PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Meek
16-04-2011, 14:42
1-سلام می خواستم بدونم چه طور میتونم عددها را در برنامه word به جای انگلیسی،اون عدد ها رو فارسی بنویسم؟

2.در word 2007 چه طور میتونم فهرست بندی درست کنم؟
یعنی میخوام در یه صفحه سه تا ستون نام و نام خانوادگی بنویسم که دقیقا زیر هم باشند چه طور میتونم این کار را دقیق انجام بدم؟

به طور مثال:
1-حسین حسینی 4- حسین حسینی 7-حسین حسینی
2-حسین حسینی 5-حسین حسینی 8-حسین حسینی
3- حسین حسینی 6- حسین حسینی 9-حسین حسینی

چه طور میتونم در ورد به این شکل به صورت زیر هم و با فاصله(نه مثل اینجا که نشد با فاضله باشد ) اعداد فارسی و نام و نام خانوادگی به صورت عمودی دقیقا زیر هم در بیاد؟

امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید با تشکر
ضمنا word 2007 دارم

donatellaM
16-04-2011, 19:04
1-سلام می خواستم بدونم چه طور میتونم عددها را در برنامه word به جای انگلیسی،اون عدد ها رو فارسی بنویسم؟

یعنی میخوام در یه صفحه سه تا ستون نام و نام خانوادگی بنویسم که دقیقا زیر هم باشند چه طور میتونم این کار را دقیق انجام بدم؟

به طور مثال:

چه طور میتونم در ورد به این شکل به صورت زیر هم و با فاصله(نه مثل اینجا که نشد با فاضله باشد ) اعداد فارسی و نام و نام خانوادگی به صورت عمودی دقیقا زیر هم در بیاد؟

ضمنا word 2007 دارم

برای فارسی نویسی اعداد توی2007 روی اون دایره بزرگ واقع در گوشه ی سمت چپ اون بالا کیلیک کنید
از ستون سمت راست پاین دو تا گزینه داره :
word options & exit word

word options رو انتخاب کنید و از سمت چپ به Advancded بروید
در قسمت Show Document Content
اون پایین یک زبانه هست برای تعیین زبان
اگر زبان رو به عربی تغییر بدید اعداتون فارسی میوفته !
مثل عکس زیر :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سوال 2 :
با کلید Tab از کیبورد میشه به راحتی همچین کاری کرد
ینی اسم اول رو بنویسید و مثلا 3 بار tab بزنید و باز دومی رو بنویسید و سه بار کلید رو بزنید
و سطرهای بعدی هم به همین ترتیب:11:

Dew Drop
16-04-2011, 19:53

به طور مثال:

ضمنا word 2007 دارم

سلام
لطفاً قبل از ایجاد پست جستجو کنید,زودتر هم به نتیجه می رسید...
این سوالها بارها پرسیده شده...

1-فارسي نويسي اعداد در ورد

2- آموزش فهرست نويسي در ورد

nelahe
17-04-2011, 09:23
سلام

چطور شماره صفحه 1/5 از پایین فاصله بدهیم

2- این ارور در باز کردن بعضی از فایل ها داده می شود علتش چیه و چه کار باید کرد

wordist
17-04-2011, 09:36
برای فارسی نویسی اعداد توی2007 روی اون دایره بزرگ واقع در گوشه ی سمت چپ اون بالا کیلیک کنید
از ستون سمت راست پاین دو تا گزینه داره :
word options & exit word

word options رو انتخاب کنید و از سمت چپ به Advancded بروید
در قسمت Show Document Content
اون پایین یک زبانه هست برای تعیین زبان
اگر زبان رو به عربی تغییر بدید اعداتون فارسی میوفته !
مثل عکس زیر :

سوال 2 :
با کلید Tab از کیبورد میشه به راحتی همچین کاری کرد
ینی اسم اول رو بنویسید و مثلا 3 بار tab بزنید و باز دومی رو بنویسید و سه بار کلید رو بزنید
و سطرهای بعدی هم به همین ترتیب:11:
دوست عزيز قسمت اول پاسختون غلط هست

در پاسخ دهي بيشتر دقت كنيد

farshidcivil
17-04-2011, 19:31
با سلام
اگه بخوایم یه فایلی رو در ورد ضمیمه کنیم(بصورت هایپر لینک) باید کلید Ctrl رو نگه داریم و بعد کلیک چپ کنیم ، چجوری میشه عوضش کرد یعنی نشانگر موس وقتی روش میره شکلش عوض شه و با یه کیلیک فایلو باز کنه؟
ایا این تنظیمات رو سیستمهای دیگه هم جواب میده و یا باید رو اونا هم این تغییراتو اعمال کنیم؟

خوب اینو خودم فهمیدم، راشو میگم شاید بدرد یکی خورد

options/advanced
در قسمت Editing Options باید تیک گزینه Use Ctrl+Click to follow hyper link برداشته بشه

farshidcivil
17-04-2011, 21:29
اگه بخوایم یه نمودار تو ورد بکشیم و فقط یه قسمتی از خطشو پر رنگ تر یا Bold کنیم باید چیکار کنیم؟

مثلا این شکلی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Dew Drop
17-04-2011, 22:33
سلام

چطور شماره صفحه 1/5 از پایین فاصله بدهیم

2- این ارور در باز کردن بعضی از فایل ها داده می شود علتش چیه و چه کار باید کرد

سلام
1/5؟؟؟
فکر میکنم منظورتون cm 1.5 باشه !!! که برا پایان نامه اس...
رو شماره صفحه کلیک کنید بعد از قسمت Home برید به Paragraph
تو قسمت Line spacing می تونید اندازه مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

برای باز کردن اینحور فایلها از Open And Repair استفاده کنید,ببینید مشکلتون حل میشه؟

nelahe
18-04-2011, 08:06
برای تعیین اندازه شماره صفحه از پایین صفحه راهی که فرمودید دقیق است؟؟؟

2- برای گذاشتن یک نمودار از اکسل در ورد چه راهی را پیشنهاد می کنید که دو مسئله زیر حل شود

اول اینکه اون فایل چارت که گذاشتیم در ورد وقتی رویش کلیک می کنیم قابل تغییر باشد

دوم اینکه اگر فایل اکسل آن فایل چارت را پاک و یا تغییر مکان دادیم و یا همران فایل وردش رایت نکردیم مشکلی برای اون چارت درون ورد پیش نیاید

Dew Drop
18-04-2011, 10:33

2- برای گذاشتن یک نمودار از اکسل در ورد چه راهی را پیشنهاد می کنید که دو مسئله زیر حل شود

اول اینکه اون فایل چارت که گذاشتیم در ورد وقتی رویش کلیک می کنیم قابل تغییر باشد

دوم اینکه اگر فایل اکسل آن فایل چارت را پاک و یا تغییر مکان دادیم و یا همران فایل وردش رایت نکردیم مشکلی برای اون چارت درون ورد پیش نیاید

در مورد دقیق بودنش,می تونید خط کش ورد رو فعال کنید و اندازه اش رو ببینید.من خودم برا پایان نامه ام از این روش استفاده کردم و موردی هم نداشت.

برای وارد کردن نمودار از اکسل به ورد هم می تونید از Insert>object یا paste exel chart استفاده کنید و تیک Link to Exel رو هم نزارید.

farshidcivil
18-04-2011, 19:59
این طولو چجوری کمش کنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rameshk
18-04-2011, 20:32
سلام
تو كدوم قسمت از ورده كه راست كليك و چپ كليك بطور همرمان استفاده ميشند؟

wordist
19-04-2011, 07:08
این طولو چجوری کمش کنم؟

همونجايي كه اشاره كزديد در شكل كليك راست كنيد و گزينه adjust list indent رو بزنيد و حالا از كادر بازشده ميتونيد تنظميات رو انجام بديد

گزينه مورد نظر براي شما Text indent هست

wordist
19-04-2011, 07:09
سلام
تو كدوم قسمت از ورده كه راست كليك و چپ كليك بطور همرمان استفاده ميشند؟
فكر نميكنم كه چنين كليدهايي با هم در ورد كاربردي داشته باشه !!

wordist
19-04-2011, 07:11

سلام
1/5؟؟؟
فکر میکنم منظورتون cm 1.5 باشه !!! که برا پایان نامه اس...
رو شماره صفحه کلیک کنید بعد از قسمت Home برید به Paragraph
تو قسمت Line spacing می تونید اندازه مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

برای باز کردن اینحور فایلها از Open And Repair استفاده کنید,ببینید مشکلتون حل میشه؟

براي تنظيم انچه كه در پايين صفحه بعنوان Footer قرار ميگيرد ميشه از كادر page setup و سربرگ Layout استفاده كرد و گزينه From edge رو روي عدد دلخواه تنظيم كرد

اين گزينه براي فاصله سرصفحه و پاصفحه از لبه كاغذ هست

wordist
19-04-2011, 07:15
اگه بخوایم یه نمودار تو ورد بکشیم و فقط یه قسمتی از خطشو پر رنگ تر یا Bold کنیم باید چیکار کنیم؟

مثلا این شکلی

اصولا نرم افزار ورد براي رسم نمودار طراحي نشده حتي در اكسل هم كه ميشه براحتي نمودارها رو رسم كرد بعيد ميدونم چنين گزينه اي داشته باشه

eng.saadatikhah
19-04-2011, 21:17
سلام
كسي ميدونه چطور ميشه يه صفحه مورد نظر از يك پروژه چند صفحه اي رو پاك كرد.طوري كه اون صفحه حذف بشه

Dew Drop
20-04-2011, 07:52
سلام
كسي ميدونه چطور ميشه يه صفحه مورد نظر از يك پروژه چند صفحه اي رو پاك كرد.طوري كه اون صفحه حذف بشه

سلام
ضمن تبریک عضویتتون
برید به صفحه مورد نظر,کل متن اون صفحه رو انتخاب و کلید Delete کیبورد رو بزنید.

nelahe
20-04-2011, 10:13
در مورد دقیق بودنش,می تونید خط کش ورد رو فعال کنید و اندازه اش رو ببینید.من خودم برا پایان نامه ام از این روش استفاده کردم و موردی هم نداشت.

برای وارد کردن نمودار از اکسل به ورد هم می تونید از Insert>object یا paste exel chart استفاده کنید و تیک Link to Exel رو هم نزارید.

paste exel chart استفاده کنید و تیک Link to Exel رو هم نزارید.

مرسی از شما این قسمت رو متوجه نشدم کجاست با عکس نشان می دهید

واقعاً ممنون

2- چطور در 2007 برعکس بنویسیم یعنی انگار صفحه را به صورت وارونه گرفته ایم (یعنی سر و ته بگیریم) (نه آیینه ای)

متاسفانه در جدول نوشتم و text direction رو هم زدم فقط به سه جهت دارد (راست- چپ - بالا به پایین) متاسفانه پایین به بالا ندارد

و در shape ها متاسفانه در 2007 نمی شود متن همراه با shape بچرخد

راستی راهی هست که هنگام چرخاندن شیپ، متن درون آن هم بچرخد (در 2007)

newhamedpc
21-04-2011, 00:16
سلام
من جدیدا نصب کردم هر بار موقع بالا اومدن Word این پیغام رو میاره تا پر بشه بعدش بالا میاره . تو اکسل و اکسس هم اینچوری نیست.

عکس:

Dew Drop
21-04-2011, 10:20
paste exel chart استفاده کنید و تیک Link to Exel رو هم نزارید.

مرسی از شما این قسمت رو متوجه نشدم کجاست با عکس نشان می دهید
واقعاً ممنون

2- چطور در 2007 برعکس بنویسیم یعنی انگار صفحه را به صورت وارونه گرفته ایم (یعنی سر و ته بگیریم) (نه آیینه ای)
متاسفانه در جدول نوشتم و text direction رو هم زدم فقط به سه جهت دارد (راست- چپ - بالا به پایین) متاسفانه پایین به بالا ندارد

و در shape ها متاسفانه در 2007 نمی شود متن همراه با shape بچرخد
راستی راهی هست که هنگام چرخاندن شیپ، متن درون آن هم بچرخد (در 2007)

Link to exel data ,وقتی از اکسل به ورد پیست می کنید کنارش یه تگ ایجاد میشه,که تو اون قسمته...
ولی اگه می خواید یه چارت اکسل تو ورد ایجاد کنید می تونید از همون insert>object>Exel chart و یا chart خود ورد استفاده کنید که محیط اکسل رو براتون باز میکنه که می تونید تغییرات لازم رو توش بدید و نیازی به رایت دویاره فایل اکسل نیست.

2_در مورد بر عکس نویسی که فکر نمی کنم امکانش باشه ولی می تونید به این شکل Text و shape
رو به صورت یه عکس در بیارید و به هر جهتی که خواستید بچرخونید.
شکل مورد نظر رو انتخاب کنید و متنون رو توش بنویسید بعد کل شکل رو Cut کنید.بعد از قسمت Home برید رو
Paste و Paste special رو کلیک کنید بعد اونجا یکی از فرمتهای تصویری(JPEG,PNG,GIF) رو انتخاب کنید و OK , که در نهایت می تونید به این شکل توسط دایره سبز رنگی که کنار شکلتون دیده میشه متن و تصویر رو بچرخونید.

Dew Drop
21-04-2011, 10:25
سلام
من جدیدا نصب کردم هر بار موقع بالا اومدن Word این پیغام رو میاره تا پر بشه بعدش بالا میاره . تو اکسل و اکسس هم اینچوری نیست.

عکس:

سلام
دو نسخه متفاوت افیس رو دارید؟
از قسمت add or remove یه بار repair کنید و تو نوار ادرس explorer این عبارت رو پیست کنید
%appdata%\Microsoft\Templates
پوشه normal.dotm رو پاک کنید,ببینید درست میشه؟!

majj
21-04-2011, 13:25
يك فايل pdf رو ocr كردم متن فايل لاتين هستش بعد كه وارد word ميكنم و فايل رو باز ميكنم سيستم پيغام ميده حافظه براي اجراي برنامه كم است . ميخواستم بدونم چجوري ميتونم اين فايل حدود 1000 صفحه اي رو به 10 تا فايل
100 صفحه اي تبديل كنم ايا تو خود word چنين امكاني وجود داره؟ممنون

newhamedpc
21-04-2011, 18:38
سلام
دو نسخه متفاوت افیس رو دارید؟
از قسمت add or remove یه بار repair کنید و تو نوار ادرس explorer این عبارت رو پیست کنید
%appdata%\Microsoft\Templates
پوشه normal.dotm رو پاک کنید,ببینید درست میشه؟!

بازم میاد
کنسل می کنم . یه ویندوز اینستالر میاد 10 ثانیه بعد ورد میاد

NESCAFE
21-04-2011, 23:43
سلام
خواهش میکنم منو کمـــــــــک کنید

من منتظرم میمونم تا جــــواب بگیرم.

france
22-04-2011, 08:45
سلام..

آیا در word 2003 امکان داره متن طوری قفل بشه یعنی فرد گیرنده نتونه کپی کنه متنو حتی save هم بکنه نتونه متنشو کپی کنه فقط دسترسی برای پرینت داشته باشه؟

NOjAN.A
22-04-2011, 18:12
با سلام . یه مشکلی که بنده دارم اینه که توی وردِ ویندوز 7 کلمات فارسی از هم جدا نشون داده می شه . فقط هم فونت Arial کلمات رو درست نشون می ده . شاید 10 تا فونت فارسی دیگه از قبیل naseem , traffic , majid , و ... رو امتحان کردم ولی توی همشون به این صورت نمایش داده می شد :

ممنون می شم راهنمایی کنین :11::11:

tmj_rmn
22-04-2011, 20:50
چرا وقتی تو آفیس فارسی می نویسیم اعداد به صورت فارسی نیستند؟
1 2 3 4 ...

Dew Drop
22-04-2011, 23:24
بازم میاد
کنسل می کنم . یه ویندوز اینستالر میاد 10 ثانیه بعد ورد میاد

فکر می کنم چاره ای جز نصب دوباره آفیس نداشته باشید...

---------- Post added at 12:24 AM ---------- Previous post was at 12:20 AM ----------

با سلام . یه مشکلی که بنده دارم اینه که توی وردِ ویندوز 7 کلمات فارسی از هم جدا نشون داده می شه . فقط هم فونت Arial کلمات رو درست نشون می ده . شاید 10 تا فونت فارسی دیگه از قبیل naseem , traffic , majid , و ... رو امتحان کردم ولی توی همشون به این صورت نمایش داده می شد :

ممنون می شم راهنمایی کنین :11::11:

این طور که معلومه فقط با حرف ی مشکل دارید,به جای ی از shift+x استفاده کنید.
بهتره از فونتهای فارسی که با B شروع میشن رو استفاده کنید.

Dew Drop
23-04-2011, 08:34
چرا وقتی تو آفیس فارسی می نویسیم اعداد به صورت فارسی نیستند؟
1 2 3 4 ...

سلام

marzieh_zare58
23-04-2011, 12:30
سلام
هنگام تايپ فارسي در ورد براي شروع حتما بايد space بزنم تا شروع به تايپ كند كسي مي دونه چرا اينجوريه

nelahe
24-04-2011, 09:18
سلام دوستان عزیز

می خواستم دو سوال بپرسم

اول اینکه چطور اون نمودار دایره ای شکل رو بکشم

دوم اینکه چطور اون فلش هست که دورش خط قرمز کشیدم اون رو چطور رسم کنم

mohammad_s7201
24-04-2011, 10:13
سلام.
من موقع پرينت مشكل دارم. اگه صفحه border داشته باشه اين ارور رو ميده و قسمت پاييني border‌ رو پرينت نميگيره.
البته توي يه پرينتر درسته ولي توي پرينتر ديگه اين ارور رو ميده

Dew Drop
24-04-2011, 10:57
سلام..

آیا در word 2003 امکان داره متن طوری قفل بشه یعنی فرد گیرنده نتونه کپی کنه متنو حتی save هم بکنه نتونه متنشو کپی کنه فقط دسترسی برای پرینت داشته باشه؟

سلام
من به 2003 دسترسی ندارم,با 2007 می گم که تو 2003 فکر میکنم باید از Tools>Protect برید.
برید به Protect Document بعد Restrict formatting and editimg رو بزنید بعد Allow only this type of editing in teh document رو تیک بزنید,بعد از منوی کشویی Filling in forms رو انتخاب کنید و از قسمت سوم yes رو برنید و پسورد رو وارد کنید و فایلتون رو Save کنید.

---------- Post added at 11:57 AM ---------- Previous post was at 11:53 AM ----------

سلام
خواهش میکنم منو کمـــــــــک کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن منتظرم میمونم تا جــــواب بگیرم.

سلام
Ctrl+Shift سمت راست کیبورد رو بزنید و بعد متنون رو Paste کنید,ببینید درست میشه؟!

Dew Drop
24-04-2011, 11:07
سلام دوستان عزیز

می خواستم دو سوال بپرسم

اول اینکه چطور اون نمودار دایره ای شکل رو بکشم

دوم اینکه چطور اون فلش هست که دورش خط قرمز کشیدم اون رو چطور رسم کنم

سلام
همه این شکلهایی که گذاشتید رو میتونید از Insert>shapes وارد کنید و بکشید.
نمی دونم مشکل شما کجاست؟مثلاً برای اون نمودار دوتا دایره داخل هم کشیدن و با خط راست تقسیمش کردن
و یا برای اون فلشهام با خط راست کشیدن و در مرحله اخر از فلش استفاده کردن...

nelahe
25-04-2011, 08:46
سلام
همه این شکلهایی که گذاشتید رو میتونید از Insert>shapes وارد کنید و بکشید.
نمی دونم مشکل شما کجاست؟مثلاً برای اون نمودار دوتا دایره داخل هم کشیدن و با خط راست تقسیمش کردن
و یا برای اون فلشهام با خط راست کشیدن و در مرحله اخر از فلش استفاده کردن...

راست برای اون فلش گفتم شاید بشه آماده اش باشه

برای اون نمودار دایره ای هم ببینید کنارش متنی رو داخل دایره نوشته که کاملاً حالت خود دایره رو داره یعنی قوس دایره ای متن با قوس خود دایره برابر است با کدام حالت Art ها مییشه انقدر دقیق نوشت

2- یه چیز جالبی هست

اگه کلمه اعتصابات را با فونت نستعلیق (ایران نستعلیق) بنویسید

میشه اغتصابات ؟؟؟؟

و خیلی جالب با همون کلمه را با فونت نستعلیق زدم ولی به جای حرف ع حرف غ رو زدم درست شد!!!!!!

3- یک سوال بی نهایت مهم و مهم

می خواستم چطور می توانم متن کتاب های درسی را دانلود کنم

البته خیلی برام مهمه که به فرمت ورد باشه

متاسفانه پی دی اف هر چه دانلود کردم (آکروبات 8 دارم) باز نمی شوند از چندین سایت مختلف دانلود کردم

و نمی دونم از اون پی دی اف ها میشه کپی کرد یا نه

اگر از پی دی اف ها بشه کپی کرد داخل ورد که مشکلی نیست فقط سایتی باشه که پی دی اف هاش جواب بده

اگر هم پی دی اف رو نمیشه ، پس حتماً فرمت ورد باشه

خیلی بهش احتیاج دارم

majedmorad
25-04-2011, 14:43
با سلام خدمت دوستان

2 سوال

1) چگونه مي توان در ورد در روي يك عكس نوشت(مثلا بردر بصورت تصوير بوده بعد قرار دادن آن در صفحه چگونه مي توان در داخل آن نوشت)

2) بعضي از فونتهاي بصورت بوردر مي باشند در داخل آنها چگونه ميتوان نوشت

با تشكر

angeel
25-04-2011, 15:49
سلام.من یه مطلب در ورد تهیه کردم البته یه طرح برچسبه.بعد فاصله بین خطوط زیاده از توی ورد از یک سانت کمتر نمیشه تنظیمشون کرد حالا میخوام این مطلب رو انتقال بده به فتوشاپ ولی نمیشه.از adobe photoshop cs5 استفاده میکنم ولی این مطلب رو باز نمیکنه.باید فرمت فایل ورد ذخیره شده رو عوض کنم؟
هرکدوم از دوستان که اطلاع دارن ممنون میشم سریع به من جواب بدن راستش خیلی لازمش دارم.ممنون

wordist
25-04-2011, 18:34
سلام.من یه مطلب در ورد تهیه کردم البته یه طرح برچسبه.بعد فاصله بین خطوط زیاده از توی ورد از یک سانت کمتر نمیشه تنظیمشون کرد حالا میخوام این مطلب رو انتقال بده به فتوشاپ ولی نمیشه.از adobe photoshop cs5 استفاده میکنم ولی این مطلب رو باز نمیکنه.باید فرمت فایل ورد ذخیره شده رو عوض کنم؟
هرکدوم از دوستان که اطلاع دارن ممنون میشم سریع به من جواب بدن راستش خیلی لازمش دارم.ممنون
میتونید خط مورد نظر رو انتخاب کنبد و پس از کلیکراست و انتخاب گزینه paragraph از قسمت Line spacing یک عدد بین 0.7 و 1 بزنید تا فاصله کمتر بشه

نکته: واحد اندازه گیری فاصله بین خطوط سانتی متر نیست و ابن مورد بدون واحد می باشد

wordist
25-04-2011, 18:36
راست برای اون فلش گفتم شاید بشه آماده اش باشه

برای اون نمودار دایره ای هم ببینید کنارش متنی رو داخل دایره نوشته که کاملاً حالت خود دایره رو داره یعنی قوس دایره ای متن با قوس خود دایره برابر است با کدام حالت Art ها مییشه انقدر دقیق نوشت

2- یه چیز جالبی هست

اگه کلمه اعتصابات را با فونت نستعلیق (ایران نستعلیق) بنویسید

میشه اغتصابات ؟؟؟؟

و خیلی جالب با همون کلمه را با فونت نستعلیق زدم ولی به جای حرف ع حرف غ رو زدم درست شد!!!!!!

3- یک سوال بی نهایت مهم و مهم

می خواستم چطور می توانم متن کتاب های درسی را دانلود کنم

البته خیلی برام مهمه که به فرمت ورد باشه

متاسفانه پی دی اف هر چه دانلود کردم (آکروبات 8 دارم) باز نمی شوند از چندین سایت مختلف دانلود کردم

و نمی دونم از اون پی دی اف ها میشه کپی کرد یا نه

اگر از پی دی اف ها بشه کپی کرد داخل ورد که مشکلی نیست فقط سایتی باشه که پی دی اف هاش جواب بده

اگر هم پی دی اف رو نمیشه ، پس حتماً فرمت ورد باشه

خیلی بهش احتیاج دارم
من بعید میدونم متن کتب فارسی درسی رو بشه بدست اورد

مگه اینکه سایتی اونو تبدیل کرده باشه

wordist
25-04-2011, 18:37
با سلام خدمت دوستان

2 سوال

1) چگونه مي توان در ورد در روي يك عكس نوشت(مثلا بردر بصورت تصوير بوده بعد قرار دادن آن در صفحه چگونه مي توان در داخل آن نوشت)

2) بعضي از فونتهاي بصورت بوردر مي باشند در داخل آنها چگونه ميتوان نوشت

با تشكر
سلام

برای نوشتن روی عکس میشه عکس رو به زیر متن برد

کلیک راست روی عکس و Format picture و از سربرگ Layout گزینه Behind text رو انتخاب کنید

سوال دوم نامفهوم هست

basketball
25-04-2011, 23:04
درود
کسی میتونه به این پست من پاسخ بدهد!

سپاس

wordist
26-04-2011, 07:17
درود
کسی میتونه به این پست من پاسخ بدهد!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسپاس
سلام

شما آيا فايل ورد اين كتاب رو داريد ؟

nelahe
26-04-2011, 08:02

سلام

خب سوال اول رو که مربوط به فاصله خطوط است دوست عزیزمون wordistجواب دادند

با اجازه دوستان من سوال دوم رو پاسخ بدهم

برای بردن متن از ورد به فتوشاپ باید فایل ورد رو به پی دی اف تبدیل کنید

برای این کار ابتدا یک تبدیل کننده ورد به پی دی اف نصب می کنید

و سپس در فایل وردی که می خواهید تبدیلش کنید به قسمت پرینت ها می ورید و نام اون برنامه به پرینترهاتون اضافه شده است

انتخابش می کنید و براتون مجازی (پی دی اف) می گیرد

و سپس داخل فتوشاپ اون فایل پی دی اف رو باز می کنید

و به راحتی می تونید روش کار کنید چون حالت ترنس داره و هیچ بک گراندی نداره :11:

*hamedkhatar*
26-04-2011, 09:48
سلام مخلصم
بچه ها آیا امکانش هست روی آفیس تقویم شمسی نصب کرد؟
میشه بگید چطوری؟
ممنون

wordist
26-04-2011, 10:04
سلام مخلصم
بچه ها آیا امکانش هست روی آفیس تقویم شمسی نصب کرد؟
میشه بگید چطوری؟
ممنون
سلام

اين تاپيك رو بخونيد

تقویم شمسی برای اکسس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

basketball
26-04-2011, 10:37
سلام

شما آيا فايل ورد اين كتاب رو داريد ؟
بله دارم!

همانطور میبینید چون فایل پی دی اف عکس اسکن شده بود به راحتی به ورد تبدیل شد!

حالا برای اینکه مثل این کتاب حاشیه زیادی نخورد باید چه کنم؟

در ضمن فایل های پی دی افی که حاشیه زیادی دارد مثل همین کتاب که چاپ شده عکسش بالا هست رو نمیشه حاشیه سفید رو کم کرد؟

سپاس

ebratha
26-04-2011, 23:21
با سلام
لطفا طریقه ايجاد فايل scrap توسط word را اگر کسی می دونه کامل راهنمائی کنه؟
به این طریق فایل های ورد با scrap باز می شه که وقتی داخلش می نویسی اوتمات
سیو میشه و نیازی به سیو نیست.

Dew Drop
27-04-2011, 07:25
بله دارم!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهمانطور میبینید چون فایل پی دی اف عکس اسکن شده بود به راحتی به ورد تبدیل شد!

حالا برای اینکه مثل این کتاب حاشیه زیادی نخورد باید چه کنم؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر ضمن فایل های پی دی افی که حاشیه زیادی دارد مثل همین کتاب که چاپ شده عکسش بالا هست رو نمیشه حاشیه سفید رو کم کرد؟

سپاس

سلام
با اجازه wordist عزیز ....
ولی این عکسی که گذاشتین در مورد فایل ورد ...
شما متن رو تو ورد ندارید فقط به صورت عکس وارد ورد کردید,فایل PDF شما فارسیه و تبدیلش به ورد کمی سخته ...
ولی می تونید از نرم افزارهایی که pdf رو Crop می کنند استفاده کنید.من از Nitro استفاده می کنم و می تونید یه بار امتحانش کنید.

3FA
27-04-2011, 20:17
با سلام
آیا در word 2007 می توان تنظیمات یک جدول (اندازه جدول، پهنای ستون، بلندی ردیف، نوع فونت، سایز فونت و ...) را بر روی چندین جدول دیگر اعمال کرد؟ یعنی کلیه تنظیمات را روی یک جدول و فقط یک بار انجام دهیم و سپس آن تنظیمات را به کلیه جداول بعدی منتقل کنیم. در اینترنت (سایتهای فارسی و انگلیسی) زیاد گشتم. با مواردی مثل تعریف style , ماکرو نویسی و یا استفاده از کلید F4 برخورد کردم ولی متاسفانه یا اصلاً جواب نداد و یا فقط بخش کوچکی از مشکلم را حل کرد. وقتی با 1400 صفحه جدول سروکار داشته باشی، جواب این سوال خیلی خیلی حیاتی میشه و کلی در زمان هم صرفه جویی میشه. ممنون از توجه شما دوستان.

wordist
28-04-2011, 06:53
با سلام
آیا در word 2007 می توان تنظیمات یک جدول (اندازه جدول، پهنای ستون، بلندی ردیف، نوع فونت، سایز فونت و ...) را بر روی چندین جدول دیگر اعمال کرد؟ یعنی کلیه تنظیمات را روی یک جدول و فقط یک بار انجام دهیم و سپس آن تنظیمات را به کلیه جداول بعدی منتقل کنیم. در اینترنت (سایتهای فارسی و انگلیسی) زیاد گشتم. با مواردی مثل تعریف style , ماکرو نویسی و یا استفاده از کلید F4 برخورد کردم ولی متاسفانه یا اصلاً جواب نداد و یا فقط بخش کوچکی از مشکلم را حل کرد. وقتی با 1400 صفحه جدول سروکار داشته باشی، جواب این سوال خیلی خیلی حیاتی میشه و کلی در زمان هم صرفه جویی میشه. ممنون از توجه شما دوستان.
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

از نظر من هم بهترين و كارامدترين روش همون تعريف Style هست كه بايد عملي هم بشه

الان شما با تعريف استايل و اعمال اون چه مشكلي داريد ؟

رعد
28-04-2011, 07:30
با سلام
يك مشكلي توي سيو كردن ورد برام پيش اومده
وقتي ورد رو سيو ميكنم بعد از اينكه ميخوام بازش كنم پسورد ميخواد
در صوتيكه پسوردي بهش ندادم
هم آفيس 2003 اينجوريه هم 2007

wordist
28-04-2011, 07:39
با سلام
يك مشكلي توي سيو كردن ورد برام پيش اومده
وقتي ورد رو سيو ميكنم بعد از اينكه ميخوام بازش كنم پسورد ميخواد
در صوتيكه پسوردي بهش ندادم
هم آفيس 2003 اينجوريه هم 2007
فايل رو خودتون درست كرديد يا از اينترنت يا جاي ديگه كپي كرديد ؟

رعد
28-04-2011, 08:14
فايل رو خودم درست كردم
ميگه پسورد بده ...
ممكنه مربوط به قسمت تنظيمات administrator باشه ?

wordist
28-04-2011, 08:39
فايل رو خودم درست كردم
ميگه پسورد بده ...
ممكنه مربوط به قسمت تنظيمات administrator باشه ?
جالبه

چنين چيزي رو تا بحال نديدم

منظورت از اون تنظيمات چيه ؟

اگه يه عكس هم بذاري بهتره

رعد
28-04-2011, 09:16
منظورم اجرا نمودن برنامه های تحت ویندوز با مجوز administrator اما خب من خودم با كد administrator ميرم پس احتمال نداره از اين باشه؟
اين آدرس فايله كه آپلود كردم :

wordist
28-04-2011, 09:56
منظورم اجرا نمودن برنامه های تحت ویندوز با مجوز administrator اما خب من خودم با كد administrator ميرم پس احتمال نداره از اين باشه؟
اين آدرس فايله كه آپلود كردم :

نه

اين رمزي هست كه براي بازكردن يه فايل ورد ميشه تنظيم كرد

ولي حالا چرا اينجوري ميشه رو تا حالا نديدم

شما يه ALT+F11 بزن و ببين در كادر باز شده با دابل كليك گزينه هاي مختلف در درختواره سمت چپ كدي در سمت راست نمايش داده ميشه يا نه

رمز اين فايل چي هست ؟

رعد
28-04-2011, 10:47
alt + f11 كه پانويس مينويسه؟
نه رمز نميدم خودش اينجوري ميشه
تازه با نرم افزار رمز بردار ورد هم كه كار كردم ميگه سندتون رمزي نداره كه بخواد بازش كنه !

wordist
28-04-2011, 10:50
alt + f11 كه پانويس مينويسه؟
نه رمز نميدم خودش اينجوري ميشه
تازه با نرم افزار رمز بردار ورد هم كه كار كردم ميگه سندتون رمزي نداره كه بخواد بازش كنه !
نه

اون كليد ميانبر محيط ويژوال بيسيك تحت آفيس رو باز ميكنه

يه نكته هم اضافه كنم : ميتوني با استفاده از روش گفته شده در اين پست تنظيمات ورد ريست كني و ببيني درست ميشه يا نه

رعد
28-04-2011, 11:43
ممنون
اما همچنان پسورد ميخواد شايد بايد ويندوز عوض كنم

3FA
28-04-2011, 11:49
سلام دوباره و تشکر از توجه شما
مشکل من با style این است که وقتی وارد پنجره create new style from formatting می شوم و نوع فونت و اندازه فونت را تعیین می کنم فقط نوع فونت اعمال می شود و اندازه آن تغییری نمی کند. و یا وقتی که در همان پنجره، formatting و بعد table properties را انتخاب می کنم بیشتر گزینه ها در پنجره تنظیمات جدول غیر فعال هستند . از جمله پهنای جدول، پهنای ستون، ارتفاع ردیف و ... بنابراین نمی توانم اندازه های دلخواه خود را وارد کنم و باید هر جدول را جداگانه تنظیم کنم. یعنی تعریف style بی فایده است. شاید هم من طریقه درست این کار را نمی دانم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

wordist
28-04-2011, 11:51
ممنون
اما همچنان پسورد ميخواد شايد بايد ويندوز عوض كنم
اون ALT+F11 رو كه گفتم زديد ؟

wordist
28-04-2011, 11:53
سلام دوباره و تشکر از توجه شما
مشکل من با style این است که وقتی وارد پنجره create new style from formatting می شوم و نوع فونت و اندازه فونت را تعیین می کنم فقط نوع فونت اعمال می شود و اندازه آن تغییری نمی کند. و یا وقتی که در همان پنجره، formatting و بعد table properties را انتخاب می کنم بیشتر گزینه ها در پنجره تنظیمات جدول غیر فعال هستند . از جمله پهنای جدول، پهنای ستون، ارتفاع ردیف و ... بنابراین نمی توانم اندازه های دلخواه خود را وارد کنم و باید هر جدول را جداگانه تنظیم کنم. یعنی تعریف style بی فایده است. شاید هم من طریقه درست این کار را نمی دانم. ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
يه صفحه از نمونه فايلتون رو بذاريد اينجا تا چك كنم

رعد
28-04-2011, 12:31
كجا بايد بزنم
تو برنامه كه نميذازه و پانويس ميزنه
بيرون از برنامه هم كه كاري نميكنه
دقيقا اين دو كليد را كجا بزنم؟

3FA
28-04-2011, 20:20
بخشید، فکر کنم باید نمونه فایلم را بصورت تصویر برای شما قرار می دادم تا گویاتر باشد.

SHAHAB-P30
29-04-2011, 11:17
سلام من می خوام یه فرم خودم درست کنم مثلا توی اون نام و نام خانوادگی نام پدر و ش.ش و .... داشته باشه و من فقط قسمت بقلیش رو پر کنم و بعد پرینت کنم با ورد میشه ؟

sajjad1973
29-04-2011, 19:41
بچه ها من یه مشکلی دارم که اصلا نمیدونم جاش اینجا هست یا نه اگه بتونید کمک کنید ممنون میشم

من یه فایل word دارم که میخوام این رو بریزم تو mp4 اما mp4 من فقط فایلای txt میخونه راهی هست که اون فایل word رو بشه به txt تبدیل کرد

اگه راهی هست توضیح کامل بدید که چکار باید کرد ( راستی یه convertor دانلود کردم ولی فایل رو که تبدیل میکرد هیچی تو فایل جدید نبود)

wordist
30-04-2011, 07:38
كجا بايد بزنم
تو برنامه كه نميذازه و پانويس ميزنه
بيرون از برنامه هم كه كاري نميكنه
دقيقا اين دو كليد را كجا بزنم؟
از سربرگ Developer گزينه Visual Basic رو بزنيد

wordist
30-04-2011, 07:41
بخشید، فکر کنم باید نمونه فایلم را بصورت تصویر برای شما قرار می دادم تا گویاتر باشد.
بصورت تصوير هم فايده نداره

فايلتون رو ازش يه save as يگيريد و يه صفحه از اون رو نگه داريد و بقيه رو پاك كنيد و يه جا اپلود كنيد و اينجا ادرسش رو بذاريد

wordist
30-04-2011, 07:42
سلام من می خوام یه فرم خودم درست کنم مثلا توی اون نام و نام خانوادگی نام پدر و ش.ش و .... داشته باشه و من فقط قسمت بقلیش رو پر کنم و بعد پرینت کنم با ورد میشه ؟
سلام

با ورد ميشه ولي ارزش وقت گذاشتن نداره

اكسل بهتره البته اگه كار خاصي نميخوايد روش انجام بديد

wordist
30-04-2011, 08:03
بچه ها من یه مشکلی دارم که اصلا نمیدونم جاش اینجا هست یا نه اگه بتونید کمک کنید ممنون میشم

من یه فایل word دارم که میخوام این رو بریزم تو mp4 اما mp4 من فقط فایلای txt میخونه راهی هست که اون فایل word رو بشه به txt تبدیل کرد

اگه راهی هست توضیح کامل بدید که چکار باید کرد ( راستی یه convertor دانلود کردم ولی فایل رو که تبدیل میکرد هیچی تو فایل جدید نبود)
يه راه اينه كه از كل محتويات فايل يه كپي بگيريد و بعد اونو در Notepad ويندوز Paste كنيد و ذخيره

3FA
01-05-2011, 08:56
سلام دوباره
اینهم آدرس فایلم:

wordist
01-05-2011, 10:35
سلام دوباره
اینهم آدرس فایلم:
سلام

شما در حقيقيت ميخواين كه عرض ستونهاتون توي جدول اون مقداري كه ميخواين باشه و مثلا خطوط هم نمايش داده نشه !؟

درسته ؟

چون من مورد اول رو تست كردم و نشد براي يه استايل تنظيم بشه و عجيب هم بود !!

پيشنهاد من در اين مورد ساختن يه ماكرو و اعمال اون به هر جدول دلخواه است

nelahe
01-05-2011, 11:02
سلام چرا در فرمول نویسی 2003 ، متن بالاتر یا پایین تر از فرمول قرار می گیرد

3FA
01-05-2011, 11:31
سلام
ماکرو چطور ساخته میشه؟

mohsen.rajabi
02-05-2011, 07:17
سلام دوستان

ببخشید به یه مشکل تو ورد برخوردم نمی دونم چی کار کنم، تو بعضی از فایلها که می خوام سیو کنم این ارور می یاد

تنها راهش اینکه با یه اسم دیگه سیوش کنم، برای حل این مشکل باید چی کار کنم؟؟؟

tohidi
02-05-2011, 09:55
با سلام

لطفا راهنماییم کنید می خواهم همانطور که می توانیم در فایل اکسل اطلاعات را بر حسب رنگ نوشته مرتب کنیم در فایل ورد هم بتوانم این کار را انجام دهم این فرمان چطوری امکان پذیر است

با تشکر فراوان

nelahe
02-05-2011, 10:40
دو تا سوال مهم

1- چطور تمام سکشن های یک فایل را به طور کامل و یک باره از بین ببریم؟

2- چطور تمام پاورقی ها را از بین ببریم (البته یک فایل هست که پاورقی های ته صفحه پاک شده و نیست) اما تک های روی کلمات درون متن باقی مانده است و من می خواهم این تک های روی کلمات را به طور کلی پاک کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Dew Drop
02-05-2011, 11:00
دو تا سوال مهم

1- چطور تمام سکشن های یک فایل را به طور کامل و یک باره از بین ببریم؟

2- چطور تمام پاورقی ها را از بین ببریم (البته یک فایل هست که پاورقی های ته صفحه پاک شده و نیست) اما تک های روی کلمات درون متن باقی مانده است و من می خواهم این تک های روی کلمات را به طور کلی پاک کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

سلام
جواب سوال 1,2 رو میشه با هم داد.رو متنون Ctrl + H رو بزنید.قسمت Special رو بزنید
اونجا هم Section break و هم Footenote mark هست,انتخاب کنید و Replace with رو خالی بزارید و Repalce all رو بزنید.

Aziiin57
02-05-2011, 15:13
با سلام
من امروز بدليل مشكلي كه بهش برخوردم و نتونستم حلش كنم اينجا عضو شدم
خوشحال مي‌شم اگر بتونم مشكلي از دوستان رو برطرف كنم و خوشحال‌تر اگر دوستان هم به من در حل مشكلم كمك كنند.
ورد نصب شده روي سيستم من 2003 است البته Compatibility Pack براي ورد 2007 رو هم دارم.
مي‌خواستم يك فايل تهيه شده با ورد 2007 رو مرتب كنم (با ورد 2003 بازش كردم)
براي مرتب كردن انتهاي خطوط طبق معمول از گزينه Justify Low استفاده كردم اما انتهاي خطوط بطور كامل صاف نشد و به اندازه يكي دو كاراكتر در انتهاي بعضي خطوط خالي موند.
روي خط رفتم و با كليد End فضاي انتهاي خط رو Delete كردم اما مشكل حل نشد.
من معمولاً بعد از انتخاب گزينه Justify Low براي مرتب كردن و كنار هم قرار دادن كلماتي كه بهتر است كنار هم باشند با استفاده از Space كلمه رو از خط بالا به خط پايين منتقل مي‌كنم و ورد ساير كلمات جمله بالا رو طوري كشيده مي‌كنه كه تا انتهاي خط پر بشه.
ضمناً يك بار هم كل متن رو انتخاب كردم و از قسمت Style گزينه نرمال رو انتخاب كردم و تمام تنظيمات رو از ابتدا انجام دادم ولي باز هم مشكل حل نشد

hassan232
02-05-2011, 16:55
سلام
از چند وقت پیش ، بعد از این که کرک ویندوز 7 رو به روز کردم، بعضی نرم افزار ها از جمله word2007 با خطای "APPCRASH"
مواجه می شوند. البته فایر فاکس 4 هم خیلی کم با این مشکل مواجه شده ولی به سختی و زیادی WORD نیست.
اگه کسی اطلاع داره لطفا یه راه حلی ارائه بده. چون برای پایان نامه ام خیلی به WORD نیاز دارم و وقت اضافه هم برای دنبال کردن حل اساسی این مشکل ندارم .
یا علی (ع)

wordist
02-05-2011, 18:12
با سلام

لطفا راهنماییم کنید می خواهم همانطور که می توانیم در فایل اکسل اطلاعات را بر حسب رنگ نوشته مرتب کنیم در فایل ورد هم بتوانم این کار را انجام دهم این فرمان چطوری امکان پذیر است

با تشکر فراوان

اینکار در ورد امکان پذیر نیست

wordist
02-05-2011, 18:17
با سلام
من امروز بدليل مشكلي كه بهش برخوردم و نتونستم حلش كنم اينجا عضو شدم
خوشحال مي‌شم اگر بتونم مشكلي از دوستان رو برطرف كنم و خوشحال‌تر اگر دوستان هم به من در حل مشكلم كمك كنند.
ورد نصب شده روي سيستم من 2003 است البته Compatibility Pack براي ورد 2007 رو هم دارم.
مي‌خواستم يك فايل تهيه شده با ورد 2007 رو مرتب كنم (با ورد 2003 بازش كردم)
براي مرتب كردن انتهاي خطوط طبق معمول از گزينه Justify Low استفاده كردم اما انتهاي خطوط بطور كامل صاف نشد و به اندازه يكي دو كاراكتر در انتهاي بعضي خطوط خالي موند.
روي خط رفتم و با كليد End فضاي انتهاي خط رو Delete كردم اما مشكل حل نشد.
من معمولاً بعد از انتخاب گزينه Justify Low براي مرتب كردن و كنار هم قرار دادن كلماتي كه بهتر است كنار هم باشند با استفاده از Space كلمه رو از خط بالا به خط پايين منتقل مي‌كنم و ورد ساير كلمات جمله بالا رو طوري كشيده مي‌كنه كه تا انتهاي خط پر بشه.
ضمناً يك بار هم كل متن رو انتخاب كردم و از قسمت Style گزينه نرمال رو انتخاب كردم و تمام تنظيمات رو از ابتدا انجام دادم ولي باز هم مشكل حل نشد
سلام دوست عزیز

ورودتون رو به انجمن تبریک میگم

اشکال کار شما در همون موردی هست که خودتون اشاره کردید

زدن Space برای کنار هم افتادن کلمات بسیار غلط هست

نمونه‌ای از کلماتی که قرار هست کنار هم قرار بگیرن رو مثال بزنید تا خدمت‌تون بگم که چه کاری انجام بدین تا به مشکل بر نخورین

موفق باشین

wordist
02-05-2011, 18:21
سلام
از چند وقت پیش ، بعد از این که کرک ویندوز 7 رو به روز کردم، بعضی نرم افزار ها از جمله word2007 با خطای "APPCRASH"
مواجه می شوند. البته فایر فاکس 4 هم خیلی کم با این مشکل مواجه شده ولی به سختی و زیادی WORD نیست.
اگه کسی اطلاع داره لطفا یه راه حلی ارائه بده. چون برای پایان نامه ام خیلی به WORD نیاز دارم و وقت اضافه هم برای دنبال کردن حل اساسی این مشکل ندارم .
یا علی (ع)
سلام

شما بهتره يه کرک مناسب برای ویندوز انتخاب کنید (فعال سازی و قانونی کردن ویندوز 7 "کرک ها و توضیحات در پست اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) و دوباره اون رو اجرا کنید و پس از حذف نرم افزار آفیس دوباره اونو نصب کنید

SH@HIN
03-05-2011, 07:53
سلام دوستان
من یه پرینتر لیزری داشتم مشکلی نداشتم
اما از موقعی که پرینتر جوهر افشان گرفتم این مشکل رو دارم
وقتی یه صفحه طراحی میکنم موقع پرینت مینوبسه
the margins of section 1 are set outside the printable area of the page
چطوری باید این مشکل رو حل کنم؟

ask_bl
03-05-2011, 08:13
سلام دوستان
من یه پرینتر لیزری داشتم مشکلی نداشتم
اما از موقعی که پرینتر جوهر افشان گرفتم این مشکل رو دارم
وقتی یه صفحه طراحی میکنم موقع پرینت مینوبسه
the margins of section 1 are set outside the printable area of the page
چطوری باید این مشکل رو حل کنم؟
سلام
Ctrl+G رو بزنین و از قسمت Go To > Go to what گزینه Section رو انتخاب کنین
از سمت راست Enter section number عدد 1 رو وارد کنین و Go To رو بزنین و بعد Close
حالا وارد Page Setup بشین و روی تب Margins کلیک کنین و OK کنین
پیغام زیر میاد :
One or more margins are set outside the printable area of the page. Choose the Fix button to increase the appropriate margins.
Fix رو بزنین .

jorj
03-05-2011, 22:24
ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد به چه صورت كليد shift +space ‌در آفيس 2003 ،‌ نيم فاصله تعريف كنم .

nelahe
04-05-2011, 08:19
سلام دوستان

چرا برای نوشتن شعر به صورت نستعلیق وقتی از دو طرف تراز می کنیم

فونت یه جورایی خراب شده و حروف جدا جدا می شوند

چطور باید نستعلیق نوشت اما از دو طرف تراز باشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از شما :11:

wordist
04-05-2011, 13:17
ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد به چه صورت كليد shift +space ‌در آفيس 2003 ،‌ نيم فاصله تعريف كنم .
توي همين تاپيك بگرديد دنبال عبارت Tray Layout و نرم افزارش رو دانلود و نصب كنيد

مشكلتون حل ميشه

wordist
04-05-2011, 13:18
سلام دوستان

چرا برای نوشتن شعر به صورت نستعلیق وقتی از دو طرف تراز می کنیم

فونت یه جورایی خراب شده و حروف جدا جدا می شوند

چطور باید نستعلیق نوشت اما از دو طرف تراز باشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون از شما :11:
وقتي وفنت نستعيق رو بخوان يه جورايي بخورونن به ويندوز همين ميشه

راه حلي نيست

jedivssith
04-05-2011, 18:10
درود

نکته: هر دو سوال در نسخه 2010 ورد است

سوال اول:
بعضی وقتها زمانیکه چند لغت را با هم انتخاب می کنم و یکجا می خواهم آنها را Highlight کنم پیغام (تصویر) زیر ظاهر می شود، که بعد از خاموش و روشن کردن کامپیوتر درست می شود. چرا؟

سوال دوم:
اسنادی دارم که در آنها لغات تخصصی (که در دیکشنری ورد نیست) و لغات اشتباه هم زیاد است که بعد از ترجمه به خدمت تک تک آنها می رسم! (یعنی تصحیح شان خواهم کرد). اما ورد پیغام (تصویر) زیر را ناگهانی بعد از مدتی کار در سند نشان می دهد که اگر کمی زبان انگلیسی بدانید می گوید "تعداد زیادی لغت از لحاظ گرامر و هجا غلط در سند ------ وجود دارد و می گوید برو به سربرگ Review و گزینه Spelling & Grammar را برای کنترل کردن غلط فعال کن" و اگر به File > Options > Proofing بروید گزینه Hide spelling errors in this document only را فعال (علامت دار) کرده است. اگر هم سعی کنم که این علامت را بردارم تا بتوانم اشتباهات دستوری و هجا را ببینم، ورد می گوید به همین خیال باش، چون من در مایکروسافت برنامه ریزی شده ام! حالا نمیشه من اول یک سری کارها را انجام دهم بعد بروم سراغ غلط یابی و رفع آنها؟ چرا ورد مایکروسافت اینقدر کله شق است و حرف خودش را می زند؟ منتظر راه حل و رفع این مشکل هستم.

با سپاس فراوان
بدرود

moslem880
05-05-2011, 10:58
سلام
معذرت می خوام دوستان می دونم جواب این سوال ها بارها داده شده ولی من با سرچ پیدا نکردم
1- چطوری زبان پیش فرض ورد 2007 رو فارسی قرار بدم
2- در فرمول نویسی ریاضی نوشتن اعداد فارسی (2007 )
3- با اینکه در پیج ستاپ اندازه های left و right رو 0.4" قرار دادم ولی قسمت زیادی از صفحه هنگام چاپ خالی هست ( پرینتر hp 2035 و در تنظیمات پرینتر paper option رو a4 گذاشتم )
با تشکر

Cell phone
06-05-2011, 18:13
سلام دوستان من یه مشکل خیلی جدی دارم

زمانی که متنی داخل ورد کپی می کنم جی کلمات انگلیسی و فارسی عوض میشه راه حلش چیه؟؟

Dew Drop
08-05-2011, 00:34
سلام دوستان من یه مشکل خیلی جدی دارم

زمانی که متنی داخل ورد کپی می کنم جی کلمات انگلیسی و فارسی عوض میشه راه حلش چیه؟؟

سلام
فقط کافیه Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید و بعد متنتون رو Paste کنید و یا همه متنتون رو انتخاب کنید و این دکمه ها رو بزنید.
به سیستم عامل و ... هم ارتباطی نداره!!!

8286
08-05-2011, 11:00
با سلام
مشکل 1)
من چند فایل جدا دارم وقتی اونا را داخل یک فایل میریزم (یعنی به جای چند فایل یک فایل شود) بار اول فایل ذخیره می‌شود ولی وقتی فایل را دوباره باز می کنم و میخام ذخیره کنم پیغام میده که ورد نمیتواند فایل شما را ذخیره کند. دیگه دارم کلافه میشم. کسی راه حلی داره
چند نکته در مورد فایل وردی که دارم
شکل های زیادی دارد
فرمول فوق العاده زیاد دارد که با mathtype نوشتم.
حجم فایل هم زیاد میشه حول و حوش 11 مگ
درایوی که روی آن فایل وجود دارد 40 گیگ فضای خالی دارد

مشکل (سوال) 2

یک فونت فارسی میخواستم که صفر توخالی داشته باشه. مثلا فوت هما صفر توخالی داره ولی بقیه عددهاش قشنگ نیستند. در واقع یک فونت میخوام که اعدادش مثل فونت زر باشه فقط صفرش توخالی باشه.

gog2000
09-05-2011, 13:19
وقتی در ورد یک متن را کپی و پیس می کنیم این علامت که در دایره قرمز مشخص شده مدام نشان داده میشه

من می خاستم بدونم چطور میشه از شر ان خلاص شد و دیگه این علامت را نشان نده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هم برای ورد 2003 و هم برای ورد 2007 توضیح بدید.

Dew Drop
09-05-2011, 14:43
وقتی در ورد یک متن را کپی و پیس می کنیم این علامت که در دایره قرمز مشخص شده مدام نشان داده میشه

من می خاستم بدونم چطور میشه از شر ان خلاص شد و دیگه این علامت را نشان نده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هم برای ورد 2003 و هم برای ورد 2007 توضیح بدید.

Word options>Advance>Cut,copy and paste
تو این قسمت تیک Show paste option buttons رو بردارید و OK کنید.

nelahe
11-05-2011, 09:44
سلام دوستان عزیز

می خواستم صفحه را به چند ستون تقسیم بندی کنم

امکانش هست زیر تمام ستون ها شماره صفحه زده شود

مثلاً صفحه اول که سه ستون دارم دارای سه شماره 1 و 2 و 3 بشود زیر هر ستون

wordist
11-05-2011, 14:33
سلام دوستان عزیز

می خواستم صفحه را به چند ستون تقسیم بندی کنم

امکانش هست زیر تمام ستون ها شماره صفحه زده شود

مثلاً صفحه اول که سه ستون دارم دارای سه شماره 1 و 2 و 3 بشود زیر هر ستون
سلام

خير ......

Pedramoon
11-05-2011, 22:27
سلام.خسنه نباشید یه سوال داشتم من الان 22 صفحه مطلب نوشتم ولی کلا 23 صفحه موجود هست.یعنی صفحه آخر خالیه.چطوری میتونم صفحه آخر رو حذف کنم؟اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

Dew Drop
11-05-2011, 23:24
سلام.خسنه نباشید یه سوال داشتم من الان 22 صفحه مطلب نوشتم ولی کلا 23 صفحه موجود هست.یعنی صفحه آخر خالیه.چطوری میتونم صفحه آخر رو حذف کنم؟اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

سلام
علامت پاراگراف( ¶ ) رو از منوی Home بزنید.تو صفحه خالی که دارید و میخواید حذف بشه
این علامتها رو انتخاب (High light ) کنید و کلید Delete کیبورد رو بزنید.

manli7
12-05-2011, 19:02
سلام به همه دوستان

دوستان من مي خوام از يه Pgae عكس بگيرم توي ورد نرم افزارش هم رو دانلود كردم

ولي متن من هر كاري مي كنم تبديل به 2 صفحه ميشه و من همه زورم رو ميزنم كه بشه يكي نميشه

و وقتي هم كه مي خوام عكس بگيرم عكس هم چون page دو صفحه است اونم ميشه دو تا

نميشه كاري كرد كه بشه به يه صفحه ؛ فونت رو هم خيلي كوچيك كردم ولي باز فايده نداشت

ask_bl
12-05-2011, 22:10
سلام به همه دوستان

دوستان من مي خوام از يه Pgae عكس بگيرم توي ورد نرم افزارش هم رو دانلود كردم

ولي متن من هر كاري مي كنم تبديل به 2 صفحه ميشه و من همه زورم رو ميزنم كه بشه يكي نميشه

و وقتي هم كه مي خوام عكس بگيرم عكس هم چون page دو صفحه است اونم ميشه دو تا

نميشه كاري كرد كه بشه به يه صفحه ؛ فونت رو هم خيلي كوچيك كردم ولي باز فايده نداشت
سلام
با نرم افزار Snagit به صورت Scroll میتونین عکس بگیرن !
در ضمن میتونین دو تا عکس رو بچسبونین به هم !

manli7
12-05-2011, 23:13
خوب من آشنايي ندارم با اين نرم افزار يعني كار باهاش سخته

و اين كه چه طوري بايد به هم وصل كنم؟

ask_bl
12-05-2011, 23:26
خوب من آشنايي ندارم با اين نرم افزار يعني كار باهاش سخته

و اين كه چه طوري بايد به هم وصل كنم؟
نه کار باهاش راحته!
هم با این نرم افزار میتونین عکس ها رو به هم وصل کنین و یا با نرم افزارهای ادیت دیگه مثل فتوشاپ ...

TechSmith Snagit | قدرتمندترين نرم افزار عكس برداري از مونيتور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

8286
13-05-2011, 11:12
سلام
من با ورد 2003 کار می کنم. وقتی می نویسم مثلا 2.‌3 خود به خود به 2,3 تبدیل میشه چطور میشه کاری کرد که نقطه به کاما تبدیل نشود. اگر مربوط به کنترل پنل است مراحل را می توانید جزء به جزء بگویید؟
تشکر فراوان

A.N.A.P
13-05-2011, 17:11
سلام . وقتی میخوام یه نوشته که توش هم انگلیسی و هم فارسی وجود داره رو Paste کنم حروف با هم جابجا میشن !

باید چکار کنم ؟ یکی بهم گفت باید گزینه Keep Text Only رو باید فعال کنی ، اون گزینه کجاست ؟

---------- Post added at 06:11 PM ---------- Previous post was at 06:06 PM ----------

سلام . وقتی میخوام یه نوشته که توش هم انگلیسی و هم فارسی وجود داره رو Paste کنم حروف با هم جابجا میشن !

باید چکار کنم ؟ یکی بهم گفت باید گزینه Keep Text Only رو باید فعال کنی ، اون گزینه کجاست ؟
پیدا کردم ممنون !

Dew Drop
13-05-2011, 17:13

این سوال خیلی پرسیده شده ... سرچ کنید!!!

A.N.A.P
13-05-2011, 17:19
این سوال خیلی پرسیده شده ... سرچ کنید!!!

ببخشید صفحه قبل رو سرچ کردم پیدا کردم قبل از شما هم پستم رو ویرایش کردم !

pedramakaay
14-05-2011, 22:58
سلام دوستان...

مي خوام نصف صفحات رو با حروف الف ب ج د و .... و بقيه رو با شماره 1 و 2 و 3 و 4 و ..... صفحه گذاري كنم...اما همه رو يه جور مي زنه...

چاره چيست ؟

مرسي:11:

قله بلند
14-05-2011, 23:57
سلام
در آفیس 2007، چند گزینه save وجود داره که یکی شون به صورت pdf، فایل رو save می کنه ولی بعضی حروف رو در هم می ریزه و فاصله های اضافی ایجاد می کنه. آیا آفیس 2007، اصولاً این نقص رو داره؟ آیا از طریق acrobat reader 9 می شه عمل تبدیل فایل word به pdf رو انجام داد؟

Dew Drop
15-05-2011, 05:16
سلام
در آفیس 2007، چند گزینه save وجود داره که یکی شون به صورت pdf، فایل رو save می کنه ولی بعضی حروف رو در هم می ریزه و فاصله های اضافی ایجاد می کنه. آیا آفیس 2007، اصولاً این نقص رو داره؟ آیا از طریق acrobat reader 9 می شه عمل تبدیل فایل word به pdf رو انجام داد؟

سلام
بعضی از کاربران هم این مشکل رو دارند,با Reader نمی تونید PDF درست کنید.
ولی نرم افزارهای زیادی برای این کار داریم,می تونید از اونا استفاده کنید.
....,PDF factory,PDF machine,Nitro,Foxit PDF creator

Dew Drop
15-05-2011, 05:26
سلام دوستان...

مي خوام نصف صفحات رو با حروف الف ب ج د و .... و بقيه رو با شماره 1 و 2 و 3 و 4 و ..... صفحه گذاري كنم...اما همه رو يه جور مي زنه...

چاره چيست ؟

مرسي:11:

سلام
لطفاً قبل از پرسیدن سوالهاتون سرچ کنید,این سوال بارها و بارها پرسیده شده...

ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد

behnam-k
15-05-2011, 16:20
سلام به همه
چطور میتونم یه جدول که تو ورد رو اماده کردم ذخیره کنم تو کامپیوتر که بزارمش تو سایت
فقط جدول منظورمه نه فایل ورد!

ask_bl
15-05-2011, 22:44
سلام به همه
چطور میتونم یه جدول که تو ورد رو اماده کردم ذخیره کنم تو کامپیوتر که بزارمش تو سایت
فقط جدول منظورمه نه فایل ورد!
سلام
روی جدول کلیک کنین و Copy کنین
از منوی Paste مطابق عکس :

و بعد :

و بعد روی جدولی که تازه کپی کردین کلیک راست کنین و :

donatellaM
16-05-2011, 21:09
ببخشید فارسی نویسی اعداد در قسمت فرمول نویسی ورد 2007 چطوریه؟
این اموزش فکر کنم برای 2003 باشه نه؟

در صورتی که از کاربران Microsoft Word هستید احتمالأ تاکنون به قسمت فرمول نویسی این نرم افزار سر زدید. این بخش جهت نوشتن فرمول های ساده و پیچیده ریاضی کاربرد دارد. اما همانطور که پس از کار با این قسمت متوجه شده اید ، اعداد تایپ شده ، انگلیسی هستند ، هر چند اگر حالت زبانی کیبورد فارسی باشد. همین طور حروف نیز در صورت فارسی نویسی برعکس نوشته خواهند شد. برای حل این مشکل :

Microsoft Word را اجرا نمایید.
به قسمت فرمول نویسی Equation Editor وارد شوید.
حال از منوی Style به Define بروید.
در پنجره باز شده از در قسمت Number فونت فارسی مورد نظرتان را انتخاب کنید. (منظور فونت فارسی است که دوست دارید اعداد با آن نگاشته شوند.)
در همین قسمت هم میتوانید در صورت نیاز توپر یا کج بودن اعداد را با انتخاب Bold و Italic تعیین نمایید.
پس از این کار OK را زده و خارج شوید.
اکنون اگر اعدادی را تایپ کنید خواهید دید که فارسی تایپ خواهند شد.

اما برای تنظیم تایپ حروف فارسی کافی است مجددأ به Style > Define بروید.
این بار از قسمت Text Style ، زبان Farsi را انتخاب کنید و OK بزنید.
اکنون در صورت تایپ کلمات و حروف فارسی ، مشکلی از نظر برعکس بودن آن نخواهید داشت و کلمات به طور صحیح تایپ میشوند.

سلام

براي من اينجاست: style>other اينجا ميتوني فونت رو انتخاب کني

البته براي من فقط فونتهاي B دار جواب ميده... احتمالا براي شما هم همينطوره.

این منو کجا هس؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

donatellaM
16-05-2011, 21:23
eeeeeee

با Hindi کردن Numeral میشه اعداد داخل فرمول رو هم فارسی نوشت: دی
با سپاس از پست :

ولی اینطوری اعداد واضح نمیوفتن و با bold کردن اعداد انگلیسی میشه:41:

donatellaM
17-05-2011, 09:55
سلام
روی جدول کلیک کنین و Copy کنین
از منوی Paste مطابق عکس :

و بعد :

و بعد روی جدولی که تازه کپی کردین کلیک راست کنین و :

سپاس:11:

ولی من این کارو کردم بعضی جاها متن فارسی ؟؟؟؟ اینطوری افتاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میشه تنظیملت فونتش رو بگید؟
+
فارسی نویسی اعداد در فرمول نویسی ورد 2007 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون

suni_f
17-05-2011, 13:51
سلام دوستان من با مک کار میکنم تو برنامه افیس که نصب کردم فونت فارسی نداره ووقتی فارسی تایپ میکنم حروف به هم نمیچسبه میخواستم ببینم اگه فونت براش دانلود کنم مشکل حل میشه؟
اگه میشه فونتش رو از کجا دانلود کنم؟

ar.tmu
17-05-2011, 21:26
سلام.من یه مشکلی دارم و اونم اینه که میخوام تو word2010 ماتریس 6 در 6 و 12 در 12 درست کنم.ولی چنین گزینه ای نداره.چیکار باید بکنم؟

Dew Drop
17-05-2011, 21:58
سلام.من یه مشکلی دارم و اونم اینه که میخوام تو word2010 ماتریس 6 در 6 و 12 در 12 درست کنم.ولی چنین گزینه ای نداره.چیکار باید بکنم؟

سلام
شما اگه نرم افزار Math type رو نصب کنید خیلی راحت می تونید این کار رو انجام بدید.

ولی تو خود ورد هم این امکان هست ...برید به Insert تو قسمت Text
Insert Object رو بزنید تو اون لیست Microsoft Equation 3.0 رو پیدا کنید و بازش کنید از اونجا میتونید ماتریس موردنظر رو ایجاد کنید.

irainian
18-05-2011, 11:16
ببخشید من میخوام تو word 2010 مثلا بعد از کلی تایپ کردن کلی متن فارسی میخوام مثلا تا کنم

psi میشود
ولی هر کاری که میکنم میشود رو قبل از psi مینویسه
چگونه توان بنویسیم که مثل کتاب ها نوشته بشه با تشکر از شما

jamshimi
18-05-2011, 11:50
سلام دوستان
ممکنه کسی به صورت جامع آموزش Mail Merg در آفیس 2010 را آموزش بده .مثلا می خواهیم 100 برگه داریم که متن همه شون یکسان هست ولی می خواهیم روی هر کدام اسم یک نفر نوشته بشه یا روی هر کدام شماره خاصی

ممنون میشم دوستان گرامی خیلی ساده و کامل همراه با شکل توضیح بدن
با سپاس

abbas 1
18-05-2011, 13:57
سلام
چه جوری میشه توی ورد 2007 فاصله بین خدا جدا کننده و پاورقی رو کم کرد ؟
برای من پاورقی حدود 5 سانتی متر پایین تر از خدا جدا کندده می خوره
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــ

1ـ سلام . اینجوری میشه به هیچ وجه هم متن بالا تر نمیره

Dew Drop
18-05-2011, 14:29
ببخشید من میخوام تو word 2010 مثلا بعد از کلی تایپ کردن کلی متن فارسی میخوام مثلا تا کنم

psi میشود
ولی هر کاری که میکنم میشود رو قبل از psi مینویسه
چگونه توان بنویسیم که مثل کتاب ها نوشته بشه با تشکر از شما

خوب نگفتید مشکلتون چیه و خوب توضیح ندادین!!!
تا اونجایی که من متوجه شدم...
Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید و تایپ کنید,ببینید درست میشه و منظورتون این بود؟!

Dew Drop
18-05-2011, 14:37
سلام دوستان
ممکنه کسی به صورت جامع آموزش Mail Merg در آفیس 2010 را آموزش بده .مثلا می خواهیم 100 برگه داریم که متن همه شون یکسان هست ولی می خواهیم روی هر کدام اسم یک نفر نوشته بشه یا روی هر کدام شماره خاصی

ممنون میشم دوستان گرامی خیلی ساده و کامل همراه با شکل توضیح بدن
با سپاس

من آموزش Mail merge رو به انگلیسی برای 2007دارم ,البته زیاد فرقی نمی کنه تو 2007 و 2010 مراحل تقریباً یکیه...
سعی می کنم تو یه فرصت مناسب آموزشش رو هم به فارسی بزارم.
این یه فایل PDF

و این هم لینک Youtube هستش که به صورت تقریباً کاملی آموزش داده ...

Dew Drop
18-05-2011, 14:43
سلام
چه جوری میشه توی ورد 2007 فاصله بین خدا جدا کننده و پاورقی رو کم کرد ؟
برای من پاورقی حدود 5 سانتی متر پایین تر از خدا جدا کندده می خوره
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــ

1ـ سلام . اینجوری میشه به هیچ وجه هم متن بالا تر نمیره

سلام
پاصفحه تون رو انتخاب کنید (Highlight) بعد برید به تب Page layot بخش Paragraph
از قسمت Spacing و Before می تونید اندازه اش رو تنظیم کنید.

ebrahimjan
18-05-2011, 19:41
سلام
من آفیس 2010 رو نصب کردم زمانی که فایل ورد رو باز می کنم مکان نما به صورت پیش فرض سمت چپ قرار داره و زبانش هم به صورت لاتین هست حالا چطور میتونم زمانی که فایل وردی رو باز می کنم مکان نما به سمت راست و به صورت تایپ فارسی در بیاد البته سرچ هم کردم این رو پیدا کردم ولی کار نداد:

hamidcivil
18-05-2011, 20:39
من یه فایل ورد 2007 دارم که چند تا آدرس سایت در آن وجود داره
حالا این فایل ورد را به pdf تبدیل کردم
چکار کنم که این آدرس سایت ها در فایل pdf تبدیل به لینک بشه؟
یعنی با کلیک روی آدرس سایت در فایل pdf اینترنت اکسپلور باز بشه؟

Dew Drop
18-05-2011, 23:26
سلام
من آفیس 2010 رو نصب کردم زمانی که فایل ورد رو باز می کنم مکان نما به صورت پیش فرض سمت چپ قرار داره و زبانش هم به صورت لاتین هست حالا چطور میتونم زمانی که فایل وردی رو باز می کنم مکان نما به سمت راست و به صورت تایپ فارسی در بیاد البته سرچ هم کردم این رو پیدا کردم ولی کار نداد:

سلام
احتمالاً سون دارید!!!
این آدرس %appdata%\Microsoft\Templates
رو تو آدرس بار اکسپلورر ویندوز کپی پیست کنید و همون کارهای گفته شده رو تو این مسیر روی فایل Normal.dotm
انجام بدید و صفحه رو ببندید.

Dew Drop
18-05-2011, 23:50
من یه فایل ورد 2007 دارم که چند تا آدرس سایت در آن وجود داره
حالا این فایل ورد را به pdf تبدیل کردم
چکار کنم که این آدرس سایت ها در فایل pdf تبدیل به لینک بشه؟
یعنی با کلیک روی آدرس سایت در فایل pdf اینترنت اکسپلور باز بشه؟

موقع سیو کردن به PDF باید تنظیمات ورد رو روی PDF/A نزارید ...
تو فایل PDF تون که من با Adobe Reader میگم,برید به Edit>Preferences
تو Categories برید به Document تو قسمت پایین PDF View Mode رو بزارید رو Never و OK کنید.
ببینید درست میشه؟!

irainian
19-05-2011, 08:15
با عرض سلام من یک بار مشکلم رو مطرح کردم ولی گویا به اندازه کافی مفهوم رن نرسوندم
من با word 2007 تایپ میکنم مثلا یک صفحه جمله فارسی رو یک دفعه به یک کلمه انگلیسی برمیخورم که shift+alt میزنم که انگلیسی بشه وقتی جمله انگلیسی رو تایپ کردم اون کلمه انگلیسی همون جا یعنی مثلا وسط متن نمیاد سریع میاد اول جمله و اگر هم وسط متن بیاد متن رو تغییر میده مثلا نصف اولی متن رو میاره اخر و نصف بعد از اون کلمه رو میاره اول مثال:

U بارومتر ها نیز نظیر مانومتر های شکل می باشند
هر کاری میکنم این حرف انگلیسی U قبل از کلمه شکل فارسی نمیاد و یا اگر بیارمش جمله رو اینجوری میکنه
شکل می باشند U بارومترها نیز نظیر مانومتر های

تازه وقتی برای فرمول نویسی از equation استفاده میکنم اون فرمول مورد نظر همون جا که میخوام مثلا بعد از یک کلمه فارسی نمیاد و میره سطر بعدی با اینکه حتی تو سطر قبلی من فقط میخوام یه عدد توان دار بنویسم مثلا 2*10^-3
مشکل بعدیم هم اینه که به هیچ وجه اعداد رو فارسی نمینویسه با اینکه تو تنظیمات صفحه
word پایینش زده persian
با تشکر از زحمات بی دریغ شما

Dew Drop
19-05-2011, 08:40
با عرض سلام من یک بار مشکلم رو مطرح کردم ولی گویا به اندازه کافی مفهوم رن نرسوندم
من با word 2007 تایپ میکنم مثلا یک صفحه جمله فارسی رو یک دفعه به یک کلمه انگلیسی برمیخورم که shift+alt میزنم که انگلیسی بشه وقتی جمله انگلیسی رو تایپ کردم اون کلمه انگلیسی همون جا یعنی مثلا وسط متن نمیاد سریع میاد اول جمله و اگر هم وسط متن بیاد متن رو تغییر میده مثلا نصف اولی متن رو میاره اخر و نصف بعد از اون کلمه رو میاره اول مثال:

U بارومتر ها نیز نظیر مانومتر های شکل می باشند
هر کاری میکنم این حرف انگلیسی U قبل از کلمه شکل فارسی نمیاد و یا اگر بیارمش جمله رو اینجوری میکنه
شکل می باشند U بارومترها نیز نظیر مانومتر های

تازه وقتی برای فرمول نویسی از equation استفاده میکنم اون فرمول مورد نظر همون جا که میخوام مثلا بعد از یک کلمه فارسی نمیاد و میره سطر بعدی با اینکه حتی تو سطر قبلی من فقط میخوام یه عدد توان دار بنویسم مثلا 2*10^-3
مشکل بعدیم هم اینه که به هیچ وجه اعداد رو فارسی نمینویسه با اینکه تو تنظیمات صفحه
word پایینش زده persian
با تشکر از زحمات بی دریغ شما

سلام
همون کاری که تو پست قبلی گفتم رو انجام بدید...
بعنی قبل از تایپ کردن Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید و بعد تایپ کنید.

irainian
19-05-2011, 08:47
سلام
همون کاری که تو پست قبلی گفتم رو انجام بدید...
بعنی قبل از تایپ کردن Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید و بعد تایپ کنید.

ممنون خیلی لطف کردید راجع به اون موضوع چی هر کاری میکنم اعداد رو فارسی نمیزنه همش 1 اینجری میزنه

Dew Drop
19-05-2011, 08:52
ممنون خیلی لطف کردید راجع به اون موضوع چی هر کاری میکنم اعداد رو فارسی نمیزنه همش 1 اینجری میزنه

خواهش می کنم ...

فارسي نويسي اعداد در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

r0zeabi
20-05-2011, 09:31
من یه سوال تو ورد دارم
چطور میشه برا هیدر یا فوتر تعیین کرد یه متنو از صفحه چند تا چند بنویسه من دارم یک مقاله مینویسم میخام تعیین کنم مثلن از صفحه 2-10 بنویسه فصل1 فلان و از صفحه 10-20بنویسه فصل2فلان

ask_bl
20-05-2011, 10:17
من یه سوال تو ورد دارم
چطور میشه برا هیدر یا فوتر تعیین کرد یه متنو از صفحه چند تا چند بنویسه من دارم یک مقاله مینویسم میخام تعیین کنم مثلن از صفحه 2-10 بنویسه فصل1 فلان و از صفحه 10-20بنویسه فصل2فلان
فقط کافیه برای هر قسمت یه Section ایجاد کنین و برای هر Section هدر و فوتر جدا بذارین فقط باید Link to Previous انتخاب نشده باشه!

irainian
20-05-2011, 10:19
سلام ببخشید من یک سوال داشتم مثلا میخوام هرچی کلمه مثلا کم رو نوشتم گم همشون رو بگرده تبدیل کنه به کم با هم

ask_bl
20-05-2011, 10:44
سلام ببخشید من یک سوال داشتم مثلا میخوام هرچی کلمه مثلا کم رو نوشتم گم همشون رو بگرده تبدیل کنه به کم با هم

سلام
از قسمت Home>Editing>Replace
More رو بزنین و تیک گزینه Find whole words only رو بزنین:

nelahe
20-05-2011, 11:32
سلام دوستان

یک سوال داشتم

وقتی یک شعر رو با نستعلیق می نویسم و صفحه را ستون بندی کرده ام

فونتم خراب می شود

چرا

چکار کنم با فونت نستعلیق شعر بنویسم و دو طرف تراز باشند

2- یک سوال حیاتی

چطور یک فایل ورد بک آپ تهیه کنم

که هر بار فایلم را تغییر دادم بک آپ آن هم به طور دستی یا اتوماتیک تغییر کند

خیلی مهم است

irainian
20-05-2011, 11:37
ببخشید عذر میخوام یک سوال دیگه هم داشتم چگونه من میتونم کادر های یا خودم بسازم یا از سایتی کادر های جالبی بدست بیارم
با تشکر

mhs_837
20-05-2011, 12:26
سلام
من نمی تونم در Word آفیس ، فارسی تایپ کنم!!هم با آفیس 2010 این مشکل رو داشتم و هم با 2007.به نظر شما باید چکار کنم؟درضمن انگلیسی براحتی تایپ می کنه و ولی وقتی به پرشین تغییر می دهم، دیگه هیچی تایپ نمیشه

saeed774
20-05-2011, 14:07
شما فایل رو دانلود کن و روش راست کلیک کن و Run as administrator رو بزن. بطور اتومات فارسی نصب خواهد شد. بهتره خودت بصورت دستی فارسی رو که فعال کردی پاکش کنی و بعد این نرم افزار رو اجرا کنی :
برای دانلود و طرز کار به تاپیک زیر برو :

*Batman*
20-05-2011, 16:52
سلام.
من یه مشکل کوچیک با آفیس 2010 (مخصوصا Word) دارم.
1-فرض کنید الان متنی رو کپی کردم.
2-حالا Word را باز میکنم و متن کپی شده رو Paste میکنم. اما خبری از گزینه Paste نیست و غیر فعاله.
3-اگر قبل از کپی کردنِ متن Word رو باز کنم، برای Paste کردن مشکلی وجود نداره.
نتیجه اینکه برای Copy-Paste ابتدا باید Word رو باز کنم اما ممکنه فراموش کنم و منبع اطلاعات از دست بره!
این مشکل رو چطور برطرف کنم؟

mhs_837
20-05-2011, 19:49
حل نشد.من در همه جای ویندوز می تونم فارسی تایپ کنم ولی فقط در word این مشکل رو دارم.هرچی تایپ می کنم، نشانگر کیبورد هیچ عملی انجام نمی ده و از جاش تکون نمی خوره.درضمن سیمبول ها براحتی تایپ می شن ، فقط مشکل در حروف می باشد.

r0zeabi
20-05-2011, 22:21
فقط کافیه برای هر قسمت یه Section ایجاد کنین و برای هر Section هدر و فوتر جدا بذارین فقط باید Link to Previous انتخاب نشده باشه!

برای ساخت Section باید برم مسیر زیر درسته؟؟
page layout/breaks
بخام تعیین کنم از صفحه 1-20 یکSection بشه کدومو از اینا انتخاب کنم؟
next page/continus/dodd pages
راهنمایی کنین ممنون میشم

ask_bl
20-05-2011, 23:08
برای ساخت Section باید برم مسیر زیر درسته؟؟
page layout/breaks
بخام تعیین کنم از صفحه 1-20 یکSection بشه کدومو از اینا انتخاب کنم؟
next page/continus/dodd pages
راهنمایی کنین ممنون میشم

مثلا اگر بخواین تا آخر صفحه 20 بشه یه سکشن، انتهای خط آخرِ صفحه 20 کلیک کنین و
Page Layout>Breaks>Next Page
رو بزنین

majedmorad
21-05-2011, 07:27
با سلام

يك مشكل در ورد

من وقتي سايز يك فونت را مثلا 500 مي كنم موقع پرينت چاپ نمي شود ولي در پرينت پريويو همه چيز در ست است ودر آن فونت بزرگ شده راكاملا در صفحه A4 نشان مي دهد فقط موقع پرينت روي كاغذ چاپ نمي شود.

مدل پرينتر HP M1120

با تشكر

Dew Drop
21-05-2011, 08:18
ببخشید عذر میخوام یک سوال دیگه هم داشتم چگونه من میتونم کادر های یا خودم بسازم یا از سایتی کادر های جالبی بدست بیارم
با تشکر

فکر نمی کنم بشه به صورت Border وارد ورد کرد مگر اینکه به شکل تصویر قرار بدید!!!

---------- Post added at 09:18 AM ---------- Previous post was at 09:15 AM ----------

سلام.
من یه مشکل کوچیک با آفیس 2010 (مخصوصا Word) دارم.
1-فرض کنید الان متنی رو کپی کردم.
2-حالا Word را باز میکنم و متن کپی شده رو Paste میکنم. اما خبری از گزینه Paste نیست و غیر فعاله.
3-اگر قبل از کپی کردنِ متن Word رو باز کنم، برای Paste کردن مشکلی وجود نداره.
نتیجه اینکه برای Copy-Paste ابتدا باید Word رو باز کنم اما ممکنه فراموش کنم و منبع اطلاعات از دست بره!
این مشکل رو چطور برطرف کنم؟

سلام
احتمالاً مشکل از Add- ins باید باشه !!!
شما ورد رو با این روش باز کنید.تو Run بنویسید winword.exe /a
بعد اینجا ببینید میشه Paste کرد یا نه ؟!

*Batman*
21-05-2011, 09:25
سلام
احتمالاً مشکل از Add- ins باید باشه !!!
شما ورد رو با این روش باز کنید.تو Run بنویسید winword.exe /a
بعد اینجا ببینید میشه Paste کرد یا نه ؟!

بله درسته. مشکل از Foxit PDF Addin بود که غیر فعالش کردم.
با تشکر.

geysar
22-05-2011, 06:12
چطوری میتونم دو متن را زیر هم به صورت واتر مارک در ورد بنویسم مثلا در ورد این شعر را به صورت واتر مارک درهمه ی صفحات چاپ کرد اینطوری
توانا بود هرکه دانا بود
زدانش دل پیر برنا بود
من هرچه تلاش کردم در یک سطر توانستم بنویسم

Dew Drop
22-05-2011, 07:47
چطوری میتونم دو متن را زیر هم به صورت واتر مارک در ورد بنویسم مثلا در ورد این شعر را به صورت واتر مارک درهمه ی صفحات چاپ کرد اینطوری
توانا بود هرکه دانا بود
زدانش دل پیر برنا بود
من هرچه تلاش کردم در یک سطر توانستم بنویسم

سلام
تنها روشی که برای اصلاح و ویرایش واترمارک پیدا کردم این بوده که ...
Header یا Footer رو درحالت انتخاب قرار بدید ( رو یکیشون کلیک کنید )
بعد بیاید رو واترمارک کلیک کنید تا انتخاب بشه,بعد روش کلیک راست کنید و Edit Texe رو بزنید
و متن مورد نظر رو بنویسید و OK .

majedmorad
22-05-2011, 08:15
با سلام

دوستان ممكن است كسي من را راهنمايي كند؟

يك مشكل در ورد

من وقتي سايز يك فونت را مثلا 500 مي كنم موقع پرينت چاپ نمي شود ولي در پرينت پريويو همه چيز در ست است ودر آن فونت بزرگ شده راكاملا در صفحه A4 نشان مي دهد فقط موقع پرينت روي كاغذ چاپ نمي شود.

مدل پرينتر HP M1120

با تشكر

NIMA 36
22-05-2011, 17:13
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه و بگه اسم این فونت چیه؟
چون گویا تو کامپیوتر من نیست و فایل به صورت یه مقدار بهم ریخته و با فونت دیگه ای نمایش داده میشه و این عکسو از پیش نمایشش گرفتم.

Dew Drop
22-05-2011, 21:37
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه و بگه اسم این فونت چیه؟
چون گویا تو کامپیوتر من نیست و فایل به صورت یه مقدار بهم ریخته و با فونت دیگه ای نمایش داده میشه و این عکسو از پیش نمایشش گرفتم.

سلام
فکر نمی کنم سوالتون به تاپیک ورد مرتبط باشه !!!
سوالتون رو در تاپیک زیر مطرح کنید تا بهتر کمکتون کنند ...

بـانـک [ Font ] فــونــــت

Unique 2626
22-05-2011, 21:58
سلام

یه سوالی داشتم :

من میخوام یه فایل ورد 13 صفحه ای رو شماره گذاری کنم . . . به این ترتیب که :

صفحه ی 1 و 2 هیچ شماره ای نداشته باشه !
از صفحه 3 تا 12 اعداد 1 تا 10 !
صفحه آخر هم عین صفحه 1 و 2 بدون شماره باشه !

حالا راهنماییش با شما دوستان . . .:20:

خیلی ممنون . . .:11:

ask_bl
22-05-2011, 22:09
سلام

یه سوالی داشتم :

من میخوام یه فایل ورد 13 صفحه ای رو شماره گذاری کنم . . . به این ترتیب که :

صفحه ی 1 و 2 هیچ شماره ای نداشته باشه !
از صفحه 3 تا 12 اعداد 1 تا 10 !
صفحه آخر هم عین صفحه 1 و 2 بدون شماره باشه !

حالا راهنماییش با شما دوستان . . .:20:

خیلی ممنون . . .:11:

سلام
فقط کافیه 3 تا سکشن بزنین :

ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nelahe
23-05-2011, 08:22
برگرداندن find

مثلاً یک کلمه ای را با find سرچ می کنیم

find next که می کنیم از اون کلمه ای دنبالش می گشتیم می گذره

یعنی به اشتباه دوباره next کردیم

امکانش هست find برگردونیم

یا اینکه باید از اول سرچ کنیم

Dew Drop
23-05-2011, 11:30
برگرداندن find

مثلاً یک کلمه ای را با find سرچ می کنیم

find next که می کنیم از اون کلمه ای دنبالش می گشتیم می گذره

یعنی به اشتباه دوباره next کردیم

امکانش هست find برگردونیم

یا اینکه باید از اول سرچ کنیم

سلام
از کلیدهای Ctrl + Page Up می تونید استفاده کنید و البته از Ctrl + Page Down هم به جای Next می تونید استفاده کنید.

r0zeabi
23-05-2011, 21:40
سلام
میشه برا ورد تعیین کرد که همه تیتره ها رو تو یه صفحه بیاره برا نوشتن فهرست لازم دارم؟
word 2010

mja230
23-05-2011, 23:26
من هم همین مشکلو دارم... وقتی آفیس رو نصب می کنم یه مدتی خوبه و یهو قاط میزنه و دیگه کیبورد کلمات فارسی کار نمی کنه. جالبه برای تایپ فارسی باید اول یک سیمبول مثل نقطه رو تیپ کنم و بعد اون میتونم فارسی تایپ کنم!!!!

wordist
24-05-2011, 11:53
سلام
میشه برا ورد تعیین کرد که همه تیتره ها رو تو یه صفحه بیاره برا نوشتن فهرست لازم دارم؟
word 2010
از قوانین انجمن ابتدا جستجو هست

جستجو کنید تا پاسختون رو پیدا کنید

mahrokh_85
24-05-2011, 12:16
سلام خسته نباشيد من مي خوام توي ورد اعدادم رو فارسي بنويسم بايد از فارسي به انگليسي برم قبلا با يه كامپيوترديگه كارمي كردم اما تو اين كامپيوتر اين مشكلو دارم.از كنترل پنل هم امتحان كردم درهيچ حالتي درست نميشه ميشه راهنماييم كنين؟

setare2
24-05-2011, 12:34
سلام
در ورد2007 چطوری می شه فهرست جدول و فهرست شکل ایجاد کرد؟
من با table of content فهرست مطالب درست کردم اما بقیه رو نتونستم.
می دونم حتما راجع به این مورد توضیح داده شده اما بعد از سرچ چیزی پیدا نکردم.
ممنون از توجهتون
-----------------------------------
پیداش کردم،با دقت جستجو نکرده بودم.

Dew Drop
24-05-2011, 14:46
سلام خسته نباشيد من مي خوام توي ورد اعدادم رو فارسي بنويسم بايد از فارسي به انگليسي برم قبلا با يه كامپيوترديگه كارمي كردم اما تو اين كامپيوتر اين مشكلو دارم.از كنترل پنل هم امتحان كردم درهيچ حالتي درست نميشه ميشه راهنماييم كنين؟

سلام

این پست رو ببینید

فارسي نويسي اعداد در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و اگه می خواید در هر متنی چه فارسی و چه انگلیسی اعدادتون فارسی باشه,باید Hindi رو انتخاب کنید.

hamidcivil
24-05-2011, 14:48
درود
هنگام استفاده از برخی فونت ها در ورد 2007 حرف ی جدا نوشته میشه چکار باید کرد؟
ویندوز xp

Dew Drop
24-05-2011, 14:57
درود
هنگام استفاده از برخی فونت ها در ورد 2007 حرف ی جدا نوشته میشه چکار باید کرد؟
ویندوز xp

سلام
این قبیل سوالها خیلی پرسیده شده...لطفاً سرچ کنید!!!
این پست رو ببینید

و می تونید از Shift + X هم به جای حرف ی استفاده کنید.

hamidcivil
24-05-2011, 15:19
با سپاس از شما
با Shift + X حل شد...
آیا راه حلی نیست که بتونه این مشکل را بطور کلی حل کنه و نیازی نباشه هر دفه Shift + X را بزنم...
در آدرس پستی که در بالا قرار دادید دو تا نرم افزار است که دانلود نمیشه
لطفا برای حل همیشگی این مشکل راهنمایی بفرمائید؟

Dew Drop
24-05-2011, 15:45
با سپاس از شما
با Shift + X حل شد...
آیا راه حلی نیست که بتونه این مشکل را بطور کلی حل کنه و نیازی نباشه هر دفه Shift + X را بزنم...
در آدرس پستی که در بالا قرار دادید دو تا نرم افزار است که دانلود نمیشه
لطفا برای حل همیشگی این مشکل راهنمایی بفرمائید؟

راه حلش همون نرم افزارهایی بود که معرفی شده بودن...
این رو دانلود و اجرا کنید ببینید مشکلتون حل میشه.

r0zeabi
24-05-2011, 17:37
از قوانین انجمن ابتدا جستجو هست

جستجو کنید تا پاسختون رو پیدا کنید
با تشکر جهت تذکر بجاتون این مسیر
جستجو شد ولی مسیر ها رو تو ورد2010 نگفته و هلپ ورد هم کمک چندانی نکرد
مسیر ها رو تو 2010 توضیح بدید لطفن

aez_venoos
24-05-2011, 19:14
سلام در اکسل 2003 وقتی نمدار رسم می کردم اطلاعات (مثلا نمودار خرداد ویا شهریور و..) را اول کار بهش می دادم حالا نمی دونم در اکسل 2007 چه طور پایین نمودار بنویسم مثلا شهریور و یا خرداد مثل شکل زیر

ممنون میشم اگه جواب بدید خیلی واجبه

hamidcivil
24-05-2011, 19:27
راه حلش همون نرم افزارهایی بود که معرفی شده بودن...
این رو دانلود و اجرا کنید ببینید مشکلتون حل میشه.

ممنون از پاسخ گویی شما
فایل مذکور را دانلود کردم شامل چندین فایل بود که فقط فایل با پسوند exe را نصب کردم ولی مشکل حل نشد
در ضمن چندین فایل dll هم در فایل مذکور بود

Dew Drop
24-05-2011, 20:39
ممنون از پاسخ گویی شما
فایل مذکور را دانلود کردم شامل چندین فایل بود که فقط فایل با پسوند exe را نصب کردم ولی مشکل حل نشد
در ضمن چندین فایل dll هم در فایل مذکور بود

خواهش می کنم
اینی که نصب کردین کیبورد فارسی بود که احتمال دادم با اون مشکلتون حل بشه...

این همون فایل Traylayot هست که تو اون پست معرفی شده بود و فرمودین لینک مشکل داشت
من براتون جای دیگه آپلود کردم...

---------- Post added at 09:39 PM ---------- Previous post was at 09:35 PM ----------

سلام در اکسل 2003 وقتی نمدار رسم می کردم اطلاعات (مثلا نمودار خرداد ویا شهریور و..) را اول کار بهش می دادم حالا نمی دونم در اکسل 2007 چه طور پایین نمودار بنویسم مثلا شهریور و یا خرداد مثل شکل زیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدممنون میشم اگه جواب بدید خیلی واجبه

سلام
دوست عزیز جای سوال شما اینجا بود ...

Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا

Dew Drop
24-05-2011, 22:38
با تشکر جهت تذکر بجاتون این مسیر
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدجستجو شد ولی مسیر ها رو تو ورد2010 نگفته و هلپ ورد هم کمک چندانی نکرد
مسیر ها رو تو 2010 توضیح بدید لطفن

با کمی آزمون و خطا و جستجو می تونستید پیدا کنید

1- انتخاب گزينه Style and formattingبرید به تب Home قسمت style,فلش کنارش رو باز کنید قسمت پایینش New style

سپس انتخاب گزينه index and tables از منوي insert و زيرمنوي referenceبرید به تب Refrence و بقیه اش تو شکل مشخصه

باز اگه لازم بود جایی گفته بشه بفرمایید...

K1lou
25-05-2011, 10:50
با سلام خدمت دوستان
در WORD2010 اگر بخوام داخل یک جدول یکی از خانه ها رو تیک بزنم به عنون انتخاب شده . چطور باید این کار رو بکنم
در قسمت INSERT در SYMBOL گشتم شکل تیک معمولی که می زنیم رو نداشت البته در EXEL یادم هست همچین چیزی بود ولی الان اون رو هم نمی تونم پیدا کنم
با تشکر

nelahe
25-05-2011, 10:54
سلام
از کلیدهای Ctrl + Page Up می تونید استفاده کنید و البته از Ctrl + Page Down هم به جای Next می تونید استفاده کنید.

برای این مورد وقتی این دکمه ها را می زنم بین تب ها و سربرگ های پنجره FIND جابه جا می شوم ؟؟؟

2- چطور از یک فایل ورد بک آپ یا یک کپی بگیریم که هر بار که ذخیره می کنیم آن فایل دوم یا بک آپ آن هم ذخیره شود یا اینکه هر بار خواستیم آن را بروز رسانی کنیم

Dew Drop
25-05-2011, 11:10
سلام

برای این مورد وقتی این دکمه ها را می زنم بین تب ها و سربرگ های پنجره FIND جابه جا می شوم ؟؟؟

ببینید وقتی کلمه مورد نظر رو برای پیداکردنش نوشتید یه Find Next رو بزنید بعد پنجره Find and Repalce رو ببندید
بعد از کلیدهایی که گفتم استفاده کنید.

---------- Post added at 12:10 PM ---------- Previous post was at 12:05 PM ----------

با سلام خدمت دوستان
در WORD2010 اگر بخوام داخل یک جدول یکی از خانه ها رو تیک بزنم به عنون انتخاب شده . چطور باید این کار رو بکنم
در قسمت INSERT در SYMBOL گشتم شکل تیک معمولی که می زنیم رو نداشت البته در EXEL یادم هست همچین چیزی بود ولی الان اون رو هم نمی تونم پیدا کنم
با تشکر

سلام
تو قسمت symbol فونت Wingdings داره

nelahe
26-05-2011, 08:12
سلام

چطور می توان ورد 2003 رو به 2007 تبدیل کرد ؟؟؟؟

Dew Drop
26-05-2011, 09:03
سلام

سلام
فایلتون رو تو 2007 باز کنید و با فرمت 2007 سیو کنید.

nelahe
26-05-2011, 09:23
سلام
فایلتون رو تو 2007 باز کنید و با فرمت 2007 سیو کنید.

سلام مرسی از شما

این کار رو کردم اما نشد متأسفانه

2- چطور میشه مدارهای خازن ها بودند که در فیزیک دبیرستان داشتیم امکانش کشیدن اون ها هست؟؟؟؟؟

:11:شکل های شیمی مربوط به فرمول ها رو چطور می کشند؟؟؟؟

Dew Drop
26-05-2011, 11:17
سلام مرسی از شما

این کار رو کردم اما نشد متأسفانه

2- چطور میشه مدارهای خازن ها بودند که در فیزیک دبیرستان داشتیم امکانش کشیدن اون ها هست؟؟؟؟؟

:11:شکل های شیمی مربوط به فرمول ها رو چطور می کشند؟؟؟؟

دوست عزیز یه چیزایی می پرسینــا ...

عزیز من تو ورد که دیگه شکل نمی کشن !!! نهایتش با اون Shape هایی که داره یه کارایی میشه کرد
در غیر اینصورت شکل رو یه جای دیگه بکشید و به صورت تصویر وارد ورد کنید !!!

Lamanta
26-05-2011, 14:06
ورد 2003 من Insert Equation نداره و منم word رو دانلود کردم
از کجا و چطوری میتونم بدون cd بهش اضافه کنم چون توی فایل های دانلودی من Insert Equation نیست

nelahe
26-05-2011, 16:17
دوست عزیز یه چیزایی می پرسینــا ...

عزیز من تو ورد که دیگه شکل نمی کشن !!! نهایتش با اون Shape هایی که داره یه کارایی میشه کرد
در غیر اینصورت شکل رو یه جای دیگه بکشید و به صورت تصویر وارد ورد کنید !!!

من منظورم ورد نبود می خواستم ببینم اطلاع دارید با چه برنامه ای کشیده می شود ؟؟؟

بعد چون میاریم داخل پروژه های ورد (به صورت عکس) ازش استفاده می کنیم

برای همین تو انجمن ورد پرسیدم

وگرنه می دونم امکانش با ورد نیست!!!!!! :20:

polbar
26-05-2011, 17:38
سلام، من هم اين مشكل را در ويندوز 7 دارم البته درهيچ كجاي آن نمي تونم فارسي تايپ كنم

saeed774
26-05-2011, 20:55
سلام، من هم اين مشكل را در ويندوز 7 دارم البته درهيچ كجاي آن نمي تونم فارسي تايپ كنم

شما فارسی نصبیدی؟!!
از لینک زیر فایل رو دانلود و اجرا کن تا خودبخود فارسی رو نصب کنه و جای حروف پ و ژ رو درست کنه :

ask_bl
26-05-2011, 22:58
»» ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بسته شد

yell
27-05-2011, 15:36
درود !

من وقتی توی ورد 2007 فارسی تایپ میکنم و بعد میخوام دو تا کلمه انگلیسی بنویسم ، مشکل پیدا میکنه و برمیگرده به سر سطر .

برای رفع این مشکل ، چه کار باید کرد ؟!؟!؟

ممنون پیشاپیش ...

af_yalda
27-05-2011, 17:39
سلام،چطور میتونم در ورد2007 صفحه اول را شماره نزنیم و صفحه دوم از شماره 2 شروع شود؟

Karmenwet
27-05-2011, 17:48
سلام دوستان.

توی word 2003 چطوری می شه ماتریس کشید. مثلا ماتریسی با 10 سطر و 11 ستون ؟؟؟؟

حاشیه های زیبا برای word 2003 رو از کجا می توانم پیدا کنم و دانلود کنم ؟؟؟؟

ممنونم.

Mostafa-F
27-05-2011, 19:04
سلام،چطور میتونم در ورد2007 صفحه اول را شماره نزنیم و صفحه دوم از شماره 2 شروع شود؟
بعد از اینکه صفحات را شماره گذاری کردی برو به page setup (با دابل کلیک روی خط کش عمودی سمت چپ) بعد در تب layout، تیک Different first page رو بزن.

p30sezar
27-05-2011, 20:42
سلام دوستان.

حاشیه های زیبا برای word 2003 رو از کجا می توانم پیدا کنم و دانلود کنم ؟؟؟؟

ممنونم.

اینجا رو بخون کمکت می کنه

Dew Drop
27-05-2011, 20:55
درود !

من وقتی توی ورد 2007 فارسی تایپ میکنم و بعد میخوام دو تا کلمه انگلیسی بنویسم ، مشکل پیدا میکنه و برمیگرده به سر سطر .

برای رفع این مشکل ، چه کار باید کرد ؟!؟!؟

ممنون پیشاپیش ...

سلام
قبل از تایپ کردن Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید و بعد تایپ کنید.

majedmorad
28-05-2011, 07:34
سلام

يك مشكل در ورد

مدل پرينتر HP M1120

با تشكر

Whansinnig
28-05-2011, 11:33
درود ،

بسیار سپاسگذار می شوم چنانچه راهنمایی بفرمایید :

آیا این امکان وجود دارد که پاورقی به دو قسمت (راست و چپ ) تقسیم شود ؟
شاید این تصاویر سوالم را روشن تر نماید :

تصویر1 :

تصویر 2:

سپاسگذار می شوم چنانچه مهر ورزید و راهنمایی بدارید ، چگونه می توانم به جای حالت نخست ( تصویر 1 ) حالت دوم را در پاورقی ایجاد کنم ( تصویر 2 ) ؟

با سپاس و احترام

wordist
29-05-2011, 11:14
درود ،

بسیار سپاسگذار می شوم چنانچه راهنمایی بفرمایید :

آیا این امکان وجود دارد که پاورقی به دو قسمت (راست و چپ ) تقسیم شود ؟
شاید این تصاویر سوالم را روشن تر نماید :

تصویر1 :

تصویر 2:

سپاسگذار می شوم چنانچه مهر ورزید و راهنمایی بدارید ، چگونه می توانم به جای حالت نخست ( تصویر 1 ) حالت دوم را در پاورقی ایجاد کنم ( تصویر 2 ) ؟

با سپاس و احترام
سلام

اين كار در ورد امكان پذير نيست

wordist
29-05-2011, 11:15
سلام

يك مشكل در ورد

مدل پرينتر HP M1120

با تشكر
سلام

من فكر كنم اين برميگرده به درايور پرينت شما

اگه بتونيد اخرين درايور پرينت رو بدست بياريد و نصب كنيد ممكنه درست بشه

nelahe
29-05-2011, 17:19
وقتی که فایل های باز ورد رو می بندیم برنامه ورد بسته می شود

امکانش هست که تمام فایل ها بسته شود اما خود برنامه ورد باز بماند

2- چطور میشه مثل فتوشاپ رنگ نوشته را یک رنگ زد و کادر (استروک) دورش را یک رنگ دیگر

3- خواستم این کار رو با Art ها بزنم اما متن را به این صورت می اندازد و بین حروف خط می کشد (خط های عمودی)

r0zeabi
29-05-2011, 20:45
با کمی آزمون و خطا و جستجو می تونستید پیدا کنید

باز اگه لازم بود جایی گفته بشه بفرمایید...

بابت پاسختون ممنون
سرچ کردم ولی فایلی که داشتم باهاش کار می کردم فقط گزینهfile/home/insert/page layout/mailingفعال بود فکر کنم بخاطر اینکه فرمت 2003 داشت ولی تو فایل جدید کپی کردم سایر گزینه ها و refrence اومد و تونستم ایندکس درست کنم

یه سوال کوچک:وقتی استایل جدید میسازی این استایل باید چه فرمتی باشه تا تو ایندکس بیاد؟

بالای ورد استارتر میزنه آیا کامل ریجستر نشده؟

wordist
30-05-2011, 11:58
وقتی که فایل های باز ورد رو می بندیم برنامه ورد بسته می شود

امکانش هست که تمام فایل ها بسته شود اما خود برنامه ورد باز بماند

2- چطور میشه مثل فتوشاپ رنگ نوشته را یک رنگ زد و کادر (استروک) دورش را یک رنگ دیگر

3- خواستم این کار رو با Art ها بزنم اما متن را به این صورت می اندازد و بین حروف خط می کشد (خط های عمودی)

فايلها رو ميشه با زدن CTRL+w بست و برنامه باز بمونه و اگه هم چندتايي باشه كه ميشه اون كليدها رو چند لحظه نگه داشت البته اگه نياز به ذخيره سازي نداشته باشن

دو مور ديگه اونجوري كه شما ميخواين امكان پذير نيست

nelahe
30-05-2011, 12:43

چطور می توان از فایل ورد بک آپ گرفت

یعنی وقتی فایل ورد را save می کنیم ان فایل هم ذخیره شود

یا با خود برنامه ورد یا یک برنامه دیگر معرفی کنید (البته کرک داشته باشه)

afshin b
30-05-2011, 13:18
سلام
توی ورد 2010 که یه equation میسازم، وقتی موس رو ببرم روش سریع این پیغام میاد:
همیشه روی اعصابه. چیکارش کنم؟ اصلا این پیغام چی میگه؟

wordist
30-05-2011, 13:41

چطور می توان از فایل ورد بک آپ گرفت

یعنی وقتی فایل ورد را save می کنیم ان فایل هم ذخیره شود

یا با خود برنامه ورد یا یک برنامه دیگر معرفی کنید (البته کرک داشته باشه)
براي بار چندم : ابتدا جستجو و بعد ...

بك‌آپ گيري در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
30-05-2011, 13:43
سلام
توی ورد 2010 که یه equation میسازم، وقتی موس رو ببرم روش سریع این پیغام میاد:
همیشه روی اعصابه. چیکارش کنم؟ اصلا این پیغام چی میگه؟
اين پيغام به احتمال زياد مربوط به نصب يه add-ins خاص در ورد هست

توي همين تاپيك پاسخ داده شده ؛ جستجو كنيد و اگه حل نشد پيغام بديد

nelahe
30-05-2011, 15:22
براي بار چندم : ابتدا جستجو و بعد ...

بك‌آپ گيري در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

شرمنده من همین یک بار را جستجو نکردم :31: برای سوالای دیگه اینترنت رو زیر و رو می کردم

سوال اولی راه حل داره؟؟؟؟

مرسی :11:

ashkan1360
30-05-2011, 20:20
سلام
اگه ما تعداد زیادی فایل ورد داشته باشیم و بخواهیم همه رو بیاریم تو یه فایل ورد چکار باید کرد؟

wordist
30-05-2011, 20:44
شرمنده من همین یک بار را جستجو نکردم :31: برای سوالای دیگه اینترنت رو زیر و رو می کردم

سوال اولی راه حل داره؟؟؟؟

مرسی :11:
سوال اول جواب داده شده

شما یکم به خودتون فشار بیارید و تلاش کنید کارای به این سادگی رو حداقل خودتون انجام بدید

save as جزء ابتدایی ترین و ساده ترین کارهای هر نرم افزاریه !!!

wordist
30-05-2011, 20:46
سلام
اگه ما تعداد زیادی فایل ورد داشته باشیم و بخواهیم همه رو بیاریم تو یه فایل ورد چکار باید کرد؟
سلام

به نظر من همیشه دنبال به راه حل خارق العاده بودن جالب و جوابگو نیست و ممکنه کارو سخت تر کنه

بهتره با یه کپی پیست ساده مساله رو حل کنین

nelahe
31-05-2011, 07:56
سوال اول جواب داده شده

شما یکم به خودتون فشار بیارید و تلاش کنید کارای به این سادگی رو حداقل خودتون انجام بدید

save as جزء ابتدایی ترین و ساده ترین کارهای هر نرم افزاریه !!!

جداً !

ابتدایی ترین و ساده ترین راه رو حتی قبل از اینکه بار اول سوال کنم، امتحان کرده بودم، جواب نداد برای همین دو بار سوال کردم

جواب دادن سوال انقدر کار سنگینی است !!!!

انشااله حلال کنید فشار و تلاش ابتدایی ترین و ساده ترین کارهای نرم افزاری ما بر دوش شما افتاد

من واقعاً شرمنده هستم

به هر جهت ببخشید

nelahe
31-05-2011, 09:27
سلام

می خواستم این نمودار را رسم کنم

اما متاسفانه هر کدوم از گزینه های Insert shape را می زنم

خانه را اون جایی که می خوام رسم نمی کند

می خوام کنار آن خانه ای که درونش نوشتم (کنار این دو خانه رسم شود) دو خانه کنارش رسم شود

یعنی خانه بالایی اش سه زیرمجموعه داشته باشد

(مثل دست نویسی که با خودکار کشیده شده است)

البته امیدوارم سوالم ابتدایی نباشه

و اگر این طور است اطلاع بدهید

چون دوست ندارم دوستان اذیت بشوند

که اگه نشد یه راه دیگه انتخاب کنم

Dew Drop
31-05-2011, 11:11
سلام

می خواستم این نمودار را رسم کنم

اما متاسفانه هر کدوم از گزینه های Insert shape را می زنم

خانه را اون جایی که می خوام رسم نمی کند

می خوام کنار آن خانه ای که درونش نوشتم (کنار این دو خانه رسم شود) دو خانه کنارش رسم شود

یعنی خانه بالایی اش سه زیرمجموعه داشته باشد

(مثل دست نویسی که با خودکار کشیده شده است)

البته امیدوارم سوالم ابتدایی نباشه

و اگر این طور است اطلاع بدهید

چون دوست ندارم دوستان اذیت بشوند

که اگه نشد یه راه دیگه انتخاب کنم

سلام
به نظرم میاد من یکبار یه این سوال شما و یا مشابهش رو جواب داده بودم !!!
برید به Smaert chart و انتخاب Hierarchy و بعد Labeled Hierarchy ( اون قسمت Text های هایلایت زیرش رو با Delete میتونید حذف کنید)
رو هر خانه که می خواید زیرش یه خانه دیگه اضافه بشه Add shape below رو بزنید.
اگه نتونستید بگید ....

جواب دادن سوال انقدر کار سنگینی است !!!!

انشااله حلال کنید فشار و تلاش ابتدایی ترین و ساده ترین کارهای نرم افزاری ما بر دوش شما افتاد
با اجازه صالح عزیز ( wordist ) من به نوبه خودم میگم...
کار سخت و سنگینی نیست !!! ولی با این همه مشغله هایی که تو زندگی داریم (حالا درس و کار و زندگی و ... )
بدون هیچ توقع و چشمداشتی با کمال میل میایم و سعی می کنیم که با حداقل چیزی که از دستمون برمیاد و اون کمک و راهنمایی به کاربران عزیز هست,بتونیم سهمی در رفع مشکلشون داشته باشیم و این برای ما بسیار خوشایند و لذت بخشه ...
ولی کاربران عزیز هم با رعایت این نکته که می تونن با یه سرچ ساده و یا کمی ازمون و خطا به جواب خودشون برسن میتونن کمکی به ما بکنن و این وقتی که برای چنین سوالهایی گذاشته میشه صرف موارد بهینه دیگه ای بشه ... تا اینکه سوالهای تکراری و ابتدایی جواب داده بشه !!!
امیدورام که قانع شده باشید.:46:

Penryn
31-05-2011, 11:23
دوستان عزیز یک مشکلی دارم.
هر کار میکنم عددهایی که علامت زدم در نمودار زیر فارسی بشو نیستند.جواب یکی رو باید بدم.کمک!
البته نمودار رو من ننوشتم ولی ازم پرسیدن چکار باید کرد.

pedram_siyah
31-05-2011, 12:26
سلام.يه سوال داشتم.
من وقتي تو ورد فارسي مينويسيم و بعد از اون مثلا يك كلمه انگليسي ميخوام بنويسم اون كلمه انگليسي مياد اول خط و كل خط رو خراب ميكنه و هر چي هم فارسي بخوام بنويسم ميره قبل از اون كلمه انگليسي.
اگر كسي ميدونه خواهشا كمك كنه مشكل از كجاست

Dew Drop
31-05-2011, 13:39
سلام.يه سوال داشتم.
من وقتي تو ورد فارسي مينويسيم و بعد از اون مثلا يك كلمه انگليسي ميخوام بنويسم اون كلمه انگليسي مياد اول خط و كل خط رو خراب ميكنه و هر چي هم فارسي بخوام بنويسم ميره قبل از اون كلمه انگليسي.
اگر كسي ميدونه خواهشا كمك كنه مشكل از كجاست

سلام
دوست عزیز یه جا بپرسید کافیه !!! و قبل از دادن پست جستجو کنید...
قبل از تایپ کردن Ctrl + Shift سمت راست کیبورد رو بزنید و بعد تایپ کنید.

Dew Drop
31-05-2011, 18:04
سلام

سلام
برید به قسمت Insert>object فلش کنارش رو باز کنید و Text from file رو بزنید و فایلهاتون رو انتخاب کنید و Insert.

nelahe
01-06-2011, 09:30
سلام دوستان عزیز

راستش می خواستم بپرسم امکانش هست موقعی که هیچ راهی نیست که زیر جدول کلیک کنیم

کلید ترکیبی بزنیم که از جدول خارج شده و نشانگر موس به زیر آن بیاید

شرمنده امکان جوابگویی به این سوال هست

---------- Post added at 11:30 AM ---------- Previous post was at 11:27 AM ----------

راستش معمولاً نتیجه آخر فرمول را در کادر می گذارند

می خواستم ببینم در فرمول 2003 چطور نتیجه آخر فرمول را در یک کادر بگذاریم

nelahe
01-06-2011, 10:02
سلام
به نظرم میاد من یکبار یه این سوال شما و یا مشابهش رو جواب داده بودم !!!
برید به Smaert chart و انتخاب Hierarchy و بعد Labeled Hierarchy ( اون قسمت Text های هایلایت زیرش رو با Delete میتونید حذف کنید)
رو هر خانه که می خواید زیرش یه خانه دیگه اضافه بشه Add shape below رو بزنید.
اگه نتونستید بگید ....

با اجازه صالح عزیز ( wordist ) من به نوبه خودم میگم...
کار سخت و سنگینی نیست !!! ولی با این همه مشغله هایی که تو زندگی داریم (حالا درس و کار و زندگی و ... )
بدون هیچ توقع و چشمداشتی با کمال میل میایم و سعی می کنیم که با حداقل چیزی که از دستمون برمیاد و اون کمک و راهنمایی به کاربران عزیز هست,بتونیم سهمی در رفع مشکلشون داشته باشیم و این برای ما بسیار خوشایند و لذت بخشه ...
ولی کاربران عزیز هم با رعایت این نکته که می تونن با یه سرچ ساده و یا کمی ازمون و خطا به جواب خودشون برسن میتونن کمکی به ما بکنن و این وقتی که برای چنین سوالهایی گذاشته میشه صرف موارد بهینه دیگه ای بشه ... تا اینکه سوالهای تکراری و ابتدایی جواب داده بشه !!!
امیدورام که قانع شده باشید.:46:

بله یادمه یه چیز مشابهی بود اما باور کنید تمام سوالاتم رو در تایپیک سرچ کردم پیداش نکردم البته همش رو نخوندم فقط نگاه کردم

واقعاً ممنون که جواب دادید

در اون مورد هم من هم حرف های شما رو و هم wordist رو قبول دارم ولی یه کم لحن خوب هم احتیاجه برای اینکه این همه زحمت هدر نره

خدا می دونه من بی نهایت مدیون زحمات شما هستم

ولی با این حال من معذرت می خوام

هرچه باشه شما اساتید بنده هستید

befermatooo
01-06-2011, 10:38
سلام .

از این دست کاراکتر کجا میتونم گیر بیارم ؟>

▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ و .... ( بقیش رو ندارم )

شاید اینجا جاش نبودا

مهشید پارسا
01-06-2011, 23:14
سلام.
یه فایل Word 2007 دارم که 33 صفحه است، میخوام از عدد 18 شماره گذاریش کنم یعنی صفحه اولش شمارش بشه 18 و بقیه صفحات همینطوری شمارشون افزایش پیدا کنه تا آخرین صفحه که شمارش بشه 51 .
چطوری باید این کارو توء Word 2007 انجام بدم؟

Dew Drop
02-06-2011, 06:37
سلام.
یه فایل Word 2007 دارم که 33 صفحه است، میخوام از عدد 18 شماره گذاریش کنم یعنی صفحه اولش شمارش بشه 18 و بقیه صفحات همینطوری شمارشون افزایش پیدا کنه تا آخرین صفحه که شمارش بشه 51 .
چطوری باید این کارو توء Word 2007 انجام بدم؟

سلام
برید به page number و از اونجا Format page number
Start at رو بزارید رو 18 و OK.

farshidcivil
02-06-2011, 17:11
سلام
چجوری میشه فقط واسه بعضی صفحات Header تعریف کرد مثلا صفحه اول و دوم نداشته باشن ولی از صفحه سوم به بعد داشته باشن
با تشکر

Dew Drop
02-06-2011, 17:53
سلام
چجوری میشه فقط واسه بعضی صفحات Header تعریف کرد مثلا صفحه اول و دوم نداشته باشن ولی از صفحه سوم به بعد داشته باشن
با تشکر

سلام
باید دوتا سکشن ایجاد کنید,با این کار صفخات از هم تفکیک میشن,Link to previus صفحه سوم رو غیرفعال کنید و از صفحه سوم Header رو بزارید.

تو این پست این کار رو برای شماره صفحات توضیح دادن که مراحل دقیقاً همونه,فقط به جای page number از هدر استفاده کنید.

ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeedss
02-06-2011, 19:01
تو ورد 2007 چه جور میتونم مربع کوچیک ایجاد کنم؟
مثلا یک سوال صحیح و غلط رو در نظر بگیرید که جلو هر کدوم از اینا یه مربع کوچیک هست که باید داخلش تیک بخوره.

farshidcivil
02-06-2011, 20:21
چجوری این خطو بالاتر بیارم؟

---------- Post added at 09:21 PM ---------- Previous post was at 09:20 PM ----------

مثلا یک سوال صحیح و غلط رو در نظر بگیرید که جلو هر کدوم از اینا یه مربع کوچیک هست که باید داخلش تیک بخوره.

فک کنم از طریق insert/shapes بتونی اینکارو بکنی

mjzaret
03-06-2011, 16:48

از گزينه Insert قسمت Symbol استفاده كنيد.

شاد باشيد :40:

saeedss
03-06-2011, 19:02
از گزينه Insert قسمت Symbol استفاده كنيد.

شاد باشيد :40:
مرسی از راهنماییت
اما این قسمت که میرم همه علائم رو داره جز این مربع کوچیک رو:41:

farshidcivil
03-06-2011, 21:12
مرسی از راهنماییت
اما این قسمت که میرم همه علائم رو داره جز این مربع کوچیک رو:41:
فک کنم تو symbol و از قسمت font باید یکی از wingdings ها رو انتخاب کنی
البته شما از قسمت insert/shapes هم میتونی یک مربع بکشی و تو بخش فرمت و از قسمت shape fill گزینه No fill و از قسمتshape outline گزینه no outline رو بزنی

Majidsaeid
03-06-2011, 22:40
:23:سلام . چگونه میتوان در ستونهای عمودی باریک به صورت عمودی کلمات را تایپ کرد:question: لطفا جواب بدین، ضروریه. خیلی ممنون

Dew Drop
04-06-2011, 10:44
سلام
برید به Insert بعد Text box ایجاد کنید,
بعد از قسمت text با انتخاب Text Directionجهت نوشته رو تغییر بدید.

MIG
04-06-2011, 17:31
من یه لیبل برای شکل دارم که تو صفحه گم شده، وقتی فهرست شکل ها رو میسازم هستنش، شماره صفحه شو هم میزنه اما تو صفحه اصلا قابل رویت نیست. کمک!

Majidsaeid
04-06-2011, 18:17
:41:سلام، ممنون از جوابتون همه این کارهارو کردم ولی هیچ متنی داخلtextbox دیده نمیشه . اگه بگید مشکل از کجاست خیلی ممنون میشم.:11:

Darya-eng
05-06-2011, 00:38
اول جدول رو بسازید :
1)روی celllی(سلولی از جدول) که میخواهید عمودی بنویسید راست کیلیک کنید وروی text directionکیلیک کنید از بین حالتهایی که داره هرکدومو خواستید انتخاب کنید
یا
2)بعد ساختن جدول منوی layout روی text direction کیلیک کنید

راه دیگه ای هم نداره

af_yalda
05-06-2011, 08:58
با سلام
چطور میشه در ورد 2007 صفحه گذاری کرد بگونه ای که صفحه اول شماره صفحه نداشته باشد و صفحه دوم از شماره 2 شروع شود.
متشکرم

ask_bl
05-06-2011, 09:07
با سلام
چطور میشه در ورد 2007 صفحه گذاری کرد بگونه ای که صفحه اول شماره صفحه نداشته باشد و صفحه دوم از شماره 2 شروع شود.
متشکرم
سلام
شما بعد از این که Insert >Page Number رو زدین از همون بالا از تب Design تیک گزینه Different First Page رو بزنین.

af_yalda
05-06-2011, 23:24
سلام.اگه بخوام تو ورد2007 از صفحه 2 تا 5 رو با حروف شماره صفحه بذارم و از صفحه 6 تا آخر رو با عدد و بگونه ای که از شماره 1 شروع بشه،چکار باید بکنم.لطفا راهنماییم کنید.ممنونم

Dew Drop
06-06-2011, 00:36
سلام.اگه بخوام تو ورد2007 از صفحه 2 تا 5 رو با حروف شماره صفحه بذارم و از صفحه 6 تا آخر رو با عدد و بگونه ای که از شماره 1 شروع بشه،چکار باید بکنم.لطفا راهنماییم کنید.ممنونم

سلام

در ضمن سوال قبلی تون رو چند روز پیش هم پرسیده بودید و دوستان جواب داده بودند.
لطفاً پیگیر جواب سوالهاتون باشید تا سوالات مکرراً پرسیده و پاسخ داده نشن.
ممنون

manli7
06-06-2011, 13:47
سلام من توي 2007 هر كاري مي كنم نمي تونم اعدا رو فارسي تايپ كنم بايد چي كار كنم؟

ممنون

Dew Drop
06-06-2011, 15:39
سلام من توي 2007 هر كاري مي كنم نمي تونم اعدا رو فارسي تايپ كنم بايد چي كار كنم؟

ممنون

سلام
نمی دونم چرا از جستجو استفاده نمی کنید!!!
سوالی که بارها پرسیده شده ... فکر کنم تعداد دفعاتی که این سوال پرسیده شده دیگه یه عدد 3 رقمی شده .

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])فارسي نويسي اعداد در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ehsan_shp
06-06-2011, 22:17
سلام دوستان
من عکس که در برنامه2007 word میارم کنارسمت چپش یه خط میفته !! چیکارش کنم نیفته؟

nelahe
07-06-2011, 08:15
می خواستم ببینم فایل های برنامه نویسی را با ورد تایپ می کنند یا برنامه خاصی می خواهد

رعد
07-06-2011, 09:26
با سلام خدمت دوستان
ميخواستم بدونم راه حلي جديد براي كپي برداري از سايتها و ذخيره سازي اونها در ورد مشخص نشده
كپي برداري از بعضي از سايتها واقعا آزار دهندس و توي يك پاراگراف هزار جور بازي در مياره

sunny_jooon
07-06-2011, 16:32
در تايپ فرهنگ نامه كه به صورت دو ستوني هست فوت نوت هاي هر ستون زير همان ستون مي آيد اگر بخاهم كه همه يك ستوني و مثل متن يك ستوني نوشته شود چكار بايد بكنم؟
خيلي ممنون

nelahe
07-06-2011, 16:56
چطور باید فونتیک های کلمات لاتین را تایپ کرد بعضی هاش در symbol ها است و خیلی هاش هم نیست

ask_bl
08-06-2011, 10:41
سلام خدمت دوستان کسی هست در مورد اکسل هم منو راهنمایی کنه

میخوام یه عدد رو تقسیم به عدد دیگه کنم ولی نمیخوام کسری نشون بده آیا میشه مثلا 10 تقسیم بر 7 رو نشون بده 1 و 3 یعنی خارج قسمت و مقسوم رو جداگونه

تو رو خدا کمک کنید خیلی گیرم

متشکرم

▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nelahe
08-06-2011, 11:11
برای رسم جدول دیزاین های آماده هستند که یکی در میان خانه ها را رنگی کرده اند

یک ردیف بی رنگ و ردیف بعدی رنگی است

چطور می توان تعیین کرد که آن ردیف رنگی، رنگش دلخواه باشد

یعنی با یک بار انتخاب کل جدول این خانه ها یکی در میان رنگ دلخواه بگیرند.

2- چطور می توان فرمول هایی که با 2007 زده شده را تبدیل به 2003 کرد

hexman
08-06-2011, 19:35
سلام
من ميخوام توي افيس وقتي زيان كيبورد روي فارسي هست اعداد بصورت قارسي نوشته بشه و وزمانيكه روي انگليسي هست بصورت لاتين
چيكار كنم؟؟تلان در هر 2 حالت لاتين تايپ ميكنه

amirbrad
08-06-2011, 20:25
چطور میشه در یک فایل که دارای چند صفحه هست که عکس هم داره البته ورد هست . صفحات را به ترتیب دلخواه مرتب کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ask_bl
08-06-2011, 22:29
سلام
من ميخوام توي افيس وقتي زيان كيبورد روي فارسي هست اعداد بصورت قارسي نوشته بشه و وزمانيكه روي انگليسي هست بصورت لاتين
چيكار كنم؟؟تلان در هر 2 حالت لاتين تايپ ميكنه
سلام
File>Option>Advanced>Numeral>Context

behrooz 2006
10-06-2011, 08:53
سلام

برای حذف تکراری ها به مشکل خوردم . سرچ هم کردم چیزی پیدا نکردم اگه ممکنه راهنماییم کنید.

من یه متن طولانی دارم که داخلش یه سری جملات یا پاراگراف ها عیناً تکرار شده . می خواستم از تکراری ها فقط یکیش بمونه و باقیش حذف بشه. آیا راهی وجود داره ؟ ضمناً از قسمت Compare ورد هم استفاده کردم ولی چیزی رو پیدا نکرد.ممنون میشم راهنمایی کنین.

Darya-eng
10-06-2011, 14:39
می خواستم ببینم فایل های برنامه نویسی را با ورد تایپ می کنند یا برنامه خاصی می خواهد
بله هر زبان برنامه نویسی محیط خاص خودشو برای اجرا شدن داره.مثلا اس کیو ال در محیط زیر query editorنوشته میشه

با سلام خدمت دوستان
ميخواستم بدونم راه حلي جديد براي كپي برداري از سايتها و ذخيره سازي اونها در ورد مشخص نشده
كپي برداري از بعضي از سايتها واقعا آزار دهندس و توي يك پاراگراف هزار جور بازي در مياره
درحالت عادی که (همونطور که میدونید)Copy&Past
ولی اگر اجازه کپی کردن نمیده لازمه که shiftرو نگه دارید وبعد dragکنید Copy&Past

برای رسم جدول دیزاین های آماده هستند که یکی در میان خانه ها را رنگی کرده اند

یک ردیف بی رنگ و ردیف بعدی رنگی است
چطور می توان تعیین کرد که آن ردیف رنگی، رنگش دلخواه باشد
یعنی با یک بار انتخاب کل جدول این خانه ها یکی در میان رنگ دلخواه بگیرند.
2- چطور می توان فرمول هایی که با 2007 زده شده را تبدیل به 2003 کرد

برای اینکه یه فایل2007رو بافرمت2003 ذخیره کنیم باید:

سلام

برای حذف تکراری ها به مشکل خوردم . سرچ هم کردم چیزی پیدا نکردم اگه ممکنه راهنماییم کنید.

من یه متن طولانی دارم که داخلش یه سری جملات یا پاراگراف ها عیناً تکرار شده . می خواستم از تکراری ها فقط یکیش بمونه و باقیش حذف بشه. آیا راهی وجود داره ؟ ضمناً از قسمت Compare ورد هم استفاده کردم ولی چیزی رو پیدا نکرد.ممنون میشم راهنمایی کنین.
شمامیتونید با کلید ترکیبی ctrl+H
میتونید جمله ای که همش تکرار شده رو داخل کادر اولfind whitبنویسیدولی کادر دوم یعنی replace whitرو خالی بذارید
بعد روی Find Nextکیلیک کنید اولین جمله رو پیدا میکنه دوباره روی Find Next کیلیک کنید دومی رو پیدا میکنه وبعد رویreplaceکیلیک کنید تا جماه مربوطه حذف بشه همینطور ادامه بدید که تمام جملات تکراری حذف بشن

at.alavi
10-06-2011, 15:01
سلام
دوستان، من دارم پایان نامه ام رو تایپ میکنم.
میخوام به طور پیوسته، صفح رویی متن، بسم الله، تقدیر و تشکر و بخش اعلام نمره داخل سند قرار بگیره. ولی شماره نخوره. بعد از اون میخوام فهرست عناوین رو داشته باشم و این بخش به صورت حروف الفبا نامگذاری بشه. بعد یک صفحه که عنوان فصل بزرگ داخلش نوشته شده باشه و اصلاً شماره صفحه نخوره. بعد از اون خود فصل باشه که از صفحه 1 شماره بخوره (یعنی صفحات قبلی حساب نشن) و ادامه پیدا کنه تا انتهای فصل. بعد باز یک صفحه که عنوان فصل بعدی بخوره روش و شماره نخوره. و مجدداً متن فصل بعدی که شماره اش از شماره آخرین صفحه فصل قبل به بعد ادامه پیدا کنه (یعنی در واقع عنوان فصل دوم توی تعداد صفحات شمارش نشه) و به همین ترتیب.
یک کار اینه که سندی بسازم که حاوی متن هر فصل باشه، و بعد به صورت دسی صفحاتی رو میانش بگذارم و همین طور عنوان و بسم الله و ... رو هم در سندهای جداگانه بسازم و بعد همه رو پرینت بگیرم .
حالا میخوام ببینم میشه به صورت یکپارچه همه این ها تو یک فایل قرار بگیرند، و شماره ها هم به این کیفیتی که گفتم باشند؟
ممنون میشم راهنمایی کنید