PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

kooroshnaderi
04-08-2011, 09:43
خیلی ببخشید

تو Word چطور میتونم ضربدر تایپ کنم ( 2 ضربدر 2 ) .
روی صفحه کلیدم ، عدد 8 ، ضربدر هست ولی نمیدونم چطور بیارمش .

ممنون

Shift + 8 یا Insert>Symbol>More Symbols اگر این شکلو می خوای ×
2 × 2

FAR_FA
04-08-2011, 12:07
ازطریق سیمبل ضربدر خورد ، ولی با Shift + 8 نمیشه . ( * ) نشون میده .
ممکنه مربوط به امکانات زبان توی ویندوز باشه . ممنون

MIG
04-08-2011, 18:14
لطفا منو راهنمایی کنید دوستان در مورد پست قبلیم.

ازطریق سیمبل ضربدر خورد ، ولی با Shift + 8 نمیشه . ( * ) نشون میده .
ممکنه مربوط به امکانات زبان توی ویندوز باشه . ممنون

Shift + 8 واسه همه به صورت ستاره نشون میده. اگه از همین ضربدرهای معمولی می خواید باید از سمبل ها استفاده کنید.

rezapourmanesh
04-08-2011, 23:43
سلام دوستان
من توی ورد به یه مشکل برخوردم که خیلی اذیت میکنه
اگه متنی رو از اینترنت کپی کنم جاهایی که متن هایپرلینک هست (باید در ورد به صورت آبی رنگ باشه تا با کنترل و کلیک بشه به اون آدرس رفت) به جای نشان دادن مکتن به صورت آبی رنگ و زیر خط دار جلون اون توی کروشه آدرس هایپر لینک را نوشته
یا توی فهرست بندی به جای نشون دادن عناوین یک خط کد نوشته که باد روش راست کلیک کنم و درستش کنم
کسی می تونه کمکم کنه؟ چطوری وقتی تیبل آف کنتاکت رو می زنم فهرست بیاد نه کد؟

Dew Drop
05-08-2011, 04:59
با سلام خدمت دوستان
افیس 2007 نصب کردم و وقتی فایل جدید ورد ایجاد میکنم paper size بصورت letter هست. چیکار میتونم بکنم برای هر بار ایجاد فایل ورد جدید این تنظیم روی A4 باشه و نخواد دستی بابت هرفایل ورد از letter به A4 تبدیلش کنم
ممنونم

سلام
برید به Page layout ,بعد Page setup رو باز کنید
برید به تب paper و Paper size رو بزارید رو A4 و پایینش گزینه Default رو بزنید
بعد تو پنجره ای که باز میشه Yes رو بزنید.

MIG
05-08-2011, 10:40
من MathType نصب کردم حالا نیست و تو متن هم نوشته Error No text of specified style in document، چیکار کنم. دوباره هم نصب کردم برطرف نشد. :(

PersianSharing
05-08-2011, 13:51
سلام
تو آفیس 2010 هر چی جمله فارسی میخوام پرینت بگیرم روی کاغذ شکلک و علامت تعجب چاپ میکنه
البته این زمانیه که فونتهای فارسی مثل سری B و MJ و... رو انتخاب میکنم
وقتی Arial یا Tahoma رو انتخاب میکنم فارسی چاپ میکنه
مشکل از چیه؟

به احتمال زیاد ربطی به آفیس نداره
ویندوزت به درستی در قسمت Non - Unicode فارسی ساز نشده

سلام
همونطور که گفتم فقط فونتهای فارسی سری B , 2 , MJ , SP رو اینجوری پرینت میگیره
فونتهای آریال یا tahoma درسته

آفیس 2010 رو پاک کردم 2007 رو ریختم باز همین مشکل هست
ویندوز 7 دارم

Glad Boy
05-08-2011, 15:50
سلام دوستان
آقا من یه متنی رو توی PDF دارم، می خوام کپی کنم توی Word ! بعد وقتی که متن رو کپی می کنم و توی Notepad یا خود Word میارم
به صورت خرچنگ قورباغه نشونش میده ! به نظرم که قفل باشه !
حالا می خوام ببینم هیچ راهی وجود نداره تا من بتونم این متن رو درست کپی کنم و بتونم توی Word ازش استفاده کنم !؟

Dew Drop
05-08-2011, 16:34
سلام دوستان
آقا من یه متنی رو توی PDF دارم، می خوام کپی کنم توی Word ! بعد وقتی که متن رو کپی می کنم و توی Notepad یا خود Word میارم
حالا می خوام ببینم هیچ راهی وجود نداره تا من بتونم این متن رو درست کپی کنم و بتونم توی Word ازش استفاده کنم !؟

سلام
باید از نرم افزارهای تبدیل پی دی اف به ورد استفاده کنید که معمولاً زبان فارسی رو ساپورت نمی کنن !!!
ولی بینشون فکر می کنم اینا بهترن

Adobe Acrobat X Pro Middle
e-PDF To Text Converter
Pdf grabber

---------- Post added at 05:34 PM ---------- Previous post was at 05:31 PM ----------

سلام
همونطور که گفتم فقط فونتهای فارسی سری B , 2 , MJ , SP رو اینجوری پرینت میگیره
فونتهای آریال یا tahoma درسته

آفیس 2010 رو پاک کردم 2007 رو ریختم باز همین مشکل هست
ویندوز 7 دارم

سلام
این کار رو کردید ببینید فرقی می کنه یا نه؟
برید به control panel,تو قسمت clock,language
اونجا change dispy language رو انتخاب کنید تو تب adminstertrative رو change system location
کلیک کنید وتوlocal system location بین گزینه ها persian رو انتخاب کنید وok.سیستم رو ریستارت کنید.

Glad Boy
05-08-2011, 19:22
سلام
باید از نرم افزارهای تبدیل پی دی اف به ورد استفاده کنید که معمولاً زبان فارسی رو ساپورت نمی کنن !!!
ولی بینشون فکر می کنم اینا بهترن

e-PDF To Text Converter
Pdf grabber

فکر نمی کنم مشکل از نرم افزار باشه ! من همین آکروبات روی سیستمم نصبه و حتی واسه کپی کردن متن های دیگه
مشکلی نداشتم و خیلی راحت کپی می شدن ! ولی این یکی فایله مثل اینکه اونی که درستش میکرده یه کاری کرده
که نشه اونو کپی کرد !
این نرم افزار e-PDF To Text Converter هم امتحان کردم و اصلا هیچ خروجی متنی نتونستم ازش بگیرم !
راه حل دیگه ای نیست که بشه این متن رو کپی کرد !؟

PersianSharing
05-08-2011, 20:19
سلام
این کار رو کردید ببینید فرقی می کنه یا نه؟
برید به control panel,تو قسمت clock,language
اونجا change dispy language رو انتخاب کنید تو تب adminstertrative رو change system location
کلیک کنید وتوlocal system location بین گزینه ها persian رو انتخاب کنید وok.سیستم رو ریستارت کنید.

سلام
نه فرقی نکرد

Darya-eng
05-08-2011, 21:34
سلام دوستان

من همیشه انلاین اینکارو انجام میدم اگر مایلید اینم امتحان کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Dew Drop
05-08-2011, 23:22
فکر نمی کنم مشکل از نرم افزار باشه ! من همین آکروبات روی سیستمم نصبه و حتی واسه کپی کردن متن های دیگه
مشکلی نداشتم و خیلی راحت کپی می شدن ! ولی این یکی فایله مثل اینکه اونی که درستش میکرده یه کاری کرده
که نشه اونو کپی کرد !
این نرم افزار e-PDF To Text Converter هم امتحان کردم و اصلا هیچ خروجی متنی نتونستم ازش بگیرم !
راه حل دیگه ای نیست که بشه این متن رو کپی کرد !؟

اگه pdf تون قفله از نرم افزار Advanced PDF Password Recovery استفاده کنید تا قفلش رو برداره

nelahe
06-08-2011, 10:58
اگه pdf تون قفله از نرم افزار Advanced PDF Password Recovery استفاده کنید تا قفلش رو برداره

سلام
قفلی که روی pdf می گذارند فقط پرینت رو غیرفعال می کنه یا مزیت دیگری هم داره

این برنامه که معرفی کردید قفل مربوط به پرینت رو هم بر می داره

nelahe
06-08-2011, 11:24
میگم من این سوال را چندین بار پرسیدم

چطور باید شماره صفحات را به صورت حروف زد

یک، دو، سه ، ...........

ila
06-08-2011, 11:39
گزینه Auto fit to Window توی سربرگ Layout در مورد جدول ها یعنی چی...یعنی چه جوری با پنجره فیت میکنه..میشه مثال بزندید؟..ممنون

mdskr
06-08-2011, 11:55
سلام
تو وورد 2010 در فهرست بندی قسمتی رو که heading4 و بالاتر میزنم تو فهرست وارد نمی شه. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

fery_fm
06-08-2011, 13:58
سلام . دوستان چرا کسی جواب منو نمی ده؟:45:
برای ایجاد فهرست جداول در ورد 2007 یا 2003 مشکلی دارم. من اول برای کل مطلبم فهرست مطالب درست کردم. حالا که می خوام فهرست جدول درست کنم، تو caption که یک می زنم و اعداد دیگه رو پاک می کنم، پیغام میده که فهرست رو جایگزین کنه! چرا؟چطوری میشه فهرست ایجاد کرد و جایگزین نشه؟
خواهش می کنم اگه کسی می دونه بگه، همین طور برای ایجاد فهرست پیوست هم همین مشکل رو دارم.

Glad Boy
06-08-2011, 14:37

روش قفل نداره ! باز میشه و من می تونم ببینم ولی نمیشه اونو کپی کرد ! از این نرم افزار هم استفاده کردم و بهم
جواب داد که این فایل قفل نیست و کاری برام نکرد !

من همیشه انلاین اینکارو انجام میدم اگر مایلید اینم امتحان کنید

این سایت هم امتحان کردم ! متاسفانه فایلی که بهم تحویل داد متون فارسیش خرچنگ قورباغه بود ولی متون انگلیسی
و عکس ها رو توی فایل ورد آورده بود که بدون متون فارسیش به درد من نمی خورد !

فکر نکنم هیچ راهی باشه تا بشه این ها رو کپی کرد ! :41:

Dew Drop
06-08-2011, 17:29
متاسفانه فایلی که بهم تحویل داد متون فارسیش خرچنگ قورباغه بود
به نظرم که قفل باشه

تو صفحه قبل هم گفتم تبدیل PDF فارسی به ورد سخته و با نرم افزارهای تبدیل امکانپذیر نیست و نرم افزارهایی که برای این موارد استفاده میشن زبان فارسی رو ساپورت نمی کنن,برای همین نمی تونید ...
به قفل و پسورد و اینام ارتباطی نداره!!!

MIG
07-08-2011, 09:47
با سلام،
من فصل های پایان نامه ام رو جدا جدا نوشتم حالا که می خوام همه فصلا رو کنار هم بزارم واسه اولین فصل مشکلی نداره اما از اون به بعد فونت و همه چی رو به هم می ریزه. به نظرتون چیکار کنم؟ :(

Darya-eng
07-08-2011, 12:00
روش قفل نداره ! باز میشه و من می تونم ببینم ولی نمیشه اونو کپی کرد ! از این نرم افزار هم استفاده کردم و بهم
جواب داد که این فایل قفل نیست و کاری برام نکرد !

این سایت هم امتحان کردم ! متاسفانه فایلی که بهم تحویل داد متون فارسیش خرچنگ قورباغه بود ولی متون انگلیسی
و عکس ها رو توی فایل ورد آورده بود که بدون متون فارسیش به درد من نمی خورد !

فکر نکنم هیچ راهی باشه تا بشه این ها رو کپی کرد ! :41:
فکر کنم اگر پی دی افو اینجا بذارید تا ما هم ببینیم بهتر بتونیم کمکتون کنیم

با سلام،
من فصل های پایان نامه ام رو جدا جدا نوشتم حالا که می خوام همه فصلا رو کنار هم بزارم واسه اولین فصل مشکلی نداره اما از اون به بعد فونت و همه چی رو به هم می ریزه. به نظرتون چیکار کنم؟ :(
نکنه تنظیمات صفحه اول رو برای تمام صفحات اون فایل setکردید؟!!!:13:
سئوالتون مبهمه اگر چپ به راست (یاراست به چپ)-فونت وازاین قبیل موارد بهم میریزه به سادگی حل میشه اخه چیش بهم میریزه؟

MIG
07-08-2011, 16:21
ببینید من با ctrl+d فونت و سایز فارسی و انگلیسی رو برای همه صفحات تمام فایل ها ست کردم، همینوطر راست به چپ، justify و فاصله بین خط ها.
فصل های پایان نامه باید پست سر هم باشه، اما موقعی که مثلا می خوام فصل دوم رو به انتهای فصل اول اضافه کنم فونت وسایز و فاصله بین خطوطش به هم می ریزه. حتی یه صفحه یه صفحه ام اینکار و انجام دادم. اما مثلا اگر اون مطالب یه صفحه از فصل دوم بوده اینجا میشه یه صفحه و دو سه خط . اگر بخوام دوباره همه رو از اول تنظیم کنم خیلی وقت میگیره. 120-130 صفحه است تازه مثل فایل اصلی هم نمیشه.

H.Operator
08-08-2011, 00:43
سلامـــــــ
با عرض خسته نباشید خدمت اعضایـــــ محترم

شرح مشکل :
من ویندوزم رو تازه نصب کردم 7 64 بیت هست و ورد 2010 سرویس پک 1 رو نصبــــ کردم و کرکش هم کردم حالا هر چی می کنم وقتی می خوام پرینت بگیرم تصویر تو پیش نمایش مثل شکل 1 هست و پرینت رو که میگیرم تو برگه میشه مثل شکل 2 و page borderــش میریزه به هم.
لطفآ راهنماییم کنید....
با سپاس پیشاپیش:11:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

morteza2487
08-08-2011, 11:11
سلام دوستان منم همین مشکل رو دارم
یعنی وقتی برای یه صفحه حاشیه تنظیم میکنم توی پیش نمایش پرینت دقیق نشون میده ولی توی پرینت ،حاشیه جابجا میشه ( البته متنها درست سرجای خودشون پرینت میشن )
اگر کسی از دوتان راهنمایی بکنه ممنون میشم
یا علی

H.Operator
08-08-2011, 15:00
سلامـــــــ
با عرض خسته نباشید خدمت اعضایـــــ محترم

شرح مشکل :
من ویندوزم رو تازه نصب کردم 7 64 بیت هست و ورد 2010 سرویس پک 1 رو نصبــــ کردم و کرکش هم کردم حالا هر چی می کنم وقتی می خوام پرینت بگیرم تصویر تو پیش نمایش مثل شکل 1 هست و پرینت رو که میگیرم تو برگه میشه مثل شکل 2 و page borderــش میریزه به هم.
لطفآ راهنماییم کنید....
با سپاس پیشاپیش:11:

سلامـــــــ
دوستان مشکل حلــــ شد از تنظیمات خود پرینتر بود که اینجور می شد
به control panel برید و اینجور پرینتر رو تنظیم کنید :

البته این تنظیمات واسه پرینتر HP 1006 بودش واسه برند های دیگه ممکنه متفاوت تر باشه:46:
با تشکر
حسین
:40:

Dew Drop
08-08-2011, 22:10
با سلام،

سلام
اصلاً متوجه سوالتون نمیشم!!! اینکه فصلها تو فایلهای جدا هستن؟یا چیز دیگه ای منظورتونه؟!
اگه براتون ممکنه دو صفحه یا فصل رو بزارید اینجا,تا من یا دوستان دیگه ببیینم مشکلتون چیه...

MIG
09-08-2011, 08:22
ببخشید مثل اینکه خیلی گنگ نوشتم.

خوب من در شروع کار تعداد صفحات و مطالب هر کدوم از فصل های پایان نامه ام معلوم نبود و اگه همه مطالب رو پشت سرهم تو یه فایل ورد می نوشتم شکل ها و نمودارهای صفحات پایین تر به هم می ریخت، واسه همین برای هر فصل یه فایل ورد جدا باز کردlم. حالا که می خوام فهرست بسازم باید همه مطالب رو تو یه فایل، یکجا داشته باشم، ولی موقعی که مثلا می خوام فصل 2 و به انتهای فصل1 اضافه کنم، مطالب فصل 2 به می ریزه، فونت عوض میشه، فاصله بین خطوط و....

حالا چیکار کنم؟؟
اینم لینک مربوط به دو فصل خلاصه شده از پایان نامه

comp
09-08-2011, 12:05
سلام

برای تنظیم فاصله عرضی پاراگراف ها در ورد 2007 چه باید کرد؟ در حالت عادی وقتی اینتر می زنم فاصله زیادی بین دو پاراگراف ایجاد می شه که می خوام این فاصله کم بشه.

با تشکر

Dew Drop
09-08-2011, 13:11
ببخشید مثل اینکه خیلی گنگ نوشتم.

خوب من در شروع کار تعداد صفحات و مطالب هر کدوم از فصل های پایان نامه ام معلوم نبود و اگه همه مطالب رو پشت سرهم تو یه فایل ورد می نوشتم شکل ها و نمودارهای صفحات پایین تر به هم می ریخت، واسه همین برای هر فصل یه فایل ورد جدا باز کردlم. حالا که می خوام فهرست بسازم باید همه مطالب رو تو یه فایل، یکجا داشته باشم، ولی موقعی که مثلا می خوام فصل 2 و به انتهای فصل1 اضافه کنم، مطالب فصل 2 به می ریزه، فونت عوض میشه، فاصله بین خطوط و....

حالا چیکار کنم؟؟
اینم لینک مربوط به دو فصل خلاصه شده از پایان نامه

همونطور که خودتون گفتین تنظمات به هم میریزه ... حتی من نرم افزار ورد مرج رو دارم که با اونم خراب میشد
ولی با این روشی که انجام دادم تغییری نمی کنه
فایل دوم رو باز کنید,برید به Insert>object>Text from file و فایل اول رو انتخاب کنید.
البته کرسر ماوس رو بزارید اول صفحه ... نمی دونم با این روش می تونید انجامش بدید یا نه؟
من این فایلها رو دو 3 بار ادغام کردم و مشکلی نداشت
اینم لینک فایل ادغام شده

Dew Drop
09-08-2011, 13:19
سلام

برای تنظیم فاصله عرضی پاراگراف ها در ورد 2007 چه باید کرد؟ در حالت عادی وقتی اینتر می زنم فاصله زیادی بین دو پاراگراف ایجاد می شه که می خوام این فاصله کم بشه.

با تشکر

سلام

nelahe
11-08-2011, 12:11
میگم من این سوال را چندین بار پرسیدم

چطور باید شماره صفحات را به صورت حروف زد

یک، دو، سه ، ...........

سلام این رو جواب می دهید

سوال جدید

1- چطور اون مصوت را بزنیم

2- چطور اون الف های کوچک را که بالای کلمات لاتین هست رو بگذارم بالای حرف چون دقیق بالای حرف است

mehdisatss
11-08-2011, 22:32
سلام دوستان. من میخواستم بدونم چطوری میشه یه فایل متن فارسی با فرمت درست یعنی بدون به هم ریختگی کلمات و جملات مرتب از راست به چپ هم باشه و با پسوند TXT توی ورد سیو کرد. آخه من یه متن فارسی منظم رو که با فرمت UTF-8 تو ورد بصورت plain text سیو میکنم ولی با هر بر نامه دیگه ای بازش میکنم . مثلا نوت پد . دوباره همش چپ به راست و چپ چین میشه و به هم میریزه. حتما هم میخوام فرمتش TXT ذخیرش کنم چکار باید بکنم . تو ورد خوب نشون میده بقیه جاها به هم ریخته میشه دوباره. مرسی

MichaelQwerty
12-08-2011, 06:38
سلام دوستان
می خواستم بدونم چطور میشه وقتی word باز میشه همیشه فرمت نمایش right to left باشه ؟
با تشکر

MIG
12-08-2011, 09:24
سلام
من برای فصول پایان نامه ام هدر گذاشتم، هر فصلی باید هدر خاص خودشو داشته باشه در حالیکه همه هدر فصل اول رو بالای صفحه هاشون دارن. چطور برای صفحات هر فصل هدرشون با هم تفاوت داشته باشه؟

Darya-eng
12-08-2011, 20:06
سلام
من برای فصول پایان نامه ام هدر گذاشتم، هر فصلی باید هدر خاص خودشو داشته باشه در حالیکه همه هدر فصل اول رو بالای صفحه هاشون دارن. چطور برای صفحات هر فصل هدرشون با هم تفاوت داشته باشه؟
اینو بخونید

سلام این رو جواب می دهید

سوال جدید

1- چطور اون مصوت را بزنیم

2- چطور اون الف های کوچک را که بالای کلمات لاتین هست رو بگذارم بالای حرف چون دقیق بالای حرف است

یعنی اگر این علامت رو مثل توان روی حروف بذاریدمشکل حل میشه؟:13:

Darya-eng
12-08-2011, 20:19
سلام دوستان
می خواستم بدونم چطور میشه وقتی word باز میشه همیشه فرمت نمایش right to left باشه ؟
با تشکر

Office bottun>>Word Option>>Show document content>>Document Veiw>>Righ to left

am2
12-08-2011, 23:43
سلام من یک مشکلی رو دارم خیلی بده...یه سری هم اینجا پرسیدم جوابم رو چندتا از بچه ها دادن ولی هنوز مشکل دارم
من فایلی رو ک باسیتم خودم office 2010 هست مینویسم فارسی هم هست میرم روی یه سیستم دیگه 2007 یا 2010 باشه فرقی نداره هردوشون فاصله ها رو نمیزنه و حروف همه به هم چسبیدن..گزینه ذخیره فونتهام توی تنظمیات میزنم..ولی بی نتیجست..فونتی که استفاده میکنم هم روی دوتا ویندوز دیگه که افیس 2007 و 2010 هستن نصب کردم و فونت b lotus هست ولی فرقی نمیکنه و باز به هم میچسبن..مثلا میشه
اینیکتستاستبرایخواندنانکل یککنید
دی:

mohsen29
12-08-2011, 23:52
با سلام
من در word 2010 را فعلا توضیح می دم.

در زبانه home،به گروه Paragraph رفته و روی فلش سمت راستِ پایین کلیک کنید.

در کادر گفتگوی باز شده،به زبانه Indent and Spacing رفته و روبروی گزینه Direction

Right to left را برگزینید.
و سپس روی دکمه Set As Default کلیک کنید.
در صورت این کار یک کادر سوال باز می شود که در گزینه اول از شما می پرسد که فقط در همین سند این کار اعمال شود و در گزینه دوم روی همه سندها اعمال می شود یا همان پیش فرض روی همه سندها.گزینه دوم را انتخاب کنید و Ok را بزنید.

nelahe
13-08-2011, 08:36
اینو بخونید

یعنی اگر این علامت رو مثل توان روی حروف بذاریدمشکل حل میشه؟:13:

دقیقاً باید بالای حرف باشه

می دونید حالا کلاً لازم دارم که فونتیک یا همون تلفظ کلمات انگلیسی را تایپ کنم نمی دونم چکار باید کرد

silhouette
13-08-2011, 20:44
3تا سوال دارم
1- چطوری میتونم برای 2صفحه ورد سر برگ header بذارم بطوریکه صفحه اول یه چیز باشه صفحه دوم یه چیز دیگه
2-چطور میتونم فهرستها رو در ورد به صفحاتش لینک کنم یعنه روی یکی از عناوین فهرست کع کلیک میکنم منو ببره به همون صفحه ای که متنش هست
3-چطور میتونم پاورقی درست کنم مثلا به یه کلمه شماره 1 اختصاص بدم بعد توضیحاتش رو در پاوورقی بیارم و اینکه وقتی موس رو روی اون کلمه میذارم متن پاورقی رو برام نشون بده مثل یه tooltip یا یه همچین چیزی

باتشکر:x

MichaelQwerty
14-08-2011, 05:07
Office bottun>>Word Option>>Show document content>>Document Veiw>>Righ to left

سلام
این مسیری که نوشتی کجا هست بیشتر میشه توضیح بدین؟؟؟
این مربوط میشه به word 2003 ؟؟؟
باتشکر

Netw0rks
14-08-2011, 10:25
سلام
این مسیری که نوشتی کجا هست بیشتر میشه توضیح بدین؟؟؟
این مربوط میشه به word 2003 ؟؟؟
باتشکر

Office bottun که میشه این قسمت :

مسیر کاملترش هم میشه این :

Office bottun>>Word Option>>Advanced>>Show document content>>Document Veiw>>Righ to left

مسیری که ایشون نوشتن مربوط به 2007 هست !

Dew Drop
14-08-2011, 12:48
3تا سوال دارم
1- چطوری میتونم برای 2صفحه ورد سر برگ header بذارم بطوریکه صفحه اول یه چیز باشه صفحه دوم یه چیز دیگه
2-چطور میتونم فهرستها رو در ورد به صفحاتش لینک کنم یعنه روی یکی از عناوین فهرست کع کلیک میکنم منو ببره به همون صفحه ای که متنش هست
3-چطور میتونم پاورقی درست کنم مثلا به یه کلمه شماره 1 اختصاص بدم بعد توضیحاتش رو در پاوورقی بیارم و اینکه وقتی موس رو روی اون کلمه میذارم متن پاورقی رو برام نشون بده مثل یه tooltip یا یه همچین چیزی

باتشکر:x

1-ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
البته مراحل همونه,فقط به جای شماره صفحه از هدر استفاده کنید.

2-آموزش فهرست نويسي در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3-برید به تب references و Insert footnote

aref10
15-08-2011, 09:04
سلام
ببخشید آخرین ورژن آفیس برای xp چه ورژنی هست؟

Ship Storm
15-08-2011, 10:37
سلام
ببخشید آخرین ورژن آفیس برای xp چه ورژنی هست؟

ورژن 2010 روی ویندوز xp sp3 قابل نصب هست

sarabanou
15-08-2011, 13:42
سلام.چه طوری می تونم در word پاورقی بزنم؟عددی که بصورت توان بالای کلمه قرار می گیره چه shortcuti داره؟معمولاً اندازه فونت برای پاورقی چه انداره می باشد؟
ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان.

MIG
15-08-2011, 18:22
سلام.چه طوری می تونم در word پاورقی بزنم؟عددی که بصورت توان بالای کلمه قرار می گیره چه shortcuti داره؟معمولاً اندازه فونت برای پاورقی چه انداره می باشد؟
ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان.
سلام، برای پاورقی از alt+ctrl+f استفاده میشه. عدد مربوط به اون به صورت خودکار ایجاد میشه. اندازه معمول هم 10 هست.

fattahimehdi
15-08-2011, 22:12
سلام
من دارم پایان نامه می نویسم باید منبع هر نوشته توی [] بزارم و آخر پایان نامه بنویسم اسم منبع رو بنویسم میخوام اگه شماره منبع تغییر کرد شماره ای که جلوی نوشتم گذاشتم هم تغییر کنه ! یعنی اگه شماره منبع مثلا از 3 شد 7 دیگه نیازی نباشه برگردم توی متن پایان نامه هم اونو اصلاح کنم آیا همچین چیزی امکان داره باتشکر از شما:20:

mohsen29
15-08-2011, 23:26
سلام
بله امکان داره.فکر می کنم منظورتون فهرست مطالب باشه.
در آفیس 2010 باید اول به زبانه References بری و بعد از گروه Table of contents،گزینه table of contents را انتخاب کنی.

از منوی بازشده می توانی هم فهرست مطالب پیش فرض انتخاب کنی و هم گزینه Insert Table of Contents را انتخاب کنی.اگر insert را انتخاب کنی،تنظیمات باز می شه که درباره هر کدوم ابهام داری بگو تا توضیح بدم.
در آخر اگر خواستی فهرست مطالب را حذف کنی، Table of Content رو باز کن و گزینه Remove Table of Contents رو بزن.

fattahimehdi
15-08-2011, 23:51
ممنون از جوابی که دادی اما منظور من به این شکله
" این الگوریتم بر دو مفهوم اساسی استوار است[2] :
الف ) عموما تصاویر معمولی یک طیف پایین گذر داردند و زمانی که تبدیل موجک بر روی اینگونه تصاویر اعمال می شود، انرژی موجود در "

بعد آخر پایان نامه که منابع هست به این صورت
[1] Balaji Vasan Srinivasan: Image Compression Using Embedded Zero-tree Wavelet Coding (EZW) [1] 2005

[2] [2]J.M. Shapiro, “Embedded image coding using zerotrees of wavelet coefficients,” IEEE Trans. Signal Process, 41, , pp, 3445–3462.. 1993

[3]A. Pearlman, “A new, fast and efficient image codec based on set partitioning in hierarchical trees,” IEEE Trans. Circuits Syst. Video Technology, vol. 6, , pp, 243–250. 1996

اگه من شماره 2 رو با 3 عوض کردم خودش توی متن او 2 رو بکنه 3

nelahe
16-08-2011, 09:59
سلام می گم میشه برای پاورقی

عددی که بالای حرف در خود متن قرار می گیرد

یا عددی که در پایین صفحه در قسمت پاورقی قرار می گیرد

هر دو یا یکی از این ها داخل یک پرانتز باشد

راهش چیه

mohsen29
16-08-2011, 15:07
سلام fattahimedi
به این کار میگن پاورقی
حالا باید برای ایجاد پاورقی این کار رو انجام بدی.

Word 2003:
اول کنار کلمه ای که میخوای پاورقی براش بزاری کلیک کن و بعد کارهای زیر رو انجام بده.
در منوی Insert گزینه References را انتخاب کن و عبارت Footnote را کلیک کن.حالا در پنجره باز شده Footnote به معنی پاورقی است که توضیحاتی که درباره یک کلمه می خواهیم بدهیم در انتهای صفحه قرار می دهد.

Endnote: توضیحات کلمه را در آخر سند می آورد.

Convert: این دو حالت را جابجا می کند.

Number format: قالب بندی شماره گذاری را معین می کند.

Custom Mark: اگر بخواهیم بجای شماره گذاری از علائم استفاده کنیم، از این گزینه کمک می گیریم (در صورت استفاده کردن از این گزینه باید دکمه روبروش Symbol رو بزنی.

Start at: معین می کند که شماره گذاری از چه عددی شروع شود.نکته: بستگی به Number format دارد اگر این گزینه را حرف انگلیسی انتخاب کرده باشی،باید انتخاب کنی که از چه حرفی شروع بشه.

Numbering: سه حالت دارد که به شرح زیر است:

Continuous: یعنی شماره گذاری پاورقی در صفحه بعد ادامه صفحه قبل باشد.
Restart each section: شماره گذاری پاورقی در هر بخش دوباره از ابتدا شروع شود.
Restart each page: شماره گذاری پاورقی در هر صفحه دوباره از ابتدا شروع شود.

Apply change: اگر بخش در فایل داشته باشیم دو حالت دارد:
This section: تغییرات در همین بخش اعمال شود.
Whole document: تغییرات در کل سند اعمال شود.در نهایت کلمه مورد نظر را که می خواهیم پاورقی داشته باشد را انتخاب می کنیم و در این پنجره تغییرات لازم را می دهیم و گزینه Insert را کلیک می کنیم.

تو پست بعدی در Word 2010 توضیح می دم.

mohsen29
16-08-2011, 15:38
سلام
میتونی پاورقی در ورد 2010 هم اضافه کنی.

Word 2010:

زبانه References را انتخاب کن و سپس از گروههای موجود در این زبانه،به زبانه Footnote برو.

حالا توضیحاتی در مورد گروه Footnote

Insert Footnote: توضیحات کلمه را در آخر صفحه می آورد.

Insert Endnote: توضیحات کلمه را در آخر سند می آورد.

Next Footnote: برای حرکت میان Footnote وEndnote است.

Show Notes: با این گزینه می تونی کنار هر کلمه ای که براش پاورقی گذاشتی کلیک کنی و بعد Show Note را بزنی و میتونی توضیحاتی که براش گذاشتی رو ببینی.

نکته آخر:

در گوشه سمت راست پایین یه فلش روبروی Footnotes هست که اگه اونو کلیک کنی میتونی پاورقی ها رو تنظیم کنی.

nelahe
16-08-2011, 16:13
یک خانه جدول دارم به عرض x و طول y

می خواهم این خانه را به دو یا سه یا چند خانه از طریق ستون یا ردیف تقسیم کنم

و می خواهم طول و عرض خانه اولیه حفظ شود یعنی به صورت خودکار این طول بین مثلاً ردیف یا سه ستون تقسیم شود

چطور امکانش هست

---------- Post added at 06:13 PM ---------- Previous post was at 06:11 PM ----------

من خیلی به لاتین اسم های فارسی و همینطور لاتین و هم فینگلیش اسم کشورها احتیاج دارم چکار باید کرد

مثلاً اسم امیرحسین حروف دقیقش به لاتین چی می شه

یا کشور ترکیه اسمش به لاتین و همینطور به فینگلیش چی می شه

Dew Drop
17-08-2011, 05:02
سلام دوستان
با تشکر

سلام
من 2003 ندارم ولی در کل روشش اینه ... و امیدوارم برای 2003 هم جواب بده.
تو RUN یک نقطه بنویسید و Enter رو بزنید.(تیک Show hidden files رو هم بزنید)
تو صفحه ای که باز میشه این مسیر رو برید (البته تو سون مسیرش کمی متفاوته)
Application data>Microsoft>Templates
رو فایل Normal کلیک راست کنید و Open رو بزنید و Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید تا راست چین شه.
و بعد ورد رو ببندید.با این کار دفعات بعدی که ورد رو باز می کنید باید به صورت Right to left نشون داده بشه.

ila
17-08-2011, 22:16
1- چرا توی بعضی جداول ارتفاع اخرین خونه رو اصلا نمیشه کم کرد با اینکه کلی فضای خالی داره..
2-گزینه Auto fit to Window توی سربرگ Layout در مورد جدول ها یعنی چی...یعنی چه جوری با پنجره فیت میکنه..میشه مثال بزندید؟..ممنون

Darya-eng
18-08-2011, 00:13
1- چرا توی بعضی جداول ارتفاع اخرین خونه رو اصلا نمیشه کم کرد با اینکه کلی فضای خالی داره..
2-گزینه Auto fit to Window توی سربرگ Layout در مورد جدول ها یعنی چی...یعنی چه جوری با پنجره فیت میکنه..میشه مثال بزندید؟..ممنون

اگر بخواهیم ارتفاع و پهنای خونه ای رو تغییر بدیم اول اون سلول یاجدولو انتخاب میکنیم از سربرگLayoutمیتونید هرعددی دوست دارید وارد کنید

2)یعنی نوشته اون سلول هرچقدر طولانی بشه عرض پنجره زیاد میشه ولی اصلا اینتر نمیخوره بره خط بعد
یعنی نوشته در داخل اون سلول فیت میشه

landscape
19-08-2011, 11:09
سلام به دوستان

من ميخوام وسط يك متن چند بيت شعر بذارم، قبلا اينكه چطوري بايد بيت رو درست نوشت تو همين تاپيك بحث شده و اون روشو بلدم كه شيفت اينتر ميكنيم و دو ستونه...

ولي الان مشكلي كه هست اينه كه وسط متن (متن يه ستونه س) ميخوام اينكارو بكنم همه چي ميريزه بهم، توي يه صفحه ي ديگه هم كه شعره رو درست ميكنم و كپي پيست ميكنم بازم مشكل سازه

لطفا اگه راه حلي داريد براي نوشتن شعر در وسط متن خيلي ممنون ميشم

MIG
19-08-2011, 16:22
با سلام،
من موقعی که برای داکیومنت فهرست مطالب می نویسم مطالب می ریزه به هم و شماره صفحات هم اشتباه میشه چیکار کنم.

Ghaioom
20-08-2011, 09:48
سلام
چطوری میتونم یه جدول رو از بالای صفحه شروع کنم تا پایین کشیده بشه؟ آخر آخرش. کل برگه a4 رو پر کنه از هر چهار طرف

alis63
20-08-2011, 14:49
سلام
وقتی اندازه صفحه رو روی آ 4 تنظیم میکنم.هر کادری رو که انتخاب میکنم موقع چاپ یه طرف کادر چاپ نمیشه البته با انواع تنظیمات حاشیه امتحان کردم نشد.البته موقعی که اندازه صفحه رو تغییر میدم (مثلا لیتیر) درست میشه مشکل کار کجاست؟
ممنون.

Darya-eng
20-08-2011, 23:45
سلام به دوستان

من ميخوام وسط يك متن چند بيت شعر بذارم، قبلا اينكه چطوري بايد بيت رو درست نوشت تو همين تاپيك بحث شده و اون روشو بلدم كه شيفت اينتر ميكنيم و دو ستونه...

ولي الان مشكلي كه هست اينه كه وسط متن (متن يه ستونه س) ميخوام اينكارو بكنم همه چي ميريزه بهم، توي يه صفحه ي ديگه هم كه شعره رو درست ميكنم و كپي پيست ميكنم بازم مشكل سازه

شما میتونید با تب مصرع های بیت هاتونو از هم جدا کنید
برای این کار روی نوشته مصرع اول راست کیلیک کنید گزینه Paragraphرو اننتخاب کنید ودکمه Tab(سمت چپ پایین)رو بزنید
قسمتTab stop optionعددی رو که میخواهید مصرع دوم از اون شروع بشه رو وارد می کنید(از خطکش بالای صفحه کمک بگیرید) بعدSetوبعدOK
حالا کیلید Tabرو از کیبرد بزنید ومصرع دوم رو تایپ کنید

MIG
22-08-2011, 15:35
من فصل هاي پايان نامه رو نوشتم حالا مي خواهم براي هر فصل هدر جداگانه بزارم يعني هر فصل هدر خاص خودشو داشته باشه اما هدري كه براي يكي از فصل ها ميزارم تو همه فصل هاي ديگه هم تكرار ميشه. چيكار كنم:(((

به این لینک رفتم اما برای صفحه های زوج فرد گفته.

saeedss
22-08-2011, 17:51
نمیدونم جای این سوال اینجاست یا نه اما گشتم جایی دیگه پیدا نکردم
من میخام یه فایل pdf رو به ورد تبدیل کنم و ویرایشش کنم.یه pdf فارسی هست
با چه برنامه ای این فایل رو تبدیل کنم که نوشته ها قاطی پاتی نیاد؟
قبلا با یکی دو برنامه تبدیل کرده بودم اما نوشته ها قاطی میومد.

Dew Drop
22-08-2011, 23:35
من فصل هاي پايان نامه رو نوشتم حالا مي خواهم براي هر فصل هدر جداگانه بزارم يعني هر فصل هدر خاص خودشو داشته باشه اما هدري كه براي يكي از فصل ها ميزارم تو همه فصل هاي ديگه هم تكرار ميشه. چيكار كنم:(((

به این لینک رفتم اما برای صفحه های زوج فرد گفته.

تو همین تاپیک بارها در موردش سوال شده ...
باید سکشن ایجاد کنید.تو این پست آموزشش داده شده.فقط به جای شماره صفحه از هدر استفاده کنید.

Dew Drop
22-08-2011, 23:45
نمیدونم جای این سوال اینجاست یا نه اما گشتم جایی دیگه پیدا نکردم
من میخام یه فایل pdf رو به ورد تبدیل کنم و ویرایشش کنم.یه pdf فارسی هست
با چه برنامه ای این فایل رو تبدیل کنم که نوشته ها قاطی پاتی نیاد؟
قبلا با یکی دو برنامه تبدیل کرده بودم اما نوشته ها قاطی میومد.

کلیه بحث ها ، مشکلات و اموزش های مرتبط با فایلهای pdf و نرم افزارهای ان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معمولاً این نرم افزارها فارسی رو ساپورت نمی کنن و برای همین تبدیلشون با این نرم افزارها کمی سخت و شاید غیر ممکنه !!!
بینشون میشه گفت بهترینها اینا هستن,می تونید امتحان کتید.

e-PDF To Text Converter
Pdf grabber

---------- Post added at 12:45 AM ---------- Previous post was at 12:42 AM ----------

سلام
وقتی اندازه صفحه رو روی آ 4 تنظیم میکنم.هر کادری رو که انتخاب میکنم موقع چاپ یه طرف کادر چاپ نمیشه البته با انواع تنظیمات حاشیه امتحان کردم نشد.البته موقعی که اندازه صفحه رو تغییر میدم (مثلا لیتیر) درست میشه مشکل کار کجاست؟
ممنون.

سلام

اینو ببینید.

MIG
23-08-2011, 17:13
نمی دونم این خطا چرا همش ظاهر میشه. اعصاب خورد کنه. لطفا راهنمایم کیند.
یه مشکل دیگه اینکه من چند تا جدول دارم که یه ستون اون فارسی با فونت نازنین و یه ستون انگلیسی با فونت تایم هست هر بار که یان خطا میاد و ریکاور میشه این جدول ها فونتشون به تایم تغییر میکنه

MIG
23-08-2011, 17:19
نمی دونم چرا عکسو نشون نمیده این لینکه مربوط به عکس خطای پست بالاست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hossein Adeli
23-08-2011, 17:46
سلام
یه مشکل برام پیش اومده وقتی تو WORD2007 شرکت یه تکست باکس اضافه میکنم و پرینت پریویو رو میزنم اون تکست باکسه دیده نمیشه اما وقتی همون کار رو تو کامپیوتر خونه میکنم درست نشون میده حالا به نظرتون ورد شرکت چه مشکلی براش پیش اومده و چطوری میشه درستش کرد؟ راستی چون نشون نمیده پرینت هم نمیکنه اما وقتی با فرمت HTML ذخیرش میکنم تو براوزر دیده میشه و پرینت هم میگیره!!!

Netw0rks
24-08-2011, 10:59
نمی دونم چرا عکسو نشون نمیده این لینکه مربوط به عکس خطای پست بالاست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لینک مشکل داره !

عکستون رو اینجا آپ کنید :

dooste.man83
24-08-2011, 11:17
سلام به همه دوستان عزیز
یک مشکل بسیار بسیار فوری دارم ممنون میشم کمکم کنید
می خوام یک جدول عرضی ( افقی ) بکشم منظورم اینه که برای دیدن متن داخلش باید صفحه کاغذ رو 90 درجه بچرخونید امیدوارم منظورم رو رسونده باشم اما تو word 2007 هر کاری میکنم فقط جدول رو عمودی میکشه و نیمیتونم مثلا کاری کنم که صفحه یا جدول 90 درجه بچرخه تا بتونم جدولم رو درست کنم... یک جا خوندم باید حتما از اکسل استفاده بشه !!! درسته ؟ من اصلا کار با اکسل رو بلد نیستم باید چیکار کنم ؟ تو همین word نمیشه؟
آموزش ساده واسه رسم جدول تو اکسل هم دارید ممنون میشم بدید فقط خیلی ساده و مبتدی باشه چو تا حالا تو محیط اکسل هم نرفتم !!1 ممنون دوستان عزیز

Dew Drop
24-08-2011, 11:32
سلام
یه مشکل برام پیش اومده وقتی تو WORD2007 شرکت یه تکست باکس اضافه میکنم و پرینت پریویو رو میزنم اون تکست باکسه دیده نمیشه اما وقتی همون کار رو تو کامپیوتر خونه میکنم درست نشون میده حالا به نظرتون ورد شرکت چه مشکلی براش پیش اومده و چطوری میشه درستش کرد؟ راستی چون نشون نمیده پرینت هم نمیکنه اما وقتی با فرمت HTML ذخیرش میکنم تو براوزر دیده میشه و پرینت هم میگیره!!!

سلام
برید به word option>Display تو قسمت Printing Option تیک گزینه
Print Drawing Created in word رو بزنید.

Dew Drop
24-08-2011, 12:05
سلام به همه دوستان عزیز
یک مشکل بسیار بسیار فوری دارم ممنون میشم کمکم کنید
می خوام یک جدول عرضی ( افقی ) بکشم منظورم اینه که برای دیدن متن داخلش باید صفحه کاغذ رو 90 درجه بچرخونید امیدوارم منظورم رو رسونده باشم اما تو word 2007 هر کاری میکنم فقط جدول رو عمودی میکشه و نیمیتونم مثلا کاری کنم که صفحه یا جدول 90 درجه بچرخه تا بتونم جدولم رو درست کنم... یک جا خوندم باید حتما از اکسل استفاده بشه !!! درسته ؟ من اصلا کار با اکسل رو بلد نیستم باید چیکار کنم ؟ تو همین word نمیشه؟
آموزش ساده واسه رسم جدول تو اکسل هم دارید ممنون میشم بدید فقط خیلی ساده و مبتدی باشه چو تا حالا تو محیط اکسل هم نرفتم !!1 ممنون دوستان عزیز

سلام
تو ورد فقط با این روشها فکر کنم کاری که بخواید رو بتونید انجام بدید.
می تونید کل جدول رو انتخاب کنید و برید به تب Layout و Text Direction رو بزنید.
و یا جدول رو Cut کنید و از قسمت Paste Special با فرمت تصویر Paste کنید و در اینصورت با هر زاویه ای می تونید جدول رو بچرخونید.

Ghaioom
24-08-2011, 12:09
سلام
چطوری میتونم یه جدول رو از بالای صفحه شروع کنم تا پایین کشیده بشه؟ آخر آخرش. کل برگه a4 رو پر کنه از هر چهار طرف
مثل اینکه کسی نمیدونه؟!

mehdisatss
24-08-2011, 19:03
سلام دوستان. من میخواستم بدونم چطوری میشه یه فایل متن فارسی با فرمت درست یعنی بدون به هم ریختگی کلمات و جملات مرتب از راست به چپ هم باشه و با پسوند TXT توی ورد سیو کرد. آخه من یه متن فارسی منظم رو که با فرمت UTF-8 تو ورد بصورت plain text سیو میکنم ولی با هر بر نامه دیگه ای بازش میکنم . مثلا نوت پد . دوباره همش چپ به راست و چپ چین میشه و به هم میریزه. حتما هم میخوام فرمتش TXT ذخیرش کنم چکار باید بکنم . تو ورد خوب نشون میده بقیه جاها به هم ریخته میشه دوباره. مرسی
ببخشید دوستان متخصص این مال چند صفحه قبل بود جا موند. کسی راه حلی نداره؟ آیا امکان پذیر نیست فایل فارسی رو با فرمت تکست با ویرایش راست به چپ طوری سیو کرد که تو نوت پد هم راست چین نشون بده نه چپ چین؟؟
مرسی

mmd2009
25-08-2011, 02:06
با سلام

دوستان محترم من یک فایل وورد نوشتم الان شده دیگه یک کتاب الان میخوام هدرش رو مثل کتاب بکنم. دیدید که مثلا شماره های صفحه در صفحه های ذوج سمت راسته و در صفحه های فرد سمت چپ یا بلعکس میخوام یک همچین کاری بکنم تو تنظیماتش راهی برای این کارهست ؟

مرسی از همه.

aliy2324
25-08-2011, 09:12
سلام دوستان
اگه بخوام یه فایل pdf که شامل عکس هم هست به word تبدیل کنم چه کار باید بکنم

Whansinnig
25-08-2011, 12:19
با سلام

دوستان محترم من یک فایل وورد نوشتم الان شده دیگه یک کتاب الان میخوام هدرش رو مثل کتاب بکنم. دیدید که مثلا شماره های صفحه در صفحه های ذوج سمت راسته و در صفحه های فرد سمت چپ یا بلعکس میخوام یک همچین کاری بکنم تو تنظیماتش راهی برای این کارهست ؟

مرسی از همه.

سلام ،
با اجازه ی دوستان ...
در ورد 2007 از مسیر :
Insert>page number>bottom of page
که در این صورت شماره ها در پایین صفحه نمایش داده می شوند ، چپ یا راست چین بودن را همانجا می توانید در فرمت های پیشنهادی ملاحظه کنید.
البته می تواند بالای صفحه و یا هرجای دیگر صفحه که مدنظر دارید شماره ها را لحاظ کنید.
برای تفاوت صفحات زوج و فرد ؛ با فعال سازی header یا footer در صفحه ی فرد :
Design> different odd and even page
فعال سازی header یا footer در صفحه ی زوج:
Design>page number >bottom of page
در اینجا اگر شماره های صفحات فرد را راست چین بر گزیده اید ،این بار فرمت چپ چین را انتخاب کنید .

Whansinnig
25-08-2011, 12:25
درود گرامیان،

احتمال می دادم سوالی که می خواهم بپرسم ، تکراری باشد اما هرچه جستجو کردم ؛ موردی نیافتم .
پیشاپیش اگر تکراری است و یا سهل الوصل خواهشمندم ببخشایید وچنانچه میسر است، ممنون می شوم راهنمایی ام بدارید :

چگونه می توان یک عبارت را در متن چندین فایل ورد 2007 جستجو کرد ؟
(امکانی که در ورد 2003 بود ... اما هرچه می جویم در ورد 2007 نمی یابم )

سپاس
:11:

Dew Drop
25-08-2011, 12:57
سلام دوستان
اگه بخوام یه فایل pdf که شامل عکس هم هست به word تبدیل کنم چه کار باید بکنم

سلام
من Nitro PDF Proffesional دارم و بدون مشکل به ورد تبدیل میکنه.می تونید امتحانش کنید.

fery_fm
25-08-2011, 21:30
سلام . دوستان چرا کسی جواب منو نمی ده؟:45:
برای ایجاد فهرست جداول در ورد 2007 یا 2003 مشکلی دارم. من اول برای کل مطلبم فهرست مطالب درست کردم. حالا که می خوام فهرست جدول درست کنم، تو caption که یک می زنم و اعداد دیگه رو پاک می کنم، پیغام میده که فهرست رو جایگزین کنه! چرا؟چطوری میشه فهرست ایجاد کرد و جایگزین نشه؟
خواهش می کنم اگه کسی می دونه بگه، همین طور برای ایجاد فهرست پیوست هم همین مشکل رو دارم.

سلام
سوال قبلیمو که انگار کسی نمی دونست. حالا به یه مشکل دیگه هم برخوردم. من پایان ناممو با فونت بی. لوتوس. تایپ کردم. برای فاصله های کوچیک از ctrl + shift+2 استفاده کردم. مثلا در کلمه خانه‌ها ، فاصله بین خانه و ها رو به ترتیب گفته شده زدم ، اما الان که نگاه می کنم، هر جا که این کلمات در پایان خط افتادند، مثلا همین خانه ها، خانه ته خطه و ها اول خط بعد! نگاه که کردم دیدم فونت فاصله رو تبدیل کرده به times News و کل پایان نامم این طوری شده. کسی می تونه کمکم کنه؟

در ضمن من فاصله های کوچیک رو با ctrl + _ نزدم. چون در این صورت خانه ته خط اول می افتاد و علامت _ می اومد و ها خط بعد بود.

لطفا کمکم کنید:19:

saeid333
25-08-2011, 23:20
سلام
آقا تو ورد اگر بخوايم يه متن هميشه با فونتي كه ما ميخوايم باز شه بايد چه كار كنيم يا بهتر بپرسم وقتي ورد را باز ميكنيم فونت پيش فرضش رو ما تعيين كرده باشيم

ممنون

MichaelQwerty
26-08-2011, 05:38
سلام
من 2003 ندارم ولی در کل روشش اینه ... و امیدوارم برای 2003 هم جواب بده.
تو RUN یک نقطه بنویسید و Enter رو بزنید.(تیک Show hidden files رو هم بزنید)
تو صفحه ای که باز میشه این مسیر رو برید (البته تو سون مسیرش کمی متفاوته)
Application data>Microsoft>Templates
رو فایل Normal کلیک راست کنید و Open رو بزنید و Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید تا راست چین شه.
و بعد ورد رو ببندید.با این کار دفعات بعدی که ورد رو باز می کنید باید به صورت Right to left نشون داده بشه.

سلام بر دوستان عزیز
چند وقت پیش سوالی رو مطرح کردم و جوابی نسبتا کامل گرفتم ولی به هدف اصلی نرسیدم
هدف من از طرح این سوال این بود که وقتی نوشته ای فارسی رو که ممکنه توضیحات فارسی یک نرم افزار در اینترنت باشه رو در word کپی می کنم بعد از ذخیره به صورت right to left در بیاد ولی حتما باید یه بار select all و سپس right to left را کلیک, و بعد ذخیره کنم
احتمالا منظور منو فهمیدین
مننون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

Dew Drop
26-08-2011, 05:59
ببخشید دوستان متخصص این مال چند صفحه قبل بود جا موند. کسی راه حلی نداره؟ آیا امکان پذیر نیست فایل فارسی رو با فرمت تکست با ویرایش راست به چپ طوری سیو کرد که تو نوت پد هم راست چین نشون بده نه چپ چین؟؟
مرسی

فکر نمی کنم بشه دیفالت نوت پد رو به Right to left تغییر داد مگه اینکه هر بار تیک این قسمت رو بزنید.

---------- Post added at 06:55 AM ---------- Previous post was at 06:52 AM ----------

درود گرامیان،

احتمال می دادم سوالی که می خواهم بپرسم ، تکراری باشد اما هرچه جستجو کردم ؛ موردی نیافتم .
پیشاپیش اگر تکراری است و یا سهل الوصل خواهشمندم ببخشایید وچنانچه میسر است، ممنون می شوم راهنمایی ام بدارید :

چگونه می توان یک عبارت را در متن چندین فایل ورد 2007 جستجو کرد ؟
(امکانی که در ورد 2003 بود ... اما هرچه می جویم در ورد 2007 نمی یابم )

سپاس
:11:

سلام
اگه منظورتون Compare هست که فقط میشه دو فایل ورد رو با هم مقایسه کرد و مطالب تکراری رو پیدا کرد...
ولی برای یه فایل میشه از Ctrl + F استفاده کرد.

---------- Post added at 06:57 AM ---------- Previous post was at 06:55 AM ----------

سلام . دوستان چرا کسی جواب منو نمی ده؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای فهرست نویسی بهتره این پست رو ببینید.

---------- Post added at 06:59 AM ---------- Previous post was at 06:57 AM ----------

سلام
آقا تو ورد اگر بخوايم يه متن هميشه با فونتي كه ما ميخوايم باز شه بايد چه كار كنيم يا بهتر بپرسم وقتي ورد را باز ميكنيم فونت پيش فرضش رو ما تعيين كرده باشيم

ممنون

سلام
Ctrl + D رو بزنید و فونت مورد نظر رو انتخاب کنید و Default رو بزنید.

fery_fm
26-08-2011, 10:07
ممنونم. ولی من ایجاد فهرست مطلب رو بلدم. مشکلم اینه بعد از طی مراحل گفته شده در این پست، برای فهرست جداول، جایگزین فهرست مطلب میشه! ولی من می خوام جدا از فهرست مطالب، فهرست جداول یا پیوست داشته باشم.

fery_fm
26-08-2011, 10:22
فکر نمی کنم بشه دیفالت نوت پد رو به Right to left تغییر داد مگه اینکه هر بار تیک این قسمت رو بزنید.

---------- Post added at 06:55 AM ---------- Previous post was at 06:52 AM ----------

سلام
اگه منظورتون Compare هست که فقط میشه دو فایل ورد رو با هم مقایسه کرد و مطالب تکراری رو پیدا کرد...

---------- Post added at 06:57 AM ---------- Previous post was at 06:55 AM ----------

برای فهرست نویسی بهتره این پست رو ببینید.

---------- Post added at 06:59 AM ---------- Previous post was at 06:57 AM ----------

سلام
Ctrl + D رو بزنید و فونت مورد نظر رو انتخاب کنید و Default رو بزنید.

ممنونم. ولی من ایجاد فهرست مطلب رو بلدم. مشکلم اینه بعد از طی مراحل گفته شده در این پست، برای فهرست جداول، جایگزین فهرست مطلب میشه! ولی من می خوام جدا از فهرست مطالب، فهرست جداول یا پیوست داشته باشم.

---------- Post added at 10:22 AM ---------- Previous post was at 10:21 AM ----------

سلام
سوال قبلیمو که انگار کسی نمی دونست. حالا به یه مشکل دیگه هم برخوردم. من پایان ناممو با فونت بی. لوتوس. تایپ کردم. برای فاصله های کوچیک از ctrl + shift+2 استفاده کردم. مثلا در کلمه خانه‌ها ، فاصله بین خانه و ها رو به ترتیب گفته شده زدم ، اما الان که نگاه می کنم، هر جا که این کلمات در پایان خط افتادند، مثلا همین خانه ها، خانه ته خطه و ها اول خط بعد! نگاه که کردم دیدم فونت فاصله رو تبدیل کرده به times News و کل پایان نامم این طوری شده. کسی می تونه کمکم کنه؟

در ضمن من فاصله های کوچیک رو با ctrl + _ نزدم. چون در این صورت خانه ته خط اول می افتاد و علامت _ می اومد و ها خط بعد بود.

لطفا کمکم کنید:19:[/QUOTE]

aliy2324
26-08-2011, 11:27
سلام
شاید سوالم تکراری باشه ولی شرمنده
من توی ویندوز سون ورد 2007 وقتی مینویسم کلمه ها رو درست مینویسه ولی کلمه ها قبل هم می چینه مثلا به جای (سلام خوبی می نویسه خوبی سلام )

Dew Drop
26-08-2011, 23:56
سلام
شاید سوالم تکراری باشه ولی شرمنده
من توی ویندوز سون ورد 2007 وقتی مینویسم کلمه ها رو درست مینویسه ولی کلمه ها قبل هم می چینه مثلا به جای (سلام خوبی می نویسه خوبی سلام )

سلام
زبان فارسی تو سیستم شما درست نصب نشده ...
زیان فارسی رو از قسمت Keyboard and language حذف کنید و این فایل رو دانلود و اجرا کنید.ببینید درست میشه.

MIG
27-08-2011, 10:04
لینک مشکل داره !

عکستون رو اینجا آپ کنید :

javan
27-08-2011, 16:33
سلام
دوستان کسی میتونه در مورد گذاشتن سر صفحه های متفاوت از هم مثلاً 10 صفحه به یک صورت و 10 صفحه با یک سرصفحه دیگر کمی بیشتر توضیح دهد من از روی آموزش سایت نتوانستم کاری بکنم.
لطفاً راهنمایی بیشتری بفرمایید خیلی لازم دارم
word 2007

fery_fm
27-08-2011, 17:16
سلام
دوستان کسی میتونه در مورد گذاشتن سر صفحه های متفاوت از هم مثلاً 10 صفحه به یک صورت و 10 صفحه با یک سرصفحه دیگر کمی بیشتر توضیح دهد من از روی آموزش سایت نتوانستم کاری بکنم.
لطفاً راهنمایی بیشتری بفرمایید خیلی لازم دارم
word 2007

اگه فایل آموزشی که فرشاد گذاشته ببینی مشکلت حل میشه، تو تاپیک:
آموزش حرفه ای word 2007 برای نوشتن پایان نامه

اما اگه فرصت نداری، این راهشه:
به ابتدای مکانی که می خوای سرصفحه فرق داشته باشی میری. بعد گزینه pagelayout بعد در قسمت pageset up می ری تو break ، در قسمت section break می زنی next page که با این کار مطالب رو به صفحه بعد میبره و جدا می کنه. حالا می ری تو همون قسمت دوم و رو قسمت بالای صفحه یعنی جایی که هیدر میاد کلیک می کنی تا فعال شه. در بالای صفحه گزینه link to previousرو غیر فعال میکنی تا رابطه ای بین این دو بخش نباشه. حالا روی هر بخش که باشی و سرصفحه بزنی، می بینی که فقط برای همون بخش سرصفحه میاد.
موفق باشی

---------- Post added at 05:16 PM ---------- Previous post was at 05:14 PM ----------

وقتی برای جداول فصل ها، از طریق insert caption نام تعیین می کنم، چرا به جای شماره فصل، عدد 0 می زنه؟ یعنی به جای 4-2 میزنه 0-2؟!!!

fery_fm
28-08-2011, 08:36
وقتی برای جداول فصل ها، از طریق insert caption نام تعیین می کنم، چرا به جای شماره فصل، عدد 0 می زنه؟ یعنی به جای 4-2 میزنه 0-2؟!!!

sarabanou
28-08-2011, 15:12
سلام.چه جوری میشه تنظیم کرد اعدادی که تایپ می کنیم فارسی زده بشه نه انگلیسی؟(word 2007).راستی برای پاورقی ctr+alt+f رو زدم ولی نشد.
ممنون.

javan
28-08-2011, 17:33
سلام دوستان
من بعداز کلی کار کردن تونستم headerهای متفاوتی را در یک فایل word به وجود بیارم الان یک مشکل دارم و اون اینه که
نوشته من سه تا فصل داره میخوام هر فصل یک header متفاوت داشته باشه البته فقط نوشته هاش، نه شکل header یعنی نوشته فصل اول با دوم و سوم متفاوت باشهم
من هر کاری کردم حتی اگر header ها متفاوت باشند اما نوشته را که می نویسم برای همه یک جور است
چه جوری نوشته ها را متفاوت تایپ کنم
متشکرم

ask_bl
28-08-2011, 18:06
سلام.چه جوری میشه تنظیم کرد اعدادی که تایپ می کنیم فارسی زده بشه نه انگلیسی؟(word 2007).راستی برای پاورقی ctr+alt+f رو زدم ولی نشد.
ممنون.

برای اعداد به Options برین و Numeral رو بکنین Hindi
برای پاورقی هم همون شورتکات باید انجام بده:

41833

ask_bl
28-08-2011, 18:08
سلام دوستان
من بعداز کلی کار کردن تونستم headerهای متفاوتی را در یک فایل word به وجود بیارم الان یک مشکل دارم و اون اینه که
نوشته من سه تا فصل داره میخوام هر فصل یک header متفاوت داشته باشه البته فقط نوشته هاش، نه شکل header یعنی نوشته فصل اول با دوم و سوم متفاوت باشهم
من هر کاری کردم حتی اگر header ها متفاوت باشند اما نوشته را که می نویسم برای همه یک جور است
چه جوری نوشته ها را متفاوت تایپ کنم
متشکرم
سلام
خوب شما باید 3 تا سکشن ایجاد کنین و برای هر سکشن یه هدر

javan
28-08-2011, 18:16
شما سوال من رامتوجه نشدین
من سه تا سکشن ایجاد کردم اما میخوام در داخل هدر مثلاً یک خط باشه که روش عنوان همان فصل را نوشته باشه
در واقع هر فصل با یک خط افقی که روش عنوان همان فصل نوشته شه
من سه تا سکشن ایجا کردم اما وقتی نوشته را داخلی یکی از آنها می نویسم داخل دو تا شکشن دیگه همون تکرار می شه که نمی خوام اینجوری باشه

ask_bl
28-08-2011, 18:26
شما سوال من رامتوجه نشدین
من سه تا سکشن ایجاد کردم اما میخوام در داخل هدر مثلاً یک خط باشه که روش عنوان همان فصل را نوشته باشه
در واقع هر فصل با یک خط افقی که روش عنوان همان فصل نوشته شه
من سه تا سکشن ایجا کردم اما وقتی نوشته را داخلی یکی از آنها می نویسم داخل دو تا شکشن دیگه همون تکرار می شه که نمی خوام اینجوری باشه
شما اشتباه گفتین!
شما گفتین سه تا فصل نه سکشن!
برای اون، شما باید از قسمت زیر اون گزینه که فعال هست رو غیر فعال کنین:

41835

javan
28-08-2011, 19:02
سه عدد فصل، سه عدد سکشن، سه عدد هدر با نوشته های متفاوت

fery_fm
28-08-2011, 21:50
سه عدد فصل، سه عدد سکشن، سه عدد هدر با نوشته های متفاوت

در ورد 2007 من هم مشکل داشتم، گاهی درست کار می کرد و گاهی نمی شد! نمی دونم چرا، فقط میدونم که شانسی می شد! برای همین هم به ورد 2003 پناه آوردم! تو 2003 دقیق کار انجام میشه. حتی زدن شماره صفحه تو قسمت هیدر هم، تو 2003 خیلی راحت تره. حالا که شما سکشن بندی هم کردی، تو 2003 :
رو قسمت هیدر کلیک کن، داخل فضای ایجاد شده اسم فصل رو بنویس. فکر می کنم به احتمال 100% دیگه اشتباه نشه و فقط برای اون سکشن، اون عنوان ایجاد بشه.
البته گفتم که تو 2007 هم میشه ولی شانسیه و من علتش رو نمی دونم.
تو کامپیوترتون می تونید هر دو ورد رو داشته باشید، فقط موقع نصب ، اولش از شما می پرسه که جایگزین قبلی بشه یا نه، که شما باید بگید نه تا هر دو رو داشته باشید.
موفق باشید

fery_fm
28-08-2011, 22:00
ممنون.

در قسمت word option برین به قسمت advanced بعد در numeral بهتره که context رو انتخاب کنید تا هم بتونید اعداد فارسی بزنید و هم اگه فرمولی دارید به انگلیسی بزنید. اگه hindi رو انتخاب کنید فقط می تونید فارسی بزنید.

MIG
28-08-2011, 22:42
» یه چندتا سکشن دارم. می خوام این سکشن ها رو با هم یکی کنم چطوری؟؟ خواهش میکنم یکی جواب بده

ask_bl
28-08-2011, 22:46
» یه چندتا سکشن دارم. می خوام این سکشن ها رو با هم یکی کنم چطوری؟؟ خواهش میکنم یکی جواب بده
به تب View برین و Draft رو انتخاب کنین و قیل از سکشن ها کلیک کنین و Delete رو از روی کیبورد بزنین

zerosector
29-08-2011, 07:51
من چند تا خط تیره پشت سرهم کشیدم اما وقتی اینتر را زدم یک خطی افقی درست شد حالا می خوام اونا پاک کنم هر کار می کنم پاک نمیشه باید چی کار کنم؟

Dew Drop
29-08-2011, 09:27
من چند تا خط تیره پشت سرهم کشیدم اما وقتی اینتر را زدم یک خطی افقی درست شد حالا می خوام اونا پاک کنم هر کار می کنم پاک نمیشه باید چی کار کنم؟

برید رو خط مور نظر و No border رو از جایی که تو عکس نشون دادم, بزنید.

Whansinnig
29-08-2011, 21:26
سلام

درود ،

سپاس از توجه تان ، راستش نه ...

اگر درخاطرتان باشد امکانی در ورد 2003 وجود داشت که به طور میانبر در پنجره ی taskPane بود ، فکر کنم به نام File Search که با انتخاب آن می توانستیم عبارتی را بنویسیم و با کلیک بر روی دکمه ی جستجو ، لینک تمام فایل های وردی که در متن آن ها آن عبارت خاص وجود داشت ، به عنوان نتیجه ی جستجو لیست می شد.
هم چنین امکان گزینشی کردن نتایج جستجو (محدوده ، زمان و ... ) وجود داشت .

می خواهم بدانم این امکان در ورد 2007 وجود دارد؟ و اگر هست چه گونه باید آن را فعال ساخت ؟

سپاس

sinashan
30-08-2011, 11:32
آقا من چند روز پیش متوجه شدم یه مشکل عجیب دارم آفیس 2007 دارم و یه روز که خواستم word رو باز کنم یه صفحه سیاه کوچیک باز شد و ورد نیومد.بازم امتحان کردن همون شد.در صوریکه بقیه نرم افزار ها مثل اکسل و پاورپوینت به خوبی کار می کرد.خواستم uninstall کنم ارور داد ولی نصفه نیمه پاک کرد و کلا آفیس پر شد!!!
سی دی انداختم دوباره نصب کنم،نشد ورد 2010 دانلود کردم ارور داد.نمی دونم چه اتفاقی افتاده کا رواجبی هم دارم.به شدّت ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

neon1
30-08-2011, 14:17
چطوری کلمات تکراری در یک متن رو در آفیس حذف کرد به طوری یکی از اونها بمونه مثلا اگر سه تا "علی" بود دو تا از اونها حذف بشه؟:question:

Dew Drop
31-08-2011, 06:46
چطوری کلمات تکراری در یک متن رو در آفیس حذف کرد به طوری یکی از اونها بمونه مثلا اگر سه تا "علی" بود دو تا از اونها حذف بشه؟:question:

سلام
با Ctrl + H صفحه Replace رو باز کنید.تو کادر Find what کلمه مورد نظر رو بنویسید و کادر Replace with رو خالی بزارید.
بعد Find next رو بزنید و اولین کلمه رو حذفش کنید و بعد Raplace all رو بزنید.

neon1
31-08-2011, 10:06
مرسی جواب داد.

Glad Boy
31-08-2011, 12:22
سلام

من آفیس 2010 رو نصب کردم. بعد واسه فایل کرک ش یه چیزی می ریزه روی سیستم به اسم KMServis که این رو همش آنتی ویروسم
به عنوان یه فایل مشکل دار گیر میده ! اگه بعد از اینکه آفیس رو کرک کردم این رو پاک کنم مشکلی واسه آفیس به وجود میاد !؟

javan
31-08-2011, 20:12
سلام
من می خوام یک استایل جدید برای فهرست نویسی ایجاد کنم همه مراحل را می رم استایل هم ایجا می شه اما در مرحله اخر که می خواهم استایل را اعمال کنم این خطا را می دهد No table of contents entries found. 
البته این خطا شامل همه استایل هایی که درخود ورد پیش فرض هم وجود دارد به جز یکی از آنها می شود
لطفا راهنمایی کنید

ask_bl
02-09-2011, 09:59
سلام

من آفیس 2010 رو نصب کردم. بعد واسه فایل کرک ش یه چیزی می ریزه روی سیستم به اسم KMServis که این رو همش آنتی ویروسم
به عنوان یه فایل مشکل دار گیر میده ! اگه بعد از اینکه آفیس رو کرک کردم این رو پاک کنم مشکلی واسه آفیس به وجود میاد !؟
سلام، نه مشکلی پیش نمیاد
شما باید تو تاپیک زیر مطرح میکردین:

»» ▓ تاپیک جامع مباحث و مشکلات مجموعه آفیس ▓ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

javan
04-09-2011, 08:18
سلام
من می خوام یک استایل جدید برای فهرست نویسی ایجاد کنم همه مراحل را می رم استایل هم ایجا می شه اما در مرحله اخر که می خواهم استایل را اعمال کنم این خطا را می دهد No table of contents entries found. 
البته این خطا شامل همه استایل هایی که درخود ورد پیش فرض هم وجود دارد به جز یکی از آنها می شود
لطفا راهنمایی کنید

پس این جواب ما چی شد
یعنی سوالم انقدر مشکله؟؟؟؟؟؟

shirazi21
05-09-2011, 15:21
سلام
آيا ميشه در يك متن ورد (2007) 2 يا چند سربرگ (haeder)داشته باشبم

فردان
06-09-2011, 10:58
روي كامپيوتر من در ورد 2003 اگر يك پاراگراف در يك صفحه جا نگيرد و قسمتي از آن به صفحه بعد برود، در ابتداي صفحه بعد، فقط هم سطر اول تورفتگي ايجاد مي شود. چرا اين طور مي شود و كجا را بايد تنظيم نمود كه اين خاصيت برداشته شود.

mohsen29
06-09-2011, 11:15
سلام
لطفا راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز

این خطا یعنی اینکه فهرست مطالبی پیدا نشد و شما باید قبل از اینکه این کار را انجام بدی،این کار را انجام بدی.

word 2010:

برای مثال یک عنوان یا کلمه را انتخاب کن و بعد به زبانه References برو.

و سپس در گروه Table of Content گزینه Add Text را انتخاب کن.

حالا گرینه Level 1 را انتخاب کن و تمام.(برای اطلاعات بیشتر توضیحات زیرو مطالعه کن)

توضیح گزینه های Add Text:
Do not show in table of content: یعنی اینکه این کلمه(کلمه ای که انتخاب کرده بودی) در فهرست مطالب نمایش داده نشود.

Level 1: برای عنوانها استفاده می شه.
Level 2: برای زیر گروه عنوان(Level 1) استفاده می شه.
Level 3: برای زیر گروه کردن Level 2 استفاده می شه.

Dew Drop
06-09-2011, 11:25
روي كامپيوتر من در ورد 2003 اگر يك پاراگراف در يك صفحه جا نگيرد و قسمتي از آن به صفحه بعد برود، در ابتداي صفحه بعد، فقط هم سطر اول تورفتگي ايجاد مي شود. چرا اين طور مي شود و كجا را بايد تنظيم نمود كه اين خاصيت برداشته شود.

Dew Drop
06-09-2011, 11:30
سلام
آيا ميشه در يك متن ورد (2007) 2 يا چند سربرگ (haeder)داشته باشبم

سلام
طبق آموزش این پست عمل کنید,فقط به جای شماره صفحه از هدر استفاده کنید.

در ضمن سوالات مربوط به ورد رو در تاپیک ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطرح کنید.

landscape
06-09-2011, 17:55
دوستان من مجدد سئوالم رو مطرح ميكنم اگه كس جوابي متفاوت با آنچه كه دوست عزيز darya گفتن، بلده واقعا ممنون ميشم چون مشكلم حل نشد...

شما میتونید با تب مصرع های بیت هاتونو از هم جدا کنید
برای این کار روی نوشته مصرع اول راست کیلیک کنید گزینه Paragraphرو اننتخاب کنید ودکمه Tab(سمت چپ پایین)رو بزنید
قسمتTab stop optionعددی رو که میخواهید مصرع دوم از اون شروع بشه رو وارد می کنید(از خطکش بالای صفحه کمک بگیرید) بعدSetوبعدOK
حالا کیلید Tabرو از کیبرد بزنید ومصرع دوم رو تایپ کنید

اين راه چند تا مشكل داره

1- مصرعهاي فرد با هم align نيستند

2-مصراعهاي زوج هم خودمون بايد بگيم از كجا شروع شه ديگه، اونم فقط از نقطه شروع align هستند

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

kamivh1
06-09-2011, 20:54
سلام
یه مشکل عجیب برام پیش اومده! فایلهای ورد رو که باز میکنم خرچنگ غورباقه اس!! وقتی خودم مینویسم وبعد بازش میکنم درسته ولی فایلهای دیگه همشون همینجوریه! ویندوز هم فارسیش درسته فقط هم ورد اینجوریه!

mohsen29
06-09-2011, 22:10
دوستان من مجدد سئوالم رو مطرح ميكنم اگه كس جوابي متفاوت با آنچه كه دوست عزيز darya گفتن، بلده واقعا ممنون ميشم چون مشكلم حل نشد...

اين راه چند تا مشكل داره

2-مصراعهاي زوج هم خودمون بايد بگيم از كجا شروع شه ديگه، اونم فقط از نقطه شروع align هستند

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

__________________________________________________ _________________
سلام

شما باید مصراع اول بیت را بنویسی سپس هر جا که می خوای مصراع دوم را شروع کنی،باید بالای آن روی خط کش دابل کلیک کنی

اگر زبانه Tabs باز شد معلومه تا اینجا درست اومدی.
باید Alignment را Right انتخاب کنی.
و Leader را 1None انتخاب کن.
2،3 و 4 برای خط چین یا ... بین شعرها هستش.حالا OK بزن.
حالا آخر مصراع اول کلیک کن و کلید Tab را فشار بده.
دقیقا جایی میره که قبلا دابل کلیک کرده بودی.برای بیت های بعد هم همین طور هست. اگه می خوای برای خط بعد متن معمولی بنویسی باید شکلی که روی خط کش هست را باید بگیری و بکشی به سمت برگه(اینجوری دیگه Tab حذف می شه.امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

amh1365
06-09-2011, 22:20

اين راه چند تا مشكل داره

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

سلام. اگه منظور شما رو درست متوجه شده باشم فکر کنم باید از section break استفاده کنی.

Dew Drop
07-09-2011, 09:01
سلام
یه مشکل عجیب برام پیش اومده! فایلهای ورد رو که باز میکنم خرچنگ غورباقه اس!! وقتی خودم مینویسم وبعد بازش میکنم درسته ولی فایلهای دیگه همشون همینجوریه! ویندوز هم فارسیش درسته فقط هم ورد اینجوریه!

سلام
از چه ویندوزی استفاده می کنید؟
این کار رو انجام بدید ببینید درست میشه؟
تو control panel,تو قسمت clock,language ... change dispy language رو انتخاب کنید
تو تب adminstertrative رو change system location کلیک کنید و
قسمت local system location بین گزینه ها persian رو انتخاب کنید وok.
سیستم رو ریستارت کنید.

landscape
07-09-2011, 11:08
__________________________________________________ _________________
سلام

شما باید مصراع اول بیت را بنویسی سپس هر جا که می خوای مصراع دوم را شروع کنی،باید بالای آن روی خط کش دابل کلیک کنی

اگر زبانه Tabs باز شد معلومه تا اینجا درست اومدی.
باید Alignment را Right انتخاب کنی.
و Leader را 1None انتخاب کن.
2،3 و 4 برای خط چین یا ... بین شعرها هستش.حالا OK بزن.
حالا آخر مصراع اول کلیک کن و کلید Tab را فشار بده.
دقیقا جایی میره که قبلا دابل کلیک کرده بودی.برای بیت های بعد هم همین طور هست. اگه می خوای برای خط بعد متن معمولی بنویسی باید شکلی که روی خط کش هست را باید بگیری و بکشی به سمت برگه(اینجوری دیگه Tab حذف می شه.امیدوارم خوب توضیح داده باشم.

دوست خوبم ممنون از راهنماييتون...اما اون مشكلي كه گفتم همچنان در اين روش باقيه، فرض كن من دوبيت بايد بنويسم يعني چهار مصراع...در اين روش

1- مصراعهاي فرد، يعني اولي و سومي justify نيستن و نميشن

2- مصراعهاي زوج يعني دومي و چهارمي ،از اون نقطه اي كه رو خط كش دابل كليك كرديم شروع ميشن كه شروعش خوبه ولي پايان مصراع رو align نميشه كرد كه تمام مصراعها شروع و پايانش مثل هم از يك نقطه باشن

Hasan.M
07-09-2011, 11:29
چطوری میشه عکس داخل ورد رو به عکس عادی تبدیل کرد ؟

hosseinskandari
07-09-2011, 15:11
من یه پی دی اف دارم که قفل نداره..همه ی محتوی شو کپی میکنم و وقتی تو ورد پیست میکنم مثلا اینجوری میشه
"گزارشکار" میشه "ر ا ک ش ر ا ز گ" یا یه چیزی تو همین مایه ها...با وجود اینکه تمام فونتای فایل پی دی اف شو ارم رو پی سی..
نمیدونم په مرگشه....رو اعصابمه فقط....
اون local رو هم پرشین کردم.....se7en دارم

Dew Drop
07-09-2011, 17:00

اگه درست متوجه منظورتون شده باشم ... رو عکس کلیک راست کنید و Copy و بعد تو Paint پیست کنید!!!
اگه غیر از اینه با یه نمونه بیشتر توضیح بدید که منظورتون چیه؟!

Dew Drop
07-09-2011, 17:13
من یه پی دی اف دارم که قفل نداره..همه ی محتوی شو کپی میکنم و وقتی تو ورد پیست میکنم مثلا اینجوری میشه
"گزارشکار" میشه "ر ا ک ش ر ا ز گ" یا یه چیزی تو همین مایه ها...با وجود اینکه تمام فونتای فایل پی دی اف شو ارم رو پی سی..
نمیدونم په مرگشه....رو اعصابمه فقط....
اون local رو هم پرشین کردم.....se7en دارم

احتمالاً pdf تون فارسیه و تبدیلش به ورد میشه گفت تقریباً غیر ممکنه !!!
می تویند از نرم افزارهای مبدل استفاده کنید ولی معمولاً نرم افزارهای تبدیل پی دی اف به ورد زبان فارسی رو ساپورت نمی کنن ولی اینا بینشون بهترینن...
e-PDF To Text Converter
Pdf grabber

mohsen29
07-09-2011, 19:51

سلام
میتونی این کار هم انجام بدی:46:

روی عکس کلیک راست بکنی و گزینه Save as picture را بزنی.

kodakan
08-09-2011, 10:22
سلام . تو ی word 2007 وقتی سند یا نوشته ای را باز میکنیم توی لیست جلوی پنجره open اسمش ذخیره میشه و اگه کسی بیاد ورد را باز کنه میفهمه چه سند یا نامه ای قبلا باز شده . این رد پاها را چطوری میشه حذفش کرد. بعضی ار دوستان گرامی نظر شخصیشون را گفتن. لطفا اول تست کنید بعد راهنمایی .چون توی فولدر ریسند همه را پاک کردم ولی نشد

Jalal
08-09-2011, 10:48
سلام . تو ی word 2007 وقتی سند یا نوشته ای را باز میکنیم توی لیست جلوی پنجره open اسمش ذخیره میشه و اگه کسی بیاد ورد را باز کنه میفهمه چه سند یا نامه ای قبلا باز شده . این رد پاها را چطوری میشه حذفش کرد. بعضی ار دوستان گرامی نظر شخصیشون را گفتن. لطفا اول تست کنید بعد راهنمایی .چون توی فولدر ریسند همه را پاک کردم ولی نشد

اين مسير رو بريد و عدد رو بزاريد روي 0

word option/advanced/display\show this number of recent document

landscape
08-09-2011, 17:46
دوستان سئوال منم جواب بديد، صفحه قبل 663

amh1365
08-09-2011, 18:44
دوستان سئوال منم جواب بديد، صفحه قبل 663

سلام. دوست عزیز مشکل شما با اضافه کردن section break حل نشد؟ با استفاده از section break‌می تونید وسط یک صفحه که متن تک ستونه داره، دو ستونه تایپ کنید.

Hasan.M
08-09-2011, 19:38
اگه درست متوجه منظورتون شده باشم ... رو عکس کلیک راست کنید و Copy و بعد تو Paint پیست کنید!!!
اگه غیر از اینه با یه نمونه بیشتر توضیح بدید که منظورتون چیه؟!

درست فهميديد منظورم رو و لي يه راه ساده تر ميخواستم ، اين راه يكمي اذيت ميكنه !

landscape
09-09-2011, 17:19
سلام. دوست عزیز مشکل شما با اضافه کردن section break حل نشد؟ با استفاده از section break‌می تونید وسط یک صفحه که متن تک ستونه داره، دو ستونه تایپ کنید.

دوست خوبم بينهايت سپاس از لطف شما...مشكلم حل شد...

landscape
09-09-2011, 17:31
يه مشكل تازه پيدا كردم...

اكثر بيتهايي كه تو متنم گذاشتم بيشتر از يك بيت بودن و مشكلي نداشت...اين آخريه يك بيت هست و هر كاري ميكنم روبروي هم نميتونم بذارمشون و زير هم ميفتن وقتي دوستونه ميكنم ..يعني به جاي اين كه اينطوري بشه

الا يا ايهالساقي ادر كاسا وناولها...............كه عشق آسان نمود اول ولي افتاد مشكلها

اينطوري ميشه

الا يا ايهالساقي ادر كاسا وناولها
كه عشق آسان نمود اول ولي افتاد مشكلها

اين روشش چيه كه يك تك بيتي هم ،‌مصرعهاش روبروي هم باشن نه زير هم

ممنون

amh1365
09-09-2011, 18:38
يه مشكل تازه پيدا كردم...

اكثر بيتهايي كه تو متنم گذاشتم بيشتر از يك بيت بودن و مشكلي نداشت...اين آخريه يك بيت هست و هر كاري ميكنم روبروي هم نميتونم بذارمشون و زير هم ميفتن وقتي دوستونه ميكنم ..يعني به جاي اين كه اينطوري بشه

الا يا ايهالساقي ادر كاسا وناولها...............كه عشق آسان نمود اول ولي افتاد مشكلها

اينطوري ميشه

الا يا ايهالساقي ادر كاسا وناولها
كه عشق آسان نمود اول ولي افتاد مشكلها

اين روشش چيه كه يك تك بيتي هم ،‌مصرعهاش روبروي هم باشن نه زير هم

ممنون

سلام. راه های مختلفی داره. یکی از ساده ترین هاش اینه که یه جدول تک سطری و دو ستونه بزنی بیت اول داخل یه ستون و بیت دوم داخل ستون بعدی. مرز ها (Borders) های جدول رو هم محو کنی.

landscape
09-09-2011, 22:04
سلام. راه های مختلفی داره. یکی از ساده ترین هاش اینه که یه جدول تک سطری و دو ستونه بزنی بیت اول داخل یه ستون و بیت دوم داخل ستون بعدی. مرز ها (Borders) های جدول رو هم محو کنی.

آره اين راه ميشه ولي راه درستش نيست....حتما راه درست داره...مثل مورد قبلي كه دوستمون section break رو گفت و راه درست اون بود...قبلش ما كلك ميزديم

amh1365
10-09-2011, 12:28
آره اين راه ميشه ولي راه درستش نيست....حتما راه درست داره...مثل مورد قبلي كه دوستمون section break رو گفت و راه درست اون بود...قبلش ما كلك ميزديم

سلام. section break‌ رو خودم گفتم. استفاده از جدول هم راه استانداردی هست. در خیلی موارد ازش استفاده می شه.

p.meysam
10-09-2011, 21:26
سلام

سوال: چطور مي تونم در word 2003 براي مطالبي كه نوشته ام فهرست مطالب بصورت index ايجاد كنم؟

نمي دونم سوالمو واضح گفتم يا نه؟ ببينيد نميخوام فهرست را خودم دستي ايجاد كنم. آيا منوي خاصي هست كه از طريق اون خود word فهرست رو ايجاد كنه؟ :20:

amh1365
11-09-2011, 00:05
سلام

سوال: چطور مي تونم در word 2003 براي مطالبي كه نوشته ام فهرست مطالب بصورت index ايجاد كنم؟

نمي دونم سوالمو واضح گفتم يا نه؟ ببينيد نميخوام فهرست را خودم دستي ايجاد كنم. آيا منوي خاصي هست كه از طريق اون خود word فهرست رو ايجاد كنه؟ :20:

سلام. بله. شما می تونی از طریق cross reference این کار رو انجام بدی. ( از طریق field هم امکان پذیره) توضیح کاملتر در help ورد یا pdf های قابل دانلود موجود است.

قله بلند
11-09-2011, 02:36
سلام
دوستان، من باید متنی رو بنویسم که فقط 8 صفحه داشته باشه. بعضی از لغات نیاز به ترجمه انگلیسی دارند و باید از end note استفاده بشه. در انتهای صفحه هشتم جا برای این endnote ها هست ولی از سر جاشون حرکت نمی کنند و انگار دوست دارند که از ابتدای صفحه بعدی شروع بشن.
چه کار کنم تا end note ها بیایند به انتهای صفحه هشتم و صفحه نهم رو خالی کنند؟
وقتی copy و paste کردمشون، شماره هاشون رو از دست دادند که نباید اینجوری بشه.
لطفاً کمکم کنید.

قله بلند
11-09-2011, 04:16
یه جستجویی کردم که به این مورد برخوردم
Switch Draft view and then press Alt+V,F and then select the Endnote
Separator from the pull down in the top border of the Endnotes pane and do
what you want with it.

وارد Draft view شدم و تونستم، خط جدا کننده رو حذف کنم ولی من می خوام کل end note ها، از جاشون تکون بخورند و از صفحه نهم بیایند به انتهای صفحه هشتم

gis0o0
11-09-2011, 11:54
سلام دوستان :40:

یه چن تا سوال دارم. و کمک فوری لازم دارم. تا تایم 9 صبح فردا . لطفا راهنماییم کنید

1. آیا میشه چن تا فایل ورد جداگانه رو بصورت یک مجموعه یکپارچه در آورد؟ یعنی همشونو جمع کرد و به یک فایل تبدیل کرد.

" موضوع اینه که یه سری نمونه سوال توسط افراد مختلف طرح شده. در قالب فایلهای مختلف. که قراره همه اونا رو تو یه فایل بصورت مجموعه در آرم"

2. آیا راهی وجود داره که شماره سوالات رو بتونم بصورت همزمان تغییر بدم؟ آخه چن سری سواله که هر کدوم از 1 شماره گذاری شدن. ولی من باید اونارو تبدیل به یه مجموعه کنم که شماره گذاریشم باید بصورت متوالی باشه .

3.نمونه سوالات هم بصورت 4 گزینه ای هست. میشه کاری کرد که این 4 گزینه ای ها همزمان بصورت حروف الف ب ج د نشانه گذاری بشن؟ و این نشانه گذاری روی فرمت شماره سوالها تاثیر نذاره؟

مرسی :11:

Darya-eng
11-09-2011, 17:28

یه چن تا سوال دارم. و کمک فوری لازم دارم. تا تایم 9 صبح فردا . لطفا راهنماییم کنید

1. آیا میشه چن تا فایل ورد جداگانه رو بصورت یک مجموعه یکپارچه در آورد؟ یعنی همشونو جمع کرد و به یک فایل تبدیل کرد.
نمیدونم این بدردتون میخوره یا نه(توضیحاتشو بخونید)

" موضوع اینه که یه سری نمونه سوال توسط افراد مختلف طرح شده. در قالب فایلهای مختلف. که قراره همه اونا رو تو یه فایل بصورت مجموعه در آرم"

2. آیا راهی وجود داره که شماره سوالات رو بتونم بصورت همزمان تغییر بدم؟ آخه چن سری سواله که هر کدوم از 1 شماره گذاری شدن. ولی من باید اونارو تبدیل به یه مجموعه کنم که شماره گذاریشم باید بصورت متوالی باشه .
همچین کاریو میشه انجام داد ولی عدد به خطی که گزینه ها توشته شده هم اختصاص میده:
مثلا:
1)پایتخت ایران؟
2)تهران مشهد .......
ولی اگر خواستید اینکارو انجام بدید با کلید CtrlوAکل متنو انتخاب وبعد از منوی Homeگزینه numbering(در شکل زیر:ردیف اول از سمت چپ دومی)رابزنید

3.نمونه سوالات هم بصورت 4 گزینه ای هست. میشه کاری کرد که این 4 گزینه ای ها همزمان بصورت حروف الف ب ج د نشانه گذاری بشن؟ و این نشانه گذاری روی فرمت شماره سوالها تاثیر نذاره؟
اگر درحال حاضر گزینه ها با 1و2و3و4 مشخص شده اند شما میتونید با نگه داشتن همزمان کلیدهای ctrlوHتوی جای خالی اول 1ودر جای خالی دوم(replace with)حرف "الف"را بگذاریدوکلید replace All را بزنید تمام گزینه های اول با حرف "الف"مشخص می شوند.برای گزنه های دیگر هم همینکارراانجام دهید

امیدوارم بدردتون بخوره

قله بلند
12-09-2011, 00:49
سلام
دوستان، من باید متنی رو بنویسم که فقط 8 صفحه داشته باشه. بعضی از لغات نیاز به ترجمه انگلیسی دارند و باید از end note استفاده بشه. در انتهای صفحه هشتم جا برای این endnote ها هست ولی از سر جاشون حرکت نمی کنند و انگار دوست دارند که از ابتدای صفحه بعدی شروع بشن.
چه کار کنم تا end note ها بیایند به انتهای صفحه هشتم و صفحه نهم رو خالی کنند؟
وقتی copy و paste کردمشون، شماره هاشون رو از دست دادند که نباید اینجوری بشه.
لطفاً کمکم کنید.

سلام
دو تا راه حل براش متصوره
یکی اینکه، بریم در حالت draft که بخشی از view در آفیس 2007 است و بریم روی section ای که می خواهیم حذفش کنیم. بعد دکمه delete رو فشار می دیم و از دست section مورد نظر خلاص می شیم ولی قالب بندی اون قسمت از دست می ره.
یک راهش اینه که بگیم end note ها در پایان section قرار بگیرند و نه در پایان document

من از راه دوم رفتم چون راه اول، الگو رو تحت الشعاع قرار می داد.

خدا رو شکر که به این مشکل، غلبه کردم.
:42:

landscape
12-09-2011, 11:38
دوستان ... كسي راه حلي (غير از جدول كشيدن و سفيد كردن لبه ها ) براي نوشتن يك شعر تك بيتي (2 مصراعي) سراغ نداره؟

nelahe
12-09-2011, 12:46
سلام این صفحه باز نمی شود جوابش چیه مرسی

. برعكس نويسي== راه حل در control panel

کد:

2- برای فارسی کردن عدد در فرمول نویسی 2007 باید چکار کرد

من اعداد را روی hindi گذاشتم راه دیگری هم دارد

مثل فرمول 2003 گزینه ای دارد؟؟؟؟

Dew Drop
12-09-2011, 16:43
سلام این صفحه باز نمی شود جوابش چیه مرسی

. برعكس نويسي== راه حل در control panel

کد:

2- برای فارسی کردن عدد در فرمول نویسی 2007 باید چکار کرد

من اعداد را روی hindi گذاشتم راه دیگری هم دارد

مثل فرمول 2003 گزینه ای دارد؟؟؟؟

سلام

احتمالاً ادرس صفحه موردنظر حذف شده ...

برای برعکس شدن این پست

و برای اعداد در فرمول هم اینو ببینید.

omid-p30
13-09-2011, 11:44
دوستان مقاله موجود در این صفحه رو ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمونطور که میبینید پاورقی ها در اینجا به این صورت هستند که با کلیک روی شماره پاورقی به پاورقی مربوطه در پایین صفحه میرند و بر عکس.

حالا مشکل اینجاست که وقتی کل مطلب رو در ورد 2010 کپی میکنم به این صورت در میاد که برای هر مورد میگه که با زدن کلید cntrl روی اونها ارجاع داده میشه به همین صفحه اینترنتی.

من میخوام به همون صورت معمولی پاورقی در خود ورد در بیاد و با کلیک روی شماره هر پاورقی به پاورقی مربوطه در پایین صفحه ورد برم. و ضمنا راهی میخوام که یک جا کل این کار و در واقع تبدیل رو انجام بده، نه اینکه یکی یکی در مورد هر پاورقی این کار رو انجام بدم.

ممنون.

R.Karaj
13-09-2011, 12:02

دوست عزیز سلام

برای یکی کردن چند تا فایل ورد باید از منوی insert گزینه object > insert from file اجرا و فایلتو انتخاب کنی تا ادامه محتویات موجود صفحت درج بشه

امیدوارم مشکلت حل شده باشه

fery_fm
13-09-2011, 16:20
آقا من تمنا می کنم یکی به این سوالم جواب بده::11:
چرا وقتی برای جداول فصل ها، از طریق insert caption نام تعیین می کنم، به جای شماره فصل، عدد 0 می زنه؟ یعنی به جای 4-2 میزنه 0-2؟!!!

nelahe
13-09-2011, 17:28
سلام

احتمالاً ادرس صفحه موردنظر حذف شده ...

برای برعکس شدن این پست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو برای اعداد در فرمول هم اینو ببینید.

برای فرمول نویسی 2007 می خوام نه ورد 2007 خود فرمول نویسی اش

این پست برای فرمول نویسی 2003 است

من برای 2007 این گزینه ها را نمی بینم

mahdi bg
13-09-2011, 21:52
سلام
چند تا سوال در مورد ایجاد پاورقی

1- چطوری میشه تمام پاورقی ها رو توی تمام صفحه ها راست چین یا چپ چین کرد؟
2- چطوری میشه فونت مربوط به اعدادی که برای ایجاد پاورقی توی متن ایجاد میشه رو توی یک سند تغییر دارد؟
3- موقع ایجاد پاورقی یک نیم خط سمت چپ می ندازه ، چطوری میشه کاری کرد که این خط سمت راست بیاد؟

ممنون

R.Karaj
14-09-2011, 08:04
سلام

2- چطوری میشه فونت مربوط به اعدادی که برای ایجاد پاورقی توی متن ایجاد میشه رو توی یک سند تغییر دارد؟
3- موقع ایجاد پاورقی یک نیم خط سمت چپ می ندازه ، چطوری میشه کاری کرد که این خط سمت راست بیاد؟

ممنون

دوست عزیز سلام

پاورقی هایی که وجود داره بعد از اینکه پایین صفحه درج بشه میتونی بری داخل ریبون home پاورقیتو انتخاب کنیو فونت و پاراگراف بندیشو تغییر بدی برای اینکه اون خطی هم که بالای پاورقی میندازه نبینی من گزینه ای پیدا نکردم فقط میتونی کلک بزنی یه خط یا مستطیل با زمینه سفید و خط سفید روش بندازی که تو چاپ و نمایش دیده نشه

امیداورم مشکلت حل شده باشه

nelahe
14-09-2011, 08:59
یک سوال

نام فونت و علائمی که در فرمول نویسی هستند که را کجا می شه پیدا کرد

R.Karaj
14-09-2011, 09:07
سلام

البته اونی هم که من گفتم برای فارسی غیرفعال هست در مورد ویندوزهای اصل انگلیسی هست نه اونایی که برای زبان فارسی توش دستکاری صورت گرفته

ممکنه اونا دارای غلط گیرهای فارسی هم باشن

اگه میتونی یه عکس بذار و همچنین یه عکس از قسمت غیر فعال که میگی

سلام دوست عزیز

برای غیر فعال کردن حالت چک کردن غلط املایی متن نوشته شده لینک عکسشو گذاشتم که باید وارد WORD OPTION بشیو اون قسمتی رو که تو عکس قرمز کردم تیکشو برداری

امیدوارم مشکلت حل بشه

R.Karaj
14-09-2011, 09:14
یک سوال

نام فونت و علائمی که در فرمول نویسی هستند که را کجا می شه پیدا کرد

دوست عزیز سلام

توی فرمول نویسی نماد و عائم علمی که خود برنامه در اختبارت میزاره ثابتن تنها اون اطالعاتی که شما بع عنوان دیتا و مقادیر تایپ میکنی قابل تغییر فونت هستند

موفق باشی

R.Karaj
14-09-2011, 09:22
سلام وخسته نباشید به دوستان عزیز:

من زمانی که متنی رو کپی پیست می کنم توی word و justify می کنم برای اینکه همه سطرها طراز بشن ، بعضی از سطرها با تعداد کلمات کم هم بطرز فجیعی کش میان تا با بقیه طراز شن. و وقتی هم که اون سطر بخصوص رو انتخاب میکنم و right می زنم همش right می شه...

اگه ممکنه راه حلشو بگین .
ممنون..

دوست عزیز سلام

راه حل ساده ای داره و اونم اینه که توی برنامه های ویرایشی با زدن کلید SPACE کلمات از هم دیگه جدا میشن
و با زدن دگمه ENTER پاراگراف ها از هم جدا میشن احتمالا شما بعد بین متنت جایی فاصله زده نشده یا وقتی جملت به انتها رسیده بره رفتن به پارگرف بعدی اینترو نزدی سعی کن همیشه تراز بندی و پاراگراف بندیتو با نوع محتوای فارسی و یا لاتینت انتخاب کنی

امیدوارم مشکلت حل بشه

mahdi bg
14-09-2011, 19:55
سلام

ممنون

دوست عزیز سلام

پاورقی هایی که وجود داره بعد از اینکه پایین صفحه درج بشه میتونی بری داخل ریبون home پاورقیتو انتخاب کنیو فونت و پاراگراف بندیشو تغییر بدی برای اینکه اون خطی هم که بالای پاورقی میندازه نبینی من گزینه ای پیدا نکردم فقط میتونی کلک بزنی یه خط یا مستطیل با زمینه سفید و خط سفید روش بندازی که تو چاپ و نمایش دیده نشه

امیداورم مشکلت حل شده باشه

سلام
منظورم اینه که فرض کنیم یک متن داریم و کلی پاورقی
حالا می خوام همه پاورقی ها یک جا عوض بشن ، بدون اینکه یکی یکی بخوام این کار رو لکنم

nelahe
15-09-2011, 08:30
دوست عزیز سلام

توی فرمول نویسی نماد و عائم علمی که خود برنامه در اختبارت میزاره ثابتن تنها اون اطالعاتی که شما بع عنوان دیتا و مقادیر تایپ میکنی قابل تغییر فونت هستند

موفق باشی

سلام

متوجه سوال من نشدید

نام و اسم اون علامت را می خوام نمی خوام چیزی را تغییر بدهم مثلاً آلفا بتا و غیره

Asali
15-09-2011, 10:19
با سلام، فونتهای فارسی برنا مانند (Btitr, Bbadr ….) روی سیستم نصب کردم (ویندوز 7) ولی تای مربوطه "ة" عربی و (ي) عربی را در Word 2010 نشان نمی‌ده، درحالی که همین فونتها را دوستم روی سیستمش نصب کرده ونشون می‌ده! مشکل چگونه حل می‌شه؟ متشکرم. البته فونتهای اصلی ویندوز مثل Arial , … مشکلی نداره.

mahdi bg
15-09-2011, 17:47
سلام
چطوری میشه توی ورد شعر نوشت بطوری که همه مصراع های اندازه هاشون یکسان بشه

من یک راه دیدم استفاده از جدول بود راه دیگه ای نیست
ممنون

Ship Storm
15-09-2011, 18:15
سلام

ممنون

اصولش هم همینه که یک Table بندازی با 3 ستون و ستون وسط رو حدود 2 سانت در نظر بگیری و ستون های چپ و راست رو حدود 7 سانت در نظر بگیری و در انتهای کار Borde ها رو مخفی کنی

far2009
15-09-2011, 19:26
سلام

ممنون
با ورد می توانید کنار هم ستون درست کنید با دستور column از این طریق هم میشه

Asali
16-09-2011, 17:08
با سلام، فونتهای فارسی برنا مانند (Btitr, Bbadr ….) روی سیستم نصب کردم (ویندوز 7) ولی تای مربوطه "ة" عربی و (ي) عربی را در Word 2010 نشان نمی‌ده، درحالی که همین فونتها را دوستم روی سیستمش نصب کرده ونشون می‌ده! مشکل چگونه حل می‌شه؟ متشکرم. البته فونتهای اصلی ویندوز مثل Arial , … مشکلی نداره.

کسی نیست پاسخ من رو بده؟!!!

MEHRDADALIB
16-09-2011, 22:23
سلام خسته نباشی !
من میخوام یه فایل word رو بریزم تو یه فایل ورد دیگه (یه جورایی همون کپی کردن خودمون) هر کاری میکنم نمیشه select object می کنمgrouping و group و از این کارا ولی نمیشه
خیلی هم سعی کردم تو پست های قبلی پیدا کنم ولی نتونستم
اگه میشه یه راهنمایی کنید ممنون میشم

Ship Storm
16-09-2011, 23:05
سلام خسته نباشی !
من میخوام یه فایل word رو بریزم تو یه فایل ورد دیگه (یه جورایی همون کپی کردن خودمون) هر کاری میکنم نمیشه select object می کنمgrouping و group و از این کارا ولی نمیشه
خیلی هم سعی کردم تو پست های قبلی پیدا کنم ولی نتونستم
اگه میشه یه راهنمایی کنید ممنون میشم

این فایلتون چیه که کپی نمیشه؟ کپی که با یک Ctr+a در مبدا و یک ctr+v در مقصد به راحتی امکان پذیره !!
ارور خاصی میده ؟

MEHRDADALIB
17-09-2011, 00:40
بله Ctr+a در مبدا و یک ctr+v در مقصد که جزو ساده ترین و اولین کاراییه که هرکی میکنه
یه فایل PDF (دیتا شیت یه قطعه الکترونیکیه شامل عکس جدول نوشته انگلیسی و .. . ) تبدیل کردم به WORD حالا میخوام این فالیل رو در ادامه یه نوشته (فایل WORD) قرار بدم ولی نمی دونم چطور میشه!؟!؟

Dew Drop
17-09-2011, 01:10
بله Ctr+a در مبدا و یک ctr+v در مقصد که جزو ساده ترین و اولین کاراییه که هرکی میکنه
یه فایل PDF (دیتا شیت یه قطعه الکترونیکیه شامل عکس جدول نوشته انگلیسی و .. . ) تبدیل کردم به WORD حالا میخوام این فالیل رو در ادامه یه نوشته (فایل WORD) قرار بدم ولی نمی دونم چطور میشه!؟!؟

از قسمت Insert>object فلش کنارش رو باز کنید و Text from file رو بزنید و فایلتون رو انتخاب کنید و Insert.
با این روش ببینید فایلهاتون ادغام میشه یا نه؟!

mahsa1469
17-09-2011, 13:25
سلام من نمی دونم به چه تنظیماتی دست زدم ولی برای وردم جای نمایش شماره صفحه و برخی عکس ها نوشته ی زیر رو نشون می ده
چجوری می تونم مشکل رو بر طرف کنم؟
ورد من 2010 هستش...:11:

mehdi_gh27
17-09-2011, 13:36
سلام دوستان

به کمکتون نیاز دارم

من توی شبکه به مشکل زیر روی بعضی از کامپیوترها برمی خورم . میخواستم دوستان اگه دلیل این مشکل و راه حل اونرو میدونند راهنمایی کنند.

دوستان اول این مشکل رو ببینید .

مشکل زمانی به وجود میاد که کاربر میخواد word رو باز کنه و چیزی تایپ کنه در همین زمان این پیغام ظاهر میشه و هر چقدر هم close بشه به ازای هر بار close یکبار microsoft word جدید باز میکنه و دوباره ظاهر میشه !!!

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

راههای زیادی رو امتحان کردم ولی نشده .

reza_bagherpour
17-09-2011, 15:55
سلام دوستان.
من می خوام برای سرتیترها از حروف ابجد استفاده کنم. ورد من 2007 هستش. مشکل من اینه که در word از همزه یعنی أ به جای حرف الف استفاده شده. چطور می تونم از الف به جای أ استفاده کنم. در واقع میخوام سر تیترها بصورت
الف، ب، ج، د و ... باشه
نه بصورت
أ،ب،ج،د و ...
ممنون می شم اگه سریع راهنمایی کنین.مرسی

Dew Drop
17-09-2011, 17:22
سلام من نمی دونم به چه تنظیماتی دست زدم ولی برای وردم جای نمایش شماره صفحه و برخی عکس ها نوشته ی زیر رو نشون می ده
چجوری می تونم مشکل رو بر طرف کنم؟
ورد من 2010 هستش...:11:
Alt + F9 رو بزنید.

mohsen29
17-09-2011, 23:37
سلام دوستان
word 2010
لطفا یکی در مورد گروه (Citations & Bibliography) در زبانه References توضیح بده.

اگه گروه index را هم توضیح بدید ممنون میشم.

Dew Drop
18-09-2011, 00:44
سلام دوستان
word 2010
لطفا یکی در مورد گروه (Citations & Bibliography) در زبانه References توضیح بده.

اگه گروه index را هم توضیح بدید ممنون میشم.

سلام
تو این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فهرست مطالب مفید مربوط به تاپیک ورد رو جمع کردم و بیشتر مطالب هست,می تونید قبل از ایجاد تاپیک مطالعه بفرمایید.

bibliography

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و در مورد سوال دوم برای ایجاد فهرست خودکار توسط ورد از این گزینه استفاده میشه.

Cyberlife
18-09-2011, 02:06
بعد از کپی کردن چند مطلب از اینترنت در Word 2007 فاصله بین سطرها

کم و زیاد شده یعنی فاصله یک سطر به سطر بالایی مناسبه ، ولی در جای

دیگر متن میبینیم که فاصله یک سطر با سطر بعدی خودش زیادتره و مثل

حالت قبلی نیست.

حالا سوال من اینه که چه طور فاصله بین سطرها رو یکسان کنم ؟

MEHRDADALIB
18-09-2011, 08:39
خیلی ممنون واقعا دستتون درد نکنه
مشکلم حل شد
:20:

far2009
18-09-2011, 10:14

حالت قبلی نیست.

اولین کار اینه که تو قسمت paragraph روی آیکون line spacing کلیک کنید و با انتخاب همه متن فاصله مشخصی را انتخاب کنید .

mohsen29
18-09-2011, 12:56

حالت قبلی نیست.

سلام

شما باید همه سطرها را انتخاب کنی و سپس در زبانه home به گروه Paragraph بری.

حالا گرینه Line and paragraph spacing(این گزینه کنار سطل رنگ است) را انتخاب کن و مثلا اندازه 1.5 را انتخاب کن.

reza_bagherpour
18-09-2011, 13:11
شما رو بخدا اگه بلدین سریع جواب منو بدین، چون باید هر طور شده تا آخر این هفته پایان نامه رو تموم کنم و تحویل بدم.

Darya-eng
18-09-2011, 13:54
سلام دوستان.
من می خوام برای سرتیترها از حروف ابجد استفاده کنم. ورد من 2007 هستش. مشکل من اینه که در word از همزه یعنی أ به جای حرف الف استفاده شده. چطور می تونم از الف به جای أ استفاده کنم. در واقع میخوام سر تیترها بصورت
الف، ب، ج، د و ... باشه
نه بصورت
أ،ب،ج،د و ...
ممنون می شم اگه سریع راهنمایی کنین.مرسی
بعد از اینکه روی شماره هر لاین (مرحله 2)کیلیک کردید مرحله سوم رو انجام میدید وnew bulletکیلیک میکنید واز پنجره باز شده هر حرف یا بولتی که خواستیدرو انتخاب کرده ومیرید سراغ لاین بعدی (مرحله دوم)روی شماره 2کیلیک کنید که خط دوم تغییر کنه و....

اینجا عکسشو گذاشتم

یا این روش:

Cyberlife
18-09-2011, 16:48
اولین کار اینه که تو قسمت paragraph روی آیکون line spacing کلیک کنید و با انتخاب همه متن فاصله مشخصی را انتخاب کنید .

سلام

شما باید همه سطرها را انتخاب کنی و سپس در زبانه home به گروه Paragraph بری.

حالا گرینه Line and paragraph spacing(این گزینه کنار سطل رنگ است) را انتخاب کن و مثلا اندازه 1.5 را انتخاب کن.

سلام

با تشکر از راهنمایی شما ، ولی مشکلم با کاری که گفتید درست نشد

لطفاً به این عکس نگاه کنید :

فاصله بین پی نوشتهای شماره 17 و 18 و همچنین 28 و 29 درست نشدن

مثل این قبیل فاصله ها در تمام فایل وجود داره و با گزینه Line and paragraph spacing

هم درست نشد ، اینم بگم که این فاصله به وسیله Enter به وجود نیامده

Dew Drop
18-09-2011, 18:17
سلام

با تشکر از راهنمایی شما ، ولی مشکلم با کاری که گفتید درست نشد

لطفاً به این عکس نگاه کنید :

فاصله بین پی نوشتهای شماره 17 و 18 و همچنین 28 و 29 درست نشدن

مثل این قبیل فاصله ها در تمام فایل وجود داره و با گزینه Line and paragraph spacing

هم درست نشد ، اینم بگم که این فاصله به وسیله Enter به وجود نیامده

سلام
با Ctrl + H پنجره Replace رو باز کنید.تو قسمت Find waht بنویسید p^p^
و تو قسمت replace with بنویسید p^ و Replace all رو بزنید. ببینید با این روش فاصله ها از بین میره؟!

MEHRDADALIB
19-09-2011, 00:07
سلام
میخوام شماره صفحه بزنم برای فایل وردم ولی میخوام چند صفحه اول الف ب ...
بعد از یه صفحه به بعد شماره 1 2 3 ... بخوره چیکار باید بکنم؟

mehdi_gh27
19-09-2011, 06:50
سلام دوستان

به کمکتون نیاز دارم

من توی شبکه به مشکل زیر روی بعضی از کامپیوترها برمی خورم . میخواستم دوستان اگه دلیل این مشکل و راه حل اونرو میدونند راهنمایی کنند.

مشکل زمانی به وجود میاد که کاربر میخواد word رو باز کنه و چیزی تایپ کنه در همین زمان این پیغام ظاهر میشه و هر چقدر هم close بشه به ازای هر بار close یکبار microsoft word جدید باز میکنه و دوباره ظاهر میشه !!!

از دوستان کسی نیست که در این زمینه راهنمایی کنه ؟؟

ممنون

Dew Drop
19-09-2011, 09:48
سلام
میخوام شماره صفحه بزنم برای فایل وردم ولی میخوام چند صفحه اول الف ب ...
بعد از یه صفحه به بعد شماره 1 2 3 ... بخوره چیکار باید بکنم؟

تو این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تمام موارد آموزشی و نکاتی که قبلاً اشاره شده فهرست بندی شده,می تونید قبل از دادن پست مطالعه بفرمایید.

و این هم جواب شما ...

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Cyberlife
19-09-2011, 10:29
از دوستان کسی نیست که در این زمینه راهنمایی کنه ؟؟

ممنون

فکر میکنم Word شما Portable باشه که این مشکل پیش میاد و اگه به صورت

کامل Microsoft Office رو نصب کنید ، این پیغام ظاهر نمیشه

S.J-REZ2
19-09-2011, 13:31
سلام دوستان یه و سوال در مورد این نرم افزار داشتم خیلی هم بهش نیاز دارم
وقتی توWORDفارسی مینویسم و بعدش یه کلمنه اینگیلیسی اون کلمه اینگیلیسی میاد پشت کامه فارسی.....چه جور میتونم درستش کنم که جلوی همون کلمه فارسی بمونه؟
خیلی واجبمه

reza_bagherpour
19-09-2011, 14:42
[QUOTE=Darya-eng;6474981]بعد از اینکه روی شماره هر لاین (مرحله 2)کیلیک کردید مرحله سوم رو انجام میدید وnew bulletکیلیک میکنید واز پنجره باز شده هر حرف یا بولتی که خواستیدرو انتخاب کرده ومیرید سراغ لاین بعدی (مرحله دوم)روی شماره 2کیلیک کنید که خط دوم تغییر کنه و....

اینجا عکسشو گذاشتم

یا این روش:

[/QUOTE

ممنون از اینکه جواب منو دادید. اما بنده متوجه توضیحاتتون نشدم. منظورتون از مرحله دوم و سوم چیه؟ اگه امکان داره واضح تر توضیح بدین. در ضمن عکسی که گذاستین نمی یاد. شاید اشکال از اینترنت من باشه که dial up هستش. اگه امکان داره عکس رو یه جای دیگه upload کنید . ممنون

Darya-eng
19-09-2011, 14:45
وقتی توWORDفارسی مینویسم و بعدش یه کلمنه اینگیلیسی اون کلمه اینگیلیسی میاد پشت کامه فارسی.....چه جور میتونم درستش کنم که جلوی همون کلمه فارسی بمونه؟
خیلی واجبمه
اگر بیشتر کلماتتون فارسی است وتعداد محدود وکمی انگیلیسی است باید در منوی homeروی این اپشن که با کادر قرمز مشخص شده کیلیک کنید واون اپشنی که در خط پایینی (زردرنگ)شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این عکسو نگاه کنید:

اما اگر انگلیسیها بیشتر باشد برعکس عمل میکنید(چپ به راست تنظیم میکنید)

Darya-eng
19-09-2011, 14:54
[QUOTE=Darya-eng;6474981]بعد از اینکه روی شماره هر لاین (مرحله 2)کیلیک کردید مرحله سوم رو انجام میدید وnew bulletکیلیک میکنید واز پنجره باز شده هر حرف یا بولتی که خواستیدرو انتخاب کرده ومیرید سراغ لاین بعدی (مرحله دوم)روی شماره 2کیلیک کنید که خط دوم تغییر کنه و....

اینجا عکسشو گذاشتم

یا این روش:

[/QUOTE

ممنون از اینکه جواب منو دادید. اما بنده متوجه توضیحاتتون نشدم. منظورتون از مرحله دوم و سوم چیه؟ اگه امکان داره واضح تر توضیح بدین. در ضمن عکسی که گذاستین نمی یاد. شاید اشکال از اینترنت من باشه که dial up هستش. اگه امکان داره عکس رو یه جای دیگه upload کنید . ممنون
سلام
مرحله ها منظورم همین شماره هاییه که در عکس زیر گذاشتم.
برای اینکه انتخاب کنید که هر تیتر با چه حرف وشکلی نشون داده بشه اول باید اون خط رو انتخاب کنید مثلا خط اول(مرحله2)بعد از مرحله سوم شکل یا حروفی که مدنظرتون هست رو انتخاب میکنید
شاید بددارم توضیح میدم ولی سعی کردم واضح باشه:41:

[URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

meshkiposh2200
19-09-2011, 16:32
اگر بیشتر کلماتتون فارسی است وتعداد محدود وکمی انگیلیسی است باید در منوی homeروی این اپشن که با کادر قرمز مشخص شده کیلیک کنید واون اپشنی که در خط پایینی (زردرنگ)شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]این عکسو نگاه کنید:

اما اگر انگلیسیها بیشتر باشد برعکس عمل میکنید(چپ به راست تنظیم میکنید)

دوست عزیز منم این مشکل را دارم اگه عکس را اتچ کنید که توی صفحه نشون بده ممنون میشم

Dew Drop
19-09-2011, 18:20
دوست عزیز منم این مشکل را دارم اگه عکس را اتچ کنید که توی صفحه نشون بده ممنون میشم

خیلی واجبمه

سلام
قبل از تایپ کردن Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید و بعد تایپ کنید.

mehdi_gh27
20-09-2011, 07:09
سلام دوستان

به کمکتون نیاز دارم

word من portable نیست ولی فکر میکنم این مشکل روی شبکه شایع باشه .

به هر حال راه حلی پیدا کردم که گفتم اینجا قرار بدم که شاید دوستانی هم که مشکل Recover my work and restart Microsoft Word دارند مشکلشون حل بشه .

ممنونم

mehdi_gh27
20-09-2011, 13:05
دوستان یک سئوال دیگه

اینطور مطرح کنم بهتره :

من یکسری سئوال دارم که برای هر سئوال چهار گزینه که کنار هر گزینه با یک مربع خالی شروع شده وجود دارد .

من میخوام توی word مربع گزینه صحیح را تیک بزنم .

نه اینکه بخوام مربع رو سیاه کنم !! میخوام واقعا علامت تیک توی مربع بشینه .

ممنونم

Dew Drop
20-09-2011, 15:03
دوستان یک سئوال دیگه

اینطور مطرح کنم بهتره :

من یکسری سئوال دارم که برای هر سئوال چهار گزینه که کنار هر گزینه با یک مربع خالی شروع شده وجود دارد .

من میخوام توی word مربع گزینه صحیح را تیک بزنم .

نه اینکه بخوام مربع رو سیاه کنم !! میخوام واقعا علامت تیک توی مربع بشینه .

ممنونم

از قسمت Insert برید به Symbol ,فونت wingdings رو انتخاب کنید.علامت تیک و یا مربع تیک دار وجود داره.

S0R3N4
20-09-2011, 17:27
دوستان
ميشه آخرين نسخه ي WORD رو دانلود كرد؟؟؟منظورم اينه كه فقط WORD رو دانلود كنم!!نه Office رو كامل و بعد Custom نصب كنم ورد رو...
ميشه؟؟

nelahe
21-09-2011, 09:37
سلام پس چرا سوالات جواب داده نمی شود

برای قطع کتاب ها

پست اول رو هم خوندم

ولی چند تا سوال

1- برای تنظیم کتاب ها باید اون ها را در A4 تنظیم کنیم؟؟

2- باید وسط A4 تنظیم بشوند یا از طرف (یعنی از یک طرف لب به لب باشه و از طرف دیگر حاشیه بگذاریم)

3- این قطع کتاب که می گویند از بالای کتاب تا پایین است یا اینکه از خط اول تا خط آخر

4- برای تنظیم حاشیه در A4 چطور اعدادی که برای حاشیه می دهم باید خط اول تا آخر اون کتاب را حساب کنیم یا اینکه بالا و پایین خود کتاب (یعنی حاشیه های اطراف هم حساب بشود)

5 - من یک کتاب دارم که از بالا تا پایینش ارتفاعش 23.5 و عرضش 16.5 است (این اندازه به انضمام حاشیه های سفید کتاب است)

اما از خط اول تا آخرش می شه 21 در 12

حالا چطور باید تنظیم کنم

javan
22-09-2011, 12:38
دوستان سلام

من یک فایل ورد دارم که تمام کلمه هاش به هم چسبیدن یعنی فاصله بین کلمات از بین رفته.
حالا چه طوری باید درستش کنم .
---------- Post added at 09:08 AM ---------- Previous post was at 09:08 AM ----------

دوستان سلام

من یک فایل ورد دارم که تمام کلمه هاش به هم چسبیدن یعنی فاصله بین کلمات از بین رفته.
Dew Drop
23-09-2011, 10:04
سلام پس چرا سوالات جواب داده نمی شود

برای قطع کتاب ها

پست اول رو هم خوندم

ولی چند تا سوال

1- برای تنظیم کتاب ها باید اون ها را در A4 تنظیم کنیم؟؟

2- باید وسط A4 تنظیم بشوند یا از طرف (یعنی از یک طرف لب به لب باشه و از طرف دیگر حاشیه بگذاریم)

3- این قطع کتاب که می گویند از بالای کتاب تا پایین است یا اینکه از خط اول تا خط آخر

4- برای تنظیم حاشیه در A4 چطور اعدادی که برای حاشیه می دهم باید خط اول تا آخر اون کتاب را حساب کنیم یا اینکه بالا و پایین خود کتاب (یعنی حاشیه های اطراف هم حساب بشود)

5 - من یک کتاب دارم که از بالا تا پایینش ارتفاعش 23.5 و عرضش 16.5 است (این اندازه به انضمام حاشیه های سفید کتاب است)

اما از خط اول تا آخرش می شه 21 در 12

حالا چطور باید تنظیم کنم

سلام
فکر می کنم به این سوالهای شما در این تالار بهتر بتونن جواب بدن

دنيای چاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان سلام

سلام
به احتمال زیاد این فایل تو ورد 2010 نوشته شده که فکر نمی کنم راهی برای اصلاحش باشه.
موقع سیو کردن باید بصورت 2007 سیو میشد که این مشکل پیش نیاد.

abdollah5017
23-09-2011, 12:41
برای حل مشکل شما باید سایز کاغذ را در ورد و پرینتر خود بازبینی کنید و ببینید که دقیقاً روی a4 تنظیم شده اند یا نه چون چاپگر ها برای پرینت محدودیتهایی دارند و در ضمن چاپگر شما چه سایزی رو پشتیبانی می کنه چون اکثر چاپگرهای خانگی سایزهای a4 به پایین رو پشتیبانی میکنن.

nelahe
25-09-2011, 09:34
سلام

یک سوال پرسیدم متأسفانه جواب نگرفتم

فارسی کردن اعداد در فرمول نویسی 2007

2- یک سوال جدید البته خیلی وقت دوستان را نمی گیره

ممنون می شم لطف کنند و پاسخ بدهند

می خوام ببینم در این فایل ورد اون خطی که زیر جمله کد استاندارد هست (عکسش رو گذاشتم) به چه طریق تایپ شده مرسی

این فایل ورد

اینم عکس اون قسمت

M E S S I
25-09-2011, 09:51

اون خط رو که اول با Shift + _ کشیدن
خط زیر خط کد با خود خط بالایی یعنی کد استاندار کلا یه عکس هستش که آوردن تو word بعدشم از طریق سربرگ format (توی 2007) قسمت Text Wrapping گزینه In front of text انتخاب کردن و آوردن روی خط که عکس رو هرجا ببری هیچ خطی بهم نخوره به همین راحتی.

nelahe
25-09-2011, 12:30

اون خط رو که اول با Shift + _ کشیدن
خط زیر خط کد با خود خط بالایی یعنی کد استاندار کلا یه عکس هستش که آوردن تو word بعدشم از طریق سربرگ format (توی 2007) قسمت Text Wrapping گزینه In front of text انتخاب کردن و آوردن روی خط که عکس رو هرجا ببری هیچ خطی بهم نخوره به همین راحتی.

خب با shift + - که می زدم اما خط می ره پایین

اون دو تا خط کلاً استاندارد و میزان ساعت رو هم در یک شیپ زده

حالا نمی دونم چطوری زده این خط رو ؟؟؟

mohsen29
26-09-2011, 11:24
خب با shift + - که می زدم اما خط می ره پایین

اون دو تا خط کلاً استاندارد و میزان ساعت رو هم در یک شیپ زده

حالا نمی دونم چطوری زده این خط رو ؟؟؟

سلام

در مورد سوال اول(فارسی کردن فرمول نویسی) باید بگم که شما بعد از اینکه فرمول را وارد کردی باید فرمول را انتخاب کنی و بری به گزینه Options و سپس زبانه advanced را کلیک کنی و گزینه Numeral را باید Hindi بزنی.

برای راحت پیدا کردن Numeral می تونی مدام کلید ترکیبی alt+n را بزنی تا پیدا بشه.(البته بعد از اینکه گزینه advanced را انتخاب کردی)

در مورد سوال دوم هم اون خط رو می تونی با کلید ترکیبی shift+j بکشی.البته باید در حالت زبان فارسی فعال باشد.

اگر قبل از خط و بعد از خط فاصله ها زیاده، می تونی انتخابشون کنی و بری به زبانه page layout و در گروه paragraph، تنظیمات spacing رو که after و before هستش رو به pt 0 تغییر بدی.:31::31::11:

jak_1300
26-09-2011, 13:28
سلام دوستان من وقتي تو ورد كلمه اي رو فارسي تايپ ميكنم و بعد اسپيس ميزنم نشونگر بر ميگرده اوله جمله يعني وقتي مينويسم سلام و بعد ميخوام بگم چطوري اينجوري مينويسه ( چطوري سلام )
چيكار بايد بكنم كسي چيزي ميدونه در اين رابطه؟
وردم 2007 هست

sara100
26-09-2011, 18:46
سلام دوستان2 سوال بسیار مهم در مورد WORD 2003 :

1 - برای اینکه کل محتویات یک صفحه ( متن و جدول و ...) در ورد 2003 را به صورت افقی روی کاغذ A4 چاپ و پرینت بگیریم بایستی چیکار کرد بنده هر کاری کردم در داخل Page setup گزینه ای برای این مورد نیافتم و همش متن به صورت عمودی (پیش فرض) روی کاغذ چاپ میشه ...

2- برای نوشتن یک عدد کسری در word 2003 بایستی چگونه عمل کرد به عبارتی علامت کسر در کدام قسمت ورد 2003 نهفته هست در سیمبل پیدا نکردم ...(مثلا 1 به 2)

nelahe
26-09-2011, 19:55
امکانش هست که شماره صفحات به صورت

یک، دو، سه (یعنی به حروف زده شود)

mohsen29
26-09-2011, 21:18
سلام دوستان2 سوال بسیار مهم در مورد WORD 2003 :

1 - برای اینکه کل محتویات یک صفحه ( متن و جدول و ...) در ورد 2003 را به صورت افقی روی کاغذ A4 چاپ و پرینت بگیریم بایستی چیکار کرد بنده هر کاری کردم در داخل Page setup گزینه ای برای این مورد نیافتم و همش متن به صورت عمودی (پیش فرض) روی کاغذ چاپ میشه ...

2- برای نوشتن یک عدد کسری در word 2003 بایستی چگونه عمل کرد به عبارتی علامت کسر در کدام قسمت ورد 2003 نهفته هست در سیمبل پیدا نکردم ...(مثلا 1 به 2)

سلام

1- برای اینکه بتونی برگه را به صورت افقی چاپ کنی،باید در Page Setup، در زبانه Margins و در گروه Orientation، گزینه Landscape را انتخاب کنی.

2- برای نوشتن اعداد به صورت فرمول باید گزینه فرمول نویسی(Equation editor) را فعال کنی که در ورد 2007 و 2010 آماده هستش و در زبانه insert وجود دارد.

ولی برای ورد 2003 باید اینکارا رو بکنی.

اول به این آدرس برو Tools\Customize

حالا زبانه Commands را انتخاب کن.

در گروه Categories گزینه Insert را انتخاب کن.

حالا در گروه Commands ابزار Equation Editor را کلیک و سپس درگ کن و در نوار ابزار(برای مثال ابزار استاندارد) رها کن.
حالا روی آیکن equation editor کلیک کن اگر ورد را به صورت کامل(complete) نصب کرده باشی که اجرا می شه ولی اگر اجرا نشد باید سی دی آفیس 2003 را در سی دی رام بگذاری.:46:

Dew Drop
27-09-2011, 06:27
سلام دوستان من وقتي تو ورد كلمه اي رو فارسي تايپ ميكنم و بعد اسپيس ميزنم نشونگر بر ميگرده اوله جمله يعني وقتي مينويسم سلام و بعد ميخوام بگم چطوري اينجوري مينويسه ( چطوري سلام )
چيكار بايد بكنم كسي چيزي ميدونه در اين رابطه؟
وردم 2007 هست

سلام
این مشکل برا اینه که زبان فارسی رو سیستمتون درست نصب نشده,فکر می کنم تو این حالت وقتی فارسی رو انتخاب کنید تو نوار پایین ورد Persian نمی نویسه !!!
کنترل پنل رو ببینید فارسی به این صورت add شده؟

nelahe
27-09-2011, 08:54
فرمول نویسی

سلام

برای نوشتن اعداد به صورت فرمول باید گزینه فرمول نویسی(Equation editor) را فعال کنی که در ورد 2007 و 2010 آماده هستش و در زبانه insert وجود دارد.

ولی برای ورد 2003 باید اینکارا رو بکنی.

اول به این آدرس برو Tools\Customize

حالا زبانه Commands را انتخاب کن.

در گروه Categories گزینه Insert را انتخاب کن.

حالا در گروه Commands ابزار Equation Editor را کلیک و سپس درگ کن و در نوار ابزار(برای مثال ابزار استاندارد) رها کن.
حالا روی آیکن equation editor کلیک کن اگر ورد را به صورت کامل(complete) نصب کرده باشی که اجرا می شه ولی اگر اجرا نشد باید سی دی آفیس 2003 را در سی دی رام بگذاری.:46:

سلام با اجازه من یک مورد رو اضافه کنم :11:

در 2007 بهتر است از فرمول نویسی 2003 استفاده کنیم

چون فرمول نویسی 2007 چند تا مشکل دارد

1- در پرینت نمی افته (که برای حل این مشکل باید در خط هایی که فرمول به تنهایی (بدون متن) نوشته شده اون فرمول را چپ چین کرد)

2- اعداد به صورت مستقیم فارسی نمی شوند و باید کل عددهای متن را فارسی کرد (گزینه hindi)

برای زدن فرمول نویسی 2003

تب insert

گزینه object

سپس گزینه Microsoft Equation 3.0

m.em2018
27-09-2011, 17:46
سلام بچه ها
تو ورد وقتی که یه new بزنیم رو بعضی ویندوز ها بصورت پیشفرض right align هست بعضی ویندوز ها left align.
حالا من میخوام این رو تغییر بدم.
کسی میتونه کمکم کنه؟

misagh48
27-09-2011, 21:03
سلام:20:چرا در محيط Word با باز كردن سند جديد جهت چپ چين ميشود؟

misagh48
27-09-2011, 21:25
سلام:20: برا گذاشتن طرح دور صفحه به صورت چندتايي بهتره از برنامه publisher استفاده كنيد.

misagh48
27-09-2011, 21:45
با سلام
براي نوشتن كسر به راحتي ميتونيد از محيط فرمول نويسي ورد استفاده كنيد به اين صورت كه از سربرگ insert گزينه object را انتخاب كرده و بعد گزينه Microsoft Equation 3.0 را انتخاب كنيد بعد از نوشتن كسر آن را نتخاب كرده و از منوي style گزينه other و بعد يك فونت فارسي انتخاب كنيد.

jak_1300
27-09-2011, 22:24
سلام
این مشکل برا اینه که زبان فارسی رو سیستمتون درست نصب نشده,فکر می کنم تو این حالت وقتی فارسی رو انتخاب کنید تو نوار پایین ورد Persian نمی نویسه !!!
کنترل پنل رو ببینید فارسی به این صورت add شده؟

مرسي
بايد بصورت اين عكس ادد شده باشه؟

Rahpooyan
27-09-2011, 23:49
ابتدا در مسیر مشخص شده دکمه اشاره شده را انتخاب و در پنجره جدید تنظیمات را انجام داده و در نهایت گزینه set as Default را انتخاب کنید .

kaveh1589
28-09-2011, 13:30
سلام دوستان
شاید بارها این سؤال مطرح شده باشه ولی من متأسفانه هر چی سرچ کردم ندیدم
توی ورد 2007 چطوری میشه تنظیمات رو طوری قرار داد که با باز کردن ورد زبان پیش فرض فارسی و از راست شروع به تایپ کرد ؟
با سپاس

R.Karaj
28-09-2011, 17:18
سلام دوستان
شاید بارها این سؤال مطرح شده باشه ولی من متأسفانه هر چی سرچ کردم ندیدم
توی ورد 2007 چطوری میشه تنظیمات رو طوری قرار داد که با باز کردن ورد زبان پیش فرض فارسی و از راست شروع به تایپ کرد ؟
با سپاس

دوست عزیز سلام

این سئوالو قبلاً جواب دادیم کار سختی نیست فقط کافیه وارد پنجره تنظیمات فونت بشی و تنظیمات خط مورد نظرتو انجام بدی و در پایین پنجره گزینه set default رو بزنی و ok همین منوال برای پنجره تنظیمات پاراگرافم هست

امیدوارم مشکلت حل بشه

rezapourmanesh
28-09-2011, 18:35
سلام دوستان چطوری میشه فاصله ای که بین اعداد و کلمات در ورد ایجاد میشه رو حذف کرد
1- سلام
می خواهم اینجوری بنویسه
1- سلام
دوستان جواب دهید لطفا.

nelahe
29-09-2011, 08:57
ابتدا در مسیر مشخص شده دکمه اشاره شده را انتخاب و در پنجره جدید تنظیمات را انجام داده و در نهایت گزینه set as Default را انتخاب کنید .

سلام دوست عزیز

لطفاً از سوال دوستی که جواب براشون می گذارید نقل قول بگیرید تا مشخص باشه پست در جواب کدام مشکل است

مرسی

nelahe
29-09-2011, 09:06
سلام دوستان چطوری میشه فاصله ای که بین اعداد و کلمات در ورد ایجاد میشه رو حذف کرد
1- سلام
می خواهم اینجوری بنویسه
1- سلام
دوستان جواب دهید لطفا.

سلام دوست عزیز

برای این کار

روی عددتون کلیک کنید

گزینه Adjust list indents کلیک کنید

پنجره ای باز می شود با همین نام در قسمت follow روی مثلث کلیک کنید و گزینه های space یا nothing رو انتخاب بفرمایید

---------- Post added at 11:06 AM ---------- Previous post was at 11:04 AM ----------

سلام یک فایل ورد دارم که حجمش 400 مگابایت است!!!!!!!!!!!!

پر از عکس است

چطور حجمش رو کم کنم

البته عکس هاش باید همینطور بمونه

far2009
29-09-2011, 11:01
سلام یک فایل ورد دارم که حجمش 400 مگابایت است!!!!!!!!!!!!

پر از عکس است

چطور حجمش رو کم کنم

البته عکس هاش باید همینطور بمونه
از این سایت استفاده کن . کیفیت عکس ممکنه خیلی کم پایین بیاد ولی بشدت حجم عکس را کاهش میده

راستی فکر می کنم اسم فایل های عکس نباید توش فاصله باشه وگرنه قبول نمی کنه

rezapourmanesh
29-09-2011, 13:06
دوستان سلام مجدد
توی ورد2010 وقتی با هدینگ (سرفصل ها) کار می کنم و آنها را شماره گذاری می کنم:
1- بین اعداد به جای خط نقطه می گذاره یعنی اینطور می نویسه1 1.1 1.1.1 چطوری تنظیمش کنم که به جای نقطه ها خطبگذاره و در ضمن بین عدد و کلمه هم خط بگذاره یعنی بنویسه 1- امتحان 1-1-ثلث اول و....
در فهرست گیری برعکس هستش یعنی اگه نقطه بگذاری بعد از اعداد توی فهرست ابتدای عدد می آرش یعنی این نوشته توی مت رو (1.1.امتحان) رو توی فهرست ایجور میاره(.1.1امتحان)
این دو مشکل رو کسی می تواند جواب دهد؟
با تشکر
دمتون گرم
یا علی

JOSTOJUGAR
29-09-2011, 13:29
سلام
چطور میتونم يه متن رو داخل یه صفحه A4‌ به تعداد دلخواه پرینت بگیرم یعنی یه صفحه A4 شامل 2 یا 4 یا بیشتر از همون متن مورد نظر باشه ؟؟؟؟؟
با ورد 2003 راحت این کار انجام میشد اما گزینه 2010رو نمیدونم !!

Ship Storm
29-09-2011, 15:28
سلام
چطور میتونم يه متن رو داخل یه صفحه A4‌ به تعداد دلخواه پرینت بگیرم یعنی یه صفحه A4 شامل 2 یا 4 یا بیشتر از همون متن مورد نظر باشه ؟؟؟؟؟

سلام
دوست عزیز من نمیدونم یا دقیق متوجه منظورتون نشدم و یا اینکه سوال شما خیلی ساده هست
شما متنتون رو کپی کنید و به فاصله های مشخص از هم جدا کنید و پرینت بگیرید دیگه مشکلی نداره

JOSTOJUGAR
29-09-2011, 16:02
سلام
دوست عزیز من نمیدونم یا دقیق متوجه منظورتون نشدم و یا اینکه سوال شما خیلی ساده هست
شما متنتون رو کپی کنید و به فاصله های مشخص از هم جدا کنید و پرینت بگیرید دیگه مشکلی نداره

سلام
نه منظورم کپی کردن نیست تو صفحه پرینت پری ویو با ورد 2003 یه گزینه بود که صفحه رو به چند بخش تقسیم میکرد و متن مورد نظر رو تو همه بخشها پرینت میگرفت بدون اینکه تو صفحه ی ورد کپی کنیم
:23:

niki69
29-09-2011, 16:19
سلام
دوستان من به یه مشکل عجیب برخورم اونم اینه که تو یه نوشته ی 270 صفحه ای که دارم ویرایش می کنم تو صفحه 67 که می خوام یه کلمه رو ویرایش کنم Word هنگ مینکنه apphangb1 ، آفیس 2007 و ویندوز 7 دارم :41:
اگه کسی راه حلی به ذهنش میرسه بگه لطفاً

far2009
29-09-2011, 16:59
سلام
نه منظورم کپی کردن نیست تو صفحه پرینت پری ویو با ورد 2003 یه گزینه بود که صفحه رو به چند بخش تقسیم میکرد و متن مورد نظر رو تو همه بخشها پرینت میگرفت بدون اینکه تو صفحه ی ورد کپی کنیم
:23:
من این چیزی را که شما می خواهید را تو نرم افزار های دیگه دیدم ولی تو ورد نه .

البته شما می توانید به سادگی کل صفحه را جدول بندی کنید و متن را تو همه خانه های جدول کپی کنید.

JOSTOJUGAR
29-09-2011, 17:27
من این چیزی را که شما می خواهید را تو نرم افزار های دیگه دیدم ولی تو ورد نه .

البته شما می توانید به سادگی کل صفحه را جدول بندی کنید و متن را تو همه خانه های جدول کپی کنید.
ممنون دوستان
سعی میکنم گزینه مورد نظر رو پیدا کنم و بگم

rezapourmanesh
29-09-2011, 18:10
سلام

سلام دوست عزیز امیدوارم درست متوجه شده باشم
توی منوی فایل یا دکمه آفیس روی گزینه پرینت کلیک کنید و بعد گزینه آخر (1page per sheet) را بزنید و بعد بنا به نیازتون یک گزینه را انتخاب کنید.
امیدوارم درست متوجه شده باشم.
یا علی:11::11:

---------- Post added at 06:10 PM ---------- Previous post was at 06:09 PM ----------

دوستان سلام مجدد
توی ورد2010 وقتی با هدینگ (سرفصل ها) کار می کنم و آنها را شماره گذاری می کنم:
1- بین اعداد به جای خط نقطه می گذاره یعنی اینطور می نویسه1 1.1 1.1.1 چطوری تنظیمش کنم که به جای نقطه ها خطبگذاره و در ضمن بین عدد و کلمه هم خط بگذاره یعنی بنویسه 1- امتحان 1-1-ثلث اول و....
در فهرست گیری برعکس هستش یعنی اگه نقطه بگذاری بعد از اعداد توی فهرست ابتدای عدد می آرش یعنی این نوشته توی مت رو (1.1.امتحان) رو توی فهرست ایجور میاره(.1.1امتحان)
این دو مشکل رو کسی می تواند جواب دهد؟
با تشکر
دمتون گرم
یا علی

دوستان سلام
کسی نبود جواب من رو بده؟

far2009
30-09-2011, 09:29
دوستان سلام
کسی نبود جواب من رو بده؟
شما از کدام دستور ورد برای ساخت سرفصل استفاده می کنید ؟ اسم انگلیسیش را بگید

rezapourmanesh
30-09-2011, 12:15
شما از کدام دستور ورد برای ساخت سرفصل استفاده می کنید ؟ اسم انگلیسیش را بگید

سلام
ازمسیر زیر (ورد2010)
refrence----table of contact-----aouto table 1

قبل از اون هم از هدینگ(heading) استفاده می کنم یعنی سرفصل هام رو هدینگ می کنم.:11::11::11:

S0R3N4
30-09-2011, 16:30
دوستان
ميشه آخرين نسخه ي WORD رو دانلود كرد؟؟؟منظورم اينه كه فقط WORD رو دانلود كنم!!نه Office رو كامل و بعد Custom نصب كنم ورد رو...
ميشه؟؟

Ship Storm
30-09-2011, 20:46
دوستان
ميشه؟؟

نسخه های پرتابل شاید موجود باشه اما نسخه های exe قابل نصب بصورت پکیج بیرون داده میشه و مجزا نیست ، مگر اینکه شرکت ها خودشون دستکاری کرده باشند و نرم افزارها رو تک تک از پکیج استخراج کرده باشند که من ندیدم

S0R3N4
01-10-2011, 18:53
دوستان
آفیس نسخه ی 64 بیتی جداگانه داره یا نه؟؟

فردان
02-10-2011, 10:59
نقل قول:
نوشته شده توسط فردان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کد:

مقصود من اين نيست كه در اول پاراگراف تورفتگي باشد يا نباشد. بلكه در اول صفحه بعد اگر هم وسط پاراگراف باشيم باز هم تورفتگي ايجاد مي شود!!!!!!!!!!!!!

فردان
02-10-2011, 11:11

مقصود من اين نيست كه اول پاراگراف تورفتگي ايجاد شود يا نشود
بلكه مشكل من اين است كه در وسط پاراگراف هم اگر باشيم در اول صفحه بعدي تورفتگي خودبخود ايجاد مي شود!!!!!!!!!!!

komeylk
02-10-2011, 16:56
سلام به همه دوستان ، من آفیس 2012 رو روی OS 732bit نصب کردم ولی فقط موقع باز کردن ورد ارور BEX میده و اونو میبنده خواهشن اگه کسی تجربه ای داره کمک کنه

alisoofi
02-10-2011, 17:11
سلام.مشکلی که جدیدا من با تمام آفیس هایی(بهتره بگم word) که رو تموم سیستم های خودم چه لپتاپ چه PC پیدا کردم اینه که چند دقیقه که باهاش کار میکنم ارور میده و بسته میشه.نمیدونم مشکل از چیه.خیلی وقته این آفیس رو دارم و ازش جاهای مختلف استفاده کردم.قبلا خوب بود.جدیدا که نصب میکنم و مثل قبل کرکش میکنم اینجوری میشه.
احتمال داره که از کرکش باشه و احتیاج به کرک جدید تر داشته باشه؟؟
آفیس من ورژن Microsoft Office Professional Plus
1000.Ver : 14.0.4760

Amir Varasteh
03-10-2011, 01:45
سلام.مشکلی که جدیدا من با تمام آفیس هایی(بهتره بگم word) که رو تموم سیستم های خودم چه لپتاپ چه PC پیدا کردم اینه که چند دقیقه که باهاش کار میکنم ارور میده و بسته میشه.نمیدونم مشکل از چیه.خیلی وقته این آفیس رو دارم و ازش جاهای مختلف استفاده کردم.قبلا خوب بود.جدیدا که نصب میکنم و مثل قبل کرکش میکنم اینجوری میشه.
احتمال داره که از کرکش باشه و احتیاج به کرک جدید تر داشته باشه؟؟
آفیس من ورژن Microsoft Office Professional Plus
1000.Ver : 14.0.4760

سلام.

چه اروری میده ؟ لطفا کمی جزئیات ارائه کنید.

Mahyar.Online
03-10-2011, 11:33
دوستان من یه مشکلی پیدا کردم که دقیقا خود به خود اتفاق افتاد .
زمان تایپ کردن به جای فاصله نقطه میزاره . موقع درست کردن جدول یه سری علائم خاص میاد تو جدول ها .
زمانی که می خوام بین دو پاراگراف یه خط فاصله بندازم یه علامت خاصی اول خط خالی میاد
و اینکه توی پرینت همشون محو می شه و همه چیز درسته اما درمحیط ادیت اینجوریه .
اسکرین شات کاملا گویاست !

Darya-eng
03-10-2011, 17:59
دوستان من یه مشکلی پیدا کردم که دقیقا خود به خود اتفاق افتاد .
زمان تایپ کردن به جای فاصله نقطه میزاره . موقع درست کردن جدول یه سری علائم خاص میاد تو جدول ها .
زمانی که می خوام بین دو پاراگراف یه خط فاصله بندازم یه علامت خاصی اول خط خالی میاد
و اینکه توی پرینت همشون محو می شه و همه چیز درسته اما درمحیط ادیت اینجوریه .
اسکرین شات کاملا گویاست !

سلام
مسیر زیررو برید

درقسمت Displayتیک تمام گزینه های always show these formatting marks on the screen رو بردارید

alisoofi
04-10-2011, 12:38
سلام.

چه اروری میده ؟ لطفا کمی جزئیات ارائه کنید.

سلام.از همین ارور های متداول ویندوز که ترجمش میشه برنامه با مشکل مواجه هست و باید بسته شود و گزینه close program now یا یه چیزی شبیه این داره.ببخشید که خیلی ناقصه

ebibarati
04-10-2011, 12:46
سلام دوستان من میخوام تو ورد 2007 علامت مربع که داخلش تیک بزنند مثل بلی و خیر
تو ورد 2003 قسمت forms هستش ولی تو 2007 پیداش نمی کنم ممنون میشم کمک کنید

Netw0rks
04-10-2011, 23:27
سلام دوستان من میخوام تو ورد 2007 علامت مربع که داخلش تیک بزنند مثل بلی و خیر
تو ورد 2003 قسمت forms هستش ولی تو 2007 پیداش نمی کنم ممنون میشم کمک کنید

از قسمت Symbol در فونت های Wingdings مربع تیک دار هست !

jafar_palideh
05-10-2011, 11:01
سلام به همگی
میخواستم بدونم چطور میتونم در آفیس 2010 شماره گذاری صفحه رو از صفحه ی دلخواه شروع کنم
مثلا من الان یک متنی آماده کردم و میخوام شماره 6 صفحه ی اول رو با حروف یونانی درج کنم و بقیه رو بطور عادی شماره گذاری کنم.
با تشکر
اگه دوست داشتید و مقدور بود واستون به میل من بفرستید
jafar_palideh@yahoo.com