PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

wordist
09-09-2008, 08:37
سلام و خسته نباشيد....

در مورد شيفت اينتر....چرا وقتي اينو ميزنم با زماني كه اينتر خالي ميزنم، تفاوتي به چشمم نمياد؟؟؟؟نميدونم شايد من سوالم رو اشتباه پرسيدم...توي مقالم وقتي ميخوام بعد از متن عنوان رو بنويسم، مثلا يه چيزايي نوشتم، حالا مي خوام برم سر سطر بنويسم چكيده و ....حالا گويا كه با يه روشي فاصله كمتري ميره پايين نسبت به اينتر....اين همون شيفت اينتره؟؟؟واسه من كه چيزي به چشمم نمياد....در ضمن من اون تنوين و همزه كوچيك كه گفتين با مال من يكي بود..احتمالا اينم هر جور كه براي شما جواب ميده بايد براي منم جواب بده...

مطلب بعد اينكه و قتي اينتر كردم و اومدم سر سطر احتمالا درست اينه كه اولين سطر يكم نسبت به مابقي به سمت چپ با يه فاصله اي اومده باشه....مال من اينطوري نميشه؟؟؟؟راه حلش چيه؟؟؟

ممنون....
سلام

شما درباره شيفت اينتر سوال داري يا اينكه ميخواي يه كاري رو انجام بدي كه حس ميكني با شيفت اينتر انجام ميشه

سوالت رو واضح تر بپرس در اين باره تو بگم

و در مورد اينكه ابتداي سطر اول يه پاراگراف كمي جلوتر از بقيه سطرها باشه بايد از كادر پاراگراف و در باكس Special گزينه First line رو بزني و در باكس روبروش عدد بدي (مثلا 1 : براي اينكه يك سانتي متر بياد جلوتر)

wordist
09-09-2008, 08:47
راستي يه چيز ديگه...وقتي شيفت اينتر رو ميزنم براي اون عنواني كه قبلا با اينتر خالي تايپ شده بود، سطر قبليش كه وسط صفحه تموم شده بود، كش مياد تا ته صفحه؟؟؟ اين مشكلش چيه/؟؟؟

و فرق justify با justify low چيه؟؟

بازم ممنون
حالت Justify با justify low هردو براي تراز پاراگراف از دو طرف هست

با اين تفاوت كه براي تراز كردن پاراگراف با ايجاد فاصله بين كلمه ها يا كش دادن كلمه ها يا تركيب اين دو تراز رو انجام ميده

deluge28
09-09-2008, 08:56
در مورد شيفت اينتر .... حس ميكنم كاري كه ميخوام انجام بدم با شيفت اينتر باشه.....مي دوني مي خوام وقتي عنوان جديد رو ميزنم به اندازه ي يه اينتر كلي نياد پايين....حالا فعلا همونطوري گذاشتمش...اگه مورد قبول واقع نشد باز ازتون مي پرسم...

ممنون...

kwpa2005
09-09-2008, 09:03
با درود به دوستان و مدیران محترم انجمن
در ورد 2007 اولا چطور باید اعداد رو فارسی کرد؟ و دوما کلیدی که کار شیفت +اسپیس در ورد 2003 رو در ورد 2007 انجام بده کجا هست و یا اینکه اگه باید براش کلیدی تعریف کرد از چه منویی باید استفاده کرد؟
با سپاس

wordist
09-09-2008, 09:08
در مورد شيفت اينتر .... حس ميكنم كاري كه ميخوام انجام بدم با شيفت اينتر باشه.....مي دوني مي خوام وقتي عنوان جديد رو ميزنم به اندازه ي يه اينتر كلي نياد پايين....حالا فعلا همونطوري گذاشتمش...اگه مورد قبول واقع نشد باز ازتون مي پرسم...

ممنون...
سلام

كلا غلط حس ميكني:31::31:

شيفت اينتر براي رفتن به خط بعدي بدون ايجاد پاراگراف جديد هست

اگه ميخواي بين پاراگرافها فاصله طبيعي نباشه و كمي بيشتر باشه راه ديگه اي داره

wordist
09-09-2008, 09:12
با درود به دوستان و مدیران محترم انجمن
در ورد 2007 اولا چطور باید اعداد رو فارسی کرد؟ و دوما کلیدی که کار شیفت +اسپیس در ورد 2003 رو در ورد 2007 انجام بده کجا هست و یا اینکه اگه باید براش کلیدی تعریف کرد از چه منویی باید استفاده کرد؟
با سپاس
سلام

در مورد فارسي نويسي اعداد خيلي پاسخ تا حالا داده شده

بد نبود با يه جستجو پيداش ميكردي

از مسير زير ميشه اينكارو كرد:

Word options --> advanced tab --> numeral --> context

براي سوال دوم هم بايد بگم كه شيفت اسپيس براي زدن نيم فاصله بكار ميره كه مربوط به ويندوز هست نه مربوط به ورد ، كه با عوض شدن ورژن ورد تغييري در اون ايجاد بشه

blue2006
09-09-2008, 10:02
آقایان دل شکستن خطاست . جوقاب بدید

من یه پیرینتر 3845 hp دارم توی ورد 2007 وقتی کادر دور صفحه می کشم و میخوام یرینت بزنم پایین کادر چاپ نمیشه . می خواستم ببینم که می شه کاری کرد که بدون این که ابعاد صفحه را تغییر بدیم یا پایین کادر را بالا بیاریم . این مشکل رو حل کنیم ؟
ممنون

wordist
09-09-2008, 10:16
آقایان دل شکستن خطاست . جوقاب بدید

من یه پیرینتر 3845 hp دارم توی ورد 2007 وقتی کادر دور صفحه می کشم و میخوام یرینت بزنم پایین کادر چاپ نمیشه . می خواستم ببینم که می شه کاری کرد که بدون این که ابعاد صفحه را تغییر بدیم یا پایین کادر را بالا بیاریم . این مشکل رو حل کنیم ؟
ممنون
عزيز جان اين پست رو خوندي

2495 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ne71
09-09-2008, 16:19
word 2003 یه بخش داشت که وقتی حرف می زدی خودش تایپ می کرد.اما نمی تونم تو word 2007 پیدایش کنم.

arian007
09-09-2008, 16:38
سلام
من برای حاشیه کاغذ میخوام تصویر بزارم ولی تو قسمت art چیزی نداره و میگه باید سی دی برنامه رو بزاری و تو سی دی هم چیزی پیدا نکردم که نصب بشه اگه ممکنه یه برنامه بهم معرفی کنید که بتونم حاشیه های زیبا برای کاغذ بزارم ممنون

deluge28
09-09-2008, 20:17
سلام دوباره...

مي خوام بالاي يه اسم ستاره بذارم كه در پاورقي توضيح بدم...چه طوري بايد بالاي اون اسم اين كار رو بكنم؟؟؟(در حالت معمولي ، ستاره مياد كنار اسم)

blue2006
10-09-2008, 09:06
شما سايز كاغذت در ورد چي هست ؟

و اينكه در Print Preview آيا نمايش ميده اون كادر رو يا نه ؟؟

و ديگه اينكه تنظميات پرينتر مطمئن هستي كه براي كاغذ A4 تنظيم شده باشه ؟؟

سایز کاغذ A4
print preview هم نمایش میده کادر رو
تنظیمات پیرینتر هم A4 است

blue2006
10-09-2008, 15:28
فهمیدم . متشکر

sehresahar
10-09-2008, 21:18
با سلام به همه دوستاي عزيز
يه مشکل دارم وقتي روي شماره پاورقي در متن واي ميستم و کرسر موس رو روي او ن قرار مي دم، متن پاورقي به من نمايش داده نميشه..... چرا؟؟؟؟ لطفا راهنمايي کنيد
از همتون ممنون

star462
11-09-2008, 11:44
سلام, اگه تو برنامه ي word بخواهيم دقيقآ 24 خط داشته باشيم چي کار کنيم؟ يعني قسمتي تو word هست که تعيين کنيم در هر صفحه چند خط داشته باشيم!

wordist
11-09-2008, 14:51
سلام
من برای حاشیه کاغذ میخوام تصویر بزارم ولی تو قسمت art چیزی نداره و میگه باید سی دی برنامه رو بزاری و تو سی دی هم چیزی پیدا نکردم که نصب بشه اگه ممکنه یه برنامه بهم معرفی کنید که بتونم حاشیه های زیبا برای کاغذ بزارم ممنون
سلام دوست عزيز

به علت اينكه ورد كامل نصب نشده اون حاشيه ها رو نمياره شما يه بار ورد رو ببند و دوباره باز كن و برو به همون قسمتي كه براي اين نوع حاشيه ها هست

با باز كردن كادر Art يه پيغام مياد مبني بر اينكه سي دي آفيس رو قرار بديد تا نصب انجام بشه

موفق باشي

wordist
11-09-2008, 14:54
word 2003 یه بخش داشت که وقتی حرف می زدی خودش تایپ می کرد.اما نمی تونم تو word 2007 پیدایش کنم.
من بعيد ميدونم چنين چيزي در 2007 باشه

wordist
11-09-2008, 15:02
با سلام به همه دوستاي عزيز
يه مشکل دارم وقتي روي شماره پاورقي در متن واي ميستم و کرسر موس رو روي او ن قرار مي دم، متن پاورقي به من نمايش داده نميشه..... چرا؟؟؟؟ لطفا راهنمايي کنيد
از همتون ممنون

اين مشكل بعضا در ورد 2003 وجود داره و قابل حل هم نيست

حداقل اينه كه من خودم خيلي تلاش كردم كه حلش كنم و نشده

در 2007 درست شده

wordist
11-09-2008, 15:03
سلام, اگه تو برنامه ي word بخواهيم دقيقآ 24 خط داشته باشيم چي کار کنيم؟ يعني قسمتي تو word هست که تعيين کنيم در هر صفحه چند خط داشته باشيم!

سلام دوست عزيزم

همچين چيزي كه شما ميخواي غير ممكن هست

چون نوع فونت و سايز فونت در كم و زياد شدن تعداد خطوط و نيز فاصله خطوط در اين مورد مؤثر هست

sb1370
12-09-2008, 13:39
من بعيد ميدونم چنين چيزي در 2007 باشه
این که جدیدتره باید امکاناتش بیشتر باشه.

kwpa2005
13-09-2008, 09:13
سلام

در مورد فارسي نويسي اعداد خيلي پاسخ تا حالا داده شده

بد نبود با يه جستجو پيداش ميكردي

از مسير زير ميشه اينكارو كرد:

Word options --> advanced tab --> numeral --> context

براي سوال دوم هم بايد بگم كه شيفت اسپيس براي زدن نيم فاصله بكار ميره كه مربوط به ويندوز هست نه مربوط به ورد ، كه با عوض شدن ورژن ورد تغييري در اون ايجاد بشه

با درود به شما دوست گرامي
با سپاس از جوابتون.در مورد کليد نيم فاصله ( شيفت+اسپيس در ورد 2003 )خدمتتون عرض کنم که مريوط به ورد هست نه ويندوز.چون من قبلا خودم اينکارو کردم به اينکه از يک منويي کليد کنترل+اسپيس رو انتخاب کردم.ولي الان نميدونم که از کدوم منو بوده؟به اينخاطر سوالم رو مطرح کردم.در هر حال سپاسگزارم

wordist
13-09-2008, 09:20
با درود به شما دوست گرامي
با سپاس از جوابتون.در مورد کليد نيم فاصله ( شيفت+اسپيس در ورد 2003 )خدمتتون عرض کنم که مريوط به ورد هست نه ويندوز.چون من قبلا خودم اينکارو کردم به اينکه از يک منويي کليد کنترل+اسپيس رو انتخاب کردم.ولي الان نميدونم که از کدوم منو بوده؟به اينخاطر سوالم رو مطرح کردم.در هر حال سپاسگزارم
سلام

بازم اشاره ميكنم كه كليد شيفت + اسپيس مربوط به يكي از DLL هاي ويندوز هست نه ورد

ايني كه شما اونو توي ورد تبديل به كنترل + اسپيس ميتوني بكني بحث ديگه اي هست و ربطي به اون مطلب اوليه نداره

اگه نياز داري تا اون كادر تعريف كليد ميانبر براي نيم فاصله رو معرفي كنم

البته بايد بگم كه من خودم با ايني كه كنترل اسپيس يا كليدهاي مشابه ديگه كه خودشون در ورد كارآيي خاص دارند رو براي كار ديگه جايگزين كنيم كاملا مخالفم

به نظر من شما بايد نرم افزارهاي اصلاح صفحه كليد رو به ويندوزتون اضافه كنيد تا مشكلتون حل بشه

voroojak-mva
15-09-2008, 20:16
سلام ...
من وقتی تو word 2007 تایپ میکنم موقع پرینت ، خط اول را چاپ نمیکنه. سایز کاغذ رو هم توی تنظیمات A4 کردم.
ممنون ...

wordist
16-09-2008, 08:04
سلام ...
من وقتی تو word 2007 تایپ میکنم موقع پرینت ، خط اول را چاپ نمیکنه. سایز کاغذ رو هم توی تنظیمات A4 کردم.
ممنون ...
سلام

در تنظميات پرينتر چي

سايز كاغذ خروجي روي چي تنظيم هست

و ديگه اينكه آيا توي Print preview خط اول رو بهت نشون ميده !؟

voroojak-mva
16-09-2008, 15:09
سلام

در تنظميات پرينتر چي

سايز كاغذ خروجي روي چي تنظيم هست

و ديگه اينكه آيا توي Print preview خط اول رو بهت نشون ميده !؟

سلام ...
من هم مشکلم همینجاست. همه چیز درسته .
هم توی print preview و هم در تنظیمات پرینتر سایز کاغذ روی a4 هست. :41: :41: :41:

wordist
17-09-2008, 08:05
سلام ...
من هم مشکلم همینجاست. همه چیز درسته .
هم توی print preview و هم در تنظیمات پرینتر سایز کاغذ روی a4 هست. :41: :41: :41:
ميشه يه عكس از print preview بذاري

rahelehr
17-09-2008, 12:15
سلام
خوبین

یه سوال داشتم
من می خوام یه جمله رو با فونت بزرگ در ورد 2003 بنویسم، ولی می خوام موقع پرینت بصورت افقی در کاغذ چاپ شه(یعنی این جمله در پهنای عریض کاغذ نوشته شه) می شه راهنماییم کنین؟
مرسی

wordist
17-09-2008, 12:45
سلام
خوبین

یه سوال داشتم
من می خوام یه جمله رو با فونت بزرگ در ورد 2003 بنویسم، ولی می خوام موقع پرینت بصورت افقی در کاغذ چاپ شه(یعنی این جمله در پهنای عریض کاغذ نوشته شه) می شه راهنماییم کنین؟
مرسی

سلام دوست عزيزم

رسيدن به خير

بعد از گذشت يكسالي انگاري سر به رفقا زدين !!؟؟؟ :46:

شما براي انجام اون كار كافيه از منوي File گزينه Page setup رو بزني و كاغذ رو در حالت Landscape قرار بدي و متن رو بزرگ بنويسي و پرينت بگيري

موفق باشي

superior
18-09-2008, 23:37
یا خدا

یه مشکل کاملا جدی . کمک کنید.

من از ورد 2007 روی ویندوز ویستا استفاده میکنم ولی نمی تونم از فونتهای فرسی بهره ببرم چون همشون یک شکل نمایش داده میشند. چیکار کنم؟

jamshidjap
26-09-2008, 19:37
سلام

فونتی که بیشتر توی روزنامه ها و کتب و مجلات فارسی انتخاب میشه کدومه ؟

رسمی ترین فونت چیه ؟

میشه یه توضیح در مورد اینکه مثلا نامه های اداری بسته به خطابشون چه فونتی باید داشته باشن؟

wordist
27-09-2008, 10:07
سلام

فونتی که بیشتر توی روزنامه ها و کتب و مجلات فارسی انتخاب میشه کدومه ؟

رسمی ترین فونت چیه ؟

میشه یه توضیح در مورد اینکه مثلا نامه های اداری بسته به خطابشون چه فونتی باید داشته باشن؟
سلام

چند نوع فونت بسيار خوانا معمولا توي ادارات بكار ميره كه عبارتند از : زر - نازنين (در حالت بولد) - رويا (درحالت بولد) - ياقوت - لوتوس

semorena
03-10-2008, 13:22
سلام من ویستا و آفیس 2007 استفاده میکنم.
مشکلم اینه که همه جای ویندوز میتونم فارسی تایپ کنم اما توی ورد2007 نمیتونم. یعنی توی ورد وقتی که زبان فارسی رو انتخاب میکنم، هر حرفی رو که کلیک میکنم چیزی تایپ نمیشه مثل اینکه قفل شده باشه. اما اگه یه enter بزنم و برم خط بعد میتونم فارسی تایپ کنم. اما همون تایپی رو هم که میکنم نمیتونم ادیت کنم باید باز enter بزنم تا بتونم فارسی تایپ کنم.
ویستا و آفیس جفتشون آپدیت هستن. توی اکسل و بقیه برنامه ها این مشکل رو ندارم.
کسی نمیدونه مشکلم از کجاس؟

semorena
04-10-2008, 19:32
آقا کسی نبود کمک کنه؟ یه بار دیگه مفصل تر توضیح میدم:
من ویستا با آفیس 2007 دارم. (+فرونت پیج 2003)
مشکلم اینه که همه جای ویستا و آفیس میتونم فارسی تایپ کنم اما توی ورد نمیتونم. یعنی توی ورد انگلیسی رو راحت تایپ میکنم اما وقتی زبان رو روی فارسی میزارم هر دکمه کیبرد رو که کلیک میکنم، هیچ چیزی تایپ نمیشه. با کیبرد مجازی هم امتحان کردم مشکلم حل نشد. با نصب مجدد آفیس هم حل نشد.
فایل های فارسی رو هم باز میکنه و نشون میده، ولی نمیتونم ادیتشون کنم.
اما هرجایی که این مشکل برام پیش میاد اگه دوتا enter بزنم، مشکلم حل میشه. ولی باز برای کلمه بعدی فارسی باید دو تا enter بزنم تا بتونم فارسی تایپ کنم.
لطفا یه راهی برام پیشنهاد کنید.
این هم لینک کسی که مثل من این مشکل رو داشته و نمیدونم تونسته حل کنه یا نه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

senator mj
05-10-2008, 00:21
سلام دوستان عزیز .
من یه متنی خیلی مهمی از نت گرفتم و درون ورد ذخیره کردم.بعد از رایت روی سی دی و منتقل کردن ان به سیستم خودم متوجه شدم که متن خراب شده.دلیلش نمیدونم چیه.ازتون میخوام کمکم کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

نمونه ی از فایل را براتون گذاشتم .
HTML کد:

wordist
05-10-2008, 09:44
سلام دوستان عزیز .
من یه متنی خیلی مهمی از نت گرفتم و درون ورد ذخیره کردم.بعد از رایت روی سی دی و منتقل کردن ان به سیستم خودم متوجه شدم که متن خراب شده.دلیلش نمیدونم چیه.ازتون میخوام کمکم کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

نمونه ی از فایل را براتون گذاشتم .
HTML کد:

بايد گفت كه شما فايلتون درست ذخيره نشده و يا درست رايت نشده

در اين موارد كه فونتها به شكل مربع شكل نمايش داده ميشه به نظر مياد متاسفانه هيچ كاري نشه انجام داد

A H P
06-10-2008, 22:21
با سلام
یک سوال خیلی فوری دارم
می خواستم بدونم کسی کار Kerning For Fonts رو توی ورد 2003 بلده توی مسیر پایین
Format----->Font------>Character Spacing
اگه میشه با عکس توضیح بدید و یک جواب منطقی چون من کل اینترنت رو گشتم هیچی پیدا نکردم
یه 2 الی 3 ساعت هم با ورد ور رفتم هیچی پیدا نکردم کم کم دارم به این نتیجه می رسم که این گزینه کاری نمی کنه
اگه میشه با عکس نشون بدین که چی کار می کنه
اگه بتونید زود جواب بدید خیلی کمک بزرگی به هم کردید
با تشکر

wordist
07-10-2008, 07:41
با سلام
یک سوال خیلی فوری دارم
می خواستم بدونم کسی کار Kerning For Fonts رو توی ورد 2003 بلده توی مسیر پایین
Format----->Font------>Character Spacing
اگه میشه با عکس توضیح بدید و یک جواب منطقی چون من کل اینترنت رو گشتم هیچی پیدا نکردم
یه 2 الی 3 ساعت هم با ورد ور رفتم هیچی پیدا نکردم کم کم دارم به این نتیجه می رسم که این گزینه کاری نمی کنه
اگه میشه با عکس نشون بدین که چی کار می کنه
اگه بتونید زود جواب بدید خیلی کمک بزرگی به هم کردید
با تشکر
سلام

فكر كنم بد نبود كه بجاي گشتن كل اينترنت همين كلمه kerning رو فقط در همين تاپيك جستجو ميكرديد ... !!!

بهر حال دو پست زير رو كه مربوط به همين تاپيك هست ببينيد

پست 1899 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پست 1939 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در پست اول آدرس منبع كه مربوط به سايت ويكي پديا هست هم آورده شده

موفق باشي

amir_rafie
07-10-2008, 11:05
من یه صفحه تایپ میکنم که هم فارسی داره و هم انگلیش و هم پر از فرموله... ولی وقتی پرینت میگیرم فرمولها به سمت راست کاغذ میرن و ناقص چاپ میشن!!! یا اصلا چاپ نمیشن!!!

توی print preview همه چی درسته... سایز A4 رو ،هم در word هم در تنظیمات پرینتر انتخاب کردم..
با یه پرینتر دیگه هم امتحان کردم ولی فایده نداشت!!!!

[ali]
07-10-2008, 11:44
سلام
غلط یاب املایی فارسی در آفیس 2007

حتما شما هم به یاد دارید که بعد از عرضه Office 2003 XP، مایکروسافت یک Interface فارسی برای این نرم افزار منتشر کرد، با این نرم افزار شما قادر بودید تا تمام منو های برنامه های آفیس به غیر چند برنامه را فارسی کنید، همچنین غلط یاب فارسی را به برنامه خود اضافه کنید، اما وقتی Office 2007 عرضه شد، این برنامه برای آفیس جدید وجود نداشت، کاربران باید برای استفاده از این ویژگی های خوب،​ همچنان از Office 2003 استفاده می کردند، یا باید از این ویژگی ها می گذستند و به دنیای جدید و زیبای Office 2007 پا می گذاشتند، اما می خواهم در این روش به شما بگویم که می توان در آفیس 2007 هم غلط یاب فارسی را داشته باشید.
البته شاید فکر کنید می خواهم به شما بگویم یک پلاگین که ایرانی ها با نام “املا” آن را ساخته اند استفاده کنید، اما نه، قطعا پلاگین “املا” ساخته ایرانی ها بسیار خوب است، چون تمام کلمات لغت نامه دهخدا را دارد، اما این پلاگین فقط در Microsoft Word کاربرد دارد، در روشی که به شما معرفی می کنم، شما می توانید در تمام مجموعه های آفیس 2007 (به غیر از چند مجموعه) از غلط یاب فارسی بهره مند شوید، حتی اگر کاربر Windows Live Writer هستید، با استفاده از این روش می توانید به راحتی در این برنامه هم غلط یاب فارسی داشته باشید.
خوب حالا باید چه کار انجام دهید، مراحل زیر را انجام دهید، البته مراحل را تا انتها بخوانید. (این روش از برنامه های مایکروسافت استفده شده است)
1- Microsoft Office 2003 XP را نصب کنید
2- برنامه Microsoft Office Persian Interface 2003​ را نصب کنید.
3- حالا برنامه Microsoft Office 2003 XP را حذف کنید

[ali]
07-10-2008, 12:00
وقتي مطلبي را از صفحات وب كپي و در ورد 2003 منتقل مي كنم تمام عبارت ها همون حالت صفحات وب را دارند ولي وقتي در 2007 حتي از گزينه‌ Paste special هم استفاده مي‌كنم اين امر صورت نمي گيريد آيا راهي هست؟

بهترين نرم افزاري كه بدون به هم ريختن فايل هاي فارسي ورد اون رو تبديل كنه بهpdf منتها قابليت فعال بودن لينك رو داشته باشه چيه توي انجمن چندتايي بود ولي اين قابليت رو نداشت.

با تشكر

amir_rafie
07-10-2008, 12:39
من یه صفحه تایپ میکنم که هم فارسی داره و هم انگلیش و هم پر از فرموله... ولی وقتی پرینت میگیرم فرمولها به سمت راست کاغذ میرن و ناقص چاپ میشن!!! یا اصلا چاپ نمیشن!!!

توی print preview همه چی درسته... سایز A4 رو ،هم در word هم در تنظیمات پرینتر انتخاب کردم..

راستی هر وقت در حالت word 97-2003 فایل رو save میکنم دیگه این مشکل رو ندارم.....

یه نفر کمک کنه لطفا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wordist
07-10-2008, 15:01

راستی هر وقت در حالت word 97-2003 فایل رو save میکنم دیگه این مشکل رو ندارم.....

یه نفر کمک کنه لطفا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به نظرم كمي عجيب مياد

اگه دوست داري يه نمونه يه صفحه اي از اونو بذار تا يه چك بكنم

wordist
07-10-2008, 15:04
;3045641']وقتي مطلبي را از صفحات وب كپي و در ورد 2003 منتقل مي كنم تمام عبارت ها همون حالت صفحات وب را دارند ولي وقتي در 2007 حتي از گزينه‌ Paste special هم استفاده مي‌كنم اين امر صورت نمي گيريد آيا راهي هست؟

بهترين نرم افزاري كه بدون به هم ريختن فايل هاي فارسي ورد اون رو تبديل كنه بهpdf منتها قابليت فعال بودن لينك رو داشته باشه چيه توي انجمن چندتايي بود ولي اين قابليت رو نداشت.

با تشكر
سلام

قسمت اول سوالت كمي نامفهومه

و در قسمت دوم بايد بگم كه من خودم از Save as PDf خود ورد 2007 استفاده ميكنم كه لينكها هم فعال ميمونه

[ali]
07-10-2008, 18:16
سلام

قسمت اول سوالت كمي نامفهومه

و در قسمت دوم بايد بگم كه من خودم از Save as PDf خود ورد 2007 استفاده ميكنم كه لينكها هم فعال ميمونه
با سلام ببخشيد بد توضيح دادم

منظورم اينه كه فرمت نوشته و نوع فونت و حتي رنگ اون بدون تغيير در ورد 2003 كپي مي شه .

درمورد قسمت دوم با برنامه خود مايكروسافت نمي شه تنظيمات امنيتي ، رمزگذاري و... را انجام داد برنامه اي كه اين قابليت ها رو هم داشته باشه.

با تشكر از همكار محترم و زحمتكش جناب wordist

Farshadd
08-10-2008, 10:57
سلام دوستان

اگه میشه رانمایی کنید که چجوری میتونم پاورقی برای وورد 2007 بسازم.

نیاز فوری

پیشاپیش تشکر

wordist
08-10-2008, 11:18
سلام دوستان

اگه میشه رانمایی کنید که چجوری میتونم پاورقی برای وورد 2007 بسازم.

نیاز فوری

پیشاپیش تشکر
سلام

از سربرگ Reference و دكمه Insert Footnote استفاده كنيد

Mehran
09-10-2008, 21:25
سلام.

چطوری میشه تو ورد دو خطی نوشت ؟

با تشکر مهران ...

shabe_zakhmi
10-10-2008, 20:21
سلام. من مي خواستم توي ورد 2003 در قسمت سربرگ ها عنواني تايپ كنم كه با عنوان سربرگ ها در بقيه صفحات متفاوت باشد. مثلاً در سربرگ صفحه 1 فصل يك در سربرگ صفحه 10 فصل دو، در سربرگ صفحه 15 فصل سه را تايپ كنم. آيا چنين چيزي با استفاده از دستور Break امكان پذير هست؟ اگر كه جواب مثبت هست ممنون مي شم نحوه استفاده از اين دستور رو با توجه به مشكلي كه دارم به من بگيد. با تشكر...

wordist
11-10-2008, 07:50
سلام.

چطوری میشه تو ورد دو خطی نوشت ؟

با تشکر مهران ...
دو خطي !!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

wordist
11-10-2008, 07:55
سلام. من مي خواستم توي ورد 2003 در قسمت سربرگ ها عنواني تايپ كنم كه با عنوان سربرگ ها در بقيه صفحات متفاوت باشد. مثلاً در سربرگ صفحه 1 فصل يك در سربرگ صفحه 10 فصل دو، در سربرگ صفحه 15 فصل سه را تايپ كنم. آيا چنين چيزي با استفاده از دستور Break امكان پذير هست؟ اگر كه جواب مثبت هست ممنون مي شم نحوه استفاده از اين دستور رو با توجه به مشكلي كه دارم به من بگيد. با تشكر...
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

براي اينكار كافيه شما ابتدا كرسر رو در ابتداي صفحه اي كه قراره سرصفحه اون متفاوت باشه بذاريد و از همون قسمت Break گزينه Next Page رو انتخاب كنيد

حالا پس از وارد كردن يك سرصفحه براي اينكه سر صفحات ايجاد شده مشابه سرصفحه بخش قبلي نباشه كافيه دكمه Same as previous section ( روي نوارابزار Header and footer) رو غير فعال كنيد

موفق باشيد

پي نوشت:

البته من فكر ميكنم كه اين مطلب در صفحات قبل گفته شده باشه

بهتر اينه كه قبل از پرسيدن يه سوال از جستجو استفاده كنيد

tohidi
11-10-2008, 12:03
با سلام
چگونه مي توان در يك فايل بزرگ ورد جملات تكراري را پيدا كرد
روشي سريعتر از find كردن مي خواهم
با تشكر فراوان

wordist
11-10-2008, 14:05
با سلام
با تشكر فراوان
سلام

يعني فقط پيدا كنه يا بعدش عمليات ديگه اي هم هست كه انجام بده

saeed258s
11-10-2008, 18:41
با دروود
من آفیس 2007 رو در ویندوز ویستا نصب کردم،اما در ورد،اون آبکن که برای نوشتن از چپ به راست یا برای تنظیم نوشتن از راست به چپ هست رو نداره...
یک بار هم ریپیرش کردم اما باز هم نشد..

hamid2006gh
11-10-2008, 22:49
با سلام
يه كليد تركيبي تو ورد هست كه وقتي ميخواي يه كلمه مثل "مي باشد" رو به عنوان يه كلمه بنويسي اون رو ميزني . چون بصورت پيش فرض ورد " مي" و "باشد" رو جدا در نظر ميگيره
لطفا راهنمايي كنيد اون كليد هاي تركيبي چي هست ؟
البته من قبلا با كليدهاي shift+space اين كار رو ميكردم ولي الان عمل نميكنه نميدونم مشكل از كجاست ؟ لطفا راهنمايي كنيد

wordist
12-10-2008, 07:41
با دروود
من آفیس 2007 رو در ویندوز ویستا نصب کردم،اما در ورد،اون آبکن که برای نوشتن از چپ به راست یا برای تنظیم نوشتن از راست به چپ هست رو نداره...
یک بار هم ریپیرش کردم اما باز هم نشد..
سلام

اون دكمه اي كه شما ميخواي در سربرگ Home و در قسمت Paragraph وجود داره (Right to left text direction)

البته پيشنهاد ميكنم اينكار رو با صفحه كليد راحت تر انجام بديد

جهت Right to left شدن : زدن كنترل و شيفت سمت راست

جهت Left to right شدن : زدن كنترل و شيفت سمت چپ

wordist
12-10-2008, 07:47
با سلام
يه كليد تركيبي تو ورد هست كه وقتي ميخواي يه كلمه مثل "مي باشد" رو به عنوان يه كلمه بنويسي اون رو ميزني . چون بصورت پيش فرض ورد " مي" و "باشد" رو جدا در نظر ميگيره
لطفا راهنمايي كنيد اون كليد هاي تركيبي چي هست ؟
البته من قبلا با كليدهاي shift+space اين كار رو ميكردم ولي الان عمل نميكنه نميدونم مشكل از كجاست ؟ لطفا راهنمايي كنيد
سلام

براي اينكه كليد تركيبي Shift+Space توي ويندوز (و در نتيجه توي ورد) كار بده بايد dll مختص صفحه كليد فارسي جايگزين فعلي بشه

براي اينكار چندين روش هست كه توي همين تاپيك ذكر شده كه شما ميتوني با جستجو در اين تاپيك اونو پيدا كني

1- جايگزيني مستقيم كه بايد توي تاپيك دنبال عنوان kbdfa.dll بگردي

2- جايگزيني غيرمستقيم با نصب نرم افزار Tray layout (جستجو با عنوان انگليسي)

3- جايگزيني غيرمستقيم با نصب نرم افزار Persian activator (جستجو با عنوان انگليسي)

موفق باشي

Mehran
12-10-2008, 10:01
دو خطي !!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

من منظورم رو بد بیان کردم، شرمنده :13:

مثلا حرف ب به شکل زیر نوشته بشه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با تشکر مهران ...

wordist
12-10-2008, 12:00
من منظورم رو بد بیان کردم، شرمنده :13:

مثلا حرف ب به شکل زیر نوشته بشه :

با تشکر مهران ...
سلام

متن رو انتخاب كنيد و با كليك راست روي متن كادر Font رو بياريد و بعد گزينه Outline رو بزنيد

sirwanonline
12-10-2008, 23:53
سلام دوستان عزیز من می خواهم فایل های ذخیره شده رو با ورد 2007 رو با 2003 بخوانم ولی متن رو قاطی می کنه من باید چیکار کنم
راستش میشه ورد 2003 و ورد 2007 روی سیستم با هم نصب کرد مشکلی نداره من راستش هردو رو نصب کردم تو درایو سی ولی قاطی کرده بودند اصلا باز نمی شدن آیا میشه ورد 2003 تو درایو سی و ورد 2007 تو یک درایو دیگر باشه مشکل پیش نمیاید
لطفا کمک کنید

tohidi
13-10-2008, 08:42
با سلام
با تشكر فراوان

با سلام
مي خواهم در يك فايل بزرگ ورد جملات تكراري را با روشي كاملتر و سريعتر از find پيدا كند و علامت گذاري كند تا بتوانم آنها را ويرايش كنم
باز هم تشكر فراوان دارم

yasser6431
16-10-2008, 11:18
سلام
نحوه طراحی بروشور با word را دوستان می تونید توضیح بدید.؟

boros
16-10-2008, 17:31
سلام من میخوام یک حرف را انتخاب کنم ( مثلا ی ) و بعد آنرا تغیر بدم ( مثلا به و ) و در کل متن همه ی ها به و تغییر یابند .

sagh_moha
17-10-2008, 12:34
آقا من می خوام یه متن2 خطی با فونت 100 یا بالاتر پرینت بگیرم ... وقتی پرینت میزنم برگه سفید میاد اما رو فونت 72 پرینت میشه ... چی کار کنم ؟ جریان چیه ؟

sohrablh
17-10-2008, 14:59
با سلام من هر بار كه يه فايل ورد رو باز ميكنم اين دو تا پيغام پشت سر هم ميان :

چجوري ميتونم از شرشون خلاص بشم :21: :evil: مرسي

wordist
18-10-2008, 07:18
سلام دوستان عزیز من می خواهم فایل های ذخیره شده رو با ورد 2007 رو با 2003 بخوانم ولی متن رو قاطی می کنه من باید چیکار کنم
راستش میشه ورد 2003 و ورد 2007 روی سیستم با هم نصب کرد مشکلی نداره من راستش هردو رو نصب کردم تو درایو سی ولی قاطی کرده بودند اصلا باز نمی شدن آیا میشه ورد 2003 تو درایو سی و ورد 2007 تو یک درایو دیگر باشه مشکل پیش نمیاید
لطفا کمک کنید
سلام

امكان نصب ورژن 2003 و 2007 بصورت همزمان و در درايوهاي مختلف هست

فقط گاهي ممكنه بعد از باز شدن ورژن پايين تر پيغام خطا بده كه بايد اونو كنسل كرد

wordist
18-10-2008, 07:28
با سلام
مي خواهم در يك فايل بزرگ ورد جملات تكراري را با روشي كاملتر و سريعتر از find پيدا كند و علامت گذاري كند تا بتوانم آنها را ويرايش كنم
باز هم تشكر فراوان دارم
سوالتون رو همراه با هدفي كه داريد بطور واضح تر بگيد

منظورتون از ويرايش بعدي چيه

آيا هنگام تايپ ميخواين علامت گذاري كنيد يا نه

wordist
18-10-2008, 07:31
سلام
نحوه طراحی بروشور با word را دوستان می تونید توضیح بدید.؟
طراحي بروشور در چه قطعي؟

به چه صورت؟

چند تكه اي !!!!؟

wordist
18-10-2008, 07:32
سلام من میخوام یک حرف را انتخاب کنم ( مثلا ی ) و بعد آنرا تغیر بدم ( مثلا به و ) و در کل متن همه ی ها به و تغییر یابند .
سلام

با زدن CTRL+H كادر Replace باز خواهد شد

كافيه در كادر اول (Find what) همون حرف مثلا ي رو بنويسي و در كادر Replace with جايگزينش رو و بعد هم دكمه Replace all

wordist
18-10-2008, 07:34
آقا من می خوام یه متن2 خطی با فونت 100 یا بالاتر پرینت بگیرم ... وقتی پرینت میزنم برگه سفید میاد اما رو فونت 72 پرینت میشه ... چی کار کنم ؟ جریان چیه ؟
سلام

بد نبود نوع پرينتر رو هم مشخص ميكرديد

و اينكه آيا در print preview متن با فونت 100 رو بهتون نشون ميده يا نه ؟

wordist
18-10-2008, 07:36
با سلام من هر بار كه يه فايل ورد رو باز ميكنم اين دو تا پيغام پشت سر هم ميان :

چجوري ميتونم از شرشون خلاص بشم :21: :evil: مرسي
احتمالا عكساتون لود نشده

و پيغامهايي كه گذاشتين مشخص نيست

sagh_moha
18-10-2008, 15:56
سلام

بد نبود نوع پرينتر رو هم مشخص ميكرديد

و اينكه آيا در print preview متن با فونت 100 رو بهتون نشون ميده يا نه ؟

نوع پرینتر HP photosmart 7760 هست و نکته دوم اینکه در پرینت پریویو کاملا متن در صفحه قرار داره ... :41:

wordist
19-10-2008, 09:07
نوع پرینتر HP photosmart 7760 هست و نکته دوم اینکه در پرینت پریویو کاملا متن در صفحه قرار داره ... :41:
شما با چه فونتي ميخواي پرينت بگيري؟؟

sagh_moha
19-10-2008, 15:48

شما با چه فونتي ميخواي پرينت بگيري؟؟

فکر کنم قبلا گفتم ...:2:

wordist
20-10-2008, 07:44
فکر کنم قبلا گفتم ...:2:
شما سايز رو گفتي عزيز

نه اسم فونت رو

am
20-10-2008, 15:18
بچه ها من یک فایل ورد رو از هاردم که پاک شده بود رو ریکاوری کردم
سعی کردم با ورد بازش کنم ولی فایل باز نمیشه.
تا به زور با برناهای تعمیر و ترمیم (نه با مایکروسافت ورد) فایل باز میشه ولی فونت هاش به هم ریخته است.
فایل من به صورت فارسی است و با ورد 2003 نوشته شده .
کی میتونه یه راهی به من نشون بده.
در ضمن فرصت خیلی کمی دارم.

shahbab
20-10-2008, 19:00
با سلام...آيا راهي وجود دارد كه بتوانيم ورد 2007 را هر وقت كه بخواهيم به شكل ورد 2003 در بياوريم و هر وقت كه بخواهيم به شكل 2007 ؟منظورم شكل و پوسته ظاهري ميباشد...

7918+khoram
20-10-2008, 21:56
سلام دوستان
من یک صفحه فرمول نویسی دیروز نوشتم به pdf که تبدیلش کردم همه فرمول ها رفته بود سمت راست به طوری که بخش زیادی از فرمول ها در صفحه pdf نبود هر کاری کردم درست نشد مجبور شدم فایل world رو ببرم برای پرینت.
پرینت هم که گرفتم به همون صورت فایل pdf در آمده بود چند تا مغازه هم رفتم تا پرینت بگیرم اما هرجا رفتم به همان صورت بود این در صورتی بود که متن رو میدیدم در world به این صورت نبود
ممنون میشم راهنماییم کنید

mahsa1469
21-10-2008, 16:27
سلام
من می خواستم بدونم چطوری می تونم از توی اکسل جدولی رو در word کپی کنم که بعد از اون متوجه بشن که من این برنامه رو از اکسل کپی کردم
بهم گفتن باید تو صفحه ی خاصی از word کپی بکنمش ممنون می شم راهنماییم کنید

tohidi
22-10-2008, 09:23
با سلام
باز هم تشكر فراوان دارم

با سلام
من يك فايل ورد دارم كه 2548 صفحه دارد و اطلاعات علمي را در آن جمع آوري كرده ام هر اطلاع را در يك رديف از جدولي كه درست كرده ام قرار داده ام حال مشكلم اين است كه بعضي از اين جملات تكراري هستند با sort مشكل حل نمي شود چون ممكن است جمله در مابين جملات رديفي تكرار شده باشد با find هم فايلي به اين بزرگي طول مي كشد لطفا راهنماييم بفرمائيد كه آيا مشكل من چاره دارد
با تشكر فراوان

iAR11
22-10-2008, 09:58
سلام
من می خواستم بدونم چطوری می تونم از توی اکسل جدولی رو در word کپی کنم که بعد از اون متوجه بشن که من این برنامه رو از اکسل کپی کردم

با سلام.
شما میتونید از قسمت toolbar/standard گزینه insert excel worksheet رو بزنید، و تو پنجره‌ای که توی برنامه باز میشه و کاملا شبیه محیط excel هست کار کنید.

iAR11
22-10-2008, 10:03
لطفا کمک کنید

من سوال اولتون‌رو جواب میدم:
تو وورد 2007 شما میتونید متن‌تون رو باز کنید و اون‌رو save as کنید و در کادر save as type یا وورد 2003 رو انتخاب کنید یا RTF که در این حالت وورد 2003 میتونه متن‌تون رو باز کنه.

Mehran
23-10-2008, 09:20
سلام.

من Microsoft Office Word Viewer 2003 رو از سایت toggle.com دانلود کردم.
ولی هیچ کاری داخل Word نمیتونم انجام بدم !
یعنی تمکان هیچ کاری خاصی از جمله نوشتن ، حذف کردن ، پیست کردن و ... نیست.
و فقط میتونم مکان نما رو جابجا کنم !

پیشاپیش ، از راهنماییتون ممنونم :)

با تشکر مهران ...

yaghob.boss
23-10-2008, 12:52
با سلام دوستان من به تازگي توي persianblog‌ وبلاگ درست كردم و همونطور هم كه مي دونيد ميشه با ورد 2007 وبلاگ رو ساخت حالا من چند سوال درباره ساختن وبلاگ با ورد داشتم .

با سلام چند سوال درمورد وبلاگ نويسي با word 2007
1- من وقتي عكسي رو كه در كامپيوتر دارم وارد ورد ميكنم اون عكس توي وبلاگم نمياد

2- چطوري ميشه از طريق ورد پست ها رو حذف ويا ويرايش كرد .

3- چطوري ميشه پست را وارد موضوعي خواص كرد و توي صفحه اصلي وبلاگ نياد

4- چطور ميتونم ادامه مطلب را باورد بزارم

NimoOol.HD2
23-10-2008, 13:18
سلام
ممنون از زحمات همه شما بچه های گل انجمن
یه درخواستی داشتم تو رو خدا این ور اون ور پاسم ندید
میشه یه پاسخ نامه ی خشگل 50 تایی بهم درست کنید ؟؟؟؟
ردیف | الف | ب | ج | د |
1 | | | | |
2
3
4
.
.
.
49
50
ممنون
(ضمنا طوری باشه که بشه توی برگه ی آچار حداقل 2 تا از این بزنی
بازم ممنون

iAR11
23-10-2008, 13:32
سلام.

با تشکر مهران ...

خوب دوست من مشخصه دیگه، خودت داری میگه viewer یعنی فقط نمایش میده. شما باید Microsoft Office Word نصب کنی.

sadeq280
25-10-2008, 17:28
سلام شاید تکراری باشد اما ما که هرچی گشتیم نبود
در ورد 2007 دقت کنید 2007 خط جدا کننده پاورقی رو چه طور می شه آورد سمت راست
خواهش می کنم راه حل های عملی مبتنی بر ورد 2007 و امتحان شده بدهید
با تشکر فرررررررررررررررروووووووو ووووووووووااااااااااااااا اااان ن ن ن ن

emp-ehsan
26-10-2008, 23:15
من word 2002 دارم .
ممكنه بگيد در اين نسخه چطور مي تونم اعداد رو به صورت كسري بنويسم؟

wordist
27-10-2008, 07:29
بچه ها من یک فایل ورد رو از هاردم که پاک شده بود رو ریکاوری کردم
سعی کردم با ورد بازش کنم ولی فایل باز نمیشه.
تا به زور با برناهای تعمیر و ترمیم (نه با مایکروسافت ورد) فایل باز میشه ولی فونت هاش به هم ریخته است.
فایل من به صورت فارسی است و با ورد 2003 نوشته شده .
کی میتونه یه راهی به من نشون بده.
در ضمن فرصت خیلی کمی دارم.
من بعيد ميدونم راه حلي براي اين مشكل وجود داشته باشه

ريكاور فايلهاي متني امكان جواب ندادن توش هست

البته يه نرم افزار هم هست به نام Advanced Office Recovery كه ممكنه بتونه در مورد اون فايلهاي خراب شده به دردت بخوره

wordist
27-10-2008, 07:45
با سلام...آيا راهي وجود دارد كه بتوانيم ورد 2007 را هر وقت كه بخواهيم به شكل ورد 2003 در بياوريم و هر وقت كه بخواهيم به شكل 2007 ؟منظورم شكل و پوسته ظاهري ميباشد...
سلام

در اين مورد بايد بگم كه راهي وجود نداره

ولي نرم افزاري هست كه با نصب اون بتوني منوهاي افيس 2003 رو به 2007 اضافه كني

منوهاي كلاسيك براي آفيس ۲۰۰۷ (Office Classic Menu For 2007) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
27-10-2008, 07:48
سلام دوستان
من یک صفحه فرمول نویسی دیروز نوشتم به pdf که تبدیلش کردم همه فرمول ها رفته بود سمت راست به طوری که بخش زیادی از فرمول ها در صفحه pdf نبود هر کاری کردم درست نشد مجبور شدم فایل world رو ببرم برای پرینت.
پرینت هم که گرفتم به همون صورت فایل pdf در آمده بود چند تا مغازه هم رفتم تا پرینت بگیرم اما هرجا رفتم به همان صورت بود این در صورتی بود که متن رو میدیدم در world به این صورت نبود
ممنون میشم راهنماییم کنید
شما بهتر بود ميگفتيد كه از 2003 استفاده ميكنيد يا 2007

ولي بايد بگم كه كه فرمولها معمولا بصورت يك شيء وارد ورد ميشن و شما بايد حالت قرار گرقتن اونا رو نسبت به متن In front of text قرار بدي تا احتمالا اون مشكلت برطرف بشه

wordist
27-10-2008, 07:52
سلام
سلام

كپي كردن از اكسل به ورد در حالت عادي با همون كپي و پيست امكان پذير هست

ولي اگه ميخواي بتوني كارهاي ديگه اي مثل فرموا نويسي در اكسل رو ه متوي ورد انجام بدي بايد از Insert Excel Spreadsheet در ورد استفاده بكني

wordist
27-10-2008, 07:53
سلام.

با تشکر مهران ...
سلام

همونطور كه از اسم نرم افزار پيداست اين نرم افزار تنها براي مشاهده صفحات ورد هست

و معمولا به درد وقتهايي ميخوره كه براي مشاهده مايكروسافت ورد در دسترس نباشه

wordist
27-10-2008, 07:55
با سلام
من يك فايل ورد دارم كه 2548 صفحه دارد و اطلاعات علمي را در آن جمع آوري كرده ام هر اطلاع را در يك رديف از جدولي كه درست كرده ام قرار داده ام حال مشكلم اين است كه بعضي از اين جملات تكراري هستند با sort مشكل حل نمي شود چون ممكن است جمله در مابين جملات رديفي تكرار شده باشد با find هم فايلي به اين بزرگي طول مي كشد لطفا راهنماييم بفرمائيد كه آيا مشكل من چاره دارد
با تشكر فراوان
شما فرض كن كه تونستي اونا رو پيدا كني

بعد ميخواي با اونا چيكار كني

براي پيدا كردن به تنهايي عمليات Find كارايي داره اما اگه ميخواي كار ديگه اي انچام بدي بايد نوع كار در اون مشخص باشه

wordist
27-10-2008, 08:09
سلام
ممنون از زحمات همه شما بچه های گل انجمن
یه درخواستی داشتم تو رو خدا این ور اون ور پاسم ندید
میشه یه پاسخ نامه ی خشگل 50 تایی بهم درست کنید ؟؟؟؟
ردیف | الف | ب | ج | د |
1 | | | | |
2
3
4
.
.
.
49
50
ممنون
(ضمنا طوری باشه که بشه توی برگه ی آچار حداقل 2 تا از این بزنی
بازم ممنون
سلام

هرچند اين نوع درخواستها درست نيست

ولي اين خدمت شما

سعي كنيد خودتون وقت بذاريد

wordist
27-10-2008, 08:13
سلام شاید تکراری باشد اما ما که هرچی گشتیم نبود
در ورد 2007 دقت کنید 2007 خط جدا کننده پاورقی رو چه طور می شه آورد سمت راست
خواهش می کنم راه حل های عملی مبتنی بر ورد 2007 و امتحان شده بدهید
با تشکر فرررررررررررررررروووووووو ووووووووووااااااااااااااا اااان ن ن ن ن
سلام

شما از سربرگ View گزينه Draft رو انتخاب كن و روي يكي از شماره هاي پاورقي در متن دابل كليك كن تا در قسمت زيرين صفحه متن پاورقي نمايش داده بشه

حالا كافيه از باكس Footnote گزينه Footnote Separator رو انتخاب كني و با زدن كنترل و شيفت راست اون خط رو بياريش سمت راست

موفق باشي

wordist
27-10-2008, 08:15
من word 2002 دارم .
ممكنه بگيد در اين نسخه چطور مي تونم اعداد رو به صورت كسري بنويسم؟
براي اينكار بايد از فرمول نويسي استفاده كني

از منوي Insert گزينه object رو بزن و از ليست ارائه شده Microsoft equation 3.0 رو انتخاب و OK كن حالا در اين محيط فرمول نويسي باز شده قسمت كسري رو انتخاب كن و اعداد رو وارد كن

daneshjooyan
27-10-2008, 10:48
با سلام
من با ورد 2003 کار مي کنم و چند وقتي هست که يه مشکل برام در ورد پيش اومده که شديدا به کمکتون نياز دارم و مشکل از اين قرار هست
من وقتي يه فايل جديد ورد باز مي کنم و داخل اون چيزي تايپ مي کنم پس از سيو کردن اوليه و اعتمال تغييرات مختلف وقتي مي خوام دوباره سيو مجدد بکنم (يعني با استفاده از دکمه هاي CTRl+S ) يه سوال مبني بر سيو کردن مي پرسد که yes و no داره و روي هر کدام که کليک کنم اون فايلي که دارم روش کار مي کنم خراب مي شه و از بين مي ره و حسابي حالمو مي گيره جال اينجاست که اين مشکل رو روي چند کامپيوتر ديگه هم ديدم و حتي روي ورد 2007 هم همين مشکل هست.
نمي دونم تونسم منظورم رو برسونم يا نه به هر حال اگه کسي جوابش رو مي دونه دريغ نکنه که خيلي برام مشکل ساز شده
با تشکر

wordist
27-10-2008, 10:51
با سلام
من با ورد 2003 کار مي کنم و چند وقتي هست که يه مشکل برام در ورد پيش اومده که شديدا به کمکتون نياز دارم و مشکل از اين قرار هست
من وقتي يه فايل جديد ورد باز مي کنم و داخل اون چيزي تايپ مي کنم پس از سيو کردن اوليه و اعتمال تغييرات مختلف وقتي مي خوام دوباره سيو مجدد بکنم (يعني با استفاده از دکمه هاي CTRl+S ) يه سوال مبني بر سيو کردن مي پرسد که yes و no داره و روي هر کدام که کليک کنم اون فايلي که دارم روش کار مي کنم خراب مي شه و از بين مي ره و حسابي حالمو مي گيره جال اينجاست که اين مشکل رو روي چند کامپيوتر ديگه هم ديدم و حتي روي ورد 2007 هم همين مشکل هست.
نمي دونم تونسم منظورم رو برسونم يا نه به هر حال اگه کسي جوابش رو مي دونه دريغ نکنه که خيلي برام مشکل ساز شده
با تشکر
سلام

شما يه عكس از اون پيغام كه ميگي بله و خير داره بذار

يااينكه متن پيغام رو كامل بنويس

daneshjooyan
28-10-2008, 16:19
در اولين فرصت عكسشو مي فرستم

jamshidjap
28-10-2008, 18:36
دوستان براي ايجاد کشيدگي در حروف چکار بايد کرد؟

البته بايد سرچ مي کردم ولي خاستم ايجوري دور هم باشيم .

ممنون

wordist
29-10-2008, 07:28
دوستان براي ايجاد کشيدگي در حروف چکار بايد کرد؟

البته بايد سرچ مي کردم ولي خاستم ايجوري دور هم باشيم .

ممنون
اگه منظورت ايــــــنــــــــجـــــــ ـــــــــــــــوريـــــــ ــــــــه بايد گفت كه در صفحه كليدهاي مختلف ممكنه فرق بكنه

من خودم با Shift+J ميزنم

sadeq280
31-10-2008, 12:10
سلام

شما از سربرگ View گزينه Draft رو انتخاب كن و روي يكي از شماره هاي پاورقي در متن دابل كليك كن تا در قسمت زيرين صفحه متن پاورقي نمايش داده بشه

حالا كافيه از باكس Footnote گزينه Footnote Separator رو انتخاب كني و با زدن كنترل و شيفت راست اون خط رو بياريش سمت راست

موفق باشي

سلام خیلی ممنون کارم خیلی راه افتاد
اگر بخواهم کاری بکنم که همیشه این حالت توی ورد بمونه و نخواهد که هر دفعه این کار رو بکنم راه حلی هست

رعد
01-11-2008, 12:54
با سلام خدمت دوستان عزيز
اخيرا به يه مشكل حاد وحشتناك در office 2007 برخورد كردم كه تا حالا همچين مشكل ناجوري برام پيش نيومده بوده .
مشكل اينه كه اخيرا هر سند وردي رو كه باز و يا ايجاد ميكنم و ميخوام در اون تغييراتي رو اعمال كنم وقتني گزينه save رو ميزنم به جاي اينكه save كنه گزينه save as مياد در حاليكه همزمان بطرز عجيبي فايل در محلش ناپديد ميشه و اگر اسم براي save as دادم كه هيچ والا حتي نوشته هاي قبلي هم ناپديد ميشه و يه فايل با فرمت tmp ايجاد ميشه . اين عكس رو هم براي توضيح بيشتر ميذارم ؛ زماني كه من كليد save رو ميزنم و در عوض ميخواد فايل رو save as كنه

متاسفانه نميدونم چرا عكس رو كه در تگش قرار ميدم ديده نميشه اما اين آدرس عكس آپلود شده خطا هست

wordist
01-11-2008, 12:59
با سلام خدمت دوستان عزيز
اخيرا به يه مشكل حاد وحشتناك در office 2007 برخورد كردم كه تا حالا همچين مشكل ناجوري برام پيش نيومده بوده .
مشكل اينه كه اخيرا هر سند وردي رو كه باز و يا ايجاد ميكنم و ميخوام در اون تغييراتي رو اعمال كنم وقتني گزينه save رو ميزنم به جاي اينكه save كنه گزينه save as مياد در حاليكه همزمان بطرز عجيبي فايل در محلش ناپديد ميشه و اگر اسم براي save as دادم كه هيچ والا حتي نوشته هاي قبلي هم ناپديد ميشه و يه فايل با فرمت tmp ايجاد ميشه . اين عكس رو هم براي توضيح بيشتر ميذارم ؛ زماني كه من كليد save رو ميزنم و در عوض ميخواد فايل رو save as كنه

عكسي كه مشخص نيست

قله بلند
02-11-2008, 14:43
تغيير در خط جداكننده پاورقي
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مطالب آدرس بالا را دیدم ولی سوال من برخورد دیگری با footnote است.فرض کنید در صفحه اول از متنی که نوشته ام ، چندfootnote یا پاورقی وجود دارد که همگی انگلیسی هستند و در صفحه دوم این متن هم یک سری footnote وجود دارد که همگی فارسی هستند.حالا می خواهم ، خط جداکننده برای پاورقی های انگلیسی ، به سمت چپ و برای پاورقی های فارسی به سمت راست باشد.من می توانم این خط را جا به جا کنم.فقط مشکل اینجاست که برای هر نوع از پاورقی ، بتوانم این خط جداکننده را به دلخواه کنترل کنم.ممنون

wordist
02-11-2008, 14:55
تغيير در خط جداكننده پاورقي
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مطالب آدرس بالا را دیدم ولی سوال من برخورد دیگری با footnote است.فرض کنید در صفحه اول از متنی که نوشته ام ، چندfootnote یا پاورقی وجود دارد که همگی انگلیسی هستند و در صفحه دوم این متن هم یک سری footnote وجود دارد که همگی فارسی هستند.حالا می خواهم ، خط جداکننده برای پاورقی های انگلیسی ، به سمت چپ و برای پاورقی های فارسی به سمت راست باشد.من می توانم این خط را جا به جا کنم.فقط مشکل اینجاست که برای هر نوع از پاورقی ، بتوانم این خط جداکننده را به دلخواه کنترل کنم.ممنون
سلام

چنين كاري امكان پذير نيست

قله بلند
02-11-2008, 17:54
سلامممنونم که اینقدر سریع پاسخ دادیدحالا که این کار امکان پذیر نیست، در پایان نامه ام ، این خط به سمت راست باشد یا چپ؟و یا این که در تایپ کتاب و پایان نامه و یا مقاله ، این امر مهم نیست؟ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید

wordist
03-11-2008, 07:43
سلامممنونم که اینقدر سریع پاسخ دادیدحالا که این کار امکان پذیر نیست، در پایان نامه ام ، این خط به سمت راست باشد یا چپ؟و یا این که در تایپ کتاب و پایان نامه و یا مقاله ، این امر مهم نیست؟ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید
سلام

ايني كه مهم هست يا نيست رو من نميتونم نظر بدم

فقط ميتونم بگم به نظر مياد اگر كتاب يا پايان‌نامه اي بصورت فارسي باشه ولي پاورقي هاي انگيلسي هم داشته باشه خط پاورقي سمت را ست باشه به استاندارد نزديكتره تااينكه سمت چپ

jamshidjap
03-11-2008, 12:33
فونت متن زير چيه ؟

jamshidjap
03-11-2008, 12:33
آيا اين متن رو ميشه با ورد زد ؟

فونتش چيه ؟

wordist
04-11-2008, 08:28
فونت متن زير چيه ؟

هرچند كه معمولا فونتهايي كه براي متون كتابها بكار مي رود مشابه همديگر مي باشد و از لحاظ ظاهري ، كاراكترهاشون خيلي به هم شبيه هستن

ولي به نظر مياد اون فونت ZAR باشه

MasterData
04-11-2008, 10:05
یه سوال دارم
اینکه وقتی توی Word دارم تایپ میکنم میشه اگه قبلا اون کلمه رو تایپ کرده بودم خودش کلمه رو نشون بده یعنی یه جورایی AutoComplete میخوام داشته باشم
اخه توی یه لیست طولانی نمیخوام اسامی تکراری داشته باشم

wordist
04-11-2008, 10:31
آيا اين متن رو ميشه با ورد زد ؟

فونتش چيه ؟

يه فونتي ديده بودم به نام ELM كه اينطوري مي نوشت ولي الان دم دست ندارمش كه كامل تطبيق بدم

البته اين فونت بيشتر به فونتهاي تحت داس ميخوره تا ويندوز

wordist
04-11-2008, 10:36
یه سوال دارم
اینکه وقتی توی Word دارم تایپ میکنم میشه اگه قبلا اون کلمه رو تایپ کرده بودم خودش کلمه رو نشون بده یعنی یه جورایی AutoComplete میخوام داشته باشم
اخه توی یه لیست طولانی نمیخوام اسامی تکراری داشته باشم
سلام

چيزي كه شما اشاره كردي در اكسل هست و در ورد نيست

ولي ميشه كاري كرد كه جمله هاي تكراري با تعريف اوليه دفعات بعد اتوماتيك كامل بشه

يعني يه بار تعريف كني و برا هميشه باقي بمونه و با زدن چند كاراكتر اوليه اش كامل بشه

jamshidjap
04-11-2008, 18:18
هرچند كه معمولا فونتهايي كه براي متون كتابها بكار مي رود مشابه همديگر مي باشد و از لحاظ ظاهري ، كاراكترهاشون خيلي به هم شبيه هستن

ولي به نظر مياد اون فونت ZAR باشه

فکر نمي کنم که ZAR باشه . چون تو فونت زر بر روي حرف ک يک همزه وجود داره ولي در متن مذکور حرف ک بدون همزه نوشته شده نظر شما چيه ؟

wordist
05-11-2008, 07:26
فکر نمي کنم که ZAR باشه . چون تو فونت زر بر روي حرف ک يک همزه وجود داره ولي در متن مذکور حرف ک بدون همزه نوشته شده نظر شما چيه ؟
اون ربطي به ZAR بودن فونت نداره

به كد پيج تعريف شده در ويندوز براي حرف ك ربط داره

در صفحه كليدها معمولا از حرف ي و ك دو نوع وجود داره: يكي فارسي و يكي عربي

با توجه به اينكه DLL مربوط به زبان فارسي در ويندوز شما كدوم يكي رو در بر داره اين دو حرف ميتونن با صورتهاي فارسي يا عربي نوشته بشن

مثل ي و ك كه الان من نوشتم كه عربي هست

و در حالت فارسي براي ي دو نقطه وجود نداره و براي ك اون همزه كوچك وجود نداره

اين مشكلو ميشه با نصب نرم افزارهايي مثل Tray Layout يا جايگزيني kbdfa.dll اصلاح شده فارسي در ويندوز حل كرد

jamshidjap
05-11-2008, 17:49
اين مشكلو ميشه با نصب نرم افزارهايي مثل Tray Layout يا جايگزيني kbdfa.dll اصلاح شده فارسي در ويندوز حل كرد

فايل kbdfa.dll رو هم نصب کرده بودم .

توي فونتهاي فارسي که تو کامپيوترم نصبه فقط فونت زر هستش که ک رو با همزه مينويسه مثلاً با فونت لوتوس يا نازنين بدون همزه نوشته ميشه .

راستي به نظرت فونتش لوتوس نيست ؟

wordist
06-11-2008, 07:58
فايل kbdfa.dll رو هم نصب کرده بودم .

توي فونتهاي فارسي که تو کامپيوترم نصبه فقط فونت زر هستش که ک رو با همزه مينويسه مثلاً با فونت لوتوس يا نازنين بدون همزه نوشته ميشه .

راستي به نظرت فونتش لوتوس نيست ؟
معمولا فونتهايي مثل زر ، لوتوس ، نازنين ، رويا از دسته فونتهايي هستن كه شباهت زيادي از لحاظ كاراكترهاي فارسي با هم دارن

و البته همون فونت زر كه گفتي مثلا يه تفاوت جزئيش همينه كه ك همزه دار داره

ممكنه لوتوس باشه يا نازينين و البته من حس ميكنم به نازنين بيشتر نزديك باشه

hamid2006gh
07-11-2008, 15:12
سلام
دوتا سوال دارم

1- من قبلا با کلیدهای( Shift +T ) ویرگول میذاشتم ولی الان نمیشه . مشکل چیه؟

2- همچنین قبلا با کلیدها (Shift + _ ) یه کلمه رو کشیده تر میکردم ولی الان نمیتونم .

لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

رعد
07-11-2008, 19:19
لطفا اگر كسي در مورد تغيير نام اجباري فايل هاي آفيس در هنگام سيو كردن ميدونه راه حلي بده

wordist
08-11-2008, 07:33
سلام
دوتا سوال دارم

1- من قبلا با کلیدهای( Shift +T ) ویرگول میذاشتم ولی الان نمیشه . مشکل چیه؟

2- همچنین قبلا با کلیدها (Shift + _ ) یه کلمه رو کشیده تر میکردم ولی الان نمیتونم .

لطفا راهنمایی کنید
با تشکر
سلام

شما نرم افزار جديدي نصب نكردي كه در فايل مربوط به صفحه كليد فارسي تاثير بذاره ؟؟

wordist
08-11-2008, 07:33
لطفا اگر كسي در مورد تغيير نام اجباري فايل هاي آفيس در هنگام سيو كردن ميدونه راه حلي بده
شما قرار بود عكس از خطايي كه دريافت ميكني بذاري

چي شد ؟

hamid2006gh
08-11-2008, 11:15
سلام

شما نرم افزار جديدي نصب نكردي كه در فايل مربوط به صفحه كليد فارسي تاثير بذاره ؟؟

نرم افزار که زیاد نصب کردم ولی نمیدونم که تاثیر داشته یا نه
چطوری میشه فهمید؟
با تشکر

wordist
08-11-2008, 11:18
نرم افزار که زیاد نصب کردم ولی نمیدونم که تاثیر داشته یا نه
چطوری میشه فهمید؟
با تشکر
ليستي از اونايي كه تازگي نصب كردي رو بذار

mohsen.rajabi
08-11-2008, 14:03
ببخشید نمی دونم چرا موقع چاپ وقتی بوردر می دم اندازه صفحه رو هم درست میکنم یه خورده از بوردر جابجا می شه
ایراد از کجاست؟ (ورد 2007)

hamid2006gh
08-11-2008, 14:34
ليستي از اونايي كه تازگي نصب كردي رو بذار

خوب من سیستم رو ریستارت کردم و اون قضیه (shift+ _ ) که حروف رو کشیده میکرد حل شد.

ولی ویرگول نمیتونم بذارم . با ( shift + t ) قبلا این کار رو میکردم البته نه روی این ویندوز رو یه ویندوزو دیگه

نرم افزارهایی هم که تازه نصب کردم ایناست
Firefox
VMware workstation
IDM
Passmark
Crysis

wordist
09-11-2008, 08:20
ببخشید نمی دونم چرا موقع چاپ وقتی بوردر می دم اندازه صفحه رو هم درست میکنم یه خورده از بوردر جابجا می شه
ایراد از کجاست؟ (ورد 2007)
منظورت از اينكه جابجا ميشه چيه ؟؟

يعني پرينت گرفته نميشه !!!

يا ...

wordist
09-11-2008, 08:22
خوب من سیستم رو ریستارت کردم و اون قضیه (shift+ _ ) که حروف رو کشیده میکرد حل شد.

ولی ویرگول نمیتونم بذارم . با ( shift + t ) قبلا این کار رو میکردم البته نه روی این ویندوز رو یه ویندوزو دیگه

نرم افزارهایی هم که تازه نصب کردم ایناست
Firefox
VMware workstation
IDM
Passmark
Crysis
شما از ابتدا نرم افزاري براي تغيير برخي دكمه هاي صفحه كليد (مثل پ يا ژ يا ....) استفاده ميكردي و ديگه اينكه ويندوزت فارسي هست ( مثل ويندوز MRT ) يا انگليسي؟

hamid2006gh
09-11-2008, 17:52
شما از ابتدا نرم افزاري براي تغيير برخي دكمه هاي صفحه كليد (مثل پ يا ژ يا ....) استفاده ميكردي و ديگه اينكه ويندوزت فارسي هست ( مثل ويندوز MRT ) يا انگليسي؟

بله ویندوز ام MRT هست و از نرم افزار Tray layout استفاده میکنم

حالا کلید ویرگول هم همینه ؟ ( برا بقیه دوستان) ؟

M i L @ D
09-11-2008, 19:33
بچه ها 2 سوال ... پلیز اگه میشه زود جواب بدید !

1- چطور میشه تو ورد عددها رو فارسی نوشت !

2- چطور تو ورد علائم ریاضی نوشت !

پلیز ... کمک !:11:

wordist
10-11-2008, 07:40
بله ویندوز ام MRT هست و از نرم افزار Tray layout استفاده میکنم

حالا کلید ویرگول هم همینه ؟ ( برا بقیه دوستان) ؟
خي عزيز من اينو زودتر بگو

در همون نرم افزار Tray Layout ميتوني تنظيمات مربوط به هر دكمه دلخواه در صفحه كليد رو خودت انجام بدي

كافيه پس ار باز كردن نرم افزار روي دكمه مورد نظر كليك كرده و كاراكتر موردنظر رو بهش اعمال كني

ehsan2night
10-11-2008, 14:58
با سلام
یه کی نمی دونه چطور میشه توی ورد (2003) footnote رو دو ستونه کرد؟ :41::41::41:
چون استادمون 5 نمره به هرکه جواب بده میده. (فقط اگه میشه سریع):31: :8::8:

hamid2006gh
10-11-2008, 22:01
خي عزيز من اينو زودتر بگو

در همون نرم افزار Tray Layout ميتوني تنظيمات مربوط به هر دكمه دلخواه در صفحه كليد رو خودت انجام بدي

كافيه پس ار باز كردن نرم افزار روي دكمه مورد نظر كليك كرده و كاراكتر موردنظر رو بهش اعمال كني

ممنون دوست عزیز از راهنمایی های شما

یه سوال دیگه هم داشتم :

میخواستم بدونم که کلا چند راه برای فارسی کردن صفحه کلید وجود داره ؟
یکیش همین نرم افزار tray layout هست که من استفاده میکنم
یکی دیگه هم هست که اسمش رو نمیدونم . کلا میخواستم بدونم چند راه وجود داره یه راهنمایی کنید
با تشکر

gholam14
11-11-2008, 02:40
باسلام
دوستان حتماتاكنون درنامه هاي اداري ديده ايدكه درمتن نامه نوشته شده باشد مثلاطي نامه شماره فلان بعدزيرآن يك خط كسري است وزيرخط كسري تاريخ نامه رابنويسندلطفا اگركسي ميداند كمي دقيق بگويدكه بايدچكاركنم.ميدانم كه بايدازEquation Editor استفاده كنم ولي نميدانم باكدام قسمت اين امكان ميشود چيزي مثل شكل زيررانوشت واقعا كلافه شدم ممنون ميشوم كسي يك راهنمايي كامل كند.
متشكرم

wordist
11-11-2008, 07:45
با سلام
یه کی نمی دونه چطور میشه توی ورد (2003) footnote رو دو ستونه کرد؟ :41::41::41:
چون استادمون 5 نمره به هرکه جواب بده میده. (فقط اگه میشه سریع):31: :8::8:
من فكر ميكنم استادتون خودش بلد نبوده مطلب رو و اصلا نميدونسته كه اين كار امكان پذير هست يا نه

براي همين هم ....

فكر كنم باز هم اين مطلب در اين تاپيك بحث شده بود

نتيجه اينكه اين كار شدني در ورد شدني نيست

wordist
11-11-2008, 07:48
ممنون دوست عزیز از راهنمایی های شما

یه سوال دیگه هم داشتم :

میخواستم بدونم که کلا چند راه برای فارسی کردن صفحه کلید وجود داره ؟
یکیش همین نرم افزار tray layout هست که من استفاده میکنم
یکی دیگه هم هست که اسمش رو نمیدونم . کلا میخواستم بدونم چند راه وجود داره یه راهنمایی کنید
با تشکر
سلام

همه راه هايي كه براي فارسي كردن صفحه كليد بكار ميرود در نهايت به تغيير فايل Kbdfa.dll ختم مي‌شود

حالا اينكار يا بصورت دستي (جايگزيني اين فايل) يا بصورت نصب نرم افزار (مانند همون Tray layout يا مشابه هاي آن) انجام مي‌گردد

موفق باشي عزيز

wordist
11-11-2008, 07:49
باسلام
دوستان حتماتاكنون درنامه هاي اداري ديده ايدكه درمتن نامه نوشته شده باشد مثلاطي نامه شماره فلان بعدزيرآن يك خط كسري است وزيرخط كسري تاريخ نامه رابنويسندلطفا اگركسي ميداند كمي دقيق بگويدكه بايدچكاركنم.ميدانم كه بايدازEquation Editor استفاده كنم ولي نميدانم باكدام قسمت اين امكان ميشود چيزي مثل شكل زيررانوشت واقعا كلافه شدم ممنون ميشوم كسي يك راهنمايي كامل كند.
متشكرم

سلام

همونطور كه خودت هم اشاره كردي اينكار فقط از طريق Microsoft equation 3.0 در ورد امكان پذير هست

شما بايد از دكمه مربوط به ايجاد خط كسري استفاده كني كه در دكمه هاي اين اديتور موجود هست

فاطـمه
11-11-2008, 08:47
سلام

همونطور كه خودت هم اشاره كردي اينكار فقط از طريق Microsoft equation 3.0 در ورد امكان پذير هست

شما بايد از دكمه مربوط به ايجاد خط كسري استفاده كني كه در دكمه هاي اين اديتور موجود هست
نمیشه فاصله خطوط رو کم کنیم بعد خط بالا رو به صورت زیر خط دار و خط پایین رو معمولی بنویسیم؟!:20:

wordist
11-11-2008, 09:03
نمیشه فاصله خطوط رو کم کنیم بعد خط بالا رو به صورت زیر خط دار و خط پایین رو معمولی بنویسیم؟!:20:
با اينكار غير استاندارد شما ميخواي يه خط كامل رو براي اينكار مصرف كني !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چرا بايد لقمه رو دور سر پيچوند وقتي راه حل طبيعي براش حل هست !!؟؟؟؟

فاطـمه
11-11-2008, 09:07
با اينكار غير استاندارد شما ميخواي يه خط كامل رو براي اينكار مصرف كني !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

چرا بايد لقمه رو دور سر پيچوند وقتي راه حل طبيعي براش حل هست !!؟؟؟؟
خب فقط پرسیدم!
این microsoft equal چیه؟!

mohsen.rajabi
11-11-2008, 13:25
منظورت از اينكه جابجا ميشه چيه ؟؟

يعني پرينت گرفته نميشه !!!

يا ...

نگاه کن به این عکس قابش کجا چاپ شده (ببخشید دیر جواب دادم)

hamid2006gh
11-11-2008, 23:50
سلام

همه راه هايي كه براي فارسي كردن صفحه كليد بكار ميرود در نهايت به تغيير فايل Kbdfa.dll ختم مي‌شود

حالا اينكار يا بصورت دستي (جايگزيني اين فايل) يا بصورت نصب نرم افزار (مانند همون Tray layout يا مشابه هاي آن) انجام مي‌گردد

موفق باشي عزيز

میشه بگید این فایل کجا قرار داره ؟
با تشکر

wordist
12-11-2008, 07:42
نگاه کن به این عکس قابش کجا چاپ شده (ببخشید دیر جواب دادم)

پيش فرض تنظيمات پرينتر شما براي چه كاغذي تنظيم شده ؟

و همچنين سايز كاغذتون روي چه سايزي تنظيم شده !؟

wordist
12-11-2008, 07:44
میشه بگید این فایل کجا قرار داره ؟
با تشکر
اين فايل در پوشه System32 در ويندوز قرار داره

nirvana.12345
12-11-2008, 12:35
با سلام ،برای word 2007 to pdf convertor با جستجو در همین تاپیک ،مورد رو پیدا کردم . ولی داونلود رو ارجاع داده بود به انجمن persiantools که ----- شده بود و با ----- شکن هم که وارد شدم هر کار کردم تو انجمن رجیستر بشم ، نشد. اگر لینک داونلود دیگه ای هست ممنون میشم.

wordist
12-11-2008, 13:01
خب فقط پرسیدم!
این microsoft equal چیه؟!
براي اگاهي نسبي از اين مورد به اينجا مراجعه كنيد

wordist
12-11-2008, 13:06
با سلام ،برای word 2007 to pdf convertor با جستجو در همین تاپیک ،مورد رو پیدا کردم . ولی داونلود رو ارجاع داده بود به انجمن persiantools که ----- شده بود و با ----- شکن هم که وارد شدم هر کار کردم تو انجمن رجیستر بشم ، نشد. اگر لینک داونلود دیگه ای هست ممنون میشم.
خدمت شما دوست عزيز

mohsen.rajabi
13-11-2008, 08:11
پيش فرض تنظيمات پرينتر شما براي چه كاغذي تنظيم شده ؟

و همچنين سايز كاغذتون روي چه سايزي تنظيم شده !؟

تنظیمات هر دو روی A4 هستش

wordist
13-11-2008, 08:24
تنظیمات هر دو روی A4 هستش
پس فايلت رو بده تا ببينم اشكال كار از كجاست

armin321
13-11-2008, 11:39
سلام

من برای یکی از دوستان داشتم فهرست اول پروژه اش رو میزدم بعد یک صفحه به اول اضافه شد، کل فهرست من هم بهم ریخت.
دوستم رفت به استادشون گفت خیلی زمانبر هست من دوباره فهرست بزنم

استادشون بهش گفت یک روش در ورد و هم پاور پوینت هست که میتونی فهرست اول رو طوری بزنی که اگر صفحه 17 تو شد 18 ، فهرست هم اتوماتیک بشه 18

(مثلا یک مقاله داریم به نام آموزش ورد و این مقاله به 10 قسمت تقسیم شده یک قسمت داره به نام قسمت مشکلات ورد در این مقاله در فهرست اول زدیم صفحه 17 بعد یک بسم الله به اول اضافه شده و الان صفحه اصلی شده 18 ولی فهرست همون 17 باقی مونده )

ممنونم

wordist
13-11-2008, 11:42
سلام

من برای یکی از دوستان داشتم فهرست اول پروژه اش رو میزدم بعد یک صفحه به اول اضافه شد، کل فهرست من هم بهم ریخت.
دوستم رفت به استادشون گفت خیلی زمانبر هست من دوباره فهرست بزنم

استادشون بهش گفت یک روش در ورد و هم پاور پوینت هست که میتونی فهرست اول رو طوری بزنی که اگر صفحه 17 تو شد 18 ، فهرست هم اتوماتیک بشه 18

(مثلا یک مقاله داریم به نام آموزش ورد و این مقاله به 10 قسمت تقسیم شده یک قسمت داره به نام قسمت مشکلات ورد در این مقاله در فهرست اول زدیم صفحه 17 بعد یک بسم الله به اول اضافه شده و الان صفحه اصلی شده 18 ولی فهرست همون 17 باقی مونده )

ممنونم
سلام

جهت پاسخ به اينجا مراجعه كنيد

am2
14-11-2008, 00:39
سلام لطفا يكي كمك كنه من ميخوام توي جدول زير حرف A با فونت بزرگ كنار جدول قرار بگيره اما هر كاري ميكنم اول A و جدول توي خط زيرش قرار ميگيره كسي ميتونه كمكم كنه در ضمن من يه جدول از لغات با معانيشون(همين شكل زير) دارم به نظرتون بهترين راه براي ارائه اينا چطوري ايا همين استيل جدول و حرف انگليسي بصورت فونت بزرگ كنار جدول خوبه اگه كسي نظري داره لطفا بگه خيلي ممنون..

sirwanonline
14-11-2008, 01:31
سلام دوستان عزیز یک مشکل تو ورد 2003 برام پیش اومده این هست که من Converter Word to PDF نصب کردم اولاش که خوب کار میکرد و ریجیسترش هم کرده بودم ولی حالا توی برنامه ورد نشون نمیده خیلی عجیب هست 2 بار پاکش کردم و دوباره نصب کردم ولی مثل خودشه البته اولش نشون میداد یعنی کار میکردم ولی متاسفاه روی قسمتCustomize... حذفش کردم حالا چکار کنم:41:که دوباره بیاد حالا روی سیستم نصب هست و درایورش هم نسب هست :13:

elyartab
14-11-2008, 12:16
سلام

من از ورد 2007 استفاده میکنم. چند هفته ای هست که وقتی ورد رو باز میکنم یه تاخیر چند ثانیه ای داره و مهم تر از همه اینکه وقتی که چند فایل ورد رو باز کردم ( حتی 2 فایل) وقتی میخوام از یکی به اون یکی برم بازم علامت زمان رو موس نشون میده و چندین ثانیه طول میکشه ( این مورد فقط تو ورد اتفاق میفته و مشکل از ویندوز نیست چون با تعویضش مشکل حل نشد)
راه حل چیست؟

elyartab
14-11-2008, 12:19
سلام دوستان عزیز یک مشکل تو ورد 2003 برام پیش اومده این هست که من Converter Word to PDF نصب کردم اولاش که خوب کار میکرد و ریجیسترش هم کرده بودم ولی حالا توی برنامه ورد نشون نمیده خیلی عجیب هست 2 بار پاکش کردم و دوباره نصب کردم ولی مثل خودشه البته اولش نشون میداد یعنی کار میکردم ولی متاسفاه روی قسمتCustomize... حذفش کردم حالا چکار کنم:41:که دوباره بیاد حالا روی سیستم نصب هست و درایورش هم نسب هست :13:

من هم مثل شما زمانی که از آفیس 2003 استفاده میکردم از این برنامه برای تولید pdf استفاده میدم که بعد از یه زمانی کار نمیکرد ( با وجود رجیستر بودن) .
اما چندین ماه هست که از Adobe acrobat professional استفاده میکنم که هم میتونم pdf ببینم و هم میتونم به راحتی pdf تولید کنم.
شما وقتی که آکروبان پروفشنال رو نصب میکنی خودش یه پرینتر مجازی برای تولید pdf میسازه که به راحتی میتونی از هر نرم افزاری pdf تولید کنی. به همین راحتی!

M a r y a m
14-11-2008, 12:54
سلام دوستان
چند سوال از ورد 2007 داشتم.
اول این که برای تبدیل واحد اینچ که در اندازه گذاری خط کش ها به کار میره به واحد سانتیمتر باید از چه راهی بریم؟
دوم برای تبدیل اعداد به فارسی که complex script‌رو از arabic به hindi‌تغییر میدادیم در ورد 2003، در ورد 2007 باید چه طوری عمل کنیم؟

با تشکر :)

elyartab
14-11-2008, 14:08
سلام دوستان
چند سوال از ورد 2007 داشتم.
اول این که برای تبدیل واحد اینچ که در اندازه گذاری خط کش ها به کار میره به واحد سانتیمتر باید از چه راهی بریم؟
دوم برای تبدیل اعداد به فارسی که complex script‌رو از arabic به hindi‌تغییر میدادیم در ورد 2003، در ورد 2007 باید چه طوری عمل کنیم؟

با تشکر :)
برای هر دو مورد اول به wod oprion بروید:
Alt+f>Word Option

در مورد تغییر واحد اندازه گیری:
Word option>Advanced>Display>Measurment

در مورد complex script:

Word option>Advanced>show document content>Numerical

M a r y a m
14-11-2008, 20:32
یه سوال دیگه
کادر auto correct تو مرد 2007 از کجا باید باز بشه؟!

aluminum
15-11-2008, 01:03
بچه ها این پیغام چی هر وقت ورد رو باز میکنم میده

wordist
15-11-2008, 07:33
سلام لطفا يكي كمك كنه من ميخوام توي جدول زير حرف A با فونت بزرگ كنار جدول قرار بگيره اما هر كاري ميكنم اول A و جدول توي خط زيرش قرار ميگيره كسي ميتونه كمكم كنه در ضمن من يه جدول از لغات با معانيشون(همين شكل زير) دارم به نظرتون بهترين راه براي ارائه اينا چطوري ايا همين استيل جدول و حرف انگليسي بصورت فونت بزرگ كنار جدول خوبه اگه كسي نظري داره لطفا بگه خيلي ممنون..
شما يه ستون به كنار اين جدول اضافه كن و بعد از ادغام خانه هاي آن اون حرف مورد نظر رو با سايز بزرگ بنويس

wordist
15-11-2008, 07:45
علاوه بر اون چيزي كه دوستمون گفت ميشه از نرم افزارهاي ديگه اي هم استفاده كرد

به اين پست مراجعه كنيد

wordist
15-11-2008, 07:48
سلام

من از ورد 2007 استفاده میکنم. چند هفته ای هست که وقتی ورد رو باز میکنم یه تاخیر چند ثانیه ای داره و مهم تر از همه اینکه وقتی که چند فایل ورد رو باز کردم ( حتی 2 فایل) وقتی میخوام از یکی به اون یکی برم بازم علامت زمان رو موس نشون میده و چندین ثانیه طول میکشه ( این مورد فقط تو ورد اتفاق میفته و مشکل از ویندوز نیست چون با تعویضش مشکل حل نشد)
راه حل چیست؟
سلام

ورد 2007 نسبت به ورژنهاي قبلي برنامه سنگين تري هست خصوصا اگه add-ons خاصي روش نصب شده باشه

من احتمال ميدم مشكل شما با يه بار defrag كردن درايوي كه آفيس روي اون نصب هست كمتر بشه

البته ممكنه حجم سنگين فايلي هم كه داريد روي اونكار ميكنيد باعث اين مورد بشه

wordist
15-11-2008, 07:50
یه سوال دیگه
کادر auto correct تو مرد 2007 از کجا باید باز بشه؟!
به word option بريد و در قسمت Proofing و دكمه Autocorrect option استفاده كنيد

wordist
15-11-2008, 07:53
بچه ها این پیغام چی هر وقت ورد رو باز میکنم میده

آيا بعد از دادن اين پيغام ورد باز ميشه يا نه ؟

البته ميتونيد با پيشنهاد خود ويندوز از دستور Chkdsk در Run استفاده كنيد تا يه بار فايلهاي شما از لحاظ اسيب ديدگي چك بشن

M a r y a m
15-11-2008, 14:43
سلام
ببخشید دوستان یه سوال ابتدایی وقتی کلمه رو به اتوکارکت اضافه کردیم بعدوقتی متن می نویسیم چه طوری باید به ورد بگیم که اونو اصلاح کنه با کلمه جدید؟ در ورد 2007 منظورم هست.
الان من "می‌شود" رو گذاشتم که جایگزین "می شود" بشه ولی وقتی متن می نویسم اونو تصحیح نمی کنه؟

هوشنگ پیشدادی
16-11-2008, 01:06
یه سیستم هست که مال دبیرخانه ی یک اداره هست . و خوب به طبع کلی متن و جدول سالهاست که توی این سیستم ارشیو شده . و حالا چند ماهی است که یه مشکل پیش اومده ... و مشکل هم اینه که :
وقتی یه فایل متنی رو با WORD باز می کنند همه چیز مرتبه و توی PRINT PREVIWE هم درست نمایش می ده .اما وقتی از همون فایل پرینت می گیریم یه سری چیزها جابجا می شه . مثلا یه صفحه ای که جدول داشت همه ی متن یک خط پایین آمده بود و جدول سر جای خودش ثابت مونده بود در نتیجه اون صفحه حسابی به هم ریخته . در ضمن این مشکا توی صفحه ای پیش اومده بود که 12 صفحه داشت و فقط یکی از صفحات اینجوری می شد ... یا مثلا خود اوپراتور می گفت دستور پرینت که می ده یه دفعه چند صفحه رو نمی گیره . پرینترش هم hp2018 است . در ضمن word 2000 , 2003 2007 هر سه رو تست کردم درست نشد ...

wordist
16-11-2008, 08:22
یه سیستم هست که مال دبیرخانه ی یک اداره هست . و خوب به طبع کلی متن و جدول سالهاست که توی این سیستم ارشیو شده . و حالا چند ماهی است که یه مشکل پیش اومده ... و مشکل هم اینه که :
وقتی یه فایل متنی رو با WORD باز می کنند همه چیز مرتبه و توی PRINT PREVIWE هم درست نمایش می ده .اما وقتی از همون فایل پرینت می گیریم یه سری چیزها جابجا می شه . مثلا یه صفحه ای که جدول داشت همه ی متن یک خط پایین آمده بود و جدول سر جای خودش ثابت مونده بود در نتیجه اون صفحه حسابی به هم ریخته . در ضمن این مشکا توی صفحه ای پیش اومده بود که 12 صفحه داشت و فقط یکی از صفحات اینجوری می شد ... یا مثلا خود اوپراتور می گفت دستور پرینت که می ده یه دفعه چند صفحه رو نمی گیره . پرینترش هم hp2018 است . در ضمن word 2000 , 2003 2007 هر سه رو تست کردم درست نشد ...
متن مورد نظر براي پرينت رو انتخاب كنيد و بعد از كادر پرينت گزينه Selection رو بزنيد

چك كنيد كه پرينت صحيح گرفته ميشه يا نه ؟

به نظر مياد اگه نشه بد نباشه يه بار ديگه پرينتر رو حذف و نصب مجدد كرد

wordist
16-11-2008, 09:25
سلام
ببخشید دوستان یه سوال ابتدایی وقتی کلمه رو به اتوکارکت اضافه کردیم بعدوقتی متن می نویسیم چه طوری باید به ورد بگیم که اونو اصلاح کنه با کلمه جدید؟ در ورد 2007 منظورم هست.
الان من "می‌شود" رو گذاشتم که جایگزین "می شود" بشه ولی وقتی متن می نویسم اونو تصحیح نمی کنه؟
سلام

اگه مراحل رو درست انجام داده باشين

فقط با نوشتن مي شود و زدن يك اسپيس ساده بعد از اون مي‌شود جايگزين ميشه

armin321
16-11-2008, 10:27
سلام

در ورد چطوري ميشه صفحه رو رنگي كرد
البته طوري كه تو پرينت رنگي بشه ( منظورم بك گراند نيست)

مممنونم

wordist
16-11-2008, 11:02
سلام

در ورد چطوري ميشه صفحه رو رنگي كرد
البته طوري كه تو پرينت رنگي بشه ( منظورم بك گراند نيست)

مممنونم
سلام

ميشه يه مستطيل رنگي بزرگ كشيد و اونو منتقل كرد زير متن

قله بلند
16-11-2008, 17:19
سلاممن فصلی در پایان نامه ام دارم که به نظر می رسد به دو بخش تقسیم شود ، بهتر است.فصل اول پایان نامه من راجع به وب سرویس ها و کاربرد انهاست.من می خواهم این فصل را به دو بخش تقسیم کنم.بخش اول: وب سرویس بخش دوم: کاربردها چون اگر همگی را با هم یک فصل قرار دهم حجمش زیاد می شودحالا سوال من:1-اصولا این ایده خوب است؟ حتی اگر موضوعات بخش ها که قرار است یک فصل را تشکیل دهند ، به هم مرتبط باشند2-مثلا فرض کنید می خواهم برای بخش اول بنویسم:1-1-مقدمه مسلماً در بخش دوم هم که مربوط به فصل اول است همین عنوان را دارمحالا برای بخش دوم هم اگر داشته باشم 1-1-مقدمه مطلوب است؟و یا اینکه طو ر دیگری برای بخش ها باید شماره عنوان مطلب را بیان کرد.ممنون می شم اگر اصول صحیح این کا را به من نشان دهید.

قله بلند
16-11-2008, 17:22
بخشید چرا جمله های داخل متن ، به هم می چسبند خوانایی جملات خوب نیست.من که هر چقدر سعی می کنم که جملات از هم فاصله بگیرند ، نمی شود.راجع به این موضوع هم راهنمایی بفرمایید که بتونم متن ها را خواناتر بفرستم

wordist
17-11-2008, 07:30
سلاممن فصلی در پایان نامه ام دارم که به نظر می رسد به دو بخش تقسیم شود ، بهتر است.فصل اول پایان نامه من راجع به وب سرویس ها و کاربرد انهاست.من می خواهم این فصل را به دو بخش تقسیم کنم.بخش اول: وب سرویس بخش دوم: کاربردها چون اگر همگی را با هم یک فصل قرار دهم حجمش زیاد می شودحالا سوال من:1-اصولا این ایده خوب است؟ حتی اگر موضوعات بخش ها که قرار است یک فصل را تشکیل دهند ، به هم مرتبط باشند2-مثلا فرض کنید می خواهم برای بخش اول بنویسم:1-1-مقدمه مسلماً در بخش دوم هم که مربوط به فصل اول است همین عنوان را دارمحالا برای بخش دوم هم اگر داشته باشم 1-1-مقدمه مطلوب است؟و یا اینکه طو ر دیگری برای بخش ها باید شماره عنوان مطلب را بیان کرد.ممنون می شم اگر اصول صحیح این کا را به من نشان دهید.

سوالت نامفهومه

ولي در كل بايد بگم كه بخش بندي در ورد كار واجبي هست

بخشید چرا جمله های داخل متن ، به هم می چسبند خوانایی جملات خوب نیست.من که هر چقدر سعی می کنم که جملات از هم فاصله بگیرند ، نمی شود.راجع به این موضوع هم راهنمایی بفرمایید که بتونم متن ها را خواناتر بفرستم

منظورتون جمله هاي متن كجاست ؟؟

bidgol
17-11-2008, 10:25
سلام دوستان نمی دونم این مشکل قبلا مطرح شده یا نه ولی اگه کسی می دونه لطفا همینجا جوابم را بده
من می خوام برخی از صفحاتم مثلا صفحات فهرست شماره گذاریش به صورت حروف الفبا باشه و بقیه با عددشماره گذاری بشه، همچنین اگه بخوام header یا footer برخی از صفحات با هم متفاوت باشه باید چیکار کنم اگه کسی می دونه زودتر جوابم را بده
با تشکر از بچه های خیلی باحال این فروم که آخر معرفتند.

قله بلند
17-11-2008, 12:22
سوالت نامفهومه

ولي در كل بايد بگم كه بخش بندي در ورد كار واجبي هست

منظورتون جمله هاي متن كجاست ؟؟

سلام
اول سوال آخر رو جواب بدم. منظورم جملات داخل پست هایم است که چرا به هم می چسبند؟ ابتدای جمله دوم به انتهای جمله اول می چسبد و از خوانایی کم می کند
و اما سوال اولم
فرض کنید که من در پایان نامه ام فصلی دارم که می خواهم آن را به دو بخش تقسیم کنم. یعنی فصل اول: بخش اول، فصل دوم:بخش دوم
در فصل اول: بخش اول راجع به وب سرویس صحبت کنم و در فصل اول: بخش دوم راجع به کاربردهای وب سرویس صحبت کنم
حالا فرض کنید که در فصل اول: بخش اول عنوانی با نام 1-1-مقدمه دارم و در فصل اول: بخش دوم هم همین عنوان را دارم
آیا مهم است که در شماره گذاری عناوین حرفی از نام بخش آورده شود ، یا اینکه برای هر دو بخش بنویسم:
1-1-مقدمه
امیدوارم در بیان منظورم ، موضوع را پیچیده نکرده باشم
در آخر به نکته ای اشاره کنم. وقتی پست خودم را در مشاهده بحث دیدم، خوشبختانه با کاری که روی جمله ها انجام دادم ، دیگه چسبندگی جملات از بین رفت. من با گذاشتن ابتدا و انتهای متن این مشکل را حل کردم.

قله بلند
17-11-2008, 12:32
سلام دوستان نمی دونم این مشکل قبلا مطرح شده یا نه ولی اگه کسی می دونه لطفا همینجا جوابم را بده
من می خوام برخی از صفحاتم مثلا صفحات فهرست شماره گذاریش به صورت حروف الفبا باشه و بقیه با عددشماره گذاری بشه، همچنین اگه بخوام header یا footer برخی از صفحات با هم متفاوت باشه باید چیکار کنم اگه کسی می دونه زودتر جوابم را بده

سلاماول شما باید تعداد صفحاتی رو که می خواهید شماره هاش و حتی ترتیب شماره هاش با بقیه فرق بکنه رو با page break بشکنید ، بعد برای هر قسمت شماره مخصوصی که خودتون مایلید رو در نظر بگیرید.فرض کنید می خواهید صفحه اول و دوم باشند :الف و ب و صفحه سوم به بعد شماره 1 تا ... را بگیره.1-در صفحه دوم قرار بگیرید. به انتهای صفحه دوم بیایید ، page break را اجرا کنید. حالا به صورت خودکار به ابتدای صفحه سوم می روید. شما صفحه خود را تا اینجا به دو بخش تقسیم کردید.2-شماره گذاری را با استفاده از header and footer انجام دهید. می بینید که قادرید برای بخش اول ، نوع و سبک شماره گذاری خود را به دلخواه معین کنید.قسمت دوم سوالتون رو یه نگاهی می کنم ، اگر بلد بودم جوابتون رو می دهم.امیدوارم مشکلتون حل بشه

قله بلند
17-11-2008, 14:30
باز هم سلام
برای انتخاب شماره غیر یکسان برای صفحاتتون باید از منوی Insert گزینه Break را انتخاب کنید، سپس از گزینه New Page استفاده کنید. شما با این روش می توانید فایل خودرا به هر تعداد بخشی که می خواهید تقسیم کنید.
اگر می خوتهید بخش اول دو صفحه ای باشد ، پایان صفحه دو م از شکستن استفاده کنید.
راجع به سوال دوم هم نتونستم به جواب برسم. متاسفانه صر صفحه ها از تغییراتی که من دادم حمایت نکردند. در همین جا از دوستانی که جواب قسمت دوم را می دانند ، در خواست می کنم که راهنمایی بفرمایند

Sufia
17-11-2008, 14:31

جواب قسمت دوم سوالتون :

بعد از اجرای Header and Footer باید از نوار ابزار Header and Footer بر روی ابزار Page Setup کلیک کنید تا کادرش باز بشه وارد سربرگ Layout بشید و با توجه به نوع نیازتون یکی از گزینه های زیر رو انتخاب و بر دکمه OK کلیک کنید :

Different odd and even : از این گزینه برای متفاوت کردن صفحات زوج از فرد استفاده می کنیم ------> یعنی اگر در سرصفحه یا پاصفحه ، یکی از صفحات فرد تایپ کنید برای تمام صفحات فرد در نظر گرفته می شود و اگر در سرصفحه یا پاصفحه یکی از صفحات زوج تایپ کنید برای تمام صفحات زوج در نظر گرفته می شود.

( Odd فرد ، Even زوج )

Different first page : از این گزینه برای متفاوت کردن صفحه اول از سایر صفحات استفاده می کنیم -------> یعنی اگر در سرصفحه یا پاصفحه صفحه اول تایپی انجام دهیم فقط برای صفحه اول در نظر گرفته می شود و اگر در سرصفحه یا پاصفحه صفحه ای بجزء صفحه اول تایپ کنیم برای تمام صفحات بجزء صفحه اول در نظر گرفته می شود.

قله بلند
17-11-2008, 17:14
با عرض سلامممنون از راهنمایی تونمن هم از این شیوه استفاده کردم ولی سوال می تونه به شکل دیگری هم مطرح بشه:فرض کنید ، 10 صفحه اول اصلا قرار نیست سر صفحه و پاصفحه ای داشته باشه و قراره از صفحه 11 سر صفحه و پاصفحه گذاشته بشه.در این مورد ، باید چه کار کرد؟

رعد
17-11-2008, 20:07
آقا از دست اين مشكل جونم به لبم رسيده

من وقتي دارم يك فايل از آفيس 2007 ( فرقي نميكنه ورد يا اكسل يا ... )‌ رو كار ميكنم وقتي كه ميخوام save كنم گزينه save as مياد و فايلي كه دارم كار ميكنم ناپديد ميشه

گزينه save as هم به اينصورت است :

چكار كنم كه اين مشكل لعنتي اعصاب خورد كن برطرف بشه

fnouri
17-11-2008, 21:50
با سلام خمت دوستان
من يه متني دارم كه بصورت فرم اداريه و انذازه اش نصف كاغذ A4 هستش من متنهاي كه مينويسم براي اينكه چاپ بشه بصورت اند ايسكپ چاپ ميكنم دوباره كاغذ چاپ شده رو پشت رو ميكنم دوباره همون متنو چاپ ميكنم ميخواستم بدون كه آيا راهي است كه بشه هردو متنو باهم در كاغد A4 چاپش كنم البته يكبار اومدم كپي پيست كردم و متن اول در كنار هم قرار دادم ولي متاسفانه خوب نشد و تنظيماتش بهم خورد اگه ميشه دوستان منو راهنمائي كنن
باتشكر

قله بلند
17-11-2008, 23:14

من وقتي دارم يك فايل از آفيس 2007 ( فرقي نميكنه ورد يا اكسل يا ... )‌ رو كار ميكنم وقتي كه ميخوام save كنم گزينه save as مياد و فايلي كه دارم كار ميكنم ناپديد ميشه

سلامبه نظر دوباره آفیس 2007 رو نصب کنید. این مشکل رو برای یکی از دوستانم که از آفیس 2007 استفاده می کنم ، گفتم ، برای ایشان عجیب بود.اگه می شه دوباره آفیس رو نصب کنید.

هوشنگ پیشدادی
18-11-2008, 00:18
متن مورد نظر براي پرينت رو انتخاب كنيد و بعد از كادر پرينت گزينه Selection رو بزنيد

چك كنيد كه پرينت صحيح گرفته ميشه يا نه ؟

به نظر مياد اگه نشه بد نباشه يه بار ديگه پرينتر رو حذف و نصب مجدد كرد

این کار رو کردم درست پرینت گرفت ... ولی اینجوری که نمی شه . چون این 300 فایل داره که بیشترشون این مشکل رو دارند . راه حلش چیه ؟ ممکنه این مادر بورد (asusm2n8 ) و چاپگر با هم match نباشند که این مشکل پیش میاد؟ چاپگرش هم hp2018 است .

wordist
18-11-2008, 07:41
سلام
اول سوال آخر رو جواب بدم. منظورم جملات داخل پست هایم است که چرا به هم می چسبند؟ ابتدای جمله دوم به انتهای جمله اول می چسبد و از خوانایی کم می کند
و اما سوال اولم
فرض کنید که من در پایان نامه ام فصلی دارم که می خواهم آن را به دو بخش تقسیم کنم. یعنی فصل اول: بخش اول، فصل دوم:بخش دوم
در فصل اول: بخش اول راجع به وب سرویس صحبت کنم و در فصل اول: بخش دوم راجع به کاربردهای وب سرویس صحبت کنم
حالا فرض کنید که در فصل اول: بخش اول عنوانی با نام 1-1-مقدمه دارم و در فصل اول: بخش دوم هم همین عنوان را دارم
آیا مهم است که در شماره گذاری عناوین حرفی از نام بخش آورده شود ، یا اینکه برای هر دو بخش بنویسم:
1-1-مقدمه
امیدوارم در بیان منظورم ، موضوع را پیچیده نکرده باشم
در آخر به نکته ای اشاره کنم. وقتی پست خودم را در مشاهده بحث دیدم، خوشبختانه با کاری که روی جمله ها انجام دادم ، دیگه چسبندگی جملات از بین رفت. من با گذاشتن ابتدا و انتهای متن این مشکل را حل کردم.
وقتي شما در هر بخش فهرست رو با اعداد جدا ميكني همين كار كافيه

مثلا :

1-1 مقدمه
1-2 ...
1-3 ....

2-1 مقدمه
2-2 ....
2-3 ....

مشكل چسبندگي رو هم با زدن اينتر برطرف كنيد !!!!!!!!!!!

wordist
18-11-2008, 07:43

شما اين مشكل رو با فايلهاي جديد هم داري ؟

چون كمي عجيب به نظر مياد

wordist
18-11-2008, 07:45
با عرض سلامممنون از راهنمایی تونمن هم از این شیوه استفاده کردم ولی سوال می تونه به شکل دیگری هم مطرح بشه:فرض کنید ، 10 صفحه اول اصلا قرار نیست سر صفحه و پاصفحه ای داشته باشه و قراره از صفحه 11 سر صفحه و پاصفحه گذاشته بشه.در این مورد ، باید چه کار کرد؟
راه حل اين مشكل با ايجاد بخش (section) در ورد امكان پذيره

كه در چند پست قبلي يه توضيح مختصر داده شده

wordist
18-11-2008, 07:49
با سلام خمت دوستان
من يه متني دارم كه بصورت فرم اداريه و انذازه اش نصف كاغذ A4 هستش من متنهاي كه مينويسم براي اينكه چاپ بشه بصورت اند ايسكپ چاپ ميكنم دوباره كاغذ چاپ شده رو پشت رو ميكنم دوباره همون متنو چاپ ميكنم ميخواستم بدون كه آيا راهي است كه بشه هردو متنو باهم در كاغد A4 چاپش كنم البته يكبار اومدم كپي پيست كردم و متن اول در كنار هم قرار دادم ولي متاسفانه خوب نشد و تنظيماتش بهم خورد اگه ميشه دوستان منو راهنمائي كنن
باتشكر
سلام

شما براي اينكار از كادر page setup و از قسمت Multiple pages گزينه 2pages per sheet رو انتخاب كن و كاغذ رو روي حالت Landscape قرار بده و سايز رو روي A4 مشكلت حل ميشه

wordist
18-11-2008, 07:50
این کار رو کردم درست پرینت گرفت ... ولی اینجوری که نمی شه . چون این 300 فایل داره که بیشترشون این مشکل رو دارند . راه حلش چیه ؟ ممکنه این مادر بورد (asusm2n8 ) و چاپگر با هم match نباشند که این مشکل پیش میاد؟ چاپگرش هم hp2018 است .
شما يه بار ديگه پرينتر رو نصب كن

البته اگه اينكارو با سي دي خود پرينتر بصورت كامل انجام بدي بهتره

fnouri
18-11-2008, 13:01
سلام

شما براي اينكار از كادر page setup و از قسمت Multiple pages گزينه 2pages per sheet رو انتخاب كن و كاغذ رو روي حالت Landscape قرار بده و سايز رو روي A4 مشكلت حل ميشه

ضمن تشکر پیغام خطا میده نمیدونم مشکلم چیه؟

wordist
18-11-2008, 13:04
ضمن تشکر پیغام خطا میده نمیدونم مشکلم چیه؟

سلام

تنظيمات قسمت پاراگراف مشكل داره

بايد ابتدا اونا رو برطرف كنيد

رعد
18-11-2008, 15:15
شما اين مشكل رو با فايلهاي جديد هم داري ؟

چون كمي عجيب به نظر مياد

با سلام خدمت شما

آره متاسفانه هم با سند هاي جديد و هم سندهاي قديم اين مشكل هست

فرقي نميكنه تا كليد save رو ميزنم ميره رو save as . در حاليكه فايل و اسمش هم ناپديد ميشه

البته اينو بگم كه اگه فايلي رو هم save نكنم درسته ناپديد ميشه اما بصورت hidden با همون اسامي اجق وجق در

هارد ميمونه

حالا بنظرتون من چكار كنم

در هر حال بايد من براي save كردن هي اسم بدم و اين خيلي عذاب آوره

فكرشو بكنين كه بايد همش اسم سندي رو بين كلي اسناد يادت باشه تا با همون اسم save كني

يكي از دوستام ميگفت اشكال از آنتي ويروس كاسپرسكي هست كه به آفيس گير داده؟

fnouri
18-11-2008, 17:38
سلام

تنظيمات قسمت پاراگراف مشكل داره

بايد ابتدا اونا رو برطرف كنيد

ها به به ايني كه گفتي يعني چي؟:31:

wordist
19-11-2008, 07:22
با سلام خدمت شما

فرقي نميكنه تا كليد save رو ميزنم ميره رو save as . در حاليكه فايل و اسمش هم ناپديد ميشه

البته اينو بگم كه اگه فايلي رو هم save نكنم درسته ناپديد ميشه اما بصورت hidden با همون اسامي اجق وجق در

هارد ميمونه

حالا بنظرتون من چكار كنم

فكرشو بكنين كه بايد همش اسم سندي رو بين كلي اسناد يادت باشه تا با همون اسم save كني

سلام دوست عزيز

من كه بعيد ميدونم كه اشكال از آنتي ويروس باشه

چون خودمم هم در حال اسفاده همزمان اين دو هستم و مشكلي نيست

ولي اشكال شما رو هم تا بحال بهش برنخوردم

نهايتا اولين چيزي كه به ذهنم ميخوره چك كردن ويروسي نبودن سيستم هست و بعد هم Repair كردن آفيس با استفاده از سي دي آفيس كه از منوي Help قابل انجامه

wordist
19-11-2008, 07:30
ها به به ايني كه گفتي يعني چي؟:31:
البته يه موردديگه هم ميتونه باشه

شما وقتي از كادر Page setup اون موارد رو تنظيم كردي حاشيه هاي بالا و پاينن و چپ و راست رو روي چند قرار دادي ؟

رعد
19-11-2008, 10:36
با تشكر از پاسختون يه سوال ديگه هم دارم

اين بسته نرم افزاري سرويس پك 1 آقيس 2007 چيه فوايدي داره و آيا نصب كردنش باعث بهتر كار كردن يا افزدوه شدن آيتمهاي جديد

به آقيس 2007 ميشه؟

wordist
19-11-2008, 10:43
با تشكر از پاسختون يه سوال ديگه هم دارم

اين بسته نرم افزاري سرويس پك 1 آقيس 2007 چيه فوايدي داره و آيا نصب كردنش باعث بهتر كار كردن يا افزدوه شدن آيتمهاي جديد

به آقيس 2007 ميشه؟
خواهش ميكنم

آفيس پك ها كمتر ميشه كه به امكانات اضافه كنن و بيشتر نواقص رو برطرف ميكنن

از جمله نواقصي هم كه خيلي بهش توجه ميشه موارد امنيتي هست

در هر حال به نظر من اضافه كردن آفيس پك چه Sp3 براي ورژن 2003 و چه Sp1 براي ورژن 2007 لازمه

لينك مستقيم سرويس پك سه آفيس 2003 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لينك مستقيم سرويس پك يك آفيس 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشيد

قله بلند
19-11-2008, 12:40
با سلام خدمت شما

هارد ميمونه

حالا بنظرتون من چكار كنم

با سلام.یک موردی به ذهنم رسید.شما چقدر حجم روی سیستمتون دارید؟وقتی حجم حافظه مجازی کم می شه ، اتفاقاتی می افته که به نظر عجیب می آیند.من هم وقتی حجم حافظه روی سیستمم کم می شه ، برنامه در حال اجرا ، بدون هیچ علتی بسته می شه و وقتی تعداد برنامه های در حال اجر ا رو کم می کنم ، مشکل حل می شه.به هر حال ، از هر گزینه ای باید استفاده کرد.

رعد
19-11-2008, 13:43
با سلام.یک موردی به ذهنم رسید.شما چقدر حجم روی سیستمتون دارید؟وقتی حجم حافظه مجازی کم می شه ، اتفاقاتی می افته که به نظر عجیب می آیند.من هم وقتی حجم حافظه روی سیستمم کم می شه ، برنامه در حال اجرا ، بدون هیچ علتی بسته می شه و وقتی تعداد برنامه های در حال اجر ا رو کم می کنم ، مشکل حل می شه.به هر حال ، از هر گزینه ای باید استفاده کرد.

به هر حال ممنون از راهنماييتون اما از نظر حافظه رم موردي نيست 2 گيگابايته

فضاي هارد هم خاليه ..

اين مشكل لعنتي براي من تداعي كننده يه موضوعي هست

(( از هر چي بترسي سرت مياد ))

اي مشكل ابتدا در ويندوز ادارمون اتفاق افتاد

اونجا اين مشكل خيلي اعصابمو خورد كرد و همش ميگفتم نكنه خونه هم اينجوري بشه

اما حالا گريبانگير سيستم خونه هم شده

wordist
19-11-2008, 13:49

فضاي هارد هم خاليه ..

ايني كه ميگي شائبه امكان وجود ويروس رو بيشتر تشديد ميكنه

fnouri
19-11-2008, 15:59
البته يه موردديگه هم ميتونه باشه

شما وقتي از كادر Page setup اون موارد رو تنظيم كردي حاشيه هاي بالا و پاينن و چپ و راست رو روي چند قرار دادي ؟
والا به هيچي دست نزدم فقط گزينه 2 pager per shet رو انتخاب كردم و ديگه هيچي

قله بلند
19-11-2008, 17:43

فضاي هارد هم خاليه ..

با سلام.امیدوارم هر چه سریعتر راه حل موضوع روشن بشه.اتفاق جالبیه.من از دوستم راجع به ویندوز و نگارش آفیس 2007 ش سوال کردم و منتظر جواب هستم. امیدوارم پاسخ مشکل در همین باشه.

Mojtaba N87
19-11-2008, 19:31
فوری ؛ مهم ...

بچه ها بدبخت شم!

کمک کنید توروخدا . گرچه می دونم احتمال زیاد راهی نداره...

گزارش کار خیلی مهمی که 50 ساعت مفید براش وقت گذاشته بودم و 45 صفحه بود رو از دست دادم فایلشو .

می خواستم یک قسمتش رو جدا سیو کنم اشتباهی روی فایل اصلی سیو کردم ! الآن فایلم بجای 45 صفحه شده 7 صفحه . بیچاره شدم .

با ورد 2007 کار می کنم . تو سیستم ریکاوریش هم رفتم فایلم نبود . چون خودم سیو کرده بودم ، ریکاور نشد .

دارم دیوونه می شم . چیکار کنم...خیلی زحمت کشیده بودم براش...

خداااااااااااا

هوشنگ پیشدادی
19-11-2008, 23:46
شما يه بار ديگه پرينتر رو نصب كن

البته اگه اينكارو با سي دي خود پرينتر بصورت كامل انجام بدي بهتره

ممنون . مشکل رو پیدا کردم .
وقتی پرینتر 2018 رو نصب می کنم تو کنترل پنل دو تا پرینتر اضافه می شه یکیش اسمش laserjet 5 هست و اون یکی laserjet 6e و بصورت پیش فرض laserjet 5 دیفالت هست و وقتی پرینتر دیفالت رو می گذارم روی 6e درست می شه. حالا سوال اینجاست که چرا با نصب این پرینتر 2018 توی کنترل پنل دو تا پرینتر اضا فه می شه ؟

رعد
19-11-2008, 23:57
راستي دوستان عزيز من سيستمم هميشه از نظر آنتي ويروس به روزه

به خدا اين مشكل لعنتي نميدونم از كجاس

چون چن بار سيستم رو با كاسپر 7 و 8 فول اسكن كردم وچيزي پيدا نكرد

در ضمن فك نميكنم مربوط به نسخه ويندوز باشه چون 8 ماهه دارم با سرويس پك 3 كار ميكنم و آخ نميگفته

wordist
20-11-2008, 07:29
فوری ؛ مهم ...

بچه ها بدبخت شم!

کمک کنید توروخدا . گرچه می دونم احتمال زیاد راهی نداره...

گزارش کار خیلی مهمی که 50 ساعت مفید براش وقت گذاشته بودم و 45 صفحه بود رو از دست دادم فایلشو .

می خواستم یک قسمتش رو جدا سیو کنم اشتباهی روی فایل اصلی سیو کردم ! الآن فایلم بجای 45 صفحه شده 7 صفحه . بیچاره شدم .

با ورد 2007 کار می کنم . تو سیستم ریکاوریش هم رفتم فایلم نبود . چون خودم سیو کرده بودم ، ریکاور نشد .

دارم دیوونه می شم . چیکار کنم...خیلی زحمت کشیده بودم براش...

خداااااااااااا
مجتبي جان متاسفم كه بايد بگم جايگزيني مشكلي هست كه هيچ چاره اي براش نيست

wordist
20-11-2008, 07:32
ممنون . مشکل رو پیدا کردم .
وقتی پرینتر 2018 رو نصب می کنم تو کنترل پنل دو تا پرینتر اضافه می شه یکیش اسمش laserjet 5 هست و اون یکی laserjet 6e و بصورت پیش فرض laserjet 5 دیفالت هست و وقتی پرینتر دیفالت رو می گذارم روی 6e درست می شه. حالا سوال اینجاست که چرا با نصب این پرینتر 2018 توی کنترل پنل دو تا پرینتر اضا فه می شه ؟
اينو ديگه هنگام نصب بايد بررسي كرد

امكان داره جايي از شما بپرسه اينو و يا علت خاصي داشته باشه

قله بلند
20-11-2008, 11:32
راستي دوستان عزيز من سيستمم هميشه از نظر آنتي ويروس به روزه

به خدا اين مشكل لعنتي نميدونم از كجاس

چون چن بار سيستم رو با كاسپر 7 و 8 فول اسكن كردم وچيزي پيدا نكرد

در ضمن فك نميكنم مربوط به نسخه ويندوز باشه چون 8 ماهه دارم با سرويس پك 3 كار ميكنم و آخ نميگفته

سلام. دوستم از XP2006 استفاده می کنه و آنتی ویرویس سیستمش هم node32 است.من پیشنهاد می کنم که تمام راههایی رو که می شه حدس زد رو امتحان کنید. روی یک از هاردها ، یه ویندوز دیگه نصب کنید و آفیس2007 رو هم نصب کنید ، یک بار با آنتی ویروس و یه بار دیگه بدون آنتی ویروس. ببینید چه نتیجه ای می گیرید. اگر همه راه ها رو رفتید و نتیجه نگرفتید، خود مایکروسافت ، فروم داره . می تونید سوالتون رو اونجا هم مطرح کنید. به قول استادم ، گاهی خوندن فایل read me همراه یک نرم افزار می تونه مشکل های بزرگی رو حل بکنه.با امید به اینکه مشکلتون هر چه زودتر حل بشه.

aluminum
20-11-2008, 16:16
آيا بعد از دادن اين پيغام ورد باز ميشه يا نه ؟

البته ميتونيد با پيشنهاد خود ويندوز از دستور Chkdsk در Run استفاده كنيد تا يه بار فايلهاي شما از لحاظ اسيب ديدگي چك بشن

اره باز میشه
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید

tttvvvaaa
20-11-2008, 22:26
سلام من یه مشکلی باword2007 دارم که هروقت میخوام پرینت بگیرم یکی دو سطرش چاپ نمیشه و اگر هم صفحه کادر داشته باشه پایین کادر چاپ نمیشه لطفا به طور دقیق راهنمایی کنید. :19::11::5::2:

قله بلند
20-11-2008, 23:56
سلام. دوستم از XP2006 استفاده می کنه و آنتی ویرویس سیستمش هم node32 است.من پیشنهاد می کنم که تمام راههایی رو که می شه حدس زد رو امتحان کنید. روی یک از هاردها ، یه ویندوز دیگه نصب کنید و آفیس2007 رو هم نصب کنید ، یک بار با آنتی ویروس و یه بار دیگه بدون آنتی ویروس. ببینید چه نتیجه ای می گیرید. اگر همه راه ها رو رفتید و نتیجه نگرفتید، خود مایکروسافت ، فروم داره . می تونید سوالتون رو اونجا هم مطرح کنید. به قول استادم ، گاهی خوندن فایل read me همراه یک نرم افزار می تونه مشکل های بزرگی رو حل بکنه.با امید به اینکه مشکلتون هر چه زودتر حل بشه.
سلام.جناب رعد ، مشکل حل شد. خیلی دوست دارم بدونم مشکل چی بود و چگونه حل شد.

virangar65
21-11-2008, 11:16
سلام و خسته نباشيد...
مي خواستم بدونم توي word 2007 چطوري مي شه اعداد رو سه رقم سه رقم جدا كرد...
يادمه يه زماني توي 97 توي هنرستان اين كار رو با يه تنظيماتي انجام مي داديم مطمعنا 2007 هم داره ولي نمي دونم چطوري ...
مثلا 20000000 اينطوري بشه 20.000.000 يا به شكل ديگه...
خواهشا سريع جواب بديد كه خيلي ضروري هستش...
ممنون و يا حق...

javad2625
21-11-2008, 11:45
سلام خدمت تمام وردیست ها به ویژه جناب وردیست عزیز
یک مشکل که تا حالا چند بار گفته شده ولی نتونستیم حلش کنیم اینه:
گاهی مجبور میشم تعداد زیادی پاورقی در یک صفحه بگذارم، ولی می دونید که پاورقی های زیاد، جلوه جالبی نداره. اگه می شد پاورقی ها را چندستونی نوشت خیلی خوب بود. کسی راهی بلد نیست؟ پیشنهادی، ترفندی، ....؟

fnouri
21-11-2008, 23:29
سلام من یه مشکلی باword2007 دارم که هروقت میخوام پرینت بگیرم یکی دو سطرش چاپ نمیشه و اگر هم صفحه کادر داشته باشه پایین کادر چاپ نمیشه لطفا به طور دقیق راهنمایی کنید. :19::11::5::2:

با سلام منم اين مشكلو دارم پرينترم hp2015 بعضي از دوستان ميگن چون usb هستش واسه خاطر اون خطا ميده منم نتونستم درستش كنم اگه دوستان راه حلي ميدونن ممنون ميشم كه راهنمائيمون كنن
باتشكر

times
22-11-2008, 01:54
وقتی اسمهای انگلیسی تایپ میکنیم مثلا John میشناسد و ایراد نمیگیرد
ولی وقتی اسمهای فارسی مثل Sina تایپ میکنیم ایراد میگیرد
افزونه ای وجود نداره تا این مشکل رو حل کرده باشه؟

iAR11
22-11-2008, 07:55

سلام دوست عزیز!
شما وقتی میخوای پرینت بگیری، تو قسمت properties تنظیمات پرینتر برو و ببین سایز کاغذ چیه. احتمال زیاد باید چیزی غیر از A4 باشه که باید اونجا تو تب paper/quality تنظیمش کنی.

wordist
22-11-2008, 08:19
اره باز میشه
میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید
سلام

اون دستوري كه اشاره كردم رو توي Run بنويسيد و منتظر شويد تا خودبخود تمام بشه

بعد ببينيد آيا باز هم مشكلي هست يا نه

wordist
22-11-2008, 08:21
سلام و تبريك بابت ورودتون به انجمن

البته اين امكان هم هست كه شما در خود ورد تنظميات كاغذ رو اشتباه انجام داده باشين

كادر Page setup رو باز كنيد و از سربرگ Paper ببينيد قسمت Size روي چي تنظيم شده

البته كه بايد A4 باشه

wordist
22-11-2008, 08:24
سلام و خسته نباشيد...
مي خواستم بدونم توي word 2007 چطوري مي شه اعداد رو سه رقم سه رقم جدا كرد...
يادمه يه زماني توي 97 توي هنرستان اين كار رو با يه تنظيماتي انجام مي داديم مطمعنا 2007 هم داره ولي نمي دونم چطوري ...
مثلا 20000000 اينطوري بشه 20.000.000 يا به شكل ديگه...
خواهشا سريع جواب بديد كه خيلي ضروري هستش...
ممنون و يا حق...
براي اينكار ميشه از همون گزينه نقطه استفاده كرد كه براي حالت اعشاري بكار ميره كه به همون صورتي كه شما خودتون نوشتي نمايش داده ميشه ولي اين به نظرم خيلي استاندارد نيست ولي مشكل رو حل ميكنه

wordist
22-11-2008, 08:25
سلام خدمت تمام وردیست ها به ویژه جناب وردیست عزیز
یک مشکل که تا حالا چند بار گفته شده ولی نتونستیم حلش کنیم اینه:
گاهی مجبور میشم تعداد زیادی پاورقی در یک صفحه بگذارم، ولی می دونید که پاورقی های زیاد، جلوه جالبی نداره. اگه می شد پاورقی ها را چندستونی نوشت خیلی خوب بود. کسی راهی بلد نیست؟ پیشنهادی، ترفندی، ....؟
سلام جواد جان دوست عزيز

همانطور كه در اين مورد قبلا هم بحث شده فكر نكنم راه حلي براي اين مورد وجود داشته باشه

اگه بود من حتما اونو بصورت آموزش در قسمت آموزش ميذارم

wordist
22-11-2008, 08:26
با سلام منم اين مشكلو دارم پرينترم hp2015 بعضي از دوستان ميگن چون usb هستش واسه خاطر اون خطا ميده منم نتونستم درستش كنم اگه دوستان راه حلي ميدونن ممنون ميشم كه راهنمائيمون كنن
باتشكر
سلام

اين مورد اصلا ربطي به استفاده از كابل usb نداره

wordist
22-11-2008, 08:28
وقتی اسمهای انگلیسی تایپ میکنیم مثلا john میشناسد و ایراد نمیگیرد
ولی وقتی اسمهای فارسی مثل sina تایپ میکنیم ایراد میگیرد
افزونه ای وجود نداره تا این مشکل رو حل کرده باشه؟
سلام

سوالت مربوط به ورد هست يا فايرفاكس !!!!!!!؟؟؟؟؟

اگه مربوط به ورد هست نميشه كاريش كرد چون كلمه انگليسي به عنوان يه اسم شناخته شده در زبان انگليسي بكار ميره ولي سينا يا كلمات مشابه خير

حالا اين مورد مگه اذيت ميكنه!؟

H_E_A
22-11-2008, 08:47
سلام
(اگه سوالم تكراري باشه ببخشيد)
برای ویرایش یک فایل با پسوند doc توی word 2007 با پیام زیر روبرو میشم:
This Modification Is Not Allowed Because The Slection Is Locked
و درواقع فایلم ReadOnly شده حالا می خواستم ببینم چطور از این حالت درش بیارم در حالی که با هیچ نرم افزاری( و خود word ) اونو Protect نکردم
و یه مطلب مهم دیگه اینکه من نسخه های دیگر office رو ندارم و آخرین بار همین فایل رو تو world2007 ویرایش کردم(مسیر Review>Protect هم غیر فعاله )
و یه چیز دیگه که این فایل تو OpenOffice.Org Writer ویرایش میشه حالا چطور خود به خود توی ورد قفل شده نمی دونم
به سایت Micro$oft هم یه سر زدم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم
(واسه طولانی بودن سوال هم ببخشید چون خواستم سوالم کامل باشه )
اگه دوستان کمک کنند ممنون میشم

samaram
22-11-2008, 09:29
سلام . يه سوال دارم که فکر مي کنم قبلا هم مطرح شده اما راستش پيداش نکردم. ميخوام بدونم چطور مي شه کشيدگي سطرهاي متني که از صفحات وب گرفتم رو در ترازمندي alignment برطرف کنم؟

قله بلند
22-11-2008, 16:24
سلام جواد جان دوست عزيز

همانطور كه در اين مورد قبلا هم بحث شده فكر نكنم راه حلي براي اين مورد وجود داشته باشه

اگه بود من حتما اونو بصورت آموزش در قسمت آموزش ميذارم

سلام.این راه حل وجود داره. مطمئنم که خودتون هم از این دست پاورقی ها دیدید. ولی نمی دونم چه جوری می شه این کار رو انجام داد؟

virangar65
22-11-2008, 16:41
براي اينكار ميشه از همون گزينه نقطه استفاده كرد كه براي حالت اعشاري بكار ميره كه به همون صورتي كه شما خودتون نوشتي نمايش داده ميشه ولي اين به نظرم خيلي استاندارد نيست ولي مشكل رو حل ميكنه

ممنون ولي اين كار خيلي سخت هست كه هي خودم نقطه بزارم يعني راهي نداره كه كل اعداد رو سه رقم سه رقم جدا كنه...؟

tttvvvaaa
22-11-2008, 22:27
ضمن تشکر از شما باید بگم که من اصلا به تنظیمات دست نزده بودم و حتی دوباره آفیس رو نصب کردم ولی باز هم همونطوره حتی سایز کاغذ هم روa4بود ولی باز هم درست نشد.لطفا اگر راهی هست به طور دقیق بفرمایید

wordist
23-11-2008, 08:38
سلام
(اگه سوالم تكراري باشه ببخشيد)
برای ویرایش یک فایل با پسوند doc توی word 2007 با پیام زیر روبرو میشم:
This Modification Is Not Allowed Because The Slection Is Locked
و درواقع فایلم ReadOnly شده حالا می خواستم ببینم چطور از این حالت درش بیارم در حالی که با هیچ نرم افزاری( و خود word ) اونو Protect نکردم
و یه مطلب مهم دیگه اینکه من نسخه های دیگر office رو ندارم و آخرین بار همین فایل رو تو world2007 ویرایش کردم(مسیر Review>Protect هم غیر فعاله )
و یه چیز دیگه که این فایل تو OpenOffice.Org Writer ویرایش میشه حالا چطور خود به خود توی ورد قفل شده نمی دونم
به سایت Micro$oft هم یه سر زدم چیز بدرد بخوری پیدا نکردم
(واسه طولانی بودن سوال هم ببخشید چون خواستم سوالم کامل باشه )
اگه دوستان کمک کنند ممنون میشم
اون فايل در خود ويندوز Read Only نشده ؟؟؟

wordist
23-11-2008, 08:49
سلام . يه سوال دارم که فکر مي کنم قبلا هم مطرح شده اما راستش پيداش نکردم. ميخوام بدونم چطور مي شه کشيدگي سطرهاي متني که از صفحات وب گرفتم رو در ترازمندي alignment برطرف کنم؟
سلام

شما بايد اينتر اخر هر سطر رو حذف كني تا سطرها به سادگي دنبال هم نوشته بشن

wordist
23-11-2008, 08:50
سلام.این راه حل وجود داره. مطمئنم که خودتون هم از این دست پاورقی ها دیدید. ولی نمی دونم چه جوری می شه این کار رو انجام داد؟
دوست عزيز

اين مورد همانظور كه اشاره شده در ورد راه حل استانداردي نداره ولي ممكنه و فقط ممكنه با ترفندهايي بشه اينكارو كرد

البته اوني كه شما ديدي مطمئن باش در ورد نبوده و حاصل كار زرنگار بوده

wordist
23-11-2008, 08:52
ممنون ولي اين كار خيلي سخت هست كه هي خودم نقطه بزارم يعني راهي نداره كه كل اعداد رو سه رقم سه رقم جدا كنه...؟
در ورد اين امكان وجود نداره

ولي در اكسل وجود داره

H_E_A
23-11-2008, 08:54
اون فايل در خود ويندوز Read Only نشده ؟؟؟
نه ، گفتم كه هيچ مدله protect نكردمش و توي OpenOfiice.Org Writer نسخه ويندوزي ويرايش ميشه

wordist
23-11-2008, 08:54
ضمن تشکر از شما باید بگم که من اصلا به تنظیمات دست نزده بودم و حتی دوباره آفیس رو نصب کردم ولی باز هم همونطوره حتی سایز کاغذ هم روa4بود ولی باز هم درست نشد.لطفا اگر راهی هست به طور دقیق بفرمایید
اگه دوست داريد فايلتون رو ارسال كنيد تا بررسي بشه

wordist
23-11-2008, 08:58
نه ، گفتم كه هيچ مدله protect نكردمش و توي openofiice.org writer نسخه ويندوزي ويرايش ميشه
من پيشنهاد ميكنم فايل وردتون رو پس از باز كردن به يه نام ديگه و در يه مكان ديگه ذخيره كنيدو چك كنيد ببينيد باز هم مشكل هست يا نه

tohidi
23-11-2008, 09:37
با سلام
با تشكر فراوان

می خواهم اگر جملاتم تکراری بود آنها را پاک کنم

wordist
23-11-2008, 10:10
می خواهم اگر جملاتم تکراری بود آنها را پاک کنم
شما ميتوني با يه جايگزني ساده اينكارو بكني

كادر Replace رو با زدن CTRL+H باز كنيد

جمله تون رو در Find what بنويسيد و در Replace with چيزي ننويسيد

ميتونيد با قرار دادن كرسر در يه جايي از متن و بعد زدن دكمه More و انتخاب گزينه Up يا Down از باكس search بهش بفهمونيد كه از اينجا به بالا و يا از اينجا به پايين رو جايگزين كنه

قله بلند
23-11-2008, 11:34
دوست عزيز

اين مورد همانظور كه اشاره شده در ورد راه حل استانداردي نداره ولي ممكنه و فقط ممكنه با ترفندهايي بشه اينكارو كرد

البته اوني كه شما ديدي مطمئن باش در ورد نبوده و حاصل كار زرنگار بوده

با سلام.یعنی کتاب ها را با زرنگار می نویسند؟

wordist
23-11-2008, 11:40
با سلام.یعنی کتاب ها را با زرنگار می نویسند؟
بله

كتابها رو با زرنگار هم مي نويسند

تا قبل از اينكه ورد 97 وارد بازار بشه اصلا چاپخانه ها نسخه غير زرنگار قبول نميكردند Zarnegar76

قله بلند
23-11-2008, 11:40
من پيشنهاد ميكنم فايل وردتون رو پس از باز كردن به يه نام ديگه و در يه مكان ديگه ذخيره كنيدو چك كنيد ببينيد باز هم مشكل هست يا نه

با عرض سلام. ضمن تایید نظر جناب wordist عزیز ، شما هم می توانید این کار را انجام دهید و هم اینکه محتویات فایلتان را کپی کرده و در فایل دیگری paset نمایید.از طرفی وقتی فایلی روی سیستم من فقط خواندنی می شود و من می خواهم تغییری را save کنم، از من می پرسد که فایل فقط خواندنی است ، آن را با چه نامی save کنم؟وقتی نام جدید و مسیر دلخواه را بدهید ، عملاً فایل شما با نام جدید و خواندنی و نوشتنی save می شود.البته باید ذکر کنم که آفیس سیستم من 2007 نیست ولی اصلاً نباید در عمل فرقی داشته باشد.

samaram
23-11-2008, 13:22
سلام

شما بايد اينتر اخر هر سطر رو حذف كني تا سطرها به سادگي دنبال هم نوشته بشن
ممنون.
يعني من بايد انتهاي "هر خط" اينتر و دليت بزنم/؟؟؟ خب اينکه کلي زمان بره و تا حالا هم همينکارو مي کردم

wordist
23-11-2008, 13:25
ممنون.
يعني من بايد انتهاي "هر خط" اينتر و دليت بزنم/؟؟؟ خب اينکه کلي زمان بره و تا حالا هم همينکارو مي کردم
كاري غير از اين نميشه كرد

چون بالاخره اگه بخواي از جايگزيني كلي هم استفاده كني براي اينكار جاهايي هست كه جايگزيني نبايد انجام بشه

H_E_A
23-11-2008, 21:08
خوب، وقتی خواستم این کار رو بکنم دیدم تمام گزینه ها و دکمه ها بجز print و open غیر فعالند همین طور گزینه های راست کلیک، هیچ مدله هم متنشو نتونستم کپی پیست کنم

wordist
24-11-2008, 07:43
خوب، وقتی خواستم این کار رو بکنم دیدم تمام گزینه ها و دکمه ها بجز print و open غیر فعالند همین طور گزینه های راست کلیک، هیچ مدله هم متنشو نتونستم کپی پیست کنم
البته منظور من كپي و پيست كردن نبود بلكه منظورم save as بود

با جستجو در اينترنت فكر ميكنم جواب رو پيدا كردم البته شما گفته يوديد كه فايلي با پسوند Doc در ورد 2007 داريد كه اشتباه هست چون در .رد 2007 پسوند فايلهاي ورد Docx هست

شما براي حل شدن اين مشكل كافيه كل متن رو انتخاب كنيد (CTRL+A) و سپس روي متن كليك راست كرده و گزينه Remove Content Control رو بزنيد

موفق باشيد

tohidi
24-11-2008, 11:26
با سلام
چطور می توانم در ورد سطرهای خالی بین نوشته ها را پیدا کنم
با تشکر

H_E_A
24-11-2008, 18:09
با جستجو در اينترنت فكر ميكنم جواب رو پيدا كردم البته شما گفته يوديد كه فايلي با پسوند Doc در ورد 2007 داريد كه اشتباه هست چون در .رد 2007 پسوند فايلهاي ورد Docx هست

شما براي حل شدن اين مشكل كافيه كل متن رو انتخاب كنيد (CTRL+A) و سپس روي متن كليك راست كرده و گزينه Remove Content Control رو بزنيد

موفق باشيد
بله فایل هایی که با خود word2007 ساخته میشند با پسوند docx هستند اما من این فایل رو خیلی وقت پیش و با word2003 ساخته بودم و پسوند فایل doc هست(و الان بجز Office2007 تنها به OpenOffice.Org 3 دسترسی دارم)
وقتی این فایل رو باز میکنم(توی word) هیچ شرتکات و هیچ دستوری اجرا نمیشه، تمام گزینه های تمام منو ها و همینطور راست کلیک ، غیر فعالند

توی OpenOffice.Org Writer هم فایل رو پروتکت نکردم(کاملا مطمینم و شک ندارم)

Sufia
24-11-2008, 18:54
با سلام
با تشکر

باید کادر Find رو باز کنی ( از منوی Edit انتخاب گزینه Find و یا فشارکلیدهای ترکیبی Ctrl+F با هم که کلید میانبرش هستن)

پایین کادر Find روی دکمه More کلیک کن تا گزینه های بیشتری داشته باشی ( اگر به جای More دکمه Less رو داری که مشکلی نیست)

توو کادر Find what کلیک کنید و بعد :

روی دکمه Speical کلیک کن تا منوش بازشه از این منو گزینه Paragraph Mark رو انتخاب کن و بعد با استفاده از دکمه Find next مرحله پیدا کردن رو شروع کن و ادامه بده.

wordist
25-11-2008, 07:33
بله فایل هایی که با خود word2007 ساخته میشند با پسوند docx هستند اما من این فایل رو خیلی وقت پیش و با word2003 ساخته بودم و پسوند فایل doc هست(و الان بجز Office2007 تنها به OpenOffice.Org 3 دسترسی دارم)
وقتی این فایل رو باز میکنم(توی word) هیچ شرتکات و هیچ دستوری اجرا نمیشه، تمام گزینه های تمام منو ها و همینطور راست کلیک ، غیر فعالند

توی OpenOffice.Org Writer هم فایل رو پروتکت نکردم(کاملا مطمینم و شک ندارم)
شما مورد save as رو هم امتحان كرديد؟

و ديگه اينكه اونو تازگي در ورد 2003 باز كرديد !؟

wordist
25-11-2008, 07:40
با سلام
با تشکر

باید کادر Find رو باز کنی ( از منوی Edit انتخاب گزینه Find و یا فشارکلیدهای ترکیبی Ctrl+F با هم که کلید میانبرش هستن)

پایین کادر Find روی دکمه More کلیک کن تا گزینه های بیشتری داشته باشی ( اگر به جای More دکمه Less رو داری که مشکلی نیست)

توو کادر Find what کلیک کنید و بعد :

روی دکمه Speical کلیک کن تا منوش بازشه از این منو گزینه Paragraph Mark رو انتخاب کن و بعد با استفاده از دکمه Find next مرحله پیدا کردن رو شروع کن و ادامه بده.

سلام

البته با اين روشي كه دوستمون توضيح دادن انتهاي همه پاراگراف ها پيدا ميشن و از جمله پاراگراف هاي خالي و اين احتمالا منظور سوال نيست

چون سوال ميگه سطرهاي خالي بين پاراگراف !!!

به نظر من همون روش دوستمون با يه تغيير كوچك بهتر عمل ميكنه و اونم زدن دوبار گزينه Paragraph Mark در كادر Find what هست

اينجوري بهتر ميشه به جواب سوال نزديكتر شد

هر دو موفق باشيبن

tohidi
25-11-2008, 10:14
سلام

البته با اين روشي كه دوستمون توضيح دادن انتهاي همه پاراگراف ها پيدا ميشن و از جمله پاراگراف هاي خالي و اين احتمالا منظور سوال نيست

چون سوال ميگه سطرهاي خالي بين پاراگراف !!!

به نظر من همون روش دوستمون با يه تغيير كوچك بهتر عمل ميكنه و اونم زدن دوبار گزينه Paragraph Mark در كادر Find what هست

اينجوري بهتر ميشه به جواب سوال نزديكتر شد

هر دو موفق باشيبن

سلام
خیلی ممنون از اینکه دوستان راهنماییم کردید
این روشها را انجام دادم ولی مشکلم حل نشد
من می خواستم سطرهای خالی را وقتی پیدا کرد بوسیله فرمانdelet موجود در کادر replace پاک کنم ولی اینجوری متن دو سطر به هم پیوسته می شود و این اصلا مد نظر من نیست لطفا کمکم کنید
با تشکر دوباره

wordist
25-11-2008, 10:25
سلام
خیلی ممنون از اینکه دوستان راهنماییم کردید
این روشها را انجام دادم ولی مشکلم حل نشد
من می خواستم سطرهای خالی را وقتی پیدا کرد بوسیله فرمانdelet موجود در کادر replace پاک کنم ولی اینجوری متن دو سطر به هم پیوسته می شود و این اصلا مد نظر من نیست لطفا کمکم کنید
با تشکر دوباره
سلام

ببينيد دوست عزيز درست مطرح نكدن سوال و ناقص مطرح كردن اون ، جواب موردنظر شما رو در پي نداره

شما سوال كرده بودين كه چگونه ميتونم سطرهاي خالي رو پيدا كنم

نگفته بودين كه به چه صورت ميشه اين سطرها رو پيدا و حذف كرد

راه حل ساده است

شما يا زدن CTRL+H كادر Replace رو باز كنين و به همون روشي كه من در پست قبلي گفتم در كادر Find what دوبار گزينه Paragraph mark رو بزنين و در كادر Replace with يه بار اون گزينه رو بزنين و جايگزيني كنيد

اين كار باعث ميشه دو تا اينتر پشت سر هم تبديل بشه به يك اينتر و متن اصلاح بشه

ستاره آبی
25-11-2008, 16:05
با سلام به همه دوستان عزیز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من وقتی که توی word صفحه ای رو رنگ می کنم با background یا page color هنگام پرینت همیشه یه حاشیه سفید دور کاغذ میده که این برای کارم بسیار نا خوشاینده چون من می خوام که تمام کاغذ بدون هیچ حاشیه ای رنگ یا طرح مورد نظرم باشه .البته این مسئله هیچ ربطی هم به تنظیمات marginنداره وچه توی این تنظیمات چه توی تنظیمات پرینتر هرچه قدر دست کاری کردم هیچ فایده ای نداشت .می خوام بدونم آیا شما هم همین مشکل رو دارید وکسی هست که بدونه چطور میشه بی هیچ حاشیه ای تمام کاغذ رو رنگی گرفت؟؟