PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42

kalantarahura
11-05-2013, 15:28
یه مقاله دانلود کردم تو قالب ورد شکلاش نیس.چکارکنم؟

سلام.احتمالا شکلها رو در یک فایل دیگه گذاشته باشند یا این که فایلتون اصلا شکلی نداره.کاری نمیشه کرد

دوستان سایتی رو سراغ دارید که بطور کامل منوهای ورد 2010 رو توضیح داده باشه؟

مثلا منوی Insert رو کاملا و با جزئیات کافی توضیح داده باشه؟

به نظر من بهترین کار اینه که کتاب اموزشی Word 2010 رو از بازار تهیه کنین.یا اینکه نسخه PDF انگلیسی که معمولا کاملتر است رو دانلود کنین.

waltz
12-05-2013, 10:14
سلام

دو تا سوال داشتم

ایا راهی هس که بشه بطور پیشفرض هنگام ورود به ورد راستچین بشه ؟
میشه هنگام ورود همیشه فونت انتخابی خودمون رو داشته باشیم و دیگه دنبال فونت نگردیم؟
ممنون میشم جوابمو بدین

Dew Drop
12-05-2013, 14:06
سلام

دو تا سوال داشتم

ایا راهی هس که بشه بطور پیشفرض هنگام ورود به ورد راستچین بشه ؟
میشه هنگام ورود همیشه فونت انتخابی خودمون رو داشته باشیم و دیگه دنبال فونت نگردیم؟
ممنون میشم جوابمو بدین

سلام

این آدرس %appdata%\Microsoft\Templates رو تو آدرس بار اکسپلورر ویندوز پیست کنید (البته این مسر برای ویندوز سون هست)
رو فایل Normal کلیک راست کنید و Open رو بزنید
حالا تو ورد باز شده Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید تا راست چین بشه و ورد رو ببندید,
از این به بعد صفحه ورد به صورت پیش فرض راست‎چین خواهد بود.

برای فونت هم Ctrl + D رو بزنید و تو صفحه باز شده فونت مورد نظر رو انتخاب کنید و Set as Default رو بزنید.

waltz
12-05-2013, 16:43
Dew Drop ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز ممنون درست شد
راحت شدم دیگه :n01:

Greedy
12-05-2013, 18:48
سلام
من هر کاری میکنم شماره های صفحه فارسی شه نمیشه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری میتونم شماره های صفحه رو فارسی کنم

AMoO.Reza
12-05-2013, 19:13
دوستان برای صفحه بندی تو ورد باید کدوم قسمتش برم ؟

mohammad.asghari
12-05-2013, 21:58
اقا ببخشید من چند تا عکس اسکن کردم و میخوام پرینت بگیرم حالا قبلا یه گزینه ای داشت که کیفیت چاپ رو میبرد بالاتر اسمش رو یادم رفته میشه یه راهنمایی بکنید
اینم عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kalantarahura
13-05-2013, 07:05
سلام
من هر کاری میکنم شماره های صفحه فارسی شه نمیشه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری میتونم شماره های صفحه رو فارسی کنم
سلام.برای این کار روی یکی از شماره های صفحات کلیک کنین تا به حالت ویرایش بره.سپس CTRL+A را بزنین تا همه شماره ها انتخاب بشه.انگاه در تب Home گزینه Right-to-Left Text Direction رو انتخاب کنین.شماره ها فارسی میشن (البته قبلا باید در منوی Word Option، تب Advanced و در قسمت Show Document Content قسمت Numeral در حالت Context باشه)

kalantarahura
13-05-2013, 07:13
دوستان برای صفحه بندی تو ورد باید کدوم قسمتش برم ؟

تاپیک زیر میتونه کمک کنه

██ فهرست موارد آموزشی و نکات کاربردی تاپیک مايكروسافت ورد ██ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وبلاگ زیر هم کامل توضیح داده است:

آموزش word – صفحه بندی و حاشیه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشین!

pirooz3d
13-05-2013, 13:56
درود بر همه دوستان
موقعی برنامه بالا میاد زبان آن انگلیسی هستش
زبان رو تغییر میدم و شروع به نوشتن فارسی میکنم
اما فقط با یک فونت نوشته میشه و اجازه تغییر فونت داده نمیشه و قتی هم که فونت رو از منو تغییر میدم زمانیکه شروع به تایپ میکنم اتوماتیک فونت رو تغیی میده و رو پیش فرض میره
فونت های فارسی رو هم کپی کردم و تو لیست فونت ها هستند
ویندوزم 7 و آفیسم 2007 هستش
ممنون میشم اگه کمکم کنید

armin-a
13-05-2013, 14:56
سلام دوستان
توی ورد ۲۰۰۷ من میخوام مطالبی که در اون عکس هست رو پیست کنم ولی عکسها نمیاد چرا؟
مثلا میرم توی اینترت ویه مطلب جالب میبینم و میخوام کپی کنم توی ورد تا بعدا استفاده کنم که توی این مطالب عکس هم موجوده اما وقتی مطالب رو میخوام قرار بدم توی wordنمیدونم چرا تصاویر نیست و فقط مطالب هست.حالا کدوم تنظیمات رو در ورد دست بزنم که هم متن و هم عکس رو بتونم در ورد پیست کنم
kalantarahura
14-05-2013, 07:29
اقا ببخشید من چند تا عکس اسکن کردم و میخوام پرینت بگیرم حالا قبلا یه گزینه ای داشت که کیفیت چاپ رو میبرد بالاتر اسمش رو یادم رفته میشه یه راهنمایی بکنید
اینم عکس
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام.دوست من هر چه میزان dpi رو بالاتر بذارین کیفیت چاپ عکس نیز بالاتر خواهد بود.حالت پیشفرض 300dpi میباشد.با توجه به نوع پرینتر اعداد متفاوتی خواهید دید.مثلا واسه من در قسمت Quality بالاترین عدد Fast 1200 میباشد.بنابراین بالاترین میزان رو انتخاب کنین.
این مقالات هم کامل توضیح داده اند:

How to Print High Quality Photos Using an Inkjet Printer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Image Resolution And Print Quality ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درود بر همه دوستان
موقعی برنامه بالا میاد زبان آن انگلیسی هستش
زبان رو تغییر میدم و شروع به نوشتن فارسی میکنم
اما فقط با یک فونت نوشته میشه و اجازه تغییر فونت داده نمیشه و قتی هم که فونت رو از منو تغییر میدم زمانیکه شروع به تایپ میکنم اتوماتیک فونت رو تغیی میده و رو پیش فرض میره
فونت های فارسی رو هم کپی کردم و تو لیست فونت ها هستند
ویندوزم 7 و آفیسم 2007 هستش
ممنون میشم اگه کمکم کنید

سلام.دوست گلم چند پست بالاتر کامل توضیح داده شد:
#8503 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام دوستان
توی ورد ۲۰۰۷ من میخوام مطالبی که در اون عکس هست رو پیست کنم ولی عکسها نمیاد چرا؟
مثلا میرم توی اینترت ویه مطلب جالب میبینم و میخوام کپی کنم توی ورد تا بعدا استفاده کنم که توی این مطالب عکس هم موجوده اما وقتی مطالب رو میخوام قرار بدم توی wordنمیدونم چرا تصاویر نیست و فقط مطالب هست.حالا کدوم تنظیمات رو در ورد دست بزنم که هم متن و هم عکس رو بتونم در ورد پیست کنم
دوست من شما ابتدا عکس رو در سیستمتون save کنین و سپس از روی سیستمتون Paste کنین توی WORD.

موفق باشین

waltz
14-05-2013, 11:46
دوستان یه راهنمایی کنید در مورد خرید بهترین مجموعه آموزشی ورد 2007 که خیلی ساده و گیرا آموزش بده، اینتراکتیو باشه بهتره، ممنون میشم

hamed29
14-05-2013, 12:52
دوستان یه راهنمایی کنید در مورد خرید بهترین مجموعه آموزشی ورد 2007 که خیلی ساده و گیرا آموزش بده، اینتراکتیو باشه بهتره، ممنون میشم

کاربر گرامی؛ فکر نمیکنم نیازی به خرید باشه. کار کردن با word زیاد سخت نیست، بیشتر قابلیت هاش رو با کمی کار کردن یاد میگیرید.
توی نت کلی کتاب آموزشی و ... ریخته. فقط کافیه یه خورده بگردید و دانلود کنید. ( البته اگه اینترنتتون ذغالی نیست :n26: )

مثلا اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] AF%D8%A7%D8%B2+word+2007&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

waltz
15-05-2013, 10:04
بچه‌ها یه سوال ابتدایی
چرا هر دفعه وارد ورد میشم صفحه سفیدم زومِ نمی خوام اینریختی باشه باید چیکار کرد؟

ALI . R
15-05-2013, 18:37
بچه‌ها یه سوال ابتدایی
چرا هر دفعه وارد ورد میشم صفحه سفیدم زومِ نمی خوام اینریختی باشه باید چیکار کرد؟
سلام. میشه واضح تر بگید منظورتون چیه ؟

western1
15-05-2013, 21:44
سلام دوستان. من یک متن دو ستونه ورد دارم وقتی می خواهم پاورقی بزارم حدود 6 خط فضای خالی می کنه و نمی شه کاریش کرد! یعنی اگه بخواهم پاورقی واسه یک متن دو ستونه بزارم نصف ضفحم خالی می مونه. تنظیماتی چیزی داره درست بشه ؟ یعنی پاورقی هام با اختلاف یک خط نسبت به متن پاین قرار بگیره؟؟

waltz
15-05-2013, 22:04
سلام. میشه واضح تر بگید منظورتون چیه ؟

گفتم سؤالم ناشیانه است!
وقتی ورد رو باز می‌کنم صفحه‌ام زومه قبلن اینکارو کردم ولی حالا می خوام به حالت اولش برگرده یا کوچیک تر شه نمی شه، وقتی هم ورد رو می‌بندم و دوباره باز می‌کنم زومه اینم عکسش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ALI . R
15-05-2013, 22:23
گفتم سؤالم ناشیانه است!
وقتی ورد رو باز می‌کنم صفحه‌ام زومه قبلن اینکارو کردم ولی حالا می خوام به حالت اولش برگرده یا کوچیک تر شه نمی شه، وقتی هم ورد رو می‌بندم و دوباره باز می‌کنم زومه اینم عکسش

روی همین عکس مشخص کردم ! :n01:

pirooz3d
15-05-2013, 22:36
سلام.دوست گلم چند پست بالاتر کامل توضیح داده شد:

موفق باشین

شرمنده بنده هرچقدر تلاش کردم نتونستم پیدا کنم
میشه جواب رو کپی کنید؟
باز هم ممنون

western1
16-05-2013, 00:01
سلام دوستان. من یک متن دو ستونه ورد دارم وقتی می خواهم پاورقی بزارم حدود 6 خط فضای خالی می کنه و نمی شه کاریش کرد! یعنی اگه بخواهم پاورقی واسه یک متن دو ستونه بزارم نصف ضفحم خالی می مونه. تنظیماتی چیزی داره درست بشه ؟ یعنی پاورقی هام با اختلاف یک خط نسبت به متن پاین قرار بگیره؟؟
اینو کسی کمک نمی کنه؟ ورد من 2010 هست. فکر کنم عمده رین مشکل ورد همینه. ؟؟

waltz
18-05-2013, 00:24
سلام

یه سوال داشتم چرا هروقت میخوام ورد رو باز کنم این صفحه میاد؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

waltz
18-05-2013, 15:27
میشه این مشکل منو اساتید آفیس پاسخگو باشن؟

kalantarahura
19-05-2013, 07:39
شرمنده بنده هرچقدر تلاش کردم نتونستم پیدا کنم
میشه جواب رو کپی کنید؟
باز هم ممنون

روش زیر را امتحان کنین

سلام

این آدرس %appdata%\Microsoft\Templates رو تو آدرس بار اکسپلورر ویندوز پیست کنید
(البته این مسر برای ویندوز سون هست)

رو فایل Normal کلیک راست کنید و Open رو بزنید
حالا تو ورد باز شده Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید تا راست چین بشه و ورد رو ببندید,
از این به بعد صفحه ورد به صورت پیش فرض راست‎چین خواهد بود.

برای فونت هم Ctrl + D رو بزنید و تو صفحه باز شده فونت مورد نظر رو انتخاب کنید و Set as Default رو بزنید.

MIG
19-05-2013, 18:33
سلام
من با math Type مشکل دارم نرم افزارشو نصب کردم اما تو گزینه های منو صفحه ورد نیست. چه کنم؟؟؟؟:n13::n27:

kalantarahura
20-05-2013, 07:55
سلام
من با math Type مشکل دارم نرم افزارشو نصب کردم اما تو گزینه های منو صفحه ورد نیست. چه کنم؟؟؟؟:n13::n27:

سلام

1- از منوی فایل به قسمت Word Option برین.
2- از گزینه های سمت چپ Add-Ins را انتخاب کنین.
3- در قسمت پایین در بخش Manage عبارت Template را انتخاب کنین و انگاه ....Go را بزنین.
4- در پنجره باز شده در قسمت Global templates and add-ins ایتمهای زیر بایستی تیک خورده باشند:
MathType Commands 6 for Word.dotm
MathPage.wll
5- OK رو بزنین

اگر هنوز منوی ان در بالای Word اضافه نشده بود مراحل زیر را هم برین:

1- از منوی فایل به قسمت Word Option برین.
2- از گزینه های سمت چپ Add-Ins را انتخاب کنین.
3- در قسمت پایین در بخش Manage عبارت COM Add-ins را انتخاب کنین (معمولا به صورت پیشفرض همین گزینه میباشد) و انگاه ....Go را بزنین.
4- در پنجره باز شده تیک Mathtype و یا هر عبارتی که مربوط به Mathtype میباشد رو بزنین.
5- OK کنین.

متاسفانه این نرم افزار را نداشتم وگرنه تصویری توضیح میدادم.(و به همین دلیل دو راه براتون نوشتم)

pirooz3d
20-05-2013, 23:52
توجه کنید!
ورد من راست چین شد اما الان مشکل تازه ای پیدا کردم
اولاً اینکه میخوام وقتی ورد رو باز میکنم بطور پیش فرض زبان نوشتاری آن فارسی باشد و دیگر اینکه برای نوشتن کلمه " عالی جناب " به اینصورت نوشته میشود؟
لطفا کمک نمایید.

<a href="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" target=_blank>Untitled.jpg - 51 KB</a>

pirooz3d
21-05-2013, 01:04
دوستان گاهی اوقات که متنی رو از نت کپی میکنیم و در ورد می آوریم بین بعضی کلمات فاصله های خیلی زیادی هست.
علت چیست؟ و چگونه برطرف می شود؟

mahdi7610
21-05-2013, 20:48
دوستان گاهی اوقات که متنی رو از نت کپی میکنیم و در ورد می آوریم بین بعضی کلمات فاصله های خیلی زیادی هست.
علت چیست؟ و چگونه برطرف می شود؟
هیچ وقت اطلاعات کپی شده را مستقیم در ورد نریزید.
ابتدا اطلاعات کپی شده را در Notepad بریزید و سپس از notepad آنها را در ورد کپی کنید.
اطلاعات توی Notepad بهم ریخته میشه . ولی مهم نیست . شما همون ها را از نوت پد کپی کنید و توی ورد بریزید .

dany_3p4u
21-05-2013, 22:28
سلام
یه مشکلی با فونت برنامه OneNote دارم که توی انجمن مرتبط ترین تاپیک این رو پیدا کردم!
وقتی با فونت بی نازنین بعضی از علائو رو در OneNote تایپ می کنم مثله شکل شماره یک می شه! اما همون نوشته را کپی کنم توی Word بیارم مشکلی نداره! (شکل شماره دو)
با عوض کردن فوت مشکل حل می شه اما من این فونت بی نازنین رو لازم دارم بعلاوه اینکه مشکل از ویندوز یا آفیس فکر نمی کنم باشه چون تا حالا که چند بار ویندوز عوض کردم این مشکل همیشه بوده!

نبود کسی برای این سوال؟!

یه مورد دیگه هم توی آفیس 2013 هست!
هر چند وقت یک بار برای خوش می خواد آپدیت شه! من روی حالت پاووز گذاشتم اما هیچ گزینه ای برای اینکه تنظیم کنم دیگه نیاد نیستش! از کجا می شه بهش فهموندکه بی خیال شه؟

pirooz3d
21-05-2013, 22:33
درست شد ممنون!
اما اگه داخل نوشته ها عکس داشته باشیم اونوقت که نمیشه اونرو به داخل نت پد برد
تو خود ورد تنظیماتی نداره؟

hamed29
25-05-2013, 09:17
یه فایل ورد دارم که به جای بعضی کاراکترها مثل (علیه السلام) ، علامت خاصی زده.

من میخوام اون علامت رو با کاراکتر اصلی replace کنم.
مشکل اینه که وقتی وارد منوی replace میشم به جای کاراکتر مورد نظر پرانتز میاره و من نمیتونم اون رو با کاراکتر دلخواه جایگزین کنم.

fati640
25-05-2013, 11:55
سلام من یه مشکل در ورد دارم یه متن از نت گرفتم میخام بصورت وردش در بیارم اون متنو تو ورد کپی پست کردم مشکلم اینه که بین کلمات خیلی فاصله افتاده مثلا باغ انار دارد
اینجوری شده میشه اگه کسی میدونه راهنماییم کنه که درس بشه ممنون:n18:

western1
26-05-2013, 14:03
سلام
من اند نوت و مث تایپ رو نصب کردم رو ورد2010 اما وقتی وردو می خوام باز کنم مرتب پیغام های زیر کیاد و چند بار اوکی می کنم دیگه این پیغاما نمیاد؟
the function you are attempting to run contaisn.....macro language support
Woorf cannot open this ducument templete(C:\....\EndNote.dotm)

چیکار کنم اینا نیاد؟؟

pirooz3d
27-05-2013, 02:51
سلام من یه مشکل در ورد دارم یه متن از نت گرفتم میخام بصورت وردش در بیارم اون متنو تو ورد کپی پست کردم مشکلم اینه که بین کلمات خیلی فاصله افتاده مثلا باغ انار دارد
اینجوری شده میشه اگه کسی میدونه راهنماییم کنه که درس بشه ممنون:n18:

سلام بر شما
دوست عزیز نوشته ها رو داخل wordpad کپی نمایید و از انجا به word منتقل کنید.
مشکلتون حل میشه

ali_koochooloo
27-05-2013, 21:50
سلام
من می خوام در آفیس 2007 از پایین و راست کل صفحات نوشتهام 2 سانت فاصله داشته باشن و از بالا و چپ 3 سانتی متر ولی بلد نیستم.خواهشا راهنماییم کنید
با تشکر

Darya-eng
28-05-2013, 00:09
سلام
من می خوام در آفیس 2007 از پایین و راست کل صفحات نوشتهام 2 سانت فاصله داشته باشن و از بالا و چپ 3 سانتی متر ولی بلد نیستم.خواهشا راهنماییم کنید
با تشکر

Page layout>> Margins >> Custom margins..

اندازه ها را در پنجره باز شه وارد کنید

حسین صالح
28-05-2013, 11:19
:n27:من میخوام پرینت گرفتن چند صفحه رو لغو کنم باید چی کار کنم؟:n27:

حسین صالح
28-05-2013, 11:33
اگر بخوام پرینت گرفتن چند صفحه رو لغو کنم باید چی کار کنم؟

paradise-63
28-05-2013, 13:29
باسلام و تشکر از همه دوستان به خاطر مطالب مفیدشون .
من هر کاری می کنم شماره های پاورقی که در پایین صفحه به صورت اتوماتیک میندازه رو نمی تونم فارسی کنم . از راه حل هایی که گفتید هم استفاده کردم ولی نشد . لطفا منو راهنمایی کنید.

western1
28-05-2013, 23:57
برادر من ابتدا شماره پاورقیتو اون پایین صفحه، درگ کن به رنگ آبی در می آید
بعد دگمه Right to left text Direction اون بالا تو تولباره Pharagraf را بزن و سپس Ctrl+L را گرفته و فارسی می شود به همین راحتی.

hasanjaan
29-05-2013, 14:46
دوستم عزیزم سلام
یه سایت بهت پیشنهاد میکنم برو اینجا هر سوالی در مورد کامپیوتر و نرم افزارهاش داشته باشی بهت زود جواب میده
پشتیبان آنلاین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

landscape
29-05-2013, 18:53
باسلام و تشکر از همه دوستان به خاطر مطالب مفیدشون .
من هر کاری می کنم شماره های پاورقی که در پایین صفحه به صورت اتوماتیک میندازه رو نمی تونم فارسی کنم . از راه حل هایی که گفتید هم استفاده کردم ولی نشد . لطفا منو راهنمایی کنید.

برید تو قسمت file و بعد option و بعد advanced و در این قسمت در بخش show document content و اونجایی که زده numeral رو بگذارید روی context..انشا الله درست میشه

landscape
29-05-2013, 18:55
اگر بخوام پرینت گرفتن چند صفحه رو لغو کنم باید چی کار کنم؟

زمانی که دارین پرینت میگیرین به جای اینکه all رو انتخاب کنید شماره ی صفحه بهش بدید.

ebi1
30-05-2013, 12:01
با سلام من چند روزه با لپ تابم وقتی فایل ورد باز میکنم نمیتونم داخلش تایپ کنم. یعنی خیلی شانسی بعضی وقتا تایپ میشه کرد و لی خیلی وقتا امکان تایپ کردن ندارم.
ولی در فایل نوت پد اینرنت و هرجای دیگر ویندوزم میتونم بدون مشکل هم فارسی و هم انگلیسی تایپ کنم.
لطفا راهنمایی کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر

تاکید میکنم فقط در نرم افزار ورد نمیتونم بنویسم نهفارسی نه انگلیسی ولی در دیگر برنامه ها حتی اکسل مشکلی ندارم.....

hamed29
30-05-2013, 13:21
مطمئنید تایپ نمیشه؟ شاید رنگ قلم رو سفید تنظیم کردید!

sara100
31-05-2013, 10:46
خواهشا یکی بنده را کمک کنه به هر دری زدم نتونستم مشکل زیر را حل کنم بدجوری مرا کلافه کرده می خواهم پایان نامه درست کنم....

s@jad
31-05-2013, 12:17
سلام دوستان
ببخشید من تازه با اینجا آشنا شدم و نمیدونم کجا باید سوالم رو بنویسم. واسه همین اینجا نوشتم
من کانتکت گوشیم و بک آپ گرفتم و بک آپش رو در فایل word باز کردم. حالا هزار و خورده ای صفحه باز شده که نوشته های بی معنی از همه نوع حروف الفبایی توشه. اما شماره های من هم توشه. حالا من چجوری میتونم کاری کنم که شماره ها فقط سلکت بشه، که من یک جا کاتشون کنم. چون باابزار ریپلیس کار کردم و مقدار زیادی از حروف رو برداشتم اما هزار و خورده ای صفحه هست و من نمیتونم همه اش رو یه دور باز دید کنم. ممنون میشم کمکم کنید:n14:

naghoosfarhang
02-06-2013, 13:05
:n13: s@jad ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام گوشیتون پهلوی خودتونه یا که فروختینش؟

اگر فایل بک آپ کانتکت روی گوشیتون کار نکرد ببرین موبایلی ها

gis0o0
03-06-2013, 11:05
سلام دوستان. روز به خیر

من یه مشکلی دارم که نمی دونم می تونم درست بیان کنم یا نه!

اینه: وقتی یه متنی رو از صفحات وب کپی می کنم تو ورد. اون قسمت از متن که لینک بوده ( مثلا رفرنس ها)، موقع کپی شدن تو ورد تبدیل به

یه سری کد میشه. شبیه زبان برنامه نویسی. مثلا : <author><....> ,..... مشابه اینها. به جای اینکه متن اصلی لینک رو نشون بده.

چیکا کنم به این حالت کپی نشه؟

مرســــــــــــــــی

mahdi7610
03-06-2013, 13:18
سلام دوستان. روز به خیر

من یه مشکلی دارم که نمی دونم می تونم درست بیان کنم یا نه!

اینه: وقتی یه متنی رو از صفحات وب کپی می کنم تو ورد. اون قسمت از متن که لینک بوده ( مثلا رفرنس ها)، موقع کپی شدن تو ورد تبدیل به

یه سری کد میشه. شبیه زبان برنامه نویسی. مثلا : <author><....> ,..... مشابه اینها. به جای اینکه متن اصلی لینک رو نشون بده.

چیکا کنم به این حالت کپی نشه؟

مرســــــــــــــــی
سلام
متنی که از صفحه وب کپی می کنید را ابتدا توی برنامه Notepad بریزید و سپس از داخل Notepad آنها را کپی کنید و توی ورد بریزید.

nelahe
03-06-2013, 14:40
سلام چند سوال در مورد فهرست خودکار و استایل ها

1- وقتی فهرست خودکار می زنم شماره صفحاتش انگلیسی است ( در سایت ها نوشته جهت راست به چپ بشه ، راه حل دیگه ای هم وجود دارد من کل فایل را راست به چپ کردم اما نشد .... شاید برای راست به چپ کردنش هم راه دیگه ای باید رفت

2- وقتی به تیترهامون یک استایل دادیم مثلاً در این استایل گفتم فونت آن ها zar 14 باشد خب حالا قرار می شود فونت آن ها homa شود راهی دارد که تمام تیترهایی که از این استایل استفاده کرده اند یک جا تغییر پیدا کنند

3- یک فایلی بود که درونش چند استایل داشت

وقتی من برای تیترهایم از این استایل ها استفاده می کردم خیلی جالب بود تیترها شماره هم می خورد

مثلاً تیتر اولی از استایل هدینگ 1 استفاده می کردم شماره 1 می خورد 1- مقدمه

برای تیتر بعدی هم همین استایل هدینگ 1 را می زدم تیتر بعدی می خورد 2 مثل 2- جوشکاری

مثلاً تیتر بعدی هدینگ 2 می خورد 2-1- موارد استفاده جوشکاری

یعنی تا آخر فایل قشنگ خود تیترها شماره می خوردند چطو این طوری می شود

nelahe
03-06-2013, 14:40
یک فایلی دیدم
در هدرش آرم شرکت

و در فوترش امضا و مهر بود

و جالب بود که این دو تا قفل بودند و امکان تغییر نداشتند چطوری می شود این کار را کرد

nelahe
03-06-2013, 14:46
با فونت نستعلیق و با فونت های میرعماد چطور شعر را از دو طرف تراز کنیم
کلمات جدا و بدشکل می شوند

Lord-Voldemort
03-06-2013, 18:15
اقا ما ورد رو کرک کردیم بعد وصل اینترنت شدیم بعد خراب شد کرکش
پاک کردم و بعد دوباره نصب کردم و کرک کردم چندتا کرک هم تست کردم ، دیگه کرک نمیشه از ccleaner هم استفاده کردم نشد :n09::n13:

3dmaxacad
04-06-2013, 13:19
سلام لطفا راهنمایی کنید یک گزارش با ورد نوشتم می خوام شماره گذاری کنم به مشکل برخوردم صفحه اول و دوم شماره نمی خواد از صقحه 3 تا 7 شماره حروف می خواد بعد یک صفحه نمی خواد از صفحه بعدش شماره عدد می خواد با break next page کار می کنم بعد از کلیک صفحه خالی میاد که کار بهم می ریزه از فسمت draft رفتم کمی بهتر بود برای کنترل جدا سازی صفحه باز هم نتونستم خیلی گرفتار شدم لطفا کمک کنید
صفحات بین فصل ها هم می خوام شماره نخوره و سفید باشه پایینش اما در شمارش شمرده بشه

hamidcivil
04-06-2013, 15:37
سلام لطفا راهنمایی کنید یک گزارش با ورد نوشتم می خوام شماره گذاری کنم به مشکل برخوردم صفحه اول و دوم شماره نمی خواد از صقحه 3 تا 7 شماره حروف می خواد بعد یک صفحه نمی خواد از صفحه بعدش شماره عدد می خواد با break next page کار می کنم بعد از کلیک صفحه خالی میاد که کار بهم می ریزه از فسمت draft رفتم کمی بهتر بود برای کنترل جدا سازی صفحه باز هم نتونستم خیلی گرفتار شدم لطفا کمک کنید
صفحات بین فصل ها هم می خوام شماره نخوره و سفید باشه پایینش اما در شمارش شمرده بشه

mohsen_1363
05-06-2013, 09:47
سلام
من در حال تایپ پروژه پایان نامه بودم
اخراش بود که برق رفت
الان هیچ سیوی از فایل اصلی نیست
فقط یه فایل asd هست
چکار باید بکنم

Aidin_TiNY
05-06-2013, 10:34
سلام خدمت دوستان

یه نوع کپی کردن در 3dsmax داریم Instance که وقتی در یکی از مواردی که کپی کردیم تغییری ایجادمی‏کنیم در دیگری هم عینا اعمال میشه
در ورد همچین امکانی هست؟ خیلی برام مهمه (فرمول دارم و جدول میخام عددی که در همه جداول هست اگر تغییر میکنه با تغییر در یکی در همه تغییر کنه)

(کپی در ورد بصورتی که در یکی از اونها تغییری داده شده در دیگری هم داده شود)
ممنون میشم کسی میدونه بگه.

landscape
05-06-2013, 13:48
سلام خدمت دوستان

یه نوع کپی کردن در 3dsmax داریم Instance که وقتی در یکی از مواردی که کپی کردیم تغییری ایجادمی‏کنیم در دیگری هم عینا اعمال میشه
در ورد همچین امکانی هست؟ خیلی برام مهمه (فرمول دارم و جدول میخام عددی که در همه جداول هست اگر تغییر میکنه با تغییر در یکی در همه تغییر کنه)

(کپی در ورد بصورتی که در یکی از اونها تغییری داده شده در دیگری هم داده شود)
ممنون میشم کسی میدونه بگه.

توی word از find و replace استفاده میشه، اگه قراره یه چیزی تو کل متن تغییر کنه، یه بار find میکنین و بعد با گزینه ی جدید که خودتون می نویسید چی هست، همه رو replace می کنید.

Aidin_TiNY
05-06-2013, 14:47
توی word از find و replace استفاده میشه، اگه قراره یه چیزی تو کل متن تغییر کنه، یه بار find میکنین و بعد با گزینه ی جدید که خودتون می نویسید چی هست، همه رو replace می کنید.

درسته اما فرض کن من یک جدول دارم داده هایی بهش دادم و نتایجی درش هست که با ضرب و تقسیم بدست اومدن بعد همون نتایج در جدول دیگه داره استفاده میشه بعنوان داده میخام وقتی اون داده اولیه رو تغییر دادم بصورت خودکار این تغییرات در جداول بعدی هم اعمال بشه!

nelahe
08-06-2013, 15:33
در فهرست اتوماتیک
1- چطور فونت متن فهرست به دلخواه ما باشد
من تغییرش می دهم اما وقتی آپدیتش می کنم دوباره فونتش تغییر می کند

2- من در متن نوشته ام
فصل اول
زیرش نوشتم
کلیات

اما در فهرست نوشته
فصل اول ....3
کلیات ..........3
من می خواهم در فهرست بنویسد فصل اول کلیات ...........3

nelahe
10-06-2013, 09:18
سلام

1- استایل heading 2 نیست

وقتی خواستم یکی از استایل ها را تغییر بدهم گفت نمی شه و موجود هست

2- فهرست اتوماتیک که میزنم ففقط استایل های هدینگ را شناسایی و وارد فهرست می کند چطور عنوان هایی که از استایل های دیگر استفاده کرده را هم وارد کنیم حتی قسمت option هم رفتم نبود که اضافه کنم

nelahe
10-06-2013, 16:56
سلام چند سوال در رابطه با این فایل

سوال 1-
وقتی برای هر عنوان روی هدینگ 1 یا دو کلیک می کنیم
به صورت خیلی جالبی عنوان ها به ترتیب شماره می خورند
روش تهیه مقاله شماره دو خورده است
عنوان بعدی اش که از هدینگ دو استفاده کرده است
شماره 2-1 خورده است

متن زیر در فایل نوشته شده است
« براي سطر معادله با Equation، سبک نوشتار زير شکل درصورتي‌که کوتاه‌تر از عرض يک ستون (82 ميلي‌متر) باشد با Caption(C) و درصورتي‌که بلندتر از عرض ستون باشد با Caption تعريف شده است. سبک به کار رفته براي جايگاه شکل سبک Fig Position است.»

سوال 2-
این سبک های Equation، Caption(C)، Fig Position در سبک های بالا که سبک ها را نوشته نیستند
چرا بعضی از سبک ها را آن بالا می نویسد بعضی ها آنجا نیستند

البته وقتی اون مثلث گوشه تب را می زنیم تمام اسم ها را نوشته
اما چرا در اون بالا که اسم ها را درشت نوشته فقط بعضی از استایل ها هستند

سوال شماره 3
شکل شماره 2 که در فایل هست
آن بالا و به تنهایی هستش هر چی نگاه می کنم اون قسمت CLOUMNS یک ستونی نشده و قبل از متن قبل از شکل هیچ اینتر اضافی نخورده است
پس چگونه این شکل به صورت جدا آن بالا قرار دارد

scrimgeour
14-06-2013, 13:24
سلام دوستان خسته نباشید . من میخوام توی ورد توی یک صفحه یه بک گراند داشته باشم ، توی صفحه ی بعد یه بک گراند دیگه ولی وقتی از توی از توی page color میرم و پیکچر رو انتخاب میکنم ، تمام صفحه ها میشن همون عکس انتخابی ... نمیخوام اینطور شه . میخوام هر صفحه بک گراند مربوط به خودش رو داشته باشه . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .
مرسی

ieumts
14-06-2013, 16:39
با سلام دوستان.
نماد ممیز توی نرم افزار ورد من (2013) به جای اینکه بصورت نقطه باشه، ویرگوله، یعنی وقتی مثلا با اعداد فارسی 1.3 رو تایپ میکنم، بطور اتوماتیک تبدیل به 1,3 میشه. توی تنظیمات region & language هم خیلی دستکاری کردم. اما بازم نتیجه ای نگرفتم.

ممکنه یه نفر پاسخمو بیزحمت بده؟
ممنون

worldm
16-06-2013, 08:05
تنظیمات ورد برای چاپ و نوشتن پایان کارشناسی دانشگاه پیام نور چیه؟؟؟
فاصله متن از گوشه ها رو چجوری درست کنم؟

hamed29
16-06-2013, 11:09
تنظیمات ورد برای چاپ و نوشتن پایان کارشناسی دانشگاه پیام نور چیه؟؟؟
فاصله متن از گوشه ها رو چجوری درست کنم؟
-------------------------------------------------------------------
جست و جو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A7%D9%85%D9%87+%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A 7%D8%B3%DB%8C+%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85+%D9%86%D9%8 8%D8%B1&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

poloton7
16-06-2013, 13:23
سلام-
چطوری می توان توی یک صفحه ورد را خط به خط کنم مثل دفتر مشق بعد می خواهم از ان صفحه خالی خط دار پرینت بگیرم--

M o h a m m @ d
16-06-2013, 19:53
تو ورد چطور یه کروشه درست کنم که دوتا خط پوشش بده ؟

Ghaioom
16-06-2013, 21:25
تو ورد چطور یه کروشه درست کنم که دوتا خط پوشش بده ؟

باید از قسمت دراوینگ بری. شیپس
منظورت دو تا سطره؟

M o h a m m @ d
16-06-2013, 21:31
باید از قسمت دراوینگ بری. شیپس
منظورت دو تا سطره؟

اره مثلا بخوای یه معادله درجه دو بنویسی البته من دو تا خط فارسی میخوام تو کروشه بنویسم

Ghaioom
16-06-2013, 21:35
اره مثلا بخوای یه معادله درجه دو بنویسی البته من دو تا خط فارسی میخوام تو کروشه بنویسم

اینو فک کنم باید از علائم ریاضی تو ورد بنویسی. تو insert بعد equation بگرد. ورد 2007 هستش.

M o h a m m @ d
16-06-2013, 22:21
اینو فک کنم باید از علائم ریاضی تو ورد بنویسی. تو insert بعد equation بگرد. ورد 2007 هستش.

پیدا کردم از تو shapes

M o h a m m @ d
19-06-2013, 09:25
برای صفحه بندی که دو صفحه اول بدون شماره باشه بعد 5 صفحه به ترتیب حروف الفبا باشه بعد از اون شماره گذاری عددی بشه چکار کنم؟

ask_bl
19-06-2013, 10:29
برای صفحه بندی که دو صفحه اول بدون شماره باشه بعد 5 صفحه به ترتیب حروف الفبا باشه بعد از اون شماره گذاری عددی بشه چکار کنم؟
سلام
باید برای هر قسمت که میخواین اعداد متفاوتی بزنین سکشن جدا بزنین
آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

velvet revoulver
19-06-2013, 16:57
سلام ..وقتی یه متن رو که از جای دیگه کپی کردم تو ورد پیست میکنم نظم و ترتییب اون متن بهم میخوره ..و یا اینکه وقتی یه متن رو که با یه برنامه ی دیگه ی ورد نوشته شده (مثلا ورد 2003) وارد ورد سیستم خودم (2007) میکنم باز هم نظمش بهم میریزه...راه حلش چیه ؟

landscape
19-06-2013, 17:03
سلام ..وقتی یه متن رو که از جای دیگه کپی کردم تو ورد پیست میکنم نظم و ترتییب اون متن بهم میخوره ..و یا اینکه وقتی یه متن رو که با یه برنامه ی دیگه ی ورد نوشته شده (مثلا ورد 2003) وارد ورد سیستم خودم (2007) میکنم باز هم نظمش بهم میریزه...راه حلش چیه ؟

سلام. یه راه خوب اینه که اگه متن فارسیه، بعد از کپی پیست کل متن رو انتخاب کنی و کنترل شیفت سمت راست کیبرد رو با هم بزنی، ترتیبش درست میشه

بعد دیگه فونت و چیدمان و...رو درست می کنی.

alaydyn
20-06-2013, 20:11
سلام
یک فایل دارم ایجاد میکنم که براش هدر و فودر گذاشته ام حالا می خواهم کلماتی که مخفف هستند یا معنی انها را نوشته ام در قسمت پایین یا همون فودر توضحیح کاملی در موردش بدم :
1. ایا راه اسانتری به غیر از گذاشتن فودر است اخه فودر فکر کنم استفاده نمیشه برای اینکار فودر در همه صفحات تکرار میشه و من فقط هدر می خواهم تکرار بشه نه فودر
2. علامت گذاری اون کلمه را به چه طریق انجام بدهم دیده ام بالای کلمه مثلا می نویسند عدد یک و بعد داخل فودر عدد یک می نویسند و توضیح جلوش .... عدد را چه جوری ببرم بالاتر از خط که نماینگر یک ارجاع باشه
3. امدم بر روی text effect کلیک کردم حالا هر کار میکنم افکت بر داشته نمیشه و کلمه بعدی هم افکت داره
4. می خواهم 4 صفحه اول من اصلا شماره گذاره نداشته باشه و شماره گذاره از صفحه پنجم به بعد باشه یعنی صفحه پنج صفحه شماره یک باشه

mohammadirani
21-06-2013, 13:45
ورد 2010 رو چه شکلی فارسی کنم؟ برای 2007 یه برنامه فارسی ساز خود مایکروسافت داده بود نصب میکردیم بعد گزینه فارسی رو انتخاب میکردیم فارسی میشد
برای 2010 باید چی کار کرد؟

landscape
21-06-2013, 20:29
سلام
یک فایل دارم ایجاد میکنم که براش هدر و فودر گذاشته ام حالا می خواهم کلماتی که مخفف هستند یا معنی انها را نوشته ام در قسمت پایین یا همون فودر توضحیح کاملی در موردش بدم :
1. ایا راه اسانتری به غیر از گذاشتن فودر است اخه فودر فکر کنم استفاده نمیشه برای اینکار فودر در همه صفحات تکرار میشه و من فقط هدر می خواهم تکرار بشه نه فودر
2. علامت گذاری اون کلمه را به چه طریق انجام بدهم دیده ام بالای کلمه مثلا می نویسند عدد یک و بعد داخل فودر عدد یک می نویسند و توضیح جلوش .... عدد را چه جوری ببرم بالاتر از خط که نماینگر یک ارجاع باشه
3. امدم بر روی text effect کلیک کردم حالا هر کار میکنم افکت بر داشته نمیشه و کلمه بعدی هم افکت داره
4. می خواهم 4 صفحه اول من اصلا شماره گذاره نداشته باشه و شماره گذاره از صفحه پنجم به بعد باشه یعنی صفحه پنج صفحه شماره یک باشه

سلام

جواب 1 و 2:

برای ارجاع دادن باید از insert footnote از بخش reference (نوار بالای ورد) استفاده کنید، خودش به صورت خودکار شماره میزنه و پایین صفحه جا میده برای توضیح

جواب 4:

همین صفحه و صفحه پیش دوستان کامل این مورد رو توضیح دادن.

موفق باشید

landscape
21-06-2013, 20:31
ورد 2010 رو چه شکلی فارسی کنم؟ برای 2007 یه برنامه فارسی ساز خود مایکروسافت داده بود نصب میکردیم بعد گزینه فارسی رو انتخاب میکردیم فارسی میشد

نمیدونم دقیقا منظورتون از فارسی کردن چیه؟

آلت شیفت کیبرد زبان رو از انگلیسی به فارسی و یا بالعکس تغییر میده...

از توی control panel هم بخش language ببین persian انتخاب شده یا نه..

JING3LKHAN
22-06-2013, 16:13
دوستان بنده یه متنی دارم که به این صورت در اومده ...پایان نامه امه که فارسی هاش خرچنگ قورباقه شده ولی انگلیسی هاش سر جاشه ...کسی میتونه کمکی کنه؟

یه مقدار از متن رو واستون میزارم حجمش چند کیلو بایت بیشتر نیست...تشکر از دوستان عزیز

M o h a m m @ d
22-06-2013, 18:42
از option بعد language زیر کادر اولی قسمت انتخاب زبان داره بعد زبان فارسی اضافه کردی بعد اگه فایل نصبی نداشتی روی not install میزنی تا بره سایت Microsoft فایل دانلود میکنی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و نصبش میکنی بقیه تنظیماتم که خودت بلدین تو همون کادر زیان فارسی بالاتر از انگلیسی میزاری تا زبان ورد فارسی کنه

9123189050
25-06-2013, 18:23
سلام. من می خوام برای ارجاع از قسمت refrence استفاده کنم اما همه گزینه هاش غیرفعاله. می خوام بدونم چرا اینطوره و چطور می تونم فعالش کنم. باید نرم افزار خاصی نصب کنم؟ گزینه خاصی باید فعال بشه؟
متشکرم

kalantarahura
26-06-2013, 07:50
دوستان بنده یه متنی دارم که به این صورت در اومده ...پایان نامه امه که فارسی هاش خرچنگ قورباقه شده ولی انگلیسی هاش سر جاشه ...کسی میتونه کمکی کنه؟

یه مقدار از متن رو واستون میزارم حجمش چند کیلو بایت بیشتر نیست...تشکر از دوستان عزیز

سلام.متن رو دیدم.کاملا بهم ریخته.احتمال میدم Corrupt شده باشه.چون متون فارسی کاملا قیافشون عوض شده.اگر تونستین با همون نرم افزاری که نوشتین باز کنین و چک کنین.هر چند بعید میدونم حل بشه.

سلام. من می خوام برای ارجاع از قسمت refrence استفاده کنم اما همه گزینه هاش غیرفعاله. می خوام بدونم چرا اینطوره و چطور می تونم فعالش کنم. باید نرم افزار خاصی نصب کنم؟ گزینه خاصی باید فعال بشه؟
متشکرم

دوست من در حالت عادی هیچ مشکلی نداره و حداقل واسه من گزینه هاش فعاله.اگر حل نشد نرم افزارتونو دوباره نصب کنین.

موفق باشین.

nelahe
26-06-2013, 11:02
سلام دوستان می شه سوالات مربوط به «فهرست اتوماتیک» که در صفحه 857 همین تایپیک هست را حواب بدهید

پست های شماره

manya-atashin
26-06-2013, 20:09
سلام دوستان

راستش من دارم يه سري مطلب از يه سايتي تو ورد كپي پيست ميكنم
ورد 2007 هست

حدود 20-30 صفحه
بعد حجم فايل ورد شده 10 مگ !!!

در حالي كه بايد 300-400 كيلوبايت باشه !

مشكل رو فهميدم از كجاست
من كپي كه ميكردم عكس هايي كه تو سايت بود هم ميومد تو ورد
ولي نمايش داده نميشد !
( الان اين حجم واسه عكس هاست )

ولي خب عكسي نيست اصلا تو ورد كه بتونم delete كنم !!!

چه جوري عكس ها رو ظاهر كنم و بعد پاكشون كنم ؟

تشكر

ask_bl
26-06-2013, 23:58
سلام دوستان

ورد 2007 هست

حدود 20-30 صفحه

مشكل رو فهميدم از كجاست
ولي نمايش داده نميشد !

تشكر
سلام
به نظرم یه بار کل متن رو تو Notepad بریزین و دوباره از اونجا کپی کنین تو ورد

mojtaba_tanha
27-06-2013, 08:02
سلام دوستان

ورد 2007 هست

حدود 20-30 صفحه

مشكل رو فهميدم از كجاست
ولي نمايش داده نميشد !

تشكر

توي paste options از گزينه keep text only استفاده كن.

Guidance
27-06-2013, 10:18
سلام دوستان

ورد 2007 هست

حدود 20-30 صفحه

مشكل رو فهميدم از كجاست
ولي نمايش داده نميشد !

تشكر
سلام برای دیدن عکس ها

از این آدرس استفاده کنید توضیح داده شده.

manya-atashin
27-06-2013, 13:36
سلام دوستان
تشكر از همگي

راستش من اين چند صفحه رو دقيق ويرايش كردم و وقتي از راه حل اول كه گفتيد
يعني كپي متن تو notepad و بعد paste تو ورد
تمام اون ويرايش ها و فونت و اينا بهم ميريزه و بايد از اول شروع به كار كنم كه خيلي وقتم رو ميگيره !

روش دوم كه گفتيد از طريق paste option برم text only بزنم
راستش اين كارو كردم
و وقتي متن رو كپي كردم تو فايل ورد جديد
بازم سبك و فونت و ... بهم ريخت !

مثلا كلمه آينده تان شده بود : آيندهتان

روش سوم هم كه عكس بود تو وبلاگ كه وقتي تيك ميزديم بايد اون عكس ها رو نمايش ميداد
و ميتونستيم از اون طريق تصاوير رو Delete كنيم
اين كارو كردم
و وقتي ورد رو مجددا باز كردم
هيچ عكسي رو نمايش نداد
و حجمش هم همون 20 مگ بود !!!

چه كنم؟:n27:

پ ن : الان كه دوباره ورد رو باز كردم
اون عكسا رو نمايش نميده
ولي يه كادر مربعي كوچيك ( دقيقا همون جاهايي كه عكس بوده ! ) ظاهر شده !!!

delete كنم اين كادرا رو ؟؟

البته مثلا از 100 تا عكس
داره حدود 20-25 تا كادر رو نشون ميده
فكر نكنم با حذف اينا 20 مگ زياد تغييري كنه ها !

manya-atashin
27-06-2013, 13:49
اي بابا ..............

تمام اون كادرايي كه گفتم رو حذف كردم

حجم از 20 مگ اصلا تكون نخورد :n28::n30:

______

الان اومدم از ورد 2007 متن رو به ورد 2003 كپي كردم
شد 18 مگ !!!!!

landscape
27-06-2013, 14:02
manya:

خوب گفتی که بیست سی صفحه بیشتر نیست ، شروع کن هر پاراگراف رو کپی کن توی یه صفحه ی جدید word، خودم این تجربه رو دارم ، این جور مشکلات ممکنه تا پایان بعضی هاش باقی بمونه و اذیت کنه،

اونجوری دیگه خیالت راحته و هر پاراگراف رو تر و تمیز کپی کن، دو دقیقه هم طول نمی کشه، چیزیش هم به هم نمی خوره.

kalantarahura
27-06-2013, 19:10
سلام دوستان می شه سوالات مربوط به «فهرست اتوماتیک» که در صفحه 857 همین تایپیک هست را حواب بدهید

پست های شماره

سلام.لینک زیر اطلاعات خوبی داره:

این لینک هم خوبه:

4rooos
28-06-2013, 12:56
دوستان میشه راهنمایی کنید برای فوتر زدن
مثلا توی یه صفحه اسم چند دانشمند هست که میخوام به فارسی بنویسم و توی پا ورقی اسمشون رو به انگلیسی بنویم، من فوتر رو میزنم ولی توی همه ی صفحه ها میاد ، فقط میخوام توی یه صفحه پاورقی بزنم
پیشاپیش از جوابتون ممنونم:n16:

landscape
28-06-2013, 21:23
دوستان میشه راهنمایی کنید برای فوتر زدن
مثلا توی یه صفحه اسم چند دانشمند هست که میخوام به فارسی بنویسم و توی پا ورقی اسمشون رو به انگلیسی بنویم، من فوتر رو میزنم ولی توی همه ی صفحه ها میاد ، فقط میخوام توی یه صفحه پاورقی بزنم
پیشاپیش از جوابتون ممنونم:n16:

سلام...نباید از فوتر استفاده کنی

برای ارجاع دادن باید از insert footnote از بخش reference (نوار بالای ورد) استفاده کنی، خودش به صورت خودکار شماره میزنه و پایین صفحه جا میده برای توضیح

4rooos
01-07-2013, 13:52
مرسی لنداِسکِیپ جان :n20:
یه سوال دیگه:
من حدود 100 صفحه ورد دارم با فونت 14 بی نازنین!
تیتر ها هم با فونت 14 بی نازنین هست منتهی BOLD شده!
حالا باید فهرست بندی کنم ، چیزی نداره که بصورت خودکار تیتر های رو بشناسه و فهرست بندی کنه؟
ask_bl
01-07-2013, 18:07
مرسی لنداِسکِیپ جان :n20:
یه سوال دیگه:
من حدود 100 صفحه ورد دارم با فونت 14 بی نازنین!
تیتر ها هم با فونت 14 بی نازنین هست منتهی BOLD شده!
حالا باید فهرست بندی کنم ، چیزی نداره که بصورت خودکار تیتر های رو بشناسه و فهرست بندی کنه؟
برای فهرست زدن از Home>Styles>Heading برای عنوانا انتخاب میکنین و بعدش References>Table of contents

Rezaiy_mohsen
02-07-2013, 12:01
با درود و عرض خسته نباشيد.
در مورد mailings مشكلي كه دارم اينه كه حالا اگه مطلب تكراري علاوه بر مثلا نام و...عكس هم بود، واسه هر اسمي عكسشم بياره چيكاركنم؟
ممنون ميشم اگه راه حلي بود به ايميلم بفرستين...:n12:
ضمنا Data Source من فايل اكسل هست.
:n16:

zahra 68
04-07-2013, 09:15
سلام وقتتون بخیر سوالی داشتم ممنون میشم ج بدید
من دارم داخل word2007 مطالبی رو تایپ میکنم ک سایز فارسی ها باید14 و کلمات انگلیش باید12 باشه ولی همه با یه اندازه انتخاب میشن میشه راههنماییم کنید چطور این کارو انجام بدم ممنون میشم

Jalal
04-07-2013, 09:50
من دارم داخل word2007 مطالبی رو تایپ میکنم ک سایز فارسی ها باید14 و کلمات انگلیش باید12 باشه ولی همه با یه اندازه انتخاب میشن میشه راههنماییم کنید چطور این کارو انجام بدم ممنون میشم

crtl+a
کلیک راست
گزینه FONT
2 قسمت داره که میتونید برای هر 2 زبانبصورت جدا فونت انتخاب کنید

zahra 68
04-07-2013, 10:16

zahra 68
04-07-2013, 10:30
ممنون از راهنماییتون

delta_jax
04-07-2013, 14:52
یه سئوال فوری و ضروری دارم
سلام تو وورد 50 صفحه متن فارسی تایپ کردم چند بارهم سیو کردم بستم و واکرد و همه چی مرتب بوده اما الان همه چیرو علامت سئوال نشون میده .. چیکار بایست بکنم...چطور زحماتم رو نجات بدم ؟ این مشکل چرا پیش میاد و چطور باید جلوگیری کرد ازش...لطفاً کمک کنین هم متن هارو نجات بدم و همینکه چطور برای بلاهای بعدی پیشگیری کنم

omidshsh
05-07-2013, 07:13
یه سوال : من دارم یک متن ترجمه می کنم. در حین ترجمه نیاز دارم که مدام زبان فارسی رو به انگلیسی تغییر بدم. مشکل من اینجاست که با تغییر زبان ، نوشته ها ایتالیک می شن! پس از تصحیح نوشته هنگامی که دوباره می خوام بر گردم به زبان قبلی بازم این اتفاق می افته

silver65
05-07-2013, 10:24
یه سوال : من دارم یک متن ترجمه می کنم. در حین ترجمه نیاز دارم که مدام زبان فارسی رو به انگلیسی تغییر بدم. مشکل من اینجاست که با تغییر زبان ، نوشته ها ایتالیک می شن! پس از تصحیح نوشته هنگامی که دوباره می خوام بر گردم به زبان قبلی بازم این اتفاق می افته

شاید یه وقت تنظیمات استایلی که باهاش می نویسید (مثلا نرمال) رو تغییر دادین به ایتالیک

omidshsh
05-07-2013, 11:27
شاید یه وقت تنظیمات استایلی که باهاش می نویسید (مثلا نرمال) رو تغییر دادین به ایتالیک
چه جور به حالت اول برگردونم؟
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ
ویرایش: خودم متوجه شدم! طاهرا بجای استفاده از کلید های ctrl+I برای تغییر حالت به ایتالیک از دکمه های ctrl+shift+I استفاده کرده بودم. با استفاده مجدد این دکمه مشکل حل شد.

delta_jax
05-07-2013, 12:56

سلام میشه ایدیِ یاهوتو بدی باهات کار دارم...

Rezaiy_mohsen
06-07-2013, 07:12
هيشكي منودوس نداره:n28:
چراتوهرتاپيكي سوالي ميگم كسي جوابي نميده؟:n13:يابايدچندبارتكرا كنم شايدكسي ببينه؟:45:
-------------------
در مورد mailings مشكلي كه دارم اينه كه حالا اگه مطلب تكراري علاوه بر مثلا نام و...عكس هم بود، واسه هر اسمي عكسشم بياره چيكاركنم؟
ممنون ميشم اگه راه حلي بود يانرم افزارديگه اي كه انجام بده،به ايميلم هم بفرستين...:n12:
--------------------
:sq_25::sq_24:

landscape
06-07-2013, 18:25
هيشكي منودوس نداره:n28:
چراتوهرتاپيكي سوالي ميگم كسي جوابي نميده؟:n13:يابايدچندبارتكرا كنم شايدكسي ببينه؟:45:
-------------------
ممنون ميشم اگه راه حلي بود يانرم افزارديگه اي كه انجام بده،به ايميلم هم بفرستين...:n12:
--------------------
:sq_25::sq_24:

سلام دوست خوب؛ جواب ندادن مبنی بر ندیدن سئوالات نیست، من خودم سئوالتون رو دیدم ولی پاسخش رو نمی دونستم،در اکثر موارد سئوالاتی که پاسخ داده نمیشن، دلیلش همینه..

ضمناً آواتارت خیلی بامزه س.

Meisam.apk
06-07-2013, 19:18
landscape راست میگه مثلا خود من جواب سوالتون رو نمی دونم!
اینجا تو فروم همه دوس می دارن همه!!!1

Rezaiy_mohsen
07-07-2013, 12:31
تشكراز همه دوستان عزيزفروم:n18:قربونت landscape لطف داري
كاش كليدي كنارتخلف يا جواب و...بود كه مشخص ميكرد كسي متن رو خونده:n27:

wolfomid
07-07-2013, 17:03
با سلام
من سه تا سوال داشتم
اول اینکه من به دو صورت توی ورد 2010 فرمول مینویسم یکی از گزینه Object و دیگری از همون کزینه equation
وقتی میخوام یه فرمولی بنویسم که طولانیه واسه همین توی یه خط جا نمیگیره واسه همین فرمولو میخوام بشکونم ک مثلا از + به بعد رو از خط پایینی و دقیقا از زیر خط اول فرمول بنویسه ولی وقتی توی قسمت equation میخوام اینکارو بکنم نمیشه یعنی وقتی بعد + فرمول، اینتر میزنم میره خط بعدی ولی از قسمت فرمول نویسی خارج میشه در حالی که توی قسمت object با زدین اینتر به خط پایین میره و دقیقا زیر خط اول فرمول نوشته میشه. چطوری میتونم این مشکل رو توی equation برطرف کنم؟
سوال دومم اینه ک وقتی از قسمت object فرمول مینویسم بنظرم کمرنگ تر از حالته ک با equation مینویسم چرا؟ چطوری میشه مثل هم بشه؟
البته فونت های هر دو نوع رو یکی کردم ولی بازم نشد (bold نیست)
سوم اینکه من آفیس 2013 رو دانلود کردم ولی کرکش رو نمیتونم گیر بیارم ممنون میشم کرک رو بهم بدید همینطور آموزش کرک کردن آفیس 2013
آخه جاهایی خوندم ک باید 180 روز یکبار کرک رو فعال کرد درسته؟
با تشکر

worldm
08-07-2013, 07:51
یه شبکه کامپیوتری توی مدرسه دارم که موقع کاربچه ها بازدن دکمه های کیبرد تمام گزینه های افیس 2010 قفل میشه یعنی نه میشه تایپ کرد نه میشه داخل تنظیمات رفت هیچ کاری نمیشه کرد پیام میده که قفل هست راه حلش چیه؟

silver65
08-07-2013, 09:59
با سلام
من سه تا سوال داشتم
اول اینکه من به دو صورت توی ورد 2010 فرمول مینویسم یکی از گزینه Object و دیگری از همون کزینه equation
وقتی میخوام یه فرمولی بنویسم که طولانیه واسه همین توی یه خط جا نمیگیره واسه همین فرمولو میخوام بشکونم ک مثلا از + به بعد رو از خط پایینی و دقیقا از زیر خط اول فرمول بنویسه ولی وقتی توی قسمت equation میخوام اینکارو بکنم نمیشه یعنی وقتی بعد + فرمول، اینتر میزنم میره خط بعدی ولی از قسمت فرمول نویسی خارج میشه در حالی که توی قسمت object با زدین اینتر به خط پایین میره و دقیقا زیر خط اول فرمول نوشته میشه. چطوری میتونم این مشکل رو توی equation برطرف کنم؟

سلام. بجای اینتر راست کلیک کن insert manual break بزن
(البته shift+enter هم هست اما یه equation جدا می شه )

چرا همه فرمولاتو با همین equation نمی نویسی ؟ برا اونا باید بری استایلشو ادیتش کنی تا مثل همین equation بشه مثلا هر جا فونت times new roman دیدی بکنی cambira math
(style->definef بعد double click)

wolfomid
08-07-2013, 10:11
سلام. بجای اینتر راست کلیک کن insert manual break بزن
(البته shift+enter هم هست اما یه equation جدا می شه )

چرا همه فرمولاتو با همین equation نمی نویسی ؟ برا اونا باید بری استایلشو ادیتش کنی تا مثل همین equation بشه مثلا هر جا فونت times new roman دیدی بکنی cambira math
(style->definef بعد double click)
ممنون
فونت هارو هم تغییر دادم ولی احساس میکنم در کنار هم که قرار میدم نوع فرمول نویسی از object-microsoft equatiom 3.0 کمرنگتر از منوی equation هست!

dany_3p4u
08-07-2013, 18:55
سلام
برای فایل وورد یکی از دوستان مشکلی پیش اومده و باز نمی‌شه! کسی آیا می‌تونه این فایل ها رو باز کنه؟

silver65
09-07-2013, 09:21
ممنون
فونت هارو هم تغییر دادم ولی احساس میکنم در کنار هم که قرار میدم نوع فرمول نویسی از object-microsoft equatiom 3.0 کمرنگتر از منوی equation هست!

یکم با فونتا و سایزشون ور بری باید درست بشه البته برنامه تبدیل math به equation هم هست می خوایی یه امتحان کن ببین چجوره

matinpour
10-07-2013, 15:11
دوستان
یک سوال داشتم آیا در ورد می شود در صفحه اول در لیست عنوان با کلیک روی یک عنوان به صفحه مورد نظر عنوان رفت مثل کاری که در اسناد pdf انجام میشود که وقتی روی یک کلمه عنوان کلیک می کنیم سریع به آن صفحه مورد نظر می رود اگر کسی بلد هست به ما هم آموزش بدهد یا در ورد یا pdf

worldm
10-07-2013, 15:45
کسی نمیدونه وقتی که کل ورد قفل میشه وهیچی کارنمیکنه راه حلش چیه؟برای کسی تاحالا اتفاق نیفتاده؟؟؟
از روی کیبرد اینطوری میشه که بچه ها وقتیکه بلد نیستن دکمه هارو میزنن این شکلی میشه

Sunderlan
10-07-2013, 16:51
سلام دوستان.

سوالم در مورد Microsoft Office Word 2007 هستش.

چطوري ميشه چهار گوشه صفحه رو، روبان هاي کوچکي گذاشت (مثلا در هر گوشه يک مستطيل
کوچک رنگي رو گذاشت). من چهار تا مستطيل رنگي (روبان) توي فتوشاپ ساختم و درون word وارد کردم
ولي هر کاري ميکنم اين روبان ها پايين تر از گوشه ها مي افته و وقتي از صفحه پرينت گرفته ميشه هر چهار تا،
از گوشه هاي صفحه فاصله دارند اما من مي خواهم مثل اين فاکتورهاي فروش به گوشه هاي صفحه کيپ بشود.

ممنوم.

landscape
10-07-2013, 23:30
سلام دوستان.

سوالم در مورد Microsoft Office Word 2007 هستش.

چطوري ميشه چهار گوشه صفحه رو، روبان هاي کوچکي گذاشت (مثلا در هر گوشه يک مستطيل
کوچک رنگي رو گذاشت). من چهار تا مستطيل رنگي (روبان) توي فتوشاپ ساختم و درون word وارد کردم
ولي هر کاري ميکنم اين روبان ها پايين تر از گوشه ها مي افته و وقتي از صفحه پرينت گرفته ميشه هر چهار تا،
از گوشه هاي صفحه فاصله دارند اما من مي خواهم مثل اين فاکتورهاي فروش به گوشه هاي صفحه کيپ بشود.

ممنوم.

سلام..

من خودم هر وقت بخوام عکسی رو insert کنم در جایی خاص، از تکست باکس استفاده میکنم

insert/ text box/draw text box

تکست باکس رو هر جایی که بخواین رسم میکنید، بعد داخل تکست باکس، insert picture می کنید

حالا کافیه برای تکست باکس، shape outline رو بزنید no out line...تکست باکس از بین میره و فقط عکس می مونه

این کار یه حسن داره که جای تصویرتون دقیقا همون جایی میشه که خودتون میخواین و جابجا هم نمی شه...

موفق باشید..

Sunderlan
11-07-2013, 21:38
سلام..

من خودم هر وقت بخوام عکسی رو insert کنم در جایی خاص، از تکست باکس استفاده میکنم

insert/ text box/draw text box

تکست باکس رو هر جایی که بخواین رسم میکنید، بعد داخل تکست باکس، insert picture می کنید

حالا کافیه برای تکست باکس، shape outline رو بزنید no out line...تکست باکس از بین میره و فقط عکس می مونه

این کار یه حسن داره که جای تصویرتون دقیقا همون جایی میشه که خودتون میخواین و جابجا هم نمی شه...

موفق باشید..

ممنونم دوست خوبم.

من این کار رو هم انجام دادم متاسفانه وقتی می خواهی پرینت بگیری رو کاغذ با فاصله زیادی می افته.

خودتون هم می تونید امتحان کنید مثلا عکسی رو به یکی از گوشه های صفحه کیپ کنید و سپس یه دونه پی دی اف
از صفحتون بسازیدحالا برید روی علامت پرینت توی فایل پی دی افی که ساختید کلیک کنید توی preveiw که در داخل
کادر نشون داده میشه هم کاملا مشخص هست که تصویر در گوشه صفحه کیپ نمیشه و هنگام پرینت هم با فاصله زیاد می افته.

لطفا شما و دوستان دیگر اگر راه کاری رو می دونید در اینجا بگویید.

ممنونم.

wolfomid
12-07-2013, 19:36
با سلام
نماز روزه هاتون قبول
کسی میتونه منو راهنمایی کنه ک چطوری میشه توی ورد یا اکسل نمودارهای زیر رو بکشه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید ک چطوری میشه نمودارهای زیر رو کشید

پاییز1
13-07-2013, 21:29
سلام

فایل ورد 2010 دارم که تمام حروفش به هم چسبیده. کسی می دونه چرا این اتفاق افتاده .؟ روی سیستم دیگه مشکل نداره.

smhasanizadeh
14-07-2013, 13:37
سلام.
من یه مشکلی دارم: فایل های وردی دارم که توی اونها از فونت علائم استفاده شده و علائمی مثل علیه السلام، و ... رو باهاش گذاشتم و روی دستگاه خودم هیچ مشکلی نداره ولی وقتی همین فایل رو با دستگاه دیگه ای که تمام فونت های دستگاه خودم رو داره باز می کنم، دچار مشکل می شم و به جای تمام یا بخشی از علائمی که با فونت Alaem گذاشتم، مربع نشون میده. به نظر شما چکار باید کنم؟

landscape
14-07-2013, 22:28
سلام.
من یه مشکلی دارم: فایل های وردی دارم که توی اونها از فونت علائم استفاده شده و علائمی مثل علیه السلام، و ... رو باهاش گذاشتم و روی دستگاه خودم هیچ مشکلی نداره ولی وقتی همین فایل رو با دستگاه دیگه ای که تمام فونت های دستگاه خودم رو داره باز می کنم، دچار مشکل می شم و به جای تمام یا بخشی از علائمی که با فونت Alaem گذاشتم، مربع نشون میده. به نظر شما چکار باید کنم؟

سلام..

از این روش استفاده کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه...

فایلتون رو باز کنید و این آدرس رو برید

file/options/save

و در بخش preserve fidelity در قسمت embed fonts in the file رو تیک بزنید و گزینه ی embed characters used رو هم تیک بزنید

بعد ok کنید و فایلتون رو save کنید..

انشالله که حل بشه..

smhasanizadeh
15-07-2013, 09:43
سلام..

از این روش استفاده کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه...

فایلتون رو باز کنید و این آدرس رو برید

file/options/save

و در بخش preserve fidelity در قسمت embed fonts in the file رو تیک بزنید و گزینه ی embed characters used رو هم تیک بزنید

بعد ok کنید و فایلتون رو save کنید..

انشالله که حل بشه..

این روش رو امتحان کرده بودم، باز هم امتحان کردم ولی نشد :n27:

aquaquest
16-07-2013, 12:08
با سلام
من قصد دارم در ورد يك جدول ايجاد نمايم و در اين جدول برخي از خانه ها را پر كنم و برخي را خالي قرار دهم حالا چگونه مي توانم كاري كنم كه زماني كه كاربر جدول من را مشاهده مي كند تنها امكان نوشتن متن در خانه هاي خالي را داشته باشد و امكان ويرايش خانه هاي پر را نداشته باشد
ممنون

ali_pes2008
17-07-2013, 00:23
سلام به همگی
چطوری میشه تو ورد 2007 کج نوشت تقریباً 45 درجه :n16:

omidshsh
17-07-2013, 01:30
Start -> Control Panel -> Programs-> Programs and Features
و Microsoft Office رو پیدا کنین و روش کلیک راست کنین و Change رو بزنین
Add/remove features رو انتخاب کنین و Continue
و بعد Office Shared Features روی فلش کنار Visual Basic for Application کلیک کنین و Run from my Computer رو انتخاب کنین
خدا خیرت بده!!!!!!

landscape
17-07-2013, 13:53
سلام به همگی
چطوری میشه تو ورد 2007 کج نوشت تقریباً 45 درجه :n16:

سلام

کلا تو word برای افکت ایجاد کردن روی متن از word art استفاده میکنن

insert/word art

دیگه حالا هر بلایی خواستی میتونی روی نوشتت دربیاری...

mohammad.ef
17-07-2013, 19:14
سلام دوستان
توی word 2010
1- چجوری شماره صفحه رو به صورت فارسی ایجاد کنم ؟
2- چجوری شماره گذاری رو مثلا از صفحه سوم با عدد 3 شروع کنم ( صفحه 1 و 2 شماره صفحه نداشته باشه ولی شماره صفحه سوم ، 3 باشه ) ؟

ممنون

afshin4841
17-07-2013, 22:22
سلام
تو ورد2007 اگر ما صفحه ای در سایزA4 ایجاد می کردیم، موقع پرینت و از گزینه zoom می تونستیم او صفحه رو به صورت A5 پرینت بگیریم ولی الان تو ورد2013 من همچین گزینه ای نمی بینم و مجبورم سایز صفحه اصلی رو قبل از پرینت تغییر بدم که دردسرهای خودش رو داره.

می خواستم بدونم برای حل این مشکل راه حلی تو ورد2013 وجود داره یا نه؟
ممنون

waltz
17-07-2013, 23:03
بچه ها چند تا فونت مخصوص نگارش معرفی کنید، تو مایه های فونت هایی که کتاب ماننده
و سوالم چجوری میتونم تموم نوشته های رو وسط صفحۀ ورد بیارم؟ منظورم وسط چین نیست

systemali1
18-07-2013, 15:27
سلام من آفیس 2007 و 2010 را روی XP همزمان نصب کردم.مشکلی که تو جفتش دارم اینه که وقتی آپشن مثلا ورد را تغییر میدم و ورد را می بندم و باز می کنم آپشن تغییر نکرده.مثلا در ورد آپشن گزینه arabic را به context تغییر میدم و اعداد انگلیسی در نوشته‌ی فارسی به صورت فارسی به نمایش در می‌آید ولی وقتی متنمو save می‌کنم و دوباره باز میکنم تغییرات انجام شده در متن save میشود ولی تغییرات انجام شده در ورد آپشن save نمیشود یعنی گزینه context خودبه خود دوباره به arabic تبدیل شده است.هیچ پیغام خطایی هم داده نمیشود.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.با تشکر

Vah!d
19-07-2013, 14:03
دئستان تو وورد 2013 میخوام واسه کسی مقاله بنویسم ولی باید صفحه اولش تایپ عادی باشه و صفحه های بعد دو ستونی . چطوری میتونم همچین کاری انجام بدم؟

mojtaba_tanha
21-07-2013, 09:34
بچه ها چند تا فونت مخصوص نگارش معرفی کنید، تو مایه های فونت هایی که کتاب ماننده
و سوالم چجوری میتونم تموم نوشته های رو وسط صفحۀ ورد بیارم؟ منظورم وسط چین نیست
اگه مجموعه فونتاي سري B رو داشته باشي فونتايي مثل B NAZANIN , B MITRA , B BARAN ميتوني استفاده كني
لينك [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Master Root
21-07-2013, 10:06
دئستان تو وورد 2013 میخوام واسه کسی مقاله بنویسم ولی باید صفحه اولش تایپ عادی باشه و صفحه های بعد دو ستونی . چطوری میتونم همچین کاری انجام بدم؟

دوست عزیز
وارد تب page layout شوید قسمت columns دو ستون را انتخاب میکنید و سپس فقط صفحه اول را select کرده و حالت یک ستون را براش در نظر میگیرید.

mojtaba_tanha
21-07-2013, 10:10
سلام دوستان
توی word 2010
1- چجوری شماره صفحه رو به صورت فارسی ایجاد کنم ؟
1- ابتدا نرم افزار Word 2007-2010 را باز کنید.از بالای صفحه گوشه ی سمت چپ روی دکمه office يا File کلیک کنید.
2- Word options را انتخاب کنید.
3- در سمت چپ به بخش advanced بروید.
4- در صفحه اصلی به بخش show document content بروید.
5- در بخش Numeral منو را باز کنید و گزینه Context را انتخاب کنید

2- چجوری شماره گذاری رو مثلا از صفحه سوم با عدد 3 شروع کنم ( صفحه 1 و 2 شماره صفحه نداشته باشه ولی شماره صفحه سوم ، 3 باشه ) ؟
ممنون
در world 2003 در صفحه اي كه ميخواهيد شمارهگذاري از آن صفحه آغاز شود، كليك كنيد. سپس روي منوي Insert كليك كنيد و سپس از منوي Break، گزينه Page Break در Insert Break را انتخاب كنيد و بعد Ok كنيد. بعد به منوي View رفته و بخش Header and Footer را انتخاب كنيد. سپس روي Link to previous در Header and Footer كليك كنيد. اين كار باعث ميشود كه شمارهگذاري شما از همين صفحه آغاز شود. سپس ميتوانيد صفحات خود را شمارهگذاري كنيد و در بخش Format در جعبه Start At عدد 1 را وارد كنيد.
در world 2007 و 2010 روي صفحه اي كه ميخواهيد شمارهگذاري از آن آغاز شود، كليك كنيد. سپس در بخش Page Layout روي Break كليك كنيد. آن گاه روي Next Page در زير بخش Section Breaks كليك كنيد. بعد به بخش Insert رفته و بخش Header يا Footer را انتخاب كنيد و سپس گزينه Edit Header يا Edit Footer را بزنيد. در تب سبز رنگ Design برويد و روي Link To Previous كليك كنيد. اینک به بخش Page Number در منوي Header and Footer در تب Design رفته، سپس گزينه Format Page Number را انتخاب كنيد و مقدار Start At را برابر 1 قرار دهيد.

4rooos
21-07-2013, 14:54
دوستان من یه مطلب سنگین دارم میخوام بدم صحافی و گفته شده که چنتا غلط املایی داره
خوندن این مطلب چند روز وقت میبره
راهی نیست که غلط های املایی فارسی رو هم مثل انگلیسی توی ورد 2007 بفهمم؟

landscape
21-07-2013, 23:46
دوستان من یه مطلب سنگین دارم میخوام بدم صحافی و گفته شده که چنتا غلط املایی داره
خوندن این مطلب چند روز وقت میبره
راهی نیست که غلط های املایی فارسی رو هم مثل انگلیسی توی ورد 2007 بفهمم؟

نرم افزار ویراست یار رو داونلود کن، عالیه

موفق باشی

Lord-Voldemort
31-07-2013, 04:47
یه نرم افزار باز میشه که میاره پایین کنار ساعت قرار میگره و میخواد یه چیزی رو آپلود کنه ، این دقیقا چی هست چجوری میشه کاریش کرد دیگه هیچ وقت نیاد :n09:

h9025
31-07-2013, 14:11
سلام دوستان

من فهرست مطالب پایان نامه ام رو درست کردم اما متاسفانه شماره فصل و بخش به صورت چپ به راست هست (تو خود متن هم به صورت چپ به راست هست) چطوری می تونم اعداد رو راست چین کنم؟
الان فهرست من به این شکل هست:

نقل قول
1 کلیات
1.1. مقدمه
1.2. اهمیت و ضرورت تحقیق
1.3. اهداف تحقيق
1.3.1. هدف کلی
1.3.2. اهداف جزئی
2. مبانی نظری
2.1. پيشينه تحقيق
2.1.1. تحقیقات داخلی
2.1.2. تحقیقات خارجی
2.1.3. جمع‌بندی تحقیقات پیشین

در صورتی که باید عدد ها از سمت راست شروع بشن مثل این:

نقل قول
1-1- بيان مسئله
2-1- اهمیت و ضرورت تحقیق
3-1- اهداف تحقیق
1-3-1- هدف کلی
2-3-1- اهداف جزئی

1-2-مقدمه
2-2- مروری بر تحقیقات داخلی و خارجی
1-2-2- مطالعات داخلی
2-2-2- مطالعات خارجی
3-2- ارزیابی مطالعات پیشین

البته دستی نمی خوام درستشون کنم چون با هر تغییری همه زحماتم به هدر می ره. فهرست جدول ها و شکل ها خودشون درست شدن اما فهرست مطالب نمی شه
از قسمت Paragraph -> set number values هم که می خوام درستش کنم پیام خطا میده که شماره وارد شده از شماره قبلی کوچک تر هست و باید یک شماره بزرگتر وارد کنید. در واقع مشکل اصلی من این هست که باید یک لیست چند سطحی درست کنم که راست چین باشه

CHAPTER
31-07-2013, 18:54
سلام دوستان
من یک فایل ورد 2007 دارم شامل هدینگ (heading) و لینک (cross reference) به شکلها و جدولها و فرمولها هست
حالا می خوام وقتی فایل پی دی دف ازش ساختم از این هدینگ ها، بوکمارک ساخته بشه و تمام لینک ها هم تبدیل بشه
خود save as pdf ورد این کار انجام می ده ولی حروف فارسی رو بهم می ریزه
اگر امکان داه یک نرم افزار جایگزین که با فارسی مشکل نداشته باشه و او ویژگی رو هم داشته باشه معرفی کنید
با تشکر

landscape
01-08-2013, 13:01
سلام دوستان

من فهرست مطالب پایان نامه ام رو درست کردم اما متاسفانه شماره فصل و بخش به صورت چپ به راست هست (تو خود متن هم به صورت چپ به راست هست) چطوری می تونم اعداد رو راست چین کنم؟
الان فهرست من به این شکل هست:

نقل قول
1 کلیات
1.1. مقدمه
1.2. اهمیت و ضرورت تحقیق
1.3. اهداف تحقيق
1.3.1. هدف کلی
1.3.2. اهداف جزئی
2. مبانی نظری
2.1. پيشينه تحقيق
2.1.1. تحقیقات داخلی
2.1.2. تحقیقات خارجی
2.1.3. جمع‌بندی تحقیقات پیشین

در صورتی که باید عدد ها از سمت راست شروع بشن مثل این:

نقل قول
1-1- بيان مسئله
2-1- اهمیت و ضرورت تحقیق
3-1- اهداف تحقیق
1-3-1- هدف کلی
2-3-1- اهداف جزئی

1-2-مقدمه
2-2- مروری بر تحقیقات داخلی و خارجی
1-2-2- مطالعات داخلی
2-2-2- مطالعات خارجی
3-2- ارزیابی مطالعات پیشین

البته دستی نمی خوام درستشون کنم چون با هر تغییری همه زحماتم به هدر می ره. فهرست جدول ها و شکل ها خودشون درست شدن اما فهرست مطالب نمی شه
از قسمت Paragraph -> set number values هم که می خوام درستش کنم پیام خطا میده که شماره وارد شده از شماره قبلی کوچک تر هست و باید یک شماره بزرگتر وارد کنید. در واقع مشکل اصلی من این هست که باید یک لیست چند سطحی درست کنم که راست چین باشه

سلام..خسته نباشید، انشاءالله دفاعیه خوبی داشته باشی...

نمیدونم آیا راه درست رو برای فهرست بندی رفتی یا نه که راه درستش تو همین تاپیک سرچ کنی هست...

به فرض اینکه راه درست رو انجام داده باشی، تغییرات رو باید از این بخش اعمال کنی:

در قسمت multilevel list بخش define new multilevel list رو انتخاب میکنی و توی اون جدولی که باز میشه دیگه هر تغییری که بخوای میتونی انجام بدی،

مثلا بخش enter formatting for number برای تغییر اعداد و... هست و یا فاصله ها رو می تونی تغییر بدی و...دگمه ی more رو هم بزن که همه ی استایلها و نحوه ی اختصاص یافتنش رو هم نشون بده..

موفق باشی

h9025
01-08-2013, 17:35
جناب landscape خیلی ممنون.
فهرست مطالب رو از طریق Heading ها درست کردم و فهرست جدول ها و شکل ها رو هم از طریق Caption. ظاهراً همه چیز فهرست درست هست، این مورد رو هم امیدوارم با کمک شما و بقیه دوستان بتونم حلش کنم.

landscape
01-08-2013, 19:03
جناب landscape خیلی ممنون.
فهرست مطالب رو از طریق Heading ها درست کردم و فهرست جدول ها و شکل ها رو هم از طریق Caption. ظاهراً همه چیز فهرست درست هست، این مورد رو هم امیدوارم با کمک شما و بقیه دوستان بتونم حلش کنم.

من خودم اشکالات heading ام رو با دیدن این فایل رفع کردم، خیلی عالیه، ببینش حتما (البته قسمتیش که مربوط به word هست)

ببین همه رو رعایت کردی، اگه همه کار رو ok انجام دادی از اون روشی که بالا برات توضیح دادم حلش کن، با احتیاط و دقت

binahayat_m
02-08-2013, 22:19
من متاسفانه مجبور شدم افیس 2010 دوباره نصب کنم
حالا وقتی باز می کنم، قیل از باز کردن 1-2 دقیقه من ور با این پنجره ها اسیر میکنه
repair هم کردم تاثیر نداشت
کسی از دوستان می دونه راه حلش چی هست؟
سپاس

landscape
02-08-2013, 23:15
binahayat جان چک کن ببین،

اگه تو سیستمتون هم آفیس 2010 باشه هم 2007 (یا ورژن دیگه)، و بعضی اوقات 2007 رو باز کنید و بعضی اوقات 2010، این مشکل پیش میاد...

پس حتما فقط 2010 رو نصب داشته باشید، و اگه 2007 (یا ورژن دیگه) هم هست، حواستون باشه اونا رو باز نکنین، (ورد و پاورپوینت و..هم فرقی نداره ، همه رو از یک ورژن باز کنید)

vivabarca
03-08-2013, 22:23
دوستان من چند تا جدول دارم تو ورد که اعدادش انگلیسی هست، چطور میشه اعدادش فارسی بشن طوری که سایر اعداد فایل تغییر نکنه ( چون با تغییر Numeral از contex به hindi کل اعداد فایل تحت تاثیر قرار میگیرن)

binahayat_m
04-08-2013, 00:07
binahayat جان چک کن ببین،

اگه تو سیستمتون هم آفیس 2010 باشه هم 2007 (یا ورژن دیگه)، و بعضی اوقات 2007 رو باز کنید و بعضی اوقات 2010، این مشکل پیش میاد...

پس حتما فقط 2010 رو نصب داشته باشید، و اگه 2007 (یا ورژن دیگه) هم هست، حواستون باشه اونا رو باز نکنین، (ورد و پاورپوینت و..هم فرقی نداره ، همه رو از یک ورژن باز کنید)

خیلی ممنونم بایت پاسختون
راستش ورژن قبلی در کار نبوده
فقط یه بار پاک کردم و دوباره نصب کردم اینجور شد و دوباره repair کردم تاثیری نداشت
اگه راه حلی هست و یا راهنمایی کنید ، خیلی ممنون می شم، چون واقعا رو اعصاب هست
سپاش

rz21
04-08-2013, 07:50
سلام...من زیاد با ورد کار نمیکنم،یک سوال داشتم چه طوری میشه وقتی دارم فارسی تایپ میکنم،وسطش مثلا اسم یک شخص رو انگلیسی میخوام نام ببرم،تایپ به هم میریزه و داغون میشه..چی کار کنم؟؟از ورد 2010 پرتابل استفاده میکنم.
با مطالعه صفحه اول مشکل حل شد :دی

Mahsajoon
04-08-2013, 10:03
دوستان من چند تا جدول دارم تو ورد که اعدادش انگلیسی هست، چطور میشه اعدادش فارسی بشن طوری که سایر اعداد فایل تغییر نکنه ( چون با تغییر Numeral از contex به hindi کل اعداد فایل تحت تاثیر قرار میگیرن)

اعداد داخل جدول رو فونتشو اگه فارسی کنید فارسی میشن
-----
دوستان عزیز من برای پایان نامم فوت نت گذاشتم طوری که هر صفحه شماره ی فوت نوتش باید از یک شروع بشه
حالا وقتی ورد رو به پی.دی.اف تبدیل میکنم یا مستقیم از صفحه ی ورد پرینت میگیرم شماره ی فوت نت ها اتوماتیک پشت هم میفتن
یعنی صفه ای که فوت نوتش باید یک باشه وابسته به صفحه ی قبلی مثلا شماره 9 میخوره !!!!!
اگه کسی راهی بلده که موقع پرینت فوت نوت هر صفحه از یک چاپ بشه ممنون میشم کمک کنه

nelahe
04-08-2013, 11:14
سلام بچه ها یک سوال مدتها درگیرم

چرا بعضی اوقات این استایلها نیستند

مثلاً الان استایل 2 و 3 و 4 نیستند

بخوام بسازم هم نمی گذاره

البته من بیشتر دوست دارم از حاضر آماده ها استفاده کنم

حالا چرا نیستند

الان یک فایل باز می کنم هست یک فایل باز می کنم هیچ کدوم نیست

2- برای زدن فهرست چطور بگوییم از کدام استایل هایی که در متن استفاده شده استفاده کند و فهرست را بزند

kalantarahura
04-08-2013, 12:17
سلام بچه ها یک سوال مدتها درگیرم

چرا بعضی اوقات این استایلها نیستند

مثلاً الان استایل 2 و 3 و 4 نیستند

بخوام بسازم هم نمی گذاره

البته من بیشتر دوست دارم از حاضر آماده ها استفاده کنم

حالا چرا نیستند

الان یک فایل باز می کنم هست یک فایل باز می کنم هیچ کدوم نیست

2- برای زدن فهرست چطور بگوییم از کدام استایل هایی که در متن استفاده شده استفاده کند و فهرست را بزند

سلام. برای جواب سوال اول این مسیر رو برین:
1. در تب Home زبانه ی Styles رو بزنین و در قست پایین Manage Styles رو انتخاب کنین.
2. در تب Recommended خواهید دید که اکثر Headingها غیر فعال هستند و در ادامه نوشته: Hide Until Used.
3. اگر میخواین که همیشه اونارو داشته باشین کافیست Heading مورد نظر را انتخاب کنین و در قسمت پاییت گزینه Show را بزنین.

------------------------------
... و اما جواب سوال دوم:
1. به تب Refrences برین و Table of Content رو امتخاب کنین و گزینه Custom Table of Content رو بزنین.
2. در پنجره باز شده Options رو انتخاب کنین.
3. در پنجره جدید میتوانین برای TOC Level استایل مورد نظر را انتخاب کنین.در حالت پیش فرض در جلوی Heading 1-3 به ترتیب اعداد 1-3 قرار گرفته اند که بدین معنی است که مثلا Level 1 از Heading 1 استفاده کند.
موفق باشین

parspro
04-08-2013, 12:32
دوستان کدام شرکت ایرانی آموزش کامل word را دارد مرسی

arvin_666
04-08-2013, 18:11
سلام
دوستان یک سری فایل ورد که توشون از فونتهای بی فونت استفاده شده از وقتی که آفیس 2013 نصب کردم اون خط بی فونت رو نشون نمیده

تو 2010 ان مشکل رو نداشتم تویه 2013 اینجوری شده
مشکل کجاست؟؟؟

nelahe
05-08-2013, 11:14
سلام. برای جواب سوال اول این مسیر رو برین:
1. در تب Home زبانه ی Styles رو بزنین و در قست پایین Manage Styles رو انتخاب کنین.
2. در تب Recommended خواهید دید که اکثر Headingها غیر فعال هستند و در ادامه نوشته: Hide Until Used.
3. اگر میخواین که همیشه اونارو داشته باشین کافیست Heading مورد نظر را انتخاب کنین و در قسمت پاییت گزینه Show را بزنین.

------------------------------
... و اما جواب سوال دوم:
1. به تب Refrences برین و Table of Content رو امتخاب کنین و گزینه Custom Table of Content رو بزنین.
2. در پنجره باز شده Options رو انتخاب کنین.
3. در پنجره جدید میتوانین برای TOC Level استایل مورد نظر را انتخاب کنین.در حالت پیش فرض در جلوی Heading 1-3 به ترتیب اعداد 1-3 قرار گرفته اند که بدین معنی است که مثلا Level 1 از Heading 1 استفاده کند.
موفق باشین

سلام دوست عزیز

می خواستم بپرسم اگه از استایل های دیگه استفاده کرده باشیم

نمی توان در فهرست آن را استفاده کرد

فقط باید از heading استفاده کنیم

مثلا از استایلی که خودمان ساخته ایم و استفاده کرده ایم چطور تعریف کنیم که در فهرست زنی استفاده بشه

nelahe
05-08-2013, 11:19
سلام چند سوال در رابطه با این فایل

سوال 1-
وقتی برای هر عنوان روی هدینگ 1 یا دو کلیک می کنیم
به صورت خیلی جالبی عنوان ها به ترتیب شماره می خورند
روش تهیه مقاله شماره دو خورده است
عنوان بعدی اش که از هدینگ دو استفاده کرده است
شماره 2-1 خورده است

متن زیر در فایل نوشته شده است
« براي سطر معادله با Equation، سبک نوشتار زير شکل درصورتي‌که کوتاه‌تر از عرض يک ستون (82 ميلي‌متر) باشد با Caption(C) و درصورتي‌که بلندتر از عرض ستون باشد با Caption تعريف شده است. سبک به کار رفته براي جايگاه شکل سبک Fig Position است.»

سوال 2-
این سبک های Equation، Caption(C)، Fig Position در سبک های بالا که سبک ها را نوشته نیستند
چرا بعضی از سبک ها را آن بالا می نویسد بعضی ها آنجا نیستند

البته وقتی اون مثلث گوشه تب را می زنیم تمام اسم ها را نوشته
اما چرا در اون بالا که اسم ها را درشت نوشته فقط بعضی از استایل ها هستند

سوال شماره 3
شکل شماره 2 که در فایل هست
آن بالا و به تنهایی هستش هر چی نگاه می کنم اون قسمت CLOUMNS یک ستونی نشده و قبل از متن قبل از شکل هیچ اینتر اضافی نخورده است
پس چگونه این شکل به صورت جدا آن بالا قرار دارد

pm1
05-08-2013, 14:11
سلام دوستان ، من یه مشکل بزرگی پیدا کردم . می خوام جداکننده ی متن پاورقی از صفحه فقط در صفحه ی اول خط کامل باشه و در بقیه ی صفحات خط معمولی (چپ چین یا راست چین) باشه

مشکلم اینه که وقتی صفحه ی اول رو خط کاملش می کنم ، پاورقی باقی صفحات هم خط کامل میشه !!

کسی راهی بلده ؟

ممنون

h9025
05-08-2013, 16:35
من خودم اشکالات heading ام رو با دیدن این فایل رفع کردم، خیلی عالیه، ببینش حتما (البته قسمتیش که مربوط به word هست)

ببین همه رو رعایت کردی، اگه همه کار رو ok انجام دادی از اون روشی که بالا برات توضیح دادم حلش کن، با احتیاط و دقت

خیلی ممنون من همه مشکلاتم حل شد ویدئوی زیر هم به همه دوستانی که ممکن هست با این مورد مشکل داشته باشند توصیه می کنم.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kalantarahura
06-08-2013, 11:24
سلام دوست عزیز

می خواستم بپرسم اگه از استایل های دیگه استفاده کرده باشیم

نمی توان در فهرست آن را استفاده کرد

فقط باید از heading استفاده کنیم

مثلا از استایلی که خودمان ساخته ایم و استفاده کرده ایم چطور تعریف کنیم که در فهرست زنی استفاده بشه

سلام.اتفاقا شما هر استایلی که اضافه کنین، همان نام در این جدولی که گفتم لیست میشه و میتونین استفاده کنین

key
07-08-2013, 06:46
سلام
اخیرا یک فایلی به من دادند که توش کلماتی مثل "جزوه ها " و " می شود " با فاصله کامل نوشته شدند و از من خواستند که این ها رو به نیم فاصله تبدیل کنم . سعی کردم با استفاده از ریپلیس خود ورد نیم فاصله رو با فاصله عوض کنم ولی نشد . کسی راه می شناسه که بشود همه فاصله ها رو به نیم فاصله تغییر داد . تعداد صفحات خیلی زیاده و نمیشه دستی کار کرد.
ممنون

یک سوال دیگه هم داشتم .
تو این فایلی که به من دادن هم فارسی تایپ شده و هم انگلیسی و باید فونت و سایز فایل انگلیسی رو از آریال به کالیبری و سایز رو از 16 به 14 تغییر بدم زبان فارسی هم فونتش میترا هستش این هم اگه راهی داره که همه کلمات را با هم تغییر فونت و سایز بدم و دونه دونه این کار رو نکنم رو ممنون میشم بگید

ممنون

mehdi_7070
07-08-2013, 10:54
سلام
اخیرا یک فایلی به من دادند که توش کلماتی مثل "جزوه ها " و " می شود " با فاصله کامل نوشته شدند و از من خواستند که این ها رو به نیم فاصله تبدیل کنم . سعی کردم با استفاده از ریپلیس خود ورد نیم فاصله رو با فاصله عوض کنم ولی نشد . کسی راه می شناسه که بشود همه فاصله ها رو به نیم فاصله تغییر داد . تعداد صفحات خیلی زیاده و نمیشه دستی کار کرد.
ممنون

یک سوال دیگه هم داشتم .
تو این فایلی که به من دادن هم فارسی تایپ شده و هم انگلیسی و باید فونت و سایز فایل انگلیسی رو از آریال به کالیبری و سایز رو از 16 به 14 تغییر بدم زبان فارسی هم فونتش میترا هستش این هم اگه راهی داره که همه کلمات را با هم تغییر فونت و سایز بدم و دونه دونه این کار رو نکنم رو ممنون میشم بگید

ممنون

سوال اول: نرم‌افزار ویراستیار را از virastyar.ir دانلود کنید. به شما کمک می‌کنه.
از طریق replace هم می‌شه مثلا " ها" را با نیم‌فاصله+ها جایگزین کرد؛ ولی خب ویرایش کاملی نخواهید داشت.

سوال دوم: کل متن را انتخاب کنید. Ctrl+D را بزنید. فونت فارسی مورد نظر را در قسمت Complex Scripts و فونت لاتین را در Latin text با تنظیمات دلخواه خود انتخاب کنید و OK را بزنید.

key
08-08-2013, 11:48
سوال اول: نرم‌افزار ویراستیار را از virastyar.ir دانلود کنید. به شما کمک می‌کنه.
از طریق replace هم می‌شه مثلا " ها" را با نیم‌فاصله+ها جایگزین کرد؛ ولی خب ویرایش کاملی نخواهید داشت.

سوال دوم: کل متن را انتخاب کنید. Ctrl+D را بزنید. فونت فارسی مورد نظر را در قسمت Complex Scripts و فونت لاتین را در Latin text با تنظیمات دلخواه خود انتخاب کنید و OK را بزنید.

دوست گرامی ممنون از لطفتون
در مورد اول ویراستیار رو دانلود کردم ولی میگه توی ویندوز ایکس پی کار نمیکنه آیا نسخه ای برای این ویندوز سراغ دارید؟
البته جای دیگه ای هم این مطلب رو پرسیده بودم که اونجا هم دوستان لطف کردند و یک روشی گفتند ، اینجا می زارم بقیه هم استفاده کنند به شکل ناقصی جواب میده.
نیم فاصله رو می‌تونید در قسمت replace با دکمه‌های Ctrl+Shift+2 وارد کنید. مثلاً عبارت می شود را با می‌شود یا فقط عبارت " می " را با " می‌" که نیم فاصله آن با Ctrl+Shift+2 تایپ شده، replace کنید.

در مورد سوال دوم هم دست شما درد نکنه کامل مشکلم رو حل کرد .
ممنون

nelahe
08-08-2013, 13:41
سلام.اتفاقا شما هر استایلی که اضافه کنین، همان نام در این جدولی که گفتم لیست میشه و میتونین استفاده کنین

سلام نشد

عکسی چیزی دارید شرمنده ها ببخشید

nelahe
08-08-2013, 13:42
خیلی ممنون من همه مشکلاتم حل شد ویدئوی زیر هم به همه دوستانی که ممکن هست با این مورد مشکل داشته باشند توصیه می کنم.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام بچه ها من فیل ترش کن ندارم میشه جایی آپلود کنید

یه چیزی فیلمی در مورد استایل به صورت کامل و فهرست خودکار ندارید

ilamimail
09-08-2013, 14:15
[QUOTE=kazemfdisk;257730]با سلام خدمت بچه های p30world

1-چه جوری میشه تو ورد از یک حاشیه به غیر از حاشیهای خود ورداستفاده کرد آیا به غیر از اون حاشیهای خودش هحاشیه های دیگری هم وجود داره باید از کجا دانلود کنیم کسی لینک داره من تا به حالا ندیدم

من یک راه بهت پیش نهاد میکنم امیدوارم به کارت بیاد.
برو تو فتوشاپ و در اونجا یک قاب یا حاشیه قشنگ برای خودت درست کن.
دقت کن که باید بک گراند نداشته باشه.
بعد فایل رو با فرمت PNG ذخیره کن.
حال وورد را باز کن و از طریق INSERT PICTUR آن را باز کن.
این تنها راه نیست و مناسب ترین هم نیست ولی چون خودم قبلا استفاده کردم گفتم براتون بزارم.

thickety
09-08-2013, 14:19
سلام دوستان.من تو ورد هر کلمه ای که مینویسم میره قبل از کلمات دیگه.نمیدونم مشکل کجاست.ممنون میشم راهنمایی کنید. مثلا به جای هوا خوب است مینویسه است خوب هوا تو صفحات قبل هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.سرچ هم کردم به نتیجه نرسیدم چپ نویس و راست نویس و اینا رو هم چک کردم مشکلی نداشت

ebi2020560
09-08-2013, 15:46
سلام
یه مشکلی توی ورد دارم این هست که مثلا یه دایره میکشیم به قطر دو اینچ ومیخواهیم پرینت بگیریم اما میخوایم در صفحه A4 به تعداد ده عدد از این دایره کنار هم پرینت بگیریم چه باید بکنیم؟؟؟؟

alaydyn
11-08-2013, 16:44
سلام دوستان.من تو ورد هر کلمه ای که مینویسم میره قبل از کلمات دیگه.نمیدونم مشکل کجاست.ممنون میشم راهنمایی کنید. مثلا به جای هوا خوب است مینویسه است خوب هوا تو صفحات قبل هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.سرچ هم کردم به نتیجه نرسیدم چپ نویس و راست نویس و اینا رو هم چک کردم مشکلی نداشت

شما از Home بعد قسمت پاراگراف و گزینه right to left text را انتخاب کنید درست میشه

alaydyn
11-08-2013, 16:45
من هم یک مشکل دارم از قسمت Design بعد page color یک رنگ برای بگ گراند صفحه وردم انتخاب میکنم ولی وقتی می خواهم پرینت بگیرم بک گراند صفحه را همان سفید میزنه باید چه کار کنم ؟

kalantarahura
12-08-2013, 07:43
سلام بچه ها من فیل ترش کن ندارم میشه جایی آپلود کنید

یه چیزی فیلمی در مورد استایل به صورت کامل و فهرست خودکار ندارید

اینم لینک مستقیم با دو کیفیت:

کیفیت 480p

کیفیت 720p

Dew Drop
12-08-2013, 08:13
من هم یک مشکل دارم از قسمت Design بعد page color یک رنگ برای بگ گراند صفحه وردم انتخاب میکنم ولی وقتی می خواهم پرینت بگیرم بک گراند صفحه را همان سفید میزنه باید چه کار کنم ؟

برید به Word options>Display,بعد درقسمت Printing Options
گزینه Print background colors and images رو تیک بزنید و OK کنید.

alyas1221
12-08-2013, 22:02
سلام دوستان . امروز به مشکل جدیدی برخورد کردم که تا الان برام پیش نیومده لطفا راهنمایی کنید - در آرشیو اطلاعاتم فایلهای ورد 2003 و 2007 دارم که اکنون قفل هستند و تا جایی که من یادمه تا کنون اصلا رمز عبوری نزاشتم - رایانم همیشه با آنتی ویروس شید محافظت میشه و به روزه - فکر کردم مشکل از نصب ورد 2010 هست مجداد ورد 2003 و 2007 نصب کردم ولی همون درخواست رمز باز هم هست . نرم افزار بازیابی رمز2013 رو نصب کردم فایده نداشت و بعد از 2 ساعت ریکاوری می گه امکانپذیر نیست . راه حل چیه آیا فایلها از دست رفتن !!!! به همین سادگی مجموعه اطلاعات از بین رفت ؟

salehin90
13-08-2013, 16:43
سلام دوستان عزیز
بنده در اکسل جداول طول و دراز با اعداد اعشاری و فارسی دارم که میخوام به پایان نامم منتقل کنم خوب وقتی از اکسل کپی و در ورد وارد میکنم، اعشار اعداد که بصورت کاما هستند باید به " / " تبدیل شوند ولی وقتی کاما رو با " / " replace میکنم اعداد هم چپه می شوند مثلاً 1.5 ( به فارسی) بعد از replace می شومد 5/1 .
من توانستم در اکسل برای اعداد فارسی هم به جای کاما " / " بگذارم ( با دستکاری در تنظیمات اکسل) ولی وقتی کپی می شود در ورد باز هم همانطور چپه می شود.

mahyarSAMSUNG
15-08-2013, 18:15
آقا هرچی میگردم تو سایت تاییک کرک های این نرم افزار رو پیدا نمیکنم ... کسی میدونه تایپک مخصوصش کجاست ؟ چون وقعا هرچی دانلود میکنم کار نمیکنه ... میشه یه تایید شدشو معرفی کنید :n03:

Dew Drop
16-08-2013, 01:10
آقا هرچی میگردم تو سایت تاییک کرک های این نرم افزار رو پیدا نمیکنم ... کسی میدونه تایپک مخصوصش کجاست ؟ چون وقعا هرچی دانلود میکنم کار نمیکنه ... میشه یه تایید شدشو معرفی کنید :n03:

Microsoft Office 2013 | معرفی و دانلود کرک ها فقط در این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Microsoft Office 2010 | معرفی و دانلود کرک ها فقط در این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amir-shakh
17-08-2013, 19:22
سلام دوستان یک ترفندی تو آفیس هست که متن و هاید میکنی و دیده نمیشه با یه کد یا یه کاری بود لطفا راهنمایی کنید و اگه منبع سراغ دارید از این ترفندها بهم بگید ممنون

sinasalar2007
18-08-2013, 13:43
سلام
یه مشکلی با word 2013 داشتم ، یه فایل متنی رو از سایت دانلود کردم ولی موقع نمایش دادن ، کلمات رو از اخر به اول نمایش میده ! به طور مثال :
ﻪﺑ ﺍﺭ ﺭﻮﺷﻭﺮﺑ ﻦﻳﺍ ﻭﺭﺩﻮﺧ ﺾﻳﻮﻌﺗ ﻞﺣﺍﺮﻣ ﺯﺍ ﺮﺘﺸﻴﺑ ﻲﺋﺎﻤﻨﻫﺍﺭ ﻭ ﻉﻼﻃﺍ
چه جور میشه این رو درست کرد ؟؟ right to left text direction رو زدم ولی درست نشد ، چپ چین و راست چین هم کردم ولی درست نشد ...

amirkunglao
19-08-2013, 11:52
سلام..در word 2010 افزونه Quran In Word رو نصب کردم ولی اصلا تب Add-Ins رو نشون نمیده...از تو آپشن هم رفتم تو قسمت Customize Ribbon و گزینه Add-Ins تیک داره ولی باز نشون نمیده....چیکار کنم درست شه؟؟؟؟ خیلی این quran in word رو نیاز دارم....

nelahe
19-08-2013, 17:15
سلام

سلام بعضی اوقات متن را جاستیفی و تراز از دو طرف می کنم ببینید بین متن فاصله می افتد
وقتی علامت را آشکار می کنم

ببین آخر جملات یک علامت فلش هستش

چطور این فلش ها را یکجا حذف کنم

wolfomid
19-08-2013, 18:34
با سلام
من ورد 2010 داشتم بعد چند وقت بعضی از فایل های وردم رو ک با 2010 نوشته بودم رو باز نمیکرد و پیغام close program رو میداد
چند بار هم وردم رو پاک کردم و دوباره نصب کردم بازم درست نشد
ولی الان ورد 2007 ریختم درست شده
فقط مشکلی ک الان با 2007 دارم اینه ک بعضی از فایلهام رو ک نوشته بودم با اینکه طوری ذخیره کرده بودم ک فونت هاش بهم نریزه توی 2007 بعضی قسمتاش فونت رو بهم ریخته یا بهم چسبونده یا شکل ها و فلش هارو جابجا کرده
اولا چی کار کنم ک 2010 درست شه و ارور نده موقع باز کردن فایل هام؟
دوما توی 2007 چی کار کنم فونت ها برگرده ب حالت قبل ک توی 2010 درست بود؟
سوما بنظرم میاد بهترین ورد همین 2007 هست ک هیچ ایرادی نداره درسته؟
ممنون میشم دوستا راهنماییم کنن

kalantarahura
20-08-2013, 08:53
سلام دوستان یک ترفندی تو آفیس هست که متن و هاید میکنی و دیده نمیشه با یه کد یا یه کاری بود لطفا راهنمایی کنید و اگه منبع سراغ دارید از این ترفندها بهم بگید ممنون

سلام.شما مراحل زیر را طی کنین:

1. متن مورد نظر برای مخفی کردن را Highlight کنین.
2. به تب Home برین و جعبه محاوره ای فونت (Font Dialog Box Launcher) رو کلیک کنین.
3. در تب Font باشین.

4. در پایین پنجره در قسمت Effect تیک گزینه Hidden رو بزنین.
5. Ok رو بزنین.

مراحل نمایش و عدم نمایش یا پرینت و عدم پرینت متون مخفی:
1. به تب File و سپس Option (یا Word option) برین.

2. در سمت چپ گزینه Display رو انتخاب کنین.
3. در سمت راست با برداشتن تیک گزینه Hidden Text پس از OK کردن،متن انتخاب شده در ورد مخفی میشود.
4. با برداشتن تیک گزینه Print Hidden Text پس از OK کردن، متون مخفی پرینت نخواهند شد.

موفق باشین

kalantarahura
20-08-2013, 09:04
سلام..در word 2010 افزونه Quran In Word رو نصب کردم ولی اصلا تب Add-Ins رو نشون نمیده...از تو آپشن هم رفتم تو قسمت Customize Ribbon و گزینه Add-Ins تیک داره ولی باز نشون نمیده....چیکار کنم درست شه؟؟؟؟ خیلی این quran in word رو نیاز دارم....

شما این مراحل رو برین احتمالا درست شه:

1. از تب File به قسمت Option (یا Word Option) برین.
2. در سمت چپ گزینه Add-Ins را انتخاب کنین.
3. در سمت راست در قسمت پایین، در قسمت Manage، گزینه COM Add-ins رو انتخاب کنین و Go را بزنین.
4. در پنجره باز شده افزونه های مختلفی لیست شده اند که شامل افزونه Quran in Word هم میباشد.
5. تیک ان را بزنین و OK کنین.
اکنون باید تب ان اضافه شده باشد. اگر نشد مراحل زیر را هم اجرا کنین:

1. از تب File به قسمت Option (یا Word Option) برین.
2. در سمت چپ گزینه Add-Ins را انتخاب کنین.
3. در سمت راست در قسمت پایین، در قسمت Manage، گزینه Template رو انتخاب کنین و Go را بزنین.
4. در پنجره باز شده افزونه های مختلفی لیست شده اند که شامل افزونه Quran in Word هم میباشد.
5. تیک ان را بزنین و OK کنین.

kalantarahura
20-08-2013, 09:24
سلام

سلام بعضی اوقات متن را جاستیفی و تراز از دو طرف می کنم ببینید بین متن فاصله می افتد
وقتی علامت را آشکار می کنم

ببین آخر جملات یک علامت فلش هستش

چطور این فلش ها را یکجا حذف کنم

برای این کار مراحل زیر را انجام بدین:

پنجره Replace رو بالا بیارین (Ctrl+H) و در قسمت Find What کلیلک کنین.
1.در قسمت پایین گزینه Special رو انتخاب کنین.
2. اکنون گزینه Manual Line Break رو انتخاب کنین.

3. خواهید دید که عبارت l^ (اون L کوچک است نه عدد 1) در قسمت Find What ایجاد میشود که نمایانگر همان علامت شماست (ان علامت توسط SHIFT+ENTER ایجاد شده است که بدون ایجاد پاراگراف جدید به خط بعد میره).

4. در قسمت Replace With بهتره که یک Space بزنین تا با کاراکتر فاصله جایگزین بشه در غیر این صورت دو عبارت بهم میچسبند.

نکته: مستقیما میتونین در قسمت Find what علامت l^ را تایپ کنین.
موفق باشین

hasan_mahdieh
21-08-2013, 17:48
سلام
کسی میدونه چطوری میشه پاورقی ها رو کنار هم نوشت نه به شکل زیر هم
مثلا به جای اینکه این طوری بنویسه:
1. آب
2. نان
3. باد
به صورت کنار هم بنویسه:
1. آب 2. نان 3.باد
ممنون میشم کمک کنید

saalehh
22-08-2013, 13:08
سلام دوستان.
من يه فايل رو با وورد 2010 نوشتم و الان آوردم رو لپ تاپ خودم با آفيس 2013 بازش ميکنم فونتهاش بهم خورده و با فونت ديفالت خود آفيس باز ميشه در حالي که همون فونت رو که فايل رو باهاش نوشتم رو نصب دارم.وقتي با اون فونت يه سند جديد مينويسم درست کارميکنه اما اين فايل 2010 رو که باز ميکنم بهم ميريزه.حتي کل متنش رو انتخاب ميکنم و فونت رو دستي عوض ميکنم اما بازم درست نميشه.چيکارش کنم که فايل با اون فونت باز بشه؟ممنون.

nelahe
22-08-2013, 14:32
سلام واقعا جواب ها عالی است چند سوال دیگر شرمنده البته

فهرست شکل ها
سلام
در اینترنت روشش رو پیدا کردم که نوشته بود یک استایل تعریف کرده
و زیرنویس شکل ها را با اون تعریف کنیم

خب حالا یک سوال
1- تنها روش موجود همین هست
یعنی از روش Refrences – Insert Caption نمیشه بهره گرفت

2- می خوام شماره شکل ها را دستی تایپ نکنم
مثلاً برای فصل اول بزنه 1-2 (1 نشاندهنده فصل اول 2 نشان دهنده شماره شکل)
وطبیعتاً برای فصل دوم می شه 2- x 2-y

3- در فرمت پایان نامه که دانشگاه داده نوشته که مثلاً
متن فهرست اشکال با فلان فونت
متن فهرست مطالب با فونت بهمان

چطور این قضیه را تعریف کنم

4- شاید مهمترین سوال
چطور فونت خط خالی قبل از تیتر را
و فونت خط خالی بعد از تیتر
را تعیین کنیم

5- و سوال نهایی
تعیین فونت فرمول نویسی در 2007

asraa
22-08-2013, 16:27
با سلام و احترام
من می خواستم در ورد تایپ فارسی اعداد و کارکتر مثل - / و .... رو با هم داشته باشم
اما متاسافانه وقتی تایپ می کنم جای اعداد نا مرتب می شه
مثلا:
می خوام تایپ کنم: 2-1 2/1
تایپ می شه: 1-2 1/2

این مشکل نه تنها در ورد بلکه در همین جا هم که تایپ می کنم با وجود داره

wolfomid
22-08-2013, 21:37
با سلام
من ورد 2010 داشتم بعد چند وقت بعضی از فایل های وردم رو ک با 2010 نوشته بودم رو باز نمیکرد و پیغام close program رو میداد
چند بار هم وردم رو پاک کردم و دوباره نصب کردم بازم درست نشد
ولی الان ورد 2007 ریختم درست شده
فقط مشکلی ک الان با 2007 دارم اینه ک بعضی از فایلهام رو ک نوشته بودم با اینکه طوری ذخیره کرده بودم ک فونت هاش بهم نریزه توی 2007 بعضی قسمتاش فونت رو بهم ریخته یا بهم چسبونده یا شکل ها و فلش هارو جابجا کرده
اولا چی کار کنم ک 2010 درست شه و ارور نده موقع باز کردن فایل هام؟
دوما توی 2007 چی کار کنم فونت ها برگرده ب حالت قبل ک توی 2010 درست بود؟
سوما بنظرم میاد بهترین ورد همین 2007 هست ک هیچ ایرادی نداره درسته؟
ممنون میشم دوستا راهنماییم کنن
سلام
کسی جوابی برای من نداره؟
تا الان چند بار سوالای مختلف در مورد ورد پرسیدم ولی کسی جوابی برای من نداشت
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

m.prodigy
22-08-2013, 22:24
سلام
کسی جوابی برای من نداره؟
تا الان چند بار سوالای مختلف در مورد ورد پرسیدم ولی کسی جوابی برای من نداشت
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

واسه ورد 2010:

من هم همین مشکل رو با ورد 2013 داشتم و کوقع باز کردن برنامه Close میداد.
واسه اینکار باید گزینه مربوط به bluetooth رو از منوی Add-In غیر فعال کنی.

البته نمیدونم توی ورد 2010 این گزینه کجا هست.ولی برای 2013 : Options>>>Add-ins

wolfomid
23-08-2013, 00:22
واسه ورد 2010:

من هم همین مشکل رو با ورد 2013 داشتم و کوقع باز کردن برنامه Close میداد.
واسه اینکار باید گزینه مربوط به bluetooth رو از منوی Add-In غیر فعال کنی.

البته نمیدونم توی ورد 2010 این گزینه کجا هست.ولی برای 2013 : Options>>>Add-ins
همین؟
یعنی با غیر فعال کردنش درست میشه؟
چطوری غیر فعال یشه؟ روش دابل کلیک کنم یا چیز دیگه ک غیر فعال بشه؟

m.prodigy
23-08-2013, 08:07
همین؟
یعنی با غیر فعال کردنش درست میشه؟
چطوری غیر فعال یشه؟ روش دابل کلیک کنم یا چیز دیگه ک غیر فعال بشه؟

احتمالا درست میشه
شما برنامه ورد رو باز کنید و مسیر زیر رو برید.
Options>>>Add-ins>>>send to blutooth>>>Go
بعد هم تیک مربوط به بلوتوث رو بردارید

saalehh
23-08-2013, 12:18
سلام دوستان.
من يه فايل رو با وورد 2010 نوشتم و الان آوردم رو لپ تاپ خودم با آفيس 2013 بازش ميکنم فونتهاش بهم خورده و با فونت ديفالت خود آفيس باز ميشه در حالي که همون فونت رو که فايل رو باهاش نوشتم رو نصب دارم.وقتي با اون فونت يه سند جديد مينويسم درست کارميکنه اما اين فايل 2010 رو که باز ميکنم بهم ميريزه.حتي کل متنش رو انتخاب ميکنم و فونت رو دستي عوض ميکنم اما بازم درست نميشه.چيکارش کنم که فايل با اون فونت باز بشه؟ممنون.

دوستان پاسخ من رو هم نمیدین؟

samuel messi
23-08-2013, 15:27
سلام میخوام بدونم چه جوری میشه گوشه ی جدول رو، خطش رو منحنی کرد؟

samuel messi
23-08-2013, 15:34
تو قسمت پاراگراف یه دو تا گزینه هست که بقل همدیگه هستن!
left-to-right text direction
right-to-left text direction
اونو بزنین درس میشه!

h.mj298
23-08-2013, 15:36
عرض سلام
من یک مشکل 2010 word دارم که اگه حلش کنید لطف بزرگی در حقم می کنید
من یک فایل مهم دارم که باز نمیشه و این خطا میاد
The Office Open XML file X.docx cannot be opened because there are problems with the contents
و وقتی ok رو می زنم میاد s
و بد از زدن Yes نمی تونه فایل رو recover کنه و پیغام اول رو میده . البته جای مشکل رو هم میگه .
part:/word/document.xml, Line 2,column:247092

اگه نیاز هس فایلو آپ کنم....مرسی از کمکتون

samuel messi
23-08-2013, 15:40
من فکر کیکنم به خاطر پسوند فایلتون باشه،
پسوند فایلی که میخواین باز کنین باید docx باشه!

kalantarahura
24-08-2013, 14:11
این آموزش به درخواست دوست عزیزم Nelahe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و در پاسخ به پست #8661 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تهیه شده است. ابتدا بگم که لازمه انجام این کار اشنایی با Styles میباشد.
همانطور که در شکل میبینین ما میخواهیم برای سر تیترها، یک هدینگ دارای شماره گذاری خودکار ایجاد کنیم:

1. در کنار کلمه "مقدمه" کلیک میکنیم و سپس به قسمت Paragraph و گزینه Multilevel List و در نهایت Define New Multilevel List میرویم.

2. در پنجره جدید میبینیم که تا 9 سطح یا Level شماره گذاری تعریف شده است و نحوه نمایش انها نیز نشان داده شده است.

4- ما بر روی Level 1 کلیک میکنیم و در سمت راست در قسمت Link Level to Style استایل مورد نظرمون رو انتخاب میکنیم که من Heading 1 رو انتخاب کرده ام.

4- به همین ترتیب برای Levelهای بعدی هم Style متناسب با ان را انتخاب میکنم.

نکته: در قسمت Enter Formatting for Number میتوانید کاراکتر بین اعداد رو عوض کنین که در اینجا من از کاراکتر - (خط تیره) به جای ویرگول استفاده کرده ام.

5- کار تقریبا تمام شده.اکنون هر کجا که هدینگ رو انتخاب کنین، شماره گذاری هم خودکار انجام میشه. اگر هدینگ 1 را انتخاب کنین شماره گذاری بصورت سر فصل خواهد بود و اگر هدینگ 2 یا 3 را انتخاب کنین شماره گذاری بصورت زیر شاخه متناسب با سر فصل خودش خواهد بود .

با تمرین بیشتر میتونین نکات این قسمت را کاملا پیدا کنین.
این روش یکی از بهترین شوه های نگارش پایان نامه میباشد.

موفق باشین

kalantarahura
24-08-2013, 14:34
سلام واقعا جواب ها عالی است چند سوال دیگر شرمنده البته

فهرست شکل ها
سلام
در اینترنت روشش رو پیدا کردم که نوشته بود یک استایل تعریف کرده
و زیرنویس شکل ها را با اون تعریف کنیم

خب حالا یک سوال
1- تنها روش موجود همین هست
یعنی از روش Refrences – Insert Caption نمیشه بهره گرفت

2- می خوام شماره شکل ها را دستی تایپ نکنم
مثلاً برای فصل اول بزنه 1-2 (1 نشاندهنده فصل اول 2 نشان دهنده شماره شکل)
وطبیعتاً برای فصل دوم می شه 2- x 2-y

3- در فرمت پایان نامه که دانشگاه داده نوشته که مثلاً
متن فهرست اشکال با فلان فونت
متن فهرست مطالب با فونت بهمان

چطور این قضیه را تعریف کنم

4- شاید مهمترین سوال
چطور فونت خط خالی قبل از تیتر را
و فونت خط خالی بعد از تیتر
را تعیین کنیم

5- و سوال نهایی
تعیین فونت فرمول نویسی در 2007

1. سوال اول رو دقیق متوجه نشدم.معمولا از روش Insert Caption برای زیرنویس اشکال استفاده مکنند.
2. برای شماره گذاری زیرنویس اشکال هم اگر جوب پیدا نکردین سعی میکنم یه اموزش تهیه کنم (شرمنده یک کم این روزا سرم شلوغه)
3.تمام این موارد از طریق تعریف Style شدنی است.
4. باز هم استفاده از Style. اگر برای تیتر Style تعریف کردین این مراحل را برین:

1- بر روی Style مربوط به تیترها کلیک راست کنین و Modify را انتخاب کنین.
2- در پنجره جدید در قسمت پایین بر روی Format کلیلک کنین گزینه Paragraph رو انتخاب کنین.
3- در پنجره باز شده در قسمت Spacing در قسمتهای Before و After اعداد مورد نظرتون را اعمال کنین.
4- از این پس روی هر تیتری که این Style اعمال شود بصورت خودکار Spacing هم صورت میگیرد

عرض سلام
من یک مشکل 2010 word دارم که اگه حلش کنید لطف بزرگی در حقم می کنید
من یک فایل مهم دارم که باز نمیشه و این خطا میاد
The Office Open XML file X.docx cannot be opened because there are problems with the contents
و وقتی ok رو می زنم میاد s
و بد از زدن Yes نمی تونه فایل رو recover کنه و پیغام اول رو میده . البته جای مشکل رو هم میگه .
part:/word/document.xml, Line 2,column:247092

اگه نیاز هس فایلو آپ کنم....مرسی از کمکتون

سلام.این ارور نشون دهنده این هست که فایلتون Corrupt شده. در لینک زیر چند راه براش پیشنهاد شده.

موفق باشین

yazdianfarabco
26-08-2013, 22:55
سلام
من باید قسمتی از اطلاعات 900 فایل اکسل را در یک فایل ورد در جدولی وارد کنم .!!!

آیا راهی و برنامه ای هست که بتونه این کار روبکنه و مجبور نباشم دستی اونها رو وارد کنم

البته اتصال به اکسس ممکنه ولی من تا این حد پیشرفته کار نکردم .

شاید بشه خروجی رو وورد تعریف کنم ولی باز هم باید گزارشم قسمتی از اطلاعات این فایلها باشه نه همشون.

ردیف

شماره پرونده

گزینه بیمه شده

گزینه تائیدشده

سطح بیمه شده

سطح واقعی

درصد افت کمی

درصد خسارت

majj
27-08-2013, 12:24
چجوری میتونم چند تا کلمه انگلیسی را در پاورقی قرار بدم بصورتی که 4 ستونه باشه
( یعنی چهار تا کلمه در یک سطر نوشته بشه ممنون)

kalantarahura
27-08-2013, 12:59
چجوری میتونم چند تا کلمه انگلیسی را در پاورقی قرار بدم بصورتی که 4 ستونه باشه
( یعنی چهار تا کلمه در یک سطر نوشته بشه ممنون)

سلام.اگر متن اصلی یک ستونه باشه، در پاورقی نمیشه چند ستونه نوشت مگر اینکه با استفاده از Table این کارو انجام بدین که البته روش استانداردی نیست

saalehh
28-08-2013, 00:16
سلام دوستان.

دوستان پاسخ من رو هم نمیدین؟

دوستان فکر کنم سوال من جاافتاده!!! کسی راه حلی نداشت؟

kalantarahura
28-08-2013, 07:41
دوستان فکر کنم سوال من جاافتاده!!! کسی راه حلی نداشت؟

سلام دوست گلم.
سوالتون رو دیده بودیم. اگر امکانش هست فایلتون یا یک نمونه بفرستین.همین طوری نمیشه نظر داد

maryam_khanoum
28-08-2013, 22:56
با تشکر از راهنماییتون...:n16:

غول مرحله اخر
29-08-2013, 07:44
با سلام خدمت دوستان:

میخوام آموزش آفیس (مخصوصا ورد و اکسل) رو شروع کنم. قبلا از رو یه کتاب هامیخوندم ولی چون عملی و اجرایی کار نمیکردم برا همین الان هیچی یادم نیست شاید چیزهای سادشو بلد باشم....
بنظر دوستان بهتر است آموزش رو با چی شروع کنم؟ چون مطالب آموزشی تو بیرون و هم تو فضای نت زیاد هست بعضیاشون فقط ترجمه هست و یا یکسریا چیزهای خیلی اضافه گفتن و کاربردی نیست بدرد نمیخوره...

دنبال یه آموزشی میگردم که که خوب و روان به نسبت بقیه آموزش بده
دوستان چه پیشنهادی میدهن؟!:n27:

peyman_nn
29-08-2013, 11:35
سلام

من یک فایل کلی شرکتی دارم که با 2003 نوشته شده
الان که با 2010 کار میکنیم و باید صفحات جدید جایگزین شود بعضی سلول ها که توضیح داره و مخفیه ، وقتی میذارمش تو اون فایل قبلی توضیحات رو نشون نمیده
از اول هم این فایل های جدید با 2003 نوشته شده، یعنی فایل اصلی و اونی که باید کپی بشه توش با 2003 نوشته شده ولی من تو لب تابم 2010 دارم و وقتی کل صفحه رو جایگزین میکنم گیر میده و به هم میریزه و در ضمن توضیحات رو هم نشون نمیده
ممنون میشم راهنماییم کنید

nelahe
29-08-2013, 17:01

سلام دوستان چطور این کار را انجام بدهیم
ببینید نوشته قبل از هر تیتر
یک خط خالی با فونت 13
بعد از هر تیتر با فونت 8

1580
29-08-2013, 17:24
سلام دوستان من چند مشکل در محیط word دارم که ممنون میشم دوستان برای حلش کمک کنند
1) سوال اول اینکه دارم یه متن پایان نامه ام رو تنظیم میکنم که تیتر ها رو با استفاده از استایل هیدینگ نوشتم و موقعی که از هیدینگ چهارم و پنجم برای نوشتن زیر تیترها استفاده میکنم اولین بار که هیدینگ چهارم رو کلیک میکنم و زیر تیتر مورد نظرم رو مینویسم فاصله تیتر با شماره کنار تیتر یک فاصله بیشتر نیست اما موقعی که دوباره از هیدینگ چهارم برای یه زیر تیتر دیگه استفاده میکنم چند فاصله بین شماره تیتر و خود تیتر ایجاد میشه که وقتی میخوام پاکش کنم شماره رو هم پاک میکنه یعنی در واقع یه فاصله بیشتر نیستا ولی کشیده شده حالا میخوام این فاصله رو کم کنم اما نمیدونم چطوری
مثال)
1-1-1 ویژگی های سیگنال بینایی

2-1-1 ......ویژگی های سیگنال بینایی

فاصله رو با نقطه گذاشتم که بدونید چه اتفاقی میوفته . فاصله دومی از شماره ها بیشتر شده

2) سوال دوم هم اینکه تمام متن و شماره زیر شکل ها رو با کپشن نوشتم و موقعی که یه شکل اضافه میکنم شماره شکلهای دیگه خودکار تغییر میکنه اما موقعی که همون شکل رو پاکش میکنم دیگه شماره ها تغییر نمیکنه مخصوصا شماره های ارجاع که تو متن آوردم (یعنی از طریق اونا به شکل اشاره کردم) حالا اینجا با زدن کلید f9 باید همه چی آپدیت شه یعنی شماره شکل ها و شماره های که تو متن آوردم اما اینطور نمیشه و باید دستی روی تک تک شماره ها راست کلیک کنم و آپدیت رو بزنم که زمان گیره و ممکنه چیزی جا بیوفته. شما راهی سراغ ندارید؟

kalantarahura
30-08-2013, 00:44

سلام دوستان چطور این کار را انجام بدهیم
ببینید نوشته قبل از هر تیتر
یک خط خالی با فونت 13
بعد از هر تیتر با فونت 8

سلام. در این پست جواب داده شده:

nelahe
30-08-2013, 01:15
سلام. در این پست جواب داده شده:

سلام وای من آلزایمر گرفتم اصلا یادم نبود پرسیدم

آخه یه کار دیگه آوردن دقیقا مثل همون کار بود و به خاطر همین دوباره یاد سوالم افتادم

شما فرموده بودید

باز هم استفاده از Style. اگر برای تیتر Style تعریف کردین این مراحل را برین:

1- بر روی Style مربوط به تیترها کلیک راست کنین و Modify را انتخاب کنین.
2- در پنجره جدید در قسمت پایین بر روی Format کلیلک کنین گزینه Paragraph رو انتخاب کنین.
3- در پنجره باز شده در قسمت Spacing در قسمتهای Before و After اعداد مورد نظرتون را اعمال کنین.
4- از این پس روی هر تیتری که این Style اعمال شود بصورت خودکار Spacing هم صورت میگیرد

خب ببینید مثلاً سوال گفته قبل از تیتر یک خط خالی با قلم لوتوس سایز 13 باشد
و بعد از تیتر یک خط خالی با فونت لوتوس شماره 8

خب در قسمت after , before ما یه عدد می دهیم
اما چطور تعیین کنیم فونت لوتوس با سایز 8 باشد مثلا

nelahe
30-08-2013, 01:21
سلام جناب

برای Insert Caption چطور باید استفاده کنیم
چون مثلا من می خواهم اشکال فصل 1 بخورد 1-1 (فصل یک- شماره یک) 1-2 (فصل یک - شکل دو )

وفصل دو بخورد 2-1 2-1

هر چقدر ور رفتم نشد که نشد

و بعد هم فهرست اشکال باهاش بزنم

میدونم سرتون شلوغه ولی شما لطف دارید واقعا

منم که ممنون دارتون هستم

nelahe
30-08-2013, 01:26
من شرمنده هستم یه سوال دیگه بپرسم ببخشیدا

من چند تا فایل دارم که هر کدام فصل ها هستند فصل 1 و 2 و 3

بعد من یکی یکی این ها را در یک فایل کپی کرد

و استایل نرمال را هم با فونت دلخواه تنظیم کردم

اما هر چه کل متن را انتخاب و استایل نرمال زدم

فونت این ها تغییر نکرد

و مجبور شدم پاراگراف پاراگراف روی هر پاراگراف بروم و استایل بزنم
نه اینکه پاراگراف را انتخاب کنم هااا همین که موس می بردم روش کلیک می کردم و استایل می زدم اعمال میشد !!!!!

در این موارد باید چکار کرد

مثلا من خودم در یک کاری اومدم و کل متن را انتخاب و clear formating از همون استایل ها زدم
اما می دونید چه بلایی سرم اومد

تمام پاورقی هااا شماره های داخل متن نه شماره های پایین صفحه هاااا

دیدید که در متن شماره بالای کلمه نوشته شده همشون اومدن کنار متن
یعنی دیگه شماره پاورقی بالای کلمه نوشته نشده بود

هیچی آخر سر مجبور شدم همون پاراگراف پاراگراف درست کنم و استایل نرمال را اعمال کنم

nelahe
30-08-2013, 01:27
یه سوال و واقعا آخری

برای فهرست ها

ببینید یه کاری هست که گفته

آقا متن فهرست اشکال و فهرست مطالب
فلان فونت باشه

چطور این را اعمال کنم

اگه دستی انتخابشون کنم و فونت فهرست ها را تغییر بدهم

متأسفانه وقتی رفرش می کنم دوباره تغییر می کنه

منم که خدای رفرش هستم خخخخخ

nelahe
30-08-2013, 01:38
اینم لینک مستقیم با دو کیفیت:

کیفیت 480p

کیفیت 720p

سلام

ببخشید اون موقع پشت سیستم خودم نبودم و دانلودنزدم

الان که امتحان کردم نشد هر دو لینک میگه فایل نیست

راستی حجمش چقدر هست کلا

اگر زیادباشه که نمیتونم دانلود کنم کلا

خودتون آپ کردیده بودیدش

kalantarahura
30-08-2013, 10:36
سلام وای من آلزایمر گرفتم اصلا یادم نبود پرسیدم

آخه یه کار دیگه آوردن دقیقا مثل همون کار بود و به خاطر همین دوباره یاد سوالم افتادم

شما فرموده بودید

خب ببینید مثلاً سوال گفته قبل از تیتر یک خط خالی با قلم لوتوس سایز 13 باشد
و بعد از تیتر یک خط خالی با فونت لوتوس شماره 8

خب در قسمت after , before ما یه عدد می دهیم
اما چطور تعیین کنیم فونت لوتوس با سایز 8 باشد مثلا

سلام.
وقتی شما مطالبتون رو با فونت لوتوس بنویسین جاهای خالی هم این فونت رو خواهند داشت. هر چند به نظر من نیازی به حساسیت به فونت نیست چون مطلبی نوشته نشده که بخواد فونت مخصوص داشته باشه. شما سایز رو بدین بقیش درسته:n02:

سلام جناب

چون مثلا من می خواهم اشکال فصل 1 بخورد 1-1 (فصل یک- شماره یک) 1-2 (فصل یک - شکل دو )

وفصل دو بخورد 2-1 2-1

منم که ممنون دارتون هستم

سعی میکنم تو همین روزا اموزششو بذارم. چون روی یه پروژه کار میکنم یکم وقتم تنگه.

سلام

ببخشید اون موقع پشت سیستم خودم نبودم و دانلودنزدم

الان که امتحان کردم نشد هر دو لینک میگه فایل نیست

راستی حجمش چقدر هست کلا

اگر زیادباشه که نمیتونم دانلود کنم کلا

خودتون آپ کردیده بودیدش

کیفیت 480 با حجم 11.5 مگ

1580
30-08-2013, 13:31
سلام کلاً از بحث من خارج شدین. در مورد آپدیت یکجای شماره ها ی اشکال و همینطور شماره های ارجاع داده شده درون متن کسی جوابم رو نداد.
و در مورد فاصله هم با کارهایی که گفتید مشکلم حل نشد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط nelahe
سلام جناب

وفصل دو بخورد 2-1 2-1

منم که ممنون دارتون هستم

کسی که جواب من رو نداد !!! ولی من جواب ایشون رو میدم البته اگر سوالشون رو درست متوجه شده باشم .
شما هم اگر مثل من از قسمت Paragraph و در قسمت Define New Multilevel List شماره 1 رو به هیدینگ 2 یا 3 اختصاص داده باشید (برای اینکه تیتر اول شماره نخورد مثلاً "فصل اول" که نمی خواهیم کنارش شماره باشد) همین مشکل رو خواهید داشت.
حالا چاره کار اینه که موقع نوشتن متن زیر شکل از قسمت References گزینه Insert Caption رو کلیک کنید سپس در کادری که باز میشود بر روی گزینه Numbering کلیک کرده که کادر دیگری باز شده و کافیست که در این قسمت هیدینگ 1 رو به هیدینگ 2 یا 3 که در قسمت Define New Multilevel List تعریف کرده بودید تغییر دهید سپس ok کرده و بقیه مراحل رو که دیگه حتماً خودتون میدونید. یا اگر کلا نمیدونید چطور باید با قسمت caption کار کرد بگید تا آموزشش رو بدم

1580
30-08-2013, 15:51
سلام دوستان
یه سوال دیگه.
در مورد شماره گذاری صفحات
در شماره گذاری صفحات با حروف الفبا موقعی که شماره گذاری رو انجام میدیم شماره اول بجای الف این حرف ( أ ) را تایپ میشود. حالا چطور میشه اون رو به الف تغییر داد بدون اینکه بقیه حروف بهم بریزد؟

ehsan102
30-08-2013, 18:11
سلام دوستان
یه سوال دیگه.
در مورد شماره گذاری صفحات
در شماره گذاری صفحات با حروف الفبا موقعی که شماره گذاری رو انجام میدیم شماره اول بجای الف این حرف ( أ ) را تایپ میشود. حالا چطور میشه اون رو به الف تغییر داد بدون اینکه بقیه حروف بهم بریزد؟

منم هرچی گشتم نبود
فکر کنم باید منوی آفیس رو فارسی کنی یا قسمت spell & grammer زبان فارسی رو نصب کنی

nelahe
30-08-2013, 19:46
سلام کلاً از بحث من خارج شدین. در مورد آپدیت یکجای شماره ها ی اشکال و همینطور شماره های ارجاع داده شده درون متن کسی جوابم رو نداد.
و در مورد فاصله هم با کارهایی که گفتید مشکلم حل نشد

کسی که جواب من رو نداد !!! ولی من جواب ایشون رو میدم البته اگر سوالشون رو درست متوجه شده باشم .
شما هم اگر مثل من از قسمت Paragraph و در قسمت Define New Multilevel List شماره 1 رو به هیدینگ 2 یا 3 اختصاص داده باشید (برای اینکه تیتر اول شماره نخورد مثلاً "فصل اول" که نمی خواهیم کنارش شماره باشد) همین مشکل رو خواهید داشت.
حالا چاره کار اینه که موقع نوشتن متن زیر شکل از قسمت References گزینه Insert Caption رو کلیک کنید سپس در کادری که باز میشود بر روی گزینه Numbering کلیک کرده که کادر دیگری باز شده و کافیست که در این قسمت هیدینگ 1 رو به هیدینگ 2 یا 3 که در قسمت Define New Multilevel List تعریف کرده بودید تغییر دهید سپس ok کرده و بقیه مراحل رو که دیگه حتماً خودتون میدونید. یا اگر کلا نمیدونید چطور باید با قسمت caption کار کرد بگید تا آموزشش رو بدم

سلام ممنونم

راستش اصلا نمي دونم روش كار با caption به چه صورت هستش ممنون ميشم زحمتش را بكشيد

در رابطه با سوال شما
نمي دونم اين روش جواب ميده يا نه

اما من هميشه روي شماره كليك راست مي كنم Adjust List Indents
مي زنم
در پنجره باز شده follow number with سه گزينه داريم

گزينه اول كه tab character هست دليل اين كار مي باشد

بنابراين space انتخاب مي كنيم تا فقط يك فاصله بيندازد

چون اگه noting انتخاب كنيم هيچ فاصله اي نداريم

leecher
30-08-2013, 20:15
سلام
یه مشکلی با word 2013 داشتم ، یه فایل متنی رو از سایت دانلود کردم ولی موقع نمایش دادن ، کلمات رو از اخر به اول نمایش میده ! به طور مثال :

nelahe
30-08-2013, 21:45
این آموزش به درخواست دوست عزیزم Nelahe ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])و در پاسخ به پست #8661 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تهیه شده است. ابتدا بگم که لازمه انجام این کار اشنایی با Styles میباشد.
همانطور که در شکل میبینین ما میخواهیم برای سر تیترها، یک هدینگ دارای شماره گذاری خودکار ایجاد کنیم:

1. در کنار کلمه "مقدمه" کلیک میکنیم و سپس به قسمت Paragraph و گزینه Multilevel List و در نهایت Define New Multilevel List میرویم.

2. در پنجره جدید میبینیم که تا 9 سطح یا Level شماره گذاری تعریف شده است و نحوه نمایش انها نیز نشان داده شده است.

4- ما بر روی Level 1 کلیک میکنیم و در سمت راست در قسمت Link Level to Style استایل مورد نظرمون رو انتخاب میکنیم که من Heading 1 رو انتخاب کرده ام.

4- به همین ترتیب برای Levelهای بعدی هم Style متناسب با ان را انتخاب میکنم.

نکته: در قسمت Enter Formatting for Number میتوانید کاراکتر بین اعداد رو عوض کنین که در اینجا من از کاراکتر - (خط تیره) به جای ویرگول استفاده کرده ام.

5- کار تقریبا تمام شده.اکنون هر کجا که هدینگ رو انتخاب کنین، شماره گذاری هم خودکار انجام میشه. اگر هدینگ 1 را انتخاب کنین شماره گذاری بصورت سر فصل خواهد بود و اگر هدینگ 2 یا 3 را انتخاب کنین شماره گذاری بصورت زیر شاخه متناسب با سر فصل خودش خواهد بود .

با تمرین بیشتر میتونین نکات این قسمت را کاملا پیدا کنین.
این روش یکی از بهترین شوه های نگارش پایان نامه میباشد.

موفق باشین

سلام لطف كرديد

راستش ميشه يك فايل با مشخصات زيرتهيه كنيد

من تلاش كردم اما نشد نمي دونم دقيقا اشكال كار كجاست

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــ

فونت كل متن زر 16 هستش

فصل اول (اين فونت تيتر 18)

1-1- مقدمه (فونتش زر 16)

1-2- صنايع آهن و جوشكاري (فونتش زر 16)

1-2-1- ذوب آهن (فونتش زر 14)

1-3- مشكلات صنايت (فونتش زر 16)

فصل دوم (فونتش تيتر 18)

2-1- شرح مختصري بر (فونت زر 16)

2-2- پيشنهادي براي (فونتش زر 16)

2-2-1- نگاهي به آينده (فونتش زر 14)

ممنون ميشم زحمت اين كار را بكشيد و يك فايل تهيه كنيد تا شايد متوجه اشكال كارم بشم

شرمنده معذرت خواهي مي كنم

1580
30-08-2013, 22:00
نوشته شده توسط nelahe
سلام ممنونم

راستش اصلا نمي دونم روش كار با caption به چه صورت هستش ممنون ميشم زحمتش را بكشيد

این هم آموزش زیر نویس اشکال با استفاده از caption

اگر مشخص نیست بگید تا اینجا تایپش کنم

1580
30-08-2013, 22:14
اینم آموزش کامل برای استفاده از هیدینگ و کپشن و کلاً آماده کردن word برای تایپ پایان نامه که البته این آموزش در یکی از پست ها بود که توسط آقای فرشاد وصالی برای یکی از دوستانشون تهیه شده

حجمش 229 مگابایت هست

kalantarahura
31-08-2013, 07:57
سلام لطف كرديد

راستش ميشه يك فايل با مشخصات زيرتهيه كنيد

من تلاش كردم اما نشد نمي دونم دقيقا اشكال كار كجاست

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــ

فونت كل متن زر 16 هستش

فصل اول (اين فونت تيتر 18)

1-1- مقدمه (فونتش زر 16)

1-2- صنايع آهن و جوشكاري (فونتش زر 16)

1-2-1- ذوب آهن (فونتش زر 14)

1-3- مشكلات صنايت (فونتش زر 16)

فصل دوم (فونتش تيتر 18)

2-1- شرح مختصري بر (فونت زر 16)

2-2- پيشنهادي براي (فونتش زر 16)

2-2-1- نگاهي به آينده (فونتش زر 14)

ممنون ميشم زحمت اين كار را بكشيد و يك فايل تهيه كنيد تا شايد متوجه اشكال كارم بشم

شرمنده معذرت خواهي مي كنم

سلام فایلتون رو اماده کردم.یک مشکل کوچک این بود که شماره گذاری شما با 1-1 شروع میشد نه 1- . بنابراین در فصل دو خودکار نمیشد به 2-1 تغییر یابد.بدین منظور من فصل اول را شماره 1- دادم و ان را به رنگ سفید درآوردم که دیده نشه بقیه هم از هدینگ 2 شروع شدند.فصل دو را دوباره هدینگ 1 دادم وبقیه هم شماره گذاری شدند.یکسری نکات ریز هستند که با تجربه بدست میان.روی این فایلی که بهتون دادم و همچنین تنظیمات هدینگ خوب دقت کنین.

peyman_nn
31-08-2013, 09:37
سلام

من یک فایل کلی شرکتی دارم که با 2003 نوشته شده
الان که با 2010 کار میکنیم و باید صفحات جدید جایگزین شود بعضی سلول ها که توضیح داره و مخفیه ، وقتی میذارمش تو اون فایل قبلی توضیحات رو نشون نمیده
از اول هم این فایل های جدید با 2003 نوشته شده، یعنی فایل اصلی و اونی که باید کپی بشه توش با 2003 نوشته شده ولی من تو لب تابم 2010 دارم و وقتی کل صفحه رو جایگزین میکنم گیر میده و به هم میریزه و در ضمن توضیحات رو هم نشون نمیده
ممنون میشم راهنماییم کنید

دوستان سلام
جواب من رو ندادید
ضروروم :n27:

1580
31-08-2013, 09:44
سلام فایلتون رو اماده کردم.یک مشکل کوچک این بود که شماره گذاری شما با 1-1 شروع میشد نه 1- . بنابراین در فصل دو خودکار نمیشد به 2-1 تغییر یابد.بدین منظور من فصل اول را شماره 1- دادم و ان را به رنگ سفید درآوردم که دیده نشه بقیه هم از هدینگ 2 شروع شدند.فصل دو را دوباره هدینگ 1 دادم وبقیه هم شماره گذاری شدند.یکسری نکات ریز هستند که با تجربه بدست میان.روی این فایلی که بهتون دادم و همچنین تنظیمات هدینگ خوب دقت کنین.

سلام بهتر نبود بجای اینکه شماره رو سفید کنید . در قسمت Define New Multilevel List شماره 1 رو به هیدینگ 2 اختصاص بدید؟ یعنی شما میتونستید روی عدد 1 سمت چپ کلیک کنید و در قسمت روبروی آن هیدینگ را هیدینگ 2 قرار دهید با این کار میشه با هیدینگ 1 نوشت فصل اول که کنارش شماره نمی خوره و با هیدینگ 2 می نوشتید مقدمه که کنارش یه 1 میخوره مثل تصویر زیر. با اینکار فصل دوم هم مشکلی پیدا نمیکنه

1580
31-08-2013, 10:00
[
سلام

سلام دوست عزیز
من قبلا که یه متن رو از pdf به word کپی میکردم (البته هر متنی رو نمیشه ) با همین مشکل مواجه میشدم که با یه فرمول ماکرو معکوس کردن کلمات حل شد. ضمناً این برنامه نوشته یکی از دوستان هست که متاسفانه اسمشون رو خاطرم نیست که یادی ازشون بکنیم.
اینم فرمول ماکرو که کافیه از سربرگ view روی گزینه macros کلیک کنی با انتخاب یه اسم و ایجاد یه ماکرو جدید این متن برنامه رو درون آن کپی کنی آموزش کامل تر در اینترنت موجود است

kalantarahura
31-08-2013, 10:01
سلام بهتر نبود بجای اینکه شماره رو سفید کنید . در قسمت Define New Multilevel List شماره 1 رو به هیدینگ 2 اختصاص بدید؟ یعنی شما میتونستید روی عدد 1 سمت چپ کلیک کنید و در قسمت روبروی آن هیدینگ را هیدینگ 2 قرار دهید با این کار میشه با هیدینگ 1 نوشت فصل اول که کنارش شماره نمی خوره و با هیدینگ 2 می نوشتید مقدمه که کنارش یه 1 میخوره مثل تصویر زیر. با اینکار فصل دوم هم مشکلی پیدا نمیکنه

سلام.اتفاقا اموزشی که من گذاشته بودم در پست #8726 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) همین حالت را ایجاد میکند. ولی اون دوستمون واسه مقدمه هم 1-1 در نظر گرفته بودند و من با توجه به نوع شماره گذاری ایشون هدینگ رو تعریف کردم وگرنه اگر مقدمه با 1 شروع بشه کار بسیار راحته. در جواب هم در پست #8729 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) این نکته را ذکر کردم.

kalantarahura
31-08-2013, 10:04
دوستان سلام
جواب من رو ندادید
ضروروم :n27:

سلام. معمولا ورژنهای بالاتر مشکلی با فایلهای تهیه شده توسط ورژنهای پایینتر ندارند.اگر امکانش هست یک نمونه بذارین تا ببینیم میشه کاری کرد یا نه

nelahe
31-08-2013, 13:37

سلام

شرمنده میشه جای دیگه آپ کنید نتونستم دانلودش کنم

چند تا سوال هم داشتم با عرض معذرت البته

1- در مورد Quick style که اون بالا دم دست هست و نام چند تا استایل ها توش هست

امکان جابه جایی اسامی هست
مثلا مال من هدینگ 1 رفته آخر می خوام با استایل نرمال اسمشون اول باشه

در قشمت manage رفتم گزینه up , down داشت
اما نشد

2- امکان تغییر محل ذخیره فایل های ورد هستش
مثلا تعیین کنیم که محل ذخیره پیش فرض فایل ها کجا باشد
مال من my document هستش

3- امکانی هست که تیتر را به متن بعدش می چسبانیم
حالا من برعکسش رو می خوام ، می خواهم متن را به متن بالایی اش بچسبانیم من از این قابلیت استفاده می کنم و تیتر جدول را به جدول بعدش می چسبانم
این قابلیت برای زیرنویس شکل ها می خوام ، می خواهم زیرنویس به شکل بالاش بچسبه

worldm
31-08-2013, 15:08
چراهرچی کرک افیس دانلودمیکنم و میخوام نصبشون بکنم این پیغامو میدن؟؟؟؟
ویندوزم 32 بیت هس ویندوز7
خودش کرک شده هس اما افیس نمیشه افیس 2010 دارم.

kalantarahura
01-09-2013, 07:03
سلام

شرمنده میشه جای دیگه آپ کنید نتونستم دانلودش کنم

چند تا سوال هم داشتم با عرض معذرت البته

1- در مورد Quick style که اون بالا دم دست هست و نام چند تا استایل ها توش هست

امکان جابه جایی اسامی هست
مثلا مال من هدینگ 1 رفته آخر می خوام با استایل نرمال اسمشون اول باشه

در قشمت manage رفتم گزینه up , down داشت
اما نشد

2- امکان تغییر محل ذخیره فایل های ورد هستش
مثلا تعیین کنیم که محل ذخیره پیش فرض فایل ها کجا باشد
مال من my document هستش

حالا من برعکسش رو می خوام ، می خواهم متن را به متن بالایی اش بچسبانیم من از این قابلیت استفاده می کنم و تیتر جدول را به جدول بعدش می چسبانم

سلام
بفرما:

1. همین الان با استفاده از Manage Style و گزینه های Move up و Move down انجام دادم و مشکلی نبود. برای اطمینان در همین پنجره در پایین تیک گزینه ی New Document Based on this Template را بزنین.
2. به File و Word Option بروید. از سمت چپ گزینه Save را انتخاب کنین. در سمت راست در قسمت Default Local File Location مسیر پیشفرض را تغییر دهید و OK کنین.

3. متوجه نشدم.اگر این کار رو واسه این میخواین که زیرنویس با تغییر شکل جابجا بشه با استفاده از Insert Caption این امر میسر است.

kalantarahura
01-09-2013, 07:05
چراهرچی کرک افیس دانلودمیکنم و میخوام نصبشون بکنم این پیغامو میدن؟؟؟؟
ویندوزم 32 بیت هس ویندوز7
خودش کرک شده هس اما افیس نمیشه افیس 2010 دارم.

سلام.احتمالشو میدم که پچ شما در لیست Firewall قرار گرفته باشه که بایستی بیرون بیاد.یا احتمالا انتی ویروس گیر میده

worldm
01-09-2013, 07:23
سلام.احتمالشو میدم که پچ شما در لیست Firewall قرار گرفته باشه که بایستی بیرون بیاد.یا احتمالا انتی ویروس گیر میده

نه ربطی به فایروال وانتی ویروس نداره همون اولم که ویندوزنصب میکنم همینطوریه.نمیدونم چراداستانی شده.دات نت فریم ورک 3.5 4 همشون که نصبن ولی بازبالا نمیاد
انتی ویروس ندارم یدونه فایروال زون الارم دارم که توحالت خاموشی هم تست کردم بازم بالا نیومد!!!!

nelahe
01-09-2013, 09:48
سلام
بفرما:

1. همین الان با استفاده از Manage Style و گزینه های Move up و Move down انجام دادم و مشکلی نبود. برای اطمینان در همین پنجره در پایین تیک گزینه ی New Document Based on this Template را بزنین.
2. به File و Word Option بروید. از سمت چپ گزینه Save را انتخاب کنین. در سمت راست در قسمت Default Local File Location مسیر پیشفرض را تغییر دهید و OK کنین.

3. متوجه نشدم.اگر این کار رو واسه این میخواین که زیرنویس با تغییر شکل جابجا بشه با استفاده از Insert Caption این امر میسر است.

منظورم اینه
که مثلاً زیرنویس شکل با خود شکل جابه جا شود
و اگر مثلا شکل آخر صفحه بود و زیرنویسش جا نشد
زیرنویس نرود صفحه بعد و شکل صفحه قبل باقی بماند

برای جداول
چون عنوان جدول بالای آن می خورد
من وقتی به عنوان جدول استایل می دهم
قابلیتی هست که تیتر را به متن بعدش می چسباند را فعال می کنم
و بنابراین تیتر جدول به خود آن می چسبد و باعث می شود که با هم جابه جا شوند

2- در پنجره manage همان جا که گزینه بالا و پایین دارد

یک سری شماره کنار استایل ها هست برای چی هست این استایل ها

وقتی آن ها را بالا و پایین می کنیم این شماره تغییر می کند

mohsen1104
01-09-2013, 10:56
با سلام

من می خوام 50 صفحه رو پشت و رو بزنم . اول odd page رو می زنم و صفحات فرد رو چاپ می کنم . حالا می خوام صفحات زوج رو پشتش چاپ کنم و نمی خوام کاغذ ها رو دونه دونه برگردونم چیکار باید بکنم؟ یه جا خوندم که گزینه revers رو بزنی از اخر صفحات زوج رو می چاپه ولی توی تنظیمات پرینتر گزینه ش رو پیدا نکردم . وردم هم 2007 هست

nelahe
01-09-2013, 11:11
با موس جایی از فایل کلیک می کنیم
اما با اسکرول موس بالا و پایین می رویم

حالا چطور به جایی برویم که کلیک موس قرار دارد
یک راهی داشت اما اصلا یادم نیست

xaxi
01-09-2013, 19:29
یه فایل دارم وقتی با ورد 2007 و 2013 باز میکنم کلماتش به هم چسبیدس !

همه جارو زیر و رو کردم ! همه میگن با 2010 باز کن ، با 2003 سیو کن و با 2007 اجراش کن !!

خودم ک 2010 ندارم اما دادم کسی این کارو کرد اما هنوزم درست نشده !

راه حل دیگه ای وجود داره ک درست بشه ؟

peyman_nn
02-09-2013, 12:24
سلام. معمولا ورژنهای بالاتر مشکلی با فایلهای تهیه شده توسط ورژنهای پایینتر ندارند.اگر امکانش هست یک نمونه بذارین تا ببینیم میشه کاری کرد یا نه

با سلام و تشکر
در یک فایل زیپ شده چند تا عکس گذاشتم
به ترتیب فایل اولیه و ثانویه و پیام نرم افزار و جایگذاری نهایی هستش
ممنون میشم ببینید چیه

kalantarahura
03-09-2013, 07:36
با سلام و تشکر
در یک فایل زیپ شده چند تا عکس گذاشتم
به ترتیب فایل اولیه و ثانویه و پیام نرم افزار و جایگذاری نهایی هستش
ممنون میشم ببینید چیه

سلام.این ارور مربوط به اینه که در هنگام Paste اندازه سلولها یا ورن قبلی یکی نیست.بدین منظور در هنگام Paste گزینه Values & Source Formatting را انتخاب کنین.

mountainous
03-09-2013, 12:24
سلام دوستان.من توی ورد به یه مشکلی برخورد کردم.
ورد من 2007 هست و من یک مترجمم .این مشکلی که میخام براتون بگم یادمه دفعه ی قبلی که داشتم یه کتابی رو ترجمه میکردم برام به کرات اتفاق میافتاد. من وقتی مراحل زیر را دنبال میکنم این مشکل رخ میده برام:
1- با تاچ پد لپ تاپ یک جمله ای را انتخاب میکنم *
2-روی آن قسمت انتخاب شده کلیک میکنم
3- آن را کپی میکنم
در تکست باکس نرمافزار دیکشنری آن را پیست میکنم

70 درصد اوقات وقتی این کار رو میکنم بلافاصله بعد از این که مرحله ی اول رو انجام دادم مایکروسافت وردم قفل میشه و بهم این پیغامی میده که دو تا گزینه داره (Debug و Close) ; که در هر صورت من هر دوتاشم که بزنم برنامه بسته میشه و متن هایی که نوشتم میپره!!!......واقعا ازین مساله سر در نمیارم و هی باید از اول بشینم تایپ کنم...توروخدا کمکک کنید که چه باید بکنم تا این حل بشه!!!!....
ممنونم
راستی یه چیز دیگه رو متوجه شدم ...من از نرمافزار فایرقاکس استفاده میکنم و متن اصلی کتاب رو با اون نرمافزار باز میکنم و یه سری جاها که میخام تیکه ای از متن را هایلایت کنم دقیقا همین مساله ای که توی ورد برام اتفاق میافته اونجا هم اتفاق میافته.......گفتم شاید این دوتا موضوع به هم ربطی داشته باشن:(

1580
03-09-2013, 18:03
سلام دوستان عزیز
من در پست 8713 و 8722 سوالاتی رو از دوستان پرسیده بودم که کسی متاسفانه جوابش رو نمیدونست که مجبور شدم در سایت iran-eng دوباره سوالات رو مطرح کنم که یکی از دوستان گرامی (amir ghasemiyan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) جواب بنده رو دادن. و حیفم اومد که جواب ها رو اینجا نذارم.

جواب سوال در مورد مشکل فاصله ایجاد شده تیتر بعد از شماره کنار آن:

1- وارد گزينه multi level list --> define new multilevel list بشيد. گزينه more رو كليك كنيد. حالا در قسمت follow number with بجاي tab گزينه space رو انتخاب كنيد. اين كار رو براي همه لايه هايي كه استفاده ميكنيد انجام بدين. يعني شما كه تا هدينگ 5 استفاده كردين بايد تا مرحله 5 رو انجام بدين.

جواب سوال در مورد مشکل تایپ حرف الف بجای أ:

3- وارد footer (اگر شماره صفحه در header هست وارد header بشيد) صفحه اي كه أ خورده بشيد. در تب گزينه different first page رو فعال كنيد. حالا دستي الف تايپ كنيد

nelahe
04-09-2013, 10:08
سلام عذرخواهی می کنم چند سوال داشتم

1- فونت بدر که برای گذاشتن ساکن استفاده می کنم
بعضی اوقات ساکن می گذارد
اما بعضی اوقات وقتی ساکن می گذارم دو حرف از هم جدا می شوند
با می شود ب ا

2- فارسی کردن اعداد در فرمول 2007
راهی به جز فارسی کردن کل اعداد متن نداریم

nelahe
04-09-2013, 15:02
سلام دوستان عزیز
من در پست 8713 و 8722 سوالاتی رو از دوستان پرسیده بودم که کسی متاسفانه جوابش رو نمیدونست که مجبور شدم در سایت iran-eng دوباره سوالات رو مطرح کنم که یکی از دوستان گرامی (amir ghasemiyan ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) جواب بنده رو دادن. و حیفم اومد که جواب ها رو اینجا نذارم.

جواب سوال در مورد مشکل فاصله ایجاد شده تیتر بعد از شماره کنار آن:

1- وارد گزينه multi level list --> define new multilevel list بشيد. گزينه more رو كليك كنيد. حالا در قسمت follow number with بجاي tab گزينه space رو انتخاب كنيد. اين كار رو براي همه لايه هايي كه استفاده ميكنيد انجام بدين. يعني شما كه تا هدينگ 5 استفاده كردين بايد تا مرحله 5 رو انجام بدين.

جواب سوال در مورد مشکل تایپ حرف الف بجای أ:

3- وارد footer (اگر شماره صفحه در header هست وارد header بشيد) صفحه اي كه أ خورده بشيد. در تب گزينه different first page رو فعال كنيد. حالا دستي الف تايپ كنيد

سلام در مورد insert caption آموزشی دارید

من اون آموزش رو دیدم

اما متوجه نشدم که یعنی چه اگر استایل فصل را درست تعریف کرده باشیم

میشه دقیق بگید یا اگه آموزش دیگه ای سراغ دارید ممنون

h9025
04-09-2013, 18:26
سلام

دوستان من واسه یک فایل از دو نوع شماره گذاری الفبای فارسی و عددی استفاده کردم. چطوری می تونم به همین شکل به pdf تبدیلش کنم؟ منظورم به این شکل هست که شماره صفحاتی که با حروف الفبا هست (برای فهرست مطالب، جدول ها و شکل ها) جزو صفحات متن اصلی محسوب نشه. حتما کتاب های انگلیسی رو دیدید که با حروف یونانی و عدد شماره گذاری شدن به طوری که مثلاً صفحه 60 کتاب صفحه 60 فایل pdf هم هست و دیگه شماره فهرست مطالب به جزو صفحات متن اصلی محسوب نمی شه