PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

wordist
14-02-2009, 16:18
سلام
دوستان من میخوام برای سند وردم فهرست خودکار درست کنم، اما متاسفانه تمامی اعداد مربرط به صفحه ها رو انگلیسی میزنه.
لطفا توجه کنید که تنظیم مربوط به اعداد در ورد من context هست تا اعداد فارسی، فارسی زده شه و اعداد انگلیسی، انگلیسی.
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

شماره ها رو كجا انگليسي ميزنه ؟؟

در پايين با بالاي صفحه كه شماره خورده يا اينكه وقتي فهرست رو ميسازيد !!؟؟

يه عكس نمونه بذاريد بهتر ميشه

f.kh0511
15-02-2009, 09:29
نوشته شده توسط MasterData
یه سوال دارم
اینکه وقتی توی Word دارم تایپ میکنم میشه اگه قبلا اون کلمه رو تایپ کرده بودم خودش کلمه رو نشون بده یعنی یه جورایی AutoComplete میخوام داشته باشم
اخه توی یه لیست طولانی نمیخوام اسامی تکراری داشته باشم
این کار رو به وسیله auto corect تویه word میشه انجام دارد از منوی tools و سپس auto corect option هر کلمه یا عبارت طولانی ای رو میشه تعریف کرد و بعد با زدن چند خرف از اون متن میاد

zexin
15-02-2009, 19:52
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

شماره ها رو كجا انگليسي ميزنه ؟؟

در پايين با بالاي صفحه كه شماره خورده يا اينكه وقتي فهرست رو ميسازيد !!؟؟

يه عكس نمونه بذاريد بهتر ميشه
سلام ممنون
شماره صفحات توی فهرست رو انگلیسی میزنه، شماره پایین هر صفحه درسته و فارسی هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این فهرست به صورت خودکار ساخته شده اما شماره ها رو انگلیسی میزنه.
من styleهای Toc1 و Toc2 و .. رو هم سعی کردم دستکاری کنم اما نمیشه. مدام فونت default رو فونت انگلیسی انتخاب میکنه.
من همین مشکل را با styleهای caption و footer هم داشتم اما دستکاریشون کردم درست شدن، دقیقا نمیدونم چی شد که درست شد. اما این نمیشه.

سوال کلی تر: کلا چطور میشه شماره ها رو برای شماره صفحه و چیزهای دیگه که خودکار درست میشن، فارسی کرد.

سوال دیگه: برای ااینکه حالت numbering رو فعال کنیم، فرضا برای اینکه خودکار تیترها رو شماره گذاری کنه، چطور میشه بگیم اونها رو به شکل مثلا 2-2 بزنه. یعنی از - استفاده کنه بجای نقطه. مسلما منظورم شماره های فارسی است. چون برای انگلیسی راحت میشه اینکارو کرد.

سپاسگزارم

رعد
16-02-2009, 09:19
با سلام خدمت دوستان عزيز
خيلي وقته با ورد كار نكرده بودم اما بروز يه اشكال بعد از اين همه مدت هنگام كار با ورد كلافم كرده
قبلا عين هر واژه اي رو كه بصورت دستي در قسمت سرچ ورد تايپ ميكردم برام سرچ ميكرد و مياورد اما الان وقتي دستي تايپ ميكنم اعلام ميكنه همچين واژه اي نيست ولي وقتي عين اون واژه رو از تو سند ورد در ميارم و در قسمت سرچ paste ميكنم ميتونه سرچ كنه !
معلومه كه اين سرچ كردن زياد به درد نميخوره و اگه قرار باشه خودم برم دنبال اون واژه از تو ورد بگردم كه سرچ ميخوام چيكار
حالا اين مشكل خيلي حالمو گرفته
كسي از دوستان راه حلي نداره كه چرا ورد اينجوري قاطي كرده؟

راستي تا يادم نرفته بعنوان مثال اين واژه اي كه نمياره شارعي هست.
تا ( شار )‌ رو ميتونه سرچ كنه و شارعي هم مياد تو سرچ
اما وقتي مينويسم شارعي ميگه همچين واژه اي نيست !

dampayi
16-02-2009, 18:53
سلام یه سوال داشتم!
اینکه بعضی فونت ها بعضی حروف رو مثلا(ی) رو حتی وسط کلمه بزرگ می نوسن! راه حلی نداره؟
ممنون

mohsen_blid
17-02-2009, 08:57
شما بگو چطوري فونت رو نصب كردي
کار خاصی نکردم فونت رو در داخل پوشه فونت از طریق کنترل پنل پیست کردم و اون رو باز و در داخل پنجره گزینه done رو زدم و سپس پنجره را بسته به محیط ورد میرم و فایل رو می نویسم و وقتی متن نوشته شده رو به کامپیوتر دیگرم که به پرینتر وصل انتقال میدم و میرم برای پرینت به مشکل بر می خورم و نوشته ها درهم میشن و بعضی ها هم فاصله میفتند
نکته:
در هر دو کامپیوتر این فونت نصب هست و هر دو رو به یک روش نصب کردم نمی دونم مشکلش چیه ؟

قبلا چنین مشکلی نداشتم ولی زمانی که ویندوز سیستم که وصل به پرینتر هست رو عوض کردم دیگه به مشکل بر می خورم

sr_saeid
17-02-2009, 16:20
آقا من وقتی وورد 2007 رو نصب میکنم و میخوام پرینت بگیرم به هم میریزه یعنی مطلبم سه یا چهار خط میپره پایین و بقیش میره صفحه بعد ولی با وورد 2003 مشکل نداره . کسی میدونه مشکلش چیه ؟

ehsan_1987
18-02-2009, 11:41
چه طوری می توان در ورد برای ده صفحه اول(مقدمه) شماره گذاری نکرد ولی از صفحه 10 به بعد شروع به شماره گذاری کرد.Page number رو که می زنی از صفحه اول شماره گذاری می کند.

jedivssith
19-02-2009, 00:42
درود

هر بار که برنامه به طور اتوماتیک هر یک دقیقه فایل را ذخیره می کند گزینه Undo و Redo خاموش می شود یعنی هر کاری تا الان انجام شده و بخواهم برگردم کشک. مشکل چیست مدتها پیش این مشکل را داشتم چرا اینطوری می شود.

با سپاس فراوان
بدرود

zexin
19-02-2009, 20:24
چه طوری می توان در ورد برای ده صفحه اول(مقدمه) شماره گذاری نکرد ولی از صفحه 10 به بعد شروع به شماره گذاری کرد.Page number رو که می زنی از صفحه اول شماره گذاری می کند.

دوست عزیز این کار به راحتی امکان پذیره

در ورد 2007 به تب page layout برید و از قبل از اونجایی که میخواین شماره صفحه بخوره یک section جدید ایجاد کنید. مثال:
ورد 2007 >>> page layout >>> قسمت breaks >>>> انتخاب page break

حالا اون صفحه ایی که میخواین شماره خوردن شروع شه میشه section جدید شما.

mahn90
19-02-2009, 21:36
سلام چند روز پیش امتحان المپیاد داشتم یه سوال اومد
یه جدول داده بود گفته بودن با استفاده از ورد اسامی رو به ترتیب حروف الفبا ترتیب کنین

یه جدول بود اسامی 5 دانش اموز بود با کلاسشون
چطوری میشه اینکارو کرد؟؟؟

mahn90
19-02-2009, 21:55
تا به فراموشی نپیوسته سوالم رو یه بار دیگه می پرسم!!!
دوستان خواهشا جواب بدن که بد جوری داره اذیتم می کنه!

دوست عزیز این مشکل از فونت هست یا مشکل از فونت فارسی ویندوزت
منم این مشکلو داشتم عربی هست
میتونی جای ی باید shift+x استفاده کنی

dampayi
20-02-2009, 17:33
دوست عزیز این مشکل از فونت هست یا مشکل از فونت فارسی ویندوزت
منم این مشکلو داشتم عربی هست
میتونی جای ی باید shift+x استفاده کنی
واقعا ممنون
کارمو راه انداختی! ولی چی کار کنم که دیگه کلا درست شه؟

elyartab
21-02-2009, 18:57
سلام
من امروز يه فايل رو چند ساعت وقت گذاشتم تو ورد 2003 نوشتم اما بعد از يه بار سيو كردم. بعد كه خواستم باز كنم اين ارور رو ميده:

there is not enough memory or disk space to complete the operation

مشكل چيه؟

فاطـمه
22-02-2009, 17:45
سلام
من امروز يه فايل رو چند ساعت وقت گذاشتم تو ورد 2003 نوشتم اما بعد از يه بار سيو كردم. بعد كه خواستم باز كنم اين ارور رو ميده:

There is not enough memory or disk space to complete the operation

مشكل چيه؟
فایل رو کجا ذخیره کردین اگر توی درایو ویندوزه اون رو به یه درایو دیگه منتقل کنید
فک کنم این جوری مشکلتون حل شه

dampayi
22-02-2009, 19:30
سلام

There is not enough memory or disk space to complete the operation

مشكل چيه؟

ایشون درست می گن! ولی به نظر من مشکل از پر شدن درایو سی هست نه این که شما اون فایلو لونجا ذخیره کرده باشد یا نه!
یه مقدار از فایل های درای سی که شامل دسکتاپ هم می شرو پاک کنید حتما درست می شه!!

دوستان این مشکا من حل نشد؟

ila
22-02-2009, 23:15
Columns , Splling and grammer check: , Signatures , view short cut هر کدوم توی نوار وضعیتنشان دهنده چیه؟

فاطـمه
23-02-2009, 13:10
سلام
میشه یه نفر ایجاد سکشن رو توی ورد توضیح بده

kiuhnmgtrdcv
23-02-2009, 14:29
دوستان چطوری حروف کشیده فارسی رو مینویسن مثل این : لطفــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــته

فاطـمه
23-02-2009, 15:23
دوستان چطوری حروف کشیده فارسی رو مینویسن مثل این : لطفــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــته
اول حرفی رو که می خواین بکشین می نویسن تو مثالی که خودتون زدین "ف" بعد Shift+'ت' رو میزنید:20:

f.kh0511
23-02-2009, 16:12
سلام بچه ها میخواستم بدونم توی ورد چه جوری میشه کم تر از یک فاصله زد ینی نیم فاصله زد؟؟؟

Masоud
23-02-2009, 16:22
سلام بچه ها میخواستم بدونم توی ورد چه جوری میشه کم تر از یک فاصله زد ینی نیم فاصله زد؟؟؟
با زدن دکمه های Ctrl+Shift+4 میشه نیم فاصله زد .
موفق باشی.

فاطـمه
23-02-2009, 16:34

ali742
23-02-2009, 19:55
سلام
من 4 روز قبل مقاله اي در أفيس تايب كردم و ديروز با ايجاد تغييراتي در أن مجدد روي همان save كردم. حالا به همان مقاله قبلي نياز دارم.راهي براي دسترسي به مقاله قبل هست؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif

dampayi
23-02-2009, 22:51
Columns , Splling and grammer check: , Signatures , view short cut هر کدوم توی نوار وضعیتنشان دهنده چیه؟

اسپیلینگ و گرمر چک که خب معلومه دیگه!!
غلط املایی و گرامری می گیره!!!!!

columns هم که دیدی مثلا تو روزنامه ها چند ردیف می نویسن!! اونجوری می شه!! می تونی انتخاب کنی دو ردیف سه ردیف یا ...

سیگنیچر هم که خب فکر کنم یه امضایی یه چیزی یه جا می ندازه!!!!!
ویو شرت کات هم که خب شرتکات هارو نشون می ده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

زحمت کشیدم!!!!
بعید می دونم ولی ان شالله کمک کرده باشم!

ali_ranger22
24-02-2009, 15:21
سلام
من آفیس 2007 دارم تو ویستا ...
بعد وقتی یه چیزی توی ورد می نویسم بعد سیو میکنم بعد وقتی ویندوز از اول بوت میشه وقتی می خوام برم توی اون فایلم میگه نمی تونه پیدا کنه بعد که دوباره فایل رو اجرا میکنم راحت باز میشه !
چرا ؟ چه مرگشه ؟!

abbasazarpikan
24-02-2009, 16:58
دوستان من می خوام یه پاورقی ایجاد کنم ولی نوشته ام فارسی از سمت راست می نویسم ولی
خط مربوط به پاورقی که پایئن صفحه قرار می گیره می افته سمت چپ ؟؟؟
چیکار کنم که خطش بیافته سمت راست!!!!!!!!!!!!

F.Torres
24-02-2009, 17:05
من جدیدن هر فایلی رو که سیو میکنم فقط تو سیستم خودم قابل خوندنه و تو سیستمهای دیگه اجرا نمیشه

ورد2007 هست ... مشکل از کجاست ؟

zexin
24-02-2009, 17:47
سلام
میشه یه نفر ایجاد سکشن رو توی ورد توضیح بده

نحوه ایجاد section در ورد 2007:

section برای مواقعی کاربرد داره که میخواین مجموعه ایی از صفحات شما با مجموعه صفحه های دیگر متفاوت باشه. این تفاوت میتونه در layout صفحه، شماره صفحه یا هر چیز دیگه باشه.
ما اینجا فرض میکنیم میخوایم صفحات اول تا دهم شماره نداشته باشه و از صفحه دهم به بعد شماره بخوره:

1.به صفحه دهم رفته و به انتهای آخرین سطر از این صفحه می رویم.
2. به تب page layout رفته و از بخش breaks گزینه next page را انتخاب می کنیم.

حال ده صفحه اول در یک section هستند و بقیه صفحات در section بعدی.

نکته: برای اینکه بتونیم section ها رو مشاهده کنیم از تب view گزینه draft رو انتحاب می کنیم. حال سند به صورتی در میاد که میشه sectionهای درست شده را دید.

اما ادامه کار:
حال به صفحه ایی که میخوایم شماره خودرن شروع شه میریم (این صفحه اولین صفحه از section جدیده) و تب insert > page number < format page number استفاده می کنیم. در کادری که باز میشه، دو گزینه داریم که یکی میگه شماره از ادامه section قبل باشه و اون یکی که مد نظر ماست میگه از چه شماره ایی شروع کنم برای شماره زدن که مثلا شما شماره 1 رو انتخاب می کنید.

فاطـمه
24-02-2009, 18:47
من جدیدن هر فایلی رو که سیو میکنم فقط تو سیستم خودم قابل خوندنه و تو سیستمهای دیگه اجرا نمیشه

ورد2007 هست ... مشکل از کجاست ؟
موقع ذخیره کردن با پسوند doc ذخیره می کنید یا docx یا چیزه دیگه؟
و بعد با چی بازش می کنید با 2003 یا 2007؟

saba.fnap
24-02-2009, 22:25
سلام دوستان !
من چند روزه که هر وقت می خوام متن هایی رو که با ورد نوشتم باز کنم هم خیلی طول میکشه تا باز بشه و هم یه فایل دیگه ای رو با نام خودش ایجاد میکنه که اون فایل فقط 1kb بیشتر حجم نداره. به نظرتون مشکل از کجاست

mahdi_o
25-02-2009, 08:49
سلام
من توی ورد 2003 با تغییر نوع فونت می تونستم که در قسمت ریاضی اعداد رو به صورت فارسی بزنم!
ولی الان توی 2007 نمی تونم توی ریاضی اعداد رو به صورت فارسی تایپ کنم!

** منظورم توی خود ورد نیست ها! چون توی ورد می تونم فارسی بزنم واون رو تنظیم کرده ام

s_r_asadiyan
25-02-2009, 12:00
سلام
ویندوزم ویستاست وقتی ورد 2007 رو نصب کردم و می خوام از ش استفاده کنم مرتب این پیام می یاد موقعی که می خوام اون رو ببندم هم این پیام رو می بینم

wordist
25-02-2009, 14:13
با سلام خدمت دوستان عزيز
خيلي وقته با ورد كار نكرده بودم اما بروز يه اشكال بعد از اين همه مدت هنگام كار با ورد كلافم كرده
قبلا عين هر واژه اي رو كه بصورت دستي در قسمت سرچ ورد تايپ ميكردم برام سرچ ميكرد و مياورد اما الان وقتي دستي تايپ ميكنم اعلام ميكنه همچين واژه اي نيست ولي وقتي عين اون واژه رو از تو سند ورد در ميارم و در قسمت سرچ paste ميكنم ميتونه سرچ كنه !
معلومه كه اين سرچ كردن زياد به درد نميخوره و اگه قرار باشه خودم برم دنبال اون واژه از تو ورد بگردم كه سرچ ميخوام چيكار
حالا اين مشكل خيلي حالمو گرفته
كسي از دوستان راه حلي نداره كه چرا ورد اينجوري قاطي كرده؟

راستي تا يادم نرفته بعنوان مثال اين واژه اي كه نمياره شارعي هست.
تا ( شار )‌ رو ميتونه سرچ كنه و شارعي هم مياد تو سرچ
اما وقتي مينويسم شارعي ميگه همچين واژه اي نيست !
اين مشكل بر مي گرده به اينكه متن مورد جستجوي شما داراي حرف ي هست

حرف ي دو جور هست

ي عربي كه زيرش دو نقشه داره
ى فارسي كه زيرش دو نقطه نداره

با نصب نرم افزار Tray Layout و تنظميات خاصي كه داره ميتونيد هر دو نوع ي رو داشته باشيد و هر كدوم رو دوست داريد استفاده كنيد

در جستجو هم با هر كدوم از ي ها اگر نشد با ديگري امتحان كنيد

Tray Layout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] account%2Ffile%2F47650140%2F6b00715f%2Ftray_layout .html)

wordist
25-02-2009, 14:18
سلام یه سوال داشتم!
اینکه بعضی فونت ها بعضی حروف رو مثلا(ی) رو حتی وسط کلمه بزرگ می نوسن! راه حلی نداره؟
ممنون
شما هم اگه نرم افزار اشاره شده در پست بالا رو دانلود و نصب كنيد مشكلتون حل ميشه

همچنين سعي كنيد از فونتهاي استاندارد سري B استفاده كنيد

دانلود فونتهاي استاندارد سري B ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
25-02-2009, 14:20
کار خاصی نکردم فونت رو در داخل پوشه فونت از طریق کنترل پنل پیست کردم و اون رو باز و در داخل پنجره گزینه done رو زدم و سپس پنجره را بسته به محیط ورد میرم و فایل رو می نویسم و وقتی متن نوشته شده رو به کامپیوتر دیگرم که به پرینتر وصل انتقال میدم و میرم برای پرینت به مشکل بر می خورم و نوشته ها درهم میشن و بعضی ها هم فاصله میفتند
نکته:
در هر دو کامپیوتر این فونت نصب هست و هر دو رو به یک روش نصب کردم نمی دونم مشکلش چیه ؟

قبلا چنین مشکلی نداشتم ولی زمانی که ویندوز سیستم که وصل به پرینتر هست رو عوض کردم دیگه به مشکل بر می خورم
شما بجاي اينكه فونت رو كپي و پيست كني يه بار در همون قسمت Font در كنترل پنل از منوي File گزينه Install New Font رو بزن و آدرس بده و از اون طريق تصب كن ببين درست ميشه

wordist
25-02-2009, 14:21
آقا من وقتی وورد 2007 رو نصب میکنم و میخوام پرینت بگیرم به هم میریزه یعنی مطلبم سه یا چهار خط میپره پایین و بقیش میره صفحه بعد ولی با وورد 2003 مشکل نداره . کسی میدونه مشکلش چیه ؟
پرينتر رو يه بار حذف و دوباره نصب كنيد ببينيد مشكل حل ميشه يا نه

اگه نشد نمونه اي فايلتون رو بذاريد تا چك بشه

wordist
25-02-2009, 14:26
درود

هر بار که برنامه به طور اتوماتیک هر یک دقیقه فایل را ذخیره می کند گزینه undo و redo خاموش می شود یعنی هر کاری تا الان انجام شده و بخواهم برگردم کشک. مشکل چیست مدتها پیش این مشکل را داشتم چرا اینطوری می شود.

با سپاس فراوان
بدرود
اين مورد رو در اكسل 2003 ديده بودم ولي در ورد نه

نسخه ورد رو بگيد

و اينكه آيا اگه دستي هم ذخيره مي كنيد نه اتوماتيك اينگونه ميشه يا نه ؟؟

wordist
25-02-2009, 14:28
سلام چند روز پیش امتحان المپیاد داشتم یه سوال اومد
یه جدول داده بود گفته بودن با استفاده از ورد اسامی رو به ترتیب حروف الفبا ترتیب کنین

یه جدول بود اسامی 5 دانش اموز بود با کلاسشون
چطوری میشه اینکارو کرد؟؟؟
اينكار بسيار ساده است

كرسر را در همون ستوني كه قراره مرتب بشه قرار بديد و از نوار ابزار Table and borders دكمه اي كه روش علامت A تا Z نوشته شده رو بزنيد تا مرتب بشه

wordist
25-02-2009, 14:29
واقعا ممنون
کارمو راه انداختی! ولی چی کار کنم که دیگه کلا درست شه؟
پاسخ در پست شماره 3032 همين صفحه

wordist
25-02-2009, 14:30
شما با نصب نرم افزاري كه در پست شماره 3029 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گذاشتم ميتونيد اين كارو بكنيد

كافيه پس از نصب اون از كليد تركيبي Shift+Space استفاده كنيد

wordist
25-02-2009, 14:32
سلام
من 4 روز قبل مقاله اي در أفيس تايب كردم و ديروز با ايجاد تغييراتي در أن مجدد روي همان save كردم. حالا به همان مقاله قبلي نياز دارم.راهي براي دسترسي به مقاله قبل هست؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
متاسفانه با انجام عملياتReplace اتفاق افتاده ديگه قابل برگشت نيست

wordist
25-02-2009, 14:34
سلام
من آفیس 2007 دارم تو ویستا ...
بعد وقتی یه چیزی توی ورد می نویسم بعد سیو میکنم بعد وقتی ویندوز از اول بوت میشه وقتی می خوام برم توی اون فایلم میگه نمی تونه پیدا کنه بعد که دوباره فایل رو اجرا میکنم راحت باز میشه !
چرا ؟ چه مرگشه ؟!
مشكل عجيبيه

آيا وقتي كه ورد رو باز ميكنيد با زدن Office Button اصلا فايل شما نمايش داده نميشه ؟؟

wordist
25-02-2009, 14:35
دوستان من می خوام یه پاورقی ایجاد کنم ولی نوشته ام فارسی از سمت راست می نویسم ولی
خط مربوط به پاورقی که پایئن صفحه قرار می گیره می افته سمت چپ ؟؟؟
چیکار کنم که خطش بیافته سمت راست!!!!!!!!!!!!
براي رفع اين مشكل اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را با دقت بخونيد

wordist
25-02-2009, 14:38
سلام دوستان !
من چند روزه که هر وقت می خوام متن هایی رو که با ورد نوشتم باز کنم هم خیلی طول میکشه تا باز بشه و هم یه فایل دیگه ای رو با نام خودش ایجاد میکنه که اون فایل فقط 1kb بیشتر حجم نداره. به نظرتون مشکل از کجاست
اون فايلي كه باز ميكنه كه پشتيبان اون هست و موردي نداره

ولي علت دير باز شدن ميتونه بر گرده به ويروسي بودن سيستم

wordist
25-02-2009, 14:39
سلام
من توی ورد 2003 با تغییر نوع فونت می تونستم که در قسمت ریاضی اعداد رو به صورت فارسی بزنم!
ولی الان توی 2007 نمی تونم توی ریاضی اعداد رو به صورت فارسی تایپ کنم!

** منظورم توی خود ورد نیست ها! چون توی ورد می تونم فارسی بزنم واون رو تنظیم کرده ام
اگه منظورتون از رياضي كار كردن در محيط فرمول نويسي ورد 2007 هست بايد اول مشخص كنيد كه چگونه به اون محيط ميرويد

تا بشه كمك كرد

wordist
25-02-2009, 14:41
سلام
ویندوزم ویستاست وقتی ورد 2007 رو نصب کردم و می خوام از ش استفاده کنم مرتب این پیام می یاد موقعی که می خوام اون رو ببندم هم این پیام رو می بینم

شما احتمالا قصد اجراي فايلي رو داريد كه در اون از ماكرو كه حاوي كدهاي vba هست استفاده شده

و اين هشدار امنيتي ورد بخاطر اينه كه اين كدها ميتونن مخرب و ويروسي باشن

mahdi_o
25-02-2009, 18:50
اگه منظورتون از رياضي كار كردن در محيط فرمول نويسي ورد 2007 هست بايد اول مشخص كنيد كه چگونه به اون محيط ميرويد

تا بشه كمك كرد

من از سربرگ Insert و سپس equation وارد فرمول نويسي ميشم
منظورم اين هست كه وقتي عبارتي مثل a/2 رو مي نويسم اين عدد 2 به صورت فارسي نوشته بشه!
توي 2003 با تغيير در فونت اعداد قسمت فرمول نويسي مشد كاري كرد كه اعداد به صورت فارسي نشون داده بشن!

ممنون

ila
25-02-2009, 21:11
اسپیلینگ و گرمر چک که خب معلومه دیگه!!
غلط املایی و گرامری می گیره!!!!!

Columns هم که دیدی مثلا تو روزنامه ها چند ردیف می نویسن!! اونجوری می شه!! می تونی انتخاب کنی دو ردیف سه ردیف یا ...

سیگنیچر هم که خب فکر کنم یه امضایی یه چیزی یه جا می ندازه!!!!!
ویو شرت کات هم که خب شرتکات هارو نشون می ده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

زحمت کشیدم!!!!
بعید می دونم ولی ان شالله کمک کرده باشم!

نه اکثرا اشتباه بود مشه یکی درست جواب بده

s_r_asadiyan
26-02-2009, 09:21
شما احتمالا قصد اجراي فايلي رو داريد كه در اون از ماكرو كه حاوي كدهاي vba هست استفاده شده

و اين هشدار امنيتي ورد بخاطر اينه كه اين كدها ميتونن مخرب و ويروسي باشن
==================================
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
این پیام فقط وقتی ی اد که ورد رو می خوام باز کنم یا ببندم
ورد 2007 هم من یک بار از لرد 2009 نصب کردم این ارور رو داد یک عیب دیگه هم داشت و اون این بود که وقتی متنی رو که یک کلمه لاتین داشت رو وقتی کپی پیست می کردم کلمات بهم می خورد اون رو انیستال کردم دوباره یک ورد ی رو از نرم افزار ای اورجینال یک لپ تاپ بر داشته بودم نصب کردم مشکل کپی پیست از بین رفت ولی این پیام هنوز پا برجاست
اینا رو خدمتتون گفتم که مشخص بشه سورس این نرم افزار ویروسی نیست
با توجه با این موضوع این پیام از کجا و چرا می یاد ؟
برای خلاص شدن از اون چه باید بکنم؟

dampayi
26-02-2009, 17:25
پاسخ در پست شماره 3032 همين صفحه
ممنون ولی مطمئنید؟!!

reza fontana
26-02-2009, 18:43
چطور میشه جمله های کوتاهی که به طور پیش فرض برای تغییر شکل نوع خط زده رو به فارسی تبدیل کرد؟منظورم فارسی ساز نیست همون پنجره ای که فکر کنم با arial شروع میشه

mohammad24
26-02-2009, 23:37
سلام

در ورد2003 به راحتی میشه همه چیز رو group کرد اما در ورد2007 این طور نیست. یعنی فقط تصاویر باهم، shap ها با هم و text box ها با هم گروپ میشن. چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد.
سوال دومم در مورد caption هستش. چطور می تونم برای تصاویر موجود در هر فصل را طوری شماره بزنم که شماره فصل هم بخوره مثلا 1-1 ، 1-2 و ....

jedivssith
27-02-2009, 01:14
اين مورد رو در اكسل 2003 ديده بودم ولي در ورد نه

نسخه ورد رو بگيد

و اينكه آيا اگه دستي هم ذخيره مي كنيد نه اتوماتيك اينگونه ميشه يا نه ؟؟

درود

ورد 2007 هست. هم در حالت ذخیره اتوماتیک و هم حالت دستی این مشکل هست اما نه برای همه فایلها الان چند روز است که این مشکل نیست. چرا برای بعضی از فایلهای این اتفاق رخ می دهد؟

با سپاس

wordist
28-02-2009, 10:26
من از سربرگ Insert و سپس equation وارد فرمول نويسي ميشم
منظورم اين هست كه وقتي عبارتي مثل a/2 رو مي نويسم اين عدد 2 به صورت فارسي نوشته بشه!
توي 2003 با تغيير در فونت اعداد قسمت فرمول نويسي مشد كاري كرد كه اعداد به صورت فارسي نشون داده بشن!

ممنون
شما طريقه وارد شدن رو عوض كنيد

از همون سربرگ گزينه Object رو بزنيد و مثل ورد 2003 گزينه Microsoft Equation 3.0 رو بزنيد

با اين روش محيطي مثل 2003 ظاهر ميشه كه ميشه اعدادش رو فارسي كرد

wordist
28-02-2009, 10:35
==================================
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز
این پیام فقط وقتی ی اد که ورد رو می خوام باز کنم یا ببندم
ورد 2007 هم من یک بار از لرد 2009 نصب کردم این ارور رو داد یک عیب دیگه هم داشت و اون این بود که وقتی متنی رو که یک کلمه لاتین داشت رو وقتی کپی پیست می کردم کلمات بهم می خورد اون رو انیستال کردم دوباره یک ورد ی رو از نرم افزار ای اورجینال یک لپ تاپ بر داشته بودم نصب کردم مشکل کپی پیست از بین رفت ولی این پیام هنوز پا برجاست
اینا رو خدمتتون گفتم که مشخص بشه سورس این نرم افزار ویروسی نیست
با توجه با این موضوع این پیام از کجا و چرا می یاد ؟
برای خلاص شدن از اون چه باید بکنم؟

سلام

به نظر من شما ورد رو كامل نصب نكرديد

شما سي دي آفيس رو بذاريد و بعد از اجراي فايل نصب گزينه Add or remove features رو انتخاب كنيد و در مرحله بعد اون گزينه هايي كه ميخوايد كامل نصب بشه رو ، روش كليك كرده و گزينه Run all from my computer رو بزنيد و بعد ادامه بديد تا كامل نصب بشه

البته يه موردي رو هم خودش راهنمايي كرده كه اگه ميخوايد اون پيغام ظاهر نشه بايد همون مسيري كه توي همون كادر گفته (بصورت پررنگ) رو بريد تا ديگه پيغامي ظاهر نشه

موفق باشي

wordist
28-02-2009, 10:36
نه اکثرا اشتباه بود مشه یکی درست جواب بده
يه بار ديگه سوال را با دقت مطرح كنيد

wordist
28-02-2009, 10:51
ممنون ولی مطمئنید؟!!
به نظر مياد با پاك شدن تعدادي از پستها شماره پست جابجا شده

جواب شما در پست شماره 3029 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
28-02-2009, 10:52
چطور میشه جمله های کوتاهی که به طور پیش فرض برای تغییر شکل نوع خط زده رو به فارسی تبدیل کرد؟منظورم فارسی ساز نیست همون پنجره ای که فکر کنم با arial شروع میشه
سوالتون مبهمه و مفهوم نيست

دقيق تر

wordist
28-02-2009, 11:26
سلام

در ورد2003 به راحتی میشه همه چیز رو group کرد اما در ورد2007 این طور نیست. یعنی فقط تصاویر باهم، shap ها با هم و text box ها با هم گروپ میشن. چطور میشه این مشکل رو برطرف کرد.
سوال دومم در مورد caption هستش. چطور می تونم برای تصاویر موجود در هر فصل را طوری شماره بزنم که شماره فصل هم بخوره مثلا 1-1 ، 1-2 و ....
سلام

تذكر : از اين پس سوالاتون رو در پستهاي جداگانه مطرح كنيد

در مورد سوال اول بايد گفت كه همچين چيزي نيست و تست كردم و مشاهده شد كه ميشه گروپ بندي كرد

در مورد سوال دوم هم بايد گفت كه درصورتيكه از استايل ها استفاده كرده باشيد ميشه اينكارو كرد ولي اگه اينكارو براي صفحه بندي نكرده باشيد نميشه

wordist
28-02-2009, 11:27
درود

ورد 2007 هست. هم در حالت ذخیره اتوماتیک و هم حالت دستی این مشکل هست اما نه برای همه فایلها الان چند روز است که این مشکل نیست. چرا برای بعضی از فایلهای این اتفاق رخ می دهد؟

با سپاس
سلام عزيز

اين مورد خيلي عجيب هست

ميتوني يه مورد از اون فايلها رو بذاري تا يه چك بكينم

ila
28-02-2009, 21:15
--------------------------------------------------------------------------------

البته تو 2007

mohsen_blid
01-03-2009, 14:15
سلام خدمت دوستان من می خوام به واسطه نرم افزار میرعماد در محیط ورد بنویسم ولی نمی تونم نمی دونم مشکلش چیه نرم افزار وصل هست و ایکنش در تسکبار وجود داره و فعال هست ولی در محیط ورد نمی دونم چجوری ازش استفاده کنم میشه یه راهنمایی بکنید ممنونن میشم

s_r_asadiyan
01-03-2009, 14:43
سلام

به نظر من شما ورد رو كامل نصب نكرديد

شما سي دي آفيس رو بذاريد و بعد از اجراي فايل نصب گزينه add or remove features رو انتخاب كنيد و در مرحله بعد اون گزينه هايي كه ميخوايد كامل نصب بشه رو ، روش كليك كرده و گزينه run all from my computer رو بزنيد و بعد ادامه بديد تا كامل نصب بشه

البته يه موردي رو هم خودش راهنمايي كرده كه اگه ميخوايد اون پيغام ظاهر نشه بايد همون مسيري كه توي همون كادر گفته (بصورت پررنگ) رو بريد تا ديگه پيغامي ظاهر نشه

موفق باشي
=============================
سلام دوست من
من ورد رو از روی فایل سورسی که از لب تاپ برداشتم نصب کردم
فقطم ورد و پاور پوینت رو نصب کردم چه طور میشه کامل نصب نشده باشه
دوباره انیستال کنم و بعدش نصب کنم؟

mohsen_blid
01-03-2009, 21:03
سلام خدمت دوستان من می خوام به واسطه نرم افزار میرعماد در محیط ورد بنویسم ولی نمی تونم نمی دونم مشکلش چیه نرم افزار وصل هست و ایکنش در تسکبار وجود داره و فعال هست ولی در محیط ورد نمی دونم چجوری ازش استفاده کنم میشه یه راهنمایی بکنید ممنونن میشم
و به بعلاوه یه سوال دیگه داشتم می خواستم در قسمت بوردرها در قسمت art نوع های بیشتری رو وارد کنم ولی نمیشه کسی می تونه بگه چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
ممنون میشم

tabriz-info
03-03-2009, 14:25
رو یه سیستمی با وورد 2007 وقتی فارسی انتخاب میکنیم اعداد رو انگلیسی مینویسه وقتی انگلیسی انتخاب میکنیم فارسی مینویسه

فقط برای اعداد این مشکل هست چطوری میشه درستش کرد؟

wordist
03-03-2009, 16:30
--------------------------------------------------------------------------------

columns , splling and grammer check: , signatures , view short cut هر کدوم توی نوار وضعیتنشان دهنده چیه؟
البته تو 2007
عزيزجان

منظور از دقيق تر كردن و دوباره مطرح كردن اينه كه شما دقيق بگي هر كدوم روي كدوم سربرگ ها هستند

wordist
03-03-2009, 16:32
من خودم شخصا با ميرعماد كار نكردم ولي با فونت نستعليق براحتي توي ورد مطلب مي نويسم و راضي هم هستم تقريبا

پيشنهاد ميكنم شما هم استفاده كنيد

مگه اينكه بخوايد كار تخصصي خطاطي بكنيد

wordist
03-03-2009, 16:36
=============================
سلام دوست من
من ورد رو از روی فایل سورسی که از لب تاپ برداشتم نصب کردم
فقطم ورد و پاور پوینت رو نصب کردم چه طور میشه کامل نصب نشده باشه
دوباره انیستال کنم و بعدش نصب کنم؟
شما همونطوري كه توضيح دادم دوباره آفيس رو نصب كن

البته نصب كه نميشه اسمش رو گذاشت

ميشه گفت اضافه كردن قابليتهاي نصب نشده

wordist
03-03-2009, 16:37
و به بعلاوه یه سوال دیگه داشتم می خواستم در قسمت بوردرها در قسمت art نوع های بیشتری رو وارد کنم ولی نمیشه کسی می تونه بگه چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
ممنون میشم
همون طور كه بارها در اين تاپيك توضيح داده شده هنوز نرم افزاري برا اينكار پيدا نشده و همچنين فايلهايي كه بشه از اونا به عنوان آرت استفاده كرد

wordist
03-03-2009, 16:42
رو یه سیستمی با وورد 2007 وقتی فارسی انتخاب میکنیم اعداد رو انگلیسی مینویسه وقتی انگلیسی انتخاب میکنیم فارسی مینویسه

فقط برای اعداد این مشکل هست چطوری میشه درستش کرد؟
اين مورد خيلي عجيب هست

شما هنگامي كه تايپ انجام ميشه يه چك بكن ببين در نوار وضعيت توي ورد اون پايين آيا نوشته Persian يا English

mohsen_blid
03-03-2009, 19:33
من خودم شخصا با ميرعماد كار نكردم ولي با فونت نستعليق براحتي توي ورد مطلب مي نويسم و راضي هم هستم تقريبا

پيشنهاد ميكنم شما هم استفاده كنيد

مگه اينكه بخوايد كار تخصصي خطاطي بكنيد
ممنون بابت پاسختون
اگر کسی از دوستان راه استفاده از این نرم افزار را دارد ممنون میشم

همون طور كه بارها در اين تاپيك توضيح داده شده هنوز نرم افزاري برا اينكار پيدا نشده و همچنين فايلهايي كه بشه از اونا به عنوان آرت استفاده كرد
یعنی ما نمی تونیم art درست کنیم پس این برگ های ابر و باد رو چجوری درست می کنن
ایا با فتوشاپه

wordist
04-03-2009, 07:50
ممنون بابت پاسختون
اگر کسی از دوستان راه استفاده از این نرم افزار را دارد ممنون میشم

یعنی ما نمی تونیم art درست کنیم پس این برگ های ابر و باد رو چجوری درست می کنن
ایا با فتوشاپه
براي اون كار معمولا از عكسهاي آماده استفاده ميكنن

به اين طريق كه اين عكسها كه در سايز a4 و حاوي كادرهاي زيبا و بدون متن هست رو بصورت عكس در ورد وارد كرده و در زمينه متن قرار ميدن

r_a_z
04-03-2009, 23:17
با سلام

من تعداد زیادی مشخصات فردی(5 قسمت) دارم که توی فرمهای تایپ شده و اماده باید وارد کنم
می خواستم بدون اینکه اونها رو مستقیم تو فرمها تایپ کنم اونها رو تو جدولی جدا تایپ کرده و یکباره وارد کنم
می دونم راهی داره ولی نمی دونم از کجا باید این کار رو بکنم

Ali_p30
06-03-2009, 00:42
سلام
موقع ایجاد پاورقی یه خط پایین صفحه ایجاد میشه که زیرش میشه نوشت تا اینجا که مشکلی نیست
حالا من میخوام اون خط سمت چپ یا راست یا وسط بندازم چی کار باید بکنم؟

wordist
07-03-2009, 08:48
سلام
موقع ایجاد پاورقی یه خط پایین صفحه ایجاد میشه که زیرش میشه نوشت تا اینجا که مشکلی نیست
حالا من میخوام اون خط سمت چپ یا راست یا وسط بندازم چی کار باید بکنم؟
آموزش ترفند گونه تغيير سايز خط پاورقي و جابجايي آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
07-03-2009, 08:49
با سلام

من تعداد زیادی مشخصات فردی(5 قسمت) دارم که توی فرمهای تایپ شده و اماده باید وارد کنم
می خواستم بدون اینکه اونها رو مستقیم تو فرمها تایپ کنم اونها رو تو جدولی جدا تایپ کرده و یکباره وارد کنم
می دونم راهی داره ولی نمی دونم از کجا باید این کار رو بکنم
شما اطلاعاتتون رو در اكسل يا اكسس يا هر بانك ديگه اي ذخيره كنيد و اونو بوسيله قابليت Mail Merge در ورد وارد كنيد

ila
07-03-2009, 21:01
عزيزجان

منظور از دقيق تر كردن و دوباره مطرح كردن اينه كه شما دقيق بگي هر كدوم روي كدوم سربرگ ها هستند

همه اینها توی نوار وضعیت 2007 قرار دارند
نوشتم توی نوار وضیعیت..شما راست کلیک که کنید این گزینه ها رو میبینید..کارشون چیه؟

mahdi053
08-03-2009, 17:38
سلام مي خواستم بپرسم كسي روش بلد هست كه متني رو از ته به سر بشه مرتب كرد و مجددا به حالت اول برگردوند. مثل مثال زير:
متن اصلي: من يك دوست هستم.
متن تغيير يافته: .متسه تسود كي نم

هر خط رو جداگانه تغيير بده.
مرسي

omid-p30
09-03-2009, 10:22
دوستان اطلاع دارند ورژن جدید تر word در چه سالی ارایه می شود؟

wordist
09-03-2009, 13:31
البته تو 2007

همه اینها توی نوار وضعیت 2007 قرار دارند
نوشتم توی نوار وضیعیت..شما راست کلیک که کنید این گزینه ها رو میبینید..کارشون چیه؟

view shortcut : نمايش يا عدم نمايش دكمه هاي تعويض نمايش ظاهري در ورد (انواع View)

Signatures : نمايش يا عدم نمايش اينكه آيا اين سند در ورد از يك امضاي ديجيتالي استفاده ميكند يا خير

Splling and grammer check : نمايش اينكه غلطهاي املايي و گرامري در متن موجود هست يا نه

Columns : نمايش اينكه مكان كرسر در ستون چندم متن ستون‌بندي شده مي‌باشد

موفق باشي

wordist
09-03-2009, 13:37
سلام مي خواستم بپرسم كسي روش بلد هست كه متني رو از ته به سر بشه مرتب كرد و مجددا به حالت اول برگردوند. مثل مثال زير:
متن اصلي: من يك دوست هستم.
متن تغيير يافته: .متسه تسود كي نم

هر خط رو جداگانه تغيير بده.
مرسي
سلام

شما در VBA ورد (كه با زدن ALT+F11 ظاهر ميشه) تمام كدهاي زير را كپي كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا كافيه متن مورد نظر رو انتخاب كنيد و پس از زدن ALT+F8 از كادر باز شده ماكرويي به نام Reverse را انتخاب كنيد و گزينه Run رو بزنيد تا در خط بعدي شاهد تغيير مورد نيازتون باشيد

موفق باشي

AmiRreZA_RAcEr
11-03-2009, 10:04
سلام
یکدفعه چند روز پیش دیدم توی word حرف ی خراب شده مثلا وحید رو مینیویسه وحی د بعضی جاها خرابه بعضی جاها مثل همینجا که دارم تاپیک رو مینیویسم سالمه
البته یه ویروس یادمه از توی فولدر fonts کشتم همه ی فونتهای فارسی هم از اول کپی کردم ولی بازهم درست نشده ...

wordist
11-03-2009, 11:28
سلام
یکدفعه چند روز پیش دیدم توی word حرف ی خراب شده مثلا وحید رو مینیویسه وحی د بعضی جاها خرابه بعضی جاها مثل همینجا که دارم تاپیک رو مینیویسم سالمه
البته یه ویروس یادمه از توی فولدر fonts کشتم همه ی فونتهای فارسی هم از اول کپی کردم ولی بازهم درست نشده ...
سلام

شما نرم افزار معرفي شده در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را دانلود و اجرا كنيد تا كارتون درست بشه

nisi
14-03-2009, 09:48
سلام
سوال: توی منوی آفیس تولز office 2003 یه امکانی به نام save my setting وجود داشت.
حالا سوال من اینه که توی Office 2007 هم چنین امکانی هست؟ واگه هست کجاست.
با تشکر.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nedajon
14-03-2009, 13:17
با سلام و خسته نباشيد
چطور مي شود در word :
1- در مورد پاورقي هاي طولاني ، ادامه ي پاورقي را فلش بزنيم و در صفحه ي بعد بنويسيم.
2- عدد پاورقي که بالاي کلمه ي مورد نظر و همچنين در انتهاي صفحه نوشته مي شود را چطور ميتوان داخل پرانتز قرارداد و به طور اتوماتيک براي بقيه نيز همين کار را انجام بدهد .
3- مشکل با حرف ت چسبان ( ة ) مانند معاويه البته مي خواهم که نوع قلم آن شبيه Bzar باشد.

javad2625
15-03-2009, 00:14
سلام
می خواهم یک فرم دیجیتال درست کنم که افراد به راحتی با چند کلیک بتوانند گزینه های آن را تکمیل کرده، برایم ارسال کنند. ابزار سازنده فرم در برنامه ورد را دیده ام، اما دو مشکل با آن دارم:
1- افراد برای تیک زدن داخل مربع ها، ناچار هستند روی آن مربع کلیک کنند و بعد گزینه Checked را انتخاب کنند و OK را بزنند که روش جالبی نیست. باید طوری باشد که با یک کلیک روی آن مربع، داخلش تیک بخورد.
2- دکمه های رادیویی (Radio Buttons) را در بین ابزارهای ساخت فرم پیدا نکردم (برای سوال های چند گزینه ای که فقط انتخاب یک گزینه مجاز است)

wordist
15-03-2009, 12:01
سلام
سوال: توی منوی آفیس تولز office 2003 یه امکانی به نام save my setting وجود داشت.
حالا سوال من اینه که توی office 2007 هم چنین امکانی هست؟ واگه هست کجاست.
با تشکر.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام

سوالتون نامفهومه

مکان اونو در ورد 2003 و گزینه دقیق اونو یه بار دیگه بگید

wordist
15-03-2009, 12:34
با سلام و خسته نباشيد
چطور مي شود در word :
1- در مورد پاورقي هاي طولاني ، ادامه ي پاورقي را فلش بزنيم و در صفحه ي بعد بنويسيم.
2- عدد پاورقي که بالاي کلمه ي مورد نظر و همچنين در انتهاي صفحه نوشته مي شود را چطور ميتوان داخل پرانتز قرارداد و به طور اتوماتيک براي بقيه نيز همين کار را انجام بدهد .
3- مشکل با حرف ت چسبان ( ة ) مانند معاويه البته مي خواهم که نوع قلم آن شبيه bzar باشد.
سلام دوست عزیز

ورودتون رو به انجمن تبریک میگم

در مورد سوال اول باید بگم که ورد این امکان رو نداره که بصورت دستی براش تعریف کنی که در پاورقی از یه مکان دلخواه به بعد رو در صفحه بعد بندازه و خودش اتوماتیک این کارو میکنه

در مورد سوال دوم هم باید گفت که باز این امکان در ورد وجود نداره

موفق باشی

سوالاتون رو از این پس جدا جدا مطرح کنید

wordist
15-03-2009, 12:37
سلام
می خواهم یک فرم دیجیتال درست کنم که افراد به راحتی با چند کلیک بتوانند گزینه های آن را تکمیل کرده، برایم ارسال کنند. ابزار سازنده فرم در برنامه ورد را دیده ام، اما دو مشکل با آن دارم:
1- افراد برای تیک زدن داخل مربع ها، ناچار هستند روی آن مربع کلیک کنند و بعد گزینه Checked را انتخاب کنند و OK را بزنند که روش جالبی نیست. باید طوری باشد که با یک کلیک روی آن مربع، داخلش تیک بخورد.
2- دکمه های رادیویی (Radio Buttons) را در بین ابزارهای ساخت فرم پیدا نکردم (برای سوال های چند گزینه ای که فقط انتخاب یک گزینه مجاز است)
سلام بر آقا جواد گل

باید بگم که برای سوال اول در نوار ابزار Form باید از دکمه Protect Form استفاده کنی تا بشه با کلیک کردن هم اونا رو فعال و غیر فعال کرد

و برای سوال دوم هم باید از نوار ابزار Control Toolbox استفاده کنی

شاد باشی عزیز

nedajon
15-03-2009, 19:32
با سلام و تشکر -
مشکلی در word 2003 با حرف ت چسبان ( ة ) مانند کلمه ( معاويه) با ة چسبان ، یعنی کلمه هایی که در آن حرف ی وجود دارد و حرف ة چسبان نیز وجود دارد را نمی شود با قلم tradiotional arabic تایپ کرد. البته مي خواهم که نوع قلم آن شبيه Bzar باشد.
ضمناً لینکی که در این مورد به نام b-koodak و b-titr اصلاح شده در سایت گذاشته اید ، مشکل دارد و فقط لینک (قرآن با قلم b-koodak ) دانلود می شود.

HAMID-3138
16-03-2009, 01:58
با سلام
من میخوام دو صفحه ی A4 رو که حاشیه گذاری کردم در یک صفحه ی A4 چاپ کنم
برای این کار در زمان چاپ بعد از ctrl+p در قسمت zoom روی 2page قرار دادم دو صفحه میفته تو یه صفحه اما حاشیه ها درست عمل نمیکنند حاشیه در اندازه ی بسیار کوچک در گوشه ی صفحه میفته و من مجبورم حاشیه ها رو حذف کنم و این کار رو انجام بدم
لطفا راهنمایی کنید

mslove
17-03-2009, 00:48
من یه office2007sp1-kb936982-fullfile-en-us دانلود کردم ، ولی وقتی میخوام روی ویستا نصبش کنم این ارور را میده !!!

لطفا راهنمایی کنید

با تشکر :40:ms

nw_nk
17-03-2009, 02:57
من یه office2007sp1-kb936982-fullfile-en-us دانلود کردم ، ولی وقتی میخوام روی ویستا نصبش کنم این ارور را میده !!!

لطفا راهنمایی کنید

اینی که گرفتید خود SP1 به تنهایی نیست؟ Office 2007 رو قبلا نصب کردید؟

wordist
17-03-2009, 08:04
با سلام
من میخوام دو صفحه ی a4 رو که حاشیه گذاری کردم در یک صفحه ی a4 چاپ کنم
برای این کار در زمان چاپ بعد از ctrl+p در قسمت zoom روی 2page قرار دادم دو صفحه میفته تو یه صفحه اما حاشیه ها درست عمل نمیکنند حاشیه در اندازه ی بسیار کوچک در گوشه ی صفحه میفته و من مجبورم حاشیه ها رو حذف کنم و این کار رو انجام بدم
لطفا راهنمایی کنید
آيا در اون صفحات چيزي نوشتيد يا بدون نوشته پرينت مي گيريد

wordist
17-03-2009, 08:06

لطفا راهنمایی کنید

دقيقا همونطوري كه دوست عزيزمون گفتن شما بايد ابتدا آفيس 2007 رو نصب كنيد و بعد اينو روش نصب كنيد

اين پيغام براي همين هست

wordist
17-03-2009, 11:14
با سلام و تشکر -
مشکلی در word 2003 با حرف ت چسبان ( ة ) مانند کلمه ( معاويه) با ة چسبان ، یعنی کلمه هایی که در آن حرف ی وجود دارد و حرف ة چسبان نیز وجود دارد را نمی شود با قلم tradiotional arabic تایپ کرد. البته مي خواهم که نوع قلم آن شبيه Bzar باشد.
ضمناً لینکی که در این مورد به نام b-koodak و b-titr اصلاح شده در سایت گذاشته اید ، مشکل دارد و فقط لینک (قرآن با قلم b-koodak ) دانلود می شود.
سلام

دوست عزيز اگه كسي پاسخ سوالتون رو بلد باشه ميگه

نيازي به تكرار سوال نيست (خلاف قوانين)

فونتهايي كه فارسي هستن عمدتا اون كاراكتر رو ندارن و بايد با فونتهاي عربي زده بشه مانند همون B Zar كه اون كاراكتر رو نداره

30roos
17-03-2009, 13:22
سلام بنده یک فایل ورد را که میخوام باز کنم خطا file conversion رو میده چکار کنم

HAMID-3138
17-03-2009, 14:40
آيا در اون صفحات چيزي نوشتيد يا بدون نوشته پرينت مي گيريد
چیز نوشتم دو صفحه مطلبه که هر صفحه page border داره

wordist
18-03-2009, 08:53
سلام بنده یک فایل ورد را که میخوام باز کنم خطا file conversion رو میده چکار کنم
متن كامل خطا رو بذاريد و همراه با شكل

wordist
18-03-2009, 08:54
چیز نوشتم دو صفحه مطلبه که هر صفحه page border داره
همين مورد رو من امتحان كردم هرچند قبلا هم ميدونستم و موردي هم نداشت

مشكلي بوجود نيومد

و دقيقا پرينت گرفته شد

ffatima48
18-03-2009, 10:34
سلام. يه سري فونت اسلامي ميخوام. مخصوصاً عبارت«صلي الله عليه و آله» فقط «وآله» را داشته باشه يعني فقط«صلي الله عليه» نباشه. مرسي

wordist
18-03-2009, 11:03
سلام. يه سري فونت اسلامي ميخوام. مخصوصاً عبارت«صلي الله عليه و آله» فقط «وآله» را داشته باشه يعني فقط«صلي الله عليه» نباشه. مرسي
سلام

ورودتون رو به انجمن و به اين تاپيك تبريك ميگم

من كه شخصا هرچي فونت ديدم در اين مورد بدون عنوان " و آله " بوده

HAMID-3138
18-03-2009, 11:54
همين مورد رو من امتحان كردم هرچند قبلا هم ميدونستم و موردي هم نداشت

مشكلي بوجود نيومد

و دقيقا پرينت گرفته شد

پس مشکل من از کجاست چطوری رفعش کنم

Masоud
18-03-2009, 15:23
با کسب اجازه از wordist جان
بیا عزیز خدمت شما :

amir raya
20-03-2009, 10:02
باسلام
من می خوام روی عکسی که اسکن کردم با استفاده از ورد بنویسم آیا میشه آخه من یکی رو دیدم که تونسته.
لطفا کمک کنید.

Masоud
20-03-2009, 12:15
باسلام
من می خوام روی عکسی که اسکن کردم با استفاده از ورد بنویسم آیا میشه آخه من یکی رو دیدم که تونسته.
لطفا کمک کنید.
سلام
اول عکس رو که اسکن کردی تو ورد Add کن و روی اون کلیک راست کن و Add Text رو انتخاب کن و بنویس.

amir raya
20-03-2009, 16:11
منظورتون از add کردن یعنی اینکه کپیش کنم؟(ببخشید که خیلی مبتدی سوال میکنم)

amir raya
20-03-2009, 16:16
1 من وردم 2007 هستش
2 من عکس رو insert کردم ولی اصلا گزینه add text نداشت

3dmaya
20-03-2009, 18:54
سلام میدونم این سوال تکراریه ولی باور کنین فرصت ندارم جستجو کنم سوالمو...(متنمو باست زود اماده بکنم )

مشکلم اینه که متنی که می خوام تایپ بکنم توش عدد هست و من بایست اعدادم فارسی باشه ولی همش بصورت لاتین در میاد ضمنا از فونتهای سری B مث B_nazanin و B_titr استفاده می کنم و سیستم عاملم ویندوز ویستا هست و افیس 2007 استفاده می کنم ...اگه راهی داره دریغ نکنین جبران می کنم !!!!ممنون از کمکتون

Masоud
20-03-2009, 19:46
منظورم همون Insert کردنه.

1 من وردم 2007 هستش
2 من عکس رو insert کردم ولی اصلا گزینه add text نداشت
لطفا بگو اگه می خوای نوشته هات از روی عکس رد بشن و عکس بیفته زیر نوشته ها اینطوری عمل کن:
روی عکس کلیک راست کن Text Wrapping >Behind Text را انتخاب کن.

XFACTOR
21-03-2009, 00:10
سلام به دوستان عزیز
من یه مشکلی با ورد دارم اونم اینکه هر مطلب فارسی که تابپ میکنم بعضی از حروف رو جدا تایپ میکنه مثلا کلمه بیا رو بی ا مینویسه . البته با فونت خود ورد که روش هست مشکلی نداره سایر فونت هایی که بهش اضافه می کنم از قبیل زر و سینا و غیره اینجوریه .
اگه به افیس 2007 مهاجرت کنم مشکل رو دیگه نمی بینم ؟

اگه راه حلی بدین خیلی ممنون میشم چونن خیلی کارم لنگه ..عجله دارم

ممنون (سال نو تونم مبارک)

Masоud
21-03-2009, 10:30
سلام به دوستان عزیز
من یه مشکلی با ورد دارم اونم اینکه هر مطلب فارسی که تابپ میکنم بعضی از حروف رو جدا تایپ میکنه مثلا کلمه بیا رو بی ا مینویسه . البته با فونت خود ورد که روش هست مشکلی نداره سایر فونت هایی که بهش اضافه می کنم از قبیل زر و سینا و غیره اینجوریه .
اگه به افیس 2007 مهاجرت کنم مشکل رو دیگه نمی بینم ؟

اگه راه حلی بدین خیلی ممنون میشم چونن خیلی کارم لنگه ..عجله دارم

ممنون (سال نو تونم مبارک)
شما احتمالا از فونت Zar استفاده می کنید.برای رفع این مشکل باید از فونت های سری B مانند B Zar استفاده کنی.

amir raya
21-03-2009, 11:02
سلام به همگی و سال نو مبارک.
دیدید وقتی می ریم توی ورد و روی وسط صفحه کلیک می کنیم نشانگر آنجا نمیره چون باید قبلا با enter و space به اونجا رفته باشی که برای من وقت زیادی میگیره . میشه یه کاری کرد که بدون انجام اینکار نشانگر رو ببریم هرجا که خواستیم.؟

Masоud
21-03-2009, 11:06
سلام به همگی و سال نو مبارک.
دیدید وقتی می ریم توی ورد و روی وسط صفحه کلیک می کنیم نشانگر آنجا نمیره چون باید قبلا با enter و space به اونجا رفته باشی که برای من وقت زیادی میگیره . میشه یه کاری کرد که بدون انجام اینکار نشانگر رو ببریم هرجا که خواستیم.؟
شما می تونی با دبل کلیک این کار رو بکنی.

amir raya
21-03-2009, 13:33
mvmmasoud جان نمیشه مطالب رو از روی صفحات اسکن شده با ورد پاک کرد؟:20:

bourn23
21-03-2009, 16:27
سلام دوستان، یه سوال خیلی مهم داشتم. اونم اینکه آیا می توان در ورد 2007 یک صفحه فقط دارای header و footer جداگانه باشه ؟ لطفاً هرکی می دونه سریعتر پاسخ بده. ( مشکل من اینه که یه عکس می خوام واسه صفحه اول تحقیقم بزارم، حالا نمی دونم چرا وقتی عکس رو تو header می زارم، عکس تو header بقیّه ی صفحات نمایش داده میشه ؟!؟!)

wordist
22-03-2009, 07:55
سلام میدونم این سوال تکراریه ولی باور کنین فرصت ندارم جستجو کنم سوالمو...(متنمو باست زود اماده بکنم )

مشکلم اینه که متنی که می خوام تایپ بکنم توش عدد هست و من بایست اعدادم فارسی باشه ولی همش بصورت لاتین در میاد ضمنا از فونتهای سری B مث B_nazanin و B_titr استفاده می کنم و سیستم عاملم ویندوز ویستا هست و افیس 2007 استفاده می کنم ...اگه راهی داره دریغ نکنین جبران می کنم !!!!ممنون از کمکتون
به اين پست مراجعه كنيد

wordist
22-03-2009, 07:56
سوالتون نامفهومه !!!

wordist
22-03-2009, 07:58
سلام دوستان، یه سوال خیلی مهم داشتم. اونم اینکه آیا می توان در ورد 2007 یک صفحه فقط دارای header و footer جداگانه باشه ؟ لطفاً هرکی می دونه سریعتر پاسخ بده. ( مشکل من اینه که یه عکس می خوام واسه صفحه اول تحقیقم بزارم، حالا نمی دونم چرا وقتی عکس رو تو header می زارم، عکس تو header بقیّه ی صفحات نمایش داده میشه ؟!؟!)
سلام دوست عزيزم

براي اون كار به منوي File رفته و گزينه Page Setup رو بزنيد و در سربرگ Layout گزينه Different First Page رو بزنيد

wordist
22-03-2009, 08:05
با کسب اجازه از wordist جان
بیا عزیز خدمت شما :

سلام

شماره هاي بعدي اين فونتي كه گذاشتيد رو اگه داريد بذاريد

چون به نظر مياد اين شماره يك اون بود

mjs21
22-03-2009, 09:21
اراگرافی را از صفحه انجمن کپی می کنم که دارای جملات فارسی و انگلیسی در کنار هم می باشند اما زمانی که درMicrosoft Office Word 2007پیست می کنم ترتیب قرار گرفتن کلمات در کنار هم به هم می خورد :

مثلا این متن را :
هنوز خيلي ها دامنه WS را مخفف Web Site مي دانند ! تازگي هم خيلي ها گمان مي کنند که دامنه bz از آنجا که دامنه biz پر شده است به بازار اينترنت اضافه شده است و به همان معناي business است !! استفاده از دومين هاي cc و tv نيز اخيرا در دنيا رايج شده است

را به صورت:

کد:

نمایش می دهد لطفا کمک کنید و از بستن این پست خود داری کنید
چون عاشقتم

wordist
22-03-2009, 09:50
اراگرافی را از صفحه انجمن کپی می کنم که دارای جملات فارسی و انگلیسی در کنار هم می باشند اما زمانی که درmicrosoft office word 2007پیست می کنم ترتیب قرار گرفتن کلمات در کنار هم به هم می خورد :

مثلا این متن را :
هنوز خيلي ها دامنه ws را مخفف web site مي دانند ! تازگي هم خيلي ها گمان مي کنند که دامنه bz از آنجا که دامنه biz پر شده است به بازار اينترنت اضافه شده است و به همان معناي business است !! استفاده از دومين هاي cc و tv نيز اخيرا در دنيا رايج شده است

را به صورت:

کد:

نمایش می دهد لطفا کمک کنید و از بستن این پست خود داری کنید
چون عاشقتم
شما كافيه براحتي پس از پيست كرن متن كرسر را در متن قرار داده و با زدن كنترل و شيفت سمت راست جهت متن را اصلاح كنيد

اگه چند تا پاراگراف داريد همه متن را انتخاب كنيد (ctrl+a) و سپس اون دكمه ها رو با هم بزنيد

موفق باشيد

Masоud
22-03-2009, 12:15
نه عزیز نمیشه . شما میتونی با نرم افزار های OCR مثل Readiris این کار رو انجام بدی.

Masоud
22-03-2009, 12:18
سلام

شماره هاي بعدي اين فونتي كه گذاشتيد رو اگه داريد بذاريد

چون به نظر مياد اين شماره يك اون بود
نه عزیز همین یک مجموعه رو داره .

aliarnold
22-03-2009, 12:50
سلام
آقا من يه فايل ورد با يه فونت مخصوصش رو دارم كه براي ديدن فايل بايد فونتش رو هم نصب كرد
حالا مشكل اينجاست كه توي اين نوشته نميشه كاري كرد يعني مثل فونتهاي معمولي نميشه اون رو تغير داد و وقتي هم قسمتي از اون رو پاك ميكنم با اينكه نوشته فارسي هست از طرف انگليسي پاك ميشه و از همه مهم تر اينكه نميتونم با ruler هاي بالا و چپ نوشته اون رو توي صفحه جابجا كنم چون هر پاراگراف از آخر به اول ميشه يعني از پايين به بالا باد بخونيش!!
2 صفحه از فايل ورد با فونت هاش رو براتون ميذارم حجمش 867kb هست
کد:

لطفا كمك كنيد خيلي لنگشم
ممنون

mjs21
22-03-2009, 14:46
شما كافيه براحتي پس از پيست كرن متن كرسر را در متن قرار داده و با زدن كنترل و شيفت سمت راست جهت متن را اصلاح كنيد

اگه چند تا پاراگراف داريد همه متن را انتخاب كنيد (ctrl+a) و سپس اون دكمه ها رو با هم بزنيد

موفق باشيد

امتحان کردم نشد

Whansinnig
23-03-2009, 11:14
با سلام ،
در جستجوي خود آنچه را كه راهنمايي ام كند نيافتم ، با اين حال اميدوارم پرسشم تكراري نباشد و چنانچه بود پوزش مي طلبم .
آيا اين امكان وجود دارد كه با اشاره ي ماوس بر يك تصوير (فرضا يك كتاب) به اطلاعاتي در مورد آن تصوير كه در صفحات پايينتر تايپ شده است دسترسي پيدا كرد ؟
(قصد دارم فهرستي از ليست كتابهاي كتابخانه ي شخصي را تهيه كنم با اين شرايط كه تصوير هر قفسه در يك برگ و در هر قفسه تصوير كتابهاي موجود همانند كتابخانه ي اصلي در آن ترسيم شده باشد ، و نام هر كتاب در تصوير آن نوشته شده باشد ، و در پايان اطلاعات كامل كتاب را به آن بيافزايم ، تا اين قسمت را انجام داده ام ، اما نمي توانم راهي بيابم تا با اشاره ي ماوس بر روي تصاوير ي كه در فايل word ترسيم كرده ام و يا اشاره به نام كتابي كه بر روي تصوير تايپ شده است ، به اطلاعات تكميلي كه در صفحات پايين تر تايپ شده است، برسم )
سپاسگذار مي شوم اگر راهي وجود دارد راهنمايي ام كنيد ( ضمنا اطلاعات من نسبت به نرم افزار word كاملا تجربي است ، تقاضا مندم اگر راهي وجود دارد ساده بيان نماييد )
با تشكر

Masоud
24-03-2009, 12:57
آقا كسي نبود به من كمك كنه؟؟
سلام
ببخشید دیر جوابتو میدم.
می خوای فایل رو برات یکم مرتبش کنم تا مشکلی برات پیش نیاد ؟

aliarnold
24-03-2009, 22:22
سلام
ببخشید دیر جوابتو میدم.
می خوای فایل رو برات یکم مرتبش کنم تا مشکلی برات پیش نیاد ؟

ممنون از توجهتون
مشكل رو پايين توضيح دادم،لطفا دقيق بخونيدش اگر سوالي بود بگيد.
مشكل اينجاست كه توي اين نوشته نميشه كاري كرد يعني مثل فونتهاي معمولي نميشه اون رو تغير داد و وقتي هم قسمتي از اون رو پاك ميكنم با اينكه نوشته فارسي هست از طرف انگليسي پاك ميشه و از همه مهم تر اينكه نميتونم با ruler هاي بالا و چپ نوشته اون رو توي صفحه جابجا كنم چون هر پاراگراف از آخر به اول ميشه يعني از پايين به بالا باد بخونيش!!

اگر تونستيد به يه طريقي مثل نوشته فارسي عاديش كنيد كه ممنون ميشم راه حل رو به بنده بگيد.
ممنون

ila
25-03-2009, 12:33
سلام
سال نوت مبارک
اینچ و پیکا توی ورد چه قدر اختلاف دارن؟
یعنی واحدشون چه جوری قابل تبدیله؟

Masоud
25-03-2009, 16:21
سلام
سال نوت مبارک
اینچ و پیکا توی ورد چه قدر اختلاف دارن؟
یعنی واحدشون چه جوری قابل تبدیله؟
سلام دوست عزیز
سال نو شما هم مبارک
1Inch=0.078000 pica

aliarnold
26-03-2009, 20:23
فایل خیلی بهم ریختس.
همه جاهاش دستکاری شده.

چرا ؟؟
من دست نبردم توش و دقيقا همون جوري كه بوده گذاشتم،فقط صفحه هاي قبل و بعدش رو پاك كردم چون حجم كل فايل زياد بود
اگر نياز هست كل فايل حدود 2.5Mb‌هست،بذارمش

Masоud
26-03-2009, 20:48
چرا ؟؟
من دست نبردم توش و دقيقا همون جوري كه بوده گذاشتم،فقط صفحه هاي قبل و بعدش رو پاك كردم چون حجم كل فايل زياد بود
اگر نياز هست كل فايل حدود 2.5mb‌هست،بذارمش
سلام
آره عزیز بذارش تا ببینیم چیکار میشه کرد ؟

amir raya
26-03-2009, 22:36
سلام به همگی
من میخوام:
1: اعدادی رو توی ورد 2007 فارسی کنم چجوری میشه؟
2: همه عملیات ریاضی توی این ورد رو بلدم به جز نشانه جزر که خود کامپیوتر حسابش کنه شما می دونید؟
با تشکر

محمد نامدار
27-03-2009, 11:07
سلام
اول می خواستم بپرسم که آیا ورد هم مثل زرنگار می تونه یک از متن 100 صفحه ای یک فهرست از سر تیترها بگیره و پیدا بکنه یا نه
دوم اینکه برای شماره صفحه پایین کار بخوره باید چه کار کرد.
ممنون

aliarnold
27-03-2009, 17:58
سلام
آره عزیز بذارش تا ببینیم چیکار میشه کرد ؟

آقا اينم فايل

ممنون

Masоud
27-03-2009, 19:08
سلام به همگی
من میخوام:
1: اعدادی رو توی ورد 2007 فارسی کنم چجوری میشه؟
2: همه عملیات ریاضی توی این ورد رو بلدم به جز نشانه جزر که خود کامپیوتر حسابش کنه شما می دونید؟
با تشکر
سلام
جواب سؤال اول :
به این پست مراجعه شود :

جواب سؤال 2 :
از منوی Tools بر روی Customize کلیک کنید.
در پنجره جدید به تب Commands بروید.
اکنون یک پنجره دارای 2 ستون خواهید داشت. از ستون Tools ، Category را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. از ستون دیگر ، Tools Calculate را پیدا کنید (جزء موارد آخر). اکنون Tools Calculate را گرفته و آن را در جای مناسبی از نوار ابزار بالای صفحه رها کنید. ( Drog & Drop ) .
پس از اینکه دکمه Tools Calculate در جای مناسبی از نوار ابزار جای گرفت ، پنجره Customize را ببندید.
حال در یک صفحه خالی Word ، به عنوان مثال دو عدد را این گونه بنویسید:

253
+
789

هر عدد با یک Enter از خطی بعدی جدا گردد. عملگر ریاضی هم مابین دو خط عدد جای گیرد.

یا دو عدد را پشت سر هم و به شکل زیر وارد کنید:

253 + 789

اکنون این 3سه خط را با موس بگیرید و به حالت انتخاب درآورید ( Highlight کنید ) ، بر روی دکمه Tools Calculate که ایجاد کردید ، کلیک کنید.
سپس در خط بعدی ، دکمه Ctrl+V را همزمان فشار دهید تا پاسخ که در اینجا به فرض 1042 است نمایان شود.

این کار را میتوانید با کلیه اعداد چند رقمی و چند تایی صورت دهید. تنها عملگر شما برای عملیات متفاوت میشود که در جدول زیر لیست کلیه این عملگر ها را مشاهده میکنید:

عملیات: جمع | عملگر: + یا فاصله | مثال: 220 + 419 982 | نتیجه: 1621
عملیات: تفریق| عملگر: - یا ( ) | مثال: 1440 (312) - 96 | نتیجه: 1032
عملیات: ضرب | عملگر: * | مثال: 24 * 199 | نتیجه: 4,776
عملیات: تقسیم | عملگر: / | مثال: 20,000/36 | نتیجه: 555.56
عملیات: جذر | عملگر: ^ | مثال: (32^(1/5))^8 | نتیجه: 256
عملیات: درصد | عملگر: % | مثال: 89 * 15% | نتیجه: 13.35

سلام
اول می خواستم بپرسم که آیا ورد هم مثل زرنگار می تونه یک از متن 100 صفحه ای یک فهرست از سر تیترها بگیره و پیدا بکنه یا نه
دوم اینکه برای شماره صفحه پایین کار بخوره باید چه کار کرد.
ممنون
سلام
فکر نکنم همچین امکانی وجود داشته باشه.
شما باید روی قسمت پایین صفحه دبل کلیک کنی تا بتونی ویرایشش کنی.
موفق باشید.

reza41
27-03-2009, 19:15
سلام خدمت همه دوستان
چندتا سوال داشتم
يكي اينكه در ورد چطوري ميشه كاري كرد كه مثلا خط پاورقي رو براي هميشه تغيير داد يعني هر وقت درج پاورقي ميكنيم با فونتي كه خودمون تعيين كرديم و سايزي كه انتخاب كرديم پاورقي رو درج كرد.
دوم اينكه چطور ميشه بعضي كاراكتر هاي صفحه كليد رو تغيير داد مثلا از يه نشانه يا حرف كه زياد استفاده ميكنيم رو اونجايي كه دلمون ميخواد قرار بديم
سوال سوم آيا درج پاورقي كليد ميانبر دارد؟
سوال چهارم وقتي ادامه پاورقي به صفحه بعد ميره چطوري بايد علامت ادامه رو درج كنيم؟
سوال پنج علامت ارجاع كه به جاي رجوع كنيد درج ميشه و شكل يه فلش كوچيكه چطور بايد درج بشه؟
سوال ششم آيا ميشه كاري كرد كه توي پاورقي هم بشه پاورقي زد. فرض ميكنيم شما يه متن اصلي داريد كه قرار شرح اون زيرش باشه و به شكل پاورقي درج بشه و خود اين شرح هم پاورقي داره كسي راهي به نظرش ميرسه؟
ممنون ميشم جواب بديد

Masоud
27-03-2009, 20:01
سلام خدمت همه دوستان
چندتا سوال داشتم
يكي اينكه در ورد چطوري ميشه كاري كرد كه مثلا خط پاورقي رو براي هميشه تغيير داد يعني هر وقت درج پاورقي ميكنيم با فونتي كه خودمون تعيين كرديم و سايزي كه انتخاب كرديم پاورقي رو درج كرد.
دوم اينكه چطور ميشه بعضي كاراكتر هاي صفحه كليد رو تغيير داد مثلا از يه نشانه يا حرف كه زياد استفاده ميكنيم رو اونجايي كه دلمون ميخواد قرار بديم
سوال سوم آيا درج پاورقي كليد ميانبر دارد؟
سوال چهارم وقتي ادامه پاورقي به صفحه بعد ميره چطوري بايد علامت ادامه رو درج كنيم؟
سوال پنج علامت ارجاع كه به جاي رجوع كنيد درج ميشه و شكل يه فلش كوچيكه چطور بايد درج بشه؟
سوال ششم آيا ميشه كاري كرد كه توي پاورقي هم بشه پاورقي زد. فرض ميكنيم شما يه متن اصلي داريد كه قرار شرح اون زيرش باشه و به شكل پاورقي درج بشه و خود اين شرح هم پاورقي داره كسي راهي به نظرش ميرسه؟
ممنون ميشم جواب بديد
سلام.
1. این کار شدنی نیست.
2.شما برای تغییر صفحه کلید می تونید از نرم افزار Tray Layout استفاده کنید :
Tray Layout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
3.بله کلید میانبر دارد :
برای ایجاد پاورقی در انتهای صفحه کلید های Ctrl+Alt+F را می زنید.
برای ایجاد پاورقی در زیر همان متن کلید های Ctrl+Alt+D را میزنید.
4.شما با استفاده از یک فلش می تونید این کار رو انحام بدید.
5.اگر وجود داره بنده اطلاعی ندارم.
6.نخیر عزیز نمیشه.

reza41
27-03-2009, 23:03
دوست عزيز از اينكه كمك كردي ممنونم
در مورد جواب سوال چهار كه فرمودي با يه فلش ميتوني اين كار رو انجام بدي آيا راهي براي درج سريع يه فلش وجود داره؟
در مورد سوال اول هم خودم يك راهي به نظرم رسيد و اون اينكه با تغيير در سبك ها و شكلبندي اين كار شدني هست و در سيستم من جواب داد حالا شما هم تست كنيد ببينيد ميشه.
بازم ممنون

amir raya
28-03-2009, 10:31
متن پاک شد.

amir raya
28-03-2009, 12:07
سلام
جواب سؤال اول :
به این پست مراجعه شود :

جواب سؤال 2 :
از منوی tools بر روی customize کلیک کنید.
در پنجره جدید به تب commands بروید.
اکنون یک پنجره دارای 2 ستون خواهید داشت. از ستون tools ، category را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. از ستون دیگر ، tools calculate را پیدا کنید (جزء موارد آخر). اکنون tools calculate را گرفته و آن را در جای مناسبی از نوار ابزار بالای صفحه رها کنید. ( drog & drop ) .
پس از اینکه دکمه tools calculate در جای مناسبی از نوار ابزار جای گرفت ، پنجره customize را ببندید.
حال در یک صفحه خالی word ، به عنوان مثال دو عدد را این گونه بنویسید:

253
+
789

هر عدد با یک enter از خطی بعدی جدا گردد. عملگر ریاضی هم مابین دو خط عدد جای گیرد.

یا دو عدد را پشت سر هم و به شکل زیر وارد کنید:

253 + 789

اکنون این 3سه خط را با موس بگیرید و به حالت انتخاب درآورید ( highlight کنید ) ، بر روی دکمه tools calculate که ایجاد کردید ، کلیک کنید.
سپس در خط بعدی ، دکمه ctrl+v را همزمان فشار دهید تا پاسخ که در اینجا به فرض 1042 است نمایان شود.

این کار را میتوانید با کلیه اعداد چند رقمی و چند تایی صورت دهید. تنها عملگر شما برای عملیات متفاوت میشود که در جدول زیر لیست کلیه این عملگر ها را مشاهده میکنید:

عملیات
عملگر مثال نتیجه
جمع + یا فاصله
220 + 419 982 1621
تفریق - یا ( )
1440 (312) - 96 1032
ضرب * 24 * 199 4,776
تقسیم / 20,000/36 555.56
جذر ^ (32^(1/5))^8 256
درصد
% 89 * 15% 13.35

1: مشکل اول حل شد ممنون.
2: این جزر رو شما خودت میتونی یک رقمی انجام بدی مثلا جزر 4 را چجوری بنویسیم؟
3: شما این مطالب رو از توی پیک نوشتی؟:21:

Dreamland
28-03-2009, 14:14
سلام
من رو ورد 2007 Office 2007 Addons (Save As PDF-XPS).exe رو نصب کردم
وقتی که میخوام یه سندو با فرمت pdf ذخیره کنم این erroro میده:41:
This error is commonly encountered when a read lock is set on the file that you are attempting to open. Possible reasons for this:
Another user has the file open, either on the same computer that you are using, or on another computer.
Word crashed at some point in the past and left a read lock on the file.
Another application has an exclusive lock on the file, preventing Word from opening the file.
A custom application is running and has opened this file (possibly on another user's computer). It may have opened the file using an incorrect method.
To correct this problem, close all applications, restart Word and try to open this file again. If this does not work, examine the properties of the file to determine if someone else has it open. Occasionally a phantom process (dead or disassociated program) may have a lock on the file, and the only means of clearing it is to restart your computer.
For more information, see Microsoft Knowledge Base article 918593.
چیکار کنم؟
کمکم کنین

Masоud
28-03-2009, 14:31
دوست عزيز از اينكه كمك كردي ممنونم
در مورد جواب سوال چهار كه فرمودي با يه فلش ميتوني اين كار رو انجام بدي آيا راهي براي درج سريع يه فلش وجود داره؟
در مورد سوال اول هم خودم يك راهي به نظرم رسيد و اون اينكه با تغيير در سبك ها و شكلبندي اين كار شدني هست و در سيستم من جواب داد حالا شما هم تست كنيد ببينيد ميشه.
بازم ممنون
سلام
بله . از Insert گزینه ی Symbol را انتخاب کن و پس از پیدا کردن علامت فلش روی ShortcutKey کلیک کن و یک شورتکات مناسب براش انتخاب کن (با استفاده از کلید های ترکیبی) . بعد با گرفتن کلیدهایی که تعریف کردی علامت فلش در متن نوشته می شود.
آره دوست من درسته.

1: مشکل اول حل شد ممنون.
2: این جزر رو شما خودت میتونی یک رقمی انجام بدی مثلا جزر 4 را چجوری بنویسیم؟
3: شما این مطالب رو از توی پیک نوشتی؟:21:
سلام
پست مربوط به علامت های ریاضی ویرایش شد . یه نگاه دیگه بهش بنداز .
والا خودم هم فکر کنم علامت ^ مربوط به توان است . چون وقتی می نویسی 4^4 مینویسه 256.
موفق باشید.:11:

Masоud
28-03-2009, 14:43
سلام
من رو ورد 2007 office 2007 addons (save as pdf-xps).exe رو نصب کردم
وقتی که میخوام یه سندو با فرمت pdf ذخیره کنم این erroro میده:41:
this error is commonly encountered when a read lock is set on the file that you are attempting to open. Possible reasons for this:
Another user has the file open, either on the same computer that you are using, or on another computer.
Word crashed at some point in the past and left a read lock on the file.
Another application has an exclusive lock on the file, preventing word from opening the file.
A custom application is running and has opened this file (possibly on another user's computer). It may have opened the file using an incorrect method.
To correct this problem, close all applications, restart word and try to open this file again. If this does not work, examine the properties of the file to determine if someone else has it open. Occasionally a phantom process (dead or disassociated program) may have a lock on the file, and the only means of clearing it is to restart your computer.
For more information, see microsoft knowledge base article 918593.
چیکار کنم؟
کمکم کنین
سلام
میگه که اشکالاتی در ورد به وجود اومده که اون می تونه دلایلی داشته باشه.
میگه برای رفع این مشکل از همه ی برنامه های در حال اجرا خارج شو و یکبار ورد رو ببند و دوباره اجراش کن .
اگر هم مشکل ادامه داشت پاکش کن و سیستم رو ریستارت کن و دوباره نصبش کن و ورد رو اجرا کن.

Dreamland
28-03-2009, 15:39
سلام
میگه که اشکالاتی در ورد به وجود اومده که اون می تونه دلایلی داشته باشه.
میگه برای رفع این مشکل از همه ی برنامه های در حال اجرا خارج شو و یکبار ورد رو ببند و دوباره اجراش کن .
اگر هم مشکل ادامه داشت پاکش کن و سیستم رو ریستارت کن و دوباره نصبش کن و ورد رو اجرا کن.
من کسپر رو سیستمم نصبه:27:
آخه چه مشکلی داره:18:
قبلا اینجوری نبودش:41:

aliarnold
28-03-2009, 17:43
mvmmasoud جان مشكل اون فايل رو تونستيد حل كنيد؟؟؟

Masоud
28-03-2009, 19:21
من کسپر رو سیستمم نصبه:27:
آخه چه مشکلی داره:18:
قبلا اینجوری نبودش:41:
طبق دستو العمل برو شاید مشکلت رفع بشه.یک بار Addons رو پاک کن و سیستم رو ریستارت کن و دوباره نصبش کن.

Arashdn
28-03-2009, 22:21
درود

چطور میشه تو ورد 2003 فاصله بین خطوط رو تغییر داد؟

قبلا اینکارو کرده بودم اما الان هرچی گشتم یادم نیومد

با سپاس

wordist
29-03-2009, 07:56
درود

چطور میشه تو ورد 2003 فاصله بین خطوط رو تغییر داد؟

قبلا اینکارو کرده بودم اما الان هرچی گشتم یادم نیومد

با سپاس
سلام

اين كار ساده است دوست عزيز

كافيه بعد از انتخاب اون چند خط روي اونا كليك راست كرده و گزينه Paragraph رو بزنيد و از قسمت Line Spacing گزينه‌هاي موجود رو انتخاب كنيد

Arashdn
29-03-2009, 08:03
از راهنمایی تون سپاس گزارم

راهی نیست این کار رو در کل صفحه اعمال کنیم؟

Masоud
29-03-2009, 11:16
از راهنمایی تون سپاس گزارم

راهی نیست این کار رو در کل صفحه اعمال کنیم؟
سلام
خب Ctrl + A بگیر تا همه ی صفحه Select بشه بعد اون کارو انجام بده.

Whansinnig
29-03-2009, 12:58
با سلام
پيشتر ها سوال خود را (در پست شماره 3123 و 3127 ) مطرح كردم اما متاسفانه علي رغم توجه يكي از دوستان ، جوابي نگرفتم ، بسيار سپاسگذار مي شوم چنانچه مي توانيد مرا ياري نماييد .

با تشكر

آنتی
29-03-2009, 13:28
به نام خدا
سلام خدمت اساتید
من دیروز نزدیک 50صفحه تایپ کرده ام امروز هم سیستم را روشن کردم اونها را دیدم ولی حالا که سیستم را روشن میکنم فقط 2 صفحه که چندروز پیش تایپ کرده ام را دارم و 50 تا دیروز را نمی بینم
دوستان اگه راهی داره بگید که اعصابم داغونه؟؟؟
متشکر

Masоud
29-03-2009, 16:49
به نام خدا
سلام خدمت اساتید
من دیروز نزدیک 50صفحه تایپ کرده ام امروز هم سیستم را روشن کردم اونها را دیدم ولی حالا که سیستم را روشن میکنم فقط 2 صفحه که چندروز پیش تایپ کرده ام را دارم و 50 تا دیروز را نمی بینم
دوستان اگه راهی داره بگید که اعصابم داغونه؟؟؟
متشکر
سلام دوست عزیز
شما بعد از تایپ مطمئنی اونو Save کردی ؟

آنتی
29-03-2009, 18:48
سلام
باتشکر از توجهتون
همانطور که گفتم امروز صبح هم اطلاعات را داشتم ولی ظهر خبری نبود

Masоud
29-03-2009, 18:54
سلام
باتشکر از توجهتون
همانطور که گفتم امروز صبح هم اطلاعات را داشتم ولی ظهر خبری نبود
سلام
دوست عزیز یه کاری کن :
فایل های مخفی رو از حالت Hidden در بیار وقتی این کار رو کردی برو به همون جایی که فایل رو Save کردی اگه دقت کنی می بینی یه فایل دیگه هم کنارشه با فرمت tmp . ورد به صورت اتوماتیک فایل رو هر 10 دقیقه یکبار تو اون فایل که با فرمت tmp هست Save می کنه.اون فایل رو باز کن ببین همون 50 صفحه سرجاشه یا نه.

آنتی
30-03-2009, 00:08
بازم سلام
با تشکر از جوابتون
من این فایل ها را نداشتم و رفتم ریکاوری کردم یه 10-12 صفحه برگشت
بازم ممنون

wordist
30-03-2009, 07:24
با سلام ،
در جستجوي خود آنچه را كه راهنمايي ام كند نيافتم ، با اين حال اميدوارم پرسشم تكراري نباشد و چنانچه بود پوزش مي طلبم .
آيا اين امكان وجود دارد كه با اشاره ي ماوس بر يك تصوير (فرضا يك كتاب) به اطلاعاتي در مورد آن تصوير كه در صفحات پايينتر تايپ شده است دسترسي پيدا كرد ؟
(قصد دارم فهرستي از ليست كتابهاي كتابخانه ي شخصي را تهيه كنم با اين شرايط كه تصوير هر قفسه در يك برگ و در هر قفسه تصوير كتابهاي موجود همانند كتابخانه ي اصلي در آن ترسيم شده باشد ، و نام هر كتاب در تصوير آن نوشته شده باشد ، و در پايان اطلاعات كامل كتاب را به آن بيافزايم ، تا اين قسمت را انجام داده ام ، اما نمي توانم راهي بيابم تا با اشاره ي ماوس بر روي تصاوير ي كه در فايل word ترسيم كرده ام و يا اشاره به نام كتابي كه بر روي تصوير تايپ شده است ، به اطلاعات تكميلي كه در صفحات پايين تر تايپ شده است، برسم )
سپاسگذار مي شوم اگر راهي وجود دارد راهنمايي ام كنيد ( ضمنا اطلاعات من نسبت به نرم افزار word كاملا تجربي است ، تقاضا مندم اگر راهي وجود دارد ساده بيان نماييد )
با تشكر

با سلام
پيشتر ها سوال خود را (در پست شماره 3123 و 3127 ) مطرح كردم اما متاسفانه علي رغم توجه يكي از دوستان ، جوابي نگرفتم ، بسيار سپاسگذار مي شوم چنانچه مي توانيد مرا ياري نماييد .

با تشكر

سلام دوست عزيز

براي اينكار شما ابتدا بايد Bookmark تعريف كني و ... به روش زير:

- تك تك عناويني را كه قرار است بعدا به آن دسترسي پيدا كني و در متن هستند رو جدا جدا انتخاب كن و با زدن CTRL+SHIFT+F5 از كادر باز شده يك بوكمارك با يك اسم خاص براي هر كدام تعريف كن

- حالا به فهرست برو و بعد از انتخاب هر عنوان در فهرست كليد CTRL+K رو بزن و از كادر باز شده گزينه Place in this document (سمت چپ كادر) را انتخاب كن و پس از نمايش ليست بوكماركها، بوكمارك موردنظر را انتخاب كن و OK و تمام

موفق باشي

mehdi_gh27
01-04-2009, 11:59
با سلام به دوستان عزیز

مشکلی در word دارم که ممنون میشم دوستان در این رابطه راهنماییم کنند .

امیدوارم بتونم منظورمو برسونم :

فرض کنید میخوام کلمه ای مثل این رو تایپ کنم (( شده ای )) تا اونجایی که مشخصه بین (( ه )) و (( ای )) یک space باید بزنم . و این موضوع باعث میشه تا در بین این کلمه فاصله ایجاد بشه و در متن های رسمی شمایل خوبی نداره . و اگر هم که space نزنم که (( ه )) با (( ای )) میچسبه و اینطوری میشه (( شدهای )) .
تا اونجایی که اطلاع دارم روشی وجود داره که بدون افتادن فاصله بین این حروف میشه اونها رو از هم جدا کرد ولی نمی دونم چطوری هست ؟؟؟؟؟؟!!!!!

ممنون میشم در این رابطه راهنماییم کنید .

با تشکر
منتظر پاسخ دوستان هستم .

Masоud
01-04-2009, 12:14
با سلام به دوستان عزیز

مشکلی در word دارم که ممنون میشم دوستان در این رابطه راهنماییم کنند .

امیدوارم بتونم منظورمو برسونم :

فرض کنید میخوام کلمه ای مثل این رو تایپ کنم (( شده ای )) تا اونجایی که مشخصه بین (( ه )) و (( ای )) یک space باید بزنم . و این موضوع باعث میشه تا در بین این کلمه فاصله ایجاد بشه و در متن های رسمی شمایل خوبی نداره . و اگر هم که space نزنم که (( ه )) با (( ای )) میچسبه و اینطوری میشه (( شدهای )) .
تا اونجایی که اطلاع دارم روشی وجود داره که بدون افتادن فاصله بین این حروف میشه اونها رو از هم جدا کرد ولی نمی دونم چطوری هست ؟؟؟؟؟؟!!!!!

ممنون میشم در این رابطه راهنماییم کنید .

با تشکر
منتظر پاسخ دوستان هستم .
سلام عزیز
شما برای این کار می تونی از نیم فاصله استفاده کنی :
با زدن کلید های Ctrl + Shift + 4 می تونی نیم فاصله بزنی.
موفق باشید.

frontlines
01-04-2009, 13:41
لطفا بگین چطوری می شه صفحات را در ورد 2003 شماره گذاری فارسی کرد؟

Masоud
03-04-2009, 20:08
لطفا بگین چطوری می شه صفحات را در ورد 2003 شماره گذاری فارسی کرد؟
سلام
شما می تونی از Control Panel و از قسمت Regional & Language Options زبان اصلی سیستم را روی فارسی گذاشته و سپس شماره گذاری کنید
اگر این کار را نخواستید انجام دهید به این پست مراجعه کنید و مراحل را انجام دهید و در حالی که کیبورد روی فارسی است شماره گذاری کنید.

طریقه ی شماره گذاری :
از منوی Insert گزینه ی Page Number را انتخاب کنید و بعد از انتخاب کردن منطقه ای که قرار است شماره در آنجا قرار بگیرد OK کنید.

Vahid_vs
03-04-2009, 20:45
آقا نرم افزار آفيس )Word(..... هنگام باز كردن Error ميده لطفا اگه ميشه منو كمك كنيد...
اينم عكس Error است با تشكر ....VS...

Masоud
03-04-2009, 20:47
آقا نرم افزار آفيس من هنگام باز كردن Error ميده لطفا اگه ميشه منو كمك كنيد...
سلام عزیز
عکس لود نمیشه
عکس رو تو gigaimage آپلود کن.

Vahid_vs
03-04-2009, 21:02
آقا نرم افزار آفيس )Word(..... هنگام باز كردن Error ميده لطفا اگه ميشه منو كمك كنيد...

reza41
03-04-2009, 23:03
دوست عزيز تو باز كردن همه فايل ها اين مشكل رو داري يا فقط يك فايل
اين پيام ميگه ورد تو باز كردن فايل مشكل داره و سه تا راه حل پيشنهاد ميده
اول اينكه چك كن ببين حق دسترسي به اون فايل يا درايوي كه توشه رو داري يا نه
دوم اينكه مطمئن شو رم و فضاي خالي هارد داري
سوم فايل رو با قسمت برگرداندن فايل متني باز كن

Vahid_vs
03-04-2009, 23:22
آقا فقط يك فايل از Word اينجوري شده و اين Error را ميده

wood56
04-04-2009, 08:56
با سلام
چگونه در word2003 میتوان در بخش فرمول نویسی عبارتها و جملات طولانی فارسی را بنویسیم. همانطوریکه میدانید معمولا پس از نوشتن چند حرف فارسی کلمات منقطع دیده می شوند.
با تشکر

wordist
04-04-2009, 09:08
با سلام
چگونه در word2003 میتوان در بخش فرمول نویسی عبارتها و جملات طولانی فارسی را بنویسیم. همانطوریکه میدانید معمولا پس از نوشتن چند حرف فارسی کلمات منقطع دیده می شوند.
با تشکر
سلام دوست عزيز

شما بعد از اينكه ار محيط فرمول نويسي خارج بشي درست ميشه

wood56
04-04-2009, 10:23
سلام دوست عزيز

شما بعد از اينكه ار محيط فرمول نويسي خارج بشي درست ميشه

------
دوست عزیز حق با شماست اما اگر چند کلمه نوشته شود، باز هم کلمات متصل دیده می شوند مثلا اگر بنویسیم.
"سرعت متغیر" بصورت :سرعتمتغیر" نوشته می شود در واقع کلید Space bar انگار تاثیر در محیط فرمول نویسی ندارد.

aliarnold
04-04-2009, 11:34
دوستان كسي اين فايل من رو نتونست درست كنه؟؟؟

aliarnold
04-04-2009, 11:36
دوستان كسي اين فايل ورد ما رو نتونست درست كنه؟؟؟

mohsen_blid
04-04-2009, 12:36
سلام خدمت دوستان
من یه مشکل با فونتهام دارم
مشکل از این قرار است که من زمانی که با فونت ایران نستعلیقم اعداد را می نویسم به صورت فارسی هستستش ولی زمانی که فایل رو به کامپیوتری که پرینتر به اون نصبه انتقال میدم اعدا به صورت انگلیسی می نویسه و نمی تونم اعداد رو به صورت فارسی دربیارم
ممنونن میشم کمکم کنید

wordist
04-04-2009, 12:49
------
دوست عزیز حق با شماست اما اگر چند کلمه نوشته شود، باز هم کلمات متصل دیده می شوند مثلا اگر بنویسیم.
"سرعت متغیر" بصورت :سرعتمتغیر" نوشته می شود در واقع کلید space bar انگار تاثیر در محیط فرمول نویسی ندارد.
با كدوم ورژن از آفيس كار ميكنيد

wordist
04-04-2009, 12:51
سلام خدمت دوستان
من یه مشکل با فونتهام دارم
مشکل از این قرار است که من زمانی که با فونت ایران نستعلیقم اعداد را می نویسم به صورت فارسی هستستش ولی زمانی که فایل رو به کامپیوتری که پرینتر به اون نصبه انتقال میدم اعدا به صورت انگلیسی می نویسه و نمی تونم اعداد رو به صورت فارسی دربیارم
ممنونن میشم کمکم کنید
تنظيمات مربوط به فارسي بودن اعداد در ورد در كامپيوتر مقصد درسته ؟؟؟

تنظيمات اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohsen_blid
04-04-2009, 13:00
ممنون از سرعت عملتون در پاسخ دادن
یه سوال دیگه داشتم یک نکته ای بود که می شد فونت رو به فایل الصاق کرد که اگر در کامپیوتر دیگر این فونت نباشه به مشکلی برنخوریم
الان خاطرم نمیاد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

wordist
04-04-2009, 13:02
ممنون از سرعت عملتون در پاسخ دادن
یه سوال دیگه داشتم یک نکته ای بود که می شد فونت رو به فایل الصاق کرد که اگر در کامپیوتر دیگر این فونت نباشه به مشکلی برنخوریم
الان خاطرم نمیاد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
ورژن آفيس چنده ؟

wordist
04-04-2009, 13:03
سلام
آقا من يه فايل ورد با يه فونت مخصوصش رو دارم كه براي ديدن فايل بايد فونتش رو هم نصب كرد
حالا مشكل اينجاست كه توي اين نوشته نميشه كاري كرد يعني مثل فونتهاي معمولي نميشه اون رو تغير داد و وقتي هم قسمتي از اون رو پاك ميكنم با اينكه نوشته فارسي هست از طرف انگليسي پاك ميشه و از همه مهم تر اينكه نميتونم با ruler هاي بالا و چپ نوشته اون رو توي صفحه جابجا كنم چون هر پاراگراف از آخر به اول ميشه يعني از پايين به بالا باد بخونيش!!
2 صفحه از فايل ورد با فونت هاش رو براتون ميذارم حجمش 867kb هست
کد:

لطفا كمك كنيد خيلي لنگشم
ممنون
سلام

فايلتون رو ديدم

مكشل زياد داره

من حس ميكنم كه اين از يه صفحه اينترنتي كپي شده در ورد

براي همين درست كردنش بسيار سخته و كار زيادي مي بره

mohsen_blid
04-04-2009, 13:23
ورژن آفيس چنده ؟
2007ورزنش هستش

wordist
04-04-2009, 13:32
2007ورزنش هستش
با زدن دكمه Office گزينه Word Option رو بزنيد

و از قسمت Save گزينه Embed fonts in the file رو تيك بزنيد

reza41
04-04-2009, 13:44
آقا فقط يك فايل از word اينجوري شده و اين error را ميده

اگه همين يك فايل اينطوريه و اون مشكلاتي هم كه تو خود ارور اومده نداري احتمال قوي فايل يه مشكلي پيدا كرده سعي كن ببين ميتوني اين فايل رو با يه برنامه ديگه مثل اوپن آفيس يا ويرايشگراي ديگه باز كني يا نه؟

Masоud
04-04-2009, 14:08
------
"سرعت متغیر" بصورت :سرعتمتغیر" نوشته می شود در واقع کلید Space bar انگار تاثیر در محیط فرمول نویسی ندارد.
سلام
تو فرمول نویسی Space Bar اثری ندارد و شما باید برای ایجاد فاصله از آیکون جای خالی استفاده کنی.

wood56
04-04-2009, 16:17
با كدوم ورژن از آفيس كار ميكنيد
همونطوریکه که گفته بودم : 2003

mohsen_blid
05-04-2009, 18:48
نکته:

به این پست جواب ندادید ممنون میشم راهنمایی فرمایید

Masоud
05-04-2009, 20:32
سلام عزیز

دوستان برای جواب گرفتن صبور باشید.ممنون

بنظر نمیاد مشکل خاصی داشته باشه یک بار Word رو Repair کن ببین درست میشه؟

موفق باشید.

[ali]
05-04-2009, 22:14
آفیس 2007
دوستان مشکلی که دارم وقتی یک نرم افزار نصب می کنم و نرم افزار نام برده یک Add-in اضافه می کنه این پیغام می یاد و چند بار باید تایید کنم با غیر فعال کردن Add-in درست نمی شه و حتما باید به مسیرش برم و اون add-in را حذف کنم فقط هم با یک add-in این مشکل نیست.

a_khodadost
06-04-2009, 00:12
با سلام
من نرم افزار office 2007 را نصب کردم اما نمی دانم چرا برای تایپ کردن در برنامه Word با مشکل مواجه می شم .
منظورم اینه که مثلا برای شروع تایپ از اول خط نوشتن شروع نمیشه و با کلیک Space تایپ شروع می شه همین طور اگه کمی تأنی کنم دوباره تایپ نمی کنه
لطفا مرا راهنمایی کنید

wordist
06-04-2009, 07:02
همونطوریکه که گفته بودم : 2003

سلام
تو فرمول نویسی space bar اثری ندارد و شما باید برای ایجاد فاصله از آیکون جای خالی استفاده کنی.

همونطوري كه دوستمون اشاره كردن زدن فاصله در فرمول نويسي امكان پذير نيست ولي ايني كه از آیکون جای خالی !!!! استفاده كردن رو متوجه نشدم !!!!

wordist
06-04-2009, 07:06
احتمالا سوالتون از قلم افتاده

به نظر من بد نيست يه بار در كامپيوتر مقصد كه پرينتر بهش متصل هست يه بار پرينتر رو حذف و دوباره نصب كنيد

wordist
06-04-2009, 07:07
;3661473']آفیس 2007
دوستان مشکلی که دارم وقتی یک نرم افزار نصب می کنم و نرم افزار نام برده یک Add-in اضافه می کنه این پیغام می یاد و چند بار باید تایید کنم با غیر فعال کردن Add-in درست نمی شه و حتما باید به مسیرش برم و اون add-in را حذف کنم فقط هم با یک add-in این مشکل نیست.

از چه add-ins ي استفاده ميكنيد

نمونه اونو بذاريد و كارش رو بگيد تا من هم نصب كنم ببينم موردش چيه

[ali]
06-04-2009, 11:39
از چه add-ins ي استفاده ميكنيد

نمونه اونو بذاريد و كارش رو بگيد تا من هم نصب كنم ببينم موردش چيه
Add-in هایی که نرم افزارهای Adobe Acrobate Pro و SnagIt-8 اضافه می کنند

یه مورد را آپلود کردم.

[ali]
06-04-2009, 11:44
سلام
بهتره فونت را هم ضمیمه کنید تا این مشکل به وجود نیاد یا اون را تبدیل به pdf کنید.

aliarnold
06-04-2009, 11:52
سلام

فايلتون رو ديدم

مكشل زياد داره

من حس ميكنم كه اين از يه صفحه اينترنتي كپي شده در ورد

براي همين درست كردنش بسيار سخته و كار زيادي مي بره

ممنون از توجهتون
اين فايل ورد تبديل شده نسخه pdf به word هست
مشكل من اينه كه نميشه با استفاده از رول هاي بالاي صفحه word عرض هر صفحه رو كم كرد چون اون موقع هر پاراگراف رو بايد از پايين به بالا خوند!!
آيا ميشه اين مشكل رو حل كرد؟؟؟

mohsen_blid
06-04-2009, 11:57
سلام خدمت دوستان من در برنامه وورد برای پرینت کردن سایز a5 رو ندارم چطور میتونم این سایز رو مشخص کنم

wordist
06-04-2009, 13:37
;3662814']add-in هایی که نرم افزارهای adobe acrobate pro و snagit-8 اضافه می کنند

یه مورد را آپلود کردم.

نگفتين بالاخره كه چه كاري انجام ميدن ؟

wordist
06-04-2009, 13:40
سلام خدمت دوستان من در برنامه وورد برای پرینت کردن سایز a5 رو ندارم چطور میتونم این سایز رو مشخص کنم
شما ميتوني بصورت دستي اينكارو بكني

كافيه در قسمت سايزها سايز a5 را وارد كني

عرض مانند a4 يعني 21

ارتفاع نصف a4 يعني حدود 15 (14.8)

Masоud
06-04-2009, 14:03
همونطوري كه دوستمون اشاره كردن زدن فاصله در فرمول نويسي امكان پذير نيست ولي ايني كه از آیکون جای خالی !!!! استفاده كردن رو متوجه نشدم !!!!

سلام

ببخشید اگه منظورمو خوب نرسوندم

شما می تونید از اون 4 تایی که تو عکس مشخص کردم به نسبت فاصله ای که می خواین برای فاصله زدن استفاده کنید

موفق باشید :11::40::11:

amir raya
06-04-2009, 14:22
سلام
من یه کار فوری دارم. میخوام یه کتاب 30 تا 40 صفحه ای رو از توی قالب خودش یعنی قالب سادش بیارم توی قالبی که خودم طراحی کردم ولی نمیشه یعنی باید توی هرصفحه ی تحقیقم قالب رو دوباره طراحی کنم ولی من عجله دارم شما راهی روئ نمیدونید که بجای صفحه سفید پیشفرض قالب خودم رو جایگزین کنم تا با ایجاد هرصفحه اضافه بجای صفحه سفید قالب خودم بیاد؟
تروخدا سریع جواب بدید.

[ali]
06-04-2009, 14:42
نگفتين بالاخره كه چه كاري انجام ميدن ؟
سلام
ادیت تصویر و پرینت مجازی البته نمی تونم جایگزینی برای Adobe نصب کنم
با تشکر

wordist
07-04-2009, 06:31
سلام
من یه کار فوری دارم. میخوام یه کتاب 30 تا 40 صفحه ای رو از توی قالب خودش یعنی قالب سادش بیارم توی قالبی که خودم طراحی کردم ولی نمیشه یعنی باید توی هرصفحه ی تحقیقم قالب رو دوباره طراحی کنم ولی من عجله دارم شما راهی روئ نمیدونید که بجای صفحه سفید پیشفرض قالب خودم رو جایگزین کنم تا با ایجاد هرصفحه اضافه بجای صفحه سفید قالب خودم بیاد؟
تروخدا سریع جواب بدید.
سوال نامفهومه

wordist
07-04-2009, 06:34
;3663421']سلام
ادیت تصویر و پرینت مجازی البته نمی تونم جایگزینی برای adobe نصب کنم
با تشکر
اون dll رو كجا بايد كپي كرد ؟

آيا همين يه dll هست يا يه برنامه كه خودش اينو نصب ميكنه ؟؟؟

Ni_nigc
07-04-2009, 08:46
سلام دوستان ببخشید یه سوال تخصصی .
من یه متنی توی ورد تایپ کردم و حالا می خوام بجای همه ی } هایی که گذاشتم ) رو قرار بدم و یا مثلا حرف ج رو با ع عوض کنم . ( البته همونطور که گفتم در متنی که قبلا تایپ شده می خوام این کار رو بکنم )

ممنون

wordist
07-04-2009, 09:02
سلام دوستان ببخشید یه سوال تخصصی .
من یه متنی توی ورد تایپ کردم و حالا می خوام بجای همه ی } هایی که گذاشتم ) رو قرار بدم و یا مثلا حرف ج رو با ع عوض کنم . ( البته همونطور که گفتم در متنی که قبلا تایپ شده می خوام این کار رو بکنم )

ممنون
سلام دوست عزيز

شما كافيه براحتي از Replace استفاده كني

ايتدا CTRL+H رو بزن و بعد در باكس اول (Find what) مثلا همون } و در باكس Replace with همون علامت ) رو وارد كنيد

ehsanvb60
07-04-2009, 10:55
با سلام

من به تازگي word2007 رو نصب كردم ولي يه مشكل عجيبي برام پيش اومده هد چي هم سرچ كردم تو اينترنت جوابي براش پيدا نكردم.

وقتي ورد رو باز مي كنم و صفحه كليد رو فارسي مي كنم تايپ نمي كنه تا زماني كه يه فاصله يا اينتر رو بزنم !!!!
توي تايپ انگليسي مشكلي نداره ها.
توي ساير برنام ها هم درست تايپ فارسي مي كنه فقط نو ورد 2007 اينجوريه

ممنون ميشم اگه كسي كمكم كنه.

amir raya
07-04-2009, 13:55
بابا وقتی ورد رو باز می کنیم یه صفحه سفید میاد و همچنین وقتی یه صفحه جدید اضافه می کنیم دوباره یه صفحه سفید میاد من میخوام بجای این صفحه سفید صفحه ای رو که از قبل خودم طراحی کرده بودم رو بیارم چجوری میشه؟

omid-p30
07-04-2009, 14:09
آخرین سرویس پک ورد 2007 همون یک هست یا 2 هم اومده ؟

wordist
07-04-2009, 14:17
بابا وقتی ورد رو باز می کنیم یه صفحه سفید میاد و همچنین وقتی یه صفحه جدید اضافه می کنیم دوباره یه صفحه سفید میاد من میخوام بجای این صفحه سفید صفحه ای رو که از قبل خودم طراحی کرده بودم رو بیارم چجوری میشه؟
مگه خصوصيات صفحه اي كه شما طراحي كرديد چيه ؟

amir raya
07-04-2009, 14:21
مگه خصوصيات صفحه اي كه شما طراحي كرديد چيه ؟

من فقط یه سربرگ مثل کتابها در بالا و یه گل در پایین گذاشتم و میخوام بین این دو تا مطالبم رو نویسم و هر صفحه ای رو هم که اضافه میشه همینطوری باشه.:47:

wordist
07-04-2009, 14:31
من فقط یه سربرگ مثل کتابها در بالا و یه گل در پایین گذاشتم و میخوام بین این دو تا مطالبم رو نویسم و هر صفحه ای رو هم که اضافه میشه همینطوری باشه.:47:
شما يه صفحه از اون قالب خودتون رو در يه سند جديد درست كنيد و اونو با فرمت Template ذخيره كنيد

بعد هر بار كه اون فايل را باز كنيد يك نمونه از فايل موردنظرتون رو داريد با همون قالب مشخص

amir raya
07-04-2009, 15:02
خوب من این کار رو میکنم ولی اصلا تو قسمت تمپلیت های ورد نمیاد تازه اگه خودش رو هم بخوام باز کنم به ازای هر صفحه که میخوام باید این قالب رو کپی کنم توی صفحه بعد وتازه باید مطالبم رو یه صفحه یه صفحه کپی کنم توی قالب.

wood56
07-04-2009, 16:53
با سلام
در Word 2003 چگونه می شود جمله ای را بصورت عمودی نوشت؟

Masоud
07-04-2009, 18:51
خوب من این کار رو میکنم ولی اصلا تو قسمت تمپلیت های ورد نمیاد تازه اگه خودش رو هم بخوام باز کنم به ازای هر صفحه که میخوام باید این قالب رو کپی کنم توی صفحه بعد وتازه باید مطالبم رو یه صفحه یه صفحه کپی کنم توی قالب.
سلام

می تونی اونارو بعنوان Header و Footer بزاری.

Masоud
07-04-2009, 19:00
با سلام
در Word 2003 چگونه می شود جمله ای را بصورت عمودی نوشت؟
سلام

برای عمودی نوشتن باید نوشته رو درون جدول قرار بدید.

یک جدول 1×1 رسم کنید بعد نوشته رو داخلش بنویسید و بعد نوشته رو انتخاب کنید . از سربرگ Format گزینه ی Text Direction
مدل عمودی را انتخاب کنید و OK کنید .

برای دیده نشدن جدول هم می تونید خط هاشو سفید کنید.

amir raya
08-04-2009, 12:43
سلام

می تونی اونارو بعنوان header و footer بزاری.

خیلی ممنون از راهنماییتون میخواستم ببینم میشه توی همین سربرگ که توی هدر گذاشتمش یه عددی بزاریم که به ترتیب اضافه شدن صفحه این عدد بیشتر بشه؟:20:
آخه این شماره صفحه هست و من اگه اون رو تغییر بدم برای همه ی صفحات اینجوری میشه.

malkemid
08-04-2009, 13:02
سلام...تو ورد 2007..می خوام فاصله بین سطر ها فاصله کامل باشه همیشه...نه نیم فاصله...
مثلا اگه enter بزنیم فاصله کامل ایجاد میشه ...ولی اگه خط رو ادامه بدیم که خودش بره سطر بعدی...نیم فاصله ایجاد می کنه.
میشه کاری کرد که در هر دو حالت یک فاصله کامل ایجاد شه؟مرسی

[ali]
08-04-2009, 13:38
اون dll رو كجا بايد كپي كرد ؟

آيا همين يه dll هست يا يه برنامه كه خودش اينو نصب ميكنه ؟؟؟
سلام
با نصب برنامه این dll به مسیری که در تصویر بود کپی می شد

Masоud
08-04-2009, 14:03
خیلی ممنون از راهنماییتون میخواستم ببینم میشه توی همین سربرگ که توی هدر گذاشتمش یه عددی بزاریم که به ترتیب اضافه شدن صفحه این عدد بیشتر بشه؟:20:
آخه این شماره صفحه هست و من اگه اون رو تغییر بدم برای همه ی صفحات اینجوری میشه.
سلام

می تونی وقتی که توی محوطه ی Header یا Footer هستی Insert رو بزنی بعدش Page Numbers رو انتخاب کنی و اگه خواستی

اندازه فونتش و جاشو عوش کنی. این راحت تره.

amir raya
08-04-2009, 14:31
این اعداد از 1 شروع میشن و من میخوام از 14 شروع بشن و اگر هم عدد اول یعنی 1 رو 14 کنم این خاصیت که خود کامپیوتر صفحات بعدی رو شماره گذاری کنه از بین میره و شماره توی بقیه صفحات هم 14 میشه.

Masоud
08-04-2009, 14:56
سلام

درسته اگه خودت دستی شماره رو به 14 تغییر بدی همه ی شماره ها به 14 تبدیل میشن ولی این کارو نکن

همونطوری که تو عکس مشخصه در صفحه ی Page Numbers روی Format کلیک کن و در پنجره ای که باز میشه طبق عکس در بخش Page Numbering تیک گزینه ی Start at رو بزن و اون عدد داخلش رو به 14 تغییر بده تا شماره صفحات از 14 شروع بشه الی آخر

موفق باشی.:11::40::11:

Leyth
08-04-2009, 15:41
با سلام.

سلام...تو ورد 2007..می خوام فاصله بین سطر ها فاصله کامل باشه همیشه...نه نیم فاصله...
مثلا اگه enter بزنیم فاصله کامل ایجاد میشه ...ولی اگه خط رو ادامه بدیم که خودش بره سطر بعدی...نیم فاصله ایجاد می کنه.
میشه کاری کرد که در هر دو حالت یک فاصله کامل ایجاد شه؟مرسی

به اینجا برید:

Format>>paragraph
و تب: intents & spacing . حالا پایین زیر مجموعه ی Spacing نوشته: Line spacing
اگر Single رو انخاب کنید احتمالا مشکل حل میشه.

دوستان در مورد Mail merging یک سری اطلاعات مختصر می خواستم. در حد یکی دو پاراگراف.

با تشکر پیشاپیش.

رايانه
08-04-2009, 16:46
سلام.در ورد و اكسل وقتي اعداد اعشاري تايپ مي كنيم برعكس ميشود.چه راههايي براي برطرف شدن وجود دارد؟ ممنون

malkemid
08-04-2009, 17:23
با سلام.

به اینجا برید:

Format>>paragraph

دوستان در مورد Mail merging یک سری اطلاعات مختصر می خواستم. در حد یکی دو پاراگراف.

با تشکر پیشاپیش.

مرسی از راهنماییتون...اونی که شما گفتید نشد...ولی روی multiple و 1.5 برابر جواب داد.

wordist
09-04-2009, 10:41
سلام.در ورد و اكسل وقتي اعداد اعشاري تايپ مي كنيم برعكس ميشود.چه راههايي براي برطرف شدن وجود دارد؟ ممنون
سلام

با چه علامتي مميز رو ميزنيد

wordist
09-04-2009, 10:43
با سلام.

به اینجا برید:

Format>>paragraph

با تشکر پیشاپیش.
بايد گفت كه Mail Merge قابليتي هست براي اتصال به يك Database كه ميتونيد از فيلدهاي استفاده كنيد

اين ميتونه كارايي هاي متفاوتي داشته باشه

مثلا تنظيم يك دعوتنامه براي اشخاص مختلفي كه نام و مشخصات ديگه اونا در يك ديتابيس نگهداري ميشه و ...

wordist
09-04-2009, 10:43
;3669491']سلام
با نصب برنامه این dll به مسیری که در تصویر بود کپی می شد
پس شما فقط dll رو گذاشتيد نه برنامه رو

اگه براي تبديل به PDF ميخوايد استفاده كنيد پيشنهاد من تبديل به PDF خود آفيس 2007 هست

رايانه
09-04-2009, 11:43
سلام

با چه علامتي مميز رو ميزنيد سلام.من براي اعداد اعشاري از يكي از كليد هاي كيبرد كه روي آن علامت سوال ؟ و / دارد استفاده مي كنم.

wordist
09-04-2009, 11:52
سلام.من براي اعداد اعشاري از يكي از كليد هاي كيبرد كه روي آن علامت سوال ؟ و / دارد استفاده مي كنم.
خب عزيز من اون علامت مميز نيست

اون علامت براي تقسيم هست

شما بايد از نقطه براي مميز استفاده كني

[ali]
09-04-2009, 13:48
پس شما فقط dll رو گذاشتيد نه برنامه رو

اگه براي تبديل به PDF ميخوايد استفاده كنيد پيشنهاد من تبديل به PDF خود آفيس 2007 هست
سلام
ببینید این یک نمونه بودش با هر نرم افزاری این مشکل هست مثلا یه نمونه ی دیگه مثلا SnagIt که نرم افزارش را می ذارم.
کلا هر چی که یک چیزی به آفیس اضاافه کنه این ارور را به وجود می یاره.
اینم لینک نرم افزار که خواستین البته SnagIt هستش

nedajon
09-04-2009, 23:13
با سلام خدمت تمامی بچه ها
مشکل من در ورود این است که وقتی که word 2007 را از طریق file / save as به فرمت word 2003 تبدیل می کنم ، فرمولها که به وسیله نرم افزار eqution تایپ شده است به عکس تبدیل می شود البته قبل از آن از ما سوال می شود که چاره ای جز بله گفتن نداریم. برای این که فرمولها تبدیل به عکس نشود چه کار باید کرد ؟

wordist
11-04-2009, 07:17
;3672812']سلام
ببینید این یک نمونه بودش با هر نرم افزاری این مشکل هست مثلا یه نمونه ی دیگه مثلا snagit که نرم افزارش را می ذارم.
کلا هر چی که یک چیزی به آفیس اضاافه کنه این ارور را به وجود می یاره.
اینم لینک نرم افزار که خواستین البته snagit هستش

سلام

يه بار ديگه پيغام خاصل از نصب همين نرم افزار رو بذاريد تا چك كنم

wordist
11-04-2009, 07:23
با سلام خدمت تمامی بچه ها
مشکل من در ورود این است که وقتی که word 2007 را از طریق file / save as به فرمت word 2003 تبدیل می کنم ، فرمولها که به وسیله نرم افزار eqution تایپ شده است به عکس تبدیل می شود البته قبل از آن از ما سوال می شود که چاره ای جز بله گفتن نداریم. برای این که فرمولها تبدیل به عکس نشود چه کار باید کرد ؟
سلام

شما از طريق گزينه Object در سربرگ Insert و انتخاب گزينه Microsoft Equation 3.0 فرمول نويسي كنيد و ببيند همين مشكل پيش مياد ؟؟؟

wordist
11-04-2009, 07:36
آخرین سرویس پک ورد 2007 همون یک هست یا 2 هم اومده ؟
آخرين سرويس يك كه خود مايكروسافت اعلام كرده و در سايتش هست همون sp1 هست ولي در اينتر نت با يه جستجو ساده ميشه لينكهايي از سرويس پك 2 رو پيدا كرد

حالا نميدونم چرا خود مايكروسافت اينو در سايتش نذاشته !!!

[ali]
11-04-2009, 12:22
سلام

يه بار ديگه پيغام خاصل از نصب همين نرم افزار رو بذاريد تا چك كنم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعکس ارور

wordist
11-04-2009, 13:47
;3679055']
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعکس ارور

خي شما مراحلي رو ه در پيغام گفته رو انجام داديد

يعني تنظيمات Trust Center

[ali]
11-04-2009, 13:55
خي شما مراحلي رو ه در پيغام گفته رو انجام داديد

يعني تنظيمات trust center
سلام
رفته بودم ولی هیچ دردیو دوا نکرد...
برای شما ارور نیومد؟ ورژن دقیق آفیس رو هم که نوشتم

wordist
11-04-2009, 13:57
;3679390']سلام
رفته بودم ولی هیچ دردیو دوا نکرد...
برای شما ارور نیومد؟ ورژن دقیق آفیس رو هم که نوشتم
حجم فايل زياد بود

اگه تونستي يكي ديگه از اونا رو كه حجمش كم هست بذار تا چك كنم

Ni_nigc
11-04-2009, 16:29
سلام دوستان
آیا نرم افزاری هست که با اون بشه محتوای فایل های Word توی کامپیوتر رو گشت ؟

[ali]
11-04-2009, 22:15
حجم فايل زياد بود

اگه تونستي يكي ديگه از اونا رو كه حجمش كم هست بذار تا چك كنم
از وقتی که گذاشتین ممنون حجم همه شون یک کم بالاست . ولی اگر به نتیجه ای رسیدید خبرم کنید که خیلی مهمه

واقعا چرا با برخی پلاگین آفیس 2007 مشکل داره ؟

reza41
11-04-2009, 22:50
سلام دوستان
آیا نرم افزاری هست که با اون بشه محتوای فایل های word توی کامپیوتر رو گشت ؟

نرم افزارهاي زيادي هستند علاوه بر خود سرچ ويندوز كه قابليت گشتن در محتواي فايل هاي ورد و ... داره نرم افزارهايي مثل كوگل دسكتاپ و ... نيز همين كار ها رو انجام ميدن

nedajon
12-04-2009, 11:53
با تشکر از آقاي wordist
))سلام شما از طريق گزينه Object در سربرگ Insert و انتخاب گزينه Microsoft Equation 3.0 فرمول نويسي كنيد و ببيند همين مشكل پيش مياد ؟؟؟ ))
توي ورود 2007 تنها از يک راه مي توان فرمول نويسي کرد و آن هم از طريق object نيست . بلکه روي منوي insert کليک کرده و سپس equation را انتخاب مي کنيم.
حقيقتش مشکل من اين است که يک تايپ 500 صفحه اي را که قرار است کتاب شود به تايپيست هاي مختلف داده ام و بعضي در 2007 تايپ کرده اند و بعضي در 2003 ،
وقتي که 2007 ، save as مي کنم به 2003 ، فرمولها تبديل به عکس مي شود. و در 2003 نمي توان آنها را تغيير داد و فقط مانند يک تصويري که از insert picture / from file ايجاد مي شود عمل مي کند.
حال اگر فايلي را که با 2003 تايپ شده است در 2007 باز کنم ، قسمت equation آن غيرفعال است. مگر آنکه از فايل save as بگيرم و آن را تبديل به 2007 کنم.
حالا من مي خواهم تمامي اين تايپ ها را در يک فايل 2003 جمع آوري کنم و ويرايش هاي لازم روي فرمولها ر ا انجام دهم. آيا مي دانيد که چطور مي توانم اين کار را انجام دهم؟

wordist
13-04-2009, 06:46
با تشکر از آقاي wordist

توي ورود 2007 تنها از يک راه مي توان فرمول نويسي کرد و آن هم از طريق object نيست . بلکه روي منوي insert کليک کرده و سپس equation را انتخاب مي کنيم.
...

خواهش ميشه

شما از موردي كه اطلاع نداريد با اين جديت نگيد كه نميشه

من مسير اجرا را بهتون كه گفتم ، نتيجه رو بگيد به من كه چي شد ؟

...
حقيقتش مشکل من اين است که يک تايپ 500 صفحه اي را که قرار است کتاب شود به تايپيست هاي مختلف داده ام و بعضي در 2007 تايپ کرده اند و بعضي در 2003 ،
وقتي که 2007 ، save as مي کنم به 2003 ، فرمولها تبديل به عکس مي شود. و در 2003 نمي توان آنها را تغيير داد و فقط مانند يک تصويري که از insert picture / from file ايجاد مي شود عمل مي کند.
حال اگر فايلي را که با 2003 تايپ شده است در 2007 باز کنم ، قسمت equation آن غيرفعال است. مگر آنکه از فايل save as بگيرم و آن را تبديل به 2007 کنم.
حالا من مي خواهم تمامي اين تايپ ها را در يک فايل 2003 جمع آوري کنم و ويرايش هاي لازم روي فرمولها ر ا انجام دهم. آيا مي دانيد که چطور مي توانم اين کار را انجام دهم؟

به نظر من بهتره فرمولها رو در 2007 اديت كنيد

يعني اونايي كه در 2003 هستن رو ذخيره كنيد با فرمت 2007 و بعد هم اديت كنيد

kiuhnmgtrdcv
14-04-2009, 15:29
سلام
من میخوام تو word 2003 دو سه تا جمله فارسی بنویسم که توشون از حرف انگلیسی هم استفاده میشه و
همش بهم میریزه مثلا اینطوری

میشه اینو درست کرد :11:

wordist
14-04-2009, 15:31
سلام
من میخوام تو word 2003 دو سه تا جمله فارسی بنویسم که توشون از حرف انگلیسی هم استفاده میشه و
همش بهم میریزه مثلا اینطوری

میشه اینو درست کرد :11:
شما كافيه كرسر را داخل متن قرار بدي و كنترل و شفت سمت راست رو بزني تا درست بشه

رعد
15-04-2009, 01:53
دوستان نمی دونم چی شده که الان دو سه روزه وقتی برنامه word رو باز می کنم یا می بندم این ارور می یاد . البته برنامه به خوبی کار می کنه ولی این اروره اعصاب آدمو بهم می ریزه . چون باید هر دفعه روش کلیک کنم . آفیسم رو حذف کردم و دوباره نصب کردم ، اما تغییری نکرد . من خودم که پنج شش ساله با ورد کار می کنم اینجوریشو ندیده بودم . خواهشاً هرکی راه حلی داره ، لطف کنه و به ما برسونه !
---------------------------
Microsoft Visual Basic
Compile error in hidden module: ThisDocument
OK Help

wordist
15-04-2009, 06:31
دوستان نمی دونم چی شده که الان دو سه روزه وقتی برنامه word رو باز می کنم یا می بندم این ارور می یاد . البته برنامه به خوبی کار می کنه ولی این اروره اعصاب آدمو بهم می ریزه . چون باید هر دفعه روش کلیک کنم . آفیسم رو حذف کردم و دوباره نصب کردم ، اما تغییری نکرد . من خودم که پنج شش ساله با ورد کار می کنم اینجوریشو ندیده بودم . خواهشاً هرکی راه حلی داره ، لطف کنه و به ما برسونه !
microsoft visual basic
compile error in hidden module: Thisdocument
ok help
وقتي ورد را باز ميكني اين پيغام مياد يا وقتي يه فايل خاص رو باز ميكني؟

nedajon
15-04-2009, 14:58
انسان محترم wordist
با تشکر از راهنمائي تان. در word 2007 ، که همه ي گزينه ها به صورت tollbar درآمده است ، ابتدا گزينه ي insert و سپس ، equation را که سمت راست symbol قرار گرفته است ، مي زنيم.
اما در word2003 ، ابتدا منوي insert سپس object سپس equation3 را از ميان ليست پيدا کرده و استفاده مي کنيم.
اما اينها مهم نيست .
مهم اين است که چگونه بتوانم از تبديل فرمولها به تصوير جلوگيري کنم هنگامي که 2007 را به 2003 تبديل مي کنم. تا متن تايپ شده همواره زنده باشد و قابليت تغيير فرمولها را در هر سيستمي داشته باشد. همين طور قابليت تغيير اندازه و نوع فونت آنها.

atre_hayer60
15-04-2009, 15:59
با عرض سلام و خسته نباشید

راستش به تازگی مسوول کانون ادبی دانشگاه شدم و می خواهم جهت عضویت،فرم عضویت طراحی کنم و در پرونده بچه ها قرار بدم!
اول اینکه به نظر شما توی اون فرم مخصوص چه سوالات و اطلاعاتی رو بنویسم و درخواست کنم؟
بعد هر پیشنهادی دارین بدین...

بی نهایت ممنونم بچه ها

mohrd
15-04-2009, 18:53
چجوری مبشه یک text box رو mirror کرد ؟؟ یک چیزی شبیه flip horizontal