PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

naz_toto
08-06-2009, 10:26
ببين دوست گرامي من فکر مي کنم براي اينکه تعداد خط مشخصي در يک صفحه باشد بايد نوع قلم و اندازه آن و نوع صفحه و page setup آن مشخص باشد.
که مثلاً اگر قلم شما B-lotus 14 و Bold باشد و page setup ، بالا و پايين و چپ و راست آن 2 سانتي متر باشد ،‌ و در قسمت Format/paragraph ، در قسمت line spacing ، در قسمت At آن که مي توان عدد نوشت 1.19 را نوشتم و با حساب اين قوانين ، 24 خط در يک صفحه ايجاد شد.
اما در مورد اينکه يک پاراگراف به طور کامل به صفحه ي بعد برود يا نرود فکر مي کنم اين طور باشد : اگر در منوي Format / paragraph ، تب دوم يعني line and page break را انتخاب کنيد ، اگر دو تا گزينه ي widow/oprphan control و keep line to gether ، تيک نداشته باشند ، فکر مي کنم مشکل شما حل شود.
موفق باشيد :11:
خيلي ازتون ممنونم مشكل دوم با راهنمايي شما فكر ميكنم كه حل شد . ولي در مورد اون تعداد خطوط در يك صفحه من اين كار را كردم در page setup در تب document grid گزينه specify line gride only رو فعال كردم و در قسمت per page تعداد خطوط رو 24 وارد كردم با اين كار خودش در قسمت pitch در همون قسمت عدد 28.55 pt رو وارد كرده . البته در Format/paragraph در line spacing روي single هست و عددي در قسمت at وارد نشده .
با اين كاري كه من كردم تعداد خطوط در هر صفحه معمولا همون 24 تا ميشه ولي بعضي از صفحه ها ميشه 23 خط . البته نميدونم كاري كه من كردم تا چه حد منطقي و درست هست .

يك مشكل هم دارم در موقع چاپ من حاشيه ها رو در page setup تنظيم كردم ولي در موقع پرينت از دو طرف در حد 2 يا 3 ميليمتر و از طرف چپ و پايين در حد يك سانتيمتر و خورده اي بيشتر حاشيه داره يعني مثلا طبق تنظيم من پايين صفحه بايد 2.5 سانتيمتر حاشيه داشته باشه ولي بعد از پرينت 4 و خورده اي حاشيه داره .
مخصوصا اگه هون صفحه يه جدول باشه ( البته جدول از حاشيه هايي كه در برنامه موقع تايپ نشون ميده بيرون نميزنه و كمتر از اون هم نيست ) در مورد سمت چپ هم همين مشكل هست ولي با اعداد ديگري .
در موقع پرينت كاغذ رو A4 انتخاب ميكنم و سايز كاغذ هم درست هست .

ممنون ميشم كه در اين مورد هم كمكم كنيد .

Ni_nigc
08-06-2009, 10:38
شما از چه نرم افزاري براي PDF كردن استفاده ميكنيد ؟؟

بايد انواع اونا رو امتحان كنيد

معمولا هر كدوم با ورد در حالت فارسي يه مشكلاتي رو به همراه داشتن

در پست قبل براي 2007 save as pdf هم معرفي شده كه ميتوني استفاده كني

از help office 2007 فايل مربوط به Save Pdf رو از سايت Microsoft دانلود كردم و نصب كردم .

2007 Microsoft Office Add-in: Microsoft Save as PDF or XPS

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اين هم لينكش .

ولي باز هم وقتي كه Save as Pdf or XPs رو زدم مشكل ناخوانا بودن شماره گذاري ها رو داشتم .

همه چيز درسته و فونت ها رو خوب و كامل مي شناسه ولي شماره گذاري هاي انتهاي صفحه يا نداره يا اگه داره ، شماره هاش نامفهوم هست و انگار كه از Symbol استفاده كردم .

اين هم لينك عكسي كه از فايل PDF شده گرفتم

yaghin
08-06-2009, 10:42
با سلام. میخواستم بپرسم من الان وقتی یه متنی رو کپی میکنم توی ورد دیگه اون پنجره کوچولو که ظاهر میشد و مثلا میتونستی انتخاب کنی که به همون فورمت سورسش باشه یا فقط تکست باشه و از این قبیل دیگه نمیاد اما مثلا در پاور پوینت این مشکل رو نداره! چمار باید کرد؟ مشکل از کجاست و چطور حل میشه؟

nedajon
08-06-2009, 12:23
با سلام. میخواستم بپرسم من الان وقتی یه متنی رو کپی میکنم توی ورد دیگه اون پنجره کوچولو که ظاهر میشد و مثلا میتونستی انتخاب کنی که به همون فورمت سورسش باشه یا فقط تکست باشه و از این قبیل دیگه نمیاد اما مثلا در پاور پوینت این مشکل رو نداره! چمار باید کرد؟ مشکل از کجاست و چطور حل میشه؟

سلام دوست گرامي
در نوار ابزار tools/option/edit ، تيک گزينه ي show paste option bottom رو اگر بزنيد فکر کنم مشکلتون حل مي شه.
ضمناً اگر بخواهيد که حافظه ي ورد رو که در اون cut و paste ها رو نگه مي داره برين و مثلاً نوشته اي رو که قبل از اين نوشته جديد کپي کردين رو paste کنين ، مي تونين به منوي edit برين و office clipboard رو بزنين.

wordist
08-06-2009, 12:46
خيلي ازتون ممنونم مشكل دوم با راهنمايي شما فكر ميكنم كه حل شد . ولي در مورد اون تعداد خطوط در يك صفحه من اين كار را كردم در page setup در تب document grid گزينه specify line gride only رو فعال كردم و در قسمت per page تعداد خطوط رو 24 وارد كردم با اين كار خودش در قسمت pitch در همون قسمت عدد 28.55 pt رو وارد كرده . البته در Format/paragraph در line spacing روي single هست و عددي در قسمت at وارد نشده .
با اين كاري كه من كردم تعداد خطوط در هر صفحه معمولا همون 24 تا ميشه ولي بعضي از صفحه ها ميشه 23 خط . البته نميدونم كاري كه من كردم تا چه حد منطقي و درست هست .

يك مشكل هم دارم در موقع چاپ من حاشيه ها رو در page setup تنظيم كردم ولي در موقع پرينت از دو طرف در حد 2 يا 3 ميليمتر و از طرف چپ و پايين در حد يك سانتيمتر و خورده اي بيشتر حاشيه داره يعني مثلا طبق تنظيم من پايين صفحه بايد 2.5 سانتيمتر حاشيه داشته باشه ولي بعد از پرينت 4 و خورده اي حاشيه داره .
مخصوصا اگه هون صفحه يه جدول باشه ( البته جدول از حاشيه هايي كه در برنامه موقع تايپ نشون ميده بيرون نميزنه و كمتر از اون هم نيست ) در مورد سمت چپ هم همين مشكل هست ولي با اعداد ديگري .
در موقع پرينت كاغذ رو A4 انتخاب ميكنم و سايز كاغذ هم درست هست .

ممنون ميشم كه در اين مورد هم كمكم كنيد .
سلام

براي اون مورد كادرها بايد گفت كه فاصله كادرها از لبه كاغذ يه مقدار ثابت هست كه قابل تنظيمه و كاري به مقدار تنظيمات margin در page setup نداره

اگه ميخواين كادر دور كاغذ بر حسب حاشيه ها (margin) تنظيم بشه بايد هنگام وارد كردن كادر كاغد دكمه option رو بزنيد و گزينه from edge رو تبديل كنيد به گزينه text و فاصله كادر كاغذ از text رو بالاش مشخص كنيد

wordist
08-06-2009, 12:49
از help office 2007 فايل مربوط به Save Pdf رو از سايت Microsoft دانلود كردم و نصب كردم .

اين هم لينكش .

ولي باز هم وقتي كه Save as Pdf or XPs رو زدم مشكل ناخوانا بودن شماره گذاري ها رو داشتم .

همه چيز درسته و فونت ها رو خوب و كامل مي شناسه ولي شماره گذاري هاي انتهاي صفحه يا نداره يا اگه داره ، شماره هاش نامفهوم هست و انگار كه از Symbol استفاده كردم .

اين هم لينك عكسي كه از فايل PDF شده گرفتم
سلام

اول اينكه من لينك اون فايل رو گذاشته بودم و نيازي به لينك دهي مجدد نبود

و دوم اينكه عكسي كه گذاشتين لينكش فاقد اعتبار هست و فعلا كه براي من باز نشد

yaghin
08-06-2009, 13:15
سلام دوست گرامي
در نوار ابزار tools/option/edit ، تيک گزينه ي show paste option bottom رو اگر بزنيد فکر کنم مشکلتون حل مي شه.
ضمناً اگر بخواهيد که حافظه ي ورد رو که در اون cut و paste ها رو نگه مي داره برين و مثلاً نوشته اي رو که قبل از اين نوشته جديد کپي کردين رو paste کنين ، مي تونين به منوي edit برين و office clipboard رو بزنين.

متشکرم از راهنماییتون
در مورد ورد 2007 در قیمت options و advanced در قسمت copy , paste,cut گزینه show paste options buttons تیک داره اما این مشکل رو هنوز دارم آیا اونچه شما گفتید چیز دیگه ای هست؟!

wordist
08-06-2009, 13:20

متشکرم از راهنماییتون
در مورد ورد 2007 در قیمت options و advanced در قسمت copy , paste,cut گزینه show paste options buttons تیک داره اما این مشکل رو هنوز دارم آیا اونچه شما گفتید چیز دیگه ای هست؟!

اولا بايد بگم كه اين مشكل نيست و يه قابليت در ورد هست كه اين اجازه رو به شما ميده كه در هنگام paste كردن اختيارات مختلفي داشته باشي كه يه حسن محسوب ميشه

دوست عزيزم هم جواب رو دادن كه شما دقت نكردي گفته شد اگه ميخواي اون دكمه ظاهر نشه بايد اون تيك رو برداري

موفق باشي

naz_toto
08-06-2009, 14:25
سلام

براي اون مورد كادرها بايد گفت كه فاصله كادرها از لبه كاغذ يه مقدار ثابت هست كه قابل تنظيمه و كاري به مقدار تنظيمات margin در page setup نداره

اگه ميخواين كادر دور كاغذ بر حسب حاشيه ها (margin) تنظيم بشه بايد هنگام وارد كردن كادر كاغد دكمه option رو بزنيد و گزينه from edge رو تبديل كنيد به گزينه text و فاصله كادر كاغذ از text رو بالاش مشخص كنيد
مجددا از راهنمايي تون ممنونم . من در PAGE SETUP من دكمه option نيست . البته من از office 2002 استفاده ميكنم ( همون Office XP )

yaghin
08-06-2009, 16:31
اولا بايد بگم كه اين مشكل نيست و يه قابليت در ورد هست كه اين اجازه رو به شما ميده كه در هنگام paste كردن اختيارات مختلفي داشته باشي كه يه حسن محسوب ميشه

دوست عزيزم هم جواب رو دادن كه شما دقت نكردي گفته شد اگه ميخواي اون دكمه ظاهر نشه بايد اون تيك رو برداري

موفق باشي

فکر میکردم من مشکلم رو واضح گفتم!خب مشکل منم همینه با وجود اینکه این گذینه فعاله اما همچین قابلیتی رو در ورد ندارم! حالا می خواستم بدونم این مشکل به واسطه چه چیز ایجاد شده؟ بعنی ورد اشکال داره یا ویندوز؟!

متشکرم

wordist
08-06-2009, 16:40
مجددا از راهنمايي تون ممنونم . من در PAGE SETUP من دكمه option نيست . البته من از office 2002 استفاده ميكنم ( همون Office XP )
دوست عزيز من شما به پاسخ دقت نكردين

اون دكمه Option كه اشاره شده در هنگام وارد كاردن كادر هست يعني در كادر border and shading و در سربرگ page border نه در Page setup

بيشتر به پاسخها دقت كنين

wordist
08-06-2009, 16:43
فکر میکردم من مشکلم رو واضح گفتم!خب مشکل منم همینه با وجود اینکه این گذینه فعاله اما همچین قابلیتی رو در ورد ندارم! حالا می خواستم بدونم این مشکل به واسطه چه چیز ایجاد شده؟ بعنی ورد اشکال داره یا ویندوز؟!

متشکرم
اها

من خيال كردم عكس مطلب رو ميگي

خيلي عجيب هست

من بررسي ميكنم ببينيم ميتونم پاسخي پيدا كنم

البته شما هم بهتره يه بار آفيس رو از روي سيستم پاك كني و يه بار ديگه كامل نصب كني

yaghin
08-06-2009, 17:41
اها

من خيال كردم عكس مطلب رو ميگي

خيلي عجيب هست

من بررسي ميكنم ببينيم ميتونم پاسخي پيدا كنم

البته شما هم بهتره يه بار آفيس رو از روي سيستم پاك كني و يه بار ديگه كامل نصب كني

خب یه بار دیگه نصب کردم اما فرقی نکرد!!:41:
می خوام بپرسم امکان داره نصب MathType این مشکل رو بوجود بیاره؟!

naz_toto
08-06-2009, 18:59
دوست عزيز من شما به پاسخ دقت نكردين

اون دكمه Option كه اشاره شده در هنگام وارد كاردن كادر هست يعني در كادر border and shading و در سربرگ page border نه در Page setup

بيشتر به پاسخها دقت كنين
واقعا شرمندم من رو ببخشيد .

نكته جالب اينه كه الان كه دقيق تست كردم ديدم كاري به وجود جدول نداره حتي متن عادي رو هم طبق حاشيه تنظيم شده پرينت نميكنه يعني مثلا براي متن هم پايين كاغذ كه بايد 2.5 سانت حاشيه داشته باشه در پرينت 4.2 سانت حاشيه داره ! و سايز كاغذ هم در پرينت A4 تنظيم شده .

mahsa1469
08-06-2009, 19:52
سلام من مي خوام پايين برگم يك سري توضيحات اضافه رو در مورد چيزي بنويسم ( كه بايه ط جداشه) چه جوري مي تونم تو ورد اين كار رو بكنم؟؟

p30sezar
08-06-2009, 19:59
سلام من مي خوام پايين برگم يك سري توضيحات اضافه رو در مورد چيزي بنويسم ( كه بايه ط جداشه) چه جوري مي تونم تو ورد اين كار رو بكنم؟؟

به این کار میگن پاورقی که به انگلیسی میشه Footnote اگر از Word2007 استفاده می کنی باید از تب References گزینه Insert Footnote را انتخاب کنید
البته یادتون باشه که قبلش آخر کلمه مورد نظر بایستید و بعد این کارها را بکنید

wordist
09-06-2009, 06:29
خب یه بار دیگه نصب کردم اما فرقی نکرد!!:41:
می خوام بپرسم امکان داره نصب MathType این مشکل رو بوجود بیاره؟!
امكانش هست كه مربوط به اون هم باشه

كلا چه چيزهايي مثل اين به آفيس اضافه كرديد و ورژن آفيس رو هم ذكر كنيد

yaghin
09-06-2009, 17:00
امكانش هست كه مربوط به اون هم باشه

كلا چه چيزهايي مثل اين به آفيس اضافه كرديد و ورژن آفيس رو هم ذكر كنيد

تنها چیزی که اضافه شده همینه! اونچه که نصب شده هم Microsoft office enterprise 2007

wordist
10-06-2009, 11:13
تنها چیزی که اضافه شده همینه! اونچه که نصب شده هم Microsoft office enterprise 2007
من بعيد ميدونم مربوط به اون باشه

ولي يه بار حذفش كن و ببين جواب ميگيري يا نه

yaghin
15-06-2009, 00:27
من بعيد ميدونم مربوط به اون باشه

ولي يه بار حذفش كن و ببين جواب ميگيري يا نه

خب باید بگم با کمال تعجب با حذف MathType و حذف و نصب مجدد ورد درست شد! ظاهرا تمام مشکل از همین عنصر نامطلوب بود!!
گرچه با همین وضعیت روی سیستم دیگه این مشکل بروز نکرده بود!!

star63
15-06-2009, 07:30
سلام
من یک مشکل عجیب با ورد دارم. سطر اول متن پرینت نمی شود.مدل پرینتر هم hp1200 است.جالبه که همین متن رو یک پرینتر دیگه درست پرینت میشه و جالبتر اینکه همین فایل رو اگه از یه کامپیوتر دیگه بفرستیم رو hp 12000 باز درست پرینت میشه!!!
واقعا گیج کننده است.اگه کسی چیزی به ذهنش میرسه بگه.
ممنون

wordist
15-06-2009, 08:00
سلام
من یک مشکل عجیب با ورد دارم. سطر اول متن پرینت نمی شود.مدل پرینتر هم hp1200 است.جالبه که همین متن رو یک پرینتر دیگه درست پرینت میشه و جالبتر اینکه همین فایل رو اگه از یه کامپیوتر دیگه بفرستیم رو hp 12000 باز درست پرینت میشه!!!
واقعا گیج کننده است.اگه کسی چیزی به ذهنش میرسه بگه.
ممنون
من تا حالا با چند پرينتر مدل HP1200 با همين مشكل برخورد داشتم و مشكل هم حل نشده

مجبور هستيد ابتداي صفحه اول يك اينتر بزنيد و بعد شروع به تايپ و پرينت كنيد

ehsanvb60
15-06-2009, 11:26
اين چيزي كه ميگي بسيار عجيب هست

من كه اشكالي در فايلت هم نديدم

امكان ويروسي بودن سيستم رو چك كن

اگه من هم مطلبي پيدا كردم توضيح ميدم

البته بد نيست يه بار هم آفيس رو پاك كني و بعد از دفرگ كردن سيستم دوباره اونو نصب كني

موفق باشي

آقا من ورد رو پاك كردم و بعد از ديفرگ كردن سيستم دوباره نصبش كردم ولي باز هم نشد. در ضمن اين مشكل فقط توي ورد هست و توي ساير برنامه هاي آفيس نيست.
در ضمن اون دي وي دي كه باهاش ورد رو نصب ميكنم به دو. نفر ديگه هم دادم نصب كنن برا يكيشون همينمشكل من پيش اومد ولي براي يكي ديگه مشكلي نداشت !!!
چيزي به نظر شما ميرسه ؟؟

star63
17-06-2009, 10:39
من تا حالا با چند پرينتر مدل HP1200 با همين مشكل برخورد داشتم و مشكل هم حل نشده

مجبور هستيد ابتداي صفحه اول يك اينتر بزنيد و بعد شروع به تايپ و پرينت كنيد

ممنون.آره وقتی یه اینتر میزنم درست پرینت میشه.پس راه حلی نداره.

wordist
17-06-2009, 10:49
آقا من ورد رو پاك كردم و بعد از ديفرگ كردن سيستم دوباره نصبش كردم ولي باز هم نشد. در ضمن اين مشكل فقط توي ورد هست و توي ساير برنامه هاي آفيس نيست.
در ضمن اون دي وي دي كه باهاش ورد رو نصب ميكنم به دو. نفر ديگه هم دادم نصب كنن برا يكيشون همينمشكل من پيش اومد ولي براي يكي ديگه مشكلي نداشت !!!
چيزي به نظر شما ميرسه ؟؟
به نظر من يه بار ديگه آفيس رو با يه سي دي ديگه نصب كن

بعيد نيست كه مشكل از سي دي باشه

wordist
17-06-2009, 11:37
ممنون.آره وقتی یه اینتر میزنم درست پرینت میشه.پس راه حلی نداره.
اگه منظور راه حل براي رفع مشكله نه

ممكنه با تعمير پرينتر درست بشه

ولي راه گذشتن از مشكل اينه

rsh24493
17-06-2009, 17:25
سلام.
من هنگام کار باWord دو اشکال دارم:
1.اگر در میان یک جمله بخوام تصحیحی انجام بدم،با تصحیح باقی جمله کلمه به کلمه حذف میشه!؟
2.در ورد همه یfootnotesها عمودی چاپ میشه واگر تعداد اونها زیاد باشه حجم صفحه رو میگیره.
لطفا منو راهنمایی کنید.
ممنون

ninimam
20-06-2009, 00:46
سلام به همه دوستان
من یک مشکل در نوشتن فارسی در Word 2007 دارم که حسابی کارم را مختل کرده. اگر چه چند سال است با این نرم افزار کار می کنم و به نوعی حرفه ای محسوب می شوم ولی این مشکل به قدری جدی شد که مجبور شدم نه تنها آفیس را مجددا نصب کنم، بلکه چون نصب مجدد آفیس جواب نداد مجبور شدم ویندوز نازنین خود را هم از اول نصب کنم که البته در کمال تعجب باز هم مشکل حل نشد.
مشکل اینجاست که وقتی می خواهم فارسی تایپ کنم، کرسر از جایش تکان نمی خورد و بنابر این کلمات یک جمله برعکس ترتیب صحیح خود قرار می گیرند. در واقع اشکال اصلی اینست که اگر چه من با زدن کلیدهای Control+Shift زبان ویندوز را فارسی می کنم، ولی شکل کرسر از خط عمودی ساده که نمایش دهنده تایپ انگلیسی است به شکل خط دندانه دار که مربوط به تایپ فارسی است تغییر شکل نمی دهد. در واقع word فارسی نمی شود. من علامت مخصوص right to left را هم فعال می کنم و پاراگراف را هم راست چین می کنم ولی فایده ندارد.
اگر کسی بتواند مرا در این زمینه راهنمایی کند بسیار ممنون می شوم.

wordist
20-06-2009, 07:24
سلام.
من هنگام کار باWord دو اشکال دارم:
1.اگر در میان یک جمله بخوام تصحیحی انجام بدم،با تصحیح باقی جمله کلمه به کلمه حذف میشه!؟
2.در ورد همه یfootnotesها عمودی چاپ میشه واگر تعداد اونها زیاد باشه حجم صفحه رو میگیره.
لطفا منو راهنمایی کنید.
ممنون
سلام

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

بهتر بود كه ورژن ورد رو هم ذكر مي كرديد چون براي سوال اول راه حل در 2003 و 2007 متفاوت هست

من در 2003 ميگم كه كافيه شما يه بار دكمه Insert رو بزنيد تا مشكل overwrite درست بشه

در مورد دوم هم راه حلي وجود نداره

wordist
20-06-2009, 07:26
سلام به همه دوستان
من یک مشکل در نوشتن فارسی در Word 2007 دارم که حسابی کارم را مختل کرده. اگر چه چند سال است با این نرم افزار کار می کنم و به نوعی حرفه ای محسوب می شوم ولی این مشکل به قدری جدی شد که مجبور شدم نه تنها آفیس را مجددا نصب کنم، بلکه چون نصب مجدد آفیس جواب نداد مجبور شدم ویندوز نازنین خود را هم از اول نصب کنم که البته در کمال تعجب باز هم مشکل حل نشد.
مشکل اینجاست که وقتی می خواهم فارسی تایپ کنم، کرسر از جایش تکان نمی خورد و بنابر این کلمات یک جمله برعکس ترتیب صحیح خود قرار می گیرند. در واقع اشکال اصلی اینست که اگر چه من با زدن کلیدهای Control+Shift زبان ویندوز را فارسی می کنم، ولی شکل کرسر از خط عمودی ساده که نمایش دهنده تایپ انگلیسی است به شکل خط دندانه دار که مربوط به تایپ فارسی است تغییر شکل نمی دهد. در واقع word فارسی نمی شود. من علامت مخصوص right to left را هم فعال می کنم و پاراگراف را هم راست چین می کنم ولی فایده ندارد.
اگر کسی بتواند مرا در این زمینه راهنمایی کند بسیار ممنون می شوم.
سلام

شما مطمئن هستيد كه به درستي در ويندوز زبان فارس رو نصب و فعال كرده ايد؟؟

alex_pk
20-06-2009, 14:50
سلام

این مشکل رو چجوری حل کنم
مثل اینکه میگه یه فایلی باید نصب باشه قبلش
از کجا پیدا کنم اونو؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون.

سلام عزيز

اين چه ورژني از آفيس هست كه ميخواي نصب كني!! ؟؟؟

نمیدونم!
چند روز پیش گذاشته بودم سیستمم آفلاین دانلود کنه
این رو هم گرفته بود
حجکش نزدیک 700 مگه.

نکنه این آپدیت باشه؟مثلا باید آفیس اصلی رو نصب کنم بعد اینو روش نصب کنم؟

آدرسش رو ميتوني بذاري؟

يا عنوانش رو هنگام نصب ؟

سلام.

باید Microsoft Office Professional Plus 2010 Technical Preview باشه.

از این صفحه msxml6.msi که حجمش 1.5 مگابایت هست رو دانلود و نصب کنید:

ممنون از همگی

این بود:

سلام

وقتی میخوام فایل دانلودی 1.5 مگابایتی رو نصب کنم ارور میده
فکر کنم میگه یه ورژه بالاترش الان نصبه
روی xp سرویس پک 2

Mitamo
20-06-2009, 15:14
word 2007
1- "ایکس بار" و "خط کسری" رو چطوری بزنم؟
2- میخوام بالای هر صفحه سمت چپ یک عنوان درج کنم که توی همه ی صفحات تکرار بشه و در کنار اون شماره صفحه هم وارد بشه. چطور؟

wordist
20-06-2009, 15:19
سلام

وقتی میخوام فایل دانلودی 1.5 مگابایتی رو نصب کنم ارور میده
فکر کنم میگه یه ورژه بالاترش الان نصبه
روی xp سرویس پک 2

سلام

مطموئنا از روي همون پوشه اي كه مربوط به نصب هست ميتوني اون ورژن از msxml كه نياز داره رو دوباره نصبش كني

ورژني كه اشاره كرده يه بار msxml .10.1129.0 هست

كه بايد پيداش كني وو بدواره نصبش كني

البته كيشه با يه جستجو در سايت مايكروسافت هم اونو پيدا كرد

الان فرصت نيست

اگه پيدا نكردي بعد مي گردم پيداش ميكنم

موفق باشي

wordist
20-06-2009, 15:22
word 2007
1- "ایکس بار" و "خط کسری" رو چطوری بزنم؟
2- میخوام بالای هر صفحه سمت چپ یک عنوان درج کنم که توی همه ی صفحات تکرار بشه و در کنار اون شماره صفحه هم وارد بشه. چطور؟
براي مورد اول بايد از قسمت فرمول نويسي اينكارو بكني

سربرگ insert و گزينه equation

براي مورد دوم هم بايد در header صفحه قرارش بدي تا تكرار بشه

سربرگ insert و دكمه header و edit و ....

Mitamo
20-06-2009, 15:41

براي مورد دوم هم بايد در header صفحه قرارش بدي تا تكرار بشه

سربرگ insert و دكمه header و edit و ....

equation خاموشه (غیر فعال)!!!!!!!!!!!

تو قسمت header هم میتونم عنوان بنویسم. اما شماره صفحه رو چطوری وارد کنم؟!!!! (اگر کنار عنوان بنویسم 1، در صفحات بعدی هم همون 1 نوشته شده. در صورتی که میخوام شماره صفحات ادامه پیدا کنه)

alex_pk
20-06-2009, 15:59
سلام

مطموئنا از روي همون پوشه اي كه مربوط به نصب هست ميتوني اون ورژن از msxml كه نياز داره رو دوباره نصبش كني

ورژني كه اشاره كرده يه بار msxml .10.1129.0 هست

كه بايد پيداش كني وو بدواره نصبش كني

البته كيشه با يه جستجو در سايت مايكروسافت هم اونو پيدا كرد

الان فرصت نيست

اگه پيدا نكردي بعد مي گردم پيداش ميكنم

موفق باشي

عزیز دل پیدا نکردم!:31:

extreme2006gh
20-06-2009, 16:01
باسلام

تو ورد چطوری میشه فرمول نویسی کرد ؟

مخصوصا میخوام یه چند تا کسر تو متن داشته باشم

alex_pk
20-06-2009, 19:46
باسلام

نوشته شده توسط wordist

===============================

عزیز دل پیدا نکردم!:31:

برای من تو ویندوز 7 کار کرد ولی تو xp نه....

wordist
21-06-2009, 06:55
equation خاموشه (غیر فعال)!!!!!!!!!!!

تو قسمت header هم میتونم عنوان بنویسم. اما شماره صفحه رو چطوری وارد کنم؟!!!! (اگر کنار عنوان بنویسم 1، در صفحات بعدی هم همون 1 نوشته شده. در صورتی که میخوام شماره صفحات ادامه پیدا کنه)
من احتمال ميدم كه ورد كامل نصب نشده باشه بايد اونو repair كني و كامل نصب كني

در مورد دوم هم وقتي كه اون مراحل رو رفتي در سربرگ design كه بصورت سبزرنگ فعال ميشه دكمه page number وجود داره

wordist
21-06-2009, 06:55
باسلام

دوست عزيز جستجو در فروم فراموش نشه

زحمت اينكارو بديد به خودتون بعد اگه پيدا نكرديد سوال كنيد

در صفحه پيش همونطور كه اشاره شده پاسخ اين سوال داده شده

اينجا هم هست

فرمول نويسي در ورد با استفاده از Microsoft Equation 3.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
21-06-2009, 07:01
===============================

برای من تو ویندوز 7 کار کرد ولی تو xp نه....
توي توضيحاتش چيزي ننوشته بود مبني بر اينكه نياز به سيستم عامل 64 بيتي داره ؟

alex_pk
21-06-2009, 10:35
نه ننوشته بود
الان تو ویندوز سون هستم کار میکنه
32 بیت هم هست فکر کنم.

احتمالا این xp یچیزی نداره که این گیر میده.

alex_pk
21-06-2009, 12:24
یه سوال؟

آقا دیدید وقتی میخوایم یه متن رو بکشیم SHIFT +J رو میزنیم

حالا روشی هست که بشه بصورت خودکار متن ها کشیده بشه و همه خطوط یک اندازه بشه؟

tichismor
21-06-2009, 14:40
سلام
میشه بگید چه جوری میشه header صفحات فرد و زوج رو متفاوت قرار داد در حالت عادی هرچی بذاری توی تموم صفحات یک جور تکرار میشه
با تشکر پیشاپیش

tichismor
21-06-2009, 14:51
یه سوال؟

آقا دیدید وقتی میخوایم یه متن رو بکشیم SHIFT +J رو میزنیم

حالا روشی هست که بشه بصورت خودکار متن ها کشیده بشه و همه خطوط یک اندازه بشه؟

توی همون تب اول (home) بخش paragraph توی زیر مجموعه justify (همونی که با خط قرمز مشخص کردم ) می تونی به خواسته خودت برسی

alex_pk
21-06-2009, 16:11
ممنون عزیز

در همین راستا دکمه ای کشف کردم!!!البته احتمالا همه میدونستن.

کل متن رو Select کنید و
Ctrl + J رو بزنید

همین کارو میکنه!

یعنی تمامی خطها رو یک اندازه میکنه.

Mitamo
22-06-2009, 00:07
چیزهایی که میخواستم بنویسم رو نوشتم، شماره صفحه هم داره نوشته هام. topic ها و subtopic ها مشخص هست، چون bold نوشتم. حالا میخوام براش فهرست بذارم.
چطوری این کار رو بکنم که خودش اتوماتیکفهرست درست کنه؟؟

wordist
22-06-2009, 07:01
نه ننوشته بود
الان تو ویندوز سون هستم کار میکنه
32 بیت هم هست فکر کنم.

احتمالا این xp یچیزی نداره که این گیر میده.
مبثم جان بذار اونو يه بررسي كنم اگه نتيجه اي گرفتم خبرت ميكنم

wordist
22-06-2009, 07:03
سلام
میشه بگید چه جوری میشه header صفحات فرد و زوج رو متفاوت قرار داد در حالت عادی هرچی بذاری توی تموم صفحات یک جور تکرار میشه
با تشکر پیشاپیش
اگر توي همين تاپيك سرچ مي كرديد حتما پاسخ رو پيدا مي كرديد

اينجا هم هست

ايجاد سرصفحه و پاصفحه (Header & Footer) و متفاوت بودن آن در صفحات زوج و فرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
22-06-2009, 07:04
چیزهایی که میخواستم بنویسم رو نوشتم، شماره صفحه هم داره نوشته هام. topic ها و subtopic ها مشخص هست، چون bold نوشتم. حالا میخوام براش فهرست بذارم.
چطوری این کار رو بکنم که خودش اتوماتیکفهرست درست کنه؟؟
آموزش فهرست نويسي در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mitamo
22-06-2009, 12:13
هرچند با خوندن آموزش هم نتونستم یه فهرست درست کنم. (مجبور شدم دستی تایپ کنم) ):

اما یه سوال دیگه:
یه سری سوال رو میخوام به صورت تست تایپ کنم. template خاصی داره که بعد از نوشتن سوال خودش اتوماتیک a b c d بگذاره؟

wordist
22-06-2009, 12:42
هرچند با خوندن آموزش هم نتونستم یه فهرست درست کنم. (مجبور شدم دستی تایپ کنم) ):

اما یه سوال دیگه:
یه سری سوال رو میخوام به صورت تست تایپ کنم. template خاصی داره که بعد از نوشتن سوال خودش اتوماتیک a b c d بگذاره؟
من تا قدري كه تونسته يودم واضح توضيح دادم

براي اون مورد هميا بايد از كليد tab استفاده كنيد

يا اينكه يه جدول درست كنيد و خطوط اونو حذف كنيد و a b c d رو در اون بنويسيد و كپي جدول رو نگه داريد و هر دفعه پيست كنيد

ssima
22-06-2009, 13:03
سلام
من با ورد 2007 هر کاری میکنم نمیتونم شماره صفحه رو از صفحه ی مورد نظرم شروع کنم، اگرم میشه همه با هم 1 میشن!
اصلا راهشو توی 2007 پیدا نمیکنم در صورتی که با 2003 این مشکلو نداشتم!
لطفا راهنماییم کنید.

یه مشکل دیگه هم داشتم؛
بعضی وقت ها وقتی میخواستم فایل ورد ادیت شده رو سیو کنم یه پیغام میده و میخواد اونو سیو از کنه با یه اسم عجیب(مث وقتی که اسم فایلی فارسیه و موقع رایت به یه شکل دیگه در میاد) که در صورت قبول نکردن فایلم پاک میشه!
الته وقتی 2003 داشتم بیشتر اتفاق می افتاد حالا با 2007 کمتر پیش میاد!نمی دونم اشکال از تنظیماته یا ویروسی چیزی افتاده!؟

wordist
22-06-2009, 15:02
سلام
من با ورد 2007 هر کاری میکنم نمیتونم شماره صفحه رو از صفحه ی مورد نظرم شروع کنم، اگرم میشه همه با هم 1 میشن!
اصلا راهشو توی 2007 پیدا نمیکنم در صورتی که با 2003 این مشکلو نداشتم!
لطفا راهنماییم کنید.

یه مشکل دیگه هم داشتم؛
بعضی وقت ها وقتی میخواستم فایل ورد ادیت شده رو سیو کنم یه پیغام میده و میخواد اونو سیو از کنه با یه اسم عجیب(مث وقتی که اسم فایلی فارسیه و موقع رایت به یه شکل دیگه در میاد) که در صورت قبول نکردن فایلم پاک میشه!
الته وقتی 2003 داشتم بیشتر اتفاق می افتاد حالا با 2007 کمتر پیش میاد!نمی دونم اشکال از تنظیماته یا ویروسی چیزی افتاده!؟
سلام دوست عزيز

ببين اين پست مشكل رو حل ميكنه

ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

براي مورد دوم هم خوبه يه بار سيستم رو دفرگ كني و البته فضاي كار بيشتري را براي اجراي ويندوز اختصتص بدي (كه اين دومي فقط در صورت نصب مجدد ويندوز در يك درايوي كه فضاي خالي بيشتري داشته باشه امكان پذيره)

ssima
23-06-2009, 12:43
خیلی ممنون !
ولی مشکل من حل نشد، هر کاری میکنم حتی شماره بندی ساده از صفحه ی اول هم نمیکنه!

فایل های قدیمی هم که با 2003 صفحه بندی کرده بودم ، وقتی با 2007 باز میشن صفحه رو نشون نمیدن!:41:
فقط کلمه ی page نوشته شده!

تو رو خدا زودتر کمکم کنید فردا باید به استاد تحویل بدم!

shahinfarasystem
23-06-2009, 14:32
سلام
چطوري مي تونم متني رو كه توي word كپي مي كنم كاري كنم يك سرِه justify اش مثل قسمت آبي رنگ بشه

نه مثل قسمت قرمز رنگ كه مجبور شم با enter زدن درستش كنم

shahinfarasystem
23-06-2009, 14:33
سلام

وقتي يه چيزي تو اينترنت سرچ مي كنيم و براي باز كردن نتيجه اش روي دكمه Cached كليك مي كنيم

كلماتي رو كه توي text جستجوي گوگل وارد كرديم به صورت رنگي نشونمون ميده

وقتي توي word كپي شون مي كنيم هيچ جوره من نتونستم با ابزارtext high light color رنگشون رو از بين ببرم

البته دونه دونه ميشه پا كرد و با چند تا space دوباره نوشتشون ولي خيلي طول مي كشه

چاره داره؟

wordist
23-06-2009, 15:13
خیلی ممنون !
ولی مشکل من حل نشد، هر کاری میکنم حتی شماره بندی ساده از صفحه ی اول هم نمیکنه!

فایل های قدیمی هم که با 2003 صفحه بندی کرده بودم ، وقتی با 2007 باز میشن صفحه رو نشون نمیدن!:41:
فقط کلمه ی page نوشته شده!

تو رو خدا زودتر کمکم کنید فردا باید به استاد تحویل بدم!
مشكل عجيبيه

بايد يه قسمت از فايلت رو بفرستي تا چك كنم

wordist
23-06-2009, 15:15
سلام
چطوري مي تونم متني رو كه توي word كپي مي كنم كاري كنم يك سرِه justify اش مثل قسمت آبي رنگ بشه

نه مثل قسمت قرمز رنگ كه مجبور شم با enter زدن درستش كنم

سلام

معمول متنهايي كه از اينترنت كپي ميشن اينجور مشكلات رو دارن

شما بايد بصورت دستي اين مشكلات رو برطرف كني

چون متن نويسي تحت وب يه سري قالبهاي خاص داره كه ممكنه توي ورد به يه شكل ديگه نمايش داده بشه

wordist
23-06-2009, 15:18
سلام

وقتي يه چيزي تو اينترنت سرچ مي كنيم و براي باز كردن نتيجه اش روي دكمه Cached كليك مي كنيم

كلماتي رو كه توي text جستجوي گوگل وارد كرديم به صورت رنگي نشونمون ميده

وقتي توي word كپي شون مي كنيم هيچ جوره من نتونستم با ابزارtext high light color رنگشون رو از بين ببرم

البته دونه دونه ميشه پا كرد و با چند تا space دوباره نوشتشون ولي خيلي طول مي كشه

چاره داره؟
براي اين مشگل هم دو راه حل به ذهن من ميخوره

يكي اينكه با دستكاري آدرس قسمت Highlight شده را حذف كني و بعد كپي كني

مثلا اينو

تبديل كني به اين

و ديگه اينكه بعد از كپي در ورد با انتخاب همه متن از كادر border and shading در سربرگ shading گزينه no color رو از باكس fill انتخاب كني

iranesabz
26-06-2009, 14:56
با سلام به دوستان:

دو سوال در مورد ورد داشتم:
1) فرض كنيد يك متن 30 خطي دارم. چطور مي تونم در دوطرف خطوط شماره بگذارم. براي گم نكردن خط وقتي از انتهاي سطر به ابتداي سطر بعد مي خوام برم، اين كار رو مي خوام بكنم.
يعني در ابتدا و انتهاي هر سطر، شماره سطر چاپ بشه.
2) عوض اينكه بصورت يك صفحه A4 پرينت بگيرم، چطور مي تونم بصورت يك دفترچه كوچيك چاپ كنم؟

با تشكر

wordist
27-06-2009, 15:43
با سلام به دوستان:

1) فرض كنيد يك متن 30 خطي دارم. چطور مي تونم در دوطرف خطوط شماره بگذارم. براي گم نكردن خط وقتي از انتهاي سطر به ابتداي سطر بعد مي خوام برم، اين كار رو مي خوام بكنم.
2) عوض اينكه بصورت يك صفحه A4 پرينت بگيرم، چطور مي تونم بصورت يك دفترچه كوچيك چاپ كنم؟

با تشكر
پاسخ اول ايمكه نميشه در دوطرفش انداخت

و فقط در يك طرف ميشه

از منويfile گزينه page setup و سربرگ Layout و line number

موفق باشي

Whansinnig
27-06-2009, 17:26
دوستان گرامي سلام

سوالي داشتم كه اميدوارم تكراري نبوده باشد ( پيش از مطرح كدن بارها جستجو كردم و هربار يكي از اين دو جواب را گفتم ، اول : كلمات كوتاه ، بلند و ... مورد جستجو قرار نمي گيرند .دوم : كلمه مورد جستجو يافت نشد ، دوباره امتحان كنيد ، اين كار رو با چند كلمه مختلف انجام دادم اما نشد ) پوزش اگر تكراري است .

در تبديل فايلهاي Pdf به word معمولا اشكالاتي وجود داره كه حل شدني هستند اما اينبار با مشكل عجيبي برخورد كردم ، وقتي متن را در word كپي پيست مي كنم ، همه متن برعكس مي شود ، بدين صورت :
ايران كشور من است

تسا نم روشك ناريا

يعني هر كلمه از آخر سطر به صورت فوق تبديل مي شود (جمله اول به صورت جمله دوم در فايل word پديدار مي شود . )

آيا براي حل اين مشكل راه حلي وجود دارد ؟

با نهايت احترام
برقرار باشيد ...

wordist
28-06-2009, 06:32
با سلام به دوستان:

با تشكر

براي مورد دوم هم ميتونيد از گزينه reverse fold book از همون كادر Page setup استفاده بكني در قسمت multiple page

wordist
28-06-2009, 06:44
دوستان گرامي سلام

سوالي داشتم كه اميدوارم تكراري نبوده باشد ( پيش از مطرح كدن بارها جستجو كردم و هربار يكي از اين دو جواب را گفتم ، اول : كلمات كوتاه ، بلند و ... مورد جستجو قرار نمي گيرند .دوم : كلمه مورد جستجو يافت نشد ، دوباره امتحان كنيد ، اين كار رو با چند كلمه مختلف انجام دادم اما نشد ) پوزش اگر تكراري است .

در تبديل فايلهاي Pdf به word معمولا اشكالاتي وجود داره كه حل شدني هستند اما اينبار با مشكل عجيبي برخورد كردم ، وقتي متن را در word كپي پيست مي كنم ، همه متن برعكس مي شود ، بدين صورت :
ايران كشور من است

تسا نم روشك ناريا

يعني هر كلمه از آخر سطر به صورت فوق تبديل مي شود (جمله اول به صورت جمله دوم در فايل word پديدار مي شود . )

آيا براي حل اين مشكل راه حلي وجود دارد ؟

با نهايت احترام
برقرار باشيد ...
سلام

در ورد من بعيد ميدونم راه حلي وجود داشته باشه

در كل پي دي اف ها با توجه به اينكه چگونه ساخته شده باشن مخصوصا در حالت فارسي براي تبديل به ورد مشكلات زيادي به همراه دارن

Whansinnig
28-06-2009, 18:15
سلام

در ورد من بعيد ميدونم راه حلي وجود داشته باشه

در كل پي دي اف ها با توجه به اينكه چگونه ساخته شده باشن مخصوصا در حالت فارسي براي تبديل به ورد مشكلات زيادي به همراه دارن

گرامي !

سپاس از راهنمايي تان ، با توجه به گفته ي شما ، آيا اين امكان هست كه با نرم افزاري ديگر اين اشتباه را در ورد تصحيح نمود ؟

با تجديد سپاس و نهايت احترام

پيروز باشيد .

wordist
29-06-2009, 08:21
گرامي !

سپاس از راهنمايي تان ، با توجه به گفته ي شما ، آيا اين امكان هست كه با نرم افزاري ديگر اين اشتباه را در ورد تصحيح نمود ؟

با تجديد سپاس و نهايت احترام

پيروز باشيد .
يادم هست كه يه موقعي در اينترنت براي اكسل به يك تابعي برخورد كردم كه كارش عكس كردن متن يه سلول بود

ممكن هست كه اون تابع بتونه كمك بكنه

shahab_f
29-06-2009, 11:57
سلام دوستان ، برای رفع error زیر توی ورد 2007 چیکار باید بکنم ؟

wordist
29-06-2009, 13:37
سلام

مسيري كه بايد بري و كاري كه بايد انجام بدي رو توي همون پيغام شرح داده

[ali]
29-06-2009, 14:21

سلام

آقا من مشکل عین این داشتم به این مسیری که گفته بود میرفتم هیچ جور درست نشد آخر سر چون دیدم این مشکل با نصب یه نرم افزار که یه add-in به mw اضافه میکرد به وجود اومده add-in را غیر فعال کردم.:5:

shahab_f
29-06-2009, 22:18
سلام

مشکل همون شروع مسیره ، Microsoft office button دقیقا کجا میشه ؟

;3909189']آقا من مشکل عین این داشتم به این مسیری که گفته بود میرفتم هیچ جور درست نشد آخر سر چون دیدم این مشکل با نصب یه نرم افزار که یه add-in به mw اضافه میکرد به وجود اومده add-in را غیر فعال کردم.:5:
مرسی ، میشه شما هم توضیح بدین چجوری add in رو غیر فعال کنم ؟

wordist
30-06-2009, 06:38
;3909189']آقا من مشکل عین این داشتم به این مسیری که گفته بود میرفتم هیچ جور درست نشد آخر سر چون دیدم این مشکل با نصب یه نرم افزار که یه add-in به mw اضافه میکرد به وجود اومده add-in را غیر فعال کردم.:5:
البته جواب ايشون در اين لحظه اين نبود

به اين دليل كه ايشون هنوز راه گفته شده در پيغام خطا رو طي نكرده

اگه با اون مورد درست نشد بايد گفت كه اون راه هم چك بشه

پس كمي عجله كرديد دوست عزيز :46:

wordist
30-06-2009, 06:40
مشکل همون شروع مسیره ، Microsoft office button دقیقا کجا میشه ؟

مرسی ، میشه شما هم توضیح بدین چجوری add in رو غیر فعال کنم ؟
اين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دكمه آفيس در 2007 يا همون Office button هست

matin_vv
30-06-2009, 10:27
سلام دوستان.
من برنامه persian activator رو روي ويستا نصب كردم، اما نيم‌ فاصله نميزنه. براي ايجاد نيم فاصله چي كار بايد بكنم؟

wordist
30-06-2009, 10:33
سلام دوستان.
من برنامه persian activator رو روي ويستا نصب كردم، اما نيم‌ فاصله نميزنه. براي ايجاد نيم فاصله چي كار بايد بكنم؟

سلام

اون برنامه بعيد ميدونم براي ويستا كار كنه

ببينيد اين به كارتون مياد

[ali]
30-06-2009, 16:01
اين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دكمه آفيس در 2007 يا همون Office button هست
اگر با راهی که جناب وردیست گفتن حل نشد...

asd
01-07-2009, 19:41
يه مشكلي دارم ميخوام ببينم تو ورد ميشه يه فونت رو توكاري كرد منظورم اينكه من متني را با يه فونت خاص مينويسم و ميخوام اون رو تو يه سيستم ديگه كه اون فونت خاص روش نصب نيست باز كنم راهي وجود داره كه فونت استفاده شده تو متن رو به فايل اضافه كنم يا نه؟

wordist
02-07-2009, 06:52
يه مشكلي دارم ميخوام ببينم تو ورد ميشه يه فونت رو توكاري كرد منظورم اينكه من متني را با يه فونت خاص مينويسم و ميخوام اون رو تو يه سيستم ديگه كه اون فونت خاص روش نصب نيست باز كنم راهي وجود داره كه فونت استفاده شده تو متن رو به فايل اضافه كنم يا نه؟
سلام

يكي از قوانين انجمن جستجو براي يافتن پاسخ سوال قبل از دادن پست يا زدن تاپيك هست

به اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد

H.Mahmoudi
02-07-2009, 13:57
با سلام خدمت دوستان گرامی

یک سئوال برای من پیش آمده است و آن اینست که آیا کسی می تواند به من بگوید که چگونه می توانیم در ستون اول جدول از سمت راست، شماره خودکار وارد کنیم یا نه؟ منظورم اینست که به صورت خودکار شماره وارد کنیم و هر موقع یک ردیف را حذف کردیم شماره ها نیز دومرتبه تنظیم شود و ما نیاز نداشته باشیم که از اول شماره ها را تغییر دهیم.

با تشکر

[ali]
02-07-2009, 16:39
با سلام آیا میشه کاری کرد تا رنگ پس زمینه هم در پرینت چاپ بشه؟مخصوصا در پرینت های مجازی خیلی نیاز میشه...

H.Mahmoudi
02-07-2009, 19:26
;3922865'][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با سلام آیا میشه کاری کرد تا رنگ پس زمینه هم در پرینت چاپ بشه؟مخصوصا در پرینت های مجازی خیلی نیاز میشه...
با سلام خدمت شما دوست گرامی

اگر از Word 2003 استفاده می‌کنید به این صورت عمل کنید.
Tools>Options>Print> Background Colors and images
یعنی از منوی Tools استفاده کنید و گزینه Background Colors and images را تیک بزنید و OK کنید.

اگر از Word 2007 استفاده می‌کنید به این صورت عمل کنید.
Office Button>Display>Print background Colors and images
یعنی از مسیر بالا رفته و گزینه Print Background Colors and images‌ را تیک بزنید و سپس OK کنید.

از این به بعد هر موقع که خواستید Print‌ بگیرید چه با پرینتر و چه به صورت فایلهای Pdf رنگ پس‌زمینه شما در فایلتان ایجاد می‌شود.

دقت کنید که اکثراً ما نمی‌خواهیم که رنگ پس‌زمینه در پرینت ظاهر شود و شما دقت کنید که مسیر برگشت آن‌را هم حتماً به یاد داشته باشید.

خدا نگه‌دار شما

nedajon
03-07-2009, 15:53

یک سئوال برای من پیش آمده است و آن اینست که آیا کسی می تواند به من بگوید که چگونه می توانیم در ستون اول جدول از سمت راست، شماره خودکار وارد کنیم یا نه؟ منظورم اینست که به صورت خودکار شماره وارد کنیم و هر موقع یک ردیف را حذف کردیم شماره ها نیز دومرتبه تنظیم شود و ما نیاز نداشته باشیم که از اول شماره ها را تغییر دهیم.

با تشکر

دوست عزیز شما فقط کافیه که Numbering رو توی نوار ابزار formatting ، کلیک کنید خودش همین کاری رو می کنه که شما می خواهین . اگه منظورتون اینه که شماره ها از یک عدد خاص شروع بشه که کافیه بعد از numbering ، روی عدد دابل کلیک کنید و روی گزینه customize کلیک کنید و سپس در قسمت stat at عدد مورد نظر رو وارد کنین.

reza-atom
04-07-2009, 21:22
سلام ميخواستم بدونم چطوري ميشه علائم رياضي را در word وارد كرد (مانند راديكال ، كسر و ...) طوريكه بخوبي بشه نوشت . از منوي Insert و Symbol رفتم. ولي اونا بدرستي اين علائم رو نميزارن مثلا علامت راديكال نصفه است لطفا راهنمايي كنين ...

ممنون

wordist
05-07-2009, 06:44
سلام ميخواستم بدونم چطوري ميشه علائم رياضي را در word وارد كرد (مانند راديكال ، كسر و ...) طوريكه بخوبي بشه نوشت . از منوي Insert و Symbol رفتم. ولي اونا بدرستي اين علائم رو نميزارن مثلا علامت راديكال نصفه است لطفا راهنمايي كنين ...

ممنون
فرمول نويسي در ورد با استفاده از Microsoft Equation 3.0 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

reza-atom
06-07-2009, 11:20

فرمول و همچنين ميخوام كنار فرمول لغات فارسي مانند "اگر"بنويسم داخلMicrosoft Equation 3.0

ولي متاسفانه كلمات فارسي خوب نوشته نميشن يعني حروفا از هم جدان!

nedajon
06-07-2009, 18:26
فرمول و همچنين ميخوام كنار فرمول لغات فارسي مانند "اگر"بنويسم داخلMicrosoft Equation 3.0

وقتی که equation رو اجرا کردین ، توی منوی style ، گزینه ی define ، اگه در قسمت text یک قلم فارسی مانند b-titr انتخاب کنین ، همین طور در پایین صفحه ، text style و other style رو farsi کنین
همین طور اگه بخواهین که عدد فارسی بنویسه ، قسمت number رو یک قلم فارسی انتخاب کنین.
به احتمال زیاد جواب می ده
موفق باشین :11:

wordist
07-07-2009, 06:31

دوست عزيز اون قسمت براي فرمول هست و " اگر " فرمول نيست

البته هرچند اون كلمه رو هم بنويسي بعد كه از محيط خارج ميشي درست ميشه و در ظاهر جدا نشون ميده ولي براي اينكار نيست

tohidi
07-07-2009, 12:56
با سلام
دوستان عزيزم
لطفا كمكم كنيد
آيا مي توانم از نام فلدر و فايلهايم كپي بگيرم و در فايل ورد پيست كنم
باتشكر فراوان

nimax3d
07-07-2009, 13:30
با سلام
دوستان عزيزم
لطفا كمكم كنيد
آيا مي توانم از نام فلدر و فايلهايم كپي بگيرم و در فايل ورد پيست كنم
باتشكر فراوان

dir c:\windows >> c:\folderlist.txt
این دستور رو تو command promp بزن ببین خوبه

M.Z.Y
07-07-2009, 16:04
سلام بچه ها

من میخواستم تو ورد 2007 یه متن رو به صورت کسر بنویسم ، چطور می تونم این کارو یکنم؟

پیشاپیش تشکر می کنم.
یا علی./

.:HAMED:.
07-07-2009, 17:16
سلام بر دوستان دانشمند
آقا نمیشه تو ورژ 2007 این محصول بالای صفحش مثل ورژن 2003 گزینه های File , View و...رو بذاریم؟

Masоud
07-07-2009, 18:00
سلام بر دوستان دانشمند
آقا نمیشه تو ورژ 2007 این محصول بالای صفحش مثل ورژن 2003 گزینه های File , View و...رو بذاریم؟
سلام

شما باید از نزم افزار Classic Menu 2003 for Office 2007 استفاده کنید

موفق باشید :40:

wordist
08-07-2009, 06:52
سلام بچه ها

من میخواستم تو ورد 2007 یه متن رو به صورت کسر بنویسم ، چطور می تونم این کارو یکنم؟

پیشاپیش تشکر می کنم.
یا علی./
ميشه از قسمت فرمول نويسي اينكارو كرد اما جالب نميشه

wordist
08-07-2009, 07:04
سلام بر دوستان دانشمند

سلام

شما باید از نزم افزار Classic Menu 2003 for Office 2007 استفاده کنید

موفق باشید :40:

سلان

دانلود نسخه 3.9 كه خودم باهاش كار كردم

دانلود نسخه 4.01

reza41
08-07-2009, 18:15
سلام دوستان
يه سوال داشتم
همونطور كه ميدونيد اگه توي ورد تايپ كنيم
(rand(200,99=
و بعد اينتر رو بزنيم سريع حدود 161 صفحه نوشته ميشه روباه قهوه اي سريع روي سگ تنبل پريد
ميخواستم بدونم چرا اينطور ميشه و آيا فقط همين متنه يا متنهاي ديگه اي هم وجود داره
ممنون

wordist
09-07-2009, 06:59
سلام دوستان
يه سوال داشتم
همونطور كه ميدونيد اگه توي ورد تايپ كنيم
(rand(200,99=
و بعد اينتر رو بزنيم سريع حدود 161 صفحه نوشته ميشه روباه قهوه اي سريع روي سگ تنبل پريد
ميخواستم بدونم چرا اينطور ميشه و آيا فقط همين متنه يا متنهاي ديگه اي هم وجود داره
ممنون
سلام

قبل از دادن پست جستجو كنيد

پست شماره 664 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اين يك متن ثابت در نسخه 2003 هست و در نسخه 2007 كمي متفاوته

reza41
09-07-2009, 14:26
سلام

قبل از دادن پست جستجو كنيد

پست شماره 664 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اين يك متن ثابت در نسخه 2003 هست و در نسخه 2007 كمي متفاوته

سلام دوست خوب
باور كن جستجو كردم اين لينكي هم كه شما دادي من ربطش به سوال خودم رو نفهميدم اصلا اين يك جمله كه تكرار ميشه و پشت سر هم هست و هيچ پاراگراف جدايي نداره چه ربطي به تمرين پاراگرافها و خواص اونا داره تازه اون رابطه اي هم كه شما براي اعداد نوشتي صادق نيست.

reza-atom
09-07-2009, 14:31
ببخشيد من اين فونت ها رو گرفتم (traffic و Mitra ...) ظاهرا مشكل حروف نداره ولي چرا زمانيكه اونا رو انتخاب ميكنم توي Microsoft word انقدر بي كيفيت اند؟اما زماني كه نوشته ي انتخابي رو روي حالت Bold ميذارم كيفيتيش خوب ميشه اما در عوض نوشته ها خيلي ضخيم ميشن !‌ حالا چيكار كنم آيا مشكل از Microsoft Word هست يا خود فونت ها مشكل دارن؟
راهي توي برنامه ي word وجود نداره كه كيفيت فونت ها رو افزايش داد؟(مثل تو فتوشاپ)
ورژن:(Office 2003)

Mahdi/s
09-07-2009, 15:04
اما يه نكته !
من وقتي با اين فونت ها مينويسم حروف تقريبا تيكه تيكه ان (نه جدا از هم) يعني خوب بهم نچسبيدند ولي با فونهتاي ديگه اينجوري نيست سلام....منم همین مشکل رو دارم....اما وقتی پرینت میکنم....دیگه مشکلی نیست....اینم اضافه کنم....خیلی فاصلشون کمه...فکر کنم فقط تو کامپیوتر اینطوری باشه....زمانی که پرینت میکنید ...دیگه مشکلی نیست....

reza-atom
09-07-2009, 20:18
دوستان ممنون
فهميدم كه مشكل از ورد 2003 بود كه الان ورد 2007 رو نصب كردم وديگه اينجوري نيست.

farhad61
09-07-2009, 22:26
وردیست جان یه زحمت واست دارم
لطف کن و یه مقاله . یا آموزشی در مورد mail merg اگه سراغ داری بهم بده ( گفتی یه سرچی بکن توی تایپیک ولی من چیزی پیدا نکردم)

ممنونم از راهنماییت

duji
11-07-2009, 00:06
من یه فایل اکسل دارم که داخلش اطلاعات زیادی توی ستونهای مختلف وجود داره مثل آدرس و نام و شماره تلفن و ...
می خوام بدونم چطوری می شه این اطلاعات رو روی یه فرم از پیش طراحی شده چاپ کرد؟
مثلا قبض های موبایل رو اگه توجه کنی طرح زمینه خود قبض از قبل چاپ شده و همگی یک شکل هستن و متن های داخلش رو مثل نام مشترک و شماره و غیره رو بعدا با یه نرم افزار طوری تنظیم می کنن که داخل این فرم از پیش تعیین شده قرار بگیره.
مثلا اطلاعات از اکسل خوانده شده و در جای خود در نمونه ی فرم زیر قرار بگیرد.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد راهنمایی که کردین در زمینه mail merge من تلاش کردم اما به نتیجه نرسیدم اگه ممکنه راهنمایی بیشتری کنین
با تشکر

wordist
11-07-2009, 07:23
ببخشيد من اين فونت ها رو گرفتم (traffic و Mitra ...) ظاهرا مشكل حروف نداره ولي چرا زمانيكه اونا رو انتخاب ميكنم توي Microsoft word انقدر بي كيفيت اند؟اما زماني كه نوشته ي انتخابي رو روي حالت Bold ميذارم كيفيتيش خوب ميشه اما در عوض نوشته ها خيلي ضخيم ميشن !‌ حالا چيكار كنم آيا مشكل از Microsoft Word هست يا خود فونت ها مشكل دارن؟
راهي توي برنامه ي word وجود نداره كه كيفيت فونت ها رو افزايش داد؟(مثل تو فتوشاپ)
ورژن:(Office 2003)

سلام....منم همین مشکل رو دارم....اما وقتی پرینت میکنم....دیگه مشکلی نیست....اینم اضافه کنم....خیلی فاصلشون کمه...فکر کنم فقط تو کامپیوتر اینطوری باشه....زمانی که پرینت میکنید ...دیگه مشکلی نیست....

دوستان ممنون
فهميدم كه مشكل از ورد 2003 بود كه الان ورد 2007 رو نصب كردم وديگه اينجوري نيست.

سلام

اينا رو نميشه اسمش رو مشكل گذاشت

در ظاهر نمايشي ورد اين فونتها به اين شكل نمايش داده ميشن كه البته به نظر ايرادي نداره

در هنگام پرينت هم به صورت خوبي پرينت گرفته ميشه

wordist
11-07-2009, 07:29
سلام دوست خوب
باور كن جستجو كردم اين لينكي هم كه شما دادي من ربطش به سوال خودم رو نفهميدم اصلا اين يك جمله كه تكرار ميشه و پشت سر هم هست و هيچ پاراگراف جدايي نداره چه ربطي به تمرين پاراگرافها و خواص اونا داره تازه اون رابطه اي هم كه شما براي اعداد نوشتي صادق نيست.

سلام بر شما

علت اينكه متوجه نشدي ميتونه اين باشه كه تاحالا در كلاس ورد شركت نداشتي و روي پاراگرافها و خواص اون تمرين نكردي

ايجاد چند پاراگراف و اينكه اون پاراگرافها چند خطي باشن ميتونه يه نياز در جلسات كلاسهاي ورد باشه

در مورد اون رابطه اعداد هم يه بار ديگه با دقت اون چيزي كه من اشاره كردم رو بخون و با اعداد مختلف تمرين هم بكن تا متوجه بشي كه صادق هست يا نه

wordist
11-07-2009, 07:31
وردیست جان یه زحمت واست دارم
لطف کن و یه مقاله . یا آموزشی در مورد mail merg اگه سراغ داری بهم بده ( گفتی یه سرچی بکن توی تایپیک ولی من چیزی پیدا نکردم)

ممنونم از راهنماییت
در حال حاضر از لحاظ زماني كني مشكل دارم و با كمبود وقت مواجه هستم

اميدوارم بتونم بزودي يه مقاله جامع در اين مورد تهيه كنم

موفق باشيد

wordist
11-07-2009, 07:32
من یه فایل اکسل دارم که داخلش اطلاعات زیادی توی ستونهای مختلف وجود داره مثل آدرس و نام و شماره تلفن و ...
می خوام بدونم چطوری می شه این اطلاعات رو روی یه فرم از پیش طراحی شده چاپ کرد؟
مثلا قبض های موبایل رو اگه توجه کنی طرح زمینه خود قبض از قبل چاپ شده و همگی یک شکل هستن و متن های داخلش رو مثل نام مشترک و شماره و غیره رو بعدا با یه نرم افزار طوری تنظیم می کنن که داخل این فرم از پیش تعیین شده قرار بگیره.
مثلا اطلاعات از اکسل خوانده شده و در جای خود در نمونه ی فرم زیر قرار بگیرد.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد راهنمایی که کردین در زمینه mail merge من تلاش کردم اما به نتیجه نرسیدم اگه ممکنه راهنمایی بیشتری کنین
با تشکر
اون نيازمند كمي تلاش بيش از اندازه هست

همونطور كه در پست قبلي گفتم بايد كمي صبر داشته باشيد

bmx666
11-07-2009, 09:31
باسلام خدمت همگی
می خواستم توی word یک فریم(background) بذارم که در موقع پرینت گرفتن چاپ نشه و فقط نوشته ها چاپ بشه.
لطفا یکی کمک کنه که واقعا نیاز دارم....
با تشکر

wordist
11-07-2009, 14:40
باسلام خدمت همگی
می خواستم توی word یک فریم(background) بذارم که در موقع پرینت گرفتن چاپ نشه و فقط نوشته ها چاپ بشه.
لطفا یکی کمک کنه که واقعا نیاز دارم....
با تشکر
سلام دوست عزيز

شما ميتوني از منوي format و زيرمنوي background رنگ يا هرنوع زمينيه اي كه شمامل عكس هم ميشه رو انتخاب كني كه بصورت پيش فرض در پرينت نمايش داده ميشه

ولي اگه در همون كادر پرينت دكمه Option رو بزني و background printing رو غيرفعال كني ديگه چاپ نميشه

extreme2006gh
11-07-2009, 18:00
با سلام
من از ورد 2003 استفاده میکنم
ولی نمیتونم با style ها کار کنم .
مثلا وقتی که یک استایل تعریف میکنم و یکسری قالب‌بندی هایی برای اون تعریف می‌کنم و بعد میخوام از اون style تو تایپ استفاده کنم عمل نمیکنه . و همون حالت پیش فرض ورد رو عمل میکنه
دوستان میتونند کمک کنند مشکل کجاست؟

با تشکر

wordist
12-07-2009, 06:37
با سلام
من از ورد 2003 استفاده میکنم
ولی نمیتونم با style ها کار کنم .
مثلا وقتی که یک استایل تعریف میکنم و یکسری قالب‌بندی هایی برای اون تعریف می‌کنم و بعد میخوام از اون style تو تایپ استفاده کنم عمل نمیکنه . و همون حالت پیش فرض ورد رو عمل میکنه
دوستان میتونند کمک کنند مشکل کجاست؟

با تشکر
منظورتون از اينكه عمل نميكنه چيه؟

آيا شما متن رو انتخاب ميكنيد و بعد روي استايل ساخته شده كليك كنيد و انجام نميشه ؟؟؟

extreme2006gh
12-07-2009, 07:38
منظورتون از اينكه عمل نميكنه چيه؟

آيا شما متن رو انتخاب ميكنيد و بعد روي استايل ساخته شده كليك كنيد و انجام نميشه ؟؟؟

بله وقتی متن رو انتخاب میکنم و بعد روی استایل اختصاصی شده توسط خودم کلیک میکنم هیچ تغییری رخ نمیده. و فقط با استایلهای پیش فرض خود ورد عمل میکنه ولی استایلهای جدید عمل نمیکنه .

در ضمن من فکر میکنم استایلها رو هم میتونیم قبل از انتخاب متن و هم بعد از انتخاب متن اعمال کنیم درسته ؟
منظورم اینه که مثلا ما یه استایل رو برای عنوانهای اصلی تعریف میکنیم و بعد هنگام تایپ هر جا عنوان اصلی داشتیم استایل مربوط به اون رو انتخاب میکنیم و شروع به تایپ میکنیم و هم میتونیم بعد از تایپ همونطور که شما گفتی استایل رو به متن اینتخاب شده اعمال کنیم . درسته ؟

wordist
12-07-2009, 08:00
بله وقتی متن رو انتخاب میکنم و بعد روی استایل اختصاصی شده توسط خودم کلیک میکنم هیچ تغییری رخ نمیده. و فقط با استایلهای پیش فرض خود ورد عمل میکنه ولی استایلهای جدید عمل نمیکنه .

در ضمن من فکر میکنم استایلها رو هم میتونیم قبل از انتخاب متن و هم بعد از انتخاب متن اعمال کنیم درسته ؟
منظورم اینه که مثلا ما یه استایل رو برای عنوانهای اصلی تعریف میکنیم و بعد هنگام تایپ هر جا عنوان اصلی داشتیم استایل مربوط به اون رو انتخاب میکنیم و شروع به تایپ میکنیم و هم میتونیم بعد از تایپ همونطور که شما گفتی استایل رو به متن اینتخاب شده اعمال کنیم . درسته ؟
بله

هر دو روش امكان پذيره

شما چهار تا پارامتر اول كه در ساخت استايل تعريف كرديد چي هست ؟؟

extreme2006gh
12-07-2009, 17:08
بله

هر دو روش امكان پذيره

شما چهار تا پارامتر اول كه در ساخت استايل تعريف كرديد چي هست ؟؟

اگه منظورتون او پارامترهایی هست که وقتی گزینه New style رو میزنیم ظاهرمیشه : من فقط پارامتر اول رو که Name هست یه اسم دلخواه گذاشتم و به بقیه دست نزدم و بعد تنظیماتی مثل نوع فونت و سایز و نوع قلم رو انتخاب کردم .
اون سه پارامتر بعد از Name رو تغییر ندادم

wordist
12-07-2009, 17:12
اگه منظورتون او پارامترهایی هست که وقتی گزینه New style رو میزنیم ظاهرمیشه : من فقط پارامتر اول رو که Name هست یه اسم دلخواه گذاشتم و به بقیه دست نزدم و بعد تنظیماتی مثل نوع فونت و سایز و نوع قلم رو انتخاب کردم .
اون سه پارامتر بعد از Name رو تغییر ندادم
خب يه چك بكن ببين اون پارامترها رو چي تنظيم شدن

ممكنه راه حلي پيدا بشه

AsMa63
13-07-2009, 10:14
سلام .

من عضو جدید P30WORLD هستم .این اولین سؤالی که می پرسم .

چرا زمانی که توی WORD با فونت مروارید می خوام تایپ کنم ، کلماتی که توش حرف ( ی ) وجود داره به حرف قبلی نمیچسبه ؟
مثلا این جوری نوشته میشه : ای ران (ایران ) یا ب ی مار (بیمار ):20:

wordist
13-07-2009, 13:16
سلام .

چرا زمانی که توی WORD با فونت مروارید می خوام تایپ کنم ، کلماتی که توش حرف ( ی ) وجود داره به حرف قبلی نمیچسبه ؟
سلام دوست عزيز

برخي از فونتها داراي اين مشكلات هستند

بهتره در اين موارد نوع ويندوز مورد استفاده و سرويس پك مربوطه و نسخه افيس و اسم انگليسي دقيق فونت مورد استفاده رو بذاريد

تا بشه كامل جواب داد

موفق باشيد

pershianix
13-07-2009, 13:18
توی ورد 2007 طبق معمول باقی محصولات مایکروسافت، همه چی کنفیکون شده. این text to speech که قبلا توی ورد 2003 توی منوی tools بودن انشاالله کجا تشریف بردن؟ من هرچی توی ورد 2007 دنبالشون میگردم پیداشون نمیکنم. جای خاصی قایم شدن؟

wordist
13-07-2009, 13:38
توی ورد 2007 طبق معمول باقی محصولات مایکروسافت، همه چی کنفیکون شده. این text to speech که قبلا توی ورد 2003 توی منوی tools بودن انشاالله کجا تشریف بردن؟ من هرچی توی ورد 2007 دنبالشون میگردم پیداشون نمیکنم. جای خاصی قایم شدن؟
خودم بايد بررسي كنم

ولي يه جايي يادم هست كه گفته شده بود اين مورد انگاري در 2007 حذف شده

extreme2006gh
13-07-2009, 16:05
خب يه چك بكن ببين اون پارامترها رو چي تنظيم شدن

ممكنه راه حلي پيدا بشه

اون پارامترها روی پیش‌فرض هستند . ولی من فکر میکنم که خود office مشکل پیدا کرده باید دوباره نصب کنم چون از این اشکالات زیاد برخورد می‌کنم. دوباره نصب میکنم ببینم چی میشه.

در ضمن یه سوال دیگه من تا حالا با office 2003 کار میکردم اگه الان بخوام 2007 نصب کنم به نظرتون مشکل برخورد نمیکنم؟ چون تا حالا 2007 کار نکردم . بطور کلی میخواستم بدونم چه تفاوتهایی دارند ؟
اگه کسی بخواد تازه یاد بگیره بهتره که از کدوم شروع کنه ؟

ممنون از راهنماییت دوست عزیز

duji
13-07-2009, 23:44
اون نيازمند كمي تلاش بيش از اندازه هست

همونطور كه در پست قبلي گفتم بايد كمي صبر داشته باشيد

خیلی ممنون از اینکه وقت می ذارید و مشکلات بچه هارو حل می کنین. به نظرتون چقدر طول می کشه که به نتیجه دلخواه برسیم.
کمی راهنمایی کنین که منم بیفتم دنبالش و یاد بگیرم تا زودتر به هدف برسیم. آخه یکمی تو زمان محدودیت دارم
با تشکر

wordist
14-07-2009, 07:33
خیلی ممنون از اینکه وقت می ذارید و مشکلات بچه هارو حل می کنین. به نظرتون چقدر طول می کشه که به نتیجه دلخواه برسیم.
کمی راهنمایی کنین که منم بیفتم دنبالش و یاد بگیرم تا زودتر به هدف برسیم. آخه یکمی تو زمان محدودیت دارم
با تشکر
از منوي tools گزينه mail merge رو انتخاب كنيد و در قسمت ظاهر شده در سمت راست (Task Pane) با انتخاب فايل و رفتن به مراحل بعدي مراحل رو تكميل كنيد و بعد فيلدها رو وارد كنيد

H.Mahmoudi
14-07-2009, 09:21
من در کارهایم از AutoShapes استفاده می‌کنم (مثلاً حتی یک خط) و هنگامیکه متن را به Pdf تبدیل می‌کنم. کلیه AutoShapeها رنجه‌رنجه‌ می‌شوند و از زیبایی لازم برخوردار نیستند. دلیل این امر چیست؟
با تشکر

wordist
14-07-2009, 10:23
من در کارهایم از AutoShapes استفاده می‌کنم (مثلاً حتی یک خط) و هنگامیکه متن را به Pdf تبدیل می‌کنم. کلیه AutoShapeها رنجه‌رنجه‌ می‌شوند و از زیبایی لازم برخوردار نیستند. دلیل این امر چیست؟
با تشکر
سلام

خوب بود اشاره مي كرديد كه از چه نرم افزاري هم براي تبديل استفاده ميكنيد

shvalaie
14-07-2009, 10:31
با تشکر

====================================
قبل از هر چيز....

سلام به دوست عزيزم wordist
اميدوارم خوب باشي....

آقاي محمود...
مهم نيست از autoshapes استفاده كني يا .... فكر ميكنم رنجه رنجه شدن خطوط مربوط بشه به پارامترهاي نرم‌افزاري كه باهاش pdf درست ميكنين....
يك - وقتي پرينت ميگيرين هم رنجه رنجه است؟
دو - از چه نرم افزاري استفاده ميكنين؟
شايد بايد كيفيتت ساخت pdf رو بالا ببرين...

H.Mahmoudi
14-07-2009, 15:18
قبل از هر چيز....

سلام به دوست عزيزم wordist
اميدوارم خوب باشي....

آقاي محمود...
مهم نيست از autoshapes استفاده كني يا .... فكر ميكنم رنجه رنجه شدن خطوط مربوط بشه به پارامترهاي نرم‌افزاري كه باهاش pdf درست ميكنين....
يك - وقتي پرينت ميگيرين هم رنجه رنجه است؟
دو - از چه نرم افزاري استفاده ميكنين؟
شايد بايد كيفيتت ساخت pdf رو بالا ببرين...

با تشکر از دوستان که پیگیر این مشکل من هستند.
وقتی که پرینت میگیرم رنجه‌رنجه است.
من از 5 نرم‌افزار استفاده کردم و در هر 5 نرم‌افزار به همین صورت رنجه‌رنجه شدند.
1) ّAdobe Acrobat 8
2) Win2PDF
3)PDFSVG Printer 2009
4) doPDF v6
5) Nitro PDF
از شما تشکر می‌کنم که اگر تنظیماتی را باید اعمال کنم در همان برنامه اکروبات بگویید برای اینکه بقیه پرینترهای مجازی من تنظیم خواصی ندارند و فقط روی پرینتر کلید می‌کنم و پرینت می‌گیرم.

AsMa63
15-07-2009, 07:29
سلام دوست عزيز

برخي از فونتها داراي اين مشكلات هستند

بهتره در اين موارد نوع ويندوز مورد استفاده و سرويس پك مربوطه و نسخه افيس و اسم انگليسي دقيق فونت مورد استفاده رو بذاريد

تا بشه كامل جواب داد

موفق باشيد

سلام :
ممنون از اینکه به سؤالم جواب میدین .
servicepack 2 XP
office 2003
فونت : morvarid

wordist
15-07-2009, 10:34
سلام :
ممنون از اینکه به سؤالم جواب میدین .
servicepack 2 XP
office 2003
فونت : morvarid
سلام دوست عزيز

خب اينگونه فونتها به درد سرويس پك دو نميخورن

فونتهاي سري b يا سري 2 براي سرويس پك دو هست تا مشكلي كه گفتيد ايجاد نشه

AsMa63
15-07-2009, 11:12
سلام دوست عزيز

خب اينگونه فونتها به درد سرويس پك دو نميخورن

فونتهاي سري b يا سري 2 براي سرويس پك دو هست تا كشلي كه گفتيد ايجاد نشه

بازم سلام
ولی یکی از همکارام دقیقاً سیستمش عین منه اما به راحتی از فونت مروارید داره استفاده میکنه .
آیا فونت دیگه ای وجود داره که نزدیک به MORVARED باشه ؟

wordist
15-07-2009, 12:48
بازم سلام
ولی یکی از همکارام دقیقاً سیستمش عین منه اما به راحتی از فونت مروارید داره استفاده میکنه .
بازم عليك سلام

شما فونت خودتون و همكارتون رو جدا جدا بذاريد تا من چك كنم

[ali]
15-07-2009, 17:58
بازم سلام
سلام
من فکر می کنم روی سیستم همکارتون یکی از نرم افزارهایی که مشکلات صفحه کلید و زبان فارسی را حل می کنند نصبه که ی تبدیل به ي شده و مشکلشون حل شده است.

shvalaie
15-07-2009, 18:32
با تشکر از دوستان که پیگیر این مشکل من هستند.
وقتی که پرینت میگیرم رنجه‌رنجه است.
من از 5 نرم‌افزار استفاده کردم و در هر 5 نرم‌افزار به همین صورت رنجه‌رنجه شدند.
1) ّAdobe Acrobat 8
2) Win2PDF
3)PDFSVG Printer 2009
4) doPDF v6
5) Nitro PDF
از شما تشکر می‌کنم که اگر تنظیماتی را باید اعمال کنم در همان برنامه اکروبات بگویید برای اینکه بقیه پرینترهای مجازی من تنظیم خواصی ندارند و فقط روی پرینتر کلید می‌کنم و پرینت می‌گیرم.

سلام
وقتي فايلتون رو در ورد باز ميكنين... از منوي file، پرينتر رو انتخاب كنين... در جدولي كه باز ميشه ... پرينتر رو adobe pdf انتخاب كنين.... روبروي همان باكس، properties رو بزنيد... و defult setting رو high quality انتخاب كنين... شايد درست بشه...

يه سوال ديگه ... با همون پرينتر وقتي فايل word رو پرينت ميگيرين هم رنجه رنجه است؟

H.Mahmoudi
15-07-2009, 19:08
سلام
وقتي فايلتون رو در ورد باز ميكنين... از منوي file، پرينتر رو انتخاب كنين... در جدولي كه باز ميشه ... پرينتر رو adobe pdf انتخاب كنين.... روبروي همان باكس، properties رو بزنيد... و defult setting رو high quality انتخاب كنين... شايد درست بشه...

يه سوال ديگه ... با همون پرينتر وقتي فايل word رو پرينت ميگيرين هم رنجه رنجه است؟

با سلام و تشکر از شما دوست گرامی

با روشی که شما در بالا اشاره نمودید، کیفیت تصاویر موجود در فایل من در حالت PDF بسیار بالاتر رفت ولی این مشکل‌ رنجه‌رنجه شدن بر طرف نشد.
تصور می‌کنم که Word من یک مشکل حاد گرفته است برای اینکه برخی از این AutoShape ها بسیار زیبا و بدون رنجه‌رنجه شدن است و برخی دیگر دارای رنجه است و من نمی‌دانم چرا اینگونه عمل می‌کند.
البته این رنجه رنجه شدن زیاد هم به چشم نمي‌آید و فقط افراد حرفه‌ای به آن خرده می‌گیرند و افراد عام اصلاً متوجه نمی‌شوند و من کار را به همان حالت تحویل دادم.
بازم ممنون

H.Mahmoudi
15-07-2009, 20:11
سلام .

یک روش برای اینگونه فونت‌ها برای شما توضیح می‌دهم، شاید بکارتان بیاید.
شما در اینگونه فونت‌ها برای اینکه بتوانید (ی) را به صورت پیوسته بنویسید می‌توانید از کلید میانبر Shift+D استفاده کنید که در این صورت (ی) به صورت پیوسته نوشته می‌شود.
حال اگر نخواستید که اینگونه عمل کنید یک روش دیگر اینست که تمامی متن خود را به همان حالت (ی) جداگانه بنویسید و سپس کل متن را انتخاب کنید (Ctrl+A). سپس از کلید میانبر (Ctrl+H) استفاده کرده و در قسمت Find What‌ عبارت (ی) را با کلید D کیبرد بنویسید. در قسمت Replace with نیز با (Shift+D) عبارت (ی) را درج کنید و سپس بر روی Replace All‌ کلیک کنید و اگر کادری باز شد بر روی Yes‌ کلیک کنید. در این حالت مشاهده می‌کنید که کلیه (ی‌)های ناپیوسته شما به (ی) پیوسته تبدیل شده است.

wordist
16-07-2009, 10:58

با روشی که شما در بالا اشاره نمودید، کیفیت تصاویر موجود در فایل من در حالت PDF بسیار بالاتر رفت ولی این مشکل‌ رنجه‌رنجه شدن بر طرف نشد.
تصور می‌کنم که Word من یک مشکل حاد گرفته است برای اینکه برخی از این AutoShape ها بسیار زیبا و بدون رنجه‌رنجه شدن است و برخی دیگر دارای رنجه است و من نمی‌دانم چرا اینگونه عمل می‌کند.
البته این رنجه رنجه شدن زیاد هم به چشم نمي‌آید و فقط افراد حرفه‌ای به آن خرده می‌گیرند و افراد عام اصلاً متوجه نمی‌شوند و من کار را به همان حالت تحویل دادم.
بازم ممنون
ميتونيد از اون حالت رنجه رنجه شدن كه ميگيد يه عكس بذاريد ؟؟

H.Mahmoudi
17-07-2009, 10:01
ميتونيد از اون حالت رنجه رنجه شدن كه ميگيد يه عكس بذاريد ؟؟

خیلی سعی کردم که به صورت مستقیم عکس را وارد کنم ولی نتوانستم و به این صورت ارسال می‌کنم. امیدوارم بتوانید مشکل آن را دریابید.
با تشکر

wordist
17-07-2009, 11:47
خیلی سعی کردم که به صورت مستقیم عکس را وارد کنم ولی نتوانستم و به این صورت ارسال می‌کنم. امیدوارم بتوانید مشکل آن را دریابید.
با تشکر

عكس رو ديدم

يه قسمت از فايلت رو رهم كه شاملش ميشه آپلود كن و بفرست

.:HAMED:.
17-07-2009, 12:14
این ماکروسافت وورد آخرین ورژنش چیه؟
آیا ورژن 2009 داره؟

H.Mahmoudi
17-07-2009, 13:06
این ماکروسافت وورد آخرین ورژنش چیه؟
آیا ورژن 2009 داره؟

آخرین ورژن برنامه مایکروسافت ورد که قابل کارکردن با آن باشید همان ورژن 2007 است ولی تا چند وقت دیگر شرکت مایکروسافت نسخه ورژن 2010 آن را پخش خواهد کرد و اکنون تنها یک شمای کلی از صفحه‌ها و دیگر موارد به صورت شماتیک از این نسخه پخش شده است و هنوز قابلیت کار کردن با آن را نخواهید داشت و در نهایت چیزی به عنوان مایکروسافت آفیس 2009 نداریم.

H.Mahmoudi
17-07-2009, 14:05
عكس رو ديدم

يه قسمت از فايلت رو رهم كه شاملش ميشه آپلود كن و بفرست

من فایل PDF را قرار داده‌ام.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مطلق السلطنه
17-07-2009, 19:05
سلام.

توي نرم افزار ورد ورژن 2007 گزينه Auto Complete وجود داره؟ اگه بله كجاست؟

naz_toto
17-07-2009, 19:46
من يه جدول رو به حالت ايستاده تايپ كردم . حالا ميخوام اون به حالت خوابيده در بيارم ميخوام بدونم چه راهي داره كه بدون اينكه مجبور بشم جدول رو از اول وارد كنم اون رو 90 درجه بچرخونم .
البته وقتب كه از ابزار change text direction در نوار ابزار tables & borders استفاده ميكنم فقط متن ميچرخه و لي خود جدول تغييري نميكنه .

چون ممكنه منظورم رو بد بيان كرده باشم دو تا عكس ميذارم و ميخام كه جدول از حالت 1 به حالت 2 تبديل بشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

H.Mahmoudi
17-07-2009, 20:16
من يه جدول رو به حالت ايستاده تايپ كردم . حالا ميخوام اون به حالت خوابيده در بيارم ميخوام بدونم چه راهي داره كه بدون اينكه مجبور بشم جدول رو از اول وارد كنم اون رو 90 درجه بچرخونم .
البته وقتب كه از ابزار change text direction در نوار ابزار tables & borders استفاده ميكنم فقط متن ميچرخه و لي خود جدول تغييري نميكنه .

چون ممكنه منظورم رو بد بيان كرده باشم دو تا عكس ميذارم و ميخام كه جدول از حالت 1 به حالت 2 تبديل بشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با سلام

شما در پایان صفحه‌ای که ایستاده (Portrait) است (منظورم صفحه قبل از این جدول می‌باشد)
از منوی Insert استفاده کرده و سپس بر روی Break کلیک کرده و Next Page را انتخاب کنید و OK کنید. به این حالت شما یک سکشن‌برک ایجاد کرده‌اید. حال به صفحه دوم که جدول در آن قرار دارد بروید و روی آن کلیک کنید. سپس از منوی File بر روی Page setup رفته و حالت خوابیده (Landscape) را انتخاب کنید و Ok کنید. در این حالت جدول شما بدون این که تغییری در آن داده باشید به حالت خوابیده در می‌آید. در پایین این صفحه دوباره یک سکشن‌برک دیگر بدهید و به صفحه سوم بروید و در آن صفحه دوباره حالت ایستاده را از Page setup انتخاب کنید تا بتوانید دوباره به حالت ایستاده برگردید. در این حالت اگر از فایلتان کپی بگیرید همان تصویر شماره 2 شما پدید خواهد آمد.

naz_toto
17-07-2009, 20:19
ولي در بعضي از مواقع به جر جدول چند سطر متن معمولي هم در اون صفحه هست وبا اين كار اون سطر ها هم به صورت Landscape در خواهد امد

H.Mahmoudi
17-07-2009, 21:16
ولي در بعضي از مواقع به جر جدول چند سطر متن معمولي هم در اون صفحه هست وبا اين كار اون سطر ها هم به صورت Landscape در خواهد امد

شما درست می‌گویید ولی می‌توانید آن چند خط را هم به صفحه قبل یا بعد منتقل کنید و به همین صورت اقدام کنید ولی تا اونجا که من می‌دونم در ورد نمی‌توان جدول را چرخاند مگر اینکه از جدول یک عکس بگیرید و عکس آن‌را بچرخانید و در این حالت در حقیقت یک عکس وارد کرده‌اید نه یک جدول. ولی اگر کسی بلد بود که جدول را بچرخاند لطفاً توضیح دهد.

sozuki7
17-07-2009, 21:35
سلام
یک لپ تاپ سونی گرفتم که Microsoft Office 2007 روش نصب شده و هر کرک یا سریالش زدم نشد باز تریال 30 روز میزنه
کسی سربیالش نداره
ویندوز ویستا

[ali]
17-07-2009, 23:38
سلام
مشکلی که من دارم اینه که وقتی میخوام سندی را ذخیره کنم این پیغام می یاد در صورتی که سند فقط خواندنی نیست

[ali]
17-07-2009, 23:57

بازم ممنون
setting>edit adobe pdf setting
در کادر high quality print-adobe pdf setting در بخش imageمقدار downsample را افزایش بدید.

امير موسر
18-07-2009, 14:20
سلام ! من فوقالعاده مبتدی هستم تو این برنامه ! یه سوال داشتم !

چجوری میشه تنظیم کرد که تو هر صفحه چند خط تایپ شه ! یعنی مثلا بعد از 15 خط بصورت اتو بره صفحه بعدی !!!؟ ( تو ورژن 2003 )

wordist
19-07-2009, 06:39

چجوری میشه تنظیم کرد که تو هر صفحه چند خط تایپ شه ! یعنی مثلا بعد از 15 خط بصورت اتو بره صفحه بعدی !!!؟ ( تو ورژن 2003 )
براي اين مورد راه حلي وجود نداره

چون تعداد خط ها در يه صفحه به عوامل خيلي زيادي بستگي داره

shvalaie
19-07-2009, 12:01

سلام دوست عزيز...

براي اين مورد راه حلي وجود نداره

چون تعداد خط ها در يه صفحه به عوامل خيلي زيادي بستگي داره

همانطور كه دوستمون ورديست گفتن... تعداد خطهاي متن در يك صفحه به عوامل زيادي بستگي داره اما در كل تعداد خطهاي يك صفحه مضربي است از فاصله خطوط و حاشيه‌هاي بالا و پايين كاغذ....

بنابراين اگر شما در page setup فاصله بالا و پايين متن رو يعني top /bottom رو كم و زياد كنين و به طور هماهنگ فاصله بين سطرها رو هم تنظيم كنين.. به چيزي كه ميخواين ميرسين ... توي پست شماره 63 همين تاپيك يه مطلبي درباره page setup داشتم كه كپي ميكنم....

===================================
معمولا كتابها قطع‌هاي مختلفي دارن.
من طول و عرض چند تا از قطع‌هاي معروف و مهم رو براتون مينويسم ولي اينها طول و عرض متن است و نه قطع کتاب برش‌زده

* نكته مهم: اين اندازه‌هايي كه در زير براتون نوشتم دقيقا از سرصفحه تا آخرين خط صفحه محاسبه شده. براي دقيق محاسبه كردن اينكه ارتفاع متن‌تون دقيقا چقدر شده از خطكش هاي افقي و عمودي word ميتوني استفاده كني البته اگه نتوني پرينت بگيري.

در قطع رحلي : طول 23 تا 24 سانت و عرض 18 سانت :‌که البته معمولا کتابهايي که رحلي هستند به صورت دو ستوني حروفچيني ميشوند
اعداد margin به ترتيب: راست _ چپ _ بالا _ پايين
در قطع رحلي: 5/1 - 5/1 - 5/2 - 5/2

در قطع وزيري : طول 19 تا 20 سانت و عرض 12 سانت
در اين قطع اگر بخواهيد که متن را دوستوني بچينيد ميتواني عرض را 13 سانت هم بدهيد.
در قطع وزيري: 5/4 - 5/4 - 5 - 5

در قطع رقعي :‌طول 17 تا 18 سانت و عرض 11 سانت
در قطع رقعي: 4 - 4 - 6 - 6

البته اگه margin را براي قطع مثلا پايان نامه بخواي و يا جزوه اي چيزي:
در قطع پايان‌نامه: 5/3 - 5/3 - 5 - 4

=================================

و اما درباره فاصله سطرها در ورد، پاراگرافها رو select كن... يا ctrl+A رو بزن تا كل متن select بشه... بعد در مسير format/paraghraph/ line spacing

line spaceing رو exactly انتخاب كن و در at هم اندازه اون رو 30 پوينت انتخاب كن.... يادت باشه كه تقريبا هر 24 پونت يــــــــك سانتيمتر ميشود.

براي اطلاعات بيشتر:

در ضمن تنظيم پاراگرافها در ورد يه سري پارامتر داره كه براي صفحه‌بندي كاربرد داره ... مثلا در صفحه بندي اگر خط آخر پاراگراف در اول صفحه‌ي بعد بيفتد... به آن «سطر بيوه» مي‌گويند، مخصوصا كه اگر يكي دو كلمه باشد....

براي رفع سطر بيوه و يا موارد مشابه آن در سربرگ دوم paragraph/line and page break داريم... در آن پارامتر widow/orphan control رو غيرفعال كن.... ميدوني كه widow همان بيوه و orphan يتيم ميشه ... سطر بيوه رو كه تعريف كردم... سطر يتيم هم اولين سطر يك پاراگراف است كه در آخرين سطر صفحه آمده باشد....

ممكنه بعضي اوقات صفحات كمتر از 15 سطر پر بشن.... اين به خاطر سطرهاي بيوه و يتيم هستش...

اگه اون پارامتر رو فعال كني، ورد به طور اتوماتيك هر زمان كه به سطر بيوه برخورد كنه.... اتوماتيك يك خط از صفحه قبل به بالاي اون مياره و هر بار كه به سطر يتيم برخورد كنه اون سطر رو به صفحه بعدي ميبره...

اميدوارم جواب كامل و صد البته واضح باشه... سوالي داشتي .... ترديد نكن :)

Setareh 2006
21-07-2009, 03:52
ببخشید من از ورد 2003 استفاده می کنم . مشکل من اینه که وقتی متنی رو از اینترنت از یک صفحه ی html کاپی پیست می کنم در ورد ، بعضی از جمله ها به صورت بهم ریخته و نامفهوم در ورد پیست میشه . شما میدونین مشکل کار از کجاست و چه راه حلی داره ؟

pershianix
21-07-2009, 06:32
جناب وردیست چی شد؟ بررسی کردید؟ من همچنان منتظرم. ممنون.

soha joojoo
23-07-2009, 00:21
سلام.من می خوام یه فایل پی دی اف فارسی رو تبدیل کنم به ورد از نرم افزارهای:
PDFZilla/PDF to Word Converter Pro Trial/PDF2Word v3 استفاده کردم ولی متاسفانه وقتی فایل ورد رو باز میکنم همه ی نوشته ها به هم ریختس ممکنه بگین اشکال کارم از کجاس؟ نرم افزار تبدیلم مشکل داره یا ورد ام؟ :41:
ممنونم از کمکتون:11:

H.Mahmoudi
23-07-2009, 03:30
سلام.من می خوام یه فایل پی دی اف فارسی رو تبدیل کنم به ورد از نرم افزارهای:
PDFZilla/PDF to Word Converter Pro Trial/PDF2Word v3 استفاده کردم ولی متاسفانه وقتی فایل ورد رو باز میکنم همه ی نوشته ها به هم ریختس ممکنه بگین اشکال کارم از کجاس؟ نرم افزار تبدیلم مشکل داره یا ورد ام؟ :41:
ممنونم از کمکتون:11:
با سلام خدمت شما دوست گرامی

تا جایی که من می دانم این برنامه ها فارسی را ساپورت نمی کنند و فقط فونت های لاتین را ساپورت می کنند و در نهایت مشکل از برنامه های تبدیل فایل PDF به Word است نه برنامه Word.

H.Mahmoudi
23-07-2009, 03:33
جناب وردیست چی شد؟ بررسی کردید؟ من همچنان منتظرم. ممنون.

گزینه Text to speech کلاً در Word 2007 حذف شده است و دلیل آن کارایی کم آن به وسیله کاربرها بوده است.

wordist
23-07-2009, 06:49
ببخشید من از ورد 2003 استفاده می کنم . مشکل من اینه که وقتی متنی رو از اینترنت از یک صفحه ی html کاپی پیست می کنم در ورد ، بعضی از جمله ها به صورت بهم ریخته و نامفهوم در ورد پیست میشه . شما میدونین مشکل کار از کجاست و چه راه حلی داره ؟
سلام دوست عزيز

كلا در هنگام استفاده از اينترنت و كپي كردن متن از اونجا در ورد اين مشكلات پيش مياد

شما براي چينش درست متن ابتدا بايد كنترل و شيفت راست رو بزنيد تا متن راست به چپ بشه و بعد مابقي كارها رو انجام بديد

براي ناخوانا بودن فونتها هم كاري نميشه كرد

extreme2006gh
23-07-2009, 21:07
براي فرمول نويسي رياضي بايد از كدوم بخش استفاده كرد ؟

nedajon
23-07-2009, 23:19
براي فرمول نويسي رياضي بايد از كدوم بخش استفاده كرد ؟

با سلام دوست عزیز
در word 2003 ، منوی insert ، گزینه ی object ، در تب Creat new ، دنبال گزینه ی Microsoft Equation 3 بگردین .
در word 2007 ، در تب insert ، گزینه ی equation
:11:

wordist
25-07-2009, 10:14
با سلام خدمت شما دوستان گرامی

....
جناب محمودي

پستتون منتقل شد به تاپيك زير

آموزش نكات كاربردي Microsoft Word در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا رعايت كنيد

mohsen_blid
26-07-2009, 09:06
سلام
من مشکلی دارم
من در یک صفحه 4 عدد shap مستطیل گذاشتم
حالا میخوام در هر کدوم از این shap ها یک دونه عکس بزارم
حالا مشکل من این است که این عکس ها بیرون زدگی دارم
میخوام بدونم ایا راهی داره که عکس با تیبل خودش ست بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

nedajon
26-07-2009, 10:14
سلام
من مشکلی دارم
من در یک صفحه 4 عدد shap مستطیل گذاشتم
حالا میخوام در هر کدوم از این shap ها یک دونه عکس بزارم
حالا مشکل من این است که این عکس ها بیرون زدگی دارم
میخوام بدونم ایا راهی داره که عکس با تیبل خودش ست بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست گرامي ، اين خصوصيت Autoshape ها است که درون جدول قرار نمي گيرند اما شايد راه حلهاي زير کمکتان کند:‌
1- به جاي Autoshape ، مي توانيد در جدول کليک کرده و از روش منوي Insert گزينه ي picture گزينه ي from file استفاده کنيد. زيرا عکسي که از اين طريق ايجاد کنيد خوبي اش اين است که عضوي از جدول مي شود مانند نوشته ها ، بدي اش اين است که نمي توان با ماوس آن را گرفت و جابجا کرد.
2- مي توانيد از طريق Autoshape يعني همان کاري که خودتان انجام داده ايد عکس را بياوريد :
الف) يادتان باشد اگر قرار است عکسي را به اين طريق درون جدول قرار دهيد حتما بايد تيک زير را فعال کنيد :‌
کليک سمت راست Autoshape ، گزينه ي Format Autoshape ، تب Layout ، دکمه ي Advanced ، تيک گزينه ي Lock anchor را بزنيد. اين کار سبب مي شود تا Autoshape شما درون جدول خورده نشود زيرا اگر آن را بين خطوط جدول حرکت دهيد در بعضي از مواقع ممکن است که ناگهان ناپديد شود. ولي با اين کار اين مشکل رفع مي شود.
ب) اگر مي خواهيد که Autoshape ، جزئي از متن شود اما کادر دور آن دلخواه شما باشد مانند دايره ، مي توانيد از طريق کليک سمت راست آن Format Autoshape و تب Layout ، شکلک In line with text را انتخاب کنيد البته اگر قبل از آن يک enter و فاصله بزنيد کنترل آن بيشتر در دستتان خواهد بود.
موفق باشيد.

arman665
27-07-2009, 17:57
سلام خدمت دوستان.
پروژه پایان ترم رو دارم روش کار میکنم . الان تمامش کردم (نزدیک 120 صفحه) ولی چندتا سوال و مشکل دارم : (لطفا سوالها رو طبق word 2007 توضیح دهید)

1. برای پروژه چجوری باید فهرست تهیه کنم ؟ ( آسانترین راه و استانداردترین روش ، بگونه ای که مثلا اگه صفحاتم به هم ریخت فهرست هم شماره صفحاتش مثل حالت جدید بشه "البته اگه اینجوری میشه فهرست تهیه کرد" )

2. من صفحات رو Justify کردم ولی وقتی گزینه (save as pdf ، گزینه اضافی مایکروسافت) رو میزنم صفحات justify شون بهم میریزه و مثل اول بهم ریخته می شوند .

3. شماره صفحه رو چجوری تنظیم کنم که مثلا از صفحه 5 ، صفحه یک بزنه ؟ (بطوریکه صفحه اول رو که میدونید نام و نام خانوادگی و ... است ، صفحه بعدی فهرست و ... که مثلا از صفحه 5 پیشگفتار است پس از همون جا باید شماره صفحه شروع شود.)

در آخر تشکر میکنم.

WALKMAN_2010
27-07-2009, 23:40
سلام

نمی دونم چرا وقتی در ورد 2007 ، با Equation چیزی می نویسم موقعی که می خوام اون برگه را چاپ کنم تمام چیزی که نوشتم غیبشون می زنه (از صفحه می رن (در صفحه وجود ندارند)) .
به نظر شما مشکل از چیست ؟

:41: :41: :41: :41:

با تشکر

wordist
28-07-2009, 11:20
سلام خدمت دوستان.
پروژه پایان ترم رو دارم روش کار میکنم . الان تمامش کردم (نزدیک 120 صفحه) ولی چندتا سوال و مشکل دارم : (لطفا سوالها رو طبق word 2007 توضیح دهید)

1. برای پروژه چجوری باید فهرست تهیه کنم ؟ ( آسانترین راه و استانداردترین روش ، بگونه ای که مثلا اگه صفحاتم به هم ریخت فهرست هم شماره صفحاتش مثل حالت جدید بشه "البته اگه اینجوری میشه فهرست تهیه کرد" )

...

آموزش فهرست نويسي در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

...
2. من صفحات رو Justify کردم ولی وقتی گزینه (save as pdf ، گزینه اضافی مایکروسافت) رو میزنم صفحات justify شون بهم میریزه و مثل اول بهم ریخته می شوند .

...

من هم در ورژن 2007 استفاده ميكنم ولي مشكلي پيش نيومده

البته از من SP2 هست

بهتره اونو نصب كنيد

...

3. شماره صفحه رو چجوری تنظیم کنم که مثلا از صفحه 5 ، صفحه یک بزنه ؟ (بطوریکه صفحه اول رو که میدونید نام و نام خانوادگی و ... است ، صفحه بعدی فهرست و ... که مثلا از صفحه 5 پیشگفتار است پس از همون جا باید شماره صفحه شروع شود.)

در آخر تشکر میکنم.

ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
28-07-2009, 11:21
سلام

نمی دونم چرا وقتی در ورد 2007 ، با Equation چیزی می نویسم موقعی که می خوام اون برگه را چاپ کنم تمام چیزی که نوشتم غیبشون می زنه (از صفحه می رن (در صفحه وجود ندارند)) .
به نظر شما مشکل از چیست ؟

:41: :41: :41: :41:

با تشکر
يعني در صفحات ورد كه نگا ميكنيد ديگه نيستن !!!؟

فاطمه وطن دوست
28-07-2009, 11:42
سلام

اصول نامه نگاری در Word رو میشه توضیح بدید ؟

wordist
28-07-2009, 11:49
سلام

اصول نامه نگاری در Word رو میشه توضیح بدید ؟
اصول خاصي بعيد ميدونم داشته باشه

شما بايد مطابق سربرگت حاشيه ها رو تنظيم كني و معمولا با فونت تيتر عناوين رو مينويسن و با فونت زر يا لوتوس يا نازنين هم متن رو مي نويسن

اول پاراگرافها هم بايد حدود يك سانت جلوتر از بقيه باشه

و امضا هم با همون تيتر معمولا زده ميشه

اگه چيز ديگه اي مد نظرت هست بگو

arman665
28-07-2009, 12:19

سلام و ممنون از توضیحاتتون.
یه مشکلی با این شماره صفحه دارم.
این کاری که شما یاد دادید برای اینه که صفحه اول رو از بقیه متمایز کنه چون 5 صفحه اول من فهرست است که نباید شماره بخوره با این کاری که شما گفتید میشه درستش کرد ولی از اون به بعد همه مثل فهرست میشن ، چون از جایی که متن شروع شده اگه Next Page بزنیم دوباره برای صفحه اول (یعنی قبل از فهرست) صفحه خالی ایجاد میکنه !

در ضمن برای تهیه فهرست به روشی که گفته بودید چون 5 صفحه فهرست می سازه متن رو از صفحه 6 میزنه.
ممنون.

فاطمه وطن دوست
28-07-2009, 14:15
اصول خاصي بعيد ميدونم داشته باشه

شما بايد مطابق سربرگت حاشيه ها رو تنظيم كني و معمولا با فونت تيتر عناوين رو مينويسن و با فونت زر يا لوتوس يا نازنين هم متن رو مي نويسن

اول پاراگرافها هم بايد حدود يك سانت جلوتر از بقيه باشه

و امضا هم با همون تيتر معمولا زده ميشه

اگه چيز ديگه اي مد نظرت هست بگو

کلیه نکات !

shvalaie
28-07-2009, 15:10
کلیه نکات !

دوست عزيزم سلام،

سوال شما مبهم هستش.... چون اصول نامه نگاري در ورد، زرنگار، و يا هر نرم‌افزار حروفچيني ديگري ، يك چيزه و تغيير نميكنه...

يا شما ميخواين كار كردن با ورد رو يــــاد بگيرين كه باهاش نامه هم تايپ كنين كه فكر كنم اگر آزمون و خطا كار كنين بالاخره موفق ميشين....

و يا اينكه

ميخواين اصول و روش نامه نگاري رو ياد بگيرين....

اصول و روش نامه نگاري هم كه خب (البته اينجا جاش نيست ... ميدونم :5:)

1. بالاي صفحه در وسط كاغذ، به نام خداست .... (البته اگر مايل باشين)، و همينطور تاريخ و شماره‌ي نامه اگه داشته باشه، سمت چپ كاغذ.
2. هنگام تايپ يا نوشتن، از دو لبه‌ي راست و چپ كاغذ حدود 2 يا 3 سانت بايد فاصله باشه
3. اول عنوان شخص يا شركتي رو كه براش نامه مينويسين ميزنين ...
4. بعد خود نامه
5. بعد هم امضا، ولي چپ‌چين باشد... يعني سمت چپ كاغذ باشد.... :20:
6. امضا يادتون نره.... :27:

فكر نكنم چيز خاص ديگه‌اي باشه.... :31:

shvalaie
28-07-2009, 15:16
سلام و ممنون از توضیحاتتون.
یه مشکلی با این شماره صفحه دارم.
این کاری که شما یاد دادید برای اینه که صفحه اول رو از بقیه متمایز کنه چون 5 صفحه اول من فهرست است که نباید شماره بخوره با این کاری که شما گفتید میشه درستش کرد ولی از اون به بعد همه مثل فهرست میشن ، چون از جایی که متن شروع شده اگه Next Page بزنیم دوباره برای صفحه اول (یعنی قبل از فهرست) صفحه خالی ایجاد میکنه !

در ضمن برای تهیه فهرست به روشی که گفته بودید چون 5 صفحه فهرست می سازه متن رو از صفحه 6 میزنه.
ممنون.

سلام، با اجازه دوست عزيزم wordist

دوست عزيز... آرمان665

مطمئن نيستم كه منظورتون رو درست متوجه شده باشم اما

بعد از اينكه next page رو زديدن... بايد به منوي

insert>page number>format

بريد و page numbering رو start at انتخاب كنين... احتمالا continiue from previous section هستش ... كه يعني شماره صفحه را به دنبال شمارة صفحه قبل از next page ميزنه.... براي همينه كه بايد start at رو انتخاب كنين و باكس روبروش رو با عدد 1 پر كنين ... اينطوري اين قسمت يا section فايلتون از شماره صفحه 1 شروع ميشه در حالي كه عملا ششمين يا پنجمين صفحه‌ي فايلتونه.... و فكر كنم كه هر بار كه از next page استفاده كردين بايد اين كار رو بكنين... يعني براش تعريف كنين كه شماره صفحات ادامه صفحه قبل نباشه ... بلكه از شماره جديدي شروع بشه.

متاسفم... اين روشي كه گفتم براي 2007 نيست.... الان پست اولتون رو خوندم و فهميدم كه براي 2007 ميخواين... :(

arman665
28-07-2009, 16:41
سلام، با اجازه دوست عزيزم wordist

دوست عزيز... آرمان665

مطمئن نيستم كه منظورتون رو درست متوجه شده باشم اما

بعد از اينكه next page رو زديدن... بايد به منوي

insert>page number>format

بريد و page numbering رو start at انتخاب كنين... احتمالا continiue from previous section هستش ... كه يعني شماره صفحه را به دنبال شمارة صفحه قبل از next page ميزنه.... براي همينه كه بايد start at رو انتخاب كنين و باكس روبروش رو با عدد 1 پر كنين ... اينطوري اين قسمت يا section فايلتون از شماره صفحه 1 شروع ميشه در حالي كه عملا ششمين يا پنجمين صفحه‌ي فايلتونه.... و فكر كنم كه هر بار كه از next page استفاده كردين بايد اين كار رو بكنين... يعني براش تعريف كنين كه شماره صفحات ادامه صفحه قبل نباشه ... بلكه از شماره جديدي شروع بشه.

متاسفم... اين روشي كه گفتم براي 2007 نيست.... الان پست اولتون رو خوندم و فهميدم كه براي 2007 ميخواين... :(

دوست عزیز ممنون.
منظورم اینه که من فهرست رو ساختم ولی فهرست صفحه اول رو از 5 شروع میکنه در صورتیکه باید 1 باشه !
پس میخوام 4 صفحه اول که فهرست شماره صفحه نداشته باشه و صفحه 5 که متنم شروع میشه به عنوان صفحه اول باشه که طبق اون اصول فهرست سازی(استفاده از Heading) صفحه اول متن هم در فهرست بعنوان صفحه 1 بخوره و ...
امیدوارم که منظورم رو متوجه شده باشید.

wordist
29-07-2009, 06:43
دوست عزیز ممنون.
منظورم اینه که من فهرست رو ساختم ولی فهرست صفحه اول رو از 5 شروع میکنه در صورتیکه باید 1 باشه !
پس میخوام 4 صفحه اول که فهرست شماره صفحه نداشته باشه و صفحه 5 که متنم شروع میشه به عنوان صفحه اول باشه که طبق اون اصول فهرست سازی(استفاده از Heading) صفحه اول متن هم در فهرست بعنوان صفحه 1 بخوره و ...
امیدوارم که منظورم رو متوجه شده باشید.
با همون مطالبي كه اشاره كردم من خودم يه بار ديگه هم انجام دادم و شماره ها رو از 1 شروع كرد

يه بار روي فهرست كليك راست كنيد و Update كنيد ببينيد درست ميشه

hamidma
29-07-2009, 07:58
با سلام و احترام
اگر بخواهیم چند فایل ورد را با هم مرج کنیم، از چه طریقی باید عمل کنیم. مثلا فصل های مختلف یک کتاب را در یک فایل ورد داشته باشیم.

با تشکر فراوان

wordist
29-07-2009, 08:36
با سلام و احترام
اگر بخواهیم چند فایل ورد را با هم مرج کنیم، از چه طریقی باید عمل کنیم. مثلا فصل های مختلف یک کتاب را در یک فایل ورد داشته باشیم.

با تشکر فراوان
منوي tools گزينه compare and merge

البته به نظر من كپي و پيست راحت ترين روش ممكنه

arman665
29-07-2009, 09:20
با همون مطالبي كه اشاره كردم من خودم يه بار ديگه هم انجام دادم و شماره ها رو از 1 شروع كرد

يه بار روي فهرست كليك راست كنيد و Update كنيد ببينيد درست ميشه

مشکل من اینه که تو صفحه 4 نمیتونم next page بزنم چون اونجا که next page میزنم صفحه اول یک صفحه خالی ایجاد میکنه در صورتیکه باید تو صفحه 5 یک صفحه خالی ایجاد کنه.
یکبار امتحان کنید ببینید درست میگم یا راهی هست ؟

wordist
29-07-2009, 09:28
مشکل من اینه که تو صفحه 4 نمیتونم next page بزنم چون اونجا که next page میزنم صفحه اول یک صفحه خالی ایجاد میکنه در صورتیکه باید تو صفحه 5 یک صفحه خالی ایجاد کنه.
یکبار امتحان کنید ببینید درست میگم یا راهی هست ؟
صحفه چهار كدومه !!؟

next page چيه !!!!؟

فايلت رو ميتوني بفرسني ؟

arman665
29-07-2009, 17:22
صحفه چهار كدومه !!؟

next page چيه !!!!؟

فايلت رو ميتوني بفرسني ؟

این همه توضیح دادم تو صفحه قبلی :5:

یک نمونه رو به شما پیغام خصوصی میکنم.

fmohsenf
30-07-2009, 07:37
در مورد حاشیه ها به غیر از امکانات وورد می تونی از حاشیه های دستی استفاده کنی که روش های زیادی داره و البته تا حد زیادی به خلاقیت و پشت کار مربوط می شه.
مثلا می تونی از سیمبل ها استفاده کنی و کادرهای زیبایی درست کنی و یا توی صفحه یک مربع بزرگ بکشی و بعد از no fill کردن اون خطوط دور اون رو تغییر بدی.
در مورد اعراب گزاری از ترکیب کلید های shift و سایر کلید ها استفاده کن اگر اعرابی رو پیدا نکردی در قسمت symble فونت مورد نظر خودت رو پیدا کن و در سیبل ها اعراب مورد نظر رو انتخاب کن(دو بار کلیک کن)

MIG
30-07-2009, 08:49
با سلام

چطور تو word2007،مثلا يه كلمه رو نوشتيد مي خواهيد تو پاورقي انگليسي اونو بنويسيد .يه شماره كوچيكي بالاي اون كلمه مي ذارن اين چطوريه.ممنون ميشم جوابمو بديد

wordist
30-07-2009, 08:59
در مورد حاشیه ها به غیر از امکانات وورد می تونی از حاشیه های دستی استفاده کنی که روش های زیادی داره و البته تا حد زیادی به خلاقیت و پشت کار مربوط می شه.
مثلا می تونی از سیمبل ها استفاده کنی و کادرهای زیبایی درست کنی و یا توی صفحه یک مربع بزرگ بکشی و بعد از no fill کردن اون خطوط دور اون رو تغییر بدی.
در مورد اعراب گزاری از ترکیب کلید های shift و سایر کلید ها استفاده کن اگر اعرابی رو پیدا نکردی در قسمت symble فونت مورد نظر خودت رو پیدا کن و در سیبل ها اعراب مورد نظر رو انتخاب کن(دو بار کلیک کن)
سلام دوست عزيز

درصورتيكه حس كرديد پاسخ سوالي رو بلد هستيد از كليد نقل قول استفاده كرده و بعد جوابتون رو بنويسيد تا مشخص بشه داريد به چه سوالي جواب ميديد

در ضمن سوالات گذشته درصورتيكه جواب داده شده باشه نيازي نيست دوباره پاسخ بديد

موفق باشيد

wordist
30-07-2009, 09:00
با سلام

چطور تو word2007،مثلا يه كلمه رو نوشتيد مي خواهيد تو پاورقي انگليسي اونو بنويسيد .يه شماره كوچيكي بالاي اون كلمه مي ذارن اين چطوريه.ممنون ميشم جوابمو بديد
از كليد تركيبي ALT+CTRL+F استفاده كنيد

MIG
31-07-2009, 19:40
ببخشيد من يه سوال ديگم داشتم،با گذاشتن عكس مشكل دارم.نمي تونم ببرمش اونجايي كه مي خوام يا همش سمت چپه يا سمت راست.وقتي هم ميخوام براش ليبل بذارم فارسي انگليسي قاطي ميشه.مثلا مي خوام بنويسم شكل 1-3 قاطي مي كنه .ممنونم

adameh_bahal
31-07-2009, 19:47
برای ايجاد يه همچين جدولی در وورد بايد چيکار کنم:

wordist
01-08-2009, 06:58
ببخشيد من يه سوال ديگم داشتم،با گذاشتن عكس مشكل دارم.نمي تونم ببرمش اونجايي كه مي خوام يا همش سمت چپه يا سمت راست.وقتي هم ميخوام براش ليبل بذارم فارسي انگليسي قاطي ميشه.مثلا مي خوام بنويسم شكل 1-3 قاطي مي كنه .ممنونم
روس عكس دابل كليك كنيد و در سربرگ Layout گزينه in front of text رو بزنيد تا حل بشه

wordist
01-08-2009, 06:59
برای ايجاد يه همچين جدولی در وورد بايد چيکار کنم:
براحتي ميشه با وارد كردن جدول از اين گونه جدولها كشيد

كجاي اين جدول به نظرتون مشكل مياد

adameh_bahal
01-08-2009, 08:07
براحتي ميشه با وارد كردن جدول از اين گونه جدولها كشيد

كجاي اين جدول به نظرتون مشكل مياد

درسته اشتباه کردم
يه همچين نموداری هم ميشه رسم کرد؟

wordist
01-08-2009, 09:21
درسته اشتباه کردم
يه همچين نموداری هم ميشه رسم کرد؟

در ورد نميشه چنين نموداري رسم كرد

adameh_bahal
01-08-2009, 09:30
در ورد نميشه چنين نموداري رسم كرد

از طريق Insert/Picture چی نميشه؟
مثلاً نمودار زير رو قرار بدم بعد پرينت سياه سفيد بگيرم:

wordist
01-08-2009, 09:34
از طريق Insert/Picture چی نميشه؟
مثلاً نمودار زير رو قرار بدم بعد پرينت سياه سفيد بگيرم:

چرا كه نميشه ....

من نوشتم نميشه رسم كرد

ولي هر كسي رو ميشه در ورد وارد كرد

adameh_bahal
01-08-2009, 10:24
چرا كه نميشه ....

من نوشتم نميشه رسم كرد

ولي هر كسي رو ميشه در ورد وارد كرد

آخه اين نمودار که به اين صورت و رنگی هست مشکلی توی پرينت سياه سفيد نداره؟

mobina.lovely
01-08-2009, 10:29
آخه اين نمودار که به اين صورت و رنگی هست مشکلی توی پرينت سياه سفيد نداره؟

نه ربطی به پرینتر نداره
حالا چه پرینتر سیاه و سفید باشه چه رنگی پرینت رو می گیره
حالا که شما نمودار دارین و حالت رنگی براش گذاشتین شاید تو پرینت سیاه و سفید زیاد جالب نشه

adameh_bahal
01-08-2009, 11:07
تو اينجا چی چطوری تونستن اين نمودارها رو رسم کنن؟

behz4d
01-08-2009, 17:26
برای نوشتن رابطه تقسيم و همچنين انديس گزاری بايد چيکار کنم؟

wordist
02-08-2009, 08:14
برای نوشتن رابطه تقسيم و همچنين انديس گزاری بايد چيکار کنم؟

behz4d
02-08-2009, 10:08

اين فکر کنم فقط برای اضافه کردن فرمول باشه ولی من فقط ميخوام تقسيم رو اضافه کنم
در مورد انديس هم اگه راهنمائی کنيد ممنون ميشم

wordist
02-08-2009, 10:40
اين فکر کنم فقط برای اضافه کردن فرمول باشه ولی من فقط ميخوام تقسيم رو اضافه کنم
در مورد انديس هم اگه راهنمائی کنيد ممنون ميشم
بله

و البته انديس و خط كسري هم جزئي از فرمولها هست

البته ميشه براي انديس بعد از انتخاب عدد انديس با CTRL+SHIFT+= هم انديس رو بزني

behz4d
02-08-2009, 11:12
بله

و البته انديس و خط كسري هم جزئي از فرمولها هست

البته ميشه براي انديس بعد از انتخاب عدد انديس با CTRL+SHIFT+= هم انديس رو بزني

ممنون ولی اين کارو که شما گفتی انجام دادم ولی برای توان بود ، من انديس رو ميخوام يعنی پايين باشه

wordist
02-08-2009, 12:05
ممنون ولی اين کارو که شما گفتی انجام دادم ولی برای توان بود ، من انديس رو ميخوام يعنی پايين باشه
اوووو

شرمنده

نيازي به گرفتن شيفت نيست

CTRL + =

a1000a
02-08-2009, 16:02
من ويندوز جديد نصب كردم كه زبان فارسي هم داره اما نوشته هاي قبلي فايلهاي ورد كه مال ويندوز قبليم بوده الان توي اين ويندوز جديده عجيب غريب شده چكار كنم تا مثل دوباره قبل فارسي بشه

arman665
02-08-2009, 17:13
سلام به همه.

مشکلی که قبلا داشتم برای تنظیمات شماره صفحه حل شد.
ولی هنوز تبدیل فایل به pdf مونده !
فایل word رو که با افزونه مایکروسافت که به ورد اضافه میشه میخوام به pdf تبدیل کنم بعضی از نوشته ها رو تو هم میبره و justify رو به هم میریزه که قبلا هم گفته بودم و wordist عزیز گفتند که از پک 2 استفاده کن که گیرم نیومد. حالا بهترین برنامه برای تبدیل درست فایل به pdf چیه ؟ (البته میدونم برنامه های زیادی هست ولی اونکه تغییرات رو کامل و بدون نقص انجام میده رو لطفا معرفی کنید.)
ممنون.

MIG
03-08-2009, 00:30
روس عكس دابل كليك كنيد و در سربرگ Layout گزينه in front of text رو بزنيد تا حل بشه

از توجهت ممنون ولي مشكلم با ليبل حل نشد.هنوز قاطي ميشه متن ليبل

wordist
03-08-2009, 12:49
من ويندوز جديد نصب كردم كه زبان فارسي هم داره اما نوشته هاي قبلي فايلهاي ورد كه مال ويندوز قبليم بوده الان توي اين ويندوز جديده عجيب غريب شده چكار كنم تا مثل دوباره قبل فارسي بشه
از control panel گزينه regional and language option رو بزنيد و در سربرگ advanced گزينه farsi رو انتخاب كنيد ببينيد درست ميشه

wordist
03-08-2009, 12:50
سلام به همه.

مشکلی که قبلا داشتم برای تنظیمات شماره صفحه حل شد.
ولی هنوز تبدیل فایل به pdf مونده !
فایل word رو که با افزونه مایکروسافت که به ورد اضافه میشه میخوام به pdf تبدیل کنم بعضی از نوشته ها رو تو هم میبره و justify رو به هم میریزه که قبلا هم گفته بودم و wordist عزیز گفتند که از پک 2 استفاده کن که گیرم نیومد. حالا بهترین برنامه برای تبدیل درست فایل به pdf چیه ؟ (البته میدونم برنامه های زیادی هست ولی اونکه تغییرات رو کامل و بدون نقص انجام میده رو لطفا معرفی کنید.)
ممنون.

اينم سرويس پك 2 آفيس 2007 خدمت شما

[/URL][URL="[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com%2Fdownload%2FA%2F1%2F4%2FA14E308D-529C-48F9-9DAF-7C3BDC88FA57%2Foffice2007sp2-kb953195-fullfile-en-us.exe"]Service Pack 2 of Office 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com%2Fdownload%2FA%2F1%2F4%2FA14E308D-529C-48F9-9DAF-7C3BDC88FA57%2Foffice2007sp2-kb953195-fullfile-en-us.exe)

wordist
03-08-2009, 12:51
از توجهت ممنون ولي مشكلم با ليبل حل نشد.هنوز قاطي ميشه متن ليبل
يه عكس از اشكالي كه هست بذار و توضيح بده

arman665
04-08-2009, 12:13
اينم سرويس پك 2 آفيس 2007 خدمت شما

Office 2007 Service Pack 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .com%2Fdownload%2FA%2F1%2F4%2FA14E308D-529C-48F9-9DAF-7C3BDC88FA57%2Foffice2007sp2-kb953195-fullfile-en-us.exe)

این آفیس کامله ؟ حجمش کمه چرا انقدر ؟ نیاز به pass نداره ؟

farhad61
04-08-2009, 13:10
آقا من يه مشکل عجيب توي word پيدا کردم چند روزه که توي شرکت وقتي فايل word رو باز ميکنم تا تايپ کنم هيچ کدوم از حروف تايپ نميشه اما تمام اعداد و کاراکتر هاي ديگه تايپ ميشه تنها کاري که ميشه کرد اينه که يه اسپيس يا يه عدد رو بنويسم و بعد شروع به تايپ کنم اين کار هم خيلي اعصاب خرد کنه . در ضمن توي هيچ برنامه ديگه ايي اين مشکل رو ندارم البته يه هفتس که word2007 رو نصب کردم قبلا با 2003 اين مشکل رو نداشتم
لطفا راهنماييم کنيد چطور اين مشکل رو حل کنم

arman665
04-08-2009, 14:53
آقا من يه مشکل عجيب توي word پيدا کردم چند روزه که توي شرکت وقتي فايل word رو باز ميکنم تا تايپ کنم هيچ کدوم از حروف تايپ نميشه اما تمام اعداد و کاراکتر هاي ديگه تايپ ميشه تنها کاري که ميشه کرد اينه که يه اسپيس يا يه عدد رو بنويسم و بعد شروع به تايپ کنم اين کار هم خيلي اعصاب خرد کنه . در ضمن توي هيچ برنامه ديگه ايي اين مشکل رو ندارم البته يه هفتس که word2007 رو نصب کردم قبلا با 2003 اين مشکل رو نداشتم
لطفا راهنماييم کنيد چطور اين مشکل رو حل کنم

مطمئنید که فونتتون فارسی است. شاید فونت خودکار word روی حالتی تنظیم شده که قابلیت نوشتاری فارسی رو نداره.
استایل روی نرمال قرار داره ؟

farhad61
04-08-2009, 16:37
مطمئنید که فونتتون فارسی است. شاید فونت خودکار word روی حالتی تنظیم شده که قابلیت نوشتاری فارسی رو نداره.
استایل روی نرمال قرار داره ؟

آره عزیز با فونت هیچ مشکلی ندارم میگم که تازه 2007 نصب کردم فقط هم توی word مشکل دارم اون هم وقتی میخام تازه شروع به تایپ کنم ( باید به اسپیس یا یه عدد یا هر چیزی غیر از حروف رو بزنم تا راه بیفته و تایپ کنه) توی اکسل هم هیچ مشکلی ندارم همینطور در word2003

wordist
05-08-2009, 07:18
این آفیس کامله ؟ حجمش کمه چرا انقدر ؟ نیاز به pass نداره ؟
عزيز دل برادر اين آفيس نيست

شما پست من رو نگاه كردي ولي نقل قول اون رو نگاه نكردي

طرف آفيس 2007 روي سيستمش نصبه ولي مشكل داره ه من پيشنهاد كردم سرويس پك 2 را جداگانه دانلود و نصب كنه و لينك دادم بهش

موفق باشي

reza3600
05-08-2009, 10:05
سلام
توی ورد 2007 چطوری نیم فاصله بزنم و برای اینکه توی یه صفحه ی خاص پانوشت بزارم چیکار کنم و میخام بالای کلمه ای که پانوشت میزارم یه عدد کوچیک هم به عنوان شماره پانوشت باشه
ممنون

MIG
05-08-2009, 12:44
يه عكس از اشكالي كه هست بذار و توضيح بده
مثلا مي خوام بنويسم "شكل1-5" به صورت "5شكل1 "مي نويسه.يه سوال ديگه،مي خوام فهرست بسازم،شماره صفحه انها بايد به صورت كلمه فارسي باشه،چطور اين كارو انجام بدم؟:31::20:

arman665
05-08-2009, 17:43
سلام
توی ورد 2007 چطوری نیم فاصله بزنم و برای اینکه توی یه صفحه ی خاص پانوشت بزارم چیکار کنم و میخام بالای کلمه ای که پانوشت میزارم یه عدد کوچیک هم به عنوان شماره پانوشت باشه
ممنون

نیم فاصله : تو Microsoft Word کلید ترکیبی کنترل و علامت منفی باعث نیم فاصله میشه.

اگه بصورت عمودی نیم فاصله میخواهید(از خط بالا تا خط پایین) : سربرگ روی HOME قرار دارد از قسمت کلی Paragraph روی Line Spacing کلیک کرده و Line Spacing Options رو انتخاب کنید و در قسمت Spacing , باید AT: رو روی 0.5 بگذارید.

پانوشت : ابتدا روی کلمه ای که قرار است پانوشت بخورد را آبی کرده (یعنی انتخابش کنید) از سربرگ چهارم (Refrence) گزینه Insert Footnote را انتخاب نمایید با این عمل یک شماره بالای کلمه انتخاب شده و یک شماره پایین صفحه می آید که در پایین صفحه توضیحات را وارد نمایید.

موفق باشید.

H a m e e d
05-08-2009, 21:55
سلام.
من وقتی میخوام یک متن فارسی که حاوی تعدادی کلمات انگلیسی هم هست رو درون محیط Word 2007 کپی کنم با مشکل به هم ریختگی جملات مواجه میشم؛ به طوری که ترتیب کلمات در جملاتی که کلمه انگلیسی دارن بهم میریزه (انگلیسیش یه طرف میره و فارسیش یه طرف دیگه) نمی دونم تونستم منظورمو درست بگم یا نه؛ راه حل این مشکل چیه؟

arman665
06-08-2009, 10:39
سلام.
من وقتی میخوام یک متن فارسی که حاوی تعدادی کلمات انگلیسی هم هست رو درون محیط Word 2007 کپی کنم با مشکل به هم ریختگی جملات مواجه میشم؛ به طوری که ترتیب کلمات در جملاتی که کلمه انگلیسی دارن بهم میریزه (انگلیسیش یه طرف میره و فارسیش یه طرف دیگه) نمی دونم تونستم منظورمو درست بگم یا نه؛ راه حل این مشکل چیه؟

دوست عزیز دقیق منظورتون رو متوجه نشدن کاشکی یه عکس میذاشتین !
یعنی جملات انگلیسی مثلا پشت جملات فارسی میره در صورتی که باید بعد از اون باشه ؟
شما وقتی فارسی مینویسید با زدن Shift+Alt میتونید انگلیسی تایپ کنید و برای اینکه دوباره به فارسی برگردید یکبار دیگه Shift+Alt رو بزنید و بعد Space و به فارسی نوشتن ادامه دهید.
اگر کل جمله به سمت دیگه میره از گزینه Right to Left Text Direction استفاده کنید.
اگر پاسختون رو نگرفتید عکس بذارید تا بهتر کمکتون کنیم.

H a m e e d
06-08-2009, 13:31
دوست عزیز دقیق منظورتون رو متوجه نشدن کاشکی یه عکس میذاشتین !
یعنی جملات انگلیسی مثلا پشت جملات فارسی میره در صورتی که باید بعد از اون باشه ؟
شما وقتی فارسی مینویسید با زدن Shift+Alt میتونید انگلیسی تایپ کنید و برای اینکه دوباره به فارسی برگردید یکبار دیگه Shift+Alt رو بزنید و بعد Space و به فارسی نوشتن ادامه دهید.
اگر کل جمله به سمت دیگه میره از گزینه Right to Left Text Direction استفاده کنید.
اگر پاسختون رو نگرفتید عکس بذارید تا بهتر کمکتون کنیم.
الآن این جمله رو مثلا در نظر بگیرید:
حسگر آنها از نوع CMOS مي باشد که دقت آن، 6 مگاپيکسل است و فيلم هاي شما را در قالب هاي MPEG2، MPEG4، AVC و H.264 ذخيره مي کند و نمايش مي دهد.
حالا همین متنو وقتی توی ورد کپی میکنم به این شکل درمیاد:
ضمنا اون ویژگی Right to Left و Alt+Shift رو قبلا امتحان کرده بودم؛ فایده ای نداشت.

arman665
06-08-2009, 15:32
دوست عزیز کل نوشتتون رو انتخاب کنید و گزینه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را بزنید ، باید مشکل حل بشه اگر نشد فایلتون رو بگذارید تا مشکلش رو برطرف کنم.

rosenegarin13
06-08-2009, 15:54
سلام
من يه مشکلي دارم
عکس که ميذارم خودم نميتونم ببينمش ولي مثلا به فرمت mht ذخيره ميکنم و با مرورگرم باز ميشه ،ميتونم ببينم.
ولي همون موقع که وارد ميکنم،يه کادر مي بينم فقط!
تنظيماتش به هم خورده قبل تر ها...منم الان نميدونم چه کنم.
ممنون ميشم کمک کنيد.

arman665
06-08-2009, 17:01
سلام
من يه مشکلي دارم
عکس که ميذارم خودم نميتونم ببينمش ولي مثلا به فرمت mht ذخيره ميکنم و با مرورگرم باز ميشه ،ميتونم ببينم.
ولي همون موقع که وارد ميکنم،يه کادر مي بينم فقط!
تنظيماتش به هم خورده قبل تر ها...منم الان نميدونم چه کنم.
ممنون ميشم کمک کنيد.
از چه وردی استفاده میکنید 2003 یا 2007 ؟
عکسی رو از اینترنت وارد ورد میکنید و نمیتونید ببینیدش یا از طریق گزینه insert ؟

rosenegarin13
06-08-2009, 17:58

2003 هستش.
insert رو ميزنم،قبلنا اينطوري نبودا،الان اينطوري شده.:31:
ممنون.

extreme2006gh
06-08-2009, 22:59
با سلام خدمت اساتید
من یکسری فایلهای ورد دارم که تو سیستم‌های محل کار ایجاد و قالب‌بندی کردم
ولی وقتی میارم رو سیستم خونه قالب‌بندیها بهم میخوره و کلی درد سر دارم
لطفا بگید که باید چکار کنم که این مشکل رو نداشته باشم ؟

فکر میکنم به تفاوت فونتها هم برگرده . درسته؟ اگه فونتهای پوشه FONT سیستم محل کار رو به سیستم خونه منتقل کنم درست میشه ؟

با تشکر

H a m e e d
06-08-2009, 23:10
اگه از طریق اینترنت وارد کنیم و همین مشکلی که ایشون گفتن نمیتونن ببینن پیش بیاد راه حلش برای Word 2007 چیه؟ چون برای من هم پیش اومده.

nedajon
07-08-2009, 20:55
2003 هستش.
insert رو ميزنم،قبلنا اينطوري نبودا،الان اينطوري شده.:31:
ممنون.

خب دوست عزیز ، آیا شما دقیقا اون عکس رو توی هاردتون ذخیره کردین ؟
یک مستطیل ایجاد کنین و به جای رنگ این عکس رو بذارین به این روش :
کلیک سمت راست عکس ، گزینه ی Format Autoshape ، قسمت کشویی Fill رو اگه باز کنین گزینه ی Fill Effects، تب Picture ، گزینه ی select pictrure ف عکس مورد نظر رو که قبلا توی هارد با پسوند عکس یعنی jpg یا bmp ذخیره شده انتخاب کنین. البته اگه اون عکس این پسوندها رو نداشت از طریق نرم افزار فتوشاپ ، save as کنین به این پسوندها ، نباید مشکلی داشته باشه .

reza3600
08-08-2009, 12:13
نیم فاصله : تو Microsoft Word کلید ترکیبی کنترل و علامت منفی باعث نیم فاصله میشه.

اگه بصورت عمودی نیم فاصله میخواهید(از خط بالا تا خط پایین) : سربرگ روی HOME قرار دارد از قسمت کلی Paragraph روی Line Spacing کلیک کرده و Line Spacing Options رو انتخاب کنید و در قسمت Spacing , باید AT: رو روی 0.5 بگذارید.

پانوشت : ابتدا روی کلمه ای که قرار است پانوشت بخورد را آبی کرده (یعنی انتخابش کنید) از سربرگ چهارم (Refrence) گزینه Insert Footnote را انتخاب نمایید با این عمل یک شماره بالای کلمه انتخاب شده و یک شماره پایین صفحه می آید که در پایین صفحه توضیحات را وارد نمایید.

موفق باشید.

اگه بخام که پانوشت ها در اخرین صفحه ی مقاله نوشته بشه و کلمه هم شماره بخوره چی؟
ممنون

arman665
08-08-2009, 13:30
با سلام خدمت اساتید

فکر میکنم به تفاوت فونتها هم برگرده . درسته؟ اگه فونتهای پوشه FONT سیستم محل کار رو به سیستم خونه منتقل کنم درست میشه ؟

با تشکر

بله دوست عزیز به فونتها مربوط میشه . اگر با آوردن فونتها باز هم مشکل داشتید لطفا یه عکس از بهم ریختگی که میگویید بگذارید تا مشکلتان را حل کنیم.

arman665
08-08-2009, 13:35
ممنون

یعنی چی ؟ یعنی مثلا صفحه یک مقاله میخوای برای یه کلمه پانوشت درست کنی تو صفحه آخر (مثلا 100) پانوشت رو بذاری ؟ یا میخوای پایین همون صفحه مقالت بخوره ؟ اگه پایین همون صفحه میخوای باشه کاری که گفتم رو انجام بدی درست میشه اگرم نه یکم بیشتر توضیح بده. (درضمن وقتی شما Footnote رو بزنی برای کلمت بصورت خودکار شماره میزنه)

wordist
12-08-2009, 15:20
سلام
ممنون
براي ايجاد نيم فاصله بايد نرم افزار مخصوص نصب كني

و بعد با كليد استانداردش بزني كه SHIFT+SPACE هست

مانند

Tray Layout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

براي پاورقي هم كافيه از كليد تركيبي CTRL+ALT+F استفاده كني

wordist
12-08-2009, 15:21

موفق باشید.

البته قسمت اول پاسخ غلط هست و نيم فاصله با اون ايجاد نميشه

wordist
12-08-2009, 15:24
سلام.

براي حل اين مشكل كافيه كل متن رو انتخاب كنيد CTRL+A و از كليد كنترل و شيفت راست براي Right to left شدن متن استفاده كنيد

اين مورد هيچ ربطي به ALT+SHIFT نداره

wordist
12-08-2009, 15:27
با سلام خدمت اساتید

با تشکر
بهترين كار اينكمه تمامي فونتهاي نصب شده در محل كار و منزل رو هماهنگ كنيد تا قالب بندي خراب نشه

wordist
12-08-2009, 15:29
اگه از طریق اینترنت وارد کنیم و همین مشکلی که ایشون گفتن نمیتونن ببینن پیش بیاد راه حلش برای Word 2007 چیه؟ چون برای من هم پیش اومده.

كافيه بعد از ذخيره سازي عكس در سيستم در 2007 شما از سربرگ insert گزينه picture رو بزنيد و عكس رو ادرس دهي كنيد و تمام

wordist
12-08-2009, 15:30
ممنون

شما از منويInsert گزينه Reference 'رو انتخاب كنيد و از اونجا گزينه endnote رو بزنيد

Moh3en_f1
14-08-2009, 14:47
سلامي دوباره
یه سوال داشتم میخواستم تو جدول یه خونه یا چند تا خونه رو حذف کنم وقتی میخوام پاک میکنم کادری باز میشه

میخواستم بدونم چه جوری میشه به جای گزینه اول که نوشته Shift Cells Right بنويسه Shift Cells Left ?
با تشكر از شما

[ali]
14-08-2009, 15:11
با سلام خدمت اساتید

با تشکر

سلام ورد این اجازه را در حین ذخیره کردن میده که فونت ها را ضمیمه کنید

wordist
15-08-2009, 06:42
سلامي دوباره
یه سوال داشتم میخواستم تو جدول یه خونه یا چند تا خونه رو حذف کنم وقتی میخوام پاک میکنم کادری باز میشه

میخواستم بدونم چه جوری میشه به جای گزینه اول که نوشته Shift Cells Right بنويسه Shift Cells Left ?
با تشكر از شما
اين بستگي به right to left يا left to right بودن جدولت داره

اگه از راست به چپ باشه اون گزينه right هست و اگه چپ به راست باشه گزينه left هست

13623423
15-08-2009, 14:57
سلام.من یه فایل word دارم که فونتش lotus بوده.تعداد صفحاتش هم زیاده.حالا برای پایان نامم میخوام کپی پیستش کنم.ولی فونت باید حتما zar باشه.اما وقتی اونو zarمیکنم همه ی ها جدا نوشته میشه.راه حلی داره؟فونت پایان نامم باید فقط zar باشه .ممنون

Ali_1231
15-08-2009, 19:24
سلام من ميخوام در ورد2007 صفحات رو شماره كذاري كنم و ميخوام از صفحه 6 به بعد شروع به شماره گذاري بشه يعني از صفحه 6 به بعد باشه 1و2و3و... بايد چكار كنم؟

reza3600
16-08-2009, 10:04
یعنی چی ؟ یعنی مثلا صفحه یک مقاله میخوای برای یه کلمه پانوشت درست کنی تو صفحه آخر (مثلا 100) پانوشت رو بذاری ؟ یا میخوای پایین همون صفحه مقالت بخوره ؟ اگه پایین همون صفحه میخوای باشه کاری که گفتم رو انجام بدی درست میشه اگرم نه یکم بیشتر توضیح بده. (درضمن وقتی شما Footnote رو بزنی برای کلمت بصورت خودکار شماره میزنه)

سلام
مقاله مثلن 100 صفحه هست و میخام که پانوشت ها صفحه ی 100 نوشته بشه که یکی از دوستان گفتند از endnot استفاده کنید.
ممنون

farhad61
17-08-2009, 09:11
سلام
آيا هيچ شرکت يا شخصي art ( همون کادرهاي دور صفحه که در border &shading هست ) جديدي تهيه نکرده چون مال خود word همون قديمي هاست (‌مال 2007 هم هيچ چيزي به اين قسمت اضافه نشده ) ؟
اگاه وجود داره لطفا لينکش رو بهم بدين

Mahdi/s
17-08-2009, 11:54
سلام............یه سوال داشتم...............تو عکس که میبینید ...اگه نخوام اون قسمتی که شماره خورده...الانم نارنجی شده...نیاد..باید چیکار کنم..............

nedajon
17-08-2009, 13:58
سلام.من یه فایل word دارم که فونتش lotus بوده.تعداد صفحاتش هم زیاده.حالا برای پایان نامم میخوام کپی پیستش کنم.ولی فونت باید حتما zar باشه.اما وقتی اونو zarمیکنم همه ی ها جدا نوشته میشه.راه حلی داره؟فونت پایان نامم باید فقط zar باشه .ممنون

دوست عزیز ، فکر می کنم اگه شما نرم افزار فارسی ساز کیبورد رو نصب کنین مشکلتون حل بشه
در ضمن اگه از b zar استفاده کنین بهتر از خود zar هستش

nedajon
17-08-2009, 14:05
سلام من ميخوام در ورد2007 صفحات رو شماره كذاري كنم و ميخوام از صفحه 6 به بعد شروع به شماره گذاري بشه يعني از صفحه 6 به بعد باشه 1و2و3و... بايد چكار كنم؟

شما باید section بعدی کنین فایلتون رو که روش اون قبلا توضیح داده شده
که البته راه حل 2003 اون این طوریه :
در انتهای صفحه ی 6 برید و سپس به منوی Insert/break/next page برید
به این ترتیب شما 2 فصل ایجاد کردین یعنی sec1 و sec2
حالا بعد از ایجاد شماره صفحه به صفحه شماره 7 برین و سپس به view/header and footer
سپس باید توی منوی شناور ، گزینه ی linke to previouse رو غیرفعال کنین
بعدش باید شماره صفحه قبلی رو پاک کنین ، و سپس توی اون منوی شناور ، توی گزینه ی format page number برین و start at اون رو 1 کنین
موفق باشین

nedajon
17-08-2009, 14:15
[QUOTE=alone_boy;4095477]سلام............یه سوال داشتم...............تو عکس که میبینید ...اگه نخوام اون قسمتی که شماره خورده...الانم نارنجی شده...نیاد..باید چیکار کنم..............

سلام دوست عزیز
توی عکسی که گذاشتین ، word option هستش ، توی اون گزینه ی advance رو از سمت چپ انتخاب کنین ، بعدش برین پایین صفحه و در قسمتی به نام Display اگه عدد مقابل نوشته ی Show this number of Recent Documet رو صفر کنین فکر می کنم درست می شه .
موفق باشین

MIG
17-08-2009, 23:03
سلام من چند تا سوال دارم:
1.چطور توی متن به منابع روجوع کنم
2.من وقتی یه صفحه سفید باز می کنم ،فرمول نویس فعاله اما وقتی توش می نویسم غیر فعاله می شه ونمی تونم ازش استفاده کنم.
3.چطور واژه نامه فارسی انگلیسی درست کنم
از توجهتون ممنونم

OM3D
19-08-2009, 14:30
سلام دوستان..

یه سوال ابتدایی:

من توی word نمی تونم فارسی و انگلیسی رو کنار هم تایپ کنم...

چه کنم ؟

reza-atom
19-08-2009, 18:49
يه سوال مبتديانه!
ميخوام بدونم چطوري ميشه تو microsoft word 2007 خط كشي كرد؟يعني خطوطي مثل خطوط دفتر كه پشت سر هم باشن!
اميدوارم منظورمو فهميده باشين!
~~~~~~~~~~~~
يه سوال حرفه اي:
براي رسم اشكال هندسي مثل مثلث،دايره،چندضلعي،اشكال فضايي آيا به برنامه خاصي نياز هست؟
~~~~~~~~~~~~
ممنون

wordist
22-08-2009, 06:55
شما ميتونيد سري فونتهاي زير را دانلود و استفاده كنيد و بجاي zar از فونت B zar استفاده كنيد

wordist
22-08-2009, 06:56

wordist
22-08-2009, 06:57
سلام
آيا هيچ شرکت يا شخصي art ( همون کادرهاي دور صفحه که در border &shading هست ) جديدي تهيه نکرده چون مال خود word همون قديمي هاست (‌مال 2007 هم هيچ چيزي به اين قسمت اضافه نشده ) ؟
اگاه وجود داره لطفا لينکش رو بهم بدين
من كه چنين چيزي هنوز نديدم

wordist
22-08-2009, 06:59
سلام من چند تا سوال دارم:
1.چطور توی متن به منابع روجوع کنم
2.من وقتی یه صفحه سفید باز می کنم ،فرمول نویس فعاله اما وقتی توش می نویسم غیر فعاله می شه ونمی تونم ازش استفاده کنم.
3.چطور واژه نامه فارسی انگلیسی درست کنم
از توجهتون ممنونم

1- سوال ناقصه توضيح بهتر بديد
2- يعني چي فرمول نويسي فعاله ميتونيد يه عكس بذاريد
3- باز هم سوال ناقصه

دوست عزيز اگر ميخواهيد سوالاتتون درست پاسخ داده بشه از مطرح كردن سوالهاي كلي پرهيز كرده و سوالتون رو با توضيح بيشتر مطرح كنيد

موفق باشيد