PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

shvalaie
15-07-2007, 21:52
البته خودت خیلی واردی ولی این چند تا عکس مربوط به تنظیمات auto correct هست یک نگاهی بنداز. شاید مشکل از این باشه که بعضی گزینه ها باید تیک بخوره .. اگر نشد فکر کنم باید از نو نصب کنی.
البته راه موقت هم داره اینکه وقتی مثلا شما زدی 1و2 بعد ورد تبدیلش کرد به 1،2 با زدن undo یا همون ctrl+z برش گردونی به حالت اولیش.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام و ممنون

قبلا تمام این گزینه ها رو یک دور چک کردم ... اما باشه ... دوباره این کار رو میکنم.

در ضمن متوجه راه حل موقت نشدم... undo که میزنم کامل حذف میشه نمیشه برگردوند به حال اولیش.

البته خودم یه راه حل موقتی دارم... یه فاصله میدم البته با ctrl+shift+space و بعد اندازه قلم اون فاصله رو مثلا 2 پونت میکنم... چه کار میشه کرد دیگه وقتی هیج جور راه نمیده باید کلک رشتی (لطفا به کسی بر نخوره . من خودم رشتیم) بهش زد....

R10MessiEtoo
15-07-2007, 21:59
سلام و ممنون

قبلا تمام این گزینه ها رو یک دور چک کردم ... اما باشه ... دوباره این کار رو میکنم.

در ضمن متوجه راه حل موقت نشدم... undo که میزنم کامل حذف میشه نمیشه برگردوند به حال اولیش.

البته خودم یه راه حل موقتی دارم... یه فاصله میدم البته با ctrl+shift+space و بعد اندازه قلم اون فاصله رو مثلا 2 پونت میکنم... چه کار میشه کرد دیگه وقتی هیج جور راه نمیده باید کلک رشتی (لطفا به کسی بر نخوره . من خودم رشتیم) بهش زد....
عجب .. پس بعید می دونم کار ورد باشه. آخه معمولا وقتی ورد توی فرمت متنت دستکاری میکنه با یک undo بر می گرده به حالت اولش مثلا bullets یا numbering که خود ورد توی متن اعمال می کنه با undo برمیگرده و ....
نمی دونم واقعا؛از منوی help گزینه detect and repair هم بزنی بد نیست

rouhallah
16-07-2007, 12:12
دوست عزيز ... من از همون اول مشكل رو فهميده بودم... جوابتون رو هم دادم اما ...

در هر صورت دوباره ميگم...

روي پاراگرافتون رايت كليك كنين و بعد pharagraph رو انتخاب كنين.. alignment رو justified انتخاب كنين...
در پستتون كه دربالا گذاشتين ... aliginment به جاي اينكه justified باشه ... right است.

در ضمن direction رو right to left يعني راست به چپ كنيد.

با سلام به دوست عزيز
از اين كه از همون اول به جواب شما توجه نكردم عذر ميخوام
علتش هم اين بود كه قبلاً من احتياجي نداشتم كه با تغيير تنظيمات بتونم درست تايپ كنم
و وقتي word رو نصب ميكردم ميتونستم تايپ صحيحي داشته باشم اما وقتي از يك سي دي ديگه word رو نصب كزدم و اين مشكل رو ديدم گفتم شايد از ناقص نصب شدن باشه و شما بتونيين با راه حلي ساده تر اين مشكل رو حل كنيد
باز هم از شما تشكر ميكنم

shvalaie
16-07-2007, 12:36
با سلام به دوست عزيز
از اين كه از همون اول به جواب شما توجه نكردم عذر ميخوام
علتش هم اين بود كه قبلاً من احتياجي نداشتم كه با تغيير تنظيمات بتونم درست تايپ كنم
و وقتي word رو نصب ميكردم ميتونستم تايپ صحيحي داشته باشم اما وقتي از يك سي دي ديگه word رو نصب كزدم و اين مشكل رو ديدم گفتم شايد از ناقص نصب شدن باشه و شما بتونيين با راه حلي ساده تر اين مشكل رو حل كنيد
باز هم از شما تشكر ميكنم

دوست عزيز ... اين اصلا مشكلي نيست ...

براي حل اين مشكل براي هميشه بايد به اين مسير برين:

tools>options>complext script

و بعد اونجا document view رو right to left كنيد.

shvalaie
16-07-2007, 12:38
عجب .. پس بعید می دونم کار ورد باشه. آخه معمولا وقتی ورد توی فرمت متنت دستکاری میکنه با یک undo بر می گرده به حالت اولش مثلا bullets یا numbering که خود ورد توی متن اعمال می کنه با undo برمیگرده و ....
نمی دونم واقعا؛از منوی help گزینه detect and repair هم بزنی بد نیست

ممنون باشه يه سري هم به اونجا ميزنم :)

Nima-Chap
16-07-2007, 17:32
دوست عزيز ... شما بايد به مسير زير برويد:

در 2003

tools>options>complext scripts

و در اين قسمت ، numeral رو system انتخاب كنين... البته اگه context هم بذارين .. درسته

2007 رو نميدونم.
ممنون
تست کنم ببینم جواب میده

خیلی خیلی ممنون

jedivssith
16-07-2007, 19:35
درود
سوال اول :
آیا امکان Sort نمودن مطالب خارج از جدول امکان پذیر است اگر می شود؟ چگونه باید عمل کرد یعنی اینکه دیگر ما در اینجا معیاری به نام ستون نداریم. اگر هم نمی شود، که هیچ در جدول کار می کنم. و خطوط جدول را پاک می کنم.

سوال دوم :
درج علائمی مثل ساکن، الف بالای تشدید و از این قبیل که در ورد وجود ندارد چگونه است. من از نرم افزار قلمدان استفاده کردم ولی الف بالای تشدید را ندیدم. اگر نرم افزار بهتری برای این کار می شناسید توضیح دهید.

با سپاس فراوان

بدرود

shvalaie
17-07-2007, 09:11
درود
سوال اول :
آیا امکان Sort نمودن مطالب خارج از جدول امکان پذیر است اگر می شود؟ چگونه باید عمل کرد یعنی اینکه دیگر ما در اینجا معیاری به نام ستون نداریم. اگر هم نمی شود، که هیچ در جدول کار می کنم. و خطوط جدول را پاک می کنم.

سوال دوم :
درج علائمی مثل ساکن، الف بالای تشدید و از این قبیل که در ورد وجود ندارد چگونه است. من از نرم افزار قلمدان استفاده کردم ولی الف بالای تشدید را ندیدم. اگر نرم افزار بهتری برای این کار می شناسید توضیح دهید.

با سپاس فراوان

بدرود

سلام

سوال اولتون... توي 2003، كه ميشه ... توي منوي table يه گزينه هست : sort...
توي optionها pharagraph هم داره ...

سوال دومتون: متاسفانه نميدونم

Professional_IT
19-07-2007, 19:42
سلام دوستان
از اينکه وارد اين تاپيک شدم خيلي خوشحالم
من در نرم افزار word 2007 با يک مشکل عجيب روبرو شده ام با اينکه من تقريبا يک کاربر نيمه حرفه اي اين نرم افزار هستم ولي نتونستم اين مشکل را حل کنم
در نسخه 2003 اين نرم افزار من به راحتي مي تونستم سربرگ و پابرگ ايجاد کنم البته در اين ورژن هم ميتونم ولي مشکل اينجاست که هر کاري مي کنم نمي تونم شماره صفحات را در ورد 2007 درج کنم يعني بعد از کليک روي پابرگ و يا سربرگ گزينه هاي مربوط به اون غير فعال است در حاليکه براي درج تاريخ مشکلي ندارم در 2003 اين کار به راحتي امکان پذير بود هلپ ويندوز هم کمک زيادي به من کرده است واقعا اگر اين مشکل را دوستان حل کنند خيلي ممنون خواهم شد براي درک بهتر اين عکس را ببنيد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

javad2625
20-07-2007, 01:00
سلام
نمي دونم اين راه حل جواب بده يا نه، اما از خود خانم والايي ياد گرفتم كه:
مي تونيد اعداد پاورقي رو حذف كرده، سپس با فعال كردن View> Header & footer و سپس (در حالتي كه زبان فارسي فعال است و يك فونت فارسي هم انتخاب كرده ايد) با كليك روي گزينه "Page Number" در نوار ابزار Header & Footer به پاورقي شماره صفحه ها را اضافه كنيد. اينطوري فارسي خواهند شد (البته الآن وقت امتحان كردن ندارم، چون Word 2003 رو توي ويندوز ديگه دارم و بايد سيستم رو ريستارت كنم تا بياد).

mamadfelfel1988
20-07-2007, 02:31
ma ke nafahmidim

javad2625
20-07-2007, 03:53
سلام دوستان
از اينکه وارد اين تاپيک شدم خيلي خوشحالم
من در نرم افزار word 2007 با يک مشکل عجيب روبرو شده ام با اينکه من تقريبا يک کاربر نيمه حرفه اي اين نرم افزار هستم ولي نتونستم اين مشکل را حل کنم
در نسخه 2003 اين نرم افزار من به راحتي مي تونستم سربرگ و پابرگ ايجاد کنم البته در اين ورژن هم ميتونم ولي مشکل اينجاست که هر کاري مي کنم نمي تونم شماره صفحات را در ورد 2007 درج کنم يعني بعد از کليک روي پابرگ و يا سربرگ گزينه هاي مربوط به اون غير فعال است در حاليکه براي درج تاريخ مشکلي ندارم در 2003 اين کار به راحتي امکان پذير بود هلپ ويندوز هم کمک زيادي به من کرده است واقعا اگر اين مشکل را دوستان حل کنند خيلي ممنون خواهم شد براي درک بهتر اين عکس را ببنيد
سلام
ببخشيد من پست 616 رو در جواب شما ننوشته بودم. در جواب پست ديگري بود كه الآن پيداش نمي كنم.

در جواب شما بايد بگم كه علت اين نقص رو در بعضي نسخه هاي ورد 2007 نمي دونم (مال خود من اين مشكل رو نداره و تمام اون قسمت ها فعال هستند). اما اگه شما اون رو نداريد مي تونيد ابتدا با دوبار كليك روي پاورقي، نماي Header & Footer رو فعال كنيد. سپس گزينه:
Insert> Quick Parts> Field> Page> 1,2,3,> OK
را بزنيد تا شماره صفحه به پاورقيتون اضافه بشه.

armin321
20-07-2007, 12:20
سلام

چطوری میشه تو ورد عدد ها هم فارسی نوشته شه؟؟
من هر کار کردم انگلیسی نوشته شد.

Professional_IT
20-07-2007, 13:00
سلام

چطوری میشه تو ورد عدد ها هم فارسی نوشته شه؟؟
من هر کار کردم انگلیسی نوشته شد.

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ

با اجازه از اساتید محترم این تاپیک و javad2625 جان
در جواب دوست عزیزم این را بگم که شما ورژن ورد را نگفتید چون کمی با هم فرق دارند به هر حال باید تنظیمات کوچکی را انجام بدید
کلا برای انجام این کار توی آفیس 2007 باید روی آیکن مخصوص آفیس در قسمت سمت چپ بالای ورد (درست بالاترین نقطه کنار دگمه home) کلیک کنی بعد بی زحمت در قسمت پایین آن روی Word Optiond کلیک کنید حالا اگه خسته شدید می تونید کمی استراحت کنید می ریم سراغ ادامه کارمون ...
بعد در صفحه ظاهر شده روی برگه Advanced کلیک کنید در همین قسمت دنبال قسمت Context Show documentبگردید در همین قسمت و کمی پایین تر عبارت Numeral را پیدا کنید درست جلوی آن فلش رو به پایین را بزنید و عبارت Context را اتنخاب کنید ok کنید حالا می بینید که این مشکل حل شده است
در 2003 هم می تونید از قسمت تنظیمات ورد همین عبارت را اصلاح کنید مشکلی بود بگید توضیح بدم

Professional_IT
20-07-2007, 13:06
در جواب شما بايد بگم كه علت اين نقص رو در بعضي نسخه هاي ورد 2007 نمي دونم (مال خود من اين مشكل رو نداره و تمام اون قسمت ها فعال هستند). اما اگه شما اون رو نداريد مي تونيد ابتدا با دوبار كليك روي پاورقي، نماي Header & Footer رو فعال كنيد. سپس گزينه:
Insert> Quick Parts> Field> Page> 1,2,3,> OK
را بزنيد تا شماره صفحه به پاورقيتون اضافه بشه.

javad2625 جان ممنون مشکلم حل شد
پس من باید آفیسم را عوض کنم میشه از روی سیدی آفیس این را فهمید یا نام شرکت ارائه دهنده آن ؟
چون می ترسم باز هم یک سیدی بگیرم و باز هم همین مشکل را داشته باشه
یا علی

smd7m
20-07-2007, 15:02
با توجه به اهمیت ایجاد ماکرو در برنامه های آفیس این آموزش ساده را برای شما اینجا قرار دادم. امیدوارم مفید واقع بشه.
در این قسمت قصد دارم شما را با دستورات زیر آشنا کنم:
* AutoExec
* AutoNew
* AutoOpen
* AutoClose
* AutoExit

توجه شود که دستورات فوق نام ماکروهایی است که ایجاد می شوند.
* AutoExec
ماکرویی است که دستورات قرار گرفته در بازه خود را در زمان اجرای برنامه های آفیس نمایش می دهد.
برای نمونه می خواهیم در زمان باز شدن برنامه Word پیام "خوش آمدید" ظاهر شود.
جهت ایجاد ماکروی فوق مراجل زیر را دنبال کنید :
1ـ از منوی Tools>Macro>Macros را کلیک کنید. (جهت دسترسی آسان می توانید از کلید ترکیبی Alt+F8 استفاده کنید.)
2ـ در پنجره ظاهر شده در کادر Macro name نام ماکرو را تایپ کنید. (با توجه به مثال فوق باید عبارت AutoExec تایپ شود.)
3ـ جهت رفتن به محیط اسکریپت نویسی بر روی دکمه Create کلیک کنید.
4ـ اکنون در محیط VB قرار دارید و کدهایی مشابه روال زیر مشاهده می کنید.

Sub AutoExec()

'

' AutoExec Macro

' Macro created 2007/06/28 by ERF@N

'

در این محل دستورات ماکرو باید نوشته شود

End Sub

سطر اول با Sub شروع شده و به همراه نام ماکرو هست.
در سطرهایی که با علامت (‘) شروع شده توضیحاتی رو نسبت به ماکرو درج کرده است.
در در انتها عبارت End Sub وجود داره که پایان ماکرو هست.
در بین این دو محدوده باید دستورات ماکرو قرار داده شود.
با توجه به مثال می خواهیم پس از باز شدن برنامه Word عبارت "خوش آمدید" ظاهر شود.
برای اینکار کد مربوطه بصورت زیر باید نوشته شود:

Sub AutoExec()

'

' AutoExec Macro

' Macro created 2007/06/28 by ERF@N

'

Msgbox “خوش آمدید”

End Sub

5- تغییرات را ذخیره و از محیط Word خارج شده و برنامه را دوباره اجرا کنید خواهید دید که پیام "خوش آمدید"ظاهر می شود.
این مثال نمونه بسیار کوچکی از ماکروهای محیط آفیس بود دقت کنید که برای کارهای ساده ای که ما در محیط ورد انجام می دهیم به کمترین کدی نیاز خواهد بود بدون اینکه کدی را تایپ کنید می توانید از مثال زیر استفاده کنید.
ـ قصد داریم در این مثال پس از باز شدن برنامه Word تغییرات زیر اعمال شود:
* یک سند جدید ایجاد شود.
* جهت کاغذ بصورت افقی تنظیم شود.
* یک کادر دور صفحه قرار بگیرد.
* رنگ زمینه کار زرد باشد.

جواب سوال)
1ـ ابتدا باید یک ماکرو ایجاد کنیم که تغییرات فوق را برایمان به کد تبدیل کند. برای این کار مسیر Tools>Macro>Record New Macro را دنبال کنید.

2ـ در پنجره Record Macro یک نام به دلخواه در کادر Macro name تایپ کنید (مثلا : Sample)

3ـ اکنون بر روی دکمه Ok کلیک کنید. همانطور که مشاهده می کنید برنامه در حال ضبط ماکرو است.

4ـ مراحل سوال را به ترتیب انجام دهید.

* یک سند جدید ایجاد کنید.

* جهت کاغذ را افقی تنظیم کنید.

* یک کادر به دلخواه دور صفحه قرار دهید.

* رنگ زمینه کار را زرد کنید.

5ـ بر روی دکمه Stop ماکرو جهت خاتمه دادن کلیک کنید.

6ـ از منوی Tools>Macro>Macros را کلیک کنید. (جهت دسترسی آسان می توانید از کلید ترکیبی Alt+F8 استفاده کنید.) سپس در پنجره باز شده نام ماکروی ایجاد شده را انتخاب (Sample) کنید.

7ـ بر روی دکمه Edit کلیک کنید.

8ـ همانطور که مشاهده می کنید در محیط VB قرار گرفته و کدهای ماکرو جهت انجام تغییرات آماده است.

9ـ کدهای فوق را کپی و به محیط Sub AutoExec() انتقال دهید.

10ـ تغییرات را ذخیره و از محیط Word خارج شده و برنامه را دوباره اجرا کنید خواهید دید که تغییرات بدون هیچ دخالتی ظاهر می شوند.

نکته : در صورتی که بخواهید ماکروی فوق در زمان اجرای برنامه ظاهر نشود می توانید :

1ـ در زمان اجرای برنامه کلید Shift را فشار دهید.

2ـ از فرمان winword /m استفاده کنید.

از سایر ماکروها نیز می توانید بصورت زیر استفاده کنید.

* AutoNew : در زمان ایجاد یک سند جدید اجرا خواهد شد.

* AutoOpen : در زمان فراخوانی یک سند جدید اجرا خواهد شد.

* AutoClose : در زمان بستن یک سند اجرا خواهد شد.

* AutoExit : در زمان خروج از نرم افزار ورد اجرا خواهد شد.

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ترجمه : عرفان

armin321
20-07-2007, 15:29
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــ

با اجازه از اساتید محترم این تاپیک و javad2625 جان
در جواب دوست عزیزم این را بگم که شما ورژن ورد را نگفتید چون کمی با هم فرق دارند به هر حال باید تنظیمات کوچکی را انجام بدید
کلا برای انجام این کار توی آفیس 2007 باید روی آیکن مخصوص آفیس در قسمت سمت چپ بالای ورد (درست بالاترین نقطه کنار دگمه home) کلیک کنی بعد بی زحمت در قسمت پایین آن روی Word Optiond کلیک کنید حالا اگه خسته شدید می تونید کمی استراحت کنید می ریم سراغ ادامه کارمون ...
بعد در صفحه ظاهر شده روی برگه Advanced کلیک کنید در همین قسمت دنبال قسمت Context Show documentبگردید در همین قسمت و کمی پایین تر عبارت Numeral را پیدا کنید درست جلوی آن فلش رو به پایین را بزنید و عبارت Context را اتنخاب کنید ok کنید حالا می بینید که این مشکل حل شده است
در 2003 هم می تونید از قسمت تنظیمات ورد همین عبارت را اصلاح کنید مشکلی بود بگید توضیح بدم

سلام
اقا دستت درد نکنه

ولی من ورد 2003 دارم و این کار ها که گفتید من اصلا نتونستم پیدا کنم.

لظفا ساده تر هم توضیح بدید
ممنونم

Professional_IT
20-07-2007, 23:56
سلام
اقا دستت درد نکنه

ممنونم

همین کارها را کردی که پسر خوبی شدی!!!!!!!!!
برای حل مشکل توی ورد 2003 این مسیر را طی کن
Tools>options>Complex Scripts
خوب حالا باید درقسمت General همین برگه ، Numeral را اگه خوب نگاه کنی می تونی پیدا کنی خوب عبارت جلوی آنرا به حالت Context تغییر بده
امیدوارم مشکلتون حل بشه
یا علی

javad2625
21-07-2007, 05:20
javad2625 جان ممنون مشکلم حل شد
پس من باید آفیسم را عوض کنم میشه از روی سیدی آفیس این را فهمید یا نام شرکت ارائه دهنده آن ؟
چون می ترسم باز هم یک سیدی بگیرم و باز هم همین مشکل را داشته باشه
یا علی
سلام
بايد روي سي دي، حداقل يكي از اين دو عبارت نوشته باشه:
Microsoft Office 2007 Professional
Microsoft Office 2007 Enterprise
(هر دو يكي هستند).

يا حق

javad2625
21-07-2007, 05:44
سلام
اقا دستت درد نکنه

ممنونم
آقا دستت درد نكنه
فقط اي كاش،‌ گزارنده اين تاپيك، يه فهرست هم براش درست مي كرد كه مطالب مفيد اون توي پيچ و خم صفحات گم نشه!

اگه كسي از دوستان بخواد براي رفع اين مشكل، يه تاپيك جديد درست كنه و حاضر باشه كه فهرست رو دائماً آپديت كنه، ما هم حاضريم فعاليتمون رو از اينجا به اونجا منتقل كنيم.

shvalaie
21-07-2007, 15:07
دوست عزيز smd7m
ممنون از اينكه وقت گذاشتين و طريقه ايجاد ماكرو رو در ورد گذاشتين... البته من هنوز وقت نكردم كه كامل بخونم و امتحان كنم... اما اگر باز هم آموزشي داشتين ... خوشحال ميشم كه برامون بذارين... ممنون

armin321
21-07-2007, 19:13
همین کارها را کردی که پسر خوبی شدی!!!!!!!!!
برای حل مشکل توی ورد 2003 این مسیر را طی کن
Tools>options>Complex Scripts
خوب حالا باید درقسمت General همین برگه ، Numeral را اگه خوب نگاه کنی می تونی پیدا کنی خوب عبارت جلوی آنرا به حالت Context تغییر بده
امیدوارم مشکلتون حل بشه
یا علی

wo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میگم Professional_IT واقعا پروفشنالی.
ممنونم از لطفت:11::11:

shvalaie
22-07-2007, 15:02
آقا دستت درد نكنه
فقط اي كاش،‌ گزارنده اين تاپيك، يه فهرست هم براش درست مي كرد كه مطالب مفيد اون توي پيچ و خم صفحات گم نشه!

اگه كسي از دوستان بخواد براي رفع اين مشكل، يه تاپيك جديد درست كنه و حاضر باشه كه فهرست رو دائماً آپديت كنه، ما هم حاضريم فعاليتمون رو از اينجا به اونجا منتقل كنيم.

سلام
پيشنهاد خوبيه ... فكر كنم كه خودمون بتونيم اين كار رو بكنيم...

من شروع كردم....

=====================================

در حال تهيه فهرست مطالب هستم.... لطفا به پست پنجم همين تاپيك توجه كنيد...

Professional_IT
22-07-2007, 20:55
من کم وقت می کنم ولی اکه ما رو هم راه بدید هستیم ولی بدک هم نشده تاپیک پر باریه حسنش اینه که شاید خیلی جهت مشکلاتشون به این تاپیک میان بعدا از مقاله های این تاپیک هم استفاده می کنند برای خود ماها هم خوبه به هر حال سرزدن به این تاپیک و اون تاپیک حوصله میخواد!!!!

روی سیدی همین ها را نوشته ولی نمی دونم مشکل از شرکت ارائه دهنده است یا از جای دیگه عزیز!
شاید مربوط به نسخه آن باشد به هر حال از راهنمایی شما ممنونم

javad2625
23-07-2007, 07:03
سلام
پيشنهاد خوبيه ... فكر كنم كه خودمون بتونيم اين كار رو بكنيم...

من شروع كردم....

=====================================

در حال تهيه فهرست مطالب هستم.... لطفا به پست پنجم همين تاپيك توجه كنيد...
Tnx
--<-<-@

javad2625
23-07-2007, 07:39
من کم وقت می کنم ولی اکه ما رو هم راه بدید هستیم ولی بدک هم نشده تاپیک پر باریه حسنش اینه که شاید خیلی جهت مشکلاتشون به این تاپیک میان بعدا از مقاله های این تاپیک هم استفاده می کنند برای خود ماها هم خوبه به هر حال سرزدن به این تاپیک و اون تاپیک حوصله میخواد!!!!

روی سیدی همین ها را نوشته ولی نمی دونم مشکل از شرکت ارائه دهنده است یا از جای دیگه عزیز!
شاید مربوط به نسخه آن باشد به هر حال از راهنمایی شما ممنونم
سلام
اولاً ورژن آفيس من اين هست:
12.0.4518.1014

شما هم مي تونيد ورژن آفيس رو، از مسير زير بفهميد:
Control Panel> Add/Remove Programs> Microsoft Office Enterprise 2007> Click here for support information

سي دي هم توليد شركت Emperor هست. (توي پست بعدي، عكس پاكت سي دي و آدرس سايت شركت رو ميگذارم).

ثانياً حالا كه شما هم نسخه Enterprise رو داريد شايد نيازي به خريد سي دي جديد نباشه. فقط اين كارها رو بكنيد:
Add/Remove programs> Microsoft Office> Change> Continue
در فهرست موجود، تمام امكانات آفيس رو فعال كرده و مراحل نصب رو طي كنيد (سي دي هم بايد داخل درايو باشه).

شايد مشكل حل شد.

javad2625
23-07-2007, 07:58
اين هم عكس پاكت آفيس 2007 كه دارم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نسخه كامل و خوبي هست و قيمت مناسبي هم داره. 1500 تومن.
اين هم آدرس سايت:
البته توي سايت (قسمت محصولات)، هر چه گشتم نامي از اين محصول پيدا نكردم.

فقط چون فارسي ساز نداره، امكانات غلط يابي فارسي هم نداره. البته شنيدم اگه آفيس خودتون رو از 2003 به 2007 آپديت كنيد، امكانات غلط يابي 2003 به 2007 منتقل ميشه. ولي تست نكردم.

Nima-Chap
23-07-2007, 21:04
سلام
میخواستم ببینم میشه کاری کرد که وقتی چند سطر پشت سر هم تایپ میکنیم خود Word اتوماتیک سطرهای قبلی و سطرهای جدیدی که اضافه میشه رو طولشون رو یکی کنه

مثال:

سلام خوبی چطوری؟
سلام خوبی؟
سلام خوبی کجایی؟

رو تبدیل کنه به:
سلام خوبی چطوری؟
ســـــــلــــام خــوبی؟
سلام خوبی کجـایی؟

البته توی مثالی که زدم خیلی تابلو کوتاه بلند شده منظور من اختلافهای موئی هست

من خودم این مورد رو توی ورد چند نفر از آشنایان دیدم اما سوال نکردم

ممنون میشم کمکم کنید

smd7m
24-07-2007, 11:58
شما می تونید جهت تراز کردن سطرها از حالت Justify Low استفاده کنید.
Format>Paragraph>Alignment>Justify Low
سپس در صورتی که سطرها تراز نشد از کلید Shift+Enter در انتهای سطر جهت تراز آنها استفاده کنید.

Nima-Chap
24-07-2007, 12:06
شما می تونید جهت تراز کردن سطرها از حالت Justify Low استفاده کنید.
Format>Paragraph>Alignment>Justify Low
سپس در صورتی که سطرها تراز نشد از کلید Shift+Enter در انتهای سطر جهت تراز آنها استفاده کنید.
ممنون دستت درد نکنه

shvalaie
24-07-2007, 12:24
سلام
میخواستم ببینم میشه کاری کرد که وقتی چند سطر پشت سر هم تایپ میکنیم خود Word اتوماتیک سطرهای قبلی و سطرهای جدیدی که اضافه میشه رو طولشون رو یکی کنه

مثال:

سلام خوبی چطوری؟
سلام خوبی؟
سلام خوبی کجایی؟

رو تبدیل کنه به:
سلام خوبی چطوری؟
ســـــــلــــام خــوبی؟
سلام خوبی کجـایی؟

البته توی مثالی که زدم خیلی تابلو کوتاه بلند شده منظور من اختلافهای موئی هست

من خودم این مورد رو توی ورد چند نفر از آشنایان دیدم اما سوال نکردم

ممنون میشم کمکم کنید

سلام

البته دوستمون جناب smd7m جواب سوالتون رو كامل و صحيح دادن اما توضيحات بيشتر و كاملتر در پست زير:

====================

توضيح درباره ‏alignment‏ و كشيدگي كلمات در ورد:‏

=================================================

Lord_theOne
25-07-2007, 10:41
من موقع پسورد دادن پسورد درست مي دهم اما باز از من يك پسورد 8 شماره اي مي خواهد ماله چي هست

jedivssith
26-07-2007, 10:36
درود
ورد 2007- در قسمت Word Option – Advanced – Right to left تیک زده شده است ولی هر بار که برنامه باز می شود سند از چپ به راست شروع می شود؟؟؟؟

با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith
26-07-2007, 10:38
من موقع پسورد دادن پسورد درست مي دهم اما باز از من يك پسورد 8 شماره اي مي خواهد ماله چي هست

درود

اگر پنجره دومی باز می شود ممکن است برای تایید یا همان Confirm باشد. ولی به نظرم تا آنجا که بخاطر دارم در ورد 2003 بار اول بعد از وارد کردن رمز سند باز می شد. آیا شما در ورد 2003 کار می کنید.

موفق باشید

Lord_theOne
26-07-2007, 11:47
روي سيستمم ورد 2003 هم هست
اونجا 8 رقم بيشتر نمي خواست

javad2625
27-07-2007, 06:07
درود
ورد 2007- در قسمت Word Option – Advanced – Right to left تیک زده شده است ولی هر بار که برنامه باز می شود سند از چپ به راست شروع می شود؟؟؟؟

درود
ميتونيد زبان پيشفرض رو فارسي كنيد تا Alignment پيشفرض هم راست به چپ بشه:
Word Options> Popular> Language Settings> Primary Editing Language: Persian> OK

Hoom@n
28-07-2007, 11:48
سلام . یه پرینتر c4183 رو نصب کردم. خیلی عادی یه عکس تو پینت رو پرینت می گیره. اما وقتی که از ورد می خوام چیزی رو پرینت کنم کاغذ رو می کشه اما اون رو نگه می داره و پرینت نمی کنه (حتی تا نیم ساعت) و باید کنسل رو پرینتر رو زد تا کاغذ رو بیرون بده. تو تاپیک پرینتر گفتن مشکل از ورد هست و مطلب رو اینجا بگم. باید چی کار کنم؟ (تنظیمات پرینت ورد هم درست هست)

Alastoor
28-07-2007, 15:03
سلام

من يه مشكلي با كپي كردن مطالب توي Word‌ داشتم. البته مشكل خاصي نيست ولي قبلنا اينجوري نبود:

من وقتي متن يا عكسي رو كه در محيط نرم افزاري ديگه هست كپي مي كنم اگر قبل از كپي كردن، برنامه ي Word‌ باز باشه وقتي كه توي Word پيست مي كنم مشكلي نيست و همان متن يا عكس كپي شده رو مياره؛ ولي اگه اول كپي رو بزنم و بعد برنامه ي Word‌ رو باز كنم و پيست رو بزنم به جاي اينكه اون چيزي رو كه من كپي كردم بياره عكس زير رو مياره:

در واقع به صورت پيش فرض در Clipboard برنامه ي Word اين عكس قرار داره.

توضيح: اين مشكل رو فقط با برنامه Word دارم و در كپي و پيست در ساير برنامه ها اين مشكل رو ندارم، يعني لازم نيست اول برنامه مورد نظر رو باز كنم و بعد كپي رو بزنم.

خب علماي محترم اگه ممكنه توضيح بدن كه آيا اصلا اين يك ايراد و مشكل محسوب مي شه يا نه و اگه جواب مثبته راه حل اصلاحش چيه؟

در ضمن از Word 2007 استفاده مي كنم.

با تشكر.

smd7m
28-07-2007, 17:41
یک الگو برای سرصفحه در صفحات زوج و فرد ساخته ام از دوستان می خوام نظر بدند تا الگوهای بهتری رو جهت راحتی کار با Word بسازم:
نام الگو : سرصفحه و پاصفحه
برنامه نویس : عرفان
نکته : قبل از اجرای الگو از منوی Tools>Macro>Security را انتخاب و اولویت را بر روی Low قرار دهید.
لینک دانلود :

javad2625
29-07-2007, 12:28
سلام . یه پرینتر c4183 رو نصب کردم. خیلی عادی یه عکس تو پینت رو پرینت می گیره. اما وقتی که از ورد می خوام چیزی رو پرینت کنم کاغذ رو می کشه اما اون رو نگه می داره و پرینت نمی کنه (حتی تا نیم ساعت) و باید کنسل رو پرینتر رو زد تا کاغذ رو بیرون بده. تو تاپیک پرینتر گفتن مشکل از ورد هست و مطلب رو اینجا بگم. باید چی کار کنم؟ (تنظیمات پرینت ورد هم درست هست)
سلام
فقط براي عكس اين مشكلو داره يا براي متن هم همينطوره؟ فقط توي ورد مشكل داره، يا توي Notepad هم همينطوره؟

Hamed-Dehghani
29-07-2007, 15:58
نمي دونم اينجا جاش هست بپرشم يا نه ؟

امــــــــــــــــا

من Microsoft Office Enterprise 2007 نصب كردم

سريال

V9MTG-3GX8P-D3Y4R-68BQ8-4Q8VD

رو هم وارد كردم و قبول كرد و نصب هم شد

ولي

ازمن Active كردن مي خواد

كاري ميشه كرد يا نه ؟

Hoom@n
29-07-2007, 17:55
هم برای متن و هم برای عکس مشکل داره. تو notepad هم تست نکردم. اما با پینت درست کار می کرد.

shvalaie
29-07-2007, 19:53

سلام

توي help ورد گفته كه وقتي پرينت نميگيره .. .. مشكل رو از توي ويندوز دنبالش بگردين.

وردتون 2003 هستش يا 2007؟

در ضمن تنظيمات print توي optionهاي وردتون چيه؟

قبل از اينكه اين پرينتر رو نصب كنين، آيا پرينتر ديگه اي وصل بوده؟ با اون مشكل نداشتين؟

شايد درايور پرينتر رو كامل نصب نكردين ... و بهتر باشه كه يه دور ديگه اينستالش كنين ... و اينبار شايد بهتر باشه كه custom رو انتخاب كنين و درايور پرينتر رو كامل نصب كنين.

سلام

من يه مشكلي با كپي كردن مطالب توي Word‌ داشتم. البته مشكل خاصي نيست ولي قبلنا اينجوري نبود:

من وقتي متن يا عكسي رو كه در محيط نرم افزاري ديگه هست كپي مي كنم اگر قبل از كپي كردن، برنامه ي Word‌ باز باشه وقتي كه توي Word پيست مي كنم مشكلي نيست و همان متن يا عكس كپي شده رو مياره؛ ولي اگه اول كپي رو بزنم و بعد برنامه ي Word‌ رو باز كنم و پيست رو بزنم به جاي اينكه اون چيزي رو كه من كپي كردم بياره عكس زير رو مياره:

توضيح: اين مشكل رو فقط با برنامه Word دارم و در كپي و پيست در ساير برنامه ها اين مشكل رو ندارم، يعني لازم نيست اول برنامه مورد نظر رو باز كنم و بعد كپي رو بزنم.

خب علماي محترم اگه ممكنه توضيح بدن كه آيا اصلا اين يك ايراد و مشكل محسوب مي شه يا نه و اگه جواب مثبته راه حل اصلاحش چيه؟

با تشكر.

سلام دوست عزيز ... من 2003 دارم ... اما مشكلي با اين مسئله ندارم... اما از 2007 بيخبرم...

در هر حال توي 2003 يه سري پارامتر براي past كردن هست كه توي option>edit قرار داره.

یک الگو برای سرصفحه در صفحات زوج و فرد ساخته ام از دوستان می خوام نظر بدند تا الگوهای بهتری رو جهت راحتی کار با Word بسازم:
نام الگو : سرصفحه و پاصفحه
برنامه نویس : عرفان
نکته : قبل از اجرای الگو از منوی Tools>Macro>Security را انتخاب و اولویت را بر روی Low قرار دهید.
لینک دانلود :

دوست عزيز ... سلام

من نتونستم دانلودش كنم... نميدونم چرا ... دوبار ازم خواست كه عدد رو تايپ كنم و بعد گفت كه فايلي در كار نيست :(

و يه سوال: اگه از اين برنامه استفاده كنم... defult برنامه رو كه عوض نميكنه؟ ... يه سري كار دارم كه نميخوام وقتي باز ميكنمشون خراب بشن....

منظورم اينه كه اگه اين برنامه رو استفاده كنم... فقط روي فايل جاري اثر ميذاره يا روي تمام فايلها ؟

javad2625
30-07-2007, 01:37
نمي دونم اينجا جاش هست بپرشم يا نه ؟

امــــــــــــــــا

من Microsoft Office Enterprise 2007 نصب كردم

سريال

V9MTG-3GX8P-D3Y4R-68BQ8-4Q8VD

رو هم وارد كردم و قبول كرد و نصب هم شد

ولي

ازمن Active كردن مي خواد

كاري ميشه كرد يا نه ؟
سي دي رو از كجا گرفتي؟
اين سي دي بايد يه فايل كرك داشته باشه. گزينه Activate by telephone رو انتخاب مي كنيد، شماره اي به شما ميده كه اون شماره رو به علاوه سريال نامبر به فايل كرك ميديد و فايل كرك پسورد رو به شما ميده.
شايد هم بايد Cancel رو بزنيد و بعد از نصب نسخه Trial يك يا چند فايل موجود در پوشه Crack رو جايگزين فايل هاي موجود در پوشه نصب برنامه كنيد.

اگه كرك رو نداشته باشيد، كاري نميشه كرد. فقط مي تونيد نسخه Trial (نمايشي) نصب كنيد.

javad2625
30-07-2007, 02:14
سلام

با تشكر.
من هم قبلاً با ورد 2003 همين مشكل رو داشتم، علتش هم نفهميدم چي بود. اما الآن با 2007 مشكلي ندارم. تنظيمات Copy/Paste ورد 2007 من اينها هست. مي تونيد با مال خودتون مقايسه كنيد تا اگه تفاوتي بود اصلاح كنيد:
(در ضمن اگه نرم افزار اضافي مثل Adobe Acrobat Writer هم نصب كرديد، بگيد)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

javad2625
30-07-2007, 02:21
هم برای متن و هم برای عکس مشکل داره. تو notepad هم تست نکردم. اما با پینت درست کار می کرد.
من كه عقلم به جايي قد نميده.
وقتي پرينتر داره توي برنامه هاي ديگه درست كار مي كنه، نبايد توي ورد مشكلي داشته باشه. مطمئنم اگه خودم اونجا بودم ظرف نيم ساعت علت رو پيدا مي كردم. اگه پرينتر ديگري روي سيستم نصب هست، اون رو Uninstall كنيد. اگه مطمئنيد كه مشكل فقط توي ورد هست، برنامه ورد رو Uninstall و مجدداً نصب كنيد. اگه ويندوز دوم روي سيستم نصب هست، با ويندوز دوم هم امتحان كنيد. اگه چاپگر ديگري دم دست هست، با چاپگر ديگر امتحان كنيد.

ديگه چيزي به ذهنم نمي رسه! :(

Alastoor
30-07-2007, 10:58
من هم قبلاً با ورد 2003 همين مشكل رو داشتم، علتش هم نفهميدم چي بود. اما الآن با 2007 مشكلي ندارم. تنظيمات Copy/Paste ورد 2007 من اينها هست. مي تونيد با مال خودتون مقايسه كنيد تا اگه تفاوتي بود اصلاح كنيد:
(در ضمن اگه نرم افزار اضافي مثل Adobe Acrobat Writer هم نصب كرديد، بگيد)

با تشكر از پاسخ شما ولي تنظيمات Copy/Paste ورد من هم دقيقا مثل مال شماست.

برنامه ي اضافي هم فقط Word to PDF Converter نصب شده كه از طريق ايجاد يك پرينتر مجازي عمل مي كنه.

خب حالا مي گي چي كار كنم؟

smd7m
30-07-2007, 11:38
دوست عزيز ... سلام

من نتونستم دانلودش كنم... نميدونم چرا ... دوبار ازم خواست كه عدد رو تايپ كنم و بعد گفت كه فايلي در كار نيست :(

و يه سوال: اگه از اين برنامه استفاده كنم... defult برنامه رو كه عوض نميكنه؟ ... يه سري كار دارم كه نميخوام وقتي باز ميكنمشون خراب بشن....

منظورم اينه كه اگه اين برنامه رو استفاده كنم... فقط روي فايل جاري اثر ميذاره يا روي تمام فايلها ؟

سلام
برای دانلود کردن باید کمی صبر کنی تا ثانیه به صفر برسه سپس کد رو وارد و دانلود کنید.

این تم هیچ تاثیری رو سایر تنظیمات نداره و برای خودش یک تنظیم جداگانه است. (به ورد چیزی اضافه نمی کنه)

کد دانلود :

javad2625
30-07-2007, 12:01
با تشكر از پاسخ شما ولي تنظيمات Copy/Paste ورد من هم دقيقا مثل مال شماست.

برنامه ي اضافي هم فقط Word to PDF Converter نصب شده كه از طريق ايجاد يك پرينتر مجازي عمل مي كنه.

خب حالا مي گي چي كار كنم؟
درود
يا مشكل مربوط به همون Wrd2PDF هست. يا ورد خرابه.
مي توني اول، اون Wrd2PDF رو حذف كني و به جاش از پلاگين Save as PDF استفاده كني:

كه خيلي سريعتر و تميز تر هم عمل مي كنه.
اگه حل نشد، فكر كنم بايد ورد رو مجدداً نصب كنيد.

Alastoor
30-07-2007, 12:46
درود
يا مشكل مربوط به همون Wrd2PDF هست. يا ورد خرابه.
مي توني اول، اون Wrd2PDF رو حذف كني و به جاش از پلاگين Save as PDF استفاده كني:

كه خيلي سريعتر و تميز تر هم عمل مي كنه.
اگه حل نشد، فكر كنم بايد ورد رو مجدداً نصب كنيد.

درود

ايول بابا... مشكل حل شد:31:

مشكل از همون Word2PDF بود.

پلاگين رو هم گرفتم و نصب كردم.... خيلي عالي و خوب...

يك دنيا ممنون از راهنماييتون :20:

با تشكر فراوان:10:

Hamed-Dehghani
30-07-2007, 12:49
جواد جان ممنون كه به سئوالم جواب دادي كه

الحق داري تاپيك رو يه تنه مي چرخوني

ممنونم ازت و به اميد اينكه مديران زحمات تو رو مدنظر قرار بدهند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hoom@n
30-07-2007, 13:22
الان 2007 رو نصب کردم و داره کار می کنه. نمی دونم چرا با 2003 مشکل داشت. به هر حال ممنون.

Professional_IT
30-07-2007, 21:06
اين هم عكس پاكت آفيس 2007 كه دارم:
[نسخه كامل و خوبي هست و قيمت مناسبي هم داره. 1500 تومن.
اين هم آدرس سايت:
البته توي سايت (قسمت محصولات)، هر چه گشتم نامي از اين محصول پيدا نكردم.

فقط چون فارسي ساز نداره، امكانات غلط يابي فارسي هم نداره. البته شنيدم اگه آفيس خودتون رو از 2003 به 2007 آپديت كنيد، امكانات غلط يابي 2003 به 2007 منتقل ميشه. ولي تست نكردم.

مرسی عزیز دل

jedivssith
01-08-2007, 22:05
درود

در ورد 2007

چرا پلاگین تبدیل اسناد ورد به پی دی اف (یعنی همانی که خود مایکروسافت ارائه کرده منظورم هست) خطوط فارسی فونت نازنین را خراب می کند. و خرابی آن عبارت است از فاصله بین لغات و از بین رفتن تراز در سمت چپ. دو پلاگین را امتحان کردم این طوری بود. البته فقط خط نازنین را دیگر خطوط را هنوز امتحان نکردم آیا شما هم این مشکل را با خط نازنین که پی دی اف می شوند دارید.

با سپاس فراوان
بدرود

arasharyani
02-08-2007, 10:00
با سلام
توی ورد 2007 من نمی تونم سربرگ و پابرگ وارد کنم میشه راهنمایی ام کنید

Professional_IT
02-08-2007, 10:35
درود

در ورد 2007

چرا پلاگین تبدیل اسناد ورد به پی دی اف (یعنی همانی که خود مایکروسافت ارائه کرده منظورم هست) خطوط فارسی فونت نازنین را خراب می کند. و خرابی آن عبارت است از فاصله بین لغات و از بین رفتن تراز در سمت چپ. دو پلاگین را امتحان کردم این طوری بود. البته فقط خط نازنین را دیگر خطوط را هنوز امتحان نکردم آیا شما هم این مشکل را با خط نازنین که پی دی اف می شوند دارید.

با سپاس فراوان
بدرود

این رو ببین با فونت نازنین توی 2007 نوشتم و با خود ورد تبدیلش کردم
می بینی که مشکلی نیست شاید از مبدل باشه من هم دوتا را دارم یک حجمش 27 مگا بایت است و یکی دیگه هم کمتر از 1 مگا بایت که به یک زبان دیگه است نمی دونم به کدام زبانه ، من دومی را نصب کردم
من این دومی را برایتان آپلود کردم شاید با نصب این مشکلتون رفع بشه
حجم فایل 553 کیلو بایت

پسورد فایل :

لینک دانلود :

jedivssith
02-08-2007, 11:10
درود به Professional_IT

بله درست شد خیلی لطف کردید دوست عزیز و بسیار از شما ممنون هستم.

موفق باشید
بدرود

javad2625
02-08-2007, 16:28
با سلام
توی ورد 2007 من نمی تونم سربرگ و پابرگ وارد کنم میشه راهنمایی ام کنید
راه هاي مختلفي داره. از جمله:
Reference> Insert Footnote

يا Insert> Header/Footer

arasharyani
02-08-2007, 17:03
راه هاي مختلفي داره. از جمله:
Reference> Insert Footnote

يا Insert> Header/Footer

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ
مرسی ولی مشکل من اینکه که برای درج شماره صفحه با مشکل روبرو هستم در 2003 با کلیک روی گزینه مربوطه شماره صفحه درج میشد ولی 2007 اصلا معلوم نیست چیه تاریخ را که کلیک می کنم درج میشه ولی شماره صفحه چی ؟ یک صفحه باز میشه من هر کدام را امتحان کردم چیزی ندیدم به نظرم شما یک عکس درست از همین قسمت یعنی کلیک روی شماره صفحه در 2007 از ورد خودت بگذاری من متوجه میشم چه خبره اصلا اون صفحه چیه ؟
ببخشید البته ؟

Professional_IT
02-08-2007, 18:25
مرسی ولی مشکل من اینکه که برای درج شماره صفحه با مشکل روبرو هستم در 2003 با کلیک روی گزینه مربوطه شماره صفحه درج میشد ولی 2007 اصلا معلوم نیست چیه تاریخ را که کلیک می کنم درج میشه ولی شماره صفحه چی ؟ یک صفحه باز میشه من هر کدام را امتحان کردم چیزی ندیدم به نظرم شما یک عکس درست از همین قسمت یعنی کلیک روی شماره صفحه در 2007 از ورد خودت بگذاری من متوجه میشم چه خبره اصلا اون صفحه چیه ؟
ببخشید البته ؟

این موضوع برای من هم حیاتی است فکر آقا جواد اینجا یک حال اساس باید بده

javad2625
03-08-2007, 00:31
ببخشید البته ؟
سلام
اين چهارمين يا پنجمين باريه كه اين سوال مطرح ميشه. پاسخ رو هم چند بار گفتم.
خانم ولايي لطفاً اگه زحمتي نيست، ايندفعه، پاسخ رو كامل تر مي نويسم، به فهرست مطالب اضافه كنيد.
(در ضمن با اجازه شما، تقاضا كردم پست شماره 5 رو به شماره 2 تبديل كنند، كه ادمين محترم (Meisam) زحمتش رو كشيدند).

حل مشكل «درج شماره صفحه» در ورد 2007
در ورد 2007 بايد وقتي روي Insert> Page Number كليك مي كنيم، چيزي شبيه به اين ببينيم:

اما گاهي اوقات اون گزينه غير فعال هست.

علت چيست؟
اين مشكل، يا به دليل ناقص بودن سي دي آفيس پيش مياد، يا به خاطر ناقص نصب شدن اون.

راه حل:
اگه سي دي آفيس رو داريد، اون رو داخل درايو گذاشته و مراحل زير رو طي كنيد:
Control Panel> Add/Remove Programs> Microsoft Office 2007. Change> Add or remove features> Continue

و در اونجا تمام امكانات آفيس رو فعال كرده، و مراحل نصب رو طي كنيد تا نسخه آفيس كامل،‌ روي سيستم شما نصب بشه. (Microsoft Office> Run all from my computer)

اگه مشكل حل شد، كه چه بهتر. اما اگه حل نشد، يا بايد سي دي آفيس رو عوض كنيد، يا از راه حل جايگزين استفاده كنيد:

راه حل جايگزين:
ابتدا، روي پايين ترين نقطه صفحه دو بار كليك كنيد تا نماي Footer ظاهر بشه. بعد از طريق مراحل زير، شماره صفحه رو به پاورقي اضافه كنيد:
Insert> Quick Parts> Field> Page> 1,2,3> OK

همچنين مي تونيد:
دكمه هاي زير رو به ترتيب (اما نه همزمان) فشار بديد:
Alt--> I--> U
تا گزينه Insert> Page Number جلوتون ظاهر بشه.

اگه بخوام سي دي آفيس 2007 بگيرم، چه نسخه اي بگيرم؟
بايد نسخه Enterprise يا Professional بگيريد. (هر دو، يكي هستند)
نسخه خود من، كه نسبتاً كامل و خوب هست مال شركت Emperor هست كه البته غلط ياب فارسي نداره، ولي فكر كنم هنوز هيچ كدوم از سي دي هاي آفيس 2007 فارسي ساز براشون گذاشته نشده. ضمن اين كه اگه از ورد 2003 به 2007 آپگريد كنيد (شنيدم اما تست نكردم كه) امكانات غلط يابي 2003 به 2007 منتقل ميشه.
توضيحات كامل تر و عكس پاكت سي دي رو اينجا گذاشتم:

jedivssith
03-08-2007, 11:47
درود
در ورد 2007
آیا ورد قادر هست در قسمت Page Border بیش از یک نوع خط حاشیه یا همان Border برای صفحه تعریف کند. می خواهم در صفحه حداقل دو خط Border با شکل متفاوت داشته باشم. این کار در ایندیزاین به راحتی امکان دارد ولی می خواهم بدانم ورد قادر به انجام این کار هست یا خیر؟ من که نتوانستم انجام دهم.
با سپاس فراوان
بدرود

Professional_IT
03-08-2007, 19:32
سلام
خانم ولايي لطفاً اگه زحمتي نيست، ايندفعه، پاسخ رو كامل تر مي نويسم، به فهرست مطالب اضافه كنيد.
(در ضمن با اجازه شما، تقاضا كردم پست شماره 5 رو به شماره 2 تبديل كنند، كه ادمين محترم (Meisam) زحمتش رو كشيدند).

حل مشكل «درج شماره صفحه» در ورد 2007
در ورد 2007 بايد وقتي روي Insert> Page Number كليك مي كنيم، چيزي شبيه به اين ببينيم:

اما گاهي اوقات اون گزينه غير فعال هست.

علت چيست؟
اين مشكل، يا به دليل ناقص بودن سي دي آفيس پيش مياد، يا به خاطر ناقص نصب شدن اون.

راه حل:
اگه سي دي آفيس رو داريد، اون رو داخل درايو گذاشته و مراحل زير رو طي كنيد:
Control Panel> Add/Remove Programs> Microsoft Office 2007. Change> Add or remove features> Continue

و در اونجا تمام امكانات آفيس رو فعال كرده، و مراحل نصب رو طي كنيد تا نسخه آفيس كامل،‌ روي سيستم شما نصب بشه. (Microsoft Office> Run all from my computer)

اگه مشكل حل شد، كه چه بهتر. اما اگه حل نشد، يا بايد سي دي آفيس رو عوض كنيد، يا از راه حل جايگزين استفاده كنيد:

راه حل جايگزين:
ابتدا، روي پايين ترين نقطه صفحه دو بار كليك كنيد تا نماي Footer ظاهر بشه. بعد از طريق مراحل زير، شماره صفحه رو به پاورقي اضافه كنيد:
Insert> Quick Parts> Field> Page> 1,2,3> OK

همچنين مي تونيد:
دكمه هاي زير رو به ترتيب (اما نه همزمان) فشار بديد:
Alt--> I--> U
تا گزينه Insert> Page Number جلوتون ظاهر بشه.

اگه بخوام سي دي آفيس 2007 بگيرم، چه نسخه اي بگيرم؟
بايد نسخه Enterprise يا Professional بگيريد. (هر دو، يكي هستند)
نسخه خود من، كه نسبتاً كامل و خوب هست مال شركت Emperor هست كه البته غلط ياب فارسي نداره، ولي فكر كنم هنوز هيچ كدوم از سي دي هاي آفيس 2007 فارسي ساز براشون گذاشته نشده. ضمن اين كه اگه از ورد 2003 به 2007 آپگريد كنيد (شنيدم اما تست نكردم كه) امكانات غلط يابي 2003 به 2007 منتقل ميشه.
توضيحات كامل تر و عكس پاكت سي دي رو اينجا گذاشتم:

ایول ایول ...بابا تو دیگه کی هستی! این عکسی که گذاشتی همه کارها را درست کرد
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــ

درود
در ورد 2007
آیا ورد قادر هست در قسمت Page Border بیش از یک نوع خط حاشیه یا همان Border برای صفحه تعریف کند. می خواهم در صفحه حداقل دو خط Border با شکل متفاوت داشته باشم. این کار در ایندیزاین به راحتی امکان دارد ولی می خواهم بدانم ورد قادر به انجام این کار هست یا خیر؟ من که نتوانستم انجام دهم.
با سپاس فراوان
بدرود

تا اونجایی که من میدونم چنین کاری ممکن نیست ولی شما می تونی از اشکال هندسی متتوعی که توی ورد هست یک کادر صفحه دو یا سه ... تا بکشی و توش را خالی کنی

arasharyani
03-08-2007, 19:46
استاد گرامی جواد خان
بابا عزیز دل چرا ناراحت می شی این عذر را بر ما ببخش
این عکست خیلی چیزها را روشن کرد
از مطالب قبلی که نوشته بودی زیاد چیزی متوجه نشده بودم
خدا شما را برای این تاپیک نگه دارد

javad2625
03-08-2007, 23:50

خانم ولايي
كجا هستيد؟

Professional_IT
04-08-2007, 00:24
خانم ولايي
كجا هستيد؟

ببخشید اینی که گفتی یعنی چه؟
میشه مارو هم تو جریان بزاری؟
بابا ما هم عضو(البته از اون فقیر فقراش) این تاپیک هستیم ها؟
کیه مارو درک کنه؟

jedivssith
04-08-2007, 10:13
نقصی دیگر در پلاگین Word to PDF and XPS برنامه Word 2007 ؟
درود
بعد از عوض کردن دو نسخه از این پلاگین دوست خوبمان Professional_IT لطف کردند و این پلاگین را به درخواست من آپلود نموده تا مشکل به هم ریختگی فونت در سطرهای فارسی از سمت چپ و فاصله بین لغات حل شود که حل شد. اما یک مشکل دیگر که در پلاگین های قبلی بود و باز در این پلاگین مشاهده کردم مربوط به فاصله های کوتاه است که به عنوان مثال در کلمه (می شود) بین می و شود که بطور دستی با گرفتن Ctrl + - از بین می رود ولی بعد از تبدیل به PDF این فاصله شکسته و به هم می چسبد ؟ من روی 10 فونت از سری B از جمله نازنین و لوتوس امتحان کردم و در همگی همین طور خراب و به هم چسبیده می باشد؟
با سپاس فراوان
بدرود

shvalaie
04-08-2007, 11:19
خانم ولايي
كجا هستيد؟

سلام

ببخشيد ... من همين جام... ممنون بابت تغيير در شماره پست ...

همين الان اين مطلب رو در فهرست مطالب اضافه ميكنم...

اين روزها اينقدر سرعت اينترنتم كم شده اعصاب خورد ميكنه.

shvalaie
04-08-2007, 12:36
درود
بعد از عوض کردن دو نسخه از این پلاگین دوست خوبمان Professional_IT لطف کردند و این پلاگین را به درخواست من آپلود نموده تا مشکل به هم ریختگی فونت در سطرهای فارسی از سمت چپ و فاصله بین لغات حل شود که حل شد. اما یک مشکل دیگر که در پلاگین های قبلی بود و باز در این پلاگین مشاهده کردم مربوط به فاصله های کوتاه است که به عنوان مثال در کلمه (می شود) بین می و شود که بطور دستی با گرفتن Ctrl + - از بین می رود ولی بعد از تبدیل به PDF این فاصله شکسته و به هم می چسبد ؟ من روی 10 فونت از سری B از جمله نازنین و لوتوس امتحان کردم و در همگی همین طور خراب و به هم چسبیده می باشد؟
با سپاس فراوان
بدرود

سلام

احتمال داره كه زبان فارسي رو ساپورت نكنه ... يا حداقل بخشي از اون رو؟

چرا از اكروبات استفاده نميكني؟

rouhallah
04-08-2007, 13:27
شما هنكام فارسي نوشتن، براي فارسي شدن Layout صفحه كليد، ابتدا دكمه Ctrl+Shift سمت راست را بزنيد. بعد هر موقع خواستيد وسط متن، انگليسي تايپ كنيد، با دكمه Alt+Shift (مهم نيست سمت راست يا چپ باشد) زبان را انگليسي كرده و بعد هم دوباره با Alt+Shift به حالت فارسي بازگرديد. چينش متن هم اصلاً به هم نمي خورد.

گزينه هاي Insert> Page Number را بزنيد، در قسمت ظاهر شده، كنار دكمه هاي OK و Cancel يك دكمه سوم هم هست به نام (فكر مي كنم) Format Page Number كه آن را انتخاب كرده، قسمت Start at را روي 0 تنظيم كنيد. سپس OK كرده و گزينه Show on First Page را غير فعال نموده و مجدداً OK كنيد. همه صفحه ها شماره دار مي شوند به جز صفحه اول و شماره صفحه دوم هم شماره 1 خواهد بود.

دوست عزيز يك مشكل ديگه پيدا كردم
و اون اينكه وقتي صفحه ها رو شماره گذاري ميكنم مثلاً همون طوري كه گفتيد از صفر
ديگه صفحه يك ندارم و در عوض دو تا صفحه 2 ديده ميشه چطور ميتونم 2 اولي رو يك كنم
چون اومد اين كار رو كردم و ديدم همه صفحات 1 شدند
من مي خوام صفحه يك هم داشته باشم
لطفاً كمك كنيد

javad2625
04-08-2007, 15:09
لطفاً كمك كنيد
اولاً كه اگه موقع شماره گذاري صفحات، نشانگر متن (خط چشمك زن عمودي) شما در صفحه اول (0) بوده باشد، بايد تمام صفحات به ترتيب شماره گذاري شوند مگر اين كه تنظيمات Header/Footer رو دستكاري كرده باشيد.

براي اين كه صفحه 2 اولي رو به صفحه 1 تبديل كنيد نشانگر متن رو به اون صفحه برده، مراحل زير رو طي كنيد:
Insert> Page Number> Format> Start at: 1> OK> OK

اگه مشكل حل نشد، يك سند جديد ايجاد كرده، ابتدا اون رو شماره گذاري و سپس متن رو (با Copy/Paste) به اونجا منتقل كنيد.

jedivssith
04-08-2007, 15:44
سلام

احتمال داره كه زبان فارسي رو ساپورت نكنه ... يا حداقل بخشي از اون رو؟

چرا از اكروبات استفاده نميكني؟

درود

البته فقط به خاطر اینکه سرعتش نسبت به آکروبات بیشتر است مایل بودم . البته سرعت کم تر آکروبات روی حساب است و در واقع کارهایی در پس زمینه انجام می دهد که دقیق نمی دانم چیست ولی هست. بله ممکن است حرف شما درست باشد و ایراد ناهماهنگی بین زبان و برنامه نویسی این پلاگین ها است. بزودی با ADSL بر می گردم و بیشتر در تاپیک ورد در کنارتان هستم .

با سپاس فراوان از شما خانم

بدرود

javad2625
04-08-2007, 21:45
يه سوال دارم:
همونطور كه مي دونيد وقتي مي خوايم پاورقي (Footnote) بنويسيم، نشانگر متن (خط چشمك زن عمودي) به قسمت پايين صفحه ميره. آيا كليد ميانبري هست كه نشانگر رو به جاي اوليه برگردونه تا مجبور نباشيم دنبال مكان اوليه اون بگرديم؟

با تشكر

jedivssith
05-08-2007, 00:41
يه سوال دارم:
همونطور كه مي دونيد وقتي مي خوايم پاورقي (Footnote) بنويسيم، نشانگر متن (خط چشمك زن عمودي) به قسمت پايين صفحه ميره. آيا كليد ميانبري هست كه نشانگر رو به جاي اوليه برگردونه تا مجبور نباشيم دنبال مكان اوليه اون بگرديم؟

با تشكر

مشکل حل شد جواد
درود
جواد عزیز خسته نباشی سوال خوبی مطرح کردی و برای خودم جالب بود به Help ورد سرزدم یا نبود یا نتونستم پیداش کنم (از لحاظ جستجو صحیح) داشتم منصرف می شدم گفتم چند تا کلید ترکیبی را امتحان کنم. بار سوم جواب پیدا شد ترکیب سه کلید Ctrl + Alt + Z شما را به مکان (لغتی که به آن ارجاع یا پانویس داده اید) می برد تا زیاد اذیت نشوید.
پاینده و برقرار
مسعود
بدرود و شب بخیر :19:

javad2625
05-08-2007, 03:33
اي والله. چطوري پيداش كردي؟

مشکل حل شد جواد
درود
جواد عزیز خسته نباشی سوال خوبی مطرح کردی و برای خودم جالب بود به Help ورد سرزدم یا نبود یا نتونستم پیداش کنم (از لحاظ جستجو صحیح) داشتم منصرف می شدم گفتم چند تا کلید ترکیبی را امتحان کنم. بار سوم جواب پیدا شد ترکیب سه کلید Ctrl + Alt + Z شما را به مکان (لغتی که به آن ارجاع یا پانویس داده اید) می برد تا زیاد اذیت نشوید.
پاینده و برقرار
مسعود
بدرود و شب بخیر :19:

jedivssith
05-08-2007, 10:41
اي والله. چطوري پيداش كردي؟

درود

فکر کردم مایکروسافت باید دستور یا کلید میانبری برای این کار گذاشته باشد و این زیاد جالب نیست و همینطور سخت برای یک کاربر تا بخواهد بدنبال محل درج فوت نوت بگردد. برای خودم جالب بود بعد سه بار امتحان کلید میانبرها به جواب رسیدم . ضمنا دیشب بعد این کار عبارت Shortcut را در Help تایپ کردم دیدم همه کلیدهای میانبرها را دارد . اگر فرصت کردم و حس و حال باشد مهمترین و پرکاربردین آنها را ترجمه می کنم و در تاپیک می گذارم یا اینکه اگر بخواهیم همه کلید میانبرها را بفهمیم هر کسی که در حد ابتدایی زبان بلد است بخش از کلید میانبرها را ترجمه کند یعنی تقسیم کار .

موفق باشی :10::10::10:

بدرود

shvalaie
05-08-2007, 12:14
لطفاً كمك كنيد

سلام

ممكنه كه به جاي insert page number روي آيكون insert number of pages كيليك كرده باشين... اين آيكون تعداد صفحات فايل رو براتون ميذاره و نه شماره صفحه رو.

Professional_IT
05-08-2007, 19:04
درود
با سپاس فراوان
بدرود
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــ
بله دوست عزیز اینی که شما فرمودید درست هست ولی برای هر مشکلی راه حلی است
اما راه حل : نرم افزار فوق العاده BroadGun pdfMachine Ultimate 12.12 را نصب کنی همه این مشکلها درست میشه من چند برنامه را نصب کردم و این برنامه بهترین جواب را داد با این برنامه خیلی کارها میشه کرد می خواستم توی یک پست کامل درباره این نرم افزار توضیح بدم که شما که این را پرسیدید لازم دیدم این مطلب را بنویسم
فقط این و بگم که می تونید بوسیله این نرم افزار پسورد هم روی فایلهای ساخته شده هم بزارید.
دانلود :
حجم 6 مگا بایت
پسورد :
قابلیت ریسوم هم داره
مشکلی بود بگید
مخلص همه دوستان علی

Professional_IT
05-08-2007, 19:08
مناسب ديدم يک برنامه جالب براي دوستداران ورد بزارم.
برنامه مير عماد را که همه مي شناسيد بله حتما ... ورزن جديد اين نرم افزار غوغا کرده چند تا امکانات بهش اضافه شده که باهاش کاري ندارم که اگه استفاده کنيد خودتون متوجه ميشيد عالي ترين قسمت آن و جديد ترين قسمت آن اضافه شد فونت محشر " معلي و عثمان طه " است من در عکس زير يک نمونه از اين را که توي ورد 2003 نوشتم را براتون قرار دادم ببنيد چي شده .. البته اين هم بگم که فعلا توي 2003 کار مي کنه چون بتاست ولي يک چيز ديگه فونت عثمان طه را هم که ميشناسيد و نيازي به توضيح نيست ازش استفاده کنيد از جذابيت اين دو فونت جديد و امکانات جديد آن يکه خواهيد خورد.

ʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏ ʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏ ʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏʏ

͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸ ͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸͸
نظرتون چیه ؟
برنامه های جالب دیگه رو هم معرفی کنم یا نه؟

کیوان71
05-08-2007, 19:15
خیلی باحاله فقط هم معرفی کن هم لینک دانلودش رو بذار ممننننننننوووووووون

Professional_IT
05-08-2007, 20:12
لینک دانلود :

پسورد ::10:
حجم برنامه : 44.4 مگابایت

راهنمای نصب و کرک کردن نرم افزار :
ابتدا ایمیج داخل پوشه MirEmad 1.3 را در یک درایو مجازی Mount کرده. نصب نماید. سپس به پوشه Update to 2.0.2 رفته و با نصب آن برنامه را به نسخه 2.0.2 آپدیت کنید. سپس به پوشه کرک رفته و برنامه را کرک کنید.
موفق باشید.

Professional_IT
06-08-2007, 00:52
ببخشید پاکش کردم

Professional_IT
06-08-2007, 01:00
ا
جناب shvalaie این لینک را میشه آپدیتش کنی فکر کنم مطلب جالبی باشه؟
به قول خودت بدرود

shvalaie
06-08-2007, 13:53
لینک دانلود :

پسورد ::10:

ابتدا ایمیج داخل پوشه MirEmad 1.3 را در یک درایو مجازی Mount کرده. نصب نماید. سپس به پوشه Update to 2.0.2 رفته و با نصب آن برنامه را به نسخه 2.0.2 آپدیت کنید. سپس به پوشه کرک رفته و برنامه را کرک کنید.
موفق باشید.

درود

ببخشيد ... حجم اين فايل براي دانلود چقدره؟

ا
شوالیه جان این لینک را میشه آپدیتش کنی فکر کنم مطلب جالبی باشه؟
به قول خودت بدرود

بفرماييد:

Professional_IT
06-08-2007, 17:51

حجم 44.4 مگابایت _-_-_- = ضمنا لینکهای من معمولا قابلیت ریسوم هم داره پس برای سرویس دیال آپ مشکلی ایجاد نمیکنه. من خودم دیال آپ دارم.
چند تا عکس دیگه از همین برنامه توی محیط ورد:
از بابت لینک هم ممنونم.

Professional_IT
06-08-2007, 18:02
نامه نگار 4 اين امکان را براي کاربر فراهم مي آورد تا بتواند به راحتي متون مورد نياز خود را تحرير و چاپ نمايد. همناطور که از نام اين برنامه مشخص است، نامه نگار به منظور تحرير نامه هاي اداري و شخصي، با خطوط زيباي فارسي و لاتين، طراحي شده است.
از ويژگي هاي نامه نگار مي توان موارد زير را نام برد:

- اجرا در کليه محيط هاي Win95/98 و WinNT انگليسي و عربي و فارسي.
- - تحریر مستقیم سه نوع خط نستعلیق ، شامل نستعلیق مهستان، گلستان و نیستان که شامل خط تحریری خودکاری نیز می شود.
- رنگ آميزي متن و چاپ آن بر روي انواع چاپگر ها.
- تنظيم همجواري و نقطه گذاري نستعليق به صورت دلخواه با خودکار توسط برنامه.
- استفاده از انواع تذهيب، حاشيه يا سربرگ در اطراف متن.
- امکان ارسال به Clipboard جهت استفاده از کليه برنامه هاي تحت Windows مانند :
Corel Draw، Photoshop، Freehand، FrontPage و MS-Word .
- تهيه قالب هاي HTML و BMP .
- برقراري ارتباط با نرم افزار دبيرخانه شرکت سروش مهر جهت ثبت و بازيابي و جستجوي سريع در کليه نامه هاي تايپ شده.
- قابليت ادغام پستي.
- غلط ياب املايي.
- جستجو و جايگزيني سريع در متن.
- رسم جداول به ساده ترين روش.
- محيطي آسان و دوستانه به همراه راهنماي سليس و گام به گام.
- متجاوز از 50 نوع قلم زيباي ميزان پذير.
- دريافت فايل هاي متني با انواع ثبت ها توسط نرم افزارهاي ديگر.
- تعيين مشخصات متن از قبيل فاصله گذاري و تورفتگي سطرها.
- بلوک بندي و درج يا حذف بلوک.
- امکان تعريف صفحه کليد دلخواه توسط کاربر.
- اعراب گذاري حروف و درج علائم.
و ...
کرک شده توسط گروه آنریل
حجم 20.82 مگابایت:
دانلود :

پسورد::11:

توجه توجه :این را هم بگم که بعضی کاربران هنگام استفاده از آن با مشکلاتی همچون بالا نیامدن برنامه ، error، دادن های مکرر برخورد کردند که بعضی ها هم اصلا این مشکلات را نداشتند. البته احتمالا این مشکلات احتمالی به خاطر طراحی این نرم افزار برای فلش و usb هست. پس هرگونه انتقاد را قبلا پاسخ دادم

Mr.Lover
06-08-2007, 18:07
موفق باشید.
سلام
ممنون بابت نرم افزار اما چطور می تونم درایو مجازی درست کنم؟
ممنون

Professional_IT
06-08-2007, 18:10
البته شاید بگید که این مربوط به اینجا نمیشه ولی وقتی نصب کردید و دیدید که دهها فونت بسیار جالب و فوق العاده زیبا به وردتون اضافه میشه اونوقت از دانلود آن بسیار خوشحال خواهید شد
و اما توضیحات :
بسته مقابل، بسته نرم افزاري مريم است كه علاوه بر تايپ فارسي داراي امكاناتي چون اعراب گذاري كامل، تنظيم متن به صورت پاراگراف و يا به اشكال دايره و مثلث، تايپ همزمان فارسي و لاتين، مبدل فرمت ايران سيستم و فرمت ويندوز عربي و فارسي مي‌باشد.

نرم افزار فارسی نویس مریم شامل برنامه های:
مریم، تایپ مسقیم، سریع و آینه ای، خطاط، 420 قلم فارسی، قلمدان و ویرایشگر کیبورد می‌باشد و با قیمت 15000 تومان ارائه شده است.

تایپ‌مستقیم‌مریم
• با استفاده از اين برنامه دیگر احتیاجی به Copy و Paste نمی‌باشد و بصورت مستقيم در سایر برنامه‌ها می‌توانید به تايپ فارسي بپردازيد.

تایپ‌آینه‌ای‌مریم
• برنامه تایپ آینه ای، پاراگراف بندی مستقیم در نرم افزاری‌های صفحه آرایی مانند: FreeHand, Photoshop, QuarkExpress, InDesign, PageMaker را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این برنامه سازگاری کامل با نرم افزار پروین بزرگ دارد و می‌تواند فایل‌های اجرا شده با آن را اصلاح کند. مبدل متن Word، از جمله امکانات این برنامه می‌باشد.

تایپ سریع مریم
• هرجا كه نياز به تايپ فارسي داريد، با فشردن كليد F11 برنامه تايپ سريع مريم ظاهر می‌شود. بعد از تايپ متن مورد نظر كليد Enter را بزنيد تا متن فارسی منتقل شود.

420 قلم
• بسته نرم افزاري مريم داراي كاملترين مجموعه قلم هاي اصلاح شده فارسي مي‌باشد و در كليه ويندوزها اعم از فارسي و لاتين قابل اجرا می‌باشد.

خطاط‌مریم
• ابزار تایپ نستعلیق همراه با امکان انتقال آن بصورت تصویری و منحنی به سایر برنامه ها.

قلمدان
• مجموعه قلمهای اصلاح شده فارسی برای استفاده در نرم افزار هایی که امکان تایپ فارسی دارند مانند: Word, Excel, Power Point, Access, In Design ME, Photoshop ME, Adobe Acrobat, ... و کلیه ی نرم افزارهایی که نسخه ME دارند.

ویرایشگر‌صفحه‌کلید
• ابزاری برای تنظیم صفحه کلید بصورت دلخواه و درج حروفی که کلید معادل روی کیبورد ندارند.

اصلاحات انجام شده در این نسخه نسبت به نسخه قبلی :

• رفع مشکل تایپ مستقیم در Photoshop
• رفع مشکل Weld کردن نوشته‌های خطاط در Corel
• خروجی خطاط مخصوص FreeHand
• اصلاح مبدل Word برای اعراب‌های ترکیبی
• پشتیبانی چند کد پیج جدید

-------
- Download فارسی نویس مریم نسخه 4.3 حجم : 41.68 مگا بایت

- Download فایل Update فارسی نویس مریم به نسخه 4.3 حجم :7.07 مگابایت

- Download کرک برای نسخه 4.3 حجم : 631.59 کیلو بایت

- دانلود قلم های اصلاح شده حجم :1.35 مگابایت

----------------------------------------------------------------
راهنمای نصب :

ابتدا image نسخه 4.0.4 را در یک Drive مجازی Mount کرده و نصب نمایید.
سپس File مخصوص Update به نسخه 4.3 را نصب کرده و برنامه را کرک کنید .
اگه پسورد خواست :
موفق باشید .

------------------------
Crack شده توسط Newbie_cracker از گروه آنریل

Professional_IT
06-08-2007, 18:17
سلام
ممنون بابت نرم افزار اما چطور می تونم درایو مجازی درست کنم؟
ممنون
علیک سلام
عرض به خدمت دوست عزیزم:Mr.Lover
اگه کلن سیدی و یا اگه الکل و یا اگه چند نرم افزار دیگه که نمی خواهم اسمش را بنویسم را نصب کنی یک درایو مجازی به درایو های شما اضافه میشه البته نرم افزار نرو هم همین امکان را میده اگه بلد باشی
البته نسخه های جدید کلن سیدی دارای یک بسته جداگانه برای نصب درایو هست که توی همه سایتهای دانلود گذاشتند توی پی سی ورد هم اینها را می تونی پیدا کنی یک سرچ ساده لازمه.!!؟؟
اگه نتونستی همون الکل (Alcohol 120%) رانصب کن همه چیز داره ولی clone cd یک چیز دیگه هست دیگه بیشتر نمی تونم توضیح بدم چون مربوط به این تاپیک نمیشه
باز اگه مشکلی بود بگید ها
با نرم افزارهای جدید باز هم میام ولی یک مدت دیگه.
یا حق

shvalaie
07-08-2007, 12:31
درود بر شما دوست عزيز Professional_IT

و ممنون بابت نرم افزارهايي كه گذاشتين ... اونها رو در فهرست وارد كردم (اما براي اينكه هر كسي بدونه كه حجم هر نرم‌افزار چقدره در فهرست حجم اونها رو هم نوشتم) ... لطف ميكنين در پست مربوط به فارسي نگار مريم حجم لينكهاي دانلودي رو هم بذارين... ممنون ميشم...

ولائي

Professional_IT
07-08-2007, 14:05
درود بر شما دوست عزيز Professional_IT

و ممنون بابت نرم افزارهايي كه گذاشتين ... اونها رو در فهرست وارد كردم (اما براي اينكه هر كسي بدونه كه حجم هر نرم‌افزار چقدره در فهرست حجم اونها رو هم نوشتم) ... لطف ميكنين در پست مربوط به فارسي نگار مريم حجم لينكهاي دانلودي رو هم بذارين... ممنون ميشم...

ولائي
1ـ ببخشید اصلا متوجه نشدم وای بر من درستش کردم
2 ـ در پست مربوط به نامه نگار اشتباها من اون را خوشنگار نوشتم که اشتباه شد و درستش کردم لطف کن در فهرست مطالب هم اون را درست کن
البته لینک این خوشنگار را که یک برنامه خوشنویسی در کارهای گرافیکی است را هم دارم اگه خواستید اون و هم بگم ولی زیاد به درد ما نمی خوره دیگه میر عماد هست دیگه!

و اما:
shvalaie از فایل آموزش ات ممنون. عالی بود
ولی من یک جاش برام نامفهوم بود اینجاش که نوشتی" بعدش برای تایپ شعر بجای اینتر باید shift+enter را بزنید (سطر بالا اینتر خورده)" منظورتان اینکه در پایان هر مصرع این کلیدهای ترکیبی را بزنیم که اونوقت یک خط دیگه اضافه میشه ؟
میشه یک ذره لطف کنید توضیح بدهید؟!
مخلص همه علی

Bizhan26
07-08-2007, 15:22
باسلام به دوستان
بنده از ويندوز اكس پي سرويس پك 2 و ورد 2003 استفاده مي كنم. در ورد وقتي يك مقاله فارسي تايپ مي كنم در قسمت پاورقي شماره اي كه در متن زده مي شود به فارسي و صحيح مي آيد ولي در قسمت پايين يعني خود پاورقي شماره انگليسي مي آيد.

لطفا راهنمايي بفرماييد
با تشكر

با سلام خدمت دوستان ورد كار اگر منظورتان از شماره پاورقي همان مرجع پاورقي است كه بطور خودكار زير متن زده مي شود است اصلاح آن بسيار ساده است براي اين كار پس از اينكه شماره پاورقي را ايجاد كرديد به اول پاورقي مراجعه و شماره مرجع را هاي لايت كنيد سپس از منوي فرمت گرينه Style & formating و يا از آيكون AA كه در تايتل بار كنار تب نوع فونت وجود دارد refrenc را انتخاب و فونت لاتين آنرا به فونتهاي IPT دار اصلاح كنيد مثل IPT Lotus و يا IPT Mitra و ... (اين فونت ها را اگر نداريد از سايت برنا رايانه دانلود كنيد) با اين تغيير عدد مرجع يا refrence Number شما فارسي مي شود چنانچه اين فرمت را به Tempelet(الگو) اضافه نمائيد از اين به بعد تمام اعداد مرجع شما فارسي نوشته خواهد شد

javad2625
07-08-2007, 21:15
2 ـ در پست مربوط به نامه نگار اشتباها من اون را خوشنگار نوشتم که اشتباه شد و درستش کردم لطف کن در فهرست مطالب هم اون را درست کن
البته لینک این خوشنگار را که یک برنامه خوشنویسی در کارهای گرافیکی است را هم دارم اگه خواستید اون و هم بگم ولی زیاد به درد ما نمی خوره دیگه میر عماد هست دیگه!

و اما:
شوالیه جان از فایل آموزش ات ممنون. عالی بود
ولی من یک جاش برام نامفهوم بود اینجاش که نوشتی" بعدش برای تایپ شعر بجای اینتر باید shift+enter را بزنید (سطر بالا اینتر خورده)" منظورتان اینکه در پایان هر مصرع این کلیدهای ترکیبی را بزنیم که اونوقت یک خط دیگه اضافه میشه ؟
مخلص همه علی
پرافشنال عزيز
مثل اين كه شما هم دچار اشتباه من شديد.
ايشون خانم ش. ولايي هستند (به فتح واو). نه شواليه!

Professional_IT
07-08-2007, 22:29
با سلام
واقعا عرق شرم از سر و رویم سرازیر شد عذرخواهی شدید از شما shvalaie دارم. واقعا معذرت می خواهم نمی دونم چجوری از شما عذرخواهی کنم این عذر بزرگ و ... را بر من ببخشید از همه دوستان و از همه اعضا تاپیک معذرت می خواهم به خاطر این عذر ( وای بر تو پروفشنال) به همین دلیل چند روزی را نیستم امیدوارم جناب shvalaie مرا ببخشند که حق دارند نبخشند واقعا هر چه بگویید حقم هست از دوست عزیزم آقا جواد ( اگه باز هم اشتباه نکنم) به خاطر تذکر بجا و آگاهانه بسیار بسیار ممنونم.
ضمنا من علی
با عرض شرمندگی
این پست بالایی را هم اصلاح کردم

shvalaie
08-08-2007, 12:39
پرافشنال عزيز
مثل اين كه شما هم دچار اشتباه من شديد.
ايشون خانم ش. ولايي هستند (به فتح واو). نه شواليه!

درود بر شما ... و ممنون

با سلام
واقعا عرق شرم از سر و رویم سرازیر شد عذرخواهی شدید از شما shvalaie دارم. واقعا معذرت می خواهم نمی دونم چجوری از شما عذرخواهی کنم این عذر بزرگ و ... را بر من ببخشید از همه دوستان و از همه اعضا تاپیک معذرت می خواهم به خاطر این عذر ( وای بر تو پروفشنال) به همین دلیل چند روزی را نیستم امیدوارم جناب shvalaie مرا ببخشند که حق دارند نبخشند واقعا هر چه بگویید حقم هست از دوست عزیزم آقا جواد ( اگه باز هم اشتباه نکنم) به خاطر تذکر بجا و آگاهانه بسیار بسیار ممنونم.
ضمنا من علی
با عرض شرمندگی
این پست بالایی را هم اصلاح کردم

درود بر شما
اي بابا ... خواهش ميكنم... زياد سخت نگير ... از اين اسم شواليه هم خوشم مياد و اگه يكي از بهترين اعضاي انجمن اسمشون شواليه نبود ... حتما نام كاربريم رو عوضش ميكردم ميزاشتم شواليه ... :) :) :)

و اما:
shvalaie از فایل آموزش ات ممنون. عالی بود
مخلص همه علی

دوست عزيز ...

اگه ايكون show/hide رو بزني تا تمام كاراكترهاي ورد رو نمايش بده ... علامت اينتر رو در انتهاي هر پاراگراف ميبيني ....

حالا امتحان كن... توي يه فايل جديد... دو تا پاراگراف سه خطي تايپ كن.
حالا اگر آخر سطر و قبل از علامت اينتر --- در پاراگراف اول --- شما shift+enter بزني ... خواهي ديد كه علامت اينتر به خط پايين منتقل ميشه ... يعني بين دو پاراگرافتون فاصله ميفته.

در جدول ... به جاي علامت اينتر ... يه شكل ديگه است ... كه اگه shift+enter رو بزني ... ميفته پايين و زير جدولتون يه خط اضافه درست ميكنه...

shvalaie
08-08-2007, 12:49
با سلام خدمت دوستان ورد كار اگر منظورتان از شماره پاورقي همان مرجع پاورقي است كه بطور خودكار زير متن زده مي شود است اصلاح آن بسيار ساده است براي اين كار پس از اينكه شماره پاورقي را ايجاد كرديد به اول پاورقي مراجعه و شماره مرجع را هاي لايت كنيد سپس از منوي فرمت گرينه Style & formating و يا از آيكون AA كه در تايتل بار كنار تب نوع فونت وجود دارد refrenc را انتخاب و فونت لاتين آنرا به فونتهاي IPT دار اصلاح كنيد مثل IPT Lotus و يا IPT Mitra و ... (اين فونت ها را اگر نداريد از سايت برنا رايانه دانلود كنيد) با اين تغيير عدد مرجع يا refrence Number شما فارسي مي شود چنانچه اين فرمت را به Tempelet(الگو) اضافه نمائيد از اين به بعد تمام اعداد مرجع شما فارسي نوشته خواهد شد

درود .... برشما ...

دوست عزيز شما تا حالا كجا بودي ؟؟؟؟؟؟

ميشه پستتون رو ويرايش كنين و فونتها رو توش آپلود كنين ... يا لينك سايت رو بزارين ... اگه در اسرع وقت اين كار رو بكنين ... خيلي خيلي ممنون ميشم.

ببخشيد كه گفتم ويرايش ... ميخوام همه چيز درباره اصلاح عدد پاورقي در يه پست باشه كه وقتي توي فهرست اضافه اش ميكنم... فقط لينك يه پست رو بزارم...

==========================
جالبه من قبلا از همين روش رفته بودم ولي اين نوع قلمهايي رو كه شما گفته بودين رو نداشتم ... bNazanin و ... رو ميذاشتم... اما نتيجه نميداد .... امروز كه امتحان كردم درست شد ... البته توي يه فايل جديد ...

در ضمن به جاي complext پارامتر ALL SCRIPT رو انتخاب كردم ... دوباره به حالت اولش برگشت اما مشكل عدد زيرنويسم حل شد.

البته شايد هم مال فارسي ساز ويندوز جديدم باشه ... فكر كنم عوضش كه كردم ... با عدد پاورقي سر و كله نزدم.

يه كتاب دارم كه مولف فايلش رو برام فرستاده .... اونجا هم امتحان ميكنم ببينم نتيجه ميده يا نه ... و اگه نداد فونتها رو دانلود ميكنم.

در هر حال مثل اينكه حالا براي زيرنويسهاي انگليسي به مشكل بر ميخوريم... در هر حال بايد دستي بهش فونت انگليسي رو داد. اما عمل ميكنه ...

هزار بار ممنون و بدرود

Professional_IT
08-08-2007, 18:38
یا علی
ما اومدیم
در مورد پا ورقی من این کار را انجام می دم که شباهت زیادی با روش مطرح شده دوست عزیزمان Bizhan26 دارد
شما اصلا نیاز به نصب فونت جدید روی سیستم ندارید می دونید که چون سیستم هنگام بالا اومدن تمام فونتها را چک می کنه موجب دیر بالا اومدن سیستم میشه. و اما راه حلی که من خودم انجام میدم: ببنید شما همان شماره پاورقی را باید های لایت کنید (انتخاب کنید) تا اینجا کارمون با هم یکیه ، شما باید شماره انتخاب شده را پاکش کنید و خودتون همان شماره را وارد کنید می بینید که شماره به فارسی تایپ شده هر فونتی هم که خواستید می تونید بهش بدید. امتحان کنید و بگید کار می کنه یا نه؟

Professional_IT
08-08-2007, 18:48
ترفند آفيس
يک ترفند بامزه در نرم افزار Microsoft Word
حتي در درون نرم افزارهاي بزرگ و معروفي مانند Office هم ممکن است نکات مخفي آميخته به طنزي وجود داشته باشد که بسياري از افراد از آن بي خبرند. در اين جا ميخواهيم به شما ترفندي را معرفي کنيم که با استفاده از آن يکي از آن شوخي هاي مخفي موجود در برنامه Microsoft Word را نمايان سازيد.
قبلا اکيدا توصيه مي کنم که افرادي که ناراحتي قلبي و عصبي دارند از اين مورد صرف نظر کنند.:41:
براي اين کار:
ابتدا برنامه word را اجرا کنيد.
پس از بازشدن يک صفحه سفيد در هر جايي از صفحه که خواستيد اين عبارت را عينا تايپ کنيد: (rand(200,99= (دقت کنيد مساوي را تايپ کنيد و اين متن را کپي نکنيد و تنها در محيط Word تايپ کنيد) اينتر را بزنيد.
همين اينک شاهد يک اتفاق جالب خواهيد بود!!!
البته بجاي آن اعداد هر عدد ديگري را هم مي توانيد بزنيد خودتان امتحان کنيد.

Professional_IT
08-08-2007, 19:02
خوب بريم سراغ معرفي يک نرم افزار مفيد ديگر البته براي آفيس 2007
خيلي ها بعد از اينکه آفيس 2007 را روي سيستمشون مي ريزند در محيط جديد آن سردرگم مي شوند شايد به
دليل تازگي و روبان داشتن منوها که البته من خودم مخالف اين قضيه هستم.
خوب حالا چيکار کنيم دست روي دست بذاريم و تماشا کنيم خوب معلومه که نه! پس سريع دست به کار شيد و
اين اين پک و برنامه جالب را روي سيستمتون نصب کنيد. بعداز نصب اون يک منوي درست در کنار گزينه home
آفيس را خواهيد ديد که تمام منوهاي آفيس 2003 را براي شما عينا فراهم مي کند. البته اين نرم افزار حالت روبان
افيس 2007 را از بين نمي برد بلکه يک منوي ديگه اضافه ميشه که اونهايي که به حالت جديد آفيس 12 عادت ندارند
بتوانند به راحتي از اون استفاده کنند. البته يک شرکت چيني با طراحي يک Add-on دوباره ساعت را به عقب
برگردانده. اين برنامه تمامي دستورات جديد را در منوهاي قديمي جاي مي دهد. البته قيمت آن 30 دلار است و
هنوز هم قفل آن شکسته نشده است.
و اما بريم سراغ برنامه: (اينجا خودم آپلودش کردم و فعلا لينکش تامدتها کار مي کنه)
حجم 2.48 مگا بایت
لينک دانلود:

پسورد :

نظرتون چیه اصلا این نرم افزارها به درد می خوره یا نه؟ اگه نه که تاپیک را شلوغ نکنم
__________________________________________________ ______________________________________
مهدی جان بیا و شب هجران سحر کن

javad2625
08-08-2007, 20:26
سلام
اين ديگه چي بود؟
543 صفحه متن برام نوشت كه راهنمايي در مورد يه چيزهايي بود...
اينها چيچي بيد حالا؟

Professional_IT
08-08-2007, 21:58
اين ديگه چي بود؟
اينها چيچي بيد حالا؟
◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙ ◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙ ◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙
علیک سلام

اگه کسی فهمید به ما هم بگه؟
سعی می کنم برای تنوع هم که شده از این کارها بکنم برای سرگرمی بد نیست؟ :31::18:
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ☼☼☼

خانم ولایی لطف کنید پست مربوط به نرم ا فزار نامه نگار را در فهرست مطالب اصلاح فرمایید؟ نکنه دوستان به هوای خوشنگار نامه نگار را دانلود کنند و بعدش .... خوشنگار را من اشتباهی تایپ کردم منظور نامه نگار بود؟؟؟!!!:21::5:
من اون پست را اصلاح کردم

Bizhan26
09-08-2007, 15:06
[QUOTE=hitit;1165983]دوست عزيز مشكل من در XP و استفاده از ورد 2003 تايپ حرف ي هست. كه وقتي فايلي را كه با قلمهاي مختلف تايپ شده مي‌خوام به قلم لوتوس تبديل كنم به جاي ي چسبان ي جدا ميزنه . براي اصلاح اين كار استفاده از قلم ب لوتوس پيشنهاد شده بود.
ولي از نظر ضخامت فونت هاشون فرق مي‌كنه و صفحه بندي من را بهم مي‌زنه.
دوست عزير اگر جواب سنوالتو تا حالا پيدا نكردي راه حل آون اينه كه ابتدا يك حرف ي با فشار دادن كليدهاي شيفت و ايكس (Shift+X) ايجاد كنيد سپس اين حرف را كپي كرده و با كليدهاي Ctrl+H حرف هاي ي موجود در متنتان را كه بصورت جدا نشان داده مي شود با اين ي جديد عوض كنيد يعني در محل Find what ي غلط و در محل replace with ي درست را كپي كنيد و replace all را انتخاب كنيد مشكل شما حل مي شود

Bizhan26
09-08-2007, 15:16
یا علی
ما اومدیم
در مورد پا ورقی من این کار را انجام می دم که شباهت زیادی با روش مطرح شده دوست عزیزمان Bizhan26 دارد
شما اصلا نیاز به نصب فونت جدید روی سیستم ندارید می دونید که چون سیستم هنگام بالا اومدن تمام فونتها را چک می کنه موجب دیر بالا اومدن سیستم میشه. و اما راه حلی که من خودم انجام میدم: ببنید شما همان شماره پاورقی را باید های لایت کنید (انتخاب کنید) تا اینجا کارمون با هم یکیه ، شما باید شماره انتخاب شده را پاکش کنید و خودتون همان شماره را وارد کنید می بینید که شماره به فارسی تایپ شده هر فونتی هم که خواستید می تونید بهش بدید. امتحان کنید و بگید کار می کنه یا نه؟

اين كار اشكالش اينه كه شماره زني از حالت خودكار خارج ميشه و اگر درجائي يك پاورقي رو حذف كني مجبوري تمام شماره ها رو دستي اصلاح كني

Professional_IT
09-08-2007, 16:16
اين كار اشكالش اينه كه شماره زني از حالت خودكار خارج ميشه و اگر درجائي يك پاورقي رو حذف كني مجبوري تمام شماره ها رو دستي اصلاح كني

مبنای تمام حرفهای من آفیس 2007 است.
من اینی را که شما گفتید آزمایش کردم هیچ مشکلی نداشت یعنی چند تا پاورقی ایجاد کردم و بعضی هاشون را بطور دستی وارد کردم و بعضی هاشون را هم بطور خودکار وقتی اونی را که بطور دستی وارد کردم پاک کردم بقیه پاورقی ها هم طبق اون اصلاح شد. ضمن اینکه گذشته از این بحثها در آفیس 2007 خودم، وقتی پاورقی تایپ می کنم تمام اونها به فارسی است
تنظیمات آفیس من : Numeral:Contex است.
در کنترل پنل همه همه صفات را روی فارسی تنظیم کرده ام.

ضمن اینکه یک ترفند هم در رابطه با پاورقی دارم که اگه از ترفندها استقبال بشه اونها را هم میذارم. با این ترفند شما تنظیمات بیشتری را می توانید اعمال کنید. ( کمی حرفه ای هست)
البته فکر کنم بجز فونت شرکت برنا رایانه فونتهای برنامه های فارسی نویس دیگر که از کد پیج فارسی استفاده می کنند هم کار کنه مثل مریم ؛ پروین؛ پارسیان؛ پردیس؛پرند؛جوان و ....
البته در روش کفته شده بنده می توانید اصلا پاکش نکنید و بعد از انتخاب کردن عدد را وارد کنید .
با تشکر از شما دوست عزیز همچنین دقت کنیدکه خانم ولایی از شما خواسته اند که پست قبلی خودتون را بی زحمت اصلاح کنید لینک فونتها عزیز من دارم ولی با این وضع اینترنتم مشکله دهها فونت مربوطه را آپلودکنم.
هر کسی هر مشکلی داشت بیان کنه مثل اینکه اساتید تاپیک داره بیشتر میشه از این جهت خیلی خوبه داره تاپیک جالبی میشه نه ؟؟؟!!!

برای سلامتی آقا امام زمان (عج) صلوات و عجل فرجهم یادتون نره

a_homaie
10-08-2007, 17:48
با سلام خدمت دوستان گرامی و اساتید کامپیوتر
من در حال تایپ پایان نامه ام هستم اما نمی دونم چه طور می شه برای یک صفحه خاص در ورد 2007 پانویس (footer) گذاشت بدون این که در بقیه صفحات تکرار بشه، اگه دوستان لطف کنند راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم چون کارم لنگه اساسی.

shvalaie
10-08-2007, 20:46
با سلام خدمت دوستان گرامی و اساتید کامپیوتر
من در حال تایپ پایان نامه ام هستم اما نمی دونم چه طور می شه برای یک صفحه خاص در ورد 2007 پانویس (footer) گذاشت بدون این که در بقیه صفحات تکرار بشه، اگه دوستان لطف کنند راهنمایی کنند خیلی ممنون میشم چون کارم لنگه اساسی.

درود بر شما

دوست عزیز یه نگاهی به صفحه اول همین تاپیک -- پست دوم -- که بندازی میتونی با کمک فهرست مطالب این تاپیک به جواب سوالتون برسین... در هر حال ... به اگه پستهای 69 و 70 رو ببینید جواب سوالتون رو پیدا میکنین...

13. درج پاورقي و تفاوت آن با ‏footer and header

کد:

کد:

درود -- ولائی

redmonarch
10-08-2007, 21:31
به نام خدا
با سلام
لطفا نحوه اعراب گذاری در ورد را آموزش دهید به نحوی که حروف از هم جدا نشوند
و علامتها دقیقا زیر آنها گذاشته شود
با تشکر خدانگهدار

shvalaie
11-08-2007, 03:36
یا علی
ما اومدیم

سلام

خب در واقع من هم همین کار رو میکنم... چاره ی دیگه ای نداشتم اما ...

خانم ولایی لطف کنید پست مربوط به نرم ا فزار نامه نگار را در فهرست مطالب اصلاح فرمایید؟ نکنه دوستان به هوای خوشنگار نامه نگار را دانلود کنند و بعدش .... خوشنگار را من اشتباهی تایپ کردم منظور نامه نگار بود؟؟؟!!!:21::5:
من اون پست را اصلاح کردم

بالاخره نفهمیدم چی شد... در هر صورت من در فهرست خوشنگار رو نامه نگار کردم...

بله ... یکی دیگه از اشکالاتش اینه که اگه صفحه بندی تون عوض بشه ... و مثلا زیرنویسی که قبل از عوض شدن صفحه بندی شماره دستی بهش دادین 2 ... حالا بعد از عوض شدن صفحه بندی ... رفته به صفحه بعد و حالا شما باید شماره 2 رو عوض کنین و به جاش 1 بزنین...

مبنای تمام حرفهای من آفیس 2007 است.
من اینی را که شما گفتید آزمایش کردم هیچ مشکلی نداشت یعنی چند تا پاورقی ایجاد کردم و بعضی هاشون را بطور دستی وارد کردم و بعضی هاشون را هم بطور خودکار وقتی اونی را که بطور دستی وارد کردم پاک کردم بقیه پاورقی ها هم طبق اون اصلاح شد. ضمن اینکه گذشته از این بحثها در آفیس 2007 خودم، وقتی پاورقی تایپ می کنم تمام اونها به فارسی است
تنظیمات آفیس من : Numeral:Contex است.
در کنترل پنل همه همه صفات را روی فارسی تنظیم کرده ام.

ضمن اینکه یک ترفند هم در رابطه با پاورقی دارم که اگه از ترفندها استقبال بشه اونها را هم میذارم. با این ترفند شما تنظیمات بیشتری را می توانید اعمال کنید. ( کمی حرفه ای هست)
البته فکر کنم بجز فونت شرکت برنا رایانه فونتهای برنامه های فارسی نویس دیگر که از کد پیج فارسی استفاده می کنند هم کار کنه مثل مریم ؛ پروین؛ پارسیان؛ پردیس؛پرند؛جوان و ....
البته در روش کفته شده بنده می توانید اصلا پاکش نکنید و بعد از انتخاب کردن عدد را وارد کنید .
با تشکر از شما دوست عزیز همچنین دقت کنیدکه خانم ولایی از شما خواسته اند که پست قبلی خودتون را بی زحمت اصلاح کنید لینک فونتها عزیز من دارم ولی با این وضع اینترنتم مشکله دهها فونت مربوطه را آپلودکنم.
هر کسی هر مشکلی داشت بیان کنه مثل اینکه اساتید تاپیک داره بیشتر میشه از این جهت خیلی خوبه داره تاپیک جالبی میشه نه ؟؟؟!!!

دوست عزیز ... منظور دوستمون bizhan این هستش که تمام زیرنویسهایی که توی متن شماره شون رو دستی وارد کردیم ... باید شماره هاشون رو درست کنیم... مثلا شما 3 زیرنویس در فایل دارین... اولی و سوم انگلیسی هستن ... بنابراین لزومی نبوده که شماره شون رو عوض کنین ... اما برای زیرنویس دوم ... عدد 2 انگلیسی رو پاک کردین و ... 2 فارسی تایپ کردین...

حالا قبل از زیرنویس دوم ... شما یه زیرنویس اضافه کنین .... شماره تمام زیرنویسها عوض میشه ... غیر از زیرنویس 2 ... که به جای اینکه 3 بشه ... همچنان 2 مانده ... البته نه ارجاع آن در متن... ارجاع زیرنویس در متن شماره اش زیاد و کم میشود

به نام خدا
با سلام
لطفا نحوه اعراب گذاری در ورد را آموزش دهید به نحوی که حروف از هم جدا نشوند
و علامتها دقیقا زیر آنها گذاشته شود
با تشکر خدانگهدار

درود

اگه شما فونتهای مناسب رو داشته باشین ... تایپ اعراب کاری نداره ... اعرابها در کیبوردهای فارسی با حروف ترکیبی Shift+F و ... تایپ میشن

و در ضمن بسته به اینکه فارسی ساز ویندوزتون مال چه شرکتی باشه ... فرق میکنه... پس راهی نداره جز اینکه تمام حروف رو با شیفت امتحان کنین و ببینین که هر اعرابی رو با چه کلیدهای ترکیبی میشه تایپ کرد...

مثلا در کامپیوتر من ... شیفت و D کسره میزنه
شیفت و F تشدید تایپ میکنه
شیفت و S ضمه

فرض کنیم که شما میخواین کلمه شُمال رو با ضمه روی ش تایپ کنین... خب اول حرف ش رو تایپ کنین و بعد شیفت و S رو بگیرین و ضمه رو تایپ کنین و بعدش هم حرف م و ...

اما اینکه وقتی اعراب تایپ میکنین ... حروف بزرگ میشن نشون میده که احتمالا با فونت مناسبی تایپ نمیکنین...

به کمک فهرست مطالب ... میتونین فونتهای مناسب رو پیدا کنین...

ممنون - ولائی

a_homaie
11-08-2007, 08:30
درود بر شما

دوست عزیز یه نگاهی به صفحه اول همین تاپیک -- پست دوم -- که بندازی میتونی با کمک فهرست مطالب این تاپیک به جواب سوالتون برسین... در هر حال ... به اگه پستهای 69 و 70 رو ببینید جواب سوالتون رو پیدا میکنین...

با سلام
بسیار ممنون از راهنمایی شما. شرمنده الان خیلی درگیر پایان نامه ام صفحه اول رو نگاه نکردم که بدونم فهرست مطالب داره. من تفاوت پانویس با پاورقی نمی دونستم که شما لطف کردید گفتید.
باز هم تشکر می کنم.

Professional_IT
11-08-2007, 10:39
با سلام و تبریک این روز بزرگ و آغاز تکامل معنوی انسان
می دونید که بزرگترین معجزه بشریت اعجاز قرآن کریم است به همین خاطر هم من متن کامل قرآن کریم را امروز آپلود کردم امیدوارم خدا بینشی به ما عطا کند که این کتاب و مطالب عمیق آن را بهتر درک کنیم.
دانلود کنید و در اختیار همه قرار دهید.
در پستهای آینده متن قرآن همراه با ترجمه انگلیسی و فارسی آن را اینجا قرار خواهم داد.
التماس دعا

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ ¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

بالاخره نفهمیدم چی شد... در هر صورت من در فهرست خوشنگار رو نامه نگار کردم...
حالا شد ممنون به خاطر ویرایش پست.

javad2625
11-08-2007, 21:13
امروز نگين انبيا آمده است/يك حلقه وصل از سما آمده است
برخيز و به نور او ز مسپاره دل/ زنگار بشو كه كيميا آمده است

با سلام و تبريك عيد مبعث به همه دوستان
اين هم عيدي من:

باز كردن قفل فايل هاي آفيس (97 تا 2003)
(تمام برنامه هاي زيرمجموعه آفيس شامل ورد، اكسل، پاورپوينت، اكسس و...)

نسخه نمايشي آخرين ورژن رو از اينجا:

و سريال اون رو از اينجا دريافت كنيد:

اگر سريال كار نكرد، اين كرك را استفاده كنيد:

موفق باشيد.

javad2625
11-08-2007, 21:16
پرافشنال عزيز
دستت درد نكنه. خيلي وقت بود دنبال متن كامل قرآن بودم.
خدا خيرت بده.

Professional_IT
12-08-2007, 00:49
فکر کنم توی تاپیک جای این خالی بود اگر کاملترش را سراغ داشتم میذارم.
آموزش ورد 2003
کاری از: محمد بشیری و سيد سعيد ترابي
حجم : 2.86 مگا بایت

از کسانی که برای دعای باران به تپه ها می روند تنها آنانکه چتری همراه می برند به کار خدا ایمان دارند.

Professional_IT
13-08-2007, 00:02
پرافشنال عزيز
دستت درد نكنه. خيلي وقت بود دنبال متن كامل قرآن بودم.
خدا خيرت بده.

التماس دعا

Professional_IT
13-08-2007, 00:54
بله تعجب نکنید دانلود افیس 2007 فقط با حجم 1.5 مگا بایت
این با نرم افزار مخصوص که بعدا توضیح میدم فشرده شده اگه مایل هستید لینک دانلود آنرا بذارم

shvalaie
13-08-2007, 19:04

درود بر شما

ميشه لطف كنين و اگه زحمتي نيست و وقت دارين ... ترفندتون رو توضيح بدين؟ ممنون ميشم.

فقط اميدوارم كه توي 2003 هم مفيد باشه

David.Jn
14-08-2007, 00:04
چه جوری میشه تو wordیه تکست باکس رو چرخوند

تو حالت عادی وقتی متنی رو تو word تایپ میکنیم این متن به حالت افقی تایپ میشه میشه این متن رو عمودی هم کرد ولی م میخوام متن حالت اریب به خودش بگیره اما نه با clipart چون امتحان کردم ولی به کارم نیومد
منظورمو بزارید با یه مثال توضیح بدم
مثلآ ما میخواهیم روی وتر یک مثلث یک متنی را بنویسیم به طوریکه این نوشته موازی با اون وتر بشه یعنی حات مورب باشه
من نمیخوام این کار رو با clip art انجام بدم چون امتحان کردم ولی به کارم نیومد
امیدوارم هر چه سریعتر پاسخ بدین چون واقعآ حیاتیه
ممنون میشم

shvalaie
14-08-2007, 14:29

تو حالت عادی وقتی متنی رو تو word تایپ میکنیم این متن به حالت افقی تایپ میشه میشه این متن رو عمودی هم کرد ولی م میخوام متن حالت اریب به خودش بگیره اما نه با clipart چون امتحان کردم ولی به کارم نیومد
مثلآ ما میخواهیم روی وتر یک مثلث یک متنی را بنویسیم به طوریکه این نوشته موازی با اون وتر بشه یعنی حات مورب باشه
ممنون میشم

درود بر شما ... دوست عزيز

اين كار خيلي راحته ... شما به جاي اينكه از text box استفاده كنين بايد از يه آيكون ديگه استفاده كنين...

در منوي drawing به غير از آيكون مخصوص text box يه آيكون ديگه هم هست... كه ميتونين باهاش چهارگوش بكشين ... كه به نام Rectangle هستش... شكل روي آيكون هم فقط يه مستطيل هستش...

حالا شما يه box با اين پارامتر درست كنين و بعد روش راست كليك كنين و add text بزنين... حالا شما يه text box دارين كه ميچرخه ... بالاي اين box يه دايره سبز رنگ هستش كه ميتونين با اون بچرخونينش ... در ضمن اينكه در properties هم ميتونين براي چرخش عدد بدين ... اگه سوال ديگه اي بود در خدمتم...

ولائي

sada
15-08-2007, 22:44
سلام
من می خوام اندازه صفحه رو به a3 تغییر بدم ولی اصلا چیزی به نام a3 داخل اندازه هاش نیست.

jedivssith
16-08-2007, 00:30
سلام
من می خوام اندازه صفحه رو به a3 تغییر بدم ولی اصلا چیزی به نام a3 داخل اندازه هاش نیست.

درود

چطور چنین چیزی ممکن است دوست عزیز . شما در Page Setup برنامه برو . تب وسط با نام Paper را انتخاب کن
در Paper size سایز کاغذ A3 را مشاهده می کنید.

ضمنا از یاران و دوستان خوبم جواد عزیز - سرکار خانم ولائی و علی آقا بخاطر تلاش و پرباری تاپیک از زحمات شما قدردانی می کنم. پاینده باشید

بدرود :8::8::8:

eBusiness
18-08-2007, 16:09
چطوريه ميشه در ورد2007اعداد را فارسي نوشت .

soheil_z206
18-08-2007, 18:38
کی هک رو خوب بلده (خوب خوب)

jedivssith
18-08-2007, 23:49
کی هک رو خوب بلده (خوب خوب)

دوست عزیز شما سوال هک را در تاپیک نرم افزار ورد مطرح می کنی لطفا دقت کنید و اگر قصد دیگری دارید این کار اشتباه است.

چطوريه ميشه در ورد2007اعداد را فارسي نوشت .

درود
دوست عزیز اول در تاپیک جستجو کنید تا سوالات بی مورد تکرار نشود. به سوال شما در پستهای قبلی دوستان جواب داده اند. جسجو کن

بدرود

:31:

lio
19-08-2007, 13:40
نمی دونم چرا آهنگهایی که دانلود می کنم اجرا نمی شن اگه کمکم کنین ممنون میشم...

R10MessiEtoo
19-08-2007, 14:02
درود بر شما ... دوست عزيز

اين كار خيلي راحته ... شما به جاي اينكه از text box استفاده كنين بايد از يه آيكون ديگه استفاده كنين...

در منوي drawing به غير از آيكون مخصوص text box يه آيكون ديگه هم هست... كه ميتونين باهاش چهارگوش بكشين ... كه به نام Rectangle هستش... شكل روي آيكون هم فقط يه مستطيل هستش...

حالا شما يه box با اين پارامتر درست كنين و بعد روش راست كليك كنين و add text بزنين... حالا شما يه text box دارين كه ميچرخه ... بالاي اين box يه دايره سبز رنگ هستش كه ميتونين با اون بچرخونينش ... در ضمن اينكه در properties هم ميتونين براي چرخش عدد بدين ... اگه سوال ديگه اي بود در خدمتم...

ولائي

نكته: شكل مي چرخه اما متن نه! نمي چرخه ;)

shvalaie
19-08-2007, 14:39
نكته: شكل مي چرخه اما متن نه! نمي چرخه ;)

Oops ... sorry

شما راست ميگين... ممنون... تنها راهي كه ميمونه همون wordart هستش كه به درد دوستمون نميخوره.

نمی دونم چرا آهنگهایی که دانلود می کنم اجرا نمی شن اگه کمکم کنین ممنون میشم...

دوست عزيزم...

عضويتتون مبارك باشه ... اما اينجا تاپيك مخصوص سوالات درباره نرم افزار word هستش....

M A R S H A L L
21-08-2007, 22:18
دوستان يه سوال دارم:
من مي خوام فرض كنيد كه ديكشنري يا يه Word Formation تشكيل بدم خوب؟

براي اينكار نياز دارم وقتي كه براي هر كلمه بالفرض مثال مي زنم بعد از اينكه تموم شد همه رو بر حسب حروف الفبا مرتب كنم يعني Sort كنم اما وقتي اينكارو ميكنم همه رو بر حسب حروف الفبا مرتب مي كنه(نه فقط واژه هاي اصلي رو) اما من ميخوام فقط واژه هاي اصلي رو Sort كنه يعني بدون مثالهاش.ممكنه يكي بگه كه اول واژه ها رو Sort كن و بعد مثالهاشو كپي كن اما اين كار خيلي خيلي طول ميكشه و من همچين وقتي ندارم يا كارهايي مشابه اين.حالا از دوستان حرفه اي و با سابقه در اين زمينه مي خوام اگر منظور رو متوجه شدن در اسرع وقت جوابمو بدن.

متشكر

shvalaie
22-08-2007, 11:00
دوستان يه سوال دارم:
من مي خوام فرض كنيد كه ديكشنري يا يه Word Formation تشكيل بدم خوب؟

براي اينكار نياز دارم وقتي كه براي هر كلمه بالفرض مثال مي زنم بعد از اينكه تموم شد همه رو بر حسب حروف الفبا مرتب كنم يعني Sort كنم اما وقتي اينكارو ميكنم همه رو بر حسب حروف الفبا مرتب مي كنه(نه فقط واژه هاي اصلي رو) اما من ميخوام فقط واژه هاي اصلي رو Sort كنه يعني بدون مثالهاش.ممكنه يكي بگه كه اول واژه ها رو Sort كن و بعد مثالهاشو كپي كن اما اين كار خيلي خيلي طول ميكشه و من همچين وقتي ندارم يا كارهايي مشابه اين.حالا از دوستان حرفه اي و با سابقه در اين زمينه مي خوام اگر منظور رو متوجه شدن در اسرع وقت جوابمو بدن.

متشكر

درود بر شما ...

دوست عزيز من دقيقا متوجه منظورتون نشدم... اما شما هر مدخل و مثالش رو در جدول زدين؟ از tab استفاده كردين ... يا همينطوري ... اونها رو فقط تايپ كردين؟؟؟

Professional_IT
22-08-2007, 16:36

ممنون میشم
با سلام
دوست عزیز این همان چیزی است که بیشتر کاربران ورد از آن ایراد می گیرند یعنی در واقع به نظر شخصی من بدترین و بزرگتری ایراد نرم افزار فوق العاده ورد هست اینکه چرا گروه آفیس شرکت مایکروسافت اقدام به اصلاح این مشکل اساسی نمی کند تعجب بنده و بسیاری از کاربران را برانگیخته است.
اما همیشه راه گریزی است البته باید عرض کنم که قبل از اجرای این روش شما باید تمام تنظیمات مربوط به متن را انجام دهید چون بعد از انجام این کار دیگه نمیشه این متن را ویرایش کرد( باز یک ایراد بزرگ):
من از ورژن آفیس شما بی خبرم اما طبق روال معمول چون باید همیشه آپدیت بود من این روش را در آفیس 2007 توضیح میدم:
وارد word Optuons شوید به قسمت Customize بروید بعد گزینه Paste Special را Add کنید ok کنید. حال شما این گزینه را در Quick Access Toolbar یا همون نوار ابزار کوچک بالای صفحه آفیس می بینید. خوب تا اینجا که خسته نشدید اگه خسته شدید برید یکمی بدویید تا خستگی تون رفع بشه!!! خوب حالا تکست باکس یا همان جعبه متن خودتون را کپی کنید ( Ctrl+C) بعد همان گزینه ای را که به نوار ابزار اضافه کرده بودید را انتخاب کنید در صفحه ظاهر شده یکی از گزینه ها را انتخاب کنید ( اگه جواب نداد تک تک گزینه ها را امتحان کنید) من خودم یکی از فرمتهای تصویری را انتخاب می کنم. شما در این حالت متن را تبدیل به عکس کردید حالا می تونید اون را بچرخونید.
در آفیس 2003 می تونید این گزینه را در منوی Edit پیدا کنید اگه نبود کلید Shift را فشار دهید و این گزینه را انتخاب کنید.
این بود بزاعت ما
یا علی

Professional_IT
22-08-2007, 16:41
درود بر شما

ميشه لطف كنين و اگه زحمتي نيست و وقت دارين ... ترفندتون رو توضيح بدين؟ ممنون ميشم.

فقط اميدوارم كه توي 2003 هم مفيد باشه

با سلام
این هم روشی دیگر برای اصلاح مشکل نوشتن اعداد انگلیسی؛ البته در مورد پاورقی و تنظیمات بیشتر، منظور من همان استفاده از گزینه نرمال بود که چون دیدم در پستها قبلی شما به آن اشاره کردید من دیگر صلاح ندانستم آن را توضیح دهم و اما:
استفاده از VBA (Visual Basic for Applications و يا ويژوال بيسيك براي برنامه هاي كاربردی)

این مقاله کاری است از دوست عزیزم موسی مرادی که من به جهت احترام بدون تغییر متن آن را اینجا قرار میدم امیدوارم مفید واقع بشه:
VBA در حقيقت همان زبان VB است ولي با امكانات كمتر و براي نوشتن ماكرو در بعضي از نرمافزارها مانند MS Office و AutoCad و ... به كار ميرود.
شايد بپرسید به چه درد میخورد؟ اگر با Office زیاد کار داشته باشید، حتماً متوجه میشويد که برنامهنویسان مایکروسافت همه چیز را در نظر نگرفتهاند، و خیلی مواقع یك کار یکنواخت و سخت را باید دستی انجام دهيد. مثلاً اگر در Windows xp، با یکی از برنامه های Office مثل Word، تایپ فارسی کرده باشید، حتما متوجه شدهايد که تمام عددها انگليسي نوشته ميشوند. به نظر شما راهحل چيست؟ یك راه این است که با دستور Replace تمام عددها را به معادل فارسی تبدیل کنید. ولی با استفاده از ماکرو یا همان زبان VBA می توانید این کار را به راحتی انجام دهيد و در اسناد دیگر هم از این ماکرو استفاده کنید. (البته ميتوان اين مشكل را از طريق Control Panel نيز حل كرد و همچنين در نسخههاي جديد Windows XP اين مشكل شده است، ولي ميخواهيم نحوه استفاده از VBA را آموزش دهيم.) حال کار را شروع می کنیم:
وارد برنامه Word شويد و یک سند جدید باز کنید.
از منوی Tools>Macro>Macros را انتخاب کنید (یا Alt+F8 را بزنید). سپس یك اسم برای ماکرو وارد کنید و Create را بزنید. حالا یک محیط VB دارید. و همچنين كدهايي شبيه كد زير داريد.

Sub Mousa()

‘ Mousa Macro
‘ Macro created 1/16/2004 by Mousa

End Sub
چون بنده از Office 2003 استفاده میکنم، دو تا کامنت هم وجود دارد که نام ماکرو و تاریخ را ثبت کردهاند. و چون اسم ماکروی من Mousa بود، نام Procedure هم Mousa است.
حالا کد زیر را وارد کنید:
Sub Mousa()

‘ Mousa Macro
‘ Macro created 1/16/2004 by Mousa

Dim strText As String
Dim Counter As Byte
For Counter = 0 To 9
Selection.Text = Replace(Selection.Text, Right(Str(Counter), 1), Right(ChrW(&H660 + Counter), 1))
Next Counter
Selection.Text = Replace(Selection.Text, Chr(13),””)
Selection.Font.Name = Selection.Font.Name
End Sub

البته من کل سابروتین را نوشتم، شما فقط قسمتی را که لازم داريد، وارد کنید.
برای امتحان، اولاً باید ویندوز XP یا 2000 داشته باشید و فارسی را هم اضافه کرده باشید. حال یك فونت فارسی انتخاب کنید و یك سری عدد تایپ کنید. همانطور که میبینید این اعداد انگلیسی هستند. (اگر هم شما مشكل فوق را نداشتيد و اعدادتان فارسي نوشته شدند، خوب آن مشكل را ايجاد كنيد (!) يعني زبان را به انگليسي تغيير دهيد و اعداد انگليسي بنويسيد، چون فقط ميخواهيم VBA را امتحان كنيم.) آنها را انتخاب (Highlight) کنید. سپس به منوی Tools>Macro>Macros برويد و ماکرویی را که نوشتید اجرا کنید. حالا باید اعداد فارسی شده باشند.
توضیح کاری که کردیم: ابتدا دو متغیر تعریف کردیم (Byte اعدادی از 0 تا 255 می پذیرد). بعد یک حلقه داریم که از 0 تا 9 می شمارد. سپس از خصوصیت مجموعه Selection استفاده کردیم که متن انتخاب شده در سند Word را بر میگرداند. در اینجا کاری کردیم که هر عدد انگلیسی كه داخل متن انتخاب شده هست به معادلش در فارسی تبدیل شود (کد Unicode عدد 0 در فارسی 660 در مبنای 16 است). بعد از آن هم چون تابع Replace در هر بار استفاده یک کاراکتر انتقال به سطر بعد تولید می کند، این کاراکتر را از بین بردیم. در آخر برای نمایش صحیح اعداد، Font لاتین و Complex را یکی کردیم.
امیدوارم اين مطلب مفيد واقع شده باشد. این بحث را حتماً دنبال کنید، چون فکر میکنم خیلی میتواند مفید باشد براي بهینه کردن یك سری نرم افزارها از جمله Word.

منبع اين بخش:

Professional_IT
22-08-2007, 16:50
قصد دارم تا هم اکنون 7 ترفند ساده اما کاربردی در نرم افزار Word را به شما معرفی کنم. با بکار بستن اين ترفندها در کار خود با نرم افزار Word سرعت بخشيد و همچنین خود را حرفه ای تر نشان دهید.

1- با فشردن کليد Shift + F5 مي‌توانيد به قسمتي از متن که بتازگي تغييري در آن ايجاد کرده ايد برويد. فشردن مجدد اين کليدها شما را به قسمت‌هاي تغيير يافته قبلي متن مي‌برد.

2- اگر فرمت قسمتي از متن را تغيير داده ايد، مثلا رنگ يا نوع فونت آن را عوض کرده ايد و حالا مي‌خواهيد به همان وضعيت پيش فرض Word برگردانيد، مي‌توانيد آن بخش از متن را انتخاب و کليدهاي CTRL + SPACEBAR را فشار دهيد.

3- وقتي مي‌خواهيد بخشي از متن را انتخاب نمائيد، مي‌توانيد کلمه ALT را پائين نگه داريد و با ماوس DRAG کنيد. اين کار باعث مي شود عمل انتخاب به صورت مستطيل شکل انجام شود و سرعت شما به طرز چشمگيري افزايش يابد.

4- وقتي در حال تايپ کردن يک متن انگليسي هستيد و به دنبال مترادف يک کلمه خاص مي گرديد، کافيست نشانگر را در کنار و يا در زير کلمه مربوطه ببريد و کليدهاي Shift + F7 را فشار دهيد. با اين کار فهرستي از کلمات مترادف آن کلمه خاص نمايش داده مي‌شود.

5- در پنجره Print Preview شما مي‌توانيد پيش از پرينت گرفتن ، پيش نمايشي از فايل خود را ببينيد. براي انجام تغييرات در همين صفحه، کافيست روي آيکون Magnifier کليک نمائيد تا اجازه تصحيح در متن به شما داده شود.

6- اگر مي‌خواهيد همزمان دو بخش مختلف از يک Document را ببينيد، مي‌توانيد فايل مربوطه را در نرم افزار Word باز کرده، ماوس را بالاي فلش موجود در بالاي نوار لغزان نگه داريد تا نشانگر ماوس به شکل دو خط موازي با دو فلش در بالا و پائين آن درآيد. آنگاه کليک کرده و بدون رها کردن ماوس آن را به سمت پائين بکشيد. حال صفحه به دو قسمت تقسيم مي‌شود که در هر دو بخش همان فايل نمايش داده مي‌شود و همزمان مي‌توانيد دو بخش مختلف فايل را ببينيد و ويرايش کنيد.

7- فرض کنيد يک فايل طولاني داريد و پيدا کردن مطالب برايتان دشوار، کافيست گزينه Document Map را از منوي View انتخاب کنيد تا فهرستي از عناوين Document شما را نشان دهد. حال با کليک بر هر عنوان به آن قسمت از فايل خود پرش مي‌کنيد.

به نقل از ترفندستان

مخلص همه بچه های تاپیک علی

ila
23-08-2007, 10:54
تو برنامه ورد وقتی متنی رو مینویسی و اونو سیو میکنی توی منوی file قسمت پایین همین منو لیست تمام تمام فایل های سیو شده رو بهت نشون میده..حالا اگر بری اصل اون سند رو که سیو کردی رو پاک کنی از رو هارد..بازم اسم اون سند تو لیست منوی file هست..چیکار کنم که اسمش هم از تو لیست بره؟

mpmostafa
24-08-2007, 10:19
سلام
به يه مشكل جدي برخورد كردم. word2003 فونتها رو نميشناسه و توي ليست فونتها هيچي نيست.چكار كنم؟

jedivssith
24-08-2007, 12:09
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــ
بله دوست عزیز اینی که شما فرمودید درست هست ولی برای هر مشکلی راه حلی است
اما راه حل : نرم افزار فوق العاده BroadGun pdfMachine Ultimate 12.12 را نصب کنی همه این مشکلها درست میشه من چند برنامه را نصب کردم و این برنامه بهترین جواب را داد با این برنامه خیلی کارها میشه کرد می خواستم توی یک پست کامل درباره این نرم افزار توضیح بدم که شما که این را پرسیدید لازم دیدم این مطلب را بنویسم
فقط این و بگم که می تونید بوسیله این نرم افزار پسورد هم روی فایلهای ساخته شده هم بزارید.
دانلود :
حجم 6 مگا بایت
پسورد :
قابلیت ریسوم هم داره
مشکلی بود بگید
مخلص همه دوستان علی

درود به علی گرامی

علی آقا من این برنامه در دانلود کردم ولی هنگام Drag and Drop یا Extract پوشه از فایل فشرده و درخواست رمز، رمز را وارد می کنم ولی ایراد می گیرد . لطفا اگر این رمز صحیح است دوباره آن را بنویسید یا اینکه با یک برنامه نشان دهنده رمز مفهوم و شکل نوشتاری این پسورد را پیدا کنید و بگوئید.

با سپاس فراوان

بدرود

jedivssith
24-08-2007, 12:15
تو برنامه ورد وقتی متنی رو مینویسی و اونو سیو میکنی توی منوی file قسمت پایین همین منو لیست تمام تمام فایل های سیو شده رو بهت نشون میده..حالا اگر بری اصل اون سند رو که سیو کردی رو پاک کنی از رو هارد..بازم اسم اون سند تو لیست منوی file هست..چیکار کنم که اسمش هم از تو لیست بره؟

درود

دوست عزیز ممکن است شما هنوز فایل پشتیان آن سند اصلی را که فرمودید هنوز پاک نکرده اید منظور همان فایل Backup می باشد بروید به پوشه مربوط به فایلهای وردتان ببینید هنوز فایل پشتیبان وجود دارد یا خیر اگر هست پاک کنید بعد مراحل کارتان را انجام دهید ببینید در لیست نام فایلها مشاهده می شود یا خیر؟ شاید درست شود

بدرود

سلام
به يه مشكل جدي برخورد كردم. word2003 فونتها رو نميشناسه و توي ليست فونتها هيچي نيست.چكار كنم؟

درود

دوست عزیز شما یک بار برنامه آفیس را از روی سیستم پاک کنید دوباره نصب نمائید ببینید چطور می شود جواب را اعلام نمائید.

بدرود

javad2625
24-08-2007, 13:19
قصد دارم تا هم اکنون 7 ترفند ساده اما کاربردی در نرم افزار Word را به شما معرفی کنم. با بکار بستن اين ترفندها در کار خود با نرم افزار Word سرعت بخشيد و همچنین خود را حرفه ای تر نشان دهید.

1- با فشردن کليد Shift + F5 مي‌توانيد به قسمتي از متن که بتازگي تغييري در آن ايجاد کرده ايد برويد. فشردن مجدد اين کليدها شما را به قسمت‌هاي تغيير يافته قبلي متن مي‌برد.

2- اگر فرمت قسمتي از متن را تغيير داده ايد، مثلا رنگ يا نوع فونت آن را عوض کرده ايد و حالا مي‌خواهيد به همان وضعيت پيش فرض Word برگردانيد، مي‌توانيد آن بخش از متن را انتخاب و کليدهاي CTRL + SPACEBAR را فشار دهيد.

3- وقتي مي‌خواهيد بخشي از متن را انتخاب نمائيد، مي‌توانيد کلمه ALT را پائين نگه داريد و با ماوس DRAG کنيد. اين کار باعث مي شود عمل انتخاب به صورت مستطيل شکل انجام شود و سرعت شما به طرز چشمگيري افزايش يابد.

4- وقتي در حال تايپ کردن يک متن انگليسي هستيد و به دنبال مترادف يک کلمه خاص مي گرديد، کافيست نشانگر را در کنار و يا در زير کلمه مربوطه ببريد و کليدهاي Shift + F7 را فشار دهيد. با اين کار فهرستي از کلمات مترادف آن کلمه خاص نمايش داده مي‌شود.

5- در پنجره Print Preview شما مي‌توانيد پيش از پرينت گرفتن ، پيش نمايشي از فايل خود را ببينيد. براي انجام تغييرات در همين صفحه، کافيست روي آيکون Magnifier کليک نمائيد تا اجازه تصحيح در متن به شما داده شود.

6- اگر مي‌خواهيد همزمان دو بخش مختلف از يک Document را ببينيد، مي‌توانيد فايل مربوطه را در نرم افزار Word باز کرده، ماوس را بالاي فلش موجود در بالاي نوار لغزان نگه داريد تا نشانگر ماوس به شکل دو خط موازي با دو فلش در بالا و پائين آن درآيد. آنگاه کليک کرده و بدون رها کردن ماوس آن را به سمت پائين بکشيد. حال صفحه به دو قسمت تقسيم مي‌شود که در هر دو بخش همان فايل نمايش داده مي‌شود و همزمان مي‌توانيد دو بخش مختلف فايل را ببينيد و ويرايش کنيد.

7- فرض کنيد يک فايل طولاني داريد و پيدا کردن مطالب برايتان دشوار، کافيست گزينه Document Map را از منوي View انتخاب کنيد تا فهرستي از عناوين Document شما را نشان دهد. حال با کليک بر هر عنوان به آن قسمت از فايل خود پرش مي‌کنيد.

به نقل از ترفندستان

مخلص همه بچه های تاپیک علی
پرافشانال دست درد نكنه.
جالب بود. فقط اگه توي اينجور متن هاي طولاني، بالاي هر ترفند، عنوان ترفند رو هم با فونت Bold مي گذاشتي، سريعتر مي تونستيم مرور كنيم.

Professional_IT
25-08-2007, 09:13
درود به علی گرامی

علی آقا من این برنامه در دانلود کردم ولی هنگام Drag and Drop یا Extract پوشه از فایل فشرده و درخواست رمز، رمز را وارد می کنم ولی ایراد می گیرد . لطفا اگر این رمز صحیح است دوباره آن را بنویسید یا اینکه با یک برنامه نشان دهنده رمز مفهوم و شکل نوشتاری این پسورد را پیدا کنید و بگوئید.

با سپاس فراوان

بدرود
پسورد:
( همه حروف کوچک باشد)
نمی دونم چرا نام این سایت ف ی ل ت ر شده

اون فاصله ها را خودت حذف کن این را که می دونی
اگه باز هم نتونستی بگو تا یک پیام خصوصی برات بفرستم.

البته یک راه بسیار عالی و راحت با استفاده از خود ورد هست که یک روش محشریه واقعا یعنی شما دیگه برای نوشتن می + کلمه دیگه با هیچ مشکلی روبرو نخواهید بود در همه وردها هم قابل اجراست. و هنگام تبدیل اون هم هیچگاه با هیچ برنامه ای دچار مشکل نخواهید شد. در ادامه ترفندها اون را خواهم نوشت اگه وقت کنم.
کوچیک همه بچه ها

Professional_IT
25-08-2007, 09:25
پرافشانال دست درد نكنه.
جالب بود. فقط اگه توي اينجور متن هاي طولاني، بالاي هر ترفند، عنوان ترفند رو هم با فونت Bold مي گذاشتي، سريعتر مي تونستيم مرور كنيم.

سلام آقا جواد
ببین دوست من، من عنوان را زدم 7 ترفند از ورد
و نام خاص هم دقیقا نمیشه به هر کدوم از اونها داد شاید عنوانهای متفاوتی با مفهومهای متفاوتی بشه براشون در نظر گرفت
ولی به هر حال از انتقاد شما خرسندم

پیشاپیش عید بزرگ نیمه شعبان را تبریک می گویم

بهنازی
27-08-2007, 23:29
سلام من با ورد آشنایی چندانی ندارم.
یه متنی رو از یه سایت گرفتم میخوام مرتب کنم و پرینت بگیرم.وقتی پیست کردم طول خطها و فاصله خطها خیلی بهم با هم فرق میکنه یکی طولش 10 سانته یکی دیگه 12 وووو چجوری باید اینها رو مرتب کنم.جوری که کلمات کشیده نکنه تا مثلا طولش برسه به یه خط دیگه از هر خطی که اضافه کلمه داره بریزه به اون خطی که کم داره.
ویه مطلب دیگه اینکه وقتی میخوا پارگراف درست بشه اینتر رو که میزنم فاصله خطی که ایجاد میشه از فاصله خطهای دیگه بیشتر میشه.چجوری باید این فاصله ذو تنظیم کنم.
با تشکر

Professional_IT
28-08-2007, 00:30
یه متنی رو از یه سایت گرفتم میخوام مرتب کنم و پرینت بگیرم.وقتی پیست کردم طول خطها و فاصله خطها خیلی بهم با هم فرق میکنه یکی طولش 10 سانته یکی دیگه 12 وووو چجوری باید اینها رو مرتب کنم.جوری که کلمات کشیده نکنه تا مثلا طولش برسه به یه خط دیگه از هر خطی که اضافه کلمه داره بریزه به اون خطی که کم داره.
ویه مطلب دیگه اینکه وقتی میخوا پارگراف درست بشه اینتر رو که میزنم فاصله خطی که ایجاد میشه از فاصله خطهای دیگه بیشتر میشه.چجوری باید این فاصله ذو تنظیم کنم.
با تشکر

دوست من نگاهی به پست دوم همین تاپیک بندازید اگه جوابتون را نیافتید بفرمایید توضیح بدهیم

بهنازی
28-08-2007, 23:06
نه متاسفانه میشه کمک کنید به سوالات من جواب بدین؟
ممنون میشم.

shvalaie
01-09-2007, 11:25
با تشکر

سلام دوست عزيز

جواب سوال شما كمي وقت ميبره ....

اول اينكه كل متن رو بلوك كنين .... با گرفتن كليدهاي تركيبي ctrl+A ميتونين اين كار رو بكنين...

بعد از format>paraghraph رو بياوريد و تمامي پارامترهاي اون رو به اين صورت تنظيم كنين...

بعضي از اين پارامترها ممكنه كه جاشون خالي باشه ... مهم نيست شما تغييرش بدين.

allignment و هم justified قرار بدين.

before text و after text رو صفر كنين...

و بعد line spacing رو هم single كنين.

اميدوارم اين توضيحات ناقص بتونه كمكي بهتون بكنه.... خبرشو بدين... ممنون

ولائي

javad2625
02-09-2007, 15:06
با تشکر
می تونید از منوی Edit گزینه Paste Special و بعد هم unformatted text (آخرین گزینه) رو انتخاب کنید تا فقط متن اون سایت کپی بشه و بقیه چیزها از قبیل جدول و فاصله و عکس و... کپی نشه.

mohsen.rajabi
03-09-2007, 16:08
من یه کتاب آموزشی الکترونیکی خوب می خوام کسی داره؟
لطف کنه آدرس برای دانلود بده

javad2625
03-09-2007, 21:39
نمي فهمم.
آموزش الكترونيك چي رو مي خوايد؟ اگه منظورتون ورد هست چه نسخه اي؟ 2003 يا 2007؟

jedivssith
03-09-2007, 21:51

درود

سوال شما نه تنها واضح نيست بلكه شما بايد به قسمت درخواست آموزش الكترونيكي مي رفتيد و پست مي گذاشتيد چرا اينجا ؟

آيا شما منظورتان E - Book مي باشد؟

بدرود

mohsen.rajabi
03-09-2007, 22:40
نمي فهمم.
آموزش الكترونيك چي رو مي خوايد؟ اگه منظورتون ورد هست چه نسخه اي؟ 2003 يا 2007؟

درود

سوال شما نه تنها واضح نيست بلكه شما بايد به قسمت درخواست آموزش الكترونيكي مي رفتيد و پست مي گذاشتيد چرا اينجا ؟

آيا شما منظورتان E - Book مي باشد؟

بدرود

بله E - book می خوام اونم برای 2007
شرمنده که سوالم واضح نبود

javad2625
04-09-2007, 13:32
بله E - book می خوام اونم برای 2007
شرمنده که سوالم واضح نبود
من ebook با فرمت pdf سراغ ندارم. اما مقالات آموزشی در این زمینه کم نیست:

برای شروع می تونید به مقاله«آموزش ورد 2007 در یک جلسه» در همین تاپیک رجوع کنید:

mohsen.rajabi
04-09-2007, 23:33
من ebook با فرمت pdf سراغ ندارم. اما مقالات آموزشی در این زمینه کم نیست:

برای شروع می تونید به مقاله«آموزش ورد 2007 در یک جلسه» در همین تاپیک رجوع کنید:

ممنون از تو، تو گوگل بیشتر برای خرید میاد و من یه خورده آموزش پیشرفته می خوام

hassan_ali
05-09-2007, 01:37
جواب سوال دومت رو نمیدونم. ولی برای سوال اول به محل نصب برنامه برو بعد وارد پوشه office 12 وسپس داخل پوشهstartup هر چی هست پاک کن .دیگه از این به بعد اون پیغام رو نمی بینی.اگه جواب داد حتما پیغام بذار .توی 2003 این کار جواب داد 2007 هم احتمالا همونه.

hassan_ali
05-09-2007, 01:45
جواب سوال دومت رو نمیدونم. ولی برای سوال اول به محل نصب برنامه برو بعد وارد پوشه office 12 وسپس داخل پوشهstartup هر چی هست پاک کن .دیگه از این به بعد اون پیغام رو نمی بینی.اگه جواب داد حتما پیغام بذار .توی 2003 این کار جواب داد 2007 هم احتمالا همونه.

hassan_ali
05-09-2007, 02:17
سلام

من دو تا سوال داشتم:

**من Word2007 رو تازه نصب کردم و هر وقت که اجرا می کنم این پیغام میاد و تا 12-10 بار Ok نکنم نمیره:

همه تنظیماتشم انگولک کردم ولی هیچ فرقی نکرد.
ممنون می شم اگه طریقه غیر فعال کردن این پیغام در آغاز Word 2007 رو بفرمائید.

** یه سوال دیگه هم داشتم و اینکه Cd آفیس که من خریدم دوتا سی دی هست و Frontpage تو سی دی دومه. وقتی می خوام نصبش کنم پیغام می ده که آفیس قابلیت update رو نداره و باید محصولات دیگه (که همون Word 2007 هست) رو اول باید پاکش کنی.

سوال دوم من شاید زیاد به تاپیک مربوط نباشه ولی اگه کسی بلده همینجا بگه تا بخاطر یه موضوع کوچولو تاپیک نزنم.

ممنون از شما :happy:

rahelehr
05-09-2007, 11:10
سلام دوستان
خسته نباشین

یه سوال داشتم : من حدود 200 صحه مقاله در ورد دارم که می خوام اونو تبدیل به Pdf کنم ... راهی برای تبدیلش سراغ دارین یا نه ؟
ممنونم

یه سوال دیگه هم داشتم من اگه یه فایلی در ورد (که تصویر و ... داره ) رو در سی دی دخیره کنم و در سیستم دیگه ای باز کنم ، آیا فونت ها و تصاویرم بهم می ریزه ؟ (راهی هست که از این کار جلوگیری کنم) ؟

ممنونم

mohsen.rajabi
05-09-2007, 12:02
سلام دوستان
خسته نباشین

یه سوال داشتم : من حدود 200 صحه مقاله در ورد دارم که می خوام اونو تبدیل به Pdf کنم ... راهی برای تبدیلش سراغ دارین یا نه ؟
ممنونم

یه سوال دیگه هم داشتم من اگه یه فایلی در ورد (که تصویر و ... داره ) رو در سی دی دخیره کنم و در سیستم دیگه ای باز کنم ، آیا فونت ها و تصاویرم بهم می ریزه ؟ (راهی هست که از این کار جلوگیری کنم) ؟

ممنونم

جواب سوال اولت که باید برنامه کانورتور رو نصب کنی . با اون تبدیل به pdf کنی
برنامه PDF 2 Word 1.6

جواب سوال دومت در مورد عکس نمی دونم اما اگر فونتیو که باهاش تایپ کردی تو اون یکی سیستم نباشه آره بهم میزه

javad2625
05-09-2007, 13:41
سلام دوستان
خسته نباشین

ممنونم

ممنونم
سلام
اگه از ورد 2003 استفاده می کنی، بهترین برنامه Adobe Acrobat هست (با Adobe Acrobat Reader اشتباه گرفته نشه ولی حجم اون بالای 200 مگابایت هست و اگه دنبال چیزی هستی که بشه از اینترنت دانلود کرد، Word2PDF Convertor رو استفاده کن. اگه خواستی لینک بدیم.

در مورد سوال دوم هم جواب اینه:
بله! ممکنه به هم بخوره. اما اگه ورژن ورد هر دو کامپیوتر یکی باشه و فونت ها هم توی هر دو نصب باشه مشکلی به وجود نمیاد. راه حل قطعی جلوگیری از به هم ریختگی، تبدیل به pdf هست.

rahelehr
05-09-2007, 15:51
سلام به دوستان

واقعا ازتون ممنونم برای جوابی که دادین
آقای محسن ، ممنون از لینکی که گذاشتین، من اونو دانلود کردم ولی اون PDF رو به WORD تبدیل می کنه ( در حالیکه من عکسش رو می خواهم )یعنی تبدیل ورد به پی دی اف
البته چون مقالم فارسیه ، شاید اینجوری فونت ها اصلا اصلا خوانا نیست .. من حتی یه پی دی اف فارسی داشتم ، با برنامه ی بالا ، تونستم تبدیلش کنم ، ولی فونتش خوانا نبود
بازم ممنونم از لطفتون

آقای javad2625 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])راستش من اون برنامه رو دارم ،ولی قابلیت تبدیل 10-20 صفحه رو داره و از اوب بیتشر ، به هم میریزه و ارور می ده (صفخات من بالای 200 صفحه هست)
از محبتتون ممنونم

mohsen.rajabi
06-09-2007, 00:02
سلام به دوستان

واقعا ازتون ممنونم برای جوابی که دادین
آقای محسن ، ممنون از لینکی که گذاشتین، من اونو دانلود کردم ولی اون PDF رو به WORD تبدیل می کنه ( در حالیکه من عکسش رو می خواهم )یعنی تبدیل ورد به پی دی اف
از محبتتون ممنونم

شرمنده اشتباهی برات گذاشتم برنامه ي Word to PDF Converter 1.0 با حجم 5.75 مگابايت:

در ضمن سريال برنامه همراه برنامه هست و وقتي ميخواي اولين فايل PDF رو بسازي ازت می خواد
كافيه هرچي ميخواي توي Word بنويسي و بعد با يك كليك به pdf تبديلش كني.

توجه: اين برنامه درون خود برنامه ي Word به صورت يك دكمه ظاهر ميشه

rahelehr
06-09-2007, 16:18
دوست عزیز سلام
من امروز cd همین برنامه رو تهیه کردم
pdf tools 2007 یه مجموعه کامل از pdf هست که ایت هم یه قسمتیشه
خیلی خوبه و فونت ها هم بی تغییر می مونه..ولی مشکل اینجاست که فقط از صفحه ی اول pdf می سازه!
حتی setting رو تغییر دادم به all ولی بازم نشد ...

از راهنماییتون ممنونم

mohsen.rajabi
06-09-2007, 22:12
دوست عزیز سلام
خیلی خوبه و فونت ها هم بی تغییر می مونه..ولی مشکل اینجاست که فقط از صفحه ی اول pdf می سازه!

از راهنماییتون ممنونم

نمیدونم من با این برنامه تا 300 صفحه تبدیل کردم

Hoom@n
07-09-2007, 20:15
ولی من توصیه می کنم add on خود Microsoft رو دانلود کنید و با اون فایل ها تون رو به صورت pdf ذخیره کنید. البته من office 2007 دارم و برای من کار می کنه و عالی هست. در مورد 2003 نمی دونم باشه یا نه.

اولی که فایل این add on هست که با اون می تونید فایل ها رو با فرمت های pdf و xps ذخیره کنید.
دومی هم برای قانونی کردن آفیس هست. (برای دانلود از سایت microsoft اگر اون رو نداشته باشید گیر میده. گفتم شاید برای نصب add on هم ایراد بگیره.)

wordist
08-09-2007, 17:15
مي خواهم نوار ابزار سفارشي را ذخيره كنم تا بعد از نصب ويندوز جديد آن را Load نمايم

درود

چطوري مي شود نوار ابزارهاي سفارشي را ذخيره كرد تا بعد از نصب ويندوز و نصب آفيس احتياجي به ساختن دوباره ابزارها نباشد ؟‌ آيا يك فايل Template را بايد ذخيره كرد و اين كار اختلالي بوجود نمي آورد ؟ منتظر جواب دوستان هستم. در ضمن از دوست عزيز و مسلط به برنامه ورد جناب Shvalaie به خاطر پاسخگويي به سوالات بخصوص در سوال بنده كه مدتي پيش در مورد ساختن سرفصل و تنظيم دقيق ابيات شعر پاسخگو بودند بسيار سپاسگزارم. در ضمن Shvalaie عزيز براي چاپ صفحات گوناگون از فصلهاي گوناگون (مثلا چاپ صفحه 7 از فصل 5 و 6 ) كه در هر فصل صفحه 7 وجود دارد در كادر چاپ از حروف s براي فصل و p براي صفحه استفاده كنيد كه اگر اشتباه نكنم براي شما مجهول بود مثلا براي چاپ صفحات 7 در چهار فصل مختلف به اين صورت نوشته مي شود

S1p7s2p7s3p7s4p7 البته در بعضي مواقع درست جواب مي داد و در بعضي مواقع اشتباه نمي دانم چرا ؟ لطفا امتحان كنيد و براي هدر نرفتن كاغذ چاپ مجازي با Adobe Acrobat بگيريد.

موفق باشي

با سپاس فراوان

بدرود
سلام
ميتوني يه كپي از template كه الان داري باهاش كار ميكني تهيه كني و اون را يه جايي نگهداري كني
بعد از نصب ويندوز جديد اون Template رو جاي Normal ميذاريش
البته در ادرس زير:
winDirectory/document and settings/youraccountname/application data/ microsoft/template/Normal.dot
خوش باشي

wordist
08-09-2007, 17:30
دوست عزیز سلام

از راهنماییتون ممنونم

اولا سلام به همه دوستان عزيز
ثانيا بابا اين كارها چيه
ثالثا :
توي ورد قابليتي وجود داره كه ميشه باهاش فونتهاي استفاده شده در يك سند را به همراه آن سند ذخيره كرد تا اگر جايي مورد استفاده قرار گرفت و ان فونتها موجود نبود ان سند بدون نقص و خراب شدن فونت باز شود.
كافيه برين تو ادرس زير و آن را فعال كنيد البته ممكنه بسته به تعداد فونت مورد استفاده حجم فايل يه كم بيشتر بشه
البته در افيس 2003 در افيس 2007 هم داره اما الان يادم نيست اگه نياز داشتين ميتونم پيداش كنم
tools/option/save/Embed True Type Font كافيه اين تيك رو فعال كنيد

همگي خوش باشيد

راستي اگه سوال فوري هم داشته باشين من در آدرس زير در خدمتم
wordquestion@yahoo.com

javad2625
08-09-2007, 17:53
دوستان عزيز
اين فرمت xps چيه كه قراره با pdf رقابت كنه؟ كسي تست كرده؟ ايا چيز خوبي هست؟ با چه نرم افزاري باز ميشه؟

wordist
08-09-2007, 18:01
اين ديگه چي بود؟
اينها چيچي بيد حالا؟
◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙ ◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙ ◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙◙
علیک سلام

اگه کسی فهمید به ما هم بگه؟
سعی می کنم برای تنوع هم که شده از این کارها بکنم برای سرگرمی بد نیست؟ :31::18:
☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼☼ ☼☼☼

من اون پست را اصلاح کردم
سلام به همه
اين ترفند افيس براي تمرين روي پاراگرافها و خواص آن است يعني به جاي اينكه يه پاراگراف را كپي و پيست كنيد اون خودش اين كار رو با اين ترفند ميكنه و اون جمله معروف رو تكرار ميكنه
عدد اول تعداد پاراگرافهايي است كه ايجاد ميشود و عدد دوم تعداد جملاتي است كه در ان پاراگراف ايجاد ميشود
خوش باشين

p30time
09-09-2007, 20:23
با سلام!
جدیدا ویندوزم رو عوض کردم, و وقتی که با فونت هایی مثل Zar و ... تایپ می کنم, حرف "ی" رو در وسط جمله به صورت بزرگ " یعنی: ی " می نویسه!
به نظرتون چطوری این مشکل رو حل کنم؟
با تشکر فراوان ....

Alastoor
09-09-2007, 20:33
با سلام!
جدیدا ویندوزم رو عوض کردم, و وقتی که با فونت هایی مثل Zar و ... تایپ می کنم, حرف "ی" رو در وسط جمله به صورت بزرگ " یعنی: ی " می نویسه!
با تشکر فراوان ....

سلام

نرم افزار تصحيح كننده صفحه كليد به همراه برخي توضيحات در اين تاپيك:

تنظيم درست زبان فارسی موقع نصب ویندوز برای درست نوشتن حرف ي:

wordist
10-09-2007, 08:18
با سلام!
با تشکر فراوان ....
سلام دوست عزيز
كافيست اين نرم افزار را كه من آن را در آدرس زير Upload كردم دانلود و اجرا كنيد
البته در حين نصب اگر CD ويندوز را مي خواهد Cancel را بزنيد و بعد Yes را كليك كنيد
در اخر سيستم درخواست راه‌اندازي دوباره را مي كند
پس از راه‌اندازي دوباره حروف ي ، پ ، ژ ، نيم‌فاصله و خلاصه همه چيز درست شده است
(توضيح: نيم فاصله جهت كلماتي مانند مي‌باشد ، خانه‌ها و ... بكار مي‌رود تا اين كلمات با space از هم جدا نشوند كه در اين صورت دو كلمه محسوب مي شوند و اين اشتباه است. كليد استاندارد نيم‌فاصله Shift+Space مي‌باشد كه اگر استفاده شود يك كلمه محسوب خواهد شد)
خوش باشين

Xx Hossein xX
10-09-2007, 11:12
سلام
کسی میدونه کادر های word 2007 کجاست ؟

wordist
10-09-2007, 14:59
سلام
کسی میدونه کادر های word 2007 کجاست ؟
سلام
اگه منظورت از كادر ، كادرهاي دور صفحه مي باشد در پانل page layout گزينه page border موجود است

Xx Hossein xX
10-09-2007, 15:42
سلام
اگه منظورت از كادر ، كادرهاي دور صفحه مي باشد در پانل page layout گزينه page border موجود است

مرسی پیداش کردم :11:

shahedi
11-09-2007, 05:17
دوست عزیز سلام

از راهنماییتون ممنونم

برو file/prin/all page اگه نشد توی تنظمات پرینتر دستکاری کن

wordist
11-09-2007, 07:42
ila جان سلام
داشتم تو تاپيك دور ميزدم يهو سوالت رو ديدم ولي ديدم كسي بهش جواب درست و حسابي نداده
چيزي كه به ذهن من ميرسه اينه كه اين مطلب ربطي به فايلهاي پشتيبان نداره براي حل اين مطلب شما بايد از خير نمايش داده شدن بقيه اون فايلها هم بگذري و اگه خواستي از مسير زير توي word ميتوني اين كار رو بكني
Tools-->Option-->General-->Recently Used File List برداشتن تيك مورد نظر و عدم نمايش همه فايلها
البته از توي registry هم ميشه اين كار رو انجام داد ولي به زحمتش نمي ارزه
اگه پاسخ رو ديدي و به دردت خورد خبرم كن

wordist
11-09-2007, 09:22
سلام به همه دوستان عزيز
چند سالي هست كه اين فكر داره آزارم ميده كه يعني نميشه اعداد پاورقي را توي word فارسي نوشت :41: و البته چند تا مورد آزاد دهنده ديگه در مورد اين نرم‌افزار قدرتمند (مثل مورب نوشتن جملات بدون استفاده از Word Art و ...) كه من سالهاست (حدود 10 سال) دارم باهاش كار مي‌كنم يعني هم كار مي‌كنم و هم پول در ميارم (از طريق تدريس)
تا اينكه از چند روز پيش اومدم و عضو P30World شدم گفتم شايد كه نه حتما به اطلاعاتم در زمينه‌هاي مختلف افزوده ميشه از جمله word . البته تا حالا يه هفت هشت تايي پست هم دادم‌ها !!!
ولي با مرور تاپيكهاي مرتبط با word ديدم انگار اين مشكل حل شدني نيست و كسي راه حل درست و حسابي و به درد بخور براش نداره گفتم بذار خودم دست به كار بشم تااينكه ........ يافتم:31::26: :19:

آقا ببخشيد سرتون رو درد آوردم آخه خيلي هيجان زده شدم چرا كه يكي از ميلياردها گمشده‌ام را يافته‌ام
براي اينكه اعداد پاورقي توي word فارسي بشن بايد با حوصله و دقت مسير زير رو طي كنيد:

زدن Ctrl + H جهت ظاهر شدن كادر Replace
زدن دكمه More جهت بازشدن قسمت زيرين كادر
انتخاب گزينه Footnote Mark از دكمه Special (پايين صفحه)
زدن گزينه Language از دكمه Format (پايين صفحه) و انتخاب گزينه English U.S از كادر بازشده
(خيلي مهم) انتقال كرسر به كادر Replace With
زدن گزينه Language از دكمه Format (پايين صفحه) و انتخاب گزينه Farsi از كادر بازشده
(اختياري) : اگه دوست دارين وقتي اعداد فارسي مي‌شن فونت اونا هم عوض بشه : زدن گزينه Font از دكمه Format (پايين صفحه) و انتخاب يك فونت مناسب از قسمت فونتهاي فارسي (مثلا Nazanin) و نيز يك سايز مناسب
اتمام كار با زدن دكمه Replace All
كيف كردن و شنگول شدن يادتون نره

اگه سوالي داشتين در اين مورد من در خدمتم

نكته: بهتره اول همه پاورقي‌‌هارو تايپ كنيد بعدا همه رو با هم جايگزين كنيد

راستي عضويت ما هم مبارك كسي كه به ما چيزي نگفت

jedivssith
11-09-2007, 15:11
درود

اين هم شماره سريال براي رجيستر شدن نرم افزار تبديل به پي دي اف BroadGun pdfMachine Ultimate 12.12 كه علي عزيز در پست 682 معرفي كردند.
بعد از اجراي ورد 2007 در قسمت Add-ins و انتخاب مثلث كوچك كنار عبارت Pdf Machine و گزينه Options و در سمت چپ گزينه Registration شماره را در كادر بالا وارد كرده و دكمه روبرو را كليك كنيد.

شماره سريال :‌ j+G2H+lzC7pqkYc+wcQngw

بدرود

rahelehr
11-09-2007, 16:25
از همه ی دوستای عزیزی که راهنمایی کردن واقعا ممنونم
کمک بسیار بزرگی به من کردین

متشکرم

Hoom@n
11-09-2007, 20:21
ولی من باز هم می گم استفاده از add on خود Microsoft که با نصب اون می تونید سندتون رو با فرمت pdf ذخیره کنید راحت تر، بدون دردسر تر و بهتر هست. همینجا هم لینک های اون رو گذاشته بودم. اگر پیدا نکردید بگید تا دوباره بزارم.

javad2625
12-09-2007, 08:19
سلام به همه دوستان عزيز
چند سالي هست كه اين فكر داره آزارم ميده كه يعني نميشه اعداد پاورقي را توي word فارسي نوشت :41: و البته چند تا مورد آزاد دهنده ديگه در مورد اين نرم‌افزار قدرتمند (مثل مورب نوشتن جملات بدون استفاده از Word Art و ...) كه من سالهاست (حدود 10 سال) دارم باهاش كار مي‌كنم يعني هم كار مي‌كنم و هم پول در ميارم (از طريق تدريس)
تا اينكه از چند روز پيش اومدم و عضو P30World شدم گفتم شايد كه نه حتما به اطلاعاتم در زمينه‌هاي مختلف افزوده ميشه از جمله word . البته تا حالا يه هفت هشت تايي پست هم دادم‌ها !!!
ولي با مرور تاپيكهاي مرتبط با word ديدم انگار اين مشكل حل شدني نيست و كسي راه حل درست و حسابي و به درد بخور براش نداره گفتم بذار خودم دست به كار بشم تااينكه ........ يافتم:31::26: :19:

آقا ببخشيد سرتون رو درد آوردم آخه خيلي هيجان زده شدم چرا كه يكي از ميلياردها گمشده‌ام را يافته‌ام
براي اينكه اعداد پاورقي توي word فارسي بشن بايد با حوصله و دقت مسير زير رو طي كنيد:

زدن گزينه Language از دكمه Format (پايين صفحه) و انتخاب گزينه English U.S از كادر بازشده
زدن گزينه Language از دكمه Format (پايين صفحه) و انتخاب گزينه Farsi از كادر بازشده
(اختياري) : اگه دوست دارين وقتي اعداد فارسي مي‌شن فونت اونا هم عوض بشه : زدن گزينه Font از دكمه Format (پايين صفحه) و انتخاب يك فونت مناسب از قسمت فونتهاي فارسي (مثلا Nazanin) و نيز يك سايز مناسب
كيف كردن و شنگول شدن يادتون نرهاگه سوالي داشتين در اين مورد من در خدمتم

اگه اين پست رو خوندين خوشحال مي‌شم نظر بدين
(در مورد پستهاي ديگه من هم نظر بدين دلگرم مي‌شم)
همگي خوش باشين
ميگم ورديست جان
به اينجا خوش اومدي.
خيلي نكته جالبي گفتي ولي من موندم چرا از تغيير Numeral ورد به Context استفاده نكردي كه همه پاورقي ها (به جز اونهايي كه متنشون انگليسي هست) فارسي بشن؟
Tools> Options> Complex Scripts> Numeral: Context

هان؟

wordist
12-09-2007, 09:53
ميگم ورديست جان
به اينجا خوش اومدي.
خيلي نكته جالبي گفتي ولي من موندم چرا از تغيير Numeral ورد به Context استفاده نكردي كه همه پاورقي ها (به جز اونهايي كه متنشون انگليسي هست) فارسي بشن؟
Tools> Options> Complex Scripts> Numeral: Context

هان؟
سلام
مرسي
ولي مشكل شماره‌هاي پاورقي (نه اعداد بكار رفته در متن پاورقي) بوسيله اون مطلب حل نميشه
اينو كه من خيلي وقت پيش ميدونستم
مشكل ، اعداد اتوماتيك پاورقي است كه همگي انگليسي نمايش داده مي‌شود

smd7m
12-09-2007, 11:10
سلام
دو مشکل در برنامه ورد دارم.
اول اینکه وقتی از یک Page Border برای صفحه استفاده می کنم حاشیه کادر در پایین صفحه دیده نمی شه.
دوم اینکه وقتی سندی رو به چاپ ارسال می کنم ترتیب چاپ از آخر به اول است.
لطف کنید راهنمایی کنید مشکل کجاست.

wordist
12-09-2007, 11:14
سلام
دو مشکل در برنامه ورد دارم.
اول اینکه وقتی از یک Page Border برای صفحه استفاده می کنم حاشیه کادر در پایین صفحه دیده نمی شه.
دوم اینکه وقتی سندی رو به چاپ ارسال می کنم ترتیب چاپ از آخر به اول است.
لطف کنید راهنمایی کنید مشکل کجاست.
سلام
حاشيه ديده نميشه يا پرينت گرفته نميشه؟؟؟؟
براي سوال دوم ميتونيد از همون كادر پرينت كه با CTRL + P مياد دكمه Option رو بزنيد و تيك گزينه Reverse Print Order رو برداريد
موفق باشيد

wordist
12-09-2007, 14:10
سلام
ميدونم من خودم هم اين مشکل رو داشتم و دارم. و تا حالا هر كار كردم نتونستم اين مشكل رو حل كنم.

ظاهرا فقط توي ويندوز 98 با فارسي سازه كه درست عمل ميكنه وگرنه توي ايكس پي .....

تنها راه حلي كه به نظرم ميرسه اينه كه به جاي اينكه خودكار عدد بندازه توي symbol بهش عدد فارسي بدين.

ميدونم، ميدونم که
اين راه خيلي سخته و اگه يه زيرنويس رو حذف کنين مجبورين که يکي يکي بقيه رو هم عوض کنين.

شرمنده
:blush:
سلام
داشتم تو تاپيك گشت ميزدم ديدم انگار اين مشكل وسعت خيلي زيادي داره
من تازگي يه راه حل براش گذاشتم تو كد زير:
اگه به درد خورد خبرم كنين
خوش باشين

smd7m
12-09-2007, 14:40
سلام
حاشيه ديده نميشه يا پرينت گرفته نميشه؟؟؟؟
براي سوال دوم ميتونيد از همون كادر پرينت كه با CTRL + P مياد دكمه Option رو بزنيد و تيك گزينه Reverse Print Order رو برداريد
موفق باشيد

با تشکر

هم حاشيه ديده نميشه و هم تو پرينت گرفته نميشه؟؟؟؟

ali reza majidi 14
13-09-2007, 00:32
آقا چطوری میشه با ورد گفته ها مون رو تایپ کنه

ممنون میشم راهنمایی بکنین

wordist
13-09-2007, 07:50
با تشکر

هم حاشيه ديده نميشه و هم تو پرينت گرفته نميشه؟؟؟؟
سلام دوباره
اولين روشي كه به ذهنم خطور ميكنه اينه :
از زبانه Page Border كادر مربوطه دكمه option رو بزنيد و از باكس Measure From گزينه Edge Of Page رو بزنيد
اگه درست شد يا نشد خبرم كنيد
خوش باشيد

rahelehr
14-09-2007, 11:44
ولی من باز هم می گم استفاده از add on خود Microsoft که با نصب اون می تونید سندتون رو با فرمت pdf ذخیره کنید راحت تر، بدون دردسر تر و بهتر هست. همینجا هم لینک های اون رو گذاشته بودم. اگر پیدا نکردید بگید تا دوباره بزارم.

سلام دوست عزیز
راستش من برام خیلی مهمه که نوع خط و اندازش تغییر نکنه
و جداول به هم نریزه ...

یه لینکی دوست عزیزمون برام گاشت که کار نمی کنه ... برای تبدیل ورد به پی دی اف

اگه شما زحمت بکشین لینک نصب add on رو بذارین،ممنون میشم
بازم از همگی متشکرم که زحمت می کشین و دونه دونه ، با حوصله مشکلات کاربرار رو حل می کنین

rahelehr
14-09-2007, 11:47
ولی من توصیه می کنم add on خود Microsoft رو دانلود کنید و با اون فایل ها تون رو به صورت pdf ذخیره کنید. البته من office 2007 دارم و برای من کار می کنه و عالی هست. در مورد 2003 نمی دونم باشه یا نه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداولی که فایل این add on هست که با اون می تونید فایل ها رو با فرمت های pdf و xps ذخیره کنید.
دومی هم برای قانونی کردن آفیس هست. (برای دانلود از سایت microsoft اگر اون رو نداشته باشید گیر میده. گفتم شاید برای نصب add on هم ایراد بگیره.)

خیلی ممنون.دارم ایو نصب می کنم ولی دومی انگار خرابه لینکش ...
مرسی

rahelehr
14-09-2007, 11:51
ثانيا بابا اين كارها چيه
ثالثا :
توي ورد قابليتي وجود داره كه ميشه باهاش فونتهاي استفاده شده در يك سند را به همراه آن سند ذخيره كرد تا اگر جايي مورد استفاده قرار گرفت و ان فونتها موجود نبود ان سند بدون نقص و خراب شدن فونت باز شود.
كافيه برين تو ادرس زير و آن را فعال كنيد البته ممكنه بسته به تعداد فونت مورد استفاده حجم فايل يه كم بيشتر بشه
البته در افيس 2003 در افيس 2007 هم داره اما الان يادم نيست اگه نياز داشتين ميتونم پيداش كنم

همگي خوش باشيد

wordquestion@yahoo.com

از لطف شما هم ممنونم
آیا با این کار جداولم به هم نمی ریزه ؟

باز هم ممنونم

alex_3000
14-09-2007, 20:24
با سلام دوستام من نرم افزار World 2007 و چند روز پیش خریدم و بدون هیچ مشکلی نسب کردم اما وقتی وارد اینترنت شدم لینک هایی که داخل صفحه وجود داره ( نه اونی که بالا ) فنتش عوض شده و قابل خوندن نیست نمی دونم چرا این جوری شده فقط هم آدرس ها این جوری شده.
می دونم جاش این جا نیست اما جواب بدید
لطفا کمک کنید

wordist
15-09-2007, 09:52
از لطف شما هم ممنونم
آیا با این کار جداولم به هم نمی ریزه ؟

باز هم ممنونم
سلام دوست عزيز
بايد بگم كه اين كار جداول و هيچ‌چيز ديگه رو به هم نمي‌ريزه
يك بار امتحان كافيه (:
اگه مشكلي بود من هستم
خوش باشين

wordist
15-09-2007, 09:53
با سلام دوستام من نرم افزار World 2007 و چند روز پیش خریدم و بدون هیچ مشکلی نسب کردم اما وقتی وارد اینترنت شدم لینک هایی که داخل صفحه وجود داره ( نه اونی که بالا ) فنتش عوض شده و قابل خوندن نیست نمی دونم چرا این جوری شده فقط هم آدرس ها این جوری شده.

لطفا کمک کنید

يعني چي بيشتر توضيح بدين :18:

alex_3000
15-09-2007, 10:00
يعني چي بيشتر توضيح بدين :18:

توضیح نداره فنتش تغییر کرده نمی دونم چرا اینجوری شده آدرس ها رو اصلا نمی شه خوند مثل خط میخی شده...

فقط اون آدرس هایی رو که تو کد می زاریم اینجوری شده

wordist
15-09-2007, 10:58
توضیح نداره فنتش تغییر کرده نمی دونم چرا اینجوری شده آدرس ها رو اصلا نمی شه خوند مثل خط میخی شده...

فقط اون آدرس هایی رو که تو کد می زاریم اینجوری شده
سلام
ميتونين يه مثال تصويري بذارين

javad2625
15-09-2007, 11:24
وقتی فونتش تغییر کرده یعنی فونتش خراب شده.
اون لینک رو عیناً Copy/Paste کن توی ورد و ببین فونتش چیه. بعد فایل اون فونت رو با فایل موجود در پوشه Fonts ویندوز عوض کن. اگه فایلشو نداشتی بگو تا بذاریم برات. مشکل حل میشه. ان شاء دلله...

alex_3000
15-09-2007, 11:42
وقتی تو ورد کپی می کنم درست می شه اسم فنت هم Calibri اینه

shahedi
15-09-2007, 12:42
سلام به همه دوستان عزيز

كيف كردن و شنگول شدن يادتون نرهاگه سوالي داشتين در اين مورد من در خدمتم

اگه اين پست رو خوندين خوشحال مي‌شم نظر بدين
(در مورد پستهاي ديگه من هم نظر بدين دلگرم مي‌شم)
همگي خوش باشين
من اين روش رو قبول ندارم شما اول مطابق تصوير و قسمتي كه مشخص كردم تنظيم مي كني و بعد مي ري عدد رو مينويسي در حالي كه آلت+شيفت سمت راست رو گرفتي همين

wordist
15-09-2007, 12:57
من اين روش رو قبول ندارم شما اول مطابق تصوير و قسمتي كه مشخص كردم تنظيم مي كني و بعد مي ري عدد رو مينويسي در حالي كه آلت+شيفت سمت راست رو گرفتي همين
سلام
مطلب پست شده در ارتباط با شماره‌هاي اتوماتيك درج‌شده در قسمت توضيحات پاورقي و فارسي كردن انهاست
نه مرتبط با اعدادي كه در صفحه و توسط كاربر نوشته مي‌شوند
احتمالا اشتباه متوجه شدين
چون ان اعداد دستي وارد نمي‌شوند و و قتي يك پاورقي را وارد مي‌كنيد يك عدد بطور اتوماتيك زير صفحه درج شده و ان انگليسي است و به غير از روش فوق فارسي نمي‌شود

alex_3000
15-09-2007, 18:10
بچه ها مشکلاز وندوز بود عوض کردم درست شد

shahedi
15-09-2007, 21:02
سلام
مطلب پست شده در ارتباط با شماره‌هاي اتوماتيك درج‌شده در قسمت توضيحات پاورقي و فارسي كردن انهاست
نه مرتبط با اعدادي كه در صفحه و توسط كاربر نوشته مي‌شوند
احتمالا اشتباه متوجه شدين
چون ان اعداد دستي وارد نمي‌شوند و و قتي يك پاورقي را وارد مي‌كنيد يك عدد بطور اتوماتيك زير صفحه درج شده و ان انگليسي است و به غير از روش فوق فارسي نمي‌شود
پسر خوب پاورقيه عكسش هم هست شكا كافيه روي عددي كه در پاورقي يا جاي ديگه هست دابل كليك كني! و بعد عدده رو پاك و فارسي بنويسي

Sir Masoud
16-09-2007, 00:25
ببخشید دوستان من یک شکلی با ورد دارم و اون اینه که هر وقت دارم یک پاراگراف را تایپ می‌کنم و به انتهای صفحه می‌رسم در حالی که پاراگراف هنوز تمام نشده و نوشته من به صفحه بعد می‌خواد بره یک خط از نوشته را از صفحه قبل با خودش به صفحه بعد می‌بره و موجب میشه که تنظیم فاصله خطوط از انتهای صفحه به هم بخوره .چطور میشه از انجام این کار جلوگیری کرد.:20:

sara46
16-09-2007, 02:03
چطور میشه کاری کنم که مدام فایلی که در اون در حال تایپ هستم سیو بشه ؟(برای زمانهایی که برق میره خوبه )

wordist
16-09-2007, 07:53
پسر خوب پاورقيه عكسش هم هست شكا كافيه روي عددي كه در پاورقي يا جاي ديگه هست دابل كليك كني! و بعد عدده رو پاك و فارسي بنويسي

پسر خوب‌تر اوني كه شما عكسش رو گذاشتي رو بهش ميگن شماره صفحه نه پاورقي

همچنين اون قسمت رو همونطور كه خودش هم نوشته بهش ميگن Footer يعني پاصفحه اوني كه من ميگم همون Footnote يا پاورقيه

عزيزم پاورقي يعني اين :

حالا اون عدد پاييني رو ميبيني كه انگليسيه
اون با هيچ روشي غير از اوني كه من گفتم فارسي نميشه
خوش باشي

wordist
16-09-2007, 08:09
سلام دوست عزيز

به روش زير و با توجه به شكل مي‌توان هر چند دقيقه يك بار كه لازم داشته باشي جهت گرفتن Recovery اتوماتيك تنظيمات لازم را انجام دهي

Tools>Option>Save>Save AutoRecover Info Every و نوشتن عدد لازم در قسمت مربوطه به دقيقه

خوش باشي و شاد

wordist
16-09-2007, 08:10
چطور میشه کاری کنم که مدام فایلی که در اون در حال تایپ هستم سیو بشه ؟(برای زمانهایی که برق میره خوبه )
سلام دوست عزيز

به روش زير و با توجه به شكل مي‌توان هر چند دقيقه يك بار كه لازم داشته باشي جهت گرفتن Recovery اتوماتيك تنظيمات لازم را انجام دهي

Tools>Option>Save>Save AutoRecover Info Every و نوشتن عدد لازم در قسمت مربوطه به دقيقه

يادتون نره كه بهترين و مناسب‌ترين زمان همان است كه خود ورد پيشنهاد كرده است (10 دقيقه) گرفتن Recovery زياد باعث مي‌شود سرعت سيستم شما كاهش يابد البته نه انقدر محسوس كه شما بتوانيد متوجه شويد

خوش باشي و شاد

wordist
16-09-2007, 08:39
ببخشید دوستان من یک شکلی با ورد دارم و اون اینه که هر وقت دارم یک پاراگراف را تایپ می‌کنم و به انتهای صفحه می‌رسم در حالی که پاراگراف هنوز تمام نشده و نوشته من به صفحه بعد می‌خواد بره یک خط از نوشته را از صفحه قبل با خودش به صفحه بعد می‌بره و موجب میشه که تنظیم فاصله خطوط از انتهای صفحه به هم بخوره .چطور میشه از انجام این کار جلوگیری کرد.:20:
سلام دوست عزيز

مسير زير رو طي كنيد تا به نتيجه برسيد

Format>Paragraph > Line And Page Breaks > Window/orphan Control

كافيه تيك موردنظر رو برداريد تا مشكل حل بشه

نكته خيلي مهم:
1- اين عمل براي پاراگراف انجام مي‌شود پس بايد كرسر در همان پاراگرافي باشد كه مي‌خواهيد
2- اين عمل فقط و فقط روي يك پاراگراف انجام مي‌شود پس اگر متن شما تايپ شده است بايد كل متن را انتخاب كرد (CTRL + A) و آن عمل را انجام داد تا به همه پاراگراف‌ها اعمال شود يا اينكه اگر هنوز تايپ نكرده‌ايد همون اول اينكار رو انجام دهيد تا با ادامه تايپ خودبخود براي همه پاراگراف‌ها اعمال شود

خوش باشي

shvalaie
16-09-2007, 10:41
سلام دوست عزيز

نكته خيلي مهم:
1- اين عمل براي پاراگراف انجام مي‌شود پس بايد كرسر در همان پاراگرافي باشد كه مي‌خواهيد
2- اين عمل فقط و فقط روي يك پاراگراف انجام مي‌شود پس اگر متن شما تايپ شده است بايد كل متن را انتخاب كرد (CTRL + A) و آن عمل را انجام داد تا به همه پاراگراف‌ها اعمال شود يا اينكه اگر هنوز تايپ نكرده‌ايد همون اول اينكار رو انجام دهيد تا با ادامه تايپ خودبخود براي همه پاراگراف‌ها اعمال شود

خوش باشي

سلام... و درود...

------------------------
براي توي صفحه يه پيغام هستش كه ميگه :

شما بیش از 2 هفته است که در هیچ کدام از بحث ها شرکت نکرده اید ...

بنابراين تصميم گرفتم كه بعد از بيش از 2 هفته ... بالاخره توي يه بحثي شركت كنم اما از اونجا كه عجله دارم... سريع ميرم سر اصل مطلب...

-----------------------

دوست عزيزم wordist

كاملا صحيح فرمودند... با اجازه ايشان مطلبي رو براي كامل شدن ميگم... در اصطلاح صفحه‌بندي به «آخرين خط يه پاراگراف كه اول صفحه است» ميگن «سطر بيوه» يا همون widow
و به «اولين خط يه پاراگراف كه آخر صفحه است» ميگن «سطر يتيم» يا همون orphan

حقيقتش من توي صفحه‌بندي ... فقط رعايت ميكنم كه سطر بيوه نداشته باشم... سطر يتيم به نظرم خيلي زشت نميشه اما سطر بيوه رو دوست ندارم... هر جور شده كاري ميكنم كه اول هر صفحه ي متن حداقل 2 خط از يه پاراگراف باشه.

rahelehr
16-09-2007, 12:20
wordist عزیز از راهنماییت ممنونم
شاد زی

wordist
16-09-2007, 12:36
wordist عزیز از راهنماییت ممنونم
شاد زی
سلام دوست عزيزم
قابلي نداشت
اما نگفتي بالاخره مشكل حل شد يا نه ؟؟

Quickboy
16-09-2007, 14:34
چه جوری میشه تو ورد یه کاری کرد که وقتی یه صفحه رو باز میکنی همش به اون شکلی که ما تنظیم کردیم باشه . حتی اون عکس پیش زمینه ای هم که انتخاب کردیم بیاد

اما دومی : چه جوری میشه برای فایلهای پی دی اف هم مث فایلهای ورد پبرای باز کردن سورد گذاشت . ممنون

wordist
16-09-2007, 14:45
چه جوری میشه تو ورد یه کاری کرد که وقتی یه صفحه رو باز میکنی همش به اون شکلی که ما تنظیم کردیم باشه . حتی اون عکس پیش زمینه ای هم که انتخاب کردیم بیاد

اما دومی : چه جوری میشه برای فایلهای پی دی اف هم مث فایلهای ورد پبرای باز کردن سورد گذاشت . ممنون
با سلام
ببينم منظورت از همون شكلي چيه يعني كجاش مثل دفعه قبل باشه
كدوم عكس پيش‌زمينه رو ميگي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sir Masoud
16-09-2007, 14:50
سلام دوست عزيز

نكته خيلي مهم:

خوش باشي

خیلی ممنون دوست عزیز ، مشکلم با راهنماییت بر طرف شد.
موفق و سربلند باشید.:20:

shahedi
16-09-2007, 14:54
پسر خوب‌تر اوني كه شما عكسش رو گذاشتي رو بهش ميگن شماره صفحه نه پاورقي

همچنين اون قسمت رو همونطور كه خودش هم نوشته بهش ميگن Footer يعني پاصفحه اوني كه من ميگم همون Footnote يا پاورقيه

عزيزم پاورقي يعني اين :

حالا اون عدد پاييني رو ميبيني كه انگليسيه
اون با هيچ روشي غير از اوني كه من گفتم فارسي نميشه
خوش باشي

سلام دوست عزیز الان منظورتون رو فهمیدم برای اونم یه راه ساده ی ساده وجود داره تنظیمات رو مطابق شکل زیر انجام دهید امتحان کن ببین! والا روی سیستم من که جواب می ده سیستم شما مگه جزء عجایبه؟
اگه باز نفهمیدی بگو فیلم بگیرم بذارم برات!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راستی با روش قبلی عدد پایینی که راحت فارسی می شه شا فقط دو بار کلیک کن و دیلیت کی برد رو بزن و بعد به زبان فارسی-فارسی سوییچ کن و بنویس1

wordist
16-09-2007, 15:16
سلام دوست عزیز الان منظورتون رو فهمیدم برای اونم یه راه ساده ی ساده وجود داره تنظیمات رو مطابق شکل زیر انجام دهید امتحان کن ببین! والا روی سیستم من که جواب می ده سیستم شما مگه جزء عجایبه؟
اگه باز نفهمیدی بگو فیلم بگیرم بذارم برات!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
راستی با روش قبلی عدد پایینی که راحت فارسی می شه شا فقط دو بار کلیک کن و دیلیت کی برد رو بزن و بعد به زبان فارسی-فارسی سوییچ کن و بنویس1

سلام دوست عزيز

با استفاده از روش اولي كه پيشنهاد كرده‌اي تمام اعداد فارسي مي‌شوند حتي انهايي كه در متون انگليسي نوشته شده‌اند و اين كار درستي نيست زيرا در متون فارسي بايد عدد فارسي و در متون انگليسي بايد انگليسي باشد

در روش دومي كه پيشنهاد كرده‌اي كه خودمان عدد را پاك كرده و به فارسي يك يا دو يا ... را بنويسيم اين هم اشكال بزرگي دارد و ان اينكه اتوماتيك بودن ان را از بين مي‌برد. در حالي كه اگر شما يك يا چند پاورقي را خواسته باشي حذف كني و يا يك يا چند پاورقي را اضافه كني ان وقت بايد تك تك اعداد را بصورت دستي عوض كني و اين درست نيست

راستي شما جواب صحيح و راه حل درست و به دردبخور را بدين فيلم گذاشتن پيشكش
اگه راه حلي غير از اوني كه من گذاشتم داشته باشين معلومه خوب واردين
اما نه مثل راه حلهاي بالا كه عيب و ايراد منطقي بر اونا وارد باشه

خوش باشي

Quickboy
16-09-2007, 16:58
با سلام
ببينم منظورت از همون شكلي چيه يعني كجاش مثل دفعه قبل باشه
كدوم عكس پيش‌زمينه رو ميگي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منظور من این هست که بر فرض یه عکس رو به عنوان
watermark
استفاده کنیم و بعد یه سری از تنظیمات دلخواه مثل هیتر و فوتر هم بزاریم حالا بیایم اینا رو طوری ذخیره کنیم که هر وقت ورد رو باز کردیم این تنظیمات ما بیاد .و دیگه لازم نباشه هر بار این تنظیمات رو انجام بدیم

saghar_sh
16-09-2007, 19:27
اولاٌ که من هر چی تو سایت سرچ میکنم اصلاٌ این تاپیک در مورد ورد رو نشون نمیده واسه همین مجبور میشیم یه تاپیک دیگه بزنیم
دوم اینکه این لینکها رو میذارم هیچ چی باز نمیشه.
سوم اینکه من میخوام بین ورد و اکسل پیوند برقرار کنم نمیتونم
یعنی بر فرض توی اکسل یه متنی بنویسم که سر صفحه و همه چی داشته باشه و شکیل باشه
و خب تو این متن هم جدولی هست که باید محاسبات انجام بده
اما این نوشتن متن ورد و درست کردن اون خیلی دردسره یعنی مثه بچه آدم کار نمیکنه

saghar_sh
16-09-2007, 19:30
من خیلی فوری نیاز دارم
اصلاٌ دیگه داره اعصابمو خرد میکنه. یا مثلا میام تو رود اکسل رو میارم و جدول میکشم درست کار نمکسکنه که هیچ از اعدادش هم کپی میکنم توی ورد میشه انگلیسی خب من فارسی میخوام

bb
16-09-2007, 19:41
آقا زود جواب این خواهر من ( ساغر ) رو بدید
وگرنه .....

ساغر جان احتمالا الان یکی بیاد
من الان آفیسم نصب نیست اینجوری نمیتونم توضیح بدم .

shvalaie
16-09-2007, 19:57
سلام دوست عزیز ساغر

من حقیقتش متوجه نشدم دقیقا مشکل شما چیه ... میشه واضحتر توضیح بدی؟

bb
16-09-2007, 20:04
سلام دوست عزیز ساغر

من حقیقتش متوجه نشدم دقیقا مشکل شما چیه ... میشه واضحتر توضیح بدی؟

ببین داداشم
این آبجی ما مشکلش اینه که وقتی از access یه نمودار یا جدول یا ... رو کپی می کنه به ورد نوشته ها انگلیسی میشن در صورتی که فارسی نوشته بوده ( همین طور ایکسل )
میخواد ببینه که راهی داره که ارتباط ورد و access راحتر باشه
یعنی از اون به این وارد کنه و از این به اون بدون تغییرات :11:

shvalaie
16-09-2007, 20:05
watermark

استفاده کنیم و بعد یه سری از تنظیمات دلخواه مثل هیتر و فوتر هم بزاریم حالا بیایم اینا رو طوری ذخیره کنیم که هر وقت ورد رو باز کردیم این تنظیمات ما بیاد .
و دیگه لازم نباشه هر بار این تنظیمات رو انجام بدیم

دوست عزیز ... سلام

بعضی از تنظیمات هستن ... مثل فونت و یا grid که میشه default کنی و همیشه همون طور بمونه اما بعضیها هم نمیشه ... بنابراین به شما پیشنهاد میکنم که یه فایل درست کنین و مثلا اسمش رو بزارین basic و توی این فایل تمام تنظیماتی رو که میخواین انجام بدین... حالا هر بار به جای اینکه یه فایل جدید باز کنین، یه save as از این فایل بگیرین و توش کار کنین...

توی تمام کارها و تمام فرمتها میشه این کار رو کرد... مثلا شما برای هر کاری یه فایل اصلی میزاری که فرمت اصلی رو اون تو درست کردی ... هر بار که میخوای از همون فایل اصلی یه کپی میگیری و توش کار میکنی.

shvalaie
16-09-2007, 20:23
ببین داداشم
این آبجی ما مشکلش اینه که وقتی از access یه نمودار یا جدول یا ... رو کپی می کنه به ورد نوشته ها انگلیسی میشن در صورتی که فارسی نوشته بوده ( همین طور ایکسل )
میخواد ببینه که راهی داره که ارتباط ورد و access راحتر باشه
یعنی از اون به این وارد کنه و از این به اون بدون تغییرات :11:

آهان...

خب به نظرم دو راه حل داره: 1: جدولشون رو به جای اینکه از اکسل به ورد کپی کنن... مستقیما توی اکسل ورد تایپ کنن.

2: اینکه numeral رو hindi بزارن... البته خودم با این راه حل صد در صد مخالفم.

=============================

چشم بیشتر توضیح میدم ... (برای صرفه جویی در تعداد پستهام.... :31: همین رو ویرایش کردم)

به منوی insert و بعد object ... رفته و microsoft excel worksheet رو انتخاب کنن... اینطوری اکسل توی ورد اجرا میشه ... با تمامی امکانات و به علاوه فارسی بودن اعداد...

البته امیدوارم وردشون 2007 نباشه چون مال من که نیست :20:

bb
16-09-2007, 20:25
بیشتر توضیح بده
ممنون
:::::::::::::::::::
برای نزدن پست اضافی
دستت درد نکنه

saghar_sh
16-09-2007, 20:42
آهان...

خب به نظرم دو راه حل داره: 1: جدولشون رو به جای اینکه از اکسل به ورد کپی کنن... مستقیما توی اکسل ورد تایپ کنن.

2: اینکه numeral رو hindi بزارن... البته خودم با این راه حل صد در صد مخالفم.

=============================

چشم بیشتر توضیح میدم ... (برای صرفه جویی در تعداد پستهام.... :31: همین رو ویرایش کردم)

به منوی insert و بعد object ... رفته و microsoft excel worksheet رو انتخاب کنن... اینطوری اکسل توی ورد اجرا میشه ... با تمامی امکانات و به علاوه فارسی بودن اعداد...

البته امیدوارم وردشون 2007 نباشه چون مال من که نیست :20:

منظورتون از اکسل ورد چی هست؟
من نمیتونم فقط تو ورد یا فقط تو اکسل کا رکنم هم متن دارم که باید خوب و شکیل باشه و هم محاسبات
از هر دو باید استفاده کنم

saghar_sh
16-09-2007, 20:51
این راه حلش نیست تا اینجاشو بلدم اما خوب کار نمیکنه
خودتون انجام بدین پرینت بگیرین یه چیز خوب و قشنگ از آب درنمیاد
اکسلش هم بد کار میکنه

shahedi
16-09-2007, 23:42
دوست عزيز velno

سلام.
2 راه حل وجود دارد. اول اينکه هنگام تايپ به جاي حرف ي بايد شيفت رو با (اگه درست يادم باشه) ايکس بگيري. امتحان کني پيدا ميکني.
اما خب براي من که اين راه خيلي سخت بود

البته می تونن از اول تا آخر با ی نچسب بنویسن بعد کنترل+Hرو بگیرن توی اولی(ی) و توی دومی(ي) رو بنویسن یک جا مشکل حل می شه این مشکلات هم همش از یه dllهست به نامkbdfaکه اگه مشکلی داشتین از توی سی دی ویندوز استخراجش کنین

wordist
17-09-2007, 07:53
watermark
استفاده کنیم و بعد یه سری از تنظیمات دلخواه مثل هیتر و فوتر هم بزاریم حالا بیایم اینا رو طوری ذخیره کنیم که هر وقت ورد رو باز کردیم این تنظیمات ما بیاد .
و دیگه لازم نباشه هر بار این تنظیمات رو انجام بدیم
سلام
آهان بابا بگو واترمارك
به نظر من در اينگونه موارد بايد به روش زير يك template و ذخيره كرد و از اين پس از اون استفاده كرد خيلي هم راحته
اينجوري :

در يك سند جديد هرچيزي رو كه ميخواي وارد مي‌كني (همه چيزهايي كه بايد در نمونه باشند مثل: واترمارك، هدر و فوتر و ...) و سپس هنگام ذخيره كردن از كادر Save as و باكس save as type گزينه Document Template رو انتخاب مي‌كني و يه جاي مناسب ذخيرش مي‌كني حالا هر موقع بري و بازش كني يه سند جديد طبق اون برات باز ميكنه و اصل سند هم بدون تغيير مي مونه

خوش باشي عزيز

wordist
17-09-2007, 08:25
نوشته شده توسط saghar_sh

این راه حلش نیست تا اینجاشو بلدم اما خوب کار نمیکنه
خودتون انجام بدین پرینت بگیرین یه چیز خوب و قشنگ از آب درنمیاد
اکسلش هم بد کار میکنه

سلام saghar_sh جان
يه راه بسيار مناسب كه به ذهنم ميرسه رو توضيح ميدم ان شاءالله كه خوب باشه و مفيد

شما توي اكسل و ورد ميتونين رابطه هم داشته باشين

بدين صورت كه هرچي دلتون خواست متن و فرمول توي اكسل تايپ كنين و پس از انتخاب و كپي كردن انها (طبق شكل)، توي يك سند ورد برين و اونها رو Paste كنين حالا از دكمه Paste option چسبيده به متن Paste شده طبق شكل گزينه موردنظر رو انتخاب كنين

حالا مطمئن باشين اگه فرمول و يا اعداد در اكسل تغيير هم بكنند بلافاصله در ورد تغييرات نمايش داده مي‌شود

اگه سوال ديگه‌اي بود در اين مورد بپرسين

راستي اگه مشكل ، فارسي نبودن اعداد هست اونو رو تو تاپيك بعدي توضيح ميدم

همگي خوش باشين

wordist
17-09-2007, 08:34
سلام به همه دوستان عزيز

براي اينكه اعداد واردشده توي word كه از نرم‌افزارهاي ديگر كپي شدن فارسي بشن بايد باحوصله و دقت مسير زير رو طي كنيد:
انتخاب گزينه Any Digit از دكمه Special (پايين صفحه)
زدن دكمه Replace Allهمگي خوش باشين
:46:

rahelehr
18-09-2007, 00:36
سلام دوست عزيزم
قابلي نداشت
اما نگفتي بالاخره مشكل حل شد يا نه ؟؟

دوست عزیزم سلام
من از راهی که شما گفتین ، فایل هامو ذخیره کردم ، ایشالله که جواب میده(چون می خوام از سیستم دانشگاه پرینت بگیرم ، می خوام فونت هاش اونجا بهم نریزه ، آخه پایان نامست و باید اندازه هاش قانونی باشه )

از کمک شما و همه ی دوستای دیگه واقعا ممنونم
ایشالله که مشکلات خودتون هم همیشه حل بشه

شاد باشین

saghar_sh
18-09-2007, 04:41
من هم ممنونم امتحانش میکنم حتماً خبرش رو بهتون میدم
خیلی لطف کردید

javad2625
18-09-2007, 06:04
سلام
کسی می دونه برای اصلاح صفحه کلید ویندوز ویستا باید چکار کنم؟
(حرف ی غیر چسبان هست و حروف پ و ژ هم سر جای خودشون نیستند و حرف ک هم از جنس متفاوتی هست)

با فارسی سازهای winXP امتحان کردم، اما جواب نداد. فایل kbdfa رو هم هر کاری می کنم نمیشه جایگزین کرد حتی از داخل ویندوز دیگه.

حالا چکار کنم؟

خیلی ممنون

wordist
18-09-2007, 07:45
سلام دوست عزيز
اين يكي از نرم‌افزارهايي است كه در XP استفاده ميشه بد نيست اونو هم امتحان كني من تو XP استفاده مي كنم و خيلي هم خوبه
البته در حين نصب اگر CD ويندوز را مي خواهد Cancel را بزنيد و بعد Yes را كليك كنيد
(توضيح: نيم فاصله جهت كلماتي مانند مي‌باشد ، خانه‌ها و ... بكار مي‌رود تا اين كلمات با space از هم جدا نشوند كه در اين صورت دو كلمه محسوب مي شوند و اين اشتباه است. كليد استاندارد نيم‌فاصله Shift+Space مي‌باشد كه اگر استفاده شود يك كلمه محسوب خواهد شد)
خوش باشين

saghar_sh
18-09-2007, 18:30
این اینکی که دادی باز نمیشه
موقع باز کردن با وین رر خطامیده قربان

jedivssith
18-09-2007, 19:12
این اینکی که دادی باز نمیشه
موقع باز کردن با وین رر خطامیده قربان

درود

با برنامه هاي Winzip و Winace نيز امتحان كنيد شايد درست شود.

بدرود

rahelehr
19-09-2007, 01:20
ثانيا بابا اين كارها چيه
ثالثا :

همگي خوش باشيد

wordquestion@yahoo.com

دوست عزیزم سلام
یه سوال داشتم ازتون :
وقتی اون تیک رو فعال می کنیم ، دو گزینه ی دیگه در زیرش نمایان میشه
می خواستم ببینم که آیا باید دوباره اونا رو هم فعال کرد ؟

دو گرینه اینا هستن : Embed characters in use only
Don’t embed common system fonts

آیا باید هر دوی اینا رو انتخاب کنم ؟

ممنونم

wordist
19-09-2007, 07:42
دوست عزیزم سلام
یه سوال داشتم ازتون :
وقتی اون تیک رو فعال می کنیم ، دو گزینه ی دیگه در زیرش نمایان میشه
می خواستم ببینم که آیا باید دوباره اونا رو هم فعال کرد ؟

دو گرینه اینا هستن : Embed characters in use only
Don’t embed common system fonts

آیا باید هر دوی اینا رو انتخاب کنم ؟

ممنونم
سلام دوست عزیزم
نه نیازی به فعال کردن اون تیکها نیست
یادت نره پیشنهاد من اینه که اول چند صفحه ای از پایان نامه ات رو کپی کنی جای دیگه و به این روش براش اون تیک رو فعال کنی و بعد از ذخیره کردن ببری و ببینی که ایا جواب میگیری یا نه
البته من خودم جای دیگه جواب گرفتم ولی امتحانش بد نیست و ضرر هم نداره
انشاءالله که درست بشه و همچنین پایان نامه ات هم موردقبول
راستی شیرینی قبولی یادت نره عزیز
خوش باشی و شاد

rahelehr
19-09-2007, 11:32
سلام
ممنونم از راهنماییت
چشم ، اگه خوب از آب در اومد شیرینی هم به روی چشم

ممنونم

شاد باشی

jedivssith
19-09-2007, 23:03
درود

من يك ستون اسامي فارسي را بر اساس حرف الفبا Sort مي كنم ولي اسمي با عنوان "‌ اليوت "‌ را در آخر ستون قرار مي دهد چرا ؟ و چطور درست مي شود؟ در حاليكه بقيه اسامي به ترتيب و صحيح مي باشند.

با سپاس فراوان

بدرود

wordist
20-09-2007, 07:36
درود

من يك ستون اسامي فارسي را بر اساس حرف الفبا Sort مي كنم ولي اسمي با عنوان "‌ اليوت "‌ را در آخر ستون قرار مي دهد چرا ؟ و چطور درست مي شود؟ در حاليكه بقيه اسامي به ترتيب و صحيح مي باشند.

با سپاس فراوان

بدرود
سلام دوست عزيز

اگه در اين مورد براي sort كردن ، از مسير و تنظيمات زير استفاده كني حتما درست خواهد شد

منوي Table ، گزينه Sort ، دكمه Option ، حذف تيك گزينه Ignore alef lam

موفق باشي

jedivssith
20-09-2007, 13:48
سلام دوست عزيز

اگه در اين مورد براي sort كردن ، از مسير و تنظيمات زير استفاده كني حتما درست خواهد شد

منوي Table ، گزينه Sort ، دكمه Option ، حذف تيك گزينه Ignore alef lam

موفق باشي

درود

Wordist عزيز تست كردم تغييري نكرد و مشكل همجنان پابرجاست

jedivssith
20-09-2007, 16:40
درود‌

زمانيكه در فارسي نويس مريم نسخه 3 كلمه يا عبارت طولاني تري را بخواهم ببين دو كلمه ياعبارت فارسي تايپ كنم به مشگل بر مي خورم
يعني قبول نمي كند بعد از نوشتن كلمه انگليسي دوباره فارسي تايپ كنم. آيا در نسخه 4 اين مشكل وجود دارد. دوستان اگر از نسخه 4 استفاده مي كنيد
و اين مشكل را نداريد يك ندا بدهيد

با سپاس فراوان
بدرود

wordist
22-09-2007, 07:34
درود

Wordist عزيز تست كردم تغييري نكرد و مشكل همجنان پابرجاست
سلام دوست عزيز

ولي من اين مورد رو در چند تا سيستم امتحان كردم و صددرصد جواب ميده

احتمالا ممكنه اسامي رو انتخاب (Select) نكرده‌اي

بازم تلاش كن و اول اسامي رو انتخاب كن و سپس دوباره از مسيري كه گفتم sort كن من بهت اطمينان قطعي ميدم كه روشي غير از اين نداره

ايني كه مي‌بيني اونو آخر مياره مال اينه كه « ال » را جزء كلمه به حساب نمياره و چون با حرف ي بعدش شروع ميشه اونو آخر مياره من مطمئنم دليلش فقط و فقط همينه حالا اگه از « ال » صرف‌نظر كني (Ignore alef lam) اونو درست Sort ميكنه

خوش باشي

wordist
22-09-2007, 07:40
درود‌

زمانيكه در فارسي نويس مريم نسخه 3 كلمه يا عبارت طولاني تري را بخواهم ببين دو كلمه ياعبارت فارسي تايپ كنم به مشگل بر مي خورم
يعني قبول نمي كند بعد از نوشتن كلمه انگليسي دوباره فارسي تايپ كنم. آيا در نسخه 4 اين مشكل وجود دارد. دوستان اگر از نسخه 4 استفاده مي كنيد
و اين مشكل را نداريد يك ندا بدهيد

با سپاس فراوان
بدرود
سلام

دوست عزيز اگه فارسي نويس مريم رو فقط براي ورد استفاده مي كني به نظر من بسيار كار اشتباهيه چرا كه خود Xp فارسي داره و كافيه اين نرم‌افزار رو روش نصب كني كه جاي حروفش درست بشه

من چندين ساله دارم ازش استفاده ميكنم و مشكلي هم نداشتم ، هيچ مشكلي

خوش باشين

jedivssith
22-09-2007, 23:04
سلام

دوست عزيز اگه فارسي نويس مريم رو فقط براي ورد استفاده مي كني به نظر من بسيار كار اشتباهيه چرا كه خود Xp فارسي داره و كافيه اين نرم‌افزار رو روش نصب كني كه جاي حروفش درست بشه

من چندين ساله دارم ازش استفاده ميكنم و مشكلي هم نداشتم ، هيچ مشكلي

خوش باشين

درود

نه براي ورد استفاده نمي كنم ولي مي خواستم بدانم اين مشكل در نسخه 4 هم هست يا خير من نسخه اورژينال را ندارم شايد از اين باشد و حاضرم نيستم 10 تا 15 هزار تومان براي نرم افزاري كه فرمان Undo آن فقط يك حركت را ضبط مي كند بدهم و بسيار از اين مشكلات كه در اين فارسي نويس هست. اگر در آمريكا 1000 دلار براي يك نرم افزار پول بدهيد ارزش دارد با كلي پشتيباني.
پس بهتر است كسي اين نرم افزار را خريداري نكند تا شركت مجبور شود نرم افزارش را اصطلاح كند و به ساده ترين چيزها بپردازد.

ورديست عزيز لينكي لطف كرديد مربوط به نسخه 4 است يا خير ؟

با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith
22-09-2007, 23:24
سلام دوست عزيز

ولي من اين مورد رو در چند تا سيستم امتحان كردم و صددرصد جواب ميده

احتمالا ممكنه اسامي رو انتخاب (Select) نكرده‌اي

بازم تلاش كن و اول اسامي رو انتخاب كن و سپس دوباره از مسيري كه گفتم sort كن من بهت اطمينان قطعي ميدم كه روشي غير از اين نداره

ايني كه مي‌بيني اونو آخر مياره مال اينه كه « ال » را جزء كلمه به حساب نمياره و چون با حرف ي بعدش شروع ميشه اونو آخر مياره من مطمئنم دليلش فقط و فقط همينه حالا اگه از « ال » صرف‌نظر كني (Ignore alef lam) اونو درست Sort ميكنه

خوش باشي

الان طبق فرموده شما دوباره امتحان كردم،‌ هر چند قبلاً‌ همين كار را انجام دادم ولي درست نمي شود. البته بگويم در 2007 من كار مي كنم و چيز خاصي كه نسبت به 2003 اختلاف داشته باشد ندارد. و مشكل همچنان باقيست.

لطف كرديد سعي مي كنم بفهمم كار از كجا عيب دارد.

بدرود

wordist
23-09-2007, 08:56
درود

نه براي ورد استفاده نمي كنم ولي مي خواستم بدانم اين مشكل در نسخه 4 هم هست يا خير من نسخه اورژينال را ندارم شايد از اين باشد و حاضرم نيستم 10 تا 15 هزار تومان براي نرم افزاري كه فرمان Undo آن فقط يك حركت را ضبط مي كند بدهم و بسيار از اين مشكلات كه در اين فارسي نويس هست. اگر در آمريكا 1000 دلار براي يك نرم افزار پول بدهيد ارزش دارد با كلي پشتيباني.
پس بهتر است كسي اين نرم افزار را خريداري نكند تا شركت مجبور شود نرم افزارش را اصطلاح كند و به ساده ترين چيزها بپردازد.

ورديست عزيز لينكي لطف كرديد مربوط به نسخه 4 است يا خير ؟

با سپاس فراوان
بدرود
سلام دوست عزيز

اين لينك مربوط به برنامه بسيار خوب Persian Activator هست همونطور كه توضيح دادم براي فارسي كردن و درست كردن حروف صفحه كليد بسيار مناسبه

wordist
23-09-2007, 10:14
الان طبق فرموده شما دوباره امتحان كردم،‌ هر چند قبلاً‌ همين كار را انجام دادم ولي درست نمي شود. البته بگويم در 2007 من كار مي كنم و چيز خاصي كه نسبت به 2003 اختلاف داشته باشد ندارد. و مشكل همچنان باقيست.

لطف كرديد سعي مي كنم بفهمم كار از كجا عيب دارد.

بدرود
سلام دوست عزيز

اگه برات مقدوره اون فايل رو بفرست تا اين معزل عجيب را من هم يه چك بكنم

راستي توي همون Option كه رفتي زبان از قسمت Language بايد Persian باشه ها

بدرود

javad2625
23-09-2007, 14:36
اصلاح صفحه كليد فارسي در ويندوز ويستا

سلام بالاخره تونستم با نرم افزار Microsoft Keyboard Layout Creator پوسته اصلاح شده صفحه كليد فارسي رو كه در ويندوز xp از اون استفاده مي كردم به ويندوز ويستا هم انتقال بدم. فقط مجبور شدم كاراكتر «نيم فاصله» كه Shift+Space بود تبديل كنم به Shift+U.

حالا هر كي خواست از صفحه كليد اصلاح شده استفاده كنه مي تونه از لينك زير دانلود كنه:

نحوه استفاده:
فايل Setup رو اجرا كرده، در صورت مشاهده هشدار امنيتي ويستا، گزينه Allow رو مي زنيم و بعد از اتمام نصب، گزينه Close رو زده و ريستارت مي كنيم. يه صفحه كليد به نام Farsi-Custom به صفحه كليد هاي ويندوز اضافه ميشه.
بعد هم (اگه كار نيفتاد) در Control Panel قسمت Keyboards همه كيبوردهاي موجود از جمله Persian رو حذف كرده و فقط Farsi-Custom و US رو باقي مي گذاريم.

بهنازی
23-09-2007, 17:13
با سلام به خدمت همه دوستان من یه متن ورد دارم ولی نمیدونم چجوری از حاشیه بندی یا کادر بندی و نمونهای مختلفی که خود ورد ارئه میده استفاده کنم؟
ویکی هم اینکه چجوری شماره بندی کنم؟

ممنون میشم در این موارد کمک کنید.

jedivssith
23-09-2007, 20:16
با سلام به خدمت همه دوستان من یه متن ورد دارم ولی نمیدونم چجوری از حاشیه بندی یا کادر بندی و نمونهای مختلفی که خود ورد ارئه میده استفاده کنم؟

درود به خانم بهنازي
البته با توجه به عكس آواتارتان اين را مي گويم غير از اين بود معذرت مي خواهم
من سوال شما را در ورد 2007 توضيح مي دهم.
براي حاشيه بندي و كادر بندي هنري در سندتان از سمت چپ كادر سوم گزينه Page Layout را انتخاب كنيد بعد در زير مجموعه ها باز از سمت چپ قسمت Page Background گزينه Page Border را انتخاب نمائيد.
كادري براي شما ظاهر مي شود با عنوان Border and Shading در اين قسمت تمام اجزاء از قبيل خط حاشيه،‌ نوع خط،‌ ضخامت خط،‌ رنگ، يا حاشيه هاي هنري (شكل) براي شما مهيا است اگر گزينه Art‌ را بزنيد، تعداد زيادي حاشيه هنري يا تصاوير در برنامه ورد در اختيارتان مي گذارد كه به عنوان كادر دور متن مي توانيد استفاده كنيد يك نكته را بخاطر بسپاريد كه مي توانيد اين حاشيه دور متن قرار گيرد يا دور صفحه. براي اين كار در همين پنجره دكمه Option را بزنيد و گزينه كركره اي Measure from را انتخاب و بگوئيد كه آيا اين حاشيه از دور متن يا دور صفحه قرار بگيرد،‌ و مي توانيد در قسمت Margin از بالا،‌پايين،‌چپ يا راست اندازه بدهيد. موارد ديگر در كادر Border and Shading را بايد خودتان انجام دهيد بسيار ساده است اگر مشكلي بود و جايي را متوجه نشديد پيغام بگذاريد.
در مورد شماره گذاري صفحه در همين تاپيك چند بار سوال و جواب شده و دوستان خوبم پاسخ دادند ولي يك بار ديگر مي گويم و باز در ورد 2007 .
اين بار از سمت چپ سربرگ دوم گزينه Insert را انتخاب نمائيد. در كادرهاي زير مجموعه كه نمايان مي شود به كادر پنجم از سمت چپ با عنوان Header & Footer برويد دكمه Page Number را بزنيد زير مجموعه اي ظاهر مي شود كه شماره صفحات را مي توانيد در بالا چپ يا راست،‌ وسط،‌ پايين قرار دهيد. گزينه مهم در شماره گذاري اين است كه اگر بخواهيد شماره صفحات شما از عددي به غير از1 شروع شود به گزينه Format Page Number مي رويد و سوئيچ Star at ‌ را روشن مي كنيد و عدد دلخواه مثلاً 5 را انتخاب مي كنيد تا شماره صفحه سند با عدد 5 شروع شود اگر نه اين سوئيچ را دست نزنيد. نوع شماره گذاري صفحه يا Number Format به شما اين امكان را مي دهد تا شماره سندتان عدد،‌ حروف بزرگ يا كوچك لاتين، حروف ابجد،‌ حروف فارسي يا اعداد رومي بزرگ يا كوچك باشد كه مي تواند سندتان را از لحاظ هنري زيبا كند.
اميدوارم اين قدر كافي باشد البته من بيشتر فعلاً توضيح نمي دهم تا خودتان هم كمي تمرين كنيد اگر مشكلي بود حتماً پست بگذاريد. در نسخه 2003 هم براي شماره گذاري از نوار منو گزينه Insert را انتخاب كنيد و براي كادر هنري و خطوط گزينه Format . چون امكان نصب دو نسخه در سيستم عامل وجود ندارد و مشكلات به همراه دارد خوب به ياد ندارم و نمي توانم از از روي حافظه به طور دقيق برايتان تشريح كنم. ببخشيد.

موفق و پاينده
بدرود

javad2625
23-09-2007, 20:46

فكر كنم شما از ورد 2003 استفاده مي كنيد.
براي كادر گذاشتن، گزينه Format> Borders> Page Borders رو انتخاب و كادر دلخواه رو انتخاب كرده، OK كنيد.
براي شماره گذاري هم، Insert> Page Number رو بزنيد.