PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

wordist
22-08-2009, 07:00
سلام دوستان..

یه سوال ابتدایی:

من توی word نمی تونم فارسی و انگلیسی رو کنار هم تایپ کنم...

چه کنم ؟
براي تايپ فارسي و انگليسي در كنار هم كافيه فقط از ALT+SHIFT براي تغيير زبان استفاده كرده و تايپ كنيد

ايني كه ميگيد كنار هم نميشينه يه كم مبهمه

عكس بذاريد تا مشخص بشه

wordist
22-08-2009, 07:02
يه سوال مبتديانه!
ميخوام بدونم چطوري ميشه تو microsoft word 2007 خط كشي كرد؟يعني خطوطي مثل خطوط دفتر كه پشت سر هم باشن!
اميدوارم منظورمو فهميده باشين!
~~~~~~~~~~~~
يه سوال حرفه اي:
براي رسم اشكال هندسي مثل مثلث،دايره،چندضلعي،اشكال فضايي آيا به برنامه خاصي نياز هست؟
~~~~~~~~~~~~
ممنون
چه نيازي به اينكار هست !!!؟

آيا ميخواي توي پرينت اين خظها چاپ بشه ؟؟؟

در مورد دوم هم بايد به سربرگ Insert بري و از گزينه Autoshape استفاده كني

3tareh
22-08-2009, 22:11
سلام دوستان
من جديدا word2007 نصب كردم (قبلا 2003 استفاده مي كردم). برنامه خوشنويسي "كلك" رو هم نصب كردم. قبلا روي ورد 2003 خيلي راحت از منوي Toolbars ، گزينه Control Toolbox رو انتخاب مي كردم و سپس ميتونستم از نرم افزار كلك داخل word استفاده كنم. الان با word 2007 نميدونم كه گزينه فوق (Control Toolbox) كجاست! اگر كسي مي تونه راهنماييم كنه ممنون مي شم.
(ضمنا شبيه همين مسئله راجع به Acrobat reader professional نيز برايم ايجاد شده كه گزينه مربوط به PDF Creator رو داخل word نذاشته!!)
تشكر

reza-atom
23-08-2009, 00:06
سلام دوستان
من جديدا word2007 نصب كردم (قبلا 2003 استفاده مي كردم). برنامه خوشنويسي "كلك" رو هم نصب كردم. قبلا روي ورد 2003 خيلي راحت از منوي Toolbars ، گزينه Control Toolbox رو انتخاب مي كردم و سپس ميتونستم از نرم افزار كلك داخل word استفاده كنم. الان با word 2007 نميدونم كه گزينه فوق (Control Toolbox) كجاست! اگر كسي مي تونه راهنماييم كنه ممنون مي شم.
(ضمنا شبيه همين مسئله راجع به Acrobat reader professional نيز برايم ايجاد شده كه گزينه مربوط به PDF Creator رو داخل word نذاشته!!)
تشكر

تو سر برگ Add in فكر كنم باشه.

MIG
23-08-2009, 06:15
1- سوال ناقصه توضيح بهتر بديد
2- يعني چي فرمول نويسي فعاله ميتونيد يه عكس بذاريد
3- باز هم سوال ناقصه

دوست عزيز اگر ميخواهيد سوالاتتون درست پاسخ داده بشه از مطرح كردن سوالهاي كلي پرهيز كرده و سوالتون رو با توضيح بيشتر مطرح كنيد

موفق باشيد

1-یعنی توی ورد امکانی مثل endenote وجود داره
2-فکر کنم مشکل این قسمت حل شده
3-واژه نامه فارسی-انگلیسی می خوام درست کنم.امکانی هست که ان رو سورت کنه .استادمون یه همچین چیزی گفت

wordist
23-08-2009, 07:45
1-یعنی توی ورد امکانی مثل endenote وجود داره
2-فکر کنم مشکل این قسمت حل شده
3-واژه نامه فارسی-انگلیسی می خوام درست کنم.امکانی هست که ان رو سورت کنه .استادمون یه همچین چیزی گفت

اصلا همون اسمي كه شما ازش نام بردي در ورد مطرح ميشه
براي سورت هم بايد از جداول استفاده كرد

بايد نسخه آفيس رو هم ذكر كني تا بشه جواب داد

چون موارد در نسخه 2003 و 2007 فرق داره

bookworm
23-08-2009, 14:34
برای چاپ اعلامیه ی وفات، سالگرد چه جوری طرح های حاشیه ی متن رو بیارم؟
مثلا طرحی که روش عکس یه گل کنارش داره، طرحی که تویه حاشیه اش نوشته : هوالباقی.
منظورمو خوب رسوندم؟
کسی می دونه؟؟؟

saamz
23-08-2009, 17:34
سلام به همه
چند روزه كه به مشكلي توي ورد 2007 برخوردم... هروقت كه ميخواهم يه لينك اينترنتي رو توي فايلم بنويسم پس از زدن اينتر، آدرس اينترنتي به اين شكل كه توي عكس هست درميايد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به نظرتون مشكل از كجاست؟

MIG
24-08-2009, 09:10
اصلا همون اسمي كه شما ازش نام بردي در ورد مطرح ميشه
براي سورت هم بايد از جداول استفاده كرد

بايد نسخه آفيس رو هم ذكر كني تا بشه جواب داد

چون موارد در نسخه 2003 و 2007 فرق داره

آفیس 2007 می باشد.

wordist
24-08-2009, 15:30
منظورمو خوب رسوندم؟
کسی می دونه؟؟؟
سلام

معمولا براي اينجور كارها كسي توي ورد طراحي كلي رو انجام نميده

شما طراحي معمولي در ورد انجام بديد و بعد پرينت گرفتن اونو در برگه هاي مخصوص اينكار زيراكس كنيد

wordist
24-08-2009, 15:38
سلام به همه
چند روزه كه به مشكلي توي ورد 2007 برخوردم... هروقت كه ميخواهم يه لينك اينترنتي رو توي فايلم بنويسم پس از زدن اينتر، آدرس اينترنتي به اين شكل كه توي عكس هست درميايد:

به نظرتون مشكل از كجاست؟
به word option بريد و از قسمت advanced دنبال گزينه show field codes instead of their value بگريديد و تيك اونو برداريد

wordist
24-08-2009, 16:02
آفیس 2007 می باشد.
جدول و اطلاعات اونو وارد كنيد و كرسر رو در ستون مورد نظر قرار بديد و از سربرگ Layout گزينه sort رو استفاده كنيد

Life24
24-08-2009, 16:04
با درود

من یک نامه نوشتم
فونت نصب کردم
روی ورد 2003

الان که فونت رو نازنین یا زار این ها میزنم
با کلمه ی مشکل داره

و کلمه ی رو بزرگ می نویسه

ری است

این جوری میشه
اما ی بزرگ چسبیده به آ هست
چه کنم

nedajon
25-08-2009, 00:30
با درود

من یک نامه نوشتم
فونت نصب کردم
روی ورد 2003

با کلمه ی مشکل داره

ری است

این جوری میشه
چه کنم

دوست عزیز شما باید نرم افزار فارسی ساز کیبورد رو نصب کنین اون موقع مشکلتون حل می شه
در ضمن شما می تونین از منوی tools/option/compability ، روی دکمه ی font substitution کلیک کنین تا فونتهای ناشناستون رو بهتون بگه و همین طور بتونین اونها رو با فوتهای شناسایی شده جایگزین کنین البته این کار از طریق منوی edit/find/replace دکمه ی more و گزینه ی format هم امکان پذیره

mohammadrezams
25-08-2009, 01:16
سلام . نمیدونم چرا از امروز صبح وردم قاطی کرده همش این ارور رو میده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
میگه برو تو تنظیمات ماکرو رو فلان کن و فعال و غیره بعد میگه برو بیرون دوباره بیا یه اخطار بالا ظاهر میشه ولی اون چیزی که میگه نمیشه . من راهنما ها رو هم خوندم ولی هرکاری کردم مشکلم حل نشد .
از کمکتون ممنون خواهم بود ... :11::11::11:

wordist
26-08-2009, 08:29
سلام . نمیدونم چرا از امروز صبح وردم قاطی کرده همش این ارور رو میده :
میگه برو تو تنظیمات ماکرو رو فلان کن و فعال و غیره بعد میگه برو بیرون دوباره بیا یه اخطار بالا ظاهر میشه ولی اون چیزی که میگه نمیشه . من راهنما ها رو هم خوندم ولی هرکاری کردم مشکلم حل نشد .
از کمکتون ممنون خواهم بود ... :11::11::11:
شما وقتي فايل خاصي رو باز ميكني اين پيغام مياد يا وقتي ورد رو باز ميكني

mohammadrezams
26-08-2009, 09:29
شما وقتي فايل خاصي رو باز ميكني اين پيغام مياد يا وقتي ورد رو باز ميكني
هر وقت که ورد رو باز میکنم میاد . برنامه رو از کنترل پانل ریپیر هم کردم گفتم شاید خراب شده اما نشد .:41:

white_rose
26-08-2009, 20:50
با درود

من یک نامه نوشتم
فونت نصب کردم
روی ورد 2003

با کلمه ی مشکل داره

ری است

این جوری میشه
چه کنم
اگر از فونت B Nazanin به جای Nazanin و یا B zar به جای Zar و ... استفاده کنید، فکر می کنم مشکلتون حل می شه

reza3600
26-08-2009, 21:59
سلام
من برای گذاشتن پانویس در اخرین صفحه از مقاله از گزینه endnote استفاده میکنم. ولی این پانویسها سمت راست نوشته میشند و پست سر هم میان پایین بطوریکه سمت چپ صفحه خالی می مونه. چیکار کنم تا بعد از رسیدن به پایین صفحه به جای اینکه ادامه پانویس ها بره صفحه بعد از سمت چپ پانویس اول شروع به پایین رفتن بکنه و به طور خلاصه اینکه چطوری پانویسها علاوه بر اینکه صفحه اخر مقاله قرار بگیرند در چند ستون نوشته بشوند.
و دوم اینکه بعد از زدن گزینه endnote پانویسها با فونت 12 نوشته میشوند ولی میخام همیشه با فونت 14 نوشته بشن.
ممنون

farhad61
29-08-2009, 08:28
من يه مشکل با word2007 دارم اونم اينه که فونت ايران نستعليق رو وقتي ميخام پرينت بگيرم بصورت درهم و به هم ريخته پيرينت ميگيره
من با همين فونت توي word2003 هيچ مشکلي نداشتم راهي وجود داره که اين فونت توي پرينت بدون بهم ريختگي جواب بده

wordist
29-08-2009, 15:40
هر وقت که ورد رو باز میکنم میاد . برنامه رو از کنترل پانل ریپیر هم کردم گفتم شاید خراب شده اما نشد .:41:
از آدرس زير فايل Normal.dotx رو بفرست تا چك كنم

C:\Documents and Settings\USER NAME\Application Data\Microsoft\Templates

wordist
29-08-2009, 15:41
اگر از فونت B Nazanin به جای Nazanin و یا B zar به جای Zar و ... استفاده کنید، فکر می کنم مشکلتون حل می شه
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

معمولا در تاپيكها به پستهايي كه يه بار پاسخ صحيح داده شده پاسخ دوباره داده نميشه

موفق باشيد

wordist
29-08-2009, 15:43
سلام
من برای گذاشتن پانویس در اخرین صفحه از مقاله از گزینه endnote استفاده میکنم. ولی این پانویسها سمت راست نوشته میشند و پست سر هم میان پایین بطوریکه سمت چپ صفحه خالی می مونه. چیکار کنم تا بعد از رسیدن به پایین صفحه به جای اینکه ادامه پانویس ها بره صفحه بعد از سمت چپ پانویس اول شروع به پایین رفتن بکنه و به طور خلاصه اینکه چطوری پانویسها علاوه بر اینکه صفحه اخر مقاله قرار بگیرند در چند ستون نوشته بشوند.
و دوم اینکه بعد از زدن گزینه endnote پانویسها با فونت 12 نوشته میشوند ولی میخام همیشه با فونت 14 نوشته بشن.
ممنون
چنين چيزي در ورد امكان پذير نيست يعني نميشه پاورقي رو دو ستونه نوشت

wordist
29-08-2009, 15:45
من يه مشکل با word2007 دارم اونم اينه که فونت ايران نستعليق رو وقتي ميخام پرينت بگيرم بصورت درهم و به هم ريخته پيرينت ميگيره
من با همين فونت توي word2003 هيچ مشکلي نداشتم راهي وجود داره که اين فونت توي پرينت بدون بهم ريختگي جواب بده
عجيبه

من كه مشكلي در پرينت ندارم چه در 2003 و چه در 2007

چطوري نصب كردي؟

reza3600
30-08-2009, 01:25
چنين چيزي در ورد امكان پذير نيست يعني نميشه پاورقي رو دو ستونه نوشت

ممنون
در مورد اینکه موقع نوشته پانویس اندازه فونت خودکار روی 14 باشه چی؟

bookworm
30-08-2009, 09:17
منظورمو خوب رسوندم؟
کسی می دونه؟؟؟

wordist
30-08-2009, 09:29
منظورمو خوب رسوندم؟
کسی می دونه؟؟؟
دوست عزيز سوالتون تكراري هست

در دو صفحه پيش هم مطرح كرديد و جواب داده شده

پس تكرار سوال موردي نداره

سوال :

جواب:

بيشتر دقت كنيد

mohammadrezams
30-08-2009, 12:13
از آدرس زير فايل Normal.dotx رو بفرست تا چك كنم

C:\Documents and Settings\USER NAME\Application Data\Microsoft\Templates
سلام
اینم فایل :

wordist
30-08-2009, 12:55
سلام
اینم فایل :

پسوند اين فايل كه dotm هست

من گفته بودم dotx

و يه مورد ديگه اينكه وقتي شما همين فايل رو دابل كليك ميكني آيا پيغام رو باز دريافت ميكني؟؟؟

tichismor
30-08-2009, 13:26
سلام بر دوستان
من وقتی می خوام یه متنی رو که توی ورد و یا اکسل می زنم رو پرینت بگیرم فرمول های ریاضی توی ورد جابه جا می شن و یا اصلا چاپ نمی شن همچنین خط اول توی ورد و اکسل چاپ نمی شن بالاجبار سیستم رو موقع چاپ عوض می کنم ولی خوب این راه حل درستی نیست

یه مشکل دیگه چاپ فرمولهای ریاضیه توی ورد که حتی زمانی که pdf هم می کنم فرمولهای ریاضی اصلا پرینت نمی شه نه روی کاغذ نه کونورت پی دی افش

چه راه حلی به نظر دوستان می رسه؟به جای اینکه مطالب رو قفل کنید؟آدمو بزارید سر کار با یک تاپیک 378 صفحه ای

mohammadrezams
30-08-2009, 14:02
پسوند اين فايل كه dotm هست

من گفته بودم dotx

و يه مورد ديگه اينكه وقتي شما همين فايل رو دابل كليك ميكني آيا پيغام رو باز دريافت ميكني؟؟؟
اون فایلی که شما میگین تو این مسیر وجود نداشت . بله این پیغام میاد . داخل فایل هم خالیه .
من کل سیستممو چک کردم اصلا همچین فایلی وجود نداره . درضمن بگم من فقط ورد 2007 رو نصب کردم چون به بقیه اجزاش هیچ احتیاجی نداشتم . این لیست تمامی فایل هایی هست که با فرمت dotx تو سیستمم پیدا کردم :

یادم رفت بگم تنها فرقش با فایلای دیگه اینه که اگه بقیه رو بزنی پنج شیش بار ارور رو میاره و هی باید OK بزنم اما تو این فایل یه بار میاره . وجه مشترکشون هم اینه که همهشون موقع ای که میخوای از برنامه بری بیرون هم یه بار اینو میارن به علاوه یه ارور سه گزینه ای که حتما باید No رو بزنم و اگر نه نمیشه بیرون رفت .

bookworm
30-08-2009, 14:59
دوست عزيز سوالتون تكراري هست

در دو صفحه پيش هم مطرح كرديد و جواب داده شده

پس تكرار سوال موردي نداره

سوال :

جواب:

بيشتر دقت كنيد

چه جوري حاشيه هاشو مي سازن؟ با چه نرم افزاري؟ زيراكس چيه؟؟

farhad61
30-08-2009, 16:05
عجيبه

من كه مشكلي در پرينت ندارم چه در 2003 و چه در 2007

چطوري نصب كردي؟

چطوري نصب كردي یعنی چی ؟
فونت رو توی پوشه ویندوز گذاشتم و خود آفیس رو هم از روی cd نصب کردم
یعنی مشکل از خود آفیسه

abbasazarpikan
30-08-2009, 16:09
دوستان سلام
تو ورد 50 تا صفحه داریم می خوایم از صفحه 3 شماره بزنه اون هم از عدد یک شروع به زدن کنه !!!!!1
چیکار باید کرد؟؟؟

wordist
31-08-2009, 07:59
سلام بر دوستان
من وقتی می خوام یه متنی رو که توی ورد و یا اکسل می زنم رو پرینت بگیرم فرمول های ریاضی توی ورد جابه جا می شن و یا اصلا چاپ نمی شن همچنین خط اول توی ورد و اکسل چاپ نمی شن بالاجبار سیستم رو موقع چاپ عوض می کنم ولی خوب این راه حل درستی نیست

یه مشکل دیگه چاپ فرمولهای ریاضیه توی ورد که حتی زمانی که pdf هم می کنم فرمولهای ریاضی اصلا پرینت نمی شه نه روی کاغذ نه کونورت پی دی افش

چه راه حلی به نظر دوستان می رسه؟به جای اینکه مطالب رو قفل کنید؟آدمو بزارید سر کار با یک تاپیک 378 صفحه ای
سلام

يه نمونه از فايلتون رو بذاريد تا چك كنم

همچنين بجاي اعتراض ، ياد بگيريد به قوانين فروم احترام بذاريد

وقتي تاپيك مرجع وجود داره زدن تاپيك مشابه ممنوعه

wordist
31-08-2009, 08:01
اون فایلی که شما میگین تو این مسیر وجود نداشت . بله این پیغام میاد . داخل فایل هم خالیه .
من کل سیستممو چک کردم اصلا همچین فایلی وجود نداره . درضمن بگم من فقط ورد 2007 رو نصب کردم چون به بقیه اجزاش هیچ احتیاجی نداشتم . این لیست تمامی فایل هایی هست که با فرمت dotx تو سیستمم پیدا کردم :

یادم رفت بگم تنها فرقش با فایلای دیگه اینه که اگه بقیه رو بزنی پنج شیش بار ارور رو میاره و هی باید OK بزنم اما تو این فایل یه بار میاره . وجه مشترکشون هم اینه که همهشون موقع ای که میخوای از برنامه بری بیرون هم یه بار اینو میارن به علاوه یه ارور سه گزینه ای که حتما باید No رو بزنم و اگر نه نمیشه بیرون رفت .
شما توي همون مسير فايلي با اسم normal و پسوند dot‌ هم نداري ؟

wordist
31-08-2009, 08:06
چه جوري حاشيه هاشو مي سازن؟ با چه نرم افزاري؟ زيراكس چيه؟؟
عزيز من كاغذ آماده ي مخصوص اينكار وجود داره و نيازي نيست كه حاشيه ها ساخته بشه (البته ميتوني با فوتوشاپ بسازيشون)

متن نوشته ميشه و پرينت گرفته ميشه و بعد بوسيله دستگاه هاي كپي اون متن در كاغذهاي آماده زيراكس ميشه

wordist
31-08-2009, 08:07
چطوري نصب كردي یعنی چی ؟
فونت رو توی پوشه ویندوز گذاشتم و خود آفیس رو هم از روی cd نصب کردم
یعنی مشکل از خود آفیسه
بعضي مواقع با كپي و پيست فونت در پوشه Font در ويندوز فونت به خوبي نصب نميشه

شما به همون پوشه برو فونت رو پاك كن و از مسير File و گزينه install new font دوباره آدرس دهي كن و اونو نصب كن ببين درست ميشه؟

wordist
31-08-2009, 08:10
دوستان سلام
تو ورد 50 تا صفحه داریم می خوایم از صفحه 3 شماره بزنه اون هم از عدد یک شروع به زدن کنه !!!!!1
چیکار باید کرد؟؟؟
بايد ابتدا جستجو كرد

ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammadrezams
31-08-2009, 09:21
شما توي همون مسير فايلي با اسم normal و پسوند dot‌ هم نداري ؟
نه نیست ! امکان داره واسه این که نیست این ارور رو بده ؟ من سرچ زدم normal هرچی نرمال تو هاردم بود پیدا کردم فقط همون که صفحه پیش گذاشتم مربوط به ورد بود .:13:

wordist
31-08-2009, 10:17
نه نیست ! امکان داره واسه این که نیست این ارور رو بده ؟ من سرچ زدم normal هرچی نرمال تو هاردم بود پیدا کردم فقط همون که صفحه پیش گذاشتم مربوط به ورد بود .:13:
شما فايل پيوست رو اجرا كن روي سيستمت ببين همون پيغام رو ميده

mohammadrezams
31-08-2009, 11:46
شما فايل پيوست رو اجرا كن روي سيستمت ببين همون پيغام رو ميده
تشکر ... ولی این فایلم مثل همون Normal.dotm میمونه که گذاشته بودم فقط تو این فایل اون ارور یه بار میاد .

bookworm
31-08-2009, 16:56
عزيز من كاغذ آماده ي مخصوص اينكار وجود داره و نيازي نيست كه حاشيه ها ساخته بشه (البته ميتوني با فوتوشاپ بسازيشون)

متن نوشته ميشه و پرينت گرفته ميشه و بعد بوسيله دستگاه هاي كپي اون متن در كاغذهاي آماده زيراكس ميشه

ممنونم. طرح های آماده شده اش با فتوشاپ رو میشه از جایی دانلود کرد؟

wordist
01-09-2009, 08:11
تشکر ... ولی این فایلم مثل همون Normal.dotm میمونه که گذاشته بودم فقط تو این فایل اون ارور یه بار میاد .
حالا كه توي اين فايل اون يه بار مياد با استفاده از اون توضيحاتي كه داده تنظيماتش رو انجام بده و ذخيره كن ببين مشكل حل ميشه

البته حتما روي فايل كليك راست كن و open رو بزن و بعد اون كارها رو انجام بده

wordist
01-09-2009, 08:11
ممنونم. طرح های آماده شده اش با فتوشاپ رو میشه از جایی دانلود کرد؟
من كه بعيد ميدونم جايي باشه

مگه اينكه بري چاپخانه ها و پيداشون كني

كه بعيده بهت بدن

mohammadrezams
01-09-2009, 13:04
حالا كه توي اين فايل اون يه بار مياد با استفاده از اون توضيحاتي كه داده تنظيماتش رو انجام بده و ذخيره كن ببين مشكل حل ميشه

البته حتما روي فايل كليك راست كن و open رو بزن و بعد اون كارها رو انجام بده
مثل اینکه کمپلت قاط زده . عجب چیز مسخره ایه صد رحمت به ورد 2003 خیلی بهتر بود . من همیشه روش دابل کلیک میکردم حالا ایندفعه open زدم داخل فایل چیزی نبود که هیچ چی . ده تا ده تا ارور میاورد + یه ارور جدید :
محتویات ارور :
This error is usually due to insufficient memory or low disk space. It also occurs when the default Word template (normal.dotm) is corrupt, when the VBE6.DLL file is the wrong version, or when permissions to the TEMP folder on a server share do not allow access to the folder by the user.
Low memory or disk space can be solved by either closing unused applications, removing unused programs or files from your hard drive, or by adding RAM or a larger hard drive. In some cases, a memory leak may have occurred and is consuming RAM without your knowledge. If you suspect that a memory leak is the problem, shutdown Word and VBA and restart the computer.
Rename the normal.dotm file and then restart Microsoft Office Word. When you exit Word, Word will build a new normal.dotm file. If you have a backup of normal.dotm, you can replace the defective file with the backup copy instead of having Word repair the file.
If the VBE6.DLL is not the correct version, replace it.
If your network permissions are inadequate for access to a TEMP folder on a server share, consult the administrator and determine if the permissions can be changed. If they cannot, redirect VB to use a local TEMP folder.
وقتی این کارو میکنم اصلا نمیشه روی صفحه سفید کلیک کرد همیشه این ارور رو میده . حتی نمیشه از برنامه خارج شد اجازه نمیده برا همین مجبورم از تسک منیجر خارج بشم .
اون تنظیماتم برای ظاهر شدن ارور تو هردوفایل انجام دادم چه اونی که داده بودین چه اونی که واسه خودم بود . اصلا اون ارور رو نمیاره .
ممنون ...

reza3600
01-09-2009, 14:29
سلام
بعد از زدن گزینه endnote پانویسها با فونت 12 نوشته میشوند ولی میخام همیشه با فونت 14 نوشته بشن.

و چیکار کنم تا توی ورد بین دو تا متن لینک بزارم یعنی با کلیک روی اون متن برم روی یه متن دیگه.
ممنون

wordist
01-09-2009, 17:04
مثل اینکه کمپلت قاط زده . عجب چیز مسخره ایه صد رحمت به ورد 2003 خیلی بهتر بود . من همیشه روش دابل کلیک میکردم حالا ایندفعه open زدم داخل فایل چیزی نبود که هیچ چی . ده تا ده تا ارور میاورد + یه ارور جدید :
محتویات ارور :
This error is usually due to insufficient memory or low disk space. It also occurs when the default Word template (normal.dotm) is corrupt, when the VBE6.DLL file is the wrong version, or when permissions to the TEMP folder on a server share do not allow access to the folder by the user.
Low memory or disk space can be solved by either closing unused applications, removing unused programs or files from your hard drive, or by adding RAM or a larger hard drive. In some cases, a memory leak may have occurred and is consuming RAM without your knowledge. If you suspect that a memory leak is the problem, shutdown Word and VBA and restart the computer.
Rename the normal.dotm file and then restart Microsoft Office Word. When you exit Word, Word will build a new normal.dotm file. If you have a backup of normal.dotm, you can replace the defective file with the backup copy instead of having Word repair the file.
If the VBE6.DLL is not the correct version, replace it.
If your network permissions are inadequate for access to a TEMP folder on a server share, consult the administrator and determine if the permissions can be changed. If they cannot, redirect VB to use a local TEMP folder.
وقتی این کارو میکنم اصلا نمیشه روی صفحه سفید کلیک کرد همیشه این ارور رو میده . حتی نمیشه از برنامه خارج شد اجازه نمیده برا همین مجبورم از تسک منیجر خارج بشم .
اون تنظیماتم برای ظاهر شدن ارور تو هردوفایل انجام دادم چه اونی که داده بودین چه اونی که واسه خودم بود . اصلا اون ارور رو نمیاره .
ممنون ...
خيلي عجيبه

البته اينم بگم كه يكي از مطالبي كه در خطاها بود اشاره كرده بود به حافظه كمي كه در محل نصب وجود داره

به نظر من 2007 رو روي يه درايو ديگه نصب كنيد

wordist
01-09-2009, 17:05
سلام
بعد از زدن گزینه endnote پانویسها با فونت 12 نوشته میشوند ولی میخام همیشه با فونت 14 نوشته بشن.

و چیکار کنم تا توی ورد بین دو تا متن لینک بزارم یعنی با کلیک روی اون متن برم روی یه متن دیگه.
ممنون
نسخه آفيس رو بگيد تا راه حل بگم

mohammadrezams
01-09-2009, 18:26
مشکل ممکنه از یه Add-In باشه که Babylon یا Adobe Reader نصب کرده .
1- بر روی آیکن مایکروسافت کلیک کنید.
2- به قسمت Word Options برید .

3- به قسمت Add-Ins در منوی سمت چپ رفته و بعد مثل تصویر توی پایین پنجره گزینه COM Add-ins رو انتخاب کنید و بر روی کلید GO کلیک کنید .

4- حالا طبق تصویر هرچی گزینه تو کادر Add-Ins available میبینید رو با کلیک بر روی اون و زدن Remove پاک کنید و سپس OK .
تموم شد . اگه بازم با راههایی که تو این تاپیک گفته شده مشکلتون حل نشد میتونید به صفحه زیر برید :

Mahdi_Co_1368
01-09-2009, 22:24
سلام
من چند سال میشه که از Word 2003 استفاده می کردم.(البته در ویندوز Xp)... ولی الان که Windows 7 نصب کردم و بعدش Word 2003 رو نصب کردم ، جمله ها اینجوری میشن ؛

معمولا این مشکل وقتی بروز میکنه که در متن خودمون از کلمات انگلیسی هم استفاده کنیم
میتونید مشکلم و حل کنید؟

reza3600
01-09-2009, 22:52
نسخه آفيس رو بگيد تا راه حل بگم

نسخه ی 2007 هستش.

wordist
02-09-2009, 08:17
سلام
من چند سال میشه که از Word 2003 استفاده می کردم.(البته در ویندوز Xp)... ولی الان که Windows 7 نصب کردم و بعدش Word 2003 رو نصب کردم ، جمله ها اینجوری میشن ؛

معمولا این مشکل وقتی بروز میکنه که در متن خودمون از کلمات انگلیسی هم استفاده کنیم
میتونید مشکلم و حل کنید؟
سلام دوست عزيز

ابتدا كنترل و شيفت راست رو بزنيد و بعد شروع به نوشتن بكنيد

wordist
02-09-2009, 08:32
نسخه ی 2007 هستش.
شما كافيه كرسر رو در يكي از كلمات endnote بذاري و بعد از دكمه CTRL+SHIFT+S استفاده كني

از كادر باز شده فونت و سايز رو انتخاب كن و بعد هم OK

از اين پس همون فونت و سايز اعمال ميشه

Mohammad Hosseyn
02-09-2009, 21:58
با سلام خدمت دوستان ...

راستش من نرم افزار math type رو روی ویندوز نصب کردم اما وقتی میخوام از پلاگینش توی ورد 2007 استفاده کنم ایرور ماکرو میده .
هر کاری هم میکنم بازم نمیتونم ازش استفاده کنم .
وقتی ورد رو باز میکنم ایرور زیر رو میده .

بعد هم که طبق دستو العمل های مختلف میرم در قسمت زیر بازم تغییر تیک ها افاقه نمیکنه و همون آش و همون کاسه ؟

من چطور میتونم این مشکل رو رفع کنم ؟

reza3600
03-09-2009, 00:01
شما كافيه كرسر رو در يكي از كلمات endnote بذاري و بعد از دكمه CTRL+SHIFT+S استفاده كني

از كادر باز شده فونت و سايز رو انتخاب كن و بعد هم OK

از اين پس همون فونت و سايز اعمال ميشه

ممنون
واسه این چیکار کنم؟
چیکار کنم تا توی ورد بین دو تا متن لینک بزارم یعنی با کلیک روی اون متن برم روی یه متن دیگه.
راستی با اون راه حلی که گفتید فقط خود پانویس با اندازه فونت دیگه ای نوشته میشه ولی شمارش اندازه ش تغییر نمیکنه.

wordist
03-09-2009, 09:47
با سلام خدمت دوستان ...

راستش من نرم افزار math type رو روی ویندوز نصب کردم اما وقتی میخوام از پلاگینش توی ورد 2007 استفاده کنم ایرور ماکرو میده .

بعد هم که طبق دستو العمل های مختلف میرم در قسمت زیر بازم تغییر تیک ها افاقه نمیکنه و همون آش و همون کاسه ؟

به نظر مياد نشه كاريش كرد

چون يكي از بچه ها كه توي پستهاي بالايي سوابقش هست هم مشكل مشابه داشت كه فقط حذف add-ons راه كارش شد

البته به نظر من خوبه چك كنيد كه آفيس تون سرويس پك 1 هست يا 2

و اگه سرويس پك 1 هست از لينك زير سرويس پك 2 را دانلود و نصب كنيد كه ممكنه به حل مشكل كمك كنه

سرويس پك 2 آفيس 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
03-09-2009, 09:56
ممنون
واسه این چیکار کنم؟
چیکار کنم تا توی ورد بین دو تا متن لینک بزارم یعنی با کلیک روی اون متن برم روی یه متن دیگه.
راستی با اون راه حلی که گفتید فقط خود پانویس با اندازه فونت دیگه ای نوشته میشه ولی شمارش اندازه ش تغییر نمیکنه.
خواهش ...

براي لينك دادن درون يك فايل ورد بايد ابتدا bookmark ساخته بشه و بعد به اون لينك داده بشه

براي ساخت بوكمارك ابتدا متن مورد نظر رو انتخاب كنيد سپس از CTRL+SHIFT+F5 استفاده كرده و يه اسم بهش بديد

حالا برا لينك دادن به اين بوكمارك كافيه يه متني بنويسيد (مثلا : لينك به ....) و بعد از انتخاب اون از CTRL+K استفاده كرده و سمت چپ گزينه Place in this document رو بزنيد و از قسمت بوكماركش بوكمارك موردنظر رو انتخاب و OK كنيد

براي اينكه شماره‌ها در ENDNOTE هم سايزش زياد بشه كافيه يكي از شماره ها رو انتخاب كنيد و مثل قبل عمل كنيد يعني CTRL+SHIFT+S و مابقي ماجرا

reza3600
03-09-2009, 11:31
خواهش ...

براي لينك دادن درون يك فايل ورد بايد ابتدا bookmark ساخته بشه و بعد به اون لينك داده بشه

براي ساخت بوكمارك ابتدا متن مورد نظر رو انتخاب كنيد سپس از CTRL+SHIFT+F5 استفاده كرده و يه اسم بهش بديد

حالا برا لينك دادن به اين بوكمارك كافيه يه متني بنويسيد (مثلا : لينك به ....) و بعد از انتخاب اون از CTRL+K استفاده كرده و سمت چپ گزينه Place in this document رو بزنيد و از قسمت بوكماركش بوكمارك موردنظر رو انتخاب و OK كنيد

براي اينكه شماره‌ها در ENDNOTE هم سايزش زياد بشه كافيه يكي از شماره ها رو انتخاب كنيد و مثل قبل عمل كنيد يعني CTRL+SHIFT+S و مابقي ماجرا

اون تیکه اخر در مورد سایز فونت رو نفهمیدم. با اینکه عدد پانوشت رو انتخاب کردم و با همون شیوه ای که اندازه فونت معمولی رو تغییر دادم ولی اندازش زیاد نشد.
اینا رو با یه پرسش دیگه در قالب عکس اینجا میزارم.

اینم عکس:

Mohammad Hosseyn
03-09-2009, 12:49
به نظر مياد نشه كاريش كرد

چون يكي از بچه ها كه توي پستهاي بالايي سوابقش هست هم مشكل مشابه داشت كه فقط حذف add-ons راه كارش شد

البته به نظر من خوبه چك كنيد كه آفيس تون سرويس پك 1 هست يا 2

و اگه سرويس پك 1 هست از لينك زير سرويس پك 2 را دانلود و نصب كنيد كه ممكنه به حل مشكل كمك كنه

سرويس پك 2 آفيس 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من سرویس پک دو روی ویندوز قبلی (ویستا) داشتم همین مشکل رو داشت .
الان روی اکس-پی هم سرویس پک 1 نصبه بازم همین مشکل رو دارم ...

خدایا شانس منه !!

reza3600
03-09-2009, 22:30
با سلام خدمت دوستان ...

من به نظرم ورد 2007 باید خودش چند تا نسخه باشه.
چون توی دانشگاه روی یه سیستم مف تایپ رو نصب کردم مثل هلو!(با وزیر بهداشت اشتباه نشه!) کار کرد. ولی توی خونه منم مشکل شما رو دارم.
کاری که من کردم این بود که اول ورد 2003 رو نصب کردم بعد مف تایپ رو و بعد هم که ورد 2003 پیغام میداد اجازه میدادم ماکروها رو اجرا کنه. و بعد کل افیس 2007 رو نصب کردم و بعد دوباره مف تایپ رو نصب کردم و اون موقع درست شد.
بدیش اینه باید کل افیس 2007 رو نصب کنی. باید موقع نصب اپگرید رو بزنی تا بعد از نصب دوباره مف تایپ اجازه کار بهت بده.

Ali.Mirzaie
04-09-2009, 17:54
سلام
من یک مشکلی داشتم!
یک فایل ورد داشتم روی کامپیوتر دفتر کار که فارسی بود.
بعد یکی دست زده بود ظاهراً ؛ خواستم فایل رو باز کنم یه صفحه باز شده بود که در خواست Encode کرده بود ؛ و چرند توش نوشته بود همش مربع و اینا بود! (با ورد xp نوشته شده بود)
هر کاری میکنم باز نمیشه!
ویندوز رو عوض کردم! آفیس 2007 هم نصب کردم! نشد که نشد!!!!!
چی کار کنم؟! جان من بگین!
شاید نتونم بیام اینجا ، ولی به ایمیل بزنین فردا از سر کار چک کنم.
Ali.Mirzaie@gmail.com
قبلاً یک دنیا ممنون

آقا کمکککککککک!

samadsam
05-09-2009, 14:10
سلام
ببخشید من چجور می تونم یک متن مثلا آدرس یک سایت رو روی تمام صفحات بزارم تقریبا مثل شمارش صفحات ولی می خوام ادرس یک سایت وسط تمام صفحه باشه یعنی روی متن ها با رنگ کم ...
ممنون می شم یه راهنماییم کنید

Ali_vdo
05-09-2009, 14:24
من یه مشکل عجیب دارم
یکدفعه آفیسم ( کل مجموعه ) به این صورت شده
و فقط نمایش میده ! نه میتونم ویرایش کنم نه ... همه چی قفل شده
اینم عکسش :
الان برای چی اینطور شده ؟ باید چیکار کنم ؟
نمی تونم پاکش کنم !
ویندوز هم نمی خوام عوض کنم

mohammad96
05-09-2009, 14:57
من سرویس پک دو روی ویندوز قبلی (ویستا) داشتم همین مشکل رو داشت .
الان روی اکس-پی هم سرویس پک 1 نصبه بازم همین مشکل رو دارم ...

خدایا شانس منه !!

سلام،
یه چیزی ....

شما چک کن ببین Visual Basic for Application در قسمت Office Shared Features ، نصب شده یا نه. ( از قسمت Control Panel => Add, Remove Programs => Microsoft Office 2007 => Change => Add or Remove Features => Office Shared Features )

nedajon
05-09-2009, 15:00
سلام
ببخشید من چجور می تونم یک متن مثلا آدرس یک سایت رو روی تمام صفحات بزارم تقریبا مثل شمارش صفحات ولی می خوام ادرس یک سایت وسط تمام صفحه باشه یعنی روی متن ها با رنگ کم ...
ممنون می شم یه راهنماییم کنید

شما کافيه که اون نوشته رو توي View/Header and footer قرار بدين
البته اگه از word art استفاده کنين اون رو به حالت اريب و از حالت سه بعدي خارجش کنين و رنگش رو از رنگهاي روشن و کمرنگ و سايه روشن کمرنگ کنين که بهتره
موفق باشين
باي

Glad Boy
07-09-2009, 21:51
سلام دوستان

یه سوال داشتم درباره آفیس 2007 . می خواستم ببینم باید چکار کنیم که شماره صفحات توی این آفیس به صورت فارسی نوشته بشه !؟ یادم هست که توی آفیس 2003 از جایی تنظیمش می کردیم ولی من هر چی گشتم اون رو توی 2007 پیدا نکردم !!

ممنون میشم راهنمایی کنید ...

wordist
08-09-2009, 07:55
سلام دوستان

یه سوال داشتم درباره آفیس 2007 . می خواستم ببینم باید چکار کنیم که شماره صفحات توی این آفیس به صورت فارسی نوشته بشه !؟ یادم هست که توی آفیس 2003 از جایی تنظیمش می کردیم ولی من هر چی گشتم اون رو توی 2007 پیدا نکردم !!

ممنون میشم راهنمایی کنید ...
در آفيس 2007 وقتي شماره صفحه رو وارد مي‌كنيد پس از انتخاب عدد وارد شده كليدهاي كنترل و شيفت راست رو بزنيد تا عدد فارسي بشه

ali_ab
08-09-2009, 11:20
با سلام به دوستان عزیز

در برنامه ورد 2007 اگه بخوام برخی از اعداد به صورت فارسی نوشته بشه و برخی اعداد ( مثلا اعدادی که بین کلمات انگلیسی وجود داره )انگلیسی نوشته بشه چه کار باید انجام بدم . چون اگر در قسمت hindi niumeral رو انتخاب کنم کل اعداد فارسی میشه .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

کامیاب و برقرار باشید

afshin2200
08-09-2009, 12:01
کسی میدونه جواب سوال زیر در word 2003 چی میشه
""طوری تنظیمات را انجام دهید تا در هنگام پرینت تنها تغییراتی که اخیرا ( یعنی بعد از آخرین ذخیره سازی) صورت گرفته چاپ شوند.""
امیدوارم جوابشو کسی بلد باشه
wordist
08-09-2009, 12:01
با سلام به دوستان عزیز

در برنامه ورد 2007 اگه بخوام برخی از اعداد به صورت فارسی نوشته بشه و برخی اعداد ( مثلا اعدادی که بین کلمات انگلیسی وجود داره )انگلیسی نوشته بشه چه کار باید انجام بدم . چون اگر در قسمت hindi niumeral رو انتخاب کنم کل اعداد فارسی میشه .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

کامیاب و برقرار باشید
سلام دوست عزيز

اون موردي كه شما ميخواي با انتخاب گزينه context از همون مسيري كه گفتي قابل دسترسي و تنظيم هست

Glad Boy
09-09-2009, 19:57
سلام دوستان

دو تا سوال و مشکل دارم که البته نمی دوم جای پرسیدنش همین جاست یا نه !

سوال اولم اینه که من در محیط هایی که نوشتاری هستن و باید چیز تایپ کنیم کلید دو نقطه (شیفت + ک) رو نمی تونم استفاده کنم و هر چی میزنم واسم دو نقطه نمی زنه در حالی که می تونم با کلید شیفت و حرف الف . حرف آ (با کلاه) رو بنویسم . کاما هم نمی تونم بزنم !؟ مشکل چیه !؟
سوال دومم هم اینه که چکار کنم که دکمه های روی کیبردم توی محیط های نوشتاری سر جای خودشون کار کنن ! و مثلا وقتی پ رو می زنم ÷ (تقسیم!) نزنه . یا حرف زه (منظورم ر با سه نقطه هستش !) رو که اصلا ندارم ! باید چکار کنم این مشکلاتم بر طرف بشه !؟

لطفا دوستان من رو راهنمایی کنن ...

nedajon
10-09-2009, 00:32
سلام دوستان

دو تا سوال و مشکل دارم که البته نمی دوم جای پرسیدنش همین جاست یا نه !

سوال اولم اینه که من در محیط هایی که نوشتاری هستن و باید چیز تایپ کنیم کلید دو نقطه (شیفت + ک) رو نمی تونم استفاده کنم و هر چی میزنم واسم دو نقطه نمی زنه در حالی که می تونم با کلید شیفت و حرف الف . حرف آ (با کلاه) رو بنویسم . کاما هم نمی تونم بزنم !؟ مشکل چیه !؟
سوال دومم هم اینه که چکار کنم که دکمه های روی کیبردم توی محیط های نوشتاری سر جای خودشون کار کنن ! و مثلا وقتی پ رو می زنم ÷ (تقسیم!) نزنه . یا حرف زه (منظورم ر با سه نقطه هستش !) رو که اصلا ندارم ! باید چکار کنم این مشکلاتم بر طرف بشه !؟

لطفا دوستان من رو راهنمایی کنن ...

سلام دوست عزیز
مشکل دومتون با نصب نرم افزار فارسی ساز کیبود حل می شه
ولی مشکل اولتون شاید بعد از نصب این درست شه ، موقع نوشتن به حالت روشن بودن یا نبودن capse lock هم دقت کنین. اگه نتونستین ، برین توی منوی insert/symbol ، چیزی رو که میخواهین رو پیدا کنین و ببینن که shortcut key اون چی هستش یا یکدونه براش تعریف کنین (به وسیله رفتن توی دکمه ی shortcut key )
در ضمن برای زدن کاما ، باید کیبورد انگلیسی باشه و دکمه (و) فارسی رو بزنین و برای نوشتن علامتی که بین کلمه ی its مثلا وجود داره (حروف مخفف ) کافیه که ctrl + دوبار حرف گ رو فشار بدین.
امیدوارم جواب سوالهاتون رو گرفته باشین

nedajon
10-09-2009, 00:40
آقا بلد نیستین؟!

دوست عزیز من مطمئن نیستم که این راه جواب می ده یا نه ولی امتحانش کنین راه دوری نمی ره :
توی همون آفیس 2003 ، اول یک صفحه ی ورد خالی باز کنین بعدش file/open رو بزنین فایل مورد نظر رو انتخاب کنین ، قبل از ok کردن ، روی مثلثی که روی دکمه ی open در صفحه ی باز شده قرار داره کلیک کنین و گزینه ی open and repair رو بزنین یعنی فایل رو در صورتی باز می کنه که تعمیرش هم می کنه
در ضمن نرم افزارهایی مانند recovery وجود داره که فایلهای خراب شده رو بر می گردونه
همچنین نرم افزارهایی مانند word fix که کار تعمیر وردهای آسیب دیده رو انجام می ده
در ضمن دنبال فایلهای temp بگردین ، (توی همون آدرسی که نرم افزار ورد به طور اتوماتیک وار ، طی زمان مشخص ذخیره می گیره از کارهاش ) شاید کمکتون کنه
نمی دونم جواب سوالتون رو گرفتن یا نه
من سعی کردم اطلاعاتی رو که دارم در اختیارتون قرار بدم
اگه موفق نشدین دوباره سوالتون رو مطرح کنین شاید یکی بتونه کمکتون کنه
موفق باشین

wordist
10-09-2009, 07:46
سلام
من یک مشکلی داشتم!
یک فایل ورد داشتم روی کامپیوتر دفتر کار که فارسی بود.
بعد یکی دست زده بود ظاهراً ؛ خواستم فایل رو باز کنم یه صفحه باز شده بود که در خواست Encode کرده بود ؛ و چرند توش نوشته بود همش مربع و اینا بود! (با ورد xp نوشته شده بود)
هر کاری میکنم باز نمیشه!
ویندوز رو عوض کردم! آفیس 2007 هم نصب کردم! نشد که نشد!!!!!
چی کار کنم؟! جان من بگین!
شاید نتونم بیام اینجا ، ولی به ایمیل بزنین فردا از سر کار چک کنم.
Ali.Mirzaie@gmail.com
قبلاً یک دنیا ممنون

آقا کمکککککککک!
چون فايل خراب شده بعيده بازيابي بشه و بتوني بازش كني

Ali.Mirzaie
10-09-2009, 08:07
دوست عزیز من مطمئن نیستم که این راه جواب می ده یا نه ولی امتحانش کنین راه دوری نمی ره :
توی همون آفیس 2003 ، اول یک صفحه ی ورد خالی باز کنین بعدش file/open رو بزنین فایل مورد نظر رو انتخاب کنین ، قبل از ok کردن ، روی مثلثی که روی دکمه ی open در صفحه ی باز شده قرار داره کلیک کنین و گزینه ی open and repair رو بزنین یعنی فایل رو در صورتی باز می کنه که تعمیرش هم می کنه
در ضمن نرم افزارهایی مانند recovery وجود داره که فایلهای خراب شده رو بر می گردونه
همچنین نرم افزارهایی مانند word fix که کار تعمیر وردهای آسیب دیده رو انجام می ده
در ضمن دنبال فایلهای temp بگردین ، (توی همون آدرسی که نرم افزار ورد به طور اتوماتیک وار ، طی زمان مشخص ذخیره می گیره از کارهاش ) شاید کمکتون کنه
نمی دونم جواب سوالتون رو گرفتن یا نه
من سعی کردم اطلاعاتی رو که دارم در اختیارتون قرار بدم
اگه موفق نشدین دوباره سوالتون رو مطرح کنین شاید یکی بتونه کمکتون کنه
موفق باشین

لینک اون برنامه هایی که گفتین رو میدین؟!
یا اینکه اسمشون که خودم بگردم و دانلود کنم.

narges59
10-09-2009, 10:19
با سلام.
با استفاده از ورد 2007 یه فهرست مطالب تهیه شده اما میخواهیم در بالای تمام صفحات مربوط به فهرست عبارت "عنوان" و "صفحه" هم قید بشه چه باید کرد؟!!
متشکرم.

wordist
10-09-2009, 11:00
با سلام.
با استفاده از ورد 2007 یه فهرست مطالب تهیه شده اما میخواهیم در بالای تمام صفحات مربوط به فهرست عبارت "عنوان" و "صفحه" هم قید بشه چه باید کرد؟!!
متشکرم.
سلام دوست عزيز

اون عناوين چطوري تهيه شدن؟

بصورت دستي؟ يا اتوماتيك ؟

يا قسمتي از فايل رو بفرستيد يا تصويرش رو بذاريد

narges59
10-09-2009, 13:04
سلام دوست عزيز

اون عناوين چطوري تهيه شدن؟

بصورت دستي؟ يا اتوماتيك ؟

يا قسمتي از فايل رو بفرستيد يا تصويرش رو بذاريد

خیلی متشکرم.

والا اگه فهرست منظورتون هست از طریق Heading کردن عناوین و بعد هم table of contents

اینم تصاویر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fviewer.php%3Ffile%3Deajd183f0d9qofiqwui5.jpg)

من میخوام بالای همه صفحات صفحه و عنوان قید بشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fviewer.php%3Ffile%3Dxq89k85oemecm20np50s.jpg)

/////////
یه سوال دیگه هم دارم. چطور میشه برای شکل ها و جداول موجود در یه متن هم فهرست تهیه کرد؟!

مرسی..

ahriman323
10-09-2009, 17:11
چجوری تقسیم بنویسم؟توی word

wordist
12-09-2009, 08:17
خیلی متشکرم.

والا اگه فهرست منظورتون هست از طریق Heading کردن عناوین و بعد هم table of contents

اینم تصاویر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fviewer.php%3Ffile%3Deajd183f0d9qofiqwui5.jpg)

من میخوام بالای همه صفحات صفحه و عنوان قید بشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fviewer.php%3Ffile%3Dxq89k85oemecm20np50s.jpg)

/////////
یه سوال دیگه هم دارم. چطور میشه برای شکل ها و جداول موجود در یه متن هم فهرست تهیه کرد؟!

مرسی..
خب شما در Header همون صفحاتي كه قراره فهرست درج بشه هر چي ميخواي بنويس تا در صفحاتت تكرار بشن

سربرگ Insert و گزينه Header

wordist
12-09-2009, 08:31
چجوری تقسیم بنویسم؟توی word
دوست عزيز

ابتدا جستجو فراموش نشه

فرمول نويسي در ورد با استفاده از Microsoft Equation 3.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

narges59
13-09-2009, 13:04
خب شما در Header همون صفحاتي كه قراره فهرست درج بشه هر چي ميخواي بنويس تا در صفحاتت تكرار بشن

سربرگ Insert و گزينه Header

بازهم از راهنماییتون متشکرم. اما با این کار اون عنوان و صفحه که خارج از حاشیه کاغذ قرار میگیره!! و اگه بخوام بیارمش در اندازه حاشیه تعیین شده (مثلا 3.5 cm از بالا) کل متن جابجا میشه!!

در مورد سوال دومی هم که پرسیدم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید.

یه سوال دیگه هم دارم. چطور میشه برای شکل ها و جداول موجود در یه متن هم فهرست تهیه کرد؟!خیلی متشکرم.:11:

mekziko
13-09-2009, 15:26
من بخاطر اینکه کلمات انگلیسی در بین کلمات فارسی در word 2007 بنویسم در هم می ریزد باید چه تنظیمی انجام بدم؟

alaveh
14-09-2009, 11:43
درود
من می خوام توی word یک جدول بکشم که زیرش سایه داشته داشته باشه . یک جا دیدم اینو ولی هرچی می گردم منوشو پیدا نمی کنم . کادرش رو داشته باشه و زیر کادر سایه داشته باشه . کسی می تونه کمکم کنه ؟

shvalaie
14-09-2009, 12:39
درود
من می خوام توی word یک جدول بکشم که زیرش سایه داشته داشته باشه . یک جا دیدم اینو ولی هرچی می گردم منوشو پیدا نمی کنم . کادرش رو داشته باشه و زیر کادر سایه داشته باشه . کسی می تونه کمکم کنه ؟

سلام دوست عزيز
اگر وردتون 2007 نباشه....
اول بايد در نوار ابزار جدول رو بيارين... (روي قسمت نوار ابزار ورد رايت كليك كنين و بعد tables and borders رو انتخاب كنين) اگه توجه كنين يه علامت به شكل پارچ هست كه از توش رنگ ميريزه... اون براي ترام دار كردن خانه‌هاي جدوله...

هر خونه جدول رو كه ميخواين ترام دار بشه انتخاب كنين و بعد روي اون آيكون كليك كنين و هر رنگي رو كه ميخواين انتخاب كنين....

shvalaie
14-09-2009, 12:51
من بخاطر اینکه کلمات انگلیسی در بین کلمات فارسی در word 2007 بنویسم در هم می ریزد باید چه تنظیمی انجام بدم؟

سلام دوست عزيز

وقتي شما فارسي تايپ ميكنين... بايد فرمت پاراگرافتون right to left باشه... يعني از راست به چپ... در اين صورت وقتي كه داخل پاراگرافي كه فارسيه ... كلمات غيرفارسي ... مثلا انگليسي تايپ ميكنين هيچ مشكلي پيش نمياد... و همين طور هم برعكس

يعني اگه شما دارين يه پاراگراف انگليسي تايپ ميكنين ... بايد فرمت پاراگرافتون left to right باشه ... يعني از چپ به راست... در اين صورت هم وقتي داخل اين پاراگراف فارسي تايپ شه ... مشكلي پيش نمياد...

فرمت پاراگرافتون left to right هستش... اون رو right to left كنين و بعد هم چيدمان يا alighnment ش رو هم justified كنين... يعني از هر راست و چپ تنظيم بشه .... درست ميشه...

به طور خلاصه .... اگر با دست راستتون ctrl+shift رو بگيرين ... فرمت پاراگراف right to left‌ ميشه

و اگر با دست چپتون ctrl+shift رو بگيرين ... فرمت پاراگراف left to right ميشه...

در ضمن براي چيدمان پاراگراف بايد ctrl+j رو بگيرين...

در ورد 2003 تمام اينها رو ميتونين در format/paraghraph پيدا كنين....

shvalaie
14-09-2009, 13:04
بازهم از راهنماییتون متشکرم. اما با این کار اون عنوان و صفحه که خارج از حاشیه کاغذ قرار میگیره!! و اگه بخوام بیارمش در اندازه حاشیه تعیین شده (مثلا 3.5 cm از بالا) کل متن جابجا میشه!!

در مورد سوال دومی هم که پرسیدم اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید.

خیلی متشکرم.:11:

سلام دوست عزيز...

فكر كنم ميتونين page margins رو فقط در قسمت فهرست عوض كنين... اما براي اينكه مشكلي پيش نياد ... قبلش از فايلتون كپي بگيرين... :)

و اما در مور سوال دومتون....

در ورد 2003

شما بايد اول شرح شكلها/جدولها تون رو (حتي اگر شرح هم نداشته باشه ... شماره كه داره : جدول 1، و يا شكل 2 و يا طرح و يا نمودار و ...) توسط insert/refrence/caption بزنين... ميتونين new lable بزنين و كلمات جدول، طرح، شكل، تصوير، نموادار و ... رو در اون وارد كنين... و بعد خودش شماره رو اتوماتيك وارد ميكنه ...

بقيه‌ش ديگه آسونه ... در insert/refrence/table and figures رفته و table of figures رو انتخاب كنين ... اونجا ميتونين از شرح جداول و شكلها و تصاوير جداگانه فهرست تهيه كنين...

narges59
14-09-2009, 17:35
سلام دوست عزيز...

فكر كنم ميتونين page margins رو فقط در قسمت فهرست عوض كنين... اما براي اينكه مشكلي پيش نياد ... قبلش از فايلتون كپي بگيرين... :)

و اما در مور سوال دومتون....

در ورد 2003

شما بايد اول شرح شكلها/جدولها تون رو (حتي اگر شرح هم نداشته باشه ... شماره كه داره : جدول 1، و يا شكل 2 و يا طرح و يا نمودار و ...) توسط insert/refrence/caption بزنين... ميتونين new lable بزنين و كلمات جدول، طرح، شكل، تصوير، نموادار و ... رو در اون وارد كنين... و بعد خودش شماره رو اتوماتيك وارد ميكنه ...

بقيه‌ش ديگه آسونه ... در insert/refrence/table and figures رفته و table of figures رو انتخاب كنين ... اونجا ميتونين از شرح جداول و شكلها و تصاوير جداگانه فهرست تهيه كنين...

متشکرم از راهنمایی و توجهتون .
ظاهرا جز این راهی نباشه:46:

اما در مورد دوم من با ورد 2007 کار میکنم توی قسمت references یه همچین چیزی که فرمودید هست اما نمی دونم چرا همش از صفر شروع میکنه یعنی فصل اول براش صفره!!! چطور میتونم تنظیمش کنم!!!
در new lable هم تمام اونچه که تایپ میکنم نمیاد!!! چکار کنم؟!!!

باز هم مرسی

deluge28
14-09-2009, 18:00
سلام وخسته نباشید..

در word2007 در ویندوز ویستام، کلیدهای میانبر کی بورد فعال نیستن....مثلا ctrl+v , ctrl+c و همه کلیدهای مربوط....باید چیکار کنم فعال بشه؟؟

aminshirazi
14-09-2009, 18:47
سلام من روی کامپیوتر از مجموعه office2007 فقط word , excel , powerpoint رو نصب کرده ام حالا که در word به قسمت Insertمیروم در بخش object آن microsoft equation که مربوط به فرمول نویسی است وجود نداره!! این در حالی است که این قسمت در لپ تاپ دوستانم وجود داره.
حالا میخواستم ببینم این قسمت فرمول نویسی رو چطور باید در word کامپیوترم اضاف کنم؟

alaveh
14-09-2009, 23:50
سلام دوست عزيز
اگر وردتون 2007 نباشه....
اول بايد در نوار ابزار جدول رو بيارين... (روي قسمت نوار ابزار ورد رايت كليك كنين و بعد tables and borders رو انتخاب كنين) اگه توجه كنين يه علامت به شكل پارچ هست كه از توش رنگ ميريزه... اون براي ترام دار كردن خانه‌هاي جدوله...

هر خونه جدول رو كه ميخواين ترام دار بشه انتخاب كنين و بعد روي اون آيكون كليك كنين و هر رنگي رو كه ميخواين انتخاب كنين....
نه دوست عزیز
اشتباه متوجه شدید
اون که رنگ پس زمینه سلولهاست
من دور جدولم کادر انداختم . می خوام زیر کادر ( پایین کادر نه توی کادر ) سایه داشته باشه .
واقعا با مشکل روبرو شدم . اگر کسی بتونه کمکم کنه خیلی ممنون میشم .
سایه برای کادر دور صفحه میشه ( از قسمت border and shading قسمت page border قسمت shadow ) ولی نمی دونم برای جدول از کجا میشه این کار رو کرد .

alaveh
15-09-2009, 01:30
نه دوست عزیز
اشتباه متوجه شدید
من دور جدولم کادر انداختم . می خوام زیر کادر ( پایین کادر نه توی کادر ) سایه داشته باشه .
سایه برای کادر دور صفحه میشه ( از قسمت border and shading قسمت page border قسمت shadow ) ولی نمی دونم برای جدول از کجا میشه این کار رو کرد .

فکر کنم چیزی که دیدم text box بوده نه table

wordist
15-09-2009, 08:36
سلام من روی کامپیوتر از مجموعه office2007 فقط word , excel , powerpoint رو نصب کرده ام حالا که در word به قسمت Insertمیروم در بخش object آن microsoft equation که مربوط به فرمول نویسی است وجود نداره!! این در حالی است که این قسمت در لپ تاپ دوستانم وجود داره.
حالا میخواستم ببینم این قسمت فرمول نویسی رو چطور باید در word کامپیوترم اضاف کنم؟
سلام

شما سي دي آفيس رو بذاريد و پس از انتخاب add or remove features در مرحله بعد روي تمام آيتمهايي كه علامت × نيست كليك كرده و گزينه run all from my computer رو زده و ادامه بديد تا گزينه‌هاي آفيس كامل نصب بشن

موفق باشيد

wordist
15-09-2009, 08:38
نه دوست عزیز
اشتباه متوجه شدید

فکر کنم چیزی که دیدم text box بوده نه table

سلام

براي ايجاد سايه بايد از گزينه هاي shadow استفاده كرد كه در قسمت format و دكمه shadow effect موجوده

در ضمن وقتي شما سوالي رو ناخواسته اشتباه مطرح ميكنيد نيايد انتظار جواب دقيق و درستي رو داشته باشيد شما در مورد table صحبت كرديد كه اون جواب براتون داده شد و الان ميگيد كه text box بوده

موفق باشيد

shvalaie
15-09-2009, 13:05
متشکرم از راهنمایی و توجهتون .
ظاهرا جز این راهی نباشه:46:

اما در مورد دوم من با ورد 2007 کار میکنم توی قسمت references یه همچین چیزی که فرمودید هست اما نمی دونم چرا همش از صفر شروع میکنه یعنی فصل اول براش صفره!!! چطور میتونم تنظیمش کنم!!!
در new lable هم تمام اونچه که تایپ میکنم نمیاد!!! چکار کنم؟!!!

باز هم مرسی

سلام و خواهش ميكنم....
متوجه نميشم... يعني شما ميخواين شماره شكلها دو شماره‌اي باشه؟ يعني مثلا شماره شكل و شماره فصل؟ و شماره فصل صفر ميفته اما شماره شكل 1 هستش؟

در هر حال براي درست كردن عدد فصل در bullet and numbering رفته و customize و start at رو عدد 1 بزارين... شايد صفر شده باشه...

در ضمن وقتي در new lable چيزي تايپ ميكنين... توي 2003 كه اينطوريه كه به ليست lableها اضافه ميشه... بايد از اون تو انتخابش كنين...

alaveh
15-09-2009, 15:26
سلام

براي ايجاد سايه بايد از گزينه هاي shadow استفاده كرد كه در قسمت format و دكمه shadow effect موجوده

در ضمن وقتي شما سوالي رو ناخواسته اشتباه مطرح ميكنيد نيايد انتظار جواب دقيق و درستي رو داشته باشيد شما در مورد table صحبت كرديد كه اون جواب براتون داده شد و الان ميگيد كه text box بوده

موفق باشيد

سلام
من سوالم و دقیق مطرح کردم . یک word کار حرفه ای باید می دونست که توی word میشه زیر table سایه انداخت یا نه . اگر میشه که لطف کنه جواب بده . اگر نمیشه هم اعلام کنه که همچین چیزی نمیشه و حدس بزنه که من کاربر تازه کار چی دیدم که فکر کردم table بوده . اگر من از اول می دونستم که text box دیدم که دیگه سوال برام پیش نمی اومد . همین اتفاقی که برای خودم افتاد . وقتی دیدم هر کاری می کنم و هر جای word که میرم زیر table نمی تونم سایه بندازم گفتم شاید table نبوده و تنها چیزی که پیدا کردم که شبیه table باشه text box بود و دیدم که بله همون text box بوده که شبیه table درش اوردن و وقتی از text box استفاده کردم دیدم هم میشه دورش کادر انداخت که مثل table بشه و هم میشه بهش سایه داد مثل چیزی که دیدم .

narges59
15-09-2009, 16:30
سلام و خواهش ميكنم....
متوجه نميشم... يعني شما ميخواين شماره شكلها دو شماره‌اي باشه؟ يعني مثلا شماره شكل و شماره فصل؟ و شماره فصل صفر ميفته اما شماره شكل 1 هستش؟

در هر حال براي درست كردن عدد فصل در bullet and numbering رفته و customize و start at رو عدد 1 بزارين... شايد صفر شده باشه...

در ضمن وقتي در new lable چيزي تايپ ميكنين... توي 2003 كه اينطوريه كه به ليست lableها اضافه ميشه... بايد از اون تو انتخابش كنين...

دقیقا!مثلا برای اولین تصویر 0-1 میاد و برای بعدی 0-2 و الی آخر.
البته وقتی در پنجره caption روی دکمه numbering کلیک میکنم و بعد گزینه include chapter number تیک میزنم بعد از ok کردن همچین پیغامی دیده میشه

این کاری که گفته چطوری انجام بدم؟!

امکانش هست این راهی که فرمودید مطابق ورد 2007 توضیح بدید. نمی دونم باید کجا برم:rolleye:

بسیار متشکرم.

aminshirazi
15-09-2009, 22:47
سلام

شما سي دي آفيس رو بذاريد و پس از انتخاب add or remove features در مرحله بعد روي تمام آيتمهايي كه علامت × نيست كليك كرده و گزينه run all from my computer رو زده و ادامه بديد تا گزينه‌هاي آفيس كامل نصب بشن

موفق باشيد

والا گذاشتم و همه رو نصب کردم اما متاسفانه محیط microsoft equation به که یک محیط برای فرمول نویسی است به قسمت object اضاف نشد!! دیکه نمیدونم باید چکار کنم؟؟!!:41::18:

wordist
16-09-2009, 09:12
سلام
من سوالم و دقیق مطرح کردم . یک word کار حرفه ای باید می دونست که توی word میشه زیر table سایه انداخت یا نه . اگر میشه که لطف کنه جواب بده . اگر نمیشه هم اعلام کنه که همچین چیزی نمیشه و حدس بزنه که من کاربر تازه کار چی دیدم که فکر کردم table بوده . اگر من از اول می دونستم که text box دیدم که دیگه سوال برام پیش نمی اومد . همین اتفاقی که برای خودم افتاد . وقتی دیدم هر کاری می کنم و هر جای word که میرم زیر table نمی تونم سایه بندازم گفتم شاید table نبوده و تنها چیزی که پیدا کردم که شبیه table باشه text box بود و دیدم که بله همون text box بوده که شبیه table درش اوردن و وقتی از text box استفاده کردم دیدم هم میشه دورش کادر انداخت که مثل table بشه و هم میشه بهش سایه داد مثل چیزی که دیدم .
سلام

نيازي به دور برداشتن نيست

سوالتون با بكاربردن كلمه table ذهن دوستان رو به سمت جداول برده و نه چيز ديگه

شما اگه به قول خودتون نميدونستيد كه از اول اون جدول بوده يا تكست باكس دليل نداشت اسم جدول بياريد ميتونستيد نمونه فايل رو بذاريد يا يه نمونه عكس و اسمي از جدول هم نبريد

نيازي هم به ادامه بحث نيست

موفق باشيد

wordist
16-09-2009, 09:13
والا گذاشتم و همه رو نصب کردم اما متاسفانه محیط microsoft equation به که یک محیط برای فرمول نویسی است به قسمت object اضاف نشد!! دیکه نمیدونم باید چکار کنم؟؟!!:41::18:
شما با يه سي دي ديگه هم امتحان كنيد

امكان نقص در سي دي هم ميتونه علت عدم نصب باشه

wordist
16-09-2009, 09:15
البته وقتی در پنجره caption روی دکمه numbering کلیک میکنم و بعد گزینه include chapter number تیک میزنم بعد از ok کردن همچین پیغامی دیده میشه

امکانش هست این راهی که فرمودید مطابق ورد 2007 توضیح بدید. نمی دونم باید کجا برم:rolleye:

بسیار متشکرم.
سلام دوست عزيز

شما اگه دوست داشتيد يه نمونه از فايلتون رو بفرستيد تا يه چك بشه

اينطوري بهتر هست

در ضمن در 2007 هم كافيه براي اينكار به سربرگ reference بريد و از گزينه insert table of figure استفاده كنيد

shvalaie
16-09-2009, 13:45

بسیار متشکرم.

سلام

همون طور كه دوست عزيزم ورديست گفتند بهتره كه فايلتون رو بذارين... و متاسفانه من 2007 ندارم كه كمكتون كنم.... اما حدسم اينه كه شما شماره فصلتون رو دستي وارد كردين.... بايد توسط headings تيتربندي بشه تا ورد بتونه شماره فصل رو بشناسه....

توي پيغامي كه ميده كاملا مشخصه كه شما اصلا تيتربندي توسط ورد نكردين....
چون ميگه كه chapter number يا شماره فصل رو نداره....
راهنمايي كه خودش كرده اينو ميگه كه در tab اصلي ... بايد numbering رو انتخاب كنين و در اونجا heading style رو....
براي درست كردن اين موضوع البته در 2003 بايد اين كار رو بكنين....

در bullets and numbering شما بايد سربرگ outline number رو انتخاب كنين... در اونجا هم headings رو انتخاب كنين و ...

در ضمن اگه task pan رو كنار صفحه بذارين.... قسمت styles and formating رو البته .... ميتونين
از heading1 براي تيتر اول و heading2 براي تيتر درجه دوم و heading3 براي تيتر درجه سوم و .... استفاده كنين

در هر صورت همينقدر واضحه كه در هر دو ورد 2003 و 2007، شما بايد دنبال heading‌ها باشين.... :)

==========
از دوست عزيزم ورديست هم متشكرم....

irainian
16-09-2009, 15:04
هر جمله ای که می نویسم یه خط خط خطی سبز زیرش میاد در ضمن U هم غیر فعال است ایا اصلا در پرینت ظاهر میشه

wordist
16-09-2009, 15:28
هر جمله ای که می نویسم یه خط خط خطی سبز زیرش میاد در ضمن U هم غیر فعال است ایا اصلا در پرینت ظاهر میشه
اينگونه خطوطي كه اشاره كرديد در پرينت ظاهر نميشه و فقط براي نمايش غلط املايي (خطوط قرمز رنگ) و غلط گرامري (خطوط سبز رنگ) هست

aminshirazi
16-09-2009, 21:56
شما با يه سي دي ديگه هم امتحان كنيد

امكان نقص در سي دي هم ميتونه علت عدم نصب باشه

والا 2 تا CD مختلف رو امتحان کردم نشد!!؟:18::41:

narges59
16-09-2009, 23:39
سلام

همون طور كه دوست عزيزم ورديست گفتند بهتره كه فايلتون رو بذارين... و متاسفانه من 2007 ندارم كه كمكتون كنم.... اما حدسم اينه كه شما شماره فصلتون رو دستي وارد كردين.... بايد توسط headings تيتربندي بشه تا ورد بتونه شماره فصل رو بشناسه....

توي پيغامي كه ميده كاملا مشخصه كه شما اصلا تيتربندي توسط ورد نكردين....
چون ميگه كه chapter number يا شماره فصل رو نداره....
راهنمايي كه خودش كرده اينو ميگه كه در tab اصلي ... بايد numbering رو انتخاب كنين و در اونجا heading style رو....
براي درست كردن اين موضوع البته در 2003 بايد اين كار رو بكنين....

در bullets and numbering شما بايد سربرگ outline number رو انتخاب كنين... در اونجا هم headings رو انتخاب كنين و ...

در ضمن اگه task pan رو كنار صفحه بذارين.... قسمت styles and formating رو البته .... ميتونين
از heading1 براي تيتر اول و heading2 براي تيتر درجه دوم و heading3 براي تيتر درجه سوم و .... استفاده كنين

در هر صورت همينقدر واضحه كه در هر دو ورد 2003 و 2007، شما بايد دنبال heading‌ها باشين.... :)

==========
از دوست عزيزم ورديست هم متشكرم....

منم از شما و از همه دوستانی که در این فروم اینهمه دوستانه سعی در رفع مشکل دیگران دارن متشکرم.

متاسفانه نمیتونم فایلم رو بفرستم. اما با این راهنمایی که فرمودید مطمئنم بالاخره موفق میشم:20: حالا اگه تو این 100 سال نشد توی 100 سال آینده حتمی دیگه:31:

بازهم صمیمانه تشکر میکنم.:11:

shvalaie
17-09-2009, 10:47
والا 2 تا CD مختلف رو امتحان کردم نشد!!؟:18::41:

سلام
به نظر مياد ورد 2003 خيلي بهتر از 2007 باشه ... نه؟؟؟؟ :31:

من هم در 2003 بود همين مشكل رو داشتم اما از توي نوار ابزار،
view/toolbars/customize/commands/insert/equation editor

خيلي راحت تونستم فرمول نويسي بكنم.... با اينكه در object فرمول نويسي نداشتم....

اما نميدونم كه توي 2007 هم ميشه توي toolbars هم حذف و اضافه كرد يا نه.... sorry :46:

Glad Boy
19-09-2009, 01:10
سلام دوستان

دو تا سوال داشتم

اول اینکه توی آفیس 2007 چطور میشه یه صفحه رو از بین صفحات به کلی حذف کرد ؟! مثلا یه فایل 100 صفحه ای هست که من می خوام صفحه ی مثلا 88 رو حذف کنم یا مثلا چند تا صفحه دیگه . چطور باید این کار رو بکنم ؟!
سوال دوم هم اینه که می خواستم بدونم برای اینکه توی یه فایلی که تعداد صفحاتش زیاد هست بخواهیم چند تا هیدر و فوتر بزنیم باید از Section Breaks استفاده کنیم ؟! از کدوم گزینه ی این بخش باید توی Word 2007 استفاده کرد برای این کار !؟ جوری باشه که هم بشه هیدر و فوتر عوض کرد و هم بشه شماره صفحه عوض کرد و هم تنظیمات اندازه صفحه رو از اونجا به بعد تغییر داد ؟!

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید ...

nozi
19-09-2009, 17:34
سلام دوستان

دو تا سوال داشتم

اول اینکه توی آفیس 2007 چطور میشه یه صفحه رو از بین صفحات به کلی حذف کرد ؟! مثلا یه فایل 100 صفحه ای هست که من می خوام صفحه ی مثلا 88 رو حذف کنم یا مثلا چند تا صفحه دیگه . چطور باید این کار رو بکنم ؟!
سوال دوم هم اینه که می خواستم بدونم برای اینکه توی یه فایلی که تعداد صفحاتش زیاد هست بخواهیم چند تا هیدر و فوتر بزنیم باید از Section Breaks استفاده کنیم ؟! از کدوم گزینه ی این بخش باید توی Word 2007 استفاده کرد برای این کار !؟ جوری باشه که هم بشه هیدر و فوتر عوض کرد و هم بشه شماره صفحه عوض کرد و هم تنظیمات اندازه صفحه رو از اونجا به بعد تغییر داد ؟!

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید ...

يه راه حل ساده اينه كه بريد اول صفحه اضافي و كليد delete رو اونقدر بزنيد تا صفحه حذف شده و صفحه بعد جايگزين بشه.

از توي قسمت page Layout و گزينه Breaks و بعد هم Next Page مي تونيد اين كارو بكنيد. فقط توجه داشته باشيد كه براي كار دومتون نيازه كه گزينه Link To Previous رو غيرفعال كنيد. اين گزينه بعد از اين كه وارد قسمت هدر يا فوتر صفحه ميشيد ، از قسمت اضافه شده Design قابل دسترسيه.

Kurosh
19-09-2009, 21:42
با زدن دکمه ی Tab یه 10-12 حرف فاصله میاد ، چه جوری میشه این تعداد حرف رو تنظیم کرد؟ (واسه اول پاراگراف می خوام که باید 5 تا فاصله بذارم ، مجبور نباشم 5 بار دیکمه ی اسپیس رو بزنم)

aminshirazi
20-09-2009, 11:28
سلام
به نظر مياد ورد 2003 خيلي بهتر از 2007 باشه ... نه؟؟؟؟ :31:

من هم در 2003 بود همين مشكل رو داشتم اما از توي نوار ابزار،
view/toolbars/customize/commands/insert/equation editor

خيلي راحت تونستم فرمول نويسي بكنم.... با اينكه در object فرمول نويسي نداشتم....

اما نميدونم كه توي 2007 هم ميشه توي toolbars هم حذف و اضافه كرد يا نه.... sorry :46:

آفیس رو کلا پاک کردم حتی از رجیستری،دوباره به طور کامل نصب کردم مشکل حل شد،این قسمت از word واقعا برای فرمول نویسی محشر و راحته، درباره 2007 هم باید بگم اگه بهش عادت بکنید هم امکاناتش بیشتر شده و هم کار کردن باهاش خیلی راحت شده و ابزاراش خیلی دم دست تره:31::20:

shvalaie
21-09-2009, 10:05
با زدن دکمه ی Tab یه 10-12 حرف فاصله میاد ، چه جوری میشه این تعداد حرف رو تنظیم کرد؟ (واسه اول پاراگراف می خوام که باید 5 تا فاصله بذارم ، مجبور نباشم 5 بار دیکمه ی اسپیس رو بزنم)

سلام
شما بايد default tab stop رو تنظيم كنين و يا tabبندي كنين...

در 2003، در مسير format/tabs.../default tab stop رو نيم‌سانت تعريف كنين

Glad Boy
21-09-2009, 12:52
سلام دوستان :11:

می خواستم ببینم از این "بسم ا..." هایی که صفحه ی اول تحقیق ها و پایان نامه ها میذارن از کجا باید پیدا کنم ؟ دنبال یه چیزی می گردم که خیلی خوشگل باشه و تکراری هم نباشه . واسه ی پایان نامه دانشگاه می خوام . شما می تونید کمکم کنید ؟

ممنون

Kurosh
21-09-2009, 13:32

می خواستم ببینم از این "بسم ا..." هایی که صفحه ی اول تحقیق ها و پایان نامه ها میذارن از کجا باید پیدا کنم ؟ دنبال یه چیزی می گردم که خیلی خوشگل باشه و تکراری هم نباشه . واسه ی پایان نامه دانشگاه می خوام . شما می تونید کمکم کنید ؟

ممنون
برای این کار باید بری تاپیک فونت ، فونت بسم الله بگیری ، ولی فعلاً واسه این که کارت راه بیفته:
اینو بگیر

password

wordist
21-09-2009, 15:49

ممنون
اينم يه چند تا فونت زيباي ديگه خدمت شما

abtintaravideh
21-09-2009, 19:05
همانطور که دوستان گفتند می توانی فونت را بگیری، اما یک راه ساده تر این است که یک عکس خوب دانلود کنی .

tichismor
23-09-2009, 21:02
سلام بر دوستان

این مشکلی که با مربع های قرمز رنگ مشخص کردم از چیه

بذارید یه کم توضیح بدم . این متن توی سیستم دیگه ای تایپ شده بعد آوردن من پرینت بگیرم روی فورمولها که کلیک می کنم درست میشه ولی خوب میبینید برای درس ریاضیه و توش پر فرمول راحی نیست که با یک کلیک بشه همشو درست کرد یا اینکه تنظیمات سیستمی که متن باهاش نوشته شده رو درست کرد

ممنون از دوستان

wordist
24-09-2009, 07:39
سلام بر دوستان

این مشکلی که با مربع های قرمز رنگ مشخص کردم از چیه

بذارید یه کم توضیح بدم . این متن توی سیستم دیگه ای تایپ شده بعد آوردن من پرینت بگیرم روی فورمولها که کلیک می کنم درست میشه ولی خوب میبینید برای درس ریاضیه و توش پر فرمول راحی نیست که با یک کلیک بشه همشو درست کرد یا اینکه تنظیمات سیستمی که متن باهاش نوشته شده رو درست کرد

ممنون از دوستان

يعني شما فقط با يه كليك ساده روي فرمولها اونا رو درست ميكني يا اينكه دابل كليك ميكني و كار ديگه اي رو انجام ميدي ؟

HAMID-3138
24-09-2009, 22:25
در ورد 2007 چطوری میشه فرمولهای ریاضی تایپ شده را با درگ و دروپ کردن به مکان دلخواه جا به جا کرد مانند ورد 2003 که به راحتی میشه این کار رو انجام داد

tichismor
25-09-2009, 07:16
يعني شما فقط با يه كليك ساده روي فرمولها اونا رو درست ميكني يا اينكه دابل كليك ميكني و كار ديگه اي رو انجام ميدي ؟

روی این فرمولها کلیک می کنم فرمولها درست میشن بعد همین ولی به قدری این فرمولها زیادن که بعضی وقتها نزدیک به یک ساعت وقت من رو می گیرند

reza3600
26-09-2009, 02:34
چیکار کنم تا ورد 2007 به املای کلمات انگلیسی گیر نده!

HAMID-3138
26-09-2009, 20:56
در ورد 2007 چطوری میشه فرمولهای ریاضی تایپ شده را با درگ و دروپ کردن به مکان دلخواه جا به جا کرد مانند ورد 2003 که به راحتی میشه این کار رو انجام داد
کسی جواب مارو نتونست بده
ما منتظریم

persianmahdi
27-09-2009, 08:13
سلام

من قصد دارم وقتی توی صفحه اول روی جمله "تغییرنمای متن " کلیک میکنم به همین جمله "تغییر نمای متن " توی مثلا صفحه 5 منتقل بشم

برای این کار از boolmark استفاده می کنم . اما متاسفانه bookmark فقط کلمه را ساپورت میکنه و جمله را ساپورت نمی کنه

چطور میتونم کاری کنم که توی word2003 جمله را برای من bookmark کنه .

wordist
28-09-2009, 08:04
روی این فرمولها کلیک می کنم فرمولها درست میشن بعد همین ولی به قدری این فرمولها زیادن که بعضی وقتها نزدیک به یک ساعت وقت من رو می گیرند
يه قسمت از فايلتون رو بذاريد تا چك كنم

wordist
28-09-2009, 08:05
چیکار کنم تا ورد 2007 به املای کلمات انگلیسی گیر نده!
در قسمت word option و سربرگ proofing گزينه check spelling as you type رو غيرفعال كنيد

wordist
28-09-2009, 08:11
کسی جواب مارو نتونست بده
ما منتظریم
شما در ورد 2007 اگه از insert گزينه equation رو استفاده كني نميتوني براحتي اونو جايجا كني

ولي اگه از insert و زيرگزينه object گزينه microsoft equation 3.0 رو زدي ميتوني براحتي جابجا كني

wordist
28-09-2009, 08:12
سلام

من قصد دارم وقتی توی صفحه اول روی جمله "تغییرنمای متن " کلیک میکنم به همین جمله "تغییر نمای متن " توی مثلا صفحه 5 منتقل بشم

برای این کار از boolmark استفاده می کنم . اما متاسفانه bookmark فقط کلمه را ساپورت میکنه و جمله را ساپورت نمی کنه

چطور میتونم کاری کنم که توی word2003 جمله را برای من bookmark کنه .
بوكمارك اون رو هم ساپورت ميكنه فقط بايد اسمي كه براي بوكمارك تعيين ميكني يه اسم تك كلمه اي باشه

mohammad hamed
29-09-2009, 19:41
با سلام
من یه متن فارسی دارم که لا به لاش کلی متن انگلیسی هست
می خوام فونت متن های انگلیسی رو عوض کنم .چه جوری باید این کار ور بکنم
آیا باید یکی یکی سلکت کنم و عوش کنم؟
ممنون
ورد2007

wordist
30-09-2009, 07:30
با سلام
من یه متن فارسی دارم که لا به لاش کلی متن انگلیسی هست
می خوام فونت متن های انگلیسی رو عوض کنم .چه جوری باید این کار ور بکنم
آیا باید یکی یکی سلکت کنم و عوش کنم؟
ممنون
ورد2007
سلام

خير نيازي به انتخاب جداگانه نيست

كافيه كل متن رو انتخاب كنيد (CTRL+A)

و بعد با زدن CTRL+D كادر فونت رو بياريد و از قسمت Latin text font فونت مربوطه رو تغيير دهيد

mohammadrezams
30-09-2009, 18:10
سلام
من متن زیر رو توی ورد 2007 نوشتم اما کیفیت خوبی نداره . میخوام مثل تایپ تو فوتوشاپ صاف و سیقلی یا به قول معروف Smooth کنم اما قسمتی براش پیدا نکردم . این متنی که من نوشتم :
اینم یه متن دیگه که از یه فایل PDF هست ولی کیفیت متنش بهتره و تمیز تر نشون میده :

h_mosavi
30-09-2009, 20:23
سلام دوستان
برای من مشکلی پیش اومده یه سری اطلاعات (کارت شارژ از اینترنت خریده بودم) و داخل فایل word ذخیره کرده بودم بعد یه نفر که تازه کار بود از شانس بد من همین فایل را باز می کند واطلاعات جدید وارد می کند و save هم می کند امروز که امدم کار کنم می بینم اطلاعات قبلیم نست و.........
آیا می شود اطلاعات قبلی را بدست آورم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
منتظر جواب شما هستم
wordist
01-10-2009, 07:33
سلام
من متن زیر رو توی ورد 2007 نوشتم اما کیفیت خوبی نداره . میخوام مثل تایپ تو فوتوشاپ صاف و سیقلی یا به قول معروف Smooth کنم اما قسمتی براش پیدا نکردم . این متنی که من نوشتم :
اینم یه متن دیگه که از یه فایل PDF هست ولی کیفیت متنش بهتره و تمیز تر نشون میده :

منظورت از اينكه كيفيت خوبي نداره چيه ؟

مگه ميخواي باهاش چيكار كني غير از پرينت ؟؟

wordist
01-10-2009, 07:34
سلام دوستان
برای من مشکلی پیش اومده یه سری اطلاعات (کارت شارژ از اینترنت خریده بودم) و داخل فایل word ذخیره کرده بودم بعد یه نفر که تازه کار بود از شانس بد من همین فایل را باز می کند واطلاعات جدید وارد می کند و save هم می کند امروز که امدم کار کنم می بینم اطلاعات قبلیم نست و.........
آیا می شود اطلاعات قبلی را بدست آورم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
منتظر جواب شما هستم

در اين موارد بايد گفت كه هيچ راهي چاره ساز نيست چون اطلاعات در همان فايل تغيير كرده است

mohammadrezams
01-10-2009, 14:20
منظورت از اينكه كيفيت خوبي نداره چيه ؟

مگه ميخواي باهاش چيكار كني غير از پرينت ؟؟
خب آره میخوام پرینت بگیرم ولی کیفیت متنش خوب نیست . ببین مثلا اگه من همین متنو با فونت Tahoma بزنم و با اندازه 10 خیلی خوب می افته ولی من میخوام از این فونت که برای کتابهای درسیه استفاده کنم که با اندازه 16 مشکل داره ولی اگه با 28 بزنم خیلی کیفت خوب میشه اما اندازه بزرگ . میخوام عین فتوشاپ متنو Smooth کنم یعنی دورش نرم تر بشه . الان این تصویر نشون دهنده سه نوع کیفیته متنه که من میخوام یه چیزی مثل وسطیه در بیارم :

اگه مشکل نمیشه بگین که از یه فونت معمولی استفاده کنم

mohammad hamed
02-10-2009, 19:35
با سلام
می خواستم ببینم که چه جوری می تونم تو تصویر زیر نوشته های وسط رو همه و همه و یه کمی این ور و اونور کنم
آخه هر کاری می کنم فقط یک سطر از اون جا به جا میشه

با تشکر
منتظر هستم

shvalaie
03-10-2009, 09:55
خب آره میخوام پرینت بگیرم ولی کیفیت متنش خوب نیست . ببین مثلا اگه من همین متنو با فونت Tahoma بزنم و با اندازه 10 خیلی خوب می افته ولی من میخوام از این فونت که برای کتابهای درسیه استفاده کنم که با اندازه 16 مشکل داره ولی اگه با 28 بزنم خیلی کیفت خوب میشه اما اندازه بزرگ . میخوام عین فتوشاپ متنو Smooth کنم یعنی دورش نرم تر بشه . الان این تصویر نشون دهنده سه نوع کیفیته متنه که من میخوام یه چیزی مثل وسطیه در بیارم :

سلام، نگفتين از چه فونتي استفاده ميكنين؟ هر چند كه فكر نميكنم كه توي word قسمتي براي smooth كردن باشه.

با سلام
می خواستم ببینم که چه جوری می تونم تو تصویر زیر نوشته های وسط رو همه و همه و یه کمی این ور و اونور کنم

با تشکر
منتظر هستم

سلام دوست عزيز .... ببخشين اما .... متوجه نميشم..... دقيقا ميخواين چه كار كنين؟ يه كمي اين ور و اونور كردن؟

===================

دوست عزيزم wordist ... سلام...
من هم يه سوال داشتم... من روي كامپيوترم آفيس 2003 دارم... ميشه روي همين ويندوز بدون حذف كردن آفيس 2003 ، آفيس 2007 رو هم نصب كنم؟

G U L D A N
03-10-2009, 11:42
با سلام

من می خواستم آفیس 2010 رو نصب کنم. اما ارور می ده.
یه help ای به ما بنمایید.

omid-p30
03-10-2009, 12:32
دوستان چطور میشه در 2007 تعیین کرد که با نگه داشتن کلید کنترل و کلیک روی قسمتی از فهرست، به صفحه مورد نظر بریم ؟ و اینکه این قابلیت بعد از تبدیل فایل به pdf هم باقی میمونه ؟

H.Mahmoudi
04-10-2009, 18:15
دوستان چطور میشه در 2007 تعیین کرد که با نگه داشتن کلید کنترل و کلیک روی قسمتی از فهرست، به صفحه مورد نظر بریم ؟ و اینکه این قابلیت بعد از تبدیل فایل به pdf هم باقی میمونه ؟

با سلام خدمت شما
دوست گرامی در صورتی که شما از ابتدا فهرست‌ها را استایل‌بندی کنید می‌توانید فهرست اتوماتیک بوجود بیاورید. در این حالت با گرفتن کلید کنترل و کلیک روی آن فهرست می‌توانید به صفحه مورد نظر بروید.
هنگامی که این فایل را به PDF تبدیل کنید نیز تنها کافی است که روی فهرست کلیک کنید تا شما به صفحه مورد نظر بروید، پس این قابلیت در فایل PDF نیز باقی می‌ماند.
خدا نگه‌دار شما

omid-p30
04-10-2009, 18:52
با سلام خدمت شما
دوست گرامی در صورتی که شما از ابتدا فهرست‌ها را استایل‌بندی کنید می‌توانید فهرست اتوماتیک بوجود بیاورید. در این حالت با گرفتن کلید کنترل و کلیک روی آن فهرست می‌توانید به صفحه مورد نظر بروید.
هنگامی که این فایل را به PDF تبدیل کنید نیز تنها کافی است که روی فهرست کلیک کنید تا شما به صفحه مورد نظر بروید، پس این قابلیت در فایل PDF نیز باقی می‌ماند.
خدا نگه‌دار شما

ممنون. حالا استایل بندی چه طور انجام میشه ؟ همون قسمتش رو در ورد 2007 بگید کجاست کافیه .

farhad61
04-10-2009, 22:16
آقا ما یه اشتباه کردیم ورد 2010 رو نصب کردیم حالا که میخام پاکش کنم میگه باید از همون جایی که نصب کردی اقدام به عزلش کنی وقتی میخام از روی فایلی که روی هارد دارم و از روی اون نصبش کردم پاکش کنم اون صفحه نمیاد که نشون میده میخاد دوباره نصب کنه یا پاک کنه و از اول اقدام به نصب نرم افزار میکنه میگید چیکار کنم بتونم پاکش کنم ؟

H.Mahmoudi
06-10-2009, 13:15
ممنون. حالا استایل بندی چه طور انجام میشه ؟ همون قسمتش رو در ورد 2007 بگید کجاست کافیه .

روش style بندی در Word 2007:
از قسمت منوها گزینه Home را انتخاب کنید. در انتهای منوهای باز شده قسمتی وجود دارد به نام Styles که شما می‌توانید بر روی فلش کنار آن کلیک کنید تا کلیه استایل‌های سند باز شود.
سپس بر روی فلش گزینه Normal که در سمت راست آن قرار دارد، کلیک کنید و گزینه Modify… را انتخاب کنید تا کادر محاوره‌ای Modify style باز شود. در این کادر شما می‌توانید در قسمت Formatting نوع فونت فارسی و اندازه آن را تعیین کنید و در پایان آن گزینه Complex را انتخاب کنید و برای بار دیگر گزینه Latin را انتخاب کرده و نوع فونت انگلیسی و اندازه آن را تعیین کنید. (این کاری که گفتم راجع به متن نرمال شما بود. برای این‌که بتوانید فهرست‌ها را استایل‌بندی کنید باید گزینه Heading 1 و Heading 2 را انتخاب کنید و مراحل گفته شده را روی آن‌ها انجام دهید. لازم به ذکر است که به دکمه Format در پایین کادر Modify style هم توجه داشته باشید. اگر خواستید Heading 3 به بعد را هم استایل‌بندی کنید. باید در همان کادر باز شده اولیه در قسمت پایین بر روی گزینه New Style کلیک کنید و سپس گزینه Heading 3 را انتخاب کنید و آن را استایل‌بندی کنید. (با عرض شرمندگی که خیلی خلاصه گفتم.)

H.Mahmoudi
06-10-2009, 13:17
با سلام

من می خواستم آفیس 2010 رو نصب کنم. اما ارور می ده.
یه help ای به ما بنمایید.

برای نصب آفیس 2010 ویندوز شما باید Windows 7 یا Windows xp sp3 باشد. آیا شما این مورد را رعایت کرده‌اید یا خیر؟

H.Mahmoudi
06-10-2009, 13:29
آقا ما یه اشتباه کردیم ورد 2010 رو نصب کردیم حالا که میخام پاکش کنم میگه باید از همون جایی که نصب کردی اقدام به عزلش کنی وقتی میخام از روی فایلی که روی هارد دارم و از روی اون نصبش کردم پاکش کنم اون صفحه نمیاد که نشون میده میخاد دوباره نصب کنه یا پاک کنه و از اول اقدام به نصب نرم افزار میکنه میگید چیکار کنم بتونم پاکش کنم ؟

روش اول: یک بار کامپیوترتان را ری‌استارت کنید و از دکمه استارت و یافتن گزینه آفیس اقدام به Uninstal برنامه کنید. اگر نشد از روش دوم استفاده کنید.
روش دوم: برنامه‌ای به نام Perfect uninstaller را نصب کنید. با نصب این برنامه می‌توانید هر برنامه‌ای را حذف کنید و حتی کل آن برنامه از قسمت رجیستری نیز حذف می‌شود. این برنامه را من از سایت تبیان دانلود کردم. امیدوارم بتوانید آن را بیابید. برای این‌که من الآن آن برنامه را دم دست ندارم.

H.Mahmoudi
06-10-2009, 14:05
سلام، نگفتين از چه فونتي استفاده ميكنين؟ هر چند كه فكر نميكنم كه توي word قسمتي براي smooth كردن باشه.

سلام دوست عزيز .... ببخشين اما .... متوجه نميشم..... دقيقا ميخواين چه كار كنين؟ يه كمي اين ور و اونور كردن؟

===================

من هم يه سوال داشتم... من روي كامپيوترم آفيس 2003 دارم... ميشه روي همين ويندوز بدون حذف كردن آفيس 2003 ، آفيس 2007 رو هم نصب كنم؟
با عرض سلام
نصب آفیس 2007 و 2003 با هم هیچ مشکلی را برای برنامه‌های Word, Excel, PowerPoint, Access‌ ایجاد نمی‌کند. شاید برای Outlook مشکل ایجاد کند (یعنی باید Outlook شما 2003 یا 2007 باشد و هر دو آن را نمی‌توانید استفاده کنید.)
با عرض شرمندگی که من تجربه خود در برای شما بازگو کردم.

GENERAL_RAAAM
06-10-2009, 15:21
سلام به همه ی دوستان عزیز

من یه مشکل با ورد دارم

وقتی دارم یه متن فارسی تایپ می کنم ، بعد میخوام یه کلمه انگلیسی بنویسم ، کلمه میوفته اول خط :(

باید چه کار کنم ؟

wordist
06-10-2009, 16:05

فونتها بعيده مشكلي داشته باشه

من خودم سالهاست كه با فونتهايي مثل نازنين ، زر ، رويا و ... پرينت ميگيريم و چنين مشكلي نداشتم

اگه بتونيد با عكس بگيد كه دقيقا بعد از پرينت چي ميشه بهتر هست

wordist
06-10-2009, 16:07
با سلام

با تشکر
منتظر هستم

اگه سوال رو درست متوجه شده باشم پس از انتخاب متن با جابجا كردن علامتي كه روي خط كش افقي در بالاي صفحه هست ميتونيد اين كارو بكنيد

wordist
06-10-2009, 16:10
...
===============

سلام بر دوست عزيزم shvalaie

همونطور كه دوستمون هم اشاره كردن نصب اين دو در كنار هم هيچ مشكلي رو پديد نمياره

فقط ممكنه تداخل آتلوك ها بشه كه اصلا و در كل به نظر من استفاده از آتلوك كار خوبي نيست (نظر شخصي)

قربان شما و موفق باشيد :10:

wordist
06-10-2009, 16:16

علوه بر موردي كه اشاره شد ميشه از استايل بندي هم استفاده نكرد

به اين پست نگاه كنيد

bleu2u4u
06-10-2009, 16:40
امروز بعد از عمری گذرم افتاد به ورد
کارم این بود که یه متن رو از اینترنت کپی کنم توی ورد ولی بعد از کپی کردن با یه مشکلی مواجه شدم
اونم این که توی خطهایی که حروف انگلیسی بکار رفته بود ترتیب کلمات بهم ریختش
کارم رو هم باید حتما تا امشب امادش کنم و ازش پرینت بگیرم اگه میشه دوستان سریع راهنماییم کنن
THX

H.Mahmoudi
06-10-2009, 21:40
کارم این بود که یه متن رو از اینترنت کپی کنم توی ورد ولی بعد از کپی کردن با یه مشکلی مواجه شدم
کارم رو هم باید حتما تا امشب امادش کنم و ازش پرینت بگیرم اگه میشه دوستان سریع راهنماییم کنن
THX

با سلام خدمت شما دوست گرامی
یک روش می‌گویم شاید جواب بدهد. ابتدا به وسیله کلید میانبر Ctrl+A کل مطلب خود را انتخاب کنید و سپس از کلید میانبر Ctrl+Shift سمت راست کیبورد استفاده کنید. اگر درست شد که هیچ اگر نشد، دومرتبه Ctrl+A و سپس Ctrl+Shift سمت چپ. اگر نشد دیگه من بلد نیستم.

H.Mahmoudi
06-10-2009, 21:51

من یه مشکل با ورد دارم

وقتی دارم یه متن فارسی تایپ می کنم ، بعد میخوام یه کلمه انگلیسی بنویسم ، کلمه میوفته اول خط :(

باید چه کار کنم ؟

این دو کار را انجام دهید انشاء‌الله مشکل شما برطرف می‌شود.
1. از منوی File گزینه Page setup… را انتخاب کنید و از برگه Layout قسمت Section direction را روی Right to left تنظیم کنید.
2. از منوی Format گزینه Paragraph را انتخاب کنید و از برگه Indents and spacing قسمت Direction را روی Right to left تنظیم کنید.
توجه داشته باشید که هر دو کار را با هم انجام دهید. اگر درست نشد بگویید تا روش دیگری برای شما بازگو کنم.

Aloneboy
06-10-2009, 22:00
یه صفحه A4 که قسمت orientation را بر روی landscape قرار داده ام و از قسمت columns گزینه two را انتخاب کرده ام (در واقع یه صفحه A4 که به صورت افقی و همچنین 2 قسمت شده است) حالا می خواهم در هر قسمت یک کادر(حاشیه) جداگانه بگذارم.لطفا مرا راهنمایی کنید؟

Aloneboy
06-10-2009, 23:48
بهترین روش اینست که شما به این صورت اقدام کنید که در قسمت Page setup ابعاد کاغذ را نصف کاغذ A4 در نظر بگیرید. یعنی width برابر 15 و Height برابر با 21‌ و در این حالت اقدام به وارد کردن حاشیه مورد نظر خود بکنید. در نهایت در هنگام گرفتن پرینت به این صورت اقدام کنید که در قسمت Pages per sheet گزینه 2 Pages را انتخاب کنید که در این حالت در هنگام پرینت بر روی هر صفحه A4 دو صفحه پرینت گرفته می‌شود.
روش دوم: به این صورت است که شما اقدام کرده‌اید و با دو ستونی کردن قصد وارد کردن حاشیه دارید ولی بدانید که در Word نمی‌توانید چنین کاری انجام دهید، و برای وارد کردن حاشیه تنها می‌توانید از حاشیه‌های آماده که به صورت تصویر هستند اقدام کنید و آن‌ها را در زیر متن قرار دهید و یا در بیرون متون قرار دهید.
و اقدام به نوشتن مطالب خود کنید.
روش سوم: اگر من باشم اصلاً از برنامه Word استفاده نمی‌کنم و از برنامه InDesign استفاده می‌کنم که جون می‌ده برای چنین کارهایی و حتی با این برنامه می‌توانید یک کاغذ A4‌ را به صورتی در بیاورید که یک طرف دو ستونی و طرف دیگر 4 ستونی شود.
ممنون از پاسخ
اما یه سوال دیگه میشه یه توضیحی در مورد اون قسمت خط کش که یه حالت های مثلثی شکل دارد و می توان جابه جا کرد و دوقسمت هم دارد (به صورت مثلثی روبروی یکدیگر یکی در بالا و دیگری پایین) و همچنین می توان در ان محل با یه راست کلیک یه چیزی شبیه به گونیا ایجاد کرد اینها برای چیست؟

H.Mahmoudi
07-10-2009, 08:23
ممنون از پاسخ
اما یه سوال دیگه میشه یه توضیحی در مورد اون قسمت خط کش که یه حالت های مثلثی شکل دارد و می توان جابه جا کرد و دوقسمت هم دارد (به صورت مثلثی روبروی یکدیگر یکی در بالا و دیگری پایین) و همچنین می توان در ان محل با یه راست کلیک یه چیزی شبیه به گونیا ایجاد کرد اینها برای چیست؟

هنگامی‌که می‌خواهید فارسی تایپ کنید در سمت راست خط‌کش سه‌ شکل مشاهده می‌کنید و در سمت راست خط‌کش یک شکل.
سمت‌ راست خط‌کش از بالا به پایین:
First Line Indent: تورفتگی خط اول پاراگراف را مشخص می‌کند.
Hanging Indent: تورفتگی خط دوم پاراگراف به بعد را تغییر می‌دهد.
Right Indent: تورفتگی سمت راست پاراگراف‌ها را مشخص می‌کند.
سمت چپ خط‌کش:
Left Indent: تورفتگی سمت چپ پاراگراف‌ها را مشخص می‌کند.
نکته 1: برای استفاده کردن از این علائم باید اشاره‌گر موس را در داخل پاراگراف مربوطه قرار دهید و یا این‌که کل متن یا پاراگراف مورد نظر را انتخاب کنید.
نکته 2: بهتر است اصلاً از این گزینه‌ها استفاده نکنید و از منوی Format گزینه Paragraph را انتخاب کنید و از قسمت Indentation این موارد را تنظیم کنید.

Sara Kia
07-10-2009, 10:00
با درود.

من آفیس 2003 را دارم ولی مثل اینکه کمی تا قسمتی خراب شده. حالا میخوام برش دارم و آفیس 2007 را نصب کنم ولی رفع نصب نمیشه. یعنی اصلا توی اد ریموو پروگرام نیست. حتی خواستم کل پوشه اش را از درایو سی پاک کنم باز نشد.
خواستم با گذاشتن سی دی 2007 آنرا بردارم این ارور را داد:
There are no products affected by this package installed on this system
سپاسگذار میشم راهنمائی کنید.:11:

omid-p30
07-10-2009, 10:01

من یه مشکل با ورد دارم

باید چه کار کنم ؟

ا سلام خدمت شما دوست گرامی
این دو کار را انجام دهید انشاء‌الله مشکل شما برطرف می‌شود.
1. از منوی File گزینه Page setup… را انتخاب کنید و از برگه Layout قسمت Section direction را روی Right to left تنظیم کنید.
2. از منوی Format گزینه Paragraph را انتخاب کنید و از برگه Indents and spacing قسمت Direction را روی Right to left تنظیم کنید.
توجه داشته باشید که هر دو کار را با هم انجام دهید. اگر درست نشد بگویید تا روش دیگری برای شما بازگو کنم.

ممکنه راه حل همین مشکل رو برای 2007 هم بگید ؟ متشکر.

shvalaie
07-10-2009, 13:52
سلام
يه مشكل عجيب برام پيش اومده، توضيح دادنش كمي سخته، يه فايل انگليسي دارم، فرمتش به اين صورته كه در سمت راست صفحات فرد يا به عبارت ديگر در حاشيه‌ي راست صفحات فرد، شكلي به عرض 5 سانتي‌متري هست همچنين در حاشيه‌ي سمت چپ صفحات زوج هم همون شكل هستش.
وقتي توي ورد پرينت ميگيرم هيچ مشكلي نيست اما وقتي كه pdf ميكنم و بعد پرينت ميگيرم، در صفحات فرد داخل حاشيه و داخل اون شكل، يك خط افقي ميفته.... !؟
اين مشكل فقط در پرينت پيدا ميشه... و فقط در pdf
وقتي روي شكلي رو select ميكنين، چهار گوشه‌ي شكل به علاوه وسطهاي شكل، علامت‌هايي ظاهر ميشه... جالبتر اينكه اين خط دقيقا در همان محلي است كه اون علامت در وسط شكل ظاهر ميشه....
الان save as كردم به فرمت jpeg اما اون خط نيستش.... چرا فقط اين خط وقتي كه در pdf پرينت ميگيريم ظاهر ميشه؟

من ديگه عقلم به جايي قد نميده... كــمــــــــــــك!!!!!!
ميخواستم عكسش رو اينجا بزارم اما نمياد (داخل پرانتز: چكار ميكنين كه عكس توي پستتون مياد؟ :) ) ... upload ش كردم

اين هم بخشي از فايل به فرمتهاي ورد و pdf

H.Mahmoudi
07-10-2009, 14:16
با درود.

من آفیس 2003 را دارم ولی مثل اینکه کمی تا قسمتی خراب شده. حالا میخوام برش دارم و آفیس 2007 را نصب کنم ولی رفع نصب نمیشه. یعنی اصلا توی اد ریموو پروگرام نیست. حتی خواستم کل پوشه اش را از درایو سی پاک کنم باز نشد.
خواستم با گذاشتن سی دی 2007 آنرا بردارم این ارور را داد:
There are no products affected by this package installed on this system
سپاسگذار میشم راهنمائی کنید.:11:

به نظر من سیستم شما قدیمی است و نمی‌توانید Word 2007 را روی آن نصب کنید. برای نصب این برنامه ویندوز شما باید حداقل XP sp2 باشد.

H.Mahmoudi
07-10-2009, 14:57
سلام
يه مشكل عجيب برام پيش اومده، توضيح دادنش كمي سخته، يه فايل انگليسي دارم، فرمتش به اين صورته كه در سمت راست صفحات فرد يا به عبارت ديگر در حاشيه‌ي راست صفحات فرد، شكلي به عرض 5 سانتي‌متري هست همچنين در حاشيه‌ي سمت چپ صفحات زوج هم همون شكل هستش.
وقتي توي ورد پرينت ميگيرم هيچ مشكلي نيست اما وقتي كه pdf ميكنم و بعد پرينت ميگيرم، در صفحات فرد داخل حاشيه و داخل اون شكل، يك خط افقي ميفته.... !؟
اين مشكل فقط در پرينت پيدا ميشه... و فقط در pdf
وقتي روي شكلي رو select ميكنين، چهار گوشه‌ي شكل به علاوه وسطهاي شكل، علامت‌هايي ظاهر ميشه... جالبتر اينكه اين خط دقيقا در همان محلي است كه اون علامت در وسط شكل ظاهر ميشه....
الان save as كردم به فرمت jpeg اما اون خط نيستش.... چرا فقط اين خط وقتي كه در pdf پرينت ميگيريم ظاهر ميشه؟

من ديگه عقلم به جايي قد نميده... كــمــــــــــــك!!!!!!
ميخواستم عكسش رو اينجا بزارم اما نمياد (داخل پرانتز: چكار ميكنين كه عكس توي پستتون مياد؟ :) ) ... upload ش كردم

اين هم بخشي از فايل به فرمتهاي ورد و pdf

خانم Shvalaie من فایل شما را یک بار دیگر در کامپیوتر خودم مورد امتحان قرار دادم. و آن را به Pdf‌ تبدیل کردم و پرینت گرفتم ولی هیچ مشکلی نداشت.
به نظر من هنگامی که شما می‌خواستید که یک خط ایجاد کنید به یکباره این خط از جلوی چشم شما مخفی شده و در زیر شکل شما قرار گرفته است و شما نتوانسته‌اید آن را مشاهده کنید و الآن این خط برای شما مشکل‌ساز شده است و باید حتماً از زیر شکل به صورتی آن را بیابید و Delete کنید. (من در همان تصویری که شما قرار داده بودید یک خط مشاهده کردم که به طور 100 درصد احتمال می‌دهم که همین کار را صورت داده‌اید.)

s_r_asadiyan
07-10-2009, 19:38
سلام
ورد 2007
موقع باز کردن این ارور می یاد لطفا راهنمایی بفرمایید:

shvalaie
08-10-2009, 10:35
خانم Shvalaie من فایل شما را یک بار دیگر در کامپیوتر خودم مورد امتحان قرار دادم. و آن را به Pdf‌ تبدیل کردم و پرینت گرفتم ولی هیچ مشکلی نداشت.
به نظر من هنگامی که شما می‌خواستید که یک خط ایجاد کنید به یکباره این خط از جلوی چشم شما مخفی شده و در زیر شکل شما قرار گرفته است و شما نتوانسته‌اید آن را مشاهده کنید و الآن این خط برای شما مشکل‌ساز شده است و باید حتماً از زیر شکل به صورتی آن را بیابید و Delete کنید. (من در همان تصویری که شما قرار داده بودید یک خط مشاهده کردم که به طور 100 درصد احتمال می‌دهم که همین کار را صورت داده‌اید.)

سلام، ممنون از وقتي كه گذاشتين، اما pdf ي رو كه من فرستاده بودم هم پرينت گرفتين؟ خط نداشت؟ در واقع همون طور كه از فايل مشخصه من اصلا و ابدا نميخواستم خط درست كنم، من اون شكلها رو در فتوشاپ درست كردم و اينجا توي فايل ورد گذاشتم تنها كاري كه كردم اين بود كه يه باكس درست كردم تا شماره صفحه رو توش بزارم.
منظورم اينه كه اگه خطي باشه توي همون فايل ورد كه گذاشتم هم بايد باشه.

در هر حال ظاهرا اين خط فقط با سيستم من درست ميشه، من با ورژن 6 پي‌دي‌اف درست ميكنم، 8 رو هم دارم، يه بار هم با اين ورژن pdf ميسازم شايد درست شه....

باز هم ممنون :)

wordist
08-10-2009, 13:10

من یه مشکل با ورد دارم

باید چه کار کنم ؟
براي اينكار تنها كاري كه بايد انجام بديد اينه كه ابتدا كنترل و شيفت راست رو بزنيد و بعد متن فارسي بنويسيد و اگه متن انگليسي خواستيد بنويسيد با آلت و شيفت زبان رو عوض كنيد

wordist
08-10-2009, 13:11
THX
شما هم ابتدا كل متن رو انتخاب كنيد و با كنترل و شيفت راست اونو راست به چپ كنيد كه حل ميشه و نيازي به page setup نيست

wordist
08-10-2009, 13:20
یه صفحه A4 که قسمت orientation را بر روی landscape قرار داده ام و از قسمت columns گزینه two را انتخاب کرده ام (در واقع یه صفحه A4 که به صورت افقی و همچنین 2 قسمت شده است) حالا می خواهم در هر قسمت یک کادر(حاشیه) جداگانه بگذارم.لطفا مرا راهنمایی کنید؟
سلام

اگه ميخواي دو صفحه A5 داشته باشي كه هر كدوم حاشيه جداگانه داشته باشه ميتوني سايز كاغذ زر روي A5 تنظيم كني و سپس براي رفتن به صفحه دوم از منوي insert گزينه break رو بزني و next page رو بزني

حالا براي حاشيه گذاري در صفحه اول پس از انتخاب نوع حاشيه از باكس apply to گزينه this section رو انتخاب كن و براي صفحه دوم هم همين كارو انجام بده تا حاشيه مختلف داشته باشي

موفق باشي

wordist
08-10-2009, 13:21
ممکنه راه حل همین مشکل رو برای 2007 هم بگید ؟ متشکر.
روش خاصي نداره

پست 3913 رو نگاه كنيد

wordist
08-10-2009, 13:23
سلام
ورد 2007
موقع باز کردن این ارور می یاد لطفا راهنمایی بفرمایید:

سلام

شما بتازگي Add-Ins روي آفيس نصب نكرديد !!؟؟

wordist
08-10-2009, 13:24
سلام، ممنون از وقتي كه گذاشتين، اما pdf ي رو كه من فرستاده بودم هم پرينت گرفتين؟ خط نداشت؟ در واقع همون طور كه از فايل مشخصه من اصلا و ابدا نميخواستم خط درست كنم، من اون شكلها رو در فتوشاپ درست كردم و اينجا توي فايل ورد گذاشتم تنها كاري كه كردم اين بود كه يه باكس درست كردم تا شماره صفحه رو توش بزارم.
منظورم اينه كه اگه خطي باشه توي همون فايل ورد كه گذاشتم هم بايد باشه.

در هر حال ظاهرا اين خط فقط با سيستم من درست ميشه، من با ورژن 6 پي‌دي‌اف درست ميكنم، 8 رو هم دارم، يه بار هم با اين ورژن pdf ميسازم شايد درست شه....

باز هم ممنون :)
سلام دوست عزيزم

من فايلت رو چك كردم در ورد مشكلي نداشت ولي پي دي اف شما رو كه پرينت گرفتم اون خط بود

خودم با ورد 2007 تبديلش كردم به PDF ولي بهم ريخت

يه كانورتور ديگه هم داشتم كه الان دم دست نيست

با اون تبديل ميكنم و خبرش رو ميدم

شاد باشي

mohammad hamed
08-10-2009, 16:47
اگه سوال رو درست متوجه شده باشم پس از انتخاب متن با جابجا كردن علامتي كه روي خط كش افقي در بالاي صفحه هست ميتونيد اين كارو بكنيد

آخه توی این صورت فقط همون یه خطی ه انتخاب کردم تغییر می کنه. چه جوری کل این خط ها رو که توی چند صفحه هستند رو انتخاب کنم؟؟یعنی ctrl رو داشته باشم و خط ها رو یکی یکی انتخاب کنم؟چون 20 صفحه هستش

s_r_asadiyan
08-10-2009, 22:22
سلام

شما بتازگي add-ons روي آفيس نصب نكرديد !!؟؟

دوست من منظور تون از add-ons چیه؟

H.Mahmoudi
09-10-2009, 11:05
دوست من منظور تون از add-ons چیه؟

منظور دوست خوبم Add-Ins بوده است که در اصل برنامه‌هایی هستند که جزء خود برنامه Word محسوب نمی‌شوند و باید آن‌ها را به صورت جداگانه نصب کنید تا در پاره‌ای موارد به کمک ما بیایند.
به عنوان مثال می‌توان به Add-In کل قرآن مجید اشاره نمود که روی برنامه Word نصب می‌شود و شما می‌توانید با وارد کردن شماره سوره و آیه مورد نظر متن را دریافت کنید و یا چند Add-In دیگر که برای رسم فرمول‌های شیمی و اشکال آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

sassanba
10-10-2009, 03:35
سلام دوست عزیز
اگر ممکنه لطفاً توضیح بدید چطور باید فایلهایی رو که تو سایت parsup آپلود کردید باید دانلود کرد.چون هیچ گزینه ای برای دانلود کردن نداره.
متشکرم

sassanba
10-10-2009, 03:38
سلام دوست عزیز
اگر ممکنه لطفاً توضیح بدید چطور فایلهایی رو که تو سایت parsup آپلود کردید (مثل مریم) باید دانلود کرد.چون هیچ گزینه ای برای دانلود کردن نداره.
متشکرم

wordist
10-10-2009, 08:33
منظور دوست خوبم Add-Ins بوده است که در اصل برنامه‌هایی هستند که جزء خود برنامه Word محسوب نمی‌شوند و باید آن‌ها را به صورت جداگانه نصب کنید تا در پاره‌ای موارد به کمک ما بیایند.
به عنوان مثال می‌توان به Add-In کل قرآن مجید اشاره نمود که روی برنامه Word نصب می‌شود و شما می‌توانید با وارد کردن شماره سوره و آیه مورد نظر متن را دریافت کنید و یا چند Add-In دیگر که برای رسم فرمول‌های شیمی و اشکال آن مورد استفاده قرار می‌گیرند.
با سلام و تشكر از تذكرتون

اشتباه تايپي بود كه اصلاح شد

موفق باشيد

wood56
10-10-2009, 08:50
سلام
مي خواهم طوري صفحه word را تنظيم كنم كه وقتي آن را باز مي كنم هميشه خطوط بصورت :
1- فارسي
2- از راست به چپ
3-تراز شده از دو طرف (justify)
آماده به كار باشد و هر بار مجبور به تنظيم مجدد آن نباشم. لطفاً توضيح دهيد كه اين كار چگونه صورت مي گيرد؟

H.Mahmoudi
10-10-2009, 09:30
سلام
مي خواهم طوري صفحه word را تنظيم كنم كه وقتي آن را باز مي كنم هميشه خطوط بصورت :
1- فارسي
2- از راست به چپ
آماده به كار باشد و هر بار مجبور به تنظيم مجدد آن نباشم. لطفاً توضيح دهيد كه اين كار چگونه صورت مي گيرد؟
شما در ابتدا یک صفحه خالی ایجاد کنید. بر روی منوی File‌ رفته و سپس گزینه Page setup را انتخاب کنید و از کادر محاوره‌ای باز شده حاشیه‌ها و ابعاد صفحه مورد نظر خود را انتخاب کنید و در برگه Layout شما در قسمت Section direction گزینه Right to left را انتخاب کنید. در نهایت بر روی گزینه Default در پایین این کادر کلیک کنید و از کادر باز شده نیز گزینه Yes را انتخاب کنید.
سپس به منوی Format رفته و گزینه Font را انتخاب کنید و از کادر محاوره‌ای باز شده در قسمت Complex scripts مشخصات فونت فارسی مورد نظر خود را وارد کنید و در قسمت Latin text مشخصات فونت لاتین خود را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه Default در پایین این کادر کلیک کنید و در کادر باز شده نیز گزینه Yes را انتخاب کنید.
در نهایت بر روی منوی Format رفته و گزینه Paragraph را انتخاب کنید و در قسمت Alignment گزینه Justify را انتخاب کنید و Ok کنید.
از این پس هر بار که Word را باز می‌کنید. فونت‌های شما به همان صورتی است که تعیین نموده‌اید خواهند بود و متن شما به صورت فارسی و از راست به چپ است و متن تراز از دو طرف است. اگر تراز از دو طرف نبود خودتان دو مرتبه تنظیم کنید مطمئن باشید که در دفعات بعدی متن شما تراز از دو طرف خواهد بود.

wordist
11-10-2009, 08:42
سلام
1- فارسي
2- از راست به چپ

سلام

قبل از هر چيز بگم كه بهتره در سوال خودتون ورژن آفيس رو هم ذكر كنيد تا بشه بهتر پاسخ داد

همچنين پاسخهايي كه دوستمون دادن در برخي موارد درست هست ولي در برخي موارد هم نه

مثلا اينكه right to left از page setup تنظيم بشه هيچ ربطي به اين موضوع نداره

يا اينكه اگه يه بار justify رو انتخاب كرديد در دفعات بعد هم همونطور باشه اصلا درست نيست

البته در آفيس 2003 دكمه default در كادر paragraph وجود نداره كه اين نقطه ضعف در آفيس 2007 برطرف شده و شما ميتونيد حالت justify رو در افيس 2007 بصورت default داشته باشيد

ولي پاسخ در مورد فونتها و كادر font درست هست

شما در ابتدا یک صفحه خالی ایجاد کنید. بر روی منوی File‌ رفته و سپس گزینه Page setup را انتخاب کنید و از کادر محاوره‌ای باز شده حاشیه‌ها و ابعاد صفحه مورد نظر خود را انتخاب کنید و در برگه Layout شما در قسمت Section direction گزینه Right to left را انتخاب کنید. در نهایت بر روی گزینه Default در پایین این کادر کلیک کنید و از کادر باز شده نیز گزینه Yes را انتخاب کنید.
سپس به منوی Format رفته و گزینه Font را انتخاب کنید و از کادر محاوره‌ای باز شده در قسمت Complex scripts مشخصات فونت فارسی مورد نظر خود را وارد کنید و در قسمت Latin text مشخصات فونت لاتین خود را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه Default در پایین این کادر کلیک کنید و در کادر باز شده نیز گزینه Yes را انتخاب کنید.
در نهایت بر روی منوی Format رفته و گزینه Paragraph را انتخاب کنید و در قسمت Alignment گزینه Justify را انتخاب کنید و Ok کنید.
از این پس هر بار که Word را باز می‌کنید. فونت‌های شما به همان صورتی است که تعیین نموده‌اید خواهند بود و متن شما به صورت فارسی و از راست به چپ است و متن تراز از دو طرف است. اگر تراز از دو طرف نبود خودتان دو مرتبه تنظیم کنید مطمئن باشید که در دفعات بعدی متن شما تراز از دو طرف خواهد بود.

دوست عزيز در صورتي كه پاسخي رو دقيق نميدونيد جاي اونو خالي بذاريد و به بقيه سوالات دوستان پاسخ بديد

در مورد right to left كه از باكس section direction سربرگ layout كادر page setup تا بحال چند بار به اون اشاره كرديد و در هر چند مورد هم غلط بوده بايد بگم كه طبق help مايكروسافت آفيس اين گزينه فقط در دو مورد تاثيرگذار هست و نه چيز ديگه

پس مطالعه كنيد و با دقت بيشتر پاسخ بديد تا بيشتر بتونيم از حضورتون توي تاپيك بهره مند بشيم

موفق باشيد

Specify the direction of sections in right-to-left documents

The feature or some of the options described in this Help topic are only available if support for right-to-left languages is enabled through Microsoft Office Language Settings

On the File menu, click Page Setup, and then click the Layout tab.

In the Section start box, select where you want the section to begin.

In the Section direction box, click the appropriate direction, Right-to-left or Left-to-right

++++

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@msitstore:msohlp11.chm::/html/bluedrop.gifEffects of section direction on line numbering and footnote separators

When you switch the section direction, the following occurs

Line numbering that you set by using the Page Setup dialog box moves to the opposite side of the document.

Footnote separators move to the right or left accordingly

arsha125
11-10-2009, 10:02
با سلام و خسته نباشید من این سوال رو در قسمت مشکلات windows 7 مطرح کردم گفتم شاید بهتر باشه اینجا مطرح می شد
من از windows 7 استفاده می کنم برای تایپ در word 2007 به مشکل بر می خورم وقتی جمله ای را می نویسم این جمله برعکس نوشته می شه مثلا

من با ورد مشکل دارم

دارم مشکل ورد با من

لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

wordist
11-10-2009, 15:41
با سلام و خسته نباشید من این سوال رو در قسمت مشکلات windows 7 مطرح کردم گفتم شاید بهتر باشه اینجا مطرح می شد
من از windows 7 استفاده می کنم برای تایپ در word 2007 به مشکل بر می خورم وقتی جمله ای را می نویسم این جمله برعکس نوشته می شه مثلا

من با ورد مشکل دارم

دارم مشکل ورد با من

لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

سلام

فكر نميكنم كاري به ويندوز داشته باشه

شماكافيه قبل از نوشتن متن كنترل و شيفت راست رو بزنيد تا متن راست به چپ بشه

البته اگه چيزي هم نوشته باشيد ميتونيد پس از انتخاب همه متن اينكارو بكنيد

موفق باشيد

BBNHFAK
11-10-2009, 15:46
برای اینکه فایل های 2007 به صورت 2003 save بشن باید چکار کرد

wordist
11-10-2009, 16:25
برای اینکه فایل های 2007 به صورت 2003 save بشن باید چکار کرد
خيلي راحت كافيه از دكمه آفيس در بالاي سمت چپ صفحه و از قسمت save as گزينه word 97-2003 document رو انتخاب كنيد

s_r_asadiyan
11-10-2009, 16:26
با سلام و تشكر از تذكرتون

اشتباه تايپي بود كه اصلاح شد

موفق باشيد

دوست خوبم مشکل من همچنان با قیست!!!!

wordist
11-10-2009, 16:32
شما پاسخ سوال رو نداديد؟

پرسيدم آيا add-ins ي روي سيستم نصب هست!!؟

رعد
11-10-2009, 20:03
با سلام خدمت دوستان عزيز

ميخواستم طريقه استفاده از سيمبل ها رو بدونم

مثلا يك فونت كه توش سيمبل به شكل مربع داره وقتي روي مربع اينسرت ميكنم عوض مربع حروف رو ميذاره

چجوري بايد عين چيزي رو كه در قسمت سيمبل ميبينم به درون ورد منتقل كنيم؟

arsha125
11-10-2009, 22:49
سلام

فكر نميكنم كاري به ويندوز داشته باشه

شماكافيه قبل از نوشتن متن كنترل و شيفت راست رو بزنيد تا متن راست به چپ بشه

البته اگه چيزي هم نوشته باشيد ميتونيد پس از انتخاب همه متن اينكارو بكنيد

موفق باشيد

این کار می کنم ولی هیچ تاثیری نداره فقط نوشته به سمت چپ یا راست میره ولی همونطوری که گفتم هست
من با این ورد قبلا کار کردم ولی نمیدونم چرا توی این ویندوز چرا اینطوری شده؟؟؟؟

ahoora10
12-10-2009, 02:38
با سلام
در زمان پرینت گرفتن در word 2007 خطوطی یا اشکالی را که توسط ابزارهاکشیده می شود یا بهتر بگم کادر ها را در پرینت نمی اندازد این مشکل را قبلاً هم داشتم ولی یادم نیست چگونه برطرف شد
اگر ممکن است زودتر کمک کنید خیلی حیاتی است

wordist
12-10-2009, 16:39
با سلام خدمت دوستان عزيز

ميخواستم طريقه استفاده از سيمبل ها رو بدونم

مثلا يك فونت كه توش سيمبل به شكل مربع داره وقتي روي مربع اينسرت ميكنم عوض مربع حروف رو ميذاره

چجوري بايد عين چيزي رو كه در قسمت سيمبل ميبينم به درون ورد منتقل كنيم؟
شما از منوي insert گزينه symbol رو بزن و بعد از انتخاب فونت مورد نظر كاراكتر مورد نظر رو دابل كليك كن و تمام

wordist
12-10-2009, 16:40
این کار می کنم ولی هیچ تاثیری نداره فقط نوشته به سمت چپ یا راست میره ولی همونطوری که گفتم هست
من با این ورد قبلا کار کردم ولی نمیدونم چرا توی این ویندوز چرا اینطوری شده؟؟؟؟
از اون فايلي كه خراب هست يه عكس و يه نمونه آپلود كنيد تا چك كنم

wordist
12-10-2009, 16:41
با سلام
در زمان پرینت گرفتن در word 2007 خطوطی یا اشکالی را که توسط ابزارهاکشیده می شود یا بهتر بگم کادر ها را در پرینت نمی اندازد این مشکل را قبلاً هم داشتم ولی یادم نیست چگونه برطرف شد
اگر ممکن است زودتر کمک کنید خیلی حیاتی است
منظورت رو نگرفتم

يعني اگه يه دايره بكشي توي پرينت نميفته

يا كادر دور صفحات نمايش داده نميشه يا ....

hfj
12-10-2009, 17:24
سلام دوستان. آیا در برنامه Word امکان ایجاد چنین طرحی (بصورت آماده) وجود دارد؟

شاید بتوان با استفاده از این ابزار، شکل مورد نظر را ایجاد کرد :

این ابزار، فاصله ی بالایی سمت راست (که در شکل اول می بینید) را ایجاد نمی کند. اگر شکل بالا بصورت آماده وجود ندارد، چطور می توان آن را ساخت و بصورت یک شکل آماده به لیست AutoShapes ها اضافه کرد؟ :question: تا در آینده بتوان از این شکل ساخته شده در صفحات دیگر استفاده کرد.

همچنین آیا می توان درون این AutoShape ها را ستون بندی کرد ؟ (وقتی می خواهم درون این شکل ها چیزی بنویسم، گزینه ی Columns غیرفعال می شود.) :41:

BBNHFAK
12-10-2009, 18:47
خيلي راحت كافيه از دكمه آفيس در بالاي سمت چپ صفحه و از قسمت save as گزينه word 97-2003 document رو انتخاب كنيد
بله من هم این کار رو قبلا کردم ولی وقتی توی 2003 یا همون 2007 خواستم بازش کنم گفت Translator نداره

H.Mahmoudi
12-10-2009, 20:09
سلام دوستان. آیا در برنامه Word امکان ایجاد چنین طرحی (بصورت آماده) وجود دارد؟

شاید بتوان با استفاده از این ابزار، شکل مورد نظر را ایجاد کرد :

این ابزار، فاصله ی بالایی سمت راست (که در شکل اول می بینید) را ایجاد نمی کند. اگر شکل بالا بصورت آماده وجود ندارد، چطور می توان آن را ساخت و بصورت یک شکل آماده به لیست AutoShapes ها اضافه کرد؟ :question: تا در آینده بتوان از این شکل ساخته شده در صفحات دیگر استفاده کرد.

همچنین آیا می توان درون این AutoShape ها را ستون بندی کرد ؟ (وقتی می خواهم درون این شکل ها چیزی بنویسم، گزینه ی Columns غیرفعال می شود.) :41:

با عرض شرمندگی منظور شما در مورد اینکه فاصله‌ی بالایی سمت راست را ایجاد نمی‌کند متوجه نشدم. ولی روش کاری که شما خودتان ارائه نمودید درست است فقط برای نوشتن متن مورد نظر که در بالای این AutoShapes است از Text Box استفاده کنید و سپس کادر اطراف آن را بر دارید و برای ستون‌بندی آن نیز باید از گزینه Line در نوارابزار Drawing استفاده کنید و در نهایت کلیه این اشکال را با هم Group کنید تا با حرکت دادن آن شکل بدست آمده به هم نریزد.
روش بالا بسیار ساده است و بهتر است همیشه از این روش استفاده کنید ولی اگر می‌خواهید شکل بالا به صورت آماده در AutoShape ها وجود داشته باشد به اینصورت اقدام کنید:
ابتدا باید از شکل بدست آمده یک عکس بگیرید که نرم‌افزار Snagit برای این کار مناسب است و این عکس را با نام خاصی ذخیره کنید.
در نوار ابزار Drawing بر روی فلش کنار گزینه AutoShapes بروید و گزینه More AutoShapes را انتخاب کنید تا در سمت راست صفحه نمایش شما کادر Clip Art ظاهر شود. بر روی گزینه Organize Clips در پایین این کادر کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای Microsoft Clip Organizer‌ باز شود. در سمت راست یک لیست را انتخاب کنید مثلاً (My Collection) و از منوی File گزینه Add clips to organizer و سپس On My Own را انتخاب کنید در کادر باز شده باید تصویری که در مرحله اول ایجاد نموده بودید را یافته و انتخاب کنید و سپس بر روی Add کلیک کنید. در این حالت تصویر مورد نظر شما وارد لیستی که شما انتخاب کرده بودید می‌شود و در این حالت پنجره را ببندید.
در این هنگام در جایی از سند که می‌خواهید این Clip Art‌ درج شود کلیک کنید و در قسمت Search for نام آن را بنویسید و توجه داشته باشید که در قسمت‌های Search in و Results Should be کلیه گزینه‌ها را تیک زده باشید. در این حالت مشاهده می‌کنید که Clip Art شما در سمت راست صفحه نمایش در میان اشکال نشان داده می‌شود و برای درج آن کافی است بر روی فلش کنار آن کلیک کنید و گزینه Insert را انتخاب کنید و یا بر روی آن دبل کلیک کنید.
به طور نمونه من دو تصویر را در مسیر زیر آپلود کرده‌ام که می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید.

اگر سئوالی بود در خدمتیم.

azh
13-10-2009, 12:27
یک سوال خیلی مهم من یک متن صد صفحه ای دارم که متن فارسی هست که از حروف انگلیسی هم در اون استفاده شده فونت کل متن b zar هست ولی من می خوام فونت کل حروف و کلمات انگلیسی time news roman بشه و چون با کنترل آ تمام متن فونش time news roman میشه دوباره از فونت زر برای فارسی نمی تونم استفاده کنم- خیلی ممنون میشم کسی راه حلی برای رفع این مشکل بگه که فارسی فونتش زر و انگلیسی ها time news roman بشه ممنون

H.Mahmoudi
13-10-2009, 15:17
یک سوال خیلی مهم من یک متن صد صفحه ای دارم که متن فارسی هست که از حروف انگلیسی هم در اون استفاده شده فونت کل متن b zar هست ولی من می خوام فونت کل حروف و کلمات انگلیسی time news roman بشه و چون با کنترل آ تمام متن فونش time news roman میشه دوباره از فونت زر برای فارسی نمی تونم استفاده کنم- خیلی ممنون میشم کسی راه حلی برای رفع این مشکل بگه که فارسی فونتش زر و انگلیسی ها time news roman بشه ممنون

یک روش که من می‌دانم برای شما توضیح می‌دهم. انشاء‌الله که مشکل شما برطرف شود.
ورژن 2003: فایل مورد نظر خود را باز کنید. اشاره گر موس را در قسمتی از فایل خود قرار دهید. در سمت راست نوارابزار Formatting دو عدد AA مشاهده می‌کنید که وقتی روی آن می‌روید نوشته Styles and Formatting. روی این دکمه کلیک کنید. در سمت راست صفحه نمایش شما کادر Styles and Formatting باز می‌شود. مشاهده می‌کنید که دورنوشته Normal کادر آبی قرار گرفته است. حال اشاره‌گر موس را بر روی این گزینه نرمال برده و فلش کنار آن را باز کنید. سپس گزینه Modify را انتخاب کنید. کادر Modify style باز می‌شود.
در این حالت در قسمت Formatting گزینه‌ها را به این صورت تنظیم کنید.
در کادر اول فونت B zar را انتخاب کنید (فونت فارسی مورد نظر شما)، در کادر دوم اندازه فونت، در کادر آخر گزینه Complex را انتخاب کنید. حال برای بار دیگر در کادر آخری گزینه Latin را انتخاب کنید و در کادر اول فونت Time و در کادر دوم ابعاد فونت لاتین را انتخاب کنید. و در نهایت بر روی Ok کلیک کنید. در کمال حیرت متوجه می‌شوید که کل متن شما به صورت همان فونت‌هایی که برگزیده‌اید در خواهد آمد و مشکل شما حل خواهد شد.
اگر سوالی داشتید در خدمتیم.

Wewolf_dream
13-10-2009, 15:38
چه طوری میتونم که پسور فای ورد را بردارم؟

ahoora10
13-10-2009, 15:54
دوستان یک مشکل بزرگ در world 2007
زمانی که با استفاده از ابزار نقاشی در world 2007 کادری را باز می کنیم یا خط می کشم در زمان گرفتن پرینت این کادر یا خط کشی ها چاپ نمی شود.
قبلاً هم این مشکل را داشتم ولی یادم رفته چه کار میکردم
خیلی حیاتی است زودتر کمک کنید

hfj
13-10-2009, 19:11
برای نوشتن متن مورد نظر که در بالای این AutoShapes است از Text Box استفاده کنید و سپس کادر اطراف آن را بر دارید و برای ستون‌بندی آن نیز باید از گزینه Line در نوارابزار Drawing استفاده کنید و در نهایت کلیه این اشکال را با هم Group کنید تا با حرکت دادن آن شکل بدست آمده به هم نریزد.

دوست عزیز، خیلی ممنون از راهنماییت. اما این روشی که گفتی برای ستون بندی در داخل AutoShapes ها کار نمی کنه. این هم عکسش :

همونطور که می بینی، با ایجاد یک خط در وسط این شکل، دو تا ستون ایجاد نشد. (در ظاهر ایجاد شد، ولی در اصل دو تا ستون رو برای من ایجاد نکرد). من روی شکل Rounded Rectangle کلیک راست می کنم و گزینه ی Edit Text رو می زنم و جملات مورد نظرم رو می نویسم و همونطور که میدونی در این شکل به دو تا ستون واقعی احتیاج دارم. یعنی دقیقاً مثل زمانی که میخوای صفحه رو ستون بندی کنی و میری از Columns استفاده میکنی و ستون های واقعی رو در اختیارت داری. البته من این حالت رو در یک مجله دیدم و نمی دونم که این قابلیت در برنامه Word وجود داره یا نه. منتظر راهنمایی شما هستم. با تشکر.

H.Mahmoudi
13-10-2009, 22:24
دوست عزیز، خیلی ممنون از راهنماییت. اما این روشی که گفتی برای ستون بندی در داخل AutoShapes ها کار نمی کنه. این هم عکسش :

همونطور که می بینی، با ایجاد یک خط در وسط این شکل، دو تا ستون ایجاد نشد. (در ظاهر ایجاد شد، ولی در اصل دو تا ستون رو برای من ایجاد نکرد). من روی شکل Rounded Rectangle کلیک راست می کنم و گزینه ی Edit Text رو می زنم و جملات مورد نظرم رو می نویسم و همونطور که میدونی در این شکل به دو تا ستون واقعی احتیاج دارم. یعنی دقیقاً مثل زمانی که میخوای صفحه رو ستون بندی کنی و میری از Columns استفاده میکنی و ستون های واقعی رو در اختیارت داری. البته من این حالت رو در یک مجله دیدم و نمی دونم که این قابلیت در برنامه Word وجود داره یا نه. منتظر راهنمایی شما هستم. با تشکر.
با عرض سلام
من روشی که بتوان یک AutoShape را به مانند جدول به دو قسمت‌هایی تقسیم کنید بلد نیستم و یا شاید اصلاً چنین کاری عملی نباشد ولی شما می‌توانید در شکل مورد نظرتان در هر دو طرف از همان Text Box استفاده کنید و مطالبتان را در آن یادداشت کنید. من دقیقاً نمی‌دانم که شما چرا مي‌خواهید چنین کاری انجام دهید. ولی یک کار دیگری که می‌توانید انجام دهید اینست که از نرم‌افزار اکسل استفاده کنید و در اصل یک جدول واقعی ایجاد کنید که کادرهای اطراف آن به مانند شکل شما باشد و در نهایت آن را به Word وارد کنید و یا این‌که از همان تصویر بگیرید و به مانند روشی که در قبل گفتم عمل کنید. به خدا دیگه چیزی به ذهنم نمی‌رسه.

Aloneboy
13-10-2009, 23:42
سلام دوستان
1- برای ضخیم کردن متن در ورد به غیر از گزینه bold برای بیشتر ضخیم کردن باید چیکار کرد؟
2- برای کشیدن یه حرف باید از چه گزینه ای استفاده کرد؟
3- یه متن انتخاب شده هست با چه کلید کنترلی اندازه ان را تغییر دهیم ؟

amtiya 512
14-10-2009, 11:49
سلام به همه ی دوستان .
من سه تا مشکل دارم که می خواستم ازتون بپرسم
1 - می خواستم ببینم چه جوری می شه فهمید که یه نفر چه مدت زمانی با ورد کار کرده ؟؟
2 - می خواستم ببینم که چک باکس کنترل کاراکتر در ورد 2003 کارش چیه و ایا معادلی تو ورد 2007 داره ؟
3 - می خواستم ببینم که چه جوری می تونیم تنظیم کنیم که هنگام خارج شدن از ورد یا اون document که فعاله خودش به صورت اتومات بک آپ بگیره ؟

Sara Kia
14-10-2009, 12:18
آفیس من هم چنین اخطاری میده چند بار اوکی میکنم بعد کار میکنه فکر میکنم از وقتی درایو کیبوردم را که دکمه های آفیس داره نصب کردم اینطوری شد.

hfj
14-10-2009, 15:15
با عرض سلام
من روشی که بتوان یک AutoShape را به مانند جدول به دو قسمت‌هایی تقسیم کنید بلد نیستم و یا شاید اصلاً چنین کاری عملی نباشد ولی شما می‌توانید در شکل مورد نظرتان در هر دو طرف از همان Text Box استفاده کنید و مطالبتان را در آن یادداشت کنید. من دقیقاً نمی‌دانم که شما چرا مي‌خواهید چنین کاری انجام دهید. ولی یک کار دیگری که می‌توانید انجام دهید اینست که از نرم‌افزار اکسل استفاده کنید و در اصل یک جدول واقعی ایجاد کنید که کادرهای اطراف آن به مانند شکل شما باشد و در نهایت آن را به Word وارد کنید و یا این‌که از همان تصویر بگیرید و به مانند روشی که در قبل گفتم عمل کنید. به خدا دیگه چیزی به ذهنم نمی‌رسه.

:laughing: دوست عزیز، خودم توی Word درستش کردم. درون AutoShape یک جدول دو ستونه ساختم. و کادر اطرافش رو برداشتم. به این طریق، همان چیزی که میخواستم ایجاد شد. در ضمن من این طرح رو فقط به خاطر شکیل شدن صفحات مجله می خواستم. چون همونطور که گفتم، من این طرح رو در یک مجله دیده بودم و به دنبال ساختن چنین چیزی بودم. که خوشبختانه حل شد.

یه سوال دیگه هم دارم. من تا الان از Word XP استفاده می کردم (ورژن 2002). حالا Word 2007 رو نصب کردم و دیدم که محیطش خیلی با Word XP فرق داره. و یه جورایی User Friendly نیست. (شاید هم من بهش عادت ندارم). میخوام نظر شما رو درباره Word 2007 بدونم. آیا شما می تونید به راحتی با Word 2007 کار کنید؟ و ارزش داره که من هم از این به بعد فقط با ورژن 2007 کار کنم؟

onia
15-10-2009, 01:01
سلام، من یه فایل ورد تو قطع وزیری دارم و با هیچ نرم افزاری نتونستم به فایل پی دی اف تبدیلش کنم. انگار مشکل تو غیر استاندارد بودن اندازه صفحاته!!؟ چیکار میتونم انجام بدم که این مشکل حل شه؟

shvalaie
15-10-2009, 11:04
سلام، من یه فایل ورد تو قطع وزیری دارم و با هیچ نرم افزاری نتونستم به فایل پی دی اف تبدیلش کنم. انگار مشکل تو غیر استاندارد بودن اندازه صفحاته!!؟ چیکار میتونم انجام بدم که این مشکل حل شه؟

سلام
ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم... :)

قطع كار در ورد هيچ ربطي به pdf شدن اون نداره... اشكال در جاي ديگه‌ايست.... از چه نرم‌افزاري براي ساختن pdf استفاده ميكنين؟
چه ايرادي ميگيره و يا چه پيغامي ميده؟ فايل pdf رو اصلا نميسازه و يا ميسازه و بازش نميكنه ....

H.Mahmoudi
15-10-2009, 16:36
:laughing: دوست عزیز، خودم توی Word درستش کردم. درون AutoShape یک جدول دو ستونه ساختم. و کادر اطرافش رو برداشتم. به این طریق، همان چیزی که میخواستم ایجاد شد. در ضمن من این طرح رو فقط به خاطر شکیل شدن صفحات مجله می خواستم. چون همونطور که گفتم، من این طرح رو در یک مجله دیده بودم و به دنبال ساختن چنین چیزی بودم. که خوشبختانه حل شد.

یه سوال دیگه هم دارم. من تا الان از Word XP استفاده می کردم (ورژن 2002). حالا Word 2007 رو نصب کردم و دیدم که محیطش خیلی با Word XP فرق داره. و یه جورایی User Friendly نیست. (شاید هم من بهش عادت ندارم). میخوام نظر شما رو درباره Word 2007 بدونم. آیا شما می تونید به راحتی با Word 2007 کار کنید؟ و ارزش داره که من هم از این به بعد فقط با ورژن 2007 کار کنم؟

خوشحالم که بالاخره خودتان به جواب سئوالتان رسیدید. (این کارها واقعاً یعنی خلاقیت شخصی که در هیچ کتاب و جزوه‌ای یافت نمی‌شود و برای من هم جالب بود). و اما مطلب دیگر که شما اشاره کرده بودید که این مورد را در یک مجله دیده بودید و باید به شما عرض کنم که کار مجله و روزنامه اصلاً با برنامه Word انجام نمی‌شود و برای تهیه آن از برنامه‌‌های InDesign, page Maker, Quark Spress استفاده می‌شود که ایندیزاین از همه معروفتر و بهتر است.
در مورد استفاده از Word باید بگویم که من هم با XP و 2003 و 2007 کار کرده‌ام و هنوز هم کار می‌کنم و هر سه برنامه را با هم در کامپیوترم نصب کرده‌ام ولی به شخصه خودم بیشتر با 2003 کار می‌کنم چون خیلی بهتر با محیط آن آشنا هستم و راحت‌تر کار می‌کنم ولی در پاره‌ای از زمان‌ها مخصوصاً تغییر کادرهای تصاویر و غیره از 2007 استفاده می‌کنم و بعد در 2003 پیست می‌کنم.
در مجموع حال که شما 2007 را نصب کرده‌اید سعی کنید که با آن کار کنید و مطمئن باشید خیلی زود با محیط آن آشنا خواهید شد و آن را فرا خواهید گرفت و بدانید که واقعاً از XP خیلی کاربرپسندتر است.

H.Mahmoudi
15-10-2009, 16:39
سلام دوستان
1- برای ضخیم کردن متن در ورد به غیر از گزینه bold برای بیشتر ضخیم کردن باید چیکار کرد؟
2- برای کشیدن یه حرف باید از چه گزینه ای استفاده کرد؟
3- یه متن انتخاب شده هست با چه کلید کنترلی اندازه ان را تغییر دهیم ؟

جواب 1) برای بیشتر ضخیم‌کردن می‌توانید اندازه فونت متن مورد نظر خود را درشت‌تر کنید و یا از یک فونت ضخیم‌تر استفاده کنید. مثلاً به جای فونت Nazanin از فوت Titr استفاده کنید.
جواب 2) برای کشیدن یک حرف از Ctrl+J استفاده کنید. در برخی موارد از Shift + - استفاده می‌شود.
جواب 3) در کامپیوتر من با کلید Ctrl + ] فونت انتخابی درشت می‌شود و با Ctrl + [ فونت انتخابی کوچک می‌شود. و یا همان گرفتن کلید Ctrl و فشردن حرف (چ) و (ج).

H.Mahmoudi
15-10-2009, 17:17
دوستان یک مشکل بزرگ در world 2007
زمانی که با استفاده از ابزار نقاشی در world 2007 کادری را باز می کنیم یا خط می کشم در زمان گرفتن پرینت این کادر یا خط کشی ها چاپ نمی شود.
قبلاً هم این مشکل را داشتم ولی یادم رفته چه کار میکردم
خیلی حیاتی است زودتر کمک کنید
فایلتان را به Pdf‌ تبدیل کنید و ببینید در Pdf کادرها قرار می‌گیرند یا خیر؟
اگر دیدید در فایل Pdf کادرها قرار دارند پس مشکل از تنظیمات پرینتر شماست و باید آن را تنظیم کنید که هر پرینتری تنظیمات خاص خودش را دارد. در نهایت اگر وقت ندارید فایل Pdf‌ را به دفتر فنی ببرید و از آن پرینت بگیرید.
اگر در فایل Pdf کادرها قرار ندارند دیگر من چیزی به ذهنم نمی‌رسه، زیرا تا به حال با این مشکل مواجه نشده‌ام.

onia
15-10-2009, 18:01
سلام، ممنون:20:!

-1موقعی که از Nitro pdf استفاده میکنم علاوه بر یه فایل پی دی اف هم نام فایل وردم، یه فایل دیگه مثلا به اسم @BCL@3013CEBB.pdf ایجاد میکنه که انگار لازمه pdf ایجاد فایل اصلیمه و در آخرین مرحله پیغام میده که

Unable to open .../@BCL@3013CEBB.pdf for writing!

2-زمانی هم که از Acrobat pdf convertor یا Adobe pdf استفاده میکنم پیغام میده که برای فونت های متن (Bnazanin,B titr) محدودیت داره..

Error: TitrBold cannot be embedded because of licensing restrictions. ]%%

Font vendor (Macromedia) does not permit this font to be embedded in PDF

- 3از 2 تا نرم افزار دیگه هم استفاده کردیم، با یکیشون میشه فایل pdf ایجاد کرد اما حاشیه هاش تنظیم نیست و بخشی از متن کناره های هر سطر حذف شده !
* تصور نمیکنم مشکل مربوط به نصب نرم افزارهای تبدیل باشه چون بقیه فایل هام به راحتی تبدیل میشن اما برای تبدیل این یکی حتی به 3-4 تا مرکز کامپیوتری هم مراجعه کردیم و نتیجه هیچ:41:

H.Mahmoudi
15-10-2009, 20:16
سلام، ممنون:20:!

-1موقعی که از Nitro pdf استفاده میکنم علاوه بر یه فایل پی دی اف هم نام فایل وردم، یه فایل دیگه مثلا به اسم @BCL@3013CEBB.pdf ایجاد میکنه که انگار لازمه pdf ایجاد فایل اصلیمه و در آخرین مرحله پیغام میده که

Unable to open .../@BCL@3013CEBB.pdf for writing!

2-زمانی هم که از Acrobat pdf convertor یا Adobe pdf استفاده میکنم پیغام میده که برای فونت های متن (Bnazanin,B titr) محدودیت داره..

Error: TitrBold cannot be embedded because of licensing restrictions. ]%%

Font vendor (Macromedia) does not permit this font to be embedded in PDF

- 3از 2 تا نرم افزار دیگه هم استفاده کردیم، با یکیشون میشه فایل pdf ایجاد کرد اما حاشیه هاش تنظیم نیست و بخشی از متن کناره های هر سطر حذف شده !
* تصور نمیکنم مشکل مربوط به نصب نرم افزارهای تبدیل باشه چون بقیه فایل هام به راحتی تبدیل میشن اما برای تبدیل این یکی حتی به 3-4 تا مرکز کامپیوتری هم مراجعه کردیم و نتیجه هیچ:41:

من تصور می‌کنم که در فایلتان اَشکال پیچیده‌ای وجود دارد که نرم‌افزارهای Pdf ساز نمی‌توانند آن‌ها را تشخیص دهند و آن‌ها را تبدیل به pdf کنند. (اشکال پیچیده ساخته شده توسط خودتان با Autoshape ها و یا WordArt ها).
نرم‌افزار Acrobat هنگامی‌که در حال Pdf‌ کردن فایل است، شماره پرینت صفحات را مشخص می‌کند. شما در آن لحظه نگاه کنید که روی کدام صفحه توقف می‌کند و پیغام خطا ظاهر می‌شود. بعد به آن صفحه مراجعه کنید و آن تصویر را در یک فایل دیگر ذخیره کنید یا تغییر دهید و یا حذف کنید و بعد برای بار دیگر فایل را به Pdf تبدیل کنید.
اگر می‌توانید فایل خودتان را در جایی upload کنید و یا به
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ارسال کنید تا روی آن کار کنم و فایل pdf آن را برایتان ارسال کنم.

onia
15-10-2009, 22:15
ممنون از لطفتون، ولی فایلها مربوط به کتابی هستن که قراره اگه این مشکل حل بشه بره زیر چاپ،بنابراین قضیه هم یه کم امنیتیه و هم نمیشه چیزی رو از فایل حذف کرد:13:حق با شماست فایلها پر از شکلهایی با حجم بالاست. از یه نرم افزار دیگه هم استفاده کردم، تبدیل میکنه فقط یه جاهایی فونت هارو بهم میریزه،مثلا بعضی حروف رو جدا مینویسه و بعضی جاها بیشتر از حد فاصله ایجاد میکنه!

onia
15-10-2009, 22:20
چون دیگه اشکم داره سرازیر میشه، یه فصلش رو براتون ایمیل میکنم، لطف میکنید اگه روش وقت بذارید!

masud1988
16-10-2009, 13:51
سلام
اگه ميشه بگيد چه جوري ميشه تو word اينچ به ميليمتر تبديل كرد ، منظورم ruler ورد
تو اين همه صفحه نتونستم پيداش كنم
خيلي ممنون.

H.Mahmoudi
16-10-2009, 14:58
سلام
اگه ميشه بگيد چه جوري ميشه تو word اينچ به ميليمتر تبديل كرد ، منظورم ruler ورد
تو اين همه صفحه نتونستم پيداش كنم
خيلي ممنون.
با سلام خدمت شما دوست گرامی و ورود شما را تبریک عرض می‌کنم.
لطفاً همیشه ورژن Word خود را بیان کنید. در Word 2003 از منوی Tools گزینه Options را انتخاب کنید و سپس به برگه General بروید و در قسمت Measurement Units گزینه Millimeter را انتخاب کنید.
در Word 2007‌ به این صورت عمل کنید که بر روی دکمه Office Button در گوشه بالا- سمت چپ صفحه نمایش خود کلیک کنید و گزینه Word Options را انتخاب کنید و سپس گزینه Advanced را انتخاب کنید و صفحه را به پایین بکشید تا به گزینه Show measurements in units of برسید و در نهایت بر روی فلش روبروی آن رفته و گزینه Millimeters‌ را انتخاب کنید.

zinor
16-10-2009, 15:16
با سلام
1.چگونه در ورد 2007 یک صفحه با جدول ایجاد شده در آنرا که به صورت عمودی است افقی می کنند ؟
2.چگونه در ورد اعداد فارسی تایپ می کنند ؟
ممنونم
زینور

H.Mahmoudi
16-10-2009, 18:59
با سلام
1.چگونه در ورد 2007 یک صفحه با جدول ایجاد شده در آنرا که به صورت عمودی است افقی می کنند ؟
2.چگونه در ورد اعداد فارسی تایپ می کنند ؟
ممنونم
زینور
برای جابه‌جایی صفحه از حالت عمودی به افقی به این صورت اقدام کنید که از منوی Page Layout بر روی فلش کنار گزینه Page setup کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای Page setup باز شود و در برگه Margins گزینه Landscape را انتخاب کنید و در نهایت Ok کنید. در این حالت جدول هم را تنظیم کنید.
برای فارسی نوشتن اعداد به اینصورت اقدام کنید که بر روی دکمه Office button در گوشه بالا-سمت چپ صفحه نمایش کلیک کنید و سپس بر روی دکمه Word Options کلیک کنید و در این حالت گزینه Advanced را انتخاب کنید و در صفحه باز شده را به سمت پایین بکشید تا گزینه Numeral را پیدا کنید و بر روی فلش آن کلیک کنید و گزینه Context یا System را انتخاب کنید که در هر دو حالت در هنگامی‌که فارسی تایپ می‌کنید اعداد نیز فارسی درج می‌شوند و هنگامی‌که لاتین تایپ می‌کنید اعداد نیز لاتین تایپ می‌شوند و در نهایت بر روی OK کلیک کنید.

Lover_Football
16-10-2009, 19:01
سلام دوستان ...

امروز هركارى كردم كه يك فايل ورد رو باز كنم موفق نشدم و اين ارور رو مشاهده كردم :

The File Tutorial Header Is Not Available

در مورد بقيه فايل ها هم همين ارور رو گرفتم ...

در ضمن يك فايل جديد ايجاد كردم و ذخيرش كردم ولى اونم نتونستم اجرا كنم و همون ارور رو داد ...

ورد من 2003 هستش ...

با تشكـــر ...

H.Mahmoudi
16-10-2009, 20:35
سلام دوستان ...

امروز هركارى كردم كه يك فايل ورد رو باز كنم موفق نشدم و اين ارور رو مشاهده كردم :

The File Tutorial Header Is Not Available

در مورد بقيه فايل ها هم همين ارور رو گرفتم ...

در ضمن يك فايل جديد ايجاد كردم و ذخيرش كردم ولى اونم نتونستم اجرا كنم و همون ارور رو داد ...

ورد من 2003 هستش ...

با تشكـــر ...

شما یک بار کامپیوترتان را Restart کنید و دومرتبه امتحان کنید و ببینید با این مشکل مواجه هستید یا خیر. اگر درست نشد به طور قطع یکی از فایل‌های نصب برنامه Word‌ پریده است (در اثر ویروس یا به دست خودتان). برنامه word تان را به طور کامل حذف کنید و دو مرتبه بریزید.

Aloneboy
16-10-2009, 21:30
سلام از پاسخ به سوالات قبلی متشکرم
چند تا سوال دیگه هم دارم
1- یک صفحه a4 دارم که به صورت افقی و 2 قسمت درآوردم حالا می خوام در قسمت سر صفحه چیزی بنویسم اما برای هر دو یک سر صفحه هست می خوام اگه بشه برای هر کدوم دو سر صفحه مجزا داشته باشه؟
2- در سرصفحه هر چی می نویسم کمرنگ نشون میده آیا در موقع پرینت هم کمرنگ پرینت میشه یا نه و اگه کمرنگ پرینت میشه راه حلش چیه ؟
3- یک کلمه قرآنی هستش به نام : ابتدئک حالا می خوام یه فتحه بر روی ء بذارم اما خیلی بالا قرار می گیره من دقیقا می خوام بر روی ء قرار بگیره با فاصله بسیار کم؟
4- با فونت های فارسی متنی رو تایپ می کنم مثلا کلمه مدرسه می خوام بر روی ه اخر یه دونقطه بیاد باید چیکار کنم؟ (اگه اون کلمه رو با یه فونت دیگه بنویسم اون کلمه با بقیه کلمه های فونت فارسی فرق می کنه و ضایع هست )

H.Mahmoudi
16-10-2009, 23:08
سلام از پاسخ به سوالات قبلی متشکرم
چند تا سوال دیگه هم دارم
1- یک صفحه a4 دارم که به صورت افقی و 2 قسمت درآوردم حالا می خوام در قسمت سر صفحه چیزی بنویسم اما برای هر دو یک سر صفحه هست می خوام اگه بشه برای هر کدوم دو سر صفحه مجزا داشته باشه؟
2- در سرصفحه هر چی می نویسم کمرنگ نشون میده آیا در موقع پرینت هم کمرنگ پرینت میشه یا نه و اگه کمرنگ پرینت میشه راه حلش چیه ؟
3- یک کلمه قرآنی هستش به نام : ابتدئک حالا می خوام یه فتحه بر روی ء بذارم اما خیلی بالا قرار می گیره من دقیقا می خوام بر روی ء قرار بگیره با فاصله بسیار کم؟
4- با فونت های فارسی متنی رو تایپ می کنم مثلا کلمه مدرسه می خوام بر روی ه اخر یه دونقطه بیاد باید چیکار کنم؟ (اگه اون کلمه رو با یه فونت دیگه بنویسم اون کلمه با بقیه کلمه های فونت فارسی فرق می کنه و ضایع هست )

جواب 1) به نظر من اصلاً این کار شما صحیح نیست که یک صفحه A4 را به دو قسمت کرده‌اید و می‌خواهید روی هر کدام سرصفحه جداگانه داشته باشید. شما تنظیمات Page setup را طوری تنظیم کنید که صفحه شما برابر نصف کاغذ A4 باشد و بعد نیز حاشیه‌ها را مشخص کنید. در نهایت می‌توانید در هنگام پرینت گرفتن هر دو صفحه را روی یک صفحه A4 قرار دهید. و یا از تنظیمات Booklet (کتابچه) استفاده کنید. (اگر تنها یک صفحه A4 دارید، برای ایجاد سرصفحه کاذب می‌توانید از Text Box استفاده کنید.)
جواب 2) هر چیزی که در سرصفحه یادداشت کنید. درست مطابق تنظیمات خودتان در خواهد آمد. منظورم اینست که شما می‌توانید مثل بقیه مطالب سندتان آن را انتخاب کنید و فونت آن و رنگ آن و دیگر موارد را تغییر دهید و مطمئن باشید که در هنگام پرینت گرفتن هرگز کم‌رنگ نخواهد بود.
جواب 3) این مطلب بر می‌گردد به تایپوگرافی که کار برنامه‌های کورل و یا ایندیزاین و ... است و برنامه Word قدرت چنین مانوری را ندارد. (یک نکته را هم بدانید که فاصله فتحه از حرف زیری زیاد مهم نیست و مهم بودن آن است، زیرا در تایپ کسی به این مورد خرده نخواهد گرفت.)
جواب 4) در هنگام نوشتن عربی، بهتر است از فونت‌های مخصوص عربی استفاده کنید. در این حالت با گرفتن کلید میانبر Shift + I می‌توانید ة ایجاد کنید. مثلاً همین فونت Time New Roman را مورد استفاده قرار دهید. (ولی اگر روش دیگری داشته باشد من نمی‌دانم برای این‌که ة یا ي در فارسی وجود ندارد.)

narsy
17-10-2009, 12:15
باسلام

من نمی دونم سوالم به این قسمت مربوط می شه یا نه به خاطر همین در صورت خطا پیشاپیش عذرخواهی می کنم
من وقتی آفیس 2003 رو کنار 2007 نصب کردم برنامه ی دانلود منیجرم از کار افتاد. چرا؟ و اینکه آیا می تونم تنظیم کنم که تمام فایلهای وردم ( چه 2003 و چه 2007 ) با 2007 باز بشه ؟

mohammad hamed
17-10-2009, 15:40
من توی فرمول نیسی ورد 2007 چه جوری می تونم زگوم بنویسم.چون فقز پریوم داره
با تشکر
منتظر هستم

yoosef_st
18-10-2009, 00:19
اون موقعی که ICDL میخوندم استادمون یه روشی بهمون یاد داده بود تو ورژن 2003 که مثلا توی یه خط نوشته میشد حرف اول جمله یا کلمه اول رو یه افکتهای خاصی بهش بدیم.

یه چیزی تو مایه های گزینه Small Caps هست تو قسمت فونت (که کلمه رو اینجوری میکنه: Small )

اما با کلی گزینه های بیشتر و افکتهای بیشتر و ...

هرچی گشتم یافت نشد. کسی میتونه کمکم کنه؟
در مورد هر دو ورژن 2003 و 2007 میخواستم.
ممنون.

s_r_asadiyan
18-10-2009, 22:22
شما پاسخ سوال رو نداديد؟

پرسيدم آيا add-ins ي روي سيستم نصب هست!!؟
نه فقط فکر کنم یک مورد از مایکروسافت برای پاور پوینت them دانلود کردم

Lover_Football
19-10-2009, 00:35
شما یک بار کامپیوترتان را Restart کنید و دومرتبه امتحان کنید و ببینید با این مشکل مواجه هستید یا خیر. اگر درست نشد به طور قطع یکی از فایل‌های نصب برنامه Word‌ پریده است (در اثر ویروس یا به دست خودتان). برنامه word تان را به طور کامل حذف کنید و دو مرتبه بریزید.

با سلامى مجدد ...

من كارهايى كه فرموده بوديد رو انجام دادم ولى نتيجه نداد !!!

شما (يا ساير دوستان) ميتونيد فايل Normal برنامه آفيس 2003 رو براى من آپلود كنيد ؟!

چون احتمال ميدم مشكل از اون جا باشه ...

فايل مذكور در مسير زير ميباشد :

C:\documents and Settings\account shoma\application data\microsoft\templates

wordist
19-10-2009, 08:36
باسلام

من نمی دونم سوالم به این قسمت مربوط می شه یا نه به خاطر همین در صورت خطا پیشاپیش عذرخواهی می کنم
من وقتی آفیس 2003 رو کنار 2007 نصب کردم برنامه ی دانلود منیجرم از کار افتاد. چرا؟ و اینکه آیا می تونم تنظیم کنم که تمام فایلهای وردم ( چه 2003 و چه 2007 ) با 2007 باز بشه ؟
سلام دوست عزيز

بعيد ميدونم اينا ربطي به هم ديگه داشته باشن

در هر جال شما ميتوني دوباره دانلود منيجر رو نصب كني

براي مورد دوم هم كافيه يه بار محيط 2007 رو باز كني

معمولا با اين كار فايلهاي ورد از اين پس در محيط 2007 باز ميشن

البته روش بهتر و استانداردتر هم اينه كه بعد از باز كردن ورد 2007 فايلها رو باز كني (CTRL+O)

wordist
19-10-2009, 08:50
من توی فرمول نیسی ورد 2007 چه جوری می تونم زگوم بنویسم.چون فقز پریوم داره
با تشکر
منتظر هستم
سلام

پست زير رو نگاه كنيد و در محيط معرفي شده علامت زگوند رو درج كنيد

فرمول نويسي در ورد با استفاده از Microsoft Equation 3.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
19-10-2009, 08:53
اون موقعی که ICDL میخوندم استادمون یه روشی بهمون یاد داده بود تو ورژن 2003 که مثلا توی یه خط نوشته میشد حرف اول جمله یا کلمه اول رو یه افکتهای خاصی بهش بدیم.

یه چیزی تو مایه های گزینه Small Caps هست تو قسمت فونت (که کلمه رو اینجوری میکنه: Small )

اما با کلی گزینه های بیشتر و افکتهای بیشتر و ...

هرچی گشتم یافت نشد. کسی میتونه کمکم کنه؟
در مورد هر دو ورژن 2003 و 2007 میخواستم.
ممنون.

سلام

اين موردي كه شما ميگي احتمالا همون Drop Cap هست كه در ورد 2003 در منوي Format و در 2007 در سربرگ Insert موجود هست

wordist
19-10-2009, 08:54
نه فقط فکر کنم یک مورد از مایکروسافت برای پاور پوینت them دانلود کردم
در همون كادر پيغامي مياد كه براي رفه مشكل هم پيشنهادي داده

اونو هم عملي كرديد؟

wordist
19-10-2009, 08:56
با سلامى مجدد ...

من كارهايى كه فرموده بوديد رو انجام دادم ولى نتيجه نداد !!!

شما (يا ساير دوستان) ميتونيد فايل Normal برنامه آفيس 2003 رو براى من آپلود كنيد ؟!

چون احتمال ميدم مشكل از اون جا باشه ...

فايل مذكور در مسير زير ميباشد :

C:\documents and Settings\account shoma\application data\microsoft\templates
سلام دوست عزيز

نيازي به ارسال و آپلود اون فايل نيست

شما اگه اون فايل رو از همون مسيري كه گفتيد پاك كنيد خود سيستم اتوماتيك يكي مي سازه

alex110
19-10-2009, 11:57
من قبلا چند فايل ورد رو در كامپيوتر سيو كردم ولي وقتي عوض كردم ويندوز رو وقتي اون صفحات رو باز مي كنم اول گزينه كانورتور مي ياد و بعد از اون يه نوشته هاي عجيب غريب مي ياد و اصلا اون متني نيست كه من سيو كردم
چند با هم ويندوز رو تغيير دادم شايد درست بشه ولي نشد از چي مي تونه باشه

pangman
19-10-2009, 12:42
با سلام
بعد از تایپ فرمول در ورد 2007 با تب insert equation هنگامی که فایل را به pdf تبدیل می کنم فرمولها بصورت ناقص درج می شوند یا اصلا ناپدید می شوند! مشکل از چیست؟ نرم افزارهای تبدیل متعددی امتحان کردم مشکل حل نشد.

wordist
19-10-2009, 12:54
من قبلا چند فايل ورد رو در كامپيوتر سيو كردم ولي وقتي عوض كردم ويندوز رو وقتي اون صفحات رو باز مي كنم اول گزينه كانورتور مي ياد و بعد از اون يه نوشته هاي عجيب غريب مي ياد و اصلا اون متني نيست كه من سيو كردم
چند با هم ويندوز رو تغيير دادم شايد درست بشه ولي نشد از چي مي تونه باشه
اينگونه موارد رو من چند بار تابحال ديدم و شنيدم

هيچكدوم هم درست نشده

اگه دوست داري يكي از اونا رو بذار تا يه چك بكنم

wordist
19-10-2009, 13:00
با سلام
بعد از تایپ فرمول در ورد 2007 با تب insert equation هنگامی که فایل را به pdf تبدیل می کنم فرمولها بصورت ناقص درج می شوند یا اصلا ناپدید می شوند! مشکل از چیست؟ نرم افزارهای تبدیل متعددی امتحان کردم مشکل حل نشد.
سلام دوست عزيز

شما يه چك بكن و ببين اگه از روش زير استفاده كني هم مشكل پيدا ميكني

و نيز يه بار هم با تبديل خود 2007 كار كن و ببين باز هم PDF مشكل دار هست ؟

s_r_asadiyan
19-10-2009, 15:13
در همون كادر پيغامي مياد كه براي رفه مشكل هم پيشنهادي داده

اونو هم عملي كرديد؟

بله تو پستای قبلی توضیح دادم

wordist
19-10-2009, 16:17
بله تو پستای قبلی توضیح دادم
اخيرا به ويندوز نرم افزاري اضافه نكرديد

مثل آكروبات ريدر و ...

marvel_malayer
19-10-2009, 19:12
سلام
مشکلی که برای من پیش اومده اینه که فایهالهای ورد 2003 توی 2007 خونده نمی شه و اخطار میده و به خاطر همین هم باعث شده که من دوتا ویندوز xp نصب کنم اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم

CinemaTik
19-10-2009, 19:40
سلام دوستان

می خواستم بدونم توی آفیس 2007 چطوری باید به صورت ستونی مطلب نوشت ؟ منظورم دقیقا مثل حالت نوشتن روزنامه ها هستش .

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید ....

farhad_s5
19-10-2009, 23:30
سلام دوستان

من می خواستم در word 2007 فرمول تایپ کنم ولی نمی تونم! چون equation کار نمی کنه ، یعنی اصلا روش نمیشه کلیک کرد!! (انگار نصب نیست!)

چیکار باید بکنم؟!!

ممنون

s_r_asadiyan
20-10-2009, 00:03
اخيرا به ويندوز نرم افزاري اضافه نكرديد

مثل آكروبات ريدر و ...

چرا اکروبات ریدر نصب کردم

pangman
20-10-2009, 10:12
سلام دوست عزيز

شما يه چك بكن و ببين اگه از روش زير استفاده كني هم مشكل پيدا ميكني

و نيز يه بار هم با تبديل خود 2007 كار كن و ببين باز هم PDF مشكل دار هست ؟
با تشکر،با تبدیل خود ورد2007 هم مشکل حل نمیشه

pooria.rio
20-10-2009, 11:35
بچه ها شرمنده
سرچ زدم چیزی پیدا نشد
یه برنامه میخواستم که فایل های زرنگار رو به ورد تبدیل کنه
خیلی ممنون

wordist
20-10-2009, 11:43
سلام
مشکلی که برای من پیش اومده اینه که فایهالهای ورد 2003 توی 2007 خونده نمی شه و اخطار میده و به خاطر همین هم باعث شده که من دوتا ویندوز xp نصب کنم اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم
سلام

يك نمونه از فايلهاتون رو آپلود كنيد تا چك كنم

تا مشخص بشه اشكال از فايل نباشه

wordist
20-10-2009, 11:44
سلام دوستان

می خواستم بدونم توی آفیس 2007 چطوری باید به صورت ستونی مطلب نوشت ؟ منظورم دقیقا مثل حالت نوشتن روزنامه ها هستش .

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید ....
براي اينكار كافيه پس از نوشتن متن مورد نظر و انتخاب اون از سربرگ Page layout و قسمت Page setup و از دكمه columns استفاده كنيد

wordist
20-10-2009, 11:45
سلام دوستان

من می خواستم در word 2007 فرمول تایپ کنم ولی نمی تونم! چون equation کار نمی کنه ، یعنی اصلا روش نمیشه کلیک کرد!! (انگار نصب نیست!)

چیکار باید بکنم؟!!

ممنون
شما بايد آفيس رو كامل نصب ميكرديد

سي دي آفيس رو بذاريد و اونو بصورت كامل يه بار Repair كنيد

يا اينكه از گزينه add or remove feature استفاده كنيد

wordist
20-10-2009, 11:47
چرا اکروبات ریدر نصب کردم
خب همون باعث اين مساله شده

چون معمولا اكروبات ريدر روي آفيس تاثير ميذاره و خودش به اون add-ins اضافه ميكنه

پس اونو حذف كنيد و يه بار امتحان كنيد ببينيد درست ميشه

و نكته ديگه هم اينكه چه ورژني از آفيس رو نصب كرديد 2007 با SP1 يا با SP2 و همچنين چه نسخه اي از اكروبات ريدر

wordist
20-10-2009, 11:47
با تشکر،با تبدیل خود ورد2007 هم مشکل حل نمیشه
خب اگه ميتونيد آپلود كنيد بخشي از متن رو تا چك كنم

wordist
20-10-2009, 11:48
بچه ها شرمنده
سرچ زدم چیزی پیدا نشد
یه برنامه میخواستم که فایل های زرنگار رو به ورد تبدیل کنه
خیلی ممنون
يه تاپيك قبلا در اين مورد داشتيم

و يه نرم افزاري هم بود به نام noor