PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Dew Drop
10-06-2011, 16:14
سلام
دوستان، من دارم پایان نامه ام رو تایپ میکنم.
میخوام به طور پیوسته، صفح رویی متن، بسم الله، تقدیر و تشکر و بخش اعلام نمره داخل سند قرار بگیره. ولی شماره نخوره. بعد از اون میخوام فهرست عناوین رو داشته باشم و این بخش به صورت حروف الفبا نامگذاری بشه. بعد یک صفحه که عنوان فصل بزرگ داخلش نوشته شده باشه و اصلاً شماره صفحه نخوره. بعد از اون خود فصل باشه که از صفحه 1 شماره بخوره (یعنی صفحات قبلی حساب نشن) و ادامه پیدا کنه تا انتهای فصل. بعد باز یک صفحه که عنوان فصل بعدی بخوره روش و شماره نخوره. و مجدداً متن فصل بعدی که شماره اش از شماره آخرین صفحه فصل قبل به بعد ادامه پیدا کنه (یعنی در واقع عنوان فصل دوم توی تعداد صفحات شمارش نشه) و به همین ترتیب.
یک کار اینه که سندی بسازم که حاوی متن هر فصل باشه، و بعد به صورت دسی صفحاتی رو میانش بگذارم و همین طور عنوان و بسم الله و ... رو هم در سندهای جداگانه بسازم و بعد همه رو پرینت بگیرم .
حالا میخوام ببینم میشه به صورت یکپارچه همه این ها تو یک فایل قرار بگیرند، و شماره ها هم به این کیفیتی که گفتم باشند؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

behrooz 2006
10-06-2011, 16:26
شمامیتونید با کلید ترکیبی ctrl+H
میتونید جمله ای که همش تکرار شده رو داخل کادر اولfind whitبنویسیدولی کادر دوم یعنی replace whitرو خالی بذارید
بعد روی Find Nextکیلیک کنید اولین جمله رو پیدا میکنه دوباره روی Find Next کیلیک کنید دومی رو پیدا میکنه وبعد رویreplaceکیلیک کنید تا جماه مربوطه حذف بشه همینطور ادامه بدید که تمام جملات تکراری حذف بشن

ممنون از جوابتون. مشکل من اینه که نمیدونم کدوم جملات تکراری هستند. مثلاً فرض کنید بین 1000 تا جمله 300 تاش دو یا سه بار تکرار شدن.چون متن هم طولانی هست پیدا کردن تکراری ها خیلی سخت میشه.:41:

Darya-eng
10-06-2011, 16:57
ممنون از جوابتون. مشکل من اینه که نمیدونم کدوم جملات تکراری هستند. مثلاً فرض کنید بین 1000 تا جمله 300 تاش دو یا سه بار تکرار شدن.چون متن هم طولانی هست پیدا کردن تکراری ها خیلی سخت میشه.:41:
تنها راهش اینه که همشو بخونید دیگه وگرنه چه جوری میخواید حذفشون کنید:20:
موفق باشید:10:

behrooz 2006
10-06-2011, 17:30
تنها راهش اینه که همشو بخونید دیگه وگرنه چه جوری میخواید حذفشون کنید:20:
موفق باشید:10:

یه فایلی هست که از چندین سایت اینترنتی مطلب توش جمع آوری شده و خیلی از سایتها هم از روی هم کپی کردن و صفحاتش الکی زیاد شده. شاید اگه تکراری هاش حذف بشن نصف بشه!
ممکنه با قسمت compare ورد بشه مشترک ها رو پیدا کرد؟ من زیاد باهاش کار نکردم.

Darya-eng
10-06-2011, 17:45
یه فایلی هست که از چندین سایت اینترنتی مطلب توش جمع آوری شده و خیلی از سایتها هم از روی هم کپی کردن و صفحاتش الکی زیاد شده. شاید اگه تکراری هاش حذف بشن نصف بشه!
ممکنه با قسمت compare ورد بشه مشترک ها رو پیدا کرد؟ من زیاد باهاش کار نکردم.
compareبرای مقایسه دو تا فایل متفاوته:46:
اگر فایلتونو باخودش مقایشه کنید مشخصه که تفاوتی باهم ندارند
اما اگر من به جای شما بودم
دقیقا مثل همون راهی که قبلا گفتم عمل میکردم شما اگر هر پاراگرافو سرچ کنید که ایا پاراگرافی مثل اون هست یا نه طی 45 مین میشه یه فایل 100 صفحه ای رو چک کرد

behrooz 2006
11-06-2011, 15:19
compareبرای مقایسه دو تا فایل متفاوته:46:
اگر فایلتونو باخودش مقایشه کنید مشخصه که تفاوتی باهم ندارند
اما اگر من به جای شما بودم
دقیقا مثل همون راهی که قبلا گفتم عمل میکردم شما اگر هر پاراگرافو سرچ کنید که ایا پاراگرافی مثل اون هست یا نه طی 45 مین میشه یه فایل 100 صفحه ای رو چک کرد

ممنون از راهنماییتون. ظاهراً غیر از این روش دیگه ای نیست.همیشه همه کارها رو نمیشه از ورد خواست!:13:

Dew Drop
11-06-2011, 16:42
سلام

برای حذف تکراری ها به مشکل خوردم . سرچ هم کردم چیزی پیدا نکردم اگه ممکنه راهنماییم کنید.

من یه متن طولانی دارم که داخلش یه سری جملات یا پاراگراف ها عیناً تکرار شده . می خواستم از تکراری ها فقط یکیش بمونه و باقیش حذف بشه. آیا راهی وجود داره ؟ ضمناً از قسمت Compare ورد هم استفاده کردم ولی چیزی رو پیدا نکرد.ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام
این کار با ورد امکان‏پذیر نیست ولی یه نرم افزاری هست به نام Dupli Find که این کار رو انجام میده.فایلتون رو به این نرم افزار میدید و جمله های تکراری رو پیدا میکنه.البته گاهاً بعضی فایلها رو باز نمی کنه!!!
یه بار امتحان کنید,احتمالاً مشکلتون با این نرم افزار حل بشه.

nelahe
11-06-2011, 16:52
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برای اینکه یه فایل2007رو بافرمت2003 ذخیره کنیم باید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب این قسمت رو برای جداول رفتم کجا میتونم دو رنگ دلخواهم رو انتخاب کنم

nelahe
12-06-2011, 10:32
یه سوال خیلی خیلی مهم

بهترین برنامه برای تبدیل ورد به پی دی اف چیه؟

باورتون میشه من تا به حال 7-8 پرینتر تبدیل ورد به پی دی اف نصب کردم

ولی هر کدام یک مشکلی دارند

مثلا یکی حاشیه ها را زیاد می کند

یکی کلمه ها را بالا و پایین می برد (این مورد در اکثر آنها دیده شده است)

تنها برنامه ای که مشکل نداشت pdf factory بود اما کرک نداشت!!

حالا می خواستم ببینم از نظر شما بهترین برنامه چیه؟

و دیگه اینکه کرک این pdf factory رو دارید

ask_bl
12-06-2011, 10:41
یه سوال خیلی خیلی مهم

من از خود ورد (Save as) استفاده میکنم.

nelahe
12-06-2011, 10:45
من از خود ورد (Save as) استفاده میکنم.

خب بقیه اش؟

nelahe
12-06-2011, 10:55
سلام تعداد زیادی ازاین نمودارها آورده اند برای تایپ

واقعاً نمی دونم با چه برنامه ای رسم می شود

Dew Drop
12-06-2011, 13:01
سلام تعداد زیادی ازاین نمودارها آورده اند برای تایپ

واقعاً نمی دونم با چه برنامه ای رسم می شود

سلام
اولاً دوست عزیز سایز عکسهاتون رو کم کنید,عکسی که گذاشتید خیلی بزرگه!!!نظم تاپیک رو به هم میزنه.

این نمودارها با افزونه Math type خیلی راحت رسم میشن.
با انتخاب تمپلتی که تو عکس نشون دادم و استفاده از Shift + \ برای ایجاد خط روی نمودار و Ctrl + Tab برای بزرگ کردن نمودار می تونید نمودار مورد نظر رو رسم کنید.

تو انجمن درخواست کرک و سریال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])جستجو کنید فکر کنم هستش,اگه نبود تاپیک بزنید دوستان کمکتون می کنند.

nelahe
12-06-2011, 15:29
سلام
اولاً دوست عزیز سایز عکسهاتون رو کم کنید,عکسی که گذاشتید خیلی بزرگه!!!نظم تاپیک رو به هم میزنه.

این نمودارها با افزونه Math type خیلی راحت رسم میشن.
با انتخاب تمپلتی که تو عکس نشون دادم و استفاده از Shift + \ برای ایجاد خط روی نمودار و Ctrl + Tab برای بزرگ کردن نمودار می تونید نمودار مورد نظر رو رسم کنید.

تو انجمن درخواست کرک و سریال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])جستجو کنید فکر کنم هستش,اگه نبود تاپیک بزنید دوستان کمکتون می کنند.

چه سایز عکسی برای انجمن خوبه ؟؟؟

2- چطوری اون مربع رو رسم کنم و چطور اون Q ها رو به اون فلش کنم

3- این افزونه رو چطور اضافه کنم

برای پرینت گرفتن و پی دی اف کردن و در ورد 2007 مشکلی ندارد

کلاً ضعف های این افزونه چیه (می خوام بدونم میشه با ضعف هاش کناراومد)

4- نگفتید بهترین برنامه برای پی دی اف کردن ورد چیه؟

Dew Drop
12-06-2011, 22:28
چه سایز عکسی برای انجمن خوبه ؟؟؟
2- چطوری اون مربع رو رسم کنم و چطور اون Q ها رو به اون فلش کنم
3- این افزونه رو چطور اضافه کنم
برای پرینت گرفتن و پی دی اف کردن و در ورد 2007 مشکلی ندارد
کلاً ضعف های این افزونه چیه (می خوام بدونم میشه با ضعف هاش کناراومد)
4- نگفتید بهترین برنامه برای پی دی اف کردن ورد چیه؟

دقیق نمی تونم بگم چه سایزی خوبه !!! ولی خوب این عکسی که گذاشتین (155 Kb و 1,906px × 540px) بزرگه ...

2-دیگه رسم اون مربع کاری نداره !!! Q های اطرافش رو با اندیس بنویسید بعد از قسمت Shapes مربع و فلش ها رو رسم کنید.

3_از اینجا می تونید دانلود و نصبش کنید.

MathType ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نرم افزار تایپ فرمول های ریاضی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در کل مشکلی نداره!!! برای نوشتن فرمولها و رسم نمودارها بهتر از Equation خود ورده,البته یه Add_ins دیگه هم مایکروسافت داره به نام Microsoft Mathematics که اونم نصبش کنید تو حل مسائل و رسم نمودارهای ریاضی به کارتون میاد ولی Mathtype مشکلتون رو حل می کنه و فکر می کنم کافی باشه.

4-بهترینش رو من نمی تونم بگم چیه!!! ولی من تو بیشتر موارد از save as خود ورد استفاده می کنم ولی اگه نرم افزار جانبی بگم PDF factory و Nitro رو استفاده می کنم.

nelahe
13-06-2011, 07:55
دقیق نمی تونم بگم چه سایزی خوبه !!! ولی خوب این عکسی که گذاشتین (155 Kb و 1,906px × 540px) بزرگه ...

2-دیگه رسم اون مربع کاری نداره !!! Q های اطرافش رو با اندیس بنویسید بعد از قسمت Shapes مربع و فلش ها رو رسم کنید.

3_از اینجا می تونید دانلود و نصبش کنید.

MathType ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])| ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نرم افزار تایپ فرمول های ریاضی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در کل مشکلی نداره!!! برای نوشتن فرمولها و رسم نمودارها بهتر از Equation خود ورده,البته یه Add_ins دیگه هم مایکروسافت داره به نام Microsoft Mathematics که اونم نصبش کنید تو حل مسائل و رسم نمودارهای ریاضی به کارتون میاد ولی Mathtype مشکلتون رو حل می کنه و فکر می کنم کافی باشه.

4-بهترینش رو من نمی تونم بگم چیه!!! ولی من تو بیشتر موارد از save as خود ورد استفاده می کنم ولی اگه نرم افزار جانبی بگم PDF factory و Nitro رو استفاده می کنم.

یه چیز بگم شرمنده واقعاً

از کدوم پستش نرم افزار Math رو دانلود کنم بهتر است

Dew Drop
13-06-2011, 10:15
یه چیز بگم شرمنده واقعاً

از کدوم پستش نرم افزار Math رو دانلود کنم بهتر است

خواهش می کنم...
لینکا رپید بودن.من یکی براتون آپلود کردم,این رو دانلود کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Glad Boy
15-06-2011, 01:09
سلام دوستان

آقا توی Word 2007 من چطوری باید کاری کنم که صفحه ها از هم جدا بشن !
منظورم اینه که من مثلا می خوام یه صفحه کادر داشته باشه یه صفحه نداشته باشه یه صفحه هیدر داشته باشه یکی نداشته باشه !
باید چکار کنیم که بعضی از صفحه ها از بقیه جدا بشه و به بقیه کاری نداشته باشه !؟

Dew Drop
15-06-2011, 07:48
سلام دوستان

آقا توی Word 2007 من چطوری باید کاری کنم که صفحه ها از هم جدا بشن !
منظورم اینه که من مثلا می خوام یه صفحه کادر داشته باشه یه صفحه نداشته باشه یه صفحه هیدر داشته باشه یکی نداشته باشه !
باید چکار کنیم که بعضی از صفحه ها از بقیه جدا بشه و به بقیه کاری نداشته باشه !؟

سلام
باید از این مسیر Page Layout>Breakes>Next Page سکشن ایجاد کنید.
این پست رو هم ببینید کمکتون می کنه,اینجا برای شماره صفحات گفتن,برای موارد دیگه مراحل دقیقاً همونه...

SalmanAdl
15-06-2011, 15:44
سلام دوستان
یه سوال داشتم
یه جدول دارم توش پر از سطر و ستونه
وقتی داخل خانه ها یه چیزی مینویسم و سایزش رو بزرگتر میکنم اون ستون هم بزرگتر میشه با این که هنوز داخل خانه جا هست
یعنی در کل می خوام کاری کنم داخل هر خانه متن رو تا جایی که شد بزرگتر کنم
ممنون

Darya-eng
15-06-2011, 21:42
سلام دوستان
یه سوال داشتم
یه جدول دارم توش پر از سطر و ستونه
وقتی داخل خانه ها یه چیزی مینویسم و سایزش رو بزرگتر میکنم اون ستون هم بزرگتر میشه با این که هنوز داخل خانه جا هست
یعنی در کل می خوام کاری کنم داخل هر خانه متن رو تا جایی که شد بزرگتر کنم
ممنون

شما هرکاری انجام بدی اندازه ستونها همزمان با سایز نوشته هاش تغییر میکنه(من اینجوری فک میکنم)
اگر روی یکی از خونه ها راست کیلیک کنید و Fitرو انتخاب کنید نوشته داخلش کل اون خونه (Cell)رو پرمیکنه

SalmanAdl
16-06-2011, 08:59
شما هرکاری انجام بدی اندازه ستونها همزمان با سایز نوشته هاش تغییر میکنه(من اینجوری فک میکنم)
اگر روی یکی از خونه ها راست کیلیک کنید و Fitرو انتخاب کنید نوشته داخلش کل اون خونه (Cell)رو پرمیکنه

آخه یه جا دیدم متن داخل خونه ها خیلی بزرگ بود ، ولی من هر کاری کردم نشد

nelahe
16-06-2011, 19:52
چطور باید فونتیک های کلمات لاتین را تایپ کرد بعضی هاش در symbol ها است و خیلی هاش هم نیست

این سوال جوابی دارد
چطور باید فونتیک های کلمات لاتین را تایپ کرد بعضی هاش در symbol ها است و خیلی هاش هم نیست

2- مطلبی در انجمن هست برای زدن فهرست خودکار که توسط دوست عزیزمان wordist نوشته شده است
امکانش هست که عکسش را بگذارید (هر کار کردم نتونستم اجراش کنم نمی دونم چرا واقعاً بعضی گزینه ها را پیدا نکردم (

3- امکانش هست وقتی کلمه ای را در find سرچ می کنیم این کلمه را در کل متن به صورت های لایت در بیاورد (نه یکی یکی نشان ندهد) بلکه یک جا همه را های لایت کند

4- چطور فرمول هایی که با فرمول نویسی 2007 زدیم تبدیل به فرمول 2003 شود

من با save as 2003 کردم فایل رو اما وقتی اون فایل را با ورد 2003 باز کردم فرمول تبدیل به عکس شده بود و قابل تغییر نبود متأسفانه

5- من یک فایل ورد دارد که وقتی درونش متنی رو past می کنم آن متن با فونت نستعلیق و رنگ نارنجی و سایز 30 past می شود و من هر بار که می خواهم متنی را past کنم بعد از past باید آن را انتخاب و تنظیمات دلخواهم را رویش اعمال کنم امکانش هست از قبل تعیین کنم برای past چه فونت و رنگ وسایزی در نظر بگیرد

من حتی کل اون متن رو انتخاب و در تب font برای لاتین و فارسی فونت پیش فرض تنظیم کردم اما بعد past دوباره این مشکل وجود دارد

6- در همان فایل ورد وقتی چیزی را past می کنم اون علامت هست که بعد copy&past می آید نمی دونم اسمش چیه و با انتخاب اون مثلاً می تونیم بگیم فقط متن را پیست کند یا با فرمت فلان پیست کند چرا اون علامت نمی آید

alireza1226
19-06-2011, 11:44
سلام
من یه کتاب دارم داره میره واسه چاپ اما یه مشکل داره
تو یک صفحه وقتی چندتا footnote میدی پایین صفحه همه رو سطر سطر میاره
چه جوری میشه کاری کرد که مثله بقیه کتابا دوتا دوتا یا سه تا سه تا کنار هم باشن ؟
ممنان

Dew Drop
19-06-2011, 14:32
سلام
چه جوری میشه کاری کرد که مثله بقیه کتابا دوتا دوتا یا سه تا سه تا کنار هم باشن ؟
ممنان

دو ستونه یا کلاً چند ستونی نوشتن پاورقی تو ورد امکانپدیر نیست.

Darya-eng
19-06-2011, 18:33
سلام
ممنان
اگر منظورتونو درست متوجه شده باشیم:worried: و بخواهید یه فوت نت به این شکل داشته باشید با Tabمیتونید اینکارو انجام بدید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

mahdi7610
19-06-2011, 18:41
این سوال جوابی دارد

2- مطلبی در انجمن هست برای زدن فهرست خودکار که توسط دوست عزیزمان wordist نوشته شده است
امکانش هست که عکسش را بگذارید (هر کار کردم نتونستم اجراش کنم نمی دونم چرا واقعاً بعضی گزینه ها را پیدا نکردم (

3- امکانش هست وقتی کلمه ای را در find سرچ می کنیم این کلمه را در کل متن به صورت های لایت در بیاورد (نه یکی یکی نشان ندهد) بلکه یک جا همه را های لایت کند

4- چطور فرمول هایی که با فرمول نویسی 2007 زدیم تبدیل به فرمول 2003 شود

من با save as 2003 کردم فایل رو اما وقتی اون فایل را با ورد 2003 باز کردم فرمول تبدیل به عکس شده بود و قابل تغییر نبود متأسفانه

5- من یک فایل ورد دارد که وقتی درونش متنی رو past می کنم آن متن با فونت نستعلیق و رنگ نارنجی و سایز 30 past می شود و من هر بار که می خواهم متنی را past کنم بعد از past باید آن را انتخاب و تنظیمات دلخواهم را رویش اعمال کنم امکانش هست از قبل تعیین کنم برای past چه فونت و رنگ وسایزی در نظر بگیرد

من حتی کل اون متن رو انتخاب و در تب font برای لاتین و فارسی فونت پیش فرض تنظیم کردم اما بعد past دوباره این مشکل وجود دارد

6- در همان فایل ورد وقتی چیزی را past می کنم اون علامت هست که بعد copy&past می آید نمی دونم اسمش چیه و با انتخاب اون مثلاً می تونیم بگیم فقط متن را پیست کند یا با فرمت فلان پیست کند چرا اون علامت نمی آید
سلام

1 - چند نمونه میشه مثال بزنید .

2 - وقت کردم واستون می زام .

3 - بله امکانش هست .
کافیه در قسمت Find فلش کنار گزینه Reading Highlight را زده و روی گزینه Highlight All را انتخاب کنید .

4 - این مورد را امتحان نکردم . یعنی با word 2003 اون را باز می کنید ؟

5 - یه روشش اینه که ابتدا یک ورد خالی باز کنید و همون ابتدا کلید های Ctrl +A را بزنید . حالا هر تغییر که میخواهید روی سند خودتون انجام بدید و اونا ذخیره کنید . بعدش هر متنی که خواستید توش paste کنید به همون صورت که شما قالب بندی کردید در میاد .

nelahe
20-06-2011, 07:52
اگر منظورتونو درست متوجه شده باشیم:worried: و بخواهید یه فوت نت به این شکل داشته باشید با Tabمیتونید اینکارو انجام بدید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

یعنی میشه با خود ورد به صورت اتوماتیک پاورقی زد نه اینکه دستی پاورقی بزنیم

و از تب هم استفاده کرد؟؟؟؟

nelahe
20-06-2011, 07:59
سلام

1 - چند نمونه میشه مثال بزنید .

2 - وقت کردم واستون می زام .

3 - بله امکانش هست .
کافیه در قسمت Find فلش کنار گزینه Reading Highlight را زده و روی گزینه Highlight All را انتخاب کنید .

4 - این مورد را امتحان نکردم . یعنی با word 2003 اون را باز می کنید ؟

5 - یه روشش اینه که ابتدا یک ورد خالی باز کنید و همون ابتدا کلید های Ctrl +A را بزنید . حالا هر تغییر که میخواهید روی سند خودتون انجام بدید و اونا ذخیره کنید . بعدش هر متنی که خواستید توش paste کنید به همون صورت که شما قالب بندی کردید در میاد .

مثال

یک کلمه انگلیسی می نویسیم و جلوش تلفظش رو مثل همون تلفظی که در آکسفورد اومده بزنیم
نحوه تلفظ كلمه هم بهش می گویند

3FA
20-06-2011, 08:13
سلام، مشکل من در مورد شماره گذاری صفحات کتابهای دوزبانه مثل دیکشنری های دوزبانه است که کتاب از دو قسمت مستقل تشکیل شده و هر قسمت شماره صفحه خود را دارد. دو قسمت کتاب پشت سرهم نیست بلکه یک قسمت (فارسی) از راست به چپ و یک قسمت (انگلیسی) از چپ به راست است و دو قسمت در وسط کتاب به هم می رسند. برای شماره گذاری صفحات قسمت دوم که در واقع از آخر به اول (revers page number) است چه کار باید کرد؟ چطور می شود یک فایل ورد 300 صفحه ای را از آخر به اول شماره صفحه داد یعنی اولین صفحه آن شماره 300 بخورد، صفحه دوم شماره 299 و الخ.... ؟؟؟ ممنون می شوم اگر سریعتر راه حلی پیشنهاد کنید.

death knight
20-06-2011, 12:46
پی نوشت چگونه هست ؟

Darya-eng
20-06-2011, 14:32
پی نوشت چگونه هست ؟

menu References>>insert footnote

subuntu
21-06-2011, 23:41
سلام
من با یک نرم افزاری که در محیط ام اس داس اجرا میشه کار میکنم ، یکی از خروجی های این نرم افزار یک فایل متنی هست که اعداد داخل جدول هایی تشکیل شده از کاراکترهای ام اس داس هستند .
من هر بار این فایل رو در microsoft word 2010 باز میکردم و همان لحظه open شدن ، پنجره ای نمایش میداد و برخی تنظیمات به همراه لیستی از زبان ها نمایش میداد که بعد از انجام این تنظیمات کاراکترهای ام اس داس به کاراکترهای ویندوز تبدیل میشد .
الان نمیدونم چرا اون پنجره رو نشون نمیده و مستقیما فایل متنی رو باز میکنه و جدولی که از کاراکترهای ام اس داس تشکیل شده بود را نشون نمیده و اعداد در هم و برهم نمایش داده میشن .
از دوستان تقاضای راهنمایی دارم .

akbareshghi
22-06-2011, 07:32
چگونه می توان در ورد 2010 یک الگو یا پترن به متن اضافه کرد ؟ مثلا تبلیغات پشت مغازه ای را دیده اید داخل متن دون دونه های ریز سفید رنگ دیده می شود. هرچی گشتم پیدا نکردم لطفا مرا راهنمایی کنید

nelahe
22-06-2011, 09:03
چطور وقتی چندین سکشن ایجاد شده در یک فایل

تمام صفحات این سکشن ها را به یک باره A4 کنیم

farshid37
22-06-2011, 14:32
سلام دوستان
مشکلی دارم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه چندین ساعت جلو می افتم.
با ورد 2010 کار می کنم برای این که مثلا "می" به کلمه نچسبه و در عین حتا فاصله نداشته باشه باید بینشون کنترل و خط رو گرفت. من تو 400 صفحه رساله ام این کار رو نکردم و در مورد چیزهای دیگه ای مثل "ها" جمع همین مشکل رو دارم و اصلاح تک تک خیلی مشکل هست تو گزینه جایگزین هم هر کار کردم امکان جایگزین کردن وجود نداشت. کسی راهی به نظرش می رسه؟

Dew Drop
22-06-2011, 21:06
سلام دوستان
مشکلی دارم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه چندین ساعت جلو می افتم.
با ورد 2010 کار می کنم برای این که مثلا "می" به کلمه نچسبه و در عین حتا فاصله نداشته باشه باید بینشون کنترل و خط رو گرفت. من تو 400 صفحه رساله ام این کار رو نکردم و در مورد چیزهای دیگه ای مثل "ها" جمع همین مشکل رو دارم و اصلاح تک تک خیلی مشکل هست تو گزینه جایگزین هم هر کار کردم امکان جایگزین کردن وجود نداشت. کسی راهی به نظرش می رسه؟

سلام
چرا میشه تو جایگزین این کار رو کرد!!!
تو متنون Ctrl + H رو بزنید.بعد تو قسمت Find what بنویسید می با یه space و تو کادر Replace with بنویسید می با نیم فاصله یعنی می + Ctrl + Shift + 4 رو بنویسید بعد Replace all رو بزنید.
البته میتونید دونه دونه با Find netxt و Repalce هم این کار رو بکنید.

farshid37
22-06-2011, 22:14
سلام
چرا میشه تو جایگزین این کار رو کرد!!!
تو متنون Ctrl + H رو بزنید.بعد تو قسمت Find what بنویسید می با یه space و تو کادر Replace with بنویسید می با نیم فاصله یعنی می + Ctrl + Shift + 4 رو بنویسید بعد Replace all رو بزنید.
البته میتونید دونه دونه با Find netxt و Repalce هم این کار رو بکنید.

درست شد. من با کنترل خالی می کردم با 4 و شیفت شد. واقعا ازتون متشکرم خیلی کارم رو جلو انداختید.:11:
فقط چرا کلمه اصلاح شده ایتالیکه؟

Dew Drop
23-06-2011, 07:20
درست شد. من با کنترل خالی می کردم با 4 و شیفت شد. واقعا ازتون متشکرم خیلی کارم رو جلو انداختید.:11:
فقط چرا کلمه اصلاح شده ایتالیکه؟

خواهش می کنم.
برید به کادر Replace with ,پایینش More رو بزنید,بعد Format رو باز کنید و Font رو انتخاب کنید.
تو Font style ها Regular رو انتخاب کنید و OK.

nelahe
23-06-2011, 09:30
سلام من دنبال دو تا فیلم می گردم

1- آموزش تایپ (ورد نه ها تایپ)

2- کسی که سریع داره تایپ می کنه

fereshte222
23-06-2011, 11:17
سلام
تو قسمت page setup , size میخواستم بدونم کاربرد هر کدام از گزینه ها مانند letter,legal,statement,executive,b4 چیست؟
ممنون

Amir Varasteh
23-06-2011, 22:34
سلام.

من یک متن دارم فارسیه ولی توش عبارات انگلیسی هم داره.

چطور میشه فونت تمام انگلیسی ها رو همه باهم یهو عوض کرد ؟

Dew Drop
24-06-2011, 00:46
سلام.

من یک متن دارم فارسیه ولی توش عبارات انگلیسی هم داره.

چطور میشه فونت تمام انگلیسی ها رو همه باهم یهو عوض کرد ؟

سلام
با Ctrl + A متنتون رو انتخاب کنید.تو تب Home فلش کنار قسمت Font رو باز کنید.تو قسمت Latin Text
تو کادر فونت,فونت مورد نظر رو انتخاب کنید و OK.

Amir Varasteh
24-06-2011, 00:50
سلام
با Ctrl + A متنتون رو انتخاب کنید.تو تب Home فلش کنار قسمت Font رو باز کنید.تو قسمت Latin Text
تو کادر فونت,فونت مورد نظر رو انتخاب کنید و OK.
پیداش نمیکنم. میشه یه عکس ازش بزارین ؟

Dew Drop
24-06-2011, 01:16
پیداش نمیکنم. میشه یه عکس ازش بزارین ؟

moslem47
24-06-2011, 10:19
سلام
در 2007 چطور میشه کلمه فارسی را دایره وار نوشت؟

fereshte222
24-06-2011, 19:22
سلام
من یه مشکلی به ورد2007دارم واونم اینه که در دکمه افیس فقط گزینه های new,open , save فعال هستند و بقیه گزینه ها غیرفعال هستند(مثل print ,بقیه) ودیگه اینکه نمیتونم چیزی توی ورد تایپ کنم البته صفحه کلید مشکلی نداره و توی notepad مشکلی ندارم!

NiKtA20
24-06-2011, 19:44
سلام، یه مشکل دارم و نیاز به کمک فوری دارم
قبلا وقتی وسط تایپ فارسی میخواستم انگلیسی تایپ کنم، میرفت اول سطر و قاطیه بقیه نوشته ها میشد، بالاخره فهمیدم که باید بعد از ALT+SHIFT دکمه ی CRTL رو بزنم و مدتی مشکل نداشتم
الان که اومدم تایپ کنم پروژه م رو ، باز همونجوری شده با این تفاوت که دیگه با crtl درست نمیشه، یه چند روزی هست که وقتی برنامه های آفیس رو میخوام باز کنم،یه پنجره میاد که میگه change produkt key
به خاطر اونه که اینجوری شده؟ چیکار باید بکنم که درست بشه
خواهش میکنم راهنمایی سریع و کامل بکنید، به شدت عجله دارم،،،
مرسی از همه

Darya-eng
24-06-2011, 20:01
سلام
تو قسمت page setup , size میخواستم بدونم کاربرد هر کدام از گزینه ها مانند letter,legal,statement,executive,b4 چیست؟
ممنون

دراین قسمت میتونید سایز برگه ای که میخواهید نوشته هاتون رو روش پرینت بگیرید مشخص می کنید
اگر برگه ای که دارید یه سایز به خصوص داره که بین انداز ه هایی که تعریف کرده وجود نداره میتونی در قسمتmore paper sizeاندازه برگه را وارد کنید

قبلا وقتی وسط تایپ فارسی میخواستم انگلیسی تایپ کنم، میرفت اول سطر و قاطیه بقیه نوشته ها میشد، بالاخره فهمیدم که باید بعد از ALT+SHIFT دکمه ی CRTL رو بزنم و مدتی مشکل نداشتم
الان که اومدم تایپ کنم پروژه م رو ، باز همونجوری شده با این تفاوت که دیگه با crtl درست نمیشه، یه چند روزی هست که وقتی برنامه های آفیس رو میخوام باز کنم،یه پنجره میاد که میگه change produkt key
مرسی از همه

نه ربطی به اون پیغام نداره
اگر بیشتر کلمات فارسی است شما alignنوشته رو راست به چپ واگر بیشتر کلمات انگلیسی است از چپ به راست تنظیم کنید

Tabe Home>>Paragraph

new_boys333
24-06-2011, 20:07
سلام
دوستان یک مشکلی خوردم که اعصابمو خورد کرده. وقتی دارم تایپ میکنم تو ورد 2007 وسط تایپم ید کدفعه میپره بالا و یک خط یا چند خط بالاتر کرسر میره تایپ میشه . باید چیکار کنم ؟

NiKtA20
24-06-2011, 20:34
خیلی ممنون دریای عزیز

ولی نشد:41:
قبلا همه ی این کارا رو، حتی کپی پیست رو امتحان کرده بودم، اما نشده بود که آخرش با گرفتن دکمه ی کنترل مشکلم حل شده بود
اما الان باز برگشتم خونه ی اول،اما این بار کنترل هم کار نمیکنه.... :19:

Amir Varasteh
24-06-2011, 20:43
مرسی از همه
سلام.

در مورد مشکل اولت این دکمه رو بزن تا انگلیسی ها در ادامه ی متن فارسیت نوشته شه :

برای مشکل دوم هم اگه آفیس 2010 داری این کرک زیر رو دانلود و نصب کن مشکلت حل میشه :

موفق باشی.

NiKtA20
24-06-2011, 21:06
تشکر فراواااااااان
مرسی
مشکل تایپ حل شد:11:
ولی اون کرک رو نصب نکرد و ارور داد که:
An unknown error occured.the program will be terminated.

البته مشکل اصلی من تایپ بود که حل شد، ولی اگه میتونید در باره ی این ارور هم راهنماییم کنید ممنون میشم
بازم تشکر

Amir Varasteh
24-06-2011, 22:15
تشکر فراواااااااان
مرسی

البته مشکل اصلی من تایپ بود که حل شد، ولی اگه میتونید در باره ی این ارور هم راهنماییم کنید ممنون میشم
بازم تشکر
خواهش میکنم.

من خودم از اون کرک استفاده کردم و جواب داد :13:

شما چهار تا کار بکن. اولا از اینترنت دیسکانکت شو ، دوما روش کلیک راست کن و Run As Administrator رو بزن و سوما قبلش Word رو ببند. چهارما نداره :پی

new_boys333
24-06-2011, 22:17
آقا میشه بگی ما چیکار کنیم وسط تایپ نپره بره چند خط بالا تر ؟

fereshte222
24-06-2011, 22:43
[QUOTE=Darya-eng;6207429]دراین قسمت میتونید سایز برگه ای که میخواهید نوشته هاتون رو روش پرینت بگیرید مشخص می کنید
اگر برگه ای که دارید یه سایز به خصوص داره که بین انداز ه هایی که تعریف کرده وجود نداره میتونی در قسمتmore paper sizeاندازه برگه را وارد کنید

[/QUOTE
درسته ولی میخام بدونم کاربرد هرکدوم برای چیه؟

Dew Drop
24-06-2011, 23:41
سلام
در 2007 چطور میشه کلمه فارسی را دایره وار نوشت؟

سلام
از قسمت word art میتونید این کار رو بکنید.کلمه رو بنویسید بعد از قسمت Format و Change shape
شکل دایره رو انتخاب کنید.

تشکر فراواااااااان
مرسی

بازم تشکر

علاوه بر روشی که دوستمون گفتن می تونید قبل از تایپ Ctrl + shift سمت راست کیبورد رو بزنید و بعد تایپ کنید.
برای مشکل کرک هم به این تاپیک رجوع کنید.

Microsoft Office 2010 | معرفی و دانلود کرک ها فقط در این تاپیک

nelahe
25-06-2011, 10:58
ببخشید وقتی اندازه ارتفاع خانه ها را زیاد می کنم

متن درون خانه در وسط قرار نمی گیرد

در بالای خانه قرار میگیرد

ببینید الان گزینه وسط اما وسط از سمت چپ رو انتخاب کرده ام

اما متاسفانه متن سمت چپ است ولی بالا قرار گرفته است و وسط خانه نیست

Darya-eng
25-06-2011, 11:28
ببخشید وقتی اندازه ارتفاع خانه ها را زیاد می کنم

متن درون خانه در وسط قرار نمی گیرد

در بالای خانه قرار میگیرد

ببینید الان گزینه وسط اما وسط از سمت چپ رو انتخاب کرده ام

اما متاسفانه متن سمت چپ است ولی بالا قرار گرفته است و وسط خانه نیست

فکرکنم اینجوری حل بشه:13:

nelahe
25-06-2011, 17:03
فکرکنم اینجوری حل بشه:13:

سلام مرسی

ببینید الان شما از تب cell size هستاااا

ارتفاع خانه ها را زیاد کنید مثلاً دو سه برابر

می بینید که دیگر متن ها وسط خانه قرار نمی گیرند

---------- Post added at 07:03 PM ---------- Previous post was at 07:03 PM ----------

سلام یک سوال ضروری

چطور شماره صفحه به صورت حروف زده شود یک دو سه چهار و ....

farshid37
25-06-2011, 22:08
سلام دوستان
بعضی وقت ها زیر نویس یک صفحه به صفحه بعد می ره چطوری می شه درستش کرد؟ برای این که اول هر پاراگراف یه کم تو بره دستور کلی وجود داره که کل متن رو درست کنه؟ ممنون

Dew Drop
26-06-2011, 17:45
سلام دوستان
بعضی وقت ها زیر نویس یک صفحه به صفحه بعد می ره چطوری می شه درستش کرد؟ برای این که اول هر پاراگراف یه کم تو بره دستور کلی وجود داره که کل متن رو درست کنه؟ ممنون

سلام
برای تو رفتگی سرسطر این کار رو بکنید.
تو تب Home فلش کنار Pargraph رو باز کنید.تو قسمت Indentation کادر زیر Special رو باز کنید و First line رو انتخاب کنید و عدد مورد نظر رو قرار بدید.

fery_fm
27-06-2011, 18:01
سلام . در مورد ایجاد فهرست جداول در ورد 2007 یا 2003 مشکلی دارم. من اول برای کل مطلبم فهرست مطالب درست کردم. حالا که می خوام فهرست جدول درست کنم، تو caption که یک می زنم و اعداد دیگه رو پاک می کنم، پیغام میده که فهرست رو جایگزین کنه! چرا؟چطوری میشه فهرست ایجاد کرد و جایگزین نشه؟

mohsenjxj
29-06-2011, 17:59
سلام به اساتید محترم یه سوال داشتم که امیدوارم با راهنمایی شما دوستان مشکلم حل بشه
من قبلا آفیس 2003 رو سیستمم نصب شده بود اما الان آفیس 2007 هست و وقتی فایل هایی که قبلا با 2003 تایپ کرده بودم و الان با 2007 بازشون میکنم بدون مشکل باز میشن فقط اعدادش به صورت انگلیسی نمایش داده میشه و هر کاری کردم فارسی نشد حتی فونت فارسی نصب کردم و زبان سیستم را کاملا روی فارسی قرار دادم ولی درست نشد:18:
لطفا یه با مرام کمک کنه:11::11:

Amir Varasteh
29-06-2011, 18:20
سلام به اساتید محترم یه سوال داشتم که امیدوارم با راهنمایی شما دوستان مشکلم حل بشه
من قبلا آفیس 2003 رو سیستمم نصب شده بود اما الان آفیس 2007 هست و وقتی فایل هایی که قبلا با 2003 تایپ کرده بودم و الان با 2007 بازشون میکنم بدون مشکل باز میشن فقط اعدادش به صورت انگلیسی نمایش داده میشه و هر کاری کردم فارسی نشد حتی فونت فارسی نصب کردم و زبان سیستم را کاملا روی فارسی قرار دادم ولی درست نشد:18:
لطفا یه با مرام کمک کنه:11::11:
سلام.

اون بالا سمت چپ عکس آفیس رو کلیک کن و Options رو بزن و به قسمت Advanced برو.

یکم برو پائین و بگرد و Numeral رو روی Context بزار و Ok کن.

موفق باشی.

r0zeabi
01-07-2011, 00:42
سلام
چطوز میشه برا ورد 2010 تعیین کرد که مثل اکسل کلمات تکراری رو خودش بیاری مثلن اگه قبلن نوشتی پژوهشی سری بعد تا پژ رو بزنی پژوهشی رو بیاره؟

Dew Drop
02-07-2011, 09:34
سلام
چطوز میشه برا ورد 2010 تعیین کرد که مثل اکسل کلمات تکراری رو خودش بیاری مثلن اگه قبلن نوشتی پژوهشی سری بعد تا پژ رو بزنی پژوهشی رو بیاره؟

سلام
کلکه موردنظر رو با ماوس های لایت کنید و Alt + F3 رو بزنید.بعد تو قسمت شرح هم کلمه موردنظر رو بنویسید.

mohsenjxj
02-07-2011, 22:45
سلام.

اون بالا سمت چپ عکس آفیس رو کلیک کن و Options رو بزن و به قسمت Advanced برو.

یکم برو پائین و بگرد و Numeral رو روی Context بزار و Ok کن.

موفق باشی.

سلام امیر جان دستتون درد نکنه مشکلم حل شد:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::1 1::11::11::11:

nelahe
03-07-2011, 15:37
سلام
چقدر تایپیک سوت و کور شده و سوالات زیادی بی پاسخ مانده

من می خواستم این شیپ رو در ورد رسم کنم اما متأسفانه شیپی که شبیه این در شیپ هاست

خیلی گوشه هایش گرد است

من می خوام کمی گرد باشه

De through De
03-07-2011, 16:29
سلام.

siddhartha
03-07-2011, 21:33
سلام
من یه متن رو در نوت پد نوشتم و متاسفانه با فرمت utf 8 سیو نکردم و متن به صورت علامت های سوال در اومد.
قبلن من این مشکل رو با ورد درست میکردم اما یادم نمیاد چطوری
کسی میدونه چطور میشه با ورد فرمت این متن رو درست کرد؟
خیلی واجبه. خواهش میکنم اگه راهی سراغ دارید به من جواب بدید :(

fatemeh_lovable
03-07-2011, 21:48
سلام
من می خوام تو ورد وقتی یک حرف یک کلمه یا عبارت رو تایپ می کنم بقیه خودش نوشته شه چیکار کنم؟

mseddighi
04-07-2011, 13:20
سلام

ببخشید من یه مشکل عجیب دارم و اون هم اینه که وقتی میخوام یه فایل ورد رو با دابل کلیک باز کنم زمان خیلی
زیادی میبره و یا اصلا باز نمیکنه .
اما اگه ورد رو اول اجرا کنم و بعد اون فایل رو از داخل ورد باز کنم خیلی سریع بازش میکنه .

کسی میدونه مشکل چیه؟

با تشکر

ask_bl
04-07-2011, 14:09
سلام
من یه متن رو در نوت پد نوشتم و متاسفانه با فرمت utf 8 سیو نکردم و متن به صورت علامت های سوال در اومد.
قبلن من این مشکل رو با ورد درست میکردم اما یادم نمیاد چطوری
کسی میدونه چطور میشه با ورد فرمت این متن رو درست کرد؟
خیلی واجبه. خواهش میکنم اگه راهی سراغ دارید به من جواب بدید :(
سلام
فایلتون رو از Open with با Microsoft word باز کنین
و معمولا با انتخاب کردن Arabic (Windows) از پنجره زیر درست میشه!
اگر نشد با بقیه تست کنین مثل Arabic (Auto-Select)

ask_bl
04-07-2011, 14:15
سلام

ببخشید من یه مشکل عجیب دارم و اون هم اینه که وقتی میخوام یه فایل ورد رو با دابل کلیک باز کنم زمان خیلی
زیادی میبره و یا اصلا باز نمیکنه .
اما اگه ورد رو اول اجرا کنم و بعد اون فایل رو از داخل ورد باز کنم خیلی سریع بازش میکنه .

کسی میدونه مشکل چیه؟

با تشکر
سلام
شما روی فایل ورد Open With رو بزن و مجددا آدرس Microsoft Word رو بده! (از لیست انتخاب نکنین! دوباره آدرس بدین)
اگر نشد دوباره آفیس رو نصب کنین.

MIG
04-07-2011, 15:51
با سلام، من یه قالب برای ارسال مقاله دارم که باید سه تا نویسنده داشته باشه. در حالیکه خود قالب با دو نویسنده تنظیم شد. من این قسمت رو که سه ستونی می کنم کلش بهم میریزه. میشه این رو تنظیم کنید لطفا. خیلی عجله دارم.لینک دریافت قالب از اینجاست، قسمت paper template، ممنون.

MIG
05-07-2011, 07:08
سلام،
من یه تعداد فرمول دارم که فونتشون رو می خوام به تایمز تغییر بدم و نمیشه، از طرفی وقتی فایل رو به pdf تبدیل میکنم این فرمول ها خیلی بد جلوه میکنه. چیکار کنم؟
و اینکه چطور میشه یه فونت فارسی و یک فونت انگلیسی رو با سایزهای مختلف به صورت پیش فرض برای ورد تنظیم کرد؟

mahsa1469
05-07-2011, 08:59
آیا راهی وجود داره که وقتی فایل ورد رو ایمیل میس کنیم فونت و تنظیمات آن تغییر نکنه؟

Dew Drop
05-07-2011, 12:22
آیا راهی وجود داره که وقتی فایل ورد رو ایمیل میس کنیم فونت و تنظیمات آن تغییر نکنه؟

برید به word option بعد save ,تو قسمت Preserve fidelity when sharing this document
تیک Embeded Fnts رو بزنید و OK.

Dew Drop
05-07-2011, 13:11
اینکه چطور میشه یه فونت فارسی و یک فونت انگلیسی رو با سایزهای مختلف به صورت پیش فرض برای ورد تنظیم کرد؟

تو ورد Ctrl + D رو بزنید .فونتهای مورد نظر رو انتخاب کنید و Default رو بزنید.

MIG
05-07-2011, 16:28
سلام، من یه قالب و فرمت مقاله درام که قسمت Equation اون غیر فعاله برای فرمول نویسی. من فرمول ها رو تو یه صفحه جدید نوشتم و اونجا کپی کردم اما وقتی تبدیل به pdf میشه کدر و مبهمه. چیکار کنم؟

Soalziad
06-07-2011, 13:03
چطور میشه در آفیس ورد 2010 انگلیسی نوشت که خراب نشه؟
الان اگر من بنویسم

سلام آقای david جان

اینطوری نشون میده :

جان david سلام آقای

خب چیکار کنم درست بشه؟ با تشکر

ask_bl
06-07-2011, 13:06
چطور میشه در آفیس ورد 2010 انگلیسی نوشت که خراب نشه؟
الان اگر من بنویسم

سلام آقای david جان

اینطوری نشون میده :

جان david سلام آقای

خب چیکار کنم درست بشه؟ با تشکر

کافیه طبق عکس باشه:

nelahe
07-07-2011, 08:43
سلام دوستان

می خواستم بپرسم چطور میتوان تعداد خط ها را در یک صفحه A4 تعیین کرد

مثلاً می خواهم در یک صفحه 20 خط باشد چکار باید کرد ؟؟؟؟/

nelahe
07-07-2011, 12:17
یک فایل هفتاد صفحه ای دارم

پر از پاورقی

بین پاورقی ها یک خط فاصله است

ولی امکان پاک کردنش نیست و ارور می دهد

چرا این فاصله افتاده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و چرا پاک نمی شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و برای نمونه یک صفحه از ورد را آپ کردم براتون

amir_ata_21
07-07-2011, 12:48
یه سوال دارم لطفا زودتر جوابمو بدید آخه خیلی عجله دارم
برای در ست تایپ کردن انگلیس در ورد 2007 چه کار باید کرد
مثلا
in the name of GOD
نمی تونم انگلیسی رو به صورت درست تایپ کنم
لطفا کمکم کنید
مرسی:11:

Darya-eng
07-07-2011, 13:50
یه سوال دارم لطفا زودتر جوابمو بدید آخه خیلی عجله دارم
برای در ست تایپ کردن انگلیس در ورد 2007 چه کار باید کرد
مثلا
in the name of GOD
نمی تونم انگلیسی رو به صورت درست تایپ کنم
لطفا کمکم کنید
برای اینکه متوجه بشید درست تایپ کردید یا نه فقط کافیه گزینه زیر رو فعال کنید

Officebottum>>Word Option>>Proofing>>Auto Correct

اینجوری هروقت کلمه ای رو اشتبه تایپ کنید زیرش یه خط موجدار قرمز میکشه وچندتا کلمه مشابه اونیکه تایپ کردید پیشنهاد میکنه میتونید کلمه مورد نظر تونو انتخاب کنید

Darya-eng
07-07-2011, 14:10
یک فایل هفتاد صفحه ای دارم

پر از پاورقی

بین پاورقی ها یک خط فاصله است

ولی امکان پاک کردنش نیست و ارور می دهد

چرا این فاصله افتاده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

و چرا پاک نمی شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما متن footnot رو انتخاب کنید راست کیلیک کنید وparagraphرو انتخاب کنید ودر قسمت Spacingفاصله بین خط ها رو میتونید کم کنید

سلام دوستان

می خواستم بپرسم چطور میتوان تعداد خط ها را در یک صفحه A4 تعیین کرد

مثلاً می خواهم در یک صفحه 20 خط باشد چکار باید کرد ؟؟؟؟/

فکر کنم با کاهش اندازه فونت وکاهش فاصله بین خط ها بشه اینکارو انجام داد

nelahe
07-07-2011, 17:54
شما متن footnot رو انتخاب کنید راست کیلیک کنید وparagraphرو انتخاب کنید ودر قسمت Spacingفاصله بین خط ها رو میتونید کم کنید

فایلی که آپ کردم رو دیدید

بین دو پاورقی یک خط خالی است که قابل پاک کردن نیست
می خواستم ببینم کلاً میشه پاکش
علتش چیه که نمی شه پاک کرد

فکر کنم با کاهش اندازه فونت وکاهش فاصله بین خط ها بشه اینکارو انجام داد

یعنی نمی شه یه جوری کاری کرد که دقیق در بیاد

چون این جوری در صفحات تقریباً متغیر می شود

و دقیق در نمی یاد

mt.live
07-07-2011, 22:01
نمی دونم چرا وقتی تو ورد 2010 راست کلیک می کنم منو یه لحظه میاد و سریع می ره. فقط تو ورد اینطوریه.
باید چی کار کنم؟

Dew Drop
08-07-2011, 00:00
فایلی که آپ کردم رو دیدید

بین دو پاورقی یک خط خالی است که قابل پاک کردن نیست
می خواستم ببینم کلاً میشه پاکش
علتش چیه که نمی شه پاک کرد

یعنی نمی شه یه جوری کاری کرد که دقیق در بیاد

چون این جوری در صفحات تقریباً متغیر می شود

و دقیق در نمی یاد

فایلتون رو دیدم.مشکلی نداشت,خط های خالی (فاصله بین پاورقی ها)پاک شدن و فایل هم سیو شد!!!

تعداد خطوط بستگی به فونت و سایز و فاصله بین سطرها داره.فکر نکنم روشی باشه که تعداد سطور رو بشه با اون مشخص کرد.

---------- Post added at 01:00 AM ---------- Previous post was at 12:57 AM ----------

نمی دونم چرا وقتی تو ورد 2010 راست کلیک می کنم منو یه لحظه میاد و سریع می ره. فقط تو ورد اینطوریه.
باید چی کار کنم؟

مشکل شما به خاطر add-ins هایی هست که تو ورد نصب شدن و معمولاً add-ins بابیلون این مشکل رو به وحود میاره
اگه add-ins بابیلون رو از ورد حذف کنید مشکلتون حل میشه.

number9
08-07-2011, 17:23
سلام دوستان
من توی word یه متن دارم که نوشته ها زیر هم هست و بینشون فاصله داره مثل این :
"My father accepts that I want to create
for myself not follow in his footsteps."

That might work

Might? We're gonna need to do
a little better than "might."

حالا چه جوری می تونم تمام این متن رو زیر هم بیارم !
البته بدون پاک کردن فاصله ها -چون زمان زیادی می خواد که این کار رو انجام بدی

MIG
08-07-2011, 21:28
سلام،
چطوری میشه خط پایین Text Box رو پاک کرد؟ ممنون

ask_bl
08-07-2011, 21:51
سلام،
چطوری میشه خط پایین Text Box رو پاک کرد؟ ممنون
سلام
یه تکست باکس رو اینسرت کنین و بعد از تب فرمت در قسمت Insert Shapes میتونین با استفاده از خط راست یه مستطیل بدون ضلع پایین بکشین

Dew Drop
09-07-2011, 07:26
سلام دوستان
من توی word یه متن دارم که نوشته ها زیر هم هست و بینشون فاصله داره مثل این :
"My father accepts that I want to create
for myself not follow in his footsteps."

That might work

Might? We're gonna need to do
a little better than "might."

حالا چه جوری می تونم تمام این متن رو زیر هم بیارم !
البته بدون پاک کردن فاصله ها -چون زمان زیادی می خواد که این کار رو انجام بدی

سلام
تو صفحه ورد Ctrl + H رو بزنید.تو قسمت Find waht بنویسید p^p^ و تو قسمت replace with بنویسید p^ و Replace all رو بزنید.
البته نمی دونم متنون چندتا Enter خورده و سطرهای خالی ایجاد شده!!! برای هر Enter می تونید یه p^ قرار بدید.

nelahe
09-07-2011, 07:51
فایلتون رو دیدم.مشکلی نداشت,خط های خالی (فاصله بین پاورقی ها)پاک شدن و فایل هم سیو شد!!!

تعداد خطوط بستگی به فونت و سایز و فاصله بین سطرها داره.فکر نکنم روشی باشه که تعداد سطور رو بشه با اون مشخص کرد.

چطور پاکش کردید??? راه خاصی داشت

nelahe
09-07-2011, 08:07
برای فرمول نویسی 2003 امکانش هست

فاصله بین سطرها زیاد شود

و دیگه اینکه بعضاً دیدم مشتری هایی که در کارشون از فرمول استفاده کرده اند نتیجه آخر و عدد آخر را در یک کادر می گذارند

چطور میشه در فرمول نویسی 2003 این کار را کرد

NiKtA20
09-07-2011, 15:33
سلام
1-کدوم دکمه بود که با فاصله میگرفتیم و به جای فاصله، نیم فاصله میشد بینشون؟
2- میخوام پروژه کارشناسیم رو تایپ کنم، میدونید استانداردش چه فونتی با چه سایزیه؟
ممنون

mostafait
09-07-2011, 16:19
سلام.

در برنامه Microsoft Office Word می خواستم بدونم که چگونه می توانم یک کارکتر را کشیده تایپ کنم!

برای مثال در کلمه "عصر" حرف "ص" طولش دوبرابر بشه!

با تشکر!

nelahe
09-07-2011, 16:57
سلام
2- میخوام پروژه کارشناسیم رو تایپ کنم، میدونید استانداردش چه فونتی با چه سایزیه؟
ممنون

ctrl+shit+2 یا ctrl+shit+4

معمولاً از فونت های zar - Lotus-Nazanin استفاده می کنند با فونت 12 الی 16 البته معمولش 14 هست

---------- Post added at 06:57 PM ---------- Previous post was at 06:56 PM ----------

سلام.

در برنامه Microsoft Office Word می خواستم بدونم که چگونه می توانم یک کارکتر را کشیده تایپ کنم!

برای مثال در کلمه "عصر" حرف "ص" طولش دوبرابر بشه!

با تشکر!

با گرفتن shift+j رو بعد از هر کلمه ای که بزنید آن کلمه کشیده میشود مثل عصــــــــــر

Amir Varasteh
09-07-2011, 17:00
سلام
Ctrl + Shift + 2

ویرایش : nelahe عزیز ببخشید من پست زدم با هم اومد پست من و شما.

vesall
09-07-2011, 17:47
سلام.

این خیلی خیلی مهمه برام.

من یه جدول در ورد ایجاد کردم، یه سری از جداول قراره اعدادی رو بگیرند و در انتها از طریق فرمول نویسی خود ورد، دو تا از جدولها با هم جمع و از آخری کم میشن.
خب، تا اینجا مشکلی نیست، مشکل اینجاست که من میخوام اعدادی که وارد میکنم، به وسیله ی کاما، یا هر چیز دیگه، 3 رقم 3 رقم جدا بشن. ( میخوام خود ورد، اعداد وارد شده تو ستون رو به صورت خودکار کاما بده. مثلا وقتی میدم 2000 بکنتش 2،000. وقتی دستی این کار رو می کنم تو فرمول قاطی می کنه )
مثل توی اکسل.

منتظرم...

landscape
09-07-2011, 19:24
سلام به دوستان عزيز

يه مشكلي هست،‌ اونم اينه وقتي دارم با يه فونت خاص، مثل نازنين و يا هر چيز ديگه، تايپ ميكنم و وسط كار مثلا گيومه ميذارم، اون گيومه ديگه از اين فونت تبعيت نميكنه و ميره رو times new roman و ادامه متن هم همون times new roman تايپ ميشه، خيلي بده ديگه.. ايا اين مشكل راه حل داره؟

ممنون

nelahe
10-07-2011, 09:13
سلام به دوستان عزيز

يه مشكلي هست،‌ اونم اينه وقتي دارم با يه فونت خاص، مثل نازنين و يا هر چيز ديگه، تايپ ميكنم و وسط كار مثلا گيومه ميذارم، اون گيومه ديگه از اين فونت تبعيت نميكنه و ميره رو times new roman و ادامه متن هم همون times new roman تايپ ميشه، خيلي بده ديگه.. ايا اين مشكل راه حل داره؟

ممنون

گیومه رو با چه کلیدهایی از صفحه کلید می زنید

landscape
10-07-2011, 11:33
گیومه رو با چه کلیدهایی از صفحه کلید می زنید

شيفت گ ...

BAHAR_SA
10-07-2011, 11:47
با سلام
یه فایل ورد دارم که توی چند قسمتش زیر حروف یه نقطه انداخته که وقتی اون حروف رو حذف میکنی بازم نقطه هستش.راهنمایی کنید ممنون میشم.(زیر یکیشون هم علامت مد~ افتاده)

nelahe
10-07-2011, 11:47
شيفت گ ...

شما برای زبان فارسی باید گیومه را با shift+L (کلیدم) و shift+K (کلید ن) بزنید

« » که اینطور می شود

Dew Drop
10-07-2011, 12:07
با سلام
یه فایل ورد دارم که توی چند قسمتش زیر حروف یه نقطه انداخته که وقتی اون حروف رو حذف میکنی بازم نقطه هستش.راهنمایی کنید ممنون میشم.(زیر یکیشون هم علامت مد~ افتاده)

سلام
میشه نمونه فایلتون رو اینجا بزارید.

iceweek
11-07-2011, 11:11
تازگی توی word دیگه نمیشه تایپ فارسی کرد.هرچی دکمه های حروف را فشار بدم هیچی نمینویسه.عدد مینویسه.انگلیسی هم مینویسه ولی برای تایپ فارسی اول باید یه space بزنم یا یه عدد بنویسم تا بعدش شروع کنه به تایپ

MIG
11-07-2011, 16:30
لطاف راهنمایی کنید. من از equation برای نوستن فرمول استفاده کردم اما وقتی فایل رو تبدیلش میکنم به pdf فرمول ها نامفهوم میشن مثل شکل زیر. در حالیکه فرمولی رو که از یه پایان نامه کپی کردم این مشکل براش پیش نمیاد.

djhamido2
12-07-2011, 13:08
دوستان لطفا کمک کنید
من یه اطلاعیه رو در A4 به صورت عمودی در OFFICE 2007 تایپ کردم
حالا میخوام این رو بصورت دو تایی یا چهارتایی کنار هم در یک برگه A4 پرینت بگیرم. لطفا اگر ممکه کامل توضیح بدید. متشکرم
(آفیس 2007 دارم تإکید میکنم) ممنونم که وقت میذارید و خسته نباشید

K.N.I.G.H.T
12-07-2011, 15:16
سلام
چه جوری میشه یه نوشته رو به صورت کج نوشتت؟
در آفیس 2010
ممنون

djhamido2
12-07-2011, 16:03
دوستان لطفا کمک کنید
حالا میخوام این رو بصورت دو تایی یا چهارتایی کنار هم در یک برگه A4 پرینت بگیرم. لطفا اگر ممکه کامل توضیح بدید. متشکرم

آقا جون هرکی دوس دارین زودتر بجوابین دیگه.

سلام
چه جوری میشه یه نوشته رو به صورت کج نوشتت؟
در آفیس 2010
ممنون

دوست من شما هم میتونین از تب Insert و قسمت word art یک مدل رو انتخاب و نوشته ی مورد نظرت رو تایپ کنی و کجش کنی.
موفق باشی

Mostafa-F
12-07-2011, 16:23
دوستان لطفا کمک کنید

یه راهش اینه که توی تنظیمات پرینت، یکی از این دو تا رو انتخاب کنی:

2 pages per sheet
4 pages per sheet

djhamido2
12-07-2011, 17:30
یه راهش اینه که توی تنظیمات پرینت، یکی از این دو تا رو انتخاب کنی:

2 pages per sheet
4 pages per sheet

نه نشد دوست من
اون رو بر روی 2 قرار دادم اما فقط یدونه کوچیکتر از آ5 یه طرف صفحه گرفت. من میخوام این رو فیکس اندازه آ5 در بیاره یعنی 2 تا آ5 کنار هم توی یه آ4 پرینت بشه و من اونها رو جداشون کنم. لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه و یه خانواده رو از نگرانی در بیاره

NiKtA20
12-07-2011, 19:34
سلام
یه سری نکته است که تو تایپ پایان نامه باید رعایت کنم، چندتاشو بلد نیستم،
ممنون میشم راهنمایی کنید.
1-فاصله بین خطوط به صورت single تنظیم شود.
2-در بالای کلیه صفحات و در فاصله 2.5 سانتی متر از بالای صفحه یک خط افقی رسم شده , در بالای آن و در سمت راست عنوان پایان نامه و در سمت چپ شماره صفحه قرار می گیرد.
3-لازم است متن پایان نامه هم از راست و هم از چپ تراز شده باشد.
4-فاصله نا مرئی(Invisible Space) چیه؟ همون ctrl+shift+2؟
و یه سوال دیگه، هر صفحه چند خط باشه؟ 20 خط خوبه؟ چطور میتونم اندازه ی خطوط رو تغییر بدم؟
ممنون

Dew Drop
12-07-2011, 23:58
لطاف راهنمایی کنید. من از equation برای نوستن فرمول استفاده کردم اما وقتی فایل رو تبدیلش میکنم به pdf فرمول ها نامفهوم میشن مثل شکل زیر. در حالیکه فرمولی رو که از یه پایان نامه کپی کردم این مشکل براش پیش نمیاد.

به نظرم math type برای فرمول نویسی تو ورد خیلی بهتره,از اون استفاده کنید و از روشهای دیگه برای تبدیل به pdf استفاده کنید ببینید درست میشه!!!

Dew Drop
13-07-2011, 00:24
سلام
یه سری نکته است که تو تایپ پایان نامه باید رعایت کنم، چندتاشو بلد نیستم،
1-فاصله بین خطوط به صورت single تنظیم شود.
2-در بالای کلیه صفحات و در فاصله 2.5 سانتی متر از بالای صفحه یک خط افقی رسم شده , در بالای آن و در سمت راست عنوان پایان نامه و در سمت چپ شماره صفحه قرار می گیرد.
3-لازم است متن پایان نامه هم از راست و هم از چپ تراز شده باشد.
4-فاصله نا مرئی(Invisible Space) چیه؟ همون ctrl+shift+2؟
و یه سوال دیگه، هر صفحه چند خط باشه؟ 20 خط خوبه؟ چطور میتونم اندازه ی خطوط رو تغییر بدم؟
ممنون

سلام
1_از تب Home برید به قسمت paragraph و بازش کنید تو قسمت sapcing برید به کادر Line spacing و اون رو بزارید رو Single و default رو بزنید.
2_اینا رو از تب Insert و از قسمت Header,footer,page number می تونید تنظیمشون کنید.
3_Home>paragraph>align text left or right ...در ضمن باید فاصله حاشیه ها رو هم رعایت کنید( مثلاً از سمت راست 3 سانت و از سمت چپ 2.5 سانت رو برای تایپ در نظر بگیرید.)
4_Ctrl + Shift + 4
5_از چه فونتی استفاده می کنید؟نازنین , زر ,...؟ بستگی به سایز فونت تون داره که 12 یا 14 !!! و فاصله سطرها و ...
منظورتون از اندازه خطوط چیه؟چون باید فاصله ها رو از راست و چپ تنظیم کنید.

در ضمن این تاپیک رو هم ببینید شاید به دردتون بخوره...

nelahe
13-07-2011, 08:16
سلام

این فایل زیر یک جدول است که خانه های سمت راست کمی پایین تر از خانه های سمت چپ هستند

می خوام تعداد سطرهای آن 50 تا شود

اما متاسفانه بالا وپایین بودن آن ها رعایت نمی شود و بهم می ریزد

NiKtA20
13-07-2011, 11:58
سلام
1_از تب Home برید به قسمت paragraph و بازش کنید تو قسمت sapcing برید به کادر Line spacing و اون رو بزارید رو Single و default رو بزنید.
2_اینا رو از تب Insert و از قسمت Header,footer,page number می تونید تنظیمشون کنید.
3_Home>paragraph>align text left or right ...در ضمن باید فاصله حاشیه ها رو هم رعایت کنید( مثلاً از سمت راست 3 سانت و از سمت چپ 2.5 سانت رو برای تایپ در نظر بگیرید.)
4_Ctrl + Shift + 4
5_از چه فونتی استفاده می کنید؟نازنین , زر ,...؟ بستگی به سایز فونت تون داره که 12 یا 14 !!! و فاصله سطرها و ...
منظورتون از اندازه خطوط چیه؟چون باید فاصله ها رو از راست و چپ تنظیم کنید.

در ضمن این تاپیک رو هم ببینید شاید به دردتون بخوره...

چندتا سوال دیگه :20:
Ctrl+Shift+4 در ظاهر مثل Ctrl+Shift+2 عمل میکنه، باهم فرقی دارن؟ چون تا اینجای کار من Ctrl+Shift+2 گرفتم، مشکلی نداره؟
فونتی که باهاش تایپ کردم فعلا Arial (Body CSبوده، فکر کنم نازنین و زر و لوتوس رو ندارم، چیکار کنم؟
منظورم از اندازه خطول اینه که فاصله ی خطوط رو زیاد کنه، مثلا الان هر صفحه 27 خطه، و خطها خیلی به هم نزدیک هستند، میخوام هر صفحه 20 خط بشه، یعنی فاصله ی خطوط از هم بیشتر بشه.
مرسی

MIG
13-07-2011, 16:52
:31:
به نظرم math type برای فرمول نویسی تو ورد خیلی بهتره,از اون استفاده کنید و از روشهای دیگه برای تبدیل به pdf استفاده کنید ببینید درست میشه!!!

من این نرم افزار رو دانلود و نصب کردم اما نمی دونم آیکنش کجاست؟ تو ورد هم چیزی نیومده :31:

kkkaktoos
13-07-2011, 17:51
دوستان من تو فوتر هر صفحه عدد قرار دادم .
حالا چطوری میتونم جوری تنظیم کنم که چند صفحه اول هیچی نداشته باشه . صفحات بعدی ابجد باشه و مابقی عدد باشه

ask_bl
13-07-2011, 22:34
دوستان من تو فوتر هر صفحه عدد قرار دادم .
حالا چطوری میتونم جوری تنظیم کنم که چند صفحه اول هیچی نداشته باشه . صفحات بعدی ابجد باشه و مابقی عدد باشه
برای هر قسمت که میخواین متفاوت باشه باید یه سکشن ایجاد کنین
جستسجو کنین زیاد سوال شده

Dew Drop
14-07-2011, 08:36
چندتا سوال دیگه :20:
Ctrl+Shift+4 در ظاهر مثل Ctrl+Shift+2 عمل میکنه، باهم فرقی دارن؟ چون تا اینجای کار من Ctrl+Shift+2 گرفتم، مشکلی نداره؟
فونتی که باهاش تایپ کردم فعلا Arial (Body CSبوده، فکر کنم نازنین و زر و لوتوس رو ندارم، چیکار کنم؟
منظورم از اندازه خطول اینه که فاصله ی خطوط رو زیاد کنه، مثلا الان هر صفحه 27 خطه، و خطها خیلی به هم نزدیک هستند، میخوام هر صفحه 20 خط بشه، یعنی فاصله ی خطوط از هم بیشتر بشه.
مرسی

خواهش می کنم ...
در ظاهر که فرقی نمی کنن...

می تونید فونت مورد نظر رو دانلود کنید و نصب کنید,بین فونتهای ورد قرار می گیره و می تونید ازش استفاده کنید.

ببینید قالب پایان نامه رو نمی تونید تغییر بدید.مثلاً اندازه فونت,نوع فونت,فاصله بین سطرها (که اشاره کردید به single),حاشیه و ... که تعداد سطرها به این عوامل بستگی داره و اگه تغییر بدید به مشکل بر می خورید.

---------- Post added at 09:36 AM ---------- Previous post was at 09:33 AM ----------

:31:

من این نرم افزار رو دانلود و نصب کردم اما نمی دونم آیکنش کجاست؟ تو ورد هم چیزی نیومده :31:

چرا؟
باید بین منوها باشه و اضافه شده باشه یه این صورت !!!

NiKtA20
14-07-2011, 12:02
:41:
سوال درباره پاورقی:
اینکه کنار کلمه عدد رو بنویسم و کوچیکش کنم رو بلدم ولی چطور پایین صفحه خط بدم، که زیرش پاورقی بنویسم؟ اگه از footer استفاده کنم زیر همه ی صفحه ها خط میده، اما کلا چند صفحه پاورقی داره، اونم پراکنده است، هر 10 صفحه یه پاورقی!
دیگه اینکه اگه یه سری تغییرات توی صفحه ایجاد بشه،مثلا چند خط بهش اضافه بشه، پاورقی میوفته توی صفحه ی بعد؟
چیکار باید بکنم که پاورقی حتما توی همون صفحه قرار بگیره؟
اگه میشه یه توضیح کامل بزارید
-----------------------------------
یه سوال دیگه، چیکار کنم که عدد ها فارسی تایپ بشن؟
خیلیییی ممنونم

MIG
14-07-2011, 13:51
والا اضافه نشده. ممکنه یه لینک دانلود این نرم افزار رو اینجا بذارید لطفا

Amir Varasteh
14-07-2011, 18:16
:41:
سوال درباره پاورقی:
اینکه کنار کلمه عدد رو بنویسم و کوچیکش کنم رو بلدم ولی چطور پایین صفحه خط بدم، که زیرش پاورقی بنویسم؟ اگه از footer استفاده کنم زیر همه ی صفحه ها خط میده، اما کلا چند صفحه پاورقی داره، اونم پراکنده است، هر 10 صفحه یه پاورقی!

سلام.

چقدر اذیت میکنی خودتو. اینکه کاری نداره. جایی که میخوای عدد رو بزاره دکمه Ctrl+Alt+F رو بزن. همین.

دیگه اینکه اگه یه سری تغییرات توی صفحه ایجاد بشه،مثلا چند خط بهش اضافه بشه، پاورقی میوفته توی صفحه ی بعد؟
چیکار باید بکنم که پاورقی حتما توی همون صفحه قرار بگیره؟
اگه میشه یه توضیح کامل بزارید

اگه از قمست Footer پاورقی گذاشته باشی این اتفاق هرگز نمیفته ! یه چک بکن.

یه سوال دیگه، چیکار کنم که عدد ها فارسی تایپ بشن؟
خیلیییی ممنونم
به Options برو و از قسمت Advanced بگرد و Numeral رو پیدا کن و روی Hindi بزار و Ok کن.

موفق باشی.

nelahe
14-07-2011, 19:37
من آخرش متوجه نشدم که فاصله بین دو خط پاورقی را چطور حذف کنماااااا؟؟؟

MIG
15-07-2011, 09:08
من یه بار دیگه دانلودش کردم و بعد نصبش کردم حالا گزینه اومده اما همشون غیرفعالند. نمی دونم چطور باهاش کار کنم :(

MIG
15-07-2011, 11:01
من نمی دونم چرا اینهمه مشکل دارم. نمی تونم تو ورد پیست کنم درحالیکه دکه پیست فعاله؟؟/

minanms
15-07-2011, 11:58
سلام به همگي
فايل ورد 2003 دارم كه مي خوام اون رو ويرايش كنم اما اين امكان رو به من نمي ده
اين فايل read only هم نيست اما فقط اجازه تايپ در قسمت هاي مشخص شده رو ميده و در قسمت هاي ديگه يا جداول امكان هيچ كپي پيست يا تغييري نميده
در ضمن من نرم افزار آفيس 2007 رو روي سيستمم دارم
لطفا كمك كنيد
متشكرم

manya-atashin
15-07-2011, 12:08
سلام دوستان
من يه سري مطلب دارم
ميخوام كپي پيست كنم تو ورد
بعضي از مطالب اينجوريه : سلــــــام خــــــــــــــوبــــــي ؟!
خيلي هم هست
هوارتا !
چجوري فاصله رو از بين ببريم ؟!

Dew Drop
15-07-2011, 12:23
من نمی دونم چرا اینهمه مشکل دارم. نمی تونم تو ورد پیست کنم درحالیکه دکه پیست فعاله؟؟/

ببینید چی نصب کردید که یه add-ins تو ورد ایجاد کرده که این مشکل رو به وجود آورده.
قبلاً یکی از کاربران این مشکل رو داشت که به خاطر add-ins نرم افزار foxit بود که مانع این کار میشد و با حذفش مشکل حل شد.

والا اضافه نشده. ممکنه یه لینک دانلود این نرم افزار رو اینجا بذارید لطفا

من اینو استفاده می کنم و همیشه هم فعاله!!!

Keyser Söze
15-07-2011, 12:28
سلام دوستان
من يه سري مطلب دارم
خيلي هم هست
هوارتا !
فكر كنم وقتي رو حالت Justify باشي آخر خط اين اتفاق ميافته .
بايد بعد از تموم شدن جمله يك Enter بزني كه بري پاراگراف بعدي بعد درست ميشه.

Dew Drop
15-07-2011, 12:38
سلام دوستان
من يه سري مطلب دارم
خيلي هم هست
هوارتا !

سلام
تنها چیزی که به نظرم می رسه,اینه که Ctrl + H رو بزنید.بعد تو قسمت Find what تعداد دفعاتی که این فاصله ایجاد شده رو قرار بدید (رو زبان فارسی: Shift +کلید J کیبورد) رو بزنید بعد Replace with رو خالی بزارید و replace all رو بزنید.این کار رو می تونید به دفعاتی که این فاصله وجود داره تکرار کنید.

MIG
15-07-2011, 13:08
ممنون، به علت نصب نرم افزار mathType بود. نرم افزار شما رو نصب کردم مشکلش حل شد.

manya-atashin
15-07-2011, 18:36
سلام
تنها چیزی که به نظرم می رسه,اینه که Ctrl + H رو بزنید.بعد تو قسمت Find what تعداد دفعاتی که این فاصله ایجاد شده رو قرار بدید (رو زبان فارسی: Shift +کلید J کیبورد) رو بزنید بعد Replace with رو خالی بزارید و replace all رو بزنید.این کار رو می تونید به دفعاتی که این فاصله وجود داره تکرار کنید.

متوجه نشدم
الان من يه تحقيق 100 صفحه اي دارم
كه همشم اينجوريه !!!!!!!
يعني همه كلمات فاصله دارن !
بايد يكي يكي اين كارو كنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Keyser Söze
15-07-2011, 20:37
واسه اينكه اعداد فارسي بشه هم بگين چيكار كنم !
ممنون
در ورد 2007 باید مراحل زیر را انجام بدي:

روی لوگوی آفیس در ورد کلیک كن واین مسیر رو برو :

Word Option ==> Advanced==> Show Document Content

در پایین گزینه ها تیک دار گزینه Numeral را روی Context قرار بدهید و بعد Ok را بزنید.با این كار در متون فارسی اعداد به صورت فارسی و در متون انگلیسی اعداد به صورت لاتین خواهند بود.

Dew Drop
16-07-2011, 08:28
متوجه نشدم
الان من يه تحقيق 100 صفحه اي دارم
كه همشم اينجوريه !!!!!!!
يعني همه كلمات فاصله دارن !
بايد يكي يكي اين كارو كنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نه,اصلاً !!!
اگه قرار باشه یکی یکی این کار رو بکنید که دستی این کار رو می کردید ...
کاری که گفتم رو انجام بدید متوجه میشید ... اگه می تونید یه صفحه از فایلتون رو برای نمونه اینجا بزارید تا چک کنم.

MIG
16-07-2011, 09:47
تو پاورقی فاصله بین گزینه ها زیاد شده، چطوری رفعشون کنم؟
ممنون

nelahe
16-07-2011, 10:27
سلام

این فایل زیر یک جدول است که خانه های سمت راست کمی پایین تر از خانه های سمت چپ هستند

سلام جواب این سوال را می دانید

و جواب همون سوالی که پرسیدم

بین دو خط پاورقی یک خط فاصله ایجاد شده که قابل پاک کردن نیست

باید چطور پاک کرد

---------- Post added at 12:27 PM ---------- Previous post was at 12:25 PM ----------

تو پاورقی فاصله بین گزینه ها زیاد شده، چطوری رفعشون کنم؟
ممنون

سلام

اون فاصله ای هست که بین 12 و 13 و 16 و 17 هست رو شما می تونید با کلید delete پاکش کنید؟؟

من هم دقیقاً همین مشکل را دارم

البته مال من بدتر است

بین هر دو تا یک فاصله است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MIG
16-07-2011, 16:26
سلام

اون فاصله ای هست که بین 12 و 13 و 16 و 17 هست رو شما می تونید با کلید delete پاکش کنید؟؟

من هم دقیقاً همین مشکل را دارم

البته مال من بدتر است

بین هر دو تا یک فاصله است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام با deleteاصلا درست نشد. من یه جور دیگه حذفش کردم. خطوط پاورقی رو انتخاب کن بعد از قسمت paragraph فلش کوچیک کنارشو باز کن و توی آخرین قسمت که نوشته spaceing مقدار after و befor رو به صفر تغییر بده مال من اینطوری درست شد.

MIG
16-07-2011, 16:46
ای داد از دست این پایان نامه!!
من یه مشکل دیگه دارم. بین متن اصلی و پاورقی تو همه صفحه ها فقط یه نیم خط از چپ افتاده اما تو یکی از صفحه یه خط کامل افتاده. چرا؟؟؟؟

ila
17-07-2011, 14:58
کنتراستی که توی تصاویر هست وقتی تغییرش میدی چه تغییری میکنه عکس..کلا چی هست کنتراست؟

tttvvvaaa
17-07-2011, 20:16
سلام دوستان، 1 سوال و 1 مشکل:
سوال: آیا راهی هست که از ورد آرت های آفیس 2003 که تو آفیس 2007 هم بود، توی آفیس 2010 هم استفاده کرد؟ چون میدونید که ورد آرت های 2010 کاملا متفاوت شده و اون وردآرت های قبلی رو نداره.
مشکل: چرا میرعماد با ورد 2010 کار نمیکنه؟ هر وقت میرعماد رو نصب میکنم و ورد 2010، وقتی با میرعماد تایپ میکنم به جای نوشتن حروف کاراکتر خالی تایپ میشه.مشکل از کجاست؟

samaram
18-07-2011, 08:34
من یه متن دارم. میخوام تو این متن تمام اعداد انگلیسی به فارسی تبدیل شه. چیکار کنم؟
ببینید من نمیخوام از اون راه option که بعدش در قسمت numeral گزینه ی Hindi رو انتخاب کنم و یا اینکه تو کنترل پنل فرمت اعداد رو national کنم. میخوام دقیقا با وجود تنظیمات زیر اعداد انگلیسی موجود در متنم رو به فارسی تایپ کنم:
تو ورد: numeral -> context
تو کنترل پنل: context
فعلا تنها راهی که به نظر خودم میرسه اینه که اعداد انگلیسی رو دونه به دونه پاک کنم و زبان رو روی فارسی قرار بدم و بعد دوباره تایپشون کنم. که خب این کار زمان بره و دنبال راهی هستم که بشه یکجا و سریع کار رو انجام داد.
ضمنا یه بار اومدم با replace خود ورد امتحان کردم. دونه دونه ارقام 1 تا 9 رو replace کردم اما فایده نداشت و بعضی ها رو تبدیل کرد و بعضی ها رو نه!

Darya-eng
18-07-2011, 11:36
من یه متن دارم. میخوام تو این متن تمام اعداد انگلیسی به فارسی تبدیل شه. چیکار کنم؟
ببینید من نمیخوام از اون راه option که بعدش در قسمت numeral گزینه ی Hindi رو انتخاب کنم و یا اینکه تو کنترل پنل فرمت اعداد رو national کنم. میخوام دقیقا با وجود تنظیمات زیر اعداد انگلیسی موجود در متنم رو به فارسی تایپ کنم:
فعلا تنها راهی که به نظر خودم میرسه اینه که اعداد انگلیسی رو دونه به دونه پاک کنم و زبان رو روی فارسی قرار بدم و بعد دوباره تایپشون کنم. که خب این کار زمان بره و دنبال راهی هستم که بشه یکجا و سریع کار رو انجام داد.
ضمنا یه بار اومدم با replace خود ورد امتحان کردم. دونه دونه ارقام 1 تا 9 رو replace کردم اما فایده نداشت و بعضی ها رو تبدیل کرد و بعضی ها رو نه!

اگر خیلی براتون اهمیت داره ووقتشو داردید میتونید INSERTکنید

---------- Post added at 12:36 PM ---------- Previous post was at 12:31 PM ----------

کنتراستی که توی تصاویر هست وقتی تغییرش میدی چه تغییری میکنه عکس..کلا چی هست کنتراست؟

کنتراست رنگ معیاری است برای تشخیص تفاوت موجود میان روشنترین سفید و تیره ترین سیاهی که در یک لحظه از جلوی چشمان ما می گذرد. هر چقدر کنتراست بالاتر باشد، صفحه نمایش توانایی نمایش تصاویر واضح تری را دارد. در حقیقت می توان به آن به عنوان فیلتری نگاه کرد که توانایی جذب و انعکاس نور را افزایش داده ، فشار زیادی به چشم وارد نمی کند و مبین میزان e-tone یا همان تفاوت میان تم سیاه و سفید است. به زبان ساده تر می توان گفت که هر چقدر کنتراست رنگ بیشتر باشد، کیفیت تصویر نیز بالاتر می رود.

Dew Drop
18-07-2011, 12:20
ای داد از دست این پایان نامه!!
من یه مشکل دیگه دارم. بین متن اصلی و پاورقی تو همه صفحه ها فقط یه نیم خط از چپ افتاده اما تو یکی از صفحه یه خط کامل افتاده. چرا؟؟؟؟

سلام
می تونید این خط رو تو همه صفحات کامل کنید.این پست رو ببینید

آموزش ترفند گونه تغيير سايز خط پاورقي و جابجايي آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ila
19-07-2011, 13:34
1- توی تنظیمات page setup .book fold , reverse fold چی هستند و برای چی استفاده میشند..دقیقا اون اعداد که توی sheet per page هست که با زدن این گزینه ها فعال میشه و برامتوضیح میدی..با یک مثال بگید چون خیلی دنبال این مسئله بودم..ممنون
2- توی همین Page setup سربرگ دوم قسمت pagper source بریای چیه دقیقا...میشه توضیح بدید ممنون

nelahe
19-07-2011, 16:59
سوال یه سوال دارم که مدتها درگیرش هستم

ببینید من سه صفحه دارم

صفحه A شماره صفحه اش 14

صفحه B شماره صفحه نمی خورد

صفحه C شماره صفحه اش ادامه شماره صفحه A (مثلا در اینجا 15 می شود)

خب من از طریق Break این کار را انجام می دهم

اما ببینید صفحه C که باید شماره اش در ادامه شماره صفحه A باشد را از insertnumber روی countinue قرار می دهم
اما متاسفانه شماره از 1 می خورد

و من به صورت دستی شما اون را start از 15 می زنم

اما خب اگه در صفحات قبل از صفحه A یک صفحه کم و زیاد شود

صفحه صفحات c به بعد هم بهم می ریزد و اتوماتیک کم و زیاد نمی شود

باید چکار کرد به صورت اتوماتیک اگر به سکشن های قبلی صفحه ای اضافه و کم شد سکشن های بعدی هم درست شود و کم و زیاد شود

nelahe
20-07-2011, 09:03
سلام

سلام برای این سوال جوابی هست

befermatooo
20-07-2011, 09:05
سلام .

راهی هست که وقتی وارد Word 2007 میشم فونت پیشفرض Tahoma باشه و اندازه قلم هم 10 !

Dew Drop
20-07-2011, 09:50
سلام .

راهی هست که وقتی وارد Word 2007 میشم فونت پیشفرض Tahoma باشه و اندازه قلم هم 10 !

تو صفحه ورد Ctrl + D رو بزنید .فونتها و سایز مورد نظر رو انتخاب کنید و Default رو بزنید.

nelahe
21-07-2011, 14:44
سلام اگه بخوام دقیقاً چنین کلماتی رو بنویسم چکار باید بکنم

یعنی حتماً الفش باید سفید باشد

تنوینش قرمز

آیا میشه

فونتش هم گفتن کودکه

ila
21-07-2011, 16:56
کار through توی wrap text چیه..میشه دقیقا یک مثال بزنید
ممنون

omid-p30
22-07-2011, 12:48
سلام.

من ورد 2010 دارم.

میخوام لیستی از شعر شاعرای مختلف رو در یک فایل جمع کنم.

فقط میخوام لیست نام خود شاعرا در صفحه اول باشه به طوریکه با کلیک بر روی اون به صفحه شاعر مورد نظر برم.

ممنون.

iceweek
22-07-2011, 15:03
تازگی توی word دیگه نمیشه تایپ فارسی کرد.هرچی دکمه های حروف را فشار بدم هیچی نمینویسه.عدد مینویسه.انگلیسی هم مینویسه ولی برای تایپ فارسی اول باید یه space بزنم یا یه عدد بنویسم تا بعدش شروع کنه به تایپ

کسی نمیدونه.توی اینترنت گشتم مشکل مشابه من هم چند نفر داشتن

Amir Varasteh
22-07-2011, 21:37
سلام اگه بخوام دقیقاً چنین کلماتی رو بنویسم چکار باید بکنم

یعنی حتماً الفش باید سفید باشد

تنوینش قرمز

آیا میشه

فونتش هم گفتن کودکه

سلام.

خب اینکه کاری نداره. موقع نوشتن هر کدوم ، رنگ فونت رو عوض کن دیگه ...

Dew Drop
22-07-2011, 23:46
1- توی تنظیمات page setup .book fold , reverse fold چی هستند و برای چی استفاده میشند..دقیقا اون اعداد که توی sheet per page هست که با زدن این گزینه ها فعال میشه و برامتوضیح میدی..با یک مثال بگید چون خیلی دنبال این مسئله بودم..ممنون
2- توی همین Page setup سربرگ دوم قسمت pagper source بریای چیه دقیقا...میشه توضیح بدید ممنون

این گزینه ها برای تایپ کردن و در واقع تنظیم صفحات به صورت کتاب هستش که Book fold برای کتابهایی که از سمت چپ شروع میشن استفاده میشه و reverse fold برای کتابهایی که از سمت راست شروع میشن.Sheet per booklet هم تعداد صفحات کتاب رو مشخص می کنه
Paper source اگه اشتباه نکنم,محل قرار گرفتن کاغذ تو پرینتر هست.

---------- Post added at 12:46 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

سلام.

من ورد 2010 دارم.

میخوام لیستی از شعر شاعرای مختلف رو در یک فایل جمع کنم.

فقط میخوام لیست نام خود شاعرا در صفحه اول باشه به طوریکه با کلیک بر روی اون به صفحه شاعر مورد نظر برم.

ممنون.

سلام

آموزش فهرست نويسي در ورد

madadnoki
23-07-2011, 18:20
یه سوال دارم .........میخوام تو word 2007 حروف رو برعکس چاپ کنم
مثلا کلمه hello بشه olleh..........,ولی حروف e و h هم سر جاشون برعکس بشن
چی کار کنم؟

landscape
23-07-2011, 18:47
دوستان بهترين راه براي گذاشتن عكس و زيرنويس در خلال متن چيه؟؟ خواهشا يك بار يه دوست خوب روش اينو توضيح بده..من كه از هر روشي استفاده ميكنم بهم ميريزه

Dew Drop
23-07-2011, 19:39
دوستان بهترين راه براي گذاشتن عكس و زيرنويس در خلال متن چيه؟؟ خواهشا يك بار يه دوست خوب روش اينو توضيح بده..من كه از هر روشي استفاده ميكنم بهم ميريزه

بهترین روش استفاده از Text Box هستش.از منوی Insert برید رو text box و شکل و متنون رو درون اون قرار بدید
فکر نمی کنم دیگه با این روش متن یا عکس به هم بریزه.

Dew Drop
23-07-2011, 19:44
چی کار کنم؟

سلام
ببینید این پست به دردتون میخوره !!!

madadnoki
23-07-2011, 21:01
سلام

اینطوری جای حروف عوض میشه.....ولی مثلا حرف e نمیچرخه و برعکس نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

---------- Post added at 10:01 PM ---------- Previous post was at 09:58 PM ----------

سلام

اینطوری جای حروف عوض میشه.....ولی مثلا حرف e نمیچرخه و برعکس نمیشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مثلا داریم hello که میشه olleh
ولی من میخوام حروف e و h هم سر جاشون برعکس بشن......

---------- Post added at 10:01 PM ---------- Previous post was at 10:01 PM ----------

سلام

مثلا داریم hello که میشه olleh

Dew Drop
24-07-2011, 06:54

فکر نمی کنم این کار تو ورد امکانپذیر باشه!!!

madadnoki
24-07-2011, 08:11
فکر نمی کنم این کار تو ورد امکانپذیر باشه!!!

پس با چه نرم افزاری این کار رو بکنم؟؟

nelahe
24-07-2011, 12:29
سلام.

خب اینکه کاری نداره. موقع نوشتن هر کدوم ، رنگ فونت رو عوض کن دیگه ...

سلام

ببینید مثلاً من می خوام حرف الف سفید باشد

یعنی رنگ ها باید دقیق مثل عکس باشند

همین کلمه رو می تونید برام یک فایل درست کنید

ببخشید البته شرمنده

---------- Post added at 02:25 PM ---------- Previous post was at 02:23 PM ----------

سلام

در عکس زیر
شماره 2020 هست

خب اون از ابتدای سطر تا آخرش که حرف ب است یک نقطه چین زیرش است

الان علامت آشکار و پنهان (اگه درست گفته باشم) فعال است

وقتی این علامت را غیرفعال می کنم

این تکه از متن نیز پنهان می شود

چکار باید کرد و علتش چیه

---------- Post added at 02:29 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

این گزینه ها برای تایپ کردن و در واقع تنظیم صفحات به صورت کتاب هستش که Book fold برای کتابهایی که از سمت چپ شروع میشن استفاده میشه و reverse fold برای کتابهایی که از سمت راست شروع میشن.Sheet per booklet هم تعداد صفحات کتاب رو مشخص می کنه
Paper source اگه اشتباه نکنم,محل قرار گرفتن کاغذ تو پرینتر هست.

---------- Post added at 12:46 AM ---------- Previous post was at 12:44 AM ----------

سلام

آموزش فهرست نويسي در ورد

سلام راستش من یک بار درخواست دادم اگه بشه این آموزش با عکس قرار داده بشه

که متأسفانه پستم حذف شد و مثل همیشه علت حذف هیچ وقت گفته نمی شه

امکان این کار هست

چون واقعاً آموزش خیلی مهمی است

Dew Drop
24-07-2011, 22:50
پس با چه نرم افزاری این کار رو بکنم؟؟

با Photoshop می تونید این کار رو انجام بدید.کلمه تون رو بنویسید
بعد با Transform یا Free transfor به حالتی که می خواید در بیارید که کلمات با این روش وارونه میشن.

امکان این کار هست

سلام
بله پست تون رو دیده بودم ...
علت حذف پستها معمولاً تکرار پست و درخواست هست که اسپم به حساب میاد و حذف میشه
احتمالاً علتش همین باید یاشه :46:
به هر حال,تو یه زمان مناسب که فرصت انجام این کار رو داشته باشم,حتماً این کار رو براتون انجام میدم.

p30sezar
25-07-2011, 10:28

امکان این کار هست

سلام
بله پست تون رو دیده بودم ...
علت حذف پستها معمولاً تکرار پست و درخواست هست که اسپم به حساب میاد و حذف میشه
احتمالاً علتش همین باید یاشه :46:
به هر حال,تو یه زمان مناسب که فرصت انجام این کار رو داشته باشم,حتماً این کار رو براتون انجام میدم.

nelahe و _sharifdorsa عزیز
نه نیازی به انتظار هست و نه نیازی به صرف زمان برای ساخت آموزش تصویری ساخت فهرست مطالب در برنامه Word
این کار قبلاً توسط دوست خوبمون saamz عضو خانواده پی سی ورلد انجام شده که در همه سایتهای معروف دانلود نیز گذاشته شده است در آدرس زیر هم می توانید مراجعه کرده و دانلود نمایید

ساخت «فهرست مطالب» و «فهرست واژه
حجمش هم حدود 1087k با فرمت pdf

p30sezar
25-07-2011, 10:42
چی کار کنم؟

سوال جالبی بود که دو بخش داشت بخش اول (جابجایی حروف) توسط دوست خوبمون _sharifdorsa جواب داده شد
برای بخش دوم (برعکس شدن حروف سر جاشون) هر چی فکر کردم و مطالعه به جایی نرسیدم پس از نظر من بی جواب است و باز هم _sharifdorsa درست گفته اند شما باید از برنامه های دیگری استفاده نمایید.

دوستان اگر سوالات بی پاسخی دارید که تا دو ماه پیش جواب داده نشده یک پیغام خصوصی بدهید و لینک پست خود را بگذارید تا رسیدگی کنم

موفق و موید باشید

silhouette
26-07-2011, 01:19
اقا من برای صفحه ورد که border میذارم پایینه بردز موقع پرینت گرفتن نمی افته چیکا کنم لطفا راهنمایی کنید

p30sezar
26-07-2011, 07:37
شما باید سایز صفحه خود را در Page setup از Letter به A4 تغییر دهید.

silhouette
26-07-2011, 16:56
شما باید سایز صفحه خود را در Page setup از Letter به A4 تغییر دهید.
این کارو انجام دادم بی فایدس:19:

Darya-eng
26-07-2011, 21:52
اقا من برای صفحه ورد که border میذارم پایینه بردز موقع پرینت گرفتن نمی افته چیکا کنم لطفا راهنمایی کنید

1)برگه ای که روش کپی میگیرید با نوع کاغذی که توی Page set upتعیین کردید یکسانه؟
2)یعنی بوردر در print preview کامله؟
3)توی تب page borderحالت Boxرو انتخاب کردید؟

شاید یه اینتر اضافی زدید اخر متنتون:13:

MIG
27-07-2011, 15:02
سلام، من یه فهرست از مراجع رو با شماره گزاری از 1 نوشتم. حالا می خوام سورتش کنم براساس نام خانوادگی نویسنده ها که بعد از شماره اون مرجع اومده. لطفا راهنمایم کنید که چطور اینکار رو انجام بدم.

PersianSharing
27-07-2011, 15:17
سلام
تو آفیس 2010 هر چی جمله فارسی میخوام پرینت بگیرم روی کاغذ شکلک و علامت تعجب چاپ میکنه
البته این زمانیه که فونتهای فارسی مثل سری B و MJ و... رو انتخاب میکنم
وقتی Arial یا Tahoma رو انتخاب میکنم فارسی چاپ میکنه
مشکل از چیه؟

p30sezar
27-07-2011, 16:31
سلام دوستان عزیز

می خواستم صفحه را به چند ستون تقسیم بندی کنم

امکانش هست زیر تمام ستون ها شماره صفحه زده شود

مثلاً صفحه اول که سه ستون دارم دارای سه شماره 1 و 2 و 3 بشود زیر هر ستون

خیر امکانش نیست باید به صورت دستی وارد نمایید

p30sezar
27-07-2011, 16:44
سلام دوستان

یک سوال داشتم
وقتی یک شعر رو با نستعلیق می نویسم و صفحه را ستون بندی کرده ام
فونتم خراب می شود
چرا
چکار کنم با فونت نستعلیق شعر بنویسم و دو طرف تراز باشند
2- یک سوال حیاتی
چطور یک فایل ورد بک آپ تهیه کنم
که هر بار فایلم را تغییر دادم بک آپ آن هم به طور دستی یا اتوماتیک تغییر کند
خیلی مهم است

جواب سوال اول:
بالاخره این فونت داراش مشکالاتی همچون مثل شما هست باید باهاش کنار بیای یا یه خورده تغییر رویه بدهی

جواب سوال دوم:
دو راه دارد
راه اول: استفاده از تنظیمات خود ورد
تیک Always Create Backup copy را بگذارید.

راه دوم: استفاده از Add-in
این برنامه رو نصب کنید و از امکاناتش بهره مند شوید (تبیلغ نشه ها...)
از لینک زیر دانلود کنید

p30sezar
27-07-2011, 16:56
یه سوال خیلی خیلی مهم

از نظر من PDF Creator Plus v4.008 بهترینه
سرچ کن اگر پیدا نکردی بگو برات یا آپ کنم یا جستجو

---------- Post added at 05:56 PM ---------- Previous post was at 05:53 PM ----------

سلام چرا در فرمول نویسی 2003 ، متن بالاتر یا پایین تر از فرمول قرار می گیرد

دقیق تر توضیح بده

p30sezar
27-07-2011, 17:08
سوال یه سوال دارم که مدتها درگیرش هستم

ببینید من سه صفحه دارم

صفحه A شماره صفحه اش 14

صفحه B شماره صفحه نمی خورد

صفحه C شماره صفحه اش ادامه شماره صفحه A (مثلا در اینجا 15 می شود)

خب من از طریق Break این کار را انجام می دهم

اما ببینید صفحه C که باید شماره اش در ادامه شماره صفحه A باشد را از insertnumber روی countinue قرار می دهم
اما متاسفانه شماره از 1 می خورد

و من به صورت دستی شما اون را start از 15 می زنم

اما خب اگه در صفحات قبل از صفحه A یک صفحه کم و زیاد شود

صفحه صفحات c به بعد هم بهم می ریزد و اتوماتیک کم و زیاد نمی شود

باید چکار کرد به صورت اتوماتیک اگر به سکشن های قبلی صفحه ای اضافه و کم شد سکشن های بعدی هم درست شود و کم و زیاد شود

دوست عزیز
اگه دقت کنی نوشته Same as Previous یعنی صفحه C را با صفحه قبلی اش B ادامه میده نه با یک در میان یا خیلی قبل (صفحه A ) :46:

p30sezar
27-07-2011, 17:23
سلام دوستان عزیز

واقعاً علتش چیه

مثلا من یک فایلی داشتم که ابتدای آن سه نوع سکشن ایجاد کردم در سکشن اولی که شامل عنوان لاتین و فارسی پایان نامه بود من شماره صفحات را برداشتم، در سکشن دوم را در قسمت های فهرست و چکیده اعمال کرده و شماره صفحات این صفحات را :31: ابجد زدم، و در نهایت آخرین و سومین سکشن مربوط می شود به .... به متن اصلی پایان نامه که شماره 1 الی آخر را می خورد

خیلی جالب است من ص 4 و 5 فایل را که (دو صفحه از فهرست بودند) را پرینت گرفتم اما صفحات 4 و 5 متن اصلی ام پرینت گرفته شد که شماره صفحات 4 و 5 پایینشان درج شده بود درصورتی اگر در قسمت پایین ورد نگاه میکردی این صفحات در کل فایل صفحات 8 و 9 بودند !!!!!

و نمی دونم آیا دوستان هم وقتی سکشن ایجاد می کنند با مشکل پرینت مواجه هستند من که هروقت سکشن ایجاد می کنم باید تک تک و صفحه جاری را پرینت بگیرم :11:
---------- Post added at 05:38 PM ---------- Previous post was at 05:37 PM ----------
سلام دوستان عزیز
من این سوال را بارها پرسیده ام

اونجایی که شماره صفحه رو می خوای بدی تا پرینت کنه یه چیز نوشته که با این جمله شروع میشه

page number and/or page ranges separated by commas...

بخونی متوجه میشی
مثلاً اگه بنویسی p2s3-p5s3
یعنی سکشن سوم از صفحه دوم تا پنجم

p30sezar
27-07-2011, 17:38
سلام، من یه فهرست از مراجع رو با شماره گزاری از 1 نوشتم. حالا می خوام سورتش کنم براساس نام خانوادگی نویسنده ها که بعد از شماره اون مرجع اومده. لطفا راهنمایم کنید که چطور اینکار رو انجام بدم.

اگر جدول داری که Sort اش کن
اگر هم نداری جدول اش کن با ببرش توی اکسل (البته یه پیشنهاده)

---------- Post added at 06:38 PM ---------- Previous post was at 06:36 PM ----------

سلام
تو آفیس 2010 هر چی جمله فارسی میخوام پرینت بگیرم روی کاغذ شکلک و علامت تعجب چاپ میکنه
البته این زمانیه که فونتهای فارسی مثل سری B و MJ و... رو انتخاب میکنم
وقتی Arial یا Tahoma رو انتخاب میکنم فارسی چاپ میکنه
مشکل از چیه؟

به احتمال زیاد ربطی به آفیس نداره
ویندوزت به درستی در قسمت Non - Unicode فارسی ساز نشده

دیگه خسته شدم تا بعد... :20:

ila
27-07-2011, 21:20
توی word ptione من اون گزینه numeral که برای فارسی کردن اعدداد هست نیست..دلیلش چیه؟ مشکل کجاست؟
بعد گزینه tight to left هم نیست و کلا
هر چی تب هم درست میکنم همه مبره توی حاشه ایجاد میشه..دلیلش چیه

MIG
28-07-2011, 08:32
اگر جدول داری که Sort اش کن
اگر هم نداری جدول اش کن با ببرش توی اکسل (البته یه پیشنهاده)

130 تا مرجع نوشتم . اگه بخوام تک تک سطرها رو ببرم تو جدول خیلی مشکل میشه. دوست عزیز به نظرتون راهی هست که خودش هر کدوم از شماره ها و مراجع رو داخل جدول بذاره؟

nelahe
28-07-2011, 10:07
اونجایی که شماره صفحه رو می خوای بدی تا پرینت کنه یه چیز نوشته که با این جمله شروع میشه

page number and/or page ranges separated by commas...

بخونی متوجه میشی
مثلاً اگه بنویسی p2s3-p5s3
یعنی سکشن سوم از صفحه دوم تا پنجم

خب این صفحه دوم تا پنجم صفحاتی هستند که پایین صفحه شماره صفحه 1 ، 2، ....خوردند (یعنی شماره صفحه عددی)

یا اینکه صفحاتی هستند که فایل ورد اون پایین سمت چپ نوشته 1 ، 2، ....

روی کدوم از این حالت ها باید نگاه کنیم و اون جمله را بنویسیم

2- کلاً چطور باید بفهمیم که در یک فایل سکشن به کار رفته است یعنی هر وقت می خواهیم پرینت بفرستیم باید تک تک فوترهای اون صفحاتی رو که می خواهیم پرینت گرفته شود) چک کنیم

---------- Post added at 12:07 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

دوست عزیز
اگه دقت کنی نوشته Same as Previous یعنی صفحه C را با صفحه قبلی اش B ادامه میده نه با یک در میان یا خیلی قبل (صفحه A ) :46:

راهی نیست که بشه به صورت اتوماتیک با کم و زیاد کردن صفحات سکشن ها بهم نریزد ؟؟

nelahe
28-07-2011, 10:19
از نظر من PDF Creator Plus v4.008 بهترینه
سرچ کن اگر پیدا نکردی بگو برات یا آپ کنم یا جستجو

---------- Post added at 05:56 PM ---------- Previous post was at 05:53 PM ----------

دقیق تر توضیح بده

وقتی یک متن رو نوشتم که خط کرسی هست که متن روش هست فرمول یه کمی بالاتر قرار می گیرد و متن کمی پایین تر البته بعضی اوقات و بیشتر هم در مواقعی اتفاق می افتد که فرمول از کجایی کپی و در جای دیگر پیست شود

---------- Post added at 12:16 PM ---------- Previous post was at 12:13 PM ----------

سلام

در عکس زیر
شماره 2020 هست

خب اون از ابتدای سطر تا آخرش که حرف ب است یک نقطه چین زیرش است

الان علامت آشکار و پنهان (اگه درست گفته باشم) فعال است

وقتی این علامت را غیرفعال می کنم

این تکه از متن نیز پنهان می شود

چکار باید کرد و علتش چیه

سلام جوابش پیدا شد گفتم برای راهنمایی باقی دوستان اگر خدای نکرده :31: چنین مشکلی داشتند جواب بگذارم

این مشکل به خاطر این است که

متن Hidden شده است

برای همین اگر علامت پیدا و پنهان فعال باشد متن پیداست اما زیرش نقطه چین است ولی اگر اون علامت غیرفعال باشد اصلا متن فوق پیدا نیست

برای اینکه متن از حالت هیدن هم در بیاید باید

اون متن را انتخاب کرده و از سربرگ Home و تب font قسمت effect ها گزینه hidden رو غیرفعال کنید

حالا فقط کلیدمیانبرش رو نمی دونم که چه کلیدی موقع تایپ زدم که این طور شده

اگه پیدا کردم براتون می ذارم

:11:

---------- Post added at 12:19 PM ---------- Previous post was at 12:16 PM ----------

سلام

دو تا سوال جدید بپرسم

1- اگر خواستیم مثلاً کل صفحات را انتخاب کنیم برای حالا مثلاً تغییر فونت و یا تغییر فاصله سطرها

اما نمی خواهیم صفحه اول یا چند صفحه اول انتخاب بشود

سریعترین راه برای این کار چیه ترفندی یا راه حلی داره

2- برای مواقعی که می گویند مثلاً تیتر اون صفحه از بالا 6 سانت فاصله داشته متن اون از بالا 12 سانت

چطور باید این فاصله ها را بدست آورد

PersianSharing
28-07-2011, 10:27
به احتمال زیاد ربطی به آفیس نداره
ویندوزت به درستی در قسمت Non - Unicode فارسی ساز نشده

دیگه خسته شدم تا بعد... :20:

سلام
میشه بیشتر توضیح بدی
ویندوز 7 رو تازه نصب کردم
از قسمت نصب زبان ها تنظیمات رو هم روی persian گذاشتم اما حل نشد

z a r a
28-07-2011, 23:34

کسی نمیدونه.توی اینترنت گشتم مشکل مشابه من هم چند نفر داشتن

دوستان من هم دقیقا همین مشکل رو دارم....
کسی راه حلی برای این موضوع داره!!؟ حتی چندبار پاک کردم و دوباره نصب کردم،‌باز هم این مشکل باقی بود.
حتی با ورد 2007 هم همین مشکل رو دارم!
ویندوزم هم 7 هستش....

iceweek
29-07-2011, 05:36
دوستان من هم دقیقا همین مشکل رو دارم....
کسی راه حلی برای این موضوع داره!!؟ حتی چندبار پاک کردم و دوباره نصب کردم،‌باز هم این مشکل باقی بود.
حتی با ورد 2007 هم همین مشکل رو دارم!
ویندوزم هم 7 هستش....

گشتم جایی نبود.اما راهشو پیدا کردم.
مال یک نرم افزار تبدیل pdf بود که add-ins اون نرم افزار را از word پاک کردم درست شد.

z a r a
29-07-2011, 13:33
گشتم جایی نبود.اما راهشو پیدا کردم.
مال یک نرم افزار تبدیل pdf بود که add-ins اون نرم افزار را از word پاک کردم درست شد.

ممنون دوست عزیز؛
آره درسته،‌ من هم add-ins برنامه PDF Grabber رو حذف کردم درست شد!

samaram
29-07-2011, 15:59
اگر خیلی براتون اهمیت داره ووقتشو داردید میتونید INSERTکنید[COLOR="Silver"]

یعنی چی که insert کنم؟ چیو insert کنم؟
هنو مشکلم حل نشده. یکی کمکم کنه!

مشکلم این بود:
[QUOTE]من یه متن دارم. میخوام تو این متن تمام اعداد انگلیسی به فارسی تبدیل شه. چیکار کنم؟

manya-atashin
29-07-2011, 17:33
سلام
من يه متن بزرگ دارم
واسه قطع وزيري و رقعي ميخواستم بدونم بايد چه سايزي قرار بدم تو ورد؟
واسه كتاب .....

landscape
29-07-2011, 18:21
سلام به دوستان عزيز

توي word 2007 چطوري ميتونم واحد تنظيم حاشيه رو از اينچ بيارم رو سانتيمتر؟؟

The master
29-07-2011, 19:09
دوستان برای اینکه اعداد فارسی بشه چی کار باید کرد؟

samaram
29-07-2011, 19:13
دوستان برای اینکه اعداد فارسی بشه چی کار باید کرد؟

متن سوال من که یکی دو تا پست بالاتره رو بخون. اگه منظورت فارسی کردن برای نمایشه که تو متن سوالم راهش رو گفتم و تاکید کردم که در مورد مشکل خودم نمیخوام اینجوری باشه. اما اگه منظورت فارسی کردن واقعیه که منم همین مشکل رو دارم و هنوز جواب نگرفتم

The master
29-07-2011, 19:32
باز نفهمیدم چیه؟
من مشکلم اینه کیبورد هم فارسی عدد انگلیسی تایپ میشه!!!؟؟؟

Amir Varasteh
29-07-2011, 20:00
باز نفهمیدم چیه؟
من مشکلم اینه کیبورد هم فارسی عدد انگلیسی تایپ میشه!!!؟؟؟
از توی Options برو به Advanced و بگرد و Numeral رو پیدا کن و بزارش روی Hindi و Ok کن.

shahramcat
29-07-2011, 21:15
سلام

دوستان من یک فرم مثلا استخدامی دارم تو Word و نمیدنم چطور درون مستطیلهایی که باید پر بشه رو تو این برنامه مارک کنم !

مثلا زده مجرد یا متاهل جلوش مستطیل هست که باید پر بشه

ممنون

Lord_theOne
29-07-2011, 21:47
روی مستطیل راست کلیک کن Add text رو بزن

برای فارسی کردن اعداد هم دوستمون توضیح دادند بجای Hindi بزاری Context بهتر است
باتشکر

Dew Drop
30-07-2011, 07:46
سلام
من يه متن بزرگ دارم
واسه قطع وزيري و رقعي ميخواستم بدونم بايد چه سايزي قرار بدم تو ورد؟
واسه كتاب .....

سلام
پست دوم صفحه اول همین تاپیک گفته شده ...

در قطع وزيري : طول 19 تا 20 سانت و عرض 12 سانت
در اين قطع اگر بخواهيد که متن را دوستوني بچينيد ميتواني عرض را 13 سانت هم بدهيد.
اعداد margin به ترتيب: راست _ چپ _ بالا _ پايين
در قطع وزيري: 5/4 - 5/4 - 5 - 5

در قطع رقعي :‌طول 17 تا 18 سانت و عرض 11 سانت
در قطع رقعي: 4 - 4 - 6 - 6

---------- Post added at 08:43 AM ---------- Previous post was at 08:38 AM ----------

سلام به دوستان عزيز

توي word 2007 چطوري ميتونم واحد تنظيم حاشيه رو از اينچ بيارم رو سانتيمتر؟؟

سلام
برید به word option بعد advance رو انتخاب کنید,بعد تو قسمت Display
show measurements in uinit of رو باز کنید و بزارید رو Centimeters و OK کنید.

---------- Post added at 08:46 AM ---------- Previous post was at 08:43 AM ----------

سلام

دوستان من یک فرم مثلا استخدامی دارم تو Word و نمیدنم چطور درون مستطیلهایی که باید پر بشه رو تو این برنامه مارک کنم !

مثلا زده مجرد یا متاهل جلوش مستطیل هست که باید پر بشه

ممنون

سلام
از قسمت Insert >symbol علامت تیک یا مستطیل تو پر رو هم می تونید انتخاب کنید.

manya-atashin
30-07-2011, 09:27
در قطع وزيري : طول 19 تا 20 سانت و عرض 12 سانت
در اين قطع اگر بخواهيد که متن را دوستوني بچينيد ميتواني عرض را 13 سانت هم بدهيد.
در قطع وزيري: 5/4 - 5/4 - 5 - 5

در قطع رقعي :‌طول 17 تا 18 سانت و عرض 11 سانت
در قطع رقعي: 4 - 4 - 6 - 6

جالبه تو اين فرمول
متن در حالت وزيري شد 260 صفحه
در حالت رقعي كه كوچيك تره و مسلما بايد بيشتر بشه شد 230 صفحه !

در ضمن اندازه وزيري
16 در 25 هست

و اندازه رقعي
16 در 21

jenipher
30-07-2011, 17:20
1- دوستان دارم مطلبی با ورد می نویسم و می خوام برای بعضی از کلمات که footnote می ذارم از راست به چپ نوشته بشه و همچنین بالای فوت نوت هم خطی یک دستی و کاملی قرار بگیره مثل عکس زیر:

2- همچنین این کتابچه دارای فصل های مختلفی هست و می خوام اسم هر فصل در بالای اون صفحات نوشته بشه ولی توی ورد اگر عنوان خاصی برای یک فصل نوشتم این عنوان در تمام صفحات قرار می گیره که هر کاری کردم نتونستم عنوان فصل ها رو جدا کنم. می خوام مثل عکس زیر باشه: همچنین در پایین عنوان خط راستی قرار بگیره و شماره صفحه هم کنارش باشه

دوستان لطفا راهنمایی کنید و روش کار رو بیان کنید مدتی زیادی درگیره این موضوع هستم ولی به راه حلی نرسیدم

nelahe
30-07-2011, 18:33
سلام

چرا بعضی اوقات وقتی عکسی رو در ورد می آوریم

متأسفانه وقتی روش کلیک می کنیم

تب format نمی یاد و نمیشه اون عکس رو سایه داد و یا کروپ دایره و غیره زد

landscape
30-07-2011, 19:14
بهترین روش استفاده از Text Box هستش.از منوی Insert برید رو text box و شکل و متنون رو درون اون قرار بدید
فکر نمی کنم دیگه با این روش متن یا عکس به هم بریزه.

ممنون از شما..من اينكار رو كردم حالا بايد كادر textbox رو همه رو سفيد كنم كه معلوم نشه؟ يا راه بهتري هم داره؟

silhouette
30-07-2011, 21:55
اقا اگه بخوام یک صغحه نوشته رو توی هر صفحه اچار 2 بار بیارم چیکار کنم یعنی توی هر صفحه a4 دو صفحه نوشته بیارم
ممنون

Dew Drop
30-07-2011, 22:01
1- دوستان دارم مطلبی با ورد می نویسم و می خوام برای بعضی از کلمات که footnote می ذارم از راست به چپ نوشته بشه و همچنین بالای فوت نوت هم خطی یک دستی و کاملی قرار بگیره مثل عکس زیر:

2- همچنین این کتابچه دارای فصل های مختلفی هست و می خوام اسم هر فصل در بالای اون صفحات نوشته بشه ولی توی ورد اگر عنوان خاصی برای یک فصل نوشتم این عنوان در تمام صفحات قرار می گیره که هر کاری کردم نتونستم عنوان فصل ها رو جدا کنم. می خوام مثل عکس زیر باشه: همچنین در پایین عنوان خط راستی قرار بگیره و شماره صفحه هم کنارش باشه

دوستان لطفا راهنمایی کنید و روش کار رو بیان کنید مدتی زیادی درگیره این موضوع هستم ولی به راه حلی نرسیدم

1-آموزش ترفند گونه تغيير سايز خط پاورقي و جابجايي آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2-برای اینکار باید سکشن ایجاد کنید.تو صفحه ای که میخواید عنوانش متفاوت باشه
برید به Page layout > Breaks> Neaxt page
بعد تو سکشنی که ایجاد شده برای نوشتن سرصفحه جدید کلیک کنید و بعدLink to previous رو از قسمت Navigation غیرفعال کنید و عنوان رو بنویسید.
البته این روش چندین بار گفته شده ... اگه سرچ کنید به نتیجه می رسید.

Dew Drop
30-07-2011, 22:09
ممنون از شما..من اينكار رو كردم حالا بايد كادر textbox رو همه رو سفيد كنم كه معلوم نشه؟ يا راه بهتري هم داره؟

خواهش می کنم,بله می تونید رو کادر کلیک راست و Format autoshape رو انتخاب کنید و رنگ سفید رو انتخاب کنید.
راه دیگه ای من سراغ ندارم و چیزی به نظرم نمی رسه,شاید دوستان روش دیگه ای داشته باشن.

Dew Drop
30-07-2011, 22:57
اقا اگه بخوام یک صغحه نوشته رو توی هر صفحه اچار 2 بار بیارم چیکار کنم یعنی توی هر صفحه a4 دو صفحه نوشته بیارم
ممنون

برید به Page setup تو قسمتpages کادر جلوی Multi Pages رو باز کنید و 2pages per sheet رو انتخاب کنید و OK.
از قسمت Oreintation هم می تونید انتخاب کنید که صفحه تون عمودی قرار بگیره یا افقی.

silhouette
31-07-2011, 00:20
برید به Page setup تو قسمتpages کادر جلوی Multi Pages رو باز کنید و 2pages per sheet رو انتخاب کنید و OK.
از قسمت Oreintation هم می تونید انتخاب کنید که صفحه تون عمودی قرار بگیره یا افقی.

نه اینو خودم بلد بودم میخوام وقتی یه صفحه ای رو 2 تا ازش رو اچار داشته باشم بدون تغییر در متن اونو برام دوتاش کنه مثل اینکه کپی کرده باشی میخوام سوای پرینت گرفت این کاروتووردببینم
این کاری که شما گفتی باعث میشه نصف متن بره تو صفحهی ذوم من اینطوری نمیحوام

p30sezar
31-07-2011, 08:02
توی word ptione من اون گزینه numeral که برای فارسی کردن اعدداد هست نیست..دلیلش چیه؟ مشکل کجاست؟
بعد گزینه tight to left هم نیست و کلا
هر چی تب هم درست میکنم همه مبره توی حاشه ایجاد میشه..دلیلش چیه

مطمئنی مسیر رو درست رفتی ؟

Microsoft Word 2003>Tools>Options>Complex Script>Numeral>Context
Microsoft Word 2007>Office button>word option>advance>show document content>numeral>Context

اگر آره دقیق تر توضیح بده

nelahe
31-07-2011, 08:21
سلام

یک پایان نامه ای هست که من یک پایان نامه دیگر رو باید دقیقاً عین اون درست کنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید1- چطور دور تمام صفحات یک کادر با گوشه های گرد انداخته است

2- چطور علیه السلام و صلی الله و علیه و آله را به آن صورت زده است

p30sezar
31-07-2011, 08:24
130 تا مرجع نوشتم . اگه بخوام تک تک سطرها رو ببرم تو جدول خیلی مشکل میشه. دوست عزیز به نظرتون راهی هست که خودش هر کدوم از شماره ها و مراجع رو داخل جدول بذاره؟

اگر در هنگام تایپ در ورد علامتهای کاما، تب، فاصله را به درستی انجام داده باشید با یک کپی و پیست ساده می توانید به اکسل ببرید
برای اینکه بدونی به درستی رعایت کرده ای یا نه؟ می تونی CTRL+SHIFT+* را بزنی تا بهتر ببینی

راه دیگر استفاده از برنامه ها ی مخصوص این کار است
ولی پیشنهاد می گردد فایل خود را در ورد به درستی ویرایش کنید و آنگاه به جدول تبدیل کنید بعد به اکسل انتقال دهید

p30sezar
31-07-2011, 08:47
خب این صفحه دوم تا پنجم صفحاتی هستند که پایین صفحه شماره صفحه 1 ، 2، ....خوردند (یعنی شماره صفحه عددی)

یا اینکه صفحاتی هستند که فایل ورد اون پایین سمت چپ نوشته 1 ، 2، ....
روی کدوم از این حالت ها باید نگاه کنیم و اون جمله را بنویسیم

2- کلاً چطور باید بفهمیم که در یک فایل سکشن به کار رفته است یعنی هر وقت می خواهیم پرینت بفرستیم باید تک تک فوترهای اون صفحاتی رو که می خواهیم پرینت گرفته شود) چک کنیم

---------- Post added at 12:07 PM ---------- Previous post was at 12:03 PM ----------

راهی نیست که بشه به صورت اتوماتیک با کم و زیاد کردن صفحات سکشن ها بهم نریزد ؟؟

در نوار وضعیت پایین ورد اگر کلمه Section را نمی بینی باید روش راست کلیل کنی تا تیک Section را بگذاری

در مورد پرینت بدوت توجه به شماره صفحات متن یعنی توجه به شماره صفحه خود برنامه ورد هم اطلاعی ندارم.

p30sezar
31-07-2011, 09:26
سلام

دو تا سوال جدید بپرسم

1- اگر خواستیم مثلاً کل صفحات را انتخاب کنیم برای حالا مثلاً تغییر فونت و یا تغییر فاصله سطرها
اما نمی خواهیم صفحه اول یا چند صفحه اول انتخاب بشود
سریعترین راه برای این کار چیه ترفندی یا راه حلی داره

2- برای مواقعی که می گویند مثلاً تیتر اون صفحه از بالا 6 سانت فاصله داشته متن اون از بالا 12 سانت
چطور باید این فاصله ها را بدست آورد

1- بهترین راه استفاده از کلیدهای میانبر انتخاب می باشد مثل کلیدهای زیر به ترتیب :
CTRL+End
نگه داشتن کلید Shift
CTRL+Home
Page Up or Page Down

2- اگر ماوس را روی خط کش بین رنگ های سفید و تیره بگیری به شکل فلشهایی با جهت بالا و پایین ظاهر می شود حالا کلید Alt را نگه دار و با ماوس کلیک کن می بینی که اندازه ای از بالا تا پایین ظاهر می شود که اگر به سمت پایین بکشی و روی تیتر نگه داری فاصله اون را از بالای صفحه نشان می دهد

gis0o0
31-07-2011, 16:16
سلام دوستان. خسته نباشيد

1. ميشه بگين چطو همه اعداد انگليسي موجود تو داكيو منتمو تبديل به فارسي كنم؟
يه بار رفتم تو تنظيمات گزينه ي numeral رو تو حالت context قرار دادم درست شد.
ولي دفعه ديگه اي هر كاري كردم نشد.

2. داخل نرم افزار نوت پد وقتي تايپ مي كنم همه چي درسته ولي بعد از ذخيره كردن كه بازش مي كنم تمام حروف از چپ به راست، جدا جدا و برعكس نوشته ميشه .

مرسي

MIG
31-07-2011, 17:25
سلام، من برای فصل های پایان نامه ام که فهرست می خوام درست کنم همش صفحه می ریزه به هم. تازه صفحه شروع هر فصل که عنوان فصل رو داره نباید شماره بخوره اما شماره میگیره. در حالیکه قبل از ایجاد فهرست شماره نداشت. کمکککک

Darya-eng
31-07-2011, 17:33
سلام، من برای فصل های پایان نامه ام که فهرست می خوام درست کنم همش صفحه می ریزه به هم. تازه صفحه شروع هر فصل که عنوان فصل رو داره نباید شماره بخوره اما شماره میگیره. در حالیکه قبل از ایجاد فهرست شماره نداشت. کمکککک

1)برای فهرست سازی میتونید از Tabاستفاده کنید(Menu Home>>paraghraph>>Tab) ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــ روی شماره صفحه دابل کیلیک میتونید در سربرگDesign گزینه Diffrent firs pageرو انتخاب کنید صفحع اول شماره نمی خوره

Ship Storm
31-07-2011, 20:13
سلام دوستان. خسته نباشيد

1. ميشه بگين چطو همه اعداد انگليسي موجود تو داكيو منتمو تبديل به فارسي كنم؟
يه بار رفتم تو تنظيمات گزينه ي numeral رو تو حالت context قرار دادم درست شد.
ولي دفعه ديگه اي هر كاري كردم نشد.

2. داخل نرم افزار نوت پد وقتي تايپ مي كنم همه چي درسته ولي بعد از ذخيره كردن كه بازش مي كنم تمام حروف از چپ به راست، جدا جدا و برعكس نوشته ميشه .

مرسي

1- وقتی این اتفاق میوفته روی hinidi بزار
2- اگر فارسی تایپ میکنید حتما موقع ذخیره کردن ENCODING رو روی گزینه UTF-8 استفاده کنید

drim_w3
31-07-2011, 20:21
سلام

وقتی شماره صفحات توی پرینت گرفتن چاپ نمی شوند، چکار باید کرد؟

( قبلا از توی modify style درست می کردم ولی الان یادم نمی یاد)

لطفا راهنمایی بفرمایید.

Ship Storm
31-07-2011, 21:26
سلام

وقتی شماره صفحات توی پرینت گرفتن چاپ نمی شوند، چکار باید کرد؟

( قبلا از توی modify style درست می کردم ولی الان یادم نمی یاد)

لطفا راهنمایی بفرمایید.

شما احتمال خیلی قوی تو تنظیمات صفحه page setup قسمت margin رو احیانا دستکاری نکردید و مقدارش رو خیلی کم کنید ؟

jenipher
01-08-2011, 08:50
برای نوشتن کتاب باید از چه فونت استاندارد و با چه سایزی استفاده کرد؟

Ghaioom
01-08-2011, 08:53
b nazanin فونت خوبیه مثل اینکه برای کتاب. شاید مال کتاب رو هم این فونته دقیق نمیدونم. سایزشو خودت بدون 12 فکر کنم خوب باشه. یا 14

Amir Varasteh
01-08-2011, 09:06
سلام.

فونت پابان نامه ی دانشگاه B Lotus هست. کتاب هم احتمالا همینه.

nelahe
01-08-2011, 10:32

راستی در این مورد وقتی مواردی رو خواستیم فعال کردیم

می توانیم در نوار وضعیت پایین جای اون ها را عوض کنیم طرز چیدمان

نمی دونم البته امکانش هست یا نه

یک سوال خیلی مهم بپرسم

چطور میشه تعداد سکشن ها را فهمید

مثلاً برای شماره صفحه می نویسی 1 از فلان

برای سکشن یا اینجوری بنویسه یا یک راه دیگری خیلی خوب می شود

---------- Post added at 11:11 AM ---------- Previous post was at 11:07 AM ----------

کلاً در فرمول نویسی

چطور می توان بین سطرها فاصله ها (سطرهایی که در یک فرمول نوشته شده اند) را بیشتر کرد

یک سری فرمول دارم که با فرمول نویسی 2007 زده شده

امکانش هست به فرمول نویسی 2003 تبدیل شود

بعضی اوقات فرمول را وقتی از جایی کپی پیست می کنم در جایی که پیست شده است کمی بالاتر از متن قرار می گیرد یا اینکه متن کمی پایین تر می رود (از خط کرسی)

jenipher
01-08-2011, 10:54
برای کتاب حاشیه بندی استاندارد صفحات به چه شکل هست؟

p30sezar
01-08-2011, 11:27

b nazanin فونت خوبیه مثل اینکه برای کتاب. شاید مال کتاب رو هم این فونته دقیق نمیدونم. سایزشو خودت بدون 12 فکر کنم خوب باشه. یا 14

سلام.

فونت پابان نامه ی دانشگاه B Lotus هست. کتاب هم احتمالا همینه.

نکته جالبی بود گفتم که تکرار مکررات کنیم شاید برای دوستان مفید باشه

فونتهای ... , B Zar , B Nazanin , B Lotus فونتهایی استاندارد هستند که هیچگونه علامت یا کار فانتزی ندارند
از هر کدوم که دوست دارید استفاده کنید و هر سه معتبر هستند البته با سایز 12
ضمناً شخصا از اعداد فونت نازنین بیشتر خوشم میاد.

samira065
01-08-2011, 11:35
دوستان راهی هست که بشه توی ورد گوشه جداول رو گرد کرد؟

p30sezar
01-08-2011, 11:42
راستی در این مورد وقتی مواردی رو خواستیم فعال کردیم
می توانیم در نوار وضعیت پایین جای اون ها را عوض کنیم طرز چیدمان
نمی دونم البته امکانش هست یا نه

امکانش نیست

یک سوال خیلی مهم بپرسم
چطور میشه تعداد سکشن ها را فهمید
مثلاً برای شماره صفحه می نویسی 1 از فلان
برای سکشن یا اینجوری بنویسه یا یک راه دیگری خیلی خوب می شود

با Ctrl+End میری آخر صفحه
ببین Section چنده

کلاً در فرمول نویسی
چطور می توان بین سطرها فاصله ها (سطرهایی که در یک فرمول نوشته شده اند) را بیشتر کرد
یک سری فرمول دارم که با فرمول نویسی 2007 زده شده
امکانش هست به فرمول نویسی 2003 تبدیل شود

چرا قصد داری استاندارد رو عوض کنی؟
خیر امکانش نیست

بعضی اوقات فرمول را وقتی از جایی کپی پیست می کنم در جایی که پیست شده است کمی بالاتر از متن قرار می گیرد یا اینکه متن کمی پایین تر می رود (از خط کرسی)

بازم میگم
چرا قصد داری استاندارد رو عوض کنی؟
مطمئن باش که هر کجا بود جاش درسته

بعضی مواقع که احساس میکنی خیلی نامتوازن هست دلیلش اینه که بیش از یک خط متن داری
یعنی فرض کن چند خط متن داری و شما در خط دوم فرمول میگذاری اونوقت همه خط ها با هم فاصله شون مساوی هست به جز خط دوم و اول

اینکار با یه خورده اضافه کردن فاصله سطرها درست میشه
اگر خیلی فاصله زیاد بود پیشنهاد میشه از Linear به جای Professional استفاده کنید

p30sezar
01-08-2011, 11:54
برای کتاب حاشیه بندی استاندارد صفحات به چه شکل هست؟

سوالتون خیلی کلی بود
شما سایز کتاب و نوع جلد و حتی موضوع کتاب و ... را باید بگی تا به شما بر اساس اون اطلاعات حاشیه استاندارد معرفی بشود.

از این سایت هم میتونی استفاد کنی

p30sezar
01-08-2011, 12:35
حقيقتش مشکل من اين است که يک تايپ 500 صفحه اي را که قرار است کتاب شود به تايپيست هاي مختلف داده ام و بعضي در 2007 تايپ کرده اند و بعضي در 2003 ،
وقتي که 2007 ، save as مي کنم به 2003 ، فرمولها تبديل به عکس مي شود. و در 2003 نمي توان آنها را تغيير داد و فقط مانند يک تصويري که از insert picture / from file ايجاد مي شود عمل مي کند.
حال اگر فايلي را که با 2003 تايپ شده است در 2007 باز کنم ، قسمت equation آن غيرفعال است. مگر آنکه از فايل save as بگيرم و آن را تبديل به 2007 کنم.
حالا من مي خواهم تمامي اين تايپ ها را در يک فايل 2003 جمع آوري کنم و ويرايش هاي لازم روي فرمولها ر ا انجام دهم. آيا مي دانيد که چطور مي توانم اين کار را انجام دهم؟

این سوال یکی از دوستان بود و من خیلی گشتم ولی جوابی درستی نگرفته بودند انگار

البته اجباراً و باید با آفیس 2007 کار کنی و بعد به 2003 تبدیل کنی

خوب شما همه فایلها را در 2007 در یک فایل کپی کن بعد با فرمت 2007 سیو کن
دوباره که باز کنی تمام equationهایی که با ورد 2003 تایپ شده باشند باز خواهند شد چون آفیس 2007 برنامه equation نسخه 3 که در 2003 استفاده میشد را پشتیبانی می کند

---------- Post added at 01:35 PM ---------- Previous post was at 01:34 PM ----------

یک سوال دیگر در مورد ستون ها ببینید من کاغذم را سه ستونه می کنم چطور می توانم دور هر ستون یک حاشیه بیندازم البته نمی خواهم این کار را دستی و از AUTO SHAPE انجام دهم خود ورد گزینه ای برای این منظور دارد

فکر کنم قبلاً پرسیده شده بود
خیر همچین امکانی وجود ندارد

nelahe
01-08-2011, 12:44
سلام امکانش هست فرمول هایی که با فرمول نویسی 2007 زده شده (ورد 2007 منظورم نیست گرچه فقط در همون 2007 میشه از فرمول نویسی 2007 استفاده کرد) میشه تبدیل به فرمول نویسی 2003 بشه

samira065
01-08-2011, 14:01
دوستان لطفا یه نفر جواب منو بده , خیلی لازم دارم :41:

Darya-eng
02-08-2011, 02:58
دوستان لطفا یه نفر جواب منو بده , خیلی لازم دارم :41:

از مسیر زیر میتونید فونت رو همراه فایلتون همه جا داشته باشید وذخیره کنید

Office button>>word Option>>save

گزینه Embed fonts in the file رو فعال کنید.

لطفا به سوال من هم جواب بدید

فکر میکنم این سایت بتونه کمکتون کنه

gis0o0
02-08-2011, 09:01
سلام

من نمی دونم اینجا چطوری میشه تشکر کرد. به خاطر همین اینطوری پست میذارم.

مرسی ship storm عزیز

valayat008
02-08-2011, 09:44
سلام و عرض ارادت خدمت تمامی عزیزان...
یه مشکل اساسی برام پیش اومده که همه کارام لنگ موندن
من کارم خدمات کامپیوتری هست.جدیدا ویندوزم رو عوض کردم و برنامه هام رو هم همینجور.
تا یه مدت قبل ووردم مشکلی نداشت و راحت بودم.
2 روز سیستمم خاموش بود.الان که اومدم فایلهای قبلیم رو که ذخیره داشتم رو باز کنم باز نمیشن رو برنامه آفیس وورد و پیغام خطایی رو میزنه.
اگه عادی بخوام وورد رو باز کنم و متنی رو بنویسم اذیت نمیکنه ولی اگه همون فایل رو که ذخیره کردم یا فایلهای قبلیم رو که داشتم بخوام بازشون کنم این پیغام خطا میاد که داره دیوونم میکنه...
این پیغام: The File اسم فایل - is not available
نمیدونم چه مشکلی داره.همش میزنه که فعال نیست فایلتون.
تو رو خدا اگه میتونید کمکم کنید که سخت توش موندم.خدا خیرتون بده.
اینو هم باید اضافه کنم که رو سیتمم هم آفیس 2003 رو دارم و هم 2007 و با دو تاش تست کردم همین مشکلو دارن.دیروز یه دفعه ای خود به خود درست شد ولی بازم امروز همینجوری شده.چند بار هم حذف کردم برنامه هامو ولی درست نشد.
یا علی مدد

nelahe
02-08-2011, 11:38
سلام پست ها که حذف می شود

اصلاً کامل نوشته که کدام پست است

یا چرا حذف شد

الان دو تا پست حذف شده از من فقط می دونم مال انجمن ورد هست همین :41:

nelahe
02-08-2011, 11:44
وقتی یک عکس رو در فتوشاپ بدون بک گراند ذخیره کردیم

چطور میشه در ورد هم بدون بک گراند ازش استفاده کرد

چون وقتی در ورد میارمش بک گراندش سفید می شود

omid-p30
02-08-2011, 12:23
در ورد 2010 چطور میشه یک صفحه خالی ایجاد شده میان صفحات رو حذف کرد ؟

Dew Drop
02-08-2011, 13:04
در ورد 2010 چطور میشه یک صفحه خالی ایجاد شده میان صفحات رو حذف کرد ؟

سلام پست ها که حذف می شود

اصلاً کامل نوشته که کدام پست است

یا چرا حذف شد
الان دو تا پست حذف شده از من فقط می دونم مال انجمن ورد هست همین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
گویا پستی که حذف شده این بوده !!!

تکرار شد شرمنده

مطمئن باشید وقتی پستتون حذف میشه حتماً دلیلی داشته و پستی که مطالب و محتوای مفیدی نداشته باشه از طرف مدیریت اقدام به حذف اون پست میشه.

nelahe
03-08-2011, 10:11
سلام

من می خواهم در سربرگ صفحاتم یک خط مثل اون پایینی هست گوشه پایین

که دو خطه است بیندازم

اما نمی شه

یک خط کشیدم و پنجره format رو باز کردم

ولی نمی دونم چرا انتخاب نوع خط خاموش است

بعضی اوقات روشن است و بعضی اوقات خاموش

hadi492
03-08-2011, 11:41
با سلام خدمت دوستان
افیس 2007 نصب کردم و وقتی فایل جدید ورد ایجاد میکنم paper size بصورت letter هست. چیکار میتونم بکنم برای هر بار ایجاد فایل ورد جدید این تنظیم روی A4 باشه و نخواد دستی بابت هرفایل ورد از letter به A4 تبدیلش کنم
ممنونم

p30sezar
03-08-2011, 12:40
سلام امکانش هست فرمول هایی که با فرمول نویسی 2007 زده شده (ورد 2007 منظورم نیست گرچه فقط در همون 2007 میشه از فرمول نویسی 2007 استفاده کرد) میشه تبدیل به فرمول نویسی 2003 بشه

طبق صفحه زیر حتی برنامه های ساخته شده برای تبدیل فایل ورد 2007 به 2003 هم نمی توانند اینکار ار انجام دهند

p30sezar
03-08-2011, 12:50
سلام و عرض ارادت خدمت تمامی عزیزان...
یه مشکل اساسی برام پیش اومده که همه کارام لنگ موندن
من کارم خدمات کامپیوتری هست.جدیدا ویندوزم رو عوض کردم و برنامه هام رو هم همینجور.
تا یه مدت قبل ووردم مشکلی نداشت و راحت بودم.
2 روز سیستمم خاموش بود.الان که اومدم فایلهای قبلیم رو که ذخیره داشتم رو باز کنم باز نمیشن رو برنامه آفیس وورد و پیغام خطایی رو میزنه.
اگه عادی بخوام وورد رو باز کنم و متنی رو بنویسم اذیت نمیکنه ولی اگه همون فایل رو که ذخیره کردم یا فایلهای قبلیم رو که داشتم بخوام بازشون کنم این پیغام خطا میاد که داره دیوونم میکنه...
این پیغام: The File اسم فایل - is not available
نمیدونم چه مشکلی داره.همش میزنه که فعال نیست فایلتون.
تو رو خدا اگه میتونید کمکم کنید که سخت توش موندم.خدا خیرتون بده.
اینو هم باید اضافه کنم که رو سیتمم هم آفیس 2003 رو دارم و هم 2007 و با دو تاش تست کردم همین مشکلو دارن.دیروز یه دفعه ای خود به خود درست شد ولی بازم امروز همینجوری شده.چند بار هم حذف کردم برنامه هامو ولی درست نشد.
یا علی مدد

یک سوال:
آیا آنتی ویروس شما نورتون می باشد؟

---------- Post added at 01:50 PM ---------- Previous post was at 01:47 PM ----------

وقتی یک عکس رو در فتوشاپ بدون بک گراند ذخیره کردیم

چطور میشه در ورد هم بدون بک گراند ازش استفاده کرد

چون وقتی در ورد میارمش بک گراندش سفید می شود

در ورد تست نکردم ولی این یک قانون کلی هست که اگر می خوای در برنامه های دیگه مثلاً همین صفحات اینترنتی عکس بدون بک گراند باشه باید عکس را با پسوند GIF ذخیره نمائی.

MIG
03-08-2011, 14:20
با سلام،
من فصل های پایان نامه ام رو جدا جدا نوشتم حالا که می خوام همه فصلا رو کنار هم بزارم واسه اولین فصل مشکلی نداره اما از اون به بعد فونت و همه چی رو به هم می ریزه. به نظرتون چیکار کنم؟ :(

nelahe
03-08-2011, 16:52
یک قضیه خیلی مهم

بعضی اوقات که عکسی را در ورد می آورم

متآسفانه تب فرمت خاموش است

و نمی توان نه عکس را چرخاند، نه سایه ای، نه کروپی (کروپ دایره و شیپ ها) و...............

samira065
03-08-2011, 23:17
از مسیر زیر میتونید فونت رو همراه فایلتون همه جا داشته باشید وذخیره کنید

Office button>>word Option>>save

گزینه Embed fonts in the file رو فعال کنید.

فکر میکنم این سایت بتونه کمکتون کنه

ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز
اما درست نشد , انگار به این راحتیا حل نمیشه ! :41:
بعضیا که میان میگن این اصلا فونت نیست یا یه فونت دیگست به جای کمک!

samira065
03-08-2011, 23:23
یک قضیه خیلی مهم

بعضی اوقات که عکسی را در ورد می آورم

متآسفانه تب فرمت خاموش است

و نمی توان نه عکس را چرخاند، نه سایه ای، نه کروپی (کروپ دایره و شیپ ها) و...............

احتمالا شما عکس رو در یک باکس از قبل کشیده شده Paste می کنید و یا بعد از Paste کردنش ابتدا با موس سعی در جابجا کردنش می کنید و بعد سراغ تولبار میرید که دیگه بی فایدست.

اینکاری که میگم رو بکنید :
1- اول تو صفحه ورد جایی که خالی باشه کلیک کنید (یعنی داخل باکس یا تیبل و .. نباشه)
2- کلید Paste رو بزنید.
3- بدون اینکه اصلا به عکستون دست بزنید یکراست برید سراغ Text Warping و میبینید که فعاله ، بعد اون رو به Sequer یا In Front of Text تغییر بدید.

حالا به راحتی می تونید عکستون رو درگ کنید ی Text Warping اون رو تغییر بدید.

samira065
03-08-2011, 23:35
سلام

من می خواهم در سربرگ صفحاتم یک خط مثل اون پایینی هست گوشه پایین

که دو خطه است بیندازم

اما نمی شه

یک خط کشیدم و پنجره format رو باز کردم

ولی نمی دونم چرا انتخاب نوع خط خاموش است

بعضی اوقات روشن است و بعضی اوقات خاموش

نمیدونم چرا اینطوریه
اما میتونید یه تیبل بکید اونو اینطوری کنید بعد باقی خطهاشو پاک کنید و به هدر صفحه منتقلش کنید

شاید بقیه دوستان راه بهتری داشته باشند

---------- Post added at 12:35 AM ---------- Previous post was at 12:31 AM ----------

سلام

یک پایان نامه ای هست که من یک پایان نامه دیگر رو باید دقیقاً عین اون درست کنم

1- چطور دور تمام صفحات یک کادر با گوشه های گرد انداخته است

2- چطور علیه السلام و صلی الله و علیه و آله را به آن صورت زده است
اون که یه شیپ هست داخلش شروع کرده به نوشتن چیز خاصی نیست , برای اینکه مثل کادر تو همه صفحاتم باشه کافیه بندازیدش تو هدر و فوتر دیگه همه جا هست و تکون نمیخوره.

مورد دوم هم اینها کلمه نیست بلکه فونته ؛ فونتهای بسم الله هست که می تونید دانلود کنید و ایناروهم توش داره

kooroshnaderi
04-08-2011, 08:33
در شماره گذاری خودکار نرم افزار Microsoft Word چگونه می توان از الف یا آ بجای أ استفاده کرد؟
به عبارت دیگر
الف ب ج....
بجای
أ ب ج...

FAR_FA
04-08-2011, 09:06
خیلی ببخشید

تو Word چطور میتونم ضربدر تایپ کنم ( 2 ضربدر 2 ) .
روی صفحه کلیدم ، عدد 8 ، ضربدر هست ولی نمیدونم چطور بیارمش .

ممنون