PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

ask_bl
26-03-2010, 11:02
دوستان توی ورد 2007 چطوری میشه یه صفحه رو حذف کرد یا یه صفحه بین صفحات اضافه کرد؟
با تشکر
برای اضافه کردن صفحه هر جا که خواستین صفحه رو اضافه کنین از تب Insert در قسمت Pages مانند شکل Blank Page رو انتخاب کنین .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای حذف کردن یک صفحه ،یک بار روی صفحه ای که میخواین پاک کنین کلیک کنین ،در تب Home به قسمت Editing برین Find رو بزنین و بعد به تب Go To برین و Type \page and then click Go To .
حالا Close رو بزنین و DELETE رو بزنین تا صفحه پاک بشه .

mrmmnb
26-03-2010, 13:36
اقا در مورد پاک کردن من تا تب Go To فهمیدم رفتم جلو اون اخر خط اول نفهمیدم چی نوشتی همیچین گزینه ای نداشن به صورت عادی هم Close زدم هیچی نشد البته بعدش هم کیلد Delete رو زدم
میشه یکم واضح تر بگی؟
با تشکر

ask_bl
26-03-2010, 15:00
اقا در مورد پاک کردن من تا تب Go To فهمیدم رفتم جلو اون اخر خط اول نفهمیدم چی نوشتی همیچین گزینه ای نداشن به صورت عادی هم Close زدم هیچی نشد البته بعدش هم کیلد Delete رو زدم
میشه یکم واضح تر بگی؟
با تشکر
تا اونجا که رفتین باید در قسمت Go To بنویسین page\ و Go To رو بزنین .
و بعد Close رو بزنین و بعد Delete .

robert
27-03-2010, 20:06
سلام به همگی

من میخوام یه بروشور در WORD 2003 درست کنم و میخواستم بدونم:

اصلا میشه تو WORD بروشور درست کرد...؟؟

اگه میشه چطوری میتونم صفحه رو افقی کنم تا پهنای اون زیاد بشه ...؟؟

ممنوم

mehdi_7070
27-03-2010, 23:21
سلام به همگی

من میخوام یه بروشور در WORD 2003 درست کنم و میخواستم بدونم:

اصلا میشه تو WORD بروشور درست کرد...؟؟

اگه میشه چطوری میتونم صفحه رو افقی کنم تا پهنای اون زیاد بشه ...؟؟

ممنوم

بله. چرا که نه:31:
File -> Page Setup -> Margins -> Orientation -> Landscape

joe_satriani
27-03-2010, 23:23
سلام دوستان. چطوری میتونم در ورد دکمه های میانبر صفحه کلید واسه عملیات رو تغییر بدم. مثلا ctrl + s به جای عمل save عمل open کردن رو انجام بده و از این قبیل. اصلا همچین کاری شدنی هست؟
منتظر پاسخاتون هستم دوستان.

mehdi_7070
27-03-2010, 23:33
سلام دوستان. چطوری میتونم در ورد دکمه های میانبر صفحه کلید واسه عملیات رو تغییر بدم. مثلا ctrl + s به جای عمل save عمل open کردن رو انجام بده و از این قبیل. اصلا همچین کاری شدنی هست؟
منتظر پاسخاتون هستم دوستان.

Word 2007
Word Options -> Customize -> Keyboard shortcuts -> Customize

salehvasaleh
28-03-2010, 00:37
دوستان متن این عکسی که در زیر می بینید با چه فونتی نوشته شده؟

mehdi_7070
28-03-2010, 00:40
دوستان متن این عکسی که در زیر می بینید با چه فونتی نوشته شده؟

این فونت Tahoma هست.

Mahziar-7
30-03-2010, 12:33
سلام
چطور میتونم توی word اینجور کسری بنویسم؟

#gharibe#
30-03-2010, 16:09
سلام .
وقتی از word 2003 استفاده میکنم و گزینه ی paste special ، عبارت طرف چپ کپی میشه که در word 2007 این مشکل حل شده .
میخواستم ببینم راهی وجود داره واسه 2003 یا نه ؟
فقط نگید ctrl+shift :31:
یه راه حلی که هر وقت ورد رو میبندم و باز میکنم مشکل نداشته باشه .
ممنون :11:

hfj
30-03-2010, 16:27
سلام
چطور میتونم توی word اینجور کسری بنویسم؟

باید از Equation Editor استفاده کنی.
از منوی Tools گزینه ی Customize رو انتخاب کن. حالا از زبانه Commands روی گزینه ی Insert در سمت چپ، کلیک کن. حالا از سمت راست، Equation Editor رو پیدا کن و به Toolbar خودت اضافه کن. می تونی Drag کنی توی Toolbar (خودش نصب می شه، اگر نشد سی دی آفیس رو بزار توی دستگاه)، حالا روی آیکنش کلیک کن. انواع علایم ریاضی رو می تونی باهاش تایپ کنی.

Mahziar-7
30-03-2010, 17:50
باید از Equation Editor استفاده کنی.
از منوی Tools گزینه ی Customize رو انتخاب کن. حالا از زبانه Commands روی گزینه ی Insert در سمت چپ، کلیک کن. حالا از سمت راست، Equation Editor رو پیدا کن و به Toolbar خودت اضافه کن. می تونی Drag کنی توی Toolbar (خودش نصب می شه، اگر نشد سی دی آفیس رو بزار توی دستگاه)، حالا روی آیکنش کلیک کن. انواع علایم ریاضی رو می تونی باهاش تایپ کنی.

ممنون.
حالا چجوری اعدادش رو فارسی کنم؟

hfj
30-03-2010, 23:33
ممنون.
حالا چجوری اعدادش رو فارسی کنم؟

وقتی که وارد محیط Equation Editor می شی، فرمول مورد نظرت رو تایپ کن. بعد، همه ی اون فرمول رو Select کن (Highlight بشه)، با Ctrl+A هم می تونی. حالا از منوی Style گزینه ی Other رو انتخاب کن. یک پنجره به نام Other Style باز میشه. حالا یک فونت فارسی رو انتخاب کن و OK رو بزن.

آنتی
30-03-2010, 23:55
سلام
همانطور که میدونید یکی از قابلیتهای آفیس تبدیل گفتار به نوشتاره (انگلیسی)
میخواستم بدونم :
1- تنظیمات این برنامه چطوریه و چگونه باید اینکار را کرد (آموزش)
2- آیا میشه یه فایل صوتی را بهش بدیم تا به توشتار تبدیل کنه (اگر میشه چطوری)
پیشاپیش ممنون

فردان
31-03-2010, 10:15
من مي خواهم فونت عددي كه در پاورقي به صورت اتوماتيك نوشته مي شود را عوض كنم.
لطفا مرا راهنمايي فرماييد.
با تشكر فراوان

sara_8021
05-04-2010, 13:45
توی آفیس ورد 2007 چجوری اعداد رو فارسی کنم ؟؟؟
ممنون

wordist
05-04-2010, 14:54
سلام
همانطور که میدونید یکی از قابلیتهای آفیس تبدیل گفتار به نوشتاره (انگلیسی)
میخواستم بدونم :
1- تنظیمات این برنامه چطوریه و چگونه باید اینکار را کرد (آموزش)
2- آیا میشه یه فایل صوتی را بهش بدیم تا به توشتار تبدیل کنه (اگر میشه چطوری)
پیشاپیش ممنون
سلام دوست عزيز

ميشه اين قابليت رو بگيد اصلا کجاي آفيس هست ؟

من عکس اين قابليت رو توي 2003 سراغ داشتم (يعني تبديل خواندن متن يا همون Speech) ولي خودش رو نه

wordist
05-04-2010, 14:56
من مي خواهم فونت عددي كه در پاورقي به صورت اتوماتيك نوشته مي شود را عوض كنم.
لطفا مرا راهنمايي فرماييد.
با تشكر فراوان
شما کافيه اونو انتخاب کني و فونت اونو عوض کني

wordist
05-04-2010, 14:58
توی آفیس ورد 2007 چجوری اعداد رو فارسی کنم ؟؟؟
ممنون
از قوانين انجمن جستجو قبل از سوال کردن هست

فارسي نويسي اعداد در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

zerocold1982
05-04-2010, 15:52
با سلام
یه مشکل تو یکی از کامپیوترام در تایپ تو word پیش اومد
بیشتر حرفهای فارسی که تایپ می کنم چیز دیگه نوشته می شود
مثلا د را تایپ می کنم ی نوشته می شود
نمی خوام ویندوز رو عوض کنم این تیک install files for complex script and right-to-left هم نمیشه غیر فعال کرد

sara_8021
05-04-2010, 20:51
ممنون مرسی
ولی من مشکلم یه چیز دیگه بود
اون رو دیده بودم
ولی زبان فارسی رو یادم نبود نصب کنم که کردم
ممنون

wordist
06-04-2010, 06:38
با سلام
یه مشکل تو یکی از کامپیوترام در تایپ تو word پیش اومد
بیشتر حرفهای فارسی که تایپ می کنم چیز دیگه نوشته می شود
مثلا د را تایپ می کنم ی نوشته می شود
نمی خوام ویندوز رو عوض کنم این تیک install files for complex script and right-to-left هم نمیشه غیر فعال کرد
سلام

در هونجايي که تلاش کردي براي غيرفهال کردن تيک install .... گزينه Detail رو بزن و هرچي زير مجموعه براي زبان Farsi هست که غير از Fa هست رو Remove کن مشکلت حل ميشه

فردان
06-04-2010, 09:30
شما کافيه اونو انتخاب کني و فونت اونو عوض کني

با عرض تشكر از عنايت جنابعالي
در اين صورت فقط فونت همان يك شماره پاورقي عوض مي شود. من مي خواهم كه كل شماره هاي پاورقي با همان فونت شود. لطفا راهنمايي بفرماييد.

salehvasaleh
06-04-2010, 23:07
چطوری می شه قسمتی که بواسطه تایید اون نوشته هامون زیر هم نوشته می شه رو توی ورد فعال کرد مطابق عکس زیر این بخش برای من غیر فعاله چطوری فعال می شه؟

فردان
07-04-2010, 09:28
وقتي وارد اصلاح شيوه مثلا heading2 مي شوم در قسمت اصلاح پاراگراف، قسمت راست به چپ يا چپ به راست غير فعال است چرا؟ چطور مي توانم آن را فعال كنم؟
با تشكر فراوان

wordist
07-04-2010, 09:31
با عرض تشكر از عنايت جنابعالي
در اين صورت فقط فونت همان يك شماره پاورقي عوض مي شود. من مي خواهم كه كل شماره هاي پاورقي با همان فونت شود. لطفا راهنمايي بفرماييد.
دوست عزيز به روش زير عمل کنيد

روي يکي از خطوط پاورقي کليک راست کرده و گزينه Style رو بزنيد. حال از جدول وسط کادر بازشده گزينه footnote reference رو انتخاب کن و سپس با زدن دکمه Modify در کادر باز شده فونت و سايز موردنظر را تنظيم کرده و و بعد از تاييد کادر ، کادر بعدي رو هم با زدن دکمه Apply تکميل کنيد

wordist
07-04-2010, 09:32
چطوری می شه قسمتی که بواسطه تایید اون نوشته هامون زیر هم نوشته می شه رو توی ورد فعال کرد مطابق عکس زیر این بخش برای من غیر فعاله چطوری فعال می شه؟

سوالتون با اون عکسي که گذاشتيد نامفهوم هست

wordist
07-04-2010, 09:33
وقتي وارد اصلاح شيوه مثلا heading2 مي شوم در قسمت اصلاح پاراگراف، قسمت راست به چپ يا چپ به راست غير فعال است چرا؟ چطور مي توانم آن را فعال كنم؟
با تشكر فراوان
مسيري که ميريد و غير فعال هست رو همراه با نسخه آفيس ذکر کنيد

zerocold1982
07-04-2010, 15:30
سلام

در هونجايي که تلاش کردي براي غيرفهال کردن تيک install .... گزينه Detail رو بزن و هرچي زير مجموعه براي زبان Farsi هست که غير از Fa هست رو Remove کن مشکلت حل ميشه

ممنون اینکارم کرده بودم نشد
آخر سر یه آکونت جدید کردم میزان شد

ElmO
07-04-2010, 19:58
سلام دوستان ..

نمیدونم اینجا درسته این سوال یا نه ..

اما آفیس 2010 ( ورد ) یه مدتیه که Product Key میخواد .. با اینکه چند هفته ست ریختمش ...
فایل ها رو باز میکنه .. مشکلی نداره .. فقط یه پنجره باز میشه که Key میخواد ..

Microsoft Office 2010 Beta 2 Build 14.0.4730.1007 x86

راستی .. تو گوگل هم پیدا نکردم .. : (
ممنون ..

simorgh14
07-04-2010, 22:31
با سلام

من دریک فایل ورد 2007، تعدادی شکل مستطیل و فلش های که به آنها اشاره می کند را درست کرده ام

می خواهم آنها در یک فایل ورد دیگری کپی کنم
نمی شود

چه باید کرد؟!

hfj
07-04-2010, 22:39
با سلام

من دریک فایل ورد 2007، تعدادی شکل مستطیل و فلش های که به آنها اشاره می کند را درست کرده ام

می خواهم آنها در یک فایل ورد دیگری کپی کنم
نمی شود

چه باید کرد؟!

یعنی شما چی کار می کنی که نمیشه ؟
باید دکمه ی Ctrl رو نگه داری و روی تک تک شکل ها کلیک کنی تا همشون Select بشن. بعد Ctrl+C رو بزن و توی یک فایل ورد دیگه Ctrl+V رو بزن. من همین الان این کار رو کردم و جواب داد.

simorgh14
08-04-2010, 08:23
ببیند مساله این است که فقط یک شکل نیست،

مثلا میگم، یک خط متن است ، پنج تا فلش، به قسمتهای مختلف اون اشاره می کنند. بعد زیر هر کدام از فلشها، یک متن است

این شیوه که شما می گویید ، فلشها را انتخاب می کند، ولی متنها را انتخاب نمی کند،

حالا اگر بخواهم متنها را جداگانه کپی کنم، اون وقت چیدمان آنها در مقصد به هم میریزد

یک فکری که خودم کردم این بود که اگر بشود، دور متن و شکلها یک کادری کشید، متنها و شکلها درون آن باشد و ثابت شوند، بعد آن کادر را انتخاب کرد و کپی انجام داد.

که من نمی دانم چطور شکلها را می شود ثابت کرد. من امتحان کردم و جواب نمی دهد

wordist
08-04-2010, 08:29
ببیند مساله این است که فقط یک شکل نیست،

مثلا میگم، یک خط متن است ، پنج تا فلش، به قسمتهای مختلف اون اشاره می کنند. بعد زیر هر کدام از فلشها، یک متن است

این شیوه که شما می گویید ، فلشها را انتخاب می کند، ولی متنها را انتخاب نمی کند،

حالا اگر بخواهم متنها را جداگانه کپی کنم، اون وقت چیدمان آنها در مقصد به هم میریزد

یک فکری که خودم کردم این بود که اگر بشود، دور متن و شکلها یک کادری کشید، متنها و شکلها درون آن باشد و ثابت شوند، بعد آن کادر را انتخاب کرد و کپی انجام داد.

که من نمی دانم چطور شکلها را می شود ثابت کرد. من امتحان کردم و جواب نمی دهد
سلام

يه راه اينه که يه ِCTRL+A بزني و کپي کني در جاي ديگه

و باز هم ميشه بعنوان يه راه ديگه که بهتر هم هست از سربرگ Home و دکمه Select گزينه Select Object رو بزني و با درگ کردن روي سند مستطيلي بکشي که همه اشکال دلخواهت رو انتخاب ميکنه . سپس روي يکي از اونا کليک راست کني و از Grouping گزينه Group رو انتخاب کني تا بتوني همه رو ترکيب کرده به يه گروه شکلي تبديل کني

حال براحتي همشون با هم جابجا ميشن و حتي براحتي کپي در جاي ديگه

موفق باشي

salehvasaleh
08-04-2010, 09:53
سوالتون با اون عکسي که گذاشتيد نامفهوم هست
منظورم اینه که اون گزینه باید اینجا باشه ولی نیست.

فردان
08-04-2010, 10:43
مسيري که ميريد و غير فعال هست رو همراه با نسخه آفيس ذکر کنيد

آفيس من 2003 است. روي نوشته اي كه با عنوان Heding2 نوشته شده مي روم و در سمت راست زبر عنوان style and Formating روي Hedibng2 كليك و قسمت modify و بعد paragraph را مي زنم. همه گزينه ها فعال است غير از Left to right و Right to left
لطفا راهنمايي بفرماييد .
با تشكر فراوان

فردان
08-04-2010, 10:51

روي يکي از خطوط پاورقي کليک راست کرده و گزينه Style رو بزنيد و سپس بعد از زدن دکمه Modify در کادر باز شده فونت و سايز موردنظر را تنظيم کرده و و بعد از تاييد کادر ، کادر بعدي رو هم با زدن دکمه Apply تکميل کنيد

اين كار را كردم فقط فونت نوشته ها عوض مي شود نه شماره آن. لطفا راهنمايي عملي بفرماييد.
با تشكر فراوان

sharareh
08-04-2010, 11:23
با سلام و خسته نباشید.
چند وقتی هست که ورد2007 محل کار من دچار مشکل شده و مشکل هم این هست که سندی رو که ذخیره میکنیم نمیتونه باز کنه و پیام میده که file...not available (بجای... اسم فایل رو مینویسه)یکبار ویروس یابی کردیم و یکبار هم کل آفیس رو حذف و دوباره نصب کردیم ولی مشکل برطرف نشد. لطفاً راهنمایی کنید که خیلی برامون دردسرساز شده. لطفاً کمی سریعتر جواب بدین که تا شنبه باید یک راه حل براش ارائه بدم.با تشکر

mjrad
09-04-2010, 00:50
با سلام .
گاهي پيش مياد که ميخوام يک صفحه وب را بصورت کامل با فرمت ورد سيو کنم . کپي ميکنم اما وقتي در ورد پياده ميشه سطور نوشتاري کاملا به هم ميخوره و نميشه مطلب را خواند .
البته اگر قبلا در نوت پد کپي بشه بعد به به ورد بياد همچين مشکلي نيست اما در اين حالت هم تصاوير انتقال نمي يابد .
ممنون ميشوم دوستان کمکم کنند .

m***r_110
09-04-2010, 12:33
سلام برای ذخیره سازی اتوماتیک فایل در ورد 2007 چیکار باید بکنم؟

robert
09-04-2010, 12:33
سلام به همگی
من تو WORD با page border یه مشکلی دارم...

و آن اینکه من دارم یه بروشور سه صفحه ای در WORD درست میکنم .. یعنی هر صفحه word رو از پهنا به سه قسمت تقسیم کردم ... حالا میخوام با page border برای هر یک از سه قسمت border بسازم ولی نمیتونم...

لطفا یه راهنمایی بما برسونید...:11:

Ghaioom
09-04-2010, 17:12
سلام
من تو عکس زیر مشخص کردم که چرا اونجا نوشته نمیشه؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
متن کامل فارسی که از نت میگرفتم و اونجا میزاشتم اونجا نوشته میشد ولی این نمیشه.!

hfj
09-04-2010, 22:52
آیا امکان دارد دور تصاویر و متنها یک مستطیل بکشیم و سپس آنها را یکی کرده و جای دیگری کپی کنیم؟

شما با Ctrl+A هم امتحان کردی؟
یعنی همه ی محتویات رو Copy کنی و توی یک فایل دیگه Paste کنی.

mjzaret
09-04-2010, 22:55
من مي‌خوام در يك فايل ورد چند صفحه اول براي مثال 6 برگ، شماره صفحه نخوره و از صفحه هفتم شروع به شماره زدن كنه و شروع شماره هم از يك باشه.
براي مثال فهرست مطالبم شماره صفحه نخوره و شماره صفحه از متن اصلي شروع بشه و شماره صفحه هم 1 باشه.

wordist
10-04-2010, 07:03
منظورم اینه که اون گزینه باید اینجا باشه ولی نیست.

توي همون شکلي که گذاشتي در منتهي اليه سمت راست رو که نگا کني يه دکمه مثلث شکل کوچيک هست

اونو بزن و بعد از گزينه add or remove buttons و بعد گزينه formatting دکمه حذف شده رو ميتوني برگردوني

wordist
10-04-2010, 07:04
آفيس من 2003 است. روي نوشته اي كه با عنوان Heding2 نوشته شده مي روم و در سمت راست زبر عنوان style and Formating روي Hedibng2 كليك و قسمت modify و بعد paragraph را مي زنم. همه گزينه ها فعال است غير از Left to right و Right to left
لطفا راهنمايي بفرماييد .
با تشكر فراوان
در اينگونه حالتها فقط شما داري از Right to left استفاده ميکني خودبخود روي اون حالت تنظيم ميشه و برعکس برا همين هم اجازه نميده که عوضش کني

Ghaioom
10-04-2010, 07:08
سلام
از راست و چپ 2.5 سانت چطوری میشه؟ خط کش رو میشه اینور و اونور کرد ولی من نمیدونم چقد! با عکس توضیح بدین بهتره :31:
ممنون

wordist
10-04-2010, 07:08
اين كار را كردم فقط فونت نوشته ها عوض مي شود نه شماره آن. لطفا راهنمايي عملي بفرماييد.
با تشكر فراوان
درست ميگيد

من فراموش کردم در پست قبليم که الان اصلاحش کردم بگم که بايد پس از زدن گزينه Style از جدول وسط کادر گزينه footnote reference رو انتخاب کني و سپس Modify رو بزني و .....

wordist
10-04-2010, 07:11
با سلام و خسته نباشید.
چند وقتی هست که ورد2007 محل کار من دچار مشکل شده و مشکل هم این هست که سندی رو که ذخیره میکنیم نمیتونه باز کنه و پیام میده که file...not available (بجای... اسم فایل رو مینویسه)یکبار ویروس یابی کردیم و یکبار هم کل آفیس رو حذف و دوباره نصب کردیم ولی مشکل برطرف نشد. لطفاً راهنمایی کنید که خیلی برامون دردسرساز شده. لطفاً کمی سریعتر جواب بدین که تا شنبه باید یک راه حل براش ارائه بدم.با تشکر
سلام

به احتمال بالا سيستم ويروسي هست و به نظر من بايد با کسپرسکي آپديت شده ويروس کشي بشه و با اين حال امکان اينکه آثار ويروس پس از ازبين رفتنش هم باقي بمونه هست

خيال خودت رو با نصب ويندوز مجدد راحت کن

wordist
10-04-2010, 08:04
سلام به همگی
من تو WORD با page border یه مشکلی دارم...

و آن اینکه من دارم یه بروشور سه صفحه ای در WORD درست میکنم .. یعنی هر صفحه word رو از پهنا به سه قسمت تقسیم کردم ... حالا میخوام با page border برای هر یک از سه قسمت border بسازم ولی نمیتونم...

لطفا یه راهنمایی بما برسونید...:11:
سلام

نميشه از page border هاي قسمت Art استفاده کرد

بهترين حالت اينه که از Textbox استفاده بکني و سه تا از اونا رو در يه صفحه قرار بدي

wordist
10-04-2010, 08:05
سلام
من تو عکس زیر مشخص کردم که چرا اونجا نوشته نمیشه؟

متن کامل فارسی که از نت میگرفتم و اونجا میزاشتم اونجا نوشته میشد ولی این نمیشه.!
براي اين کار کافيه از Page setup حاشيه هاي بالا و پايين (Margin) را روي 1 يا .5 تنظيم کنيد

wordist
10-04-2010, 08:15
من مي‌خوام در يك فايل ورد چند صفحه اول براي مثال 6 برگ، شماره صفحه نخوره و از صفحه هفتم شروع به شماره زدن كنه و شروع شماره هم از يك باشه.
براي مثال فهرست مطالبم شماره صفحه نخوره و شماره صفحه از متن اصلي شروع بشه و شماره صفحه هم 1 باشه.
اين سوال تا حالا صد باري فکر کنم پرسيده شده

جستجو کنيد

wordist
10-04-2010, 08:19
سلام
از راست و چپ 2.5 سانت چطوری میشه؟ خط کش رو میشه اینور و اونور کرد ولی من نمیدونم چقد! با عکس توضیح بدین بهتره :31:
ممنون
سلام

شما بريد توي Page setup و حاشيه ها (margin) رو روي هر چيزي که ميخوايد تنظيم کنيد

فردان
10-04-2010, 09:47

روي يکي از خطوط پاورقي کليک راست کرده و گزينه Style رو بزنيد. حال از جدول وسط کادر بازشده گزينه footnote reference رو انتخاب کن و سپس با زدن دکمه Modify در کادر باز شده فونت و سايز موردنظر را تنظيم کرده و و بعد از تاييد کادر ، کادر بعدي رو هم با زدن دکمه Apply تکميل کنيد

باعرض تشكر از عنايت شما و ببخشيد از اين كه زياد مزاحم شدم
اين كار را كردم ولي فقط شماره رفرنسي كه در متن مي خورد تغيير كرد. ولي در پاورقي شماره ها هيچ تغييري نكرد.
لطفا راهنمايي بفرماييد.
با تشكر فراوان

wordist
10-04-2010, 10:00
باعرض تشكر از عنايت شما و ببخشيد از اين كه زياد مزاحم شدم
اين كار را كردم ولي فقط شماره رفرنسي كه در متن مي خورد تغيير كرد. ولي در پاورقي شماره ها هيچ تغييري نكرد.
لطفا راهنمايي بفرماييد.
با تشكر فراوان
سلام

من خودم در 2007 اينکارو کردم و شد و مشکلي هم نيست

يه بار ديگه با دقت اينکارو بکنيد

در پاورقي و اون پايين بهتره يکي از شماره ها رو انتخاب کنيد و کليک راست کنيد روش و Style رو بزنيد و ....

robert
10-04-2010, 10:17
سلام

نميشه از page border هاي قسمت Art استفاده کرد

بهترين حالت اينه که از Textbox استفاده بکني و سه تا از اونا رو در يه صفحه قرار بدي

ممنون

صفحه word رو چجوری میتونم افقی کنم...؟؟

wordist
10-04-2010, 11:22
ممنون

صفحه word رو چجوری میتونم افقی کنم...؟؟
Page setup-->orientation-->landscape

wordist
10-04-2010, 11:35
سلام دوستان ..

نمیدونم اینجا درسته این سوال یا نه ..

اما آفیس 2010 ( ورد ) یه مدتیه که Product Key میخواد .. با اینکه چند هفته ست ریختمش ...
فایل ها رو باز میکنه .. مشکلی نداره .. فقط یه پنجره باز میشه که Key میخواد ..

Microsoft Office 2010 Beta 2 Build 14.0.4730.1007 x86

راستی .. تو گوگل هم پیدا نکردم .. : (
ممنون ..

ببين اين به دردت ميخوره

YJBYB-2D27P-DTT6T-273MR-BFBG4

Ghaioom
10-04-2010, 13:00
براي اين کار کافيه از Page setup حاشيه هاي بالا و پايين (Margin) را روي 1 يا .5 تنظيم کنيد
چرا قبلا اینجا رو تغییر نمیدادم یکسره اونجا هم متن میموند ولی اینی که خودم تایپ کردم اونجا نرفت و از قسمت margins میشه؟ مشکل از زبان en و fa با هم نباشه؟

farahzad
10-04-2010, 14:44
دوستان من سربازم خیلی لنگم یکی از کارمندا کامپیوترش تو ورد 2003 وقتی می خاد پرینت بگیره کادر پایین صفحه رو نمی گیره بالا و چپ و راستو میگیره ولی پایینو نمیگیره کاغذم رو a4 گزاشتم و پرینت پریویو هم میگیرم درسته ولی بازم درست نمیگیره کمک کنین ممنون ویندوزو با وردشو عوض کردم حتی 48 مگ آپدیت روش ریختم ولی بازم ایراد داره

mjzaret
10-04-2010, 16:59
اين سوال تا حالا صد باري فکر کنم پرسيده شده

جستجو کنيد

اگه میشه یه بار دیگه هم به این سوالم پاسخ بدید یا حداقل یه آدرس بدید. ممنون
جستجوی تاپیک کار نمی‌کنه.

joe_satriani
10-04-2010, 21:53
اگه میشه یه بار دیگه هم به این سوالم پاسخ بدید یا حداقل یه آدرس بدید. ممنون
جستجوی تاپیک کار نمی‌کنه.

به اين لينك برو - اميدوارم كارت راه بيفته

موفق باشيد.

فردان
11-04-2010, 09:50
دوستان من سربازم خیلی لنگم یکی از کارمندا کامپیوترش تو ورد 2003 وقتی می خاد پرینت بگیره کادر پایین صفحه رو نمی گیره بالا و چپ و راستو میگیره ولی پایینو نمیگیره کاغذم رو a4 گزاشتم و پرینت پریویو هم میگیرم درسته ولی بازم درست نمیگیره کمک کنین ممنون ویندوزو با وردشو عوض کردم حتی 48 مگ آپدیت روش ریختم ولی بازم ایراد داره

فكر مي كنم اشكال از اين باشد كه چاپگرها معمولا 1.5 سانتي متر از حاشيه را چاپ نمي كنند. براي حل اين مشكل در منوي format به قسمت border and shading برو و در صفحه page border قسمت option را انتخاب كن در صفحه جديد كه باز مي شود قسمت measure form را به text تغيير بده و در ضمن علامت قسمتهاي surround Header و surround footer را پاك كن. حاشيه هاي تعريف شده نيز از 1.5 سانتي متر بيشتر باشند.

ElmO
11-04-2010, 20:18
ببين اين به دردت ميخوره

YJBYB-2D27P-DTT6T-273MR-BFBG4

دستت درد نکنه صالح جان .. ولی ...

:41::41:

simorgh14
12-04-2010, 15:59
یک مستطیل است که درون آن متن نوشته شده، من فقط می خواهم متن را کپی کنم، ولی مستطیل دور آن هم کپی می شود، چه کار کنم که از شر مستطیل راحت شوم؟

hfj
12-04-2010, 16:05
یک مستطیل است که درون آن متن نوشته شده، من فقط می خواهم متن را کپی کنم، ولی مستطیل دور آن هم کپی می شود، چه کار کنم که از شر مستطیل راحت شوم؟

یعنی شما متن رو کپی می کنی و باز هم مستطیل باهاش کپی می شه؟

simorgh14
12-04-2010, 16:18
بله مستطیل هم کپی میشه

Ghaioom
12-04-2010, 17:49
نباید کپی بشه یا شما اشتباه کپی میکنی
شما کپی کنش بعد مثلاً تو notepad بنداز بعد تو ورد پیست کن یا تو یه ورد جدید.

wordist
13-04-2010, 06:30
شما چون مستطيل رو کپي ميکني اينگونه ميشه دوست عزيز

بايد متن داخل Textbox رو انتخاب کني و روي همون متن کليک راست کني و بعد کپي رو بزني

اگه اينکارو ميکني که دوستمون هم با شکل نشون دادن و نميشه يه عکس مثل عکسي که دوستمون تو پست 4563 گذاشتن بذار

موفق باشي

simorgh14
13-04-2010, 09:32

wordist
13-04-2010, 09:41
دوست عزيز

اين شکلي که گذاشتيد نشون ميده که اون مستطيلي که شما ازش حرف ميزنيد يه Textbox نيست بلکه يه کادر دور متنه که براي برداشتنش کافيه از سربرگ Home و قسمت paragraph دکمه No Border رو بزنيد

tohidi
13-04-2010, 11:24
با سلام
فایل وردی دارم که دارای تصاویری زیادی است آیا فرمانی وجود دارد که سایز این تصاویر را به صورت یکجا خودم بزرگ یا کوچک کنم چون تصاویر زیاد است و تغییر تک تک سایز آنها وقت گیر است
بسیار بسیار متشکر می شوم کمکم کنید

Ghaioom
13-04-2010, 13:22
سلام
چطوری میشه آخرین فایلی که تو ورد متن بوده رو دوباره باز کنیم؟
سیو نبود فک کنم نشه نه ؟ سیو باشه فک کنم میشد.

mjzaret
13-04-2010, 15:03
سلام
چطوری میشه آخرین فایلی که تو ورد متن بوده رو دوباره باز کنیم؟
سیو نبود فک کنم نشه نه ؟ سیو باشه فک کنم میشد.

اگه یه موقع ای برق سیستم ناگهانی قطع بشه اون موقع برنامه Word خودش فایل بسته شده رو براتون Recovery می کنه. اما اگه فایل رو بستید بدون ذخیره کردن دیگه هیچ کاریش نمیشه کرد. بایستی دوباره نشست و ...

simorgh14
13-04-2010, 17:42
دوست عزيز

اين شکلي که گذاشتيد نشون ميده که اون مستطيلي که شما ازش حرف ميزنيد يه Textbox نيست بلکه يه کادر دور متنه که براي برداشتنش کافيه از سربرگ Home و قسمت paragraph دکمه No Border رو بزنيد

بانوی گرامی

اولا بنده هیچ وقت نگفتم textbox است

بعد هم من جای آن را که فرمودید پیدا نکردم، لطفا فرتور( عکس) آن قسمت را بگذارید

پرسش دیگر:

بنده می خواهم در ورد، این آدمک و اگر ممکن باشد آن ATM را بسازم، چگونه می شود؟

mbm110
13-04-2010, 22:46
سلام.سوالی یا به عبارتی مشکلی داشتم که میخواستم بدون راه حلی داره یا نه:
یه فولدر پر از فیلم دارم که میخوام اسم فیلمامو پشت سر هم تو word یا اکسل داشته باشم یه راهش این که دونه دونه رو هرکدوم rename بزنم و اسماشونو کپی کنم که اینکار مسلما خیلی خیلی طول میکشه حالا میخواستم بدونم راه حل دیگه ای برای این کار هست؟؟؟؟ (میدونید که اگه select all کنم و کپی کنم فایلارو بعد تو ورد یا اکسل past کنم اسماشون نمیاد و نمیشه کاری که من میخوام کرد)

فردان
14-04-2010, 09:51
سلام.سوالی یا به عبارتی مشکلی داشتم که میخواستم بدون راه حلی داره یا نه:
یه فولدر پر از فیلم دارم که میخوام اسم فیلمامو پشت سر هم تو word یا اکسل داشته باشم یه راهش این که دونه دونه رو هرکدوم rename بزنم و اسماشونو کپی کنم که اینکار مسلما خیلی خیلی طول میکشه حالا میخواستم بدونم راه حل دیگه ای برای این کار هست؟؟؟؟ (میدونید که اگه select all کنم و کپی کنم فایلارو بعد تو ورد یا اکسل past کنم اسماشون نمیاد و نمیشه کاری که من میخوام کرد)

از استارت Start روي دسكتاپ گزينه RUN را انتخاب كن. و در آنجا CMD را تايپ كن. OK
با اين كار وارد سيستم عامل داس مي شوي.
در آنجا دستور زير را تايپ كن و اينتر را بزن
dir/b e:\films >e:\filmNames.txt
با اين كار كل نام فيلمها در فايل filmNames.txt ذخيره مي شود كه مي تواني در Word باز كني!
يادآوري E:\films محلي است كه فيلمها در آنجا وجود دارند.

asadgh
14-04-2010, 12:50
بعضي مواقع با كپي و پيست فونت در پوشه Font در ويندوز فونت به خوبي نصب نميشه

شما به همون پوشه برو فونت رو پاك كن و از مسير File و گزينه install new font دوباره آدرس دهي كن و اونو نصب كن ببين درست ميشه؟
سلام منم با فونت ايران نستعليق داخل ورد 2007 مشکل دارم وقتي ورد رو باز مي‌کنم کلمات بهم ريخته هست پيشنهاد شما رو هم انجام دادم درست نشد

lidaline
15-04-2010, 13:24
با سلام .
من برای وارد کردن سورس کدهام به ورد 2003اشکال دارم اگه بشه کمکم کنید مثلا وقتی سورسی رو کپی میکنم و تو ی ورد پست میکنم دقیقا به شکل پایین میشه .دوستام هم با ورد 2010 همین مشکل رو دارن.لطفا بگید مشکل چیه؟

class Exercise32_3 {

public static void main(String[] args) {

int a,b,c,d,e;
Scanner input=new Scanner(System.in);

System.out.println("please enter five int number");
a=input.nextInt()*10;
b=input.nextInt()*10;
c=input.nextInt()*10;
d=input.nextInt()*10;
e=input.nextInt()*10;
Turtle f=new Turtle();
f.speed(300);
f.penColor(Color.red);
f.jumpTo(20, a+5);
f.print(a/10+"");
f.jumpTo(20, 0);
f.move(10);
f.turn(90);
f.move(a);
f.turn(90);
f.move(10);
f.turn(90);
f.move(a);

}
}

salehvasaleh
15-04-2010, 13:50
من برای صفحات فایل وردم شماره صفحه گذاشتم اما شماره صفحات فارسی نیست و انگلیسیه. اون نکته ای که می بایست در قسمت تول زو آپشن و ... رو هم رعایت کردم ولی بازم فارسی نیست اگه ممکنه راهنمایی کنید.ممنون

hfj
15-04-2010, 13:50
با سلام .
من برای وارد کردن سورس کدهام به ورد 2003اشکال دارم اگه بشه کمکم کنید مثلا وقتی سورسی رو کپی میکنم و تو ی ورد پست میکنم دقیقا به شکل پایین میشه .دوستام هم با ورد 2010 همین مشکل رو دارن.لطفا بگید مشکل چیه؟

منظور شما دقیقاً چیه؟ یعنی انتظار دارید که وقتی Paste می کنید، چه شکلی بشه؟
شاید منظور شما راست-چین و چپ-چین شدنش باشه.
به صورت Left-align، این شکلی میشه: (اگر مشکلی هست، واضح تر توضیح بده)

simorgh14
15-04-2010, 13:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ببینید تنظیماتتون درسته؟

hfj
15-04-2010, 14:06
من برای صفحات فایل وردم شماره صفحه گذاشتم اما شماره صفحات فارسی نیست و انگلیسیه. اون نکته ای که می بایست در قسمت تول زو آپشن و ... رو هم رعایت کردم ولی بازم فارسی نیست اگه ممکنه راهنمایی کنید.ممنون

عددت رو Insert کن و انتخابش (Select) کن تا Highlight بشه. (همونطور که می بینی، من عدد 1 رو Select کردم)
بعد از اینکه Highlight شد، Ctrl+Shift سمت راست کیبوردت رو بزن.

بعد از این کار، می تونی فونتش رو هم عوض کنی.
موفق باشی.

lidaline
15-04-2010, 14:11
این مشکل منه که ازش عکس گرفتم تا کاملا معلوم بشه:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

emadegol
15-04-2010, 14:56
مشکل فارسی نویسی اعداد در قسمت فرمول نویس ورد 2007 دارم.توضیحات شمارو هم دیدم ولی کمکی نکرد اینم عکس فرمول نوشته شده :
ببینید من میخوام کلیه اعداد اعم از توان ، اندیس ، اعداد عادی ، اعداد فرجه رادیکال و ... همگی فارسی بشن.
شما گفتید برید توی قسمت style>other و انجا درست میشه. اما توی ورد 2007 توی قسمت Equation اصلا Style نداره...
اینم عکس منوی Equation
میشه بگین استایلش کجاست؟
من که استایلی نمیبینم اینجا...
لطفا تصویری نشون بدید

Style فقط توی سربرگ home هستش که اونم کلا همه ی فونت های تایپ رو بهم میزنه و قسمتی هم برای اینکه اعداد فارسی بشن نداره. تصویر :

mjzaret
16-04-2010, 00:19
مشکل فارسی نویسی اعداد در قسمت فرمول نویس ورد 2007 دارم.توضیحات شمارو هم دیدم ولی کمکی نکرد اینم عکس فرمول نوشته شده :
ببینید من میخوام کلیه اعداد اعم از توان ، اندیس ، اعداد عادی ، اعداد فرجه رادیکال و ... همگی فارسی بشن.
شما گفتید برید توی قسمت style>other و انجا درست میشه. اما توی ورد 2007 توی قسمت Equation اصلا Style نداره...
اینم عکس منوی Equation
میشه بگین استایلش کجاست؟
من که استایلی نمیبینم اینجا...
لطفا تصویری نشون بدید

Style فقط توی سربرگ home هستش که اونم کلا همه ی فونت های تایپ رو بهم میزنه و قسمتی هم برای اینکه اعداد فارسی بشن نداره. تصویر :

در قسمت Word Option تنظیمات نامرال رو روی Hindi بزارید.

iranians20
16-04-2010, 09:35
من می خواستم در یک صفحه تایپ شده بعضی از جماات در حالی که تایپ شده اند و دیده می شوند ولی در هنگام پرینت بروی کاغذ چاپ نشود

arasharyani
16-04-2010, 15:09
سلام دوستان عزیز
امروز یک فایلی رو از اینترنت دانلود کردم که فرمتش Doc بود یعنی فرمت ورد. ولی بعد از باز کردن اون متوجه شدم که متن های اون فایل ، های لایت میشه البته نه اینکه بصورت دستی های لایت بشه (اینقدر هم آماتور نیستم) بلکه هنگام کلیک در پاراگراف اون متن
بصورت های لایت در می آد با راست کلیک روی اون گزینه های فیلد فعال هستند . حالا می خواستم بدونم این فیلد چیه؟ و اینکه چجوری این فایل رو به حالت عادی برگردونم
با تشکر از دوستان عزیز
عکس زیر:

دانلود این فایل با حجم 450 کیلو بایت!:

میرور:

simorgh14
17-04-2010, 08:15
سلام!

من یک فایل دارم که وقتی محتویان آن را کپی می کنم و در فایل دیگری می ریزم، نوع فونت ،و شکلها کاملا به هم می ریزد.

چه باید کرد؟

asadgh
17-04-2010, 08:48
سلام منم با فونت ايران نستعليق داخل ورد 2007 مشکل دارم وقتي ورد رو باز مي‌کنم کلمات بهم ريخته هست پيشنهاد شما رو هم انجام دادم درست نشد
پرينت فونت نستعليق داخل ورد 2007 هميشه به هم ريخته هست ولي وقتي با ورد 2003 پرينت مي‌گيرم اين اشکال وجود نداره عکس پايين شکل به هم ريخته اين فونت داخل ورد 2007 هست
file:///C:/DOCUME%7E1/A915E%7E1.GHA/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-9.pngfile:///C:/DOCUME%7E1/A915E%7E1.GHA/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-10.png

file:///C:/Documents%20and%20Settings/a.ghazavi/Desktop/untitled.JPG

farshidcivil
17-04-2010, 08:55
با سلام
من یه پایان نامه 100 صفحه ای دارم و میخوام صفحاتو شماره گذاریش کنم چجوری میتونم شماره گذاریو از صفحه 4 به بعد شروع کنم یعنی شماره اول از صفحه 4 شروع بشه و صفحات 4-1 بصورت الف ب پ ت درج بندی بشن
همینطور بعضی صفحات نباید شماره گذاری بشن بطور مثال صفحه 23 که عنوانه فصله دومه نباید زیرش شماره داشته باشه
با تشکر

---------- Post added at 09:55 AM ---------- Previous post was at 09:53 AM ----------

سلام!

من یک فایل دارم که وقتی محتویان آن را کپی می کنم و در فایل دیگری می ریزم، نوع فونت ،و شکلها کاملا به هم می ریزد.

چه باید کرد؟

باید از قسمته paste option که در زیر متن پس از paste کردن ظاهر میشه گزینه match destination format رو انتخاب کنین

mehdi_7070
17-04-2010, 08:56
با سلام
من یه پایان نامه 100 صفحه ای دارم و میخوام صفحاتو شماره گذاریش کنم چجوری میتونم شماره گذاریو از صفحه 4 به بعد شروع کنم یعنی شماره اول از صفحه 4 شروع بشه و صفحات 4-1 بصورت الف ب پ ت درج بندی بشن
همینطور بعضی صفحات نباید شماره گذاری بشن بطور مثال صفحه 23 که عنوانه فصله دومه نباید زیرش شماره داشته باشه
با تشکر

simorgh14
17-04-2010, 10:11
راه حل شما جواب نداد.

یک پرسش دیگر، می خواهم تصویری را در فایل ورد بذارم، ولی کیفیتش را از دست می دهد

با فرمنت TIF می گذارم

باز همین مساله است

با gif

.....

هر فرمتی میذارم همینه!!

از طریق insert هم می گذارم

چه کنم؟

farshidcivil
17-04-2010, 10:26
چجوری میتونم تو شکل زیر جمله "فهرست مطالب" رو بیارم وسط و جمله "صفحه" رو در قسمت چپ صفحه فیت کنماگه اول فهرست مطالبو بیارم وسط و بعد بخوام با فاصله "صفحه" رو ببرم سمت چی خوده "فهرست مطالب" هم به سمت چپ میره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
17-04-2010, 10:50
سلام

دوستان چون چند روزي فرصت نشد که سر بزنم به اين تاپيک اگه سوالي پاسخ نداده مونده از اين تاپيک فقط و فقط شماره پست اون سوال رو براي من پيغام خصوصي کنيد تا بررسي بشه و از تکرار سوال تون پرهيز کنيد

موفق باشيد

mjzaret
17-04-2010, 12:38
من وقتی در انتهای صفحه یه پاراگراف جدید شروع می‌کنم اگه سه خطه بشه و فقط دو خط برای صفحه جاری جا باشه به جای اینکه خط سوم رو در صفحه بعد قرار بده کل سه خط رو به صفحه بعد منتقل می‌کنه. می‌خواستم بدونم چطوری می‌تونم جلوی این کار رو بگیرم.

من از Office 2007 استفاده می‌کنم.

hfj
17-04-2010, 15:56
چجوری میتونم تو شکل زیر جمله "فهرست مطالب" رو بیارم وسط و جمله "صفحه" رو در قسمت چپ صفحه فیت کنماگه اول فهرست مطالبو بیارم وسط و بعد بخوام با فاصله "صفحه" رو ببرم سمت چی خوده "فهرست مطالب" هم به سمت چپ میره

ببین دوست عزیز، شما یک کمی گنگ توضیح دادی. ولی با این حال، اون چیزی رو که من فهمیدم برات توضیح می دم:

شما اول یک جدول سه ستونی بساز، به این شکل:

حالا روی جدول کلیک راست کن و گزینه‌ی Borders and Shading رو انتخاب کن:

حالا قسمت None رو انتخاب کن و OK رو بزن:

اینجوری جدولت، توی Print دیده نمی شه و اون چیزی که میخواستی انجام می شه.

JOSTOJUGAR
17-04-2010, 18:28
سلام
یه فایل ورد حدود 600 صفحه دارم که هنوزم باید کار کنم موقع اجرا کردن برنامه ورد چون حجمش زیاده برنامه هنگ میکنه باید چکار کنم که رو هر نوع سیستمی راحت باز بشه و بشه تصحیح کرد . راهی داره؟؟

drhsshir
17-04-2010, 18:56
به نام خدا
سلام دوستان
هنگام فهرست سازی خودکار در ورد شماره صفحات در سمت راست قرار می گیرد و عنوان ها در سمت چپ، لطفاً راهنمایی کنید که این کار عکس شود، در insert/index and tables
ایمیل منhsafareh@hotmail.com

Hamid_311
17-04-2010, 19:29
سلام. دوستان من يه مشكل دارم كه ازتون خواهشمندم كمكم كنيد حل بشه. من با ورد 2007 هر چيز فارسي پرينت ميكنم وارونه پرينت ميشه. ترتيب كلمات درسته فقط حروف وارونه چاپ ميشه. مثلا كلام "سلام چطوري" به اين صورت چاپ ميشه :‌ ‌"مالس يروطچ".

توضيح :‌پرينتر كانن Mf3220 هست، پرينتر روي 2 تا سيستم شير هست كه هر دو سيستم اين مشكلو دارن، فقط با Word اينجوري ميشه.
چيكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Glad Boy
17-04-2010, 19:52
سلام دوستان

من یه سوال اورژانسی دارم ! توی ورد 2007 سرویس پک دو ؛ چکار باید بکنم که اعداد، فارسی تایپ بشه و بتونم بین جملات از واژه های انگلیسی استفاده کنم بدون اینکه ترتیب جمله به هم بریزه !؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

farshidcivil
17-04-2010, 21:06
سلام. دوستان من يه مشكل دارم كه ازتون خواهشمندم كمكم كنيد حل بشه. من با ورد 2007 هر چيز فارسي پرينت ميكنم وارونه پرينت ميشه. ترتيب كلمات درسته فقط حروف وارونه چاپ ميشه. مثلا كلام "سلام چطوري" به اين صورت چاپ ميشه :‌ ‌"مالس يروطچ".

توضيح :‌پرينتر كانن Mf3220 هست، پرينتر روي 2 تا سيستم شير هست كه هر دو سيستم اين مشكلو دارن، فقط با Word اينجوري ميشه.
چيكار كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فک نکنم مشکل از پرینترت باشه شما یه بار متنتو انتخاب کن بعد در قسمته Home و در تبه paragragh گزینه Right to left text direction رو بزن ببین مشکلت حل میشه

lidaline
18-04-2010, 00:00
من یه مشکلی دارم وقتی صفحه ام رو دارای تم میکنم تو مانیتور نشون میده ولی وقتی پرینت میگیرم از تم خبری نیست یعنی صفحه سفید سفید چاپ میشه بدون هیچ خط و خطوطی .چیکار باید بکنم اینم نمونه.ببینید این تم(خطوط دوار) اصلا به هنگام چاپ وجود ندارن!!!! میشه توضیح بدین باید چیکار کنم؟

hfj
18-04-2010, 00:14
من یه مشکلی دارم وقتی صفحه ام رو دارای تم میکنم تو مانیتور نشون میده ولی وقتی پرینت میگیرم از تم خبری نیست یعنی صفحه سفید سفید چاپ میشه بدون هیچ خط و خطوطی .چیکار باید بکنم اینم نمونه.ببینید این تم(خطوط دوار) اصلا به هنگام چاپ وجود ندارن!!!! میشه توضیح بدین باید چیکار کنم؟

سلام.
از منوی File گزینه‌ی Print رو انتخاب کن:

گزینه‌ی Options رو بزن :

تیک Background Colors and images رو بزن و OK کن :

hfj
18-04-2010, 00:57
سلام
یه فایل ورد حدود 600 صفحه دارم که هنوزم باید کار کنم موقع اجرا کردن برنامه ورد چون حجمش زیاده برنامه هنگ میکنه باید چکار کنم که رو هر نوع سیستمی راحت باز بشه و بشه تصحیح کرد . راهی داره؟؟

سلام. خب این اتفاق برای اکثر سیستم ها میافته و یه جوری هم میشه به Cpu و Ram نسبتش داد.
(به این معنا که هر چقدر Cpu و Ram شما از نظر حافظه و پردازش، قوی تر باشه، فایل شما هم زودتر باز میشه)
جای نگرانی نداره. باید به سیستمت حق بدی که می خواد 600 صفحه رو پردازش کنه و طبیعیه که زمان می بره.
یعنی سیستم شما در واقع برای مدتی (مثلا ممکنه 10 دقیقه یا بیشتر) هنگ می کنه و وقتی سیستم، اون رو پردازش کرد، دوباره از حالت هنگ در میاد.

یکی از راه حل های این مشکل، اینه که محتویاتش رو بین چند تا فایل ورد تقسیم کنی. مثلا 100 صفحه‌ی اول رو کپی کن توی یک فایل دیگه، 100 صفحه‌ی دوم رو هم کپی کن توی یکی دیگه و همین طور الی آخر... (که البته این کار هم به Ram و Cpu قوی‌ای احتیاج داره)

asadgh
18-04-2010, 07:58
به نام خدا
سلام دوستان
هنگام فهرست سازی خودکار در ورد شماره صفحات در سمت راست قرار می گیرد و عنوان ها در سمت چپ، لطفاً راهنمایی کنید که این کار عکس شود، در insert/index and tables
ایمیل منhsafareh@hotmail.com
تمام فهرست رو select کن بعد دکمه ٔٔٔRight - to -Left رو بزن درست مي‌شه

tohidi
18-04-2010, 10:29
سلام
فایل وردی دارم که برای صفحات آن از page border کادر تعیین کرده ام هر چهار ضلع کادر را در print preview می بینم ولی هنگام پرینت ضلع چپ پرینت نمی شود چه کار کنم
خواهش می کنم کمکم کنید

mjzaret
18-04-2010, 10:40
سلام
فایل وردی دارم که برای صفحات آن از page border کادر تعیین کرده ام هر چهار ضلع کادر را در print preview می بینم ولی هنگام پرینت ضلع چپ پرینت نمی شود چه کار کنم
خواهش می کنم کمکم کنید

در Page Setup اندازه کاغذ را روی A4 تنظیم کنید.

tohidi
18-04-2010, 11:26
mjzaret جان
در Page Setup اندازه کاغذ روی A4 تنظیم است اصلا مشکل همین است که همین فایل که من هر روز باز می کنم و از آن پرینت تهیه می کنم تا هفته گذشته مشکلی نداشت ولی از دیروز بدون اینکه به تنظیمات ورد دست زده باشم ضلع چپ در پرینت نمی افتد وردم مشکل دیگری پیدا نکرده است وگرنه office را دوباره نصب می کردم

asadgh
18-04-2010, 13:57
mjzaret جان
در Page Setup اندازه کاغذ روی A4 تنظیم است اصلا مشکل همین است که همین فایل که من هر روز باز می کنم و از آن پرینت تهیه می کنم تا هفته گذشته مشکلی نداشت ولی از دیروز بدون اینکه به تنظیمات ورد دست زده باشم ضلع چپ در پرینت نمی افتد وردم مشکل دیگری پیدا نکرده است وگرنه office را دوباره نصب می کردم
اگر داخل Page Setup درست هست و A4 هست داخل تنظيمات پرينترم بايد درست کني به اين منظور داخل ورد که شدي Ctrl + P رو بگير بعد داخل قسمت Properties شو و بعد داخل زبونه Paper/Quality قسمت Paper Options که وارد شدي A4 رو انتخاب کن اميدوارم درست شه

iranians20
18-04-2010, 20:44
در ورد 2007 چگونه مي توان از تم استفاده کرد

farshidcivil
19-04-2010, 20:17
این مورد جواب نمی‌ده!!!

شما باید در انتهای پاراگراف مورد نظرتون برین (که میشه اخرین خط صفحه تون)، و کلیک کنید سپس از تب home و قسمت پاراگراف فلش تبو زده و در زیر منویLine and page Breaks گزینه Widow/Orphan control رو بردارین. به بار اینکارو در اولین خط از صفحه بعدتون انجام بدین (باید در ابتدای خط کلیک کنین)
من انجام دادم جواب داد

---------- Post added at 09:17 PM ---------- Previous post was at 09:16 PM ----------

در شماره گذاری بصورت الف ب ج د حرف "الف" بصورت ا نوشته میشه چجوی میشه تغییرش داد؟

simorgh14
19-04-2010, 23:21
در یک فایل ورد شکلهای وجود دارد، موقعیا که در فایل دیگری ریخته می شود به هم می ریزد چطور اینها را ثابت کنم؟

hfj
19-04-2010, 23:34
در یک فایل ورد شکلهای وجود دارد، موقعیا که در فایل دیگری ریخته می شود به هم می ریزد چطور اینها را ثابت کنم؟

شما شکل هاتون رو Group می کنید؟
دکمه‌ی Ctrl رو پایین نگه دار و روی شکل ها کلیک کن، به این طریق :

بعد از اینکه اونها رو Select کردی، روی یکی از اونها Right-Click کن و از قسمت Grouping ، گزینه‌ی Group رو انتخاب کن.
حالا اونها رو Copy کن و یک جای دیگه Paste کن، ببین درست میشه؟

wordist
20-04-2010, 07:37
سلام!

چه باید کرد؟

سلام

اين ميتونه علتهاي زيادي داشته باشه

يه عکس از فايل قبل از کپي شدن و يه عکس از اون بعد از کپي شدن بذاريد

سايز عکس تون هم مناسب و خيلي بزرگ و سنگين نباشه

wordist
20-04-2010, 07:39
پرينت فونت نستعليق داخل ورد 2007 هميشه به هم ريخته هست ولي وقتي با ورد 2003 پرينت مي‌گيرم اين اشکال وجود نداره عکس پايين شکل به هم ريخته اين فونت داخل ورد 2007 هست

سلام

مشکل شما ميتونه نصب غير صحيح فونت و يا مشکل در ويندوز باشه

من تا بحال با اين فونت روي هيچ سيستمي مشکل نداشتم

و عجيب هست که برا شما اينطوري شده

wordist
20-04-2010, 07:41
راه حل شما جواب نداد.

یک پرسش دیگر، می خواهم تصویری را در فایل ورد بذارم، ولی کیفیتش را از دست می دهد

با فرمنت TIF می گذارم

باز همین مساله است

با gif

.....

هر فرمتی میذارم همینه!!

از طریق insert هم می گذارم

چه کنم؟
سلام

دوست عزيز اينگونه پرسش پرسيدن زياد جالب نيست

چون جواب دهنده نميتونه نمايي از مشکل شما رو در ذهنش به درستي تصور کنه

اينگونه سوالا براي تقريب به ذهن بايد حتما همراه يه عکس پرسيده بشه تا مشخص بشه منظور شما از " کيفيتش رو از دست ميده" يعني چي !!

wordist
20-04-2010, 07:58
سلام دوستان

من یه سوال اورژانسی دارم ! توی ورد 2007 سرویس پک دو ؛ چکار باید بکنم که اعداد، فارسی تایپ بشه و بتونم بین جملات از واژه های انگلیسی استفاده کنم بدون اینکه ترتیب جمله به هم بریزه !؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام

شما کار خاصي نياز نيست بکنيد

توي حالت عادي نوشتاري وقتي داريد فارسي تايپ ميکنيد بايد اعداد فارسي تايپ بشه که اگه نياز باشه انگليسي وسطش تايپ بشه کافيه با ترکيب کليدهاي آلت و شيفت سمت راست يا چپ زبان رو عوض کنيد و بعد از نوشتن دوباره براي تعويض زبان از همين کليدها استفاده کنيد

wordist
20-04-2010, 08:27
سلام دوستان عزیز
امروز یک فایلی رو از اینترنت دانلود کردم که فرمتش Doc بود یعنی فرمت ورد. ولی بعد از باز کردن اون متوجه شدم که متن های اون فایل ، های لایت میشه البته نه اینکه بصورت دستی های لایت بشه (اینقدر هم آماتور نیستم) بلکه هنگام کلیک در پاراگراف اون متن
بصورت های لایت در می آد با راست کلیک روی اون گزینه های فیلد فعال هستند . حالا می خواستم بدونم این فیلد چیه؟ و اینکه چجوری این فایل رو به حالت عادی برگردونم
با تشکر از دوستان عزیز
عکس زیر:

دانلود این فایل با حجم 450 کیلو بایت!:

میرور:

سلام

البته بهتر بود يه صفحه خاص و يه عنوان خاص از اين فايل 350 صفحه اي رو ادرس ميداديد تا راحت بشه پيدا کرد

اينگونه متنها همونطور که گفتيد در فيلد قرار دارند به دلايل مختلف و من بعيد ميدونم بشه کاريش کرد که به حالت عادي برگردند

wordist
20-04-2010, 08:30
من می خواستم در یک صفحه تایپ شده بعضی از جماات در حالی که تایپ شده اند و دیده می شوند ولی در هنگام پرینت بروی کاغذ چاپ نشود

شما برا اينکار کافيه متن موردنظر رو انتخاب کنيد و CTRL+SHIFT+H رو بزنيد تا متن مخفي بشه

حالا بايد کاري کنيد که متن مخفي در ظاهر نمايش داده بشه که در نسخه 2003 و 2007 کمي جاهاش با هم فرق داره

اون متن در پرينت نمايش داده نميشه

نسخه افيس رو بگيد اون مسير رو اشاره کنم

farshidcivil
20-04-2010, 09:15
در شماره گذاری بصورت الف ب ج د حرف "الف" بصورت اء نوشته میشه چجوی میشه تغییرش داد؟

wordist
20-04-2010, 09:25
در شماره گذاری بصورت الف ب ج د حرف "الف" بصورت اء نوشته میشه چجوی میشه تغییرش داد؟
اين حالت شماره گذاري هست که در ورد ذخيره شده و قابل تغيير نيست

simorgh14
20-04-2010, 09:31
درود!

ببینید من می خواهم شکلها جوری ثابت بشه، که وقتی روی enter می زنیم در خط بالایی، یک شکل به یکک سمت و. شکل دیگر به سمت دیگر نرود!

چطور می تونم شکلهایی که از قبل طراحی شده اند در داخل یک canvas بذارم و اونجا ثابتشون کنم که مکانشون تغییر نکند؟

wordist
20-04-2010, 09:50
درود!

ببینید من می خواهم شکلها جوری ثابت بشه، که وقتی روی enter می زنیم در خط بالایی، یک شکل به یکک سمت و. شکل دیگر به سمت دیگر نرود!

چطور می تونم شکلهایی که از قبل طراحی شده اند در داخل یک canvas بذارم و اونجا ثابتشون کنم که مکانشون تغییر نکند؟
سلام

همون کاري که دوستمون گفتند رو انجام بديد

سپس روش کليک راست کنيد و پس از زدن گزينه format autoshape از سربرگ Layout گزينه In line with text ميتونه کمکتون کنه

simorgh14
20-04-2010, 15:14
ببینید این شیوه جواب نمیده، چون من هم شکل دارم هم جدول

لطفا بگید آیا میشه همه اینها را در یک canvas جا داد و کپی کرد؟

wordist
20-04-2010, 16:16
ببینید این شیوه جواب نمیده، چون من هم شکل دارم هم جدول

لطفا بگید آیا میشه همه اینها را در یک canvas جا داد و کپی کرد؟
شکل و جدول هيچ ربطي به هم ديگه ندارند و تلاقي پيدا نميکنن

براي اشکال ه ماشاهر کردم که چيکار کنيد

اگر اون مورد رو انجام بديد با اينتر که ميزنيد شکل و جدول جايجا ميشه و تداخل هم پيدا نميکنه

simorgh14
20-04-2010, 20:15
یک فایل ورد داریم که قراره به صورت سیاه و سفید چاپ بشه، اگر عکسهاش رنگش باشه بهتره یا سیاه سفید؟ یعنی در واقع عکسهای رنگی داره، اشکالی داره یا حتما باید سیاه سفید بشه؟

mohammadirani
20-04-2010, 20:31
سلام
از لینک زیر فارسي ساز رسمي مايكروسافت برای آفیس 2007 رو دانلود کردم و نصب کردم

حالا باید چی کار کنم تا افیس فارسی بشه؟

joe_satriani
20-04-2010, 22:04
یک فایل ورد داریم که قراره به صورت سیاه و سفید چاپ بشه، اگر عکسهاش رنگش باشه بهتره یا سیاه سفید؟ یعنی در واقع عکسهای رنگی داره، اشکالی داره یا حتما باید سیاه سفید بشه؟

اگه ميخواين با پرينتر سياه و سفيد بگيرين فرقي نميكنه، شما چه با عكسهاي رنگيش بگيرين، چه با سياه و سفيدش بازم يه جور ميشه

موفق باشيد.

simorgh14
20-04-2010, 22:44
من یک صحفه دارم که توش یک چند تا جدول است، این جدولها با فلش به هم وصلند. اگر میشه دستان محبت کنند آموزش کپی کردن این جدولها و فلشها را از یک به فایل دیگه با عکس آموزش بدهند. من راه حلهای گفته شده را که امتحان می کنم، وقتی از select object وارد می شوم و بعد انتخاب می کنم و ctrl می گیرم، فلشها انتخاب می شوند، ولی جدولها خیر

از طریق canvas هم که میرم، وقتی روی شکلها می کشم، canvas میاد همه رو می پوشونه !

همین راه حل زیر:

البته در canvas شکلها ثابت میشن، ولی من به مشکلی که گفتم برخوردم، اگر دوستان شیوه بهتری می دانند برای استفاده از canvas راهنمایی کنند

wordist
21-04-2010, 09:16
سلام
از لینک زیر فارسي ساز رسمي مايكروسافت برای آفیس 2007 رو دانلود کردم و نصب کردم

حالا باید چی کار کنم تا افیس فارسی بشه؟

سلام

دوست عزيز کمي جستجو کنيد

در ضمن همونجا اعلام کرده که :

نیازمندیهاى سیستم

سیستم عامل هاى پشتیبانى شده: Windows Vista

نرم افزار مورد نیاز است: نسخه انگلیسی مجموعه برنامه های Microsoft Office 2007 شامل Excel, Outlook, Powerpoint یا Word.

فضای دیسک لازم: علاوه بر فضای دیسک سخت که در حال حاضر توسط برنامه Office 2007 نصب شده استفاده می شود، 20 مگابایت (MB) از فضای دیسک سخت موجود لازم میباشد.

wordist
21-04-2010, 09:18
من یک صحفه دارم که توش یک چند تا جدول است، این جدولها با فلش به هم وصلند. اگر میشه دستان محبت کنند آموزش کپی کردن این جدولها و فلشها را از یک به فایل دیگه با عکس آموزش بدهند. من راه حلهای گفته شده را که امتحان می کنم، وقتی از select object وارد می شوم و بعد انتخاب می کنم و ctrl می گیرم، فلشها انتخاب می شوند، ولی جدولها خیر

از طریق canvas هم که میرم، وقتی روی شکلها می کشم، canvas میاد همه رو می پوشونه !

همین راه حل زیر:

البته در canvas شکلها ثابت میشن، ولی من به مشکلی که گفتم برخوردم، اگر دوستان شیوه بهتری می دانند برای استفاده از canvas راهنمایی کنند
شما اگه از اول سوالتون رو کامل و همراه با جزئيات مطرح مي کرديد پاسخها به درازا کشيده نميشد

بهترين راه حل برا شما اينه که جداول رو توي تکست باکس بذاريد و بعد تکست باکس ها و فلشها رو به هم وصل کنيد

simorgh14
21-04-2010, 09:45
------------ ضمن تشکر از شما به خاطر پاسختان، خواهش می کنم این کار را به صورت قدم به قدم، چنان که به یک مبتدی آموزش می دهید با فرتور ( عکس) اینجا بنهید. با سپاس ویژه!

wordist
21-04-2010, 10:10
------------ ضمن تشکر از شما به خاطر پاسختان، خواهش می کنم این کار را به صورت قدم به قدم، چنان که به یک مبتدی آموزش می دهید با فرتور ( عکس) اینجا بنهید. با سپاس ویژه!
بانوي والا گهر !!!!!!!!؟؟؟؟

دوست عزيز شما يه تکست باکس بکشيد و جدول رو توش کپي کنيد

همه جدولهايي که بهشون فلش وصل هست رو همين کارو براش انجام بديد

سپس تکست باکس و فلش ها رو با هم انتخاب کنيد و يه گروه تشکيل بديد

که روشش رو دوستمون در پستهاي قبل اشاره کردن

mohammadirani
21-04-2010, 10:56
چه مسخره!!

نه سون رو پشتیبانی میکنه نه ایکس پی را !

یهو فارسی ساز رو بیرون نمیدادند

---------- Post added at 10:56 AM ---------- Previous post was at 10:52 AM ----------

البته الان امتحان کردم دیدم فارسی رو هم پشتیبانی میکنه :)

پس از دریافت بسته فارسی ساز 14 مگابایتی و نصب آن برای فعال شدن فارسی ساز مراحل زیر را انجام دهید : وارد منوی start ویندوز شوید وسپس به ترتیب وارد زبانه های all programs و بعد microsoft office شوید و سپس زبانه ی microsoft office tools را برگزینید و بر روی microsoft office 2007 language settings کلیک کنید . حالا می بایست در زبانه ی display language زبان persian را مشاهده کنید . زبان فارسی را به لیست موجود اضافه کرده و persian را زبان اصلی (primary) قرار دهید .

simorgh14
21-04-2010, 11:00
فقط یک پرسش: همچین امکانی نیست که یک کادر، مثلا یک canvas و یا text box دورش بکشیم، و همه را یک تکه کنیم، بدون کپی و غیره؟

wordist
21-04-2010, 12:57
چه مسخره!!

نه سون رو پشتیبانی میکنه نه ایکس پی را !

یهو فارسی ساز رو بیرون نمیدادند

---------- Post added at 10:56 AM ---------- Previous post was at 10:52 AM ----------

البته الان امتحان کردم دیدم فارسی رو هم پشتیبانی میکنه :)

پس از دریافت بسته فارسی ساز 14 مگابایتی و نصب آن برای فعال شدن فارسی ساز مراحل زیر را انجام دهید : وارد منوی start ویندوز شوید وسپس به ترتیب وارد زبانه های all programs و بعد microsoft office شوید و سپس زبانه ی microsoft office tools را برگزینید و بر روی microsoft office 2007 language settings کلیک کنید . حالا می بایست در زبانه ی display language زبان persian را مشاهده کنید . زبان فارسی را به لیست موجود اضافه کرده و persian را زبان اصلی (primary) قرار دهید .
يعني شما روي دقيقا چه نسخه اي و با چه سرويس پکي نصب کرديد و جواب گرفتيد ؟

wordist
21-04-2010, 12:58
فقط یک پرسش: همچین امکانی نیست که یک کادر، مثلا یک canvas و یا text box دورش بکشیم، و همه را یک تکه کنیم، بدون کپی و غیره؟
بعيد ميدونم بشه

mohammadirani
21-04-2010, 18:42
يعني شما روي دقيقا چه نسخه اي و با چه سرويس پکي نصب کرديد و جواب گرفتيد ؟

2007

ویندوز ایکس پی سرویس پک 3

simorgh14
22-04-2010, 10:09
من چند تا فایل ورد دارم و باید اونها را یکی کنم

موقعی که می خواهم آنها را کپی کنم فایل به هم میریزد

- از طریق مربع کوچکی که ظاهر می شود بعد از کپی و گزینه های مختلف آن، اقدام کرده ام نشده است و باز به هم می ریزد

- از طریق insert
object

text from file

هم رفته ام، باز هم آش همان و کاسه هم همان

چه کنم؟

omid-p30
23-04-2010, 20:18
در ورد 2007 و کیبورد فارسی علامت ساکن رو چطور میشه روی یک حرف قرار داد ؟

hfj
23-04-2010, 20:34
در ورد 2007 و کیبورد فارسی علامت ساکن رو چطور میشه روی یک حرف قرار داد ؟

na_6006
24-04-2010, 12:18
من با ورد 2007 کار میکنم نمیدونم چرا دگمه های کیبورد بهم ریخت و وقتی یک دکمه را میزنم حرف دیگر ی تایپ میشود:41:
ممنونم

sogand78
24-04-2010, 23:13
سلام
من توی SECTION شماره صفحه بصورت 1 از 6 ایجاد کردم در صورتیکه SECTION من 4 صفحه ای است و 2 صفحه دیگر رااز SECTION قبلی جمع می کنه،برای اینکه در شماره صفحه هر SECTION فقط تعداد صفحات همون SECTION رو جمع ببنده باید چکار کنم؟

wordist
25-04-2010, 08:43
من با ورد 2007 کار میکنم نمیدونم چرا دگمه های کیبورد بهم ریخت و وقتی یک دکمه را میزنم حرف دیگر ی تایپ میشود:41:
ممنونم
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريک ميگم

اين مشکل کاري به آفيس نداره و مربوط به ويندوز هست

شما روي دکمه EN-FA در نوار وظيفه کليک راست کن و Setting رو بزن

حالا در زيرمجموعه English بايد فقط Keyboard US داشته باشي و در زير مجموعه Farsi فقط بايد Keyboard Farsi داشته باشي

اضافات رو پاک کن

موفق باشي

wordist
25-04-2010, 08:44
سلام
من توی SECTION شماره صفحه بصورت 1 از 6 ایجاد کردم در صورتیکه SECTION من 4 صفحه ای است و 2 صفحه دیگر رااز SECTION قبلی جمع می کنه،برای اینکه در شماره صفحه هر SECTION فقط تعداد صفحات همون SECTION رو جمع ببنده باید چکار کنم؟
سلام دوست عزيز

شما بايد دکمه Link to previous رو در سکشن فعلي غيرفعال کني تا ادامه سکشن قبلي نباشه

موفق باشي

در موارد آتي نسخه آفيس رو هم ذکر کنيد

na_6006
25-04-2010, 09:45
سلام دوست عزيز

اين مشکل کاري به آفيس نداره و مربوط به ويندوز هست

شما روي دکمه EN-FA در نوار وظيفه کليک راست کن و Setting رو بزن

حالا در زيرمجموعه English بايد فقط Keyboard US داشته باشي و در زير مجموعه Farsi فقط بايد Keyboard Farsi داشته باشي

اضافات رو پاک کن

موفق باشي

ممنون از تبریکتون منم از اینکه با اینجا آشنا شدم خوشحالم.فعلا مشکلی که داشتم خود بخود بر طرف شده اگه دوباره پیش اومد حتما این راه رو امتحان میکنم

robert
25-04-2010, 10:58
سلام

میخوام تو محیط word مدار الکتریکی رسم کنم که شامل خازن و مقاومت باشه...

چیکار باید بکنم...؟؟

ممنون میشم اگر پاسخ سوال رو محبت کنید...:11:

simorgh14
25-04-2010, 14:45
چطور میشه در ورد فلشهای که انحنا داشته باشند کشید؟ چون فلشها در ورد تا اونجا که من کار کردم، مستقیم هستند

wordist
25-04-2010, 15:44
سلام

میخوام تو محیط word مدار الکتریکی رسم کنم که شامل خازن و مقاومت باشه...

چیکار باید بکنم...؟؟

ممنون میشم اگر پاسخ سوال رو محبت کنید...:11:
سلام

بهتره از يه نرم افزار ديگه واسه اينکار استفاده بکنيد نه از ورد

wordist
25-04-2010, 15:47
چطور میشه در ورد فلشهای که انحنا داشته باشند کشید؟ چون فلشها در ورد تا اونجا که من کار کردم، مستقیم هستند
يکي دو تا راه داره

يکي از اونا اينه که يه خط منحني در ورد بکشيد و پس از کليک راست روي اون و زدن Format autoshape از سربرگ Colors and lines و از باکس Begin Style يا End Style يکي از فلشها رو براش انتخاب کنيد

sogand78
26-04-2010, 05:50
از پاسخگویی شما ممنونم
نسخه آفیس 2007
Link to previous رو در همه section ih غیر فعال کردم و در هر section هم Header های جداگانه ای دارم

wordist
26-04-2010, 11:01
از پاسخگویی شما ممنونم
نسخه آفیس 2007
Link to previous رو در همه section ih غیر فعال کردم و در هر section هم Header های جداگانه ای دارم
خب الان مشکل کجاست ؟؟؟

sogand78
26-04-2010, 19:05
همون مشکل قبلی وجود داره

wordist
27-04-2010, 07:50
همون مشکل قبلی وجود داره
يه عکس از سند تون قرار بديد

robert
27-04-2010, 07:53
سلام...
چجوری میتونم تو word از یک عکس به عنوان بک گراند استفاده کنم بطوریکه وقتی تایپ میکنم روی همون عکس هم تایپ بشه.

ممنون

Ghaioom
27-04-2010, 11:12
سلام...
چجوری میتونم تو word از یک عکس به عنوان بک گراند استفاده کنم بطوریکه وقتی تایپ میکنم روی همون عکس هم تایپ بشه.

ممنون
format / background / printed watermark منوی

wordist
27-04-2010, 14:29
سلام...

ممنون
اون واترمارک براي کار ديگه اي هست

شما بايد يه عکس رو وارد سند بکني و بعد از کادر تنظيمات و از سربرگ Layout گزينه Behind text رو انتخاب کني که عکس شما پشت متن قرار بگيره

Armin1370
28-04-2010, 07:22
سلام ...

ببخشید من این نسخه 2010 آفیس رو از سایت تهیه کردم ولی توی ورد به یه مشکل خوردم ، مشکل هم اینه که وقتی توی محیط ورد راست کلیک می کنم برای کپی پیست و کارهای دیگه اون نوار سریع میاد و محو می شه . تست کردم توی اکسل همچین مشکلی نبود و فقط تو ورد مشکل داشت ، می خواستم خواهش کنم راهنماییم کنید چه طوری باید این مشکل رو حل کنم ...

ممنون ...

tohidi
28-04-2010, 10:47
با سلام
تا دیروز پرینترام دو رو printer می کرد ولی امروز نمی دانم چش شده
مدل پرینترم HP Laser Jet P2015 d است یک بار remove کردم باز هم درست نشد
به نظر شما چی کار کنم کارم لنگ مانده لطفا یاریم کنید

haj mohammade
28-04-2010, 16:15
سلام
ميشه لطفا راهنمايي كنيد چطور ميشه شعر تايپ كرد كه تمام ابيات و مصرع ها در يك سطح و هم اندازه باشند
يعني كشيدگي تمام ابيات يكسان باشد.
با تشكر.

farshidcivil
28-04-2010, 16:46
با سلام چطور میتونم خط (endnote line)شکل زیرو به سمته راست متن ببرم؟
اگه بخوامی این خطو ممتد کنم یا یه خط ممتدو کوتاهش کنم باس چیکار کنم؟

(خط با کلیک روی تصویر دیه میشه)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

کسی نمیتونه کمک کنه؟

joe_satriani
28-04-2010, 17:43
سلام ...

ببخشید من این نسخه 2010 آفیس رو از سایت تهیه کردم ولی توی ورد به یه مشکل خوردم ، مشکل هم اینه که وقتی توی محیط ورد راست کلیک می کنم برای کپی پیست و کارهای دیگه اون نوار سریع میاد و محو می شه . تست کردم توی اکسل همچین مشکلی نبود و فقط تو ورد مشکل داشت ، می خواستم خواهش کنم راهنماییم کنید چه طوری باید این مشکل رو حل کنم ...

ممنون ...

دوست عزيز كدوم نوار مياد و ميره؟

با سلام
به نظر شما چی کار کنم کارم لنگ مانده لطفا یاریم کنید

دوست عزيز شما سولاتون رو در اين قسمت مطرح كنيد:

پرینتر و اسکنر

mjzaret
28-04-2010, 20:44
سلام
ميشه لطفا راهنمايي كنيد چطور ميشه شعر تايپ كرد كه تمام ابيات و مصرع ها در يك سطح و هم اندازه باشند
يعني كشيدگي تمام ابيات يكسان باشد.
با تشكر.

از جدول برای این کار استفاده کنید. یعنی یه جدول به سه تا ستون و به تعداد ابیات شعرتون سطر بکشید.

البته ستون وسط برای فاصله بین مصرع ها هست و در دو طرف ستون وسط مصرع ها نوشته می‌شن.

بعد از این در درون هر یک از سلولها متن مصرع رو بنویسید.

بعد از تایپ مصرع ها به مسیر زیر توجه کنید:

Right Click روی سلول و انتخاب گزینه Table Properties

سربرگ Cell گزینه Option و تیک گزینه Fit Text رو بزارید. یعنی فعالش کنید.

کار تمام می‌شه.

در انتها کادر دور جدول رو محو کنید.

simorgh14
01-05-2010, 14:03
من در فایل وقتی فونت عنوان را عوض می کنم، فونت فهرست هم تغییر می کند، چه کنم؟

simorgh14
01-05-2010, 16:18
من یک تعدادی عکس در یک فایل ورد دارم

وقتی به عکسها می رسد، ورد قفل می کند. چه کنم؟

simorgh14
01-05-2010, 21:58
من در ورد از iran nastaaligh استفاده می کنم

مشکل اینجاست که وقتی می خواهم مثلا تایپ کنم کامپیوتر

نقطه پ معلوم نمی شود چاره چیست؟

tohidi
02-05-2010, 07:36
چرا کسی جواب مرا نمی دهد آخه کارم لنگ مانده
سئوال من این بود

به نظر شما چی کار کنم
با تشکر فراوان

فردان
04-05-2010, 09:21
در بعضي كتابها ديده ام كه اگر پاورقي با انگليسي شروع مي شود، خط جداكننده در سمت چپ است و وقتي فارسي است خط جدا كننده در سمت راست است.
آيا راهي وجود دارد كه به طور اتوماتيك چنين كاري انجام شود؟
با تشكر فراوان

mjzaret
04-05-2010, 12:41
من یک تعدادی عکس در یک فایل ورد دارم

وقتی به عکسها می رسد، ورد قفل می کند. چه کنم؟

احتمالاً حجم عکسهایی که قرار دادید زیاده. بهتره ابتدا اونها رو با یه نرم افزار به حجم دلخواه دربیارید و بعد از این عکسها رو درون ورد قرار بدید.

برای من هم چنین مشکلی به وجود اومده بود.

عکسهای دیجیتالی خودم رو با فتوشاپ به حجم دلخواه در آوردم و بعدش هم در ورد در جاهای مناسب گذاشتم.

به این صورت راحت می‌تونید با ورد کار کنید.:11:

extreme2006gh
04-05-2010, 21:13
سلام نرم افزار Tray Layuot l رو برای ویندوز 7 میخوام
یه ورژن دارم که روی ویندوز XP جواب میده ولی روی ویندوز 7 جواب نمیده
بیشتر برای فعال سازی کلید ترکیبی Shift +space میخواستم
لطفا راهنمایی کنید

mjzaret
05-05-2010, 00:48
سلام نرم افزار Tray Layuot l رو برای ویندوز 7 میخوام
یه ورژن دارم که روی ویندوز XP جواب میده ولی روی ویندوز 7 جواب نمیده
بیشتر برای فعال سازی کلید ترکیبی Shift +space میخواستم
لطفا راهنمایی کنید

همون ورژن هم کار می‌کنه.

کافیه بعد از نصب مراحل زیر رو پی بگیرید:

- کلیک راست روی برنامه TrayLayout

-- گزینه Properties رو انتخاب کنید

--- از سربرگ Compatibility تیک گزینه‌ی Run This Program رو فعال کنید و از منوی کشویی گزینه Windows XP Service Pack 2 رو انتخاب کنید.

---- OK کنید.

---- حالا برنامه TrayLayout رو باز کنید.

مشکلتون حل میشه.

mdmehry
05-05-2010, 10:51
سلام تو Word 2010 همین که کلیک راست میکنی میپره علتش چیه؟

sirvaan
05-05-2010, 19:07
سلام
من سه مشکلی دارم تو ورد 2007
من پایان نامه ام رو با b nazanin تایپ کردم بعد دانشگاه اومد گفت باید با فونت لوتوس معمولی کار کنی
فونت که تبدیل کردم حرف ی که وسط کلمه است دیگه چسبیده نیست و جدااست . میشه با ctrl+h و shift+x درستشون کرد یعنی ی فارسی رو کرد ی عربی . ولی اون ی هایی که آخر کلماتن دو تا نقظه میوفته زیرشون . یکی از دوستان گفت مشکل از فونت هستش و باید نسخه مناسب با ویندوز رو گرفت . ویندوزم 7 هستش . کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه ؟
ممنون

hfj
05-05-2010, 19:26
سلام
من سه مشکلی دارم تو ورد 2007
من پایان نامه ام رو با b nazanin تایپ کردم بعد دانشگاه اومد گفت باید با فونت لوتوس معمولی کار کنی
فونت که تبدیل کردم حرف ی که وسط کلمه است دیگه چسبیده نیست و جدااست . میشه با ctrl+h و shift+x درستشون کرد یعنی ی فارسی رو کرد ی عربی . ولی اون ی هایی که آخر کلماتن دو تا نقظه میوفته زیرشون . یکی از دوستان گفت مشکل از فونت هستش و باید نسخه مناسب با ویندوز رو گرفت . ویندوزم 7 هستش . کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه ؟
ممنون

دوست عزیز، با Replace هم این کار رو کردی؟
Ctrl+H رو بزن. در قسمت Find what حرف ی و در قسمت Replace with حرف ي (عربی) رو تایپ کن. حالا دکمه‌ی Replace All رو بزن، ببین درست میشه.. .
البته به فونت شما هم بستگی داره / شاید اون فونتی که شما استفاده می کنی، مخصوص ویندوز XP هست ...

پیشنهاد می کنم فونت های مخصوص ویندوز ویستا و 7 رو دانلود کنید :

sirvaan
05-05-2010, 21:52
دوست عزیز، با Replace هم این کار رو کردی؟
Ctrl+H رو بزن. در قسمت Find what حرف ی و در قسمت Replace with حرف ي (عربی) رو تایپ کن. حالا دکمه‌ی Replace All رو بزن، ببین درست میشه.. .
البته به فونت شما هم بستگی داره / شاید اون فونتی که شما استفاده می کنی، مخصوص ویندوز XP هست ...

پیشنهاد می کنم فونت های مخصوص ویندوز ویستا و 7 رو دانلود کنید :

ممنون از راهنماییتون اونکار کردم توضیح دادم . مشکل اینه که تو این حالت ی آخر کلمات مثل " وقتی " دو نقطه میوفته زیرش . ای فونت ها رو دان میکنم ببینم درست میشه

extreme2006gh
05-05-2010, 22:24
همون ورژن هم کار می‌کنه.

کافیه بعد از نصب مراحل زیر رو پی بگیرید:

- کلیک راست روی برنامه TrayLayout

-- گزینه Properties رو انتخاب کنید

--- از سربرگ Compatibility تیک گزینه‌ی Run This Program رو فعال کنید و از منوی کشویی گزینه Windows XP Service Pack 2 رو انتخاب کنید.

---- OK کنید.

---- حالا برنامه TrayLayout رو باز کنید.

مشکلتون حل میشه.

خیلی ممنونم دوست عزیز مشکلم حل شد

mohammadirani
06-05-2010, 18:56
سلام

برنامه ای برای تبدیل فایل های پی دی اف به ورد موجود نیست؟

حالا ورد هم نباشه مهم نیست

بعضی Pdf ها جوریه که وقتی متن رو کپی میکنیم به صورت خرچنگ قورباغه نشون داده میشه

الان میشه کاری کرد که حداقل بشه پی کرد حالا به ورد هم تبدیل نشد مهم نیست

wordist
08-05-2010, 06:47
با سلام چطور میتونم خط (endnote line)شکل زیرو به سمته راست متن ببرم؟
اگه بخوامی این خطو ممتد کنم یا یه خط ممتدو کوتاهش کنم باس چیکار کنم؟

(خط با کلیک روی تصویر دیه میشه)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

کسی نمیتونه کمک کنه؟

سلام

پست زير رو نگاه کنيد

آموزش ترفند گونه تغيير سايز خط پاورقي و جابجايي آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
08-05-2010, 06:48
من در ورد از iran nastaaligh استفاده می کنم

مشکل اینجاست که وقتی می خواهم مثلا تایپ کنم کامپیوتر

نقطه پ معلوم نمی شود چاره چیست؟

ممکنه که اين فونت درست نصب نشده باشه

من که باهاش مشکلي ندارم

بد نيست يه بار حذف و دوباره نصبش کنيد

wordist
08-05-2010, 06:49
چرا کسی جواب مرا نمی دهد آخه کارم لنگ مانده
سئوال من این بود

به نظر شما چی کار کنم
با تشکر فراوان

شما از تنظيمات پرينتر گزينه Print On Both Side رو انتخاب کرديد !!؟؟؟

wordist
08-05-2010, 06:49
در بعضي كتابها ديده ام كه اگر پاورقي با انگليسي شروع مي شود، خط جداكننده در سمت چپ است و وقتي فارسي است خط جدا كننده در سمت راست است.
آيا راهي وجود دارد كه به طور اتوماتيك چنين كاري انجام شود؟
با تشكر فراوان

سلام

من بعيد ميدونم چنين چيزي در ورد ممکن باشه

wordist
08-05-2010, 06:50
سلام تو Word 2010 همین که کلیک راست میکنی میپره علتش چیه؟

سلام

مورد نادري هست که اتفاق ميفته

ولي ممکنه ايراد از صفحه کليد يا مشکلات ويندوزي باشه

بعيد هست که به آفيس برگرده

wordist
08-05-2010, 07:01
سلام

برنامه ای برای تبدیل فایل های پی دی اف به ورد موجود نیست؟

حالا ورد هم نباشه مهم نیست

بعضی Pdf ها جوریه که وقتی متن رو کپی میکنیم به صورت خرچنگ قورباغه نشون داده میشه

الان میشه کاری کرد که حداقل بشه پی کرد حالا به ورد هم تبدیل نشد مهم نیست

سلام

براي تبديل فايل فارسي پي دي اف به ورد نرم افزاري جامع و به درد بخوري هنوز ارائه نشده

simorgh14
08-05-2010, 22:18
مکنه که اين فونت درست نصب نشده باشه شمکا روش نصب خاصی پیشنهاد می کنید؟

چطور میشه یک متن در ورد طوری نوشته بشه که روی قطر صحفه متن قرار بگیرد؟

san82
09-05-2010, 12:35
تا اونجا که رفتین باید در قسمت Go To بنویسین page\ و Go To رو بزنین .
و بعد Close رو بزنین و بعد Delete .

اگه چند تا صفحه که تعدادشون زیاده رو بخوایم با هم پاک کنیم چی کار باید بکنیم؟

wordist
09-05-2010, 13:10
شمکا روش نصب خاصی پیشنهاد می کنید؟

چطور میشه یک متن در ورد طوری نوشته بشه که روی قطر صحفه متن قرار بگیرد؟
شما به Control panel بريد و از قسمت Font و منوي File گزينه Install new font رو انتخاب کنيد و مسير فونت تون رو بديد و اونو نصب کنيد

wordist
09-05-2010, 13:10
اگه چند تا صفحه که تعدادشون زیاده رو بخوایم با هم پاک کنیم چی کار باید بکنیم؟
بعيد ميدونم که اين کار راه حلي داشته باشه

بايد جدا جدا پاک بشن

sirvaan
09-05-2010, 13:25
با سلام
تو ورد 2007 چطوری میشه حداکثر و حداقل تعداد خطوط رو در صحفه تعیین کرد ؟ مثلاً تو صحفه حداقل 22 خظ و حداکثر 27 خظ وجود داشته باشه ؟

wordist
09-05-2010, 13:49
با سلام
تو ورد 2007 چطوری میشه حداکثر و حداقل تعداد خطوط رو در صحفه تعیین کرد ؟ مثلاً تو صحفه حداقل 22 خظ و حداکثر 27 خظ وجود داشته باشه ؟
تعداد خطوط صفحه به عوامل زيادي بستگي داره که نميشه به اين راحتي تنظيمش کرد

ورد هم تنظيم خاصي براش نداره

mortiner
10-05-2010, 08:25
سلام من یه مشکل خفن تو ورد دارم

میخوام متن هایی که فارسی و انگلیسی داره رو به حالت Left-to-right در بیارم
برای کار فلش جون تو فلش متنها بهم میریزه باید چپ به راست باشه

لطفا کمک کنید!!!

wordist
10-05-2010, 15:20
سلام من یه مشکل خفن تو ورد دارم

میخوام متن هایی که فارسی و انگلیسی داره رو به حالت Left-to-right در بیارم
برای کار فلش جون تو فلش متنها بهم میریزه باید چپ به راست باشه

لطفا کمک کنید!!!
سوالتون نامفهومه دوست عزيز

mortiner
10-05-2010, 15:32
ببینید من یه متنی دارم که راست به چپ هست و مرتبه
ولی وقتی Select all + ctrl+shift و میزنم متنم بهم میریزه
راهی نداره
که بدون جابجا کردن کلمات متن به حالت اولش برگرده

چون تو برنامه فلش باید حالت متن چپ به راست باشه

ila
12-05-2010, 08:23
کارت های ورود به جلسه ازمون سراسری ازاد رو چه جوری میشه توی ورد جوری کپی کرد که فونت هاش و جاهاش کلا تغییر نکنه..
چون با کپی معمولی که نشد.
اصلا اسم فونت هاش چیه؟
اصلا همچین چیزی امکان پذیر هست یا خیر؟

wordist
12-05-2010, 10:01
ببینید من یه متنی دارم که راست به چپ هست و مرتبه
ولی وقتی Select all + ctrl+shift و میزنم متنم بهم میریزه
راهی نداره
که بدون جابجا کردن کلمات متن به حالت اولش برگرده

چون تو برنامه فلش باید حالت متن چپ به راست باشه
منظورت از اينکه متن به هم ميريزه چيه ؟

يه عکس بذاريد

wordist
12-05-2010, 10:02
کارت های ورود به جلسه ازمون سراسری ازاد رو چه جوری میشه توی ورد جوری کپی کرد که فونت هاش و جاهاش کلا تغییر نکنه..
اصلا اسم فونت هاش چیه؟

چه نيازي به کپي هست

مگه از همونجا پرينت نميشه ؟

مشتي
12-05-2010, 16:07
گشتم نبود
product key office 2010 رو میخواستم
ممنون

mjzaret
12-05-2010, 23:49
گشتم نبود
product key office 2010 رو میخواستم
ممنون

شماره سریال Office 2010

VTM6G-YPQ9Q-BVYJQ-37RYH-R4X38

از کرک زیر هم می‌تونید استفاده کنید:

:11:

---------- Post added at 12:49 AM ---------- Previous post was at 12:47 AM ----------

اصلا اسم فونت هاش چیه؟

معمولاً تغییر می‌کنه و کاریش هم نمیشه کرد.

نوع فونتش tahoma هست.

بعید می‌دونم. شاید بشه ولی وقت گیره.

amirtoty
13-05-2010, 11:00
من با ورد یک سری فرمول نوشتم! ولی وقتی چاپ مینم فرمولا چاپ نمیشه :18:
آخر مجبور شد Print Screen بگیرم از صفحه بعد چاپ کنم!
کسی نمیدونه مشکل از چیه؟ 2007!

Erfan64
13-05-2010, 15:00
تو ورد 2007 چیجوری میشه اعداد و فارسی نوشت که جمله بهم نریزه (وین 7)

ممنون

mehdi_7070
13-05-2010, 15:05
تو ورد 2007 چیجوری میشه اعداد و فارسی نوشت که جمله بهم نریزه (وین 7)

ممنون

mjzaret
13-05-2010, 15:10
من با ورد یک سری فرمول نوشتم! ولی وقتی چاپ مینم فرمولا چاپ نمیشه :18:
آخر مجبور شد Print Screen بگیرم از صفحه بعد چاپ کنم!
کسی نمیدونه مشکل از چیه؟ 2007!

من هم چنین مشکلی داشتم. البته این مشکل در Office 2007 وجود داره. طریقه فرمول نویسی در اون خیلی راحته.

برای اینکه در پرینت نشون داده بشه روی هر فرمول کلیک کنید و Crtl+Shift سمت چپ رو فشار بدید.

به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه.

mazhari74
13-05-2010, 15:49
من چند سؤال دارم. لطفا هر چه زود تر جواب بدید
چه طور میشه صفحه پیشفرض ورد 2007 رو right to left کرد؟
چه طور میشه صفحه پیشفرض ورد 2007 رو A4 کرد؟الان برای من letter هست

Glad Boy
14-05-2010, 01:17
سلام

دوستان یه سوالی خیلی وقته که ذهن من رو مشغول کرده !
چطور میشه توی ورد یا هرجای دیگه یک کلمه رو به صورت کش (Kesh) اومده نوشت !؟
منظورم این هست که مثلا کلمه "بیست" در طول مثلا یک سانتی متر نوشته شده. چطور میشه کاری کرد که با همین فونت و اندازه مثلا در طول دو سانتی متر نوشته بشه !؟
می دونم که میشه همچین کاری کرد. چون زیاد دیدم. بی زحمت من رو راهنمایی کنید.

mehdi_7070
14-05-2010, 09:14
سلام

منظورم این هست که مثلا کلمه "بیست" در طول مثلا یک سانتی متر نوشته شده. چطور میشه کاری کرد که با همین فونت و اندازه مثلا در طول دو سانتی متر نوشته بشه !؟

Alignment را روی Justify Low تنظیم کنید و از Shift+Enter استفاده کنید.
مثلا یک TextBox با سایز دلخواه درست کنید. از Home->Paragraph گزینه Justify Low را انتخاب کنید. کلمه مورد نظر را نوشته و Shift+Enter را بزنید.

hesam_1
14-05-2010, 19:57
سلام.
چند وقتی هست که وردم (2007) ارور میده برای باز شدن
(Microsoft Office Word has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience )
و گاهی هنگام باز بودن یهو بسته میشه! ظاهرا حرف دلش ! اینه که وردت غیر قانونیه... چطور باید درستش کنم؟! Office genuine crack لازم داره؟ از کجا باید درست و پیدا کنم؟!

با تشکر

farshidcivil
15-05-2010, 11:37
با سلام
چرا بین خطوطی که رفرنس دارن فاصله بیشتری با خطوطی که رفرنس ندارن ایجاد میشه؟

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

khormaloo_20
15-05-2010, 12:18
پیغام configuration progress که اول باز کردن word میاد رو چطور باید حذف کرد؟

iman84
16-05-2010, 10:26
من در word 2003 هر وقت صفحه جدیدی باز میکنم کاغذ رو حالت letter هست و هر دفعه باید برم عوض کنم بزارم روی A4
از کجا باید تنظیم کنم که همیشه کاغذ روی A4 باشه ؟؟؟
سوال دوم : من یک فایل عکس درست کردم حالا میخوان این رو بزارم بک گراند ولی وقتی عکسو وارد میکنم خیلی عکس رو بزرگ نشون میده یعنی فقط یه قسمت از عکس نشون میده ولی فایل عکس من اندازه هاش تو فتوشاپ که نگاه میکنم اندازه کاغذ A4 هستش چکار کنم ؟

mjzaret
16-05-2010, 11:08
سلام.
چند وقتی هست که وردم (2007) ارور میده برای باز شدن
(Microsoft Office Word has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience )
و گاهی هنگام باز بودن یهو بسته میشه! ظاهرا حرف دلش ! اینه که وردت غیر قانونیه... چطور باید درستش کنم؟! Office genuine crack لازم داره؟ از کجا باید درست و پیدا کنم؟!

با تشکر

شما برنامه ورد 2007 (يعني Office 2007) رو مجدداً نصب كنيد.

اگه اينترنت دائم داري به احتمال زياد توسط آپديت نرم افزار غيرقانوني بودن نرم افزار شناسايي شده.

از يه كرك و شماره سريال معتبر استفاده كنيد.

به اين سايت سر بزنيد و شماره سريال رو پيدا كنيد.

---------- Post added at 12:08 PM ---------- Previous post was at 12:06 PM ----------

سلام

براي كش دادن يه كلمه مثل «بيست» بايستي از كليد تركيبي Shift+j استفاده كنيد:

«بـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــيـــــــــ ــــــــــــــــــــــــس ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــت»

khormaloo_20
16-05-2010, 11:20
من چند سؤال دارم. لطفا هر چه زود تر جواب بدید

چه طور میشه صفحه پیشفرض ورد 2007 رو right to left کرد؟
چه طور میشه صفحه پیشفرض ورد 2007 رو A4 کرد؟الان برای من letter هست

در سربرگ page setup>paper>paper size میتونی سایز رو a4 یا هر چیز دیگه ای انتخاب کنی

در سربرگ page setup>layaut>section>section direction گزینه right to left رو انتخاب کن برای راست چین کردن صفحه

wordist
16-05-2010, 11:43
با سلام
چرا بین خطوطی که رفرنس دارن فاصله بیشتری با خطوطی که رفرنس ندارن ایجاد میشه؟

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

سلام

ين سطر اول و ما بقي سطرها کمي اختلاف هست که ميتونه مربوط به اختلاف سايز نوشته ها باشه

بررسي دقيق نياز داره

دوست داريد نمونه اي فايلتون رو بذاريد تا چک بشه

wordist
16-05-2010, 11:44
من در word 2003 هر وقت صفحه جدیدی باز میکنم کاغذ رو حالت letter هست و هر دفعه باید برم عوض کنم بزارم روی A4
از کجا باید تنظیم کنم که همیشه کاغذ روی A4 باشه ؟؟؟
سوال دوم : من یک فایل عکس درست کردم حالا میخوان این رو بزارم بک گراند ولی وقتی عکسو وارد میکنم خیلی عکس رو بزرگ نشون میده یعنی فقط یه قسمت از عکس نشون میده ولی فایل عکس من اندازه هاش تو فتوشاپ که نگاه میکنم اندازه کاغذ A4 هستش چکار کنم ؟

از همون کادر Page setup که تنظيمات A4 رو انجام ميدي دکمه default رو بزن تا برات براي هميشه پيش فرض بمونه

wordist
16-05-2010, 11:45
پیغام configuration progress که اول باز کردن word میاد رو چطور باید حذف کرد؟

اين احتمال هست که شما هر دو ورژن 2003 و 2007 رو داريد استفاده ميکنيد

اگه يه بار اجازه بديد که تا اخر بره دفعات بعدي ديگه پيغام نمياد

amirmaya
16-05-2010, 13:37
با سلام خدمت دوستان من بعد از مدت ها به ویندوز 7 مهاجرت کردم و word 2007 نصب کردم ولی در هنگام تایب بعد از یکی دو بار تعویض زبان دیگر ورد قابلیت تایپ انگلیسی نداره و باید نرم افزار ورد را ببندم ویا حتی ریستارت نمایم تا مشکل زبان حل شود - از دوستانی که تجربه ای در این زمینه دارند خواهش می کنم راهنمایی کنند -

با تشکر

V.Valizadeh9
16-05-2010, 15:17
سلام من بعد از نصب Offoce Word 2007 با این مشکل مواجه شدم :
یعنی موقع باز کردن برنامه این ارور میاد :

چکار کنم که دیگه این نیاد ؟
ممنونــ

Asali
16-05-2010, 18:13
یه مشکل پیدا کردم اگر کمک کنید ممنون میشم
وقتی در ورد 2010 کلیک راست میکنم منو ابزار یه لحظه نشون داده میشه و پنهان میشه، یعنی منوی ابزار توقف نداره! چه باید بکنم ، این مشکل فقط در ورد است در بقیه برنامه‌های آفیس مشکلی نیست. منظورم منوی زیر است.

K1lou
16-05-2010, 18:23
یه مشکل پیدا کردم اگر کمک کنید ممنون میشدم
وقتی در ورد 2010 کلیک راست میکنم منو ابزار یه لحظه نشون داده میشه و پنهان می‌شود یعنی منوی ابزار توقف نداره! چه باید بکنم ، این مشکل فقط در ورد است در بقیه برنامه آفیس مشکلی نیست. منظورم منوی زیر است.

با سلام خدمت دوستان
من هم روي دو تا سيستم افيس 2010 رو نصب كردم و روي يكي از سيستمها اين مشكل رو دارم
كسي از دوستان ميتونه كمك كنه
با تشكر

leilash
16-05-2010, 18:30
دوستان ميخوام تو word 2003 پلاك ماشين طراحي كنم ولي هر چي اعداد رو بزرگتر ميكنم ولي متاسفانه كاغذ A4 پر نميشه چطوري ميتونم اعداد و حروف رو بزرگتر 72 بكنم؟ ممنونم ميشم راهنمائي كنين

mjzaret
16-05-2010, 19:39
دوستان ميخوام تو word 2003 پلاك ماشين طراحي كنم ولي هر چي اعداد رو بزرگتر ميكنم ولي متاسفانه كاغذ A4 پر نميشه چطوري ميتونم اعداد و حروف رو بزرگتر 72 بكنم؟ ممنونم ميشم راهنمائي كنين

متن مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

بعد در قسمتی که عدد 72 نوشته شده عدد 72 رو انتخاب و به صورت دستی عدد مورد نظر رو وارد کنید.

برای مثال عدد 100 رو وارد کنید.

به عکس زیر توجه کنید. این عکس در ورد 2010 هست. فرق زیادی در ورد 2003 وجود نداره.

leilash
17-05-2010, 00:56
ممنونم دوست عزيز , آيا راهي هم هست كه بشه فونت رو عريض تر هم كرد؟؟؟

aaaammmm87
17-05-2010, 10:05
سلام
مشكلم با اين خط چين هستش كه پايين صفحه هام ميافنژته بايد چطوري از بين ببرمش ؟

Asali
17-05-2010, 10:43
یه مشکل پیدا کردم اگر کمک کنید ممنون میشم
وقتی در ورد 2010 کلیک راست میکنم منو ابزار یه لحظه نشون داده میشه و پنهان میشه، یعنی منوی ابزار توقف نداره! چه باید بکنم ، این مشکل فقط در ورد است در بقیه برنامه‌های آفیس مشکلی نیست. منظورم منوی زیر است.

کسی نیست که مشکل ما را حل کنه؟! مدیر انجمن کجاست؟؟؟

mojtaba_sa
17-05-2010, 11:21
سلام
من می خوان مواردی رو که تایپ کردم شماره گذاری از 53 به بعد کنم چون تا 52 رو دارم . چکار کنم که از صفحه اول شماره صفحه 53 بخوره ؟؟!!
اصلا میشه ؟؟

mehdi_7070
17-05-2010, 12:00
سلام
من می خوان مواردی رو که تایپ کردم شماره گذاری از 53 به بعد کنم چون تا 52 رو دارم . چکار کنم که از صفحه اول شماره صفحه 53 بخوره ؟؟!!
اصلا میشه ؟؟

Word 2007
Insert -> Header & Footer -> Page Number -> Format Page Numbers
در قسمت Page numbering عدد دلخواه را برای Start at بنویسید.

mojtaba_sa
17-05-2010, 12:08
Word 2007
Insert -> Header & Footer -> Page Number -> Format Page Numbers
در قسمت Page numbering عدد دلخواه را برای Start at بنویسید.

ممنون دوست عزیز:10:
یه چیز دیگه :46:
مثلا 100 صفحه هست ، می خوای از صفحه 40 تا 60 رو فقط پرینت بگیری ، برای این مورد راه حلی هست ؟:10:

mehdi_7070
17-05-2010, 12:32
ممنون دوست عزیز:10:
یه چیز دیگه :46:
مثلا 100 صفحه هست ، می خوای از صفحه 40 تا 60 رو فقط پرینت بگیری ، برای این مورد راه حلی هست ؟:10:

بله
Ctrl+P را بزنید. در قسمت Page range در مقابل Pages صفحات خود را بنویسید. مثلا 1,2,5,7 یا 60-40

V.Valizadeh9
17-05-2010, 20:45

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 845x307.

ممنونــ

david071
17-05-2010, 21:36
سلام آموزش ساخت برشور در ورد 2007
کسی بلده کمک کنه
برشور صحفه a4 رو به 3 بخش تقسیم کنه
مثل این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%DB%8C%D8%AA%20%D9%81%D9%82%DB%8C%D9%871_jpg.jpg

mjzaret
18-05-2010, 01:27

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 845x307.

ممنونــ

اندازه تصویرتون از سایز برگه انتخابی در Page Setup بزرگتره. شما بایستی سایز عکستون رو کوچکتر کنید تا این اخطار رو دریافت نکنید.

روی یکی از گوشه‌های عکس کلیک کنید و همونطور پایین نگه دارید حالا به سمت داخل عکس موس رو تکون بدید. به این ترتیب اندازه عکستون کوچک می‌شود.

mjzaret
18-05-2010, 01:33
سلام آموزش ساخت برشور در ورد 2007
کسی بلده کمک کنه
برشور صحفه a4 رو به 3 بخش تقسیم کنه
مثل این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 7%DB%8C%D8%AA%20%D9%81%D9%82%DB%8C%D9%871_jpg.jpg

ابتدا از در تنظیمات صفحه (Page Setup) برگه Orientation رو روی Landscape قرار بدید.

حالا در نوار استاندارد روی Columns کلیک کرده و گزینه سه ستونه رو انتخاب کنید.

حالا به راحتی می‌تونید در صفحات ایجاد شده متن اصلی بروشور رو بنویسید.

virangar666
18-05-2010, 20:08
سلام دوستان
من به یه مشکلی بر خوردم که حل شدنش خیلی برام مهمه
یه فایل ورد (تحقیق کارآموزیم)روی فلشم داشتم که بازش کردم و یه متنی بهش اضافه کردم و ذخیرش هم کردم.اما حالا دیگه باز نمیشه و اخطار هایی رو میده که تو عکس ها گذاشتم.حتی دیگه کپی هم نمیشه رو کامپیوترم.این اطلاعات خیلی برام مهم هستن تو رو خدا کمکم کنید وگرنه بیچاره شدم.چرا اینجور شده؟

فقط تو رو خدا زودتر راهنماییم کنید.
ممنون

extreme2006gh
18-05-2010, 20:10
سلام
میخواستم بدونم ادغام پستی تو ورد چی هست ؟

و مراحل اون رو لطفا بهم بگید
با تشکر

Lord_theOne
18-05-2010, 22:39
سلام
فکر کنم سوال تکرای باشه اما پیداش نکردم
من وقتی توی افیسم مثلا ورد یک مقاله ای توی اینترنت کپی می کنم کلمات جابهجا می شود مثلا اگر توی خط کلمه انگلیسی باشد کلمات از اول می روند اخر و کلامت اخری می ایند اول

f-secure
19-05-2010, 15:46
سلام یه همه.کسی میدوینه چجوری میتوانیم یه شورتکات واسه Equation Editor در نوار ایزار ورد 2007 یا 2010 ایجاد کنیم؟؟ هر بار که میخوام برم به محیط Equation Editor مجبورم مسیر Insert-Object-Microsoft Equation را طی کنم!! تو 2003 راحت میشد داخل نوار ابزار یه شورتکات از اون ساخت.....

farhad61
20-05-2010, 02:19
سلام
میدونم جای این سوال اینجا نیست ولی تورو خدا جوابم رو بدید
نرم افزار آموزش تایپ فارسی آدرس برای دانلود سراغ دارید یا حداقل اسم نرم افزار رو بگید
ممنونم

farhad61
20-05-2010, 02:29
سلام
میدونم جای این سوال اینجا نیست ولی تورو خدا جوابم رو بدید:42:
نرم افزار آموزش تایپ فارسی آدرس برای دانلود سراغ دارید یا حداقل اسم نرم افزار رو بگید:12:
ممنونم

f-secure
20-05-2010, 06:27
فرهاد61 اگه توی گوگل جستجو مکردی همان دم به جوابت میرسیدی و الکی علاف نمیشدی
نرم افزارآموزش تايپ فارسي آتف و TypingMaster Pro برای افزایش سرعت تایپ
هر کدام را خواستی برو بازم داخل گوگل جستجو کن تا فلفور به نتیجه برسی

یکی هم به سوال ما جواب بده!!!!

کسی میدوینه چجوری میتوانیم یه شورتکات واسه Equation Editor در نوار ایزار ورد 2007 یا 2010 ایجاد کنیم؟؟ هر بار که میخوام برم به محیط Equation Editor مجبورم مسیر Insert-Object-Microsoft Equation را طی کنم!! تو 2003 راحت میشد داخل نوار ابزار یه شورتکات از اون ساخت.....

iman_n21
20-05-2010, 16:43
سلام
میشه بفرمایید چه طور میتونم یک متن رو کج بنویسم ، مثلا با 30 درجه زاویه
برای شعر نوشتن

mjzaret
20-05-2010, 16:57
چطور میشه در ورد یه چک باکس ایجاد کرد؟

یعنی یه مربع درست بشه که بتونم داخلش یه ضربدر بزارم. البته این کار رو خودش اناجم بده و اونهایی که نمی‌خوام خالی باشن.

وردم 2010 هست.

---------- Post added at 05:57 PM ---------- Previous post was at 05:54 PM ----------

سلام
برای شعر نوشتن

شما کافی تکست باکس ایجاد کنید و بعد از نوشتن متن‌تون اون رو به اندازه دلخواه بچرخونید.

البته روی تکست باکس دابل کلیک کنید هم می‌تونید به طور دقیق در سربرگ سایز مقدار چرخش رو تنظیم کنید.

iman_n21
20-05-2010, 18:05
سلام
برای شعر نوشتن

شما کافی تکست باکس ایجاد کنید و بعد از نوشتن متن‌تون اون رو به اندازه دلخواه بچرخونید.

البته روی تکست باکس دابل کلیک کنید هم می‌تونید به طور دقیق در سربرگ سایز مقدار چرخش رو تنظیم کنید.

ممنون بزرگوار ولی اینجوری که فقط باکس میچرخه و متن داخلش نمیچرخه !
ورد 2007 استفاده میکنم

adameh_bahal
20-05-2010, 19:28
توی وورد ۲۰۰۷ چجوری میشه وقتی برا صفحه ها شماره میزاریم یه صفحه خاص رو شماره صفحه شو حذف کرد?

mehdi_7070
20-05-2010, 19:36
توی وورد ۲۰۰۷ چجوری میشه وقتی برا صفحه ها شماره میزاریم یه صفحه خاص رو شماره صفحه شو حذف کرد?

adameh_bahal
20-05-2010, 20:56

ممنون ولی منظورم این نبود
من میخام مثلا اگه ۱۰ صفحه دارم و شماره صفحات از ۱ تا ۱۰ هست مثلا شماره صفحه ۶ رو نزارم, یعنی صفحه ۶ شماره صفحه نداشته باشه

mehdi_7070
20-05-2010, 22:04
ممنون ولی منظورم این نبود
من میخام مثلا اگه ۱۰ صفحه دارم و شماره صفحات از ۱ تا ۱۰ هست مثلا شماره صفحه ۶ رو نزارم, یعنی صفحه ۶ شماره صفحه نداشته باشه

از همون روش باید استفاده کنید.
یعنی بعد از صفحات 1 تا 5، سکشن جدید ایجاد می‌کنید. گزینه Link to Previous را غیرفعال می‌کنید. شماره صفحه مورد نظر را پاک می‌کنید. مجددا سکشن جدیدی ایجاد می‌کنید و پس از غیرفعال کردن گزینه Link to Previous شماره صفحه را اضافه می‌کنید.

jeremy28
21-05-2010, 12:28
سلام
اگه ممکنه سریع جواب بدید آخه خیلی عجله دارم

می خواستم ببینم توی ورد چه جوری میشه فاصله یک کلمله جمع مثل "جدول ها" رو درست نوشت؟
طوری که بین جدول و ها فاصله نباشه، نه که به هم چسبیده باشند!

یعنی فاصله اش محسوس نباشه ، مثلا به جای "جدول ها" باشه "جدول‌ها".

خواهش می کنم جواب بدید

با تشکر

ask_bl
21-05-2010, 12:37
دوست من اگه میدونستم که سوال نمیکردم
حقیقتش من هم این مفهوم و سوال رو یه جا دیدم ولی نمیدونم برا چی استفاده میشه و میخواستم بدونم چیه هست .

ادغام پستی و مراحل آن

با تشکر

Mail Merge

وقتی شما میخواین یه سند درست کنین که اطلاعات اصلی تون برابر باشه اما یه سری اطلاعات متغیر داشته باشین ،مثلا شما یه سند در مورد شرکتتون و اطلاعات مربوط به محصولتون رو به عنوان اطلاعات ثابت در نظر بگیرین و اطلاعات مربوط به مشتری از قبیل آدرس و .. تو هر نامه متفاوت باشه .

برای ساخت :
ابتدا یه Blank Document باز کنید و از مسیر زیر Mail Merge رو انتخاب کنین :
Tools >Letters and Mailings >Mail Merge

mjzaret
21-05-2010, 12:48
ممنون بزرگوار ولی اینجوری که فقط باکس میچرخه و متن داخلش نمیچرخه !
ورد 2007 استفاده میکنم

من از ورد 2010 استفاده می‌کنم. این عمل جواب می‌ده. مشکلی نداشتم.

mjzaret
21-05-2010, 13:09
سلام
اگه ممکنه سریع جواب بدید آخه خیلی عجله دارم

می خواستم ببینم توی ورد چه جوری میشه فاصله یک کلمله جمع مثل "جدول ها" رو درست نوشت؟
طوری که بین جدول و ها فاصله نباشه، نه که به هم چسبیده باشند!

یعنی فاصله اش محسوس نباشه ، مثلا به جای "جدول ها" باشه "جدول‌ها".

خواهش می کنم جواب بدید

با تشکر

شما بایستی از نرم‌افزارهایی که صفحه کلید رو اصلاح می‌کنند استفاده کنید:

برای نمونه پیشنهادم استفاده از نرم افزار TrayLayout هست.

از لینک زیر می‌تونید دانلودش کنید:

رمز فایل: mjzaret