PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مــــــشــــــــاوره بــــــرای خــــــریــــــــد اتـــــومــــبــــیـــــل

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

robert
05-04-2008, 10:26
با 14 تومن پارس صفر که نمیتونی بگیری.
سمند هم که میگی خوشت از قیافش نمیاد.
خوب دیگه با این وضع بنزین چیزی نمیمونه جز دست دوم.
یادش به خیر پارس 14 تومن بود

آره درسته !!!:46:
ولی تو پستهای قبلی هم گفتم که ممکنه بودجه ماهم افزایش پیدا کنه !!:20:
در ضمن اصراری بر خرید نقدی خودرو نیست !!
الان ملت ماکسیما رو قسطی میخرند !! چرا ما یه ماشین ارزونتر رو قسطی نخریم ؟؟:31:

امير موسر
05-04-2008, 13:26
خوب می خوای قسطی بگیری ....
toyota corolla بگیر :31:

HOOSEIN 105
05-04-2008, 13:30
عکس جالبی بود !!
ولی این تندر که ت. عکس بود مگه e0 نیست ؟
پس چرا سپراش رنگ بدنه است و چرا پرژکتور داره !!
عجیبه !!

خوب e2 است فرقی بین جاداریشون نیست

HOOSEIN 105
05-04-2008, 13:33
من نمیدونم قد شما چند سانته ولی من که 198 هستم وقتی سوار پژو 405 میشم هنوز کلی با سقف فاصله داره و در مورد جاداریم باید بگم امکان نداره عرض تندر بیشتر از پژو باشه در ضمن پژو بعد از این همه سال از طراحیش هنوز حرفهای زیادی برای گفتن داره شما بعد از چند سال حال تندر و بپرسین

باسلام

ماشاالله قد خوبی دارید ولی چه طوری میشینید تو 405 عجیب است
بی شوخی میگم من خودم 186 قد دارم
قدم متوسط رو به بالاست ولی وقتی تو عقب 405 میشینم کلم اذیت میشه یعنی به سقف میرسه
پدرم 190 ولیتو 405 رانندگی به سختی میکنه به خصوص در مسیر های طولانی گردنش درد میگیره ولی توی تندر سر پدرم راحت است
حالا جدا از سر و کلمون میرسی به عرض 405 و تندر که شاید به نظر عجیب باشه ولی واقعی است چون به دلیل قد بلند تندر ماشینی کم عرض به نظر میاید

.................................................. ......................

405

طول 4408

عرض 1694

ارتفاع 1410

.................................................. ....................

سمند

طول 4410

عرض 1720

ارتفاع 1460

.................................................. ...................

تندر

طول 4247

عرض 1740

ارتفاع 1534
این رو همه می دونن که عرض تندر از سمند و 405 بیشتره

حالا جدا از همه من شتاب و سرعت و ایمنی تندر رو خیلی برتر میدونم.

امير موسر
05-04-2008, 13:36
خوب e2 است فرقی بین جاداریشون نیست
میدونم از نظر موتور و اطاق و... هیچ فرقی ندارن.
فقط همین تجهیزاتش فرق داره با شکل ظاهریش ...
اگه e2 هست,چرا جلو ÷نجرش مشکیه !!
چرا رینگاش اینجوریه !!

HOOSEIN 105
05-04-2008, 14:01
با سلام خدمت اقا امیر

من نمیدونم حالا چرا اینجوریه شاید داچیاست ولی ما گفتیم تندر
تندر وداچیا فرقی هم باهم از نظر جاداری ندارند

robert
05-04-2008, 21:09
خوب می خوای قسطی بگیری ....
toyota corolla بگیر :31:

شوخی میکنی امیر جون ؟؟؟؟:31:
با ما هم آره ؟؟؟؟:46:

این ماشینی که گفتی بعید میدونم زیر 30 میلیون قیمتش باشه !!!!:13:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امير موسر
05-04-2008, 22:20
قیمت مدل 2007 فکر نمیکنم 25 بیشتر باشه !!:46:
ولی حالا جدا از شوخی بهترین انتخاب فکر می کنم همون سمند ساله ...
واقا تجهیزات توپی داره.
راستی من تو مجله ماشین یه مدل سمند lx دیدم قیمتش هم 20 بود!!!! که هم سانروف برقی داشت و هم کیفیت رنگش بالا بود و هم dvd و مانیتور و ... داشت...
البته نوشته بود اون مدل رو برای نمایشگاه فکر می کنم المان زده بودن ...
نمی دونم حالا تو خود ایران هم همچین option هایی داره که بشه انتخاب کرد . اگه اونجوری باشه یه سانروف هم روش سفارش می دی و دیگه حال ...

Farshadd
05-04-2008, 22:55

خوب اگه میتونی قسظی بیاری تا 30 تومن:
رنو مگان 2000
مزدا3

xqg50
06-04-2008, 08:09
باسلام

ماشاالله قد خوبی دارید ولی چه طوری میشینید تو 405 عجیب است
بی شوخی میگم من خودم 186 قد دارم
قدم متوسط رو به بالاست ولی وقتی تو عقب 405 میشینم کلم اذیت میشه یعنی به سقف میرسه
پدرم 190 ولیتو 405 رانندگی به سختی میکنه به خصوص در مسیر های طولانی گردنش درد میگیره ولی توی تندر سر پدرم راحت است
حالا جدا از سر و کلمون میرسی به عرض 405 و تندر که شاید به نظر عجیب باشه ولی واقعی است چون به دلیل قد بلند تندر ماشینی کم عرض به نظر میاید

.................................................. ......................

405
طول 4408

عرض 1694

ارتفاع 1410

سمند
طول 4410

عرض 1720

ارتفاع 1460

.................................................. ...................
تندر
طول 4247

عرض 1740

ارتفاع 1534
این رو همه می دونن که عرض تندر از سمند و 405 بیشتره

حالا جدا از همه من شتاب و سرعت و ایمنی تندر رو خیلی برتر میدونم.
دوست عزیز عدد هایی که نوشتید مال بیرون ماشینه به عنوان مثال همه میدونن که پژو 405 جادار تر از سمنده ولی طبق اعداد شما عدد های سمند بیشتره ولی خداییش من نمیدونم شما چرا با ارتفاع پژو مشکل دارین شاید مال شما کوتاه تره

HOOSEIN 105
07-04-2008, 11:43
دوست عزیز عدد هایی که نوشتید مال بیرون ماشینه به عنوان مثال همه میدونن که پژو 405 جادار تر از سمنده ولی طبق اعداد شما عدد های سمند بیشتره ولی خداییش من نمیدونم شما چرا با ارتفاع پژو مشکل دارین شاید مال شما کوتاه تره

با سلام
تندر از نظر طولی بله معلوم است نسبت به سمند کمتره :20: ولی عرض لاستیک و فاصله دوچرخ (عرض) تندر 2 سانت بزرگتر بود :5:

خوب ولی در لوگان به دلیل فشرده شدن فضای موتور حجم اتاق بالاست :5:همانطور که دیدید که جای پای سرنشینان در جلو و عقب از سمند بیشتر بود :5:ولی کاش فضا و جای پای سرنشینان405 رو تو عکس نشون میداد:46:

raptor22
08-04-2008, 21:39
ماجراي جالب خريد ماشين از ايران خودرو

يكي از بينندگان «تابناك» درباره خريد و تحويل خودرو از ايران‌خودرو آورده است: در تاريخ 11/5/86 براي خريد خودرو پارس دوگانه‌سوز از شرکت ايران خودرو ثبت‌نام كردم كه زمان تحويل آن دي ماه 1386 اعلام شده بود، اما دي ماه تمام شد و خبري از خودرو نشد.

در تاريخ 4/11/86 شرکت اعلام کرد که مي‌توانيد براي تسريع كار، درخواست خود را به خودرو ديگري تبديل کنيد تا بيست روزه تحويل كار شود. اين کار را کردم تا خودرو جديد (پژو 405) را 24 بهمن تحويل بگيرم، اما باز هم 24 بهمن و کل بهمن گذشت و خبري از خودرو نشد.

پس از پيگيري و اعتراض و جر و بحث،‌ سرانجام در غروب 13/12/86 چشم ما به جمال 405 روشن شد، اما بدون بيمه نامه، بدون پلاک، بدون جعبه ابزار، بدون سند و شناسنامه و مهمتر از همه بدون کارت سوخت بدون کارت راهنمايي. تصور بفرماييد که تنها دو هفته مانده به تعطيلات نوروزي، ماشيني که بايد در پانزدهم دي ماه به شما تحويل مي‌شد، به شما تحويل داده مي‌شود؛ آن هم نه خود ماشين اوليه درخواستي که التبه هيچ مدرکي که اجازه رانندگي با آن را به شما بدهد، هم با آن نيست!

هر روز از روزهاي دو هفته مانده به تعطيلات براي دريافت يکي از اين مدارک در راه رفت و آمد به نمايندگي گذشت؛ يک روز براي پلاک، يک روز براي بيمه‌نامه و يک روز براي شناسنامه، اما اين تنها بخش کوچک داستان است.
پيش از تعطيلات نه از کارت راهنمايي ماشين خبري شد و نه از کارت سوخت و نه از جعبه ابزار و نه از تدبير... . نمايندگي شرکت اعلام کرد که اين دو کارت، مستقيم به آدرس خريدار فرستاده مي‌شود. آيا بنا بر مقررات مي‌توان خودرو بدون کارت راهنمايي را در جاده‌ها استفاده کرد؟ پاسخ خير است. آيا بدون بنزين خودرويي قابل استفاده است؟ نه.

باز هم بيشتر بنويسم؟ بالاخره کار راهنمايي را در هفدهم فروردين گرفتم، اما کارت سوخت را هنوز دريافت نکرده‌ام. خود مي‌توانيد چک کنيد؛ شماره‌ آن 96-133ج49 است.
و اما ديگر آن كه وزارت نفت قرار بود از 25/12/86 بنزين آزاد عرضه کند، اما نکرد و به اين ترتيب، موکول شد به 28 و آنگاه به 29. بعد هم اعلام مي‌شود که فروش بنزين آزاد کم بوده است. آيا تا 29 اسفند، بسياري از مردم به مسافرت رفته‌اند يا نرفته‌اند؟

آيا پس از هفدهم فروردين، هنوز هم مسافر نوروزي هست؟ آيا نمي‌شد همان 25 اسفند بنزين عرضه مي‌شد و من هيأت علمي به دنبال کوپن بنزين در دخمه‌ها و پس‌کوچه‌ها نباشم؟

نظرات كاربران:

▪ با سلام
»ایران خودرو همیشه از این کارها می کند مثلا بنده یک آردی در اسفند ثبت نام کردم و قرار بود اول خرداد بدهند رفت آخر شهریور دادند حالا بگو چقدر ضرر کردم : 500 هزار تومان▪ اینجانب در آبانماه یک دستگاه خودرو ثبت نام کردم که قرار شد بهمن تحویل بگیرم بهمن آمد اما خبری نشد نیمه اول اسفند نیز گذشت باز خبری نشد با تلفن ارتباطات ایران خودرو و بخش کارشناسان تماس گرفتم آنها اعلام کردند که این تاخیر معمولی است بیخود تلاش نکنید تا اردیبهشت خبری از ماشین نیست .
»به خودم خندیم و گفتم اگر واقعا ایران خودرو بخواهد در خارج نیز این کار را انجام دهد چه اتفاقی خواهد افتاد آیا مشتریان را در بلاتکلیفی نگه داشتن در راستای تسخیر بازارهای جهانی خودرو از سوی ایران خودرو است بعید می دانم ایران خودرو گوش شنوایی داشته باشد.
»آقای عزیز محبت ایران خودرو شامل شما تنها نشده اینجانب در تاریخ 16/12/85 خودروی 206 تیپ3 تحویل فوری 40 روزه در یکی از نمایندگیهای ایران خودرو در اهواز ثبت نام کردم با شرایط چهار قسط و تحویل 31/1/86 اما بعد یکماه از موعد تحویل مجبور به تبدیل خودرو به تیپ2 معمولی شدم و باز هم پس از یکماه و نیم تاخیر بالاخره در تاریخ 29/3/86 موفق به زیارت خودرو تبدیلی اجباری شدم البته با کارت بیمه 9 ماهه(دلیلش را هنوز نمیدانم) و مسائل دیگر از جمله اینکه مجبور شدم برای گرفتن مابالتفاوت قیمت خودرو ثبت نامی و تحویلی چند بار نامه نگاری با ایران خودرو تهران موفق به گرفتن دو چک البته بعد از چند ماه شدم و اما نکته جالب اینکه طبق محاسبه حسابداری خود نمایندگی اهواز مبلغ 280000تومان دیگر میباید ÷رداخت میکردند که هنوز خبری نشده است شاید روزی گذرم به تهران افتاد و پیگیری کردم ولی تجربه ارزنده ای برایم شد که از این به بعد تا آخر عمرم عطای ایران خودرو را به لقایش ببخشم چون انسانهای ثبت نامی را تا مرز دیوانگی پیش میبرد.
»ظاهرا" مشکل فوق مشکل تمامی ماست.اینجانب در بهمن ماه سال 85 برای خرید خودرو تندر 90 ثبت نام نمودم(درشرکت سایپا)قرار بود حداکثر طی ده ماه خودرو تحویل شود.پس از کلی کش و قوس وقرعه کشی (البته با سیاست تاخیری ده ماهه و حفظ مشتری؟)اکنون بعد از 15 ماه سخن از تحویل در شهریور ماه سال 87 است.آخر ترا به خدا در کجای دنیا با مشتری چنین رفتار می کنند. تلاش اینجانب برای دریافت خودرو جایگزین نیز بی نتیجه بود.آیا گوش شنوایی هست. لطفا یکی پاسخگو باشد..
»مي دانيد رييس كمپاني بنز درخواست كرده تا رييس ايران خودرو بشود چون اول پول مي گيرند بعد اگر دلشان خواست بعد از كلي التماس و تاخير با چند برابر قيمت خودرو ديگري اگر شد تحويلتان مي دهند .
»بنده مرداد 86 سمند ال ايكس دو گانه سوز ثبت نام كرده ام براي تحويل دي اما خبري از آن نشد شكايت پيش وزير صنايع بردم اما خبري نشد ...▪ تورو خدا اين مطالب تكراري و مزخرف رو ننويسيد. من خودم صدتا از اين اتفاقها در ماه برام ميفته.
»اين چيزا ديگه عادي شده. اگه ماشين رو سروقت ميدادند بايد تعجب ميكرديم.
»لطفا مطالب مهم تر رو بنويسيد.
» برو خدا رو شکر کن که ماشینت آتش نگرفته. ماشین من سمند ال ایکس پس از شرکت در طرح فراخوان آتش گرفت و هر چی کردیم به جایی نرسیدیم.
»ای کاش برای اینان هم رقیبی بود...

به نقل از تابناك:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

eshgh_rap
09-04-2008, 17:19
واقعا اسم تاپیک برازنده ی این مطلبتونه .چقدر عجیبه.

Havbb
10-04-2008, 13:41
هيچ تعجبي نداره اينها همه طبيعيه!
ما يه ماشين مدل54 داشتيم كه رفتيم تحويل داديم و جاش يه پرايد تقاضا كرديم 15 روز بعد كه رفتيم ماشين را تحويل بگيريم اون كارمند سايپا گفت ماشين را خوب چك كنيد و ببريد كه ما ديگه پس نميگيريم اينو كه گفت من و داييم رفتيم دور و بر ماشين و من بدنه ماشين و داييم از داخل ماشين را چك ميكرد من متوجه چند تا مورد شدم كه مثلا" درب باك ماشين يه طرفش بيرون زده بود و درب صندوق عقب و درب جلو راننده همين وضع را داشت وقتي به بابام گفتم همونجا ماشين را به يه نفر فروخت و پولهاش را آورديم خونه!!! فقط كافي بود ماشين را مي آورديم خونه وقتي ميخواستيم بفروشيمش بايد هزار بار قسم ميخورديم كه اين ماشين از اول كه تحويل گرفتيم همينجور بود تازه كسي باور نميكرد كه!!

rami_hemi
13-04-2008, 17:03
شاید الان بگید اینکم با این وضع بنزین حالش خوشه ولی لطفا" کمک کنید .من دنبال یه مدل 72 یا پایینتر هستم و بیشتر به خاطر طراحی قسمت جلوی اون .یکی باشه که از نظر فنی هم خوب نباشه مشکلی نیست چون قصد دارم موتورش رو عوض کنم .
در ضمن گشتم هیچ چیزی در این مورد ایجا پیدا نکردم واسه همین تاپیک زدم

zed2
15-04-2008, 15:21
این هم یکی که ظاهرا نماینده بوده و جواب داده

با سلام
احتراما من خودم كارشناس ايران خودرو هستم. دليل عدم تحويل به موقع خودرو بسياري مسائل ريز است كه به آنها اشاره نمي كنم اما ذكر چند نكته لازم است:
1- همه خودروها با تاخير تحويل نمي شوند و بعضي انواع آنها بدليل كسري قطعات يا مشكلات خاص با تاخير تحويل مي شوند.
2- در متن قرارداد ايران خودرو خود را ملزم كرده كه به ازاي هر روز ديركرد سود پول را به عنوان خسارت از مبلغ كل دريافتي خودرو كم كند كه مشتري مي تواند اين را مطالبه نمايد.
3- كارت خودرو ربطي به ايران خودرو ندارد و توسط راهنمايي رانندگي صادر و به آدرس مشتري پست مي گردد كه اين موضوع براي همه مشتريان به همين گونه است.
4- رانندگي بدون كارت خودرو در صورتيكه كارت سبز يا همان سند خودرو در دست راننده باشد از طرف راهنمايي رانندگي هيچ ايرادي ندارد كما اينكه بنده نيز تا به حال 2 ماشين خريده ام و همين سيكل را طي كردم.
5- صدور و ارسال كارت سوخت بر عهده شركت نفت است كه پس از صدور به آدرس مشتري پست مي شود كه البته براي خودروهاي اينجانب بين 1 تا 5/1 طول كشيد تا به دستم برسد ولي اين موضوع هم ربطي به ايران خودرو ندارد.
لازم بذكر است از اين دوست عزيز كه خود را استاد دانشگاه معرفي كرده اند و چنين انتظاراتي از يك خودروساز بزرگ دارند تعجب مي كنم.
قرار نيست شركت خودروساز پاسخگوي كارت خودرو و كارت سوخت هم باشد.

vahid_civil
15-04-2008, 20:18
سلام. ما یه زانتیا 1800 مدل 82 داریم. میخام بفروشمش فکر میکنم با توجه به زدگی های بدنه 20 میلیون بخرنش.

شما چه مدلی تو این رنج قیمت یهنی بین 20 تا 25 پیشنهاد میکنید ؟

ترجیهن اتوماتیک ؟

آوانته خوبه ؟

sarmast65_ata
15-04-2008, 21:07
سلام بچه ها مي تونيد كمكم كنيد؟
بين تويوتا ورنا ، مگان ، آوانته و كرولا كدوم يكي رو انتخاب كنم؟از چند نفر پرسيدم مي خوام نظر شما رو هم بدونم در ضمن اكثر بچه ها گفتن كه روي مزدا بيشتر فكر كن به جز مزدا3 كه خوشم مياد از 2تاي ديگه به خاطر قيافه زياد خوشم نمي ايد ولي از نظر كاركرد اطلاعي ندارم كه بدونم چه جوري هستش و خوب هست يا نه؟
ممنون ميشم كه كمكم كنيد در ضمن اگه قيمت جديد اين ماشين ها رو دارين بديد بد نيست
بازم ازتون ممنونم:10:

corey
15-04-2008, 21:43
سلام بچه ها مي تونيد كمكم كنيد؟
بين تويوتا ورنا ، مگان ، آوانته و كرولا كدوم يكي رو انتخاب كنم؟از چند نفر پرسيدم مي خوام نظر شما رو هم بدونم در ضمن اكثر بچه ها گفتن كه روي مزدا بيشتر فكر كن به جز مزدا3 كه خوشم مياد از 2تاي ديگه به خاطر قيافه زياد خوشم نمي ايد ولي از نظر كاركرد اطلاعي ندارم كه بدونم چه جوري هستش و خوب هست يا نه؟
ممنون ميشم كه كمكم كنيد در ضمن اگه قيمت جديد اين ماشين ها رو دارين بديد بد نيست
بازم ازتون ممنونم:10:
ورنا و آوانته که اصلا در حد بقیه نیستن تو این قیمت مزدا 3 و مگان و کرولا از همه بهترن
مزدا 3 اسپرت ترین ماشین تو این گروهه و هم سواری اسپرتی داره و هم ظاهر و کابین اسپرت داره و در مجموع کیفیت سواریش از مگان و کرولا بهتره

مگان هم کیفیت سواری خوبی داره و کابین لوکس و امکانات خوبی داره و در ضمن ایمن ترین ماشین گروه هم هست و از همه خدمات پس از فروش هم از مزدا و کرولا بهتره ضمن اینکه از اون ها هم ارزون تره

کرولا هم ماشین کم خرج و کم اسطحلاکی هستش و کلا بیشتر مناسب افراد میانسال میخوره و سواری راحتی داره و مثل مگان و مزدا نیست

در مجموع به نظر من مزدا3 و مگان انتخاب خوبی میتونه باشه و انتخاب بین این 2تا سلیقه ای هست
راستی gen2 هم میتونی به لیستت اضافه کنی

sarmast65_ata
15-04-2008, 22:10
ممنونم دوست عزيز الان سايت مگان رفتم واقعآ طراحي و امكانات فوق العاده ايي داره قيمت جديد اين كاشين رو نداري؟هم اتومات و هم دنده ايي راستي قراره كه سايپا مگان بزنه نظر خودم اينه كه كيفيت ماشين مياد پايين درسته؟اگه قرار بشه بخرم ايرانيشو نخرم بهتره نه؟

Talabkar
15-04-2008, 23:14
با اينكه اصلا از نظر قيمت تو يه گروه نيستن
من مزدا3 رو انتخاب ميكنم ماشين اسپرت و خشني هستش ولي مگان انگار ناقصه

مجید فینا
15-04-2008, 23:50
هر کدوم یه محاسنی دارند

ورنا خودروی کم مصرف و کم ادا

اونته محکم و بی صدا و پر قدرت ولی بازار فروش دست دوم بسیار بد

مگان محکم و پر قدرت ولی یکم پر خرج اونم بخاطر فرانسوی بودنش

تویوتا کرولا احتمالا نسل قدیمیش ماشین نرم و کم خرج ولی تنبل

مزدا 3 ماشین لوکس ولی همین اسپرت بودنش باعث خشک بودن ماشینه البته ماشین پرفروش تو امریکا و کانادا هست البته من بجز چراغ عقبش از استیلش خوشم میاد

پروتن جن 2 ماشین اسپرت و خوش استیل ولی پر خرج و پر مصرف

موتورgen2
4سيلندر 1600سي سي 16 سوپاپ وسيستم MPFI
قدرت : 110 اسب در 6000دور در دقيقه
گشتاور موتور: 148 نيتون متر در 4000 دور در دقيقه
ميانگين سوخت: 8/5 ليتر در 100 كيلومتر با سرعت 90 كيلومتر در ساعت
حداكثر سرعت: 195 كيلومتر در ساعت
شتاب 0تا100: 10 ثانيه
ترمز جلو / و عقب: ديسكي خنك كننده /ديسكي مجهز به سيستم EBD/ABS
سيستم تعليق عقب / جلو : مالتي لينك با ميله تعادل /مك فرسون با ميله تعادل
وزن مدل معمولي /اتوماتيك : 1160/1180كيلوگرم
طول /عرض/ارتفاع / فاصله دو محور : 4310/1725/1435/2600 mm
ضريب دنده 1 در مدل معمولي و اتوماتيك: 3.583/2.842
ضريب دنده 2 در مدل معمولي و اتوماتيك : 1.947/1.529
ضريب دنده 3 در مدل معمولي و اتوماتيك : 1.343/1.000
ضريب دنده 4 در مدل معمولي و اتوماتيك: 0.967/0.712
ضريب دنده 5 در مدل معمولي و اتوماتيك :0.804/ــــــ
ضريب دنده عقب در مدل معمولي و اتوماتيك:3.416/2.480
ضريب دنده نهايي در مدل معمولي و اتوماتيك: 4.052/4.042

تجهيزات

شيشه هاي برقي 4 در
اينه هاي برقي گرم شونده
ترمز مجهز به سيستم abs
2 عدد ايربگ
كولر
فرمان هيدروليك
كروز سرعت در مدل اتوماتيك
سيستم پخش cd مجهز به كنترل از روي فرمان
مه شكن جلو عقب
تنظيم الكتريكي زاويه چراغ جلو
صندلي با قابليت تنظيم ارتفاع
نمايشگر ديجيتالي جهت نمايش مصرف سوخت . مسافت قابل پيمايش با سوخت
ساعت انالوگ كلاسيك
سنسور دنده عقب
دزدگير قفل مركزي

زانتیا الان شده 30 تومن و اصلا به قیمتش نمی ارزه
کیا سرالتو ماشین لوکس و جدید که یه تازه وارده البته کیا موتورز رو کشورهای امریکا و کانادا اصلا قبولش ندارند

موتور 4 سيلندر DOHC با حجم 2000 سي سي
گيربكس اتوماتيك 4 دنده
دو كيسه هواي ايمني
سيستم ترمز ABS,EBD,BAS
رينگ آلومينيومي 16 اينچ
پشت سري هاي جلوبا قابليت عكس العمل در برابر ضربه
چراغ مه شكن جلو و عقب
كنترل اتوماتيك چراغ
آفتابگير به همراه آينه و قابليت افزايش سطح
محاسبه فاصله
روكش چرم غربالك فرمان و دسته دنده
آينه هاي بغل برقي با گرمكن
سان روف
سيستم تهويه مطبوع فول اتوماتيك
سيستم صوتي:راديو پخش+ديسك چنجر 6 عددي با MP3+AUX + به همراه 6 عدد بلندگو با تيوتر

SonyEricsson
16-04-2008, 00:18
سلام، ميخوام يه ماشين خوب بگيرم با 6500000
نظرتون چيه؟ چي بگيرم؟ ماشين خارجي يا ايراني؟
اپل يا گلف يا پرايد؟؟ لطفا راهنمايي كنيد:11:

Actros
16-04-2008, 00:39
یه 405 Gl تمیز گیر بیار

Actros
16-04-2008, 00:42
مجید جان ممنون بابت عکسا و اطلاعات
ولی عکس اولی ریو هست نه ورنا
..................
منم نظرم اول رو مزدا 3 هست

امير موسر
16-04-2008, 09:34
فقط مزدا3.
بعد کرولا.

rami_hemi
16-04-2008, 10:00
البته اینا تو یه گروه هستن یعنی بالای 25 میلیون تا 35 .قیمتهای جدید یادم نیستن .
اگه ماشینی میخوای که پرفرمانس خوبی داشته باشه مزدا و مگان که دوستان هم گفتن .البته جن2 با اینکه متور ش حجم کمتری داره ولی به خاطر طراح موتور توسط لوتوس احساس اسپورتی بیشتری داره .کورولا اگه از جدیداش پیدا کنی که طراحی بهتری نسبت به قبلی ها دارن از نظر خرج خوبه ورنا رو تاجایی که میدونم ماشین خوبلی هستش ولی اصلا تو این رده نیست اوانته بهتر از ورنا هستش هم از نظر لوکس بودن هم از نظر توان و یه کلاس بالاتر از ورنا هستش .

rami_hemi
16-04-2008, 10:02
به نظرم گلف بگیر من خودم موندم بین پراید و گلف ولید دوام گلف بیشتر از پراید هستش .

Talabkar
16-04-2008, 12:00
اپل نگير موتورش كه قدرتي نداره
خرجشم زياده و قيمت قطعات بالا
405 صفرش از كارخونه مياد بيرون داغونه بخواي دست دو هم بگير ديگه بدتر
گلف نسل 2 انتخاب خوبيه و ماشين اسپرتي هم ميتونه بشه
پرايد هم كه...

brad pitt
16-04-2008, 13:03
اپل نگير موتورش كه قدرتي نداره
خرجشم زياده و قيمت قطعات بالا
405 صفرش از كارخونه مياد بيرون داغونه بخواي دست دو هم بگير ديگه بدتر
گلف نسل 2 انتخاب خوبيه و ماشين اسپرتي هم ميتونه بشه
پرايد هم كه...

100 درصد اگه مجردی گلف بخر . اسپرت . باحال و پولداریه .

پیشاپیش مبارکت باشه .

corey
16-04-2008, 13:25
ممنونم دوست عزيز الان سايت مگان رفتم واقعآ طراحي و امكانات فوق العاده ايي داره قيمت جديد اين كاشين رو نداري؟هم اتومات و هم دنده ايي راستي قراره كه سايپا مگان بزنه نظر خودم اينه كه كيفيت ماشين مياد پايين درسته؟اگه قرار بشه بخرم ايرانيشو نخرم بهتره نه؟

البته مگان های قبلی هم تولید ترکیه هستش و مگان خط تولیدش تازه تو ایران راه افتاده و تحت نظارت دقیق رنو راه اندازی شده و خط تولید کاملا جدیدی هستش و از نظر کیفیت فکر نکنم مشکلی داشته باشه ولی خوب فکر نکنم مگان تولید ترکیه و ایران فرق زیادی از نظر کیفیت با هم داشته باشن
از نظر قیمت راستش من قیمت دقیق ندارم و در ضمن اول سال هستش و شرکت ها هم طبق معمول قیمت های سال جدید اعلام نکردن وفعلا بازار راکده

Meisam
16-04-2008, 13:37
سلام ...
سراتو ( Cerato ) رو هم در نظر داشته باش ، یه چیز تو مایه های فوق العاده هست
امکانات ، امنیت ، سواری و شکل ظاهریش حرف نداره ، وارداتی هست و خودرو سازهای
داخلی درش سهمی ندارن ، و از این نظر میشه برتری قابل توجه ای نسبت به خودروهای
مونتاژ داخل بهش داد ، خدمات پس از فروش هم داره ، تو تهران اطلس خودرو و بعضی از
نمایندگی های سایپا و توی شهرستان ها هم نمایندگی های سایپا خدمات پس از فروشش
رو انجام میدن

ممـنــون :)
مـیـثــم

SonyEricsson
16-04-2008, 13:56
ممنون از راهنمايتون، گلف نسل 2 چنده؟

SonyEricsson
16-04-2008, 13:59
يه سوال ديگه به نظرتون ماشيني كه 13 ساله پيش ساخته شده از نظر قطعات و دوام بهنظرتون بهتره يا پرايدي 86 ، البته من تخصصي تو ماشين ندارم اميدوارم دوستان منو راهنمايي كنيد!
بعد از لحاظ فروش اگه زماني خواستم بفروشم چي؟؟

HOOSEIN 105
16-04-2008, 16:14
با سلام توی این کلیپ تندر 220 تا رفته که جالب

dwxx
16-04-2008, 17:01
ضمن تایید سخنان Zed 2
کسی که می خواهد خودروی خود را به روش ثبت نامی از نمایندگی تحویل بگیرد باید ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهد چون همه مواردی که دوستان گفتند در ایران کاملا طبیعی است و همیشه به همین منوال بوده است. و علت اختلاف قیمت کارخانه با بازار همین دوندگی های زیادی است.
دوستان اگر زمان پیکان را به خاطر داشته باشند. خودروی پیکان حتی تست نمی شد و طبق اعلام رسمی کارخانه متوسط 11 ایراد داشت ( از نصفه بودن شیشه ها تا شکستگی میل لنگ و جا نرفتن دنده و ... )
بنابراین اول تحقیقات را کامل کنید و میزان صبر و حوصله و نیاز به ماشین در زمان گفت شده را بسنجید بعدا ثبت نام کنید.

eshgh_rap
16-04-2008, 17:21
پرایدم نگران نباش دست کمی با 13 سال پیش نداره.اگر گلف بگیری اونم یه مشکیه تمیزو اسپرت کنی رو هوا می برن:11:

eshgh_rap
16-04-2008, 17:25
بیا عکس های فولکس اگن mk1 یا هموت گلف خودمون رو با ژراید هاچ بک دو در مقایسه کن(هردو اسپرتند)

sarmast65_ata
16-04-2008, 19:06
ممنونم ازتون اصلآ فكر نميكردم بيام ببينم همتون جوابمو داديد يه جورايي شگفت زده شدم!!!:31:
چند تا سوال ديگه هم دارم سرعت صفر تا 100 Gen2 شما گفتيد 10 ثانيه است در صورتي كه مگان 1/11 ثانيه است كه اين يه حسنه براي Gen2 گفته شده در 100 كيلومتر 8/5 ليتر ميسوزونه ولي من سايت مگان رفتم چيزي گفته نشده كه در 100 كيلومتر چقدر ميسوزونه شما ميدونيد؟درباره Gen2 نميدونم زياد به نظرم جالب نمياد هم كشوري كه اين ماشينو زده هم نشستم ببينم چطورياست.
ديشب رفتم سايت مگان قابليت هايي كه اين ماشين داره رو ديدم به نظرم وافعآ جالبه و قابليت هاي بسيار زيادي داره فقط چند تا چيز هست كه مي خوام بدونم تا جايي كه شنيدم مگان در طراحي ساختش از فايبرگلاس استفاده شده آيا اين درسته؟بعد اگه همچين چيزي باشه در مقابل تصادفات و ضربات مقاومت زيادي داره؟چون از هر كسي كه پرسيدم و همونطوري كه شما گفتيد مگان مقاومه ولي فايبرگلاس بودنش يكم جاي سوال داره كه مقاوم هست يا نه؟
سوال بعديم اينه كه آيا مگان با اين قيمت مي ارزه يا نه؟قابليت هايي كه من ديدم خودم به شخصه ميگم كه آره مي ارزه ولي مي خوام نظر شما اساتيد رو هم بدونم.
درباره مزدا3 هم اطلاعات زيادي ندارم و فقط از تيپ و قيافش خوشم مياد از چند نفر پرسيدم گفتن كه مزدا ماشين هاي خوبي هستش چه تيپ 1 چه تيپ 2 چه تيپ 3 ولي فقط مي خوام بدونم در مقايسه با مگان مزدا بازي رو ميبره يا نه؟از نظر تيپ اگه بخواييم موضوع رو بررسي كنيم همه ميگن مزدا3 ولي قابليت هاي ديگه چي؟
ممنون ميشم كه كمكم كنيد:10:

Bracket
16-04-2008, 19:52
مگان 2000 که دیگه وارد نمیشه بهتره طرف دست دومشم نری چون احتمالا قطعاتش مخصوصا موتورش کمیاب میشه . زانتیا الا 31 تومن قیمتشه ولی ماشینه خوبیه البته این جدیدا که میخواد سایپا بده نه (فیس لیفت) چون خیلی از قطعاتش قراره ایرانی بشه و چی از اب دربیاد معلوم نیست .
کرولا ماشین خوبیه ولی نمیدونم الان مدلهای 2006-2007 قیمتشون چقدره مدل 2008 که حداقل 40 میلیونه .
مزدا 3 ماشین اسپرتیه و ماشین خوبیم هست ولی قائدتا اگر بدنبال ماشین خانوادگی با فضای مناسب صندوق بار و صندلی عقب و نرمی و ... اینا خواص یه ماشین اسپرت نیست قائدتا ولی اگر ماشین اسپرت میخوای که حالا اگر فضاشم یکمی کوچیکتر بود مشکلی نیست مزدا 3 ماشین خیلی خوبیه اتوماتیکم هست و رانندگی راحتی رو مخصوصا تو ترافیک تهران داره فقط مشکل بزرگش قیمتش هست که الان فکر کنم 35 تومنه و از تمام ماشینهای همردش گرونتره .
میمونه اوانته که الان اتوماتش 27 تومنه ماشین بدیم نیست و ماشین خوبیه قدرت موتورشم فقط با مزدا 3 قابل قیاسه کلا چیزه برجسته ای نداره این ماشین ولی چیز بدیم نداره که بشه بهش گیر داد .

Talabkar
16-04-2008, 20:31
ممنون از راهنمايتون، گلف نسل 2 چنده؟
بگردي 5 6 گير مياري
گلف سگش شرف داره به پرايد الان
تميزشو گير بياري خرج زيادي نداره

Talabkar
16-04-2008, 20:33
براي فروش هم خب سخت تر از پرايد فروش ميره ولي مشتري هاي خودشو داره

eshgh_rap
16-04-2008, 21:43
عزيزم اگه ميخواي گلف بگيري من لينك زير واست پيدا كردم ييه نگاهي كن

raptor22
16-04-2008, 22:21
خودرو ساز ميتونه يا در نظر گرفتن همه اين مسائل تاريخ تحويل رو اعلام كنه نه اينكه تيكه تيكه بگه آقا به من مربوط نيست چطور موقع پول گرفتن همچين حرفي نميزنند. مشكل سر اينه كه بازار انحصاري هست و خودرو ساز رقيبي براي خودش نميبينه همين.

SAEED_BARCELONA
17-04-2008, 00:35
بچه ها کسی قیمت مگانو نداره؟

زانتیا الا 31 تومن قیمتشه
زانتیا شد 31 تومن؟؟؟؟

SonyEricsson
17-04-2008, 02:03
عزيزم اگه ميخواي گلف بگيري من لينك زير واست پيدا كردم ييه نگاهي كن

ممنون از راهنماياتون!
دوستان ديگه هم لطف كنيد نظرتون رو بديد :10:

مجید فینا
17-04-2008, 07:12
بچه ها کسی قیمت مگانو نداره؟

زانتیا شد 31 تومن؟؟؟؟

بله

مگان ثبت نامش 18.5 هست و تو بازار 27-8 تومنه
مگان 2000 ثبت نامش 28 تومنه تو بازار شده 35 تومن

زانتیا رو هم به بهانه تحریم اوردن رسوندن به 31 تومن که به نظرم ماشین تکنولوژی 1994 قیمتش 31 تومن باشه و کسی اینقدر پول به این ماشین از رده خارج اروپا بده بعید میدونم

SAEED_BARCELONA
17-04-2008, 09:31
زانتیا رو هم به بهانه تحریم اوردن رسوندن به 31 تومن که به نظرم ماشین تکنولوژی 1994 قیمتش 31 تومن باشه و کسی اینقدر پول به این ماشین از رده خارج اروپا بده بعید میدونم
چند روز پیش اخبار گفت که یه مدت قطعات زانتیا و206 نتونستن وارد کنن به خاطر همین گرون شدن وتا چند وقت دیگه ارزون میش.
فهمیده بودم گرون شدن ولی نه تا این حد!

Bracket
17-04-2008, 10:40
بله

مگان ثبت نامش 18.5 هست و تو بازار 27-8 تومنه

مگان 2000 چون روابط با ترکیه بد شده دیگه وارد نمیشه واردم نخواهد شد شما کجا دیدی ثبت نام مگان 2000 رو .

sarmast65_ata
17-04-2008, 11:50
ثبت نام مگان شروع شده؟چون رفتم سايتش چيزي عنوان نشده

در ضمن يه سوال ديگه هم هست توي سايت مگان گفته شده كه مگاني كه ايران و شركت سايپا ميخواد بزنه 2 تا كيسه هوا داره در صورتي كه مگاني كه ايراني نيست 6تا كيسه هوا داره اين يه ضعف توي مگان ايراني ميخوان بدونم همچين ضعف هايي باز هم وجود خواهد داشت؟يا يه چيزي رو نزارن يه چيز كم باشه؟
مجدي جان شما گفتيد كه مگان ثبت نامش 18.5 هست و تو بازار 27-8 تومنه
يعني اينقدر اختلاف قيمت وجود داره بين مگاني كه ايران ميخواد بزنه؟مگان 2000 چه فرقي داره؟اتومات هست؟شما خبر داريد درباره شرايط ثبت نام و اينكه چند ماه ديگه تحويل ميدن؟ممنون ميشم يك كم اطلاعات بهم بدي
بازم ازت ممنونم

Bracket
17-04-2008, 12:02
من فکر نکنم مگان 2000 ثبت نام کنن تا اونجا که من میدونم واردات مگان 2000 متوقف شده . الان مگان 1600 ثبت نام میکنن که مثل اینکه به گفته خوشون 40-50 درصدش ایرانیه .

M@STER
17-04-2008, 12:58
به نظر من مگان از همشون بهتره.چون من کسی رو میشناسم که داره و خیلی ازش راضیه

Havbb
17-04-2008, 14:15
آره
يه نفر پيدا بشه مثل ايرانسل بزنه تو كار اين دوتا شركت ايران خودرو و سايپا اون وقت وضع ماشين درست ميشه

Havbb
17-04-2008, 14:32
فكر ميكنند هر كاري بخواهند ميتونند سر ملت در بيارند

SonyEricsson
17-04-2008, 16:10
لطفا يكي راهنمايي كنه!!
من از اپل كورسا خيلي خوشم اومده ، شكل و قيافه گلف زياد جون پسند نيست البته نظر شخصي هست.
حالا به نظرتون چي كار كنم؟ چه جوري يه اپل كورسا تميز پيدا كنم؟ پاركينگ ميتونم پيدا كنم؟ ميشه به كارشناسايي اونجا اطمينان كرد؟ تميزش رو چند گير بيارم خوبه؟

rami_hemi
17-04-2008, 17:34
اپل رو بی خیال از پراید هم موترش ضعیفتره .خرجش بالاس .قیافه خوشگلی داره .ولی با این پولی که میگی یه گلف گیرت میاد .با اینکه اولش گلف زیاد قشنگ به نظر نمیرسه ولی دوام بهتری داره .البته خودت میدونی .
حالا از ما گفتن پراید شرافتش بیشتر از کورسا هستش .چون حداقل اینو داره که راحت میشه با کمی خرج یه موشک ازش ساخت .مثلا با 800 هزار میتونی یه موتور مزدا به حجم 1800 سی سی انژکتوری با 16 سوپاپ روش سوار کنی که سر جمع خرج اتاق و شاسی و گیربکس و ترمزش هم بخوای خوب باشه میاد 1.5 میلیون خرج میشه عوضش دیگه بنز 350 هم حریفت نمیشه .فقط یه اشکال داره دیگه نمیتونی ماشین رو بفروشی یا راحت بیرون بیاریش.چون اگه بگیرن توقیف میشه و پلاک و کارتش ابطال میشه .
گلف ضاتا ماشین اسپورتی هستش جادار و بزرگ و با دوام .کلا خصوصیات یه ماشین آلمانی رو داره .
ولی یه چیزی بازم میم منم الان موندم یه پراید مدل پایین هاچ بک بخرم و یه بلایی سرش بیارم یا یه گلف نیمه تمیز پیدا کنم و یه کم برسم بهش .اون روز یه نسل 3 دیدم کمی از ریخت افتاده بود .اگه قیمتش مناسب باشه میرم دنبال اون
آخر حرفم کورسا رو ولش به جاش یه پراید مدل 78 یا پایینتر پیدا کن اگه هم کره پیدا کردی چه بهتر.ولی از گلف نمیشه گذشت

rami_hemi
17-04-2008, 17:57
من که آخرش نفهمیدم تو چی انتظار داری ؟میخوای ماشین کمی پرفرمانسش بالا باشه ؟یا راحت باشه و شیک باشه.
اگه مگان 2000 نیست بیخیال شو .چون موتور جن2 با همون حجم خیلی بالاتر هستش .به خدا مزدا از مگان سر تره .
مگان 2000 به احتمال قوی فعلا نباشه اینا هم هر چی دلشون بخواد از ماشین میزنن تا جیبشون بیشتر بمونه .
تنها ماشینی که تو مدت تولیدش دیدم پیشرفت کرده همین مزدا بود و هستش قیمت مناسبی هم داره مزدا3 تیپ3 با موتور 2000 و با همه امکانتش 33 میلیون قیمت داره

SonyEricsson
17-04-2008, 19:54
نميشه موتور پرايد رو روش سوار كرد؟ نظرتون چيه؟
آخه گلف اينجا يكيش هم پيدا نميشه و همه ميگن، گلف ماشين خوبي هست ولي اوني كه ميفروشتش اينقدر دونده كه حاضر شده بفروشه !! چون ماشين خوبو كسي نمي فروشه...

حالا موندم چي كار كنم؟

eshgh_rap
17-04-2008, 20:06
نميشه موتور پرايد رو روش سوار كرد؟ نظرتون چيه؟
آخه گلف اينجا يكيش هم پيدا نميشه و همه ميگن، گلف ماشين خوبي هست ولي اوني كه ميفروشتش اينقدر دونده كه حاضر شده بفروشه !! چون ماشين خوبو كسي نمي فروشه...

حالا موندم چي كار كنم؟

ادم مگه ديوونست موتور پرايد بندازه .اگه مي خواي موتور بندازي پرايد هم مي توني بخري 1 مليون برو موتوره بي پي 1.8 بنداز بعد صفر تا 100 پرايد ميشه 3 ثانيه .اگرم بيشتر پول داري بي پي 2 يا 2.4 بنداز كه صفر تا 100 ميشه 2 ثانيه .:31:

sarmast65_ata
17-04-2008, 20:21
من که آخرش نفهمیدم تو چی انتظار داری ؟میخوای ماشین کمی پرفرمانسش بالا باشه ؟یا راحت باشه و شیک باشه.
اگه مگان 2000 نیست بیخیال شو .چون موتور جن2 با همون حجم خیلی بالاتر هستش .به خدا مزدا از مگان سر تره .
مگان 2000 به احتمال قوی فعلا نباشه اینا هم هر چی دلشون بخواد از ماشین میزنن تا جیبشون بیشتر بمونه .
تنها ماشینی که تو مدت تولیدش دیدم پیشرفت کرده همین مزدا بود و هستش قیمت مناسبی هم داره مزدا3 تیپ3 با موتور 2000 و با همه امکانتش 33 میلیون قیمت داره

هم راحت باشه هم شيك باشه هم اينكه از نظر قدرت ماشين و قابليت هايي كه داره بالا باشه:31:
چون همونطوري كه گفتم تا 30 - 33 ميليون ميتونم پول بدم پس ميخوام توي اين رنج بهترين رو انتخاب كنم
خودم نظرم مگان هستش اونم 2000 ولي به شخصه علاقه ايي ندارم كه محصولي كه ايران ميخواد بزنه رو بخرم ولي اگه از قابليت هاش كم نكنه و پولش هم كمتر يشه حالا ميشه يه فكريايي كرد:31:
درباره مزدا 3 همونطوري كه گفتم از نظر قيافه ok هست فقط نميدونم چطوري دراومده ولي همونطوري كه شما و بچه هاي ديگه گفتن مزدا خوب ماشيني هستش فقط مي خوام اينو مطمئن بشم كه توي رقابت بين مزدا و مگان كي بازي رو ميبره همين بازم ممنونم كه كمكم كرديد:10:

مجید فینا
17-04-2008, 21:06
ثبت نام مگان شروع شده؟چون رفتم سايتش چيزي عنوان نشده

در ضمن يه سوال ديگه هم هست توي سايت مگان گفته شده كه مگاني كه ايران و شركت سايپا ميخواد بزنه 2 تا كيسه هوا داره در صورتي كه مگاني كه ايراني نيست 6تا كيسه هوا داره اين يه ضعف توي مگان ايراني ميخوان بدونم همچين ضعف هايي باز هم وجود خواهد داشت؟يا يه چيزي رو نزارن يه چيز كم باشه؟
مجدي جان شما گفتيد كه مگان ثبت نامش 18.5 هست و تو بازار 27-8 تومنه
يعني اينقدر اختلاف قيمت وجود داره بين مگاني كه ايران ميخواد بزنه؟مگان 2000 چه فرقي داره؟اتومات هست؟شما خبر داريد درباره شرايط ثبت نام و اينكه چند ماه ديگه تحويل ميدن؟ممنون ميشم يك كم اطلاعات بهم بدي
بازم ازت ممنونم

یکی از مدیرای ارشد رنوپارس از دوستان قدیمی بنده هست که در مسابقات اتومبیلرانی کشور با ایشون آشنا شدم

ایشون گفتن بزودی ثبت نام مگان شروع میشه حالا کی معلوم نیست

پارسال که با این شرایط میفروختن
من 3 روز دیر اقدام کردم برای ثبت نام مگان 2000 قیمت ثبت نامش 7 میلیون بود طرف گفت 8 میلیون و 300 ...

مگان 2000 از لحاظ امکانات فوق العاده هست و اتومات و تیپ ترونیک .....

rami_hemi
17-04-2008, 22:56
تعویض موتور گلف با پراید .حالت خوبه؟بابا من میگم متور پراید رو با موتور مزدا میخوام عوض کنم تو میگی موتور گلف رو با پراید عوض کنی .یکی هم اینو بگم موتور 1800 بیشتر واسه پراید خوب نیست .چون به زور تو ماشین جا میشه و وزنش هم تعادل ماشین رو به هم میزنه .اصولا الان بهترین انتخاب واسه تعویض موتور پراید 1600 مزدا هستش مال 323 .
البته فکر کنم متور مدل بالاتر واسه گلف پیدا بشه .یعنی موتور فولکس واگن به احتمال قوی پیدا بشه .اینطوری حداقل مشکل پلاک و سند هم میشه یه جوری حلش کرد.

rami_hemi
17-04-2008, 23:01
عمو اولا اینجا جای این آگهی نییییییییییییییییییست
و اما جواب.من خودم که از یه مقایسه خوندم .به مطالب این مجله ماشین هم اعتماد دارم چون به عینه بیشترشون رو تجربه کردم .تو یه مقایسه تو همین رنجی که تو میگی دو تا ماشین برتر مزدا و مگان بودن .البته مزدا به خاطر طراحیش کمی از مگان عقب بود.ولی اگه میخوایی یه اسکن از مقاله بگیرم بزارم اینجا .
من مزدا رو ترجیه میدم چون اسپرتی تر هستش .مگان کمی خسته کننده به نظر میرسه .

Talabkar
17-04-2008, 23:08
اگه دنبال سرعتي همون يه پرايد بگير و يه موتور Bp بنداز روش اگه نه كه همون گلف رو بگير
اپل هم فقط يه زره قيافه داره ديگه هيچي نداره

badterojan
18-04-2008, 07:36
سلام
اگر جانتان را دوست داريد ريو نخريد
من پارسال توي سايپا كارآموز بودم و همه جا رو سر كشيدم
بدنه ريو از پرايد هم ضعيفتر است
با چشم هاي خودم نتايج تست ها رو ديدم
مگان رو هم نمي دونم اما من بودم بازم نمي خريدم

تئوري يكي از مهندسان سايپا:
هر ماشيني كه جديد به بازار مي آد تا دو سال بدنه اش مزخرفه و در طي اين دو سه سال رفع عيب ميشه و بهتر ميشه

از نظر من فعلا هيچ كدوم

Bracket
18-04-2008, 12:46
مزدا اسپرته و فضای زیادی نداره مخصوصا فضای صندلیهای عقب کاملا از مزدا 323 کوچیکتره و فضایه پایه کمتری هم داره صندوق بار کوچیکتری هم داره و قائدتا طبق خصیصه ماشینهای نسبتا اسپرت یکمی خشکم هست (البته تو نرمی ماشین بدون شک هیچ کدوم از این ماشینها به پایه زانتیا نمیرسن) ولی مگان راحت تره و فضای بیشتری هم داره (خانوادگی تر) . ولی اگر من خودم بخوام ماشین بگیرم بدون شک مزدا 3 رو انتخاب میکنم ولی برای خانواده اگر باشه حتما مگان البته 2000 نه 1600 البته یه حقیقتی هم وجود داره ماشینهای ژاپنی حقیقتا کم خرج تر هستن در مورد مصرف سوخت هم با توجه به این که هردو ماشین اتوماتیک هستن مصرف مزدا 3 طبق چیزی که من خوندم اگر اشتباه نکنم کمتره.

sarmast65_ata
18-04-2008, 13:53
عمو اولا اینجا جای این آگهی نییییییییییییییییییست
و اما جواب.من خودم که از یه مقایسه خوندم .به مطالب این مجله ماشین هم اعتماد دارم چون به عینه بیشترشون رو تجربه کردم .تو یه مقایسه تو همین رنجی که تو میگی دو تا ماشین برتر مزدا و مگان بودن .البته مزدا به خاطر طراحیش کمی از مگان عقب بود.ولی اگه میخوایی یه اسکن از مقاله بگیرم بزارم اینجا .
من مزدا رو ترجیه میدم چون اسپرتی تر هستش .مگان کمی خسته کننده به نظر میرسه .

اگه بتوني اسكن بگيري خيلي خوب ميشه و منو شرمنده ميكني هيچ وقت فكر نميكردم اين تاپيك رو بزنم اينقدر جواب بياد و منو راهنمايي كنيد بازم از همتون ممنونم

sarmast65_ata
18-04-2008, 13:57
مزدا اسپرته و فضای زیادی نداره مخصوصا فضای صندلیهای عقب کاملا از مزدا 323 کوچیکتره و فضایه پایه کمتری هم داره صندوق بار کوچیکتری هم داره و قائدتا طبق خصیصه ماشینهای نسبتا اسپرت یکمی خشکم هست (البته تو نرمی ماشین بدون شک هیچ کدوم از این ماشینها به پایه زانتیا نمیرسن) ولی مگان راحت تره و فضای بیشتری هم داره (خانوادگی تر) . ولی اگر من خودم بخوام ماشین بگیرم بدون شک مزدا 3 رو انتخاب میکنم ولی برای خانواده اگر باشه حتما مگان البته 2000 نه 1600 البته یه حقیقتی هم وجود داره ماشینهای ژاپنی حقیقتا کم خرج تر هستن در مورد مصرف سوخت هم با توجه به این که هردو ماشین اتوماتیک هستن مصرف مزدا 3 طبق چیزی که من خوندم اگر اشتباه نکنم کمتره.

بله درسته مگان خانوادگي تره. در مورد مصرف سوخت من تو سايت مگان چيزي نخوندم و جايي عنوان نشده كه تو 100 تا چند تا ميسوزونه ولي فكر ميكنم بايد مزدا3 مصرفش كمتر باشه.
مگان 2000 بچه ها گفتن كه توليد نميشه اگر بشه به نظر من خيلي گزينه خوبي هستش حالا ببينيم با مقايسه ها آخر به چه نتيجه ايي ميرسيم چون پولش برام مهم نيست فقط ميخوام تو اين رنج بهترين رو انتخاب كنم.
بازم ازت ممنونم

corey
18-04-2008, 15:17
بله درسته مگان خانوادگي تره. در مورد مصرف سوخت من تو سايت مگان چيزي نخوندم و جايي عنوان نشده كه تو 100 تا چند تا ميسوزونه ولي فكر ميكنم بايد مزدا3 مصرفش كمتر باشه.
مگان 2000 بچه ها گفتن كه توليد نميشه اگر بشه به نظر من خيلي گزينه خوبي هستش حالا ببينيم با مقايسه ها آخر به چه نتيجه ايي ميرسيم چون پولش برام مهم نيست فقط ميخوام تو اين رنج بهترين رو انتخاب كنم.
بازم ازت ممنونم
بهترین انتخاب بستگی به سلایق خودت داره و هر چند انتخاب بین مزدا3 و مگان واقعا دشواره
در مجوع مگان ماشین روون و با امکانات بالا و همین طور بسیار ایمنی هستش و مزدا 3 ماشینی با سواری اسپرت تر و کابینی اسپرت تره
راستی این نکته هم در نظر داشته باش که بعدها مگان بدلیل عرضه بیشتر و تولید در داخل دارای لوازم یدکی بهتر و همین طور بازار دست دوم بهتری هست

مجید فینا
18-04-2008, 15:33
بازم ازت ممنونم

شتاب صفر تا صد مگان 2000 با گيربكس تيپ ترونيك 11.1 ثانيه هستش با قدرت 136 اسب!
اين بخاطر وزن زيادش و گيربكس اتوماته. مدلاي 2000 گيربكس منوال شتاب 0 تا 100ش 9.8ثانيه است كه البته تو ايران نيومده.
شتاب اوليه تقريبا كمه ولي كشش ثانويه بخاطر اينكه گشتاورش تو دور پايين بدست مياد خيلي خوبه و ماكزيمم اسپيد خوبي هم داره. شنيدم تا 220 راحت ميره ولي من هنور نتونستم امتحانش كنم.
درسته شتابش از زانتيا 2000 كمتره. ولي همه چيز به نظر من شتاب نيست. اگه يه بار با اين ماشين رانندگي كنين متوجه منظورم ميشين. به هيچ وجه با تكنولوژي قديمي زانتيا قابل مقايسه نيست مخصوصا با قيمت فعلي زانتيا (31ميليون) كه ديگه اصلا توجيه نداره.

sarmast65_ata
18-04-2008, 16:20
بازم ازتون ممنونم يه سوالي هم پرسيدم كه جواب نددين دوست دارم جواب اين سوال رو هم بدونم شنيدم بدنه مگان از فايبرگلاس هست آيا اين موضوع درسته؟و اگه آره امنيت ماشين در چه حديه؟چون هم سايت اين ماشين هم شماها همتون ميگيد امنيت اين ماشين بالاست ولي درصورتي كه فايبرگلاس باشه همچين چيزي ميشه؟چون صندوق عقب زانتيا هم فايبرگلاس هست و من ديدم كه با ضربات تصادف راحت جمع ميشه.

Bracket
18-04-2008, 16:42
بهترین انتخاب بستگی به سلایق خودت داره و هر چند انتخاب بین مزدا3 و مگان واقعا دشواره
در مجوع مگان ماشین روون و با امکانات بالا و همین طور بسیار ایمنی هستش و مزدا 3 ماشینی با سواری اسپرت تر و کابینی اسپرت تره
راستی این نکته هم در نظر داشته باش که بعدها مگان بدلیل عرضه بیشتر و تولید در داخل دارای لوازم یدکی بهتر و همین طور بازار دست دوم بهتری هست
مصرف داخل شهرش رو تو سایت رنو پارس زده 10.1 , مگان 1600 هم قطعات تو بازار زیاد میشه ولی اگر مگان 2000 وارد نشه حداقل قطعات موتورش خیلی کمه .

rami_hemi
18-04-2008, 17:40
من دقیق نمیدونم کاملا فایبر گلاس هستش یا نه ولی فکر نکنم.از نظر امنیتی مگان از ncap امتیاز کامل گرفته .
البته فایبر گلاس باشه همینطوری هم ولی نمیکنن و حتما پلتفرم فضایی داره .اگه فیبر باشه سبکتر و بهتره.اینم بگم ماشینی مثل شورلت کوروت هم از فایبر گلاس هستش .
سعی میکنم زود اون رو هم اسکن کنم حتما.راستی فکر کنم اون مقاله تمام جوابهای تو رو بده .تست همین رده ماشینا هستش.

rami_hemi
18-04-2008, 17:44
راستی خوب شد همین تاپیک هستش .من دیگه تاپیک نمیزنم .من موندم کدوم رو انتخاب کنم .دوام گلف و جادار بودنش و از همه مهتر آلمانی بودنش رو انتخاب کنم یا دسترس بودن و ارزونی و نگهداری و بازار فروش بهتر پراید هاچ بک رو .خودم بیشتر رو گلف نظر دارم ولی ثل بقیه ماشینای آلمانی نگهداریش منو میترسونه .چون قبل این میخواستم یه بنز 190e بخرم که شنیدم خرجش و نگهداریش خیلی سخته .

corey
18-04-2008, 19:23
بازم ازتون ممنونم يه سوالي هم پرسيدم كه جواب نددين دوست دارم جواب اين سوال رو هم بدونم شنيدم بدنه مگان از فايبرگلاس هست آيا اين موضوع درسته؟و اگه آره امنيت ماشين در چه حديه؟چون هم سايت اين ماشين هم شماها همتون ميگيد امنيت اين ماشين بالاست ولي درصورتي كه فايبرگلاس باشه همچين چيزي ميشه؟چون صندوق عقب زانتيا هم فايبرگلاس هست و من ديدم كه با ضربات تصادف راحت جمع ميشه.
البته سرمست جان جمع شدن ماشین باعث نا امن بودن اون نیست و مثلا در تصادف های شدید قسمت جلوش کاملا جمع میشه و این موضوع باعث میشه که انرژی تصادف توسط بدنه و شاسی جذب بشه تا اینکه حداقل آسیب به کابین برسه و عکس این موضوع هم دقیقا پرایده

Farshadd
18-04-2008, 22:42
تا حالا مقایسه از این کاملتر بین این ماشینا ندیدم.

خوب بود یه سرچی قبل از زدن تاپیک میکردی.
منبع هم مجله ماشین

Farshadd
18-04-2008, 22:51
سلام، ميخوام يه ماشين خوب بگيرم با 6500000
نظرتون چيه؟ چي بگيرم؟ ماشين خارجي يا ايراني؟
اپل يا گلف يا پرايد؟؟ لطفا راهنمايي كنيد:11:

اگه ممکنه. ترتیب اولویت ها و نوع مصرفت رو بگی. راحت تر میشه راهنمایی کرد:11:

Farshadd
18-04-2008, 23:07
اگه بتونی یه کم زیاد ترش کنی انتخابای خوبی داری.
مثلا مزدا 3 تیپ 1 و 2 و 3 و یا مگان 2000.

Farshadd
18-04-2008, 23:12
با سلام توی این کلیپ تندر 220 تا رفته که جالب

سلام حسین جان.
راستش اینجور ویدیو ها زیاد ارزش ندارن. شکی نیست که تندر 200 تا رو حتما میره

ولی این ویدیو تا 180-190 بیشتر نشون نداده. بعدش یه دفعه میره واسه یه صفحه سیاه که روی 200+ خورده ای(شاید 2 تا) هت.

ولی دلیل دیگه ای هم هست. مثلا اینکه اینجور ویدیوها که جاده رو نشون نمیده زیاد جالب نیستن. چون ما نمیبینیم شرایط جاده رو. مثلا شیب جاده که ممکنه سرازیری باشه.

ولی در کل جالب بود و دستت درد نکنه :11:

Talabkar
18-04-2008, 23:14
راستی خوب شد همین تاپیک هستش .من دیگه تاپیک نمیزنم .من موندم کدوم رو انتخاب کنم .دوام گلف و جادار بودنش و از همه مهتر آلمانی بودنش رو انتخاب کنم یا دسترس بودن و ارزونی و نگهداری و بازار فروش بهتر پراید هاچ بک رو .خودم بیشتر رو گلف نظر دارم ولی ثل بقیه ماشینای آلمانی نگهداریش منو میترسونه .چون قبل این میخواستم یه بنز 190e بخرم که شنیدم خرجش و نگهداریش خیلی سخته .
اقا گلف رو بگير لذتي كه تو رانندگي با گلف هست تو پرايد نيست
از نظر خرج هم بگردي يه تميز گير بياري خرج زيادي روت نميزاره
من باشم گلف رو بر ميدارم

SonyEricsson
19-04-2008, 07:11
اگه ممکنه. ترتیب اولویت ها و نوع مصرفت رو بگی. راحت تر میشه راهنمایی کرد:11:

مصرف خانوادگي ، امنيت هم اين وسط مهمه كه پرايد بوي از امنيت نبرده :5:
اپل هم با اين كه خودم دوست دارم و ظاهر قشنگي داره اما دوستان مي گن موتورش قدرتي ندره و....
گلف هم واقعا پيدا كردن يه گلف تميز سخته البته نمي دونم ماشين هاي آلماني خرجاشون چطوره....
من با اين پول ميخوام بهترين انتخاب كنم واسه همين با بچه هاي فروم مشورت گرفتم !
اما هنوز سره دو راهي هستم، گلف يا پرايد :13:
البته يكي از دوستامم مي گه اپل هم تو تيپ هاي مختلف هست و از لحاظ قدرت ماشين خوبي هست اگه 1800 بگيري اونم 95 تر و تميز .... چون پرايد سرعت ميره بالاي 130 ديگه امنيت 0 ميشه درحالي كه در اپل به خاطر سنگيني ماشيني و وزن بالاش نتيجه كاملا برعكسه!

البته اينقدر كه وب گلف رو شنيدم بد گلف رو نشنيدم اما بازم تا پيدا گردن يه گلف تميز موندم :41:

SonyEricsson
19-04-2008, 07:13
اقا گلف رو بگير لذتي كه تو رانندگي با گلف هست تو پرايد نيست
از نظر خرج هم بگردي يه تميز گير بياري خرج زيادي روت نميزاره
من باشم گلف رو بر ميدارم

100% موافقم چون زياد تعريفشو شنيدم.. به نظرت تو پاركينگ ميشه يه گلف تميز گير آورد؟

rami_hemi
19-04-2008, 10:08
ممنونم .من خودم گلف هم سوار شدم هم پاسات .و کلا وقتی سوار ماشنای آلمانی میشم واقعا لذت خاصی دارن.
بازم میگردم یه چند نفر آشنا دارم .راستش اولش تصمیم داشتم پراید بخرم که یکی از دوستام گلف خرید(قبلا یه بی ام و 518 داشت)وقتی سوارش شدم واقعا نرمی خاصی داشت .به نظرم گلف خوبه ولی در مورد خرجش و پیدا کردن یه ترو تمیزش شک دارم .

rami_hemi
19-04-2008, 10:45
فرشاد مرسی کار من رو تو کردی .
این مطلب توی مجله ماشین شماره 300 چاپ شده توی صفحه 10 همون مطلبی هستش که میگفتم راستی اگه میشه فرشاد بقیه مقاله رو هم یه جوری بزار اینجا چون یه چیزایی هستش که امکان داره بدرد بخوره .

HOOSEIN 105
19-04-2008, 12:09
سلام حسین جان.
راستش اینجور ویدیو ها زیاد ارزش ندارن. شکی نیست که تندر 200 تا رو حتما میره

ولی این ویدیو تا 180-190 بیشتر نشون نداده. بعدش یه دفعه میره واسه یه صفحه سیاه که روی 200+ خورده ای(شاید 2 تا) هت.

ولی دلیل دیگه ای هم هست. مثلا اینکه اینجور ویدیوها که جاده رو نشون نمیده زیاد جالب نیستن. چون ما نمیبینیم شرایط جاده رو. مثلا شیب جاده که ممکنه سرازیری باشه.

ولی در کل جالب بود و دستت درد نکنه :11:

بله یکم که دقت کردم به ساعت خودرو دیدم که موقعی که 160 تا میرفت ساعت فکر کنم 10 بود ولی وقتی
که 200 به بالا رو نشون داد ساعت کلا تغیر کرده بود .

sarmast65_ata
19-04-2008, 20:56
البته سرمست جان جمع شدن ماشین باعث نا امن بودن اون نیست و مثلا در تصادف های شدید قسمت جلوش کاملا جمع میشه و این موضوع باعث میشه که انرژی تصادف توسط بدنه و شاسی جذب بشه تا اینکه حداقل آسیب به کابین برسه و عکس این موضوع هم دقیقا پرایده

بله عزيز اين مطلب رو امروز خوندم كه توي تصادفات اين ماشين خيلي ايمن تر هستش و آسيب به سرنشينان نميرسه و شايد فقط بدنه جمع بشه ممنونم ازت كه منو راهنمايي كردي

sarmast65_ata
19-04-2008, 21:20
واقعآ ازتون ممنونم به خاطر مقايسه ايي كه گذاشتين. منو خيلي كمك كردين الان كه دارم بررسي ميكنم بين مگان و مزدا3 توي اين مشخصات مگان جلوتره : فضار سرنشين جلو ، فضاي سرنشين عقب ، حمل بار ، راحتي كلي ، تجهيزات رفاهي ، ارزش در برابر پول ، بازار فروش و مزدا هم توي طراحي كه همه قبول دارن ، قدرت واكنش موتور كه اين هم به خاطر اسپرت بودنش هستش ، شتابگيري و مصرف سوخت.همونطوري كه همتون گفتيد واقعآ سخته بين اين 2تا ماشين مقايسه كردن ولي اون چيزهايي كه مدنظر من هستش توي مگان ميبينم چون توي خيلي از گزينه ها يكي هستن فقط توي فضاي سرنشين چه جلو و چه عقب تجهيزات رفاهي بازار فروش و خدمات پس از فروش خوب مگان سرتره كه براي من اين چيزها مهمتر هستش.
نميدونم بايد چه طوري از همتون قدرداني كنم چون واقعآ كمكم كرديد.بازم اگر مطلبي ، صفحه اسكني :31: چيزي هست برام بزاريد تا بتونم بازم بيشتر و بهتر اين 2 تا رو با هم مقايسه كنم.
بازم ممنونم:10:

bi7323
19-04-2008, 21:53
تاپیک بشدت عصبانی شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Bracket
19-04-2008, 22:48
واقعآ ازتون ممنونم به خاطر مقايسه ايي كه گذاشتين. منو خيلي كمك كردين الان كه دارم بررسي ميكنم بين مگان و مزدا3 توي اين مشخصات مگان جلوتره : فضار سرنشين جلو ، فضاي سرنشين عقب ، حمل بار ، راحتي كلي ، تجهيزات رفاهي ، ارزش در برابر پول ، بازار فروش و مزدا هم توي طراحي كه همه قبول دارن ، قدرت واكنش موتور كه اين هم به خاطر اسپرت بودنش هستش ، شتابگيري و مصرف سوخت.همونطوري كه همتون گفتيد واقعآ سخته بين اين 2تا ماشين مقايسه كردن ولي اون چيزهايي كه مدنظر من هستش توي مگان ميبينم چون توي خيلي از گزينه ها يكي هستن فقط توي فضاي سرنشين چه جلو و چه عقب تجهيزات رفاهي بازار فروش و خدمات پس از فروش خوب مگان سرتره كه براي من اين چيزها مهمتر هستش.
نميدونم بايد چه طوري از همتون قدرداني كنم چون واقعآ كمكم كرديد.بازم اگر مطلبي ، صفحه اسكني :31: چيزي هست برام بزاريد تا بتونم بازم بيشتر و بهتر اين 2 تا رو با هم مقايسه كنم.
البته ببخشید بازم تکرار میگنم , مگان 2000 و مگان 1600 کاملا دو ماشین متفاوت هستند واصلا قابله مقایسه نیستن این مقایسه مجله ماشینم برای مگان 2000 بود .

Bracket
20-04-2008, 00:24
من به یه نکته بسیار جالب پی بردم واقعا عجب مملکتی داریم ما . در حالی که قیمت مزدا 3 و مگان 35-36 میلیون تومنه قیمت ماکسیما دنده ای هم 35 میلیونه و اوتماتیک 38-39 تومن واقعا خیلی غیر منطقیه ادم ماشین 220 اسب بخاری و به اون خفنی رو نخواد بخره بعد بخواد مثلا مزدا 3 یا مگان بگیره واقعا مملکت مسخره ای داریم اقایون الکی بامبول در میارن میگن قیمت اهن و فولاد گرون شده برای همین قیمت ماشین تا 50% هم زیاد شده واقعا خیلی خوب سره مردم رو شیره میمالن جالبه که فقط تو ایران قیمت ماشین زیاد شده خدایا پناه میبرن به تو از دست این ... چی بگم .
واردات مگان هم بخاطر مشکلی که سره صادرات سمند به ترکیه پیش اومد قطع شده که مثل اینکه به خاطر خدمات نامطلوب ایران خودرو تو ترکیه برای سمند جلویه واردات سمند رو تو ترکیه گرفتن اینا هم به خاطر همین جلویه واردات مگان رو اینجا گرفتن حالا میگن قراره این مشکل حل بشه ؟!

rami_hemi
20-04-2008, 09:49
Bracket جان حق داری تعجب کنی .ولی اینم یادت باشه که ماکسیمایی که الان تو ایران تولید میشه نسل قبلی اون هستش و امکاناتش زیاد هم بالا نیست و مزدا که کلاckd میاد و هزینه گمرکیش با واردات کامل یه ماشین فرقی نداره و مگان 2000 هم که کلا وارداتی هستش .ما توی مملکتی زندگی میکنیم که تولیدات به جای افزایش کیفیت رو به کاهش کیفیت میزارن و همش قصد داریم کمیت رو ببریم بالا و اینم حرف خود مدیر عامل ایرن خودرو هستش که برای حفظ سود سرمایه گذارهامون هر کاری میکنیم .یعنی ما رو سر کیسه میکنن.توی ایران کسی فکر مصرف کننده نیست و این هم که میبینی یه 206 اومده شده 18 میلیون همش نتیجه سیاستهای غلط دولت و سیستم واسته گری بازار هستش .دیگه نمیخوام اینجا بحث رو سیاسی کنم .ولی اینا همش تقصیر دولت هستش که از اول کارش یه برنامه درست نداشته و فقط حمایت کور کورانه از تولیدات نامرغوب داخلی بوده (شرکتهای دولتی ایران خودرو و سایپا)و پروژه های مثل l90 رو اوقدر لفت دادن تا بتونن یه بهانه واسه سود فاحش خودشون بیارن .
امروز باید به حال مگان هم باید زاری کنیم که دست پارس خودرو افتاده .ولی مزدا چرا گرونه .چون مزدا رو شرکت مرتب تولید میکنه و یه شرکت خصوصی هستش پس باید هزینه ول خرجیهای شرکتهای دولتی رو با عوارض کمرکی واسه قطعات وارداتیش بده .
خوب حرف در این مورد زیاده.سیاست صنعت خودرو توی کشور ما دست یه عده آدم هستش که جز ماشین سوار شدن چیز دیگه ای بلد نیستن .

stam
20-04-2008, 14:55
سلام
من 13 تومن پول دارم میخوام ریو بگیرم حالا به نظر شما خوبه یا 206 گزینه مناسبتریه.البته اگه دلیلش هم بگین ممنون می شم

mhaf
20-04-2008, 15:32
ببین من خودم با 13 تومن اصلا سراغ ریو نمیرم
فکر کنم Slx چهارده تومن باشه به نظر من بهتر از ریو است
ولی در مورد 206 اگه برات جای کم صندوق مهم نیست 206 خیلی ماشین خوبیه
فقط باید حواست باشه که قطعات و حتی روغن 206 کمر شکنه

Bracket
20-04-2008, 15:52
Bracket جان حق داری تعجب کنی .ولی اینم یادت باشه که ماکسیمایی که الان تو ایران تولید میشه نسل قبلی اون هستش و امکاناتش زیاد هم بالا نیست و مزدا که کلاckd میاد و هزینه گمرکیش با واردات کامل یه ماشین فرقی نداره و مگان 2000 هم که کلا وارداتی هستش .ما توی مملکتی زندگی میکنیم که تولیدات به جای افزایش کیفیت رو به کاهش کیفیت میزارن و همش قصد داریم کمیت رو ببریم بالا و اینم حرف خود مدیر عامل ایرن خودرو هستش که برای حفظ سود سرمایه گذارهامون هر کاری میکنیم .یعنی ما رو سر کیسه میکنن.توی ایران کسی فکر مصرف کننده نیست و این هم که میبینی یه 206 اومده شده 18 میلیون همش نتیجه سیاستهای غلط دولت و سیستم واسته گری بازار هستش .دیگه نمیخوام اینجا بحث رو سیاسی کنم .ولی اینا همش تقصیر دولت هستش که از اول کارش یه برنامه درست نداشته و فقط حمایت کور کورانه از تولیدات نامرغوب داخلی بوده (شرکتهای دولتی ایران خودرو و سایپا)و پروژه های مثل l90 رو اوقدر لفت دادن تا بتونن یه بهانه واسه سود فاحش خودشون بیارن .
امروز باید به حال مگان هم باید زاری کنیم که دست پارس خودرو افتاده .ولی مزدا چرا گرونه .چون مزدا رو شرکت مرتب تولید میکنه و یه شرکت خصوصی هستش پس باید هزینه ول خرجیهای شرکتهای دولتی رو با عوارض کمرکی واسه قطعات وارداتیش بده .
خوب حرف در این مورد زیاده.سیاست صنعت خودرو توی کشور ما دست یه عده آدم هستش که جز ماشین سوار شدن چیز دیگه ای بلد نیستن .
کاملا حرفاتون درسته فقط میشه تاسف خورد به این وضعیت که غیر از ماشین تو همچی در این مملکت وجود داره و هیچ کس به فکر مردم نیست و از دموکراسی و مردم سالاری هیچ خبری نیست و هیمشه اخر مردمن که میسوزن و به عنوان یه ایرانی فقط میتونم سرم رو پایین بندازم همین .
در مورد ماکسیما ولی کلا ماکسیما از این ماشینا حقیقتا یه کلاس بالاتره درست نسل جدیدشم دو ساله اومده ولی فکر کنم با این وجود هم خیلی ماشین بهتریه از همه نظر راحتی و نرمی ماشین , قدرت موتور (227 اسب و شتاب دندهای 0-100 حدود 7 ثانیه) فضای خیلی زیاد و امکانات پایه همچی داره ABS , سیستم کروز کنترل , ایربگ و... البته قبول دارم چون قدمیه یسری امکانات مگان و مزدا 3 رو نداره ولی در عوض فضای داخلیش هم لوکس تره کلا من اگر باشم بدون شک ماکسیما رو انتخاب میکنم البته شاید بیشتر به خاطر موتور 6 سیلندرش باشه .

stam
20-04-2008, 22:03
میشه دلیل اینکه سراغ ریو نمیریدو بگید

Sasan Info
21-04-2008, 17:10
سلام دوستان

چند روزی هستش تصمیم گرفتم که ماشینمو با یه هیوندایی کوپه عوض کنم
ماشینم آزرا هستش

البته میدونم که تجهیزات آزرا خیلی بیشتره
ولی تیپ کوپه یه چیز دیگست و تکه

اگه شما بودین چی کار میکردین؟

ممنون

mhaf
21-04-2008, 17:28
چون یکی از اقوامم که تو سایپا کار میکنه بهش ریو دادن اوایل خوب بود ولی بعد از یه مدت شد پراید
همه سر و صداهای پراید اومد توش
حالا این نظر منه
ولی در کل محصولات ایراد خودرو از محصولات سایپا تو یه رنج قیمت بهتر هستند
ولی پشتیبانی سایپا بهتره

Bracket
21-04-2008, 22:04
من بودن یکمی میزاشتم روش یه پروتون ویرا میگرفتم خیلی ماشین خوبیه . تازه زاگرس خودرو فروش با شرایط هم داره .

mhaf
22-04-2008, 11:33
من بودن یکمی میزاشتم روش یه پروتون ویرا میگرفتم خیلی ماشین خوبیه . تازه زاگرس خودرو فروش با شرایط هم داره .
آره به نظر من پروتون هم از ریو بهتره
اینو هم در نظر بگیرید که پروتون در اصل مال انگلیس هست نه مالزی

rami_hemi
22-04-2008, 11:59
من اولا هیچوقت خداییش از آزرا خوشم ناومده چون مال پیر مرداس .کلا تو کلاس ماشینایی هستش که واسه افراد میانسال ساخته شده .کوپه ماشینی نیست بشه باهاش مسافرتای طولانی رفت ولی یه ماشین متفاوت هستش من بودم ازاول هم آزرا نمیگرفتم به جاش سانتافه میگرفتم ماشین دینامیکی هستش .ولی اگه میخوایی کمی متفاوت باشی . کمی هم سرعت رو تجربه کنی کوپه ماشین خوبی هستش.قیمت مناسبی هم داره فقط کاش موتورش همون موتور آزرا بود یعنی 3.3 لیتر

rami_hemi
22-04-2008, 12:19
متاسفم پروتون مال مالزی هستش .ویرا هم همون میتسوبیشی لنسر مدل 1993 هستش و این پروتون هستش که لوتوس اینگلیس رو خریده و داره از توان مهندسی اون استفاده میکنه (جن 2 موتورش رو لوتوس طراحی کرده)
اگه من بودم 206 میخریدم اونم نه صفرش رو کمی با این پول میشه یه تیپ 5 تمیز گیر آورد .
ریو واقعا یه فاجعه هستش با قیافه کمی قشنگ .ولی این درست که خرج 206 واقعا کمر شکن هستش .
ریو امنیت کمتری داره پایداری خوبی نداره .ولی یه ماشین خانوادگی هستش.که نباید انتظار زیادی ازش داشت.
لاگه کمی هم بتونی خرج کنی یه هیوندای ورنا بهتر از همه ایناس با اینکه شبیه قورباغه هستش ولی جا دارتر از ریو هستش موتور و بیشتر قسمتای فنیش با ریو مشترک هستش(تازگیا خبر دار شدم هیوندای کیا رو زیر مجموعه خودش کرده)ولی بهتر از ریو هستش .

Sasan Info
22-04-2008, 12:28
آره دیگه منم منظورم همون تجهیزات بود که شامل موتورش هم میشه
ولی اینجوری هم که میگی نیست
ماشین باهالیه
سانتافه هم ماشین خوبیه ولی زیاد تو دل برو نیست
من فقط میخواستم ماشین رو عوض کنم چون برام تکراری شده
و اگرنه به نظر خودم بهترین ماشینه
راستی چند تا مدل bmw پیشنهاد کنید
تا 60 تومن یه کم بیشتر شد مشکلی نداره

rami_hemi
22-04-2008, 12:36
من بین bmw فقط سری 3 رو توصیه منیکنم چون تا جایی که میبینم دنبال یه ماشین اسپورت و دینامیک هستش .البته اگه کوپه سری 3 نصل قبلی باشه خوبه از نظر طراحی خشنتر از نسل جدید هستش ولی میتونی 320 330 .حتی اتاق سدان این سری هم حالت خاصی داره .عضلانی و جالب .
موتور کوپه همون متور سانتافه و توسان و سوناتا v6 هستش با کمی تفاوت تو بخش سیستم کنترل موتور.ولی در کل متور خوبی هستش .

stam
22-04-2008, 13:29
متاسفم پروتون مال مالزی هستش .ویرا هم همون میتسوبیشی لنسر مدل 1993 هستش و این پروتون هستش که لوتوس اینگلیس رو خریده و داره از توان مهندسی اون استفاده میکنه (جن 2 موتورش رو لوتوس طراحی کرده)
اگه من بودم 206 میخریدم اونم نه صفرش رو کمی با این پول میشه یه تیپ 5 تمیز گیر آورد .
ریو واقعا یه فاجعه هستش با قیافه کمی قشنگ .ولی این درست که خرج 206 واقعا کمر شکن هستش .
ریو امنیت کمتری داره پایداری خوبی نداره .ولی یه ماشین خانوادگی هستش.که نباید انتظار زیادی ازش داشت.
لاگه کمی هم بتونی خرج کنی یه هیوندای ورنا بهتر از همه ایناس با اینکه شبیه قورباغه هستش ولی جا دارتر از ریو هستش موتور و بیشتر قسمتای فنیش با ریو مشترک هستش(تازگیا خبر دار شدم هیوندای کیا رو زیر مجموعه خودش کرده)ولی بهتر از ریو هستش .

ورنا که اصلا صحبتش رو نکن
اما این تیپ 5 که میگی مگه میشه با 13 تومن گرفت؟چه مدلی؟
بعدشم با این تفاصیر از خیر ریو گذشتم چون منم گول قیافشو خورده بودم.
جن2 شرایطی نیست؟

rami_hemi
22-04-2008, 13:59
زیاد این روزا از قیمتا خبر ندارم .تیپ 5 واقعا حیف شد از تولید خارج شد نمیدونم این چه سیاست غلطی هستش که یه مدل پر فروش رو تولیدش رو قطع میکنن یا مثل تیپ3 کم میکنن فقط واسه فروش یه محصول دیگه به این میگن نبود سیاست مشخص .حخوب الان شاید یکی ترو تمیزش رو 15 تومن پیدا کنی ولی این ماشین به خاطر پرفرمانس خوبش کمتر سالمش فروشی هست.دوستم یکی داره واقعا محشره شتاب فوقالعاده ای داره .از نظر ایمنی ستون a واقعا مقاوم هستش .تو یه تصادف کلا ماشین تا خود اتاق جم شده بود ولی ستون جلو نذاشته بود بیشتر بره تو.تیپ 3 فقط تو موتور با این فرق داره .
ورنا قیافه کمبود داره .
جن 2 بالای 20 ملیون قیمتش هست.

rami_hemi
22-04-2008, 14:01
اینو اضافی اومده

corey
22-04-2008, 14:17
سری سری 3 کوپه نسل قدیم واقعا ماشین بی نظیری هستش ولی بیشتر مدل 330ci موجوده که قیمتش بالغ بر 90 ملیون هستش
ساسان خان متاسفانه تنها کوپه اسپرت با قیمت تقریبا مناسب تو ایران هیوندای کوپه هست که درسته اتومبیل متفاوتی هست ولی نه موتور خیلی پرقدرتی داره برای یک کوپه نه امکانات خیلی کاملی داره
راستی با نزدیک 70 تومن میتونی نسل جدید سری 3 که واقعا از نظر سواری و هندلینگ بی نظیره بخری البته با ضعیف ترین موتور یعنی 4سیلندر 2لیتری

Bracket
22-04-2008, 15:03
به نظر منم همون ازار بهتره , اگه میتونی هزینه کنی البته خیلی زیاد یه BMW کوپه 2008 کروک بگیر این ماشین خداست , یعنی واقعا کوپه خوشگلیه مدل کروکشم سقفش از جنس فلز هست برعکس سری 6 کروک ها واقعا ماشین خوشگل و باحالیه .

Sasan Info
22-04-2008, 18:22
من بین bmw فقط سری 3 رو توصیه منیکنم چون تا جایی که میبینم دنبال یه ماشین اسپورت و دینامیک هستش .البته اگه کوپه سری 3 نصل قبلی باشه خوبه از نظر طراحی خشنتر از نسل جدید هستش ولی میتونی 320 330 .حتی اتاق سدان این سری هم حالت خاصی داره .عضلانی و جالب .
موتور کوپه همون متور سانتافه و توسان و سوناتا v6 هستش با کمی تفاوت تو بخش سیستم کنترل موتور.ولی در کل متور خوبی هستش .
ممنون از شما

درست میگی موتورش 6 هستش ولی نسبت به آزرا خیلی کمتره

سری سری 3 کوپه نسل قدیم واقعا ماشین بی نظیری هستش ولی بیشتر مدل 330ci موجوده که قیمتش بالغ بر 90 ملیون هستش
ساسان خان متاسفانه تنها کوپه اسپرت با قیمت تقریبا مناسب تو ایران هیوندای کوپه هست که درسته اتومبیل متفاوتی هست ولی نه موتور خیلی پرقدرتی داره برای یک کوپه نه امکانات خیلی کاملی داره
راستی با نزدیک 70 تومن میتونی نسل جدید سری 3 که واقعا از نظر سواری و هندلینگ بی نظیره بخری البته با ضعیف ترین موتور یعنی 4سیلندر 2لیتری
منم منظورم هیوندایی کوپه هستش نه کوپه دیگه
منم میدونم که قدرت خوبی نداره ولی با این حال برام جالب بود

گفتم bmw پیشنهاد بدین ولی نه کوپه
هر مدلی که تو این رنج قیمت خوب باشه

به نظر منم همون ازار بهتره , اگه میتونی هزینه کنی البته خیلی زیاد یه BMW کوپه 2008 کروک بگیر این ماشین خداست , یعنی واقعا کوپه خوشگلیه مدل کروکشم سقفش از جنس فلز هست برعکس سری 6 کروک ها واقعا ماشین خوشگل و باحالیه .

مثل این که شما فکر کردین که من یه ماشین کوپه میخوام
نه دوستان همونطور که گفتم من هیوندای کوپه رو پسندیدم

ولی اینی که شما پیشنهاد دادین هم جالبه
قیمتش چنده؟

راستی قیمت bmw سری 3 رو هم بگین

از همگی شما ممنونم
:11:

corey
22-04-2008, 20:22
ساسان جون منم سری 3 سدان گفتم و نسل جدید سری 3 کوپه که دوستمون اشاره کردن و نسل جدید سری 3 کوپه یا همون e92 بین 80 تا 120 ملیون بسته به امکانات قیمت داره

corey
22-04-2008, 20:31
اینم توضیحاتی در رابطه با سری 3 سدان
سری 3 bmw پرفروش ترین محصول این کمپانی می باشد و سالیانه در حدود نیم ملیون دستگاه سری 3 تولید می شود
نسل جدید سری 3 در سال 2004 معرفی شد و تا کنون پرفروش ترین نسل از سری3 بوده طراحی این اتومبیل نیز ذر پی طراحی سری7 bmw صورت گرفته و نسبت به نسل های قبل خود کاملا متفاوت است ولی در کل دارای طرحی کاملا اسپرت است و تنها ایرادی که می توان به آن کرفت طراحی قسمت عقب ان است که به عقیده بسیاری از کارشناسان شبیه اتومبیل های ژاپنی است
اما bmw330 دارای موتور 3لیتری بنزینی به قدرت 255 اسب بخار می باشد و همچنین دارای گشتاور 214پوند بر فوت می باشد این اتومبیل در سال 2006 جز 10 اتومبیل برتر آمریکا قرار گرفت و همواره در تست های مقایسه ای در کلاس خودش رتبه اول را کسب کرده همچنین در تست هندلینگ که در اروپا برگزار میشود در سال 2006 و 2007 جز 10 اتومبیل برتر بوده که آماری قابل توجه است از رقیبان سری3 می توان به بنزc-class و آئودیa4 و همین طور کادیلاک cts و اینفینیتی g37 اشاره کرد
این هم لینک عکس از bmw330i
[URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL

Lichtenstein
22-04-2008, 21:26
تندر .
ولی قیمتش تو ایران زیادی غیرواقعیه ...
+ زشته !

Lichtenstein
22-04-2008, 21:28
فكر ميكنند هر كاري بخواهند ميتونند سر ملت در بيارند

فعلا که میتونند و از ملت هم بخاری بلند نمیشه /

Viren
23-04-2008, 01:11
حالا قیمت ورنا و 206 تیپ 6 چند هست؟
نظرتون در مورد ورنا چیه؟

mohsen121
23-04-2008, 01:29
مطمئن باش ريو بهتره

Renu
23-04-2008, 07:41
سلام عزیزان

من آخر آخر آخرین مقداری که می تونم هزینه کنم 18 تومن هست

به نظرتون بهترین انتخاب با این مقدار هزینه چی هست ؟

آیا زانتیای کارکرده بهتر از پارس نو نیست ؟

و یا یک پیشنهاد دیگه بدید

هیچ خودرو داخلی دیگه ای هست که 17-18 تومن باشه ؟

ممنون

boros
23-04-2008, 10:36
سمند ال ایکس .
با ترمز ای بی اس و ایربگ و خدمات طلایی و...قیمت کمتر

Renu
23-04-2008, 11:53
راستش چون قبلا پرشیا ( مدل 79 ) داشتم

دیگه نمی خوام حالا که قصد عوض کردن دارم کمتز ار اون باشه

پس 206 و ورنا و سمند Lx نه

یه ماشین مدل بالاتر و با کلاس تر از پرشیا که بشه با این مقدار خریدش

زانتیا ، مزدا یا .....

G E L A R E
23-04-2008, 11:58
206 تیپ 5 بخر ، حالشو ببر

Bracket
23-04-2008, 13:43
زانتیا الان خیلی گرون شده با اون پول نمیتونی یه دسته دومش بخری . ولی مزدا 323 میتونی بگیری احتمالا . البته میتونی هم صبر کنی شاید مثلا قیمت ماشین برگشت سره جاش .

HOOSEIN 105
23-04-2008, 14:15
تندر .
+ زشته !

چرا قیمتش غیر واقعی است
14 تومن با این همه امکانات
ولی ریو با امکانات کمتر 14
و 405 هم 14 تومن

Bracket
23-04-2008, 14:22
من خودم 1 ساله تیپ 5 دارم تیپ 5 هم ماشین خوبیه ها ولی یسری مشکلاتم داره . تیپ 6 صفر الان حدود 19 تومنه تیپ 5 هم که صفرش نیست ولی اگه باشه حداقل 16 تومنه . ریو هم بدرد نمیخوره اصلا . ولی من بودم با 14-15 تومن نمیشه تیپ 5 صفر خرید یه ویرا میگرفتم .

rami_hemi
23-04-2008, 16:25
آخه جون من ویرا چی داره؟ به جاش یه لنسر 93 میخریدم .

rami_hemi
23-04-2008, 16:30
با این وضعی که میره شک دارم قیمت رو این راهزنا بیارن پایین .
ولی به نظرم 206 تیپ 5یا 6

Renu
23-04-2008, 19:24
...........

Farshadd
23-04-2008, 23:25
توی این مملکت نمیشه پیشنهاد داد.

توی این قیمت هم انتخابای زیادی نداری.

از دسته دوم چند تایی از جمله مزدا 323 هست.

از نوها هم پارس. سورن. 206تیپ6 و ...

ولی بهترین کار اینه بری در نمایشگاه ها بگردی و بعد بیایی بگی از بین چی و چی کدوم رو بخرم. اونجوری راحت تره.

leila*
23-04-2008, 23:28
من شخصا زانتیا کار کرده رو به پارس نو ترجیح میدم

Farshadd
23-04-2008, 23:30
از بین این 2تا 206 بهتره.
================
ولی به نظر من برو سراغ تندر90 ها
=================

البته بیشترین عامل تعیین کننده معیارهای خودته. مثلا جادار بودن یا نبودن. امکانات. قیافه.

Farshadd
23-04-2008, 23:37
خودت که همه چیزو میدونی دیگه.

از لحاظ ظاهر و قیافه کوپه.

از بقیه لحاظ ها به تمامی آزرا.
-----------------------------

اگه هم واسه خانواده میخوای به هیچ وجه سراغ کوپه نرو. جا نداره.

===================
حتی اگه حتما نیاز به تنوع داری برا خودت یه کمری 2007 بگیر. کوپه انصافا قشنگه ولی مشکلاتی که داره قابل چشم پوشی نیست.

Farshadd
23-04-2008, 23:42
مصرف خانوادگي ، امنيت هم اين وسط مهمه كه پرايد بوي از امنيت نبرده :5:
اپل هم با اين كه خودم دوست دارم و ظاهر قشنگي داره اما دوستان مي گن موتورش قدرتي ندره و....
گلف هم واقعا پيدا كردن يه گلف تميز سخته البته نمي دونم ماشين هاي آلماني خرجاشون چطوره....
من با اين پول ميخوام بهترين انتخاب كنم واسه همين با بچه هاي فروم مشورت گرفتم !
اما هنوز سره دو راهي هستم، گلف يا پرايد :13:
البته يكي از دوستامم مي گه اپل هم تو تيپ هاي مختلف هست و از لحاظ قدرت ماشين خوبي هست اگه 1800 بگيري اونم 95 تر و تميز .... چون پرايد سرعت ميره بالاي 130 ديگه امنيت 0 ميشه درحالي كه در اپل به خاطر سنگيني ماشيني و وزن بالاش نتيجه كاملا برعكسه!

البته اينقدر كه وب گلف رو شنيدم بد گلف رو نشنيدم اما بازم تا پيدا گردن يه گلف تميز موندم :41:

پس یه نگاهی هم به دوو espero یا همون 2000 بنداز. فوق العاده هست(البته نسبت به قیمت)

این در موردش.

Farshadd
23-04-2008, 23:43
تندر .
+ زشته !

هر چند من زیاد خوشم ازش نمیاد. ولی از لحاظ منطقی توی قیمت خودش تکه.
هر چند هنوز از کار در نیومده.

Farshadd
23-04-2008, 23:59

وظیفه بود دوست من.
من نمیدونم چجور از تشکر به این زیادیه شما تشکر کنم.

Actros
24-04-2008, 00:18
206 تیپ ..6

stam
24-04-2008, 00:26
================
=================

البته بیشترین عامل تعیین کننده معیارهای خودته. مثلا جادار بودن یا نبودن. امکانات. قیافه.

امکانات و قیافه خیلی برام از شتاب و سرعت مهمتره

SAEED_BARCELONA
24-04-2008, 00:49
الان که با این نمیشه یه زانتیا 80 بگیری از بس که گرون شده!
ولی تا چند وقت دیگه قیمت زانتیا و 206 افت میکنه.
حیفه آدم به خاطر 206 تیپ 2 14میلیون پول بی زبون بده.

Bracket
24-04-2008, 01:10
================
=================

تندر یا همون لوگان ببن اصلا از پایه ماشینه چیپ و ارزونی ساخته شده برای همین همچیش ارزونه حتی وقتی میشینی داخلش هم کاملا حس میکنی که تمام چیزهای داخل ماشین از ارزونترین مواد ممکنه ساخته شدن البته با تمام این اوصاف خیلی بهتر از پرایده قرارم بوده رنج قیمتش تو حدود پراید باشه ولی با این قیمت ها نه .
نظر منو میخوای اگر واقعا ویرا نمیخوای یه 206 SD بگیر .

SonyEricsson
24-04-2008, 01:13
پس یه نگاهی هم به دوو espero یا همون 2000 بنداز. فوق العاده هست(البته نسبت به قیمت)

این در موردش.

ممنون دوست عزيز بابت راهنمايي!

rami_hemi
24-04-2008, 10:37
تندر یا همون لوگان ببن اصلا از پایه ماشینه چیپ و ارزونی ساخته شده برای همین همچیش ارزونه حتی وقتی میشینی داخلش هم کاملا حس میکنی که تمام چیزهای داخل ماشین از ارزونترین مواد ممکنه ساخته شدن البته با تمام این اوصاف خیلی بهتر از پرایده قرارم بوده رنج قیمتش تو حدود پراید باشه ولی با این قیمت ها نه .
نظر منو میخوای اگر واقعا ویرا نمیخوای یه 206 SD بگیر .

راس میگی ولی اینا نمیدونم چه جوری قیمتش رو دو برابر کردن .:13:

rami_hemi
24-04-2008, 10:40
espero خوبه ولی کمی خرجش زیاده .متور خوبی داره فضای خوبی داره ولی توصیه نمیکنم .نگهداریش سخته .

rami_hemi
24-04-2008, 10:49
کاملا حرفاتون درسته فقط میشه تاسف خورد به این وضعیت که غیر از ماشین تو همچی در این مملکت وجود داره و هیچ کس به فکر مردم نیست و از دموکراسی و مردم سالاری هیچ خبری نیست و هیمشه اخر مردمن که میسوزن و به عنوان یه ایرانی فقط میتونم سرم رو پایین بندازم همین .
در مورد ماکسیما ولی کلا ماکسیما از این ماشینا حقیقتا یه کلاس بالاتره درست نسل جدیدشم دو ساله اومده ولی فکر کنم با این وجود هم خیلی ماشین بهتریه از همه نظر راحتی و نرمی ماشین , قدرت موتور (227 اسب و شتاب دندهای 0-100 حدود 7 ثانیه) فضای خیلی زیاد و امکانات پایه همچی داره ABS , سیستم کروز کنترل , ایربگ و... البته قبول دارم چون قدمیه یسری امکانات مگان و مزدا 3 رو نداره ولی در عوض فضای داخلیش هم لوکس تره کلا من اگر باشم بدون شک ماکسیما رو انتخاب میکنم البته شاید بیشتر به خاطر موتور 6 سیلندرش باشه .

خوب موتورای نیسان که حرف ندارن .من حتی حاضرم موتور این ماکسیما رو با موتور 8 سیلندر کامارو عوض کنم :31:
و یا به جای موتور 6 سیلندر خطی نوا بزارم .

lavson1361
24-04-2008, 10:55
دوست عزیزی که میخوای ماشین ریو بخری ، من اگه به جای تو بودم اصلا" به گفته های این تاپیک دل نمیبستم . چون هیچ کدوم کارشناسی نیست و حتی حاضرم شرط ببندم کسایی که میگن ریو بده تا حالا یک بار هم پشتش نشستن .
اولا" که ریو دارای تکنولوژی بسیاری جدیدی است که در مقابل حتی 206 تیپ 5 ، به روز تره . و 4 ستاره ایمنی گرفته و 10 کیلوگرم هم از جی ال ایکس سنگین تره . توی درهاش همه لوله فولادی به کار رفته . و دارای لیبل یورو 4 میباشد . و همین الان هم دارن توی آمریکا سوارش میشن . میتونی بری خودت تحقیق کنی
.دوما" امروزه در دنیا مبنای ساخت خودرو ها برا این منواله که از حجم موتور به علت بالا بردن مصرف سوخت ، کم و به تعدد سوپاپ اضافه کنند . ریو با موتور 1500 سی سی و 16 سوپاپ قدرتی معادل 97 اسب بخار در دور 5500 به شما بازده کاری میده ولی 206 تیپ 2 و 3 با موتور 1400 ، 75اسب قدرت میده و این در حالیه که سمند و 405 با موتور 1800 سی سی 100 اسب در 6000 دور به شما بازده میده .
شما توجه کن اگه ریو را بخواهیم به صورت فنی بررسی کنیم و مبنای 6000 دور را محاسبه کنیم قدرت واقعی ریو 105 اسب میشه .یعنی از سمند و جی ال ایکس هم بیشتر ه . این خیلی جالبه که 206 تیپ 5 با همه زارت وزورتش 110 اسب قدرت داره یعنی از قدرت واقعی ریو تنها 5 اسب بیشتر .
حالا به قیمتها یه نگاه کن هر کدو از این ماشینها کمه کم بالایک میلیون از ریو گرونترند . 206 تیپ 5 هم صفرش ~18 میلیون شده .

تازه ریو دارای تکنولوژی جدیدی است که تو سر بالایی به دادت میرسه یعنی پس از تعویض دنده ،کم شدن دور موتور را به حداقل میرسونه فکر کنم اسمش ecu باشه. روغنی هم که توش میریزن یا بهران ریو است یا همون روغنی به توی آزرا میریزن (اسمش یادم نیست ) مصرف سوختش هم از پراید کمتره و توی جاده با 206 برابره من توی عید 4000 کیلومتر راه رفتم و فقط 250 لیتر سوزوندم . اکسل عقب ریو باعث میشه شما با 100 کیلومتر سرعت بدون ترس بپیچی که تنها در خودرو هایی مثل پورشه به کار برده میشه . هندلینگش معرکه است . باطری ریو اتمی است و سیستم خنک کننده موتور از نوع خاصی میباشد که حتی بدون کار کردن فن بزرگ در رادیاتور 120 کیلومتر راه میره و ماشین داغ نمیکنه . سیستم پیش کشنده کمربند ریو را فقط خودروهای ایر بگ دار ، استفاده میشه. موتورش و حتی شیشه هاش کلا" همه کره ای است (به غیر از لاستیک ) . بازم بگم ....

من به علت نیاز شغلی ، هم جی ال ایکس داشتم ، هم سمند و هم 206 و الان هم ریو دارم .
ریو از همه اینها بهتره . من الان 88000 کیلومتر باهاش راه رفتم و فقط روغن عوض کردم و بس . داخلی سمند بعد از مدتی برات لیلبک میزنه اما خدا وکیلی ریو مثل روز اولش بی صداست . با 13 تومن دنبال چه ماشینی میگردی ؟؟؟!!!!

این چیزایی که ملت بهت میگن ، از روی تعصبه . اگه خواستی بهم پی ام بده تا باهات بیشتر صحبت کنم . اینجا ممکنه که شر درست شه .

ایرادات ریو فقط اینه که اگه نمد کاپوت نزاری صدای موتور را توی دور موتر بالا میکشه توی ماشین . که اونم با 25 تومن میتونی اصل کره ایش رو تهیه کنی . خود نمایندگی ها دارن . ضمنا" اگه کسی ادعا کرد که 206 از لحاظ قدرت و شتاب و سرعت از ریو سره ، بگو تا من بهش یه ذره بخندم . چون همین دیروز بر سر کل کل با یه هیوندا کوپه توی بزرگراه همت 20 تومن جریمه شدم . و کوپه رو هم سوسک میکنه چه برسه به 206 تیپ 2 و 3
.

lavson1361
24-04-2008, 11:28
تندر و ریو هر دوشون خوبن . لا اقل از جی ال ایکس بهترن

rami_hemi
24-04-2008, 12:09
من که از هوا حرف نمیزنم .نسل جدید ریو رو نمیدونم ولی این نسلی که تو ایران تولید میشه زیاد امنیت نداره .اینم حرف من نیست حرف کارشناسی هستش منم اولش ریو رو دوس داشتم ولی بعدا دیدم زیاد هم چنگی به دل نمیزنه .

Bracket
24-04-2008, 12:23
دوست عزیزی که میخوای ماشین ریو بخری ، من اگه به جای تو بودم اصلا" به گفته های این تاپیک دل نمیبستم . چون هیچ کدوم کارشناسی نیست و حتی حاضرم شرط ببندم کسایی که میگن ریو بده تا حالا یک بار هم پشتش نشستن .
اولا" که ریو دارای تکنولوژی بسیاری جدیدی است که در مقابل حتی 206 تیپ 5 ، به روز تره . و 4 ستاره ایمنی گرفته و 10 کیلوگرم هم از جی ال ایکس سنگین تره . توی درهاش همه لوله فولادی به کار رفته . و دارای لیبل یورو 4 میباشد . و همین الان هم دارن توی آمریکا سوارش میشن . میتونی بری خودت تحقیق کنی
.دوما" امروزه در دنیا مبنای ساخت خودرو ها برا این منواله که از حجم موتور به علت بالا بردن مصرف سوخت ، کم و به تعدد سوپاپ اضافه کنند . ریو با موتور 1500 سی سی و 16 سوپاپ قدرتی معادل 97 اسب بخار در دور 5500 به شما بازده کاری میده ولی 206 تیپ 2 و 3 با موتور 1400 ، 75اسب قدرت میده و این در حالیه که سمند و 405 با موتور 1800 سی سی 100 اسب در 6000 دور به شما بازده میده .
شما توجه کن اگه ریو را بخواهیم به صورت فنی بررسی کنیم و مبنای 6000 دور را محاسبه کنیم قدرت واقعی ریو 105 اسب میشه .یعنی از سمند و جی ال ایکس هم بیشتر ه . این خیلی جالبه که 206 تیپ 5 با همه زارت وزورتش 110 اسب قدرت داره یعنی از قدرت واقعی ریو تنها 5 اسب بیشتر .
حالا به قیمتها یه نگاه کن هر کدو از این ماشینها کمه کم بالایک میلیون از ریو گرونترند . 206 تیپ 5 هم صفرش ~18 میلیون شده .

تازه ریو دارای تکنولوژی جدیدی است که تو سر بالایی به دادت میرسه یعنی پس از تعویض دنده ،کم شدن دور موتور را به حداقل میرسونه فکر کنم اسمش ecu باشه. روغنی هم که توش میریزن یا بهران ریو است یا همون روغنی به توی آزرا میریزن (اسمش یادم نیست ) مصرف سوختش هم از پراید کمتره و توی جاده با 206 برابره من توی عید 4000 کیلومتر راه رفتم و فقط 250 لیتر سوزوندم . اکسل عقب ریو باعث میشهشما با 100 کیلومتر سرعت بدون ترس بپیچی که تنها در خودرو هایی مثل پورشه به کار برده میشه . هندلینگش معرکه است . باطری ریو اتمی است و سیستم خنک کننده موتور از نوع خاصی میباشد که حتی بدون کار کردن فن بزرگ در رادیاتور 120 کیلومتر راه میره و ماشین داغ نمیکنه . سیستم پیش کشنده کمربند ریو را فقط خودروهای ایر بگ دار ، استفاده میشه. موتورش و حتی شیشه هاش کلا" همه کره ای است (به غیر از لاستیک ) . بازم بگم ....

من به علت نیاز شغلی ، هم جی ال ایکس داشتم ، هم سمند و هم 206 و الان هم ریو دارم .
ریو از همه اینها بهتره . من الان 88000 کیلومتر باهاش راه رفتم و فقط روغن عوض کردم و بس . داخلی سمند بعد از مدتی برات لیلبک میزنه اما خدا وکیلی ریو مثل روز اولش بی صداست . با 13 تومن دنبال چه ماشینی میگردی ؟؟؟!!!!

این چیزایی که ملت بهت میگن ، از روی تعصبه . اگه خواستی بهم پی ام بده تا باهات بیشتر صحبت کنم . اینجا ممکنه که شر درست شه .

ایرادات ریو فقط اینه که اگه نمد کاپوت نزاری صدای موتور را توی دور موتر بالا میکشه توی ماشین . که اونم با 25 تومن میتونی اصل کره ایش رو تهیه کنی . خود نمایندگی ها دارن . ضمنا" اگه کسی ادعا کرد که 206 از لحاظ قدرت و شتاب و سرعت از ریو سره ، بگو تا من بهش یه ذره بخندم . چون همین دیروز بر سر کل کل با یه هیوندا کوپه توی بزرگراه همت 20 تومن جریمه شدم . و کوپه رو هم سوسک میکنه چه برسه به 206 تیپ 2 و 3
.
واقعا چقدر با تخصص شما مسئله رو تشریح کردی (شوخی میکنی در مبنای 6000 قدرت موتور 105 اسب :31: اون حداکثر قدرت موتوره 97 اسب که تو دور موتور 5500 هست . پورشه با پروشه مقایسه میکنی اخه چه ربطی داره , پورشه با ریو :18: , ECU تکنولوژِیه اخه !!! ) واقعا شما جزو مهندسین سایپا نیستین ؟
میدونی که ریو تا چند وقت پیشم تو امریکا جزو 5 ارزونترین ماشین موجود در امریکا بود البته نه این ریو , کلا ریویی که تو امریکا بوده از نظر تجهیزات خیلی با این ریو فرق میکرده موتورشم 110 اسبی بوده (البته الان که اصلا با نسل جدیدش جایگزین شده و این ریو دیگه اصلا تولید نمیشه ) کلا Kia ماشیناش جزو ماشینهای رده 3 یا 4 تو دنیا حساب میشه حتی از هیوندایی هم که ماشیناش مخصوصا تو امریکا جزو ماشینهای چیپ به حساب میاد میشه گفت یه رده پایینتره اون قضیه پورشه هم که شوخی جالبی بود چون پورشه یه ماشین موتور عقبه و اصلا هیچیش ربطی به ماشینهای عادی نداره , شما هم هرچی بهت میگن یا میشنوی باور نکن بیشتر حرف هایی که میزنی خیلی غیر تخضضی و در حده شوخیه .
اتفاقا من یکی از دوستام ریو داشت من خودم چند بار باهاش کورس گذاشتم تو دنده 1 و 2 خوب میره و از حق نگذریم تقریبا با تیپ 5 با اختلاف نسبتا کمی یکسان شناب و سرعت میگیره ولی به دنده 3 که برسه و سرعت از 70-80 رد بشه هیچ حرفی دیگه برای گفتن نداره قشنگ سوسک میشه (البته کلا تیپ 5 تو دنده 1-2 خیلی جالب شتاب نمیگیره و تازه از 70-80 کیلومتر به بعد انگار ماشین جون تازه ای میگیره و از 70 تا 150-160 کیلومتر رو عین باقلبا پر میکنه اینم به خاطر گیربکسش هست که همون گیربکس تیپ 2-3 رو روش گذاشتن و به نظر من اصلا با قدرت موتور ماشین همخونی نداره حتی تو 1-2 با تیپ 6 هم یکیه کلا تو 1-2 خیلی افاقه نمیکنه شتابش ولی شتاب ثانویه خیلی عالی داره ) کلا ریو ماشین جالبی نیست چون ماشین که فقط سرعت و شتاب نیست من همین الان خوب حداقل میتونه 3-4 ایراد اساسی به تیپ 5 بگیرم , ریو هم همینطوره ولی تجهیزات تیپ 5 کجا , تجهیزات ریو کجا اختلافشون زمین تا زیر زمینه (ترمزهای فوق العاده قوی و پیشرفته 4 چرخ دیسکی که فقط تو ماشینهای بالای 20 میلیون میتونی پیدا کنی,ABS,EBD-من واقعا نمیدونم 206 بدون ABS رو چجوری سوار میشن -,سیستم ایرکاندیشن تمام اتومات,ایربگ ,ECU خیلی پیشرفته که واقعا ماشین رو هوشمند کرده , آیینه های برقی , 4 شیشه برقی , ضبط CD ,سیستم کلاچ الکترونیکی و خیلی امکانات دیگه که اگه جزئیات رو بخوام بگم لیست بلندی میشه ) ریو هم ایراداتی داره واقعا سواری جالبی نداره به جرات 206 سواری بهتری داره (مخصوصا سری های جدیدش و تیپ 2-3 ) صدا موتور واقعا زیاد تو اتاق میاد و اکثر ماشینهای ارزون قیمت همینطوری هستن (در ضمن نمد زیر در کاپوت اصلا کارش گرفتن صدایه موتور نیست البته ممکنه یکوچولو باعث این کار بشه ولی اصلا کارش این نیست) تو سرعت های بالا اصلا ماشین استیبیلتی لازم رو نداره و فرمان پذیریش خیلی کم میشه (سرعت بالا منظورم بالای 120) و خیلی مشکلات دیگه که باعث شد دوستم ماشینش رو بفروشه .
در مورد کوپه هم دوست عزیز هیچ وقت یه ماشین 6 سیلدر رو با 170 اسب بخار قدرت با ماشین زیر 100 اسب مقایسه نکن واقعا در حد شوخیه .

(در مرود L90 هم با اینکه ربطی به این بحث نداشت بگم ولی اصلا تو هیچ حالتی شتاب و چابکیش به تیپ 5 که هیچی به SD هم نمیرسه )

mhaf
24-04-2008, 12:45

تازه ریو دارای تکنولوژی جدیدی است که تو سر بالایی به دادت میرسه یعنی پس از تعویض دنده ،کم شدن دور موتور را به حداقل میرسونه فکر کنم اسمش ecu باشه. روغنی هم که توش میریزن یا بهران ریو است یا همون روغنی به توی آزرا میریزن (اسمش یادم نیست ) مصرف سوختش هم از پراید کمتره و توی جاده با 206 برابره من توی عید 4000 کیلومتر راه رفتم و فقط 250 لیتر سوزوندم . اکسل عقب ریو باعث میشه شما با 100 کیلومتر سرعت بدون ترس بپیچی که تنها در خودرو هایی مثل پورشه به کار برده میشه . هندلینگش معرکه است . باطری ریو اتمی است و سیستم خنک کننده موتور از نوع خاصی میباشد که حتی بدون کار کردن فن بزرگ در رادیاتور 120 کیلومتر راه میره و ماشین داغ نمیکنه . سیستم پیش کشنده کمربند ریو را فقط خودروهای ایر بگ دار ، استفاده میشه. موتورش و حتی شیشه هاش کلا" همه کره ای است (به غیر از لاستیک ) . بازم بگم ....

.

به به:13:
چه کارشناسانه:41:
اون قسمت اول رو که میگی همش در مورد تندر 90 صدق میکنه
حجم موتور تندر 90 هم 1600 است با 16 سوپاپ
قدرتش هم 105 اسب بخار تو دور 5500 هست
ECU هم مخفف واژه های Electronical Control Unit هست که همه ماشینهای انژکتوری دارن و برای کنترل انژکتور و کلا کنترل سیستم های سوخترسانی و عیب یابی و تنظیم موتور هست
از کجا آوردی که فقط پورشه این سیستم رو داره؟
این که هندلینگش معرکه است سند داری؟ یا نه فقط نظر خودته که اصلا کارشناسی نیست
سیستم خنک کننده از چه نوعیه؟:13:
شما اصلا از روی تعصب حرف نزدی!:27:
ملاک شما در مورد کارشناسی ماشین سوسک کردن:31: بقیه ماشین هاست که به نظر بنده این ملاک یه چیز کاملا مضحکه:27:
اگه شما میگی با ریو هیوندا کوژه رو سوسک کردی من هم خدمتت عرض کنم که با PK که همه میدونن ماشین خوبی نیست 160 تا میرم
خوب تو یه اتوبان که بنز الگانس 120 تا میره من 160 تا میذرم یعنی ماشینی که من سوارم خیلی بهتره؟
نه داداش
شما اگه سه تا ماشین داشتی شاید با دوتاش نتونستی درست کار کنی و این طوری قضاوت میکنی
برو تو رنکینگ جهانی مقایسه کن و ببین ریو کجا قرار داره
بعد با پروتون و L90 و 206 مقایسه کن
بعد بیا اینجا دوباره جملاتت رو تصحیح کن
اگر هم خواستی PM بده :31:

lavson1361
24-04-2008, 13:49
نه داداش شما اگه توهم داری که 206 تیپ 2 و 3 بهتر از ریو است ، قرار بزار یه حالی بهت بدم . برو بکس هم خبر میکنم فیلم بگیرن . من سرم درد میکنه برای کل کل .... گفتم که کارم ایجاب میکنه که ماشین عوض کنم .

ضمنا" از همون نظرات افلاطونیت که مشخصات ریو را میبندی به لنگ تندر معلومه که سر از ؟؟؟؟؟ خ ر که حیوان نجیبی هم هست در نمی آری .

در آخر هم به جای اینکه لنگ دمپایی از پشت دیوار پرت کنی بهتر ه که یه مرحمتی کنی و اون رنکینگ جهانیت رو بزاری تا ببینیم تولید 2004 با تولید دهه های 90 فرقشون چیه .

Bracket
24-04-2008, 14:08
چرا قیمتش غیر واقعی است
14 تومن با این همه امکانات
ولی ریو با امکانات کمتر 14
و 405 هم 14 تومن
اصلا 14 تومن نمی ارزه وقتی میشینی تو ماشین حتی جنس پلاستیکشم کاملا داد میزنه که ماشین ماشینه چیپه . صندلی های راحتی نداره , صدای موتور راحت میاد داخل کابین و این خاصیت ماشین های ارزون قیمته و خیلی چیزهای دیگه بنظر من جایگزین خیلی خوبی برای پرایده .

vahid_civil
24-04-2008, 14:41
ما زانتیا 82 داریم .منم همین مشکل فروش و تعویض رو دارم.بدنه اش یکمی خوردگی داره.
به نظرتون چند میخرن؟ و بجاش چیزی هست که بخرم با همون قیمت ؟

Bracket
24-04-2008, 14:44
ما زانتیا 82 داریم .منم همین مشکل فروش و تعویض رو دارم.بدنه اش یکمی خوردگی داره.
به نظرتون چند میخرن؟ و بجاش چیزی هست که بخرم با همون قیمت ؟
الان اگه بخوای بفروشیش فکر نکنم دیگه هیچ وقت مثل الان بخرنش ولی برای خرید ماشین الان همچی گرون شده .

SonyEricsson
24-04-2008, 15:00
espero خوبه ولی کمی خرجش زیاده .متور خوبی داره فضای خوبی داره ولی توصیه نمیکنم .نگهداریش سخته .

ممنون از همه بچه هاي فرم :11:
از طرفي مي خوام پرايد هاجبك بگيرم از طرفي دوستان از امنيت و خرج ماشين هاي ايراني :13:
واسه همين ميخوام يه سيلو تميز بگيرم :20: البته نمي دونم خرج و مخارج سيلو و قيمت خوب البته بودجه رو براي خريد ماشنين 800000 كردم كه يه سيلو تميز اگه البته پيدا بشه بگيرم :46:
خوشحال ميشم نظرتون رو بگيد :10:

rami_hemi
24-04-2008, 15:36
و اما سیلو واقعا ماشین خوبی هستش .کلی حال میده .دوام خیلی خوبی داره .یه بار با 160 دوستم انداخته بود تو یه چاله فقط کمی صدا از کمک فنرش میاد صندوق عقبش جای خوبی داره .الا یه مدل تقربا 80 به پایین با این پول میتونی تمیزش رو گیر بیاری .

HOOSEIN 105
24-04-2008, 18:09
اصلا 14 تومن نمی ارزه وقتی میشینی تو ماشین حتی جنس پلاستیکشم کاملا داد میزنه که ماشین ماشینه چیپه . صندلی های راحتی نداره , صدای موتور راحت میاد داخل کابین و این خاصیت ماشین های ارزون قیمته و خیلی چیزهای دیگه بنظر من جایگزین خیلی خوبی برای پرایده .

با سلام
صدای موتورش که بعد 206 تیپ 5 تک است
نمی دونم شما داری از کجا میگی
صندلی هاش راحت نباشن از 405 خیلی بهتره
قابلیت تنظیم ارتفاع و تنظیم قوس کمر داره که برای راحتی عالی هستند
حالا من نم دونم میخواهید خوبی 405 نسبت به این رو ثابت کنید یا چی ولی به نظر من جایگزین پراید مدل E0 ان
ورقیب سمند و 405هم مدل E1 اون است

HOOSEIN 105
24-04-2008, 18:10

با سلام
حالا من نم دونم میخواهید خوبی 405 نسبت به این رو ثابت کنید
:21:یا چی ولی به نظر من جایگزین پراید مدل E0 ان

eshgh_rap
24-04-2008, 19:29
و اما سیلو واقعا ماشین خوبی هستش .کلی حال میده .دوام خیلی خوبی داره .یه بار با 160 دوستم انداخته بود تو یه چاله فقط کمی صدا از کمک فنرش میاد صندوق عقبش جای خوبی داره .الا یه مدل تقربا 80 به پایین با این پول میتونی تمیزش رو گیر بیاری .

اره موافقم همه چيش خوبه .شتاب خوبيم داره. ما 4سال پيش داشتيم خيلي عالي بود.اگر مي گيري يا مشكي يا سفيدشو بگير چون رخ ماشين بالا ميره.

mhaf
25-04-2008, 11:26
نه داداش شما اگه توهم داری که 206 تیپ 2 و 3 بهتر از ریو است ، قرار بزار یه حالی بهت بدم . برو بکس هم خبر میکنم فیلم بگیرن . من سرم درد میکنه برای کل کل .... گفتم که کارم ایجاب میکنه که ماشین عوض کنم .

ضمنا" از همون نظرات افلاطونیت که مشخصات ریو را میبندی به لنگ تندر معلومه که سر از ؟؟؟؟؟ خ ر که حیوان نجیبی هم هست در نمی آری .

در آخر هم به جای اینکه لنگ دمپایی از پشت دیوار پرت کنی بهتر ه که یه مرحمتی کنی و اون رنکینگ جهانیت رو بزاری تا ببینیم تولید 2004 با تولید دهه های 90 فرقشون چیه .
از اون جایی که بحث کردن با تو برای من نه برای هیچ کس دیگه ای فایده نداره و هر کسی نظری داره
حالا نظر تو با نظر بقیه فرق داره
البته خیلی جالبه که وقتی باهات مخالفت میشه میای تو انجمن و خیلی آسون به دیگرون توهین میکنی
اگه من فرق بین ماشین و خر رو نمی دونم تو هم فرق بین این انجمن و سر کوچه تون رو نمی دونی.
تو دلایل خودت رو گفتی که فقط نظرات خودت بود
ما هم دلایل خودمون رو گفتیم.
اون رنکینگ جهانی هم برای آدمی مثل تو نمی تونه قانع کننده باشه

T.K
25-04-2008, 12:36
کوپه از لحاظ خانوادگی صفره ولی از لحاظ ادعا 20
اگه میگیری مشکی بگیر

ولی Bmw 330 یه چیزیه برای خودش .واقعا توووپه. . .

rami_hemi
25-04-2008, 12:46
چی بگم .چیزی نیست هر کس نظری داره ولی ادب هم خوب چیزی هستش .

rami_hemi
25-04-2008, 12:58
سفیدش بهتره مشکی کمی زود گرد و غبار میگیره .

Ship Storm
25-04-2008, 13:46
206 به نظر من بهتره اکه بتونی تیپ 5 رو بگیری که حرف نداره

amirfarrokh
25-04-2008, 15:05
عزیز ریو بگیر...
من تازه گرفتم...قبلش پرشیا (البته پرشیای مدل 79 که اولین سری کارخونه بود و همه چیش فرانسوی) و 206 (تیپ 2 مدل 81 ) داشتم...به جرات بهت میگم که ریو از 206 و پرشیا خیلی نرم تر و خوش دست تره...تا سوارش نشده باشی و نرونده باشیش نمیفهمی چی میگم...
پرشیا که مصرفش بالاست...موتور مدلهای جدیدش هم که ایرانیزه شده و شاهکار شدن!...صندلی راحتی نداره...رانندگی باهاش خسته کننده هست...206 (تیپ 2) موتور ضعیفی داره...یه سربالایی هست توی ولیعصر..درست کنار کارواش ساعی (کوچه مردوخی)...206 با دنده 2 اون سربالایی رو بالا نمیره...ریو مثل اسب میره بالا...از لحاظ راحتی صندلی هم، به نظر من ریو خیلی راحتتر از 206 هست...خود 206 هم نسبت به پرشیا صندلی راحتتری داره...405 رو هم که بیخیال...با اون صندلی عقبش...
البته توی ایران مسلما انتخاب بین بد و بدتر هست...مگر اینکه شما بنز و bmw بخوایید بخرید...
در مورد رنک جهانی ماشینها، مسلما 405 که توی ایران تولید میشه خیلی با 405 فرانسه فرق داره...البته شاید دوستان بگن 206 ایران خودرو همون 206 فرانسوی هست که توی رنکینگ جهانی فلان رتبه رو داره...حتما درست میگن...
در مورد صدای موتور ریو...نمد زیر کاپوت رو بندازی میشه مثل صدای پرشیا...فرقی نداره...اگه نمد رو نذاری، صداش زیاده...

در کل...هر ماشینی که عشقت هست بخر...پس فردا خودت میخوایی سوارش بشی..میخوایی لذتش رو ببری...اگه اونی رو نخری که دلت میگه، رانندگی دلچسبی نخواهی داشت...

شاد باشید

'POP'
25-04-2008, 15:09

از اون جایی که بحث کردن با تو برای من نه برای هیچ کس دیگه ای فایده نداره و هر کسی نظری داره
البته خیلی جالبه که وقتی باهات مخالفت میشه میای تو انجمن و خیلی آسون به دیگرون توهین میکنی
اگه من فرق بین ماشین و خر رو نمی دونم تو هم فرق بین این انجمن و سر کوچه تون رو نمی دونی.
دوستان این روش بحث درست نیست ؛ چرا؟ چون بجای اینکه نظر و پیشنهاد شخصی خودتون رو بدید دارید به نظرات هم ایراد می گیرید و تمسخر می کنید نظرات هم رو

---------------------------------------------

البته توی ایران مسلما انتخاب بین بد و بدتر هست...مگر اینکه شما بنز و bmw بخوایید بخرید...

206 به نظر من بهتره اکه بتونی تیپ 5 رو بگیری که حرف نداره
منم نظرم همینه
ببین یک مقایسه ای کردم من نتیجه شد 206 تیپ5

Rio

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید206

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگر لینکهای بالا رو ببینید متوجه میشید که کیا Rio قدیمی تر از پژو206 نیست
حالا
ریو قدری جادارتر هست در مقابل حدود 73 کیلوگرم هم سنگین تره اما در مقابل امنیت راننده ی پایین تری در تصادفات داره(من به ایمنی ماشین توی ایران خیلی اهمیت میدم چون رتبه ی اول تلفات در تصادف رو داریم توی دنیا) مخصوصا چون کیسه ی هوا رو نصب نکردند و ABS هم آپشنال هست
این دو تا صفحه مربوط به مقایسه ی ایمنی هست البته در مجموع رتبه ی ایمنی ریو قدری بالاتره
Rio

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید206

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید موتورش حدود 12hp در توان و 15N.m در حداکثر گشتاور ضعیفتره از 206 تیپ5
امکانات رفاهی ریو و کیفیت مونتاژش مناسب هست اما رقیب 206 تیپ2 هست و قابل مقایسه با تیپ5 نیست ضمن اینکه ریو خودروی جوانان هم نیست

مجید فینا
25-04-2008, 17:23

خودروی وانت داچیا لوگان یا همون تندر ال نود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

rami_hemi
25-04-2008, 20:03
حالا یه سوال داشتم .تندر ال 90 تو این بحث بود اصلا
ولی خداییش جالب بود .از برخورد جانبی زیاد هم تعریف نداره ای ال 90 .

Talabkar
25-04-2008, 20:57
چون همین دیروز بر سر کل کل با یه هیوندا کوپه توی بزرگراه همت 20 تومن جریمه شدم . و کوپه رو هم سوسک میکنه چه برسه به 206 تیپ 2 و 3
.
احتمالا راننده كوپه يا شاطر بوده يا پيرمرد

SonyEricsson
25-04-2008, 21:08
ممنون از دوستان گلم eshgh_rap و rami_hemi كه راهنمايي كرديد! دنباله يه تميزش هستم!

rami_hemi
25-04-2008, 21:34
خدا رو شکر.ببین سعی کن بری پیش مکانیکای دوو و اینجور ماشینا یا از آشناها کمک بگیر .نرو نگالری و پیش و دلال ملت .

rami_hemi
25-04-2008, 22:11
به احتمال قوی تلبکار حق داره .

lavson1361
25-04-2008, 23:22

دوست نسبتا" خوب ..
من ابتداعا هیچ توهینی به هیچ کسی نکردم و اتفاقا" اذعان کردم که با پیام خصوصی تمایل به گفتمان دارم . چون تجربه ریو ستیزی رو بارها وبارها دیده بودم برای همین گفتم شر درست میشه . این عادت ماست که به جای تعامل به هم بیحرمتی کنیم . وقتی شما پا برهنه میپری وسط میگی : تو سه تا ماشین داشتی با دوتاش نتونستی درست کار کنی واین حرفا ..... خوب منم مجبور میکنی به چیری بگم که ؟؟؟؟؟؟

lavson1361
25-04-2008, 23:24
به به:13:
چه کارشناسانه:41:
اون قسمت اول رو که میگی همش در مورد تندر 90 صدق میکنه
حجم موتور تندر 90 هم 1600 است با 16 سوپاپ
قدرتش هم 105 اسب بخار تو دور 5500 هست
ECU هم مخفف واژه های Electronical Control Unit هست که همه ماشینهای انژکتوری دارن و برای کنترل انژکتور و کلا کنترل سیستم های سوخترسانی و عیب یابی و تنظیم موتور هست
از کجا آوردی که فقط پورشه این سیستم رو داره؟
این که هندلینگش معرکه است سند داری؟ یا نه فقط نظر خودته که اصلا کارشناسی نیست
سیستم خنک کننده از چه نوعیه؟:13:
شما اصلا از روی تعصب حرف نزدی!:27:
ملاک شما در مورد کارشناسی ماشین سوسک کردن:31: بقیه ماشین هاست که به نظر بنده این ملاک یه چیز کاملا مضحکه:27:
اگه شما میگی با ریو هیوندا کوژه رو سوسک کردی من هم خدمتت عرض کنم که با PK که همه میدونن ماشین خوبی نیست 160 تا میرم
خوب تو یه اتوبان که بنز الگانس 120 تا میره من 160 تا میذرم یعنی ماشینی که من سوارم خیلی بهتره؟
نه داداش
شما اگه سه تا ماشین داشتی شاید با دوتاش نتونستی درست کار کنی و این طوری قضاوت میکنی
برو تو رنکینگ جهانی مقایسه کن و ببین ریو کجا قرار داره
بعد با پروتون و L90 و 206 مقایسه کن
بعد بیا اینجا دوباره جملاتت رو تصحیح کن
اگر هم خواستی PM بده :31:

از رنکینگ جهانی صحبت شد. باید بگم ، من همه جورش رو بررسی کردم و دیدم ریو در کلاس خوبی قرار داره . من خودم از اعضای فروم مجله ماشین هستم . دوستان یه زحمتی بکیشین بیاین توی تاپیک جامع ریو تا ببینید کارشناس فنی کجا خوابیده .
پدر جان، من خودم کرم ماشینم ، بعد از یه عمری گدایی که دیگه شب جمعه یادم نمیره . ریو ماشین خوب و محکمی است . چهار ستاره ایمنی گرفته . توی تمام تصادفهاش ، ضربه رو پخش کره . دقیقا" مثل تصادفات سوناتاست . توی درهاش و سقفش همه لوله فولادیه . گشتاور فرمونش سه برابر سمند و 405 هست . وزنش 9 کیلو از 405 هم سنگین تره . سیکل ترکیبش 6.9 هست . نوع طراحی بدنش جوریه که بهترین نوع شکافت هوا رو داره. قدرت موتورش از سمند و 405 و 206 تیپ2 و 3 بهتره . توی 28 خودروی برگزیده داخلی ، به لحاظ کیفیت ساخت، مقام 9 رو داره .اونم بین ماشین هایی مثل بنز e200 و ماکسیما و ونیزو هیوندا آوانته وغیره .
توی جدول خلاصه میانگین نمرات منفی ،114.4 امتیاز منفی گرفته . واین در حالیه که سمند و 405 به ترتیب 237.2 و 265.9 امتیاز منفی گرفته اند . نوع فنر بندی و تعلیق و فرمان و تجهیزات الکترونیکی ، تماما" امتیازات بیشتری رو در میان هم کلاسهای خودش داره . در مورد مرغوبیتش همین بس که در مقایسه، اکثرا" با خودروهایی در حال رقابت هست که کمه کم چهار ، پنج تومن از ریو گرونترهستند ، مثل 206 تیپ 5 و پرشیا . شما با دوازده و ششصد ، دنبال چه ماشینی میتونی باشی که نیازهات رو اینجوری براورده کنه . فکر میکنی سال 84 سایپا در روزای اول تولید ، قیمت این ماشین رو چند گذاشته بود ؟! بعد از اینکه استقبال نشد (به علت عدم آگاهی از کیفیتش ) مجبور شد بیارش پایین و سال بعدش دوباره کشیدن قیمت رو بالا . حالا مردم دوست دارن به قیمت بالای ماشین بنازن دیگه میل خودشونه . من اگه سر از تنم جدا کنن دنبال 206 تیپ دو که 12 و خرده ای بوده و الان یهو شده 14 و خرده ای نمیرم . آدم باید یا دنبال بورس ماشین باشه یا دنبال کیفیتش . ریو زیاد بورس خرید و فروش نداره اما از لحاظ کیفیتی بسیار عالیه . من شرط میبیندم که بورس این خودرو تا 6 ماه دیگه بسیار بالا بگیره . توی تاپیک جامع ریو در فروم مجله ماشین ، تراکم و حجم کاربران متقاضی ریو رو میتونی به وفور ببینی . مشت نمونه خرواره .

lavson1361
25-04-2008, 23:27
احتمالا راننده كوپه يا شاطر بوده يا پيرمرد

در مورد رقابت با هیوندا کوپه ، باید عرض کنم
داشتم با یه هیوندا کوپه توی همت ، کل کل میکردم که با یارو دعوام شد . بعد نفهمیدم چی شد . یهو یه زانتیا مثل اجل ملقی پیدا شد و هر دومون را نگه داشت . هر چی التماس میکردم ول نمیکرد . افسره همونی بود که همیشه شبکه تهران توی کنترل نامحسوس نشونش میده . همش هم میگفت شما باید اعمال قانون بشید . ولی خداوکیلی توی مانور از کوپه بهتر نبود ، بدتر هم نبود . این ریو ، گازش که میدی مثل اسب وحشی میمونه . ... میتونی برنامه تلویزیون رو دنبال کنی ، افسره تمام کل کل ما را فیلم گرفته بود . ماشین پسره یه هیوندای سورمه ای رنگ بود . اگه هر وقت نشون بده خودم ضبط میکنم و قول میدم که براتون آپلود کنم .

شما هم اگه یه وقت فیلمی داری که با ژیان ، زانتیا رو سوسک کردی طلبه ام که ببینم ، چون من از این چیزا زیاد دیدم . بیشتر به رانندگی ربط داره تا ماشین ..

مجید فینا
25-04-2008, 23:57
لطفا بحث رو منحرف نکنید

stam
26-04-2008, 07:25
دوستان خیلی ممنونم ازتون که لطف میکنید و دانسته ها و تجربیات خودتون رو در اختیار دیگران قرار میدید
اما باور کنید اظهار نظرهای فنی خیلی بهتر از اظهار نظرهای کل کل گونه است.من وقتی نظراتی رو میخونم که از لحاظ فنی رو ماشین بحث کرده(حتی اشتباه) واقعا لذت میبرم و استفاده میکنم قصدمم از راه انداختن این تاپیک درست کردن کلکل نبود بلکه میخواستم ببینم که با این بودجه بهترین راهی که میتونم انتخاب کنم چیه همین.
از مدیریت ارشد عزیز(pop) هم سپاسگذارم بخاطر مقایسه جامع وکاملش والبته فی
ضمنا یادتون باشه موضوع تاپیک مقایسه ریو با 206 نیست من گفتم با 13 تومن ریو بهتره یا 206 وگرنه اینو خودمم میدونم که تیپ5 یا6 از ریو یهتره اما قیمتش هم!!!

خودم هم برام انتخاب سخته چون تنها ماشینی که پشتش نشستم ماشین قبلیمه(پراید)والبته یه مدت 2 ماهی هم یه پژو 405 2000 دستم بود.
بخاطر همین تجربه هیچیک از این دو ماشین رو ندارم(حتی 1 دقیقه)
لذا ازتون درخواست دارم صادقانه نظرتونرو بگید
ازlavson1361 عزیز هم بخاطر توضیحاتش ممنونم

lavson1361
26-04-2008, 09:09
دوست عزیز ، سلام
اتفاقا" من اصلا" متعصبانه قضاوت نمیکنم . امسال عید ، من با خانواده (چهار نفر) و 200 کیلو بار ، 4000 هزار کیلومتر طی کردیم .( از اصفهان گرفته تا بندر گناوه و دزفول و خرم آباد در بیاد .) ماشین توی سربالایی ها اگه پر گاز بیایی کششش از پرشیا هم بیشتره . توی تمام راه کولر روشن بود و آمپر ماشین ازوسط تکون نمیخورد . آرگومونی صندلیهای ریو (به غیر از شاگرد ) بسیار عالیه و از با سمند ال ایکس قابل مقایسه است. (به تایید صاحب سمند رسیده)
206 تیپ 2 و 3 به درد مسافرت نمیخوره ،بیشتر ماشین جون پسندیه .توی سربالایی هم کم میاره .
405 بسیار پر مصرفه و اسیرت میکنه .(ریو در 4000 کیلومتر تنها 250 لیتر بنزین سوزاند )
سمند خیلی لشه و توی شهر نمیتونی هر سوراخ سمبه ای جاش کنی . کما اینکه زود به زود باید بهفکر لنت باشی . داخلش هم که بعد ازمدتی برات ارکست سمفونیک میزنه . مصرفش هم از ریو بشتره .
تندر 90 فقط اون مدلهای ایربگ دار و ای بی اس دارش خوبه که باید نزدیک هفده – هجده تومن براش پول بدی .
206 تیپ 5 ، خیلی عالیه اما هم جاش کمه و هم الان شده 19 میلیون .
پژو پارس هیچ مزیتی نسبت به 405 و سمند نداره (موتورش همونه) جز اینکه کمی تجهیزاتش بیشتره ، مثل شیشه برقی های عقب . که اتفاقا" شیشه عقبهای ریو هم برقیه . یکی از دوستان در مجله ماشین میگفت پژو پارس صفری که از کارخونه گرفته بود بعد از دو ماه متوجه شده که یه سیلندرش یا یه سوپاپش دقیقا" یادم نیست ، کار نمیکرد .
پژو 206 اس دی هم به علت اینکه سنسور اکسیژنش رو تغییر دادن ، الان خیلی ها رو به دردسر انداخته .پسر خاله من تازه گرفته . باهاش توی اربعین امام حسین رفتیم کاشان ، خداوکیلی 70 لیتر رفت و برگشت بنزین سوزوند . نمایندگی هم میگه بر عهده خودتونه و باید هزینه تعویض سنسور را آزاد بدین .

در کل دوست عزیز ، هر ماشینی بنا به نیازهای ما، یه سری عیب داره و یه سری حسن . ریو حسنهاش به عیبهاش میچربه . مهم اینه که شما از ماشین چه توقعی داری . میخوای باهاش خیابون گردی کنی یا برای خانواده هم احترام قائلی .

در نهایت ، حتما" یه دور با ریو بزن ، یه دور هم با 206 بزن ببین . نظر خودت چیه . ماشین رو برای چه کاری میخوای ؟ اگه به فکر فضای ماشین نیستی 206 تیپ 58 توصیه منه . ولی یادت باشه مصرفش از ریو بیشتره . چون موتورش 1600 هست و قدرتی معادل 110 اسب داره .
در کل من میگم ریو ...
پیام ریو اینه :
خانواده ها دوستش دارند جوانها میپسندند .

rami_hemi
26-04-2008, 09:55
دیگه بسه دعوا .
من خودم اصلا از 206 خوشم نمیاد با اینهمه بازم نظرم اینه که از ریو مناسبتره .ابته این نظر شخصی من هستش .البته هر دو اینا رو میشه توی دو تا کلاس متفاوت گذاشت .اگه ریو هاچ بک هم بود میشد راحتر مقایسه کرد ولی ریو توی ایران یه ماشین خانوادگی کوچیک هستش .مزایی داره .مثلا با موتور یه موتور کوچیک 1500cc توان خیلی خوبی تولید میکنه .وزن مناسبی داره .ولی کلا کمی نا پایدار به نظر میرسه ولی 206 یه ماشین خانوادگی واقعا کوچیک هستش .وقتی توش یوار میشین میفهمین چقدر کوچیک هستش .
در مورد هندلینگ فقط 206 رو امتحان کردم و فعلا متاسفانه سوار ریو نشدم .واسه همین نمیتونم اضهار نظر کنم .
راستی اگه کسی بتونه و بلد باشه با یه پراید معمولی هم میتونه پوز ماشینای موتور 3000 رو هم بزنه همون کاری که دوست من با پرایدش سر یه ماکسیما آورد (شتاب پراید خوبه ولی سرعت نهایی رو دیگه کم آورد.)

mazdakaa
26-04-2008, 10:01
به نظر من فقط 206 تیپ 5 بگیر ماشینی با موتور قوی ترمزهای فوق العاده قوی و تمام امکانات و دارای 4 ستاره ایمنی اروپا وقتی در جاده های کوهستانی و سربالایی رفتی و برای همه ماشینها نور زدی که برید کنار من میخوام رد شم فضای کم صندوق عقبش هم یادی میره تو جاده هیچ مخصوصا کوهستانی کمتر ماشینی به گردش میرسه به نظر من تا محدوده 30 میلیون کمتر ماشینی از نظر قدرت و امکانات و ایمنی بهش میرسه تو بازار فروش خودرو به بچه زانتیا معروفه امکانات:
موتور 1600سی سی با 16 سوپاپ و 110 اسب بخار قدرت
ایرکاندیشن اتوماتیک
آینه های جانبی برقی با گرمکن
ایربگ سرنشینان جلو (2 تا)
چهار شیشه بالابر برقی به همراه قفل شیشه های عقب به همراه بالابر اتوماتیک شیشه راننده با یک بار فشار
شیشه های جلو با قابلیت ایست در هنگاه برخورد با شی
پخش صوت سی دی با شش بلندگو (2تاعقب 2تا جلو 2 تا تیوترجلو)
پشت سریهای صندلی جلو با قابلیت تنظیم زاویه
پشت سریهای صندلی عقب
چهار چرخ دیسک به همراه Abs و Ebd که دیسکهای جلو بزرگتر از تیپ 2و3 هست
کمربند ایمنی جلو با پیش کشنده در تصادف
و به علاوه امکانات دیگر تیپ 2
من دارم با هیچ ماشینی تا سقف 30 میلیون عوضش نمیکنم فقط زمانی عوضش میکنم که بخوام یک ماشین مثل مزدا 3 یا مگان 2000 یا بالاتر بگیرم

lavson1361
26-04-2008, 10:04
ضمنا"
باک ریو 45 لیتر ظرفیت دارد ، مصرف آن در شهر 7.8 لیتر در 100 کیلومتر و در بزرگراه 5.7 لیتر در 100 کیلومتر می باشد .سیکل ترکیبش هم 6.9 میباشد .
206 تیپ 2 ، مصرف آن در شهر 9.4 لیتر در 100 کیلومتر و در بزرگراه 5.4 لیتر در 100 کیلومتر می باشد .
.

lavson1361
26-04-2008, 10:19
دیگه بسه دعوا .
من خودم اصلا از 206 خوشم نمیاد با اینهمه بازم نظرم اینه که از ریو مناسبتره .ابته این نظر شخصی من هستش .البته هر دو اینا رو میشه توی دو تا کلاس متفاوت گذاشت .اگه ریو هاچ بک هم بود میشد راحتر مقایسه کرد ولی ریو توی ایران یه ماشین خانوادگی کوچیک هستش .مزایی داره .مثلا با موتور یه موتور کوچیک 1500cc توان خیلی خوبی تولید میکنه .وزن مناسبی داره .ولی کلا کمی نا پایدار به نظر میرسه ولی 206 یه ماشین خانوادگی واقعا کوچیک هستش .وقتی توش یوار میشین میفهمین چقدر کوچیک هستش .
در مورد هندلینگ فقط 206 رو امتحان کردم و فعلا متاسفانه سوار ریو نشدم .واسه همین نمیتونم اضهار نظر کنم .
راستی اگه کسی بتونه و بلد باشه با یه پراید معمولی هم میتونه پوز ماشینای موتور 3000 رو هم بزنه همون کاری که دوست من با پرایدش سر یه ماکسیما آورد (شتاب پراید خوبه ولی سرعت نهایی رو دیگه کم آورد.)

دوست عزیز شما خودت میگی فعلا متاسفانه سوار ریو نشدی .
بعد بر میگردی میگی : کلا کمی نا پایدار به نظر میرسه .
باید عرض کنم نظر شما زیاد مهم نیست بلکه تجربه شما با ریو مهمه که البته نداری .

به هر جهت من یه بار دیگه هم گفتم ریو چون کمه ، و زیاد در دسترس نیست . اکثرا" ازش سواری نگرفتن و بیخودی نظر میدن . (البته توهین به شما نباشه )

با تشکر از همه عزیزان ....

lavson1361
26-04-2008, 10:20
به نظر من فقط 206 تیپ 5 بگیر ماشینی با موتور قوی ترمزهای فوق العاده قوی و تمام امکانات و دارای 4 ستاره ایمنی اروپا وقتی در جاده های کوهستانی و سربالایی رفتی و برای همه ماشینها نور زدی که برید کنار من میخوام رد شم فضای کم صندوق عقبش هم یادی میره تو جاده هیچ مخصوصا کوهستانی کمتر ماشینی به گردش میرسه به نظر من تا محدوده 30 میلیون کمتر ماشینی از نظر قدرت و امکانات و ایمنی بهش میرسه تو بازار فروش خودرو به بچه زانتیا معروفه امکانات:
موتور 1600سی سی با 16 سوپاپ و 110 اسب بخار قدرت
ایرکاندیشن اتوماتیک
آینه های جانبی برقی با گرمکن
ایربگ سرنشینان جلو (2 تا)
چهار شیشه بالابر برقی به همراه قفل شیشه های عقب به همراه بالابر اتوماتیک شیشه راننده با یک بار فشار
شیشه های جلو با قابلیت ایست در هنگاه برخورد با شی
پخش صوت سی دی با شش بلندگو (2تاعقب 2تا جلو 2 تا تیوترجلو)
پشت سریهای صندلی جلو با قابلیت تنظیم زاویه
پشت سریهای صندلی عقب
چهار چرخ دیسک به همراه Abs و Ebd که دیسکهای جلو بزرگتر از تیپ 2و3 هست
کمربند ایمنی جلو با پیش کشنده در تصادف
و به علاوه امکانات دیگر تیپ 2
من دارم با هیچ ماشینی تا سقف 30 میلیون عوضش نمیکنم فقط زمانی عوضش میکنم که بخوام یک ماشین مثل مزدا 3 یا مگان 2000 یا بالاتر بگیرم

دوست عزیز حرف شما کاملا" متین ... منهمه صحبتهای شما را قبول دارم چون واقعا" با 206 تیپ 5 حال میکنم .
اما توجه کن ، این بابا 13 تومن داره ، نه 19 تومن . اگه اینجوریه که خوب منم C5 یا فولکس گل رو پیشنهاد میکنم . هر چی پول بدی آش میخوری .

rami_hemi
26-04-2008, 10:37
دوست عزیز شما خودت میگی فعلا متاسفانه سوار ریو نشدی .
بعد بر میگردی میگی : کلا کمی نا پایدار به نظر میرسه .
باید عرض کنم نظر شما زیاد مهم نیست بلکه تجربه شما با ریو مهمه که البته نداری .

به هر جهت من یه بار دیگه هم گفتم ریو چون کمه ، و زیاد در دسترس نیست . اکثرا" ازش سواری نگرفتن و بیخودی نظر میدن . (البته توهین به شما نباشه )

با تشکر از همه عزیزان ....

ما حرفی نداریم .
به نظر من که ریو زیاد هستش .خوب هر کس سلیقه ای داره .منم 206 تیپ5 رو به تیپ3 یا 2 ترجیح میدم .
ولی من باشم با این پول میگردم یه مرسدس بنز 190E خیلی تمیز مدل 1985 به بالا پیدا میکنم

majid_sp
26-04-2008, 10:57
ریو که صفرش 13 تومنه

کسی می دونه الآن صفر 206 تیپ 3 چنده ؟ اصلا صفرش هست ؟

lavson1361
26-04-2008, 13:03
دوست عزیز ریو الان صفرش 12.و ششصد میلیونه . نمایندگی 20 روزه تحویل میده . خط تولیدش هم دوباره راه افتاده .
206 تیپ 3 رو نمیدونم ولی تیپ 2 حول و حوش چهارده و چهارصد ، پونصده . یعنی دو میلون از ریو گرونتره و در مقابل هیچ مزیتی نسبت به ریو نداره .

قابل توجه کسایی که میگن ریو گرونه و نمیارزه ...

حالا بازم بگین 206 !!!!!!

mazdakaa
26-04-2008, 14:45
فقط 206 تیپ 5 !

rami_hemi
26-04-2008, 15:30
آقا چرا دعوا میکنی بابا نخواستیم برو ریو بگیر .
به من ربطی نداره یه عده اینجا میخوان فقط حرف خودشون باشه .
اصلا به من چه .
من بخوام این همه پول حروم ماشین ککنم میرم همون ماشینای قدیمی آلمانی رو میخرم همه چیزم دارن .بیشتر از اونی هم که الان رو ماشینای صفر ما هستش دارن .

lavson1361
26-04-2008, 17:00
5 تومن بزرا روش برو سوناتا بگیر . دست دومش رو بگردی میتونی تمیز یدا کنی.

lavson1361
26-04-2008, 17:19
امروزه به نظر من اتومبیل یعنی فقط کیفیت و بس !!! اگر پی کی را با کیفیت آزرا به شما دادند از خریدن 405 منصرف بشین . این یک مثال شاید غیر واقعی بود برای اینکه بگم امروزه محصولاتی مثل 405 - پارس و کم کم در آینده 206 هیچ حرفی در کیفیت برای گفتن ندارند و خصوصا خانواده 405 با مشکلات کیفیتی تعجب آوری مواجه هستند و هدف ایرانخودرو فقط اینه که خط تولید نخوابه و ماشین به هر قیمتی که شده خط تولید را ترک کنه حالا مبارک ! مشتری .

اما ریو از نظر کیفیتی: اگر هم مشکلی دیده بشه به پای محصولات معروف ایرانخودرو نمیرسه و واقعا مونتاژقابل قبولی داره البته این کیفیت بهتر نه بخاطر کار در حد "لکسوس" کمپانی سایپا بلکه بخاطر "قطعات اصلی" کره ای است .

ریو ماشینی با : موتور پر قدرت - مصرف کم و عالی - صدای زیاد موتور داخل کابین (عایق زیر کاپوت نصب کنید) - فرمان هیدرولیک نرم تر از محصولات پژو -کلاچ و تعویض دنده های نرم - هندلینگ و ترمز قابل قبول - سیستم صوتی عالی (با این قیمت) - کولر عالی (حتی بهتر از خانواده پژو) بخاری ضعیف (بر خلاف خانواده پژو در سرما 10 دقیقه طول میکشه تا کاملا گرم بشه) طراحی داخلی زیبا - نور پردازی قشنگ داشبورد و مجموعه کیلومتر شمار در شب - جادار تر بودن صندلی عقب و صندوق عقب نسبت به اس دی .

از نظر طراحی بدنه: من اینجا هرچی در مورد ریو خوندم هیچکس راضی نبود و حتی کارشناس مجله ماشین هم نسبت به در صندوق عقب و چراغ عقب اون ایراد وارد کرد ... اما من کاملا مخالفم و نمیگم طراحی عالی و بی نقص و زیبائی مثل سوناتا - آزرا - دوو اسپرو و ... داره اما در نوع خود جالب توجه است . طرح اریب درب صندوق عقب و طرح چراغهای عقب که تا روی صندوق آمده دارای یک رگه طراحی منحصر بفرد و زیباست (این موضوع را با طرح فسیل 405 مقایسه کنید . 405 از نظر بدنه تمام شده است) . طراحی درب عقب بزرگتر و ستون سی واقعی تر از 206 اس دی است (توجه کنید) . مجموع طرح کلی (جلو و عقب و جانبی ) در هماهنگی کامل با یکدیگر میباشد .

lavson1361
26-04-2008, 17:25
راستی اون بابایی که از رنکینگ جهانی حرف میزد ، کجا رفت ؟؟؟؟
من منتظر رنکینگش هستم . میخوام بدونم 405 کجای رنکینگ قرار داره ....

نکنه بلوف بود!!!!!

راستی بچه ها شرمنده که منم اینجا زیادی حرف میزنم . آخه مجله ماشین چند روزیه که در دست تعمیر هست اینه که فعلا" بیکاری میگردم دنبال دشمنای ریو ...

mhaf
26-04-2008, 19:14
راستی اون بابایی که از رنکینگ جهانی حرف میزد ، کجا رفت ؟؟؟؟
من منتظر رنکینگش هستم . میخوام بدونم 405 کجای رنکینگ قرار داره ....

نکنه بلوف بود!!!!!

راستی بچه ها شرمنده که منم اینجا زیادی حرف میزنم . آخه مجله ماشین چند روزیه که در دست تعمیر هست اینه که فعلا" بیکاری میگردم دنبال دشمنای ریو ...
سلام
هه هه گفتی 405 یاد 15 سال پیش افتادم
آقا 405 تو اون رنکینگ وجود نداره
منظور من از آوردن اسم رنکینگ برای مقایسه ریو با L90 و 206 بود
نه 405 ای که کلا از رده خارج شده
در ضمن بلوف هم نبود
میتونی یه سرچ یزنی از سایت های معتبر دنیا این رنکینگ رو ببینی.
راستی یه موقع 405 رو سرچ نکنی که ممکنه با چند تا فحش و بد بیراه مواجه بشی
مثل من که اومدم با تو مخالفت کردم و ازت فحش شنیدم.

lavson1361
26-04-2008, 20:01
به هر جهت بار اثبات در هر قضیه ای بر دوش مدعی آن است . شما ادعا کردید که ریو در صف آخر قرار دارد و این در حالیست که هنوز چیزی رو ثابت نکردید .
و کماکان از رنکینگ حرف میزنید و پس از تقاضای احراز آن ، بنده را به سرچ کردن توصیه میکنید .
( یا به تعبیری حواله به حرضت عباس میدی ...)

قربون قدت من سرچ کردم چیزی نیافتم شما یه مرحمتی کن ویه لینک به ما بده تا ما با دیدن آن ،یه ذره ریو زده بشیم .

البته با عرض معذرت از نمدیران سایت .
خوب دیگه این بابا خودش پاش رو تو کفش من کرده ....

rami_hemi
26-04-2008, 20:57
خوبه مملکت رو نگا .ماشین 18 سال پش رو با ماشین 5-6 سال پیش مقایسه میکنیم .
و اما کلا من به ماشینای تولید داخل صفر اعتقادی ندارم .تا روزی هم که نتونم ماشینای بالای 30 ملیون بخرم ماشین صفر نمیخرم .النم یه گلف 92 دارم باهش کلی کیف دارم هزار تا 206 و ریو رو می ارزه همین دومش .
البته این نظر منه .هر کسی مختار هستش که انتخاب کنه

rami_hemi
26-04-2008, 21:00
خوب یعنی سوناتا اینقده افت داره؟عجب یعنی دست دومش 23 میلیون بابا بیخی .صفر سوناتا الان 36 بالاس اونم که همشون 4 سیلندرن .
نمیدونم این چه صیغه ای هستش یه ماشین خوب که میاد ورودش رو قطع میکنن .
سوناتا v6 نمیاد :((

lavson1361
26-04-2008, 23:15
ملت شهید پرور این هم بخونین بد نیست
اینم منبعش

å
مقایسه تخصصی ریو ( نکته به نکته)
از زبان کارشناس فنی سایپا

§کمپانی خودرو سازی کیا تابعه گروه خودروسازی هیوندا موتور کره جنوبی می باشد که در بسیاری موارد طراحی و تولید همکاری ها ی نزدیکی با هم دارند ، همچنین این دو کمپانی از مشاوره ها و طراحی ها فورد آمریکا به طور کامل بهره می برند .

§ریو 16 سوپاپ داره،نیم موتور ریو همون نیم موتور ورناست(و البته ecu شونم یکیه هردو زیمنس البته واضحه که برنامه ecu که روی ریوست با اونی که رو ورناس فرق می کنه) که این حاصل همکاری کیا و هیونداست .

§حجم موتور هر دو 1.5 لیتره و تنها تفاوت این دو خودرو در سر سیلندر اون هاست که ریو 16 سوپاپ داره ولی ورنا 12 سوپاپ . ( ریو : 1493 سی سی حجم موتور – ورنا : 1495 سی سی حجم موتور )

§قدرت ورنا 90 اسب بخار در 550 دور دقیقه و قدرت ریو 97 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه است .

§در واقع موتور ریو تکمیل شده و بهسازی شده ی موتور ورناست .

§گشتاور موتور ریو ام از ورنا بزرگ تره بنابراین شتابشم تو هر 5 تا دنده بیشتر از ورناست بد نیست بدونین تو سایپا ریو به دو صفت معروفه یک سلطان شتاب و دو سلطان سربالایی یعنی تو شتاب اولیه (100-0) حتی زانتیا رو هم می گیره ، همچنین ایشون با پرشیا ELX ،405 GLX ، و 206 تیپ 5 هم کورس گذاشتن و تونستن با ریو کل اون ها رو بخابونن . ( ببخشید معادل فارسی براش پیدا نکردم)

§ریو تو سربالایی ها جایی که پرشیا ELX ،405 GLX ، و 206 تیپ 5 بسختی 50 کیلومتر میرن ریو با سرعت بالای 100 مثل شبح از کنارشون رد میشه در مورد صدای موتور و قطعات موتورم باید بگم هیچ شباهت و اشتراکی بین ریو و پراید نیست صدای موتور ریو کاملا بم و پرطنینه و هیچ شباهتی به صدای موتور پراید نداره از لحاظ قطعات موتورم جز قطعاتی مثل یاتاقان قطعه مشترکی با پراید نداره.

§مجموعه قوای محرکش شامل موتور و گیربکس و ... واتاق به شکل کاملا پک از کره وارد میشه و تو ایران کارگرا فقط زحمت باز کردن جعبه ها رو میکشن البته مشخصه قطعات مشترک خیلی بیشتری بین ریو و ورنا وجود داره که من دقیقا نمی دونم.

rami_hemi
27-04-2008, 10:34
دوست من جالب بود ولی اگه میشه یه نظر کارشناسی از طرف یه گروه بی طرف رو هم بده .
اصولا من اعتقادی به نظر کارشناسای شرکت سازنده ندارم .
هیچکس نمیگه ماست من ترشه .

lavson1361
27-04-2008, 11:23
شما میتونی بری و خلافش رو ثابت کنی .
من نتونستم ....
شاید شما بتونی

ضمنا این ماست اصلا" ایرانی نیست . بلکه تماما" باکس از کره میآد پس لزومی نداره کارشناس سایپا بوق اجناس کره ای رو بزنه . چون براش فرقی نداره .

درنهایت باید بگم به جای این همه مخالفت بهتر نیست یه دوری باهاش بزنی تا اینقدر بیخودی ساز مخالف ننوازی .

با تشکر ...

stam
27-04-2008, 12:27
سلام
آقا بالاخره امروز یه دور با ریو زدم دست رفیقم بود(نمایشگاه داره)...
آقا شتابش فوق العاده بود.از 405 2000 کاربراتوری که بیشتر بود از پرایدم همینطور(این 2 تارو خودم داشته ام چون)در کل سواری خوبی داشت وقتی تو یک گازو پر میکنی قسمت عقب ماشین میخواد از رو زمین کنده بشه.
اما یه چیزی که خوب نبود این بود که ماشین توی دست اندازها خشک بود به نظر کمکهای تعریفی نداره حالا نمیدونم...
و البته صدای موتور که خیلی هم زیاد نیست و لی خب کم هم نبود.
در کل من بهش نمره قبولی میدم
ولی مقایسش نمیکنم چون هنوز پشت 206 نشستم.
اگه گیر اوردم حتما امتحانش میکنم تو این هفته تا تکلیفم روشن شه...
ممنونم

mhaf
27-04-2008, 12:31
خوب مثل اینکه تو تو شرکت سایپا کار میکنی و مامور شدی بیای اینجا برای ریو تبلیغ کنی
من هم اصلا با تو کاری ندارم
هر چی دوست داری تبلیغ کن
منم به قول خودت تورو حواله دادم به حضرت(حرضت از دید تو) عباس
خواهشا دیگه جواب منو نده
منم جواب تو رو نمی دم
اصلا فکر کن چیزی نگفتم
همه حرفام هم پس میگیرم
ریو سگش میرزه به فراری و لامبورگینی و .......
برین بخرین حالشو ببرین

mhaf
27-04-2008, 12:35
سلام
آقا بالاخره امروز یه دور با ریو زدم دست رفیقم بود(نمایشگاه داره)...
آقا شتابش فوق العاده بود.از 405 2000 کاربراتوری که بیشتر بود از پرایدم همینطور(این 2 تارو خودم داشته ام چون)در کل سواری خوبی داشت وقتی تو یک گازو پر میکنی قسمت عقب ماشین میخواد از رو زمین کنده بشه.
اما یه چیزی که خوب نبود این بود که ماشین توی دست اندازها خشک بود به نظر کمکهای تعریفی نداره حالا نمیدونم...
و البته صدای موتور که خیلی هم زیاد نیست و لی خب کم هم نبود.
در کل من بهش نمره قبولی میدم
ولی مقایسش نمیکنم چون هنوز پشت 206 نشستم.
اگه گیر اوردم حتما امتحانش میکنم تو این هفته تا تکلیفم روشن شه...
ممنونم
پشت 206 بشینی زیاد برات فرقی نداره
ولی اگه پشت L90 بشینی کمتر از زانتیا سوار نمیشی
تندر 90 خیلی عالیه ولی تنها ایرادی که داره اینه که قطعاتش کمه

lavson1361
27-04-2008, 13:05
جناب stam ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، لاستیکت رو عوض کنی حله ...
اتفاقا" ریو هم در جلو و هم در عقب ، دو مدل کمک داه . یعنی هم لول و هم پیچشی .
لاستیک ریو 13 است و کویره . تمام برو بکس اولی که میخرن میرن یه فکری به حال لاستیک میکنن . با تعویض لاستیک هم هندلیگ بهتر میشه و هم دیگه ماشین نمیکوبه .
(این تنها قطعه ریو است که ایرانیه . )
راستی دنبال ال 90 هم اگه خواستی بری فقط E2 بگیر ایربگ هم داره . ولی اگه هر کدوم از این ماشینا تونستن توی شتاب و سر بالایی ، ریو رو بگیرن من اسمم رو عوض میکنم و میزارم جانسون .

ضمنا" مطمئن باش از زانتیا پر شتابتر نباشه ، کمتر هم نیست .و این در حالیه که باید پول دوتا ریو رو بدی تا یه زانتیا بهت بدن .
من همه ماشینی سوار شدم . 206 و ال 90 برات معجزه نمیکنن . فقط بیخودی پول یاموفت رو باید بریزی توی گلوی نمایندگیها.

حتما" هم اینو یادت باشه که محصولات سایپا با کیفیت تر از ایران خودرو هستند . همین زانتیا اولی که اومده بود 18 تومن بودش . الان شده 31 تومن . میدونی چرا ؟؟؟؟
چون تازه مردم فهمیدن چه ماشینیه . و یهو بورس پیدا کرد . ریو هم بهت قول میدم تا چند وقت دیگه میترکونه .
اینو من نمیگم تمام کسایی که در فن خودرو ، دستی بر آتش دارن میگن .

اگه خواستی بگیری بگو تا راهنماییت کنم که چه چیزایی باید همراه داشته باشه . برات کف نرن خدای نکرده .

با تشمر از شما
نماینده رسمی کیا موتور
لاوسون ..

rami_hemi
27-04-2008, 13:27
خوب درست که ریو کره هستش ولی خوب این مدل رو سایپا تو ایران تولید و بازار یابی میکنه و سود حاصل هم مال سایپا هستش .
منم نمیگم میخوام خلاف این رو ثابت کنم چون تنها مشخصات فنی این ماشین بود و چیزی زیادی در مورد کیفیت اون گفته نشده .من همه این موارد رو کم و بیش میدونستم .
میدونی بهترین نظر نظر یه مخالف هستش .همون کاری که بیشتر کارشناسای خودرو توی مجله های تخصصی اتومبیل میکنن اینه که یا کمالا بی طرف رفتار میکنن یا خودشون جای یه فرد میزارن که اصلا از اتومبیل مورد نظر بدشون میاد .منم سعی میکنم همه موارد رو تو نظرم بگیرم .
و افزایش قیمت زانتیا هم نه به خاطر افزایش درخواست و به خاطر بعضی سایستهای غلت و بعضی بازار سازی کاذب هستش همون سیاستی که در مورد 206 اعمال شده یعنی کاهش تولید .

mhaf
27-04-2008, 17:00
جناب stam ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، لاستیکت رو عوض کنی حله ...
لاستیک ریو 13 است و کویره . تمام برو بکس اولی که میخرن میرن یه فکری به حال لاستیک میکنن . با تعویض لاستیک هم هندلیگ بهتر میشه و هم دیگه ماشین نمیکوبه .
راستی دنبال ال 90 هم اگه خواستی بری فقط E2 بگیر ایربگ هم داره . ولی اگه هر کدوم از این ماشینا تونستن توی شتاب و سر بالایی ، ریو رو بگیرن من اسمم رو عوض میکنم و میزارم جانسون .

ضمنا" مطمئن باش از زانتیا پر شتابتر نباشه ، کمتر هم نیست .و این در حالیه که باید پول دوتا ریو رو بدی تا یه زانتیا بهت بدن .
من همه ماشینی سوار شدم . 206 و ال 90 برات معجزه نمیکنن . فقط بیخودی پول یاموفت رو باید بریزی توی گلوی نمایندگیها.

حتما" هم اینو یادت باشه که محصولات سایپا با کیفیت تر از ایران خودرو هستند . همین زانتیا اولی که اومده بود 18 تومن بودش . الان شده 31 تومن . میدونی چرا ؟؟؟؟
چون تازه مردم فهمیدن چه ماشینیه . و یهو بورس پیدا کرد . ریو هم بهت قول میدم تا چند وقت دیگه میترکونه .

اگه خواستی بگیری بگو تا راهنماییت کنم که چه چیزایی باید همراه داشته باشه . برات کف نرن خدای نکرده .

با تشمر از شما
نماینده رسمی کیا موتور
لاوسون ..
آره موافقم اگه خواستی L90 بگیری فقط E2 بگیر
کلا هر ماشینی تو ایران بگیری پول یا مفت دادی به نمایندگی ها
در مورد کیفیت محصولات سایپا و ایران خودرو نمیشه چنین چیزی گفت چرا که همه ما میدونیم پراید اصلا بویی از کیفیت نبرده
ولی زانتیا تهشه
مثل پیکان و سوزوکی گراند
راستی شما که خودت نمایندگی سایپا هستی چرا میگی مواظب باش ازت کف نرن!:31:
داری آبروی خودت رو میبری؟
ولی خداییش راست میگه
همین دیروز یه پراید از نمایندگی تحویل گرفتیم نه انبردست داره نه پیچ گوشتی:46:

خوب درست که ریو کره هستش ولی خوب این مدل رو سایپا تو ایران تولید و بازار یابی میکنه و سود حاصل هم مال سایپا هستش .
منم نمیگم میخوام خلاف این رو ثابت کنم چون تنها مشخصات فنی این ماشین بود و چیزی زیادی در مورد کیفیت اون گفته نشده .من همه این موارد رو کم و بیش میدونستم .
میدونی بهترین نظر نظر یه مخالف هستش .همون کاری که بیشتر کارشناسای خودرو توی مجله های تخصصی اتومبیل میکنن اینه که یا کمالا بی طرف رفتار میکنن یا خودشون جای یه فرد میزارن که اصلا از اتومبیل مورد نظر بدشون میاد .منم سعی میکنم همه موارد رو تو نظرم بگیرم .
و افزایش قیمت زانتیا هم نه به خاطر افزایش درخواست و به خاطر بعضی سایستهای غلت و بعضی بازار سازی کاذب هستش همون سیاستی که در مورد 206 اعمال شده یعنی کاهش تولید .
کی گفته بهترین نظر نظر مخالف هست؟؟؟؟
بهترین نظر مال کسی هست که از هیچ طرف سودی نمیبره

majid_sd2009
27-04-2008, 18:00
من که شخصا اصلا سراغ ریو نمیرم
چون ظاهرش زیاد قشنگ نیست تازه اون همه هم پول بدی
همون 206 بهتره یا 405 فوقش یکم دیگه پول می زاری یک پرشیا می گیری.

stam
27-04-2008, 18:33
من که شخصا اصلا سراغ ریو نمیرم
چون ظاهرش زیاد قشنگ نیست تازه اون همه هم پول بدی
همون 206 بهتره یا 405 فوقش یکم دیگه پول می زاری یک پرشیا می گیری.

عزیزم منم دوست دارم به جای ریو پرشیا بگیرم ولی میشه بگی منظور شما از یکم چند میلیونه(پرشیا صفر)؟

Julian
27-04-2008, 19:54
ماشین فقط 206
وقتی توش میشینی نه صدای بیرون رو میشنوی نه صرای موتور رو.
ریو هم ماشینه اخه؟

Maziar_69
27-04-2008, 21:41
ماشین فقط 206
ریو هم ماشینه اخه؟

واقعا ملاک شما برای اینکه بفهمی یه وسیله ماشینه یا نه چیه؟؟؟؟
خوشحال میشم بشنوم !!!!!
به چه دلیل میگی ریو ماشین نیست؟؟؟
بعضی ها حرفای خنده داری میزنن تو این انجمن !!!

ما قرار بود یه 206 تیپ 2 بگیریم به قیمت 14 و 200.
با راهنمایی دوستانه یکی از آشنایان ریو گرفتیم به قیمت 12 و 900.
خدایی خیلی بهتره از تیپ 2 از همه لحاظ.
اون 1 میلیون و 300 تومن هم خرج ریو کردیم. سیستم و رینگ و .......
واقعا به قیمتش می ارزه.
توی 206 ها خوبش تیپ 5 و 6 ه که قیمتش ماشالا......

Bracket
27-04-2008, 23:13
ماشین فقط 206
ریو هم ماشینه اخه؟
البته صدای موتور که شنیده میشه کاملا مخصوصا تو تیپ 5 تو دور موتور 3 به بعد .

lavson1361
27-04-2008, 23:22
آقا ما دیگه رفع زحمت میکنیم ..
سایتمون دوباره راه افتاد . شما هم تشریف بیاربین تا ببینید که در مورد ریو نظر تخصصی دادن یعنی چی ؟

shahram_gh
28-04-2008, 00:06
با 15 تا 17 تومان چی پیشنهاد میدین‌؟ لطفا راهنمایی کنید.

shahram_gh
28-04-2008, 00:24

با تشمر از شما
نماینده رسمی کیا موتور
لاوسون ..

تمامش رو ویرایش کردم چون لازم بود ...:5:

lavson1361
28-04-2008, 00:57
آخره دیوونه هایی بابا دمت گرم کلی خندیدم کل صفحات رو خوندم ...

چه بگیرو ببندی !

ببینم بازیگر نیستی ؟! شاید دلقکی !

رفیق مگه کارخونه پول رو به تو میده که تبلیغ ریو میکنی نکنه باباشی.

ریو مذخرف من همین الان 6 ماهه که خریدم. صدای موتورش مثه پیکان میمونه. ترمز افتضاح.

اصلا ریو رو پیشنهاد نمیکنم چون خودم دارم.

قربونت ....
همین که یه مسلمونی رو آدم خندونه . از هر چیزی لذت بخش تره . ...

زید من از بس ؟؟؟ شعر براش ردیف میکنم در طی روز مریضی دل ضعفه گرفته ....

یه سری بیا پیش ما توی فروم

غرض فقط دوستی است و بس . ریو و ماشین بهونه است ....

lavson1361
28-04-2008, 01:00
آره موافقم اگه خواستی L90 بگیری فقط E2 بگیر
کلا هر ماشینی تو ایران بگیری پول یا مفت دادی به نمایندگی ها
در مورد کیفیت محصولات سایپا و ایران خودرو نمیشه چنین چیزی گفت چرا که همه ما میدونیم پراید اصلا بویی از کیفیت نبرده
ولی زانتیا تهشه
مثل پیکان و سوزوکی گراند
راستی شما که خودت نمایندگی سایپا هستی چرا میگی مواظب باش ازت کف نرن!:31:
داری آبروی خودت رو میبری؟
ولی خداییش راست میگه
همین دیروز یه پراید از نمایندگی تحویل گرفتیم نه انبردست داره نه پیچ گوشتی:46:

کی گفته بهترین نظر نظر مخالف هست؟؟؟؟
بهترین نظر مال کسی هست که از هیچ طرف سودی نمیبره

داداش شما هم اگه چیز درشتی ، کلفتی !!! از ما دیدی ، آخ ببخشید شنیدی .... ما رو عفو کن .

ما چیزی در دست نداریم جز محبت و دوستی ...

خلاصه اگه بی حرمتی شد ببخش ما رو

یا گوگوش .....

Actros
28-04-2008, 01:37
اگه کم جمعیتین 206 تیپ 5 یا 6

dj.tiesto
28-04-2008, 03:09
پرشیا.
مزدا مدل 82 -84 سالم هم بد نیست ما یه مزدا 81 glx داشتیم واقعآ ازش راضی بودیم.

Ship Storm
28-04-2008, 09:02
سمند Lx سال و یا 206 تیپ 5

Ship Storm
28-04-2008, 09:05
بیا یه Bmw مدل 2007 بگیر چرخش به همه این ها می ارزه

امير موسر
28-04-2008, 10:32
با سلام
حالا من نم دونم میخواهید خوبی 405 نسبت به این رو ثابت کنید
:21:یا چی ولی به نظر من جایگزین پراید مدل E0 ان

تورو خدا دیگه با پراید مقایسه نکنیدش !!
حتی e0 هم که کمترین امکانات رو داره !!
e0 که از نظر موتور تفاوتی با سایر مدلهاش داره.مدل e0/ac هم که ایربگ و کولر داره ...
راستی چطوری e0 که قیمتش حدوده 11.5 رو میشه جایگزین پراید 7.800 کرد !!
بنظر من مدل e0/ac رو باید با تیپ2 مقایسه کرد.فقط شیشه بالابر برقی کم داره ! با 200 تومن خوده شرکت اضافه میکنه!!
کلا تندر حرف نداره با استاندارد بالای اروپا ..
اخرشم من یکی می خرم !!:40:

Bracket
28-04-2008, 11:23
آقا ما دیگه رفع زحمت میکنیم ..
سایتمون دوباره راه افتاد . شما هم تشریف بیاربین تا ببینید که در مورد ریو نظر تخصصی دادن یعنی چی ؟

ولی دوست عزیز قبول کن چند تا از چیزهایی که گفتی خیلی خیلی غیر تخصصی بود .

shahram_gh
28-04-2008, 13:40
دوستان ممنون از راهنماییتون.

ولی ما یه خانواده 4 نفره هستیم که مسافرت زیاد میریم. فکر نمیکنم 206 گزینه مناسبی باشه. در مورد سمند lx من شنیدم میگن که داخل ماشین بعد از مدتی خیلی به سر و صدا میفته !

از بقیه دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنن.

امير موسر
28-04-2008, 13:52
پرشیا.
مزدا مدل 82 -84 سالم هم بد نیست ما یه مزدا 81 glx داشتیم واقعآ ازش راضی بودیم.

درسته !!
الان قیمت glx تمیز بیشتر از 14 تومن نیست .(دست دوم)
یا یه fl بگیر که تجهیزان بیشتری داره .بودجتم کافیه !!

eshgh_rap
28-04-2008, 14:17
ورنا هم مي تون بگيري با 17 ميليون

shahram_gh
28-04-2008, 14:47
مرسی با مزدا راستش اصلا حال نمیکنم. ورنا هم قیافه نداره !

مرسی از دوستان.

ادامه بدید ...

rami_hemi
28-04-2008, 16:12
چی بگم به خدا.من پیش استادید پر رویی نباشه شغل خانوادگیمون رانندگی بود یه جورایی ماشین تو خونمون رفته بود خوب سعی میکردیم ایز بزرگ و کچیکش یه جوارایی چیزی یاد بگیریم .والا من یه بارم گفتم کلکسیون کوچیکی دارم از مجله ماشین .خودتون هم خوب میدونید که این مجله خیلی سطح علمی خوبی داره و بیشتر نویسنده هاش واقعا بی طرفانه قضاوت میکنن .من هر چی از اونجا یاد گرفته بودم و هر چی هم خودم تجربه داشتم رو ریختم رو هم یه چیزی گفتم .بازم میگم که من کم میدونم واقعا هم کم میدونم .یعنی من تو این 8 سال که واقعا مطالعه در مورد خودرو رو جدی دنبال کردم نمیتونم دیگه تشخیص بدم حداقل طراحی یه ماشین چه جوری هستش .
یه عده نمیدونم چه جوری ادعا ارن توی فروم انوجا فعالیت میکنن من که رفتم زیاد خوب نبود .یعنی اون انتظاری که از مجله به اون خوبی داشتم این نبود که سایت و فرومش به این وضع باشه.
البته خیلی از بخشاش واقعا خوب بودن ولی اگگه ایشون اونجا هستن بنده نمیرم .
حالا یه سوال این کدوم شرکت خودرو سازی رو دیدن که در مورد محصولش بد بگه ؟من خودم از 206 تیپ 2-3 هم خیلی راضی نیستم .

rami_hemi
28-04-2008, 16:27
206 رو حق داری بیشتر حالت 2+2 داره تا یه ماشین خانوادگی
مزدا بد نیست
پرشیا اونم تعریفش رو شنیدم
واعا یه ماشین مدل بالا تو این رده با این وضع بازار حداقل دست 2 چیز زیادی یادم نمیاد چون میدونم منظور شما هم یه ماشین واسه مصرف روزانه هم هست نمیتونم بگم مثلا یه بنز مدل 230 یا بی ام و مدل 320 مدل 90-91 بگیر چون ماشینای خاصی هستن که صرف نمیکنه خریدشون .
من ورنا رو قبول دارم قیافه نداره ولی ماشین خوبی هستش
گزینه ها خیلی محدود هستش تو این رده
مثلا خبر ندارم جن 2 قیمت دست دومش چنده .اگه صفرش نزدیک بالای 24 ملیون قیمت داره .

Vahid67
29-04-2008, 16:30
1-قیمت سی لو مدل آخر 80 چنده ؟؟(مشکی رینگ اسپرت داخل فوق العاده تمیز)
2-206 بهتره یا گل (قیمت هر دو مدل سال 85 چنده؟)

HOOSEIN 105
01-05-2008, 09:42
عزیزان راستی میدونید وقتی راننده تندر هستید خیلی ایمنتر نسبت به راننده 206 هستید
تندر به در وضعیت سرنشین 31 امتیاز گرفته مثل 206 سال 2006 که 33 تا گرفته

سجاد ماندگار
01-05-2008, 21:09
سلام دوستان عزیز. آقا من میخوام ماشین بخرم حالا از بین این سه تا واقعا موندم.

گفتم کی از شما بهتر واسه راهنمایی.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

HOOSEIN 105
02-05-2008, 07:51
با سلام
اقا این 405 رو ول کن
بین سمند و ریو یکی رو انتخاب کن
هر کدوم یه خوبی هایی دارند که بستگی به خودت داره
مثلا اگه جاداری برات مهمه سمند ولی اگه نه ریو چون موتورش هم قدرت اون است تازه 16 سوپاپه
شتابش خیلی خوبه
وشیک تره البته نظر شخصی است
و اینکه بری با هردوشون یه دوری بزنی و یکی رو انتخاب کنی
یه نظر سنجی هم بذاری خوبه

xmanp30
02-05-2008, 08:14
سلام ...
اگه بدت نياد سمند ... چون امكاناتش بيشتره ...البته فقط Lx

امير موسر
02-05-2008, 08:36
100 درصد lx انتخاب بهتریه !!

Maziar_69
02-05-2008, 22:40
ریو.
به دلیل شتاب فوق العاده بالا.
و شتاب بهتر از سایر هم رده ها در سر بالایی.

سیستم سرمایشی بهتر.

Actros
02-05-2008, 22:55
الان که همشون خیلی رون شدن
من به شخصه 405 رو انتخاب میکنم
نمیتونم با سمند کنار بیام
در ضمن ریو بالای 120 از 405 کم میاره

HOOSEIN 105
03-05-2008, 12:03
تندر هم می تونی بگیری مدل فول رو همه چیز داره در حد 206 تیپ 5
ایربگ
تمام شیشه ها برقی
اینه برقی
صندلی های که قابلیت 4 نوع تنظین داره
تهویه مطبوع
شیشه گرم کن
و موتور قوی و 16 سوپاپ
فنر بندی نرمتر نسبت به پرشیا و 405
شتاب عالی
سریع هم به تاپ اسپید میرسه
مصرف کم
جادار تر از تمام خودرو های همردش
تازه یه نکته مثبتش اینه که میتونه راحت و ثابت رو 190 بری بدون اینکه اخ بگه
من خودم تو کفی باهاش با 4 سرنشین و باک نیمه پر و صندوق پرپر 190 تا ثابت تو جاده شاهرود سبزوار میرفتم .
ایمنی بالای اون بعد 206
سمند که با دوتا ایربگ استاندارد اروپا رو هم پاس نکرد
و وای به حال 405 و پرشیا

HOOSEIN 105
03-05-2008, 12:06
همین 206 فقط رانندش نسبت به تندر ایمنتر است و مسافران در تندر ایمنتر هستند

این وضعیت شاگرد تندر در تصادف است

HOOSEIN 105
03-05-2008, 12:10
این هم وضعیت شاگرد 206

HOOSEIN 105
03-05-2008, 12:11
این هم وضعیت راننده 206

HOOSEIN 105
03-05-2008, 12:12
این هم وضعیت راننده تندر

HOOSEIN 105
03-05-2008, 12:14
در همین سایت ncap به تندر در وضعیت سرنشینان 31 امتیاز داده
حالا نمی دونم به 206 تو وضعیت سرنشین چرا امتیاز نداده . یعنی ننوشته

HOOSEIN 105
03-05-2008, 12:27
نمی دونم این ستاره ها و امتیاز ها چیه
ایمنی خودرو در اصل همان وضعیت سرنشین است
مثلا دیدین بالا تندر یه جورای بهتر عمل کرده ولی 19 امتیاز گرفته
ولی در وضعیت سرنشین هم 31 امتیاز

این رو ببینید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برای سال 2007 پژو است
وضعیت سرنشین اون رو ببینید

وضعیت راننده

این هم وضعیت شاگرد

پس چرا با این وضعیت 31 امتیاز گرفته
تندر رو می بینی بهتر نتیجه گرفته

met@llica
03-05-2008, 12:30
اقا ببین من بهت می گم 405 .
چون کلاسی که این داره اون دوتا نداره.
البته این سلیقه ایه. من که ازبین این سه تا 405 رو انتخاب می کنم.
در ضمن اگه هم خواستی از بین اون دو تا خرید کنی ریو شرفش بیشتره
اخه بدبختی موتور 405 رو سمنده.hehehe...

lavson1361
03-05-2008, 13:05
ا

اینی که گفتی طنز بود دیگه !؟!؟!:27:

SAEED_BARCELONA
03-05-2008, 13:05
این اس ال ایکس با جی ال ایکس چه فرقی میکنه؟
1- lx
2- 405
3- ریو

lavson1361
03-05-2008, 13:16
رفیق اگه دنبال امکاناتی برو سمند ال ایکس بگیر ..
اولی گه دنبال کیفیت و قدرتی و ایمنی و مصرف کم و تکنولوژی 2004 هستی برو ریو بگیر . و این درحالیه که همه امکانات سمند رو میتونی با یک میلیون روی ریو سوار کنی . ریو 12 و ششصد تومنه و سمند ال ایکس حول و حوش 15 تومن .
ضمنا" قدرت موتور ریو از سمند کمتر نیست که گاهی بیشتر هم هست . ریو در سایپا معروف به سلطان قدرت و سلطان شتابه و توی ایمنی هم چهار ستاره ایمنی از روبرو و دو ستاره هم از بغل گرفته . ولی سمند یه ستاره هم به زور بتونه بگیره .
اگه خواستی بگو تستاش رو هم برات بزرارم . . .
راستی داشبورد سمند بعد از یک سال هم برات لیلبک میزنه .

پیرو حرف اون بابا یی که که میگه 405 از ریو تند تر میره باید بگم تست گوز کردن سمندو 405 رو توی دوتا کلیپ، یکی از دوستان داشت که اگه بتونم براتون میزارم دارم .

به صورت کلی توی ایران با این پول هیچ خودرویی به غیر از ریو مقرون به صرفه نیست .

Hektor
03-05-2008, 13:29
الان که همشون خیلی رون شدن
من به شخصه 405 رو انتخاب میکنم
نمیتونم با سمند کنار بیام
اکتروس جان سمند LX با سمند معمولی تفاوتهایی داره که شاید نظرت عوض شد
مثلا ABSی که داره که کارکرد خیلی خوبی داشته و هر کی داره راضیه.همین یک نکته خودش برای کسانی که دنبال ایمنی هستند خیلی زیاد با اهمیته
ظاهر شیک تر LX هم با سمند عادی یا 405 یا ریو اصلا قابل مقایسه نیست مخصوصا با رنگ متالیکش
ریو بعد یکمدت کار کردن زودتر از قیافه میوفته اما نقطه ثقل پایین تری داره نسبت به سمند و 405 که برای اسپورتی رفتن بهتره

Moh@mm@d - TNT
03-05-2008, 13:51
از همه بهتر سمند هست چون توی اخرین امار امسال کم ترین تلفات جانی ماله سمند بود اگه تصادف کنه از بقیه ایمن تره ولی 405 با یک تصادف آتیش می گیره و ریو هم سرعتش یه کم بده و نسبت به 2 تای دیگه توی سرعت کم میاره

کاوه رسولی
03-05-2008, 14:30
lx بگیرو خیالتو راحت کن

Actros
03-05-2008, 15:01
اینی که گفتی طنز بود دیگه !؟!؟!:27:

آره دیگه . گفتم بخندیم
...................:20:
یعنی شما قبول نداری؟

1000_alkapone
03-05-2008, 15:31
به نظر من پرشیا هم ایده ی خوبی است

lavson1361
03-05-2008, 17:27
آره دیگه . گفتم بخندیم
...................:20:
یعنی شما قبول نداری؟

رفیق ، چه خوبه که وقتی حرفی میزنیم در پی اون دلایل خود رو هم اتخاذ کنیم . 405 و حتی سمند نه از لحاظ قدرت و نه از لحاظ سرعت در مقابل ریو ، نقطه قوتی ندارند . شما مثل اینکه مثل دیگر منتقدان ریو ، هنوز ازش سواری نگرفین ....
اولا" که ریو دارای تکنولوژی بسیاری جدیدی است و به روز تره و 10 کیلوگرم هم از جی ال ایکس سنگین تره .
دوما" امروزه در دنیا مبنای ساخت خودرو ها برا این منواله که از حجم موتور به علت بالا بردن مصرف سوخت ، کم و به تعدد سوپاپ اضافه کنند . ریو با موتور 1500 سی سی و 16 سوپاپ قدرتی معادل 97 اسب بخار در دور 5500 به شما بازده کاری میده وو 405 با موتور 1800 سی سی 100 اسب در 6000 دور به شما بازده میده .

مبنای تعریف هر خودرویی در دوری که کارخونه در نظر میگیره ، لحاظ میشه که در خودروی ریو 5500 است . شما توجه کن اگه ریو را بخواهیم به صورت فنی بررسی کنیم و مبنای 6000 دور را محاسبه کنیم قدرت واقعی ریو 105 اسب میشه .یعنی از سمند و جی ال ایکس هم بیشتر ه . این خیلی جالبه که 206 تیپ 5 با همه زارت وزورتش 110 اسب قدرت داره یعنی از قدرت واقعی ریو تنها 5 اسب بیشتر .

ریو از همه اینها بهتره . در مورد سرعتش هم اگه خواستی و توی تهران بودی قرار بزار یه جا . تا هم با هم آشنا بشیم و هم یه جی ال ایکس جور کن تا سرعت و شتاب رو در مقابل ریو ببینی .
چند وقت پیش منو در حال کل کل با یه هیوندا کوپه توی بزرگراه همت پلیس نا محسوس گرفت . همپای کوپه راه میومد اونوقت تو میگی جی ال ایکس !!:31: . خیلی از بچه های و دوستای خودم هم فیلمی که نا محسوس از ما گرفته بود رو از شبکه سه دیده بودند .
حالا به نظر تو چه دلیلی میتونه وجود داشته باشه که 405 از ریو تند تر را ه بره .!!!

این عکس رو هم یادگاری نگه دار نشون جی ال ایکسی ها بده .

HOOSEIN 105
03-05-2008, 17:49
رفیق اگه دنبال امکاناتی برو سمند ال ایکس بگیر ..
اولی گه دنبال کیفیت و قدرتی و ایمنی و مصرف کم و تکنولوژی 2004 هستی برو ریو بگیر . و این درحالیه که همه امکانات سمند رو میتونی با یک میلیون روی ریو سوار کنی . ریو 12 و ششصد تومنه و سمند ال ایکس حول و حوش 15 تومن .
ضمنا" قدرت موتور ریو از سمند کمتر نیست که گاهی بیشتر هم هست . ریو در سایپا معروف به سلطان قدرت و سلطان شتابه و توی ایمنی هم چهار ستاره ایمنی از روبرو و دو ستاره هم از بغل گرفته . ولی سمند یه ستاره هم به زور بتونه بگیره .
اگه خواستی بگو تستاش رو هم برات بزرارم . . .
راستی داشبورد سمند بعد از یک سال هم برات لیلبک میزنه .

پیرو حرف اون بابا یی که که میگه 405 از ریو تند تر میره باید بگم تست گوز کردن سمندو 405 رو توی دوتا کلیپ، یکی از دوستان داشت که اگه بتونم براتون میزارم دارم .

به صورت کلی توی ایران با این پول هیچ خودرویی به غیر از ریو مقرون به صرفه نیست .

با سلام
با همه حرفات موافق :10:
ولی اخه ریو که در یه موسسه دیگه 4 ستاره گرفته :46:
که زیاد مطمعا نیست از موسسه امریکایی گرفته 4 ستاره نه از ncap :5:

HOOSEIN 105
03-05-2008, 18:02
رفیق ، چه خوبه که وقتی حرفی میزنیم در پی اون دلایل خود رو هم اتخاذ کنیم . 405 و حتی سمند نه از لحاظ قدرت و نه از لحاظ سرعت در مقابل ریو ، نقطه قوتی ندارند . شما مثل اینکه مثل دیگر منتقدان ریو ، هنوز ازش سواری نگرفین ....
اولا" که ریو دارای تکنولوژی بسیاری جدیدی است و به روز تره و 10 کیلوگرم هم از جی ال ایکس سنگین تره .
دوما" امروزه در دنیا مبنای ساخت خودرو ها برا این منواله که از حجم موتور به علت بالا بردن مصرف سوخت ، کم و به تعدد سوپاپ اضافه کنند . ریو با موتور 1500 سی سی و 16 سوپاپ قدرتی معادل 97 اسب بخار در دور 5500 به شما بازده کاری میده وو 405 با موتور 1800 سی سی 100 اسب در 6000 دور به شما بازده میده .

مبنای تعریف هر خودرویی در دوری که کارخونه در نظر میگیره ، لحاظ میشه که در خودروی ریو 5500 است . شما توجه کن اگه ریو را بخواهیم به صورت فنی بررسی کنیم و مبنای 6000 دور را محاسبه کنیم قدرت واقعی ریو 105 اسب میشه .یعنی از سمند و جی ال ایکس هم بیشتر ه . این خیلی جالبه که 206 تیپ 5 با همه زارت وزورتش 110 اسب قدرت داره یعنی از قدرت واقعی ریو تنها 5 اسب بیشتر .

ریو از همه اینها بهتره . در مورد سرعتش هم اگه خواستی و توی تهران بودی قرار بزار یه جا . تا هم با هم آشنا بشیم و هم یه جی ال ایکس جور کن تا سرعت و شتاب رو در مقابل ریو ببینی .
چند وقت پیش منو در حال کل کل با یه هیوندا کوپه توی بزرگراه همت پلیس نا محسوس گرفت . همپای کوپه راه میومد اونوقت تو میگی جی ال ایکس !!:31: . خیلی از بچه های و دوستای خودم هم فیلمی که نا محسوس از ما گرفته بود رو از شبکه سه دیده بودند .
حالا به نظر تو چه دلیلی میتونه وجود داشته باشه که 405 از ریو تند تر را ه بره .!!!

درسته که ریو قدرت خوبی داره ولی تو سرعت 405 رو رد میکنه شکی نیست
ولی سمند رو بیخیال بشین
سمند اسب میمونه سرعتی خیلی خوبه چون تا 220 هم شنیدم که بعضی ها رفتن
حالا شاید هم به دلیل اشتباه نشون دادن کیلومتر شمار است
بعد که شما میگید ریو در 6000 دور 105 اسب قدرت داشته میشه کاملا غلط است . چون اگه توجه کنید میگن حداکثر قدرت 97 اسب در 5500 دور یعنی در دور 6000 هزار ماشین نیرو پیدا نمی کنه بلکه هرزه گری پیدا میکنه
تازه ریو تو سرعت دور موتورش وحشتناک بالا است
200 دور موتور رو 6000 :19:موتور شاید یاتاقا بزنه
تازه اگه کلی حساب کنی با یکسان بودن قدرت دو خودرو (97 اسب) باید بری سراغ گشتاورد که 405 یا سمند 153 گشتاوردشون هست ولی ریو 140 یا کمتر که در کل قدرت موتور 405 بیشتره
ولی خوب تو به روز بودن ریو سره
راستی اگه تونستی یه کورس با سمند بذار ببینیم چی میشه
ببینیم سرعت سمند واقعا زیاده یا کیلومتر شمار زیاد نشون میده .

HOOSEIN 105
03-05-2008, 18:12
. همپای کوپه راه میومد اونوقت تو میگی جی ال ایکس !!:31: . خیلی از بچه های و دوستای خودم هم فیلمی که نا محسوس از ما گرفته بود رو از شبکه سه دیده بودند .

خود من داشتم با یه بی ام و 530 کورس می ذاشتم ازش رد شدم:21:
ولی من داشتم به ماشین زور میدادم اون بی ام و ایه هم خبر نداشت دارم باهاش کورس می ذارم داشت همینجوری میرفت
جریان شما هم همینه یارو داشته میرفته و خبر از کورس نداشته ولی شما دنبالش بودین :31:

lavson1361
03-05-2008, 18:22
حسین آقا شما اینجا هم عضوی ؟!؟؟1
خیلی خوشحال شدم دیدمت ...