PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

babakpilot
26-11-2010, 22:22
با سلام
چگونه ميشه به سلول هاي يك جدول در وورد 2007 فرمول اختصاص داد؟
منظورم اينه كه مانند اكسله بشه مثلا جمع چند سلول از يك جدول را خود برنامه حساب كنه و اعلام كنه؟
آيا اساساً ووررد 2007 چنين قابليتي داره ؟

قيوم پي سي
27-11-2010, 06:03
با سلام به همه دوستان من كتابي نوشتم كه در اون هم شعر وجود دارد و شعر ها را در جدول نوشتم الان كه تمام شده متوجه شدم بعضي جاها پاورقي هايي كه در جدول هستند به صورت پشت سرهم قرار دارند و از 1 شروع شده تا تعداد پاورقي ها و در جاهايي هم درست هستند در هر صفحه از 1 شروع شده در صورتي كه تمام پاورقي ها را به اين گونه انتخاب كردم كه همه پاورقي ها را از هر صفحه از شماره يك شروع كنه و در اين سند هم هيچ گونه سكشني هم ايجاد نكردم دوستان اگه مي‌دونند راهنمايي كنند ممنون مي شم كه چه جوري اين را درست كنم كه پاورقي شعرها هم در هر صفحه از 1 شروع بشود

max_3d
27-11-2010, 18:06
در مجله وب خوندم با OneNote 2007 میشه صفحات اینترنتی رو کامل ذخیره کرد و بعد به صورت کامل و افلان مطالعه کرد میخواستم بگم برنامه 2007 رو نصب کردم اما نتونستم صفحه اینترنتی آنلاین باز کنم که ذخیرش کنم لطفا راهنمائی بفرمایید

Akhavan
27-11-2010, 22:22
اگر کیبورد شما به این حالت فارسی شده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فارسی رو حذف کنید و مثل تصویر پایین کیبوردتون فارسی کنید

مرسی مرسی ashoor جان.:40:
درسته من به این توجهی نکرده بودم، یعنی شبیه عکس اولی که شما گذاشتید زبان من دیده میشد، 2 تا فارسی-انگلیسی با هم، در هر صورت اضافه ها رو پاک کردم و دیدم درست شد.:8:

خوشحالم کردی دوست عزیزم، واقعا سپساگذارم از توجهی که داری و وقتی که گذاشتی:11:

arazboy
28-11-2010, 09:39
چطور می توانم بین دو تا خط فاصله را زیاد کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

Dew Drop
28-11-2010, 10:20
چطور می توانم بین دو تا خط فاصله را زیاد کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

papillon11
28-11-2010, 12:27
سلام دوستان . من توی ورد 2007 یه صفحه را به خاطر شکل بزرگی که داشت به صورت عرضی گذاشتم،تو پرینت پریویو ورد درسته ، اما تو پرینت هرکاری می کنم همون طور عادی می افته صفحه ها را هم به صورت A4 قرار دادم میشه راهنمایی کنید. ممنون

arazboy
28-11-2010, 20:26
سلام دوست عزیز

باشه واضحتر توضیح میدم .

من واسه word 2007 را توضیح میدم که البته با دیگر ورژن ها فرقی ندارد .

مثلا فرض کنید شما توی فهرست نوشتید آموزش Word و قصد دارید با کلیک کردن روی این نوشته شما به صفحه 3 بروید . زیرا اموزش word از صفحه 3 شروع می شود .

ابتدا شما در ابتدای صفحه 3 کلیک کنید و سپس از منوی Insert و گروه Links گزینه Booklmark را انتخاب کنید .

از صفحه باز شده در قسمت Bookmark Name یک نام به آن اختصاص دهید . مثلا بنویسید Word و سپس روی دکمه Add کلیک کنید . حالا صفحه را ok کنید .

نکته مهم : شما موقعی که اسمی در قسمت Bookmark Name می نویسید نمی توانید از کلید Space ( فاصله) استفاده کنید .
یعنی شما نمیتوانید مثلا بنویسید Ms Word . اما میتوانید بنویسید Ms_Word . یعنی کلا فاصله بین کلمات نباید باشد .

حالا به صفحه اول روفته و در قسمت فهرست کلمه اموزش Word را انتخاب کنید . یعنی باید هایلایت بشه .

حالا به منوی Insert رفته و در گروه Link گزینه HyperLink را انتخاب کنید .

از صفحه باز شده اگه دقت کنید سمت راست یک دکمه وجود داره به اسم BookMark که شما باید اون را انتخاب کنید .

با زدن اون دکمه یک صفحه باز میشه که شما میتونید اون کلمه ای که در قسمت Bookmark انتخاب کردید را ببینید . حالا کافیه اون کلمه را انتخاب کنید و صفحه را ok کنید .

تموم شد .

حالا اگه شما پروژه اتون را به pdf تبدیل کنید و روی فهرست کلیک کنید شما را به قسمتی که می خواهید می برد .

در حالتی که پروژه شما به صورت work است اگه کلید Ctrl را پایین نگه دارید علامت اشاره گر ماوس به شکل یک دست خواهید شد که با کلیک بر روی فهرست شما را به قسمتی که مد نظر شماست هدایت خواهد کرد .

موفق باشید :)

با تشکر از راهنماییتان من تمام روش ها رفته ام و موقعی که به pdf تبدیل کرده ام جواب نداد چی کار کنم تا جاب بدهد
ممنون میشم زود راهنمایی کنید برای پروژه ام نیاز دارم

mahdi7610
28-11-2010, 21:44
با تشکر از راهنماییتان من تمام روش ها رفته ام و موقعی که به pdf تبدیل کرده ام جواب نداد چی کار کنم تا جاب بدهد
ممنون میشم زود راهنمایی کنید برای پروژه ام نیاز دارم

سلام

شما با چی تبدیل به pdf می کنید ؟

بهتره از برنامه ای که توی پست زیر گذاشتم استفاده کنید و با استفاده از این برنامه فایل Word را به pdf تبدیل کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اینم نمونه ای که من ساختم

موفق باشی

dada11
29-11-2010, 14:19
با سلام
هر موقع با فونت ايران نستعليق تايپ میکنم در حالت نوشتن درمتن مشکلی ندارم ولی موقع پرینت گرفتن حروف را یا بهم میچسباند یا از هم جدا میکند . خلاصه اینکه در پرینت مشکل دارد. چکار کنم

باتشکر

arazboy
29-11-2010, 18:44
سلام

شما با چی تبدیل به pdf می کنید ؟

بهتره از برنامه ای که توی پست زیر گذاشتم استفاده کنید و با استفاده از این برنامه فایل Word را به pdf تبدیل کنید .

اینم نمونه ای که من ساختم

موفق باشی

من با نیترو و d0pdf انجام می دهم
توانستم این کار را انجام دهم ولی در pdf بعد از یک بار دیگر اجرا نمی شود
ممنون از راهنماییتان

B.i.r.i.y.a
29-11-2010, 20:19
سلام
بچه ها یه سوال دارم :
فرض کنید 10 صفحه داریم ؛ میخوام این صفحات به این ترتیب شماره گذاری بشن که صفحات 1 و 2 شماره گذاری نشن و درواقع شماره گذاری از صفحه ی 3 و از شماره ی 1 شروع بشه ؛ به این صورت :

ص1 و ص2 که شماره نباید داشته باشن ؛
شماره ی ص3 = 1
شماره ی ص4 = 2
شماره ی ص5 = 3
.
.
.
شماره ی ص10 = 8

لطفا راهنماییم کنید.
با تشکر.:40:

behnam21
30-11-2010, 06:50
سلام

خب من به یه مشکل عجیبی بر خوردم !!!!

این که من آفیس 2010 رو نصب کردم. بعدش سریال هم داشت دادم .داستان کرک آفیس مثکه اینطوریه اول باید سریال بدی بعد کرک نصب کنی . دیگه نوبت نصب کرک بود. این کرک ها رو اغلب هم توی نت دارن هم توی اون دی وی دی که من خریدم بود .

الان مشکل من دقیقا اینه که وقتی کرک اجرا میشه یه ارور و خطایی میاد میگه که اصلا هیچ محصولی از آفیس 2010 تو سیستم شما نصب نیست که بخواد کرک بشه !!!

شاید به این خاطر باشه که من آفیس رو توی درایو سی نصب نکردم توی درایو اچ نصب کردم. چون درایو خود ویندوز یعنی همون سی اصلا جا نداشت .

این هم ارورش :

الان به نظرتون چاره چیه ؟نشستم آفیس نصب کردم بعد میگه اصلا آفیسی نصب نیست که بخواد کرک بشه !! یه کرک از توی نت هم دان کردم اونم همین خطا رو می داد .

ویندوز من 7 هستش .

B.i.r.i.y.a
30-11-2010, 18:29
سلام
بچه ها یه سوال دارم :
فرض کنید 10 صفحه داریم ؛ میخوام این صفحات به این ترتیب شماره گذاری بشن که صفحات 1 و 2 شماره گذاری نشن و درواقع شماره گذاری از صفحه ی 3 و از شماره ی 1 شروع بشه ؛ به این صورت :

ص1 و ص2 که شماره نباید داشته باشن ؛
شماره ی ص3 = 1
شماره ی ص4 = 2
شماره ی ص5 = 3
.
.
.
شماره ی ص10 = 8

لطفا راهنماییم کنید.
با تشکر.:40:

یعنی هیشکی نمیتونه منو راهنماییی کنه ؟

ashoor
30-11-2010, 19:41
یعنی هیشکی نمیتونه منو راهنماییی کنه ؟
به صفحه 3 برویدو مسیر زیر رو دنبال کنید

page layout >> page setup >>breaks >> section break >> continues

حالا در قسمت پایین صفحه 3 دو بار کلیک کنید تا قسمت header و footer فعال شود و در تب design از قسمت nagivate بر روی link to previous کلیک کنید
در همان تب design به قسمت page number بروید و format page numbers رو انتخاب کنید

از صفحه ای که باز می شود start at رو انتخاب کنید و مقدار آن رابربر 1 بگزارید

و از همان قسمت page numbers به سلیقه ی خودتان یکی از انواع شماره گزاری ها رو انتخاب کنید

H.Mahmoudi
01-12-2010, 09:13
با سلام خدمت شما دوستان گرامی
یک فایل word دارم پر از تصویره. روش استخراج تصاویر رو فراموش کردم. روش استخراج تصاویر از یک فایل word رو می‌شه توضیح دهید.
با تشکر
ضمناً یه مشکل دیگه
اگه فونتی دارید که بتوان با آن حروف فونتیک (آوانگاری) رو تایپ کنیم به من هم آموزش بدهید.
خدا نگه‌دار شما

B.i.r.i.y.a
01-12-2010, 12:19
به صفحه 3 برویدو مسیر زیر رو دنبال کنید

page layout >> page setup >>breaks >> section break >> continues

حالا در قسمت پایین صفحه 3 دو بار کلیک کنید تا قسمت header و footer فعال شود و در تب design از قسمت nagivate بر روی link to previous کلیک کنید
در همان تب design به قسمت page number بروید و format page numbers رو انتخاب کنید

از صفحه ای که باز می شود start at رو انتخاب کنید و مقدار آن رابربر 1 بگزارید

و از همان قسمت page numbers به سلیقه ی خودتان یکی از انواع شماره گزاری ها رو انتخاب کنید

آقا دمت گرم عالی بود ؛
تو 2007 بدون هیچ مشکلی انجامش دادم ولی تو 2003 گزینه ی link to previous رو ندیدم !
کجاس ؟

ashoor
01-12-2010, 12:41
آقا دمت گرم عالی بود ؛
تو 2007 بدون هیچ مشکلی انجامش دادم ولی تو 2003 گزینه ی link to previous رو ندیدم !
کجاس ؟
در تولبار header & footer

شاید به اسم Same as Previous باشه

geysar
02-12-2010, 20:15
با سلام دوستم يه فايل ورد را به من داده كه red -only هستش چطور مي تونم ازاين حالت فايلم را خارج كنم يعني كاري كنم كه بتونم در روش تغيراتي را اعمال كنم

arazboy
03-12-2010, 09:25
با سلام
برای پروژه پایا ن ترم یک مشکل بزرگ دارم
برای نوشکلمه (((( انواع حافظه RAM)))) کلمه فارسی فونت b nazanin است ولی کلمه خارجی فونت تا هما هست ولی یکمی بزرگتر از حروف فارسی هست چی کار کنم کل حروف های خارجی یک فونت باشد ودر یک اندازه تعد حرو زیاد هست و نمی شود یکی انجام داد آیا راه حلی هست

ashoor
03-12-2010, 10:53
با سلام
برای پروژه پایا ن ترم یک مشکل بزرگ دارم
برای نوشکلمه (((( انواع حافظه RAM)))) کلمه فارسی فونت b nazanin است ولی کلمه خارجی فونت تا هما هست ولی یکمی بزرگتر از حروف فارسی هست چی کار کنم کل حروف های خارجی یک فونت باشد ودر یک اندازه تعد حرو زیاد هست و نمی شود یکی انجام داد آیا راه حلی هست
کل متن رو انتخاب کنید و برروی متن کلیک راست کنید و گزینه ی فونت رو انتخاب کنید در صفحه ای که باز می شود در قسمت latin text اندازه ی فونت کلمات انگلیسی رو می تونید تغییر بدید و در قسمت complex script نیز می تونید اندازه فونت کلمات فارسی رو تغییر بدید .

arazboy
03-12-2010, 16:10
کل متن رو انتخاب کنید و برروی متن کلیک راست کنید و گزینه ی فونت رو انتخاب کنید در صفحه ای که باز می شود در قسمت latin text اندازه ی فونت کلمات انگلیسی رو می تونید تغییر بدید و در قسمت complex script نیز می تونید اندازه فونت کلمات فارسی رو تغییر بدید .

یک مشکل دیگه اینکه وقتی کلیک راست می کنم در word 2010 چند صدم ثانیه میاد و می رود و اصلان نمی توانم کلیک راستی را ببینم

pooryaaaa
03-12-2010, 17:13
با سلام خدمت دوستان. من تازه عضو اینجا شدم و این اولین پستی هست که میزنم!!:20:
از ورد زیاد سر در نمیارم ولی الان یه کار حیاتی برام پیش اومده و اون اینکه میخوام ببینم آیا میشه تو ورد 2003 کاری کرد که وقتی مثلا متنی رو در جدول میخوام تایپ کنم یه فونت و سایز و وسط چین رو انتخاب میکنم و مینویسم ولی وقتی میخوام برم تو خونه ی بعدی فونت و سایز و وسط چین به حالت اولیه خودش برمیگرده و باید دوباره اونا رو انتخاب کنم! آیا راهی هست که دیگه برای هر خونه این کار رو نکنم و با یک کلید ترکیبی یا یک کلیک رو همون وضعیت بمونه؟(امید وارم منظورم رو متوجه شده باشید)
و یک سوال دیگه:! چه ابزاری یا نرم افزاری رو باید در ورد نصب کنم تا فایل هامو به صورت PDF ذخیره کنه؟ (حالا یا در قسمت پرینت و یا خود نرم افزار)

silhouette
03-12-2010, 20:53
موقع پرینت گرفت از صفحات ورد پیغام میده که صفحه بزرگتر از حد معموله تنظیماتشم دستکاری کردم مربوط به کاغذ ا4 که برزای پرینته تو خود ورد (print set up)ولی درست نمیشه لطفا راهنمایی کنید

mahdi7610
03-12-2010, 22:55
با سلام خدمت دوستان. من تازه عضو اینجا شدم و این اولین پستی هست که میزنم!!:20:
از ورد زیاد سر در نمیارم ولی الان یه کار حیاتی برام پیش اومده و اون اینکه میخوام ببینم آیا میشه تو ورد 2003 کاری کرد که وقتی مثلا متنی رو در جدول میخوام تایپ کنم یه فونت و سایز و وسط چین رو انتخاب میکنم و مینویسم ولی وقتی میخوام برم تو خونه ی بعدی فونت و سایز و وسط چین به حالت اولیه خودش برمیگرده و باید دوباره اونا رو انتخاب کنم! آیا راهی هست که دیگه برای هر خونه این کار رو نکنم و با یک کلید ترکیبی یا یک کلیک رو همون وضعیت بمونه؟(امید وارم منظورم رو متوجه شده باشید)
و یک سوال دیگه:! چه ابزاری یا نرم افزاری رو باید در ورد نصب کنم تا فایل هامو به صورت PDF ذخیره کنه؟ (حالا یا در قسمت پرینت و یا خود نرم افزار)

سوال اول : شما کافیه توی همه خونه های جدول چیزهایی را که میخوای تایپ کنی بعدش در اخر تمام خونه های جدول را در حالت انتخاب قرار بده و تنظیماتی را که دوست داری انجام بده .
این تنظیمات واسه همه خونه ها اعمال میشه .

کارهای دیگه ای هم میشه کرد . این مورد که خیلی اسونه .

جواب سوال دوم
به ادرس زیر رجوع کن .

pooryaaaa
03-12-2010, 23:47
با سلام و ضمن تشکر از آقا مهدی گل. استاد من تو ورد 2003 یه لیست دارم که مثلا از 1 تا 50 به صورت عمودی نوشته. که حدودا 2 صفحه میشه. حالا میخوام نصفش رو بیارم رو بروی 1 تا 25 که همش بیاد تو یه صفحه (یعنی 1 تا 25 ،سمت چپ و 26 تا 50 سمت راست صفحه) آیا امکان پذیر هست؟ چه طوری؟
البته لیست آماده هست و من تو ورد کپی میکنم (یعنی میخوام با کلید Space این کار رو که گفتم نکنم)
فقط خواهشا اگه قراره تنظیماتی رو اعمال کنم، کامل توضیح بدید:20:

ashoor
04-12-2010, 00:36
یک مشکل دیگه اینکه وقتی کلیک راست می کنم در word 2010 چند صدم ثانیه میاد و می رود و اصلان نمی توانم کلیک راستی را ببینم

شما می تونید بعد از انتخاب متن از کلید های ترکیبی ctrl + D استفاده کنید .

mahdi7610
04-12-2010, 09:06
با سلام و ضمن تشکر از آقا مهدی گل. استاد من تو ورد 2003 یه لیست دارم که مثلا از 1 تا 50 به صورت عمودی نوشته. که حدودا 2 صفحه میشه. حالا میخوام نصفش رو بیارم رو بروی 1 تا 25 که همش بیاد تو یه صفحه (یعنی 1 تا 25 ،سمت چپ و 26 تا 50 سمت راست صفحه) آیا امکان پذیر هست؟ چه طوری؟
البته لیست آماده هست و من تو ورد کپی میکنم (یعنی میخوام با کلید Space این کار رو که گفتم نکنم)
فقط خواهشا اگه قراره تنظیماتی رو اعمال کنم، کامل توضیح بدید:20:

سلام

در این صورت شما باید یک صفحه را به حالت دو ستونه تبدیل کنید .

ابتدا به منوی Format رفته و روی Columns کلیک کنید و از صفحه باز شده در قسمت بالا گزینه Two را انتخاب کنید و روی دکمه ok کلیک کنید .
حالا صفحه شما به 2 تا ستون تقسیم شده که میتونید 1 تا 25 را در سمت راست و 26 تا 50 را در سمت چپ قرار بدید .

موفق باشی

pooryaaaa
04-12-2010, 13:05
با سلام خدمت استادان گل . ببخشید که هی مزاحم میشم!!! میخواستم بپرسم که آیا در ورد 2003 میشه یه نمونه کلی برای انجام کار ها در نظر گرفت؟! یعنی مثلا من میخوام چندیدن متن رو به یک شکل در بیاورم و مثلا وقتی متن جدید رو وارد میکنم هی باید background رو انتخاب کنم و یا فونت و ستون بندی کنم و خیلی چیزهای دیگه..!! میخوام ببینم میشه یه قالب درست کرد و وقتی متن رو توش وارد میکنم(Paste میکنم) خودش تغییرات رو اعمال بده.
ببخشید سوال یه کم گیج کننده بود!

mahdi7610
04-12-2010, 15:48
با سلام خدمت استادان گل . ببخشید که هی مزاحم میشم!!! میخواستم بپرسم که آیا در ورد 2003 میشه یه نمونه کلی برای انجام کار ها در نظر گرفت؟! یعنی مثلا من میخوام چندیدن متن رو به یک شکل در بیاورم و مثلا وقتی متن جدید رو وارد میکنم هی باید background رو انتخاب کنم و یا فونت و ستون بندی کنم و خیلی چیزهای دیگه..!! میخوام ببینم میشه یه قالب درست کرد و وقتی متن رو توش وارد میکنم(Paste میکنم) خودش تغییرات رو اعمال بده.
ببخشید سوال یه کم گیج کننده بود!

اصلا توی خدمات کامپیوتری ها همین کار را انجام میدن .

یه نمونه درست می کنند و فونت و سایر قسمتهاش را تنظیم می کنند . بعد هر کی مقاله یا یه چیزی شبیه به اون خواست متن اونا پاک می کنند و متن جدید را داخل اون می نویسیند .
با این کار دیگه همش نیاز نیست یک سری تنظیمات را تکراری انجام بدیم .

موفق باشی

pooryaaaa
04-12-2010, 16:48
بله میشه .

اصلا توی خدمات کامپیوتری ها همین کار را انجام میدن .

یه نمونه درست می کنند و فونت و سایر قسمتهاش را تنظیم می کنند . بعد هر کی مقاله یا یه چیزی شبیه به اون خواست متن اونا پاک می کنند و متن جدید را داخل اون می نویسیند .
با این کار دیگه همش نیاز نیست یک سری تنظیمات را تکراری انجام بدیم .

موفق باشی

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما. خب دوست من شما که لطف کردی توضیح دادی راهش رو هم میگفتی که چه طوری این کاررو کنم! من همون اول گفتم زیاد سر در نمیارم:41:
حالا اگه زحمتی نیست بگید چه جوری و کجا میتونم نمونه مورد نظرم رو درست کنم؟

mahdi7610
04-12-2010, 19:51
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما. خب دوست من شما که لطف کردی توضیح دادی راهش رو هم میگفتی که چه طوری این کاررو کنم! من همون اول گفتم زیاد سر در نمیارم:41:
حالا اگه زحمتی نیست بگید چه جوری و کجا میتونم نمونه مورد نظرم رو درست کنم؟

خوب دوست عزیز این که راه و روش نداره .

شما باید خودت اونا ایجاد کنی . ( یعنی باید word بلد باشی)

مثلا فرض کن یکی میاد به شما میگه میخوام ماشینما بفروشم . و از شما میخواد که یک تراکت بنویسید که بزنه پشت ماشینش .

شما هم اون تراکت را می نویسید . و فونت و سایز اونا تنظیم می کنید . حالا همون را توی سیستمتون ذخیره می کنید .

حالا اگه یکی دیگه بیاد بگه من میخوام ماشینما بفروشم دیگه نیازی نسیت شما یه تراکت دیگه بنویسید و تنظیمات را انجام بدید .
همون قبلی را باز می کنید و فقط نوشته اونا با نوشته جدید جایگزین می کنید .

فونت و سایز و سایر تنظیمات همون طوری دست نخورده باقی می مونند .

البته من منظورتا این طوری متوجه شدم .

موفق باشی

فردان
06-12-2010, 13:20
با سلام
هر موقع با فونت ايران نستعليق تايپ میکنم در حالت نوشتن درمتن مشکلی ندارم ولی موقع پرینت گرفتن حروف را یا بهم میچسباند یا از هم جدا میکند . خلاصه اینکه در پرینت مشکل دارد. چکار کنم

باتشکر

در فونت ايران نستعليق نبايد از تراز بندي يا justify استفاده كرد چون نمي تواند حروف را بكشد در نتيجه در هم ريختگي پيش مي آيد.

Pooryia_khan
06-12-2010, 13:54
با سلام

من یه مشکل با ورد 2007 دارم .
من آفیس 2007 رو دو سیستم عامل 7 و XP نصب کردم . برای تایپ اعداد ( چه فارسی چه انگلیسی ) و کلمات انگلیسی توی ویندوز 7 مشکل دارم .

اعداد رو کلاً بصورت انگلیسی می زنه و بعد از تایپ کلمات انگلیسی دیگه نمی تونم در ادامش کلمات فارسی رو تایپ کنم . اما توی XP این مشکل رو ندارم . برام مشکله که بخوام هی سیستم رو ریست کنم و از این ویندوز به اون ویندوز برم .
یکی از دوستان اگر جواب من رو کامل بده خیلی ممنون می شم .
با تشکر

gonbad city
06-12-2010, 19:28
با سلام
برای اضافه کردن رفرنس در ورد2007 مشکل دارم.
میخوام پایین صفحه سمت چپ متن انگلیسی بزنم از کدوم قسمت برم ؟لطفا یکی راهنمایی کنه
با تشکر

ashoor
07-12-2010, 11:25
با سلام

من یه مشکل با ورد 2007 دارم .
من آفیس 2007 رو دو سیستم عامل 7 و XP نصب کردم . برای تایپ اعداد ( چه فارسی چه انگلیسی ) و کلمات انگلیسی توی ویندوز 7 مشکل دارم .

اعداد رو کلاً بصورت انگلیسی می زنه

office button>>word option >>advanced>>show document content>>numeral >>context

بعد از تایپ کلمات انگلیسی دیگه نمی تونم در ادامش کلمات فارسی رو تایپ کنم . اما توی XP این مشکل رو ندارم . برام مشکله که بخوام هی سیستم رو ریست کنم و از این ویندوز به اون ویندوز برم .
یکی از دوستان اگر جواب من رو کامل بده خیلی ممنون می شم .
با تشکر

home>> paragraph >>right to left

ashoor
07-12-2010, 11:40
با سلام
برای اضافه کردن رفرنس در ورد2007 مشکل دارم.
میخوام پایین صفحه سمت چپ متن انگلیسی بزنم از کدوم قسمت برم ؟لطفا یکی راهنمایی کنه
با تشکر
اول متنتون رو انتخاب کنید و مسیر زیر رو دنبال کنید

refernces>>footnotes >>insert footnotes

edi2
08-12-2010, 10:01
سلام دوستان کسی میتونه در زمینه تایپ علایم فونتیک با word بهم راهنمایی کنه ؟خیلی ضروریه و متشکر میشم که کمکم کنید

ashoor
08-12-2010, 10:57
سلام دوستان کسی میتونه در زمینه تایپ علایم فونتیک با word بهم راهنمایی کنه ؟خیلی ضروریه و متشکر میشم که کمکم کنید

insert>>symbols>>symbol>>more symbol

پیدا کردن علایم برای بار اول شاید وقت گیر باشه ولی برای استفاده های بعدی می تونید از recently use symbols استفاده کنید یا می تونید برای علایم پر کاربرد از قسمت shortcut keys یک کلید میانبر درست کنید یا با استفاده از قسمت auto correct می تونید برای هر فونتیک یه اسم انتخاب کنید که با تایپ اون اسم فونتیک مورد نظرتون جایگزین اون اسم بشه.
همچنین می تونید از سایت زیر استفاده کنید و بعد با کپی پست علایم رو وارد ورد کنید

mfm12
09-12-2010, 17:12
سلام دوستان کسی میتونه بگه چطور میشه حرکه ها رو رنگی تایپ کرد؟

ghasem13
09-12-2010, 19:31
سلام.
من یه متن انگلیسی دارم که می خوام کاری کنم که وقتی با موس روی کلمات مکث می کنم معنی فارسی که قبلا وارد کردم به صورت پوپ آپ نمایش داده بشه منتظر راهنمایی دوستان هستم.این نکته رو هم اضافه کنم که من از ورد 2007 استفاده می کنم.

GNesh
09-12-2010, 23:48
سلام
چجوری میشه از قسمت سبز عکس زیر هم برای نوشتن استفاده کرد یعنی میخواهم در اون طرف هم تعدادی انتگرال بنویسم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1046x463.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به عبارت دیگر میخواهم صفحه به دو نیم تقسیم بشه .
چجوری میشه این کار رو انجام داد؟
ممنون

PNT
10-12-2010, 00:31
سلام
چجوری میشه از قسمت سبز عکس زیر هم برای نوشتن استفاده کرد یعنی میخواهم در اون طرف هم تعدادی انتگرال بنویسم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1046x463.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به عبارت دیگر میخواهم صفحه به دو نیم تقسیم بشه .
چجوری میشه این کار رو انجام داد؟
ممنون

درود

برو به تب Page Layout و از اونجا بر روی Columns کلیک کن

GNesh
10-12-2010, 01:18
درود

برو به تب Page Layout و از اونجا بر روی Columns کلیک کن

من این کار رو میکنم ولی هر کاری میکنم نمی تونم اونور بنویسم!
چی کارش کنم؟

PNT
10-12-2010, 15:33
من این کار رو میکنم ولی هر کاری میکنم نمی تونم اونور بنویسم!
چی کارش کنم؟

ببین دوست گرامی وقتی روی Columns کلیک می کنی از کرکره باز شده باید بر روی One یا Two یا Three کلیک کنی تا برگه به چند بخش مساوی تقسیم بشه شما همچنین در بخش More Columns هم می تونید تنظیمات بیشتری رو انجام بدهید . حالا چند راهی که به ذهن من می رسه ایناست .

1.ENTER رو نگه داری تا کل بخش ها باز بشه و پس از اون بنویسی . { راه ساده }
2. اگر از همون ابتدا می خوای بری به ستون چپ پس از تکمیل نیم خط آغازین در همون تب Page Layout که هستی بر روی Breaks و در کرکره باز شده بر روی Column کلیک کن و پس از نوشتن فرمول دیگر پس از کلیک بر روی Breaks از Continuous استفاده کن و این روش رو تا پایان پیاده کن . ( البته برخی جاها باید دو بار روی Continuous کلیک کنی و یا ... پیچیده است و پیشنهاد نمیشه ) {راه سخت تر }

نمونه تصویر »

{ راه پیشنهادی من به شما اینه که راه دوم رو بی خیال شی و از این راه استفاده کنی }

3. شما می تونی بری به تب Insert و Table رو انتخاب کنی و از کرکره باز شده Insert table رو انتخاب کنی . در منو باز شده می تونی تنظیمات رو اعمال کنی در Number Of Columns تعداد ستون ها و در Number Of Rows تعداد ردیف ها رو انتتخاب کنی . با اینکار صفحه شما به دو بخش تقسیم میشه و می تونی به راحتی فرمول ها رو در هر بخش که خواستی تایپ کنی ... فقط می مونه پاک کردن خط های جدول که پس از دابل کلیک بر روی مربع کوچک ( بالا سمت راست جدول ) و در ادامه کیلک بر روی گزینه Boreders ( در toolbar ) و انتخاب No Border می تونی همه خط ها رو پاک کنی . { راه ساده }

نمونه تصویر »

شاد و پیروز باشی

ghasem13
11-12-2010, 08:37
سلام.
من یه متن انگلیسی دارم که می خوام کاری کنم که وقتی با موس روی کلمات مکث می کنم معنی فارسی که قبلا وارد کردم به صورت پوپ آپ نمایش داده بشه منتظر راهنمایی دوستان هستم.این نکته رو هم اضافه کنم که من از ورد 2007 استفاده می کنم.

یعنی هیشکی بلد نیست این کار رو؟:18::19::18:

David Jones
11-12-2010, 18:39
سلام.ميشه 8صفحه حاوي جدول رو جوري تو يه صفحه A4 به صورت پشت و رو جا داد كه وقتي ازش پرينت گرفته ميشه ، صفحات رو برش داد و وقتي روي هم قرار ميگيره ترتيب صفحات هم حفظ بشه ؟

-farzin-
15-12-2010, 13:21
با سلام ......

چه طوری میشه یک برگه را به صورت رنگی چاپ کرد !؟

برای مثال فرض کنید من رنگ صفحه برگه A4 رو قرمز گذاشتم ولی در هنگام پرینت کاغذ به صورت معمولی و سفید پرینت میشه !

ghasem13
15-12-2010, 20:56
مثل این که آقایان پروفشنال و مدیران خیلی به این تایپیک سر نمی زنند!

afyhot
16-12-2010, 20:28
سلام و تسلیت به مناسبت ایام عاشورای حسینی
من ورد آفیس 2010 را از مرکز دانلود p30word دانلود کردم 4( پارت) ویندوز 7 رو لپ تاپ من نصبه ولی نمیدونم چطور باید آفیس 2010 را نصب کنم لطفا منو راهنمائی کنید خیلی ممنونم .

Ship Storm
16-12-2010, 21:46
با سلام ......

چه طوری میشه یک برگه را به صورت رنگی چاپ کرد !؟

برای مثال فرض کنید من رنگ صفحه برگه A4 رو قرمز گذاشتم ولی در هنگام پرینت کاغذ به صورت معمولی و سفید پرینت میشه !

شما پرینتر رنگیتون رنگ هاش کامل باشه و رنگ صفحه رو هم درست انتخاب کرده باشید نباید مشکلی داشته باشه
از پر بودن رنگ های کاتریج پرینتر مطمئن هستید؟

Golestan64
16-12-2010, 23:01
سلام

من از ورد 2003 استفاده میکنم چطور میتونم از علائم و فرمولهای ریاضی توی ورد استفاده کنم و آیا احتیاج به نصب برنامه خاصی هست ؟

mahdi7610
17-12-2010, 13:53
سلام

من از ورد 2003 استفاده میکنم چطور میتونم از علائم و فرمولهای ریاضی توی ورد استفاده کنم و آیا احتیاج به نصب برنامه خاصی هست ؟
پ
سلام

مایکروسافت برنامه ای به نام Microsoft Equation را در مجموعه افیس قرار داده است که با استفاده از اون می تونید فرمولهای مختلف را بنویسید

اگه شما افیس 2003 را به طور کامل نصب کرده باشیداین برنامه هم نصب می شه

برای دسترسی به اون هم میتونید به منوی Insert رفته و سپس گزینه Object را بزنید و از صفحه باز شده گزینه Microsoft Equation 3.0 را انتخاب کنید.

موفق باشید

ghasem13
17-12-2010, 19:30
پ
سلام

مایکروسافت برنامه ای به نام Microsoft Equation را در مجموعه افیس قرار داده است که با استفاده از اون می تونید فرمولهای مختلف را بنویسید

اگه شما افیس 2003 را به طور کامل نصب کرده باشیداین برنامه هم نصب می شه

برای دسترسی به اون هم میتونید به منوی Insert رفته و سپس گزینه Object را بزنید و از صفحه باز شده گزینه Microsoft Equation 3.0 را انتخاب کنید.

موفق باشید
سلام داش مهدی کجایی که یه چند روزی هست دارم دنبال یه کار بلد می گردم.
یه سوال دارم که اگه بتونی بهش جواب بدی خیلی بهم کمک کردی.
من یه متن انگلیسی دارم که می خوام کاریش کنم که وقتی با موس روی کلمات مکث می کنم معنی فارسی کلمه که قبلا وارد کرده ام به صورت پوپ آپ نمایش داده بشه (با ورد 2007 ).پیشاپیش:11:

farshidcivil
19-12-2010, 21:58
یه فرمولی هست که باید فقط سمت چپش اکولاد باشه ولی تو قسمت equation 3 فقط دو تا اکولادیشو داره چیکار باید بکنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

malkemid
19-12-2010, 22:25
یه فرمولی هست که باید فقط سمت چپش اکولاد باشه ولی تو قسمت equation 3 فقط دو تا اکولادیشو داره چیکار باید بکنم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بجای اینکه از قسمت فرمول استفاده کنی...برو به insert>shape ..اونجا تک آکلاد داره استفاده کن

هشت بهشت
19-12-2010, 22:30
سلام .

1 - لطفا در مورد استفاده از خط کش یه توضیح مفصلی بدین . چجوری میتونم یه متن یا شکل رو با فاصله دلخواه از لبه های کاغذ داشته باشم ؟ و چجوری فاصله بین دو خط رو به طور دلخواه تنظیم کنم ؟

2 - چجوری باید از کل صفحه استفاده کرد ؟
منظورم اینه که مثلا وقتی یه جدول بزرگی میکشم ، با وجود اینکه Margin ها رو با استفاده از خطکش تغییر میدم ، بازم یه قسمت از حاشیه صفحه پرینت نمیشه .

ممنون .

davy jones
20-12-2010, 09:39
سلام .

1 - لطفا در مورد استفاده از خط کش یه توضیح مفصلی بدین . چجوری میتونم یه متن یا شکل رو با فاصله دلخواه از لبه های کاغذ داشته باشم ؟ و چجوری فاصله بین دو خط رو به طور دلخواه تنظیم کنم ؟

2 - چجوری باید از کل صفحه استفاده کرد ؟
منظورم اینه که مثلا وقتی یه جدول بزرگی میکشم ، با وجود اینکه Margin ها رو با استفاده از خطکش تغییر میدم ، بازم یه قسمت از حاشیه صفحه پرینت نمیشه .

ممنون .

سلام.

1- برای تنظیم دلخواه فاصله ی بین خطوط از نوار ابزار زیر کمک بگیرین:

برای تنظیم خط کش هم ابتدا به عکس زیر توجه کنین:

دایره ی سمت راست که ابتدای خط کش رو نشون میده، با درگ کردن موس روی اون قابل جابجایی به میزان دلخواهه.
دایره ی سمت چپ که تنظیم فاصله ی متن رو با لبه ی کاغذ نشون میده هم با کلیک کردن و نگه داشتن دکمه ی موس قابل تنظیمه. همونطور هم که تو عکس دارین میبینین، نشانگر چشمک زن صفحه در زیر همین تنظیم گر وجود داره. (مثلث بالایی برای تنظیم ابتدای پاراگرافهاست و مثلث پایینی برای تنظیم ابتدای کل خطوط پاراگراف. اون مستطیل زیرین رو هم نمیدونم برای چیه ولی خودتون میتونین امتحان کنین)

البته از تو تنظیمات margin هم میتونین به دلخواه بگین که چند میلیمتر میخواین که لبه ی کاغذتون حاشیه داشته باشه. (چیز جدیدی نیست. همینه. ولی اینجا با موس قابل اجرا در صفحه است.)

-----------

2- شاید تنظیمات مربوط به paper رو درست نکردین. چون معمولا دیفالت کاغذ رو خود word، سایز letter میگیره که ابعادش با کاغذ A4 فرق میکنه. برای تنظیمش به عکس زیر دقت کنین:

همونطور که میبینین، سایز letter اولین سایز این لیسته و معمولا اگه خودتون تا حالا عوضش نکرده باشین، به طور پیشفرض این سایز انتخاب میشه. بعد از اینکه این رو درست کردین،باید برین تو تنظیمات پرینتر و سایز کاغذ پرینتر رو هم در اونجا درست کنین و اگه A4 نیست، بذارین رو A4. برای اینکار به شکل زیر دقت کنین:

همونطور که میبینین تو تنظیمات پرینتر هم به طور پیشفرض، سایز کاغذ، letter هستش که باید عوضش کنین.

موفق باشین.
89/9/29

farshidcivil
20-12-2010, 11:17
نمیشه کادر دور فرمولو به خود فرمول چسبوند؟ چون این کادر باعث میشه فاصله بین خط دوم و سوم بیشتر از خط اول و دوم باشه

davy jones
20-12-2010, 12:44
نمیشه کادر دور فرمولو به خود فرمول چسبوند؟ چون این کادر باعث میشه فاصله بین خط دوم و سوم بیشتر از خط اول و دوم باشه

چنین چیزی نمیشه. به جاش شما برای منظم شدن فاصله ی بین خطوط، فاصله ی بین خط اول و دوم رو هم زیاد کنین.

موفق باشین.
89/9/29

farshidcivil
20-12-2010, 16:01
چنین چیزی نمیشه. به جاش شما برای منظم شدن فاصله ی بین خطوط، فاصله ی بین خط اول و دوم رو هم زیاد کنین.

موفق باشین.
89/9/29

خوب اینجوری که نمیشه، فرمت مقاله ثابته....

edi2
20-12-2010, 18:51
سلام دوستان من میخوام به جای نقطه چین تو سوالاتم خط قرار بدم . باید چی کار کنم؟

saed54
20-12-2010, 23:12
با سلام
چه کسی می تواند به این سوال پاسخ دهد:
شاید بعضی از کتاب ها را دیده باشید که به جای تیتر و عنوان، در حاشیه سمت راست و چپ کتاب کلیدواژه هایی را برای هر پاراگراف ذکر می کنند این کلید واژه ها همان کار تیتر را می کند. ولی معمولا این کلید واژه ها زمانی استفاده می شود که کتاب مجموعه سخنرانی باشد مثلا کتب دکتر سروش معمولا این طوری است. چه کسی می داند که چطور می شود این کلید واژه ها را در حاشیه سمت راست و چپ کتاب وارد کرد؟

saed54
20-12-2010, 23:26
با سلام
چه کسی می تواند به این سوال پاسخ دهد:
شاید بعضی از کتاب ها را دیده باشید که به جای تیتر و عنوان، در حاشیه سمت راست و چپ کتاب کلیدواژه هایی را برای هر پاراگراف ذکر می کنند این کلید واژه ها همان کار تیتر را می کند. ولی معمولا این کلید واژه ها زمانی استفاده می شود که کتاب مجموعه سخنرانی باشد مثلا کتب دکتر سروش معمولا این طوری است. چه کسی می داند که چطور می شود این کلید واژه ها را در حاشیه سمت راست و چپ کتاب وارد کرد؟

قيوم پي سي
21-12-2010, 10:09
سلام دوستان من میخوام به جای نقطه چین تو سوالاتم خط قرار بدم . باید چی کار کنم؟

هر جا كه مي خواستي خط بزاري كليدهاي shift+J استفاده كن

davy jones
21-12-2010, 11:00
هر جا كه مي خواستي خط بزاري كليدهاي shift+J استفاده كن
البته به شرطی که زبان نوشتاری سیستم رو روی فارسی حتما تنظیم کنی. با حروف انگلیسی اگه شیفت و j رو بزنی حرف جِی بزرگ (J) نوشته میشه.

edi2
21-12-2010, 12:02
سلام دوستان من این فونت رو برای دانلود میخوام
Lucida Sans Unicode

davy jones
21-12-2010, 15:16
سلام دوستان من این فونت رو برای دانلود میخوام
Lucida Sans Unicode

سلام.
لینک دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداز این آدرس زیر هم میتونین فونتهای دلخواهتون رو دانلود کنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشین.
89/9/30

arthes
21-12-2010, 20:31
سلام من توی ورد 2007 یه مشکل بزرگ دارم . مشکل اینه که کلمات رو برعکس تایپ می کنه مثلا به جای "برای این که " می زنه "که این برای "
توی خود ویندوز همیچین مشکلی ندارم . فونت ها رو هم عوض کردم . ممنون میشم یک راهنمایی بکنید .

قيوم پي سي
21-12-2010, 23:32
سلام من توی ورد 2007 یه مشکل بزرگ دارم . مشکل اینه که کلمات رو برعکس تایپ می کنه مثلا به جای "برای این که " می زنه "که این برای "
توی خود ویندوز همیچین مشکلی ندارم . فونت ها رو هم عوض کردم . ممنون میشم یک راهنمایی بکنید .

به اين پست يه سري بزن

قيوم پي سي
21-12-2010, 23:37
البته به شرطی که زبان نوشتاری سیستم رو روی فارسی حتما تنظیم کنی. با حروف انگلیسی اگه شیفت و j رو بزنی حرف جِی بزرگ (J) نوشته میشه.

از راهنمايي شما ممنون كه دقيق تر توضيح دادي

arthes
21-12-2010, 23:45
آقا خیلی ممنون کارم راه افتاد . مشکل از همون طریقه نصب کردن کیبرد بود .

landscape
22-12-2010, 01:08
دوستان سلام .. ي مشكل مهمي دارم كه اگه كسي بتونه كمك كنه واقعا ممنون ميشم..

من وقتي يه متني رو تو ورد تايپ ميكنم و يه سري عكس رو هم توش ميذارم و خلاصه مرتب منظمش ميكنم (البته اونجوري كه تو كامپيوتر خودم ميبينم كه معمولا زير عكسا زير نويس هم داره ديگه) و مثلا به دوستم ميدم، اون كه باز ميكنه ميگه عكساش بهم ريخته

ميخواستم بپرسم راهي داره كه آدم مطمئن بشه اون مدل چينشي كه انجام داده ، توسط هر كامپيوتر ديگه اي كه باز بشه بهم نريزه؟

حالا شايد بشه اين سئوال رو اينطوري هم مطرح كرد كه، شما از چه طريقي عكساتون رو مي چينيد؟ و زيرش زير نويس ميذاريد كه بهم نميريزه؟

davy jones
22-12-2010, 17:35

من وقتي يه متني رو تو ورد تايپ ميكنم و يه سري عكس رو هم توش ميذارم و خلاصه مرتب منظمش ميكنم (البته اونجوري كه تو كامپيوتر خودم ميبينم كه معمولا زير عكسا زير نويس هم داره ديگه) و مثلا به دوستم ميدم، اون كه باز ميكنه ميگه عكساش بهم ريخته

ميخواستم بپرسم راهي داره كه آدم مطمئن بشه اون مدل چينشي كه انجام داده ، توسط هر كامپيوتر ديگه اي كه باز بشه بهم نريزه؟

حالا شايد بشه اين سئوال رو اينطوري هم مطرح كرد كه، شما از چه طريقي عكساتون رو مي چينيد؟ و زيرش زير نويس ميذاريد كه بهم نميريزه؟

شاید ورژن آفیس شما با دوستتون فرق داره.

برای اینکه بهم ریختگی ها کمتر بشه سعی کنین که هر عکس رو در یک سطر بذارین و اون رو وسط چین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کنین و زیر نویس مربوط به اون عکس رو هم در سطر بعدی قرار بدین و اون رو هم وسط چین کنین. اینطوری با هر ورژنی از word که فایل رو باز کنین، خیلی به هم نمیریزه.

موفق باشین.
89/10/1

omid-p30
23-12-2010, 20:15
مشکل حل شد....

arazboy
23-12-2010, 20:36
با سلام کمک خیلی فوری من برای پروپزه آخر ترم راهنمایی می خوام ممنون میشم کمک کنید
1-اسم این حرکت را نمی دانم فقط این ها را می گوییم
می خواهم سر فصل ها در یک heading و سر تیتر ها را در یک heading باشد باید چی کار کنم
خودم تا یک حدودی می توانم بروم ولی کالمل نمی توانم انجام دهم ممنون میشم مو به مو راهنمایی کنید
به خیر از تنضیم فونت وسایز را انجام می دهم ولی بقیع را نمی توانم انجام دهم

---------- Post added at 10:36 PM ---------- Previous post was at 10:36 PM ----------

با سلام کمک خیلی فوری من برای پروپزه آخر ترم راهنمایی می خوام ممنون میشم کمک کنید
می خواهم سر فصل ها در یک heading و سر تیتر ها را در یک heading باشد باید چی کار کنم
خودم تا یک حدودی می توانم بروم ولی کالمل نمی توانم انجام دهم ممنون میشم مو به مو راهنمایی کنید

---------- Post added at 10:36 PM ---------- Previous post was at 10:36 PM ----------

ممنون میشم زود تر راهنمایی کنید برام خیلی مهمه

davy jones
23-12-2010, 21:01

سلام.
برای انداختن فاصله های قابل تنظیم از ابتدای پاراگراف به میزان دلخواه از کلید Tab استفاده کنین و همزمان به خط کش بالای صفحه دقت داشته باشین. منظورمو متوجه خواهید شد.
به جز تنظیم فونت و سایز چه تنظیمات دیگه ای رو میخواید تغییر بدید که نمیتونین. لطفا نام ببرین.

موفق باشین.
89/10/2

behzad74
23-12-2010, 21:08

منظور شما قسمت Styles And Formatting است
از منوي Format گزينه ي styles and Formatting را انتخاب كن
در قسمت سمت راست صفحه يك منو باز ميشه از اونجا ميتوني 2 تا Heading رو براي انتخاب كني
مثلا براي سر فصل ها Heading1 و سر تيتر ها Heading 2 رو انتخاب ميكنيم
مثلا براي ويرايش سر فصل روي Heading 1 كليك راست و گزينه ي Modify... رو انتخاب كن
بعد در صفحه ي باز شده ميتوني تنظيمات مورد نظر مربوط به سر فصل ها رو انجام بدي
براي اعمال تنظيمات بيشتر(رنگ و افكت ها ....)ميتوني در پنجره ي باز شده روي گزينه ي Format پايين سمت چپ كليك كني و بعد Font رو انتخاب كني

---------- Post added at 11:07 PM ---------- Previous post was at 11:05 PM ----------

مشکل حل شد....
در هنگام نصب به اينترنت وصل نشو..
ايشالا درست ميشه...

mehdi199
23-12-2010, 22:35
سلام
من یک جدول نمودار دارم که در اکسل طراحی شده ولی به خاطر بزرگ بودنش در صفحه ورد جا نمی گیره و همه نمودار را نشان نمی دهد دوستان راهنماییم کنند .با تشکر:20:

Dew Drop
24-12-2010, 01:56

سلام
بهتره که از Text box استفاده کنید که متنتون به هم نریزه,آموزشش رو هم تو همین تاپیک با سرچ می تونید پیدا کنید.

arazboy
24-12-2010, 13:17
برای فهرست بندی شکل از insert caption استفاده می کنیم وچطور آن را در word 2010 در صفحه قرار دهم شکل را شماره گذرای میکنم ولی لیست بندی نمی توانم بکنم.
و برای فهرست کردن جداول کدام گزینه را انتخاب کنم در word 2010 انتخاب کنم
با تیشکر

omid-p30
24-12-2010, 23:56
سلام

من از یک پی دی اف که با آدوب ریدر 9.2 باز میکنم مطالب فارسی رو در ورد 2007 کپی پیست میکنم.

بعضی جاها بعضی جملات ناظم پیست میشند که با زدن کنترل و شیفت راست مرتب میشند اما بعضی جاها نه.

برا این قسمت هایی که به این وسیله مرتب نمیشند باید چکار کرد ؟

sepehr_x50
25-12-2010, 20:44
سلام.

تو ورد قسمتی هست که باش بشه درصد Aqua رنگ رو تغییر داد؟!
(خودم هم نمیدونم چیه یکی از دوستان سوال داشت همینطوری مطرح کرد!)

davy jones
25-12-2010, 21:57
سلام.

تو ورد قسمتی هست که باش بشه درصد Aqua رنگ رو تغییر داد؟!
(خودم هم نمیدونم چیه یکی از دوستان سوال داشت همینطوری مطرح کرد!)
آکوای رنگ اصلا چی هست؟

sedaghatpour
25-12-2010, 22:24
سلام

من از یک پی دی اف که با آدوب ریدر 9.2 باز میکنم مطالب فارسی رو در ورد 2007 کپی پیست میکنم.

بعضی جاها بعضی جملات ناظم پیست میشند که با زدن کنترل و شیفت راست مرتب میشند اما بعضی جاها نه.

برا این قسمت هایی که به این وسیله مرتب نمیشند باید چکار کرد ؟

قطعا هیچ کار! خودت بطور دستی نظارت و اصلاحشون کن.این یکی از ایرادات در پی دی اه هستش که فونتای فارسی رو کد گذاری میکنه

sepehr_x50
26-12-2010, 06:58
آکوای رنگ اصلا چی هست؟

نمیدونم! به نظرم دوستم اشتباه کرده...

شاید منظورش رنگ آکوآ بوده!

ممنون :46:

arazboy
26-12-2010, 11:41
چطور می توانم با auto format
کار کنم ؟ من برای پروژه ام می خواهم
بعد از اینکه صفحه بندی کرده ام وصفحات اشکال و جداول را می گذارم
بعضی از صفحاتم بهم می ریزد.
آیا با auto format
می توانم از این طریق کار کنم؟

ممنون میشم سریع تر راهنمایی کنید
خیلی ضروری هست
با تشکر

---------- Post added at 01:41 PM ---------- Previous post was at 01:39 PM ----------

چطور می توانم با auto format
کار کنم ؟ من برای پروژه ام می خواهم
بعد از اینکه صفحه بندی کرده ام وصفحات اشکال و جداول را می گذارم
بعضی از صفحاتم بهم می ریزد.
آیا با auto format
می توانم از این طریق کار کنم؟

ممنون میشم سریع تر راهنمایی کنید
خیلی ضروری هست
با تشکر

saeedss
26-12-2010, 19:25
سلام
موقعی که تو word یه متن فارسی مینویسم وقتی میخام مثلا یه حرف یا کلمه انگلیس بنویسم ( در ادامه متن فارسی ) اون حرف انگلیسی میپره اول جمله و هر کاری میکنم نمیاد در ادامه متن فارسی.
کسی میدونه مشکلش کجاست؟
word 2003 استفاده میکنم

samaram
27-12-2010, 00:04
با افیس 2007 کار میکنم
میخوام بدونم چطور میشه شماره ی صفحات رو که با page number تعریف کردم تو صفحات اول و دوم و سوم نمایش داده نشه؟ یعنی مثلا عدد 4 از همون صفحه ی 4 به بعد نشون داده بشه و سه صفحه ی اول عددش نمایش داده نشه.
یه سوال مرتبط دیگه: چطور میتونم هدر و فوتر رو جوری تعریف کنم که در سه صفحه اول نمایش داده نشه؟

davy jones
27-12-2010, 08:51
با افیس 2007 کار میکنم
میخوام بدونم چطور میشه شماره ی صفحات رو که با page number تعریف کردم تو صفحات اول و دوم و سوم نمایش داده نشه؟ یعنی مثلا عدد 4 از همون صفحه ی 4 به بعد نشون داده بشه و سه صفحه ی اول عددش نمایش داده نشه.
یه سوال مرتبط دیگه: چطور میتونم هدر و فوتر رو جوری تعریف کنم که در سه صفحه اول نمایش داده نشه؟

سلام.
بعدا میخواین از فایلتون پرینت بگیرین؟ اون 3 صفحه احتمالا برای طرح روی جلد و فهرست و پیشگفتار و ... باید باشه. درسته؟
خب به جای این همه دردسر کشیدن، اون 3 صفحه رو جدا ویرایش و ذخیره کنین و بقیه رو هم جدا.

موفق باشین.
89/10/6

mahrou
27-12-2010, 11:03
سلام.
بعدا میخواین از فایلتون پرینت بگیرین؟ اون 3 صفحه احتمالا برای طرح روی جلد و فهرست و پیشگفتار و ... باید باشه. درسته؟
خب به جای این همه دردسر کشیدن، اون 3 صفحه رو جدا ویرایش و ذخیره کنین و بقیه رو هم جدا.

موفق باشین.
89/10/6
با سلام

mahrou
27-12-2010, 11:10
سلام
موقعی که تو word یه متن فارسی مینویسم وقتی میخام مثلا یه حرف یا کلمه انگلیس بنویسم ( در ادامه متن فارسی ) اون حرف انگلیسی میپره اول جمله و هر کاری میکنم نمیاد در ادامه متن فارسی.
کسی میدونه مشکلش کجاست؟
word 2003 استفاده میکنم
با سلام

فکر میکنم جهت نوشتن متن از چپ به راسته. میتونین توی مسیر زیر تغییرش بدین:

tools >> options >> complex scripts >> right-to-left

موفق باشید

NIMA 36
27-12-2010, 18:57
با سلام
دوستان من میخوام متنهای هر صفحه رو از این لینک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید کپی و تو ورد پیست کنم.
وقتی پیست میکنم،نقطه ها میرن اول خط،شماره ها بهم میخورن،جاهایی که اسامی انگلیسی با پرانتز استفاده شده متن جا به جا میشه و.... .راه حلی هست که بتونم این مشکلو رفع کنم؟؟از Paste Special هم که استفاده میکنم بازم جواب نمیده.
برا فردا لازمش دارم،ضروریه.خواهشا یکی کمک کنه.

davy jones
27-12-2010, 20:38
با سلام
دوستان من میخوام متنهای هر صفحه رو از این لینک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید کپی و تو ورد پیست کنم.
وقتی پیست میکنم،نقطه ها میرن اول خط،شماره ها بهم میخورن،جاهایی که اسامی انگلیسی با پرانتز استفاده شده متن جا به جا میشه و.... .راه حلی هست که بتونم این مشکلو رفع کنم؟؟از Paste Special هم که استفاده میکنم بازم جواب نمیده.
برا فردا لازمش دارم،ضروریه.خواهشا یکی کمک کنه.
پست بالایی پست خودتون رو بخونین
#5583 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشین.
89/10/6

landscape
27-12-2010, 22:39
دوستان فونت iran nastaliq توي 2007 درست نمينويسه؟؟؟ من تو 2003 باهاش مشكلي نداشتم،‌ولي تو 2007 خرابه!

Dew Drop
28-12-2010, 00:14
دوستان فونت iran nastaliq توي 2007 درست نمينويسه؟؟؟ من تو 2003 باهاش مشكلي نداشتم،‌ولي تو 2007 خرابه!

سلام
فکر نمی کنم مشکلی داشته باشه,من تو 2007,2010 استفاده کردم مشکلی نداشته.
این فونت رو براتون آپلود کردم ببینید بازم مشکل داره.

samaram
28-12-2010, 18:05
1- چطور میتونم یه page break رو حذف کنم؟
2- چطور میتونم یه صفحه رو که مثلا تا حالا با page break در سکشن 2 قرار داده بودم به سکشن 1 ببرم؟
تو آفیس 2007 کار میکنم

.:2M:.
28-12-2010, 21:47
دوستان نحوه ساخت group از یه سری آبجک چطوریه ؟! واسه این که قاطی نشن

آنتی
29-12-2010, 09:26
سلام
من میخوام 10 هزار شماره موبایل را پشت سرهم تایپ کنم و از آنجا که 4 عدد اول شماره ها مشابه است ( مثلا 0911)
آیا راهی داره که ورد را تنظیم کنم که با زدن دکمه اینتر هم یه خط پایین بره هم 0911 را اول خط بعدی بذاره
یا یه کاری توی همین مایه ها
اگر زودتر بشه ممنون میشم

mahrou
29-12-2010, 13:53
دوستان نحوه ساخت group از یه سری آبجک چطوریه ؟! واسه این که قاطی نشن
بعد از اینکه آبجکتها رو با کلید کنترل انتخاب کردیم روی یکی از اونها راست کلیک می کنیم و گزینه زیر رو انتخاب می کنیم:

grouping >> group

wordist
30-12-2010, 11:21
سلام
من میخوام 10 هزار شماره موبایل را پشت سرهم تایپ کنم و از آنجا که 4 عدد اول شماره ها مشابه است ( مثلا 0911)
آیا راهی داره که ورد را تنظیم کنم که با زدن دکمه اینتر هم یه خط پایین بره هم 0911 را اول خط بعدی بذاره
اگر زودتر بشه ممنون میشم
سلام

نظر من اينه كه شماره ها رو بجاي اينكه توي ورد تايپ كنيد توي اكسل وارد كنيد

بعد با يه فرمول ساده ميشه براحتي اول همش يه مورد خاص رو اضافه كرد

samaram
30-12-2010, 17:45
سلام
اگر زودتر بشه ممنون میشم

من جای شما باشم 0911 رو کپی میکنم. بعد اول هر خط یه بار ctrl+v رو میگیرم تا پیست شه دیگه. یه اینتر میخواد و یه ctrl+v

Dariushtanha
30-12-2010, 18:22
با سلام خدمت اساتید
چند وقتیه بی‌دلیل وقتی برنامه word را باز می کنم بلافاصله یه پنجره ارور میاد و 6-7 بار که روی موافق در پائین پنجره کلیک میکنم بسته میشه و موقع بستن برنامه هم همین مشکل تکرار میشه... چطوری رفعش کنم؟
تصویرش را می‌گذارم تا بررسی کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 27b959890780966g.jpg

آنتی
30-12-2010, 19:36
سلام

نظر من اينه كه شماره ها رو بجاي اينكه توي ورد تايپ كنيد توي اكسل وارد كنيد

بعد با يه فرمول ساده ميشه براحتي اول همش يه مورد خاص رو اضافه كرد

من جای شما باشم 0911 رو کپی میکنم. بعد اول هر خط یه بار ctrl+v رو میگیرم تا پیست شه دیگه. یه اینتر میخواد و یه ctrl+v

متشکر
اگر میشه فرمول اکسل را هم بذارید
با کپی پیست تو تعداد زیاد وقت تلف میشه

Dariushtanha
31-12-2010, 00:32
کسی جواب ما رو نمیده؟!

Dew Drop
31-12-2010, 00:53
با سلام خدمت اساتید
چند وقتیه بی‌دلیل وقتی برنامه word را باز می کنم بلافاصله یه پنجره ارور میاد و 6-7 بار که روی موافق در پائین پنجره کلیک میکنم بسته میشه و موقع بستن برنامه هم همین مشکل تکرار میشه... چطوری رفعش کنم؟
تصویرش را می‌گذارم تا بررسی کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 27b959890780966g.jpg

سلام
این پست رو ببینید و طبق اون عمل کنید,ببینید مشکلتون حل میشه.

Dariushtanha
31-12-2010, 03:57
سلام
این پست رو ببینید و طبق اون عمل کنید,ببینید مشکلتون حل میشه.

خیلی ممنون دوست عزیز
مشکلم رفع شد ولی ندونستم این مشکل اصلا چرا بوجود اومد...:11:

Dariushtanha
31-12-2010, 12:29
با سلام
حالا یه مشکل دیگه واسم پیش اومده،
وقتی یه متن فارسی را مثلا از همین انجمن کپی میکنم و به Word وارد میکنم متونی که حاوی کلمات انگلیسی هستند دچار بهم‌ریختگی و آشفتگی میشه و درهم و برهم...هر کاری میکنم درست نمیشه.چکار بکنم تا این مشکل رفع بشه؟:41:

farshid37
31-12-2010, 12:50
با سلام. من از ورد 2010 استفاده می کنم. در حین جا به جا کردن متن نمی دونم چه شده که زیر نویس ها دچار مشکل شده. از زیر نویس 35 پریده به 40. هر کار می کنم ترتیب شماره ها درست نمی شه. حذف هم می کنم باز 5 تا شماره رو بی خودی رد کرده بدون این که زیر نویس داشته باشه. البته برای این بخش از بریک و شماره گذاری از ابتدای بخش استفاده کره بودم ولی فکر نمی کنم به اون هم مربوط باشه. اگه کسی بتونه کمک کنه خیلی ممنون می شم.:11:

iranesabz
31-12-2010, 15:53
با سلام به دوستان عزیز

من یه سری فایل ورد دارم که تو هرکدوم تعداد زیادی کلمات bold شده وجود داره؟ چطوری میتونم یه لیست از این کلمات تهیه، کپی و تو یه فایل ورد جدید کپی کنم؟ بدون اینکه مجبور باشم دونه دونه کلمات رو کپی کنم؟

مرسی

ila
31-12-2010, 16:50
با سلام..آیا مجموعه تمرینهای عملی برای ورد دارید یا جایی سایت یا کتابی چیزی هست..چه فارسی یا انگلیسی..فقط عملی باشه
منظورم طرح های کشیده و رسم شده در ورده..نه اینکه بگه مثلا حاشه رو اینقدر تنظیم کن و ...ممنون

yasser6431
01-01-2011, 00:03
سلام
در مورد ایجاد پاورقی برای یه صفحه خاص مطلب رو خوندم Link to pervious هم زدم اما بازم مشکل حل نمی شه و هر چی برای اون صفح می زنم در صفحات دیگه هم اعمال میشه؟

farshid37
01-01-2011, 00:28
[QUOTE=yasser6431;5735420]سلام
در مورد ایجاد پاورقی برای یه صفحه خاص مطلب رو خوندم Link to pervious هم زدم اما بازم مشکل حل نمی شه و هر چی برای اون صفح می زنم در صفحات دیگه هم اعمال میشه؟
شما گزینه INSERT FOOTNOTE رو باید انتخاب کنید نه گزیته FOOTER رو. اگه این کار رو درست انجام بدید دلیلی بر تکرارش نیست.

sam.sum
01-01-2011, 08:24
با سلام
من متنی طولانی دارم که می خام هر خطی از این داکیومنت که کلمه مورد نظرم در اون هست رو به صورت اتوماتیک پاک کنم
لطفاً بگین چیکار کنم؟

behtaz
01-01-2011, 09:56
با سلام
من برای جدا کردن اعداد به صورت 3رقم در ورد 2007 مشکل دارم. در ورد 2003 با زدن کلید بغل صفر یل همان . اعداد بوسیله کاما از هم جدا می شد . لی در ورد 2007 همان دات (.) نشان داده می شود مثلاً قبلا به صورت 25,000 بود ولی الان 25.000
چه کار کنم؟ برام خیلی مشکل ایجاد کرده؟
لطفاً راهنمایی کنید.
ضمناً فونت های فارسی B و 2 را دارم

farshid37
01-01-2011, 15:14
[QUOTE=behtaz;5735791]با سلام
من برای جدا کردن اعداد به صورت 3رقم در ورد 2007 مشکل دارم. در ورد 2003 با زدن کلید بغل صفر یل همان . اعداد بوسیله کاما از هم جدا می شد . لی در ورد 2007 همان دات (.) نشان داده می شود مثلاً قبلا به صورت 25,000 بود ولی الان 25.000
لطفاً راهنمایی کنید.
ضمناً فونت های فارسی B و 2 را دارم[/QUO

اعدادتون فارسی هستند یا انگلیسی؟

ashoor
01-01-2011, 19:48
با سلام
من متنی طولانی دارم که می خام هر خطی از این داکیومنت که کلمه مورد نظرم در اون هست رو به صورت اتوماتیک پاک کنم
لطفاً بگین چیکار کنم؟
نمی دونم منظورتون درست فهمیدم یا نه ولی با استفاده از روش زیر می تونید یه کلمه رو از متنتون جذف کنید

کلید های ترکیبی ctrl + h رو فشار دهید . در صفحه ای که باز میشه در قسمت find what کلمه مورد نظرتون رو بنویسید و در قسمت replace with رو خالی بگزارید و بعد replace all رو انتخاب کنید .

با سلام
لطفاً راهنمایی کنید.
ضمناً فونت های فارسی B و 2 را دارم

Word option >> Proofing >> autocorrect options...>>replace text as you type

در قسمت replace (.) و در قسمت with (,) رو وارد کنید

ashoor
01-01-2011, 20:51
با سلام به دوستان عزیز

من یه سری فایل ورد دارم که تو هرکدوم تعداد زیادی کلمات bold شده وجود داره؟ چطوری میتونم یه لیست از این کلمات تهیه، کپی و تو یه فایل ورد جدید کپی کنم؟ بدون اینکه مجبور باشم دونه دونه کلمات رو کپی کنم؟

مرسی

home >> editing >> advanced find.... >>more >>format >>font >>font style>>Bold

رو انتخاب کنید و بعد ok
حالا از قسمت find in گزینه ی main document رو انتخاب کنید مرحله ی آخر هم copy & paste

arazboy
02-01-2011, 08:23
با سلام
من برای پروژه پایانی ام دو فایل word دارم که اولی صحفه بدون شماره هست و دومی از فهرست شماره گذاری شده است برای اینکهدر word یا pdf در یک فایل بریزم باید چی کار کنم؟
باتشکر

behtaz
02-01-2011, 11:31
[QUOTE=behtaz;5735791]با سلام
لطفاً راهنمایی کنید.
ضمناً فونت های فارسی B و 2 را دارم[/QUO

اعدادتون فارسی هستند یا انگلیسی؟
با سلام و تشکر
اعداد من هنگام تایپ فارسی، فارسی هستند و هنگام تایپ انگلیسی بصورت انگلیس
تنظیمات اعداد را انجام دادم روی hindi و arabic گذاشتم

behtaz
02-01-2011, 11:41
Word option >> Proofing >> autocorrect options...>>replace text as you type

در قسمت replace (.) و در قسمت with (,) رو وارد کنید

با سلام و تشکر
انجام دادم و مشکل حل شد. آیا می توان این دستور را برای فایل های تایپ شده قبلی نیز انجام داد به طوریکه بصورت Auto correct اصلاح شود؟
توجه نمائید که در پایان خطوط نیز نقطه بغل «و» گذاشته شده است.

siaavosh
04-01-2011, 00:06
سلام
کافی در قسمت word option زبان فارسی را از قسمت language setting به قسمت زبان ها اضافه کنید، بعد آفیس را ببندید و مجداد راه اندازی کنید

sin2x=2sinxcosx
04-01-2011, 18:07
سلام .
وقتی می خوایم یه کتاب بنویسیم ، موقعی که word دو صفحه رو تو یه صفحه نشون میده ، یعنی تو حالتی که صفحه فعلی به دو صفحه split شده ، چجوری میشه تنظیم کرد که اول صفحه سمت راستی رو بنویسیم بعد سمت چپی ؟

captan
04-01-2011, 19:09
سلام
من به دلايلي مجبور شدم آفيس كامپيوترم رو پاك كنم و دوباره نصب كنم
موقع نصب هم microsoft document imaging رو فعال كردم ولي پرينتر مجازي مربوط به اون نصب نشد
خود برنامه نصب شده و فايلهاي mdi رو باز مي كنه ولي پرينترش نصب نمي شه
وقتي مي رم تا دستي نصب كنم در مرحله انتخاب پورت پرينتر اسمش هست ولي وقتي انتخابش مي كنم پيغام زير رو ميده لطفا كمك كنيد:
specified port cannot be added.operation could not be completed

Alireza-Khan
04-01-2011, 19:15
سلام ! من تو ورد 2010 ، وقتي ميخوام از يه صفحه پرينت بگيرم ، بعد از زدن دكمه پرينت ، كلا از برنامه ورد خارج ميشم و نوشته ها همش ميپره ! مشكلش چيه ؟ پرينتر به لپ تاپ وصله !

Alireza-Khan
04-01-2011, 19:25
سلام به همه ي دوستان گل !
من تو ورد 2010 ، وقتي ميخوام از يه صفحه پرينت بگيرم ، بعد از زدن دكمه پرينت ، كلا از برنامه ورد خارج ميشم و نوشته ها همش ميپره ! مشكلش چيه ؟

پرينتر به لپ تاپ وصله !
لپ تاپ ماركش DELL هستش !
ويندوز ايكس پي SP3
:40:

captan
04-01-2011, 19:40
سلام
لطفا كمك كنيد واقعا بهش نياز دارم

Masоud
05-01-2011, 12:52
سلام

فایلی رو که واسه دانلود گذاشته رو دانلود و نصب کنید :

موفق باشید :40:

manli7
05-01-2011, 19:46
سلام من مي خوام تو word يه مطلب print بگريم و نياز دارم كه صفحه بندي بشه بايد چي كر كنم؟

و مي خوام كه دورش بودر بيوفته و كادر اينو بايد چي كار كنم؟ ممنون

farhad61
06-01-2011, 23:29
سلام
آقا من ورد 2010 رو نصب کردم هر وقت بازش میکنم میگه تنظیمات ماکرو ها رو انجام بدین هر کدوم رو فعال و غیر فعال میکنم باز موقع خروج و ورود بعدی همون پیغام ظاهر میشه چیکار کنم تا مشکل حل بشه این اولین مشکل بود
مشکل دوم هم موقع خروج هی میگه تغیراتی در تمپلت انجام دادم و مایل هستم این تغیرات رو سیو کنم ؟؟ این قضیه رو چطور حل کنم

sarveboland
07-01-2011, 08:57

اشكيان
07-01-2011, 14:00
سلام به اساتيد: من يه مشكلي توي پرينت فايل ورد 2007 دارم. [خيلي حياتيه](هم پرينت روي كاغذ هم تبديل به pdf)

:41: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمي دونم چرا موقع چاپ يا pdf تو اول بعضي از سطرها آخرين كلمه ي سطر بالا را تكرار مي كنه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(اين مسئله هم تو دوستونه كردن ديده شده هم يك ستونه)

فايل من هفتاد صفحه است.

ila
07-01-2011, 17:12
من کل 400 صفحه پایان نامه ام دراای یکسری فرمول هست که با 2007 نوشتم..متاسفانه موقع پرینت توی چند صفحه فرمولها از سمت چپمیاد سمت راست..
مشکل کجاست..البته بگم که من این کار رو وقتی تبدیل می کنم به پی دی اف این اتفاق میوفته
یعنی وقتی save رو میزنم از پایین هم pdf رو انتخاب میکنم..پاگین یا نرم افزار خاصی نصب نکردم
دلیلش چیه..و چطور میتونم درست کنم

GOLI87
07-01-2011, 19:54
سلام
وقتی محیط word رو بعد از ذخیره سازی فایل می بندم این پیغامو نشون میده،علت این پیغام چیه؟

asdfghj67
08-01-2011, 00:21
بالايي براي تنظيم مكان شروع اول هر پاراگراف است پاييني مخصوص تنظيم مكان شروع به تايپ ساير متن هست

asdfghj67
08-01-2011, 00:32
:18:
وقتي شما يه قسمت از متن يا فايل رو كپي ميكنيد محتوي كپي شما داخل حافظه موقت سيستم ذخيره ميشه تا هر جا لازم بود دوباره بازخواني بشه يا همون past بشه!
وقتي شما قسمت زيادي از متن يا هر كوفت ديگه اي رو كپي كني فضاي زيادي از حافظه رو اشغال ميكنه برنامه هاي افيس هم كه نمخوان بعد از بسته شدن فايل برنامه اين متن يا هر چيز كپي شده ديگه در حافظه سيستم باقي بمونه و موجب كندي سيستم بشه از شما سوال ميكنه كه اين فايل رو در حافظه سيستم نگه داره تا بعدا جاي ديگه ازش استفاده كنيد يا اون رو حذف كنه .
:27:
:11:

mahrou
08-01-2011, 09:32
سلام من مي خوام تو word يه مطلب print بگريم و نياز دارم كه صفحه بندي بشه بايد چي كر كنم؟

و مي خوام كه دورش بودر بيوفته و كادر اينو بايد چي كار كنم؟ ممنون
سلام

در word2007 برای صفحه بندی:
insert>>page number

برای بوردر:
page layout>>page borders

اشكيان
08-01-2011, 13:22
با سلام به دوستان عزیز

مرسی

اگه همه فايلهاي bold شده با يك سايز و خصوصيت هستند كافيه روي يكي از اونها راست كليك كني بعد از گزينه styles گزينه select text with similar formating ‌را انتخاب كني.

با اين كار هر كاراكتري كه مشابه اون باشه رو برات انتخاب مي كنه. بعدش دستور كپي رو بده و در يك فايل جديد اون رو
paste كن.

از اين روش استفاده هاي زيادي ميشه كرد.

behtaz
08-01-2011, 16:19
با سلام
یکی از دوستان اصلاح از طریق AutoCorrectرا پیشنهاد کرده که ایرادش اینکه که در پایان خط وقتی نطقه می گذاریم آنرا تبدیل به کاما می کند؟
راه حل دیگه ای نداره؟ جالب است که بر روی لپ تاپم در ورد2007 موقع تایپ اعداد کاما هست و مشکلی نیست ولی وقتی همان فایل را در کامپیوتر شرکت باز می کنم کاما اعداد تبدیل به نقطه می شود.:41:
لطفاً علمای کامپیوتر کمککککککککککککککککککککککک ککککک کنندHelp

ila
09-01-2011, 23:56
این که بخوای شماره صفحه هاتتوی صفحه های زوج و فرد به صورت اینساید و اوت ساید باشه..توی 2010 از کجا باید دنبالش بگردی؟

shvalaie
10-01-2011, 17:24
سلام به اساتيد: من يه مشكلي توي پرينت فايل ورد 2007 دارم. [خيلي حياتيه](هم پرينت روي كاغذ هم تبديل به pdf)

:41: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نمي دونم چرا موقع چاپ يا pdf تو اول بعضي از سطرها آخرين كلمه ي سطر بالا را تكرار مي كنه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(اين مسئله هم تو دوستونه كردن ديده شده هم يك ستونه)

فايل من هفتاد صفحه است.

سلام

من يه جايي كار ميكردم، كه يه جورايي همين مشكل رو داشتم ... اومدن مشكل رو حل كردن

پرينترمون Hp بود... و مثل اينكه مشكل از پرينتر بود ... اما متاسفانه وقتي اومدن مشكل رو حل كردن من نبودم

استثناً پرينتر شما هم hp نيست؟

shvalaie
10-01-2011, 17:37
با سلام
یکی از دوستان اصلاح از طریق AutoCorrectرا پیشنهاد کرده که ایرادش اینکه که در پایان خط وقتی نطقه می گذاریم آنرا تبدیل به کاما می کند؟
راه حل دیگه ای نداره؟ جالب است که بر روی لپ تاپم در ورد2007 موقع تایپ اعداد کاما هست و مشکلی نیست ولی وقتی همان فایل را در کامپیوتر شرکت باز می کنم کاما اعداد تبدیل به نقطه می شود.:41:
لطفاً علمای کامپیوتر کمککککککککککککککککککککککک ککککک کنندHelp

سلام

من شخصا با هر سيستمي كه كار ميكنم قبل از هر كاري اول از همه، پارامترهاي auto correct رو غيرفعال ميكنم اينطوري، معمولا همه چيز همون طوري ميمونه كه از اول بوده...

نميدونم كه در سيستم شما اين پارامترها فعال هستند يا خير، ولي اگه در يه سيستم با 2007، درسته و در سيستم ديگه با 2007 غلط، پس فكر كنم كه پارامترهاي auto correct رو بايد بررسي كنين....

من الان 2007 در دسترس ندارم، بنابراين دقيقتر نميتونم راهنمايي كنم... sorry

shvalaie
10-01-2011, 17:49

بالايي براي تنظيم مكان شروع اول هر پاراگراف است پاييني مخصوص تنظيم مكان شروع به تايپ ساير متن هست

سلام
درسته و در تكميل جواب دوستمون، به عبارت حرفه‌اي تر

تورفتگي سر سطر يا سر اشپون، به همون تورفتگي اول هر پاراگراف ميگن...

شكل بالايي، براي تنظيم تورفتگي سر سطر يا سر اشپون هستش... (در اولين خط هر پاراگراف)

و اما شكل دومي يا پاييني دو كاربرد متفاوت داره

يه نگاه دقيقتر كه بهش بندازين ميبينين كه دو قسمته

اگه قسمت بالايي رو كه مثلث شكله بگيرين و حركت بدين، ميتونين موقعيت سطرهاي دوم به بعد پاراگراف رو تغيير بدين

و اگه قسمت پاييني رو كه مربع شكله بگيرين، هر دو شكل بالايي و پايين با هم حركت ميكنن و اينطوري عرض كل پاراگراف رو ميتونين تغيير بدين و يا به اصطلاح اشپون اون رو تغيير بدين.

با سپاس

---------- Post added at 05:49 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

حالا من يه سوال از اونهايي كه 2003 كار نميكنن دارم....

اول اينكه: 2007 با 2010 فرق زيادي داره؟

======

دوم اينكه، در 2003، در toolbar مربوط به drawing
در قسمت draw/grid ميتونستيم با تغيير پارامترها،
روي نوار خط كش، خيلي ظريف حركت كنيم، تا ديگه خودش چند ميلي‌متر به ميلي‌متر نپره.

اين پارامتر يعني grid در 2007 يا 2010 كجاست؟؟؟؟؟

اشكيان
11-01-2011, 09:14
سلام

من يه جايي كار ميكردم، كه يه جورايي همين مشكل رو داشتم ... اومدن مشكل رو حل كردن

پرينترمون Hp بود... و مثل اينكه مشكل از پرينتر بود ... اما متاسفانه وقتي اومدن مشكل رو حل كردن من نبودم

استثناً پرينتر شما هم hp نيست؟

ممنون از پاسختون، درسته پرينتر ما هم hp هست ولي وقتي pdf هم مي‌كنم همينطور ميشه، امروز يك صفحه رو pdf كردم اصلا شروع صفحه و پايان صفحه با اونچه كه تو ورد مي ديدم تفاوت داشت بازهم آخرين كلمه يكي از سطرها تو اول سطر بعدي تكرار شد.
وقتي print preview خود ورد رو باز كردم شروع و پايان صفحه با اونچه كه pdf كرده بودم شبيه بود ولي اونجا كه تو pdf تكرار شده بود فرق مي‌كرد و تكرار نداشت. من كه ديگه واقعا گيج شدم.

اشكيان
11-01-2011, 09:23
======

دوم اينكه، در 2003، در toolbar مربوط به drawing
در قسمت draw/grid ميتونستيم با تغيير پارامترها،
روي نوار خط كش، خيلي ظريف حركت كنيم، تا ديگه خودش چند ميلي‌متر به ميلي‌متر نپره.

اين پارامتر يعني grid در 2007 يا 2010 كجاست؟؟؟؟؟[/QUOTE]
===========
از سربرگ view گزينه gridlines رو انتخاب كن احتمالا مشكل حل ميشه.
در ضمن ميتوني موقع حركت دادن اشكال كليد ctrl رو بگيري و با كليدهاي arrow key (مكان نما) اون رو جابه جا كني، اينطوري خيلي دقيقتر حركت مي‌كنند

Alireza-Khan
12-01-2011, 00:19
2 صفحه پيش من يه سوالي پرسيدم دوستان ! :41:

mo_es110
12-01-2011, 14:10
سلام دوستان عزیز
من چند و قته وقتی word 2007 رو باز میکنم پیام زیر میاد و بارها(5 تا6 بار) باید ok کنم تا صفحه بالا بیاد
نمیدونم دلیلش چی میتونه باشه.میشه راهنمایی کنین؟ممنون:11:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] and Settings\mah\Desktop

(
This error usually occurs because of macro security settings. If you know that the macro comes from a source that you trust, you can change your macro security settings to allow you to enable the macro. The way that you change your macro security settings depends on the Microsoft Office System program that you are using.

Microsoft Office Access, Microsoft Office Excel, Microsoft Office PowerPoint, or Microsoft Office Word --

To check your macro security settings, click the Microsoft Office Button, click <program name> Options, click Trust Center, and then click Trust Center Settings.

If macro security is set to Disable all macros without notification, all macros are automatically disabled. Use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Macro Settings, and then click Disable all macros with notification.
Click OK in the Trust Center dialog box to apply the new setting. Click OK to close the program options dialog box.
Close the file and the Microsoft Office program that you are using.
Open the file again. A Security Alert appears in the Document Information Bar just below the ribbon. Click Enable Content to allow the macro to run.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to Disable all macros without notification.

If macro security is set to Disable all macros with notification, but you selected Disable when prompted by the macro warning dialog when you opened the file, use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Cancel. Click Cancel to close the program options dialog box.
Open the file again. A Security Alert appears in the Document Information Bar just below the ribbon. Click Enable Content to allow the macro to run.

If macro security is set to Disable all macros except digitally signed macros, the macro may not have been digitally signed. Verify that you can trust the macro before using the following procedure to allow it to run.
In the Trust Center dialog box, click Cancel. Click Cancel to close the program options dialog box.

Microsoft Office Outlook, Microsoft Office Visio, or Microsoft Office Publisher --

To check your macro security settings, on the Tools menu, click Trust Center, and then click Macro Security.

If macro security is set to No warnings and disable all macros, all macros are automatically disabled. Use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Warnings for signed macros; all unsigned macros are disabled, and then click OK.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run. If you are using Visio, the Enable Content button appears as part of a Security Alert in the Document Information Bar. If you are not prompted to enable the macro, or if you receive this error again, the macro may not be digitally signed. Verify that you can trust the macro. If you are certain that you can trust the macro, use the next procedure below to enable the macro.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to No warnings and disable all macros.

If macro security is set to Warnings for signed macros; all unsigned macros are disabled, the macro may not be digitally signed. If you are certain that you can trust the macro, use the following procedure to enable the macro.
In the Trust Center dialog box, click Warnings for all macros, and then click OK.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run. If you are using Visio, the Enable Content button appears as part of a Security Alert in the Document Information Bar.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to Warnings for signed macros; all unsigned macros are disabled.

Microsoft Office Project --

To check your macro security settings, on the Tools menu, click Macro, and then click Security.

If macro security is set to Very High, use the following procedure to enable the macro.
In the Security dialog box, click High, and then click OK.
Close the file and Microsoft Office Project.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run. If you are not prompted to enable the macro, or if you receive this error message again, the macro may not be digitally signed. Verify that you can trust the macro. If you are certain that you can trust the macro, use the next procedure below to enable the macro.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to Very High.

If the macro security setting is set to High, the macro may not be digitally signed. If you are certain that you can trust the macro, use the following procedure to enable the macro.
In the Security dialog box, click Medium, and then click OK.
Close the file and Microsoft Office Project.
Open the file again. When prompted, click Enable Content to allow the macro to run.
When you have enabled the macro, it is recommended that you return the macro security setting to High.

This error may also occur for the following reasons:
The certificate of trust that is attached to the macro is invalid. Unless you are certain that the macro is safe, it is recommended that you not trust or run the macro.
The certificate is no longer trusted, was revoked by the issuing authority, or is damaged. Unless you are certain that the macro is safe, it is recommended that you not trust or run the macro.
Visual Basic for Applications (VBA) is not installed on your computer. In this case, no VBA macro can be run, regardless of whether the macro has a valid certificate of trust. You or your administrator may have chosen not to install VBA, or the version of Microsoft Office that you are using may not install VBA by default. If your version of Microsoft Office does not provide VBA as an installable feature, you can upgrade to a version that provides VBA support.
If you are unable to change the security settings, it is possible that another program has locked the security settings. Close all Microsoft Office System programs, then restart your program and change the security settings.
More information about this error message online. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) )

Dew Drop
12-01-2011, 18:25
سلام دوستان عزیز
من چند و قته وقتی word 2007 رو باز میکنم پیام زیر میاد و بارها(5 تا6 بار) باید ok کنم تا صفحه بالا بیاد
نمیدونم دلیلش چی میتونه باشه.میشه راهنمایی کنین؟ممنون:11:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(
This error usually occurs because of macro security settings. If you know that the macro comes from a source that you trust, you can change your macro security settings to allow you to enable the macro. The way that you change your macro security settings depends on the Microsoft Office System program that you are using.

سلام

mekziko
12-01-2011, 20:26
یک نصفه اسپیس رو چه طوری بنویسم مثلا فاصله بین می توانم منظورم بین می و توانم است

amirfiri
12-01-2011, 22:27
سلام
به تازگی با استفاده از انتی اسپای ویری چند چیز از ویندوز پاک شده که یکیش ظاهرا به ورد نیز لطمه زده.
وقتی تو ورد کلیک راست می کنم پنجره(کلیک راست که copy,paste داره) خیلی سریع بسته می شه و عملا با کلیک راست هیچ کاری نمی تونم انجام بدم.
repair هم کردم ولی نتیجه ای نداشت.
چی کار کنم؟!

++PC
12-01-2011, 23:35
یک نصفه اسپیس رو چه طوری بنویسم مثلا فاصله بین می توانم منظورم بین می و توانم است

word/symbol/special character/non- width optional break

Dew Drop
12-01-2011, 23:45

روشهایی که تو این پست گفته شده هم می تونه بیشتر کمکتون کنه

نيم فاصله و ....

سلام
به تازگی با استفاده از انتی اسپای ویری چند چیز از ویندوز پاک شده که یکیش ظاهرا به ورد نیز لطمه زده.
وقتی تو ورد کلیک راست می کنم پنجره(کلیک راست که copy,paste داره) خیلی سریع بسته می شه و عملا با کلیک راست هیچ کاری نمی تونم انجام بدم.
چی کار کنم؟!

نگفتید کدوم نسخه افیس رو دارید...اگه افیس 2010 رو دارید پست زیر روببینید

mjzaret
13-01-2011, 02:10

براي حل مشكل نيم فاصله از فايل اجرايي زير استفاده كنيد.

در هنگام نصب فايل CD ويندوز هم نيازه.

بعد از نصب و Restart سيستم فقط كافيه براي نيم فاصله از دكمه‌هاي تركيبي Shift+Space استفاده كنيد.

سلام
چی کار کنم؟!

براي حل مشكلتون شما بايستي به مسير زير رفته و فايل BabylonOfficePI.dll را حذف كنيد.

Program Files\ Babylon\ Babylon Pro\Utils

شاد باشيد :40:

++PC
13-01-2011, 13:14
براي حل مشكل نيم فاصله از فايل اجرايي زير استفاده كنيد.

در هنگام نصب فايل CD ويندوز هم نيازه.

بعد از نصب و Restart سيستم فقط كافيه براي نيم فاصله از دكمه‌هاي تركيبي Shift+Space استفاده كنيد.

براي حل مشكلتون شما بايستي به مسير زير رفته و فايل BabylonOfficePI.dll را حذف كنيد.

Program Files\ Babylon\ Babylon Pro\Utils

چه جالب
میشه بفرمایید چه ارتباطی بین Babylon و این مشکل ورد وجود داره

ask_bl
14-01-2011, 11:59
چه جالب
میشه بفرمایید چه ارتباطی بین Babylon و این مشکل ورد وجود داره
بله مشکل از بابیلون هست ،برای رفعش هم باید add ins بابیلون رو غیر فعال کنین :

File > Option

از توی لیست زیر Babylon رو پیدا میکنین و از قسمت پایین Go رو میزنین و تیکش رو بر میدارین و Ok .

landscape
17-01-2011, 00:37
دوستان ميخوام زير صفحم زير نويس بدم و يه خط بذارم و زير اون خط زيرنويس رو بنويسم، اين روش درست و حسابيش چيه؟

ممنون

farhad61
17-01-2011, 09:34
سلام
آقا من ورد 2010 رو نصب کردم هر وقت بازش میکنم میگه تنظیمات ماکرو ها رو انجام بدین هر کدوم رو فعال و غیر فعال میکنم باز موقع خروج و ورود بعدی همون پیغام ظاهر میشه چیکار کنم تا مشکل حل بشه این اولین مشکل بود
مشکل دوم هم موقع خروج هی میگه تغیراتی در تمپلت انجام دادم و مایل هستم این تغیرات رو سیو کنم ؟؟ این قضیه رو چطور حل کنم

آقا یکی ما رو هم راهنمایی کنه ثواب داره:19:

far2009
17-01-2011, 09:57
دوستان ميخوام زير صفحم زير نويس بدم و يه خط بذارم و زير اون خط زيرنويس رو بنويسم، اين روش درست و حسابيش چيه؟

ممنون
توی منوی reference باید insert footnote را انتخاب کنی . البته این راه ساده اش هست .

یک روش دیگه اضافه کردن footer هست

راه آخر هم اینه که دستی خودت خط بکشی و بنویسی . بهترین کار هم اینه که text box بسازی و هر جایی می خواهی قرارش بدی

far2009
17-01-2011, 10:06
آقا یکی ما رو هم راهنمایی کنه ثواب داره:19:
توی منوی develop بخش code مورد macro را انتخاب کن ببین چیزی ساخته شده باز روی organizer هم کلیک کن ببین چیزی ساخته شده .

در مورد آخری هم که توی هر نرم افزاری وجود داره و مسلما برای جلوگیری از اشتباهی save شدن فایل هاست.

farshidcivil
17-01-2011, 16:59
با سلام
تو قسمت Page lay out/page color/ fill effects چجوری میشه اندازه ها رو کنترل کرد؟ مثلا در تب gradient اگر یه طرحو انتخاب کنم بطور مثال vertical چجوری میشه تعداد خطوط عمودی در صفحه A4 رو کم و زیاد کرد؟

faramo
18-01-2011, 02:56
سلام
یه سوال دارم
فایل 2003 توی 2007 یا 2010 باز می کنه ؟
ممنون

ie313
18-01-2011, 11:38
سلام
یه سوال دارم
فایل 2003 توی 2007 یا 2010 باز می کنه ؟
ممنون
بله باز می شود.
فایلهای با ورژن پایین تر در برنامه های با ورژن بالاتر باز می شود. ولی عکس این موضوع صادق نیست.
یعنی فایل 2007 توی ورد 2003 باز نمیشه.

mohammad_s7201
18-01-2011, 15:28
سلام.
من با فونت نستعليق IranNastaliq مشكل دارم. وقتي فونت رو بزرگ ميكنم حروف از هم جدا ميشن.
چيكار كنم؟
فونت نستعليق ديگه اي وجود نداره؟

Masоud
18-01-2011, 17:38
سلام.
من با فونت نستعليق IranNastaliq مشكل دارم. وقتي فونت رو بزرگ ميكنم حروف از هم جدا ميشن.
چيكار كنم؟
سلام

میتونی از میرعماد استفاده کنی که خیلی کاملتر و بهتره.

farhad61
18-01-2011, 21:24
توی منوی develop بخش code مورد macro را انتخاب کن ببین چیزی ساخته شده باز روی organizer هم کلیک کن ببین چیزی ساخته شده .

در مورد آخری هم که توی هر نرم افزاری وجود داره و مسلما برای جلوگیری از اشتباهی save شدن فایل هاست.

ممنون از راهنماییت اما من هرچی گشتم این گزینه ها رو پیدا نکردم میشه دقیق تر بگی کجاست:41:

far2009
18-01-2011, 21:56
ممنون از راهنماییت اما من هرچی گشتم این گزینه ها رو پیدا نکردم میشه دقیق تر بگی کجاست:41:
احتمالا شما تب develop را فعال نکردید . باید از آیکون که شکل پنجره روش هست وارد word options بشوید و در قسمت popular گزینه show developer ... را تیک کنید .

موفق باشید.

far2009
18-01-2011, 22:02
با سلام
تو قسمت Page lay out/page color/ fill effects چجوری میشه اندازه ها رو کنترل کرد؟ مثلا در تب gradient اگر یه طرحو انتخاب کنم بطور مثال vertical چجوری میشه تعداد خطوط عمودی در صفحه A4 رو کم و زیاد کرد؟
راهی که الان به ذهنم می رسه این هست که 2 تا Text box درست کنید و هر کدام را این کارش بکنید بعد می توانید خط های outline را حذف کنید و 2 تا Text box را به هم وصل کنید. با کمی ادیت می توانید به کل صفحه انتقالش بدید.

موفق باشید

farshidcivil
18-01-2011, 23:21
راهی که الان به ذهنم می رسه این هست که 2 تا Text box درست کنید و هر کدام را این کارش بکنید بعد می توانید خط های outline را حذف کنید و 2 تا Text box را به هم وصل کنید. با کمی ادیت می توانید به کل صفحه انتقالش بدید.

موفق باشید

متوجه منظورتون نشدم ولی برای یه متن 120 صفحه ای بعید میدونم کارامد باشه

فردان
19-01-2011, 11:04
سلام.
چيكار كنم؟

اين مشكل در اثر بزرگ كردن فونت نيست بلكه
در فونت ايران نستعليق نبايد از تراز بندي يا justify استفاده كرد چون نمي تواند حروف را بكشد در نتيجه در هم ريختگي پيش مي آيد.
پس متن خود را راست چين يا وسط چين كنيد مشكل برطرف مي شود.

far2009
19-01-2011, 14:42
متوجه منظورتون نشدم ولی برای یه متن 120 صفحه ای بعید میدونم کارامد باشه
شما متن را تایپ کردید یا می خواهید تایپ کنید ؟ تعداد صفحاتش مهم نیست .

ramiy
19-01-2011, 18:11
سلام
من یه سوال دشتم
یه تحقیق دارم که باید به استادم ارائه کنم ولی آماده نیست
چطور می تونم با ورد کاری کنم که فایل تو کامپیوتر استادم باز بشه ولی به هم ریخته (مثل حالتی که فایل مربع شکل نشون داده بشه) نشون داده بشه
خیلی مهم هست لطفا هرکی هرچی میدونه بگه
مرسی

iceweek
19-01-2011, 18:47
اگر فقط میخوای نشونش بدی و اونجا نمیخوای تغییرش بدی بهترین کار اینه که به pdf تبدیلش کنی .اینطوری دیگه هیچ تغییری نمیکنه. :20:

farshidcivil
19-01-2011, 19:42
شما متن را تایپ کردید یا می خواهید تایپ کنید ؟ تعداد صفحاتش مهم نیست .

تایپ شده....

ramiy
19-01-2011, 23:16
نه میخوام فایل ورد باشه ولی موقع باز کردن با مشکل روبرو بشه
خیلی هم مهم هست

dusti55
20-01-2011, 12:06
موقعی که از یک ویرایشگر نوشتار (واژه‌پرداز) مانند مایکروسافت ورد استفاده می‌شود نمایش نوشته به عوامل متعددی وابسته است از جمله:
نسخه یا وایریش نرم‌افزار.
نسخه ذخیره فایل، مثلاً سازگار با نسخه ۲۰۰۳ یا ۲۰۰۷. توجه باید داشته باشید پسوند (فرمت) نسخه‌های ۲۰۰۳ و پایین‌تر از "doc" استفاده می‌کنند ولی نسخه های ۲۰۰۷ و بالاتر از پیش‌انگاشت "docx" استفاده می‌کنند. برای سازگاری با همه نسخه‌ها (۹۷ به بالا) می‌بایست با پسوند "doc" ذخیره شود.
نوع فونت یا قلم استفاده شده بویژه از نظر یونیکد (Unicode or UTF-8) بودن یا نبودن آن.
یادآور می‌شوم که تنها گزینش زبان فارسی به معنی نصب کامل نیست! می‌بایست گزینه‌های زیر را در ویندوز (ایکس.پی) فعال کنید:

control panel=Regional and Language Options
location=iran
language=>setting=>add=>farsi
advanced=farsi

بکار بردن راه زیر نیز خوب است:
نوعی از نمایش متن و نوشتار داریم که به وی‌زی‌ویگ (WYSIWYG) مشهور یعنی "هر آن چه می‌بینی همان است (What You See Is What You Get)" که چکیده‌اش اینست «همینه که می‌بینی!»؛ این موضوع بویژه در مورد طراحی صفحات وب اهمیت بسیار دارد، در این سامانه طراحی از الگوها و روش‌های اچ.تی.ام.ال و ایکس.ام.ال و غیره استفاده می‌شود.
ویرایشگری مانند Notepad++۵ می‌تواند ساختار (فرمت)‌های خروجی گوناگونی را برای ما بدهد.
متاسفانه در سایت پی‌سی‌ورلد لینک دانلودی پیدا نکردم ولی نسخه همراه (پرتابل) می‌توانید از نشانی زیر دریافت کنید.

نرم‌افزار فرانت‌پیج به آسانی صفحه‌های اچ.تی.ام.ال یونیکدشده می‌سازد.

mahrou
20-01-2011, 12:46
سلام

من وقتی ورد 2003 رو باز میکنم زبان بصورت پیش فرض ، فارسی میشه . توی مسیر زیر ، زبان پیش فرض رو انگلیسی میذارم ولی بازهم زبان فارسیه:

tools>>language>>set language

توی کنترل پنل هم زبان پیش فرض انگلیسیه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

ask_bl
20-01-2011, 13:04
سلام

من وقتی ورد 2003 رو باز میکنم زبان بصورت پیش فرض ، فارسی میشه . توی مسیر زیر ، زبان پیش فرض رو انگلیسی میذارم ولی بازهم زبان فارسیه:

tools>>language>>set language

توی کنترل پنل هم زبان پیش فرض انگلیسیه.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

سلام
Start > All Programs > Microsoft Office > Microsoft Office Tools > Microsoft Office 2003 Language Settings
تب Enabled Languages رو انتخاب کنین .
در قسمت Choose the language that defines default behavior in Microsoft Office applications زبانی رو که میخواین رو انتخاب کنین و Ok .

6370
21-01-2011, 15:35
سلام

مدتها بود میخاستم عضو بشم ولی وقت نداشتم.

می خاستم بدونم چطوری میشه خط بالای فوت نت رو جابجا کرد و یا مدلش رو عوض کرد.

از چپ به راست یا برعکس چجور میشه جابجاش کرد؟

البته بدون به هم ریختن استیل خود ورد.

ممنون

omid-p30
22-01-2011, 13:38
دوستان در ورد 2010 چطور میشه با فرمت پی دی اف ذخیره کرد ؟

ممنون.

behzad74
22-01-2011, 13:42
در هنگام ذخيره كردن در پايين گزينه PDF رو از ليست انتخاب كن
اينم عكسش:

behzad74
22-01-2011, 14:06
سلام

ممنون
به ترتيب زير انجام بده:
اين براي تغيير خط(Bottom of page:پايين صفحه)(Below Text: پايين متن)

براي تغيير مدل ها هم اينجوري بايد عمل كني:

آرشین
22-01-2011, 17:16
سلام
دوستان در ورد 2003 میخوام متنی رو که از یک سایت کپی کنم داخل ورد بیارم
ولی چون کلمات انگلیسی و فارسی مخلوط هستند به صورت مرتب متن نشان داده نمیشه
و آخر جمله بعدی به اول جمله قبلی اومده
خواهشا راهنمایی فرمایید

آرشین
22-01-2011, 17:44
پست بالایی پست خودتون رو بخونین
#5583 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشین.
89/10/6
مشکلم با این پست حل نشد

m_pixel
22-01-2011, 21:12
سلام به همگی!
یه سوال کوچیک!
یه افزونه یا پلاگین میخوام که پسوند docx رو توسط word 2003 باز کنه!!!!
یا یه راهکاری واسه باز کردنش!
ممنون!

ask_bl
22-01-2011, 22:46
سلام به همگی!
یه سوال کوچیک!
یه افزونه یا پلاگین میخوام که پسوند docx رو توسط word 2003 باز کنه!!!!
یا یه راهکاری واسه باز کردنش!
ممنون!
سلام
فایل زیر رو دانلود و نصب کنین :

mahsa148
23-01-2011, 10:53
سلام دوست عزيز

ابتدا جستجو فراموش نشه

آموزش ترفند گونه تغيير سايز خط پاورقي و جابجايي آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

واقعا دستت درد نكنه
مشكل بزرگ من رو حل كردي. وظيفه ي خودم دونستم ازت تشكر كنم.

toktammusic
23-01-2011, 11:27
عزیز من چند روزه یک مشکل دارم تو word هر متنی که انتخاب می کنم که روش متن جدید تایپ کنم نمیشه یعنی متن جدید تایپ میشه اما متن قبلی هست اعصابم خورد می شه هی باید انتخاب دلیت بزنم باز تایپ کنم وقت گیر شده برام .
مشکل از چیه ؟؟ چه تنظیماتی بهم ریخته ؟ چطور درستش کنم ؟
مرسی

آرشین
23-01-2011, 18:49
سلام
خواهشا راهنمایی فرمایید
دوستان مشکل از مرورگر firefox بود با internet explorer امتحان کردم درست شد

dusti55
24-01-2011, 10:28
سلام
خواهشا راهنمایی فرمایید

یه تجربه شخصی: شما ابتدا متن رو توی نت‌پد پیست (= چسباندن) کنید و دوباره آن را از محیط نت‌پد کپی (= روگرفت) و در محیط ورد پیست کنید، شاید مشکلتان حل شود

a6l3i
24-01-2011, 12:54
سلام دوستان

فرض کنید موقع کشیدن Shape ها در 2010 ، بخوایم دوتا مربع رو با یه خط بهم وصل کنیم. بعضی وقت یه سری گلوله (دستگیره) های قرمز اطرافشون ظاهر میشه که خط ها رو میشه به اونها چسبوند ، تا وقتی مربع ها تکون خوردن ، خط هم باهاش جابجا بشه. چند وقته هر کاری میکنم اونا نمیآد. موضوع چیه؟

ممنون

behzad74
24-01-2011, 18:13
سلام دوستان

فرض کنید موقع کشیدن Shape ها در 2010 ، بخوایم دوتا مربع رو با یه خط بهم وصل کنیم. بعضی وقت یه سری گلوله (دستگیره) های قرمز اطرافشون ظاهر میشه که خط ها رو میشه به اونها چسبوند ، تا وقتی مربع ها تکون خوردن ، خط هم باهاش جابجا بشه. چند وقته هر کاری میکنم اونا نمیآد. موضوع چیه؟

ممنون
سلام دوستان
براي يكپارچه كردن چند Shape با هم دستورات زير را دنبال كنيد:

1. ابتدا كليد CTRL را نگه داشته و بر روي دو شيء مورد نظر كه قصد تركيبشان را داريم كليك مينماييم(يا انتخابشان مي كنيم)
2. از زبانه Format بر روي Group كليك كنيد
3. اكنون تصاوير مورد نظر شما با هم تركيب شده اند!!!
4.براي اطلاعات بيشتر به اين سايت مراجعه كنيد:

Golbarg01
24-01-2011, 23:04
چجوری در ورد 2003 ctrl+shift سمت راست رو که می گیریم زبان عوض بشه و شروع خط هم نره سمت چپ؟چون برای تغییر زبان باید ctrl+shift سمت چپ رو فشار بدیم.

p30sezar
25-01-2011, 02:44
سلام دوست عزیز
در ویندوز برای تغییر زبان شما باید از کلیدهای ALT+SHIFT سمت چپ استفاده نمایید اگر اینطوری نیست لطفاً به Regional and Language Options در کنترل پنل بروید و آن را درست کنید

مضاف بر آن صفحه تنظیمات شما باید یه همچین چیزی باشه
یعنی زبان انگلیسی با کیبرد انگلیسی و زبان فارسی با کیبرد فارسی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5-sqEtAFGNo2Gytq-zu

p30sezar
25-01-2011, 02:52
عزیز من چند روزه یک مشکل دارم تو word هر متنی که انتخاب می کنم که روش متن جدید تایپ کنم نمیشه یعنی متن جدید تایپ میشه اما متن قبلی هست اعصابم خورد می شه هی باید انتخاب دلیت بزنم باز تایپ کنم وقت گیر شده برام .
مشکل از چیه ؟؟ چه تنظیماتی بهم ریخته ؟ چطور درستش کنم ؟
مرسی

من با این مشکل برخورد نکرده ام به گمونم برای حل این مساله بهتره که شما نگاهی به Status bar ورد خود بیاندازید ببینید چیزی می بینید که عادی نیست!

p30sezar
25-01-2011, 03:09
سلام

ممنون

به ترتيب زير انجام بده:
اين براي تغيير خط(Bottom of page:پايين صفحه)(Below Text: پايين متن)
عکس
عکس
براي تغيير مدل ها هم اينجوري بايد عمل كني:
عکس

بهزاد جان ممنون از پاسختون
ولی من فکر می کنم سوال ایشان چیز دیگه ای بود و منظورش از (خط بالای فوت نت ) همان خط جداکننده پاورقی بود
خب شما باید کارهای زیر را انجام دهی:

توی Draft View برید. روی شماره پاورقی دوبار کلیک کنید. در قسمت Footnotes گزینه Footnote Separator را انتخاب کنید. برای راست چین کردن آن کلیدهای Ctrl+shift سمت راست و برای چپ چین کردن، کلیدهای Ctrl+Shift سمت چپ رو فشار بدین.برای بزرگتر کردن خط جدا کننده هم می توانید از همان خط کپی بگیرید و دوبار Past کنید

p30sezar
25-01-2011, 03:21
با سلام

این تنظیمات امکان پذیر نیست
یکی از کارهایی که می تونی انجام بدهی اینه که صفحه دلخواه خود را با یکی از نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ درست کنی(زمان زیادی هم نمی بره) اونوقت ار تب Picture انتخابش کنی (به همین راحتی!)

Golbarg01
25-01-2011, 10:40
سلام دوست عزیز
در ویندوز برای تغییر زبان شما باید از کلیدهای ALT+SHIFT سمت چپ استفاده نمایید اگر اینطوری نیست لطفاً به Regional and Language Options در کنترل پنل بروید و آن را درست کنید

مضاف بر آن صفحه تنظیمات شما باید یه همچین چیزی باشه
یعنی زبان انگلیسی با کیبرد انگلیسی و زبان فارسی با کیبرد فارسی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5-sqEtAFGNo2Gytq-zu

خوب من در ویندوز با ctrl+shift راحتترم.
ببینید توی ورد وقتی می خوام فارسی تایپ کنم باید کنترل شیفت سمت راست کیبورد و وقتی می خوام لاتین تایپ کنم باید کنترل شیفت سمت چپ کیبورد رو فشار بدم که با فشردن سمت راستی از راست به چپ صفحه تایپ میشه و با فشردن سمت چپی ها از چپ به راست ولی من میخوام تغییر به هر دو زبان با هر دو کنترل شیفت سمت چپ و راست میسر باشه و وقتی هم که مثلا زبان رو به انگلیسی تغییر میدم نوشته ها از چپ به راست صفحه تایپ نشن و همون در ادامه حروف فارسی تایپ بشن.

منظورم اینه که با تغییر زبان به شیوه عکس 1 تایپ بشه نه عکس 2:

p30sezar
25-01-2011, 12:36
دوست عزیز
متوجه شدم منظورت چیه ولی تجربه ناچیز من میگه که شما طبق استاندارد جلو بری بهتره چون ممکنه تبدیل به یک عادت بد بشه که خیلی جالب نمیشه

استاندارد میگه که شما باید با کلید ALT+SHIFT سمت چپ کیبرد زبان خود را عوض کنی
با ماوس هم میتونی از Language bar زبان را از FA به EN تغییر دهی بدون اینکه چپ چین شود

mojtaba2321
25-01-2011, 20:33
نحوه درست کردن بروشور دو رو در ورد 2007 چه جوریه؟

kiuq
25-01-2011, 21:14
سلام . . .

چطوری همه ی کلمات انگلیسی رو ببرم سمت چپ ؟
میشه ؟

p30sezar
25-01-2011, 21:32
نحوه درست کردن بروشور دو رو در ورد 2007 چه جوریه؟

مراحل زیر:
New
Brochures and booklets
بعد بروشور و کاتالوگی که می خوای رو انتخاب کن

p30sezar
25-01-2011, 21:42
سلام . . .

چطوری همه ی کلمات انگلیسی رو ببرم سمت چپ ؟
عکس
میشه ؟

این رو امتحان کن
روی یکی از نوشته های انگلیسی سمت راست ماوس رو بزن بعد گزینه style رو انتخاب کن و بعد هم Select Text With .... اگر همه متون لاتین انتخاب شدند اونوقت میتونی همه رو به راحتی چپ چین کنی

kiuq
25-01-2011, 21:56
متاسفانه همه رو انتخاب میکنه . .
هم فارسی و هم انگلیسی !

mojtaba2321
25-01-2011, 22:16
روش درست کردن بروشور در ورد 2003 و کادر زدن برای اون به چه شکله؟

a6l3i
26-01-2011, 01:43
سلام دوستان
براي يكپارچه كردن چند Shape با هم دستورات زير را دنبال كنيد:

1. ابتدا كليد CTRL را نگه داشته و بر روي دو شيء مورد نظر كه قصد تركيبشان را داريم كليك مينماييم(يا انتخابشان مي كنيم)

2. از زبانه Format بر روي Group كليك كنيد

3. اكنون تصاوير مورد نظر شما با هم تركيب شده اند!!!
4.براي اطلاعات بيشتر به اين سايت مراجعه كنيد:

سلام

ممنون از لطف تون، ولی سوال من این بود که بدون گروپ کردن ، خیلی وقت ها به با نزدیک کردم موس به کنار Shape ها ، دستگره های کناری و بالایی قرمز رنگ میشن و میشه انتها خط ها رو به اونها وصل کرد. اینجوری بهم قفل میشن و اگه مربع رو پایین و بالا ببریم ، یه طرف خط که به مربع وصل شده باهاش حرکت میکنه ولی سر دیگش نه.

mojtaba2321
26-01-2011, 18:05
روش درست کردن بروشور در ورد 2003 و کادر زدن برای اون به چه شکله؟
کسی نمیدونه؟

alijigari
26-01-2011, 23:57
لطفا tab stop در word توضیح بدین اصلا چی هست و چه جوری میشه از ان استفاده کرد ؟ 2 تا عکس هم گذاشتم

mehdisatss
27-01-2011, 20:35
سلام دوستان من میخواستم بپرسم چطور میشه تنظیم کرد که هر وقت آفیس رو باز میکنیم بصورت دیفالتش فونتش نازنین باشه جهت نوشتن از راست به چپ باشه و حاشیه صفحات هم طبق تنظیم ما باشه و هر دفعه که یک سند جدیدمیخوایم ایجاد کنیم مجبور نباشیم هی اینا رو تغییر بدم دوباره. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن...:11:

ask_bl
27-01-2011, 21:08
سلام دوستان من میخواستم بپرسم چطور میشه تنظیم کرد که هر وقت آفیس رو باز میکنیم بصورت دیفالتش فونتش نازنین باشه جهت نوشتن از راست به چپ باشه و حاشیه صفحات هم طبق تنظیم ما باشه و هر دفعه که یک سند جدیدمیخوایم ایجاد کنیم مجبور نباشیم هی اینا رو تغییر بدم دوباره. ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن...:11:
سلام
بعضی هاشو از این طریق میتونین انجام بدین :

البته فکر نکنم بتونین راست چین کنین، دیفالت رو !

mehdisatss
27-01-2011, 21:44
سلام
بعضی هاشو از این طریق میتونین انجام بدین :

البته فکر نکنم بتونین راست چین کنین، دیفالت رو !

اه . اه . اه اونم کاش میشد:41::41: آخه اعصابم داغون شد بس که هی از راست به چپ رو فشار دادم . ولی بازم از هیچچی بهتره. خیلی ممنون جواب دادید:11::11:

jedivssith
28-01-2011, 00:18

اه . اه . اه اونم کاش میشد:41::41: آخه اعصابم داغون شد بس که هی از راست به چپ رو فشار دادم . ولی بازم از هیچچی بهتره. خیلی ممنون جواب دادید:11::11:

درود

تمام این کارهای انجام شدنی است فقط وقتی ورد رو باز کردی در قسمت Styles گزینه استایل Normal که تمام تنظیمات پیش فرض را در خود داره تغییر بده، چطور؟
روی استایل Normal راست کلیک کن و گزینه Modify را انتخاب کن یک پنجره باز می شود که اسمش Modify Style هست. پایین این پنجره تیک گزینه New Document base this Template را بزن که یعنی همیشه از این به بعد هر زمان برنامه ورد را باز کردم و یک سند جدید یا New ایجاد کردم از روی تنظیمات این کلیشه یا Template (که همان فایل Normal باشد) بار گذاری شود.
حالا اون پایین سمت چپ روی دکمه Format کلیک کن و گزینه Font رو انتخاب کن تا کادر Font باز بشه. از منوی کرکره ای Complex Script فونت فارسی دلخواه رو انتخاب کن و برای فونت انگلیسی دلخواه از منوی کرکره ای Latin Text فونت و قلم لاتین رو انتخاب کن. نوع فونت و دیگر تنظیمات رو هم جلوی هر فونت مثل Bold و اندازه فونت رو به دلخواه تغییر بده و این پنجره رو Ok کن.
دوباره در پنجره Modify Style روی دکمه Format کلیک کن و این بار گزینه Paragraph را کلیک کن منوی کرکره ای Alignment رو به Justified تغییر بده، تیک گزینه Direction را به Right-to-Left بذار و این پنجره رو هم Ok کن و از آن خارج شو و بیا به صفحه خود ورد که یک سند باز است. حالا برای حاشیه ها هم روی قسمت خاکستری حاشیه های چپ و راست خط کش از سربرگ Margin به عدد دلخواه تغییر بده، به واحد اندازه گیری دقت کن که اینچ بصورت پیش فرض است و اگر می خواهی به سانتیمتر تغییر بدی اول از Option برنامه به سانتیمتر تغییر بدی بعد از اینجا مثلاً اندازه های حاشیه ها رو به 1.5 سانتیمتر تنظیم کن بعد هم دکمه Set as Default رو بزن و Yes رو کلیک کن و بعد هم Ok.
تمام شد. ورد را ببند و باز کن تنظیمات از این به بعد همان تنظیمات سفارشی و دلخواهت است که در مراحل بالا انجام دادی و نیازی به گرفتن کلیدهای از راست به چپ یا چپ به راست نیست. درحین تایپ فارسی هم اگر خواستی لاتین بشه میدونی که باید کلید میانبر Shift-Alt را فشار بدی که لاتین تایپ کنی و دوباره برای فارسی تایپ کردن همین کلید میانبر رو فشار بده.
سوال و ابهام در مورد این سوال بود بپرس بگم
موفق باشی.:11:

rezamec
28-01-2011, 01:01
سلام
من یه فایل ورد دارم که در بعضی از صفحاتش 4 شکل دارم که توضیح زیر شکل ها رو با text box نوشته ام
وقتی پرینت می گیرم شماره صفحات انها نمی افته
البته امتحان کرده ام و دیده ام مشکل از همون text box ها هست. نمی دونم چه جوری حلش کنم
البته در بعضی از صفحات با این شرلیط شماره ها می افتد.
خواشمندم راهنمایی کنید بنده رو
ممنون

mehdisatss
28-01-2011, 01:07
درود

تمام این کارهای انجام شدنی است فقط وقتی ورد رو باز کردی در قسمت Styles گزینه استایل Normal که تمام تنظیمات پیش فرض را در خود داره تغییر بده، چطور؟
روی استایل Normal راست کلیک کن و گزینه Modify را انتخاب کن یک پنجره باز می شود که اسمش Modify Style هست. پایین این پنجره تیک گزینه New Document base this Template را بزن که یعنی همیشه از این به بعد هر زمان برنامه ورد را باز کردم و یک سند جدید یا New ایجاد کردم از روی تنظیمات این کلیشه یا Template (که همان فایل Normal باشد) بار گذاری شود.
حالا اون پایین سمت چپ روی دکمه Format کلیک کن و گزینه Font رو انتخاب کن تا کادر Font باز بشه. از منوی کرکره ای Complex Script فونت فارسی دلخواه رو انتخاب کن و برای فونت انگلیسی دلخواه از منوی کرکره ای Latin Text فونت و قلم لاتین رو انتخاب کن. نوع فونت و دیگر تنظیمات رو هم جلوی هر فونت مثل Bold و اندازه فونت رو به دلخواه تغییر بده و این پنجره رو Ok کن.
دوباره در پنجره Modify Style روی دکمه Format کلیک کن و این بار گزینه Paragraph را کلیک کن منوی کرکره ای Alignment رو به Justified تغییر بده، تیک گزینه Direction را به Right-to-Left بذار و این پنجره رو هم Ok کن و از آن خارج شو و بیا به صفحه خود ورد که یک سند باز است. حالا برای حاشیه ها هم روی قسمت خاکستری حاشیه های چپ و راست خط کش از سربرگ Margin به عدد دلخواه تغییر بده، به واحد اندازه گیری دقت کن که اینچ بصورت پیش فرض است و اگر می خواهی به سانتیمتر تغییر بدی اول از Option برنامه به سانتیمتر تغییر بدی بعد از اینجا مثلاً اندازه های حاشیه ها رو به 1.5 سانتیمتر تنظیم کن بعد هم دکمه Set as Default رو بزن و Yes رو کلیک کن و بعد هم Ok.
تمام شد. ورد را ببند و باز کن تنظیمات از این به بعد همان تنظیمات سفارشی و دلخواهت است که در مراحل بالا انجام دادی و نیازی به گرفتن کلیدهای از راست به چپ یا چپ به راست نیست. درحین تایپ فارسی هم اگر خواستی لاتین بشه میدونی که باید کلید میانبر Shift-Alt را فشار بدی که لاتین تایپ کنی و دوباره برای فارسی تایپ کردن همین کلید میانبر رو فشار بده.
سوال و ابهام در مورد این سوال بود بپرس بگم
موفق باشی.:11:
واقعا عالی بود بینهایت ممنون وسپاسگزارم . یعنی در واقع دمت گرم!!!!
خیلی لطف کردی انقدر دقیق توضیح دادی و وقتت گرفته شد کلی تایپ کردی ممنون
:40::40::40::40::40::40::11::11::11::11::11::11::4 0::40::40::40::40:

alijigari
28-01-2011, 01:49
لطفا tab stop در word توضیح بدین اصلا چی هست و چه جوری میشه از ان استفاده کرد ؟ 2 تا عکس هم گذاشتم

دوستان گرامی در این مورد کسی جوابی ندارد ؟

jedivssith
28-01-2011, 01:50
سلام
من یه فایل ورد دارم که در بعضی از صفحاتش 4 شکل دارم که توضیح زیر شکل ها رو با text box نوشته ام
البته امتحان کرده ام و دیده ام مشکل از همون text box ها هست. نمی دونم چه جوری حلش کنم
ممنون

درود

بهترین و مطمئن ترین راه و روش برای پرینت خانگی و چاپ حرفه ای تبدیل اسناد به فرمت PDF هست، به این معنی که می توان ادعا کرد همیشه و یا در اکثر اوقات همان چیزی که شما در صفحه مونیتور مشاهده می کنید همان پرینت و چاپ گرفته می شود چون در واقع متن، عکس و هر آنچه که در یک فایل با فرمت PDF می بینید به نوعی منجمد و حفظ شده که این مزیت را مدیون شرکت ادوبی هستیم. برنامه های مایکروسافت در عین خوبی چنین اداهایی در ورد کم ندارند. بهتره که شما بعد از انجام کارتان با یک برنامه ادوبی اکروبات یا یک برنامه مبدل که در واقع یک پرینتر مجازی هست یک فایل PDF از سندتان بسازید و اگر همه چیز صحیح و درست نمایش داده شد سپس بدون نگرانی آن را چاپ بگیرید و اگر مشکل باقی بود باید دوباره به سند ورد برگشت و دید مشکل از کجا آب می خورد.
اگر امکان دارد کمی شکلها یا تکست باکسها را تغییر اندازه دهید شاید درست شد. می توانید بعد از انجام کارهایتان در تکست باکس آن را انتخاب کنید که ناگهان یک سربرگ بنام Format در انتهای سربرگها ظاهر می شود از قسمت Arrange گزینه Wrap Text را انتخاب کنید و بعد آیتم Behind Text را انتخاب کنید که اگر اطراف تکست باکسها متنی وجود ندارد انتخاب این آیتم اشکالی ندارد ولی اگر اطراف تکست باکس متن باشد تکست باکس به پشت متن و نوشته می رود که اصلا درست نیست. این ترفند را امتحان کنید بعد ببینید که آیا باز شماره صفحات باز چاپ نمی شود یا می شود. باز هم می گویم همیشه و همه وقت قبل از پرینت در منزل، کافی نت، خانه دوست و فامیل و چاپخانه فایل و سند ورد را به فرمت PDF تبدیل کن و کنترل کن تا خیالت راحت شود که دیگر فونت به هم نخورد یا در بین پاراگرافها و آبجکتهای سند جابجایی و تغییر صورت نگرفته باشد.

موفق باشی:11:
بدرود

jedivssith
28-01-2011, 02:38
دوستان گرامی در این مورد کسی جوابی ندارد ؟

با یک مثال که بارها دیدی بهت می گم Tab Stop‌ چی هست. وقتی یک کتاب رو باز می کنی ابتدا یک فهرست از عنوان بخش و فصل و شماره صفحات اون بخش و فصل رو می بینی که معمولا بین عنوان و شماره صفحه یک تعداد نقطه چین می بینی. خوب الان یاد می گیری این رو برای یک سند وردت درست کنی.
به همان پنجره Tab Stop که عکسش رو گذاشتی برو در قسمت Tab Stop Position یک عدد با توجه به ناحیه و محدود تایپت وارد کن، یعنی چی؟ ببین اگر خط کش رو در اون بالا ببینی در سمت راست و چپ ناحیه خاکستری رو می بینی که در واقع حاشیه و Margin صفحات است ولی اون قسمت روشن و سفید خطکش که بین این دو قسمت است حاشیه مجاز و استانداردی است که شما تایپ می کنید و آبجکتها را قرار می دی. پس اگر انتهای خطکش روی عدد 18 قرار گرفته به این معنی است که 18 سانتیمتر فضا برای تایپ داری.
خوب در فیلد Tab Stop Position مثلاً عدد 17 رو وارد کن. اگر جهت تایپت از راست به چپ (برای زبان فارسی) تنظیم شده از قسمت Alignment گزینه Right را انتخاب کن. قسمت Leader به شما می گه که بین عنوان و شماره چیزی باشد یا خیر؟ برای درک بهتر جواب سوالت شماره 2 رو انتخاب کن که نقطه چین هست. حالا اون پایین روی دکمه Set کلیک کن و سپس Ok رو بزن.
یک لغت تایپ کن و سپس کلید Tab رو روی صفحه کلید یک بار فشار بده که با این کار کرسر ماوس به 17 سانتیمتری (اگر واحد شما در ورد به سانتیمتر باشد) خطکش پرش می کند که می توانی نقطه چینها رو ببینی، مثلا یک عدد هم وارد کن و بگذار 10. کلید Enter رو بزن و این کار رو دوباره و دوباره تکرار کن. الان یک فهرست کتاب یا مقاله رو شبیه سازی کردی. کاربرد اصلی و بیشتر Tab Stop همین است که می توانی در حالتهای دیگر نیز امتحان کنی. اون تصویر دوم هم در واقع علامتهای Tab هست که اگر روش کلیک کنی می بینی که تغییر می کنه و می گه نوع تب شما از راست چین، چپ چین، وسط چین و غیره است. یعنی چی؟ یعنی اگر تب راست چین قرار دادی عدد بعد از علامت قرار می گیره، اگر تب رو چپ چین قرار دادی قبل از علامت تب قرار می گیره، اگر وسط چین قرار دادی عدد وسط علامت قرار می گیرد و عدد شما نسبت به اون علامت تب تنظیم و تراز میشه. این علامت کجاست؟ این علامت رو بعد از Set کردن می تونی روی ناحیه سفید خطکش ببینی. با چند بار تست حالتهای مختلف به راحتی پی به مفهوم این علامتها می بری. بصورت حالت دستی هم می تونی با کلیک روی ناحیه سفید خطکش تب تعیین کنی که روش درستی نیست و بهتره از طریق کارد تنظیمات وارد بشی تا دقیق محل تبها رو مشخص کنی. اگر سرعت اینترنتم دایال آپ نبود با عکس برات می گذاشتم که واضح تر جواب سوالت رو داده باشم. الانم به زور تونستم فروم رو باز کنم و میدونی که ما الان تنها کشور دنیا هستیم که چنین سرعتی رو به مردمش ارائه می کنه!!!!!!!!!؟؟!؟!؟!؟!
موفق باشی :11::11:

a6l3i
28-01-2011, 04:00
سلام دوستان

واسه اینکه منظورم رو دوباره بهتر برسونم با شکل میذارم.

من میخوام با Shape ها یه سری شکل بکشم که شبیه چارت های سازمانیه (البته از Auto-Shapeها منظورم نیست).

فرض کنیم دو مستطیل رو کشیدیم و حالا میخوایم با یه خط بهم وصلوشن کنیم. خیلی وقتها وقتی خط رو به مستطیل ها نزدیک میکنیم ، بصورت خودکار ، اون دستگیره هایی که دایره زدم ، قرمز میشن و میشه انتهای خط رو به اونها قفل کرد تا وقتی یکی از مستطیل ها جابجا شد ، همون سر خط که بهش وصله هم جابجا بشه.
(البته منظورم Group کردن نیست)
خیلی وقته این کار رو نمیتونم کنم و کوچکترین تغییرات تو شکل ها ، واسم کلی دردسر داره.
موضوع چیه و چیکار باید کنم؟

ممنون

mojtaba2321
28-01-2011, 14:16
روش ساخت بروشور در ورد 2003 رو میخواستم لطفا زودتر بگید.

Ghaioom
28-01-2011, 16:04
روش ساخت بروشور در ورد 2003 رو میخواستم لطفا زودتر بگید.
زدی به هدف منم همینو میخواستم چند وقت پیش ولی مثل اینکه تو ورد 2003 نیست بچه ها تو 2003 نگفتن فک کنم تو 2007 بود. :31: یه عکس دادن به من. بعدم ولش کردم اگه کسی میدونه بگه ما هم میخواییم :31:

amirqom
29-01-2011, 08:31
با سلام و عرض ادب
متنی در ورد تایپ کرده ام که از چند فونت مختلف تشکیل شده. مثلا با فونت لوتوس شروع کردم و لابلای متن چند سطر از فونت بدر استفاده کرده ام.
می خواستم بدانم در قسمت جستجوی و جایگزینی ورد قابلیتی وجود دارد تا من بتوانم فونت متن های را که مثلا بدر است را تبدیل به فونت میترا کنم بدون اینکه تغییر دیگه ای در آن متن ایجاد شود.(ناگفته نماند که این قابلیت در برنامه زرنگار خودمان تعبیه شده است)
چون متن تایپ شده بسیار زیاد است فرصت این را ندارم که خط به خط فونت متن را عوض کنم.
با تشکر

sam.sum
29-01-2011, 10:25
من متنی طولانی دارم که می خام کلمه متغیر یا رشته متغیر مورد نظرم در اون هست رو به صورت اتوماتیک پاک کنم
لطفاً بگین چیکار کنم؟
مثال:در یک قسمت متن یه جا تو نوشته 00:00:05 و جای دیگه 00:49:24 همونطور که می بینید یه فرمت استاتیک داره و فقط اعداد تغیر میکن مثل این XX:XX:XX حالا می خوام همه رشته هایی که تو این سبک هستن پاک بشن

یادمه تو سرچ فایل های ویندوز می تونستی تعریف کنی doc.* یعنی هر فایلی با هر اسمی که پسوندش doc هست رو پیدا کن حالا نمیدونم تو متن فایل چطوری می تونم این کارو بکنم؟

mehran_update
29-01-2011, 20:11
با سلام و عرض ادب
متنی در ورد تایپ کرده ام که از چند فونت مختلف تشکیل شده. مثلا با فونت لوتوس شروع کردم و لابلای متن چند سطر از فونت بدر استفاده کرده ام.
می خواستم بدانم در قسمت جستجوی و جایگزینی ورد قابلیتی وجود دارد تا من بتوانم فونت متن های را که مثلا بدر است را تبدیل به فونت میترا کنم بدون اینکه تغییر دیگه ای در آن متن ایجاد شود.(ناگفته نماند که این قابلیت در برنامه زرنگار خودمان تعبیه شده است)
چون متن تایپ شده بسیار زیاد است فرصت این را ندارم که خط به خط فونت متن را عوض کنم.
با تشکر

با سلام
من هم دنبال راه حل برای همین مسئله هستم!
چجوری میتونیم بدون جستجوی دستی و خط به خط، تمام کلماتی که با فونت x‌ هستند رو به فونت y تغییر بدیم.

Dew Drop
30-01-2011, 00:08
با سلام و عرض ادب
با تشکر

سلام
فکر می کنم به این روش بتونید فونتهاتون رو تغییر بدید.
با Ctrl+F پنجره find and replace رو باز کنید بعد طبق این شکلها فونتهای مورد نظر رو که می خواید تغییر کنه رو High light کنید بعد ازقسمت فونت,فونت مورد نظرتون رو انتخاب کنید,فونت قسمتهای انتخاب شده تغییر میکنه.

Ghaioom
30-01-2011, 16:14
با سلام
گاهی وقتا این 5 رو ورد یه جور 5 دیگه نوشته میشه همون شبیه صفر هست ولی بزرگتر. چطوری یه کاری بکنیم که یکسره همین 5 نوشته بشه نه شبیه اون صفر؟
فکر کنم تو کپی و پیست از اینترنت اینجوری میشه. من میخوام همین 5 نوشته بشه.
ممنون

befermatooo
30-01-2011, 17:48
سلام دوستان . یک مشکلی تو ورد دارم .

وقتی دورمتن رو کادر میزنم و میخوام پرینت بگیرم یک طرف کادر تو کاغذ پرینت نمی افته .

عکس زیر :

راه حلی هست ؟

sam.sum
30-01-2011, 18:55
آقا ترو خدا یکی کمک کنه

Dew Drop
30-01-2011, 23:43
سلام
این روش رو امتحان کنید فکر کنم جواب بده.
تو ورد یا تو همون متنون Ctrl + F رو بزنید,که صفحه Find and Replace باز بشه,بعد تو قسمت Find what این عبارت رو کپی پیست کنید. ^#^#:^#^#:^#^#
بعد تو Find in اونجا Main document رو انتخاب کنید بعد تو قسمت Reading highlight هم Highlight All رو انتخاب کنید.
بعد بیاد تو تب replace قسمت replace with رو خالی بزارید و Replace all رو بزنید.احتمالاً یه پیغامی هم میده که اون رو هم No بزنید.
با این کار فکر میکنم فرمت های xx:xx:xx پاک بشه.

rezamec
31-01-2011, 04:11
ممنون دوست عزیز
من همیشه از پی دی اف مجازی استفاده می کنم
اونجا هم شماره ها نمی افتد.
با انتقال فایل به کامپیوتر دیگر، مشکل حل شد.
راستی یک سوال دیگه داشتم البته میدونم جاش اینجا نیست
تو اکسل می خواستم با داده هایی که دارم نمودار بکشم و همیشه x متناظر با y (که همیشه ثابت است) را بدست بیارم
من برای اینکار همیشه از تغییر محدوده محور ها استفاده می کنم.
می خواستم بدونم راهی مثل دفالت کردن هست که زیاد وقتم رو نگیره؟
به عبارت دیگر آیا راه سریعی برای پیدا کردن نقطه تلاقی دو نمودار در اکسل است؟
ممنون

فردان
31-01-2011, 08:00
با سلام
گاهی وقتا این 5 رو ورد یه جور 5 دیگه نوشته میشه همون شبیه صفر هست ولی بزرگتر. چطوری یه کاری بکنیم که یکسره همین 5 نوشته بشه نه شبیه اون صفر؟
ممنون

این مسئله به خاطر فونت آن متن است که معمولا tahoma می باشد.
چون فونتها عربی است عربها عدد پنج را همین طور نمایش می دهند.
برای تغییر فونت کل نوشته باید با کلید کنترل و A کل متن را انتخاب کنی و فونت آن را به مثلا نازنین یا تیتر یا میترا تغییر دهی.

فردان
31-01-2011, 08:18
سلام
ممنون

من به این نتیجه رسیده ام که بهترین راه این است که شکلها را در جدول بگذاریم. (اگرمقصود شما همان عکس یا تصویر باشد). یعنی یک جدول ایجاد کنیم و در یک خانه آن عکس و در خانه دیگر توضیح آن را بنویسیم.
چون در این صورت همان طور که با جدول مشکلی در ورد نداریم آن مشکلات عدم وجود شماره یا جابجایی عکس برطرف می شود.

Ghaioom
31-01-2011, 08:21

وقتی دورمتن رو کادر میزنم و میخوام پرینت بگیرم یک طرف کادر تو کاغذ پرینت نمی افته .

عکس زیر :

راه حلی هست ؟
با سلام
شاید شما در بالا خط کش سمت راستی رو یکم به سمت چپ بکشی رو درست بشه.
بعد قبل از چاپ هم تو print preview نشون میده که میفته یا نه.

Ghaioom
31-01-2011, 08:29
این مسئله به خاطر فونت آن متن است که معمولا tahoma می باشد.
چون فونتها عربی است عربها عدد پنج را همین طور نمایش می دهند.
برای تغییر فونت کل نوشته باید با کلید کنترل و A کل متن را انتخاب کنی و فونت آن را به مثلا نازنین یا تیتر یا میترا تغییر دهی.
ممنون اینجوریه پس
فونت arial و times new roman هم اینجوریه به عربی مینویسه.
به b nazanin تغییر دادم درست شد :10::31:
یکم مسخرس اون 5 قشنگ نیست این 5 قشنگه :31:

اینم بگم که با دوبار تغییر زبان بین انگلیسی و فارسی مثل همین 5 نوشته میشه.

far2009
31-01-2011, 08:43

عکس زیر :

راه حلی هست ؟

باید وارد page setup>margins بشی و حاشیه سمت راست را خیلی کم تغییرش بدی ، نتیجه اش توی print preview مشخص هست. .

فردان
31-01-2011, 08:50
مدتها دنبال این مطلب بودم که چطور می توانیم نمایه یا واژه نامه را به صورت اتوماتیک ایجاد کنیم. البته راه ساده آن را می دانستم ولی راه پیشرفته آن را نمی دانستم که آن را پیدا کردم و در اختیار شما هم قرار می دهم شاید به کارتان بیاید.مطلب زیر را از سایت سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان شمالی تقدیم می کنم:همان طور که می دانیم، فهرست، یکی از کلیدی ترین بخش های کتاب است که در آن می توان کلمات مهم و کلیدی را جستجو کرد. ایجاد فهرست به طور دستی کاری سخت و زمانبر است، با وجود این می توان در مایکروسافت ورد این کار چند هفته ای را به چند دقیقه کاهش داد.یکی از روش ها این است که به طور دستی هر کلمه ای را که می خواهیم وارد فهرست نمایه شود، انتخاب کنیم. اما راه حل دیگر، استفاده از سند دیگری است که به صورت خودکار عملیات فهرست گیری را انجام می دهد.برای شروع، یک فایل جدید ایجاد کرده و در آن یک جدول 2 ستونی تعبیه کنید. در ستون سمت چپ، واژگانی که می خواهید در فهرست بیایند را بنویسید و متن آن را روبه روی آن در ستون بعدی وارد کنید. سپس این فایل را ببندید و در فایل اصلی که شامل متن کتاب است، به تب reference بروید. روی دکمه automark کلیک و سند قبلی را انتخاب کنید. درست پس از این که دکمه ok را زدید، متوجه خواهید شد که ورد به صورت خودکار فهرستی از نمایه ها را پشت سر هم مرتب کرده است.با انتخاب گزینه show/hide paragraph می توان این فیلدها را پنهان کرد. به انتهای سند اصلی رفته و روی دکمه insert index کلیک کنید و این بار دکمه ok را بزنید تا دوباره فهرست ایجاد شود.حال می توان این فهرست را مطابق سلیقه ویرایش کرد و ظاهر دیگری به آن داد. به عنوان مثال می توان برای هر مدخل موجود در این فهرست، یک زیرمدخل درست کرد. زیرمدخل ها زمانی مفید هستند که بخواهیم چند مبحث مرتبط را در یک مدخل بگنجانیم.نکته: هنگام تولید فایل نمایه در ستون سمت راست، باید محتوا را با کاراکتر «:» آغاز کرد. ورد پس از دو کولون به هر کلمه ای برسد آن را زیرمدخل در نظر می گیرد.یکی دیگر از موارد مفید موجود در نمایه ها، عبارت رجوع کنید به... (ر.ک.) است که در واقع ارتباط 2کلمه با یکدیگر است. متاسفانه امکان ایجاد این مساله از طریق فایل نمایه وجود ندارد و باید پس از تولید فهرست، بعد از کلمه اصلی از عبارت t و سپس کلمه ای که می خواهیم به آن متصل شویم، استفاده کرد.

befermatooo
31-01-2011, 09:09
باید وارد page setup>margins بشی و حاشیه سمت راست را خیلی کم تغییرش بدی ، نتیجه اش توی print preview مشخص هست. .

مقدارش رو چقدر کنم ؟

در ضمن در قسمت print preview کامل نشون میده اما زمانی که پرینت میگیریم اینطوری میشه !

mahdi7610
31-01-2011, 09:44

عکس زیر :

راه حلی هست ؟

سلام

موفق باشی

dusti55
31-01-2011, 10:56
با سلام
ممنون

خدمت دوستان عرض کنم این 5 ربطی به فونت تاهوما نداره، فونت اگر یونیکد باشه نباید مشکلی داشته باشه ولی بایستی از بهینه‌ساز تایپ و درج حروف فارسی استفاده کنید. برای این منظور نرم‌افزار ترالایوت مفید است. الان این متن را با این نرم افزار و در محیط ویندوز ۷ تایپ می‌کنم پنج این شکلی ۵ تایپ می‌شود.
نمونه تایپ اعداد:
Tahoma: ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
Verdana: ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
Times new roma: ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
Arial: ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰

7 لینک طلایی برای درست‌نویسی فارسی در همه سیستم عامل‌های مشهور.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید بهترست گفتمان "درست‌نویسی و بررسی واژگان و اصطلاحات در زمینه کامپیوتر و آی.تی" را یک مروری کنید.

a6l3i
31-01-2011, 13:01
سلام
از دوستان کسی در این مورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اطلاعی نداشت؟؟
ممنون . . .

sam.sum
31-01-2011, 13:09
آقا دمت گرم خیلی عالی بود
خیلی مخلصیم

befermatooo
31-01-2011, 13:17
سلام . جواب داد اما خط پایین نیفتاد !

چیکارکنم؟ بازم راهی هست ؟

Masоud
31-01-2011, 16:28
سلام . جواب داد اما خط پایین نیفتاد !

چیکارکنم؟ بازم راهی هست ؟

سلام

این رو ببین :

befermatooo
31-01-2011, 17:44
سلام

با اجازه ی صالح جان

برو تو Tools و Options رو انتخاب کن.

در تب Print در بخش Printing Options تیک گزینه ی Allow A4/Letter PaperResizing رو بردار و تمام پنجره ها رو OK کن.

این قسمت کجاست ؟ من ورد 2007 دارم .

هر چی کی گردم چیزی پیدا نمی کنم .

Ghaioom
31-01-2011, 17:58
این قسمت کجاست ؟ من ورد 2007 دارم .

هر چی کی گردم چیزی پیدا نمی کنم .
اینجا رو یه نگا بنداز

befermatooo
31-01-2011, 18:23
حالا شد .

دست برادرای بسیجی درد نکنه .

فقط اینکه دیگه لازم نیست تنظیمات رو به حالت قبل برگردونم ؟ یعنی با برداشتن تیک مشکلی برای پ=رینتهای دیگه پیش نمیاد .

Masоud
31-01-2011, 19:31
حالا شد .

دست برادرای بسیجی درد نکنه .

فقط اینکه دیگه لازم نیست تنظیمات رو به حالت قبل برگردونم ؟ یعنی با برداشتن تیک مشکلی برای پ=رینتهای دیگه پیش نمیاد .
سلام

تنظیم رو همینجوری بذار و برش نگردون به حالت قبلی.

sam.sum
31-01-2011, 21:17
سلام
این روش رو امتحان کنید فکر کنم جواب بده.
تو ورد یا تو همون متنون Ctrl + F رو بزنید,که صفحه Find and Replace باز بشه,بعد تو قسمت Find what این عبارت رو کپی پیست کنید. ^#^#:^#^#:^#^#
بعد تو Find in اونجا Main document رو انتخاب کنید بعد تو قسمت Reading highlight هم Highlight All رو انتخاب کنید.
بعد بیاد تو تب replace قسمت replace with رو خالی بزارید و Replace all رو بزنید.احتمالاً یه پیغامی هم میده که اون رو هم No بزنید.
با این کار فکر میکنم فرمت های xx:xx:xx پاک بشه.

دست شما درد نکنه خیلی خوب بود ، یه سوال دیگه خط های خالی رو چه جوری می تونم از بین ببرم مثلاً من وقتی عمل بالا رو انجام میدم یه خط خالی میشه ، چه جوری خط خالی رو پاک کنم
مثال

simorgh14
01-02-2011, 15:47
من وقتی می خوام سایز یک جمله را در اول یک فرضا جزوه تایپ شده تغییر بدهم، برنامه ورد قفل می کنه و من مجبورم ازش خارج بشم

چرا؟

mjzaret
02-02-2011, 14:15
من وقتی می خوام سایز یک جمله را در اول یک فرضا جزوه تایپ شده تغییر بدهم، برنامه ورد قفل می کنه و من مجبورم ازش خارج بشم

چرا؟

شما برنامه Office رو مجدداً نصب كنيد. به احتمال زياد مشكلتون حل مي‌شه.

kiuq
02-02-2011, 20:41
سلام . . .
میشه کلمه ی خاص رو که مثلا 500 بار تو یه متن تکرار شده به صورت Bold درش آورد ! ؟؟

hossein_v2006
03-02-2011, 12:31
سلام دوست عزیز یه مشکل دارم اگر ممکنه جواب بدید.یه چند روزیه وقتی یه عکس رو تو word اینسرت میکنم نمیتونم تکونش بدم ینی از سر جاش تکون نمیخوره.مشکل چیه