PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

wood56
01-09-2012, 11:48
با سلام
در برنامه ورد 2003 و 2007 وقتی که کلمه ای را زیرنویس (Footnote) می کنیم ملاحظه می شود که یک نیم خط در زیر صفحه ایجاد می شود و توضیحات مربوطه زیر این نیم خط به ترتیب نوشته می شود.
1- آیا شکل این نیم خط قابل تغییر است( مثلا کلفت تر شود یا نقطه چین شود )
2- چگونه می شود که این نیم خط از سمت راست به سمت چپ برود. ( برای توضیح کلمات انگلیسی که باید از سمت چپ تراز انجام شود)
با تشکر

alaydyn
01-09-2012, 15:56
کسی مشکل منو نمیتونه حل کنه ؟

من نمیدونم چرا تو قسمت فونت در Word 2010 به جای مثلا فونت F_Nazanin بزنه استایل آن را نمایش میدهد به صورت "چ جچحح خه" چه کار باید بکنم که اسم فونت را نمایش بدهد نه استایل ان را مثلا الان نمیتونم بفهمم این فونت فونت چیه اسمش ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dew Drop
01-09-2012, 16:00
با سلام
در برنامه ورد 2003 و 2007 وقتی که کلمه ای را زیرنویس (Footnote) می کنیم ملاحظه می شود که یک نیم خط در زیر صفحه ایجاد می شود و توضیحات مربوطه زیر این نیم خط به ترتیب نوشته می شود.
1- آیا شکل این نیم خط قابل تغییر است( مثلا کلفت تر شود یا نقطه چین شود )
2- چگونه می شود که این نیم خط از سمت راست به سمت چپ برود. ( برای توضیح کلمات انگلیسی که باید از سمت چپ تراز انجام شود)
با تشکر

آموزش ترفند گونه تغيير سايز خط پاورقي و جابجايي آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mojtabamalaekeh
01-09-2012, 18:53
من نمیدونم چرا تو قسمت فونت در Word 2010 به جای مثلا فونت F_Nazanin بزنه استایل آن را نمایش میدهد به صورت "چ جچحح خه" چه کار باید بکنم که اسم فونت را نمایش بدهد نه استایل ان را مثلا الان نمیتونم بفهمم این فونت فونت چیه اسمش ؟

فکر کنم تو یکی از پست هام ازتون خواستم فونت های سری B رو نصب کنید و نتیجه رو بگین، چون Word همچین تنظیماتی نداره که بجای اسم فونت بیاد نمونه نشون بده. فقط نسخه 2003 این امکان رو داشت که در کنار اسم فونت، نمونه رو نشون بده یا نده!
شاید هم توهم زدم که اینو ازتون خواستم. به هر حال الان پیشنهاد می کنم 40 فونت فارسی سری B (یعنی B_Titr و B_Nazanin و ...) رو نصب کنید.

اصلا کسی از دوستان تا حالا با سری F کار کرده؟ این فونت ها سالم هستند؟

mehdihn
02-09-2012, 15:54
سلام به همگی دوستان
من در ورد 2010 می خوام فهرست درست کنم ولی فهرست ایجاد شده از چپ به راست می نویسه ، و من میخوام که از راست به چپ باشه . مطلبی هم در این باره تو سایت پیدا نکردم ، کسی از عزیزان میتونه منو راهنمایی کنه؟
قبلا تشکر می کنم

mojtabamalaekeh
02-09-2012, 16:11
سلام به همگی دوستان
من در ورد 2010 می خوام فهرست درست کنم ولی فهرست ایجاد شده از چپ به راست می نویسه ، و من میخوام که از راست به چپ باشه . مطلبی هم در این باره تو سایت پیدا نکردم ، کسی از عزیزان میتونه منو راهنمایی کنه؟
قبلا تشکر می کنم

وارد سربرگ Layout از Page Setup بشین.
Page Setup با دوبارکلیک روی خط کش یا از منوی Page Layout قسمت Page Setup با کلیک روی لانچر (دکمه سمت راست پایین) میاد.

Section Direction روی ظاهر فهرست تأثیر داره. برای فهرست فارسی باید Right-to-left باشه.

البته من خودم یه سند 60 صفحه ای با 3سه تا Section دارم که هر کاریش می کنم جهت فهرستش عوض نمیشه! نمی دونم Word2010 قاطی داره یا من بلد نیستم.

تبدیلش کرده به 2003 و توی خود Word2003 اومدم Section مطالب رو عوض کردم و جواب داد. یعنی فهرست رو که Update کردم جهتش عوض شد.
ولی چندتا از عناوین عوض نشدن :(
این عنوان هایی که میزنن ریخت فهرست رو خراب میکنن هم گاهی پیش میان. مثلا جهتشون برعکسه یا شماره صفحه شون فارسی انگلیسیش با بقیه فرق می کنه.
امیدوارم کسی گیر این مسائل نیفته.

seraj-90
03-09-2012, 08:04
با سلام خدمت دوستان محترم،من یه فایل word دارم که داخلش تعدادی جمله به زبان عربی هست مربوط به آیات قرآن مجید ولی word اونا رو به شکل آیکنهای عجیب و غریب نمایش میده.فونتش رو هم نمیتونم عوض کنم.قسمتهای دیگه فایل که فارسی هست درست نشون میده.فکر کنم مربوط به encoding باشه.لطفا راهنمایی کنید...

siasarvar
03-09-2012, 11:28
چگونه در word 2007 می‌توان یک صفحه کامل تایپ شده را از یک سند به سند دیگر کپی کرد؟ با تشکر از راهنمایتان

iyannahi
03-09-2012, 20:23
سلام دوستان من رو یه پایان نامه ای دارم کار میکنم و هر دفعه باید در موردش با استاد راهنمام مشورت کنم .اما متاسفانه فایل ورد منو تو کامپیوتر استاد به صورت کاراکترهای به هم ریخته نشون میده.سیستم عامل من 7 هستش اما ماله اون ایکس پیه . در حالی که ورژن ورد هر دومون 2007 هستش . متن نوشتاری هم بصورت فارسی هست.آیا راه حلی هست که فایل وردی رو که من تو کامپیوتر خودم سیو میکنم به همون صورت هم تو کامپیوتر اون نشون بده؟ البته ماله من لبتاپه نمیدونم این هم موثره یا نهممنون میشم

Dew Drop
03-09-2012, 20:49
سلام دوستان من رو یه پایان نامه ای دارم کار میکنم و هر دفعه باید در موردش با استاد راهنمام مشورت کنم .اما متاسفانه فایل ورد منو تو کامپیوتر استاد به صورت کاراکترهای به هم ریخته نشون میده.سیستم عامل من 7 هستش اما ماله اون ایکس پیه . در حالی که ورژن ورد هر دومون 2007 هستش . متن نوشتاری هم بصورت فارسی هست.آیا راه حلی هست که فایل وردی رو که من تو کامپیوتر خودم سیو میکنم به همون صورت هم تو کامپیوتر اون نشون بده؟ البته ماله من لبتاپه نمیدونم این هم موثره یا نهممنون میشم

سلام
این مورد رو امتحان کنید ببینید درست میشه؟!
Word Options>Save و قسمت پایین تیک Embed fonts in in the file رو بزنید و OK کنید.

iyannahi
04-09-2012, 08:43
سلام
این مورد رو امتحان کنید ببینید درست میشه؟!
Word Options>Save و قسمت پایین تیک Embed fonts in in the file رو بزنید و OK کنید.

ممنونم ولی اگه بردم و اونجا بازم به حالت قبلی دراومد چیکار کنم؟ فرض کنیم این راه حل جواب نده راه حلهای دیگری هم وجود دارن؟

mojtabamalaekeh
04-09-2012, 09:08
با سلام خدمت دوستان محترم،من یه فایل word دارم که داخلش تعدادی جمله به زبان عربی هست مربوط به آیات قرآن مجید ولی word اونا رو به شکل آیکنهای عجیب و غریب نمایش میده.فونتش رو هم نمیتونم عوض کنم.قسمتهای دیگه فایل که فارسی هست درست نشون میده.فکر کنم مربوط به encoding باشه.لطفا راهنمایی کنید...
میتونید یه جا آپلودش کنید لینک بذارید ما ببینیم؟
هر کی بخواد راهنماییتون کنه، فایل رو داشته باشه راحت تر کمک میکنه.

ممنونم ولی اگه بردم و اونجا بازم به حالت قبلی دراومد چیکار کنم؟ فرض کنیم این راه حل جواب نده راه حلهای دیگری هم وجود دارن؟

شما هم فونت ها رو Embed بکن.
هم یه نسخه PDF بساز. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هم یه Save as Word97-2003 بگیر.
هم همون نسخه ی 2007ش رو ببر.

آخه کامپیوتر استاد، فونتتون رو هم که نداشته باشه با یه فونت دیگه (مثلا Arial) باید نشون بده؛ نه اینکه حروف به هم بریزن.
مگر این که XPش از این MRTها باشه که زده بعضی قسمت ها رو دستکاری کرده.

میتونید هم چند برگش رو برای ما Save as کنید ببینیم به هم میخوره یا نه؟

nelahe
04-09-2012, 09:27
فایل وردی که ذخیره نکرده ایم می شه بازیابی کرد انگار در 2010 می شه در 2007 چطور است ؟

iyannahi
04-09-2012, 09:30
میتونید یه جا آپلودش کنید لینک بذارید ما ببینیم؟
هر کی بخواد راهنماییتون کنه، فایل رو داشته باشه راحت تر کمک میکنه.

شما هم فونت ها رو Embed بکن.
هم یه نسخه PDF بساز. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هم یه Save as Word97-2003 بگیر.
هم همون نسخه ی 2007ش رو ببر.

آخه کامپیوتر استاد، فونتتون رو هم که نداشته باشه با یه فونت دیگه (مثلا Arial) باید نشون بده؛ نه اینکه حروف به هم بریزن.
مگر این که XPش از این MRTها باشه که زده بعضی قسمت ها رو دستکاری کرده.

میتونید هم چند برگش رو برای ما Save as کنید ببینیم به هم میخوره یا نه؟

ممنونم دوست عزیزم
من قبلا باورژن های مختلف سیوش کردم اما بازم نشد.

Хоссейн
04-09-2012, 11:58
سلام
دوستان من یه مشکل پیدا کردم با word : )
تو جدول پایین من تو ستون سمت راست باید یه سری توضیحات وارد کنم ولی فقط روبروی خط اول میشه تایپ کردم و بقیه رو هیچ جوره نمیشه
باید چی کار کنم؟

JOSTOJUGAR
05-09-2012, 16:11
سلام
دوستان من دنبال امکانی تو ورد 2010 هستم که بتونم یه سری اطلاعات که تو فایل اکسل 2010 ثبت شده رو جاهای خاصی از یک فایل ورد داشته باشم بدون اینکه مجددا تایپ کنم
مثلا اطلاعات مربوط به هر سلول به بخش خاصی از ورد انتقال پیدا کنه!!
میتونید راهنمایی کنید؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alaydyn
06-09-2012, 13:25
امروز آفیس 2010 پلاس را نصب کرده ام بعد از نصب کامل روی WORD کلیک میکنم 2 الی 3 تا طولبار می آ د و بعد تا اخر میرند و تمام می شوند اما WORD باز نمیشه ؟

ali_p_iut
06-09-2012, 15:46
سلام یه مشکل برام بوجود اومده ممنون میشم کسی راهنماییم کنه:
در تنظیمات ورد ، قسمت numeral را در حالت contex قرار دادم. چرا شماره صفحات را به صورت انگلیسی میزنه؟
چه جوری میشه درستش کرد.
بقیه قسمتها درست هستند.

hamed29
06-09-2012, 17:29
سلام یه مشکل برام بوجود اومده ممنون میشم کسی راهنماییم کنه:
در تنظیمات ورد ، قسمت numeral را در حالت contex قرار دادم. چرا شماره صفحات را به صورت انگلیسی میزنه؟
چه جوری میشه درستش کرد.
بقیه قسمتها درست هستند.

سلام؛ سؤال من هم هست.

ضمناً برای اینکه در یه فایل چند صفحه ای مثلا از صفحه ی سوم شماره صفحه بخوره باید چکار کنیم؟ (یعنی صفحه ی سوم شماره ش بشه ۱ )

alaydyn
06-09-2012, 22:47
راهی هست تا من تمامی فونتهای که تو قسمت فونت کپی کرده ام همه را پاک کنم؟

ali_p_iut
07-09-2012, 12:23
سلام؛ سؤال من هم هست.

ضمناً برای اینکه در یه فایل چند صفحه ای مثلا از صفحه ی سوم شماره صفحه بخوره باید چکار کنیم؟ (یعنی صفحه ی سوم شماره ش بشه ۱ )

در مورد سوال اول جواب رو پیدا کردم: روی شماره صفحه کلیک کرده و بعد از پر رنگ شدن اون، text direction رو از left to right به right to left تغییر میدیم. به همین سادگی
در مورد سوال دوم کافیه که کل متن رو به چند سکشن (section) تقسیم کنید. و تویه سکشن مورد نظرتون از شماره 1 شروع کنید. (یعنی تنظیمات رو از حالت continue به حالت start at تغییر بدبد)

hamed29
07-09-2012, 13:28
در مورد سوال اول جواب رو پیدا کردم: روی شماره صفحه کلیک کرده و بعد از پر رنگ شدن اون، text direction رو از left to right به right to left تغییر میدیم.

این کار رو انجام میدم ولی درست نمیشه! چرا؟

در مورد سوال دوم کافیه که کل متن رو به چند سکشن (section) تقسیم کنید. و تویه سکشن مورد نظرتون از شماره 1 شروع کنید. (یعنی تنظیمات رو از حالت continue به حالت start at تغییر بدبد)

چطوری باید این کار رو بکنم؟

saeid333
08-09-2012, 10:07
سلام
اما اگر بخواهیم از صفحه دلخواهی در فایل شماه گذاری شروع شود ( مثلا از صفحه پنجم شماره گذاری بصورت 1و2و3و... شروع شود)
چگونه بايد انجام شود

mojtaba_tanha
08-09-2012, 10:10
باسلام
من در يك فايل متني هدر ايجاد كردم و تو هدر هم يه جدول زدم حالا ميخوام تو جدول شماره صفحه بخوره! اصلا همچين كاري ميشه كرد؟

ask_bl
08-09-2012, 10:20
سلام
اما اگر بخواهیم از صفحه دلخواهی در فایل شماه گذاری شروع شود ( مثلا از صفحه پنجم شماره گذاری بصورت 1و2و3و... شروع شود)
چگونه بايد انجام شود

سلام
باید Section ایجاد کنین

ask_bl
08-09-2012, 10:27
چطوری باید این کار رو بکنم؟

سلام
چگونه بايد انجام شود

سلام
باید Section ایجاد کنین

برای Section زدن:
روی صفحه ای که میخواین شمارش فرق کنه کلیک کنین و از Page Layout> Page Setup> Breaks> Continuous روبزنین
الان سکشن ایجاد شده
بعد برای اون سکشن شماره گذاری کنین

hamed29
08-09-2012, 13:24
سلام
باید Section ایجاد کنین

برای Section زدن:
روی صفحه ای که میخواین شمارش فرق کنه کلیک کنین و از Page Layout> Page Setup> Breaks> Continuous روبزنین
الان سکشن ایجاد شده
section‌ رو درست میکنم ولی وقتی شماره میزنم از صفحه ی اول شماره میخوره.
کجا رو اشتباه انجام دادم؟

JOSTOJUGAR
08-09-2012, 15:21
[QUOTE=JOSTOJUGAR;7199758]سلام
دوستان من دنبال امکانی تو ورد 2010 هستم که بتونم یه سری اطلاعات که تو فایل اکسل 2010 ثبت شده رو جاهای خاصی از یک فایل ورد داشته باشم بدون اینکه مجددا تایپ کنم
مثلا اطلاعات مربوط به هر سلول به بخش خاصی از ورد انتقال پیدا کنه!!
میتونید راهنمایی کنید؟
سلام
خب منم راهنمایی کنید دیگه با تشکر

ask_bl
08-09-2012, 16:11
section‌ رو درست میکنم ولی وقتی شماره میزنم از صفحه ی اول شماره میخوره.
کجا رو اشتباه انجام دادم؟

توی Footer سکشنتون دبل کلیک کنین
و از قسمت Design>Navigation گزینه Link to Previous رو غیر فعال کنین
بعد به Insert>Page Number>Format Page Numbers برین و Start at رو بکنین 1
و بعد دوباره شماره گذاری رو انجام بدین

ask_bl
08-09-2012, 16:27
این کار رو انجام میدم ولی درست نمیشه! چرا؟
منظور از Text Direction اینه:
56039

hamed29
08-09-2012, 16:39
منظور از Text Direction اینه:
56039

آره همین. رو یه سیستم دیگه انجام دادم درست شد!
ولی نمیدونم چرا رو سیستم خودم نمیشد. البته من نرم افزار persian numberals رو نصب کرده بودم. حالا نمیدونم ربط داره یا نه

nobody2009
09-09-2012, 11:50
سلام:46:
من برای یک فایل word میخوام از Header استفاده کنم ولی دو تا مشکل هست.
یکی اینکه اون Header که مد نظر من هست در لیست هدر های موجود در نرم افزار نیست! من در متن مختلف هدرهای زیادی دیدم که تو نرم افزار word نیست چه جوری میشه از از این header ها استفاده کرد؟
دوم اینکه وقتی یه هدر استفاده می کنم و بعد میخوام صفحه ها رو طوری شماره گذاری کنم که شماره صفحه ها بالای صفحه باشه هدر پاک میشه و نمیشه header و page number رو همزمان با هم استفاده کرد! راه حل چیه؟

ila
09-09-2012, 21:25
توی 2013 چرا با اینکه contex هم انتخاب میکنی نمیتونی اعداد رو فارسی بنویسی؟ باید چیکا رکنیم

JOSTOJUGAR
10-09-2012, 09:52
سلام
جواب یک قسمت از سوالتون رو میتونم بگم
برای استفاده از هدر و number page شما باید هدر مورد نظرتون رو انتخاب کنید و بعد در هر قسمت از هدر که مایل بودید با استفاده از quick part یه فیلد جدید ایجاد کنید و قسمت متن اون فیلد رو با استفاده از page number > current position پر کنید در این صورت شما همزمان هم هدر رو دارید هم page number
البته برای بخش دیگه ی سوالتون میتونید با استفاده از هدرهای موجود و آنچه مد نظرتون هست با استفاده از shape dh clip art هدر موردنظرتون رو طراحی کنید

swamp
10-09-2012, 14:06
نرم افزاری هست که بتونم حجم فایل wordم رو کم کنم ؟؟؟
بدون اینکه خودم به طور دستی ، حجم عکس های توی فایل رو تغییر بدم.
ممنون :)

saeid333
12-09-2012, 16:34
سلام
باید Section ایجاد کنین

برای Section زدن:
الان سکشن ایجاد شده

همه اين كارارو كردم اون كاري هم كه تو پست بعد( 7779)گفتيد ميكنم كه از اول شماره نخوره ولي بازم ميخوره چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟

ask_bl
14-09-2012, 22:51
همه اين كارارو كردم اون كاري هم كه تو پست بعد( 7779)گفتيد ميكنم كه از اول شماره نخوره ولي بازم ميخوره چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟
چون گزینه زیر، مثل عکس، فعاله!
باید غیر فعالش کنین
دقت کنین که رو قسمت Footer (نه Header) کلیک کنین و این گزینه رو غیر فعال کنین

56381

mojtaba_tanha
15-09-2012, 10:22
باسلام
من در يك فايل متني هدر ايجاد كردم و تو هدر هم يه جدول زدم حالا ميخوام تو جدول شماره صفحه بخوره! اصلا همچين كاري ميشه كرد؟

اقا جواب اين مشكل مار و كسي نمدونه!؟ اصلا همچين چيزي امكان داره؟

ask_bl
15-09-2012, 10:37
سلام
فکر نمیکنم امکانش باشه...

misori
15-09-2012, 14:15
سلام به همه ی عزیزان.من یه مشکل بزرگ دارم که از دوستان تقاضای کمک فوری دارم
من یه فایل wordدارم که 9صفحه هستش. با صفحه ی اول کاری ندارم:اما می خوام برای 8صفحه ی بعدی این کارها رو انجام بدم.

از صفحه ی دوم تا 9ام می خوام در هدر این صفحات یک متن 4 حرفی و شماره صفحه رو قرار دهم. شماره صفحات من باید از شماره ی 567 شروع بشه و به 574 ختم بشه - و جای شماره صفحه با متن نوشته شده در صفحه ها تغییر کنه. مثلاً
در صفحه ی 567متن هدر سمت راست وشماره ی صفحه سمت چپ باشه و در صفحه ی 568 برعکس باشه یعنی شماره سمت راست ومتن در سمت چپ هدر قرار بگیره.
ازدوستان تقاضای عاجزانه دارم منو کمک کنند .چون هرکار می کنم نمی تونم این کار رو انجام بدم. سپاسگزارم از همه عزیزان

JOSTOJUGAR
15-09-2012, 20:45

سلام
میتونید این کار رو انجام بدید کافیه هر قسمت از جدولتون که میخواید شماره صفحه بخوره کلیک کنید و با استفاده از تب header&footer tools ( با کلیک تو قسمت هدر خود به خود فعال میشه) page number> current position رو انتخاب کنید.

robert24
15-09-2012, 22:59
سلام من میخوام برای پایان نامه یک رفرنس بسازم

یک رفرنس که بخ جای خلاصه رفرنس شماره داشته باشه اینطوری [1] ، [2] و...و در آخر هم صفحه رفرنسم را شماره بمندی کنم

کل اینترنت را گشتم متاسفانه هیچی در این مورد نیافتم در صورتی که بسیاری بسیاری از کتاب ها منبع دهشون اینجوریه

خواهشا کسی میدونه کمک کنه خیلی واجبه ثواب داره

kalantarahura
16-09-2012, 14:23
دوست من با نرم افزار رفرنس نویسی میتونی این کارو به راحتی انجام بدی.پایان نامه ی خودم با استفاده از همین نرم افزار بود.برای کسی که دنبال پژوهش هست و خواهان سازماندهی مقالات دانلودی هست چنین نرم افزاری لازم است. مانند نرم افزار :
Thomson Reuters EndNotes X6 v16.0.0 Build 6348

mahsa1469
17-09-2012, 17:23
سلام دوستان من می خوام از زیر نویس تو صفحاتم استفاده کنم
وقتی این کار رو با ورد 2010 انجام دادم به جایه این که زیر نویس های هر صفحه رو از 1 شروع کنه تمام زیر نویس ها رو دنبال هم شمالره بندی می کنه و از ادامه ی زیر نویس صفحات قبل !
می شه راهنمایی کنید؟

kalantarahura
17-09-2012, 22:01
سلام دوست من. باید بری توی تب Refrences سپس Footnotes.'گوشه سمت راست ان یک فلش کوچک است.اونو بزنی یه کادر میاد.در قسمت Numbering عبارت Restart each page را انتخاب کن.

اینم عکسش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به جای نقطه چین وطن دانلود اضافه کن:10:

nelahe
18-09-2012, 18:46
سلام

تعداد زیادی اسم و فامیل هستند

مثلا به صورت

علی ریاحی

زهره بابائی

مریم الیاسی
و ..

می خوام به حروف الفبا سورت شوند اما از نظر نام خانوادگی

یعنی اینطور شود

مریم الیاسی
زهره بابائی
علی ریاحی

pashangparsi6
19-09-2012, 21:09
با درود

دوستان من یک سری شعر رو به صورت دوبیتی به صورت خام توی تکست ویندوز تایپ کردم. حالا می خوام اونها رو توی ورود به این صورت که در عکس زیر می بینید با اندازه ی یکسان و برابر در بیارم. باید چکار کنم؟ هر کاری می کنم نمی شه

نشانی عکس:

Ghaioom
19-09-2012, 21:57
سلام

به نظر من که بیایید اون متن رو که میخواین ببرین جلوتر مثل اون عکس اشاره گر رو ببرید اول متن بعد دکمه TAB رو بزنید.
من که اینو میدونستم.

H_E_A
20-09-2012, 11:24
سلام
توی ورد 2007 یه فایل با پسوند doc دارم که می خوام چند صفحه اول اون به این صورت شماره گذاری بشوند:
یک ، دو ، سه ...

و ادامه صفحات به این صورت شماره گذاری بشن:
1و2و3و4و...

باید چیکار کنم؟

baharsd
20-09-2012, 20:25
سلام
برای مرتب کردن پایان نامه م چندتا سوال داشتم.
برای عکسهام Caption تعریف کردم ولی وقتی عکس رو جابجا میکنم caption جابجا نمیشه. میخام به هم وصل یا گروپ بشن. چیکار باید بکنم؟

مشکل دیگه در مورد شماره عکسها در caption هست. میخام مثلا عکسهای فصل اول کارم با شماره 1-1، 1-2، و... مشخص بشه و فصل دوم با 2-1 و... سرفصلهام رو با style تعریف کردم ولی بازم درست شماره نمیخوره

word قابلیت این رو داره که یک فرمت رو به همه عکسهایی که توش وارد میکنیم بده؟ فرمت کادر و سایز و ...

سوال بعدیم در مورد شماره گذاری صفحاته. مثلا میخام دهمین صفحه وردم شماره صفحه یک داشته باشه و ده صفحه اول که جلد و... هست شماره نداشته باشه. چجوری میشه اینکار روکرد؟

ببخشید سوالام زیاده. خیلی اورژانسی به جوابشون نیاز دارم.پیشاپیش ممنون:)

baharsd
20-09-2012, 20:46
در مورد شماره صفحه گذاشتن اون کاری که در صفحه 778 گفته شده رو انجام دادم . شماره صفحات تفکیک شد ولی به این صورت در اومد که مثلا 10 صفحه اول شماره 1 تا 10 خورده و از صفحه 11 دوباره شماره 1 شروع شده. من میخام که ده صفحه اول اصلا شماره نداشته باشه. چیکار باید بکنم؟

Darya-eng
21-09-2012, 18:39
سلام
توی ورد 2007 یه فایل با پسوند doc دارم که می خوام چند صفحه اول اون به این صورت شماره گذاری بشوند:
یک ، دو ، سه ...

و ادامه صفحات به این صورت شماره گذاری بشن:
1و2و3و4و...

باید چیکار کنم؟

در مورد شماره صفحه گذاشتن اون کاری که در صفحه 778 گفته شده رو انجام دادم . شماره صفحات تفکیک شد ولی به این صورت در اومد که مثلا 10 صفحه اول شماره 1 تا 10 خورده و از صفحه 11 دوباره شماره 1 شروع شده. من میخام که ده صفحه اول اصلا شماره نداشته باشه. چیکار باید بکنم؟

با کمی تغییر هردوی شما عزیزان میتوانید از روش زیر استفاده کنید
گر بخواهیم چند صفحه اول ( در Word) را با حروف وصفحات بعدی را با عدد شماره گذاری کنیم
1)کافیست ابتدا از تبInsert >>Page number >>Format page number فرمت مورد نظر را انتخاب می کنیم
2)برای شماره گذاری با عدد روی اخرین صفحه ای که با حروف شماره گذاری شده کیلیک می کنیم واز تب page layout >> Break >> Next Page کیلیک می کنیم و دوباره مرحله اول را این بار با انتخاب فرمت عددی تکرار می کنیم

SODI_JOON
22-09-2012, 10:23
سلام ...من یه مطلبی رو اسکن کردم توی word ولی الان که میخوام ویرایشش کنم یه کادر دور اونه که نمیشه ویرایش کرده مثل اینکه قفل باشه ایجوره...میخواستم بدونم چطوری میشه این کادرو برداشت و ویرایشم رو انجام بدم؟؟؟؟؟مرسی

kalantarahura
22-09-2012, 16:20
سلام ...من یه مطلبی رو اسکن کردم توی word ولی الان که میخوام ویرایشش کنم یه کادر دور اونه که نمیشه ویرایش کرده مثل اینکه قفل باشه ایجوره...میخواستم بدونم چطوری میشه این کادرو برداشت و ویرایشم رو انجام بدم؟؟؟؟؟مرسی

دوست من اگر منظورتون ویرایش محتویات و متن مطلب اسکن شده تاست چنین کاری ممکن نیست.
اگر بیشتر توضیح بدین بهتره

maajnon
22-09-2012, 16:45
سلام من ورد 2010 نصب کردم چند تا سوال داشتم :
1- چطور حاشیه های ( کادر های کوچک هم اندازه در یک صفحه مثلا a4 که بتونم داخل هر کدومش چیزی بنویسم درست کنم راسیاتش در کل برای طراحی یک صفحه پر از برچسب هایی به اندازه های معین روی میخواستم .... نمیدونم منظورم رو فهمیدین یا نه؟
2- چطور جدول بندی کنم توی آفیس 2010؟

SODI_JOON
22-09-2012, 19:01
بازم سلام
یه نامه اداری رو امروز به من دادن..گفتن ازش اسکن بگیر و بعد از اسکن یه کلمه رو به این نامه اضافه کن..ولی وقتی این نامه رو توی word باز کردم که ویرایشش کنم دیدم یه کادر آبی دورشه که اصلا نمشد هیچ کاری روی اون انجام داد..آیا میشه کاری کرد یا باید از برنامه دیگه ای استفاده کنم..
خدا کنه متوجه منظورم شده باشید چون خیلی برام مهمه

hamidcivil
22-09-2012, 22:55
بازم سلام
یه نامه اداری رو امروز به من دادن..گفتن ازش اسکن بگیر و بعد از اسکن یه کلمه رو به این نامه اضافه کن..ولی وقتی این نامه رو توی word باز کردم که ویرایشش کنم دیدم یه کادر آبی دورشه که اصلا نمشد هیچ کاری روی اون انجام داد..آیا میشه کاری کرد یا باید از برنامه دیگه ای استفاده کنم..
خدا کنه متوجه منظورم شده باشید چون خیلی برام مهمه
از برنامه ویرایش عکس snagit استفاده کنید

rshafiiy
22-09-2012, 23:14
بچه ها من همیشه با فهرست اتوماتیک ورد مشکل دارم . وقتی که مثلا اینجوری باشه عنوانا

۱- مقدمه
۲- عنوان اصلی
۳- نتیجه گیری

بعد تو فهرست مثلا اینجوری میشه :

۱- مقدمه .................................................. ..........۱
۲- عنوان اصلی.......................................... ...............۲
۳- نتیجهگیری................................ ...................................۳
دقت کنید این آخری دقیقا خودش این غلط املایی رو درست می کنه . خیلی گیج کنندس و تنها راهشم اینه که دستی درست کنم . شما راه حلی ندارین واسش؟؟

kalantarahura
23-09-2012, 11:43
بچه ها من همیشه با فهرست اتوماتیک ورد مشکل دارم . وقتی که مثلا اینجوری باشه عنوانا

۱- مقدمه
۲- عنوان اصلی
۳- نتیجه گیری

بعد تو فهرست مثلا اینجوری میشه :

۱- مقدمه .................................................. ..........۱
۲- عنوان اصلی.......................................... ...............۲
۳- نتیجهگیری................................ ...................................۳
دقت کنید این آخری دقیقا خودش این غلط املایی رو درست می کنه . خیلی گیج کنندس و تنها راهشم اینه که دستی درست کنم . شما راه حلی ندارین واسش؟؟

اگر اشتباه نکنم شما از نیم فاصله استفاده میکنین.مثلا CTRL+Space یا SHIFT+Space یا از این موارد.اگر اینگونه است میتونین:
1.نیم فاصله ها رو به فاصله(فقط Space) تبدیل کنین و خودتونو خلاص کنین.
2.توی رفرنس بصورت دستی کلماتی که بهم وصلن را با فاصله جدا کنین (این کار را پس از پایان ویرایش کامل متنتون انجام بدین.وگرنه هربار که فهرست رو اپدیت کنین دوباره حالت چسبیده بوجود میاد)

kalantarahura
23-09-2012, 11:50
از برنامه ویرایش عکس snagit استفاده کنید

به نظر من بهتره شما نامه رو تایپ كنين.چون عکس رو نمیشه ویرایش متنی کرد و اگر متنی هم بخواین اضافه کنین کلمات دیگر جابجا نمیشن که این متن جدید بین انها قرار بگیره.

baharsd
23-09-2012, 12:32
سلام
برای مرتب کردن پایان نامه م چندتا سوال داشتم.
برای عکسهام Caption تعریف کردم ولی وقتی عکس رو جابجا میکنم caption جابجا نمیشه. میخام به هم وصل یا گروپ بشن. چیکار باید بکنم؟

مشکل دیگه در مورد شماره عکسها در caption هست. میخام مثلا عکسهای فصل اول کارم با شماره 1-1، 1-2، و... مشخص بشه و فصل دوم با 2-1 و... سرفصلهام رو با style تعریف کردم ولی بازم درست شماره نمیخوره

word قابلیت این رو داره که یک فرمت رو به همه عکسهایی که توش وارد میکنیم بده؟ فرمت کادر و سایز و ...

سوال بعدیم در مورد شماره گذاری صفحاته. مثلا میخام دهمین صفحه وردم شماره صفحه یک داشته باشه و ده صفحه اول که جلد و... هست شماره نداشته باشه. چجوری میشه اینکار روکرد؟

ببخشید سوالام زیاده. خیلی اورژانسی به جوابشون نیاز دارم.پیشاپیش ممنون:)

کسی جواب سوالای من رو نمیدونه؟ یکیش رو جواب گرفتم. خیلی واجبه:(

rshafiiy
23-09-2012, 19:12
اگر اشتباه نکنم شما از نیم فاصله استفاده میکنین.مثلا CTRL+Space یا SHIFT+Space یا از این موارد.اگر اینگونه است میتونین:
1.نیم فاصله ها رو به فاصله(فقط Space) تبدیل کنین و خودتونو خلاص کنین.
2.توی رفرنس بصورت دستی کلماتی که بهم وصلن را با فاصله جدا کنین (این کار را پس از پایان ویرایش کامل متنتون انجام بدین.وگرنه هربار که فهرست رو اپدیت کنین دوباره حالت چسبیده بوجود میاد)

نه همیشه space میزنم . جالب اینه که واسه فهرست شکل و جدول این مشکل اصلا به وجود نمیاد . برای اونم هربار که آپدیت می کنم فقط شماره صفحه ها رو آپدیت می کنم دیگه بهم نمیریزه .

kalantarahura
24-09-2012, 11:27
نه همیشه space میزنم . جالب اینه که واسه فهرست شکل و جدول این مشکل اصلا به وجود نمیاد . برای اونم هربار که آپدیت می کنم فقط شماره صفحه ها رو آپدیت می کنم دیگه بهم نمیریزه .

جالبه.به نظر من تنها کاری که باید بکنین اینه که فهرست رو هم فقط شماره هاشو اپدیت کنین.منم پایان نتمه ام رو کامل و دقیق تایپ کرده بودم.ولی چنین مشکلی فقط وقتی که از نیم فاصله استفاده میکردم بوجود میومد

baharsd
24-09-2012, 13:46
نوار ابزار tools کجاست؟ ورد 2010

kalantarahura
25-09-2012, 07:59
نوار ابزار tools کجاست؟ ورد 2010

شما بهتره بگین دنبال چه ابزاری هستین.word 2010 نسبت به 2003 تفاوتهای چشمگیری داشته

HOOSEIN 105
25-09-2012, 13:38
سلام دوستان عزیز
یه مشکلی تازگیا برام پیش اومده هر کاری میکنم درست بشو نیست.حالا چه ویندوز عوض کنم یا ...
تو کل محصولات افیس مشکل تایپ دارم
مثلا کلمات رو اینجوری مینویسه:
الرحیم الرحمان الله بسم
خیلی رفته رواعصاب .دوستان میدونند دلیلش چیه؟؟

s_raheleh
25-09-2012, 17:12
سلام
با تشکر از این فروم خوبی که درست کردید و راهنماییهای خوبترتون........من تا حالا خیلی مطالبتون را استفاده کردم ولی یک موضوعی را نتونستم پیدا کنم

من برای یک پایان نامه دکتری باید نمایه بذارم به این صورت که کلماتی که زیاد در متن استفاده شده اخر پایان نامه اورده بشه و شماره صفحه هایی هم که اون کلمه هست را ذکر کنیم.....ممنون می شم دوستانی که بلد هستند راهنمایی کنند

mohammad_s7201
25-09-2012, 17:57
سلام.
من یه فایل ورد دارم، کلی تایپ کرده بودم ولی نمیدونم چی شد که دیگه باز نمیشه. هی میگه فایل خراب است:41:
نمیشه یه جوری ریکاوریش کرد؟

Sir Masoud
25-09-2012, 20:43
با سلام

من یک مشکلی تو پرینت گرفتن با ورد دارم و اونم اینه که وقتی از یک صفحه پرینت می‌گیرم صفحه با مقداری کجی چاپ میشه و حاشیه‌های اطراف صفحه موازی با کاغذ نیست. تنظیمات کاغذ و پرینتر را هم A4 گذاشتم. وردم 2010 و پرینترم HP 1020 و ویندوزم سون هست. یادمه همچین مشکلی قبلا با ورد 2003 هم داشتم اونجا یک گزینه‌ای بود که وقتی تیکشو بر می‌داشتی مشکل بر طرف میشد ولی حالا در مورد ورد 2010 نمیدونم چیکار کنم.

Dew Drop
26-09-2012, 08:13
سلام دوستان عزیز
یه مشکلی تازگیا برام پیش اومده هر کاری میکنم درست بشو نیست.حالا چه ویندوز عوض کنم یا ...
تو کل محصولات افیس مشکل تایپ دارم
مثلا کلمات رو اینجوری مینویسه:
الرحیم الرحمان الله بسم
خیلی رفته رواعصاب .دوستان میدونند دلیلش چیه؟؟

سلام
به احتمال زیاد زبان فارسی رو سیستم درست نصب نشده,
ببینید وقتی زبان رو به فارسی تغییر میدید نوار پایین ورد Persian می نویسه؟
زبان فارسی رو از کنترل پنل ریمو کنید و این فایل رو دانلود و اجرا کنید تا زبان فارسی از طریق این فایل اضافه بشه و ریستارت کنید.
ببینید باز هم این مشکل رو دارید؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام.
من یه فایل ورد دارم، کلی تایپ کرده بودم ولی نمیدونم چی شد که دیگه باز نمیشه. هی میگه فایل خراب است:41:
نمیشه یه جوری ریکاوریش کرد؟

نرم افزار ورد رو باز کنید و برید به قسمت Open و فایل مورد نظر رو انتخاب کنید و از منوی کشویی Open( پایین پنجره) Open and Repair رو انتخاب کنید
نرم افزارهایی هم برای تعمیر و یا بازیابی فایلهای ورد و آفیس هست می تونید از اونها (که معمولاً کمتر جواب میدن) استفاده کنید.

با سلام

من یک مشکلی تو پرینت گرفتن با ورد دارم و اونم اینه که وقتی از یک صفحه پرینت می‌گیرم صفحه با مقداری کجی چاپ میشه و حاشیه‌های اطراف صفحه موازی با کاغذ نیست. تنظیمات کاغذ و پرینتر را هم A4 گذاشتم. وردم 2010 و پرینترم HP 1020 و ویندوزم سون هست. یادمه همچین مشکلی قبلا با ورد 2003 هم داشتم اونجا یک گزینه‌ای بود که وقتی تیکشو بر می‌داشتی مشکل بر طرف میشد ولی حالا در مورد ورد 2010 نمیدونم چیکار کنم.

این پست رو ببینید

kalantarahura
26-09-2012, 08:46
سلام
با تشکر از این فروم خوبی که درست کردید و راهنماییهای خوبترتون........من تا حالا خیلی مطالبتون را استفاده کردم ولی یک موضوعی را نتونستم پیدا کنم

من برای یک پایان نامه دکتری باید نمایه بذارم به این صورت که کلماتی که زیاد در متن استفاده شده اخر پایان نامه اورده بشه و شماره صفحه هایی هم که اون کلمه هست را ذکر کنیم.....ممنون می شم دوستانی که بلد هستند راهنمایی کنند

سلام دوست من.خودم یه سرچ زدم و فکر کنم این مقاله کاملا کمکتون کنه.موفق باشین!!!!
طراحی و ایجاد یک Index:
برای ایجاد یک فهرست از کلمه ها (Index) ابتدا باید کلمه هایی که می خواهید در فهرست قرار گیرند را مشخص کنید. هر کلمه در فهرست، یک ورودی یا Index Entry می باشد.
برای علامت زدن یا مشخص کردن ورودی های فهرست یا همان Index Entry ها منوی References را باز کرده و بعد از رفتن روی گزینه Index روی فرمان Mark Entry کلیک کنید و در کادر مکالمه ای که باز می شود سربرگ Index را انتخاب کنید.

برخلاف بقیه کادرهای مکالمه این کادر تا زمانی که تمام ورودی ها را علامت بزنید باز می ماند.
برای باز کردن مستقیم این کادر می توانید از کلیدهای میانبر Alt + Shift + X استفاده کنید.
برای علامت زدن یک کلمه به عنوان ورودی (به همین صورت که کادر باز است) روی سند کلیک کرده و با Drag کلمه مورد نظر را در سند انتخاب کنید، سپس روی کادر کلیک کنید تا کلمه انتخاب شده در کادر Mark entry ظاهر شود.

نکته:
کلمه انتخاب شده در سند به عنوان ورودی در نظر گرفته می شود و کلمه ای که در کادر Main entry ظاهر می شود به عنوان مرجع. یعنی Word کلمه انتخاب شده را در کل سند علامت می زند و در فهرست کلمه ای که در کادر Main entry قرار دارد را نمایش می دهد.
در اکثر حالت ها نیازی به تغییر کلمه کادر Main entry نیست، ولی در صورت نیاز می توانید کلمه داخل کادر را ویرایش کنید، مثلاً اگر کلمه «قالب بندی» به عنوان ورودی در سند انتخاب شده اما می خواهید در فهرست کلمه «قالب بندی (Formatting)» دیده شود، می توانید کادر Main entry را ویرایش کرده و عبارت « قالب بندی (Formatting)» را در آن قرار دهید.
حالا روی دکمهMark All کلیک کنید تا تمام کلمه های از این نوع در سند علامت دار شود.
اگر با دکمه Mark کلمه را علامت دار کنید، فقط همان کلمه ای که انتخاب کرده اید در فهرست شرکت داده خواهد شد ولی با استفاده از Mark All تمام کلمه های مشابه از نوع انتخاب شده در کل سند علامت خورده و در فهرست قرار داده می شود.
برای مثال اگر کلمه «قالب بندی» را در صفحه اول علامت بزنید، بعد از ایجاد فهرست فقط شماره صفحه همان کلمه در فهرست قرار می گیرد، ولی با استفاده از دکمه Mark All تمام کلمه های «قالب بندی» به کار رفته در کل سند علامت خورده و در فهرست، شماره صفحه آن ها دیده خواهد شد.
نکته:
اگر می خواهید از یک سمبل مثل @ در Main entry استفاده کنید، علامت «;#» را بلافاصله بعد از سمبل تایپ کنید.
Word به صورت خودکار با درج یک فیلد XE(Index Entry) کلمه را علامت دار می کند و با فعال کردن قابلیت ¶Show/ Hide این فیلد را نمایش می دهد.
به همین روش تمام کلمه هایی که قرار است در فهرست قرار گیرند را یک به یک انتخاب کرده و علامت بزنید.
با راست کلیک در کادر Main entry و فعال کردن گزینه Font می توانید متن داخل کادر Main entry را قالب بندی کنید. قالب بندی انجام شده روی کلمه در فهرستی که ایجاد می کنید دیده خواهد شد.
با انتخاب گزینه های Bold و Italic می توانید شماره صفحه ها را توپر یا کج کنید.
بعد از علامت زدن تمام ورودی ها روی دکمه close کلیک کنید.
بعد از علامت زدن تمام کلمه های مورد نیاز اشاره گر را در ابتدای یک صفحه خالی در انتهای سند قرار دهید و روی دکمه ¶Show/ Hide در نوار ابزار استاندارد کلیک کنید تا علامت های پاراگراف مخفی شود.
کادر مکالمه Insert Index را باز کنید و تنظیم های زیر را تغییر دهید:

با علامت زدن گزینه Right align page numbers شماره صفحه ها در روبروی کلمه قرار می گیرد و در غیر این صورت در جلوی کلمه درج خواهد شد.
در کادر Column می توانید تعداد ستون بندی فهرست کلمه ها را بین 1 تا 4 انتخاب کنید.
در صورت علامت زدن گزینه Right align page numbers کادر Tab leader هم اجازه می دهد یک علامت برای درج بین کلمه و شماره های آن در نظر بگیرید.
کادر Formats تعدادی طرح برای قالب بندی فهرست کلمه ها دارد که می توانید یکی را انتخاب کنید.
برای انتخاب زبان فهرست کلمه ها از کادر Language استفاده کنید.
بعد از تنظیم گزینه های مورد نیاز روی دکمه Ok کلیک کنید تا فهرست راهنمای کلمه ها در محلی که انتخاب کرده اید ایجاد شود.
Word به صورت خودکار کلمه های علامت خورده را جمع آوری و آن ها را بر اساس حروف الفبا مرتب می کند، سپس شماره صفحه های مربوط به هر کلمه را به آن ها ارجاع می دهد و بعد از حذف ورودی های تکراری، فهرست را در صفحه نمایش می دهد.
نکته:
اگر به هر دلیلی کلماتی از سند حذف شد یا به آن اضافه گردید، برای بروز شدن نمایه روی آن راست کلیک کنید و از گزینه Update field استفاده کنید.

منبع با کمی تغییر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

s_raheleh
26-09-2012, 13:30
سلام دوست من.خودم یه سرچ زدم و فکر کنم این مقاله کاملا کمکتون کنه.موفق باشین!!!!
طراحی و ایجاد یک Index:
برای ایجاد یک فهرست از کلمه ها (Index) ابتدا باید کلمه هایی که می خواهید در فهرست قرار گیرند را مشخص کنید. هر کلمه در فهرست، یک ورودی یا Index Entry می باشد.

منبع با کمی تغییر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
واقعا ممنون از راهنمایی خوبتون خیلی عالی گفته بودید.........البته من هر چی سعی کردم منبعتون را هم مطالعه کنم لینکش باز نشد!!!
چند تا مشکل هم داشتم البته.....اول اینکه اون دکمه hidden/show را پیدا نکردم
دوم اخر که ایندکس را می ندازه وقتی راست چین می کنی اعداد را راست چین نمی کنه از اخر به اول می اندازه این جوری
رنگ 16، 15، 14، 13، 10، 5، 1
سوم برای اینکه وقتی کلمه رنگ را می زنم همه مشتقاتش را هم بگیره مثل «رنگها» راهی هست چه کار می شه کرد؟ یا مثلا کلمه تبلیغات را می خواهم «تبلیغاتی» و....

راستی من دکمه تشکر را هر چی می گردم پیدا نمی کنم باز هم ممنون از راهنماییتون

nelahe
26-09-2012, 13:53
سلام

مثلا به صورت

علی ریاحی

زهره بابائی

مریم الیاسی
و ..

یعنی اینطور شود

مریم الیاسی
زهره بابائی
علی ریاحی

ask_bl
26-09-2012, 14:10
سلام

مثلا به صورت

علی ریاحی

زهره بابائی

مریم الیاسی
و ..

یعنی اینطور شود

مریم الیاسی
زهره بابائی
علی ریاحی
سلام
گزینه Field 1 رو انتخاب کنین برحسب قسمت دوم میشه
و گزینه پاراگراف بر حسب قسمت اول

56894

pashangparsi6
26-09-2012, 16:04
با درود دوستان

من یک فایل ورود درست کردم که توش شعر دوبیتی نوشتم

برای اینکه خطی که درون جدول نوشته می شه justify بشه من ناچار هستم دکمه های shift + Entrer رو بزنم، که این موضوع باعث می شه یک خطر در زیر بیت افزوده بشه (خط خالی) و اگر اون خط خالی رو پاک کنم نوشته از justify بودن بیرون میاد. این خط خالی زیرین رو باید چگونه از میان ببرم؟

یک نمونه رو خدمت شما بارگزاری کردم تا ببنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با سپاس

ask_bl
26-09-2012, 18:49
با درود دوستان

من یک فایل ورود درست کردم که توش شعر دوبیتی نوشتم

برای اینکه خطی که درون جدول نوشته می شه justify بشه من ناچار هستم دکمه های shift + Entrer رو بزنم، که این موضوع باعث می شه یک خطر در زیر بیت افزوده بشه (خط خالی) و اگر اون خط خالی رو پاک کنم نوشته از justify بودن بیرون میاد. این خط خالی زیرین رو باید چگونه از میان ببرم؟

یک نمونه رو خدمت شما بارگزاری کردم تا ببنید:

با سپاس
سلام
از حالت Justify در نمیاد، فقط فاصله از حاشیه ها تغییر میکنه
فایل اصلاح شده رو ببینین:

56899

pashangparsi6
29-09-2012, 14:54
سلام
از حالت Justify در نمیاد، فقط فاصله از حاشیه ها تغییر میکنه
فایل اصلاح شده رو ببینین:

56899

با سپاس

دوست گرامی من از روش شما بهره بردم ولی اگر به این فایل که برای نمونه بارگزاری (آپلود) کردم نگاه بکنید با این روش اندازه ی (طول) مصرع ها برابر نمی شه:

kalantarahura
29-09-2012, 16:35
سلام
واقعا ممنون از راهنمایی خوبتون خیلی عالی گفته بودید.........البته من هر چی سعی کردم منبعتون را هم مطالعه کنم لینکش باز نشد!!!
چند تا مشکل هم داشتم البته.....اول اینکه اون دکمه hidden/show را پیدا نکردم
دوم اخر که ایندکس را می ندازه وقتی راست چین می کنی اعداد را راست چین نمی کنه از اخر به اول می اندازه این جوری
رنگ 16، 15، 14، 13، 10، 5، 1
سوم برای اینکه وقتی کلمه رنگ را می زنم همه مشتقاتش را هم بگیره مثل «رنگها» راهی هست چه کار می شه کرد؟ یا مثلا کلمه تبلیغات را می خواهم «تبلیغاتی» و....

راستی من دکمه تشکر را هر چی می گردم پیدا نمی کنم باز هم ممنون از راهنماییتون

سلام.ببخشین دیر جواب دادم.منبه سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] h a h v ar.net فاصله ها رو بردارین هست.Show/hidden هم اینه:

برای اینکه همه مشتقاتو بگیره فکر کنم کلمه مورد نظر رو انتخاب و Mark All کنید.برای مشکل دیگرتون هم سعی میکنم تا فردا راهشو پیدا کنم.موفق باشین

s_raheleh
29-09-2012, 18:30
سلام.ببخشین دیر جواب دادم.منبه سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] h a h v ar.net فاصله ها رو بردارین هست.Show/hidden هم اینه:

برای اینکه همه مشتقاتو بگیره فکر کنم کلمه مورد نظر رو انتخاب و Mark All کنید.برای مشکل دیگرتون هم سعی میکنم تا فردا راهشو پیدا کنم.موفق باشین

باز هم ممنون.....اگر دکمه تشکر را هم بهم نشون بدید ممنون می شم من اینجا اصلا نمی بینم

راستی گزینه Mark all هم می اید همه را می گرده ولی کاری به مشتقات نداره یعنی تبلیغاتی یا رنگها را نمی گیره!!!!

ask_bl
29-09-2012, 20:38
با سپاس

دوست گرامی من از روش شما بهره بردم ولی اگر به این فایل که برای نمونه بارگزاری (آپلود) کردم نگاه بکنید با این روش اندازه ی (طول) مصرع ها برابر نمی شه:

خواهش میکنم
بله درسته، دیگه من نمیتونم بیشتر کمکی کنم، ایشالله بقیه دوستان بتونن

s_raheleh
30-09-2012, 11:58
سلام
از دوستان کسی می تونه کمک کنه که چطور فونتها را در ایندکس درست کنم.......با حالت معمول کلیک راست....فونت یا فونت رد تب home درست نمی شه!!!!! در ضمن خودش به صورت خودکار دو فونت متفاوت را برای کلمات ایندکس گذاشته که یکی اش فارسی میشه یکی نمی شه!!!!!:44:تازه حروف عجیب غریب مدل چینی هم گذاشته

حالتی که خودش گذاشته این جوریه

ابن میثم بحرانی, 21, 49, 53, 64, 88, 101, 127, 130, 131, 134, 135, 136, 137, 142, 145, 147, 154, 155, 159, 160, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 207, 209, 213, 214, 220, 223, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 239, 242, 243, 249, 258, 263, 283, 284, 287, 292, 293, 300, 301, 306,騰318, 373, 377, 390, 396, 409, 410, 411, 461, 463, 480, 532, 533, 537, 546, 552, 553, 561, 565, 566, 567
ابوبکر, ز‌, 9, 10, 11, 124, 128, 132, 134, 139, 156, 164, 165, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 177, 178, 179, 180, 182, 191, 252, 278, 323, 328, 333, 334, 335, 336, 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 353, 355, 356, 357, 358, 360, 365, 368, 371, 372,騰373, 374, 377, 379, 380, 384, 386, 391, 394, 395, 398, 405, 406, 407, 408, 418, 420, 425, 431, 432, 434, 435, 438, 439, 440, 441, 444, 445, 449, 450, 451, 452, 455, 457, 465, 499, 518, 519, 521, 547, 591

بعد از اینکه فارسی می کنم اینجوری میشه

ابن میثم بحرانی, 21, 49, 53, 64, 88, 101, 127, 130, 131, 134, 135, 136, 137, 142, 145, 147, 154, 155, 159, 160, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 207, 209, 213, 214, 220, 223, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 239, 242, 243, 249, 258, 263, 283, 284, 287, 292, 293, 300, 301, 306,騰318, 373, 377, 390, 396, 409, 410, 411, 461, 463, 480, 532, 533, 537, 546, 552, 553, 561, 565, 566, 567
ابوبکر, ز‌, 9, 10, 11, 124, 128, 132, 134, 139, 156, 164, 165, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 177, 178, 179, 180, 182, 191, 252, 278, 323, 328, 333, 334, 335, 336, 338, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 353, 355, 356, 357, 358, 360, 365, 368, 371, 372,騰373, 374, 377, 379, 380, 384, 386, 391, 394, 395, 398, 405, 406, 407, 408, 418, 420, 425, 431, 432, 434, 435, 438, 439, 440, 441, 444, 445, 449, 450, 451, 452, 455, 457, 465, 499, 518, 519, 521, 547, 591

تو رو خدا یکی کمک کنه

nelahe
30-09-2012, 16:48
سلام

بعضی اوقات موقع پرینت یک فایل وقتی دکمه پرینت را می زنم این ارور ظاهر می شود که تا ok نکنم نمی فرستد پرینت را چرا؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

faseleh23
01-10-2012, 01:07
سلام
وقتی یک سند جدید در ورد 2010 باز میکنم و تایپ میکنم موقع اینتر زدن برای رفتن به سر سطر پائین متاسفانه یهو میپره آخر صفحه هر کاری کنم درست نمیشه مشکل ز کجاست؟

judaki
01-10-2012, 13:01
سلام به همه ی دوستان گل گلاب
آقا من یه سوال خدمتتون داشتم، من وقتی برنامه ی ورد رو اجرا می کنم با ارور زیر موجه میشم و بعد از چند بار کلیک های پیاپی روی اکی موفق به ورود میشم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مشکل از کجاست.

URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
error_office.jpg - 85.3 Kb ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Dew Drop
02-10-2012, 01:58
سلام به همه ی دوستان گل گلاب
آقا من یه سوال خدمتتون داشتم، من وقتی برنامه ی ورد رو اجرا می کنم با ارور زیر موجه میشم و بعد از چند بار کلیک های پیاپی روی اکی موفق به ورود میشم.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مشکل از کجاست.

URL=[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
error_office.jpg - 85.3 Kb ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

naghoosfarhang
02-10-2012, 10:52
طراحی و ایجاد یک Index: ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])بعد از تنظیم گزینه های مورد نیاز روی دکمه Ok کلیک کنید تا فهرست راهنمای کلمه ها در محلی که انتخاب کرده اید ایجاد شود.
Word به صورت خودکار کلمه های علامت خورده را جمع آوری و آن ها را بر اساس حروف الفبا مرتب می کند، سپس شماره صفحه های مربوط به هر کلمه را به آن ها ارجاع می دهد و بعد از حذف ورودی های تکراری، فهرست را در صفحه نمایش می دهد.
نکته:
اگر به هر دلیلی کلماتی از سند حذف شد یا به آن اضافه گردید، برای بروز شدن نمایه روی آن راست کلیک کنید و از گزینه Update field استفاده کنید.

سلام من از این روش برای لیست کردن فهرست مطالب استفاده کردم ولی متاسفانه با ورد 2007 من و فایلی که داشتم :
لیست را در دو ستون نمایش می دهد ولی من میخواهم فهرست مطالب کتاب در یک ستون نماش بدهد
نکته در بالای لیست سکشن بریکس کانتینیو نوشته و اون رو هم نتونستم تغییر بدهم
* دکمه ی تشکر بعد از 5 پست من پیدا شد !*

amir_amd
02-10-2012, 16:00
سلام
من یک مشکل بزرگ و قدیمی با ورد دارم :
من جداول محاسباتی رو با excel درست میکنم و نهایتا برای سند نهایی به ورد کپی میکنم .ولی ورد اعداد رو انگلیسی نشون میده.
اگر فرمت اعداد رو عوض کنم و روی hinfi بزترم تمام اعداد فارسی میشن که من اینو نمی خوام و همیشه مجبورم کل هعداد رو توی ورد دوباره تایپ کنم.
اگر کسی راه حلی داره ممنون میشم.

kalantarahura
03-10-2012, 12:03
سلام من از این روش برای لیست کردن فهرست مطالب استفاده کردم ولی متاسفانه با ورد 2007 من و فایلی که داشتم :
لیست را در دو ستون نمایش می دهد ولی من میخواهم فهرست مطالب کتاب در یک ستون نماش بدهد
نکته در بالای لیست سکشن بریکس کانتینیو نوشته و اون رو هم نتونستم تغییر بدهم
* دکمه ی تشکر بعد از 5 پست من پیدا شد !*

سلام.در قسمت Columns عدد 1 را انتخاب کنین

kalantarahura
03-10-2012, 12:06
سلام
من جداول محاسباتی رو با excel درست میکنم و نهایتا برای سند نهایی به ورد کپی میکنم .ولی ورد اعداد رو انگلیسی نشون میده.
اگر فرمت اعداد رو عوض کنم و روی hinfi بزترم تمام اعداد فارسی میشن که من اینو نمی خوام و همیشه مجبورم کل هعداد رو توی ورد دوباره تایپ کنم.

برای نشان دادن اعداد بصورت فارسی در اکسل از فونت V_Nazanin استفاده کنین.سعی میکنم براتون گیر بیارم.

kalantarahura
03-10-2012, 12:45
سلام

برای نشان دادن اعداد بصورت فارسی در اکسل از فونت V_Nazanin استفاده کنین.سعی میکنم براتون گیر بیارم.

خودم داشتمش.اینم خدمت شما:

V_Nazanin ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اعدادی که میخواین فارسی بشه رو انتخاب کنین و این فونت را روشون اعمال کنین

baharsd
03-10-2012, 18:11
اگه بخام همه عکسایی که وارد فایل میکنم یک فرمت پیدا کنن چیکار باید بکنم؟

ehsan_shp
03-10-2012, 22:17
سلام دوستان..................یک متنی را از اینترنت گرفتم وقتی paste می کنم تو وورد و justify می کنم فاصله لغات خیلی زیاد میشه و همه خط ها را به انتهای خط می رسونه...... و وقتی هم راست چین را می زنم دیگه justify نیست و هر خط یکجا تموم میشه.....چیکارش کنم درست شه؟

nelahe
04-10-2012, 09:30
سلام

دو سوال در مورد کادر replace داشتم

1- چطور مثلاً کلماتی را پیدا کنیم علیه السلام نوشته اند اما فونت یکسانی دارند

2- من تمام علیه السلام ها را با فونت معمولی نوشتم چطور فونت همه را با فونت هایی مثل فونت alaem (که علیه السلام و غیره را به صورت طراحی نوشته اند) جایگزین کنم

pashangparsi6
05-10-2012, 18:59
با درود

دوستان من برای تایپ شعر در ورد با درست کردن جدول، شعر رو وارد این جداول کردم. ولی با یک دشواری روبرو هستم
قصد من این هست که شعرم به این گونه در بیاد:

ولی برای اینکه به این گونه در بیاد و justify باشه و مصرع ها همه اندازه ی هم در بیان ناچار هستم پس از هر مصرع shift + Enter رو بزنم که این باعث می شه یک خطر اضافی در زیر هر بیت ایجاد شود که میون هر بیت فاصله می اندازه و به این گونه در میاد:

اگر هم shift + Enter نزنم با وجود اینکه justify هست مصرع ها اندازه ی هم در نمیان و بسته به شمار واژه ها و حروفی که در ابیات به کار رفته اندازه ها گوناگون می شه و تراز نیست. و به این گونه در میاد:

حالا می خواستم بدونم باید چکار بکنم که این دشواری رفع بشه و بدون shift + Enter مصرع ها همه هم اندازه در بیان و ..

یک نمونه از شعرهایی که تایپ کردم:

kalantarahura
06-10-2012, 11:18
اگه بخام همه عکسایی که وارد فایل میکنم یک فرمت پیدا کنن چیکار باید بکنم؟

تنها کار اینه که با نرم افزار Microsoft Office Picture Manager همه عکسهای مورد نظر رو انتخاب کرده و به فرمت مورد نظر تبدیل کنید.ولی اگر منظورتون اینه که عکسهای داخل ورد رو کانورت کنین همچین کاری ممکن نیست و باید عکسها رو استخراج کنین و با روشی که ذکر کردم کانورت کنید.موفق باشین

kalantarahura
06-10-2012, 11:25
سلام دوستان..................یک متنی را از اینترنت گرفتم وقتی paste می کنم تو وورد و justify می کنم فاصله لغات خیلی زیاد میشه و همه خط ها را به انتهای خط می رسونه...... و وقتی هم راست چین را می زنم دیگه justify نیست و هر خط یکجا تموم میشه.....چیکارش کنم درست شه؟

سلام.وقتی که متن رو کپی میکنین یه کادری ظاهر میشه. در اون کادر عبارت Keep Text Only رو انتخاب کنین انگاه متن شما بصورت یه متن ساده Paste میشه.قابل ذکر است که اگر متن مورد نظر دارای عکسی باشه، عکسها کپی نمیشن.بدین منظور شما میتونین ابتدا متنتون رو کامل Paste کنین و پس از ان فقط نوشته هارو دوباره کپی و paste کنین و عبارت Keep Text Only رو انتخاب کنبن همچنین میتونین به جای انتخاب این عبارت از میانبر CTRL+T نیز استفاده کنین.موفق باشین

kalantarahura
06-10-2012, 12:47
با درود

دوستان من برای تایپ شعر در ورد با درست کردن جدول، شعر رو وارد این جداول کردم. ولی با یک دشواری روبرو هستم
قصد من این هست که شعرم به این گونه در بیاد:

ولی برای اینکه به این گونه در بیاد و justify باشه و مصرع ها همه اندازه ی هم در بیان ناچار هستم پس از هر مصرع shift + Enter رو بزنم که این باعث می شه یک خطر اضافی در زیر هر بیت ایجاد شود که میون هر بیت فاصله می اندازه و به این گونه در میاد:

اگر هم shift + Enter نزنم با وجود اینکه justify هست مصرع ها اندازه ی هم در نمیان و بسته به شمار واژه ها و حروفی که در ابیات به کار رفته اندازه ها گوناگون می شه و تراز نیست. و به این گونه در میاد:

حالا می خواستم بدونم باید چکار بکنم که این دشواری رفع بشه و بدون shift + Enter مصرع ها همه هم اندازه در بیان و ..

یک نمونه از شعرهایی که تایپ کردم:

سلام دوست من.شما به این ترتیب که من میگم عمل کنین.
ابتدا زبان پیشفرض Word را به فارسی تبدیل کنین.
File>Options>Langauge
در قسمت Choose Editing language زبان Persian را Set as Default کنین.

پس از این مراحل عبارت Right to Left رو در Home انتخاب کنین و همچنین Center Text را هم انتخاب کنین

فرض کنیم شما میخواین این شعر رو تایپ کنین:

خیام اگر ز باده مستی، خوش باش
با ماه رخی اگر نشستی، خوش باش
چون عاقبت کار جهان، نیستی است
انگار که نیستی، چو هستی، خوش باش

ابتدا قبل از تایپ به این مسیر مراجعه کنین
Page Layput>Columns
و Two یعنی دو ستونه را انتخاب کنین.

و اما اصل ماجرا!!!! شما وقتی مصرع اول بیت اول رو نوشتین، کلیدهای CTRL+SHIFT+ENTER رو بزنین تا وارد ستون دو بشین و بتونین مصر دوم بیت اول رو بنویسین.به همین راحتی.

نکته بسیار مهم: وقتی مصرع اول بیت اول رو نوشتین یک SHIFT+ENTER هم بزنین تا بعدا بتونین مصرع اول بیت دوم رو هم زیرش بنویسین.همچنین بسیار مهم است که این عمل را برای مصرع اول بیت اول نیز انجام دهید. و به همین ترتیب برای همه مصرعها!

من نمونه شما رو به همین طریق انجام دادم.امیدوارم کمکتون کرده باشم.

اما روش دیگری هم هست:

برای تایپ یک شعر، مراحل زیر را انجام دهید:
1) ابتدا یک جدول یک ردیفی و سه ستونی بکشید. (منوی Insert، زیرمنوی Table، و سپس کشیدن ماوس روی یک ردیف و سه ستون و سپس کلیک ماوس)

2) ستون وسط جدول را کوچکتر کنید. برای این کار ماوس را روی خط مابین ستون اول و دوم ببرید (شکل ماوس تغییر می‌کند)، کلید چپ را گرفته و آن را به سمت چپ بکشید. سپس ماوس را روی خط مابین ستون دوم و سوم ببرید و آن را به سمت راست بکشید. به طوری که دو ستون مساوی و در چپ و راست و یک ستون کوچک در وسط داشته باشید.
3) مصراع اول از بیت اول را در ستون سمت راست تایپ کنید و در انتهای آن Shift + Enter بزنید. سپس مصراع اول از بیت دوم را تایپ کنید و باز هم Shift + Enter بزنید و این کار را تا مصراع اول از آخرین بیت ادامه دهید. همین کار را برای مصراع‌های دوم نیز در ستون سوم انجام دهید.

4) مکان نما را در ابتدای اولین مصرع از اولین بیت برده و Ctrl + J بزنید. در ابتدای مصرع دوم نیز همین کار را انجام دهید.
5) کادرهای جدول را محو کنید.
شعر شما به صورت زیر در خواهد آمد.

اموزش دومی را از این سایت آورده ام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشید!!

nelahe
07-10-2012, 09:55
سلام چطور فهرست اعلام در ورد بزنیم که هر کلمه ای که مشخص می کنیم و تعیین می کنیم در کدام صفحات بکار رفته اگر تغییر کرد ورد هم تغییر دهد

nelahe
07-10-2012, 09:55
سلام

بعضی اوقات موقع پرینت یک فایل وقتی دکمه پرینت را می زنم این ارور ظاهر می شود که تا ok نکنم نمی فرستد پرینت را چرا؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nelahe
07-10-2012, 18:00
سلام

چه فونت هایی این امکان را دارند که از طریق symbol ها اشکال زیبایی برای دور آیه های قرآن انتخاب کرد

Eliminal
08-10-2012, 11:44
سلام آقا من به یه مشکل عجیب برخورم
من word 2007 داشتم که همه چیش درست بود بعد اومدم word 2010 رو نصب کردم بعد وقتی میخواستم فایل هام رو توش باز کنم میگه که there is not enough memory or disk space to compelete the operation
حالا چیکار کنم؟
البته وقتی من به این ارور خوردم گفتم شاید word 2010 مشکل داره و اومدم پاکش کردم و دوباره 2007 رو نصب کردم ولی الان توی 2007 هم همین مشکل بوجود اومده...

Eliminal
08-10-2012, 12:07
آقا یه مشکل عجیب دیگه هم بوجود اومده
وقتی مثلا میخوام فونت یه کلمه رو عوض کنم مثلا میخوام B Titr بشه
وقتی میزنم که فونت عوض این ارور رو میده:there is insufficient memory or disk space.word cannot display the requested font
با اینکه تمام تنظیماتم مثل قبل هستش.فونت هارم نصب کردم
وقتی اون word 2010 کوفتی رو نصب کردم به این روز افتاد...
چیکار کنم؟ خیلی بد گیر کردم...

nelahe
08-10-2012, 13:02
سلام

امروز دیدم ورد فایل هایی که باز شده را recent آن ها را (از مدت ها قبل) در آدرس زیر ذخیره می کند علت آن چی؟ و به چه درد می خوره فایل های خیلی قدیمی هستش

:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Microsoft\Office\Recent

Eliminal
08-10-2012, 13:29
نرم افزارو پاک کردم دوباره ریختم به نظر میاد که مشکلم حل شده

faseleh23
10-10-2012, 04:32
سلام
وقتی یک سند جدید در ورد 2010 باز میکنم و تایپ میکنم موقع اینتر زدن برای رفتن به سر سطر پائین متاسفانه یهو میپره آخر صفحه هر کاری کنم درست نمیشه مشکل ز کجاست؟

nelahe
10-10-2012, 11:18
سلام

دوستان بسیاری از سوالات بی جواب مانده زحمتش را می کشید ممنون

وقتی با ورد 2007 از فرمول نویسی 2003 استفاده می کنم برای نوشتن متن در فرمول چند مشکل دارم (با اینکه زبان فرمول را هم فارسی و فونت فارسی هم انتخاب کرده ام)

1- حرف ی تایپ نمی شود

2- کلمه ها از هم خیلی با فاصله می افتند

3- جمله را از آخر به اول باید تایپ کنم

Guidance
10-10-2012, 15:30
سلام

امروز دیدم ورد فایل هایی که باز شده را recent آن ها را (از مدت ها قبل) در آدرس زیر ذخیره می کند علت آن چی؟ و به چه درد می خوره فایل های خیلی قدیمی هستش

سلام دوست عزیز
همونطور که از اسمش پیداست recent یعنی اخیر.یعنی فایل هایی که اخیرا اجرا و در ورد باز شده، تمام سند هایی که شما دارید را در پوشه ی اسناد و در محل microsoft که برنامه ی ورد است و در پوشه ی recent آن ذخیره می کند

Guidance
10-10-2012, 15:38
سلام

دوستان بسیاری از سوالات بی جواب مانده زحمتش را می کشید ممنون

وقتی با ورد 2007 از فرمول نویسی 2003 استفاده می کنم برای نوشتن متن در فرمول چند مشکل دارم (با اینکه زبان فرمول را هم فارسی و فونت فارسی هم انتخاب کرده ام)

1- حرف ی تایپ نمی شود

2- کلمه ها از هم خیلی با فاصله می افتند

3- جمله را از آخر به اول باید تایپ کنم
سلام دوست عزیز
ممکنه iranian standard keyboard کمکتون کنه

nelahe
11-10-2012, 19:07
سلام دوست عزیز
ممکنه iranian standard keyboard کمکتون کنه

میشه بیشتر در موردش توضیح بدهید برای فرمول نویسی جواب می دهد

بهاره فيضي
12-10-2012, 18:16
سلام.
سوالم اينه که چطور مي شه در نرم افزار ورد شکل يه سهمي رو کشيد يعني يه محور x و يه محور y داشته باشيم و روش اعدادي مثلاً از 3 ، 2- مشخص کنيم و يه سهمي هم باشه که در اين نقاط محورها رو قطع کرده باشه البته اين يه مثال بود و من روش کلي رو مي خوام. ممنون مي شم راهنمايي کنيد.

Dew Drop
12-10-2012, 23:37
سلام.
سوالم اينه که چطور مي شه در نرم افزار ورد شکل يه سهمي رو کشيد يعني يه محور x و يه محور y داشته باشيم و روش اعدادي مثلاً از 3 ، 2- مشخص کنيم و يه سهمي هم باشه که در اين نقاط محورها رو قطع کرده باشه البته اين يه مثال بود و من روش کلي رو مي خوام. ممنون مي شم راهنمايي کنيد.

Mathematics Add-in مایکروسافت رو نصب کنید,تب جدیدی به ورد اضافه میشه
تو قسمت Graph با دادن معادله موردنظر می تونید این کار رو انجام بدید.

alone_ane
13-10-2012, 10:27
سلام

من word 2010 رو سیستمم هست.الان چند وقتی میشه که وقتی فایلی رو ذخیره میکنم آیکن فایل به این شکل درمیاد.

اما اگه متنی رو از قبل داشته باشم و در ادامش متنی رو بنویسم و save کنم آیکنش مثل سابق هست.فقط این مشکل رو توی سند های جدیدی که ایجاد میکنم دارم.
مشکل از چیه؟

Dew Drop
13-10-2012, 13:09
سلام

من word 2010 رو سیستمم هست.الان چند وقتی میشه که وقتی فایلی رو ذخیره میکنم آیکن فایل به این شکل درمیاد.

اما اگه متنی رو از قبل داشته باشم و در ادامش متنی رو بنویسم و save کنم آیکنش مثل سابق هست.فقط این مشکل رو توی سند های جدیدی که ایجاد میکنم دارم.
مشکل از چیه؟

سلام
احتمالاً فایلتون رو به صورت word document یعنی با فرمت docx. ذخیره می کنید
با فرمت doc. یعنی word 97-2003 document ذخیره کنید درست میشه.

alone_ane
13-10-2012, 13:24
سلام
احتمالاً فایلتون رو به صورت word document یعنی با فرمت docx. ذخیره می کنید
با فرمت doc. یعنی word 97-2003 document ذخیره کنید درست میشه.

آره حل شد.این فرمت docxبرای ورزن 2010 مگه نیست پس چرا اینجوری شده.قبلا درست بود.چون اگه من با word 2010 کار کنم بعد با ورژن پایین تر سیو کنم بعضی از قابلیت هارو قبول نمیکنه.چون همونطور که میدونید استایلهای مختلفی در زمینه های مختلف به word 2010اضافه شده.

bistomebahmanen
13-10-2012, 18:30
با سلام و ادب

رو سیستم من word 2010 نصبه .

جملات رو میتونم فارسی تایپ کنم ولی اعداد فقط لاتین هستند .

راهنمایی فرمایید چطور میتوان اعداد را هم فارسی کرد ؟

با سپاس:sq_25:

Dew Drop
13-10-2012, 22:34
آره حل شد.این فرمت docxبرای ورزن 2010 مگه نیست پس چرا اینجوری شده.قبلا درست بود.چون اگه من با word 2010 کار کنم بعد با ورژن پایین تر سیو کنم بعضی از قابلیت هارو قبول نمیکنه.چون همونطور که میدونید استایلهای مختلفی در زمینه های مختلف به word 2010اضافه شده.

اگه با فرمت 2010 سیو کنید و با نسخه های پایین‏‏‏ تر فایلتون رو باز کنید باز هم نمی تونید از استایل هایی که تو 2010 بوده استفاده کنید
تو بعضی موارد,برای چنین فایلهایی موقعی که از ورژن های قبلی آفیس استفاده کنید مشکل چسبیدگی نوشته های فارسی وجود داره!!!

با سلام و ادب

رو سیستم من word 2010 نصبه .

جملات رو میتونم فارسی تایپ کنم ولی اعداد فقط لاتین هستند .

راهنمایی فرمایید چطور میتوان اعداد را هم فارسی کرد ؟

با سپاس:sq_25:

با سلام و احترام

Office button>Word Options>Advance>Show Document content>Numeral>Context

nelahe
16-10-2012, 11:40
سلام

من بعضی اوقات یک فایل عکس را وارد می کنیم ببینید قبل و بعدش چقدر فاصله می افتد ؟ چرا اینطور است؟

nelahe
16-10-2012, 11:41
دوستان شما چطور در ورد 2007 از طریق فرمول نویسی 2003 به راحتی جملات فارسی را تایپ می کنید؟؟؟؟

nelahe
16-10-2012, 12:06
سلام

من تعداد فوق العاده زیادی فایل های نرم افزار ورد دارم

چطور می تونم این ها را دسته بندی کنم

بایگانی نمی دونم نگهداری

من خودم برای هر ماه یک پوشه گذاشته ام ولی باز هم دلچسب نیست

فایل های هرسال رو که اصلاً ندارم و همیشه فایل های سال جاری دارم

هر نظری که می تونه کمک کنه ممنون می شم پیشنهاد کنید

kalantarahura
16-10-2012, 13:53
دوستان شما چطور در ورد 2007 از طریق فرمول نویسی 2003 به راحتی جملات فارسی را تایپ می کنید؟؟؟؟

من در تایپ فارسی خیلی مشقت داشتم واسه همین بی خیال شدم

nader24
18-10-2012, 09:52
تو ورد 2007 مشکل نوشتن دارم وقتی دارم تایپ میکنم می خوام بنویسم "سلام خوبی" همه ی حروف جدا هستن و مینویسه "خوبی سلام" این رو چطوری حل کنم؟ (حروف جدا - نوشتن بر عکس)

majid_n
18-10-2012, 10:44
سلام
برای ایجاد نمودار در word 2010 وقتی در excel اطلاعات را وارد می کنم ،خود برنامه ،اطلاعات را تغییر می دهد مثلا من می نویسم 3/1 و برنامه این نوشته را تغییر می دهد یا مثلا می خواهم نمودار میانگین نمره دانش آموزان را رسم کنم که باید بر اساس 20 نمره باشد ولی گاهی نمودار را درصدی میزند یا تا 17 یا 18 نمره نشان می دهد اگر ممکن است راهنمایی بفرمایید
با تشکر

pmmcdvd
19-10-2012, 09:58
سلام ببخشید می خواستم با ورد 2003 فایل های 2010 رو باز کنم ممنون میشم لینک تاپیک رو یا برنامه رو برام بذارید
ممنون

kalantarahura
20-10-2012, 13:33
سلام ببخشید می خواستم با ورد 2003 فایل های 2010 رو باز کنم ممنون میشم لینک تاپیک رو یا برنامه رو برام بذارید
ممنون

شما اینو نصب کن انشا.... درست میشه

pedram_ashena
20-10-2012, 15:55
سلام
هنگام مرتب کردن پاراگراف برای اینکه یک کلمه توی خط خودش بماند و به خط بعدی نرود چه باید کرد؟

gazijoon
20-10-2012, 18:18
با سلام
من متونی را در تبلت خودم(آندرویدی) تایپ می کنم و بعدا در خانه برای اعمال تنظیمات و تغییر فونت و پرینت گرفتن وقتی که این متن را به کامپوتر انتقال می دهم حرف ی در تمام قسمتهای آن جدا از هم دیده می شود.البته در صورت تایپ مستقیم در کامپیوتر این اتفاق نمی افتد.آیا راه حلی برا اصلاح این مورد از طریق کامپیوتر وجود دارد یا این که باید مشکل از تبلت حلشود.

befermatooo
21-10-2012, 10:11
سلام و خسته نباشید .

من یک مشکلی برای آرشیو ورد 2007 بوجود اومده .

من یه فایل ورد داشتم به زبان فارسی که بعد از یک مدتی که بازش کردم دیدم که حروف تعداد زیادی از سطرها به هم پیوسته شده . مثلا به صورت زیر :

تمامیمتنها بههمپیوسته شدهاست.

چیکار کنم ؟ راهیه ست درست بشه ؟ نزدیک به 200 صفحه هست و من نمیتونم دونه دونه اصلاحش کنم.

راهی هست ؟

+ تکمیلی :

من متن ها را در ورد 2010 نوشته بودم اما چند وقت پیش ورد 2007 نصب کردم . میتونه بخاطر این موضوع باشه ؟

kalantarahura
21-10-2012, 10:30
سلام
هنگام مرتب کردن پاراگراف برای اینکه یک کلمه توی خط خودش بماند و به خط بعدی نرود چه باید کرد؟

در جلوی ان Shift+ENTER بزنید

kalantarahura
21-10-2012, 10:34
با سلام
من متونی را در تبلت خودم(آندرویدی) تایپ می کنم و بعدا در خانه برای اعمال تنظیمات و تغییر فونت و پرینت گرفتن وقتی که این متن را به کامپوتر انتقال می دهم حرف ی در تمام قسمتهای آن جدا از هم دیده می شود.البته در صورت تایپ مستقیم در کامپیوتر این اتفاق نمی افتد.آیا راه حلی برا اصلاح این مورد از طریق کامپیوتر وجود دارد یا این که باید مشکل از تبلت حلشود.

دلیلش اینه که در تبلت از "ی" عربی استفاده شده است.برای حل این مشکل متن را انتخاب کنید (Highlight کنین) و یک فونت فارسی برای همشون اعمال کنین

kalantarahura
21-10-2012, 11:04
سلام و خسته نباشید .

من یک مشکلی برای آرشیو ورد 2007 بوجود اومده .

من یه فایل ورد داشتم به زبان فارسی که بعد از یک مدتی که بازش کردم دیدم که حروف تعداد زیادی از سطرها به هم پیوسته شده . مثلا به صورت زیر :

تمامیمتنها بههمپیوسته شدهاست.

چیکار کنم ؟ راهیه ست درست بشه ؟ نزدیک به 200 صفحه هست و من نمیتونم دونه دونه اصلاحش کنم.

راهی هست ؟

+ تکمیلی :

من متن ها را در ورد 2010 نوشته بودم اما چند وقت پیش ورد 2007 نصب کردم . میتونه بخاطر این موضوع باشه ؟

برای من هم گاهی این مشکل پیش اومده آن هم زمانی که مثلا متن رو در Word 2010 تایپ کردم و وقتی در Word 2007 باز کردم این مشکل ایجاد شد.

متاسفانه ورد 2010 با وجود اینکه از فرمت (docx) که همان فرمت ذخیره سازی word 2007 نیز می باشد استفاده می کند ، اما پس از ساخت و ذخیره سازی یک سند جدید در word 2010 به زبان فارسی، اگر فرد دیگری که از آفیس 2007 استفاده می کند آنرا باز کند متوجه می شود که بسیاری از Space ها (فاصله بین کلمات ) از بین رفته و کلمات به طرز فجیعی به یکدیگر چسبیده اند.

راه حل اولیه، ذخیره سازی فایل های ورد 2010 به فرمت ورد 2003 می باشد که البته راه حل جالبی نبوده و موجب از دست رفتن تنظیمات و افکت های (جلوه های بصری) ویژه ورد 2010 می شود.

اما راه حل دوم بدون اعمال تغییر فرمت بدین صورت است:

1- تب فایل را باز کرده و از پنل سمت چپ آن گزینه Options را انتخاب کنید ، پنجره Word Options باز می شود از پنل سمت چپ روی گزینه Advanced کلیک کنید.

2- از پنجره باز شده به Title (عنوان) Compatibility Options For رجوع کنید.

3- با باز کردن منوی کرکره ای مقابل Compatibility Options For گزینه All New Documents را انتخاب نمایید.

4- سپس از زیر آن با باز کردن منوی کرکره ای ذخیره سازی سند گزینه Microsoft Office Word 2007 را انتخاب نمایید و سپس OK را کلیک کنید تا تنظیمات بر قرار گردد.

نکته: بهتر است سند فعلی را که یک فایل خالی می باشد یکبار در گوشه ای ذخیره نمایید تا تنظیمات حفظ گردد. البته بعد از Save کردن میتوانید آن را پاک کنید.

اکنون فایل های وردی را که شما در ورد 2010 می سازید مطابق با ورد 2007 ذخیره می شوند و لذا مشکل چسبیدن کلمات در آن بوجود نخواهد آمد.

موفق باشین!!!!!

befermatooo
21-10-2012, 12:53
رای من هم گاهی این مشکل پیش اومده آن هم زمانی که مثلا متن رو در Word 2010 تایپ کردم و وقتی در Word 2007 باز کردم این مشکل ایجاد شد.

متاسفانه ورد 2010 با ..............................

............
........

ممنون از راهنماییت .

اما نگفتی میشه فایل وردی که دچار این مشکل شده ، دوباره با حالت قبل برگرده یا اینکه همون دستی باید دونه دونه برگردونم ؟

kalantarahura
21-10-2012, 13:17
ممنون از راهنماییت .

اما نگفتی میشه فایل وردی که دچار این مشکل شده ، دوباره با حالت قبل برگرده یا اینکه همون دستی باید دونه دونه برگردونم ؟

دوست من فکر نکنم بشه به حالت اول برگردوند.با این حال باز هم اگه دوستان میدونند نظر بدن

starmaker
21-10-2012, 15:29
سلام

دقیقا من هم یه همچین مشکلی دارم، ممنون میشم کسی پاسخ بده.

kalantarahura
22-10-2012, 08:39
دقیقا من هم یه همچین مشکلی دارم، ممنون میشم کسی پاسخ بده.

چند پست قبل جواب داده شده. پست 7877

hedayat3
22-10-2012, 16:40
سلام برو بکس
ااغا یک سوال راجع به هیدر ورد دارم که امیدوارم کمکم کنید
اقا بالای صفحات در برنامه افیس میخوام یک جمله ای بنویسم ولی ورد اونو به عنوان هیدر میشناسه و در تمام صفحات بعدی بالای صفحات جملمو مینویسه میخوام یک کاری کنم که در هر صحفه جمله ای که بالای اون نوشتم مخصوص همون صحفه باشه و در صفحات دیگر به عنوان هیدر نشناسه و تایپ نکنه

sohrab doaby
23-10-2012, 00:08
با درود

ابتدا بایستی درپایان هر صفحه از سربرگ Page layout دکمه Break وسپس گزینه Next Page رو بزنی تا سکشن جدید برات ایجادبشه سپس در منطقه هیدر دبل کلیک کنی و گزینه Link to previous رو از قسمت navigation کلیک میکنی و هیدر مورد نظر رو به دلخاه خودت تغییر بدی این گونه هم هیدرها رو داری و هم هیدرات با هم متفاوت میشن.

nelahe
23-10-2012, 12:50
سلام

چند مورد برای تنظیم پایان نامه هست که فرمت دانشگاه گفته چطور باید اعمال بشه (خط قرمز کشیدم)

pedram_ashena
23-10-2012, 13:27

شیفت اینتر به معنی در خط بعد نوشتن در همان پاراگراف است.وقتی یک پاراگراف را جاستیفای میکنیم خودش کشیدگی کلمات را تعیین میکند.یادم میاد قبلا یک کلید ترکیبی بود که میزان کشیدگی یک خط را کم و زیاد میکرد تا کلمه منتقل شده به خط پایین به سر جایش برگردد

chris redfield
23-10-2012, 15:00
سلام.
بچه ها این ماکرو ها اعصابم رو خورد کردن.چند وقتیه وقتی میخوام وارد یه فیل word بشم یه پیغام میاد که تنظیمات ماکرو ها رو درست کن.وقتی به دستورالعملش هم عمل میکنم باز همون آش و همون کاسه است.دوباره آفیس رو نصب کردم،ویندوز عوض کردم ولی مشکل حل نشده.واسه وارد شدن یا خروج از یه فایل word باید 2،3 تا دیالوگ باکس رو ok و no بزنم تا باز بشه.مشکل چیه؟چطور میتونم رفعش کنم؟ممنون میشم جواب بدید

hedayat3
23-10-2012, 20:49
سلاماغا ما یک پروزه ای را با برنامه ورد شروع به نوشتن کردیم که صحفه 3و4م اونو خالی گزاشتم واسه فهرست بندی .وبعد از از اون شروع به نوشتن مطالب کردم الا که میخوام تو صحفه 3و4م اون بنویسم ترکیبات صفحات بعدی یعنی 5به بعد بهم میخوره چطوری باید بنویسم که ترکیبات صفحات بعدی به هم نریزه؟

ask_bl
23-10-2012, 20:53
سلاماغا ما یک پروزه ای را با برنامه ورد شروع به نوشتن کردیم که صحفه 3و4م اونو خالی گزاشتم واسه فهرست بندی .وبعد از از اون شروع به نوشتن مطالب کردم الا که میخوام تو صحفه 3و4م اون بنویسم ترکیبات صفحات بعدی یعنی 5به بعد بهم میخوره چطوری باید بنویسم که ترکیبات صفحات بعدی به هم نریزه؟
سلام
شما تو صفحه 4 از تب Insert گزینه Break رو انتخاب کنین

ask_bl
23-10-2012, 21:04
سلام.
بچه ها این ماکرو ها اعصابم رو خورد کردن.چند وقتیه وقتی میخوام وارد یه فیل word بشم یه پیغام میاد که تنظیمات ماکرو ها رو درست کن.وقتی به دستورالعملش هم عمل میکنم باز همون آش و همون کاسه است.دوباره آفیس رو نصب کردم،ویندوز عوض کردم ولی مشکل حل نشده.واسه وارد شدن یا خروج از یه فایل word باید 2،3 تا دیالوگ باکس رو ok و no بزنم تا باز بشه.مشکل چیه؟چطور میتونم رفعش کنم؟ممنون میشم جواب بدید

سلام
سرچ میکردین زودتر جواب میگرفتین:

hedayat3
23-10-2012, 21:26
با این کار فقط یک صحفه خالی بین صفحات ایجاد میشه و بازم مشکلم حل نمیشه

ask_bl
23-10-2012, 21:29
با این کار فقط یک صحفه خالی بین صفحات ایجاد میشه و بازم مشکلم حل نمیشه

ببخشید
از تب Page Layout >Breaks >Pages استفاده کنین

ra1372
26-10-2012, 19:45
اگه در ورد برگه ای را اسکن کنیم و به ورد انتقال دهیم. واگه بخواهیم روی ان را واتر مارک کنیم مثلا شماره صفحه یا اسم درس را به صورت مورب بنویسیم .چگونه است. مشکل اینجاست که اگه گزینه واتر مارک رو بزنیم میره زیر صفحه.

ممنون

Dew Drop
26-10-2012, 22:55
اگه در ورد برگه ای را اسکن کنیم و به ورد انتقال دهیم. واگه بخواهیم روی ان را واتر مارک کنیم مثلا شماره صفحه یا اسم درس را به صورت مورب بنویسیم .چگونه است. مشکل اینجاست که اگه گزینه واتر مارک رو بزنیم میره زیر صفحه.

ممنون

برای شماره صفحه نیازی به واتر مارک نیست,از قسمت Page number می تونید این کار رو انجام بدید.
و اینکه میره زیر صفحه !!! منظورتون چیه؟ یعنی پشت نوشته ها نشون داده میشه که باید به این شکل و کم رنگتر نمایش داده بشه.
برای نمایش اسم درستون هم می تونید از هدر استفاده کنید.
اگه منظورتون غیر از اون چیزیه که من متوجه شدم واضح تر مطرح کنید تا بهتر بشه کمکتون کرد.

alone_ane
28-10-2012, 11:31
براي اينكار بايد از replace استفاده كنيد

براي مورد اول : CTR:+H رو ميزنيد و در باكس اول پرانتز باز رو ميذاريد و در باكس بعدي پرانتز بسته و جايگزيني ميكنيد

براي مورد دوم هم بايد مراحل زير رو با دقت انجام بديد

- CTRL+H
- كليك در باكس اول و پس از زدن More زدن special و انتخاب any digit
- زدن دكمه format و انتخاب گزينه language و انتخاب گزينه English
- كليك در باكس دوم (replace with)
- زدن دكمه format و انتخاب گزينه language و انتخاب گزينه Persian يا Farsi
- زدن دكمه replace all

موفق باشيد

منم این مشکل و داشتم انجام دادم اما حالا پرانتز اولم ) شده و پرانتز دوم اصلاح شده یعنی این شکلی شده )علی)
راه حلش درسته اما یه قسمت دیگه رو خوب میکنه.راه دیگه ای وجود نداره؟
سرچ کردم این پست هم بود که لینکی که ارائه شده بود پاک شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] t5868906
بازم کسی پیشنهادی داره بگه ممنون میشم.

fa1387
28-10-2012, 14:22
با سلام و خسته نباشید : آیا در برنامه ورد 2010 یا 2007 می توان چند فهرست متفاوت مثلا فهرست اعلام، فهرست مکانها، فهرست کتاب و فهرست نام های موجود در یک فایل ورد رد ایجاد کرد لطفا راهنمایی کنید کتابی دارم که باید همه اینها را در آن و آخر کتاب ایجاد کنم

mrmmnb
30-10-2012, 12:04
سلام
چند تا نمونه سربرگ اداری با فرمت ورد میخوام کسی سراغ داره؟
قابل ویرایش باشه تا خودم تغییرش بدم
با تشکر

kalantarahura
31-10-2012, 09:21
با سلام و خسته نباشید : آیا در برنامه ورد 2010 یا 2007 می توان چند فهرست متفاوت مثلا فهرست اعلام، فهرست مکانها، فهرست کتاب و فهرست نام های موجود در یک فایل ورد رد ایجاد کرد لطفا راهنمایی کنید کتابی دارم که باید همه اینها را در آن و آخر کتاب ایجاد کنم

سلام دوست من. در پستهای گذشته چندین بار این موارد توضیح داده شدند.اگر جستجو کنین پیدا میکنین.موفق باشین

kalantarahura
31-10-2012, 09:38
سلام
چند تا نمونه سربرگ اداری با فرمت ورد میخوام کسی سراغ داره؟
قابل ویرایش باشه تا خودم تغییرش بدم
با تشکر

سلام.یه سرچ تو اینترنت بزنین راحت پیدا میکنین به عنوان مثال سایت گرافیران که میتونه نیازتون رو بر طرف کنه

موفق باشین

mrmmnb
31-10-2012, 21:42
والا من با این سایت اشنایی نداشتم تو گوگا هم سرچ کردم تا صفحه 10 چک کردم همه سایت تبلیغاتی بود بعدش هم خسته شدم بیخیال گوگل شدم
این سایت بیشتر psd هست تحت ورد خیلی کم داره جای دیگه ای سراغ دارید که تحت ورد هم داشته باشه؟
با تشکر

a67
01-11-2012, 13:17
سلام
روش فعالسازی افیس 2007 رو میخواستم

mefmef
01-11-2012, 13:21
سلام
روش فعالسازی افیس 2007 رو میخواستم

تو گوگل سرچ کن شماره سریال برای افیس 2007

roozbeh99
01-11-2012, 18:05
مشکلی که من دارم اینه که وقتی یک متن فارسی مینویسم و وقتی میخام کلمه انگلیسی به جمله اضافه کنم ( حالا داخل پرانتز یا بدون اون ) اون کلمه به اول جمله میره و اگه بعد از اون هم فارسی تایپ کنم دیگه همون جا میمونه و جمله به هم میخوره.

قبلا تو 2003 یه کاری میکردیم درست میشد ولی تو 2007 نمیدونم باید چکار کرد.

لطفا دوستان اگه میتونن راهنمائی کنن.

mehdi_7070
01-11-2012, 19:10
مشکلی که من دارم اینه که وقتی یک متن فارسی مینویسم و وقتی میخام کلمه انگلیسی به جمله اضافه کنم ( حالا داخل پرانتز یا بدون اون ) اون کلمه به اول جمله میره و اگه بعد از اون هم فارسی تایپ کنم دیگه همون جا میمونه و جمله به هم میخوره.

قبلا تو 2003 یه کاری میکردیم درست میشد ولی تو 2007 نمیدونم باید چکار کرد.

لطفا دوستان اگه میتونن راهنمائی کنن.

پاسخ شما...

باید متن را به صورت Right-to-Left بنویسید:

860523
02-11-2012, 12:07
با سلام و سپاس
در حال تایپ متنی هستم و یک جمله رو تقریبا در هرخط باید تایپ کنم. امکانش هست مثل اکسل با زدن سه حرف اول اون جمله خودش نوشته شه؟ چطوری؟ راهنماییم کنید. روز خوش

Dew Drop
02-11-2012, 14:40
با سلام و سپاس
در حال تایپ متنی هستم و یک جمله رو تقریبا در هرخط باید تایپ کنم. امکانش هست مثل اکسل با زدن سه حرف اول اون جمله خودش نوشته شه؟ چطوری؟ راهنماییم کنید. روز خوش

سلام
جمله موردنظر رو هایلایت کنید, بعد Alt +F3 رو بزنید و OK کنید.
با نوشتن حروف ابتدایی و زدن F3 جمله موردنظر تو متن قرار می گیره.

kalantarahura
04-11-2012, 11:20
والا من با این سایت اشنایی نداشتم تو گوگا هم سرچ کردم تا صفحه 10 چک کردم همه سایت تبلیغاتی بود بعدش هم خسته شدم بیخیال گوگل شدم
این سایت بیشتر psd هست تحت ورد خیلی کم داره جای دیگه ای سراغ دارید که تحت ورد هم داشته باشه؟
با تشکر
دوست من فرمت PSD که بهتره.کیفیت بسیار بالایی دارند ومیتونین پس از ان وارد ورد هم بکنین.اگر با فرمت ورد پیدا کردم همینجا پست میذارم.هر چند شما هم گشتین و زیاد پیدا نکردین

Amin4All
04-11-2012, 14:25
یه اموزشی یکی از دوستان تو همین تاپیک (شاید تاپیک دیگه ) مربوط به اموزش تصویری WORD 2007 برای پایان نامه نویسی بود .
بیزحمت پست مربوطه رو ادرسش رو بدید :sq_16:

omid-p30
04-11-2012, 14:27
یه اموزشی یکی از دوستان تو همین تاپیک (شاید تاپیک دیگه ) مربوط به اموزش تصویری WORD 2007 برای پایان نامه نویسی بود .
بیزحمت پست مربوطه رو ادرسش رو بدید :sq_16:

wolfomid
05-11-2012, 13:42
با سلام و خسته نباشید
من توی ورد یک سری شکل و جدول دارم ک میخوام نوشته های انگلیسیش رو پاک کنم و بجاش فارسی بنویسم روش چسبوندن نوشته بر روی نوشته های جدول رو با text box بلد هستم ولی کادر مستطیلی دور نوشته ک روی جدول چسبوندم معلوم میشه چطوری میتونم اون هاشیه رو پاک کنم یا نوشته عکس رو پاک کنم و ب جاش بنویسم؟
سوال دومم هم اینه ک چطوری میتونم متن هارو در داهل یک قالب بزارم؟
مرسی

Davood2549
05-11-2012, 19:31
با سلام

یکی از دوستام یه مشکل داره با تایپ فارسی در ورد 2010 و اونم اینه که وقتی فارسی تایپ میکنه جمله برعکس میشه. مثلا، مثل این جمله میشه: آمده بدست هاي آوري فن از بسياري امروزه.

توضیح اینکه این مشکل در برنامه های دیگه مثل Notepad وجود نداره و فقط تو ورد این مشکل هست. نسخه های دیگر ورد 2010 رو هم نصب کردن ولی مشکل حل نشده.

خیلی ممنون میشم اگه زودتر جواب یدین. :5: :20:

titanium_zarin
06-11-2012, 00:32
سلام ...
چه جوری میشه توی ورد 2007 اعداد رو فارسی زد ؟؟
من هر کار میکنم نوشته فارسی هست ولی اعداد رو انگلیسی میزنه !!

x64
06-11-2012, 01:40
سلام ...
برای این کار باید فرمت(Format) زبان سیستمت فارسی باشه!:sq_8:

waltz
06-11-2012, 05:17
با سلام

من یه کاور جلد طراحی شده دارم که می‌خوام به عنوان پایان نامه ازش استفاده کنم، مشکل اینجاست که نمی‌تونم ادامه مطلب داشته باشم؛ بطور مثال می‌خوام کاور اول پیج بیاد بعد صفحات سفید بعدش که بتونم بنویسم ولی هر کاری می‌کنم نمی‌شه، لطفا راهنمایی کنید برام مهمه

با تشکر

kalantarahura
07-11-2012, 14:17
با سلام و خسته نباشید
من توی ورد یک سری شکل و جدول دارم ک میخوام نوشته های انگلیسیش رو پاک کنم و بجاش فارسی بنویسم روش چسبوندن نوشته بر روی نوشته های جدول رو با text box بلد هستم ولی کادر مستطیلی دور نوشته ک روی جدول چسبوندم معلوم میشه چطوری میتونم اون هاشیه رو پاک کنم یا نوشته عکس رو پاک کنم و ب جاش بنویسم؟
سوال دومم هم اینه ک چطوری میتونم متن هارو در داهل یک قالب بزارم؟
مرسی

سلام.اگر منظورتون اینه که حاشیه Text Box رو محو کنین بدین طریق اقدام کنین:

روی Text Box کلیک راست کنین و Format Shape را انتخاب کنین.در سمت چب پنجره باز شده گزینه Line Color را انتخاب کنین و در سمت راست گزینه No Line را انتخاب کنین.

سوال دوم را دقیق متوجه نشدم.

kalantarahura
07-11-2012, 14:36
سلام ...

برای این کار باید فرمت(Format) زبان سیستمت فارسی باشه!:sq_8:

در ادامه حرف دوست عزیزم x64 اضافه کنم بعد از اینکه زبان سیستمتون را فارسی کردین در ورد وارد Option شوین و در پنجره جدید سمت چب گزینه Advanced را انتخاب کنین.انگاه در سمت راست پنجره به قسمت Show Document Content رفته و در قسمت Numeral گزینه Context را انتخاب کنین.این عملیات منجر به این میشود که هرگاه انگلیسی تایپ کنین، اعدادی را که مینویسین هم لاتین نوشته میشن و هر گاه فارسی تایپ کنین، اعدادی که مینویسین نیز فارسی تایپ شوند.موفق باشین!!

kalantarahura
07-11-2012, 14:38
با سلام

من یه کاور جلد طراحی شده دارم که می‌خوام به عنوان پایان نامه ازش استفاده کنم، مشکل اینجاست که نمی‌تونم ادامه مطلب داشته باشم؛ بطور مثال می‌خوام کاور اول پیج بیاد بعد صفحات سفید بعدش که بتونم بنویسم ولی هر کاری می‌کنم نمی‌شه، لطفا راهنمایی کنید برام مهمه

با تشکر

سلام.اگر کاور شما بصورت عکس است براحتی در صفحه اول پیست کنین.اگر درست متوجه نشدم میتونین کاورتون رو بفرستین تا من طوری داخل ورد بذارم تا بتونین در ادامه بنویسین

waltz
07-11-2012, 15:48
سلام.اگر کاور شما بصورت عکس است براحتی در صفحه اول پیست کنین.اگر درست متوجه نشدم میتونین کاورتون رو بفرستین تا من طوری داخل ورد بذارم تا بتونین در ادامه بنویسین

تا جایی که من متوجه شدم نصفش عکسه و نمیشه کپی کرد،براتون اپلود می کنم ممنون میشم برام طوری درست کنید که بتونم بعد کاور صفحه سفید داشته باشم

nelahe
07-11-2012, 18:09
سلام

من فونت زر بدون هیچ پسوند و پیشوندی را می خواستم

من خودم یک فونت زر دارم اما «ی» را جدا می نویسد می خوام ببینم مشکل از فونت من است یا ....... فکر کنم قبلاً اینطور نبود

omid-p30
07-11-2012, 19:56
دوستان چند وقته وقتی مثلا چند فایل ورد رو باز کردم وقتی از یکی به یکی دیگه میرم و برمیگردم به اون ورد قبلی، میبینم که پریده به اول صفحه اول.

مشکل از کجاست ؟

Dew Drop
08-11-2012, 03:14
تا جایی که من متوجه شدم نصفش عکسه و نمیشه کپی کرد،براتون اپلود می کنم ممنون میشم برام طوری درست کنید که بتونم بعد کاور صفحه سفید داشته باشم

این فایل رو ببینید به کارتون میاد؟!

waltz
08-11-2012, 03:44
این فایل رو ببینید به کارتون میاد؟!

مرسی همونی شد که میخواستم میشه بگید چه جوری اینکارو کردین ؟ من هر کاری کردم نتونستم
یک دنیا سپاس دوست گرامی

park1365
08-11-2012, 09:36
با سلام
چگونه می توان در ورد 2007 مثلاً کلید میانبری تعریف کرد که با فشار این کلید یک کلمه در برنامه تایپ شود. مثلا با فشار ctrl +5 کلمه "ایران" تایپ شود.

jamshidjap
08-11-2012, 10:45
بوسیله ماکروها میتونی اینکارو بکنی :
از منوی VIEW گزینه MACRO رو بزن و سپس گزینه record macro رو بزن .

نوع ماکرو رو روی گزینه keyboard بزن ....
توی قسمت press new key کلیک کن و مثلا ctrl+5 رو بگیر ... بعد از اینکه دکمه assign رو زدی و close کردی در کنار نشانگر موس یه علامت نوار میاد ( یعنی الان ورد آمادست که یاد بگیره باید چکار کنه !) ... حالا کلمه ایران رو تایپ کن ... حالا دوباره از منوی VIEW گزینه MACRO رو بزن و سپس گزینه Stop recording رو بزن... تمام ...
حالا هر وقت ctrl+5 رو بزنی ایران رو تایپ میکنه

Dew Drop
08-11-2012, 11:46
مرسی همونی شد که میخواستم میشه بگید چه جوری اینکارو کردین ؟ من هر کاری کردم نتونستم
یک دنیا سپاس دوست گرامی

خواهش می کنم,کاری نکردم !!!
Insert>Blank Page

Dew Drop
08-11-2012, 12:05
سلام

من فونت زر بدون هیچ پسوند و پیشوندی را می خواستم

من خودم یک فونت زر دارم اما «ی» را جدا می نویسد می خوام ببینم مشکل از فونت من است یا ....... فکر کنم قبلاً اینطور نبود

درخواست فونت !!!

»» بـانـک [ Font ] فــونــــت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خدمت شما ...

nelahe
08-11-2012, 17:06
درخواست فونت !!!

»» بـانـک [ Font ] فــونــــت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خدمت شما ...

سلام

بله حق با شماست اما به خاطر سوال زیر اینجا پرسیدم مرسی از شما

nelahe
08-11-2012, 17:07
یک سوال دیگر داشتم

من موقع تایپ نمی دونم چه کلیدی را می زنم که یکدفعه ابزار track change ظاهر می شود ؟

2- چطور باید غیرفعال بشه ؟

behnam63
08-11-2012, 23:29
سلام من میخوام تو Word بنویسم فارسی را جابجا مینویسه چیکار کنم
مثلا ( کرده تشکر ) مینویسه

khorshid khanom
09-11-2012, 00:08
سلام . خسته نباشید .
من چند وقته به یک مشکل حاد برخورد کردم . در اینترنت هم خیلی سرچ کردم . ولی در همه جستجوها فقط یک چیز گفته می شد .
مشکل من این است که چطور می توان متن فارسی را در فرمول نوشت . مثلا فرمول تقسیم اگر بخواهیم یک فرمول را به صورت فارسی نوشت مثل کل سود دوران فروش تقسیم بر دوران فروش اقساطی را چطور می توان نوشت . در همه جستجو ها نوشته شده است که باید در قسمت insert\object\equation\style \define قسمت text را به فارسی و فونت مورد نظر خود را انتخاب کنیم ولی من این کار را کردم و مشکلم حل نشد . حتی گفته شده که با این کار برعکس نوشتن متن حل می شود ولی این طور نشد . لطفا مرا راهنمایی کنید .C:\Users\Majid\Desktop\Untitled.bmp

green_ice_hz
09-11-2012, 17:10
سلام دوستان، من یه چند تا فایل word دارم که وقتی میخوام بازشون کنم این پیغام رو میده : the file is crrupte , cannot be open! نرم افزاری هست که مشکلش رو بر طرف کنه؟

waltz
09-11-2012, 17:14
بچه ها می شه لطف کنید و یه کتاب منظورم ایبوک پی دی اف آموزش ورد 2007 بهم معرفی کنید که هم ساده باشه هم کاربردی؟
اگر هم آموزش خوبی از شرکت فارسی زبانی سراغ دارین معرفی کنید تا تهیه کنم،نمی خوام حرفه ای شم فقط می خوام یه سری
کارم رو خودم راس و ریس کنم

Dew Drop
10-11-2012, 01:16
سلام دوستان، من یه چند تا فایل word دارم که وقتی میخوام بازشون کنم این پیغام رو میده : the file is crrupte , cannot be open! نرم افزاری هست که مشکلش رو بر طرف کنه؟

سلام من میخوام تو Word بنویسم فارسی را جابجا مینویسه چیکار کنم
مثلا ( کرده تشکر ) مینویسه

سلام
احتمالاً مشکلتون به خاطر نصب نادرست زبان فارسی باشه!
زبان فارسی رو از کنترل پنل ریمو کنید و فایل ضمیمه رو دانلود و اجرا کنید ببینید مشکلتون حل میشه؟!

یک سوال دیگر داشتم

من موقع تایپ نمی دونم چه کلیدی را می زنم که یکدفعه ابزار track change ظاهر می شود ؟

2- چطور باید غیرفعال بشه ؟

کلیدهای ترکیبی Track Change کلیدهای Ctrl + Shift + E هستش.
ولی نمی دونم منظورتون اینه که Track change فعال میشه یا پنجره Track changes optios باز میشه؟!

kalantarahura
10-11-2012, 09:15
بچه ها می شه لطف کنید و یه کتاب منظورم ایبوک پی دی اف آموزش ورد 2007 بهم معرفی کنید که هم ساده باشه هم کاربردی؟
اگر هم آموزش خوبی از شرکت فارسی زبانی سراغ دارین معرفی کنید تا تهیه کنم،نمی خوام حرفه ای شم فقط می خوام یه سری
کارم رو خودم راس و ریس کنم

سلام.این کتاب 48 صفحه است که راجع به کلیات ورد توضیح داده:

این کتاب هم آموزش کامل ورد است:

rozh67
10-11-2012, 12:10
سلام دوستان
ببخشید من توی قسمت نمودار ها مشکل دارم
میخوام توی صفحه مختصات زیر علاوه بر نمودار آبی رنگ یه نمودار دیگه هم توی همین صفه اضافه کنم اما نمیدونم چطوری باید اینکارو انجام بدم
خواهشا راهنمایی کنید چون خیلی برام مهمه

قيوم پي سي
11-11-2012, 16:26
براي اينكه در ورد اعداد را فارسي بنويسي ابتدا به منوي آفيس دايره سمت چپ ورد بعد به قسمت word optins و بعد به advanced و بعدش هم به قسمت numeral گزينه هندي را انتخاب كنيد با اين كارتمام اعداد ورد به صورت فارسي نوشته مي شود حتي در فرمولهاي رياضي كه با ورد مي نويسي اما مشكلي كه اين روش داره اينه كه اگه اعداد انگليسي هم داشته باشي فارسي مي شه.
اين سوال را يك از دوستان پرسيده بود امامن بدون نقل قول نوشتم چون مدت زيادي هست نبودم روش كار را فراموش كردم شرمنده از دوستان

قيوم پي سي
11-11-2012, 16:38
سلام دوستان
میخوام توی صفحه مختصات زیر علاوه بر نمودار آبی رنگ یه نمودار دیگه هم توی همین صفه اضافه کنم اما نمیدونم چطوری باید اینکارو انجام بدم

دوست عزيز بايد نوع نمودار را عوض كن يعني ازنمودارهايي كه داراي 2شكل در يك نمودار يا بيشتر دارند انتخاب كني بستگي به نوع كارتون داره كه چه چارتي رو انتخاب كني

rozh67
11-11-2012, 16:46
دوست عزيز بايد نوع نمودار را عوض كن يعني ازنمودارهايي كه داراي 2شكل در يك نمودار يا بيشتر دارند انتخاب كني بستگي به نوع كارتون داره كه چه چارتي رو انتخاب كني

ممنون از جوابت دوست عزیز
حالا میشه بگید اگه من بخوام توی یه صفحه مختصات 2 یا 3 محور جدا رسم کنم باید کدوم قسمت رو انتخاب کنم
البته خودم چندتا رو امتحان کردم ولی توی اکثرشون فقط یه x گرفته میشه و فقط میتونی بر حسب اون x، دو یا سه تا y رسم کنی ولی من میخوام برای هر x یک y جداگانه در نظر بگیرم

قيوم پي سي
11-11-2012, 17:23
ممنون از جوابت دوست عزیز
حالا میشه بگید اگه من بخوام توی یه صفحه مختصات 2 یا 3 محور جدا رسم کنم باید کدوم قسمت رو انتخاب کنم
البته خودم چندتا رو امتحان کردم ولی توی اکثرشون فقط یه x گرفته میشه و فقط میتونی بر حسب اون x، دو یا سه تا y رسم کنی ولی من میخوام برای هر x یک y جداگانه در نظر بگیرم
وقتي كه روي خود نمودار دوبار كليك كني تمام تنظيمات اين نمودار ظاهر مي شه كه البته توي اكسل هست و اين رابطي هست بين ورد و اكسل كه از اونجا مي توني انواع نمودارها را انتخاب كني كه چه نوع نموداري را مي خواهي ايا داراي يك ستون يا يك شكل يا چندين شكل و ستون اما من خودم برخي از كارهايي را كه به صورت چارت بودن از نرم افزارهاي ديگري كه مخصوص اين كار بودند استفده كردم چون توي خود ورد چند مسئله بود كه نتوانستم حلشون كنم و من هم الان دقيقا متوجه نشدم كه شما منظورتون چيه و مي خواهي چه نوع چارتي بكشي اميدوارم توانسته باشم كمكتون كنم

nelahe
11-11-2012, 18:38

سلام
احتمالاً مشکلتون به خاطر نصب نادرست زبان فارسی باشه!
زبان فارسی رو از کنترل پنل ریمو کنید و فایل ضمیمه رو دانلود و اجرا کنید ببینید مشکلتون حل میشه؟!

کلیدهای ترکیبی Track Change کلیدهای Ctrl + Shift + E هستش.
ولی نمی دونم منظورتون اینه که Track change فعال میشه یا پنجره Track changes optios باز میشه؟!

سلام

Track Change فعال می شه (خط قرمز می کشد زیر متن) و می خوام خاموشش کنم

basketball
11-11-2012, 19:58
سلام
یک پرسش، شرمنده جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم
چطور میتونم صفحات وب رو طوری ذخیره کرد که پوشه ساخته نشه و فقط فایل نوشته باشه با عکس های مطلبش مثل MHTML
و میشه فقط کادر مطلب را اینطور سیو کرد و کامنت ها سیو نشه؟
بهترین ابزار ممکن را بگید ممنون میشم
سپاس

ask_bl
11-11-2012, 23:57
سلام
یک پرسش، شرمنده جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم
چطور میتونم صفحات وب رو طوری ذخیره کرد که پوشه ساخته نشه و فقط فایل نوشته باشه با عکس های مطلبش مثل MHTML
و میشه فقط کادر مطلب را اینطور سیو کرد و کامنت ها سیو نشه؟
بهترین ابزار ممکن را بگید ممنون میشم
سپاس
سلام
Ctrl+s و در قسمت Save as type گزینه Web Archive, single file رو انتخاب کنین
توی سیو کردن نمیتونین قسمتی رو مشخص کنین

kalantarahura
12-11-2012, 09:20
سلام دوستان

سلام .برای اینکه بتونیم نمودارهای بیشتری در یک پلات اضافه کنین بدین طریق عمل کنین:

در ورد وقتی که چارت موردنظر رو انتخاب کنین پنجره دیگری هم باز میشه که محیط اکسل است:

در قسمتی که نوشته
To resize chart data range, drag lower right corner of range

منظور اینه که اگر میخواین داده هاتونو زیاد یا کم کنین مستطیل آبی رنگی که اعداد رو در برگرفته را بزرگ یا کوچک کنین که به همین طریق میتونین چندین نوع داده وارد کرد و خطوط مختلفی بدست آورد.تنها کافیست بین دادهای مختلف یک ردیف فاصله بذارین.مثلا اگر بخوایم یه نمودار دیگه اضافه کنیم اینگونه عمل میکنیم:

شکل کاملا گویا است.
موفق باشید!!:sq_25::sq_25::sq_25::sq_25:

kalantarahura
12-11-2012, 09:32
سلام

Track Change فعال می شه (خط قرمز می کشد زیر متن) و می خوام خاموشش کنم

در پنجره Review در تب Tracking چندین گزینه موجود است:

در صورتی که می خواهید تغییرات خود را نهایی کنید، گزینه Final را انتخاب کنید. در این صورت خواهید دید که همه Track Changesها که به رنگ قرمز نوشته شده بودند، به سند اضافه شده و حالت عادی به خود می گیرند.فرم Original نیز حالت اولیه سند را نشان می دهد. دو گزینه Final Showing Markup و Original Showing Markup نیز حالت اولیه و نهایی را به همراه تغییرات با رنگ قرمز نشان می دهند.

mehrdad_a
12-11-2012, 22:17
با سلام خدمت اساتید
من آفیس 2007 نصب دارم رو سیستمم ولی گزینه کپی و پیست کار نمیکنه ولی cut کار میکنه جالبه که تو اکسل و پاورپوینت مشکل نداره تو رو خدا یکی کمک کنه
ممنون

Dew Drop
12-11-2012, 23:34
با سلام خدمت اساتید
من آفیس 2007 نصب دارم رو سیستمم ولی گزینه کپی و پیست کار نمیکنه ولی cut کار میکنه جالبه که تو اکسل و پاورپوینت مشکل نداره تو رو خدا یکی کمک کنه
ممنون

سلام
تو Run بنویسید winword.exe /a ببینید اینجام همین مشکل رو دارید؟
اگه اینجا این مشکل رو نداشته باشید به احتمال زیاد مشکل به خاطر add-ins هایی باشه که تو ورد نصب شدن و اگه اون ها رو غیرفعال یا حذف کنید مشکل حل میشه.

nicholas206
13-11-2012, 01:10
سلام
من قبلا هم این سوالو پرسیده بودم (شاید یه سال قبل) اما کسی جواب درستی بهم نداد.... چطور میشه تو ورد تو قسمت shapes بجز مواردی که هست شکل های دیگه اضافه کرد ؟

جناب مهندس
13-11-2012, 11:12
سلام

توی نرم افزار Word، چطور میتونم شماره گذاری رو از صفحه ی مثلاً 5 شروع کنم؟
هر کاری میکنم، شماره گذاری از صفحه ی اول شروع میشه. ولی میخوام صفحه ی پنجم بشه 1، صفحه ششم بشه 2 و...

لطفاً راهنمایی بفرمائید.

fa1387
13-11-2012, 13:09
با سلام و خسته نباشید : لطفا اگر زحمتی نیست مرا راهنمایی کنید یک جزوه بیست صفحه ی دارم می خواهم در صفحات 1 و 2 آن واتر مارک زده نشود ولی در صفحات بعدی واتر مارک بر روی صفحات بیفتد لطفا راهنمایی فرماید. با تشکر کمان

Dew Drop
14-11-2012, 11:11
سلام

هر کاری میکنم، شماره گذاری از صفحه ی اول شروع میشه. ولی میخوام صفحه ی پنجم بشه 1، صفحه ششم بشه 2 و...

لطفاً راهنمایی بفرمائید.

سلام

ایجاد شماره صفحات مختلف در یک سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Dew Drop
14-11-2012, 11:12
با سلام و خسته نباشید : لطفا اگر زحمتی نیست مرا راهنمایی کنید یک جزوه بیست صفحه ی دارم می خواهم در صفحات 1 و 2 آن واتر مارک زده نشود ولی در صفحات بعدی واتر مارک بر روی صفحات بیفتد لطفا راهنمایی فرماید. با تشکر کمان

سلام
برای این کار باید سکشن ایجاد کنید.برای دوصفحه اول که نمی خواید واترمارک داشته باشن این کار رو انجام بدید
برید به Page layout و Break>Next Page و دوبار کلیک کنید تا دوصفحه ابتدای متنتون قرار بگیره
بعد واتر مارک موردنظر رو قرار بدید.
برید به صفحه سوم که می خواید واتر مارک از این صفحه شروع بشه
بالای صفحه کلیک کنید تا نوار هد ظاهر بشه
بعد از قسمت منوی Design گزینه Link to previous رو غیرفعال کنید.
بعد در حالی که قسمت ایجاد هدر فعاله,برید به صفحه اول رو واتر مارک کلیک کنید تا انتخاب بشه
روش کلیک راست کنید و Cut رو بزنید و تمام!!!

kalantarahura
14-11-2012, 11:21

سلام. دو صفحه مورد نظر را با Section Break از بقیه صفحات جدا کنین.خود دو صفحه را نیز با Section Break از هم جدا کنین.Watremark مورد نظر را انتخاب کنین.سپس به صفحه اول (صفحه ای که میخواین واترمارک نداشته باشه) برین.در بالای صفحه دوبار کلیک کنید تا حالت Header فعال بشه.در منو ابزار Header and Footer Tools ظاهر میشه.تیک Different First Page رو بزنین.خواهید دید که واتر مارک این صفحه محو میشه.این کارو واسه صفحه دوم هم انجام بدین تا به هدفتون برسین.موفق باشین!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ویرایش:

وقتی داشتم جواب میدادم هنوز پستی زده نشده بود.میخواستم روش دیگر رو هم بنویسم که Dew Drop عزیز جواب داده بودن!!

nelahe
14-11-2012, 11:32
سلام

من تعداد زیادی برگه «مدرک یا همون گواهینامه برای یک کلاس آموزشی» دارم و قرار است برای هر هنرجو اسامی و مشخصات وارد شود

چه نرم افزاری را پیشنهاد می کنید

2- من تعداد زیاد فایل ورد دارم برای چند سال

چطور این ها را بایگانی کنم

من به صورت ماهیانه اینکار را کردم اما می خوام ببینم چه راهی نرم افزاری چیزی معرفی می کنید برای این کار

برای نگهداری فایل های چند ساله یا حداقل یک سال

kalantarahura
14-11-2012, 11:43
سلام

لطفاً راهنمایی بفرمائید.

سلام.دوست من یه این سوال بارها جواب داده شده.صفحات قبلی را جستجو کنید.اساس کارش بر حسب Section Break است که بارها Dew Drop ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ناظر انجمن نرم افزاری توضیحات مبسوطی داده اند

fa1387
14-11-2012, 15:01
با سلام و خسته نباشید به همه اعضای انجمن از شما ممنون هستم به خاطر پاسخ سوال قبلی من یک مشکل دارم کار با استایل ها را تا حدودی بلدم ولی چون روی کتب کار می کنم نیازمندم که استایل ها را بصورت کامل و پیشرفته یاد بگیرم آیا کسی می تواند در مورد ساختن استایل های جدید و تعریف قسمتهای آن مرا راهنمایی کند هر چه گشتم چیز بدرد بخوری نبود یا یک سایت یا فیلم آموزشی به من معرفی کند در همه قسمت ها بصورت پیش پا افتاده و فقط از استایل های جاری ورد استفاده کرده اند .آیا کسی می تواند آموزش کامل و جامع کار با استایل ها را بصورت یک فایل Pdf همراه با تصویر بگذار ممنون می شوم الان حدود پنج ماه است من دنبال این آموزش هستم با آرزوی موفقیت برای همه شما در عرصه های مختلف با تشکر کمان

SPIRIT PALST III
14-11-2012, 17:44
وقتی ورد رو باز می کنم و مثلا یه متن رو که چند صفحه داره روی صفحه 10 به عنوان مثال می برم و بعد ورد رو minimize می کنم صفحه میاد روی صفحه 1

باید چیکار کرد که بعد از Minimize صفحه تغییر نکنه؟؟

در ضمن وقتی ورد رو باز میکنم عنوان فایلی که باز کردم در بالای ورد قرمز رنگ میشه و میگه که product activation failed آیا مشکل بالا به کرک آفیس ربط داره؟

مرسی...

waltz
14-11-2012, 18:43
با سلام

بچه‌ها چه جوری می‌شه رنگ همهٔ صفحات رو به یه رنگ خاص اختصاص داد یکی رو نه، اصلا دستش نزنی در قسمت page layout> page color ممنون اگه بتونید کمکم کنید

silhouette
14-11-2012, 22:53
من یه مقاله دارم میخوام 4صفحه اولش با حروف ابجد شماره گذاری بشه و از صفحه پنجم هم از یک الی آخر این چند خط پایین رو خوندم ولی خیلی گنگ و غیر فهمه میخوام یکی باشه که مفصل تر توضیح بده
ورد 2007 :

ايجاد سكشن جديد از طريق سربرگ Page layout و دكمه Break‌ و گزينه Next Page
كليك در سكشن اول و وارد كردن شماره صفحه به هر صورت خاص
كليك در سكشن بعدي و دابل كليك در قسمت شماره صفحه جهت فعال شدن Header and footer
غيرفعال كردن گزينه Link to previous از طريق نوار ابزار Header and footer و دكمه مربوطه
انتخاب حالت شماره گذاري جديد از دكمه Page number و گزينه Format page number همان نوارابزار

اگر هم ميخواهيد كه شماره صفحه از ابتدا شروع شود (مثلا از شماره 1 يا از الف) بايستي پس در همان مرحله آخر گزينه Start at را روي 1 تنظيم كنيد

ask_bl
15-11-2012, 01:01
من یه مقاله دارم میخوام 4صفحه اولش با حروف ابجد شماره گذاری بشه و از صفحه پنجم هم از یک الی آخر این چند خط پایین رو خوندم ولی خیلی گنگ و غیر فهمه میخوام یکی باشه که مفصل تر توضیح بده
ورد 2007 :

ايجاد سكشن جديد از طريق سربرگ Page layout و دكمه Break‌ و گزينه Next Page
كليك در سكشن اول و وارد كردن شماره صفحه به هر صورت خاص
كليك در سكشن بعدي و دابل كليك در قسمت شماره صفحه جهت فعال شدن Header and footer
غيرفعال كردن گزينه Link to previous از طريق نوار ابزار Header and footer و دكمه مربوطه
انتخاب حالت شماره گذاري جديد از دكمه Page number و گزينه Format page number همان نوارابزار

اگر هم ميخواهيد كه شماره صفحه از ابتدا شروع شود (مثلا از شماره 1 يا از الف) بايستي پس در همان مرحله آخر گزينه Start at را روي 1 تنظيم كنيد

آموزش تصویری:

omid-p30
15-11-2012, 10:37
سلام.

آقا من در لیستی که از آرشیو فیلم هام و سال مربوطشون تهیه کردم، در تصویر زیر، میخوام ستون مربوط به سال ها رو مثلا ببرم سمت راست صفحه و یا کمی بیشتر به راست متمایل کنم.

چطور میتونم این کار رو انجام بدم ؟ جدولی چیزی هم نمیخوام بکشم، لیستم میخوام به همین صورت ساده باشه.

ممنون.

kalantarahura
15-11-2012, 15:32
وقتی ورد رو باز می کنم و مثلا یه متن رو که چند صفحه داره روی صفحه 10 به عنوان مثال می برم و بعد ورد رو minimize می کنم صفحه میاد روی صفحه 1

باید چیکار کرد که بعد از Minimize صفحه تغییر نکنه؟؟

در ضمن وقتی ورد رو باز میکنم عنوان فایلی که باز کردم در بالای ورد قرمز رنگ میشه و میگه که product activation failed آیا مشکل بالا به کرک آفیس ربط داره؟

مرسی...

سلام.دوست من وقتی شما مثلا صفحه 10 میرین یک کلیک هم روی یکی از خطهای صفحه 10 بکنین .به همین سادگی

omid-p30
15-11-2012, 15:34

مرسی...

آره دیگه، کرکش از کار افتاده.

kalantarahura
15-11-2012, 15:38
سلام.

آقا من در لیستی که از آرشیو فیلم هام و سال مربوطشون تهیه کردم، در تصویر زیر، میخوام ستون مربوط به سال ها رو مثلا ببرم سمت راست صفحه و یا کمی بیشتر به راست متمایل کنم.

چطور میتونم این کار رو انجام بدم ؟ جدولی چیزی هم نمیخوام بکشم، لیستم میخوام به همین صورت ساده باشه.

ممنون.

سلام.دوست من اگر بین سال و نام فیلم با Space فاصله گذاشتین فکر نکنم بشه کاریش کرد.اگر قبلا Table بوده (که این طور هم به نظر میره) و حاشیه ها رو محو کردین میتونین به کمک خط کش یا جابجایی حاشه ها (Border) به خواستتون برسین

omid-p30
15-11-2012, 15:43
سلام.دوست من اگر بین سال و نام فیلم با Space فاصله گذاشتین فکر نکنم بشه کاریش کرد.اگر قبلا Table بوده (که این طور هم به نظر میره) و حاشیه ها رو محو کردین میتونین به کمک خط کش یا جابجایی حاشه ها (Border) به خواستتون برسین

نه، هیچ Table نبوده، با همون Space فاصله گذاشتم.

در این حالت هم بالاخره ولی فکر کنم باید یه راهی باشه.

نمیشه همین ها رو وارد جدول کنم، و بعد ببرم به راست و بعد جدول رو کامل پاک کنم تا باز به همین صورت در بیاد ؟ اگر میشه ممکنه مراحلش رو کامل توضیح بدید ؟

ask_bl
15-11-2012, 15:57
نه، هیچ Table نبوده، با همون Space فاصله گذاشتم.

در این حالت هم بالاخره ولی فکر کنم باید یه راهی باشه.

نمیشه همین ها رو وارد جدول کنم، و بعد ببرم به راست و بعد جدول رو کامل پاک کنم تا باز به همین صورت در بیاد ؟ اگر میشه ممکنه مراحلش رو کامل توضیح بدید ؟
شما باید به جای استفاده از Space از دکمه Tab استفاده میکردین، بعدش میتونستین Select All کنین و از قسمت Ruler یه Left Tab بذارین.

kalantarahura
15-11-2012, 16:14
با سلام و خسته نباشید به همه اعضای انجمن از شما ممنون هستم به خاطر پاسخ سوال قبلی من یک مشکل دارم کار با استایل ها را تا حدودی بلدم ولی چون روی کتب کار می کنم نیازمندم که استایل ها را بصورت کامل و پیشرفته یاد بگیرم آیا کسی می تواند در مورد ساختن استایل های جدید و تعریف قسمتهای آن مرا راهنمایی کند هر چه گشتم چیز بدرد بخوری نبود یا یک سایت یا فیلم آموزشی به من معرفی کند در همه قسمت ها بصورت پیش پا افتاده و فقط از استایل های جاری ورد استفاده کرده اند .آیا کسی می تواند آموزش کامل و جامع کار با استایل ها را بصورت یک فایل Pdf همراه با تصویر بگذار ممنون می شوم الان حدود پنج ماه است من دنبال این آموزش هستم با آرزوی موفقیت برای همه شما در عرصه های مختلف با تشکر کمان

سلام.ایا این پست را هم مطالعه کردین و باز هم کافی نبوده:

آیا تا حالا فیلم آموزشی Lynda Word 2010 Essential Training + New Features را دیده اید.این محصول اموزش کامل ورد است.لینک دانلودش هم در سایتهای همسایه براحتی گیر میاد.حدود 800-900 مگ است.

البته لازم به ذکر است که نمونه همچین محصولی به زبان پارسی نیز موجود است که البته رایگان نیست و باید هزینه ای متقبل شوید.نسخه Demo مربوط به Word 2010 را براتون میذارم.اگر مفید بود میتونین خریداری کنید. با صدا و متن فارسی، چندرسانه ای، شبیه سازی شده، تصویری و تعاملی است.

موفق باشین

farnama2
16-11-2012, 12:48
سلام من یه مشکل دارم

من می خوام یه کسر بنویسم که صورت و مخرجش یا اندیس داره یا توان

وقتی equation میذاری بعد نمیشه مثلا تو صورت کسر بیای بنویسی x به توان 2 . نمی دونم چرا اما ورد غیر فعال میکنه اندیس و توان رو

راستی ورد 2010 هم دارم

kalantarahura
16-11-2012, 15:18
سلام من یه مشکل دارم

من می خوام یه کسر بنویسم که صورت و مخرجش یا اندیس داره یا توان

وقتی equation میذاری بعد نمیشه مثلا تو صورت کسر بیای بنویسی x به توان 2 . نمی دونم چرا اما ورد غیر فعال میکنه اندیس و توان رو

راستی ورد 2010 هم دارم

سلام.دوست من وقتی Equation را انتخاب میکنین در نوار ابزار یک تب به نام Equation Tools باز میشه که تمام امکانات لازم در انجا تعبیه شده و در قسمت ex میتونین اندیس مورد نظر رو انتخاب و در داخل ان عدد یا حرف مورد نظرتون را بنویسین.برای نمونه یک عکس براتون میذارم.

موفق باشین!!!

جناب مهندس
16-11-2012, 19:44
سلام

ایجاد شماره صفحات مختلف در یک سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
ممنون از پاسخ شما.

یه سوال دیگه هم دارم:
من یه مقاله 50 صفحه ای نوشتم. هر کلمه تخصصی رو select کردم و با فشردن Alt+Ctrl+F اصطلاح انگلیسیش رو در foot note نوشتم. حالا مشکل اینجاست که شماره ی foot note ها از صد تا هم بیشتر شده!
میخوام هر صفحه، شماره foot note هاش هم ریست بشه و از 1 شروع بشه. چیکار کنم؟

mehdi_7070
17-11-2012, 00:34
سلام
ممنون از پاسخ شما.

یه سوال دیگه هم دارم:
من یه مقاله 50 صفحه ای نوشتم. هر کلمه تخصصی رو select کردم و با فشردن Alt+Ctrl+F اصطلاح انگلیسیش رو در foot note نوشتم. حالا مشکل اینجاست که شماره ی foot note ها از صد تا هم بیشتر شده!
میخوام هر صفحه، شماره foot note هاش هم ریست بشه و از 1 شروع بشه. چیکار کنم؟

به این مسیر بروید:

قسمت Numbering را روی Restart each page بگذارید.

fa1387
17-11-2012, 08:59
با سلام و خسته نباشید از این که این قدر، وظیفه شناس هستید و به موقع جواب سوال ها را می دهید کمال تشکر را دارم . بله فیلم آموزشی آقای وصالی را سال گذاشته گرفته ام و استفاده کرده ام ولی اطلاعاتی را که من می خواهم به من نمی دهد وقتی شما استایل نرمال خود ورد که داده است باز می کنید اطلاعات آن با آن استایلی که خود ما درست می کنیم یکی نمی شود استایلی که ما می خواهیم ایجاد کنیم برای هدینگ ها است نه برای نرمال در استایل نرمال ورد فقط دو گزینه Name و گزینه style for following paragraph فعال است و در قسمت پایین آن هم فقط سه گزینه وجود دارد. من آموزش کامل ورد را نیاز ندارم فقط آموزش کامل استایل ها به زبان فارسی باشد . امیدوارم همیشه و در همه مرحله زندگی موفق و موید باشید

waltz
17-11-2012, 12:22
بچه‌ها لطفا می‌شه راهنماییم کنید که چطور می‌تونم رنگ تمامی صفحات رو به یه رنگ اختصاص بدم چند صفحه رو نه؟ آخه وقتی رنگ رو عوض می‌کنم همشون یه رنگ می‌شه، من نمی‌خوام اینجوری شه

___
17-11-2012, 20:17
سلام دوستان
می خواستم بدونم راهی هست که بتونم توی word بین دو خط اصلی خط کشی کنم؟ مثلا یه متن انگلیسی دارم و می خوام زیر هر سطر دو تا خط گذاشته بشه که بعد از پرینت بتونم ترجمه ی اون متن رو به 2 زبان دیگه بتونم بنویسم و دیگه مجبور نباشم خودم بیام بین هر سطر بصورت دستی خط کشی کنم.

یه چیزی مثل این

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

البته نمی خوام خودم مثل این underline تایپ کنم چون متن خیلی طولانیه و خیلی طول میکشه اگه بخوام اون کارو کنم. میخوام طوری باشه که بصورت اتومات اون کار انجام بشه.

kalantarahura
18-11-2012, 09:01
سلام دوستان
می خواستم بدونم راهی هست که بتونم توی word بین دو خط اصلی خط کشی کنم؟ مثلا یه متن انگلیسی دارم و می خوام زیر هر سطر دو تا خط گذاشته بشه که بعد از پرینت بتونم ترجمه ی اون متن رو به 2 زبان دیگه بتونم بنویسم و دیگه مجبور نباشم خودم بیام بین هر سطر بصورت دستی خط کشی کنم.

یه چیزی مثل این

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

البته نمی خوام خودم مثل این underline تایپ کنم چون متن خیلی طولانیه و خیلی طول میکشه اگه بخوام اون کارو کنم. میخوام طوری باشه که بصورت اتومات اون کار انجام بشه.

سلام.تمام متن رو انتخاب کن سپس به قسمت Border and Shading در منوی Paragraph برو و در انجا گزینه Inside Horizontal Border رو انتخاب کن

kalantarahura
18-11-2012, 09:28
بچه‌ها لطفا می‌شه راهنماییم کنید که چطور می‌تونم رنگ تمامی صفحات رو به یه رنگ اختصاص بدم چند صفحه رو نه؟ آخه وقتی رنگ رو عوض می‌کنم همشون یه رنگ می‌شه، من نمی‌خوام اینجوری شه

سلام.کمی گنگ سوال کردین.شما میخواین رنگ تمام صفحات یک ورد رو یکرنگ کنین یا قصد دارین رنگ یکسری از صفحات رو عوض کنین.
اگر میخواین همه رو یکرنگ کنین از قسمت Insert و گزینه Page Color این امر ممکن است.
ولی برای اینکه بخواین رنگ چند صفحه خاص رو عوض کنین، چندین جا جستجو کردم ولی همه جا گفته شده که Word همچین قابلیتی متاسفانه نداره ولی چند راه حل گفته بودن از جمله:

در صفحه مورد نظرتون از منوی Insert تب Illustration در قسمت Shapes شکل مستطیل را انتخاب کن و سایز ان را به اندازه کل صفحه انتخاب کن. رنگ مورد نظرتون رو در قسمت Shape Fill انتخاب کن و Shape Outline را هم No Fill انتخاب کن.سپس در قسمت Text Wrapping گزینه Behind Text رو انتخاب کن.
این شکل رو میتونین در صفحات مد نظرتون کپی کنین.
موفق باشین

kalantarahura
18-11-2012, 09:32
با سلام و خسته نباشید از این که این قدر، وظیفه شناس هستید و به موقع جواب سوال ها را می دهید کمال تشکر را دارم . بله فیلم آموزشی آقای وصالی را سال گذاشته گرفته ام و استفاده کرده ام ولی اطلاعاتی را که من می خواهم به من نمی دهد وقتی شما استایل نرمال خود ورد که داده است باز می کنید اطلاعات آن با آن استایلی که خود ما درست می کنیم یکی نمی شود استایلی که ما می خواهیم ایجاد کنیم برای هدینگ ها است نه برای نرمال در استایل نرمال ورد فقط دو گزینه Name و گزینه style for following paragraph فعال است و در قسمت پایین آن هم فقط سه گزینه وجود دارد. من آموزش کامل ورد را نیاز ندارم فقط آموزش کامل استایل ها به زبان فارسی باشد . امیدوارم همیشه و در همه مرحله زندگی موفق و موید باشید

سلام.متاسفانه نتونستم جز اون منابعی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])که ذکر کردم مطلب جامع تری پیدا کنم. احتمالا مجبور باشین با استفاده از منابع خارجی و روش آزمون و خطا به خواستتون برسین

nelahe
18-11-2012, 10:22
سلام

برای تبدیل یک صفحه ورد word به یک عکس (البته مثل خودش رنگی یا سیاه و سفید) چکار باید کرد

البته من Microsoft office Document image writer استفاده کردم

اما خیلی جالبه که فایل را به صورت سیاه و سفید تبدیل می کنه !!!

نمی دونم تنظیماتی دارد یا اینکه کلاً نمی تواند این کار را انجام بدهد

kalantarahura
18-11-2012, 10:40
سلام

برای تبدیل یک صفحه ورد word به یک عکس (البته مثل خودش رنگی یا سیاه و سفید) چکار باید کرد

البته من Microsoft office Document image writer استفاده کردم

ساده ترین و البته بهترین را استفاده از Universal Document Converter میباشد.در لینک زیر هم لینک دانلود آن است و هم نحوه کار با ان:

البته لینک دانلود آن نسخه دمو هست ولی در سایتهای همسایه یا در خود سایت P30World میتوانید نسخه کامل انرا دانلود کنین

nelahe
19-11-2012, 10:12
سلام

چرا این اتفاق می افتد

من Microsoft office Document image writer استفاده کردم

kalantarahura
19-11-2012, 11:04
سلام

چرا این اتفاق می افتد

طبق گفته ماکروسافت سیاه و سفید بودن برای تشخیص OCR خطای کمتری ایجاد میکند.البته طبق منبعی که براتون در پایین اورده ام میتوان رنگی هم اسکن کرد:

این PDF هم میتونه درباره تنظیماتش کمکتون کنه

ssass
19-11-2012, 15:26
سلام به همگی
از کجا میشه همه Add-ons های وورد در هر زمینه ای رو پیدا کرد؟

kalantarahura
19-11-2012, 17:01
سلام به همگی
از کجا میشه همه Add-ons های وورد در هر زمینه ای رو پیدا کرد؟

سلام.فکر نکنم همچین چیزی ممکن باشه.معمولا نرم افزارهای مرتبط با متن و PDF ممکنه بعد از نصب، Add-in هم داشته باشند که خودکار در حین نصب به افیس اضافه میشن ولی اینکه بخواین در همه زمینه ها دانلود کنین امکان پذیر نیست چون مثل مرورگر FireFox نیست که سایتی مختص به افزونه داشته باشه.بنابراین در جستجوی این کار نباشین.

omid-p30
20-11-2012, 16:01
سلام.

آقا من در این لیستی که عکسش رو گذاشتم میخوام کل جدول حذف بشه و فقط خود لیست باقی بمونه. چطور میشه جدول رو حذف کرد ؟

ممنون.

nelahe
21-11-2012, 11:15
طبق گفته ماکروسافت سیاه و سفید بودن برای تشخیص OCR خطای کمتری ایجاد میکند.البته طبق منبعی که براتون در پایین اورده ام میتوان رنگی هم اسکن کرد:

این PDF هم میتونه درباره تنظیماتش کمکتون کنه

سلام

مرسی زحمت کشیدید

این ها در مورد اسکن کردن هستش

من پرینتی که در قسمت پرینترها نصب شده است را می گویم

nelahe
21-11-2012, 11:17

mortezzza
21-11-2012, 21:12
سلام. من يه فايل ورد دارم كه بعد از سيو كردن روز بعد اومدم بازش كنم ولي ارور ميده. فايل پروژه دانشگام هست خيلي زحمت كشيدم براي تايپش همش فرموله با 2010 سيو كردمش.پسوندش docx هست. اين خطا رو ميده:

The Office Open XML file cannot be opened because there are problems with the contents
اگه ميشه كمكم كنيد.
اين هم لينك فايل لطفا كمك كنيد.

ask_bl
21-11-2012, 22:54
سلام.

آقا من در این لیستی که عکسش رو گذاشتم میخوام کل جدول حذف بشه و فقط خود لیست باقی بمونه. چطور میشه جدول رو حذف کرد ؟

ممنون.

سلام
جدول رو انتخاب کنین
از Layout> Convert to Text> Tabs

kalantarahura
22-11-2012, 12:47
سلام. من يه فايل ورد دارم كه بعد از سيو كردن روز بعد اومدم بازش كنم ولي ارور ميده. فايل پروژه دانشگام هست خيلي زحمت كشيدم براي تايپش همش فرموله با 2010 سيو كردمش.پسوندش docx هست. اين خطا رو ميده:

The Office Open XML file cannot be opened because there are problems with the contents
اگه ميشه كمكم كنيد.
اين هم لينك فايل لطفا كمك كنيد.

سلام.دوست من به نظر میرسه فایل شما corrupt شده.تنها کار باقی مانده اینه که شما ابتدا یک ورد خالی باز کنید سپس در حالی که فایل مورد نظرتون را Highlight کرده اید این مسیر را برید:
File->Open
در پنجره باز شده در کنار دکمه Open یک فلش کوچک قرار دارد.انرا بزنید و گزینه Open and Repair را انتخاب کنید.

امیدوارم بشه از این طریق repair کنین.

در نهایت اگر باز هم نشد دوباره به پنجره Open بیاد و در قسمت Files of type گزینه Recover text from any file را انتخاب کنین.

بدین طریق شما یکسری از فرمتها (formatting ) را از دست میدین ولی بهتر از اینه که کل فایلتون رو از دست بدین.
در جایی خواندم که اگر با نرم افزار OpenOffice باز کنین شاید جواب بده
اینم منبعش

بعضی ها هم نرم افزارهای Office Repair رو پیشنهاد میکنند.که میتونین انهارو هم امتحان کنین.هرچند بعید میدونم کاری بتونند انجام بدند اگر مراحل بالا هم جواب نده.

kalantarahura
22-11-2012, 13:11
سلام

مرسی زحمت کشیدید

این ها در مورد اسکن کردن هستش

من پرینتی که در قسمت پرینترها نصب شده است را می گویم

سلام دوست من، منم دقیقا کاربرد همین رو براتون گفتم!!

علت سیاه سفید شدن همین بود.ولی رنگی هم میشه گرفت (طبق گفته خود سایت مایکروسافت)

ehbas
22-11-2012, 20:05
سلام به همگی
یک سوال

من توی یه فایل word متن فارسی دارم و برخی کلمات انگلیسی، حالا می خوام به صورت اتوماتیک تمام کلمات انگلیسی را انتخاب کنم و نوع فونت و اندازشون رو تبدیل کنم به Times و 12 مثلاٌ.

خوب چه کنم؟

البته اینجا یه روشی گفته

ولی من فونت کلمات فارسیم درسته کاری بهش ندارم. فقط میخوام انگلیسی ها رو تغییر بدم. اما با این روش نمیشه چون فارسی هام هم بهم میریزه

کسی روش دیگه ای بلده؟

ممنون

kalantarahura
22-11-2012, 20:28
سلام به همگی
یک سوال

من توی یه فایل word متن فارسی دارم و برخی کلمات انگلیسی، حالا می خوام به صورت اتوماتیک تمام کلمات انگلیسی را انتخاب کنم و نوع فونت و اندازشون رو تبدیل کنم به Times و 12 مثلاٌ.

خوب چه کنم؟

البته اینجا یه روشی گفته

ولی من فونت کلمات فارسیم درسته کاری بهش ندارم. فقط میخوام انگلیسی ها رو تغییر بدم. اما با این روش نمیشه چون فارسی هام هم بهم میریزه

کسی روش دیگه ای بلده؟

ممنون

سلام.شما تمام متن رو انتخاب کنین.سپس کلیک راست کنین و گزینه Font رو انتخاب کنین.در پنجره باز شده در قسمت Latin Text فونت مورد نظر و اندازه اش را انتخاب کنبن و OK کنین.همه فونتهای لاتین تغییر میکنند و فونتهای فارسی ثابت خواهند بود.

rouhallah
22-11-2012, 21:45
به نام خدا
سلام دوستان

می‌دونم سالی یه بار میام :دی.
اما این که میام اینجا از همه جای دیگه تو حل مشکلات کمک می‌کنه :پی

بگذریم
مشکل الان من اینه که می‌خوام این نمودار یا چارت یا هر چیزی دیگه که شما اسمش رو می‌ذارید رو تو word بسازم
اما نمی‌دونم با کدوم قسمت می‌شه همچین چیزی ساخت

البته من تو قسمت smart art
تو بخش cycle
text cycle رو انتخاب کردم
اما تو این قسمت متن جلوی فلش‌ها قرار داره و من طبق شکل بالا می‌خوام روی فلش متن رو داشته باشم

ممنون می‌شم کمک کنید :)

mo.mo
25-11-2012, 13:20
سلام.
من دوتا سوال داشتم:
1- من برای شماره گذاری زیر بخش ها از Heading 3، Heading 2 و Heading 1 استفاده میکنم. Heading اول و دوم درست کار میکنن ولی Heading سوم شماره گذاری رو از 1-1-1 شروع میکنه. میخواستم بدونم چه جوری میتونم درستش کنم تا ادامه ی همون Heading اول و دوم باشه.

2- با استفاده از citation یه سری Refrence اضافه کردم. وقتی insert bibliography ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) میزنم، مراجع رو با حروف الفبا مرتب میکنه. من میخوام با استفاده ترتیب اومدنشون تو مقاله اونارو مرتب کنه.
ممنون.

mohsen_blid
25-11-2012, 22:39
سلام خدمت دوستان
من یه مشکل با ورد دارمک اونم این که فرمش بهم ریخته چطور می تونم به تنظیمات اولیه برش گردونم
مشکل اینه که به جای اینکه یک صفحه باشه دو صفحه دو صفحه نمایش می ده
نم یدونم چکارش کنم

Darya-eng
26-11-2012, 09:36
به نام خدا
سلام دوستان

می‌دونم سالی یه بار میام :دی.
اما این که میام اینجا از همه جای دیگه تو حل مشکلات کمک می‌کنه :پی

بگذریم
مشکل الان من اینه که می‌خوام این نمودار یا چارت یا هر چیزی دیگه که شما اسمش رو می‌ذارید رو تو word بسازم
اما نمی‌دونم با کدوم قسمت می‌شه همچین چیزی ساخت

البته من تو قسمت smart art
تو بخش cycle
text cycle رو انتخاب کردم
اما تو این قسمت متن جلوی فلش‌ها قرار داره و من طبق شکل بالا می‌خوام روی فلش متن رو داشته باشم

ممنون می‌شم کمک کنید :)

از منوی Insert>>Shapes میتونید شکل مورد نظر را رسم کنید وبرای انحنا دادن به شکل می توانید شکلی که رسم کردید را انتخاب واز منوی format>>edite shape به نقاطی که باید قوس دار بشن گیره اضافه کنید وشکل ساده را به یک منحنی تبدیل کنید

سلام خدمت دوستان
من یه مشکل با ورد دارمک اونم این که فرمش بهم ریخته چطور می تونم به تنظیمات اولیه برش گردونم
مشکل اینه که به جای اینکه یک صفحه باشه دو صفحه دو صفحه نمایش می ده
نم یدونم چکارش کنم

فکر میکنم از منوی viewاگر روز one pageکیلیک کنید وبعد روی 100% کیلیک کنید مشکل حل میشه

LORD0098
26-11-2012, 10:49
از منوی Insert>>Shapes میتونید شکل مورد نظر را رسم کنید وبرای انحنا دادن به شکل می توانید شکلی که رسم کردید را انتخاب واز منوی format>>edite shape به نقاطی که باید قوس دار بشن گیره اضافه کنید وشکل ساده را به یک منحنی تبدیل کنید

با تشکر از جناب Darya-eng برای کمک کردنش، ولی من برای امتحان هر کاری کردم درست نشد لطفا اگه میشه مشخصی کنید در تصویر پایین سمت راست در شکل (فلش سبز رنگ)کدومو انتخاب می کنیدو در هنگام انتخاب کردن از Shape گزینه Edit (فلش قرمز رنگ)برای من فعال نمیشه .
باز هم ممنون از راهنماییت .

favfavfav
26-11-2012, 16:15
من تعداد بسیار زیادی ایمیل رو در یک فایل ورد جمع اوری کردم. این لیست رو همیشه اپدیت کردم و بعضی از ایمیل ها دو یا چند بار تکرار شدن. من هم نمی خوام به یک ادرس، دوبار ایمیل تکراری بفرستم. ایا راهی وجود داره که بتونم ادرس های مشابه رو پیدا و حذف کنم؟ این رو هم بگم که هر ایمیل در یک سطر جدید نیستش و هر پاراگرف شامل حدود 70 ادرس ایمیل هست.

Darya-eng
26-11-2012, 17:25
با تشکر از جناب Darya-eng برای کمک کردنش، ولی من برای امتحان هر کاری کردم درست نشد لطفا اگه میشه مشخصی کنید در تصویر پایین سمت راست در شکل (فلش سبز رنگ)کدومو انتخاب می کنیدو در هنگام انتخاب کردن از Shape گزینه Edit (فلش قرمز رنگ)برای من فعال نمیشه .
باز هم ممنون از راهنماییت .

خواهش میکنم در این عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مورد نظر را با فلش نشان دادم باانتخاب شکل رسم شده گزینه Edit فعال می شود البته برای بعضی از اشکال

من تعداد بسیار زیادی ایمیل رو در یک فایل ورد جمع اوری کردم. این لیست رو همیشه اپدیت کردم و بعضی از ایمیل ها دو یا چند بار تکرار شدن. من هم نمی خوام به یک ادرس، دوبار ایمیل تکراری بفرستم. ایا راهی وجود داره که بتونم ادرس های مشابه رو پیدا و حذف کنم؟ این رو هم بگم که هر ایمیل در یک سطر جدید نیستش و هر پاراگرف شامل حدود 70 ادرس ایمیل هست.

با ctrl+f تکراریها را میتونید پیدا کنید
ورد را باز کنید وبا فشردن همزمان کلید ctrl+f ایمیل را در کادر Find with تایپ کنید وبررروی Find in کیلیک کنید
البته میتونید در اکسل ایمیلهارا کپی پیست کنید وبا تایپ یک فرمول خانه های تکراری را رنگی کنید(با سرچ در اینترنت میتونید فرمولش را پیدا کنید)