PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ▓ Microsoft Word سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

wordist
17-07-2008, 11:48
ممنون.ولي همين كار را بارها كردم و خود نرم افزار ميگه كه غلط هست.ممنون
دقيقا مشخص نيست كه نرم افزار چه فرمتي رو ميخواد؟

رايانه
17-07-2008, 12:06
دقيقا مشخص نيست كه نرم افزار چه فرمتي رو ميخواد؟ ميگه كه با فرمن متني txt ذخيره شود.فقط همين را ميخواد.ممنونم

آنتی
17-07-2008, 12:14
دوست عزيز

فايل شما روي هارد هست؟

ايا پرميشن هاي ويندوز شما اجازه تغييرات در فايلها رو به شما ميده!!؟؟
به نام خدا
سلام
اولااز شما خیلی ممنونم که به سوالات من جواب می دید
توجه کنید مثلا من یک فایل دارم که توی هارد و توی یکی از درایوهام ذخیره شده و حالا بعد از اضافه کردن مطالبی دیگه موقع saveاون پیغام رو میده
ضمنا امروز ورد2007 هم نصب کردم بازم مشکل حل نشد
اگه کمک کنید خیلی به من لطف کردید

hamid2006gh
17-07-2008, 18:09
با سلام
ميخواستم بدونم چطوري بايد فونت و يا border هاي جديد رو بايد به word اضافه كرد .و سوال ديگه اينكه بوردرهاي جديدي كه ميخوام اضافه كنم بايد با چه فرمتي باشند ؟

tik_tak
17-07-2008, 23:27
با سلام
اگه بخواهیم این خطوط سبز یا قرمزی كه تو ورد زیر كلمات و جملات میاد نباشه یعنی این خطا كشیده نشه باید چی كار كرد ؟
؟

هوشنگ پیشدادی
18-07-2008, 00:05
سوال اول : درنرم افزار microsoft word در قسمت : format / bullet and numbering / menubar /

سربرگ outline numbered و سربرگ list styles مال چیه ؟ می شه لینک آموزش این دو سربرگ رو برای من بگذارید؟
سوال دوم : افزودن شکل به auto shape های word چکونه است ؟ یعنی چطور می شه یه شکل کشید و جز شکل های word ذخیره کرد؟

hassan-2005
18-07-2008, 00:32
چگونه میشه ردپایی که در موقع نصب آفیس توی ریجستر میمونه رو پاک کرد!!
آخه من خیلی وقت پیش نسخه بتا رو نصب کرده بودم و حالا هر کاری می کنم Remove نمی شه و در نتیجه من مجبور شدم بیام فایل هاش رو دستی حذف کنم و حالا متاسفانه نمی تونم آفیش فینال رو نصب کنم
ممنوم میشک کمکم کنید

بازگشت سوم
18-07-2008, 11:11
سلام
يه مشكلي دارم كه نميدونم شما هم داريد يا نه واون انتخواب كلمات و جملات در word و يا انتخواب كلمات و جملات از يك متن در سايتي اينترنتي هست يعني مثلا وقتي ميخوام يه كلمه رو براي كپي يا پاك كردن انتخواب كنم كلمات كنار اونهم انتخواب ميشن و من چندبار بايد باش ور برم تا اون كلمه لعنتي انتخواب بشه
كي ميدونه اشكال از كجاس؟

oh.yes
18-07-2008, 15:27
سلام بچه ها من چند تا صفحه از اینتر نت گرفتم حالا می خوام اونا رو داخل word ویرایش کنم ببرم واسه استادمون:2::41: ولی هر کاری میکنم اونا وارد word نمیشن باید بگم من فقط دستور copy paste بلدم که با این کا هم اونا نمیان . من یه راه از خودم در کردم اومدم اول اونا رو با front page باز کردم بعد از اونجا copy paste کردم ولی چه فایده نوشته ها میان ولی نظم جملات به هم میریزه . کمکم کنین:19:

ar2007
18-07-2008, 19:09
سلام دوست عزيز بعد از paste كردن . همه متنتون رو با ctrl و A انتخاب كنين و از بين ابزارهاي بالاي صفحه آيتم left to right رو اگه متنتون انگليسيه و براي متن فارسي right to left رو كليك كنين احتمالا درست بشه.

bh74
18-07-2008, 23:04
سلام، اول از باید بگم که این خطوط قرمز و سبز هر کدوم به ترتیب غلط ها یا خطا های املایی و گرامری را مشخص می کنه که برای تایپ انگلیسی خیلی می تونه مفید باشه اما در مورد فارسی چون word زیاد با این زبان آشنایی نداره این قابلیت تا حدودی آزار دهندهست برای حذف این خطوط هم باید بگم اولاً بستگی داره شما با کدوم ورژن نرم افزار آفیس کار می کنید ، 2003 یا 2007.
اگه شما با ورزن 2003 کار می کنید روش کار به این صورته که شما در نوار وضعیت صخقی یک شکی کتاب مشاهده می کنید که با کلیک بر روی اون یک منو باز میشه که دو عبارت:
check spelling as you type
check grammer as you type
یا یه همچین عبارت هایی رو داره و شما باید علامت تیک اون ها رو بردارید.
و اگر شما با ورژن 2007 کار می کنید روش کار به این صورت هستش که شما بر روی یکی از اون کلماتی که زیرش خط قرمز کشیده کلیک رایت کنید و از منوی باز شده گزینه ی spelling رو انتخاب کنید در پایین صفحه ای که بعد باز میشه دکمه ی option را کلیک کرده و در صفجه ی جدید علامت تیک را از کنار گزینه های زیر بر دارید و و در آهر دکمه ی ok را فشار دهید:
check spelling as you type
check grammer with spelling
check grammer woth spelling

wordist
19-07-2008, 06:33
ميگه كه با فرمن متني txt ذخيره شود.فقط همين را ميخواد.ممنونم

ذخيره سازي با فرمت txt هموني هست كه گفتم و حالت ديگه اي نداره

البته يه حالت ديگه هم ذخيره سازي با فرمت rtf هست كه بايد از گزينه rich text format استفاده بشه

موفق باشي

wordist
19-07-2008, 06:38
به نام خدا
سلام
اولااز شما خیلی ممنونم که به سوالات من جواب می دید
توجه کنید مثلا من یک فایل دارم که توی هارد و توی یکی از درایوهام ذخیره شده و حالا بعد از اضافه کردن مطالبی دیگه موقع saveاون پیغام رو میده
ضمنا امروز ورد2007 هم نصب کردم بازم مشکل حل نشد
اگه کمک کنید خیلی به من لطف کردید
سلام و خواهش

شما تلاش كردي ببيني آيا اون فايل رو كه باز ميكني و تغيير توش ميدي رو ميشه جاي ديگه اي از هارد هم ذخيره كرد يا نه

و دوباره مي پرسم كه ايا پرميشن هاي ويندوز شما اجازه تغييرات در فايلها رو به شما ميده!!؟؟

wordist
19-07-2008, 06:44
با سلام
ميخواستم بدونم چطوري بايد فونت و يا border هاي جديد رو بايد به word اضافه كرد .و سوال ديگه اينكه بوردرهاي جديدي كه ميخوام اضافه كنم بايد با چه فرمتي باشند ؟
سلام دوست عزيز

در مورد فونت كه شما كافيه فونتهاي جديد رو در قسمت font كنترل پنل كپي كني تا بشه در ويندوز و از جمله در ورد ازش استفاده كرد

در مورد سوال دوم هم تا حالا توي اين تاپيك بحث زياد شده و نتيجه اي هم در بر نداشته

اگه خبري شد در تاپيك آموزش نكات كاربردي ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آموزشش گذاشته ميشه

موفق باشي

wordist
19-07-2008, 06:49
سوال اول : درنرم افزار microsoft word در قسمت : format / bullet and numbering / menubar /

سربرگ outline numbered و سربرگ list styles مال چیه ؟ می شه لینک آموزش این دو سربرگ رو برای من بگذارید؟
سوال دوم : افزودن شکل به auto shape های word چکونه است ؟ یعنی چطور می شه یه شکل کشید و جز شکل های word ذخیره کرد؟
سلام دوست عزيز

سر برگ outline numbered براي حالتهاي شماره دهي تو در تو يا چند سطحي هست

مثلا نكات با شماره زني 1 و 2 و 3 و ... انجام بشه و مثلا در نكته شماره 1 چند نكته بصورت الف و ب و ج و د و ..... شماره زني بشه

سربرگ list style هم براي همين موضوع هست و در حقيقت يه سري از ليستها بصورت آماده ترتيب داده شده كه بشه ازش استفاده كرد كه در اونجا ميشه ليست سازي هم صورت بگيره

و در مورد اخر هم بايد بگم اضافه كردن شكل به قسمت autoshape هاي ورد تا اونجايي كه من ميدونم ممكن نيست

موفق باشي

wordist
19-07-2008, 07:00
سلام
يه مشكلي دارم كه نميدونم شما هم داريد يا نه واون انتخواب كلمات و جملات در word و يا انتخواب كلمات و جملات از يك متن در سايتي اينترنتي هست يعني مثلا وقتي ميخوام يه كلمه رو براي كپي يا پاك كردن انتخواب كنم كلمات كنار اونهم انتخواب ميشن و من چندبار بايد باش ور برم تا اون كلمه لعنتي انتخواب بشه
كي ميدونه اشكال از كجاس؟
سلام دوست عزيز

توي ورد بايد بگم براي راحت تر شدن انتخاب درگ خودتون رو از ابتداي حرف اول كلمه دلخواه شروع كنيد نه از كمي عقب تر از اون يعني فاصله (اسپيس) قبل از اون

البته بكار بردن دكمه ALT هم در ورد باعث راحت تر شدن انتخاب ميشه

و البته ظرافت در درگ كردن:27::27:

موفق باشي

Somia
19-07-2008, 08:22
سلام
این متنی که در پایین می یاد از Shvalaie در همین انجمن است:

"تايپ‎ shift+space ‎و يا‎ shift+x ‎و يا همون فاصله‌ي بي‌فاصله (که ما بهش ميگيم‎ sod space ‎يا بخونين ‏سود (مثل سود و زيان) اسپيس اگه املاي انگليسي‌اش اشتباه نباشه!!!)، روي صفحه کيبورد فارسي هستش‎ ‎

براي اينکه اين امکان رو داشته باشم، از توي همين فروم يه فايل کيبورد‎ download ‎کردم و با فايل کيبورد ‏فارسي ويندوز عوض کردم، درست شد‎.‎

صفحه کيبورد با صفحه کيبورد فرق ميکنه چون فايلهايي که ساخته شده توسط شرکتهاي مختلف بوده مثلا ‏همين‎ space ‎روي بعضي از کيبوردها روي‎ shift space ‎هست و روي بعضيها روي‎ shift+x ‎و يا‎ ... "

میشه بگین این فایل کیبورد دقیقآ کجاست و روش نصب آن را هم توضیح دهید؟
ممنون
سربلند باشید

wordist
19-07-2008, 08:48
سلام
این متنی که در پایین می یاد از Shvalaie در همین انجمن است:

"تايپ‎ shift+space ‎و يا‎ shift+x ‎و يا همون فاصله‌ي بي‌فاصله (که ما بهش ميگيم‎ sod space ‎يا بخونين ‏سود (مثل سود و زيان) اسپيس اگه املاي انگليسي‌اش اشتباه نباشه!!!)، روي صفحه کيبورد فارسي هستش‎ ‎

براي اينکه اين امکان رو داشته باشم، از توي همين فروم يه فايل کيبورد‎ download ‎کردم و با فايل کيبورد ‏فارسي ويندوز عوض کردم، درست شد‎.‎

صفحه کيبورد با صفحه کيبورد فرق ميکنه چون فايلهايي که ساخته شده توسط شرکتهاي مختلف بوده مثلا ‏همين‎ space ‎روي بعضي از کيبوردها روي‎ shift space ‎هست و روي بعضيها روي‎ shift+x ‎و يا‎ ... "

میشه بگین این فایل کیبورد دقیقآ کجاست و روش نصب آن را هم توضیح دهید؟
ممنون
سربلند باشید
سلام دوست عزيز

شما براي اينكه مشكل نيم فاصله رو حل كني ميتوني از نرم افزارهاي زير استفاده كني

نرم افزار دوم مشكل حرف ي و ك عربي رو هم حل ميكنه

Persian Activator

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

tray layout

Somia
19-07-2008, 09:55
سلام دوست عزيز

شما براي اينكه مشكل نيم فاصله رو حل كني ميتوني از نرم افزارهاي زير استفاده كني

نرم افزار دوم مشكل حرف ي و ك عربي رو هم حل ميكنه

Persian Activator

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدtray layout

استاد خدا قوت
بابت راهنمایی تون ممنون دومی کار کرد:20: ولی اولی extract نمی شه و error میده، اگه کار tray layout را می کنه که هیچ ولی اگه بدرد می خوره مشکلش از کجا می تونه باشه؟
حالا من یه فایل ورد دارم که مقدار 40 صفحه اولش رو بدون استفاده از shift space نوشتم برای اصلاح اونا چه کنم؟
من رفتم توAuto correct تا replace کنم در قسمت replace نوشتم (می کند) در قسمت with نوشتم (می‌کند) تمام تیک ها رو هم زدم، بعد ok را میزنم می یام بیرون.هیچ اتفاقی نمی یفته ؟! مشکل از کجاست؟ اصلآ راهش اینه؟
ممنون
سبز باشید:11:

wordist
19-07-2008, 10:21
استاد خدا قوت
بابت راهنمایی تون ممنون دومی کار کرد:20: ولی اولی extract نمی شه و error میده، اگه کار tray layout را می کنه که هیچ ولی اگه بدرد می خوره مشکلش از کجا می تونه باشه؟
حالا من یه فایل ورد دارم که مقدار 40 صفحه اولش رو بدون استفاده از shift space نوشتم برای اصلاح اونا چه کنم؟
من رفتم توAuto correct تا replace کنم در قسمت replace نوشتم (می کند) در قسمت with نوشتم (می‌کند) تمام تیک ها رو هم زدم، بعد ok را میزنم می یام بیرون.هیچ اتفاقی نمی یفته ؟! مشکل از کجاست؟ اصلآ راهش اینه؟
ممنون
سبز باشید:11:
سلام عزيزجان

نه راهش اين نيست

شما CTRL+H رو بزنو همون كاري كه كردي رو دوباره اينجا تكرار كن

در كادر Find what بنويس: مي كند

در كادر replace with بنويس : مي‌كند

موفق باشي

اون نرم افزار رو هم چك كردم و دوباره آپ كردم

از همونجا دوباره دانلود كن

البته دومي كار اولي رو هم ميكنه

hamid2006gh
19-07-2008, 10:28
سلام دوست عزيز

در مورد فونت كه شما كافيه فونتهاي جديد رو در قسمت font كنترل پنل كپي كني تا بشه در ويندوز و از جمله در ورد ازش استفاده كرد

در مورد سوال دوم هم تا حالا توي اين تاپيك بحث زياد شده و نتيجه اي هم در بر نداشته

اگه خبري شد در تاپيك آموزش نكات كاربردي ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آموزشش گذاشته ميشه

موفق باشي

با تشكر از راهنمايي شما
در مورد سوال دوم يعني ميگيد كه نميشه بوردر جديدي به بوردرهاي word اضافه كرد ؟

wordist
19-07-2008, 10:41
با تشكر از راهنمايي شما
در مورد سوال دوم يعني ميگيد كه نميشه بوردر جديدي به بوردرهاي word اضافه كرد ؟
به نظر مياد كه خير

ولي اگه من راهي پيدا كردم همونجايي كه اشاره كردم ميذارم

آنتی
19-07-2008, 14:38
سلام و خواهش

شما تلاش كردي ببيني آيا اون فايل رو كه باز ميكني و تغيير توش ميدي رو ميشه جاي ديگه اي از هارد هم ذخيره كرد يا نه

و دوباره مي پرسم كه ايا پرميشن هاي ويندوز شما اجازه تغييرات در فايلها رو به شما ميده!!؟؟
به نام خدا
با عرض سلام و پوزش
بله فایل ها قابل تغییرند
بازم ممنون

wordist
19-07-2008, 15:32
به نام خدا
با عرض سلام و پوزش
بله فایل ها قابل تغییرند
بازم ممنون
سلام

ايني كه گفتي قابل تغييرند يعني چي؟

جواب پرميشن رو دادي ؟؟

اون مورد اول رو كه گفتم ببين ميشه با يه اسم ديگه ذخيره كرد رو چك كردي؟؟؟؟

آنتی
22-07-2008, 00:07
[quote=wordist;2676272]سلام

ايني كه گفتي قابل تغييرند يعني چي؟

جواب پرميشن رو دادي ؟؟

اون مورد اول رو كه گفتم ببين ميشه با يه اسم ديگه ذخيره كرد رو چك كردي؟؟؟؟[/quotefi
به نام خدا
سلام
من نمی دونم منظور شما از پرمیشن چیه
همانطور که عرض کردم میشه از فایل مطالبی را حذف یا اضافه کرد ولی بعد چندبار save دیگه ذخیره نمیشه
واینکه به اسم دیگه میشه ذخیره کرد ولی این هم مشکل را به طور کامل حل نمی کنه
با کمال تشکر و عرض معذرت

wordist
22-07-2008, 11:11
به نام خدا
سلام
من نمی دونم منظور شما از پرمیشن چیه
همانطور که عرض کردم میشه از فایل مطالبی را حذف یا اضافه کرد ولی بعد چندبار save دیگه ذخیره نمیشه
واینکه به اسم دیگه میشه ذخیره کرد ولی این هم مشکل را به طور کامل حل نمی کنه
با کمال تشکر و عرض معذرت
يه سوال ديگه

شما سيستمتون در شبكه هستش ؟؟

و از چه سيستم عاملي استفاده ميكنيد؟؟

براي پرميشن هم بايد بري روي پوشه اي كه اون فايل درش هست كليك راست بكني و در سربرگ security ببيني آيا همه تيكهاي ستون allow خورده شده يا نه

ila
22-07-2008, 22:58
سلام...میشه در مورد واحد پوینت توضیح بدید...آیا قابل تبدیل به واحد های دیگه؟

Somia
23-07-2008, 07:17
با سلام
خدا قوت
در تاپیکی که برای اضافه کردن لغاتی که تایپشون سخته به Autocorrect مسیری ذکر شده که تو سیستم من نیست

C:\Documents and Settings\user\Application Data\Microsoft\Office
و در ضمن با اینکه من یکسری کلمات به Autocorrect اضافه کرد هیچ فایلی با پسوند acl در درایو C وجود ندارد.چرا؟
با تشکر

wordist
23-07-2008, 07:18
سلام...میشه در مورد واحد پوینت توضیح بدید...آیا قابل تبدیل به واحد های دیگه؟

سلام

خدمت شما دوست عزيز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدالبته ابني كه مبينيد در اكسل هست ولي من خيلي بعيد ميدونم كه در ورد غير از اين باشه

منبع:

wordist
23-07-2008, 07:21
با سلام
خدا قوت
در تاپیکی که برای اضافه کردن لغاتی که تایپشون سخته به Autocorrect مسیری ذکر شده که تو سیستم من نیست

C:\Documents and Settings\user\Application Data\Microsoft\Office
و در ضمن با اینکه من یکسری کلمات به Autocorrect اضافه کرد هیچ فایلی با پسوند acl در درایو C وجود ندارد.چرا؟
با تشکر
سلام دوست عزيز

مرسي (البته اگه با من بودي :دي)

براي رسيدن به اون بايد فايلهاي مخفي توي سيستم نمايش داده بشن

چون پوشه Application Data جزء پوشه هاي مخفي است و همچنين بايد بجاي user نام يوزري خودتون رو بنويسيد

موفق باشي

mary2006
23-07-2008, 07:26
سلام و خسته نباشید

من داشتم در برنامه اکسل نامه میزدم که نمیدونم چه اشتباهی پیش اومد که ردیف پایین کیبورد همون جایی که حروف z x c و . . . است جابجا شده البته در تایپ فارسی

ممکنه کمکم کنید

مریم آرام

wordist
23-07-2008, 08:17
سلام و خسته نباشید

من داشتم در برنامه اکسل نامه میزدم که نمیدونم چه اشتباهی پیش اومد که ردیف پایین کیبورد همون جایی که حروف z x c و . . . است جابجا شده البته در تایپ فارسی

ممکنه کمکم کنید

مریم آرام
سلام دوست عزيز

ورودتون رو به انجمن تبريك ميگم

اگه مشكلتون با يه بار ري استارت حل نشد يه بار زيان فارسي رو از سيستم حذف و دوباره اونو نصب كنيد

موفق باشي

mehdy.delshekaste
23-07-2008, 08:27
سلام
من ورد 2003 و 2007 رو به صورت پرتابل درست كردم هيچ ايرادي ندارن و خيلي خوب هم كار ميكنن اما يه مشكل عجيب برام پيش اومده كه نمي دونم علتش چيه و چجوري بايد درستش كنم لطفا كمك كنيد
مشكل اينه كه وقتي مي خوام متن تايپ شده رو save كنم به غير ازmy document هيچ جاي ديگه save نميشه.اگه به غير از my document هر جاي ديگه save كنم به صورت ~WRL0002.tmp وبا حجم صفر save ميشه و بعدا هم نميشه فايل رو باز كرد.
لطفا راهنمايي كنيد كه چطوري اين مشكل رو حل كنم.

wordist
23-07-2008, 08:32
سلام
من ورد 2003 و 2007 رو به صورت پرتابل درست كردم هيچ ايرادي ندارن و خيلي خوب هم كار ميكنن اما يه مشكل عجيب برام پيش اومده كه نمي دونم علتش چيه و چجوري بايد درستش كنم لطفا كمك كنيد
مشكل اينه كه وقتي مي خوام متن تايپ شده رو save كنم به غير ازmy document هيچ جاي ديگه save نميشه.اگه به غير از my document هر جاي ديگه save كنم به صورت ~WRL0002.tmp وبا حجم صفر save ميشه و بعدا هم نميشه فايل رو باز كرد.
لطفا راهنمايي كنيد كه چطوري اين مشكل رو حل كنم.
سلام

اگه مشكل با Save as در يه جاي ديگه حل نشه احتمال ميره كه عيب از نسخه پرتابل باشه

mehdy.delshekaste
23-07-2008, 14:08
سلام

اگه مشكل با Save as در يه جاي ديگه حل نشه احتمال ميره كه عيب از نسخه پرتابل باشه

سلام

بله مشكل از نسخه پرتابله چون قبل از ايجاد پرتابل درست كار ميكنه.
خوب سوال من اينه كه چيكار كنم وقتي تبديل به پرتابل ميشه اين مشكل رو نداشته باشم.

wordist
23-07-2008, 14:09
سلام

خوب بله مشكل از نسخه پرتابله چون قبل از ايجاد پرتابل درست كار ميكنه.
خوب سوال من اينه كه چيكار كنم وقتي تبديل به پرتابل ميشه اين مشكل رو نداشته باشم.
اينو ديگه نميدونم بايد از كسايي كه كار كردن يا تبديل كردن پرسيد

Somia
24-07-2008, 09:44
با سلام
خدا قوت جناب wordist
سوالم در مورد وارد کردن عکس است. روش textbox که یکی از دوستان داده بودند مشکلی که داره رزولیشن شکل رو کم می کنه . پس من شکل هام رو از نرم افزار matlab کپی میکنم و وارد ورد می کنم و بعد حاشیه اشکال رو با corp می برم، مشکلم اینجاست که بعضی از شکلها به حالتی در می آیند که به راحتی جابجا می شوند و بعضی نه با اینکه من بین شکلها فرقی نمیگذارم!
[/URL]
شکلی که دورش یه کادر با دایره های کوچک است راحت حرکت می کنه ولی بغلیش این وضعیت رو نداره ؟میشه هر شکل دلخواه رو به این قالب درآورد؟
آدرس :
[URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یه سوال دیگه به صورت مستقیم می شه یه تصویر رو وارد این صفحه کرد ؟ یا حتمآ باید share کرد مثل کاری که من کردم.
از همراهیتون ممنون

ebibarati
24-07-2008, 10:33
من هم ورد 2003 و هم 2007 نصب كردم ولي موقع بازكردن هروقت مثلاً 2007ا رو باز مي كنم بايد مراحل نصب رو كلاً ادامه بدم وتازمانيكه از اون استفاده مي كنم مشكلي نداره ولي وقتي يك باز 2003 رو اجرا مي كنم و باز مي خوام 2007 رو اجرا كنم بايد بعضي از مراحل نصب رو ادامه بدم البته در اين حالت احتياجي به سي دي جهت نصب نيست و ارور سي دي نمي زند

wordist
24-07-2008, 12:15
با سلام
خدا قوت جناب wordist
سوالم در مورد وارد کردن عکس است. روش textbox که یکی از دوستان داده بودند مشکلی که داره رزولیشن شکل رو کم می کنه . پس من شکل هام رو از نرم افزار matlab کپی میکنم و وارد ورد می کنم و بعد حاشیه اشکال رو با corp می برم، مشکلم اینجاست که بعضی از شکلها به حالتی در می آیند که به راحتی جابجا می شوند و بعضی نه با اینکه من بین شکلها فرقی نمیگذارم!
[/URL]
شکلی که دورش یه کادر با دایره های کوچک است راحت حرکت می کنه ولی بغلیش این وضعیت رو نداره ؟میشه هر شکل دلخواه رو به این قالب درآورد؟
آدرس :
[URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یه سوال دیگه به صورت مستقیم می شه یه تصویر رو وارد این صفحه کرد ؟ یا حتمآ باید share کرد مثل کاری که من کردم.
از همراهیتون ممنون
بهترين راه براي وارد كردن يك تصوير ورود ستقيم آن به ورد هست

همون Insert/picture

wordist
24-07-2008, 12:16
من هم ورد 2003 و هم 2007 نصب كردم ولي موقع بازكردن هروقت مثلاً 2007ا رو باز مي كنم بايد مراحل نصب رو كلاً ادامه بدم وتازمانيكه از اون استفاده مي كنم مشكلي نداره ولي وقتي يك باز 2003 رو اجرا مي كنم و باز مي خوام 2007 رو اجرا كنم بايد بعضي از مراحل نصب رو ادامه بدم البته در اين حالت احتياجي به سي دي جهت نصب نيست و ارور سي دي نمي زند
سلام

نيازي نيست كه منتظر بموني يه مقداري از مراحل نصب بگذره

كافيه تو ميخواد اون مراحل رو اجرا كنه كنسل كني و بعد هم پيغامش رو اكي كني

مشكلي پيش نمياد

s_r_asadiyan
25-07-2008, 04:06
با سلام
دو تا مشکل :1- وقتی فونت رو در پوشه فونت ویندوز پیست می کنم در ورد نمی یاره
2-وقتی فونت Simbol مثل شیعه ،رمضان در پوشه فونت می برم وقتی می خوامinsert کنم یک سری علایم غیر اون نشونه هایی می اد که انتخاب کردم مثل حروف انگلیسی اعدادو....

wordist
26-07-2008, 06:33
با سلام
دو تا مشکل :1- وقتی فونت رو در پوشه فونت ویندوز پیست می کنم در ورد نمی یاره
2-وقتی فونت Simbol مثل شیعه ،رمضان در پوشه فونت می برم وقتی می خوامinsert کنم یک سری علایم غیر اون نشونه هایی می اد که انتخاب کردم مثل حروف انگلیسی اعدادو....
سلام

چه فونتي هست كه نمياره

ممكنه كه فونت استاندارد نباشه يا خراب باشه

نمونه فونت رو آپلود كن و بذار اينجا تا امتحان كنم

reza66kh
26-07-2008, 14:27
هنگام نصب ورد با این ارور مواجه می شوم لطفا من را راهنمایی کنید

can't locate msi file specified in c:\docume~\reza~.mre\locals~\rarsfx1\files\setup\s etup.ini

wordist
26-07-2008, 14:32
هنگام نصب ورد با این ارور مواجه می شوم لطفا من را راهنمایی کنید

can't locate msi file specified in c:\docume~\reza~.mre\locals~\rarsfx1\files\setup\s etup.ini

احتمال اينكه سي دي شما مشكا داشته باشه هست

يه بار ديگه با يه سي دي ديگه تلاش كنيد

چون پيغام احتمالا بعد از اكستراكت كردن فايلهاي اجرايي اوليه روي سيستم هست كه مشخصا نتونسته فايل setup.ini رو پيدا كنه

s_r_asadiyan
26-07-2008, 14:36
سلام

چه فونتي هست كه نمياره

ممكنه كه فونت استاندارد نباشه يا خراب باشه

نمونه فونت رو آپلود كن و بذار اينجا تا امتحان كنم

=======================================
باسلام
اینم دوفونت شیعه و رمضان

ببخشید این سئوال رو اینجا می پرسم ولی اگه می شه من رو راهنمایی کنین ممنون می شم:45:
سئوال: اگه خواسته باشم بجای گذاشتن مثلا لینک بالا کلمه دانلودیا تصویر بسته فشرده وین رر رو بذارم که درصورت کلیک کردن روی اون اتومات فایل دانلود بشه باید چه کنم؟:10:

wordist
26-07-2008, 14:44
=======================================
باسلام
اینم دوفونت شیعه و رمضان

ببخشید این سئوال رو اینجا می پرسم ولی اگه می شه من رو راهنمایی کنین ممنون می شم:45:
سئوال: اگه خواسته باشم بجای گذاشتن مثلا لینک بالا کلمه دانلودیا تصویر بسته فشرده وین رر رو بذارم که درصورت کلیک کردن روی اون اتومات فایل دانلود بشه باید چه کنم؟:10:
مشكل شما با اين فونتها چيه؟

اينا كه بخوبي اجرا ميشن

+++++

براي شما به عنوان يه كاربر عادي اين كار امكان پذير نيست

چون دسترسي به دكمه لينك نداريد

s_r_asadiyan
26-07-2008, 15:49
مشكل شما با اين فونتها چيه؟
==============================================

وقتی از قسمت نشانه ها می خوام اونا رو انتخاب کنم یک سری اعداد و حروف بجای اونا اینسرت می شن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wordist
26-07-2008, 15:50
==============================================

وقتی از قسمت نشانه ها می خوام اونا رو انتخاب کنم یک سری اعداد و حروف بجای اونا اینسرت می شن

خب عزيزجان شما بايد ابتدايي كه ميخواي اون نشانه ها رو وارد كني زبان رو انگليسي كني و بعد اونا رو وارد كني

موفق باشي

s_r_asadiyan
26-07-2008, 15:56
خب عزيزجان شما بايد ابتدايي كه ميخواي اون نشانه ها رو وارد كني زبان رو انگليسي كني و بعد اونا رو وارد كني

موفق باشي
================================================== ==
ممنون از راهنمایی شما مشکل حل شد اما!!!!
تنظیمات زبان رو توی قسمت نشانه ها نمی شه به صورت پیش فرض لاتین گذاشت که مشکلات اینجوربی پیش نیاد؟
چون همش تغییر می کنه:10:

amirkzz
26-07-2008, 19:22
سلام
من یک فایل word دارم دارای 100 جدول 3 ردیفی. باید توضیحاتی ذیل ردیف دوم هر جدول اضافه شود ولی حجم فایل خیلی زیاد است و توضیحان هم مفصل . در نتیجه اگر بخواهم توضیحات را درون همین فایل ذخیره کنم حجم فایل بالاتر رفته و مشکلات خودش را دارد
می خواهم توضیحات را درون فایل دیگری ذخیره کنم و وقتی کاربر روی هر جدول رفت و ماکرویی را run کرد توضیحات مربوط به آن جدول نمایش داده شود
چطوری می توانم توضیحات را در فایلی جدا گانه ذخیره کنم که آدرس قسمت مورد نظر از فایل اصلی را داشته و در صورت نیاز فراخوانی شود ؟

wordist
27-07-2008, 06:45
================================================== ==
ممنون از راهنمایی شما مشکل حل شد اما!!!!
تنظیمات زبان رو توی قسمت نشانه ها نمی شه به صورت پیش فرض لاتین گذاشت که مشکلات اینجوربی پیش نیاد؟
چون همش تغییر می کنه:10:

خب شما توي ورد معمولا با زبان فارسي كار ميكني پس بهتره اينم مورد روي همون فارسي بمونه و در هنگام نياز دستي تغيير كنه

wordist
27-07-2008, 06:54
سلام
من یک فایل word دارم دارای 100 جدول 3 ردیفی. باید توضیحاتی ذیل ردیف دوم هر جدول اضافه شود ولی حجم فایل خیلی زیاد است و توضیحان هم مفصل . در نتیجه اگر بخواهم توضیحات را درون همین فایل ذخیره کنم حجم فایل بالاتر رفته و مشکلات خودش را دارد
می خواهم توضیحات را درون فایل دیگری ذخیره کنم و وقتی کاربر روی هر جدول رفت و ماکرویی را run کرد توضیحات مربوط به آن جدول نمایش داده شود
چطوری می توانم توضیحات را در فایلی جدا گانه ذخیره کنم که آدرس قسمت مورد نظر از فایل اصلی را داشته و در صورت نیاز فراخوانی شود ؟

سلام

البته من بعيد ميدونم بشه اينكارو كرد

چون اينكه به ورد چطوري فهمانده بشه كه اين توضيح مربوط به اين جدول هست و اون يكي توضيح مربوط به فلان جدول و .... بسيار كار سختي هست

در اين مورد خودتون فكري كرديد كه مشخص بشه چطوري اينكارو كرد

موفق باشيد

Sharim
27-07-2008, 20:40
سلام به بچه های گل نرم افزار ...
آقا من با این نرم افزار های office یه مشکل خیلی ساده اما درد سر ساز دارم ! اونم این که متونی که هم کلمات انگلیسی داره هم فارسی به هم میریزن یعنی کلمات سر جای خودشون قرار نمیگیرن مثلا :
یک متن Text در ورد
به این صورت نوشته میشه :
یک متن درtext ورد
کلمات انگلیسی متن رو به هم میریزن !
متوجه شدید ؟
مشکل از کجاست ؟

ممنون...

3Dmajid
27-07-2008, 22:24
سلام به بچه های گل نرم افزار ...
آقا من با این نرم افزار های office یه مشکل خیلی ساده اما درد سر ساز دارم ! اونم این که متونی که هم کلمات انگلیسی داره هم فارسی به هم میریزن یعنی کلمات سر جای خودشون قرار نمیگیرن مثلا :
یک متن Text در ورد
به این صورت نوشته میشه :
یک متن درtext ورد
کلمات انگلیسی متن رو به هم میریزن !
متوجه شدید ؟
مشکل از کجاست ؟

از 2003 استفاده میکنی یا 2007 ؟

منم با این مشکل برخورد کرده بودم.
یه دقتی به RIGHT TO LEFT و Right ALIGMENT بکن.

Sharim
28-07-2008, 16:18
از 2003 استفاده میکنی یا 2007 ؟

منم با این مشکل برخورد کرده بودم.
یه دقتی به RIGHT TO LEFT و Right ALIGMENT بکن.

از 2007 استفاده میکنم . با 2003 این مشکل رو نداشتم
اون ها که گفتی هم مشکلی ندارن

ahriman323
28-07-2008, 18:03
سلام از ورد 2003 استفاده میکنم
وقتی ورد را باز میکنی صفحه سفیدی که وجود داره به صورت افقی هست چطوری این صفحه نوشتن عمودی میشه تا روی کاغذ A4 با قسمتی که پهن تره نوشته بشه

wordist
29-07-2008, 06:44
سلام از ورد 2003 استفاده میکنم
وقتی ورد را باز میکنی صفحه سفیدی که وجود داره به صورت افقی هست چطوری این صفحه نوشتن عمودی میشه تا روی کاغذ A4 با قسمتی که پهن تره نوشته بشه
سلام

شما از منوي file گزينه Page setup رو انتخاب كن و از همون سر برگ اول ميتوني متناسب با كاري كه ميخواي بكني گزينه Portrait يا Landscape رو بزني

موفق باشي

wordist
29-07-2008, 06:45
از 2007 استفاده میکنم . با 2003 این مشکل رو نداشتم
اون ها که گفتی هم مشکلی ندارن
به به اقا شهرام

خوش اومدي

مطمئني اونايي كه دوستمون اشاره كرد مشكلي نداره

يه نمونه از فايلي كه حاوي متن خراب هست رو آپلود كن و بذار تا چك كنم

موفق باشي

jinn's king
30-07-2008, 05:16
با درود فراوان

دوستان کسی نمی دونه چطوری می تونم اندازه ی مصرع های شعر رو توی برنامه ی ورد آفیس به طور اتوماتیک تنظیم کنم مثلا کاری کنم که مصرع های زوج با هم هم طول باشند اگه به دوبیت شعر زیر دقت کنید می بینید که طول مصرع اولی از مصرع سومی بیشتر است و این از زیبایی متن می کاهد بعضی وقتها مصرعی با 10 کلمه زیر مصرعی با 5 کلمه قرار می گیره و بدون تغییر فونت و یا اندازه ی کلمات دقیقا دو مصرع باهم برابر هستند من چطور می تونم این کار و انجام بدم

آتش است این بانگ نا ی و نیست باد
هر که این آتش ندارد نیست باد

آتش عشق است کاندر می فتاد
جوشش عشق است کاندر می فتاد

البته من از آفیس 2007 استفاده می کنم
پیشاپیش متشکرم

Sharim
30-07-2008, 18:09
به به اقا شهرام

خوش اومدي

مطمئني اونايي كه دوستمون اشاره كرد مشكلي نداره

يه نمونه از فايلي كه حاوي متن خراب هست رو آپلود كن و بذار تا چك كنم

موفق باشي

ارادت عزیز ...:11:
ما خیلی مخلصیم ! :40:
این هم عکس :
متنش هم این بوده : متن آزمایشی کار با نرم افزار word 2007 برای مشکل یابی توسط انجمن p30
ممنون
:40::40:

ahriman323
31-07-2008, 00:24
سلام چطوری با ورد 2003 یه متن رو چند بار توی برگه چاپ کنم به صورت تبلیغاتی
پیشاپیش ممنون از راهنمایتون

wordist
31-07-2008, 06:24
با درود فراوان

دوستان کسی نمی دونه چطوری می تونم اندازه ی مصرع های شعر رو توی برنامه ی ورد آفیس به طور اتوماتیک تنظیم کنم مثلا کاری کنم که مصرع های زوج با هم هم طول باشند اگه به دوبیت شعر زیر دقت کنید می بینید که طول مصرع اولی از مصرع سومی بیشتر است و این از زیبایی متن می کاهد بعضی وقتها مصرعی با 10 کلمه زیر مصرعی با 5 کلمه قرار می گیره و بدون تغییر فونت و یا اندازه ی کلمات دقیقا دو مصرع باهم برابر هستند من چطور می تونم این کار و انجام بدم

آتش است این بانگ نا ی و نیست باد
هر که این آتش ندارد نیست باد

آتش عشق است کاندر می فتاد
جوشش عشق است کاندر می فتاد

البته من از آفیس 2007 استفاده می کنم
پیشاپیش متشکرم
سلام دوست عزيزم

يه نگاه به اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بنداز و با دقت عمل كن

موفق باشي

wordist
31-07-2008, 06:30
ارادت عزیز ...:11:
ما خیلی مخلصیم ! :40:
این هم عکس :
متنش هم این بوده : متن آزمایشی کار با نرم افزار word 2007 برای مشکل یابی توسط انجمن p30
ممنون
:40::40:
سلام مجدد

قرار شد متن رو در يك فايل ورد بنويسي و آپ كني ولي با توجه به شكل :

شما توصيه دوستمون رو اجرا نكردين كه گفتن Right to left و بودن اونو چك كن

چون همونطور كه پيداست از شكل دكمه Right align فعال هست ولي دكمه Right to left فعال نيست و متن Left to right هست

شما بايد با زدن دكمه Right to left يا با زدن كنترل و شيفت راست ابتدا اونو درست كني و سپس با زدن CTRL+R حالت Right align اونم دوباره درست كني

اون موقع مشكلت حل ميشه

موفق باشي

wordist
31-07-2008, 06:32
سلام چطوری با ورد 2003 یه متن رو چند بار توی برگه چاپ کنم به صورت تبلیغاتی
پیشاپیش ممنون از راهنمایتون
سوال نامفهوم در نتيجه ميشه در يك جواب نامفهوم گفت با كپي و پيست !!!!!!!!!!!!!!!!!!

شما دقيق تر سوالت رو بپرس عزيز

حالتش چطوري باشه
اندازش ...
...

ila
31-07-2008, 11:55
با سلام..گزینه find ll word form که توی Find ورد هست شکل هایی از لغت روکه از لحاظ املایی متفاوت هست پیدا میکنه..میشه یه مثالی در این باره بزنید؟
بعد در مورد shift +Enter کارش چیه؟

ila
31-07-2008, 12:20
تویpage setup گزینه mirror marging کارلش چیه؟ یعنی چیکار میکنه..با یک مثال برام توضیح میدید؟

ila
31-07-2008, 21:51
در آیکون بعضی از فونتها حرف TT و بعضی حرف O و بعضی حرف A است...دلیلش چیه؟ این نوع فونتها با هم چه فرقی دارند؟
وسوال دیگر اینکه
فرق گزینه زیر با هم چیه؟
Justify low , Justify medium , Justify High

hiwas
01-08-2008, 17:22
سلام دوستان
من اگه یک فایل از word رو باز می کنم این ارور رو می ده:

چطوری درست می شه؟

nw_nk
02-08-2008, 00:20
سلام

تویpage setup گزینه mirror marging کارلش چیه؟ یعنی چیکار میکنه..با یک مثال برام توضیح میدید؟

در حالت عادی (Normal) گزینه Left حاشیه از چپ و گزینه Right حاشیه از راست خواهد بود.

اگر شما Mirror Margins رو انتخاب کنید, هر دو صفحه پشت سر هم عین یک دفتر بصورت زوج چپ و راست در نظر گرفته می شوند.

و بجای حاشیه Left و Right حاشیه های Inside به معنای درونی و OutSide به معنای بیرونی خواهیم داشت.

حاشیه درونی, مقدار فاصله نوشته های هر دو صفحه (که زوج شده اند) از وسط را نشان می دهد.

حاشیه بیرونی, مقدار فاصله نوشته های هر دو صفحه (که زوج شده اند) از کناره ها را نشان می دهد.

برای درک بهتر می تونید عددهای دو حاشیه رو کم و زیاد کنید و تغییرات رو همزمان در قاب Preview ببینید.

در آیکون بعضی از فونتها حرف TT و بعضی حرف O و بعضی حرف A است...دلیلش چیه؟ این نوع فونتها با هم چه فرقی دارند؟
وسوال دیگر اینکه
فرق گزینه زیر با هم چیه؟
Justify low , Justify medium , Justify High

1- انواع فونت هستند:
O برای OpenType
T برای TrueType
A برای All Res

OpenType توسط Microsoft و Adobe بعنوان جانشین TrueType که توسط Apple ساخته شده بود و Type1 که توسط خود Adobe ساخته شده بود, در نظر گرفته شده. OpenType تقریبا ساختاری مثل یک فونت TrueType داره اما مواردی بهش اضافه شده تا قابلیت استفاده اش و ساپورت زبانش افزایش پیدا کنه.

2- همونجوری که از اسمشون هم معلومه, شدت کشیدن و فاصله دادن متن یک خط رو تعیین می کنند. حالت High پهن ترین گزینه ممکن است. وقتی از خود دکمه در تولبار برای کشیدن متن استفاده می کنید حالت Low بکار گرفته می شود.

سلام دوستان
من اگه یک فایل از word رو باز می کنم این ارور رو می ده:
چطوری درست می شه؟

اگر فقط با این فایل مشکل دارید, نرم افزارهای ترمیم فایل Word رو امتحان کنید. اگر با همه فایلهای Word مشکل دارید, بهتره Office رو دوباره نصب یا Repair کنید.

موفق باشید.

ila
02-08-2008, 13:44
با سلام..گزینه find ll word form که توی Find ورد هست شکل هایی از لغت روکه از لحاظ املایی متفاوت هست پیدا میکنه..میشه یه مثالی در این باره بزنید؟

کسی میتونه کمکم کنه؟

ila
02-08-2008, 13:49

کسی میتونه کمکم کنه؟

nw_nk
02-08-2008, 16:07
با سلام..گزینه find ll word form که توی Find ورد هست شکل هایی از لغت روکه از لحاظ املایی
متفاوت هست پیدا میکنه..میشه یه مثالی در این باره بزنید؟

کسی میتونه کمکم کنه؟

سلام

1- گزینه Find all words form در واقع مخالف دو گزینه Match case و Find whole words only است. اگر دقت کرده باشید هنگام انتخابش, دو گزینه فوق غیر فعال میشن. اگر این گزینه رو انتخاب کرده باشید, در هنگام جستجو هر شکلی از عبارت مورد نظر که در متن وجود داشته باشد, پیدا می شود. یعنی حتی اگر حروفش با عبارتی که شما جستجو کردید از نظر بزرگ و کوچکی یکی نباشه و حتی اگر یک کلمه کاملا جدا نباشه. یعنی عبارت شمارو در میان کلمه ای بزرگتر پیدا می کند. البته قابلیت این گزینه بیشتر از موارد فوق هست و حالت های دیگری از عبارت سرچ شده رو هم پیدا میکنه.

2- وقتی شما متنی رو شماره بندی کرده باشید یا Bullet بندی. در حالت پیش فرض اگر Enter بزنید به سطر بعد می روید و شماره هم اضافه شده و مورد جدیدی را برای شما باز می کند. اما اگر Shift رو بگیرید و Enter بزنید Word می فهمد که شما نمی خواهید شماره جدیدی تعریف کنید و فعلا قصدتون ادامه مطلب فعلیه.

...

اگر دوست دارید همه جنبه های Word رو یاد بگیرید بهتره کتاب آموزشی یا E Book اش رو تهیه کنید تا تمامی مباحثش رو یاد بگیرید. اون وقت اگر مشکل یا استثنایی بود, مطرح کنید.

موفق باشید.

wordist
03-08-2008, 08:18

سلام

1- گزینه Find all words form در واقع مخالف دو گزینه Match case و Find whole words only است. اگر دقت کرده باشید هنگام انتخابش, دو گزینه فوق غیر فعال میشن. اگر این گزینه رو انتخاب کرده باشید, در هنگام جستجو هر شکلی از عبارت مورد نظر که در متن وجود داشته باشد, پیدا می شود. یعنی حتی اگر حروفش با عبارتی که شما جستجو کردید از نظر بزرگ و کوچکی یکی نباشه و حتی اگر یک کلمه کاملا جدا نباشه. یعنی عبارت شمارو در میان کلمه ای بزرگتر پیدا می کند. البته قابلیت این گزینه بیشتر از موارد فوق هست و حالت های دیگری از عبارت سرچ شده رو هم پیدا میکنه.

2- وقتی شما متنی رو شماره بندی کرده باشید یا Bullet بندی. در حالت پیش فرض اگر Enter بزنید به سطر بعد می روید و شماره هم اضافه شده و مورد جدیدی را برای شما باز می کند. اما اگر Shift رو بگیرید و Enter بزنید Word می فهمد که شما نمی خواهید شماره جدیدی تعریف کنید و فعلا قصدتون ادامه مطلب فعلیه.

...

اگر دوست دارید همه جنبه های Word رو یاد بگیرید بهتره کتاب آموزشی یا E Book اش رو تهیه کنید تا تمامی مباحثش رو یاد بگیرید. اون وقت اگر مشکل یا استثنایی بود, مطرح کنید.

موفق باشید.

سلام به هردوي دوستان

پاسخ داده شده به سوال مطرح شده اشتباه هست

در مورد شماره يك پاسخ حالت طبيعي كادر جستجو در ورد همون كاري كه اشاره شده رو هم در زبان فارسي و هم در زبان انگليسي انجام ميده و نيازي نيست كه شما گزينه Find all word forms رو انتخاب كنيد.

درصورتيكه اين گزينه همون طوري هم كه اشاره شده براي زبان انگليسي هست فقط و به نظر مياد كار ديگه اي رو انجام ميده كه ميشه با بررسي بيشتر در ورد و نيز جستجو در اينترنت پيداش كرد و پاسخ داد

در مورد پاسخ شماره دو هم بايد بگم كه كار شيفت اينتر قطع پاراگراف فعلي و رفتن به خط بعدي بدون ايجاد پاراگراف جديد هست كه ميشه براي اون كاري كه دوستمون گفت هم مورد استفاده قرار بگيره يعني وارد نشدن شماره يا نشانه بعدي در حالت فهرست بندي مطالب (Bullet and numbering) نه اينكه فقط كارش اين باشه كه اشاره شده

دوستان در پاسخ دقيق دادن دقت كنن

با تشكر
:11:
موفق باشيد

nw_nk
03-08-2008, 12:43
درصورتيكه اين گزينه همون طوري هم كه اشاره شده براي زبان انگليسي هست فقط و به نظر مياد كار ديگه اي رو انجام ميده كه ميشه با بررسي بيشتر در ورد و نيز جستجو در اينترنت پيداش كرد و پاسخ داد

با سلام..گزینه find ll word form که توی Find ورد هست شکل هایی از لغت روکه از لحاظ املایی
متفاوت هست پیدا میکنه..میشه یه مثالی در این باره بزنید؟

همونجوری که گفته شد کاربرد Find all word forms فراتر از حروف کوچک و بزرگ و عبارت کل بودن است.

برای انگلیسی کاربرد داره و همه اشکال عبارت مورد نظر رو می تونه براتون پیدا کنه. مثلا حالت گذشته فعل حالی رو که برای جستجو دادید هم پیدا میکنه.

مثال:

عبارت sit رو سرچ کنید. اگر Find all word forms رو تیک زده باشید حتی حالت دیگر این فعل یعنی sat هم پیدا خواهد شد.

احتمالا این تکنیک قابلیت هایی بیشتر از موارد فوق مثل تغییر زمان فعل, هم داره.

دوستان در پاسخ دقيق دادن دقت كنن
با تشكر
:11:موفق باشيد

بروی چشم.

شما هم موفق باشید.

Antigirl
04-08-2008, 11:20
سلام باعرض خسته نباشی میخواستم بگم که تو ورد میشه با صحبت کردن به صورت انگلیسی تایپ کرد ولی
امکانش هست که اینو به صورت فارسی برنامه ریزی کرد؟

wordist
05-08-2008, 06:29
سلام باعرض خسته نباشی میخواستم بگم که تو ورد میشه با صحبت کردن به صورت انگلیسی تایپ کرد ولی
امکانش هست که اینو به صورت فارسی برنامه ریزی کرد؟
سلام

مگه اينكه برنامه جانبي براي اينكار وجود داشته باشه

اگر نه خود ورد و قابليتهاي پيش فرضش اينكارو نميتونه بكنه

Viren
06-08-2008, 12:04
سلام دوستان عزیز
من یک پاکت نامه دارم که می خوام پشتش متنی رو چاپ کنم
پرینتر قابلیت چاپ پاکت نامه رو داره.ورد من هم 2003 هست

پاکت نامه من این شکلی هست تقریبا

طوری که حتما باید به صورت عمودی وارد پرینتر کنم
وقتی اینکار رو میکنم پشت پاکت نامه به صورت عمودی چاپ میشه
اما من می خوام به صورت افقی چاپ بشه
ولی پاکت نامه طولش زیاده و وارد پرینتر نمیشه
راهی هست اینطوری چاپ کنم؟

thomas-anders
06-08-2008, 12:57
سلام

این ارور برنامه ورد من برای چیه ؟ ممنون میشم علتش رو بهم بگید

ممنون

wordist
06-08-2008, 13:43
سلام دوستان عزیز
من یک پاکت نامه دارم که می خوام پشتش متنی رو چاپ کنم
پرینتر قابلیت چاپ پاکت نامه رو داره.ورد من هم 2003 هست

پاکت نامه من این شکلی هست تقریبا

طوری که حتما باید به صورت عمودی وارد پرینتر کنم
وقتی اینکار رو میکنم پشت پاکت نامه به صورت عمودی چاپ میشه
اما من می خوام به صورت افقی چاپ بشه
ولی پاکت نامه طولش زیاده و وارد پرینتر نمیشه
راهی هست اینطوری چاپ کنم؟
سلام

دوست عزيز اينقدر عمودي و افقي گفتي كه من قاطي كردم

بتوني واضح تر سوال رو مطرح كني ممكنه بتونم كمكت كنم

موفق باشي

wordist
06-08-2008, 13:45
سلام

این ارور برنامه ورد من برای چیه ؟ ممنون میشم علتش رو بهم بگید

ممنون
سلام

شما وقتي Retry ميزني چيكار ميكنه و چي نشونت ميده

و اگه اون دو گزينه ديگه رو بزني چي ؟

thomas-anders
06-08-2008, 13:59
سلام

شما وقتي Retry ميزني چيكار ميكنه و چي نشونت ميده

و اگه اون دو گزينه ديگه رو بزني چي ؟

abourt که بزنم که کلا خارج میشه بدون هیچ چیزی

ولی اون دو تای دیگه این ارور رو نشون میده

:11::11::11:

abbasazarpikan
06-08-2008, 20:54
دوستان خط کشم توی ورد Auto Hide شده ؟ نمی دونم چه جوری برش دارم که به حالت ثابت باشه؟

Viren
06-08-2008, 22:16
سلام

دوست عزيز اينقدر عمودي و افقي گفتي كه من قاطي كردم

بتوني واضح تر سوال رو مطرح كني ممكنه بتونم كمكت كنم

موفق باشي

شما همین پاکت نامه رو در نظر بگیر
خب؟
همین طوری که نوشته Adress منم می خوام بنویسم و چاپ کنم
چی کار باید بکنم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mr.Mohamad
06-08-2008, 22:17
سلام دوستان
من میخواستم که در محیط ورد منوی آبشاری درست کنم
درست مثل این ثبت نام های اینترنتی که مثلا در منوی آبشاری اول نام استان رو انتخاب می کنند و بعدش در منوی آبشاری دیگری شهرهای آن استان قرار می گیرد.
اگه بتونید کمکم کنید ممنونتون میشم

wordist
07-08-2008, 09:20
abourt که بزنم که کلا خارج میشه بدون هیچ چیزی

ولی اون دو تای دیگه این ارور رو نشون میده

:11::11::11:
به نظر مياد چاره اي جز نصب مجدد آفيس نباشه

wordist
07-08-2008, 09:22
دوستان خط کشم توی ورد Auto Hide شده ؟ نمی دونم چه جوری برش دارم که به حالت ثابت باشه؟
عزيزجان شما براحتي كافيه فقط تيك Ruler رو از منوي View بذاري همين

wordist
07-08-2008, 09:25

شما همین پاکت نامه رو در نظر بگیر
خب؟
همین طوری که نوشته Adress منم می خوام بنویسم و چاپ کنم
چی کار باید بکنم؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
كاغذ شما به همين تريتيبي كه الان نشون داده شده هست و از بالاي عكس داخل پرينتر ميره يا از سمت چپ عكس

wordist
07-08-2008, 09:36
سلام دوستان
من میخواستم که در محیط ورد منوی آبشاری درست کنم
درست مثل این ثبت نام های اینترنتی که مثلا در منوی آبشاری اول نام استان رو انتخاب می کنند و بعدش در منوی آبشاری دیگری شهرهای آن استان قرار می گیرد.
اگه بتونید کمکم کنید ممنونتون میشم
اينكارا را بايد در اكسس كرد

در ورد اينكارا بسيار سخت تر از حد تصور هست و نياز به برنامه نويسي VBA داره

كه اصلا هم به صرفه نيست كه براش وقت بذاري

Viren
07-08-2008, 10:22
كاغذ شما به همين تريتيبي كه الان نشون داده شده هست و از بالاي عكس داخل پرينتر ميره يا از سمت چپ عكس

همین طوری که نشون دادم جا نمیشه بره داخل پرینتر
مجبورم ار سمت چپ وارد کنم.

Sufia
08-08-2008, 19:15
یعنی چی که پاکت نامه توو پرینتر جا نمیشه

اسم پرینترتون چیه

اندازه کاعذت رو از Page setup دقیقا هم اندازه پاکت نامه تنظیم کردی؟

حتما میشه ، قبلا اینکارو کردم

Viren
08-08-2008, 22:22
از این پاکت نامه های درازه!
Hp

Sufia
09-08-2008, 09:47
به این پاکت نامه های دراز میگن ملخی

هیچ فرقی نداره

پاکت نامه رو اندازه بگیر بعد توو Page setup از منوی File وارد سربرگ Paper size بشید و اندازه طول و عرض رو وارد کنید

بعد توو این صفحه تایپ کنید و بعدش هم پرینت بر روی پاکت نامه

Viren
09-08-2008, 10:10
یعنی پاکت نامه رو از عرض بزارم یا طول؟
از طول جا نمیشه
ار عرض هم که میزارم برخلاف اون عکسی که گذاشتم چاپ می کنه

واضح تر میگید؟

wordist
09-08-2008, 10:11
همین طوری که نشون دادم جا نمیشه بره داخل پرینتر
مجبورم ار سمت چپ وارد کنم.
سلام

اگه فقط نياز به وارد كردن آدرس هست شما ميتوني آدرس هر شخص رو بجاي وارد كردن به حالت معمولي كه اونطوري كه ميخواي چاپ نميشه بصورت عمودي بنويسي تا اوجوري كه ميخواي چاپ بشه

نوشتن بصورت عمودي از پايين به بالا هم در خانه هاي جدول و نيز با استفاده از Word Art امكان پذير هست

Sufia
09-08-2008, 20:35
یعنی پاکت نامه رو از عرض بزارم یا طول؟
از طول جا نمیشه
ار عرض هم که میزارم برخلاف اون عکسی که گذاشتم چاپ می کنه

واضح تر میگید؟

از عرض، یعنی به این شکلی که پائین کشیدم نگاه کن ، فکر کن اون خط عمودی که پائین خط چین هاست دست شماست که پاکت رو به همون شکل وارد چاپگر می کنی ، در پاکت نامه هم زیر باشه

-----------------
| |

mary2006
10-08-2008, 08:30
سلام دوستان

من با ورد 2007 کار میکنم همینطور دوستانم ولی مشکلی که من دارم اینه که در قسمت PAGE LAYOUT در SIZE که آیتمهای مختلف است مثل LETTER , LEGAL ,EXECTIVE مال دوستانم A3,A5,B4 و . . . را دارد ولی مال من ندارد فقط A4 دارد مشکل کجاست ؟؟؟؟

مریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

wordist
10-08-2008, 08:42
سلام دوستان

من با ورد 2007 کار میکنم همینطور دوستانم ولی مشکلی که من دارم اینه که در قسمت PAGE LAYOUT در SIZE که آیتمهای مختلف است مثل LETTER , LEGAL ,EXECTIVE مال دوستانم A3,A5,B4 و . . . را دارد ولی مال من ندارد فقط A4 دارد مشکل کجاست ؟؟؟؟

مریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام دوست عزيزم

اين مشكل به احتمال زياد برميگرده به زمان نصب آفيس روي سيستم شما و اينكه شما چه تنظيماتي رو در كنترل پانل و قسمت تنظيمات منطقه اي اون داشته ايد

در هرصورت نبود اين گزينه‌ها مشكلي ايجاد نميكنه

شما ميتونيد براحتي و از قسمت More page sizes گزينه‌هاي دلخواه رو بصورت دستي تعيين كنيد

حالا اگه مشكل ديگه اي هست بگيد

موفق باشيد

Sufia
10-08-2008, 12:03
من هم با این مشکل توو آفیس 2003 مواجه شدم البته A4 داشت A3 نداشت

ila
10-08-2008, 12:21
با سلامی دوباره خدومت دوست بسیار گل و با سوادم وردیست مهربون و با شخصیت
توی پاراگراف گزینه outline level برای چیه؟
توی بولت و نامبرینگ گزینه Number position چی رو تراز میکنه؟
یعنی چی..؟
من وقتی Right o left رو میزنم چی از چی تراز میشه..یعنی نسبت به چی تراز میشه..ممنون
توی ورد 2007 چه جوری میشه شماره صفحه رو فارسی نوشت؟
توی ورد 2003 با Hedear o footer چه جوری میشه وقتی دکمه شماره صفحه رو میزنی از روی نوار ابزارش فارسی نوشته شن شماره صفحه؟
ممنون

wordist
10-08-2008, 12:38
با سلامی دوباره خدومت دوست بسیار گل و با سوادم وردیست مهربون و با شخصیت
...
سلام

شما لطف دارين نسبت به من

توی پاراگراف گزینه outline level برای چیه؟

در صورتيكه در متن از Bullet and numbering اونم در حالت سطح بندي استفاده بكني اين مورد ميتونه تعيين بكنه كه اين پاراگراف الان در كدوم سطح فهرست نويسي شما قرار داره

توی بولت و نامبرینگ گزینه Number position چی رو تراز میکنه؟
یعنی چی..؟
من وقتی Right o left رو میزنم چی از چی تراز میشه..یعنی نسبت به چی تراز میشه..ممنون

اون عددي كه وارد ميكني به عنوان فاصله اعداد شما از محدوده متن نويسي شما رو تعيين ميكنه

و بسته به اينكه در چه پاراگرافي با چه ترازي داري استفاده ميكني ميتونه چپ ، وسط يا راست باشه (متناسب با نوع ترازبندي پاراگراف)

توی ورد 2007 چه جوری میشه شماره صفحه رو فارسی نوشت؟

در 2007 وقتي ميخواي شماره صفحه در مثلا پاصفحه وارد كني كافيه قبل از ورود اون متن رو Right to left كني تا وقتي شماره رو وارد ميكني با تشخيص حالت فارسي نويسي خودش عدد فارسي بنويسه

توی ورد 2003 با Hedear o footer چه جوری میشه وقتی دکمه شماره صفحه رو میزنی از روی نوار ابزارش فارسی نوشته شن شماره صفحه؟

اينكار بايد بصورت دستي انجام بشه و متن نوشته بشه و بعد شماره صفحه بعد از اون وارد بشه

ممنون

خواهش :31:

ebibarati
10-08-2008, 13:17
من هم با این مشکل توو آفیس 2003 مواجه شدم البته A4 داشت A3 نداشت
من هم همین مشکل و دارم ولی فکر می کنم چون چاپگری که استفاده میکنیم قابلیت چاپ A3 رو نداره انجا هم سایز مورد نظر رو نمی یاره ولی میشه از طریق تنظیمات سایز مورد نظر ره انتخاب کرد ولی فایده ای نداره چون قسمت هایی از متن رو پرینت نمیکنه اگه میخوای A3 رو پرینت کنی باید پرینتر a3 داشته باشی

ila
10-08-2008, 13:25
سلام

شما لطف دارين نسبت به من

در صورتيكه در متن از Bullet and numbering اونم در حالت سطح بندي استفاده بكني اين مورد ميتونه تعيين بكنه كه اين پاراگراف الان در كدوم سطح فهرست نويسي شما قرار داره

اون عددي كه وارد ميكني به عنوان فاصله اعداد شما از محدوده متن نويسي شما رو تعيين ميكنه

و بسته به اينكه در چه پاراگرافي با چه ترازي داري استفاده ميكني ميتونه چپ ، وسط يا راست باشه (متناسب با نوع ترازبندي پاراگراف)

در 2007 وقتي ميخواي شماره صفحه در مثلا پاصفحه وارد كني كافيه قبل از ورود اون متن رو Right to left كني تا وقتي شماره رو وارد ميكني با تشخيص حالت فارسي نويسي خودش عدد فارسي بنويسه

اينكار بايد بصورت دستي انجام بشه و متن نوشته بشه و بعد شماره صفحه بعد از اون وارد بشه

خواهش :31:

توی هیدرو فوتر واسه درج شماره کل صفحه فارسی نمیشه..اونو بایدچیکار کنم؟
در مورد hyphense چه جوری میشه ما اینو ببینیم
هر کارمیکنیم دیده نمیشه واسه من؟

Sufia
10-08-2008, 20:11
من هم همین مشکل و دارم ولی فکر می کنم چون چاپگری که استفاده میکنیم قابلیت چاپ A3 رو نداره انجا هم سایز مورد نظر رو نمی یاره ولی میشه از طریق تنظیمات سایز مورد نظر ره انتخاب کرد ولی فایده ای نداره چون قسمت هایی از متن رو پرینت نمیکنه اگه میخوای A3 رو پرینت کنی باید پرینتر a3 داشته باشی

دقیقا منم به این موضوع فکر کردم اما نکته اینجاست که بعضی از سیستم ها که چاپگر ندارن A3 رو میشناسن ، اما بعضی ها نه

harrypotter
11-08-2008, 23:19
من چطور این مشکل رو در آفیس 2007 رفع کنم؟
به فرض میخام بنویسم :
عدم وجود هر گونه Bug و ایراد
اما اینطوری میشه

wordist
12-08-2008, 07:40
من چطور این مشکل رو در آفیس 2007 رفع کنم؟
به فرض میخام بنویسم :
عدم وجود هر گونه Bug و ایراد
اما اینطوری میشه
شما بايد ابتدا جهت متن نويسي (Right to left Or Left to right) رو تعيين كني بعد متن رو بنويسي

يعني اول كنترل و شيفت راست رو بزن تا از راست به چپ بشه و بعد هم CTRL+R رو بزن تا متن راست چين بشه و ادامه بده

[ali]
12-08-2008, 08:14
سلام من پنجره ی خود ورد 2007 رو که با می کنم این ارور می یاد چند برا باید کلیک کم تا بسته بشه باید چه کار کنم این درجه ی امنیتی رو در بخشی که ذکر شد من ندیدم که کمش کنم لطفا راهنمایی کنید

عکس ارور

wordist
12-08-2008, 09:14
;2801541']سلام من پنجره ی خود ورد 2007 رو که با می کنم این ارور می یاد چند برا باید کلیک کم تا بسته بشه باید چه کار کنم این درجه ی امنیتی رو در بخشی که ذکر شد من ندیدم که کمش کنم لطفا راهنمایی کنید
عکس ارور
سلام

خب دوست عزيز اين مسيري كه خود كادر توضيحات داره بهش اشاره ميكنه مشكلش چي هست كه شما نميري از همونجا اون گزينه رو فعال كني !!!؟؟؟؟

[ali]
12-08-2008, 14:04
سلام

خب دوست عزيز اين مسيري كه خود كادر توضيحات داره بهش اشاره ميكنه مشكلش چي هست كه شما نميري از همونجا اون گزينه رو فعال كني !!!؟؟؟؟
سلام می رم قسمتی که گفته و گزینه رو انتخاب می کنم ولی فرقی نمی کنه.

wordist
12-08-2008, 14:13
;2802945']سلام می رم قسمتی که گفته و گزینه رو انتخاب می کنم ولی فرقی نمی کنه.
يعني دقيقا همون پيغام مياد؟؟؟

دوست داشتي فايل رو آپ كن يه چك بكنم

هرچند ميتونه هيچ ربطي به فايل نداشته باشه

[ali]
12-08-2008, 18:16
يعني دقيقا همون پيغام مياد؟؟؟

دوست داشتي فايل رو آپ كن يه چك بكنم

هرچند ميتونه هيچ ربطي به فايل نداشته باشه
سلام جناب وردیست خود نرم افزار ورد رو که باز می کنم این پیغام می یاد و همین طور در اسنادباز شده

harrypotter
12-08-2008, 23:21
با چه برنامه ای میتونم فایل های word آفیس 2007 رو به PDF فارسی تبدیل کنم؟
فایلم فارسی هست و میخوام برنامه ای باشه که فارسی رو ساپورت کنه

wordist
13-08-2008, 06:40
با چه برنامه ای میتونم فایل های word آفیس 2007 رو به PDF فارسی تبدیل کنم؟
فایلم فارسی هست و میخوام برنامه ای باشه که فارسی رو ساپورت کنه
سلام

جوابتون رو از اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دريافت كنيد

wordist
13-08-2008, 06:50
;2804100']سلام جناب وردیست خود نرم افزار ورد رو که باز می کنم این پیغام می یاد و همین طور در اسنادباز شده
سلام عزيز جان

خوب پس احتمال اين ميره كه در خود سند پيش فرض ورد كدي ذخيره شده باشه

شما ورد را باز كن و ALT+F11 رو بزن

حالا از سمت چپ و مطابق شكل زير ببين در زيرمجموعه New macro و this document وقتي روش دابل كليك ميكني كدي نوشته شده يا نه ؟

ila
13-08-2008, 12:27
توی Page Setup گزینه 2pages per sheet کارش چیه؟..صفحه رو به دو قسمت تقسیم میکنه؟.

wordist
13-08-2008, 13:58
توی Page Setup گزینه 2pages per sheet کارش چیه؟..صفحه رو به دو قسمت تقسیم میکنه؟.
تقريبا هموني هست كه گفتي

يعني مثلا يه كاغذ A4 رو به دو تا A5 تبديل ميكنه كه هنگام پرينت هم اين دو كنار هم ميفتن

[ali]
13-08-2008, 17:21
سلام عزيز جان

خوب پس احتمال اين ميره كه در خود سند پيش فرض ورد كدي ذخيره شده باشه

شما ورد را باز كن و ALT+F11 رو بزن

حالا از سمت چپ و مطابق شكل زير ببين در زيرمجموعه New macro و this document وقتي روش دابل كليك ميكني كدي نوشته شده يا نه ؟
اصلا وقتی ALT+F11 رو می زنم همون پیغام می یاد!

wordist
13-08-2008, 17:53
;2808837']اصلا وقتی ALT+F11 رو می زنم همون پیغام می یاد!

سلام علي جان

شما اين فايل ضميمه رو بگير و بعد از اكستراكت كردنش اونو توي مسير زير كپي كن و بعد ورد را باز كن ببين بازم مشكلي داري

مسير:

C:\Documents and Settings\Your Account Name\Application Data\Microsoft\Templates

موفق باشي

[ali]
13-08-2008, 23:47
سلام علي جان

شما اين فايل ضميمه رو بگير و بعد از اكستراكت كردنش اونو توي مسير زير كپي كن و بعد ورد را باز كن ببين بازم مشكلي داري

مسير:

C:\Documents and Settings\Your Account Name\Application Data\Microsoft\Templates

موفق باشي
سلام فایده نداشت دوست من

یک نکته:

در ضمن پوزش می طلبم از گرفتن وقتتون...

wordist
14-08-2008, 06:50
;2810822']سلام فایده نداشت دوست من

یک نکته:

در ضمن پوزش می طلبم از گرفتن وقتتون...
سلام

كامل متوجه نشدم كه از نكته چي ميخواي بگي

ولي پاك كردن اون فايلهايي كه به اسم Normal هست توي اون قسمت ايرادي رو بوجود نمياره

ميتوني هر دوش رو پاك كني

البته ميشه جايي هم نگهداري كرد كه اگه خواستي برگردوني

به نظر من يه بار هر دو را پاك كن و ببين مشكلت حل ميشه

موفق باشي

Ali Alone
14-08-2008, 12:22
سلام مشکل من اینه که بعضی از فونتها مثل یاقوت یا آندلس حرف ی رو جدا مینویسه مثلا: می ز ......... چه جوری حلش کنم؟

shahshahani
14-08-2008, 12:31
سلام من آفیس 2007 دارم و هر کاری میکنم نمیتونم اندازه پیش فرض صفحه رو روی A4 تنظیم کنم.همش میره روی letter
چی کار کنم؟ ممنون

Sufia
14-08-2008, 14:01
یعنی هر بار بعد از خروج از Word و ورود دوباره صفحه رفته Letter

Sufia
14-08-2008, 14:07
بعد از اینکه روی سایز کلیک کردی و یک منو باز شد به جای کلیک بر روی A4 روی گزینه آخر یعنی More Paper Sizes کلیک کنید تا کادر Page Setup باز بشه که سربرگ دومش یعنی Paper هم باز است از قسمت Paper Size گزینه A4 رو انتخاب کنید و بر روی دکمه Default کلیک کنید پیغامی ظاهر میشه که بر روی دکمه Yes کلیک کنید.

[ali]
14-08-2008, 15:00
سلام

كامل متوجه نشدم كه از نكته چي ميخواي بگي

ولي پاك كردن اون فايلهايي كه به اسم Normal هست توي اون قسمت ايرادي رو بوجود نمياره

ميتوني هر دوش رو پاك كني

البته ميشه جايي هم نگهداري كرد كه اگه خواستي برگردوني

به نظر من يه بار هر دو را پاك كن و ببين مشكلت حل ميشه

موفق باشي
سلام تاثیر نداشت.علامت تعجب برای چیه؟و پسوند فایلی که شما زحمت کشیدین متافت بود به خاطر ورژنه آفیس هست؟

wordist
14-08-2008, 17:59
;2813408']سلام تاثیر نداشت.علامت تعجب برای چیه؟و پسوند فایلی که شما زحمت کشیدین متافت بود به خاطر ورژنه آفیس هست؟
سلام

شما از چه ورژنی استفاده میکنی

lord_ashkan_z
14-08-2008, 19:32
دوستان من هميشه يه چيزي ذهنم را مشغول مي كره اينه كه چرا بغضي از وقت ها، وفتي يه چيزي را مثلا از روي صفحات وب يا هر فايلي كپي مي كني هنگام paste كردن دو حالت اتفاق مي افته:
1- دقيقا همون طوري كه هست كپي ميشه
2- تمام تنظيماتش به صورت پيش فرض بر مي گرده.(رنگ:سياه- فونت :XXX - اندازه: 12 و...)

واين كه جملاتي مثل جمله بالا كه bold شده بعد از كپي شدن به اين صورت در مي آيد:

كردن دو حالت اتفاق مي افته paste هر فايلي كپي مي كني هنگام

و همچنين چيزهايي مثل قاب يا همين فضايي كه به رنگي ديگر و به عنوان نقل قول هست ، گاهي كپي ميشن و گاهي نميشن

shahshahani
14-08-2008, 19:48
سلام
ممنون بابت جوابتان.
یه سوال دیگه:
چرا در ورد 2007 اندازه صفحه ها گاهی به اینچ محاسبه میشود و گاهی هم به میلیمتر. و معیار ثابتی ندارد؟
چون من یه پرینتر جوهر افشان دارم و این نوع پرینتر ها با کادر مشکل دارن و 7 میلیمتر از صفحه را سفید میگزارند.اما من موقع کم کردن دستی اندازه صفحه باید به اینچ محاسبه کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید از کجا میتونم اندازه صفحه ها رو به میلیمتر تغییر بدم.

ila
14-08-2008, 21:31
در MultiplePages تویPage Setup گزینه Book fold و Revers book fold کارشون چیه؟
چرا وقتی این دو تا گزینه رو انتخاب میکنی تنظیمات Landscape میشه و نمیشه Portrait رو انتخاب کنیم؟
و قسمت پایینش که میشگهSheets per booklet برای چیه؟
ممنونمیشم کاملتوضیح بدیدچون خیلی ذهنموم شغول کرده

mefmef
15-08-2008, 10:12
دوستان سلام

گزینه permision چکاری را انجام می ده همینطور کار گزینه versions چیه ؟

mefmef
15-08-2008, 10:20
دوستان سلام

کسی می دونه گزینه های bokmark و markup چکاری انجام می دن ؟

Mr.Lover
15-08-2008, 12:58
سلام
من از Microsoft Office Word 2003 استفاده می کنم.
و برای اینکه نرم افزار بصورت فارسی باشه از سایت مایکروسافت وصله مربوطه رو دانلود کردم. (LIP.EXE)
ولی هیچ تغییری در برنامه بوجود نیامد !
و به همون صورت انگلیسی هست.
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.

A.MATEUR U S E R
15-08-2008, 13:17
سلام..3تا سوال داشتم:
1. چه جوری میشه نیم فاصله گذاشت؟ مثلا " می شود" فاصله اش خیلی زیاده :41:
2. وقتی کیبورد رو حالت فارسیه، بازم اعداد انگلیسیه!..چه جوری میشه اعداد فارسی بشه؟ :46:
3. چجوری فهرست بسازم؟

ممنون :10:

mefmef
15-08-2008, 13:18
سلام
من از Microsoft Office Word 2003 استفاده می کنم.
و برای اینکه نرم افزار بصورت فارسی باشه از سایت مایکروسافت وصله مربوطه رو دانلود کردم. (LIP.EXE)
ولی هیچ تغییری در برنامه بوجود نیامد !
و به همون صورت انگلیسی هست.
ممنون می شم اگر راهنمایی کنید.

به تصویر زیر نگاه کن کمکت می کنه

ila
15-08-2008, 13:58
من با نرم افزار فینال که برای نت نویسیه کارمیکنم
چه جوری میشه این نرم افزار روفرستاد توورد به صورتی که بهمنریزه..قابلیت Ocrچیه..باید ازون چه جوری استفاده کنم؟

Mr.Lover
15-08-2008, 15:59
به تصویر زیر نگاه کن کمکت می کنه

سلام
دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی .
امــا ...
مشکل حل نشد و نرم افزار Errorهای زیر رو داد:

&

shahshahani
16-08-2008, 11:39
سلام
ممنون بابت جوابتان.
یه سوال دیگه:
چرا در ورد 2007 اندازه صفحه ها گاهی به اینچ محاسبه میشود و گاهی هم به میلیمتر. و معیار ثابتی ندارد؟
چون من یه پرینتر جوهر افشان دارم و این نوع پرینتر ها با کادر مشکل دارن و 7 میلیمتر از صفحه را سفید میگزارند.اما من موقع کم کردن دستی اندازه صفحه باید به اینچ محاسبه کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید از کجا میتونم اندازه صفحه ها رو به میلیمتر تغییر بدم.

سلام
کسی نبود منو راهنمایی کنه؟؟؟
ممنون.

wordist
16-08-2008, 12:33
سلام مشکل من اینه که بعضی از فونتها مثل یاقوت یا آندلس حرف ی رو جدا مینویسه مثلا: می ز ......... چه جوری حلش کنم؟
شما براي رفع اين مشكل ميتوني از يكي از دو نرم افزار زير استفاده كني

Persian Activator ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Tray Layout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
16-08-2008, 12:41
دوستان من هميشه يه چيزي ذهنم را مشغول مي كره اينه كه چرا بغضي از وقت ها، وفتي يه چيزي را مثلا از روي صفحات وب يا هر فايلي كپي مي كني هنگام paste كردن دو حالت اتفاق مي افته:
1- دقيقا همون طوري كه هست كپي ميشه
2- تمام تنظيماتش به صورت پيش فرض بر مي گرده.(رنگ:سياه- فونت :XXX - اندازه: 12 و...)

واين كه جملاتي مثل جمله بالا كه bold شده بعد از كپي شدن به اين صورت در مي آيد:

و همچنين چيزهايي مثل قاب يا همين فضايي كه به رنگي ديگر و به عنوان نقل قول هست ، گاهي كپي ميشن و گاهي نميشن

شما وقتي پيست ميكني ابتدا كنترل و شيفت راست رو بزن تا متن راست به چپ نوشته بشه و بعد هم CTRL+R رو بزن تا متن راست چين بشه

همچنين گزينه هايي در هنگام پيست در دكمه Paste Option موجود هست كه ميتوني با انتخاب اونا بگي كه فرمت مبدا استفاده بشه يا مقصد

wordist
16-08-2008, 12:44
سلام
ممنون بابت جوابتان.
یه سوال دیگه:

تنظيمات مربوط به واحد اندازه گيري در ورد 2007 از اين مسير قابل انجامه

word Option --> Advanced Tab --> Display --> show measurement in unit of

wordist
16-08-2008, 12:54
در MultiplePages تویPage Setup گزینه Book fold و Revers book fold کارشون چیه؟
چرا وقتی این دو تا گزینه رو انتخاب میکنی تنظیمات Landscape میشه و نمیشه Portrait رو انتخاب کنیم؟
و قسمت پایینش که میشگهSheets per booklet برای چیه؟
ممنونمیشم کاملتوضیح بدیدچون خیلی ذهنموم شغول کرده

اين گزينه ها برا اينه كه شما در يك كاغذ مثلا A4 بصورت دفترچه اي يا كتابي بعد بتوني پرينت بگيري

يعني در هنگام پرينت صفحاتي كه چاپ ميشن بعد از اينكه براي چاپ رفتن براحتي چاپ بشن و نياز نباشه كه بصورت دستي صفحات پشت سر هم قرار بگيره

مثلا شما يه كتاب چهار صفحه اي رو در نظر بگير

اگه بصورت گفته شده تنظيم بشه صفحات 2 و 3 روبروي هم چاپ ميشن و صفحات 1 و 4 روبروي هم

wordist
16-08-2008, 12:59
دوستان سلام

گزینه permision چکاری را انجام می ده همینطور کار گزینه versions چیه ؟

مورد اول براي تعيين سطح دسترسي هاست كه به نظر مياد نياز به تاييد اعتبار نامه از سوي مايكروسافت داشته باشه

و مورد دوم هم براي ذخيره سازي نسخه هاي مختلف يه سند هست

مثلا شما يه موردي را تايپ ميكني و تااينجا رو تحت نسخه شماره يك نگه ميداري

و بعد مواردي رو اضافه ميكني كه موارد اضافه شده همراه با قبلي رو ميشه به عنوان نسخه شماره دو نگهداري كرد

و به همين ترتيب ...

حالا اگه نياز بشه كه نسخه هاي اوليه يا ... مورد استفاده قرار بگيره بدون اضافات براحتي در دسترس هست

البته موارد كاربردي ديگه اي هم ميتونه داشته باشه

wordist
16-08-2008, 13:03
دوستان سلام

کسی می دونه گزینه های bokmark و markup چکاری انجام می دن ؟

من خودم با بوكمارك كار كردم

براي نشانه گذاري متن به نامهاي مختلف هست كه بعد ارجاع به اون خيلي راحت انجام ميشه

ولي مارك آپ رو نه

wordist
16-08-2008, 13:11
سلام..3تا سوال داشتم:
1. چه جوری میشه نیم فاصله گذاشت؟ مثلا " می شود" فاصله اش خیلی زیاده :41:
2. وقتی کیبورد رو حالت فارسیه، بازم اعداد انگلیسیه!..چه جوری میشه اعداد فارسی بشه؟ :46:
3. چجوری فهرست بسازم؟

ممنون :10:

1- پست شماره 2382 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- فارسي نويسي اعداد در ورد 2007 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3- آموزش فهرست نويسي در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزيز جستجو فراموش نشه

lord_ashkan_z
16-08-2008, 16:46
شما وقتي پيست ميكني ابتدا منترل و شيفت راست رو بزن تا متن راست به چپ نوشته بشه و بعد هم CTRL+R رو بزن تا متن راست چين بشه

همچنين گزينه هايي در هنگام پيست در دكمه Paste Option موجود هست كه ميتوني با انتخاب اونا بگي كه فرمت مبدا استفاده بشه يا مقصد

باتشكر ...

اين دكمه paste option كجا هست؟ منظورم در office 2007

mefmef
16-08-2008, 22:26
من خودم با بوكمارك كار كردم

براي نشانه گذاري متن به نامهاي مختلف هست كه بعد ارجاع به اون خيلي راحت انجام ميشه

ولي مارك آپ رو نه

ممنون از راهنمایی شما اگه ممکنه در مورد بوکمارک که کار کردید یه کم بیشتر توضیح بدید

mefmef
16-08-2008, 23:30
سلام
دوست عزیز ممنون بابت راهنمایی .
امــا ...
مشکل حل نشد و نرم افزار Errorهای زیر رو داد:

دوست عزیز شما فولدری که از توش آفیس را نصب کردید را از روی دسکتاپ حذف کردید باید دوباره اونو روی دسکتاپ کپی کنید تا مشکلتون حل بشه

ila
17-08-2008, 11:50
اين گزينه ها برا اينه كه شما در يك كاغذ مثلا A4 بصورت دفترچه اي يا كتابي بعد بتوني پرينت بگيري

يعني در هنگام پرينت صفحاتي كه چاپ ميشن بعد از اينكه براي چاپ رفتن براحتي چاپ بشن و نياز نباشه كه بصورت دستي صفحات پشت سر هم قرار بگيره

مثلا شما يه كتاب چهار صفحه اي رو در نظر بگير

اگه بصورت گفته شده تنظيم بشه صفحات 2 و 3 روبروي هم چاپ ميشن و صفحات 1 و 4 روبروي هم

من که متوجه نشدم خیلی پس این دو تا باهم چه فرقی دارن..
اون قسمت پایینش برای چیه که یه سری اعداد ااخلشه؟
چرا Portrait رو نمیشه انتخاب کردتو این حالت؟
ببخشید البته ها ..ممنون میشیم یه خورده کامل تر توضیح بدید

wordist
18-08-2008, 06:52
باتشكر ...

اين دكمه paste option كجا هست؟ منظورم در office 2007
اين دكمه كوچيك همونجايي كه پيست انجام ميشه ظاهر ميشه عزيز

ila
19-08-2008, 10:30
ما اگر بخواهیم یه چیزی رو که تو اندازه A4 نوشتیم موقع پرینت گرفتن جوری بشه که تو هر صفحه A4 چهار قسمت ازش قرار بگیره بایدچیکار کنیم؟

wordist
20-08-2008, 11:57
ما اگر بخواهیم یه چیزی رو که تو اندازه A4 نوشتیم موقع پرینت گرفتن جوری بشه که تو هر صفحه A4 چهار قسمت ازش قرار بگیره بایدچیکار کنیم؟
براي اينكار هنگام پرينت بايد از كادر پرينت گزينه 4Page رو از قسمت page per sheet انتخاب كرد

swamp
20-08-2008, 20:22
برای مرتب کردن سطور باید چکار بکنیم برای تو ضیح بیشتر وقتی تایپ میکنی ممکن است تعدادی از سطرها کوچک و تعدادی سطرها بزرگتر در بیاد حال برای مرتب کردنشون باید چی کار کنیم تا اندازه همه خطها یکسان شوند؟

ممنون

ila
20-08-2008, 20:39
در مورد گزینه های Table properse توضیح میدید؟

ebibarati
21-08-2008, 06:26
برای مرتب کردن سطور باید چکار بکنیم برای تو ضیح بیشتر وقتی تایپ میکنی ممکن است تعدادی از سطرها کوچک و تعدادی سطرها بزرگتر در بیاد حال برای مرتب کردنشون باید چی کار کنیم تا اندازه همه خطها یکسان شوند؟

ممنون
از 2007 قسمت home سربرگ Paragraph گزینه justify میتونی این کار رو بکنی همونجا که راست چین و چپ چین و وسط هست
در 2003 هم همون قسمت روی نوارهای بالای ورد روی نوار formatting قراردارد

wordist
21-08-2008, 10:45
در مورد گزینه های Table properse توضیح میدید؟
سلام

تو دوباره اينجوري سوال كردي !!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :31::31::31:

اينقدر كلي پرسي نكن :27:

:11:

ninja266
21-08-2008, 13:01
من از طریق دستور FORMAT < BACKGROUND <FILL EFFECT, یه تصویر به عنوان پس زمینه کارم قرار دادم.
ولی وقتی پرینتش کردم , پس زمینه پرینت نشده بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif حتی تو PRINT PREVIEW هم , پس زمینه رو نشون نمیداد.
ممنون میشم که کمکم کنید.

wordist
21-08-2008, 13:07
من از طریق دستور FORMAT < BACKGROUND <FILL EFFECT, یه تصویر به عنوان پس زمینه کارم قرار دادم.
ولی وقتی پرینتش کردم , پس زمینه پرینت نشده بود.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif حتی تو PRINT PREVIEW هم , پس زمینه رو نشون نمیداد.
ممنون میشم که کمکم کنید.
سلام

عزيزجان اون بك گراند فقط حالت نمايشي داره و قابل پرينت نيست

jamshidjap
21-08-2008, 17:43
فرق فونتهاي سري B و سري 2 چيه ؟

hoosein
21-08-2008, 17:49
با سلام
بعضي مواقع متنهايي رو كه از صفحات وب كپي ميكنم و ميخام تو ورد ذخيره كنم هنگام بازنشاني متن بهم ميريزه ....
ممنون ميشم اگه راهنمايي در اين مورد كنين
تشكر

jamshidjap
22-08-2008, 14:08

??????????????????????

jamshidjap
22-08-2008, 14:41
با سلام
بعضي مواقع متنهايي رو كه از صفحات وب كپي ميكنم و ميخام تو ورد ذخيره كنم هنگام بازنشاني متن بهم ميريزه ....
تشكر

دوست عزيز

اولاً از فونتهاي فارسي استفاده کن

دوماً هنگام paste کردن تو ورد از منوي edit گزينه paste specialرو بزن و يکي يکي هر کدوم از گزينه هاشو بزن و سپس کل متن رو انتخاب کن و ctrl+shift سمت راست صفحه کليد رو بگير درست ميشه ..........

mefmef
22-08-2008, 18:52
سلام

عزيزجان اون بك گراند فقط حالت نمايشي داره و قابل پرينت نيست

پس چه جوری می شه از تصویر زمینه پرینت گرفت آیا راهی داره ؟

mefmef
22-08-2008, 18:55
دوستان می دونید که یه خط کوتاه قسمت فوت نت (footnote) را از متن سند جدا می کنه چطور می شه طول این خط را زیاد کنیم تا انتهای صفحه ؟

3Dmajid
22-08-2008, 20:31
توی word 2007 راهی وجود داره که منوها به حالت نسخه ی قبلی برگرده ؟
من که فکر نکنم چون خیلی دنبالش گشتم پیداش نکردم.

ila
22-08-2008, 21:58
سلام
نمونه سوال تستی ورد میخواستم دارید؟
بعد در مورد افیس 2008 چیزی شنیدید؟ ایا نسخه آزمایشی اومده؟..میشه در موردآفیس بعدی توضیحی بدید که کیمیاد احتمالا..خبری هست ازش؟

wordist
23-08-2008, 07:36
هيچ فرقي ندارن باهم به غير از اسمشون

wordist
23-08-2008, 07:37
با سلام
تشكر
شما كافيه اون متن رو ابتدا با كنترل و شيفت راست Right to left بكني و سپس با CTRL+R اونو راست چين بكني تا حل بشه

wordist
23-08-2008, 07:38
پس چه جوری می شه از تصویر زمینه پرینت گرفت آیا راهی داره ؟
منظورت از تصوير پس زمينه چيه

آيا ميخواي عينا مانند بك گراند باشه !؟؟

يا فقط يه قسمتي از صفحه باشه !!؟؟

wordist
23-08-2008, 07:41
دوستان می دونید که یه خط کوتاه قسمت فوت نت (footnote) را از متن سند جدا می کنه چطور می شه طول این خط را زیاد کنیم تا انتهای صفحه ؟
شما در 2007 كار ميكني يا 2003 ؟؟

wordist
23-08-2008, 07:45
توی word 2007 راهی وجود داره که منوها به حالت نسخه ی قبلی برگرده ؟
من که فکر نکنم چون خیلی دنبالش گشتم پیداش نکردم.
راهي نيست كه منوها برگرده به اون حالت

ولي نرم افزاري هست كه منوهاي 2003 رو اضافه ميكنه به عنوان يه tab جديد

به اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مراجعه كنيد

jamshidjap
23-08-2008, 15:48
تو ورد 2007 چه جوري ميشه شماره صفحات رو با اعداد فارسي ثبت کرد؟

آخه توي اون ليست کشويي که نوع اعداد رو انتخاب ميکنيم اعداد فارسي نيست !

wordist
23-08-2008, 15:50
تو ورد 2007 چه جوري ميشه شماره صفحات رو با اعداد فارسي ثبت کرد؟

آخه توي اون ليست کشويي که نوع اعداد رو انتخاب ميکنيم اعداد فارسي نيست !
شما وقتي اعداد رو وارد ميكني خودش بصورت فارسي وارد ميكنه

كاري به اون ليست نداره

jamshidjap
23-08-2008, 17:05
شما وقتي اعداد رو وارد ميكني خودش بصورت فارسي وارد ميكنه

كاري به اون ليست نداره

متوجه نشدم

قرار نيست که ما اعداد رو وارد کنيم

وقتي به صفحه بعدي ميريم خودش اتوماتيک شماره ميندازه

هر کاري کردم نتونستم فارسيش کنم

ميشه مرحله به مرحله توضيح بدي ؟

شیدا
23-08-2008, 18:20
چطوری روی فایل های ورد (2007) پسورد بزارم.

jamshidjap
23-08-2008, 22:11
يه مشکل با ورد 2007

هر چند دفعه يکبار که ورد رو باز ميکنم يه صفحه مياد به نام configuration progress مياد و چند دقيقه طول ميکشه و بعد تازه ورد باز ميشه و خيلي الافم ميکنه

مشکلش چيه ؟

jamshidjap
23-08-2008, 22:19
چطوری روی فایل های ورد (2007) پسورد بزارم.

دکمه office button در منتها اليه سمت چپ و بالا رو ميزني و از قسمت prepare گزينه encrypt document رو ميزني و بقيش مشخصه يعني پسورد رو انتخاب ميکني و تمام

موفق باشيد

mefmef
23-08-2008, 22:41
شما در 2007 كار ميكني يا 2003 ؟؟
با ورد 2003 کار می کنم .

منظورت از تصوير پس زمينه چيه

آيا ميخواي عينا مانند بك گراند باشه !؟؟

يا فقط يه قسمتي از صفحه باشه !!؟؟

ميخوام عينا مانند بك گراند باشه .

wordist
24-08-2008, 06:40
يه مشکل با ورد 2007

هر چند دفعه يکبار که ورد رو باز ميکنم يه صفحه مياد به نام configuration progress مياد و چند دقيقه طول ميکشه و بعد تازه ورد باز ميشه و خيلي الافم ميکنه

مشکلش چيه ؟
شما همراه با نسخه 2007 از نسخه 2003 هم استفاده ميكني؟

wordist
24-08-2008, 07:07
متوجه نشدم

قرار نيست که ما اعداد رو وارد کنيم

وقتي به صفحه بعدي ميريم خودش اتوماتيک شماره ميندازه

هر کاري کردم نتونستم فارسيش کنم

ميشه مرحله به مرحله توضيح بدي ؟
سلام

من هم منظورم همون بود نه اينكه دستي وارد كنيم

شما وقتي شماره صفحه رووارد ميكني اونو در پايين صفحه يا بالا يا ... نشون ميده (در Header يا Footer)

حالا كافيه يه بار روي شماره كليك كني و كنترل و شيفت راست رو بزني تا فارسي بشه

موفق باشي

wordist
24-08-2008, 07:35
با ورد 2003 کار می کنم .

ميخوام عينا مانند بك گراند باشه .
براي سوال اولت به اينجا مراجعه كن

آموزش ترفند گونه تغيير سايز خط پاورقي و جابجايي آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

براي مورد دوم هم بايد بگم كه امكان پذير نيست

يكي از علتهاي مهمش هم اينه كه پرينترها نميتونن بصورت لب به لب روي صفحات كاغذ پرينت بگيرن

ila
24-08-2008, 12:23
با سلام....من قبلاکتابی نوشته بودم که به صورت اتوماتیک وار فهرست گذاشته بودم...الان موقع چاپ کتاب به من گفته شده که باید شماره گذاری از فصل اول شروع بشه ..توی فهرست هرکاری میکنم فصل اول میشه شماره 5 با اینکه هم از فصل اول یک سکشن جدید درست کردم و هم از روی نوار ابزار اون گزینه Same.. چی رو برداشتم...حالا هرکار میکنم که توی فهرست فصل اول پنج بشه نمیشه..چیکار باید کنم؟

ila
24-08-2008, 13:03
من یه سری سیمبل درج کردم در فایلم که چون اندازه اونها نسبت به متن خیلی کوچیکه باید اندازهشونو بزرگکنم..با بزرگ کردن فونت این سیمبل ها باعث میشه که فاصله بین این خط و خط بعدی خیلی بیش از حد بشه..چیکار می تونم کنم که فاصله تغییری نکنه وقتی اندازه فونت سیمبل رو بزرگ میکنم ..از پنجره پرارگراف هم هر کاری میتونستم کردم..ولی میخوام دقیق مثل بقیه خطوط باشه

wordist
24-08-2008, 13:58
با سلام....من قبلاکتابی نوشته بودم که به صورت اتوماتیک وار فهرست گذاشته بودم...الان موقع چاپ کتاب به من گفته شده که باید شماره گذاری از فصل اول شروع بشه ..توی فهرست هرکاری میکنم فصل اول میشه شماره 5 با اینکه هم از فصل اول یک سکشن جدید درست کردم و هم از روی نوار ابزار اون گزینه Same.. چی رو برداشتم...حالا هرکار میکنم که توی فهرست فصل اول پنج بشه نمیشه..چیکار باید کنم؟
خب بايد روي شماره صفحه كليك راست كرده و از قسمت تنظيمات اون start at رو روي يك تنظيم كني

wordist
24-08-2008, 13:59
من یه سری سیمبل درج کردم در فایلم که چون اندازه اونها نسبت به متن خیلی کوچیکه باید اندازهشونو بزرگکنم..با بزرگ کردن فونت این سیمبل ها باعث میشه که فاصله بین این خط و خط بعدی خیلی بیش از حد بشه..چیکار می تونم کنم که فاصله تغییری نکنه وقتی اندازه فونت سیمبل رو بزرگ میکنم ..از پنجره پرارگراف هم هر کاری میتونستم کردم..ولی میخوام دقیق مثل بقیه خطوط باشه
به نظر مياد اينكار امكان پذير نباشه

چون همونطور كه ميگي فاصله خطوط با تغيير سايز فونت كم و زياد ميشه و نميشه كاري كرد

يه امتحاني بكن

ببين اگه اون سيمبل رو در قالب يه عكس داخل متن بياري مشكلت حل ميشه؟

jamshidjap
25-08-2008, 13:24
شما همراه با نسخه 2007 از نسخه 2003 هم استفاده ميكني؟

بله درسته

از ورژن 2003 هم استفاده ميکنم

بايد پاکش کنم

اما در کل 2003 يه چيز ديگست کار کردن باهاش خيلي راحته

البته به نظر من

jamshidjap
25-08-2008, 13:27
سلام

من هم منظورم همون بود نه اينكه دستي وارد كنيم

شما وقتي شماره صفحه رووارد ميكني اونو در پايين صفحه يا بالا يا ... نشون ميده (در Header يا Footer)

حالا كافيه يه بار روي شماره كليك كني و كنترل و شيفت راست رو بزني تا فارسي بشه

موفق باشي

حالا درست شد

نکته اصليش اين بود که کنترل و شيفت راست رو بگيرم

دستت درد نکنه

wordist
25-08-2008, 13:53
بله درسته

از ورژن 2003 هم استفاده ميکنم

بايد پاکش کنم

اما در کل 2003 يه چيز ديگست کار کردن باهاش خيلي راحته

البته به نظر من
البته نيازي به پاك كردنش نيست

و ميشه هر دو رو با هم استفاده كرد

ميشه هم وقتي ميخواد ورد رو باز كنه صفحه configuration progress رو كنسل كرد

يه نرم افزاري هم بود كه منوهاي 2003 رو به 2007 اضافه ميكرد كه كار كردن با اون رو راحت تر ميكرد

تو چند پست قبل تر ميتوني لينك اونو پيدا كني

sepantax
25-08-2008, 14:34
سلام به همگی
موقع save کردن پیام خطای زیر رو میدهد:

و فقط میتوانم save as با یک اسم دیگر بکنم و save کار نمیکنه
ضمنا از office 2003 استفاده میکنم

میتونید راهنمایی کنید؟

wordist
26-08-2008, 06:42
سلام به همگی
موقع save کردن پیام خطای زیر رو میدهد:

و فقط میتوانم save as با یک اسم دیگر بکنم و save کار نمیکنه
ضمنا از office 2003 استفاده میکنم

میتونید راهنمایی کنید؟
سلام

تقريبا مشابه اين سوال و همراه با همين پيغام رو در پستهاي صفخات قبل هم داشتيم

اين مورد ميتونه علتهاي گوناگوني داشته باشه

اولين كاري كه شما بايد بكني و از اول هم اشتباه كردي اين هست كه فايلت رو در دسك تاپ قرار دادي و نبايد اونجا باشه

چون ممكنه permission روي دسك تاپ تعريف شده باشه و نتونه سيو انجام بگيره

شما اونو منتقل كن جايي ديگه و ببين آيا با اين پيغام مواجه ميشي يا نه

apachy
26-08-2008, 22:31
من وقتی فایل های وردی رو از یکی از سایتها می گیرم بعضی از اونها پس از rename دیگر باز نمی شوند و پیغام خطای زیر ظاهر می شود آیا کاری می توان برای درست کردن آنها انجام داد لطفا کمک نمایید
This error message can appear if the document you are attempting to open is corrupt. It is possible to recover a corrupt file or its content by using either the Recover Text converter (may require installation) or the Open and Repair feature.
The Open and Repair feature is available from the Open dialog. To open and attempt a repair, click the Microsoft Office Button, click Open, and then navigate to the damaged file and click it once. Instead of clicking the Open button at the bottom right of the dialog to open the file, click the down arrow to the right of the button and select Open and Repair from the menu. If the file can be recovered, it will open and display in the document work area.
The Recover Text converter, if installed, is available from the Open dialog and appears in the Files of type drop down list. It appears in the drop down list as Recover Text from Any File (*.*).
For more information, see the Microsoft Knowledge Base article 916145.

wordist
27-08-2008, 07:11
من وقتی فایل های وردی رو از یکی از سایتها می گیرم بعضی از اونها پس از rename دیگر باز نمی شوند و پیغام خطای زیر ظاهر می شود آیا کاری می توان برای درست کردن آنها انجام داد لطفا کمک نمایید
This error message can appear if the document you are attempting to open is corrupt. It is possible to recover a corrupt file or its content by using either the Recover Text converter (may require installation) or the Open and Repair feature.
The Open and Repair feature is available from the Open dialog. To open and attempt a repair, click the Microsoft Office Button, click Open, and then navigate to the damaged file and click it once. Instead of clicking the Open button at the bottom right of the dialog to open the file, click the down arrow to the right of the button and select Open and Repair from the menu. If the file can be recovered, it will open and display in the document work area.
The Recover Text converter, if installed, is available from the Open dialog and appears in the Files of type drop down list. It appears in the drop down list as Recover Text from Any File (*.*).
For more information, see the Microsoft Knowledge Base article 916145.
خوب اونا رو تغيير نام نديد

پس از باز كردن اونا رو save as كنيد

apachy
27-08-2008, 08:13
خوب اونا رو تغيير نام نديد

پس از باز كردن اونا رو save as كنيد

دوست عزیز با تشکر از جوابتون اما من اونایی که تغییر نام دادم رو می خوام درستشون کنم ضمنا وقتی که جواب سئوال رو نمی دونید چرا پست دلسرد کننده می زنید این فایلها فایلهایی هستند که من یکسری تغییر در اونا ایجاد کردم و سپس تغییر نام دادم مرسی

wordist
27-08-2008, 08:20
دوست عزیز با تشکر از جوابتون اما من اونایی که تغییر نام دادم رو می خوام درستشون کنم ضمنا وقتی که جواب سئوال رو نمی دونید چرا پست دلسرد کننده می زنید این فایلها فایلهایی هستند که من یکسری تغییر در اونا ایجاد کردم و سپس تغییر نام دادم مرسی

دلسرد كننده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

عجب

شما اشتباه كاري كردي بعد انتظار داري ....

در ضمن آدم وقتي كار با فايل مهمي رو انجام ميده هميشه بك آپ گيري رو هم بايد انجام بده

مراجعه شود به اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در آخر هم شما ورد رو باز كن يه بار و بعد از كادر Open به مسير فايلت برو و پس از انتخاب فايل موردنظر از دكمه Open گزينه Open and Repair رو انتخاب كن ببين مشكلت حل ميشه يا نه

ila
27-08-2008, 12:42
این OCRچیه؟
من با استفاده از نرم افزار Final که مخصوص نت نویسیه کتابی نوشتم حالا وقتی اونو میخوام بوسیله Send to word که توی Microsoft imageinge هست بزنممیگه که اول باید Ocr رواجرا کنید..یعنی باید چیکار کنم؟
ممنمون

jamshidjap
27-08-2008, 13:21
چه جوري ميشه شماره صفحات رو طوري تنظيم کرد که شماره صفحات فرد سمت چپ و شماره صفحات زوج سمت راست ظاهر بشه ؟

چون ميخام به صورت دو رو صفحات رو چاپ کنم .

ila
27-08-2008, 13:39
من با ستفاده از نرم افزار Pdf machines فایلهای وردمو پی دی اف میکنم..ولی نمیدونم چرا وقتی پی دی اف میکنم بعضی از عکسهای کوچیک که به جای سیمبل که گفتی بهتره عکس بزاری تا بتونی .... یه خورده میره اونور تر..چیکار کنمدقیقا شبیه همون چیزی باشه که تویوردمیبینم پی دی اف بشه

wordist
27-08-2008, 13:47
این OCRچیه؟
من با استفاده از نرم افزار Final که مخصوص نت نویسیه کتابی نوشتم حالا وقتی اونو میخوام بوسیله Send to word که توی Microsoft imageinge هست بزنممیگه که اول باید Ocr رواجرا کنید..یعنی باید چیکار کنم؟
ممنمون
سلام دوست عزيز

ببين اين به دردت ميخوره

آموزش ODI يا Office Document Imaging و OCR ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
27-08-2008, 13:49
چه جوري ميشه شماره صفحات رو طوري تنظيم کرد که شماره صفحات فرد سمت چپ و شماره صفحات زوج سمت راست ظاهر بشه ؟

چون ميخام به صورت دو رو صفحات رو چاپ کنم .
شما كافيه يه صفحه سفيد تحت يه section جديد در ابتداي متن ايجاد كني

حالا اون سكشن اولي رو شماره گذاري نكن و سكشن بعدي رو از يك شماره گذاري كن

wordist
27-08-2008, 13:50
من با ستفاده از نرم افزار Pdf machines فایلهای وردمو پی دی اف میکنم..ولی نمیدونم چرا وقتی پی دی اف میکنم بعضی از عکسهای کوچیک که به جای سیمبل که گفتی بهتره عکس بزاری تا بتونی .... یه خورده میره اونور تر..چیکار کنمدقیقا شبیه همون چیزی باشه که تویوردمیبینم پی دی اف بشه
شما چه حالتي رو براي عكست انتخاب كردي ؟؟؟

Infront of text
behind text
in line with text
...
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sepantax
28-08-2008, 01:15
سلام

.
.
.
اين مورد ميتونه علتهاي گوناگوني داشته باشه

اولين كاري كه شما بايد بكني و از اول هم اشتباه كردي اين هست كه فايلت رو در دسك تاپ قرار دادي و نبايد اونجا باشه

چون ممكنه permission روي دسك تاپ تعريف شده باشه و نتونه سيو انجام بگيره

شما اونو منتقل كن جايي ديگه و ببين آيا با اين پيغام مواجه ميشي يا نه

سلام
ممنون که جواب دادین
جای دیگه هم که save میکنم همین پیغام رو میده

ضمنا من قبلا چنین مشکلی نداشتم و تازگی اینطوری شده

mojtaba_1362
28-08-2008, 04:13
سلام به همه ی دوستان .من می خام یه فهرست مطالب تو ورد تهیه کنم ولی وقتی فهرست رو ایجاد می کنم قاطی پاتی نشون میده.
با فارسی مشکل داره؟

wordist
28-08-2008, 06:45
سلام به همه ی دوستان .من می خام یه فهرست مطالب تو ورد تهیه کنم ولی وقتی فهرست رو ایجاد می کنم قاطی پاتی نشون میده.
با فارسی مشکل داره؟
شما يه سري به اينجا بزنين

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آموزش فهرست نويسي در ورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
28-08-2008, 06:51
سلام
ممنون که جواب دادین
جای دیگه هم که save میکنم همین پیغام رو میده

ضمنا من قبلا چنین مشکلی نداشتم و تازگی اینطوری شده
سلام

شما نتايج اين جستجو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %86&searchuser=wordist&exactname=1&starteronly=&childforums=0&titleonly=&showposts=1&searchdate=0&beforeafter=after&sortby=dateline&sortorder=ASC&replyless=&replylimit=&searchthreadid=197734&saveprefs=1&quicksearch=0&searchtype=0&nocache=0&ajax=0&userid=0&) رو هم يه نگاه بنداز

jedivssith
29-08-2008, 13:10
درود به دوستان قدیمی

سندی دارم که تعداد زیادی لغت انگلیسی در آن وجود دارد که بعضی از لغات به خاطر اینکه معانی مختلفی دارند چند بار در چند فصل ممکن است تکرار شوند و می خواهم آنها را متمایز کنم. به عنوان مثال لغت Duck به معنی اردک هم در بخش نام پرندگان آمده و هم در بخش غذا که باز به معنی گوشت این پرنده است. حالا چطور می توانم در ورد این چنین لغات را پیدا کنم چون به صورت دستی و چشمی کار سختی است و احتمال دارد بعضی از لغات جا بیفتد.

با سپاس فراوان
بدرود

jasmin
29-08-2008, 18:21
سلام به همگی
سوالی داشتم که شاید به نظر تکراری برسه
اما من تاپیک رو سرچ کردم و تمام مطالب رو خوندم اما برای من عملی نشد
مسئله اینه که نیاز به نوشتن جملات فارسی در صورت و مخرج کسر دارم اما نمی تونم
یعنی بعضی حروف رو نمیزنه یا اینکه به هم نمی چسبند
از طریق style> define در equation هم اقدام کردم اما بی تاثیر بوده
دیگه نمیدونم اشکال کار از کجاست
ممنون میشم منو دقیقتر راهنمایی کنید

bababozorg
29-08-2008, 18:26
ُلام من میخواستم توی ورد 2007 اعدادو فارسی تایپ کنم نمیشه کمکم کنید لطفا

ila
29-08-2008, 21:40
با استفاده از Pdf machines که پرینت می گیرم...نمیدونم چرا وسط فایلم یه صفحه سفید میگیره.....
در صورتی که وقتی نگاه میکنم فایل سفیدی نداره و همش پشت سر همنوشته شده..این برای چی میتونه باشه..
البته اونجا سکشن و پیچ بریک هم دارم

sepantax
30-08-2008, 01:37
.
.
.
ايا پرميشن هاي ويندوز شما اجازه تغييرات در فايلها رو به شما ميده!!؟؟

سلام

نمیدونم
چطوری بفهمم؟
و چطوری میشه پرمیشنها رو تغییر داد؟

باتشکر

wordist
30-08-2008, 06:40
درود به دوستان قدیمی

سندی دارم که تعداد زیادی لغت انگلیسی در آن وجود دارد که بعضی از لغات به خاطر اینکه معانی مختلفی دارند چند بار در چند فصل ممکن است تکرار شوند و می خواهم آنها را متمایز کنم. به عنوان مثال لغت Duck به معنی اردک هم در بخش نام پرندگان آمده و هم در بخش غذا که باز به معنی گوشت این پرنده است. حالا چطور می توانم در ورد این چنین لغات را پیدا کنم چون به صورت دستی و چشمی کار سختی است و احتمال دارد بعضی از لغات جا بیفتد.

با سپاس فراوان
بدرود
سلام دوست عزيز

چرا از خاصيت Find استفاده نمي كنيد !!!!!؟؟؟

CTRL+F

wordist
30-08-2008, 06:46
سلام به همگی
سوالی داشتم که شاید به نظر تکراری برسه
اما من تاپیک رو سرچ کردم و تمام مطالب رو خوندم اما برای من عملی نشد
مسئله اینه که نیاز به نوشتن جملات فارسی در صورت و مخرج کسر دارم اما نمی تونم
یعنی بعضی حروف رو نمیزنه یا اینکه به هم نمی چسبند
از طریق style> define در equation هم اقدام کردم اما بی تاثیر بوده
دیگه نمیدونم اشکال کار از کجاست
ممنون میشم منو دقیقتر راهنمایی کنید
سلام دوست عزيزم

شما دقيقا روند كاري كه ميكني و نتيجه اي كه اتفاق ميفته رو توضيح بده و از آخر كار عكس بذار

همچنين اينكه از چه ورژن ورد استفاده ميكني

wordist
30-08-2008, 06:51
ُلام من میخواستم توی ورد 2007 اعدادو فارسی تایپ کنم نمیشه کمکم کنید لطفا
عليك لام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما ببين در قسمت تنظيمات ورد word option\advanced\numeral چه گزينه اي انتخاب شده

بايد اونو روي context تنظيم كني

wordist
30-08-2008, 07:09
با استفاده از Pdf machines که پرینت می گیرم...نمیدونم چرا وسط فایلم یه صفحه سفید میگیره.....
در صورتی که وقتی نگاه میکنم فایل سفیدی نداره و همش پشت سر همنوشته شده..این برای چی میتونه باشه..
نرم افزارهاي تبديل كننده به PDF معمولا با فايلهاي حجيم و داراي صفحات زياد مشكل پيدا ميكنن

مخصوصا اينكه در اونا از سكشن بندي زياد و شكست صفحات هم استفاده بشه

در نهايت بعيده بشه كار خاصي بشه انجام داد مگر در موارد خاص

wordist
30-08-2008, 07:27
سلام

نمیدونم
چطوری بفهمم؟
و چطوری میشه پرمیشنها رو تغییر داد؟

باتشکر
سلام

شما روي فولدري كه اون فايل داخلش هست كليك راست كن و Properties رو بزن و از سربرگ Security ببين اجازه همه كاري رو داري يا نه ؟

jasmin
30-08-2008, 11:48
سلام دوست عزيزم
شما دقيقا روند كاري كه ميكني و نتيجه اي كه اتفاق ميفته رو توضيح بده و از آخر كار عكس بذار
همچنين اينكه از چه ورژن ورد استفاده ميكني

از ورد 2003 استفاده میکنم
مثلا وقتی می خوام جمله : تعداد روز خدمت در یک دوره معین (غیر از نوزادان)
را در صورت
و جمله: مجموع روزهای همان دوره
را در مخرج تایپ میکنم به این صورت در میاد:

درضمن از قسمت style من فونت فارسی هم انتخاب میکنم ولی تغییری حاصل نمیشه
واگر بخوام جملم رو کپی پیست کنم حروف فارسی به این صورت در میاد:

wordist
30-08-2008, 13:04
از ورد 2003 استفاده میکنم
مثلا وقتی می خوام جمله : تعداد روز خدمت در یک دوره معین (غیر از نوزادان)
را در صورت
و جمله: مجموع روزهای همان دوره
را در مخرج تایپ میکنم به این صورت در میاد:

درضمن از قسمت style من فونت فارسی هم انتخاب میکنم ولی تغییری حاصل نمیشه
واگر بخوام جملم رو کپی پیست کنم حروف فارسی به این صورت در میاد:

سلام

راستش من هم هنگام تايپ كردن با همين مشكل مواجه هستم ولي وقتي از محيط فرمول نويسي خارج ميشي درست ميشه و نبايد مشكلي باشه

شما يه عكس از كادرStyle با زدن گزينه Define از محيط فرمول نويسي برام بذار تا چك كنم

موفق باشي

jedivssith
30-08-2008, 13:47
سلام دوست عزيز

چرا از خاصيت Find استفاده نمي كنيد !!!!!؟؟؟

CTRL+F

درود وردیست عزیز

اگر منظورتان روش معمولی وارد کردن لغت در فیلد است که خیلی زمان می برد چون نزدیک به 3500 لغت در دو سند دارم و می خواهم بدانم کدامیک از لغات در جاهای مختلف با چه معانی دیگری استفاده شده است. به احتمال بسیار زیاد باید روشهایی باشد که برای ساخت چنین کتابها یا مقالاتی بتوان به سرعت و صحیح و بدون جا افتادن لغاتی که معانی متفاوتی دارند آنها را تشخیص داد. منظورم دستور یا قسمتی در ورد است که بتوان در همان ابتدا که شروع به ساخت چنین اسنادی می کنیم این لغات را در فیلدهایی وارد کنیم. به هر صورت من روش منطقی را می خواهم که اگر خواستم دوباره کاری در این زمینه انجام دهم که خواهم داد این لعات جا نیفتد. در واقع یک کاری شبیه به اینکه شما بخواهید فهرست اعلام و اسامی بسیار زیادی را در پایان کتاب خود بیاورید که ببینید مثلا اسم شخصی چند بار و در چه صفحاتی تکرار شده است فقط فرقش با کار و سوال من این است که من می خواهم تعدادی لغات را که شاید 50 تا بیشتر نباشد در بین این 3500 لغت پیدا کنم که دارای چند معنی دیگر می باشد که علاوه بر شاخه و طبقه بندی خود در قسمتهای دیگر با معانی دیگر آمده است. آیا روشی به جز روش دستی و کادر Find وجود ندارد؟
یا همانطور که در بالا گفتم اگر بخواهم کارهایی شبیه به این در آینده نزدیک انجام دهم باید بصورت حدسی این لغات را پیدا کرد یا یک روش درست وجود دارد تا بتوان در سندهای طولانی این کلمات را طبقه بندی کرد. در نهایت آیا ورد 2007 تمهید و دستوری برای این چنین کارها پیش بینی کرده است یا خیر؟

با سپاس فراوان
بدرود

jedivssith
30-08-2008, 13:51

درود

شما از برنامه PrimoPDF هم استفاده کن. سرعتش خوب است من برای تبدیل پی دی اف از این استفاه می کنم و برای تغییرات بیشتر فایل پی دی اف را در آکروبات حرفه ای باز می کنم. ولی با خود آکروبات سرعت کند است که آن هم دلایل خود را دارد و ضعف آکروبات نیست.

موفق باشی
بدرود

wordist
30-08-2008, 15:10
درود وردیست عزیز

اگر منظورتان روش معمولی وارد کردن لغت در فیلد است که خیلی زمان می برد چون نزدیک به 3500 لغت در دو سند دارم و می خواهم بدانم کدامیک از لغات در جاهای مختلف با چه معانی دیگری استفاده شده است. به احتمال بسیار زیاد باید روشهایی باشد که برای ساخت چنین کتابها یا مقالاتی بتوان به سرعت و صحیح و بدون جا افتادن لغاتی که معانی متفاوتی دارند آنها را تشخیص داد. منظورم دستور یا قسمتی در ورد است که بتوان در همان ابتدا که شروع به ساخت چنین اسنادی می کنیم این لغات را در فیلدهایی وارد کنیم. به هر صورت من روش منطقی را می خواهم که اگر خواستم دوباره کاری در این زمینه انجام دهم که خواهم داد این لعات جا نیفتد. در واقع یک کاری شبیه به اینکه شما بخواهید فهرست اعلام و اسامی بسیار زیادی را در پایان کتاب خود بیاورید که ببینید مثلا اسم شخصی چند بار و در چه صفحاتی تکرار شده است فقط فرقش با کار و سوال من این است که من می خواهم تعدادی لغات را که شاید 50 تا بیشتر نباشد در بین این 3500 لغت پیدا کنم که دارای چند معنی دیگر می باشد که علاوه بر شاخه و طبقه بندی خود در قسمتهای دیگر با معانی دیگر آمده است. آیا روشی به جز روش دستی و کادر Find وجود ندارد؟
یا همانطور که در بالا گفتم اگر بخواهم کارهایی شبیه به این در آینده نزدیک انجام دهم باید بصورت حدسی این لغات را پیدا کرد یا یک روش درست وجود دارد تا بتوان در سندهای طولانی این کلمات را طبقه بندی کرد. در نهایت آیا ورد 2007 تمهید و دستوری برای این چنین کارها پیش بینی کرده است یا خیر؟

با سپاس فراوان
بدرود
بايد اعتراف كنم كه به كل متوجه منظورتون نشدم

aluminum
30-08-2008, 16:51
یک فایل ورد دارم که دیگه باز نمیشه لطفا راهنماییم کنید که چطور می توان آنرا باز کرد. ورد پیام میده که فایله corrupt شده. آیا میشه اونو recover کرد؟

jasmin
30-08-2008, 18:08
سلام
راستش من هم هنگام تايپ كردن با همين مشكل مواجه هستم ولي وقتي از محيط فرمول نويسي خارج ميشي درست ميشه و نبايد مشكلي باشه
شما يه عكس از كادرStyle با زدن گزينه Define از محيط فرمول نويسي برام بذار تا چك كنم
موفق باشي

ممنون از راهنماییهاتون
منظورتون رو درست متوجه شدم که از این صفحه عکس بزارم؟:

jedivssith
30-08-2008, 23:21
بايد اعتراف كنم كه به كل متوجه منظورتون نشدم

وردیست جان خلاصه کلام این است که به غیر از اینکه تک تک لغات را در کادر Find/Change کپی کنم و بعد Find بزنم تا ببینم چند بار لغت مورد نظرم تکرار شده است یا خیر آیا راه و دستور و روش دیگری وجود دارد تا در یک لحظه ورد به من بگوید مثلا این 20 لغت با خصوصیات فونتی که برایش تعریف می کنم چندین بار تکرار شده است.
ببینید من یک دیکشنری لغاتی دارم که در جلوی آنها معانیشان باز به زبان انگلیسی آمده. من می خواهم لغات اصلی را که چند بار با معانی مختلف آمده یک جا پیدا کنم چون غیر از این حالت باید تک تک لغات دیکشنری را در کادر Find ببرم و این خیلی وقت گیر است.
مثلا یک لغت در بخش ابزار یک معنی می دهد و باز همان لغت در بخش حیوانات یک معنی دیگر. حالا در ورد می شود یک جا این لغات را متمایز از تمام نوشته های دیگر دیکشنری کرد.
امیدوارم این بار واضح تر از قبل گفته باشم.

ممنون
بدرود

bababozorg
30-08-2008, 23:55
عليك لام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما ببين در قسمت تنظيمات ورد word option\advanced\numeral چه گزينه اي انتخاب شده

بايد اونو روي context تنظيم كني
ببین عزیزم گزینه اپشن نداره اینم عکسش :41:

wordist
31-08-2008, 06:36
یک فایل ورد دارم که دیگه باز نمیشه لطفا راهنماییم کنید که چطور می توان آنرا باز کرد. ورد پیام میده که فایله corrupt شده. آیا میشه اونو recover کرد؟
سلام

اين دو راه رو امتحان كن

- باز كردن ورد و باز كردن كادر Open و آدرس دهي فايل مورد نظر و زدن گزينه Open and repair از دكمه Open

- امتحان كردن اين نرم افزار

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

wordist
31-08-2008, 06:51
ممنون از راهنماییهاتون
منظورتون رو درست متوجه شدم که از این صفحه عکس بزارم؟:
تنظيماتت كه درسته عزيزجان

ولي اون مورد رو نگفتي كه آيا بعد از خروج از محيط فرمول نويسي درست ميشه يا نه ؟

wordist
31-08-2008, 06:59
وردیست جان خلاصه کلام این است که به غیر از اینکه تک تک لغات را در کادر Find/Change کپی کنم و بعد Find بزنم تا ببینم چند بار لغت مورد نظرم تکرار شده است یا خیر آیا راه و دستور و روش دیگری وجود دارد تا در یک لحظه ورد به من بگوید مثلا این 20 لغت با خصوصیات فونتی که برایش تعریف می کنم چندین بار تکرار شده است.
ببینید من یک دیکشنری لغاتی دارم که در جلوی آنها معانیشان باز به زبان انگلیسی آمده. من می خواهم لغات اصلی را که چند بار با معانی مختلف آمده یک جا پیدا کنم چون غیر از این حالت باید تک تک لغات دیکشنری را در کادر Find ببرم و این خیلی وقت گیر است.
مثلا یک لغت در بخش ابزار یک معنی می دهد و باز همان لغت در بخش حیوانات یک معنی دیگر. حالا در ورد می شود یک جا این لغات را متمایز از تمام نوشته های دیگر دیکشنری کرد.
امیدوارم این بار واضح تر از قبل گفته باشم.

ممنون
بدرود
سلام

من كه براي اين مورد توي ورد راه حلي نديدم كه بشه چنين آمارگيري كرد

ولي ممكنه كه با برنامه نويسي VBA يا همون مبحث ماكروها اين كار رو كرد

wordist
31-08-2008, 07:01
ببین عزیزم گزینه اپشن نداره اینم عکسش :41:
عزيزجان يه كم گشتن هم بد نيستا

در ورد 2007 ، word Options با زدن دكمه Office كه در بالا و سمت چپ صفحه ورد قرار داره در دسترس هست

jasmin
31-08-2008, 10:27
ولي اون مورد رو نگفتي كه آيا بعد از خروج از محيط فرمول نويسي درست ميشه يا نه ؟

نه دوست عزیز
اگر درست میشد من باهاش دیگه مشکلی نداشتم ولی خب همون مدلی میمونه

jamshidjap
31-08-2008, 13:31
متون پايان نامه ها بايد چه جوري قالب بندي بشن ؟

مثلاً فونتش چي باشه ؟ سايز فونت متنها چقدر باشه ؟

فاصله خطوط ؟ فاصله از لبه ها ؟

wordist
31-08-2008, 14:04
نه دوست عزیز
اگر درست میشد من باهاش دیگه مشکلی نداشتم ولی خب همون مدلی میمونه
سلام دوست عزيزم

يه مورد ديگه رو هم امتحان كن

در محيط فرمول نويسي وقتي داري در صورت يا مخرج كسر چيزي مينويسي اونو انتخاب كن و از منوي style گزينه Text رو بزن

ببين درست ميشه

jasmin
31-08-2008, 20:34
سلام دوست عزيزم
يه مورد ديگه رو هم امتحان كن
در محيط فرمول نويسي وقتي داري در صورت يا مخرج كسر چيزي مينويسي اونو انتخاب كن و از منوي style گزينه Text رو بزن
ببين درست ميشه

راه پیشنهادی شما رو قبلا خودم امتحان کرده بودم ولی نمیدونم چرا هیچ تغییری نمیکنه

در هر صورت ازینکه شما وقت گذاشتید و راهنمایی کردید کمال تشکر رو دارم

راستی یه سوال دیگه:
با این توصیفی که شما از مسئله من شنیدید به نظرتون با نصب ورد 2007 مشکلم باقی میمونه یا احتمال حل شدنش هست؟
ممنونم

wordist
01-09-2008, 06:39
راه پیشنهادی شما رو قبلا خودم امتحان کرده بودم ولی نمیدونم چرا هیچ تغییری نمیکنه

در هر صورت ازینکه شما وقت گذاشتید و راهنمایی کردید کمال تشکر رو دارم

راستی یه سوال دیگه:
با این توصیفی که شما از مسئله من شنیدید به نظرتون با نصب ورد 2007 مشکلم باقی میمونه یا احتمال حل شدنش هست؟
ممنونم
سلام دوست عزيزم

خواهش ميشه

به نظر من وجود آفيس 2007 حتي در كنار 2003 روي هر سيستمي كه كشش لازم سخت افزاري رو داره لازمه

چون بعد از يه مدت بالاخره روزي ميشه كه مجبوريم همگي از 2007 استفاده كنيم و خوبه كه با محيط اون آشنا بشيم

چه اينكه در آفيس جديد موارد بسيار خوبي هم اضافه شده كه استفاده كردن ازش خالي از لطف نيست

و يه مورد مهم ديگه هم باگ هايي است كه در آفيس 2007 نسبت به 2003 برطرف شده كه همونطور كه ميدونيد اين فايلهاي آفيس ميتونند بسيار از لحاظ ويروسي و حامل ويروس بودن خطرناك باشن

چون ميتونن حاوي كدهاي مخرب VB باشن كه به ظاهر در اونا چيزي مشخص نيست

در هر صورت با آمدن ورژنهاي جديد يه نرم افزار يكي از تغييرات بسيار ناچيز (از لحاظ اهميت) ممكنه تغييرات ظاهري باشه كه خيليها نسبت بهش واكنش شديد نشون ميدن

موفق و پيروز باشي عزيز

jamshidjap
03-09-2008, 13:54
متون پايان نامه ها بايد چه جوري قالب بندي بشن ؟

مثلاً فونتش چي باشه ؟ سايز فونت متنها چقدر باشه ؟

فاصله خطوط ؟ فاصله از لبه ها ؟

:46::5::46:

R_M_1002
04-09-2008, 01:57
با سلام.
اين مشكلم خيلي حاده اگه كسي ميتونه كمك كنه!

ويندوز من xp service pack 2 MRT + service pack 3 است و روي آن office 2007 نصب كردم

حالا وقتي ميخوام توي office فارسي-انگليسي تايپ كنم وقتي مثلا در حال تايپ يه جمله ام كه تويش هم فارسي هست هم انگليسي ، وقتي زبان را تغيير ميدهم كلمات جابجا ميشوند و راست چين - چپ چين شان درست نيست !
مثلا وقتي در حال تايپ جمله اي فارسي ربان را عوض و يك كلمه انگليسي تايپ ميكنم ؛ كلمه جديد بجاي اينكه انتهاي جمله فارسي تايپ شود ابتداي جمله فارسي ميرود !
راه حل چيست ؟ (قبلا اينطور نيود - با همين ويندوز):2:

wordist
04-09-2008, 08:44
با سلام.
اين مشكلم خيلي حاده اگه كسي ميتونه كمك كنه!

ويندوز من xp service pack 2 MRT + service pack 3 است و روي آن office 2007 نصب كردم

حالا وقتي ميخوام توي office فارسي-انگليسي تايپ كنم وقتي مثلا در حال تايپ يه جمله ام كه تويش هم فارسي هست هم انگليسي ، وقتي زبان را تغيير ميدهم كلمات جابجا ميشوند و راست چين - چپ چين شان درست نيست !
مثلا وقتي در حال تايپ جمله اي فارسي ربان را عوض و يك كلمه انگليسي تايپ ميكنم ؛ كلمه جديد بجاي اينكه انتهاي جمله فارسي تايپ شود ابتداي جمله فارسي ميرود !
راه حل چيست ؟ (قبلا اينطور نيود - با همين ويندوز):2:
سلام

شما ابتدا بايد با زدن كنترل و شيفت راست جهت رو راست به چپ بكني و بعد هم CTRL+R رو بزني تا راست چين بشه و بعد تايپ بكني

يادت نره براي عوض كردن زبان حتما از آلت و شيفت استفاده كن

R_M_1002
04-09-2008, 10:03
سلام

شما ابتدا بايد با زدن كنترل و شيفت راست جهت رو راست به چپ بكني و بعد هم CTRL+R رو بزني تا راست چين بشه و بعد تايپ بكني

يادت نره براي عوض كردن زبان حتما از آلت و شيفت استفاده كن

بسيار سپاس گذارم.
چطور ميتوان تعريف كرد حالت right to left text direction يا همون كنترل و شيفت راست ، پيش فرض word 2007 شود؟ قبلا اينطور بود يعني اين تنظيم در اببتداي ورود به ورد انجام شده بود !!!!

wordist
04-09-2008, 10:09
سلام

شما از كادر پاراگراف گزينه Right to left رو انتخاب كن و از پايين كادر Default رو بزن ، ببين مشكلت حل ميشه

R_M_1002
04-09-2008, 14:00
مشكل حل شد ! تو regional setting نميدونم چرا language بجاي فارسي روي faeroes بود وقتي فارسي كردم مشكل حل شد.
البته پايين كادر Default رو پيدا نكردم ... بحر حال ممنون

wordist
04-09-2008, 14:10
مشكل حل شد ! تو regional setting نميدونم چرا language بجاي فارسي روي faeroes بود وقتي فارسي كردم مشكل حل شد.
البته پايين كادر Default رو پيدا نكردم ... بحر حال ممنون

اون دكمه default كه اشاره كردم در 2007 هست ولي در 2003 نيست

خواهش و موفق باشي

deluge28
05-09-2008, 09:46
سلام وخسته نباشيد...

چند تا سوال..

1- نيم اينتر رو چه جوري بايد بزنم تو ورد؟؟؟ يعني وقتي مي خوام برم سطر بعدي اينتر كامل نمي خوام ، نيم اينتر مي خوام..

2- تنوين و همزه كوچك( مثل خانه من) رو هم بگيد كه چه جوري بايد زد؟؟

ممنونم.

wordist
06-09-2008, 08:05
سلام وخسته نباشيد...

چند تا سوال..

1- نيم اينتر رو چه جوري بايد بزنم تو ورد؟؟؟ يعني وقتي مي خوام برم سطر بعدي اينتر كامل نمي خوام ، نيم اينتر مي خوام..

ممنونم.
سلام

براي مورد اول بايد شيفت و اينتر رو بزني

و براي مورد دوم بايد بگم كه بسته به اينكه آيا فارسي ساز براي صفحه كليد استفاده ميكني يا از فارسي خود ويندوز استفاده ميكني ميتونه متفاوت باشه

در هر صورت با امتحان كردن شيفت و حروف رديف اول و دوم و سمت چپ صفحه كليد (مانند ث - ص - ض و ... ) ميشه انواع تنوينها رو زد و همچنين شيفت رو با حرف ظ كه بزني بايد همزه كوچك رو هم بزنه

در ضمن فكر كنم طبق قوانين خانه‌ي من صحيح هست

موفق باشي

wordist
06-09-2008, 08:06
سلام وخسته نباشيد...

چند تا سوال..

ممنونم.
سلام

براي مورد اول بايد شيفت و اينتر رو بزني

و براي مورد دوم بايد بگم كه بسته به اينكه آيا فارسي ساز براي صفحه كليد استفاده ميكني يا از فارسي خود ويندوز استفاده ميكني ميتونه متفاوت باشه

در هر صورت با امتحان كردن شيفت و حروف رديف اول و دوم و سمت چپ صفحه كليد (مانند ث - ص - ض و ... ) ميشه انواع تنوينها رو زد و همچنين شيفت رو با حرف ظ كه بزني بايد همزه كوچك رو هم بزنه

در ضمن فكر كنم طبق قوانين خانه‌ي من صحيح هست

موفق باشي

Somia
06-09-2008, 12:14
با سلام و آرزوی قبولی طاعات
اگر بخواهیم در متنی چند صفحه اول را با الف و ب و .... شماره گذاری کنیم و صفحات بعدی را از 1 تا آخر شماره گذاری کنیم چه راهی را پیشنهاد می کنید ؟
ممنون

javad2625
07-09-2008, 06:27
سلام
من برای گذاشتن «جدا کننده» در اعداد فارسی مشکل دارم. مثلاً عدد انگلیسی را اینطور می نویسم: 20,000 اما همین ویرگول را وقتی زبان صفحه کلید فارسی باشد اینطور می نویسد: 20،000 که جالب نیست. کاراکتر seperator در کیبرد فارسی کجاست؟

wordist
07-09-2008, 08:26
با سلام و آرزوی قبولی طاعات
اگر بخواهیم در متنی چند صفحه اول را با الف و ب و .... شماره گذاری کنیم و صفحات بعدی را از 1 تا آخر شماره گذاری کنیم چه راهی را پیشنهاد می کنید ؟
ممنون
سلام دوست عزيز

شما كرسر رو در ابتداي صفحه اي كه ميخواي شماره 1 و 2 و ... بخوره ، بذار و از منوي insert گزينه Break رو بزن و گزينه next page رو انتخاب كن

حالا در كادر وارد كردن شماره صفحه براي صفحه اول گزينه الف و ب رو بزن و در صفحه كه قراره از 1 شروع بشه كرسر رو بذار و در كادر وارد كردن شماره صفحه و قسمت start at شماره 1 رو وارد كن

موفق باشي

wordist
07-09-2008, 08:28
سلام
من برای گذاشتن «جدا کننده» در اعداد فارسی مشکل دارم. مثلاً عدد انگلیسی را اینطور می نویسم: 20,000 اما همین ویرگول را وقتی زبان صفحه کلید فارسی باشد اینطور می نویسد: 20،000 که جالب نیست. کاراکتر seperator در کیبرد فارسی کجاست؟
سلام جواد جان

رسيدن به خير

من خودم براي جدا كنتده اعداد در انگليسي از همون كاما در حالت انگليسي ( , ) و در زبان فارسي از كاما در حالت فارسي ( ، ) استفاده ميكنم

pakbakhteh
08-09-2008, 14:25
چطوري مي تونيم فونت برنامه ورد را به يك فونت دلخواه تغيير دهيم طوري كه هر وقت برنامه ورد را باز كرديم با اون فونت شروع به تاي بشه و از حالت ديفالت خارج شه
مرسي

wordist
08-09-2008, 14:28
چطوري مي تونيم فونت برنامه ورد را به يك فونت دلخواه تغيير دهيم طوري كه هر وقت برنامه ورد را باز كرديم با اون فونت شروع به تاي بشه و از حالت ديفالت خارج شه
مرسي
شما با زدن CTRL+D كادر فونت را باز كن و بعد فونت مناسب رو از قسمت فونت complex script انتخاب كن و از اون پايين دكمه Default رو بزن

blue2006
08-09-2008, 16:31
یه سوالی برام پیش اومده توی اینجا یبار پرسیدم ولی جواب قابل قبولی نگرفتم .
من یه پیرینتر 3845 hp دارم توی ورد 2007 وقتی کادر دور صفحه می کشم و میخوام یرینت بزنم پایین کادر چاپ نمیشه . می خواستم ببینم که می شه کاری کرد که بدون این که ابعاد صفحه را تغییر بدیم یا پایین کادر را بالا بیاریم . این مشکل رو حل کنیم ؟
ممنون

deluge28
08-09-2008, 17:11
سلام و خسته نباشيد....

در مورد شيفت اينتر....چرا وقتي اينو ميزنم با زماني كه اينتر خالي ميزنم، تفاوتي به چشمم نمياد؟؟؟؟نميدونم شايد من سوالم رو اشتباه پرسيدم...توي مقالم وقتي ميخوام بعد از متن عنوان رو بنويسم، مثلا يه چيزايي نوشتم، حالا مي خوام برم سر سطر بنويسم چكيده و ....حالا گويا كه با يه روشي فاصله كمتري ميره پايين نسبت به اينتر....اين همون شيفت اينتره؟؟؟واسه من كه چيزي به چشمم نمياد....در ضمن من اون تنوين و همزه كوچيك كه گفتين با مال من يكي بود..احتمالا اينم هر جور كه براي شما جواب ميده بايد براي منم جواب بده...

مطلب بعد اينكه و قتي اينتر كردم و اومدم سر سطر احتمالا درست اينه كه اولين سطر يكم نسبت به مابقي به سمت چپ با يه فاصله اي اومده باشه....مال من اينطوري نميشه؟؟؟؟راه حلش چيه؟؟؟

ممنون....

deluge28
08-09-2008, 17:22
راستي يه چيز ديگه...وقتي شيفت اينتر رو ميزنم براي اون عنواني كه قبلا با اينتر خالي تايپ شده بود، سطر قبليش كه وسط صفحه تموم شده بود، كش مياد تا ته صفحه؟؟؟ اين مشكلش چيه/؟؟؟

و فرق justify با justify low چيه؟؟

بازم ممنون

wordist
09-09-2008, 08:27
یه سوالی برام پیش اومده توی اینجا یبار پرسیدم ولی جواب قابل قبولی نگرفتم .
من یه پیرینتر 3845 hp دارم توی ورد 2007 وقتی کادر دور صفحه می کشم و میخوام یرینت بزنم پایین کادر چاپ نمیشه . می خواستم ببینم که می شه کاری کرد که بدون این که ابعاد صفحه را تغییر بدیم یا پایین کادر را بالا بیاریم . این مشکل رو حل کنیم ؟
ممنون
شما سايز كاغذت در ورد چي هست ؟

و اينكه در Print Preview آيا نمايش ميده اون كادر رو يا نه ؟؟

و ديگه اينكه تنظميات پرينتر مطمئن هستي كه براي كاغذ A4 تنظيم شده باشه ؟؟