PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

saamz
24-09-2007, 08:33
درود به همه
من يه مشكلي با Borders and shading دارم يعني وقتي توي يه برگه كادر مي اندازم، موقع پرينت گرفتم يه گوشه از كادر چاپ نميشه.... هركاري هم ميكنم نمي تونم اونو درست كنم... به نظرتون چيكار بايد بكنم..؟

wordist
24-09-2007, 08:56
درود به همه
من يه مشكلي با Borders and shading دارم يعني وقتي توي يه برگه كادر مي اندازم، موقع پرينت گرفتم يه گوشه از كادر چاپ نميشه.... هركاري هم ميكنم نمي تونم اونو درست كنم... به نظرتون چيكار بايد بكنم..؟
سلام دوست عزيز

اين مشكل ممكنه مرتبط با چند موضوع باشه

اولا چك كنيد ببينيد كه كاغذ A4 باشه و Letter نباشه

ثانيا نكته بعدي كه به ذهنم خطور ميكنه اينه :

از زبانه Page Border كادر مربوطه دكمه option رو بزنيد و از باكس Measure From گزينه Edge Of Page رو بزنيد

اگه درست شد يا نشد خبرم كنيد

خوش باشي

wordist
24-09-2007, 09:22
با سلام به خدمت همه دوستان من یه متن ورد دارم ولی نمیدونم چجوری از حاشیه بندی یا کادر بندی و نمونهای مختلفی که خود ورد ارئه میده استفاده کنم؟
ویکی هم اینکه چجوری شماره بندی کنم؟

ممنون میشم در این موارد کمک کنید.
سلام دوست عزيز

البته به صحبتهاي دوستم اقا جواد اضافه كنم كه براي تنظيم حاشيه ها بايد از منوي File گزينه page setup عمل كني و margin هارو از بالا و پايين و چپ و راست تنظيم كني

خوش باشي

javad2625
24-09-2007, 10:13
درود به همه
اگه ميخواي اون چيزي كه روي كاغذ چاپ ميشه دقيقاً شكل همون چيزي باشه كه روي مانيتور مي بيني بايد 3 نكته رو رعايت كني:
1- كاغذ ورد رو روي A4 تنظيم كن. (File> Page Setup> Paper Size> A4>OK)
2- كاغذ پرينتر رو روي A4 تنظيم كن (Print Dialog: Preferences> Paper> Size Is: A4)
3- گزينه A4/Letter Resizing رو در تنظيمات چاپگر غير فعال كن (Print Dialog> Properties> Allow A4/Letter Resizing)

اينطور بايد مشكل حل بشه.

بهنازی
24-09-2007, 22:05
با سلام به خدمت همه دوستان من یه متن رو تو ورد 2007 نوشتم وار هر لحاظ سایر و فونتش و کلمات خیلی صاف بودند ولی اینوبا فرمت ورد 2003 سیو کردو و وقتی با ورد 2003 با کردم وسایز و فونتش درست بود ولی کلمات به صافی که تو 2007 بود نیست و خیلی بد دیده میشه علت چیه و چجوری باید اینو برطرف کرد؟
آیا میشه لبهای کلمات رو صاف کرد ؟

با تشکر

jedivssith
25-09-2007, 00:13
با سلام به خدمت همه دوستان من یه متن رو تو ورد 2007 نوشتم وار هر لحاظ سایر و فونتش و کلمات خیلی صاف بودند ولی اینوبا فرمت ورد 2003 سیو کردو و وقتی با ورد 2003 با کردم وسایز و فونتش درست بود ولی کلمات به صافی که تو 2007 بود نیست و خیلی بد دیده میشه علت چیه و چجوری باید اینو برطرف کرد؟

با تشکر

درود

اگر امكان دارد يك عكس آپلود كنيد بينيم دقيقا منظور شما چيست ؟‌ و آيا لبه هاي فونت به اصطلاح گرافيست ها رنجه رنجه شده ؟‌

بهنازی
25-09-2007, 10:22
آيا لبه هاي فونت به اصطلاح گرافيست ها رنجه رنجه شده ؟‌
بله همین جوری میشه.

javad2625
25-09-2007, 10:55

با تشکر
حتماً ورد 2003 رو توي يه ويندوز ديگه نصب كردي و فونت هاي ويندوز دوم خراب هستند يا از ورژن متفاوتي هستند. اگه فونت درست رو نصب كنيد نبايد مشكلي باشه. من بارها از 2007 به 2003 و بالعكس رو امتحان كردم مشكلي هم نداشتم.

بهنازی
25-09-2007, 23:24
اره این کار رو کردم ولی نشد.

p 3 0 world
26-09-2007, 13:17
دوستان عزيز سلام
من هر وقت كه يك مطلب را از اينترنت در word پيست ميكنم ترتيب جمله ها بهم مي خوره مشكل از چيه
با تشكر

wordist
26-09-2007, 13:41
دوستان عزيز سلام
من هر وقت كه يك مطلب را از اينترنت در word پيست ميكنم ترتيب جمله ها بهم مي خوره مشكل از چيه
با تشكر
دوست عزيز سلام
ترنيب بهم ميخوره يعني چي ؟
بيشتر توضيح بده
ايا چپ به راست ميشه
جمله اول مياد اخر ....
اگه ميتوني عكس بذار

roya_2003
26-09-2007, 23:06
با سلام.
من در برنامه ورد 2003 چنین شکلی که در عکس ملاحظه می کنید، وجود داره. چاپ نمیشه ، فقط میخواستم بدونم چیه و چطوری میتونم حذفش کنم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سوال کلی: چطور میتونم تنظیمات آفیس ورد رو به حالت بعد از نصب یعنی پیش فرضش در بیارم.
متشکرم

wordist
27-09-2007, 09:17
با سلام.
من در برنامه ورد 2003 چنین شکلی که در عکس ملاحظه می کنید، وجود داره. چاپ نمیشه ، فقط میخواستم بدونم چیه و چطوری میتونم حذفش کنم.
سوال کلی: چطور میتونم تنظیمات آفیس ورد رو به حالت بعد از نصب یعنی پیش فرضش در بیارم.
متشکرم
سلام دوست عزيز

من كه شكلي اينحا نمي‌بينم اگه كسي مي‌بينه بگه احتمالا درست اپلود نشده

در مورد سوال دوم مسير زير را طي كنيد
Help>Detect And Repair> Discard My Customized Settings And Restore Default Setting

كافيه اين تيك رو فعال كنيد و استارت كنيد

خوش باشيد

p 3 0 world
27-09-2007, 13:09
يعني مثلا كلمه ي آخر جمله مياد اول جمله يا لغات اين ور و آن ور نقطه جابهجا مي شن

wordist
27-09-2007, 13:28
يعني مثلا كلمه ي آخر جمله مياد اول جمله يا لغات اين ور و آن ور نقطه جابهجا مي شن
سلام
مي توني يه عكس بذاري تا اگه بشه كمك كنم

javad2625
27-09-2007, 15:35
با سلام.
متشکرم
نمي دونم يه عكس گذاشتيد يا دو تا عكس. اما من فقط يه عكس مي بينم كه متني هم داخل اون نيست.
در هر حال معمولاً به هم ريختگي ها با فشردن دكمه هاي Ctrl+Shift سمت راست تا حدي حل ميشه.

jedivssith
27-09-2007, 19:06
نمي دونم يه عكس گذاشتيد يا دو تا عكس. اما من فقط يه عكس مي بينم كه متني هم داخل اون نيست.
در هر حال معمولاً به هم ريختگي ها با فشردن دكمه هاي Ctrl+Shift سمت راست تا حدي حل ميشه.

آقا جواد منظور ايشان علامت هاي Crop Marks مي باشد.
شما منظورت علامت هاي گوشه بالا و پايين صفحه مي باشد كه اسمشان در Option برنامه Crop Marks مي باشد. در ورد 2007 مسير اين است .
Office Button < Word Option < Advanced < Show Document Content < Show Crop Marks
كه با زدن تيك مي توانيد آنها را پنهان يا آشكار كنيد. در حالت Print Preview نمي توانيد اين علامت ها را ببنيد و چاپ نخواهند شد. در ورد 2003 در بخش Option بايد دنبال اين گزينه بگرديد زياد اسامي نبايد فرقي با نسخه 2007 داشته باشد. پيدا مي كنيد.

p 3 0 world
28-09-2007, 12:33
ببخشيد چه شكلي بايد عكس بزارم يعني چه شكلي عكس بگيرم

wordist
28-09-2007, 14:29
با سلام.
متشکرم

سلام دوست عزيز

اين علامتها جهت مشخص شدن محدوده متن نويسي در سند شماست و متن شما با توجه به حاشيه تنظيم شده فراتر از اين علامتها نمي رود. حال براي حذف شدن آنها كافيست مسير زير را طي كنيد

منوي Tools ، گزينه Option ، زبانه View و در اخر غير فعال كردن تيك گزينه Text Boundaries

موفق باشي

wordist
28-09-2007, 14:30
ببخشيد چه شكلي بايد عكس بزارم يعني چه شكلي عكس بگيرم

سلام دوست عزيز

از اون صفحه اي كه بهم ريختگي داره يه Print Screen با دكمه صفحه كليد بگير و آن را آپلود كن تا مشخص بشه منظورت چيه

موفق باشي

بهنازی
28-09-2007, 17:36
با سلام و تشکر از دوستان عزیز یه سوال دیگه واسم پیش اومد :

من کادر بندی کردم وحالا که میخوام شماره بندی کنم هر کاری میکنم شمارها میوفته داخله کادر چجوری باید این شماره بیوفته خارج کادر و یه کلمه ثابت مثلا صفحه هم کنار شماره بنویسیم؟

با تشکر

Asalbanoo
29-09-2007, 01:15
سلام
ببخشید من یه سوال دارم
وقتی توی صفحه از وورد،شکلی از قسمت shapes وارد کنیم..بعدش نمی تونیم روی ان شکل از word art استفاده کنیم؟

Asalbanoo
29-09-2007, 01:20
سلام
ببخشید من یه سوال دارم
وقتی توی صفحه از وورد،شکلی از قسمت shapes وارد کنیم..بعدش نمی تونیم روی ان شکل از word art استفاده کنیم؟

و اگر چنین کاری انجام پذیر هست
چه جوری می شه متن نوشته شده توسط word art را جوری تنظیم کنیم که در وسط صفحه باشه

ممنونم

wordist
29-09-2007, 07:59
با سلام و تشکر از دوستان عزیز یه سوال دیگه واسم پیش اومد :

من کادر بندی کردم وحالا که میخوام شماره بندی کنم هر کاری میکنم شمارها میوفته داخله کادر چجوری باید این شماره بیوفته خارج کادر و یه کلمه ثابت مثلا صفحه هم کنار شماره بنویسیم؟

با تشکر

سلام دوست عزيز

چون شماره صفحه‌ها در ورد داخل Header و Footer هستند شما بايد فاصله آنها را (Header اگر شماره صفحه بالاي كاغذ است و Footer اگر شماره صفحه پايين كاغذ است) با لبه كاغذ كمي زيادتر كنيد تا شماره‌ها روي كادرها نيفتند به روش زير:

منوي File ، گزينه Page Setup ، زبانه Layout و باكس Header يا Footer كه در ان عدد مربوطه را وارد مي‌كنيد
هرچه عدد زيادتر باشد فاصله سرصفحه (Header) يا پاصفحه (Footer) از لبه كاغذ زيادتر مي‌شود

بسته به اينكه شماره صفحه در كجاي كاغذ بالا يا پايين باشد يكي را تغيير دهيد

خوش باشي

wordist
29-09-2007, 08:10
سلام
ببخشید من یه سوال دارم
سلام

چرا نميشه جوون

اول شكل را وارد كن و سپس با Word Art متن مربوطه را بنويس و وارد كن

حال تنظيمات زير را روي آن انجام بده و آن را بكش روي شكل

تنظيمات: كليك راست روي ورد آرت ، زدن گزينه Format Word Art ، زبانه Layout ، انتخاب گزينه In Front Of Text و OK كردن كادر

حالا ميتوني اون رو هرجاي صفحه كي مي خواي درگ كني و قرار بدي

خوش باشي

wordist
29-09-2007, 08:11
و اگر چنین کاری انجام پذیر هست
چه جوری می شه متن نوشته شده توسط word art را جوری تنظیم کنیم که در وسط صفحه باشه

ممنونم
سلام
اگه مي‌خواي ورد آرت بياد وسط صفحه از همون مسيري كه تو پست قبل گفتم ميتوني گزينه Center رو هم انتخاب كني تا دقيقا وسط صفحه بشه

Asalbanoo
29-09-2007, 11:16
سلام
اگه مي‌خواي ورد آرت بياد وسط صفحه از همون مسيري كه تو پست قبل گفتم ميتوني گزينه Center رو هم انتخاب كني تا دقيقا وسط صفحه بشه

سلام
اول بسیار ممنونم و متشکرم به خاطر رانهماییتون
یه وسال دیگه
اگر بخوایهم یک عکس را در چهار گوشه یک کادر بذارم باید چی کار کنم؟

ضمن اینکه اگر بخواهم دو سه خط بنویسم توی همون کادر و زیر شکلها
بدین صورت که خطها مورب باشند (مورب بر اظلاع کادر)باید چی کار کنم

باز هم ممنون و متشکرم

wordist
29-09-2007, 11:52
سلام
اول بسیار ممنونم و متشکرم به خاطر رانهماییتون
یه وسال دیگه
اگر بخوایهم یک عکس را در چهار گوشه یک کادر بذارم باید چی کار کنم؟

ضمن اینکه اگر بخواهم دو سه خط بنویسم توی همون کادر و زیر شکلها
بدین صورت که خطها مورب باشند (مورب بر اظلاع کادر)باید چی کار کنم

باز هم ممنون و متشکرم
سلام و قابلي نداشت

كافيه اون عكس را وارد كنين و با كپي گرفتن و همون مسير قبلي را براي امدن روي متن (In Front Of Text) طي كنين و عكسهاي كپي شده را در چهار گوشه متن قرار بدين

و با ورد ارت هم بصورت مورب مطلب بنويسين

موفق باشي

farshid_mi
30-09-2007, 01:10
سلام
من می خوام اندازه صفحه رو به a3 تغییر بدم ولی اصلا چیزی به نام a3 داخل اندازه هاش نیست.

خیلی ساده است، چون پرینتری که در حال حاضر نصب شده است کاغذ A3 را قبول نمی کند،
پرینتر دیگری (حتی مجازی) نصب کنید.

farshid_mi
30-09-2007, 01:12
خیلی ساده است پرینتر دیگری را نصب کنید .
این موضوع به نوع پرینتر بستگی دارد

farshid_mi
30-09-2007, 01:13
word options
advance
numeral
را به contex تغییر دهید

Professional_IT
01-10-2007, 01:34
با سلام
یک چند وقتی بود که نمی تونستم بیام توی تاپیک از اینکه باز هم وارد این تاپیک میشم خوشحالم
و اما:
حتماً شما هم حادثه ۱۱ سپتامبر را یادتون هست ؟ روزی که هواپیما ها به برج های دو قلوی نیویورک برخورد کردند.

حتماً می پرسید این چه ربطی به نرم افزار Word داره ؟ الان عرض می کنم:

اول نرم افزار Word را اجرا کنید ؛ سپس شماره ی هواپیمایی را که روز ۱۱سپتامبر به برج های دوقلوی نیویورک بر خورد کرد را وارد کنید ؛ یعنی این شماره : Q۳۳NY

حالا فونت آن را به Wingdings تغییر دهید. حالا چی می بینید ؟

Hoom@n
01-10-2007, 17:41
جالب بود. هواپیما+دو کاغذ (می تونی برج های دوقلو فرضشون کنی)+علامت مرگ+مثلث (می تونی پرچم اسرائیل فرض کنی). اگر قوه تخیل قوی داشته باشی می تونی چیز های جالبی ازش بگیری! مثلا اینکه اسرائیل اون کار رو کرده!!! یا اینکه موقع ساخت فونت به این نکته توجه شده و مخصوصا اینطور ساخته شده و ... !!!!!!!!
+++
انگار جدی جدی اون فونت به همین منظور درست شده و یه چیزی شبیه زبون رمز هست و اون نوشته هم اتفاقی اونطور نمی شه!! (به نقل از منابع ناشناخته اینترنت!)

wordist
02-10-2007, 07:40
با سلام
یک چند وقتی بود که نمی تونستم بیام توی تاپیک از اینکه باز هم وارد این تاپیک میشم خوشحالم
و اما:
حتماً شما هم حادثه ۱۱ سپتامبر را یادتون هست ؟ روزی که هواپیما ها به برج های دو قلوی نیویورک برخورد کردند.

حتماً می پرسید این چه ربطی به نرم افزار Word داره ؟ الان عرض می کنم:

اول نرم افزار Word را اجرا کنید ؛ سپس شماره ی هواپیمایی را که روز ۱۱سپتامبر به برج های دوقلوی نیویورک بر خورد کرد را وارد کنید ؛ یعنی این شماره : Q۳۳NY

حالا فونت آن را به Wingdings تغییر دهید. حالا چی می بینید ؟
سلام دوست عزيز

هرچند اين مطلب خيلي قديمي بود ولي يادآوري اون ، اونم تو ماه سپتامبر بد نبود

خوش باشي

saamz
02-10-2007, 12:31
سلام دوست عزيز

اين مشكل ممكنه مرتبط با چند موضوع باشه

اولا چك كنيد ببينيد كه كاغذ A4 باشه و Letter نباشه

ثانيا نكته بعدي كه به ذهنم خطور ميكنه اينه :

از زبانه Page Border كادر مربوطه دكمه option رو بزنيد و از باكس Measure From گزينه Edge Of Page رو بزنيد

اگه درست شد يا نشد خبرم كنيد

خوش باشي

ممنون... درست شد
شرمنده كه دير جواب دادم

Professional_IT
02-10-2007, 15:04
wordist عزیز خوب داری به این تاپیک حال میدی ها
یک نرم افزار دیگه
قبل از توضیحات این را بگم که در آفیس 2007 فرمول نویسی بهتر شده
نرم افزار MathType ابزاري قدرتمند براي ويندوز و مکينتاش مي باشد که به شما اجازه مي دهد به راحتي نماد هاي رياضي را براي کار در word ، صفحان وب ، چاپ کردن ، نمايش و Tex , Latex , MathML documents به کار ببريد.
حتما براي شما هم پيش آمده که بخواهيد فرمول هاي رياضي ، فيزيک و ... را تايپ کنيد ، اگر در اين کار مبتدي باشيد حتما از سختي تايپ کلافه مي شويد ، MathType با امکانات زياد و فرمول هاي آماده نه تنها کاربران مبتدي را در حد پيشرفته اي کمک مي کند بلکه کاربران حرفه اي خيلي سرسعتر و راحت تر مي توانند از فرمول ها استفاده نمايند . نماد هاي بسيار و قالب ها و فونت هاي همراه با اين نرم افزار خيلي از نياز هاي شما را براي ايجاد يک فرمول با شکل دلخواه بر طرف مي کند.مي توانيد به راحتي از نماد هاي رياضي موجود بر روي سيستم خود نيز استفاده کنيد و در نرم افزار ذخيره کنيد پس اگر نيازمند فرمول خاصي هستيد کافي است آن را دانلود کنيد و به راحتي به نرم افزار اضافه کنيد . اگر از یک نماد رياضي بسيار استفاده مي کنيد مي توانيد براي آن يک کليد ترکيبي تعيين کنيد تا سريع در دسترس شما باشد.به راحتي فرمول ها را ويرايش کنيد مانند کلمات معمولي آن ها را رنگي کنيد و استايل مورد نظر خود را به آن بدهيد . اين نرم افزار به عنوان پلاگ اين به راحتي با نرم افزار هاي Microsoft Word , PowerPoint , Quark XPress documents , Adobe InDesign layouts , Excel spreadsheets , HTML pages و ... همراه می شود تا راحت تر بتوان از آن استفاده کرد.

دانلود نرم افزار با حجم ۴.۲ مگابایت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

پسورد فایل :

منبع : کمیاب آن لاین

MIG
02-10-2007, 17:00
سلام دوستان .چند تا سوال : يكي اينكه چرا تو افيس 2007 نميشه شماره صفحه گذاشت از طريق Insert> Page Numberكه جواب نمي ده.دوم اينكه چطوري عدد فارسي تايپ كنيم.درمورمشكل اول من تمام راههايي كه جناب جواد گفته بودن انجام دادم.وتوي قسمت Microsoft Office> Word Options> Add-Ins,

فايل Footers and WaterMarks هم هست .

Professional_IT
02-10-2007, 21:12
سلام دوستان .چند تا سوال : يكي اينكه چرا تو افيس 2007 نميشه شماره صفحه گذاشت از طريق Insert> Page Numberكه جواب نمي ده.دوم اينكه چطوري عدد فارسي تايپ كنيم.درمورمشكل اول من تمام راههايي كه جناب جواد گفته بودن انجام دادم.وتوي قسمت Microsoft Office> Word Options> Add-Ins,

فايل Footers and WaterMarks هم هست .

سلام
دوست من ؛ من هم همين مشكل را داشتم يعني هر كاري مي كردم شماره صفحه درج نمي شد
ولي وقتي ويندوزم را عوض كردم( نسخه چشم آبي ويندوز) مشكلم بكل حل شد نمي دونم شايد از ويندوز بود البته منوهاي من غير فعال بود
و اما چاره اي كه من مي گم هموني كه آقا جواد در پاسخ سوال من اين راه حل را پيشنهاد كردند كه جواب داد
به نقل از آقا جواد: insert---quick parts----fieid
بعد هم گزينه page را از ليست categories انتخاب كن و در سمت راست هر كدام را كه مي خواي انتخاب كن براي درج شماره صفحه 1.2.3 را انتخاب كن
درمورد مشكل دوم هم كه زياد توي اين تاپيك بحث شده اگه چند پست گذشته را مرور كنيد به جوابتون خواهيد رسيد.
اگه حل نشد بفرماييد توضيح دهيم

Hoom@n
02-10-2007, 21:38
ممنون می شم این مشکل اعداد فارسی رو برای من توضیح بدید. چون من می تونم همه اعداد رو فارسی یا انگلیسی کنم. ولی برای ترکیب راهی ندارم (بعضی فارسی و بعضی هم انگلیسی)

Asalbanoo
03-10-2007, 03:10
سلام
ببخشید نمی دونم سوالم تکراری هست یا نه
من یه عکس از یک قاب وارد وورد کردم
می خوام ببینم چه جوری می تونم توی این قاب(عکس قالب)متنی بنویسم

ممنون

MIG
03-10-2007, 10:49
نميشه جناب پروفشنال اي تي .دريغ از يه عدد من ديگه نميدونم بايد چيكار كنم

Professional_IT
03-10-2007, 13:39

با سلام
ديگه چيزي به مغز من نمي رسد يا ويندوز شما مشكل داره يا اينكه آفيس شما مشكل داره.
شرمنده ديگه

Professional_IT
03-10-2007, 13:43
با سلام
بعضي از دوستان هنگام فارسي نويسي در ويندوز XPبه مشكلاتي بر ميخورند. از جمله مشكل در نمايش "ي" و "ژ" و ...
اين مشكلات بخاطر مطابق نبودن كدپيج ويندوز Xp با ويندوزهاي قديمي تر (مانند 98) فارسي رايج در بازارهاي ايران هستش...
البته اين نكته رو بايد توجه داشته باشيد كه در ويندوز XP متون شما درست نمايش داده ميشوند ولي اگر همان متن را در ويندوز 98 فارسي مشاهده كنيد "ي" هاي وسط تبديل به "ي" بزرگ شده اند!
براي حل اين مشكل من چند راه را پيش روي شما ميذارم اميدوارم مفيد واقع بشه.( البته هدف يكي است ولي مسير فرق مي كند)
راه حل اول: ابتدا نسخه اي از كيبورد اصلاح شده را از دانلود كنيد . (همه فايلها را آپلود كردم براي دسترسي به لينك دانلود آخر مقاله را ببينيد)
2- حال بايستي اين فايل را در زير شاخه system32 در دايركتوري ويندوز كپي كنيم
(به طور مثال در شاخه c:\windows\system32 )
اما اين سيستم عاملها داراي روشي براي محافظت از فايلهاي سيستم هستند و در نتيجه به شما اجازه تغيير در اين فايلها را نمي دهند و حتي اگر اين فايلها را حذف كنيد و يا فايل ديگري جاي آن كپي كنيد در كمتر از يك دقيقه نسخه اصلي فايل مجددا نصب خواهد شد.
اين مسئله باعث ميشود كه ما نيز نتوانيم به سادگي نسخه اصلاح شده كيبورد فارسي را نصب كنيم .
براي نصب كيبورد جديد بايد دستور عمل زير را انجام دهيد:
2-كامپيوتر خود را restart كنيد و در ابتداي بالا آمدن ويندوز دكمه F8 را فشار دهيد تا منوي انتخاب نوع اجراي سيستم عامل ظاهر شود .
در منوي ظاهر شده گزينه Safe Mode with Command Prompt را انتخاب كنيد .
پس از چند لحظه صفحه اي ظاهر خواهد شد كه شبيه همان صفحه سيستم عامل DOS است حالا ميتوانيد با استفاده از دستورات سيستم عامل داس نسخه جديد فايل kbdfa.dll را در شاخه system32 ويندوز نصب كنيد.
به طور مثال اگر ويندوز شما در شاخه c:\windows است و نسخه جديد فايل kbdfa.dl را در درايو D
دانلود كرده ايد دستور زير را تايپ و اجرا كنيد.
copy d:\kbdfa.dll c:\windows\system32\kbdfa.dll
3- مجددا سيستم خود را restart كنيد . اگر به شيوه بالا به درستي عمل كرده باشيد پس از بالا آمدن و اجراي مجدد سيستم كيبورد شما اصلاح خواهد شد. در اين حالت با زدن كليد \ حرف ژ تايپ شده و جاي ديگر حروف همچون پ نيز اصلاح خواهد شد.
بايستي توجه داشته باشيد كه هنگام تابپ حرف ي شكل (و البته كد) سازگار آن با ويندوز 98 تايپ خواهد شد و البته شكل جديد آن (بدون دو نقطه در زير ) نيز با فشار كليد Shift+V تايپ خواهد شد.
راه حل دوم: ما اين مشکل را طي 8 مرحله حل مي کنيم.
1 : اطمينان حاصل کنيد که صفحه کليد خود ويندوز نصب شده اگر نصب شده به گام دوم برويد
- به Control Panel برويد و Regional and Language Options را اجرا کنيد.
- در زبانه Languages اگر گزينه Install files for complex script and right-to-left languages علامت بزنيد. (اگر علامت نداشت)
- در زبانه Advanced گزينه 10004 MAC – Arabic را علامت بزنيد. (اگر علامت نداشت)
- روي دکمه OK کليک کنيد.
- مجدداً به Control Panel برويد و Regional and Language Options را اجرا کنيد.
- به زبانه Languages برويد و بر روي Details کليک کنيد.
- بر روي دکمه Add کليک کنيد و Farsi را براي Input language و Keyboard layout انتخاب کنيد. (تا اينجا صفحه‌کليد فارسي سيستم عامل ويندوز راه‌اندازي شده است. براي آنکه صفحه‌کليد شما استاندارد باشد بايد فايل چيدمان (layout) مربوط به آن را نصب کنيد.)
2 : از فايل Windows\system32\kbdfa.dll يک کپي بگيرين.(در صورتي که عمليات موفقيت آميز نبود فايل سر جايش کپي کنيد)
3 : فايل kbdfa.dll را دانلود کنيد
4 : وارد رجيستري شويد.
5 : از قسمت سمت چپ به My Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Win dows NT\CurrentVersion\Winlogon برويد و سپس در قسمت سمت راست بر روي SFCDisable دو بار کليک کنيد و مقدار آن را از 0 به 1 نغيير دهيد و از رجيستري خارج شويد.
6 : از منوي start گزينه run را اتخاب کنيد و تايپ کنيد sfc /purgecache و سپس ok کنيد اگر از شما سي دي ويندوز را خواستند شما cancel کنيد. بعد از چند ثانيه پنجره اي باز مي شود و دوباره بسته مي شود پس از اين کار شما کامپيوتر خود را restart کنيد.
7 : فايل kbdfa.dll را که دانلود کرده ايد کپي کنيد و به در Windows\System32 پيست کنيد. اگر از شما سي دي ويندوز را خواستند آن را cancel کنيد.
8 : کامپيوتر را restart کنيد.
راه حل سوم:
استفاده از برنامه traylayout-1.2 :
دانلود برنامه : traylayout-1.2 : حجم فايل 95.1 كيلو بايت

دانلود فايل kbdfa.dll : حجم فايل : 3كيلو بايت

البته خودم از يك روش ديگه براي كپي كردن فايل استفاده مي كنم يادم باشه بعدا بگم چجوري
يا علي

Professional_IT
03-10-2007, 13:55
سلام
ببخشید نمی دونم سوالم تکراری هست یا نه
من یه عکس از یک قاب وارد وورد کردم
می خوام ببینم چه جوری می تونم توی این قاب(عکس قالب)متنی بنویسم

ممنون
اميدوازم منظورتون را درست فهميده باشنم
يك حعبه متن درست كن عكس را وارد اون كن(نه اينكه بيندازي توش ها) بعد هر چي دل تنگت خواست توش بنويس
قربان شما علي

Asalbanoo
03-10-2007, 16:15
اميدوازم منظورتون را درست فهميده باشنم
يك حعبه متن درست كن عكس را وارد اون كن(نه اينكه بيندازي توش ها) بعد هر چي دل تنگت خواست توش بنويس
قربان شما علي

سلام

اول ممنون از راهنماییتون
دوم
امیدوارم من درست متوجه شده باشم

اول از قسمت Insert یک TEXT BOX درست کردم.
متن مورد نظرم را نوشتم
بعد دوباره از همون قسمت Insert عکس اون قاب را وارد کردم.
اما عکس روی نشته قرار گرفت و نوشته مشخص نشد.

asimaa11@yahoo.com
03-10-2007, 17:25
با درود
فایل تایپ شده در محیط ورود را میتوان به فایل زرنگار تبدیل کرد؟
همچنین این نرم افزار چه ویژگی دارد که برای چاپ کتاب حتما باید از این نرم افزار بهره گرفت و فایل ورود رو قبول نمیکنند؟
اصلا این سخنی که گفته شده درست هست یا خیر اگر فایل در ورد هم تایپ شده باشه میشه برای چاپ(کتاب) فرستاد؟

Professional_IT
04-10-2007, 00:53
سلام

اول ممنون از راهنماییتون
دوم
امیدوارم من درست متوجه شده باشم

اول از قسمت Insert یک TEXT BOX درست کردم.
متن مورد نظرم را نوشتم
بعد دوباره از همون قسمت Insert عکس اون قاب را وارد کردم.
اما عکس روی نشته قرار گرفت و نوشته مشخص نشد.

براي همين بالا گفتم كه نبايد عكس را بندازي تو داخل جعبه متن عزيز دل
متاسفانه دوستان هنگام سوال كردن ورژن آفيس را نمي فرمايند چرا نمي دونم (2007 بكل با 2003 متفاوت هست)
مجبور شدم كه افيس 2003 را كنار 2007 نصب كنم
توي افيس 2003: جعبه متن را كشيده و انتخاب كنيد بعد سطل رنگ موجود در نوار ابزار Drawing را انتخاب كنيد فلش رو به پايين كنار اون را كليك كنيد گزينه Fill Effects را انتخاب كنيد در

صفحه ظاهر شده زبانه pictuer را انتخاب كنيد گزينه select pictuer را در همين صفحه كليك كنيد بعد آدرس عكس مربوطه را بديد ok كنيد عكس داخل كادر قرار مي گيرد هر كادري با هر

شكلي را مي تونيد انتخاب كنيد بعد توي كادر كليك كنيد و شروع به نوشتن كنيد مي بينيد كه متن روي عكس قرار مي گيرد هر تغييري كه خواستيد مي تونيد بهش بديد توي آفيس 2007

هم مي تونيد به راحتي اين گزينه را پيدا كنيد اگه مشكلي بود بگيد
مخلص همه بچه هاي تاپيك علي ( كوچيك شما)

Professional_IT
04-10-2007, 00:57
با درود
همچنین این نرم افزار چه ویژگی دارد که برای چاپ کتاب حتما باید از این نرم افزار بهره گرفت و فایل ورود رو قبول نمیکنند؟
اصلا این سخنی که گفته شده درست هست یا خیر اگر فایل در ورد هم تایپ شده باشه میشه برای چاپ(کتاب) فرستاد؟

سلام
براي اين كار بايد از مبدلها استفاده كني الان دقيقا خاطرم نيست ولي فكر كنم بسياري از فارسي نويسها اين كار را انجام مي دهند مثل : مريم ؛ پروين و غيره

wordist
04-10-2007, 07:18
ممنون می شم این مشکل اعداد فارسی رو برای من توضیح بدید. چون من می تونم همه اعداد رو فارسی یا انگلیسی کنم. ولی برای ترکیب راهی ندارم (بعضی فارسی و بعضی هم انگلیسی)
سلام دوست عزيز

منظورت از تركيب چيه؟

اگه منظورت اينه كه در متون فارسي عدد فارسي و در متون انگليسي عدد انگليسي باشه بايد از منوي Tools گزينه Option را انتخاب كني و از زبانه Complex Script و از باكس Numeral گزينه Context را انتخاب كني

اگه منظورت اين نبود بيشتر توضيح بده

موفق باشي

wordist
04-10-2007, 07:27
با درود
سلام دوست عزيز

يكي از نرم‌افزارهاي مبدل نرم‌افزار Noor مي‌باشد كه متاسفانه الان دم دست ندارم تا آپ كنم

موفق باشي

wordist
04-10-2007, 08:06
با سلام
بعضي از دوستان هنگام فارسي نويسي در ويندوز XPبه مشكلاتي بر ميخورند. از جمله مشكل در نمايش "ي" و "ژ" و ...
اين مشكلات بخاطر مطابق نبودن كدپيج ويندوز Xp با ويندوزهاي قديمي تر (مانند 98) فارسي رايج در بازارهاي ايران هستش...
البته اين نكته رو بايد توجه داشته باشيد كه در ويندوز XP متون شما درست نمايش داده ميشوند ولي اگر همان متن را در ويندوز 98 فارسي مشاهده كنيد "ي" هاي وسط تبديل به "ي" بزرگ شده اند!
براي حل اين مشكل من چند راه را پيش روي شما ميذارم اميدوارم مفيد واقع بشه.( البته هدف يكي است ولي مسير فرق مي كند)
راه حل اول: ابتدا نسخه اي از كيبورد اصلاح شده را از دانلود كنيد . (همه فايلها را آپلود كردم براي دسترسي به لينك دانلود آخر مقاله را ببينيد)
2- حال بايستي اين فايل را در زير شاخه system32 در دايركتوري ويندوز كپي كنيم
(به طور مثال در شاخه c:\windows\system32 )
اما اين سيستم عاملها داراي روشي براي محافظت از فايلهاي سيستم هستند و در نتيجه به شما اجازه تغيير در اين فايلها را نمي دهند و حتي اگر اين فايلها را حذف كنيد و يا فايل ديگري جاي آن كپي كنيد در كمتر از يك دقيقه نسخه اصلي فايل مجددا نصب خواهد شد.
اين مسئله باعث ميشود كه ما نيز نتوانيم به سادگي نسخه اصلاح شده كيبورد فارسي را نصب كنيم .
براي نصب كيبورد جديد بايد دستور عمل زير را انجام دهيد:
2-كامپيوتر خود را restart كنيد و در ابتداي بالا آمدن ويندوز دكمه F8 را فشار دهيد تا منوي انتخاب نوع اجراي سيستم عامل ظاهر شود .
در منوي ظاهر شده گزينه Safe Mode with Command Prompt را انتخاب كنيد .
پس از چند لحظه صفحه اي ظاهر خواهد شد كه شبيه همان صفحه سيستم عامل DOS است حالا ميتوانيد با استفاده از دستورات سيستم عامل داس نسخه جديد فايل kbdfa.dll را در شاخه system32 ويندوز نصب كنيد.
به طور مثال اگر ويندوز شما در شاخه c:\windows است و نسخه جديد فايل kbdfa.dl را در درايو D
دانلود كرده ايد دستور زير را تايپ و اجرا كنيد.
copy d:\kbdfa.dll c:\windows\system32\kbdfa.dll
3- مجددا سيستم خود را restart كنيد . اگر به شيوه بالا به درستي عمل كرده باشيد پس از بالا آمدن و اجراي مجدد سيستم كيبورد شما اصلاح خواهد شد. در اين حالت با زدن كليد \ حرف ژ تايپ شده و جاي ديگر حروف همچون پ نيز اصلاح خواهد شد.
بايستي توجه داشته باشيد كه هنگام تابپ حرف ي شكل (و البته كد) سازگار آن با ويندوز 98 تايپ خواهد شد و البته شكل جديد آن (بدون دو نقطه در زير ) نيز با فشار كليد Shift+V تايپ خواهد شد.
راه حل دوم: ما اين مشکل را طي 8 مرحله حل مي کنيم.
1 : اطمينان حاصل کنيد که صفحه کليد خود ويندوز نصب شده اگر نصب شده به گام دوم برويد
- به Control Panel برويد و Regional and Language Options را اجرا کنيد.
- در زبانه Languages اگر گزينه Install files for complex script and right-to-left languages علامت بزنيد. (اگر علامت نداشت)
- در زبانه Advanced گزينه 10004 MAC – Arabic را علامت بزنيد. (اگر علامت نداشت)
- روي دکمه OK کليک کنيد.
- مجدداً به Control Panel برويد و Regional and Language Options را اجرا کنيد.
- به زبانه Languages برويد و بر روي Details کليک کنيد.
- بر روي دکمه Add کليک کنيد و Farsi را براي Input language و Keyboard layout انتخاب کنيد. (تا اينجا صفحه‌کليد فارسي سيستم عامل ويندوز راه‌اندازي شده است. براي آنکه صفحه‌کليد شما استاندارد باشد بايد فايل چيدمان (layout) مربوط به آن را نصب کنيد.)
2 : از فايل Windows\system32\kbdfa.dll يک کپي بگيرين.(در صورتي که عمليات موفقيت آميز نبود فايل سر جايش کپي کنيد)
3 : فايل kbdfa.dll را دانلود کنيد
4 : وارد رجيستري شويد.
5 : از قسمت سمت چپ به My Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Win dows NT\CurrentVersion\Winlogon برويد و سپس در قسمت سمت راست بر روي SFCDisable دو بار کليک کنيد و مقدار آن را از 0 به 1 نغيير دهيد و از رجيستري خارج شويد.
6 : از منوي start گزينه run را اتخاب کنيد و تايپ کنيد sfc /purgecache و سپس ok کنيد اگر از شما سي دي ويندوز را خواستند شما cancel کنيد. بعد از چند ثانيه پنجره اي باز مي شود و دوباره بسته مي شود پس از اين کار شما کامپيوتر خود را restart کنيد.
7 : فايل kbdfa.dll را که دانلود کرده ايد کپي کنيد و به در Windows\System32 پيست کنيد. اگر از شما سي دي ويندوز را خواستند آن را cancel کنيد.
8 : کامپيوتر را restart کنيد.
راه حل سوم:
استفاده از برنامه traylayout-1.2 :
دانلود برنامه : traylayout-1.2 : حجم فايل 95.1 كيلو بايت

دانلود فايل kbdfa.dll : حجم فايل : 3كيلو بايت

البته خودم از يك روش ديگه براي كپي كردن فايل استفاده مي كنم يادم باشه بعدا بگم چجوري
يا علي
با سلام به همه دوستان و دوست عزيزم آقاي Professional_IT

راه و روش استاندارد جهت اصلاح صفحه كليد ويندوز ، تغيير فايلهاي مرتيط با آن است كه دوستمان خوب و كامل توضيح داده‌اند ولي از نظر من آموزش اينگونه موارد جهت كاربران مبتدي (به كسي برنخوره‌ها خودم رو ميگم) كه از محتويات سايت استفاده مي‌كنند مي‌تواند به تخريب فايلهاي اصلي ويندوز منجر شود.

به نظر من بهتر است از نرم‌افزارهاي مرتبط استفاده كرد تا كاربرهايي غيرحرفه‌اي هم با آن مشكلي نداشته باشند

البته من به نوبه خود گسترش اينگونه اطلاعات (ان طوري كه جناب Professional_IT توضيح داده‌اند) را مي‌پسندم. چرا كه به اموزه‌هايمان مي‌افزايد ولي بهتر است علاوه بر ان يك نرم‌افزار هم كه همان كارها را بطور اتوناتيك انجام مي‌دهد اضافه كرد. مانند اين:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته خداي نكرده فكر نكنيد اين پست رو زدم كه تلاش كسي را ضايع كرده باشم يا پست خودم رو گسترش بدم يا .... نه بخدا :41:

حالا اقاي Professional_IT ميگه : بابا ما از دوستمون تعريف كرديم گفتيم داره به تاپيك حال ميده ببين اون چجوري جواب ميده . باور كنين همتون رو دوست دارم فقط ابراز نظر شخصي كردم

موفق باشين و شاد

Professional_IT جون اگه دلگير شدي منو ببخش

wordist
04-10-2007, 09:32
سلام دوست عزيز

شما داخل insert مگه گزينه Page Number نداري كه نميشه وارد كرد ؟؟؟؟؟

اينكه ميگي جواب نميده يعني چي ؟؟ غير فعاله يا ... ؟؟

ميتوني عكس بذاري

jedivssith
04-10-2007, 20:57
درود

در يك سند لغات فارسي و انگليسي به تعداد زياد وجود دارد مي خواهم فقط لغات انگليسي سند را بدون آنكه تك تك انتخاب كنم يك جا سايز و رنگ و نوع فونت آنها را تغيير دهم چگونه ؟ آيا بايد در كادر Find and Replace اين كار انجام شود؟

با سپاس فراوان
بدرود

Professional_IT
05-10-2007, 11:41
درود

در يك سند لغات فارسي و انگليسي به تعداد زياد وجود دارد مي خواهم فقط لغات انگليسي سند را بدون آنكه تك تك انتخاب كنم يك جا سايز و رنگ و نوع فونت آنها را تغيير دهم چگونه ؟ آيا بايد در كادر Find and Replace اين كار انجام شود؟

با سپاس فراوان
بدرود
سلام
خیلی چیزها را می تونی تغییر بدی
یک روش اینه که کلیک راست کن و font را انتخاب کن بعد در قسمت Latin Text هر تغییر که خواستی انجام بده ولی رنگش را نمی تونی تغییر بدی
بعدش هم اگه خواستی از گزینه Find and Replace انجام بدی باید از قسمت تنظیمات که بطور موقت دیده نمیشه استفاده کنی

Professional_IT جون اگه دلگير شدي منو ببخشهمین یک کار ازم بر نمی یاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظر من بهتر است از نرم‌افزارهاي مرتبط استفاده كرد تا كاربرهايي غيرحرفه‌اي هم با آن مشكلي نداشته باشندبرنامه TrayLayout را برای همین معرفی کردم نرم افزارهای زیادی هست چون تاپیک شلوغ میشد دیگه طولش ندادم
قربان شما علی

Professional_IT
05-10-2007, 11:59
درود

اين هم شماره سريال براي رجيستر شدن نرم افزار تبديل به پي دي اف BroadGun pdfMachine Ultimate 12.12 كه علي عزيز در پست 682 معرفي كردند.

شماره سريال :‌ j+G2H+lzC7pqkYc+wcQngw

بدرود

حال کردم شدید
ممنون دوست من:11:

Professional_IT
06-10-2007, 21:13
بدین منظور نرم افزار word را اجرا کنید. سپس از منوی Tools بر روی Customize کلیک کنید و در پنجره جدید به تب Commands بروید اکنون یک پنجره دارای 2 ستون خواهید داشت از ستون Category , Tools را پیدا کنید(جزء موارد آخر) اکنون Tools Calculate را گرفته و آن را در جای مناسبی از نوار ابزار بالای صفحه رها کنید.
پس از اینکه دکمه Tools Calculate در جای مناسبی از نوار ابزار جای گرفت پنجره Customize را ببندید حال در یک صفحه خالی Word ، به عنوان مثال دو عدد را این گونه بنویسید:
253
+
789
هر عدد با یک Enter از خط بعدی جدا می گردد. عملگر ریاضی هم مابین دو خط عدد جای می گیرد. یا می توانید دو عدد را پشت سر هم و به شکل زیر وارد کنید:
789+253
اکنون این 3 سه خط را با موس بگیرید و به حالت انتخاب در آورید و سپس بر روی دکمه Tools Calculate که ایجاد کردید کلیک کنید. سپس در خط بعدی دکمه Ctrl+V را همزمان فشار دهید تا پاسخ که در اینجا به فرض 1042 است نمایان شود.

قصد دارم همچنین تاپیکی را در پی سی سون راه اندازی کنم اگه دوستان کمک کنند فکر کنم تاپیک خوبی بشود

mahdi bg
07-10-2007, 04:09
سلام
چطوری باید یک زبان به قسمتLanguage ORC مجموعه office اضافه کنم
نکته : اصلا نمی دونم چی هست.
ممنون

wordist
07-10-2007, 07:21
بدین منظور نرم افزار word را اجرا کنید. سپس از منوی Tools بر روی Customize کلیک کنید و در پنجره جدید به تب Commands بروید اکنون یک پنجره دارای 2 ستون خواهید داشت از ستون Category , Tools را پیدا کنید(جزء موارد آخر) اکنون Tools Calculate را گرفته و آن را در جای مناسبی از نوار ابزار بالای صفحه رها کنید.
پس از اینکه دکمه Tools Calculate در جای مناسبی از نوار ابزار جای گرفت پنجره Customize را ببندید حال در یک صفحه خالی Word ، به عنوان مثال دو عدد را این گونه بنویسید:
253
+
789
هر عدد با یک Enter از خط بعدی جدا می گردد. عملگر ریاضی هم مابین دو خط عدد جای می گیرد. یا می توانید دو عدد را پشت سر هم و به شکل زیر وارد کنید:
789+253
اکنون این 3 سه خط را با موس بگیرید و به حالت انتخاب در آورید و سپس بر روی دکمه Tools Calculate که ایجاد کردید کلیک کنید. سپس در خط بعدی دکمه Ctrl+V را همزمان فشار دهید تا پاسخ که در اینجا به فرض 1042 است نمایان شود.

قصد دارم همچنین تاپیکی را در پی سی سون راه اندازی کنم اگه دوستان کمک کنند فکر کنم تاپیک خوبی بشود

سلام بر دوست عزيزم پروفشنال آي تي

مطلب جالبي بود

قصد دارم همچنین تاپیکی را در پی سی سون راه اندازی کنم اگه دوستان کمک کنند فکر کنم تاپیک خوبی بشوداين سايت چي هست؟
آدرسش چيه ؟
مال كي هست؟
تازه كاره؟

موفق باشي

saeedhaeri
07-10-2007, 11:57
سلام
یه مشکل کوچولو: وقتی فونت و زبان ووردم فارسیه و میخوام در سرصفحه تعداد صفحات رو درج کنم، فارسی میزنه اگه در tools و Options و Complex scripts گزینه Numeral رو روی Context نگذارم اعداد لاتینم فارسی میشن. چه کنم؟:31:

wordist
07-10-2007, 13:14
سلام
یه مشکل کوچولو: وقتی فونت و زبان ووردم فارسیه و میخوام در سرصفحه تعداد صفحات رو درج کنم، فارسی میزنه اگه در tools و Options و Complex scripts گزینه Numeral رو روی Context نگذارم اعداد لاتینم فارسی میشن. چه کنم؟:31:
سلام دوست عزيز

سوالت يه كم مبهمه

اگه توي ورد بخواي اعداد تو متن فارسي ، فارسي نمايش داده بشن و اعداد تو متن انگليسي ، انگليسي نمايش داده بشن از گزينه Context كه اشاره كردي استفاده ميشه

حالا مشكلت اينه كه اعداد شماره صفحه در سرصفحه ميخواي فارسي باشه يا انگليسي ؟

farnaz_bahall
07-10-2007, 15:49
سلام
من چند تا سوال درباره ی mail merge داشتم:
1 من می خواهم میلم فارسی باشه عدد هایی که توی متن اصلی هست فارسی هستند اما عدد هایی که قراره از روی لیست وارد متن بشه انگلیسی هستند. چه طور می تونم این مشکلو حل کنم؟
2 من تو گام آخر(6) مشکل دارم اگه راجع بهش توضیح بدید ممنون می شم.

Hoom@n
07-10-2007, 19:41
ممنون. امتحان می کنم حتما. (منظورم تقریبا همین بود. چون من معمولا وقتی تایپ می کنم سند هام ترکیبی از فارسی و انگلیسی هستن. فارسی و چند صفحه انگلیسی آخر اون. یا اینکه فارسی ولی با جملات انگلیسی داخلش و ... امید وارم با روش شما درست بشه.)
باز هم ممنون/

Professional_IT
07-10-2007, 21:22
سلام بر دوست عزيزم پروفشنال آي تي

مطلب جالبي بود

اين سايت چي هست؟
آدرسش چيه ؟
مال كي هست؟
تازه كاره؟

موفق باشي
یک سایت وارز هست برای کرکینگ نرم افزارها
اکثر این کرکهایی که برای نرم افزارهای فارسی را می بینید مال کاربراین همین سایته
البته فرومهای دیگه ای هم داره
فقط مشکل اینه که فعلا عضو جدید نمی پذیره اگر وارد این سایت شدید برای یکی از مدیران سایت نامه بفرستید یا توی مجید آن لاین می تونید نام کاربری معین را جستجو کنی
اگه وارد سابت بشید دیگه ازش خارج نمی شید
من دیروز به کرک یک نرم افزاری احتیاج داشتم که البته خارجی بود هر چه قدر توی اینترنت گشتم نتونستم پیدایش کنم ولی توی این سابت یکی از کاربران برام نرم افزار را کرک کرد واقعا تعجب کردم
عالیییییییه
آدرس سایت :

اگه وقت کنم باز هم براتون می نویسم

arasharyani
07-10-2007, 22:01
با سلام
دو سوال:
این Auto text توی آفیس 2007 کجا رفته ؟
با auto text زمانی که یک جمله رو بخوای مرتب در متن استفاده کنی کافی سه حرف اول رو بنویسی ، اونوقت خود ورد کل جمله رو به صورت هاینت نشون می ده که با زدن اینتر کل جمله رو می نویسه و برای من کاربرد زیادی داشت.
در مورد نقطه و ویرگول هم بگم که در ورد 2003 زمانی که شما اعداد رو وارد می کردی در قسمت نامبرینگ صفحه کلید با زدن کلید . یا همون del اعداد رو سه رقم سه رقم به این صورت می نوشت
123،123،123
ولی الان اینجوری شده و باید حتماً از دکمه shift استفاده کنی تا بتونی بعد از عدد سوم کاما بزاره
با تشکر از زحماتتون

wordist
08-10-2007, 07:43
سلام
من چند تا سوال درباره ی mail merge داشتم:
1 من می خواهم میلم فارسی باشه عدد هایی که توی متن اصلی هست فارسی هستند اما عدد هایی که قراره از روی لیست وارد متن بشه انگلیسی هستند. چه طور می تونم این مشکلو حل کنم؟
2 من تو گام آخر(6) مشکل دارم اگه راجع بهش توضیح بدید ممنون می شم.
سلام دوست عزيزم

در مورد سوال اولت در كد زير توضيح داده شده است

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر مورد سوال دومت هم ، مرحله اخر ارسال اطلاعات merge شده در يك سند ديگه و كار كردن با اونه كه فكر نكنم مشكلي باشه

اگه سوالي داشتي با جزئيات دقيق‌تر و همراه با عكس بپرس

شاد باشي

wordist
08-10-2007, 07:50
با سلام
دو سوال:
این Auto text توی آفیس 2007 کجا رفته ؟
با auto text زمانی که یک جمله رو بخوای مرتب در متن استفاده کنی کافی سه حرف اول رو بنویسی ، اونوقت خود ورد کل جمله رو به صورت هاینت نشون می ده که با زدن اینتر کل جمله رو می نویسه و برای من کاربرد زیادی داشت.
در مورد نقطه و ویرگول هم بگم که در ورد 2003 زمانی که شما اعداد رو وارد می کردی در قسمت نامبرینگ صفحه کلید با زدن کلید . یا همون del اعداد رو سه رقم سه رقم به این صورت می نوشت
123،123،123
ولی الان اینجوری شده و باید حتماً از دکمه shift استفاده کنی تا بتونی بعد از عدد سوم کاما بزاره
با تشکر از زحماتتون
سلام دوست عزيزم

Autotext در ورد 2007 به قسمت Building Block منتقل شده ولي راه حل ساده آوردن اون كه توي 2003 و XP هم همين بود انتخاب متن موردنظر براي Autotext و زدن كليد تركيبي ALT+F3 مي‌باشد. اون موقع ازت مي‌پرسه با چه متني مي‌خواي autotext فراخواني بشه و اونو مي‌نويسي و حالي به حولي ....

اگر تو 2007 هم اين كليد رو بزني Building Block ظاهر ميشه و همون آش و اينبار چندين تا كاسه ديگه كه يكيش هم Autotext :31: كه كافيه از قسمت Gallery گزينه Autotext رو انتخاب كني و ....

شاد باشي جوون

farnaz_bahall
08-10-2007, 11:05
از راهنماییت ممنون در مورد سوال اولم مشکل حل شد اما در مورد سوال دوم، من بار اوله که مجبور شدم با mail merge کار کنم الان من صفحه ی اصلیم حاضره و درست کار می کنه حتی برای پرینت هم مشکلی نداره اما من می خوام این متن رو توی ای میل استفاده کنم اما نمی شه وقتی merge to e mail رو می زنم از من فیلد آدرس ها و موضوع ای میلو می خواد که برای آدرس ها توی لیستم یه نشانی پست الکترونیک داشتم اونو انتخاب کردم و موضوع رو هم وارد کردم اما از این جا به بعد گیر می کنم. اگه میشه درباره ی از این جا به بعد توضیح بده. ممنون!

wordist
08-10-2007, 11:21
از راهنماییت ممنون در مورد سوال اولم مشکل حل شد اما در مورد سوال دوم، من بار اوله که مجبور شدم با mail merge کار کنم الان من صفحه ی اصلیم حاضره و درست کار می کنه حتی برای پرینت هم مشکلی نداره اما من می خوام این متن رو توی ای میل استفاده کنم اما نمی شه وقتی merge to e mail رو می زنم از من فیلد آدرس ها و موضوع ای میلو می خواد که برای آدرس ها توی لیستم یه نشانی پست الکترونیک داشتم اونو انتخاب کردم و موضوع رو هم وارد کردم اما از این جا به بعد گیر می کنم. اگه میشه درباره ی از این جا به بعد توضیح بده. ممنون!
سلام دوست عزيز

ميشه بگي چرا داري اصلا از Mail Merge استفاده مي‌كني

علت چيه؟

arasharyani
09-10-2007, 12:30
سلام دوست عزيزم

Autotext در ورد 2007 به قسمت Building Block منتقل شده ولي راه حل ساده آوردن اون كه توي 2003 و XP هم همين بود انتخاب متن موردنظر براي Autotext و زدن كليد تركيبي ALT+F3 مي‌باشد. اون موقع ازت مي‌پرسه با چه متني مي‌خواي autotext فراخواني بشه و اونو مي‌نويسي و حالي به حولي ....

اگر تو 2007 هم اين كليد رو بزني Building Block ظاهر ميشه و همون آش و اينبار چندين تا كاسه ديگه كه يكيش هم Autotext :31: كه كافيه از قسمت Gallery گزينه Autotext رو انتخاب كني و ....

شاد باشي جوون

خیلی ممنون جناب وردیست عزیز
در مورد سوال دوم من چی راه حلی است یا نه عزیز دل؟

123،123،123

arasharyani
09-10-2007, 13:23
سلام دوست عزيزم

شاد باشي جوون

خیلی ممنون دوست من
من دقیقا اینکار را کردم ولی بعد از نوشتن چند کلمه هیچ چی ظاهر نشد منظورم علامتی که زدن اینتر را اعلام کند مشکل از کجاست

wordist
09-10-2007, 13:57
خیلی ممنون دوست من
من دقیقا اینکار را کردم ولی بعد از نوشتن چند کلمه هیچ چی ظاهر نشد منظورم علامتی که زدن اینتر را اعلام کند مشکل از کجاست
سلام دوست عزيز

اولا جواب سوال دومت رو هنوز پيدا نكردم عزيز

ثانيا در مورد Autotext خوبه بدوني كه فراخواني اون توسط دكمه F3 هم انجام ميشه يعني يه مقدار از اولش را بنويسي و بعد F3 را بزني ، ولي اينكه ايا تو 2007 هم مثل XP و 2003 اونو نشون ميده كه با زدن اينتر تأييدش كرد و كامل بشه يا نه رو هنوز گزينه‌اي براش پيدا نكردم

اگه شد عزيز خبرت مي‌كنم

خوش بگذره

arasharyani
09-10-2007, 22:04
سلام دوست عزيز

اولا جواب سوال دومت رو هنوز پيدا نكردم عزيز

ثانيا در مورد Autotext خوبه بدوني كه فراخواني اون توسط دكمه F3 هم انجام ميشه يعني يه مقدار از اولش را بنويسي و بعد F3 را بزني ، ولي اينكه ايا تو 2007 هم مثل XP و 2003 اونو نشون ميده كه با زدن اينتر تأييدش كرد و كامل بشه يا نه رو هنوز گزينه‌اي براش پيدا نكردم

اگه شد عزيز خبرت مي‌كنم

خوش بگذره

چرا اینقدر باهالی؟
منتظر جوابتون هستم
یا مولا

ali_ab
10-10-2007, 00:31
سلام
مي خواستم توضيح كلي در مورد حاشيه صفحه يا page Border بدم
1- اگر از PageBorder ورد استفاده مي كنيد مي توانيد با تنظيم حاشيه و نوع فاصله حاشيه از منوي
format/border and shading/page border/Option/Masure from استفاده كنيد.
2- اگر مي خواهي حاشيه دلخواه ايجاد كنيد بايد از روش زير استفاده كنيد
1-2- در قسمت Header يك باكس بدون كادر با تصوير زمينه ايجاد كنيد. اين كادر بايد به اندازه كادر اصلي كه مي خواهيد دور صفحه را بگيرد باشد
2-2- يك باكس ديگر روي باكس اولي ايجاد كنيد كه رنگ زمينه آن سفيد باشد. كادر يا باكس جديد بايد كوچكتر از كادر قبلي باشد.
3-2-حالا از حالت HEader خارج شويد و حاشيه را ببينيد.
اميدوارم كه كمكي كرده باشم.

با سلام

دوست عزيز از مطلب مفيدتون خيلي ممنونم . اما اين روشي كه اشاره فرمودين فاصله از لبه صفحه رو با نقطه معلوم كرده و حداكثر 31 نقطه هست . اگه بخوام حاشيه هاي صفحه رو مثلا از بالا 3 سانت و از سمت چپ 2.5 و از راست 3 سانت باشه بايستي چه كاري انجام بدم ؟

از راهنمايي شما ممنونم

موفق باشيد

gholam14
10-10-2007, 02:55
سلام
ازدوستان كسي ميدونه من چطورنوشته اي رااسكن كنم كه بتوانم آنرادربرنامه Wordبازكنم يعني چطورميشودنوشته اسكن شده رابصورت يك فايل Wordذخيره كرد.
ممنونم

wordist
10-10-2007, 07:44
سلام دوست من

چرا اینقدر باهالی؟يعني چي ؟ :18:
از چه نظر با حالم ؟:exclamati
حالا اين خوبه يا بده ؟:question:

راستي حال با هال چه فرقي داره ؟؟؟؟؟ اينو ديگه واقعا نفهميدم :31:

wordist
10-10-2007, 07:48
سلام
ازدوستان كسي ميدونه من چطورنوشته اي رااسكن كنم كه بتوانم آنرادربرنامه Wordبازكنم يعني چطورميشودنوشته اسكن شده رابصورت يك فايل Wordذخيره كرد.
ممنونم
سلام

اولا اين مورد ميتونه به اين بستگي داشته باشه كه نوع اسكنرت چي باشه

ولي اغلب اسكنرها تنظيماتي دارن كه ميشه توسط اون يه عكس را ذخيره كرد و اونو اتوماتيك (و اگه نداشت خوب حتما غير اتوماتيك هم ميشه) در يك فايل ورد باز كرد

ولي وقتي شما يه عكس را يه جايي ذخيره مي كني به راحتي و با زدن دكمه Insert Picture از روي نوار ابزار Drawing ميتوني اونو توي ورد وارد كني

wordist
10-10-2007, 08:11
با سلام

دوست عزيز از مطلب مفيدتون خيلي ممنونم . اما اين روشي كه اشاره فرمودين فاصله از لبه صفحه رو با نقطه معلوم كرده و حداكثر 31 نقطه هست . اگه بخوام حاشيه هاي صفحه رو مثلا از بالا 3 سانت و از سمت چپ 2.5 و از راست 3 سانت باشه بايستي چه كاري انجام بدم ؟

از راهنمايي شما ممنونم

موفق باشيد
سلام و با اجازه دوستمان Free_User كه انگار ديگه خبري ازش نيست !!

دوست من ميتوني حاشيه‌ها رو ، روي همون اعداد كه گفتي يا يه كم بيشتر ، از Page Setup تنظيم كني و سپس از همون مسيري كه دوستمون گفت « format/border and shading/page border/Option/Masure from » بري و گزينه Text رو انتخاب كني كه اگه حاشيه‌ها رو يه كم بيشتر بدي بهتره تا به از متن كه فاصله ميگيره تقريبا همون كه ميخواي بشه

تا انجايي كه من ميدونم معادلي جهت تبديل Point (نقطه) به Cm وحود نداره

jedivssith
10-10-2007, 18:23
سلام
ممنونم

درود

آيا منظور شما اين است كه نوشته هاي عكس را تبديل به كاراكترهايي نمود كه كامپيوتر آنرا بفهمد يعني مثل نوشته هايي كه تايپ مي كنيم ؟ براي فارسي اين كار سخت و تقريبا نشدني است (تا آنجا كه من مي دانم) ولي براي زبان انگليسي من خودم با Adobe Acrobat Pro در نسخه هاي 7 و 8 امتحان كردم و بدون مشكل نوشته هاي عكس را به كاراكترهاي قابل فهم براي كامپيوتر تبديل نمود كه راحت مي شد در ورد و هر برنامه متني ديگر Paste كرد.
اسم اين تكنولوژي OCR يا تشخيص نوري كاراكتر است. براي فارسي خودم دنبال چنين برنامه اي هستم كه بدون اشكال و تميز بتوان حروفي كه در عكس مشاهده مي شود را به متن تبديل كرد.

بدرود

ali_ab
11-10-2007, 00:31
سلام و با اجازه دوستمان Free_User كه انگار ديگه خبري ازش نيست !!

دوست من ميتوني حاشيه‌ها رو ، روي همون اعداد كه گفتي يا يه كم بيشتر ، از Page Setup تنظيم كني و سپس از همون مسيري كه دوستمون گفت « format/border and shading/page border/Option/Masure from » بري و گزينه Text رو انتخاب كني كه اگه حاشيه‌ها رو يه كم بيشتر بدي بهتره تا به از متن كه فاصله ميگيره تقريبا همون كه ميخواي بشه

تا انجايي كه من ميدونم معادلي جهت تبديل Point (نقطه) به Cm وحود نداره

سلام دوست من . از راهنمايي شما خيلي متشكرم ولي مشكلي كه هست اينه كه چون متن رو واسه مقاله اي ميخوام بايستي نكاتي رو رعايت كنم كه يكيش اين هست كه شروع مقدمه بايستي از بالاي صفحه 5 سانت فاصله داشته باشه ولي صفحات بعدي خط اول از بالاي كاغذ 2 سانت فاصله داشته باشه واسه همين اگه تو قسمت ست اپ اعداد رو وارد كنم فرمت تمام صفحات مثل صفحه مقدمه ميشه . ممنون ميشم در اين مورد هم بنده رو راهنمايي بفرماييد

شاد و سلامت باشيد

Professional_IT
11-10-2007, 00:36
سلام دوستان عزیز
با یک نرم افزار دیگه اومدم
پس از چند سال انتظار و کش و قوس های فراوان و تاریخ های ضد و نقیض در رابطه با عرضه نسخه ی جدید از بسته بزرگ و مطرح و بسیار پرطرفدار نرم افزارهای اداری آفیس، سرانجام وعده ی کمپانی بزرگ مایکروسافت تحقق یافت و تاریخ عرضه ی رسمی این محصول بسیار پرطرفدار اعلام شد . کمپانی مایکروسافت رسما تاریخ عرضه ی رسمی مجموعه ی قدرتمند نرم افزار 2007 Microsoft Office System خود را که پیشتر به Office 12 شهره بود را 30 نوامبر 2006 اعلام نمود و کاربران را برای آن روز موعود آماده کرده است .
در نسخه ی 2007 از بسته ی اداری کمپانی مایکروسافت که همگان مدت ها منتظر عرضه اش بودند آخرین نسخه از نرم افزارهای رایج و قدیمی این بسته همراه با بسیاری از نرم افزار های جدید و مطرح و بسیار مفید اداری شرکت مایکروسافت وجود دارند که تغییرات بسیار چشمگیری هم از لحاظ ظاهر و زیبایی و هم از لحاظ قدرت و کارایی نسبت به نسخه های پیشین کرده اند که به وضوح دیده می شود .
دانلود نرم افزار با حجم ۵۰۲ مگابایت

سریال : V9MTG-3GX8P-D3Y4R-68B Q8-4Q8VD

دانلود کرک:

پاسورد کرک :
خوش باشید
باز هم با نرم افزارهای دیگه می آم
پیشاپیش عید فطر مبارک

Professional_IT
11-10-2007, 00:39
سلام دوست من . از راهنمايي شما خيلي متشكرم ولي مشكلي كه هست اينه كه چون متن رو واسه مقاله اي ميخوام بايستي نكاتي رو رعايت كنم كه يكيش اين هست كه شروع مقدمه بايستي از بالاي صفحه 5 سانت فاصله داشته باشه ولي صفحات بعدي خط اول از بالاي كاغذ 2 سانت فاصله داشته باشه واسه همين اگه تو قسمت ست اپ اعداد رو وارد كنم فرمت تمام صفحات مثل صفحه مقدمه ميشه . ممنون ميشم در اين مورد هم بنده رو راهنمايي بفرماييد

شاد و سلامت باشيد

به نظر من تنها راه ممکنه اینه که شما به صورت دستی این کار را انجام بدی اون هم توسط خط کش کناری ورد بلدی دیگه ؟

ali_ab
11-10-2007, 00:44
به نظر من تنها راه ممکنه اینه که شما به صورت دستی این کار را انجام بدی اون هم توسط خط کش کناری ورد بلدی دیگه ؟

دوست عزيزم از راهنمايي شما سپاسگزارم . فكر كردم به غير از اين راه ديگه اي هم وجود داره كه ظاهرا نيست . خيلي ممنونم از راهنمايي خيلي سريعتون:46:

در مورد سربرگ زدن اگه بخوام صفحه اي كه مقدمه در اون هست سربرگ نداشته باشه و ساير صفحات داشته باشن اگه ممكنه راهنمايي بفرماييد . از صفحه دوم اين كار رو شروع كردم ولي با اين حال صفحه مقدمه هم سربرگ دار شد.

با تشكر

Professional_IT
11-10-2007, 01:03
دوست عزيزم از راهنمايي شما سپاسگزارم . فكر كردم به غير از اين راه ديگه اي هم وجود داره كه ظاهرا نيست . خيلي ممنونم از راهنمايي خيلي سريعتون:46:

در مورد سربرگ زدن اگه بخوام صفحه اي كه مقدمه در اون هست سربرگ نداشته باشه و ساير صفحات داشته باشن اگه ممكنه راهنمايي بفرماييد . از صفحه دوم اين كار رو شروع كردم ولي با اين حال صفحه مقدمه هم سربرگ دار شد.

با تشكر

الان آفیس 2007 روی سیستمم نصبه ولی راه همونه یکمی دقت کنی ، شاید هم هیچ فرقی ندارند
خوب شما باید در قسمت page setup در تب layout قسمت Header and footers تیک گزینه Different first page را فعال کن داداش مشکلت حل میشه می بینی که شماره صفحه اول شما پاک میشه
فعلا یک 10 دقیقه ای آن لاینم اگه حل شد بگو یا نشد فردا جواب شما را میدم
عیدتون هم پیشاپیش مبارک

javad2625
11-10-2007, 02:10
سلام
ممنونم
همونطور كه ورديست گفت، اين كار راحته.
اما اگه منظورت تبديل عكس به Text هست بايد از نرم افزار OCR استفاده كني. اگه متن شما انگليسي باشه، خود آفيس ابزار Document Scanner داره (Start> Microsoft Office> Document Imaging) اما اگه متنت فارسي باشه بايد از نرم افزار OCR فارسي استفاده كني.

gholam14
11-10-2007, 04:01
همونطور كه ورديست گفت، اين كار راحته.
اما اگه منظورت تبديل عكس به Text هست بايد از نرم افزار OCR استفاده كني. اگه متن شما انگليسي باشه، خود آفيس ابزار Document Scanner داره (Start> Microsoft Office> Document Imaging) اما اگه متنت فارسي باشه بايد از نرم افزار OCR راازكجاميتوانم پيداكنم.
متشكرم فارسي استفاده كني.

ممنون ازپاسخ شمادرست متوجه شديدحالااين نرم افزارراازكجاميتوانم پيداكنم.
متشكرم

wordist
11-10-2007, 08:04

شاد و سلامت باشيد
سلام دوست عزيز

راه حل استاندارد در اينگونه موارد (يعني مواردي كه نياز مي‌شود خصوصيات عمومي يك يا چند صفحه مانند سربرگ «كه البته درستش سرصفحه است» ، حاشيه‌ها، كادر دور صفحه و ... با بقيه صفحات متفاوت باشد) Section بندي سند مي‌باشد. حسن بخش‌بندي سند اين است كه مي‌توان به راحتي تمامي تنظيمات را براي آن خصوصي‌سازي كرد.

به نظر من تنها راه ممکنه اینه که شما به صورت دستی این کار را انجام بدی اون هم توسط خط کش کناری ورد بلدی دیگه ؟راستي پروفشنال جان از شما بعيده اگه مطمئن نيستي اينطور مطمئن بگي تنها راه حل !!!!

و اما نحوه Section بندي:

ابتدا كرسر را به ابتداي اولين كاراكتري كه قرار است در يك بخش (Section) ديگر قرار گيرد مثلا براي كار شما ابتداي صفحه دوم قرار مي‌دهيم. سپس از منوي Insert گزينه Break را انتخاب كرده و از كادر باز شده جهت كار شما بايد Next Page را انتخاب كنيد.

البته اگه يادم باشه بعدا يه پست در رابطه با اين موضوع ميدم كه گزينه‌هاي مختلفش چي هست

حالا كافيه كرسر را تو صفحه اول بذاري و Page Setup را باز كني و حاشيه بالا رو روي 5 تنظيم كني و در آخر قبل از OK كردن از باكس Apply To گزينه This Section را انتخاب كني

و ميتوني اين كارو براي بخش بعدي هم انجام بدي

نكته: اين كه الان كرسر توي كدوم Section هست را در پايين صفحه (همون Status Bar خودمون) نوشته --> Sec 2

اگه اين كار بالا رو انجام دادي چون صفحه اولت به تنهاي يك بخش (Section) محسوب ميشه ديگه نياز نيست از روشي كه پروفشنال جون گفت استفاده كني

خوب شما باید در قسمت page setup در تب layout قسمت Header and footers تیک گزینه Different first page را فعال کن داداش مشکلت حل میشه می بینی که شماره صفحه اول شما پاک میشه
چون ديگه براي اين بخش ميتوني كلا يه سرصفحه جدا طراحي كني يا اصلا هيچ چيزي نذاري و ...

اگه سوال ديگه‌اي بود من روي آي دي ياهو معمولا انلاين هستم

خوش باشي جوون

عيد همه هم مبارك باشه

Professional_IT
11-10-2007, 16:33
راستي پروفشنال جان از شما بعيده اگه مطمئن نيستي اينطور مطمئن بگي تنها راه حل

بله اینی که شما گفتی کاملا صحیح هست من هم برای متنهای طولانی از این روش استفاده می کنم ولی به دلایلی چون وقت توضیح را نداشتم فعلا برای ایشون این راه حل را پیشنهاد کردم چون احتمال دادم ایشون با توضیحات مختصر شاید متوجه نشد فکر کنم ایشون عجله داشتند خوب شما جواب را بهتر نوشتی دیگه بابا
فعلا درگیر یک مقاله برای همین تاپیک هستم

می تونی از سایتهای دانلود نرم افزار پیدا کنی بعدا این نرم افزار را معرفی و لینک دانلود را هم می ذارم

Professional_IT
11-10-2007, 17:19
برای یاد گیری تایپ ده انگشتی کافیه از مقاله زیر نحوه قرار دادن دست روی کیبرد و قرار گیری انگشتان بر روی اون رو یاد بگیری برای خودتون خاطره بنویسید ، این روش خیلی به نظرم جالب هست و عملی
اما حالا میرسیم به مقاله :

آموزش تایپ ده انگشتی در یک جلسه

آیا دوست دارید متن ها، ایمیل ها، چت ها و تاپیک های طولانی را با سرعت بیشتری بنویسید؟
آیا می خواهید از پرداخت هزینه تایپ متن های طولانی به تایپیست های بیرون بی نیاز شوید؟
آیا نوشتن با خودکار به نظرتان خیلی سریعتر از نوشتن با کیبورد می آید؟
آیا می خواهید یک مهارت به مهارت های شغلی شما افزوده گردد؟
آیا تایپ کردن با سرعت 400 حرف در دقیقه به نظرتان یک رویاست؟
آیا می دانید که ویرایش و دستکاری متن های کامپیوتری چقدر راحت تر از متن های دستی امی باشد؟
آیا می دانید که امروزه اهمیت و کاربرد نوشتن با رایانه کمتر از نوشتن با خودکار نیست؟
آیا می دانید که از میان خوانندگان متن زیر، تا به حال سه نفر به تایپیست های نیمه حرفه ای بدل گشته و چه بسا نفر چهارم شما باشید؟
پس با ما همراه شوید در...

آموزش تایپ ده انگشتی (ماشین نویسی) (Touch-Typing):

(مناسب جهت سنین بالای 12 سال)

الف) نرم افزاری برای تمرین:
1- بدون خارج شدن از پنجره جاری، برنامه Word را باز کرده و زبانش را روی فارسی قرار دهید تا بتوان جهت تمرین، از آن استفاده نمود.
2- با نگه داشتن کلید Alt و فشردن مکرر کلید Tab می توانید بین پنجره های فعال جا به جا شوید. (البته هنوز با برنامه Word کاری نداریم.)

ب) طریقه صحیح قرار گرفتن پشت میز:
1- روی صندلی به صورت راحت و بدون پیچ و قوس بدن بنشینید.
2- از صفحه کلید حدود 40 سانتیمتر فاصله گرفته و شانه های خود را شل کنید.
3- کمر خود را صاف، اما کمی مایل به جلو نگاه دارید.

پ) روش استقرار انگشتان دست:
1- دو انگشت سبابه (انگشتان کنار انگشت شصت) خود را روی دو دکمه اصلی یعنی J و F که دارای برجستگی های کوچکی می باشند بگذارید.
2- سه انگشت باقیمانده از هر دست (به جز شصت که مخصوص زدن کلید Space می باشد) را روی دکمه های کنار J و F مطابق شکل قرار دهید. این 8 دکمه را کلیدهای خانه (Home Keys) می نامند.
لازم به یادآوری است که علت مرتب نبودن دکمه های صفحه کلید به ترتیب الفبایی، آرایش آنها به ترتیب میزان کارایی است. 8 کلید خانه، پرکاربردترین حروف صفحه کلید به شمار می روند.

ت) پیش از شروع تمرین:
1- به یاد داشته باشید که این درس، فقط آموزش روش صحیح تایپ کردن بوده، لیکن رسیدن شما به سرعت های بالا نیازمند تمرین و ممارست زیاد می باشد.
2- به علت زیاد بودن تمارین، می توانید به هر اندازه که وقت داشتید آنها را انجام داده و مابقی را در فرصت دیگری ادامه دهید.
3- در شروع کار، ممکن است این روش به نظر شیوه ای کند و خسته کننده بیاید، اما به مرور زمان با مشاهده نتایج حاصل از آن در افزایش سرعت تایپ، بدان وابسته خواهید گشت.

ج) شروع تمرین:
به عنوان شروع، دست خود را به روش گفته شده روی کلیدهای مبنا گذاشته و هر یک از کلمات زیر (یا دیگر کلمات دلخواه) را در برنامه Word به قدری تایپ کنید که احساس نمایید نوشتنشان (بدون نگاه به صفحه کلید) برایتان آسان شده است. به خاطر بسپارید که همیشه هنگام نیاز به فشردن هر دکمه، فقط یک انگشت که به آن نزدیکتر است، از جایش بلند شده دکمه مذکور را فشرده و دوباره به خانه خود باز می گردد.

1- تمرین با حروف ردیف وسط:
سم، کشک، گک، ات، لب، شک،
بات، الب، شبی، یاس، سال، لاک،
کمال، شیما، مینا، امشب، لک لک، نم نم،

2- تمرین با حروف ردیف وسط و بالا:
ضش، صس، ثی، قب، فب، چک، جک، حک، خم، هن، عت، غت،
ضامن، صبا، ثمین، قلیان، فلفل، چنگک، جنگل، خلاص، همیشه، علما، غلام
فسنجان، فسقلی، فکستنی، ثنایی، قلقلی، قشنگ، عقاب، خفن، خنک

3- تمرین با حروف ردیف های وسط، بالا و پایین:
(نکته: اگر راحت ترید، دستتان را در حالتی قرار دهید که مچ ها، در هوا بوده و حدود 5 سانتمتر با صفحه کلید فاصله داشته باشند)
ظش، طس، زی، رب، ذب، /ک، .م، ون، ئت، دت، زکی، رشت، دادار
ظله، طشت، زورو، رب انار، بند رخت، ظالم، طالبی، زنبور، روزی، ذلیل، دهکده، نائب،
آبله
(نکته1: جهت نوشتن حرف آ کلیدهای Shift+H را بفشارید.)
(نکته2: کلید Shift همواره با انگشت کوچک دست مخالف دستی که حرف مربوطه را می زند فشرده می شود)
ملاحظه، کبوتر، آشکار،

ج) نکات تکمیلی:
1) تنها کلیدهای حروف الفبا، اعداد قسمت غیر ماشین حسابی و Shift هستند که به روش فوق (بدون برداشتن دست از ردیف وسط) زده می شوند. اما دکمه هایی چون Backspace, Enter, Ctrl, Insert, Delete,... روش خاصی نداشته و برای فشردنشان ناچاریم دستمان را از روی ردیف خانه برداشته و کلید مورد نیاز را با هر انگشتی دوست داشتیم بزنیم.

2) تمارین مربوط به کلیدهای اعداد، در اینجا آورده نشده، اما جهت اطلاع از انگشت متناظر با هر عدد، به رنگ دکمه ها در شکل زیر دقت نمایید. (کلیدهای همرنگ با انگشت مشابهی فشرده می شوند)
) ممکن است با بلند شدن یک انگشت، انگشت دیگری نیز به طور غیر ارادی از جای خود بلند شود، اما این موضوع ایرادی نداشته و مهم این است که حتماً پس از فشار دادن دکمه مورد نظر، هر دو انگشت به جای اولیه خود باز گردند.

4) چنانچه مایل به پیشرفت در این زمینه و رسیدن به حد تایپیست های حرفه ای باشید، تنها چیزی که علاوه بر آموزش فوق نیازمندش هستید تمرین زیاد است. اگر روزی سرعت تایپ شما به 100 کلید در دقیقه رسید، شما یک تایپیست نیمه حرفه ای و چنانچه به 180 حرف در دقیقه رسید یک تایپیست کاملا حرفه ای و واجد شرایط دریافت مدرک بین المللی تایپ از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور به شمار می آیید.
اگه نظرتون مثبت باشه از این مقاله ها بذارم
جناب وردیست شما که ناراحت نمی شید شیطون بلا

Professional_IT
11-10-2007, 17:58
نوشته شده توسط ali_ab
با سلام

این راه حل فکر کنم بهتر باشه البته با اجازه جناب وردیست عزیز و خوب و دیگه چی؟
البته شکستن متن مشکلات خاص خودش را داره دردسرش زیاده این که متن به صفحه دیگه منتقل میشه و تنظیماتش هم وقت گیره بماند از روش برای کادر بندی متفاوت صفحه هم میشه استفاده کردو غیره

ببین یک راه حل ساده بی درد سر

دوست من شما در صفحه ای را که می خوای حاشیه هاش متقاوت باشند کلیک کن برو اول صفحه خوب تا اینجا که مشکلی نیست بعدش در همون صفحه Page Setup (اول اون تنظیمات دلخواه را انجام بده) در سربرگ Margins در قسمت انتهای صفحه درست روبروی گزینه Apply to گزینه This point forward را انتخاب کن متن شما بعد از کرسر همه تنظیماتی که انجام دادی اعمال میشه حتی اگه متنی را انتخاب کنی در این قسمت گزینه Selectted text فعال میشه که از اون هم می تونی برای قسمتی که از متن که انتخاب کردی فقط استفاده کنی که شاید این گزینه برای شما بهتر باشه و سریعتر به جواب برسید مثلا می تونید کل صفحه مورد نظر را انتخاب کنی و این گزینه را اعمال کنی و بعد ok کن خوب برای تنظیم صفحه بعدی باز همین کار را بکن بعد تنظیمات اون صفحه بعد را پیش فرض کن و ... بیشتر کار کنی راحت تر می تونی انجام بدی
بای

javad2625
12-10-2007, 04:03
متشكرم

جواب رو كه گفتم كه!
به عمل تشخيص كاراكترهاي متن داخل فايل عكس اصطلاحاً OCR يا Optical Character Recognition ميگن.

اگه OCR انگليسي ميخواي،‌ به احتمال زياد روي سيستم شما نصب هست. در اين قسمت:
Start> All Programs> Microsoft Office Tools> Microsoft Document Scanning

اما اگه OCR فارسي ميخواي برو در مغازه بگو «نرم افزار OCR فارسي ميخوام» تا بهت بدن. اگر هم DVD-Rom داري من توصيه مي كنم مجموعه نرم افزارهاي Lord Of Softwares 2007 رو بخري (13000 تومن) كه هر نرم افزاري بخواي داخلش هست از جمله OCR فارسي. 5 تا DVD هست هر كدوم 9 Gigabyte كه مجموعاً معادل 60 تا سي دي، نرم افزار داخلشه!

البته اين رو هم بگم كه نرم افزارهاي OCR همه جور عكس رو به متن تبديل نمي كنه. فقط عكس هايي كه متن اونها كيفيت چاپي خوبي داشته باشند و از فونت هاي استاندارد استفاده كنند. ضمناً اگه صفحه بندي متن شما، ساده نباشه مثلاً صفحه ها به صورت دو ستوني نوشته شده و يا نوشته ها افقي نباشند، متن به دست آمده از OCR چندان منظم و مرتب نخواهد بود.

arasharyani
12-10-2007, 05:35
به به آقا جواد کم پیدایی عزیز نیستی؟
خانم ولایی هم که بکل با این تاپیک خداحافظی کردند و ...؟
به امید دیدار

saamz
13-10-2007, 16:07
سلام به همه
من يه مشكل عجيبي از ديروز پيدا كردم... توي word 2007 نمي تونم فارسي بنويسم..!! ظاهرا همه چيز درسته فارسي ساز و... عجيب اينكه در بقيه برنامه هاي آفيس به راحتي ميتونم فارسي بنويسم ولي توي ورد اصلا... نمي دونم چيكار كنم...كلي كار دارم كه بايد انجام بدهم...تا ديروز خوب بود.. نميدونم امروز يهو چه مرگش شد :41: كار خاصي هم انجام ندادم....
كمك

javad2625
14-10-2007, 02:09
سلام به همه
من يه مشكل عجيبي از ديروز پيدا كردم... توي word 2007 نمي تونم فارسي بنويسم..!! ظاهرا همه چيز درسته فارسي ساز و... عجيب اينكه در بقيه برنامه هاي آفيس به راحتي ميتونم فارسي بنويسم ولي توي ورد اصلا... نمي دونم چيكار كنم...كلي كار دارم كه بايد انجام بدهم...تا ديروز خوب بود.. نميدونم امروز يهو چه مرگش شد :41: كار خاصي هم انجام ندادم....
كمك
دكمه Ctrl+Shift رو امتحان كن. دكمه Alt+Shift رو هم امتحان كن. آيكون Language كنار ساعت ويندوز رو هم امتحان كن. اگه هيچ كدوم نتونست فارسي بنويسه به قسمت تنظيمات زبان برو:
Microsoft Office> Word Options> Popular> Language Settings

و ببين شايد اونجا بتوني چيزي پيدا كني. نهايتاً اگه نشد، فكر كنم بايد آفيس رو از اول نصب كني.

javad2625
14-10-2007, 02:27
به به آقا جواد کم پیدایی عزیز نیستی؟
خانم ولایی هم که بکل با این تاپیک خداحافظی کردند و ...؟
به امید دیدار
سلام آرش عزيز
عيدتون مبارك باشه.
ما در خدمت شماييم.
ولي خوشحالم از اين كه اين تاپيك پر رونق شده و اساتيد زيادي همكاري مي كنند.
با فهرست جالبي هم كه خانم ولايي درست كرده، سوالات تكراري كم شده.

wordist
14-10-2007, 07:22
سلام به همه
كمك
سلام دوست من

به نظر من مشكل فارسي ننوشتن ، اونم توي يك جزء از آفيس را نبايد با نصب ويندوز حل كرد. خوبه ابتدا يه بار زبان فارسي ويندوز را حذف كني و Restart كني و دوباره فارسي رو نصب كني و Restart كني ببيني درست ميشه يا نه

موفق باشي

ahmad_konstantine
14-10-2007, 11:49
با عرض سلام خدمت شما دوستان عزيز
ببخشيد چطوري ميشه تو Microsoft word فهرست ساخت
2- چطوري ميشه تو ي Word بعد از اينكه شماره صفحات رو درج كرديم شماره صفحه اي رو به دلخواه حذف كنيم
3- چطوري ميشه خط پاورقي رو تا اونجا كه ما ميخوايم امتداد بديم ( درازتر بشه )

ممنون ميشم اگه جواب سوالام رو بديد

wordist
14-10-2007, 13:00
با عرض سلام خدمت شما دوستان عزيز
ببخشيد چطوري ميشه تو Microsoft word فهرست ساخت
2- چطوري ميشه تو ي Word بعد از اينكه شماره صفحات رو درج كرديم شماره صفحه اي رو به دلخواه حذف كنيم
3- چطوري ميشه خط پاورقي رو تا اونجا كه ما ميخوايم امتداد بديم ( درازتر بشه )

ممنون ميشم اگه جواب سوالام رو بديد
سلام دوست عزيز

براي اينكه بشه سوالاتت رو درست و دقيق پاسخ داد بايد چند تا ابهام بر طرف بشه

چطوري ميشه تو Microsoft word فهرست ساخت
اگه منظورتون از فهرست‌نويسي آدرس‌دهي ابتداي كتابها است جهت دسترسي به صفحات مورد نظر راه و روش استاندارد خودش رو داره اگه چيزي ديگه‌اي بگين

چطوري ميشه تو ي Word بعد از اينكه شماره صفحات رو درج كرديم شماره صفحه اي رو به دلخواه حذف كنيم
آيا مي‌خواين شماره حذف بشه يا نمايش داده نشه فرقش اينه كه شماره بعدي تو حالت اول يكي كم ميشه و تو حالت دوم نه

چطوري ميشه خط پاورقي رو تا اونجا كه ما ميخوايم امتداد بديم ( درازتر بشه )
تا اونجايي كه من مي‌دونم اين خط قابل امتداد تا يه جاي دلخواه نيست يا به همون شكليه كه مي‌بيني يا سرتاسر عرض صفحه ميتونه امتداد داشته باشه كه اونم مسير مشخصي داره كه اگه نيازه همراه با برطرف شدن اون ابهامات بگو تا برات بگم

خوش باشي عزيز

Aloneboy
14-10-2007, 13:08
در ورد 2007 فقط گزينه save داره !!گزينه save as .. كجاست؟

wordist
14-10-2007, 13:17
در ورد 2007 فقط گزينه save داره !!گزينه save as .. كجاست؟
سلام دوست عزيز

اگه Office Button يا همون دكمه دايره شكل بالا و سمت چپ ورد 2007 را كليك كني در ستون سمت چي گزينه Save as هم مشاهده ميشه

راستي يه نكته قشنگ : كليد F12 در ورد براي Save as بكار ميره

خوش باشي جوون

Farshadd
14-10-2007, 13:51
سلام دوستان

فارسی نویسی اعداد در word 2007 امکان پذیره؟؟؟

wordist
14-10-2007, 14:05
سلام دوستان

فارسی نویسی اعداد در word 2007 امکان پذیره؟؟؟
سلام دوست عزيز

شما ميتونيد از كادر Word Option ، تب Advanced ، قسمت Show Document Content ، باكس Numeral ، گزينه Context را انتخاب كنيد

ali_ab
14-10-2007, 20:58
با سلام

دوست عزيزم مطابق فرموده شما فصل مورد نظرم رو به دو سكشن تقسيم كردم به صورتي كه صفحه مقدمه سكشن 1 هست و مابقي صفحات سكشن 2 هستن ولي با اين حال موقع ايجاد سر صفحه باز هم واسه صفحه اول اين قسمت ايجاد ميشه.
فرمتي كه واسه سر صفحه در نظر گرفتم به اين صورت هست
عنوان فصل........... شماره صفحه
اگه ممكنه بفرماييد چطوري ميتونم حداكثر نقطه رو به صورتي قرار بدم كه عرض صفحه رو پوشش بده و با دو رقم و سه رقم شدن شماره صفحات نظم اون به هم نخوره.البته اين كار رو با سعي و خطا انجام ميشه داد ولي اگر راه استانداردي داره ممنون ميشم در اين مورد هم كمكم بفرماييد.
افيس مورد استفاده بنده هم 2003 است.
با تشكر

كامياب باشيد

wordist
15-10-2007, 20:27
با سلام

دوست عزيزم مطابق فرموده شما فصل مورد نظرم رو به دو سكشن تقسيم كردم به صورتي كه صفحه مقدمه سكشن 1 هست و مابقي صفحات سكشن 2 هستن ولي با اين حال موقع ايجاد سر صفحه باز هم واسه صفحه اول اين قسمت ايجاد ميشه.
فرمتي كه واسه سر صفحه در نظر گرفتم به اين صورت هست
عنوان فصل........... شماره صفحه
اگه ممكنه بفرماييد چطوري ميتونم حداكثر نقطه رو به صورتي قرار بدم كه عرض صفحه رو پوشش بده و با دو رقم و سه رقم شدن شماره صفحات نظم اون به هم نخوره.البته اين كار رو با سعي و خطا انجام ميشه داد ولي اگر راه استانداردي داره ممنون ميشم در اين مورد هم كمكم بفرماييد.
افيس مورد استفاده بنده هم 2003 است.
با تشكر

كامياب باشيد
سلام دوست عزیز

میتونی بری و سرصفحه مربوطه را پاک کنی تا دیگه چیزی داخلش نباشه

برای اینکار هم راه حل استاندارد اینه که بعد از عنوان فصل یه Tab بزنی (به جای ......) و بعد بنویسی شماره صفحه و متن نوشته شده همراه tab رو انتخاب کنی و سپس بر ی منوی format ، و گزینه Tab رو انتخاب کنی و در کادر Tab Stop Postion عدد مربوطه که میخوای به اون اندازه نقطه چین وجود داشته باشه رو به سانتی متر وارد کرده و بعد از آن از پایین دکمه Set را بزنی و از قسمت Leader گزینه دوم یعنی نقطه چین رو انتخاب کنی و Ok کنی اون وقت به همون اندازه نقطه چین برات گذاشته میشه

خوش باشی

Farshadd
16-10-2007, 13:07
سلام دوست عزيز

شما ميتونيد از كادر Word Option ، تب Advanced ، قسمت Show Document Content ، باكس Numeral ، گزينه Context را انتخاب كنيد

دستت درد نکنه.
درست شد

Contractor
16-10-2007, 15:25
آقايان من ميخوام تنظيمات كلي ورد بحالت اوليه كه نصب كردم دربياد....... قبلا يكجا راهش رو خوندم اما الان يادم نيست ميشه يك راهنمايي بكنيد؟؟؟؟

بهنازی
16-10-2007, 21:50
با سلام
چجوری میشه بالای صفحه یک حط از نوع حاشیه کشید (فقط قسمت بالا) که شماره صفحه رو خط بیوفته؟
من هر کاری میکنم ای خط کل عرص کاغذ رو میگیره یا میچسبه به کلمات و تنها حالتی که میشه این نوع خط رسم کرد اینه که از Page Border قسمت بالا رو انتخاب کرد واز آپشنش فاصله رو تنظیم کرد از لبه کاغذ ولی در این حالت به هیچ وجه نمیشه شماره و footer and header روی این خط بیوفته.
چجوری میتونم این مشکل رو حل کنم؟
با تشکر

Contractor
16-10-2007, 22:38
آقايان من ميخوام تنظيمات كلي ورد بحالت اوليه كه نصب كردم دربياد....... قبلا يكجا راهش رو خوندم اما الان يادم نيست ميشه يك راهنمايي بكنيد؟؟؟؟
Somebody help me
it's necessary
يكنفر كمك كنه
فوريييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييييييي يييييييه:41:

wordist
17-10-2007, 20:16
Somebody help me
it's necessary
يكنفر كمك كنه
فوريييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييييييي يييييييه:41:
سلام دوست عزیز

اینم جواب شما:

بهنازی
17-10-2007, 23:23
میخوام یه خط بالی صفحه باشه ولی هر کاری میکنم این نوشته روی خط نمیوفته به این شکل در میاد
یا به این شکل که هر کاری میکنم خط میچسبه به متنبه این شکل
فقط در یک حالت میشه که خط همه عرض کاغذ رو میگیره مثل این عکس
ولی نمیخوام اینجوری بشه.

farshid_mi
17-10-2007, 23:42
فاصله میان واژه‌ای و میان کلمه‌ای در ورد
قصد این مقاله دادن روشن ساختن مساله فاصله میان واژه‌ای در نرم افزار Word است که مشکل بسیاری از کاربران این نرم افزار است و برخی آنرا فاصله مجازی در ورد می‌نامند.
توضیح : ما دو نوع فاصله داریم :
میان کلمه ، مانند "بابا آب داد." که بین هر کلمه با دیگری یک فاصله است و اگر این فاصله نباشد "باباآبداد" !
فاصله میان واژه‌ای مانند : "می‌نویسیم" و "می‌دانی" و اگر این فاصله نباشد خواهد شد : مینویسیم و میدانی (که فامیلی من می‌شود)
دلیل استفاده از فاصله‌ی میان واژه‌ای این است که :
کلمه خواناتر می‌شود.
صفحه آرایی ما بهم نمی‌ریزد.(یعنی اگر انتهای یک سطر باشیم، کلمه "می" و "نویسیم" از همدیگر جدا خواهند افتاد.
نحوه نگارش استاندار ما فارسی زبانان اینچنین است.
دوستانی که با زرنگار و یا Word98 کار کرده باشند شاید کلیدهای ترکیبی Alt+Space یا Ctrl+Space را به یاد بیاورد که برای زدن فاصله میان واژه‌ای استفاده می‌شده است اما در Word2003 یا Word2007 اینرا نداریم !
آیا می‌شود شرکت مایکروسافت این گزینه را فراموش کند ؟؟!!

راههای زدن فاصله میان واژه‌ای در Word :
الف) راه ترفندی و غیر کاربردی :
Wow! اینها بیشتر برای شگفت زده کردن هستند نه اصولی .
الف – 1) فشردن همزمان کلیدهای Ctrl + Shift + 2
الف – 2) روشن کردن کلید Numlock و گرفتن کیلد Alt و تایپ عدد 0157 با کلیدهای سمت راست صفحه کلید (Numeric Keypad)

ب) راه حل اصولی و حرفه‌ای :
یک تایپیست حرفه‌ای سعی در آن دارد که دستهای خود را از روی کلیدها دور نکند و زدن کلیدهای پیچیده و ترکیبی باعث اتلاف زمان و گرفتن سرعت وی می‌شود و راه اصولی آن قرار دادن کلید میانبری برای این منظور است.
ب – 1) فاصله میان واژه‌ای در Word 2003 و Word 2007
قدم اول ) از منوی Insert گزینه Symbol را انتخاب کنید.
قدم دوم) به سربرگ (TAB) ، Special Characters بروید.
قدم سوم) گزینه No-With Optional Break را انتخاب کنید و دکمه Shortcut Key را بزنید.
قدم چهارم ) به قسمت (textbox) Press New shortcut key بروید و کلید میانبر مورد نظر خود را بفشارید (کلید Ctrl + Space پیشنهاد می‌شود)
قدم پنجم) دکمه Assign را بزنید.

ماخد : پرتال فرساران

javad2625
19-10-2007, 03:27
میخوام یه خط بالی صفحه باشه ولی هر کاری میکنم این نوشته روی خط نمیوفته به این شکل در میاد
یا به این شکل که هر کاری میکنم خط میچسبه به متنبه این شکل
فقط در یک حالت میشه که خط همه عرض کاغذ رو میگیره مثل این عکس
ولی نمیخوام اینجوری بشه.
اين كار، كار ساده اي هست. از طريق زير عمل كنيد:

1- با زدن View> Header & Footer به نمايش H&F بريد.
2- از نوار ابزار Drawing ابزار Line رو انتخاب كرده و يك خط در قسمت Header ترسيم كنيد. سپس روي خط دوبار كليك كرده و در كادر محاوره اي Format قسمت Layout گزينه Behind Text رو انتخاب كنيد.
3- متن مورد نظر رو در Header نوشته و خط رو با موس زير اون متن بگذاريد.

همين.

براي اين كه از صفحه 20 به بعد، Header متفاوتي داشته باشيد، نشانگر متن رو به آخرين خط از صفحه 19 برده يك Section Break‌ايجاد كنيد. (Insert> Break> Next Page> OK). سپس روي Header صفحه 20 دوبار كليك كرده، در نوار ابزار Headr & Footer گزينه Same as Previous Page رو غير فعال كنيد و هر تغييري دلتون خواست بديد تا در صفحه 20 به بعد تغييرات نمايان بشه.

يه فايل نمونه براتون گذاشتم كه چند مدل سرصفحه در صفحات مختلف اون هست:

Contractor
21-10-2007, 14:32
سلام
از راهنمايي خوبت ممنونwordist جان:11:
ميخوام يك متن كوچك احيانا بهمراه كادر خودش كه در صفحه داريم بطور خودكار در كل صفحه تكثير پيدا كنه(بدون كپي/پيست كردنش) و موقع چاپ،اين متن 3 خطي در تمام صفحه كپي شده باشه و چاپ بشه
اين حالت مواقعي كاربرد داره كه بخوايم از يك متن كوچك به تعداد زياد كپي بگيريم مثل دعوتنامه
:11:ممكنه راهنمايي كنيد چطوري؟؟

wordist
21-10-2007, 15:49
سلام
ميخوام يك متن كوچك احيانا بهمراه كادر خودش كه در صفحه داريم بطور خودكار در كل صفحه تكثير پيدا كنه(بدون كپي/پيست كردنش) و موقع چاپ،اين متن 3 خطي در تمام صفحه كپي شده باشه و چاپ بشه
اين حالت مواقعي كاربرد داره كه بخوايم از يك متن كوچك به تعداد زياد كپي بگيريم مثل دعوتنامه
سلام دوست عزيز

قابلي نداشت

در مورد سوال اخير هم راستش من كامل متوجه نشدم و سوالت برام مبهمه بيشتر توضيح بده

wordist
21-10-2007, 16:16
فاصله میان واژه‌ای و میان کلمه‌ای در ورد
قصد این مقاله دادن روشن ساختن مساله فاصله میان واژه‌ای در نرم افزار Word است که مشکل بسیاری از کاربران این نرم افزار است و برخی آنرا فاصله مجازی در ورد می‌نامند.
توضیح : ما دو نوع فاصله داریم :
میان کلمه ، مانند "بابا آب داد." که بین هر کلمه با دیگری یک فاصله است و اگر این فاصله نباشد "باباآبداد" !
فاصله میان واژه‌ای مانند : "می‌نویسیم" و "می‌دانی" و اگر این فاصله نباشد خواهد شد : مینویسیم و میدانی (که فامیلی من می‌شود)
دلیل استفاده از فاصله‌ی میان واژه‌ای این است که :
کلمه خواناتر می‌شود.
صفحه آرایی ما بهم نمی‌ریزد.(یعنی اگر انتهای یک سطر باشیم، کلمه "می" و "نویسیم" از همدیگر جدا خواهند افتاد.
نحوه نگارش استاندار ما فارسی زبانان اینچنین است.
دوستانی که با زرنگار و یا Word98 کار کرده باشند شاید کلیدهای ترکیبی Alt+Space یا Ctrl+Space را به یاد بیاورد که برای زدن فاصله میان واژه‌ای استفاده می‌شده است اما در Word2003 یا Word2007 اینرا نداریم !
آیا می‌شود شرکت مایکروسافت این گزینه را فراموش کند ؟؟!!

راههای زدن فاصله میان واژه‌ای در Word :
الف) راه ترفندی و غیر کاربردی :
Wow! اینها بیشتر برای شگفت زده کردن هستند نه اصولی .
الف – 1) فشردن همزمان کلیدهای Ctrl + Shift + 2
الف – 2) روشن کردن کلید Numlock و گرفتن کیلد Alt و تایپ عدد 0157 با کلیدهای سمت راست صفحه کلید (Numeric Keypad)

ب) راه حل اصولی و حرفه‌ای :
یک تایپیست حرفه‌ای سعی در آن دارد که دستهای خود را از روی کلیدها دور نکند و زدن کلیدهای پیچیده و ترکیبی باعث اتلاف زمان و گرفتن سرعت وی می‌شود و راه اصولی آن قرار دادن کلید میانبری برای این منظور است.
ب – 1) فاصله میان واژه‌ای در Word 2003 و Word 2007
قدم اول ) از منوی Insert گزینه Symbol را انتخاب کنید.
قدم دوم) به سربرگ (TAB) ، Special Characters بروید.
قدم سوم) گزینه No-With Optional Break را انتخاب کنید و دکمه Shortcut Key را بزنید.
قدم چهارم ) به قسمت (textbox) Press New shortcut key بروید و کلید میانبر مورد نظر خود را بفشارید (کلید Ctrl + Space پیشنهاد می‌شود)
قدم پنجم) دکمه Assign را بزنید.

ماخد : پرتال فرساران

سلام دوست عزيز

به نظر من تايپيست‌هاي حرفه‌اي از برنامه‌هاي حرفه‌اي هم استفاده مي‌كنند كه خدمات صفحه كليد فارسي رو دقيق و منظم و استاتدارد اجرا كنه مانند اين : براي درست شدن كليدهاي استاندارد در حالت فارسي

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوست من خوبه بدوني كليد استاندارد براي نيم‌فاصله يا همون به قول شما فاصله ميان واژه‌اي كليد Shift+Space است نه هيچ كليد ديگري البته چون نيم‌فاصله هم خود يك كاراكتر محسوب مي‌شود مسلما با تركيبات ALT و يا تركيبات ديگر هم قابل دسترسي است ولي استفاده از تركيبي چون CTRL+Space كه خود جهت برگرداندن خصوصيات متن انتخاب شده به وضعيت Default تنظيم شده در كادر Font استفاده ميشه يا ALT+Space كه براي بازشدن پنجره (Min. , Max , Move , ...) به كار ميره درست نيست. هركدام از اين كليدها كاربرد خودش رو داره.

موفق باشي.

Contractor
21-10-2007, 17:58
سلام دوست عزيز

قابلي نداشت

در مورد سوال اخير هم راستش من كامل متوجه نشدم و سوالت برام مبهمه بيشتر توضيح بده
منظورم اينه كه شما بناست فرضا يك دعوتنامه ي چند خطي رو به تعدا 100 تا بزني
حالا توي يك صفحه يكدونه شو طراحي كردي و آماده ي چاپ هست مثل شكل زير

خوب حالا چطوري بدون كپي پيست كردن كل صفحه رو تا جايي كه جا داره از اين دعوتنامه پر ميكني؟؟؟؟؟؟اين صفحه جاي خالي زيادي داره و حداقل 10 تا از اون دعوتنامه توش جاميگيره ديگه نميشه كه توي يك ورق فقط يك دعوتنامه باشه
حالا تنظيماتش چطوريه؟؟؟چكار كنم خودش خودكار اينكار رو برام بكنه؟؟؟؟
:11:

javad2625
21-10-2007, 19:40
سلام
فكر نمي كنم راهي غير از copy/paste داشته باشه. حالا مگه C/P چه مشكلي داره كه ميگي ميخوام اين كارو نكنم؟

coopro
21-10-2007, 19:43
با سلام
چطور پاورقي درست ميكنن ؟

wordist
21-10-2007, 20:12
با سلام
چطور پاورقي درست ميكنن ؟
سلام دوست عزيز

عضويتت مبارك

اصل مسير از منوي Insert و گزينه Refrence و گزينه Footnote و زدن دكمه Insert از كادر باز شده امكان‌پذير است

البته ميشه از كليد ميانبر CTRL+ALT+F نيز استفاده كرد كه همان كار را انجام ميده

يادت باشه ابتدا بايد كرسر را بعد از كلمه‌اي كه ميخواي پاورقي براش ايجاد كني قرار بدي

موفق باشي

wordist
21-10-2007, 20:16

خوب حالا چطوري بدون كپي پيست كردن كل صفحه رو تا جايي كه جا داره از اين دعوتنامه پر ميكني؟؟؟؟؟؟اين صفحه جاي خالي زيادي داره و حداقل 10 تا از اون دعوتنامه توش جاميگيره ديگه نميشه كه توي يك ورق فقط يك دعوتنامه باشه
سلام دوست عزيز

همونطور كه جواد جان اشاره كرد به نظر من هم بهترين روش همان كپي و پيست مي‌باشد

arasharyani
22-10-2007, 18:03
سلام
می خواستم بدونم که چجوری میشه شماره زدن اتوماتیک ورد را برای هر پارگراف غیر فعال کرد
من وقتی یک پاراگراف را شماره گذاری می کنم هنگام اینتر زدن خودبخود شماره گذاری میشه می خواستم ایی خاصیت را غیرفعال کنم اگه ممکنه توی 2007 و 2003 توضیح بدهید
خیلی ممنون

Professional_IT
22-10-2007, 18:20

.................................................. .................
سلام دوست من
امیدوارم سوالتون را درست متوجه شده باشم
شما باید در قسمت zoom در صفحه پرینت ورد تعداد را وارد کنی مثلا اگه می خوای توی یک صفحه A4 شانزده تا دعوت نامه داشته باشی از این قسمت عدد 16 را انتخاب کن اگه می خوای تعدادش بیشتر باشه می تونی توی قسمت تنظیمات پیشرفته پرینترتون این را پیدا کنه که بستگی به پرینترتون داره
یا علی

Professional_IT
22-10-2007, 19:03
سلام
ببخشید کم به تاپیک سر می زنم اساتید این تاپیک زیاده
دوست من من جوابتون را با اجازه بزرگترها( جواد عزیز ، خانم ولایی ، و وردیست جان ، jedivssith جان و بقیه اساتید) براتون توضیح میدم اگه متوجه نشدید بفرمایید تا عکس هم بذارم ولی فکر کنم توضیحات کامل باشه

البته برای حل مشکل شما میشه از بعضی ترفندهای ورد هم استفاده کرد ولی فعلا راه اصولی را توضیح میدم امیدوارم مشکلتون حل بشه؟
اگه نشد بفرمایید باز هم توضیح میدم البته من همه اینها را تحت آفیس 2007 می گم ولی راه حل یکیه اگه احیانا منویی فرق کرد بگید آفیس 2003 را نصب کنم و بعد هم ....
و اما:
جواب ها:
خوب شما به ورد واردید و این کمی مشکلات را حل می کنه
خوب شما باید در صفحه Borders and Shading در قسمت Preview کافیست هر کدام از خطوطی را که می خواهید حذف کنید (منظورم کادر صفحه) فقط روش کلیک کنید یا روی آیکن آن کلیک کنید خوب تا اینجا که همه بلدند خوب برای اینکه متن روی کادر بیفته شما باید در قسمت Options همین صفحه کلیک کنید بعد تیک گزینه Always display in front
را اگه زحمتی نیست بردارید نیازی به تنظیمات دیگر این صفحه ندارید برای حل کشیده نشدن خط توی کل صفحه هم اگه گفتی باید چیکاری کنیم یک ذره فکر کن ای بابا خوب وقت شما تموم شد خودم میگم شما باید در قسمت Options همین صفحه (Border and Shading Options) از قسمت Measure from گزینه Text را انتخاب کنید
بعد می تونید براحتی برید و توی ورد هرچه دل تنگتان می خواهد بنویسید.
در مورد سوال سومتون هم برای من چنین چیزی پیش نیامده باید ببینم که میشه یا نه ولی برای حل موقت مشکلتون همین کاری را که من می کنم انجام بدید یعنی صفحاتی که سربرگ یا پابرگ یکسان دارند را در یک سند سیو کنید و هنگام شماره گذاری صفحات شماره گذاری را از شماره آخر صفحه قبل شروع کنید. امیدوارم مشکتون حل شده باشد عزیز دل.

یا مهدی صاحب الزمان ادرکنی

wordist
22-10-2007, 20:24
سلام
می خواستم بدونم که چجوری میشه شماره زدن اتوماتیک ورد را برای هر پارگراف غیر فعال کرد
من وقتی یک پاراگراف را شماره گذاری می کنم هنگام اینتر زدن خودبخود شماره گذاری میشه می خواستم ایی خاصیت را غیرفعال کنم اگه ممکنه توی 2007 و 2003 توضیح بدهید
خیلی ممنون
سلام دوست عزيز

در ورد تا اونجايي كه من ميدونم شماره گذاري پاراگراف نداريم ولي اگه منظورتون شماره گذاري خطوط است ميتونين اونا رو از مسير زير حذف كنيد
منوي File ، گزينه Page Setup ، زبانه Page layout ، دكمه Line Number ،‌ برداشتن اولين تيك اون موقع شماره خطوط حذف مي‌شن

البته ممكنه منظور شما همون مبحث فهرست نويسي (Bullets and Numbering) باشه كه به اشتباه شماره پار اگراف تعبير شده ، مانند زير :

1- ...
2- ...
3- ...

اگه منظورتون اين مورد هست ميتونين پس از زدن اينتر و ايجاد شماره جديد اون رو با Backspace پاك كنيد (نكته: بدليل اينكه شماره‌ها جلوتر از حالت معمولي هستن بايد 2 بار Backspace زده شود.)

اگه منظورتون چيز ديگه‌ايه پست بديد همراه با عكس تا جواب بدم

خوش باشين

wordist
22-10-2007, 20:25
.................................................. .................
سلام دوست من
امیدوارم سوالتون را درست متوجه شده باشم
شما باید در قسمت zoom در صفحه پرینت ورد تعداد را وارد کنی مثلا اگه می خوای توی یک صفحه A4 شانزده تا دعوت نامه داشته باشی از این قسمت عدد 16 را انتخاب کن اگه می خوای تعدادش بیشتر باشه می تونی توی قسمت تنظیمات پیشرفته پرینترتون این را پیدا کنه که بستگی به پرینترتون داره
یا علی

نقل قول:
نوشته شده توسط Contractor

سلام دوستان عزيز پروفشنال و contractor

دوستمون contractor مي‌خواهد از اون يك كادر يا تكس باكس مثلا 10 تاش داخل يه صفحه باشه ولي فقط يه دونه درست كرده . روشي كه شما اشاره كردي مال وقتيه كه ما 16 ، 8 ، ... صفحه يكسان يا غيريكسان داشته باشيم و بخواهيم اونا رو تو يك صفحه چاپ كنيم . پس به تظر مياد روش شما در اينجا كاربرد نداشته باشه

موفق باشي

roya_2003
23-10-2007, 01:38
با سلام!
چرا در کامپیوتر سرور در برنامه ورد وقتی دارم ادغام پستی ایجاد میکنم، در مرحله ذخیره بانک اطلاعاتی (اسامی) ذخیره نمی کنه و یک کادر محاوره ای دیگه میاره ؟
لطفا راهنمایی کتید.

wordist
23-10-2007, 07:28
با سلام!
چرا در کامپیوتر سرور در برنامه ورد وقتی دارم ادغام پستی ایجاد میکنم، در مرحله ذخیره بانک اطلاعاتی (اسامی) ذخیره نمی کنه و یک کادر محاوره ای دیگه میاره ؟
لطفا راهنمایی کتید.
سلام دوست عزيزم

خوب نگفتي حالا اون كادري كه مياره چي هست؟

عكسش رو بذار

شیدا
23-10-2007, 21:24
سلام
من آفیس 2007 رو دارم و فارسی هم تایپ میکنه
ولی نمی دونم چرا اعداد رو فارسی تایپ نمیکنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wordist
23-10-2007, 21:42
سلام
من آفیس 2007 رو دارم و فارسی هم تایپ میکنه
ولی نمی دونم چرا اعداد رو فارسی تایپ نمیکنه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزيز

سوالات مربوط به ورد در تاپيك مخصوص خودش بهتره مطرح بشه

اما جواب:

كافيه بري داخل word option و از قسمت Advance بگردي دنبال باكس Numeral و از داخل اون گزينه Context رو انتخاب كن

موفق باشي

راستي اگه تو تاپيك مخصوص ورد هم بگردي اين سوال بارها پاسخ داده شده بود

saamz
24-10-2007, 08:06
درود به همه
توي آفيس 2003 يه گزينه همراه آفيس نصب ميشد كه اجازه ميداد settings آفيس رو ذخيره كنيم.... من هر چي توي آفيس 2007 ميگردم همچين گزينه اي وجود نداره.... حالا براي ذخيره كردن تنضيمات توي 2007 چيكار بايد كرد...؟

wordist
24-10-2007, 08:52
درود به همه
توي آفيس 2003 يه گزينه همراه آفيس نصب ميشد كه اجازه ميداد settings آفيس رو ذخيره كنيم.... من هر چي توي آفيس 2007 ميگردم همچين گزينه اي وجود نداره.... حالا براي ذخيره كردن تنضيمات توي 2007 چيكار بايد كرد...؟
سلام دوست عزيز

منظورت از ذخيره تنظيمات يعني چي؟

سوال مبهم جواب مبهم هم داره !!!!!

كدوم تنظيمات رو ميگي

كدام گزينه بوده در 2003 تا بگم الان در 2007 كجاست يا چه تغييري كرده

موفق باشي

kindman2535
24-10-2007, 16:09
سلام درسته منم پيداش نكردم
مثلا كجا ميشه واحد ها رو به ميليمتر تغيير داد
قديم يه prefrece درست حسابي داشت من نميدونم الن اين كجاس كه تنظيمات رو تغيير بديم

saamz
24-10-2007, 16:26
سپاس از جناب wordist بايد آفيس 2003 رو نصب كنم تا دقيق ببينم كجا بود.... اما الان يه مشكل ديگه برام پيش اومده... يه تحقيق هست كه به صورت جدول بايد نوشته بشه... همه كارهاشو انجام دادم ولي مونده اون ستون افقي كه نام و نام خانوادگي و پدر و مادر و... هست ... روشي هست كه به صورت خودكار اين ستون افقي رو به اول هر صفحه اضافه كنم؟ اگه بخوام دستي اين كار رو انجام بدم... 500 صفحه رو تا چند روز ديگه هم تموم نميكنم... شنبه بايد تحويل بدم...

آهان... اينو ميگم توي Tools هاي آفيس 2003

اين گزينه رو ميگم كه توي آفيس 2007 پيداش نميكنم...!

newmusic
24-10-2007, 17:08
اقا سریع جواب بدین باید فردا 5 شنبه اینارو کامل کنم تازه ÷رینتم کنم

من از یه سایت مطالب رو کپی می کنم توی وورد .همراه این مطالب که فارسی هست کلمات انگلیسی هم هست و
وقتی کپی می کنم می ریزه به هم این عکسا رو ببینید

اولی مطالب سایت که مشکلی نداره

حالا این وقتی هست که تو وورد ک÷ی کردم مشکل چیه چرا اینجوری میشه.

newmusic
24-10-2007, 17:45
یکی بیاد کمک کنه
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ ^

wordist
25-10-2007, 07:44
سلام درسته منم پيداش نكردم
مثلا كجا ميشه واحد ها رو به ميليمتر تغيير داد
قديم يه prefrece درست حسابي داشت من نميدونم الن اين كجاس كه تنظيمات رو تغيير بديم
سلام دوست عزيز

شما كافيه اون دكمه دايره شكل بالا و سمت چپ ورد 2007 (Office Button) رو بزنين و از اونجا گزينه word Option رو بزنين و براي تغييرات از اينجا استفاده كنين

مثلا براي اون موردي كه گفتين از تب Advance ، و قسمت Display و باكس مربوطه ميتونين Centimeters يا Millimeters يا ... رو انتخاب كنين

موفق باشين

wordist
25-10-2007, 07:46

من از یه سایت مطالب رو کپی می کنم توی وورد .همراه این مطالب که فارسی هست کلمات انگلیسی هم هست و

سلام دوست عزيز

ميتوني فايلت رو آپلود كني و ادرسش رو بذاري تا ببينم ميشه يه راه حل كلي براش پيدا كرد يا نه

خوش باشي

wordist
25-10-2007, 08:52
سپاس از جناب wordist بايد آفيس 2003 رو نصب كنم تا دقيق ببينم كجا بود.... اما الان يه مشكل ديگه برام پيش اومده... يه تحقيق هست كه به صورت جدول بايد نوشته بشه... همه كارهاشو انجام دادم ولي مونده اون ستون افقي كه نام و نام خانوادگي و پدر و مادر و... هست ... روشي هست كه به صورت خودكار اين ستون افقي رو به اول هر صفحه اضافه كنم؟ اگه بخوام دستي اين كار رو انجام بدم... 500 صفحه رو تا چند روز ديگه هم تموم نميكنم... شنبه بايد تحويل بدم...

آهان... اينو ميگم توي Tools هاي آفيس 2003

اين گزينه رو ميگم كه توي آفيس 2007 پيداش نميكنم...!
سلام دوست عزيز

راستش من خودم هنوز چنين چيزي كه گفتي تو 2007 پيدا نكردم شايد ايراد از نصب ابتدايي افيس 2007 باشه كه كامل نصب نشده باشه البته فقط يه حدسه

نهايتا اگه مطلب مرتبط باهاش تو 2007 پيدا كردم پست ميدم.

موفق باشي

shahedi
26-10-2007, 08:19

آیا نسخه ی ورد شما MRT است؟ بهتره صفحه را به طور کامل save و سپی توی ورد باز کنی ببینی چی می شه.

bb
26-10-2007, 09:15
سلام دوستان
با تشکر از شما بخاطر راهنمایی هاتون
یه مشکل دارم
من هیچ وقت کطلبی رو دو ستونه ننوشتم
حالا قراره واسه مجله دانشگاه مطلب بنویسم گفتن باید دو ستونه باشه
من قبلا نوشتم حالا میخوام مطالب رو در دو ستون بنویسم ( مثل روزنامه ها )

بهترین و کوتاهترین راه رو اگه میشه لطف کنید بگید که مطلب هم زیاده .

ممنون

shahedi
26-10-2007, 09:59
سلام دوستان
با تشکر از شما بخاطر راهنمایی هاتون
یه مشکل دارم
من هیچ وقت کطلبی رو دو ستونه ننوشتم
حالا قراره واسه مجله دانشگاه مطلب بنویسم گفتن باید دو ستونه باشه
من قبلا نوشتم حالا میخوام مطالب رو در دو ستون بنویسم ( مثل روزنامه ها )

بهترین و کوتاهترین راه رو اگه میشه لطف کنید بگید که مطلب هم زیاده .

ممنون
سلام کافیه روی columns از نوار ابزار کلیک کنی ولی برای تنظیمات تخصصی تر از منوی فرمت این گزینه را انتخاب کن.
موفق باشی

bb
26-10-2007, 10:04
سلام کافیه روی columns از نوار ابزار کلیک کنی ولی برای تنظیمات تخصصی تر از منوی فرمت این گزینه را انتخاب کن.
موفق باشی

ممنون
دوست عزیز

wordist
26-10-2007, 11:07
سلام با جست و جوی کوچیکی که انجام دادمجهت رفع مشکل صفحه کلید برنامه های مختلفی ارا‍ئه شده بودن که همگی یه کار می کردن تبدیل ی به ي البته نیم فاصله و چیزای دیگه خیلی عالین ولی با تغییرkbdfa.dll و ی عربی فارسی را پاس نداشتیم و متنمون هم با فونت های \یش فرض سیستم نا زیباست.

اما درمورد مشکل نیم فاصله در ورد بهتره اینجوری عمل کنید.
ابتدا به منوی Insert رفته و سپس گزینه …Symbol را انتخاب کنید در پنجره ای که باز می شود در قسمت Character Code کاراکتر 200c را وارد کنید.

ال بر روی دکمه Shortcut Key کلیک کنید و حال در این پنجره در قسمت Press new Shorcut Key کلید ترکیبی Crtl و Space را بزنید. یعنی ابتدا دکمه Crtl نگه داشته سپس دکمه Space را بزنید.
درمورد مشکلاتی چون جابه جایی گیومه و آکولاد و یا حروفی که با گرفتن shift ایجاد میشن بهتره صفحه کلید استاندارد فارسی را دانلود کنید
جهت کسب اطلاعات و دانلود به لینک زیر مراجعه کنید البته انگلیسی لینک خیلی ساده است و به راحتی اگه یک کم انگلیسی بلد باشین متوجه می شین

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یه مدل از صفحه کلید استاندار می تونید روی شیفت برین و کلیدای ترکیبی را بینید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدامیدوارم هیچوقت نبینم توی انجمن ی را ي بنویسن...
سلام به همگي دوستان

من نظر خودم رو در مورد نيم‌فاصله بازم با صراحت و تاكيد تكرار مي‌كنم چرا كه استفاده از كليدهايي كه خود ورد براي كار ديگه استفاده ميكنه مثل CTRL+Space به هيچ عنوان درست نيست و خلاف حرفه‌اي گري مي‌باشد بار ديگه هم گفتم (در كد زير) كه اگه كسي خيلي وارده بياد و كليد استاندارد نيم‌فاصله رو كه SHIFT+Space هست يه طوري بازسازي كنه كه بازدن اون نيم‌فاصله ايجاد بشه اگه نه درست كردن اين كليدهاي ميانبر كاري نداره (همونطور كه در پستهاي قبلي اين مطلب رو دوستاي ديگه هم تكرار كرده بودن)

shahedi
26-10-2007, 13:10
البته به نظر من ی های شما هم بر خلاف حرفه ای گری است!!
کسی میدونه چه جوری می شه به متن زاویه داد؟ البته بدون اینکه متن را در قالب تصویر در بیاروم یا ... فقط در خود ورد ...

wordist
26-10-2007, 13:33
کسی میدونه چه جوری می شه به متن زاویه داد؟ البته بدون اینکه متن را در قالب تصویر در بیاروم یا ... فقط در خود ورد ...
سلام

من قاطعانه مي‌گويم كه اينكار در ورد غيرقابل انجام است مگر از طريق همان WordArt كه آن هم يك نوع شكل مي‌باشد

البته مشكل ي هم بايد در يك نرم‌افزار استاندارد مانند ورد بررسي شود كه من در ورد اين مشكل را ندارم (مشكل وجود دو نقطه زير ي)

shahedi
26-10-2007, 13:37
سلام شما اگه با فونت های پیش فرض سیستم بنویسی خواهی دید جهت استفاده از سایر فونت ها که مشکل ی وسط را دارند از فونت های bو 2 دار استفاده کنید.

Ehsan Ansari
26-10-2007, 13:42
سلام

باید علاوه بر گزینه ای که گفته شد داخل کنترل پنل گزینه

Regional and Language Options بخش اول رو فارسی انتخاب کنین

wordist
26-10-2007, 13:47
سلام شما اگه با فونت های پیش فرض سیستم بنویسی خواهی دید جهت استفاده از سایر فونت ها که مشکل ی وسط را دارند از فونت های bو 2 دار استفاده کنید.
سلام

البته كه من دارم از فونتهاي B استفاده مي كنم و اين مشكل رو هم ندارم توي ورد مانند B Zar

راستي در اينجا هم چوت داريم از فونتهايي مثل Tahoma و ... استفاده ميشه ي به اين صورت تايپ ميشه اگه من روي سيستمم همونطور كه گفتم اون فونتها رو هم دارم

newmusic
26-10-2007, 15:58
نقل قول:
نوشته شده توسط newmusic مشاهده تاپيک

سلام دوست عزيز

ميتوني فايلت رو آپلود كني و ادرسش رو بذاري تا ببينم ميشه يه راه حل كلي براش پيدا كرد يا نه

خوش باشي

آیا نسخه ی ورد شما MRT است؟ بهتره صفحه را به طور کامل save و سپی توی ورد باز کنی ببینی چی می شه.

یه سایت معمولی که هم مطالب فارسی باشه هم انگلیسیس قاطیش

وورد من وورد لرد هستش 2007

Contractor
26-10-2007, 16:23
من شنيده بودم كه با استفاده از گزينه ي زير ميشه يك سند ورد رو در ادامه ي يك سند ديگه كپي كرد اما با گذاشتن تيك مربوطه،در مراحل بعدي هر چه گشتم جايي كه بشه آدرس سند دوم رو داد پيدا نكردم!
ممكنه راهنمايي دقيقي بكنيد
ضمنا اين گزينه در بقيه ي برنامه هاي مجموعه ي آفيس هم هست

ممنون از راهنمايي ها:11:

wordist
26-10-2007, 17:07
من شنيده بودم كه با استفاده از گزينه ي زير ميشه يك سند ورد رو در ادامه ي يك سند ديگه كپي كرد اما با گذاشتن تيك مربوطه،در مراحل بعدي هر چه گشتم جايي كه بشه آدرس سند دوم رو داد پيدا نكردم!
ممكنه راهنمايي دقيقي بكنيد
ضمنا اين گزينه در بقيه ي برنامه هاي مجموعه ي آفيس هم هست

ممنون از راهنمايي ها:11:
سلام دوست عزيز

اشتباهي بهتون گفتن

اين گزينه اصلا ربطي به اون مطلب نداره و اصلا مطلب شما (يعني كپي كردن يه سند در ادامه يه سند ديگه) به نظر من راهي غير از يه كپي كردن عادي بين دو سند نداره.

اما اون گزينه‌اي كه شما در شكل نشون دادي جهت ساختن يك فايل با پسوند PRN ، كه ميشه تحت داس پرينت اون رو گرفت ،‌ مي باشد.

مثلا شما اون گزينه رو ميزني و OK مي كني و فايل را با يه اسم مشخص يه چا ذخيره مي كني و اگه يه جايي رفتي و ورد وجود نداشت در command Prompt ميتوني دستور زير رو بنويسي تا پرينتش گرفته بشه البته به شرطي كه فونتهاش موجود باشه. (فرض كنيد اسم فايل در اين حالت Doc1.PRN و در درايو E باشه)

موفق باشي

wordist
26-10-2007, 17:12
نقل قول:
نوشته شده توسط newmusic مشاهده تاپيک

یه سایت معمولی که هم مطالب فارسی باشه هم انگلیسیس قاطیش

وورد من وورد لرد هستش 2007
سلام دوست عزيز

شما كه با اين عجله اي كه دارين نه فايلتون رو آپ كردين و نه نوشتين حداقل كدوم سايت بوده

ميدونين كه نميشه گفت يه سايتي كه هم فارسي و هم انگليسي داشته باشه ، آخه فرمت سايتها با هم فرق داره و همچنين نحوه قرار دادن مطالب فارسي در سايتها هم

پس لااقل نام سايت رو ميگفتي تا مشكلت حل بشه

Contractor
26-10-2007, 17:12
راستش اين رو مدرس برنامه ي word كه مدتيه از شبكه ي آموزش پخش ميشه دو سه روز پيش موقع توضيح گزينه هاي پنجره ي Print گفت!!!!!!ولي حيف كه خودش اينكار رو عملا نكرد

wordist
26-10-2007, 17:15
راستش اين رو مدرس برنامه ي word كه مدتيه از شبكه ي آموزش پخش ميشه دو سه روز پيش موقع توضيح گزينه هاي پنجره ي Print گفت!!!!!!ولي حيف كه خودش اينكار رو عملا نكرد
سلام

يا اون مطلب رو اشتباه گفته يا شما كامل نشنيدي

شما كه Contractor آي تي هستي ديگه چرا !!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟ :)

Bil Gits
26-10-2007, 17:27
دوستان من word 2007 دارم و وقتی بازش می کنم یه پنجره به نامConfiguration Progress باز میشه!
چی کار کنم که نیاد؟

wordist
27-10-2007, 08:45
دوستان من word 2007 دارم و وقتی بازش می کنم یه پنجره به نامConfiguration Progress باز میشه!
چی کار کنم که نیاد؟
سلام دوست عزیز

بابا یه عکسی ، یه توضیحی ، یه چیزی در مورد این پیغام می گفتی یا می ذاشتی تا بفهمیم چی هست اصلا و چی میگه یا چی می خواد ........
شما که خودت رئیس مایکروسافتی دیگه چرا اینو می پرسی :31::46: یا اصلا چرا اینطوری می پرسی

کاملتر ، دقیق تر و ....

shahedi
27-10-2007, 10:50
با سلام خدمت wordist عزیز.
در پی بحثی که با هم داشتیم سری به سایت شورای گسترش زبان فارسی زدم.متاسفانه؛ این سایت هم با وجود آنکه تلاشش بر اینه که فارسی را درست ترویج بده و با وجود رعایت نیم فاصله ها به طور دقیق ولی همچنان از ی عربی به جای ی فارسی لستفاده میکنه در پایان هم برای ایجاد نیم فاصله در ورد از همان روش
ctrl+space
استفاده کرده جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید:
در ضمن درمورد فاصله و نیم فاصله بحث جالبی را کرده

در پایان یک مقاله راجع به فارسی را پس بداریم یافتم که توجهتون را بهش جلب می کنم

wordist
27-10-2007, 12:02
با سلام خدمت wordist عزیز.
در پی بحثی که با هم داشتیم سری به سایت شورای گسترش زبان فارسی زدم.متاسفانه؛ این سایت هم با وجود آنکه تلاشش بر اینه که فارسی را درست ترویج بده و با وجود رعایت نیم فاصله ها به طور دقیق ولی همچنان از ی عربی به جای ی فارسی لستفاده میکنه در پایان هم برای ایجاد نیم فاصله در ورد از همان روش
ctrl+space
استفاده کرده جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید:
در ضمن درمورد فاصله و نیم فاصله بحث جالبی را کرده

در پایان یک مقاله راجع به فارسی را پس بداریم یافتم که توجهتون را بهش جلب می کنم

سلام دوست من

من مقاله مذکور را که راجع به نیم فاصله بود خوندم.

به نظر من هم نیم فاصله جزء لاینفک زبان فارسی است ولی استاده CTRL+Space برای اجرای آن کار درستی نیست زیرا این کلید ترکیبی خودش در ورد بکار رفته و کارایی مختص خود را دارد و نباید به چیز دیگری تبدیل شود.

همانطور که آن مقاله نیز اشاره کرده کلید استاندارد نیم فاصله SHIFT+Space می باشد که برخی برنامه های مبدل آن را تهیه کرده اند که به نظر من بخاطر اینکه استاندارد از بین نرود باید از ان برنامه ها استفده کرد که من ادرس آن را در پست(های) قبلی گذاشتم.

در مورد ی هم باید بگویم نظر شما درست است یعنی باید از ی فارسی نه عربی استفاده شود ولی من در سیستم خودم هم فونتهای معمولی هم B و هم 2 را دارم ولی نمیدانم چرا وقتی تایپ می کنم ان ی ها غلط تایپ می شوند. من فکر می کنم اشکال از انجا ناشی می شود که ما در اینجا داریم از فونتهای سیستم استفاده می کنیم.

موفق و شاد باشی

shahedi
27-10-2007, 13:11
به نام خدا
در پست قبلی درمورد فارسی و عربی صحبت‌هایی شد و wordist عزیز فرمودند که ساختن shortcutکه کاری ندارد و شما اگه می‌تونی کاری کن shift+space همان فاصله‌ی مجازی باشه اگر به نوشته های ایشون دقت کنید در همین پست آخر مشکل ی عربی را ندارند و واقعا جای بسی خوشحالی است در پی این بحث که واقعا برام اهمیت داشت در صدد آن برآمدم که این مشکل را برطرف کنم مجموعه‌ای را براتون آپلود می‌کنم که مشکل فاصله‌ی مجازی و ی فارسی و ک فارسی را رفع کرده و برای عزیزان توضیحاتی را در قالب pdfتقدیم می کنم امید است حتما این مجموعه را نصب و به دوستان خودتون توصیه کنید باور کنید پاس داشتن زبان فارسی نه تنها به من بلکه به کشورمان ایران کمک می‌کنه امیدوارم نگین اینا دیگه چه حرفیه.درمورد معادل واژه‌ی آپلود هم باید بالا‌گذاری را می گفتم ولی چون متداول نیست نگفتم

shahedi
27-10-2007, 16:29
سلام دوست عزيز

اشتباهي بهتون گفتن

اين گزينه اصلا ربطي به اون مطلب نداره و اصلا مطلب شما (يعني كپي كردن يه سند در ادامه يه سند ديگه) به نظر من راهي غير از يه كپي كردن عادي بين دو سند نداره.

اما اون گزينه‌اي كه شما در شكل نشون دادي جهت ساختن يك فايل با پسوند PRN ، كه ميشه تحت داس پرينت اون رو گرفت ،‌ مي باشد.

مثلا شما اون گزينه رو ميزني و OK مي كني و فايل را با يه اسم مشخص يه چا ذخيره مي كني و اگه يه جايي رفتي و ورد وجود نداشت در command Prompt ميتوني دستور زير رو بنويسي تا پرينتش گرفته بشه البته به شرطي كه فونتهاش موجود باشه. (فرض كنيد اسم فايل در اين حالت Doc1.PRN و در درايو E باشه)

موفق باشي
سلام البته من منظورشون رو به خوبی متوجه نشدم ولی می شه دو سند را ادغام کرد و یا از چند سند فرعی یه سند مادر ساخت که اگه منظورشون اینه حتما بگن تا راهنماییشون کنم.

rezaarvin
28-10-2007, 00:05
با سلام
آیا کسی از دوستان میتونه منو کمک کنه؟
من وقتی میخوام فارسی عدد تایپ کنم انگلیسی تایپ میکنه ( در ورد 2007 )
اگه کسی از دوستان راهنمایی کنه ممنون میشم

majid-ar
28-10-2007, 05:22
سلام.

توی ورد 2003 چطوری میتونم شماره صفحه(page numbers) از یه صفحه خاص شروع کنم.

مثلا صفحه سوم زیرش بخوره 1 و صفحه چهارم 2 و ....

ممنون.

shahedi
28-10-2007, 06:07
سلام.

توی ورد 2003 چطوری میتونم شماره صفحه(page numbers) از یه صفحه خاص شروع کنم.

مثلا صفحه سوم زیرش بخوره 1 و صفحه چهارم 2 و ....

ممنون.
ابتدای امر یک شکست break ایجاد کرده وسپس در تنظیمات پیج نامبر و در قسمت start at شماره‌ی صفحه‌ی مورد نظر را بدهید.

wordist
28-10-2007, 07:32
سلام

باید علاوه بر گزینه ای که گفته شد داخل کنترل پنل گزینه

Regional and Language Options بخش اول رو فارسی انتخاب کنین
سلام دوست عزيز

در اينجا فقط كافيه زبان فارسي فعال باشه و نيازي نيست از اونجا (Regional and Language Options) گزينه فارسي انتخاب باشه و فارسي نويسي اعداد در ورد ربطي به اون نداره :)

موفق باشي

wordist
28-10-2007, 07:35
با سلام
آیا کسی از دوستان میتونه منو کمک کنه؟
من وقتی میخوام فارسی عدد تایپ کنم انگلیسی تایپ میکنه ( در ورد 2007 )
اگه کسی از دوستان راهنمایی کنه ممنون میشم
سلام دوست عزيز

اول يه گشتي تو تاپيك بنداز و بعد سوالت رو مطرح كن من فكر كنم اين مطلب تا حالا خيلي توضيح و سوال و حواب شده

majid-ar
28-10-2007, 11:07
ابتدای امر یک شکست break ایجاد کرده وسپس در تنظیمات پیج نامبر و در قسمت start at شماره‌ی صفحه‌ی مورد نظر را بدهید.

ممنونم ازتون.با راهنماییتون تونستم این کارو بکنم.

ali_ab
28-10-2007, 13:36
سلام دوست عزيز

راه حل استاندارد در اينگونه موارد (يعني مواردي كه نياز مي‌شود خصوصيات عمومي يك يا چند صفحه مانند سربرگ «كه البته درستش سرصفحه است» ، حاشيه‌ها، كادر دور صفحه و ... با بقيه صفحات متفاوت باشد) Section بندي سند مي‌باشد. حسن بخش‌بندي سند اين است كه مي‌توان به راحتي تمامي تنظيمات را براي آن خصوصي‌سازي كرد.

راستي پروفشنال جان از شما بعيده اگه مطمئن نيستي اينطور مطمئن بگي تنها راه حل !!!!

و اما نحوه Section بندي:

ابتدا كرسر را به ابتداي اولين كاراكتري كه قرار است در يك بخش (Section) ديگر قرار گيرد مثلا براي كار شما ابتداي صفحه دوم قرار مي‌دهيم. سپس از منوي Insert گزينه Break را انتخاب كرده و از كادر باز شده جهت كار شما بايد Next Page را انتخاب كنيد.

البته اگه يادم باشه بعدا يه پست در رابطه با اين موضوع ميدم كه گزينه‌هاي مختلفش چي هست

حالا كافيه كرسر را تو صفحه اول بذاري و Page Setup را باز كني و حاشيه بالا رو روي 5 تنظيم كني و در آخر قبل از OK كردن از باكس Apply To گزينه This Section را انتخاب كني

و ميتوني اين كارو براي بخش بعدي هم انجام بدي

نكته: اين كه الان كرسر توي كدوم Section هست را در پايين صفحه (همون Status Bar خودمون) نوشته --> Sec 2

اگه اين كار بالا رو انجام دادي چون صفحه اولت به تنهاي يك بخش (Section) محسوب ميشه ديگه نياز نيست از روشي كه پروفشنال جون گفت استفاده كني
چون ديگه براي اين بخش ميتوني كلا يه سرصفحه جدا طراحي كني يا اصلا هيچ چيزي نذاري و ...

عيد همه هم مبارك باشه

با سلام به دوستان عزيز

دوست خوبم صفحه اول رو section بندي كردم به طوري كه وقتي روي صفحه اول كليك ميكنم روي نوار پايين sec1 مياد وروي صفحات بعدي sec2 مياد ولي واسه ايجاد سربرگ و همچين شماره نخوردن صفحه اول هنوز مشكل دارم . به طوري كه سربرگ و شماره صفحه واسه برگ اول هم نوشته ميشه و وقتي از صفحه اول حذفشون ميكنم كليه صفحات هم سربرگشون حذف ميشه .

ممنون ميشم پاسخ بفرماييد

كامياب و تندرست باشيد

ahmad_konstantine
28-10-2007, 13:46
آقا بالاخره يكي نحوه ايجاد فهرست توي ورد رو به ما نگفت منظورم همون فهرستي كه معمولا اول كتابها براي نشون دادن صفحه عناوين و سرفصلها و غيره به كار ميره آقا من خيلي احتياج دارم خواهشا كمك كنيد

wordist
28-10-2007, 22:14
با سلام به دوستان عزيز

دوست خوبم صفحه اول رو section بندي كردم به طوري كه وقتي روي صفحه اول كليك ميكنم روي نوار پايين sec1 مياد وروي صفحات بعدي sec2 مياد ولي واسه ايجاد سربرگ و همچين شماره نخوردن صفحه اول هنوز مشكل دارم . به طوري كه سربرگ و شماره صفحه واسه برگ اول هم نوشته ميشه و وقتي از صفحه اول حذفشون ميكنم كليه صفحات هم سربرگشون حذف ميشه .

ممنون ميشم پاسخ بفرماييد

كامياب و تندرست باشيد
سلام دوست عزيز

بصورت پيش فرض وقتي شما Section بندي هم مي كني سرصفحه‌ها و پاصفحه‌ها در بخشهاي بعدي مانند بخشهاي قبلي هستن كه ورد به اين حالت اصطلاحا ميگه Same as Previous

حالا اگه نياز داري يه بخش سرصفحه يا پاصفحه‌اش متفاوت از بخش قبل باشه بايد در سرصفحه همون بخش كليك كني و بعد از روي نوارابزار Header and Footer دكمه Same as Previous رو بزني تا غيرفعال بشه و اگه با پيغامي مواجه شدي No را كليك كن تا بتوني در اين بخش يه سرصفحه يا پاصفحه جديد داشته باشي

شاد باشي

wordist
28-10-2007, 22:15
آقا بالاخره يكي نحوه ايجاد فهرست توي ورد رو به ما نگفت منظورم همون فهرستي كه معمولا اول كتابها براي نشون دادن صفحه عناوين و سرفصلها و غيره به كار ميره آقا من خيلي احتياج دارم خواهشا كمك كنيد
سلام دوست عزيز

براي سوال شما هم ، بزودي بصورت استاندارد و تخصصي پست مي‌دم

tooba53
30-10-2007, 22:05
آفيس 2003من خراب شده ميخوام دوباره نصبش كنم . remove ميكنم بعد ش از رجيستري هم اطلاعاتشو پاك ميكنم ولي با نصب دوباره همون تنظيمات سرجاشه . آقا چيكارش كنم كه همه چي از اولش شروع بشه ؟

gol_agha
31-10-2007, 01:24

سلام دوست من !

من راه حلشو بلدم ...بهت میگم...اگه مشکلت حل شد ، پیغام خصوصی برام بذار چون نمی دونم بازم میتونم بیام اینجا یا نه .

اما راهنمایی :

کل نوشته ی توی سایت ( همونی که منظورته ) توی ورد کپی کن . بعد کل نوشته ها رو توی ورد Select All کن .
بعدش اون قسمت مربوط به راست نویسی رو که در بالای پنجره ی ورد هست بزن . حالا میبینی که همه چیز عینهو همونیه که توی سایت درج شده بود .
اگه درست شد دعا یادت نره .
یا هو !

javad2625
31-10-2007, 07:33
آفيس 2003من خراب شده ميخوام دوباره نصبش كنم . remove ميكنم بعد ش از رجيستري هم اطلاعاتشو پاك ميكنم ولي با نصب دوباره همون تنظيمات سرجاشه . آقا چيكارش كنم كه همه چي از اولش شروع بشه ؟
وقتي آفيس رو از طريق Control Panel پاك مي كني ديگه نبايد اثري ازش باقي بمونه يا تنظيماتي چيزي باقي بمونه. شايد سيستم ويروسي داره كه آفيس رو به هم مي ريزه يا شايد هم ويندوز مشكلي داره كه شما فكر مي كنيد عيب از آفيس هست. از كجا ميگيد كه به هم ريخته؟

wordist
31-10-2007, 07:33
سلام دوست عزيز

نيازي به Remove كردن آفيس نيست

كافيه از منوي Help گزينه Detect And Repair رو انتخاب كني و حتما تيك گزينه Discard My customized setting ... رو بذاري و بعد Ok كني تا حل بشه

ila
31-10-2007, 13:54
سلام من چند سوال تو برنامه ورد دارم..میشه یکی یکی و خیلی با دقت و کامل جوابم رو بدید..ممنون میشم...امیدم فقط شمایید.خیلی هم ضروری است.ممنون میشم
تو برنامه ورد وقتی دستور find رو اجرا میکنی یه گزینه ای داره تو قسمت more به نام Match kashida و match diacritics و Match alef hamza و Match control characters
اینها چی هستند و چی رو تو پیدا کردن متمایز میکنند؟..میشه یک مثال بزنید..ممنون و متشکر...
یه سوالی دیگه ای هم که داشتم اینه که تو برنامه ورد وقتی داری یه چیزی رو مینویسی و هنوز برنامه ورد رو نبستیم یه سری فایل های کمرنگ کنار برنامه ورد تو همون قسمتی که فایل قرار داره هم هست..که با بستن برنامه ورد یا اون فایل این فایل ها هم از بین میره..این فایلها چیند؟
ممنون و متشکر..خیلی خیلی ممنون

1-توی منوی فایل یه گزینه وجود داره به نام propertise ..وقتی این گزینه رو میزنی یک پنجره باز میشه که چندین سر برگ داره....تو سربرگ اول یعنی سربرگ general یه قسمتی هست به نام MS dos name..این اسم چه جوری انتخاب شده..ممنون میشم.توضیح بدید..
تو سربرگ Summary میشه تمام گزینه هاشو یکی توضیح بدید و اینکه این ها رو چه جوری میشه دید..یعنی کجای برنامه ورد دیده میشن..مثل عنوان که تو اسمش دیده میشه بقیه کجا..؟ممنون
تو سربرگ statisitic ..گزینه revision number چیه؟چی رو نشون میده؟
و همچنین در مورد سربرگ custom..یعنی تمام قسمتهای سربرگ custom رو اگه توضیح بدید ممنون میشم..تو رو خدا کمکم کنید..ممنون..ببخشید این همه سوال کردم
2-منظور از Digitl Signature تو برنامه ورد چیه...یعنی چه جوری میشه امضا درست کرد..ممنون باز هم..
3- تو قسمت protect document یه گزینه هست به نام filing in form.. منظور از این قسمت یعنی چی....میشه با یه مثال توضیح بدید..ممنون
در پنجره زوم که از منوی view میاریم گزینه های page widthو text width چه کاری انجام میده؟

ممنون

majid-ar
31-10-2007, 19:56
سلام.

تو ورد 2003 چطوری میتونم حاشیه به جز پیشفرضای خودش اضافه بکنم؟

یعنی یا خودم یدونه درست بکنم.یا پیشفرضاش رو تغیر بدم.یا دانلود بکنم.

wordist
31-10-2007, 23:25
سلام من چند سوال تو برنامه ورد دارم..میشه یکی یکی و خیلی با دقت و کامل جوابم رو بدید..ممنون میشم...امیدم فقط شمایید.خیلی هم ضروری است.ممنون میشم
تو برنامه ورد وقتی دستور find رو اجرا میکنی یه گزینه ای داره تو قسمت more به نام Match kashida و match diacritics و Match alef hamza و Match control characters
اینها چی هستند و چی رو تو پیدا کردن متمایز میکنند؟..میشه یک مثال بزنید..ممنون و متشکر...
یه سوالی دیگه ای هم که داشتم اینه که تو برنامه ورد وقتی داری یه چیزی رو مینویسی و هنوز برنامه ورد رو نبستیم یه سری فایل های کمرنگ کنار برنامه ورد تو همون قسمتی که فایل قرار داره هم هست..که با بستن برنامه ورد یا اون فایل این فایل ها هم از بین میره..این فایلها چیند؟
ممنون و متشکر..خیلی خیلی ممنون

1-توی منوی فایل یه گزینه وجود داره به نام propertise ..وقتی این گزینه رو میزنی یک پنجره باز میشه که چندین سر برگ داره....تو سربرگ اول یعنی سربرگ general یه قسمتی هست به نام MS dos name..این اسم چه جوری انتخاب شده..ممنون میشم.توضیح بدید..
تو سربرگ Summary میشه تمام گزینه هاشو یکی توضیح بدید و اینکه این ها رو چه جوری میشه دید..یعنی کجای برنامه ورد دیده میشن..مثل عنوان که تو اسمش دیده میشه بقیه کجا..؟ممنون
تو سربرگ statisitic ..گزینه revision number چیه؟چی رو نشون میده؟
و همچنین در مورد سربرگ custom..یعنی تمام قسمتهای سربرگ custom رو اگه توضیح بدید ممنون میشم..تو رو خدا کمکم کنید..ممنون..ببخشید این همه سوال کردم
2-منظور از Digitl Signature تو برنامه ورد چیه...یعنی چه جوری میشه امضا درست کرد..ممنون باز هم..
3- تو قسمت protect document یه گزینه هست به نام filing in form.. منظور از این قسمت یعنی چی....میشه با یه مثال توضیح بدید..ممنون
در پنجره زوم که از منوی view میاریم گزینه های page widthو text width چه کاری انجام میده؟

ممنون
سلام دوست عزيز

اين همه سوال جالبه

البته كه من تا اونجايي كه بتونم كمك مي‌كنم

اون گزينه‌هايي كه در Find اشاره كردي فقط و فقط به درد زبان عربي مي‌خورن و بس البته اگه در زبان فارسي هم مثلا از علامت فتحه و كسره و ... استفاده كني ممكنه اونجا هم به درد بخورن به جهت پيدا كردن كلماتي كه از لحاظ كشيدگي حروف يا علامت حروف يا الف همزه دار يا علامتهاي كنترلي (كه مشخص كننده راست به چپ بودن و برعكس متون هستن) با كلمه مورد پيدايش يكسان باشن.

اون فايلها هم فايلهاي پشتيبان برنامه ورد هستن

توي Properties هم همه گزينه‌ها مربوط تنظيم خصوصيات اون فايله . مثلا : نويسنده يا منتشركننده يا موضوع و ....

اون Ms Dos Name هم براي شناسايي اون فايل در داس هست كه با چه اسمي اونجا معلومه

گزینه revision number مه تعداد دفعات ذخيره‌سازي كه حين تايپ اتفاق افتاده رو نشون ميده

گزینه های page widthو text width هم به ترتيب تمام عرض صفحه و تمام عرض قسمت متن‌نويسي رو نشون ميدن

Digital Signature هم تنظيم نميشه مگر اينكه تو يك Certificate از شركت مايكروسافت داشته باشي

بازم بگم .............

خوش باشي

wordist
31-10-2007, 23:27
سلام.

تو ورد 2003 چطوری میتونم حاشیه به جز پیشفرضای خودش اضافه بکنم؟

یعنی یا خودم یدونه درست بکنم.یا پیشفرضاش رو تغیر بدم.یا دانلود بکنم.
سلام دوست عزيز

اگه منظورت از حاشيه همون كادرهاي دور صفحه است تا اونجايي كه من اطلاع دارم نميشه به اونا اضافه كرد يا خودمون جديد بسازيم

چون خودم هم دنبالش هستم اگه پيداش كردم پست جديد ميذارم

shahedi
01-11-2007, 16:43
سلام.
درمورد حاشیه باید فایل هایی که ‍فرمت BDR دارن را تهیه کنید (البته من جایی ندیدم)

درمورد اون دوستمون که گفته بودن چه جوری فهرست درست کنیم میتونیم از طریق منوی insert و سپسReferenceو بعد index and و بعد سربرگ دوم فهرست مندرجاتمون را درست کنیم

راستی wordistجان نظری درمورد پست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نداری؟

ali_ab
02-11-2007, 02:26
با سلام به عزيزان

ميشه در ورد نمودار هم رسم كرد . اين گرافي كه قرار دادم رو ميخوام رسم كنم. البته اعدادش موجود نيست وگرنه با اكسل اين كار شدني هست. اگه در ورد به صورت حدودي ميشه رسم كرد ممنونم اگه راهنمايي بفرماييد.

موفق و مويد باشيد

majid-ar
02-11-2007, 03:30
سلام دوست عزيز

اگه منظورت از حاشيه همون كادرهاي دور صفحه است تا اونجايي كه من اطلاع دارم نميشه به اونا اضافه كرد يا خودمون جديد بسازيم

چون خودم هم دنبالش هستم اگه پيداش كردم پست جديد ميذارم

سلام.
درمورد حاشیه باید فایل هایی که ‍فرمت BDR دارن را تهیه کنید (البته من جایی ندیدم)

درمورد اون دوستمون که گفته بودن چه جوری فهرست درست کنیم میتونیم از طریق منوی insert و سپسReferenceو بعد index and و بعد سربرگ دوم فهرست مندرجاتمون را درست کنیم

راستی wordistجان نظری درمورد پست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید نداری؟

ممنونم ازتون:11:

پس با این حساب باید با حاشیه های خودش سر کنم.

shahedi
02-11-2007, 09:09
ممنونم ازتون:11:

پس با این حساب باید با حاشیه های خودش سر کنم.
راستشش کلیپ آرت و بعضی چیزای دیگه رو توی خود سایت مایکروسافت دیدم می شه اضافه کرد ولی درمورد حاشیه چیز خاصی نبود
در پست
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید یکی از دوستان یه چیزایی گفتن ولی من سر در نیوردم.

shahedi
02-11-2007, 15:14
این هم یک آموزش برای تهیه فهرست در برنامه‌ی ورد به صورت جامع:

wordist
03-11-2007, 07:44
با سلام به عزيزان

ميشه در ورد نمودار هم رسم كرد . اين گرافي كه قرار دادم رو ميخوام رسم كنم. البته اعدادش موجود نيست وگرنه با اكسل اين كار شدني هست. اگه در ورد به صورت حدودي ميشه رسم كرد ممنونم اگه راهنمايي بفرماييد.

موفق و مويد باشيد

سلام دوست عزيز

به نظر من با اين دقت كار نشدني است

javad2625
03-11-2007, 12:23
با سلام به عزيزان

موفق و مويد باشيد

خوب اگه ميخواي همين نمودار رو بگذاري توي ورد، از همينجا Copy كن و توي ورد Paste كن. ديگه واسه چي ميخواي دوباره ترسيم كني؟

تا اونجا كه مي دونم ترسيم نمودار بدون داشتن اعداد در ورد امكان پذير نيست و از طريق برنامه هاي نقاشي و گرافيك مثل فتوشاپ يا اتوكد امكان پذيره.

wordist
03-11-2007, 13:46
این هم یک آموزش برای تهیه فهرست در برنامه‌ی ورد به صورت جامع:

سلام دوست عزيز

به نظر من اين آموزش جامع نبود. ميتونستي خيلي دقيق تر توضيح بدي تا دوستان با ارور روبرو نشن

من خودم دقيقا راه حل رو ادامه دادم و با ارور روبرو شدم

ولي روش همينه كه گفتي با يه كم تفسير بيشتر و دقيق تر

البته راه حل ديگه‌اي هم داره كه قبلا هم گفتم اگه رسيدم و وقت داشتم پست مي دم ولي اين راه اسان تره

elyas54
03-11-2007, 14:59
:13:

با سلام به دوستان چندي پيش قبل از اينکه سيستم خود رو بفروشم تمام فايلهاي متني که با ورد تايپ و ذخيره شده بود رو آرشيو کردم حالا بعد از مدتي البته با سيستم جديدم وقتي ميخوام اين فايلها رو مشاهده کنم با صفحه کاملا سفيد روبرو شدم البته حجم فيلها تغييري نکرده فقط اون نوشته ها رو ديگه نميشه ديد حالا براي ديدن اون نوشته هاي داخل متن بايد چکار کنم؟؟؟
با تشکر از دوستان.

:18:

wordist
03-11-2007, 15:06

با سلام به دوستان چندي پيش قبل از اينکه سيستم خود رو بفروشم تمام فايلهاي متني که با ورد تايپ و ذخيره شده بود رو آرشيو کردم حالا بعد از مدتي البته با سيستم جديدم وقتي ميخوام اين فايلها رو مشاهده کنم با صفحه کاملا سفيد روبرو شدم البته حجم فيلها تغييري نکرده فقط اون نوشته ها رو ديگه نميشه ديد حالا براي ديدن اون نوشته هاي داخل متن بايد چکار کنم؟؟؟
با تشکر از دوستان.

سلام دوست عزیز

من فکر کنم کار الیاسه :)

ولی آیا پیغامی برات ظاهر نمیشه

اگه بتونی یکی از اونا رو ارسال کنی رو ایمیل من ممکنه بتونم کمکت کنم

دوست داشتی پ خ بده

newmusic
03-11-2007, 22:58
کسی نمی دونه بالاخره چرا وقتی یه متنی که هم امگلیسی هست و هم فارسی و ورد به هم می ریزه

چیکارش کنم 5 شنبه باید پروژه ببرم بدم کمک کنید

newmusic
03-11-2007, 23:04
سلام دوست عزيز

شما كه با اين عجله اي كه دارين نه فايلتون رو آپ كردين و نه نوشتين حداقل كدوم سايت بوده

ميدونين كه نميشه گفت يه سايتي كه هم فارسي و هم انگليسي داشته باشه ، آخه فرمت سايتها با هم فرق داره و همچنين نحوه قرار دادن مطالب فارسي در سايتها هم

پس لااقل نام سايت رو ميگفتي تا مشكلت حل بشه

مشکل اسم سایت ندارم زودتر م گفتین

newmusic
03-11-2007, 23:37
اقا مشکل من حل شد

ویندوز رو عوض کردم درست شد
چه جلب

javad2625
04-11-2007, 07:22

با تشکر از دوستان.

فكر كنم نوشته ها رو ويروس از بين برده باشه. اگه خواستي، يه نمونه بگذار تا بهت بگم.

javad2625
04-11-2007, 07:47
مشکل اسم سایت ندارم زودتر م گفتین

من الآن امتحان كردم. مشكل خاصي نداره. فقط متن دلخواه رو در سايت انتخاب كرده، روي اون راست كليك و Copy‌رو بزن. بعد هم توي ورد به جاي زدن گزينه Paste گزينه Edit> Paste Special> Unformatted Unicode Text> OK رو بزن. بعد Ctrl+A و بعد هم Ctrl+Shift سمت راست.

ميشه اين:

باز هم مشكلي هست؟

elyas54
04-11-2007, 22:13
فكر كنم نوشته ها رو ويروس از بين برده باشه. اگه خواستي، يه نمونه بگذار تا بهت بگم.

اقا به من بگو چطوری یه نمونه رو باید بگذارم من هنوز مبتدی هستم آقا جواد
روش اونو توضیح بده
با تشکر

javad2625
04-11-2007, 23:54
اقا به من بگو چطوری یه نمونه رو باید بگذارم من هنوز مبتدی هستم آقا جواد
روش اونو توضیح بده
با تشکر

اول بايد فايل رو روي يكي از سايت هاي File hosting آپلود كنيد، بعد هم لينك دانلودش رو بگذاريد اينجا تا ما بتونيم دانلود كنيم.

چند تا سايت فايل هاستينگ رايگان:

Adel.p30
06-11-2007, 11:27
با سلام
لطفا اگه امکانش هست به طور تصویری به من کار Kerning for fonts رو در
forma>font>spacing
توضیح دهید من هر چی با این گزینه ور رفتم چیزی پیدا نکردم
به طور خیلی واضح بیان کنید

Wayfarerman
06-11-2007, 15:44
با سلام خدمت همه دوستان.
چند سوال در مورد Word 2003 دارم. راستش اول می خواستم با search کردن تو این تاپیک به جوابم برسم، ولی متاسفانه زیاد موفق نبودم. از دوستان خواهش می کنم راهنمایی کنن.

1- چگونه می توان در یک سند Word که تقریبا اکثر صفحات آن به حالت عمودی (Portrait) است، چند صفحه به حالت افقی (Landscape) قرار داد ؟

2- آیا می توان در یک سند Word و برای فصول مختلف آن، Header و Footer های متفاوتی داشت ؟

3- چگونه می توان یک Chart را که از Excel به Word وارد شده ، با یک Textbox به صورت Group درآورد که هر دو با هم در متن حرکت کنند ؟

متشکرم.

wordist
06-11-2007, 20:06
با سلام خدمت همه دوستان.
چند سوال در مورد Word 2003 دارم. راستش اول می خواستم با search کردن تو این تاپیک به جوابم برسم، ولی متاسفانه زیاد موفق نبودم. از دوستان خواهش می کنم راهنمایی کنن.

1- چگونه می توان در یک سند Word که تقریبا اکثر صفحات آن به حالت عمودی (Portrait) است، چند صفحه به حالت افقی (Landscape) قرار داد ؟

2- آیا می توان در یک سند Word و برای فصول مختلف آن، Header و Footer های متفاوتی داشت ؟

3- چگونه می توان یک Chart را که از Excel به Word وارد شده ، با یک Textbox به صورت Group درآورد که هر دو با هم در متن حرکت کنند ؟

متشکرم.
سلام دوست عزيز

ج 1 : ابتدا كرسر را در ابتداي صفحه موردنظر قرار بده و از منوي File گزينه Page Setup رو انتخاب كن و با از انتخاب گزينه Landscape و نيز گزينه This Point Forward از باكس Apply To به نتيجه مي‌رسي و ميتوني دوباره اين كارو براي قسمتهاي بعدي هم تكرار كني

ج 2 : پس از گذاشتن كرسر در ابتداي صفحه اول از فصل جديد به منوي insert برو و گزينه Break رو انتخاب كن و گزينه next page رو انتخاب كرده و OK كن. حالا تو اين بخش جديد (Section) ايجاد كرده‌اي كه ميتوني براي اون و بخش قبلي هر كدوم يه سرصفحه يا پاصفحه بذاري

ج 3 : ابتدا بايد چارت واردشده رو از حالت In line with text خارج كرده و In Front Of Text بكني (كليك راست روي آن و گزينه Format Picture و زبانه Layout و گزينه موردنظر) حالا هر دو رو انتخاب كن (چارت و تكست باكس) و اونا رو Group كن

موفق باشي

Wayfarerman
06-11-2007, 22:21
ممنونم wordist عزیز. بسیار عالی بود. الحق که ID ت برازندته :-)

wordist
07-11-2007, 07:36
ممنونم wordist عزیز. بسیار عالی بود. الحق که ID ت برازندته :-)
سلام دوست عزيز من

خواهش مي‌كنم اين نظر لطف شماست.

موفق باشين

lilijo0n
08-11-2007, 04:43
دوستان من ورد 2007 رو نصب کردم روی ویستا ..اگر بخوام یه فایل ورد رو باز کنم بایدخود برنامه ورد رو باز کنم و اونجا فایل مورد نظر رو open کنم....ولی وقتی مستقیم اینکارو میکنم ارور میده که doc is not a vali for win32 application ...........میشه راهنمایی کنید که چیکار باید بکنم. در ضمن reinstal هم کردم ولی درست نشده..

در ضمن خود برنامه ورد هم هر سری که بازش میکنم نواروضعیت configuration progress میاد که 5 دقیقه طول میکشه تا اینکه کامل شه و وردو باز کنه

Wayfarerman
08-11-2007, 14:07
سلام دوست عزيز

ج 1 : ابتدا كرسر را در ابتداي صفحه موردنظر قرار بده و از منوي File گزينه Page Setup رو انتخاب كن و با از انتخاب گزينه Landscape و نيز گزينه This Point Forward از باكس Apply To به نتيجه مي‌رسي و ميتوني دوباره اين كارو براي قسمتهاي بعدي هم تكرار كني

ج 2 : پس از گذاشتن كرسر در ابتداي صفحه اول از فصل جديد به منوي insert برو و گزينه Break رو انتخاب كن و گزينه next page رو انتخاب كرده و OK كن. حالا تو اين بخش جديد (Section) ايجاد كرده‌اي كه ميتوني براي اون و بخش قبلي هر كدوم يه سرصفحه يا پاصفحه بذاري

ج 3 : ابتدا بايد چارت واردشده رو از حالت In line with text خارج كرده و In Front Of Text بكني (كليك راست روي آن و گزينه Format Picture و زبانه Layout و گزينه موردنظر) حالا هر دو رو انتخاب كن (چارت و تكست باكس) و اونا رو Group كن

موفق باشي

wordist عزیز سلام. مورد دوم متاسفانه جواب نداد. یعنی با اینکه کارایی رو که گفتی انجام دادم، باز هم وقتی خواستم در قسمت جدید Header و Footer بذارم، قبلی ها رو هم تغییر داد. اگه لطف کنی راهنمایی کنی ممنون میشم.

wordist
08-11-2007, 20:25
wordist عزیز سلام. مورد دوم متاسفانه جواب نداد. یعنی با اینکه کارایی رو که گفتی انجام دادم، باز هم وقتی خواستم در قسمت جدید Header و Footer بذارم، قبلی ها رو هم تغییر داد. اگه لطف کنی راهنمایی کنی ممنون میشم.
سلام دوست عزيز

چون بصورت پيش‌فرض تمامي مطالب در Header و Footer يكسان در نظر گرفته مي‌شود حتي اگر در بخشهاي ممختلف هم باشد، شما بايد در Header ياFooter يك بخش كه مي‌خواهي با بخش قبلي يكسان نباشد كليك كرده و از نوارابزار مربوطه كه باز مي‌شود دكمه Same as previous رو بزني و سرصفحه و پاصفحه بخش قبل رو تغيير بدي

موفق باشي جوون

wordist
08-11-2007, 20:25
سلام دوست عزيز

چون بصورت پيش‌فرض تمامي مطالب در Header و Footer يكسان در نظر گرفته مي‌شود حتي اگر در بخشهاي ممختلف هم باشد، شما بايد در Header ياFooter يك بخش كه مي‌خواهي با بخش قبلي يكسان نباشد كليك كرده و از نوارابزار مربوطه كه باز مي‌شود دكمه Same as previous رو بزني و سرصفحه و پاصفحه بخش قبل رو تغيير بدي

موفق باشي جوون

ooje_asman
08-11-2007, 22:35
با سلام آقا این حرف ی در ورد 2007 چطوری درست میشه البته نه با شیفت + x

wordist
09-11-2007, 11:10
سلام دوست عزيز

توي همين تاپيك جستجو كن به جواب مي رسي

shahedi
09-11-2007, 12:39
1- از فونت های bXو 2X استفاده کن و یا از ریپلیس استفاده کن

ooje_asman
09-11-2007, 12:40
من 106 صفحه رو چطور جستجو کنم ؟ یکی دو ساعت وقت میخاد.برا 2007 میخام ها نه 2003

aliali58
10-11-2007, 15:03
براي درست كردن كليدهايي مثل ي ، نيم فاصله، پ ، ژ و غيره كه صفحه كليد شما آن را اشتباهي ميزند مثلا ي را با شيفت ايكس بايد بزنيد (در ويندوز xp) فايل kbdfa.dll رو از روي سيستمي كه اين كليدها درست است كپي كنيد روي فلاپي يا سي دي و سپس سيستم خودتان را ري استارت كنيد و كليد F8 را بزنيد و حالت safemode را انتخاب كنيد پس از بالا آمدن ويندوز فايلي را كه كپي كرده‌ايد در شاخه‌اي كه ويندوز اكس پي شما نصب شده مثلا در درايو d نصب شده به اين شكل:
D\windows\system32 بريزيد يك پيغام مبني بر تعويض فايل جديد شما (همان فايلي را كه روي فلاپي يا سي دي ريخته بوديد) با فايل قديمي كه روي ويندوزتان بوده به شما داده ميشود yes را بزنيد و سيستم را مجدداً ري استارت كنيد. حالا ديگر مشكلي با صفحه كليد نخواهيد داشت.

Wayfarerman
10-11-2007, 19:31
سلام دوست عزيز

موفق باشي جوون

انجام شد. ممنونم. راهنمایی هات کمک ارزنده ای بهم کرد تا بتونم پایان نامه م رو به صورت منسجم در یک فایل داشته باشم و این چیزیه که تا حالا بین دانشجوها ندیده بودم کسی بتونه انجامش بده. پس باز هم ممنون. :20::11:

rafiep30world
10-11-2007, 22:18
سلام
شركت مريم سافت جديدا آپديت ميرعماد MirEmad 2.1.0 86-08-12 رو گذاشته تو سايتش با دو تا فونته جديد به اسم پيرآموز اگه كسي كركشو جايي مي شناسي لينك بده دانلود كنيم

elyas54
11-11-2007, 00:49

دوست عزیز آقا جواد این هم لینکش:

wordist
11-11-2007, 08:20
انجام شد. ممنونم. راهنمایی هات کمک ارزنده ای بهم کرد تا بتونم پایان نامه م رو به صورت منسجم در یک فایل داشته باشم و این چیزیه که تا حالا بین دانشجوها ندیده بودم کسی بتونه انجامش بده. پس باز هم ممنون. :20::11:
سلام دوست من

خواهش مي كنم قابلي نداشت

انشاءالله بتوني خوب از پايان نامه‌ات دفاع كني

خوش باشي

mohsen.rajabi
11-11-2007, 08:32
با سلام
ببخشید یه راهنمایی می خواستم می خواستم شماره صفحه رو کنار برگه A4 بزنم و دورش یه طرح بزارم باید چه کار کنم که در تمام صفحات بیاد و به ترتیب باشه؟

wordist
11-11-2007, 08:43
با سلام
ببخشید یه راهنمایی می خواستم می خواستم شماره صفحه رو کنار برگه A4 بزنم و دورش یه طرح بزارم باید چه کار کنم که در تمام صفحات بیاد و به ترتیب باشه؟
سلام دوست عزيز

دورش چه نوع طرحي مي‌خواي بذاري

مثلا اگه بخواي مي توني توي textbox بذاريش يا .... منظورت رو از طرح مشخص كن

Adel.p30
11-11-2007, 12:59
با سلام
یعنی تو این سایت به این بزرگی هیچکی کاره Kernings for fonts واقع در font>spacing
رم نمی دونه اگه کسی می دونه با تصویر ت.وضیح بده متشکرم

wordist
11-11-2007, 14:00
با سلام
یعنی تو این سایت به این بزرگی هیچکی کاره Kernings for fonts واقع در font>spacing
رم نمی دونه اگه کسی می دونه با تصویر ت.وضیح بده متشکرم
سلام دوست عزيز

اين قسمت به نظر من (از روي تحقيق) هيچ گونه كارايي در ورد مخصوصا براي زبان فارسي ندارد

يه مطلبي يه جا ديدم كه بد نيست خودت اونو يه بررسي بكني چون ممكنه من نتونم درست بيانش كنم

aliali58
11-11-2007, 15:09
با سلام
لطفا اگه امکانش هست به طور تصویری به من کار Kerning for fonts رو در
forma>font>spacing
توضیح دهید من هر چی با این گزینه ور رفتم چیزی پیدا نکردم
به طور خیلی واضح بیان کنید

اگه با انگليسي مشكلي نداري help رو بخون اگه هم مشكل داري بگو يكي اين رو برات ترجمه كنه
Kerning for fonts Automatically adjusts the amount of space between certain combinations of characters so that an entire word looks more evenly spaced. This command works for TrueType and Adobe PostScript fonts only. To use this feature, type or select the smallest font size to which you want to apply kerning in the Points and above box. Microsoft Office Word automatically kerns all fonts of that size and greater.

ali_crown
11-11-2007, 15:14
با سلام خدمت دوستان گرامی
میخواست بدونم چجوری میشه که من یک تصویر یا عکس و یا لوگوی شرکتی رو توی وورد پشت تمام نوشته ها به صورت صفحه به صفحه ( یعنی یک آرم بزرگ شرکت پشت تمام برگه هایی که ایجاد میشه ) بیفته ؟ آفیس 2003 و 2007

javad2625
11-11-2007, 15:35
وست عزیز آقا جواد این هم لینکش:

کد:

سلام
از طريق Pm جواب دادم. راه حلي نداره.

ali_crown
11-11-2007, 15:38
برای من Pm فرستادین ؟

من که پی امی ندارم

wordist
11-11-2007, 20:31
با سلام خدمت دوستان گرامی
میخواست بدونم چجوری میشه که من یک تصویر یا عکس و یا لوگوی شرکتی رو توی وورد پشت تمام نوشته ها به صورت صفحه به صفحه ( یعنی یک آرم بزرگ شرکت پشت تمام برگه هایی که ایجاد میشه ) بیفته ؟ آفیس 2003 و 2007
سلام دوست عزيز

به منوي Format برو و از زيرمنوي Background گزينه Printed watermark رو انتخاب كن و سپس select picture و .....

موفق باشي

Aloneboy
11-11-2007, 21:09
موقعی که ورد 2007 رو اجرا می کنم این ارور رو میده البته قبلا من این مشکل رو نداشتم تازه اینجوری شده:

و داخل متن این کادر این کلمه ها نوشته:
This error usually occurs because of macro security settings. If you know that the macro comes from a source that you trust, you can change your macro security settings to allow you to enable the macro. The way that you change your macro security settings depends on the Microsoft Office System program that you are using.
Microsoft Office Access, Microsoft Office Excel, Microsoft Office PowerPoint, or Microsoft Office Word --

To check your macro security settings, click the Microsoft Office Button, click <program name> Options, click Trust Center, and then click Trust Center Settings.
If macro security is set to Disable all macros without notification, all macros are automatically disabled. Use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Macro Settings, and then click Disable all macros with notification.
Click OK in the Trust Center dialog box to apply the new setting. Click OK to close the program options dialog box.
Close the file and the Microsoft Office program that you are using.
Open the file again. A Security Alert appears in the Document Information Bar just below the ribbon. Click Enable Content to allow the macro to run.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to Disable all macros without notification.
If macro security is set to Disable all macros with notification, but you selected Disable when prompted by the macro warning dialog when you opened the file, use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Cancel. Click Cancel to close the program options dialog box.
Open the file again. A Security Alert appears in the Document Information Bar just below the ribbon. Click Enable Content to allow the macro to run.
If macro security is set to Disable all macros except digitally signed macros, the macro may not have been digitally signed. Verify that you can trust the macro before using the following procedure to allow it to run.
In the Trust Center dialog box, click Cancel. Click Cancel to close the program options dialog box.

Microsoft Office Outlook, Microsoft Office Visio, or Microsoft Office Publisher --

To check your macro security settings, on the Tools menu, click Trust Center, and then click Macro Security.
If macro security is set to No warnings and disable all macros, all macros are automatically disabled. Use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Warnings for signed macros; all unsigned macros are disabled, and then click OK.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run. If you are using Visio, the Enable Content button appears as part of a Security Alert in the Document Information Bar. If you are not prompted to enable the macro, or if you receive this error again, the macro may not be digitally signed. Verify that you can trust the macro. If you are certain that you can trust the macro, use the next procedure below to enable the macro.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to No warnings and disable all macros.
If macro security is set to Warnings for signed macros; all unsigned macros are disabled, the macro may not be digitally signed. If you are certain that you can trust the macro, use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Warnings for all macros, and then click OK.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run. If you are using Visio, the Enable Content button appears as part of a Security Alert in the Document Information Bar.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to Warnings for signed macros; all unsigned macros are disabled.

Microsoft Office Project --

To check your macro security settings, on the Tools menu, click Macro, and then click Security.
If macro security is set to Very High, use the following procedure to enable the macro.
In the Security dialog box, click High, and then click OK.
Close the file and Microsoft Office Project.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run. If you are not prompted to enable the macro, or if you receive this error message again, the macro may not be digitally signed. Verify that you can trust the macro. If you are certain that you can trust the macro, use the next procedure below to enable the macro.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to Very High.
If the macro security setting is set to High, the macro may not be digitally signed. If you are certain that you can trust the macro, use the following procedure to enable the macro.
In the Security dialog box, click Medium, and then click OK.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to High.

This error may also occur for the following reasons:
The certificate of trust that is attached to the macro is invalid. Unless you are certain that the macro is safe, it is recommended that you not trust or run the macro.
The certificate is no longer trusted, was revoked by the issuing authority, or is damaged. Unless you are certain that the macro is safe, it is recommended that you not trust or run the macro.
Visual Basic for Applications (VBA) is not installed on your computer. In this case, no VBA macro can be run, regardless of whether the macro has a valid certificate of trust. You or your administrator may have chosen not to install VBA, or the version of Microsoft Office that you are using may not install VBA by default. If your version of Microsoft Office does not provide VBA as an installable feature, you can upgrade to a version that provides VBA support.
If you are unable to change the security settings, it is possible that another program has locked the security settings. Close all Microsoft Office System programs, then restart your program and change the security settings.
More information about this error message online.

mohsen.rajabi
12-11-2007, 07:11
سلام دوست عزيز

دورش چه نوع طرحي مي‌خواي بذاري

مثلا اگه بخواي مي توني توي textbox بذاريش يا .... منظورت رو از طرح مشخص كن
نگاه کتابها رو دیدید بعضی هاش شماره صفحه کنار صفحه است و یه طرح اسلیمی مانند دورشه از اینجور طرح ها

wordist
12-11-2007, 07:39
موقعی که ورد 2007 رو اجرا می کنم این ارور رو میده البته قبلا من این مشکل رو نداشتم تازه اینجوری شده:

و داخل متن این کادر این کلمه ها نوشته:
This error usually occurs because of macro security settings. If you know that the macro comes from a source that you trust, you can change your macro security settings to allow you to enable the macro. The way that you change your macro security settings depends on the Microsoft Office System program that you are using.
Microsoft Office Access, Microsoft Office Excel, Microsoft Office PowerPoint, or Microsoft Office Word --

To check your macro security settings, click the Microsoft Office Button, click <program name> Options, click Trust Center, and then click Trust Center Settings.
If macro security is set to Disable all macros without notification, all macros are automatically disabled. Use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Macro Settings, and then click Disable all macros with notification.
Click OK in the Trust Center dialog box to apply the new setting. Click OK to close the program options dialog box.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to Disable all macros without notification.
If macro security is set to Disable all macros with notification, but you selected Disable when prompted by the macro warning dialog when you opened the file, use the following procedure to enable the macro.
If macro security is set to Disable all macros except digitally signed macros, the macro may not have been digitally signed. Verify that you can trust the macro before using the following procedure to allow it to run.

Microsoft Office Outlook, Microsoft Office Visio, or Microsoft Office Publisher --

To check your macro security settings, on the Tools menu, click Trust Center, and then click Macro Security.
If macro security is set to No warnings and disable all macros, all macros are automatically disabled. Use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Warnings for signed macros; all unsigned macros are disabled, and then click OK.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run. If you are using Visio, the Enable Content button appears as part of a Security Alert in the Document Information Bar. If you are not prompted to enable the macro, or if you receive this error again, the macro may not be digitally signed. Verify that you can trust the macro. If you are certain that you can trust the macro, use the next procedure below to enable the macro.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to No warnings and disable all macros.
If macro security is set to Warnings for signed macros; all unsigned macros are disabled, the macro may not be digitally signed. If you are certain that you can trust the macro, use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Warnings for all macros, and then click OK.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run. If you are using Visio, the Enable Content button appears as part of a Security Alert in the Document Information Bar.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to Warnings for signed macros; all unsigned macros are disabled.

Microsoft Office Project --

To check your macro security settings, on the Tools menu, click Macro, and then click Security.
If macro security is set to Very High, use the following procedure to enable the macro.
In the Security dialog box, click High, and then click OK.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run. If you are not prompted to enable the macro, or if you receive this error message again, the macro may not be digitally signed. Verify that you can trust the macro. If you are certain that you can trust the macro, use the next procedure below to enable the macro.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to Very High.
If the macro security setting is set to High, the macro may not be digitally signed. If you are certain that you can trust the macro, use the following procedure to enable the macro.
In the Security dialog box, click Medium, and then click OK.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to High.

This error may also occur for the following reasons:
The certificate of trust that is attached to the macro is invalid. Unless you are certain that the macro is safe, it is recommended that you not trust or run the macro.
The certificate is no longer trusted, was revoked by the issuing authority, or is damaged. Unless you are certain that the macro is safe, it is recommended that you not trust or run the macro.
Visual Basic for Applications (VBA) is not installed on your computer. In this case, no VBA macro can be run, regardless of whether the macro has a valid certificate of trust. You or your administrator may have chosen not to install VBA, or the version of Microsoft Office that you are using may not install VBA by default. If your version of Microsoft Office does not provide VBA as an installable feature, you can upgrade to a version that provides VBA support.
If you are unable to change the security settings, it is possible that another program has locked the security settings. Close all Microsoft Office System programs, then restart your program and change the security settings.
More information about this error message online.
سلام دوست عزيز

فايل ورد شما داراي يك ماكرو مي‌باشد كه امنيت محتوايي آن براي ورد 2007 قابل شناسايي نيست ،‌و چون ويروسها يا تروجانها و ... مي‌توانند در قالب كدهاي VBA كه در ماكروها مي‌باشند به سيستمهاي كامپيوتري حمله كنند اين پيغام و هشدار براي شما در هنگام باز كردن اين فايل نمايش داده مي‌شود.

حال با Ok كردن پيغام ، زير ريبون نوارابزارها همان پيغام (محدودتر) به همراه دكمه Option نمايش داده ميشود كه با زدن آن دكمه و انتخاب گزينه Enable ...... فايل شما باز مي‌شود.

اگر نشد عكس صفحه بعد از OK كردن كادر را بگذاريد تا روش ديگري را توضيح دهم.

موفق باشي

wordist
12-11-2007, 07:50
نگاه کتابها رو دیدید بعضی هاش شماره صفحه کنار صفحه است و یه طرح اسلیمی مانند دورشه از اینجور طرح ها
سلام دوست عزيز

خوب دقت كن نسبت به جزئيات نوشته شده در متن ساده زير

اين كار رو بوسيله گذاشتن يك word Art حاوي كاراكتر اسليمي موردنظر كه در آن از حالت Behind Text (زير متن) استفاده شده است ، در Header and footer انجام مي‌شود.

سعي كن موفق بشي انجامش بدي اگه نه بگو تا بگم

mohsen.rajabi
12-11-2007, 13:49
سلام دوست عزيز

اين كار رو بوسيله گذاشتن يك word Art حاوي كاراكتر اسليمي موردنظر كه در آن از حالت Behind Text (زير متن) استفاده شده است ، در Header and footer انجام مي‌شود.

ممنون از راهنماییت سعی می کنم اگه نتونستم بهت pm می دم

Aloneboy
12-11-2007, 18:25
سلام دوست عزيز

فايل ورد شما داراي يك ماكرو مي‌باشد كه امنيت محتوايي آن براي ورد 2007 قابل شناسايي نيست ،‌و چون ويروسها يا تروجانها و ... مي‌توانند در قالب كدهاي VBA كه در ماكروها مي‌باشند به سيستمهاي كامپيوتري حمله كنند اين پيغام و هشدار براي شما در هنگام باز كردن اين فايل نمايش داده مي‌شود.

حال با Ok كردن پيغام ، زير ريبون نوارابزارها همان پيغام (محدودتر) به همراه دكمه Option نمايش داده ميشود كه با زدن آن دكمه و انتخاب گزينه Enable ...... فايل شما باز مي‌شود.

اگر نشد عكس صفحه بعد از OK كردن كادر را بگذاريد تا روش ديگري را توضيح دهم.

موفق باشي

اصلا فایل وردی در کار نیست من برنامه ورد رو که باز می کنم این پیغام رو میده که باید چندین بار دکمه ok رو بزنم تا این پیغام بره و بتوانم شروع به کار کنم و اون قسمت که گفتید (زير ريبون نوارابزارها همان پيغام (محدودتر) به همراه دكمه Option نمايش داده ميشود كه با زدن آن دكمه و انتخاب گزينه Enable ...... فايل شما باز مي‌شود.) وجود ندارد

wordist
13-11-2007, 07:38
اصلا فایل وردی در کار نیست من برنامه ورد رو که باز می کنم این پیغام رو میده که باید چندین بار دکمه ok رو بزنم تا این پیغام بره و بتوانم شروع به کار کنم و اون قسمت که گفتید (زير ريبون نوارابزارها همان پيغام (محدودتر) به همراه دكمه Option نمايش داده ميشود كه با زدن آن دكمه و انتخاب گزينه Enable ...... فايل شما باز مي‌شود.) وجود ندارد
سلام دوست عزيز

چند احتمال وجود داره

1- اينكه آفيس در ابتدا كامل نصب نشده و قسمت مربوط به ساپورت ماكروها و كنترلها نصب نگرديده است كه در اين صورت بايد آفيس را كامل نصب كنيد.

ج: نصب كامل آفيس

2- در قسمت تنظيمات زبان (language settings) در خود ورد نه ويندوز ، زبان فارسي انتخاب و اضافه نشده است

ج: start --> All program --> Microsoft office --> Microsoft office tools --> Microsoft office 2007 language setting و انتخاب زبان فارسي

3- ورد براي ماكروها بصورت پيش‌فرض حالت غيرفعال به خود مي گيرد تا مبادا انها ويروسي نباشند كه مي توان ان را از اين حالت خارج كرد.

ج: زدن دكمه آفيس (office button) در ورد (دكمه بالا و سمت چپ) و زدن word option و قسمت trust center و قسمت macro settings و گزينه هاي مربوطه جهت فعال سازي يا غيرفعال سازي ماكروها. به نظر من گزينه اول رو بزن و اگه دوباره پيغام داد اون موقع گزينه چهارم رو بزن و داخل ورد شو.

حتما اگه درست شد از هر راهي يا درست نشد روي مسنجر خبرم كن تا بگم بري ببيني ياي ماكرويي فعال هست و وجود داره يا نه

موفق باشي

mahn90
13-11-2007, 18:17
Sلام دوستان من میخوام بدونم چطوری میتونم ت. ورد 2007 کادر بزارم با شماره صفحه؟
در ضمن پطوری میشه وقتی عدد 7 رو میرنم 7 فارسی بنویسع نه انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

wordist
14-11-2007, 07:38
Sلام دوستان من میخوام بدونم چطوری میتونم ت. ورد 2007 کادر بزارم با شماره صفحه؟
در ضمن پطوری میشه وقتی عدد 7 رو میرنم 7 فارسی بنویسع نه انگلیسی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام دوست عزيز

براي ايجاد كادر دور صفحه از زبانه Page Layout و دكمه Page border استفاده كن

براي ايجاد شماره صفحه از ريبون insert و دكمه Page number استفاده كن

براي نوشتن فارسي اعداد هرچند تا حالا خيلي توضيح داده شده ولي بازم ميگم

شما از word option و قسمت advance بايد دنبال باكس Numeral باشي و از داخلش گزينه context رو انتخاب كني

موفق باشي عزيز

Aloneboy
14-11-2007, 09:20
سلام دوست عزيز

چند احتمال وجود داره

1- اينكه آفيس در ابتدا كامل نصب نشده و قسمت مربوط به ساپورت ماكروها و كنترلها نصب نگرديده است كه در اين صورت بايد آفيس را كامل نصب كنيد.

ج: نصب كامل آفيس

2- در قسمت تنظيمات زبان (language settings) در خود ورد نه ويندوز ، زبان فارسي انتخاب و اضافه نشده است

ج: start --> All program --> Microsoft office --> Microsoft office tools --> Microsoft office 2007 language setting و انتخاب زبان فارسي

3- ورد براي ماكروها بصورت پيش‌فرض حالت غيرفعال به خود مي گيرد تا مبادا انها ويروسي نباشند كه مي توان ان را از اين حالت خارج كرد.

ج: زدن دكمه آفيس (office button) در ورد (دكمه بالا و سمت چپ) و زدن word option و قسمت trust center و قسمت macro settings و گزينه هاي مربوطه جهت فعال سازي يا غيرفعال سازي ماكروها. به نظر من گزينه اول رو بزن و اگه دوباره پيغام داد اون موقع گزينه چهارم رو بزن و داخل ورد شو.

حتما اگه درست شد از هر راهي يا درست نشد روي مسنجر خبرم كن تا بگم بري ببيني ياي ماكرويي فعال هست و وجود داره يا نه

موفق باشي

همه راه ها رو انجام دادن ولی به جز گزینه ی اول نصب مجدد
ولی مشکل هنوز هستش مشکل اینجاست که اگه متنی رو می خوای از یه جای دیگه مثلا سایتی کپی کنی و بیاری داخل ورد مثلا این جمله (یکی اینکه در ساختار آن به جای تیمین، از اوراسیل(u) استفاده شده است) به این صورت نوشته میشه (شده است یکی اینکه در ساختار آن به جای تیمین، از اوراسیل(u) استفاده ) و لی من ورد 2002 رو الان نصب کردم اینجوری نمیشه (اون ورد 2007 رو پاک نکردم ) حالا اگه راه دیگه ای به نظرت نمیرسه تا دوباره نصب مجدد کنم

wordist
14-11-2007, 10:12
همه راه ها رو انجام دادن ولی به جز گزینه ی اول نصب مجدد
ولی مشکل هنوز هستش مشکل اینجاست که اگه متنی رو می خوای از یه جای دیگه مثلا سایتی کپی کنی و بیاری داخل ورد مثلا این جمله (یکی اینکه در ساختار آن به جای تیمین، از اوراسیل(u) استفاده شده است) به این صورت نوشته میشه (شده است یکی اینکه در ساختار آن به جای تیمین، از اوراسیل(u) استفاده ) و لی من ورد 2002 رو الان نصب کردم اینجوری نمیشه (اون ورد 2007 رو پاک نکردم ) حالا اگه راه دیگه ای به نظرت نمیرسه تا دوباره نصب مجدد کنم
سلام

گفتم كه روي ياهو مسنجر پي ام بده تار اهنماييت كنم ببيني آيا ماكرويي فعال هست يا نه

براي اون سوال هم يه بار ctrl+A رو بزن و بعد يه بار كنترل و شيفت راست رو با هم بزن تا متن right ti left بشه و درست بشه

tazevared2006
15-11-2007, 01:12
اين قسمت تو ورد 2007 كجاست ؟

wordist
15-11-2007, 07:52
اين قسمت تو ورد 2007 كجاست ؟

سلام تازه وارد :)

بابا راه دور نمي خواد بري ها . همين بالا سرت توي پست اول همين صفحه رو حداقل يه چك مي كردي

همونجا توضيح دادم

tazevared2006
15-11-2007, 09:45
سلام تازه وارد :)

بابا راه دور نمي خواد بري ها . همين بالا سرت توي پست اول همين صفحه رو حداقل يه چك مي كردي

همونجا توضيح دادم

مرسي دوست من.

shahedi
15-11-2007, 18:57
می دونم که همه این کار را بلدن ولی اگه کسی خواست در خدمتم شما می تونید به راحتی چنین تصاویری را بدون متن به عنوان الگو ذخیره کنید و مثلا در سر صفحه ها (برای تبلیغ آرم شرکت یا ... استفاده کنید البته این مورد حرفه ای نیست لطفا خرده نگیرید)

soooot
16-11-2007, 00:10
سلام
چطوری غلط یاب املایی فارسی رو در ورد 2007 فعال کنم ؟

[ali]
16-11-2007, 15:05
صفحه ی اول این تایپیک را دیدم و همه ی فونت ها یی را که معرفی شده بود امتحان کردم ولی همه اش حذف شده بود و من فونت هایی می خواهم که با 2 آغاز شود اگر کسی دارد لطفا لینک بدهد. در ضمن در ورد 2007 تراز از دو طرف کجاست نه روی نوار ابزار است و نه در قسمت کاستمایز که بتوان آن را اضافه کرد سایر تراز ها در قسمت کاستمایز بود ولی تراز از دو طرف نبود آفیسی که نصب کردم mrt نیست لطفا راهنمایی کنید

mosadr
16-11-2007, 15:56
سلام دوست عزيز

سلام
لطفا میتونید بیشتر توضیح بدید یه کم
من از کجا میتونم اون نقشهای به قول دوستمون شبیه به اسلیمیو پیدا کنم. و چه طوری میتونم اونو به پاورقی منتقل کنم. از شما چه پنهون این سوال دوستمون سوال منم بود. بعضی مجلاتو میدیدم که شماره صفحه تو حاشیه چپ یا راست صفحه خورده و از این نقشو نگارا هم اطرافش هست. دوست داشتم یاد بگیرم این کارو. امیدوارم بتونید کمکم کنید.

mosadr
16-11-2007, 16:11
با سلام خدمت دوستان ورد كار اگر منظورتان از شماره پاورقي همان مرجع پاورقي است كه بطور خودكار زير متن زده مي شود است اصلاح آن بسيار ساده است براي اين كار پس از اينكه شماره پاورقي را ايجاد كرديد به اول پاورقي مراجعه و شماره مرجع را هاي لايت كنيد سپس از منوي فرمت گرينه Style & formating و يا از آيكون AA كه در تايتل بار كنار تب نوع فونت وجود دارد refrenc را انتخاب و فونت لاتين آنرا به فونتهاي IPT دار اصلاح كنيد مثل IPT Lotus و يا IPT Mitra و ... (اين فونت ها را اگر نداريد از سايت برنا رايانه دانلود كنيد) با اين تغيير عدد مرجع يا refrence Number شما فارسي مي شود چنانچه اين فرمت را به Tempelet(الگو) اضافه نمائيد از اين به بعد تمام اعداد مرجع شما فارسي نوشته خواهد شد
مرسی از راه حلی که دادی
من قبلا این راه رو امتحان کرده بودم. در ظاهر مشکل حل شد و خلیل خوشحال شدم. چون دیگه کلی تو صفحه آرایی دستم باز میشد و دیگه نیاز نبود که آخز سر قبل از پی دی اف کردن فایل اعداد رو دونه دونه انتخاب و به فونت IPT تبدیل کنم. اما ایراد اینه که تمام عددا رو فارسی میکنه در حالی که معمولا ما برخی از پاورقیامون لاتین و راستچین هست و باید عددشم طبیعتا لاتین باشه و نه فارسی. برای حل این مشکل راهی به نظرتون میرسه یا نه.
د

wordist
16-11-2007, 20:05
مرسی از راه حلی که دادی
من قبلا این راه رو امتحان کرده بودم. در ظاهر مشکل حل شد و خلیل خوشحال شدم. چون دیگه کلی تو صفحه آرایی دستم باز میشد و دیگه نیاز نبود که آخز سر قبل از پی دی اف کردن فایل اعداد رو دونه دونه انتخاب و به فونت IPT تبدیل کنم. اما ایراد اینه که تمام عددا رو فارسی میکنه در حالی که معمولا ما برخی از پاورقیامون لاتین و راستچین هست و باید عددشم طبیعتا لاتین باشه و نه فارسی. برای حل این مشکل راهی به نظرتون میرسه یا نه.
د
سلام دوست عزيز

نيازي نيست از اون فونتهاي بدون كاربرد (البته در ورد) استفاده كني

فارسي كردن اعداد پاورقي

راستي به جاي اينكه PDF كني مي توني از يه روش ديگه كه تو خود ورد براي بهم نريختن فونتها روي يه سيستم ديگه وجود داره استفاده كني اگه به دردت ميخوره تا لينك پستش رو بهت بدم

wordist
16-11-2007, 20:06
;1816921']صفحه ی اول این تایپیک را دیدم و همه ی فونت ها یی را که معرفی شده بود امتحان کردم ولی همه اش حذف شده بود و من فونت هایی می خواهم که با 2 آغاز شود اگر کسی دارد لطفا لینک بدهد. در ضمن در ورد 2007 تراز از دو طرف کجاست نه روی نوار ابزار است و نه در قسمت کاستمایز که بتوان آن را اضافه کرد سایر تراز ها در قسمت کاستمایز بود ولی تراز از دو طرف نبود آفیسی که نصب کردم mrt نیست لطفا راهنمایی کنید
سلام دوست عزيز

عضويتت رو تبريك ميگم

لينك فونتهاي 2 رو اگه پبدا كردم برات ميذارم (ولي اونا با فونتهاي B فرقي ندارن)

در مورد سوال دومت هم بايد بگم شما مي توني از كليدهاي تركيبي زير استفاده كني

Align Right : CTRL + R
Align Left : CTRL + L
Center : CTRL + E
Jastify : CTRL + J

موفق باشي

wordist
16-11-2007, 20:07
سلام
لطفا میتونید بیشتر توضیح بدید یه کم
من از کجا میتونم اون نقشهای به قول دوستمون شبیه به اسلیمیو پیدا کنم. و چه طوری میتونم اونو به پاورقی منتقل کنم. از شما چه پنهون این سوال دوستمون سوال منم بود. بعضی مجلاتو میدیدم که شماره صفحه تو حاشیه چپ یا راست صفحه خورده و از این نقشو نگارا هم اطرافش هست. دوست داشتم یاد بگیرم این کارو. امیدوارم بتونید کمکم کنید.
سلام دوست عزيز

ورودت رو تبريك مي گم

بعضي از فونتها هستن كه بعضي از كاراكترهاي اونا نقشهاي اسليمي هم داره كه بايد اونا را اول پيدا كني

بعد بايد يه word art بسازي و اون كاراكتر رو داخلش كپي كني (ميتوني يه كپي ازش بوسيله insert --> symbol بگيري و بعد در متن word art كپي كني و فونتش رو هم انتخاب كني تا همون نشون داده بشه)

بعد word art را درون پاصفحه (نه پاورقي دوست من ، اخه اين دو تا با هم فرق دارن) قرار بدي بطوريكه زير متن باشه (Behind Text) و سپس شماره صفحه رو وارد كرده و word art را نسبت به اون تنظيم كني

البته نقشهاي ساده‌تر رو هم ميشه انتخاب كرد مثل استفادع از ستاره‌هايي كه در autoshape قرار دارن يا ...

موفق باشي

اگه نشد بازم پي ام بده

mosadr
16-11-2007, 20:38
سلام دوست عزيز

نيازي نيست از اون فونتهاي بدون كاربرد (البته در ورد) استفاده كني

فارسي كردن اعداد پاورقي

راستي به جاي اينكه PDF كني مي توني از يه روش ديگه كه تو خود ورد براي بهم نريختن فونتها روي يه سيستم ديگه وجود داره استفاده كني اگه به دردت ميخوره تا لينك پستش رو بهت بدم

ممنون از راهنماییت

راه حل replace بهتره. مرسی واقعا
من برای ارسال به چاپخونه فایلو pdf میکنم. آیا این تکنیکی که شما تو خود ورد سراغ دارید برای فیکس کردن هم میتونه جواب بده. در هر صورت اگه لینکو پست کنید باز ممنون میشم.

Backstreetboys
17-11-2007, 01:47
سلام من با یک برنامه فایل pdf رو به word تبدیل کردم ولی چرا متن فارسی اشتباه نشون میده
مثال: سلام=====مالس (از ته نوشته)

wordist
17-11-2007, 08:07
سلام من با یک برنامه فایل pdf رو به word تبدیل کردم ولی چرا متن فارسی اشتباه نشون میده
مثال: سلام=====مالس (از ته نوشته)
سلام

معمولا در تبديل فايلهايي با متن فارسي از pdf به ورد مشكلات زيادي وجود داره كه قابل حل نيست از جمله همين مشكل تازه اين خوبشه بعضي وقتها نرم‌افزارها حتي تشخيص حروف رو هم نمي تونن بدن

wordist
17-11-2007, 08:19
سلام
چطوری غلط یاب املایی فارسی رو در ورد 2007 فعال کنم ؟
سلام دوست عزيز

شما بايد ديكشنري فارسي داشته باشي اونم با فرمتي كه ورد اونو بشناسه (كه من تا بحال نديدم و كار نكردم) بعد اون ديكشنري رو add كني و حالا ميتوني كار كني

اگه پيدا كردي براي همه بذار تا استفاده كنيم

[ali]
17-11-2007, 10:26
سلام دوست عزيز

عضويتت رو تبريك ميگم

لينك فونتهاي 2 رو اگه پبدا كردم برات ميذارم (ولي اونا با فونتهاي B فرقي ندارن)

در مورد سوال دومت هم بايد بگم شما مي توني از كليدهاي تركيبي زير استفاده كني

Align Right : CTRL + R
Align Left : CTRL + L
Center : CTRL + E
Jastify : CTRL + J

موفق باشي
سلام عزیز ممنون می خوام بدونم چه طوری آیکنش را بیارم توی قسمتی که گفتم که نبود امیدوارم
این فونت ها رو هم برام بذاری ممنون

wordist
17-11-2007, 11:40
;1819267']سلام عزیز ممنون می خوام بدونم چه طوری آیکنش را بیارم توی قسمتی که گفتم که نبود امیدوارم
این فونت ها رو هم برام بذاری ممنون
سلام دوست عزيز

خواهش مي كنم

ولي افيس 2007 مثل ورژنهاي قبلي قابليت تغيير در ريبونها (كم و زياد كردن دكمه‌هاي آن) رو نميده و اينكه ميگي اشتباهه يعني نميشه اون وجود نداشته باشه ميتوني يه عكس بذاري تاببينم چطوريه كه مي گي نداره

فونتها رو هم اگه پيدا كردم ميذارم

خوش باشي

[ali]
17-11-2007, 12:16
چگونه می تونم به همون قسمتی که سایر تراز ها هستند این تراز را اضافه کنم؟ اینم عکس::46: