PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

dusti55
04-02-2011, 11:55
سلام دوست عزیز یه مشکل دارم اگر ممکنه جواب بدید.یه چند روزیه وقتی یه عکس رو تو word اینسرت میکنم نمیتونم تکونش بدم ینی از سر جاش تکون نمیخوره.مشکل چیه

یکی از دستورهای زیر In line... را اجرا کن.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

far2009
04-02-2011, 11:59
سلام . . .
میشه کلمه ی خاص رو که مثلا 500 بار تو یه متن تکرار شده به صورت Bold درش آورد ! ؟؟
CTRL+F را بزنید وارد replace شده بر روی more کلیک کنید . توی بخش فرمت می توانید هر نوع تغییری را که بخواهید بدهید.

kiuq
04-02-2011, 19:58
CTRL+F را بزنید وارد replace شده بر روی more کلیک کنید . توی بخش فرمت می توانید هر نوع تغییری را که بخواهید بدهید.
تو قسمت replace همه کار میشه کرد غیر از بولد . . .
بارها امتحان میکنم ولی نمیشه .. .

الان تو این عکس کجا رو بزنم ؟

nelahe
04-02-2011, 20:12
سلام دوستان یک مشکل با 2010 دارم خیلی وحشتناکه

وقتی متنی را با ورد 2010 می زنم وقتی اون فایل ورد را با ورد 2007 یا 2003 باز می کنم
متاسفانه تمام کلمات به هم چسبیده اند
چکار باید کرد ؟

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:10 PM ----------

یه سوال دیگه یادم رفت ورد من برنامه visio رو (اگر درست نوشته باشم) ندارد جایی برای دانلود هست

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:12 PM ----------

یه سوال دیگه یادم رفت ورد من برنامه visio رو (اگر درست نوشته باشم) ندارد جایی برای دانلود هست

far2009
04-02-2011, 21:14
تو قسمت replace همه کار میشه کرد غیر از بولد . . .
بارها امتحان میکنم ولی نمیشه .. .

الان تو این عکس کجا رو بزنم ؟

شما هر بخش find یا replace را که انتخاب کنید ( منظورم اینه که آن نشانه توش قرار بگیره ) آنوقت تغییرات format مربوط به آن بخش میشه . فرمت آن پایین سمت چپ قرار داره . روش کلیک کنید و فونت را انتخاب کنید
حالا تو بخش اول font style را bold انتخاب کنید ( توجه کنید که حالت replace را دارید تغییر می دهید.

موفق باشید...

sepehr_x50
04-02-2011, 21:22
سلام. دوستان میخوام یه عدد دو رقمی رو با حداکثر سایز در یک صفحه A4 جا بدم، باید چکار کرد؟

ممنون

kiuq
05-02-2011, 00:10
شما هر بخش find یا replace را که انتخاب کنید ( منظورم اینه که آن نشانه توش قرار بگیره ) آنوقت تغییرات format مربوط به آن بخش میشه . فرمت آن پایین سمت چپ قرار داره . روش کلیک کنید و فونت را انتخاب کنید
حالا تو بخش اول font style را bold انتخاب کنید ( توجه کنید که حالت replace را دارید تغییر می دهید.

موفق باشید...
دوست عزیز من فایل رو بدم خودت امتحان کنی. .
من که نمیتونم !! :41:

a6l3i
05-02-2011, 12:37
سلام دوستان یک مشکل با 2010 دارم خیلی وحشتناکه

وقتی متنی را با ورد 2010 می زنم وقتی اون فایل ورد را با ورد 2007 یا 2003 باز می کنم
چکار باید کرد ؟

سلام
تو 2010 ، فایل رو Save As کنید و موقع اسم دادن به فایل، فرمت 2003 - 97 رو انتخاب کنید.

a6l3i
05-02-2011, 12:46
آقا دوتا سوال؟؟؟؟

1- اینجا؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2- برای رفرنس ها ، من دیتابیس شون رو ایجاد کردم ، ولی موقع نمایش تو متن میخوام اینجوری باشه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (چهار حرف اول فامیل نویسنده و دو رقم سال رفرنس)
و تو لیست رفرنس ها اینجوری:

من همه ی style های زیر رو تست کردم ولی هیچ کدوم این جواب رو نمیده.

ممنون :20:

Ghaioom
05-02-2011, 15:43
سلام. دوستان میخوام یه عدد دو رقمی رو با حداکثر سایز در یک صفحه A4 جا بدم، باید چکار کرد؟

ممنون
مثل میخوای عدد از بالا بچسبه به پایین؟ فک کنم اینجوری نمیشه ولی میتونی اون خط کشا رو اینور اونور کنی تا یکمی بیشتر جا بشه :31:

far2009
05-02-2011, 20:57
دوست عزیز من فایل رو بدم خودت امتحان کنی. .
من که نمیتونم !! :41:
اشکالی نداره . امیدوارم بتونم کمکتون کنم.

far2009
05-02-2011, 21:32
آقا دوتا سوال؟؟؟؟

1- اینجا؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2- برای رفرنس ها ، من دیتابیس شون رو ایجاد کردم ، ولی موقع نمایش تو متن میخوام اینجوری باشه: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (چهار حرف اول فامیل نویسنده و دو رقم سال رفرنس)

من همه ی style های زیر رو تست کردم ولی هیچ کدوم این جواب رو نمیده.

ممنون :20:

1- سوال اولتون را دقیقا متوجه نشدم چون عکس ها هم بالا نمی آمد حتی من هر چی سعی کردم با این مشکل توی 2007 بر نخوردم .
ولی راهی که به نظرم میاد اینه که تو قسمت format و insert shapes گزینه edit shape را انتخاب کنید. باز میگم دقیقا متوجه نشدم/

2- اول اینکه برای اضافه کردن حتما با کلیک روی فلش insert citation گزینه مورد نظر را اضافه کنید نه با bibiliography
دوم اینکه به کمک Style اطلاعاتی را که می خواهید نمایش دهید
سوم اینکه روی فلش کنار متن کلیک کنید به متن Static تبدیلش کنید تا هر نوع تغییری می خواهید بدهید

siddhartha
06-02-2011, 08:59
در ضمن براي تغيير خط پاورقي ميتوانيد از روش زير عمل كنيد:
در منوي view رفته و normal را انتخاب كنيد. توجه كنيد كه اگر اين كار را نكنيد به خط پاورقي دسترسي نخواهيد داشت. به عبارت ديگر خط پاورقي فقط از طريق normal view قابل دسترسي است.

سپس روي عدد پاورقي داخل پاراگراف دبل كليك كنيد.

يك پنجره زير صفحه باز ميشود.

روي فلش footnotes كليك كنيد و بعد foontnote seperator را انتخاب كنيد.

خب حالا خط اونجاست ميتونين راست چين بكنين يا چپ چين و يا اينكه پاكش كنيد ....

اول ممنون
دوم هم اینکهمن میخوام توی یه فایل ورد چند تا پاورقی بزارم. مطلب شما رو خوندم اما کامل متوجه نشدم.
مثلا این قسمت: سپس روي عدد پاورقي داخل پاراگراف دبل كليك كنيد.
عدد پاورقی چیه و داخل کدوم پاراگراف
اگه ساده تر توضیح بدیم ممنون میشم
منتظرم.

siddhartha
06-02-2011, 09:14
اگه ممکنه از اول توضیح بدید برای ایجاد پاورقی چیکار باید کرد
در ضمن توی ورد 2007 الان نگاه کردم توی view , گزینه normal وجود نداشت

ila
06-02-2011, 14:18
برای ایجاد هدر و فوتر به صورت اینکه صفحات زوج و فرد با هم دیگه فرق داشته باشند آیا دستور]Inside , outside مثل دستوری که توی 2003 بود توی 2010 هم هست..ممنون؟

a6l3i
06-02-2011, 22:00
1- سوال اولتون را دقیقا متوجه نشدم چون عکس ها هم بالا نمی آمد حتی من هر چی سعی کردم با این مشکل توی 2007 بر نخوردم .
ولی راهی که به نظرم میاد اینه که تو قسمت format و insert shapes گزینه edit shape را انتخاب کنید. باز میگم دقیقا متوجه نشدم/
ممنون از پاسخ هاتون ؛ شکل ها رو یه جا دیگه آپ کردم.

من میخوام اون دستگیره ها اتومات قرمز شن تا بتونم خط رو بهشون Lock کنم.

-------------------

2- اول اینکه برای اضافه کردن حتما با کلیک روی فلش insert citation گزینه مورد نظر را اضافه کنید نه با bibiliography
دوم اینکه به کمک Style اطلاعاتی را که می خواهید نمایش دهید
سوم اینکه روی فلش کنار متن کلیک کنید به متن Static تبدیلش کنید تا هر نوع تغییری می خواهید بدهید
این فرمیه که میخوام رفرنس ها تو متن اینجوری بیافته:
ولی وقتی استایل های زیر رو انتخاب میکنم و بعد از لیست Bibliography اسم نویسنده رو انتخاب میکنم ، تو هیچ حالتی این مدلی که میخوام ، نشون نمیده. بلکه اول اسم نویسنده رو مینویسه و ...

امیدوارم این دفعه شکل ها اومده باشه ، اگه نبود ممنون میشم یه سایت آپلود عکس که تو ایران مشکل نداره رو بهم معرفی کنین. چون من از اینجا نمیتونم بفهمم !!

amin khan
07-02-2011, 01:21
سلام
توی 2003 همه چی دم دست بود ، این 2007 و 2010 ادم رو پیر میکنن...

یه گزینه right to left برای زبانهای راست چین توی 2003 بود هرچی میگردم توی 2007 نیستش
موقعی که یه متن رو کپی میکنم توی 2007 تمام کلمات جابجا میشه
اون گزینه رو میشه بگین از کجا بیارم؟

Ship Storm
07-02-2011, 07:37
سلام
توی 2003 همه چی دم دست بود ، این 2007 و 2010 ادم رو پیر میکنن...

یه گزینه right to left برای زبانهای راست چین توی 2003 بود هرچی میگردم توی 2007 نیستش
موقعی که یه متن رو کپی میکنم توی 2007 تمام کلمات جابجا میشه
اون گزینه رو میشه بگین از کجا بیارم؟

تو 2007 هم همه چی دم دسته و کار کردن خیلی راحت تر و محیط شیک و کاربر پسندتری داره نسبت به 2003
شما منظورتون اینه که از سمت راست اطلاعاتتون رو بچینه دیگه درسته؟
عکس زیر رو ملاحظه کنید ببینید شما هم منظورتون این بوده؟

nelahe
08-02-2011, 13:47
سلام
تو 2010 ، فایل رو Save As کنید و موقع اسم دادن به فایل، فرمت 2003 - 97 رو انتخاب کنید.

این کار را کردم اما متاسفانه باز هم مشکل وجود دارد:11:

sanam.b
08-02-2011, 18:02
با سلام به همه دوستان

من یه متن(فارسی) رو 3 ستونی کردم( در office 2007)، اما خطوط در ستونها خیلی نامرتب هستند خطوط تورفتگی ، جلو آمدگی دارند ، با ctrl +j) justify) این مشکل حل میشه اما یه مشکل دیگه پیش می یاد اونم اینکه تو خطوطی که تعداد کلمات اون کمتره ،فضای خالی تو چشم میزنه مثلا کلمه اول در اول خط و کلمه دوم در وسط خط و کلمه سوم در انتهای خط قرار میگیره و بین این کلمات فاصله خالیه.بقیه گزینه های justify باعث می شن این مشکل حل بشه اما کلمات رو کشیده می کنن
من این مشکلات رو چه جوری حل کنم؟
اصلا چه جوری میشه (مثل مجله ها) خطوط در ستونها مرتب باشند؟

ask_bl
08-02-2011, 18:29
با سلام به همه دوستان

من یه متن(فارسی) رو 3 ستونی کردم( در office 2007)، اما خطوط در ستونها خیلی نامرتب هستند خطوط تورفتگی ، جلو آمدگی دارند ، با ctrl +j) justify) این مشکل حل میشه اما یه مشکل دیگه پیش می یاد اونم اینکه تو خطوطی که تعداد کلمات اون کمتره ،فضای خالی تو چشم میزنه مثلا کلمه اول در اول خط و کلمه دوم در وسط خط و کلمه سوم در انتهای خط قرار میگیره و بین این کلمات فاصله خالیه.بقیه گزینه های justify باعث می شن این مشکل حل بشه اما کلمات رو کشیده می کنن
سلام
از گزینه های Justify Low یا Medium و یا High استفاده کنین .

far2009
08-02-2011, 19:18
ممنون از پاسخ هاتون ؛ شکل ها رو یه جا دیگه آپ کردم.

من میخوام اون دستگیره ها اتومات قرمز شن تا بتونم خط رو بهشون Lock کنم.

-------------------

این فرمیه که میخوام رفرنس ها تو متن اینجوری بیافته:
ولی وقتی استایل های زیر رو انتخاب میکنم و بعد از لیست Bibliography اسم نویسنده رو انتخاب میکنم ، تو هیچ حالتی این مدلی که میخوام ، نشون نمیده. بلکه اول اسم نویسنده رو مینویسه و ...

امیدوارم این دفعه شکل ها اومده باشه ، اگه نبود ممنون میشم یه سایت آپلود عکس که تو ایران مشکل نداره رو بهم معرفی کنین. چون من از اینجا نمیتونم بفهمم !!
تصاویر کار نمی کنند. اینطوری هم نمی توانم به شما کمک کنم. تو این سایت آپلود کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

a6l3i
08-02-2011, 21:11
تصاویر کار نمی کنند. اینطوری هم نمی توانم به شما کمک کنم. تو این سایت آپلود کنید

ممنون ،

این مربوط به سوال اول:

اینم سوال دومی:

رفرنس تو متن:

رفرنس تو لیست پایانی:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم استایلهایی که باهاشون تست کردم:

manli7
08-02-2011, 22:03
سلام دوستان من مي خوام يه كاغذ a4 رو به صورت مستطيل شكل پرينت بگيرم بايد چي كار كنم؟

كمككككككككككككككككككككككك كككك

sanam.b
09-02-2011, 00:50
بازم سلام

نقل قول:
نوشته شده توسط sanam.b مشاهده تاپيک
با سلام به همه دوستان

سلام
از گزینه های Justify Low یا Medium و یا High استفاده کنین .

از راهنمایی شما ممنون اما من گفته بودم که این گزینه ها مشکل منو حل نکردند.پیشنهاد دیگه ای دارید؟

a6l3i
09-02-2011, 14:31
بازم سلام
از راهنمایی شما ممنون اما من گفته بودم که این گزینه ها مشکل منو حل نکردند.پیشنهاد دیگه ای دارید؟
سلام
این حالت زمانی پیش میآد که وسطای خط (که هنوز تعداد کلمات کمه) برای شکوندن خط ، بجای Enter از Shift+Enter استفاده کنیم.
راه حلش هم اینه که آخر اون خط ها Enter کنین و نقطه بذارین.

mohsen.rajabi
09-02-2011, 14:59
ببخشید دوستان یه سوال داشتم (شاید به اینجا ربطی نداشته باشه اما مربوط به ورد هست)

از این طرح علیه السلام و صلی الله علیه و آله که واسه نام ائمه و پیامبر (ص) استفاده می شه کسی داره (فونت باشه بهتره)

با تشکر

amin khan
10-02-2011, 01:52
تو 2007 هم همه چی دم دسته و کار کردن خیلی راحت تر و محیط شیک و کاربر پسندتری داره نسبت به 2003

:31: نه دیگه اینقدرا هم مبتدی نیستم که اونو ندونم کجاست..
افیس من این شکلیه اون گزینه ای که میگم توی قسمت paragraph نیستش
ولی توی عکس که شما گذاشتین این گزینه هستش اینو میگم:

amin khan
10-02-2011, 01:53

manli7
10-02-2011, 02:35
دوستان يه نفر به ما هم كمك كنه ديگه :41:

befermatooo
10-02-2011, 10:08
سلام .

آیا اموزشی برای تایپ سریع تو نت پیدا میشه ؟

برنامه ای برای اینکار پیدا میشه ؟

اگه چیز بدرد بخوری پیدا میشه اطلاع بدین .ممنون

far2009
10-02-2011, 15:12
ممنون ،

این مربوط به سوال اول:

وقتی تو بخش shapes وارد می شوید یک گزینه آخرش هست که نوشته new drawing canvas وقتی تو محیطی که باز میشه یک مستطیل بکشید و بعد یک خط انتخاب کنید خواهید دید که مربع های وسط اضلاع مستطیل وقتی روش قرار می گیرید به صورت تو پر می شوند. بعد از کار می توانید آن محیط را بردارید

siddhartha
11-02-2011, 01:41
می خوام یک کتاب شعر رو صفحه آرایی کنم با ورد 2007
چندتا مشکل دارم:
یکی اینکه فاصله خطوط هر پاورقی با پاورقی بعدی رو از کجا میشه تنظیم کرد؟ چون فاصله ش خیلی زیاد میشه.
یکی هم اینکه بعنوان مثال یک شعر در دو صفحه تایپ شده. که حدود 10 تا پاورقی داره. اول که میخوام ترجیحا کل پاورقی های این شعر در انتهای شعر (و نه در پایان هر صفحه) تایپ بشه. اگر همچین کاری رو میشه انجام داد، تو رو خدا بهم بگید چگونه.
دوم هم اینکه در صورتی که نشد و مجبور شدم پاورقی نصف شعر رو در یک صفحه و بقیه رو در صفحه بعد قرار بدم، یک مشکل برام پیش میاد. دو تا پاورقی رو که قرار دادم، به سومی که میرسه کل پاورقی ها میپره. مشکل از کجاستو چیکارش باید بگمنم؟
تو رو خدا خیلی مهمه اگه ممکنه جواب بدید

manli7
11-02-2011, 03:48
دوشتان خواهش مي كنم يكي به ما كمك كنه

simorgh14
11-02-2011, 10:08
ی خوام یک کتاب شعر رو صفحه آرایی کنم با ورد 2007

سعی کنید با ورد این کارها را نکنید

indesign بهتره

یک پرسش

من وقتی می خوام، فهرست ورد درست کنم کلمات انگلیسی اوتوماتیک یزرگ می شوند چرا؟

far2009
11-02-2011, 13:31
یکی اینکه فاصله خطوط هر پاورقی با پاورقی بعدی رو از کجا میشه تنظیم کرد؟ چون فاصله ش خیلی زیاد میشه.
بخش Home قسمت paragraph و line spacing

یکی هم اینکه بعنوان مثال یک شعر در دو صفحه تایپ شده. که حدود 10 تا پاورقی داره. اول که میخوام ترجیحا کل پاورقی های این شعر در انتهای شعر (و نه در پایان هر صفحه) تایپ بشه. اگر همچین کاری رو میشه انجام داد، تو رو خدا بهم بگید چگونه.
دوم هم اینکه در صورتی که نشد و مجبور شدم پاورقی نصف شعر رو در یک صفحه و بقیه رو در صفحه بعد قرار بدم، یک مشکل برام پیش میاد. دو تا پاورقی رو که قرار دادم، به سومی که میرسه کل پاورقی ها میپره. مشکل از کجاستو چیکارش باید بگمنم؟

شما می توانید دستی این کار را بکنید . کلمه ای که می خواهید را جلوش یک شماره را بنویسید ( مثلا آب1 ) حالا آن عدد یک را انتخاب کنید و تو بخش font گزینه superscript را تیک کنید . خواهید دید مثل شماره های پاورقی میشه .
حالا زیر شعر یک خط به دلخواه بکشید و زیرش با فونت کوچکتر شماره را تایپ کنید و هر توضیحی می خواهید بدهید.

far2009
11-02-2011, 13:49
سعی کنید با ورد این کارها را نکنید

indesign بهتره

یک پرسش

من وقتی می خوام، فهرست ورد درست کنم کلمات انگلیسی اوتوماتیک یزرگ می شوند چرا؟

کل کلمه یا فقط حرف اول ؟ اگر حرف اول هست راهش اینه :

در این صورت می توانید راست کلیک کنید و remove content control را انتخاب کنید و اگر باز هم حرف اول بزرگ شد یک خط آبی اول کلمه میاد با تنظیمات آن می توانید بزرگ و کوچک بودن را تنظیم کنید.

---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:39 PM ----------

سلام .

آیا اموزشی برای تایپ سریع تو نت پیدا میشه ؟

برنامه ای برای اینکار پیدا میشه ؟

اگه چیز بدرد بخوری پیدا میشه اطلاع بدین .ممنون

نرم فزار typewriter فکر کنم مناسب باشه .

---------- Post added at 01:45 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

سلام دوستان من مي خوام يه كاغذ a4 رو به صورت مستطيل شكل پرينت بگيرم بايد چي كار كنم؟
منظورتون چیه ؟ a4 مستطیلیه دیگه .

شاید منظورتون orientation باشه که تو بخش page layout قرار داره

---------- Post added at 01:49 PM ---------- Previous post was at 01:45 PM ----------

رفرنس تو متن:

رفرنس تو لیست پایانی:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم استایلهایی که باهاشون تست کردم:

فکر نمی کنم ورد چنین تنظیمات دقیقی برای شما داشته باشه . شما باید از Excel استفاده کنید. آنجا به راحتی امکان پذیره

simorgh14
11-02-2011, 15:52
کل کلمه یا فقط حرف اول ؟ ا

کل کلمه با حروف بزرگ است

fight club
11-02-2011, 16:37
درود

به مشکلی در تایپ برخوردم . وقتی جمله ای را تایپ میکنم ، برای مثال : خاک و افلاک به این صورت تایپ میشود : افلاک و خاک در واقع حروف بر عکس و جابه جا تایپ میشود . در هر دو ورژن 2003 و 2007 این مشکل را دارم . از ویندوز 7 هم استفاده میکنم ..... ممنون میشم راهنمایی کنید !

geysar
11-02-2011, 17:13
کسی نظری در اینمورد نداره

amin khan
11-02-2011, 20:42

دوستان کسی نبود ما رو راهنمایی کنه
این دکمه که توی عکس پایینی با فلش مشخص کردم از کجا باید بیارمش؟...

Ship Storm
11-02-2011, 23:57
دوستان کسی نبود ما رو راهنمایی کنه
این دکمه که توی عکس پایینی با فلش مشخص کردم از کجا باید بیارمش؟...

این دکمه بصورت پیش فرض تو منوهایی که موجوده تو نرم افزار هست و نیازی به آوردنش نیست
شما چه ورژنی رو نصب کردید که این گزینه رو نداره؟
آون بالای صفحه ورد کلیک راست کن Customize Quick Access Tolbar رو بزنید و بعد از اون منوی کشویی بالا سمت چپ که نوشته Chose Comments Form گزینه Home Tab رو انتخاب کنید و اون ابزاری رو که میخواهید رو ADD کنید و OK کنید

---------- Post added at 11:57 PM ---------- Previous post was at 11:54 PM ----------

دوستان يه نفر به ما هم كمك كنه ديگه :41:

كمككككككككككككككككككككككك كككك

دوشتان خواهش مي كنم يكي به ما كمك كنه

منظورتون اینه که کاغد بصورت افقی چاپ بشه؟
از تب Page Layout گزینه Orientation

Ship Storm
12-02-2011, 00:04
درود

به مشکلی در تایپ برخوردم . وقتی جمله ای را تایپ میکنم ، برای مثال : خاک و افلاک به این صورت تایپ میشود : افلاک و خاک در واقع حروف بر عکس و جابه جا تایپ میشود . در هر دو ورژن 2003 و 2007 این مشکل را دارم . از ویندوز 7 هم استفاده میکنم ..... ممنون میشم راهنمایی کنید !

Ctrl+Shift سمت راست رو زدید؟
در ضمن از فونت های استاندارد استفاده میکنید؟ مثل B-Nazanin ؟

manli7
12-02-2011, 14:55
این دکمه بصورت پیش فرض تو منوهایی که موجوده تو نرم افزار هست و نیازی به آوردنش نیست
شما چه ورژنی رو نصب کردید که این گزینه رو نداره؟
آون بالای صفحه ورد کلیک راست کن Customize Quick Access Tolbar رو بزنید و بعد از اون منوی کشویی بالا سمت چپ که نوشته Chose Comments Form گزینه Home Tab رو انتخاب کنید و اون ابزاری رو که میخواهید رو ADD کنید و OK کنید

---------- Post added at 11:57 PM ---------- Previous post was at 11:54 PM ----------

منظورتون اینه که کاغد بصورت افقی چاپ بشه؟
از تب Page Layout گزینه Orientation

منون ميشه بگين دقيقا بايد از كجا اين رو بيارم؟ مچكرم

akbareshghi
12-02-2011, 16:31
نوشته های نستعلیق در ورد 2010 و ویندوز سون با پرینتر سامسونگ 1915 (رومیزی) ناقص چاپ (نقطه ها) می شود ولی با دستگاه کپی پرینتر آفیشیو 2035 (بورد پرینت) درست و کامل چاپ می گردد . دلیلش را کسی می داند
دوم اینکه اگر اندازه استاندارد طول ورق آ4 را که عدد 29.7 سانتی متر است تنظیم کنم و با هردو پرینتر یک سند حاشیه دار را پرینت بزنم هاشیه درست و کامل چاپ نمی گردد ولی بمحض اینکه از قسمت paper setup اندازه کاغذ را روی حالت سفارشی custom و طول آنرا از 29.7 به 29.2 تغییر می دهم با هر دو پرینتر فوق کامل چاپ می کند . علت چیست ؟
با تشکر از تمامی افراد نظردهنده و حرفه ای

K1lou
13-02-2011, 07:32
با سلام
دوستان چطور می تونم در word 2010 در جدولی که کشیده ام از فرمول مثل اکسل استفاده کنم مثلا دو خانه کنار هم رو در هم ضرب کنم و حاصل در خانه سوم نوشته شود
یا جمع دو خانه کنار هم
با تشکر

malkemid
13-02-2011, 11:42
با سلام
دوستان چطور می تونم در word 2010 در جدولی که کشیده ام از فرمول مثل اکسل استفاده کنم مثلا دو خانه کنار هم رو در هم ضرب کنم و حاصل در خانه سوم نوشته شود
یا جمع دو خانه کنار هم
با تشکر

نه همچین چیزی با ورد نمیشه

far2009
13-02-2011, 15:26
نه همچین چیزی با ورد نمیشه
چرا میشه . روی table توی تب insert کلیک کنید . یک گزینه دارد به نام Excel spread... با این گزینه می توانید یک جدول اکسل مانند هر جا که می خواهید قرار دهید .

راستی دوستانی که جواب سوالشان را می گیرند حتما اطلاع بدهند تا مطمئین باشیم جواب ما درست است ؟

manli7
16-02-2011, 16:47
داخل .ذد كه متني ر. گپي مي كنم همشون به اين حالت در ميان و پرانتز ها بهم ميخوره

از همه مهم تر اعدا به اون سمت ميرن بايد چي كار كنم؟

simorgh14
17-02-2011, 08:04
آقا حروف لاتین فهرست چرا اوتوماتیک بزرگ میشه؟

bijibuji
17-02-2011, 20:20
لطفا یه استادکار کمک کنه
من یه متن دارم که در اون فاصله دو پاراگراف خیلی زیاده
تنظیمات پاراگراف رو چک کردم و فاصله اونجا 0 هست
فاصله خطوط روی 1 هست و مینیمم مقدار
اما دو پاراگراف هنوز خیلی فاصله دارن از هم (حدود 3-4 سانتی متر)
من خیلی وقته با Word 2007 کار می کنم و این مشکل هیچوقت پیش نیومده بود

بعضی جاها به جای Enter یه همچین علامتی اومده:

bijibuji
18-02-2011, 00:16
خواهش می کنم کمک کنید. من باید امروز صبح این متن رو تحویل بدم

dusti55
18-02-2011, 05:33
لطفا یه استادکار کمک کنه
من یه متن دارم که در اون فاصله دو پاراگراف خیلی زیاده
تنظیمات پاراگراف رو چک کردم و فاصله اونجا 0 هست
فاصله خطوط روی 1 هست و مینیمم مقدار
اما دو پاراگراف هنوز خیلی فاصله دارن از هم (حدود 3-4 سانتی متر)
من خیلی وقته با Word 2007 کار می کنم و این مشکل هیچوقت پیش نیومده بود

بعضی جاها به جای Enter یه همچین علامتی اومده:

شاید ترفند زیر مشکلتان را حل کند. احتمالاً فایلتان اسیر قالب‌بندی شده می‌بایست قالب‌بندی کلاً پاک کنید و دوباره قالب‌بندی (formatting) کنید:
از فایل اصلی نوشته‌ات یک پشتیبان بگیر، بعد همه متن را انتخاب کن و بعد از آن دستور clear format اجرا کن و یا همه متن را توی notepad کپی کن و سپس دوباره وارد محیط ورد کن.

dusti55
18-02-2011, 05:41

دوست و دوستان خوب من که دارید نوشتارهای فارسی تایپ می‌کنید، این نوع مشکلات تایپ بدلیل عدم بکاربستن نویسه‌های یونیکد است، شما اگر از نرم‌افزاری مانند ترالایوت استفاده کنید این مشکلات پیش نمی‌آید. برای چندمین بار پیشنهاد می‌کنم گفتمان
درست‌نویسی و بررسی واژگان و اصطلاحات در زمینه کامپیوتر و آی.تی

dusti55
18-02-2011, 05:57

۱- تحلیل، طراحی و پیاده‌سازی سیستم خریدوفروش و خدمات پس از فروش (تحت ویندوز و یا تحت وب)

نرم‌افزار ویراستیار که اخیراً به صورت رایگان ارائه شده نیز سودمند است.

taraneh00
18-02-2011, 17:45
سلام
مشکل من اینه که نمی تونم right click کنمpop up windows کار نمیکنه ‫یعنی وقتی میخوام روی یک کلمه‫ right click کنم مثلا برایcopy اصلا هیچی باز نمیشه ممنون میشم کمک کنید

kasra_khan2003
18-02-2011, 18:10
جستجو کردم چیزی پیدا نشد. من تو ورد 2010 یه مشکلی دارم. وقتی روی متن کلیک راست میکنم، منوی کلیک راست میاد، اما تو کسری از ثانیه محو میشه! طوری که اصلا وقت نمیشه روش کلیک کنی.

اول فکر کردم چون نسخه Beta رو دارم اینجوری هست، اما نسخه جدیدتر رو هم دانلود کردم همینطور بود. هم تو ویندوز ویستا تست کردم، هم تو 7.

الان 7 نسخه 64 بیتی نصب هست.

اینم نسخه دانلود شده:

taraneh00
18-02-2011, 18:22
‫منvista 32x دارمoffice 2010 32x را هم خریدم ولی مشکلright click ‫را هنوز دارم نمیدونم چکار کنم

kasra_khan2003
18-02-2011, 19:38
جستجو کردم چیزی پیدا نشد. من تو ورد 2010 یه مشکلی دارم. وقتی روی متن کلیک راست میکنم، منوی کلیک راست میاد، اما تو کسری از ثانیه محو میشه! طوری که اصلا وقت نمیشه روش کلیک کنی.

اول فکر کردم چون نسخه Beta رو دارم اینجوری هست، اما نسخه جدیدتر رو هم دانلود کردم همینطور بود. هم تو ویندوز ویستا تست کردم، هم تو 7.

اینم نسخه دانلود شده:

مشکل من حل شد. اگه وقت داشتم خودم جستجو میکردم و پست نمیدادم، اما گویا سر آخر مجبور شدم...

اول برنامه word رو تو حالت safe mode اجرا کنید و ببینید right click کار میکنه یا نه. برای اینکار، حتما از داخل منوی Start بعد all programs وارد زیر شاخه Microsoft Office بشید و در حالی که کلید Crtl رو نگه داشتید رویه Microsoft word کلیک کنید. از شما سوال میکنه که آیا میخواید وارد حالت safe mode بشید؟ Yes رو بزنید.

حالا کلیک راست رو امتحان کنید، کار میکنه؟ اگه آره، ادامه رو بخونین، اگه نه، مشکل شما از جای دیگست که من نمیدونم.

از حالت Safe mode خارج شده، بطور عادی وارد Word شوید. از منوی File وارد Option شوید. وارد Add-Ins شوید. از combo box پایین صفحه COM add-ins رو انتخاب و دکمه ی Go رو بزنید. یه منو باز میشه.

شما لیستی از برنامه هارو میبینید ( برای من فقط یکی بود: Babylon ) اگر برای شما بیشتر از یکی هست، هر دفعه این کار رو تکرار کنید: تیک یکی رو بردارید، OK کنید، از برنامه word خارج شده و دوباره وارد شوید. ببینید right کلیک درست شده یا نه.

اگه خیلی خلاصه نوشتم، پوزش میطلبم.

Dew Drop
18-02-2011, 19:39
سلام
مشکل من اینه که نمی تونم right click کنمpop up windows کار نمیکنه ‫یعنی وقتی میخوام روی یک کلمه‫ right click کنم مثلا برایcopy اصلا هیچی باز نمیشه ممنون میشم کمک کنید

اینم نسخه دانلود شده:

سلام
احتمالاً مشکل شما هم به خاطر افزونه بابیلون هستش,قبلاً هم این مشکل وجود داشته که با این روش حل شده.
پست زیر رو بببنید.

taraneh00
18-02-2011, 20:03
مشکل از افزونه بابیلون هست.شما باید بری تو options>add-ins اونجا بابیلون رو حذف کنی.
ممکنه بگیدoption کدام برنامه

taraneh00
18-02-2011, 20:56
‫ممنون مشکل حل شد

reza41
19-02-2011, 00:14
سلام. من قبلا روی سیستمم آفیس 2010 نصب بود. الان که حذفش کردم و آفیس 2007 نصب کردم (به خاطر بعضی مشکلات) وقتی فایل هایی که با word 2010 تایپ کردم را باز می کنم به صورت read only باز میشن و باید اول از اونها یک save as بگیرم بعد روشون کار کنم.
به نظر شما چرا؟ راه حل چیه؟

a6l3i
19-02-2011, 21:45
سلام دوستان

من میخوام تو word-2010 ، (مثل همین متنی که اینجا نوشتم) دوتا پاراگراف به اندازه ی یک سطر خالی از هم فاصله داشته باشن. واس همین با Enter این فاصله رو ایجاد کردم. ولی طبیعیه که در صفحات قبلی که تغییراتی میدم ، خیلی وقت ها پاراگراف دومی و سطر خالی قبلش میافتن صفحه ی بعد.. درنتیجه عملا اولین سطر صفحه ی جدید خالی میمونه!

چطور میشه تعیین کردن که وقتی دو پاراگراف متوالی تو یه صفحه هستن یه سطر خالی بینشون فاصله باشه و اگه پاراگراف دوم رفت صفحع بعد ، دیگه فاصله ای نیافته و از اولین سطر شروع کنه؟

ممنون

---------------
ادیت: حل شد. از منوی Paragraph مقدار Spacing After - Spacing Before رو تنظیم کردم.

ie313
20-02-2011, 07:28
سلام. من قبلا روی سیستمم آفیس 2010 نصب بود. الان که حذفش کردم و آفیس 2007 نصب کردم (به خاطر بعضی مشکلات) وقتی فایل هایی که با word 2010 تایپ کردم را باز می کنم به صورت read only باز میشن و باید اول از اونها یک save as بگیرم بعد روشون کار کنم.
به نظر شما چرا؟ راه حل چیه؟

سلام
فایل های با ورژن بالاتر در ورژن پایین تر یا کلا باز نمی شوند و یا با مشکلاتی همراه هستند .
پیشنهاد این است که از ورژن 2010 استفاده کنید .
موفق باشید

yoosef_st
20-02-2011, 23:13
های.
آقا سوال فوری فوتیه:
ما یه صفحه ای طراحی کردیم، میخوایم برای یه تعدادی از دوستان چاپ و ارسال کنیم.
طرحم رو توی صفحه A5 پیاده کردم. جهت کاغذ هم Landscape هستش.
حالا میخوام یه جوری چاپ کنم که توی یک صفحه A4 دو تا از این برگه ها چاپ بشه.
جوری که طول کاغذ طرحم بیافته توی عرض صفحه A4 ام.
دقت کنین:
میدونم اگر کاغذم Portrait باشه، میشه توی تنظیمات چاپ Page Per Sheet رو روی 2 بذارم و اون جوری که میخوام بشه.
اما الان که کاغذم Landscape هست چکار کنم؟
ممنون.:11:

kasra_khan2003
20-02-2011, 23:57
سلام، تو Word 2010 چطور میشه حالت اصلاح کلمات ( از نظر املایی ) رو برداشت؟ در واقع، میخوام فقط زیر کلمه ی غلط خط بکشه.

اما گاهی اوقات که اشتباه کاملا واضح هست، دیگه به شما حق انتخاب نمیده و بعد از زدن کلید Space خودش سریع اصلاح میکنه، اما من میخوام این حالت اصلاح اتوماتیک رو بردارم.

در واقع میخوام املای اینگلیسیم خوب بشه...

Dew Drop
21-02-2011, 00:44
سلام، تو Word 2010 چطور میشه حالت اصلاح کلمات ( از نظر املایی ) رو برداشت؟ در واقع، میخوام فقط زیر کلمه ی غلط خط بکشه.

اما گاهی اوقات که اشتباه کاملا واضح هست، دیگه به شما حق انتخاب نمیده و بعد از زدن کلید Space خودش سریع اصلاح میکنه، اما من میخوام این حالت اصلاح اتوماتیک رو بردارم.

در واقع میخوام املای اینگلیسیم خوب بشه...

سلام
از منوی File برید به Option بعد از ستون سمت چپ Proofing رو باز کنید
رو AutoCorrect Option کلیک کنید,تو صفحه ای که براتون باز میشه تیک گزینه
Replace text as you type رو بردارید و ok کنید.

a6l3i
21-02-2011, 20:09
وقتی تو بخش shapes وارد می شوید یک گزینه آخرش هست که نوشته new drawing canvas وقتی تو محیطی که باز میشه یک مستطیل بکشید و بعد یک خط انتخاب کنید خواهید دید که مربع های وسط اضلاع مستطیل وقتی روش قرار می گیرید به صورت تو پر می شوند. بعد از کار می توانید آن محیط را بردارید
خیلی ممنون ، راحت تونستم Shape ها رو بهم لینک کنم.

فقط 2تا مورد؟!
1- منظورتون از این چی بود؟

بعد از کار می توانید آن محیط را بردارید

2- چرا تو این Drawing Canvas ، نمیشه آبجکت ها رو Align کرد؟ وقتی اونها رو انتخاب میکنم ، موارد Align خاموشه ؟!؟!

قله بلند
22-02-2011, 23:53
با عرض سلام
دو تا سوال دارم:
1-چگونه می شه اندازه قلم رو در equation editor کم یا زیاد کرد؟ تا مجبور نباشیم از متن دیگری استفاده کنیم که معادلات ریاضی نوشته شده با equation editor، اندازه کمتری دارند. مثلاً در مقالات، باید اندازه قلم انگلیسی، 10 باشه ولی اندازه معمول در equation editor، بیشتر از 10 هست و مجبور می شم که از فرمت یک مقاله استفاده کنم.
2-در بعضی از مقالات یا برای نوشتن پایان نامه، از قلم های یاقوت یا لوتوس استفاده می شه ولی قلم هایی که گذاشته می شه، حرف ی رو هیچ گاه به صورت ی وسط درج نمی کنه. این مشکل رو چگونه می شه رفع کرد؟
متشکرم

simorgh14
23-02-2011, 00:55

این لوله تو خالی در ورد چطور ساخته میشه

Dew Drop
23-02-2011, 10:57
با عرض سلام

دو تا سوال دارم:
1-چگونه می شه اندازه قلم رو در equation editor کم یا زیاد کرد؟ تا مجبور نباشیم از متن دیگری استفاده کنیم که معادلات ریاضی نوشته شده با equation editor، اندازه کمتری دارند. مثلاً در مقالات، باید اندازه قلم انگلیسی، 10 باشه ولی اندازه معمول در equation editor، بیشتر از 10 هست و مجبور می شم که از فرمت یک مقاله استفاده کنم.
2-در بعضی از مقالات یا برای نوشتن پایان نامه، از قلم های یاقوت یا لوتوس استفاده می شه ولی قلم هایی که گذاشته می شه، حرف ی رو هیچ گاه به صورت ی وسط درج نمی کنه. این مشکل رو چگونه می شه رفع کرد؟
متشکرم

سلام
ازقسمت فونت و سایز میتونید اندازه Equation رو تغییر بدید.برای این فونتهایی هم که نوشتین من مشکلی نداشتم شاید اشکال از فونتهایی هست که استفاده می کنید... برای ی که بصورت جدا نوشته میشه
Shift + x رو امتحان کنید ببنیید درست نوشته میشه.

این لوله تو خالی در ورد چطور ساخته میشه

به نظرم تو ورد دیگه غیر از این نمیشه شکلی به صورتی که شما گذاشتین ایجاد کرد,مگر اینکه عکس رو از یه جای دیگه بیارید.

قله بلند
23-02-2011, 14:32
سلام
بله با shift+x درست می شه. می شه بگید شما از چه قلم هایی از اوتوس و یاقوت استفاده می کنید؟
1-lotus
2-F-lotus
3-lotus-mazar

از قسمت سایز نمی شه Equation رو تغییر داد یعنی چنین گزینه ای با وجود Equation وجود نداره.

من جدولی در Word 2003، درست کرده ام که شامل دو ستون است. ستون اول حاوی لغت به زبان انگلیسی و ستون دومف حاوی معنی فارسی آن است. کلمات بر اساس حرف اول آنها مرتب نیست. ایا می شود در خود Word کاری کرد که ترتیب بر اسا حروف الفبا باشد؟

simorgh14
23-02-2011, 17:16
این شکل را چطور در ورد درست کردید

Dew Drop
23-02-2011, 20:23
سلام

بله با shift+x درست می شه. می شه بگید شما از چه قلم هایی از اوتوس و یاقوت استفاده می کنید؟
1-lotus
2-F-lotus
3-lotus-mazar

از قسمت سایز نمی شه Equation رو تغییر داد یعنی چنین گزینه ای با وجود Equation وجود نداره.

من جدولی در Word 2003، درست کرده ام که شامل دو ستون است. ستون اول حاوی لغت به زبان انگلیسی و ستون دومف حاوی معنی فارسی آن است. کلمات بر اساس حرف اول آنها مرتب نیست. ایا می شود در خود Word کاری کرد که ترتیب بر اسا حروف الفبا باشد؟

سلام
من از لوتوس استفاده کردم و از اینجا هم دانلود کردم

در مورد Equation من از 2010 استفاده میکنم و از قسمت سایز و فونت تغییرش میدم و مشکلی نداره.

بله با ورد میشه جدولی که دارید رو بر اساس حروف و یا اعداد مرتب کرد البته من با 2010 و 2007 میگم
که احتمالا بتونید از این روش برای 2003 هم استفاده کنید.
جدولتون رو انتخاب کنید بعد از منوی Table Tools برید به Layot بعد Data و بعد Sort
تو این قسمت میتونید انتخاب کنید که کدوم ستون جدول بر چه اساسی مرتب بشه.

---------- Post added at 08:23 PM ---------- Previous post was at 08:18 PM ----------

این شکل را چطور در ورد درست کردید

از قسمت Insert برید به shapes بعد اونجا از قسمت Basic Shapes شکل استوانه رو انتخاب کنید.
بعد شکل مورد نظرتون رو بکشید و از اون دایره سبز که کنارش دیده میشه می تونید جهتش رو تغییر بدید
و از قسمت Shape style رنگ شکل و اندازه خطوط رو میتونید تغییر بدید.

nelahe
24-02-2011, 17:14
:11:سلام دوستان

راستش می خواستم بپرسم یک فایلی که فونتش را نداریم و بهم ریخته است

اگر فونتش را درست کنیم

چطور دوباره به حالت اول برگردانیم

wordist
24-02-2011, 21:36
:11:سلام دوستان

راستش می خواستم بپرسم یک فایلی که فونتش را نداریم و بهم ریخته است

اگر فونتش را درست کنیم

چطور دوباره به حالت اول برگردانیم
سلام

منظورت از اینکه فونتش رو درست کنیم چیه ؟

و همچنین منظور از اینکه به حالت اولیه بر گردونیم؟

سوال واضح ==> پاسخ واضح

K14
25-02-2011, 04:07
با سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان .
اگه کسی می دونه لطف کنه به من کمک کنه..
این سوال من مربوط می شه به ( WORD 2003 ).
عکسی از پنجره و محیطی که سوال از آن دارم را قرار داده ام که گویای ماجراست...
این سوال برای من 10 نمره عملی را دارد ، اگه دوستان کسی جواب را می دانه،کمکم کنه که این 10 نمره رو بگیرم.
و یا حداقل سایتی یا جایی را به من معرفی کنید که به جواب سوالم برسم..
با تشکردوستان.

wordist
26-02-2011, 14:14
با سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان .
اگه کسی می دونه لطف کنه به من کمک کنه..
این سوال من مربوط می شه به ( WORD 2003 ).
عکسی از پنجره و محیطی که سوال از آن دارم را قرار داده ام که گویای ماجراست...
این سوال برای من 10 نمره عملی را دارد ، اگه دوستان کسی جواب را می دانه،کمکم کنه که این 10 نمره رو بگیرم.
و یا حداقل سایتی یا جایی را به من معرفی کنید که به جواب سوالم برسم..
با تشکردوستان.
سايز عكسي كه قرار داديد بسيار بزرگ هست

اتونو كوچكتر كنيد يا اينكه بصورت متني سوال رو بپرسيد

Ghaioom
27-02-2011, 17:58
با سلام
سوال وردی که نیس ولی ببخشید جای خوبی نیست که اینو بپرسم یه جایی بود فک کنم اونجا خیلی گنگه! :د

چاپگر قبلا پشت و رو چاپ میکرد ولی الان که چاپ میکنی یه رو ، رو که چاپ کرد تو روی دومی که میره عقب گیر میکنه چشه؟!!
اگه کسی میدونه بگه لطفاً
ممنون

madadnoki
28-02-2011, 09:27
سلام ! من میخوام در یه پروژه 40 صفحه ای همه صفحات به جز دو صفحه اول دارای بک گراند باشد...........چی کار بتید بکنم؟؟؟ در ضمن در word 2007
:11::10:

wordist
28-02-2011, 10:13
با سلام
سوال وردی که نیس ولی ببخشید جای خوبی نیست که اینو بپرسم یه جایی بود فک کنم اونجا خیلی گنگه! :د

چاپگر قبلا پشت و رو چاپ میکرد ولی الان که چاپ میکنی یه رو ، رو که چاپ کرد تو روی دومی که میره عقب گیر میکنه چشه؟!!
اگه کسی میدونه بگه لطفاً
ممنون
من بعيد ميدونم ايراد نرم افزاري باشه

بيشتر به نظر مياد عيب از پرينتر باشه كه بايد تعمير بشه

wordist
28-02-2011, 10:45
سلام ! من میخوام در یه پروژه 40 صفحه ای همه صفحات به جز دو صفحه اول دارای بک گراند باشد...........چی کار بتید بکنم؟؟؟ در ضمن در word 2007
:11::10:
سلام

اين بك گراند رو چطوري و از چه مسيري ميخوايد اعمال كنيد؟

ebibarati
28-02-2011, 10:50
با سلام خدمت دوست عزیزم وردیست در ضمن همین جا هم تولدتون رو تبریک عرض میکنم
من یه پایان نامه 90 صفحه ای دارم( البته همش توی یک فایل میخوام باشه ) میخوام بالای هر فصل توی هدر صفحه اسم فصل رو بنویسم
یعنی مثلا از صفحه 1 تا 25 توی هدر صفحه بنویسم ( فصل 1) از صفحه 26 تا 40 ( فصل 2) از صفحه 41تا60( فصل 3) و از ص 61 تا 90(فصل 4)
من وقتی توی هدر صفحه می نویسم فصل 1 تمام 90 صفحه همین نوشته میشه چطوری باید صفحات دلخوته رو فقط نوشت
لطفا یه کم سریعتر چون خیلی گیر این کارم

wordist
28-02-2011, 10:57
با سلام خدمت دوست عزیزم وردیست در ضمن همین جا هم تولدتون رو تبریک عرض میکنم
من یه پایان نامه 90 صفحه ای دارم( البته همش توی یک فایل میخوام باشه ) میخوام بالای هر فصل توی هدر صفحه اسم فصل رو بنویسم
یعنی مثلا از صفحه 1 تا 25 توی هدر صفحه بنویسم ( فصل 1) از صفحه 26 تا 40 ( فصل 2) از صفحه 41تا60( فصل 3) و از ص 61 تا 90(فصل 4)
من وقتی توی هدر صفحه می نویسم فصل 1 تمام 90 صفحه همین نوشته میشه چطوری باید صفحات دلخوته رو فقط نوشت
سلام و ممنون واسه تبريك

مشابه اين سوال بارها در اين تاپيك پاسخ داده شده و با كمي جسنجو ميتونيد به جوابش برسيد

با كمك گرفتن از ترفندهاي پست 21 و 22 تاپيك زير به نتيجه دلخواه ميرسيد

◄◄◄ آموزش نكات كاربردي Microsoft Word در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

جستجو فراموش نشه

ebibarati
28-02-2011, 14:06
سلام ببخشید یه سئوال دیگه البته سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد
قبلا یه آفیس 2007 نصب کرده بودم خودش به صورت pdf ذخیره میکرد ولی حالا هر چی آفیس نصب می کنم این نوع ذخیره رو نداره میشه کاری کرد البته چند تا برنامه add ins نصب کردم زیاد به درد بخور نیستن چه راهی پیشنهاد میدین اگر باید add ins اضاف کنم لطفا یه خوبش رو معرفی کنین یا لینک دانلودشو بذارین
ممنون

Dew Drop
28-02-2011, 14:32
سلام ببخشید یه سئوال دیگه البته سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد
قبلا یه آفیس 2007 نصب کرده بودم خودش به صورت pdf ذخیره میکرد ولی حالا هر چی آفیس نصب می کنم این نوع ذخیره رو نداره میشه کاری کرد البته چند تا برنامه add ins نصب کردم زیاد به درد بخور نیستن چه راهی پیشنهاد میدین اگر باید add ins اضاف کنم لطفا یه خوبش رو معرفی کنین یا لینک دانلودشو بذارین
ممنون

سلام
بهتره که از خود مایکروسافت دانلود کنید.

wordist
28-02-2011, 14:36
سلام
بهتره که از خود مایکروسافت دانلود کنید.

سلام

همونطور كه دوست عزيزمون گفتن ميتوني از savepdfxps خود مايكروسافت استفاده كني

و يا به نظر من از نرم افزار PDFMachine هم استفاده كني كه با جستجو گير مياد

لينك دم دست ندارم

madadnoki
28-02-2011, 17:35
سلام ! من تو یی پروژه 40 صفحه ای میخوام همه صفحات به جز دو صفحه اول یه بک گراند داشته باشه .................چی کار کنم؟البته در word 2007

Dew Drop
28-02-2011, 17:54
سلام ! من تو یی پروژه 40 صفحه ای میخوام همه صفحات به جز دو صفحه اول یه بک گراند داشته باشه .................چی کار کنم؟البته در word 2007

سلام
صفحه قبل رو ببینید و یا این پست ...

madadnoki
28-02-2011, 21:03
سلام

اين بك گراند رو چطوري و از چه مسيري ميخوايد اعمال كنيد؟

متوجه سوالتون نمیشم !!!!!!!!!!!!!!!! مگه چند تا راه داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بیشتر توضیح بدین

drs_mehry
01-03-2011, 01:05
من دو تا مشکل با ورد دارم که با توجه به تایپ پایان نامه ام نیاز فوری به کمک شماها دارم .
1- چجوری فاصله شماره صفحه تا پایین صفحه را دقیقا بر روی 1 سانتی متر تنظیم کنم(در حال حاضر از حد مشخصی پایینتر نمی یاد)
2- چجوری فاصله سطر اول پاراگراف را از لبه راست کاغذ مثلا برروی 5 سانت تنظیم کنم .
ممنون

dusti55
01-03-2011, 05:23
من دو تا مشکل با ورد دارم که با توجه به تایپ پایان نامه ام نیاز فوری به کمک شماها دارم .
1- چجوری فاصله شماره صفحه تا پایین صفحه را دقیقا بر روی 1 سانتی متر تنظیم کنم(در حال حاضر از حد مشخصی پایینتر نمی یاد)
2- چجوری فاصله سطر اول پاراگراف را از لبه راست کاغذ مثلا برروی 5 سانت تنظیم کنم .
ممنون

ابتدا روی قسمت شماره صفحه دوبارکلیک کنید، بعد کیلک راست کرده و دستور Lock up اجرا کنید و

paragraph=> spacing

wordist
01-03-2011, 07:49
متوجه سوالتون نمیشم !!!!!!!!!!!!!!!! مگه چند تا راه داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بیشتر توضیح بدین
ممكنه چند راهي داشته باشه براي كار شما ولي من فرصت توضيحش رو ندارم

شما ميخواي بك گراند وارد كني من ميپرسم از چه راهي وارد ميكني؟

madadnoki
01-03-2011, 08:11
ممكنه چند راهي داشته باشه براي كار شما ولي من فرصت توضيحش رو ندارم

شما ميخواي بك گراند وارد كني من ميپرسم از چه راهي وارد ميكني؟

از راه زیر میرم:
page layout....................page ckground............watermark.................cous tom watermark

میخوام تو همه صفحات به جز دو صفحه اول بک گراند باشه........چه جوری ؟؟؟؟؟؟.........ممنون:11:

ebibarati
01-03-2011, 08:34
آقای وردیست با آموزش هایی که گذاشته بودید این کار رو کردم اما سر صفحات به صورت فرد و زوج قابل ویرایش هستند یعنی می تونی صفحات فرد رو یه چیز بنویسی و صفحات زوج رو یه چیز دیگه در صورتی که من میخوام مثلا از صفحه 1 تا 25 توی هدر صفحه بنویسم ( فصل 1) از صفحه 26 تا 40 ( فصل 2) از صفحه 41تا60( فصل 3) و از ص 61 تا 90(فصل 4)
در ضمن بعضی از صفحات رو هم میخوام هیچی ننویسم که این کار رو هم گزینه Different first page میزنم فقط صفحه اول رو بدون هدر میزنه

wordist
01-03-2011, 08:59
آقای وردیست با آموزش هایی که گذاشته بودید این کار رو کردم اما سر صفحات به صورت فرد و زوج قابل ویرایش هستند یعنی می تونی صفحات فرد رو یه چیز بنویسی و صفحات زوج رو یه چیز دیگه در صورتی که من میخوام مثلا از صفحه 1 تا 25 توی هدر صفحه بنویسم ( فصل 1) از صفحه 26 تا 40 ( فصل 2) از صفحه 41تا60( فصل 3) و از ص 61 تا 90(فصل 4)
در ضمن بعضی از صفحات رو هم میخوام هیچی ننویسم که این کار رو هم گزینه Different first page میزنم فقط صفحه اول رو بدون هدر میزنه
من گفتم بااستفاده از دو پست 21 و 22 اون تاپيك

اول هم پست 21 رو گفتم چون راه حل اصلي (ايجاد سكشن هاي مختلف) توي اون هست ولي در قالب يه مثال ديگه

پست 22 براي ياداوري تغييرات زوج و فرد بود فقط كه ميشه استفاده بشه

بيشتر دقت كنيد

ebibarati
01-03-2011, 09:19
من گفتم بااستفاده از دو پست 21 و 22 اون تاپيك

اول هم پست 21 رو گفتم چون راه حل اصلي (ايجاد سكشن هاي مختلف) توي اون هست ولي در قالب يه مثال ديگه

پست 22 براي ياداوري تغييرات زوج و فرد بود فقط كه ميشه استفاده بشه

بيشتر دقت كنيد

وقتی تو سر صفحه ( هدر کلیک میکنم گزینه Break غیر فعال میشه

wordist
01-03-2011, 09:22
وقتی تو سر صفحه ( هدر کلیک میکنم گزینه Break غیر فعال میشه
فكر ميكنم شما باز هم دقت نكرده و به ترتيب عمل نكرديد

من ننوشتم توي سرصفحه كليك كنيد و بعد Break .... !!!

ebibarati
01-03-2011, 09:42
متاسفانه نشد نمی دونم شاید چون اونجا نوشته شماره صفحه و من میخوام متن وارد کنم و بنویسم
برای شماره صفحه هم صفحه اول رو 1 می زنه صفحه دو م رو ب میزنه وقتی میخوام باز صفحه سئوم رو 3 بزنه نمیشه
اگه میشه یه جور دیگه راهنمایی بفرمایید
ممنون

wordist
01-03-2011, 09:47
متاسفانه نشد نمی دونم شاید چون اونجا نوشته شماره صفحه و من میخوام متن وارد کنم و بنویسم
برای شماره صفحه هم صفحه اول رو 1 می زنه صفحه دو م رو ب میزنه وقتی میخوام باز صفحه سئوم رو 3 بزنه نمیشه
اگه میشه یه جور دیگه راهنمایی بفرمایید
ممنون
شما شماره صفحه نياز نيست وارد كنيد

كافيه ابتدا همونطوري كه اشاره كردم سكشن بندي كنيد

بعد به قسمت Header/footer بريد و يه سرصفحه ايجاد كنيد و ...

تلاش كنيد و مطمئن باشيد چون راه رو بلديد با كمي ور رفتن به نتيجه ميرسيد

ebibarati
01-03-2011, 09:47
برای شماره صفحه درست مینویسه همون جوری که نوشته عمل می کنه ولی وقتی تو سرصفحه یه متن هم کنتار شماره صفحه می نویسم توی توم صفحه ها (کنار شماره صفحه به همون ترتیبی که تنظیم کردیم ) همون نوشته رو نشون میده

ebibarati
01-03-2011, 09:58
دستت درد نکنه برای نوشتن متن درست شد ولی میخوام توی سر صفحه اول متنی رو که میخوام بنویسم بعد مقابل همون نوشته سمت چپ شماره صفحه بزنه وقتی شماره صفحه می زنم متنی که نوشتم پاک میشه

wordist
01-03-2011, 10:09
دستت درد نکنه برای نوشتن متن درست شد ولی میخوام توی سر صفحه اول متنی رو که میخوام بنویسم بعد مقابل همون نوشته سمت چپ شماره صفحه بزنه وقتی شماره صفحه می زنم متنی که نوشتم پاک میشه
براي اضافه كردن شماره صفحه از همون نوار ابزار مربوط به سر صفحه ميشه شماره رو اضافه كرد

wordist
01-03-2011, 10:22
از راه زیر میرم:
page layout....................page ckground............watermark.................cous tom watermark

میخوام تو همه صفحات به جز دو صفحه اول بک گراند باشه........چه جوری ؟؟؟؟؟؟.........ممنون:11:
من مورد شما رو با اون روشي كه گفتيد امتحان كردم و بعيد ميدونم امكان پذير باشه چون واترمارك براي كل سند معني ميده نه براي قسمتي از اون

ولي شما ميتونيد عكس موردنظر خودتون رو در هر صفحه اي كه ميخوايد وارد كنيد و اونو بصورت Before Text تنظيم كنيد تا بصورت پس زمينه عمل كنه

ebibarati
01-03-2011, 11:00
براي اضافه كردن شماره صفحه از همون نوار ابزار مربوط به سر صفحه ميشه شماره رو اضافه كرد

دوست عزیز این هم درست شد دستت درد نکنه

madadnoki
01-03-2011, 11:51
من مورد شما رو با اون روشي كه گفتيد امتحان كردم و بعيد ميدونم امكان پذير باشه چون واترمارك براي كل سند معني ميده نه براي قسمتي از اون

ولي شما ميتونيد عكس موردنظر خودتون رو در هر صفحه اي كه ميخوايد وارد كنيد و اونو بصورت Before Text تنظيم كنيد تا بصورت پس زمينه عمل كنه

شما پیشنهادی نمیتونید بدید
ممنون میشم:11:

wordist
01-03-2011, 12:50
شما پیشنهادی نمیتونید بدید
ممنون میشم:11:
البته من يه مورد رو اشاهر كردم كه شما دقت نكرديد

....

ولي يه مورد جالب تري كه با تذكر يكي از دوستان عزيزم همين الان تست كردم و ديدم جواب ميده اين هست كه :

- شما ميتونيد با استفاده از سكشن بندي اين كارو انجام بديد كه كافيه پس از ايجاد يه سكشن جديد (كه در پست شماره 21 تاييك ◄◄◄ آموزش نكات كاربردي Microsoft Word در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توضيح مختصري درباره اش داده شده) واترمارك ايجاد شده رو كه مانند قبلي هست Delete كنيد و يه عكس جديد بجاش قرار بديد

Dew Drop
01-03-2011, 14:03
ممنون

سلام
فکر میکنم اگه از ابزار Ruler استفاده کنید می تونید تنظیمات لازم برای موردهایی که می خواید رو انجام بدید.

ebibarati
01-03-2011, 15:21
سلام

همونطور كه دوست عزيزمون گفتن ميتوني از savepdfxps خود مايكروسافت استفاده كني

و يا به نظر من از نرم افزار PDFMachine هم استفاده كني كه با جستجو گير مياد

لينك دم دست ندارم

من این فایل رو دانلود و نصب کردم با فرمت pdf به درستی ذخیره می کند فقط در فایل ذخیره شده پی دی اف پاراگراف بندی را به هم میزند راهی است که درست بشه یا تنظیمات خاصی دارد
ممنون

mohsen.rajabi
01-03-2011, 20:01
ببخشید آیا می شود در ورد پاورقی ها رو به صورت دو ستونی در آورد؟ (هر صفحه پاورقی هاش در دو ستون باشد)

NutrinoXYZ
01-03-2011, 21:28
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من یه فایل word با متن فارسی دارم که فاصله بین کلماتش از بین رفته و تمام کلمات رو به هم چسبیده نشان میدهدمثل این:(اطلاعاتکاربریشماواردس یستمشدهاست) اما روی کامپیوتر یکی از دوستام درسته و به شکل درست نشان داده می شود مثل(اطلاعات کاربری شما وارد سیستم سده است)لطفا من را راهنمایی کنید تا تنظیمات word ام را درست کنم.

با سپاس فراوان.

Dew Drop
02-03-2011, 00:25
ببخشید آیا می شود در ورد پاورقی ها رو به صورت دو ستونی در آورد؟ (هر صفحه پاورقی هاش در دو ستون باشد)

سلام
به نظر من این کار موقعی میشه که از دو ستون برای نوشتن متنون استفاده کنید که برای هر ستون یه پاورقی ایجاد میشه.

wordist
02-03-2011, 08:14
من این فایل رو دانلود و نصب کردم با فرمت pdf به درستی ذخیره می کند فقط در فایل ذخیره شده پی دی اف پاراگراف بندی را به هم میزند راهی است که درست بشه یا تنظیمات خاصی دارد
ممنون
منم در برخي موارد ديدم كه اون add-ins ذكر شده براي فارسيها خوب عمل نميكنه

نهايتا من بهتر ميدونم كه با همون نرم افزاري كه من معرفي كردم كار كني

PDFMachine

wordist
02-03-2011, 09:39
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من یه فایل word با متن فارسی دارم که فاصله بین کلماتش از بین رفته و تمام کلمات رو به هم چسبیده نشان میدهدمثل این:(اطلاعاتکاربریشماواردس یستمشدهاست) اما روی کامپیوتر یکی از دوستام درسته و به شکل درست نشان داده می شود مثل(اطلاعات کاربری شما وارد سیستم سده است)لطفا من را راهنمایی کنید تا تنظیمات word ام را درست کنم.

با سپاس فراوان.
سلام

ورودت رو به انجمن تبريك ميگم

فايلتون رو بذاريد تا چك بشه

NutrinoXYZ
02-03-2011, 18:03
با تشکر از شما دوستان
من یه قسمت از فایل word را به همراه عکسی از اونچه که روی کامپیوترم می بینم را در لینک زیر روی رپیدشیر گذاشتم (چون نتونستم اون را در اینجا پیوست کنم)

من مابقی فایلها رو کاملا درست می بینم و word ام هم 2007 است.

پیشاپیش از راهنمایی همه شما دوستان متشکرم.:18:

wordist
02-03-2011, 23:20
با تشکر از شما دوستان
من یه قسمت از فایل word را به همراه عکسی از اونچه که روی کامپیوترم می بینم را در لینک زیر روی رپیدشیر گذاشتم (چون نتونستم اون را در اینجا پیوست کنم)

سلام

باید بگم واسه منم همونطوری نمایش داده میشه

و اشکال از سیستم شما نیست

اشکال از فایل هست که به نظر میاد از اینترنت کپی شده باشه و فرمتش در ورد اینگونه نمایش داده بشه

Dew Drop
02-03-2011, 23:27
با تشکر از شما دوستان

سلام
من این فایل شما رو هم تو xp , seven و هم تو ورد 2003,2007,2010 باز کردم به همین شکل نشون میده...

من مابقی فایلها رو کاملا درست می بینم
خوب وقتی این مشکل فقط برای یه فایل خاصی هست ایراد از فایلی هست که دارین...

اما روی کامپیوتر یکی از دوستام درسته و به شکل درست نشان داده می شوداگه اینطوره !!! تو وردی که درست نشون میده با یه فرمت دیگه سیوش کنید و بعد خودتون امتحان کنید ببینید درست میشه.
_________

پستا تقریباً همزمان شده من متوجه نبودم که wordist عزیز جوابتون رو میدن...

drs_mehry
03-03-2011, 19:00
سلام
فکر میکنم اگه از ابزار Ruler استفاده کنید می تونید تنظیمات لازم برای موردهایی که می خواید رو انجام بدید.

متاسفنه در در ruler و نه در page setup موردی برای این کار پیدا نکردم(آفیس 2010) لطفا کمک کنید.

mohsen.rajabi
03-03-2011, 21:33
سلام
به نظر من این کار موقعی میشه که از دو ستون برای نوشتن متنون استفاده کنید که برای هر ستون یه پاورقی ایجاد میشه.

ممنون دوست عزیز ، اما تو بعضی از کتابها دیدم که بالا متن هست و پاورقی همون صفحه به صورت دو ستون بود

از این لحاظ پرسیدم

prong
03-03-2011, 23:31
سلام.من تو ورد 2007 یه فایل جدید باز میکنم.برگه رو به افقی تغییر حالت میدم.سه ستون ایجاد میکنم و میخوام تو هر کدومشون تایپ کنم ولی نمیدونم چطوری میشه رفت به ستون قبلی و بعدی.میشه راهنمایی کنید/؟؟
مرسی

Переклад не
04-03-2011, 12:00
رفقا اینو از کجا درستش کنم؟
با متن فارسی سازگاری نداره اصلا

Dew Drop
04-03-2011, 21:00
متاسفنه در در ruler و نه در page setup موردی برای این کار پیدا نکردم(آفیس 2010) لطفا کمک کنید.

تو page setup خیلی راحتتر می تونید این کار رو انجام بدید.
تو page setup برین رو margins بعد custom margins رو باز کنید.تو صفحه ای که براتون باز میشه تو قسمت margins ,اندازه های تعیین شده برا پایان نامه رو بدید...مثلاً top,bottom رو 3 و right , left هم که 4 و 2.5....
یه مورد دیگه اینکه این اندازه ها بر حسب inch هست که برای تبدیل یه cm برید به option بعد advance
تو قسمت display برید به show measurements in unit of رو بزارید رو centimetes و ok کنید.

Dew Drop
04-03-2011, 21:06
سلام.من تو ورد 2007 یه فایل جدید باز میکنم.برگه رو به افقی تغییر حالت میدم.سه ستون ایجاد میکنم و میخوام تو هر کدومشون تایپ کنم ولی نمیدونم چطوری میشه رفت به ستون قبلی و بعدی.میشه راهنمایی کنید/؟؟
مرسی

Ctrl+Shift+Enter

Dew Drop
04-03-2011, 22:41

سلام
من تو عکستون می بینم فارسی تایپ میکنید ولی زبان word رو english هست!!!
یا شما کیبورد فارسی رو تو ویندوز درست نصب نکردید یا تو آفیس تون زبان فارسی اضافه نشده...
به این نکات دقت کنید,فکر می کنم مشکلتون حل بشه.

ashoor
05-03-2011, 21:43

دوست عزیز شما کیبردتون به حالت زیر فارسی کردین که این حالت درست نیست .

کیبردتون به حالت زیر فارسی کنید و دوباره امتحان کنید

nelahe
06-03-2011, 09:18
سلام دوستان عزیز

راستش من خیلی سوال تو این تایپیک پرسیدم اما همگی بی جواب مانده خواهش می کنم این یکی رو دیگه فراموش نکنید (کاش می شد مثل انجمن فتوشاپ برای هر سوال تاپیک جداگانه زد تا بهتر بشه سوالات را پیگیری کرد)

ببینید در این عکس من می خوام چارت هایی که زیر مجموعه هستند سرشون به سمت راست بشه

حالا کلید چپ به راست رو هم زدم اما باز هم چارت های زیر مجموعه
از سمت چپ به راست رفته اند در صورتی که می خوام از سمت راست به چپ بروند ممنون می شم بهش احتیاج دارم خیلی زیاد:11:

ببینید در این عکس میخوام اون خطی که دورش بیضی کوچه و دومی که پررنگ است که دورش را کشیده ام شبیه خط بالایی شود

یا مثل شماره 1 شود
نمی دونم خوب گفتم یا نه

یک سوال دیگه که خیلی مهمه از اولی هم مهمتره
آخرین و پایین ترین شکل از سمت چپ سرش به سمت راست است یعنی از چپ به راست چطور می تونم از راست به چپش کنم

nelahe
06-03-2011, 11:13
چکار باید کرد ؟

manli7
06-03-2011, 13:13
سلام من مي خوام وقتي يه انتهاي خط مي رسم و enter مي زنم خودكار شماره بيوفته

عدد

مي خوام هر خط نشون بده

مثلا

1
2
3
4
5
6
7
8

اين طوري

ممنون

Ghaioom
06-03-2011, 16:00
سلام من مي خوام وقتي يه انتهاي خط مي رسم و enter مي زنم خودكار شماره بيوفته

عدد

مي خوام هر خط نشون بده

مثلا

1
2
3
4
5
6
7
8

اين طوري

ممنون
ورد ما 2003 هست. :31:
راست کلیک در خود ورد بعد bullets and numbering سربرگ Numbered بعد یکی رو انتخاب میکنی و ok

موفق باشی.

farshidcivil
06-03-2011, 19:50
چرا بعضی وقتا فرمت ورد اینجوری میشه، از راست مینویسه و کلی فضای خالی باقی مییمونه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Переклад не
06-03-2011, 19:58
سلام
من تو عکستون می بینم فارسی تایپ میکنید ولی زبان word رو english هست!!!
یا شما کیبورد فارسی رو تو ویندوز درست نصب نکردید یا تو آفیس تون زبان فارسی اضافه نشده...
به این نکات دقت کنید,فکر می کنم مشکلتون حل بشه.

دوست عزیز شما کیبردتون به حالت زیر فارسی کردین که این حالت درست نیست .

کیبردتون به حالت زیر فارسی کنید و دوباره امتحان کنید

مرسی دوستان
حل شد ولی شماره ها رو انگلیش مینویسه

farshidcivil
06-03-2011, 20:11
مرسی دوستان
حل شد ولی شماره ها رو انگلیش مینویسه

File/options/advanced
از بخش show document content،
numeral رو arabic کنید

kelas.avali
06-03-2011, 23:16
سلام
ببخشید من word از منوی راست کلیکم حذف شده باید چه کار کنم؟

ask_bl
06-03-2011, 23:41
سلام
سلام
یعنی چی؟
اگر منظورتون از New هست :

Start > Run > Regedit

به مسیر زیر برین :

HKEY_CLASSES_ROOT\.docx

روش کلیک راست کنین و New > Key و اسمش رو بذارین Word.Document.12 و بعد روش کلیک راست کنین New > Key و اسمش رو بذارین ShellNew

روی ShellNew کلیک کنین و از دست راست New > String Value و اسمش رو بذارین NullFile

رجیستری ادیتور رو ببندید و یک بار Restart کنین .

Переклад не
06-03-2011, 23:56
File/options/advanced
از بخش show document content،
numeral رو arabic کنید

اتفاقا رو گزینه ی عربی بود خودش

Dew Drop
07-03-2011, 00:13
سلام دوستان عزیز

راستش من خیلی سوال تو این تایپیک پرسیدم اما همگی بی جواب مانده خواهش می کنم این یکی رو دیگه فراموش نکنید (کاش می شد مثل انجمن فتوشاپ برای هر سوال تاپیک جداگانه زد تا بهتر بشه سوالات را پیگیری کرد)

ببینید در این عکس من می خوام چارت هایی که زیر مجموعه هستند سرشون به سمت راست بشه

حالا کلید چپ به راست رو هم زدم اما باز هم چارت های زیر مجموعه
از سمت چپ به راست رفته اند در صورتی که می خوام از سمت راست به چپ بروند ممنون می شم بهش احتیاج دارم خیلی زیاد:11:

ببینید در این عکس میخوام اون خطی که دورش بیضی کوچه و دومی که پررنگ است که دورش را کشیده ام شبیه خط بالایی شود

یا مثل شماره 1 شود
نمی دونم خوب گفتم یا نه

یک سوال دیگه که خیلی مهمه از اولی هم مهمتره
آخرین و پایین ترین شکل از سمت چپ سرش به سمت راست است یعنی از چپ به راست چطور می تونم از راست به چپش کنم

سلام
نگید بی جواب مونده...
کسی از دوستان اگه جوابتون رو بلد باشند مطمئن باشید در جواب دادن و راهنمایی کردن دریغی نمی کنند...
در مورد سوالتون من تا اونجایی که متوجه شدم میخواید چارت شما به این شکل باشه...

اگه منظورتون اینه!!! چارتی رو که کشیدید با طرح Labeled Hierarchy بزارید نشون داده بشه
یا با اون فرمت بکشید...که همین چارتی میکشه من براتون ایجاد کردم.در غیر اینصورت بیشتر توضیح بدید بهتره...
در مورد راست به چپ بودن هم با کلیک کردن ماوس رو باکس و کشیدنش به طرف چپ میشه این کار رو کرد.

در مورد سوال دومتون فایلتون رو با فرمت word 2003_2007 سیو کنید فکر نمی کنم دیگه مشکلی داشته باشید.

---------- Post added at 12:13 AM ---------- Previous post was at 12:09 AM ----------

اتفاقا رو گزینه ی عربی بود خودش

سلام
بزارید رو Context که اعداد نسبت به فارسی یا انگلیسی بودن متنون نشون داده بشن.

kelas.avali
07-03-2011, 01:07
سلام
یعنی چی؟
اگر منظورتون از New هست :

Start > Run > Regedit

به مسیر زیر برین :

HKEY_CLASSES_ROOT\.docx

روش کلیک راست کنین و New > Key و اسمش رو بذارین Word.Document.12 و بعد روش کلیک راست کنین New > Key و اسمش رو بذارین ShellNew

روی ShellNew کلیک کنین و از دست راست New > String Value و اسمش رو بذارین NullFile

رجیستری ادیتور رو ببندید و یک بار Restart کنین .
استاد انجام دادم ولی نشد

Dew Drop
07-03-2011, 09:31
سلام

سلام
اینم امتحان کنید ببینید جواب میده !!!
این مسیر رو تو رجیستری برید
HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shellex\Con textMenuHandlers
روی ContextMenuHandlers کلیک راست کنید و یه new key به نام new ایجاد کنید
و تو قسمت valu date این key, عبارات زیر رو کپی کنید و ok کنید.

{D969A300-E7FF-11d0-A93B-00A0C90F2719}

البته به نظر من قبل از انجام هر تغییر تو رجیستری یه export بگیرین که بعداً با مشکل برخورد نکنید.

nelahe
07-03-2011, 09:34
سلام
نگید بی جواب مونده...
کسی از دوستان اگه جوابتون رو بلد باشند مطمئن باشید در جواب دادن و راهنمایی کردن دریغی نمی کنند...
در مورد سوالتون من تا اونجایی که متوجه شدم میخواید چارت شما به این شکل باشه...

اگه منظورتون اینه!!! چارتی رو که کشیدید با طرح Labeled Hierarchy بزارید نشون داده بشه

درسته فقط چطور به این صورت در آوردید بیشتر توضیح می دهید

Labeled Hierarchy این طرح چی هست و چطور باید انجامش داد
ممنون میشم راهنمای بفرمایید
- باید ببخشید این طور گفتم باور کنید از قبل یه عالمه سوال مونده
اگه بگذارم زحمتش را می کشید:11:

Dew Drop
07-03-2011, 09:51
درسته فقط چطور به این صورت در آوردید بیشتر توضیح می دهید

Labeled Hierarchy این طرح چی هست و چطور باید انجامش داد
ممنون میشم راهنمای بفرمایید
- باید ببخشید این طور گفتم باور کنید از قبل یه عالمه سوال مونده
اگه بگذارم زحمتش را می کشید:11:

همون چارتی که شما کشیده بودید رو کشیدم و اومدم از قسمت Layouts
Labeled Hierarchy رو برای نشون دادنش انتخاب کردم و یا می تونید این کار رو بکنید از قسمت Smart art
طبق این شکلی که گذاشتم این نوع چارت رو انتخاب کنید و شکل مورد نظرتون رو بکشید که به همون شکلی در میاد که من کشیده بودم.

ask_bl
07-03-2011, 13:03
استاد انجام دادم ولی نشد

سلام

البته به نظر من قبل از انجام هر تغییر تو رجیستری یه export بگیرین که بعداً با مشکل برخورد نکنید.

کاری که _sharifdorsa عزیز گفتن رو انجام بدین یا کد ریجیستری زیر رو دانلود و اجرا کنین :

ebibarati
08-03-2011, 13:26
با سلام من میخوام 2010 نصب کنم پیغام میده 2003 رو پاک کن روی سیستم 2003 و 2007 نصب هستش چجوری اینم نصب کنم که سه تاشون رو داشته باشم

kelas.avali
08-03-2011, 21:43
سلام

داداش این تنظیمات از قبل تو ریجستری من وجود داره ولی با این وجود word نیست
در ضمن بگم که powerpoint و excel تو منوی new راست کلیکم هست فقط word نیست

کاری که _sharifdorsa عزیز گفتن رو انجام بدین یا کد ریجیستری زیر رو دانلود و اجرا کنین :

این کدم دانلود و نصب کردم ریستارت هم کردم ولی نشد

MONO!!
10-03-2011, 16:30
سلام دوستان
من به یه مشکل عجیب برخوردم.لطفا کمک کنید.
وقتی یه فایل PDF که با adobe reader 10 بازش میکنم رو از یک قسمتش کپی می گیرم و داخل office 2007 پیاده می کنم کل متن از آخر به اول نوشته میشه.مثلا جمله ی
زنده باد بچه های p30world
به شکل
یاه هچب داب هدنز p30world
در میاد. دوستان دقت کنید این مشکل با استفاده از ابزار ها ی نرم افزار word مثل left to right text direction و یا برعکسش حل نمی شه.باید یه جوری همه ی حروف از انتها به ابتدا مرتب بشن.منتظر جواب های راه گشا تون هستم.

am2
10-03-2011, 16:34
این مشکل مال تبدیل ورد فارسی به pdf‌ هست..به نظرم حل شدنی هم نیست

بچه ها یه سوال:
چرا بعضی وقتها من یه متن رو تایپ میکنم و ذخیره میکنم بعد مثلا بازش میکنم میبینم که فاصله ها بعضیهاش ریخته به هم و کلمات چسبیدن به هم...مثلا اینطوری شدن:

اینیک تستاست ...

کسی میتونه کمکم کنه؟

MONO!!
10-03-2011, 18:22
سلام دوستان
وقتی یه فایل PDF که با adobe reader 10 بازش میکنم رو از یک قسمتش کپی می گیرم و داخل office 2007 پیاده می کنم کل متن از آخر به اول نوشته میشه.مثلا جمله ی
به شکل
در میاد. دوستان دقت کنید این مشکل با استفاده از ابزار ها ی نرم افزار word مثل left to right text direction و یا برعکسش حل نمی شه.باید یه جوری همه ی حروف از انتها به ابتدا مرتب بشن.منتظر جواب های راه گشا تون هستم.

کسی میتونه کمکم کنه؟

آخه اینطوری که نمیشه بالاخره باید یه روشی باشه.یکی به ما رک و روراست بگه بالاخره این متون فارسی از پی دی اف به word یه راه پیدا می کنن یا نه.ما که نفهمیدیم.

xeNociDe
10-03-2011, 18:47

بچه ها یه سوال:
چرا بعضی وقتها من یه متن رو تایپ میکنم و ذخیره میکنم بعد مثلا بازش میکنم میبینم که فاصله ها بعضیهاش ریخته به هم و کلمات چسبیدن به هم...مثلا اینطوری شدن:

اینیک تستاست ...

کسی میتونه کمکم کنه؟
از این استفاده کـن ببین مشکـلت حـل میشه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Dew Drop
10-03-2011, 22:51
سلام دوستان
به شکل

سلام
کلاً تبدیل pdf های فارسی به ورد مشکلاتی رو با خودش داره
ولی می تونید نرم افزار PdfGrabber رو هم امتحان کنید که من از این دو نسخه اش استفاده کردم
PdfGrabber v6.0.0.2 Professional Multilanguage و PdfGrabber 4.0
و نسبت به نرم افزارهای دیگه تو تبدیل Pdf فارسی به ورد خوب عمل میکنه...

am2
11-03-2011, 09:44
بچه ها یه سوال:

اینیک تستاست ...

کسی میتونه کمکم کنه؟

angle25
11-03-2011, 12:07
سلام
من میخوام کاری کنم که در سندم صفحات زوج landscapeو صفحات فرد portrate باشند حدس میزنم که اینکار رو باید از طریق evenpage در pages انجام بدم ولی نتونستم
من به ازای هر even page که میزنم یک section جدید ایجاد میشه و بعد از قسمت apply to this section فقط برای همون 1 صفحه اعمال میشه چون بقیه صفحات زوج در یه section دیگه قرار میگیرن
لطفا راهنماییم کنین خیلی ضروریه
ممنون

madadnoki
11-03-2011, 13:04
سلام ! من یه پروژه 50 صفحه ای دارم که به صورت word 2007 است ..........میخوام تبدیل به پاور پوینت بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:13:

farshidcivil
11-03-2011, 16:03
سلام ! من یه پروژه 50 صفحه ای دارم که به صورت word 2007 است ..........میخوام تبدیل به پاور پوینت بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی چی تبدیل به پاورپوینت بشه؟!
باید متنو از ورد کپی کنین تو پاورپوینت
تنظیمات پاور پوینت و ورد شبیه همه

angle25
11-03-2011, 18:38
کسی نمیتونه جواب منو بده؟

Dew Drop
11-03-2011, 20:31
بچه ها یه سوال:

اینیک تستاست ...

کسی میتونه کمکم کنه؟

سلام
معمولاً وقتی اینطوری میشه که فایل رو با ورد نسخه های بالاترسیو کنید مثلاً تو ورد 2010 سیو کنید و تو 2007 باز کنید.
موقع سیو کردن فرمت دیگه ای رو انتخاب کنید (با 2007_2003 )سیو کنید بببینید باز هم این مشکل رو دارید.

Dew Drop
11-03-2011, 20:57
سلام
البته میشه تبدیلش کرد ولی چیز زیاد جالبی در نمیاد و باید یه کم روش کار کرد تا یه فایل تمیز و مرتبی بشه!!!
روشش رو میگم خواستید امتحان کنید...
تو ورد ازقسمت Option برید به quick access toolbar از قسمت Chosse command from
All commands رو انتخاب کنید و تو لیست پایینی Send to microsoft powerpoint رو add کنید و ok.
بعد فایلتون رو ازقسمت Change style و style set گزینه( default(black and white
رو انتخاب کنید و برای متنتون هم استایل Heading 1 و heading 2 رو انتخاب کنید که برای عنوانها Heading 1
و برای متن هم Heading 2 بهتر جواب میده بعد این کلید رو بزنید که براتون تو Powerpoint باز بشه.

wordist
12-03-2011, 14:56
سلام
من میخوام کاری کنم که در سندم صفحات زوج landscapeو صفحات فرد portrate باشند حدس میزنم که اینکار رو باید از طریق evenpage در pages انجام بدم ولی نتونستم
من به ازای هر even page که میزنم یک section جدید ایجاد میشه و بعد از قسمت apply to this section فقط برای همون 1 صفحه اعمال میشه چون بقیه صفحات زوج در یه section دیگه قرار میگیرن
لطفا راهنماییم کنین خیلی ضروریه
ممنون
سلام

من بعيد ميدونم چنين كاري براي تمام يك سند بصورت يكجا شدني باشه

Tom Clancy's
13-03-2011, 23:10
سلام دوستان
من از word 2007 استفاده میکنم.به طور پیش فرض تنظیم سایز صفحه روی letter هست.میخواستم بدونم چطوری میشه کاری کرد که سایز به طور پیش فرض روی A4 باشه؟(برای پرینتر هم همین مشکل رو دارم.اگر اونم راهنمایی کنید ممنون میشم)
:10:

Dew Drop
14-03-2011, 00:03
سلام دوستان
من از word 2007 استفاده میکنم.به طور پیش فرض تنظیم سایز صفحه روی letter هست.میخواستم بدونم چطوری میشه کاری کرد که سایز به طور پیش فرض روی A4 باشه؟(برای پرینتر هم همین مشکل رو دارم.اگر اونم راهنمایی کنید ممنون میشم)
:10:

سلام
Page Layout>Page setup بعد برید به تب Paper قسمت Paper size
A4 رو انتخاب کنید و Set as deafult رو بزنید.

Tom Clancy's
14-03-2011, 00:11
سلام
Page Layout>Page setup بعد برید به تب Paper قسمت Paper size
A4 رو انتخاب کنید و Set as deafult رو بزنید.

ممنون دوست عزیز
میدونید برای پرینتر باید چه کاری انجام بدم تا پیش فرض A4 بشه

Masоud
14-03-2011, 00:29
ممنون دوست عزیز
میدونید برای پرینتر باید چه کاری انجام بدم تا پیش فرض A4 بشه
سلام

به کنترل پنل رفته و قسمت Printers & Faxes رو باز کنید.

روی آیکون پرینتر کلیک راست کنید و به Properties برید.

سپس در سربرگ General رو دکمه ی Printing Preferences کلیک کنید سپس سایز رو روی A4 تنظیم کنید و پنجره رو OK کنید.

موفق باشید :40:

nelahe
15-03-2011, 10:40
سلام دوستان عزیز

1- وقتی ورد رو به Pdf تبدیل می کنم و ازش پرینت می گیرم احساس می کنم حاشیه صفحات زیاد شده است

جرا این طور است و باید چکار است (دقیقاً با خط کش همان صفحه رو هم وردش و هم پی دی افش رو اندازه گرفته ام و در پی دی اف زیادتر شده است)

2- یک فایل ورد دارم که قسمتی از آن فکر می کنم لاتین هاش با فونت romantic است من این فونت رو ندارم و نتونستم هم پیداش کنم متاسفانه حتی نمی تونم تغییرش هم بدم

در زیر قسمتی از آن را کپی کردم

ببینید در اینجا درست نمایش داده می شود ولی در ورد من به صورت عکس زیر نمایش داده می شود

گزینة Ref Quilts............................................ ................. 27
گزینة PProcessor........................................ ...................... 27
گزینة Process Mgr............................................... ........ 27
گزینةMachining .................................................. ......... 30
گزینة NC Sequence

nelahe
15-03-2011, 11:07
سلام دوستان عزیز این سوالات را من مدت ها پیش پرسیدم و جوابی نگرفتم ممنوم میشم پاسخگو باشید واقعاً ممنون

1- واقعاً علتش چیه

مثلا من یک فایلی داشتم که ابتدای آن سه نوع سکشن ایجاد کردم در سکشن اولی که شامل عنوان لاتین و فارسی پایان نامه بود من شماره صفحات را برداشتم، در سکشن دوم را در قسمت های فهرست و چکیده اعمال کرده و شماره صفحات این صفحات را :31: ابجد زدم، و در نهایت آخرین و سومین سکشن مربوط می شود به .... به متن اصلی پایان نامه که شماره 1 الی آخر را می خورد

خیلی جالب است من ص 4 و 5 فایل را که (دو صفحه از فهرست بودند) را پرینت گرفتم اما صفحات 4 و 5 متن اصلی ام پرینت گرفته شد که شماره صفحات 4 و 5 پایینشان درج شده بود درصورتی اگر در قسمت پایین ورد نگاه میکردی این صفحات در کل فایل صفحات 8 و 9 بودند !!!!!

و نمی دونم آیا دوستان هم وقتی سکشن ایجاد می کنند با مشکل پرینت مواجه هستند من که هروقت سکشن ایجاد می کنم باید تک تک و صفحه جاری را پرینت بگیرم :11:

2- وقتی وردی رو با ورد 2010 می زنم وقتی اون را با 2007 باز می کنم تمام کلمات بهم چسبیده اند و هیچ فاصله ای وجود ندارد حتی اون فایل را از خود 2010 تبدیل به 2003 کردم ولی مشکل وجود دارد

3- اگر تعداد زیادی سکشن در یک فایل استفاده کرده باشیم، چطور می توانیم تمام آنها را بدون اینکه تنظیمات دیگر متن بهم بخورد از بین ببریم

4- چرا بعضی اوقات وقتی در جدول تایپ می کنیم جدول به اندازه متن بزرگ نمی شود، و متن در زیر جدول پنهان می شود

nelahe
15-03-2011, 11:44
یک سوال دیگه با عرض شرمندگی

چطور یک متن را clear formating کنیم :11:

pakbakhteh
15-03-2011, 14:15
سلام بچه ها
لطفا يك راهنمايي
در محيط ورد 2003 به چه صورت مي توانيم فرمول هاي رياضي مثل سينوس و كسينوس و حد و انگرال رو بياريم .
منظورم نمادهاي رياضي اونهاست.
با تشكر
23/12/89

farhad61
16-03-2011, 07:27
سلام
خداییش یکی کمک کنه یکی مشکل ما حل بشه

هر قت ورد رو 2010 باز میکنم این پیغام ظار میشه و 3 بار باید ok کنم تا وصفحه باز بشه

هر وقت هم میخام ببندم این یکی ظاهر میشه و 2 بار باید ok کنم

اگه لازم هست تنظیماتی رو انجام بدن لطفا با جزئیات بگید چون من با منوهای ورد 2010 آشنا نیستم
ممنون از راهنمایتون

Dew Drop
16-03-2011, 07:56
سلام

1- وقتی ورد رو به Pdf تبدیل می کنم و ازش پرینت می گیرم احساس می کنم حاشیه صفحات زیاد شده است
با چی تبدیلش می کنید؟اگه از add_ins word to pdf استفاده می کنید,به جاش از نرم افزارهای مخصوص استفاده کنید ببینید درست میشه.

2- یک فایل ورد دارم که قسمتی از آن فکر می کنم لاتین هاش با فونت romantic است من این فونت رو ندارم و نتونستم هم پیداش کنم متاسفانه حتی نمی تونم تغییرش هم بدم

اگه براتون مقدوره فایلتون رو بزارید تا ما هم تست کنیم.

2- وقتی وردی رو با ورد 2010 می زنم وقتی اون را با 2007 باز می کنم تمام کلمات بهم چسبیده اند و هیچ فاصله ای وجود ندارد حتی اون فایل را از خود 2010 تبدیل به 2003 کردم ولی مشکل وجود دارد
وقتی فایل رو سیو می کنید با فرمت (2003_2007) سیوش کنید که به این شکل در نیاد.

3- اگر تعداد زیادی سکشن در یک فایل استفاده کرده باشیم، چطور می توانیم تمام آنها را بدون اینکه تنظیمات دیگر متن بهم بخورد از بین ببریم
Ctrl+H رو بزنید More رو باز کنید بعد Special بعد بین اون آیتم ها Section Break رو انتخاب کنید و Replace with
رو خالی بزارید و Replace all رو بزنید.

چطور یک متن را clear formating کنیم

با این گزینه

Dew Drop
16-03-2011, 08:06
سلام
خداییش یکی کمک کنه یکی مشکل ما حل بشه

هر قت ورد رو 2010 باز میکنم این پیغام ظار میشه و 3 بار باید ok کنم تا وصفحه باز بشه

هر وقت هم میخام ببندم این یکی ظاهر میشه و 2 بار باید ok کنم

اگه لازم هست تنظیماتی رو انجام بدن لطفا با جزئیات بگید چون من با منوهای ورد 2010 آشنا نیستم
ممنون از راهنمایتون

سلام
این روش برای 2007 گفته شده...فکر می کنم برا 2010 هم جواب بده.

pakbakhteh
16-03-2011, 08:24
سلام بچه ها
لطفا يك راهنمايي
در محيط ورد 2003 به چه صورت مي توانيم فرمول هاي رياضي مثل سينوس و كسينوس و حد و انگرال رو بياريم .
با تشكر
23/12/89

بچه ها كارم گيره يه خورده عجله دارم اگه تو ورد همچين راهكاري وجود نداره لطفا بهم بگيد مي رم دست نويس مي كنم بعدش اسكن مي كنم كه به صورت عكس ديده بشه. فقط خواهشا امروز جوابمو بدين.
با سپاس
89/12/25

Dew Drop
16-03-2011, 08:30
سلام بچه ها
لطفا يك راهنمايي
با تشكر
23/12/89

سلام
فرمول نویسی تو ورد 2003 به این شکل باید باشه...

و یا از نرم افزار Math type استفاده کنید.

nelahe
16-03-2011, 13:24
[QUOTE=_sharifdorsa;5939955]سلام

با چی تبدیلش می کنید؟اگه از add_ins word to pdf استفاده می کنید,به جاش از نرم افزارهای مخصوص استفاده کنید ببینید درست میشه.

راستش این تنها مشکل من نیست

میشه یک صفحه رو امتحان کنید یعنی هم از یک صفحه فایل وردش رو پرینت بگیرین و هم از پی دی افش

اگه براتون مقدوره فایلتون رو بزارید تا ما هم تست کنیم.

یه آدرس آپ برای فایل برام میذارین

وقتی فایل رو سیو می کنید با فرمت (2003_2007) سیوش کنید که به این شکل در نیاد.

من از همون 2010 به صورت 2003 سیو می کنم ولی همچنان مشکل هست

nelahe
16-03-2011, 18:18
سلام دوستان عزیز

میخواستم خواهش کنم این سوال را حتماً حتماً جواب بدید بدجور باهاش درگیری دارم

وقتی در فایل وردم از بریک (breaks) استفاده می کنم موقع پرینت اگه all یا curent page بگیرم مشکلی در پرینت گرفتن
نیست
اما وقتی صفحه تعین کنم مثلا 7-8 و غیره متاسفانه صفحات درست پرینت گرفته نمی شوند و صفحاتی غیر از آن که دستورش رو دادم پرینت گرفته می شود باید چکار کرد واقعاً ؟؟؟؟؟؟؟

dusti55
17-03-2011, 05:33
سلام دوستان عزیز

میخواستم خواهش کنم این سوال را حتماً حتماً جواب بدید بدجور باهاش درگیری دارم

وقتی در فایل وردم از بریک (breaks) استفاده می کنم موقع پرینت اگه all یا curent page بگیرم مشکلی در پرینت گرفتن
نیست
اما وقتی صفحه تعین کنم مثلا 7-8 و غیره متاسفانه صفحات درست پرینت گرفته نمی شوند و صفحاتی غیر از آن که دستورش رو دادم پرینت گرفته می شود باید چکار کرد واقعاً ؟؟؟؟؟؟؟

شما طبق دستور و روشی که به صورت مثال در پنجره جاپ/پرینت است عمل کرده‌اید
اگر دوباره مشکل بود یک عکس از پنجره تنظیم و گزینه‌های چاپ ارائه دهید...

dusti55
17-03-2011, 05:46
بچه ها...
با سپاس
89/12/25

در بخش equation ورد بگمونم موارد شما باشه.
خواهشمندم از دوستان در ارسال‌های قبل جستجو کنند، به بسیاری از پرسش‌ها پاسخ داده‌شده است.

---------- Post added at 05:46 AM ---------- Previous post was at 05:41 AM ----------

یک سوال دیگه با عرض شرمندگی

چطور یک متن را clear formating کنیم :11:
تمام یا بخش مورد نظر از متن را انتخاب کنید و دستور Clear format را اجرا کنید.

Dew Drop
17-03-2011, 12:57
یه آدرس آپ برای فایل برام میذارین

نیست
برای این کار باید تو دستورتون وارد کنید که از کدوم صفحه و کدوم سکشن پرینت گرفته بشه...برای مثال p1s2 یا فقط s2
امتحان کنید ببینید به این صورت درست پرینت گرفته میشه؟

nelahe
20-03-2011, 10:50
سلام دوستان عزیز

راستش بعضی اوقات یک فایل ورد رو که باز می کنم به این صورت است چه کار باید کرد

H.Mahmoudi
22-03-2011, 17:24
با سلام خدمت شما دوستان گرامی
یک سؤال داشتم که اگر بتوانید مرا راهنمایی کنید واقعاً ممنون می‌شوم.
در یک فایل ورد چگونه می‌توان فونت کلیه فرمول‌های موجود در آن فایل را به طور همزمان تغییر داد.
مثلاً اگر سایز فونت فرمول‌ها 12 است آن‌ها را تبدیل به 14 کنیم و ....

Dew Drop
23-03-2011, 20:35
در یک فایل ورد چگونه می‌توان فونت کلیه فرمول‌های موجود در آن فایل را به طور همزمان تغییر داد.

سلام
فکر نمی کنم بشه همه رو یه جا تغییر داد.چون این کار باید از طریق replace انجام بشه
که تو این قسمت هم چیزی برای Equation تعریف نشده.

wordist
23-03-2011, 21:29
نسخه افیس تون رو بگید و بگید دقیقا و دقیقا از چه راهی فرمولها رو وارد کردین !!؟؟

behrouz1390
25-03-2011, 22:49
دوستان من وقتی فونت رو توی ورد تغییر میدم فقط فارسی تغییر میکنه و انگلیسی ثابته البته فونتی که انتخاب میکنم هم انگلیسی داره هم فارسی :41:
نسخه وردم 2007 هست

hamidcivil
26-03-2011, 09:49
من یه فایل ورد 2007 دارم که چند تا آدرس سایت در آن وجود داره
حالا این فایل ورد را به pdf تبدیل کردم
چکار کنم که این آدرس سایت ها در فایل pdf تبدیل به لینک بشه؟
یعنی با کلیک روی آدرس سایت در فایل pdf اینترنت اکسپلور باز بشه؟

saeed4055
26-03-2011, 10:02
سلام
ورژن افیس من 2007 enterprise هستش
روی ویندوز 7 لپتاپم دپار مشکل شده
حرف ی رو حتی وسط کلمه هم بزرگ مینویسه!!!
عددها رو هم نمیتونم فارسی بنویسم
لطفا راهنمایی کنین
ممنون

Gallar2
27-03-2011, 11:43
با سلام خدمت اساتید آفیس ، آفیس من یک مشکل داره و اون اینه که اگر بخوام متن فارسی رو از اینترنت کپی کنم و در آفیس Paste کنم حروف بصورت خرچنگ قورباغه در می یاد ، هر کاری کردم نتونستم این مشکل رو حل کنم حتی با نصب دوباره آفیس و ریختن فونتهای جدید و ...
عکس 1 قسمت Highligt شده و عکس 2 کپی همون قسمت در آفیس است.

water_lily_2012
27-03-2011, 12:05
ویندوز شما فارسی پشتیبانی می کنه یا نه. زبان فارسی را فعال کرده اید یا نه.
بعضی از صفحات اینترنت این طوری هست ولی صفحه شما نباید اینطور باشه.

nelahe
27-03-2011, 13:18
سلام دوستان عزیز

چند سوال داشتم و امیدوارم مثل همیشه راهنمایی هاتون معجزه کند و راه حل این سوالات پیدا شود

1- این همون فایل وردی است که درونش از فونت رمانتیک استفاده شده و نمی توانم فونتش رو تغییر بدهم
البته وقتی یک تکه از اون قسمتی که فونت رمانتیک درش به کار رفته رو در اینجا کپی می کنم درست نمایش می دهد
اما در سیستم من نشان نمی دهد

2- برنامه ای برای طراحی جدولی به شکل

| | |
|_|_|_|_|

این جدول رو دستی تایپ کردم و زیاد جالب نشد
اما این جدول رو در فرم ها دیده اید که برای وارد کردن مثلاً حروف نام خانوادگی یا وارد کردن شماره ها به کار می رود
و خانه اول آن دیواره اش بلند است خانه دوم کوتاه خانه سوم بلند و الی آخر یکی در میان دیواره های خانه ها بلند و کوتاه می شود

3- بعضی اوقات و در symbol ها گزینه normal رو انتخاب می کنم این همه symbol نشان می دهد اما گاهی اوقات نصف این را هم نشان نمی دهد چطوری است؟؟؟

4- چرا در قسمت شماره گذاری اتوماتیک که دوشماره ای به بالا است شماره ها را برعکس می زند

ببینید در خود پنجره درست نشان میدهد اما وقتی ok می کنیم و پنجره را می بندیم شماره ها برعکس زده می شود

و شماره گذاری درست است که در همان پنجره نشان داده می شود نه آنکه در صفحه زده شده است

وقتی می نویسیم 2-1- درست است که 2 نشانه فصل و 1 نشانه زیر مجموعه است نه 1-2

5- این ارور چیست

6- چرا این فایل به صورت مربع مربع در آمده است بعضی اوقات بعضی فایل ها به این صورت شده اند

7- این هم یک نمونه فایل 2010 که کلمات بهم چسبیده اند

8- برنامه one note وقتی پرینت میگیریم تمام صفحات را پرینت می گیرد

Gallar2
28-03-2011, 08:16
ویندوز شما فارسی پشتیبانی می کنه یا نه. زبان فارسی را فعال کرده اید یا نه.
بعضی از صفحات اینترنت این طوری هست ولی صفحه شما نباید اینطور باشه.

بله قربان کاملاً زبان فارسی را با تمام ضمائم روی سیستم فعال کردم یعنی فونتهای فارسی و زبان فارسی روی سیستم کاملاً فعاله

Dew Drop
28-03-2011, 17:37
سلام
ببینید شما زبان فارسی رو یا رو سیستمون درست نصب نکردید یا تو آفیس شما زبان فارسی اضافه نشده...
چون تو عکسی که گذاشتید زبان سیستمتون فارسیه ولی زبان ورد رو انگلیسی هست.
به این نکات توجه کنید مشکلتون حل میشه.

قله بلند
30-03-2011, 02:40
سلام دوستان
یک متن فارسی دارم که از فرمول ها و عبارات ریاضی درون اون زیاد استفاده شده. این فرمول ها و عبارات ریاضی رو هم با استفاده از Equation Editor نوشته ام. اندازه قلم فارسی من، 14 غیر بولد و اندازه قلم انگلیسی هم 12 غیر بولد است.
همین حالا که دارم این سوال رو می پرسم متوجه شدم که اندازه این فرمول ها و عبارات ریاضی 7pt است و می خواهم اندازه رو بیشتر کنم ولی وقتی فرمول یا عبارت مورد نظر رو انتخاب می کنم و اندازه اش رو به 12pt می رسونم، دیگه هم طراز با متن فارسی ام قرار نمی گیره و زیبایی رو بهم می ریزه. وقتی style رو به حالت متن می برم هم تغییری نمی کنه.
ولی وقتی دوباره متن رو می نویسم و از Equation Editor برای نوشتن دوباره فرمول ها و عبارات ریاضی استفاده می کنم، همه چیز درست می شه ولی مشکل اینجاست که تعداد اینها زیاده و دوباره نوشتنشون هم فاجعه است.
باید چه کار کنم؟
آفیس من 2003 هست

همین الان یک راه حلی پیدا کردم: روی عبارت ریاضی مورد نظر راست کلیک کردم و Format Object و سپس تب size رو انتخاب کردم و مقدار عرض و ارتفاعش رو کردم 100 درصد یعنی Full. دیدم که اندازه قلمش هم شد 12pt.
راستی، وقتی اندازه قلم متنی رو می کنیم مثلاً 12، یعنی 12pt؟

manli7
30-03-2011, 13:39
سلام دوستان من از طرف يكي از دوستانم برام يه ميلي اومده كه براتون آپ كردم الان هر وقت كه بازش مي كنم ساعتش با ساعت كامپيوتر من يكيه مي خواستم بدونم داستان چيه؟

Dew Drop
30-03-2011, 16:55
سلام دوستان من از طرف يكي از دوستانم برام يه ميلي اومده كه براتون آپ كردم الان هر وقت كه بازش مي كنم ساعتش با ساعت كامپيوتر من يكيه مي خواستم بدونم داستان چيه؟

سلام
insert>Quick parts>Field
بعد تو لیست Categories
Date and Time رو انتخاب کنید بعد از قسمت Field Names برید رو Time
از قسمت Date formats فرمت مورد نظر رو انتخاب کنید و ok .

H.Mahmoudi
31-03-2011, 19:18
نسخه افیس تون رو بگید و بگید دقیقا و دقیقا از چه راهی فرمولها رو وارد کردین !!؟؟
نسخه آفیس من 2003 است و از طریق برنامه MathType فرمول درج کردم. (فرمول ها با فونت 12 است می خواهم همه را یکجا به فونت 14 تبدیل کنم)

wordist
01-04-2011, 00:58
نسخه آفیس من 2003 است و از طریق برنامه MathType فرمول درج کردم. (فرمول ها با فونت 12 است می خواهم همه را یکجا به فونت 14 تبدیل کنم)
برنامه ای که میگید هم بصورت جداگانه وکاملتر قابل نصب هست روی ویندوز برای ورد و هم در خود ورد وجود داره

منظورتون کدومه ؟

NOjAN.A
01-04-2011, 04:04
با سلام خدمت دوستان . می خواستم بپرسم چطور می تونم توی word اعداد فارسی درج کنم ؟ از فونتهای فارسی استفاده می کنم ولی اعداد انگلیسی هستن . ویندوز : 7 نسخه آفیس : 2003

خیلی خیلی خیلی ممنون می شم اگر یه نسخه از پاسخ رو برام پ.خ کنین .
با تشکر :11::11:

Dew Drop
01-04-2011, 16:42
با سلام خدمت دوستان . می خواستم بپرسم چطور می تونم توی word اعداد فارسی درج کنم ؟ از فونتهای فارسی استفاده می کنم ولی اعداد انگلیسی هستن . ویندوز : 7 نسخه آفیس : 2003

خیلی خیلی خیلی ممنون می شم اگر یه نسخه از پاسخ رو برام پ.خ کنین .
با تشکر :11::11:

سلام
قبل از پرسیدن سوال سرچ کنید زودتر به نتیجه می‏‏رسید
فارسی نویسی اعداد در ورد بارها و بارها پرسیده شده...

فارسي نويسي اعداد در ورد

رعد
02-04-2011, 09:25
با سلام خدمت دوستان
ميخواستم بدونم چجوري ميشه عنوان صفحات رو دربالاي صفحات نوشت
چون هدر براي كل صفحات ميزنه و من مثلا ميخوام عنوان داراي تنوع باشه مثلا ده صفحه بنويسه مقدمه
چند صفحه فصل يك و به همين ترتيب

wordist
02-04-2011, 12:40
با سلام خدمت دوستان
ميخواستم بدونم چجوري ميشه عنوان صفحات رو دربالاي صفحات نوشت
چون هدر براي كل صفحات ميزنه و من مثلا ميخوام عنوان داراي تنوع باشه مثلا ده صفحه بنويسه مقدمه
چند صفحه فصل يك و به همين ترتيب
همونوطور که کاربر خوب و فعالمون در پست قبل شما توضیح دادن باید ابتدا جستجو کنید

این مورد هم بارها و بارها پرسیده شده

به این پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید

H.Mahmoudi
04-04-2011, 09:45
برنامه ای که میگید هم بصورت جداگانه وکاملتر قابل نصب هست روی ویندوز برای ورد و هم در خود ورد وجود داره

منظورتون کدومه ؟
برنامه MathType را به صورت جداگانه نصب کردم و یک پلاگین در برنامه ورد ایجاد می‌کند. البته نوع برنامه فرقی نداره.
اگر شما می‌توانید هر روشی را که می‌دانید بگویید.
دو تا فرمول جداگانه در قسمت‌های مختلف یک صفحه درج کنید. حال با یک روش خاصی بگویید که چطوری می‌تواند فونت این دو فرمول را تغییر داد بدون اینکه این دو فرمول را برنامه MathType یا Equation باز کنید.
ممنون

wordist
04-04-2011, 10:01
برنامه MathType را به صورت جداگانه نصب کردم و یک پلاگین در برنامه ورد ایجاد می‌کند. البته نوع برنامه فرقی نداره.
اگر شما می‌توانید هر روشی را که می‌دانید بگویید.
دو تا فرمول جداگانه در قسمت‌های مختلف یک صفحه درج کنید. حال با یک روش خاصی بگویید که چطوری می‌تواند فونت این دو فرمول را تغییر داد بدون اینکه این دو فرمول را برنامه MathType یا Equation باز کنید.
ممنون
من يه امتحاني كردم به اين طريق كه روي يكي از فرمولها دابل كليك كردم و از منوي Size و گزينه Define سايز قسمت دلخواه رو تغيير دادم و بعد كه در اين فرمول تغيير و مشاهده كردم روي يك فرمول ديگه تنها با يك دابل كليك تغيير سايز رو ديدم (چون در مرحله قبل سايز پيش فرض تغيير كرده بود)

فكر ميكنم تنها از اين طريق بشه سايز همه رو تغيير داد و يكم هم ممكنه زمانبر باشه

MIG
04-04-2011, 10:27
با سلام
من برای رسم نمودارم دچار مشکل شدم.می خوام که مقدار مربوط به ستون رو تغییر بدم اما نمیشه ممکنه منو راهنمایی کنید؟

nelahe
04-04-2011, 16:16
سلام دوستان عزیز

مثل همیشه منتظر پاسخ های جامع و کامل سوالات قبلی هستم :31:

یک سوال دیگر هم اضافه کنم

چطور ورد رو به عکس تبدیل کنیم هر فرمت که بشه فقط فرمت های مربوط به عکس و تصویر باشه

رعد
04-04-2011, 18:14
با سلام مجدد
در قسمت فهرست نويسي در حالتي كه شرح دادين به اين طريق عمل ميكنه:
مقدمه .........1
فصل 1 .........5
و الي آخر
ميخواستم ببينم نميشه يه جوري اينا رو در يك صفحه چند ستوني نشون بده ؟
مثلا :
مقدمه......1 فصل 3......40 فصل 5.........80
فصل1 ......2 فصل4 ......65 فصل 6..........90

wordist
04-04-2011, 19:00
با سلام
من برای رسم نمودارم دچار مشکل شدم.می خوام که مقدار مربوط به ستون رو تغییر بدم اما نمیشه ممکنه منو راهنمایی کنید؟
بهترین برنامه در مجموعه افیس براب رسم نمودار اکسل هست

شما اونجا نمودار رو درست کنید و کپی کنید در ورد

wordist
04-04-2011, 19:02
سلام دوستان عزیز

مثل همیشه منتظر پاسخ های جامع و کامل سوالات قبلی هستم :31:

یک سوال دیگر هم اضافه کنم

چطور ورد رو به عکس تبدیل کنیم هر فرمت که بشه فقط فرمت های مربوط به عکس و تصویر باشه
چرا عکس ؟

چرا PDF نه ؟

در ضمن خود بنده به جواب دادن اینگونه سول پرسیدنها اعتقادی ندارم

شما یه سوال بپرسید و بعد که جواب گرفتید یکی دیگه

wordist
04-04-2011, 19:05
با سلام مجدد
در قسمت فهرست نويسي در حالتي كه شرح دادين به اين طريق عمل ميكنه:
مقدمه .........1
فصل 1 .........5
و الي آخر
ميخواستم ببينم نميشه يه جوري اينا رو در يك صفحه چند ستوني نشون بده ؟
مثلا :
مقدمه......1 فصل 3......40 فصل 5.........80
فصل1 ......2 فصل4 ......65 فصل 6..........90
وقتی فهرست رو درست کردید انتخابش کنید و از قسمت ستون بندی ببینید میشه اینکارو کرد

سربرگ Page layout دکمه column

nelahe
05-04-2011, 08:52
چرا عکس ؟

چرا PDF نه ؟

در ضمن خود بنده به جواب دادن اینگونه سول پرسیدنها اعتقادی ندارم

سلام

اینجوری پیش اومده ، چندین بار احتیاج شده که تبدیل به عکس بشه

امکانش هست که ورد رو به عکس تبدیل کنیم

شما یه سوال بپرسید و بعد که جواب گرفتید یکی دیگه
حق با شماست

اما سوالات زیاد است :31:

wordist
05-04-2011, 13:07
سلام

حق با شماست

اما سوالات زیاد است :31:
از طريق خود ورد بعيد ميدونم راهي باشه مگه اينكه همون دكمه PrintScreen رو استفاده كنيد و ...

ولي نرم افزارهايي هست كه كانورت رو براتون انجام ميده كه بايد بگيرديد دنبال اونا

من فعلا چيزي دم دست ندارم

Dew Drop
05-04-2011, 14:27
سلام

سلام
نرم افزاری هست به نام Universal Document Converter که بعد از نصب به عنوان یک پرینتر مجازی تو لیست پرینترها نشون داده میشه
که از طریق اون می‏تونید فایلهاتون رو به فرمت های JPEG,PNG,BMP,... تبدیل کنید.

manli7
05-04-2011, 21:06
سلام دوستان من مي خوام متن خودم رو توي ورد بدين صورت پرينت بگيرم

بايد چي كار كنم؟

داخل نوشته ها بزرگ و تو خالي باشه

فونت خاصي داره؟

poolpool
05-04-2011, 21:47
بله الان حضور ذهن ندارم که چه فونتیه ولی باید فونتاشو نصب کنی

Dew Drop
05-04-2011, 23:41
سلام دوستان من مي خوام متن خودم رو توي ورد بدين صورت پرينت بگيرم

بايد چي كار كنم؟

داخل نوشته ها بزرگ و تو خالي باشه

فونت خاصي داره؟

سلام
سوالتون رو اینجا مطرح کنید.

بـانـک [ Font ] فــونــــت

رعد
06-04-2011, 07:29
با سلام خدمت دوستان
در بخش فهرست نويسي در ورد ميخواستم بدونم نميشه استايل رو به يك قسمت از متن اعمال كرد تا به عنوان فهرست بياد
مثلا به اين جمله نگاه كنين :
ستاره شانه شكارچي و عظمت آن
ستاره شانه شكارچي در صورت فلكي شكارچي و در شانه آن قرار دارد و رنگ آن قرمز بوده و ............
حالا من ميخوام فقط " شانه شكارچي " رو به عنوان فهرست بيارم ولي ظاهرا بايد " ستاره شانه شكارچي و عظمت آن " رو كلا انتخاب كنم و الا نمياد .
آيا راهي هست ؟

رعد
06-04-2011, 07:35

يه نرم افزار كم حجم هست به نام capture wiz pro كه بصورت هوشمند صفحات حجيم مثل وب اكسل يا هر صفحه گسترده رو كه نشه با پرينت اسكرين عكسش رو گرفت تبديل به عكس ميكنه
من خودم باهش كار ميكنم و خيلي كار راه اندازه
كارش هم مثل گوگل ارت پرو هست و مدام هي صفحه رو اين ور اون ور ميكنه و بعد همه رو ميچسبونه به هم و تحويلت ميده

oranus_3756
06-04-2011, 23:43
سلام کسی میدونه چه طور میشه داخل ورد 2010 عدد کسری نوشت ؟؟؟؟

Dew Drop
07-04-2011, 12:52
سلام

Insert>Equation>Fraction

oranus_3756
07-04-2011, 21:21
سلام

Insert>Equation>Fraction

قسمت Equation غیر فعال هست، چه جوری فعالش کنم ؟؟؟؟

ebratha
07-04-2011, 22:22
وقتی می خواهم یک سیمبل از فونت های مخصوص سیمبل را وارد کنم به جای آن عدد می دهد
مثلا من با فونت alaem می خواهم علیه السلام را وارد کنم
وقتی به قسمت سیمبل می روم و برای آن میانبر می سازم به جای علیه السلام شماره 7 می زنه
میانبر هم که نسازم باز وقتی روش کلیک می کنم به جای آن سیمبل عدد می زنه
البته در ورد 2007 خود سمیبل را می زنه اما وقتی می خواهم این سیمبل را با همه دست نوشته ها ریپلاس کنم باز همه را عدد می زنه

nelahe
07-04-2011, 23:32
سلام دوستان عزیز

تصمیم دارم به توصیه دوستان عمل کنم و سوالات یکی یکی (البته با اجازه دوستان دو تا دو تا بپرسم)

برنامه ای برای طراحی جدولی به شکل

| | |
|_|_|_|_|

این جدول رو دستی تایپ کردم و زیاد جالب نشد
اما این جدول رو در فرم ها دیده اید که برای وارد کردن مثلاً حروف نام خانوادگی یا وارد کردن شماره ها به کار می رود
و خانه اول آن دیواره اش بلند است خانه دوم کوتاه خانه سوم بلند و الی آخر یکی در میان دیواره های خانه ها بلند و کوتاه می شود

چرا در قسمت شماره گذاری اتوماتیک که دوشماره ای به بالا است شماره ها را برعکس می زند

ببینید در خود پنجره درست نشان میدهد اما وقتی ok می کنیم و پنجره را می بندیم شماره ها برعکس زده می شود

و شماره گذاری درست است که در همان پنجره نشان داده می شود نه آنکه در صفحه زده شده است

وقتی می نویسیم 2-1- درست است که 2 نشانه فصل و 1 نشانه زیر مجموعه است نه 1-2

Dew Drop
08-04-2011, 23:22
سلام دوستان عزیز

تصمیم دارم به توصیه دوستان عمل کنم و سوالات یکی یکی (البته با اجازه دوستان دو تا دو تا بپرسم)

سلام
برای قسمت اول سوالتون,اطلاعی ندارم که برنامه ای برای طراحی چنین جداولی هست یا نه...
ولی فکر نمی کنم کشیدن یک چنین جدولی از قسمت Insert ,Shapes کار سختی باشه.

برای قسمت دوم سوالتون,لینک زیر رو ببینید,احتمالاً مشکلتون رو حل کنه...

nelahe
09-04-2011, 08:53
سلام
برای قسمت اول سوالتون,اطلاعی ندارم که برنامه ای برای طراحی چنین جداولی هست یا نه...
ولی فکر نمی کنم کشیدن یک چنین جدولی از قسمت Insert ,Shapes کار سختی باشه.

برای قسمت دوم سوالتون,لینک زیر رو ببینید,احتمالاً مشکلتون رو حل کنه...

مرسی از شما

راستش لینک فیلتر شده

یک آدرس دیگه بگذارید لطفاً، یا یه جای دیگه آپ کنید، یا متن رو اینجا بگذارید واقعاً ممنون از شما

p30girl
09-04-2011, 10:18
با سلام.گاهي اوقات يكي از حاشيه هاي ورد توي پرينت نمي افتد .در ضمن تنظيمات قسمت border and shading از هر 4 طرف يكسان هست .بعضي وقت هاي حاشيه پائين نصفه نيمه ميفته و ساير حاشيه هاي هم رو سايز a4 درست نيستند و از اطراف كاغذ به طور نامنظم قرار ميگيرند. اگر جاي ديگه اي بايد تنظيم بشه لطفاً راهنمائي كنين.ممنون

Dew Drop
09-04-2011, 11:24
مرسی از شما

راستش لینک فیلتر شده

یک آدرس دیگه بگذارید لطفاً، یا یه جای دیگه آپ کنید، یا متن رو اینجا بگذارید واقعاً ممنون از شما

بفرمایید خدمت شما

در ابتدا يك سري نوشته به عنوان نمونه براي Heading يك تا سه مي‌نويسم

در Heading دوم همونمطور كه مشاهده مي‌كنيد شماره ترتيب ها اصلاح شده و در Heading سوم هنوز اصلاح نشده. خوب حالا براي اصلاح اين مراحل رو تكرار كنيد.
روي "سرتيتر سوم راست كليك كنيد و از منو "Adjust list Indents" رو انتخاب كنيد.

بعد از انتخاب اين قسمت رو مي بينيد.

حالا محتويات داخل "Enter formatting for number" رو پاك كنيد. بعد از اون از قسمت "Number style for this level" رو كليك كنيد و نوع فرمتي رو كه مي‌خواهيد Heading 3 با اون نشون داده بشه رو انتخاب كنيد.

بعد از اينكه انتخاب كرديد ، در داخل كادر "Enter formatting for number" كليد كنيد و دكمه End كيبرد رو بزنيد و سپس يك نقطه بعد عدد تايپ كنيد. بعد از اين مرحله از منو "Include level number from" رو كليك كنيد و Level 2 رو انتخاب كنيد.
حالا اين مراحل رو تا انتخاب Level 1 مجددا تكرار كنيد. كه در نهايت مثل شكل زير ميشه.

بعد از اينكه اين كارها رو انجام داديد بر روي دكمه Ok كليك كنيد.

nelahe
09-04-2011, 16:10
بفرمایید خدمت شما

مرسی از شما

فقط کل این متن همینه

شکلش هم نشون داده نشده :11:

Dew Drop
09-04-2011, 18:39
مرسی از شما

فقط کل این متن همینه

شکلش هم نشون داده نشده :11:

ادیتش کردم,
ببخشید حواسم نبود لینک فیلــ ..ه.

esmahdi
09-04-2011, 19:54
با سلام و عرض تبریک سال نو
من با ورد یه مشکلی دارم و اون هم اینه که من برای یه متن می خوام مثلا آیات قرآن رو آخر متن بیارم و بگم که مثلا فلان آیه رو می تونید تو فلان صفحه پیدا کنید. من فکر می کردم روش باید این باشه که به کل آیات قرآن یه استایل جدا بدم بعد همون طور که فهرست به متن اضافه می کنیم آیات قرآن رو هم همینطور لیست وار به آخر متن اضافه کنیم. ولی این روش به نتیجه نرسید و همش ارور می ده. در صورت امکان راهنمایی کنید.:20:

khoofi66
09-04-2011, 20:00
سلام دوستان..
یه سوالی داشتم
می خواستم بپرسم چرا وقتی تو word 2003 تایپ فارسی می کنم کلمات رو از آخر به اول مینویسه
مثلا وقتی میخوام بنویسم " من عضو سایت هستم " اینجوری میاد " هستم سایت عضو من "
ببخشید اگر سوالم تکراری بود

Dew Drop
09-04-2011, 21:10
سلام دوستان..
یه سوالی داشتم
می خواستم بپرسم چرا وقتی تو word 2003 تایپ فارسی می کنم کلمات رو از آخر به اول مینویسه
مثلا وقتی میخوام بنویسم " من عضو سایت هستم " اینجوری میاد " هستم سایت عضو من "
ببخشید اگر سوالم تکراری بود

سلام
ببینید وقتی زبان کیبورد رو به فارسی تغییر میدید و تو تسکبار زبان فارسی رو نشون میده...
تو قسمت پایین ورد زبان رو persian می نویسه؟
اگه اینطور نیست,زبان فارسی درست نصب نشده و احتمالاً مشکل به همین مورد ارتباط داره.

msrxx2000
09-04-2011, 23:27
حالا اگه خواستیم هر دوتا پاورقی رو داشته باشیم یعنی در یک صفحه پاورقی فارسی و راست چین و در یک صفحه دیگر پاورقی انگلیسی و چپ چین باشه باید چیکار کرد؟

nelahe
10-04-2011, 08:52
ادیتش کردم,
ببخشید حواسم نبود لینک فیلــ ..ه.

بی نهایت ممنون

حالا دو سوال دیگه :11:

چرا این فایل به صورت مربع مربع در آمده است بعضی اوقات بعضی فایل ها به این صورت شده اند

کد:

کد:

Dew Drop
10-04-2011, 10:16
با سلام.گاهي اوقات يكي از حاشيه هاي ورد توي پرينت نمي افتد .در ضمن تنظيمات قسمت border and shading از هر 4 طرف يكسان هست .بعضي وقت هاي حاشيه پائين نصفه نيمه ميفته و ساير حاشيه هاي هم رو سايز a4 درست نيستند و از اطراف كاغذ به طور نامنظم قرار ميگيرند. اگر جاي ديگه اي بايد تنظيم بشه لطفاً راهنمائي كنين.ممنون

سلام
اینو ببینید

Dew Drop
10-04-2011, 10:23
بی نهایت ممنون

حالا دو سوال دیگه :11:

چرا این فایل به صورت مربع مربع در آمده است بعضی اوقات بعضی فایل ها به این صورت شده اند

کد:

کد:

در نهایت فایلتون رو دیدم!!!
فایل اول که برام خالی نشون می‏داد...
فایل دوم رو باید با فرمت 2007 سیو می کردید که درست نشون بده
چون فایلهای 2010 تو ورژن های پایین تر درست اجرا نمی شن.مگر اینکه با فرمت 2007_2003 ذخیره بشن.

saeedss
10-04-2011, 20:46
ابعاد کادر حاشیه رو چه جور میشه تنظیم کرد؟
یعنی من وقتی کادر حاشیه میزارم دور مطلبم ، از بالا و پایین صفحه یه اندازه نیست و مثلا از بالای برگ 1 سانت و از پایین برگ 2 سانتر فاصله داره
میخام از بالا و پایین یه اندازه باشه
2007 استفاده میکنم

Dew Drop
10-04-2011, 23:08
ابعاد کادر حاشیه رو چه جور میشه تنظیم کرد؟
یعنی من وقتی کادر حاشیه میزارم دور مطلبم ، از بالا و پایین صفحه یه اندازه نیست و مثلا از بالای برگ 1 سانت و از پایین برگ 2 سانتر فاصله داره
میخام از بالا و پایین یه اندازه باشه
2007 استفاده میکنم

از اینجا می تونید تنظیمش کنید.
Page layot>page border>Options

nelahe
11-04-2011, 11:00
در نهایت فایلتون رو دیدم!!!
فایل اول که برام خالی نشون می‏داد...
فایل دوم رو باید با فرمت 2007 سیو می کردید که درست نشون بده
چون فایلهای 2010 تو ورژن های پایین تر درست اجرا نمی شن.مگر اینکه با فرمت 2007_2003 ذخیره بشن.

برای فایل 2010 باید چکار کنم ؟

یعنی همان فایلی که آپ کردم براتون را با ورد 2010 باز کنم سپس به صورت 2007 سیو کنم و بعد ورد 2007 را باز کنم و فایل مربوطه را با همان ورد 2007 باز کنم

saeedss
11-04-2011, 17:16
از اینجا می تونید تنظیمش کنید.
Page layot>page border>Options
اونجا هم رفتم و تنظیم کردم اما بازم درست نشد
پرینترم 4623 سامسونگه.یعنی مشکل از پرینتره؟

Dew Drop
12-04-2011, 08:37
با سلام و عرض تبریک سال نو
من با ورد یه مشکلی دارم و اون هم اینه که من برای یه متن می خوام مثلا آیات قرآن رو آخر متن بیارم و بگم که مثلا فلان آیه رو می تونید تو فلان صفحه پیدا کنید. من فکر می کردم روش باید این باشه که به کل آیات قرآن یه استایل جدا بدم بعد همون طور که فهرست به متن اضافه می کنیم آیات قرآن رو هم همینطور لیست وار به آخر متن اضافه کنیم. ولی این روش به نتیجه نرسید و همش ارور می ده. در صورت امکان راهنمایی کنید.:20:

سلام

آموزش فهرست نويسي در ورد

---------- Post added at 09:37 AM ---------- Previous post was at 09:33 AM ----------

برای فایل 2010 باید چکار کنم ؟

یعنی همان فایلی که آپ کردم براتون را با ورد 2010 باز کنم سپس به صورت 2007 سیو کنم و بعد ورد 2007 را باز کنم و فایل مربوطه را با همان ورد 2007 باز کنم

شما دیگه کاری نمی تونید بکنید,باید به این طریق سیو میشد...اتفاقاً من با 2010 هم باز کردم به همین شکل بود.

nelahe
12-04-2011, 11:41
شما دیگه کاری نمی تونید بکنید,باید به این طریق سیو میشد...اتفاقاً من با 2010 هم باز کردم به همین شکل بود.

خب کلاً برای سایر فایل ها می فرمایید باید چکار کرد

jedivssith
12-04-2011, 22:22
درود

علامت درجه (دایره کوچک تو خالی) در بالا و کنار عدد برای ارقام در فونت فارسی چیست؟ البته از طریق Insert > Symbol می شود این کار را کرد، اما کلید میانبری برای آن در فونت فارسی وجود دارد؟

با سپاس فراوان
بدرود

azadrayanzanjan
13-04-2011, 13:11
میخوام تو WORD 2007 OR 2010 یه جدول ایجاد کنم که گوشه هاش پخ (شیب کروی)داشته باشه.کسی هست که راهنمایی کنه.جبران میکنم.

مثلا اینجولی:

تا فردا(پنج شنبه 25) ساعت 12 ظهر لازمش دارم

Dew Drop
13-04-2011, 14:26
درود

علامت درجه (دایره کوچک تو خالی) در بالا و کنار عدد برای ارقام در فونت فارسی چیست؟ البته از طریق Insert > Symbol می شود این کار را کرد، اما کلید میانبری برای آن در فونت فارسی وجود دارد؟

با سپاس فراوان
بدرود

سلام
فکر نمی‏کنم کلید میانبری برای این علامت وحود داشته باشه ولی خودتون میتونید یه کلید میانبر براش ایجاد کنید.

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

میخوام تو WORD 2007 OR 2010 یه جدول ایجاد کنم که گوشه هاش پخ (شیب کروی)داشته باشه.کسی هست که راهنمایی کنه.جبران میکنم.

مثلا اینجولی:

تا فردا(پنج شنبه 25) ساعت 12 ظهر لازمش دارم

اینجوری .... عکستون نشون داده نمیشه, یه جای دیگه آپلود کنید.

ebratha
13-04-2011, 16:44
:41:کسی نتونسته پاسخ این سوال را پیدا کنه؟
وقتی می خواهم یک سیمبل از فونت های مخصوص سیمبل را وارد کنم به جای آن عدد می زند
وقتی به قسمت سیمبل می روم و برای آن میانبر می سازم به جای علیه السلام شماره 7 می زنه
البته در ورد 2007 خود سمیبل را می زنه اما وقتی می خواهم این سیمبل را با همه دست نوشته ها ی علیه السلام ریپلاس کنم باز همه را عدد می زنه

Dew Drop
14-04-2011, 09:34
:41:کسی نتونسته پاسخ این سوال را پیدا کنه؟
وقتی می خواهم یک سیمبل از فونت های مخصوص سیمبل را وارد کنم به جای آن عدد می زند
البته در ورد 2007 خود سمیبل را می زنه اما وقتی می خواهم این سیمبل را با همه دست نوشته ها ی علیه السلام ریپلاس کنم باز همه را عدد می زنه

فقط با این فونت مشکل دارید؟
اینکه به جای سیمبل کدش رو وارد میکنه... می‏تونید از Alt+X استفاده کنید که کد رو به سیمبل تبدیل کنه.

rezapourmanesh
14-04-2011, 12:00
سلام دوستان خسته نباشد و سال نوتون هم مبارک!!!!
می خواستم بدونم 1- چطوری می شه توی ورد 2010 فوت نت ها را دو ستونی نوشت؟
2- چطوری میشه فاصله بین خطوط فوت نت ها را کمتر کرد؟

ask_bl
14-04-2011, 21:06
سلام
سال نو شما هم مبارک
برای سوال دومتون :

و بعد :

Dew Drop
14-04-2011, 21:43

سلام
برای جواب سوال اولتون هم این کار در ورد امکان پذیر نیست...

KINGHMA
15-04-2011, 10:40
با سلام...
در ورد 2003موقع نوشتن کلمات همه حروف به هم می ریزد و به هیچ وج نمی شود یک خط نوشت.
این مشکل موقع نوشتن فارسی است.قبلا این طوری نبود و بعد از نصب مجدد ویندوز این گونه شد.
با الت شیفت هم درست نمی شود...حالا چه کار کنم:41:

ata.royalfalcon
15-04-2011, 11:03
با سلام...
در ورد 2003موقع نوشتن کلمات همه حروف به هم می ریزد و به هیچ وج نمی شود یک خط نوشت.
این مشکل موقع نوشتن فارسی است.قبلا این طوری نبود و بعد از نصب مجدد ویندوز این گونه شد.

سلام
فکر کنم شما قبل از تایپ باید گزینه right to left رو فعال کنین . تا از راست به چپ تایپ کند
البته اگر منظور شما رو درست متوجه شده باشم !!!

Dew Drop
15-04-2011, 18:30
با سلام...
سلام
ببینید وقتی زبان کیبورد رو به فارسی تغییر میدید و تو تسکبار زبان فارسی رو نشون میده...
تو قسمت پایین ورد زبان رو persian می نویسه؟
اگه اینطور نیست,زبان فارسی درست نصب نشده و احتمالاً مشکل به همین مورد ارتباط داره.

wahid2003vj
16-04-2011, 11:48
با سلام

دارم با ورد 2007 صفحه بندی یه کتابچه رو انجام میدم ، میخوام از هر دو صفحه ای که با هم هستن ، یکی عنوان کتابچه و دیگری اسم همون بخشی که دراه خونده میشه رو در هدر نشون بده ، هرکاری کردم نتونستم اینکار رو انجام بدم و نیازمند کمک دوستان هستم...

wordist
16-04-2011, 11:52
با سلام

دارم با ورد 2007 صفحه بندی یه کتابچه رو انجام میدم ، میخوام از هر دو صفحه ای که با هم هستن ، یکی عنوان کتابچه و دیگری اسم همون بخشی که دراه خونده میشه رو در هدر نشون بده ، هرکاری کردم نتونستم اینکار رو انجام بدم و نیازمند کمک دوستان هستم...
قبل از زدن پست يا تاپيك جديد جستجو كنيد

اين پست رو ببينيد

farshidcivil
16-04-2011, 13:13
با سلام
اگه بخوایم یه فایلی رو در ورد ضمیمه کنیم(بصورت هایپر لینک) باید کلید Ctrl رو نگه داریم و بعد کلیک چپ کنیم ، چجوری میشه عوضش کرد یعنی نشانگر موس وقتی روش میره شکلش عوض شه و با یه کیلیک فایلو باز کنه؟
ایا این تنظیمات رو سیستمهای دیگه هم جواب میده و یا باید رو اونا هم این تغییراتو اعمال کنیم؟