PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

رعد
15-04-2009, 19:23
در هر دو صورت مياد
توي انجمنهاي خارجي سرچ كردم اما چون زبان بلد نيستم چيزي دستم نيومد
فك ميكنم گفته بود پوشه استارت ورد و اكسل و نرم افزاراي آفيس با نرم افزار آدوب فتوشاپ قاطي شده ؟؟؟؟

samaram
16-04-2009, 08:31
دوستان من مي خوام يه جدول رو از يه صفحه ي وب به ورد انتقال بدم. اما وقتي اينکارو مي کنم سطر اول دقيقا بالاي سطرهاي ديگه قرار نمي گيره. اونم به اين دليله که سطر اول رو در قالب يه جدول ديگه و بقيه ي سطرها رو يه جدول ديگه تعريف کرده. مثلا فرض کنيد جدولم يه جدوله که عناوين ستون هاش نام و نام خانوادگي و شماره دانشجوييه. و بعد توي هر سطر مشخصات يه دانشجو زيرش نوشته ميشه. اون سطر اولش که عناوين ستون ها هست دقيقا روي سطر دوم واقع نميشه. چون سطر اول رو يه جدول و سطر دوم به بعد رو يه جدول تعريف کرده. هر چي هم کادر اطراف اين دو جدول رو درگ مي کنم دقيقا مقابل هم قرار نمي گيرن و يه دفعه از اون سمت ديگه ي اون ستون در ميره!! منب ايد خيلي فوري اينکارو راه بندازم راهنماييم مي کنيد؟

wordist
16-04-2009, 09:57
انسان محترم wordist
با تشکر از راهنمائي تان. در word 2007 ، که همه ي گزينه ها به صورت tollbar درآمده است ، ابتدا گزينه ي insert و سپس ، equation را که سمت راست symbol قرار گرفته است ، مي زنيم.
اما در word2003 ، ابتدا منوي insert سپس object سپس equation3 را از ميان ليست پيدا کرده و استفاده مي کنيم.
اما اينها مهم نيست .
مهم اين است که چگونه بتوانم از تبديل فرمولها به تصوير جلوگيري کنم هنگامي که 2007 را به 2003 تبديل مي کنم. تا متن تايپ شده همواره زنده باشد و قابليت تغيير فرمولها را در هر سيستمي داشته باشد. همين طور قابليت تغيير اندازه و نوع فونت آنها.

خواهش ميشه

شما از موردي كه اطلاع نداريد با اين جديت نگيد كه نميشه

من مسير اجرا را بهتون كه گفتم ، نتيجه رو بگيد به من كه چي شد ؟

به نظر من بهتره فرمولها رو در 2007 اديت كنيد

يعني اونايي كه در 2003 هستن رو ذخيره كنيد با فرمت 2007 و بعد هم اديت كنيد

انسان محترم تر nedajon

اينايي رو كه گفتي من خودم بلدم

ولي شما اگه دقت كني مي بيني كه توي همون سربرگ Insert قبل از Equation دكمه object هست

پس اگه دوست داري ميتوني اوني كه من گفتم و دوباره هم نقل قول ازش گرفتم رو انجام بدي و خبر بدي

خوش باشي

wordist
16-04-2009, 10:19
چجوری مبشه یک text box رو mirror کرد ؟؟ یک چیزی شبیه flip horizontal
اگه منظورتون از miror چاپ شدن برعكس باشه بايد بگم كه اينكار در ورد انجام شدني نيست

wordist
16-04-2009, 10:21
در هر دو صورت مياد
توي انجمنهاي خارجي سرچ كردم اما چون زبان بلد نيستم چيزي دستم نيومد
فك ميكنم گفته بود پوشه استارت ورد و اكسل و نرم افزاراي آفيس با نرم افزار آدوب فتوشاپ قاطي شده ؟؟؟؟
وقتي دكمه Help رو ميزني كمكي نميكنه بهت

اگه پيغامي ميده بذار

يه عكس هم از پيغام اول بذار

wordist
16-04-2009, 10:22
دوستان من مي خوام يه جدول رو از يه صفحه ي وب به ورد انتقال بدم. اما وقتي اينکارو مي کنم سطر اول دقيقا بالاي سطرهاي ديگه قرار نمي گيره. اونم به اين دليله که سطر اول رو در قالب يه جدول ديگه و بقيه ي سطرها رو يه جدول ديگه تعريف کرده. مثلا فرض کنيد جدولم يه جدوله که عناوين ستون هاش نام و نام خانوادگي و شماره دانشجوييه. و بعد توي هر سطر مشخصات يه دانشجو زيرش نوشته ميشه. اون سطر اولش که عناوين ستون ها هست دقيقا روي سطر دوم واقع نميشه. چون سطر اول رو يه جدول و سطر دوم به بعد رو يه جدول تعريف کرده. هر چي هم کادر اطراف اين دو جدول رو درگ مي کنم دقيقا مقابل هم قرار نمي گيرن و يه دفعه از اون سمت ديگه ي اون ستون در ميره!! منب ايد خيلي فوري اينکارو راه بندازم راهنماييم مي کنيد؟
متن رو از جدول جدا كنيد

يعني اونو كپي كنيد بيرون از جدول

rasool.civil
17-04-2009, 10:13
سلام
من در قسمت equation دارم یه سری معادله ریاضی می نویسوم ولی مثلا وقتی یه کسر مینویسم فونت صورت کسر با مخرخ
متفاوت میشه.چی کار کنم؟؟؟
ویه سوال دیگه: قسمت proffesional , linear که در عکس مشخص کردم چه کاربردی دارند؟
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رعد
17-04-2009, 23:32
وقتي دكمه Help رو ميزني كمكي نميكنه بهت

اگه پيغامي ميده بذار

يه عكس هم از پيغام اول بذار

با سلام دوست عزيز

اين مشكلي هست كه در هنگان باز كردن ورد 2007 روي ميده :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينم قسمتhelp ويندوز براي اين مشكل :

اين مشكل اكسل هست هنگام باز شدن :

اينجا روي ok كليك ميكنم و تب زيري رو ميارم كه در تصوير پايين مشاهده ميكنين

موقع بستن صفحه اكسل هم اين خطا مياد كه بايد روي ok كليك كرد

fanoos110
18-04-2009, 12:03
سلام
من پاورقی ایجاد کرده ام منتها خط پاورقی در سمت چپ می افته و من میخوام در سمت راست بیفته چکار کنم؟
تصویر رو ببینید.

nedajon
18-04-2009, 13:41
سلام
من پاورقی ایجاد کرده ام منتها خط پاورقی در سمت چپ می افته و من میخوام در سمت راست بیفته چکار کنم؟
تصویر رو ببینید.

شما بايد مراحل زير را طي کنيد :
پس از ايجاد پاورقي :
1- به منوي view رفته و حالت آن را از print layout به normal تغيير دهيد.
2- سپس به منوي View رفته و گزينه ي footnotes را که بعد از Header and footer قرار دارد کليک کنيد تا کنار آن يک تيک قرار بگيرد
3- در پايين صفحه يک نوشته اي مي آيد به نام Footnootes که کنار آن يک حالت انتخاب کشويي و سپس close قرار دارد.
4- آن حالت انتخاب کشويي (که در اصطلاح به آن Combo box مي گويند) را انتخاب کرده و گزينه ي footnote seperator را انتخاب نماييد
5- سپس خط پاورقي را که مي خواهيد تغيير مکان دهيد انتخاب نموده
6- از نوار ابزار راست چين که براي قرار دادن متن ها در سمت راست استفاده مي شود را انتخاب کنيد.

atre_hayer60
18-04-2009, 21:20
با عرض سلام و وقت بخیر

من می خواهم با کاغذ ابر و باد که کادر هم دارد یک لوح تقدیر چاپ کنم؛ اما با توجه به وجود کادر در آن کاغذ و احتمال اینکه نوشته ها روی کادر بیفتد،من چگونه باید این کار رو انجام بدم؟؟؟؟؟؟!!!!

با تشکر

رعد
18-04-2009, 22:48
با عرض سلام و وقت بخیر

من می خواهم با کاغذ ابر و باد که کادر هم دارد یک لوح تقدیر چاپ کنم؛ اما با توجه به وجود کادر در آن کاغذ و احتمال اینکه نوشته ها روی کادر بیفتد،من چگونه باید این کار رو انجام بدم؟؟؟؟؟؟!!!!

با تشکر

سلام

يه راه ساده و خيلي بي درد سر اينه كه اول حدودش رو مشخص ميكني و روي يه كاغذ ساده پرينت ميگيري بعد كاغذ ساده سفيد رو ميگيري دقيقا زير كاغذ ابرو باد و با هم تطابق كامل ميدي ؛ بعد سمت يه منبع نور ميگيري تا ببيني چقدر اختلاف داره ؛ بعدش راحت ميتوني setup صفحت رو كم و زياد كني تا خيلي خوب كارت در بياد

fanoos110
19-04-2009, 06:30
شما بايد مراحل زير را طي کنيد :
پس از ايجاد پاورقي :
1- به منوي view رفته و حالت آن را از print layout به normal تغيير دهيد.
2- سپس به منوي view رفته و گزينه ي footnotes را که بعد از header and footer قرار دارد کليک کنيد تا کنار آن يک تيک قرار بگيرد
3- در پايين صفحه يک نوشته اي مي آيد به نام footnootes که کنار آن يک حالت انتخاب کشويي و سپس close قرار دارد.
4- آن حالت انتخاب کشويي (که در اصطلاح به آن combo box مي گويند) را انتخاب کرده و گزينه ي footnote seperator را انتخاب نماييد
5- سپس خط پاورقي را که مي خواهيد تغيير مکان دهيد انتخاب نموده
6- از نوار ابزار راست چين که براي قرار دادن متن ها در سمت راست استفاده مي شود را انتخاب کنيد.
من از ورد 2007 استفاده میکنم در قسمت ویو این گزینه هایی که گفتین وجود نداره چیکار کنم؟

nedajon
19-04-2009, 11:41

شما مي توانيد :
1- به سطر اول جدول دوم رفته و يک سطر در بالاي آن ايجاد کنيد (منوي Table/Insert/Row Above ) سپس اطلاعات جدول اول را در آن تايپ و يا copy / paste نماييد.
2- همچنين براي اينکه نوشته ها را از حالت جدول خارج کنيد مي توانيد :
از منوي Table ، گزينه Convert و سپس Table to text استفاده کنيد.
3- همين طور اگر کنترل ستون هاي جدول دست شما نيست يعني با تغيير اندازه يک ستون بقيه ستونها نيز تغيير مي کند يا با تغيير نوشته ها نيز تغييرات غيرقابل کنترل ايجاد مي شود. مي توانيد پس از انتخاب جدول کليک سمت راست را زده و :
الف) اگر ستون هاي جدول از صفحه بيرون مي زند ، گزينه ي Auto fit to Window
ب) اگر در يک ستون فضاي خالي زياد است و در ستون ديگر جا کم است ، Auto fit to Content
سپس براي ثابت ساختن ستونهاي جدول اگر چنانچه از الف يا ب استفاده کرديد ، حتماً بايد از گزينه ي Auto fit to Column width استفاده کنيد تا کنترل ستونها در دست خودتان باشد.

nedajon
19-04-2009, 12:24
سلام
من در قسمت equation دارم یه سری معادله ریاضی می نویسوم ولی مثلا وقتی یه کسر مینویسم فونت صورت کسر با مخرخ
متفاوت میشه.چی کار کنم؟؟؟
ویه سوال دیگه: قسمت proffesional , linear که در عکس مشخص کردم چه کاربردی دارند؟
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در word 2007 :
عمل تغيير فونت و اندازه آن به راحتي امکان پذير است به اين صورت که :
در 2007 ، دور فرمول يک کادري قرار مي گيرد شما بايد سعي کنيد که فرمول را بدون آن کادر انتخاب کرده و قلم مورد نظر و اندازه آن را تغيير دهيد.
در word 2003 :
از طريق منوي stye ، قسمت text مي توانيد قلم مورد نظر را انتخاب کنيد.
در صورتي که بخواهيد اعدادتان فارسي نوشته شوند :
در word 2007 :
يک دايره ي بزرگ در شمال غربي صفحه قرار دارد که اگر روي آن کليک کنيد در قسمت جنوب شرقي آن کنار دکمه cancel ، دکمه ي word option وجود دارد ، پس از آن ، در سمت چپ صفحه بازشده گزينه ي advance را انتخاب کرده و به انتهاي صفحه برويد قسمتي دارد تحت عنوان numeral اگر اشتباه نکنم ، که اگر hindi را در آن قسمت انتخاب کنيد اعدادتان فارسي مي شود.
در word 2003 :
مي توانيد به منوي style رفته و در قسمت Number ، يک قلم فارسي که بهتر از از انواع قلمهايي که با B شروع مي شوند مانند (B-titr ) باشد . همين طور در قسمت پايينتر آن هر دو گزينه يعني text style و other style را نيز مي توانيد farsi انتخاب کنيد.
در ضمن فکر مي کنم که منظور از linear ، نوشتن فرمول به صورت خطي و منظور از professional حرفه اي باشد. که احتمالاً اصطلاحاتي هستند که در دروس (رياضي و آمار و يا تحقيق در عمليات ) براي بعضي از رشته هاي دانشگاهي کاربرد دارند.

avecina.ir
19-04-2009, 16:37
سلامم.. دوستان راه حلی سراغ دارین که کادرهای سفارشی و قشنگتری که بطور عادی توی Borders and shading ورد 2003 و 2007 نیستش بشه بهشون وارد کرد و استفاده کرد؟؟اگه میشه لطفن یه راهنمایی کامل کنین که از کجا دانلود کنم و کجا کپیشون کنم و....
یجورایی مثل فوتوشاپ که میشه قلم موهای مختلف و.....که توی فوتوشاپ استاندارد وجود نداره را بهش وارد کرد
ممنونم میشم

rasool.civil
19-04-2009, 18:47
در word 2007 :
عمل تغيير فونت و اندازه آن به راحتي امکان پذير است به اين صورت که :
در 2007 ، دور فرمول يک کادري قرار مي گيرد شما بايد سعي کنيد که فرمول را بدون آن کادر انتخاب کرده و قلم مورد نظر و اندازه آن را تغيير دهيد.
در word 2003 :
از طريق منوي stye ، قسمت text مي توانيد قلم مورد نظر را انتخاب کنيد.
در صورتي که بخواهيد اعدادتان فارسي نوشته شوند :
در word 2007 :
يک دايره ي بزرگ در شمال غربي صفحه قرار دارد که اگر روي آن کليک کنيد در قسمت جنوب شرقي آن کنار دکمه cancel ، دکمه ي word option وجود دارد ، پس از آن ، در سمت چپ صفحه بازشده گزينه ي advance را انتخاب کرده و به انتهاي صفحه برويد قسمتي دارد تحت عنوان numeral اگر اشتباه نکنم ، که اگر hindi را در آن قسمت انتخاب کنيد اعدادتان فارسي مي شود.
در word 2003 :
مي توانيد به منوي style رفته و در قسمت Number ، يک قلم فارسي که بهتر از از انواع قلمهايي که با B شروع مي شوند مانند (B-titr ) باشد . همين طور در قسمت پايينتر آن هر دو گزينه يعني text style و other style را نيز مي توانيد farsi انتخاب کنيد.
در ضمن فکر مي کنم که منظور از linear ، نوشتن فرمول به صورت خطي و منظور از professional حرفه اي باشد. که احتمالاً اصطلاحاتي هستند که در دروس (رياضي و آمار و يا تحقيق در عمليات ) براي بعضي از رشته هاي دانشگاهي کاربرد دارند.

ممنون از وقتی که گذاشتی.
ولی مشکل من فارسی شدن اعداد نیست. مشکلم با فونت هست وقتی معادلات ریاضی مینویسم فونت
صورت و مخرج کسر فرق میکنه.وقتی هم select میکنم تا تغییر فونت بدم هیچی عوض نمیشه.در ضمن word 2007 نصبه.

rasool.civil
19-04-2009, 19:11
سلام
تصویر رو ببینید.

شما insert>footer رو دنبال کنید و یه footer دیگه انتخاب کنید. تو عکس مشخص کردم

rasool.civil
19-04-2009, 19:42
سلامم.. دوستان راه حلی سراغ دارین که کادرهای سفارشی و قشنگتری که بطور عادی توی borders and shading ورد 2003 و 2007 نیستش بشه بهشون وارد کرد و استفاده کرد؟؟اگه میشه لطفن یه راهنمایی کامل کنین که از کجا دانلود کنم و کجا کپیشون کنم و....
یجورایی مثل فوتوشاپ که میشه قلم موهای مختلف و.....که توی فوتوشاپ استاندارد وجود نداره را بهش وارد کرد
ممنونم میشم

سلام
در ورد نمیشه بوردهای جدید اضافه کرد

rasool.civil
19-04-2009, 19:49
با عرض سلام و وقت بخیر

با تشکر

سلام
چون سایز کاغذ و اندازه حاشیه صفحتون مشخصه میتونید در قسمت page layout سایز کاغذ و spacing رو تعریف کنید و البته متن خودتون رو داخل یه text box بنویسید و فیت صفحه کنید.بعدش صفحه ابرو بادو داخل پرینتر بذاریدو ...
فقط حتما اندازه spacing با حاشیه یکی باشه:27:

wordist
20-04-2009, 07:27
من از ورد 2007 استفاده میکنم در قسمت ویو این گزینه هایی که گفتین وجود نداره چیکار کنم؟
آموزش ترفند گونه تغيير سايز خط پاورقي و جابجايي آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

rasool.civil
20-04-2009, 10:27
سلام
wordist عزیز در پست 3238# همین تالار در مورد ویرایش فرمولها در ورد بحثی شده.من insert>object>microsoft equation 3 رو دنبال کردم و این پیغام ظاهر شد.
the program used to create this object is equation.that program is not installed on your compute.
to edit this object, you must install a program that can open the object.
یه سوالم تو پست 3252# کردم.فونت صورت و مخرج کسرهایی که مینویسم با هم فرق میکنه. چه کنم؟؟؟؟

wordist
20-04-2009, 11:08
سلام
wordist عزیز در پست 3238# همین تالار در مورد ویرایش فرمولها در ورد بحثی شده.من insert>object>microsoft equation 3 رو دنبال کردم و این پیغام ظاهر شد.
the program used to create this object is equation.that program is not installed on your compute.
to edit this object, you must install a program that can open the object.
یه سوالم تو پست 3252# کردم.فونت صورت و مخرج کسرهایی که مینویسم با هم فرق میکنه. چه کنم؟؟؟؟
شما آفيس رو كامل نصب نكرديد براي همين همين پيغام ظاهر ميشه

احتمالا در ادامه از شما سي دي آفيس رو ميخواد كه ميتونيد نصبش كنيد

صورت و مخرج كسر رو هم با كليك راست و زدن گزينه font ميتونيد اصلاح كنيد

Cyberlife
21-04-2009, 14:20
سلام دوستان ، من یک متن پر از غلط املایی که با نرم افزار ocr و از روی عکس اسکن کردم را وارد Word کردم و میخوام با غلط یاب ورد اون رو اصلاح کنم اگه میشه طریقه استفاده از غلط یاب ورد رو بگید و اینکه نرم افزار بهتری برای غلط یابی متنهای فارسی وجود نداره .

Masоud
21-04-2009, 14:40
سلام دوستان ، من یک متن پر از غلط املایی که با نرم افزار ocr و از روی عکس اسکن کردم را وارد word کردم و میخوام با غلط یاب ورد اون رو اصلاح کنم اگه میشه طریقه استفاده از غلط یاب ورد رو بگید و اینکه نرم افزار بهتری برای غلط یابی متنهای فارسی وجود نداره .
سلام

غلط یاب ورد تو متنهای انگلیسی می تونه کمکت کنه و فکر نکنم واسه فارسی زیاد بدردت بخوره.

amir raya
21-04-2009, 16:09
سلام دوستان ، من یک متن پر از غلط املایی که با نرم افزار ocr و از روی عکس اسکن کردم را وارد Word کردم و میخوام با غلط یاب ورد اون رو اصلاح کنم اگه میشه طریقه استفاده از غلط یاب ورد رو بگید و اینکه نرم افزار بهتری برای غلط یابی متنهای فارسی وجود نداره .

کنولوژی نرم افزاری به نام Language Interface Pack این امکان را به ما می دهد که Interface (قیافه یا ظاهر) نرم افزارها را به زبانهای مختلف نشان دهیم، و شرکت مایکروسافت از این تکنولوژی استفاده می کند و خود شرکت مایکروسافت برای آفیس 2003 ترجمه فارسی را ارائه می‌دهد که با نصب این برنامه منوها و محیط آفیس کاملا فارسی می شود. (راهنمای نصب کامل به انگلیسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
یکی از دیگر امکانات قابل توجه این مجموعه، اضافه کردن غلط یاب فارسی به آفیس (word) است که با زدن کلید F7 به سادگی می توان غلط‌های املایی را تصحیح کرد.

ابتدا فایل LIP.EXE را از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دریافت کنید. (حجم حدود 6MB)
این فایل را نصب کنید.

برای فارسی کردن :
Start à All programs à Microsoft Office à Microsoft Office Tools à Microsoft Office 2003 Language Setting

بروید و زبان فارسی را انتخاب کنید.

تذکر 1: غلط یاب فارسی آن خیلی هوشمند نیست و فقط برای غلط های املایی طراحی شده است (بر خلاف غلط یاب انگلیسی که علاوه بر غلط یاب املایی ، غلط یابی گرامی هم انجام می دهد)

تذکر 2: برای آنکه زیر لغات غلط خط قرمز بکشد می توانید به مسیر زیر رفته و این حالت را فعال کنید.

Tools à Options à Spelling & Gramer

گزینه Check Spelling as you type را فعال کنید

تذکر 3: برای تصحیح یک لغت غلط می توانید روی آن R-click (کلید سمت راست موس) کنید و از منوی باز شده کلمه صحیح را انتخاب نمایید.

جالب است بدانید که در اکسل ، توضیحات توابع هنگام درج آنها به زبان فارسی نشان داده می شود.

----------------------------------------------------
نوشتار 2
حتما شما هم به یاد دارید که بعد از عرضه Office 2003 XP، مایکروسافت یک Interface فارسی برای این نرم افزار منتشر کرد، با این نرم افزار شما قادر بودید تا تمام منو های برنامه های آفیس به غیر چند برنامه را فارسی کنید، همچنین غلط یاب فارسی را به برنامه خود اضافه کنید، اما وقتی Office 2007 عرضه شد، این برنامه برای آفیس جدید وجود نداشت، کاربران باید برای استفاده از این ویژگی های خوب،​ همچنان از Office 2003 استفاده می کردند، یا باید از این ویژگی ها می گذستند و به دنیای جدید و زیبای Office 2007 پا می گذاشتند، اما می خواهم در این روش به شما بگویم که می توان در آفیس 2007 هم غلط یاب فارسی را داشته باشید.
البته شاید فکر کنید می خواهم به شما بگویم یک پلاگین که ایرانی ها با نام “املا” آن را ساخته اند استفاده کنید، اما نه، قطعا پلاگین “املا” ساخته ایرانی ها بسیار خوب است، چون تمام کلمات لغت نامه دهخدا را دارد، اما این پلاگین فقط در Microsoft Word کاربرد دارد، در روشی که به شما معرفی می کنم، شما می توانید در تمام مجموعه های آفیس 2007 (به غیر از چند مجموعه) از غلط یاب فارسی بهره مند شوید، حتی اگر کاربر Windows Live Writer هستید، با استفاده از این روش می توانید به راحتی در این برنامه هم غلط یاب فارسی داشته باشید.
خوب حالا باید چه کار انجام دهید، مراحل زیر را انجام دهید، البته مراحل را تا انتها بخوانید. (این روش از برنامه های مایکروسافت استفده شده است)
1- Microsoft Office 2003 XP را نصب کنید
2- برنامه Microsoft Office Persian Interface 2003​ را نصب کنید.
3- حالا برنامه Microsoft Office 2003 XP را حذف کنید
توجه: برنامه Microsoft Office Persian Interface 2003​ خودش دارای گزینه حذف کردن جداگانه است، پس توجه کنید این برنامه (پلاگین) را حذف نکنید و فقط برنامه آفیس 2003 را حذف کنید.
4- حالا برنامه Microsoft Office 2007​ را نصب کنید.
توجه: حتما با خود گفته اید،​خوب همان اول روی برنامه آفیس 2007 برنامه Microsoft Office Persian Interface 2003​ را نصب کنید، اما این کار غیر ممکن است، زیرا این برنامه فقط روی آفیس 2003 نصب می شود، برای همین شما اول با نصب آفیس 2003 زمینه نصب این برنامه را باید فراهم کنید.
و به همین راحتی در آفیس 2007 و برنامه های مربوطه مانند Windows Live Write غلط یاب فارسی داشته باشید. توصیه ما استفاده از این روش است چون توسط مایکروسافت ایجاد شده است و امن تر و ومطمئن تر است.
لذت ببرید…:46:

---------------------------------
منبع نوشتار 2:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pashangparsi3
21-04-2009, 19:30
با درود

همانگونه که می دانید در کتاب سربرگ هایی وجود دارد که در برگ های فرد برای نمونه نام کتاب و نویسنده و در برگ زوج نام بخش یا فصل مورد نظر گذاشته می شود.

یعنی در هر فصل سربرگ تغییر می کند. پرسش اینجاست که در ورد 2007 چگونه می توان یک سربرگ تازه را و جدید را در میان یک فصل افزود.

یعنی برای نمونه بین فصل 2 و 3 که سر برگ آنها 2 و 3 هست ما یک فصل افزوده اید به نام فصل 2.5. ولی همچنان سر برگ موجود 2 مانده. چگونه این چند برگی که مربوط به فصل 2.5 هست رو در سر برگ به 2.5 تغییر بدهیم؟

بنده روی سربرگ بالا کلیک می کنم و آن را به 2.5 تغییر می دم ولی این تغییر برای همه ی برگهای فصل 2 و 2.5 انجام می شه.

تنها می خوام که تا پایان فصل 2.5 بالای سربرگ 2.5 باشه و پس از پایان فصل 2.5 سربرگ ها 3 باشه

نمی دونم درست تونسته باشم توضح داده باشم!

nedajon
22-04-2009, 12:01
با درود

همانگونه که می دانید در کتاب سربرگ هایی وجود دارد که در برگ های فرد برای نمونه نام کتاب و نویسنده و در برگ زوج نام بخش یا فصل مورد نظر گذاشته می شود.

یعنی در هر فصل سربرگ تغییر می کند. پرسش اینجاست که در ورد 2007 چگونه می توان یک سربرگ تازه را و جدید را در میان یک فصل افزود.

یعنی برای نمونه بین فصل 2 و 3 که سر برگ آنها 2 و 3 هست ما یک فصل افزوده اید به نام فصل 2.5. ولی همچنان سر برگ موجود 2 مانده. چگونه این چند برگی که مربوط به فصل 2.5 هست رو در سر برگ به 2.5 تغییر بدهیم؟

بنده روی سربرگ بالا کلیک می کنم و آن را به 2.5 تغییر می دم ولی این تغییر برای همه ی برگهای فصل 2 و 2.5 انجام می شه.

تنها می خوام که تا پایان فصل 2.5 بالای سربرگ 2.5 باشه و پس از پایان فصل 2.5 سربرگ ها 3 باشه

نمی دونم درست تونسته باشم توضح داده باشم!

من 2007 ندارم ام راه حل 2003 اون رو مي دونم ، ببين کمکت مي کنه يا نه ؟
1- ابتدا در آخرين صفحه فصل اول ، کليک کرده و منوي insert/break/next page را زده . با انجام اين عمل در انتهاي صفحه ي word که status bar يا نوار وضعيت ناميده مي شود ، sec2 به وجود مي آيد يعني section 2 که به معني بخش 2 مي باشد.
2- به منوي View/Header and footer رفته :
الف) يک منوي شناور ديده مي شود که اگر از سمت راست هفتمي آن يعني page setup را انتخاب کنيد ،‌ در سربرگ layout که Diffrent first page براي وقتي است که فقط مي خواهيم صفحه اول داراي header and footer و کادر و page setup و ... متفاوت باشد. و Diffrent odd and even براي وقتي که مي خواهيم صفحات فرد و زوج متفاوت باشند.
ب) چنانچه مي خواهيم نوشته ها را فصل بندي کنيم مانند کتاب ، پس از آنکه مطمئن شديم page setup مورد نظر را و يا هر تغييري که قرار است در همه ي فصل ها مشترک باشد را انجام داده ايم ، section هاي مختلف به تعداد فصل ها ايجاد مي کنيم.
سپس در منوي veiw / Header and footer ، در نوار ابزار شناور ، از راست پنجمين گزينه يعني Link to previous را غيرفعال کرده و تغييراتي را که فقط مخصوص فصل مورد نظر است را انجام مي دهيم و همين عمل را در مورد بقيه فصل ها نيز انجام مي دهيم فقط يادمان باشد چنانچه در يکي از فصل ها link to previous را غيرفعال نکرده باشيم ،‌ تمام زحمات گذشته مان به هدر مي رود.
ضمناً حتماً يادمان باشد که قبل از انجام هر کاري يک کپي از فايل مورد نظرمان داشته باشيم چون هميشه اين اعمال آنطور که ما مي خواهيم پيش نمي رود و کنترل کارها از دستمان خارج مي شود
و بيا و درستش کن ....... :13:

amir raya
22-04-2009, 13:59
می خواستم ببینم آیا همونطور که ورد اتوماتیک فهرست گیری می کنه، آیا این امکان رو هم داره که خودش نمایه گیری بکنه. نمایه یعنی کلمات دشواری که آخر کتاب توضیح داده میشه و شماره صفحاتی که اون کلمات دشوار توشون استفاده شده میاد. ممنون میشم اگر کمک کنید.
ویک سوال دیگه. من میخوام یه کتاب بنویسم که صفحاتش دقیقا نصف برگه a4 باشه اما نمیتونم مثلا این دفترا رو دیدید که اگه یه برگه از اولش بکنیم از آخرش هم کنده میشه.من میخوام برگه هام رو اینجوری به هم منگنه بزنم. یعنی صفحه 1 روی یک برگه باشه که مثلا برگه 21 هم روی همون برگه باشه. چجوری میشه این کار رو کرد.
29037

رعد
23-04-2009, 01:10
با سلام خدمت دوستان عزيز منم سوال دوست بالا را دارم كه ميشه يعني يه كتابي درست كرد كه مثل دفترچه هاي قديمي بود كه توش مشق مينوشتيم ! و در ضمن ميتونه ورد به طور هوشمند هر چي كه به مركز دفتر چه نزديك ميشيم صفحه بندي رو تغيير بده ( چون تو اين روش صفحه هاي وسط بايد مقداري از شون برش بخوره تا با كل صفحه ها يكي بشن

nemesis
24-04-2009, 02:31
من نرمف افزار Snagit و Lingvo رو نصب کردم !
الان هروقت word رو باز می کنم کلی پیغام مربوط به macro میده ! با اینکه Disable کردم بازم پیغام میده !مشکل کجاست

nedajon
25-04-2009, 12:22
نقل قول:
نوشته شده توسط رعد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با سلام خدمت دوستان عزيز منم سوال دوست بالا را دارم كه ميشه يعني يه كتابي درست كرد كه مثل دفترچه هاي قديمي بود كه توش مشق مينوشتيم ! و در ضمن ميتونه ورد به طور هوشمند هر چي كه به مركز دفتر چه نزديك ميشيم صفحه بندي رو تغيير بده ( چون تو اين روش صفحه هاي وسط بايد مقداري از شون برش بخوره تا با كل صفحه ها يكي بشن

بله شما دقیقا به سؤال دوم بنده اشاره کردید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا کسی نیست جواب بده. :19:

شايد اين راه کمکتون کنه :
راه اول : در page setup نرم افزار word ، در قسمت Margins ، در قسمت pages ، قسمتي است که Normal انتخاب شده است اگه اون را به bookfold تبديل کنيد شايد کمکتون کنه (البته فکر ميکنم که براي 2 صفحه به بالا جواب مي دهد. )
راه دوم : (من هميشه از اين راه استفاده مي کنم و کمي به دقت احتياج دارد)
1- سايز کاغذ را به a5 تغيير دهيد.
2- هنگام پرينت ، در صفحه ي print ، در قسمت zoom ، قسمت Pages per sheet ، گزينه ي 2pages را انتخاب کنيد تا 2 صفحه ي عمودي در يک صفحه ي افقي در کنار هم قرار گيرند.
3- براي اين که پرينت شما شبيه کتاب شود لازم است که دو صفحه دو صفحه دستور پرينت دهيد .
حتماً بايد صفحه ي کيبورد شما En باشد. براي اين کار در قسمت pages ، ابتدا شماره ي صفحه اي را که مي خواهيد در سمت راست قرار بگيرد را مي نويسيد ، سپس دکمه ي ( «و» فارسي يا « , » انگليسي)‌ را بزنيد. سپس صفحه اي را که مي خواهيد در سمت چپ صفحه قرار بگيرد را بنويسيد. و سپس دستور پرينت مي دهيم.
مثال: براي کتاب 20 صفحه اي که مي خواهيم صفحه ي شماره 1 در اولين صفحه سمت راست قرار بگيرد ، بايد به ترتيب زير بنويسيم :
1,20
19,2
3,18
17,4
5,16
15,6
و الي آخر
نحوه ي قرار دادن کاغذ در پرينتر در اين صورت :
کاغذ پرينت شده اول را به صورت افقي جلوي خود قرار دهيد، سپس آن را برگردانده و از قسمت پشتِ صفحه ي سمت چپي ، از سيني بالاي پرينتر وارد کنيد. (پرينتر hp )

wood56
25-04-2009, 18:32
با سلام
فرض کنیم می خواهیم یک متن 100 صفحه ای که بصورت یک فایل (مثلاً پایان نامه) را در word 2003 بسازیم البته بدین صورت که مثلاً 10 صفحه اول بصورت حروف الفبا شماره گذاری شود مابقی بصورت عدد و فرضاً 10 صفحه آخر بصورت حروف یونانی. آیا این قابلیت در word وجود دارد؟
با تشکر

nedajon
25-04-2009, 19:35
با سلام
فرض کنیم می خواهیم یک متن 100 صفحه ای که بصورت یک فایل (مثلاً پایان نامه) را در word 2003 بسازیم البته بدین صورت که مثلاً 10 صفحه اول بصورت حروف الفبا شماره گذاری شود مابقی بصورت عدد و فرضاً 10 صفحه آخر بصورت حروف یونانی. آیا این قابلیت در word وجود دارد؟
با تشکر

بله می شود به صورت زیر :
1- ابتدا تمامی خصوصیات مشترک تمامی صفحه ها مانند border و page setup و font ها را مشخص می کنیم.
2- سپس به انتهای صفحه ی 10 رفته (آخر فصل اول) و insert/break/next page را می زنیم. به وسیله ی این عمل section بندی یا فصل بندی ایجاد می شود و در نوار وضعیت سمت چپ (انتهای word ) نوشته می شود sec2 .
3- سپس به Header and footer رفته و روی نوار شناور ، از راست دهمی یعنی Format page number رفته و حروف الفبا را انتخاب می کنیم. و سپس insert page number یعنی از راست دوازدهمی را می زنیم.
4- در انتهای فصل دوم رفته و insert/break/next page کرده و دوباره به Header and footer رفته و این بار قبل از تغییر فرمت شماره بندی صفحه ، روی نوار شناور ، از راست پنجمی ، Link to Previous را غیرفعال می کنیم سپس به Format page number رفته و اعداد را انتخاب می کنیم و سپس insert page number را می زنیم.
5- از Header and footer خارج شده و به ابتدای فصل سوم می رویم و مرحله شماره 4 را انجام داده و فقط فرمت را به حروف الفبا تبدیل می کنیم.

r_a_z
25-04-2009, 22:06
سلام
تو فرمول نویسی Space Bar اثری ندارد و شما باید برای ایجاد فاصله از آیکون جای خالی استفاده کنی.

لزومی نداره این کارو بکنید کافیه کلید ctrl+space رو بزنید تا در محیط فرمول نویسی فاصله ایجاد کنید:11:

r_a_z
25-04-2009, 22:11
با سلام

آیا خاصیت mail mrge فقط برای هر صفحه جداگانه قابل اجراست یا می شود چند سری اطلاعات رو در یک صفحه جا داد مثلا چند فرم یکسان توی یک صفحه داریم و می خوایم اطلاعات مشابه رو با این خاصیت بهش بدیم آیا امکان پذیر هست یا نه؟؟؟؟؟

D r i v e r
26-04-2009, 17:43
سلام به همه دوستان و اساتید
من یه مشکل با word دارم
اونم اینه که وقتی که یه متن رو copy & past میکنم (متن فارسی هست) تمام جملات به هم میریزن به طوری که نمیشه جملات رو سر هم بندی کرد و متن رو خوند
مثلا نصفه جمله آخر به اول میاد و بقیش هم به هم میریزه
کلامات خراب نمیشن ولی جمله ها قاطی پاتی میشن
ممنون میشم کمکم کنین

3dmaya
26-04-2009, 19:29
سلام دوستان خيلي واجبه
من دارم يه جزوه تايپ مي كنم و هر صفحه پاورقي داره چطوري ميشه كاري كرد كه پاورقي هر صفحه از شماره يك شروع بشه و ضمنا اعداد پاورقي هم فارسي باشند ؟
ممنون از كمكتون مشخصات سيستم : افيس 2007 و سيستم عامل ويندوز xp

Masоud
26-04-2009, 19:31
سلام به همه دوستان و اساتید
من یه مشکل با word دارم
اونم اینه که وقتی که یه متن رو copy & past میکنم (متن فارسی هست) تمام جملات به هم میریزن به طوری که نمیشه جملات رو سر هم بندی کرد و متن رو خوند
مثلا نصفه جمله آخر به اول میاد و بقیش هم به هم میریزه
کلامات خراب نمیشن ولی جمله ها قاطی پاتی میشن
ممنون میشم کمکم کنین
سلام

اولا من یه خواهشی از دوستان دارم .اینه که قبل از پرسش حتما سرچ کنند اما در خصوص سؤال شما باید بگم که :

اول تمام متن را Select کنید طبق عکس اون دو گزینه که تو عکس مشخصه رو انتخاب کنید

اگر هم مشکل حل نشد تمام متن رو دوباره سلکت کنید و کنترل و شیفت سمت راست رو بگیر.

موفق باشید :40:

rasool.civil
26-04-2009, 22:28
سلام دوستان خيلي واجبه
من دارم يه جزوه تايپ مي كنم و هر صفحه پاورقي داره چطوري ميشه كاري كرد كه پاورقي هر صفحه از شماره يك شروع بشه و ضمنا اعداد پاورقي هم فارسي باشند ؟
ممنون از كمكتون مشخصات سيستم : افيس 2007 و سيستم عامل ويندوز xp

سلام
شما در گزینه references در قسمت footnotes یه فلش کوچیک ، پایین سمت راست میبینید که اگه روش کیلیک کنید
یه پنجره باز میشه،تو این پنجره در قسمت numbering گزینه restart each page رو انتخاب کنید تا مشکلتون حل بشه.:46:

nemesis
26-04-2009, 22:56
دوستان به منم کمک کنید !
هروقت Word 2007 رو اجرا می کنم چندتا پیغام Macro میده ! چندتا OK باید بزنم تا از بین برن ! Disable هم نمیشن !

Nima-Chap
27-04-2009, 10:12
سلام
من تازگیا وقتی ورد رو باز میکنم فاصله اعداد خط کش از هم بیشتر شده
قبلاً a4 به صورت عمودی باز میکردم نیازی به اسکرول نبود اما الان باید اسکرول رو چپ و راست ببرم تا بتونم گوشه های برگه رو ببینم

ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری میتونم به حالت قبل برگردونم

didar11
27-04-2009, 11:00
با سلام بنده از ورد 2007 استفاده می کنم.وقتی مطالبم رو در ورد فهرست بندی می کنم عناوین مطالبم در سمت چپ ظاهر می شوند هر کاری می کنم آنها را به سمت راست منتقل کنم نتونستم لطفا راهنماییم کنیدبا تشکر.

Masоud
27-04-2009, 14:12
سلام
قبلاً a4 به صورت عمودی باز میکردم نیازی به اسکرول نبود اما الان باید اسکرول رو چپ و راست ببرم تا بتونم گوشه های برگه رو ببینم

سلام
این تنظیمات پیشفرض ورد هست.

با سلام بنده از ورد 2007 استفاده می کنم.وقتی مطالبم رو در ورد فهرست بندی می کنم عناوین مطالبم در سمت چپ ظاهر می شوند هر کاری می کنم آنها را به سمت راست منتقل کنم نتونستم لطفا راهنماییم کنیدبا تشکر.
این دو گزینه رو که با رنگ نارنجی مشخصن حتما انتخاب کن.

nedajon
27-04-2009, 15:58
سلام

اگر صفحه ي شما افقي شده که دوست عزيز در بالا توضيح دادند که چطور صفحه را افقي يا عمودي کنيد اما پس از اعمال تغييرات لازم اگر Default را که در page setup قرار دارد ، کليک کنيد اين تغييرات به صورت پيش فرض ثبت مي شوند.
ضمناً اگر فاصله هاي بين اعداد در خط کش بيشتر شده است بايد واحد اندازه گيري را از اينچ به سانتيمتر يا ميليمتر تبديل کنيد از طريق :‌
Tool/Option در تب General ، در قسمت Measurement unit ، واحد مربوطه را انتخاب کنيد که بهتر است سانتيمتر باشد زيرا ما ايرانيان به آن بيشتر عادت داريم.

nedajon
27-04-2009, 16:13

بستگي داره که چطور فهرست بندي کنيد :
1- اگه از طريق دستي عناوين را تايپ يا کپي paste مي کنيد که روشي که دوستمان در بالا گفت کمکتان مي کند.
2- اگر از طريق ايجاد يک جدول سه ستونه که ستون اول رديف ستون دوم عنوان مطالب و ستون سوم شماره صفحه است و محو نمودن خطوط جدول اين کار را انجام مي دهيد که بايد قبل از ايجاد جدول راهي که دوستمان گفت را انجام دهيد و اگر بعد از آن خواستيد اين کار را انجام دهيد مي توانيد از کليک سمت راست جدول و گزينه ي Cell Alignment استفاده کنيد. که 9 حالت را مي توانيد کنترل کنيد.
3- اگر از طريق فهرست گيري اتوماتيک ، يعني ايجاد Style دلخواه و اعمال آن به تمامي عناوين و زيرعناوين ، و ايجاد فهرست گيري اتوماتيک از طريق Insert/Refrence/Index and Tables ، در تب Table of Figure ، دکمه ي Option را کليک نموده و Style 1 يعني Style مورد نظر را انتخاب نمائيد. فهرست بندي به طور اتوماتيک انجام مي شود اما حتماً‌ بايد قبل از انجام مرحله ي 3 ، مسيري را که دوستمان گفتند را انجام دهيد در غير اينصورت انتخاب تمام سطرهاي آن کمي دقت مي خواهد .

wordist
28-04-2009, 07:33
شايد اين راه کمکتون کنه :
راه اول : در page setup نرم افزار word ، در قسمت Margins ، در قسمت pages ، قسمتي است که Normal انتخاب شده است اگه اون را به bookfold تبديل کنيد شايد کمکتون کنه (البته فکر ميکنم که براي 2 صفحه به بالا جواب مي دهد. )
راه دوم : (من هميشه از اين راه استفاده مي کنم و کمي به دقت احتياج دارد)
1- سايز کاغذ را به a5 تغيير دهيد.
2- هنگام پرينت ، در صفحه ي print ، در قسمت zoom ، قسمت Pages per sheet ، گزينه ي 2pages را انتخاب کنيد تا 2 صفحه ي عمودي در يک صفحه ي افقي در کنار هم قرار گيرند.
3- براي اين که پرينت شما شبيه کتاب شود لازم است که دو صفحه دو صفحه دستور پرينت دهيد .
حتماً بايد صفحه ي کيبورد شما En باشد. براي اين کار در قسمت pages ، ابتدا شماره ي صفحه اي را که مي خواهيد در سمت راست قرار بگيرد را مي نويسيد ، سپس دکمه ي ( «و» فارسي يا « , » انگليسي)‌ را بزنيد. سپس صفحه اي را که مي خواهيد در سمت چپ صفحه قرار بگيرد را بنويسيد. و سپس دستور پرينت مي دهيم.
مثال: براي کتاب 20 صفحه اي که مي خواهيم صفحه ي شماره 1 در اولين صفحه سمت راست قرار بگيرد ، بايد به ترتيب زير بنويسيم :
1,20
19,2
3,18
17,4
5,16
15,6
و الي آخر
نحوه ي قرار دادن کاغذ در پرينتر در اين صورت :
کاغذ پرينت شده اول را به صورت افقي جلوي خود قرار دهيد، سپس آن را برگردانده و از قسمت پشتِ صفحه ي سمت چپي ، از سيني بالاي پرينتر وارد کنيد. (پرينتر hp )
البته اين مورد رو اضافه كنم كه گزينه Reverse Book Fold اين كارو براي حالت فارسي انجام ميده و نيازي به راه حل دوم نيست

wordist
28-04-2009, 07:34
با سلام

آیا خاصیت mail mrge فقط برای هر صفحه جداگانه قابل اجراست یا می شود چند سری اطلاعات رو در یک صفحه جا داد مثلا چند فرم یکسان توی یک صفحه داریم و می خوایم اطلاعات مشابه رو با این خاصیت بهش بدیم آیا امکان پذیر هست یا نه؟؟؟؟؟
سلام

اين قابليت ميتونه در هر چند تا صفحه اي كه شما ميخوايد انجام بشه و فقط كافيه شما فيلدهاتون رو وارد كنيد

wordist
28-04-2009, 07:36
دوستان به منم کمک کنید !
هروقت word 2007 رو اجرا می کنم چندتا پیغام macro میده ! چندتا ok باید بزنم تا از بین برن ! Disable هم نمیشن !
من فكر ميكنم كه ايراد از همون برنامه اي باشه كه شما گفتيد نصب كرديد

و اونا با ورد هماهنگي ندارن

ببينيد هنگام نصب اونا گزينه اي هست كه اين هماهنگي رو برقرار كنه يا از اثر گذاشتن اون در محيط ورد جلوگيري كنه

fanoos110
29-04-2009, 06:43
دوستان من از ورد 2007 استفاده میکنم. در شماره گذاری صفحات مشکل دارم: میخوام چند صفحه اول مقاله رو با الف،ب، ج... شماره بذارم و از صفحه مثلا پنجم با اعداد 1،2 ... شماره گذاری کنم.اما الان که این کار رو میکنم همه صفحات از صفحه اول با عدد شماره میخوره.ممنون میشم راهنمایی کنید

wordist
29-04-2009, 06:50
دوستان من از ورد 2007 استفاده میکنم. در شماره گذاری صفحات مشکل دارم: میخوام چند صفحه اول مقاله رو با الف،ب، ج... شماره بذارم و از صفحه مثلا پنجم با اعداد 1،2 ... شماره گذاری کنم.اما الان که این کار رو میکنم همه صفحات از صفحه اول با عدد شماره میخوره.ممنون میشم راهنمایی کنید
طبق قوانين انجمن بايد ابتدا جستجو انجام بشه و بعد پستي داده بشه

دفعات بعدي مراعات كنيد

به اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد

nimja
29-04-2009, 18:02
فایل وردی که رمز عبور داره رو نمیشه به هیچ روشی باز کرد؟
رمزش فراموش شده؟

avecina.ir
29-04-2009, 18:58
سلامم..
آقا این Office 2007 گاهی بدجوی اعضاب آدم را میریزه بهم:2:
من میخوام Equation Editor را بصورت یه آیکون مستقل مثل جوی که توی 2003 بود داشته باشم ولی هر کاری میکنم نمیشه.........مسیرش همونوط رکه میکدونین توی Insert>Object>Microsoft Equation Editor 3 هستش ولی بصورت آیکون نمیتونم به هیچ جا حتی کوییک اکسس اضافه کنمش.نه درگ اند دراپ میشه نه از قسمتهای کاستومایز کویک اکسس وجود داره که بشه آوردش..دقیت کنین خود Equation Editor را میخوام نه بخش Equation را.چون قسمت Equation که آخر قسمت سربرگ Insert هستش و بشکل حرف پی یونانیه اصلن قابلیتهای کامل Equation Editor را نداره.......لطفا کمکککککککککک:19::19::19:

mohsen_blid
29-04-2009, 20:19
سلام خدمت دوستان من هنگامی که فایلی جدید ایجاد می کنم نمی تونم نامی جز نام پیش فرض انتخاب کنم ممنون میشم دوستان کمکم کنن

*PiNk PaNTHeR*
29-04-2009, 21:06
در Word 2007 لیستهای عددیم با 2 شروع میشن چیکار کنم؟

iran2008
30-04-2009, 01:06
سلام
من میخوام آخر صفحه اون تهش یه خط باشه و زیرش متنی که توی صفحه به زیر اشاره شده باشه .

( فکر کنم اسمش پاورقی هست )

چجوری باید ایجاد کنم ؟

nw_nk
30-04-2009, 02:18
سلام
من میخوام آخر صفحه اون تهش یه خط باشه و زیرش متنی که توی صفحه به زیر اشاره شده باشه .

( فکر کنم اسمش پاورقی هست )

چجوری باید ایجاد کنم ؟

سلام.

در Word 2007 تب References دکمه Insert Footnote برای اضافه کردن پاورقی به یک صفحه بکار میره. Insert Endnote هم برای اضافه کردن به انتهای Document.

موفق باشید.

wordist
30-04-2009, 06:31
فایل وردی که رمز عبور داره رو نمیشه به هیچ روشی باز کرد؟
رمزش فراموش شده؟
تا اونجايي كه من يادمكه در همين تاپيك يه نرم افزاري معرفي شده به نام Office recovery password

جستجو كنيد

wordist
30-04-2009, 06:34
سلامم..
آقا این Office 2007 گاهی بدجوی اعضاب آدم را میریزه بهم:2:
من میخوام Equation Editor را بصورت یه آیکون مستقل مثل جوی که توی 2003 بود داشته باشم ولی هر کاری میکنم نمیشه.........مسیرش همونوط رکه میکدونین توی Insert>Object>Microsoft Equation Editor 3 هستش ولی بصورت آیکون نمیتونم به هیچ جا حتی کوییک اکسس اضافه کنمش.نه درگ اند دراپ میشه نه از قسمتهای کاستومایز کویک اکسس وجود داره که بشه آوردش..دقیت کنین خود Equation Editor را میخوام نه بخش Equation را.چون قسمت Equation که آخر قسمت سربرگ Insert هستش و بشکل حرف پی یونانیه اصلن قابلیتهای کامل Equation Editor را نداره.......لطفا کمکککککککککک:19::19::19:

همونطور كه ميدونيد دو نوع حالت فرمول نويسي در 2007 وجود داره

يكي اوني كه در سربرگ insert هست و مشخصه و ديگه اوني كه در همون سربرگ Insert هستش و در زيرمنوي Object وجود داره

دسترسي به گزينه هاي داخل زيرمنوها براي گذاشتن اونا در ريبون امكان پذير نيست

ولي اوني كه مستقيما در Insert وجود داره ميشه در ريبون قرار داد

wordist
30-04-2009, 06:37
سلام خدمت دوستان من هنگامی که فایلی جدید ایجاد می کنم نمی تونم نامی جز نام پیش فرض انتخاب کنم ممنون میشم دوستان کمکم کنن
سلام

منظورتون رو كامل متوجه نشدم

يعني وقتي ذخيره ميكنيد نميتونيد نامي بهش بديد !!!!؟؟؟

wordist
30-04-2009, 06:43
در Word 2007 لیستهای عددیم با 2 شروع میشن چیکار کنم؟
شما ميتونيد يا كليك راست روي همون عدد اولي كه وجود داره و زدن گزينه Set Numbering Value عدد يك رو قرار بديد و OK كنيد

mohsen_blid
30-04-2009, 07:43
سلام

منظورتون رو كامل متوجه نشدم

يعني وقتي ذخيره ميكنيد نميتونيد نامي بهش بديد !!!!؟؟؟
یعنی زمانی که فایبل باز می کنم و می خوام تغییر نام بدم نمی ذاره و اگر بر کار خودم اصرار کنم فایل به صورت فرمت ناشناخته در میاد؟
بیشتر مربوط به پسوند سیو می شه قبلا به چنین مشکلی بر خورده بودم ولی درست شد الان یادم نمیا د و هر چی دستکری می کنم نمیشه .
ممنون

wordist
30-04-2009, 07:48
یعنی زمانی که فایبل باز می کنم و می خوام تغییر نام بدم نمی ذاره و اگر بر کار خودم اصرار کنم فایل به صورت فرمت ناشناخته در میاد؟
بیشتر مربوط به پسوند سیو می شه قبلا به چنین مشکلی بر خورده بودم ولی درست شد الان یادم نمیا د و هر چی دستکری می کنم نمیشه .
ممنون
شما از Folder option و سبرگ View تيك گزينه Hide extensions for known file types رو بردار ببين مورد حل ميشه

iran2008
30-04-2009, 11:16
سلام.

در word 2007 تب references دکمه insert footnote برای اضافه کردن پاورقی به یک صفحه بکار میره. Insert endnote هم برای اضافه کردن به انتهای document.

موفق باشید.

من برای آفیس 2003 میخوام .

====================== مرسی جاشو پیدا کردم ..

wordist
30-04-2009, 11:23
من برای آفیس 2003 میخوام .
Insert/Reference/footnote

shaparake_shomal
30-04-2009, 21:37
سلام
تو word 2007 چطوری چک باکس بزارم؟

fanoos110
01-05-2009, 12:28
طبق قوانين انجمن بايد ابتدا جستجو انجام بشه و بعد پستي داده بشه

دفعات بعدي مراعات كنيد

به اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كنيد
دوست عزیز این لینک مال 2003 است من مشکلم با 2007 هستش.
دوستان اگه کسی بلده کمک کنه خیلی فوریه

parisa_t
01-05-2009, 16:16

با سلام
دوستان میخواستم بدونم کسی میتونه فونتی پیدا کنه که عکس موتور داشته باشه ؟؟مثل فونت Webding که همه جور شکل دوچرخه و ماشین میده اما موتور نداره !!!
ممنون میشم کسی راهنمایی کنه !

avecina.ir
01-05-2009, 19:48
سلامم..
سلام
مگه این کارت را راه نیانداخته؟؟
Insert>Shapes

همونطور كه ميدونيد دو نوع حالت فرمول نويسي در 2007 وجود داره

يكي اوني كه در سربرگ insert هست و مشخصه و ديگه اوني كه در همون سربرگ Insert هستش و در زيرمنوي Object وجود داره

دسترسي به گزينه هاي داخل زيرمنوها براي گذاشتن اونا در ريبون امكان پذير نيست

ولي اوني كه مستقيما در Insert وجود داره ميشه در ريبون قرار داد
ممنون wordist جان چقدر ضعف بزرگیه توی ورد2007 !! همش باید بری از داخل object بیاریش یا یک کپی از فروم قبلیه بگیری بذاری جایی که میخوای فرمول جدید بنویسی و روی اون دوبار کلیک کنی و ویرایشش کنی!!! کاش میشد Equation Editor را بصورت یه ایکن مستقل وارد نوار ابزار کرد....
یه اشکالی که فرمولهای قسمت Insert داره اینه که مثلن شما تنظیمات فارسی نوشتن اعداد و نوع فونت فرمولها را که داخل Equation Editor اعمال کردی میبینی داخل اون Equation های منوی Insert اعمال نشده!!! نمیدونم واسه این مشکل راه حلی پیدا کردین؟؟!!


با سلام
دوستان میخواستم بدونم کسی میتونه فونتی پیدا کنه که عکس موتور داشته باشه ؟؟مثل فونت Webding که همه جور شکل دوچرخه و ماشین میده اما موتور نداره !!!
چیزی که میخوای را میتونی اینجا پیدا کنی:

parisa_t
01-05-2009, 22:07
میشه این فونت را یجا آپلود کنی لینکش را بدی؟؟لینکی واسه دانلودش پیدا نکردم!!
ولی چیزی که میخوای را میتونی اینجا پیدا کنی:

کدوم فونت رو ؟ همین webding که میگم همه وسایل نقلیه الا موتور رو داره ؟؟؟؟
جزء فونت های اصلی خود ویندوز xp هستش !

cyberia
01-05-2009, 22:25
سلام به دوستان عزیز
من 2 تا مشکل دارم در مورد word ممنون میشم راهنماییم کنین

1-فرض کنید من در حال تایپ یه متن فارسی هستم و بعضی اوقات هم یه کلمه انگلیسی توش تایپ میکنم . وقتی میخوام برای یه کلمه انگلیسی یه پاورقی بنویسم ، این خط پاورقی انتهای سمت " راست " صفحه قرار میگیره با اینکه من میخوام توضیح اون کلمه انگلیسی رو به زبان انگلیسی بنویسم سعنی میخوام اون خط مربوط به پاورقی سمت چپ صفحه ظاهر بشه اما هرکاری کردم نشد که نشد . اگه میشه بگید چطور این کارو بکنم

2-من چطور میتونم توی word فهرست ایجاد کنم برای متنم

با تشکر

Ship Storm
01-05-2009, 22:40

با سلام

بـانـک [ Font ] فــونــــت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
02-05-2009, 09:03
سلام
سلام

اين كارو بايد از سربرگ Developer وگزينه هاي قسمت Controls انجام داد

wordist
02-05-2009, 09:04
دوست عزیز این لینک مال 2003 است من مشکلم با 2007 هستش.
دوستان اگه کسی بلده کمک کنه خیلی فوریه
سلام

البته كه در صفحات گذشته هم اگه جستجو مي كرديد پيدا ميشد

به پست زير مراجعه كنيد

ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
02-05-2009, 09:07
سلام به دوستان عزیز
من 2 تا مشکل دارم در مورد word ممنون میشم راهنماییم کنین

1-فرض کنید من در حال تایپ یه متن فارسی هستم و بعضی اوقات هم یه کلمه انگلیسی توش تایپ میکنم . وقتی میخوام برای یه کلمه انگلیسی یه پاورقی بنویسم ، این خط پاورقی انتهای سمت " راست " صفحه قرار میگیره با اینکه من میخوام توضیح اون کلمه انگلیسی رو به زبان انگلیسی بنویسم سعنی میخوام اون خط مربوط به پاورقی سمت چپ صفحه ظاهر بشه اما هرکاری کردم نشد که نشد . اگه میشه بگید چطور این کارو بکنم

2-من چطور میتونم توی word فهرست ایجاد کنم برای متنم

با تشکر
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

آموزش ترفند گونه تغيير سايز خط پاورقي و جابجايي آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش فهرست نويسي در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehdiest
02-05-2009, 11:51
سلام
تور و خدا کمک کنید، یه مشکل بی خود در ورد 2007 دارم

من وقتی دارم فارسی تایپ می کنم بعد از اون بخوام یک کلمه انگلیسی بنویسم، حروف انگلیسی میاد اول متن .
این طور نیست که نوشتن کلمه انگلیسی دقیقا به روال عادی بشه ( بعد از حروف فارسی نوشته بشه)

مثلا همین جا اگه بین متن فارسی انگلیسی تایپ کنیم ، دقیقا کلمه بعد از آخرین حرف فارسی قرار می گیره و نمیاد اول متن.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

nedajon
02-05-2009, 12:46
ممنون

اگه فايلي که مورد نظرتونه قبلاً ايجاد شده است چرا از طريق کليک سمت راست و Rename يا کليد F2 عمل تغيير نام رو انجام نمي دين.
يا شايد اون فايل Read only باشه که براي متوجه شدن بايد به قسمت save as و در صفحه ي باز شده در قسمت بالا گزينه ي Tools وجود دارد ،‌ در قسمت Secutiry option ، تيک گزينه ي Read only recomended را برداريد سپس تغيير نام دهيد.
اگه فايل رو تازه ايجاد کردين که بايد موقع save ، حتما save as type بايد word document باشد. که معمولا به صورت پيش فرض همين هست.

wordist
02-05-2009, 13:30
سلام
تور و خدا کمک کنید، یه مشکل بی خود در ورد 2007 دارم

من وقتی دارم فارسی تایپ می کنم بعد از اون بخوام یک کلمه انگلیسی بنویسم، حروف انگلیسی میاد اول متن .
این طور نیست که نوشتن کلمه انگلیسی دقیقا به روال عادی بشه ( بعد از حروف فارسی نوشته بشه)

مثلا همین جا اگه بین متن فارسی انگلیسی تایپ کنیم ، دقیقا کلمه بعد از آخرین حرف فارسی قرار می گیره و نمیاد اول متن.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سلام دوست عزيز

شما بهتره قبل از اينكه متن نويسي رو شروع كنيد ابتدا مكنترل و شيفت راست رو بزنيد تا متن از راست به چپ بشه و بعد با زبان فارسي بنويسيد و بعد هم كه خواستيد زبان رو عوض كنيداز آلت و شيفت استفاده كنيد

موفق باشيد

mjs21
02-05-2009, 18:26
من یک سری ایمیل ادرس به صورت فایل تکست دارم که می خوام ایمیل تبلیغاتی بفرستم اما این ایمیل ادرس ها به صورت
summer_lonlichick@yahoo.com
rasool_hemati82@yahoo.com
ashkan_2006_1385@yahoo.com
somayh_shno@yahoo.com
nazi_ghalbe_yakhi@yahoo.com
khoshgel_pesar87@yahoo.com
aran_b_66@yahoo.com
hamed_tarkan_666@yahoo.com
mardeh_tanhaey_shab@yahoo.com
ernes_hots@yahoo.com
javad_tbt123@yahoo.com
melonie_wilddgirl@yahoo.com
jorj57@yahoo.com
tiffanyg11765_xkl@yahoo.com
minhasaliazhar
می باشد و بین انها کاما نیست من چگونه می توانم بین انها کاما بگزارم ؟؟

avecina.ir
02-05-2009, 20:15
سلام

اين كارو بايد از سربرگ Developer وگزينه هاي قسمت Controls انجام داد

البته اول باید سربرگ دولوپر را آشکارش کنن که راهش اینه:
Click the Microsoft Office Button [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] and then click Word Options.
Click Popular, and then select the Show Developer tab in the Ribbon check box.

wordist
04-05-2009, 06:49
من یک سری ایمیل ادرس به صورت فایل تکست دارم که می خوام ایمیل تبلیغاتی بفرستم اما این ایمیل ادرس ها به صورت
summer_lonlichick@yahoo.com
rasool_hemati82@yahoo.com
ashkan_2006_1385@yahoo.com
somayh_shno@yahoo.com
nazi_ghalbe_yakhi@yahoo.com
khoshgel_pesar87@yahoo.com
aran_b_66@yahoo.com
hamed_tarkan_666@yahoo.com
mardeh_tanhaey_shab@yahoo.com
ernes_hots@yahoo.com
javad_tbt123@yahoo.com
melonie_wilddgirl@yahoo.com
jorj57@yahoo.com
tiffanyg11765_xkl@yahoo.com
minhasaliazhar
می باشد و بین انها کاما نیست من چگونه می توانم بین انها کاما بگزارم ؟؟
سلام

شما براي اينكار كافيه متنت رو توي ورد با جايگزيني تصحيح كني

CTRL+H‌ رو بزن و در باكس اول بنويس yahoo.com و در باكس دوم بنويس yahoo.com و يه كاما هم بعدش بذار

مشكل حل ميشه

gog2000
04-05-2009, 10:15
با سلام

مشکل اول من مشکل با کشیدن حروف دارم

هر چی هم سرچ کردم دیدم نوشته کلید شیفت را با ت یا همون j بزنید ولی من هرچی این کلید رو میزنم فقط بین حروف فاصله می اندازه :41:

کلیدهای دیگر هم امتحان کردم نشد باید چکار کنم

مشکل دوم اینکه هنگام باز کردن ورد زبان انگلیسی به عنوان پیش فرض انتخاب شده و مکان نما سمت چپ صفحه است برای اینکه هر وقت ورد را باز میکنم فارسی تایپ کنه و مکان نما سمت راست باشه باید چکار کنم

gog2000
04-05-2009, 10:29
من هر وقت ورد را باز میکنم این دو پنجره که در تصویر میبینید در دو طرف صفحه اصلی ورد ظاهر میشه چطور میشه او نارو برای همیشه حذف کرد

wordist
04-05-2009, 10:48
با سلام

مشکل اول من مشکل با کشیدن حروف دارم

هر چی هم سرچ کردم دیدم نوشته کلید شیفت را با ت یا همون j بزنید ولی من هرچی این کلید رو میزنم فقط بین حروف فاصله می اندازه :41:

کلیدهای دیگر هم امتحان کردم نشد باید چکار کنم

مشکل دوم اینکه هنگام باز کردن ورد زبان انگلیسی به عنوان پیش فرض انتخاب شده و مکان نما سمت چپ صفحه است برای اینکه هر وقت ورد را باز میکنم فارسی تایپ کنه و مکان نما سمت راست باشه باید چکار کنم

سلام دوست عزيز

پاسخ سوال اول:

ميتونيد از نرم افزار Tray layout استفاده كنيد و تمام صفحه كليد رو اختصاصي كنيد كه به نظر خيلي عاليه

Tray Layout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پاسخ سوال دوم :

به ترتيب زير عمل كنيد

- ورد را باز كنيد و كنترل و شيفت راست رو بزنيد

- CTRL+S و انتخاب document template از باكس save as type و ذخيره به نام Normal1

- زدن CTRL+W

-زدن CTRL+O

- پاك كردن فايل Normal از كارد باز شده

- تغيير نام Normal1 به Normal

wordist
04-05-2009, 10:51
من هر وقت ورد را باز میکنم این دو پنجره که در تصویر میبینید در دو طرف صفحه اصلی ورد ظاهر میشه چطور میشه او نارو برای همیشه حذف کرد

براي اين دو كار هم كافيه گزينه Thumbnail رو از منوي view بزنيد و هميچين از قسمت Option و سربرگ General تيك گزينه Startup task pane رو برداريد

gog2000
05-05-2009, 08:20
پاسخ سوال دوم :

به ترتيب زير عمل كنيد

- ورد را باز كنيد و كنترل و شيفت راست رو بزنيد

- CTRL+S و انتخاب document template از باكس save as type و ذخيره به نام Normal1

- زدن CTRL+W

-زدن CTRL+O

- پاك كردن فايل Normal از كارد باز شده

- تغيير نام Normal1 به Normal

از این روشی که شما گفتید قابل اجرا نبود چون ویندوز اجازه پاک کردن فایل normal را نمی دهد به هر حال به روشی دیگر من ان را پاک کردم مکان نما را در هنگام باز شدن در سمت راست نشان میدهد ولی هر کار کردم زبان همان انگلیسی است و فکر کنم برای زبان از روش دیگری باید استفاده کرد؟؟؟؟؟

باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

wordist
05-05-2009, 08:37
از این روشی که شما گفتید قابل اجرا نبود چون ویندوز اجازه پاک کردن فایل normal را نمی دهد به هر حال به روشی دیگر من ان را پاک کردم مکان نما را در هنگام باز شدن در سمت راست نشان میدهد ولی هر کار کردم زبان همان انگلیسی است و فکر کنم برای زبان از روش دیگری باید استفاده کرد؟؟؟؟؟

باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟
شما براي اينكار هم كافيه از Option و سربرگ edit گزينه auto keyboard switching رو فعال كنيد

Cyberlife
05-05-2009, 10:56
سلام ، من هنگام تایپ کردن در ورد 2003 هنگامی که یک پاراگراف را انتخاب میکنم و گزینه justify یا همان کشیدن را میزنم ، مثلا کلمه ای مثل " است " آنقدر کشیده میشود که به به انتهای خط میرسد ، من میخوام این حالت رو از کار بندازم ، باید چه کار کنم ؟

iAR11
05-05-2009, 11:42
سلام ، من هنگام تایپ کردن در ورد 2003 هنگامی که یک پاراگراف را انتخاب میکنم و گزینه justify یا همان کشیدن را میزنم ، مثلا کلمه ای مثل " است " آنقدر کشیده میشود که به به انتهای خط میرسد ، من میخوام این حالت رو از کار بندازم ، باید چه کار کنم ؟

خوب ته خطی که کشیده شده اینتر رو بزنی درست می‌شه

malkemid
05-05-2009, 19:42
پلاگین pdf رو نمیشه گرفت...کسی جایی آپلود نکرده؟

wordist
06-05-2009, 07:31
پلاگین pdf رو نمیشه گرفت...کسی جایی آپلود نکرده؟
خدمت شما

البته بهتر بود اول جستجو مي كرديد

چون در همين تاپيك بارها معرفي شده

chemist1
06-05-2009, 10:27
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز ؛
ميخواستم ببينم ، آفيس اينترپرس با پروفشنال چه فرقي داره (2007)

nedajon
06-05-2009, 13:06

شما کافيه به انتهاي کلمه (مثل) بريد و به جاي Justify ، گزينه ي Allign Right رو انتخاب کنيد سپس دکمه ي Delete رو بزنيد تا نوشته هاي خط بعدي به بالا بيان بعدش گزينه ي Justify رو انتخاب کنين.

rasool.civil
06-05-2009, 20:52
سلام
من تو قسمت eqution نميتونم اعداد رو فارسي بنويسم
البته تو word اعداد فارسي نوشته ميشن ولي وقتي مي خوام يه معادله بنويسم اعداد انگليسي ميشن و اصلا چند روزه كه زبان پيش فرض ويندوزم فارسي شده.از همون موقع هم اين مشكل پيش اومد،چه كنم؟؟؟؟؟

majid-ar
06-05-2009, 21:36
دوستان ، تو ورد 2007 میخوام بالا یه کلمه شماره بزنم و پایین صفحه توضیح بنویسم.نمیدونم اطلاح این کار چیه.

چطوری این کارو باید کرد؟

mehdi_vsgh
07-05-2009, 08:57
سلام
در ورد 2003 یا 2007 چگونه میشه برای یک متن مثلا 100 صفحه ای کلید واژه ایجاد کرد؟ که مثلا آخر اون مقاله این کلید واژه ها قرار بگیرن؟؟

mehdi_vsgh
07-05-2009, 09:01
دوستان ، تو ورد 2007 میخوام بالا یه کلمه شماره بزنم و پایین صفحه توضیح بنویسم.نمیدونم اطلاح این کار چیه.

چطوری این کارو باید کرد؟
الان من خونه نیستم که روی ورد 2007 توضیح بدم
ولی تو نسخه2003 اینطوریه
که شما بعد از اینکه کلمه رو نوشتی
insert>refrence>footnote

رو انتخاب میکنی
در صفحه ای که باز میشه
در قسمت location گزینه اول رو انتخاب میکنی
بعد Ok میکنی
تو پایین صفحه میبینی که برات فعال شده و میتونی توضیح اون کلمه رو بنویسی

توی ورد 2007 هم همینطوریه
یه کم بگردی همین گزینه ها رو پیدا خواهی کرد

wordist
07-05-2009, 10:47
سلام
البته تو word اعداد فارسي نوشته ميشن ولي وقتي مي خوام يه معادله بنويسم اعداد انگليسي ميشن و اصلا چند روزه كه زبان پيش فرض ويندوزم فارسي شده.از همون موقع هم اين مشكل پيش اومد،چه كنم؟؟؟؟؟
سلام

شما در محيط فرمول نويسي به منوي Style برو و گزينه Define رو بزن و از اونجا براي تنظميات اعداد يه فونت فارسي انتخاب كن

wordist
07-05-2009, 10:49
سلام
در ورد 2003 یا 2007 چگونه میشه برای یک متن مثلا 100 صفحه ای کلید واژه ایجاد کرد؟ که مثلا آخر اون مقاله این کلید واژه ها قرار بگیرن؟؟
منظورت از كليد واژه چي هست؟

يعني خود ورد اتوماتيك اينكارو بكنه ؟؟ كه بعيد ميدونم بشه

يا اينكه خودت توي متن تعريف كني؟

واضح تر و با يه مثال توضيح بده

U F O
07-05-2009, 16:04
لطفا به من کمک کنید!
من به زودی باید برای کسی تایپی انجام دهم ولی ورد من حراب شده و وقتی اسپیس را می زنم به جای آن بولت می گذارد در صورتی که همه ی اجزای دیگرآن کاملا کار می کند و حتی وقتیکه چیزی در آن پیست می کنم بین کلمات بولت ظاهر می شود لطفا مرا کمک کنید!:41:

mehdi_vsgh
07-05-2009, 16:27
منظورت از كليد واژه چي هست؟

يعني خود ورد اتوماتيك اينكارو بكنه ؟؟ كه بعيد ميدونم بشه

يا اينكه خودت توي متن تعريف كني؟

واضح تر و با يه مثال توضيح بده
ببین اگر به اخر بعضی از کتابها دقت کنی
یه سری کلید واژه‌ها رو تعریف کرده که مثلا فلان کلمه در کتاب در فلان صفحات اومده

حالا من مثلا میخوام یه کلمه رو برام بنویسه که توی کدوم صفحات اومده که بشه تعداد تکرار اون کلمات رو برام بنویسه اخر مقالم

چه کنم؟

majid-ar
07-05-2009, 17:10
ممنون مهدی جان.با راهنماییت حل شد مشکلم.

یه مشکل دیگه.جمله رو تا آخر خط ادامه نمیده نصفه کاره میپره خط بعدی.اینجوری مثلا:

من اینتر نزدم ، فونت رو هم عوض کردم نشد.خط اول درسته خطای بعدی رو خراب کرده.

:11:

rasool.civil
07-05-2009, 17:34
سلام

شما در محيط فرمول نويسي به منوي Style برو و گزينه Define رو بزن و از اونجا براي تنظميات اعداد يه فونت فارسي انتخاب كن
سلام
ممنون از جوابتون، ولي من style رو پيدا نكردم. ورد من 2007 هست.لطفا راهنمايي كنيد.ممنون

mehdi_vsgh
07-05-2009, 18:47
ممنون مهدی جان.با راهنماییت حل شد مشکلم.

یه مشکل دیگه.جمله رو تا آخر خط ادامه نمیده نصفه کاره میپره خط بعدی.اینجوری مثلا:

من اینتر نزدم ، فونت رو هم عوض کردم نشد.خط اول درسته خطای بعدی رو خراب کرده.

:11:
justify انتخاب کردی آیا؟

majid-ar
07-05-2009, 21:49
justify انتخاب کردی آیا؟

هیچ کاری به justify نداشتم ، الان گزینه های مختلفش رو امتحان کردم خراب تر کرد.

wordist
08-05-2009, 07:12
لطفا به من کمک کنید!
من به زودی باید برای کسی تایپی انجام دهم ولی ورد من حراب شده و وقتی اسپیس را می زنم به جای آن بولت می گذارد در صورتی که همه ی اجزای دیگرآن کاملا کار می کند و حتی وقتیکه چیزی در آن پیست می کنم بین کلمات بولت ظاهر می شود لطفا مرا کمک کنید!:41:
سلام

اگه منظورت از بولت همان نقطه اي هست كه ميذاره به منوي tools برو و گزينه option رو بزن و از سربرگ view تيك گزينه All رو بردار

wordist
08-05-2009, 07:16
هیچ کاری به justify نداشتم ، الان گزینه های مختلفش رو امتحان کردم خراب تر کرد.
مجيد جان ببين با اين مورد حل ميشه يا نه

همه متنت رو انتخاب كن و از كادر paragraph دكمه tabs رو بزن و clear all ، ببين درست ميشه

اگه نشد نمونه اي از فايل رو بذار تا چك كنم

شاد باشي

wordist
08-05-2009, 07:20
سلام
ممنون از جوابتون، ولي من style رو پيدا نكردم. ورد من 2007 هست.لطفا راهنمايي كنيد.ممنون

سلام

شما از طريق گزينه Object در سربرگ Insert و انتخاب گزينه Microsoft Equation 3.0 فرمول نويسي كنيد تا به اون مورد دسترسي پيدا كنيد

mehdi_vsgh
08-05-2009, 08:29
ببین اگر به اخر بعضی از کتابها دقت کنی
یه سری کلید واژه‌ها رو تعریف کرده که مثلا فلان کلمه در کتاب در فلان صفحات اومده

حالا من مثلا میخوام یه کلمه رو برام بنویسه که توی کدوم صفحات اومده که بشه تعداد تکرار اون کلمات رو برام بنویسه اخر مقالم

چه کنم؟
کسی جواب سوالمو نمیده؟

majid-ar
08-05-2009, 09:38
مجيد جان ببين با اين مورد حل ميشه يا نه

همه متنت رو انتخاب كن و از كادر paragraph دكمه tabs رو بزن و clear all ، ببين درست ميشه

اگه نشد نمونه اي از فايل رو بذار تا چك كنم

شاد باشي

مرسی ، ولی نشد ، بفرما:

rasool.civil
08-05-2009, 10:31
سلام

شما از طريق گزينه Object در سربرگ Insert و انتخاب گزينه Microsoft Equation 3.0 فرمول نويسي كنيد تا به اون مورد دسترسي پيدا كنيد

بازم ممنون ،يعني تو محيط فرمول نويسي 2007 اين امكان نيست؟؟؟

wordist
08-05-2009, 10:36
بازم ممنون ،يعني تو محيط فرمول نويسي 2007 اين امكان نيست؟؟؟
من كه مسير رو اشاره كردم دوست عزيز

شما باز ميگي امكان پذير نيست

ايني كه اشاره كردم برا 2007 بود

اگه نه 2003 كه سربرگ نداره

در 2003 منو (menu) داريم و در 2007 سربرگ (tab)

wordist
08-05-2009, 10:41
مرسی ، ولی نشد ، بفرما:

مجيد جان ايني كه شما قرار دادي اشكال زياد داره

اولين اون left to right بودن متن هست كه غلطه و بايد بعد از انتخاب با كنترل و شيفت راست right to left بشه

بعد از اون بايد متن justify بشه

و بعد بايد محدوديت انتهايي پاراگراف برداشته بشه

يعني اينكه اونو انتخاب كني و كيلك راست كني روش و paragraph رو بزني و در باكس before text و همچنين after text عدد صفر رو وارد كني

اينجور كپي كردن ها از اينترنت يا منابع مشابه مشكلات اين چنيني زياد به همراه داره

موفق باشي

wordist
08-05-2009, 10:42
کسی جواب سوالمو نمیده؟
دوست عزيز

تكرار سوال خلاف قوانين انجمن هست

سوال شما ديده ميشه و اگه كسي بلد باشه پاسخ ميده

در هر صورت مورد سوال شما بررسي نياز داره

پس عجله نكن

شاد باشي

mehdi_vsgh
08-05-2009, 12:51
مرسی ، ولی نشد ، بفرما:

بفرما اینم همون فایل شماست
سعی کردم درستش کنم

malkemid
08-05-2009, 19:41
من ورد 2007 رو که باز می کنم پیغام میده:
insufficent memory or disk space..word can't display some fonts
بعد خیلی از فونتها رو نشون نمی ده.در صورتی که من هم مموری بالا دارم هم هارد خالی...مشکلش از چیه؟

[ali]
08-05-2009, 21:12
می شه کاری کرد این دیگه به نمایش درنیاد؟

Masоud
08-05-2009, 21:42
من ورد 2007 رو که باز می کنم پیغام میده:
insufficent memory or disk space..word can't display some fonts
بعد خیلی از فونتها رو نشون نمی ده.در صورتی که من هم مموری بالا دارم هم هارد خالی...مشکلش از چیه؟
سلام
میگه که فضای لازم وجود نداره و ورد نمی تونه بعضی از فونت ها رو نشون بده.
درایو C رو یکبار چک کن و System Restore رو هم خاموش کن یا فضاشو به حداقل ممکن برسون شاید اینطوری مشکل حل بشه.

;3762106']می شه کاری کرد این دیگه به نمایش درنیاد؟
سلام

این SplashScreen ورده و موقع لود شدن ظاهر میشه .

یه راه وجود داره :

رو Desktop کلیک راست کن و یه Shortcut درست کن .
مسیر شرتکات رو فایل اجرایی ورد بزار مثلا این (اگه تو درایو C نصب کردی):
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\WINWORD.EXE
بعد از EXE یک Space بزن و بنویس q/ مثال :
C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\WINWORD.EXE /q
یه اسم واسه شرتکات بزار و OK کن و شرتکات رو اجراکن

mohammad hamed
09-05-2009, 08:04
چه جوری می تونیم توی Word2003 حاشیه عمودی رو تنظیم کنیم.هر کار می کنم نمیشه.می خوام مثل حاشیه افقی بشه

؟؟؟

gog2000
09-05-2009, 08:06
شما براي اينكار هم كافيه از Option و سربرگ edit گزينه auto keyboard switching رو فعال كنيد

خیر مشکل حل نشده بدتر شده

وفتی در داخل جدول تایپ میکنم و در یک خانه دیگرش کلیک میکنم زبان به طور اتوماتیک به انگلیسی بر میگردد و دیگر هم فارسی نمیشود عدد ها را نیز درست تایپ نمیکند

پس این روش مناسبی نیست:41:

راهی دیگری وجود ندارد.

nedajon
09-05-2009, 12:19
سلام

ببينيد در مورد office 2007 :
کافيه به دايره ي بزرگي که علامت ويندوز روي اون هست رفته و در پايين اون کنار دکمه cancel ، گزينه ي word option رو انتخاب کنين . در سمت چپ صفحه اي که باز شد ، در قسمت advance ، کليک کرده و به قسمت پايين صفحه ايجاد شده برويد. در يک قسمتي است که فکر مي کنم Numeral نام داشته باشد ، انتخاب گزينه به صورت کشويي است و مي توانيد کلمه Hindi را انتخاب کنيد تا تمامي اعدادتان فارسي شود.
در office 2003 :
بعد از باز شدن equation ، منوي style ، رفته و در قسمت number يک قلم فارسي مانند B-titr انتخاب مي کنيد
البته اين راه حل در 2007 هم وجود دارد به شرطي که از طريق سربرگ insert ، به جاي اينکه مستقيم به گزينه ي equation برويد ، به گزينه ي object برويد و سپس اين کار ها را انجام دهيد.
موفق باشيد.

wordist
09-05-2009, 12:48
چه جوری می تونیم توی Word2003 حاشیه عمودی رو تنظیم کنیم.هر کار می کنم نمیشه.می خوام مثل حاشیه افقی بشه

؟؟؟
شما با ماوس بين خط كش افقي و لبه افقي كاغد كليك كنيد تا مشكل حل بشه

wordist
09-05-2009, 12:49

وفتی در داخل جدول تایپ میکنم و در یک خانه دیگرش کلیک میکنم زبان به طور اتوماتیک به انگلیسی بر میگردد و دیگر هم فارسی نمیشود عدد ها را نیز درست تایپ نمیکند

پس این روش مناسبی نیست:41:

راهی دیگری وجود ندارد.
روش استاندارد همينه كه اشاره كردم

شما چون د رخانه هي جدول زبان انگليسي براش انتخاب شده اينجوري ميشه

alex110
09-05-2009, 18:45
من قبلا چند متن با ورد سيو كردم ولي وقتي بعد از عوض كردن ويندوز انها رو باز مي كنم پيغام file convertion مي ياد و وقتي گزينه اي انتخاب مي كنم حرفهاي عجيب غريب مي ياد ايا راهي براي درست كردنش هست
ممنون

majidrabiei
09-05-2009, 21:23
من وقتی با word 2003 تایپ می کنم خطها صاف نیستند و به سمت بالا متمایل می شه علت چینه ؟ :31:

nedajon
10-05-2009, 12:22
نوشته شده توسط gog2000

شما بايد قبل از ايجاد جدول ، ابتدا Right to left کنيد و Align right نيز کنيد سپس Insert/table ، آنگاه هم جهت حرکت خانه ها در جدول از راست به چپ است و هم قلم تمامي سلولها فارسي است. اما اگر بعد از ايجاد جدول دو گزينه ي مربوطه را کليک کنيد فايده اي ندارد و اگر علامت انتخاب کننده ي جدول که در جداول فارسي در بالاي سمت راست (شمال شرقي)‌ و در جداول انگليسي در بالاي و سمت چپ (شمال غربي) جدول قرار دارد.
براي اين کار توصيه مي کنم در صفحه ي بعد پس از مراحل گفته شده جدول ايجاد کنيد و تک تک ستون ها را از بالاي ستون به طوري که فلش سياه رنگ به سمت پايين ظاهر شود ، انتخاب کنيد و درون ستون جدول جديد paste کنيد و اين کار را براي تک تک ستون ها که معمولاً در صفحات word چندان زياد نيست ، تکرار کنيد. و از آن پس با خيال راحت کارتان را انجام بدهيد. :11:

mahyarSAMSUNG
10-05-2009, 18:42
من با پرینت این صفحه ها مشکل دارم . توی ورد اون قسمت که توی عکس با خط قرمز نشون دادن اعداد کسری رو انتخاب میکنم و ویرایششون میکنم . یعنی اعداد خودشون رو پاک میکنم و اعداد خودم رو مینویسم ولی متاسفانه پرینت نمیشه و کاغذ سفید تحویلم میده ! :41:

یه مشکل دیگه اینکه در قسمت page color رنگ صفحه رو هم تغییر میدم اونم پرینت نمیشه ! حتی توی پرینت پریویو هم نشون نمیده که کاغذ تغییر رنگ داده ! سفیده !:41::41:

wordist
11-05-2009, 08:51
من قبلا چند متن با ورد سيو كردم ولي وقتي بعد از عوض كردن ويندوز انها رو باز مي كنم پيغام file convertion مي ياد و وقتي گزينه اي انتخاب مي كنم حرفهاي عجيب غريب مي ياد ايا راهي براي درست كردنش هست
ممنون
سلام

معمولا نبايد اينطوري بشه

ولي شما اين نرم افزار رو دانلود كن و استفاده ببين مشكلت حل ميشه

wordist
11-05-2009, 08:52
من وقتی با word 2003 تایپ می کنم خطها صاف نیستند و به سمت بالا متمایل می شه علت چینه ؟ :31:
يه عكس از اون حالتي كه ميگي اتفاق ميفته بذار تا چك كنيم

wordist
11-05-2009, 08:59
من با پرینت این صفحه ها مشکل دارم . توی ورد اون قسمت که توی عکس با خط قرمز نشون دادن اعداد کسری رو انتخاب میکنم و ویرایششون میکنم . یعنی اعداد خودشون رو پاک میکنم و اعداد خودم رو مینویسم ولی متاسفانه پرینت نمیشه و کاغذ سفید تحویلم میده ! :41:

یه مشکل دیگه اینکه در قسمت page color رنگ صفحه رو هم تغییر میدم اونم پرینت نمیشه ! حتی توی پرینت پریویو هم نشون نمیده که کاغذ تغییر رنگ داده ! سفیده !:41::41:
يه نمونه فايلت رو بذار تا چك كنم

ozza
12-05-2009, 02:51
با سلام
من یه متنی دریافت کردم ولی همهء فونتهای Encoding رو امتحان کردم اخرش هم متن رو نتونستم با هیچ فونتی بخونم، حالا کپی کردم توی ورد 2007 ولی با هیچ فونتی نتونستم بخونمش، کسی میتونه کمکم کنه که بخونمش؟
یه خط از متن رو میذارم :
ÚÇÔÞی �یÔ˜Ô ÎæÏÊ ¡ ÞáÈãæ ÞÑÈæäی ä˜ä

wordist
12-05-2009, 06:16
با سلام
من یه متنی دریافت کردم ولی همهء فونتهای Encoding رو امتحان کردم اخرش هم متن رو نتونستم با هیچ فونتی بخونم، حالا کپی کردم توی ورد 2007 ولی با هیچ فونتی نتونستم بخونمش، کسی میتونه کمکم کنه که بخونمش؟
یه خط از متن رو میذارم :
ÚÇÔÞی �یÔ˜Ô ÎæÏÊ ¡ ÞáÈãæ ÞÑÈæäی ä˜ä
اين نمونه ها بايد قبل از اينكه توي ورد كپي بشن متنشون خونان باشه وگرنه وقتي توي ورد كپي ميشن به هيچ وجه درست بشو نيستن

ozza
12-05-2009, 08:05
ممنون از توجهتون
حالا یعنی هیچ راه حلی برای خوندن این متن نیست ؟

wordist
12-05-2009, 08:07
ممنون از توجهتون
حالا یعنی هیچ راه حلی برای خوندن این متن نیست ؟
خواهش ميكنم

منبع فايلتون چي هست؟

از كجا اينو در ورد كپي ميكنيد ؟

mahyarSAMSUNG
12-05-2009, 08:51
يه نمونه فايلت رو بذار تا چك كنم

:41::41:

ozza
12-05-2009, 09:25
خواهش ميكنم

منبع فايلتون چي هست؟

از كجا اينو در ورد كپي ميكنيد ؟

راستش این متن رو از ایمیل خودم کپی کردم در ورد، ایمیل دادن ولی معلوم نیست با چه فونتی تایپ کردن؟!

Mitamo
12-05-2009, 10:21
در پی نوشت ها میخوام ه را تایپ کنم اما به صورت گرد در نیاد. یعنی به صورت دو چشم بمونه. (به عنوان هجری) word 2007
چطوری؟

آیا راهی هست که پی نوشت ها (فارسی) به ترتیب حروف الفبا لیست بشوند؟

wordist
12-05-2009, 11:50
:41::41:

شما روي همون مثلث كوچيكي كه با كليك كردن بر روي فرمول بهش مي چشبه و الان توي شكلت هم پيداست كليك كن و گزينه change to inline رو بزن تا مشكلت حل بشه

wordist
12-05-2009, 11:51
راستش این متن رو از ایمیل خودم کپی کردم در ورد، ایمیل دادن ولی معلوم نیست با چه فونتی تایپ کردن؟!
شما اگه دوست داري اون ايميل رو به من فوروارد كن ببينم مشكلش چيه

wordist
12-05-2009, 13:06
در پی نوشت ها میخوام ه را تایپ کنم اما به صورت گرد در نیاد. یعنی به صورت دو چشم بمونه. (به عنوان هجری) word 2007
چطوری؟

اگه منظورت اينگونه هست " هـ " بايد ببينيد روي صفحه كليدتون چه كليدي علامت كشيدگي رو ميزنه همونو استفاده كنيد

مثلا برخي از صفحه كليدها از SHIFT+J براي اينكار استفاده ميكنن

majid-ar
14-05-2009, 18:16
دوستان این فایل رو هر کاری میکنم نمیتونم درست بکنم.

آخر خط رو مرتب نمیکنه(یه دست نیست)

خیلی ممنون میشم درستش بکنید و دوباره آپلودش بکنید.

نمیدونم چشه.نیازم دارم بهش.

ehsan_1987
14-05-2009, 18:53
سلام.من هر کاری میکنم این خطی که زیر صفحه ایجاد شده برای رفرنس را سمت راست قرار دهم نمی تونم.یک داکیومنت دارم که فارسی هستش.در این فایل رفرنس که شماره می ذاره بالای کلمه و توضیحات رو پایین همون صفحه قرار می ده ،خط بالای توضیحات سمت چپ قرار داره در حالیکه توضیحات فارسی هست و باید سمت راست باشه.چه کار کنمش.

ehsan_1987
15-05-2009, 07:27
دوستان این فایل رو هر کاری میکنم نمیتونم درست بکنم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآخر خط رو مرتب نمیکنه(یه دست نیست)

خیلی ممنون میشم درستش بکنید و دوباره آپلودش بکنید.

نمیدونم چشه.نیازم دارم بهش.

بیا درستش کردم.

free_user
15-05-2009, 14:53
چطوری؟

سلام
آره راهی هست
شما می تونید با استفاده از کلید شیفت + ~ یا ترکیبی از کلید شیفت و یکی از کلیدهای دیگر (بهتر است کلیه کلیدها امتحان شود چون برای ویندوزهای مختف فرق دارد)
معمولا کلید شیفت با ~ یا فاصله یا T می باشد
ولی بهتر است با ترکیب کلیدها امتحان کنید تا برای صفحه کلید خودتان پیدا نمایید. البته با استفاده از خط کشیده هم می شود که با کلید شیفت + J می باشد ولی زیاد قشنگ نیست.

wordist
16-05-2009, 08:01
سلام.من هر کاری میکنم این خطی که زیر صفحه ایجاد شده برای رفرنس را سمت راست قرار دهم نمی تونم.یک داکیومنت دارم که فارسی هستش.در این فایل رفرنس که شماره می ذاره بالای کلمه و توضیحات رو پایین همون صفحه قرار می ده ،خط بالای توضیحات سمت چپ قرار داره در حالیکه توضیحات فارسی هست و باید سمت راست باشه.چه کار کنمش.

cyberia
16-05-2009, 19:48
سلام مجدد به شما

من میخوام به صفحاتم شماره صفحه وارد کنم به این ترتیب که شماره صفحات از صفحه سوم شروع بشه یعنی به اینصورت که صفحه سوم شماره 1 بخوره و صفحه چهارم 2 و .... و دوصفحه اولم هیچ شماره ای نخوره . باید چیکار کنم ؟

ممنون از راهنمایی شما

gooodfelllas
17-05-2009, 18:22
سلام
وقتی در ورد دکمه اسپیس به جای انداختن فاصله نقطه میگذارد
و علامت پارگراف حذف نمیگردد ؛
باید چه کار کنیم ؟

siavashjal
18-05-2009, 11:01
سلام

سوال من اینه که چه طور می تونم تو ورد 2007 تنظیم کنم که مثلا توی یه صفحه 23 سطر وجود داشته باشه ؟ و چه جوری می تونم طول هر سطر و فاصله بین سطور رو تنظیم کنم؟ اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.

wordist
18-05-2009, 11:25
سلام مجدد به شما

من میخوام به صفحاتم شماره صفحه وارد کنم به این ترتیب که شماره صفحات از صفحه سوم شروع بشه یعنی به اینصورت که صفحه سوم شماره 1 بخوره و صفحه چهارم 2 و .... و دوصفحه اولم هیچ شماره ای نخوره . باید چیکار کنم ؟

ممنون از راهنمایی شما
سلام

ايجاد شماره صفحات مختلف در يك سند ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
18-05-2009, 11:26
سلام
وقتی در ورد دکمه اسپیس به جای انداختن فاصله نقطه میگذارد
و علامت پارگراف حذف نمیگردد ؛
باید چه کار کنیم ؟
از تركيب كليدهاي CTRL+SHIFT+8 استفاده كنيد

wordist
18-05-2009, 11:28
سلام

سوال من اینه که چه طور می تونم تو ورد 2007 تنظیم کنم که مثلا توی یه صفحه 23 سطر وجود داشته باشه ؟ و چه جوری می تونم طول هر سطر و فاصله بین سطور رو تنظیم کنم؟ اگه راهنمایی کنید ممنون می شم.
براي تنظيم فاصله بين سطرها كافيه پس از انتخاب سطرها روي اونا كليك راست كنيد و گزينه paragraph رو بزنيد و از قسمت line spacing‌ فاصله ها رو كم و زياد كنيد

siavashjal
18-05-2009, 17:41
خوب تعداد سطور موجود در در یک صفحه رو چه جوری میشه تعیین کرد؟

wordist
19-05-2009, 09:22
خوب تعداد سطور موجود در در یک صفحه رو چه جوری میشه تعیین کرد؟
تعداد سطور به خيلي از عومل بستگي داره عزيز من

حاشيه بالا ، پايين ، چپ و راست - مقدار شيرازه - مقدار تو رفتگي ها - فاصله خطوط - نوع فونت - سايز فونت و ...

reflex
19-05-2009, 10:55
ضمن عرض سلام خدمت دوستان عزیزم سوالم اینه که مدتیه که حروفی که توی ورد 2003 تایپ میکنم حالت کنگره ای ( بی کیفیت ) داره.البته 2007 رو که نصب میکنم مشکل مرتفع میشه اما توی ورد پد هم این مشکل هست.خیلی دوست دارم بدونم مشکل چیه.اگه از دوستان کسی راهنماییم کنه یه دنیا ممنونش میشم.

malkemid
19-05-2009, 11:16
دوستان یه حالتی هست که خودش طوری تنظیم می کنه که ابتدا و انتهای خطوط بر هم منطبق باشن...مثلا اگه وسط یه خط یه کلمه جدید اضافه کنی خودش فاصله ها و همه چیو دستکاری می کنه که انتهای سطر از اون حدش جلو تر نره..یا عقبتر نیاد.
اینو چجوری فعال کنم؟
در ضمن میشه تو یه صفحه که گذاشتم رو hindi عدد انگلیسی هم بنویسم بعضی جاهاش؟

wordist
19-05-2009, 11:34
ضمن عرض سلام خدمت دوستان عزیزم سوالم اینه که مدتیه که حروفی که توی ورد 2003 تایپ میکنم حالت کنگره ای ( بی کیفیت ) داره.البته 2007 رو که نصب میکنم مشکل مرتفع میشه اما توی ورد پد هم این مشکل هست.خیلی دوست دارم بدونم مشکل چیه.اگه از دوستان کسی راهنماییم کنه یه دنیا ممنونش میشم.
سلام

از اين حالتي كه ميگي يه عكس بذاريد تا منظورتون رو متوجه بشيم

wordist
19-05-2009, 11:36
دوستان یه حالتی هست که خودش طوری تنظیم می کنه که ابتدا و انتهای خطوط بر هم منطبق باشن...مثلا اگه وسط یه خط یه کلمه جدید اضافه کنی خودش فاصله ها و همه چیو دستکاری می کنه که انتهای سطر از اون حدش جلو تر نره..یا عقبتر نیاد.
اینو چجوری فعال کنم؟
در ضمن میشه تو یه صفحه که گذاشتم رو hindi عدد انگلیسی هم بنویسم بعضی جاهاش؟
اگه منظورت حالت justify هست ميتوني CTRL+J رو بزني تا حل بشه

اگه نه توضيحاتت نامفهومه

3dmaya
19-05-2009, 16:30
سلام دوستان
آيا راهي هست كه در فهرست نويسي به جاي اينكه بين عناوين و صفحات دستي نقطه يا خط تايپ بكني خود نرم افزار اين كارو انجام بده؟ مثل نوشته زير :
عنوان .................................................. ......... صفحه
فصل اول .................................................. ..........2
فصل دوم .................................................. ..........45

wordist
19-05-2009, 16:48
سلام دوستان
آيا راهي هست كه در فهرست نويسي به جاي اينكه بين عناوين و صفحات دستي نقطه يا خط تايپ بكني خود نرم افزار اين كارو انجام بده؟ مثل نوشته زير :
عنوان .................................................. ......... صفحه
فصل اول .................................................. ..........2
فصل دوم .................................................. ..........45
بله هست عزيز

شما به منوي format برو و گزينه tabs رو انتخاب كن

از كادر باز شده يك عدد در قسمت اول وارد كن كه معرف مقدار سانتي متر فاصله مورد نياز از ابتداي متن هست

بعد هم زير نقطه چين رو بزن

و بعد در متن هر جا دكمه tab رو بزني همون نقطه چين به مقدار مساوي براي همه تايپ ميشه

malkemid
19-05-2009, 18:24
بله هست عزيز

شما به منوي format برو و گزينه tabs رو انتخاب كن

از كادر باز شده يك عدد در قسمت اول وارد كن كه معرف مقدار سانتي متر فاصله مورد نياز از ابتداي متن هست

بعد هم زير نقطه چين رو بزن

و بعد در متن هر جا دكمه tab رو بزني همون نقطه چين به مقدار مساوي براي همه تايپ ميشه

این تو 2007 کجاست؟

wordist
20-05-2009, 06:33
این تو 2007 کجاست؟
در سربرگ Home در قسمت paragraph دكمه كنار همين عنوان رو بزنيد تا كادر paragraphباز شود و از انجا دكمه tabs رو بزنيد

gog2000
20-05-2009, 08:06
من ميخام يك متن در ورد در سايز A3 را به PDF تبديل كنم ولى در اندازه A4 تبديل ميكنه و نصف متن نميافته بايد چه تنظيماتي را در ورد یا اکروبات تغيير بدم تا درست تبديل كنه

از برنامه DOC2PDF هم استفاده كردم ولى كلا خطا ميده و تبديل نميكنه.

اخطاری که در هنگام استفاده از نرم افزار doc 2pdf میده اینه

لطفا سریعتر جواب بدید خیلی ضروریه

wordist
20-05-2009, 08:18
من ميخام يك متن در ورد در سايز A3 را به PDF تبديل كنم ولى در اندازه A4 تبديل ميكنه و نصف متن نميافته بايد چه تنظيماتي را در ورد یا اکروبات تغيير بدم تا درست تبديل كنه

از برنامه DOC2PDF هم استفاده كردم ولى كلا خطا ميده و تبديل نميكنه.

اخطاری که در هنگام استفاده از نرم افزار doc 2pdf میده اینه

لطفا سریعتر جواب بدید خیلی ضروریه
من در 2007 با add-ins خود آفيس (Save as pdf) ذخيره كردم و مشكلي هم تا حالا نداشتم حتي براي سايز A3

gog2000
20-05-2009, 12:18
من در 2007 با add-ins خود آفيس (Save as pdf) ذخيره كردم و مشكلي هم تا حالا نداشتم حتي براي سايز A3

خاب حالا ما که 2003 داریم چکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از قسمت پرینت خود افیس 2003 هم استفاده میکنم و در قسمت پرینتر convert to pdf را می زنم ولی بازم ناقص تبدیل میکنه

Masоud
20-05-2009, 12:38

از قسمت پرینت خود افیس 2003 هم استفاده میکنم و در قسمت پرینتر convert to pdf را می زنم ولی بازم ناقص تبدیل میکنه
سلام

از Word to PDF Convertor 3.0 استفاده کن.خیلی راحت و بدون مشکل اینکارو برات انجام میده.حیف که از دیال آپ استفاده می کنم وگرنه برات آپلودش می کردم.

wordist
20-05-2009, 12:58

شما اگه از اول كه سوال ميكنيد نسخه افيس رو بگيد اين مشكلات پيش نمياد

از اين نرم افزار هم ميتونيد استفاده كنيد

golabi2
21-05-2009, 13:16
سلام
دو تا مشکل با word2007 دارم
1-همه ي کارهايى که گفته شده رو انجام دادم ولى باز توحالت فارسى اعداد رو انگليسى تايپ ميکنه!!!
2-نميتونم با خو word فايل pdf بسازم.

faded
21-05-2009, 15:10
سلام
من یک فایل PDF را به word تبدیل کردم اما الان همه چیزش در هم ریخته شده و به هیچ دردی نمی خوره اصلا قابل خواندن نیست
چیکار باید بکن؟

malkemid
21-05-2009, 17:42
سلام
1-همه ي کارهايى که گفته شده رو انجام دادم ولى باز توحالت فارسى اعداد رو انگليسى تايپ ميکنه!!!

سلام
من یک فایل PDF را به word تبدیل کردم اما الان همه چیزش در هم ریخته شده و به هیچ دردی نمی خوره اصلا قابل خواندن نیست
چیکار باید بکن؟

یکی از بهترین برنامه هایی که من استفاده می کنم ازش و کوچکترین مشکلی هم نداشته برنامه ABBYY PDF TRANSFORMER هست که از pdf هم به ورد تبدیل می کنه و امکانات خوبی داره.با فارسی هم مشکلی نداره.
با پلاگین مربوط به 2007 بعضی جاها قاطی می کنه واسه من...ولی این خیلی عالیه.

rh.mohammad
22-05-2009, 16:49
سلام...من میخوام صفحاتم رو شماره گذاری و کادربندی کنم...ولی مشکلم اینه که نمیخوام 2 صفحه ی اول و صفحه ی آخر شماره گذاری و کادربندی بشه....چکار باید بکنم؟خواهش میکنم یکی جواب بده تا 1 شنبه بیشتر وقت ندارم...من آفیس 2003 دارم...

nedajon
22-05-2009, 19:45
با سلام
من در وورد یک فایلی دارم که فرمولهای اون در 2003 تایپ شده و حالا هم داره در یک کامپیوتر دیگه روی 2003 ویرایش می شه .
اما وقتی که یک فرمول رو تغییر میدهم ، بعد از ذخیره کردن ، تمام فرمولهای فایل به عکس تبدیل می شوند.
در ضمن فایل دیگری در این کامپیوتر وجود داشت که در آن فرمول وجود داشت و تغییرات در آن ذخیره نمی شد و فرمولهای آن هم به عکس تبدیل می شد در حالی که این فایل در یک کامپیوتر دیگر غیر از دوتای اول تایپ شده بود .
آیا کسی هست که سریع جواب این سوال من رو بده ؟
خیلی حیاتیه .

nedajon
22-05-2009, 21:29
سلام...من میخوام صفحاتم رو شماره گذاری و کادربندی کنم...ولی مشکلم اینه که نمیخوام 2 صفحه ی اول و صفحه ی آخر شماره گذاری و کادربندی بشه....چکار باید بکنم؟خواهش میکنم یکی جواب بده تا 1 شنبه بیشتر وقت ندارم...من آفیس 2003 دارم...

برای اینکار باید فصل بندی کنید به این صورت :
ابتدا یک کپی از فایلتان تهیه کنید تا در صورت درست عمل نکردن راه حل های ارائه شده راه برگشت داشته باشید.
سپس در انتهای صفحه ی دوم رفته و در منوی insert ، گزینه ی break را و سپس گزینه ی next page را بزنید.
به این وسیله شما دارای دو فصل می شوید و در نوار وضعیت که در انتهای وورد به صورت خاکستری رنگ است نوشته می شود sec2 یعنی section 2 .
سپس به صفحه ی قبل از صفحه ی آخر رفته و این کار را انجام دهید در این صورت شما 3 فصل دارید
به منوی veiw/Header and footer بروید و از راست گزینه ی پنجم ، link to previous را غیرفعال کنید. سپس به صفحه ی سوم رفته (یعنی sec2 ) ، و دوباره view/Header and footer را انتخاب کرده و دکمه ی insert page number را بزنید. (از چپ اولین گزینه) و ابتدا format page number را زده و مشخص کنید که شماره صفحه تان از چند شروع شود .
سپس به sec3 بروید و در view/header and footer ، گزینه ی link to previous را غیرفعال کنید. و شماره صفحه ی زده شده را حذف کنید.
همین طور می توانید کادر جدید ایجاد کنید.

gog2000
23-05-2009, 12:16
شما اگه از اول كه سوال ميكنيد نسخه افيس رو بگيد اين مشكلات پيش نمياد

از اين نرم افزار هم ميتونيد استفاده كنيد

ممنون نرم افزار عالی بود مشکل حل شد:20:

فقط شماره سریالشو نداری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی اخرین ورژنش چنده؟؟؟

wordist
23-05-2009, 12:36
ممنون نرم افزار عالی بود مشکل حل شد:20:

فقط شماره سریالشو نداری ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستی اخرین ورژنش چنده؟؟؟
نه هنوز متاسفانه دنبال كرك و شماره سريال براش نرفتم

ولي پيدا كردم حتما ميذارم

wordist
23-05-2009, 12:39
سلام
فارسي نويسي اعداد در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

براي مورد دوم هم ميتوني اينو بگيري و نصب كني تا مشكلت رو خود ورد 2007 حل كنه

saveaspdfandxps add-ins for office 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

sara86
23-05-2009, 18:11
سلام دوستان خسته نباشید.
لطفا اگه ممکنه آموزش درست کردن بروشور را هم بگذارید.
خیلی ممنون.

nedajon
24-05-2009, 12:12
سلام دوستان خسته نباشید.
لطفا اگه ممکنه آموزش درست کردن بروشور را هم بگذارید.
خیلی ممنون.

ضمن خوشآمد گويي به شما دوست عزيز :
من معمولا‌ً اين کار رو انجام مي دهم :
ابتدا صفحه رو افقي مي کنم .
بعد منوي Format/ Columns ، سه ستونه يعني Three رو انتخاب مي کنم. اگه بخواهين که بين ستونها خط باشه تيک line between رو مي زنيم. اگه بروشور فارسي باشه تيک Right to left رو مي زنيم. اگه بخواهيم که خود سيستم به طور هوشمند عرض هر ستون و فاصله ي بين ستون ها رو مشخص کنه ،‌ تيک Equal column width رو مي زنيم ولي اگه نخواهيم تيک اون رو بر مي داريم و در قسمت width عرض هر ستون و در قست spacing فاصله بين ستون ها رو مشخص مي کنيم.
بعد از اينکه تايپ ها انجام شد ، ابتدا به دور يکي از ستون ها يک کادر قرار مي دهم سپس آن را cut کرده و به View / Header and footer رفته و آنجا paste مي کنم و سپس همان کادر را براي دو ستون ديگر نيز paste مي کنم.
فقط لازم به ذکر است که بهتر است تمامي متن هاي داخل بروشور در صفحه هاي 1 و 2و 3و 4و 5 باشد و صفحه ي آخر يعني صفحه ي ششم که همان ستون سمت چپي و آخري صفحه ي دوم ورود مي باشد ، را به عنوان صفحه ي اصلي يا Home page ، عکس و نوشته هاي زيبا مي گذارم.
براي شماره صفحه هم در همان Header and footer ، در انتهاي هر ستون و قسمت وسط آن يک text box ايجاد مي کنم و شماره صفحه مي دهم و سپس فايلم را save as گرفته و صفحه ي اول ورود که شامل 3 صفحه ي اول است را در يک فايل و بقيه را در فايل ديگري ذخيره مي کنم.
در هنگام پرينت کردن هم ، اگر پرينتر hp است ، ابتدا صفحه ي اول پرينت و سپس کاغذ را به صورت افقي در دست قرار داده و از سمت چپ برگردانده و وارد پرينتر مي کنيم و صفحه ي دوم را پرينت مي کنيم.
بايد دقت کنيم که فاصله ي بين ستون ها در هر دو صفحه بر هم منطبق باشد و جاي تا کردن کاغذ به اندازه کافي باشد.

nedajon
24-05-2009, 12:15
با سلام
من در وورد یک فایلی دارم که فرمولهای اون در 2003 تایپ شده و حالا هم داره در یک کامپیوتر دیگه روی 2003 ویرایش می شه .
اما وقتی که یک فرمول رو تغییر میدهم ، بعد از ذخیره کردن ، تمام فرمولهای فایل به عکس تبدیل می شوند.
در ضمن فایل دیگری در این کامپیوتر وجود داشت که در آن فرمول وجود داشت و تغییرات در آن ذخیره نمی شد و فرمولهای آن هم به عکس تبدیل می شد در حالی که این فایل در یک کامپیوتر دیگر غیر از دوتای اول تایپ شده بود .
آیا کسی هست که سریع جواب این سوال من رو بده ؟
خیلی حیاتیه .

راه حلش رو به سختي پيدا کرديم ، مي ذارم شايد به درد بشريت بخوره :
ابتدا Ctrl + A گرفته و Style همه ي متن را به نرمال تبديل مي کنيم. و style هاي بدون استفاده را پاک مي کنيم.
سپس به Tools/ Template رفته و در تب Template ، زير قسمتي که نوشته شده Document template بايد Normal باشد و سپس تيک گزينه ي زيري آن (Automatically update document style ) را مي زنيم .
سپس به Tools/Autocorrect option رفته و در تب Auto format as you type ، تيک آخرين گزينه يعني Define style based on your formatting را مي زنيم
سپس از فايلمان يک save as تهيه مي کنيم.
به اين ترتيب ديگر فرمولهاي نوشته شده از طريق equation در وورد ، به عکس تبديل نمي شود.

alex_pk
25-05-2009, 11:52
سلام

این مشکل رو چجوری حل کنم
مثل اینکه میگه یه فایلی باید نصب باشه قبلش
از کجا پیدا کنم اونو؟

ممنون.

wordist
25-05-2009, 12:29
سلام

این مشکل رو چجوری حل کنم
مثل اینکه میگه یه فایلی باید نصب باشه قبلش
از کجا پیدا کنم اونو؟

ممنون.
سلام عزيز

اين چه ورژني از آفيس هست كه ميخواي نصب كني!! ؟؟؟

alex_pk
25-05-2009, 12:39
نمیدونم!
چند روز پیش گذاشته بودم سیستمم آفلاین دانلود کنه
این رو هم گرفته بود
حجکش نزدیک 700 مگه.

نکنه این آپدیت باشه؟مثلا باید آفیس اصلی رو نصب کنم بعد اینو روش نصب کنم؟

wordist
25-05-2009, 13:00
نمیدونم!
چند روز پیش گذاشته بودم سیستمم آفلاین دانلود کنه
این رو هم گرفته بود
حجکش نزدیک 700 مگه.

نکنه این آپدیت باشه؟مثلا باید آفیس اصلی رو نصب کنم بعد اینو روش نصب کنم؟
آدرسش رو ميتوني بذاري؟

يا عنوانش رو هنگام نصب ؟

nw_nk
25-05-2009, 13:16
سلام.

باید Microsoft Office Professional Plus 2010 Technical Preview باشه.

از این صفحه msxml6.msi که حجمش 1.5 مگابایت هست رو دانلود و نصب کنید:

alex_pk
25-05-2009, 13:22
آره همونه!
ممنون از همگی

این بود:

...........

mahyarSAMSUNG
25-05-2009, 20:36
جدید هر چی فونت نصب میکنم . توی لیست فونهای آفیس 2007 ام نمیاد !!! توی همون مسیر C/WINDOWS/FONTS میریزم . ولی نمیاد ! ویندوز هم XP SP3

wordist
26-05-2009, 06:58
جدید هر چی فونت نصب میکنم . توی لیست فونهای آفیس 2007 ام نمیاد !!! توی همون مسیر C/WINDOWS/FONTS میریزم . ولی نمیاد ! ویندوز هم XP SP3
شما ليست فونت زير رو دانلود و نصب كن اگه مشكلي بود اشكل از سرويس پك سه هست

mahyarSAMSUNG
26-05-2009, 15:46
حالا امتحان میکنم !!!! ولی من روی همین ویندوز تا حالا فونت نصب کردم ! ولی تا اونجایی هم که یادمه روی ویستا سرویس پک 1 هم همین مشکل رو داشتم ! حالا این فونتهای شما رو تست میکنم خبرت میکنم !

من یه مشکل دیگه هم دارم ! این مشکل توی همه ویندوز ها هست ! تا حالا چندتا آفیس 2007 دیگه هم نصب کردم همین مشکل بوده . مشکل اینه که وقتی از ورد خارج میشم یه ارور dont send میاد بعد یه ارور دیگه میاد بعد از اوکی کردن اون ارور یه صفحه جدید ورد بصورت خالی برام باز میشه !

Mahdi/s
26-05-2009, 22:30
سلام............مشکل پیدا کردم.............

از دیروز هر فایلی که برای 2007word هست باز که میکنم.......پیغام میده.....این فایل موجود نیستDocx is not available.

اگه لطف کنید .......خیلی خوبه.... قضیه .مرگ و زندگی هست

اینم بگم....2 بار از اول نصب کردم......نشد

wordist
27-05-2009, 06:46
حالا امتحان میکنم !!!! ولی من روی همین ویندوز تا حالا فونت نصب کردم ! ولی تا اونجایی هم که یادمه روی ویستا سرویس پک 1 هم همین مشکل رو داشتم ! حالا این فونتهای شما رو تست میکنم خبرت میکنم !

من یه مشکل دیگه هم دارم ! این مشکل توی همه ویندوز ها هست ! تا حالا چندتا آفیس 2007 دیگه هم نصب کردم همین مشکل بوده . مشکل اینه که وقتی از ورد خارج میشم یه ارور dont send میاد بعد یه ارور دیگه میاد بعد از اوکی کردن اون ارور یه صفحه جدید ورد بصورت خالی برام باز میشه !
به نظر من بد نيست يه بار آفيس رو حذف و سيستم رو Defragment و دوباره آفيس رو نصب كني

wordist
27-05-2009, 06:49
سلام............مشکل پیدا کردم.............

از دیروز هر فایلی که برای 2007word هست باز که میکنم.......پیغام میده.....این فایل موجود نیستDocx is not available.

اگه لطف کنید .......خیلی خوبه.... قضیه .مرگ و زندگی هست

اینم بگم....2 بار از اول نصب کردم......نشد
شما مطمئني كه اونو با ورد 2007 باز ميكني !!؟؟

اگه بله يه نمونه فايلت رو بذار تا چك كنيم

arman665
27-05-2009, 09:18
سلام به دوستان.
من یه سری مطالب رو در ورد 2007 کپی کردم میخواستم ببینم چجوری میتونم بطور اتوماتیک پرانتزهایی که اشتباه قرار گرفته رو درست کنم.
مثلا : (علی(

و همچنین اعدادی که برای شروع هر بخش قرار گرفته بر عکسه
مثلا : فصل دوم ، بخش اول رو اینجوری مینویسه : -1-2
ممنون میشم راهنمایی کنید .

jarrahi
27-05-2009, 09:30
سلام به دوستان عزيز ، من به تازگي عضو اين تاپيک شدم ، واقعاً از وجود اين تاپيک پر محتوي و سودمند ممنونم.
من مي خواست متني در ورد با چندتا متغير طراحي کنم که بتونم مقدار متغيرهارو از طريق يک فرم وارد متن اصلي کنم . ممنون ميشم اگه راهنمائيم کنيد ؟

wordist
27-05-2009, 10:19
سلام به دوستان.
من یه سری مطالب رو در ورد 2007 کپی کردم میخواستم ببینم چجوری میتونم بطور اتوماتیک پرانتزهایی که اشتباه قرار گرفته رو درست کنم.
مثلا : (علی(

و همچنین اعدادی که برای شروع هر بخش قرار گرفته بر عکسه
مثلا : فصل دوم ، بخش اول رو اینجوری مینویسه : -1-2
ممنون میشم راهنمایی کنید .
براي اينكار بايد از replace استفاده كنيد

براي مورد اول : CTR:+H رو ميزنيد و در باكس اول پرانتز باز رو ميذاريد و در باكس بعدي پرانتز بسته و جايگزيني ميكنيد

براي مورد دوم هم بايد مراحل زير رو با دقت انجام بديد

- CTRL+H
- كليك در باكس اول و پس از زدن More زدن special و انتخاب any digit
- زدن دكمه format و انتخاب گزينه language و انتخاب گزينه English
- كليك در باكس دوم (replace with)
- زدن دكمه format و انتخاب گزينه language و انتخاب گزينه Persian يا Farsi
- زدن دكمه replace all

موفق باشيد

wordist
27-05-2009, 10:19
سلام به دوستان عزيز ، من به تازگي عضو اين تاپيک شدم ، واقعاً از وجود اين تاپيک پر محتوي و سودمند ممنونم.
من مي خواست متني در ورد با چندتا متغير طراحي کنم که بتونم مقدار متغيرهارو از طريق يک فرم وارد متن اصلي کنم . ممنون ميشم اگه راهنمائيم کنيد ؟
سلام دوست عزيزي

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

اگه منظورتون از متغير استفاده از ليست باكس و ... هست بايد از نوار ابزار form استفاده كنيد

naimeh1368
27-05-2009, 11:52
سلام من پاورپوينت بلد نيستم و مي خوام يك فايل پاورپوينت بسازم ميشه يك مطلب در قالب پاورپوينت بهم معرفي كنيد

Mahdi/s
27-05-2009, 13:32
شما مطمئني كه اونو با ورد 2007 باز ميكني !!؟؟

اره......من غیر از 2007.....word.....دیگه ندارم.........2بارم پاکش کردم...از اول نصب کردم.....بازم همون اخطار رو میداد....اینم تازه یادم افتاد...خود word....باز میشه...اگه توش چیزی بنویسم...و بعدش save....کنم.....دیگه اون فایله باز نمیشه

اگه بله يه نمونه فايلت رو بذار تا چك كنيم

چه جوری باید بزارم..:11:شرمنده....خوب بلد نیستم...:11::11::11:

mahyarSAMSUNG
27-05-2009, 19:20
به نظر من بد نيست يه بار آفيس رو حذف و سيستم رو Defragment و دوباره آفيس رو نصب كني

ارورهایی که میده اینه ! . برای دیفراگ من فکر نکنم تاثیری داشته باشه چون تا حالا خیلی ویندوز نصب کردم !

اول اینو میده

بعد اینو میده

hamed182001
27-05-2009, 22:31
سلام
اقا کسی میدونه چجوری میشه پاورقی را چند ستونش کرد.؟ حالا یا تو ورد یا هر برنامه دیگه.
مرسی

bob0808
28-05-2009, 11:18
سلام
من از غلط ياب فارسي ميكروسافت استفاده مي كنم. مشكلم اينه كه لغاتي كه داراي حرف "ي" و يا "ك" هستند رو تشخيص نمي ده و غلط ميگيره.
فكر ميكنم فونت اين حروف با استاندارد فارسي فرق مي‌كنه.

ممنون ميشم كمكم كنيد.

faded
28-05-2009, 14:23
میخواستم بپرسم هر سانتی متر چند pt هست ؟
و حداقل at least فاصله بین line ها چه قدر باید باشه؟

arman665
28-05-2009, 18:13
براي اينكار بايد از replace استفاده كنيد

براي مورد اول : CTR:+H رو ميزنيد و در باكس اول پرانتز باز رو ميذاريد و در باكس بعدي پرانتز بسته و جايگزيني ميكنيد

براي مورد دوم هم بايد مراحل زير رو با دقت انجام بديد

- CTRL+H
- كليك در باكس اول و پس از زدن More زدن special و انتخاب any digit
- زدن دكمه format و انتخاب گزينه language و انتخاب گزينه English
- كليك در باكس دوم (replace with)
- زدن دكمه format و انتخاب گزينه language و انتخاب گزينه Persian يا Farsi
- زدن دكمه replace all

موفق باشيد

آقا دمت گرم اساسی. شماره ها درست شد (مورد دوم)

ولی مورد اول پرانتز رو به ظاهر درست میکنه و قبل از نقطه میاد ولی باز هم اینجوری میبنده : (

mohammad hamed
28-05-2009, 18:19
سلام
من یه مشکل دارم تو رود که خیلی اعصابم وخورد کرده.
مشکلم اینه که اگه یه لغت رو اشتباه نوشته باشمو و بخوام بگردم درستش کنم ، وقتی که کلمه ی درست رو می نویسم یه حرف از جلویی پاک میشه
برای مثال اینجوری:
من توی ورد مشکتی دارم
من توی ورد مشکلی دارم
من توی ورد مشکلای دارم
من توی ورد مشکلاتیدارم
من توی ورد مشکلاتیارم
من توی ورد مشکلاتی درم
من توی ورد مشکلاتی دام
من توی ورد مشکلاتی دارم

چرا این توری میشه؟خواهشا کمک کنید
با تشکر
منتظر هستم

Masоud
28-05-2009, 21:46
سلام
من یه مشکل دارم تو رود که خیلی اعصابم وخورد کرده.
مشکلم اینه که اگه یه لغت رو اشتباه نوشته باشمو و بخوام بگردم درستش کنم ، وقتی که کلمه ی درست رو می نویسم یه حرف از جلویی پاک میشه
برای مثال اینجوری:
من توی ورد مشکتی دارم
من توی ورد مشکلی دارم
من توی ورد مشکلای دارم
من توی ورد مشکلاتیدارم
من توی ورد مشکلاتیارم
من توی ورد مشکلاتی درم
من توی ورد مشکلاتی دام
من توی ورد مشکلاتی دارم

چرا این توری میشه؟خواهشا کمک کنید
با تشکر
منتظر هستم
سلام

این مشکل برای من هم پیش اومده.

برای رفع این مشکل یکبار فایل رو سیو کن . ازش خارج شو و دوباره بازش کن و بنویس.

mohammad hamed
28-05-2009, 23:22
باز دوبارهسریع اینجوری میشه.
دلیلش چیه؟راه حل دیگه اییهم داره؟

CinemaTik
29-05-2009, 09:22
سلام دوستان :11:

من توی ورد یک مشکلی دارم که باید خیلی سریع حلش کنم وگر نه بیچاره میشم :41: .... !
ببینید ؛ مثلا من دارم این خط رو توی نرم افزار Office Word تایپ می کنم . همون طور که دیدید اینجا تونستم به راحتی کلمه‌ی Office Word رو وسط این جمله‌ های فارسی تایپ کنم و ادامه‌ی جمله رو هم از بعد از این کلمه بنویسم . مشکل من اینه که توی خود Word نمی تونم این کار رو بکنم ...
مثلا دارم یه جمله رو می نویسم و می خوام بین جمله های فارسی یه کلمه‌ی انگلیسی بنویسم ، ولی وقتی که Shift+Alt می زنم تا انگلیسی بنویسه و اون کلمه‌ی انگلیسی رو می نویسم همه‌ی جمله به هم میریزه و هم اون کلمه انگلیسی اون جایی که من می خواستم قرار نمیگیره و هم اون جمله های فارسی ترتیب کلمه هاش به هم میریزه !!!

باید چکار کنم آخه :41: ؟!؟ لطفا سریع راهنمایی کنید ، فردا باید تحقیقم رو ارایه بدم ، هنوز کلی چیز هست که باید تایپ کنم ...

hamed182001
29-05-2009, 11:22
وقتی داری فارسی مینویسی ctrl + shiift زیر دکمه inter را بزن بعد وقتی میخوای انگلیسی بنویسی فقط alt + shift زیر دکمه enter را بزن مشکلت حل میشه

nedajon
30-05-2009, 13:09
میخواستم بپرسم هر سانتی متر چند pt هست ؟
و حداقل at least فاصله بین line ها چه قدر باید باشه؟

با سلام
هر سانتي متر 35 / 28 pt هستش
اگه منظور فاصله بين خطوطه که معمولاً single هست که فکر مي کنم که عدد روبروييش مي شود 1 .

behrooz 2006
30-05-2009, 14:39
سلام خدمت دوستان عزیز.

من یک فایل ورد با صفحات بالا دارم که قسمتهایی از آن تکراری است می خواستم ببینم راهی وجود داره که قسمتهای تکراری حذف بشوند.

ممنون از راهنماییتون.

Moh3en_f1
30-05-2009, 17:47
سلام خدمت دوستان عزیز.

من یک فایل ورد با صفحات بالا دارم که قسمتهایی از آن تکراری است می خواستم ببینم راهی وجود داره که قسمتهای تکراری حذف بشوند.

ممنون از راهنماییتون.

شما مي تونيد از دكمه تركيبي Ctrl+f استفاده كنيد . پس از زدن اين كليد سر برگ دوم يعني Replace رو انتخاب مي كنيد و توي قسمت اول كلمه ي تكراي رو مي نويسي و تو قسمت پايين هم كلمه جديد و بعد روي گزينه Replace All كليك مي كني تا جايگزين بشه.

mohammad hamed
30-05-2009, 17:52
با سلام
الان چند وقتی که با پرینت توی ورد مشکل دارم
مشکلام اینکه که اگر مثلا 10 تا 15 یا 5 صفحه پرینت بگیریم ، هر صفحه ای می خواد پرینت بگیره یه اررور از پرینتر میاد که میگه برای ادامه پرینت گرفتن دکمه ی Continue رو بزنید.با هیچ برنامه ای به جز ورد این مشکل رو ندارم.حتی فایل های وردی قدیمی که داشتم یا از اینترنت میگیریم این مشکل رو ندارم
آیا تنظیم یا چیزی داره؟من که چیزی پیدا نکردم
با تشکر
منتظر هستم

behrooz 2006
30-05-2009, 21:38
شما مي تونيد از دكمه تركيبي Ctrl+f استفاده كنيد . پس از زدن اين كليد سر برگ دوم يعني Replace رو انتخاب مي كنيد و توي قسمت اول كلمه ي تكراي رو مي نويسي و تو قسمت پايين هم كلمه جديد و بعد روي گزينه Replace All كليك مي كني تا جايگزين بشه.

ممنون . مشکلم اینه که نمی دونم کدام قسمتها تکراری هستند! ولی میدونم یه تعدادی از پاراگراف ها تکرار شدن.

Moh3en_f1
31-05-2009, 08:15
ممنون . مشکلم اینه که نمی دونم کدام قسمتها تکراری هستند! ولی میدونم یه تعدادی از پاراگراف ها تکرار شدن.

خوب اون پاراگراف هاي كه ميدوني تكرار شده رو سرچ كن و بعد پاك كن !
ديگه جز اين فكر نكنم راهي باشه

ehsanvb60
31-05-2009, 09:09
سلام خدمت همه عزيران

من يه مشكل با ورد2007 دارم:

وقتي كه مي خوام فارسي تايپ كنم حتما بايد قبلش يه فاصله بدم يا اينتر رو بزنم وگرنه هيچي تايپ نمي كنه. البته تو تايپ انگليسي اين مشكل وجود نداره.

ممنون ميشم اگه كسي بتونه كمكم كنه.

با تشكر از اساتيد اهل فن

mohammad hamed
31-05-2009, 16:49
با سلام
الان چند وقتی که با پرینت توی ورد مشکل دارم
مشکلام اینکه که اگر مثلا 10 تا 15 یا 5 صفحه پرینت بگیریم ، هر صفحه ای می خواد پرینت بگیره یه اررور از پرینتر میاد که میگه برای ادامه پرینت گرفتن دکمه ی Continue رو بزنید.با هیچ برنامه ای به جز ورد این مشکل رو ندارم.حتی فایل های وردی قدیمی که داشتم یا از اینترنت میگیریم این مشکل رو ندارم
آیا تنظیم یا چیزی داره؟من که چیزی پیدا نکردم
با تشکر
منتظر هستم

کسی نمی دونست؟؟
این هم یه عکس از ارور

مشتي
01-06-2009, 11:09
سلام یه فایل ورد دارم که موقع باز کردنش این پیام خطارو میده اگه کمکم کنید ممنون میشم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cuments%5CMy%20Pictures

nedajon
01-06-2009, 11:20
کسی نمی دونست؟؟
این هم یه عکس از ارور

معني EROR اين ميشه :
پرينتر منتظره که کاغذ بارگذاري بشه .
لطفاً راه حلهاي زير را قدم به قدم دنبال کنيد :‌
1- فکر مي کنم اين باشه : لطفاً به صورت دستي سيني مورد تغذيه کامپيوتر را قرار دهيد. (يعني آن را تنظيم کنيد که درست قرار گرفته باشد)
2- پس از آنکه از نظر سخت افزاري تمامي سيني هاي پرينتر را چک کرديد ، دکمه ي ادامه را کليک کنيد .

توي پرينترهاي hp معمولاً 2 تا سيني وجود داره . که سيني پايين رو محکم هم از پشت پرينتر و هم از جلوي اون تنظيم کنيد.
سيني بالا رو هم مي تونين ببندين اگه ميخواهين از پاييني استفاده کنين.
ضمناً توي start/Printer and faxes ، روي پرينتر مورد نظر راست کليک کرده و در تب General گزينه ي Printing Prefences را زده و در صفحه ي باز شده تب Papre/Quality ، قسمت sours is را ، که يعني پرينتر کدام سيني را به عنوان منبع انتخاب کند را ، بهتر است Autoselect يعني به طور اتوماتيک تشخيص دهد و انتخاب کند، انتخاب کنيد اما نيز مي توانيد يکي از سيني هاي 1 و 2 يعني Tray1 يا 2 را نيز انتخاب کنيد اما Auto بهتر است.
موفق باشيد :11:

nedajon
01-06-2009, 11:28
سلام یه فایل ورد دارم که موقع باز کردنش این پیام خطارو میده اگه کمکم کنید ممنون میشم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cuments%5CMy%20Pictures

با سلام دوست عزيز و تبريک به مناسبت ورودتون به سايت :
ببينين اين راه جواب مي ده ؟
1- ابتدا نرم افزار microsoft office را از ابتدا اجرا کنيد ، يعني فايل مربوطه را باز نکنيد بلکه فقط نرم افزار وورد را باز کنيد.
2- سپس به منوي file گزينه ي open رفته و فايلي را که مي خواهيد باز کنيد را انتخاب کنيد. اما open را نزنيد.
3- اگر نگاه کنيد مي بينيد که روي دکمه ي open يک مثلث کوچک رو به پايين وجود دارد که اگر روي آن کليک کنيد و گزينه ي Open and Repair را کليک کنيد
4- اگر باز کرد که قبل از انجام هر کاري File/save as کنيد يا کل اطلاعات را ctrl+A گرفته و کپي کرده و در يک ورود جديد ديگر paste کنيد.
نکته : البته اگر نام فايل فارسي بود مي توانيد با کليک سمت راست آن را تغيير نام داده و rename کنيد.
اگر کامپيوتري که فايل مشکل دار در آن وجود دارد در اختيارتان است نيز مي توانيد گزينه ي 4 و نکته ي آخر را در مورد آن فايل انجام داده و سپس آن را به کامپيوتر ديگري انتقال دهيد.
موفق باشيد. :11:

wordist
01-06-2009, 12:31
سلام خدمت همه عزيران

وقتي كه مي خوام فارسي تايپ كنم حتما بايد قبلش يه فاصله بدم يا اينتر رو بزنم وگرنه هيچي تايپ نمي كنه. البته تو تايپ انگليسي اين مشكل وجود نداره.

با تشكر از اساتيد اهل فن
شما همون جايي كه شروع تايپ كردن هست كليك راست كن و گزينه paragraph رو بزن و يه عكس از كادر باز شده بذار تا چك كنم

wordist
01-06-2009, 12:36

علاوه بر راه حلي كه دوستمون اشاره كردن كه اغلب اوقات هم جواب نميده نرم افزار زير رو هم ميتونيد دانلود كنيد و امتحانش كنيد

البته من بعيد ميدونم براي فايلهاي با زبان فارسي جواب درست و حسابي بده ولي امتحان كردنش بد نيست

ehsanvb60
02-06-2009, 07:36
نوشته شده توسط ehsanvb60
سلام خدمت همه عزيران

با تشكر از اساتيد اهل فن

شما همون جايي كه شروع تايپ كردن هست كليك راست كن و گزينه paragraph رو بزن و يه عكس از كادر باز شده بذار تا چك كنم

اين تصوير مورد درخواست ورديست عزيز

wordist
02-06-2009, 11:42
اين تصوير مورد درخواست ورديست عزيز

به ظاهر كه مشكلي نيست

يه مطلبي را در ورد تايپ كن و فايلت رو بفرست تا چك كنم

با همون حالتي كه ميگي بايد انجام بدي تا تايپ انجام بشه (زدن و فاصله يا اينتر و ...)

ehsanvb60
02-06-2009, 13:59
به ظاهر كه مشكلي نيست

يه مطلبي را در ورد تايپ كن و فايلت رو بفرست تا چك كنم

با همون حالتي كه ميگي بايد انجام بدي تا تايپ انجام بشه (زدن و فاصله يا اينتر و ...)

ورديست عزيز ممنون كه پيگيري ميكني مشك من رو
اينم اون فايل كه خواستي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

lahij_web
02-06-2009, 17:02
سلام . خسته نباشین .
راستش یه پایان نامه 200 صفحه ای دارم تو ورد .
مشکل اینه که میخوام یه HEader که براش طراحی کردم رو به صورت یه Border در بیارم که برای هر 200 صفحه اعمال شه و نوشته ها تو اون قاب باشه .
برنامه Convert ی رو ندیدم .
ممکنه کمکم کنین ؟
البته خواستم با Indesign و qpress درش بیارم که گفتن حتما فرمت Word!

mahsa1469
02-06-2009, 18:14
چه طوري مي تونم يه فايل پي دي افي رو به ورد تبديل كنم؟؟؟

wordist
03-06-2009, 06:26
ورديست عزيز ممنون كه پيگيري ميكني مشك من رو
اينم اون فايل كه خواستي

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] m%2F3%2F1244035139.zip)
اين چيزي كه ميگي بسيار عجيب هست

من كه اشكالي در فايلت هم نديدم

امكان ويروسي بودن سيستم رو چك كن

اگه من هم مطلبي پيدا كردم توضيح ميدم

البته بد نيست يه بار هم آفيس رو پاك كني و بعد از دفرگ كردن سيستم دوباره اونو نصب كني

موفق باشي

wordist
03-06-2009, 06:30
سلام . خسته نباشین .
راستش یه پایان نامه 200 صفحه ای دارم تو ورد .
مشکل اینه که میخوام یه HEader که براش طراحی کردم رو به صورت یه Border در بیارم که برای هر 200 صفحه اعمال شه و نوشته ها تو اون قاب باشه .
برنامه Convert ی رو ندیدم .
ممکنه کمکم کنین ؟
البته خواستم با Indesign و qpress درش بیارم که گفتن حتما فرمت Word!
بالاخره شما كانورت ميخواي يا اينكه مي خواي در هدر كادر قرار بدي!!!!!!!! ؟؟

wordist
03-06-2009, 06:36
چه طوري مي تونم يه فايل پي دي افي رو به ورد تبديل كنم؟؟؟
برخي از نرم افزارهاي كانورت وجود دارن كه اينكارو ميكنن كه در همين تاپيك و در تاپيكهاي ديگه انجمن معرفي شدن ولي در كل بايد بدوني كه متون فارسي بطور 100٪ صحيح كانورت نميشن

به يه جستجو ميتوني اونا رو پيدا كني

[ali]
03-06-2009, 17:48
سلام
وقتی میخوام سندی را ذخیره کنم این پیام مانع می شه و نمی ذارم ذخیره صورت بگیره راه حل چیست؟

lahij_web
03-06-2009, 23:08
بالاخره شما كانورت ميخواي يا اينكه مي خواي در هدر كادر قرار بدي!!!!!!!! ؟؟

رفیق من میخوام یه Template برای صفحه به صورت حاشیه و Header ایجاد کنم .
حالا اگه Convert ی بتونه این کار رو کنه که عالی ! اگر نه هم روش ایجادش رو سوال پرسیدم !
ممنون از توجه ت

Cyberlife
04-06-2009, 11:09
پلاگين SaveAsPDF براي Office 2007 بدون تست Office Geniune میخواستم .

nedajon
04-06-2009, 18:54
با سلام خدمت دوستان گرامی
مشکل من این است که :
یک فایل 500 صفحه ای دارم که تعداد eqaution های آن خیلی زیاد است و وقتی که فایل را ویرایش می کنیم ، موقع ذخیره کردن این erorr ها ظاهر می شوند :

می خواستم بدونم که آیا کسی نرم افزار proofing Arabic را به صورت رایگان و سالم داره که بذاره برای دانلود برای سیستمی با خصوصیات این : office 2003 professional و winxp pack2 .

فقط این حیاتیه . اگه شخصی می دونه جواب دادن به این کار رو برای بعداً نذاره لطفاً :11:
Moh3en_f1
04-06-2009, 20:31
با سلام خدمت شما

من گاهي با ارور زير ( عكس ) مواجه ميشوم معني اين ارور يعني چي ؟ هنگامي كه يه مطلب رو كپي ميكنم و ميخوام بريزم تو ورد اينجوري ميشه ؟

Cyberlife
04-06-2009, 21:19
با توجه به این پیغام ویندوز حافظه کافی برای اجرای نرم افزار شما رو نداره و میگه برنامه های و پنجره های اضافی رو ببندید ، احتمالا RAM شما کافی نیست و Virtual Memory در ویندوز شما غیر فعال است .

Nima-Chap
05-06-2009, 11:25
سلام
یه مشکل جدید دارم
وقتی متنی رو تایپ میکنم بعد از بررسی وقتی غلطی رو پیدا میکنم و میخوام ویرایش کنم به ازای تایپ هر حرف یه حرف خورده میشه
چطوری میتونم این مشکل رو درست کنم؟

vahid78
05-06-2009, 13:35
سلام
یه مشکل جدید دارم
وقتی متنی رو تایپ میکنم بعد از بررسی وقتی غلطی رو پیدا میکنم و میخوام ویرایش کنم به ازای تایپ هر حرف یه حرف خورده میشه
چطوری میتونم این مشکل رو درست کنم؟

یک بار کلید insert تو صفحه کلید را فشار بده ...

Ni_nigc
06-06-2009, 08:03
سلام دوستان
من يه مشكل دارم و اون اينكه وقتي كه مي خوام فايل وردي كه دارم رو Pdf كنم شماره هايي كه صفحه هام دارن ناپديد مي شن .
دليلش چيه و چكار كنم كه توي PDF هم شماره صفحه داشته باشم ؟
ممنون

wordist
06-06-2009, 14:12
;3836596']سلام
وقتی میخوام سندی را ذخیره کنم این پیام مانع می شه و نمی ذارم ذخیره صورت بگیره راه حل چیست؟
اگه براي همه اسنادت بلا استثنا اين اتفاق ميفته ورد مشكل پيدا كرده بهتره يه بار اونو حذف و پس از دفرگ كردن سيستم اونو دوباره نصب كني

wordist
06-06-2009, 14:13
رفیق من میخوام یه Template برای صفحه به صورت حاشیه و Header ایجاد کنم .
حالا اگه Convert ی بتونه این کار رو کنه که عالی ! اگر نه هم روش ایجادش رو سوال پرسیدم !
ممنون از توجه ت
خب اگه ميخواي به عنوان حاشيه ازش استفاده كني مشكلت چيه ؟

wordist
06-06-2009, 14:21
پلاگين SaveAsPDF براي Office 2007 بدون تست Office Geniune میخواستم .

من بعيد ميدونم چنين چيزي وجودداشته باشه

چون بصورت پيش فرض اين add-ins روي آفيسي نصب ميشه كه تاييدشده و مثلا اصلي باشه

اما اون وطري كه شنيدم اگه سرويس پك دو رو بگيري و نصب كني همراه خودش اونو داره

البته خودم نصب كردم ولي قبل از اون آفيسم اون add-ins رو داشت و نميشه مطمئن شد كه همراه با سرويس پك دو نصب ميشه يا نه

هر دو مورد رو آدرسش رو ميذارم بهتره حتما سرويس پك دو رو بگيري و نصب كني

SaveAsPDFandXPS add-ins ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Office 2007 service pack 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
06-06-2009, 14:24
سلام دوستان
من يه مشكل دارم و اون اينكه وقتي كه مي خوام فايل وردي كه دارم رو Pdf كنم شماره هايي كه صفحه هام دارن ناپديد مي شن .
دليلش چيه و چكار كنم كه توي PDF هم شماره صفحه داشته باشم ؟
ممنون
شما از چه نرم افزاري براي PDF كردن استفاده ميكنيد ؟؟

بايد انواع اونا رو امتحان كنيد

معمولا هر كدوم با ورد در حالت فارسي يه مشكلاتي رو به همراه داشتن

در پست قبل براي 2007 save as pdf هم معرفي شده كه ميتوني استفاده كني

naz_toto
06-06-2009, 20:18
سلام من يك مشكل در تايپ دارم . مطالبي دارم كه بايد به يك شكل خاص مثل تعداد خطوط مشخص در صفحه و حاشيه هاي مشخص باشه .
مثلا تعداد خطوط بايد حتما 24 خط در هر صفحه باشه . حالا مشكل من اينه كه وقتي كه مثلا به انتهاي صفحه 1 ميرسم اگر حدودا از سه خط مانده به پايان صفحه يك پاراگراف جديد رو شروع با تايپ كنم كه اون ژاراگراف بيش از 3 خط باسه تمام اون پاراگراف رو به صفحه بعد ميبره و در انتهاي صفحه 1 سه خط خالي باقي ميمونه . اين مشكل در صفحات ديگه هم ممكنه تكرار بشه .

حالا سوال من اينه كه "
1 - چه طور اين مشكل رو حل كنم ؟
2 - چه طور در يه صفحه دقيقا 24 خط تايپ كنم ؟ ( از طريق گريد عدد 24 رو به برنامه دادم ولي بعضي وقتا مشكل بالا به وجود مياد و بعضي وقتا 23 خط تايپ ميشه با اين كه پاراگراف رو به صفحه بعد نميبره )

nedajon
07-06-2009, 13:07
سلام من يك مشكل در تايپ دارم . مطالبي دارم كه بايد به يك شكل خاص مثل تعداد خطوط مشخص در صفحه و حاشيه هاي مشخص باشه .
مثلا تعداد خطوط بايد حتما 24 خط در هر صفحه باشه . حالا مشكل من اينه كه وقتي كه مثلا به انتهاي صفحه 1 ميرسم اگر حدودا از سه خط مانده به پايان صفحه يك پاراگراف جديد رو شروع با تايپ كنم كه اون ژاراگراف بيش از 3 خط باسه تمام اون پاراگراف رو به صفحه بعد ميبره و در انتهاي صفحه 1 سه خط خالي باقي ميمونه . اين مشكل در صفحات ديگه هم ممكنه تكرار بشه .

حالا سوال من اينه كه "
1 - چه طور اين مشكل رو حل كنم ؟
2 - چه طور در يه صفحه دقيقا 24 خط تايپ كنم ؟ ( از طريق گريد عدد 24 رو به برنامه دادم ولي بعضي وقتا مشكل بالا به وجود مياد و بعضي وقتا 23 خط تايپ ميشه با اين كه پاراگراف رو به صفحه بعد نميبره )

ببين دوست گرامي من فکر مي کنم براي اينکه تعداد خط مشخصي در يک صفحه باشد بايد نوع قلم و اندازه آن و نوع صفحه و page setup آن مشخص باشد.
که مثلاً اگر قلم شما B-lotus 14 و Bold باشد و page setup ، بالا و پايين و چپ و راست آن 2 سانتي متر باشد ،‌ و در قسمت Format/paragraph ، در قسمت line spacing ، در قسمت At آن که مي توان عدد نوشت 1.19 را نوشتم و با حساب اين قوانين ، 24 خط در يک صفحه ايجاد شد.
اما در مورد اينکه يک پاراگراف به طور کامل به صفحه ي بعد برود يا نرود فکر مي کنم اين طور باشد : اگر در منوي Format / paragraph ، تب دوم يعني line and page break را انتخاب کنيد ، اگر دو تا گزينه ي widow/oprphan control و keep line to gether ، تيک نداشته باشند ، فکر مي کنم مشکل شما حل شود.
موفق باشيد :11:

Mahdi/s
07-06-2009, 19:52
سلام.........میخواسم بپرسم...چجوری میشه فایل PDF...رو با WORDباز کرد....

[ali]
07-06-2009, 19:53
اگه براي همه اسنادت بلا استثنا اين اتفاق ميفته ورد مشكل پيدا كرده بهتره يه بار اونو حذف و پس از دفرگ كردن سيستم اونو دوباره نصب كني
سلام
می شه بگین این ارور برای چی رخ می ده؟

lahij_web
07-06-2009, 20:16
خب اگه ميخواي به عنوان حاشيه ازش استفاده كني مشكلت چيه ؟

:18: خب مشکل اینه که نمیتونم این Jpg که به صورت یک صفحه حاشیه دار دارای Header هست رو به عنوان Border اعمال کنم که به همه صفحه ها وارد شه .
راههای دیگش رو رفتم که وقت گیره و خوب در نمیاد قرار گرفتن عکسه تو صفحه .
در واقع میخوام تو لیست Border های Word م این Border که خودم ساخته اضافه شه .
:20:

Hossein bandarie
07-06-2009, 20:54
سلام.........میخواسم بپرسم...چجوری میشه فایل PDF...رو با WORDباز کرد....

برنامه Word فايل با فرمت pdf رو تشخيص نميده .

Mahdi/s
07-06-2009, 22:13
برنامه Word فايل با فرمت pdf رو تشخيص نميده
میدونم............میخوام بدونم میشه فایلی که pdf...هست تو word...باز بشه.....چون تو .pdf...نمیشه متن رو تغییر داد...

[ali]
07-06-2009, 22:44
میدونم............میخوام بدونم میشه فایلی که pdf...هست تو word...باز بشه.....چون تو .pdf...نمیشه متن رو تغییر داد...
از ocr باید استفاده کنی فارسی هم درست جواب نمی ده

wordist
08-06-2009, 06:44
;3848156']سلام
می شه بگین این ارور برای چی رخ می ده؟
ببين اين مقاله ميتونه كمكي بهت بكنه

wordist
08-06-2009, 06:44
:18: خب مشکل اینه که نمیتونم این Jpg که به صورت یک صفحه حاشیه دار دارای Header هست رو به عنوان Border اعمال کنم که به همه صفحه ها وارد شه .
راههای دیگش رو رفتم که وقت گیره و خوب در نمیاد قرار گرفتن عکسه تو صفحه .
در واقع میخوام تو لیست Border های Word م این Border که خودم ساخته اضافه شه .
:20:
نميشه اونطور كه شما ميخواي به ليست بوردرهاي ورد اضافه بشه