PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

محمد19
05-10-2011, 11:27
با سلام خدمت تمام دوستان . لطفا کمک کنید . من در ورد و اکسل فایل های مهمی دارم امروز وقتی خواستم باز کنم با خط عجیبی باز میشود که قابل خواندن نیست . لطف کنید راه حلی برام نشان دهید . خیلی مهم هستش . با تشکر از شما .
( اکر سوالم را در جایی مناسب ننوشتم معذرت میخام سراسیمه شده ام)

peyman_nn
06-10-2011, 08:42
یک جدول در 2003 ساخته ام با 4 ستون و 20 ردیف
میخام ردیف وسطش رو با انگلیسی بنویسم
قبلا این کار برام انجام میشد ولی الان نمیدونم چرا نمیشه
کل ردیف رو با ماوس انتخاب میکنم بعد الت و شیفت رو میزنم
اولی انگلیسی مینویسه ولی وقتی میری رو دومی دوباره فارسی هستش
ممنون میشم راهنماییم کنید

nelahe
06-10-2011, 09:46
سلام این رو چند بار پرسیدم

چطور شماره صفحات به صورت حروف

یک، دو ، سه بخورد

golabi2
06-10-2011, 13:32
سلام
چه جوری میشه حرف "ی" رو در زبان فارسی به شکل عربی تایپ کنیم؟!
یعنی اینجوری تایپ بشه: ي

Ship Storm
06-10-2011, 14:18
سلام
چه جوری میشه حرف "ی" رو در زبان فارسی به شکل عربی تایپ کنیم؟!
یعنی اینجوری تایپ بشه: ي

دکمه shift رو نگه دارید و دکمه ط رو تایپ کنید

aramiss25
07-10-2011, 15:27
سلام به همگی دوستان
من میخوام یک متنی رو بنویسم که چندین فصل و زیرفصل دارد (مثل اول و فصل و بخش اول)
حالا میخوام Heading رو تنظیم کنم که خودش برای هر فص و زیرفصل عدد بذاره (مثل 1و 1-1 و 2-1)
چطور میتونم این رو انجام بدم؟

rezapourmanesh
07-10-2011, 23:43
دوستان سلام مجدد
توی ورد2010 وقتی با هدینگ (سرفصل ها) کار می کنم و آنها را شماره گذاری می کنم:
1- بین اعداد به جای خط نقطه می گذاره یعنی اینطور می نویسه1 1.1 1.1.1 چطوری تنظیمش کنم که به جای نقطه ها خطبگذاره و در ضمن بین عدد و کلمه هم خط بگذاره یعنی بنویسه 1- امتحان 1-1-ثلث اول و....
در فهرست گیری برعکس هستش یعنی اگه نقطه بگذاری بعد از اعداد توی فهرست ابتدای عدد می آرش یعنی این نوشته توی مت رو (1.1.امتحان) رو توی فهرست ایجور میاره(.1.1امتحان)
این دو مشکل رو کسی می تواند جواب دهد؟
با تشکر
دمتون گرم
یا علی

کسی نیست کمک کنه؟:11::11::11:

ebibarati
08-10-2011, 08:48
سلام دوستان من میخوام تو ورد 2007 علامت مربع که داخلش تیک بزنند مثل بلی و خیر
تو ورد 2003 قسمت forms هستش ولی تو 2007 پیداش نمی کنم ممنون میشم کمک کنید

از قسمت Symbol در فونت های Wingdings مربع تیک دار هست !

منظورم این نبود عکس زیر مسیر عمل در 2003 هستش ولی تو 2007 پیداش نمی کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alex_pk
08-10-2011, 14:52
سلام
این علامت هایی که بعد هر پاراگراف میاد رو چجوری میشه برد
اصلا برای چی اومده؟

همچنین نقطه هایی که بعد هر کلمه نمایش داده میشه.
مرسی.

Shahab_H
08-10-2011, 21:16
با سلام
چطور می شه Footer های یمختلف داشت؟ چ.ن به طور پیش فرض وقتی توی یک فوتر تیاپ می کنم خود به خود تو بقیه ی صفحه ها هم تغییر می کنه.
می خوام از فوتر برای نوشتن معادل انگلیسی کلمه های درون صفحه استفاده کنم.

سرچ کردم ولی درست نفهمیدم باید چی کار کنم.

با تشکر

Nocturne
08-10-2011, 22:40
سلام

چطوری میشه یه سری اسم زیر هم یا زیر هم در داخل یک جدول را بر حسب حروف الفبا مرتب کرد؟؟

ضمنا سوال پست بالایی رو هم دارم

Ahmad
09-10-2011, 00:13
سلام
این علامت هایی که بعد هر پاراگراف میاد رو چجوری میشه برد
اصلا برای چی اومده؟

همچنین نقطه هایی که بعد هر کلمه نمایش داده میشه.
مرسی.

سلام
منظورت اگه اینه :
که این علامت نشان دهنده‌ی پایان یک پاراگرافه و فکر میکنم برای تشخیص پاراگراف در یک متن طولانی باشه و ویراستاری آسان‌تر در یک متن تایپ شده. و نقطه ها نشان دهنده فاصله بین کلمات. هر نقطه نشان دهنده یک بار زدن کلید space
برای برداشتن هم کافیه روی همین علامت پاراگراف کلیلک کنی تا غیر فعال بشه.

با سلام
چطور می شه Footer های یمختلف داشت؟ چ.ن به طور پیش فرض وقتی توی یک فوتر تیاپ می کنم خود به خود تو بقیه ی صفحه ها هم تغییر می کنه.

با تشکر
سلام
برای این کار باید بخش و یا Section های مختلفی ایجاد کنی.
تغییر هدر و فوتر برای هر بخش به صورت کامل اجرا میشه.
برای اینکار در صفحه ماقبل صفحه‌ای که میخوای فوترش رو عوض کنی قرار بگیر و بر روی break و سپس از قسمت section break قسمت next page رو انتخاب کن.
به صفحه مورد نظر برو و یک بار دیگه این کار رو انجام بده.
فرض کن متنی داریم با 5 صفحه . میخوایم فوتر صفحه 3 رو عوض کنیم.
بر روی صفحه‌های 2 و 3 این کار رو انجام میدیم.
حال سه section داریم.
بر روی فوتر صفحه 3 دبل کلیک کن و بر روی Link to previous که در تب design مشخصه کلیک کن.
با اینکار عبارت same as previous در کادر فوتر همین صفحه 3 حذف میشه.
یکبار دیگه بر روی فوتر section 3 هم همین کار رو تکرار کن. تا اون هم حذف بشه.
حالا عبارت فوتر صفحه 3 رو تغییر بده.
می‌بینی که فوتر فقط در همین صفحه عوض شده.
برای هر صفحه باید این عمل تکرار بشه. یعنی اون صفحه به یک بخش جدا تقسیم شده و ارتباطش با بقیه قطع بشه.

سلام

چطوری میشه یه سری اسم زیر هم یا زیر هم در داخل یک جدول را بر حسب حروف الفبا مرتب کرد؟؟

ضمنا سوال پست بالایی رو هم دارم

سلام
کافیه اون ستون انتخاب بشه و بعد از تب layout گزینه sort رو انتخاب کنی و سپس با استفاده از گزینه‌هاش ascending یا descending اون رو مرتب کرد.

Nocturne
09-10-2011, 03:32
مرسی

آیا راهی هم هست که مثلا در یک ستون از جدول از بالا تا پایین از 1 تا آخر شماره گذاری بشه؟ بجای این که دستی این کارو کنیم

Darya-eng
09-10-2011, 03:46
مرسی

آیا راهی هم هست که مثلا در یک ستون از جدول از بالا تا پایین از 1 تا آخر شماره گذاری بشه؟ بجای این که دستی این کارو کنیم

ستون مورد نظر رو از اول تااخر انتخاب کنید بعد رویnumberingکیلیک کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] a_in_Word_020.png/540px-Convert_Bullets_List_to_Numbers_List_and_vice_vers a_in_Word_020.png

Darya-eng
09-10-2011, 04:10
سلام این رو چند بار پرسیدم

چطور شماره صفحات به صورت حروف

یک، دو ، سه بخورد

اینجا توضیح دادن:(پست اول)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با سلام

با تشکر
شما باید فوت نوت بذارید نه فوتر
درهرصفحه که نیاز داشتید کلیدهای Ctrl+Alt+Fرو همزمان باهم فشار بدهید درکادری که درپایین صفحه باز شده میتوانید تایپ کنید

سلام به همگی دوستان
من میخوام یک متنی رو بنویسم که چندین فصل و زیرفصل دارد (مثل اول و فصل و بخش اول)
حالا میخوام Heading رو تنظیم کنم که خودش برای هر فص و زیرفصل عدد بذاره (مثل 1و 1-1 و 2-1)
چطور میتونم این رو انجام بدم؟

اینجا توضیح دادن:(پست سوم)

Nocturne
09-10-2011, 08:33
ستون مورد نظر رو از اول تااخر انتخاب کنید بعد رویnumberingکیلیک کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] a_in_Word_020.png/540px-Convert_Bullets_List_to_Numbers_List_and_vice_vers a_in_Word_020.png

راهی هم هست که با این کار نقطه ، پرانتز و ... جلوی عدد و تب پشت عدد درج نشه و فقط خود عدد باشه؟

nelahe
09-10-2011, 09:36
اینجا توضیح دادن:(پست اول)

شما باید فوت نوت بذارید نه فوتر
درهرصفحه که نیاز داشتید کلیدهای Ctrl+Alt+Fرو همزمان باهم فشار بدهید درکادری که درپایین صفحه باز شده میتوانید تایپ کنید

اینجا توضیح دادن:(پست سوم)

سلام

راستش در مورد

نوشتن شماره صفحه به صورت حروف (یک، دو، سه) من چیزی پیدا نکردم

احتمالاً شما منظورتون شماره صفحه زدن متفاوت است

من می خوام به صورت حروف (یک، دو، سه) بزند

2- در مورد اون موردی که دوستمون گفتند برای فصل و زیر فصل ها به صورت اتوماتیک

مثلاً 1-2 بزند و غیره
را هم پیدا نکردم

اتفاقاً برای من هم سوال شده

مرسی از شما

fa1387
10-10-2011, 09:19
سلام خسته نباشید:
چند تا سوال دارم
1- چگونه می توان در ورد2007 فهرست منابع اتوماتیک تهیه کرد
2- چگونه می توان در ورد 2007 فهرست اعلام اتوماتیک تهیه کرد
3- می خواهم در ورد 2007 فرمی را تهیه کنم و داخل وب سایت یک اداره بگذارم که تمام قسمت های آن فرم غیر قابل ویرایش باشند ولی قمستی های بله و خیر آن فعال باشد بریای علامت زدن فقط می دانم از منوی Developer گزینه controls موجود در ورد 2007 می توان این کار را انجام داد توضیحات مراحل کار در Help آن موجود می باشد ولی من زیاد نمی توانم ترجمه کنم و کار را انجام دهم لطفا مرا راهنمایی کنید.
متشکرم

boy_kochak
10-10-2011, 15:14
دوستان سلام ....

میخواستم ببینم چطور میشه که در ورد رنگ های rgb رو به cmyk تبدیل کرد ....

sarmast65_ata
12-10-2011, 23:54
بچه ها ممنون میشم کمکم کنید
من یه متن دارم می خوام یکی 2 تا از صفحه ها از حالت عمودی بصورت افقی دربیاد ولی بقیه صفحه ها همونطوری حالت عمودی داشته باشن می تونم بپرسم به چه شکلی می تونم اینکارو انجام بدم؟فرقی واسم نداره توی ورد 2003 یا 2007 چون هردوش رو سیستمم نصبه

KINGHMA
13-10-2011, 10:37
من الان تو ورد 2003 این مشکل را دارم کلیک راست کار نمی کنه و بجاش یک مربع سفید میاد یک بار پاکش کردم اما حل نشد.....
و مشکل دوم وقتی یک متنی که توش حروف اینگلیسی رو داره از جایی مثل صفحات وب کپی میکنم همش بهم میریزه..

FAR_FA
13-10-2011, 12:06
سلام

وورد 2007 دارم . اگه چند پنجره باز از وورد رو ميني مايز كنم و درصورتي كه بخوام يك فايل وورد ديگه رو باز كنم ، تمام
پنجره هاي ميني مايز شده همراه اون فايل وورد جديدي كه باز كردم بالا ميان و من مجبور ميشم قبليها رو دوباره
ميني مايز كنم . چطور ميتونم مانع از بالا اومدن همه پنجره هاي ميني مايز شده وورد بشم ؟ ممنون

Greedy
13-10-2011, 21:33
سلام تو ورد 2010 چطوری باید متنی رو که شامل کلمات انگلیسی وفارسی هست و کپی کنم تو ورد تا ترتیب کلمات بهم نخوره ؟

Amir Varasteh
13-10-2011, 21:55
سلام تو ورد 2010 چطوری باید متنی رو که شامل کلمات انگلیسی وفارسی هست و کپی کنم تو ورد تا ترتیب کلمات بهم نخوره ؟

وقتی کپی کردی، متن رو انتخاب کن و Alt+Shift سمت راست رو بزن.

Greedy
13-10-2011, 21:59
وقتی کپی کردی، متن رو انتخاب کن و Alt+Shift سمت راست رو بزن.
ممنون ولی نشد ...

Amir Varasteh
13-10-2011, 22:09
ممنون ولی نشد ...

میشه یه عکس بگیری از متن و اینجا بزاری ؟

Dew Drop
14-10-2011, 00:54

سلام
رو صفحه ورد Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید و بعد Paste کنید.

FAR_FA
14-10-2011, 09:46
سلام

وورد 2007 دارم . اگه چند پنجره باز از وورد رو ميني مايز كنم و درصورتي كه بخوام يك فايل وورد ديگه رو باز كنم ، تمام
پنجره هاي ميني مايز شده همراه اون فايل وورد جديدي كه باز كردم بالا ميان و من مجبور ميشم قبليها رو دوباره
ميني مايز كنم . چطور ميتونم مانع از بالا اومدن همه پنجره هاي ميني مايز شده وورد بشم ؟ ممنون

سلام

دوستان كسي در اين مورد اطلاعي نداره ؟ من تو تنظيمات گشتم نتونستم گزينه اي پيدا كنم كه مانع از ماكسي مايز
شدن همه پنجره هاي ميني مايز شده بشه . اين مشكل توي وورد 2010 نيست . گفتم شايد تنظيمي چيزي داشته
باشه كه من نتونستم پيدا كنم . ممنون ميشم راهنمايي كنيد .

mahsa1469
14-10-2011, 13:22
سلام
من می خواستم با استفاده از ورد 2010 پاورقی ایجاد کنم ولی پاورقی که می زارم سمت راست هستش چجوری می تونم ببیرشم سمت چپ؟

nafacf
14-10-2011, 18:58
چگونه می توانم 10 صفحه را در ورد 2003 شماره گذاری کنم

sarmast65_ata
14-10-2011, 19:51
من یه متن دارم می خوام یکی 2 تا از صفحه ها از حالت عمودی بصورت افقی دربیاد ولی بقیه صفحه ها همونطوری حالت عمودی داشته باشن می تونم بپرسم به چه شکلی می تونم اینکارو انجام بدم؟فرقی واسم نداره توی ورد 2003 یا 2007 چون هردوش رو سیستمم نصبه

Amir Varasteh
14-10-2011, 21:22
سلام
من می خواستم با استفاده از ورد 2010 پاورقی ایجاد کنم ولی پاورقی که می زارم سمت راست هستش چجوری می تونم ببیرشم سمت چپ؟
سلام.

متنی رو که نوشتی به عنوان پاورقی رو انتخاب سپس Ctrl+Shift سمت چپ و Ctrl+L رو بزن.

ma-bah
15-10-2011, 02:14
سلام . من چند تا مشکل دارم توی ورد 2010 . ممنون میشم راهنماییم کنید

1 - چه طور می شه تو یه جدول بعضی از خونه هاش رو توش به صورت عمودی بنویسیم ؟(جدول و نوشته های توی اون افقی هستند تنها چند تا از ستون هاش رو می خوام توش عمودی بنویسم )
2 - قاعدتا دیدید که توی مقاله ها زیر شکل ها و جلوی فرمول ها شماره ی شکل و شماره ی فرمول رو می نویسند و هر جا که لازم هست به اون شکل یا فرمول اشاره کنند از اون شماره ها استفاده می کنند مثلا می گند شکل 1 یا ....
چه طور می شه کاری کردی که وقتی مثلا توی متن 200 صفحه ای جایی گفته شکل شماره ی 5 من بخوام سریع برم و این شکل رو ببینم روی همون متن شکل شماره ی 5 کلیک کنم و خود ورد اون صفحه از متن رو که توش همون شکل هست رو نشون بده ؟( در واقع یه جور لینک دادن باشه )
3 - مثل بالا که گفتم برای شکل ها و فرمول ها و امثال اونا مثل جداول شماره گذاری میشه می خوام کاری کنم . مثلا من متنی تایپ کردم و توی اون متن تعداد فرمول توش نوشتم و شماره گذاری کردم و از این شماره ها توی متن برای ارجاع به فرمول ها استفاده کردم فرض کنید تعداد فرمول ها شده 50 تا . حالا می خوام مثلا 3 تا از این فرمول ها رو حذف کنم . به صورت معمول باید تمام شماره گذاری ها رو تغییر بدم ( اگر فرمول های اول باشه که پدر آدم در می یاد ) . چه طور می شه کاری کرد که خود به خود شماره ها اصلاح بشند . مثلا فرمول 30 رو حذف کردم بنابراین فرمول شماره ی 31 خود به خود بشه 30 و به همین ترتیب تا آخر . مخصوصا می خام که تمامی شماره هایی که از فرمول ها توی متن استفاده شده نیز اونها هم اصلاح شوند .

با تشکر . می دونم زیاد شد اما ممنون میشم راهنماییم کنید .

ma-bah
15-10-2011, 17:05

1 - چه طور می شه تو یه جدول بعضی از خونه هاش رو توش به صورت عمودی بنویسیم ؟(جدول و نوشته های توی اون افقی هستند تنها چند تا از ستون هاش رو می خوام توش عمودی بنویسم )
2 - قاعدتا دیدید که توی مقاله ها زیر شکل ها و جلوی فرمول ها شماره ی شکل و شماره ی فرمول رو می نویسند و هر جا که لازم هست به اون شکل یا فرمول اشاره کنند از اون شماره ها استفاده می کنند مثلا می گند شکل 1 یا ....
چه طور می شه کاری کردی که وقتی مثلا توی متن 200 صفحه ای جایی گفته شکل شماره ی 5 من بخوام سریع برم و این شکل رو ببینم روی همون متن شکل شماره ی 5 کلیک کنم و خود ورد اون صفحه از متن رو که توش همون شکل هست رو نشون بده ؟( در واقع یه جور لینک دادن باشه )
3 - مثل بالا که گفتم برای شکل ها و فرمول ها و امثال اونا مثل جداول شماره گذاری میشه می خوام کاری کنم . مثلا من متنی تایپ کردم و توی اون متن تعداد فرمول توش نوشتم و شماره گذاری کردم و از این شماره ها توی متن برای ارجاع به فرمول ها استفاده کردم فرض کنید تعداد فرمول ها شده 50 تا . حالا می خوام مثلا 3 تا از این فرمول ها رو حذف کنم . به صورت معمول باید تمام شماره گذاری ها رو تغییر بدم ( اگر فرمول های اول باشه که پدر آدم در می یاد ) . چه طور می شه کاری کرد که خود به خود شماره ها اصلاح بشند . مثلا فرمول 30 رو حذف کردم بنابراین فرمول شماره ی 31 خود به خود بشه 30 و به همین ترتیب تا آخر . مخصوصا می خام که تمامی شماره هایی که از فرمول ها توی متن استفاده شده نیز اونها هم اصلاح شوند .

اولیش رو فهمیدم برای بقیش کسی نظری نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

magid
16-10-2011, 09:16
یک مشکل با ماکرو نویسی در ورود 2010 دارم و اون اینکهم یخواهم برای عبارت های یکسان و نامها یکسان که در متن استفاده می کنم یک ماکرو درست کنم و یک شورت کارت براش ایجاد کنم من اینکارو انجام می دم و شورت کات هم بهش اضافه می کنم ولی در سند جدید که می خواهم استفاده کنم وقتی از وامرو استفاده می کتم متن مورد نظر رو ایجاد می کنه ولی فونتی رو که من موقع درست کردم ماکرو داده بودم اعمال نمی کنه

sahel11
16-10-2011, 12:21
سلام
من یه مشکل دارم،با جستجو چیزی دستگیرم نشد
وقتی متنی رو کپی میکنم (مثلا ازاینترنت ) توی word ،چند کلمه اخر جمله رو اول جمله مینویسه
لطفا بهم بگین چی کار کنم که درست شه

magid
16-10-2011, 16:15
سلام
من یه مشکل دارم،با جستجو چیزی دستگیرم نشد
وقتی متنی رو کپی میکنم (مثلا ازاینترنت ) توی word ،چند کلمه اخر جمله رو اول جمله مینویسه
لطفا بهم بگین چی کار کنم که درست شه

شما می تونی متن رو ابتدا توی notepad کپی کنی و بعد اون رو از notpad بیاری توی word
یا می تونی از از تنظیمات Past option خود word استفاده کنید وقتی متنی رو توی ورد کپی می کنی کی گزینه کوچک انتهای متن past شده نمایش داده می شه شما وقتی گزینه keep test only رو انتخاب کنید متن بدون هیچ استایلی نشون داده می شه و مشکل شما هم بر طرف می شه

IranApadana
16-10-2011, 21:45
درود به همه دوستان
موقع پرینت همیشه یک صفحه اضافه پرینت میگیره که شامل یک سری توضیحات در مورد ایجاد کننده فایل و... هست.
مثل فکس که یک گزارش میده...
آدرس یک فایل رو هم میده که داخل User ، Application Data ، Microsoft.... و یک فایل تمپلیت بنام Normal ایجاد کرده...
من پاکشم کردم اما بازم....
حتی آفیس رو دوباره هم نصب کردم اما..
فقط برای ورد این اتفاق می افته
ممنون میشم راهنمایی کنید

IranApadana
16-10-2011, 21:45
درود به همه دوستان
موقع پرینت همیشه یک صفحه اضافه پرینت میگیره که شامل یک سری توضیحات در مورد ایجاد کننده فایل و... هست.
آدرس یک فایل رو هم میده که داخل User ، Application Data ، Microsoft.... و یک فایل تمپلیت بنام Normal ایجاد کرده...
ممنون میشم راهنمایی کنید

Ahmad
16-10-2011, 23:34
درود به همه دوستان
ممنون میشم راهنمایی کنید
شاید مشکل این باشه:
بر روی Office button در بالا سمت چپ کلیک و word options رو انتخاب کن.
بر روی Display کلیک کن.
انتخاب Show all formatting marks
و دقت کن print document properties انتخاب نشده باشه.

اگه نشد یه نگاه به properties خود پرینتر بنداز.
شاید مشکل اونجا باشه.

IranApadana
17-10-2011, 07:34
شاید مشکل این باشه:
بر روی Office button در بالا سمت چپ کلیک و word options رو انتخاب کن.
بر روی Display کلیک کن.
انتخاب Show all formatting marks
و دقت کن print document properties انتخاب نشده باشه.

اگه نشد یه نگاه به properties خود پرینتر بنداز.
شاید مشکل اونجا باشه.

تست میکنم ببینم درست میشه یا نه
سپاسگذارم

nelahe
17-10-2011, 12:08
سلام

راستش در مورد

نوشتن شماره صفحه به صورت حروف (یک، دو، سه) من چیزی پیدا نکردم

احتمالاً شما منظورتون شماره صفحه زدن متفاوت است

من می خوام به صورت حروف (یک، دو، سه) بزند

2- در مورد اون موردی که دوستمون گفتند برای فصل و زیر فصل ها به صورت اتوماتیک

مثلاً 1-2 بزند و غیره
را هم پیدا نکردم

اتفاقاً برای من هم سوال شده

مرسی از شما

سلام این رو جواب می دهید

1- شماره صفحه به صورت حروف (یک، دو . ...) بخورد
2- سرفصل ها به صورت اتوماتیک بخورد مثلاً 1-2 و غیره

ma-bah
17-10-2011, 12:41

سلام دوستان . برای مشکلات بالا ( به غیر از اولی ) هنوز راه حلی پیدا نکردم ممنون میشم کمکم کنید . اما یه چند تا سوال دیگه هم داشتم که در ارتباط به شماره صفحه ست .
1 - من چیکار باید بکنم که شماره ی صفحه ها فارسی بشه . اضافه کنم وقتی که کیبورد رو در حالت فارسی قرار میدم اعداد به صورت فارسی نوشته می شند اما هر کاری می کنم نمی تونم شماره صفحه ها رو هم فارسی کنم .

2 - من دارم یه مقاله می نویسم برای دانشگاه . می خوام مثلا چند صفحه ی اول رو شماره ی صفحه ها فارسی و به حروف نوشته شند و بقیه هم به عدد و به فارسی . اولا نمی دونم که چه طوری مقاله رو طوری تنظیم کنم که برای یه سریش شمارهی صفحه فارسی و به حروف و یه سریش فارسی و به عدد . تاز ه اون قسمت دوم که باید به عدد نوشته بشه باید صفحه ی اولش چیزی نوشته نشه و خالی باشه و صفحات بعدش از 2 شروع بشه تا آخر .

اگر یکی کمکم کنه خیلی ممنونش می شم کارم خیلی گیره

H.Mahmoudi
17-10-2011, 17:41
با سلام خدمت همه دوستان گرامی
من نیاز به فونت کلاس اوّل ابتدایی دارم که توسط آقای کامران انصاری طراحی شده است. همان‌طور که می‌دانید کتاب کلاس اوّل ابتدایی تغییر کرده و فونت‌های جدید در آن به کار رفته است.
اگر این فونت رو کسی داشت لطفاً بذارید که خیلی به آن احتیاج دارم.
با تشکر فراوان.
Mahmoodi7919@yahoo.com

sahel11
17-10-2011, 17:45
شما می تونی متن رو ابتدا توی notepad کپی کنی و بعد اون رو از notpad بیاری توی word
یا می تونی از از تنظیمات Past option خود word استفاده کنید وقتی متنی رو توی ورد کپی می کنی کی گزینه کوچک انتهای متن past شده نمایش داده می شه شما وقتی گزینه keep test only رو انتخاب کنید متن بدون هیچ استایلی نشون داده می شه و مشکل شما هم بر طرف می شه

سلام
باتشکرازتون من همشو امتحان کردم درست نشد ،میدونم چون ازاینترنت کپی میکنم این جورمیشه ،حتی برای نمونه یک
کپی از متنو که میخوام اینجا (مثلا توی همین سایت )بذارم ،متنو درست نشون میده
اگه میشه راهنمایی کنید،

dooste.man83
17-10-2011, 19:36
سلام به همه اساتید
یک مشکل خیلی ساده دارم که هر کاری می کنم حل نمیشه
می خوام تو چند صفحه اعداد انگلیسی تایپ کنم اما شماره صفحات فارسی باشه باید چیکار کنم ؟؟
هر کاری می کنم یا هر دو فارسی می شه یا هر دو انگلیسی ...با word 2007 هم کار می کنم... ممنون اگر سریعتر کمکم کنید دوستان ...منتظرم

sarmast65_ata
18-10-2011, 00:39
کسی نیست جواب سوال من رو بده؟

Darya-eng
18-10-2011, 01:30

من فقط 1 راه بلدم :13:
شما برای اون دو صفحه دو تا table یک خونه ایجاد کنید(برای صفحه اول 1 جدول که فقط 1 خونه داره برای دومی هم یه جدول دیگه)بعد این دوتا جدول رو انتخاب کنید از منوی layout روی text directionکیلیک کنید(اگر جدول عمودی وکوچک شد فقط کافیست ضلع پایینی ان را dragکنید )

بعد میتونید کادری که دور نوشتن ایجاد شده رو از منوی design(وقتی جدولو انتخاب کردید)از بین ببرید

من امتحان کردم شد
امیدوارم متوجه شده باشید

Darya-eng
18-10-2011, 01:48
سلام به همه اساتید
یک مشکل خیلی ساده دارم که هر کاری می کنم حل نمیشه
می خوام تو چند صفحه اعداد انگلیسی تایپ کنم اما شماره صفحات فارسی باشه باید چیکار کنم ؟؟
هر کاری می کنم یا هر دو فارسی می شه یا هر دو انگلیسی ...با word 2007 هم کار می کنم... ممنون اگر سریعتر کمکم کنید دوستان ...منتظرم

شما وقتی متن انگیلی دارید ولی میخواهید شماره صفحات فارسی باشه

از مسیر زیر:

office button>>word option>>advanced>>show document content>>numeral=hidini

حالا هر فوتر یا number pageی که انتخاب کنید اعداد رو فارسی نشون میده

Darya-eng
18-10-2011, 01:57
سلام
باتشکرازتون من همشو امتحان کردم درست نشد ،میدونم چون ازاینترنت کپی میکنم این جورمیشه ،حتی برای نمونه یک
کپی از متنو که میخوام اینجا (مثلا توی همین سایت )بذارم ،متنو درست نشون میده
اگه میشه راهنمایی کنید،
اگر متنتون بهم میریزه کل متنو انتخاب کنید
اگر فارسیه روی دوتایی که کادر قرمز داره کیلیک کنید اگر انگیلیسیه روی ابیها

لینک تصویر:

dhosein
18-10-2011, 15:19
سلام دوستان خسته نباشین
من یه سوال خیلی مهم دارموحسابی کارم گیرکرده
من یه فایل PDFداشتم که به WORD تبدیلش کردم .
نوشته های فارسیش برعکس توجای خودشون نوشت شده .مثلا:
ﻲﻧﺎﺳﺮﺑﺁ ﺕﺎﻴﻠﮐ ﻭ ﺕﺎﻣﺪﻘﻣ که باید نوشته میشد:مفدمات وکلیات آبرسانی
میگن که میشه این نوشته رو برگردندش ولی من نمیدونم چه جوری .میتونید منو کمک کنییید.
این فایل PDFکه میزارم فایلWORDهنوزUPLOADنکردم که بذارم.
ازطرفیم انقدر پروزه سرم ریخته که نمیتونم تایپش کنم.لطفاراهنماییم کنید.

PersianUpload - Free File Upload Center (Supported by PersianWhois) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohsen29
18-10-2011, 20:30
من فقط 1 راه بلدم :13:
شما برای اون دو صفحه دو تا table یک خونه ایجاد کنید(برای صفحه اول 1 جدول که فقط 1 خونه داره برای دومی هم یه جدول دیگه)بعد این دوتا جدول رو انتخاب کنید از منوی layout روی text directionکیلیک کنید(اگر جدول عمودی وکوچک شد فقط کافیست ضلع پایینی ان را dragکنید )

بعد میتونید کادری که دور نوشتن ایجاد شده رو از منوی design(وقتی جدولو انتخاب کردید)از بین ببرید

من امتحان کردم شد
امیدوارم متوجه شده باشید

سلام دوست عزیز

این کار از سکشن بندی(Section) خیلی راحت تره.برگه های که به هم ربط دارند و می خواهید مثل هم عمودی و افقی شوند . مثلا دو برگه را در یک سکشن و دو برگه بعد در سکشن دیگر ذخیره می کنیم.

بعد هنگام تغییرات عمودی و افقی باید پایین این گزینه(Apply to) کلید کشویی را باز کرده و گزینه this section را برگزینی.کار آخر یعنی اینکه فقط در همین سکشن برگه عمودی یا افقی کن.

برای اینجاد سکشن هم باید در page setup گزینه breaks ، گزینه next page را برگزینی.:31:

boy_kochak
18-10-2011, 22:38
کسی جواب پست ما رو نمیدونه .... لطفا کمک کنید ...:41:

Ahmad
18-10-2011, 22:52
کسی جواب پست ما رو نمیدونه .... لطفا کمک کنید ...:41:

فکر میکنم ورد قابلیت تبدیل rgb به cmyk رو نداره.
شاید بشه به عنوان راه حل ابتدا سند رو با استفاده از نرم‌افزارهایی تبدیل به pdf کرده و بعد در acrobat برای پرینت گرفتن رنگ رو به cmyk تبدیل کنید.

nelahe
19-10-2011, 13:20
شما وقتی متن انگیلی دارید ولی میخواهید شماره صفحات فارسی باشه

از مسیر زیر:

office button>>word option>>advanced>>show document content>>numeral=hidini

حالا هر فوتر یا number pageی که انتخاب کنید اعداد رو فارسی نشون میده

سلام
روی هدر یا فوتر کلیک کرده تا آن قسمت باز شود

سپس شماره صفحه را انتخاب و های لایت کنید

کلیدهای ctrl+shift سمت راست صفحه کلید را بزنید

golabi2
19-10-2011, 17:08
سلام
میخوام با ورد برای کارکنای شرکت کار شناسایی بسازم ولی چندتا مشکل پیس اومد
1-میخوام آرم شرکت رو در پس زمینه قرار بدم و اسم شرکت و اسم فرد و ... رو بنویسم که نمیدونم چه جوری این کارو بکنم!
2-میخوام عکس هم اسکن بشه و مهر شرکت روی عکس بخوره که بازم مشکل دارم
راهنمایی بفرمایید!

azadjet
19-10-2011, 18:35
سلام
من پک ویژه ی الماس نمایشگاه دیجیتال رو چند وقت پیش گرفتم اونجا کلی از آفیسش تعریف کردن گفتن راحت نصب میشه هیچ مشکلی هم پیدا نمیکنه ولی وقتی من میخوام نصبش کنم موقعی که تقریبا بیست درصدش نصب میشه یه دفعه وسطش یه پیغام میده:
Setup cannot find Proofing.en-us\Proof.en\Proof.cab. Browse to a valid installation source and click ok

feyman
19-10-2011, 22:33
سلام دوستان
من چند وقتی است که با باز شدن وورد مشکل دارم. یعنی وقتی روی آیکون آن دابل کلیک می کنم، بالای 20 ثانیه طول می کشه تا یک صفحه خالی را باز کنه.، همچنین موقع بستن برنامه هم همین مشکل وجود دارد. قبلا اینجوری نبود. هیچی هم روی وورد نصب نیست. بقیه برنامه های آفیس کمتر از دو سه ثانیه باز می شن. دو بار هم پاک کردم و دوباره نصب ولی فایده نداشته.
لطفا راهنمایی کنید.

boy_kochak
19-10-2011, 22:44
فکر میکنم ورد قابلیت تبدیل rgb به cmyk رو نداره.
شاید بشه به عنوان راه حل ابتدا سند رو با استفاده از نرم‌افزارهایی تبدیل به pdf کرده و بعد در acrobat برای پرینت گرفتن رنگ رو به cmyk تبدیل کنید.

ممنون از راهنماییت .... میشه کاری رو که توی ورد هست برد به پاپلیشر و از اون خروجی cmyk گرفت .... ؟؟؟/

V.Valizadeh9
19-10-2011, 23:39
سلام خسته نباشید دوستان
تازه Office 2010 رو نصب کردم (Word,Power Point,Excel)
اما وقتی Word رو اجرا میکنم با error زیر مواجه میشم :

چند بار که OK رو میزنم این پیغام میره
ممنون میشم راهنماییم کنین چون واقعا کلافم کرده!

mohsen29
20-10-2011, 01:12
سلام خسته نباشید دوستان
تازه Office 2010 رو نصب کردم (Word,Power Point,Excel)
اما وقتی Word رو اجرا میکنم با error زیر مواجه میشم :

چند بار که OK رو میزنم این پیغام میره
ممنون میشم راهنماییم کنین چون واقعا کلافم کرده!

سلام

این خطا وقتی که شما اسناد ورد را از یک مسیر ناامن اجرا می کنید رخ می دهد یا اینکه در فایل از ماکروها(macro) استفاده کرده باشید.البته برای اینکه با این پیغام روبرو نشی میتونی به مسیر زیر بری.اینم بگم حتما این نیست که فایل در مسیر ناامن قرار دارد یا ...! ورد این تشخیص را می دهد.

file/word options/trust center/trust center settings/

حالا از macro settings گزینه چهارم (enable all macros) را انتخاب کن 

V.Valizadeh9
20-10-2011, 02:03
سلام

این خطا وقتی که شما اسناد ورد را از یک مسیر ناامن اجرا می کنید رخ می دهد یا اینکه در فایل از ماکروها(macro) استفاده کرده باشید.البته برای اینکه با این پیغام روبرو نشی میتونی به مسیر زیر بری.اینم بگم حتما این نیست که فایل در مسیر ناامن قرار دارد یا ...! ورد این تشخیص را می دهد.

file/word options/trust center/trust center settings/

حالا از macro settings گزینه چهارم (enable all macros) را انتخاب کن 

Ahmad
20-10-2011, 13:59
ممنون از راهنماییت .... میشه کاری رو که توی ورد هست برد به پاپلیشر و از اون خروجی cmyk گرفت .... ؟؟؟/
خواهش میکنم.
در Publisher با رفتن به تب Tools و انتخاب Commercial Printing Tools و Color Painting و انتخاب گزینه Process Colors (CMYK)l
شاید بشه.

farshidazad
20-10-2011, 16:11
سلام
دوستاني كه مشكل كلمات يا جملات تكراري در فايل متني دارن ميتونن از نرم افزار RL Vision Dupli Find استفاده كنن. يه سرچ توي اينترنت بكنين و آخرين نسخه اش رو استفاده كنين.
موفق باشيد

saeid333
20-10-2011, 19:30
سلام

فونت فارسي و انگليسي پيش فرض ورد را چگونه ميشه عوض كرد

معرق
21-10-2011, 10:22
سلام
ویندوز7 دارم
وردم2003 هست
وقتی متن فارسی رو از اینترنت دانلود می کنم و می خوام بیارمش توی ورد(کپی - پیست) فونت های فارسی توی ورد تبدیل به یه چیزای عجیبی می شن.

چه کار کنم که توی ورد به صورت فارسی بشه؟

آفیس رو آنیستال کردم و دوباره نصبش کردم اما مشکل درست نشد.
در وردپد و نوت ید هم این مشکل رو دارم.

سپاس

GOLI87
21-10-2011, 14:28
سلام
ویندوز7 دارم
وردم2003 هست
وقتی متن فارسی رو از اینترنت دانلود می کنم و می خوام بیارمش توی ورد(کپی - پیست) فونت های فارسی توی ورد تبدیل به یه چیزای عجیبی می شن.

چه کار کنم که توی ورد به صورت فارسی بشه؟

آفیس رو آنیستال کردم و دوباره نصبش کردم اما مشکل درست نشد.
در وردپد و نوت ید هم این مشکل رو دارم.

سپاس
سلام
این فونتی که متن دانلودیه شما داره رو سیستمتون نصب هست؟

معرق
21-10-2011, 17:35
این فونتی که متن دانلودیه شما داره رو سیستمتون نصب هست؟

یه توضیح : منظورم از دانلود میکنم اینه که صفحه ای رو باز می کنم

از هر سایتی که کپی می کنم به این شکل ناجور در میاد
نه از یه سایت

nicholas206
21-10-2011, 18:38
با سلام
چطور میشه تو ورد، تو قسمت shapes شکل های بیشتری اضافه کرد ؟ پکیج یا چیزی اضافه وجود داره که باید نصب کنیم ؟

Masоud
21-10-2011, 18:47
سلام

فونت فارسي و انگليسي پيش فرض ورد را چگونه ميشه عوض كرد
سلام

ورژن وردتون رو هم بگید لطفا".

موفق باشید :40:

rocketman2
21-10-2011, 18:49
با سلام دوستان

بعد از نصب نرمافزار AutoCAD Electrical ، ورد من به جای space انداختن نقطه ( . ) میگزارد و وقتی که Enter را برای رفتن به یک خط پایین تر میزنم یک علامتی که در شکل پیدا است میگزارد.

مشکل از کجاست ؟
لطفا راهنمایی کنید!این روز ها شدیدا به این نرم افزار ها احتیاج دارم:19:

معرق
21-10-2011, 22:44
وقتی که Enter را برای رفتن به یک خط پایین تر میزنم یک علامتی که در شکل پیدا است میگذارد.

مشکل از کجاست ؟

سلام
ورد من 2003 هست
سمت راست ، بالای برنامه ی ورد یه فلش کوچیک رو به پایین هست(تولبار آپشن). توی همون این شکلی رو که گذاشتی پیدا می کنی. یه بار بفشارش تا دیگه نمایان نشه.

درست گفتم؟

mojtaba2321
21-10-2011, 22:52
ورد من خیلی وقته اون قسمت بالاش فعال نیست
مثلا نمیشه متنی رو bold کرد و از این جور دستورها.

Darya-eng
22-10-2011, 02:45
با سلام دوستان

بعد از نصب نرمافزار AutoCAD Electrical ، ورد من به جای space انداختن نقطه ( . ) میگزارد و وقتی که Enter را برای رفتن به یک خط پایین تر میزنم یک علامتی که در شکل پیدا است میگزارد.

مشکل از کجاست ؟
لطفا راهنمایی کنید!این روز ها شدیدا به این نرم افزار ها احتیاج دارم:19:

اینو امتحان کنید

مسیر زیررو برید

درقسمت Displayتیک تمام گزینه های always show these formatting marks on the screen رو بردارید
امیدوارم حل بشه

rocketman2
22-10-2011, 11:42
اینو امتحان کنید

مسیر زیررو برید

درقسمت Displayتیک تمام گزینه های always show these formatting marks on the screen رو بردارید
امیدوارم حل بشه

مشکل حل شد . دیگه هیچ کدام از اون علامت ها نیومد.

واقعا از لطفتون ممنونم:20:

reza_3722
22-10-2011, 12:04
خیلی وقته این سوال رو داشتم. گفتم بپرسم
فرض کنید یه صفحه داریم سایز A5 با کادربندی و ...
اگه بخوایم این رو ببریم روی سایز A4 در حالت landscape و دوتا ازشون درست کنیم کنار هم چیکار باید بکنیم؟

قله بلند
22-10-2011, 16:26
سلام
متنی دارم که قالب بندی شده ولی برای بخش اول و زیر بخش دوم. مثلاً
1-مقدمه
1-2-متن
ولی قالب بندی برای زیر بخش سوم انجام نشده و فاصله متن از شماره زیاد می شه و هر کاریش می کنم درست نمی شه

تصویرها رو ببینید. فاصله برای تصویر دوم، زیاد و زحمت است. اینطور نیست؟ چه طوری باید این فاصله رو تنظیم کرد؟ منظورم فاصله شماره تا متن است.

nicholas206
22-10-2011, 20:31
سلام

ورژن وردتون رو هم بگید لطفا".

ورد 2007 البته 2010 هم مشکلی نداره. پیدا میکنم نصبش میکنم 

Masоud
24-10-2011, 00:49
ورد من خیلی وقته اون قسمت بالاش فعال نیست
مثلا نمیشه متنی رو bold کرد و از این جور دستورها.

سلام

این راه رو تست کنید.

اگر ویندوز XP دارید به Add or Remove Programs برید و روی آفیس کلیک کنید و Change رو بزنید. سپس تیک Repair رو بزنید و بذارید تموم شه و سیستم رو Restart کنید.

اگر ویندوز 7 دارید به Programs & Features در کنترل پنل برید روی آفیس کلیک کنید و Change رو بزنید. سپس تیک Repair رو بزنید و بذارید تموم شه و سیستم رو Restart کنید.

ورد 2007 البته 2010 هم مشکلی نداره. پیدا میکنم نصبش میکنم 

روی یه جای خالی روی صفحه کلیک راست کنید و Font رو بزنید.

بعدش فونت مورد نظر انگلیسی و فارسی و همچنین سایز مورد نظرتون برای هر کدوم رو وارد کنید سپس روی دکمه ی Default کلیک کنید و پنجره رو OK کنید.

golabi2
24-10-2011, 14:29
سلام
1-میخوام آرم شرکت رو در پس زمینه قرار بدم و اسم شرکت و اسم فرد و ... رو بنویسم که نمیدونم چه جوری این کارو بکنم!
راهنمایی بفرمایید!

اِهــــــــــــــــم

Masоud
25-10-2011, 00:51
با سلام
چطور میشه تو ورد، تو قسمت shapes شکل های بیشتری اضافه کرد ؟ پکیج یا چیزی اضافه وجود داره که باید نصب کنیم ؟

سلام

تنها چیزی که تو نت پیدا کردم این بود :

سلام
1-مقدمه
1-2-متن
ولی قالب بندی برای زیر بخش سوم انجام نشده و فاصله متن از شماره زیاد می شه و هر کاریش می کنم درست نمی شه

تصویرها رو ببینید. فاصله برای تصویر دوم، زیاد و زحمت است. اینطور نیست؟ چه طوری باید این فاصله رو تنظیم کرد؟ منظورم فاصله شماره تا متن است.

نمونه فایل رو بذارید تا تست بشه

اِهــــــــــــــــم

ورژن وردتون رو ذکر کنید تا کمکتون کنیم.

golabi2
25-10-2011, 08:54
سلام
ورژن وردتون رو ذکر کنید تا کمکتون کنیم.
microsoft word 2007:40:

p30sezar
25-10-2011, 12:18
سلام
راهنمایی بفرمایید!

دوست عزیز
بهترین راه حل و راهنمایی برای شما این است که تمام پروژه را با فتوشاپ انجام دهید
اگر هم به دلایلی مجبورید با ورد کار کنید حداقل قسمتهایی که نیاز به کارهای گرافیکی دارد را با فتوشاپ انجام دهید.

golabi2
25-10-2011, 12:20
دوست عزیز
بهترین راه حل و راهنمایی برای شما این است که تمام پروژه را با فتوشاپ انجام دهید
اگر هم به دلایلی مجبورید با ورد کار کنید حداقل قسمتهایی که نیاز به کارهای گرافیکی دارد را با فتوشاپ انجام دهید.
آخه فتو شاپ زیاد کار نکردم....:41:

Masоud
25-10-2011, 13:46
microsoft word 2007:40:

سلام

باید از Watermark استفاده کنید. طبق عکس :

بعد یکی از طرح هارو چه ایستاده و یا کج انتخاب میکنید.

اگر میخواید سفارشی اش کنید و عکس رو در پس زمینه قرار بدید روی Custome Watermark کلیک کنید :

سپس در پنجره ای که باز میشه تیک Picture Watermark رو بزنید و عکستون رو انتخاب کنید.

وین رونی
25-10-2011, 13:50
چطور می تونم در ورد یک چک باکس بسازم که فقط با یکبار کلیک کردن تیک بخوره؟می دونید که در حالت عادی باید دوبار کلیک کرد تا صفحه مربوطه باز بشه-اما من می خوام با یکبار کلیک کردن تیک بخوره
متشکر

afshin b
25-10-2011, 14:41
سلام
من ورد 2010 دارم. وقتی میخوام وسط یک جمله فارسی یه حرف یا کلمه انگلیسی بنویسم جمله بهم میخوره و اول جمله میره آخر و آخر میاد اول، فک کنم بدونین چیو میگم.
برای رفع این مشکل باید چیکار کرد؟
سپاس

Ahmad
25-10-2011, 16:34
سلام
من ورد 2010 دارم. وقتی میخوام وسط یک جمله فارسی یه حرف یا کلمه انگلیسی بنویسم جمله بهم میخوره و اول جمله میره آخر و آخر میاد اول، فک کنم بدونین چیو میگم.
سپاس
سلام
شما این کارها رو به ترتیب انجام میدی؟

کلیک بر روی آیکون Right to left
فارسی کردن کیبرد
تایپ فارسی
زدن کلید space
انگلیسی کردن کیبرد
تایپ انگلیسی
فارسی کردن کیبرد
زدن کلید space
تایپ فارسی

اگر این نیست، پس مشکل چیز دیگری است.

nelahe
25-10-2011, 17:11
سلام

یک متن را از پی دی اف داخل ورد کپی کردم

تمام اعداد انگلیسی

و تمام پرانتزها برعکس شده اند

راهش چیه

البته نمی خوام اعداد را از راه option و فارسی کردن تمام اعداد انجام بدهم

ممنون می شم راه حل بگذارید

مرسی

mafaman2003
25-10-2011, 17:35
سلام
1-مقدمه
1-2-متن

روی همین خط کلیک کنید بعد از طریق خط کش(همون ruler) میتونی فاصله رو تنظیم کنی
اگه ruler فعال نیست از تب view فعالش کن.
بعد میتونی این تنظیمات رو به خط های مشابه هم نسبت بدی

golabi2
25-10-2011, 18:49
سلام

باید از Watermark استفاده کنید. طبق عکس :

بعد یکی از طرح هارو چه ایستاده و یا کج انتخاب میکنید.

اگر میخواید سفارشی اش کنید و عکس رو در پس زمینه قرار بدید روی Custome Watermark کلیک کنید :

سپس در پنجره ای که باز میشه تیک Picture Watermark رو بزنید و عکستون رو انتخاب کنید.

ممنون دوست عزیز ولی میشه توضیح بدی چه جوری سایز عکس(آرم شرکت) رو تغییر بدم!؟البته منظورم تو واتر مارکه!

afshin b
25-10-2011, 21:56
سلام

فارسی کردن کیبرد
تایپ فارسی
زدن کلید space
انگلیسی کردن کیبرد
تایپ انگلیسی
فارسی کردن کیبرد
زدن کلید space
تایپ فارسی

نه رفیق مشکل از جای دیگست.
=============
لطفا سریع تر راهنمایی کنین، کارم گیره.

K1lou
26-10-2011, 13:20
با سلام
چرا من در هنگام ذخیره یک سند به صورت save as بعضی مواقع این گزینه ای که مشخص کردم رو دارم و اکثر موارد ندارم ؟

اگر این گزینه فعال باشه در نسخه های قبلی افیس باز میشه یا نه ؟ البته بدون save با ورژن های قبلی مثلا 2003

seeker366
26-10-2011, 15:27
با سلام .
گزینه "maintain compatibility with previous versions of word"فقط زمانی در صفحه ی save as شما ظاهر می شود که شما در word 2007 یا 2010 یک فایل با پسوند 2003 یا قبل تر را باز کرده باشید و حال بخواهید دوباره این فایل را ذخیره کنید.سیستم از شما سوال می کنید که آیا مایلید هنوز با ورژن های قبلی سازگاری داشته باشد یا نه(اگر تغییری در فایل ایجاد کرده باشید این تغییرات با ورژن های قبلی سازگا شود یا خیر)و در صورت انتخاب این گزینه این سازگاری با ورژن های قدیمی باقی می ماند.

Masоud
27-10-2011, 13:30
ممنون دوست عزیز ولی میشه توضیح بدی چه جوری سایز عکس(آرم شرکت) رو تغییر بدم!؟البته منظورم تو واتر مارکه!

سلام

باید قبل از اینکه عکس رو وارد کنید سایزش رو تغییر بدید.

حالا چه در فتوشاپ چه در Office Picture Manager .

=============

از فونت های سری B استفاده کنید حتی المقدور.

نمونه فایل رو بذارید تا تست بشه.

p30sezar
30-10-2011, 10:57
سلام
سپاس

سلام

فارسی کردن کیبرد
تایپ فارسی
زدن کلید space
انگلیسی کردن کیبرد
تایپ انگلیسی
فارسی کردن کیبرد
زدن کلید space
تایپ فارسی

=============

دوست عزیز

جناب Ahmád راه را درست گفتند اما موضوع ساده ای است که اگر شما رعایت بکنید همه چی درست میشه
مشکل شما در نوع فارسی و انگلیسی کردن کیبورد می باشد

شما نباید با Ctrl+Shift چپ کیبورد زبان را برگردانید چون علاوه بر اینکه فارسی/ انگلیسی میشود، چپ/راست چین هم می شود
برای تغییر زبان کیبورد شما باید از Alt+Shift سمت راست کیبورد استفاده نمایید.

اگر مشکلی بود در خدمتیم

موفق و موید باشید

titanium_zarin
01-11-2011, 22:26
سلام ...
من موقعی که فارسی تایپ میکنم میخوام اعداد همن کاملا فارسی باشن ...اما همش انگلیسی میزنن ...
چکار کنم ؟؟

Ahmad
01-11-2011, 23:15
سلام ...
من موقعی که فارسی تایپ میکنم میخوام اعداد همن کاملا فارسی باشن ...اما همش انگلیسی میزنن ...
چکار کنم ؟؟
سلام
کلیک روی Office Button
انتخاب Word Option
قسمت Advanced
و Show Ducument Content
در قسمت Numeral انتخاب Hindi

GHALEHNOEY
02-11-2011, 07:56
با سلام
وقتی متن اینترنتی رو توی صفحه ورد paste میکنم یه تم مشکی پشتش قرار میگیره.چه جوری می شه این تم رو برداشت.
اینم عکسش.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

titanium_zarin
02-11-2011, 15:26
سلام
کلیک روی Office Button
انتخاب Word Option
قسمت Advanced
و Show Ducument Content
در قسمت Numeral انتخاب Hindi

ممنون ...
ولی میشه بگید این یعنی کجا ؟؟

کلیک روی Office Button

Ahmad
02-11-2011, 15:30
ممنون ...
ولی میشه بگید این یعنی کجا ؟؟

کلیک روی Office Button
آیکن بالا سمت چپ.

majid_n
03-11-2011, 10:29
سلام
در برنامه ی ورد صفحه را با پیج بردر قاب دار می کنم منتها وقتی از صفحه پرینت می گیرم خط پایین قاب نمی افتد تنظیماتی که هنگام کار روی صفحه انجام داده ام روی خروجی بسیار نامرتب است مثلا" قاب از یک طرف نیم سانت با لبه ی کاغذ فاصله دارد و از طرف دیگر دو سانت
هم در برنامه ی ورد و هم در صفحه ی مربوط به پرینتر گزینه آ4 را انتخاب کرده ام حاشیه ی کاغذ را از قسمت پیج ست آپ تنظیم کرده ام ولی مشکل بر طرف نشده است .

Masоud
03-11-2011, 13:07
سلام
در برنامه ی ورد صفحه را با پیج بردر قاب دار می کنم منتها وقتی از صفحه پرینت می گیرم خط پایین قاب نمی افتد تنظیماتی که هنگام کار روی صفحه انجام داده ام روی خروجی بسیار نامرتب است مثلا" قاب از یک طرف نیم سانت با لبه ی کاغذ فاصله دارد و از طرف دیگر دو سانت
هم در برنامه ی ورد و هم در صفحه ی مربوط به پرینتر گزینه آ4 را انتخاب کرده ام حاشیه ی کاغذ را از قسمت پیج ست آپ تنظیم کرده ام ولی مشکل بر طرف نشده است .
سلام

این راه رو تست کن :

در ورد 2003 : ازمنوی Tools رو Options کلیک کنید و به سربرگ تنظیمات Print رفته و تیک گزینه ی Allow A4/Letter paper resizing رو بردار و پنجره رو OK کنید.

در ورد 2007 : روی علامت Office در سمت چپ بالای نرم افزار کلیک کنید تا منوش باز بشه و سپس در قسمت پایین منو روی Word Options کلیک کنید.

در پنجره ای که باز میشه در سمت چپ روی Advanced کلیک کنید و سپس در سمت راست به قسمت Print رفته و تیک گزینه ی زیر رو بردارید :

Scale content for A4 or 8.5 × 11 paper sizes

majid_n
03-11-2011, 18:17
سلام

این راه رو تست کن :

سلام

از راهنمایی شما ممنونم خیلی بهتر شد اما حالا کادر که دور کاغذ می اندازم خط پایین کادر خارج از کاغذ می افتد . حالا چکار کنم ؟
یک سوال دیگر هم داشتم وقتی وسط متن فارسی می خواهم انگلیسی بنویسم زبان را که تغییر می دهم کلمه ی انگلیسی می رود قبل از کلمه ی فارسی قرار می گیرد با گزینه های الیان هم درست نمی شود

*neda
04-11-2011, 00:58
سلام دوستان
من یه سوالی دارم. برای اینکه موقع شماره گذاری تو ورد بعضی صفحات بجای شماره، حروف داشته باشند و شماره ها از هر صفحه ایی که خواستیم شروع بشه چیکار باید کرد؟در ضمن ورد من 2010 هستش.ممنونم.

amir323b
04-11-2011, 15:03
سلام

از راهنمایی شما ممنونم خیلی بهتر شد اما حالا کادر که دور کاغذ می اندازم خط پایین کادر خارج از کاغذ می افتد . حالا چکار کنم ؟
یک سوال دیگر هم داشتم وقتی وسط متن فارسی می خواهم انگلیسی بنویسم زبان را که تغییر می دهم کلمه ی انگلیسی می رود قبل از کلمه ی فارسی قرار می گیرد با گزینه های الیان هم درست نمی شود
سلام . شما بیا تو page layout بعد margins بعد custom margins حالا به نظر من همه رو روی 1 اینچ بذار تا از حداکثر کاغذ استفاده کنی . حالا که بردار دادی سایز اون رو هم کم کن .
برای سوال بعدیت هم شما از ctrl+shift سمت راست کیبرد استفاده کن تا بیان سمت راست سند .
اگه از ویندوز 7 استفاده می کنی شما قبل از اینها باید از کنترل پنل بعد region and language بعد administrative حالا
change system location و اینرو هم روی Persian بذار و ریست .

سلام دوستان
من یه سوالی دارم. برای اینکه موقع شماره گذاری تو ورد بعضی صفحات بجای شماره، حروف داشته باشند و شماره ها از هر صفحه ایی که خواستیم شروع بشه چیکار باید کرد؟در ضمن ورد من 2010 هستش.ممنونم.
شما بیا تو insert بعد page number . حالا گزینه format page number رو بزن . حالا از قسمت number format هر کدوم رو که می خواهی انتخاب کن...
حالا از قسمت page numbering گزینه start at رو انتخاب کن . حالا مثلا اگه می خوای از صفحه 3 شروع کنه به شماره گذاری ، بذازش رو 3 .
التماس دعا.....:20:

p30sezar
05-11-2011, 12:23
سلام دوستان

شما بیا تو insert بعد page number . حالا گزینه format page number رو بزن . حالا از قسمت number format هر کدوم رو که می خواهی انتخاب کن...
حالا از قسمت page numbering گزینه start at رو انتخاب کن . حالا مثلا اگه می خوای از صفحه 3 شروع کنه به شماره گذاری ، بذازش رو 3 .
التماس دعا.....:20:

سلام
amir323b جان درست گفتند.
فکر می کنم بخشی از سوال شما بی پاسخ ماند.
شماره ها از هر صفحه ایی که خواستیم شروع بشه

برای اینکه در یک فایل هم از شماره و هم از حروف برای شماره گذاری استفاده کنی شما باید از Break استفاده کنی

توضیحات کاملتر:

saurron
06-11-2011, 12:27
سلام دوستان . من جدیدا وقتی می خوام فارسی تایپ کنم ، تا یه SPACE نزنم شروع به تایپ نمی کنه ، هر وقت اینتر می زنم برم خط بعد همین طور میشه ، انگلیسی موردی نداره . هر چی ور می رم درست نمیشه ممنون میشم اگه کمک کنید.
دوستان جواب این سوال بعد از 1 سالو دو ماه مشخص نشد؟
من الان این مشکلو پیدا کردم که بد جوری روی اعصابه :47:
فکر میکنم مشکل از قسمت فونت باشه ولی نمیدونم دقیقا چه مرگش شده :13:
-----------ویرایش---------
یافتم: مشکل از یک add in بود که با حذف کردنش درست شد :8:

nelahe
06-11-2011, 12:55
سلام دوستان
من یه سوالی دارم. برای اینکه موقع شماره گذاری تو ورد بعضی صفحات بجای شماره، حروف داشته باشند .

سلام

دوستان من فکر می کنم بخشی از این سوال یعنی همون سوال اول

که پرسیدند چطور به صورت حروف شماره گذاری بشه پاسخ داده نشده

فقط راه زدن شماره صفحات به صورت مختلف گفته شده است

2- این سوال را خیلی وقت پیش پرسیدم

یک متن را از پی دی اف داخل ورد کپی کردم

تمام اعداد انگلیسی

و تمام پرانتزها برعکس شده اند

راهش چیه

البته نمی خوام اعداد را از راه option و فارسی کردن تمام اعداد انجام بدهم

ممنون می شم راه حل بگذارید

3- من ویندوزم را تازه عوض کردم

الان فایل ها را که در ورد باز می کنم

وقتی ری استارت می کنم

فایل ها در recent ورد نمی ماند چرا

amir323b
07-11-2011, 15:31
سلام

دوستان من فکر می کنم بخشی از این سوال یعنی همون سوال اول

که پرسیدند چطور به صورت حروف شماره گذاری بشه پاسخ داده نشده

فقط راه زدن شماره صفحات به صورت مختلف گفته شده است

2- این سوال را خیلی وقت پیش پرسیدم

3- من ویندوزم را تازه عوض کردم

الان فایل ها را که در ورد باز می کنم

وقتی ری استارت می کنم

فایل ها در recent ورد نمی ماند چرا

سلام . در مورد سوال اولت ، پیشنهاد می کنم با دقت پست قبلیمو بخون جوابتو میگیری .
سوال دومت ، اولاً چه ویندوزی داری ،؟؟؟؟
چرا اصلا کپی کردی تو ورد ؟؟؟ اگه برای ویرایشه یا چاپ خوب با pdf editor یا از این قوی تر soda pdf کارتو انجام بده .
فونت فایل pdf با ورد یکیه یا نه در پست قبلیم گفتم که اگه از ویندوز 7 استفاده می کنی........
کامل و واضح سوال بپرس ....
soda pdf رو می تونی از ------------.com دانلود کنی . :20:
با تشکر .

hootas23
07-11-2011, 19:20
سلام
در آفیس 2007 مشکلی دارم
وقتی با خوشنویش میرعماد مینویسم نوشته هام کمی فاصله داره به اصطلاح ولد weld نیست
آیا راهی بری حل این مشکل در ورد وجود داره؟

amir323b
07-11-2011, 20:52
سلام
در آفیس 2007 مشکلی دارم
وقتی با خوشنویش میرعماد مینویسم نوشته هام کمی فاصله داره به اصطلاح ولد weld نیست

با سلام . شما برای استفاده از این فونت باید با wordpad کار کنی ، نه با word .
:20:

boy_kochak
07-11-2011, 22:37
سلام
در آفیس 2007 مشکلی دارم

از چه ورژن میرعماد استفاده میکنی ، برای تنظیم فاصله بین حروف میتونی با نگه داشتن کلید alt و سلکت کردن حروف اونهارو جابجا کنی و گاهی اوقات هم با crl تغییرات رو اعمال کن .... درخود نرم افزار قستمی مثل صفحه کلید وجود داره که کلید های کنترلی نام داره و روشن کردن چک مارک مکان نما ، کلمات ، نقاط و اعراب میتونید این تغییرات رو اعمال کنید .... و بهترین گزینه ورد 2003 هست اما من با 2007 کار کردم مشکل نداشت .

hootas23
08-11-2011, 00:14
ممنون

با سلام . شما برای استفاده از این فونت باید با wordpad کار کنی ، نه با word .
نه با ورد هم کار میکنه

ز چه ورژن میرعماد استفاده میکنی ، برای تنظیم فاصله بین حروف میتونی با نگه داشتن کلید alt و سلکت کردن حروف اونهارو جابجا کنی و گاهی اوقات هم با crl تغییرات رو اعمال کن .... درخود نرم افزار قستمی مثل صفحه کلید وجود داره که کلید های کنترلی نام داره و روشن کردن چک مارک مکان نما ، کلمات ، نقاط و اعراب میتونید این تغییرات رو اعمال کنید .... و بهترین گزینه ورد 2003 هست اما من با 2007 کار کردم مشکل نداشت .
آخرین نسخه یعنی 2.5
روی آفیس 2003 این مشکل رو نداشتم اما روی 2007 اینطوری شده !
اینهارو انجام دادم بی فایدست فونت یکدستی و زیبایی به هم چسبیدن رو نداره.

*neda
09-11-2011, 08:35
دوستان ممنون از جوابایی که دادین.ولی مشکل من همچنان پا برجاست.
من میخوام به صفحاتم بر اساس حروف الفبا حروف بدم ولی تو format numberفقط حروف ابجد رو داره.یعنی نمیشه الف/ب/پ/.... داد یا اینکه جای خاصی باید این حروف ادد بشه و من بلد نیستم؟الان اینطوری حروف گذاری میشه ا/ب/ج/د/...

amir323b
09-11-2011, 20:03
دوستان ممنون از جوابایی که دادین.ولی مشکل من همچنان پا برجاست.
من میخوام به صفحاتم بر اساس حروف الفبا حروف بدم ولی تو format numberفقط حروف ابجد رو داره.یعنی نمیشه الف/ب/پ/.... داد یا اینکه جای خاصی باید این حروف ادد بشه و من بلد نیستم؟الان اینطوری حروف گذاری میشه ا/ب/ج/د/...

سلام . شما اینرو هم امتحان کن انشاالله جواب می گیری .
از سایت ------------.com فارسی ساز آفیس با حجم 16 مگ رو دان کن بعد نصبش کن تا آفیست فرسی شه حالا دوباره امتحان کن . :20:

armin321
10-11-2011, 11:43
سلام

روش تغییر اندازه صفحه از اینچ به سانتی متر کجای نرم افزار هست؟ من تو پیچ ستاپ نتونستم پیدا کنم.

سوال دوم اینکه من سه تا عکس انداختم در یک صفحه بصورت سه ستون. چطور میتوان کاری کرد که اندازه سه تا ستون یکسان بشه؟ مثلا اگر اندازه پهنای کاغذ 18 سانتی متر است هر سه تا ستون عکسی دقیقا 6 سانتی متر بشه.

سوال سوم ، چرا وقتی یک عکسی در صفحه ورد انداختم، وقتی میخوام اندکی پهن تر کنم، بصورت گسسته پهن میشود. یعنی وقتی یکذره عکس را میخواهم بکشم تا پهن شود، یا پهن نمیشه یا اندکی از مقداری که میخوام بیشتر پهن میشه. یعنی بصورت کمیت گسسته پهن میشه و نه پیوسته و ذره ذره ای؟

با تشکر

seeker366
10-11-2011, 12:32
سلام

روش تغییر اندازه صفحه از اینچ به سانتی متر کجای نرم افزار هست؟ من تو پیچ ستاپ نتونستم پیدا کنم.

سوال دوم اینکه من سه تا عکس انداختم در یک صفحه بصورت سه ستون. چطور میتوان کاری کرد که اندازه سه تا ستون یکسان بشه؟ مثلا اگر اندازه پهنای کاغذ 18 سانتی متر است هر سه تا ستون عکسی دقیقا 6 سانتی متر بشه.

سوال سوم ، چرا وقتی یک عکسی در صفحه ورد انداختم، وقتی میخوام اندکی پهن تر کنم، بصورت گسسته پهن میشود. یعنی وقتی یکذره عکس را میخواهم بکشم تا پهن شود، یا پهن نمیشه یا اندکی از مقداری که میخوام بیشتر پهن میشه. یعنی بصورت کمیت گسسته پهن میشه و نه پیوسته و ذره ذره ای؟

با تشکر
با سلام
برای تغییر واحد اندازه گیری از دکمه office button (دکمه ای که save ,open ,...توش هست)word options را انتخاب کنید و بعد تب advanced را انتخاب کنید حال در قسمت display از دراپ داونshow measurment in units of سانتی متر را انتخاب کنید.
برای تعیین اندازه عکس ،عکس مورد نظر را انتخاب کرده کلیک راست کنید و در قسمت size اعداد مورد نظر برای طولheight و عرض width را وارد کنید.

hamid_diablo
10-11-2011, 17:51
سلام دوستان خوبم

راستشو بخوای من تا حدودی با ورد 2007 آشنا هستم.اما میخواستم ورد 2010 رو کامل و بصورت حرفه ای یاد بگیرم

ازتون میخواستم سئوال کنم که بهترین کتاب آموزشی تو زمینه کدومه؟
اگه راهنماییم کنید کمک بزرگی بهم کردید.البته تو همین تاپیک هم کلی چیز یاد گرفتم

armin321
10-11-2011, 19:33
سلام

با تشکر

با سلام
برای تغییر واحد اندازه گیری از دکمه office button (دکمه ای که save ,open ,...توش هست)word options را انتخاب کنید و بعد تب advanced را انتخاب کنید حال در قسمت display از دراپ داونshow measurment in units of سانتی متر را انتخاب کنید.
برای تعیین اندازه عکس ،عکس مورد نظر را انتخاب کرده کلیک راست کنید و در قسمت size اعداد مورد نظر برای طولheight و عرض width را وارد کنید.

با سلامی دوباره و تشکر از شما
در مورد تغییر واحدها تونستم درست کنم و خیلی ممنون.
ولی در مورد عکسها من بازم مشکل دارم.

ببنید من میخوام یک بروشور درست کنم که سه تا عکس ستونی دارد. و قرار است این بروشور از یک سوم و دو سوم تا شود و روی هم بیاد. کاغد آ4 و بصورت لند اسکیپ هست. یعنی ظول ما 29.7 سانتی متر است.الان من نمیتونم پهنای عکسها را طوری تنظیم کنم که بشه 29.7/3 = 9.76 سانتیمتر
تا بخوام تا کنم دو گوشه کناری کاغذ ها دقیقا در قسمت یک سوم میانی جا شود!

یعنی یک عکس میشه 9.7 عکس دیگه هم میشه 9.7 و عکس آخر میشه 9.88 سانتی متر. در نتیجه موقع تا کردن بروشور مشکل ایجاد میشه.

ممنون میشم اگر جواب منو بدید

seeker366
11-11-2011, 17:01

ببنید من میخوام یک بروشور درست کنم که سه تا عکس ستونی دارد. و قرار است این بروشور از یک سوم و دو سوم تا شود و روی هم بیاد. کاغد آ4 و بصورت لند اسکیپ هست. یعنی ظول ما 29.7 سانتی متر است.الان من نمیتونم پهنای عکسها را طوری تنظیم کنم که بشه 29.7/3 = 9.76 سانتیمتر

یعنی یک عکس میشه 9.7 عکس دیگه هم میشه 9.7 و عکس آخر میشه 9.88 سانتی متر. در نتیجه موقع تا کردن بروشور مشکل ایجاد میشه.

با سلام
دوست عزیز شما باید فاصله بین صفحات(جایی که صفحه تا می شه و باید سفید باشه)رو هم در نظر بگیرید
توی word چند تا راه حل دارید
1.همون روش وارد کردن دستی اندازه 3 تا عکس با محاسبه چند میلیمتر خالی برای تا کردن کاغذ
2.استفاده از 3 تا textbox هم اندازه و قرار دادن عکسهاتون توی textbox ها(از insert میتونید textbox بسازید و بعد 2 بار کپی پیست کنید)
3.استفاده از پاراگراف(توی page layout تعداد columnها رو 3 تا بزارید)
اینها راه های word بودن که به ذهن من می رسیدن ولی کلا چرا از word استفاده می کنید؟
برای ساختن بروشور و کارت ویزیت و...و خیلی از اسناد template دیگه ماکروسافت توی همین آفیس نرم افزاری داره به اسمMicrosoft office Publisher که مخصوص همین کاراست و کار کردن باهاش هم بسیار ساده هست.امتحانش کنید حتما مفید خواهد بود آنقدر template هم داره که حتما یکیش شکل اون چیزی که شما می خواهید هست اگر هم نبود می تونید خودتون طراحی کنید.
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم اگه بازم مشکلی داشتید بگید حتما انشاالله که حل بشه .

amir323b
11-11-2011, 21:51

سلام . به خاطر کارهای کوچک سراغ نرم افزار های قدرتمند نروید .
به نظر من وقتتو با ورد تلف نکن و با این نرم افزار کارتو انجام بده....

nelahe
12-11-2011, 13:58
سلام . در مورد سوال اولت ، پیشنهاد می کنم با دقت پست قبلیمو بخون جوابتو میگیری .
سوال دومت ، اولاً چه ویندوزی داری ،؟؟؟؟
چرا اصلا کپی کردی تو ورد ؟؟؟ اگه برای ویرایشه یا چاپ خوب با pdf editor یا از این قوی تر soda pdf کارتو انجام بده .
فونت فایل pdf با ورد یکیه یا نه در پست قبلیم گفتم که اگه از ویندوز 7 استفاده می کنی........
کامل و واضح سوال بپرس ....
soda pdf رو می تونی از ------------.com دانلود کنی . :20:
با تشکر .

ویندوز ایکس پی پک 3

خب با این نرم افزار که معرفی کردید تمام تنظیماتی که با ورد می شه انجام داد را با این نرم افزارها انجام داد

تغییر فونت، بلد، راست چین و شماره گذاری صفحات و ...

armin321
13-11-2011, 17:04
با سلام
دوست عزیز شما باید فاصله بین صفحات(جایی که صفحه تا می شه و باید سفید باشه)رو هم در نظر بگیرید
توی word چند تا راه حل دارید
1.همون روش وارد کردن دستی اندازه 3 تا عکس با محاسبه چند میلیمتر خالی برای تا کردن کاغذ
2.استفاده از 3 تا textbox هم اندازه و قرار دادن عکسهاتون توی textbox ها(از insert میتونید textbox بسازید و بعد 2 بار کپی پیست کنید)
3.استفاده از پاراگراف(توی page layout تعداد columnها رو 3 تا بزارید)
اینها راه های word بودن که به ذهن من می رسیدن ولی کلا چرا از word استفاده می کنید؟
برای ساختن بروشور و کارت ویزیت و...و خیلی از اسناد template دیگه ماکروسافت توی همین آفیس نرم افزاری داره به اسمMicrosoft office Publisher که مخصوص همین کاراست و کار کردن باهاش هم بسیار ساده هست.امتحانش کنید حتما مفید خواهد بود آنقدر template هم داره که حتما یکیش شکل اون چیزی که شما می خواهید هست اگر هم نبود می تونید خودتون طراحی کنید.
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم اگه بازم مشکلی داشتید بگید حتما انشاالله که حل بشه .

سلام به شما دوست گرامی
با سپاس از پاسخهای خوبتان
بله من هم فکر کنم باید با نرم افزار پابلیشر کار کنم.

باز هم از راهنمایی ها شما و امیر عزیز تشکر میکنم

MIG
14-11-2011, 09:14
سلام، من MathType نصب کردم اما اصلا گزینه اش تو منوها بعد از view نمی بینم. چیکار کنم؟

Iceboy_LOVE
14-11-2011, 18:19
درود

دوستان یه جا پیدا شده میگن به ازای هر کاراکتر 1 ریال میدهیم و سرعت دستت باید خوب باشه
اون پایین صفحه World 2007 هستا...اونجا باید کاراکتر در یک دقیقه With no space
150 به بالا باشه بدون غلط

خواستم بدونم که اگه ما تو پروژه ای چیزی همین مثلا 150 کاراکتر تاپیپ کردیم .. 5 تاش غلط بود ..
مشخص میشه تو نرم افزار ؟ که ما چند تا رو اشتباه کردیم ؟ یا اینکه مشخص نمیشه

World 2007 دارم ..

amir323b
15-11-2011, 13:20
درود

دوستان یه جا پیدا شده میگن به ازای هر کاراکتر 1 ریال میدهیم و سرعت دستت باید خوب باشه
اون پایین صفحه World 2007 هستا...اونجا باید کاراکتر در یک دقیقه With no space
150 به بالا باشه بدون غلط

خواستم بدونم که اگه ما تو پروژه ای چیزی همین مثلا 150 کاراکتر تاپیپ کردیم .. 5 تاش غلط بود ..
مشخص میشه تو نرم افزار ؟ که ما چند تا رو اشتباه کردیم ؟ یا اینکه مشخص نمیشه

World 2007 دارم ..

سلام. شما از این نرم افزار که دبیرخانه شورای عالی اینرو ارائه کرده استفاده کن...
ولی در مورد اونایی که نوشتی فک کنم تبلیغه و وقتی پایه حساب و کتاب میشه ، همه چی فرق کنه
مگه اینکه باهاشون طی کنی
امید وارم در همه مراحل زندگیت موفق باشه
التماس دعا....:20:

sarmast65_ata
15-11-2011, 18:56
ممنون میشم راهنماییم کنید در آفیس 2003 یا 2007 در برنامه ورد اگه بخوام بالای یک عدد مثل موقعی که در فرمول نویسی می نویسیم 2 به توان مثلآ 2 چطوری می تونم این کارو انجام بدم درصورتی که نمی خوام از طریق فرمول نویسی این کارو انجام بدم؟یادمه در 2003 همچین چیزی وجود داشت که میشد در بالای یک جمله درست مثل حالت به توان یک چیزی نوشت

Ahmad
15-11-2011, 19:21
ممنون میشم راهنماییم کنید در آفیس 2003 یا 2007 در برنامه ورد اگه بخوام بالای یک عدد مثل موقعی که در فرمول نویسی می نویسیم 2 به توان مثلآ 2 چطوری می تونم این کارو انجام بدم درصورتی که نمی خوام از طریق فرمول نویسی این کارو انجام بدم؟یادمه در 2003 همچین چیزی وجود داشت که میشد در بالای یک جمله درست مثل حالت به توان یک چیزی نوشت
عدد یا کاراکتر رو بنویس.

برای گذاشتن توان ctrl+shift+=l (کلیدهای کنترل ، شیفت و مساوی) رو بزن تا حالت superscript ایجاد بشه. حالا میتونی توان رو بنویسی. برای برگشت به حالت نرمال همین کلیدها رو دوباره بگیر.

+

برای اندیس یا subscript این بار باید ctrl+=l ( کنترل و مساوی) رو بگیری. و برای کنسل کردنش دوباره همین دو کلید رو.

zeinabb
16-11-2011, 09:17
سلام 3 ا سوال داشتم
1- در جایی خوندم برای درج hyphen در هنگام تایپ مراحل زیر را انجا بدهید من انجام دادم اما اتفاقی نیفتاد:
1- فعال کردن show/hid
2مکانما را در کنار کلمه مورد نظر قرار دهید
3- دکمه ctr+hyphen را همزمان فشار دهید

سوال دوم- هنگام حذف سلول در پنجره باز شده گزینه shift cell right(left) گاهی نوشته به سمت راست گاهی هم نوشته سمت چپ بخاطر چی اینطوری میشه

سوال سوم
در split cell در هنگام درج سطر مقدارش از ی حدی(گاهی 6و7 12و...) بیشتر نمیشه چرا

mb1372
16-11-2011, 10:53
سلام
توی ورد 2007 قسمت word option وقتی می خوام غلط یابی رو فعال کنم (هر وقت لغت اشتباهی نوشتم زیرش خط بکشه) گزینه mark grammar errors as you type خودش غیر فعاله.یعنی نمیشه اونو تیک زد یا تیکش رو برداشت.
برای فعال کردن غلط یابی چه کار کنم؟

قله بلند
16-11-2011, 19:17
سلام
دوستان من با مشکل درج یک جدول مواجه هستم که محتوای اون، کلمات انگلیسی است و می خوام در ستون اول از یک صفحه دو ستونی با این مشخصه قرارش بدم ولی هر کاری میکنم این اتفاق نمی افته و جدول به هم مریزه

هر ستون با عرض 2/8 سانتیمتر و فاصله بين دو ستون 6/0 سانتيمتر باشد.

جدول، یک چیزی شبیه اینه

که متاسفانه تصویر لود نمی شه و آدرسش رو قرار دادم

از Ato Fit
هم استافده کردم و عرض جدول ها دیگه کمتر نمی شه

zeinabb
17-11-2011, 08:02
سلام 3 ا سوال داشتم
1- در جایی خوندم برای درج hyphen در هنگام تایپ مراحل زیر را انجا بدهید من انجام دادم اما اتفاقی نیفتاد:
1- فعال کردن show/hid

سوال دوم- هنگام حذف سلول در پنجره باز شده گزینه shift cell right(left) گاهی نوشته به سمت راست گاهی هم نوشته سمت چپ بخاطر چی اینطوری میشه

سوال سوم
کسی نمی تونه کمکم کنه

seeker366
17-11-2011, 15:18
سلام 3 ا سوال داشتم
1- فعال کردن show/hid

سوال سوم
1.برای اضافه کردن hyohen درست هست اول show hide رو می زنید بعد کلمه رو انتخاب می کنید بعد اگر می خواهید دستی وارد کنید از hyphenation قسمت manual ro انتخاب می کنید و اگر می خواهید اتوماتیک کامپیوتر براتون انجام بده auto را انتخاب کنید توجه کنید این روش برای زمانی است که یک کلمه را می خواهید hyphen کنید اگر می خواهید کلا در متن برای شما hyphen اعمال شود به راحتی از page layout قسمت hyphenation قسمت automatic را انتخاب کنید
2.فرقی نداره اون چی نوشته شما باید انتخاب کنید که می خواهید با حذف این سلول تمام سلول های سمت راست سلولی که می خواهید حذف کنید در این ردیف یک خانه به سمت چپ منتقل شوند و یا تمام سلول های سمت چپ سلولی که می خواهید حذف کنید در این ردیف یک خانه به سمت راست منتقل شوند.
جواب سوال سومتون رو هم نمی دونم می گردم اگه جوابی پیدا شد اطلاع می دم.

amir323b
17-11-2011, 15:18
سلام
توی ورد 2007 قسمت word option وقتی می خوام غلط یابی رو فعال کنم (هر وقت لغت اشتباهی نوشتم زیرش خط بکشه) گزینه mark grammar errors as you type خودش غیر فعاله.یعنی نمیشه اونو تیک زد یا تیکش رو برداشت.
برای فعال کردن غلط یابی چه کار کنم؟

سلام . آفیس شما فارسی رو کامل نمیشناسه شما بیا :
اگه از ویندوز 7 استفاده می کنی شما باید از کنترل پنل بعد region and language بعد administrative حالا
بعد پیشنهاد میکنم از این نرم افزار که در پست قبلیم هم هست استفاده کنی

mb1372
17-11-2011, 18:35
اگه از ویندوز 7 استفاده می کنی شما باید از کنترل پنل بعد region and language بعد administrative حالا
بعد پیشنهاد میکنم از این نرم افزار که در پست قبلیم هم هست استفاده کنی

ممنون
ولي غلط يابي «انگليسي» چه ربطي به فارسي بودن ويندوز ربط داره؟!:18:
ورد من حتي براي غلط يابي انگليسي هم تيكش فعال نمي شه

nelahe
17-11-2011, 19:33
سلام تنظیماتی که برای یک پرینت انجام می دهیم

چطور کنسل کنیم

چون هر وقت پرینت میگرم

دو الی سه بار بعد از آن تنظیمات می ماند

مثلاً انتخاب پشت و رو، تعداد(و مشکل همیشه همینه و به اشتباه تعداد می فرستم)

amir323b
17-11-2011, 19:46
ممنون
ولي غلط يابي «انگليسي» چه ربطي به فارسي بودن ويندوز ربط داره؟!:18:
ورد من حتي براي غلط يابي انگليسي هم تيكش فعال نمي شه
آقا ببخشید فک کردم منظورت فارسیه....
حالا شما تو ورد روی یه کلمه ای کلیک راست کن حالا گزینه language رو انتخاب بعد .....set proofing
حالا انگلیسی رو به عنوان پیش فرض انتخاب کن .
درست شد ؟؟؟:20:

PersianSharing
17-11-2011, 22:09
سلام
2تا مشکل عمده دارم
یکیش اینکه تو Page setup هم کاغذ A4 رو انتخاب میکنم
کارم رو که پرینت میکنم از پایین 2-3 سانت خالیه
توی ورد از پایین تا جایی که جا داره تایپ میکنم اما باز خالی میمونه

یکی دیگه اینکه جدول که رسم میکنم و ستون ها و ردیف ها رو بهش سایز میدم دوباره که میرم تو Table Properties میبینم هر کدوم 4-5 میلیمتر عرض و طولشون کم شده

ممنون

zeinabb
18-11-2011, 20:14
1.برای اضافه کردن hyohen درست هست اول show hide رو می زنید بعد کلمه رو انتخاب می کنید بعد اگر می خواهید دستی وارد کنید از hyphenation قسمت manual ro انتخاب می کنید و اگر می خواهید اتوماتیک کامپیوتر براتون انجام بده auto را انتخاب کنید توجه کنید این روش برای زمانی است که یک کلمه را می خواهید hyphen کنید اگر می خواهید کلا در متن برای شما hyphen اعمال شود به راحتی از page layout قسمت hyphenation قسمت automatic را انتخاب کنید
2.فرقی نداره اون چی نوشته شما باید انتخاب کنید که می خواهید با حذف این سلول تمام سلول های سمت راست سلولی که می خواهید حذف کنید در این ردیف یک خانه به سمت چپ منتقل شوند و یا تمام سلول های سمت چپ سلولی که می خواهید حذف کنید در این ردیف یک خانه به سمت راست منتقل شوند.
جواب سوال سومتون رو هم نمی دونم می گردم اگه جوابی پیدا شد اطلاع می دم.
تشکر بابت پاسخ شما
مشکل منctrl+hyphen منظورش از کلمه هافن ،خط تیره است یا دکمه دیگر؟ اگر خط تیره صفحه کیبورد باشه که وقتی کنترل و خط تیر فشار می دین هیچ اتفاقی نمیافتد

seeker366
19-11-2011, 00:19
تشکر بابت پاسخ شما
مشکل منctrl+hyphen منظورش از کلمه هافن ،خط تیره است یا دکمه دیگر؟ اگر خط تیره صفحه کیبورد باشه که وقتی کنترل و خط تیر فشار می دین هیچ اتفاقی نمیافتد
خواهش می کنم.
والا منم منظورش از کنترل و هایفن رو نمی فهمم:25: ولی اگه همون هایفن رو از توی page layout انتخاب کنید براتون انجام باید بشه

hadiceberg
19-11-2011, 15:04
دوستان، یک مشکل اساسی پیدا کردم.
قبلاً Word 2007 داشتم. تازگی‌ها خیر سرم اومدم ‌Word 2010 نصب کردم. تمامی اعدادی که بینشون خط تیره بود، برعکس شدن. مثلا چیزی که قبلا ۴۵۶۷-۱۲۳ بود الان شده ۱۲۳-۴۵۶۷. تمام شماره نامه‌های گذشته، برعکس شدن و عملی نیست که همه‌ش رو تغییر بدم.
کسی راهی سراغ داره یا اینکه باید دوباره Word 2007 نصب کنم؟

136787
20-11-2011, 12:15
سلام به استادان گرامی.
من میخواهم یک متن را که تقریبا 200 صفحه است را ویرایش کنم. در این کتاب جملات،احادیث و آیات قرآن وجود دارد که در داخل یک گیومه قرار داده ام و می خواهم فونت این جملات عربی را عوض کنم. اگر بخواهم یکی یکی این کار را انجام دهم خیلی طول می کشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
می خواستم بدانم آیا روشی هست که همه ی این جملات را که در داخل گیومه قرار دارد یکدفعه انتخاب کنم و ویرایش را انجام دهم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با تشکر.

amir323b
20-11-2011, 12:42
دوستان، یک مشکل اساسی پیدا کردم.
قبلاً Word 2007 داشتم. تازگی‌ها خیر سرم اومدم ‌Word 2010 نصب کردم. تمامی اعدادی که بینشون خط تیره بود، برعکس شدن. مثلا چیزی که قبلا ۴۵۶۷-۱۲۳ بود الان شده ۱۲۳-۴۵۶۷. تمام شماره نامه‌های گذشته، برعکس شدن و عملی نیست که همه‌ش رو تغییر بدم.
کسی راهی سراغ داره یا اینکه باید دوباره Word 2007 نصب کنم؟

با سلام . چه ویندوزی داری ؟

در مورد آفیس 2010 شما همه کلماتتو انتخاب کن بعد دکمه های ctrl+shift سمت راست کیبرد رو بزن درست میشه .
این کار باعث میشه کلمات از راست به چپ چینش داشته باشن ..

adel28
20-11-2011, 14:04
چرا A5 داخل منوی Page Setup تب Paper قسمت Paper Size وجود ندارد؟
قبلا اینجا علاوه بر A4 و A3 گزینه A5 هم وجود داشت ولی الان نیست!

عکس:

amir323b
20-11-2011, 19:39
چرا A5 داخل منوی Page Setup تب Paper قسمت Paper Size وجود ندارد؟
قبلا اینجا علاوه بر A4 و A3 گزینه A5 هم وجود داشت ولی الان نیست!

عکس:
........

سلام چه وردی داره ؟؟؟؟

تو 2010 که هست .....

ولی خوب می تونی دستی هم وارد کنی

21 * 14.8 بر حسب سانتیمتر

136787
20-11-2011, 19:43
سلام به استادان گرامی.
من میخواهم یک متن را که تقریبا 200 صفحه است را ویرایش کنم. در این کتاب جملات،احادیث و آیات قرآن وجود دارد که در داخل یک گیومه قرار داده ام و می خواهم فونت این جملات عربی را عوض کنم. اگر بخواهم یکی یکی این کار را انجام دهم خیلی طول می کشد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
می خواستم بدانم آیا روشی هست که همه ی این جملات را که در داخل گیومه قرار دارد یکدفعه انتخاب کنم و ویرایش را انجام دهم؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با تشکر.
محتاج به کمک فوری هستم لطفا یکی به ما کمک کنه.:19:

Iceboy_LOVE
21-11-2011, 00:20
درود

دوستان یه بنده خدایی به ما گفته یه کتابی یه خورده تایپ کن یه سایز صفحه داده
12.5 در 17.5 نمیدونم منظورش سانتی متر بوده یا اینچ...ولی فکر کنم سانتی متر بوده .. نه؟

سمت راست هم گفته 1.5 و چپ و پایین وبالا هم 2 اینم فکر کنم سانتی متر بوده
( کتاب رو برای نمایشگاه کتاب میخواد چاپ کنه )
فکر کنم باید برم تو قسمت عکس زیر:

Margine رو Custome زدم ..
قضیه Gutter position هم نمیدونم چیه ولی رو left گذاشتم ... متنم فارسیه..درست انتخاب کردم؟
Multiply pages هم نرمال انتخاب کــردم

منتها من یه مشکل دیگه هم داشتم . این کتابی که من تایپ میکنیم ماده زیاد داره مثلا نوشته :

ماده 51 .................................................. .................................................. ...........
.............................

این خط دوم از پاراگراف رفته قبل از ماده 52 شروع شده وباید اینجوری تایپ بشه.. ... کلی هم ماده هست .. اینا رو چطوری باید تنظیم کرد که هی نخوایم دستی کلیک کنیم رو ماده ها و یک سانت ببریمش جلو...میدونید منظورم چیه؟

یه مشکل دیگه هم اینکه فاصله بین خطوط گفته که 1 باشه . اینم فکر کنم منظورش سانت بوده..حالا ما باید سریعترین راه حل اینه که CTR+A بگیریم و Line spacing رو 1 بگذاریم ؟ یا راه سریعتر هم هست ؟

اگه یه جوری هم تنظیم میشد که هر وفت word 2007 باز میشه این فونت ما رو " نازنین " بشناسه خیلی خوب بود
راه حلی هست بگویید .

این مشکل دیگه اینکه Foot note رو که میزنم اون خط هه نمیاد از سمت راست به چپ بزنه
میاد از چپ به راست نشون میده..نمیدونم چی کارش کنم
عکس زیر :

شرمنده این همه سوال پرسیدم..من مبتندی هستم

Ahmad
21-11-2011, 00:37
یه مورد از سوالات:

gutter همون قسمتیه که میره تو صحافی یا شیرازه.
برای زبان فارسی پس میشه سمت راست.

amir323b
21-11-2011, 02:00
درود

[COLOR=Navy]دوستان یه بنده خدایی به ما گفته یه کتابی یه خورده تایپ کن یه سایز صفحه داده
12.5 در 17.5 نمیدونم منظورش سانتی متر بوده یا اینچ...ولی فکر کنم سانتی متر بوده .. نه؟

.......

شرمنده این همه سوال پرسیدم..من مبتندی هستم

با سلام . قبول کردی بری مشغول شی ؟؟؟ موفق باشی ...

اول از همه صبر کن تا عکسها لود شن ....

1 - بله منظور سانته .

2- قضیه Gutter position رو همونطور که دوستمون گفت مربوط به فنری کردن کاغذه که برای روی سمت راسته یعنی right .

3- برای جلو بردن اولین کلمه از متن شما روی هر جای صفحه خالی رود کلیک راست کن بیا توی پاراگراف /

حالا طبق این عکس عمل کن.....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اگه میخوای برای همیشه این حالت فعال باشه گزینه set as default رو هم بزن .

4- برای فاصله خطوط هم ، همون آدرس قبلی ، حالا طبق این عکس عمل کن.....

before یعنی فاصلش با متن بالایی ( البته اندازش هرچی خودت می خوای بذار )
after یعنی فاصلش با متن پایینی
line spacing هم بر روی multiple بذار .
At یعنی فاصله خطوط با هم که فک کنم منظور اصلیت اینه ...

5- برای تعیین فونت پیش فرض هم روی هر جای صفحه خالی رود کلیک راست کن بیا توی فونت /
حالا طبق این عکس عمل کن.....

Latin text یعنی تعیین فونت پیش فرض انگلیسی ( البته اندازش هرچی خودت می خوای بذار )
complex script یعنی تعیین فونت پیش فرض فارسی
حالا گزینه set as default رو هم بزن .

6- یعنی آخرین سوالت شما ctrl+a رو بزن تا همه انتخاب شن حالا دکمه های ctrl+shift سمت راست کیبرد رو هم بزن . تا چیدمان برحسب سمت راست شه.

mafaman2003
21-11-2011, 06:10
این خط دوم از پاراگراف رفته قبل از ماده 52 شروع شده وباید اینجوری تایپ بشه.. ... کلی هم ماده هست .. اینا رو چطوری باید تنظیم کرد که هی نخوایم دستی کلیک کنیم رو ماده ها و یک سانت ببریمش جلو...میدونید منظورم چیه؟

اگر ابتدای کار هستید یک پارگراف و اگر متنی تایپ کردید همه متن رو سلکت کنید سپس روی متن راست کلیک کنید بعد گزینه pragraph رو انتخاب کنید از بخش identation قسمت special رو روی first line قرار بدید و از قسمت by مقدار تو رفتگی رو تعیین کنید.
البته اگر کل متن رو سلکت کرده باشید باید قسمتهایی مثل عناوین و غیره رو دوباره تنظیم کنید چون اونها هم میان جلو. البته میتونید آخر سر عنوانها و خطوط شبیه هم که نباید مثل پاراگراف ها تو رفتگی داشته باشند رو تنظیم کنید به این صورت که یک خط رو تنظیم میکنید و بعد ویژگی های اونو به خطوط مشابه نسبت میدید.

یه مشکل دیگه هم اینکه فاصله بین خطوط گفته که 1 باشه . اینم فکر کنم منظورش سانت بوده..حالا ما باید سریعترین راه حل اینه که CTR+A بگیریم و Line spacing رو 1 بگذاریم ؟ یا راه سریعتر هم هست ؟

سریعتر از این هم مگه میشه؟!
اگر جایی نیاز به فاصله بیشتری بود اونو جدا اعمال میکنید.

اگه یه جوری هم تنظیم میشد که هر وفت word 2007 باز میشه این فونت ما رو " نازنین " بشناسه خیلی خوب بود

اگه روی همون کامپیوتر بخواید که مهم نیست فقط کافیه فونت تو فولدر fonts ویندوز باشه(کلا روی سیستمهایی که فونت ها نصب باشه مشکلی در شناسایی فونت پیش نمیاد)
اگر هم میخواید که روی کامپیوترهای مختلف(کامپیوتر هایی که اون فونت رو ندارند) فونت به هم نریزه باید کاری کنید اطلاعات فونت هایی که استفاده کردید جزئی از فایل نهایی بشه.
برای این کار به word option برید بعد از قسمت چپ save رو انتخاب کنید بعد از قسمت راست در پایین سندی که میخواید رو انتخاب کنید و تیک گزینه embed fonts in files رو بزنید و ok کنید.
البته این کار باعث میشه فایلتون حجمش بیشتر بشه.

Iceboy_LOVE
21-11-2011, 12:18
با سلام . قبول کردی بری مشغول شی ؟؟؟ موفق باشی ...
[/URL]

دستت درد نکنه امیر جان خدا عمرت بده و خدا رفتگان شما بیامرزه اون نرم افزار ویراستار خیلی خوب بود
رو تصحیح که زدم کلی غلط کوچیک پیدا میکرد خیلی جالب بود . :10:
خداشاهده من این کار رو تست گرفتم و اشکالتم برطرف کنم و طرف بهم اوکی بده که حقوقی بگیریم
فعلا مشکل مالی دارم ..:41:

اگر ابتدای کار هستید یک پارگراف و اگر متنی تایپ کردید همه متن رو سلکت کنید سپس روی متن راست کلیک کنید بعد گزینه pragraph رو انتخاب کنید از بخش identation قسمت special رو روی first line قرار بدید و از قسمت by مقدار تو رفتگی رو تعیین کنید.
البته اگر کل متن رو سلکت کرده باشید باید قسمتهایی مثل عناوین و غیره رو دوباره تنظیم کنید چون اونها هم میان جلو. البته میتونید آخر سر عنوانها و خطوط شبیه هم که نباید مثل پاراگراف ها تو رفتگی داشته باشند رو تنظیم کنید به این صورت که یک خط رو تنظیم میکنید و بعد ویژگی های اونو به خطوط مشابه نسبت میدید.

دست شما هم درد نکنه .. بینهایت ممنون ..
:10:

فقط این قضیه Footnote پاورقی برای من هنوز حل نشده که ببینید طبق تصویر زیر متن میاد اون سمت راست ولی خط هه نمیاد سمت راست ..
اون عدد 1 هم خیلی ریز نشون میده البته من هم فونت و هم اندازه بقیه " نازنین 11 " کردم اما تغییری مشاهده نشد ..
عکس زیر :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/IMG] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])"]

اون عدد 1 هم یه کاریش کردم که هر موقع Footnote میزنم تو هر صفحه عدد 1 بزنه و نشه مثلا 3 و 4 و اینا .. چون طبق خود کتاب باید پیش برم

nelahe
21-11-2011, 13:05

چطور کنسل کنیم

چون هر وقت پرینت میگرم

سلام جواب این سوال را می خواستم مرسی

amir323b
21-11-2011, 13:37
دستت درد نکنه امیر جان خدا عمرت بده و خدا رفتگان شما بیامرزه اون نرم افزار ویراستار خیلی خوب بود
رو تصحیح که زدم کلی غلط کوچیک پیدا میکرد خیلی جالب بود . :10:
خداشاهده من این کار رو تست گرفتم و اشکالتم برطرف کنم و طرف بهم اوکی بده که حقوقی بگیریم
فعلا مشکل مالی دارم ..:41:

دست شما هم درد نکنه .. بینهایت ممنون ..
:10:
[COLOR=Navy]
.......

سلام . خوب چه اشکال نداره بیاد سمت راست ، ها ، زیاد سخت نگیر.... :27:

برای سوال بعدیت که گفتی 1 نشه 2 و 3 و 4 طبق این عکس عمل کن که در ورد 2010 هست :
حالا بیا اینجا :

number format یعنی به جای اون عدد که میاد کنارش ، حروف الفبا یا چیز دیگه باشه ....
start at یعنی شمارش از چند شروع شه ( همون عدد کنارش )
حالا به خاطر اینکه 1 نشه 2 و 3 و 4 numbering رو بذار روی همونی که تو عکسه تا در هر صفحه شمارش ریست شه .

سلام جواب این سوال را می خواستم مرسی
سلام . میشه واضح تر بگی ؟؟؟
اونجایی که گفتی دو الی سه بار بعد از آن تنظیمات می ماند ....
چطور کنسل کنیم ...

ببخشید....

mafaman2003
21-11-2011, 22:16
فقط این قضیه Footnote پاورقی برای من هنوز حل نشده که ببینید طبق تصویر زیر متن میاد اون سمت راست ولی خط هه نمیاد سمت راست ..
اون عدد 1 هم خیلی ریز نشون میده البته من هم فونت و هم اندازه بقیه " نازنین 11 " کردم اما تغییری مشاهده نشد ..جواب شما رو پیدا کردم
1- به تب view برید از اون Draft رو انتخاب کنید
2- بعد به تب References رفته روی show notes کلیک کنید
3- از قسمتی که ظاهر میشه خط جداکننده رو انتخاب کنید

5- بعد میتونید text direction این خط رو راست به چپ و تراز اون رو هم راستچین کنید.

6- در انتها به تب view برگردید و print layout رو انتخاب کنید.

برای تغییر در فونت و اندازه شماره ها و متنهایی که در footnote هست باید به footnote برید سلکت کنید و فونت یا اندازه رو تغییر بدید.

mafaman2003
21-11-2011, 22:39

چطور کنسل کنیم

چون هر وقت پرینت میگرم

در قسمت پرینت در word به printer properties برید و از اونجا حالت دیفالت رو انتخاب کنید البته توی پرینترهای مختلف متفاوته تعداد هم باید حواستون جمع باشه قبل از کلیک روی print تعداد رو چک کنید.

nelahe
22-11-2011, 09:12
در قسمت پرینت در word به printer properties برید و از اونجا حالت دیفالت رو انتخاب کنید البته توی پرینترهای مختلف متفاوته تعداد هم باید حواستون جمع باشه قبل از کلیک روی print تعداد رو چک کنید.

سلام خب می دونید

در پنجره پراپرتیز چند تب داریم

1- سایز کاغذ را انتخاب می کنیم

2- منبع و کاستی که کاغذ از اون خوانده می شود

3- و غیره

nelahe
22-11-2011, 09:20
سلام . میشه واضح تر بگی ؟؟؟
اونجایی که گفتی دو الی سه بار بعد از آن تنظیمات می ماند ....
چطور کنسل کنیم ...

ببخشید....

سلام

ببنید

برای گرفتن پرینت خب یکسری تنظیمات انجام می دهیم

1- انتخاب تعداد
2- پشت و رو زدن
3- سایز کاغذ

و غیره

خب من هر بار که پرینت می گیرم

باید 4، 5 مورد را چک کنم (موارد بالا)

می خوام جوری باشه که این تنظیمات که برای یک پرینت اعمال می کنم

خود به خود سیو نشود یا با زدن یک کلید به حالت پیش فرض برود

یکی از دوستان گفتند کلید defalt رو انتخاب کنم

ولی این 4 الی 5 مورد هر کدام در یک تب جدا هستند و هر کدام برای خودشان دکمه defalt دارند

و اگر قرار باشه سراغ هر کدام بروم و هر بار دیفالت را بزنم مثل همان چک کردن می شود

nelahe
22-11-2011, 09:31
سلام

یک موردی هست که من خیلی دنبالش گشتم ولی پیدا نکردم

1- چرا آموزش تایپ به صورت فیلم نیست (تایپ فارسی و هم تایپ انگلیسی البته بیشتر تایپ فارسی)

2- خیلی مایلم فیلمی داشته باشم از کسی در حال تایپ فارسی است البته با سرعت بالا

3- می خوام طرز قرار گیری و نحوه زدن کلیدهایش را ببینم

Iceboy_LOVE
22-11-2011, 11:06
دوستان فرق فونت "نازینین" با "Bnazanin" چیه ؟
گویا من تایپ شده رفتم تو موسسه دیدم "ی" ها رو یه جوری نوشته اونجا !!

یکی از دوستان این فونت میتونه اپلود کند ؟

mohsen29
22-11-2011, 15:34
سلام

1- چرا آموزش تایپ به صورت فیلم نیست (تایپ فارسی و هم تایپ انگلیسی البته بیشتر تایپ فارسی)

2- خیلی مایلم فیلمی داشته باشم از کسی در حال تایپ فارسی است البته با سرعت بالا

3- می خوام طرز قرار گیری و نحوه زدن کلیدهایش را ببینم

سلام
به اینجا سر بزنید یه لینک عکس از طرز صحیح قرار دادن انگشتان و یک کتاب الکترونیک گذاشتم.امیدوارم به دردتون بخوره.من خودم تایپیست هستم ولی اینترنت پرسرعت ندارم که برات آپلود کنم:41:

mohsen29
22-11-2011, 16:12
دوستان فرق فونت "نازینین" با "Bnazanin" چیه ؟
گویا من تایپ شده رفتم تو موسسه دیدم "ی" ها رو یه جوری نوشته اونجا !!

یکی از دوستان این فونت میتونه اپلود کند ؟

سلام
کدومشو میخوای؟نازنین یا Bnazanin ؟

به این لینک سر بزن.لینک دانلود 54 فونت فارسی هست.نازنینم داره.

amir323b
23-11-2011, 15:59
سلام

ببنید

برای گرفتن پرینت خب یکسری تنظیمات انجام می دهیم

1- انتخاب تعداد
2- پشت و رو زدن
3- سایز کاغذ

و غیره

خب من هر بار که پرینت می گیرم

....

سلام . یعنی با اینکه ورد رو می بندی بازم آن تنظیمات هست ؟؟؟

سلام

فقط تمرین کن....

arman665
23-11-2011, 20:54
سلام دوستان؛

وقتی متنی رو کپی پیست میکنم تو ورد 2010 (متن به زبان فارسی است) جای اعدادی که مثلا به این صورت است : 5/6 میشه 6/5 . اینو باید چیکار کنم که همونجوری انتقال پیدا کنه ؟

ممنون از راهنماییتون.

tooba53
23-11-2011, 21:45
سلام بچه ها
در word 2003 برای تعریف یک عبارت در Auto Text کافی بود
در مرحله اول : آن عبارت را انتخاب و کلید Alt+F3 را بزنیم تا این عبارت در لیست Auto Text قرار بگیره .
و در مرحله دوم : به محض تایپ چهار حرف ابتدایی آن عبارت ، پیام کوتاهی بالای نشانگر میاد که دستور فشردن Enter جهت درج اون نوشته رو میده و به محض زدن Enter به راحتی اون عبارت درج میشه.

اما در word 2007 مرحله اول این کار انجام می پذیره ولی مرحله ی بعدی عملا امکان پذیر نیست و برای حل این مشکل باید بپری موس رو برداری و بری گزینه insert/Quick parts و از اونجا insert کنی . آیا راه دیگه ای واسه حل این مشکل هست یا نه ضعف از برنامه ریزی word 2007 هست ؟

amir323b
24-11-2011, 02:08
سلام دوستان؛

وقتی متنی رو کپی پیست میکنم تو ورد 2010 (متن به زبان فارسی است) جای اعدادی که مثلا به این صورت است : 5/6 میشه 6/5 . اینو باید چیکار کنم که همونجوری انتقال پیدا کنه ؟

ممنون از راهنماییتون.

حالا ctrl+a رو بزن حالا ctrl+shift سمت راست کیبرد رو بزن تا چیدمان بر حسب راست به چپ شه ....

آقا این یکی رو هم امتحان کن حتما جواب می گیری : آن متن را اول کپی کن تو notepad حالا کپی کن تو ورد .

Alislow
25-11-2011, 23:40
چه جوری تو آفیس 2007 خط هارو تنظیم کنم که از اخر یکسان بشن.
یعنی سمت خط های ستون عین هم باشن.
اینجورییییییییییییییییییی یییی
خیلی بد توضیح دادم نه؟:31:

amir323b
26-11-2011, 01:17
چه جوری تو آفیس 2007 خط هارو تنظیم کنم که از اخر یکسان بشن.
یعنی سمت خط های ستون عین هم باشن.
خیلی بد توضیح دادم نه؟:31:

سلام . آره آقا توضیحت خیلی بد بود .
دو صفحه قبل یعنی 690 آخر صفحه یه آموزشی با تصویر خودم گذاشتم نگاش کن .

حالا شما تنها کاری که باید بکنی اینه که وارد پاراگراف که شدی از قسمت indentation تیک گزینه mirror indents رو فعال کن . حالا گزینهای inside و outside رو بر حسب علاقه تنظیم کن .
منظور شما outside هست . ها.....
داشتی توضیح رو ؟؟؟ :21:

Alislow
26-11-2011, 12:29
نه اینو میخوام درست کنم.
چه جوری حرفارو یکم کشیده تر کنم که آخر خط عین هم باشه؟

amir323b
26-11-2011, 12:42
نه اینو میخوام درست کنم.

گفتم بد توضیح دادی.....

شما همون کارا بالا رو انجام بده ، برای کشیدن کلمات هم از shift+j استفاده کن . :20:

GOLI87
26-11-2011, 14:37
نه اینو میخوام درست کنم.

بــرای تنظیــم کردن کشیدگیشون به صورت اتوماتیک میتونید از گزینه های justify هم استفاده کنین

amir323b
26-11-2011, 23:44
بــرای تنظیــم کردن کشیدگیشون به صورت اتوماتیک میتونید از گزینه های justify هم استفاده کنین

سلام و تشکر . ببخشید این که گفتید کجاست ؟:20:

reza_3722
26-11-2011, 23:54
جواب سوال من رو هم بدین ممنون میشم

خیلی وقته این سوال رو داشتم. گفتم بپرسم
فرض کنید یه صفحه داریم سایز A5 با کادربندی و ...
اگه بخوایم این رو ببریم روی سایز A4 در حالت landscape و دوتا ازشون درست کنیم کنار هم چیکار باید بکنیم؟

arman665
27-11-2011, 20:26

حالا ctrl+a رو بزن حالا ctrl+shift سمت راست کیبرد رو بزن تا چیدمان بر حسب راست به چپ شه ....

آقا این یکی رو هم امتحان کن حتما جواب می گیری : آن متن را اول کپی کن تو notepad حالا کپی کن تو ورد .
آقا مورد اول رو که گفتید رو همون persian تنظیم بود.
مورد دوم که تو notepad کپی کنم متاسفانه جواب نداد.
مطلب این پیج رو شما کپی کنید ببینید برای شما هم مثلا بجای 5/6 میشه 6/5 ؟

GOLI87
27-11-2011, 21:07
سلام و تشکر . ببخشید این که گفتید کجاست ؟:20:
سلام
تو این قسمت میتونید این کارو انجام بدید:

amir323b
27-11-2011, 21:21
آقا مورد اول رو که گفتید رو همون persian تنظیم بود.
مورد دوم که تو notepad کپی کنم متاسفانه جواب نداد.
مطلب این پیج رو شما کپی کنید ببینید برای شما هم مثلا بجای 5/6 میشه 6/5 ؟

سلام. یه پیشنهاد :
این صفحه وب رو ذخیره توی pc . حالا با ورد این صفحه رو باز کن به عنوان وب پیج .

حالا اینجوری روش کار کن . امیدوارم جواب بگیری /// :20:
:41:

Iceboy_LOVE
28-11-2011, 00:51
درود. یه کلمه تو متن من هست که خیلی زیاده و اشتباه نوشتم ..بخوام اینا رو تک تک درست کنم مکافاته
نرم افزار ویراستار هم دارم اما نمیدونم تو این مورد جواب میده یا نه ...
تو خورد Word 2007 نمیدونم این قابلیت داره یا نه... حالا خودتون این مثال امتحان کنیــد

مثال :
محکوم علیه اشتباه هست ...
باید بنویسم محکوم ( نیم اسپیس : crtl+ dash ) علیه که علیه به محکوم یه خورده بچسبه چون 1 کلمه خونده میشه

این کلمه می شود رو خود نرم افزار ویراستار خدا پدرش بیامرزه نیم اسپیس رعایت کرده ولی این مورد رو بالایی رو برفرض نمیدونم چی کارش کنم

حالا نمیدونم راه سریعترش چیه

amir323b
28-11-2011, 17:31
جواب سوال من رو هم بدین ممنون میشم

سلام . یعنی موقع خروجی چاپگر بیان کنار هم یا توی همون ورد ؟؟؟؟

درود. یه کلمه تو متن من هست که خیلی زیاده و اشتباه نوشتم ..بخوام اینا رو تک تک درست کنم مکافاته
نرم افزار ویراستار هم دارم اما نمیدونم تو این مورد جواب میده یا نه ...
تو خورد Word 2007 نمیدونم این قابلیت داره یا نه... حالا خودتون این مثال امتحان کنیــد

مثال :
محکوم علیه اشتباه هست ...
باید بنویسم محکوم ( نیم اسپیس : crtl+ dash ) علیه که علیه به محکوم یه خورده بچسبه چون 1 کلمه خونده میشه

این کلمه می شود رو خود نرم افزار ویراستار خدا پدرش بیامرزه نیم اسپیس رعایت کرده ولی این مورد رو بالایی رو برفرض نمیدونم چی کارش کنم

حالا نمیدونم راه سریعترش چیه

نفهمیدم میخوای چیکار کنی ....
ولی خوب از قابلیت replace استفاده کن . :20:

reza_3722
28-11-2011, 21:28
سلام . یعنی موقع خروجی چاپگر بیان کنار هم یا توی همون ورد ؟؟؟؟
داخل فایل ورد میخوام باشه

titanium_zarin
29-11-2011, 22:17
سلام ...گ
دو تا سوال :

1. اعداد کسری رو چه جوری بزنم ؟؟
2.فرض کنید یه علامت + داریم ...
میخوام 4طرف این علامت بنویسم ...
یعنی روی خود +
؟؟

ورد هم 2007 ...

GOLI87
29-11-2011, 23:40
سلام
فرمولای ریاضی که تو منوی insert قرار دارن(یعنی اونجا اینو بزنین:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در مورد سوال اولتون این که میتونید از این روشی که عکسشو میذارم استفاده کنید:

سوال دومتونم که این مسیرو میرید و با یه کم دستکاری میتونید درستش کنید:
که من به عنوان نمونه خودم اینو درست کردم(البته اگه منظور شما رو درست متوجه شده باشم)
نمونه:

nelahe
30-11-2011, 09:47
سلام
به اینجا سر بزنید یه لینک عکس از طرز صحیح قرار دادن انگشتان و یک کتاب الکترونیک گذاشتم.امیدوارم به دردتون بخوره.من خودم تایپیست هستم ولی اینترنت پرسرعت ندارم که برات آپلود کنم:41:

سلام
مرسی

راستش بیشتر دنبال فیلم هستم

چون تا حالا فیلمی ندیدم

nelahe
30-11-2011, 09:54
سلام . یعنی با اینکه ورد رو می بندی بازم آن تنظیمات هست ؟؟؟

فقط تمرین کن....

سلام

بله تا چند بار که پرینت می فرستم می ماند

مگه اینکه سیستم را ریست کنم که کلاً از بین برود

2- دنبال فیلمش هستم

amirpers
30-11-2011, 14:57
دوستان من هر چند وقت یک بار تو وورد به یه مشکل عجیب و غریب بر می خورم که نمی دون ممشکل از منه یا برنامه.

ببینید.
من تو وورد 2010 یه صفحه باز کردم و توش یه جدول درست کردم.
(البته قبلش بگم که زبان نوشتاری من تو وورد به صورت پیش فرض فارسیه و لی خود وورد و منو ها و ... انگلیسی)
این جدول رو من وقتی می خوام توی خون هاش تایپ کنم فارسیه. وقتی کیبورد رو تغییر می دم و زبان ویندوز انگلیسی میشه می تونم تو یه خونه انگلیسی تایپ کنم اما وقتی میرم تو خو نه های دیگه فارسی میشه. هر چی کیبورد ویندوز رو تغییر میدم ، مال ویندوز تغییر می کنه اما زبان خود وورد رو فارسی می مونه.
تنها راه چاره اش اینه که فایل رو ببندم و دوباره باز کنم و دوباره روز از نوع و روزی از نو !!!!!!
یعنی دوباره تو یه خونه انگلیسی و خونه های دیگه فارسی..

چه کار کنم ؟

nelahe
30-11-2011, 19:26
سلام

چطور تمام پاورقی های یک فایل ورد را پاک کنیم

چه شماره های موجود در پایین ورد

چه شماره های موجود در متن

هر چی پاورقی هست

Netw0rks
30-11-2011, 20:09
سلام دوستان

بعد از اینکه ویندوز عوض کردم ، همه فایل های وردی که داشتم به هم ریختن !

حاشیه هاشون ، فونت هاشون و ...

با وجود اینکه همون فونت ها رو هم دوباره به ویندوز اضافه کردم !

کسی میدونه مشکل چیه ؟

dooman1979
30-11-2011, 20:13
سلام
ورد 2010 ویندوز سون: توی بخش فرمول نویسی بعضی عبارات بصورت bold هستن و اونها رو به حالت معمولی تغییر میدم اما با باز کردن فایل دوباره همون عبارات بصورت bold در میان و تغییرات ذخیره نمیشن. این مشکل فقط مختص بعضی از بخشهای فرمول نویسیه.

titanium_zarin
30-11-2011, 21:26
سلام
فرمولای ریاضی که تو منوی insert قرار دارن(یعنی اونجا اینو بزنین:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در مورد سوال اولتون این که میتونید از این روشی که عکسشو میذارم استفاده کنید:

سوال دومتونم که این مسیرو میرید و با یه کم دستکاری میتونید درستش کنید:
که من به عنوان نمونه خودم اینو درست کردم(البته اگه منظور شما رو درست متوجه شده باشم)
نمونه:

lممنون ازت ...
میشه بگی اینا توی 2003 هم وجود داره یا نه ؟؟
کجاش ؟؟

amir323b
30-11-2011, 22:31
lممنون ازت ...
میشه بگی اینا توی 2003 هم وجود داره یا نه ؟؟
کجاش ؟؟

سلام . آقا گشتم پیدا شد ، بگرد هست.....
بیا این لینک آموزش :

amir323b
01-12-2011, 20:00
سلام

2- دنبال فیلمش هستم

سلام . شما از کنترل پنل و از قسمت پرینتر ها ، روی پرینترت کلیک راست کن و گزینه printing preference رو بزن . حالا تب basics رو انتخاب کن ، حالا تعداد کپی و عمودی و افقی کاغذت رو تعیین کن و apply تا خودش خودکار ذخیره شه . حالا دوباره از تب paper/quality نوع کاغذت هم A4 کن و حالا OK .

روی چاپگرت هم کلیک راست کن و گزینه set as default رو هم بزن .

پشینهاد میکنم درایور چاپرت رو پاک کن و با توجه به نوعش رو از سایتش راه انداز آپدیت شده اش اونجا هست ، رو بگیر
مثلا اگه از شرکت HP هست بیا این لینک و نوعش رو بگو و دانلود کن ، معمولا زیر 6 مگ هستن .

والا فیلمی سراغ ندارم .

دوستان من هر چند وقت یک بار تو وورد به یه مشکل عجیب و غریب بر می خورم که نمی دون ممشکل از منه یا برنامه.
ببینید.
(البته قبلش بگم که زبان نوشتاری من تو وورد به صورت پیش فرض فارسیه و لی خود وورد و منو ها و ... انگلیسی)
این جدول رو من وقتی می خوام توی خون هاش تایپ کنم فارسیه. وقتی کیبورد رو تغییر می دم و زبان ویندوز انگلیسی میشه می تونم تو یه خونه انگلیسی تایپ کنم اما وقتی میرم تو خو نه های دیگه فارسی میشه. هر چی کیبورد ویندوز رو تغییر میدم ، مال ویندوز تغییر می کنه اما زبان خود وورد رو فارسی می مونه.
تنها راه چاره اش اینه که فایل رو ببندم و دوباره باز کنم و دوباره روز از نوع و روزی از نو !!!!!!

چه کار کنم ؟

سلام . شما از قسمت word option سپس advanced سپس از قسمت show document content ،
numeral رو بر روی context گذاشتی ؟
جدولتو با استفاده از تب insert و گزینه table و گزینه insert table طراحی کن به این صورت که columns یعنی تعداد ستون هات و rows یعنی تعداد ردیف هات .

حالا بعد از طراحی هموشونو به حالت انتخاب کن و نوع فونت و اندازشو تعیین کن .

نکته رو یادآوری می کنم ....

1- اگه از ویندوز 7 استفاده می کنید ، شما باید از کنترل پنل بعد region and language بعد administrative حالا
change system location و اینرو هم روی Persian بذارید و ریست کنید تا بطور کامل زبان فارسی نصب شود .

سلام
هر چی پاورقی هست

پاورقی ها در ورد 2010 بصورت عدد 1 که ریز هست معمولا در بالا پا پایین صفحه می شه پیداش کرد که اگه این عدد 1 رو پاک کنید . همه آن پاورقی هم پاک میشه .

منظورتون رو از چه شماره های موجود در پایین ورد
رو متوجه نشدم .

سلام دوستان

بعد از اینکه ویندوز عوض کردم ، همه فایل های وردی که داشتم به هم ریختن !

حاشیه هاشون ، فونت هاشون و ...

با وجود اینکه همون فونت ها رو هم دوباره به ویندوز اضافه کردم !

کسی میدونه مشکل چیه ؟

سلام . آقا ما دو نوع فونت فارسی داریم . نوع B و نوع 2 ، کدومو نصب کردی /؟؟؟

از کنترل پنل ، پوشه فونت ببین درست فونت نصب کردی یا نه ؟ یعنی هستن اون فونتها ...

آیا موقع نصب آفیس هیچ پیغامی نداشتی ... آخه بعضی از شرکتهای پخش نرم افزار ، دست کاری کردن و نتونستن درست رایت کنن . من خودم با این مشکل برخورد داشتم و یه گروه نرم افزاری دیگه استفاده کردم .

سلام
ورد 2010 ویندوز سون: توی بخش فرمول نویسی بعضی عبارات بصورت bold هستن و اونها رو به حالت معمولی تغییر میدم اما با باز کردن فایل دوباره همون عبارات بصورت bold در میان و تغییرات ذخیره نمیشن. این مشکل فقط مختص بعضی از بخشهای فرمول نویسیه.

آنهایی که به صورت بولد هستن یه معنی دیگه می دن و هر کاری کنی همونطور می مونن .

التماس دعا ....:20:

Netw0rks
01-12-2011, 21:30
سلام . آقا ما دو نوع فونت فارسی داریم . نوع B و نوع 2 ، کدومو نصب کردی /؟؟؟

از کنترل پنل ، پوشه فونت ببین درست فونت نصب کردی یا نه ؟ یعنی هستن اون فونتها ...

آیا موقع نصب آفیس هیچ پیغامی نداشتی ... آخه بعضی از شرکتهای پخش نرم افزار ، دست کاری کردن و نتونستن درست رایت کنن . من خودم با این مشکل برخورد داشتم و یه گروه نرم افزاری دیگه استفاده کردم .

قبلا فونت های B رو داشتم ، الان هم همونا رو دارم !

آفیسم هم همونیه که قبلا نصب کرده بودم !

amirpers
01-12-2011, 21:34
جدولتو با استفاده از تب insert و گزینه table و گزینه insert table طراحی کن به این صورت که columns یعنی تعداد ستون هات و rows یعنی تعداد ردیف هات .

1- اگه از ویندوز 7 استفاده می کنید ، شما باید از کنترل پنل بعد region and language بعد administrative حالا
change system location و اینرو هم روی Persian بذارید و ریست کنید تا بطور کامل زبان فارسی نصب شود .

ممنون دوست من
ولی مشکل ظاهرا از جای دیگه است. چون من context رو گذاشتم و جدول هم همونطور که گفتی ساختم و همه جدول رو هم انتخاب کردم یه فونت Arial بهش دادم اما مشکل حل نشد.
همونطور که گفتم فقط تو یه خونه می تونم انگلیسی تایپ کنم و وقتی میرم تو خونه دیگه باز هم فارسی میشه و علی رغم اینکه کیبورد ویندوز رو انگلیسی می کنم اما تو وورد فارسی می زنه.

nelahe
03-12-2011, 10:25
نقل قول:
نوشته شده توسط nelahe [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام

2- دنبال فیلمش هستم

سلام . شما از کنترل پنل و از قسمت پرینتر ها ، روی پرینترت کلیک راست کن و گزینه printing preference رو بزن . حالا تب basics رو انتخاب کن ، حالا تعداد کپی و عمودی و افقی کاغذت رو تعیین کن و apply تا خودش خودکار ذخیره شه . حالا دوباره از تب paper/quality نوع کاغذت هم A4 کن و حالا OK .

روی چاپگرت هم کلیک راست کن و گزینه set as default رو هم بزن .

پشینهاد میکنم درایور چاپرت رو پاک کن و با توجه به نوعش رو از سایتش راه انداز آپدیت شده اش اونجا هست ، رو بگیر
مثلا اگه از شرکت HP هست بیا این لینک و نوعش رو بگو و دانلود کن ، معمولا زیر 6 مگ هستن .

کد:
والا فیلمی سراغ ندارم .

نقل قول:
نوشته شده توسط amirpers [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ببینید.

چه کار کنم ؟

نقل قول:
نوشته شده توسط nelahe [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام
هر چی پاورقی هست

پاورقی ها در ورد 2010 بصورت عدد 1 که ریز هست معمولا در بالا پا پایین صفحه می شه پیداش کرد که اگه این عدد 1 رو پاک کنید . همه آن پاورقی هم پاک میشه .

منظورتون رو از چه شماره های موجود در پایین ورد
رو متوجه نشدم .

سلام

از کجا باید روی چاپگر کلیک راست کنم

2- راستش این عدد 1 که در بالا و پایین صفحه است را متوجه نشدم کجاست و چیه

وقتی پاورقی ایجاد می کنیم

جلوی اون کلمه و البته بالای اون یک عدد می نویسد

و بعد پایین صفحه هم یک خط می کشد و زیر اون خط همان عدد را می گذارد و می توان توضیح جلویش نوشت

خب حالا من می خوام هم شماره هایی که در درون متن آن بالا نوشته را پاک کنم

و هم شماره هایی را که این پایین نوشته

2- اگه بخوام به صورت جدا جدا پاک کنم باید چکار کرد

مثلاً فقط شماره های آن بالا

یا فقط شماره های آن پایین (البته شماره همراه متن هاشون)

sarmast65_ata
05-12-2011, 22:27
با سلام به بچه های گل p30
من برای تایپ پایان نامه ام یه مشگلی دارم ممنون میشم کسی اگه بلده کمکم کنه
برای تایپ کلمه هایی مثل لحظه ایی اگه بخوام (( ایی )) بچسبه به لحظه باید چیکار کنم؟
ممنون میشم ازتون

Ahmad
05-12-2011, 23:08
برای تایپ کلمه هایی مثل لحظه ایی اگه بخوام (( ایی )) بچسبه به لحظه باید چیکار کنم؟
ممنون میشم ازتون
از shift+space استفاده کن:

لحظه‌ای

sepid12ir
05-12-2011, 23:12
ممنون میشم ازتون

سلام...
در محیط ورد، کنترل (ctrl) و خط تیره را با هم بگیرین یک نیم فاصله میفته و "ایی" به "لحظه" میچسبه

sarmast65_ata
06-12-2011, 20:00
برای فهرست نویسی پایان نامم می خوام فهرست بر اساس ترتیب حروف الفبا باشه ممنون میشم راهنماییم کنید که چطوری می تونم سورت بندی کنم؟چون یه گزینه هست توی ورد که نوشته A-z که سورت بندی می کنه اونو که میزنم ترتیب بهم می خوره و اصلآ سورت بندی نمیشه ممنون میشم بگید چطوری می تونم این کارو انجام بدم

Darya-eng
06-12-2011, 20:28
برای فهرست نویسی پایان نامم می خوام فهرست بر اساس ترتیب حروف الفبا باشه ممنون میشم راهنماییم کنید که چطوری می تونم سورت بندی کنم؟چون یه گزینه هست توی ورد که نوشته A-z که سورت بندی می کنه اونو که میزنم ترتیب بهم می خوره و اصلآ سورت بندی نمیشه ممنون میشم بگید چطوری می تونم این کارو انجام بدم

سرچ کنید زودتر به نتیجه میرسید

موفق باشید

sarmast65_ata
06-12-2011, 20:47
ممنونم از راهنماییت ولی من فهرست منابع آخر پایان نامه منظورم بود که می خواستم بر اساس حروف الفبا سورت بندی بشه دارم اون فایل فیلم رو دانلود می کنم ببینم از اون می تونم کمکی بگیرم

shahab_f
06-12-2011, 23:46
word 2007 دارم، در منوی proofing ، گزینه ی Check spelling as you type تیک خورده، اما عمل چک کردن اسپل رو انجام نمیده. کلا نه غلط املایی میگیره (خط قرمز بکشه زیر کلمه) و نه غلط ویرایشی (خط سبز) چیکار کنم فعال شه؟

M3HRD@D
07-12-2011, 12:30
دوستان من میخوام یه متن فارسی رو که بعضی جاهاش انگلیسی رو تایپ کنم بعد فارسی رو که تایپ می کنم میخوام کلمات انگلیسی رو بریزم خط بهم میریزه و میاد اول خط چه کنم؟ آفیسم 2007 است.
ممنون میشم راهنماییم کنید..:11:

Ahmad
07-12-2011, 15:15
word 2007 دارم، در منوی proofing ، گزینه ی Check spelling as you type تیک خورده، اما عمل چک کردن اسپل رو انجام نمیده. کلا نه غلط املایی میگیره (خط قرمز بکشه زیر کلمه) و نه غلط ویرایشی (خط سبز) چیکار کنم فعال شه؟
شما ببین این میتونه کمک کنه:

---------- Post added at 03:15 PM ---------- Previous post was at 03:14 PM ----------

دوستان من میخوام یه متن فارسی رو که بعضی جاهاش انگلیسی رو تایپ کنم بعد فارسی رو که تایپ می کنم میخوام کلمات انگلیسی رو بریزم خط بهم میریزه و میاد اول خط چه کنم؟ آفیسم 2007 است.
ممنون میشم راهنماییم کنید..:11:
مهرداد تو هم ببین این میتونه کمک کنه؟:31:

M3HRD@D
07-12-2011, 15:39
مهرداد تو هم ببین این میتونه کمک کنه؟
نه احمد این کارم کردم درست نشد
چه کنم بدجوری موندم از کلید home هم استفاده میکنم باز بهم میخوره
چه کنم؟:19:

Ahmad
07-12-2011, 15:40
نه احمد این کارم کردم درست نشد
چه کنم بدجوری موندم از کلید home هم استفاده میکنم باز بهم میخوره
چه کنم؟:19:
متن انگلیسی رو تایپ میکنی یا از جایی کپی پیست میکنی؟
چون نوشتی کلمات انگلیسی رو میریزی

a6543210
07-12-2011, 16:15

دوستان منم همین مشکلو دارم نمی دونم چرا وقتی فایلی رو از جایی مثل صفحه وب یا فایل pdf کپی و پست می کنم به هم می ریزه.قبلا خوب بود ولی وقتی ویندوزو عوض کردم به این بلا گرفتار شدم.:41:

M3HRD@D
07-12-2011, 18:06

نه تایپ می کنم احمد جان
راه حلی هست؟

Ahmad
07-12-2011, 23:00
دوستان منم همین مشکلو دارم نمی دونم چرا وقتی فایلی رو از جایی مثل صفحه وب یا فایل pdf کپی و پست می کنم به هم می ریزه.قبلا خوب بود ولی وقتی ویندوزو عوض کردم به این بلا گرفتار شدم.:41:

نه تایپ می کنم احمد جان
راه حلی هست؟

راستش نمیدونم. حالا اگه بگی کپی پیسته شاید بخاطر این باشه که فرمت نوشتاری (چپ چین بودن و ... ) هم کپی میشه و به نظرم بهتره قبلش یه بار اون متن تو notepad پیست بشه و از اونجا دوباره کپی پیست بشه.
اما برای تایپ کردن من که اینی که گفتم رو انجام میدم و مشکلی هم نیست :

فارسی کردن کیبرد
تایپ فارسی
زدن کلید space
انگلیسی کردن کیبرد
تایپ انگلیسی
فارسی کردن کیبرد
زدن کلید space
تایپ فارسی

نمیدونم این کار رو درست میکنه یا نه.
ولی یه صفحه کلید فارسیه که تو همه ویندوزها هم کار میکنه بهمراه تقویم خورشیدی.
این رو خواستین نصب کنین شاید درست بشه.

ahmadp30.persiangig.com/software/Windows%20Vista%20%2B%20Fonts.exe

این تاپیک هم هست:

نتیجه رو بگین. اگه درست نشد بقیه کمک کنن.

a6543210
10-12-2011, 06:26
سلام دوستان من راحلشو کشفیدم:
************جابه جا شدن کلمات فارسی و انگلیسی در ورد ************
مثلا وقتی جمله ی زیر را می نویسم:من با word مشکل دارمبه این شکل در میاد:مشکل دارم word من باجای کلمات خط قبل و بعد کلمه انگلیسی جابجا میشه.
این مورد را هم در 2003 و هم 07 دارم ؟
پاسخ:از دكمه‌هاي تركيبي Crtl+Shift سمت راست استفاده كنيد.با اين عمل طريقه نوشتن شما از راست به چپ كه براي ما فارسي زبانان مهم هست تغيير مي‌كنه.

amirpers
10-12-2011, 12:16

اگه نوشته هاتون توش عکس نیست و فقط نوشته است ، بهترین کار اینه :

متن رو انتخاب کنید و در Notepad اون رو Paste کنید و مجددا از Notepad اون رو انتخاب ، کپی و در وورد Paste کنید.

این کار امتحان شده است.

اگه هم عکس داره ، بعدا می تونید عکسها رو تک تک کپی و در وورد پیست کنید.

amir323b
11-12-2011, 13:09
سلام
از کجا باید روی چاپگر کلیک راست کنم
2- راستش این عدد 1 که در بالا و پایین صفحه است را متوجه نشدم کجاست و چیه
وقتی پاورقی ایجاد می کنیم
جلوی اون کلمه و البته بالای اون یک عدد می نویسد
...................

سلام . اگه از وین 7 استفاده می کنید بیاید کنترل پنل سپس به device and printers بیاین . اگه از وین ایکس پی استفاده می کنید بیاید کنترل پنل سپس به printers .

2 و 3 - در واقع درستش همینه . به خاطر اینکه خواننده این مطلب متوجه بشه که این مطلب در پاورقی مثلا شماه 1 توضیح داده شده .

خلاصه این شماره باید باشه . برای راهنمایی کردن خواننده هست .

K1lou
12-12-2011, 18:03
با سلام
دوستان بهترین راه برای نوشتن این نوع کلمات که زیر یک خط قرار می گیرن چیه
مثلا در تقدیر نامه ها یک همچین چیزی سرکار خانم/اقای ( اگه بخواهیم روی هم قرار گیرند )

با تشکر

Netw0rks
12-12-2011, 18:52
با سلام
مثلا در تقدیر نامه ها یک همچین چیزی سرکار خانم/اقای ( اگه بخواهیم روی هم قرار گیرند )

با تشکر

به نظر من بهترین کار استفاده از Text box هست !

K1lou
12-12-2011, 19:28
به نظر من بهترین کار استفاده از Text box هست !

با سلام و تشکر
میشه بیشتر توضیح بدین در این مورد

Netw0rks
13-12-2011, 18:15
با سلام و تشکر
میشه بیشتر توضیح بدین در این مورد

در ورد 2007 از تب Insert میتونید Text box رو پیدا کنید. میتونید با ایجاد دو تا Text box (یکی برای خانم ، یکی برای آقا) و ایجاد یه خط بین اون ها که در همون تب Insert قسمت Shapes هست ، چیزی که میخواید رو ایجاد کنید !

اما کلا این کار غیر حرفه ایه ؛ امیدوارم دوستانی که ورد حرفه ای کار کردن ، راهنمایی کنن !

sepid12ir
13-12-2011, 22:33
با سلام

با تشکر

سلام
علاوه بر کاری که دوستمون گفتن، شما میتونین برای این کار (در واقع حالت کسره)، این مسیر را برین:

insert >> equation
را انتخاب کنید

وقتی رو equation کلیک میکنید، پنجره ای همون بالا باز میشه که شما میتونین با توجه به نیازتون یکی از آنها را انتخاب کنید . و قسمت بالا و پایین کسره قابل ویرایش هست و میتونین آنچه که میخواین را بنویسین.

عکس هم ضمیمه شد

موفق باشید :11:

saeid199_p
14-12-2011, 01:29
با سلام
خواهشاً راهنمایی کنید
تو ورد 2011 وقتی یه متن رو از جایی به ورد کپی میکنم منظم کپی نمیشه و همه چیز بهم میریزه.مثلا اول جمله میره وسط و وسط جمله میاد اول و ...
از جایی که . داره بهم میریزه.مثلاً اگه از یه سایت متنی رو بخوام تو ورد کپی کنم سر و ته نداره و اول جمله . داره و ...
همینطور اگه تو متن فارسی کلمه انگلیسی وجود داشته باشه

یگانه سرشت
14-12-2011, 12:19
با سلام
یه مسئله ای برای سیتم یکی از کارمندا امروز حسابی سردر گمم کرد اگه کسی هست که با ایم مسئله روبرو شده راه حل بده:31:
اولا که word 2003 کار میکنه. ولی وقتی صفحه ای رو باز میکنم مکان نمای برنامه میره میچسبه گوشه بالا سمت راست و هر چقدر هم تو page set up عدداشو تغییر میدم بازم اندازه واقعیش رو نمیده.بعد تازه دو صفحه ای همشده یعنی پاییت که تایپ میکنم بالا هم تکرار میکنه .میخ.ام دیگه هر دفعه نرم تو print prewie ببینم نوشته هارو کجای صفحه انداخته همینطوری هم معلوم باشه.یک بار هم پاک کردم دوباره نصبش کردم بازم نشد؟؟؟؟
:21:

shahab_f
14-12-2011, 20:40
من هنوز این مشکل رو دارم. راه حل پست 6952 کمکی نکرد

؟

sepid12ir
14-12-2011, 23:26
با سلام
خواهشاً راهنمایی کنید
تو ورد 2011 وقتی یه متن رو از جایی به ورد کپی میکنم منظم کپی نمیشه و همه چیز بهم میریزه.مثلا اول جمله میره وسط و وسط جمله میاد اول و ...
از جایی که . داره بهم میریزه.مثلاً اگه از یه سایت متنی رو بخوام تو ورد کپی کنم سر و ته نداره و اول جمله . داره و ...
همینطور اگه تو متن فارسی کلمه انگلیسی وجود داشته باشه

سلام...

شما وقتی متن فارسی را در ورد کپی میکنی، با توجه به عکس زیر، اول رو شماره 1 کلیک کنید و بعد راست چین (شماره دو) را کلیک کنید

ببینید مرتب میشه؟

omid-p30
17-12-2011, 15:08
آقا از طریق خود ورد میشه فایلی رو تبدیل به پاورپوینت کرد ؟

amir323b
17-12-2011, 20:57
آقا از طریق خود ورد میشه فایلی رو تبدیل به پاورپوینت کرد ؟

سلام . امیدوارم این کارتو راه بندازه ؟؟؟

البته نمیدونم چرا این سایت مدتیه اسم سایت هارو به شکل زیر میکنه ولی اسم سایت پی سی دانلود دات کام هست .

nelahe
19-12-2011, 12:22
سلام

هر چی پاورقی هست

سلام دوستان

میشه جواب این سوالات را بدهید

من آخرش متوجه نشدم باید چکار کنم

برای از بین بردن تمام پاورقی ها

---------- Post added at 02:22 PM ---------- Previous post was at 02:19 PM ----------

سلام
علاوه بر کاری که دوستمون گفتن، شما میتونین برای این کار (در واقع حالت کسره)، این مسیر را برین:

insert >> equation
را انتخاب کنید

وقتی رو equation کلیک میکنید، پنجره ای همون بالا باز میشه که شما میتونین با توجه به نیازتون یکی از آنها را انتخاب کنید . و قسمت بالا و پایین کسره قابل ویرایش هست و میتونین آنچه که میخواین را بنویسین.

عکس هم ضمیمه شد

موفق باشید :11:

سلام من یه سوال بپرسم شرمنده

چطور عکس ها را به این صورت ضمیمه کرده اید

ممنون می شم

جواب بدهید

p30sezar
19-12-2011, 14:24
سلام
هر چی پاورقی هست

سلام دوست عزیز

مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:
1- فایل خود را باز کنید
2- در تب "Home" بالای نرم افزار ورد دکمه "Replace" را بزنید.
3- کادر محاوره ای The Find and Replace باز می شود در قسمت "Find what" عبارت "^f" را بدون " تایپ کنید
4- در قسمت "Replace with" چیزی تایپ نکنید و خالی باشد
5- دکمه "Replace All" را فشار دهید و تمام

موفق و موید باشید
مهران

shahab_f
19-12-2011, 23:18
من داشتم یک متن مینوشتم که یه دفعه فونتش اینجوری بهم ریخت:

اون علامت ته هر پاراگراف اضافه شد، نیم فاصله هاش خراب شد و نقطه اومد وسط هر کلمه، چیکار کنم؟

Darya-eng
20-12-2011, 08:28

اون علامت ته هر پاراگراف اضافه شد، نیم فاصله هاش خراب شد و نقطه اومد وسط هر کلمه، چیکار کنم؟

اینو امتحان کنید

مسیر زیررو برید

امیدوارم حل بشه

Netw0rks
20-12-2011, 18:13

با زدن این مشکلتون حل میشه :

h_sulduz_p
21-12-2011, 21:09
با سلام خدمت دوستان
من به کمک و راهنمایی شما دوستان نیاز داشتم
من یک متن یا صفحه اماده مثل عکس زیر دارم چطوری میتونم توی قسمت های لازم تایپ کنم
نرم افزار خاصی لازم داره یا توی ورد با ازمون وخطا مکان مناسب تایپ رو پیدا کنم؟
و وقتی میخوام پرینت بگیرم در مکان مورد نظر توی فرم بیوفته؟
اگه کسی از دوستان میدونه راهنمایی کنه زیاد به این موضو نیاز دارم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

h_sulduz_p
22-12-2011, 19:33

h_sulduz_p
22-12-2011, 19:36
اینم لینک مربوط به عکس

saba1367
23-12-2011, 10:11
سلام
دیشب یه سری تحقیق نوشتم امروز خواستم باز کنم دیدم باز نمیشه.کسی میدونه دلیلش چیه؟ممنون

gheymeh
23-12-2011, 11:05
توی سورت الفبایی حرف "آ" بعد از "ا" می آید

و کلماتی که اولش با " ال" شروع می شه تو حرف "‌ل " سورت می شه مثل الهه یا الان و ...

راه حلش چطوری که دو مورد بالا تغییر پیدا کنه؟

GOLI87
23-12-2011, 14:56

و کلماتی که اولش با " ال" شروع می شه تو حرف "‌ل " سورت می شه مثل الهه یا الان و ...

سلام
شما میتونید از قسمت سورت استفاده کنید(طبق شکل)

gheymeh
23-12-2011, 15:50
سلام
شما میتونید از قسمت سورت استفاده کنید(طبق شکل)

عزیزم این رو که خودم می دونم .

سوال رو متوجه نشدی

Netw0rks
23-12-2011, 18:31
با سلام خدمت دوستان
من به کمک و راهنمایی شما دوستان نیاز داشتم
من یک متن یا صفحه اماده مثل عکس زیر دارم چطوری میتونم توی قسمت های لازم تایپ کنم
نرم افزار خاصی لازم داره یا توی ورد با ازمون وخطا مکان مناسب تایپ رو پیدا کنم؟
و وقتی میخوام پرینت بگیرم در مکان مورد نظر توی فرم بیوفته؟
اگه کسی از دوستان میدونه راهنمایی کنه زیاد به این موضو نیاز دارم

آسون ترین کار اینه که همین صفحه رو طراحی کنید !

GOLI87
23-12-2011, 21:13
عزیزم این رو که خودم می دونم .

سوال رو متوجه نشدی

درسته من فکر کردم سوال این بوده،ببخشید:20:

elearn
23-12-2011, 21:45
سلام عزیزان

من به مشکلی در ورد برخورد کردم. موقع ای که میخوام نوشته ای را که نوشته انتخاب کنم و روش نوشته دیگه ای رو بنویسم نوشته بهش اضافه میشه و نوشته قبلی پاک نمیشه. کسی میتونه بم بگه چه باید کنم
با تشکر

gheymeh
24-12-2011, 13:32

titanium_zarin
24-12-2011, 21:35
فرض کنید توی ورد2007 من یه چیزی مینویسم ...
مثلا :

سلام

حالا این خطی هست که زیرش کشیدم ... میخوام زیر این خطه یه چیزی بنویسم ...
مثلا بنویسم به روسی ترجمه کنید ...

چکار باید بکنم ؟؟

از حالت کسری نشد استفاده کنم ...

Ahmad
24-12-2011, 21:46
فرض کنید توی ورد2007 من یه چیزی مینویسم ...
مثلا :

سلام

حالا این خطی هست که زیرش کشیدم ... میخوام زیر این خطه یه چیزی بنویسم ...
مثلا بنویسم به روسی ترجمه کنید ...

چکار باید بکنم ؟؟

از حالت کسری نشد استفاده کنم ...
از منوی insert گزینه equation رو انتخاب کن و بعد حالت عدد کسری رو انتخاب کن و نوشته مورد نظرت رو تو جای مناسب خودش بنویس.
برای من به راحتی شد.
همین مسیر رو طی کردی که نشد؟

elearn
24-12-2011, 22:53
درسته من فکر کردم سوال این بوده،ببخشید:20:
سلام عزیزان

من به مشکلی در ورد برخورد کردم. موقع ای که میخوام نوشته ای را که نوشته انتخاب کنم و روش نوشته دیگه ای رو بنویسم نوشته بهش اضافه میشه و نوشته قبلی پاک نمیشه. کسی میتونه بم بگه چه باید کنم
با تشکر

titanium_zarin
25-12-2011, 00:13
kاین میشه ولی بغیر این ...
چیز دیگه هم هست ؟

در ضمن من این خط کش کناره و بالا متحرک شدن ...چکارش کنم که ثابت شه ؟؟

gheymeh
25-12-2011, 13:12
جواب سوال من اون بالا یادتون نره

Ali_softcenter
26-12-2011, 00:44
سلام..

من ورد 2007 دارم..

فارسی که تایپ میکنم بعد میخوام وسطش یه حرف انگلیسی تایپ کنم میره پشت حروف فارسی!

هر کاری هم میکنم نمیشه!

مخصوصا وقتی میخوام یه متن مخلوط رو کپی پیست کنم که دیگه واویلا!

یادمه یه تنظیمی رو باید تغییر بدیم..یادم رفته..

الان عجله دارم خواهشا یکی کمک کنه.
---------------------

nelahe
26-12-2011, 13:45
سلام برای گرفتن سرعت تایپ باید چکار کنیم

اینکه میگن تایپیست حرفه ای و غیره انقدر کلمه می زن چطور این کلمات محاسبه می شود

1- فاصله های بین کلمات هم حساب می شود
2- کلمات حساب می شود یا حرف ها
3- غلط ها چطور حساب می شود

GOLI87
26-12-2011, 15:10
سلام برای گرفتن سرعت تایپ باید چکار کنیم

اینکه میگن تایپیست حرفه ای و غیره انقدر کلمه می زن چطور این کلمات محاسبه می شود

1- فاصله های بین کلمات هم حساب می شود
2- کلمات حساب می شود یا حرف ها
3- غلط ها چطور حساب می شود
اگه منظورتون اینه که اونو با یه چیزی تست کنید واسه این کار سایت هست که یه متنیو میده و شما با زمانی که گذاشته تایپ میکنید و سرعتو بهتون میگه ولی اگه میخواید خودتون محاسبه کنید که دوستان اگه باشه بهتون میگن.

elearn
26-12-2011, 19:18
سلام عزیزان

با تشکر
عجب مشکلی شده ها

amir323b
26-12-2011, 21:25
سلام..

من ورد 2007 دارم..

فارسی که تایپ میکنم بعد میخوام وسطش یه حرف انگلیسی تایپ کنم میره پشت حروف فارسی!

هر کاری هم میکنم نمیشه!

مخصوصا وقتی میخوام یه متن مخلوط رو کپی پیست کنم که دیگه واویلا!

یادمه یه تنظیمی رو باید تغییر بدیم..یادم رفته..

الان عجله دارم خواهشا یکی کمک کنه.
---------------------

سلام شما قبل از شروع به تایپ ctrl+shift سمت راست کیبرد رو بزن و شروع کن تا چیدمان از راست به چپ شه .

برای تکمیل جوابم بیا به لینکی که توی امضام هست . :20:

sarmast65_ata
26-12-2011, 23:24
ممنونم میشم کمکم کنید من برای درست کردن مقاله از پایان نامم می خوام که تایپ شده فایل مقاله بصورت 2ستونه دربیاد یعنی در هر صفحه 2ستون داشته باشم نه اینکه مثل تایپ عادی همه پشت سرهم باشه می تونید کمکم کنید که چطوری می تونم این کارو انجام بدم؟

amir323b
27-12-2011, 00:27
ممنونم میشم کمکم کنید من برای درست کردن مقاله از پایان نامم می خوام که تایپ شده فایل مقاله بصورت 2ستونه دربیاد یعنی در هر صفحه 2ستون داشته باشم نه اینکه مثل تایپ عادی همه پشت سرهم باشه می تونید کمکم کنید که چطوری می تونم این کارو انجام بدم؟

با سلام . در ورد 2010 از تب page layout گزینه columns رو انتخاب کن و حالا گزینه two رو بزن تا دوتا ستون در سند ایجاد شه . :20:

amir323b
27-12-2011, 00:36
عجب مشکلی شده ها

سلام . شما در ورد 2010 بیا توی ورد آپشن . حالا طبق عکس زیر عمل کن ....

در پایین پنجره باز شده گزینه reset all رو بزن . امیدوارم درست شده باشه . :20: