PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42

hatef_animat
05-09-2013, 08:17
سلام دوستان. من فایلهای ورد رو با فرمت DOC در ورد 2010 (32bit) سیو کردم الان تو ورد 2010 64bit نمیتونم بازش کنم. راه حلی داره!؟ یا همه رو باید ببرم ورد قبلی و با فرمت DOCX سیو کنم؟

mojtaba2321
05-09-2013, 09:20
من یه فایل با visio کشیدم نمودار هست عرضش خیلی زیاد شده
الان باید یه فایل داکیومنت شده از این پروژه رو برای استادم بفرستم که اون نمودارم باید توش باشه
چطوری میتونم وارد وردش بکنم بطوریکه عرض صفحه به هم نریزه و درست هم دیده بشه، اصلا میشه همچین چیزی؟

Setareh 2006
06-09-2013, 13:44
سلام
اینترنت من دایل آپ هست و نمی تونم آفیس رو یکجا دانلود کنم . احتیاج فوری به آخرین ورژن ورد و اکسل و همینطور ادوبی آکروبات ریدر برای فایل های پی دی اف دارم
آیا برای شما امکانش هست که لینک این 3 برنامه رو بطور جداگانه برام بگذارین ؟

ehsan102
06-09-2013, 22:56
سلام دوستان. من فایلهای ورد رو با فرمت DOC در ورد 2010 (32bit) سیو کردم الان تو ورد 2010 64bit نمیتونم بازش کنم. راه حلی داره!؟ یا همه رو باید ببرم ورد قبلی و با فرمت DOCX سیو کنم؟
آره ديگه بايد با docx ذخيره كنيد
فرمت doc ماله آفيس 2003-97 هست

سلام
اینترنت من دایل آپ هست و نمی تونم آفیس رو یکجا دانلود کنم . احتیاج فوری به آخرین ورژن ورد و اکسل و همینطور ادوبی آکروبات ریدر برای فایل های پی دی اف دارم
آیا برای شما امکانش هست که لینک این 3 برنامه رو بطور جداگانه برام بگذارین ؟

این فعلا acrobot reader

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هفته دیگه بگو لینک ورد و اکسل رو بدم جدی میخوای با دایال آپ دانلود کنی ؟

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Setareh 2006
07-09-2013, 06:18
این فعلا acrobot reader

هفته دیگه بگو لینک ورد و اکسل رو بدم جدی میخوای با دایال آپ دانلود کنی ؟

شرمنده ! باعث زحمت شما شدم . نمی دونستم حجمش اینقدر زیاده ! تقریبا حجمش مثل آفیس هست . به این ترتتیب باید برم سی دیش رو بگیرم
ورد و اکسل هر کدوم جداگانه حجمشون چقدره ؟

ehsan102
07-09-2013, 07:18
شرمنده ! باعث زحمت شما شدم . نمی دونستم حجمش اینقدر زیاده ! تقریبا حجمش مثل آفیس هست . به این ترتتیب باید برم سی دیش رو بگیرم
ورد و اکسل هر کدوم جداگانه حجمشون چقدره ؟

نه بابا چه زحمتي :دي
نرم افزار acrobot Reader رو واسه چه كاري ميخواين ؟
اگه واسه ويرايش PDF ميخواين كه ميتونيد از نرم افزار هاي كم حجم مشابه استفاده كنيد
يعني اين PDFill PDF Editor

اگه فقط واسه خوندن PDF مخواين
نرم افزار adobe pdf Reader كارتون رو راه ميندازه كه حجمش حدود 20-25 مگ بيشتر نيست

-------------

ورد اكسل نسخه 2010 به تنهايي هر كدوم 290-300 مگابايته :n05:

بازم ميخواين با دايال آپ دانلود كنيد ؟:n04:

اين سرويس dial up هنوز پا برجاست ؟ :n13:

amin_post
07-09-2013, 15:02
سلام دوستان
من تنظیمات ورد 2007 را دستکاری کرده بودم که نیاز به کمک دارم
البته آفیس را یک مرتبه پاک کردم و دوباره نصب کردم که جواب نگرفتم
در طرااحی برگ من میباشد که حاشیه ( بالا - پایین و چپ و راست ) برگ درست میباشد

ولی

در هنگام پرینت حاشیه های ( بالا - پایین و چپ و راست ) را پرینت نمیکند

لطفا جهت تنظیمات کامل من را راهنمایی کنید ممنون میشم .

3473671
07-09-2013, 16:38
وقتی از میراماد استفاده میکنیم چطوری باید نقطه هارو جابجا کنیم ؟؟؟

amin_post
07-09-2013, 16:42
سلام دوستان
من تنظیمات ورد 2007 را دستکاری کرده بودم که نیاز به کمک دارم
البته آفیس را یک مرتبه پاک کردم و دوباره نصب کردم که جواب نگرفتم
در طرااحی برگ من مثل عکس ضمیمه 1 میباشد که حاشیه ( بالا - پایین و چپ و راست ) برگ درست میباشد
عکس ضمیمه 1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ولی

در هنگام پرینت مثل عکس ضمیمه 2 حاشیه های ( بالا - پایین و چپ و راست ) را پرینت نمیکند

عکس 2

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا جهت تنظیمات کامل من را راهنمایی کنید ممنون میشم .

کسی نیست منو راهنمایی بکنه ؟ !!!!!!!!!!!!!!!

ehsan102
07-09-2013, 19:46
کسی نیست منو راهنمایی بکنه ؟ !!!!!!!!!!!!!!!

سلام داداش
همچین چیزی امکان نداره
شما کادر رو عوض کن ( یه چیزی شبیه به همین)
بعد با نرم افزار های تبدیل به PDF اونو اول به پی دی اف تبدیل کن بعد پرینت بگیر
مثلا pdf factory v2 pro

vahidreza2007
07-09-2013, 21:33
با سلام

دوستان ما تو اداره از افیس 2003 استفاده می کنیم و به علت اینکه تا به امروز باهاش کار کرده بودیم به زیر و بمش به صورت کامل اشنا بودیم و بعضی ابزار هایی که می خواستیم رو نرم ابزار بالا و پایین ورد اورده بودیم و راحت کار می کردیم باهاش . اما امروز یکی از روسا گفت که اقا بیاید 2007 نصب کنیم و بعد این با این ورژن کار کنیم و ما هم گفتیم باشه !! اما حالا بعضی از مواردی رو که تو 2003 باهاش کار می کردیم و تو این نمی تونیم بیاریم !!

از جمله این موارد یکی این بود که ما اسم و عنوان رئیس شرکت و معاون شرکت و جانشین شرکت رو تو یه تب به اسم نرمال سیو کرده بودیم و از پیش اماده بود و وقتی ما نامه ای می نوشتیم و در اخر که نیاز به وارد کردن اسم و عنوان طرف بود با کلیک روی تب نرمال یه کادر باز میشد و روی اسم طرف کلیک می کردیم و اسم و عنوانش میومد زیر نامه بدون اینکه نیاز به تایپ این موارد باشه ‍!

ا مثلا وقتی متنی رو اسکن کرده بودیم و می کشیدیم می نداختیم تو ورد برای اینکه رنگش هم رنگ زمینه سفید بشه یه ابزاری بود مثل خورشید و ماه که با کم و زیاد کردن اونا اون عکس رو به میزان دلخواه پور نور یا کم نور می کردیم که الان تو 2007 معلوم نیست کجاست .

یه قابلیت دیگه تو 2003 داشتیم این بود که وقتی یه عکس اسکنی رو مینداختیم تو ورد و برای اینکه یه قسمت از اون عکس دیده نشه اون زیر تو نوار ابزار یه موردی بود با کلیک روی اون میشد اون قسمت عکس رو هاید کرد و هم رنگ زمینه کرد به طوری که معلوم نشه اونجا چیزی بوده .

میدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم . حالا از دوستان عزیزم ممنون میشم اگر بگند که چطوری این قابلیت ها رو در 2007 قعال کنم

*IN*
08-09-2013, 00:12
نیم فاصله چه جوری میشه زد؟؟؟

Setareh 2006
08-09-2013, 01:45
نه بابا چه زحمتي :دي
نرم افزار acrobot Reader رو واسه چه كاري ميخواين ؟
اگه واسه ويرايش PDF ميخواين كه ميتونيد از نرم افزار هاي كم حجم مشابه استفاده كنيد
يعني اين PDFill PDF Editor

اگه فقط واسه خوندن PDF مخواين
نرم افزار adobe pdf Reader كارتون رو راه ميندازه كه حجمش حدود 20-25 مگ بيشتر نيست

-------------

ورد اكسل نسخه 2010 به تنهايي هر كدوم 290-300 مگابايته :n05:

بازم ميخواين با دايال آپ دانلود كنيد ؟:n04:

اين سرويس dial up هنوز پا برجاست ؟ :n13:

الان رو سیستم آکروبات ریدر 5 دارم بعضی از فایل های پی دی اف رو باز نمی کنه فکر کردم چون قدیمی هست باز نمی کنه برای همین می خواستم آخرین ورژن رو بگیرم
همین نرم افزار adobe pdf Reader که شما گفتین رو می گردم پیداش می کنم
ورد و اکسل رو هم فکر می کردم جداگانه اش حجمش زیاد نیست اما مثل اینکه اونقدر نیست که بشه با دایل آپ دانلود کرد باید برم سی دی بگیرم
برای ای دی اس ال مخابرات ثبت نام کردم گذاشتن تو رزرو میگن فعلا پورت خالی نداریم

kalantarahura
08-09-2013, 07:11
نیم فاصله چه جوری میشه زد؟؟؟

سلام. دوست گلم یه سرچ میزدین زودتر جواب میگرفتین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

kalantarahura
08-09-2013, 07:16
با سلام

دوستان ما تو اداره از افیس 2003 استفاده می کنیم و به علت اینکه تا به امروز باهاش کار کرده بودیم به زیر و بمش به صورت کامل اشنا بودیم و بعضی ابزار هایی که می خواستیم رو نرم ابزار بالا و پایین ورد اورده بودیم و راحت کار می کردیم باهاش . اما امروز یکی از روسا گفت که اقا بیاید 2007 نصب کنیم و بعد این با این ورژن کار کنیم و ما هم گفتیم باشه !! اما حالا بعضی از مواردی رو که تو 2003 باهاش کار می کردیم و تو این نمی تونیم بیاریم !!

از جمله این موارد یکی این بود که ما اسم و عنوان رئیس شرکت و معاون شرکت و جانشین شرکت رو تو یه تب به اسم نرمال سیو کرده بودیم و از پیش اماده بود و وقتی ما نامه ای می نوشتیم و در اخر که نیاز به وارد کردن اسم و عنوان طرف بود با کلیک روی تب نرمال یه کادر باز میشد و روی اسم طرف کلیک می کردیم و اسم و عنوانش میومد زیر نامه بدون اینکه نیاز به تایپ این موارد باشه ‍!

ا مثلا وقتی متنی رو اسکن کرده بودیم و می کشیدیم می نداختیم تو ورد برای اینکه رنگش هم رنگ زمینه سفید بشه یه ابزاری بود مثل خورشید و ماه که با کم و زیاد کردن اونا اون عکس رو به میزان دلخواه پور نور یا کم نور می کردیم که الان تو 2007 معلوم نیست کجاست .

یه قابلیت دیگه تو 2003 داشتیم این بود که وقتی یه عکس اسکنی رو مینداختیم تو ورد و برای اینکه یه قسمت از اون عکس دیده نشه اون زیر تو نوار ابزار یه موردی بود با کلیک روی اون میشد اون قسمت عکس رو هاید کرد و هم رنگ زمینه کرد به طوری که معلوم نشه اونجا چیزی بوده .

میدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم . حالا از دوستان عزیزم ممنون میشم اگر بگند که چطوری این قابلیت ها رو در 2007 قعال کنم

سلام. به افیس جدید خوش امدید.مطمئن باشین کار با این افیس بسیار راحتتره فقط ایتدا باید کمی باهاش کار کنین.مخصوصا اینکه با ورژن قبلیش کاملا اشنایین.شما هر گاه روی عکسی یا جدولی یا کلا هر ابجکتی کلیک کنین در قسمت بالا یه تب مختص به ان ابجکت ظاهر میشه.در واقع شما در ابتدا یه سری تبهای عمومی دارین که همیشه دیده میشن یه سری تب ها هم مختص به ابجکتها هستند. به عنوان مثال وقتی روی عکسی کلیک میکنین تب FORMAT ظاهر میشه کا ابزارهای مورد نیاز را در اختیارتون قرار میده.

*IN*
08-09-2013, 11:30
سلام. دوست گلم یه سرچ میزدین زودتر جواب میگرفتین:

تو محیط ویندوز چه جوری میشه استفاده کرد؟؟؟

hiva_yekta
08-09-2013, 11:49
سلام
در پایان نامه من هم رفرنس انگلیسی دارم و هم رفرنس فارسی منتها در صفحات جدا می خواهم صفحه ای که رفرنس فارسی داره خط بالای رفرنس از سمت راست شروع بشه و صفحه ای که رفرنش انگلیسی داره خط رفرنس ها از سمت چپ شروع بشه (من نحوه راست چین و چپ چین کردن خط جداکننده را بلدم ) اما تنظیماتی که انجام میدهم این امکان را میسر نمیکنه روی صفحه ی خاصی اعمال بشه برای کل صفحات اعمال می شود، حالا چکار کنم این تنظیمی که می خواهم بتونم اعمال کنم؟
من حتی section بند ی هم کردم اما این حالتی که می خواستم درست نشد

kalantarahura
08-09-2013, 13:49
تو محیط ویندوز چه جوری میشه استفاده کرد؟؟؟

نیم فاصله برای زیباتر نوشتن بسیار اهمیت دارد...
مثال: از نظر زیبایی و نگارشی کدام را می پسندید و کدام صحیح است؟؟ (به فاصله‎ی بین می و خورند توجه نمایید.)
•میخورند
•می خورند
•می‎خورند

•ایجاد نیم فاصله در محیط microsoft word :

در Word با ترکیب Ctrl و - این کار انجام می‎شود ولی اگر این کلید میانبر کار نکرد یا دوست داشتید کلید میانبر دلخواه دیگر تعریف کنید:
در برنامه Word، به منوی Insert رفته و گزینه Symbol را انتخاب نمایید. در پایین پنچره باز شده قسمتی به نام Character Code وجود دارد که برای جستجوی کاراکترها از طریق کد آنها می‌باشد. برای پیدا کردن نیم‌فاصله از بین‌همه کد کافی‌است که در این قسمت 200c را وارد کنید. حال بر روی دکمه Shortcut Key کلیک کنید. در پنجره جدیدی که باز می‌شود در قسمت Press new shortcut key کلیدهای Ctrl و بعد Space را همزمان بزنید(یا ترکیب دیگری از کلید‌ها). حال برای اتمام کار و تایید دکمه Assign را بزنید. از این به بعد شما برای نگارش نیم‌فاصله در متون فارسی بطور صحیح کافیست کلیدهای Ctrl + Spce را بزنید.

•ایجاد نیم فاصله در هرجایی (Word, IE, Firefox و...) :

برای این منظور می‌توانید از هر یک از کلیدهای ترکیبی زیر استفاده کنید:
Ctrl+Shift+2
Ctrl+Shift+3
Ctrl+Shift+4
البته کارایی این 3 در بعضی موارد مانند مسنجر متفاوت است, خودتان آزمایش کنید...

ehsan102
08-09-2013, 19:29
من که دقیقا نفهمیدم چی شد :دی
ولی شما میتونی فایل رو به pdf تبدیل کنی
بعد با نرم افزار adobe acrobot reader pro
اونو ویرایش کنی و پاورقی هایی که سر جاشون نیستند حذف و یه جای دیگه درج کنی

pm1
09-09-2013, 19:44
سلام
در پایان نامه من هم رفرنس انگلیسی دارم و هم رفرنس فارسی منتها در صفحات جدا می خواهم صفحه ای که رفرنس فارسی داره خط بالای رفرنس از سمت راست شروع بشه و صفحه ای که رفرنش انگلیسی داره خط رفرنس ها از سمت چپ شروع بشه (من نحوه راست چین و چپ چین کردن خط جداکننده را بلدم ) اما تنظیماتی که انجام میدهم این امکان را میسر نمیکنه روی صفحه ی خاصی اعمال بشه برای کل صفحات اعمال می شود، حالا چکار کنم این تنظیمی که می خواهم بتونم اعمال کنم؟

این سوال منم هست ! یکی پاسخ بده ممنون میشیم ...

ehsan102
09-09-2013, 19:52
من که دقیقا نفهمیدم چی شد :دی
ولی شما میتونی فایل رو به pdf تبدیل کنی
بعد با نرم افزار adobe acrobot reader pro
اونو ویرایش کنی و پاورقی هایی که سر جاشون نیستند حذف و یه جای دیگه درج کنی

این سوال منم هست ! یکی پاسخ بده ممنون میشیم ...

اونم پاسخ شماست

اگه جواب نگرفتید بیاید یاهو
Ehsangh_70
اونجا بیشتر توضیح بدید

TURBO_BOY2006
09-09-2013, 20:33
دوستان چرا تنوین و کسره و ... تو ورد 2010 قرمز میشه؟، موقع پرینت هم همون رنگی میمونه!

تصویر:

میشه راهنمایی کنید

ehsan102
09-09-2013, 20:45
دوستان چرا تنوین و کسره و ... تو ورد 2010 قرمز میشه؟، موقع پرینت هم همون رنگی میمونه!

تصویر:

میشه راهنمایی کنید

واسه منم 2010 هستش داداش ولی قرمز نشد
خب میتونی انتخابشون کنی بعد تغییر رنگ بدی

pm1
10-09-2013, 08:14
اونم پاسخ شماست

اگه جواب نگرفتید بیاید یاهو
Ehsangh_70
اونجا بیشتر توضیح بدید

ممنون ولی میخواستم تو همون محیط ورد این کار انجام بشه و تبدیل به پی دی اف و بعدش تبدیل به ورد نشه ... منظورم اینه که تبدیل رو تبدیل نخواهیم بکنیم.
یبار دیگه هم به این مشکل خورده بودم اینجا کسی جوابمو نداد . می خواستم توی صفحه ی اول خط پاورقی کامل باشه ولی تو بقیه صفحات خط کامل نباشه (یعنی بصورت معمولی باشه) هر کاری کردم نشد . section هم زدم نشد ...

TURBO_BOY2006
10-09-2013, 17:14
واسه منم 2010 هستش داداش ولی قرمز نشد
خب میتونی انتخابشون کنی بعد تغییر رنگ بدی

خوب یافتم، راه حل رو میذارم شاید مشکل بقیه هم حل شه.
از بخش option>advance تیک گزینه Diacrities باید برداشته شه. یا رنگش با متن یکی انتخاب بشه

landscape
10-09-2013, 18:20
سلام

سلام.

من خودم از این روش استفاده می کنم و مشکلی ندارم...

ببین کل متنی رو که می خوای مثلا چپ چین بشه رو انتخاب کن، رایت کلیک کن، بعد گزینه پاراگراف رو انتخاب کن، بعد تو قسمت دایرکشن، حتما گزینه left to right رو علامت بزن، حالا اینجوری میشه چپ چین کرد بعد از یه سری متن راست چین.

موفق باشی.

mamad-i
10-09-2013, 21:00
سلام دوستان
میخواستم بدونم آیا راهی وجود داره که شماره نامه های اداری به صورت اتوماتیک تغییرکنه مثلا با هر بار باز و بسته کردن ورد یا هر بار پرینت گرفتن شماره نامه یک عدد زیاد شه و همچنین آیا میشه تاریخ نامه ها با تاریخ ویندوز یکی کرد که دیگه احتیاج نباشه تاریخ رو تایپ کنیم. ممنون میشم راهنمایی کنید

ehsan102
10-09-2013, 23:21
سلام دوستان
میخواستم بدونم آیا راهی وجود داره که شماره نامه های اداری به صورت اتوماتیک تغییرکنه مثلا با هر بار باز و بسته کردن ورد یا هر بار پرینت گرفتن شماره نامه یک عدد زیاد شه و همچنین آیا میشه تاریخ نامه ها با تاریخ ویندوز یکی کرد که دیگه احتیاج نباشه تاریخ رو تایپ کنیم. ممنون میشم راهنمایی کنید

تاریخ رو میشه گذاشت i
insert>>date & time

شماره رو هم میشه یه کارایی کرد
ولی دیگه باید تمام نامه هارو داخل یک فایل بزنید که واسه هر صفحه یک شماره بزنه

insert>>page numbers

فکر کنم نرم افزار های اتوماسیون اداری بتونن نیاز های شمارو برآورده کنند

pm1
11-09-2013, 11:16
سلام.

من خودم از این روش استفاده می کنم و مشکلی ندارم...

ببین کل متنی رو که می خوای مثلا چپ چین بشه رو انتخاب کن، رایت کلیک کن، بعد گزینه پاراگراف رو انتخاب کن، بعد تو قسمت دایرکشن، حتما گزینه left to right رو علامت بزن، حالا اینجوری میشه چپ چین کرد بعد از یه سری متن راست چین.

موفق باشی.

ممنون ، منم این مشکلو دارم ولی درست متوجه منظور شما نشدم ! با این کار که گفتین فکر کنم فقط متن زیر خط رفرنس (پاورقی) جابجا میشه و نه خود خط ! یعنی باید خط رفرنس تو یک صفحه سمت راست باشه و مثلآ همزمان توی صفحه ی بعد سمت چپ بمونه ...
سمت راست برای رفرنس (پاورقی) فارسی و سمت چپ واسه انگلیسی

iranch
12-09-2013, 08:47
سلام
من یک جدول توی ورد ساختم. حالا میخواهم کپی بزنم ازش چند تا . نمیشه فقط متن و محتویات جدول کپی میشه :n03:

iranch
12-09-2013, 09:49
سلام
عزیزان من یک جدول کشیدم و بالاخره با کلید Ctrl کپی کردم.
اما یک سوال مهم./
من جدول کوچک هست به زور 6 تاشو در یک برگه قرار دادم. یعنی 2 تا ستون و هر ستون 3 جدول شامل میشه مجموع 6 تا
اما یک برگه جلوم هست جدول هاش از مال من بزرگ تر هست و 8 تا جا داده داخلش.
همان 2 ستون اما 4 سطر
چطوری هست؟ باید چه کار کنم؟

Guidance
12-09-2013, 10:41
حاشیه ی صفحات رو به عقب تر بکشید تا صفحه بزرگتر بشه شاید اونطوری جا بشه.

iranch
12-09-2013, 10:47
حاشیه ی صفحات رو به عقب تر بکشید تا صفحه بزرگتر بشه شاید اونطوری جا بشه.
سلام
پرنت کردم فهمیدم جدول های اون خیلی از من کوچک تر هست
الان تا جایی که میشد drag and drop کردم و جدول کوچک کردم
اما هنوز جدول پرینت شده که دارم از من جدول هاش کوچک تر هست حتی بالا و پائین صفحه اش هم خالی شده
اما مال من کوچک نمیشه چطوری هست
تازه تو هدر و فوتر هم رفته مال من کاملا

landscape
12-09-2013, 17:07
متاسفانه شیلتر شده با شیلتر شکن برو.اگر بتونم برات پیغام خصوصی میفرستم.

شما این مسیر رو برو:

Insert-->Symbols-->More Symbols-->Special Character

اکنون گزینه Right-to-Left Mark رو انتخاب کن و در پایین Shortcut Key رو بزن:

در فیلد 6 کلید ترکیبی انتخاب کنین.یعنی اینکه میخواین کدام دکمه کیبرد نیم فاصله بزنه.بهتره CTRL+SPACE را همزمان بزنین.
پس از آن Assign را کلیک کنین.
اکنون باید همچین پنجره ای داشته باشین

تبریک میگم!!!
اکنون شما هر گاه در حال تایپ فارسی باشین و به جای SPACE کلید ترکیبی CTRL+SPACE رو بزنین، نیم فاصله اعمال میشه.
موید باشید!!!!

این آموزش واقعا باید جایزه بگیره، یعنی تمام نیاز به نصب نرم افزار خاص و..که نیم فاصله بزنن رو تو دو تا حرکت حل کردی....

خیلی عالی بود.ممنون

mojtaba2321
13-09-2013, 09:52
من احتیاج به یه فهرست آماده توی ورد دارم
متنش اصلا مهم نیست فقط صفحه فهرست برام مهمه.

S0R3N4
13-09-2013, 11:54
سلام دوستان
من در Office Word 2010 دو تا مشکل دارم که شدیدا نیاز دارم زود رفع کنمش
میشه راهنمایی بفرمایید؟؟؟

همانطور که تو عکس میبینید :

در تایپ فارسی ؛ اعداد انگلیسی نوشته میشن؛حتی اگه فونت های فارسی رو انتخاب کرده باشم؛

مشکل دوم که خیلی جدی تره؛وقتی دارم یه متن فارسی مینویسم و مجبور میشم کنارش از یه کلمه ی انگلیسی استفاده کنم کلا خط به هم میریزه؛کلمه ی انگلیسی میره اول نوشته و در ادامه هم جملات فارسی میان پشت سرش و کلا و خیلی قاطی پاتی میشه :

میشه راهنمایی بفرمایید که باید دقیقا چه کرد؟

ehsan102
13-09-2013, 13:03
سلام دوستان
من در Office Word 2010 دو تا مشکل دارم که شدیدا نیاز دارم زود رفع کنمش
میشه راهنمایی بفرمایید؟؟؟

همانطور که تو عکس میبینید :

در تایپ فارسی ؛ اعداد انگلیسی نوشته میشن؛حتی اگه فونت های فارسی رو انتخاب کرده باشم؛

مشکل دوم که خیلی جدی تره؛وقتی دارم یه متن فارسی مینویسم و مجبور میشم کنارش از یه کلمه ی انگلیسی استفاده کنم کلا خط به هم میریزه؛کلمه ی انگلیسی میره اول نوشته و در ادامه هم جملات فارسی میان پشت سرش و کلا و خیلی قاطی پاتی میشه :

میشه راهنمایی بفرمایید که باید دقیقا چه کرد؟

برو به این مسیر
Option > advance > namural option
بذار روو Hindi

واسه جمله ها هم وقتی میخوای کلمه انگلیسی بنویسی
باید اول کلمات فارسی رو بنویسی بعد زبان رو انگلیسی کنی سپس کلید end یا home رو بزن بعد کلمه ی انگلیسی رو تایپ کن

mojtaba2321
13-09-2013, 13:05
دوستان من مشکلی توی فهرست زنی پیدا کردم
اونم اینکه وقتی فهرست زنی رو انجام میدم خطوط فهرست از کادری که برای متن انتخاب کردم بیرون میزنه.

kvm62
13-09-2013, 19:32
سلام
من مي خوام ده دوازده صفحه اول پايان نامه ام كه فهرسته رو با حروف ابجد شماره گذاري كنم و بقيه رو با عدد ولي وقتي حروف ابجد انتخاب مي كنم كل صفحات ابجد ميشه و همينطو براي عدد.
دوم اينكه ده تا دوازده صفحه تو وسطاي فايل بايد بصورت افقي باشه ولي نميدونم چطور اين كار رو انجام بدم
كسي ميتونه راهنمايي كنه؟

kalantarahura
14-09-2013, 06:49
سلام
من مي خوام ده دوازده صفحه اول پايان نامه ام كه فهرسته رو با حروف ابجد شماره گذاري كنم و بقيه رو با عدد ولي وقتي حروف ابجد انتخاب مي كنم كل صفحات ابجد ميشه و همينطو براي عدد.
دوم اينكه ده تا دوازده صفحه تو وسطاي فايل بايد بصورت افقي باشه ولي نميدونم چطور اين كار رو انجام بدم
كسي ميتونه راهنمايي كنه؟

سلام. با استفاده از Section این کار به راحتی میسر است.آموزش ان هم بارها گذاشته شده.جستجو کنین

S0R3N4
14-09-2013, 14:51
برو به این مسیر
Option > advance > namural option
بذار روو Hindi

واسه جمله ها هم وقتی میخوای کلمه انگلیسی بنویسی
باید اول کلمات فارسی رو بنویسی بعد زبان رو انگلیسی کنی سپس کلید end یا home رو بزن بعد کلمه ی انگلیسی رو تایپ کن

سلام
مرسی
مشکل اول کاملا حل شد
مشکل دوم اما همچنان باقی مونده
مییشه بیشتر راهنمایی بفرمایید؟

راستی...
در ورد چطور میشه اعدادی رو بالای حروف قرار داد؟(مثل "توان" در ریاضی)

landscape
14-09-2013, 19:55
سلام

سلام

توی قسمت home جایی که فونت رو انتخاب می کنی، یه ایکس به توان 2 هست، هرجا میخوای حالت توان بذاری کنار اون کلمه این گزینه رو بزن و عدد مورد نظر رو تایپ کن، بصورت توان میشه..

ehsan102
14-09-2013, 22:49
سلام
مرسی
مشکل اول کاملا حل شد

راستی...

واسه توان باید کلیدهای ترکیبی ctrl و shift و = رو بزنی بعد مکان نما کوچیک میشه میره اون بالا
------
واسه تایپ کلمات انگلیسی بین جملات فارسی باید با کلید های HOme va end بازی کنید تا قلق بدستتون بیاد

needer
15-09-2013, 06:53
دوستان من دیکشنری بابیلون رو همیشه با word همراه می کنم. اما در نسخه 2013 که نصب کردم ایکن بابیلون که در لیست لغات پیشنهادی با راست کلیک در word می اومد دیگه ظاهر نمیشه.
ورژن بابیلونم 8 هست.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟

alaydyn
15-09-2013, 08:35
سلام
مرسی
مشکل اول کاملا حل شد

راستی...

دوست من فکر کنم مشکل نوشتن کلمات انگلیسی بعد از حروف فارسی شما به این صورت کاملا حل میشه :
فرض میکنیم شما تازه فایل word را ایجاد کرده اید خوب اولین کاری که میکنی در سر برگ Home گزینه Right to left Direction را بزن ( شکل ایکنش به صورت مثلت از سمت راست به چپ به رنگ آبی است ) حالا وقتی فارسی تایپ میکنی که هیچ به محض می خواهی انگلیسی تایپ کنی فقط لازمه زبان کیبوردت را انگلیسی کنی میبینی دیگه لازم به زدن کلیدهای Home یا End نداری

needer
15-09-2013, 14:15
دوستانی که از بابیلون استفاده میکنن. لطفا بگید تو word 2013 وقتی یک لغط اشتباه تایپ میشه . تو لیست پیشنهادی از لغات بابیلون هم میاره؟

blueboy_72000
15-09-2013, 21:29
با عرض سلام بعد از نوشتن 60 صفحه از پایان نامه خودم توی ورد این پیغام خطا رو میده لطفاً راهنمایی کنید این مشکل و حل کنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عین پیغام خطا:
the office open XML file "اسم فایل" cannot be opened because there are problems with the contents.
oK details<<<

details
uspedifie error

nelahe
16-09-2013, 12:44
سلام ببخشید یک سوال

وقتی از طریق خود فهرست فهرست اتوماتیک می زنیم

چطور فونت این فهرست را به دلخواه بگذاریم

که هر بار رفرش می کنیم تغییر نکند

مثلا گفته

فونت کلمات فهرست مطالب، عنوان ، صفحه فلان فونت

فونت متن های داخل فهرست فلان فونت باشد

nelahe
16-09-2013, 13:04
سلام در مورد insert caption آموزشی دارید

من اون آموزش رو دیدم

اما متوجه نشدم که یعنی چه اگر استایل فصل را درست تعریف کرده باشیم

میشه دقیق بگید یا اگه آموزش دیگه ای سراغ دارید ممنون

nelahe
16-09-2013, 13:06
سلام عذرخواهی می کنم چند سوال داشتم

1- فونت بدر که برای گذاشتن ساکن استفاده می کنم
بعضی اوقات ساکن می گذارد
اما بعضی اوقات وقتی ساکن می گذارم دو حرف از هم جدا می شوند
با می شود ب ا

2- فارسی کردن اعداد در فرمول 2007
راهی به جز فارسی کردن کل اعداد متن نداریم

landscape
16-09-2013, 17:57
سلام در مورد insert caption آموزشی دارید

من اون آموزش رو دیدم

اما متوجه نشدم که یعنی چه اگر استایل فصل را درست تعریف کرده باشیم

میشه دقیق بگید یا اگه آموزش دیگه ای سراغ دارید ممنون

سلام.....

ببینید احتمالا الان شما برای هر فصل heading های همون فصل رو اختصاص دادین و قاعدتا باید درست هم عمل کرده باشید، پس این قسمت قضیه حله

قدم بعد: فرض کن توی فصل 4، چهار تا تصویر داری، زیرنویس این تصاویر مثلا میشه: تصویر 4-1، تصویر 4-2، تصویر 4-3، تصویر 4-4 و...

وقتی heading ات درست تعریف شده باشد، زیر اولین تصویر مثلا در فصل 4، گزینه ی insert caption را می زنی، در قسمت lable یک lable جدید به نام تصویر ایجاد میکنی، بعد تو همون صفحه ی insert caption، روی بخش numbering کلیک می کنی و گزینه ی include chapter number رو علامت میزنی و توی اون chapeter، میتونی heading مورد نظر رو اعمال کنی.

حالا زیر هر عکسی از فصل چهار که insert caption کنی و lable رو هم تصویر انتخاب کنی، شماره ها درست زده میشن...راستی برای جدول، نمودار و ...هم جداگونه lable باید درست کنی.

درضمن وقتی این کار رو کردی، در ابتدای رساله بعد از اینکه فهرست مطالب رو گذاشتی، کنار iinsert caption گزینه insert table of figures هست که فهرست همه ی تصاویر و نمودار و جدول و.. رو میاره، عین همون فهرست مطالب

امیدوارم هم مشکلت حل شه هم دفاع خوبی داشته باشی.

موفق باشی.

nelahe
20-09-2013, 09:33
در تب developer

Aaشكل دو تا داریم

یکی نوشته text و یکی نوشته rich text چه فرقی دارند

t-jays
20-09-2013, 10:55
سلام دوستان
من توی ورد یه مشکلی دارم
اونم اینه که وقتی زبان نوشتن فارسیه وقتی مثلا میخوام بنویسم بیست منهای پنجاه
اینجوری میشه
50-20

atish69
20-09-2013, 21:17
سلام من میخوام هر فصلمو بخش بندی کنم و مثلا1-1-1 یا 1-2-1 بزاره برام کنارش ولی توی style ها این حالت رو نداره فقظ 1,1 رو داره ممنون میشم راهنماییم کنید.

kalantarahura
21-09-2013, 08:56
سلام.از این که این چند روز نبودم عذر میخوام.

سلام عذرخواهی می کنم چند سوال داشتم

1- فونت بدر که برای گذاشتن ساکن استفاده می کنم
بعضی اوقات ساکن می گذارد
اما بعضی اوقات وقتی ساکن می گذارم دو حرف از هم جدا می شوند
با می شود ب ا

2- فارسی کردن اعداد در فرمول 2007
راهی به جز فارسی کردن کل اعداد متن نداریم

1.به این مورد بر نخوردم. چون با ساکن کار نکردم.
2. یه راه ساده تر اینه که اعداد رو در ورد فارسی تایپ کنین و ان اعداد را Select کنین و در فرمول Paste کنین.اگر راه دیگری پیدا کردم خواهم گفت ولی این روشی که گفتم کاملا جواب میده.

در تب developer

Aaشكل دو تا داریم

یکی نوشته text و یکی نوشته rich text چه فرقی دارند

در کل در Rich Text میتوان نوع فونت و غیره را مشخص کرد ولی در Plain Text این کار میسر نیست.به عبارت دیگر در Rich Text منوی Developer شما میتوانین بخشی از متنتون رو Bold کنین یا برخی از کلمات را به رنگ دیگری در بیارین ولی در Plain Text این کار امکان پذیر نیست و تمام متن با هم تغییر میکن.مثلا اگر شما بخواین برخی از کلمات را قرمز رنگ کنین تمام متن قرمز میشود.

سلام من میخوام هر فصلمو بخش بندی کنم و مثلا1-1-1 یا 1-2-1 بزاره برام کنارش ولی توی style ها این حالت رو نداره فقظ 1,1 رو داره ممنون میشم راهنماییم کنید.

دوست گلم.چند صفحه قبل رو بگردین در این مورد بحث شده.

سلام دوستان
من توی ورد یه مشکلی دارم
اونم اینه که وقتی زبان نوشتن فارسیه وقتی مثلا میخوام بنویسم بیست منهای پنجاه
اینجوری میشه
50-20

این مشکل واسه اینه که اعداد هم از راست به چپ مینویسه و فرقی بین اعداد و نوشتار قائل نمیشه.

موفق باشین

kalantarahura
21-09-2013, 09:16
سلام ببخشید یک سوال

وقتی از طریق خود فهرست فهرست اتوماتیک می زنیم

چطور فونت این فهرست را به دلخواه بگذاریم

که هر بار رفرش می کنیم تغییر نکند

مثلا گفته

فونت کلمات فهرست مطالب، عنوان ، صفحه فلان فونت

فونت متن های داخل فهرست فلان فونت باشد

سلام.برای این کار این مسیر را برین:
1. به تب Refrences برین.
2. گزینه Table of Contents را انتخاب و از آنجا Custom Table of Content رو انتخاب کنین.
3. در پنجره باز شده گزینه Modify رو انتخاب کنین.

اکنون شما پنجره ای با TOCهای مختلف میبینین که نشانگر Levelهای مختلف است.
با توجه به تعداد سوح از قبل تعریف شده برای هر TOC فونتهای مورد نظرتون رو اعمال کنین.این تغییرات فقط در Table of Contents اعمال میشه.

موفق باشین

azad1000
22-09-2013, 12:44
با سلام

جدیدا یه مشکل عجیبی برام پیش اومده
من قبلا وقتی میخواستم یه صفحه اینترنتی رو که شامل تکست و عکس بود در ورد کپی کنم براحتی اینکار انجام می شد
اما یه مدتی هست که وقتی یه صفحه رو مثلا توش سه تاعکس وجود داره کپی می کنم هر سه تا عکس مثل عکس اول کپی میشه
یعنی به جای اینکه عکس 1 و عکس 2 و عکس 3 کپی شوند فقط عکس 1 سه بار کپی میشه

حتی وقتی یه فایل ورد بازه و من از چند تا صفحه مختلف یه عکس رو تو ورد کپی می کنم باز هم همون اتفاق می افته. یعنی عکس اول به جای عکسای بعدی کپی میشه

خواهش میکنم کمکم کنید
ضمن اینکه آفیس رو یه بار ریموو کردم و نصب کردم اما درست نشد

azad1000
22-09-2013, 12:47
با سلام

جدیدا یه مشکل عجیبی برام پیش اومده
من قبلا وقتی میخواستم یه صفحه اینترنتی رو که شامل تکست و عکس بود در ورد کپی کنم براحتی اینکار انجام می شد
اما یه مدتی هست که وقتی یه صفحه رو که مثلا توش سه تاعکس وجود داره کپی می کنم هر سه تا عکس مثل عکس اول کپی میشه
یعنی به جای اینکه عکس 1 و عکس 2 و عکس 3 کپی شوند فقط عکس 1 سه بار کپی میشه

حتی وقتی یه فایل ورد بازه و من از چند تا صفحه مختلف یه عکس رو تو ورد کپی می کنم باز هم همون اتفاق می افته. یعنی عکس اول به جای عکسای بعدی کپی میشه

خواهش میکنم کمکم کنید
ضمن اینکه آفیس رو یه بار ریموو کردم و نصب کردم اما درست نشد

mohsensh1990
23-09-2013, 11:54
کپی نشدن عکس ها در آفیس 2010

سلام به همه دوستان من یه مشکل دارم .. وقتی از تو صفحه های اینترنتی یه متن که عکس هم داشته باشه رو کپی میکنم وقتی تو آفیسس paste میکنم متن pastمیشه اما عکسه نمیاد اگه هم میاد نشون داده نمیشه مشکل چیه اکثر اوقات اینجوریه

nelahe
23-09-2013, 15:22
در ورد امکانی وجود دارد که می توان به کمک آن تیتر را به متن بعدش می چسبانیم من از این قابلیت استفاده می کنم و تیتر جدول را به جدول بعدش می چسبانم

حالا من برعکسش رو می خوام ، می خواهم متن را به متن بالایی اش بچسبانیم
این قابلیت برای زیرنویس شکل ها می خوام ، می خواهم زیرنویس به شکل بالاش بچسبه

راستی یه چیزی

گفته بودید برای این کار از insert caption استفاده بشه

مشکل اینجاست که من برای مقالات و کلا تحقیقاتی که کوچک هستند نمی یام برای هر فصل یک هدینگ تعریف کنم

بلکه برای تیترهای فصل ها مثلا هدینگ 1 می گذارم
برای تیترهای اصلی فصل هدینگ 2
برای تیترهای فرعی هدینگ 3

بنابراین نمی تونم از insert caption استفاده کنم

البته اگه با این روشی که من استفاده می کنم راهی برای استفاده از insert caption هست بفرمایید

2- اگه از طریق insert caption راهی نیست کلا راه دیگه ای برای جابه شدن تیتر شکل که زیر آن نوشته شده همراه با خود شکل بفرمایید

nelahe
23-09-2013, 15:26
در پنجره manage همان جا که گزینه بالا و پایین دارد

یک سری شماره کنار استایل ها هست برای چی هست این استایل ها

وقتی آن ها را بالا و پایین می کنیم این شماره تغییر می کند

nelahe
23-09-2013, 15:26
با موس جایی از فایل کلیک می کنیم
اما با اسکرول موس بالا و پایین می رویم

حالا چطور به جایی برویم که کلیک موس قرار دارد
یک راهی داشت اما اصلا یادم نیست

silver65
24-09-2013, 02:40

سلام
shift+F5

kalantarahura
24-09-2013, 09:31

سلام
shift+F5

راه بسیار اسونترش اینه که واسه پیدا کردن محل موس یکبار یکی از جهتهای روی کیبورد (Arrows) را فشار دهید.

سلام این سوال مال چند سال قبل است که با دیدن شما یادم آمد :) در بعضی از فرمول ها باید بعضی از حروف به صورت زیر باشد و یک خط کنارشان باشد چطور این کار را بکنیم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] N.docx

این مسیر را برین:

1. در تب Insert گزینه Symbol و سپس More Symbol را بزنین.
2. در پنجره باز شده در قسمت Font، فونت Cambria Math را انتخاب کنین و در سمت راست در قسمت Subset گزینه Letterlike Symbols را انتخاب کنین.
3. اکنون سیمبلهای مورد نظر را پیدا خواهین کرین.

نکته:اگر فونت Cambria Math را نداشتین، به جای آن فونت Symbol را انتخاب کنین.

kalantarahura
24-09-2013, 10:12
تمام فرمول های یک فایل با فرمول نویسی 2007 نوشته شده

حالا باید به استاد در فرمت 2003 تحویل داده شه این ورد

ولی موقع سیو کردن تمام فرمول ها عکس می شن

نمی خوام این طور بشن چون این فرمول ها نمره می گیرن

و اینطوری هیچ نمره ای تعلق نمی گیره به این فایل

چکار باید کرددددد

فرمت قدیمی Word 2003 از ابجکتهای Equation پشتیبانی نمیکند بنابرین انها را به فرمتی غیر قابل ویرایش تبدیل میکند. البته جالبه بدونبن اگر فایل وردتون رو دوباره به فرمت 2007 سیو کنین ان فرمولها قابل ویرایش خواهند بود.

در ورد امکانی وجود دارد که می توان به کمک آن تیتر را به متن بعدش می چسبانیم من از این قابلیت استفاده می کنم و تیتر جدول را به جدول بعدش می چسبانم

حالا من برعکسش رو می خوام ، می خواهم متن را به متن بالایی اش بچسبانیم
این قابلیت برای زیرنویس شکل ها می خوام ، می خواهم زیرنویس به شکل بالاش بچسبه

راستی یه چیزی

گفته بودید برای این کار از insert caption استفاده بشه

مشکل اینجاست که من برای مقالات و کلا تحقیقاتی که کوچک هستند نمی یام برای هر فصل یک هدینگ تعریف کنم

بلکه برای تیترهای فصل ها مثلا هدینگ 1 می گذارم
برای تیترهای اصلی فصل هدینگ 2
برای تیترهای فرعی هدینگ 3

بنابراین نمی تونم از insert caption استفاده کنم

البته اگه با این روشی که من استفاده می کنم راهی برای استفاده از insert caption هست بفرمایید

2- اگه از طریق insert caption راهی نیست کلا راه دیگه ای برای جابه شدن تیتر شکل که زیر آن نوشته شده همراه با خود شکل بفرمایید

یک راه دیگه اینه که این کارو بکنین:
1. روی اولین شکل کلیک کنین و Insert Caption را انتخاب کنین.
2. گزینه New Label رو بزنین و در پنجره جدید بنویسین شکل و OK کنین (یادتون باشه که در قسمت Numbering همین پنجره Insert Caption تیک Include Chapter Number نخورده باشه)
3. اکنون شماره گذاری به همون صورتی هست که شما میخواین.

حال ممکنه دو تا فصل داسته باشین و بخواین به فرمت 1-1، 1-2 و.... بنویسین.
1. روی اولین شکل فصل اول کلیک کنین و Insert Caption را انتخاب کنین.
2. گزینه New Label رو بزنین و در پنجره جدید بنویسین شکل 1- و OK کنین. در Preview میبینین که درج میشه شکل 1-1
3. حال اگر واسه شکل دوم Insert Caption را بزنین میبینی زده شکل 1-2.

حال به اولین شکل فصل دوم برین:
1. روی اولین شکل فصل دوم کلیک کنین و Insert Caption را انتخاب کنین.
2. گزینه New Label رو بزنین و در پنجره جدید بنویسین شکل 2- و OK کنین. در Preview میبینین که درج میشه شکل 2-1
3. حال اگر واسه شکل دوم Insert Caption را بزنین میبینی زده شکل 2-2.

خوبی این روش اینه که اصلا نیازی به تعریف هدینگ نیست و به راحتی میتونین فرمت خودتون رو اعمال کنین.

موفق باشین

silver65
24-09-2013, 10:30
[QUOTE=kalantarahura;7896460]راه بسیار اسونترش اینه که واسه پیدا کردن محل موس یکبار یکی از جهتهای روی کیبورد (Arrows) را فشار دهید.

با arrow key بسته به نوعش یه حرف اینور اونور میشه یا بالا پایین ( زیاد توفیری نداره ولی شاید بخواید بلافاصله یه چیزی بنویسید )، اینی که من گفتم دقیقا همون محل کلیک رو میده گفتم بگم!:n06:

kalantarahura
24-09-2013, 11:43
[QUOTE=kalantarahura;7896460]راه بسیار اسونترش اینه که واسه پیدا کردن محل موس یکبار یکی از جهتهای روی کیبورد (Arrows) را فشار دهید.

با arrow key بسته به نوعش یه حرف اینور اونور میشه یا بالا پایین ( زیاد توفیری نداره ولی شاید بخواید بلافاصله یه چیزی بنویسید )، اینی که من گفتم دقیقا همون محل کلیک رو میده گفتم بگم!:n06:

حرف شما درسته.منم گفتم راه اسونترش. با arrow key یه چپ و راست بزنه دقیقا سر جای اولش برمیگرده.این کار خیلی سریعتره. اونی که شما گفتین روش صحیحش بود (که البته منم نمیدونستم و ممنونم که گفتین) ولی اینی که من گفتم روش سریعش بود.

$*BEHNAM*$
24-09-2013, 17:55
سلام
من آفیس 2013 رو نصب کردم رو لپ تاپم. تمام برنامه هاش میاد بالا بجز ورد. روش که کلیک میکنم قسمت لودش میاد ولی موقع ورود به خود صفحه اصلی ورد ارور میده. تا حالا چند بار نصبش کردم همین مشکلو داشته. تو ورد 2010 هم همین مشکلو داشت. فقط تو حالت سیف مود وردو بالا میاره. لطفا منو راهنمایی کنید

سلام
من هم همین مشکلو دارم. ولی فقط توی آفیس 2013 .... چطور میتونم درستش کنم?? ... لطفا راهنمایی کنید

nelahe
24-09-2013, 19:41
[QUOTE=silver65;7896539]

حرف شما درسته.منم گفتم راه اسونترش. با arrow key یه چپ و راست بزنه دقیقا سر جای اولش برمیگرده.این کار خیلی سریعتره. اونی که شما گفتین روش صحیحش بود (که البته منم نمیدونستم و ممنونم که گفتین) ولی اینی که من گفتم روش سریعش بود.

سلام با کلید جهت نشدااااااا

مشکل چی

kalantarahura
25-09-2013, 09:28
[QUOTE=kalantarahura;7896646]

سلام با کلید جهت نشدااااااا

مشکل چی

سلام چرا نشه.این که سادست.اگر بازم نمیشه از همان روش دوستمون silver65
استفاده کنین.

kalantarahura
25-09-2013, 09:38
سلام
من هم همین مشکلو دارم. ولی فقط توی آفیس 2013 .... چطور میتونم درستش کنم?? ... لطفا راهنمایی کنید

سلام.من احتمال میدم که بخاطر Add-ins باشه. مراحل لینک زیر را انجام بدین تا بتونین درستش کنین:

nelahe
28-09-2013, 11:26
سلام

یه عالمه شعر تایپ شده دارم
آخر همه بیت ها اینتر خورده (شماره 1 در عکس)
و همانطور که می دانید برای اینکه شعر تراز بشود باید آخر هر بیت shift+ inter زد (شماره 2 در عکس)
حالا چطور از راه replacel اینترها را به اینتر شیفت تبدیل کنم
حالا من یک کار 300 صفحه ای دارم
ممنون میشم راه حل ارائه بدهید بدجور نیاز دارم و سخت است که آخر هر بیت هی کلیک کرده و این کار را انجام بدهم

ببخشید در ادامه سوالم

ببینید من شعر قبلی که می گم آخر بیت هاش اینتر خورده

برای بیت آخر چون درون جدول است به جای علامت اینتر
علامت زیر هست

حالا این علامت را هم با علامت shift+inter جابه جا و جایگزین کنم

Vb1471
28-09-2013, 18:40
سلام . درود به همه اساتید عزیز ، بنده برای پایان نامه خود یک فهرستی ایجاد کردم در Word2007 که وقتی میخوام خروجی PDF بگیرم فهرست بهم ریخته میشه ؟ میخواستم ببینم مشکل چیه ؟
نمونه :

nelahe
29-09-2013, 09:13
این یک صفحه از ویکی پدیا است

پر از علامت کروشه که داخل آن شماره منبع را نوشته است
مثل این

ه داروی مصرفی مربوط می‌شوند.[۱۱۵] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-Montessori2004-115) رایج‌ترین آنها عبارتند از: سندرم دیستروفی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _%D8%A8%D8%A7_%D8%AF%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D9%88 %D9%81%DB%8C&action=edit&redlink=1&preload=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8%A C%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%E2%80%8 C%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C&editintro=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88:%D8%A7%DB%8C%D8 %AC%D8%A7%D8%AF+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87/%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%86%D9%88%D8%A A%DB%8C%D8%B3&summary=%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF+%DB%8C%DA%A 9+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D9%86%D9%88+%D8% A7%D8%B2+%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82+%D8%A7%DB%8C%D8% AC%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%B1&nosummary=&prefix=&minor=&create=%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA+%DA%A9%D8%B1%D8%AF %D9%86+%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87+%D8%AC%D8%AF %DB%8C%D8%AF)، دیس‌لیپیدمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] C%D8%AF%D9%85%DB%8C) و مرض قند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که به ویژه با مهارکننده‌های پروتئاز عارض می‌شوند.[۹] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-M121-9) سایر علائم شایع عبارتند از: اسهال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، [۱۱۵] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-Montessori2004-115)[۱۱۶] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-Burgoyne2008-116) و افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی-عروقی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D8%A8%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D9%88%D9%82%DB%8C).[۱۱۷] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-117) البته عوارض جانبی برخی از درمان‌های پیشنهاد شده اخیر کمتر هستند.[۱۴] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-Deut2010-14) مشکل برخی از داروها ممکن است گرانقیمت بودن آنها باشد.[۱۱۸] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_note-118) البته، از سال ۲۰۱۰،
البته من برای نمونه این را کپی کردم ممنون میشم خودتان مستقیم از همان صفحه (چون این صفحه نمونه خوبی است و پر از کروشه است)
ولی از هر صفحه ویکی پدیا که در مورد یک موضوع تحقیقی بیاورید
این مشکل است
وقتی به ورد کپی می کنم نمی دونم چطور همه آنها را یک جا از بین ببرم

چکار باید کرد
حتی در کادر ریپلیس نوشتم
نشد

ممنون میشم راهی مناسب بدهید

SPIRIT PALST III
29-09-2013, 10:20
وقتی یه فایل ورد رو به صورت پی دی اف ذخیره می کنم حجمش pdf خیلی میشه: فایل ورد 100kb هست pdf میشه یک مگ و خورده ای!... آیا اگه با نرم افزار فایل ورد و به pdf تبدیل کنم باز همینطوریه و آیا توی ورد تنظیمی نداره که حجم کم بشه؟

مرسی....

kalantarahura
29-09-2013, 10:28
سلام

یه عالمه شعر تایپ شده دارم
آخر همه بیت ها اینتر خورده (شماره 1 در عکس)
و همانطور که می دانید برای اینکه شعر تراز بشود باید آخر هر بیت shift+ inter زد (شماره 2 در عکس)
حالا چطور از راه replacel اینترها را به اینتر شیفت تبدیل کنم
حالا من یک کار 300 صفحه ای دارم
ممنون میشم راه حل ارائه بدهید بدجور نیاز دارم و سخت است که آخر هر بیت هی کلیک کرده و این کار را انجام بدهم

ببخشید در ادامه سوالم

ببینید من شعر قبلی که می گم آخر بیت هاش اینتر خورده

علامت زیر هست

سلام.

برای این کار مراحل زیر را انجام بدین:

پنجره
Replace رو بالا بیارین (Ctrl+H) و در قسمت Find What کلیلک کنین.

1.در قسمت پایین گزینه Special رو انتخاب کنین.

2. اکنون گزینه Paragraph Mark رو انتخاب کنین.

3. خواهید دید که عبارتp^ در قسمت Find What ایجاد میشود که نمایانگر همان علامت شماست.
4. در قسمت Replace With یه قسمت Special برین و گزینه Manual Line Break بزنین که علامت l^ تایپ میشود که نمایانگر SHIFT+ENTER میباشد.

نکته: مستقیما میتونین در قسمت Find what علامت p^ و در قسمت Replace with علامت l^ را تایپ کنین.

قبلا در پست زیر با عکس برای شما کمی توضیح داده بودم:

در جواب قسمت دوم عرض کنم که شما بهتره جدول رو به متن تبدیل کنین. چون علامت مورد نظر شما نشانگر سل های مختلف هست و مختص Table میباشد:

1. کل جدول را انتخاب کنین.

2. در تب در قسمت Data گزینه Convert to Text رو بزنین.

3. در پنجره باز شده میتونین اون علامت مورد نظر را با کاراکترهای داده شده جایگزین کنین که علامت Enter همان Paragraph Marks میباشد.

موفق باشین

مثل این

البته من برای نمونه این را کپی کردم ممنون میشم خودتان مستقیم از همان صفحه (چون این صفحه نمونه خوبی است و پر از کروشه است)
این مشکل است

چکار باید کرد
حتی در کادر ریپلیس نوشتم
نشد

شما میخواین فقط کروشه هارو پاک کنین یا هم کروشه و هم عددشون؟

kalantarahura
29-09-2013, 10:32
سلام . درود به همه اساتید عزیز ، بنده برای پایان نامه خود یک فهرستی ایجاد کردم در Word2007 که وقتی میخوام خروجی PDF بگیرم فهرست بهم ریخته میشه ؟ میخواستم ببینم مشکل چیه ؟
نمونه :

سلام.دوست من شما با یک نرم افزار PDFساز دیگر مبادرت به این کار بکنین.

وقتی یه فایل ورد رو به صورت پی دی اف ذخیره می کنم حجمش pdf خیلی میشه: فایل ورد 100kb هست pdf میشه یک مگ و خورده ای!... آیا اگه با نرم افزار فایل ورد و به pdf تبدیل کنم باز همینطوریه و آیا توی ورد تنظیمی نداره که حجم کم بشه؟

مرسی....

احتمالا تنظیمات PDF شما در حالت بالاترین کیفیت قرار گرفته.به عنوان مثال هر چه گزینه Resolution بالاتر باشه حجم PDF یالاتر میره. معمولا در تنظیمات انها گزینه Compression وجود داره

kalantarahura
29-09-2013, 11:17

مثل این

این مشکل است

چکار باید کرد
حتی در کادر ریپلیس نوشتم
نشد

سلام.اگر قصد دارید کلا کروشه و اعداد انهارو پاک کنین باید از Wildcards استفاده کنین.:
1. پنجره Replace را باز کنین (Ctrl+H)
2. گزینه More را بزنین و تیک گزینه Use Wildcards را بزنین.
اکنون در قسمت Find What عبارت ([\)*(]\) را تایپ کنین و Replace کنین.

خواهید دید که تمام کروشه ها به همرا متن درون انها پاک میشوند.

نکته: قبل از این کار چک کنین که در متن اصلی عبارتی بین دو کروشه نداشته باشین وگرنه انها هم پاک میشوند.

موفق باشین

nelahe
29-09-2013, 11:22
سلام کروشه و عدد ها با هم

Guidance
29-09-2013, 11:24
سلام
متن ارور رو قرار دهید چون خیلی به حل مشکل کمک میکنه.
در کل معمولا وقتی توی سیف مود باز میشه ولی توی ویندوز باز نمیشه یعنی یه برنامه ای اجازه اجراش رو نمیده.

nelahe
29-09-2013, 11:26
سلام آقا یک سوال بد جور خخخخخ

این کلمات را ببینید چطور کشیده شده اند چکار کنم به راحتی این کشیدگی هااااا پاک شود

ممنون میشم راهنمای کنید خیلی احتیاج دارم ببخشیدااااا

nelahe
29-09-2013, 13:24
هیچ راهی وجود که علامت انتهای جدول با کاراکتر دلخواه جایگزین شود

علامت زیر هست

kalantarahura
29-09-2013, 13:48
هیچ راهی وجود که علامت انتهای جدول با کاراکتر دلخواه جایگزین شود

علامت زیر هست

متاسفانه طبق منبع زیر در ورد هیچ کدی برای این علامت تعریف نشده:

nicholas206
30-09-2013, 18:41
سلام... یه مشکل در مورد پرینت فایل های ورد دارم :n13:
هدف من این هست که جزواتی که بصورت آ5 هست رو تبدیل بکنم به کتاب... به این صورت که اونهارو رو کاغدهای آ4 بصورتی چاپ کنم که بتونم اونو از وسط تا کنم و یه منگنه بزنم وسطش .... خیلی از کتابهایی که چاپ میشه به این صورت هست ...
اگه از بچه ها بتونن راهنمایی کنن که تنظیمات پرینتر و یا ورد رو باید به چه صورتی تنطیم کنم ممنون میشم :n16:

id4idme
30-09-2013, 18:50
بچه ها شرمنده،من می خوام یه عکس رو به عنوان پس زمینه ی ثابت فایلِ وردم کنم اما نمی دونم چجوری باید انجام بدم :n27:

یعنی در اصل،سربرگِ شرکتمون رو که پسوندش Tif هست،می خوام توی وُرد به عنوانِ بک گراند قرار بدم تا نامه ی اداری رو بتونم توش تایپ کنم

میشه کمک کنین؟؟

nicholas206
30-09-2013, 19:06
بچه ها شرمنده،من می خوام یه عکس رو به عنوان پس زمینه ی ثابت فایلِ وردم کنم اما نمی دونم چجوری باید انجام بدم :n27:

یعنی در اصل،سربرگِ شرکتمون رو که پسوندش Tif هست،می خوام توی وُرد به عنوانِ بک گراند قرار بدم تا نامه ی اداری رو بتونم توش تایپ کنم

میشه کمک کنین؟؟

برید تو این قسمت
page layout
watermark
یه عکس رو انتخاب کنید ...

nimahandsomboy
30-09-2013, 20:09
من یه سندی را اسکن کردم و عکس را سیو کردم توی دسکتاب
بعد رفتم توی ورد اون عکس را باز کردم

الان چطوری میتونم اون عکس را ادیت کنم؟؟؟
میخوام فقط یه کلمه را عوض کنم بعد عکس را چاپ کنم

ایا برنامه ای هست که بتونم عکس را ادیت کنم؟؟

عکسم یه سند به فونت فارسی هست

ویندوزم xp هست دستگاه hp1212 دارم

nicholas206
30-09-2013, 21:10
من یه سندی را اسکن کردم و عکس را سیو کردم توی دسکتاب
بعد رفتم توی ورد اون عکس را باز کردم

الان چطوری میتونم اون عکس را ادیت کنم؟؟؟
میخوام فقط یه کلمه را عوض کنم بعد عکس را چاپ کنم

ایا برنامه ای هست که بتونم عکس را ادیت کنم؟؟

عکسم یه سند به فونت فارسی هست

ویندوزم xp هست دستگاه hp1212 دارم

عزیز من با ورد که نمی تونی عکس رو تغییر بدی...درسته اسکن یه کتابه اما دیگه این متن حساب نمیشه... عکسه
شاید بتونی با فوتوشاپ یه جوری که مشخص نباشه درستش کنی...

nicholas206
01-10-2013, 10:13
هدف من این هست که جزواتی که بصورت آ5 هست رو تبدیل بکنم به کتاب... به این صورت که اونهارو رو کاغدهای آ4 بصورتی چاپ کنم که بتونم اونو از وسط تا کنم و یه منگنه بزنم وسطش .... خیلی از کتابهایی که چاپ میشه به این صورت هست ...
اگه از بچه ها بتونن راهنمایی کنن که تنظیمات پرینتر و یا ورد رو باید به چه صورتی تنطیم کنم ممنون میشم :n16:

هنوز من جواب رو پیدا نکردم ها

Guidance
01-10-2013, 10:52
سلام آقا یک سوال بد جور خخخخخ

این کلمات را ببینید چطور کشیده شده اند چکار کنم به راحتی این کشیدگی هااااا پاک شود

ممنون میشم راهنمای کنید خیلی احتیاج دارم ببخشیدااااا

سلام.
معمولا وقتی وسط همون کلمه مثلا شمع بین ش و م کلیک کنید میتونید کشیدگی رو پاکش کنید.
حالت بعدی اینه که justify فعال باشه که میتونید غیر فعالش کنید.

Guidance
01-10-2013, 10:55

برای اینکه در هر كاغذ A4 دو صفحه چاپ كنيد پس از فشردن كليدهاي Ctrl+P يا انتخاب Print از منوي File در قسمت Zoom در مقابل Page per sheet گزينه 2pages را انتخابت كنيد.

Guidance
01-10-2013, 11:19

میشه کمک کنین؟؟
توی ورد 2007:
اول متنت رو بنویس.بعد insertو بعد picture حالا واسه اینکه عکس بره پشت نوشتت توی تب format که جدید درست شده text warping رو تغییر بده
حالا اگه اینو نمیخوای میخوای که عکست به صورت کمرنگ بشه پس زمینه
برو page layout....watermark گزینه picture watermark رو انتخاب کن درست میشه

nicholas206
01-10-2013, 12:39
برای اینکه در هر كاغذ A4 دو صفحه چاپ كنيد پس از فشردن كليدهاي Ctrl+P يا انتخاب Print از منوي File در قسمت Zoom در مقابل Page per sheet گزينه 2pages را انتخابت كنيد.

این چیزی که من میخوام نیست... چون در این صورت صفحه ها رو یکی پشت سرهم چاپ میکنه....
من میخوام شبیه کتاب باشه.... مثلا اگه 40 صفحه هست... صفحه 1و40 رو یک صفحه چاپ بشه... 2 و39 روی بعدی... تا وقتی اینارو منگنه زدم شبیه کتاب چاپ بشه

ashkan1360
01-10-2013, 13:16
سلام دوستان عزیز
یه فایل ورد داریم (مال پایان نامه هست) ، میخوام جوری تنظیمش کنم که مثلا" 3 صفحه اول رو شماره صفحه نندازه
از صفحه 3 به بعد شروع کنه : الف ب ج د ه و ...
از صفحه مثلا" 20 هم شروع کنه به شماره های اصلی 1 و 2 و 3 و 4 و ...

میشود آیا ؟؟؟؟

kalantarahura
01-10-2013, 13:41
سلام دوستان عزیز
یه فایل ورد داریم (مال پایان نامه هست) ، میخوام جوری تنظیمش کنم که مثلا" 3 صفحه اول رو شماره صفحه نندازه
از صفحه 3 به بعد شروع کنه : الف ب ج د ه و ...
از صفحه مثلا" 20 هم شروع کنه به شماره های اصلی 1 و 2 و 3 و 4 و ...

میشود آیا ؟؟؟؟

سلام.بله امکان پذیر هست با استفاده از Section. در همین تاپیک سرچ کنین به جواب میرسین.

silver65
01-10-2013, 14:13
این چیزی که من میخوام نیست... چون در این صورت صفحه ها رو یکی پشت سرهم چاپ میکنه....
من میخوام شبیه کتاب باشه.... مثلا اگه 40 صفحه هست... صفحه 1و40 رو یک صفحه چاپ بشه... 2 و39 روی بعدی... تا وقتی اینارو منگنه زدم شبیه کتاب چاپ بشه

تو page setup ، multiple pages رو بزن book fold ، مارجین ها رو هم باید درست تنظیم کنی که جا باشه برا تا کردن یه 4 صفحه رو امتحانی بذار ببین چطور میشه تا کنی، برای پرینتم مثلا برا پرینتر hp از properties تب finishing تیک print on both sides رو بزن که پشت و رو بزنه

naaji8606
01-10-2013, 15:13
سلام دوستان
من دارم پایان نامم رو تایپ میکنم استادم ازم خواسته که اندازه فاصله های بین کلمات رو کمتر کنم . این کار چجوری ممکنه؟
ایا باید تک تک انتخاب کنم و سایزش رو کوچیک کنم؟

nicholas206
01-10-2013, 16:16
سلام دوستان
من دارم پایان نامم رو تایپ میکنم استادم ازم خواسته که اندازه فاصله های بین کلمات رو کمتر کنم . این کار چجوری ممکنه؟
ایا باید تک تک انتخاب کنم و سایزش رو کوچیک کنم؟
شاید منظورشون این بوده که فاصله ی بعضی کلمه ها باید نیم فاصله باشه .... نیم فاصله با گرفتن کنترل و خط تیره(نزدیک عدد0) بکار برده میشه ...

nicholas206
01-10-2013, 19:09
تو page setup ، multiple pages رو بزن book fold ، مارجین ها رو هم باید درست تنظیم کنی که جا باشه برا تا کردن یه 4 صفحه رو امتحانی بذار ببین چطور میشه تا کنی، برای پرینتم مثلا برا پرینتر hp از properties تب finishing تیک print on both sides رو بزن که پشت و رو بزنه

آقا ممنون شد
اما یه مشکل جدید .... سایزی که چاپ میشه کوچیکه و یه سمته ... نمیشه از وسط نصف کرد .... مشکل کجاست عایا ؟
یه نکته هم اینکه من فایل هام رو سایز آ5 هست... نکنه باید اونها با سایز آ4 باشه ؟

silver65
02-10-2013, 01:48
آقا ممنون شد
اما یه مشکل جدید .... سایزی که چاپ میشه کوچیکه و یه سمته ... نمیشه از وسط نصف کرد .... مشکل کجاست عایا ؟
یه نکته هم اینکه من فایل هام رو سایز آ5 هست... نکنه باید اونها با سایز آ4 باشه ؟

نه فکر نکنم مربوط به a5 باشه چون تو a4 هم به همین صورت هست. تنها راه حلی هم که من پیدا کردم اینه که اول بیایین تو همون تب page layout که یه سری margin های تعریف شده داره آخری یعنی mirrored رو انتخاب کنین بعد برید اون کارایی که گفتم رو بکنید یعنی در page setup همون book fold رو بجای mirror انتخاب کنید و بعد پرینت بگیرید
البته فاصله دو سمت یکم زیاد می شه ولی دیگه چاره ای نیست ظاهرا فقط همین جواب میده و وسط جای تاشدن میمونه
یه 10 ،20 بار مارجین ها رو تغییر دادم پرینت گرفتم ولی فایده نداشت به قول شما یه سمت می افتاد یا جای نصف شدن نداشت ( پرینترم دیگه اخطار میداد کارتریج خالیه باید شارژ شه دیگه دست از سرش برداشتم :n02:)

nicholas206
02-10-2013, 02:47
نه فکر نکنم مربوط به a5 باشه چون تو a4 هم به همین صورت هست. تنها راه حلی هم که من پیدا کردم اینه که اول بیایین تو همون تب page layout که یه سری margin های تعریف شده داره آخری یعنی mirrored رو انتخاب کنین بعد برید اون کارایی که گفتم رو بکنید یعنی در page setup همون book fold رو بجای mirror انتخاب کنید و بعد پرینت بگیرید
البته فاصله دو سمت یکم زیاد می شه ولی دیگه چاره ای نیست ظاهرا فقط همین جواب میده و وسط جای تاشدن میمونه
یه 10 ،20 بار مارجین ها رو تغییر دادم پرینت گرفتم ولی فایده نداشت به قول شما یه سمت می افتاد یا جای نصف شدن نداشت ( پرینترم دیگه اخطار میداد کارتریج خالیه باید شارژ شه دیگه دست از سرش برداشتم :n02:)

آقا شرمنده افتادی تو زحمت ها .... یه دنیا ممنون دادا

Guidance
02-10-2013, 11:26

دوست عزیز روشش همینه حالا اینکه کدوم صفحه ها کنل=ار هم قرار بگیرند انتخابی هستش.
یعنی صفحه ها رو یکی از اول و یکی از آخر پشت هم بذار بعدش این گزینه که قبلا گفتم رو فعال کن.

nicholas206
02-10-2013, 12:42
دوست عزیز روشش همینه حالا اینکه کدوم صفحه ها کنل=ار هم قرار بگیرند انتخابی هستش.
یعنی صفحه ها رو یکی از اول و یکی از آخر پشت هم بذار بعدش این گزینه که قبلا گفتم رو فعال کن.

به اون طریقی که اون دوستمون گفتن درست صفحه ها چیده میشه... فقط اشکالش اینه که وسط نیست و نمیشه تا کردش

nicholas206
02-10-2013, 12:57
آغا تبدیلش کردم به پی دی اف... و پرینت گرفتم شد !!!
فقط فونت فارسیشو نمیشناسه اونم باید یه پی دی اف ساز بهتر پیدا کنم ... ممنون از همه

nelahe
04-10-2013, 00:57
سوال نمایه و اعلام
سلام

همیشه هر وقت سوالی می پرسم میگم این دیگه آخریشه ... اما نمی دانم چرا تمامی ندارد :n26:

آخه هر روز مشتری هایی می آیند که درخواستی دارند که قبلا باهاش برخورد نداشتم

حالا رسیده ام به فهرست اشخاص، مکان ها و یا اعلام و نمایه

شعری دارم در حد 300 صفحه (معرف حضور است)

جدیدترین و انشاءاله آخرین مشکل با این فایل همین فهرست است

از صبح تا حالا دارم باهاش کار می کنم .... خیلی هااااا ساعت 10 صبح کجا ساعت 1 شب ...:n05:

و فقط دیگه شنبه را به زور و بدبختی وقت گرفتم

چقدر حرف زدم بریم سراغ مشکل

1- فهرست مکان برای کلمه های روبرو: میدان، خانه، زورخانه و .... روش انجام آن؟

2- فهرست اشخال رستم، سهراب، زال، ... روش انجام آن؟

3- حذف کلمه ای که قبلاً تعیین شده در این فهرست (خودش یک فهرست دارد اما می خواهد بعضی از کلمات از این فهرست حذف شود)

4- اضافه کردن کلماتی به مثلاً فهرست اشخاص یا اضافه کردن کلماتی جدید به فهرست مکان

5- کلا هر نکته ای که لازم می دانید

nelahe
04-10-2013, 00:59
قط کلمه مورد نظر
سلام

در ریپلیس راهی وجود دارد

که عین کلمه موردنظر را جستجو و سپس ریپلیس کند

مثلاً من کلمه «به ای» را می خواهم

نه مثلا به این یا به ایات

چطور دقیقا عین همان کلمه پیدا شود و ریپلس شود با کلمه موردنظرم مممنونم واقعا

dontbehzad
04-10-2013, 13:50
با سلام من امروز افیس 2013 نصب کردم . اما با نوشته هایی که توش اعراب عربی دارن مشکل دارم . نشون میده ولی روش یه مربع میاد!!!!!!!!! در ورد 2007 چنین مشکلی نداشتم. اگه فونت رو arial یا times بزارم مشکل نداره اما واسه فون های فارسی مثل نازنین این مشکل پیش میاد. راه حلی ندارین؟

silver65
04-10-2013, 22:18
قط کلمه مورد نظر

سلام

در ریپلیس راهی وجود دارد

که عین کلمه موردنظر را جستجو و سپس ریپلیس کند

مثلاً من کلمه «به ای» را می خواهم

نه مثلا به این یا به ایات

چطور دقیقا عین همان کلمه پیدا شود و ریپلس شود با کلمه موردنظرم مممنونم واقعا

سلام تو option های جستجوش match suffix رو بزنی انگار درست می شه

nelahe
05-10-2013, 09:15
سلام تو option های جستجوش match suffix رو بزنی انگار درست می شه

شرمنده لینکی دارید که تمام این گزینه ها رو بگه چکار می کنند

یا خودتان می دانید

silver65
05-10-2013, 21:06
شرمنده لینکی دارید که تمام این گزینه ها رو بگه چکار می کنند

یا خودتان می دانید
همون find رو که می زنی پایین سمت چپ more رو اگه بزنه option ها میاد دیگه بعد math suffix رو بزن ( من امتحان کردم جواب می داد)

nelahe
07-10-2013, 10:58
سلام

1- ببینید گفته فونت فصل اول بلد باشه
فونت بقیه همان باشه اما بلد نبــــــــاشه

راهی هست

چون وقتی دستی می زنم هر بار که آپ می کنم

دوباره از بین میره

2- این سوال خیلی مهم و حیاتی است

و مدت زیادیه که ذهنم درگیر کرده (باور کنید راست می گم)

من معمولاً فایل ها و پایان نامه برام می آورند که تنظیم کنم

من برای بدنه اصلی از استایل نرمال استفاده می کنم و فونت فارسی و لاتین را برای آن مشخص می کنم
مشکل اینجاست که
کل متن را انتخاب و روی استایل نرمال کلیک می کنم

اما متأسفانه استایل اعمال نمی شود
یا به همه متن اعمال نمی شود

یا اینکه به بیشتر متن اعمال می شود اما وسط های کار که دارم بقیه تنظیمات را انجام می دهم می بینم به چند خط اعمال نشده

راه حل این مشکل چیست

البته من قبلا متن را انتخاب ابتدا clear formating می کردم
اما بعد فهمیدم با این کار اگر متن دارای پاورقی باشد
پاورقی ها شماره داخل متنشان به جای اینکه بالای متن باشد می آید کنار متن
و خب اگر تعداد پاورقی ها زیاد باشد این مشکل را دستی نمی توان حل کرد

حالا می خواستم

1- بگید چکار کنم که مطمئن باشم استایل نرمال کامل و بر تمام تمام تمام و تک تک تک کلمات اعمال شده

2- یا اینکه اگر همان راه clear formating درست است

بگید پس با پایین اومدن و کنار متن قرار گرفتن شماره پاورقی که در خود متن است هاااا نه اونی که اون پایین صفحه است چکار باید

اینم نمونه فایل که متن را گذاشته ام روی این اعمال کنید استایل نرمال را
فونت فارسی مثلاً 13 نازنین فونت لاتین 11 تایم

86471181
08-10-2013, 01:55
دوستان یه سوال فنی از نرم افزار word دارم
من واسه گزارش سمینار دارم از multilevel list استفاده میکنم ( برای شماره گذاری)
چون فاصله زیادی بین حاشیه هام میفتاد مجبور شدم با ruler یه مقدار جلو و عقبش کنم
تا چن تا همین جوری رفتم جلو ولی از یه جایی به بعد که دیگه خیلی فاصله ی اعداد و جمله ی بعدش رو دستکاری کردم دیگه multillevel list اتوماتیک کار نمیکنه
previous هم که میزنم باز تشخیص نمیده و شماره گذاری رو از یک شروع میکنه
دوستانی کسی میتونه کمکم کنه این مشکل رو برطرف کنم و شماره گذاریم درست شه؟

nelahe
08-10-2013, 10:48
سلام

این سوال خیلی مهم و حیاتی است

و مدت زیادیه که ذهنم درگیر کرده (باور کنید راست می گم)

من معمولاً فایل ها و پایان نامه برام می آورند که تنظیم کنم

من برای بدنه اصلی از استایل نرمال استفاده می کنم و فونت فارسی و لاتین را برای آن مشخص می کنم
مشکل اینجاست که
کل متن را انتخاب و روی استایل نرمال کلیک می کنم

اما متأسفانه استایل اعمال نمی شود
یا به همه متن اعمال نمی شود

یا اینکه به بیشتر متن اعمال می شود اما وسط های کار که دارم بقیه تنظیمات را انجام می دهم می بینم به چند خط اعمال نشده

nelahe
08-10-2013, 16:55
سلام

من یک متن تایپ شده دارم از قبل تایپ شده

حالا برای استایل نرمال فونت تعریف می کنم و روش کلیک می کنم که به متن اعمال شود

اما متأسفانه به کل متن اعمال نمی شود

چرا و باید چه کار کرد

بعضی اوقات کل متن را clearformating می کردم و بعد اعمال می کردم
اما این باعث می شود که شماره پاورقی هایی درون متن که بالا خورده است بیاید پایین و کنار متن قرار بگیرد

- سعی کردم خلاصه بگم -

nelahe
09-10-2013, 10:20
یک سوال

چطور برای یک استایل شورتکات تعریف کنم

من به این قسمت رفتم اما نتونستم هیچی براش به عنوان شورتکات تعریف کنم مثلاً shift یا مثلاً دکمه g را تعریف کنم

ehsan102
09-10-2013, 22:13
سلام

من یک متن تایپ شده دارم از قبل تایپ شده

حالا برای استایل نرمال فونت تعریف می کنم و روش کلیک می کنم که به متن اعمال شود

اما متأسفانه به کل متن اعمال نمی شود

چرا و باید چه کار کرد

بعضی اوقات کل متن را clearformating می کردم و بعد اعمال می کردم
اما این باعث می شود که شماره پاورقی هایی درون متن که بالا خورده است بیاید پایین و کنار متن قرار بگیرد

- سعی کردم خلاصه بگم -

روی استایل normal راست کلیک و سپس گزینه ی update رو بزنید ، البته بعد از اینکه متن رو انتخاب کردید

یک سوال

چطور برای یک استایل شورتکات تعریف کنم

من به این قسمت رفتم اما نتونستم هیچی براش به عنوان شورتکات تعریف کنم مثلاً shift یا مثلاً دکمه g را تعریف کنم

یک حرف رو نمی تونید برای میانبر استفاده کنید ، باید ترکیبی باشه مثلا ctrl+T
و امثال اینا........

kalantarahura
12-10-2013, 09:23
سلام

1- ببینید گفته فونت فصل اول بلد باشه
فونت بقیه همان باشه اما بلد نبــــــــاشه

راهی هست

چون وقتی دستی می زنم هر بار که آپ می کنم

دوباره از بین میره

سلام.در این پست جواب رو داده بودم.

واسه نمایه نویسی هم اموزش زیر مفید است:

علامت ستاره را بردارین:

nicholas206
12-10-2013, 10:23
من تو فهرست بندی مشکل پیدا کردم....
واسه ایجاد فهرست من از heading" استفاده میکنم و در آخر هم با table of contest بصورت اتوماتیک فهرست ایجاد میکنم.... اما الان یه قسمت هست که میخوام اضافه بر اون هدینگ هایی که تعریف کردم وارد فهرست ها بشه ... باید چیکار کنم ؟ (یه جدوله که نمیخوام عنوان با استایل هدینگ بگیره)

Juventus FC
12-10-2013, 14:09
درود

من تازه از سیستم Word 2003 در اومدم و دارم با 2007 کار میکنم ! مشکل اساسی که من با Word 2007 دارم اینکه مطالبی که از اینترنت در صفحه ورد Paste میکنم همونجوری که تو اینترنت بوده در صفحه ورد به من نمایش میده ! من نمیخواهم اینجوری باشه ! میخواهم مثل 2003 باشه و به سبک ورد نمایش بده نه اونجوریکه تو اینترنت هست ! کسی راه حلی داره ؟

ehsan102
12-10-2013, 19:03
درود

من تازه از سیستم Word 2003 در اومدم و دارم با 2007 کار میکنم ! مشکل اساسی که من با Word 2007 دارم اینکه مطالبی که از اینترنت در صفحه ورد Paste میکنم همونجوری که تو اینترنت بوده در صفحه ورد به من نمایش میده ! من نمیخواهم اینجوری باشه ! میخواهم مثل 2003 باشه و به سبک ورد نمایش بده نه اونجوریکه تو اینترنت هست ! کسی راه حلی داره ؟

سلام

متن رو اول کپی کن توو wordpad بعد کپی کن توو office word

kalantarahura
12-10-2013, 19:39
[QUOTE]

یه سوال

ببینید چطور کاری کنم که برای همیشه شماره های پاورقی که آن پایین می خورد کنار متن بخورد و بالاتر نایستد
البته می توان دستی انتخاب کرد و اون ها را آورد پایین
اما می خوام اگر پاورقی جدید اضافه کردم
دیگر نگران این قضیه نباشم
وبرای همیشه حل شود
یا تنظیماتی انجام دهم از ابتدای شروع تایپم

سلام. لینک زیر بطور کامل خواسته شما رو توضیح داده. مراحل را خودم تست کردم و نتیجه درست بود. مشکلی بود در خدمتم:

fa1387
14-10-2013, 09:53
سلام خسته نباشید لطفا مرا راهنمایی فرمایید زمانی برنامه آفیس را باز می کنم بزرگ نمایی صفحه 86 تا 100 درصد است و بصورت کوچک مشخص می شود چگونه می توانم بزرگنمایی را طوری ثابت کرده که هر زمان برنامه ورد را باز کردیم صفحه سفید آن با بزرگنمایی 150 باشد نمی خواهم با دست هر زمان صفحه جدید باز می شود بزرگنمایی را دست تنظیم کنم

hadi_en
14-10-2013, 17:23
یه مشکلی دارم طبق نمونه فایل وردی که گذاشتم وقتی روی سیستم خودم پی دی اف می کنم مشکلی نداره ولی وقتی با سایت های تحت وب تبدیل آنلاین می کنم یا راست چین چپ چین خطوط بهم میخوره یا شماره هر خط روی نوشته ها می افته به دلیل اینکه این فایل ورد یه مقاله هست باید توسط یه نرم افزار پی دی اف رسمی در سایت مجله مورد نظر تبدیل بشه که مشکل روی هم افتادگی شماره هر خط و نوشته رخ میده مشکل چی میتونه باشه

به طور مثال این یه سایت تبدیل آنلاین هست

convertfiles.com

hadymk
14-10-2013, 18:42
یه مشکلی دارم طبق نمونه فایل وردی که گذاشتم وقتی روی سیستم خودم پی دی اف می کنم مشکلی نداره ولی وقتی با سایت های تحت وب تبدیل آنلاین می کنم یا راست چین چپ چین خطوط بهم میخوره یا شماره هر خط روی نوشته ها می افته به دلیل اینکه این فایل ورد یه مقاله هست باید توسط یه نرم افزار پی دی اف رسمی در سایت مجله مورد نظر تبدیل بشه که مشکل روی هم افتادگی شماره هر خط و نوشته رخ میده مشکل چی میتونه باشه

به طور مثال این یه سایت تبدیل آنلاین هست

convertfiles.com

lمیشه بفرمایید چجوری در Word سیستم اتوماتیک شماره خط درست کردین؟ ممکنه به اون ربط داشته باشه ! من تیدیلش کردم فقط راست چین شد ولی عددها رویهم نرفت!

hadi_en
15-10-2013, 08:08
lمیشه بفرمایید چجوری در Word سیستم اتوماتیک شماره خط درست کردین؟ ممکنه به اون ربط داشته باشه ! من تیدیلش کردم فقط راست چین شد ولی عددها رویهم نرفت!

من از راه page layout->line numbers رفتم در مورد مشکل هم اتفاقا مشکل همینه اینجا راست چینش بهم خورده توی اون سایت رسمی که تبدیل میکنه روی هم می افته اصلا لاین نامبرش هم نزاری باز قضیه راست چینش هنوز هست ولی روی سیستم شخصی که تبدیل میکنی هیچ مشکلی نداره اصلا نمیدونم مشکلش چیه آخه؟

hadymk
15-10-2013, 09:10
من از راه page layout->line numbers رفتم در مورد مشکل هم اتفاقا مشکل همینه اینجا راست چینش بهم خورده توی اون سایت رسمی که تبدیل میکنه روی هم می افته اصلا لاین نامبرش هم نزاری باز قضیه راست چینش هنوز هست ولی روی سیستم شخصی که تبدیل میکنی هیچ مشکلی نداره اصلا نمیدونم مشکلش چیه آخه؟

دوست عزیز ببین این قسمت رو درست تنظیم کردی:
LINE NUMBERING OPTIONS==>SECTION DIRECTION=LEFT TO RIGHT
بعدش تو صفحه قسمت لاتین باید اینجوری باشه-اگر مقالت فارسی هست قسمت فارسی باید برعکس این باشه :

پ ن:
اگر دیدی درست نشد رفرنسهاتو توی "نوت پد" کپی کن و مجدد توی word جدید پیست کن درست میشه!

hadi_en
15-10-2013, 09:54
دوست عزیز ببین این قسمت رو درست تنظیم کردی:
LINE NUMBERING OPTIONS==>SECTION DIRECTION=LEFT TO RIGHT
بعدش تو صفحه قسمت لاتین باید اینجوری باشه-اگر مقالت فارسی هست قسمت فارسی باید برعکس این باشه :

پ ن:
اگر دیدی درست نشد رفرنسهاتو توی "نوت پد" کپی کن و مجدد توی word جدید پیست کن درست میشه!

دوست من چطوری کپی پیست رو انجام دادی چون من انجام میدم مشکل داره آیا خط به خط کپی پیست کردی یا نه یه باره تنظیماتی بعدش هم انجام دادی

hadymk
15-10-2013, 09:59
دوست من چطوری کپی پیست رو انجام دادی چون من انجام میدم مشکل داره آیا خط به خط کپی پیست کردی یا نه یه باره تنظیماتی بعدش هم انجام دادی

نه ! یه ورد جدید باز کن و مجددا همون تنطیمات که بالا اشاره کردم رو اعمال کن...
رفرنساتو کلا کپی کن و تو نت پد جدید پیست کن و منتقلشون کن به ورد جدید ...

اگر دیدی مشکل داره ببین این ورد هم باز مشکل داره:

Guidance
15-10-2013, 11:21
ممکنه یه استاندارد خاصی رو برای تبدیل ورد به pdf توی این سایت ها قرار داده شده باشه.مثلا شاید یه فونت و سایز خاصی لازم داشته باشه.

hadi_en
15-10-2013, 12:37
نه ! یه ورد جدید باز کن و مجددا همون تنطیمات که بالا اشاره کردم رو اعمال کن...
رفرنساتو کلا کپی کن و تو نت پد جدید پیست کن و منتقلشون کن به ورد جدید ...

اگر دیدی مشکل داره ببین این ورد هم باز مشکل داره:

ممنونم چون این یه مقاله کامل هست باید روی کل مقاله اعمال کنم ببینم چی میشه

ممکنه یه استاندارد خاصی رو برای تبدیل ورد به pdf توی این سایت ها قرار داده شده باشه.مثلا شاید یه فونت و سایز خاصی لازم داشته باشه.

منم همین احتمال رو میدم حالا نمیدونم چی هست

nelahe
17-10-2013, 10:54
سلام خوب هستید انشاءاله
این یک نمونه فایل هست

ببینید من برای استایل نرمال (که به کل متن اصلی اعمال بشه) فونت دلخواه انتخاب کردم
حالا ببینید یک تکه هایی از متن این استایل را نمی گیرد به خودش

اگر دو کار زیر را انجام بدهم مشکل حل می شود و فونت اعمال می شود اما
1. اون تکه ها را انتخاب و clearformating بزنم

2. یا اینکه اون تکه ها را انتخاب و روی استایل نرمال کلیک و گزینه update انتخاب کنم

اما با انجام هر دو کار بالا متأسفانه شماره های پاورقی درون متن بالای کلمات خورده است
می آید پایین و کنار متن می خورد

kalantarahura
17-10-2013, 14:45
[QUOTE=nelahe]

سلام. لینک زیر بطور کامل خواسته شما رو توضیح داده. مراحل را خودم تست کردم و نتیجه درست بود. مشکلی بود در خدمتم:

.... و اما آموزش فارسی این کار. امیدوارم لذت ببرین.

قبل از هر کاری به تب References رفته و در قسمت Footnote وارد تنظیمات شوید (با زدن فلش کوچک کنار ان) و در قسمت Numbering نوع شماره گذاری را انتخاب کنین که میخواین در هر صفحه ادامه دار باشه یا خیر

خلاصه اول این تنظیمات را انجام بدین. و اکنون وقت استفاده از Macros میباشد:

1.کلیدهای ترکیبی ALT+F8 رو بزنین و در پنجره جدید در قسمت Macro Name عبارت InsertFootnote را وارد کنین و سپس گزینه Create را انتخاب کنین.

2.در پنجره جدید کدها رو پاک کنین و کد زیر را عینا وارد کنین:

و Save کنین.

نکته: در این کد در خط ششم بعد از عبارت InsertAfter در داخل گیومه "نقطه" گذاشته شده که یعنی بعد از عدد پاورقی نقطه بذاره که شما میتونین به کاراکتر خودتون تغییر بدین (مثلا به جای ان علامت – را بذارین). در همین خط بعد از & عبارت (Space(1 آمده است که یعنی پس از عدد پاورقی و علامت "نقطه" یا "-" علامتSpace بذاره که عدد جلوی Space نشان دهنده تعداد Space هست و میتونین این عدد را کم یا زیاد کنین. اگر میخواین به جای فاصله، Tab بخورد انگاه به جای عبارت (Space(1 عبارت vbTab را جایگزین کنین.

اکنون شما هر گاه خواستین پاورقی وارد کنین باید ماکروی ایجاد شده را Run کنین. البته بهتره که برای ماکروی ایجاد شده یک شورتکات تعریف کنین تا به راحتی کارتون انجام بشه.

این اموزش در هیچ سایت فارسی زبانی اورده نشده و اختصاص به سایت P30world دارد. لطفا اگر در جایی از این متن استفاده کردین منبع آن را هم بنویسین. اگر هم ننوشتین....فدای سرتان باز هم اشکالی نداره
وای... بالاخره تموم شد.
موفق باشین

jansonn
18-10-2013, 08:59
با سلام
روی سیستم من آفیس 2013 نصب هستش که میخوام آفیس 2007 را هم در کنار همین آفیس 2013 داشته باشم .(2007 را برای آموزش لازم دارم).شما چه راهی را توصیه میکنید.
با تشکر فراوان

kalantarahura
18-10-2013, 12:22
ببخشید من چطوری تشکر کنم

همین دکمه تشکر کافیه.کاری نکردم:n16:

با سلام
روی سیستم من آفیس 2013 نصب هستش که میخوام آفیس 2007 را هم در کنار همین آفیس 2013 داشته باشم .(2007 را برای آموزش لازم دارم).شما چه راهی را توصیه میکنید.
با تشکر فراوان

برای نصب هر دو در کنار هم توجه کنین که حتما هردو باید یا 64 بیتی باشند یا 32 بیتی.ونمیشه یکی 64 باشه و دیگری 32 در این صورت امکان نصب را نمیدهد.

jansonn
18-10-2013, 19:23
این مشکلارو چجوری حل کردی؟
ممنون دوست عزیز نصب کردم و مشکلم حل شد .یه سوال دیگه پلاگین ذخیره pdf را از کجا میشه دانلود کنم؟؟

jansonn
18-10-2013, 19:27
با تشکر از kalantarahura .من دکمه تشکر را پیدا نکردم!!

kalantarahura
19-10-2013, 07:36
ممنون دوست عزیز نصب کردم و مشکلم حل شد .یه سوال دیگه پلاگین ذخیره pdf را از کجا میشه دانلود کنم؟؟

از لینک زیر دانلود کنین:

با تشکر از kalantarahura .من دکمه تشکر را پیدا نکردم!!

خواهش میکنم.چون تعداد پستاتون کمه فعلا دکمه تشکر واسه شما ظاهر نشده.به امید همکاری شما در سایت P30World:n16::n16:

این 600 مین پست من در این انجمن بزرگ میباشد!!!!!
:n16:

kalantarahura
20-10-2013, 09:51
در اموزش قبلی که درباره InsertFootnote نوشته بودم، یک اشکالی وجود داشت.و آن هم این بود که دیگر امکان وارد کردن Footnote به روش پیش فرض وجود نداشت. به منظور حل این مشکل راه حل‏های زیر را دنبال کنین:
1) اگر هنوز ماکروی InserFootnote را وارد نکردین کافیست هنگامی که کلیدهای ترکیبی ALT+F8 رو زدین، در پنجره جدید در قسمت Macro Name یک نام انتخابی برای ماکروی خودتان انتخاب کنین و سپس Create را بزنین و بقیه مراحل را انجام بدین.
2) اگر قبلا از روش ذکر شده ماکرو را ساخته‏اید کافیست که کلیدهای ترکیبی ALT+F8 را بزنین و در پنجره جدید InsertFootnote را انتخاب کنین و گزینه Edit را انتخاب کنین و کدها را پاک کنین و کد زیر را وارد کنین:

و Save کنین.

نکته: دقت کنین که عبارت InsertFootnote2 نشان دهنده نام ماکروی شماست که میتونین آن را به دلخواه تغییر بدین.
برای راحتی شما عزیزان این کد را بصورت ماکروی ذخیره شده اپلود کردم تا براحتی آن را Import کنین.

kalantarahura
20-10-2013, 09:56
اگر قصد دارید یک ماکروی خاص را Save کنین، مراحل زیر را دنبال کنین:
1. کلیدهای ترکیبی ALT+F11 را فشار دهید تا پنجره Visual Basic Editor باز شود.
2. در پنل سمت چپ روی NewMacros کلیک چپ کنین و گزینه Export File را انتخاب کنین
بدین صورت میتوانین ماکروی مورد نظر را استخراج کنین که با فرمت .BAS قابل ذخیره است. این فایل با NotePad هم امکان ویرایش دارد.
حال اگر قصد وارد کردن آن در یک ورد دیگر دارین کافیست که:
1. کلیدهای ترکیبی ALT+F11 را فشار دهید تا پنجره Visual Basic Editor باز شود.
2. در پنل سمت چپ روی Normal کلیک راست کنین و گزینه Import File را انتخاب کنین و ماکروی ذخیره شده را کلیک کنین.
به همین راحتی ماکروی مورد نظر بازیابی میشود.

موفق باشین

kalantarahura
20-10-2013, 10:01
1. بر روی علامت Microsoft Office در بالا سمت راست کلیک کنین (در ورد 2013 بر روی File کلیک کنین) و گزینه Word Options را انتخاب کنین.
2. در پنجره جدید در پنل سمت چپ گزینه Customize Ribbon را انتخاب کنین و سپس در سمت راست، در قسمت Keyboard Shortcuts گزینه Customize را کلیک کنین.

3. در پنجره باز شده در سمت چپ قسمت Categories، گزینه Macros را انتخاب کنین و در سمت راست قسمت Macros، نام ماکروی مورد نظر را انتخاب کنین.

4. اکنون در قسمت وسط این پنجره در کادر Press New Shortcut Key، کلید ترکیبی خود را وارد کنین. دقت کنین که کلید ترکیبی شما قبلا در ورد تعریف نشده باشد.
5. اکنون Assign را کلیک کنین.خواهید دید که کلید ترکیب وارد کادر Current Keys خوهد شد. اکنون Close را بزنین.
تبریک میگم.ماکروی شما دارای شورتکات مورد نظرتان میباشد.

موفق باشین

nelahe
20-10-2013, 18:57
در اموزش قبلی که درباره InsertFootnote نوشته بودم، یک اشکالی وجود داشت.و آن هم این بود که دیگر امکان وارد کردن Footnote به روش پیش فرض وجود نداشت. به منظور حل این مشکل راه حل‏های زیر را دنبال کنین:
1) اگر هنوز ماکروی InserFootnote را وارد نکردین کافیست هنگامی که کلیدهای ترکیبی ALT+F8 رو زدین، در پنجره جدید در قسمت Macro Name یک نام انتخابی برای ماکروی خودتان انتخاب کنین و سپس Create را بزنین و بقیه مراحل را انجام بدین.
2) اگر قبلا از روش ذکر شده ماکرو را ساخته‏اید کافیست که کلیدهای ترکیبی ALT+F8 را بزنین و در پنجره جدید InsertFootnote را انتخاب کنین و گزینه Edit را انتخاب کنین و کدها را پاک کنین و کد زیر را وارد کنین:

و Save کنین.

نکته: دقت کنین که عبارت InsertFootnote2 نشان دهنده نام ماکروی شماست که میتونین آن را به دلخواه تغییر بدین.
برای راحتی شما عزیزان این کد را بصورت ماکروی ذخیره شده اپلود کردم تا براحتی آن را Import کنین.

استاد چه بی خبر جوابها را گذاشتید
باورم نشد به خدا
واقعا شما فوق العاده اید

راستش این فایل کد را آنتی ویروسم نمیگذاره دانلود کنم و پاک می کنه
میشه جای دیگه آپ کنید ببخشد البته

بازم بی نهایت ممنون
نمی دونم با چه زبونی تشکر کنم

kalantarahura
21-10-2013, 08:27
استاد چه بی خبر جوابها را گذاشتید
باورم نشد به خدا
واقعا شما فوق العاده اید

راستش این فایل کد را آنتی ویروسم نمیگذاره دانلود کنم و پاک می کنه
میشه جای دیگه آپ کنید ببخشد البته

بازم بی نهایت ممنون
نمی دونم با چه زبونی تشکر کنم

ممنون دوست من.شرمنده ام کردین.نظر لطفتونه. خجالتم ندین:n11:
واستون فشرده کردم که انتی ویروس موقع دانلود گیر نده:

kalantarahura
21-10-2013, 09:21
سلام خوب هستید انشاءاله
این یک نمونه فایل هست

ببینید من برای استایل نرمال (که به کل متن اصلی اعمال بشه) فونت دلخواه انتخاب کردم
حالا ببینید یک تکه هایی از متن این استایل را نمی گیرد به خودش

اگر دو کار زیر را انجام بدهم مشکل حل می شود و فونت اعمال می شود اما
1. اون تکه ها را انتخاب و clearformating بزنم

2. یا اینکه اون تکه ها را انتخاب و روی استایل نرمال کلیک و گزینه update انتخاب کنم

اما با انجام هر دو کار بالا متأسفانه شماره های پاورقی درون متن بالای کلمات خورده است
می آید پایین و کنار متن می خورد

سلام. بدین منظور شما روی استایل Normal کلیک راست کنین و گزینه Select All:No Data را بزنین.خواهید دید که همه متن ورد انتخاب میشوند.انگاه استایل نرمال را کلیک کنین تا این استایل بر روی تمام متن Apply شود.

nelahe
21-10-2013, 09:31
سلام. بدین منظور شما روی استایل Normal کلیک راست کنین و گزینه Select All:No Data را بزنین.خواهید دید که همه متن ورد انتخاب میشوند.انگاه استایل نرمال را کلیک کنین تا این استایل بر روی تمام متن Apply شود.

سلام استاد این گزینه را می گید
آخه select all داره
اما select all No Data نداره که

سلام ممنون استاد

دقیقا این گزینه جواب داد

حالا من قبلا استفاده کردم و جواب نداده
چرا الان جواب داده مشکوکــــــه :)

مرسی بابت همه چیز:n12:

alone one
25-10-2013, 12:28
رفقا نمیدونم چرا عکس تو ورد 2010 باز نمیشه
احتمالش هست واسه این باشه که من این عکسارو تو ورد 2007 ایجاد کردم؟

keyvan13611361
25-10-2013, 20:28
سلام
این ارور موقع باز کردن ورد اجرا میشه؛ سه بار باید روی آن اوکی کنم تا اجازه ورود به ورد داده بشه
از راهنمایی های خود ارور هم پیروی کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

این هم کلّ متن ارور

ورد کرک شده است؛ مشکلی در کرک نیست

کل ماکروسافت آفیس را پاک و آفیس 2013 نصب کردم باز هم این ارور موقع باز شدن ورد اجرا میشه
موقع بستن هم این ارور اجرا میشه
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:n16::n12:

keyvan13611361
26-10-2013, 12:09
سلام
این ارور موقع باز کردن ورد اجرا میشه؛ سه بار باید روی آن اوکی کنم تا اجازه ورود به ورد داده بشه
از راهنمایی های خود ارور هم پیروی کردم ولی به نتیجه ای نرسیدم
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

این هم کلّ متن ارور

ورد کرک شده است؛ مشکلی در کرک نیست

کل ماکروسافت آفیس را پاک و آفیس 2013 نصب کردم باز هم این ارور موقع باز شدن ورد اجرا میشه
موقع بستن هم این ارور اجرا میشه
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:n16::n12:

سلام
راه حلّ پیدا شد؛ شاید مفید فایده برای مشکلات مشابه باشه
با تشکّر

Same problem here. In windows 7, go to control panel, programs and features, highlight microsoft office 2010, then at the top of the window click change. In the pop-up window, click add or remove features. Go down to office shared features. Extend that list and next to Visual Basic for Applications check "run from my computer." Let it do its thing, takes a minute or so. Now word should start without the error message. thanks for the tip.

saeedbase
26-10-2013, 23:05
با سلام آیا در برنامه ورد2007 راهی است که بشه وقتی یک کلمه از یک خط رو تغییر فونت میدیم کل کلمات اون صفحه هم تغییر فونت پیدا کند با تشکر ؟

alone one
26-10-2013, 23:46
رفقا نمیدونم چرا عکس تو ورد 2010 باز نمیشه
احتمالش هست واسه این باشه که من این عکسارو تو ورد 2007 ایجاد کردم؟
اساتید محترم فروم لطفا یه گوشه چشمی به مشگل من داشته باشن،یکم کارم لنگه

kalantarahura
27-10-2013, 07:38
سلام

با سلام آیا در برنامه ورد2007 راهی است که بشه وقتی یک کلمه از یک خط رو تغییر فونت میدیم کل کلمات اون صفحه هم تغییر فونت پیدا کند با تشکر ؟

شما چرا کل کلمات رو انتخاب نمیکنین؟منظورتون انه که فقط یه کلمه خاص فونتش تغییر کنه؟

اساتید محترم فروم لطفا یه گوشه چشمی به مشگل من داشته باشن،یکم کارم لنگه

عکس ربطی به ورژن افیس نداره.شما همون عکس در 2007 را save as picture کنین و سپس فایل ایجاد شده را به 2010 انتقال بدین

alone one
27-10-2013, 13:07
سلام

شما چرا کل کلمات رو انتخاب نمیکنین؟منظورتون انه که فقط یه کلمه خاص فونتش تغییر کنه؟

عکس ربطی به ورژن افیس نداره.شما همون عکس در 2007 را save as picture کنین و سپس فایل ایجاد شده را به 2010 انتقال بدین

آخه فداتشم الان که ورژن 2007 ندارم!
پس مشکل از کجاس؟چیکار کنم؟
عکسای مهمیم بودن اما الا جاش خالیه و کادر سفید نشون میده!

kalantarahura
27-10-2013, 14:18
آخه فداتشم الان که ورژن 2007 ندارم!
پس مشکل از کجاس؟چیکار کنم؟
عکسای مهمیم بودن اما الا جاش خالیه و کادر سفید نشون میده!

عزیز اون کادر قابل select کردن هست یا اینکه یه گوشش ضربدر قرمز زده؟ اگر اون کادر قابل select کردن هست save as picture کنین شاید درست بشه.اگر تونستین یه نمونه بدین

اگر نشد لینک زیر را مطالعه کنین.چون این مشکل شما رو توضیح داده:

alone one
27-10-2013, 20:41
عزیز اون کادر قابل select کردن هست یا اینکه یه گوشش ضربدر قرمز زده؟ اگر اون کادر قابل select کردن هست save as picture کنین شاید درست بشه.اگر تونستین یه نمونه بدین

اگر نشد لینک زیر را مطالعه کنین.چون این مشکل شما رو توضیح داده:

وقتی روی عکس کلیک راست میکنم save as picture میشه کرد و تو محیط میندوز نشون میشه اما تو ورد نه!
زبانم زیاد خوب نیست اما سعی میکنم
ممنونم

kalantarahura
27-10-2013, 22:41
وقتی روی عکس کلیک راست میکنم save as picture میشه کرد و تو محیط میندوز نشون میشه اما تو ورد نه!
زبانم زیاد خوب نیست اما سعی میکنم
ممنونم

پس ربطی به افیس نداره و به نوع Wrapping style مربوطه. وقتی رو عکس کلیک کردین در تب Format روی Text Wrapping کلیک کنین و گزینه In Line With Text را بزنین.احتمالا درست بشه

alone one
28-10-2013, 00:18
پس ربطی به افیس نداره و به نوع Wrapping style مربوطه. وقتی رو عکس کلیک کردین در تب Format روی Text Wrapping کلیک کنین و گزینه In Line With Text را بزنین.احتمالا درست بشه

وقتی رو عکس راست کلیک میکنمو گزینه wrap text انتخاب میکنم بین گزینه ها هرکدومو انتخاب میکنم جز In Line With Text عکسو نشون میده اما نظم متنو خراب میکنه
مشکل دیگه ام اینه که عکسا 1کی 2تا نیستن که بشه رو تک تکش کیلک کرد!

Dew Drop
28-10-2013, 07:50
وقتی رو عکس راست کلیک میکنمو گزینه wrap text انتخاب میکنم بین گزینه ها هرکدومو انتخاب میکنم جز In Line With Text عکسو نشون میده اما نظم متنو خراب میکنه

سلام
برید به options>show document content و اگر گزینه Show picture placeholders تیک داشت,تیکش رو بردارید و OK کنید.

kalantarahura
28-10-2013, 08:23

احتمالا روش زیر بتونه کمکتون کنه:
کل متن و عکسهارو انتخاب کنین و سپس کلیک راست کنین و گزینه Paragraph رو بزنین. در تب Indents and Spacing در قسمت Spacing در منوی کشویی Line Spacing گزینه Single یا 1.5 Lines رو انتخاب کنین (به هیچ عنوان گزینه Exactly رو انتخاب نکنین) و OK کنین.اکنون عکسهای شما باید پدیدار شده باشند.

alone one
28-10-2013, 13:12
سلام
برید به options>show document content و اگر گزینه Show picture placeholders تیک داشت,تیکش رو بردارید و OK کنید.

این مسیری که شما فرمودین نیست!!

احتمالا روش زیر بتونه کمکتون کنه:
کل متن و عکسهارو انتخاب کنین و سپس کلیک راست کنین و گزینه Paragraph رو بزنین. در تب Indents and Spacing در قسمت Spacing در منوی کشویی Line Spacing گزینه Single یا 1.5 Lines رو انتخاب کنین (به هیچ عنوان گزینه Exactly رو انتخاب نکنین) و OK کنین.اکنون عکسهای شما باید پدیدار شده باشند.

متاسفانه باز نشد:n03:

==============

ممنونم از دوستان،مشکلم با راهنماییتون حل شد(بایکم تغییر از طرف خودم)
موفق باشین

GHAGHALEELEE
31-10-2013, 16:52
درود
دوستان بخوام فونتی مثل نازنین رو به word اضافه کنم باید چی کار کنم ؟ خود فونت نازنین رو از نت دانلود کردم توی فولدر fonts توی control panel ریختم ولی توی وورد نیومده.:n13:
Mohammad Hosseyn
01-11-2013, 21:55
یک فایل ورد دارم که یادم میاد قبلا براش رمز عبور گذاشتم و الان اومدم بازش کنم رمزش رو میزنم بازش نمیکنه و میگه اشتباهه !! نرم افزار های Word Password Recovery و Office Password Unlocker رو امتحان کردم که قبلا پسورد فایل های وردم رو باهاشون پیدا کرده بودم ، ولی مشکل اینه که هر دو نرم افزار پیغام میدن فایل ورد شما پسورد نداره ! ولی موقع باز کردنش پسورد میخواد !! این مشکل از چیه ؟! فایل خراب شده ؟!

sdani
03-11-2013, 09:47
با سلام.موقعی که میخوام یک حرف رو با زیرنویس بالا یا پایین توی فرمول قرار بدم.زیر نویس یا بالا نویس به حالت عادیش برمیگرده.توی word 2010.چطوری میتونم این مشکلو حل کنم.؟؟؟

sdani
03-11-2013, 10:01
واسه تایپ کسری به جای/،بخوام به صورت افقی بنویسم،حتی بدون استفاده ار قسمت فرمولها چیکار باید بکنم؟؟چون اگه بخوام از قسمت کسری فرمول ها استفاده کنم،اندیس های زیرنویس و بالا نویس به حالت عادی برمیگردند.لطفا راهنمایی کنید

manya-atashin
04-11-2013, 13:47
سلام من يه مشكل دارم و راهنمايي ميخوام !

من با word 2007 كار ميكنم

يه سري عكس هست كه من بايد منتقل كنم داخل ورد ...

وقتي عكس ها رو منتقل ميكنم بصورت يه كادر سفيد هست و عكسي نمايش داده نميشه :n29:

اين مشكل اولم هست ... و راهنمايي كه ميخوام اينه كه
چون من بايد اين word رو تحويل شخص ديگه اي بدم
خب من اين عكس ها رو كه منتقل كردم توي محيط ورد
حالا چه از اينترنت كپي پيست كردم چه از خود كامپيوتر از طريق insert عكس و تصوير رو وارد محيط ورد كردم
وقتي ميدم دست كس ديگه اي
تو كامپيوتر ديگه اي باز ميكنه
اين عكس ها نمايش داده ميشه ؟
يعني ذخيره ميشه
يا فقط رو سيستم خودم كه عكس ها داخلش هست نمايش داده ميشه ؟؟؟

تشكر

kalantarahura
05-11-2013, 11:45
سلام به همگی.

درود
دوستان بخوام فونتی مثل نازنین رو به word اضافه کنم باید چی کار کنم ؟ خود فونت نازنین رو از نت دانلود کردم توی فولدر fonts توی control panel ریختم ولی توی وورد نیومده.:n13:
درسته که نام فابل شما نازنین هست ولی نام اصلی آن احتمالا یه چیز دیگست.روی اون فونت مورد نظر دوبار کلیک کنین تا باز بشه.در پنجره باز شده در ردیف اول مقابل Font Name نام فونتتون نمایش داده شده (مثلا B Nazanin) که به همون صورت در سیستم شناخته میشه.

با سلام.موقعی که میخوام یک حرف رو با زیرنویس بالا یا پایین توی فرمول قرار بدم.زیر نویس یا بالا نویس به حالت عادیش برمیگرده.توی word 2010.چطوری میتونم این مشکلو حل کنم.؟؟؟

در خود Equation حالت های مختلف اندیس گذاری رو اورده.از آنها استفاده کنین

سلام من يه مشكل دارم و راهنمايي ميخوام !

من با word 2007 كار ميكنم

يه سري عكس هست كه من بايد منتقل كنم داخل ورد ...

وقتي عكس ها رو منتقل ميكنم بصورت يه كادر سفيد هست و عكسي نمايش داده نميشه :n29:

اين مشكل اولم هست ... و راهنمايي كه ميخوام اينه كه
چون من بايد اين word رو تحويل شخص ديگه اي بدم
خب من اين عكس ها رو كه منتقل كردم توي محيط ورد
حالا چه از اينترنت كپي پيست كردم چه از خود كامپيوتر از طريق insert عكس و تصوير رو وارد محيط ورد كردم
وقتي ميدم دست كس ديگه اي
تو كامپيوتر ديگه اي باز ميكنه
اين عكس ها نمايش داده ميشه ؟
يعني ذخيره ميشه
يا فقط رو سيستم خودم كه عكس ها داخلش هست نمايش داده ميشه ؟؟؟
تشكر

شما عکس هارو از روی سیستم خودتون در ورد پیست کنین نه از اینترنت. اگر از اینترنت پیست کنین لینک آن عکس پیست میشه.

دوستان دیگه ای که واسه کمک خواستن میخوان پست بزنند قبلش خط زیر رو بخوانند:
از گوگل جستجو کنید سریعتر به نتیجه میرسید تا این تاپیک (فقط پیشنهاد بود)

دوست من بیشتر این سوالات بارها در این انجمن پاسخ داده شده.در فرومهای ایرانی هم هیچ تاپیکی به اندازه این فروم غنی نیست.اگر کسی از مدیران گاهی واسه جواب نمیاد واسه اینه که اون سوال قبلا جواب داده شده حالا به هر نحوی. با این حال غرضی در کار نبوده و من به نوبه خودم از شما عذر خواهی میکنم.

manya-atashin
05-11-2013, 12:46
شما عکس هارو از روی سیستم خودتون در ورد پیست کنین نه از اینترنت. اگر از اینترنت پیست کنین لینک آن عکس پیست میشه.

بسیار عالی
بعد از رو سیستم که پیست کردم دیگه بره تو کامپیوتر دیگه اجرا بشه نمایش داده میشه؟
نیازی به فایلی چیزی دیگه ای نیست؟

kalantarahura
05-11-2013, 16:31
بسیار عالی
بعد از رو سیستم که پیست کردم دیگه بره تو کامپیوتر دیگه اجرا بشه نمایش داده میشه؟
نیازی به فایلی چیزی دیگه ای نیست؟

معمولا اگر یکراست از صفحات وب به ورد کپی کنین عکس ها بصورت لینک ذخره میشن.شما بهتره اون عکسها رو در سیستمتون ذخیره کنین و سپس از سیستمتون داخل ورد کپی کنین.این طوری مشکلی در هیچ سیستمی پیش نمیاد.موفق باشین

dops dops
10-11-2013, 13:46
سلام
میخواستم یک فایل ورد رو که یک صفحه هست بذارم صفحه ی اول n تا فایل ورد چطور باید اینکارو کنم؟
دوم اینکه یک کلمه رو میخوا به یک کلمه دیگه تغییر بدم چطور با استفاده از یک میانبر اینکارو انجام بدم؟

ممنون :n16:

silver65
10-11-2013, 14:17
سلام
میخواستم یک فایل ورد رو که یک صفحه هست بذارم صفحه ی اول n تا فایل ورد چطور باید اینکارو کنم؟
دوم اینکه یک کلمه رو میخوا به یک کلمه دیگه تغییر بدم چطور با استفاده از یک میانبر اینکارو انجام بدم؟

ممنون :n16:

سلام
اگه درست متوجه شده باشم : برای اضافه کردن یا ادغام فایلای ورد از insert object استفاده میشه - از منوی insert ( قسمت text) ،
object و بعد text from file رو انتخاب کرده و فایل وردی که می خواهید بیاد اولش رو انتخاب کنید
برای جایگزینی هم میانبر :
Replace = ctrl+H

Guidance
10-11-2013, 14:32
سلام

لینک زیر آموزش این کار هست:

vxp
10-11-2013, 18:20
اقا جطور باید جدول رو تا پایین صفحه کشید؟
من یک جدول ایجاد کردن و می خواهم طول اون ور به اندازه طول ورقه ا 4 قرار بدنم یعنی لب به لب!

mojtaba2321
13-11-2013, 18:09
چطوری میشه خط افقی کشید توی ورد؟ بدون استفاده از shape .

morsadr
13-11-2013, 19:13
سلام دوستان
من یک صفحه متنی همراه با حاشیه در ورد نوشتم که در سایز A5 می باشد . حالا می خواهم که این صفحه را دو بار در کنار هم در یک صفحه A4 داشته باشم . در حقیقت هدف کپی کردن کامل این صفحه A5 بدون تغییر در سایز و حاشیه ها در نصف صفحه A4 می باشد . اگر میشه راهنمایی بفرمایید .
با تشکر

7xxhosseinxx7
13-11-2013, 21:40
سلام.فایلی که اجرا کردم اول نیاز احتیاج به کانورتر داشت برای نمایش بعد از نصب این مورد از سی دی برنامه،حالا صفحه ای میاد که به نام فایل کانورشن که عربیک یا یونیکد هست در هر صورت فایل به شکل یکسری اعداد و ارقام درهم ریخته نشون داده میشه چاره چیست؟آفیس هم 2003 هست.ممنون

privatedlove
14-11-2013, 13:52
سلام دوستان
من دارم پایان نامم رو تایپ میکنم ولی با مشکلی مواجه شدم.

تایتل ها رو بر اساس استایل تنظیم کردم و تنظیمات شماره گذاری تایتل ها رو هم انجام دادم که بعدا بتونم بصورت اتومات فهرست تهیه کنم اما وقتی میخوام واسه ی عکس caption بذارم با این مشکل مواجه میشم. فقط هم در پایان نامه ی خودم. وقتی یه صفحه ی خالی ایجاد میکنم و بصورت مثال caption میذارم این مشکل رو نداره اما توی فایل پایان نامم داره. مشکل از کجاست؟ لطفا کمکم کنید.

میبینید که شماره ی فصل رو نشناخته، در حالی که مطلب در فصل 1 هستش . حتی دستی درستش که میکنم موقع پرینت به همین حالت بر میگرده. :n27:

privatedlove
14-11-2013, 19:08
سلام دوستان
من دارم پایان نامم رو تایپ میکنم ولی با مشکلی مواجه شدم.

تایتل ها رو بر اساس استایل تنظیم کردم و تنظیمات شماره گذاری تایتل ها رو هم انجام دادم که بعدا بتونم بصورت اتومات فهرست تهیه کنم اما وقتی میخوام واسه ی عکس caption بذارم با این مشکل مواجه میشم. فقط هم در پایان نامه ی خودم. وقتی یه صفحه ی خالی ایجاد میکنم و بصورت مثال caption میذارم این مشکل رو نداره اما توی فایل پایان نامم داره. مشکل از کجاست؟ لطفا کمکم کنید.

میبینید که شماره ی فصل رو نشناخته، در حالی که مطلب در فصل 1 هستش . حتی دستی درستش که میکنم موقع پرینت به همین حالت بر میگرده. :n27:

توی بخش تکنیکال مایکروسافت چنین جوابی دادند، فقط متوجه نشدم :n02: دوستان میتونن توضیح بدن؟:n13:

The most likely explanation is that you have a blank paragraph formatted in the Heading 1 style and that numbering has been suppressed for that paragraph. Find the paragraph and delete it or at the very least apply an un-numbered style such as Normal to it.

Paragraph marks (¶) are inserted as you press Enter. To see them (as well as other nonprinting marks), use the ¶ button on the Home tab.

r_liaghat
15-11-2013, 15:52
سلام.
دوستان چطوری میشه تو ورد یا اکسل یه پاسخنامه چهارگزینه ای (تستی) ساخت.از طریق شکل ها خیلی دردسر داره.میخواستم راه اصولیش چیه؟ممنون میشم راهنمایی کنین.

hexman
15-11-2013, 22:04
سلام دوستان یه فایل word دارم که توش تعداد زیادی عکس قرار داره چطوری متیونم بصورت اتوماتیک اونها رو شماره گزاری کنم؟

morsadr
15-11-2013, 22:09
سلام دوستان
من یک صفحه متنی همراه با حاشیه در ورد نوشتم که در سایز A5 می باشد . حالا می خواهم که این صفحه را دو بار در کنار هم در یک صفحه A4 داشته باشم . در حقیقت هدف کپی کردن کامل این صفحه A5 بدون تغییر در سایز و حاشیه ها در نصف صفحه A4 می باشد . اگر میشه راهنمایی بفرمایید .
با تشکر

کسی نمی تونه کمکی بکنه ؟؟؟!!!:n28:

omid-p30
15-11-2013, 23:53
سلام.

من بعد از نصب مجدد ویندوز 8.1 نمیتونم هیچ کدوم از فایل های آفیسم رو مثل ورد یا پورپوینت باز کنم.

یا پیغام میده نمیتونه فایل رو باز کنه و یا فونتش به هم ریخته است.

ممنون.

kalantarahura
16-11-2013, 08:34
چطوری میشه خط افقی کشید توی ورد؟ بدون استفاده از shape .
در تب Home در بخش Paragraph گزینه ی Borders این امکان را با شما میده

silver65
16-11-2013, 19:02
سلام، به دنبال شاهکارایی که از صبح انجام دادم ، نمی دونم چیکار کردم تب Add ins ناپدید شد!
بعد رفتم برنامه ی word to pdf رو پاک کردم ( همونی که تو add ins میره) و یه بار دیگه نصبیدم ولی درست نشد!
ورد و اون برنامه تبدیل به پی دی اف رو یه بار دیگه نصب کردم بازم درست نشد، کسی هست مرا یاری کند؟

Y@var
16-11-2013, 19:10
سلام

جواب سوالتون رو که نمیدونم ولی واسه درست کردن pdf به نظرم نرم افزار dopdf که خیلی کم حجم و رایگانه، فوق العادست / بعد از نصب کافیه برای تبدیل هر چیزی(نه فقط word) مثلا یک صفحه ی اینترنت به pdf / کلید های ctrl+p رو بزنید(همون دکمه ی پرینت گرفتن) و این نرم افزار به جای یه پرینتر واستون نشون داده میشه و فایلتون رو جایی که میخواین save کنین:n06:

silver65
16-11-2013, 19:19
سلام

جواب سوالتون رو که نمیدونم ولی واسه درست کردن pdf به نظرم نرم افزار dopdf که خیلی کم حجم و رایگانه، فوق العادست / بعد از نصب کافیه برای تبدیل هر چیزی(نه فقط word) مثلا یک صفحه ی اینترنت به pdf / کلید های ctrl+p رو بزنید(همون دکمه ی پرینت گرفتن) و این نرم افزار به جای یه پرینتر واستون نشون داده میشه و فایلتون رو جایی که میخواین save کنین:n06:

اتفاقا خودمم وقتی این خرابکاری رو کردم چند تا برنامه گرفتم همین doppdf از همش بهتر بود ، با همین کارمو راه انداختم ولی باید پرینتر پیش فرضت عوض میشه که خوب نیس ، اون word to pdf converter خیلی خوب بود دوستان اگه راهی می دونن برا برگردوندنش بگن، ممنون

silver65
16-11-2013, 19:22
سلام دوستان یه فایل word دارم که توش تعداد زیادی عکس قرار داره چطوری متیونم بصورت اتوماتیک اونها رو شماره گزاری کنم؟
این برنامه رو بگیرید

بعد از تب enterprise که به وردتون اضافه میشه از قسمت multiple captions می تونید اتومات به شکلاتون کپشن بدید

kalantarahura
17-11-2013, 07:40
سلام، به دنبال شاهکارایی که از صبح انجام دادم ، نمی دونم چیکار کردم تب Add ins ناپدید شد!
بعد رفتم برنامه ی word to pdf رو پاک کردم ( همونی که تو add ins میره) و یه بار دیگه نصبیدم ولی درست نشد!
ورد و اون برنامه تبدیل به پی دی اف رو یه بار دیگه نصب کردم بازم درست نشد، کسی هست مرا یاری کند؟

سلام

اتفاقا خودمم وقتی این خرابکاری رو کردم چند تا برنامه گرفتم همین doppdf از همش بهتر بود ، با همین کارمو راه انداختم ولی باید پرینتر پیش فرضت عوض میشه که خوب نیس ، اون word to pdf converter خیلی خوب بود دوستان اگه راهی می دونن برا برگردوندنش بگن، ممنون

سلام.برای برگردوندن Add-ins مورد نظر پست زیر را مطالغه کنین:

در این پست روش برگردوندن افزونه Quran in Word را توضیح داده ام.شما همین مراحل را برین و بخ جای افزونه شرح داده شده دنبال مورد خودتون باشین.

silver65
17-11-2013, 09:31
سلام.برای برگردوندن Add-ins مورد نظر پست زیر را مطالغه کنین:

در این پست روش برگردوندن افزونه Quran in Word را توضیح داده ام.شما همین مراحل را برین و بخ جای افزونه شرح داده شده دنبال مورد خودتون باشین.

درست شد ممنون رفته بود جز disable application add-ins ( نمی دونم چرا دیروز اینجا ندیده بودمش!)

mahsa1469
20-11-2013, 14:20
سلام دوستان
آیا راهی هست فرمول ها رو تو ورد اتوماتیک شماره بدم؟ منظورم از اتوماتیک جوریه که وقتی شماره ها رو عوض می کنم خودکار بقیشون تغییر کنه مثل عکس ها و جداول

shahedi
20-11-2013, 15:41
سمت راست گوشه پایین کلیک کنید
تنظیم کنید61350

mahsa1469
22-11-2013, 01:07
نفهمیدم چی شد!

لاله عباسي
22-11-2013, 01:35
سلام
ببخشيد دوستان من مي خوام پايان نامو شماره گذاري كنم نحوه اين كار و از اينترنت سرچ كردم ولي نمي تونم انجام بدم مشكل دارم
1- وقتي مي خوام به صورت عادي از صفحه اول تا آخر رو شماره گذاري كنم فقط در صفحه اول عدد يك مي افته و بقيه بدون شماره صفحه مي شن.ولي وقتي از صفحه دوم به صورت عادي شماره گذاري مي كنم بقيه صفحات هم شماره دار ميشن.چرا صفحه اول اين طوري شده. با تشكر

لاله عباسي
23-11-2013, 20:29
سلام
من يك سوالي داشتم دوستان ، آيا در تايپ متن فارسي حتما بايد نوشته از سمت چپ با هم همتراز و زير هم باشن ؟؟يعني حتما بايد از justfiy استفاده كرد؟يا نه اين فقط به خاطر ريبايي در متن كتاب يا پايان نامه و... انجام ميشه و جزء بايد ها و استاندارد و قانون چاپ نيست.با تشكر:n13:

ask_bl
24-11-2013, 13:12
سلام
من يك سوالي داشتم دوستان ، آيا در تايپ متن فارسي حتما بايد نوشته از سمت چپ با هم همتراز و زير هم باشن ؟؟يعني حتما بايد از justfiy استفاده كرد؟يا نه اين فقط به خاطر ريبايي در متن كتاب يا پايان نامه و... انجام ميشه و جزء بايد ها و استاندارد و قانون چاپ نيست.با تشكر:n13:

سلام
نه اجباری تو justify کردن نیست!

ask_bl
24-11-2013, 13:18
سلام
ببخشيد دوستان من مي خوام پايان نامو شماره گذاري كنم نحوه اين كار و از اينترنت سرچ كردم ولي نمي تونم انجام بدم مشكل دارم
1- وقتي مي خوام به صورت عادي از صفحه اول تا آخر رو شماره گذاري كنم فقط در صفحه اول عدد يك مي افته و بقيه بدون شماره صفحه مي شن.ولي وقتي از صفحه دوم به صورت عادي شماره گذاري مي كنم بقيه صفحات هم شماره دار ميشن.چرا صفحه اول اين طوري شده. با تشكر
سلام
چون صفحه 1 شما تو سکشن 1 هست و بقیه صفحات تو سکشن 2!
برای پاک کردن سکشن به View>Outline برین
اونجا سکشن ها رو نشون میده و میتونین با کلید Delete سکشن رو پاک کنین

key
25-11-2013, 07:28
سلام دوستان
اخیرا یک فایل pdf رو به ورد بر گردوندم ولی توش هر چی عدد هست برعکس شده یعنی 198 شده 891 یا 100 شده 001 این رو چطوری میشه بر گردوند؟
یک مشکل دیگه هم که پیش اومده توی پرانتزها هست که اینها رو هم برعکس میاره یعنی اگه توی متن اصلی به شکل ( تست ) هست توی متن تبدیل شده به این شکل دراومده )تست( .

اگه دوستان راه حلی سراغ دارن ممنون میشم سریع جواب بدن. بدجوری لنگ اینا هستم.

saeid333
25-11-2013, 12:47
سلام
من براي اينكه بعضي جملات بصورت اتو توسط ورد تايپ شوند در قسمت Proofing و بعد Auto Correct Option ميروم اما نميدانم بايد در كدام قسمت جدول جمله ام را وارد كنم بعد از كدام سربرگ چون دو تا هست يكي Auto Correct و يكي Math Auto Correct
ممنمون

ask_bl
25-11-2013, 14:59
سلام دوستان
اخیرا یک فایل pdf رو به ورد بر گردوندم ولی توش هر چی عدد هست برعکس شده یعنی 198 شده 891 یا 100 شده 001 این رو چطوری میشه بر گردوند؟
یک مشکل دیگه هم که پیش اومده توی پرانتزها هست که اینها رو هم برعکس میاره یعنی اگه توی متن اصلی به شکل ( تست ) هست توی متن تبدیل شده به این شکل دراومده )تست( .

اگه دوستان راه حلی سراغ دارن ممنون میشم سریع جواب بدن. بدجوری لنگ اینا هستم.
سلام
برای اعداد باید مجدد بنویسیشون
برای پرانتز ها هم باید از Replace استفاده کنین

اول "(" رو به "+" تبدیل کنین بعد ")" رو به "(" و "+" رو به ")" تبدیل کنین.

key
25-11-2013, 18:21
سلام

سلام
برای اعداد باید مجدد بنویسیشون
برای پرانتز ها هم باید از Replace استفاده کنین

اول "(" رو به "+" تبدیل کنین بعد ")" رو به "(" و "+" رو به ")" تبدیل کنین.

خیلی ممنون خیلی کمک کرد

Nocturne
25-11-2013, 21:10
سلام. باید چی کار میکردیم تا اعداد فارسی زده بشن بجای انگلیسی؟ (در آفیس 2013)

Dew Drop
26-11-2013, 08:15
سلام. باید چی کار میکردیم تا اعداد فارسی زده بشن بجای انگلیسی؟ (در آفیس 2013)

File >Options>Advanced و یا با فشار دادن کلیدهای Alt + F و بعد T و سپس برید به قسمت Advanced
زیر عنوان Show document content برید به Numeral .اگه می خواید فارسی تایپ بشه بزارید رو Hindi و اگه می خواید نسبت به متن(En ,Fa) هماهنگ باشه بزارید رو Context.

hamed29
26-11-2013, 13:10
سلام؛ متنی که 2 تا ستون داشته باشه، توی ستون اول اگه نخوایم کامل تا پایین صفحه تایپ کنیم و مثلاً بعد از تایپ چند خط بریم ستون بعد باید چکار کنیم؟ (البته به جز ENTER زدن)

silver65
26-11-2013, 16:06
سلام؛ متنی که 2 تا ستون داشته باشه، توی ستون اول اگه نخوایم کامل تا پایین صفحه تایپ کنیم و مثلاً بعد از تایپ چند خط بریم ستون بعد باید چکار کنیم؟ (البته به جز ENTER زدن)

سلام column break ( شورتکات: ctrl+shift+enter )

pesarlooo3
28-11-2013, 11:52
سلام

وقتی ورد ورژن های بالا رو در ورژن پایین تر ذخیره میکنی یه سری از فرمول ها تبدیل به عکس میشن ، راه حلی برای رفع این مشکل وجود داره ؟! یعنی اینکه دوباره فرمول هااز حالت عکس خارج بشن و قابل ویرایش باشن؟!

در ضمن هنگامی که فوت نوت ایجاد میکنی اعداد فورت نوت در پایین صفحه به صورت سوپر اسکریپت هستن، راه حلی برای نوشته شدنشون به حالت عادی و همینطور قرار گرفتم یه خط فاصله بعد از شماره فوت نوت هست ؟!

saeid333
28-11-2013, 13:04
سلام
من براي اينكه بعضي جملات بصورت اتو توسط ورد تايپ شوند در قسمت Proofing و بعد Auto Correct Option ميروم اما نميدانم بايد در كدام قسمت جدول جمله ام را وارد كنم بعد از كدام سربرگ چون دو تا هست يكي Auto Correct و يكي Math Auto Correct
ممنمون
سلام
دوستان ممنون ميشم راهنمايي كنيد
با سپاس

zipzip84
28-11-2013, 21:08
آقا من مي خوام كاراكتر عكس دوم رو به كاراكتر عكس اول تبديل كنم ( خود حالت نشانگر منظورمه )، نشانگر در حالت دوم انگليسي است ، نشانگر در حالت اول فارسي است ، من مي خوام همه جاهايي كه نشانگر فارسي شده به انگليسي تبديل بشه ، حالا دقيق نمي دونم اين space فارسي و انگليسي هست كه باعث تفاوت شده يا ...
ممنون ميشم كمك كنيد
با ماكرو و ... هر جور كه فكر مي كنيد ميشه

silver65
29-11-2013, 13:18
سلام
دوستان ممنون ميشم راهنمايي كنيد
با سپاس

از همون تب autocorrect قسمت replace text as you type .تو کادر replace مثلا می نویسی سل بعد تو کادر سمت راستی روبروش (with )می نویسی سلام بعدم add , ok . بعد هر وقت بنویسی سل یه اسپیس رو بزنی میشه سلام.

silver65
29-11-2013, 13:32
سلام

وقتی ورد ورژن های بالا رو در ورژن پایین تر ذخیره میکنی یه سری از فرمول ها تبدیل به عکس میشن ، راه حلی برای رفع این مشکل وجود داره ؟! یعنی اینکه دوباره فرمول هااز حالت عکس خارج بشن و قابل ویرایش باشن؟!

سلام اگه فایلی قدیمی که پسوند doc داره رو باز کنید بالا کنار عنوان فایلتون [compatibility mode ] می بینید و فرمولها غیر قابل ویرایش هستند . اگر از دکمه office گزینه convert رو بزنید و ذخیره کنید فایلتون به صورت *.docx درمیاد و درنتیجه فرمولها مثل equation معمولی و قابل ویرایش می شن

mr.shayan666
30-11-2013, 00:24
با سلام، من یه مشکلی دارم که از هرکی پرسیدم نتونسته کمکم کنه. خیلی امیدوارم که اینجا مشکلم حل بشه:n29:

سوال: برای تایپ فارسی در word باید حتما یه اسپیس بزنم یا عددی تایپ کنم که بشه درادامه اش فارسی نوشت. بعداز چند ثانیه مکث، دوباره قفل میکنه و باید دوباره این کارو انجام داد.:n27:
تنظیمات زبان هم درست هستند.

اگه کسی همچین مشکلی داشته یا راه حلشو بلده، لطفا کمک کنه.

درضمن من از ویندوز سون 32بیت و مجموعه آفیس 2007 و این مشکل همیشه اتفاق نمیافتاد. ولی به مراتب داره برام پیش میاد.
بطوری که توی اکسل اصلا فارسی تایپ نمیشه.
نمیدونم مشکل از کجاست چون از جای دیگه متن فارسی کپی میکنم توی اکسل نشون داده میشه ولی نمیشه توش تایپ کرد.
:n14::n27::n30:

4rooos
02-12-2013, 16:37
دوستان من یه فایل ورد دارم ، از اینسرت،پیج نامبر رو میزنم و فقط صفحه اولش شماره میخوره و صفحه ها بدیش شماری نمیگیرن!
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:n12:

manya-atashin
02-12-2013, 19:14
سلام به همگی

میخوام رو برگه a4 که پرینت میگیرم
چند تا کادر مربعی شکل درست کنم
بوسیله ورد !

چه جوری برسونم منظورم رو !

یه متن هست خیلی کوتاه !
میخوام ازش چند تا پرینت بگیرم

مثلا برگه a4 که از دستگاه پرینتر در میاد
داخلش ده تا از همین نوشته کپی شده باشه !
رسوندم منظورم رو ؟!!!:n29:

saeedavril
02-12-2013, 21:41
سلام دوستان

من بیشتر فایلهای وردم این ارور رو میده ! نمیدونم دلیلش چی میتونه باشه !! با وررد 2010 سیو کردم و فرمت docx
خیلی سرچ کردم ! و راه حلهای زیادی دیدم ولی هیچ کدوم جواب نداد !!! حتی سایت خود ماکروسافت

روی همه آفیس ها تست کردم ! 2003 تا 2013 این عکس روی 2013 هستش !!اول ارور بالا رو میده بعد Ok میکنم و در ارور دوم yes میزنم ارور اول رو میده و ok میکنم هیچ اتفاقی نمیفته !!
و حتی no رو که میزنم هم هیچ اتفاقی نمیفته !

فایل رو براتون میزارم اگر کسی تونست درستکنه بهم بگه ! خیلی در حقم لطف میکنه !

(دانلود فایل ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با سپاس ♥

hamed29
03-12-2013, 12:52
سلام دوستان

من بیشتر فایلهای وردم این ارور رو میده ! نمیدونم دلیلش چی میتونه باشه !! با وررد 2010 سیو کردم و فرمت docx
خیلی سرچ کردم ! و راه حلهای زیادی دیدم ولی هیچ کدوم جواب نداد !!! حتی سایت خود ماکروسافت

روی همه آفیس ها تست کردم ! 2003 تا 2013 این عکس روی 2013 هستش !!اول ارور بالا رو میده بعد Ok میکنم و در ارور دوم yes میزنم ارور اول رو میده و ok میکنم هیچ اتفاقی نمیفته !!
و حتی no رو که میزنم هم هیچ اتفاقی نمیفته !

فایل رو براتون میزارم اگر کسی تونست درستکنه بهم بگه ! خیلی در حقم لطف میکنه !

(دانلود فایل ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با سپاس ♥

داداش این چیه گذاشتی واسه دانلود؟ :n24:

سلام به همگی

میخوام رو برگه a4 که پرینت میگیرم
چند تا کادر مربعی شکل درست کنم
بوسیله ورد !

چه جوری برسونم منظورم رو !

یه متن هست خیلی کوتاه !
میخوام ازش چند تا پرینت بگیرم

مثلا برگه a4 که از دستگاه پرینتر در میاد
داخلش ده تا از همین نوشته کپی شده باشه !
رسوندم منظورم رو ؟!!!:n29:

خوب 10 بار همون مطلب رو توی یه صفحه کپی کنید!!!:n26:

manya-atashin
03-12-2013, 13:05
خوب 10 بار همون مطلب رو توی یه صفحه کپی کنید!!!:n26:

میخوام یکی این طرف بیفته
یکی اون طرف !

یعنی یکی سمت راست برگه
یکی سمت چپ:n13:

VorteX01
03-12-2013, 14:18
دوستان لطفا منو راهنمایی کنید که چطوری می تونم بیت های شعر ها رو که تو word می نویسیم زیر هم مرتب بشن ، منظورم همون Justify است ، برای متن این گزینه انجام میده ولی برای شعر جواب نمیده، یه عکس هم گذاشتم که منظورمو بهتر متوجه شید

با تشکر فراوان

silver65
03-12-2013, 23:53
میخوام یکی این طرف بیفته
یکی اون طرف !

یعنی یکی سمت راست برگه

تو جدول بذار- یه جدول 2 ستونی در هرچند تا ردیف که می خوایی بساز و تو خونه های اون متنتو کپی کن آخرشم no border رو بزن

hamed29
04-12-2013, 12:21
میخوام یکی این طرف بیفته
یکی اون طرف !

یعنی یکی سمت راست برگه

میتونید از اون تیکه عکس بگیرید (print scereen) و بعد کپی کنید توی ورد.
یه کلیک کنید روی عکس، توی منو یه تب ایجاد میشه با عنوان Format
برید و از قسمت Arrange روی Position کلیک کنید.
یکی از گزینه ها رو انتخاب کنید
بعد عکس رو میتویند توی صفحه به هر جا که خواستید جا به جا کنید.

به تعداد جدولهایی که میخواید ctrl+v رو بزیند و برای هر عکس مراحل بالا رو تکرار کنید.

دوستان لطفا منو راهنمایی کنید که چطوری می تونم بیت های شعر ها رو که تو word می نویسیم زیر هم مرتب بشن ، منظورم همون Justify است ، برای متن این گزینه انجام میده ولی برای شعر جواب نمیده، یه عکس هم گذاشتم که منظورمو بهتر متوجه شید

با تشکر فراوان

فکر کنم اگه دو تا ستون ایجاد کنید مشکل حل بشه

faraz73
05-12-2013, 17:38
با سلام.من از word2013,2007,2003 . استفاده می کنم و وقتی ctrl+shift سمت راست رو می زنم و می خوام فارسی تایپ کنم کلمه ی بعدی می ره پشت کلمه ی قبلی یعنی سایت ها می شه ها سایت .بعدش هم حروف به هم نمی چسبند.چی کار کنم؟؟؟؟

Dew Drop
06-12-2013, 08:36
با سلام.من از word2013,2007,2003 . استفاده می کنم و وقتی ctrl+shift سمت راست رو می زنم و می خوام فارسی تایپ کنم کلمه ی بعدی می ره پشت کلمه ی قبلی یعنی سایت ها می شه ها سایت .بعدش هم حروف به هم نمی چسبند.چی کار کنم؟؟؟؟

سلام
احتمالاً زبان فارسی درست نصب نشد,
فارسی رو از قسمت انتخاب زبان Control Panel حذف کنید
و فایل زیر رو دانلود و نصب کنید,ببینید درست میشه.

H A M A S
07-12-2013, 09:23
من هدینگ با multi level list تعریف کردم
اما این تیتر با هدینگ 4 به جای شماره و زیر بخش های فصل یک کادر سیاه اومده

saeedavril
07-12-2013, 15:25
[QUOTE=hamed29;8005817]داداش این چیه گذاشتی واسه دانلود؟ :n24:

من توضیح دادم که مشکل فایلم چیه !! و خود فایل رو هم گذاشتم !! که اگر کسی میتونه درستش کنه واسم درست کنه !!

در ضمن آماری که در آوردم مشکل من اینه که یه ویروسی هست که سال 2009 ساخته شده بود روی فایلهای آفیس و پی دی اف ! که فایلها رو رمز گذاری میکنه و هیچ کار دیگه ای نمیشه کرد !! که بیشتر فایلها خراب شده و هیچ راحی نیست برای درست کردنش !! فقط میشه از TEmp فابل استفاده کرد !

SAM_FISHER_HQ
07-12-2013, 21:44
بچه ها موقع تایپ فارسی چجوری میتونیم از ویرگول (,) موقع نوشتن استفاده کنیم بدون اینکه کلمات جا به جا نشند ؟

vivabarca
07-12-2013, 22:03
من هدینگ با multi level list تعریف کردم
اما این تیتر با هدینگ 4 به جای شماره و زیر بخش های فصل یک کادر سیاه اومده

چطوری واسه استایل ها multi level list تعریف کردی ؟ :n13:

mohamadgol
07-12-2013, 22:33
سلام دوستان
من هر کاری میکنم Quran in Word در آفیس 2013 نصب نمیشه و این خطا رو میده لطفا راهنمایی کنید .

silver65
08-12-2013, 01:13
بچه ها موقع تایپ فارسی چجوری میتونیم از ویرگول (,) موقع نوشتن استفاده کنیم بدون اینکه کلمات جا به جا نشند ؟

ویرگول ctrl+ف هس ( جابجایی چجوریه؟)

manli7
09-12-2013, 13:33
سلام دوستان چه طوری میشه ورد های 2007 و 20013 رو به ورد 2003 تبدیل کرد ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

privatedlove
09-12-2013, 19:51
سلام دوستان
در قسمت caption واسه بعضی عکس ها به این مشکل میخورم. همه چیز رو تغییر میدم. اما درست نمیشه. ورژنی هم که استفاده میکنم 2013 هستش
لطفا راهنمایی کنید

manli7
10-12-2013, 11:03
دوستان کسی اطلاع نداره ؟

silver65
10-12-2013, 11:23
دوستان کسی اطلاع نداره ؟

می تونید از برنامه ها یا سایت های تبدیل استفاده کنید تو نت زیاده
مثلا این برنامه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از پک خود سایت آفیس هم می تونیداستفاده کنید اینجا رو ببینید:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SAM_FISHER_HQ
12-12-2013, 10:58
ویرگول ctrl+ف هس ( جابجایی چجوریه؟)
ctrl+ف رو زدم فایده ای نداشت! وقتی از دکمه ویرگول روی کیبورد استفاده میکنم کلمات جا به جا میشند. یعنی ویرگول میاد اولِ خط قرار میگیره و ادامه جمله از اول خط صورت میگیره!

چجوری باید از ویرگول موقع تایپ کردن استفاده کنم؟

silver65
12-12-2013, 12:53
ctrl+ف رو زدم فایده ای نداشت! وقتی از دکمه ویرگول روی کیبورد استفاده میکنم کلمات جا به جا میشند. یعنی ویرگول میاد اولِ خط قرار میگیره و ادامه جمله از اول خط صورت میگیره!

چجوری باید از ویرگول موقع تایپ کردن استفاده کنم؟

سلام معذرت می خوام نمی دونم حواسم کجا بوده که نوشتم کنترل ، شرمنده منظورم shift +ف بوده اگه نشد بگید

amirkalak6
12-12-2013, 15:51
سلام

دوستان من خیلی احتیاج مبرم دارم برای تبدیل این فایل به word ولی نمیشه هر کار کردم..

amirkalak6
13-12-2013, 00:00
سلام

دوستان من خیلی احتیاج مبرم دارم برای تبدیل این فایل به word ولی نمیشه هر کار کردم..

هم اکنون نیازمند یاری سبز شدیدتان هستیم..

ehsan_iace
13-12-2013, 00:43
سلام

چرا اول متن past شده در جدول اینجوری شده؟ (ردیف سوم و چهارم!)

من مجبور شدم برای تک تک متنهایی که اینطوری شده به ردیف مربوطه بروم و کلید home کیبورد را بزنم و بعد چند تا space زدم تا اول متن بیاید جلوتر!

fishdilo
13-12-2013, 01:28
هم اکنون نیازمند یاری سبز شدیدتان هستیم..

با این تست کنید ببنید میشه، من معمولا" این نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کارم رو راه میندازه

amirkalak6
13-12-2013, 08:46
با این تست کنید ببنید میشه، من معمولا" این نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کارم رو راه میندازه

نه متاسفانه...

key
13-12-2013, 09:44
سلام
من هم نتونستم تبدیلش کنم. ولی یه راه حل داره که اگه حوصله داشتی می تونی امتحان کنی.
اول باید از صفحات عکس بگیری و بعد با ocr تبدیلش کنی به متن. از نرم افزارهای انگلیسی که ادعا می کنن متن فارسی رو هم ساپورت می کنن استفاده نکنی بهتره. یک نرم افزاری هست که ایرانی به اسم واژه شناس که البته اگه خواستی استفاده کنی باید کرک کنی و احتمالا بتونه 90 درصد کار رو بهت برگردونه.

sooreboz
13-12-2013, 19:51
دوستان ورد2007 توی شماره گذاری شکل ها این ارور رو میده :Error! No text of specified style in document.‑1
استایل ها هم کامل هستن و مشکلی ندارن،بنظرتون مشکل از کجاست؟

samineh20
13-12-2013, 21:58
سلام تورو خدا کمممممک!!!
کلید میانبر ctr+v کلا copy ,past رو آفیس 2013 من جواب نمیده چراااا؟ :(

samineh20
13-12-2013, 22:05

چرا باید اینجور بشه؟هرچی رو که حتی با راست کلیک و past داخل word انجام میدم؟

ehsan_iace
14-12-2013, 20:55
سلام تورو خدا کمممممک!!!
کلید میانبر ctr+v کلا copy ,past رو آفیس 2013 من جواب نمیده چراااا؟ :(

شاید این مطلب جواب سئوال شما باشد :

samineh20
14-12-2013, 21:52
شاید این مطلب جواب سئوال شما باشد :

نمیدونم چرا این طوریه !
گزینه ای که تو راهنما اومده برای من اصلا فعال نیست!
بازم ممنون

nelahe
15-12-2013, 10:32
وقتی در حال تایپ در ورد 2007 هستم

نمی دونم دستم به اشتباه به چه دکمه ای خورده که
کل دستکتاپ سفید می شود
و مثل حالت عکس گرفتن می شود
این چه دکمه ای در
ورد 2007

2- چطور استایل ها را در یک فایل ورد به فایل ورد دیگری کپی کنیم

hamed29
15-12-2013, 16:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط amirkalak6 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام

توی properties فایل pdf نگاه کنید چه فونتهایی داره. اون فونتها رو دانلود و نصب کنید شاید درست بشه

silver65
16-12-2013, 23:42
2- چطور استایل ها را در یک فایل ورد به فایل ورد دیگری کپی کنیم

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضیح داده

djbehnam73
20-12-2013, 12:03
سلام
مشکل من اینه که نمی دونم چرا تو word افیس یکسری علامت ها ظاهر شده مثل یکسری کلمه که شبیه به q هست یا بین جمله هام نقطه گذاشته میشه می خوام بدونم چه دکمه ای باید زده بشه تا این مشکل حل بشه ممنون که جواب میدین !
در ضمن این هم لینکشه

sayanermia
20-12-2013, 13:00
دوست عزیز شما دکمه ای که توی عکس مشخص کردمو خاموش کنید مشکل حل میشه

djbehnam73
20-12-2013, 14:12
دوست عزیز شما دکمه ای که توی عکس مشخص کردمو خاموش کنید مشکل حل میشه

دستت درد نکنه فقط میشه بهم بگی اون دکمه به چه درد می خوره ؟؟!

saem
20-12-2013, 21:24
سلام، من وقتی تو ورد 2013 از نیم فاصله استفاده میکنم فونت خودبخود عوض میشه و میره به Courier یا Times ! کسی میدونه چرا اینجوریه؟

key
21-12-2013, 08:22
دستت درد نکنه فقط میشه بهم بگی اون دکمه به چه درد می خوره ؟؟!

هر کدوم از اون علامت های توی متن، نشون می ده که کجا اینتر زدی.

ebibarati
21-12-2013, 09:00
سلام دوستان عزیز یه فایل دارم بعد از ریستارت کردن کامپیوتر به این شکل در اومده دوستان اگه میتونن لطفا راهنمایی کنن

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] docx.html

FOURTH RETURN
21-12-2013, 13:46
صحفه ورد 2010 چارخونه ای شده چطوری درستش کنم؟