PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مــــــشــــــــاوره بــــــرای خــــــریــــــــد اتـــــومــــبــــیـــــل

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30

mohamad skystar
06-01-2012, 00:31
سلام دوستان..راستش من چون خودم وسواس دارم و حتی در مورده 206 تیپ 5 حدوده 2 ماه تحقیق کردم و کلی از شما دوستان سوال کرده بودم..داداشم هم مثل من وسواس داره..راستش بهش گفتم 206 بگیره چون خدائیش من که راضی هستم..ولی چون هنوز کامل رانندگی بلد نیست .چطور بگم این پراید رو واسه تمرین میخواد بگیره..گفتم لاقل دست دوم بگیر ولی گوشش بدهکار نیست..خلاصه میخواد صفرش رو بگیره و بهم گفت اگه میخوایی کمک کنی فقط در مورده 111 و 132 یه کوچولو تحقیق کن..
راستش چون من تا حالا با پراید رانندگی نکردم نمیتونستم نظر بدم..از شما دوستان گلم در موردش نظر میخوام..میدونم کل کشور رو پراید پر کرده ولی لاقل یه راهنمائی بکنین که آیا این سری هایی که تولید میشن .از نظر موتور..بدنه..رنگ..ترمز..فرمان ..خلاصه از هر نظر بهتر شدن یا پس رفت کردن.؟
ببخشین سوالاتم زیاد بود شرمنده..
راستی 132 بهتره یا 111...درضمن کدومش اسپورتش خوب از آب در میاد؟
اگه هم زحمتی نباشه ..مناسبترین لاستیک و رینک اسپورت و شمع رو اگه بگین.شرمندم میکنین..:40:

پراید های X100 به مراتب کیفیت بهتری نسبت به پرایدهای قبلی دارن.
طرح داخلشونم دچار تغییرات خوبی شده.یه جورایی میشه پیشرفت رو دید.
از نظر ترمز و فرمان که خوب ترمز ABS شد و فرمانم هیدرولیک که پراید رو خیلی ارتقا داد
نسبت به قبل.
در مورد اینکه 132 بهتره یا 111 بستگی به ملاک های شما برای خرید خودرو داره.
میشه گفت در حالت کلی فرق بین 132 و 111 در صندوق عقب هست.
همیشه اسپرت کردن پراید هاچ بک جذاب تر از پراید صندوقدار بوده.

در مورد لاستیک و سایر مباحث فنی دیگه به بخش زیر مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

alavi71
06-01-2012, 23:12
رانا قیمت خورد .........
این خودرو با دونوع موتور ، تی یو 5 و موتور ای اف 7 به بازار عرضه می شود و موتوردیزل ملی که طراحی آن توسط شرکت اپیکو درحال انجام است درسال 92 بر روی رانا نصب خواهد شد .
تقوی نژاد تصریح کرد : خودرو رانا به ایربگ راننده و سر نشین و ترمز ضد قفل تجهیز شده است و دارای استاندارد ایمنی سه ستاره Euro ENCAP و همچنین استاندارد ایمنی برخورد با عابر پیاده می باشد.
معاون استراتژی و برنامه ریزی ایران خودرو تاکید کرد : این خودرو با هدف عرضه در بازار ایران و بازارهای هدف منطقه خاور میانه ؛ روسیه ؛ ترکیه ؛ آفریقا و آمریکای جنوبی طراحی گردیده است.
تقوی نزاد خاطر نشان ساخت : هدف قیمتی رانا در بازار ایران در مدل پایه 11 میلیون تومان و در مدلهای با ویژگیهای بالاتر تا حداکثر 13 میلیون تومان تعیین شده است.
وی از برنامه ریزی وسیعی در سطح سازندگان قطعات و مجموعه ها در ایران برای تولید این محصول خبرداد و اظهارداشت : سازندگان ایرانی خود را برای تولید انبوه قطعات این خودرو با بهترین کیفیت و تحویل به ایران خودرو آماده کرده اند. قالبهای مربوط به قطعات پرسی ( بدنه ) این محصول تماما در ایران توسط شرکت قالبهای صنعتی ایران خودرو طراحی و ساخته شده است.
معاون استراتژی و برنامه ریزی ایران خودرو اظهار داشت : در خط تولید بدنه این محصول برخی قطعات با فناوری بالا بکار رفته که باید از منابع اروپائی تامین می شدو برای دریافت آنها با مشکلاتی مواجه شدیم که خوشبختانه موضوع با تدبیر مهندسان ایران خودرو و شرکت تام مرتفع گردید. اینک فاز اول تولید آزمایشی پشت سر گذاشته و 80 درصد از تستهای این خودرو با موفقیت انجام شده است."
تقوی نژاد خاطر نشان ساخت : فاز دوم تولید آزمایشی رانا از اول بهمن ماه آغاز و مرحله تجاری سازی آن ابتدای اسفند ماه شروع می شود. امیدواریم از ابتدای اردیبهشت ماه 91 وارد مرحله تولید شده و بتدریج تیراژ تولید را افزایش دهیم.
وی تصریح کرد : تولید روزانه این محصول در سال آینده 200 دستگاه است که این میزان در سال 92 به روزانه 500 دستگاه افزایش می یابد .

dash_mehdi
06-01-2012, 23:36
دستت درد نکنه ولی این جا جاش نبود

تاپیک رانا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

leon007
07-01-2012, 11:09
سلام دوستان..
امروز رفتم نمایندگی سایپا..برای خرید پراید 111

راستش منشی فروش داشت راجب ماشینه توضیح میداد که گفت قیمت 111 .9200000 هستش ولی موتور ارتقا یافته یا همون hp+..
9500000 در میاد..
متاسفانه خودش راجب این ارتقا اطلاعی نداشت و نتونست خوب راهنمائیم کنه..
میخواستم بدونم کسی از دوستان میدونه این hp+ یعنی چه؟
در کل چه امکانی رو واسه موتور فراهم کرده؟

leon007
07-01-2012, 11:28
سلام دوستان
فرق موتور 111پراید با موتور ارتقاء یافته ی همین مدل چیه؟

منظورم همون hp+ هستش ..
راستش نمایندگی رفته بودم اونجا بهم گفتن که موتور ارتقاء یافته 300 هزار تومان فرق قیمت داره با موتور معمولی 111

میشه یه توضیح کوچولو بهم بدین

dash_mehdi
07-01-2012, 12:18
خیلی کم قدرت موتور بیشتر شده (از نظر اسب بخار) که تاثیر خاصی نداره

MILAD-BC
07-01-2012, 18:46
مطمئنید؟
سایت سایپا هیچ اطلاعاتی از موتور جدید نداده

ANALIA2011
08-01-2012, 10:57
دوستان کسی شرایط جدید لیزینگ سایپا رو نمیدونه؟یعنی حداقل پیش پرداختش وامش چقدره و چندساله هست اقساطش و ...

مدلهای 132 و 131

dash_mehdi
08-01-2012, 11:07
دوستان کسی شرایط جدید لیزینگ سایپا رو نمیدونه؟یعنی حداقل پیش پرداختش وامش چقدره و چندساله هست اقساطش و ...

مدلهای 132 و 131

پراید 132
پیش پرداخت : 4.834.000
اقساط : 150.000
مدت : 48 ماه
کل سود : حدود 3.000.000 تومن
شرایط 60 ماهه هم هست
شرایط 36 ماهه هم هست ولی در بلند مدت ها سود خیلی زیاد میشه.

meka
08-01-2012, 18:38
سلام تا 15 تومن چی پیشنهاد میدید . صندوق دار باشه! کارکرده و نو فرق نداره ! فقط بهترین گزینه تو این رنج کدومه؟ 206 صندوق دار مدل v8 گیر میاد با این بودجه؟ کلا پیشنهاداتون رو بگید
ممنون

mohamad skystar
08-01-2012, 18:49
سلام تا 15 تومن چی پیشنهاد میدید . صندوق دار باشه! کارکرده و نو فرق نداره ! فقط بهترین گزینه تو این رنج کدومه؟ 206 صندوق دار مدل v8 گیر میاد با این بودجه؟ کلا پیشنهاداتون رو بگید
ممنون

دوست من فقط در یه تاپیک سوالتون رو بفرمایید.
با 15 تومن گزینه های صفر کیلومتر :
پژو 405 SLX با موتور TU5
ریو

گزینه های کارکرده:
تندر 90 E2
پژو 206 SD V1 مدل 88

206 SD V8 میتونید مدل 87 پیدا کنید.گزینه خوبی هم هست

amir@sh
08-01-2012, 23:21
ممنون
405 slx با موتور tu5 واقعا ماشین خوبیه دیروز مال دوستم رو سوار شدم یه لحظه یادم رفت ماشین ایرانیه ! یاد 405 های قدیمی افتادم

meka
08-01-2012, 23:28
دوست من فقط در یه تاپیک سوالتون رو بفرمایید.
با 15 تومن گزینه های صفر کیلومتر :
پژو 405 SLX با موتور TU5
ریو

گزینه های کارکرده:
تندر 90 E2
پژو 206 SD V1 مدل 88

206 SD V8 میتونید مدل 87 پیدا کنید.گزینه خوبی هم هست
فرق v1 با v8 چیه؟

mohamad skystar
08-01-2012, 23:34
فرق v1 با v8 چیه؟

از نظر فنی V8 این مورد رو در سیستم ترمز خودش اضافه تر داره:
چهارخانه ای با چهار سنسور - MK70 with EBD & EBA

همچنین V8 دارای سیستم تهویه مطبوع دیجیتال
بالشتک صندلی عقب هم هست.

یه مورد دیگه:
V8 رو میتونید در نوع سفارشی و لیمیتد انتخاب کنید با رن های سفارشی
اما V1 نه.

ali_z051
10-01-2012, 09:10
سلام

دوستان, من الان یه مدت هست میخوام ماشین بگیرم نمی دونم صفر بگیرم یا کارکرده؟
ساله دیگه احتمالا عوض میکنم
207 میخوام بگیرم نظر شما چیه؟

hamed malekpour
10-01-2012, 11:13
سلام

اگه عجلیه ندارید ومی خواهید سال دیگه عوض کنید از 12بهمن ماه ماشین مدل 91 ثبت نام می کنند اگر صبر کنید ماشین مدل 91 بخرید تا سال دیگه افت قیمت زیادی نداشته باشه.

mohamad skystar
10-01-2012, 14:40
سلام

با توجه به اینکه سال اینده میخواین ماشین رو بفروشین
اگر عجله ندارین طبق گفته دوستمون در پست قبل عمل کنید.
اگر عجله دارین به نظر من 207 مدل 89 خرید کنید تا افت قیمت کمتری داشته باشه

Max.Pain
10-01-2012, 20:55
سلام

من میخوام یه ماشین واسه رفت و اومد تو شهر بگیرم.(تو یه شهر نسبتا کوچیک)
نظرم رو پراد هست !

1- چه مدلی بگیرم؟ صبا، 132،....؟(مهم نیست اسپرت باشه بیشتر مقرون به صرفه بودن برام مهمه)

2- به نظرتون نو بگیرم یا کارکرده ؟

3- گاز سوز باشه مزیت حساب میشه؟ اصلا مدل 90 به بعد پایه گاز سوز داره؟

4- راسته میگن از مدل 89 به بعد مصرف پراید بالاتر رفته و قطعاتش هم بی کیفیت تر شده ؟!

ممنون میشم یه راهنمایی کامل بفرمایید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saeid199_p
10-01-2012, 21:48
با سلام
یه 206 تیپ 2 مدل 85 دارم که میترسم کم کم تو خرج بندازه من رو.میخوام عوضش کنم و یه ماشین مدل بالا تر بگیرم.بیست سانت رو گلگیر رنگ داره.11 ماه بیمه و 5 سال تخفیف.چقدر میتونم آبش کنم؟ میتونم 5 یا 6 میلیون هم سرش بذارم.چی بگیرم بهتره؟206 تیپ 2 89 یا ال 90 فول 89؟و یا...
برام نرمی و جادار بودن خیلی مهمه.جون قدم خیلی بلنده میخوام راحت باشم.در کل با این بوجه چی بگیرم؟

amir@sh
10-01-2012, 22:06
با سلام
یه 206 تیپ 2 مدل 85 دارم که میترسم کم کم تو خرج بندازه من رو.میخوام عوضش کنم و یه ماشین مدل بالا تر بگیرم.بیست سانت رو گلگیر رنگ داره.11 ماه بیمه و 5 سال تخفیف.چقدر میتونم آبش کنم؟ میتونم 5 یا 6 میلیون هم سرش بذارم.چی بگیرم بهتره؟206 تیپ 2 89 یا ال 90 فول 89؟و یا...
برام نرمی و جادار بودن خیلی مهمه.جون قدم خیلی بلنده میخوام راحت باشم.در کل با این بوجه چی بگیرم؟
نسبت به 206 تیپ 2 تندر فول خیلی بهتره

mohamad skystar
10-01-2012, 23:14
سلام

من میخوام یه ماشین واسه رفت و اومد تو شهر بگیرم.(تو یه شهر نسبتا کوچیک)
نظرم رو پراد هست !

1- چه مدلی بگیرم؟ صبا، 132،....؟(مهم نیست اسپرت باشه بیشتر مقرون به صرفه بودن برام مهمه)

2- به نظرتون نو بگیرم یا کارکرده ؟

3- گاز سوز باشه مزیت حساب میشه؟ اصلا مدل 90 به بعد پایه گاز سوز داره؟

4- راسته میگن از مدل 89 به بعد مصرف پراید بالاتر رفته و قطعاتش هم بی کیفیت تر شده ؟!

ممنون میشم یه راهنمایی کامل بفرمایید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوست گرامی من به ترتیب سوالاتون رو جواب میدم.

1.مصلما برای تردد در شهر پراید یه خودروی مناسب حساب میشه.
132 خوبه اما نظر من 131 هست چون طرفدار بیشتری داره و اون اصالت اولیه پراید رو
از نظر نمای ظاهریش حفظ کرده.همچنین بورس 131 بهتره.

2.به مراتب خرید خودروی نو بهتر از کارکرده خواهد بود چون خودرو از روز اول دست خود شما هست
و خیالتون بابات همه چیز راحته.

3.دوگانه سوز بودن خودرو بستگی به شخص شما داره که آیا خرید بنزین براتون صرف داره یا
نه اگر گاز هم باشه بهتره همچنین بستگی به میزان مسافتی که خودرو طی میکنه داره.

4.مصرف پراید در حالت کلی تغییری نکرده.
پراید از زمانی که رفت تو طرح x100 و دچار این تغییرات شد کیفیتش هم نسبت به پراید های سابق
بهتره.

dash_mehdi
10-01-2012, 23:17
با سلام

دقیقا من هر دوی این خودرو را داشتم.
206 تیپ 2 اصلا قابل مقایشه نیست با ال 90 فول حالا بگی تیپ 5 یه چیزی
موتور پرقدرت تر (206 1400 8 سوپاپ/تندر 90 1600 16 سوپاپ) فضای پا که خیلی بیشتره مخصوصا عقب اگه به سانتر هم بخوای حساب کنی طول ال 90 40 سانت بیشتره و این یعنی به اندازی ی نمایشگر کامپیوترت جای پای بیشتری خواهی داشت. پهنای ال 90 هم 9 سانتی متر بیشتره/ال 90 فول دارای 2 کیسه هوا میباشد که 206 1 کیسه هوا دارد/تندر 90 دارای سیستم ترمز ABS + EBD میباشد اما 206 فقط ABS دارد همچنین ال 90 دارای شیشه بالابر برقی برای چهار در می باشد. نرمی ال 90 فول هم کاملا نسبت به 206 تیپ 2 بهتر است.

این همه برتری تندر 90 نسبت به 206 تیپ 2 فکر کنم شما رو برای انتخاب تندر 90 قانع کرده باشه. تازه ال 90 قطعات ارزان تری هم داره.

saeid199_p
11-01-2012, 07:23
دقیقا من هر دوی این خودرو را داشتم.
206 تیپ 2 اصلا قابل مقایشه نیست با ال 90 فول حالا بگی تیپ 5 یه چیزی
موتور پرقدرت تر (206 1400 8 سوپاپ/تندر 90 1600 16 سوپاپ) فضای پا که خیلی بیشتره مخصوصا عقب اگه به سانتر هم بخوای حساب کنی طول ال 90 40 سانت بیشتره و این یعنی به اندازی ی نمایشگر کامپیوترت جای پای بیشتری خواهی داشت. پهنای ال 90 هم 9 سانتی متر بیشتره/ال 90 فول دارای 2 کیسه هوا میباشد که 206 1 کیسه هوا دارد/تندر 90 دارای سیستم ترمز ABS + EBD میباشد اما 206 فقط ABS دارد همچنین ال 90 دارای شیشه بالابر برقی برای چهار در می باشد. نرمی ال 90 فول هم کاملا نسبت به 206 تیپ 2 بهتر است.

این همه برتری تندر 90 نسبت به 206 تیپ 2 فکر کنم شما رو برای انتخاب تندر 90 قانع کرده باشه. تازه ال 90 قطعات ارزان تری هم داره.
من هم دوست دارم ال 90 بگيرم.حالا به نظر شما اين موقع سال كار عاقلانه اي هست كه آدم ماشين بگيره يا بعد از عيد بگيرم؟بخاطر مدلش ميگم كه اگه الان بگيرم 2 ماه ديگه از مدل ميافته.ميخوام 90 چند ماه كاركرده بگيرم كه افت قيمت رو كرده باشه چون معلوم نيست چند ماه نگه دارم.بخاطر اينكه منتظرم منطقه آزاد انزلي شروع به دادن ماشين بكنه و يه ماشين خارجي با پلاك منطقه آزاد ميخوام بگيرم

mohamad skystar
11-01-2012, 11:05
من هم دوست دارم ال 90 بگيرم.حالا به نظر شما اين موقع سال كار عاقلانه اي هست كه آدم ماشين بگيره يا بعد از عيد بگيرم؟بخاطر مدلش ميگم كه اگه الان بگيرم 2 ماه ديگه از مدل ميافته.ميخوام 90 چند ماه كاركرده بگيرم كه افت قيمت رو كرده باشه چون معلوم نيست چند ماه نگه دارم.بخاطر اينكه منتظرم منطقه آزاد انزلي شروع به دادن ماشين بكنه و يه ماشين خارجي با پلاك منطقه آزاد ميخوام بگيرم

اگر میخوای تندر بخری الان کارکرده بخر.
که هم افت قیمتش کمتر باشه هم بتونی راحت بفروشیش.

Pourya-pc
11-01-2012, 21:18
البته الان ميگن برج فلان سال مثلاً ٩٠

Max.Pain
13-01-2012, 18:31
سلام دوست گرامی من به ترتیب سوالاتون رو جواب میدم.

1.مصلما برای تردد در شهر پراید یه خودروی مناسب حساب میشه.
132 خوبه اما نظر من 131 هست چون طرفدار بیشتری داره و اون اصالت اولیه پراید رو
از نظر نمای ظاهریش حفظ کرده.همچنین بورس 131 بهتره.

2.به مراتب خرید خودروی نو بهتر از کارکرده خواهد بود چون خودرو از روز اول دست خود شما هست
و خیالتون بابات همه چیز راحته.

3.دوگانه سوز بودن خودرو بستگی به شخص شما داره که آیا خرید بنزین براتون صرف داره یا
نه اگر گاز هم باشه بهتره همچنین بستگی به میزان مسافتی که خودرو طی میکنه داره.

4.مصرف پراید در حالت کلی تغییری نکرده.
پراید از زمانی که رفت تو طرح x100 و دچار این تغییرات شد کیفیتش هم نسبت به پراید های سابق
بهتره.

ممنون دوست عزیز

در مورد دوگانه سوز بودن : یعنی چی بستگی به مسافت داره؟!
الان 131 پایه گازسوز تولید مشه؟
از لحاظ مقرون به صرفه بودن چطوره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد الان سایتی که لیست قیمت فروش مدل های مختلف پراید رو داشته باشه دارید؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قسمت دوم سوال:

طرح تعویض خودروهای فرسوده چطوره؟
ماشین رو چند روزه تحویل میدن؟
مقرون به صرفه هست؟

mohamad skystar
13-01-2012, 18:56
ممنون دوست عزیز

در مورد دوگانه سوز بودن : یعنی چی بستگی به مسافت داره؟!
الان 131 پایه گازسوز تولید مشه؟
از لحاظ مقرون به صرفه بودن چطوره؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد الان سایتی که لیست قیمت فروش مدل های مختلف پراید رو داشته باشه دارید؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قسمت دوم سوال:

طرح تعویض خودروهای فرسوده چطوره؟
ماشین رو چند روزه تحویل میدن؟
مقرون به صرفه هست؟

دوگانه سوز بودن ماشین رو شمامشخص میکنید.
چون شما از خودرو استفاده میکنید باید ببینی آیا هزینه بنزین برات به صرفه هست
یا نه اگر نیست ماشین دوگانه سوز بخر اگر میتونی با قیمت بنزین کنار بیای ماشین بنزینی بخر.

131 دوگانه سوز هم تولید میشه.مقرون به صرفه بودنش بستگی به عملکرد شما داره.

قیمت محصولات سایپا :

طرح تعویض خودروهای فرسوده رو باید از طریق نمایندگی ها پیگیری کنید.

Ghasem.M
13-01-2012, 21:03
دوستان تا قیمت 40 میلیون چه ماشین هایی رو پیشنهاد میکنید؟ مگان صفر - مزدا 3 - i30 - Cerato رو از لیست پیشنهادی تون حذف کنید! :31: تولید ماشین هم دیگه از سال 2008-2009 عقب تر نباشه. آپشن خاصی مد نظر ندارم چون ماشین های این رده معمولا وارداتی هستن خودبخود آپشن ها رو دارند! فقط میخوام بدونم مدل انتخاب هام توی این رده قیمتی چیا هستن؟
mohamad skystar
13-01-2012, 21:07
دوستان تا قیمت 40 میلیون چه ماشین هایی رو پیشنهاد میکنید؟ مگان صفر - مزدا 3 - i30 - Cerato رو از لیست پیشنهادی تون حذف کنید! :31: تولید ماشین هم دیگه از سال 2008-2009 عقب تر نباشه. آپشن خاصی مد نظر ندارم چون ماشین های این رده معمولا وارداتی هستن خودبخود آپشن ها رو دارند! فقط میخوام بدونم مدل انتخاب هام توی این رده قیمتی چیا هستن؟

تویوتا کمری GL مدل 2008
هیوندای سوناتا مدل 2008
تویوتا کرولا GLI مدل 2008

Ghasem.M
13-01-2012, 21:37
تویوتا کمری GL مدل 2008
هیوندای سوناتا مدل 2008
تویوتا کرولا GLI مدل 2008

نظرتون در مورد ویتارا و کیا اپتیما چیه؟ میشه تا 40 گیر آورد؟ بین این 5 تا ماشین کدوم از لحاظ رانندگی بهتر هست؟ و کدومشون کم مصرفتر هست؟
:11:

dash_mehdi
13-01-2012, 22:49
نظرتون در مورد ویتارا و کیا اپتیما چیه؟ میشه تا 40 گیر آورد؟ بین این 5 تا ماشین کدوم از لحاظ رانندگی بهتر هست؟ و کدومشون کم مصرفتر هست؟

بهتره در یک پست ملاک هایی که از خودروی خود می خواهیذ را بگویید.

تویوتا کمری به دلیل این که خیلی وقته در سایت های دیگه ی تویوتا در خارج از ژاپن تولید میشه اون دوام و نرمی خودروی ژاپن رو نداره اما از ویتارا نرم تره و در حد کرولا هست. مصرف سوختش هم 8.2 لیتر هست که در رتبه دوم از بین این 5 گزینه قرار میگیره.

تویوتا کرولا از نرمیه بیشتری نسبت به سوناتا برخورداره و با مصرف سوخت 7.5 لیتر در صد کیلومتر از این 5 گزینه کم مصرف تره و البته موتور کرولا 1800 میباشد که در مقابل اپتیما و تا حدی از کمری و سوناتا کم میاورد.

اپتیما به دلیل داشتن موتور 6 سیلندر ان هم به صورت V شکل و حجم 2700 سی سی از نرمی قابل قبولی برخوردار است و میشه گفت از این 5 گزینه بعد از کرولا از همه نرم تر است.اما کیفیت قطعات داخلی از تویوتا و سوناتا پایین تر است و مصرفش هم 9.1 لیتر است.با 40 تومن هم 2008 و حتی 2009 گیر میاد.

سوناتا از یک موتور 2400 سی سی بهره می برد و امکانات ان کمی کمتر از اپتیماست اما کمی اصطحلاک ان نسبت به اپتیما بیشتر است (8.8 لیتر در صد کیلومتر) اما (به نظر من) انتخاب بهتری است نسبت به اپتیما.

گرند ویتارا هم یک 2400 دنده ای می توانید پیدا کنید اما این خودرو کیفیت پایین تری نسبت به 4 خودروی دیگر دارد.

اگر مصرف شما از خودرو زیاد است کرولا رو به شما پیشنهاد میکنم.
اگر مصرفتان نرمال هست هم خودروی سوناتا و کمری رو پیشنهاد میکنم.

mohamad skystar
13-01-2012, 23:19

ویتارا که نمیشه با این بودجه بهش فکر کرد
مگر اینکه سری های قدیمیش رو انتخاب کنی که فایده نداره.
کیا اپتیما هم خودروی موفقی نبود تا زمانی که نسل جدیدش معرفی شد
و جبران کرد.

از نظر مصرف کم کرولا بهتره.
کمری و سوناتا مصرفشون مثل همه اما کمری فضای کابین بیشتری داره
و از نرمی بهتری برخوردار هست.
کمری ماشین ماندگارتری هست.در غیر این صورت سوناتا هم گزینه مطلوبی هست.

Ghasem.M
14-01-2012, 00:47
بهتره در یک پست ملاک هایی که از خودروی خود می خواهیذ را بگویید.

تویوتا کمری به دلیل این که خیلی وقته در سایت های دیگه ی تویوتا در خارج از ژاپن تولید میشه اون دوام و نرمی خودروی ژاپن رو نداره اما از ویتارا نرم تره و در حد کرولا هست. مصرف سوختش هم 8.2 لیتر هست که در رتبه دوم از بین این 5 گزینه قرار میگیره.

تویوتا کرولا از نرمیه بیشتری نسبت به سوناتا برخورداره و با مصرف سوخت 7.5 لیتر در صد کیلومتر از این 5 گزینه کم مصرف تره و البته موتور کرولا 1800 میباشد که در مقابل اپتیما و تا حدی از کمری و سوناتا کم میاورد.

اپتیما به دلیل داشتن موتور 6 سیلندر ان هم به صورت V شکل و حجم 2700 سی سی از نرمی قابل قبولی برخوردار است و میشه گفت از این 5 گزینه بعد از کرولا از همه نرم تر است.اما کیفیت قطعات داخلی از تویوتا و سوناتا پایین تر است و مصرفش هم 9.1 لیتر است.با 40 تومن هم 2008 و حتی 2009 گیر میاد.

سوناتا از یک موتور 2400 سی سی بهره می برد و امکانات ان کمی کمتر از اپتیماست اما کمی اصطحلاک ان نسبت به اپتیما بیشتر است (8.8 لیتر در صد کیلومتر) اما (به نظر من) انتخاب بهتری است نسبت به اپتیما.

گرند ویتارا هم یک 2400 دنده ای می توانید پیدا کنید اما این خودرو کیفیت پایین تری نسبت به 4 خودروی دیگر دارد.

اگر مصرف شما از خودرو زیاد است کرولا رو به شما پیشنهاد میکنم.
اگر مصرفتان نرمال هست هم خودروی سوناتا و کمری رو پیشنهاد میکنم.

بازم ممنون از پستت کاملتون :11:
پس با این اوصاف کمری و سوناتا انتخاب بهتری هستند! یه سوال دیگه ، سوناتا و کمری 2008 اوتوماتیک هستند یا دنده ای؟ توی رنج 40 میشه Auto پیدا کرد؟

dash_mehdi
14-01-2012, 01:13
بازم ممنون از پستت کاملتون :11:
پس با این اوصاف کمری و سوناتا انتخاب بهتری هستند! یه سوال دیگه ، سوناتا و کمری 2008 اوتوماتیک هستند یا دنده ای؟ توی رنج 40 میشه Auto پیدا کرد؟

کمری و سوناتا فقط اتوماتیک دارند و دستی تولید نشدند و هردوش هم با 40 تومن گیر میاد.
اگه گزینه های نهاییت این دو خودرو هستند من تویوتا کمری رو پیشنهاد میدم که هم کم خرج تره هم مطمعن تره و هم نرم تره. 5 دنده اتومات هم هست. دیگه ظاهر خودرو هم بستگی به خودتون داره.

Gigawarn
14-01-2012, 12:36
بین 405 ، 206 کدوم رو تائید میکنید
برای استفاده شخصی خودم میخوام
405 مدل 85 هست همه چی اوکی هست و سالم
ولی 206 با رنج قیمت 9 تومن باید برم بخرم و باید پیدا کنم

الان که 405 هست و طرفم آشناس به نظرتون خوبه/

چیزهایی که برام مهمه
راحتی - شتاب بالا - کنترل خوب -

dash_mehdi
14-01-2012, 13:06

چیزهایی که برام مهمه

405 رو با خیال راحت بردار هم پایداری بهتری داره(هندلینگ) و هم جادارتره هم شتابش خیلی بهتر از 206 تیپ 2 هست و راحتیش هم در حد هم هستند. در ضمن خرج 405 کمتره و قطعات ارزون تری داره.

mohamad skystar
14-01-2012, 14:06

چیزهایی که برام مهمه

همونطور که دوستمون گفتن با توجه به ملاک های شما
راحتی : چون برای استفاده شخصی میخوای پس هردو راحتن اما 405 فضای بیشتری رو تامین میکنه.
شتاب بالا : 206 به دلیل وزن سبک تر و چالاک بودنش تو شتاب برتری داره.
کنترل خوب : هندلینگ 405 که زبان زد هست و به راحتی برتر از 206

چون مصرف سوخت رو تو ملاک ها قرار ندادین و بودجه 9 میلیون تومان هست 405 نسبت به تیپ 2
برتری داره اما اگر با مصرف سوخت 405 نتونستی کنار بیای و ماشین جوون پسند بخوای 206

faraz_n
14-01-2012, 14:24
دوستان كسي اينجا پروتون جن٢ داشته؟؟؟
به نظرتون ماشين خوبيه؟؟؟ و اينكه با توجه به اينكه ديگه توليد نميشه قطعاتش پيدا ميشه؟؟؟
به نظرتون عاقلانس كه يه دست دومشو آدم بخره؟؟؟
يا اينكه برم دنبال همون ال٩٠

Sent from my iPhone using Tapatalk

mohamad skystar
14-01-2012, 14:34
دوستان كسي اينجا پروتون جن٢ داشته؟؟؟
به نظرتون ماشين خوبيه؟؟؟ و اينكه با توجه به اينكه ديگه توليد نميشه قطعاتش پيدا ميشه؟؟؟
به نظرتون عاقلانس كه يه دست دومشو آدم بخره؟؟؟
يا اينكه برم دنبال همون ال٩٠

Sent from my iPhone using Tapatalk

پروتون GEN 2 :
خودرویی ابتدا در مالزی تولید شد و توسط زاگرس خودرو در ایران
مونتاژ شد.
کیفیت نه چندان جالب ادوات داخل خودرو
نداشتن دید مناسب عقب
کمبود قطعات و ضعیف بودن خدمات پس از فروش
بورس بسیار بدی در بازار خودروی کشور داره

فقط موتور و گیربکس خوبی داره مصرف سوختشم خوبه.
زیر پای خشکی داره به خاطر اسپرت بودنش هست.
تندر 90 میتونه بهتر از GEN 2 باشه

dash_mehdi
14-01-2012, 14:51
شتاب بالا : 206 به دلیل وزن سبک تر و چالاک بودنش تو شتاب برتری داره.

محمد جان شتاب 206 14.1 ثانیه هست و شتاب 405 10.5 ثانیه الان که من 405 دارم قبلا هم 206 تیپ 2 داشتم.
شک نکن شتاب 206 تیپ 2 به پای 405 هم نمیرسه

rezazzzjjj
14-01-2012, 15:41
تایید میشه،‌شتاب 405 از تیپ 2 بهتره

aaboly
15-01-2012, 20:08
قصد خرید 141 sl ارتقا یافته رو دارم.
انتخاب 141 بودنش سلیقه ای هست ولی در مورد موتور ارتقا یافته (همون ecu فقط عوض شده) نمی دونم چیکار کنم!!!
توی نمایندگی یه پوستر بود که نوشته بود موتور ارتقا یافته 7 اسب بخار قدرت موتور رو زیاد میکنه و 10 درصد مصرف سوخت رو کم میکنه!!!
ضمنا برای خرید باید پراید 86 گاز سوز خودمو بفروشم که هیچ مشکل موتوری تا حالا نداشته!!!
به نظرتون کار درستی هست که ماشین رو عوض کنم؟

kasra2002
15-01-2012, 22:13
ولی مصرف و راحتیو شیکیه 206 بهتره

test14
16-01-2012, 10:05
با سلام تفاوت عمده تندر e1 و e2 چيه؟ مي ارزد به اختلاف قيمت 1.5 ميليوني؟

hamed malekpour
16-01-2012, 11:18
با سلام تفاوت عمده تندر e1 و e2 چيه؟ مي ارزد به اختلاف قيمت 1.5 ميليوني؟
نه به نظر من همون e1بهتره فقظ طرح e2یکمی امکانات جانبی همچون شیشه های عقب برقییه پشت سری عقب داره و مسافرت سنج یا کامپیوتر سفری و آیینه‌های جانبی برقی و قفل مرکزی دارای ریموت کنترل و چراغ مه‌شکن جلو و جلو پنجره همرنگ بدنه با زه كروم همینارو داره ولی موتورشون یکی است.

ehsan_
16-01-2012, 14:05
سلام
می خواستم بدون سری مدل های GTR نیسان توی ایران گیر میاد
کسی قیمتی نداره در چه حدود هست مثل مدل NISSAN GT-R 2009 ؟

Lord-Babak
16-01-2012, 14:09
دوستان من بین 206 تیپ 2 و L90 موندم !
ظاهر 206 رو به مراتب بیشتر می پسندم ، به نظر شما نکته ای راجبه L90 هست که به ظاهر 206 بخواد غلبه کنه ؟ :31:

mohamad skystar
16-01-2012, 16:32
دوستان من بین 206 تیپ 2 و L90 موندم !
ظاهر 206 رو به مراتب بیشتر می پسندم ، به نظر شما نکته ای راجبه L90 هست که به ظاهر 206 بخواد غلبه کنه ؟ :31:

به غیر از ظاهر 206 تیپ 2 که از تندر 90 بهتره تو بقیه موارد تندر 90 برتره.
ظاهر ماشین هم تمام بستگی داره به سلیقه خریدار.

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:31 PM ----------

سلام
می خواستم بدون سری مدل های GTR نیسان توی ایران گیر میاد
کسی قیمتی نداره در چه حدود هست مثل مدل NISSAN GT-R 2009 ؟

نیسان GTR رو یا در تهران یا در کیش و یا در منطقه اروند میتونی پیدا کنی
هیچ کجای دیگه ایران هم نیست.
در مورد قیمتش فعلا خبری ندارم.

Lord-Babak
16-01-2012, 17:21
به غیر از ظاهر 206 تیپ 2 که از تندر 90 بهتره تو بقیه موارد تندر 90 برتره.
ظاهر ماشین هم تمام بستگی داره به سلیقه خریدار.

چقدر بهتره ؟ :دی
تفاوتشون خیلی محسوسه ؟
توی هندلینگ ؟ شتاب ؟

mohamad skystar
16-01-2012, 19:13
چقدر بهتره ؟ :دی
تفاوتشون خیلی محسوسه ؟
توی هندلینگ ؟ شتاب ؟
[/COLOR]

هم تو قدرت و شتاب
هم تو رانندگی تندر 90 از تیپ 2 سرتره.
کاملا محسوس هست این موضوع

test14
17-01-2012, 10:51
نظرتون درباره مزدا 323 چي هست؟ مدل 86 مثلا تيپ 3 يا 5 ؟ قيمت تو چه حدوديه تر تميزش؟ ميشه بعدا راحت فروختش؟
اگه لطف كنيد يه مقايسه اي هم با ماشين هاي صفر هم قيمتش بكنيد مثلا ( mvm530 ليفان sd v8 تندر ) يكي از اينارو بگيريم بهتره يا 323؟

mohamad skystar
17-01-2012, 12:48
نظرتون درباره مزدا 323 چي هست؟ مدل 86 مثلا تيپ 3 يا 5 ؟ قيمت تو چه حدوديه تر تميزش؟ ميشه بعدا راحت فروختش؟
اگه لطف كنيد يه مقايسه اي هم با ماشين هاي صفر هم قيمتش بكنيد مثلا ( mvm530 ليفان sd v8 تندر ) يكي از اينارو بگيريم بهتره يا 323؟

مزدا 323 تیپ 5 فول اگر باشه که فکر نکنم گیر بیاد حدود 24 میلیون تومان هست.
سخت گیر میاد اما راحت فروش میره.خودروی سخت کار و خوبیه.

MVM 530 شاید به خاطر امکاناتش و طرح داخلی به روزش برتر باشه اما عملکردش در حد مزدا نیست.
لیفان و SD V8 و تندر هم نمیتونن با مزدا 323 رقابت کنن شاید خودروهای زیبا تر و بهروز تری باشن
اما در کل مزدا 323 تیپ 5 فول از اینا برتر خواهد بود.

test14
17-01-2012, 14:35

MVM 530 شاید به خاطر امکاناتش و طرح داخلی به روزش برتر باشه اما عملکردش در حد مزدا نیست.
لیفان و SD V8 و تندر هم نمیتونن با مزدا 323 رقابت کنن شاید خودروهای زیبا تر و بهروز تری باشن

يعني تيپ 3 از اينا برتر نيست؟ تيپ 3 مدل 86 چنده حدودا؟

mohamad skystar
18-01-2012, 10:18
يعني تيپ 3 از اينا برتر نيست؟ تيپ 3 مدل 86 چنده حدودا؟

تیپ 3 مدل 86 قیمت 21000000 تومان

dash_mehdi
18-01-2012, 12:11

مزدا خودروی خیلی نرمیه و همون طور که دوستمون گفت سخت کاره اما این سخت کاری برای یک خودرویی که چند سال از عمر خود را سپری کرده صدق نمی کند.طراحی خارجی معمولی و داخلی بسیار ساده است.امکانات هم قدیمی.
اما mvm 530 خودروی به روزی هست و امکانات ان از همه ی خودرو های زیر 25 میلیون بیشتر است . طراحی داخلی هم بسیار زیبا هست.اما نرمی مزدا را ندارد. اما اگر عمر مفید مزدا 323 را 15 سال بگیریم و mvm530 را 10 سال,شما با خرید یک ام وی ام صفر می تونید از 10 سال ان استفاده کنید اما مزدا به خودی خود چند سال از عمر خود را گذرانده است و نمی تواند جواب نیاز های راننده را پاسخ دهد و همن طور دردسر و خراب شدنش هم بیشتر است.
تندر 90 و 206 sd v8 خودروی خوبی هستند اما در رنج خودشان یعنی 17 میلیون.

Simaaa
19-01-2012, 19:21
سلام
با حداکثر 12 تومن بهترین انتخاب چیه ؟ خیلی هم برام مهم نیست که صفر باشه ...کارکرده هم تمیز باشه میگیرم...

گزینه مهم برام اول ایمنی و خرج ماشین و مصرف بنزینه ، که با توجه به بودجه ای که میذارم انتخاب مناسبی بکنم ...
استحکام بدنه و ABS و ایربگ دو تا جلو رو داشته باشه یا بشه گذاشت روش که البته هزینه گذاشتنش تو همون 12 تومن بشه ....
اگه از انواع 206 هم بهم معرفی کنید کم بودن فضای داخلش برام مشکلی نداره .. 2 نفر و نصفی هستیم ...
ممنون میشم راهنماییم کنید...

mohamad skystar
19-01-2012, 19:43
سلام
با حداکثر 12 تومن بهترین انتخاب چیه ؟ خیلی هم برام مهم نیست که صفر باشه ...کارکرده هم تمیز باشه میگیرم...

گزینه مهم برام اول ایمنی و خرج ماشین و مصرف بنزینه ، که با توجه به بودجه ای که میذارم انتخاب مناسبی بکنم ...
استحکام بدنه و ABS و ایربگ دو تا جلو رو داشته باشه یا بشه گذاشت روش که البته هزینه گذاشتنش تو همون 12 تومن بشه ....
اگه از انواع 206 هم بهم معرفی کنید کم بودن فضای داخلش برام مشکلی نداره .. 2 نفر و نصفی هستیم ...

سلام. با توجه به ملاک های شما :

تندر 90 E2 فول مدل 87 قیمت 12500000 تومان
پژو 206 تیپ 5 مدل 85 قیمت 11500000 تومان

بهترین گزینه های این موارد هستن

dash_mehdi
19-01-2012, 19:48
سلام

خودروای که دو ایربگ داشته باشه با حداکثر 2-3 سال کارکرد تو این رنج قیمتی پیدا نمیشه.
206 هم تیپ 2 می تونید بگیرید که کارکرده هاش فاقد ایربگ هست و abs هم 89 یا 90 به بعد دارند.البته صفرش 1 ایربگ داره.
من به شما سمند se رو پیشنهاد میکنم که صفرش 13/500 هست و با 12 تومن هم پیدا میشه. با وجود ایربگ راننده و سیستم های ترمز ABS - EBD و بدنه ی مقاوم ایمنی خوبی داره.
البته این گزینه در صورتی خوبه که بیشتر از 1 سال کارکرده نخواین

a.h.gh
20-01-2012, 18:39
دوستان عزیز میخوام یه ماشین حدود قیمت 70 بردارم ، بنظرتون کدوم انتخاب مناسب تری هست ؟!...
آزرا 2011 ، نیسان تی ینا ، تویوتا آریون ، سوناتا 2011
ملاک ها : نرمی و هندلیگ و امکانات و موتور مناسب !...
( نظر دوستان راجع به جنسیس 2010 چیه ؟!... )

mohamad skystar
20-01-2012, 21:47
دوستان عزیز میخوام یه ماشین حدود قیمت 70 بردارم ، بنظرتون کدوم انتخاب مناسب تری هست ؟!...
آزرا 2011 ، نیسان تی ینا ، تویوتا آریون ، سوناتا 2011
ملاک ها : نرمی و هندلیگ و امکانات و موتور مناسب !...
( نظر دوستان راجع به جنسیس 2010 چیه ؟!... )

سلام.
با این بودجه به جنسیس فکر نکنید.
ملاک های شما تک به تک تو هر کدوم از این خودرو ها وجود داره من ملاک هاتون رو به ترتیب
اختصاص میدم به هر ماشین:

نرمی:
1.تویوتا آریون
2.نیسان تی ینا
3.آزرا 2011
4.سوناتا 2011

هندلینگ :
همه خودروها از هندلینگ قابل قبولی برخوردارن و میشه گفت در یک حد هستن .

امکانات :
آزرا 2011
سوناتا 2011
نیسان تی ینا
تویوتا اریون

موتور مناسب:
1.تویوتا آریون
2.آزرا 2011
3.نیسان تی ینا
4.سوناتا 2011

اگر خدمات پس از فروش- عمر مفید - دوام قطعات رو در نظر بگیریم و در حالت کلی برای انتخاب شما :

1.تویوتا آریون
2.نیسان تی ینا
3.آزرا 2011
4.سوناتا 2011

البته ظاهر سوناتا 2011 کمی چالش به وجود آورده برای تویوتا
نیسان هم حرف برای گفتن داره همچنین آزرا هم کم نمیاره.اما در حالت کلی انتخاب به این صورت بود.

a.h.gh
20-01-2012, 22:07
سلام.
با این بودجه به جنسیس فکر نکنید.
ملاک های شما تک به تک تو هر کدوم از این خودرو ها وجود داره من ملاک هاتون رو به ترتیب
اختصاص میدم به هر ماشین:

نرمی:
1.تویوتا آریون
2.نیسان تی ینا
3.آزرا 2011
4.سوناتا 2011

هندلینگ :
همه خودروها از هندلینگ قابل قبولی برخوردارن و میشه گفت در یک حد هستن .

امکانات :
آزرا 2011
سوناتا 2011
نیسان تی ینا
تویوتا اریون

موتور مناسب:
1.تویوتا آریون
2.آزرا 2011
3.نیسان تی ینا
4.سوناتا 2011

اگر خدمات پس از فروش- عمر مفید - دوام قطعات رو در نظر بگیریم و در حالت کلی برای انتخاب شما :

1.تویوتا آریون
2.نیسان تی ینا
3.آزرا 2011
4.سوناتا 2011

البته ظاهر سوناتا 2011 کمی چالش به وجود آورده برای تویوتا
نیسان هم حرف برای گفتن داره همچنین آزرا هم کم نمیاره.اما در حالت کلی انتخاب به این صورت بود.

ممنون دوست عزیز !...
ولی فکر کنم خدمات پس از فروش هیوندای خیلی برتر برندهای دیگه باشه !...
در مورد بازار فروش هم یه توضیح میدید ؟!...

dash_mehdi
20-01-2012, 22:54
محمد جان عزیز با این حرفتون که تویوتا اریون رو کم امکانات ترین در این گزینه ها قرار دادی اصلا موافق نیستم
ازرا اسمی به عنوان یک خودروی با امکانات بالا معروف شده اما تویوتا اریون هیچ چیزی از ازرا کم نداره دیگه چه برسه به سوناتا و تینا.
حتی اریون امکاناتی نظیر سنسور پارک جلو و سیستم شستشو چراغ های جلو هم داره و 90 درصد اریون ها همراه با نمایشگر 7 اینچی تولید میشن .. این در حالی هست که ازرا به صورت فابریک هیچ کدوم از این امکانات رو نداره.
تینا که امکاناتش در حد سوناتا هست و هرگز از اریون اپشن بیشتری نداره اما ازرا هم فقط در بعضی چیز ها نسبت به اریون برتره مثلا صندلی های حافظه دار.
دوستمون هم حتما تویوتا اریون رو انتخاب کنند که نسبت به بقیه گزینه ها برتره .. اگه اپشن بیشتر از ظاهر براشون مهمه سوناتا بدترین گزینه در این رنج قیمتی می باشد.

a.h.gh
21-01-2012, 00:04
ممنون از هر دو دوست عزیز !...
اتفاقا آزرا هر دو آپشنی رو که فرمودید داره و آپشن هاش از آریون بیشتره !...
ولی خوب از یربکس قدرتمند آریون و کم استهلاک بودنش نمیشه گذشت !...
آریون یه جورایی انگار حس لوکس بودن رو به آدم القا نمیکنه ولی وقتی تو آزرا میشینی حس لوکس بودن به آدم القا میشه !...
و از خدمات پس از فروش بسیار خوب هیوندای هم نباید گذش که کاملا نسبت به تویوتا برتری داره !...
بنده نظر شخصیم روی آزراست ولی دوست داشتم دوستانی که با این خودروها رانندگی کردن یه توضیح برام بدن !...
موفق و پایدار باشید !...

mo31n
21-01-2012, 13:18
سلام دوستان راستش من گشتم سوراغ تایپیک پارس خودرو یا مگان نبود مجبور شدم همینجا بگم . معذرت دیگه

دوستان راستش من میخام مگان 1600 بگیرم بعد الان هرجا زنگ زدم نمایندگیش میگن نیست تولید نمیشه میشه بگین چرا شما خودتون تو کرج اول نبود تو تهران جاییو سوراغ دارین بفروشن صفرشو قیمتشو میگین بعد از بنگاه ماشین بخرم چند در میاد یا ثبت نام کنم چند در میاد میخام بدونم کدوم به صرفه اون کارو انجام بدم . بعد در اخر اگه بخام دسته دو تمیز تمیزشو بخرم 1 سال کار کرده 1600 سفید چند در میاد . باز معذرت اگه جای نوشتم اینجا نیست تازه کاریم دیگه تو سایت تا اشنا بشیم .

dash_mehdi
21-01-2012, 22:27
ممنون دوست عزیز !...
ولی فکر کنم خدمات پس از فروش هیوندای خیلی برتر برندهای دیگه باشه !...

بدون شک تویوتا و لکسوس بهترین و طولانی ترین خدمات پس از فروش رو در ایران دارند.

در مورد بازار فروش هم یه توضیح میدید ؟!...

بازار فروش سوناتا و ازرا از تویوتا اریون بهتره و تی ینا هم در اخر
البته این شرایط حداکثر می تونه برای 6 ماه اینده باشه چون با توجه با تازه وارد بودن تی ینا هنوز استقبال مردم از این خودرو زیاد مشخص نیست.

mohamad skystar
21-01-2012, 23:46
ممنون از هر دو دوست عزیز !...
اتفاقا آزرا هر دو آپشنی رو که فرمودید داره و آپشن هاش از آریون بیشتره !...
ولی خوب از یربکس قدرتمند آریون و کم استهلاک بودنش نمیشه گذشت !...
آریون یه جورایی انگار حس لوکس بودن رو به آدم القا نمیکنه ولی وقتی تو آزرا میشینی حس لوکس بودن به آدم القا میشه !...
و از خدمات پس از فروش بسیار خوب هیوندای هم نباید گذش که کاملا نسبت به تویوتا برتری داره !...
بنده نظر شخصیم روی آزراست ولی دوست داشتم دوستانی که با این خودروها رانندگی کردن یه توضیح برام بدن !...
موفق و پایدار باشید !...

سلام.
دوست من
من با این خودروها رانندگی کردم که پست اولم رو به اون شکل دادم و تویوتا رو انتخاب کردم.
شما درست میگین آزرا حس لوکس بودن رو بیشتر القا میکنه اونم به خاطر اینکه طراحان
هیوندای سبکشون اروپایی شده.
اما تویوتا طرح های محافظه کارانه داره و به این راحتی ها طرح عوض نمیکنه.

تویوتا گسترده ترین خدمات پس از فروش رو در کشور داره و اگر میبینید الان کمی
با بحران مواجه شده به دلیل تحریم هاست چون قطعات به طور مستقیم از طرف
تویوتا موتور ژاپن وارد کشور نمیشن.

a.h.gh
22-01-2012, 00:38
بازهم از هردو شما تشکر میکنم !...
با توجه به پست اول شما محمد جان گزینه های من محدود آریون و آزرا میشه !...
موفق و پایدار باشید !...:11:

mo31n
22-01-2012, 17:30
سلام دوستان راستش نظر شما بین

بین 206 v9 - پرشیا elx - مگان 1600 به نظرتون کدوم بهتره من خودم مگانو دوست دارم ولی جایی نیست که بخرمش یعنی ثبت نام کنم موندم کجا زنگ بزنم چیکار کنم . هرجا زنگ میزنم میگن تولید نمیشه نمیدونم چرا . خواهشن کمکم کنین .

dash_mehdi
22-01-2012, 21:09
سلام دوستان راستش نظر شما بین

بین 206 v9 - پرشیا elx - مگان 1600 به نظرتون کدوم بهتره من خودم مگانو دوست دارم ولی جایی نیست که بخرمش یعنی ثبت نام کنم موندم کجا زنگ بزنم چیکار کنم . هرجا زنگ میزنم میگن تولید نمیشه نمیدونم چرا . خواهشن کمکم کنین .

خودروی مگان که صد در صد از دو خودروی دیگه بهتره ولی قیمت خیلی بیشتری هم داره و نمیشه با پرشیا و 206 مقایسه کرد.
برای اطلاع از پیش فروش مگان هم بهتره به یکی از نمایندگی های معتبر پارس خودرو یا سایپا مراجعه کنید.
از بین 206 sd v9 و پرشیا elx خودروی پرشیا ای ال ایکس کاملا برتره و فقط گیربکس اتوماتیک وی 9 نسبت به پرشیا برتری داره.

Sha7ab
22-01-2012, 21:51
دوستان نظرتون در مورد عوض کردن پراید86 خودم با یک روا 85 چیه؟؟ ماشین خودم دور رنگه و پر روی درهاش خطو خشه ولی فنیش سالمه. روا هم سالمه.

dash_mehdi
22-01-2012, 23:22
دوستان نظرتون در مورد عوض کردن پراید86 خودم با یک روا 85 چیه؟؟ ماشین خودم دور رنگه و پر روی درهاش خطو خشه ولی فنیش سالمه. روا هم سالمه.

روا اصلا خودروی خوبی نیست و دردسر هاش از پیکان هم بیشتره. بهتره پرایدتون رو نگه دارید.

mohamad skystar
23-01-2012, 00:37
خودروی مگان که صد در صد از دو خودروی دیگه بهتره ولی قیمت خیلی بیشتری هم داره و نمیشه با پرشیا و 206 مقایسه کرد.
برای اطلاع از پیش فروش مگان هم بهتره به یکی از نمایندگی های معتبر پارس خودرو یا سایپا مراجعه کنید.
از بین 206 sd v9 و پرشیا elx خودروی پرشیا ای ال ایکس کاملا برتره و فقط گیربکس اتوماتیک وی 9 نسبت به پرشیا برتری داره.

یه چند مورد دیگه هم در برتری 206 V9 نسبت به پارس اینه:

مصرف سوخت مناسب.
خودروی به روز و با کیفیت تر

یکی از بزرگترین عیب های پارس قیمت ناعادلانش هست
همچنین امکانات ابتدایی.

ak313
23-01-2012, 19:19
جديدترين جلسه كميته قيمت‌گذاري خودرو به دليل به حد نصاب نرسيدن اعضا لغو و به زمان ديگري موكول شد.
به گزارش ايسنا، يكشنبه هفته گذشته قرار بود جديدترين جلسه كميته قيمت‌گذاري خودرو برگزار شود. بررسي درخواست افزايش قيمت برخي خودروسازان داخلي از جمله موارد مورد بحث در اين جلسه بود كه به دليل به حد نصاب نرسيدن اعضا برگزار نشد.
نمايندگان معاونت اقتصادي و معاونت بازرگاني داخلي وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان ملي استاندارد ايران، ‌سازمان حمايت از توليدكنندگان و مصرف‌كنندگان، ايدرو، انجمن حمايت از مصرف‌كنندگان خودرو و انجمن خودروسازان هفت عضو داراي حق راي كميته قيمت‌گذاري خودرو هستد.
جلسه قبلي كميته قيمت‌گذاري خودرو حدود يك ماه پيش برگزار شد و افزايش قيمت برخي محصولات شركت زامياد در آن به تصويب رسيده بود.
در يك سال اخير خودروسازان مختلف داخلي درخواست افزايش قيمت خود را به كميته قيمت‌گذاري خودرو ارائه كرده‌اند. البته رشد شديد نرخ ارز در چند ماهه اخير موجب شده تا خودروسازان درخواست افزايش قيمت خود را با شدت بيشتري پيگيري كنند كه البته هنوز به سرانجامي نرسيده است.
طبق جديدترين اطلاعات به دست آمده، جلسه بعدي كميته قيمت‌گذاري خودرو ظرف دو هفته آينده برگزار خواهد شد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تصویب-افزایش-قیمت-خودرو-تا-دو-هفته-دیگر

Simaaa
24-01-2012, 12:31
سلام
میشه یه مقایسه ای بین 206 تیپ 2 و تندر L90 داشته باشید ....
البته مقایسه های زیادی تو اینترنت خوندم ... تو خود ایران خودرو هم ویژگیهاشون رو با هم مقایسه کردم ....
چیزی که برام مهمه اول امنیت سرنشین ، دوم موتور ماشین و بعد خرج روتین ماشین هست ، میشه از این جهات هم این دو ماشین رو مقایسه کنید ....
با تشکر

mohamad skystar
24-01-2012, 13:27
سلام
میشه یه مقایسه ای بین 206 تیپ 2 و تندر L90 داشته باشید ....
البته مقایسه های زیادی تو اینترنت خوندم ... تو خود پارس خودرو هم ویژگیهاشون رو با هم مقایسه کردم ....
مهمترین چیزی که برام مهمه اول امنیت سرنشین ، دوم موتور ماشین و بعد خرج روتین ماشین هست ، میشه از این جهات هم مقایسه کنید ....
با تشکر

سلام.
من تندر 90 فول رو با تیپ 2 مقایسه میکنم.
تندر 90 رو از هر نظر میشه نسبت به تیپ 2 برتر دوسنت به دلایل زیر:

فنی :
تندر 90 دارای موتور 1600 CC با 16 سوپاپ که بسیار پرقدرت و مصرف سوخت بهینه ای داره.
تیپ 2 موتور 1400 CC با 8 سوپاپ.

اینجا به راحتی تندر نمره برتر رو میگیره.

امکانات :
مواردی که تندر 90 داره و تیپ 2 نداره :
بلندگو های عقب
شیشه های عقب برقی
رینگ اسپرت
سیستم کامپیوتر سفری

ایمنی :
هردو دارای 2 ایربگ و سیستم ترمز ABS هستن که عملکرد ترمز 206 بهتر بوده.
اما تندر هم کم نمیاره.

فضای سرنشین :
تندر 90 فضای بیشتری رو در اختیار سرنشین میزاره
206 با مشکل فضای سرنشین عقب مواجه هست خصوصا فضای جلوی پا
تندر 90 صندوق عقب رو داره که خودش یه مزیت مهم هست برای خانواده ها.

پایداری و هندلینگ:
هردو شبیه به هم هستن با این تفاوت که هندلینگ تندر 90 رو میشه با پایین اوردن ارتفاع
بهتر کرد.

از نظر کیفیت :
به مراتب میشه گفت 206 کیفیت بهتری داره.

نمای ظاهری:
این مورد سلیقه ای هست اما آمار نشون داده بیشتر مردم از نمای ظاهری تندر خوششون نیومده.
206 جوون پسند تر و چهره ای زیباتر داره.

انتخاب با شما
موفق باشی

shadows_funeral
26-01-2012, 07:09
سلام دوستان با 30 میلیون چه ماشینی میشه خرید. مزایا و معایب هر گزینه رو ذکر کنید لطفا. با تشکر

mohamad skystar
26-01-2012, 12:45
سلام دوستان با 30 میلیون چه ماشینی میشه خرید. مزایا و معایب هر گزینه رو ذکر کنید لطفا. با تشکر

با این بودجه ماشین های زیر رو میشه انتخاب کرد فقط باید
ملاک هاتون رو ذکر کنید تا زودتر به جواب برسید.

مگان 1600
ماکسیما مدل 84
تویوتا یاریس
هیوندای اوانته
هیوندای ورنا

ashekofeh
27-01-2012, 14:00
سلام.
من تندر 90 فول رو با تیپ 2 مقایسه میکنم.
تندر 90 رو از هر نظر میشه نسبت به تیپ 2 برتر دوسنت به دلایل زیر:

فنی :
تندر 90 دارای موتور 1600 CC با 16 سوپاپ که بسیار پرقدرت و مصرف سوخت بهینه ای داره.
تیپ 2 موتور 1400 CC با 8 سوپاپ.

اینجا به راحتی تندر نمره برتر رو میگیره.

امکانات :
مواردی که تندر 90 داره و تیپ 2 نداره :
بلندگو های عقب
شیشه های عقب برقی
رینگ اسپرت
سیستم کامپیوتر سفری

ایمنی :
هردو دارای 2 ایربگ و سیستم ترمز ABS هستن که عملکرد ترمز 206 بهتر بوده.
اما تندر هم کم نمیاره.

فضای سرنشین :
تندر 90 فضای بیشتری رو در اختیار سرنشین میزاره
206 با مشکل فضای سرنشین عقب مواجه هست خصوصا فضای جلوی پا
تندر 90 صندوق عقب رو داره که خودش یه مزیت مهم هست برای خانواده ها.

پایداری و هندلینگ:
هردو شبیه به هم هستن با این تفاوت که هندلینگ تندر 90 رو میشه با پایین اوردن ارتفاع
بهتر کرد.

از نظر کیفیت :
به مراتب میشه گفت 206 کیفیت بهتری داره.

نمای ظاهری:
این مورد سلیقه ای هست اما آمار نشون داده بیشتر مردم از نمای ظاهری تندر خوششون نیومده.
206 جوون پسند تر و چهره ای زیباتر داره.

انتخاب با شما
موفق باشی
با سلام
درمورد مقایسه ای که انجام دادین من چنتا سوال داشتم.
1-بین 206 تیپ 5 با تندر فول آیا بازم تندر نمره بالاتری میاره؟
2-اینکه گفتین کیفیت 206 بالاتره نسبت به ال90 آیا حقیقت داره؟چون مدلهای جدید 206 کیفیتشون پایین اومده.
3-با 12-13 تومن چه مدلهایی را میشه خریدبین دو ماشین 206 تیچ 5 و تندر فول؟وآیا شما پیشنهاد میدین با این بوجه 206 تیپ5 بخریم یا تو خرج میندازه آدمو؟میخوام چندسالی راحت باشم.
ممنون میشم راهنمایی کنید..

mohamad skystar
27-01-2012, 15:51
با سلام
درمورد مقایسه ای که انجام دادین من چنتا سوال داشتم.
1-بین 206 تیپ 5 با تندر فول آیا بازم تندر نمره بالاتری میاره؟
2-اینکه گفتین کیفیت 206 بالاتره نسبت به ال90 آیا حقیقت داره؟چون مدلهای جدید 206 کیفیتشون پایین اومده.
3-با 12-13 تومن چه مدلهایی را میشه خریدبین دو ماشین 206 تیچ 5 و تندر فول؟وآیا شما پیشنهاد میدین با این بوجه 206 تیپ5 بخریم یا تو خرج میندازه آدمو؟میخوام چندسالی راحت باشم.
ممنون میشم راهنمایی کنید..

سلام من تک تک جواب میدم.

1.در مورد 206 تیپ 5 نسبت به تندر 90 کمی قضیه از نظر فنی فرق داره.
به مراتب شتاب تیپ 5 بهتره و مصرف سوختش در حد کمی از تندر کمتره.

2.در مورد افت کیفیت باید بگم شامل تمام محصولات هست اما به طور دقیق
باید بگم 206 جوانب حفظ کیفیت نسبت به تندر 90 درش بیشتر رعایت شده.

3.اگر بودجه شما رو 13 میلیون تومن در نظر بگیریم میتونید:
پژو 206 تیپ 5 مدل 85 رو به راحتی میتونی بخری اما اینکه اذیت بکنه یا نه رو باید خیلی دقت کنی
که از نظر فنی مشکلی نداشته باشه.چون شما نمیدونی قبلا ماشین دست چه کسی بوده و چطوری ازش استفاده شده.

تندر 90 E2 مدل 87 هم میتونی انتخاب کنی که به نظر من تمیزش زودتر از تیپ 5 گیر میاد.
در مورد تندر هم باید دقت کنی که مشکلی نداشته باشه.

برای خرید ماشین کارکرده باید وقت بزاری تا خوبش رو پیدا کنی.

ashekofeh
27-01-2012, 17:49
سلام من تک تک جواب میدم.

1.در مورد 206 تیپ 5 نسبت به تندر 90 کمی قضیه از نظر فنی فرق داره.
به مراتب شتاب تیپ 5 بهتره و مصرف سوختش در حد کمی از تندر کمتره.

2.در مورد افت کیفیت باید بگم شامل تمام محصولات هست اما به طور دقیق
باید بگم 206 جوانب حفظ کیفیت نسبت به تندر 90 درش بیشتر رعایت شده.

3.اگر بودجه شما رو 13 میلیون تومن در نظر بگیریم میتونید:
پژو 206 تیپ 5 مدل 85 رو به راحتی میتونی بخری اما اینکه اذیت بکنه یا نه رو باید خیلی دقت کنی
که از نظر فنی مشکلی نداشته باشه.چون شما نمیدونی قبلا ماشین دست چه کسی بوده و چطوری ازش استفاده شده.

تندر 90 E2 مدل 87 هم میتونی انتخاب کنی که به نظر من تمیزش زودتر از تیپ 5 گیر میاد.
در مورد تندر هم باید دقت کنی که مشکلی نداشته باشه.

برای خرید ماشین کارکرده باید وقت بزاری تا خوبش رو پیدا کنی.
سپاس از شما
حالا من که میرم از نمایشگاه های اتومبیل واسه خرید206 چجوری باید بفهمم از نظر فنی سالمه؟البته میدونم که باید نشون مکانیک دادولی نمیدونم همین کافیه یا باید روش خاصی رادنبال کرد؟البته من شهرستانم.اینکه ماشین را وصل دستگاه میکنن تا عیب یابی کنه کافیه یا نه؟یه راهنمایی هم دراین زمینه بدین ممنون میشم.در ضمن کارکرد کیلومتر چقدر باید باشه؟روالش واسه هرسال که میگذره چندکیلومتره؟

mohamad skystar
27-01-2012, 18:03
سپاس از شما
حالا من که میرم از نمایشگاه های اتومبیل واسه خرید206 چجوری باید بفهمم از نظر فنی سالمه؟البته میدونم که باید نشون مکانیک دادولی نمیدونم همین کافیه یا باید روش خاصی رادنبال کرد؟البته من شهرستانم.اینکه ماشین را وصل دستگاه میکنن تا عیب یابی کنه کافیه یا نه؟یه راهنمایی هم دراین زمینه بدین ممنون میشم.در ضمن کارکرد کیلومتر چقدر باید باشه؟روالش واسه هرسال که میگذره چندکیلومتره؟

شما میری نمایشگاه 206 رو انتخاب میکنی بعد با نمایشگاه قرار میزاری که ماشین رو ببری
به صافکار و مکانیک نشون بدی.
یه مکانیک مجرب نشون بدی کافیه.ماشین رو نیاز نیست به دستگاه بزنید.
کارکرد کیلومتر بستگی به صاحب قبلی داره.
مطلوبش سالی 25000 کیلومتر هست.

Rjoun
28-01-2012, 03:31
سلام دوستان با 17-18 میلیون چه ماشینی به صرفه است بخرم؟
تندر 90 بهتره یا 206 v8
لطفا از نظر اقتصادی هم توضیحات لازم رو بفرمائید
با تشکر

mohamad skystar
28-01-2012, 12:37
تندر 90 بهتره یا 206 v8
با تشکر

سلام.
بین 2 خودرویی که فرمودین من 206 SD V8 رو پیشنهاد میکنم.
نسبت به تندر 90 مصرف سوخت کمتری داره
کیفیت بهتری داره
سیستم تهویه اتوماتیک داره.
اگر بتونی از نوع لیمیتد بخری که بهتر
چون رینگ اسپرت - چراغ خطر های عقب اسپرت و زه های همرنگ بدنه هم داره
همچنین رنگ سفارشی هم میتونید انتخاب کنید.
اگر 206 SD V8 رو دوست نداشتین تندر 90 فول E2 LP هم گزینه خوبی خواهد بود.

test14
28-01-2012, 13:38
با سلام مزدا 323 مدل 86 يا زانتيا همين مدل؟ فكر كنم قيمت هاشون يكي باشه تقريبا
از نظره سواري ايمني هزينه نگهداري بازار فروش و اينطور چيزا

dash_mehdi
28-01-2012, 22:53
تندر 90 بهتره یا 206 v8
با تشکر

اگر از نظر اقتصادی کلی در نظر بگیریم 206 اس دی بهینه تر خواهد بود در تمام موارد اما در بعضی چیز ها مانند قیمت لوازم بدنه تندر 90 ارزون تره.
در کل 206 V8 SD برتره نسبت به ال 90 هم نرم تره و هم امکانات بیشتری داره
اما فضای سرنشینان و همین طور صندوق عقب بزرگ تندر 90 رو هم باید در نظر بگیری که کمک خیلی بیشتری نسبت به 206 صندوق دار بهت میکنه.

meka
29-01-2012, 21:16
دوستان بین تندر 90 فول و سمند سورن معمولی به نظر شما کدوم بهتره؟ از لحاظ فنی و... برای یه خانواده 4 نفری!!
بین تندر 90 و سمند lx چه طور؟؟
اگه یه مقایسه کامل بکنید ممنون میشم
ممنون

dash_mehdi
29-01-2012, 21:35
دوستان بین تندر 90 فول و سمند سورن معمولی به نظر شما کدوم بهتره؟ از لحاظ فنی و... برای یه خانواده 4 نفری!!
بین تندر 90 و سمند lx چه طور؟؟
اگه یه مقایسه کامل بکنید ممنون میشم
ممنون

از لحاظ فنی و موتوری از همین الان بگم که تندر 90 بهتره
اما این تنها برتریه تندر 90 نسبت به سمند هست
کلی بخوام بگم امکانات سورن بیشتر از تندر 90 هست
اما در حال حاضر سورن حدود 17 میلیون قیمت داره و برای کسی که 17 میلیون داره هزینه میکنه پرداخت 1 میلیون بیشتر زیاد سخت نیست. پس من به شما سورن ELX رو پیشنهاد میکنم که خیلی بهتره نسبت به خود سورن و تندر 90.
تفاوت های سورن ای ال ایکس نسبت به تندر 90
فضای پای بیشتر
نرم تر بودن
نفوذ کمتر صدای موتور به اتاق
دریچه ی تهویه برای سرنشینان عقب
طراحی زیبا تر و به روز تر
طراحی داخلی بسیار زیبا تر
صندلی های برقی
سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک (کولر و بخاری به صورت اتوماتیک درجه اتاق رو تنظیم میکنه)

kamilawless
30-01-2012, 01:30
salam bebakhshid man fingilisi minevisam elatesh ine ke ru kilidham farsi nadaram bebakhshid man mikhastam soal konam nazare shoma rajebe Renault-Koleos_2012 chi hast az ix35 va sprtage va vitara behtar nist mamnun

dash_mehdi
30-01-2012, 02:08
salam bebakhshid man fingilisi minevisam elatesh ine ke ru kilidham farsi nadaram bebakhshid man mikhastam soal konam nazare shoma rajebe Renault-Koleos_2012 chi hast az ix35 va sprtage va vitara behtar nist mamnun

کلوس هنوز رسما وارد بازار نشده و قیمتش هم بیش از 70 میلیونه و در کل از ix35 هم امکانات بیشتری داره هم موتور قوی تر و هم اینکه یک خودروی برتر اروپایی محسوب میشه.
اسپورتیج هم با توجه به قیمت دوستمون بیش از 70 میلیون هست (2011) و تقریبا با ix35 برابره.
ویتارا هم که پایین ترین گزینه (البته مدل 2400 فول اتوماتیک خودروی خیلی خوبی هست اما نسبت به این خودرو ها پایین تره)

shadows_funeral
30-01-2012, 09:38
با سلام با 40تا 44 میلیون چه خودروی صفری می شه خرید.
خودرویی مناسب سفر و جاده می خوام. برای خانواده
با تشکر

mohamad skystar
30-01-2012, 10:53
با تشکر

رنو مگان 2000
تویوتا یاریس 2012
کیا سراتو
مزدا 3 جدید تیپ 1

dash_mehdi
30-01-2012, 12:05
با تشکر

mg 550 رو هم میتونی به گزینه هات اضافه کنی . خودرویی با کلاس و با امکانات زیاد تحت لیسانس لوتوس انگلیس
مگان 2000 اتوماتیک
ویتارا 2400 دستی با قیمت 45 میلیون بهترین گزینه در این رنج میباشد چون هم خودروی مطمئنی هست و هم میشه در شهر ازش استفاده کرد و هم در جاده و کوهستان نرمی هم از بقیه گزینه ها بیشتره.
مزدا 3 نیو هم که در این رنج قیمتی صفر نداره و می تونی به مزدا 3 تیپ 3 فول صفر که خیلی خودروی خوبی هم هست فکر کنی.
بهترین گزینه های این رنج:
مزدا 3 تیپ 3 فول صفر
گرند ویتارا 2400 دستی صفر

mohamad skystar
30-01-2012, 13:57
mg 550 رو هم میتونی به گزینه هات اضافه کنی . خودرویی با کلاس و با امکانات زیاد تحت لیسانس لوتوس انگلیس
مگان 2000 اتوماتیک
ویتارا 2400 دستی با قیمت 45 میلیون بهترین گزینه در این رنج میباشد چون هم خودروی مطمئنی هست و هم میشه در شهر ازش استفاده کرد و هم در جاده و کوهستان نرمی هم از بقیه گزینه ها بیشتره.
مزدا 3 نیو هم که در این رنج قیمتی صفر نداره و می تونی به مزدا 3 تیپ 3 فول صفر که خیلی خودروی خوبی هم هست فکر کنی.
مزدا 3 تیپ 3 فول صفر

مهدی جون
مزدا 3 جدید تیپ 3 صفرش با این قیمت گیر نمیاد.
سوزوکی کلاس 8 دستی هم با این بودجه گیر نمیاد اما کبلس 5 دستی هست.

arsecid
30-01-2012, 14:07
مگان 2000 اتوماتیک
مزدا 3 تیپ 3 فول صفر
سلام دوستان
این ام جی ماشین خوبی هستش؟ خدمات پس از فروش خوبی داره؟ مثل اینکه چند تا مدل مختلف هم داره ( MG6,MG550) اما فرقشون رو نمی دونم.
به نظرتون توی قیمت حدود 43و 44 تومن ماشین خوب دیگه ایی هم هستش برای استفاده توی شهر؟
این مزدا 3 تیپ 3 همون مزدا 3 قدیمی ها هستش دیگه؟

mohamad skystar
30-01-2012, 14:12
سلام دوستان
این ام جی ماشین خوبی هستش؟ خدمات پس از فروش خوبی داره؟ مثل اینکه چند تا مدل مختلف هم داره ( MG6,MG550) اما فرقشون رو نمی دونم.
به نظرتون توی قیمت حدود 43و 44 تومن ماشین خوب دیگه ایی هم هستش برای استفاده توی شهر؟
این مزدا 3 تیپ 3 همون مزدا 3 قدیمی ها هستش دیگه؟

MG550 خودروی تازه وارد اما با کیفیتی هست.
اما خدمات پس از فروش سراسری نداره.

مزدا 3 قدیمی که از سال 88 دیگه تولید نشد و جای خودش رو به مزدا 3 جدید داد.
مزدا 3 در 3 تیپ عرضه میشه.
مزدا 3 جدید از نظر ظاهری و امکانات با مزدا 3 قبلی متفاوت هست.
با این بودجه تیپ 3 که بهترین و کامل ترین تیپ مزدا هست رو مدل 89 انتخاب کنید.
بعد از اون خودروهای دیگه هم هستن اگر صفر نخوای

تویوتا کمری
هیوندای سوناتا
هیوندای آزرا
ماکسیما

هم هستن که میشه بهشون فکر کرد.

arsecid
30-01-2012, 14:39
MG550 خودروی تازه وارد اما با کیفیتی هست.
اما خدمات پس از فروش سراسری نداره.

مزدا 3 قدیمی که از سال 88 دیگه تولید نشد و جای خودش رو به مزدا 3 جدید داد.
مزدا 3 در 3 تیپ عرضه میشه.
مزدا 3 جدید از نظر ظاهری و امکانات با مزدا 3 قبلی متفاوت هست.
با این بودجه تیپ 3 که بهترین و کامل ترین تیپ مزدا هست رو مدل 89 انتخاب کنید.
بعد از اون خودروهای دیگه هم هستن اگر صفر نخوای

تویوتا کمری
هیوندای سوناتا
هیوندای آزرا
ماکسیما

هم هستن که میشه بهشون فکر کرد.

خیلی ممنون
راستش بیشتر تمایل دارم که ماشین صفر باشه. میترسم که دست دوم بگیرم.
خدمات پس از فروش که گفتی نداره یعنی تعمیرگاه نداره ماشین رو برای گارانتی و یا موردهای دیگه بشه برد اونجا؟
یک سوال دیگه هم داشتم فرق mg6 , mg 550 رو می دونید چی هست؟

mohamad skystar
30-01-2012, 14:50
خیلی ممنون
راستش بیشتر تمایل دارم که ماشین صفر باشه. میترسم که دست دوم بگیرم.
خدمات پس از فروش که گفتی نداره یعنی تعمیرگاه نداره ماشین رو برای گارانتی و یا موردهای دیگه بشه برد اونجا؟
یک سوال دیگه هم داشتم فرق mg6 , mg 550 رو می دونید چی هست؟

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

شما مزدا 3 کارکرده رو میتونید در حد صفر هم پیدا کنید همین مدل 90
نظر من این بود.

arsecid
30-01-2012, 15:03
برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدشما مزدا 3 کارکرده رو میتونید در حد صفر هم پیدا کنید همین مدل 90
نظر من این بود.
اقا تشکر
یعنی نظر شما اینه که مزدا نیو کم کارکرد از ام جی بهتره؟
مشکلی و یا موردی در مورد ام جی نمی دونید که ادم رو منصرف کنه از خریدش؟ میگن ماشین ساخت چین هستش و نمیشه روش زیاد اطمینان کرد؟

dash_mehdi
30-01-2012, 16:23
مهدی جون
مزدا 3 جدید تیپ 3 صفرش با این قیمت گیر نمیاد.
سوزوکی کلاس 8 دستی هم با این بودجه گیر نمیاد اما کبلس 5 دستی هست.

محمد جان اگه دقت کنی من ننوشتم جدید و نسل قبلی رو گفتم شما در پست قبلی گفتید جدید
سوزوکی ویتارا 2400 دستی مطمئن باش تا 44 میلیون یا صفر یا در حد صفر سال 90 راحت گیر میاد

dash_mehdi
30-01-2012, 16:30
اقا تشکر
یعنی نظر شما اینه که مزدا نیو کم کارکرد از ام جی بهتره؟
مشکلی و یا موردی در مورد ام جی نمی دونید که ادم رو منصرف کنه از خریدش؟ میگن ماشین ساخت چین هستش و نمیشه روش زیاد اطمینان کرد؟
این ماشین ساخت چین هست و کاملا تحت لیسانس انگلیس و اصلا به یک خودروی چینی بی کیفیت ربطی نداره خیالتان راحت.
مزدا 3 جدید از ام جی 550 بهتره ولی قیمت بیشتری هم داره و لوازم گرون تری.
اکثر ماشین های بالای 40 میلیون با کمبود لوازم و گرونی مواجه هستند اما مطمئن باش لوازم و قطعات مزدا 3 جیدی گرون تر از ام جی هست.
همچنین این خودرو توسط شرکت مدیا موتور وارد میشه و 3 سال یا 100 هزار کیلومتر گارانتی داره.
من مشکل خاصی در این خودرو نمی بینم که به شما بگم.
موفق باشید

mohamad skystar
30-01-2012, 17:33
محمد جان اگه دقت کنی من ننوشتم جدید و نسل قبلی رو گفتم شما در پست قبلی گفتید جدید
سوزوکی ویتارا 2400 دستی مطمئن باش تا 44 میلیون یا صفر یا در حد صفر سال 90 راحت گیر میاد

مهدی جان شما گفتی مزدا 3 تیپ 3 صفر
خوب وقتی میگید صفر یعنی الان سال 90 که مزدا 3 جدید هست
مزدا 3 قدیم که صفرش وجود نداره.
سوزوکی ویتارا 2400 کلاس 5 بله گیر میاد اما فولش نه.

ferdfe
30-01-2012, 19:20
206 v8 بهتره یا ورنا ؟
قیمت صفر ورنا چنده از کجا باید بگیریم ؟

kamilawless
30-01-2012, 20:51
کلوس هنوز رسما وارد بازار نشده و قیمتش هم بیش از 70 میلیونه و در کل از ix35 هم امکانات بیشتری داره هم موتور قوی تر و هم اینکه یک خودروی برتر اروپایی محسوب میشه.
اسپورتیج هم با توجه به قیمت دوستمون بیش از 70 میلیون هست (2011) و تقریبا با ix35 برابره.
ویتارا هم که پایین ترین گزینه (البته مدل 2400 فول اتوماتیک خودروی خیلی خوبی هست اما نسبت به این خودرو ها پایین تره)

duste aziz bazam mamnun ke javabamo dadai mikhastam begam man ba shekate negin khodro tamas gereftam va (Renault-Koleos_2012) 71900000 toman bedune 4 darsad mide albate sharayeti ham mide ba tahvile 4 mahe man mikham bedunam shoma tosie mikonid kharide in machino ya ba in gheymat chize digei tosi mifarmaiid dar zemn aslan berande renault ro tosie mikonidaslan machine farnsavi khube

mamnun

dash_mehdi
30-01-2012, 22:35
206 v8 بهتره یا ورنا ؟

نرمی ورنا تا حدی بیشتر از 206 هست و همین طور عمر بیشتری داره اما در کل v8 هیچ عیبی نداره و جزئ بهترین های زیر 20 میلیون هست و من v8 رو پیشنهاد میکنم.
قیمت ورنا صفر دستی 90 حدود 22 میلیون هست ممکنه بالا پایین باشه. زیاد از قیمت ورنا خبر ندارم

dash_mehdi
30-01-2012, 22:40
duste aziz bazam mamnun ke javabamo dadai mikhastam begam man ba shekate negin khodro tamas gereftam va (Renault-Koleos_2012) 71900000 toman bedune 4 darsad mide albate sharayeti ham mide ba tahvile 4 mahe man mikham bedunam shoma tosie mikonid kharide in machino ya ba in gheymat chize digei tosi mifarmaiid dar zemn aslan berande renault ro tosie mikonidaslan machine farnsavi khube

mamnun

برند رنو کاملا قابل اطمینان هست و از خودرو های کره ای با کیفیت تره اما با توجه به این که اکثر محصولات جدید رنو تازه وارد ایران شده نسبت به خودرو های هم رده ی خودش از قطعات کمتر و گرون تری داره ولی اگه می تونید بیشتر هزینه کنید یا 4 ماه صبر کنید بهتره کلوس رو انتخاب کنید که قطعا از خودروی کره ای بالاتره

mohamad skystar
30-01-2012, 23:59
206 v8 بهتره یا ورنا ؟

هیوندای ورنا اتوماتیک مدل 90 قیمت 25000000 تومان

برای خرید ورنا لینک زیر رو مطالعه کنید:

shadows_funeral
31-01-2012, 00:05
مگان 2000 اتوماتیک
مزدا 3 تیپ 3 فول صفر

یه کم میشه در مورد MG550 توضیح بدین؟ مزایا و معایبش...
من اصولا با ماشین چینی مشکلی ندارم چون 100 در 100 قطعات تمام ماشینهای تولید داخل هم چینی هستن.
قیمت دقیقش چقدره؟
چه امکاناتی داره...
کارت سوخت داره یا نه؟
مصرفش چطوریه؟
و ...
ممنون

mohamad skystar
31-01-2012, 00:26
من اصولا با ماشین چینی مشکلی ندارم چون 100 در 100 قطعات تمام ماشینهای تولید داخل هم چینی هستن.
قیمت دقیقش چقدره؟
چه امکاناتی داره...
کارت سوخت داره یا نه؟
مصرفش چطوریه؟
و ...
ممنون

MG550 مدل 2012 قیمت شرکت 44000000 تومان

خودروی MG550 مشخصات و تجهیزات :
مشخصات و تجهیزات اصلی اتومبیل سواری MG550

موتور1800 مجهز به توربو شارژسیستم انتقال قدرت (گیربکس) اتوماتیک 5 دنده TIPTRONICاندازه چرخ ها17" آلومینیومی اسپرتسیستم صوتیDVD+USB/MP3+TUNER+8 SPEAKERSصندلیچرم لوکسسیستم تهویهسیستم دیجیتال 2 کاناله شیشه دودی ضد صدا کیسه هوای ایمنی برای راننده و سرنشین مکان یاب (GPS)بصورت انتخابیبلوتوث برای ارتباط تلفنی بصورت انتخابیتنظیم اتوماتیک باد لاستیکها (TPMS) دوربین عقببصورت انتخابیآفتابگیربصورت انتخابیچراغ سقفی برای سرنشینان قسمت عقب آینه داخلی با تنظیم اتوماتیک میزان بینایی سنسور گرد و خاک و باران سنسور روشن کننده اتوماتیک چراغ های جلو سه پشت سری برای سرنشینان عقب کمربندهای ایمنی 3 نقطه ای سرنشینان عقب هشدار نبستن کمربند ایمنی صندلی برقی 4 جهته سرنشین جلوبصورت انتخابیتنظیم جداگانه سیستم تهویه سرنشینان عقب شیشه های برقی اتوماتیک چهاردرب ANTI TRAP سیستم اتوماتیک کنترل دینامیکی (DSC)Dynamic Stability Controlسیستم اتوماتیک جلوگیری از لغزش اتومبیل (TCS)Traction Control Systemسیستم الکترونیکی کمکی برای ترمزها (EBA)Electronic brake assistصندلی برقی 6 جهته راننده سیستم کمکی فاصله یاب برای پارک کردن اتومبیل (PDC)park distance controlسانروف برقی پیشرفته سیستم کنترل عملکرد موتور (CRUISE CONTROL) آینه های برقی داری گرمکن محفظه نقشه آفتاب گیر راننده و سرنشین مجهز به آینه و چراغ سیستم کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان استارت با یک فشار کلید سیستم ضد قفل شدن ترمزها (ABS)Anti-locking Brake Systemسیستم توزین اتوماتیک فشار ترمزها (EBD)Electronic Brake Distributionکمربند های ایمنی 3 نقطه ای برای راننده و سرنشین تیغه های برف پاک کن ویژه قفل مرکزی بهمراه سیستم هوشمند بستن درب ها سیستم ضد سرقت نشان دهنده های کاملا دیجیتال کامپیوتر سفر دنده بر روی فرمان (SHIFT STEERING) چراغ های مه شکن جلو و عقب فرمان تلسکوپی 4 جهته یخچال گیره نگهدارنده لیوان تیکه گاه دست برای سرنشینان عقب همراه گیره نگهدارنده لیوان قفل کودک پیچ هواگیری محفظه بنزین قطع کننده اتوماتیک جریان سوخت در مواقع اظطراری صندلی های کاملا تاشو در قسمت عقب

dash_mehdi
31-01-2012, 00:30
قیمت دقیقش چقدره؟
چه امکاناتی داره...
کارت سوخت داره یا نه؟
مصرفش چطوریه؟
و ...
ممنون

توضیحات لازم رو دوستمون دادند فقط من سوالتون رو جواب بدم که ام جی موتور 1800 داره پس کارت سوخت و اندک سهمیه بنزین هم داره

mohamad skystar
31-01-2012, 00:39
توضیحات لازم رو دوستمون دادند فقط من سوالتون رو جواب بدم که ام جی موتور 1800 داره پس کارت سوخت و اندک سهمیه بنزین هم داره

مهدی جون کارت سوخت نداره.
چون MG ماشین وارداتی هست.

shadows_funeral
31-01-2012, 11:20
مهدی جون کارت سوخت نداره.
چون MG ماشین وارداتی هست.

اولا ممنون بابت اطلاعات
ثانیا کارت سوخت ربطی به وارداتی بودن نداره. مثلا X33 ام وی ام هم کاملا وارداتیه ولی کارت سوخت داره و یا خیلی از ماشینهای دیگه.
حالا سوال اینجاست که این ماشین هم کارت سوخت داره یا نه؟
با تشکر

mohamad skystar
31-01-2012, 12:01
اولا ممنون بابت اطلاعات
ثانیا کارت سوخت ربطی به وارداتی بودن نداره. مثلا X33 ام وی ام هم کاملا وارداتیه ولی کارت سوخت داره و یا خیلی از ماشینهای دیگه.
حالا سوال اینجاست که این ماشین هم کارت سوخت داره یا نه؟
با تشکر

دوست من خودروی MVM X33 در منطقه آزاد ارگ بم کرمان مونتاژ میشه
برای همین هم کارت سوخت داره و خودروهای خارجی که تا 2000 CC حجم موتور دارن و در کشور مونتاز میشن
کارت سوخت دارن.
MG550 کارت سوخت نداره چون به طور کامل وارداتی هست.
خودروهای وارداتی فقط تا حجم موتور 1300 CC کارت سوخت میگیرن.
حالا اگربه تازگی قوانین عوض شده باشه اطلاعی ندارم.
موفق باشید

arsecid
31-01-2012, 14:07
MG550 مدل 2012 قیمت شرکت 44000000 تومان

خودروی MG550 مشخصات و تجهیزات :
مشخصات و تجهیزات اصلی اتومبیل سواری MG550

موتور1800 مجهز به توربو شارژسیستم

توربو شارژ چی هست و چه جوری کار میکنه؟ دکمه خاصی توی ماشین هست براش؟
توی دیگه ماشین ها هم هست توی ایران همچین سیستمی؟
یه جا هم خوندم 160 اسب بخار قدرت داره ام جی با موتور 1800 سی سی. که به نظر خیلی زیاد میاد قدرتش نسبت به موتوری که داره. بخاطر همین توربو شارز]؟

mohamad skystar
31-01-2012, 16:18
یه جا هم خوندم 160 اسب بخار قدرت داره ام جی با موتور 1800 سی سی. که به نظر خیلی زیاد میاد قدرتش نسبت به موتوری که داره. بخاطر همین توربو شارز]؟

توربوشارژر چیست؟

توربوشارژر نوعی سیستم دمنده است که هوا را با فشار زیاد به درون سیلندر می دمد. همان طور که می دانید، هنگامی که پیستون در حالت عکسش قرار دارد، مخلوط هوا و سوخت (در موتور دیزلی، هوا) را به درون سیلندر می مکد. هر چه فشار هوا بیشتر باشد مقدار مولکولهای هوا بیشتر خواهد بود، و باتبع مخلوط هوا و سوخت بیشتری در سیلندر جای خواهد گرفت. هر چه سوخت بیشتر باشد، قدرت ناشی از احتراق هم بیشتر خواهد بود.

بدین ترتیب موتور مجهز به توربوشارژر قدرت بیشتری نسبت به موتور معمولی تولید می کند. توربوشارژر به سادگی می تواند نسبت قدرت به وزن موتور را بهبود ببخشد، یعنی با قدرت مساوی، خودروی مجهز به توربو شارژر از موتوری با وزن و حجم کمتر سود می برد، در نتیجه حجم و وزن خودرو نیز کمتر می شود و این بدان معنی است که شتاب خودروی مجهز به توربوشارژر بیشتر است و سریع تر به سرعت مناسب دست پیدا می کند.

dash_mehdi
31-01-2012, 17:01

با تشکر از محمد جان بابت توضیحات کامل
یک موتور 1800 سی سی با تنفس طبیعی حداکثر می تونه 120 اسب تولید کنه که در این موتور با استفاده از توربو شارژ قدرت به 160 رسیده.
در موتور های ایرانی هم قراره در موتور ملی ef7 که 115 اسب (بنزینی) قدرت داره توربو شارژ نصب بشه و قدرتش رو به 150 برسونه

kasra2002
31-01-2012, 19:39
سلام دوستان
قیمت پراید 86 دوگانه کارخانه و پرشیا 87 هر دو بسیار تمیز رو دارید به من بدید
ممنون

mohamad skystar
31-01-2012, 20:21
سلام دوستان
قیمت پراید 86 دوگانه کارخانه و پرشیا 87 هر دو بسیار تمیز رو دارید به من بدید
ممنون

پراید دوگانه سوز مدل 86 قیمت 6300000 تومان
پژو پارس مدل 87 قیمت 12500000 تومان

Pourya-pc
31-01-2012, 22:25
توربوشارژر چیست؟

توربوشارژر نوعی سیستم دمنده است که هوا را با فشار زیاد به درون سیلندر می دمد. همان طور که می دانید، هنگامی که پیستون در حالت عکسش قرار دارد، مخلوط هوا و سوخت (در موتور دیزلی، هوا) را به درون سیلندر می مکد. هر چه فشار هوا بیشتر باشد مقدار مولکولهای هوا بیشتر خواهد بود، و باتبع مخلوط هوا و سوخت بیشتری در سیلندر جای خواهد گرفت. هر چه سوخت بیشتر باشد، قدرت ناشی از احتراق هم بیشتر خواهد بود.

بدین ترتیب موتور مجهز به توربوشارژر قدرت بیشتری نسبت به موتور معمولی تولید می کند. توربوشارژر به سادگی می تواند نسبت قدرت به وزن موتور را بهبود ببخشد، یعنی با قدرت مساوی، خودروی مجهز به توربو شارژر از موتوری با وزن و حجم کمتر سود می برد، در نتیجه حجم و وزن خودرو نیز کمتر می شود و این بدان معنی است که شتاب خودروی مجهز به توربوشارژر بیشتر است و سریع تر به سرعت مناسب دست پیدا می کند.

باعرض سلام،محمد جان روى سمند EF7 ميشه نصب كرد؟

meka
31-01-2012, 22:46
دوستان در مورد تندر 90 یکی می گفت که قطعات یدکیش سخت گیر میاد !! و اگه مشکلی پیدا شه دردسر داره پیدا کردن قطعات یدکی ماشین تندر 90 !! ایا این موضوع صدق می کنه الان؟؟ و حرف این دوستم درسته؟؟ ممنون میشم توضیح بدید
با تشکر

dash_mehdi
31-01-2012, 23:04
دوستان در مورد تندر 90 یکی می گفت که قطعات یدکیش سخت گیر میاد !! و اگه مشکلی پیدا شه دردسر داره پیدا کردن قطعات یدکی ماشین تندر 90 !! ایا این موضوع صدق می کنه الان؟؟ و حرف این دوستم درسته؟؟ ممنون میشم توضیح بدید
با تشکر

قطعات تندر 90 نسبت به بقیه محصولات ایران خودرو کم تره اما مشکلی در پیدا کردنشون نخواهی داشت و مثلا اگه یه قطعه لازم داشته باشی و به یک مکانیکی مراجعه کنی و نداشته باشه مکانیکی دوم حتما داره. همچنین تندر 90 خودروی بسیار مطمئنی هست و کمتر دچار مشکل میشه که نیاز به قطعه ای داشته باشه.

mohamad skystar
31-01-2012, 23:31

سلام دوست من.
امکان نصبش روی موتور EF7 هست.
اما بهترین کار اینکه از آپکو هم سوال کنی تا مطمئن بشی.

arsecid
01-02-2012, 10:07
توربوشارژر چیست؟

پس باید مصرف سوخت رو هم خیلی ببره بالا. در حد یک موتور مثلا 2500 سی سی.

dash_mehdi
01-02-2012, 12:00
پس باید مصرف سوخت رو هم خیلی ببره بالا. در حد یک موتور مثلا 2500 سی سی.

مزیت توربو شارژ همینه که رو مصرف سوخت تاثیری نداره چون کارش اینه که هوای بیشتری به موتور وارد کنه و کاری به بنزین نداره.
ام جی هم با موتور 1800 توربو می تونه به اندازه ی یک موتور 2400 قدرت داشته باشه.

dash_mehdi
01-02-2012, 12:07

توربو شارژ یا باید به صورت فابریک و کارخونه ای روی موتور قرار بگیره یا اگر کسی خودش می خواد اضافه کنه بیشتر روی موتور های کاربراتوری جواب میده.
امکان نصب توربو شارژ روی EF7 هم سخته و هم بازده خوبی نداره و همین طور هزینه زیادی هم خواهد داشت.

test14
01-02-2012, 12:34
با سلام
تندر 90 فول يا مزدا 323 مدل 85 تر تميز؟ ميدونم قيمت هاشون هيچ ربطي به هم ندارن ولي صلاح در چيه؟ خريد تندر صفر يا مزداي 5 سال كار كرده؟

mohamad skystar
01-02-2012, 12:38
با سلام
تندر 90 فول يا مزدا 323 مدل 85 تر تميز؟ ميدونم قيمت هاشون هيچ ربطي به هم ندارن ولي صلاح در چيه؟ خريد تندر صفر يا مزداي 5 سال كار كرده؟

مزدا 323 تیپ 5 دنده اتوماتیکش رو اگر گیر بیاری خیلی عالیه
مزدا تمیز گیر بیاری که دست آدم با انصاف بوده باشه اصلا 5 سال کارکردش
به چشم نمیخوره چون ماشین سخت کار و مقاومی هست.
و نسبت به تندر برتری داره.

اگر گیرت نیومد تندر 90 فول هم ماشین خوبیه.موتور و گیر بکس عالی و قدرت و شتاب مناسب داره.

هردو خودرو از نظر فضای کابین مشکلی ندارن.

erfan ghobadi
01-02-2012, 12:52
با سلام

من واقعا دارم میگم تندر!! خیلی عالیه هندلینگش حرف نداره. مصرفش خوبه کم هزینه هست . از همه مهمتر ایمنیش مثال زدنیه.

meka
01-02-2012, 19:36
سلام دوستان
پژو 206 صندوقدار V8-کلاس2 / منظور از کلاس 2 چی هست؟ چه تفاوتی با کلاس های دیگه داره؟ اصلا کلاس های دیگه از مدل v8 وجود داره؟

mohamad skystar
01-02-2012, 19:41
سلام دوستان
پژو 206 صندوقدار V8-کلاس2 / منظور از کلاس 2 چی هست؟ چه تفاوتی با کلاس های دیگه داره؟ اصلا کلاس های دیگه از مدل v8 وجود داره؟

V8 کلاس 2 نسبت به 206 V20 که مبنای 206 های SD هست یعنی :
كولرقابل تنظيم،راديوپخش با CD،آئينه هاي برقي،شيشه بالابربرقي عقب،زيرسري هاي عقب، كيسه هوا

که البته این کلاس ها زیاد مورد توجه قرار نمیگیره و کسی توجه نمیکنه مهم هم نیست.
مثلا الان دیگه تمام 206 ها با با 2 ایربگ و رادیو پخش CD عرضه میشن.

meka
01-02-2012, 19:53
V8 کلاس 2 نسبت به 206 V20 که مبنای 206 های SD هست یعنی :
كولرقابل تنظيم،راديوپخش با CD،آئينه هاي برقي،شيشه بالابربرقي عقب،زيرسري هاي عقب، كيسه هوا

که البته این کلاس ها زیاد مورد توجه قرار نمیگیره و کسی توجه نمیکنه مهم هم نیست.
مثلا الان دیگه تمام 206 ها با با 2 ایربگ و رادیو پخش CD عرضه میشن.
الان مدل v20 با v8 فرقش روی موتورش هست و اپشن های هردو یکسان هست در تمام موارد؟؟
و این درسته که مدل v20 تو جاده کم میاره؟؟ برای مسافرت و خارج شهر؟

meka
01-02-2012, 20:14
دوستان یه سوال دیگه نمایندگی می گفت که 206 دیگه به صورت قسطی نمیدن!! و شرایط 206 فقط نقدی شده !! ولی ازلان از سایت خرید اینترنتی چک کردم وجود داشت هنوز طرح رنگین کمان برای 206 !! سایت اشتباه می کنه یا نمایندگی؟؟!!

dash_mehdi
01-02-2012, 20:56
دوستان یه سوال دیگه نمایندگی می گفت که 206 دیگه به صورت قسطی نمیدن!! و شرایط 206 فقط نقدی شده !! ولی ازلان از سایت خرید اینترنتی چک کردم وجود داشت هنوز طرح رنگین کمان برای 206 !! سایت اشتباه می کنه یا نمایندگی؟؟!!

حرف نمایندگی درسته و 206 در حال قسطی نداره و تا چند ماه دیگر هم تولیدش متوقف خواهد شد و جایش را به رانا میدهد (تقریبا تا پایان نیمه اول سال 91)

mohamad skystar
01-02-2012, 20:56
الان مدل v20 با v8 فرقش روی موتورش هست و اپشن های هردو یکسان هست در تمام موارد؟؟

V8 در موارد زیر متفاوت هست:

موتور TU5
سیستم تهویه دیجیتال
سیستم ترمز EBD و EBA
شیشه های عقب برقی
آینه های برقی
بالشتک صندلی عقب
بلندگو برای درب های عقب
V8 رو در انواع سفارشی و لیمیتد میتونید انتخاب کنید
این موارد رو V8 داره اما V20 نداره.

dash_mehdi
01-02-2012, 21:19

دوست عزیز 206 ماشین شهر هست و بدرد سفر های جاده ای مخصوصا طولانی نمیخوره.
مخصوصا V20 که با موتور TU3 با حجم 1400 هست. این حرف رو هر کسی که 206 داره می تونه تایید کنه
206 صندوقدار حجم صندوق عقبش 400 لیتر هست که نسبت به سمند 100 و ال 90 110 لیتر کوچک تره اما برای یک مسافرت نهایتا 2 نفره کافیه اما برای یک خانواده ی 4 نفره مشکل ایجاد میکنه.
206 قطعا با کیفیت ترین خودروی ساخت داخل است و برای یک خانواده ی جوان 2 نفره بهترین گزینه هست اما برای بیش از 3 نفر نه.
فضای پای 206 عینا از پراید هم کمتره و اینو می تونید همین امروز هم امتحان بکنید.
سرنشینانی که در ردیف عقب می شینند قطعا در مسافت بیش از 50 کیلومتر دچار زانو درد خواهند شد و همین طور در 206 با کمبود عرض هم برای جا دادن 3 نفر در عقب دچار مشکل خواهید شد.

با توجه به بودجه ی شما من

تندر 90 فول
سورن ای ال ایکس
رو پیشنهاد می کنم که از لحاظ موتوری و قطعات من تندر 90 فول رو پیشنهاد میکنم و از لحاظ رفاهی و راحتی در رانندگی سورن ای ال ایکس.

meka
01-02-2012, 21:43
ببخشید من زیاد سوال می کنم :20:
تندر 90 تنها مشکلی که همه رای خرید رو میزنن میگن خوب نیست میگن دید عقبش داغونه و خیلی بده !! از نظر ظاهری که درست میاد !! حالا خواستم ببینم ایا واقعا دید عقبش اینقدر مشکل داره؟؟

dash_mehdi
01-02-2012, 22:27
ببخشید من زیاد سوال می کنم :20:
تندر 90 تنها مشکلی که همه رای خرید رو میزنن میگن خوب نیست میگن دید عقبش داغونه و خیلی بده !! از نظر ظاهری که درست میاد !! حالا خواستم ببینم ایا واقعا دید عقبش اینقدر مشکل داره؟؟

اره دید عقب ال90 واقعا خیلی بده در هنگام پیچیدن هم ستون سقف بزرگ جلو دید جلو رو هم کم کرده.
اما با حداکثر 50 هزار تومن هزینه می تونید سنسور پارک عقب رو رو ماشین بزارین که مشکل رو تا حد زیادی بهبود میبخشه.

Mostafa-F
02-02-2012, 12:46
چرا ایران خودرو فروش دهه فجر رو راه نمی ندازه؟

mohamad skystar
02-02-2012, 14:51
چرا ایران خودرو فروش دهه فجر رو راه نمی ندازه؟

آخرین خبر از نمایندگی داشتم گفتن از 20 بهمن شروع میشه.

meka
02-02-2012, 22:46
آخرین خبر از نمایندگی داشتم گفتن از 20 بهمن شروع میشه.
میگن میخواد ایران خودرو قیمت ماشین ها رو افزایش بده راسته؟؟

hossein.az
02-02-2012, 22:52
بله با این وضع بازار وبالا پایین شدن دلار+تحریم=بالا رفتن یک سری از محصولات

Pourya-pc
03-02-2012, 21:13
سلام ، میخواستم ببینم شرایط خرید اعتباری برای مگان هست ؟

hps2142
03-02-2012, 21:28
سلام . میخواستم بدونم تا 15 میلیون به نظرتون چه ماشینی میشه خرید . واسه دانشگاه و اینجور چیزا دیگه :دی
جوان پسند باشه و بشه اسپورتش کرد ! :21:
هم دست دوم هم نو فرقی نمیکنه نظراتتون رو بگید ممنون .

mohamad skystar
03-02-2012, 21:33
سلام . میخواستم بدونم تا 15 میلیون به نظرتون چه ماشینی میشه خرید . واسه دانشگاه و اینجور چیزا دیگه :دی

البته ملاک های شما جوون پسند و اسپرت کردن

خودروهای صفر کیلومتر میشه 206 تیپ 2 - پژو 405 SLX با موتور TU5 - تندر 90 E2

خودروهای کارکرده پژو 206 تیپ 5 - پژو 206 SD V8

hossein.az
03-02-2012, 22:59
سلام ، میخواستم ببینم شرایط خرید اعتباری برای مگان هست ؟

سلام .بله شرایط اعتباری داره ولی فقط برای مگان 2000 اتوماتیک
از شرایط جدید دهه فجر اطلاعی ندارم .

---------- Post added at 10:59 PM ---------- Previous post was at 10:57 PM ----------

نظر من هم 405 SLX و 206 تیپ 2 است.
البته بین خودمون باشه واسه کارای دانشجویی:40: با این حدود قیمت هیچی بهتر از 206 جواب نمیده:31:

meka
03-02-2012, 23:28
دوستان این قیمت هایی که سایت فروش اینترنتی ایران خودرو اعلام میکنه برای همه جا ثابته؟ یعنی برای شهرستان باز هزینه جدا می گیرن برای حمل از تهران تا شهرستان علاوه بر این؟؟ یا همون قیمت تحویلت میدن؟

mohamad skystar
04-02-2012, 00:31
دوستان این قیمت هایی که سایت فروش اینترنتی ایران خودرو اعلام میکنه برای همه جا ثابته؟ یعنی برای شهرستان باز هزینه جدا می گیرن برای حمل از تهران تا شهرستان علاوه بر این؟؟ یا همون قیمت تحویلت میدن؟

قیمت هایی که شرکت اعلام میکنه برای تمام کشور ثابت هست و شامل هیچ هزینه دیگری نمیشه.

test14
04-02-2012, 13:59
دنبال يه مزدا 323 تر وتميز هستم ترجيحا تيپ 3 يكي دو هفته اي هست كه آگهي ها رو زيرو رو ميكنم تميزاش اكثرا دست دلالاس كه قيمت هاي فضايي ميگن چاره چيه؟
تهران بورس نمايشگاههاي ماشينش كه بشه اينجور چيزي توشون پيدا كرد كجاست؟

mohamad skystar
04-02-2012, 14:33
دنبال يه مزدا 323 تر وتميز هستم ترجيحا تيپ 3 يكي دو هفته اي هست كه آگهي ها رو زيرو رو ميكنم تميزاش اكثرا دست دلالاس كه قيمت هاي فضايي ميگن چاره چيه؟
تهران بورس نمايشگاههاي ماشينش كه بشه اينجور چيزي توشون پيدا كرد كجاست؟

نهران خیابان مطهری
عباس آباد
شریعتی

فکر کنم سری بزنی بد نیست.

azad100
04-02-2012, 18:42
با سلام و تشکر از دوستایی که زحمت جواب و میکشن ، سوال من اینه که با 5/500 تا نهایت 6 ملیون شما چه ماشینی پیشنهاد میکنید؟
1- ضمنا پراید 141 مدل 86 بدون رنگ بدون بیمه فنی سالم چند می ارزه الان که بهمن 90 هستیم؟ 141 دوگانه سوز کارخانه ای
2 -ایراداتی که در مورد 141 میگن مثل بدفروش بودن و مشکل دید عقب و لرزش عقب تا چه حد درست است؟
3 -و سمند 80 چند می ارزه فنی سالم دو طرف رنگ عقب و جلو پلمپ؟ با 6 سال خواب ماشین
ممنون میشم منو راهنمایی کنید

azad100
04-02-2012, 19:29
سلام و دست درد نکنه به دوستان خوب
1- با 5/5 ملیون تا 6 ملیون چه ماشینی پیشنهاد میکنید؟
2- 141 مدل 86 اسفند ماه دوگانه کارخونه بی رنگ تمیز موتوری سالم اما بدون بیمه چند می ارزه؟
3- سمند 80 بغل رنگ موتور سالم با 6 سال خواب چند می ارزه؟

mohamad skystar
04-02-2012, 20:08
سلام و دست درد نکنه به دوستان خوب
1- با 5/5 ملیون تا 6 ملیون چه ماشینی پیشنهاد میکنید؟
2- 141 مدل 86 اسفند ماه دوگانه کارخونه بی رنگ تمیز موتوری سالم اما بدون بیمه چند می ارزه؟
3- سمند 80 بغل رنگ موتور سالم با 6 سال خواب چند می ارزه؟

سلام دوست گرامی.
سمند مدل 80 نداریم اصلا . شمند از سال 81 هست.
با این بودجه بهترین ماشین پراید هست.

پراید 141 مدل 86 قیمت 6000000 تومان

azad100
04-02-2012, 21:46
اقا محمد بسیار ممنونم از لطفت
در واقع من 141 رو بدون بیمه پرسیدم گفتن باید بین 5/200 تا 5/400 بخری اینجاکه اینطور گفتند!
مورد دیگه اینکه ایا اشکالاتی که در مورد 141 میگن لرزش در عقب ، دید نامناسب، و بخصوص بد فروشی تا چه حد درسته؟
در مورد سمند ببخشید که من انقد نا اگاهم همون 81 چند باید باشه؟

mo31n
04-02-2012, 21:50
دوستان من میخام یه مگان سفید 1600 بخرم هرجا زنگ میزنم نمایندگی پارس خودرو همه میگن نیست 2000 داریم من میخام بدونم از کجا میتونم بخرم کسی تلفنی از جایی داره که صفرشو داشته باشه بعد الان تو چه قیمتیه صفرش . بعد نظرتونم راجبه مگان بگین اصلا ماشین خوبی هست .

azad100
04-02-2012, 21:56
سلام دوست گرامی.

از لطفت بسیار ممنونم اقا محمد ، بی سوادی ما رو ببخشید:31:
همون سمند 81 چند قیمت داره؟
دوم اینکه ایرادات 141 از قبیل فروش بد و سخت فروش رفتن:18: ، لرزش در عقب ماشین ، دید نامناسب عقب و موارد این چنینی تا چه حد درست است ؟ممنونم:20:

Pourya-pc
04-02-2012, 22:08
دوستان من میخام یه مگان سفید 1600 بخرم هرجا زنگ میزنم نمایندگی پارس خودرو همه میگن نیست 2000 داریم من میخام بدونم از کجا میتونم بخرم کسی تلفنی از جایی داره که صفرشو داشته باشه بعد الان تو چه قیمتیه صفرش . بعد نظرتونم راجبه مگان بگین اصلا ماشین خوبی هست .

با سلام ، والا من چند روزی هست دنبال مگان برای دوستم هستم فقط 2000 موجود هست ، قیمت کارخونه 1600 سی سی 27.800.000 تومان
مگان یکی از خودروهای فوق العاده خوب جاده های ایران هست ، ماشینی نرم با سرعت و شتاب عالی و درعین حال کم مصرف . ایمنی بالا ، بدنه کامپوزیت و زیبایی منحصر به فرد چراغ ها و نمای جلو هم گویای خودروی مناسب و به روز بودنش هست .
تا به حال من به کسی بر نخوردم که از این ماشین بد گفته باشه و همه خیلی راضی هستن و واقعیت هم همین هست .
مگان 2000 با 1600 از نظر سرعت نهایی و شتاب تفاوتی ندارن . اما هنگام کولر گرفتن از موتور و سنگین شدن ماشین در مسافرت قدرت و برتری مگان 2000 مشخص میشه .
موفق باشید .

mo31n
04-02-2012, 22:20
من بدجور دنبالشم که بخرم اگه کسی جاییو سوراغ داره بگه تا بخرم ممنون میشم . بعد من فرانسویشو میتونم ایران گیر بیارم یا نه یه رویاست .

Pourya-pc
04-02-2012, 22:26
من بدجور دنبالشم که بخرم اگه کسی جاییو سوراغ داره بگه تا بخرم ممنون میشم . بعد من فرانسویشو میتونم ایران گیر بیارم یا نه یه رویاست .
مگان تولیدی ایران به اسم مگان 2 شناخته میشه و سال 2009 تولیدش متوقف شد و بجاش مگان 3 در حال تولید هست . در حال حاظر ترکیه قطعات مگان رو تامین میکنه و در ایران منتاژ نهایی میشه . اما در کل مگان فرانسوی هست . از این نظر خیالتون راحت باشه .

hossein.az
04-02-2012, 22:36

قیمت صفر 1600 مگان 31میلیون
من یکی از رفقام از همین 1600ها داشت واقا تو این رنج قیمت معرکست مخصوصا فرمان خیلی خوشدور وخوبی داره
باش 190تا میرفتیم واقعا نرم وتعادل هم عالی بود

Pourya-pc
04-02-2012, 22:39
قیمت صفر 1600 مگان 31میلیون
من یکی از رفقام از همین 1600ها داشت واقا تو این رنج قیمت معرکست مخصوصا فرمان خیلی خوشدور وخوبی داره
باش 190تا میرفتیم واقعا نرم وتعادل هم عالی بود
درست هست ، من قیمت نمایندگی رو عرض کردم با تحویل 15 روزه . 27.800.000

mo31n
04-02-2012, 22:42
درست هست ، من قیمت نمایندگی رو عرض کردم با تحویل 15 روزه . 27.800.000
اقا پویا نمایندگی هست که بفروشه تو تهران یا کرج من میخام ثبت نام کنم تا بیاد چون 31 تومن ندارم ممنون میشم اگه کسی داره بهم بگه شماره نمایندگیشو .

hossein.az
04-02-2012, 22:43

کارکرده همون سری اول رو میتونید پیدا کنید.

من یه آشنا تو سایپا مرکزی دارم ازش میپرسم اگه 1600 بود بتون اطلاع میدم.
ازش شنیدم که به زودی مگان 7دنده با حدود قیمت 50تا60 تومن میخواد بیاد.

mo31n
04-02-2012, 22:48
کارکرده همون سری اول رو میتونید پیدا کنید.

من یه آشنا تو سایپا مرکزی دارم ازش میپرسم اگه 1600 بود بتون اطلاع میدم.
ازش شنیدم که به زودی مگان 7دنده با حدود قیمت 50تا60 تومن میخواد بیاد.
ممنون میشم اگه مگان 1600 داشتن بهم بگین تا بخرم تشکر .

chartab
05-02-2012, 00:36
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98)-%D8%B1%D9%86%D9%88 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98)-%D8%B1%D9%86%D9%88)

خسته نباشید اینم یه جای برای کسی که مگان می خواست

azad100
05-02-2012, 14:56
سلام دوست گرامی.

ممنونم به من قیمت 5 ملیون 5/200 و 5/400 دادند، چطوریه؟
و سمند 81 عقب جلو سالم بغلا خورده فنی سالم چند؟

azad100
05-02-2012, 15:01
مشخصات کامل رو مینویسم:
141 اسفند 86 بدون رنگ فنی سالم دوگانه کارخانه نقره ای ، بدون بیمه
قیمتها خیلی متفاوت است دقیقش چنده؟ فروشنده میگه 5/700 اما 3 تا مکانیک و فروشنده 3 تا قیمت دادند که نوشتم ؟؟؟؟؟
و عیوبی مثل بد فروش بودن صدا و لرزش عقب ایا درست هست؟

mohamad skystar
05-02-2012, 18:26
ممنونم به من قیمت 5 ملیون 5/200 و 5/400 دادند، چطوریه؟
و سمند 81 عقب جلو سالم بغلا خورده فنی سالم چند؟

نوسانات قیمت تو بازار به دلایل زیادی بستگی داره.
اگر ماشین تمیز و بدون خوردگی و رنگ باشه و از نظر فنی سالم باشه با این قیمت
مناسبه.

سمند مدل 81 دیگه خریدش پیشنهاد نمیشه اما قیمتش حدود 5700000 تومان

hossein.az
05-02-2012, 19:13
من هم مثل محمد جان پیشنهاد میکنم همین پرایدرو بخری بهتره
چون سمند 81 هرچقدر هم میخواد تمیز وسالم باشه الان دیگه تو خرجه

azad100
05-02-2012, 23:27
باز هم از لطف دوستان ممنونم راستش این چند روز انقد قیمت بالا پایین گفتن که من گیج شدم
امروز یه مدل 88 رو دیدم 6/500 فکر کنم این قیمت نباید باشه درسته؟ طرف میگه چک دارم نمیدونم میشه اعتماد کرد یا نه؟ البته با چند تا لکه امابدون تصادف بقول فروشنده!
مورد دیگه یه مدل 87 پراید هست میگه 5/600 که میگه یه گلگیر رنگ داره بقیه سالمه
ممنون میشم قیمت اینا رو هم بگید راستش از خرید 141 بدلیل اینکه انقد بد گفتن فعلا پشیمون شدم
ممنون از لطف اقا محمد و دوستامن دیگه

azad100
05-02-2012, 23:30
من هم مثل محمد جان پیشنهاد میکنم همین پرایدرو بخری بهتره
چون سمند 81 هرچقدر هم میخواد تمیز وسالم باشه الان دیگه تو خرجه

دو مورد دیگه هم لطف کنید قیمت بدین
پراید 88 با چند تا لکه 6/500 و 87 یه گلگیر رنگ 5/600 ! نظرتون چیه؟

hossein.az
06-02-2012, 00:28
دو مورد دیگه هم لطف کنید قیمت بدین
پراید 88 با چند تا لکه 6/500 و 87 یه گلگیر رنگ 5/600 ! نظرتون چیه؟

قیمت این دو مورد که گفتید حدودی همینه ولی در کل یکی از این دومورد(ترجیحا 88)بگیری بهتر از 141است چون اگه یه موقع بخوای بفروشی پراید معمولی رو خیلی بهتر از 141 میخرند.

azad100
06-02-2012, 14:29
قیمت این دو مورد که گفتید حدودی همینه ولی در کل یکی از این دومورد(ترجیحا 88)بگیری بهتر از 141است چون اگه یه موقع بخوای بفروشی پراید معمولی رو خیلی بهتر از 141 میخرند.
بازم از لطفتون ممنونم
مدل 87 رو دیدم فنی ظاهرا سالمه یه گلگیر کلا تعویضه جلو پنجره هم عوض شده بقیش که من دیدم رنگ نداشت با 5/450 به توافق رسیدیم فقط بیمه رو نمیدونم باید بپرسم اگه بیمه داشت چند اگه نداشت چند؟
بازم تشکر میکنم

hossein.az
06-02-2012, 21:03
بازم از لطفتون ممنونم
مدل 87 رو دیدم فنی ظاهرا سالمه یه گلگیر کلا تعویضه جلو پنجره هم عوض شده بقیش که من دیدم رنگ نداشت با 5/450 به توافق رسیدیم فقط بیمه رو نمیدونم باید بپرسم اگه بیمه داشت چند اگه نداشت چند؟
بازم تشکر میکنم

اگه بیمه داشته باشه قیمتش مناسبه اما اگه بیمه نداشته باشه حدود 400وخورده ای باید پول بیمه 90 میلیونی بدی.

M3HRD@D
07-02-2012, 02:06
سلام دوستان:11:
تا قیمت 40 تا 45 تومان ماشین شاسی بلند چی خوبه ؟
برا یکی از آشنا ها میخوایم
4 درب هم باشه
ممنون میشم راهنماییم کنید:20:

erfan ghobadi
07-02-2012, 04:32
4 درب هم باشه

من سوزوکی ویتارا رو پیشنهاد میکنم.
گیربکس دنده ایش حدودا 39تومنه وگیربکس اتوماتیک حدود 42تومن. البته اگه اشتباه نکنم.

موفق باشی

hamed malekpour
07-02-2012, 08:55
یه سوال راسته که میگن Ef7مدل88معایب زیادی داره یا دروغه؟

erfan ghobadi
07-02-2012, 11:24

مثلا چه معایبی؟

hossein.az
07-02-2012, 12:12
4 درب هم باشه

سوزوکی 89 اتوماتیک
کیا اسپورتیج2007

این مدل اسپورتیج دارای موتور2700cc است وسوزوکی دادای موتوره 2000 میباشد.

amir@sh
07-02-2012, 12:15
تا حدودی درسته دوست من خصوصا در ترمز گیری مقداری مشکل داره که در مدلهای جدید بر طرف شده

mohamad skystar
07-02-2012, 12:46
4 درب هم باشه

برای خرید یک شاسی بلند مناسب باید حداقل 55 میلیون تومان هزینه کنید.

با این بودجه باید بری سراغ MVM X33 که اصلا در حد یک شاسی بلند نیست.
سوزوکی ویتارای قدیم هم از امکانات و قدرت مناسبی در حد یک شاسی بلند برخوردار نیست.
سعی کنید بودجه رو افزایش بدین تا بعدا پشیمون نشید.

IRANER
07-02-2012, 20:05
سلام
تا سقف 20 ملیون چه ماشینی را پیشنهاد می کنید؟
تا قبل از عید باید خریدم را انجام دهم.
ممنون

mo31n
07-02-2012, 20:44
سلام دوستان داداشم میخاد ماشین بخره 206 سفید بی صندوق میشه یکم راهنماییم کنین الان تیپ بندیاش قیمتاش چنده ، الان کدوم تیپش خوبه ، به نظر شما کدومو بخره . دوستانم اکثرا تیپ دو دارن . الان فرق تیپارم جایی هست برام لینک بزارین بخونم یا مختصرو مفیدم توضیح بدین ممنون میشم . به نظر شما قبل عید فردا ثبت نام کنم ماشینو تحویل میدن اصلا ثبت نامی دارن ممنون میشم زود جواب بدین تشکر .

mohamad skystar
07-02-2012, 21:13
سلام دوستان داداشم میخاد ماشین بخره 206 سفید بی صندوق میشه یکم راهنماییم کنین الان تیپ بندیاش قیمتاش چنده ، الان کدوم تیپش خوبه ، به نظر شما کدومو بخره . دوستانم اکثرا تیپ دو دارن . الان فرق تیپارم جایی هست برام لینک بزارین بخونم یا مختصرو مفیدم توضیح بدین ممنون میشم . به نظر شما قبل عید فردا ثبت نام کنم ماشینو تحویل میدن اصلا ثبت نامی دارن ممنون میشم زود جواب بدین تشکر .

سلام دوست من.
شما اول تاپیک زیر رو مطالعه کن.
بعد ملاک هاتون رو برای انتخاب خودرو دقیق ذکر کنید.
تا دوستان راهنمایی کنن.

تفاوت تیپ ها:

mo31n
07-02-2012, 22:33
سلام دوست من.
شما اول تاپیک زیر رو مطالعه کن.
بعد ملاک هاتون رو برای انتخاب خودرو دقیق ذکر کنید.
تا دوستان راهنمایی کنن.

تفاوت تیپ ها:

سلام دوست عزیز تشکر من خوندم میخام بدونم الان تیپ 2 - 3 - 5 چندن ایا من جای تیپ 5 3 بگیرم خیلی خیلی فرق دارن امکاناتش ، میخام نظر شخصیتونو بدونم دوستان بعد من فردا پول بخام بریزم برا ثبت نام برامون چند در میاد و اصلا ثبت نامی در کار هستش یا اینم مثل مگان ما خاستیم بخریم نایاب شد . من الان موندم سفید کدوم تیپو بگیرم ولی مد نظر خودم تیپ 5 فقط فردا ثبت نام کنیم تا قبل عید تحویل میدن چند روزه تحویل میدن بعد فرق قیمت ثبت نامی با بنگاه چقد ممنون میشم کسی سوالامو جواب بده تشکر دوستان .

t.sunami
07-02-2012, 22:40
درحال حاضر نمایندگی فقط تیپ2 و 6 رو ثبت نام میکنه! و تیپ5 هم از سبد فروش خارج شده..درصورت تمایل به خرید تیپ5 باید از نمایشگاه بخرید

Amin-Nasim
07-02-2012, 22:40
سلام
ممنون

دوست من شما انتظاراتون رو از ماشینی که میخواین بگین تا بشه شما رو راهنمایی کرد

ماشین تا سقف 20 تومن
206 اس دی و هاچ بک
پارس ال ایکس
لیفان 620
MVM 530
و چند خودروی دیگر :31:

Amin-Nasim
07-02-2012, 22:45
سلام دوست عزیز تشکر من خوندم میخام بدونم الان تیپ 2 - 3 - 5 چندن ایا من جای تیپ 5 3 بگیرم خیلی خیلی فرق دارن امکاناتش ، میخام نظر شخصیتونو بدونم دوستان بعد من فردا پول بخام بریزم برا ثبت نام برامون چند در میاد و اصلا ثبت نامی در کار هستش یا اینم مثل مگان ما خاستیم بخریم نایاب شد . من الان موندم سفید کدوم تیپو بگیرم ولی مد نظر خودم تیپ 5 فقط فردا ثبت نام کنیم تا قبل عید تحویل میدن چند روزه تحویل میدن بعد فرق قیمت ثبت نامی با بنگاه چقد ممنون میشم کسی سوالامو جواب بده تشکر دوستان .

به نظر من
در صورت داشتن توان مالی در خرید تیپ 5 شک نکنید
موتور TU5 داره دیگه چیزی کم نداره

mohamad skystar
07-02-2012, 22:57

تیپ 5 چند ماهی هست که دیگه تو سبد فروش قرار نگرفته.
تیپ 2 هست و تیپ 6
اگر واقعا علاقه به تیپ 5 دارین الان 207 دستی مثل تیپ 5 عمل میکنه و میتویند انتخاب کنید.

mo31n
07-02-2012, 23:05
تیپ 2 هست و تیپ 6
اگر واقعا علاقه به تیپ 5 دارین الان 207 دستی مثل تیپ 5 عمل میکنه و میتویند انتخاب کنید.
از جفت عزیزان ممنونم ولی داداشم میخاد اونم از 207 بدش میاد الان تیپ 2 چنده تیپ 6 چنده الان تو سبد خرید اینارو داره ثبت نام کنی کی تحویل میدن چند روزه چون برا داداشم مهمه . بعد الان بنگاه تیپ 5 چند میده به نظرتون .

mo31n
07-02-2012, 23:08
تیپ 2 هست و تیپ 6
از جفت دوستان ممنون جواب میدین من میخام بدونم الان تیپ2 و5 الان در حال حاظر که میگین در سبد خرید هستش چند در میاد و همین فردا پولو بریزی تا کی تحویل میدن چن روزه چون برا داداشم مهمه و از طرفی داداشم میگه از 207 بدش میاد صلیغشه دیگه . از طرفی من میخام بدونم الان تیپ 5 بیرون بنگاهیا چند میدن اره دوستان .

rezarrrr
07-02-2012, 23:09
پاترول با این مصرف زیاد بنزین اصلا صلاح نیست بگیری در ضمن ماشینی که 20 سال کار کرده رو باید 24 ساعته از این مکانیکی به مکانیکی بعدی بکشی برای پارک کردن هم مشکل داری زمستونا هم که اگه تو کوچه بمونه یخ میزنه اصلا روشن نمیشه تایر رو هم که میخوره (اینو از اونجای میگم که خودمون یه زمانب داشتیم)

mo31n
07-02-2012, 23:46
دوستان یکی فقط بهم بگه الان ایران خودرو ثبت نام داره تا قبل عید یا نه ثبت نام کنه قبل عید میده یا نه همین یکی اینو ساده جوابشو بده اگه میدونه تشکر .

mo31n
08-02-2012, 00:14
اینجا برا دی زده بهمنو نمیدونم

dash_mehdi
08-02-2012, 00:30
شرایط بهمن که هنوز اعلام نشده اما تحویل خودرو در شرایط پیش فروش حداق برای فروردین 91 هست و قبل از عید تحویل نمیدن.
در مورد 207 هم باید بگم که باید توان مالیشو داشته باشد تا از پس بعضی از هزینه هاش بربیاید چون 207 چراغ های گرونی داره و بعضی قطعات دیگش هم گرونه.

hossein.az
08-02-2012, 00:34
دوستان یکی فقط بهم بگه الان ایران خودرو ثبت نام داره تا قبل عید یا نه ثبت نام کنه قبل عید میده یا نه همین یکی اینو ساده جوابشو بده اگه میدونه تشکر .

دوست عزیز روی حرفای ایرانخودرو اصلا نمیشه حساب کرد . مثلا به فرض زده 20 روزه یدفه دیدی شد 40 روز
حالااومدیم خوش شانس بودی سر موقع اومد .خود پلاک, کارت ماشین , کارت سوخت ,سند وکارت طلایی خودش واسه خودش نوبریه.
به نطر من اگه واقعا میخوای تیپ 5 بگیری با این شرایطی که دوستان میگن تو شرایط فروش هم نیست همون از یه نمایشگاه یه صفری بخری بهتره.

dash_mehdi
08-02-2012, 00:39
تیپ 3 نسب به 5 فقط از لحاظ دیسکی بودن ترمز عقب پایین تره اما موتور این دو خودرو زمین تا اسمون فرق میکنه.
موتور 1400 8 سوپاپ تیپ 3 و موتور 1600 16 سوپاپ تیپ 5 که خیلی قدرتمند تر و پر شتاب تر از تیپ 3 هست.

اما اگه همه چیز رو با هم می خوای 206 sd v8 رو انتخاب کن که خودروی خیلی عالیی هست.
وی 8 تمامی امکانات تیپ 5 رو حفظ کرده و به امکاناتش خنک کننده دیسک جلو هم اضافه شده و هم نرم تره و هم تعادل بهتری داره.(اینو خودم با 2-3 تا تیپ 5 و وی 8 که سوار شده بودم مقایسه کردم و واقعا وی 8 خیلی نرمه.)

arsecid
08-02-2012, 08:52
این که میگن 10% قیمت ماشین های خارجی میاد پایین درسته؟ هم برای وارداتی ها و هم برای شرکتی ها؟

dash_mehdi
08-02-2012, 12:07
این که میگن 10% قیمت ماشین های خارجی میاد پایین درسته؟ هم برای وارداتی ها و هم برای شرکتی ها؟
قیمت ها در ایران جز این که بالا میره مطمئن باش پایین نمیاد

mohamad skystar
08-02-2012, 13:04

قیمت خودروهای خارجی روزانه در نوسان هست.
شاید امروز ارزونتر باشه فردا گرون تر و پس فردا ارزون تر.
اصلا ثباتی نداره و نمیشه گفت برای طولانی مدت قیمت ها به طور ثابت گرون میشن یا ارزون.

arsecid
08-02-2012, 14:41
قیمت خودروهای خارجی روزانه در نوسان هست.
شاید امروز ارزونتر باشه فردا گرون تر و پس فردا ارزون تر.
اصلا ثباتی نداره و نمیشه گفت برای طولانی مدت قیمت ها به طور ثابت گرون میشن یا ارزون.
تو روزنامه نوشته بود که نمی دونم چه کسی گفته بود چون قیمت ارز تک نرخی شده برای واردات و پایین اومده پس قیمت ها هم باید بیاد پایین

Mostafa-F
08-02-2012, 15:02
فرض کنید بخوایم یه 206 تیپ 2 یا یه تندر 90 فول بخریم.
تفاوت قیمت فروش نقدی (تحویل فوری) و تحویل مثلا اردیبهشت یا تیر 91 چقدر هست؟
منظورم اینه که فروش اقساطی در مجموع ارزون تر درمیاد یا گرونتر؟ مگر روی اقساط سود نمی زنن و بنابراین ما باید پول بیشتری از فروش نقدی اش بدیم؟
من الان پول نقد دارم. از نظر قیمت نهایی فروش فوری بهتره یا اقساطی؟

ali_z051
08-02-2012, 18:20
سلام
بچه ها کسی میدونه لیست فروش جدید ایران خودرو کی میاد؟
مدتیه لیست فروش جدید نداده!

Pourya-pc
08-02-2012, 19:44
ظاهرا فردا مياد .

ali_z051
08-02-2012, 22:04
ظاهرا فردا مياد .
پنجشنبه هفته قبل که زنگ زدم گفتن:
شنبه انشاالله
ولی خبری نشد!

شما حتما تماس گرفتی گفتن فردا:31:

robert
09-02-2012, 13:40
سلام

تفاوت کیا اسپورتیج 2012 و 2011 در چی هست...؟؟

ممنونم

IRANER
09-02-2012, 15:35
سلام دوست عزیز
ماشین را برای رفت و امد بین شهری و گهگاهی در جاده های بین شهر ی
فضای داخل کافی برای وسایل و صندوق عقب
فرمان پذیری و هندلینگ خوب
حتما abs داشته باشد
به هیچ وجه چینی نخواهم خرید (لیفان و ام وی ام ..)
امکانات ایمنی در حد نرمال و ترجیحا ایر بگ داشته باشد.
به رسیدگی مداوم نیاز نداشته باشد
خوش تعمیر با لوازم یدکی در دسترس و قیمت مناسب
حالا اگه قیمت یکم بالا رفت هم یکاریش می کنیم.
سپاس

dash_mehdi
09-02-2012, 15:48
سلام

تفاوت کیا اسپورتیج 2012 و 2011 در چی هست...؟؟

ممنونم

موتور اسپورتیج جدید از 2600 سی سی به 2400 سی سی و از 6 سیلندر به 4 سیلندر کاهش پیدا کرده و در عوض مصرف سوخت نیز از 10 به 9.2 لیتر در صد کیلومتر کاهش پیدا کرده. اما قدرت اسپورتیج جدید از 175 به 177 اسب بخار افزایش پیدا کرده.
در سرعت و شتاب دو خودرو برابر هستند.
اسپورتیج جدید 9 سانتیمتر دراز تر و 5.5 سانت پهن تر شده اما 9.5 سانت ارتفاع کمتری داره.
کیسه هوا از 8 به 6 کاهش پیدا کرده.
امکانات رفاهی در بعضی چیز ها افزایش پیدا کرده.
گارانتی هم از 36 ماه به 60 ماه افزایش پیدا کرده.
ظاهر هم که تغییرات بسیاری داشته و به اسپورتیج جدید ظاهر اسپرت و جذابی داده که می تونید در گوگل جستوجو کنید.

dash_mehdi
09-02-2012, 15:59
سلام دوست عزیز
ماشین را برای رفت و امد بین شهری و گهگاهی در جاده های بین شهر ی
فضای داخل کافی برای وسایل و صندوق عقب
فرمان پذیری و هندلینگ خوب
حتما abs داشته باشد
به هیچ وجه چینی نخواهم خرید (لیفان و ام وی ام ..)
امکانات ایمنی در حد نرمال و ترجیحا ایر بگ داشته باشد.
به رسیدگی مداوم نیاز نداشته باشد
خوش تعمیر با لوازم یدکی در دسترس و قیمت مناسب
حالا اگه قیمت یکم بالا رفت هم یکاریش می کنیم.
سپاس

دوست عزیز شما اصل مطلب یعنی بودجه ی خودتون رو نگفتید.

تا 15 میلیون 405 TU5
ABS - 1 AIRBAG

تا 18 میلیون پارس LX
ABS - 1 AIRBAG

تا 19 میلیون سورن ELX
ABS - EBD - 2 AIRBAG

تا 20 میلیون سورن ELX و پارس ELX
ABS - EBD - 1-2 AIRBAG

البته اگه فضای سرنیشن و کوچک بودن اتاق زیاد براتون مشکل ساز نمیشه 206 صندوق دار V8 گزینه ی خیلی خوبه.

mohamad skystar
09-02-2012, 18:21
تا 20 میلیون سورن ELX و پارس ELX
ABS - EBD - 2 AIRBAG

.

پارس ELX دارای یک ایربگ هست.

kaspi
09-02-2012, 18:42
اگه از کارت طلایی تکستاره استفاه نکنیم قیمت تهیه بیمه بدنه چقدره؟
در مورد ال 90 نمایندگی گفت هنوز بخشنامه تحویل مدل 91 نیومده آیا تا این بخشنامه نیاد ماشینهایی که میفروشن مدل 91 نخواهد بود؟

dash_mehdi
09-02-2012, 18:44
پارس ELX دارای یک ایربگ هست.

اره
اشتباه تایپی صورت گرفت

light
09-02-2012, 19:34
دوستان نظرتون در مورد سمند مدل 86 گازسوز کارخانه ای چیه ؟ چه امکاناتی داره ؟
چند روز دیگه قراره 405 رو بدیم بگیریمش
آیا پشت آمپر 405 رو بکنم میشه جای مال سمند زد یا نه؟

mohamad skystar
09-02-2012, 20:28
چند روز دیگه قراره 405 رو بدیم بگیریمش
آیا پشت آمپر 405 رو بکنم میشه جای مال سمند زد یا نه؟

اگر سمند معمولی باشه که امکاناتش مثل سمند LX هست
فقط سمند LX چراغ های عقبش فرق داره و سنسوز دنده عقب داره همچنین ترمز ABS.

dash_mehdi
09-02-2012, 21:51
اگر سمند معمولی باشه که امکاناتش مثل سمند LX هست
فقط سمند LX چراغ های عقبش فرق داره و سنسوز دنده عقب داره همچنین ترمز ABS.

محمد جان اینا رو یادت رفت سمند مدل 86 فاقد ترمز EBD,فاقد رینگ الومینیومی و اینه های برقی هست که ال ایکس داره. جلو پنجره هام فرق میکنه

سمند دوگانه سوزی که نزدیک 5 سال کارکرده باشه خیلی به سرو صدا می افته و بسیار لش میشه چون وزن 120 کیلوگرمی رو 5 سال تحمل کرده. اصلا پیشنهاد نمیشه و مطمئن باش اگه بخری پشیمون میشی.

Pourya-pc
09-02-2012, 22:22
محمد جان اینا رو یادت رفت سمند مدل 86 فاقد ترمز EBD,فاقد رینگ الومینیومی و اینه های برقی هست که ال ایکس داره. جلو پنجره هام فرق میکنه
سمند دوگانه سوزی که نزدیک 5 سال کارکرده باشه خیلی به سرو صدا می افته و بسیار لش میشه چون وزن 120 کیلوگرمی رو 5 سال تحمل کرده. اصلا پیشنهاد نمیشه و مطمئن باش اگه بخری پشیمون میشی.
دوست من آينه هاى برقى هم مختص سمند سفارشى هست .
در مورد سمند مدل ٨٦ نميشه قطعاً گفت كه از بين رفته ، لش شده و يا مشكل فنى داره ، اين بستگى به نوع استفاده و كاركرد ماشين داره . ممكن هست ماشين تميز و روپايى باشه . در هر حال تصميم گيرنده خريدار هست .
موفق باشيد .

light
10-02-2012, 00:13
مطمئنید مدل 86 lx ترمز ABS داره ؟ پس خداروشکر :21:

ترمز EBD چی هست ؟

آینه برقی منظور همونی که با دکمه این و اونور هست ؟ یا تاشو ؟

mohamad skystar
10-02-2012, 00:16
مطمئنید مدل 86 lx ترمز ABS داره ؟ پس خداروشکر :21:

ترمز EBD چی هست ؟

آینه برقی منظور همونی که با دکمه این و اونور هست ؟ یا تاشو ؟

دوستمون کمی زیاد جامع توضیح دادن.

سیستم EBD در کنار سیستم ترمز ABS هست . ( به قسمت فنی و تخصصی همین انجمن مراجعه کنید)

منظور از آینه های برقی یعنی اینکه موقعی که ماشین رو خاموش میکنی و دزدگیر رو میزنی
آینه ها به طور خودکار جمع میشن که الان روی سمند LX سفارشی نصب میشه.

این آینه برقی که شما میگین بهتر بود میگفتی تنظیم آینه به صورت برقی

light
10-02-2012, 01:05
شرمنده اینجا مطرح میکنم ، اگه خود آینه جمع نشه چیکار کنیم که بشه ؟ چیزی باید بخریم ؟

شنبه قراره ماشین رو تحویل بگیریم

amir@sh
10-02-2012, 11:05
شرمنده اینجا مطرح میکنم ، اگه خود آینه جمع نشه چیکار کنیم که بشه ؟ چیزی باید بخریم ؟

شنبه قراره ماشین رو تحویل بگیریم
سمند 86 تنظیم آیینه برقی داره ولی آیینه تاشو نداره اگر خواستی باید کل آیینه رو عوض کنی که به نظر من نمیرزه

ali_z051
11-02-2012, 19:57
سلام

دوستان کسی میدونه فروش جدید ایران خودرو به مناسبت 22 بهمن
207 برای فروش دارن؟
من الان یه مدت هست دنبال 207 هستم البته صفر ولی خبری ازش نیست
الان قیمت 207 دنده دستی چنده؟ بنظرتون ضرر میکنم بگیرم؟ میگن قیمت بالاست
ولی از یه طرف 206 هم هست مد نظرم
یه راهنمایی کنید چی بگیرم با این وضع اقتصادی که ضرر نکنم میخوام سال اینده بفروشم.
تشکر.

test14
12-02-2012, 09:15
سلام
ممنون

اگر دنبال ماشين صفر هستي اين ماشين هايي كه بچه ها گفتن ميتوني بگيري ولي از من ميشنوي پولتو برا اين ماشينا دور نريز من 10 سال پرشيا داشتم الان يك هفته است كه يه مزدا 323 گرفتم يه چرخش مي ازره به كل ماشين هاي ايرانخودرو....

dash_mehdi
12-02-2012, 14:47
سلام

دوستان کسی میدونه فروش جدید ایران خودرو به مناسبت 22 بهمن
207 برای فروش دارن؟
من الان یه مدت هست دنبال 207 هستم البته صفر ولی خبری ازش نیست
الان قیمت 207 دنده دستی چنده؟ بنظرتون ضرر میکنم بگیرم؟ میگن قیمت بالاست
ولی از یه طرف 206 هم هست مد نظرم
یه راهنمایی کنید چی بگیرم با این وضع اقتصادی که ضرر نکنم میخوام سال اینده بفروشم.
تشکر.

کیفیت 207 از 206 بالاتره چون بعضی از قطعاتش از فرانسه میاد.
اما این خودرو بازار فروشش به اندازه 206 نیست و چراغ هاش هم بسیار گرونه.
من به شما تیپ 5 پیشنهاد میکنم که هم بعدا (با توجه به این که به زودی تولید 206 متوقف میشه) راحت بفروشید و هم افت قیمت کمتری داشته باشه.
قیمت 207 دستی هم حدود 400-500 تومن از تیپ 5 گرون تره.

ali_z051
12-02-2012, 15:54
آخرین قیمت برخی از خودروهای داخلی برای نیمه دوم بهمن‌ماه به قرار زیر است:
سوزوکی گرندویتارا کلاس5: 55میلیون تومان.
سوزوکی گرندویتارا کلاس8: 60میلیون تومان.
پژو 206 تیپ6 : 22میلیون تومان.
پژو 207i دنده‌ای: 20میلیون تومان.
پژو پارس سال اتومات: 20میلیون و 600 هزار تومان.
تندرE2 ایران‌خودرو: 15میلیون و 700 هزار تومان.

نیسان ماکسیما اتومات: 47میلیون و 500 هزار تومان.
مگان دنده‌ای 1600 : 32میلیون تومان.
مگان اتومات 2000: 36 میلیون و 500 هزار تومان.
تندرE2 پارس‌خودرو: 16میلیون و 150 هزار تومان.
تیبا: 12 میلیون تومان.
پراید 132: 9 میلیون تومان.
پراید مروارید: 9 میلیون و 200 هزار تومان.
نیسان قشقایی: 65 میلیون تومان.
نیسان تینا: 69 میلیون و 100 هزار تومان.

irainian
13-02-2012, 14:05
تندر 90 ایران خودرو با پارس خودرو تفاوت داره ایا چه برتری داره و ایا میصرفه این برتری

dash_mehdi
13-02-2012, 14:14
تندر 90 ایران خودرو با پارس خودرو تفاوت داره ایا چه برتری داره و ایا میصرفه این برتری

تفاوتی در چیزی ندارن فقط کمی کیفیت پارس خودرو بالاتره .

shadows_funeral
13-02-2012, 19:22
آخرین قیمت برخی از خودروهای داخلی برای نیمه دوم بهمن‌ماه به قرار زیر است:
سوزوکی گرندویتارا کلاس5: 55میلیون تومان.
سوزوکی گرندویتارا کلاس8: 60میلیون تومان.
پژو 206 تیپ6 : 22میلیون تومان.
پژو 207i دنده‌ای: 20میلیون تومان.
پژو پارس سال اتومات: 20میلیون و 600 هزار تومان.
تندرE2 ایران‌خودرو: 15میلیون و 700 هزار تومان.

نیسان ماکسیما اتومات: 47میلیون و 500 هزار تومان.
مگان دنده‌ای 1600 : 32میلیون تومان.
مگان اتومات 2000: 36 میلیون و 500 هزار تومان.
تندرE2 پارس‌خودرو: 16میلیون و 150 هزار تومان.
تیبا: 12 میلیون تومان.
پراید 132: 9 میلیون تومان.
پراید مروارید: 9 میلیون و 200 هزار تومان.
نیسان قشقایی: 65 میلیون تومان.
نیسان تینا: 69 میلیون و 100 هزار تومان.

میشه منبع این خبر رو هم بگید؟

ali_z051
13-02-2012, 20:06
میشه منبع این خبر رو هم بگید؟

armin_punisher6
13-02-2012, 20:24
مال پارس خودرو کیفیت بهتری داره.البته یکمم گرونتره.

ak313
13-02-2012, 23:22
فکر کنم اینها قیمت فروش کارخانه نیست. درست میگم چون سایت ایران خودرو توی فروشش قیمت تندر رو کمتر زده بود

mohamad skystar
13-02-2012, 23:26
دوستانی که لیست قیمت میزارن توجه داشته باشید:

-منبع رو ذکر کنید
-سایت های مختلف قیمت های متفاوت دارن چون قیمت بازار رو میگن.
-سعی کنید قیمت خودرو هارو از سایت رسمی خودروسازان بگیرین یا اینکه با نمایندگی تماس بگیرید

ali_z051
14-02-2012, 07:49
کیفیت 207 از 206 بالاتره چون بعضی از قطعاتش از فرانسه میاد.
اما این خودرو بازار فروشش به اندازه 206 نیست و چراغ هاش هم بسیار گرونه.
من به شما تیپ 5 پیشنهاد میکنم که هم بعدا (با توجه به این که به زودی تولید 206 متوقف میشه) راحت بفروشید و هم افت قیمت کمتری داشته باشه.
قیمت 207 دستی هم حدود 400-500 تومن از تیپ 5 گرون تره.

(با توجه به این که به زودی تولید 206 متوقف میشه)

اونوقت قیمت میره بالا یا میاد پایین؟

dash_mehdi
14-02-2012, 12:05

خوب مشخصه خودروی به این محبوبی اگه کمیاب بشه قیمتش مبره بالا
مثل ماکسیما که بعد از کمیاب شدنش قیمتش رفت بالا.

mohamad skystar
14-02-2012, 13:30

زمانی که تولید خودرویی متوقف میشه بازار دچار نوسانات قیمت میشه.
اول خرید و فروش ماشین کم میشه
بعد با افزایش ناعادلانه قیمت در یک بازه زمانی چندماهه روبه رو میشیم.
بعد از مدتی که استقبال نشد قیمت به مراتب پایین تر میاد و در یک جا ثابت میمونه

این جریان برای زانتیا در سال گذشته اتفاق افتاد.
برای فولکس گل هم اتفاق افتاد.

The Big Bang Th
15-02-2012, 11:23
سلام دوستان عزیز
نظرتون در در مورد خرید خودرو از 20 تا 26 میلیون میخواستم .؟ چه چیزی مد نطرتون هست به عنوان بهترین خودرو تو این بازه ؟

dash_mehdi
15-02-2012, 11:59
سلام دوستان عزیز
نظرتون در در مورد خرید خودرو از 20 تا 26 میلیون میخواستم .؟ چه چیزی مد نطرتون هست به عنوان بهترین خودرو تو این بازه ؟

مگان 1600 دستی کارکرده تمیز تا 26 تومن بهترین گزینه که همه ی ملاک هارو تا حد متوسط داره
هیوندای اوانته 2000 دستی کارکرده تمیز تا 26 تومن گزینه دوم که انصافا خودروی بسیار نرم و راحتی هست
پژو پارس ELX سال صفر تا 22 تومن هم گزینه خوبیه خودروی پر شتاب با امکانات و ایمنی پایین از از 2 گزینه بالا

mohamad skystar
15-02-2012, 12:48
سلام دوستان عزیز

در ادامه صحبت دوستمون:

ماکسیما و زانتیا هم هستن.
مهم اینکه شما ملاک های خودتون رو برای انتخاب خودرو ذکر کنید تا بین این خودروها
یکی انتخاب بشه

Hadijooon
15-02-2012, 15:13
سلام خدمت دوستان....

یه 206 تیپ 5د مدل 85 یا 86 میخوام .. خیلی گشتیم پیدا نکردیم ..

اگر از دوستان کسی سراغ داره محبت کنه یه پیغام به ما بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با تشکر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shadows_funeral
16-02-2012, 08:56
دوستان کسی قیمت 206 گیربکس اتومات صفر (تیپ 6) و 206 صندوقدار اتومات (V9) رو در حال حاضر داره؟

mohamad skystar
16-02-2012, 10:52
دوستان کسی قیمت 206 گیربکس اتومات صفر (تیپ 6) و 206 صندوقدار اتومات (V9) رو در حال حاضر داره؟

پژو 206 تیپ 6 مدل 90 قیمت 20000000 تومان
پژو 206 SD V9 مدل 90 قیمت 22000000 تومان

aone
16-02-2012, 21:09
یکی از آشنا های من می خواد ماشین بخره، دوست داره تا 10 تومن باشه ولی تا 16 15 تومن هم هزینه می کنه.
چندتا نکته:
1. اینکه تو شهر می خواد بره بیشتر و گاهی هم جاده، عموما تو جاده آروم میره، ماشینی می خواد که تو جاده خراب نشه، ولی نه تو برف می ره نه تو جاده های سخت، فرض کنید همش از اتوبان با 80 تا 100 می ره ولی ماشین کم دردسری باشه تا بتونه راحت استفاده کنه با خیال راحت، لازم هم نیست سریع به مقصد برسه.
2. کلا مصرف کم یا حداقل نسبتا کم می خواد و البته ایمنی خوب، در تصادف.
3. برای استفاده خانوادگی می خواد حدود 4 5 نفر بتونن نسبتا راحت باشن، در واقع اتاقش خیلی هم کوچیک نباشه.
4. خرج ماشین زیاد نباشه، بعیده به فکر فروشش در آینده باشه و افت قیمت مهم نیست، البته تا حدی مهم نیست، اولویت نیست، ولی قطعات ماشین و صافکاری و رنگش ارزون باشه، یدکیش هم ارزون باشه، اینا از افت قیمت مهم تره.
5. شتاب بالا براش مهم نیست، اینکه خیلی آهسته بره هم نه دیگه، ولی شتاب اولویت نیست، سرعت هم اولویت نیست. در ضمن ماشین رو خوب باش تا می کنه نه اهل معکوس کشیدن نه گاز زیاد نه دنده عوض کردن عجیب غریب، ولی فرصت اینکه مدام بره برای بازدید گاه به گاه رو نداره. با فرض استفاده مناسب نگهداری پر از زمان و هزینه نشه.
6. ماشین امکانات رفاهیش قابل قبول باشه، بهترین کولر رو نمی خواد ولی به هرحال متوسط باشه. و فرمون هیدرولیک همین حد. ترمز ABS ، اتومات باشه هم خوبه، ولی بعید می دونم با این پول بشه با این امکانات چیزی خرید.
7. از اونجاییکه فرصت بررسی برای به خودرو دست دو رو زیاد نداره، صفر تو اولویته، درسته پولش زیاد نیست ولی از اونجا که شتاب و سرعت بالا نمی خواد می تونه تا حدی انتخاب کنه. دست دو هم اگه باشه ماشینی باشه که بشه گفت بعد استفاده مثلا چند ساله خوب مونده باشه، یعنی ماشین دست دویی که استهلاکش کم باشه، چون زیاد فرصت چک کردن نداره. با این حال مورد دست دو هم باشه خوبه.

اگه لطف کنید ممنون میشم، راهنمایی کنید. یه سوال دیگه وضع قیمتا تا یه ماه بعد چقدر تغییر می کنه؟ مثلا ممکنه بعد عید تغییرش زیاد باشه، یا در حد 5 6 درصد عوض میشه؟

mohamad skystar
16-02-2012, 22:37
یکی از آشنا های من می خواد ماشین بخره، دوست داره تا 10 تومن باشه ولی تا 16 15 تومن هم هزینه می کنه.
چندتا نکته:
1. اینکه تو شهر می خواد بره بیشتر و گاهی هم جاده، عموما تو جاده آروم میره، ماشینی می خواد که تو جاده خراب نشه، ولی نه تو برف می ره نه تو جاده های سخت، فرض کنید همش از اتوبان با 80 تا 100 می ره ولی ماشین کم دردسری باشه تا بتونه راحت استفاده کنه با خیال راحت، لازم هم نیست سریع به مقصد برسه.
2. کلا مصرف کم یا حداقل نسبتا کم می خواد و البته ایمنی خوب، در تصادف.
3. برای استفاده خانوادگی می خواد حدود 4 5 نفر بتونن نسبتا راحت باشن، در واقع اتاقش خیلی هم کوچیک نباشه.
4. خرج ماشین زیاد نباشه، بعیده به فکر فروشش در آینده باشه و افت قیمت مهم نیست، البته تا حدی مهم نیست، اولویت نیست، ولی قطعات ماشین و صافکاری و رنگش ارزون باشه، یدکیش هم ارزون باشه، اینا از افت قیمت مهم تره.
5. شتاب بالا براش مهم نیست، اینکه خیلی آهسته بره هم نه دیگه، ولی شتاب اولویت نیست، سرعت هم اولویت نیست. در ضمن ماشین رو خوب باش تا می کنه نه اهل معکوس کشیدن نه گاز زیاد نه دنده عوض کردن عجیب غریب، ولی فرصت اینکه مدام بره برای بازدید گاه به گاه رو نداره. با فرض استفاده مناسب نگهداری پر از زمان و هزینه نشه.
6. ماشین امکانات رفاهیش قابل قبول باشه، بهترین کولر رو نمی خواد ولی به هرحال متوسط باشه. و فرمون هیدرولیک همین حد. ترمز ABS ، اتومات باشه هم خوبه، ولی بعید می دونم با این پول بشه با این امکانات چیزی خرید.
7. از اونجاییکه فرصت بررسی برای به خودرو دست دو رو زیاد نداره، صفر تو اولویته، درسته پولش زیاد نیست ولی از اونجا که شتاب و سرعت بالا نمی خواد می تونه تا حدی انتخاب کنه. دست دو هم اگه باشه ماشینی باشه که بشه گفت بعد استفاده مثلا چند ساله خوب مونده باشه، یعنی ماشین دست دویی که استهلاکش کم باشه، چون زیاد فرصت چک کردن نداره. با این حال مورد دست دو هم باشه خوبه.

اگه لطف کنید ممنون میشم، راهنمایی کنید. یه سوال دیگه وضع قیمتا تا یه ماه بعد چقدر تغییر می کنه؟ مثلا ممکنه بعد عید تغییرش زیاد باشه، یا در حد 5 6 درصد عوض میشه؟

سلام.
با در نظر گرفتن تمام ملاک هایی که فرمودین خودروهایی که میشه انتخاب کرد:

تندر 90
پژو 405 با موتور TU5
سمند LX EF7

مواردی رو که میگم هر سه دارن:
-مصرف سوخت مناسب با قدرت و شتاب مطلوب
-امکاناتشون شبیه به هم هست
-هر 3 خودرو از ایمنی مطلوب برخوردارن و دارای ایربگ هستن و تندر 90 دارای 2 ایربگ هست.
-فضای سرنشین مناسبی هم دارن.

این 3 خودرو با تمام ملاک های شما همخوانی دارن و صفرش رو هم میتونید انتخاب کنید.
بین خودروهایی که گفتم 405 به مراتب دارای استهلاک و مخارج کمتری نسبت به تندر و سمند EF7 خواهد بود.
انتخاب با شما موفق باشید.

aone
16-02-2012, 22:51
سلام.
با در نظر گرفتن تمام ملاک هایی که فرمودین خودروهایی که میشه انتخاب کرد:

تندر 90
پژو 405 با موتور TU5
سمند LX EF7

مواردی رو که میگم هر سه دارن:
-مصرف سوخت مناسب با قدرت و شتاب مطلوب
-امکاناتشون شبیه به هم هست
-هر 3 خودرو از ایمنی مطلوب برخوردارن و دارای ایربگ هستن و تندر 90 دارای 2 ایربگ هست.
-فضای سرنشین مناسبی هم دارن.

این 3 خودرو با تمام ملاک های شما همخوانی دارن و صفرش رو هم میتونید انتخاب کنید.
بین خودروهایی که گفتم 405 به مراتب دارای استهلاک و مخارج کمتری نسبت به تندر و سمند EF7 خواهد بود.
انتخاب با شما موفق باشید.

خیلی خیلی ممنون.
فقط یه سوال داشتم اینکه قیمت اینها چقدر میشه؟ البته صفر شون اگه تو این رنج قیمته، اگه هم دست دومشون تو این قیمته میشه بگید.

mohamad skystar
16-02-2012, 23:24
خیلی خیلی ممنون.
فقط یه سوال داشتم اینکه قیمت اینها چقدر میشه؟ البته صفر شون اگه تو این رنج قیمته، اگه هم دست دومشون تو این قیمته میشه بگید.

قیمت صفرشون:
تندر 90 فول قیمت 15200000 تومان
پژو 405 با موتور TU5 قیمت 14500000 تومان
سمند LX EF7 قیمت 16100000 تومان

kasra_masiha
16-02-2012, 23:55
سلام
دوستان باحدود16 تومن... 207 دنده ای چه مدلی با چه کارکرد و ضعیتی میشه تهیه کرد؟
و اگه بعد عید بگیرم چقدر تفاوت میکنه تو قیمت ؟

dash_mehdi
17-02-2012, 00:08
سلام
دوستان باحدود16 تومن... 207 دنده ای چه مدلی با چه کارکرد و ضعیتی میشه تهیه کرد؟
و اگه بعد عید بگیرم چقدر تفاوت میکنه تو قیمت ؟

دوست عزیز پایین ترین مدل 207 مدل 89 هست که کمتر از 17 میلیون پیدا نمیشه.
بعد عید (مثلا در اواخر بهار) میتونید با 16/500 هم یه تمیز بخرید اما کلا بعد از عید قیمت ها کمی پایین تر میاد

kasra_masiha
17-02-2012, 00:11
بعد عید (مثلا در اواخر بهار) میتونید با 16/500 هم یه تمیز بخرید اما کلا بعد از عید قیمت ها کمی پایین تر میاد
89 با 17 تومن ...با چه کارکردی میتونم پیدا کنم؟

dash_mehdi
17-02-2012, 00:17
89 با 17 تومن ...با چه کارکردی میتونم پیدا کنم؟

البته 17 تومن حداقل هست و قیمت ها تا مرز 18 تومن هست و کارکرد هم از 10 هزار تا (بالای 18 تومن) و 30 هزار تا (زیر 18 میلیون).
مثلا یه 207 تمیز مدل 89 با 25 هزار کارکرد قیمت 17/300/000 تومن

kasra_masiha
17-02-2012, 00:21
1 مدل 89 با 30.000 کارکرد رنگ نوک مدادی .گوشه سپر یا گلگیر جلو رنگ ..بیمه و لاستیک رو هم ندیدم( کلا ماشین شهرستان هست و ندیدمش )
قیمت 16.200 دادن ...
مناسبه؟

dash_mehdi
17-02-2012, 00:45
1 مدل 89 با 30.000 کارکرد رنگ نوک مدادی .گوشه سپر یا گلگیر جلو رنگ ..بیمه و لاستیک رو هم ندیدم( کلا ماشین شهرستان هست و ندیدمش )
قیمت 16.200 دادن ...
مناسبه؟

اگه بیمه تا حداقل 4-5 ماه اینده داشته باشه می ارزه.
اگه نه خودتون میدونید دیگه یه رنگ چقدر از قیمت ماشین می اندازه ودر شهرستان هم بوده بیشتر اسیب دیده.
بیمه نداشت حداکثر 16 تومن

pcstar
17-02-2012, 01:00
دوستان من میخوام یه پراید بگیرم ولی موندم 131 بگیرم یا 132 .تو یه تاپیک از همین سایت یه سری میگفتن مصرف این ماشینایی که جدید سایپا زده زیاده(10 لیتر) کسی میدونه واقعیت داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟ موتورهاشون فرقی داره؟؟وزنشون چی؟

kasra_masiha
17-02-2012, 01:03
اگه بیمه تا حداقل 4-5 ماه اینده داشته باشه می ارزه.
اگه نه خودتون میدونید دیگه یه رنگ چقدر از قیمت ماشین می اندازه ودر شهرستان هم بوده بیشتر اسیب دیده.
بیمه نداشت حداکثر 16 تومن
از چه لحاظ؟
حالا می ارزه این یا بگردم 17 پیدا کنم . رنگ کوچک و جزیی برام مهم نیست . ماشین رو هم بر روندن میخوام حداقل 4 سال یا بیشتر .
ممنون