PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مــــــشــــــــاوره بــــــرای خــــــریــــــــد اتـــــومــــبــــیـــــل

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

qweasdxc.
25-06-2008, 18:23
به نظر من اقا lavson1361 دچار توهم شده

unartig
25-06-2008, 18:30
پژو206 گزینه بهتریه براخرید تواین رنج

rezapolad
25-06-2008, 18:47
دوستان به نظرتون از هر نظر هم از نظر قیمت هم از نظر سواری و هر چیزه دیگه بهترین ماشین موجود و در ضمن خوش قیمت ترین ماشین بازار چیه ( کمترین قیمت و بهترین کیفیت به جز پراید و پیکان )؟؟؟

JavidKhan
25-06-2008, 18:52
روي دوو ماتيز هم فكر كنيد يا يدونه ريسر تميز...

لوگان
25-06-2008, 18:57
الان تو نظر سنجی 206 تیپ 5 اوله تندر و 405 و سمند lx دومند. دوستان اگه لطف کنن بگن منظورشون از سایر خودرو کدام هاست ممنون میشم.

JavidKhan
25-06-2008, 19:05
حالا گلا بی خیالش نظرت راجع به ورنا چی هستش؟؟؟؟؟

ورنا فوق العاده پرمصرف هستش...
فرمان فوق العاده نرمي داره
از نظر فني و دوام هم سالهاي سال بدون خرج اضافي و مشكل كار ميكنه...
تعادل و پايداري خوبي داره و رانندگي باهاش خيلي لذت بخشه

f.kh0511
25-06-2008, 19:32
منم فکر می کنم 206 بهترین گزینه است

HOOSEIN 105
25-06-2008, 20:08
اخه باید بدونیم واسه چی میخواد اگه واسه اسپرت و گاز دادن میخواد 206 وگرنه برای خوانواده که 206 بدرد نمی خوره .

shahramcat
25-06-2008, 22:56
آقا همونطور که گفتم تردیدی در کیفیت موتور لوگان وجود نداره . در مورد کلیپ که گذاشتی این داچیا لوگان هست که در رومانی اروپای غربی مونتا÷ میشه ولی با آرم داچیا بجای رنو . تو آخرین شماره مجله ماشین هم این خودرو رو بررسی کرده . ابن لوگان با لوگان موجود در ایران مشابه نیست کیفیت قطعات و مونتا÷ کلی فرق داره و به گفته تستر این ماشین حتی قطعات داخلی از لحاظ کیفیت کاملا فرق دارن . همینطور من کلیپ رو دیدم pejo 1600 نیست 1400 هست و در آخر هم با هم به خط میرسن . این هم متذکر بشم همونطوری که میدونید حتی تیپ 5 هم در ایران با نمونه اصلی حداقل 20 تا 30 درصد افت کیفیت براثر دستکاری قطعات و مونتا÷ بد پیدا کرده اگر تیپ5 مدل 82 رو با 85 مقایسه کنی و حتی یکبار پشتش بشینی کاملا این اختلاف چه موتوری چه بدنه محسوس هست . اما امکان نداره لوگان چه در سرعت چه در شتاب از 1600 پ÷و پیشی بگیره که این امر طبیعی هست چون این 2 تا اصلا در یک کلاس نیستن منظور هاچبک و سدان هست .

206 خودرویی هست که میشه روش به لطف ECU پیشرفته طیف وسیعی از امکانات الکترونیکی رو از جمله دسته کروز سوپرچیپ السیدی تایپ B & C و غیره رو نصب کرد . درمورد لوگان اطلاعی ندارم بشه اینکارروکرد یا نه .

southpole
25-06-2008, 23:46
Glx ترو تمیز مدل 75 تا 77 گیرت اومد بگیر.(فرانسوی)
دوو اسپیرو و ریسر هم بد نیستن ولی فروششون مشکله و لوازمشون نیست

HOOSEIN 105
26-06-2008, 08:08
داداش یعنی تو میگی تندر 1600 از یه نیم بچه 1400 کم بیاره
عجیبه
یه اقایی که این دو رو داره خودش میگه توشتاب 206 برتره مثلا تا 1 متر
من کلیپ 1400 ها رو دارم که 206 با فاصله زیادی از 1400 تندر جلو بود
اخه من خودمم تو جاده وقتی که با 5 سرنشین با ماشین 206 ت 5 اقواممون کل کل کردم انصافا تندر بهتر میکشید (206 هم 5 سرنشین داشت )

HOOSEIN 105
26-06-2008, 08:14
بعدش خوب کیفیت 206 هم بایداز این 206 ایران خیلی برتر باشه
مثل اینکه نمی دونی دست ایرانی بهش خورده
ولی خوب در کل 206 تو شتاب و سرعت برتره البته مدل هاچ بکش نه صندوقدارش

HOOSEIN 105
26-06-2008, 08:39
کمتر مصرف ترین خودروها :
ریو
تیپ 2

پر شتاب ترین :
ریو
تیپ 5

بی ریخت ترین :
تندر 90

خز ترین خودروها :
405
سمند
تندر 90

باکلاسترین خودروها:
گل
ربو
پرشیا

پرقدرت ترین خودروها :
تندر 90
تیپ 5

پر مصرفتررین خودروها:
405
پرشیا

با این تفسیر :
تیپ 5 و تیپ 2 وریو و بیشترین امتیازات رو به دست میارن .
توی بازار هم بیشترین استقبلاها از این خودرو هاست .

سمند که ماشین لشیه و فکر هم نمیکنم توی افت قیمت کسی گردش هم جمع کنه .
405 و پرشیا , به قول دوستمون صدی یه باک مصرف میکنه . ومقرون به صرفه نیست .
بابا تندر هم که آدم رو یاد تانکهای جنگ جهانی دوم میندازه .
فولکس گل و ورنا هم ماشینای عالی هستند اما چون خدمات به نسبت کمتری دارند با اقبال عمومی روبرو نشدند (البته شدند ولی به نسبت ماشینای دیگه کمترن )

با سلام :11:

اقای lavson1361 یکم تو اینجا اشتباه دارید

با اجازه اصلاح کنم

1=کم مصرف ترین خودروی سایپا و همچنین پاکترینشون که کمترین الاینده را دارد تندر است
منبع (عکس از روزنامه )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

.................................................. ................................

2= پرشتاب ترین خودروها که خوب معلوم است اول 206 بعد تندر و بعدش ریو (فعلا با مدارک موجود اینطور است ):46:

.................................................. ..............................

3= بی ریخت ترینشون

405 یا خود ریو که مثل وزق است:31: یا 206 قورباقه یا تندر گاو :31:
همشون یه جوری ایراد دارن ولی دیگه تندر از 405 خوشگلتره :13:

.................................................. ....................

4= خزترین خودرو ها
405 سمند
تندر که الان خز نیست (خیلی ها نمیشناسنش ):19:

.................................................. .......................

5=باکلاس ترین
گل
ورنا
پرشیا
206
ریو
سمند و تندر
یعنی فعلا که به نظر بنده اینجوری است :20:

6=پرمصرف ترین خودرو ها
405
سمند

.................................................. ................

HOOSEIN 105
26-06-2008, 08:44
.................

shahramcat
26-06-2008, 09:17
بعدش خوب کیفیت 206 هم بایداز این 206 ایران خیلی برتر باشه
مثل اینکه نمی دونی دست ایرانی بهش خورده
ولی خوب در کل 206 تو شتاب و سرعت برتره البته مدل هاچ بکش نه صندوقدارش

متن من رو یکمی با دقت بخونید کاملا این موضوع رو اتفاقا من گفتم که دست ایرانی خرابش کرده . مدل اس دی که فیس لیفت هست اصلا جای بحص نداره .....

shahramcat
26-06-2008, 09:37
داداش یعنی تو میگی تندر 1600 از یه نیم بچه 1400 کم بیاره
عجیبه
یه اقایی که این دو رو داره خودش میگه توشتاب 206 برتره مثلا تا 1 متر
من کلیپ 1400 ها رو دارم که 206 با فاصله زیادی از 1400 تندر جلو بود
اخه من خودمم تو جاده وقتی که با 5 سرنشین با ماشین 206 ت 5 اقواممون کل کل کردم انصافا تندر بهتر میکشید (206 هم 5 سرنشین داشت )

در مورد 206 1400 کلیپی که خودتون گذاشتید اینطور نشون میده که داچیا لوگان 1600 با 206 1400 باهم مساوی به خط میرسن . اما نظر خودم اینکه لوگان بهتر عمل میکنه هم از لحاظ تئوری موتور هم عملی فقط مقابل 1400 . حالا از کجا مطمئن بشید 1400 هست چون 206 با حجم موتور بالاتر از پایه رو مثل همین لوگان همیشه و همه جا با تذکر حجم موتور بالا جلو اسم و مدل بیان میکنن تو این کلیپ هم اینطور هست : Lugan 1600 16v Vs peju 206 اگر مدل 1600 بود بدون تردید ذکر میشد و همینطور در نظرات کسی به 1600 بودن اشاره ای نکرده اگر پیدا کردید به ما هم خبر بدید .

در مورد تیپ 5 از لحاظ چیدمان و طراحی موتور و در عمل با طراحی بدنه تیپ 5 بهتر از لوگان عمل میکنه این واضح هست مثلا گریبکس لوگان از نوع JH3 هست که یک گریبکس قدرتی هست نه سرعتی و برای مصرف کمتر سوخت استفاده شده و عاقلانه هم بوده چون این ماشین یک سدان کاملا شهری هست با سیستم تعلیق نرم و راحت هست نه یک اسپرت هاچبک با سیستم تعلیق طبیعتا خشک . شما اگر میشه یک نوشته یا یک compare یا هرچی رو ارائه بده توش این 2 تا رو باهم مقایسه کرده باشن .

در مورد racing و به قولی کل کل هم یک فاکتور مهم محارت راننده هست که اگر مجرب نباشه قابلیتهای ماشین رو ازبین میبره معلوم نیست طرف شما این فاکتور رو داشته یا نه .

لوگان
26-06-2008, 10:19
اقا جان 206 و تندرو ولش کن .الان من نمیفهمم برا چی تو نظر سنجی تندر با 405 با سمند ال ایکس با هم برابرند. آخه 405 و سمندو میشه با هم مقایسه کرد ولی دیگه اینا رو رو با تندر نمیشه مقایسه کرد چون :
میزان مصرف 10 برابر -میزان قدرت یک دهم برابر- ریخت 1دهم برابر-و...
شما اگه کاتالیست اگزوز 405 و بردارین بازم به تندر نمیرسه:31:

qweasdxc.
26-06-2008, 10:25
نه اقا این 206 5 با تندر 1600 است .
تندر از 206 به هیچ وجه کم نمیاره
من خودم 405 دارم تندر رفیقم رو بردم جاده قم
تو کل کل با زانتیا باورم نمیشد تندر مثا اسب شتاب میگرفت
تو شتاب ثانویه تندر از 206 تیپ 5 بهتره
به خصوص اگه تو ماشین سرنشین باشه

shahramcat
26-06-2008, 10:38
اقا جان 206 و تندرو ولش کن .الان من نمیفهمم برا چی تو نظر سنجی تندر با 405 با سمند ال ایکس با هم برابرند. آخه 405 و سمندو میشه با هم مقایسه کرد ولی دیگه اینا رو رو با تندر نمیشه مقایسه کرد چون :
میزان مصرف 10 برابر -میزان قدرت یک دهم برابر- ریخت 1دهم برابر-و...
شما اگه کاتالیست اگزوز 405 و بردارین بازم به تندر نمیرسه:31:

فرمایش شما کاملا درست هست چون اینجا بیشتریا فکر میکنم از رو علاقه و تعصب رای میدن . تندر موتورش 1600 با 16 سوپاپ هست که نسل جدید و بروز هست و کاملا بهتر عمل میکنه مخصوصا در شتاب و مصرف سوخت . اگر فقط به حجم موتور باشه که پیکان 1800 هست نسبت تراکم 16 به 1 هست پس بهتره !!!!!!

باید تمام فاکتورهای علمی و عملی مدنظر باشه نه علاقه و تعصب . سمند هم پایه طراحی فرانسه هست اما از نظر موتوری جالب نیست با قیمت اصلا همخونی نداره و نمیصرفه .

shahramcat
26-06-2008, 10:45
نه اقا این 206 5 با تندر 1600 است .
تندر از 206 به هیچ وجه کم نمیاره
من خودم 405 دارم تندر رفیقم رو بردم جاده قم
تو کل کل با زانتیا باورم نمیشد تندر مثا اسب شتاب میگرفت
تو شتاب ثانویه تندر از 206 تیپ 5 بهتره
به خصوص اگه تو ماشین سرنشین باشه

والا تا اونجایی که معلوم هست تو کلیپ 1400 هست چون باید حتما ذکر میشد اگر اینطور باشه شاید اصلا 206 مدل GT با حجم 2000 باشه ! آیرودینامیک و مشخصات گریبکس وزن و طراحی نشون نمیده لوگان بهتر عمل کنه من جایی نه خوندم نه شنیدم این مربوط به تیپ5 هست فقط . خودم هم تست نکردم به هرحال لوگان ماشین روز اروپاس که الان تو 12 کشور بطور همزمان تولید میشه . تو ایران من اگر باشم برای پارس خودرو رو میخرم نه ایران خودرو .

در مورد لوگان و زانتیا اگر 2000 منظور باشه که امکان نداره . ( جناب مافیا شما پستت رو 180 درجه چرخوندی چرا ؟ شما از 206 کلی تعریف کردی اما سره 1 دقیقه پست رو ادیت کردی و برعکس ! ) بازهم این موضوع متذکر میشم اصلا بحث کوبیدن بی دلیل و طرفداری الکی از یک نوع ماشین داخلی نیست ..............

qweasdxc.
26-06-2008, 10:51
به این میگن رفیق بی تصصب
واقعا جای تحسین داره که چنین شخصی بدون هیچ گونه تعصبی حرف میزنه
واقعا افرین دوست عزیز
خیلی دیونه بی تعصبیت شدم
افرین

shahramcat
26-06-2008, 10:58
به این میگن رفیق بی تصصب
واقعا جای تحسین داره که چنین شخصی بدون هیچ گونه تعصبی حرف میزنه
واقعا افرین دوست عزیز
خیلی دیونه بی تعصبیت شدم
افرین

آقا پستها قبلی من رو بخون شما فکر میکنی نظر من در مورد لوگان چیه ؟ بحث رو دو خودرو الان هست تیپ5 و لوگان 1600 . ببین من از هرنظر دارم بررسی میکنم به صورت علمی و مشخصاتی ( تا اونجایی که مطالعه کردم حمل بر بی ادبی و .. نشه ) شما میای میگی آقا من کل کل کردم این شد !!! رو چه حسابی چه کتابی ؟ تو کدوم جاده با کدوم راننده با کدوم مشخصات موتور با کدوم سوخت ؟؟؟؟؟

چیزی که مشخصات طراحی و تستهای استاندارد و نظرات میگن چیزی مخالف سخن شماس . جناب مافیا شما پستت رو 180 درجه چرخوندی چرا ؟ شما از 206 کلی تعریف کردی اما سره 1 دقیقه پست رو ادیت کردی و برعکس ! بازهم این موضوع متذکر میشم اصلا بحث کوبیدن بی دلیل و طرفداری الکی از یک نوع ماشین داخلی نیست .............. بحث مقایسه 2 نوع مشخص هست .

Bracket
26-06-2008, 11:17
این سمند Lx جدیدا با موتور جدید بد نیستا امکاناتشم خیلی خوبه .

لوگان
26-06-2008, 11:21
این سمند Lx جدیدا با موتور جدید بد نیستا امکاناتشم خیلی خوبه
خیلی نسبت به کاراییش گرونه.

Bracket
26-06-2008, 11:24
خیلی نسبت به کاراییش گرونه.اخه تو این رنج ماشینی نیست دیگه چی هست مثلا , دیگه از ریو و تندر و ... که خیلی بهتره . البته پارس ELX هم خیلی خوبه تو این رنج , که البته ایران خودرو تو این سری فروشی نداره و فکر میکنم البته یکمی بیشتر از 20 تومن باشه ولی امکاناتش خیلی خوبه و ماشین خیلی کاملیه از اون سمند LX هم بهتره .

shahramcat
26-06-2008, 11:57
تست ایمنی به صورت نمودار و شکل دو خودرو لوگان و 206 به وسیله EURO NCAP اروپا ببینید و نظر بدید کدوم از لحاظ ایمنی بالاتر هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لوگان
26-06-2008, 12:03
میگم تو این تست مقاومت ماشین ها این ماشین قدیمیها که اندازه تانکند مثل شولتو میذارن اونجا این ماشین جدیدا رو میزنن بهش!؟ نه!؟

لوگان
26-06-2008, 12:10
تو این تستها که جناب شهرامکت نوشتند تو لوگان یه سری جاهاش خیلی بهتر از 206 از آدم محافظت میکنه یه سری جاهاش خیلی بد. ولی مهم کلس که در 2 تاشون خوب محافظت میشه. تو لوگان یارو یجاش له و لورده میشه یه جاش سالمه سالمه .تو 206 همه جاش به طور متوسط لهو لورده میشه.
لوگان
Frontal impact driver[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Frontal impact passenger[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Side impact driver[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو 206
Frontal impact driver[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Frontal impact passenger[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
Side impact driver

لوگان
26-06-2008, 12:15
حالا این زانیا که انقدر ازش تعریف میکنن رو نگاه کنید
Side impact driver[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لوگان
26-06-2008, 12:25
اینم مگان4ستارس

لوگان
26-06-2008, 12:31
اینم پژو پرشیا

shahramcat
26-06-2008, 12:54
206 سال 2000 وارد بازار شده و لوگان 2005 هست که تو تستها هم ذکر شده . تو تستها نسبت به لوگان 5 سال جوونتر خیلی خوب ظاهر شده . اینم بگم شرکت رنو سلطان ایمنی هست و یکی از پیشرفته ترینهای اروپا . 206 در همه تیپها دارای کمربند کشنده هست و موقع تصادف موتور به زیر ماشین هدایت میشه نه داخل کابین که راننده رو له کنه تو این برررسی هم مشخصه . این لوگان مورد نظر تیپ فول یا همون E2 هست و 206 با ایربگ . قسمت مهم بدن در کل سر و کمر هست که 206 بهتر عمل میکنه و لوگان بهتر از زانتیا کمتر از 206 . زانتیا اتومبیل دهه 90 هست که تستها در موردش اصلا جالب نیست ! مگان خیلی عالی ایمنی سر و بالاتنه رو کلا حفظ میکنه پرشیا که یک فرزند ناخونده خانواده پ÷و هست که به نظر من تو هیچی برتری نداره چه برسه به ایمنی خودتون ببینید تصادف شدید یعنی یچیزی بالاتر از مرگ !!!

لوگان
26-06-2008, 13:02
ولی خداییش زانتیا با این قیمتش آشغال ترین ماشین تو ایمنیه.

qweasdxc.
26-06-2008, 13:19
والا تا اونجایی که معلوم هست تو کلیپ 1400 هست چون باید حتما ذکر میشد اگر اینطور باشه شاید اصلا 206 مدل GT با حجم 2000 باشه ! آیرودینامیک و مشخصات گریبکس وزن و طراحی نشون نمیده لوگان بهتر عمل کنه من جایی نه خوندم نه شنیدم این مربوط به تیپ5 هست فقط . خودم هم تست نکردم به هرحال لوگان ماشین روز اروپاس که الان تو 12 کشور بطور همزمان تولید میشه . تو ایران من اگر باشم برای پارس خودرو رو میخرم نه ایران خودرو .

در مورد لوگان و زانتیا اگر 2000 منظور باشه که امکان نداره . ( جناب مافیا شما پستت رو 180 درجه چرخوندی چرا ؟ شما از 206 کلی تعریف کردی اما سره 1 دقیقه پست رو ادیت کردی و برعکس ! ) بازهم این موضوع متذکر میشم اصلا بحث کوبیدن بی دلیل و طرفداری الکی از یک نوع ماشین داخلی نیست ..............

با سلام دوست عزیز

بابا شما مطلب رو نگرفتی

من دیدم شما داری با اقا حسین بحث میکنی دیدم شما داری بدون تعصب حرف میزنی و واقعیت رو میگی
اگر اشتباهی در تایپ من بود عذر خواهی میکنم .
راستش من اون پست را برای قدر دانی از شما زدم ومنظور دیگه ای نداشم
خلاصه ما قصد تشکر داشتییم

HOOSEIN 105
26-06-2008, 13:33
206 سال 2000 وارد بازار شده و لوگان 2005 هست که تو تستها هم ذکر شده . تو تستها نسبت به لوگان 5 سال جوونتر خیلی خوب ظاهر شده . اینم بگم شرکت رنو سلطان ایمنی هست و یکی از پیشرفته ترینهای اروپا . 206 در همه تیپها دارای کمربند کشنده هست و موقع تصادف موتور به زیر ماشین هدایت میشه نه داخل کابین که راننده رو له کنه تو این برررسی هم مشخصه . این لوگان مورد نظر تیپ فول یا همون E2 هست و 206 با ایربگ . قسمت مهم بدن در کل سر و کمر هست که 206 بهتر عمل میکنه و لوگان بهتر از زانتیا کمتر از 206 . زانتیا اتومبیل دهه 90 هست که تستها در موردش اصلا جالب نیست ! مگان خیلی عالی ایمنی سر و بالاتنه رو کلا حفظ میکنه پرشیا که یک فرزند ناخونده خانواده پ÷و هست که به نظر من تو هیچی برتری نداره چه برسه به ایمنی خودتون ببینید تصادف شدید یعنی یچیزی بالاتر از مرگ !!!

با سلام

اینجا یه اشتباه کردید

206 وضعیت رانندش نسبت به وضعیت راننده تندر بهتر عمل کرده

ولی در قسمت ایمنی شاگرد یا مسافران تندر نسبت به 206 بهتر عمل کرده

HOOSEIN 105
26-06-2008, 13:39
وضعیت راننده تندر

shahramcat
26-06-2008, 13:51
وضعیت راننده تندر

جناب این حالت مسافر بقل راننده هست نه خود راننده ! در کل طبق فرمایش شما 206 در مورد راننده بهتر عمل میکنه و اگر بخایم در مورد مسافر سمت شاگرد و برخورد از بقل نظر بدیم ( بدون هیچگونه تعصب و طرفداری طبق شکل ) هر دو در یک سطح هستن این بطور معدل گیری هست .

HOOSEIN 105
26-06-2008, 14:08
تفاوت ایمنی شاگرد تندر و 206
در را پا میباشد
که در تندر 1 ران پا وضعیت سبز ودر دیگری زرداست

ولی در 206 دوران پا حالت نارنجی دارند پس اینجا که معلوم است تندر برتره

shamim24
26-06-2008, 17:11
چند سوال؟؟

1-ورنا قيمتش چنده؟؟

2-گل صفر كيلو مترش هست؟؟؟ خيلي ناراحت كننده بود توضيحات منفي اي كه راجع به گل دادين...چون بنظر من توي اون رنج قيمت قيافش فوق العادس...

لوگان
26-06-2008, 17:16
همان طور که قبلا گفتم مهم سر و قفسه سینه است. که من با اینکه تندرو خیلی دوست دارم وهمیشه ازش تعریف کردم این دفعه رو باید بگم 206 تو قفسه سینه در ضربه از بغل بهتر کار کرده.

HOOSEIN 105
26-06-2008, 21:33
همان طور که قبلا گفتم مهم سر و قفسه سینه است. که من با اینکه تندرو خیلی دوست دارم وهمیشه ازش تعریف کردم این دفعه رو باید بگم 206 تو قفسه سینه در ضربه از بغل بهتر کار کرده.

درسته دوست عزیز
از تصادف بغل 206 بهتر بوده ولی یه اقایی به نام نوید ارم که خیلی هم حرفه ای در یک فروم دیگر میگفت 206 که تست شده با مدل ایرانی فرق داره و ایمنتره

اگه پستش رو پیدا کردم میزارم

rezapolad
26-06-2008, 21:44
وای امروز عجب پرایدی دیدم باور کنین 180 تا رو راحت می رفت مدل 86 بیمه و همه چیز هم داشت بدون خط و خش همدان تا تهران 3 ساعت و 15 دقیقه طول کشید خودم کف کرده بودم یارو خودش آبندیش کرده بود به نظرتون 7.550 می ارزه؟؟؟؟؟

لوگان
26-06-2008, 22:29
درسته دوست عزیز
از تصادف بغل 206 بهتر بوده ولی یه اقایی به نام نوید ارم که خیلی هم حرفه ای در یک فروم دیگر میگفت 206 که تست شده با مدل ایرانی فرق داره و ایمنتره

جناب نوید عارف رو میشناسم .ایشون جدا حرفه ای هستند و در تمام زمینه های اتوموبیل اطلاع دارند. در انجمن های tondar90.net هم فعالیت دارند.

shahramcat
27-06-2008, 00:09
درسته دوست عزیز

تو صفحه اصلی دقیقا تجهیزیات یکی هست مدل هاچبک ! در مورد مونتا÷ هم خط تولید زیر نظر مستقیم فرانسه هست . فرقش کجاس ؟

Front seatbelt pretensioners دارد
Front seatbelt load limiters دارد
Driver frontal airbag دارد
Front passenger frontal airbag دارد
Side body airbags ندارد
Side head airbags ندارد
Driver knee airbag ندارد

لوگان
27-06-2008, 08:09
دوستان خداییش یه ذره درست قضاوت کنید در مورد سمند ای ایکس با قیمتش که یعنی واقعا اینجوری که سمند باید تعداد رای هاش از تندر بیشتر باشه؟! هر چی که بگین این سمنده داره تندر فولم داره با این تفاوت که:
تندر کم مصرف تره - جادار تره- کامپیوتر سفری داره - ارزون تره -پرقدرت تره - شتابش بیشتره و.... هزاران دلیل دیگه که تندر از سمند بهتره . پس حالا چرا این سمند ال ایکس 7 تا رای آورده تندر 6 تا خدا میدونه .

rami_hemi
27-06-2008, 10:49
تا قیمت 10 میلیون من فقط دوو سیلو مدل توصیه میکنم اونم مدل 78 به بالا .ریسر الان خیلی ارزونه تر تمیزش هم کم پیدا میشه اسپیرو خرجش وحشتناکه .

rezapolad
27-06-2008, 15:58
دوو سیلو خوبه یا 206 تیپ 3؟؟؟

hastie
27-06-2008, 18:01
اقا خیلی ممنونم
حالا میخوام یه چیزی درباره خودم بگم که منو بیشتر به هیوندایی کوپه نزدیک تر میکنه تا آزرا
من یه ماشین اسپورت و شیک میخوام که تک باشه و تیپ خاصی داشته باشه
آزرا علاوه بر بهترین بودنش یه طراحی سدان معمولی و بزرگ رو دارهکه خوب طراحیش عالیه ولی تا حدودی تکراری
این که کوپه طراحی جذاب و اسپورت داره و مثل آزرا تقریبا همه گیر نشده(تکه) میخوام ببینم نظر شما دربارش چیه
بهتره 50 تومن بدم آزرا یا 40 تومن بدم کوپه و 10 تومن بذارم تو جیبم؟؟؟؟
رنگ قرمز هم میگیرم که خیلی جذاب باشه و تو چشم بیاد

همون كوپه رو بردار.به نظر مياد بهتر باشه.منم قيافه ماشين برام خيلي مهمه.اما يه پيشنهاغد بهت بدم كه رنگ قرمز هيچ وقت برندار خيلي زود تابلو ميشي و دلت رو ميزنه.اين رنگ حتي تو ماشنهاي مدل پايين تر هم همينطوره چه برسه به اون كوپه.نهايت قضيه اينه كه خودت خسته ميشي.اينو بخاطر اين ميگم چون پسر خاله ام تجربه اشو داشته و يه بي ام و قرمز كلافه اش كرده بود.

rezapolad
27-06-2008, 18:34
دوستان کجایین 206 تیپ 3 یا 405 ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کمک کنید مردم از بی ماشینی

unartig
27-06-2008, 19:52
منم دووسیلو راتواین رنجها ترجیح میدم

rami_hemi
27-06-2008, 20:26
مونده قصدت چی باشه .206 اصلا ماشین خانوادگی نیست قسمت پشت بیشتر از 2 نفر با اندازه متوسط یعنی شکنجه .صندوق رو بیخیال .ولی ماشین امنتر و به روزتر با خرج بیشتر .

kasra_khan2003
28-06-2008, 09:04
همونطور كه شاره شد 206 خرجش بالا تر هست! اونم تيپ 3! يه آينه بقلش بشكنه بالاي 50 خرجش هست! اما خوب ماشين ايمن تر و به روز تري هست، اسپرت و جوون پسند، اما براي خانواده مخصوصا خانواده هايي با تعداد بيش از 4 نفر توصيه نميشه!

اما از من ميشنوي، يه پرايد هاش بك خيلي بهتر از 405 هست!!!

drs_mehry
28-06-2008, 10:08
پراید ماشین آشغالیه . من 4 سال داشتم . کولرش واقعا دکوره ( غیر از یه سریاش که اونم شانسیه ) .

سیستم برقش واقعا ضعیفه . اونایی که داشتن می دونن . شبا چراغ که ازش میگیری جونش در میاد.

اگه کاسه چرخاشو ببینی میگی خدایا چه جوری با این ماشین 140 - 150 تا میرن ؟ مثل اسباب بازیه .

زود چپ میشه . امنیت از نظر بدنه نداره .

راحت دزدیده میشه .

خلاصه اونا که پیکان داشتن میگن بابا صد رحمت به پیکان .!!!

راستی 206 هم فقط یه اسم داره و یه زمانی شده بود عشق این مردم بدبخت که انتخابهای زیادی ندارن .

صندوق نمدوق تعطیله . یعنی مسافرت با اعمال شاقست .

دوست عزیز ؛ ما در حدود 30 سال پیکان سوار بودیم .خودمم پراید مدل 83 و آردی داشتم .خداییش پراید خیلی نسبت به آردی و پراید سرتره .

Untouchable
28-06-2008, 11:40
کلا دوو ها ماشینهای بسیار خوبی هتند نسبت به قیمتشون ولی قطعاتشون خیلی کم و گرونه !

behesht19792008
28-06-2008, 21:38
با 6 الی 6.5 اپل استرا تیپ 3 مدل 94 گزینه خوبی است همه چی تکمیل داره کولر فرمان هیدرولیک شیشه های جلو برقی اینه ها برقی انتن برقی با موتور 1600 انزکتور که زانتیا را قورت میده و وزن خالص 1.5 تن داره که ایمنی اش از سمند هم بیشتره ولی مشکل لوازم یدکی داره.

rozy_1500
29-06-2008, 00:04
bmw که قرمز بهش نمیاد
ولی خوب این یکی قرمزش باهاله
راستی تو آپشن کوپه gps data و dvd player هست؟

rozy_1500
29-06-2008, 01:34
دستتون درست
ببینم شما گفتین که این ماشین ها رو یکسری نمایندگی ها وارد میکنن و میفروشن
خواستم ببینم تا سقف 50 تومن چه ماشین هایی هست؟

behnaamm
29-06-2008, 23:43
دوستان خداییش یه ذره درست قضاوت کنید در مورد سمند ای ایکس با قیمتش که یعنی واقعا اینجوری که سمند باید تعداد رای هاش از تندر بیشتر باشه؟! هر چی که بگین این سمنده داره تندر فولم داره با این تفاوت که:
تندر کم مصرف تره - جادار تره- کامپیوتر سفری داره - ارزون تره -پرقدرت تره - شتابش بیشتره و.... هزاران دلیل دیگه که تندر از سمند بهتره . پس حالا چرا این سمند ال ایکس 7 تا رای آورده تندر 6 تا خدا میدونه .
لوگان چند تا عیب بزرگ داره که یکیش ارتفاع زاد اونه که باعث عدم تعادل اون در سرعتهای بالا میشه دگه اینکه برای کسایی که قدشون بلند زجر اوره چون بد جوری پا به داشبردش گیر میکنه البنه از نظر شتاب و مصرف ماشین بدی نیست ولی در کل من نتونستم بیشتر از سه ماه تحملش کنم

لوگان
30-06-2008, 08:37
اگه نظر منو بخوایین فکر کنم اصلا قرار نبوده این صندوق عقبه لوگان باشه بلکه از بغل که نگاه مینید میبینید صندوق عقب عضوی از بدنس مثل پروتون جن 2. بعد یه چیز جالب دیگه این لوگان داره رنگ خاکستریشه که با تغییر زاویه دید به علت دینامیک بودنش پر رنگ و کم رنگ میشه که اینم چیز جالبیه یه دور امتحان کنید.بعد جناب بهنام این لوگان هر چیم که باشه از سمند بهتره.

لوگان
30-06-2008, 08:58
دوستانی که میگن تندر خوب نیست بد نیست به این نظر سنجی یه نگا بندازن.

franch
30-06-2008, 09:41
تندر 90 هم كم مصرف هستش و هم از نظر موتوري كامل. ضمن اينكه موتور تمام فرانسوي هستش.
پس از 405و ال ايكس و 206تيپ2خيلي بهتره.

SonyEricsson
30-06-2008, 16:58
بچه ها هاج بك كره اي مدل 77 4.8 مي ارزه؟ تميزه!

*A L I*
30-06-2008, 17:58
هاچ بک بعدا پشیمونت میکنه
دوو سیلو هم خدماتش کمه ولی 206!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

masoudsabz
30-06-2008, 18:03
یه پراید 132 بخر. از اینایی که تازه اومدن.
آقا خیلی نمای جالبی داره.

Farshadd
30-06-2008, 23:49
سلام

پستا رو نخوندم پس عذر میخوام اگه حرف نامربوط میزنم.

صفر که نمیشه (مگه Pk)

و اگه من بودم در اولویت اول اگه با این پول 206 تیپ 2 هر مدلی گیرم میومد میگرفتم و اولویت دوم یه دوو ریسر تمیز پیدا میکردم و بقیش هم خرجش میکردم.

لوگان
01-07-2008, 12:24
بازم بگین تندر بده این نظر سنجی رو ببینید بعد بگید ماشین خوب چیه. تندر 2 برابر بقیه رای آورده.ریو هم سوسکی شده.

لوگان
01-07-2008, 12:25
اینم باسه 405 داران که میگن 405 از تندر بهتره. تندر 7 برابر 405 رای آورده.

لوگان
01-07-2008, 12:27
اینم بین تندر و 206

لوگان
01-07-2008, 12:29
اینم بين تندر90 و 405 و سمند و پارس و ريو كدام را بهتر ميدانيد

rami_hemi
01-07-2008, 15:16
بچه ها هاج بك كره اي مدل 77 4.8 مي ارزه؟ تميزه!

نمیدونم این رواز ماشین خیلی گرون شده .دیروز سییلو دوستم رو پرسیدم چند میگن گفت 10تومن مدلش 76 هست .من خودم یه 78 پرسیدم هاچبک 5 تومن ولی به هر کی گفتم میگه گرون میگه .

امير موسر
01-07-2008, 16:15
تیپ 5 از همشون بهتره که دیگه تولید نمیشه !
ولی تندر e2/lp , قیمتش نسبت به امکاناتی که داره فوق العادست !

لوگان
01-07-2008, 19:24
تیپ 5 از همشون بهتره که دیگه تولید نمیشه !
ولی تندر e2/lp , قیمتش نسبت به امکاناتی که داره فوق العادست !
من اول که نظر سنجی این جا رو که دیدم دیگه داشتم کوتاه میومدم که 2006 تیپ 5 بهتره ولی با نظر سنجی هایی که لینکشو گذاشتم دیگه مطمن شدم که تندر بهتره هیچی که نباشه صندوق عقب داره ارزون تره و ... هزار تا چیزه دیگه که قبلا گفته شده. تو اون نظر سنجی هایی که لینکشو گذاشتم هم تعداد نفرات بیشتری رای دادن(خیلی بیشتر از افرادی که تو این نظر سنجی شرکت کردن) هم خیلی ها هم به تندر رای دادن.

shahramcat
01-07-2008, 21:00
من اول که نظر سنجی این جا رو که دیدم دیگه داشتم کوتاه میومدم که 2006 تیپ 5 بهتره ولی با نظر سنجی هایی که لینکشو گذاشتم دیگه مطمن شدم که تندر بهتره هیچی که نباشه صندوق عقب داره ارزون تره و ... هزار تا چیزه دیگه که قبلا گفته شده. تو اون نظر سنجی هایی که لینکشو گذاشتم هم تعداد نفرات بیشتری رای دادن(خیلی بیشتر از افرادی که تو این نظر سنجی شرکت کردن) هم خیلی ها هم به تندر رای دادن.

دوست عزیز شما از چه نظر این حرف رو میزنید ؟ ظاهر مشخصات موتور کارایی سرعت شتاب ایمنی ؟ ما که از هر نظر این دوتا رو با هم مقایشه کردیم ....

بازهم میگم این 2 تا اصلا تو یک کلاس نیستن که بشه کامل با هم مقایسه بشه فکر میکنم کامل مشخص هست کدوم در کل بهتر جواب میده .

لوگان
01-07-2008, 21:37
دوست عزیز شما از چه نظر این حرف رو میزنید ؟ ظاهر مشخصات موتور کارایی سرعت شتاب ایمنی ؟ ما که از هر نظر این دوتا رو با هم مقایشه کردیم ....

بازهم میگم این 2 تا اصلا تو یک کلاس نیستن که بشه کامل با هم مقایسه بشه فکر میکنم کامل مشخص هست کدوم در کل بهتر جواب میده .
درسته که مقایسه کردین و قبول که تو یه کلاس نیستن. ولی من منظور اینه که این ماشین از ریو و 405 که بهتر هست نه؟

shahramcat
01-07-2008, 23:59
درسته که مقایسه کردین و قبول که تو یه کلاس نیستن. ولی من منظور اینه که این ماشین از ریو و 405 که بهتر هست نه؟

بله کاملا درسته در مقایسه با این 2 تا بهتر هست .... البته فاصله برتری نسبت با ریو کمتر از 405 هست . 405 طراحی موتور و دیگر مشخصها برای اوایل دهه نود هست باز ریو ماشین 2005 هست با موتور 16 سوپاپ و ایربگ انتخابی . لوگان E2 اتومبیل شهری خوبی هست شکی نیست .

لوگان
02-07-2008, 08:58
اصلا این 405 که تو تست ایمنی نیست بس که آشغاله ولی ریو رو زدم یه چیز دیگه اومد یعنی اسمش همون بود ماشین اون نبود. چرا؟

franch
02-07-2008, 12:39
تندر 90 از همه بهتره .
هرچي نباشه ماشين روز فرانسه هست.

realmadrid-alireza
02-07-2008, 23:36
حالا اینجا سوال پیش میاد کدوم از این ماشینا از نظر ایران خارجی حساب میشن-؟؟ چون ماشین خارجی بلای 1300 سی سی سهمیه بنزین ندارن

realmadrid-alireza
02-07-2008, 23:38
من که میگم هوندا سیویک 90 تا 93 هم میشه با این قیمت خرید

realmadrid-alireza
02-07-2008, 23:52
البته اسپورت شدش خیلی قشنگه مخصوصا سفید -ولی اگه تهرانی سفید نخر

امير موسر
03-07-2008, 08:30
حالا اینجا سوال پیش میاد کدوم از این ماشینا از نظر ایران خارجی حساب میشن-؟؟ چون ماشین خارجی بلای 1300 سی سی سهمیه بنزین ندارن

خوب ماشینهای وارداتی دیگه!

چند سوال؟؟

1-ورنا قيمتش چنده؟؟

2-گل صفر كيلو مترش هست؟؟؟

ورنا فول 19.700.000

گل 17.800.000

rezapolad
03-07-2008, 10:34
اگه میشه یه عکس با قیمت این ماشین واسم بزار

HOOSEIN 105
03-07-2008, 10:55
اصلا این 405 که تو تست ایمنی نیست بس که آشغاله ولی ریو رو زدم یه چیز دیگه اومد یعنی اسمش همون بود ماشین اون نبود. چرا؟

سلام اقا لوگان
خوب هستی
اقا لوگان میتونی لینک تست ایمنی پژو پارس رو بدی

Ssarshar
03-07-2008, 11:14
سلام دوستان . من در حدود 1 سال مدیریت فروم بخش خودرو را در فروم کالسکه داشتم و در زمینه اتومبیل اطلاعاتی دارم که علاقه مندم در اختیار دوستان قرار دهم . اگر هر کسی برای خرید اتومبیل بین چند گزینه شبهه دارد و یا میخواهد اتومبیلی با رنج قیمتی انتخاب کند . میتواند سوال خود رو مطرح کند و بسرعت به سوالش جواب میدهم .
قربان شما امیرحسین

realmadrid-alireza
03-07-2008, 11:43
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]قیمتم با 6تا7 دیگه 100%تو تهران گیر میاد

realmadrid-alireza
03-07-2008, 11:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینم همونه فقط اسپرت شدس honda civic1990

realmadrid-alireza
03-07-2008, 11:59
به هر حال با این قیمت انتخاب اوله منه حالا یه عکس میزارم فقط باید تاسف خورد -این عکس هوندا سیویک 2007 هست که تو اروپا فقط 14 هزار دلار قیمت داره - [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tamkoroz
04-07-2008, 00:23
فقط پرشیا بگیر

qazwsx6620@gmail.com
04-07-2008, 12:03
با سلام

فقط و فقط تندر
تندر تندر تندر
ریو ضعیف از هر نظر است
وتندر قوی از هر نظر
ریو مدل جدید از تندر 90 با موتور 90 اسب بخاری خیلی عقب مونده چه برسه به این ریو قدیمی
یه سایت روسی ریو جدید با تندر و چری و سمند را مقایسه کرده بود که تندر و سمند اول بودند . ولی تندر موتورش از نوع 90 اسبی بود و سمند هم 2 ایربگ داشته و ترمز ای بی اس و کلا کامل بود و با ایران خیلی فرق داشت

morteza-stfu
04-07-2008, 13:07
به نظر من ریو بهتره:5:

shahramcat
04-07-2008, 13:54
از لحاظ قیمت و امکانات لوگان E1 بهتر هست الان ریو 14.200 قیمت داره که اصلا نمی ارزه .

لوگان
04-07-2008, 21:37
میگم این نظر سنجی اول ریو خیلی بیشتر رای آورده بود. ولی الان مردم چون تندرو شناختند داره رای هاش به ریو نزدیک میشه و به امید روزی که جلو بزنه. چون تو سایت پی هالز رای های تندر 2 یا 3 برابر ریو و ماشین های دیگه بود.

franch
04-07-2008, 22:52
به نظر من تندر خيلي سرتر هستش.

franch
04-07-2008, 22:55
يه پرايد 82 تميز گير بيار . حالشو ببر.

Maziar_69
05-07-2008, 01:30
ترمز ABS +کیسه هوا+موتور 16 سوپاپ با قدرت 105 اسب بخار(در حالی که موتور ریو 97 اسب بخار و 8 سوپاپ هست)+مصرف کمتر+امکانات رفاهی خوب!!!
:

شما مطمئنی؟ :18:
من شنیدم ریو 16 سوپاپ هستا !!!!! :18:

امکان نداره 8 سوپاپ باشه...

MICRO VGA
05-07-2008, 08:29
:5:من تو یه مجله دیدم که در تست اسلالیوم تندر 90 چپ کرده بود البته دلیلش و لاستیک غیر استاندارد تشخیص داده بودن!!!! ابن در حالی است که در ایران لاستیک اکثر خودروها غیر استاندارد است:5:

MICRO VGA
05-07-2008, 09:38
با 15 تا 17 تومان چی پیشنهاد میدین‌؟ لطفا راهنمایی کنید.
:5:اگر جاداری ماشین برات اهمیت نداره گل بگیر البته ریو هم ماشین خوبه !!!!:5:

لوگان
05-07-2008, 10:43
شما مطمئنی؟ :18:
من شنیدم ریو 16 سوپاپ هستا !!!!! :18:

امکان نداره 8 سوپاپ باشه...
منم اگه اشتباه نکنم شنیدم که 8 سوپاپه.

ugly_girl_a
05-07-2008, 14:06
ریو از نظر ظاهر سر تره تندر از نظر کاربرد

ugly_girl_a
05-07-2008, 14:09
پرشیا هم خوشگله هم محکمه هم بنزینش آزاد نیست مثل زانتیا

ugly_girl_a
05-07-2008, 14:10
گلف قدیمی شده پراید فکر کنم بهتره

ugly_girl_a
05-07-2008, 14:14
اره نظرم منم همین
از پشت لوگان بهتر از ماشینهای دیگه هست
ولی از جلو یک مقداری نه

اتفاقا پشتت زشته انگار از پشت کوبیدیش به دیوار

Maziar_69
05-07-2008, 15:01
منم اگه اشتباه نکنم شنیدم که 8 سوپاپه.

ولی همه میگفتن ( ومیگن ) 16 سوپاپه.
چون دلیل اینکه میتونه کل 405 و سمند رو بخوابونه همین 16 سوپاپ بودنش هست که جبران موتور 1500 رو میکنه.
اگه 8 سوپاپ بود که اینطوری شتاب نداشت؟؟؟؟؟ :46:

franch
05-07-2008, 15:04
به پرشيا و ال ايكس فكر نكن.

206 تيپ 5 بگير حالشو ببر.:8:

ehsanjun
05-07-2008, 15:49
سلام.
حداکثر 6 ملیون برای خرید ماشین و بقیه خرت و پرتاش گذاشتم.به نظر شما چی بگیرم بهتره؟(با توجه به اینکه میخوام باهاش رانندگی یاد بگیرم و بعد 3 یا4 ماه بفروشمش)
ممکنه تصادف کنم برا همین فکر کنم ماشین زده دار بگیرم بهتره.

ehsanjun
05-07-2008, 15:51
سلام.
حداکثر 6 ملیون برای خرید ماشین و بقیه خرت و پرتاش گذاشتم.به نظر شما چی بگیرم بهتره؟(با توجه به اینکه میخوام باهاش رانندگی یاد بگیرم و بعد 3 یا4 ماه بفروشمش)

MICRO VGA
05-07-2008, 16:08
فقط پرشیا بگیر
:13:ماشین ایرانی عین هندونه در بسته میمونه تا بازش نکنی نمیدونی چی بهت انداختن:13:
:20:به نظرم گل بهترین ماشینه چون تهت فولکس واگن آلمان است:20:

MICRO VGA
05-07-2008, 16:12
:41:ایرانی که اصلا نگیر:41: از بین خارجی ها هم گل بهتره چون نژادش آلمانیه!!!!:20:

rami_hemi
05-07-2008, 16:31
خب با این اوصاف یه پراید ولی چون احتمال داره کمی هم داغ کنی و بخوای تند بری برای حفظ جونت میگم اصلا تند نرونی .
تنها اتومبیل یه پراید مدل پایین خیلی پایین مثل 74 تا 79 تا این قیمت تمیزش رو هم میتونی پیدا کنی هم فروشش هم راحته .

ugly_girl_a
05-07-2008, 16:41
اگه میخوای زود عوض کنی که مهم نیست هر چی ارزون تر و از لحاظ فنی سالم تر باشه بهتره به بدنش توجه نکن.

Talabkar
05-07-2008, 17:10
ريو 16 سوپاپه چرا امار اشتباه ميديد

MICRO VGA
05-07-2008, 17:10
سلام.
:41:اگه میخوای تو تصادف کشته نشی اصلا ماشین ایرانی نگیر!!!!:41:
:20:اگه قیمت دوستمون در رابطه با هوندا سیویک درست باشه که دیگه حرف نداره از نظر کیفیت که ماشین های ژاپنی معروفن و از نظر موتور ماشین که هوندا معروفه!!:20:البته گالانت 92 هم خیلیخوبه چون دارمش و عین بنز نرم و کیفیت ژاپنی داره!!!!

danial_848
05-07-2008, 17:11
3.5 میلیون بزار روش (از یه جا جور کن!) یه پرشیا اوراقی بخر(یعنی با 10 تومن) بعد 10 میلیون روش کار کن (سیستم و ساب و نیترو و ...) بعد بفروش 35 میلیون. 15 میلیون خالص در میاری!

MICRO VGA
05-07-2008, 17:16
:5:اگه تعدادتون زیاده که معلومه تندر !!!و اگه از نظر استقامت هم میخوای باز هم تندر!!!ولی برای تفریح آخر هفته و اسپورت کردن 100 درصد ریو بگیر:5:

MICRO VGA
05-07-2008, 17:48
3.5 میلیون بزار روش (از یه جا جور کن!) یه پرشیا اوراقی بخر(یعنی با 10 تومن) بعد 10 میلیون روش کار کن (سیستم و ساب و نیترو و ...) بعد بفروش 35 میلیون. 15 میلیون خالص در میاری!
:18::18::18:اصلا به سوال نگاه انداختی !!!! مگه اینجا بحث تیونیگه اصلا!!! فقط میخواستی یه چیزی پر کرده باشی !!! بعدشم کی این همه بابن این ماشین آشغال ایرانی پول میده ؟:18::18::18:

sinasignal
05-07-2008, 19:12
یه ماشین که زیر پای خودم باشه و به دردم بخوره با حداقل قیمت چی سراغ دارین (قیمت هرچی پایین تر بهتر )
فقط یه چیز نباشه که من مجبور شم 24 ساعته مشغولش باشم
البته منم دست کمی از تاپیک بالایی ندارم

(.......... و بعد 3 یا4 ماه بفروشمش)

Ssarshar
05-07-2008, 19:56
سلام.

فقط پراید بخر . بهترین ماشین برای آموزش رانندگیه چون هم شتاب و هم دید مناسبی داره .
رو بورس هم هست . چند ساعته ازت میخرن . زده دار بودن ماشین مشکلی نداره فقط فنی ماشین رو بررسی کن .

Ssarshar
05-07-2008, 20:08
یه ماشین که زیر پای خودم باشه و به دردم بخوره با حداقل قیمت چی سراغ دارین (قیمت هرچی پایین تر بهتر )
فقط یه چیز نباشه که من مجبور شم 24 ساعته مشغولش باشم
البته منم دست کمی از تاپیک بالایی ندارم

من پراید کره ای رو به شما پیشنهاد میکنم مدلشم هرچی بود (72 به بالا) فقط زیر 100000 تا کارکرده باشه . درضمن فنی ماشینو خوب بررسی کنید یا اگر وارد نیستین میتونید یک نفر وارد به فنی ماشین رو ببرید تا یک وقت ماشینو بهتون نندازن اونوقت به قول خودتون 24 ساعته روش مشغول شین . توجه داشته باشین که ماشینای با کارکرد بالا بسیار حساسن و در موقع خرید اینگونه خودروها باید سلامتشان تایید شود .
اگر سوال دیگه بود در خدمتتان هستم .
پیروز باشید

mhaf
05-07-2008, 20:31
سلام
من بعد از کلی بررسی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم:
تندر از نظر موتور و بدنه خیلی بهتر از ریو هست
اما باید چند فاکتور در نظر گرفته بشه:
1-عدم وجود قطعات یدکی تندر(خود کارخونه واسه ساختن نداره چه برسه به این که بخواد به مردم بده)
2-شکل زشت هر دو خودرو
3-کیا موتور داره ورشکست میشه
4-رنو از اول تولیدش تا حالا هیچ موفقیت چشم گیری نداشته به جز رنو 5 به خاطر اولین هاچ بک تولیدی
5- قیمت زیاد هر دو خودرو(قیمت کاذب هر دو)
6-یادم نیست
در کل نظر من اینه که الان با این قیمتها هیچ کدوم از این دو ماشین خریداری نشه چرا که با یه ماشین پراید هم میشه همه جای ایران رو گشت
هیچ وقت نباید به خاطر نبود قطعات یدکی ناراحت بود
همه جای ایران تعمیرکارش پیدا میشه
این نظر کلی من بود.

لوگان
05-07-2008, 20:47
سلام اقا لوگان
خوب هستی
اقا لوگان میتونی لینک تست ایمنی پژو پارس رو بدی
بفرمایید این آدرسش

تو این برید پژو 406 رو سرچ کنید. اونجا اونو مینویسه.

لوگان
05-07-2008, 20:49
اتفاقا پشتت زشته انگار از پشت کوبیدیش به دیوار
کجای این ماشین زشته؟ همه جاش قشنگه.:10:

لوگان
05-07-2008, 21:01
سلام
من بعد از کلی بررسی که انجام دادم به این نتیجه رسیدم:
تندر از نظر موتور و بدنه خیلی بهتر از ریو هست
اما باید چند فاکتور در نظر گرفته بشه:
1-عدم وجود قطعات یدکی تندر(خود کارخونه واسه ساختن نداره چه برسه به این که بخواد به مردم بده)
2-شکل زشت هر دو خودرو
3-کیا موتور داره ورشکست میشه
4-رنو از اول تولیدش تا حالا هیچ موفقیت چشم گیری نداشته به جز رنو 5 به خاطر اولین هاچ بک تولیدی
5- قیمت زیاد هر دو خودرو(قیمت کاذب هر دو)
6-یادم نیست
در کل نظر من اینه که الان با این قیمتها هیچ کدوم از این دو ماشین خریداری نشه چرا که با یه ماشین پراید هم میشه همه جای ایران رو گشت
هیچ وقت نباید به خاطر نبود قطعات یدکی ناراحت بود
همه جای ایران تعمیرکارش پیدا میشه
این نظر کلی من بود.
گزینه های 1و2و3و4و5و6رو قبول ندارم.زیرا:
1-تندر قطعاتش هم داره زیاد میشه هم ارزون . نمایندگی نداره ولی آزاد که دارن.تازه هر ماشینی که از اول میاد حتی این سمند تانکر هم اول قطعاتش که و گرون بود ومکانیکا نمیتونستند درستش کنند مثل 206 ولی بعد از1 یا 2 سال درست شد.
2-ریو مثل خر مگس میمونه ولی تندر خیلی هم قشنگه(البته این به سلیقس واینم نظر منه)
3-فکر نکنم صحت داشته باشه چون من چند روزه یه محصول جدید از کیا موتور تو خیابونا میبینم ولی مدلش نمیدونم چیه.پس فکر نکنم حالا حالاها ورشکست بشه. تازه اگه ورشکست بشه تمام قطعاتش تو خود کشور تولید میشه دیگه(منتها با 100% افت کیفیت)
4-کی گفته موفقیت نداشته. شرکت بزرگ فرانسویه که خیلی هم معروفه.
5-قیمت ریو زیاده ولی تندر خیلی هم خوبه. نکنه اون پرشیای آشغال که 18 میلونه خوبه یا اون سمند سورن آشغال. قیمت های این 2 ماشین خیلی خوبه مخصوصا تندر.خداییش خودتون قضاوت کنید 206 تیپ 2 که هیچی نداره موتورش هم هم قدرته پرایده باید قیمتش با تندر برابر باشه؟
6-یادتون نیومد؟:31:
باتشکر
4-

لوگان
05-07-2008, 21:04
:41:ایرانی که اصلا نگیر:41: از بین خارجی ها هم گل بهتره چون نژادش آلمانیه!!!!:20:
اینا که تو نظر سنجیه همه موتورش خارجیه دیگه .:13:آخه ایران موتور میتونه بسازه. سوزن ته گرد نمیتونه بسازه چه برسه به موتور.:10:

MICRO VGA
05-07-2008, 22:08
اینا که تو نظر سنجیه همه موتورش خارجیه دیگه .:13:آخه ایران موتور میتونه بسازه. سوزن ته گرد نمیتونه بسازه چه برسه به موتور.:10:
:18:من گفتم ماشین ایرانی !!! نه موتور ایرانی!!!!:18:منظورم این ماشین ها بود:5: پژو 405 و پژوپارس و سمند معمولی وسمند lx و سورن:5:

MICRO VGA
05-07-2008, 22:15
تندر 90 از همه بهتره .
هرچي نباشه ماشين روز فرانسه هست.
:5:اولا تندر 90 رو برای کشور های جهان سومی مثل ما ساختن برای همین هم جاداره و هم استقامت خوبی داره و فقط بدرد چاله و چوله های تهران واز ای قبل شهرها مخوره!!!!ودر ضمن مزیت اصلی تندر 90 البته در کشور های دیگه قیمت مناسب و هزینه نگهداری کم آن است:5:یادمه اوایل میگفتن جای گزین پیکان میشه از همه لحاظ حتی قیمت!!!!!قیمت 7 میلیونی رو هیچ وقت یادم نمیره:41::41::41:افسوس

لوگان
05-07-2008, 22:33
:18:من گفتم ماشین ایرانی !!! نه موتور ایرانی!!!!:18:منظورم این ماشین ها بود:5: پژو 405 و پژوپارس و سمند معمولی وسمند lx و سورن:5:
من فکر کردم منظورتون موتور ایرانی بود .و همه رو باهاتون موافقم این هایی که نام بردید همه آشغالند.حالا خدا میدونه چرا سمند ای ایکس انقدر رای آورده؟

لوگان
05-07-2008, 22:47
:5:اگه تعدادتون زیاده که معلومه تندر !!!و اگه از نظر استقامت هم میخوای باز هم تندر!!!ولی برای تفریح آخر هفته و اسپورت کردن 100 درصد ریو بگیر:5:
نه اتفاقا بر عکس تندر باسه همه چیز خوبه مخصوصا اسپورت کردن. الان چند تا عکس میزارم نیگا کنید.

MICRO VGA
05-07-2008, 22:49
من فکر کردم منظورتون موتور ایرانی بود .و همه رو باهاتون موافقم این هایی که نام بردید همه آشغالند.حالا خدا میدونه چرا سمند ای ایکس انقدر رای آورده؟
دلایل به این صورت است:
:20:دید افتضاح راننده از جلو و افتضاح تر از عقب!!!!!قیمت آن!!!!همه عشق ایران و طرف دار پیکان!!!!!
عشق ایرادهای فنی!!!!هندونه در بسته!!!!!:20:

لوگان
05-07-2008, 22:57
بقیش هم فردا.

MICRO VGA
05-07-2008, 23:04
:41:حالم از هر جی اسپورته به هم خورد آخه نه درست اسپورت شده نه قیافه داره!!!دارم بالا میارم:41:

kiwi
06-07-2008, 11:07
1 سوال
با 15-16 تومن من تو فكر خريد يه زانتيا يا مزدا 323 مدل 80 تا 83 هستم.
حالا كدوم بهتره؟؟؟

Ssarshar
06-07-2008, 11:22
1 سوال
با 15-16 تومن من تو فكر خريد يه زانتيا يا مزدا 323 مدل 80 تا 83 هستم.
حالا كدوم بهتره؟؟؟

سلام دوست عزیز
ببینید با 15 یا 16 میلیون تومان خرید زانتیا کار عاقلانه نیست چون قیمت صفر این خودرو 32 میلیونه بنابراین با نقدینگی شما یا اصلا زانتیا گیر نمیاد یا اگرم گیر بیاد یا تصادفیه یا خلاصه فنی خودرو مشکلات زیادی داره . زانتیا هم چون قطعاتش فرانسویه استهلاک بسیار بالایی داره مخصوصا اگه بخوایید برای این خودرو فقط 16 تومن هزینه کنید . به هرحال اگر دوستدار زانتیا هستید باید مبلغ بالای 20 تومن هزینه کنید .
اما در مورد مزدا 323 : خرید این خودرو بهتر و عقلانی تر از زانتیا هست چون هم استهلاک کمتری داره هم اینکه شما میتونی با توجه به قیمت این خودرو مدل 80 یا 81 گیر بیاری که نسبتا تمیز هم باشه .
پیشنهاد من صد در صد مزدا 323 هست . البته باید در خرید خودروی کارکرده نهایت دقت رو داشته باشی تا بهت نندازن ! :41:
البته در این رنج قیمت خودروی صفر خوب هم میتونی گیر بیاری اگه دوست داشته باشی میتونم برات توضیح بدم .
موفق باشی

لوگان
06-07-2008, 11:44
جناب hoosein 105 اینم لینک مستقیم برای تست ایمنی پژو 406 یا پرشیا:

ReZa DN
06-07-2008, 12:48
آقا با 13 میلیون چی پیشنهاد میکنین ؟؟؟

Ssarshar
06-07-2008, 12:55
آقا با 13 میلیون چی پیشنهاد میکنین ؟؟؟

میشه انتظاراتتون رو از ماشین بیان کنید . مثلا شتاب قدرت و ....

پیشنهاد من یک ریوی کارکرده مدل 85 یا86 تمیز هست . ریو با اینکه قیمت صفرش 3 تومن افزایش داشته و شده 200/14 اما هنوز بنظر من به صرفه ترین خودرو داخل کشور هست .
مزایا :
1- استهلاک نسبتا کم
2- 97 درصد قطعات خودرو کره ایست (غیر از باطری - ضبط - لاستیک و یکسری قطعات ریز دیگر)
3- هندیلینگ و پایداری خوب
4- فرمان بسیار نرم
5- شتاب فوق العاده بالا در مقایسه با رقبا
6- کیفیت قطعات در حد مطلوبیه .
7- مصرف تقریبا کم (صدی 7)
8- موتور قوی 1500 سی سی با 16 سوپاپ و 97 اسب بخار
9- ابعاد مناسب برای رانندگی در داخل شهر
10 قیمت مناسب در مقایسه با دیگر خودروها
11- کیفیت رنگ خودرو فراتر از حد تصور است
12- 4 تا شیشه خودرو برقی است
13- مه شکنهای عقب
معایب :
1- فاصله اکسل خودرو تا سطح زمین نسبتا کمه .
2- صدای موتور میاد داخل اتاق
3- درهای خودرو تسمه فولادی هست که ایمنی خودرو رو تضمین میکنه ولی اگه محکم از طرف در تصادف کنی و در ماشین آسیب ببینه هزینه زیادی باید جهت در پرداخت کنی . (بدلیل همون تسمه فولاد)
4- قطعات خودرو یک مقدار کمیابه که البته با بالا رفتن تیراژ خودرو این مشکل تا حدود زیادی رفع خواهد شد .
5- مه شکن جلو نداره .

به هرترتیب پیشنهاد اول من ریو هست . ماشین جوابگوییه و با توجه به 13 میلیون انتخاب مناسبیه .
البته لوگان هم انتخاب خیلی خوبیه ولی فعلا خریدش به صلاح نیست چون اولا قطعاتش نایابه ! و دوما هنوز تو بازار جا نیفتاده سوما چهره غیر قابل تحملی داره .
اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم .
موفق باشید

ReZa DN
06-07-2008, 13:00
میشه انتظاراتتون رو از ماشین بیان کنید . مثلا شتاب قدرت و ....
تا راحتتر بتونم پاسخگوی سوالت باشم

از همه نظر تو اون رده قیمتی بهتر باشه :31:

sinasignal
06-07-2008, 13:09
من پراید کره ای رو به شما پیشنهاد میکنم مدلشم هرچی بود (72 به بالا) فقط زیر 100000 تا کارکرده باشه . درضمن فنی ماشینو خوب بررسی کنید یا اگر وارد نیستین میتونید یک نفر وارد به فنی ماشین رو ببرید تا یک وقت ماشینو بهتون نندازن اونوقت به قول خودتون 24 ساعته روش مشغول شین . توجه داشته باشین که ماشینای با کارکرد بالا بسیار حساسن و در موقع خرید اینگونه خودروها باید سلامتشان تایید شود .
اگر سوال دیگه بود در خدمتتان هستم .
پیروز باشید

از پیشنهادت ممنون
قیمتش حدودای چنده؟

Ssarshar
06-07-2008, 13:19
ReZa DN عزیز پاسخ سوالتون تو پست 9 داده شده
باتشکر

Havbb
06-07-2008, 13:21
این تاپیک اگه توی بخش تاپیکهای مهم قرار بگیره خوبه

Ssarshar
06-07-2008, 13:23
از پیشنهادت ممنون
قیمتش حدودای چنده؟

مدل 72 73 با کارکرد زیر 100000 تا اگه سالم و تمیز باشه حدودا 5 میلیون تا 500/5 ( شاید یک کم بالا پایین )
در ضمن دنبال هاچبک بیشتر باش چون صندوقدار تو سال های اول تولید خود (72 73) یکسری مشکلات داشت که به مرور زمان حل شد .

Ssarshar
06-07-2008, 13:31
این تاپیک اگه توی بخش تاپیکهای مهم قرار بگیره خوبه

این تاپیک چه مهم بشه چه معمول بنده آماده پاسخگویی به سوالات کاربران محترم رو دارم .
با تشکر

diyukis
06-07-2008, 15:40
آقا جان انصافا اگه مراعات ماشینو میکنی و خدایش تو رانندگی بی رحم نیستی و دلت واسه مالو اموالت می سورزه،یه پراید تمیز بگیر.من خودم یکسالو نیمه پیراید دارم خدایییش رعایت می کنم و خداییشم کار میکنه.با توجه به اینکه تو مملکت ما شما حق انتخابی نداری و بازار اتومبیل ما هیچ تنوعی نداره همون پراید بگیری بهتره.هم کم خرجه هم موقع فروش پولش نقده نقده.فقط و فقط مراعات کن.ماشین من الان شش ماه رنگ 120 به بالا ندیده:27:واسه همینه که سالمه.

لوگان
06-07-2008, 20:10
یه سوال داشتم: 206 تیپ 2 با 2006 تیپ 5 از نظر ظاهر چه فرقی میکنه. متشکر میشم اگه جواب بدین.

shahramcat
06-07-2008, 20:24
یه سوال داشتم: 206 تیپ 2 با 2006 تیپ 5 از نظر ظاهر چه فرقی میکنه. متشکر میشم اگه جواب بدین.

تیپ های مختلف از نظر ظاهر تو مدلهای قدیمی تر مثلا 82 83 میشد از رنگ آینه بغل که تو تیپ 5 و 6 همرنگ بدنه بود شناخته بشه یا 3 تا پشت سری عقب تو 5 و 6 اما الان تو مدلهای جدید اینا هم برای 2 و3 همینطوری هست .

کلا میشه از صلابت بدنه وقتی از دور نگاه کنی تو رانندگی تیپ 5 رو از 2 شناخت . زیربندی تیپ 5 هم با 2 و3 فرق داره . یا میتونی یه نگاه به چرخها بندازی برای دیدن Abs که با چشم مخصوصا اگر رینک داشته باشه کاملا معلومه .

rezapolad
06-07-2008, 22:27
honda civic1990

مگه وسایلش تو ایران گیر میاد یعنی مثل اوپل و دیگر ماشینها نیست که وسایلش نباشه؟؟؟؟؟

mhaf
06-07-2008, 22:36
:41:حالم از هر جی اسپورته به هم خورد آخه نه درست اسپورت شده نه قیافه داره!!!دارم بالا میارم:41:
منم همین طور
وقتی یه شرکت خارجی ورشکست بشه تا 20 سال محصولش تو ایران میاد
مثل مکستور که توسط سگیت خریداری شد اما تا دو سال به اسم خود مکستور تو ایران میومد.
شما صرف اینکه شرکت فرانسویه میگی خوبه؟
نه غلطه.
مثل خیلی شرکتهای ژاپنی که واقعا هیچ حرفی برای زدن تو بازار الکترونیک ندارن اما فقط به خاطر اینکه سونی مال ژاپنه ملت از هی چی پرکت ژاپنیه خرید میکنن.
راستی اونی که جدیدا تو خیابون میبینی کیا سورنتو هست
تا چند وقت دیگه کیا اپتیما که ماشین لوکسی هست میاد.
فکر کنم پیکانتو هم بیاد.
البته بعید نیست کارنیوال هم بیاد.

لوگان
06-07-2008, 22:36
تیپ های مختلف از نظر ظاهر تو مدلهای قدیمی تر مثلا 82 83 میشد از رنگ آینه بغل که تو تیپ 5 و 6 همرنگ بدنه بود شناخته بشه یا 3 تا پشت سری عقب تو 5 و 6 اما الان تو مدلهای جدید اینا هم برای 2 و3 همینطوری هست .

کلا میشه از صلابت بدنه وقتی از دور نگاه کنی تو رانندگی تیپ 5 رو از 2 شناخت . زیربندی تیپ 5 هم با 2 و3 فرق داره . یا میتونی یه نگاه به چرخها بندازی برای دیدن Abs که با چشم مخصوصا اگر رینک داشته باشه کاملا معلومه .
خیلی ممنون. یه عکس از ترمزabs ندارید ببینیم چه شکلیه؟

rami_hemi
06-07-2008, 22:39
والا من یه زمانی میگفتم هاچ بک بگیر ولی چند وقته میگم جا نداره .بهتره نگیری فقط واسه روندن هستش واسه مسافرت باید وسایل نبری .

shahramcat
06-07-2008, 23:35
آقا کی میگه کیا داره برشکست میشه ؟

الان مدلهای جدیدش تو ایران اومده carens optimus carnival sorento cerato...............

مدل Ceed هم تو جام ملتهای اوپا تبلیغاتش رو میتونستی ببینی ! تو امریکا هم از پیشرفت فروش خوبی هم برخوردار شده .

slambovich
06-07-2008, 23:43
(به نام خدا)

دوستان اگر سوالی برای خرید اتومبیل یا درخواست اطلاعات از یک اتومبیل داشتید خواهشا در این تاپیک قرار دهید

موفق باشید

slambovich
06-07-2008, 23:44
(به نام خدا)

دوستان اگر سوالی برای خرید اتومبیل یا درخواست اطلاعات از یک اتومبیل داشتید خواهشا در این تاپیک قرار دهید

موفق باشید

eblis2007
07-07-2008, 08:20
تندر زشت هست اما باید قبول داشت که از فناوری روز اروپا بهره میبره.:46:

HOOSEIN 105
07-07-2008, 09:39
با سلام خدمت دوستان

به صفحات 17 و 18 و 19 مراجعه بفرمایید من نزدیک 20 عدد عکس از اسپرت تندر گذاشتم

امیدوارم خوشتون بیاد

Ssarshar
07-07-2008, 09:54
دوست من این تاپیکت تکراریه . اگه دوست داری بیا تو تاپیک من باهم دیگه به سوالات بچه ها پاسخ میدیم .

لوگان
07-07-2008, 10:03

لوگان
07-07-2008, 10:04

لوگان
07-07-2008, 10:09
با سلام خدمت دوستان

به صفحات 17 و 18 و 19 مراجعه بفرمایید من نزدیک 20 عدد عکس از اسپرت تندر گذاشتم

امیدوارم خوشتون بیاد
hoosein 105 جان عکسا رو دیده بودم قشنگ بود ولی بازم نگاه کردم.

لوگان
07-07-2008, 10:17
تندر برای gta sanandrease

HOOSEIN 105
07-07-2008, 11:42
تندر هرچی زشت باشه (که به نظر من خیلی زیبا است ) اسپرت خور خیلی خوبی داره
و می تونه رینگ و لاستیک های بزرگ روش باشه

HOOSEIN 105
07-07-2008, 11:51
این هم چند تا عکس از تندر اسپرت

HOOSEIN 105
07-07-2008, 11:53

franch
07-07-2008, 22:57
:5:اولا تندر 90 رو برای کشور های جهان سومی مثل ما ساختن برای همین هم جاداره و هم استقامت خوبی داره و فقط بدرد چاله و چوله های تهران واز ای قبل شهرها مخوره!!!!ودر ضمن مزیت اصلی تندر 90 البته در کشور های دیگه قیمت مناسب و هزینه نگهداری کم آن است:5:یادمه اوایل میگفتن جای گزین پیکان میشه از همه لحاظ حتی قیمت!!!!!قیمت 7 میلیونی رو هیچ وقت یادم نمیره:41::41::41:افسوس
هميشه با مدرك حرف بزن. هيچ وقت حرف چهار تا ادمي كه از هيچي خبر ندارن رو زود قبول نكن.
اگه بري فرانسه ميبيني همين خودروي ال90 با همين شكلي كه تو ايران هست تو فرانسه هم هست .
پس ماشين روز دنياست . براي همينم قيمتش خيلي زود رفت بالا.
البته تو مسابقات رالي هم زياد نشون ميده اگه ديده باشي.

mazdakaa
08-07-2008, 07:27
206 تیپ 5 پرقدرت با ترمزهای عالی و امکانات کافی فقط عیب این ماشین کم جابودنش و خشک بودنش است

لوگان
08-07-2008, 09:09
میگم تندر داره رای هاش زیاد میشه ریو ثابته. فقط 2 رای مونده. به امید روزی که تندر جلو بزنه.

shahramcat
08-07-2008, 10:31
206 تیپ 5 پرقدرت با ترمزهای عالی و امکانات کافی فقط عیب این ماشین کم جابودنش و خشک بودنش است

خشک بودن برای این ماشین عیب نیست چون خودروی اسپرتی هست و طبیعتا باید سیستم تعلیق خشکی داشته باشه .

kiwi
08-07-2008, 10:34
ببين عزيز من كلا 15-16 تومن دارم 1 ماشين مي‌خوام
1 صندوق دار
2 غير از Glx
3 قوي و سريع(واسه مثلا دستي كشيدني. .......)(يعني از Glx )
4 با دوام بالا(استهلاك كم)
حالا چي هست؟؟؟؟؟؟

HOOSEIN 105
08-07-2008, 11:03
خوب مردم کم کم دارن به اون شناخت پیدا می کنن و 100 درصد روزی از ریو هم جلو میزنه

لوگان
08-07-2008, 11:45
1 صندوق دار
2 غير از Glx
حالا چي هست؟؟؟؟؟؟
البته نمیخوام در نظرات جناب سرشار دخالت کنم ولی به نظر من تندر E2+lp با قیمت 15.200

khjoojoo
08-07-2008, 11:49

تمام موارد فوق تائید میگردد

شکمو
08-07-2008, 18:41
سلام من 5500000 (پنج ملیون و پانصد هزار) تومان دارو و میخوام یه پیکان بخرم کسی چیزی سراغ داره؟ (در تهران):46:

لوگان
08-07-2008, 19:23
سلام من 5500000 (پنج ملیون و پانصد هزار) تومان دارو و میخوام یه پیکان بخرم کسی چیزی سراغ داره؟ (در تهران):46:
از من میشنفی پیکان نگیر یه پراید دست دوم بخر.

ahriman323
08-07-2008, 19:37
اگه تعدادتون کمه یه نیو پیکی بخر بهتره پیکان بنزین میخواد پرایدم خوبه

Ssarshar
08-07-2008, 21:11
1 صندوق دار
2 غير از Glx
حالا چي هست؟؟؟؟؟؟

لوگان عزیز بهترین پیشنهاد رو به شما دادن . چون در این رنج قیمت هیچ خودرویی مثل لوگان نمیتونه نیاز شما رو برطرف کنه . موتور بسیار قوی که رواین خودرو هست شرایط رو برای سریع و قوی بودن محیا میکنه . صندوق جاداری هم داره فقط اگه بتونیبا قیافش کنار بیای .
206 صندوقدار V1 دقیقا مثل لوگان پاسخگوی شماست فقط شتابش یک مقدار کمتره و امکانات و تجهیزات ایمنی در مقایسه با E2+LP کمتره ولی درعوض قطعاتش فراوونه و چهره زیباتری به نظر من داره .

لوگان
08-07-2008, 21:16
قطعات لوگان هم یواش یواش داره زیاد میشه.

MICRO VGA
09-07-2008, 06:05
هميشه با مدرك حرف بزن. هيچ وقت حرف چهار تا ادمي كه از هيچي خبر ندارن رو زود قبول نكن.
اگه بري فرانسه ميبيني همين خودروي ال90 با همين شكلي كه تو ايران هست تو فرانسه هم هست .
پس ماشين روز دنياست . براي همينم قيمتش خيلي زود رفت بالا.
البته تو مسابقات رالي هم زياد نشون ميده اگه ديده باشي.
مدرک چی ؟ وقتی خود مدیر عامل رنو میگه لوگان را در اروپای غربی عرضه نمیکنیم بعدا میاد خلاف حرفهاش عمل میکنه!!!! :20:من منظور بدی نداشتم !اتفاقا این خودرو بهترین خودرو با شرایط ما ایرانی ها است!!!:20:
:5:برای تبلیع در رالی نشون داده میشه!!!در حالی که این خودرو برای شرایط سخت و عمر طولانی!!! و لوازم یدکی ارزان و تعمیر راحت در تمام کشور هاساخته شده واز تست ایمنی 3 ستاره از 5 ستاره رو با داشتن تمام لوازم ایمنی گرفته!!!:5:

شکمو
09-07-2008, 08:12
ممنونم از پیشنهاداتتون اما اگه پیکان باشه خیلی بهتره اگه کسی سراغ داره بگه.(مدل 80 به بالا)

با تشکر.

kiwi
09-07-2008, 09:00
همون 206 بهتره لوگات منو ياده مينيبوس ايوكو ميندازه.

حالا فقط هميناست.همون مزدا چتوره؟؟؟؟

Ssarshar
09-07-2008, 10:48
همون 206 بهتره لوگات منو ياده مينيبوس ايوكو ميندازه.

حالا فقط هميناست.همون مزدا چتوره؟؟؟؟
ببین با مزدا درسته هندیلینگ فوق العاده ای داره ولی ماشین جون داری نیست و به پای 206 و لوگان نمیرسه و کشش اونا رو نداره . به نظر من شما به جای اینکه یک ماشین کارکرده با مشکلات زیادی مثل کمبود قطعات - کمبود وسایل جانبی و نمایندگیهای کم در سطح شهر
شما همون 206 صندوقدار v1 رو بخر چون هم هندیلینگ بالایی داره و هم کیفیت سواری خیلی خوبی داره و برخلاف 206 هاچبک خیلی نرمتر شده و قدرت عالی هم داره مطمئن باش از خریدت پشیمون نمیشی .
سوال دیگه ای بود درخدمتم .

شکمو
09-07-2008, 17:48
اگه پراید هم بود هستم.

mby_66
09-07-2008, 23:49
سلام.
برای رانندگی جاده ای کدوم ماشین بهتره؟ 206 تیپ 5 یا گل؟

Havbb
10-07-2008, 00:21
(به نام خدا)

موفق باشید
حالا ( مشاوره برای خرید خودرو) با (مشاوره برای خرید اتومبیل) چه فرقی میکنه که یه تاپیک دیگه ایجاد کردی؟؟ تاپیک که بود!؟

Havbb
10-07-2008, 00:30
باید توی تاپیک مشاوره خرید اتومبیل درخواست میکردی حتما" به پاسخ بهتری میرسیدی

Ssarshar
10-07-2008, 11:30
دوست من شما یکبار دیگه هم پیش از این یک تاپیک با همین سوژه ایجاد کردی که من بهت گفتم اگه دوست داری بیا با هم تاپیک مشاوره برای خرید اتومبیل رو دوتایی بچرخونیم شما هم بجای اینکه فکر کنی دوباره اومدی یکی دیگه زدی !!!!

HOOSEIN 105
10-07-2008, 12:08

تندر ترمز هاش از 206 تیپ 5 قویتر است

منبع هم به زودی می ذارم

mohsen.esf
10-07-2008, 12:51
glx مدل 84 نسبتا تمیز تقریبی چند قیمته رنگ بژ ایا ارزش خریدن داره و مصرفش صدی چنده؟با تشکر

Ssarshar
10-07-2008, 13:28
glx مدل 84 نسبتا تمیز تقریبی چند قیمته رنگ بژ ایا ارزش خریدن داره و مصرفش صدی چنده؟با تشکر
سلام دوست عزیز شما اگر خانواده ای پرجمعیت هستید فقط ارزش داره 405 بخرید در غیر این صورت بنظر من فکرتون رو معطوف یک خودروی دیگه کنید ( که اگه دوست داشته باشید میتونم یک خودروی مناسب بهتون معرفی کنم ).
ببینید 405 یک خودروی از رده خارجه که هم ایمنی پایینی داره و هم کیفیت مونتاژ ضعیف .
امکانات و تجهیزات خاصی هم روی این خودرو نیست و ایران خودرو با قیمت کاذبی که روی این خودرو آورده سعی در سرکیسه کردن مردم داشته . قیمت صفر 5/14 شده !!
مصرف این ماشین بالاست بالای صدی 10 میسوزونه . همچنین این موتورهای XU7 که روی 405 و پارس و سمند هست دیگه فرسوده شده و استاندارهای لازم هم نداره و درضمن استارت و دینام این خودرو هم از چین وارد میشه و کلا قطعت این خودرو عمر مفیدی ندارن .
مدل 84 میتونی با 11 الی 12 گیر بیاری بسته به سلامت بدنه و فنی ماشین .
اگه سوال دیگه بود در خدمتم .
موفق باشید

Mr.Mimi
10-07-2008, 15:34
سلام
لطف میکنید و من رو راهنمایی کنید که کدوم یکی از این ماشینا رو بخرم؟
برای من ایمنی _ نرمی _ ترمز _ شتاب _ قدرت موتور و مصرف سوخت مهمه
در ضمن لطفا قیمت روز انواع مگان رو هم بگید.

diyukis
10-07-2008, 18:38
عزیزان من شما برای حمایت از صنایع داخلی:2::2::2: باید.......را پاره کنید.مگر برای این مملکت چه کرده اید که حالا توقع دارید ماشین سر وقت تحویل بگیرید.اون آقای استاد دانشگاه هست که هست.برای خودشان است.حالا شما چه انتظاری دارید.بر فرض مثال اون آقا تو عید میرفتند به مسافرت و خدای ناکرده زبانمان لال اتفاقی برایشان می افتاد چه کسی پاسخگو بود؟جواب جامعه علمی کشور را چه کسی می داددددددد.الهی درد و بلای اینا بخورد به سر ما.مسئولان ما خالصانه آمدند پای کار(خداییش جمله رو داشته باش.خالصانه یعنی اینکه با جیب خالی:21:)تلاش می کنند.ایران خودرو تولیدات خود را صادر می کند افغانیها و عربها لیاقتش را دارند اما من و شمای ایرانی لابد نداریم.اونها بخرند2 میلیون ما باید بخریم 9 میلیون چون صنایع ماله ماست باید تا نهایتش در حد فی خاد.... حمایت کنیم.خواهش می کنم انتظار نا بجا نداشته باشیداگر خودرو ساز خارجی به خاطر ایرادی کوچک در سیستم چراغ خطر عقب تمام اتومبیل های دست مشتریهایش را پس می گیرد و حتی خسارت هم می دهد به خاطر این است که آنها کافرند و ما مسلمانیم.انها ایمان ندارند و ما داریم.آنها نون حرام خورند و ما حلال خور.:18::18::18:شما وقتی نام ایران خودرو را می شنوید باید به خودتان ببالید که در کشوری زندگی می کنین که ایران خودرو اتومبیل می سازد.عزیزان من در انتها همه شما را به صبر و بردباری دعوت می کنم و از خداوند منان خالصانه(مثل همون مسئولان)خواستارم که کاری بکند که ان شاءالله اتومبیل های بنز و بی ام و بترکند تا دیگخه کسی از ایران خوردووو(خورد و رفت (پولا مردمو))ایرادی نگیرد.

diyukis
10-07-2008, 18:44
عزیزان من شما برای حمایت از صنایع داخلی:2::2::2: باید.......را پاره کنید.مگر برای این مملکت چه کرده اید که حالا توقع دارید ماشین سر وقت تحویل بگیرید.اون آقای استاد دانشگاه هست که هست.برای خودشان است.حالا شما چه انتظاری دارید.بر فرض مثال اون آقا تو عید میرفتند به مسافرت و خدای ناکرده زبانمان لال اتفاقی برایشان می افتاد چه کسی پاسخگو بود؟جواب جامعه علمی کشور را چه کسی می داددددددد.الهی درد و بلای اینا بخورد به سر ما.مسئولان ما خالصانه آمدند پای کار(خداییش جمله رو داشته باش.خالصانه یعنی اینکه با جیب خالی:21:)تلاش می کنند.ایران خودرو تولیدات خود را صادر می کند افغانیها و عربها لیاقتش را دارند اما من و شمای ایرانی لابد نداریم.اونها بخرند2 میلیون ما باید بخریم 9 میلیون چون صنایع ماله ماست باید تا نهایتش در حد فی خاد.... حمایت کنیم.خواهش می کنم انتظار نا بجا نداشته باشیداگر خودرو ساز خارجی به خاطر ایرادی کوچک در سیستم چراغ خطر عقب تمام اتومبیل های دست مشتریهایش را پس می گیرد و حتی خسارت هم می دهد به خاطر این است که آنها کافرند و ما مسلمانیم.انها ایمان ندارند و ما داریم.آنها نون حرام خورند و ما حلال خور.:18::18::18:شما وقتی نام ایران خودرو را می شنوید باید به خودتان ببالید که در کشوری زندگی می کنین که ایران خودرو اتومبیل می سازد.عزیزان من در انتها همه شما را به صبر و بردباری دعوت می کنم و از خداوند منان خالصانه(مثل همون مسئولان)خواستارم که کاری بکند که ان شاءالله اتومبیل های بنز و بی ام و بترکند تا دیگخه کسی از ایران خوردووو(خورد و رفت (پولا مردمو))ایرادی نگیرد.

Ssarshar
10-07-2008, 21:23
سلام دوست عزیز
ایمنی : زانتیا ماشین فوق العاده بی ایمنی هست و کاملا چهره غلط اندازی داره از 5 ستاره تست تصادف فقط 5/1 ستاره کسب کرده ولی مگان هر 5 ستاره رو کسب کرده و از جهت فاکتورهای ایمنی واقعا خودروی تمام عیاری هست .
اینم تصویری از تست تصادف زانتیا :

نرمی : زانتیا بدلیل سیستم تعلیق فوق العاده ای که داره ( این سیستم تعیلق خاص فقط مختص سیتروئن هست ) بسیار نرم و
آرام ولی به موقع خود اسپرتی و قوی کار میکنه البته مگان هم تعلیق و فنربندی نرم و آرامی داره ولی به پای زانتیا نمیرسه .

ترمز : مگان دارای ترمز بسیار قوی و تقریبا بی نقصیه ABS+EBV+EBA و اگه در در موقع ترمز گیری ABS خودرو اکتیو شد این دوتا سیستم هم کمکی ABS هستن درصورتی که زانتیا فقط از ترمز ABS بهره میبره که با این حال ترمز قوی داره ولی فاقد سیستم کمکی ترمزه .

شتاب : شتاب مگان بطور نامحسوسی بیشتره ! یعنی زانتیا 2000 شتاب 0 تا 100 : 9/11 و مگان 2000 شتاب 0 الی 100 : 1/11 و هردو مجموعا شتاب قابل قبولی دارن .

مصرف سوخت : زانتیا توشهر صدی 14 میسوزونه ! مگان رو درست اطلاع ندارم ولی قطعا زیر صدی 12 میسوزونه .

قیمت : مگان 1600 : 32 تا 34 . مگان 2000 : 36 تا 38 و زانتیا : 32

نظر خودم : نظر من صد در صد روی مگان هست
چون :
1- تکنولوژی بسیار بالاتره
2- چهره و اتاق زیباتر و بروزتر
3- ایمنی مگان ( ترمز که صحبت شد + 6 کیسه هوا ) ولی زانتیا (2 کیسه هوا)
4- مگان کلیدش کارتیه ولی زانتیا بدلیل اینکه خب قدیمی تره فاقد این سیستمه .
5- مصرف مگان کمتره
6- آلایندگی مگان یورو 2 ولی زانتیا یورو 3
و ...
کلا زانتیا برتری خاصی نسبت به زانتیا نداره . موفق باشید

Havbb
10-07-2008, 23:27
برای مشاوره خرید خودرو تاپیک جداگانه بود

Havbb
10-07-2008, 23:27
فعلا که میتونند و از ملت هم بخاری بلند نمیشه /
خوب باید بشه چرا نمیشه

Ssarshar
11-07-2008, 00:13
این هم یکی که ظاهرا نماینده بوده و جواب داده

با سلام
احتراما من خودم كارشناس ايران خودرو هستم. دليل عدم تحويل به موقع خودرو بسياري مسائل ريز است كه به آنها اشاره نمي كنم اما ذكر چند نكته لازم است:
1- همه خودروها با تاخير تحويل نمي شوند و بعضي انواع آنها بدليل كسري قطعات يا مشكلات خاص با تاخير تحويل مي شوند.
2- در متن قرارداد ايران خودرو خود را ملزم كرده كه به ازاي هر روز ديركرد سود پول را به عنوان خسارت از مبلغ كل دريافتي خودرو كم كند كه مشتري مي تواند اين را مطالبه نمايد.
3- كارت خودرو ربطي به ايران خودرو ندارد و توسط راهنمايي رانندگي صادر و به آدرس مشتري پست مي گردد كه اين موضوع براي همه مشتريان به همين گونه است.
4- رانندگي بدون كارت خودرو در صورتيكه كارت سبز يا همان سند خودرو در دست راننده باشد از طرف راهنمايي رانندگي هيچ ايرادي ندارد كما اينكه بنده نيز تا به حال 2 ماشين خريده ام و همين سيكل را طي كردم.
5- صدور و ارسال كارت سوخت بر عهده شركت نفت است كه پس از صدور به آدرس مشتري پست مي شود كه البته براي خودروهاي اينجانب بين 1 تا 5/1 طول كشيد تا به دستم برسد ولي اين موضوع هم ربطي به ايران خودرو ندارد.
لازم بذكر است از اين دوست عزيز كه خود را استاد دانشگاه معرفي كرده اند و چنين انتظاراتي از يك خودروساز بزرگ دارند تعجب مي كنم.
قرار نيست شركت خودروساز پاسخگوي كارت خودرو و كارت سوخت هم باشد.

آقای کارشناس عزیز میشه فقط به یه سوال من جواب بدید ؟
چرا PARS ELX که صادر میشه قیمت صادراتیش هست 600/9 ولی تو بازار 24 تومنه !!!:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18 ::18::18::18:

B3HZ@D
11-07-2008, 01:03
به جای ایران خودرو باید اسمش را بذارن ت... خودرو
واقعا ابرو ریزیه تمامه
همین سمند معمولی صادراتیش 6 الی 7 تومنه
توی کشور فکر کنم 12 تومنه
البته بحث فقط ایران خودرو نیست و بقیه شرکتهامون هم همین قضیه را سر ملت پیاده می کنند

shahramcat
11-07-2008, 01:06
نظر من هم مکان 2000 هست فقط نه مکان 1600 که اصلا صرفه خرید نداره .

Farshadd
11-07-2008, 10:38
سلام دوست عزیز
ایمنی : زانتیا ماشین فوق العاده بی ایمنی هست و کاملا چهره غلط اندازی داره از 5 ستاره تست تصادف فقط 5/1 ستاره کسب کرده ولی مگان هر 5 ستاره رو کسب کرده و از جهت فاکتورهای ایمنی واقعا خودروی تمام عیاری هست .
اینم تصویری از تست تصادف زانتیا :

نرمی : زانتیا بدلیل سیستم تعلیق فوق العاده ای که داره ( این سیستم تعیلق خاص فقط مختص سیتروئن هست ) بسیار نرم و
آرام ولی به موقع خود اسپرتی و قوی کار میکنه البته مگان هم تعلیق و فنربندی نرم و آرامی داره ولی به پای زانتیا نمیرسه .

ترمز : مگان دارای ترمز بسیار قوی و تقریبا بی نقصیه ABS+EBV+EBA و اگه در در موقع ترمز گیری ABS خودرو اکتیو شد این دوتا سیستم هم کمکی ABS هستن درصورتی که زانتیا فقط از ترمز ABS بهره میبره که با این حال ترمز قوی داره ولی فاقد سیستم کمکی ترمزه .

شتاب : شتاب مگان بطور نامحسوسی بیشتره ! یعنی زانتیا 2000 شتاب 0 تا 100 : 9/11 و مگان 2000 شتاب 0 الی 100 : 1/11 و هردو مجموعا شتاب قابل قبولی دارن .

مصرف سوخت : زانتیا توشهر صدی 14 میسوزونه ! مگان رو درست اطلاع ندارم ولی قطعا زیر صدی 12 میسوزونه .

قیمت : مگان 1600 : 32 تا 34 . مگان 2000 : 36 تا 38 و زانتیا : 32

نظر خودم : نظر من صد در صد روی مگان هست
چون :
1- تکنولوژی بسیار بالاتره
2- چهره و اتاق زیباتر و بروزتر
3- ایمنی مگان ( ترمز که صحبت شد + 6 کیسه هوا ) ولی زانتیا (2 کیسه هوا)
4- مگان کلیدش کارتیه ولی زانتیا بدلیل اینکه خب قدیمی تره فاقد این سیستمه .
5- مصرف مگان کمتره
6- آلایندگی مگان یورو 2 ولی زانتیا یورو 3
و ...
کلا مگان برتری خاصی نسبت به زانتیا نداره . موفق باشید

به نظرم توی جمله آخر جای مگان و زانتیا رو بالعکس نوشتی

در واقع:
کلا زانتیا برتری خاصی نسبت به مگان نداره

که با شما کاملا موافقم

Ssarshar
11-07-2008, 10:54
به نظرم توی جمله آخر جای مگان و زانتیا رو بالعکس نوشتی

در واقع:
کلا زانتیا برتری خاصی نسبت به مگان نداره

که با شما کاملا موافقم

درسته ببخشید اشتباه شد الان ویرایش میکنم :27:

behnam_n80
11-07-2008, 11:15
یعنی نظر دوستان اینه که زانتیا بهتره مگان 1600
من فکر کنم مگان 1600 هم بهتر زانتیا باشد.

mohsen.esf
11-07-2008, 11:24
با تشکر از سرشار عزیز
مزدای 323 اف مدل 1379 چه جوره نسبت به 405

shahramcat
11-07-2008, 11:29
یعنی نظر دوستان اینه که زانتیا بهتره مگان 1600
من فکر کنم مگان 1600 هم بهتر زانتیا باشد.

مگان 1600 که هیچ چیزی در مقابل زانتیا نداره و اصلا به درد نمیخوره . مگان 2000 فقط

Ceramic
11-07-2008, 11:33
این بلا دقیقا سر من هم آمده . 15 شهریور خودرو را تحویل گرفتم ...... پانزدهم مهر سند را گرفتم ...... آخر مهر پلاک را !

چهل و پنج روز ماشین داشته باشید اما نتوانید آن را حتی از حیاط بیاورید بیرون ... :2:

Actros
11-07-2008, 12:42
درسته مگان 2000 فقط. تکنولوژی کاملا جدید. خودروی روز دنیا

HOOSEIN 105
11-07-2008, 12:54
فقط مگان مگان کلا یه سرو گردن بالاتر است خودروی روز اروپا رو با زانتیا دهه 80 مقایسه نکن عزیز

franch
11-07-2008, 14:15
البته بحث فقط ایران خودرو نیست و بقیه شرکتهامون هم همین قضیه را سر ملت پیاده می کنند
درسته . سايپا هم الان كم از ايران خودرو نمياد.ولي خوب ايران خودرو فعلا تو اين مسائل از همه جلوتره!

Ssarshar
11-07-2008, 14:19
با تشکر از سرشار عزیز
مزدای 323 اف مدل 1379 چه جوره نسبت به 405

مزدا 323 يك خودروي تماما ژاپنيه و اصلا قابل مقايسه نيست شما از هر نظر بگي بهتر از 405 هست . از هرنظر بگي يك سرو گردن بالاتره و غير از بحث جاداري مطمئن باش از همه لحاظ يك سر و گردن بالاتره .
اگه مزدا با كاركرد زير 100000 با فني سالم و تاييد شده گير آوردي فوري بخر .

slambovich
11-07-2008, 15:07
سلام

من همین 1 تاپیک رو زدم

mohsen.esf
11-07-2008, 19:03
بی زحمت قیمت تقریبی چنین مزدایی با این مشخصاتی که گفتین چنده

Ssarshar
11-07-2008, 21:15
بی زحمت قیمت تقریبی چنین مزدایی با این مشخصاتی که گفتین چنده

بسته به میزان رنگ شدگی و کارکرد و فنی از 500/15 معمولا شروع میشه تا 17 یا حداکثر 18

Mr.Mimi
12-07-2008, 00:02
خیلی ممنون از نظراتتون.
آیا مگان 2000 دنده غیر اتومات هم داره؟یا فقط اتوماتیک تولید میشه؟ و اینکه اگه غیر اتومات هست منظور تیپ ترونیک هست؟
از نظر فضای داخلی هم مگان از زانتیا سره؟
راحتی صندلیهاش چطور؟

Farshadd
12-07-2008, 00:26
نام خودرو: رنو مگان
آرایش موتور: خطی
تعداد سیلندر:4
حجم موتور: 2 لیتر
نسبت تراکم: 1 به 10
تعداد سوپاپ: 16
حداکثر قدرت: 136 اسب بخار در دور موتور 5500
حداکثر گشتاور: 191 نیوتون متر در دور موتور 3750
وزن خالص: 1190 کیلوگرم
شتاب 0 تا 100 کیلومتر: 11.1 ثانیه
حداکثر سرعت : 195 کیلومتر در ساعت
جعبه دنده: چهار سرعته تیپ کرونیک
وضعیت انتقال قدرت: چرخهای جلو
حجم مخزن سوخت: 60 لیتر
حجم صندوق بار: 425 لیتر
ابعاد و نوع تایر: 16r55/205
میانگین مصرف سوخت: 10.1 لیتر در 100 کیلومتر شهر
طول:4498
عرض:1777
ارتفاع:1460

Bracket
12-07-2008, 02:26
کلا مگان که بهتره درش شکی نیست ولی خوب اینم در نظر بگیرید که قیمت مگان 2000 تقریبا 38 تومنه قیمت زانتیا 30 تومن و اختلاف قیمتشون خیلی بیشتر و مسئله دیگه اینکه خدمات زانتیا حداقل از نظر تامین بودن قطعاتش همیشه و همجا بهتره مسئله خیلی مهم دیگه هم اینکه مگان 2000 سهمیه بنزین هم نداره ولی زانتیا داره بنظرم اگر میخواید ماشین بدون سهمیه بگیرید کیا سراتو هم ماشین خیلی خوبیه قیمتش هم کمتره من اگر خودم به شخصه بودم بدون در نظر گرفتن سهمیه بنزین حتما سراتو رو انتخاب میکردم البته شرکت وارد کنندش هم کار جالبی هم که کرده اینه که سهمیه 1 سال رو که 500 خورده ای میشه تخفیف میده .

eblis2007
12-07-2008, 12:42
گل بگیر هم تکه هم شتابش و سرعتش خوبه ولی از 206 تیپ 5 کم میاره ولی نه زیاد.

Mr.Mimi
12-07-2008, 13:24
مگان 2000 تولید داخل نیست؟اگه اینجوریه این خبری که میزارم مربوط به مگان هم میشه؟
پارس خودرو هم سوخت رايگان مي‌دهد

گروه خودرو- شركت پارس‌خودرو به منظور حفظ بازار داخلي خودروهاي توليد شده در اين شركت با حجم 2000 سي‌سي، اقدام به ارائه سوخت رايگان به اين نوع از خودروها تا يك سال آينده كرد.

پيش از اين نيز برخي واردكنندگان خودروهاي خارجي به ايران همچون كياموتورز اقدام به ارائه سوخت رايگان براي محصولات وارداتي با موتور بالاي 1300سي‌سي كرده بودند.
اواخر خردادماه سال‌جاري ستاد مديريت حمل و نقل سوخت كشور در مرحله دوم طرح سهميه‌بندي سوخت، اقدام به حذف سوخت يارانه‌اي خودروهاي وارداتي با حجم موتور بيش از 1300سي‌سي و همچنين خودروهاي توليد داخل با حجم موتور بيش از 2000سي‌سي مدل 1382 كرد.
حذف سهميه سوخت خودروهاي با حجم بيش از 2000 سي‌سي تنها شركت پارس‌خودرو را به دليل ارائه محصولاتي با حجم بيش از 2000 سي‌سي با مشكل مواجه كرد، به طوري كه در حال حاضر تنها خودروي تندر-90 توليدي در اين شركت حجمي كمتر از 2000 سي‌سي دارد و در طرح جديد سهميه‌بندي به آن سوخت يارانه‌اي تعلق مي‌گيرد و ساير محصولات اين شركت از اين نوع سوخت بي‌بهره هستند. مشكلات به وجود آمده موجب شد كه شركت پارس‌خودرو با گذشت كمتر از يك ماه از زمان آغاز مرحله دوم طرح سهميه‌بندي بنزين و به منظور تامين سوخت خودروهاي بالاي 2000 سي‌سي خود اقدام به ارائه تخفيف 5ميليون و 760هزار ريالي معادل هزينه بنزين آزاد يكسال اين نوع خودروها كند. براساس اين طرح هزينه تامين سوخت يك سال خودروهاي بالاي 2000 سي‌سي مانند ماكسيما اتوماتيك، ماكسيما دنده‌اي، رونيز و مورانو از قيمت كل خودرو كسر خواهد شد تا به اين طريق مشكل سوخت خودروهاي اين شركت برطرف شود.
منبع:دنیای اقتصاد
کسی میتونه بگه مگان 2000 شرایتش چجوری میشه؟

behnam_n80
13-07-2008, 09:42
حسن مگان 1600 علاوه بر مصرف کمش اینه که ساخت داخل و کارت سوخت میگیره.

mseddighi
13-07-2008, 10:12
يکي ميگفت مگان 1600 از نظر امکانات در سطح خيلي پاييني قرار داره.حتي پخش سي دي هم نداره.درسته؟

Ssarshar
13-07-2008, 10:26
مگان 1600 پخش سیدی نداره شیشه عقب و آینه ها هم دستیه

Farshadd
13-07-2008, 12:20
پارس که الان 17 تومن نیست.
پارس معمولی بنزین سوز الان حدود 17.700 تا 18.200 هست.
دوگانه سوز و ... که بیشتره.

اگه قیافه واست خیلی مهم نیست برو سراغ تندر 90 تیپ E2 هم ارزونتره هم از بیشتر ویژگیهای خودرویی از پارس معمولی بالاتره.

206 تیپ 5 هم خوبه. ولی فکر کنم 3-4 تومن از تندر 90 گرونتره. در حالی که تقریبا در یه سطحن.

amir_sa
13-07-2008, 14:05
مگان 1600 كلا چه فرق هايي با 2000 ميكنه ؟ غير از موتورش

Farshadd
13-07-2008, 18:58
مگان 1600 كلا چه فرق هايي با 2000 ميكنه ؟ غير از موتورش

بیا امیر جان

Persian_Gun's
13-07-2008, 21:58
با سلام خدمت تمام دوستان پی سی وردلدیه خودم:11:
بنظره شما مزدا 3 تیپ 3 رو بخرم یا هیوندای سوناتا؟
راستش من با دو تاشون حال میکنم بخاطره همین گیر کردم کدومو نهایتا" انتخاب کنم:19:
لطفا" این دو ماشینو با هم یه مقایسه ای بکنید...
خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
بدرود:11:

shahramcat
13-07-2008, 22:32
هیوندای سوناتا 2009

قیمت : 24.485 دلار

قدرت موتور: 175 اسب بخار در 6000 دور
گشتاور: 169 lb-ft در 4000 دور
شتاب 100 کیلومتر: 8.8 ثانیه
شتاب 160 کیلومتر:25.9 ثانیه
سرعت نهایی: 215 کیلومتر مسافت ترمز گیری (112-0 کیلومتر): 171 فیت
شتاب جانبی: 0.78 جی

فضای جلو: 58 فوت مکعب
فضای عقب: 47 فوت مکعب
فضای صندوق عقب: 16 فوت مکعب

کنسول و داشبورد کاملا تغییر یافته اند و آنها بسیار مدرن شده اند مخصوصا طرح چوب. دماغه دارای چراغهای جدید است که چهره آن را از دید ما سنگین تر کرده است , شبیه لکسوس .

قدرت موتور 13 اسب بخار افزایش یافته است . گیربکس 5 سرعته اتوماتیک استاندارد است.

چه چیزی بیشتر است؟ این یک هیوندای است بنابراین شما امکانات استاندارد بی شماری خواهید داشت در کنار امکانات دیگر سوناتای ما کنترل الکترونیکی پایداری – دنده تیپ ترونیک –

سیستم نمایشگر فشار تایر – پوشش چرم داخلی – مه شکن – گرم کن صندلی های جلو – رینگ 17 اینچی – سانروف و سیستم صوتی اینفینتی را داشت.

اولین چیزی که در مورد سوناتا جلب توجه میکند فضای بسیار بزرگ داخلی آن است هیچ کدام از رقبا در این گروه به این اندازه فضای عقب و جلو نداشتند.

صندوق به اندازه فوژیون بزرگ است و صندلی پشت همانند تویوتا راحت. حقیقت این است که سوناتا یه اندازه ای بزرگ شده است که EPA می تواند آن را در رده خودروهای بزرگ قرار دهد

اگرچه الان در رده خودروهای متوسط رقابت می کند.

در رانندگی بهبودی زیادی در هندلینگ خودور مشاهده نکردیم. سوناتا همچنان نرم حرکت می کند و به سهولت از گوشه ای به گوشه ای دیگر در تغییر مسیر می دهد.

فرمان همچنان سبک و به صورت قابل قبولی دقیق است. دنده تیپ تروینک سوناتا نرم ترین دنده در این گروه است.

هیوندای باید 10 درصد خودروی سوناتا را بهبود بخشد و شاسی همچنان از وزن کافی برخوردار نیست به غیر از این سوناتا به صورت یک کروزر مسیر های طولانی ظاهر شده.

سوناتا در حال اجرای یک ارکستر است که میخواند " می خزم یه سوی آکورد"

shahramcat
13-07-2008, 22:33
مزدا3:

کد مدل BWCK,BWCL

ابعاد / وزن Xطول 4490 میلی متر
عرض 1755 میلی متر
ارتفاع 1468 میلی متر
فاصله محورها 2640 میلی متر
فاصله چرخهای جلو 1535 میلی متر
فاصله چرخهای عقب 1525 میلی متر
وزن خودرو بدون سرنشین 1340 میلی متر
حداکثر وزن مجاز با سرنشین 1750 میلی متر
ظرفیت سرنشین 4 متر
موتور
مدل LFX
نوع 4 سیلندر خطی – بنزینی
حجم 1999 سی سی
نسبت تراکم 10,8:1
حداکثر قدرت 110 کیلو وات(4/147 اسب بخا ر) rpm 6500
حداکثر گشتاور 187نیوتون – متر در دور موتور rpm 4000
سیستم سوخت رسانی نوع انژکتوری
نوع سوخت بنزین بدون سرب اکتان 95
ظرفیت باک ;55 لیتر
سیستم انتقال قدرت
نوع چهار سرعته اتوماتیک با کنترل الکترونیکی
قابلیت ویژه انتخاب تعویض دنده دستی با اتوماتیک توسط راننده
نسبت دنده 1 816/2
نسبت دنده 2 497/1
نسبت دنده3 000/1
نسبت دنده4 725/0
نسبت دنده عقب 648/2
نسبت دنده نهایی(دیفرانسیل) 147/4
سیستم تعلیق تعلیق جلو استرات به همراه میل تعادل و فنرلول
تعلیق عقب چندبازوی E شکل به همراه میل تعادل و فنرلول
ترمز
سیستم ترمز ضد قفل
ترمز جلو دیسکی خنک شونده
ترمز عقب دیسکی
تایر تایرهای جلو و عقب رادیال 16 R 55/205
رینگ آلومینیومی J 2/1- 6×16
تایر زاپاس موقت
مشخصات عمومی
فرمان الکترو- هیدرولیک کیلومترشمار اسپورت (سفبد رنگ)
6 عدد کیسه هوا (جلو، جانب و پرده ای) قابلیت تنظیم نور کیلومتر شمار
سیستم تهویه مطبوع کنترل اتوماتیک قفل مرکزی و ریموت کنترل
شیشه بالابر برقی دربها ترمز ضد قفل (ABS)
نشانگر دمای داخل و بیرون فرمان قابل تنظیم (4 جهت)
مه شکن جلو و عقب سوییچ با قابلیت جمع شوندگی
ساعت دیجیتال کنترل سیستم پخش بروی فرمان
تنظیم ارتفاع صندلی راننده سیستم قفل دوبله
آینه جانبی برقی با گرم کن آینه چراغهای جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع

مشخصات ویژه
تیپ 1
دسته دنده pvc
فرمان پلی – اورتان
رادیو پخش کاست و CD

تیپ 2
دسته دنده چرمی
فرمان با روکش چرمی
رادیو پخش CD و CD Changer
گرم کن صندلی
سقف شیشه ای (Suroof)

تیپ 3
امکانات تیپ2
برف باک کن اتوماتیک با حسگرباران
سپر و جلو پنجره اسپورت
چراق جلو با قابلیت روشن / خاموش اتوماتیک
صندلی ها با روکش چرمی

shahramcat
13-07-2008, 22:36
درکل مقایسه درستی نیست چون تقریبا سوناتا سرتر هست . حالا اگر طالب ماشین اسپرت جمع و جورتر و شتاب بالا هستی مزدا ردخور نداره اما تو بقیه چیزا سوناتا کاملا بهتره .

mehdisalehi
14-07-2008, 00:15
دوست عزيز : من قبلا در نمايندگي ايران خودرو مكانيكي ميكردم و همانطور كه ميداني هيوندا سوناتا را ايران خودرو تضمين ميكنه

فقط روزي 2 تا الي 3 تا هيوندا سوناتا خراب ميشدند و همانطور كه ميداني هيوندا سوناتا محصول كره است و حتي 5 تا 6 تا ماشين هيوندا سوناتا هر روز اونجا گذاشته بود كه خراب بودند .. براي اينكه قطعات انها در ايران نيست و هنگامي كه خراب بشود از موتور ماشين عكس ميگيرند و عكس را ارسال ميكنند به كره و آن موقع يك قطعه نو از كره فرستاده ميشود

كه طبق گفته مسولان ايران خودرو بين 40 تا 50 روز بايد ماشين بخوابه تا قطعه اي از كره فرستاده شود...

و اين را هم بدان كه اكثر افرادي كه هيوندا سوناتا آنها خراب ميشد از بد راه رفتن خودرو خودشون گله مند بودند كه حتي مسولان گفتند اون مهندسي كه از كره به ايران آمده و به ايراني ها ياد داده ، در وافع تدريس به ايرانيان كرده گفته متاسفانه همه همين مشكل را دارند

.....البته من كه گفتم قطعه بايد از كره بيايد در مورد موتور ماشين هست كه گفتم ...راحت تر بگم موتورش اصلا به درد نمي خوره

اگه ميخواي ماشين بخري برو تويوتا كمري بخر .....هيوندا سوناتا به درد نميخوره....

خود داني

mehdisalehi
14-07-2008, 00:16
دوست عزيز : من قبلا در نمايندگي ايران خودرو مكانيكي ميكردم و همانطور كه ميداني هيوندا سوناتا را ايران خودرو تضمين ميكنه

فقط روزي 2 تا الي 3 تا هيوندا سوناتا خراب ميشدند و همانطور كه ميداني هيوندا سوناتا محصول كره است و حتي 5 تا 6 تا ماشين هيوندا سوناتا هر روز اونجا گذاشته بود كه خراب بودند .. براي اينكه قطعات انها در ايران نيست و هنگامي كه خراب بشود از موتور ماشين عكس ميگيرند و عكس را ارسال ميكنند به كره و آن موقع يك قطعه نو از كره فرستاده ميشود

كه طبق گفته مسولان ايران خودرو بين 40 تا 50 روز بايد ماشين بخوابه تا قطعه اي از كره فرستاده شود...

و اين را هم بدان كه اكثر افرادي كه هيوندا سوناتا آنها خراب ميشد از بد راه رفتن خودرو خودشون گله مند بودند كه حتي مسولان گفتند اون مهندسي كه از كره به ايران آمده و به ايراني ها ياد داده ، در وافع تدريس به ايرانيان كرده گفته متاسفانه همه همين مشكل را دارند

.....البته من كه گفتم قطعه بايد از كره بيايد در مورد موتور ماشين هست كه گفتم ...راحت تر بگم موتورش اصلا به درد نمي خوره

اگه ميخواي ماشين بخري برو تويوتا كمري بخر .....هيوندا سوناتا به درد نميخوره....

خود داني

Havbb
14-07-2008, 00:22
بهتر نبود توی تاپیک مشاوره خرید خودرو تاپیک میزدید؟

Bracket
14-07-2008, 00:56
سوناتااااااااااا راستی یه سوال مزدا 3 سهمیه داره ؟

Little Sparrow
14-07-2008, 10:01
سوناتااااااااااا راستی یه سوال مزدا 3 سهمیه داره ؟
بله مزدا 3 سهمیه داره.:46:

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:10

Farshadd
14-07-2008, 10:15
نوشته شده توسط اميررضا اسماعیلی در
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در تاریخ چهار شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۶

سلام دوستان
از نظراتتون متشکرم . همون طور که قول داده بودم میخوام مقایسه بین مزدا ۳ با هیوندای سوناتا رو بگذارم . اگرچه این مقایسه در شرایط واقعی صورت نگرفته ولی میتونه در انتخاب یکی از این ماشین ها به شما کمک بکنه .
منتظر نظرات شما دوستان در مورد این مقایسه هستم .

Hyundai sonata GLS Vs Mazda 3

امروزه فاكتور قيمت عامل مهمي در انتخاب يك خودروست . در حال حاضر نيز مزدا 3 و هيونداي سوناتا در يك سطح قيمت قرار گرفته اند و با توجه به محبوبيت هر دو خودرو برآن شدم تا اين دو خودرو را با يكديگر مقايسه نموده و در نهايت بهترين آن را انتخاب كنم . البته انتخاب هر يك از اين دو خودرو سليقه اي است و به نظر شما بستگي دارد ولي اين مقايسه ميتواند به انتخاب بهتر توسط شما كمك نمايد .
* عكس ها متعلق به مدل هاي مورد بحث نيست .
طراحي خارجي :
اگر چه قضاوت در مورد طراحي خارجي دو خودرو امري است سليقه اي و نميتوان براي آن معيار خاصي در نظر گرفت ولي در مقايسه ي بين دو خودرو معمولا يكي از ديگري زيباتر به نظر ميرسد .
چهره ي مزدا 3 با داشتن چراغ هاي بادامي شكل كه در حقيقت نمونه ي تكامل يافته ي 323 ميباشد دوست داشتني و زيبا جلوه ميكند . ضمن اين كه جلوپنجره ي كوچك اين خودرو با ساير ويژگي هايش داراي هماهنگي است . البته چون در اين جا تيپ 3 اين خودرو كه به پكيج اسپرت مجهز است شركت كرده از ظاهري به مراتب زيباتر از مدل هاي عادي بهره مند است .
در نماي عقب چراغ هاي طوسي رنگ بزرگ مزدا خيلي خوشايند و زيبا به نظر نميرسد و عدم تغيير رنگ قاب آن در مدل هاي ( رنگ ) مختلف به زيبايي خودرو لطمه وارد كرده است .
البته در قسمت عقب هم نقاط قوتي همچون بال به همراه چراغ سوم ترمز ديده ميشود كه به خودرو فرمي اسپرت تر بخشيده اند .
اما طراحي سوناتا كه شايد اين روزها براي ما كمي عادي شده باشد : چراغ هاي جلوي اين خودرو علي رغم داشتن فرمي ساده با انحناي كم زيبا و البته خشن جلوه ميكند . خشن بودن ويژگي است كه در چهره ي مزدا 3 ديده نميشود ولي تركيب آن با چهره ي سوناتا ظاهري به مراتب جذاب تر به آن بخشيده است .
جلوپنجره ي سوناتا كه اين روزها كم كم دارد به سمبلي در محصولات هيونداي تبديل ميشود زيبا و مناسب با ويژگي ها چهره ي خودرو شكل گرفته است .
طراحي چراغ هاي عقب سوناتا همانند برخي خودروهاي ايتاليايي شبيه به چراغ هاي جلو ميباشد . اين سبك طراحي ظاهري به مراتب هماهنگ تر به خودرو بخشيده است .
طراحي چراغ هاي عقب سوناتا به مراتب زيباتر و البته هماهنگ تر از چراغ هاي مزدا 3 ميباشد .
طول سوناتا 480 سانتيمتر ميباشد در حالي كه طول مزدا 3 فقط 349 سانتيمتر است . البته در فاصله ي بين دو محور اين اختلاف كمتر ميشود به طوريكه اين رقم در سوناتا 273 و در مزدا 3 264 سانتيمتر ميباشد .
در داخل نيز فضاي سوناتا بسيار جادار و راحت بوده و با فضاي كوچكتر مزدا 3 قابل مقايسه نيست .
در اين بخش بايد سوناتا را به خاطر طرحي هماهنگ تر و جذاب تر يك سر و گردن از مزدا 3 بالاتر دانست .
طراحي داخلي :
در اين بخش مزدا 3 با دستي پر آمده و قصد انتقام گيري از سوناتا را دارد !
داخل مزدا 3 از هماهنگي و زيبايي فوق العاده اي سود ميبرد . دريچه هاي كولر مستطيل شكل اين خودرو نه تنها زيبا هستند بلكه در جاي مناسبي قرار گرفته اند .
نظم و ترتيب به همراه زيبايي در طراحي ساير ادوات داشبورد بيشتر به چشم ميخورد . ترتيب قرارگيري كنترل ها و ادوات داشبورد به صورتي كه در زير يكديگر جاي گرفته اند زيبا و چشم نواز است . كنترل ها از كيفيت مناسبي برخوردار بوده و از نظر ظاهر نيز در حد قابل قبولي قرار دارند .
نحوه ي نورپردازي كابين مزدا 3 در شب بسيار زيباست . نور نارنجي رنگي كه كنترل ها و نشان دهنده هاي اسپرت اين خودرو را روشن ميكند در كنار پوشش استيل نقره اي رنگ نماي فوق العاده زيبايي را به وجود مي آورد كه به جراءت ميتوان گفت در كمتر خودرويي ديده ميشود .
پوشش چرم در نظر گرفته شده براي صندلي ها هم به زيبايي و راحتي درون كابين كمك شاياني مينمايد .
طراحي داخل سوناتا خيلي جالب صورت نگرفته و به جز پوشش چوبي كه در زير دريچه ي كولر و قسمت بالايي فرمان ديده ميشود نقطه ي قوت خاصي در آن ديده نميشود .
كنترل هاي خاكستري رنگي كه در قسمت بالاي داشبورد جاي گرفته اند به دليل همرنگ بودن با زمينه ي خود اصلا جلب توجه نميكنند . ضمن اين كه دريچه هاي كولر كه در جاي نامناسب و پايين قرار گرفته اند اصلا زيبا نيستند و خوب طراحي نشده اند .
البته در بخش پايين تر به نماي به مراتب زيباتري برميخوريد چرا كه پوشش هاي چوبي و كنترل ها با كيفيت بهتر در آن قرار دارند .
اما در كل بايد مزدا 3 را با قاطعيت برنده ي اين بخش دانست .
تجهيزات و امكانات و قيمت :
شايد اگر تجهيزات و امكانات مناسب در اين دو خودرو وجود نداشت كمتر كسي سراغ خريد اين ها را ميگرفت .
ليست تجهيزات هر دو خودرو غني و پربار است . هيونداي سوناتا كه از تيپ 6 ميباشد داراي تجهيزات زير است :
گيربكس اتوماتيك 4 دنده - 6 ايربگ - ترمز ABS - چهار ديسك ترمز - سانروف - كولراتوماتيك با ----- - پوشش چرم صندلي ها و تودوزي - فرمان با قطعات چوبي - شيشه با قابليت كنترل نور آفتاب - كروز كنترل - مسافت سنج كامپيوتري - سنسور هشدار دهنده عقب - سيستم ضد سرقت - تنظيم الكتريكي صندلي راننده - سيستم پخش CD -MP همراه 6 بلندگو - سيستم كنترل راديو از روي فرمان - آينه هاي برقي به همراه گرمكن - چراغ مه شكن جلو و عقب و رينگ آلومينيومي .
قيمت سوناتا تيپ 6 با تجهيزات گفته شده كه توسط شركت آسان موتور ( نماينده ي رسمي هيونداي در ايران ) وارد ميشود مبلغ 32600000 تومان ميباشد كه به رقم فوق بايد 800000 تومان هزينه ي بيمه و پلاك را نيز اضافه كرد كه در كل رقمي بالغ بر 33400000 تومان ميگردد .
اما در بخش تجهيزات مزدا 3 نيز از ليست نسبتا بلندبالايي بهره مند است كه به آن اشاره ميكنم :

ايربگ - جعبه دنده4 سرعته اتوماتيك با قابليت تعويض دنده ها به صورت دستي ( تيپ ترونيك ) - 4 ديسك ترمز - سيستم ABS - فرمان با قابليت تنظيم در ارتفاع و عمق - سيستم تهويه مطبوع خودكار - آينه هاي برقي و گرم شونده - پروژكتورهاي جلو و عقب - صندلي راننده با قابليت تنظيم ارتفاع - ريموت كنترل درها - كنترل پخش صورت بر روي فرمان - سيستم قفل دوبله درها - چراغ هاي جلو با قابليت تنظيم ارتفاع - پخش سي دي و ام پي 3 - رينگ هاي آلياژي 16 اينچ - سانروف - گرم كن صندلي هاي جلو - سي دي چنجر 6 تايي - برف پاك كن با حسگر بارش باران - چراغ هاي جلو با قابليت روشن و خاموش شدن خودكار و روكش چرم صندلي ها - پوشش چرم دسته دنده و فرمان .
قيمت ثبت نام مزدا 3 تيپ 3 ( تحويل دو ماهه ) برابر 29800000 تومان ميباشد البته اين خودرو در بازار آزاد در رنج قيمت 33 و 34 مليون نيز معامله ميگردد .
اگر چه قضاوت در اين مورد كمي سخت و دشوار است ولي بايد گفت كه تجهيزات اضافه هيونداي نسبت به مزدا مانند : كروز كنترل - كنترل برقي صندلي راننده - مسافت سنج كامپيوتري و سنسور هشدار دهنده ي عقب در مقابل تجهيزات اضافه تر مزدا نظير : گرم كن صندلي راننده - خاموش و روشن شدن چراغ ها به طور خودكار و برف پاك كن با حسگر باران مهم تر ميباشد ضمن اين كه تحويل سوناتا ظرف يك يا دو روز ميباشد ولي براي تحويل گرفتن مزدا بايد حداقل 2 ماه صبر كرد .
در اين بخش بايد سوناتا را با اختلاف اندك اول دانست .
موتور و گيربكس :
هر دو خودرو از يك موتور چهارسيلندر خطي استفاده ميكنند ولي با اين تفاوت كه موتور سوناتا 4/2 ليتر حجم دارد ولي موتور مزدا 2 ليتري است .
قدرت موتور سوناتا به دليل حجم بيشتر برابر 161 اسب بخار ميباشد . ميزان گشتاور اين موتور نيز برابر 226 نيوتون متر ميباشد كه در دور موتور 4250 بدست مي آيد .
موتور مزدا 3 كه از سيستم زمان بندي هوشمند سوپاپ نيز استفاده ميكند 148 اسب بخار نيرو توليد ميكند . ميزان گشتاور اين موتور نيز برابر 187 نيوتون متر ميباشد كه در دور موتور 4000 بدست مي آيد .
اما نكته اي كه در مزدا به چشم ميخورد بدست آمدن حداكثر قدرت در دور موتور بالاي 6500 ميباشد كه از قضا خط قرمز موتور نيز از همين دور شروع ميشود !! يعني شما براي بدست آوردن حداكثر قدرت موتور مزدا بايد دور موتور را تا ابتداي خط قرمز بالا ببريد كه اين امر موجب مصرف بالاي سوخت و استهلاك بيشتر موتور ميگردد . البته اين امر در رانندگي هاي اسپرت خوب است ولي براي ويژگي هاي خانوادگي مناسب نيست .
اين روزها با سهميه بندي بنزين ميزان مصرف سوخت خودروها در ايران نيز بسيار حياتي گشته به همين دليل به ميزان مصرف سوخت دو خودرو نيز اشاره اي ميكنم :
مصرف سوخت سوناتا در شهر برابر 18/11 ليتر در صد كيلومتر ( 21 mpg ) ميباشد .
مصرف سوخت اين خودرو در جاده نيز برابر 57/7 ليتر در صد كيلومتر ( 31 mpg) ميباشد .
مصرف سوخت مزدا 3 در شهر برابر 38/8 ليتر در صد كيلومتر ( 28mpg ) ميباشد .
مصرف سوخت اين خودرو در جاده برابر 71/6 ليتر در صد كيلومتر ( 35 mpg ) ميباشد .
اگر چه مصرف سوخت مزدا 3 با توجه به حجم موتور كمترش از سوناتا كمتر است ولي قدرت اين موتور و عدم ارايه ي حداكثر قدرت در دورهاي پايين تر سبب ميشود كه اين خودرو در اين بخش نيز به مقام دوم برسد .
پايان سخن :
پس از بررسي ويژگي هاي دو خودرو به اين نتيجه ميرسيد كه مزدا 3 خودرويي با قابليت هاي اسپرت و جمع وجور ميباشد ولي در مقابل سوناتا خودرويي جادار و مناسب براي خانواده است .
با توجه به اين تفاسير انتخاب هر يك از اين دو خودرو سليقه اي است ولي به نظر ما انتخاب سوناتا معقول تر است به همين دليل رتبه ي اول را در اين آزمايش كسب ميكند .
رتبه ي اول : هيونداي سوناتا جي ال اس تيپ 6
رتبه ي دوم : مزدا 3 تيپ 3

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:45
دوباره چند تا عکس اسپرت تندر 90

1

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:46
2

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:47
3

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:48
4

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:48
5

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:49
6

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:50
7

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:51
8

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:51
9

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:52

Farshadd
من هم اگه الان پول خرید + تیون داشته باشم میرم تندر میخرم. چون میخوام تک درش بیارم و میشه.

HOOSEIN 105
11

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:55
12

HOOSEIN 105
14-07-2008, 10:55
13