فایل های جدید باشه؟ اگر اینطور تنظیم نکنید میپره...

دخو
28-12-2018, 15:38
دو تا استایل درست کرده بودم آن یکی که با فونت رویا بود پریده ولی دیگری که با فونت سلامت بود مانده و کار هم میکنه.
بعلاوه گمان نمیکنم دلیلی که شما ذکر کردین در این مورد درست باشد. چون :
1 - این آفیس چند سالیست که روی همین سخت افزار نصب بوده و کار بخوبی هم کار میکرد.
2 - همین آفیس 2007 را روی سیستم دیگری هم داریم که بمراتب از شرایط سخت افزاری کمتری برخوردار است و خیلی هم خوب کار میکند.
بهر حال از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید سپاسگزارم.

Mohammad Hosseyn
30-12-2018, 07:51
دو تا استایل درست کرده بودم آن یکی که با فونت رویا بود پریده ولی دیگری که با فونت سلامت بود مانده و کار هم میکنه.
بعلاوه گمان نمیکنم دلیلی که شما ذکر کردین در این مورد درست باشد. چون :
1 - این آفیس چند سالیست که روی همین سخت افزار نصب بوده و کار بخوبی هم کار میکرد.
2 - همین آفیس 2007 را روی سیستم دیگری هم داریم که بمراتب از شرایط سخت افزاری کمتری برخوردار است و خیلی هم خوب کار میکند.
بهر حال از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید سپاسگزارم.
الزاما قدرت سخت افزار نیست. من گفتم احتمال اسیب به هارد شما هست (بازم هیچ قطعیتی ندادم). آسیب هم چیزی نیست که بشه با چشم دید باید بررسی بشه.

استایل رو تو یه فایل جدید و خالی ورود درست کردید یا تو یه فایلی که از جای دیگه گرفتید و باز کردید؟

یه راه اینکه برگردونید استایل رو اینه که یه فایل وردی که درش از اون استایل استفاده شده باشه رو دارید باز کنید. استایل مورد نظر حتما باید تو اون فایل باشه (چون اونجا ازش استفاده شده). بعد میتونید استایل رو از فایل مورد نظر به تمپلت نرمال ورود اضافه کنید. اول چک کنید ببنید همچین فایلی دارید و اینکه استایل توش هست یا نه. اگر در اضافه کردن استایل از اون فایل مشکل داشتید بگید راهنمایی کنم.

دخو
01-01-2019, 15:20
سپاس. :n01::n39::n36::n35::n37:

پسر خاکستری
13-01-2019, 21:26
درود

می خواستم بدونم که چطور می شه رو بخشی از یک متن «یه آدرس اینترنتی» یا «یک فایل صوتی» یا «یک تصویر» پیوست داد که تنها با کلیک روی اون بخش متن فعال و اجرا بشه، و روی خود فایل docx بمونه و نیاز به روی هارد بدون نباشه؟
من از Microsoft Office 2016 استفاده می کنم.

ممنون.

پسر خاکستری
18-01-2019, 21:39
درود

می خواستم بدونم که چطور می شه رو بخشی از یک متن «یه آدرس اینترنتی» یا «یک فایل صوتی» یا «یک تصویر» پیوست داد که تنها با کلیک روی اون بخش متن فعال و اجرا بشه، و روی خود فایل docx بمونه و نیاز به روی هارد بدون نباشه؟
من از Microsoft Office 2016 استفاده می کنم.

ممنون.
دمتون گرم.

alinikoyi
01-02-2019, 20:53
سلام من در word یه مشکلی دارم
چطور میتونم برای یک کلمه یا یک جمله زیرنویس بذارم یعنی زیر کلمه خط کشیده بکشم و بتونم زیر اون خط چیزی بنویسم عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wolfomid
07-02-2019, 22:42
با سلام. من دارم تز دکترام رو با ورد 2016 مینویسم، همه چی تنظیمه، ولی وقتی فایل رو میخوام PDF کنم، یه سری مشکلات ایجاد میشه، مثلا شکلی که انتهای صفحه ای بوده، به صفحه بعد منتقل میشه و انتهای اون صفحه خالی میمونه. یا مثلا یه جدول طولانی دارم، برای اینکه مرتب و منظم باشه، توی انتهای هر صفحه جدول رو جدا کردم که بقیه و ادامه جدول در صفحه بعد شروع بشه ولی pdf میکنم، یا سطر آخر جدول رو به اول صفحه بعدی منتقل میکنه یا سطر جدول دوم رو میاره انتهای صفحه قبل ک جدول رو جدا کردم.
با چند تا برنامه کانورت pdf هم این کارو کردم ولی بازم درست نشد. یادمه توی پایان نامه ارشدم هم مشکلات این چنینی داشتم و مجبور شدم 2010 نصب کنم. ولی چون توی 2010 نمیشه پا نویس ها رو 3 ستونی کرد الان مجبورم 2013 ب بالا نصب کنم. چیکار کنم ک مشکلم حل شه؟ راستی 2013 و 2019 هم امتحان کردم همین مشکل رو داشتم.
ممنون میشم راهنمایی کنید

سعید ی ی
08-02-2019, 00:24
با سلام. من دارم تز دکترام رو با ورد 2016 مینویسم، همه چی تنظیمه، ولی وقتی فایل رو میخوام PDF کنم، یه سری مشکلات ایجاد میشه، مثلا شکلی که انتهای صفحه ای بوده، به صفحه بعد منتقل میشه و انتهای اون صفحه خالی میمونه. یا مثلا یه جدول طولانی دارم، برای اینکه مرتب و منظم باشه، توی انتهای هر صفحه جدول رو جدا کردم که بقیه و ادامه جدول در صفحه بعد شروع بشه ولی pdf میکنم، یا سطر آخر جدول رو به اول صفحه بعدی منتقل میکنه یا سطر جدول دوم رو میاره انتهای صفحه قبل ک جدول رو جدا کردم.
با چند تا برنامه کانورت pdf هم این کارو کردم ولی بازم درست نشد. یادمه توی پایان نامه ارشدم هم مشکلات این چنینی داشتم و مجبور شدم 2010 نصب کنم. ولی چون توی 2010 نمیشه پا نویس ها رو 3 ستونی کرد الان مجبورم 2013 ب بالا نصب کنم. چیکار کنم ک مشکلم حل شه؟ راستی 2013 و 2019 هم امتحان کردم همین مشکل رو داشتم.
ممنون میشم راهنمایی کنید
ادوب آکروبات رو امتحان کن دکتر
Adobe Acrobat XI Pro 11.0.23

wolfomid
08-02-2019, 12:05
ممنون. این نرم افزار رو تست میکنم خبر میدم ولی نرم افزارهای مختلف رو امتحان کردم نشد
مثل netro، dopdf، foxit reader

wolfomid
08-02-2019, 15:34
این رو هم امتحان کردم درست نشد.

wolfomid
08-02-2019, 17:03
​بچه ها یه چیزی رو الان چک کردم. صفحه اول ورد رو با صفحه اول pdf مقایسه کردم، توی فایل pdf، خط آخر صفحه اول ورد رو به صفحه بعد انتقال داده، یعنی مثلا اگه توی ورد 11 تا خط هست و خط 12 از صفحه دوم شروع میشه، توی pdf، صفحه اول 10 تا خط داره و خط 11 به صفحه 2 انتقال پیدا کرده، اینطوری میشه که شکل ها و جداول بهم میخوره. بنظرتون مشکل چیه؟

Mohammad Hosseyn
08-02-2019, 19:34
​بچه ها یه چیزی رو الان چک کردم. صفحه اول ورد رو با صفحه اول pdf مقایسه کردم، توی فایل pdf، خط آخر صفحه اول ورد رو به صفحه بعد انتقال داده، یعنی مثلا اگه توی ورد 11 تا خط هست و خط 12 از صفحه دوم شروع میشه، توی pdf، صفحه اول 10 تا خط داره و خط 11 به صفحه 2 انتقال پیدا کرده، اینطوری میشه که شکل ها و جداول بهم میخوره. بنظرتون مشکل چیه؟
در همون صفحه اول که میگید جابجا میشه متن، متن رو از جایی کپی کردید یا خودتون مستقیم تو ورد نوشتید؟
اگر از جایی کپی کرده باشید این روش رو امتحان کنید. در منوی بالا کنار نوار فونت ها روی گزینه ای که علامت ¶ داره کلیک کنید. بعد ببینید بین متتون انتهای خطوط علامت ↵ هست یا نه. اگر هست انتخابش کنید و حذفش کنید بجاش یکبار اینتر رو بزنید.

wolfomid
09-02-2019, 19:44
در همون صفحه اول که میگید جابجا میشه متن، متن رو از جایی کپی کردید یا خودتون مستقیم تو ورد نوشتید؟
اگر از جایی کپی کرده باشید این روش رو امتحان کنید. در منوی بالا کنار نوار فونت ها روی گزینه ای که علامت ¶ داره کلیک کنید. بعد ببینید بین متتون انتهای خطوط علامت ↵ هست یا نه. اگر هست انتخابش کنید و حذفش کنید بجاش یکبار اینتر رو بزنید.
خودم نوشتم. کلش رو خودم نوشتم. نه همچین سیمبولی نیست. معموات با شیفت اینتر این علامت میاد

Sara Kia
10-02-2019, 11:03
میبخشید که مداخله میکنم.
میخواستم بدانم اگر بجای 11 سطر در هر صفحه 10 سطر بنویسید مشکل حل میشه؟
شاید هم فقط لازم باشه در مورد اولین صفحه 10 سطر بنویسید و بقیه صفحات خودشان ردیف بشن.

Sara Kia
10-02-2019, 11:05
میبخشید که مداخله میکنم.
شاید هم فقط لازم باشه در مورد اولین صفحه 10 سطر بنویسید و بقیه صفحات خودشان ردیف بشن.
و یا موقع تبدیل به پی دی اف بلندی هر صفحه را تغییر بدید.

wolfomid
11-02-2019, 22:13
میبخشید که مداخله میکنم.
و یا موقع تبدیل به پی دی اف بلندی هر صفحه را تغییر بدید.
نمیشه بازم انتهای صفحه خالی میمونه و از نظر نگارشی درست نیست

Superist
10-03-2019, 00:16
سلام

تنظیمی در ورد هست که وقتی من کلید Enter رو از صفحه قبلی برای یک سرتیتر یا هر متنی بزنم و وقتی متن به صفحه بعدی میره با فاصله ای که من تنظیم کردم نسبت به محدوده header قرار بگیره و متن نره زیر header که جالب نیست. مثلا تو تصویر اولی که می بینید من متن رو از صفحه قبلی (صفحه 2) با کلید Enter فرستادم به صفحه بعدی (صفحه 3) و وقتی به اول صفحه بعد رفت؛ دقیقا در زیر خطی که من در header گذاشتم قرار گرفته.
اما در تصویر دومی می بینید که یک فاصله خوب نسبت به header وجود داره (با کادر سبز محدود مناسب رو مشخص کردم). در قسمت استایل هم تنظیمی ندیدم که براش تعریف کنیم نسبت به بالای صفحه مثلا 3 سانت فاصله داشته باشه و برای این کار باید دستی انجام داد که اگر صفحات و استایلها زیاد باشه هم خطا هست هم وقت گیر و اعصاب خرد کن میشه. اگر راهی سراغ دارید بفرمائید.

sarah-sh
15-03-2019, 10:33
درود

من می خوام یک کلمه رو underline کنم و بعد زیرش یک کلمه یا عدد تایپ کنم مثل عکس زیر. این خط ها باید جداگانه باشن. اصلا می شه زیر کلمه های underline شده چیزی نوشت یا باید حتما از جدول بندی استفاده کرد که واقعا وقت گیره و خط های جداگانه هم نداره و زیر کل جمله خط می افته

می خوام یک راه آسون و سریع باشه

اسکرین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

محمد7966
15-03-2019, 11:45
درود

من می خوام یک کلمه رو underline کنم و بعد زیرش یک کلمه یا عدد تایپ کنم مثل عکس زیر. این خط ها باید جداگانه باشن. اصلا می شه زیر کلمه های underline شده چیزی نوشت یا باید حتما از جدول بندی استفاده کرد که واقعا وقت گیره و خط های جداگانه هم نداره و زیر کل جمله خط می افته

می خوام یک راه آسون و سریع باشه

اسکرین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام

از طریق تقسیم برید،این شبیه تقسیم ریاضیات،من فقط همین تقسیم به ذهنم رسید

Mehdi_Full
16-03-2019, 15:10
سلام
دوستان یه مشکل پیدا کردم با ورد 2016 که خیلی در موردش تو نت گشتم به نتیجه ای نرسیدم
ببینید من یه بوردر روی A4 میندازم تو صفحه و زمان پیج پرینت هیچ مشکلی دیده نمیشه اما وقتی پرینت میگیرم کادر بالا و سمت راست با اینکه چهار طرف یک اندازه مساوی دارن اما بیشترن تو عکس کاملا مشخصه
این عکس زمان قبل از پرینت هست

اینم عکس زمان پرینت گرفتن

فقط اینم بگم مشکل از قسمت Scale Content for A4 تو تنظیمات خود آفیس نیست
پرینتر مشکلی نداره مدلش هم HP P2035 هست
سایز کاغذ استاندارده
سینی پرینتر هم مشکلی نداره
تنظیمات پیج ستاپ هم اوکی هست و سایز A4 انتخاب شده

محمد7966
16-03-2019, 19:19
سلام
دوستان یه مشکل پیدا کردم با ورد 2016 که خیلی در موردش تو نت گشتم به نتیجه ای نرسیدم
ببینید من یه بوردر روی A4 میندازم تو صفحه و زمان پیج پرینت هیچ مشکلی دیده نمیشه اما وقتی پرینت میگیرم کادر بالا و سمت راست با اینکه چهار طرف یک اندازه مساوی دارن اما بیشترن تو عکس کاملا مشخصه
این عکس زمان قبل از پرینت هست

اینم عکس زمان پرینت گرفتن

فقط اینم بگم مشکل از قسمت Scale Content for A4 تو تنظیمات خود آفیس نیست
پرینتر مشکلی نداره مدلش هم HP P2035 هست
سایز کاغذ استاندارده
سینی پرینتر هم مشکلی نداره
تنظیمات پیج ستاپ هم اوکی هست و سایز A4 انتخاب شده

سلام،خود صفحه رو به صورت pdf ذخیره کنید ببینید درست طبق ورد در میاد یا طبق خروجی پرینتر

یا با dopdf انجام بدید ببینید درست طبق ورد در میاد یا نه،اگر طبق ورد دراومد احتمالش هست که تنظیمات پرینتر بهم خورده باشه،باید برید قسمت devices and printers اونجا تنظیماتشو درست کنید

محمد7966
05-04-2019, 13:37
سلام دوستان

توی ورد وقتی به صورت آینه ای عکس رو وارونه میکنم،یه سایه ای روی عکس ایجاد میشه.خواستم ببینم کسی از دوستان میدونه چطور میشه این سایه رو توی محیط ورد از بین ورد.یه عکسی میذارم تو منظورمو هم رسونده باشم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]عکس124.jpg
جواب رو یافتم:توی قسمت 3d format توی بخش surface قسمت material اونجا میشه سایه اش رو حذف کرد.

mehdi_moosavi
13-04-2019, 08:32
وقت دوستان محترم بخیر
همونطور که میدونید در قسمت find and replace میشه یه کلمه رو با یک کلمه دیگه جایگزین کرد سوال من اینه که اگه بخوام یک فایل عکس رو با یک کلمه جایگزین کنم چه کار باید انجام بدم دقت کنید این کلمه ممکنه در یک صفحه چند بار تکرار شده باشه و باید در تمام صفحات این فایل عکس جایگزین این کلمه بشه یعنی هر جا که این کلمه تکرار شده به جای اون فایل عکس قرار داده بشه
لطفاً راهنمایی کنید با تشکر

Mohammad Hosseyn
13-04-2019, 16:22
وقت دوستان محترم بخیر
همونطور که میدونید در قسمت find and replace میشه یه کلمه رو با یک کلمه دیگه جایگزین کرد سوال من اینه که اگه بخوام یک فایل عکس رو با یک کلمه جایگزین کنم چه کار باید انجام بدم دقت کنید این کلمه ممکنه در یک صفحه چند بار تکرار شده باشه و باید در تمام صفحات این فایل عکس جایگزین این کلمه بشه یعنی هر جا که این کلمه تکرار شده به جای اون فایل عکس قرار داده بشه
لطفاً راهنمایی کنید با تشکر
عکس رو مثل معمول کپی کنید
در پنجره find and replace در قسمت replace with عبارت c^ را وارد کنید.
مثل تصویر زیر

hackerboof
15-04-2019, 17:15
سلام رفقا
بنده یک فایل ورد دارم که در وسط جمله،میره سر خط و ادامه در سر خطه
hs8.picofile.com/file/8357562734/now.docx.htmlh
لطفا بگید چطور این رو درستش کنم

SPIRIT PALST III
16-04-2019, 12:22
سلام

توی ورد میشه چیزی شبیه spoiler واسه عکس همینطور که توی پست انجمن هست درست کرد؟؟؟ یعنی مثل اسپویلر فروم اول بسته باشه و بعد که روش کلیک کنیم عکس رو نشون بده....

مرسی

Free Spirit
18-04-2019, 16:32
سلام

ورد 2016 رو پاک کردم تا نسخه 2019 رو نصب کنم. یه مشکلی پیش اومد و نصب نشد و برگشتم دوباره نسخه 2016 رو نصب کنم دیگه فایل نصب اجرا نمیشه و انگار هنوز یه سری فایل رو سیستم باقی هست و نصب نمی تونم بکنم. چکار باید کرد؟ الان به آفیس و ورد و اکسل خیلی احتیاج دارم و کارم هر روز با این دو هست. ره حلی دارید؟

Mohammad Hosseyn
19-04-2019, 08:06
سلام رفقا
بنده یک فایل ورد دارم که در وسط جمله،میره سر خط و ادامه در سر خطه
hs8.picofile.com/file/8357562734/now.docx.htmlh
لطفا بگید چطور این رو درستش کنم
لینک مشکل داره، بالا نمیاد.

سلام

ورد 2016 رو پاک کردم تا نسخه 2019 رو نصب کنم. یه مشکلی پیش اومد و نصب نشد و برگشتم دوباره نسخه 2016 رو نصب کنم دیگه فایل نصب اجرا نمیشه و انگار هنوز یه سری فایل رو سیستم باقی هست و نصب نمی تونم بکنم. چکار باید کرد؟ الان به آفیس و ورد و اکسل خیلی احتیاج دارم و کارم هر روز با این دو هست. ره حلی دارید؟
از این ابزار برای حذف کامل آفیس استفاده کنید :

Spectero
28-06-2019, 14:50
غلط یاب فارسی برای ورد 2019 هست؟

سلام

آیا غلط یاب فارسی برای ورد 2019 هست که اشتباهات املایی و غلطهای فارسی را مثل زبان انگلیسی با خط قرمز در زیر آنها به ما نشان دهد؟ خیلی سال پیش یادم هست برای ورد 2003 و 2007 این غلط یاب لغات اشتباه و املایی برای زبان فارسی بود ولی دیگه ندیدم روی نسخه های بعدی باشه. الان من ورد 2019 رو استفاده می کنم. آیا مایکروسافت برای این نسخه و زبان فارسی غلط یاب ساخته یا خیر؟ اگر نیست چکار باید کرد و چطوری میشه متنهای طولانی فارسی رو غلط یابی کرد و اشتباهات رو سریع پیدا و درست کرد؟

ممنون

Nostophobia
28-06-2019, 15:48
سلام

کلید میانبر نیم فاصله در ورد کدام کلیدها هستند؟

Rahpooyan
28-06-2019, 18:14
سلام

کلید میانبر نیم فاصله در ورد کدام کلیدها هستند؟
منظورتون Shift+space هستش؟

Nostophobia
28-06-2019, 18:44
منظورتون Shift+space هستش؟

این میانبر برای من کار نمی کنه.

Mohammad Hosseyn
29-06-2019, 11:12
این میانبر برای من کار نمی کنه.
Ctrl+Shift+2

می‌توانید این کلید میانبر را در MS Word تغییر دهید، یا روش بهتر نصب صفحه کلید استاندارد فارسی که در همه محیط‌ها امکلان استفاده از میانبر Shift+Space را به شما می‌دهد.

Nostophobia
29-06-2019, 11:33
Ctrl+Shift+2

می‌توانید این کلید میانبر را در MS Word تغییر دهید، یا روش بهتر نصب صفحه کلید استاندارد فارسی که در همه محیط‌ها امکلان استفاده از میانبر Shift+Space را به شما می‌دهد.

بله. البته من Ctrl + Space را تنظیم کردم که چندان راه دست نیست. متاسفانه ورد 2019 میانبر Shift + Space که هنگام تایپ بسیار مناسب است و سرعت را کند نمی کند را قبول نمی کنه! برای فرمان دیگه ای هم این میانبر رو استفاده نکردم که علتی برای قبول نکردنش باشه. باقی ترکیبات کلیدی به غیر این تقریبا در سرعت تایپ تاثیر داره.

Mohammad Hosseyn
29-06-2019, 16:56
بله. البته من Ctrl + Space را تنظیم کردم که چندان راه دست نیست. متاسفانه ورد 2019 میانبر Shift + Space که هنگام تایپ بسیار مناسب است و سرعت را کند نمی کند را قبول نمی کنه! برای فرمان دیگه ای هم این میانبر رو استفاده نکردم که علتی برای قبول نکردنش باشه. باقی ترکیبات کلیدی به غیر این تقریبا در سرعت تایپ تاثیر داره.
پیشنهاد من نصب این صفحه کلید هست

Free Spirit
17-07-2019, 18:00
سلام

متن یک صفحه وب را به داخل Word کپی کردم ولی این علامتهایی رو که با پیکان قرمز تو تصویر مشخص کردم رو نشون می ده. این علامتها چه مفهومی دارند و چطوری باید حذف و پاک شوند؟ حدود 24 صفحه مطلب هست و از این علامتها زیاد هست.

sm6m10
26-09-2019, 05:40
سلام دارم پایان نامه مینویسم چطوری رفرنس هام رو دستی تایپ کردم چیکار کنم وقتی کنترل کلیک میکنم بره به رفرنسش. تو نت جستجو کردم دیدم با استفاده از citation دونه دونه باید اطلاعات را وارد کرد .ولی من اطلاعاتم رو یکسر تایپ کردم ایا امکانش هست .کلا در این زمینه اضافه کردن رفرنس اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

chaharnazm
01-10-2019, 08:00
با درود، سندی در ورد ۲۰۱۹ تایپ کرده ام که هنگام اسکرول کردن صفحات کمی درنگ داره. این سند در ورد ۲۰۰۷ باز کردم روان شد ولی بیشتر واژگان به هم چسبیده اند. چگونه میتونم بدون اسپیس زدن اونا رو درست کنم؟

Mohammad Hosseyn
03-10-2019, 21:49
سلام دارم پایان نامه مینویسم چطوری رفرنس هام رو دستی تایپ کردم چیکار کنم وقتی کنترل کلیک میکنم بره به رفرنسش. تو نت جستجو کردم دیدم با استفاده از citation دونه دونه باید اطلاعات را وارد کرد .ولی من اطلاعاتم رو یکسر تایپ کردم ایا امکانش هست .کلا در این زمینه اضافه کردن رفرنس اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
بله باید بصورت دستی وارد میشد. بهتره برای اینکار ازافزونه های مناسب استفاده کنید. یکی از خوب ها mendeley هست و البته endnote هم حرفه ای تر. هر دو بصورت نرم افزار مختص هستن که باید رفرنس هاتون رو بهش معرفی کنید تا بتونید با سرعت بیشتری اونهارو در متن جایگذاری کنید.

با درود، سندی در ورد ۲۰۱۹ تایپ کرده ام که هنگام اسکرول کردن صفحات کمی درنگ داره. این سند در ورد ۲۰۰۷ باز کردم روان شد ولی بیشتر واژگان به هم چسبیده اند. چگونه میتونم بدون اسپیس زدن اونا رو درست کنم؟
در نسخه 2019 با این روش فایل رو ذخیره کنید و در هر نسخه ی دیگری که خواستید باز کنید بدون مشکل.

Hi5
27-10-2019, 12:02
سلام من میخام روی این جدول واتر مارک بزنم و میخام واتر مارکم زیر خطوط جدول قرار بگیره از خود واترمارک ورد نشد اینکارو کنم هر کار کردم مجبور شدم داخل shape بزارم واتر مارکو الان چیکار کنم واتر مارک پشت خطوط جدول بره هرکار میکنم نمیشه !!؟؟؟؟

smohs
10-11-2019, 02:12
سلام من میخام روی این جدول واتر مارک بزنم و میخام واتر مارکم زیر خطوط جدول قرار بگیره از خود واترمارک ورد نشد اینکارو کنم هر کار کردم مجبور شدم داخل shape بزارم واتر مارکو الان چیکار کنم واتر مارک پشت خطوط جدول بره هرکار میکنم نمیشه !!؟؟؟؟

سلام
اگه هنوز به کارت میاد:
از قسمت واترمارک خود ورد که من امتحان کردم جواب میده
در عین حال اگه میخوای هرچیزی رو بیاری پشت جدول انتخابش کن روش کلیک راست کن از زیر شاخه wrap text گزینه behind text رو انتخاب کن (توی عکسی که گذاشتی همون علامت کمانی شکل که سمت راست واترمارکته)
البته توجه کن که اگه جدولت shading داشته باشه مثل همین که توی تصویر گذاشتی واترمارکت میره پشت اون رنگ سبز جدول و کلا معلوم نمیشه

hamid_diablo
23-12-2019, 21:01
سلام دوستان
برای تنظیمان Style ها باید چیکار کرد ؟
یعنی بهترین تنظیم برای استایل فارسی چطوریه؟
اگر لینک معرفی کنید هم ممنون میشم

Mohammad Hosseyn
28-12-2019, 12:48
سلام دوستان
برای تنظیمان Style ها باید چیکار کرد ؟
یعنی بهترین تنظیم برای استایل فارسی چطوریه؟
اگر لینک معرفی کنید هم ممنون میشم
معمولا هرجایی یکسری استاندادرهای خود را دارند. در فایل پیوست قالب پارسی مطابق قالب استاندارد IEEE قرار داده شده (فونت های B نصب شده باشد).

hamid_diablo
28-12-2019, 14:20
معمولا هرجایی یکسری استاندادرهای خود را دارند. در فایل پیوست قالب پارسی مطابق قالب استاندارد IEEE قرار داده شده (فونت های B نصب شده باشد).

سپاس دوست عزیز:santa:

jahromy
04-02-2020, 16:30
با درود فراوان و استعانت از خداوندگار متعال
وقت دوستان بخیر

بنده یک مقاله در ورد در حال نوشتن دارم که شامل چند عنوان می باشد مسئله اینجاست که تکمیل و ویرایش عنوان ها را به ترتیب انجام نمی دهم حالا با ویرایش پاراگراف قبلی، متن های بعد از ان به سطر بعد منقل می شوند که این بهم ریختگی جالبی نیست آیا راهی برای قفل کردن پاراگراف ها در صفحه وجود دارد تا مثلا پاراگراف قبلی با ویرایش شدن یک صفحه سفید برای خود ایجاد کند و تغییری در پاراگراف بعدی ندهد؟؟؟

Mohammad Hosseyn
08-02-2020, 13:52
با درود فراوان و استعانت از خداوندگار متعال
وقت دوستان بخیر

بنده یک مقاله در ورد در حال نوشتن دارم که شامل چند عنوان می باشد مسئله اینجاست که تکمیل و ویرایش عنوان ها را به ترتیب انجام نمی دهم حالا با ویرایش پاراگراف قبلی، متن های بعد از ان به سطر بعد منقل می شوند که این بهم ریختگی جالبی نیست آیا راهی برای قفل کردن پاراگراف ها در صفحه وجود دارد تا مثلا پاراگراف قبلی با ویرایش شدن یک صفحه سفید برای خود ایجاد کند و تغییری در پاراگراف بعدی ندهد؟؟؟
انتهای آخرین صفحه ی هر فصل از کلیدهای Ctrl+Enter استفاده کنید.

biriaiia
29-02-2020, 19:55
سلام
هنگام تایپ در ورد با تایپ بعضی کاراکتر ها مثل
"
<
/
...
فونت به طور خودکار به arial تغییر میکنه.. دوستان برای این موضوع راهکاری دارند؟
فونت دیفالت بی میترا و پاراگراف راست به چپ هست.

reza8198
21-03-2020, 20:54
سلام
آیا میشه تو ورد زمان و شماره سطر زیر نویس فیلمها رو برداشت
مثلا

متن زیر

306
00:19:29,092 --> 00:19:32,050
Are you hugging the door right now?

307
00:19:37,292 --> 00:19:38,441
No.

308
00:19:39,732 --> 00:19:41,450
Yeah, yeah, me neither.

309
00:19:45,372 --> 00:19:48,364
So did everything go all right
with the annulment?

310
00:19:48,572 --> 00:19:51,370
Oh, yeah. No problems.
It's all taken care of.

311

00:19:51,572 --> 00:19:52,800

Ross, thank you.

تبدیل بشه به

Are you hugging the door right now
No.
Yeah, yeah, me neither.
with the annulment?
Oh, yeah. No problems.
It's all taken care of.
Ross, thank you.
تعداد سطرها زیاذ هست و دنبال یک راه آسون می گرذم

- - - Updated - - -

سلام
مثلا

متن زیر

306

307
No.

308
Yeah, yeah, me neither.

309
with the annulment?

310
Oh, yeah. No problems.
It's all taken care of.

311

Ross, thank you.

تبدیل بشه به

No.
Yeah, yeah, me neither.
with the annulment?
Oh, yeah. No problems.
It's all taken care of.
Ross, thank you.

- - - Updated - - -

سلام
مثلا

متن زیر

306

307
No.

308
Yeah, yeah, me neither.

309
with the annulment?

310
Oh, yeah. No problems.
It's all taken care of.

311

Ross, thank you.

تبدیل بشه به

No.
Yeah, yeah, me neither.
with the annulment?
Oh, yeah. No problems.
It's all taken care of.
Ross, thank you.

HAMID-3138
30-04-2020, 17:18
سلام به تمامی دوستان.
بنده یه فایل ورد در ورد 2007 داشتم که درونش با توابع ریاضی فرمول نویسی کردم و برای آموزش کنکور ازشون استفاده میکردم.
الآن که ورد2016 نصب کردم تمام فرمولها به هم ریخته مثلا جای حروف x , y علامت سؤال میزنه در حالی که تمام فونت ها روی همین لپ تاپ از قبل هم بوده .
در ضمن این فایل رو روی یک دستگاه دیگه که ورد 2019 داشت امتحان کردم این مشکل رو نداشت و همه چیز مرتب بود .
خواهش میکنم سریع جواب بدید خیلی آبرویی هستش. نمیدونم چکار کنم.؟؟؟؟؟؟
:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»:»

HAMID-3138
30-04-2020, 17:24
سلام به تمامی دوستان.
بنده یه فایل ورد در ورد 2007 داشتم که درونش با توابع ریاضی فرمول نویسی کردم و برای آموزش کنکور ازشون استفاده میکردم.
الآن که ورد2016 نصب کردم تمام فرمولها به هم ریخته مثلا جای حروف x , y علامت سؤال میزنه در حالی که تمام فونت ها روی همین لپ تاپ از قبل هم بوده .
در ضمن این فایل رو روی یک دستگاه دیگه که ورد 2019 داشت امتحان کردم این مشکل رو نداشت و همه چیز مرتب بود .

Mohammad Hosseyn
05-05-2020, 00:45
سلام به تمامی دوستان.
یکبار قابل اصلی رو از روی همون ورد 2007 با این روش ذخیره کنید
​[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

spartaqus
13-05-2020, 16:24
سلام
چطوری می تونم تو ورد یک گاید لاین درست کنم که خود کار بعضی قسمت‌های صفحه که شخصی می‌خواد تایپ کنه، یک فونت خاص و رنگ خاص و اندازه خاص باشند و تو هر صفحه هم این ملاحضات تکرار شود؟؟
و مورد دیگه چطور می‌تونم تو ورد یک کاری کنم مثلاً شماره صفحات زوج پایین سمت چپ و شماره صفحات فرد پایین سمت راست باشه و این مورد هم هر صفحه که شخص تایپ میکنه خودکار تکرار شود؟؟
سپاس فراوان

ashkan22
25-07-2020, 17:30
من مقاله ای که حاوی عکس و جدول هست دارم که بصورت معمول هست الان مجبورم اون متن رو تبدیل به دو ستون کنم اما در این حالت جداول به همون صورت تک ستونه باقی میمونه موقعی هم که اندازه جدول رو با درگ کردن میخوام کوچکتر کنم کل عکسها و مطالب بهم میخوره و پس و پیش میشه چیکار میشه کرد؟

sm6m10
23-09-2020, 22:10
با سلام
می خواهم صفحه اول بدون شماره صفحه صفحه بعدی شماره صفحه الف و بعد از آن از 1 شماره صفحه شروع شود تا 20 چجوری این کار انجام بدم

sm6m10
23-09-2020, 22:13
برای یک نامه اداری چجوری شماره صفحه و تاریخ بذارم

Nostophobia
10-01-2021, 20:47
تشخیص، پیدا کردن و حذف لغات تکراری و نگه داشتن فقط یکی

سلام

یک فایل از لغات هست که حدود 120 صفحه میشه. هر لغت در یک خط قرار گرفته و بعد Enter خورده رفته خط بعدی و لغت بعدی تایپ شده و همینطور تا صفحه 120. بعضی از لغات دو، سه بار تکرار شدن و باید تکراری‌ها حذف بشه و فقط یکی بمونه. پنجره Find/Replace قابلیتی داره بشه لغات تکراری رو بدون اینکه تک تک لغات انتخاب بشن، خودش پیدا و همه تکراری ها رو حذف کنه و فقط یکی از هر لغت رو نگه داره؟ من چیزی در این پنجره ندیدم که بتونه این کار رو بکنه. شاید مکرویی برای این کار باشه. در نسخه 2019 باید این کار رو انجام بدم.

ممنون

فردان
11-01-2021, 03:19
تشخیص، پیدا کردن و حذف لغات تکراری و نگه داشتن فقط یکی

سلام

یک فایل از لغات هست که حدود 120 صفحه میشه. هر لغت در یک خط قرار گرفته و بعد Enter خورده رفته خط بعدی و لغت بعدی تایپ شده و همینطور تا صفحه 120. بعضی از لغات دو، سه بار تکرار شدن و باید تکراری‌ها حذف بشه و فقط یکی بمونه. پنجره Find/Replace قابلیتی داره بشه لغات تکراری رو بدون اینکه تک تک لغات انتخاب بشن، خودش پیدا و همه تکراری ها رو حذف کنه و فقط یکی از هر لغت رو نگه داره؟ من چیزی در این پنجره ندیدم که بتونه این کار رو بکنه. شاید مکرویی برای این کار باشه. در نسخه 2019 باید این کار رو انجام بدم.

ممنون

ورد چنین امکانی را نداره. فقط می تونی مرتب کنی و چشمی تکراری ها را حذف کنی
ولی توی اکسل چنین امکانی هست. یک مقدار باید وارد باشی. از طریق Pivot table
یعنی همه لغات را کپی می کنی توی یک ستون اکسل
بعد از منوی insert قسمت pivot table را می زنی تا یک جدول برایت ایجاد کند. در آنجا نام ستون را به حالت انتخاب در می آوری خودبخود یک ستون درست میشه که تکراریها توش نیستن. این ستون را کپی کن وبه ورد ببر.

Nostophobia
11-01-2021, 13:56
ورد چنین امکانی را نداره. فقط می تونی مرتب کنی و چشمی تکراری ها را حذف کنی
ولی توی اکسل چنین امکانی هست. یک مقدار باید وارد باشی. از طریق Pivot table
یعنی همه لغات را کپی می کنی توی یک ستون اکسل
بعد از منوی insert قسمت pivot table را می زنی تا یک جدول برایت ایجاد کند. در آنجا نام ستون را به حالت انتخاب در می آوری خودبخود یک ستون درست میشه که تکراریها توش نیستن. این ستون را کپی کن وبه ورد ببر.

من از یک تکنیک دیگه جواب مشکل رو در اکسل پیدا کردم؛ ولی روش شما رو به مشکل بر خوردم. ستون لغات رو انتخاب می کنم، بعد Insert > Pivot Table رو با تنظیمات پیش فرض پنجره می‌زنم ولی پیام اخطار می ده که "این دستور حداقل به دو ردیف از دیتای منبع نیاز داره. من کل ستون رو انتخاب کردم. نمی دونم چکار باید کرد تا با روش شما ببینم چطوری مشکلم حل میشه. میشه بفرمائید لطفا؟

فردان
11-01-2021, 23:07
بعد از اانتخاب ستون اول، باید در پیوت تیبل ستون انتخاب شده به این صورت در بیاد، ببینید اشکال کار از کجاست؟ یا اینکه این مطلب را در کادر بنویسید.
Sheet1!$A:$A

navid_fo
08-02-2021, 13:52
درود
من یک سوالی دارم به این شکل هستش سناریو من :
یک لیست لینک ها روی دارم برای دانلود کردن توسط اکسل که فرض بگیرید روزانه 100 تا url از این رو می خواهم با استفاده از VBA یا هر مایکرویی که شما صلاح بدانید این ها را به صورت جداگانه در یک فولدر مشخص با یک آدرس مشخص (که brows شدنش رو از من بخوادش قبل از دانلود ) به من بدهد البته اگر نیاز به خطاهای مختلفی همچون اینولید یو آر ال یا حجم ناکافی در دیسک نیمه تمام بودن دانلود یا قطع بودن نتوورک و ... هم باشد خالی از لطف نیستش اما چیز بسیار مهمی که برای من می باشد نام فایلی هستش که میخواهم از داخل لینک مربوطه دریافت کنه نه نام سروری فایل دقت بفرمایید بر روی سرور یک نام می گذارند اون نام مد نظر بنده نیستش میخوام ری نیم بشه به نام مثلا سر تیتر یک کتاب و نام نویسنده هایش اگر می دانید کمک کنید
با تشکر

دخو
23-02-2021, 14:06
دوبار فرستاده شد. چون اینترنت بازی در آورد.طبق معمول.

دخو
23-02-2021, 14:16
درود.
چطور میشه یک جمله فارسی را در ورد 2007برعکس کرد؟ درست مثل اینکه در آئینه دیده میشه.

spartaqus
19-08-2021, 15:49
سلام
همان طور که می‌دونید در ورد یک قسمتی به نام هدر است.
که میشه نوشته‌ای و یا شمارش صفحه را در آن نشان داد.
مشکلی که است. اگر در هدر متنی بنویسید اون نوشته در تمام صفحات تکرار میشه.
من میخوام هر صفحه قسمت هدر یک تیتری باشه در اصل و در همه صفحات متفاوت باشه
راه حلی دارید؟
سپاس

abedinali
22-08-2021, 14:41
سلام
همان طور که می‌دونید در ورد یک قسمتی به نام هدر است.
که میشه نوشته‌ای و یا شمارش صفحه را در آن نشان داد.
مشکلی که است. اگر در هدر متنی بنویسید اون نوشته در تمام صفحات تکرار میشه.
من میخوام هر صفحه قسمت هدر یک تیتری باشه در اصل و در همه صفحات متفاوت باشه
راه حلی دارید؟
سپاس

سوالتون مبهمه
ببینید
اگه میخواهید صفحات زوج وفرد فرق داشته باشه، یک گزینه هست برای تفاوت صفحات زوج و فرد و حتی صفحه اول
اگر میخواهید هر فصل با فصل دیگه متفاوت باشه، باید سکشن بندی کنید.
یعنی هر تعداد صفحاتی که میخواهید هدرش متفاوت باشه، یک سکشن جدید باید داشته باشه
این صفحه شاید بتونه به سوالات شما پاسخ بده

ashena55
06-08-2022, 09:27
درباره تنظيمات grid براي اون دوستاني که وارد نيستن توضيح ميدم:

وقتي که ميخوايم شکلي رو جابجا کنيم و يا وقتي که از tab استفاده کرديم و ميخوايم يه علامت tab رو کمي جابجا کنيم خواهيم ديد که اين کار رو نميشود دقيق انجام داد. و شکل يا tab گاهي اوقات تا 25/0 جابجا ميشن در حالي که ما ميخوايم فقط 05/0 سانت جابجا شن. براي رفع اين مشکل بايد از toolbar ها drawing رو بيارين و روي draw کليک کنين و بعد روي grid حالا يه جدول براتون باز ميشه. snap ها رو تيک بزنين و grid origin رو هم همين طور و بعد grid setting رو هم تنظيم کنين . هر دو عدد افقي و عمودي رو به 01/0 تغيير بدين.

اگه دکمه OK رو بزنين همه چي تا وقتي که word رو ببندين درسته. بنابراين دفعه بعد مجبورين دوباره اين تنظيمات رو انجام بدين. به همين دليل به جاي OK روي دکمه default کليک کنين و پيغام بعدش رو هم OK بزنين.
سلام
ببخشید میشه بگید این قسمت Grid origin چیه و به چه درد میخوره؟
هر چی باهاش ور میرم نتیجه‌ای نمی‌گیرم

abo1524
22-08-2022, 08:40
درود بر همه دوستان
من یه مشکل با پرینت نامه دارم
یک نامه اداری دارم که دارای 13 تا رونوشت به جاهای مختلف می باشد،اوایل برای پرینت این نامه من 13 تا پرینت از نامه می گرفتم و دبیرخانه اداره با توجه به رونوشت ها هر کدام از پرینت نامه ها را به صاحب عنوان نامه و رونوشت ها می فرستاد ولی یه مدیر جدید اومد و گفت که اینکه همه رونوشت ها در یک نامه باشد اشتباه است و باید برای هر رونوشت یک نامه بزنید که متاسفانه کار من رو سخت کرد و الان باید 13 تا نامه جداگانه بزنم که هر کدام به یک رونوشت هم ارسال بشه و این خیلی وقت گیره
حالا من می خوام بدونم که آیا روش و یا ترفندی و جود داره که اون نامه ای که حاوی 13 رونوشت است رو هنگام پرینت 12 رونوشت مخفی بشه و نامه برای یک رونوشت پرینت گرفته بشه و همین طور به ترتیب رو نوشت اول و سوم تا سیزدهم مخفی بشه و فقط رونوشت دوم پرینت گرفته بشه و الی آخر

پیشا پیش ممنون بابت لطف شما دوستان با بت جواب

نمونه نامه

به : مدیرکل محترم
موضوع : آقای.........

سلام عليكم؛
احتراماً، بازگشت به نامه شماره 1000 مورخ 26/10/1400 درخصوص آقای 0000، از کارکنان قراردادی شاغل در آن اداره کل ، به آگاهی می¬رساند:
موضوع غیبت نامبرده در جلسه مورخ 4/12/1400 مطرح و منتج به صدور رأی به شماره 2587452 به شرح ذیل گردید:

مدیرکل

رونوشت:
- ریاست محترم ...... برای استحضار.
-معاون محترم .......... برای استحضار.
-مدیرعامل محترم .......
- نماینده محترم ......... برای آگاهی.
- مدیرکل محترم ......... برای آگاهی.
- مديركل محترم .........برای آگاهی.
- دبیرخانه ........ برای اطلاع.
- اداره کارکنان ......... برای اطلاع.
- اداره امور مرخصی ها برای اطلاع و اقدام لازم.
- اداره آمار و اطلاعات کارکنان برای اطلاع.
- آقای ........... برای اطلاع .مریخ جهت اطلاع.

jwannoos
07-01-2024, 20:36
دوستان سلام
میخوام یه تمپلت رو به فایل ورد اضافه کنم
(فایل من الان آمادست شامل 70 صفحه شعر)
صفحه اول رو که طراحی کردم با زدن اینتر به طور اتوماتیک در بقیه صفحات تکرار بشه
چجوری باید این کارو انجام بدم؟

- - - Updated - - -

دوستان سلام
میخوام یه تمپلت رو به فایل ورد اضافه کنم
(فایل من الان آمادست شامل 70 صفحه شعر)
صفحه اول رو که طراحی کردم با زدن اینتر به طور اتوماتیک در بقیه صفحات تکرار بشه
چجوری باید این کارو انجام بدم؟

CAPITAN MAC
19-03-2024, 11:56
سلام
دوستان جدیدا در Microsoft Office2010 با این پیغام مواجه می شوم می خواستم بدونم مشکل از چی هست

- - - Updated - - -

سلام
دوستان جدیدا در Microsoft Office2010 با این پیغام مواجه می شوم می خواستم بدونم مشکل از چی هست

Spectero
20-03-2024, 15:15
سلام

پیغام مربوط به ماکروهاست و می خواهد اجرا بشه موقع باز کردن سند ولی در تنظیمات برنامه بهش اجازه داده نشده. برید تو Options‌ و بعد اون پایین روی Trust Center بزنید. بعد روی Trust Center Settings‌ بزنید. بعد روی Macro Settings بزنید. اونجا می تونید بگید ماکروها فعال بشه نشه. از لحاظ امنیتی روی Enable All Macro قرار ندید چون ممکنه یک ماکرو مخرب که ویروس یا بدافزار هست به کامپیوتر شما آسیب بزنه. بهتره بزارید روی Disable all macro with notification‌ و بعد OK رو بزنید و ببینید باز این پیغام میاد یا خیر.

CAPITAN MAC
20-03-2024, 17:35
پیغام مربوط به ماکروهاست و می خواهد اجرا بشه موقع باز کردن سند ولی در تنظیمات برنامه بهش اجازه داده نشده. برید تو Options‌ و بعد اون پایین روی Trust Center بزنید. بعد روی Trust Center Settings‌ بزنید. بعد روی Macro Settings بزنید. اونجا می تونید بگید ماکروها فعال بشه نشه. از لحاظ امنیتی روی Enable All Macro قرار ندید چون ممکنه یک ماکرو مخرب که ویروس یا بدا
فزار هست به کامپیوتر شما آسیب بزنه. بهتره بزارید روی Disable all macro with notification‌ و بعد OK رو بزنید و ببینید باز این پیغام میاد یا خیر.

سلام
سال نو مبارک کاری هایی که گفتین انجام دادم باز هم پیغام خطا می اید ادامه پیغام خطا را براتون می گذارم

Click the File tab. The Backstage view opens.
Click the Info tab.
Under Signed Document, click View Signatures.
The Signatures pane appears with a list of valid signatures.
For more information, in the Signatures pane, click the down-arrow next to each signature.

The certificate is no longer trusted, was revoked by the issuing authority, or is damaged. Unless you are certain that the macro is safe, it is recommended that you not trust or run the macro.
Visual Basic for Applications (VBA) is not installed on your computer. In this case, no VBA macro can be run, regardless of whether the macro has a valid certificate of trust. You or your administrator may have chosen not to install VBA, or the version of Microsoft Office that you are using may not install VBA by default. If your version of Microsoft Office does not provide VBA as an installable feature, you can upgrade to a version that provides VBA support.
If you are unable to change the security settings, it is possible that another program has locked the security settings. Close all Microsoft Office programs, then restart your program and change the security settings.

Spectero
21-03-2024, 21:10
سلام
سال نو مبارک کاری هایی که گفتین انجام دادم باز هم پیغام خطا می اید ادامه پیغام خطا را براتون می گذارم

Click the File tab. The Backstage view opens.
Click the Info tab.
Under Signed Document, click View Signatures.
The Signatures pane appears with a list of valid signatures.
For more information, in the Signatures pane, click the down-arrow next to each signature.

The certificate is no longer trusted, was revoked by the issuing authority, or is damaged. Unless you are certain that the macro is safe, it is recommended that you not trust or run the macro.
Visual Basic for Applications (VBA) is not installed on your computer. In this case, no VBA macro can be run, regardless of whether the macro has a valid certificate of trust. You or your administrator may have chosen not to install VBA, or the version of Microsoft Office that you are using may not install VBA by default. If your version of Microsoft Office does not provide VBA as an installable feature, you can upgrade to a version that provides VBA support.
If you are unable to change the security settings, it is possible that another program has locked the security settings. Close all Microsoft Office programs, then restart your program and change the security settings.

سلام

سال نو شما هم مبارک باشه.

همین پیغام رو در گوگل جستجو کردم در پستی گفته شاید بخاطر نصب افزونه ای باشه. به سربرگ Developer برید و همه افزونه ها را غیر فعال کنید و بعد ببینید باز این خطا دوباره نشون داده میشه یا نه؟
اگر سربرگ Developer را اون بالا تو نوار نمی بینید؛ روی نوار Quick Action کلیک کنید و Customize the Ribbon را از سمت راست انتخاب کنید و گزینه Developer Tab را با زدن علامت فعال کنید. در سربرگ Developer دکمه های Add-Ins و COM Add-Ins را می بینید. روی اونها کلیک کنید و افزونه ها را غیر فعال کنید.