PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

wordist
26-11-2008, 07:21
با سلام به همه دوستان عزیز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من وقتی که توی word صفحه ای رو رنگ می کنم با background یا page color هنگام پرینت همیشه یه حاشیه سفید دور کاغذ میده که این برای کارم بسیار نا خوشاینده چون من می خوام که تمام کاغذ بدون هیچ حاشیه ای رنگ یا طرح مورد نظرم باشه .البته این مسئله هیچ ربطی هم به تنظیمات marginنداره وچه توی این تنظیمات چه توی تنظیمات پرینتر هرچه قدر دست کاری کردم هیچ فایده ای نداشت .می خوام بدونم آیا شما هم همین مشکل رو دارید وکسی هست که بدونه چطور میشه بی هیچ حاشیه ای تمام کاغذ رو رنگی گرفت؟؟
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

بعلتهاي فني پرينترها قادر نيستند كه لبه‌هاي كاغذ رو غيرسفيد بيرون بدن

يعني شما اگه به هر طريق ممكن هم كنار كاغذ مطلبي بنويسي يا اينكه اون رنگي كني و .... هميشه مقداري از دور كاغذ كه از پرينتر بيرون مياد سفيده

پرينت گرفتن هميشه اين مورد رو داره و اگه مي بيني جايي غير از اين هست مطمئن باش كه پرينت نيست و چاپ هست

موفق باشي

قله بلند
26-11-2008, 15:06
سلام. جناب wordist عزیز ، ممنونم از اینکه بسیار سریع به سوال ها پاسخ می دهید. راستش نمی دونستم این سوال را کجا باید مطرح کنم ولی موقع فرستادن مطالبم واقعا سختی می کشم. سمت بالا و پایین و چپ محیط تایپ، قالب های فرمت و شکل ها وجود دارند ولی در محیط تایپ ، من نمی توانم از این اقلام استفاده کنم. حالا نمی دانم مشکل از سیستم من است یا از خود سایت.

حالا اگر مشکل از سیستم من باشد ، چگونه با کدهای HTML ، از نقل قول و نقل قول چند تایی استفاده کنم؟ یعنی چه کدی بنویسم؟

یک مورد دیگر که حل نشده است و باید از تگ های پاراگراف استفاده کنم تا جملات به هم نچسبند.
اگر این مشکلات از طرف سیستم من است، این مشکلات چگونه به وجود می آیند ؟ چرا مثلاً سایت دیگری اینگونه نیست؟
خیلی دوست دارم ، این مطالب را بدانم چون برای خودش معضلی است.
ممنون

wordist
26-11-2008, 15:16
سلام. جناب wordist عزیز ، ممنونم از اینکه بسیار سریع به سوال ها پاسخ می دهید. راستش نمی دونستم این سوال را کجا باید مطرح کنم ولی موقع فرستادن مطالبم واقعا سختی می کشم. سمت بالا و پایین و چپ محیط تایپ، قالب های فرمت و شکل ها وجود دارند ولی در محیط تایپ ، من نمی توانم از این اقلام استفاده کنم. حالا نمی دانم مشکل از سیستم من است یا از خود سایت.

حالا اگر مشکل از سیستم من باشد ، چگونه با کدهای HTML ، از نقل قول و نقل قول چند تایی استفاده کنم؟ یعنی چه کدی بنویسم؟

یک مورد دیگر که حل نشده است و باید از تگ های پاراگراف استفاده کنم تا جملات به هم نچسبند.
اگر این مشکلات از طرف سیستم من است، این مشکلات چگونه به وجود می آیند ؟ چرا مثلاً سایت دیگری اینگونه نیست؟
خیلی دوست دارم ، این مطالب را بدانم چون برای خودش معضلی است.
ممنون
مشكلتون رو با زدن يه تاپيك جديد اينجا مطرح كنيد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H_E_A
26-11-2008, 15:39
من اصلا بيخيال اين Office 2007 و ويستا شدم
ديشب كلا ويستا رو با هرچي روش بود فرمت كردم تموم شد رفت و كارم رو با OpenOffice.Org انجام دادم
زنده باد اپن سورس

wordist
27-11-2008, 08:02
من اصلا بيخيال اين office 2007 و ويستا شدم
ديشب كلا ويستا رو با هرچي روش بود فرمت كردم تموم شد رفت و كارم رو با openoffice.org انجام دادم
زنده باد اپن سورس
البته به نظر من پاك كردن صورت مساله مشكلي رو حل نميكنه

بايد به دنبال راه حل بود

آدم با پيدا كردن اينگونه راه حل ها ممكنه بتونه به يه نفر ديگه هم كمك كنه

قله بلند
27-11-2008, 12:05
با عرض سلام خدمت همه دوستان بخش Word
برای پرسیدن این سوال ، من را به این قسمت ارجاع دادند.
من در حال نوشتن پایان نامه دوره کارشناسی هستم. در این بین چند تا سوال برام پیش اومده:

1-من از فونت نازنین و با اندازه 12 در متن استفاده می کنم. اندازه قلم برای زیر نویسی پایین شکل ها و بالای جدول ها به صورت استاندارد چقدر باید باشه؟ آیا انجام این کار برای مقاله و پایان نامه یکی است؟

2-اندازه قلم برای منابع چقدر باشه؟ برای منابع فارسی و انگلیسی؟ یعنی 12 باشه ، 11 باشه یا 1 باشه؟

3-نحوه ارجاع به مقاله اینترنتی چگونه باید باشه؟ یعنی اول نام ، بعد نام خانوادگی ، بعد عنوان ، بعد تاریخ....؟ در ضمن کجا باید قید بشه که این یک مقاله است؟

4-نحوه ارجاع به پایان نامه چگونه باید باشه؟ یعنی اول نام ، بعد نام خانوادگی ، بعد عنوان ، بعد نام دانشگاه ....؟ در ضمن کجا باید قید بشه که این یک پایان نامه است؟ من در پایان نامه ام قسمتی از یک پایان نامه رو استفاده کردم. همه مشخصاتش رو هم دارم ولی نمی دونم رسماً چگونه باید حالت ارجاعی رو براش بنویسم.

5-در footnote ها ، جمله ای دارای کلمات فارسی و انگلیسی هست. جایی خوندم که قلم انگلیسی باید 2 واحد از قلم فارسی کوچک تر باشه. یعنی اگر من از قلم نازنین 12 استفاده می کنم ، اندازه قلم انگلیسی باید 10 باشه. حالا در footnote ، قلم فارسی من نازنین 10 است و لاجرم قلم انگلیسی می شود 8 . این اندازه به نظر خیلی کوچک است و می ترسم در پرینت دیده نشود.

منتظر راهنمای دوستان در این زمینه هستم. در ضمن دانشگاهمون هم کلیتی برای کارشناسی نداره ولی من می خواهم همه چیز استاندارد باشه.

ممنون

shakahislap
29-11-2008, 18:31
سلام

مشكلي براي من در تبديل فايل ورد به پي دي اف پيش اومده ،‌به اين صورت كه وقتي براي متن ، بك گراندي از قسمت fill effect - texture انتخاب ميكنم . موقع تبديل به پي دي اف اين بك گراند نشون داده نميشه !
اين نكته رو هم بگم كه تمام برنامه‌هاي تبديل متن به پي دي اف و حتي آكروبات 9 رو هم تست كردم ولي نتيجه نداد . ممنون ميشم راهنمائي بكنين .

jedivssith
29-11-2008, 22:53
درود به دوستان قدیمی بخصوص وردیست گرامی

چطور می توان با ابزار Equation اعداد فارسی را تایپ کرد؟

با سپاس فراوان
بدرود

wordist
30-11-2008, 09:11
سلام

مشكلي براي من در تبديل فايل ورد به پي دي اف پيش اومده ،‌به اين صورت كه وقتي براي متن ، بك گراندي از قسمت fill effect - texture انتخاب ميكنم . موقع تبديل به پي دي اف اين بك گراند نشون داده نميشه !
اين نكته رو هم بگم كه تمام برنامه‌هاي تبديل متن به پي دي اف و حتي آكروبات 9 رو هم تست كردم ولي نتيجه نداد . ممنون ميشم راهنمائي بكنين .
اگه شما از بك گراند براي متن ها در ورد استفاده ميكنيد ميتونيد اونو در ورد 2007 با گزينه save as pdf ذخيره سازي كنيد

براي اينكار نياز داريد add-ins مربوطه رو نصب كنيد

لينك دانلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

wordist
30-11-2008, 10:36
درود به دوستان قدیمی بخصوص وردیست گرامی

چطور می توان با ابزار Equation اعداد فارسی را تایپ کرد؟

با سپاس فراوان
بدرود
سلام دوست عزيز

با كمي جستجو به نتيجه مي رسيديد

پست 1619 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shakahislap
30-11-2008, 19:10
اگه شما از بك گراند براي متن ها در ورد استفاده ميكنيد ميتونيد اونو در ورد 2007 با گزينه save as pdf ذخيره سازي كنيد

براي اينكار نياز داريد add-ins مربوطه رو نصب كنيد

لينك دانلود

مرسي استاد

ورد 2007 رو نصب كردم و add-ins مربوطه رو هم به همچنين . بك گراند رو پشتيباني ميكنه اما يه مشكل عجيب پيش مياد :

متن ورد من يه جدوله كه بعنوان قالب شعر استفاده ميكنم و خانه‌هاي جدول براي تراز شدن ابيات بصورت justify فرمت شده كه با زدن shift+enter اين عمل انجام ميشه (خودتون البته كاملاً وارد هستين )
حالا مشكل اينجاست كه با تبديل فايل ورد به Pdf ‌،‌ حالت تراز ابيات از بين ميره و كلمات كشيدگي خودشون رو از دست ميدن و بدون تراز و معمولي نشون داده ميشه !!؟!

راهي به ذهنتون ميرسه ؟
پيشاپيش ممنون و متشكر :11:

wordist
01-12-2008, 07:51
مرسي استاد

ورد 2007 رو نصب كردم و add-ins مربوطه رو هم به همچنين . بك گراند رو پشتيباني ميكنه اما يه مشكل عجيب پيش مياد :

متن ورد من يه جدوله كه بعنوان قالب شعر استفاده ميكنم و خانه‌هاي جدول براي تراز شدن ابيات بصورت justify فرمت شده كه با زدن shift+enter اين عمل انجام ميشه (خودتون البته كاملاً وارد هستين )
حالا مشكل اينجاست كه با تبديل فايل ورد به pdf ‌،‌ حالت تراز ابيات از بين ميره و كلمات كشيدگي خودشون رو از دست ميدن و بدون تراز و معمولي نشون داده ميشه !!؟!

راهي به ذهنتون ميرسه ؟
پيشاپيش ممنون و متشكر :11:
يه قسمت از فايلتون رو اگه دوست داريد بفرستيد تا چك كنم و ببينم ميشه آيا كاري كرد يا نه

hamed0111
03-12-2008, 14:25
lمن حاشیه هایی که برای اعلامیه به کار می برند لازم دارم لینک دانلودشون را برای من بزارید

asextor1
04-12-2008, 00:53
سلام
من یه مشکل با آفیس 2007 دارم اونم اینه که توی متن که عدد مینویسم فارسی مینویسه ولی وقتی توی فرمول عددی رو مینویسم انگلیسی میشه . هرکاری کردم درست نشد . لطفا کمکم کنید

wordist
04-12-2008, 07:14
lمن حاشیه هایی که برای اعلامیه به کار می برند لازم دارم لینک دانلودشون را برای من بزارید
اينگونه حاشيه ها معمولا در ورد وجود ندارند

فقط موردي كه هست اينكه اينگونه حاشيه ها به دو صورت بكار مي روند يكي اينكه روي كاغذ قبلا چاپ شده باشند و ديگه اينكه بصورت عكس در اومده باشن و در ورد بصورت عكس وارد شده باشن

wordist
04-12-2008, 07:15
سلام
من یه مشکل با آفیس 2007 دارم اونم اینه که توی متن که عدد مینویسم فارسی مینویسه ولی وقتی توی فرمول عددی رو مینویسم انگلیسی میشه . هرکاری کردم درست نشد . لطفا کمکم کنید
سلام

چند تا پست قبل تر رو اگه نگاه ميكردي پاسخ داده شده بود

پست 2755

pedram_ashena
04-12-2008, 16:19
يك فايل ورد كه پاك شده بود را بازيابي كردم ولي فونت فارسي اش:
)إّ O 2üظSژs ح ةگx5گٍ:ûس =(n)إّ O 2üظSژs ح !üWGOiaظ zQ ى[,

شده است.در تنظيمات روشي براي درست كردنش هست؟
فونت را هم عوض كردم نشد،يونيكدهاي مختلف را هم تست كردم نشد
براي بازيابي دقيق و تخصصي فايلهاي ورد نرم افزاري هست؟كه ديگر اين مشكل را نداشته باشد

sepideh_248
05-12-2008, 01:55
دو سئوال مبتدیانه و نسبتاً فوری:

1. چه جوری می تونم پایین صفحه ها شماره بذارم؟ (مثلاً صفحه 1، 2، و ...)
2. چه جوری می تونم پاورقی برای صفحه درست کنم؟

پیشاپیش ممنون :11:

moslem.b
05-12-2008, 11:24
توی عکس زیر چرا ستون افقی ( ماه های سال رو نوشته ) خط نمودار از روش رد میشه ؟

نمیشه کاریش کرد که اینجور نباشه ؟

mahsa1469
05-12-2008, 11:31
سپیده جان اگه شما از 2007 استفاده می کنید :
در قسمتinsert ,
footer, header را انتخاب کنید و بعد هر مودل که دوست دارید صفحه بندی کنید

avecina.ir
05-12-2008, 15:40
سلامم.من دو تا سوال دارم از اساتید ورد
یکی اینکه هر وقت آفیس 2003 رو میبندم و 2007 رو باز میکنم این پنجره ی آزار دهنده میاد که اگه سیستم کند باشه زیاد طول میکشه تا پیکربندی کنه

یک راه حلی براش معرفی کنین

یک سوال دیگه هم دارم و اون اینکه وقتی از بخش Equation Editor ورد 2007 استفاده میکنم اعداد رو فقط انگلیسی میزنه و تنظیماتش رو نمیبینم در حالیکه توی ورد 2003 از توی بخش تنظیمات Equation Editor با عوض کردن فونت براحتی عدد توی فرمول رو میتونم فارسی کنم.بخاطر همین باید بین دو تا آفیس مدام شیفت کنم
لطفن بگین توی 2007 اون بخش رو از کجا میشه دید.ممنون خیلی زیاد

asextor1
06-12-2008, 01:33
سلام

چند تا پست قبل تر رو اگه نگاه ميكردي پاسخ داده شده بود

پست 2755

ممنون ولی جواب نداد چون اولا آفیس 2007 منو نداره دوما من بهش من رو اضافه کردم و تقریبا کارایی که گفته شده رو انجام دادم ولی تاثیری نداره . مثلا من فونت فارسی رو انتخاب میکنم زبان هم فارسی هست استیلش رو هم انتخاب میکنم بعد یه عددی میزنم کاملا انگلیسی نوشته میشه و اگه یه رقمشو حذف کنم زبان میشه انگلیسی و فونتش تغییر میکنه و میشه cambria ولی استیلش ثابت میمونه . چکار کنم ؟

sepideh_248
06-12-2008, 02:49
سپیده جان اگه شما از 2007 استفاده می کنید :
در قسمتinsert ,
footer, header را انتخاب کنید و بعد هر مودل که دوست دارید صفحه بندی کنید

مرسی مهسا جون :11:
فقط باز یه مشکلی دارم، وقتی میخوام با فوتر پاورقی بنویسم، همه پاورقی ها یکی میشه (یا فقط میشه پاورقی صفحه اول رو عوض کرد) اینو چه کنم؟!

wordist
06-12-2008, 08:10
توی عکس زیر چرا ستون افقی ( ماه های سال رو نوشته ) خط نمودار از روش رد میشه ؟

نمیشه کاریش کرد که اینجور نباشه ؟

اولا اينكه اين سوال بعيده مربوط به ورد باشه

ثانيا اينكه خوب اينطور كه از نمودار پيداست مقدار در محور عمودي در ماه هاي زير نمودار منفي هست كه اينطوري شده !!!!

wordist
06-12-2008, 08:16
سلامم.من دو تا سوال دارم از اساتید ورد
یکی اینکه هر وقت آفیس 2003 رو میبندم و 2007 رو باز میکنم این پنجره ی آزار دهنده میاد که اگه سیستم کند باشه زیاد طول میکشه تا پیکربندی کنه

یک راه حلی براش معرفی کنین

یک سوال دیگه هم دارم و اون اینکه وقتی از بخش Equation Editor ورد 2007 استفاده میکنم اعداد رو فقط انگلیسی میزنه و تنظیماتش رو نمیبینم در حالیکه توی ورد 2003 از توی بخش تنظیمات Equation Editor با عوض کردن فونت براحتی عدد توی فرمول رو میتونم فارسی کنم.بخاطر همین باید بین دو تا آفیس مدام شیفت کنم
لطفن بگین توی 2007 اون بخش رو از کجا میشه دید.ممنون خیلی زیاد
سلام

بهتر بود سوالاتتون رو جدا و در پستهاي جداگانه مطرح ميكرديد

و اما جوابها:

بعلت وجود تنظميات خاص و جداگانه سيستم عامل براي هر كدوم از اين دو ورژن متفاوت هنگام سوئيچ كردن به ورد 2007 اين اتفاق هميشه ميفته و راه حلي براش نيست

فقط من خودم هميشه اونو كنسل ميكنم و مشكلي هم تا بحال پيش نيومده

براي سوال دوم هم اگه شما از طريق سربرگ insert گزينه Equation رو بزني اون اتفاقي كه ميگي ميفته و اعداد قابل فارسي شدن نيستند متاسفانه (البته شايدم باشه و من راه حلي هنوز پيدا نكردم)

ولي اگه از همون سربرگ Insert از گزينه Object استفاده كني و گزينه Microsoft Equation 3.0 رو بزني همون محيط فرمول نويسي قبلي در اختيار شماست با همون گزينه هايي كه باعث فارسي شدن اعداد ميشن

موفق باشي

wordist
06-12-2008, 08:17
ممنون ولی جواب نداد چون اولا آفیس 2007 منو نداره دوما من بهش من رو اضافه کردم و تقریبا کارایی که گفته شده رو انجام دادم ولی تاثیری نداره . مثلا من فونت فارسی رو انتخاب میکنم زبان هم فارسی هست استیلش رو هم انتخاب میکنم بعد یه عددی میزنم کاملا انگلیسی نوشته میشه و اگه یه رقمشو حذف کنم زبان میشه انگلیسی و فونتش تغییر میکنه و میشه cambria ولی استیلش ثابت میمونه . چکار کنم ؟
سلام

جواب شما در پست بالايي موجود هست

پست 2771 ;)

موفق باشي

wordist
06-12-2008, 08:20
مرسی مهسا جون :11:
فقط باز یه مشکلی دارم، وقتی میخوام با فوتر پاورقی بنویسم، همه پاورقی ها یکی میشه (یا فقط میشه پاورقی صفحه اول رو عوض کرد) اینو چه کنم؟!
سلام دوست عزيز

براي اون كار هم شما به كادر Page setup مراجعه كنيد و از سربرگ layout گزينه Different first page رو بزنيد

موفق باشي

moslem.b
06-12-2008, 09:32
اولا اينكه اين سوال بعيده مربوط به ورد باشه

ثانيا اينكه خوب اينطور كه از نمودار پيداست مقدار در محور عمودي در ماه هاي زير نمودار منفي هست كه اينطوري شده !!!!

من توی محیط ورد نمودار رو کشیدم ولی اطلاعاتش توی اکسل وارد شده

میخوام کاری کنم محور ماه ها آخرین محور افقی جدول بشه جوری که محور صفر درجه بالاترش قرار بگیره

wordist
06-12-2008, 10:40
من توی محیط ورد نمودار رو کشیدم ولی اطلاعاتش توی اکسل وارد شده

میخوام کاری کنم محور ماه ها آخرین محور افقی جدول بشه جوری که محور صفر درجه بالاترش قرار بگیره
توضيحات تون ناقصه

در ضمن اگه در اكسل نمودار رو كشيدي بهتره در تاپيك خودش بپرسي

sepideh_248
06-12-2008, 13:33
سلام دوست عزيز

براي اون كار هم شما به كادر page setup مراجعه كنيد و از سربرگ layout گزينه different first page رو بزنيد

موفق باشي

بله ولی اینجوری که شما میگین بازم فقط برای صفحه اول تغییر می کنه، پایین بقیه صفحه ها یه نوشته میاد!!!
یه گزینه دیگه هم داره که پاورقی صفحه های زوج و فرد رو جدا می کنه، ولی برای اینکه هر صفحه متفاوت باشه نداره...
چی کار کنم؟! :19:

wordist
06-12-2008, 14:06
بله ولی اینجوری که شما میگین بازم فقط برای صفحه اول تغییر می کنه، پایین بقیه صفحه ها یه نوشته میاد!!!
یه گزینه دیگه هم داره که پاورقی صفحه های زوج و فرد رو جدا می کنه، ولی برای اینکه هر صفحه متفاوت باشه نداره...
چی کار کنم؟! :19:
سلام دوست عزيز

پاصفحه در حقيقت متني هست كه در همه صفحات تكرار ميشه

اگه قرار باشه كه هر صفحه جداگانه پاصفحه داشته باشه كه نميشه

در ضمن شما در سوال قبلي گفته بوديد كه فقط صفحه اول كه من اون گزينه رو پيشنهاد كردم

و يه نكته ديگه اينكه پاورقي با پاصفحه متفاوته

متني كه در بالا يا پايين هر صفحه تكرار ميشه رو سرصفحه و پاصفحه ميگن و به توضيحي كه براي يك كلمه در متن در پايين صفحه داده ميشه رو پاورقي گفته ميشه

sepideh_248
06-12-2008, 18:12
سلام دوست عزيز

پاصفحه در حقيقت متني هست كه در همه صفحات تكرار ميشه

اگه قرار باشه كه هر صفحه جداگانه پاصفحه داشته باشه كه نميشه

در ضمن شما در سوال قبلي گفته بوديد كه فقط صفحه اول كه من اون گزينه رو پيشنهاد كردم

و يه نكته ديگه اينكه پاورقي با پاصفحه متفاوته

متني كه در بالا يا پايين هر صفحه تكرار ميشه رو سرصفحه و پاصفحه ميگن و به توضيحي كه براي يك كلمه در متن در پايين صفحه داده ميشه رو پاورقي گفته ميشه

آها! من فکر کردم اون توضیحی که دوستمون تو صفحه قبل دادن مربوط به پاورقیه، چون سئوال من در مورد پاورقی هم بود، حالا چجوری باید پاورقی درست کنم؟

aslan_roland
07-12-2008, 00:59
سلام دوستان عزیز، من داشتم روی پروژۀ دانشگام کار می کردم که فوق العاده هم برام مهم بود و همین یک کپی رو هم ازش داشتم. وسط کار حس کردم ورد 2007 مشکل پیدا کرد اما با این حال می شد save کرد. واسه همینم save کردم و بعد ورد رو بستم. اما وقتی اومدم فایلم رو باز کنم و ادامه بدم دیدم که این error رو می ده که :
THe Office Open XML file ....docx cannot be opened because there are
problems with the contents.

اگر کسی از دوستان بتونه کمک کنه واقعا لطف بزرگی کرده چن این کار برام فوق العاده مهمه و نسخه دیگه ای هم ازش ندارم. وفت هم نیست که دوباره از اول تایپ کنم همرو.
ممنون از همگی

asextor1
07-12-2008, 01:33
سلام

اگه شما از طريق سربرگ insert گزينه Equation رو بزني اون اتفاقي كه ميگي ميفته و اعداد قابل فارسي شدن نيستند متاسفانه (البته شايدم باشه و من راه حلي هنوز پيدا نكردم)

ولي اگه از همون سربرگ Insert از گزينه Object استفاده كني و گزينه Microsoft Equation 3.0 رو بزني همون محيط فرمول نويسي قبلي در اختيار شماست با همون گزينه هايي كه باعث فارسي شدن اعداد ميشن

موفق باشي

خوب توی سیستم من که گزینه Microsoft Equation 3.0 نیست . ولی یه راهی برای فارسی نوشتن اعداد پیدا کردم . البته فقط روی 2007 . اول روی Equation کلیک میکنی تا کادر برای وارد کردن فرمول باز بشه بعد از سربرگ های بالای صفحه Design رو میزنی . اگه نبود توی کادر فرمول کلیک کن تا بیاد . بعد در قسمت چپ گزینه Normal Text رو بزن و اعدادت رو بنویس . اگه نشد به چند تا چیز دقت کن . 1- فونت فارسی رو انتخاب کرده باشی 2- زبان روی فارسی تنظیم باشه 3- اگه بازم جواب نداد یه Style درست کن و فونت فارسی که میخوای اعداد رو باهاش بنویسی رو توش انتخاب کن . اگه باز هم مشکلی بود در خدمتم

avecina.ir
07-12-2008, 16:56
سلامم دوستان من یک ویندوز جدید روی یکی از سیستمها نصب کردم و کلی هم فونت ریختم براش ضمنن ویندوز سرویس پک3 هست ولی سندهای قدیمی که روی سیستم بوده توی بعضی فونت ها مشکل این شکلی داره!! شکل پایین

هر کاری میکنم بازم همینجوری میزنه این مثلن توی فونت Titr mazar هستش.طرف هم خیلی اصرار داره از این فونت استفاده کنه.لطفن راهنمایی کنین مشکل از کجاست

shamabady
07-12-2008, 21:12
با سلام
من با ورد 2003 کار میکنم برای من این مشکل پیش اومده
وقتی میخوام save کنم این پیغام و میده بعد کلا فایل به هم میریزه
word cannot compelet the save due to a file permission error

من تمام پست هایی که در این زمینه بود خوندم شما گفتید از قسمت security باید تنظیم بشه
قسمت security فقط برای پارتیشن ntfs هست پارتیشنی که درایو من داره fat هست و همچین گزینه ای نداره
من باید چی کار کنم
وقتی رو propertis فولدر کلیک میکنم تو چک باکس read only علامت مربع هست که حذف نمیشه (مشکل از این مورد نیست)
راه حل چیشت

aaaammmm87
07-12-2008, 21:18
سلامم دوستان من یک ویندوز جدید روی یکی از سیستمها نصب کردم و کلی هم فونت ریختم براش ضمنن ویندوز سرویس پک3 هست ولی سندهای قدیمی که روی سیستم بوده توی بعضی فونت ها مشکل این شکلی داره!! شکل پایین

هر کاری میکنم بازم همینجوری میزنه این مثلن توی فونت titr mazar هستش.طرف هم خیلی اصرار داره از این فونت استفاده کنه.لطفن راهنمایی کنین مشکل از کجاست

سلام دوست عزيز من هم دقيقا همين مشكل را داشتم ولي وقتي كه فارسي ساز mrt رو نصب كردم مشكلم حل شد :27:

avecina.ir
07-12-2008, 23:18
سلام دوست عزيز من هم دقيقا همين مشكل را داشتم ولي وقتي كه فارسي ساز mrt رو نصب كردم مشكلم حل شد :27:
ولی اینکه mrt نیستش.pro sp3 هست.خواهشن یک پیشنهادی راه حلی بدین:20:

mahdi7610
07-12-2008, 23:37

هر کاری میکنم بازم همینجوری میزنه این مثلن توی فونت Titr mazar هستش.طرف هم خیلی اصرار داره از این فونت استفاده کنه.لطفن راهنمایی کنین مشکل از کجاست

سلام

فایل dll پیوست شده را دانلود کنید .

ابتدا فایل را در آدرس c:\\WINDOWS\system32\dllcache رفته و فایل را کپی میکنید و در صورت درخواست جایگزینی تایید میکنید.

حالا به آدرس زیر بروید: c:\\WINDOWS\system32 فایل را اینجا نیز کپی کرده و تقاضای جایگزینی را تایید کنید.

حال ویندوز اررور فایل پروتکشن میدهد شما کنسل و سپس تایید کنید.

احتمال زیاد باید مشکل حل بشه .

موفق باشید .

wordist
08-12-2008, 07:41
آها! من فکر کردم اون توضیحی که دوستمون تو صفحه قبل دادن مربوط به پاورقیه، چون سئوال من در مورد پاورقی هم بود، حالا چجوری باید پاورقی درست کنم؟
براي پاورقي هم كافيه شما ابتدا كرسر رو بعد از كلمه اي كه مي خواين توضيح براش بدين بذارين و بعد از منوي Insert و زير منوي Reference گزينه Footnote رو انتخاب كنيد و بعد هم توضيح رو پايين صفحه وارد كنيد

البته ميشه از كليد تركيبي CTRL+ALT+F هم استفاده كرد

wordist
08-12-2008, 08:16
سلام دوستان عزیز، من داشتم روی پروژۀ دانشگام کار می کردم که فوق العاده هم برام مهم بود و همین یک کپی رو هم ازش داشتم. وسط کار حس کردم ورد 2007 مشکل پیدا کرد اما با این حال می شد save کرد. واسه همینم save کردم و بعد ورد رو بستم. اما وقتی اومدم فایلم رو باز کنم و ادامه بدم دیدم که این error رو می ده که :
The office open xml file ....docx cannot be opened because there are
problems with the contents.

اگر کسی از دوستان بتونه کمک کنه واقعا لطف بزرگی کرده چن این کار برام فوق العاده مهمه و نسخه دیگه ای هم ازش ندارم. وفت هم نیست که دوباره از اول تایپ کنم همرو.
ممنون از همگی
سلام

پيغام خطا رو كامل بذاريد تا چك كنيم

wordist
08-12-2008, 08:18

هر کاری میکنم بازم همینجوری میزنه این مثلن توی فونت titr mazar هستش.طرف هم خیلی اصرار داره از این فونت استفاده کنه.لطفن راهنمایی کنین مشکل از کجاست
شما از فونت هاي سري b هم كه استفاده ميكني همين مشكل رو داري ؟؟؟

avecina.ir
08-12-2008, 13:59
شما از فونت هاي سري b هم كه استفاده ميكني همين مشكل رو داري ؟؟؟
با بعضی فونتها این مشکل رو داشت سری b رو یادم نیست.ولی با این فایل صفحه کلید فارسی که دوست عزیز:mahdi7610 گذاشتن مشکل حل شد.:20:

mehdimath2000
09-12-2008, 18:33
سلام
من نرم افزار word 2003 دارم و دوستم 2007 او یک فایل ورد میخواد برام بفرسته اما میگه save as نداره که به صورت 2003 برام بفرسته من خودم با 2007 کار نکردم و هیچ دیدی روش ندارم خواهش میکنم راهنمایی بکنید که مراحلش کامل باشه بتونم اون راهنمایی رو براش ارسال کنم
با تشکر

wordist
10-12-2008, 09:44
سلام
من نرم افزار word 2003 دارم و دوستم 2007 او یک فایل ورد میخواد برام بفرسته اما میگه save as نداره که به صورت 2003 برام بفرسته من خودم با 2007 کار نکردم و هیچ دیدی روش ندارم خواهش میکنم راهنمایی بکنید که مراحلش کامل باشه بتونم اون راهنمایی رو براش ارسال کنم
با تشکر
سلام

دو روش وجود داره

1- زدن F12 براي بازشدن كادر Save as و انتخاب گزينه word 97-2003 document

2- زدن Office Button در ورد 2007 و انتخاب گزينه اشاره شده از زيرگزينه هاي save as

wordist
10-12-2008, 13:13
با سلام
من با ورد 2003 کار میکنم برای من این مشکل پیش اومده
وقتی میخوام save کنم این پیغام و میده بعد کلا فایل به هم میریزه
word cannot compelet the save due to a file permission error

من تمام پست هایی که در این زمینه بود خوندم شما گفتید از قسمت security باید تنظیم بشه
قسمت security فقط برای پارتیشن ntfs هست پارتیشنی که درایو من داره fat هست و همچین گزینه ای نداره
من باید چی کار کنم
وقتی رو propertis فولدر کلیک میکنم تو چک باکس read only علامت مربع هست که حذف نمیشه (مشکل از این مورد نیست)
راه حل چیشت
سلام

دوست عزيز شما بايد قبل از دادن پست و نيز تكرار بيهوده آن ابتدا در تاپيك جستجو كنيد

من يادم هست كه در صفحات قبل به اين موضوع پرداخته شده

shamabady
10-12-2008, 13:22
سلام

دوست عزيز شما بايد قبل از دادن پست و نيز تكرار بيهوده آن ابتدا در تاپيك جستجو كنيد

من يادم هست كه در صفحات قبل به اين موضوع پرداخته شده
دوست خوب منم نوشتم که تمام اون تاپیک هارو خوندم ولی مشکل حل نشده
لطفا یه بار دیگه سوال رو به دقت بخون

khelane
10-12-2008, 16:25
یه مطلبی که تو ورد هستش رو از اینترنت دانلود کردم حالا هر کاری میکنم نمیتونم تغییری توش بدم اصلا نمیتونم متن داخلشو ویرایش یا انتخاب کنم اگه میشه راهمایی کنید

ashkan7756
10-12-2008, 20:40
سلام
لطفا روش تایپ شعر با استفاده از تایپ دو ستونی رو توضیح بدید.اینکه از منویformaو انتخاب گزینهcolumnsو در ادامه انتخاب حالت دو ستونی و تیک زدن عبارت right-to-leftمیشه تایپ کرد رو میدونم،مشکل اینه که نمیتونم بیت به بیت تایپ کنم !اینجوری که تو wordتایپ میشه اول باید همه مصرع های اول رو تایپ کنم و بعد مصرع های دوم!!که البته اگه هم راهش همین باشه باز نمیدونم چطور بعد از تایپ مصرعهای اول برم سراغ مصرعهای دوم...
لطفا راهنمایی کنید

wordist
11-12-2008, 07:54
یه مطلبی که تو ورد هستش رو از اینترنت دانلود کردم حالا هر کاری میکنم نمیتونم تغییری توش بدم اصلا نمیتونم متن داخلشو ویرایش یا انتخاب کنم اگه میشه راهمایی کنید
شما از چه ورژني استفاده ميكني ؟

و ديگه اينكه مطمئني كه فايل protect نشده !!؟؟

akbar_b
11-12-2008, 10:10
سلام دوستان يك فايل Pdf دارم كه فونتش رو ندارم Nazanin Bold رو اگه لطف كنيد برام بگذاريد ممنون ميشم تو سايت پيداش كردم ولي براي دانلودش پسورد ميخواست!

wordist
11-12-2008, 10:46
سلام
لطفا روش تایپ شعر با استفاده از تایپ دو ستونی رو توضیح بدید.اینکه از منویformaو انتخاب گزینهcolumnsو در ادامه انتخاب حالت دو ستونی و تیک زدن عبارت right-to-leftمیشه تایپ کرد رو میدونم،مشکل اینه که نمیتونم بیت به بیت تایپ کنم !اینجوری که تو wordتایپ میشه اول باید همه مصرع های اول رو تایپ کنم و بعد مصرع های دوم!!که البته اگه هم راهش همین باشه باز نمیدونم چطور بعد از تایپ مصرعهای اول برم سراغ مصرعهای دوم...
لطفا راهنمایی کنید
شما بهتره ابتدا همونطوري كه اشاره كردي مصرعهاي اول رو تايپ كني و با زدن Shift+Enter به سطر بعدي بري و بعد هم همين كارو با مصرع هاي دوم بكني

سپس تمام مصرع‌ها رو انتخاب كن و بعد بصورت دو ستونه تنظيم كن

wordist
11-12-2008, 10:49
سلام دوستان يك فايل pdf دارم كه فونتش رو ندارم nazanin bold رو اگه لطف كنيد برام بگذاريد ممنون ميشم تو سايت پيداش كردم ولي براي دانلودش پسورد ميخواست!
سلام

پس از تبريك ورودتون به انجمن

و البته تاپيك درخواست فونت جاي ديگه هست

خدمت شما دوست عزيز

rezapassword
11-12-2008, 12:05
یکی از دوستام گفت که ورد به انگلیسی بگی تایپ میکنه
درسته ؟
( یک کلمه جواب اینقدر درد و صر داره همکار گرامی )

khelane
11-12-2008, 16:21
شما از چه ورژني استفاده ميكني ؟

و ديگه اينكه مطمئني كه فايل protect نشده !!؟؟

دوست عزیز از ورژن 2003 استفاده میکن برای protect اره

akbar_b
11-12-2008, 22:53
سلام

پس از تبريك ورودتون به انجمن

خدمت شما دوست عزيز

با تشكر از فايلي كه گذاشتيد ولي مشكلم برطرف نشد وقتي فايل pdf رو با Adobe Reader باز ميكنم پيغام قبل رو كه حاوي نبودن فونت هست ميده "Nazanin Bold "

قله بلند
12-12-2008, 13:10
با تشكر از فايلي كه گذاشتيد ولي مشكلم برطرف نشد وقتي فايل pdf رو با Adobe Reader باز ميكنم پيغام قبل رو كه حاوي نبودن فونت هست ميده "Nazanin Bold "

سلام
دوست عزیز، من منظور شما را از خطا گرفتن در Acrobat Reader نفهمیدم. ولی پیرو سوال شما، دوست دارم دو نکته را راجع به کار با پرینتر Word to PDF و نصب Acrobat Reader توضیح دهم.

نکته اول: من وقتی Acrobat Reader را در درایوی غیر از درایو حاوی ویندوز جاری، نصب می کنم، پیغامهایی صادر می شود و در نتیجه، فایل پی دی اف باز نمی­شود. به همین خاطر Acrobat Reader را باید در درایوی نصب کرد که حاوی ویندوز جاری است.

نکته دوم: برای اینکه نرم افزار تبدیل Word به PDF ، بتواند قلمهایی که در فایل Word شما وجود دارد را نشان دهد، باید قلمها را برای این پرینتر تعریف کرد. اگر از قلمی استفاده می کنید که در مجموعه قلم های پیش فرض ویندوز نیست و شما آن را به قلم های موجود اضافه کرده اید ، باید با این روش ، این قلم را به مجموعه قلم های پرینتر اضافه کنید.

گام اول:ورود به پنجره printers and faxes
گام دوم:راست کلیک کردن روی آیکن پرینتری که توسط نصب Word به Pdf به وجود امده و انتخاب گزینه properties
گام سوم: رفتن به زبانه device settings
گام چهارم: باز کردن درخت Font Substitution Table
گام پنجم: انتخاب قلم مورد نظری که به قلم های ویندوز اضافه کرده اید و به صورت پیش فرض هنگام نصب ویندوز نصب نشده است.
گام ششم: انتخاب گزینه Print as Graphics

مثلاً فرض کنید که قلم نازنین را با این روش به پرینتر معرفی کرده ایم. بعد از انجام این مراحل، قلم نازنین به مجموعه قلم های پرینتر اضافه می شود.

قله بلند
12-12-2008, 23:11

با سلام
می شه لطف کنید و آدرس دقیق این تاپیک رو در اینجا قرار بدید.
ممنون می شم

wordist
13-12-2008, 08:06

کلیه بحث ها ، مشکلات و اموزش های مرتبط با فایلهای pdf و نرم افزارهای ان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با سلام
می شه لطف کنید و آدرس دقیق این تاپیک رو در اینجا قرار بدید.
ممنون می شم

»» بـانـک [ Font ] فــونــــت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

parisa61
15-12-2008, 12:54
... اميدوارم كمكي بكند...

اين اندازه ها استاندارد ايران است ... كه البته تا آنجا كه من ميدانم خارج از ايران هم همين طور است.

نام قطع: رحلي
طول و عرض كتاب== يا به اصطلاح فني: طول و عرض برش: 5/28 در 21‏
طول و عرض متن: 5/24 در 17‏
حاشيه مناسب بر اساس كاغذ 4‏A‏ : چپ و راست: 2 سانت و بالا و پايين 2 سانت‏
‏===== البته عرض متن، 18 سانت هم مناسب است كه البته حاشيه هاي راست و چپ 5/1 ميشوند.‏

نام قطع: وزيري
طول و عرض كتاب== يا به اصطلاح فني: طول و عرض برش: 5/23 در 5/16‏
طول و عرض متن: 20 در 12‏
حاشيه مناسب بر اساس كاغذ 4‏A‏ : چپ و راست: 5/4 سانت و بالا و پايين 85/4 سانت‏
‏===== البته طول متن را ميتوان 5/19 هم در نظر گرفت‏

نام قطع: رقعي
طول و عرض كتاب== يا به اصطلاح فني: طول و عرض برش: 5/21 در 5/14‏
طول و عرض متن: 5/17 در 10‏
حاشيه مناسب بر اساس كاغذ 4‏A‏ : چپ و راست: 5/5 سانت و بالا و پايين 1/6 سانت‏

البته قطعهاي ديگري هم هستند ‏

مثلا "رحلي بزرك" كه طول و عرض برش آن 24 در 34 است‏

و يا جيبي كه در دو قطع بزرگ و كوچك عرضه ميشود:‏
جيبي بزرگ: 5/11 در 5/16 و يا جيبي كوچك: 5/10 در 5/14 است‏

و يا پالتويي كه در دو قطع بزرگ و كوچك عرضه ميشود:‏
پالتويي بزرگ: 11 در 5/23 و يا پالتويي كوچك: 5/9 در 5/21 است

و قطع خشتي: 5/21 در 5/21 ‏

البته قطع خشتي چون مربع است ... در هر سايز و اندازه اي ممكن است وجود داشته باشد.‏[/quote]

parisa61
15-12-2008, 12:58
سلام
با تشكر از مطلبتون
از آنجايي كه اولين باره كه در اينجا سوال مي پرسم نمي دانم جاش درسته يا اشتباه !
به هر حال
مي خواستم اگر امكانش هست نحوه انجام تنظيمات و اينكه در كجا و چگونه باشه رو هم بگيد . البته هدف من قطع وزيري است . سايز كتاب 23/5*16.5 است . ممنون

majid16367
15-12-2008, 19:53
سلام
من با چاپ متن ها و اندازه ها مشکل دارم . یعنی نمی توانم مثلا برای اینکه یک صفحه را در نصف آ-4 چاپ کنم چه تنظیماتی را باید انجام دهم
لطفا در خصوص چاپ در ابعاد مختلف یک صفحه کامل ورد توشیح دهید
ممنونم

baharan_2122
15-12-2008, 23:52
نیاز مبرم به کمک
برنامه ورد من در نوار منو منوی فایل حذف شده (خودمم نمی دونم چطور شد)
حالا نمی تونم بیارمش
کسی می تونه کمک کنه ممنون می شم

wordist
16-12-2008, 08:09
سلام
با تشكر از مطلبتون
از آنجايي كه اولين باره كه در اينجا سوال مي پرسم نمي دانم جاش درسته يا اشتباه !
به هر حال
مي خواستم اگر امكانش هست نحوه انجام تنظيمات و اينكه در كجا و چگونه باشه رو هم بگيد . البته هدف من قطع وزيري است . سايز كتاب 23/5*16.5 است . ممنون
سلام

براي اينكار بايد از منوي File گزينه page setup رو انتخاب كنيد و از كادر باز شده تنظيمات سايز رو انجام بديد

wordist
16-12-2008, 08:41
سلام
من با چاپ متن ها و اندازه ها مشکل دارم . یعنی نمی توانم مثلا برای اینکه یک صفحه را در نصف آ-4 چاپ کنم چه تنظیماتی را باید انجام دهم
لطفا در خصوص چاپ در ابعاد مختلف یک صفحه کامل ورد توشیح دهید
ممنونم
شما در تنظيمات Page setup ميتونيد سايز كاغذ رو تغيير بديد و پس از تايپ پرينت رو در همون سايز تنظيم شده بگيريد

wordist
16-12-2008, 08:45
نیاز مبرم به کمک
برنامه ورد من در نوار منو منوی فایل حذف شده (خودمم نمی دونم چطور شد)
حالا نمی تونم بیارمش
کسی می تونه کمک کنه ممنون می شم
روي يكي از نوار ابزارها كليك راست كنيد و گزينه Customize رو بزنيد

حالا از كادر باز شده و سربرگ Toolbars گزينه Menu Bar رو انتخاب كنيد و از همونجا گزينه Reset را بزنيد

موفق باشيد

majid16367
17-12-2008, 00:13
شما در تنظيمات page setup ميتونيد سايز كاغذ رو تغيير بديد و پس از تايپ پرينت رو در همون سايز تنظيم شده بگيريد

ممنون از راهنمایی .....
میشه یه توضیح زیر دیپلمی هم بدید که مثلا برا نصف آ 4 چکار کنم ؟ تا عملا یاد بگیرم ... آخه هر کاری کردم باز هم تو سایز بزرگ بیرون داد :11:

ila
17-12-2008, 00:28
دستمزد یه صفحه آرا کتاب حدودا 70صفحه ای تخصصی در زمینه موسیقی و انها و تایپ نت و نت نویسی در چه حده؟
چون من یه کاری انجام دادم میخوام ببینم چه قدر پول باید بگیرم به عنوان دستمزد
عرفش چنده؟

ila
17-12-2008, 00:31
مقاله ای در مورد multiple page ندارید..مثل همون مقاله جالبی که در مورد کاراکترهای جانشینی بهم دادی؟

wordist
18-12-2008, 12:29
ممنون از راهنمایی .....
میشه یه توضیح زیر دیپلمی هم بدید که مثلا برا نصف آ 4 چکار کنم ؟ تا عملا یاد بگیرم ... آخه هر کاری کردم باز هم تو سایز بزرگ بیرون داد :11:
شما به كادر تنظيمات Page setup بريد و از سربرگ Paper و باكس Size گزينه A5 را انتخاب كنيد

asextor1
19-12-2008, 01:50
چطور میشه فایل های مربوط به ورد 2007 رو به پی دی اف تبدیل کرد . توی 2003 میشد یه نرم افزاری رو اضافه کنی بهش ولی توی 2007 نمیشه . چی کار باید کرد ؟

avecina.ir
19-12-2008, 11:55
چطور میشه فایل های مربوط به ورد 2007 رو به پی دی اف تبدیل کرد . توی 2003 میشد یه نرم افزاری رو اضافه کنی بهش ولی توی 2007 نمیشه . چی کار باید کرد ؟
شما adobe acrobat professional مخصوصن اگه نسخه ی ME اون باشه رو نصب کنی توی تنظیمات چاپ( Print)میتونی چاپگرت رو Adobe PDF انتخاب کنی
البته توی بخش Add Ins میشه Acrobat PDF Maker Office Com addin رو دید ولی هر کار میکنم بصورت یک دکمه ی مستقل نمیشه توی محیط ورد2007 واردش کنم

aaaammmm87
19-12-2008, 12:08
سلام
من از office 2007 استفاده ميكنم حالا وقتي كه Page Number رو ميزنم كلا غير فعال هستن و پيغام زير رو نشون ميده بايد چكار كنم ؟

wordist
20-12-2008, 09:03
سلام

البته در ورد 2007 به نظر من بهتره از قابليت خود ورد (Save as PDF) براي اينكار استفاده كرد

با نصب فايل زير اين قابليت در ورد فعال ميشه

موفق باشيد

wordist
20-12-2008, 09:05
سلام
من از office 2007 استفاده ميكنم حالا وقتي كه Page Number رو ميزنم كلا غير فعال هستن و پيغام زير رو نشون ميده بايد چكار كنم ؟
سلام

به نظر مياد يكي از فايلهاي آفيس شما از بين رفته و ايراد پيدا كرده

شما با استفاده از سي دي آفيس اونو Repair كنيد

kelark
20-12-2008, 09:15
دوستان من موقع اجرای برنامه Microsoft word هم این ارور رو میده ... تمام چیز هایی هم که توی هلپش برای درست کردنش گفته انجام دادم ولی درست نشده !!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لینک :

با تشکر .

wordist
20-12-2008, 09:46
دوستان من موقع اجرای برنامه Microsoft word هم این ارور رو میده ... تمام چیز هایی هم که توی هلپش برای درست کردنش گفته انجام دادم ولی درست نشده !!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لینک :

با تشکر .
شما داري تلاش ميكني كه فايلي رو باز كني كه از كدهاي VB توش استفاده شده (در قالب ماكرو)

بايد از همون روشي كه در Help اشاره كرده استفاده كني

و كار ديگه اي نميشه كرد

شما دقيقا چيكار كردي كه نشد؟؟؟؟

mrmmnb
23-12-2008, 14:40
سه تا سوال داشتم
اول اینکه تو ورد 2007 چیکار کنم وقتی فایل ورد رو باز میکنم زبان پیش فرض فارسی باشه؟
چیکار کنم موقع باز کردن فونت مورد نظرم پیش فرض باشه؟
چطوری میتونم فارسی وانگلیسی رو در کنار همتایپ کنم تا تنضیماتش بهم نخوره؟ مثلا اگه میخوام بنویسم دیروز ali امد همینجوری نوشته بشه در حالی که 2007 اینجوری میشه امد ali دیروز یعنی ترتیب بهم میخوره چیکار کنم تا درست بشه والبته پیش فرض هم درست باشه؟تو 2003 وقتی ورد رو باز کنم واینجوری بنویسم خودش درست هست اما تو 2007 نه درست نه میتونم درستش کنم

wordist
23-12-2008, 14:51
سه تا سوال داشتم
اول اینکه تو ورد 2007 چیکار کنم وقتی فایل ورد رو باز میکنم زبان پیش فرض فارسی باشه؟
چیکار کنم موقع باز کردن فونت مورد نظرم پیش فرض باشه؟
چطوری میتونم فارسی وانگلیسی رو در کنار همتایپ کنم تا تنضیماتش بهم نخوره؟ مثلا اگه میخوام بنویسم دیروز ali امد همینجوری نوشته بشه در حالی که 2007 اینجوری میشه امد ali دیروز یعنی ترتیب بهم میخوره چیکار کنم تا درست بشه والبته پیش فرض هم درست باشه؟تو 2003 وقتی ورد رو باز کنم واینجوری بنویسم خودش درست هست اما تو 2007 نه درست نه میتونم درستش کنم
شما براي اون دو تا سوال بايد دو مورد رو پيش فرض قرار بدي

يكي از كادر Font فونت فارسي مورد نظر رو انتخاب كني و دكمه default رو بزني

و ديگه از كادر Paragraph گزينه Right to left رو انتخاب و دكمه default رو بزني

مورد سوم خودش حل ميشه البته بايد براي تغيير زبان از دكمه هاي Alt+shift استفاده كني و نه از CTRL+Shift

kiuna
24-12-2008, 15:27
چطوری می تونم یه عکس رو از داخل word خارج کنم ! یعنی اکسپورت کنم !
به صورت jepg یا فرمتهای دیگه عکس !
که یه فایل عکس جداگونه بشه

avecina.ir
24-12-2008, 16:13
چطوری می تونم یه عکس رو از داخل word خارج کنم ! یعنی اکسپورت کنم !
به صورت jepg یا فرمتهای دیگه عکس !
که یه فایل عکس جداگونه بشه
سلامم بنظر من این امکان بصورتی که شما میخوای وجود نداره.چون توی اکسل که برای خروجی گرفتن از نمودار و چارتها ضروری هستش وجود نداره تا چه برسه به ورد.راه معمولش اینه که عکس رو کپی کنی توی یک محیط گرافیکی مثل Paint
راه دیگه هم اینکه با فرمت html سند رو ذخیره کنی و از داخل پوشه ی ذخیره یعکسها که همراه فایل html ذخیره شده عکس رو برداری

ila
24-12-2008, 20:23
با سلام..چه جوری میشه خطی که تو پاورقی هست رو از سمت راست شروع بشه....؟

behnammazi
24-12-2008, 22:46
سلام.
برای من چرا علامتهای ریاضی رو با علامتهای دیگه نشون میده. مثلا بجای مساوی یه فلش رو به بالا می ذاره.یا مثلا بجای عدد پی یه مثلث سیاه میذاره.
مثل شکل زیر.
خواهشا کمک کنید.

wordist
25-12-2008, 08:01
با سلام..چه جوری میشه خطی که تو پاورقی هست رو از سمت راست شروع بشه....؟
آموزش ترفند گونه تغيير سايز خط پاورقي و جابجايي آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
25-12-2008, 08:02
سلام.
برای من چرا علامتهای ریاضی رو با علامتهای دیگه نشون میده. مثلا بجای مساوی یه فلش رو به بالا می ذاره.یا مثلا بجای عدد پی یه مثلث سیاه میذاره.
مثل شکل زیر.
خواهشا کمک کنید.

سلام

شما با چه فونتي داري اون علامتها رو وارد ميكني؟

behnammazi
25-12-2008, 17:45
سلام

شما با چه فونتي داري اون علامتها رو وارد ميكني؟

با فونت arial .
من فونت Times New Roman اصلا ندارم فکر میکنم با این باز میشه .
اگر فونتش رو شما دارید ممنون میشم بذارید.

avecina.ir
25-12-2008, 18:23
با فونت arial .
من فونت Times New Roman اصلا ندارم فکر میکنم با این باز میشه .
اگر فونتش رو شما دارید ممنون میشم بذارید.
سلامم ولی فکر نکنم symbolها به فونت ربط داشته باشن!اصلن شما از سیمبل ها استفاده کردین؟
ضممنن مگه میشه فونت Times New Roman که یک فونت استاندارد سیستم هستش رو نداشته باشین؟!! از آدرس زیر دانلودش کنین

behnammazi
25-12-2008, 18:56
سلامم ولی فکر نکنم symbolها به فونت ربط داشته باشن!اصلن شما از سیمبل ها استفاده کردین؟
ضممنن مگه میشه فونت Times New Roman که یک فونت استاندارد سیستم هستش رو نداشته باشین؟!! از آدرس زیر دانلودش کنین
من با symbol ها مشکلی ندارم .
مشکل من با Equation هست . فورمولهایی که با Equation نوشته شده باشه نمیتونه بخونه و به جاش اون علامتها رو می ذاره.

ali_ab
25-12-2008, 19:15
با سلام به دوستان
واسه نوشتن اعداد به صورت فارسی که یکی از عزیزان مسیرNumaral word option/advanced/ رو ذکر فرموده بودند . هرچی میگردم گزینه word option رو پیدا نمیکنم . اگه ممکنه لطفا کمک بفرمایید

با سپاس

موفق باشید

behnammazi
25-12-2008, 19:55
من وقتی می خواهم فونت Times New Roman رو بذارم تو پوشه فونتها این خطا رو میده .باید چی کار کنم؟

avecina.ir
25-12-2008, 19:59
سلامم

من با symbol ها مشکلی ندارم .
مشکل من با Equation هست . فورمولهایی که با Equation نوشته شده باشه نمیتونه بخونه و به جاش اون علامتها رو می ذاره.
اتفاقن امروز داشتم تنظیمات مربوط به نوع و اندازه ی فونت مربوط به فرمولهای این قسمت رو روی دو تا سیستم اعمال میکردم.ببین توی محیط Equation Editor مسیر زیر رو طی کن:
Style>Define
حالا توی پنجره ای که باز شده باید روی فونت های مختلف کار کنی
البته شما ظاهرن فقط توی Symbolها مشکل داری.پس فونت های اون قسمت رو تغییر و تست کن.شاید هم لازم بشه فونت قسمت Number همون پنجره یا بقیه ی فونت ها رو تغییر بدی.در کل همه ی تنظیمات فونتش توی اون پنجره هستش

با سلام به دوستان
واسه نوشتن اعداد به صورت فارسی که یکی از عزیزان مسیرNumaral word option/advanced/ رو ذکر فرموده بودند . هرچی میگردم گزینه word option رو پیدا نمیکنم . اگه ممکنه لطفا کمک بفرمایید

با سپاس

موفق باشید
ورد نسخه ی چند دارین؟ من توی 2003 میگم:این مسیر رو باید برین:
tools>Options
حالا از پنجره ای که باز شده سربرگ complex scripts رو باید انتخاب کنی.حالا توی پنجره ی باز شده:
اگه میخوای موقع نوشتن متن فارسی هدد هم فارسی باشه و موقع متن انگلیسی هم عدد انگلیسی باشه باید جلوی Numeral باید Context رو از منوی کشویی انتخاب کنی.اگرم میخوای همیشه اعداد رو فارسی بزنه باید از اون منوی پایین افتادنی گزینه ی Hindi رو انتخاب کنی.

avecina.ir
25-12-2008, 20:06
من وقتی می خواهم فونت Times New Roman رو بذارم تو پوشه فونتها این خطا رو میده .باید چی کار کنم؟
این فونتهارو که از پوشه ی فونتهای سیستم خودم کپی کردم کپی کنین توی پوشه ی Font:
لینک غیر مستقیم:

behnammazi
25-12-2008, 20:18
این فونتهارو که از پوشه ی فونتهای سیستم خودم کپی کردم کپی کنین توی پوشه ی font:
لینک غیر مستقیم:

فایده نداره همین ارور رو میده دوباره.

kelark
26-12-2008, 08:16
شما داري تلاش ميكني كه فايلي رو باز كني كه از كدهاي vb توش استفاده شده (در قالب ماكرو)
بايد از همون روشي كه در help اشاره كرده استفاده كني
و كار ديگه اي نميشه كرد
شما دقيقا چيكار كردي كه نشد؟؟؟؟

من تمام تنظیمات هلپ رو خوندم و اعمال کردم ولی باز هم وقتی ورد رو باز میکنم این ارور رو میده ! حتی افیس رو یک دور کامل پاک کردم دوباره نصب کردم بازهم همین ارور رو میده !
یکی از دوستانم هم که دقیقا همین سیستم منو داره مایکروسافت وردش همین ارور رو میده وقتی بازش میکنه .

fnouri
26-12-2008, 12:09
با سلام خدمت دوستان
چطور میتونم یه مطلبو بروی برچسب کاغذی دیسکت چاپ کنم و بعدش روی دیسکت بچسبونم

mhshaker71
27-12-2008, 04:47
سلام
آقا من این Microsoft office 2007 رو نصب کردم ولی وقتی هرکدوم رو باز می کنم رمز می خواد

wordist
27-12-2008, 07:54
ضممنن مگه میشه فونت times new roman که یک فونت استاندارد سیستم هستش رو نداشته باشین؟!! از آدرس زیر دانلودش کنین
اتفاقا برعكس

هر سيمبل خودش در يه فونت خاص هست

يعني شما ممكنه يه سيمبل را با يه فونت خاص بتوني وارد كني و به يه فونت ديگه نتوني وارد كني

البته سيمبلهاي مشترك هم وجود دارن كه با همه فونتها به يه شكا زده ميشن (البته با تفاوت ظاهري جزئي)

wordist
27-12-2008, 07:56
من وقتی می خواهم فونت times new roman رو بذارم تو پوشه فونتها این خطا رو میده .باید چی کار کنم؟
شما احتمالا در ويندوز ويستا هستين و اجازه چنين كاري رو نداريد

بايد با يوزر ادمين وارد بشين و اونو كپي كنين

wordist
27-12-2008, 07:59
من تمام تنظیمات هلپ رو خوندم و اعمال کردم ولی باز هم وقتی ورد رو باز میکنم این ارور رو میده ! حتی افیس رو یک دور کامل پاک کردم دوباره نصب کردم بازهم همین ارور رو میده !
یکی از دوستانم هم که دقیقا همین سیستم منو داره مایکروسافت وردش همین ارور رو میده وقتی بازش میکنه .
شما به عكس از تنظيمات قسمت Trust Center Setting بذار

wordist
27-12-2008, 08:00
با سلام خدمت دوستان
چطور میتونم یه مطلبو بروی برچسب کاغذی دیسکت چاپ کنم و بعدش روی دیسکت بچسبونم
شما از كادر Page setup سايز كاغذت رو به اندازه سايز بر چسب ديسكت قرار بده و بعد مطلب رو تايپ كن و پرينت بگير

راستي مگه هنوز كسي ديسكت استفاده ميكنه !!!!!!!!؟

wordist
27-12-2008, 08:01
سلام
آقا من این Microsoft office 2007 رو نصب کردم ولی وقتی هرکدوم رو باز می کنم رمز می خواد
تاپیک جامع مباحث و مشکلات مجموعه آفیس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در اينجا

fnouri
27-12-2008, 08:23
شما از كادر page setup سايز كاغذت رو به اندازه سايز بر چسب ديسكت قرار بده و بعد مطلب رو تايپ كن و پرينت بگير

با سلام
داداشی چرا تعجب میکنی بعضی ها :41:مثل ... هنوز هم تو عهد بوق هستند :31:

sanam.b
27-12-2008, 11:04
سلام به همه دوستان
سوال من در مورد سرصفحه و پاصفحه مختلف در فصلهای مختلف است .
تا اونجایی که من می دونم برای ایجاد فصل در ورد 2007 باید در تب page layout گزینه break و در اون باید گزینه next page رو در بخش section break انتخاب کرد. بعد وقت میری سرصفحه و پاصفحه میبینی که بخش اول نوشته شده سرصفحه section 1 یا در بخش دوم نوشته شده سرصفحه بخش دوم.
تا اینجا من هیچ مشکلی ندارم اما من هر متنی رو برای سرصفحه بخش اول می نویسم برای بخشهای دیگر هم هست بعد رفتم سرصفحه رو برای بخش دوم بنویسم سرصفحه بخش اول را هم عوض کرد
هیچ گزینه ای هم پیدا نکردم که بگه این تغییرات رو فقط در این section اعمال کنه
لطفا من ر و راهنمایی کنید

wordist
27-12-2008, 12:42
سلام به همه دوستان
سوال من در مورد سرصفحه و پاصفحه مختلف در فصلهای مختلف است .
تا اونجایی که من می دونم برای ایجاد فصل در ورد 2007 باید در تب page layout گزینه break و در اون باید گزینه next page رو در بخش section break انتخاب کرد. بعد وقت میری سرصفحه و پاصفحه میبینی که بخش اول نوشته شده سرصفحه section 1 یا در بخش دوم نوشته شده سرصفحه بخش دوم.
تا اینجا من هیچ مشکلی ندارم اما من هر متنی رو برای سرصفحه بخش اول می نویسم برای بخشهای دیگر هم هست بعد رفتم سرصفحه رو برای بخش دوم بنویسم سرصفحه بخش اول را هم عوض کرد
هیچ گزینه ای هم پیدا نکردم که بگه این تغییرات رو فقط در این section اعمال کنه
لطفا من ر و راهنمایی کنید
سلام

توي ورد 2003 يه گزينه اي بود تحت عنوان same as previous section كه اگه فعال بود باعث ميشد هر بخش مثل بخش قبلي باشه

الان يادم نيست كه در 2007 هم همين گزينه هست يا عنوانش عوض شده

بايد مشابه اين باشه

fnouri
28-12-2008, 08:14
شما از كادر page setup سايز كاغذت رو به اندازه سايز بر چسب ديسكت قرار بده و بعد مطلب رو تايپ كن و پرينت بگير

ضمن تشکر از راهنمائی ارزشمندتون مشکلم اینه که برچسب هنگام چاپ در چاپگر گیر میکنه نمیدونم شاید کاغذش روغنی باشه یا علت چیر دیگه ای هستش نوع چاپگرم hp2015

sanam.b
28-12-2008, 13:52
سلام به همه دوستان

سلام

توي ورد 2003 يه گزينه اي بود تحت عنوان same as previous section كه اگه فعال بود باعث ميشد هر بخش مثل بخش قبلي باشه

الان يادم نيست كه در 2007 هم همين گزينه هست يا عنوانش عوض شده

بايد مشابه اين باشه

من دوباره گشتم چیزی پیدا نکردم ، ممنون میشم شما به هم بگید کدوم گزینه است؟

wordist
28-12-2008, 15:03
ضمن تشکر از راهنمائی ارزشمندتون مشکلم اینه که برچسب هنگام چاپ در چاپگر گیر میکنه نمیدونم شاید کاغذش روغنی باشه یا علت چیر دیگه ای هستش نوع چاپگرم hp2015
احتمالا مشكل از همينه كه كاغذ روغني هست

ديگه اين مشكلات رو بايد خودتون حل كنيد

مشكلات وردش رو در اينجا مطرح كنيد :46:

wordist
28-12-2008, 15:06
سلام به همه دوستان

من دوباره گشتم چیزی پیدا نکردم ، ممنون میشم شما به هم بگید کدوم گزینه است؟
سلام دوست عزيز

در بخش دوم و در قسمت هدر يا فوتر مورد نظر كليك كنيد و از سربرگ Design دكمه Linkto previous رو بزنيد

موفق باشد

hashem13
28-12-2008, 21:35
چگونه درwordبرروی تصویر میتوان نوشت؟

ali_ab
01-01-2009, 00:18
با سلام

ایا میشه در ورد موقع جدول کشیدن طول و عرض سلولها رو با وارد کردن عدد مورد نظر ( بر حسب in یا cm) مشخص کرد ؟

با سپاس
موفق باشید

wordist
01-01-2009, 07:50
چگونه درwordبرروی تصویر میتوان نوشت؟
بستگي داره كه شما اون عكس رو به چه طريقي وارد محيط ورد كرده باشي

اگه از منوي insert گزينه From File رو زدي و وارد كردي ميتوني اونو به زير متن انتقال بدي و بعد متن رو روي اون بنويسي

wordist
01-01-2009, 07:52
با سلام

ایا میشه در ورد موقع جدول کشیدن طول و عرض سلولها رو با وارد کردن عدد مورد نظر ( بر حسب in یا cm) مشخص کرد ؟

با سپاس
موفق باشید
سلام دوست عزيز

ميشه عرض ستونها و ارتفاع سطرها رو مشخص كرد

روي جدول كليك راست بكنيد و گزينه Table Properties رو بزنيد و از سربرگهاي Column و Row اينكارو انجام بديد

sanam.b
01-01-2009, 10:33
بازم سلام

سلام دوست عزيز

در بخش دوم و در قسمت هدر يا فوتر مورد نظر كليك كنيد و از سربرگ design دكمه linkto previous رو بزنيد

موفق باشد

این گزینه واسه من غیر فعاله
آیا شرایط خاصی داره که باید فعال باشه؟

wordist
02-01-2009, 08:55
بازم سلام

این گزینه واسه من غیر فعاله
آیا شرایط خاصی داره که باید فعال باشه؟
سلام بر دوست عزيز

اين گزينه براي بخش اول غيرفعاله چون بخش قبل براش معني نميده كه بخواد به اون لينك داشته باشه

شما بايد در بخش دوم كرسر رو رقرار بدي و بعد از اون گزينه استفاده بكني

borhan_3010
02-01-2009, 14:51
با سلام 2 تا مشکل داشتم، خیلی گشتم ولی نتونستم راه حلش رو پیدا کنم.

1-چطور می‌شه تو تبدیل فایل Word به PDF هایپرلینک‌ها از بین نره و وجود داشته باشه (آیا تنظیمات خاصی داره یا نرم‌افزار خاصی می‌خواد؟)
2-شماره‌گذاری از یه صفحه دلخواه از یک شروع بشه (و نه صفحه اول؛ چون پیش فرض Word شماره‌گذاری از صفحه اول است. البته میشه کلک رشتی زد! و اون اینه که فایل Word رو به 2 تا فایل تبدیل کرد، بعد فقط دومی رو شماره‌گذاری کرد، اما من می‌خوام اینکار رو تو یه فایل Word انجام بدم).

sarmast65_ata
02-01-2009, 16:34
سلام دوستان امیدوارم که حال همگی خوب باشه من یه چند تا سوال دارم که ممنون میشم کمکم کنید :

می خوام بنویسم s1 ولی 1 بصورت ریز تر باشه و پایین s نه اینطوری که الان برای شما نوشتم یه جور اندیس باشه باید چیکار کنم چون می خوام بنویسم s1 ، s2 نمی خوام به این صورت باشه و اعداد 1 و 2 بصورت ریز تر و پایین باشه.

می خوام یه دایره بکشم و توش مثلآ بنوسیم a باید چیکار کنم چون هم دایره می خوام کوچیک باشه و هم اینکه a توی دایره باشه.

می خوام یک دایره باشه که وسطش یک ضربدر باشه باید از کجا این شکلو بیارم؟چون توی سیمبلوا دیدم پیدا نکردم میتونید کمکم کنید؟

برای فرمول نویسی که یک کسر داشته باشه روی کسر و زیر کسر عدد باشه باید چیکار کنم؟چون تا الان با ورد فرمول ننوشتم!!

می خوام توان بنویسم باید چیکار کنم؟مثلآ 3 به توان n

نمی دونم تونستم منظورمو درست بفهمونم یا نه و اینکه می دونم سوالام خیلی زیاد هستش ولی چون این تایپ برای درس ژنتیک هستش به این چیزا احتیاج دارم و یه جورایی هم عجله دارم ممنونم میشم که کمک کمیند.

mohsen_blid
02-01-2009, 18:30
سلام خدمت دوستان من می خوام عکس های رو که دارم بکگراند کنم تو وورد برای هر صفحه جدا چجوری می تونم این کار رو انجام بدم

baharan_2122
03-01-2009, 10:38
سلام دوستان امیدوارم که حال همگی خوب باشه من یه چند تا سوال دارم که ممنون میشم کمکم کنید :

می خوام بنویسم s1 ولی 1 بصورت ریز تر باشه و پایین s نه اینطوری که الان برای شما نوشتم یه جور اندیس باشه باید چیکار کنم چون می خوام بنویسم s1 ، s2 نمی خوام به این صورت باشه و اعداد 1 و 2 بصورت ریز تر و پایین باشه.

می خوام یه دایره بکشم و توش مثلآ بنوسیم a باید چیکار کنم چون هم دایره می خوام کوچیک باشه و هم اینکه a توی دایره باشه.

می خوام یک دایره باشه که وسطش یک ضربدر باشه باید از کجا این شکلو بیارم؟چون توی سیمبلوا دیدم پیدا نکردم میتونید کمکم کنید؟

برای فرمول نویسی که یک کسر داشته باشه روی کسر و زیر کسر عدد باشه باید چیکار کنم؟چون تا الان با ورد فرمول ننوشتم!!

می خوام توان بنویسم باید چیکار کنم؟مثلآ 3 به توان n

نمی دونم تونستم منظورمو درست بفهمونم یا نه و اینکه می دونم سوالام خیلی زیاد هستش ولی چون این تایپ برای درس ژنتیک هستش به این چیزا احتیاج دارم و یه جورایی هم عجله دارم ممنونم میشم که کمک کمیند.

سلام
دوست عزیز
برای نوشتن s که عدد 1 پایین تر باشه بایستی از منوی فرمت گزینه فونت را انتخاب و سپس گزینه superscript یا سsubscript را انتخاب کن برای اشکال هم از فونت webding یا wending استفاده کن داخلش هست.
برای فرمول نویسی هم از گزینه insert و گزینه object و equation editor استفاده کن در صورتی که نداری در برنامه add/remove آفیس بهش اضافه کن

baharan_2122
03-01-2009, 10:40
سلام خدمت دوستان من می خوام عکس های رو که دارم بکگراند کنم تو وورد برای هر صفحه جدا چجوری می تونم این کار رو انجام بدم

سلام
دوست عزیز
از منوی فرمت گزینه بک گراند و انتخاب عکس برای هر صفحه

baharan_2122
03-01-2009, 10:44

1-چطور می‌شه تو تبدیل فایل Word به PDF هایپرلینک‌ها از بین نره و وجود داشته باشه (آیا تنظیمات خاصی داره یا نرم‌افزار خاصی می‌خواد؟)
2-شماره‌گذاری از یه صفحه دلخواه از یک شروع بشه (و نه صفحه اول؛ چون پیش فرض Word شماره‌گذاری از صفحه اول است. البته میشه کلک رشتی زد! و اون اینه که فایل Word رو به 2 تا فایل تبدیل کرد، بعد فقط دومی رو شماره‌گذاری کرد، اما من می‌خوام اینکار رو تو یه فایل Word انجام بدم).

سلام دوست عزیز
بله می شود
با استفاده از برنامه آکروبات پرو 9 نیاز به تنظیمات نیست اگر هایپر باشه می سناسه
2- برای اینکار شما نیاز دارید که هر قسمت به به صورت section جداگانه ذخیره کنید البته در یک فایل که هر قسمت می شه شماره جداگانه داشته باشه
موفق باشید.

mohsen_blid
03-01-2009, 11:41
ممنون دوست من ولی من یه مشکل دارم اونم اینه که word من 12 هستش و من هر چی می گردم نمی تونم پیداش کنم
منظورم 2007 هست

Ehsan PCbase
03-01-2009, 12:31
سلام
من مشکلی با نرم افزار Microsoft Office Word دارم که چون نتونستم اون رو توضیح بدم ، با نرم افزار SnagIt از روش فیلم ورداشتم ... حالا شما این ویدئو رو که حجم کمی داره (حدود 200 کیلوبایت) دانلود کنید و به من بگید این مشکل چطور حل میشه ؟ ... پیشاپیش ممنون

borhan_3010
03-01-2009, 13:19
سلام دوست عزیز
بله می شود
با استفاده از برنامه آکروبات پرو 9 نیاز به تنظیمات نیست اگر هایپر باشه می سناسه

موفق باشید. 2- برای اینکار شما نیاز دارید که هر قسمت به به صورت section جداگانه ذخیره کنید البته در یک فایل که هر قسمت می شه شماره جداگانه داشته باشه

سلام دوست عزیز
از پاسخگویی سریع‏تون بسیار ممنون
1- در مورد جواب سؤال اول:
با تنظیمات تو Word یا نرم‌افزار PDF ساز مشکل حل نمیشه؟ آخه ادوب آکروبات خیلی سنگینه
ادوب آکروبات 9 اومده؟ من 8اش رو دارم. ولی از e-pdf-document-converter استفاده می‌کنم چون حجمش کم، سبکه
یه مدت خیلی برای PDF ساز می‌گشتم که سبک و سریع باشه (نرم افزارهای زیادی رو تست کردم چون خیلی‌هاشون با فارسی مشکل داشتند).
2- در مورد جواب این سؤال بسیار ممنون
نمی‌دونید چقدر گشتم، واقعاً ممنون
خدا خیرت بده :11:

sarmast65_ata
03-01-2009, 15:01
سلام
دوست عزیز
برای نوشتن s که عدد 1 پایین تر باشه بایستی از منوی فرمت گزینه فونت را انتخاب و سپس گزینه superscript یا سsubscript را انتخاب کن برای اشکال هم از فونت webding یا wending استفاده کن داخلش هست.
برای فرمول نویسی هم از گزینه insert و گزینه object و equation editor استفاده کن در صورتی که نداری در برنامه add/remove آفیس بهش اضافه کن

درباره همه چیز ازت ممنونم
درباره فرمول نویسی منظور شما همون a هستش که زیره رادیکاله؟وقتی اونو میزنم یه کادر باز میشه که میگه install کنم یا نه؟وقتی میزنم آره باز یه کار باز میشه که هم Browse داره باید اینجا چیکار کنم؟چون هرکاری میکنم نمی تونم ok کنم راستی یه چیزی هم بگم من office رو از روی cd نصب نکردم و توی درایو F از قبل فایل اجراییش رو داشتم باید چیکار کنم تا بتونم فرمولا رو نصب کنم؟

درباره شکل دایره هم که بتونم توش حرف A رو بنویسم هرچی گشتم پیدا نکردم؟

ممنون میشم ازت که بیشتر راهنماییم کنی

wordist
04-01-2009, 15:34

سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انحمن تبريك ميگم

شما ميتونيد از پلاگين save as PDF خود مايكروسافت كه از پست زير قابل دانلود هست براي اينكار استفاده كنيد كه روي آفيس 2007 نصب ميشه و ليتكها رو هم حفظ ميكنه

پست 2819 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در ضمن طبق قوانين از اين پس چند سوال رو در يك پست مطرح نكنيد

wordist
04-01-2009, 15:40
ممنون دوست من ولی من یه مشکل دارم اونم اینه که word من 12 هستش و من هر چی می گردم نمی تونم پیداش کنم
منظورم 2007 هست
چي رو نميتونيد پيدا كنيد

از نقل قول استفاده كنيد تا مشخص بشه پستتون در مورد چي بوده

wordist
04-01-2009, 15:44
درباره همه چیز ازت ممنونم
درباره فرمول نویسی منظور شما همون a هستش که زیره رادیکاله؟وقتی اونو میزنم یه کادر باز میشه که میگه install کنم یا نه؟وقتی میزنم آره باز یه کار باز میشه که هم browse داره باید اینجا چیکار کنم؟چون هرکاری میکنم نمی تونم ok کنم راستی یه چیزی هم بگم من office رو از روی cd نصب نکردم و توی درایو f از قبل فایل اجراییش رو داشتم باید چیکار کنم تا بتونم فرمولا رو نصب کنم؟

درباره شکل دایره هم که بتونم توش حرف a رو بنویسم هرچی گشتم پیدا نکردم؟

ممنون میشم ازت که بیشتر راهنماییم کنی
سلام

دوست عزيز

اولا اينكه سوالتون رو جدا جدا مطرح كنيد تا پاسخ ها مشخص باشه

و در مورد سوال هم بايد بگم كه شما بايد نصب كامل انجام ميدادي تا اين موارد خودش نصب بشه

الان هم بايد پس از تاييد كردن اون گزينه كه در مورد نصب برنامه فرمول نويسي تحت ورد هست مسير فايل مربوطه رو بهش بدي كه احتمالا همون درياو f و فايل نصب هست تا مشكلت حل بشه

اگه نشد پيغام خطايي كه ميده رو بذار تا چك كنيم

wordist
04-01-2009, 15:49
سلام
من مشکلی با نرم افزار Microsoft Office Word دارم که چون نتونستم اون رو توضیح بدم ، با نرم افزار SnagIt از روش فیلم ورداشتم ... حالا شما این ویدئو رو که حجم کمی داره (حدود 200 کیلوبایت) دانلود کنید و به من بگید این مشکل چطور حل میشه ؟ ... پیشاپیش ممنون

سلام

توضيح اين مورد كه كاري نداره دوست عزيز

اگه من مشكل رو درست متوجه شده باشم شما ميخواي حالت صحيح متن نويسي اعمال بشه و گزينه widows media player قبل از متن فارسي نوشته بشه

براي اينكار شما بايد قبل از شروع به متن نويسي ابتدا CTRL و Shift سمت راست رو بزني تا جهت متن نويسي Right to left بشه و بعد از اون شروع به متن نويسي بكني

البته اين كارو بعد از نوشتن اون متن هم كه بكني همون كار انجام ميشه

sarmast65_ata
04-01-2009, 22:36
مرسی یک بار office رو پاک کردم دوباره نصب کردم الان درست شده و می تونم فرمول بنویسم.

فقط 1 سوال دارم یک فایل word دارم شماره صفحاتش بصورت انگلیسی هستش راهی هستش که بتونم فارسیش کنم؟چون وقتی کپی اش می کنم میارم یک صفحه جدید بازهم توی صفحه جدید انگلیسی میشه باید چیکار کنم؟

بابت همه چیز ازتون ممنونم

masoudsabz
04-01-2009, 22:57
من گاهی اوقات تو ورد به مشکلی بر میخورم که نمیدونم چطور برطرفش کنم.
باید از ورد خارج بشم و دوباره بیام تا شاید درست بشه.
اون مشکل اینه که وقتی مکان نما رو می بری به وسط یه کلمه یا یه جمله تا وسطش یه حرف یا عبارت و یا جمله ای بنویسی با نوشتن هر حرف، یه حرف از جلوی مکان نما حذف میشه.
دوستان کسی می دونه مشکل کجاست؟

Unforgiven
04-01-2009, 23:11
اون مشکل اینه که وقتی مکان نما رو می بری به وسط یه کلمه یا یه جمله تا وسطش یه حرف یا عبارت و یا جمله ای بنویسی با نوشتن هر حرف، یه حرف از جلوی مکان نما حذف میشه.

دکمه ی Insert این کارو می کنه.

Unforgiven
04-01-2009, 23:13
توی word 2007 چطوری می شه Footnote رو به طرف راست منتقل کرد؟

wordist
05-01-2009, 07:47
مرسی یک بار office رو پاک کردم دوباره نصب کردم الان درست شده و می تونم فرمول بنویسم.

فقط 1 سوال دارم یک فایل word دارم شماره صفحاتش بصورت انگلیسی هستش راهی هستش که بتونم فارسیش کنم؟چون وقتی کپی اش می کنم میارم یک صفحه جدید بازهم توی صفحه جدید انگلیسی میشه باید چیکار کنم؟

بابت همه چیز ازتون ممنونم
سلام دوست عزيز

قابلي نداشت

براي جواب اون سوال هم به اينجا مراجعه كنيد

تاپيك آموزش نكات كاربردي Microsoft Word در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پست شماره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])19 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشيد

wordist
05-01-2009, 07:49
همونطور كه دوستمون اشاره كردند با زدن دكمه Insert حالت Overtype اتفاق ميفته و كاراكترهاي تايپ شده جايگزين كاراكترهاي قبلي ميشن

براي رفع اين مشكل ميتونيد دوباره دكمه Insert رو بزنيد و يا از Option و سربرگ Edit گزينه Overtype mode رو غيرفعال كنيد

موفق باشيد

wordist
05-01-2009, 07:53
توی word 2007 چطوری می شه Footnote رو به طرف راست منتقل کرد؟
هرچند به نظر مياد سوالتون رو دقيق مطرح نكرديد و منظورتون از به طرف راست منتقل كردن Footnote انتقال خط جداكننده پاورقي است نه خود Footnote

اگه منظورتون خود پاورقي هست كه با كنترل و شيفت سمت راست ميتونيد اونو Right to left كنيد

ولي اگه منظورتون خط جداكننده پاورقي هست براي پاسخ ميتونيد به پست زير مراجعه كنيد

تاپيك آموزش نكات كاربردي Microsoft Word در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پست شماره 15 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشيد

Unforgiven
05-01-2009, 18:50
هرچند به نظر مياد سوالتون رو دقيق مطرح نكرديد و منظورتون از به طرف راست منتقل كردن Footnote انتقال خط جداكننده پاورقي است نه خود Footnote

اگه منظورتون خود پاورقي هست كه با كنترل و شيفت سمت راست ميتونيد اونو Right to left كنيد

ولي اگه منظورتون خط جداكننده پاورقي هست براي پاسخ ميتونيد به پست زير مراجعه كنيد

تاپيك آموزش نكات كاربردي Microsoft Word در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پست شماره 15 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشيد

خیلی ممنون . منظورم اون خط جداکننده ست . من قبلا" تو Word 2003 این جابه جایی رو انجام داده بودم ولی الان حتی با خوندن اون پستی که شما لینک داده بودی هم نتونستم توی word 2007 اون خط رو جا به جا کنم.:13:
اصلا" اون خط رو نمی شه انتخاب کرد.

pedram_ashena
05-01-2009, 19:17
يك پروژه است كه ميخواهم در 2007 شماره صفحه بزنم ولي نميخواهم مقدمه و فهرست شماره صفخه بخورد.هر كاري ميكنم از اول فايل word شماره ميزند .چطوري ميشود كه مشخص كرد چه صفحاتي شماره بخورد و يا نخورد؟(آدرس منوها را دقيق بگيد لطفا)

Sara Namy
05-01-2009, 19:28
سلام
یه سوال
من تو برنامه ایکسل 2007 رمز دادم که بعد ها یادم رفت حالا راهی برای باز کردن بدون رمز اون نیست؟

mrmmnb
06-01-2009, 07:29
دوستان کسی یه اموزش ابتدایی از جدول درست کردن تو ورد 2007 داره؟

time prince
06-01-2009, 12:33
دوستان کسی یه اموزش ابتدایی از جدول درست کردن تو ورد 2007 داره؟
میری توی tab insert میزنی table شکلشو انتخاب می کنی ! ( از این آسون تر نمی شه :27: )

0o1
06-01-2009, 14:23
سلام. من با ورد 3 تا مشکل دارم که خواستم ازتون بپرسم شاید بتونید راهنماییم کنید.
من با ورد خیلی کار می کنم و معمولا از اینترنت تحقیق درمیارم و توی ورد نوشته ها رو تنظیم می کنیم حالا 3 تا سوال داشتم :

1- تو قسمت page setup توی منوی file تنظیمات به صورت default روی letter هست و من مجبورم هر بار که یه سند رو باز کنم اونو A4 کنم تا موقع پرینت متن درست وسط صفحه بیفته . آیا راهی هست که این تنطیمات رو برای همیشه عوض کرد ؟

2- چزوری میتونم صفحه بندی رو مثلا از صفحه 5 سروع کنم. به این صورت که 3 صفحه اول شماره نخوره و برگه چهارم شماره 1 بخوره و شماهر گذاری از اون شروع بشه ؟

3- بعصی وقتها مطالبی رو که از یه سایت تو اینترنت توی ورد کپی می کنم تنظیمات متن عوض می شه به فرض :

مثلا شماره گذاری 1- می شه -1 یا پرانتز ها و کروشه ها برعکس می شن مثلا (کتاب) می شه (کتاب( تنظیمات دوباره اون خیلی سخته و باید یکی یکی اونا رو عوض کنم. راه حلی هست که جلوی این تغییرات گرفته بشه ؟

خیلی خیلی ممنون ...

time prince
06-01-2009, 14:39
سلام. من با ورد 3 تا مشکل دارم که خواستم ازتون بپرسم شاید بتونید راهنماییم کنید.
من با ورد خیلی کار می کنم و معمولا از اینترنت تحقیق درمیارم و توی ورد نوشته ها رو تنظیم می کنیم حالا 3 تا سوال داشتم :

1- تو قسمت page setup توی منوی file تنظیمات به صورت default روی letter هست و من مجبورم هر بار که یه سند رو باز کنم اونو A4 کنم تا موقع پرینت متن درست وسط صفحه بیفته . آیا راهی هست که این تنطیمات رو برای همیشه عوض کرد ؟

2- چزوری میتونم صفحه بندی رو مثلا از صفحه 5 سروع کنم. به این صورت که 3 صفحه اول شماره نخوره و برگه چهارم شماره 1 بخوره و شماهر گذاری از اون شروع بشه ؟

3- بعصی وقتها مطالبی رو که از یه سایت تو اینترنت توی ورد کپی می کنم تنظیمات متن عوض می شه به فرض :

مثلا شماره گذاری 1- می شه -1 یا پرانتز ها و کروشه ها برعکس می شن مثلا (کتاب) می شه (کتاب( تنظیمات دوباره اون خیلی سخته و باید یکی یکی اونا رو عوض کنم. راه حلی هست که جلوی این تغییرات گرفته بشه ؟

خیلی خیلی ممنون ...
1. حسش نیست دنبالش بگردم
2. خودمم هنوز پیدا نکردم ( بهترین راه اینه که قسمت اول رو توی یک فایل و قسمت بعدی رو توی یک فایل دیگه ایجاد کنی :27: )
3. به دلیل فرمت و نحوه ی نوشته شدن اون صفحه ی وب ( فکر کنم اول توی note pad بعد توی word کپی کنی درست بشه )

0o1
06-01-2009, 15:01
خسته نباشی

اولی روکه خودم پیدا کردم .

ورد یه فایل داره به اسم normal که تنظیمات default تو ی اون ذخیره می شن . کافیه تنظیمات دلخواهتو توی اون فایل عوض کتی برای همیشه هر فایل جدیدی رو که باز کنی با اون تنظیمات ذخیره شده بالا میاد .

مثلا من الان فونت روگذاشتم روی نازنین اندازه صفحه روهم a4 کردم و حاشیه دلخواهمو هم عوض کردم. الان هر فایل جدید رو که درست می کنم با همین تنطیمات بالا میاد . :10:

دومی رو گشتم ولی یه راهی هست که خیلی خیلی پیچیده س و وقت گیره

سومی رو هم شاید از راهی که گفتی بشه .

sarmast65_ata
07-01-2009, 01:32
سلام بچه ها
این چند روز خیلی اذیت کردم و خیلی سوال کردم منو باید ببخشید

2 تا سوال دارم که ممنون میشم کمکم کنید :

برای نوشتن فرمول : فرمول من دارای یک کسر هستش که می خوام روی کسر و زیر کسر بصورت فارسی بنویسم مثلآ فاصله دو نقطه بر روی کاغذ تقسیم بر فاصله دو نقطه بر روی زمین روش گفته شده توی صفحه اول که میشه توی فرمول نویسی بصورت فارسی نوشت رو انجام میدم ولی درهم برهم میشه و نمیشه دقیق یک جمله فارسی نوشت و این روش بیشتر به درد نوشتن اعداد فارسی می خوره نه جمله می تونید راهنمایی کنید ؟

سوال بعدیم هم اینه که می خوام شکل یک ذوذنقه یا 5 ضلعی بکشم باید چیکار کنم؟چون توی Autoshapes شکل ذوذنقه وجود نداره راهی هست که بشه این شکل رو کشید؟

ممنون میشم ازتون

bayan5480
07-01-2009, 12:00
سلام و درود خدمت شما دوستان عزیز . دستتون درد نکنه سایتتون خیلی عالی یه . من تازه عضو شدم .
یه سوال دارم در مورد footnote
من دارم یه‌ کتاب تایپ میکنم ، برای هر موضوع جداگانه میخوام پاورقیهام از عدد یک شروع بشه الی آخر .
برای موضوع اول هیچ مشکلی ندارم اما اولین پاورقی موضوع دوم رو به هیچ عنوان نمیتونم از یک شروع کنم ، ادامه پاورقی موضوع قبلی یه . حتی وقتی گزینه کانتینیوز رو هم تغییر میدم این مشکل هنوز هست.
خواهش میکنم کمکم کنید چون کارم خیلی مهم و فوری هست .
با سپاس فراوان : بیان

meshkiposh2200
07-01-2009, 18:23
با سلام.به 2 نا مشکل تو ورد برخوردم1.چه جوری یک حرف بزرک و یک حرف دیگر کوچک و کمی بالا بنویسیم(امیدوارم منظورم را گرفته باشید2-چه جوری یک کلمه و زیرش خط و دقیقا زیر خط چیزی دیگه بنویسیم با اندر لاین نشد(فاصله زیاد بود) با خط کشیدن دستی هم جالب در نیومد

borhan_3010
08-01-2009, 00:56
شما ميتونيد از پلاگين save as PDF خود مايكروسافت كه از پست زير قابل دانلود هست براي اينكار استفاده كنيد كه روي آفيس 2007 نصب ميشه و ليتكها رو هم حفظ ميكنه

پست 2819

ممنون از جوابتون ولی فکر کنم این پلاگین زیاد با فارسی سازگار نیست؟! چون یه بار تست‌اش کردم
شماره صفحه‌ها رو انگلیسی می‌کنه و فهرست رو بهم می‌ریزه

borhan_3010
08-01-2009, 01:32
سلام و درود خدمت شما دوستان عزیز . دستتون درد نکنه سایتتون خیلی عالی یه . من تازه عضو شدم .
من دارم یه‌ کتاب تایپ میکنم ، برای هر موضوع جداگانه میخوام پاورقیهام از عدد یک شروع بشه الی آخر .
برای موضوع اول هیچ مشکلی ندارم اما اولین پاورقی موضوع دوم رو به هیچ عنوان نمیتونم از یک شروع کنم ، ادامه پاورقی موضوع قبلی یه . حتی وقتی گزینه کانتینیوز رو هم تغییر میدم این مشکل هنوز هست.
با سپاس فراوان : بیان [/quote]

از منوی Reference توی Footnotes اون پایین گوشه سمت راست یه علامت فلش هست اون رو کلیک کن بعد توی Format سپس Numbering رو عوض کن

borhan_3010
08-01-2009, 01:35
2- چزوری میتونم صفحه بندی رو مثلا از صفحه 5 سروع کنم. به این صورت که 3 صفحه اول شماره نخوره و برگه چهارم شماره 1 بخوره و شماهر گذاری از اون شروع بشه ؟[/quote]

من هم همین مشکل را داشتم که با مشورت دوستان تو همین تایپیک حل شد، اگه به چند پست قبلی مراجعه کنی می‌تونی ببینی. راه حل‌اش اینجاست:
از منوی Page Layout تو Page Setup گزینه Breaks سپس Next Page رو بزن، اینجوری هر Section می‌تونه شماره صفحه Header یا Footer جداگانه داشته باشه.

borhan_3010
08-01-2009, 01:43
با سلام.به 2 نا مشکل تو ورد برخوردم1.چه جوری یک حرف بزرک و یک حرف دیگر کوچک و کمی بالا بنویسیم(امیدوارم منظورم را گرفته باشید2-چه جوری یک کلمه و زیرش خط و دقیقا زیر خط چیزی دیگه بنویسیم با اندر لاین نشد(فاصله زیاد بود) با خط کشیدن دستی هم جالب در نیومد

برای این منظور از منوی Home سپس Font درنهایت گزینه SuperScript می‌تونید استفاده کنید (همون X به توان 2)، یا از Shortcut روبرو استفاده کنین: (Ctrl+Shift++)

bayan5480
08-01-2009, 03:13
ممنونم برهان جان از راهنماییت . راستش امروز اینقدر گشتم تا بالاخره پیداش کردم :31:
باید اون موضوع اول رو break میکردم بعد برای فصل بعدی باز از اول بهش پاورقی میدادم.

اما حالا یه سوال دیگه دارم و اون اینکه میخوام از توی pdf یه‌ قسمتهایی از متن رو کپی کنم و به word بیارم ، اما فونتم رو نمیخونه ، حتی با برنامه‌ای که از همین سایت دانلود کردم . برنامه Able2Doc Professional
اگه کمکم کنید ممنون میشم :11:

wordist
08-01-2009, 08:08
دوستان عزيز لطفا دقت كنن

پستهاي مشابه پستهاي زير از اين پس حذف مي‌گردد.

دليل اون در زير هر پست نوشته شده است

دوستان سعي كنن نظم تاپيك روبيشتر حفظ كنن تا استفاده از پستهاي ديگران راحت تر صورت بگيره

با تشكر
wordist

خیلی خیلی ممنون ...

ارسال چند سوال در يك پست

1. حسش نیست دنبالش بگردم
2. خودمم هنوز پیدا نکردم ( بهترین راه اینه که قسمت اول رو توی یک فایل و قسمت بعدی رو توی یک فایل دیگه ایجاد کنی :27: )
3. به دلیل فرمت و نحوه ی نوشته شدن اون صفحه ی وب ( فکر کنم اول توی note pad بعد توی word کپی کنی درست بشه )

ارسال پاسخ غيرمنطقي در صورت ندانستن پاسخ

پست 2819

ممنون از جوابتون ولی فکر کنم این پلاگین زیاد با فارسی سازگار نیست؟! چون یه بار تست‌اش کردم
شماره صفحه‌ها رو انگلیسی می‌کنه و فهرست رو بهم می‌ریزه

با سپاس فراوان : بیان

از منوی Reference توی Footnotes اون پایین گوشه سمت راست یه علامت فلش هست اون رو کلیک کن بعد توی Format سپس Numbering رو عوض کن[/quote]

سلام
یه سوال
من تو برنامه ایکسل 2007 رمز دادم که بعد ها یادم رفت حالا راهی برای باز کردن بدون رمز اون نیست؟

یه سری برنامه هست که رمز فایل‌ها رو بازمی‌کنه، روش کار اونها هم به این شکله که یکی‌یکی رمزهارو امتحان می‌کنه. کار کمی طولانیه ولی چاره‌ای دیگه‌ای نداری![/quote]

من هم همین مشکل را داشتم که با مشورت دوستان تو همین تایپیک حل شد، اگه به چند پست قبلی مراجعه کنی می‌تونی ببینی. راه حل‌اش اینجاست:
از منوی Page Layout تو Page Setup گزینه Breaks سپس Next Page رو بزن، اینجوری هر Section می‌تونه شماره صفحه Header یا Footer جداگانه داشته باشه.[/quote]

یه فایل آموزش خوب برای Word تو اینترنت دیدم، سعی می‌کنم لینکش‌ رو پیدا کنم اینجا بذارم

عدم استفاده صحيح از نقل قول

borhan_3010
08-01-2009, 09:01
ممنونم برهان جان از راهنماییت . راستش امروز اینقدر گشتم تا بالاخره پیداش کردم :31:
باید اون موضوع اول رو break میکردم بعد برای فصل بعدی باز از اول بهش پاورقی میدادم.

اما حالا یه سوال دیگه دارم و اون اینکه میخوام از توی pdf یه‌ قسمتهایی از متن رو کپی کنم و به word بیارم ، اما فونتم رو نمیخونه ، حتی با برنامه‌ای که از همین سایت دانلود کردم . برنامه Able2Doc Professional
اگه کمکم کنید ممنون میشم :11:

والا منم یه سری خیلی گشتم که نرم‌افزار حرفه‌ای برای نبدیل PDF به Word کنم اما متاسفانه نشد حتی از نرم‌افزارهای OCR هم استفاده کردم اما جواب قابل قبول نبود این مشکل برای زبان فارسی وجود داره
بهترین گزینه برای کپی متن به Word همون Adobe Acrobat هستش. دیگه ویرایش متن رو خودت باید انجامش بدی چاره‌ای نیست
(شنیدم یه سری از دانشجویان دانشگاه شریف دارن رو ساخت برنامه برای تبدیل PDF به Word کار می‌کنند)

deluge28
08-01-2009, 11:51
با سلام...

دو تا سوال داشتم...

1- علامت درجه رو چه جوری می ذارن؟

2- خط کسری رو چی؟؟

خیلی ممنون.

wordist
08-01-2009, 11:56
با سلام...

دو تا سوال داشتم...

1- علامت درجه رو چه جوری می ذارن؟

2- خط کسری رو چی؟؟

خیلی ممنون.
سلام

اول اينكه بايد سوالاتون در پستهاي جداگانه مطرح بشه. در مرتبه آتي رعايت كنيد

و جواب:

براي اينكار بايد از Microsoft Equation 3.0 استفاده كنيد كه در منوي insert و گزينه Object هست

CinemaTik
08-01-2009, 19:48
سلام خدمت دوستان :11:
یه سوال درباره‌ی Word دارم . ببینید ، مثلا من چهار صفحه مطلب نوشتم توی ورد ، حالا می خوام صفحه‌ی پنجم رو به صورت طولی بنویسم نه عرضی ! بعد دوباره صفحه‌ی ششم رو به صورت عرضی بنویسم ؛ باید چکار کنم ؟ اصلا میشه همچین کاری کرد داخل Word ؟؟

deluge28
08-01-2009, 22:24
سلام

اول اينكه بايد سوالاتون در پستهاي جداگانه مطرح بشه. در مرتبه آتي رعايت كنيد

و جواب:

براي اينكار بايد از microsoft equation 3.0 استفاده كنيد كه در منوي insert و گزينه object هست

این چه برنامه ای هست؟؟؟توی آفیس های من همچین چیزی نبود؟؟؟باید جداگونه داشته باشم؟؟؟بعد اگه نرم افزار جداگونه ای هست، فایلم رو که توش باز کنم خراب نمیشه ترتیبش و....؟؟

borhan_3010
09-01-2009, 18:20
یه سوال درباره‌ی Word دارم . ببینید ، مثلا من چهار صفحه مطلب نوشتم توی ورد ، حالا می خوام صفحه‌ی پنجم رو به صورت طولی بنویسم نه عرضی ! بعد دوباره صفحه‌ی ششم رو به صورت عرضی بنویسم ؛ باید چکار کنم ؟ اصلا میشه همچین کاری کرد داخل Word ؟؟

برای این کار باید از دستور Section استفاده کنید؛ به این صورت که قبل و بعد از صفحه‌ای که می‌خواهید به صورت طولی بنویسید رو Sections Breaks کنید.
برای این کار از منو Page Layout سپس در Page Setup روی گزینه Breaks کلیک کنید و گزینه Next Page رو بزنید (قبل و بعد از صفحه مورد نظر).

borhan_3010
09-01-2009, 18:21
این چه برنامه ای هست؟؟؟توی آفیس های من همچین چیزی نبود؟؟؟باید جداگونه داشته باشم؟؟؟بعد اگه نرم افزار جداگونه ای هست، فایلم رو که توش باز کنم خراب نمیشه ترتیبش و....؟؟

احتمالاً منظور ایشون نرم‌افزار نوشتن فرمول خود Word هستش، برای رفتن به این قسمت تو ورژن 2007 از منو Insert سپس تو بخش Symbols رو Equation کلیک کنید. حالا دیگه بقیه ماجرا معلومه

farhad61
09-01-2009, 18:40
سلام بچه ها
من یه سئوالی دارم که شاید قبلاً پاسخ داده شده باشه ( اگه اینطوریه لینکشو لطفاً بزارید)
من خیلی از مطالبی که توی اینترنت جالب هست رو توی word ذخیره میکنم که بعداً ازش استفاده کنم مشکل اینجاست که 90 درصد مواقع اگه عکسی توی اون نوشته باشه با کپی و پیست به word منتقل نمیشه و فقط بجای عکس یه مربع 1*1 سانتی متری خالی میاد که باید عکس هارو دونه دونه کپی کنم و برم توی word پیست کنم که خیلی وقت گیر و اعصاب خرد کنه آیا راهی وجود داره که راحت بشه عکس و متن ها رو با هم انتقال داد
ممنون از راهنمایتون

آنتی
09-01-2009, 21:52
به نام خدا
سلام خدمت اساتید
میخواستم بدونم چطوری میتوان باپرینتر hp1320 پرینت دورو گرفت (البته مشکل من با سایزa5 'هست )
پیشاپیش ممنون

wordist
10-01-2009, 07:34
سلام

روشي كه دوستمون اشاره كردن هرچند كمي ناقص و با جزئيات كامل بيان نشد ولي شما رو با كمي دقت به نتيجه مي رسونه

راه راحت ترش اين هست كه شما كرسر رو بذاريد ابتداي اون صفحه اي كه مي خواهيد مثلا افقي (Landscape) نوشته بشه و از كادر Page setup گزينه Landscape رو انتخاب كنيد و بعد از باكس Apply to در همان كادر گزينه This point forward رو بزنيد و ...

wordist
10-01-2009, 07:40
سلام

دوست عزيز به جواب بيشتر دقت كنين

من حتي منو و گزينه داخل اون منو رو هم گفتم !!!!!!

wordist
10-01-2009, 07:43
سلام بچه ها
من یه سئوالی دارم که شاید قبلاً پاسخ داده شده باشه ( اگه اینطوریه لینکشو لطفاً بزارید)
من خیلی از مطالبی که توی اینترنت جالب هست رو توی word ذخیره میکنم که بعداً ازش استفاده کنم مشکل اینجاست که 90 درصد مواقع اگه عکسی توی اون نوشته باشه با کپی و پیست به word منتقل نمیشه و فقط بجای عکس یه مربع 1*1 سانتی متری خالی میاد که باید عکس هارو دونه دونه کپی کنم و برم توی word پیست کنم که خیلی وقت گیر و اعصاب خرد کنه آیا راهی وجود داره که راحت بشه عکس و متن ها رو با هم انتقال داد
ممنون از راهنمایتون
سلام

اين مورد ميتونه مربوط به اون سايتي باشه كه شما از توش كپي و پيست ميكني (البته اگه بصورت كامل اينكارو انجام بدي)

لاجرم ممكنه اين مورد بعضي وقتا در عمل بسيار شريف كپي و پيست :27: پيش بياد

wordist
10-01-2009, 07:53
به نام خدا
سلام خدمت اساتید
میخواستم بدونم چطوری میتوان باپرینتر hp1320 پرینت دورو گرفت (البته مشکل من با سایزa5 'هست )
پیشاپیش ممنون
سلام دوست عزيز

اين كار براي سايز a5 بصورت اتوناتيك (يعني همانگونه كه براي a4) امكان پذير نيست و بايد بصورت دستي انجام شود

البته احتمالا در اين سايز طبق توضيخاتي كه داده شده بود با دادن دستور پرينت دو رو ابتدا صفحات زوج بصورت اتوماتيك پرينت گرفته ميشن و بعد بايد اونا رو دوباره در پلت پرينتر گذاشت تا صفخات فرد هم گرفته بشن

pedram_ashena
10-01-2009, 13:34
يك پروژه است كه ميخواهم در 2003 شماره صفحه بزنم ولي نميخواهم مقدمه و فهرست شماره صفحه بخورد.هر كاري ميكنم از اول فايل word شماره ميزند .چطوري ميشود كه مشخص كرد چه صفحاتي شماره بخورد و يا نخورد؟(آدرس منوها را دقيق بگيد لطفا)

جواب اين سوال را دقيق با ادرس دهي درست بگيد ممنون ميشوم چون بايد به يكنفر ديگه بگويم تا انجام بدهد و من هم با آفيس كار نميكنم.
طرف ميگويد بريك كرده ولي باز شماره صفحات توالي است.احيانا نميداند چطوري براي هر سيكشن شماره صفحه بدهد.

ممنون اگر كامل جواب دهيد:11:

sarmast65_ata
10-01-2009, 20:09
wordist عزیز می تونی کمکم کنی؟
می دونم تا الان خیلی بهت زحمت دادم ولی یه مشگلی دارم
می خوام توی فرمول نویسی یک کسر بنویسم که صورت و مخرج کسر بصورت یک جمله فارسی هستش باید چیکار کنم؟اون روش گفته شده بیشتر به درد اعداد می خوره و جمله قاطی پاطی میشه کمکم میکنی؟

wordist
11-01-2009, 12:52
wordist عزیز می تونی کمکم کنی؟
می دونم تا الان خیلی بهت زحمت دادم ولی یه مشگلی دارم
می خوام توی فرمول نویسی یک کسر بنویسم که صورت و مخرج کسر بصورت یک جمله فارسی هستش باید چیکار کنم؟اون روش گفته شده بیشتر به درد اعداد می خوره و جمله قاطی پاطی میشه کمکم میکنی؟
ممكنه جملات در ظاهر قاطي بشه

ولي بعد كه از محيط خارج ميشي درست ميشه

wordist
11-01-2009, 14:01
جواب اين سوال را دقيق با ادرس دهي درست بگيد ممنون ميشوم چون بايد به يكنفر ديگه بگويم تا انجام بدهد و من هم با آفيس كار نميكنم.
طرف ميگويد بريك كرده ولي باز شماره صفحات توالي است.احيانا نميداند چطوري براي هر سيكشن شماره صفحه بدهد.

ممنون اگر كامل جواب دهيد:11:
سلام

شما بايد در سكشن جديد كه ميخواهيد شماره از ابتدا شروع بشه روي شماره صفحه دابل كليك كنيد و بعد از نوارابزار header and footer دكمه format page number رو بزنيد و بعد از كادر باز شده گزينه start at رو انتخاب كرده و عدد مورد نظر رو بديد

موفق باشيد

sarmast65_ata
11-01-2009, 20:28
wordist عزیز یه سوال دیگه بپرسم؟دعوام نمیکنی؟
توی فرمول نویسی من یک فرمول رو اشتباه نوشتم حالا چون فرمول هایی که نوشتم زیاده واقعآ وقت درست کردن دونه دونه اونا رو ندارم راهی هست که مثل متن بشه Replace کرد؟چون وقتی میرم توی Replace نمی تونم فرمول رو درست کنم راهنماییم می کنی؟
ممنونم ازت

wordist
12-01-2009, 09:08
wordist عزیز یه سوال دیگه بپرسم؟دعوام نمیکنی؟
توی فرمول نویسی من یک فرمول رو اشتباه نوشتم حالا چون فرمول هایی که نوشتم زیاده واقعآ وقت درست کردن دونه دونه اونا رو ندارم راهی هست که مثل متن بشه replace کرد؟چون وقتی میرم توی replace نمی تونم فرمول رو درست کنم راهنماییم می کنی؟
ممنونم ازت
سلام

شما هرچندتا سوال هم كه بپرسي اينجا اگه كسي اعتراضي كنه پست اعتراضش پاك ميشه نه سوالاي شما

در مورد پاسخ هم بايد بگم كه اين امكان وجود نداره و بايد تك تك اصلاح بشن

موفق باشي

leonvh82
13-01-2009, 13:12
سلام خدمت دوستان

سوالی در مورد پاورقی داشتم. اینکه چطور میشه چند پاورقی رو در یک خط نوشت. طوری که ورد خودش اتوماتیک اون رو به بقیه پاورقی ها هم اعمال کنه. اگر روش اتوماتیکی هم برای این کار نیست روش دستی رو بگید. خودم یه روش بلدم اما تنها ایرادش اینه که فضای پاورقی چند خطی می مونه و همه شون در یک خط نوشته می شند. می خوام فضای پاورقی هم یک خط باشه.

wordist
13-01-2009, 13:56
سلام خدمت دوستان

سوالی در مورد پاورقی داشتم. اینکه چطور میشه چند پاورقی رو در یک خط نوشت. طوری که ورد خودش اتوماتیک اون رو به بقیه پاورقی ها هم اعمال کنه. اگر روش اتوماتیکی هم برای این کار نیست روش دستی رو بگید. خودم یه روش بلدم اما تنها ایرادش اینه که فضای پاورقی چند خطی می مونه و همه شون در یک خط نوشته می شند. می خوام فضای پاورقی هم یک خط باشه.
دوست عزيز

سوالتون نامفهومه

با يه مثال سوالتون رو واضح تر بيان كنيد

leonvh82
13-01-2009, 23:15
وقتی می خواهیم چند footnote به متن اضافه کنیم ورد اون ها رو بصورت پیش فرض زیر هم قرار میده. من میخوام وقتی مثلا 4 تا footnote بدم زیر هم در 4 خط نباشند بلکه مثلا در دو خط و در هر خط 2 تا.

به جای

----------------------------------------------------
1.پاورقی اول
2.پاورقی دوم
3.پاورقی سوم
4.پاورقی چهارم

داشته باشم:

------------------------------------------------------------
1.پاورقی اول 2 .پاورقی دوم.
3.پاورقی سوم 4.پاورقی چهارم.

یا هر چهارتا در یک خط و با فاصله از هم!

sharareh
14-01-2009, 02:35
با سلام!
ما 400 تا صندلی امتحان داریم که میخوایم براشون برچسبهای کوچکی حاوی شماره صندلی درست کنیم (حتما توی حوزه های امتحانی دیدین تا حالا؟) که از 1 تا 400 باشه بعد هم پرینت بگیریم.میخواستم بدونم هیچ راهی نیست که خود ورد به ترتیب شماره ها رو بزنه و احتیاج نباشه همه این 400 تا عدد رو دونه دونه تایپ کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

wordist
14-01-2009, 07:48
وقتی می خواهیم چند footnote به متن اضافه کنیم ورد اون ها رو بصورت پیش فرض زیر هم قرار میده. من میخوام وقتی مثلا 4 تا footnote بدم زیر هم در 4 خط نباشند بلکه مثلا در دو خط و در هر خط 2 تا.

به جای

----------------------------------------------------
1.پاورقی اول
2.پاورقی دوم
3.پاورقی سوم
4.پاورقی چهارم

داشته باشم:

------------------------------------------------------------
1.پاورقی اول 2 .پاورقی دوم.
3.پاورقی سوم 4.پاورقی چهارم.

یا هر چهارتا در یک خط و با فاصله از هم!
اينجور كه به نظر مياد اينكار غير ممكنه

مگه اينكه شما خودت دستي اينكارو بكني و شماره ها رو دستي بزني كه با اضافه و كم شدن يه پاورقي يا جابجايي اون همه شماره ها به هم ميريزه

wordist
14-01-2009, 07:49
با سلام!
ما 400 تا صندلی امتحان داریم که میخوایم براشون برچسبهای کوچکی حاوی شماره صندلی درست کنیم (حتما توی حوزه های امتحانی دیدین تا حالا؟) که از 1 تا 400 باشه بعد هم پرینت بگیریم.میخواستم بدونم هیچ راهی نیست که خود ورد به ترتیب شماره ها رو بزنه و احتیاج نباشه همه این 400 تا عدد رو دونه دونه تایپ کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام دوست عزيز

اگه فقط نيازه كه شماره زده بشه ميشه اينكارو با اكسل انجام داد و پرينت هم گرفت

leonvh82
14-01-2009, 10:13
اينجور كه به نظر مياد اينكار غير ممكنه

مگه اينكه شما خودت دستي اينكارو بكني و شماره ها رو دستي بزني كه با اضافه و كم شدن يه پاورقي يا جابجايي اون همه شماره ها به هم ميريزه

البته یه کار میشه کرد و اون هم اینکه مارک های پاراگراف انتهای هر پاورقی رو راست کلید و در قسمت font تیک hidden رو بزنیم. و البته قبلش با tab فاصله بندازیم. با تکرار این کار برای هر پاورقی به جز آخری میشه اونها رو به یک سطر آورد. و اگر پاورقی بین اینها حذف بشه باز خودبه خود اصلاح میشند. البته به ظاهر پاورقی های صفحه بعدی هم میان به صفحه قبلی اما در پرینت اینجوری نیست.
تنها ایراد کار چند خطی موندن فضای پاورقی است. یعنی مثلا 4 تا بود همشون میان تو یه خط ولی جاهاشون خالی می مونه که فرقی نکرد. یعنی هنوز اون فضای زیر خط جدا کننده 4 خطی هست. موندم این رو چیکار کنم؟؟؟
با این همه ممنون از دوستان

wordist
14-01-2009, 10:43
البته یه کار میشه کرد و اون هم اینکه مارک های پاراگراف انتهای هر پاورقی رو راست کلید و در قسمت font تیک hidden رو بزنیم. و البته قبلش با tab فاصله بندازیم. با تکرار این کار برای هر پاورقی به جز آخری میشه اونها رو به یک سطر آورد. و اگر پاورقی بین اینها حذف بشه باز خودبه خود اصلاح میشند. البته به ظاهر پاورقی های صفحه بعدی هم میان به صفحه قبلی اما در پرینت اینجوری نیست.
تنها ایراد کار چند خطی موندن فضای پاورقی است. یعنی مثلا 4 تا بود همشون میان تو یه خط ولی جاهاشون خالی می مونه که فرقی نکرد. یعنی هنوز اون فضای زیر خط جدا کننده 4 خطی هست. موندم این رو چیکار کنم؟؟؟
با این همه ممنون از دوستان
همونطور كه خودت هم اشاره كردي و قبلا هم گفته بودي نياز هست كه سطرها كم بشه كه نميشه

sharareh
14-01-2009, 13:39
سلام دوست عزيز

اگه فقط نيازه كه شماره زده بشه ميشه اينكارو با اكسل انجام داد و پرينت هم گرفت

ما توی هر برگ آ4 سه تا ستون و 10 تا سطر درست میکردیم و توی اونها هم بترتیب مینوشتیم شماره 1 شماره 2 و....
حالا اینکار رو چطور میگین توی اکسل میشه بطور خودکار انجام داد؟ لطفا فرمولش رو هم بگین چون در اون زمینه زیاد مهارتی ندارم. ممنون از لطف شما

wordist
14-01-2009, 15:03
ما توی هر برگ آ4 سه تا ستون و 10 تا سطر درست میکردیم و توی اونها هم بترتیب مینوشتیم شماره 1 شماره 2 و....
حالا اینکار رو چطور میگین توی اکسل میشه بطور خودکار انجام داد؟ لطفا فرمولش رو هم بگین چون در اون زمینه زیاد مهارتی ندارم. ممنون از لطف شما
اگه توي اكسل ميخواي ميتوني براحتي اينكارو انجام بدي

دوست عزيز سوالت رو در تاپيك اكسل مطرح كن تا همونجا پاسخ بدم

Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hosseinmusicmaster
14-01-2009, 15:28
سلام . میدونم این سوال و تاحالا حتما چند بار پرسیدن ولی من نمی تونم سرچ کنم و تمام تاپیک و بخونم !
تو ورد کلمه انگلیسی مینویسم بین جمله فارسی کل جمله بهم می خوره !
یه راه داشت ولی من یادم رفت چی بود !

wordist
14-01-2009, 15:59
سلام . میدونم این سوال و تاحالا حتما چند بار پرسیدن ولی من نمی تونم سرچ کنم و تمام تاپیک و بخونم !
تو ورد کلمه انگلیسی مینویسم بین جمله فارسی کل جمله بهم می خوره !
یه راه داشت ولی من یادم رفت چی بود !
ابتدا بايد تعيين جهت متن نويسي كرد و بعد تعيين زبان متن نويسي

جهت راست به چپ : كنترل و شيفت راست
جهت چپ به راست : كنترل و شيفت چپ

تغيير زبان : آلت و شيفت

پس اول جهت راست به چپ رو انتخاب كن و بعد با هر زباني كه خواستي بنويس

hosseinmusicmaster
14-01-2009, 16:15
ابتدا بايد تعيين جهت متن نويسي كرد و بعد تعيين زبان متن نويسي

جهت راست به چپ : كنترل و شيفت راست
جهت چپ به راست : كنترل و شيفت چپ

تغيير زبان : آلت و شيفت

پس اول جهت راست به چپ رو انتخاب كن و بعد با هر زباني كه خواستي بنويس
ای ول . دستت درد نکنه
اگه بگی چیجوری عددارو هم فارسی تایپ کنه که خیلی کارت درسته : د ی

wordist
14-01-2009, 16:19
ای ول . دستت درد نکنه
اگه بگی چیجوری عددارو هم فارسی تایپ کنه که خیلی کارت درسته : د ی
آموزش فارسي نويسي اعداد در ورد 2003 و 2007

leonvh82
14-01-2009, 21:55
همونطور كه خودت هم اشاره كردي و قبلا هم گفته بودي نياز هست كه سطرها كم بشه كه نميشه

این که گیر دادم به خاطر اینه که تو کتابای انگلیسی اینطوری می نویسند. حالا یا اینا با ورد کار نمی کنند یا حتما یه راهی است. ممنون از توجهتون:40:

wordist
15-01-2009, 08:09
این که گیر دادم به خاطر اینه که تو کتابای انگلیسی اینطوری می نویسند. حالا یا اینا با ورد کار نمی کنند یا حتما یه راهی است. ممنون از توجهتون:40:
نرم افزارهاي ديگه اي هم وجود داره كه كار طراحي با اونا هم انجام ميشه

ممكنه كه با نرم افزاري غير از ورد بوده باشه

ehsan75
21-01-2009, 10:22
مشکل با ورد 2007 در xp و vista در هنگام کپی م پست کردن مطالب در ورد کلیه علامات و شماره مثلا 1- 2- به اخر خط رفته و علامتها مثلا . : ؟ به اول خط می ایند لطفا در صورت امکان اینجانب را راهنمایی فرمایید

wordist
21-01-2009, 11:54
مشکل با ورد 2007 در xp و vista در هنگام کپی م پست کردن مطالب در ورد کلیه علامات و شماره مثلا 1- 2- به اخر خط رفته و علامتها مثلا . : ؟ به اول خط می ایند لطفا در صورت امکان اینجانب را راهنمایی فرمایید
شما بهتره ابتدا جهت رو right to left بكنيد ( زدن كنترل و شيفت راست) و سپس پيست رو انجام بديد

اگه نشد بعد از پيست كردن اون كار رو انجام بديد

alexan
21-01-2009, 14:41
سلام دوستان، خسته نباشید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سوالی داشتم،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بی زحمت کسی میدونه که چطوری میشه نوشته های موجود در فوت نون رو در 2 یا 3 ستون مرتب کرد ؟
(من در یک صفحه نزدیک به 20 تا فوت نوت دارم و چون در یک ستون قرار می گیرند زیاد جالب دبده نمیشه و جای زیادی رو اشغال میکنه)

wordist
21-01-2009, 14:48
سلام دوستان، خسته نباشید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه سوالی داشتم،[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بی زحمت کسی میدونه که چطوری میشه نوشته های موجود در فوت نون رو در 2 یا 3 ستون مرتب کرد ؟
(من در یک صفحه نزدیک به 20 تا فوت نوت دارم و چون در یک ستون قرار می گیرند زیاد جالب دبده نمیشه و جای زیادی رو اشغال میکنه)
سلام

قبلا در اين مورد بحث شده

اينكار در ورد امكان پذير نيست

sajjad kharrazi
22-01-2009, 22:03
من يه متن طولاني رو نوشتم، بعد ورد هنگ كرد و error داد. اينم بگم word 2007 دارم. تو اون ارور گزينه براي ريكاوري رو تيك كردم، فايل هايي كه نوشته بودم همه دوباره برگشت، بعد منه احمق يادم رفت save as كنم. فكر كردم خودش save شده. حالا بدبخت شدم، بازم بايد همه اونهايي رو كه تابيپ كرده بودم رو دوباره تايپ كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه راهي هست كه همشون برگرده تو رو خدا كمك كنيد

wordist
24-01-2009, 07:42
من يه متن طولاني رو نوشتم، بعد ورد هنگ كرد و error داد. اينم بگم word 2007 دارم. تو اون ارور گزينه براي ريكاوري رو تيك كردم، فايل هايي كه نوشته بودم همه دوباره برگشت، بعد منه احمق يادم رفت save as كنم. فكر كردم خودش save شده. حالا بدبخت شدم، بازم بايد همه اونهايي رو كه تابيپ كرده بودم رو دوباره تايپ كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه راهي هست كه همشون برگرده تو رو خدا كمك كنيد
وقتي اونا رو ذخيره نمي كني معمولا فايلهاي پشتيبان را پاك ميكنه و قابل برگشت نيستن

يه چك بكن در همون مسيري كه فايل اصلي قرار داره ببين فايل پشتيباني كه بصورت مخفي هم باشه و اسمش تقريبا شبيه اسم فايل اصلي باشه پيدا ميكني !؟؟

saeedvakil
24-01-2009, 08:27
با سلام و احترام
ضمن پوزش از طرح پرسش در جاي نا مناسب .
آيا در نرم افزار ورد راهي وجود دارد كه براي درج عبارت مقاديري از بانك اكسل يا مشابه فراخواني شود و پست آن فرد درج شود .
براي مثال در نامه نگاري اداري وقتي تايپ مي كنيم جناب آقاي ليستي از افراد گشود شود و نام افراد قابل انتخاب شود و پس از آن عنوان آن فرد نيز در خط بعد از آن درج شود .
در ورد 2003
از دوستان گرامي كه اين مسئله اطلاع دارند ممنون ميشوم راهنمايي نمايند .

با تشكر

wordist
24-01-2009, 09:17
با سلام و احترام
ضمن پوزش از طرح پرسش در جاي نا مناسب .
آيا در نرم افزار ورد راهي وجود دارد كه براي درج عبارت مقاديري از بانك اكسل يا مشابه فراخواني شود و پست آن فرد درج شود .
براي مثال در نامه نگاري اداري وقتي تايپ مي كنيم جناب آقاي ليستي از افراد گشود شود و نام افراد قابل انتخاب شود و پس از آن عنوان آن فرد نيز در خط بعد از آن درج شود .
در ورد 2003
از دوستان گرامي كه اين مسئله اطلاع دارند ممنون ميشوم راهنمايي نمايند .

با تشكر
سلام

اين كار شدني هست

كافيه شما از نوارابزار Mail Merge استفاده كنيد و بانك موردنظر رو انتخاب كنيد و سپس فيلدهاي موردنظر رو براي هر قسمت از متن وارد كنيد

براي انتخاب بانك دكمه Open Data Source و براي وارد كردن فيلد موردنظر Insert Merge Field استفاده ميشه

البته خاصيت كشويي نداره ولي ميشه با دكمه Next و Previous در همون نوارابزار ، قبليها و بعديها رو فراخواني كرد

البته قابليتهاي جالب ديگه اي هم داره كه بايد خودتون امتحان كنيد

موفق باشيد

bijan.sh.ka
24-01-2009, 10:38
سلام
1) بچه ها من در نوشتن در ورد 2003 مشکل دارم ، مشکلم اينه که وقتي که هر کلمه اي مي نويسم که حرف (ي) را دارد البته با فونت lutos حرف (ي) را از ديگر کلمه ها جدا ميکنه مثلا : ديگران اين طوري مينويسه موقعي که فونت lutos را براش ميزارم دي گران درصورتي که من اصلا بين کلمه هاي ديگران اصلا فاصله نمي زارم . البته در تمام جمله ها اين طوري هست و الان نمي دونم چيکار کنم و البته هم در آفيس 2003 و هم در آفيس 2007 اين طوري است حالا بايدذ چيکار کنم

2) من مي خواستم فهرست بنويسم که جلوش صفحه بزنه حالا بعد از فاصله زدن متنم شماره ها رو مرتب نمي زنه و خيلي نا مرتب هستند حالا بايد چيکار کنم بچه ها
با تشکر

تصویری از مشکلات

wordist
25-01-2009, 08:56
سلام
1) بچه ها من در نوشتن در ورد 2003 مشکل دارم ، مشکلم اينه که وقتي که هر کلمه اي مي نويسم که حرف (ي) را دارد البته با فونت lutos حرف (ي) را از ديگر کلمه ها جدا ميکنه مثلا : ديگران اين طوري مينويسه موقعي که فونت lutos را براش ميزارم دي گران درصورتي که من اصلا بين کلمه هاي ديگران اصلا فاصله نمي زارم . البته در تمام جمله ها اين طوري هست و الان نمي دونم چيکار کنم و البته هم در آفيس 2003 و هم در آفيس 2007 اين طوري است حالا بايدذ چيکار کنم

2) من مي خواستم فهرست بنويسم که جلوش صفحه بزنه حالا بعد از فاصله زدن متنم شماره ها رو مرتب نمي زنه و خيلي نا مرتب هستند حالا بايد چيکار کنم بچه ها
با تشکر

تصویری از مشکلات

سلام

اول اينكه سوالاتتون رو بايد در پست هاي جداگانه مطرح كنيد

و اما بعد :

اول بگيد از چه فونتي استفاده ميكنيد lotus يا B Lotus و از چه ويندوزي فارسي شده مثل MRT يا انگليسي و سرويس پك چند ؟؟

آيا فارسي ساز نصب كرديد يا فقط زبان فارسي فعاله؟

براي اون شماره ها هم بايد بگيد چطور فاصله بين اونو ميزنيد با space يا با Tab

kaveh1589
25-01-2009, 09:19
من می خوام توی ورد داخل دایره مطلب بنویسم البته به صورت منحنی و به موازات محیط دایره
با راست کیلک کردن روی دایره مورد نظر و انتخاب add text میشه داخل دایره نوشت ولی به صورت معمولی و سطری
اگر دوستان بتونن راهنمایی کنن ممنون میشم

wordist
25-01-2009, 09:36
من می خوام توی ورد داخل دایره مطلب بنویسم البته به صورت منحنی و به موازات محیط دایره
با راست کیلک کردن روی دایره مورد نظر و انتخاب add text میشه داخل دایره نوشت ولی به صورت معمولی و سطری
اگر دوستان بتونن راهنمایی کنن ممنون میشم
بصورت منحني نوشتن تنها و تنها بوسيله Word Art ها امكان پذيره

farhad61
25-01-2009, 19:33
سلام
آقا شما توی اینترنت کتاب یا مقاله کاملی در مورد word203 میشناسید که بشه تمام نکات ریز و درشت این نرم افزار رو توش آموزش داده باشه مخصوصاً در مورد همین Mail Merge که واقعاً میشه کارهای جالبی باهاش کرد مثل کتاب "" اکسل سریع و راحت"" که آقای بهرام صمدیان درمورد excel نوشتن؟

Haj_Amoo
25-01-2009, 21:23
ميشه از شكلك هاي ياهو (يا چيزي شبيه اي اون) داخل ورد استفاده كرد؟ خود ورد چنين چيزي داره؟

wordist
26-01-2009, 11:12
سلام
آقا شما توی اینترنت کتاب یا مقاله کاملی در مورد word203 میشناسید که بشه تمام نکات ریز و درشت این نرم افزار رو توش آموزش داده باشه مخصوصاً در مورد همین mail merge که واقعاً میشه کارهای جالبی باهاش کرد مثل کتاب "" اکسل سریع و راحت"" که آقای بهرام صمدیان درمورد excel نوشتن؟
سلام

من كه شخصا چنين چيزي رو پيدا نكردم تا حالا

wordist
26-01-2009, 11:13
ميشه از شكلك هاي ياهو (يا چيزي شبيه اي اون) داخل ورد استفاده كرد؟ خود ورد چنين چيزي داره؟
امكان استفاده كه هست

فقط از طريق معمولي نه

بايد از سايتهايي كه اونا رو آپ ميكنند شكلك ها رو بصورت عكس ذخيره كرد و اونا رو به روش وارد كردن عكس يه داخل ورد آورد

کاوه رسولی
26-01-2009, 12:12
چطور میشه در word عمود نوشت (فارسی عمود نوشت)

wordist
26-01-2009, 12:57
چطور میشه در word عمود نوشت (فارسی عمود نوشت)
اين كار با استفاده از متن نويسي و تعيين جهت اون در جداول و همچنين استفاده از Word Art امكان پذيره

کاوه رسولی
27-01-2009, 14:30
اين كار با استفاده از متن نويسي و تعيين جهت اون در جداول و همچنين استفاده از Word Art امكان پذيره;
کلمه فازسی در word art جدا جدا تایپ میشه
متن نویسی هم در جداول یه کارد جدول دورش داره می خوام بی کادر باشه

wordist
28-01-2009, 08:07
;
کلمه فازسی در word art جدا جدا تایپ میشه
متن نویسی هم در جداول یه کارد جدول دورش داره می خوام بی کادر باشه
نه عزيز من

عمودي نويسي با اون طريقي كه شما با Word Art مي نويسي جدا جدا ميكنه

شما طبيعي بنويس و بعد اون رو چرخش نود درجه اي بده

در مورد جدول هم ميشه عمودي نوشت و خطوط جدول را حذف كرد

پس در هر دو حالت امكان پذيره

kiuna
29-01-2009, 00:13
ایا تو word 2007 میشه حروف رو اعراب گذاری کرد ؟
اگر اره چطوری اگر نه با چه برنامه ای میشه این کار رو کرد ؟

دوم اینکه توی word 2007 چطوری اعداد رو به فارسی تبدیل کنم چون با حروف فارسی هم به صورت انگلیسی تایپ میشه

wordist
29-01-2009, 08:23
ایا تو word 2007 میشه حروف رو اعراب گذاری کرد ؟
اگر اره چطوری اگر نه با چه برنامه ای میشه این کار رو کرد ؟

دوم اینکه توی word 2007 چطوری اعداد رو به فارسی تبدیل کنم چون با حروف فارسی هم به صورت انگلیسی تایپ میشه
سلام

اول اينكه دوست عزيز از اين پس سوالاتون رو در پستهاي جداگانه مطرح كنيد

و اما جوابها:

1- اعراب گذاري ربطي به نوع و ورژن يه برنامه نداره چون مربوط به صفحه كليد در ويندوز ميشه پس جواب مثبته و ميشه از طريق كليد شيفت و كليدهاي ديگه صفحه كليد (معمولا : q-w-e-a-s-d و ... ) اعراب گذاري را انجام داد

2- فارسي نويسي اعداد در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

aliali58
29-01-2009, 09:43
من يه كتاب 500 صفحه‌اي دارم كه توي اين كتاب مآخذ داخل متن توي پرانتز اومده و تعداد اين مآخذ هم خيلي زياد هست. حالا من ميخوام مآخذي كه توي پرانتز هست فونت و اندازه‌اش با متن اصلي متفاوت باشه مثلا فونت رويا با اندازه 10 باشه.(يه استايل كاراكتري) براي اينكار من از ماكرو استفاده كردم كه چند خط از متن به اضافه ماكرويي كه نوشتم رو ميذارم.

اين نمونه متن:
اين را مي‌گويم كه باور كنيد كه امام زمان(عج) در جبهه‌هاست»(همانجا، وصيتنامه).
شخصي (به علت محرمانه بودن نام ذكر نميشود) از1362ش به عنوان مسئول گردان امام (ع) از لشكر فلان در جبهه، حضور داشت و بارها مجروح شد(همانجا، زندگينامه). سرانجام در دوم فروردين1366 در منطقه عملياتي شلمچه در اثر تركش خمپاره به شهادت رسيد(خلاصه خوبي‌ها، ص3).

اين هم ماكرو من:
Sub Macro5()
'
' Macro5 Macro
' Macro recorded ‏29‏/01‏/2009 by Ali
'
Selection.Find.ClearFormatting
With Selection.Find
.Text = "("
End With
Selection.Find.Execute
Selection.Extend
Selection.Extend Character:=")"
Selection.MoveRight Unit:=wdCharacter, Count:=1
Selection.Style = ActiveDocument.Styles("Style3")
ActiveWindow.ActivePane.HorizontalPercentScrolled = 5
Selection.ExtendMode = False
Selection.MoveRight Unit:=wdCharacter, Count:=1
End Sub

تذكر: در صورتي كه از متن نمونه و اين ماكرو ميخواهيد استفاده كنيد پس از كپي متن نمونه در سند ورد يك استايل كاراكتري با نام style3 بسازيد كه هنگام اجراي ماكرو با پيام خطا مواجه نشويد

و اما مشكل من:
كار ماكرو اين هست كه متنهايي كه داخل پرانتز هست رو پيدا ميكنه و سپس استايل 3 رو روي متن اعمال ميكنه مشكل من اينجاست كه اين ماكرو استايل رو روي پرانتزهايي مانند (ع) و (به علت محرمانه بودن نام ذكر نميشود) هم اعمال ميكنه و من نميخوام اين اتفاق بيفته ضمن اينكه همونطور كه در متن ميبينيد مآخذ يك مشخصه بارز نسبت به پرانتزهايي مانند (ع) دارد و آن هم اين است كه پرانتز مآخذ كه بسته ميشه يه نقطه هم آخرش داره.
با اين تفاسير كسي ميتونه اين ماكرو رو براي من اصلاح كنه؟ و يا ماكرويي بنويسه كه اين كار رو انجام بده؟

saeed_k
31-01-2009, 22:36
با سلام
چطور میشه یک کلمه رو بصورت خیلی بزرگ (در یک صفحه a4 ) چاپ کرد من بزرگترین سایز قلم که 72 هست رو میزارم ولی تو صفحه a4 بالای صفحه چاپ میشه و خیلی کوچیک .
لطفا" من رو راهنمایی کنی.

aliali58
01-02-2009, 01:28
با سلام
چطور میشه یک کلمه رو بصورت خیلی بزرگ (در یک صفحه a4 ) چاپ کرد من بزرگترین سایز قلم که 72 هست رو میزارم ولی تو صفحه a4 بالای صفحه چاپ میشه و خیلی کوچیک .
لطفا" من رو راهنمایی کنی.
دوست عزيز شما فونتش رو به فونت تيتر يا جديد تغيير بدين و روي سايز قلم با موس كليد كنيد و به صورت دستي عدد بزرگتري رو وارد كنيد مثلا عدد 100 رو بزنيد و بعد كليد اينتر رو فشار دهيد.

aliali58
01-02-2009, 01:50
سلام
آقا شما توی اینترنت کتاب یا مقاله کاملی در مورد word203 میشناسید که بشه تمام نکات ریز و درشت این نرم افزار رو توش آموزش داده باشه مخصوصاً در مورد همین Mail Merge که واقعاً میشه کارهای جالبی باهاش کرد مثل کتاب "" اکسل سریع و راحت"" که آقای بهرام صمدیان درمورد excel نوشتن؟

دوست عزيز اگه جستجو كنيد حتما پيدا ميكنيد. من توي گوگل جستجو كردم يك مورد رو براي شما ميذارم اميدوارم بدردتون بخوره. البته توي فهرست مطالبش چيزي در مورد ميل مرج نيست. و اموزشش براي مبتديان هست.

aliali58
01-02-2009, 02:17
سلام

با تشکر

تصویری از مشکلات

سؤال اول:
در مورد سؤال اولتون: شما در همين تاپيك جستجو كنيد. براي رفع اين مشكل زياد بحث شده .
يكي از روشهايي كه ميتونيد فعلا مشكلتون رو حل كنيد اينه كه فايلتون رو باز كنيد كليدهاي كنترل + اچ رو بگيريد در مستطيل بالا با موس كليد كنيد، كليد آلت رو فشار بديد و بدون رها كردن اون عدد 0236 رو بزنيد حالا كليد آلت رو رها كنيد سپس در مستطيل پايين مجددا كليد آلت رو فشار بدين و عدد 0237 برو بزنيد و كليد آلت رو رها كنيد. حال كليد Replace All رو بزنيد.
همچنين موقع تايپ ميتونيد از تركيب كلمات شيفت + ايكس استفاده كنيد. براي رفع مشكلتون به صورت اساسي هم پست‌هايي كه در اين مورد توي اين تاپيك اومده رو بخونيد.
و اما در مورد سؤال دومتون: باز هم در مورد فهرست در همين تاپيك بحث شده جستجو كنيد به نتيجه ميرسيد به لينك زير هم كه براي دانلود يه فايل آموزشي براي ساخت فهرست هست ميتونيد سر بزنيد.

Benygh
01-02-2009, 16:45
سلام
من در ویستا سرویس پک یک نمیتونم برنامه های ورد و یا کلا برنامه های Office رو به صورتی که بر روی ایکون انها کلیک کنم و باز کنم نمیشه !و باید یک فایل پروژه رو باز کنم ...
مشکل رو به چندین نفر گفتم .. گفتند به خاطر ناسازگاری 2003 با ویستاست ...
در ضمن سیستم ویروسی نیست ...
در ویندوز های قبلی هم این مشکل بود ...

oj2008pc
02-02-2009, 00:11
سلام
همونطور که میدونین ورد 2007 غلط یاب فارسی نداره .
من چطوری می تونم خودم کلمه های فارسیو به دیکشنری اضافه کنم ؟
نمیشه دیکشنری های فارسی که وجود داره ( مثلا بابیلون ) به ورد اضافه کنم .

wordist
02-02-2009, 08:19
سلام
من در ویستا سرویس پک یک نمیتونم برنامه های ورد و یا کلا برنامه های office رو به صورتی که بر روی ایکون انها کلیک کنم و باز کنم نمیشه !و باید یک فایل پروژه رو باز کنم ...
مشکل رو به چندین نفر گفتم .. گفتند به خاطر ناسازگاری 2003 با ویستاست ...
در ضمن سیستم ویروسی نیست ...
در ویندوز های قبلی هم این مشکل بود ...
سلام

ايني كه 2003 با ويستا سازگاري نداره رو تازه مي‌شنوم

شما ببينيد آيا وقتي 2007 رو نصب ميكنيد هم مشكل داريد

چون من خودم 2003 رو روي ويستا نصب كردم و كار هم كردم و مشگلي هم نداشته

shamim24
02-02-2009, 19:27
سلام دوستان.....چند وقت پیش یه مشکلی برام پیش اومده بود، که می خواستم مثلا وقتی بنویسم می شود، و بین "می" و "شود" برای اینکه به هم متصل باشند از شیفت اسپیس استفاده می کردم هیچ اتفاقی نمیفتاد...بعد یه برنامه ای یکی از دوستان گذاشته بود اونو نصب کردم و درست شد (مثلا حرف ژ و ...هم دقیقا همونی شده بود که روی کیبرد بود) حالا دوباره این قابلیت از دست رفته..هر چی هم سرچ کردم پیدا نکردم اون برنامه رو....لطف می کنید دوباره برام بذاریدش..

خیلی ممنون.

master_shz
02-02-2009, 20:14
سلام دوستان
به تازگی بعضی از فایل ها را که باز میکنم به ارور illegal xml character برخورد میکنم
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

wordist
03-02-2009, 08:31
سلام دوستان.....چند وقت پیش یه مشکلی برام پیش اومده بود، که می خواستم مثلا وقتی بنویسم می شود، و بین "می" و "شود" برای اینکه به هم متصل باشند از شیفت اسپیس استفاده می کردم هیچ اتفاقی نمیفتاد...بعد یه برنامه ای یکی از دوستان گذاشته بود اونو نصب کردم و درست شد (مثلا حرف ژ و ...هم دقیقا همونی شده بود که روی کیبرد بود) حالا دوباره این قابلیت از دست رفته..هر چی هم سرچ کردم پیدا نکردم اون برنامه رو....لطف می کنید دوباره برام بذاریدش..

خیلی ممنون.
سلام دوست عزيز

اگه به قسمت پيوستهاي همين تاپيك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه كني ميتوني اونو (Persian Activator) دانلود كني

wordist
03-02-2009, 08:32
سلام دوستان
به تازگی بعضی از فایل ها را که باز میکنم به ارور illegal xml character برخورد میکنم
لطفا راهنمایی کنید
ممنون
سلام دوست عزيز

يه عكس از پيغام خطايي كه دريافت مي‌كنيد رو بذاريد تا بشه بيشتر بررسي كرد

jamshidjap
03-02-2009, 11:48
سلام

بنده فايل kbdfa.dll رو ميخواستم . هرچي سرچ كردم پيداش نكردم شايد خوب نگشتم .

راستي وقتي ميخوام ويرگول رو تايپ كنم و shift+t رو ميگيرم اينو ميزنه <

wordist
03-02-2009, 11:56
سلام

بنده فايل kbdfa.dll رو ميخواستم . هرچي سرچ كردم پيداش نكردم شايد خوب نگشتم .

راستي وقتي ميخوام ويرگول رو تايپ كنم و shift+t رو ميگيرم اينو ميزنه <
سلام

براي راحت شدن كارتون از اين نرم افزار استفاده كنيد

master_shz
04-02-2009, 17:30
سلام دوست عزيز

يه عكس از پيغام خطايي كه دريافت مي‌كنيد رو بذاريد تا بشه بيشتر بررسي كرد

عکس را گذاشتم که .....

elyartab
04-02-2009, 22:03
سلام
من تو محيط wiord2007 وقتي ميخوام رو چند متن و پنجره ورد كار كنم موقعي كه از يه پنجره ورد به اون يكي پنجره ميرم يه مكث چند پانيه اي ميكنه . مثل اين ميمونه كه برنامه كلا براي چند پانيه هنگ ميكنه و بعد يه باركي باز ميشه.

مشكل از چيه؟

سي پي يو و رم بالا هستند . فكر نكنم مشكل از اونا باشه آخه تازه ارتقا سيستم دادم.

wordist
05-02-2009, 09:13
عکس را گذاشتم که .....

برخي از زيردامنه‌هاي سايت تيني قيلتر هست و عكس باز نميشه

جاي ديگه آپ كنيد

wordist
05-02-2009, 09:14
سلام
من تو محيط wiord2007 وقتي ميخوام رو چند متن و پنجره ورد كار كنم موقعي كه از يه پنجره ورد به اون يكي پنجره ميرم يه مكث چند پانيه اي ميكنه . مثل اين ميمونه كه برنامه كلا براي چند پانيه هنگ ميكنه و بعد يه باركي باز ميشه.

مشكل از چيه؟

سي پي يو و رم بالا هستند . فكر نكنم مشكل از اونا باشه آخه تازه ارتقا سيستم دادم.
سلام

خود اون فايلي كه باز كرديد و دارين استفاده ميكنيد آيا حجمش سنگين نيست ؟

elyartab
05-02-2009, 11:27
سلام

خود اون فايلي كه باز كرديد و دارين استفاده ميكنيد آيا حجمش سنگين نيست ؟

نه اصلا ربطي به حجم فايل نداره. آخه اگه مثلا دو تا فايل با صفحه خالي هم باز كنم دوباره اون هنگ كردن رو داره!

gmuosavi
05-02-2009, 15:07
سلام !

من می خوام یه جدول بسازم که 300 ردیف داشته باشه
راهی نیست که مثل اکسل اعداد 1 تا 300 رو خودش بنویسه ؟

کسی نیست برای رضای خدا این SaveAsPDF رو برای ما بزاره ؟

ممنون !

highness2
05-02-2009, 18:27
سلام، ميشه پاورقي هايي كه تو ورد 2007 نوشته ميشه رو دو ستوني كرد؟ يعني تو يه سطر پاورقي دوتا پاورقي جا بشه.

mohsen_blid
05-02-2009, 18:32
سلام خدمت دوستان
من یه متن رو با فونت نستعلیق می نویسم و زمانی که پرینتش رو می گیرم بهم میریزه و کلامات از هم جدا و روی هم میرن مشکل کجاست ممنون میشم

ila
06-02-2009, 15:55
من تو ویکپدیا به مطلبی خوندم در مورد تاریخچجه ورد..البته به زبان انگلیسی تو فارسیش هم خیلی چیزی ننوشته بود
میتونید در مورد تاریخچه اش که به زیبان انگلیسی هست اینجا یه پست بزارید؟
ممنون

elyartab
06-02-2009, 17:57
سلام !

ممنون !

بعد از ساختن جدول ، ستون رديف رو select كن و بعد روي numbering كليك كن. دقيقا مثل اينكه ميخواي واسه متن معمولي شماره گذاري كني

saveaspdf رو نميدونم اما خود adobe acrobat professional خيلي خوب جواب ميده. چرا از اون استفاده نميكنيد؟

wordist
07-02-2009, 10:10
سلام !

ممنون !
سلام دوست عزيز

با كمي جستجو و براحتي مي تونستيد اونو توي همين تاپيك پيدا كنيد

پست 2819 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
07-02-2009, 10:11
سلام، ميشه پاورقي هايي كه تو ورد 2007 نوشته ميشه رو دو ستوني كرد؟ يعني تو يه سطر پاورقي دوتا پاورقي جا بشه.
سلام

همونطوري كه قبلا بارها بحث شده

خير

اين كار امكان پذير نيست

wordist
07-02-2009, 10:12
سلام خدمت دوستان
من یه متن رو با فونت نستعلیق می نویسم و زمانی که پرینتش رو می گیرم بهم میریزه و کلامات از هم جدا و روی هم میرن مشکل کجاست ممنون میشم
كدوم فونت نستعليق منظورتونه

ايران نستعليق نصب كرديد يا مورد ديگه !؟

wordist
07-02-2009, 10:14
نه اصلا ربطي به حجم فايل نداره. آخه اگه مثلا دو تا فايل با صفحه خالي هم باز كنم دوباره اون هنگ كردن رو داره!
البته خود ورد 2007 نسبت به 2003 كه سنگين تر هست

بايد ديد سيستم شما آيا كشش اونو داره يا نه

يه بار هم درايوي كه آفيس روي اون نصب هست رو Defragment كنيد

nirvana.12345
07-02-2009, 16:44
سلام. یک مشکل بد پیدا کردم. کلی فایل ورد 2007 مهم تو یک بریف کیس تو دسکتاپم داشتم که چون میخواستم ویندوز عوض کنم کپی کردم تو یک درایو دیگه. بعد که ویندوز عوض کردم دیدم بریف کیس پاک شده. با get data back تونستم ریکاوریش کنم
ولی بعد دیدم ورد فایل هارو باز نمی کنه . چه کار کنم ؟ خیلی حالم گرفته شده

wordist
08-02-2009, 12:51
سلام. یک مشکل بد پیدا کردم. کلی فایل ورد 2007 مهم تو یک بریف کیس تو دسکتاپم داشتم که چون میخواستم ویندوز عوض کنم کپی کردم تو یک درایو دیگه. بعد که ویندوز عوض کردم دیدم بریف کیس پاک شده. با get data back تونستم ریکاوریش کنم
ولی بعد دیدم ورد فایل هارو باز نمی کنه . چه کار کنم ؟ خیلی حالم گرفته شده
سلام

اين مورد هم بارها پرسيده شده ولي تا بحال پاسخي براي اون پيدا نشده

بعيده كه بشه كاري كرد

چون با ريكاوري برگشته

gmuosavi
08-02-2009, 16:09
سلام دوست عزيز

با كمي جستجو و براحتي مي تونستيد اونو توي همين تاپيك پيدا كنيد

وردیس جان با کمی جست و جو ؟!!!

پس اگه زحمتی نیست این پست دوم رو پاک کنید

همشهری من اولش با همین فهرست شروع کردم
یه لینک هم پیدا کردم که منو به پرشین تولز برد !

ظاهرا قانون اینه که آدرس فرومهای دیگه رو ندیم ! درسته ؟!

wordist
08-02-2009, 18:04
وردیس جان با کمی جست و جو ؟!!!

پس اگه زحمتی نیست این پست دوم رو پاک کنید

همشهری من اولش با همین فهرست شروع کردم
یه لینک هم پیدا کردم که منو به پرشین تولز برد !

ظاهرا قانون اینه که آدرس فرومهای دیگه رو ندیم ! درسته ؟!
عزيز جان

شما كافي بود در جستجو مي نوشتي save as pdf تا ليست مربوطه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را برات بياره و بعد هم ...

در ضمن لينك مستقيم دادن به يه سايت ديگه ممنوع بود كه اونم توسط مديران اصلاح شد و ديگه نميشه لينك مستقيم هم داد

موفق باشي

fdaliry
10-02-2009, 16:14
چطور میتونم تو word به صفحاتم لینک بدم
لینک به فایلا بلدم ولی
مثلا فهرست دارای لینک باشه به تیترهای مربوطه تو همون سند
ممنون میشم کمکم کنید

wordist
11-02-2009, 08:08
چطور میتونم تو word به صفحاتم لینک بدم
لینک به فایلا بلدم ولی
مثلا فهرست دارای لینک باشه به تیترهای مربوطه تو همون سند
ممنون میشم کمکم کنید
براي اينكار بايد ابتدا يه بوكمارك براي عنواني كه قراره بهش لينك داده بشه تعريف كني و بعد از قابليت Hyperlink استفاده كرده و آدرس اون بوكمارك رو بدي

mohsen_blid
12-02-2009, 13:27
كدوم فونت نستعليق منظورتونه

ايران نستعليق نصب كرديد يا مورد ديگه !؟
بله ایران نستعلیق هست

abbasazarpikan
13-02-2009, 20:01
دوستان یه سوال ؟؟؟
اگه می تونید سریع جواب بدید
10 سند ایجاد کردم می خوام 5 تای اول یه سر صفحه باشه مابقی یه چیز دیگه ؟
هر کاری می کنم همش با هم عوض میشه
باید چیکار کنم

wordist
14-02-2009, 08:25
بله ایران نستعلیق هست
يه علتش ممكنه عدم نصب صحيح اين فونت باشه

و ديگه اينكه ممكنه به پرينتر هم مربوط بشه

مدل پرينتر چيه؟

wordist
14-02-2009, 08:29
دوستان یه سوال ؟؟؟
اگه می تونید سریع جواب بدید
10 سند ایجاد کردم می خوام 5 تای اول یه سر صفحه باشه مابقی یه چیز دیگه ؟
هر کاری می کنم همش با هم عوض میشه
باید چیکار کنم
قبل از پرسيدن سوال جستجو كنيد

پست شماره 2545 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohsen_blid
14-02-2009, 08:54
يه علتش ممكنه عدم نصب صحيح اين فونت باشه

و ديگه اينكه ممكنه به پرينتر هم مربوط بشه

مدل پرينتر چيه؟
قبلا مشکلی نداشتم پرینتر خوب کار می کرد ولی زمانی که ویندوز رو عوض کردم به این مشکل برخوردم

میشه قسمت اول رو بیشتر توضیح بدید منظور از عدم نصب صحیح چیه ؟

wordist
14-02-2009, 09:10
قبلا مشکلی نداشتم پرینتر خوب کار می کرد ولی زمانی که ویندوز رو عوض کردم به این مشکل برخوردم

میشه قسمت اول رو بیشتر توضیح بدید منظور از عدم نصب صحیح چیه ؟
شما بگو چطوري فونت رو نصب كردي

zexin
14-02-2009, 15:52
سلام
دوستان من میخوام برای سند وردم فهرست خودکار درست کنم، اما متاسفانه تمامی اعداد مربرط به صفحه ها رو انگلیسی میزنه.
لطفا توجه کنید که تنظیم مربوط به اعداد در ورد من context هست تا اعداد فارسی، فارسی زده شه و اعداد انگلیسی، انگلیسی.