PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مــــــشــــــــاوره بــــــرای خــــــریــــــــد اتـــــومــــبــــیـــــل

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

nw_nk
17-03-2008, 21:15
سلام

می تونید شرایطتون مثل بودجه, سلیقه و نیازهاتون رو ذکر کنید تا دوستان خودروی مناسب رو به شما پیشنهاد کنند.

همچنین اگر انتخاب کردید و می خواهید بخرید, بهتره قبلش اینجا مطرح کنید تا دوستان حرفه ای و صاحبان اون خودرو شمارو راهنمایی کنند که بعدا پشیمون نشید.

موفق باشید.

توصیه: هر چقدر اطلاعات دقیقتری از خودتون بدید, دوستان بهتر می تونن شمارو راهنمایی کنند.

حداقل و حداکثر بودجه تون

سلیقتون و اینکه خودتون بیشتر چی رو می پسندید

نیازهاتون و شرایط زندگیتون

هدفتون از خرید خودرو (مثلا تفریح, رفتن هر روزه سر کار یا ...)

cyrus3000
17-03-2008, 21:18
به نظر شما بین پژو206 و رنو ریو کدوم انتخاب بهتریه و چرا؟

مجید فینا
17-03-2008, 21:30
به نظر شما بین پژو206 و رنو ریو کدوم انتخاب بهتریه و چرا؟

باید کاملتر بیان میکردید سوالتونو

ماشین برای خانواده و یا مجردی ....

206 هاچ بک ماشین پر شتاب و جمع م جوریه ولی به درد مسافرت نمیخوره چون صندوق نداره
206 صندوقدار همون ماشین یکم زشت ولی نرمتر و همون صندوق داشتن کلی محاسن داره

رنو احتمالا ال 90 یا لوگان خودمونه که ماشین بی ریخت ولی امروزی و بسیار کم مصرفیه و این یکی از محاسنشه

ریو ماشین کره ای روز ولی امکانات رفاهی کمی داره و در ضمن هندلینک جالبی نداره البته بی صدا بودن ماشینش و کم مصرف بودنش یکی از محاسنشه

البته این نکته خیلی مهمه برای خیلی از مردم ظاهر ماشین حکم اصلی انتخاب ماشینه ولی یه عده هم هستند که فاکتور ظاهر یا دیزاین براشون مهم نیست مهم استحکام و نرمی ماشین و هم استحلاک بودن ماشین براشون فاکتور مهمی هست

مثال میزنم خیلی از دوستان از پروتون بدشون میاد ولی تعدادی از دوستان هستند که به فاکتور دیگه ماشین توجه میکنن

من خودم یکی از اونام البته ماشین بنده تویوتا هست اونم ... بماند

cyrus3000
17-03-2008, 22:42

206 هاچ بک ماشین پر شتاب و جمع م جوریه ولی به درد مسافرت نمیخوره چون صندوق نداره

رنو احتمالا ال 90 یا لوگان خودمونه که ماشین بی ریخت ولی امروزی و بسیار کم مصرفیه و این یکی از محاسنشه

ریو ماشین کره ای روز ولی امکانات رفاهی کمی داره و در ضمن هندلینک جالبی نداره البته بی صدا بودن ماشینش و کم مصرف بودنش یکی از محاسنشه

البته این نکته خیلی مهمه برای خیلی از مردم ظاهر ماشین حکم اصلی انتخاب ماشینه ولی یه عده هم هستند که فاکتور ظاهر یا دیزاین براشون مهم نیست مهم استحکام و نرمی ماشین و هم استحلاک بودن ماشین براشون فاکتور مهمی هست

مثال میزنم خیلی از دوستان از پروتون بدشون میاد ولی تعدادی از دوستان هستند که به فاکتور دیگه ماشین توجه میکنن

راستش یه ماشین می خواستم بخرم که دارای خصوصیات زیر باشه

1-قیمتش بین14-15 میلیون باشه

2-در صورت امکان هاچ بک نباشه چون حالم رو بهم می زنه

3-هم برای یک خانواده کم جمعیت (3نفره) مناسب باشه (نه اینکه کاملا خانودادگی باشه)

4-در مسافرت های جاده ا ی کم نیاره یعنی حداقل بنیه دو سه تا سفر طولانی رو در سال داشته باشه

5-صندوق عقبش حتی الامکان به اندازه یه لوازم یه پیکنیک جا داشته باشه

6-توی جاده آتیش نگیره(منظورم اینه که 405 نباشه):31:

7-قابلیت اسپورت شدن داشته باشه(برام خیلی مهمه)

8-من خودم از ظاهر مزدا خوشم میاد ولی قیمتش یک کم گرون تر از بودجه منه
:11:

aliarc2003
17-03-2008, 23:54
سلام
از ظاهر 206 صندوق دار اگه بگذریم ، ماشین خیلی خوبیه ، البته تیپ پنجش !

Actros
18-03-2008, 01:56

اتفاقا ریو صدای موتورش بد میزنه تو اتاق

cyrus3000
18-03-2008, 02:59
به نظر شما با 14 مییلیون یه پزو 206 صندوقدار بخرم بهتره یا یه ال 90 تاپ بخرم و بدنه اش رو اسپورت کنم و یه نمه هم موتورش رو تیونینگ کنم؟
من خودم از اسپورت کردن بیشتر خوشم میاد ولی ال 90 جا برای اسپورت و تیونینگ داره؟ چون هر چی باشه از پژو 206 جدیدتره!:31:

cyrus3000
18-03-2008, 03:01
اتفاقا ریو صدای موتورش بد میزنه تو اتاق

راستی شما خودت ریو داری؟ می شه یکم درباره قیمتش و امکاناتش توضیح بدی:11:

ناخدا
18-03-2008, 07:56
چـــــي ؟ :18::18::18::18:
4800 ؟ :18::18:
اگه اينجوره كه 85 ش حتما 5 تومن هس ديگه. يا قلي ! بابا چه خبره ؟ اين دولت فلان فلان شده داره چه ... ميكنه. اينكه ما رو تركوند !!:19::19:

ببين عزيزم توبااي ماشينها به هيچ جا نمي رسي والبته بااين پول .:41:

من پيشنهادمي كنم برو يه پيش فاكتور ازيه نمايندگي بگير بعدبروازبانك وام ماشين بيگير حدودا يه 4الي 5

ميليوني بهت ميدن بعدبزار رو پولت برو يه 206تميز بگير اينطوري ديگه نه مشكله بنزين داري نه مشكل خرابي .

تازه اون موقع ميتوني كلاس بالا بزني .:11:

405هم خوبه ولي اگركاره مناسبي نداري ونمي توني قسط بانك بدي بهتره البته من بهت پيشنهادميدم كه يه

وانت بخري كلي هم ميتوني باهاش حال كني .

:8::8::8:

mseddighi
18-03-2008, 08:44
دوست عزيز الان که دارم اينو واست مينويسم از يه مسافرت دو روزه کاري برگشتم.مسير ما از يزد شروع شد ،
سپس به اصفهان و از اونجا به شهرکرد و ياسوج و سپس شيراز رفتيم و از آنجا به يزد برگشتيم. دو نفر بوديم با وسايلمون هم که کم هم نبود. مسير اصفهان تا شهرکرد و تا ياسوج که سربالايي هاي خفني داره که خوب ميشه
ماشينا رو تو اين مسير آزمايش کرد. ماشينمون هم که ريو بود که حدود 4000 تا کار کرده بود. تو اين دو روز چيزي که فهميدم اين بود که ماشين از قدرت خوبي براي عبور از شيبهاي تند برخوردار بود ولي من در مجموع از اين ماشين ناراضي هستم به دلايلي که خواهم گفت.صداي موتور داخل خودرو خيلي زياد است که اين موضوع در دور موتور 3000 و کمتر از اون خيلي مشکلي نيست اما با توجه به اينکه حداکثر گشتاور موتور ريو در دور بالاي 4000 به دست مياد در جاده هايي که حتي شيب کمي هم داشته باشه لازم است که دور موتور رو نزديک به 4000 و حتي بيشتر از اون نگه داريم که اين مساله وقتي مسير طولاني باشه با توجه به صداي زياد موتور بسيار آزار دهنده خواهد بود. اگر با دنده 5 وبا دور موتور 3000 در حال حرکت باشيم اگر در شيب بسيار ملايم هم قرار بگيريم ، ماشين اصلا به پدال گاز هيچ عکس العملي نشون نميده. يک قسمت از مسير يزد به اصفهان داراي يه شيب بسيار ملايم به طرف بالا بود که اصلا محسوس نيست ولي ماشين اصلا هيچ عکس العملي به پدال گاز نداشت و هر چي بيشتر گاز ميدادم سرعت ماشين بيشتر که هيچ کمتر هم ميشد که اين مساله واقعا براي من تعجب آور بود. لاستيکهاي خودرو هم که ايراني و با کيفيت پايين است که صداي اونها بسيار آزار دهنده است. در سرعتهاي بالا احساس آرامشي که در پژو است را نداره و احساس ترس در راننده به وجود مياد ضمن اينکه فرمان بسيار نرم اون در سرعتهاي بالا خيلي آزار دهنده است که باعث ميشه هميشه چهار چشمي حواست به جاده باشه. سيستم تعليق اون با لاستيکهاي بي کيفيتش هم واقعا آدم رو خسته ميکنه. فضاي داخل خودرو هم بسيار کوچيکه و به خصوص صندليهاي اون هم اصلا راحت نيست و بعد از چند ساعت رانندگي بسيار خسته کننده خواهد بود. در مجموع از رانندگي با اين ماشين اصلا لذت نخواهيد برد. اگر گشتاور خودرو در دور 3000 به حداکثر خودش ميرسيد اون وقت بقيه مشکلاتش رو ميشد تحمل کرد اما صداي موتور اون در دورهاي بالاي 3500 رو اصلا نميشه تحمل کرد. فعلا چيز ديگه اي در ذهنم نيست که بنويسم اگه سوالي داشتي در خدمتم. اين رو هم بگم که من تجربه رانندگي با ماشينهاي ديگه مثل سمند ، 206 و 405 و تندر رو ندارم و نميدونم اين ماشينها چه جوري است شايد اگه ريو با اونا مقايسه بشه عليرغم مشکلاتش در مجموع از اونا بهتر باشه. البته از نظر کيفي که قطعا از اين ماشينا بهتر خواهد بود اما من فکر ميکنم لذت رانندگي با اين ماشينها بسيار بهتر ار ريو باشه. در مجموع عليرغم کيفيت پايين تر سمند و 405 اگه زمان به عقب برگرده احتمالا ديگه ريو نميخرم. البته اينم بگم که ماشين شتاب خوبي داره ولي چون صداي موتورش تو اتاق خيلي زياده معمولا رانندگي پر شتاب رو آدم بهتره فراموش کنه چون اصلا لذت بخش نخواهد بود.

امير موسر
18-03-2008, 10:08
به نظر شما با 14 مییلیون یه پزو 206 صندوقدار بخرم بهتره یا یه ال 90 تاپ بخرم و بدنه اش رو اسپورت کنم و یه نمه هم موتورش رو تیونینگ کنم؟
من خودم از اسپورت کردن بیشتر خوشم میاد ولی ال 90 جا برای اسپورت و تیونینگ داره؟ چون هر چی باشه از پژو 206 جدیدتره!من یه e2 فول پیشنهاد می کنم.
تو جدیدترین مقایسه مجله ماشین با sd و e1 ,پژو امتیاز بیشتری اورده.ولی از نظر ارزش مبلق پرداختی بود که لوگان بهتر بود.
e2 لوگان خودرویی که از هر نظر فوله.
رینگ اسپورت.
2 تا کیسه هوا
ترمز abs.
و...
که یک سری از این خصوصیات رو sd فکر میکنم فقط رو مدل v8 خودش داره که اونم قیمتش بیشتر از این حرفهاست.
بهر حال من پیشنهادم فقط لوگانه.تا پیشنهاده اساتید چی باشه....
یک مشکل دیگه این که میگن لوگان دیگه تولید نمیشه ک اینطوری بخوایم حساب کنیم اصلا انتخاب خوبی نیست...

mhaf
18-03-2008, 13:54

من پيشنهادمي كنم برو يه پيش فاكتور ازيه نمايندگي بگير بعدبروازبانك وام ماشين بيگير حدودا يه 4الي 5

ميليوني بهت ميدن بعدبزار رو پولت برو يه 206تميز بگير اينطوري ديگه نه مشكله بنزين داري نه مشكل خرابي .

405هم خوبه ولي اگركاره مناسبي نداري ونمي توني قسط بانك بدي بهتره البته من بهت پيشنهادميدم كه يه

آقا چرا از این پیشنهاد ها به بنده خدا میدین؟
میخواد با خیال راحت ماشین بخره
نمیخواد که بره زیر بار قرض
آقا همو 4 تومن که داری برو یه چیزی بخر دیگه

ناخدا
18-03-2008, 15:38
آقا چرا از این پیشنهاد ها به بنده خدا میدین؟
میخواد با خیال راحت ماشین بخره
نمیخواد که بره زیر بار قرض
آقا همو 4 تومن که داری برو یه چیزی بخر دیگه

من گفتم تازودتربجايي برسه .

قرضه زيادي لازم نيست بستگي به پرداخت داره هرچي بامش بيش برفش بيشتر.

:11::11::11::11::11:

cyrus3000
18-03-2008, 17:11
من یه e2 فول پیشنهاد می کنم.
تو جدیدترین مقایسه مجله ماشین با sd و e1 ,پژو امتیاز بیشتری اورده.ولی از نظر ارزش مبلق پرداختی بود که لوگان بهتر بود.
e2 لوگان خودرویی که از هر نظر فوله.
رینگ اسپورت.
2 تا کیسه هوا
ترمز abs.
و...
که یک سری از این خصوصیات رو sd فکر میکنم فقط رو مدل v8 خودش داره که اونم قیمتش بیشتر از این حرفهاست.
بهر حال من پیشنهادم فقط لوگانه.تا پیشنهاده اساتید چی باشه....
یک مشکل دیگه این که میگن لوگان دیگه تولید نمیشه ک اینطوری بخوایم حساب کنیم اصلا انتخاب خوبی نیست...
دستتون درد نکنه بابت راهنماییتون:11:
اگه تولید نشه که دیگه لوازم جانبی اش هم گیر نمیاد چه برسه به این که بدنشو اسپورت کرد:13: راستی شما می دونید چه خودرویی قراره جای لوگان بیاد و مشخصاتش چیه؟

دوست عزيز الان که دارم اينو واست مينويسم از يه مسافرت دو روزه کاري برگشتم.مسير ما از يزد شروع شد ،
سپس به اصفهان و از اونجا به شهرکرد و ياسوج و سپس شيراز رفتيم و از آنجا به يزد برگشتيم. دو نفر بوديم با وسايلمون هم که کم هم نبود. مسير اصفهان تا شهرکرد و تا ياسوج که سربالايي هاي خفني داره که خوب ميشه
ماشينا رو تو اين مسير آزمايش کرد. ماشينمون هم که ريو بود که حدود 4000 تا کار کرده بود. تو اين دو روز چيزي که فهميدم اين بود که ماشين از قدرت خوبي براي عبور از شيبهاي تند برخوردار بود ولي من در مجموع از اين ماشين ناراضي هستم به دلايلي که خواهم گفت.صداي موتور داخل خودرو خيلي زياد است که اين موضوع در دور موتور 3000 و کمتر از اون خيلي مشکلي نيست اما با توجه به اينکه حداکثر گشتاور موتور ريو در دور بالاي 4000 به دست مياد در جاده هايي که حتي شيب کمي هم داشته باشه لازم است که دور موتور رو نزديک به 4000 و حتي بيشتر از اون نگه داريم که اين مساله وقتي مسير طولاني باشه با توجه به صداي زياد موتور بسيار آزار دهنده خواهد بود. اگر با دنده 5 وبا دور موتور 3000 در حال حرکت باشيم اگر در شيب بسيار ملايم هم قرار بگيريم ، ماشين اصلا به پدال گاز هيچ عکس العملي نشون نميده. يک قسمت از مسير يزد به اصفهان داراي يه شيب بسيار ملايم به طرف بالا بود که اصلا محسوس نيست ولي ماشين اصلا هيچ عکس العملي به پدال گاز نداشت و هر چي بيشتر گاز ميدادم سرعت ماشين بيشتر که هيچ کمتر هم ميشد که اين مساله واقعا براي من تعجب آور بود. لاستيکهاي خودرو هم که ايراني و با کيفيت پايين است که صداي اونها بسيار آزار دهنده است. در سرعتهاي بالا احساس آرامشي که در پژو است را نداره و احساس ترس در راننده به وجود مياد ضمن اينکه فرمان بسيار نرم اون در سرعتهاي بالا خيلي آزار دهنده است که باعث ميشه هميشه چهار چشمي حواست به جاده باشه. سيستم تعليق اون با لاستيکهاي بي کيفيتش هم واقعا آدم رو خسته ميکنه. فضاي داخل خودرو هم بسيار کوچيکه و به خصوص صندليهاي اون هم اصلا راحت نيست و بعد از چند ساعت رانندگي بسيار خسته کننده خواهد بود. در مجموع از رانندگي با اين ماشين اصلا لذت نخواهيد برد. اگر گشتاور خودرو در دور 3000 به حداکثر خودش ميرسيد اون وقت بقيه مشکلاتش رو ميشد تحمل کرد اما صداي موتور اون در دورهاي بالاي 3500 رو اصلا نميشه تحمل کرد. فعلا چيز ديگه اي در ذهنم نيست که بنويسم اگه سوالي داشتي در خدمتم. اين رو هم بگم که من تجربه رانندگي با ماشينهاي ديگه مثل سمند ، 206 و 405 و تندر رو ندارم و نميدونم اين ماشينها چه جوري است شايد اگه ريو با اونا مقايسه بشه عليرغم مشکلاتش در مجموع از اونا بهتر باشه. البته از نظر کيفي که قطعا از اين ماشينا بهتر خواهد بود اما من فکر ميکنم لذت رانندگي با اين ماشينها بسيار بهتر ار ريو باشه. در مجموع عليرغم کيفيت پايين تر سمند و 405 اگه زمان به عقب برگرده احتمالا ديگه ريو نميخرم. البته اينم بگم که ماشين شتاب خوبي داره ولي چون صداي موتورش تو اتاق خيلي زياده معمولا رانندگي پر شتاب رو آدم بهتره فراموش کنه چون اصلا لذت بخش نخواهد بود.

ممنون از توضیحات کاملتون...دیگه من که چه عرض کنم نوه نبیره منم ریو نمی خرن:31:

پس دوست عزیزمون که گفتن لوگان تولید نمی شه و این گزینه رفت کنار ...سرور گرامی هم عرض کردن ریو بی کیفیته اینم رفت کنار
پس دیگه مثل اینکه بازم باید بریم دنبال همون ماشین های اهل بوق دهه80 ایران خودرو یهنی پژو های موزه:19:

امير موسر
18-03-2008, 17:44
پس دوست عزیزمون که گفتن لوگان تولید نمی شه و این گزینه رفت کنار ...سرور گرامی هم عرض کردن ریو بی کیفیته اینم رفت کنار
پس دیگه مثل اینکه بازم باید بریم دنبال همون ماشین های اهل بوق دهه80 ایران خودرو یهنی پژو های موز
والا منم اینطور شنیدم.
نمیدونم چطور یمی خوان جوایزبانک ملت رو بدن.(یا ملی بود !!)

stam
18-03-2008, 18:06
من گفتم تازودتربجايي برسه .

قرضه زيادي لازم نيست بستگي به پرداخت داره هرچي بامش بيش برفش بيشتر.

:11::11::11::11::11:

سلام
عزیزم این وامی که میگی دربارش اطلاع کامل داری؟می تونی راهنماییم کنی؟درضمن قسطش حدودا با خرید یک 206 چقدر در میاد4تومنم نقد

مجید فینا
18-03-2008, 22:48
گزینه بازم هست

فولوکس گل و هیوندا ورنا و پروتون ویرا

هر کدوم مزایا و معایبی داره که مخصوصا من تعریف ورنا رو زیادشنیدم

cyrus3000
18-03-2008, 23:21
گزینه بازم هست

دمتون گرم..از بین سه تا گزینه که گفتید اگه اشتباه نکنم فولوکس باید هاچ بک باشه که اگه بمیرم اینجور ماشین نمی گیرم...پروتون هم که مال مالزیه و بهش اعتماد ندارم...ولی هیوندا که گفتید لطف می کنید مشخصات فنی اش و قیمتش رو بگید ممنون می شم

cyrus3000
18-03-2008, 23:23
منظورم دور موتور و قدرت و این جور چیزاست

cyrus3000
18-03-2008, 23:23
راستی اگه لوگان بره چی قراره بیاد جاش

cyrus3000
18-03-2008, 23:24
نظرتون راجع به پژو 206 صندوقدار جیه؟

cyrus3000
18-03-2008, 23:24
از هیوندا دیگه مدلی تو بازار ایران نیست

Greight
19-03-2008, 00:10

عزيزم خودت تشريف ببر وانتو بگير با هاش حـــــــــــــال كن. ما هم ميريم با پي كي خودمون حال مي كنيم.
درست تر هم ميشه حرف زد.

بره زیر بار قرض
ابدا

هرچي بامش بيش برفش بيشتر.
بام ما برفي نداره!

Farshadd
19-03-2008, 01:21
راستش یه ماشین می خواستم بخرم که دارای خصوصیات زیر باشه

1-قیمتش بین14-15 میلیون باشه

2-در صورت امکان هاچ بک نباشه چون حالم رو بهم می زنه

3-هم برای یک خانواده کم جمعیت (3نفره) مناسب باشه (نه اینکه کاملا خانودادگی باشه)

4-در مسافرت های جاده ا ی کم نیاره یعنی حداقل بنیه دو سه تا سفر طولانی رو در سال داشته باشه

5-صندوق عقبش حتی الامکان به اندازه یه لوازم یه پیکنیک جا داشته باشه

6-توی جاده آتیش نگیره(منظورم اینه که 405 نباشه):31:

7-قابلیت اسپورت شدن داشته باشه(برام خیلی مهمه)

8-من خودم از ظاهر مزدا خوشم میاد ولی قیمتش یک کم گرون تر از بودجه منه

سمند LX.

من خودم از اسپورت کردن بیشتر خوشم میاد ولی ال 90 جا برای اسپورت و تیونینگ داره؟ چون هر چی باشه از پژو 206 جدیدتره!:31:

L90 اسپورت نمیشه.

اگه میخوای اسپورت کنی بزن تو کار 206و پارس و سمند و 405

Farshadd
19-03-2008, 01:28
گزینه بازم هست

آره. اینا هم خوبه.
که به نظر من از اینا ورنا از بقیه بهتره.

hoseinsoft
19-03-2008, 11:03
سام داداشي
آقا منم 4 ميليون دارم بعد ار سيزده بدر مي خوام يك پرايد 5درب بگيرم شما هم همين كارو كن يا حق

stam
19-03-2008, 11:29
سام داداشي
آقا منم 4 ميليون دارم بعد ار سيزده بدر مي خوام يك پرايد 5درب بگيرم شما هم همين كارو كن يا حق

عزیزان خواهشا به جای به تمسخر گرفتن یکدیگر کمک کنید بنده خدا به جوابش برسه.حسین جان حداقل از کاربر قدیمی مثل شما بعیده!!!
من فکر می کنم پیشنهاد وام پیشنهاد خوبی بود.
اگرهم وام نمیخوای می تونی تو نیازمندیهای همشهری ماشین مورد علاقتو پیدا کنی.
فکر کنم دیگه این تاپیک به نتیجه رسیده باشه.
یاحق...

amiralib
19-03-2008, 12:47
L90 اسپورت نمیشه.

اگه میخوای اسپورت کنی بزن تو کار 206و پارس و سمند و 405

انصافا اسپورت نمیشه! بی ریخت میشه کلا .... :13:

Greight
19-03-2008, 13:14
عزیزان خواهشا به جای به تمسخر گرفتن یکدیگر کمک کنید بنده خدا به جوابش برسه.حسین جان حداقل از کاربر قدیمی مثل شما بعیده!!!
یاحق...
چيزي كه حسين گفت كجاش مسخره بود ؟! منظورش هاش بك هستش. ولي با 4 تومن نميدن !
الان كه با اين اوضاع نيو پي كي هم به 4 تومن فك كنم ندن. ميدن ؟

nader2
19-03-2008, 13:48
در مورد وام:وامی که میدن 7 میلیون است که باید اولش 2 میلیون به حسابشون بریزی بعد از نمایندگی های خودرو یه ماشین انتخاب میکنی بعدش یه برگه از نمایندگی میگیری میبری بانک بعد اونا یه چک پول 9 میلیون تومانی میدن به خودت یا میدن به نمایندگی.بعد میری ماشینو تحویل میگیری.
طریقه پرداختش هم 5 ساله که ماهی 153000تومن باید بریزی تو حسابشون.

SANR
19-03-2008, 15:12
در مورد وام:وامی که میدن 7 میلیون است که باید اولش 2 میلیون به حسابشون بریزی بعد از نمایندگی های خودرو یه ماشین انتخاب میکنی بعدش یه برگه از نمایندگی میگیری میبری بانک بعد اونا یه چک پول 9 میلیون تومانی میدن به خودت یا میدن به نمایندگی.بعد میری ماشینو تحویل میگیری.

به نظر بهترین روشی هست که تا حالا گفته شده.

کاملآ مشخصه!

Meisam Khan
19-03-2008, 15:15
دنيا ژيان[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Greight
19-03-2008, 17:34
به نظر بهترین روشی هست که تا حالا گفته شده.

کاملآ مشخصه!
من كه فك نكنم اينجور زير قسط رفتن به صلاح باشه. بهر حال من با همون 4 تومن نهايت 4 و نيم ماشين ميگيرم. كسي هم نگفت مدل 85 Pk چنده. اين ماشيناي گل كسي ميدونه دسته دوش چن در مياد؟

SANR
19-03-2008, 18:47
من كه فك نكنم اينجور زير قسط رفتن به صلاح باشه. بهر حال من با همون 4 تومن نهايت 4 و نيم ماشين ميگيرم. كسي هم نگفت مدل 85 Pk چنده. اين ماشيناي گل كسي ميدونه دسته دوش چن در مياد؟

ولی داشتن یه ماشین نو یه طعم دیکه ای داره!

solo_88
19-03-2008, 20:04
سلام.

گلف---هوندا سیویک 4 در و 2 در---یه نوع اپل قدیمی هم هست که دو در هست و همین حول و حوش میچرخه

قیمتش.

ولی رو همه ی اینا باید خودتم یکی خرج کنی تا رو پا بیاد.22 همین ماه یکی از دوستام یه سیویک گرفت 3.5 بدنه و

قیافه در حد تیم ملی ولی از نظر موتور جالب نیست.کم کم 1 تومن باید خرجش کنه!!!!

البته بر عکس هم داره!یعنی موتور ماشینت خوب باشه ولی خودت ببری ظاهرش رو درست کنی.این تیپ ماشینای

قدیمی هم فروشنده های مخصوص خودش رو داره هم خریدارای منحصر به فرد!!!!

نری ماشین چپی که صافکاری رنگ شده بگیری!!!!

موفق باشی.

H A M A S
19-03-2008, 20:27
لپ کلام
ببين رفيق اگر ماشين براي زير پا ميخوايي و نميخواي بري زير قرض بهترين گزينه آردي اگر بهش برسي مطمئن باش لش نميشه
اگر از آردي خوشت نمياد يه پيکان خوبش رو بهت ميدن 4 تومن يا چهار نيم
با 5 تومن ميتوني يه هاش بک بگيري
دنبال اين ماشين هاي خارجي نرو که هم خرجش بالاست و هم قطعاتش گير نمياد

cyrus3000
19-03-2008, 21:32
آخرش چی رو انتخاب بکنم؟با با این پراید بدجوری می ره تو اعصابم می خوام زودتر ترتیبش بدم!

راستی من شنیدم تمام خودروهای داخلی ششصد تومان سال دیگه گرون می شن! این خبر راسته...؟!

Badform
20-03-2008, 02:20
سلام.

گلف---هوندا سیویک 4 در و 2 در---یه نوع اپل قدیمی هم هست که دو در هست و همین حول و حوش میچرخه

قیمتش.

ولی رو همه ی اینا باید خودتم یکی خرج کنی تا رو پا بیاد.22 همین ماه یکی از دوستام یه سیویک گرفت 3.5 بدنه و

البته بر عکس هم داره!یعنی موتور ماشینت خوب باشه ولی خودت ببری ظاهرش رو درست کنی.این تیپ ماشینای

موفق باشی.

چه عجب يك نفر جواب درست حسابي داد.به اين مي گن راهنمايي.
دوست عزيز ضمن اينكه منم همين نظر را دارم.كلا ماشين دست دو خرج داره.آش كشك خاله است.پرايد نوش خرج مي زاره رو دست ادم چه برسه به دست دوش كه يكم سال هم زير پاي يه بچه قرتي باشه!!!
يك راهنمايي بهتر شما يك نگاهي به راهنمايي همشهري بكن خيلي از قيمت ها و ماشين هايي كه مي توني بخري دستت مي ياد.بازم اگه راهنمايي كامل تر خواستي بيا تو پيام خصوصي.

Greight
20-03-2008, 03:53
سلام.

قیمتش.

موفق باشی.
من شخصا مرده ي ماشيناي دو درم.
اين سيويكم خيلي قشنگه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولي خداييش حوصله خرج كردن ندارم.قطعاتشم فك نكنم براحتي گير بياد. كلا دردسر ميشه.

لپ کلام
ببين رفيق اگر ماشين براي زير پا ميخوايي و نميخواي بري زير قرض بهترين گزينه آردي اگر بهش برسي مطمئن باش لش نميشه
اگر از آردي خوشت نمياد يه پيکان خوبش رو بهت ميدن 4 تومن يا چهار نيم
با 5 تومن ميتوني يه هاش بک بگيري
دنبال اين ماشين هاي خارجي نرو که هم خرجش بالاست و هم قطعاتش گير نمياد
نه داداش كلا از هرچي آردي و پيكانه متنفرم!! ولي هاش بكو هستم. يه سوال به نظر شما فرض كن با همين پول اگه بهم هم پي كي بدن هم هاش بك كدومو بردارم بهتره ؟ پي كي تر و تميز تر در نمياد ؟

چه عجب يك نفر جواب درست حسابي داد.به اين مي گن راهنمايي.
دوست عزيز ضمن اينكه منم همين نظر را دارم.كلا ماشين دست دو خرج داره.آش كشك خاله است.پرايد نوش خرج مي زاره رو دست ادم چه برسه به دست دوش كه يكم سال هم زير پاي يه بچه قرتي باشه!!!
يك راهنمايي بهتر شما يك نگاهي به راهنمايي همشهري بكن خيلي از قيمت ها و ماشين هايي كه مي توني بخري دستت مي ياد.بازم اگه راهنمايي كامل تر خواستي بيا تو پيام خصوصي.
آره قبو ل دارم. با اين ماشين نما !!(بر وزن تماشاگر نما) هايي كه اين عتيقه ها توليد ميكنن پدر ملت رو درآوردن.
ولي حقيقتا نميخام زير بار قسط برم. راستش همين پولم وامه !! بيشتر از اين ديگه امكانش نيس.
بزودي يه اشتراك روزنامه ميخام بگيرم. كمك ميكنه.

از همتونم ممنونم.

mhaf
20-03-2008, 13:09
من شخصا مرده ي ماشيناي دو درم.
اين سيويكم خيلي قشنگه
ولي خداييش حوصله خرج كردن ندارم.قطعاتشم فك نكنم براحتي گير بياد. كلا دردسر ميشه.

نه داداش كلا از هرچي آردي و پيكانه متنفرم!! ولي هاش بكو هستم. يه سوال به نظر شما فرض كن با همين پول اگه بهم هم پي كي بدن هم هاش بك كدومو بردارم بهتره ؟ پي كي تر و تميز تر در نمياد ؟

آره قبو ل دارم. با اين ماشين نما !!(بر وزن تماشاگر نما) هايي كه اين عتيقه ها توليد ميكنن پدر ملت رو درآوردن.
ولي حقيقتا نميخام زير بار قسط برم. راستش همين پولم وامه !! بيشتر از اين ديگه امكانش نيس.
بزودي يه اشتراك روزنامه ميخام بگيرم. كمك ميكنه.

از همتونم ممنونم.
آفرین
خوشم میاد چیز فهمی
ببین ماشین خارجی خرج داره
ما یه دونه اسپرو 94 دستمون بود با 1 تومن ضرر ردش کردیم
من خودم پی کی سوارم و بهت میگم که خرجش خیلی پایینه
ولی خوب اگه یه هاچ بک تمیز گیرت بیاد به نظر من بهتر از پی کی هست
فقط حواست باشه که پراید یا پی کی رو از کی میگیری
از یکی مثل من نگیر
میدونی چرا؟
اون عقربه رو به ته میچسبونم
یعنی 160 تا باهاش میرم
مطمئنا با هاچ بک میشه 180 تا رفت و اگه دست من بیاد میرم
از دو دسته آدم نگیر
1-جوان
2-پیر مرد
به خاطر اینکه هردو شون دهن ماشین رو صاف میکنن
جوونه خرکی میره
پیر مرده اصلا راه نمیره تکنو میزنه

jb.NY
20-03-2008, 20:17
ماتيز هم خوبه يا mvm110 که 5 تومنه

mhaf
20-03-2008, 22:41
بله ماتیز خیلی خوبه ولی MVM اصلا خوب نیست
اگه بخری پشیمون میشی

Greight
20-03-2008, 22:57
آفرین
خوشم میاد چیز فهمی
ببین ماشین خارجی خرج داره
ما یه دونه اسپرو 94 دستمون بود با 1 تومن ضرر ردش کردیم
من خودم پی کی سوارم و بهت میگم که خرجش خیلی پایینه
ولی خوب اگه یه هاچ بک تمیز گیرت بیاد به نظر من بهتر از پی کی هست
فقط حواست باشه که پراید یا پی کی رو از کی میگیری
از یکی مثل من نگیر
میدونی چرا؟
اون عقربه رو به ته میچسبونم
یعنی 160 تا باهاش میرم
مطمئنا با هاچ بک میشه 180 تا رفت و اگه دست من بیاد میرم
از دو دسته آدم نگیر
1-جوان
2-پیر مرد
به خاطر اینکه هردو شون دهن ماشین رو صاف میکنن
جوونه خرکی میره
پیر مرده اصلا راه نمیره تکنو میزنه
چاكرم داداش. خودت چيز فهمي!
آره همينم هست. اينجاس كه شانس مياد وسط

نه بابا 5 تومن بيشتره ولي خب باشه هم نمي ارزه چون اولا چينيه بعدشم فاتحه خونده تو قيافه ي ماتيز !

بله ماتیز خیلی خوبه ولی MVM اصلا خوب نیست
اگه بخری پشیمون میشی
OK

دو دل شدم وام بگيرم يه 206 رديف كنم. نمدونم ولي بايد با برجي 70!!!!!!!!!! تومن زندگي كنم. 206 هم كه ماشين كار و مسافركشي نيس كه البته اگه بودم نميكردم. 206 دسته دو كسي ميدونه چن در مياد ؟

Badform
21-03-2008, 02:49
نه داداش ...خل نشي يه وقتا! 206 خرجش كمرتو مي بره! كافيه فقط هزينه تعويض روغن و فيلترشو با پرايد مقايسه كني.بابا تو اول راهي كم كم 206 هم مي خري.ام وي ام هم نوش 8 و خرده ايي هستش دست دوش هم نخر لوازمش گير نمي ياد.

cyrus3000
21-03-2008, 06:59
دوستان ممنون از همه نظراتتون....:11: خلا صه انتخابم رو کردم پژو 206 SD ، V8
143500000 میلیون ریال دلیلش هم اینه که خدمات پس از فروشش بهتر از هیوندا ورناست...مخصوصا برای من که شهرستان هستم اصلا هیوندا ورنا جالب نیست(از نظر خدمات پس از فروش)

این هم یه عکس خیلی خیلی خیلی با حال از پژو sd :40::18::18::18: :31:فقط یه کم سایزش زیاده یه کم حوصله کنید تا لود بشه

Greight
21-03-2008, 14:22
نه داداش ...خل نشي يه وقتا! 206 خرجش كمرتو مي بره! كافيه فقط هزينه تعويض روغن و فيلترشو با پرايد مقايسه كني.بابا تو اول راهي كم كم 206 هم مي خري.ام وي ام هم نوش 8 و خرده ايي هستش دست دوش هم نخر لوازمش گير نمي ياد.
از سياستاي دولت خدمتگذار خل كه شديم ! با اين اوصاف بايد بچسبم به همون پي كي. اگه بشه كه نيو پي كي.
ممنون از همه

Ship Storm
21-03-2008, 21:18
سلام دوستان
میخوام یه ماشین بخرم الآن هم تصمیمم روی سمند Lx سال هستش ولی یکی از دوستان میگفت که 206 صندوقدار V8 بگیر حالا من موندم چکار کنم آیا این 206 صندوقدار ماشین خوبی هستش تو راه رفتن نسبت به سمند چطوره ؟ راحتی , امنیت , هزینه , هندلینگ و ... کدام نسبت به دیگری برتری دارند.
خودم اگه این دوستمون حرفی نمیزد سمند Lx سال میخریدم ولی ما رو یکم تو شک انداخت تا بیایم اینجا مطرح کنیم تا با راهنمایی اساتید به یه نتیجه خوب برسیم یکی از مزایای سمند هم همین کارت طلائی و 3 سال گارنتی اونه که واقعا عالیه.
ممنون میشم مشخصات کامل هر دو خودرو رو هم برام قرار بدید.
با تشکر :11::40:

brad pitt
21-03-2008, 22:55
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم این بخش

یه سوال داشتم و اینکه : اگر 2 میلیون داشته باشی و ماهی 600-700 هزار تومان هم بتونی قسط بدی جایی هست که بفروشن ؟

مثلا من شنیدم هنوز جاهایی هست که 1 میلیون پیش و ماهی 100 هزار تومان مثلا بعد 4 سال صاحب پراید میشی . ولی با 2 ملیون و ماهی 600 هزار تا یک سال مثلا پرشیا

اگر کسی میدونه راهنمایی کنه . ممنون و سال خوبی داشته باشید

:40::11::18::19:

saviss
21-03-2008, 23:02
یه سوال داشتم و اینکه : اگر 2 میلیون داشته باشی و ماهی 600-700 هزار تومان هم بتونی قسط بدی جایی هست که بفروشن ؟
گمون نکنم ....
یک جمع سر انگشتی (ماهیانه 700تومن+2تومن پیش) ....
بعلاوه ی بهره(به اصطلاح ..سودبانکی) کمترمیتونه بازده ای جالبی داشته باشه...
مگراینکه خیلی تلاش کنی تا بتونی سودبانک رو پس بدی...
راستی...
بازپرداختش چندماهه؟

Farshadd
21-03-2008, 23:17
با این قسطی که تو میدی اگه بگردی میتونی یه پرادو هم ورداری. حتی شاید بیشتر از این حرفا.
یه نگاه به تبلیغات میکنم.
پرشیا رو 100 در100 میتونی راحت ورداری

هرچند یه تاپیک مربوز به مشاوره داشتیم.

Farshadd
21-03-2008, 23:30
توی این سایت میتونی همه چیزشو ببینی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته دوست عزیز یه تاپیک مربوط به مشاوره داشتیم.

Badform
22-03-2008, 02:28
خريد با اين روش 100% ضرر هستش.اگه توجيه نشدي يه پيام بده...كافيه بشيني يكم جمع و ضرب كني ببيني چقدر پات در مي ياد

David_Gilmoore
22-03-2008, 02:33
brad pitt عزیز بعید میدونم!!

Actros
22-03-2008, 02:44
سمند lx به نظر من خرجشم کمتره تا 206 سدان
فقط قیافش خیته . و دید رانندگیش بده

brad pitt
22-03-2008, 09:39
:18::11::40::40:
با این قسطی که تو میدی اگه بگردی میتونی یه پرادو هم ورداری. حتی شاید بیشتر از این حرفا.
یه نگاه به تبلیغات میکنم.
پرشیا رو 100 در100 میتونی راحت ورداری

هرچند یه تاپیک مربوز به مشاوره داشتیم.

با سلام و تشکر از راهنماییتون

والا این ماشینی که میگم میخوام سودش حداکثر مثل حالت سود بانکی باشه . نه مثلا حالت لیزینگ که بعدا ماشینه دو برابر در بیاد . من حالا 21 سالمه پرادو زوده . از پرشیا تا یه ماشین حدود 30 میلیونی .

آخرین پولی هم که بتونم بدم 3 میلیون با قسط ماهی 600-700 هزاره . ممنون از راهنماییتون

:40::11::10:

Ship Storm
22-03-2008, 10:00
توی این سایت میتونی همه چیزشو ببینی

البته دوست عزیز یه تاپیک مربوط به مشاوره داشتیم.

آقا مشخصاتش رو دیدم از نظر سرعت مثل اینکه V8 برتری داره ولی من موندم سمند رو چرا زده 185 کیلومتر حداکثر سرعت من خودم باهاش 205 تا رفتم تازه باز هم را داشت ولی دیگه نشد که برم جلوم ماشین در اومد.
مصرفش رو هم 206 کمتر زده و ایربگ و موتور 16 سوپاپ از مزایاش هستش ولی یه جاش جالب وبود شتاب صفر تا 100 سمند رو زده بود 9.3 ثانیه و 206 رو زده بود 11.4 ثانیه البته یه همچین چیز هایی بود تقریبا.
ولی گارانتی سمند و کارت طلائی اون رو آدم میبینه کیف میکنه 3 سال گارانتیو 1 سال کارت طلائی خیلی خوبه.
به هر حال ممنون
تو تاپیک مشاوره هم همین پست رو میزنم تا به نتیجه بهتری برسم.

سمند lx به نظر من خرجشم کمتره تا 206 سدان
فقط قیافش خیته . و دید رانندگیش بده

درسته امیر جان سمند خرجش کمتره ولی 206 اگه یه جاش رو خرج کنی کلی برات عمر میکنه ولی در کل من خودم هم با سمند موافق تر هستم ولی همین ستون های جلوش دید رو یکم کم کرده و قیافش هم که بابا بدک نیست LX سال خیلی جالب طراحی شده مخصوصا سفیدش.

Ship Storm
22-03-2008, 10:01
سلام دوستان
میخوام یه ماشین بخرم الآن هم تصمیمم روی سمند Lx سال هستش ولی یکی از دوستان میگفت که 206 صندوقدار V8 بگیر حالا من موندم چکار کنم آیا این 206 صندوقدار ماشین خوبی هستش تو راه رفتن نسبت به سمند چطوره ؟ راحتی , امنیت , هزینه , هندلینگ و ... کدام نسبت به دیگری برتری دارند.
خودم اگه این دوستمون حرفی نمیزد سمند Lx سال میخریدم ولی ما رو یکم تو شک انداخت تا بیایم اینجا مطرح کنیم تا با راهنمایی اساتید به یه نتیجه خوب برسیم یکی از مزایای سمند هم همین کارت طلائی و 3 سال گارنتی اونه که واقعا عالیه.
با تشکر

mhaf
22-03-2008, 10:57
خیلی تایید میشه
یه بار سر تعویض ----- روغن و یه مشت چیز دیگه 85 تومن پیاده شدم

BLACK-BLACK
22-03-2008, 11:14
یه بیوک بگیر حدودا میشه دو سه تومن بعدم برو با500-600 تومن دوگانه سوزش کن فقط جمع وجور نیست

Greight
22-03-2008, 11:41
یه بیوک بگیر حدودا میشه دو سه تومن بعدم برو با500-600 تومن دوگانه سوزش کن فقط جمع وجور نیست
عزيزم گفتم كه ...

Farshadd
22-03-2008, 13:34
:18::11::40::40:

با سلام و تشکر از راهنماییتون

والا این ماشینی که میگم میخوام سودش حداکثر مثل حالت سود بانکی باشه . نه مثلا حالت لیزینگ که بعدا ماشینه دو برابر در بیاد . من حالا 21 سالمه پرادو زوده . از پرشیا تا یه ماشین حدود 30 میلیونی .

آخرین پولی هم که بتونم بدم 3 میلیون با قسط ماهی 600-700 هزاره . ممنون از راهنماییتون

:40::11::10:

وظیفه هست عزیز.

هر وقت جور درومد واست میپرسم.

Badform
22-03-2008, 14:40

مي شه در مورد اين ماشين هاي آمريكايي و هزينه باز سازيشون بيشتر توضيح بدي؟

Badform
22-03-2008, 14:46
به اين آمار و ارقام توجه نكن.من از لحاظ تكنولوزي و جاداراي و استاندارد بودن 206 را اتخاب مي كنم.اما از لحاظ ارزوني سمند برتره.سمند مصرفش بالاست و ديد جلو و عقبش مزخرفه.توي اتاقشم صدا مي يوفته.همون براي تاكسي بودن خوبه....

BLACK-BLACK
22-03-2008, 17:48
مي شه در مورد اين ماشين هاي آمريكايي و هزينه باز سازيشون بيشتر توضيح بدي؟

اصلا هزینه بازسازی نداره من تویه سایت تمیزشو با قیمت 2.5 میلیون دیدم دوگانه سوز کردنهم برای کسیه که زیاد بیرون میره یا سهمیه بنزینش برای جوابگویی نیازش کمه
حالا در مورد کدومشون میخای برات توضیح بدم؟

alireza_blue
22-03-2008, 20:32
دوست عزیز در مورد امار و ارقام که یه سریاش کشکی بیش نیست!

قبلا هم اگه اشتباه نکنم تو همین فروم خودمون بحثش شده بود که اگر اشتباه نکنم بالاترین سرعت ثبت شده برای سمند حدود 180 - 185 هست. ا

یادمه قبلا یکی از دوستام هم بهم میگفت تو یکی از اتوبانهای خارج تهران (اگه اشتباه نکنم قزوین) با سمندش 220 تا عقربه نشون میداده بعد پلیس گرفتش بخاطر داشتن سرعت 180 کیلومتر جریمش کرده!

اما نظر خودم . 100% سمند ال ایکس رو بگیر . دو نفر از دوستای من ال ایکس دارن .

برخلاف سمند معمولی که داخل اتاق بعد مدتی به صدا میوفته و به اصطلاح لق میشه!! ال ایکس رو خوب از کار در اوردن و به نظر من کاملا به قیمتش میارزه .
همون 4 تا رینگی که زیرش انداختن رو میتونی با یکم پول سر بدی و 4 تا رینگ اسپرت توپ بندازی (یکی از دوستام انجام داد) هر چند رینگهای جدیدی که زیر ال ایکس میندازن هم زشت نیست .
به نظرم تنها اشکال ال ایکس که تو سمند معمولی هم مشترکه همون قضیه ستونهای ماشین و دید نسبتا بدشه که بعد مدتی عادت میکنی .
ولی از لحاظ ایمنی تو سرعتهای بالا واقعا عالیه و هندلینگ ماشین هم خیلی خوبه .
شک نکن بخر و ایشالا که حالشو ببری .

Greight
22-03-2008, 21:39
اين ماشيناي خارجي رو بيخيال شو داداش

alireza_blue
22-03-2008, 22:30
به نظر من با 4 و نیم یه هاچ بک تمیز پیدا کنی شرف داره به پی کی صفر!

من خودم هاچ بک اخر 76 دارم با اینکه به طور میانگین سالانه (تو این 3 ساله اخیر) 400 تومن اینا خرج فنی ماشین کردم ولی ازش ناراضی نیستم . بهت توصیه میکنم اگه تونستی واقعا سالمش رو پیدا کنی (نه از اینا که دست خانوم دکتر بوده و داده سوپری محل بفروشه!!!) شک نکن که از صفر پی کی و امثالهم بهتر برات کار میکنه .

Greight
23-03-2008, 02:59
به نظر من با 4 و نیم یه هاچ بک تمیز پیدا کنی شرف داره به پی کی صفر!

من خودم هاچ بک اخر 76 دارم با اینکه به طور میانگین سالانه (تو این 3 ساله اخیر) 400 تومن اینا خرج فنی ماشین کردم ولی ازش ناراضی نیستم . بهت توصیه میکنم اگه تونستی واقعا سالمش رو پیدا کنی (نه از اینا که دست خانوم دکتر بوده و داده سوپری محل بفروشه!!!) شک نکن که از صفر پی کی و امثالهم بهتر برات کار میکنه .
البته ميدونم خيلي خوبه ولي يه مقدار اغراق ميكني!

alireza_blue
23-03-2008, 12:33
البته ميدونم خيلي خوبه ولي يه مقدار اغراق ميكني!

عزیزم اغراق چرا .. درسته ماشین صفر یه مزایایی داره ولی باید دید چی رو با چی مقایسه میکنی . به نظرم اون مزایایی که پی کی صفر داره نمیارزه که به جای مثلا هاچ بک بگیری .

من یه بار پشت پی کی بیشتر نشستم ولی به نظرم سواری هاچ بک خیلی بهتره . ضمنا خداییش تو قیافه ماشینا رو مقایسه کن . پی کی چی بیشتر رنو 5 عهد بوق تو طراحی داره ؟ نمیدونم نظر خودته ولی هیچجوری نمیشه پی کی رو به هاچ بک برتری داد از نظر من .

ایشالا که نهایتا انتخابی کنی که راضی باشی .

Greight
23-03-2008, 13:02
عزیزم اغراق چرا .. درسته ماشین صفر یه مزایایی داره ولی باید دید چی رو با چی مقایسه میکنی . به نظرم اون مزایایی که پی کی صفر داره نمیارزه که به جای مثلا هاچ بک بگیری .

من یه بار پشت پی کی بیشتر نشستم ولی به نظرم سواری هاچ بک خیلی بهتره . ضمنا خداییش تو قیافه ماشینا رو مقایسه کن . پی کی چی بیشتر رنو 5 عهد بوق تو طراحی داره ؟ نمیدونم نظر خودته ولی هیچجوری نمیشه پی کی رو به هاچ بک برتری داد از نظر من .

ایشالا که نهایتا انتخابی کنی که راضی باشی .
منم هاچ بك رو ترجيح ميدم ولي خب با 4 و نيم مدل پاييني اگه هم باشه گيرم مياد. احتمالا 80
ماشيني كه 6 سال كار كرده بازم فك ميكني بهتره ؟

brad pitt
23-03-2008, 16:01
یعنی هیچ کس نمیتونه کمک کنه ؟

:19::41:

alireza_blue
23-03-2008, 19:47
منم هاچ بك رو ترجيح ميدم ولي خب با 4 و نيم مدل پاييني اگه هم باشه گيرم مياد. احتمالا 80
ماشيني كه 6 سال كار كرده بازم فك ميكني بهتره ؟

سخت ترین قسمت موضوع همینه متاسفانه ... واقعا مشکله تو این زمونه که ماشین دست دوم با این قیمت ولی سالم پیدا کنی .. یا با هزار کلک بهت نندازن ..

حداقل چیزی که هست خیلی خیلی سالم باشه ماشین 7 سال کارکرده یه گیربکس تعویض داره + دو سری جلو بندی و شایدم تعمیر موتور!

نمیتونی صبر کنی که بودجت بیشتر بشه حداقل یه هاچ بک صفر ثبت نام کنی؟

Badform
23-03-2008, 20:30
اصلا هزینه بازسازی نداره من تویه سایت تمیزشو با قیمت 2.5 میلیون دیدم دوگانه سوز کردنهم برای کسیه که زیاد بیرون میره یا سهمیه بنزینش برای جوابگویی نیازش کمه
حالا در مورد کدومشون میخای برات توضیح بدم؟

دمت گرم لينكشو بده من دنبال يك تميزم و 5 تومنم دارم.بيشتر كامارو خوشم مي ياد و مي خوام روش موتور همي بندازم.

Ship Storm
23-03-2008, 21:34
دست همگی دردنکنه
ممنون از راهنمایی همگی
خودم هم قصد خرید سمند Lx مدل سال رو دارم انشاالله که تا چند روز دیگه میخرمش همین امروز هم قیمتش رو از یکی از آشنایان که مدیر یکی از بخش های ایران خودرو هستش گرفتم می گفت 15 میلیون 400 هزار بنیزین سوز و 15 میلیون و 700 هزار دوگانه سوزشه ولی من بیرون قیمت گرفتم بیشتر از این بوده ولی با این تفاسیر همون سمند Lx مدل سال رو میخرم هم داخلش راحته و هم امنیت خوبی داره سعی میکنم در اولین روزی که دسترسی آزاد بشه به همین آشنامون بگم یکی برامون سریع بکشه بیرون.
باز هم از همگی ممنون

Greight
23-03-2008, 23:47
سخت ترین قسمت موضوع همینه متاسفانه ... واقعا مشکله تو این زمونه که ماشین دست دوم با این قیمت ولی سالم پیدا کنی .. یا با هزار کلک بهت نندازن ..

حداقل چیزی که هست خیلی خیلی سالم باشه ماشین 7 سال کارکرده یه گیربکس تعویض داره + دو سری جلو بندی و شایدم تعمیر موتور!

نمیتونی صبر کنی که بودجت بیشتر بشه حداقل یه هاچ بک صفر ثبت نام کنی؟
چن در مياد؟
خودم خيلي طالبشم

soheilsmart
24-03-2008, 00:01
دوستان معذرت میخوام
انجمن متفرقه برای من غیب شده
برا شما هست یا نه
خیلی ببخشید اینجا پست دادم

Talabkar
24-03-2008, 01:43
نه هست
احتمالا از متفرقه اخراج شدي !

alireza_blue
24-03-2008, 01:54
چن در مياد؟
خودم خيلي طالبشم

تو سایت سایپا رفتم . متاسفانه برای تاریخ 28/12/86 که اخرین اعلام فروشش بوده تقریبا برای هیچ خودرویی ثبت نام نداره(به جز یکی دو مدل صبا) و فروشش نقدیه . مثلا برای هاچ بک ( یا همون نسیم) فروش نقدی با قیمت 250/7 برای غیر متالیک و 400/7 برای متالیک قیمت گذاشته که فک کنم شرایطش برات سخت باشه .

اینم لینکش :

Greight
24-03-2008, 05:19
تو سایت سایپا رفتم . متاسفانه برای تاریخ 28/12/86 که اخرین اعلام فروشش بوده تقریبا برای هیچ خودرویی ثبت نام نداره(به جز یکی دو مدل صبا) و فروشش نقدیه . مثلا برای هاچ بک ( یا همون نسیم) فروش نقدی با قیمت 250/7 برای غیر متالیک و 400/7 برای متالیک قیمت گذاشته که فک کنم شرایطش برات سخت باشه .

اینم لینکش :

ممنونم
آره خيلي هم مشكله ولي خدا رو چه ديدي شايد شد
اما اين فقط از محل اماني كه تو ملاحظاتش نوشته يعني چي ؟

BLACK-BLACK
24-03-2008, 08:32
مو قعی که با هاچ بک یا پی کی تصادف کردی جفت پاهات رفت تو کچ اونموقع میفهمی که ماشین جمع جور همچین مالی هم نیست

Greight
24-03-2008, 12:50
مو قعی که با هاچ بک یا پی کی تصادف کردی جفت پاهات رفت تو کچ اونموقع میفهمی که ماشین جمع جور همچین مالی هم نیست
اولا كه يه دور از جونم بگي نمي ميري !
ثانيا اگه حالا مثلا پرايد معمولي شد يا ماشين دراز و گنده شد ديگه پاها تو گچ نميره ؟

mhaf
24-03-2008, 14:43
اولا كه يه دور از جونم بگي نمي ميري !
ثانيا اگه حالا مثلا پرايد معمولي شد يا ماشين دراز و گنده شد ديگه پاها تو گچ نميره ؟
اگه آدم وار رانندگی کنی که نیازی به گچ گرفتن نیست!
شما سعی کن فقط از 130 تا بیشتر باهاش شاخ به شاخ نکنی!
البته اگه با 130 تا به یه سگ بخوری باید پاهاتو پلاتین بزاری!

alireza_blue
24-03-2008, 15:12
ممنونم
آره خيلي هم مشكله ولي خدا رو چه ديدي شايد شد
اما اين فقط از محل اماني كه تو ملاحظاتش نوشته يعني چي ؟

راستش خودم هم متوجه نشدم این /تحویل امانی/ چه بازی جدیدیه!!!یه کاری هم میتونی بکنی . وام خودرو تا سقف 7 میلیون میدن با سود 12% . تا جاییکه میدونم بانکهای خصوصی همشون این وامو میدن . تو فکر وام هم میتونی باشی .بازم موردی بود ما در خدمتیم . یاعلی

Greight
24-03-2008, 21:31
راستش خودم هم متوجه نشدم این /تحویل امانی/ چه بازی جدیدیه!!!یه کاری هم میتونی بکنی . وام خودرو تا سقف 7 میلیون میدن با سود 12% . تا جاییکه میدونم بانکهای خصوصی همشون این وامو میدن . تو فکر وام هم میتونی باشی .بازم موردی بود ما در خدمتیم . یاعلی
نمدونم مشكوك ميزنه. برا وام هم يه مقدار قسطاش برام سنگينه ولي احتمال قوي همينجور هم ميتونم 7 تومن جور كنم
حالا
اگر 7 تومن جور شه شما ماتيز رو پيشنهاد ميكنين يا هاچ بك. البته تاكيد ميكنم منظورم MVM نيست. ماتيز مال دوو كه دسته دوم هم ميشه. يه قيمت از آخرين مدل ماتيز و اينكه آيا لوازمش گير مياد يا نه هم برام بذارين يه دنيا ممنونتون ميشم.

quote]

البته اگه با 130 تا به یه سگ بخوری باید پاهاتو پلاتین بزاری!
:41: بابا شما ها مث اينكه دست به دست هم دادين تا ما رو قيمه قيمه كنين !:18:

bidastar
24-03-2008, 23:53

شرکت‌های خودروساز، هرچند وقت یک بار به مناسبتی فروش ویژه می‌گذارند تا خودروهایی را که در انبار روی دستشان مانده، آب کنند یا اینکه پول عیدی و حقوق کارمندان و کارگران‌شان را جور کنند.
این فروش‌های ویژه، نکته چندان برجسته و متفاوتی ندارند جز اینکه روی پول پیش‌ خریدار، به او سود می‌دهند که معمولا ۱۶درصد است و به اندازه همین سود، بعدا هنگام تحویل خودرو از قیمت روز آن کم می‌کنند. جز این، ممکن است بیمه بدنه یا حتی بیمه شخص ثالث و امکاناتی اضافه بر معمول را هم به مشتریان هدیه بدهند.
این شکل خریدن خودرو بیشتر به درد خریدارانی می‌خورد که بخش عمده پول کامل خرید خودرو را دارند ولی عجله‌ای هم برای خودرودارشدن ندارند و می‌توانند تا چند ماه دیگر ـ که موعد تحویل‌شان می‌رسدـ صبر کنند؛ این‌طوری هم به خودرویشان رسیده‌اند، هم سودش را گرفته‌اند و هم احیانا امکاناتی اضافه بر معمول دریافت کرده‌اند؛ مثل بیمه و لوازم جانبی.

bidastar
24-03-2008, 23:54
● کجا بخریم؟
فارغ از اینکه ما با نیازمندی‌های همشهری هم‌خانواده هستیم اما همه می‌دانند که بهترین جا برای پیدا کردن خودروهای صفر و کارکرده و تصادفی و حواله خودرو و این‌جور آگهی‌ها، نیازمندی‌های همشهری است. بخش عمده‌ای از این نیازمندی‌ها (گاه تا یک‌سوم کل آن) به آگهی‌های مربوط به خرید و فروش خودرو و حواله خودرو اختصاص پیدا می‌کند.
غیر از نیازمندی‌های همشهری، می‌توانید به بنگاه‌های معاملات خودرو مراجعه کنید اما اگر از ما می‌شنوید، آن‌قدرها به این بنگاه‌ها اعتماد نکنید! این بنگاه‌ها بیشتر به درد خریدن خودروی صفر می‌خورند و همچنین خریدن خودروهای مدل‌بالا. راه دیگری که پیش پایتان هست، این است که به مراکز خرید و فروش خودرو در هر شهر مراجعه کنید.
همچنین وب‌سایت‌هایی روی اینترنت هست که می‌توانند اطلاعات خوبی درباره خرید و فروش خودرو به‌تان بدهند

bidastar
24-03-2008, 23:55
● خرید تصادفی
به دلایل نامعلومی، به محض اینکه خودروی شما کوچک‌ترین تصادفی بکند و به اصطلاح ?رنگ بخورد? (یعنی رنگ شود)، از قیمت می‌افتد. این میزان از قیمت‌افتادگی به گستردگی رنگ‌خوردگی بستگی دارد و به اینکه خریدار خودروی شما چقدر زورش برسد که توی سر مال بزند!
اگر گلگیر یا حاشیه‌های سپر خودروی شما رنگ‌خوردگی داشته باشد، کلی از قیمت آن کم می‌شود و اسم تصادفی روی آن می‌آید. با این حال، بعضی خودروها که سابقه چپ‌کردگی یا تصادف‌های سهمگین دیگری دارند، خیلی تصادفی می‌شوند و حسابی از قیمت آنها می‌افتد.
برخی کارشناسان خودرو این از قیمت‌افتادگی را بجا می‌دانند چون به نظر آنها ماشینی که یک بار چپ کرده یا تصادف کرده باشد، دیگر ماشین‌بشو نیست و همیشه یک‌جایی‌اش می‌لنگد!
برخی دیگر هم دلیل موجهی برای این از قیمت‌افتادن‌ها نمی‌بینند و می‌گویند که این، بیشتر کار خریدارانی است که دوست دارند خودروی شما را هر چه ارزان‌تر بخرند. اگر نگرانید که مبادا با یک تصادف، کلی از قیمت خودرویتان بیفتد، بد نیست به خریدن یک خودروی تصادفی فکر کنید. این‌طوری هم می‌توانید با پول کمتری، خودرودار شوید و هم دیگر لازم نیست نگران از قیمت افتادن باشید.
خودروهای تصادفی بدی‌هایی هم دارند؛ این خودروها ( به‌خصوص اگر مطمئن باشید پیش‌تر چپ کرده‌اند یا تصادف‌های جدی‌ای داشته‌اند ) اصلا برای رانندگی در جاده و با سرعت بالا قابل اطمینان نیستند. خودروشناس‌ها و فنی‌های کار می‌گویند خودرویی که تصادف ناجوری کرده باشد، ممکن است شاسی‌اش پیچیده باشد. چنین خودرویی برای رانندگی در سرعت بالا اصلا قابل‌اطمینان نیست.

bidastar
24-03-2008, 23:56
● مصرف بنزین، مسئله ‌این است!
این روزها که سهمیه‌بندی بنزین و کارت‌های زودخالی‌شو، داد همه خودرودارها را درآورده، بد نیست هنگام خرید خودرویتان حواستان به میزان مصرف سوخت محصولی که می‌خواهید بخرید باشد.
فارغ از آنچه رسما از سوی شرکت‌های تولیدکننده اعلام می‌شود، در رتبه‌بندی صورت‌گرفته از سوی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت از ۷رتبه‌بندی A تا G مصرف سوخت خودروهای تولید داخل، هیچ خودرویی نتوانسته در گروه نخست (a) قرار گیرد. برای نصب برچسب سوخت، هیچ خودروی داخلی نتوانست در رتبهa قرار گیرد و تنها ۲ خودروی هیوندا آوانته و هیوندا سوناتا۲۴۰۰ به ترتیب با مصرف سوخت در چرخه ترکیبی ۴/۷ و ۱/۸ لیتر در ۱۰۰کیلومتر در رتبهb قرار گرفتند.
در گروهc نیز تنها مگان۲۰۰۰ اتوماتیک پارس‌خودرو با مصرف سوخت در چرخه ترکیبی ۹/۷ لیتر در ۱۰۰کیلومتر جای گرفت. در گروه‌بندی مصرف سوخت خودرو که از A تا G صورت گرفته، مصرف سوخت ۶خودروی داخلی خارج از محدوده استاندارد اعلام شده که میان خودروهای سواری، مصرف سوخت پژو آردی در چرخه ترکیبی ۵/۹ لیتر برآورد شده است.
بنا بر آماری که از سوی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت منتشر شده، حدود ۱۰خودرو نیز در پایین‌ترین رتبه مصرف سوخت(g) قرار گرفتند. همچنین تندر نود۱۶۰۰ گروه ایران‌خودرو با مصرف سوخت در چرخه ترکیبی ۴/۷ لیتر و تندر نود۱۶۰۰ گروه پارس خودرو با مصرف سوخت در چرخه ترکیبی ۹/۶ لیتر در ۱۰۰کیلومتر در گروهd قرار گرفتند. پراید گروه سایپا نیز در مدل‌های مختلف در گروه‌های F وd قرار گرفتند. گفتنی است طبق اعلام مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، تولید ۶ خودروی خارج از معیار سوخت در نظر گرفته شده در بهمن‌ماه متوقف نخواهد شد ولی پس از تحلیل آزمون‌های خودرو طبق استاندارد مصوب، خودروهایی که نتوانند این استانداردها را پاس کنند، از شماره‌گذاری آنها جلوگیری خواهد شد.

bidastar
24-03-2008, 23:56
● لیزینگ خرید به شیوه قطره‌چکانی
خیلی از ما پول این را نداریم که یکجا چند میلیون تومان بدهیم و یک خودرو بخریم؛ اما باز هم دوست داریم از این حال پیاده دربیاییم و سواره شویم! راهش، چیز باکلاسی است به اسم لیزینگ؛ یا اجاره به شرط تملیک. در قراردادهای لیزینگ، خریدار کالا را گران‌تر از قیمت امروزش می‌خرد، بخشی از قیمت را همین اول و به‌عنوان پیش‌پرداخت می‌پردازد و باقیمانده آن را هم در اقساط بلندمدت (معمولا بین ۳۶ تا ۶۰قسط) می‌پردازد.
۳-۲‌سال پیش، یکدفعه کار لیزینگی‌ها گرفت و کلی از مردم این‌طوری خودرودار شدند و البته جیب لیزینگی‌ها هم پر شد. اما از سال پیش که دولت برای لیزینگی‌ها سقف مشخصی بهره معین کرد، خیلی از لیزینگی‌ها به مرخصی رفتند و آن بقیه هم عملا دیگر چندان فعالیتی نمی‌کنند.
با این‌حال، لیزینگی‌های هنوز مشغول، هرازگاهی در روزنامه‌ها آگهی می‌دهند که بیایید خودروی لیزینگی بخرید. بعضی بانک‌های خصوصی هم بخش مخصوصی برای لیزینگ دارند که اگر بخت با شما یار بود و توانستید راهی برای خودتان باز کنید، می‌توانید از طریق آنها خودروی لیزینگی بخرید.
لیزینگی‌خریدن بیش از همه به درد کارمندهایی می‌خورد که به حقوق ثابت خود مطمئن‌اند و ضمنا می‌توانند از محل کارشان ?گواهی کسر از حقوق? بگیرند.
این گواهی، نوشته‌ای رسمی است که به شرکت لیزینگ‌دهنده شما اطمینان می‌دهد که حقوق شما در حدی هست که بتوانید قسط‌های لیزینگ‌تان را بدهید و اگر هم ندادید، قسط‌ها از حقوق‌تان کم شود. خیلی از مردم، از قسطی خرید کردن خوش‌شان نمی‌آید؛ چون آدم قسط‌بده همیشه احساس بدهکار بودن دارد و همه‌اش خیالش پیش‌قسط ماه آینده و ماه‌های آینده است.
اما خیلی‌های دیگر، دلشان می‌رود برای قسطی خرید کردن. این عده می‌گویند مزه قسط به این است که با این وضع تورمی که اقتصاد مملکت ما دارد، سال دیگر قسطی که می‌دهی به اندازه پول‌توجیبی بچه‌ات هم نمی‌شود. وقتی یک خودرو را با لیزینگ می‌خرید، سند آن تا آخرین قسطی که بپردازید، به‌نام شما نمی‌شود یا نزد لیزینگ‌دهنده باقی می‌ماند؛ دست‌کم معمولا این‌طوری است. پس اگر برنامه ریخته‌اید که خودرویی را با لیزینگ بخرید و بعد آن را بفروشید، روی این برنامه حساب نکنید.

Badform
25-03-2008, 00:11
آقا قرار بود در مورد آمريكايي ها توضيح بديد چي شد؟

mani6606
25-03-2008, 05:36
اقا غیر لیزینگ میگیری ایراد داره ما یک زانتیا نحویل فوری گرفتیم از رادیات ماشین ضد یخ میریخت .

mhaf
25-03-2008, 11:48
نمدونم مشكوك ميزنه. برا وام هم يه مقدار قسطاش برام سنگينه ولي احتمال قوي همينجور هم ميتونم 7 تومن جور كنم
حالا
اگر 7 تومن جور شه شما ماتيز رو پيشنهاد ميكنين يا هاچ بك. البته تاكيد ميكنم منظورم MVM نيست. ماتيز مال دوو كه دسته دوم هم ميشه. يه قيمت از آخرين مدل ماتيز و اينكه آيا لوازمش گير مياد يا نه هم برام بذارين يه دنيا ممنونتون ميشم.

quote]

:41: بابا شما ها مث اينكه دست به دست هم دادين تا ما رو قيمه قيمه كنين !:18:
رفیقمونی دیگه چیکارش میشه کرد

mhaf
25-03-2008, 11:53
توضیح نمیخواد
نگیر آقا نگیر
من خودم عاشق ماشینای آمریکایی بودم
ولی بودم
دیگه نیستم
میدونی چرا
چون تو شهر خراب شده ما یعنی کرج پمپ گاز 3 تا بیشتر نداره
برای هر کدومشم همیشه 500 تا تاکسی گدا تو صف وایسادن
میدونی چرا تاکسی ها تو صف وای میسن؟
به خاطر اینکه اکثرشون بنزیناشون رو میفروشن به ملت بعد میرن تو صف این جوری هم سود کردن هم کار نکردن
بهونه هم ندارن
بعد این جوری میشه که 1- تو شهر تاکسی گیر نمی یاد
2-بنزین فروشی عادی میشه
3-پمپ های گاز شلوغ میشه
حالا فهمیدی چرا ماشین پر مصرف نمی ارزه

ali racer
25-03-2008, 12:52
مگه مشکل ماشین های آمریکایی فقط مصرف سوختشونه
؟
من یه بی ام دابلیو 320 داشتم
قطعات یدکی اش پدرمو در آورد تا گیر میاوردم !!!

robert
25-03-2008, 13:17
سلام دوستان !!:20:
میخواستم بدونم این خودروی پژو روا که میگن صفرش حدود 9 میلیون قیمت داره چجور ماشینی هست و آیا نسبت به پژو آردی تفاوتی هم داره ؟؟؟ بهتر از آردی هست یا بدتر از اون ؟؟؟:13:

به نظر شما 206 دست دوم بهتره یا روآی صفر ؟؟؟
موتورش چی هست ؟؟؟ نکنه موتور پیکان باشه !!؟؟؟؟:31::31:

ممون میشم اگه پاسخ بدید !!:11::11:

امير موسر
25-03-2008, 13:52
100 درصد 206 دست دوم بهتره !!

2299
25-03-2008, 14:11
206 خيلي بهتره
موتور پيكان سر سيلندر آلمينومي ماشين خوبي نيست مصرفش بالاست و....

BLACK-BLACK
25-03-2008, 14:58
یکی از فامیلای ما هم ادم وار رانندگی میکرد ولی یکی ناغافلی زد ماشینشو دربه داغون کرد تازه ماشین اون رنو بود واز این Pk فکسنی ها محکم تر بود . بنابراین احتیاط شرط عقله!

مگه Pk از 90 تا بیشنر میتونه بره؟!

BLACK-BLACK
25-03-2008, 15:08
من یه بی ام دابلیو 320 داشتم
قطعات یدکی اش پدرمو در آورد تا گیر میاوردم !!!
جدیدا Bmw مال امریکاس دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

اگر 7 تومن جور شه شما ماتيز رو پيشنهاد ميكنين يا هاچ بك. البته تاكيد ميكنم منظورم Mvm نيست. ماتيز مال دوو كه دسته دوم هم ميشه. يه قيمت از آخرين مدل ماتيز و اينكه آيا لوازمش گير مياد يا نه هم برام بذارين يه دنيا ممنونتون ميشم.
بکنش 9 تا برو یه دوو اسپرو(2000) بگیر هم کم مصرفه هم ماشینه ها!

شما هم قرار بود بگی در مورد کدومش توضیح میخای؟؟
اطلاعات کلی:
حجم موتور بالا
بدنه ها اکثرا از ورق فولاد
دیفرانسیل عقب
شتاب بالا
ترمز هاشون یک کم خیلی کوچیک ضعیفه
ارزش قیمتشونو دارن
قدرت موتور بالا

taghi_ramzi
25-03-2008, 16:12
دوو اسپرو 2000 سی سی کم مصرفه ؟ مصرفش چقدره ؟ یعنی از ماتیز به صرفه تره ؟

brad pitt
25-03-2008, 16:19

سلام . میگم شما که میفرمایید بانک های خصوصی وام میدن . خوب من تو بانک سرمایه و پارسیان حساب دارم . یعنی میشه 2 تا وام گرفت ؟
کسی میدونه قسط ماهانه این بانک ها چنده ؟
مرسی

ضمنا یه سوال دیگه : قیمت هیوندای کوپه . gen2. سوزوکی و مگان چنده ؟ ممنونم . یه دنیا

:40::27::10:

robert
25-03-2008, 17:12
100 درصد 206 دست دوم بهتره !!

206 خيلي بهتره
موتور پيكان سر سيلندر آلمينومي ماشين خوبي نيست مصرفش بالاست و....

صحیح !!!:46:
حدس میزدم ماشین جالبی نباشه !! :13::13:
بیخود نیست که اینقدر ارزونه !!!:31:

Badform
25-03-2008, 18:07
من بيشتر كامارو را دوست دارم.مي خوام بدونم شريط تعويض موتور چطوره؟البته از مونت كارلو هم بدم نمي ياد

Badform
25-03-2008, 18:09
توضیح نمیخواد
نگیر آقا نگیر
من خودم عاشق ماشینای آمریکایی بودم
ولی بودم
دیگه نیستم
میدونی چرا
چون تو شهر خراب شده ما یعنی کرج پمپ گاز 3 تا بیشتر نداره
برای هر کدومشم همیشه 500 تا تاکسی گدا تو صف وایسادن
میدونی چرا تاکسی ها تو صف وای میسن؟
به خاطر اینکه اکثرشون بنزیناشون رو میفروشن به ملت بعد میرن تو صف این جوری هم سود کردن هم کار نکردن
بهونه هم ندارن
بعد این جوری میشه که 1- تو شهر تاکسی گیر نمی یاد
2-بنزین فروشی عادی میشه
3-پمپ های گاز شلوغ میشه
حالا فهمیدی چرا ماشین پر مصرف نمی ارزه
بدون كه اهوازم 3 تا پمپ گاز بيشتر نداره و همين وضع كه گفتي.آخه من مشكل مصرف ندارم خيلي ماشينم بخواد راه بره روزي 20 كيلومتر يا كمتر.اونم تو اهواز كه معمولا ترافيك نيست.الان پرايدم 850 تا تو كارتشه نمي دونم چه كارش كنم.به نظر من اشتباه گاز شوز كردن ماشين امريكايي....

mhaf
25-03-2008, 18:34
یکی از فامیلای ما هم ادم وار رانندگی میکرد ولی یکی ناغافلی زد ماشینشو دربه داغون کرد تازه ماشین اون رنو بود واز این Pk فکسنی ها محکم تر بود . بنابراین احتیاط شرط عقله!

مگه Pk از 90 تا بیشنر میتونه بره؟!
اولا PK فکستنی نیست فحش نده
دوما من خودم با pk تا ته رفتم یعنی 160 تا
پس میشه با هاش رفت

BLACK-BLACK
25-03-2008, 18:50
دوو اسپرو 2000 سی سی کم مصرفه ؟ مصرفش چقدره ؟ یعنی از ماتیز به صرفه تره ؟
من حجم موتورشو نمیدونم ولی میدونم که کم مصرفه واز ماتیز هم سر تره.

BLACK-BLACK
25-03-2008, 18:57
به نظر من اشتباه گاز شوز كردن ماشين امريكايي....
چشم دیگه گاز شوز نمیکنیم!
به نظر شما دوستان ادم 2 ساعت بره تو صف گاز بره بهتره یا یه تصادف کنه دور از جون بره دیار باقی SMS بده؟؟؟

من بيشتر كامارو را دوست دارم.مي خوام بدونم شريط تعويض موتور چطوره؟البته از مونت كارلو هم بدم نمي ياد
با شما هم عقیده ام . تعویض موتورو بیخیال یه 4 ملیونی حدودا باید پیاده شی چیزی که هست قطعاتش فراوونه
کلا شمابرید تو فروم زیر مشاوره بگیرید بهتره چون تخصصی تر وحرفه ای تره

اینم اطلاعات در مورد اسپرو:

vahid_shahbaz
25-03-2008, 22:14
206 دسته دوم عاليه...

پژو روا يعني پيكان ولي خرج پژو!!!

MaSoOd
25-03-2008, 23:42
بهتره یکم در مورد کلمه ی دست دوم فکر کنیم !

یه طوری میگی دست دوم انگار که ته مونده ی غذای یکی باشه

بابا ولله بلله ماشین صفر و دست دوم ( اونم 206 که تازه چند سال اومده ) هیچ فرقی نمیکنه جز اینکه شما جیب ایران خودرو رو پر میکنی

رو ماشینت چند تا نایلون و کاچو میبینی و حال میکنی وگرنه شاسی و بدنه و موتور ( که اصل کاریه ) همونه

این طور نیست ؟

اصلا ببین ارزش داره برا ار دی که خودش یه ماشین دورگه ناقص الخلقه هست اونم از نوع روآ 9 میلیون پول بدی

همین دیروز یه پژو 405 جی ال دیدم 5/5 میلیون تر و تمیز و گل قیمتش هم که مفت ( همه چیش پژو )

بهترین کار اینه که یه 206 بخری و بقیه پولت رو بدی بز بخوره ولی 9 میلیون ندی روآ

robert
25-03-2008, 23:56
206 دسته دوم عاليه...

پژو روا يعني پيكان ولي خرج پژو!!!

بهتره یکم در مورد کلمه ی دست دوم فکر کنیم !

یه طوری میگی دست دوم انگار که ته مونده ی غذای یکی باشه

بابا ولله بلله ماشین صفر و دست دوم ( اونم 206 که تازه چند سال اومده ) هیچ فرقی نمیکنه جز اینکه شما جیب ایران خودرو رو پر میکنی

رو ماشینت چند تا نایلون و کاچو میبینی و حال میکنی وگرنه شاسی و بدنه و موتور ( که اصل کاریه ) همونه

این طور نیست ؟

اصلا ببین ارزش داره برا ار دی که خودش یه ماشین دورگه ناقص الخلقه هست اونم از نوع روآ 9 میلیون پول بدی

همین دیروز یه پژو 405 جی ال دیدم 5/5 میلیون تر و تمیز و گل قیمتش هم که مفت ( همه چیش پژو )

بهترین کار اینه که یه 206 بخری و بقیه پولت رو بدی بز بخوره ولی 9 میلیون ندی روآ

خیلی ممنونم !!!:31:
خیلی ممنونم !!!:31:
با صحبتهایی که شما فرومدید اگه پژو روا صفر رو مجانی هم بهم بدن سوارش نمیشم !!!:27:
میریم تو کار همون 206 !!!

Greight
26-03-2008, 00:11
رفیقمونی دیگه چیکارش میشه کرد
من چاكرتم:11:

جدیدا Bmw مال امریکاس دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!

بکنش 9 تا برو یه دوو اسپرو(2000) بگیر هم کم مصرفه هم ماشینه ها!

بابا 7 تومنم به ضرب و زور ميشه. يه كم هواي ما رو هم داشته باشين ديگه. 9 تومن ؟!:18:

الان نظرم رفته رو همون هاچ بك مشكي
تو سايتش زده نهايت 7300
اما ميگن 8 تومن قيمتشه
كي درست تر ميگه؟

ضمنا هاچبك برتري خاصي نسبت به صندوقدارش داره يا نه ؟

Greight
26-03-2008, 01:35
اقا غیر لیزینگ میگیری ایراد داره ما یک زانتیا نحویل فوری گرفتیم از رادیات ماشین ضد یخ میریخت .
چه ربطي داشت عزيزم ؟!

BLACK-BLACK
26-03-2008, 10:42
الان نظرم رفته رو همون هاچ بك مشكي
تو سايتش زده نهايت 7300
اما ميگن 8 تومن قيمتشه
كي درست تر ميگه؟

ضمنا هاچبك برتري خاصي نسبت به صندوقدارش داره يا نه ؟
پراید صندوقدار فرمونشو دوتا اینور اونور کنی چپ میکنه مثل چی اونوقت توفکر برتری هاچ بکی؟

SANR
26-03-2008, 10:50
هنوز توی بحث هستید!

پی کی بهترین گزینه است.

Greight
26-03-2008, 12:07
پراید صندوقدار فرمونشو دوتا اینور اونور کنی چپ میکنه مثل چی اونوقت توفکر برتری هاچ بکی؟
خب تعادل هاچبك بايد بهتر باشه

ناخدا
26-03-2008, 12:54

تقريبا همينطوره .

اما اينجا طرف ميره بانك ميگه وامه ماشين ميخوام بانكم ميگه برو يه پيش فاكتورازيكي ازنمايندگيهاي مجاز ميگيري .

بعد ميري به بانك ميديش بانكم بهت وام ميده .

درضمن وام هم 5ميليوني دارن هم 7ميليوني .

2ميليون نمي خواد فقط يه سپرده 6ماه يا حالا هر چي كه توافق كردن مي ذارن .

براي پيش فاكتور معمولا توي نمايندگيها پيل ميگيرن بعضي هاهم كه دلشون سوخته و فروش آنقدر بالايي ندارن

مجاني ميدن

تمام .

ناخدا
26-03-2008, 13:11
سلام
عزیزم این وامی که میگی دربارش اطلاع کامل داری؟می تونی راهنماییم کنی؟درضمن قسطش حدودا با خرید یک 206 چقدر در میاد4تومنم نقد

درمورو قسطاش بايد با بانك مشورت كني

عزيزم خودت تشريف ببر وانتو بگير با هاش حـــــــــــــال كن. ما هم ميريم با پي كي خودمون حال مي كنيم.
درست تر هم ميشه حرف زد.

ابدا

بام ما برفي نداره!

درموردوانتم بايدبگم كه بدنيست البته منظورم دوگانه سوزنيست ها .

یاحق...

شمادرست ميگيد دوست عزيز .

من تاالان هرچي پست ديدم اين بود كه بيشترازماشينهاي قديمي پيشنهادشده .

مشكل ماشينهاي قديمي اينه كه يا قطعشون كمه يا بنزين خوره زيادي هستند.اونم بااين بي بنزيني كه خودتون درجريانش هستيد .

خلاصه اگربخوام بگم اينه كه ما توايران ماشينهاي خوبي داريم وبهترينش 206هست چون هم قشنگه وباكلاسه

هم خرابي كمي داره اما چون دوست عزيز ما پول نداره بهترين را من 405 رو پيشنهامي كنم اما فقط باوام .

مرثي ازدوستان

boros
26-03-2008, 14:17
بنظر من روآ قسطی یا یک گلف 92 دست دوم .

Greight
26-03-2008, 15:10
بنظر من روآ قسطی یا یک گلف 92 دست دوم .
همونطور كه گفتم از ماشينهاي گنده! خوشم نمياد. روآ هم كه هيچي چون منو ياد پيكان ميندازه
گلف هم كه خارجيه و حوصله ي دردسرشو ندارم

درموردوانتم بايدبگم كه بدنيست البته منظورم دوگانه سوزنيست ها .
مشكل ماشينهاي قديمي اينه كه يا قطعشون كمه يا بنزين خوره زيادي هستند.اونم بااين بي بنزيني كه خودتون درجريانش هستيد .
خلاصه اگربخوام بگم اينه كه ما توايران ماشينهاي خوبي داريم وبهترينش 206هست چون هم قشنگه وباكلاسه
هم خرابي كمي داره اما چون دوست عزيز ما پول نداره بهترين را من 405 رو پيشنهامي كنم اما فقط باوام .
مرثي ازدوستان

همونجور كه گفتم الان نظرم يه پرايد هاچبك صفر هستش. 206 هم پيشنهاد شد ولي دوستان گفتن كه هزينه هاش بالاس پس بحث اونهم منتفي است. 405 هم كه عزيزم عرض كردم ماشين ميخوام جمع و جور باشه و نميخوام و نميتونم اونقدر وام بگيرم.
مشكل اينه كه بعضي ميگن كه پرايد صندوقدار بهتره. البته كار به نيتز به صندوق براي مسافرت نداريم ها كلا.
ضمن اينكه قيمت رو سايتش دور و بر 7 هستش ولي باز دوستان ميگن 8؟!

BLACK-BLACK
26-03-2008, 17:57
خب تعادل هاچبك بايد بهتر باشه
هزار بار ندیدی تلوزیون هاچبک نشون داده که چپ کرده؟مرد حسابی ییه دونه تصادف کوچولوباهاش بکنی باید بندازیش دور

خب خوب هراه حلشو گفتم در ضمن اوراقیشون به هاچبک شرف داره

دوو اسپرو قدیمیه؟ تازه 7 - 6 ساله تولیدش تموم شده
تاحد 9 میلیون هم پرشیای مدل 79 یا 80 میتونی پیداکنی

یک گلف 92
اونهم پیشنهاد خوبیه ولی تو همون محدوده 9میلیونه
اقا یه چیزی :
هرکسی از این به بعد ماشینی رو پیشنهاد میکنه بایید بادلیل ومدرک باشه یا حداقل یه لینکی بذاره که درباره اون ماشین توضیح علمی داده باشه از مدیران هم تقاضای پی گیری دارم
من گفتم اسپرو به فلان دلیل خوبه لینک هم برای مطلبش گذاشتم

D E V I L
26-03-2008, 18:20
همونطور كه گفتم از ماشينهاي گنده! خوشم نمياد. روآ هم كه هيچي چون منو ياد پيكان ميندازه
گلف هم كه خارجيه و حوصله ي دردسرشو ندارم

همونجور كه گفتم الان نظرم يه پرايد هاچبك صفر هستش. 206 هم پيشنهاد شد ولي دوستان گفتن كه هزينه هاش بالاس پس بحث اونهم منتفي است. 405 هم كه عزيزم عرض كردم ماشين ميخوام جمع و جور باشه و نميخوام و نميتونم اونقدر وام بگيرم.
مشكل اينه كه بعضي ميگن كه پرايد صندوقدار بهتره. البته كار به نيتز به صندوق براي مسافرت نداريم ها كلا.
ضمن اينكه قيمت رو سايتش دور و بر 7 هستش ولي باز دوستان ميگن 8؟!

سلام دوست من...

بنظر من مقایسه روآ با پیکان اصلا مقایسه درستی نیست.باز اگه آردی بود یه چیزی.روآ ماشین بدی نیست میشه روش فکر کرد درسته 405 واقعا یه چیز دیگست اما نسبت به قیمتش روآ هم ماشین بدی نیست.
پراید هم صندوقدارش بهتره.هم از لحاظ قیافه(البته نظر شخصی من اینه) و هم اینکه بعدا میتونی گازسوزش کنی.من خودم پراید صندوقدار دارم با اینکه لاستیک پهن روش انداختم و کمکهاشم عوض کردم ولی تو جاده هایی که یکم آسفالتش مناسب نیست همچین به لرزه میفته که آدم فکر میکنه داشبوردش میخاد از جا کنده شه!
از لحاظ امنیت هم واقعا ماشین ضعیفی هست.نقطه قوتش مصرف پایین سوخت و لوازم یدکیش هست.
یکی از دوستام روآ داره ماشین خیلی خوبی هست.حداقل از پراید بهتره.باهاش تا 160 تا رفتیم (البته بازم جا داشت ولی رفیقم تازه گواهینامه گرفته!) تو این سرعت ماشین خیلی خوب راه میرفت.ولی من با پراید خودم موقعی که بیشتر از 130 تا میرم فرمون شروع به لرزیدن میکنه و باعث میشه آدم یکم بترسه.ممکنه بگید مشکل از پراید من هست ولی من هم چرخاشو بالانس کردم و هم دادم میزان فرمون ولی هیچ فرقی بحالش نکرده.:41:
فک کنم با 5 تومن بتونی یه پراید صندوقدار مدل 77 تا 79 بستگی به ماشین داره بگیری.این پرایدهای قدیمی از این جدیدا بهترن.نمیدونم چرا هر روز کیفیت خودروهای وطنی میاد پایین!
ولی در کل نظر من رو 405 مدل پایین هست.میدونم از ماشین گنده خوشت نمیاد ولی اگه با 405 و پراید رانندگی کنی مطمئن باش اونموقع میفهمی که 405 چه ماشین خفنی هست.206 هم عالیه ولی فقط تیپ 5 اش.دوو اسپرو هم خوبه.
راستی میتونم بپرسم چرا از ماشین گنده خوشت نماید؟

Greight
26-03-2008, 21:48
هزار بار ندیدی تلوزیون هاچبک نشون داده که چپ کرده؟مرد حسابی ییه دونه تصادف کوچولوباهاش بکنی باید بندازیش دور

خب خوب هراه حلشو گفتم در ضمن اوراقیشون به هاچبک شرف داره

دوو اسپرو قدیمیه؟ تازه 7 - 6 ساله تولیدش تموم شده
تاحد 9 میلیون هم پرشیای مدل 79 یا 80 میتونی پیداکنی

اونهم پیشنهاد خوبیه ولی تو همون محدوده 9میلیونه
اقا یه چیزی :
هرکسی از این به بعد ماشینی رو پیشنهاد میکنه بایید بادلیل ومدرک باشه یا حداقل یه لینکی بذاره که درباره اون ماشین توضیح علمی داده باشه از مدیران هم تقاضای پی گیری دارم
من گفتم اسپرو به فلان دلیل خوبه لینک هم برای مطلبش گذاشتم
اولا كه نه نديدم
هر چي ديدم همون پرايداي معموليه
ثانيا تو چرا اينجور صحبت ميكني؟ با من پدر كشتگي چيزي داري يا هيزم تر بهت فروختم؟![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوست من...

بنظر من مقایسه روآ با پیکان اصلا مقایسه درستی نیست.باز اگه آردی بود یه چیزی.روآ ماشین بدی نیست میشه روش فکر کرد درسته 405 واقعا یه چیز دیگست اما نسبت به قیمتش روآ هم ماشین بدی نیست.
پراید هم صندوقدارش بهتره.هم از لحاظ قیافه(البته نظر شخصی من اینه) و هم اینکه بعدا میتونی گازسوزش کنی.من خودم پراید صندوقدار دارم با اینکه لاستیک پهن روش انداختم و کمکهاشم عوض کردم ولی تو جاده هایی که یکم آسفالتش مناسب نیست همچین به لرزه میفته که آدم فکر میکنه داشبوردش میخاد از جا کنده شه!
از لحاظ امنیت هم واقعا ماشین ضعیفی هست.نقطه قوتش مصرف پایین سوخت و لوازم یدکیش هست.
یکی از دوستام روآ داره ماشین خیلی خوبی هست.حداقل از پراید بهتره.باهاش تا 160 تا رفتیم (البته بازم جا داشت ولی رفیقم تازه گواهینامه گرفته!) تو این سرعت ماشین خیلی خوب راه میرفت.ولی من با پراید خودم موقعی که بیشتر از 130 تا میرم فرمون شروع به لرزیدن میکنه و باعث میشه آدم یکم بترسه.ممکنه بگید مشکل از پراید من هست ولی من هم چرخاشو بالانس کردم و هم دادم میزان فرمون ولی هیچ فرقی بحالش نکرده.:41:
فک کنم با 5 تومن بتونی یه پراید صندوقدار مدل 77 تا 79 بستگی به ماشین داره بگیری.این پرایدهای قدیمی از این جدیدا بهترن.نمیدونم چرا هر روز کیفیت خودروهای وطنی میاد پایین!
ولی در کل نظر من رو 405 مدل پایین هست.میدونم از ماشین گنده خوشت نمیاد ولی اگه با 405 و پراید رانندگی کنی مطمئن باش اونموقع میفهمی که 405 چه ماشین خفنی هست.206 هم عالیه ولی فقط تیپ 5 اش.دوو اسپرو هم خوبه.
راستی میتونم بپرسم چرا از ماشین گنده خوشت نماید؟
ممنونم عزيزم:11:
تصميم گرفتم همون هاچبك صفر رو بگيرم. حالا هر جور كه شده.
خوشم نمياد ديگه باهاشون حال نميكنم.:5: در موارد ديگه هم نهايتا 7 تومن ميتونم جور كنم. كه هيچكدوم رو مطلقا با اين پول نميشه خريد.

solo_88
26-03-2008, 22:31
به نظر من تو اون مورد هایی که گفتم هوندا سیویک از همش بهتره.شتابش و مصرف سوختشم خوبه.قیافه هم

داره در حد خودش.اگه بهش برسی خوب برات کار میکنه.

راستی اینم هست اگه بتونی از پس سوخت و لوازم یدکیش بر بیای!!!!قیمتش هم 3 هست.

من یه زمانی سلیکا جی تی داشتم و برا همین بهت توصیه میکنم اگه ماشین قدیمی میخری خیلی رو موتورش

وسواس به خرج بده و بعد از خریدن هم باید مرتب بهش برسی و بهش حال بدی تا اونم بهت حال بده.همین جا بهت قول میدم اگه واقعا سر حال باشه و خوبم بهش برسی ماشین های قدیمی

از خیلی از ماشین های الان سر تر هستن.البته باز بستگی به سلیقه و صد البته استفاده داره.یه زمانی خیلی دوست داشتم هر جمعه صبح برم و تا ظهر با موتور و تشکیلاتش کلنجار برم و

مرتب دنبال بهینه سازی موتور باشم...اما الان دوست دارم شیک و مرتب برم بشینم پشت ماشینم و برم دنبال کارم یا تفریحم!!!حال و حوصله ی تعمیر گاه ندارم...

موفق باشی

Tornado2800
26-03-2008, 23:48
ویرایش شد.

پست اشتباه.

Greight
27-03-2008, 00:15
به نظر من تو اون مورد هایی که گفتم هوندا سیویک از همش بهتره.شتابش و مصرف سوختشم خوبه.قیافه هم

من یه زمانی سلیکا جی تی داشتم و برا همین بهت توصیه میکنم اگه ماشین قدیمی میخری خیلی رو موتورش

وسواس به خرج بده و بعد از خریدن هم باید مرتب بهش برسی و بهش حال بدی تا اونم بهت حال بده.همین جا بهت قول میدم اگه واقعا سر حال باشه و خوبم بهش برسی ماشین های قدیمی

از خیلی از ماشین های الان سر تر هستن.البته باز بستگی به سلیقه و صد البته استفاده داره.یه زمانی خیلی دوست داشتم هر جمعه صبح برم و تا ظهر با موتور و تشکیلاتش کلنجار برم و

مرتب دنبال بهینه سازی موتور باشم...اما الان دوست دارم شیک و مرتب برم بشینم پشت ماشینم و برم دنبال کارم یا تفریحم!!!حال و حوصله ی تعمیر گاه ندارم...

موفق باشی
منظورت از سيويك همينه ديگه
خب اين چنده ؟

-----پ.ن. آمار گرفتم
گويا خيلي كم هست پس نميشه رو قطعاتش حساب كرد پس عزيزم بيخيال اين ميشيم.

Badform
27-03-2008, 01:06

موفق باشی

ميشه مشخصات دقيقشو با يك شماره تماس توي پيام خصوصي بهم بگيد؟

BLACK-BLACK
27-03-2008, 07:18
تو چرا اينجور صحبت ميكني؟ با من پدر كشتگي چيزي داري يا هيزم تر بهت فروختم؟!

هیچکدوم .فقط نمی خواهم اطلاعات غلط به کسی داده بشه
یه دلیل دیگه هم داره که برمیگرده به مدیریت تاپیکها

solo_88
27-03-2008, 11:10
منظورت از سيويك همينه ديگه

سلام.نه عزیز از این قدیمی تر هست,و قطعاتش هم پیدا میشه...ماشین روپا و سرحالی هست...اینم عکسش

اگه بهش برسی واقعا همین شکلی میشه.بعضی ها هم دو درش رو دوست دارن و میگن اسپرته!ولی من 4 در رو

ترجیح میدم!دو درها پشتشون یکم پهن طراحی شده.

بازم در خدمتم اگه کمکی بر بیاد.

ميشه مشخصات دقيقشو با يك شماره تماس توي پيام خصوصي بهم بگيد؟

چشم دوست من.بزار برات بپرسم مشخصات دقیقش رو و همچنین مدل و سال ساخت.

موفق باشی

Greight
27-03-2008, 14:33
سلام.نه عزیز از این قدیمی تر هست,و قطعاتش هم پیدا میشه...ماشین روپا و سرحالی هست...اینم عکسش

اگه بهش برسی واقعا همین شکلی میشه.بعضی ها هم دو درش رو دوست دارن و میگن اسپرته!ولی من 4 در رو
ترجیح میدم!دو درها پشتشون یکم پهن طراحی شده.
بازم در خدمتم اگه کمکی بر بیاد.
موفق باشی
ممنون:11:
آره قشنگ هم هست. ولي فك نكنم پيدا بشه. اگه دو درش هم باشه بيشتر طالبم.

هیچکدوم .فقط نمی خواهم اطلاعات غلط به کسی داده بشه
یه دلیل دیگه
بابا خب اطلاعات درستت رو هم يه كم با آرامش بده ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]يه چيز ديگه.
ميگن نسيم ديگه توليد انبوه! نداره و هر نمايندگي هر جور كه بخواد ميفروشه. درسته ؟

solo_88
27-03-2008, 15:47
ممنون
آره قشنگ هم هست. ولي فك نكنم پيدا بشه. اگه دو درش هم باشه بيشتر طالبم.

سلام.قابلی نداشت.من تو این 6 ماهی که بناب بودم و هر از گاهی برا گردش مراغه یا تبریز میرفتم جمعا 10 تا ندیدم

اما تو تهران زیاد هست و نمیدونم شاید چون دقت میکنم میبینم!!!!نیازمندی های همشهری میتونه کمکت کنه.

موفق باشی

Greight
27-03-2008, 15:50
سلام.قابلی نداشت.من تو این 6 ماهی که بناب بودم و هر از گاهی برا گردش مراغه یا تبریز میرفتم جمعا 10 تا ندیدم

اما تو تهران زیاد هست و نمیدونم شاید چون دقت میکنم میبینم!!!!نیازمندی های همشهری میتونه کمکت کنه.

موفق باشی
به به به به خيلي ممنونم !
عزيزم من تو مشهدم اينجا هم حالا شايد من دقت نكردم ولي با اين قيافه چن تايي بيشتر نديدم.

alex winson
27-03-2008, 20:19
درسته
ولی ماشینه دست دوم میتونه هزار و یک مشکل داشته باشه

وقتی ماشین از اون اول زیر پای خودت باشه و خودت رامش کنی یه چیزه دیگس

البته روا هم خیلی بد نیست

alex winson
27-03-2008, 20:32

تاریخچه ی محصول

تنوع يكي از عوامل موفقيت يك شركت در عرصه رقابت بازار آزاد است . زيرا تنوع توليد مي تواند خريداران با سليقه هاي گوناگون بيشتري را جذب نمايد. از طرف ديگر تنوع در توليد خود بخود تنوع در قيمت كالا را همراه دارد. لذا افراد با بنيه مالي گوناگون تري جذب خواهند شد . بعلاوه هر توليد جديد متضمن تعدادي فعاليت و كار مهندسي است كه تجربه ارزشمندي را براي يك واحد به ارمغان مي آورد. لذا در سال 1376 مديريت ايران خودرو تصميم گرفت با حداكثر استفاده ازامكانات توليدات جاري خود توليد ديگري را در آلبوم توليدات خود جاي دهد كه اين خودرو پژو آر – دي نام گرفته است.
پژو آر- دي خودرويي است كه پوسته خارجي ( شكل ظاهري بدنه ) و تقويت پوسته آن مطابق پژو RD مدل D60 و عمده قطعات نيروي محركه آن مطابق پيكان 1600 و تزئينات آن عمدتا" مطابق پژو RD مدل D73 است . اين خودرو كه با نظارت شركت پژو در ايران خودرو ساخته مي شود و با ديفرانسيل عقب است ، با استفاده از دو حرف نام لاتين ديفرانسيل عقب ( Rear wheel drive ) دوحرف RD ا نتخاب و در كنار نام پژو قرا ر گرفت و به اين ترتيب خودرويي با نام پژو RD نام گذاري شد .

در سال 1385 توليد و عرضه برند بهبود يافته پژو آردي تحت عنوان ROA با موتور OHV ، قطعات بهينه شده و الگو برداري براساس موتورهاي روز هم كلاس خود آغاز گردید.

مشخصات فنی

کارايي
نوع موتور : 1600 OHV
حجم موتور : Cm31598
تعداد سيلندر : 4
نسبت تراكم: 9.5:1
قدرت موتور: 60KW or 80.4 hp @ 5000 rpm
حداكثر گشتاور: 135N.m @ 3000 rpm
سيستم انژكتوري : زیمنس
نوع سوخت : بنزين با اکتان 95 - 87
تعداد سوپاپ : 8
سيستم احتراق : احتراق داخلی (جرقه ای ) ترتیبی
استاندارد حد آلايندگي: Euro 2
سيستم سوخت: سسستم جرقه دوبل
حداكثر سرعت : 175KM/H
شتاب صفرتا 100كيلومتر :14 sec

مصرف (ليتر در صد کيلومتر)
ميانگين مصرف خارج شهر : 7 litr
ميانگين مصرف داخل شهر : 11.5 litr
ميانگين مصرف تركيبي : 8.6
حدآلايندگي گاز مونوكسيد كربن : Euro 2
حدآلايندگي گاز مونوكسيد كربن با وجود مبدل كاتاليزوري : Euro 2

سيستم انتقال قدرت
گيربكس : (جعبه دنده ) سرعته 5
كلاچ : تك صفحه اي خشك
ديفرانسيل : دیفرانسیل عقب

ظرفيت
باك بنزين : 52 litr
روغن موتور (با ----- ) : 4.5 litr
ظرفيت آب سيستم خنك كننده خودرو
روغن هيدروليك فرمان : 0.5 lit

وزن (kg)
وزن تقريبي خودرو بدون سرنشين با مخزن سوخت پر وبدون تجهيزات اضافي : 1090 Kg
حداكثر وزن قابل یدک کشی : 1500 کیلوگرم نیرو
حداكثر بار خالص روی محور عقب : 490 کیلوگرم نیرو
حداكثر بار خالص روی محور جلو : 600 کیلوگرم نیرو

سيستم الکتريکي
نوع وتوان باتري : باتري 12 ولت 60 آمپر ساعت
ولتاژ: 12V
سيستم شارژ :دينام
دينام :Valeo class 80A
استارت : 12V ,0.9 KW
واحد كنترل الكترونيكي : زیمنس

سيستم فرمان
نوع فرمان : هيدروليک شانه ای
جعبه فرمان : دنده پينيون Rack & pinion
نوع دنده : سرعته 5
تعداد دور چرخش قفل به قفل فرمان : 2.84
قطر دايره چرخش خودرو : 5.25متر

ترمزها
نوع ترمز: دو مداره (T T )
سيستم ترمز : سيستم ترمز با تقويت خلائي
نوع ترمز جلو: ديسكي
نوع ترمز عقب : كاسه اي

سوئيچ : نوع معمولي
قفل مركزي
وضعيت كمربند ايمني : 4 عدد
نوع گيرنده و فرستنده قفل مركزي: از نوع مادون قرمز
سيستم سوخت خودكار قطع سوخت در مواقع اضطراري
چراغ مه شكن جلو و عقب : فقط عقب دارد

نمای داخلی

صندلي راننده قابليت تنظيم ،جلو عقب، پشتي صندلي
زير سري صندلي عقب :داراي زير سري ثابت
رنگ تزئينات داخلي : طوسی
لامپ سقفي جلو وعقب
شيشه گرم كن عقب و جلو
وضعيت سيستم تهويه سيستم چرخش هوا با فيلتر،كانال دو رديفه چپ و راست
سيستم تهويه هواي قابل تنظيم سيستم تهويه هوا با تنظيم دستي
سيستم صوتي 4 باند
راديو پخش كاست : نوع معمولي راديو 3باند،پخش كاست استريو
پخش سي دي / CD CHANGER
چراغ راهنما
چراغ مه شكن
نشانگر ديجيتال

نمای خارجی

ابــعاد
طول خودرو : 4408 mm
عرض خودرو از آينه هاي جانبي : 1694 mm
ارتفاع خودرو : 1410 mm
فاصله دو محور : 2670mm

بدنه
رنگ : متالیک و روغنی
سقف: ثابت
كلاس : 4درب سدان
روكش ركاب جلو پنجره
رينگ فولادي
نوع برف پاك كن شيشه جلو: دو تيغه اي

alex winson
27-03-2008, 20:49
خرید Lx سال درست ترین کاره که میتونی بکنی

ولی به نظره من هیوندای آرزا بهتره !!!؟!!!؟

(-:

Greight
27-03-2008, 23:33
درسته

متاسفانه يا خوشبختانه اينو قبول دارم!

Havbb
27-03-2008, 23:53
سلام دوستان !!:20:
میخواستم بدونم این خودروی پژو روا که میگن صفرش حدود 9 میلیون قیمت داره چجور ماشینی هست و آیا نسبت به پژو آردی تفاوتی هم داره ؟؟؟ بهتر از آردی هست یا بدتر از اون ؟؟؟:13:

به نظر شما 206 دست دوم بهتره یا روآی صفر ؟؟؟
موتورش چی هست ؟؟؟ نکنه موتور پیکان باشه !!؟؟؟؟:31::31:

ممون میشم اگه پاسخ بدید !!:11::11:
تو آر دي . سر سيلندر يه جنس محكم(آهن يا همون جنس پوسته موتور) بود.عيبش اين بود كه تحمل گرماي بسيار بالا را نداشت(سر سيلندر ماشين به علت اينكه آب توش نميگرده داغ ترين جاي موتوره مخصوصا" وقتي سوخت ماشي گاز باشه گاز خيلي داغ ميكنه). آقايون اومدند سر سيلندر را تو روآ آلمينيومي گذاشتند تا تحمل گرما را داشته باشه ولي آلمينيوم اتحكام كافي نداره و زود به زود بايد سر سيلنر رو عوض كني
206 دست دوم : خوب حواست را جمع كن برو ماشين را به چند تا ميكانيك و صافكار و بنگاه دار نشون بده و هم قيمت رو بپرس و هم اينكه ببين ماشين تصادفي نباشه(يا چپي نباشه) ببين موتورش زياد اذيت نشده باشه چون چند وقت ديگه يه تعمير موتور ميذاره رو دستت

robert
28-03-2008, 00:21
206 دست دوم : خوب حواست را جمع كن برو ماشين را به چند تا ميكانيك و صافكار و بنگاه دار نشون بده و هم قيمت رو بپرس و هم اينكه ببين ماشين تصادفي نباشه(يا چپي نباشه) ببين موتورش زياد اذيت نشده باشه چون چند وقت ديگه يه تعمير موتور ميذاره رو دستت

سعی میکنم 206 قدیمیتر از 84 نخرم !!! درغیر اینصورت اصلا صرف نداره !!:41::41: ثانیا خیلی بعیده که 206 از 84 به اینطرف بشتر از 50000 تا کارکرده باشه !!!:13::13::13:
ایکاش میتونستم همین 206 رو صفر بخرم !!!:41:

آقا کسی قیمت 206 مدل 85 به بالا یا قیمت صفر کیلومترش رو داره خواهشا ؟؟؟؟

Ship Storm
28-03-2008, 11:23
خرید Lx سال درست ترین کاره که میتونی بکنی

ولی به نظره من هیوندای آرزا بهتره !!!؟!!!؟

(-:

بابا دمت گرم هیوندا آزرا 40 میلیون باید پیدا بشی اگه بخوام اونقدر پول بدم که میرم یه BMW320 مدل 2007 میخرم اون هم تقریبا همون قیمت هاست فکر کنم.

Ssarshar
28-03-2008, 13:20
سلام دوستان
با تشکر :11::40:

در هر 4 موردیکه گفتی 206 برتری داره شاید لوازم 206 یک مقدار گرانتر از سمند باشد ولی دوامش دوسه برابر سمنده . سمند فقط اتاق بزرگتری داره . تازه طراحی اتاق 206 خیلی بهتر از سمنده ولی از نظر جاداری و ابعاد اتاق سمند بهتره و به نظر من برو سراغ 206 اس دی که سمند رو قورت میده

Ssarshar
28-03-2008, 13:31
با سلام خدمت دوستان عزیز

راستش من حدود 2 سالی در فروم کالسکه که مربوط به اتومبیل هم بود عضو بودم و همکار انجمن بودم و همچنین پدرم نیز مدیر بازرگانی یک شرکت وابسته به ایران خودرو - سایپا و پارس خودرو است .
به همین سبب بنده اطلاعاتی را در اختیار دارم که میخواهم در اختیار دوستان بگذارم .
هرکس از دوستان سوالی راجع به خرید خودروهای داخلی داشت یا بین چند گزینه مردد مانده بود و قصد خرید داشت من میتوانم تا حدودی کمکش کنم .

باتشکر . شاهین

Milad_Sky
28-03-2008, 14:19
لطف فرق بین 3 خودروی پراید معمولی،پراید 141 و پراید 123 رو شرح بده.:11:

Ssarshar
28-03-2008, 14:27
با سلام خدمت دوستان عزیز

راستش من حدود 2 سالی در فروم کالسکه که مربوط به اتومبیل هم بود عضو بودم و همکار انجمن بودم و همچنین پدرم نیز مدیر بازرگانی یک شرکت وابسته به ایران خودرو - سایپا و پارس خودرو است .
به همین سبب بنده اطلاعاتی را در اختیار دارم که میخواهم در اختیار دوستان بگذارم .
هرکس از دوستان سوالی راجع به خرید خودروهای داخلی داشت یا بین چند گزینه مردد مانده بود و قصد خرید داشت من میتوانم تا حدودی کمکش کنم .

باتشکر . شاهین

پس هرکس میخواست اتومبیلی برای خودش بخره و اطلاعاتی نداره یا مردد مونده میتونیم کمکش کنیم .

هرکس از بچه ها که میخواست چند تا اتومبیل با هم مقایسه بشن .

و کسانی که اطلاعاتی رو درباره ی خودروهای داخل ایران میخوان .

درخدمتشون هستیم .
یا حق

Ssarshar
28-03-2008, 14:35
لطف فرق بین 3 خودروی پراید معمولی،پراید 141 و پراید 123 رو شرح بده.:11:

سلام دوست عزیز

اول به تفاوت 141 با پراید میپردازم :
در مدل 141 ضمن تغییر ظاهری جلوداشبرد تغییر کرده و کل صندلیها تاشو شده و ضبط سیدی خور MP3 گذاشتن و رینگ آلمینیومی یا فولادی بر روی این مدل قرار گرفته. البته خود 141 دو مدل داره یکی LBI که فرقش با پراید معمولی فقط در ظاهر بود و دیگه تولید نمیشه .
مدل جدید تر 141 DLX است که این تغییرات شاملش میشه .

اما در مورد 132 : این خودرو ضمن تغییر نمای ظاهری . اتاق و جلو داشبرد خودرو تریم و رنگ بندیش تغییر کرده و همچنین آمپر سنج نیز تغییر کرده و ضبط سیدی خور MP3 که 4 بانده است بر روی این مدل قرار گرفته .
قیمت این خودرو حدود 400/8 است .

موفق باشید - شاهین

SANR
28-03-2008, 14:36
من یکی هاچبک کره ای مدل 78 و تمیز پیدا کردم چهار و سیصد.

به نظرتون بخرم؟

solo_88
28-03-2008, 17:43

به نظرتون بخرم؟

سلام.به به!

به موتورش خوب دقت کن و یه تست از سرعتش تو دنده های مختلف بگیر.عملکرد ترمز و دنده معکوس یادت نره.

موفق باشی و پیشاپیش مبارکه!

brad pitt
28-03-2008, 18:15
:19:سلام . دوست عزیز بابت تاپیکتون .

راستش من با وامی که گرفتم پولم شده 30 میلیون ولی ازبین این ماشینها در خریدشون مردد هستم . چون برای هر کدامش یه مزایای ویژه خودش داره :

سوزوکی
gen2
مگان
زانتیا

ضمنا هیوندا کوپه و تویوتا کورولا چنده ؟

ممنون از لطفتون

:10::11:

SAEED_BARCELONA
28-03-2008, 19:25
برد پیت یه خورده بزار روش سوناتا بگیر.
سرشار جان از 405 slx اگه اشتباه نگفته باشم اطلاعی نداری؟ چه جوریه؟ چه فرقی با glx کرده؟

Greight
28-03-2008, 19:46

به نظرتون بخرم؟
يه وارد رو ببر برات تست كنه

Talabkar
28-03-2008, 20:29

راستش من با وامی که گرفتم پولم شده 30 میلیون ولی ازبین این ماشینها در خریدشون مردد هستم . چون برای هر کدامش یه مزایای ویژه خودش داره :

سوزوکی
gen2
مگان
زانتیا

ممنون از لطفتون

به نظر من هم 3 4 تومن بزار روش سوناتا بگير ماشين فوق العاده ايه
كوپه هم بالاي 42 ميليون

سوزوكي ويتارا كه فك كنم بالاي 30 باشه اصلا هم ماشين جون داري نيست
زانتيا هم كه الان زياد شده و طرح قديمي داره و امنيت بالايي هم نداره
ولي بين جن 2 و مگان من جن 2 رو انتخاب ميكنم نسبت به پولي كه ميدي ميارزه و ظاهر اسپرتي داره

Hektor
28-03-2008, 20:48

سوزوکی
gen2
مگان
زانتیا

ممنون از لطفتون

رنو مگان ماشین پیشرفته تری هست یک تجربه ی کوچک رانندگی باهاش داشتم گیربکس تیپترونیک و حداقل دو کیسه ی هوا داره و فناوری روز دنیا روی اون هست قیمت هم حدود 33
Gen2 فعلا ظاهر اسپرتی داره و بزودی یک تجربه ی رانندگی شاید باهاش داشته باشم ولی از ماشین های ساخت مالزی چندان خوشم نمیاد
اما زانتیا بنظرم بهترین انتخاب هست. دو تاکیسه ی هوا و ایمنی خوب ,فنربندی پنوماتیک و پیشرفته,خدمات پس از فروش فراوون و مناسب و کیفیت مونتاژ بالایی داره و امتحان خودش رو در این سالها بخوبی پس داده

Talabkar
28-03-2008, 20:50
زانتيا تو اينا بهتره؟ چه حرفا
ماشين 20 سال پيش رو با الان مقايسه ميكني ميگي بهتره؟!

Farshadd
28-03-2008, 21:27
بعید میدونم با این جدول دیگه سوالی برای مقایسه بمونه

منبع: مجله ماشین

Hektor
28-03-2008, 21:37
زانتيا تو اينا بهتره؟ چه حرفا
ماشين 20 سال پيش رو با الان مقايسه ميكني ميگي بهتره؟!
طلبکارجان!! با شرایطی که دوستمون عنوان کرد و در نظر گرفتن فاکتورهای متعدد مثلا خدمات پس از فروش راحت و کیفیت مونتاژ و سایر عوامل من این نظر رو دادم.حالا نظر من باعث ناراحتی شما شده؟ من که از نظر شخصی اشتباه شما ناراحت نشدم و کاری هم نگرفتم و فقط پیشنهاد خودم رو دادم بهتره شما هم همینکار رو بکنی...
اینکه مجبورم کردی که بگم نظر اشتباه شما.....علتش اینه که ایشون با زحمت وام 30 میلیونی میگه گرفتم بعد شما میگی 15 تومن دیگه بره جور کنه سوناتا بگیره!!!خوب گلم! اگه 45 تومن داشت که میگفت دیگه

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

اگه یخرده مطالعتون رو بیشتر کنید میبینی که زانتیایی که در ایران مونتاژ میشه مربوط به سری سال 2001 فرانسه هست نه 20 سال پیش.اون پژو 405 هست که طراحیش مال 1987 هست. زانتیا از 93 تا 2001 تولید داشته که جایگزین سیتروئنBXشد و فعلا هم C5 جایگزین زانتیا شده و پلتفرم مشترک با پژو406 هست که تا 2004 تولید شده.طراحی ایتالیایی زانتیا و فرضا Hydractive computer-controlled و بعضی ویژگیهای ذاتی و هندلینگش برای خیلی از متخصصین صنعت خودرو مورد توجه هست
من آزمون تصادف مربوط به کانون ارزیابی اروپا رو دیدم و با وجودی که روی مدل مجهز به یک کیسه ی هوا اعمال شده بود باز هم قابل قبول بود هر چند تا استانداردهای خودروهای روز قدری فاصله داشت.

SANR
28-03-2008, 21:51
سلام.به به!

به موتورش خوب دقت کن و یه تست از سرعتش تو دنده های مختلف بگیر.عملکرد ترمز و دنده معکوس یادت نره.

موفق باشی و پیشاپیش مبارکه!

يه وارد رو ببر برات تست كنه

ممنون.حتمآ اینکارهایی رو که گفتید انجام میدم.

brad pitt
28-03-2008, 22:47
ممنون از کمک مفید دوستان .

آره به خدا 12 میلیون گذاشتم تو این موسسه که با وامی که گرفتم شده 30 میلیون تا بازپرداختش آسونتر بشه :

حالا من از بین gen2 . مزدا 3 و مگان کدومشو بگیرم ؟؟؟؟.

تو این رنج قیمت ماشین بهتر که دیگه نیست ؟
ضمنا مگه سوناتا 34 میلیونه که دوستان بعضیاشون گفتن 3-4 بذار رو پولت و سوناتا بگیر .

ممنون دوستان:10::40::11:

Talabkar
28-03-2008, 22:56
طلبکارجان!! با شرایطی که دوستمون عنوان کرد و در نظر گرفتن فاکتورهای متعدد مثلا خدمات پس از فروش راحت و کیفیت مونتاژ و سایر عوامل من این نظر رو دادم.حالا نظر من باعث ناراحتی شما شده؟ من که از نظر شخصی اشتباه شما ناراحت نشدم و کاری هم نگرفتم و فقط پیشنهاد خودم رو دادم بهتره شما هم همینکار رو بکنی...
اینکه مجبورم کردی که بگم نظر اشتباه شما.....علتش اینه که ایشون با زحمت وام 30 میلیونی میگه گرفتم بعد شما میگی 15 تومن دیگه بره جور کنه سوناتا بگیره!!!خوب گلم! اگه 45 تومن داشت که میگفت دیگه

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

اگه یخرده مطالعتون رو بیشتر کنید میبینی که زانتیایی که در ایران مونتاژ میشه مربوط به سری سال 2001 فرانسه هست نه 20 سال پیش.اون پژو 405 هست که طراحیش مال 1987 هست. زانتیا از 93 تا 2001 تولید داشته که جایگزین سیتروئنBXشد و فعلا هم C5 جایگزین زانتیا شده و پلتفرم مشترک با پژو406 هست که تا 2004 تولید شده.طراحی ایتالیایی زانتیا و فرضا Hydractive computer-controlled و بعضی ویژگیهای ذاتی و هندلینگش برای خیلی از متخصصین صنعت خودرو مورد توجه هست
من آزمون تصادف مربوط به کانون ارزیابی اروپا رو دیدم و با وجودی که روی مدل مجهز به یک کیسه ی هوا اعمال شده بود باز هم قابل قبول بود هر چند تا استانداردهای خودروهای روز قدری فاصله داشت.
رفيق من خداي نكرده نميخواستم به شما توهين كنم
سوناتا 6 سيلندر حدود 41 42 تومن قيمتشه كه من 4 سيلندر دست 2 منظورم بود كه خيلي پايينتر از اين حرفاس
در مورد زانتيا هم بنده مثال زدم 20 فاكتور اول من شكل و قيافه بود كه طراحي واقعا قديمي داره و از لحاظ امكانات هم سطح پايينتري داره و زانتياي ساخت اروپا رو نميشه با سايپا مقايسه كرد:31:

Talabkar
28-03-2008, 22:59

آره به خدا 12 میلیون گذاشتم تو این موسسه که با وامی که گرفتم شده 30 میلیون تا بازپرداختش آسونتر بشه :

ضمنا مگه سوناتا 34 میلیونه که دوستان بعضیاشون گفتن 3-4 بذار رو پولت و سوناتا بگیر .

رفيق منظورم دست 2 تميز 4 سيلندر بود كه اينطور كه شما ميگي وام گرفتي همشو نميصرفه
مزدا 3 تيپ 3 انتخاب خوبيه ولي 33 34 تومن تيپ 1 ميتوني بگيري 30 31

Talabkar
28-03-2008, 23:01
راستي ميشه بگي كدوم موسسه 12 تومن گذاشتي 30 تومن وام داده باسه ماشين؟

Greight
28-03-2008, 23:14
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوستان
من اينجا قيمت ميگيرم
شما هم يه لطفي به من بكنيد اگه از جلوي نمايندگي رد شديد حالا هر شهري كه هستين و هاچبك ديدين قيمت بگيرين. يه دنيا ممنونتون ميشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يا حق

Hektor
28-03-2008, 23:16

مگان خوبه اما با اين سه مدلي كه نوشتي پيشنهاد قاطع من Mazda3 هست
دلايل:
محصول كاملا جديدي هست كه از 2003 شروع به توليد كرد و ايني كه توي ايران مياد مدل 2007 هست
تا حالا 3 بار در ليست بهترين خودروي برتر اروپا قرار گرفته و بسيار زيبا و قيمت مناسبي هم داره كه بر اساس مزدا MX-Sportif ساخته شده و سال 2007 روي اون بازطراحي انجام شد و معروف هست به Zoom Zoom كه اشاره به خدمات پس از فروش بسيار خوبش در كشور داره
موتور 2 ليتري با 148hp توان و 187N-M گشتاور در 4000rpm داره كه بسيار خوب هست البته اگر موتور LFX استفاده بشه
جعبه دنده ي تيپترونيك 4 دنده،ترمز ABS و باك 55 ليتر از مشخصات ديگرش هست
از همه ي اينها شايد مهمتر دريافت 5 ستاره ايمني از NHTSA هست
از امكانات جالب توجش وجود 6 كيسه ي ايمني هوا هست! همچنين فرمان با قابليت تنظيم در 4 جهت و يكسري مشخصات ديگه كه چون ممكنه باز هم توي ايران روي خودرو نذارن پس نمي نويسم
قيمت گفته ميشه 28 اما ممكنه تا 35 هم برسه!اما ثبت نام بايد همون 30 باشه.احتمال زياد در 3 تيپ عرضه ميشه كه تفاوتشون در بعضي امكانات رفاهي هست ابعاد بدنه هم در حد C5 هست
شركت بهمن قول داده كه كيفيت جهاني اون رو در توليدات داخل حفظ كنه تا بروزگار 206 نيفته

چند تا عكس هم ازش ميذارم

mhaf
29-03-2008, 11:01
مبارک باشه

Ssarshar
29-03-2008, 12:55

ببخشید دیر بهتون ملحق شدم راستش خیلی بده راجته این ماشینها حدود 20 خط بنویسی آخرشم که ارسال جواب رو میزنی ارور بده !

پروتون جنتو : جنتو یک محصول موفق و پر فروش پروتون مالزی است که پروتون در ساخت و تولید این خودرو بطور کاملا مستقیم از انگلیسیها کمک گرفته . مثلا طراحی این خودرو لوتوس انگلیس است . موتور قدرتمند 1600 سی سی با 16 سوپاپ خطی و 110 اسب بخار قدر موتور که تماما ساخت Campro انگلستان است و یا صندلیهای نرم و راحت و اسپرتی Esparco انگلیسی ! شتاب این ماشین بسیار خوبه ( در حد تیپ 5 ) هوا رو میشکافه و میره حتی با وجود 5 سرنشین و در سربالایی عملکرد باور نکردنی و عالی داره ! شتابشم تا 80 کیلومتر بجز زانتیا همه ی ماشینهای رنج قیمت 20 تا 30 میلیون رو میگیره ولی از 90 به بالا یک مقدار کم میاره که خوب البته برای حجم موتور 1600 انتظار میره . فرمانپذیری خوبی داره مخصوصا سرپیچها ایمنی ماشینو تضمین میکنه . از لحاظ جاداری مثل 206 است . صندوقش شاید یک مقدار کم بزرگتر باشه . خدمات زاگرس خودرو که سال پیش بعنوان موفق ترین خدمات گارانتی در جلب رضایت مشتری لقب گرفت .
طراحی خودرو برای شرکت انگلیسی لوتوس میباشد و فوق العاده جذاب و آیرودینامیکی میباشد .
دید خوبی داره البته عقبو باید بهش عادت کرد . کیفیت ساخت و مونتاژ بسیار قابل قبولی داره ( بسیار بهتر ایران خودرو و سایپا ) تاحالا از حدودا 5 نفر که صاحب این ماشین بودم پرسیدم گفتن بسیار اتومبیل کامل و نسبت به پول پرداختی ارزش داره . ایمنی عالی داره 4 کیسه هوای ایمنی و ترمز ای بی اس به انضمام ای بی دی
من این خودرو رو بهت پیشنهاد میکنم چون نسبت به پول پرداختی میارزه .
قیمت دنده ای 24 و تیپترونیک اتومات 500/26
چون دوستان دیگر زحمت کشیدند در مورد مزدا 3 و مگان و ... اطلاعات جامعی دادند من فرصت رو غنیمت شمردم تا در مورد جنتو صحبت کنم .
یک گزینه دیگم هست بنام kia serato : ( مدل 2008 )

با قیمت 700/29 کاملترین سواری کیا که تا امروز به ایران آمده این خودرو یکی از پر فروشترین های بازار امریکاست . ( این ماشین در امریکا با نام اسپکترا عرضه میشه )
و تماما بصورت وارداتی به ایران عرضه میشود .
- دارای پنج ستاره در تست امنیت در تصادفات:
- 4 ایربگ
- هر 4 چهار ترمز دیسکی مجهز به ABS
- کمربندها با سه نقطه اتصال
- موتور 2000 سی سی با 138 اسب بخار
- مجهز به گیربکس اتوماتیک 5 دنده ای
اینم عکساش :

Ship Storm
29-03-2008, 22:53
در هر 4 موردیکه گفتی 206 برتری داره شاید لوازم 206 یک مقدار گرانتر از سمند باشد ولی دوامش دوسه برابر سمنده . سمند فقط اتاق بزرگتری داره . تازه طراحی اتاق 206 خیلی بهتر از سمنده ولی از نظر جاداری و ابعاد اتاق سمند بهتره و به نظر من برو سراغ 206 اس دی که سمند رو قورت میده

206sd آخه عقبش یه طوریه من معمولیش رو ترجیح میدم به Sd

Greight
29-03-2008, 23:18
سلام من يه بار ديگه هم لازم ميدونم تكرار كنم چون اون پستم رفت صفحه قبل:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دوستان
من اينجا قيمت ميگيرم
شما هم يه لطفي به من بكنيد اگه از جلوي نمايندگي رد شديد حالا هر شهري كه هستين و هاچبك ديدين قيمت بگيرين. يه دنيا ممنونتون ميشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يا حق

bijiman
30-03-2008, 04:29
دوست عزیز اگر 206 میخواهی بگیری فقط تیپ 5و6 بقیش به درد نمیخوره
تیپ های 2.3 فرق ان چنانی با سمند نداره ولی کیفیت ساخت 206 بهتره و از همه مهمتر دیر داقون میشه سمند بعد از 2سال اطاقش بد جوری به سروصدا میوفته ولی 206 اینطوری نیست

من تیپ6 دارم خیلی راضیم شتابش حرف نداره زانتیا رو هم میگیره

BLACK-BLACK
30-03-2008, 07:10
اگه بخای بین سیویک و هاچبک یکیو ورداری من بهت پیشنهاد میکنم که سیویک رو برداری غصه لوازمشم نخور پیدا کردنش سخته ولی ممکنه

mhaf
30-03-2008, 10:22
اگه بخای بین سیویک و هاچبک یکیو ورداری من بهت پیشنهاد میکنم که سیویک رو برداری غصه لوازمشم نخور پیدا کردنش سخته ولی ممکنه
آره با این که با هرگونه ماشین خارجی مخالفم ولی من هم سیویک رو به هاچ بک ترجیح میدم
اگه یه بار پشت فرمونش بشینی بهت قول میدم پشت فرمون پرشیا کمتر نمیشینی

brad pitt
30-03-2008, 11:28
با سلام . ممنون از راهنمایی دوستان .

این cerata رو که شما میگید تو نمایشگاه ماشین دیدم و ماشین قشنگی هم بود ولی مگه کره ای نیست ؟

در جواب اون دوستمون بگم که 12 میلیونو 5 ماه گداشتم موسسه اعتباری ثامن الایمه 12 میلیون وام گرفتم . 7 میلیون هم وام بانک ملت گرفتم . تمام موسسه ها هر چی پول بذاری بعد 4-5 ماه همون قدر بهت وام میدن ولی باز پرداختشون متفاوته .

gen2
mazda 3
megane
cerata
??
?
?
which ??

:18::11:

Greight
30-03-2008, 12:32

آره با این که با هرگونه ماشین خارجی مخالفم ولی من هم سیویک رو به هاچ بک ترجیح میدم
اگه یه بار پشت فرمونش بشینی بهت قول میدم پشت فرمون پرشیا کمتر نمیشینی

ممنونم عزيز. خود اين سيويك گير نمياد تو مشهد لوازمش كه هيچي !
نظرم رو همون هاچبكه.
شما فقط همين زحمتو بكشين:
دوستان
من اينجا قيمت ميگيرم
يا حق

Talabkar
30-03-2008, 13:32
دستت درست
من تو اينا مزدا 3 رو انتخاب ميكنم هم ظاهر خشني داره هم شتاب كه تو كورس هاي خيابوني كم نمياره
داخلش هم كه دوستمون عكس گذاشته و خيلي شيك و جاداره و امنيت خوبي هم داره
خيلي هم زياد نشده
صداي موتورشم خيلي رديفه

Ssarshar
30-03-2008, 14:08
با سلام . ممنون از راهنمایی دوستان .

این cerata رو که شما میگید تو نمایشگاه ماشین دیدم و ماشین قشنگی هم بود ولی مگه کره ای نیست ؟

در جواب اون دوستمون بگم که 12 میلیونو 5 ماه گداشتم موسسه اعتباری ثامن الایمه 12 میلیون وام گرفتم . 7 میلیون هم وام بانک ملت گرفتم . تمام موسسه ها هر چی پول بذاری بعد 4-5 ماه همون قدر بهت وام میدن ولی باز پرداختشون متفاوته .

gen2
mazda 3
megane
cerata
??
?
?
which ??

:18::11:

سلام

ببین حالا که مزدا 3 - مگان - سراتو رو در نظر داری پس دیگه حرفی برای جنتو نمیمونه چون هدف من از تعریف جنتو گفتن خوردویی که قیمت خوبی داره و بقیه پولتم میتونی کارای دیگه کنی .

در مورد مزدا 3 : قیمت این خودرو تیپ 3 + تحویل فوری = 38 میلیون تومن
تیپ 2 + تحویل فوری = حدود 36 یا 35 تومن
تیپ 1 : تولیدش خیلی کمه نمیدونم الان تولید میشه یا نه ولی تجهیزات رفاهیش نسبت به 32 تومن کمه ! و ارضات نمیکنه !
من تستی که با مزدا 3 انجام دادم خیلی لذت بخش بود - سواری عالی و رانندگی لذت بخش - عملکرد نرم گیربکس و سیستم تعلیق - جلوبندی محکم - هندیلینگ عالی ( مثل جنتو ) و شتاب بالا ( تا به امروز یک همچین شتاب بالایی رو در خودروی گیربکس اتومات و 2000 سی سی ندیده بودم ) از همه مهمتر کیفیت ساخت فوق العاده بالایی داشت حتی از مزدا 323 هم بالاتر بود . ( 323 زمانیکه تولید میشد همواره جزو 5 خودروی با کیفیت ساخت داخل بود ) ولی سوار مگان که شدم خیلی خوب فهمیدم که ساخته ی دست برادران پارس خودرو هست !!! همچنین استهلاکش نسبت به مگان پایینتر و دوام قطعات در حد مگانه ! همچنین بنظر من نمای بیرونی و درونی مزدا 3 بسیار زیبا و شکیل تر از مگانه . من کلا مزدا 3 رو ترجیح میدم .

اگر خواهان این ماشینی و پولت نمیرسه میتونی ثبت نام کنی ( مثلا تحویل 2 ماهه )
البته در این صورت هیوندای توسان هم SUV قدرتمند 6 سیلندر است که قیمتش حدود 3 میلیون گرونتر از تیپ 3 مزدا 3 است . ولی خب دیگه توسان خیلی گرون میشه !!!

سراتو : این ماشین کره ای - خودروی پرفروش و محبوبی است که جدید ترین و بروز ترین مدل کیا میباشد
ایمنی بالایی داره و نسبت به قیمتشم واقعا ارزشمنده !

وقتی داخل اتاق نشستم واقعا کیفیت صندلی و اتاق و جلو داشبرد تحسین برانگیز بود ! گیربکس اتوماتیک ماشین خیلی سرعت بالایی داشت ( کند و اعصاب خورد کن نبود ) البته نتونستم یک تست کامل داشته باشم و شتاب و ارگونومی و سواری رو کاملا بررسی کنم ولی چیزی که بارزه ماشین کم استهلاکیه قطعات ارزونی هم داره . کیا در انحصار کیا موتورز امریکاست و یک خودروی با فناوری امریکا میباشد .
نمایندگیش هم اطلس خودرو و گارانتیش 3 سال یا 60000 کیلومتره .

Badform
30-03-2008, 18:39
بابا جون شماره تمام نمايندگي هاي سايپا موجوده در سراسر ايران.مي توني خودت زنگ بزني 5 دقيقه وقتتو مي گيره تا كي مي خواي اينجا منتظر باشي؟

Greight
30-03-2008, 20:31
نه عزيزم من منتظر نمي مونم
فعلا پولم جور نشده
جور شه معطل نميكنم
شما هم خودشو ناراحت نكن !

amirfarrokh
31-03-2008, 18:50
سلام
با اینهمه حرف و حدیث من که نفهمیدم کدوم ماشین ارجح هست...
راستش من میخوام یا ریو یا لوگان بگیرم...موندم...پشت هیچ کدوم نشستم...یعنی رانندگی نکردم باهاشون...
ولی با این آمار چپ شدن لوگان توی عید...یه کم به سمت ریو رفتم...
کسی میتونه کمکی بکنه؟؟

ya30n
31-03-2008, 19:08
دوست خوبم ميخواي ماشين اطميناني بخري
ريو

يا حق (:

امير موسر
31-03-2008, 20:47
ريو

يا حق (:

چرا ریو ماشین اطمینانی هست ؟:13:

xqg50
31-03-2008, 23:56
ریو ماشین خوبیه
مکس اسپید توپی هم داره ولی تو سرعت بالا مثلا 180 تا عین 405 تو دست نیست
تندر که بد تر
ولی کیفیت و تکنولژی ساخت تندر 90 از هم بهتره بعد ریو بعد 405
نظر من 405:5: نمیدونم منظور شما از تو دست بودن چیه ولی من با 405 تا190 تا هم رفتم هیچ مشکلی از نظر تعادل نداره از ریو و تندر هم خیلی بهتره مخصوصا جلوبندیش این تندر هم که خیلی پرته مخصوصا این تیپش منو کشته خیلی ضایس از نظر جاداری 405 از همشون جادارتره ریو سقفش خیلی کوتاهه

shahab_f
01-04-2008, 00:04
نمیدونم منظور شما از تو دست بودن چیه ولی من با 405 تا190 تا هم رفتم هیچ مشکلی از نظر تعادل نداره از ریو و تندر هم خیلی بهتره مخصوصا جلوبندیش این تندر هم که خیلی پرته مخصوصا این تیپش منو کشته خیلی ضایس از نظر جاداری 405 از همشون جادارتره ریو سقفش خیلی کوتاهه

تندر توش خیلی جاداره , اگه از 405 جادارتر نباشه , کمتر نسیت.

سلام
با اینهمه حرف و حدیث من که نفهمیدم کدوم ماشین ارجح هست...
راستش من میخوام یا ریو یا لوگان بگیرم...موندم...پشت هیچ کدوم نشستم...یعنی رانندگی نکردم باهاشون...
ولی با این آمار چپ شدن لوگان توی عید...یه کم به سمت ریو رفتم...
کسی میتونه کمکی بکنه؟؟
آمار چپ شدن لوگان رو کجا منتشر کردند؟

xqg50
01-04-2008, 00:06
روا با این که بدنه پژو رو داره ولی سیستم تعلیقش پیکانه اصلا تعادل خوبی نداره سرعت و شتابشم حتی به گرد پژو هم نمیرسه ایران خودرو با این چرت و پرتاش ابروی 405 رو برده

Actros
01-04-2008, 01:11
حمید جان یا برو تو کار همون 206
یا 405 مدل پایین
مخصوصا مدلهای 2000 که فک میکنم تا وسط 81 تولید شد

robert
01-04-2008, 01:42
حمید جان یا برو تو کار همون 206
یا 405 مدل پایین
مخصوصا مدلهای 2000 که فک میکنم تا وسط 81 تولید شد

ممنونم امیر جون !!!:11:
راستش اینطور که معلومه قرار شده 206 و روآ و 405 رو بیخیال بشیم و بزنیم توکار پرشیا صفر کیلومتر !!!:20:
به این ترتیب که یه 11 میلیون رو نقد میدیم ایران خودرو و بقیه رو هم اقساط :46:
البته امیدوارم بشه با این روش ماشین خرید !!!:31:

امير موسر
01-04-2008, 09:03
نمیدونم منظور شما از تو دست بودن چیه ولی من با 405 تا190 تا هم رفتم هیچ مشکلی از نظر تعادل نداره از ریو و تندر هم خیلی بهتره مخصوصا جلوبندیش این تندر هم که خیلی پرته مخصوصا این تیپش منو کشته خیلی ضایس از نظر جاداری 405 از همشون جادارتره ریو سقفش خیلی کوتاهه
نمی دونم چرا همه گیر دادن به طراحی تندر !!
اصلا به فکر ایمنی و راحتی و به روز بودن و بقیه چیزا نیستن !!
حالا تو قیافه 405 چی دیدید من نمی دونم ,طراحی دهه 80 !!

امير موسر
01-04-2008, 09:07
ممنونم امیر جون !!!:11:
راستش اینطور که معلومه قرار شده 206 و روآ و 405 رو بیخیال بشیم و بزنیم توکار پرشیا صفر کیلومتر !!!:20:
به این ترتیب که یه 11 میلیون رو نقد میدیم ایران خودرو و بقیه رو هم اقساط :46:
البته امیدوارم بشه با این روش ماشین خرید !!!:31:

پرشیا که نسبت به قیمتش اصلا نمی ارزه !!
یه سمند سال بگیر که از نظر امکانات چیزی کم نداره.

Ship Storm
01-04-2008, 10:05
آقا کسی قیمت 206 مدل 85 به بالا یا قیمت صفر کیلومترش رو داره خواهشا ؟؟؟؟[/]

مدل 85 تیپ 2 فوق العاده تمیز و بدون رنگ و خش و سالم حدود 12 میلیون

robert
01-04-2008, 10:11

قضیه داره پیچیده میشه !!!:13:
لازمه تا قبل از گیج شدن یه تاپیک دیگه بزنم !!!!:31::31:

Ship Storm
01-04-2008, 10:14
درسته

این حرف رو من قبول دارم و تایید میکنم حالا نمیگم ROA ماشین خوبیه یا بدیه ولی در کل ماشین صفر که تو دست خود ادم ابندی بشه یه چیز دیگست از همه نظر همون گارانتی که داره ارزشش رو چند برابر میکنه مخصوصا اگه سمند باشه که کارت طلائی داشته باشه دیگه نور علا نوره روغنش رو هم خودشون برات عوض میکنن تو 1 سال 3 سال هم که گارانتی داره . 206 هم ماشین خوبیه ولی اگه خواستی دست دوم بخری خیلی دقت کن از کسی بخر که بدونی با ماشین چجوری تا کرده مطمئن باش کسی که 206 داشته باهاش همه جور ژانگولر بازی در اورده کمتر کسیه که ماشین رو سالم و تمیز نگه داره اون هم 206 .

robert
01-04-2008, 10:18
سلام به همگی !!!:20:
نظر به اینکه تو تاپیک (( کسی درباره پژو روآ چیزی میدونه )) نظرم حسابی از این خودرو برگشت و همینطور طی صحبتهایی با خونواده و ستاد فرماندهی !!!!:31::27: قرار شده یه خورده بودجه خرید خودرو بالاتر بره و به حدود 14 تومن برسه میخواستم از شما عزیزان که تو کار ماشین معلوماتی دارید بپرسم که با این بودجه چی میشه خرید که بهترین باشه ؟؟؟:46:
خودم نظرم رو پرشیاست !!! ولی برخی میگن سمند سال بخر یا بزن تو کار سمند ال ایکس و یا مثلا 405 بهتره !!!
شما نظرتون چیه ؟؟:20:
ممنون میشم اگه توضیح بدید !!:11::11:

Ship Storm
01-04-2008, 10:19

کاملا تایید میشه پرشیا رو که ولش کن همون 405 هستش فقط بخاطر شکل ظاهرش چند میلیون گرون تره سمند خیلی بهتره . جدا پرشیا کجاش با 405 فرق داره از نظر فنی همش همونه فقط حالا یکم قیافه داره.

Ship Storm
01-04-2008, 11:59
من اگه خودم بودم پرشیا نمیخریدم چون به قیمتش واقعا نمی ارزه به نظر من بهترین انتخاب سمند Lx سال اون هم رنگ سفیدش هست 1 سال کارت طلائی و 3 سال گارانتی هم داره که واقعا عالیه .
پیشنهاد من که همینه و بس البته در حال حاضر از 14 میلیون یکم بیشتره تک گانه سوزش 15.300 و دوگانه سوزش 15.700 هستش.

امير موسر
01-04-2008, 12:15
من سمند lx سال رو پیشنهاد می کنم !!

robert
01-04-2008, 12:24
من اگه خودم بودم پرشیا نمیخریدم چون به قیمتش واقعا نمی ارزه به نظر من بهترین انتخاب سمند Lx سال اون هم رنگ سفیدش هست 1 سال کارت طلائی و 3 سال گارانتی هم داره که واقعا عالیه .
.

ممنون :11::11:
ولی مگه پرشیا این کارت طلایی و 3 سال گارانتی رو نداره ؟؟؟؟:13::13:
یعنی این چیزها فقط برای سمند هست ؟؟؟ بابا سمند رو که تاکسی میکنند !! :31: آدم یه جوری میشه وقتی میبینه ماشین زیر پاش رو یکی دیگه رنگ کرده و به عنوان تاکسی استفاده میکنه !!!:27:
سمند lx هم که ماشین پلیس دم در کلانتری هاست !!!:31:

اما از شوخی گذشته درسته که میگن موتور پرشیا و 405 و سمند یکی هست ؟؟؟:41:
اگه اینجوریه که تفاوت این ماشینها برمیگرده به بدنه و امکانات ماشین !!! نه موتور ماشین که مهمترین قسمت هم هست !!!:13:

Sajad2006
01-04-2008, 12:27
منم سمند Lx سال رو پیشنهاد میکنم.......
البته چیزایی که درباره خز شدنش میگی درسته.......

امير موسر
01-04-2008, 12:29
بابا سمند رو که تاکسی میکنند !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آدم یه جوری میشه وقتی میبینه ماشین زیر پاش رو یکی دیگه رنگ کرده و به عنوان تاکسی استفاده میکنه !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سمند lx هم که ماشین پلیس دم در کلانتری هاست !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مگه ماشین پلیس باشه بده !!
اگه نمیخوای همچین چیزایی رو ببینی می تونی 206SD مدل V1 بگیری !!
یا تندر E2 !!

HOOSEIN 105
01-04-2008, 12:31
با سلام
من هم مثل تو اول که پول اومد دستم گیر کردم
ولی با مشورت به خوب ماشینی دست یافتم

از من میشنوی پرشیا نگیر . مفت نمی ارزه نه از نظر ایمنی نه قدرت موتور وامکانات اشغاله
سمند هم نوع g

HOOSEIN 105
01-04-2008, 12:42
با سلام
من هم مثل تو اول که پول اومد دستم گیر کردم
ولی با مشورت به خوب ماشینی دست یافتم

از من میشنوی پرشیا نگیر . مفت نمی ارزه نه از نظر ایمنی نه قدرت موتور وامکانات اشغاله
سمند هم نوع lx بد نیست امکانات خوبی داره ولی ایمنی پایین
ولی به نظر من اینارو بذار کنار یه 206 یا یه تندر یا ریو بگیر .
همشون به قیمتشون میرزن
اگه خوانواده کم جمعیت 3 نفره هستید 206 به نظرم خوب است
اگه خوانواده 5 نفره هستید تندر بهتره چون واقعا جاداره
ریو هم توصیه میشه
ولی به نظر من اگه خوانواده 4 یا 5 نفره هستید از 206 خدا حافظی کنید . تندر بگیر کیف کن . خدایی تو شتاب هرچی پرشیا سمند 405 206 sd رو میخوره خدایی محشره ا تو عید جاتون خالی تو جاده مشهد و چالوس حسابی تستش کردم محشره ولی یه تو پیچ تعادلش بده :41::41::41::41::41:

robert
01-04-2008, 13:23
مگه ماشین پلیس باشه بده !!
اگه نمیخوای همچین چیزایی رو ببینی می تونی 206sd مدل V1 بگیری !!
یا تندر E2 !!

نه نه !!:41::19:
206 که هیچ مدلش رو خوشم نمیاد !! اصلا توش جا نمیشیم !!:31: با اون پدالهای ریزش و پای منم که شماره اش 44 هست و اصلا رو کلاچ ترمز تسلط ندارم !!!:27::27:
میریم تو کار پرشیا و سمند و مقایسه اونها و مدلهای مختلش تا ببینیم چیکار میکنیم !!:20:

robert
01-04-2008, 13:34
آقا پرشیا Elx رو چجور ماشینی میبینید ؟؟؟:20:
در مقایسه با سمند ال ایکس چجوریه ؟؟؟
قیمت صفر کیلومتر هرکدوم چنده ؟؟؟
ممنونم:11:

HOOSEIN 105
01-04-2008, 13:34
با سلام اقایamirfarrokh

من تندر دارن توی این عید حسابی رسش و کشیدم و تستش کردم
درسته توپیچ یه کم می ترسونت مثل من خودم توی دوشنبه قبل عید یه اتفاق برام افتاد

ساعت 12 شب بود تو جاده ساوه بودیم داشتیم از خانه یکی از اقوام می اومدیمتوراه بودیم موتور هم گرم شده بود.
یه 10 دقیقه ای بود داشتیم با 80 تا می امدیم . دیدم دو سه تا پراید افتاده داره ما می گیره . کاری نکردم گفتم بذار تو حال خودش باشه .
بعد دیدم این ول کن نیست حالشو گرفتم .
بعد رفتم جلو همونطور که پراید نقطه شده بود تو اینه دیگه سرعت رو کم کردم رو 80 دیدم یه 405 اومد . توش یه مرد 37 یا 38 ساله توش بود با خانم و یه پسر کوچیک .
دیدم هی میان پیش ماشین ماشین و میگیره . بعد رفت جلوم شروع کرد گاز دادن . دیدم اگه نرم سابقه تندر بد میشه . خلاصه پا به پاش رفتم دیدم این ول کن نیست همینجوری میره دیگه اومدم لاین سبقت و ازش رد شدم .
زیاد رفتم جلو . بعد وقتی یادم اومد توش یه پسر بچه بود سرعت رو کم کردم تا بیاد و رد شه تا دل پسره نشکنه خلاصه گفتم بذار دلش خوش باشه . 405 اومد رد شد دیدم وقتی رد شد پسر تو عقب ماشین بالا پایین می پرید.
دیدم مرده خنگ تشریف داره و مطلب و نفهمیده اومده دوباره پیش ماشین و دوباره ول کن نیست . گفتم این دفعه نه به تو رحم می کنم نه به پسرت افتادم جلو گاز رو تا نصفه بیشتر فشار دادم و یا علی گفتم بیا دنبالم دیدم خلاصه یه کورس 5.6 کیلومتری شروع شد . پراید و بقیه ماشینا کشیده بودند کنار من بودم و 405 خلا صه افتادم جلو همینجور که گرم شده بودم و به سبیل 405 میخندیدم .................................................. ....................

خطر از بیخ گوشم گذشت یه پیچ 160 یا 155 درجه افتاد جلومسرعت 145 یا 150 تا بود . پیچ هم به سمت راست بود . وقتی فرمون رو چرخوندم دیدم بدنه ماشین سنگینی کرد رو چرخ سمت چپ . فنر ها خوابید چرخ های راست هم فکر کنم یه لحظه اومد بالا شانس اوردم پدرم سمت شاگرد و برادرم هم تو عقب پشت صندلی شاگرد بود . فکر کنم اگه اینها نبودن وضع خیلی خطری میشد . پدرم 100 کیلو میشه برادرم هم 60 یعنی 160 کیلو به من کمک کرده تا ماشین چپ نکنه
خلاصه ماشین خوبیه ولی به علت قد بلند و... تعادلش یه کم بده
ولی از نظر موتوری خدای سره من با دنده 4 اون به راحتی 175 رو میرم

تو شتاب نسبت به 206 5 یه کم عقب میمونه (نصف ماشین ) ولی 206 س اس دی رو رد میکنه با دنده دوش اگه تا صد رو بری تو 9 ثانیه پر میکنه ولی سریع باید بری 3 چون به علت انژکتوری بودن پاشش بنزین قطع میشه

من خودم 7 عید با صندوق کاملا پر zip شده با 4 سرنشین و کلی خرت و پرت تو یه طرف صندلی عقب 190 تا رفتم ماشین بدون لرزش و صدا بود چسبیده بود رو جاده
به کلی راضیم ایمنیش خیلی بهتر از ریو ریو کم جاست
تندر هم از نظر جاداری داخل اتاق از 405 یه کم بهتر و صندوقش هم از 405 بزرگتره

Ship Storm
01-04-2008, 14:54
ممنون :11::11:
ولی مگه پرشیا این کارت طلایی و 3 سال گارانتی رو نداره ؟؟؟؟:13::13:
یعنی این چیزها فقط برای سمند هست ؟؟؟ بابا سمند رو که تاکسی میکنند !! :31: آدم یه جوری میشه وقتی میبینه ماشین زیر پاش رو یکی دیگه رنگ کرده و به عنوان تاکسی استفاده میکنه !!!:27:
سمند lx هم که ماشین پلیس دم در کلانتری هاست !!!:31:

اما از شوخی گذشته درسته که میگن موتور پرشیا و 405 و سمند یکی هست ؟؟؟:41:
اگه اینجوریه که تفاوت این ماشینها برمیگرده به بدنه و امکانات ماشین !!! نه موتور ماشین که مهمترین قسمت هم هست !!!:13:

سمند LX اون هم مدل سال واقعا محشره شما اون رو با سمند های تاکسیو کار مقایسه نکن امکاناتی که سمند LX سال داره پرشیا هم نداره حتی پرشیا ELX هم امکاناتش پیش سمند LX سال اگه بخوایم از 20 نمره نمره بدیم اگه سمند میگیره 20 پرشیا ELX امتیاز 10 رو هم به زور میگیره فقط موتورش نسبت به شمند بهتره وگرنه هیچی نداره.
پرشیا کارت طلائی داره ولی فکر کنم 18 ماه گارانتی داشته باشه اگه اشتباه نکرده باشم. در کل شما سمند LX سال رو تو این رنج قیمت باید برترین خودرو تلقی کنی هم از نظر ایمین و هم از نظر امکانات.

آقا پرشیا Elx رو چجور ماشینی میبینید ؟؟؟:20:
در مقایسه با سمند ال ایکس چجوریه ؟؟؟
قیمت صفر کیلومتر هرکدوم چنده ؟؟؟

پرشیا ELX هم همون پرشیا معمولیه و موتورش فرق میکنه و سنسور عقب گذاشتن براش, یه سری از این امکانات ولی به قیمتش باز هم نمی ارزه بی اندازه گرونه در صورتی که سمند امکاناتش خیلی بهتره البته ناگفته نمونه که موتور ELX قوی ترو پر شتاب تر از سمند LX مدل سال هستش نمیگم پرشیا ELX ماشین خوبی نیست ولی نسبت به قیمتش گرونه اگه همون مثل سابق 16 میلیون بود به نظر من نباید مهلتش میدادی و ELX رو میخریدی.
در حال حاضر فکر میکنم قیمت ELX باید حدود 20 میلیون باشه (البته دقیق نمیدونم ولی همین حدودها هستش)
قیمت سمند LX سال رو هم که خدمتتون گفتم اگه از کارخونه تحویل فوری بگیری دوگانه سوزش 15,700 و معمولیش 15.300 هستش.

پیروز و موفق باشید :11:

sourena_8888
01-04-2008, 15:08
پیشنهاد این حقیر......206
البته رانندگی با ُسمند lx لذت بخشه....تو سرعت های بالا خیلی با وقاره....از لحاط قیافه هم مثل یه ادم جا افتاده هست ....
اما 206 یه پسر شرور ...خیلی اسپرت و تیزه ...خیلی هم هیزه....ولی مشکل جای صندوق عقب داره...از این صندوق داراش نگیر که به درد نمیخوره...
پرشیا به قیمتش نمی ارزه...
تندر هم که مقایسه کنی میبیینی که 206 بهتره...
405 هم که بیخیال ....مرتیکه بعد 20 سال اومده ایران این ماشینو مونتاژ کرده ....
ریو هم که قیافش ارزش فکر کردن نداره

این سمند سورن هم ادمو به فکر میندازه ...موتور ملی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من گواهی نامه ندارم:19:(بعد کنکور میگیرم) :21:
هم 206 داشتیم هم lxاز لحاظ رانندگی 206 خیلی اسپرت و تیزه که رودست نداره اما lx سنگین و مطمعن
lx منو ارضا نمیکنه ولی ابوی خیلی دوسش داره .....اما 206 منو ارضا میکرد اما ابوی به دیده کینه اونو مینگریست
اگه مشکل جا نداشتیم 100 سال 206 را با lx عوض نمیکردیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه جوونی 206 ....اگه پا به سن گذاشته هستی lx

یه چیزی هم هست : هر ماشینی که تو ایران ساخته میشه فقط 2 سال اول ارزش داره بگیری ..بعد 2 سال[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امير موسر
01-04-2008, 15:21
پرشیا elx هم ماشین خوبیه !!
ولی از نظر امکانات رفاهی چیزی از سمند سال بیشتر نداره.(امکاناتشون یکیه)
ولی پرشیا elx قدرت موتورش 120 و سمند سال 110 که اونم زیاد تفاوتی رو تو موتورشون نشون نمیده !!
قیمتش هم که دور ور 17 تومن .
به هر حال سمند سال به صرفه تر به نظر می رسه .

robert
01-04-2008, 17:54
پیشنهاد این حقیر......206
یه چیزی هم هست : هر ماشینی که تو ایران ساخته میشه فقط 2 سال اول ارزش داره بگیری ..بعد 2 سال[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

206 تیپ چند ؟؟؟؟:20:
تیپ 5 و 6 این ماشین اینقدر گرون هست که آدم رو به راحتی از خرید منصرف بکنه !!!:41:

amir_infernal
01-04-2008, 18:49
فولکس "گل" هم خوبه ها
البته اگه بیشتر از 4 نفر نیستید

khoshgelafi
01-04-2008, 19:35
فولکس "گل" هم خوبه ها
البته اگه بیشتر از 4 نفر نیستید

'گل که 17 تومنه!

khoshgelafi
01-04-2008, 19:43
آخه این ماشینائی که می گین 14 تومن نیستن که!
پرشیا که 18 تومنه!
گل 17
...
فقط می مونه 206 و 405 و لوگان!

Ship Storm
01-04-2008, 19:55
سمند ال ایکس سال 15.300 و گازسوزش 15.700 تحویل از کمپانی بصورت فوری ولی بیرون گرونتر از این قیمت هاست

robert
01-04-2008, 22:32
آخه این ماشینائی که می گین 14 تومن نیستن که!
پرشیا که 18 تومنه!
گل 17
...
فقط می مونه 206 و 405 و لوگان!

شاید اینطور باشه خوشگل جون !!!:31:
ولی بودجه ما هم ممکنه افزایش پیدا بکنه !!!:46:
در ضمن مطمئنی پرشیا صفر 16 تومن نیست ؟؟؟؟:27:

capitan black
01-04-2008, 22:39
دوست عزيز اگه ميگيري 206 بگير...سمند و ... اصلا به درد نميخوره...

robert
01-04-2008, 22:47
سمند ال ایکس سال 15.300 و گازسوزش 15.700 تحویل از کمپانی بصورت فوری ولی بیرون گرونتر از این قیمت هاست

نقد میدن ؟؟؟:13:
آخه شاید بودجه رو همین 14 تومن گیر بکنه و بالاتر نیاد !!!:41:
میشه از همین نمایندگی 14 تومن بدیم و بقیه اش قسط بندی بشه ؟؟:20:
ممنونم :11:

robert
01-04-2008, 22:56
دوست عزيز اگه ميگيري 206 بگير...سمند و ... اصلا به درد نميخوره...

یه ضرب المثل معروف هست که میگه (( robert!!!! هر روز گیج تر از دیروز !!!!:31::27::31::27:))

خداییش خودتون رو بذارید جای من بدبخت !!! بعد عمری پیکان سواری و پراید سواری دری به تخته خورده و میخوام علاوه بر خرید قطعات کامپیوتر یه ماشین نسبتا مناسب هم بخریم !!!! اونوقت یدونه رابرت میمونه و هزار مدل پیشنهاد مختلف !!!!:27:
اونهم در جایی که تو تمامی عمرم همش سه چهار ساعت تو پرشیا نشستم و سمند رو هم اصلا تجربه نکردم و از ماشین و قطعات یدکی و موتور اون چیزی بلد نیستم !!!:41:
نیاز به تحقیق بیشتر دارم !!:21::21:

XELTEK
01-04-2008, 23:15
سمند و 405 و پارس هر سه روی یک پلت فرم هستند و هر سه از یک نوع موتور با قدرت 97 اسب بخار قدرت میگرند

405 میون این چند تا اصیل تر هست و من پیشنهاد میکنم

اما پیشنهاد من به که عادت به خرج های سبک پراید دارید هیوندای ورناست

درسته شکل و قیافه ی جالبی نداره اما از عمر بالایی برخورداره

در ضمن به لطف سهمیه بندی بنزین شما با این پول فقط میتونید 405 دوگانه سوز با قیمت 14 میلیون نیم و لوگان ای دو باقیمت 15 میلیون 200 300 و یا لوگان ای یک با قیمت حدود 13 بخری

یا اینکه بری سراغ دست دوم تر تمیز که من پیشنهاد اکید رو این مورد دارم !

Talabkar
01-04-2008, 23:27
دوست عزيز اون ماشيني رو كه دوست داري بخر پول عشقتو ميدي و باهاش حال ميكني
اكثر نظر ها درباره ماشين خريدن سليقه اي هستش هر ماشين يه سري معايب داره يه سري مزايا به طور قطع نميشه گفت كدوم خوبه
به نظر هر كدومو كه دوست داري بگير

shahab_f
01-04-2008, 23:41
روبرت تو مگه هنوزم هستی؟ پس چرا پست نمیدی دیگه.
تندر انتخاب خوبیه ها.تو آخرین شماره ی مجله ماشین 206 SD رو کمی برتر از تندر دونسته بود , ولی باز انتخاب با خودته.شتابشم تو مایه های 206 است.

'گل که 17 تومنه!

:19::19::19::19::19:
مگه تا همین چند وقت پیش 13.500 نبود؟؟؟؟
من حساب کردم اینجوری که قیمتا پیش میره خدایی میارزه آدم ماشین وارد کنه ,90% پول گمرکشم بده .

robert
02-04-2008, 00:27
دوست عزيز اون ماشيني رو كه دوست داري بخر پول عشقتو ميدي و باهاش حال ميكني
اكثر نظر ها درباره ماشين خريدن سليقه اي هستش هر ماشين يه سري معايب داره يه سري مزايا به طور قطع نميشه گفت كدوم خوبه
به نظر هر كدومو كه دوست داري بگير
بد نمیگی ها !!:46:
حرفات یه جوری به دل آدم میشینه !!!:31:
ممنونم ازت :11:

Ship Storm
02-04-2008, 05:00
نقد میدن ؟؟؟:13:
آخه شاید بودجه رو همین 14 تومن گیر بکنه و بالاتر نیاد !!!:41:
میشه از همین نمایندگی 14 تومن بدیم و بقیه اش قسط بندی بشه ؟؟:20:
ممنونم :11:

والا اون رو دیگه نمیدونم برای خرید قسطی باید از نمایندگی ها سوال کنید تا به جواب دقیق تری برسید.

HOOSEIN 105
02-04-2008, 11:50
ريو

يا حق (:

با سلام
چرا میگید ریو ماشین اطمینانی است
از نظر ایمنی که پایین میباشد تازه مدل که داری 2 ایربگ بوده 2 ستاره گرفته مدل ایرانیش که فاقد ABS و ایربگ میباشد که ایمنی خیلی کمی را دارا میباشد .
تازه اگه خدای نکرده کسی با ریو چپ کنه بعید زنده در بیاد ولی باتندر چپ کنه احتمال زنده موندنش خیلی زیاده به دلیل ارتفاع زیاد سقف و کمربند های 3 نقطه ای و ستون های نسبتن قوی ولی در ریو به دلیل ارتفاع کم سقف امکان برخورد شدید سر با سقف وجود دارد . پدر من قدش 190 است و تو هر ماشینی نمیتونه بشینه ولی تو تندر به دلیل ارتفاع زیاد سقف خیلی راحت میباشد مثل تو ریو نمی تونه چند ساعت برونه چون گردنش درد میگیره .

HOOSEIN 105
02-04-2008, 12:17
سلام
اس دی برتری داره به تندر ولی تو امکانات بی خود و الکی تازه قیمتش هم زیاده به درد نمی خوره 17 تومن بدی اس دی تندر بهتره تو شتاب حال اس دی رو میگیره

xqg50
02-04-2008, 13:44
ریم خودش ماشین خوبیه ولی نمیدونم اسم این کار رو چی میشه گذاشت اگه شما تبلیغ ریو رو دیده بودین رینک آلومینیوم داشت تو مشخصاتشم همین رو نوشته بود و آلان خبری از اونا نیست در ضمن ضربه گیر رو دراشم برداشتن

HOOSEIN 105
02-04-2008, 15:36
قابل توجه اقایون

آیا میدونستید که لوگان با اینکه حدود 20 سانتی متر از سمند کوتاه تره ولی داخل اتاق اون جادار تره؟؟؟!!!
خوب تصویری رو که لینکش رو گذاشتم از مجله معتبر روسی autoreview.ru جمع آوری شده که میتونید لوگان رو با انواع اتوموبیلهای داخلی از نظر جاداری مقایسه کنید.جالب اینجاست که صندوق لوگان فقط حدود 2 سانتی متر از صندوق سمند کوتاه تره که تفاوت عمده سمند ولوگان در فاصله سپر جلو تا مرکز چرخ جلو است یعنی فضای غیر مفید که تقریباً فضای مفید لوگان از سمند بزرگتر میشه .در مورد ریو و 206 و 206sd که اصلاً قابل مقایسه نیستند.فقط فاصله صندلی عقب تا صندلی جلو را مقایسه کنید.
راستی اونهایی که میگن لوگان مرکز ثقلش بالاست ببینند و اگه شک دارند چک کنند که فاصله کف خودرو تا زمین لوگان 16 سانتی متره که معادل 206 است ولی سمند فاصلش 18 سانتی متره این یعنی اینکه بازهم لوگان فضای مفید بیشتری داره (حدوداً فاصله کف تا سقف 120 سانتی متره)ولی تفاوت سمند و 405 با لوگان در احساس سر پیچها بدلیل فاصله محور بیشتر سیستم تعلیق عقب که کاملاً مستقله و طراحی عالی شاسی توسط پژو است که در این زمینه استاد است.

امير موسر
02-04-2008, 16:32
قابل توجه اقایون

آیا میدونستید که لوگان با اینکه حدود 20 سانتی متر از سمند کوتاه تره ولی داخل اتاق اون جادار تره؟؟؟!!!
خوب تصویری رو که لینکش رو گذاشتم از مجله معتبر روسی autoreview.ru جمع آوری شده که میتونید لوگان رو با انواع اتوموبیلهای داخلی از نظر جاداری مقایسه کنید.جالب اینجاست که صندوق لوگان فقط حدود 2 سانتی متر از صندوق سمند کوتاه تره که تفاوت عمده سمند ولوگان در فاصله سپر جلو تا مرکز چرخ جلو است یعنی فضای غیر مفید که تقریباً فضای مفید لوگان از سمند بزرگتر میشه .در مورد ریو و 206 و 206sd که اصلاً قابل مقایسه نیستند.فقط فاصله صندلی عقب تا صندلی جلو را مقایسه کنید.
راستی اونهایی که میگن لوگان مرکز ثقلش بالاست ببینند و اگه شک دارند چک کنند که فاصله کف خودرو تا زمین لوگان 16 سانتی متره که معادل 206 است ولی سمند فاصلش 18 سانتی متره این یعنی اینکه بازهم لوگان فضای مفید بیشتری داره (حدوداً فاصله کف تا سقف 120 سانتی متره)ولی تفاوت سمند و 405 با لوگان در احساس سر پیچها بدلیل فاصله محور بیشتر سیستم تعلیق عقب که کاملاً مستقله و طراحی عالی شاسی توسط پژو است که در این زمینه استاد است.

عکس جالبی بود !!
ولی این تندر که ت. عکس بود مگه e0 نیست ؟
پس چرا سپراش رنگ بدنه است و چرا پرژکتور داره !!
عجیبه !!

Ssarshar
02-04-2008, 21:03
نظر به اینکه تو تاپیک (( کسی درباره پژو روآ چیزی میدونه )) نظرم حسابی از این خودرو برگشت و همینطور طی صحبتهایی با خونواده و ستاد فرماندهی !!!!:31::27: قرار شده یه خورده بودجه خرید خودرو بالاتر بره و به حدود 14 تومن برسه میخواستم از شما عزیزان که تو کار ماشین معلوماتی دارید بپرسم که با این بودجه چی میشه خرید که بهترین باشه ؟؟؟:46:
خودم نظرم رو پرشیاست !!! ولی برخی میگن سمند سال بخر یا بزن تو کار سمند ال ایکس و یا مثلا 405 بهتره !!!

سلام و تبریک عید خدمت شما :11:

من بهت ورنا رو توصیه میکنم . یه ماشین کره ای و با کیفیت که دارای بهترین کیفیت مونتاژ در رده 10 تا 19 تومن هست رو بهت معرفی کردم طبق آخرین بررسی فنی خودرو ها هیوندای ورنا حتی از 206 هم نمره منفی کمتری گرفت چه برسه به سمند !!!
بهرحال یه شرکت خصوصی بنام خودروسازان راین که زیر مجموعه کرمان خودروست این اتومبیل را تولید میکنند .
راستش کیفیت بدنه - قطعات - سواری و تجهیزات در حد بسیار مطلوبی قرار داشت . عملکرد خودرو فوق العاده نرم بود و خصوصا در سرعتهای بالا چسبندگی زیادی به زمین داشت . ترمزها هم با اینکه دیسکی بودند و دارای سیستم abs نبودند ولی از سمند ال ایکس سال ! بهتر عمل میکردند . داخل اتاق بسیار بهتر از خودروی ملی طراحی شده بود و کیفیت صندلیها از سمند خیلی خیلی بهتر بود . اما جلو داشبرد سمند شکیلتر بود . شتاب ورنا فی المجموع بطور قابل توجهی از سمند بیشتر بود . مخصوصا شتاب ثانویه واقعا عالی بود و درضمن ایمنی بسیار خوبی داشت . خوب در مصرف سوخت ورنا یکی از سه خودروی سدان کم مصرف در کشور است و صدی 6 میسوزونه ولی سمند ..... از لحاظ حجم موتور سمند 300 سی سی بیشتر داره ولی من اصلا این حجم بیشتر رو حس نکردم . در حالیکه موتور ورنا بسیار پاک و کم مصرف بود ! هندیلینگ ورنا بسیار ایده عال بود و کلا لذت رانندگی بیشتری نسبت به سمند ال ایکس داره کمانکه ال ایکس هم پس از مدتی فرمونش دستمون میاد بهرحال ورنا یک خودروی قدرتمند در رنج 10 تا 20 میلیون است و 100 درصد قطعات این خودرو کره ایست. و حدود 300/1 از سمند ال ایکس سال ! گرونتره .

بهرحال

xqg50
02-04-2008, 22:56
عکس جالبی بود !!
ولی این تندر که ت. عکس بود مگه e0 نیست ؟
پس چرا سپراش رنگ بدنه است و چرا پرژکتور داره !!
عجیبه !!
اصلا تعجب نداره این کارا از شرکتهای خودروساز ایرانی اصلا بعید نیست این بلا سر ریو هم اومده

xqg50
02-04-2008, 23:01
قابل توجه اقایون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا نظرتون در تعادل پژو موافقم ریو و تندر شاید برتری هایی نسبت به پژو داشته باشن ولی در کل پژو بهتره کم خرج تر و جادارتره مثلا لنت ترمز پژو 20 تومنه ولی مال سمند 60 تمنه مال تندر قیمتشو نمیدونم ولی حتما گرون تره

Hossein-GMail
03-04-2008, 01:22
سلام به همه دوستان عزیز.
به نظر شما بین22الی23تومن چی از همه بتره.یک ماشین خانوادگی و بی دردسر.
نظر خودم رنو مگان هست.
اگه لطف کنید و راهنمایی کنید ممنون میشم.

Actros
03-04-2008, 03:01
سلام به همه دوستان عزیز.
نظر خودم رنو مگان هست.

مگان گزینه خوبیه
ولی من قیمت اینارو ندارم اگه به بودجت میخوره اینا هم خوبن
هویندای سوناتا
مزدا 3

Hossein-GMail
03-04-2008, 04:13
مگان گزینه خوبیه
هویندای سوناتا
مزدا 3

ممنون Actrosجان.خیلی مخلصیم.:10:

HOOSEIN 105
03-04-2008, 07:22
با نظرتون در تعادل پژو موافقم ریو و تندر شاید برتری هایی نسبت به پژو داشته باشن ولی در کل پژو بهتره کم خرج تر و جادارتره مثلا لنت ترمز پژو 20 تومنه ولی مال سمند 60 تمنه مال تندر قیمتشو نمیدونم ولی حتما گرون تره

با سلام
نمی دونم چرا میگید پژو جادارتره
پژو جاداره ولی نه در حد تندر
من تو پژو تا دلت بخواد نشستم ولی توش راحت نیستم سقفش کوتاه است گردنمو باید خم کنم تا ماشین رو برونم دید خوبی هم ندارم
ولی تو تندر به راحتی رانندگی می کنم بدون این که اذیت شوم
صندوق تندر هم دیده باشی متوجه میشی که نسبت به 405 بزرگتره
پس تو جاداری و عرض خودرو تندر برتره
بعد نمی دونم منظورتون از بهتره چیه
این همه دلیل هست که دلال بر برتری تندر نسبت به 405 است ولی باز هم میگید پژو بهتره
تندر یورو 2004 رو پاس کرده
ریو که نتونست وارئ اروپا بشه
206 هم یورو 2002 رو داره
این دلال بر اینه که تندر نسبت به رقیبان به روز تر و بهتر است

brad pitt
03-04-2008, 08:54
با سلام دوست عزیز

اگر نو میخوای که رنو مگان قیمتش بالاتر از این حرفاست . ولی مدل پایین تر مگان و مزدا 3 تیپ 1 گیرت میاد .

من تا چند روز گیر خرید ماشین بودم ولی 30 داشتم اما gen2 خریدم . ماشین شیک و خوبیه

البته با این مزدا 323 هم میتونی بخری

پیشاپیش مبارکت باشه .:27::21:

Talabkar
03-04-2008, 12:20
اوانته هم خوبه

Ssarshar
03-04-2008, 12:58
سلام به همه دوستان عزیز.
نظر خودم رنو مگان هست.

سلام
ببین حسین جان رنو مگان انتخاب خوبیه موتور پاک و بسیار خوبی داره 1600 16 سوپاپ از لحاظ جاداری - ایمنی و آیرودینامیک فوق العادس ولی متاسفانه تو مدل 1600 تجهیزات رفاهی نسبت به مدل 2000 سی سی کاهش یافته مثلا ضبط کاست و شیشه عقب دستی و جنس جلو داشبرد و اتاق یه مقدار پایین تر شده ولی با این حال انتخاب مناسبیه .
اما جدیدا هیوندای ورنا 1600 سی سی به بازار آمده که قیمت دنده اتومات 21 است و از لحاظ تجهیزات رفاهی و ایمنی خیلی خوبه ( ترمز ای بی اس - 4 کیسه هوا و ... ) و همچنین شتاب بسیار مطلوبی هم داره بطوریکه با 206 تیپ 5 قابل رقابته . کیفیت مونتاژ بسیار بالایی هم داره ولی متاسفانه خدمات خوبی نداره . یکی از بدیهای ورنا چهره ساده خودرو چه از نمای داخلی و چه خارجی است ( البته سلیقه ایه ! ) ولی بهرحال اینهم انتخاب خوبیه . دیگر خودروی کره ای اوانته هست که دارای مشکلات فنی و بازار خرید و فروش ضعیف است که توصیه نمیشه .

اما پیشنهاد ویژه من پروتون جنتو هستش همه چی داره ایمنی عالی - استقامت قابل توجه - تجهیزات بالا - موتور کامپرو انگلیسی 1600 سی سی 16 سوپاپ - صندلیهای انگلیسی اسپارکو - طراحی لوتوس انگلیس - این خودرو از لحاظ شتاب در حد مطلوبیه ( البته اگه اهل لایی کشیدن و سرعت نباشی ) مونتاژ باکیفیت و با خدمات خوبی هم داره دیگه از یه ماشین چی میخوای
بنظر من انتخاب خیلی خوبی میتونه باشه .

[quote=brad pitt;2262777]با سلام دوست عزیز

اگر نو میخوای که رنو مگان قیمتش بالاتر از این حرفاست . ولی مدل پایین تر مگان و مزدا 3 تیپ 1 گیرت میاد .

من تا چند روز گیر خرید ماشین بودم ولی 30 داشتم اما gen2 خریدم . ماشین شیک و خوبیه

سلام برد جان ببینم جنتو ماشین خوبیه - راضی هستی ؟
مزدا 3 تیپ 1 اگه تولید شه و گیر بیاد دو رو بر 30 تومن باید باشه .

Hossein-GMail
03-04-2008, 13:08
سلام مجدد.

از توجه تون واقا ممنون.اگه میشه یک سایت هم بهم معرفی کنید که عکسهای خوبی از نمای داخلی و خارجی مگان و مدلهایی که معرفی کردید داشته باشه.
brad pitt سرشار جان تشکر مخصوص!:11::11::11:

Ssarshar
03-04-2008, 23:25

اینم سایت رسمی رنو پارس در ایران .

Havbb
03-04-2008, 23:52
کاملا تایید میشه پرشیا رو که ولش کن همون 405 هستش فقط بخاطر شکل ظاهرش چند میلیون گرون تره سمند خیلی بهتره . جدا پرشیا کجاش با 405 فرق داره از نظر فنی همش همونه فقط حالا یکم قیافه داره.
اگه به قيافه ماشين خيلي اهميت ميدي و حاظري پول اضافي بابتش بدي طوري نيست پرشيا بخر اصلا" من ميگم پارس بخر بهتره هم از نظر قيافه

xqg50
04-04-2008, 00:05
با سلام
نمی دونم چرا میگید پژو جادارتره
پژو جاداره ولی نه در حد تندر
من تو پژو تا دلت بخواد نشستم ولی توش راحت نیستم سقفش کوتاه است گردنمو باید خم کنم تا ماشین رو برونم دید خوبی هم ندارم
ولی تو تندر به راحتی رانندگی می کنم بدون این که اذیت شوم
صندوق تندر هم دیده باشی متوجه میشی که نسبت به 405 بزرگتره
پس تو جاداری و عرض خودرو تندر برتره
بعد نمی دونم منظورتون از بهتره چیه
این همه دلیل هست که دلال بر برتری تندر نسبت به 405 است ولی باز هم میگید پژو بهتره
تندر یورو 2004 رو پاس کرده
ریو که نتونست وارئ اروپا بشه
206 هم یورو 2002 رو داره
این دلال بر اینه که تندر نسبت به رقیبان به روز تر و بهتر است من نمیدونم قد شما چند سانته ولی من که 198 هستم وقتی سوار پژو 405 میشم هنوز کلی با سقف فاصله داره و در مورد جاداریم باید بگم امکان نداره عرض تندر بیشتر از پژو باشه در ضمن پژو بعد از این همه سال از طراحیش هنوز حرفهای زیادی برای گفتن داره شما بعد از چند سال حال تندر و بپرسین

Farshadd
04-04-2008, 00:16
البته دوستان من یه نکته بپرونم که شاید در نظر نگرفتید:

شیب صندلی ها رو هم در نظر بگیرید برای وقتی که میگید سر میخوره یا نه.

Farshadd
04-04-2008, 00:17

میشه چند تا از انتظاراتی که از خودرویی که میخوایی بخری داری، رو بگی+ تعداد و نوع استفاده.
اونجوری بهتر میشه راهنمایی کرد.

Farshadd
04-04-2008, 00:18

یه کم هم نرم تره و یه امکاناتی اضافهتر داره. البته امکاناتش به سمند نمیرسه، ولی خداییش خوشگله. راحت تر هم قیافه ورمیداره
-------------------------------------
در مورد سوال اصلی تاپیک:

ببین دوست عزیز، کیفیت 206 نسبت به روا واقعا بالاتره. واسه همینم حتی اگه چند سال هم کارکرده باشه هنوزم از روا سالمتر و سرتره.
405 هم همونطور. مثلا شما با 9 تمن میتونی یه 405 ، 82 یا 81 تمیز بگیری. سگش هم به روا میارزه و از هر لحاظ به روا برتری داره. چه 206 چه 405.

Farshadd
04-04-2008, 00:33
سلام به همه دوستان عزیز.
نظر خودم رنو مگان هست.

رنو مگان گرونتر از این حرفاست و توی این قیمت الان فقط پژو پارس ELX هست. که البته قبلا 18 بود ولی الان 22-24 هست.
اگه هم جنتو توی همین قیمت باشه که خیلی خوبه و بهتره

مگان گزینه خوبیه
هویندای سوناتا
مزدا 3

امیر جان سوناتا قبل از سهمیه بندی 42 تومن بود. به نظرم الانم زیاد تغزییر نکرده. مزدا 3 هم متاسفانه گرونتره از رنج قیمت پیشنهادی

با سلام دوست عزیز

با مزدا 323 هم تا حدودی موافقم.
--------------------------
وقتی روی نقل قول کلیک کردم یه ماشین واسه پیشنهاد اومد توی ذهنم، اما نمیدونم چرا یادم رفت. اگه یادم اومد دوباره میذارم.

alex winson
04-04-2008, 01:09
آقا روا خلاص! :19::19::19:

Actros
04-04-2008, 01:13
پرشیا کمکای عقبش مسقل ونرمتره یکمی امکانات بیشتر
ولی 405 به قیمتش بیشتر میارزه

robert
04-04-2008, 10:47
:31:
میشه چند تا از انتظاراتی که از خودرویی که میخوایی بخری داری، رو بگی+ تعداد و نوع استفاده.
اونجوری بهتر میشه راهنمایی کرد.

آره چرا نمیشه بگم ؟؟؟:20:
خوب ماشینی که میخوام بخرم و به قول اون دوستمون پول عشقمو بدم باید این مشخصات رو داشته باشه !!!
تا جایی که ممکنه زیبا باشه و بشه با اسپرت کردن (( پایین آوردن شاسی و پهن کردن تایرها )) زیباترش هم کرد !!

سرعت حداکثر 160 هم برام کافیه !!! مهم اینه که این ماشین بر خلاف پراید و پیکان نرم حرکت بکنه و تمامی پستی بلندی های کوچیک سطح جاده رو احساس نکنم !!!

از آنجایی که این ماشین قراره تو اتوبانهای تهران (( همت - بابایی - حکیم - شیخ فضل الله و .....)) اکثر حرکت خودشو انجام بده و بقیه حرکتش هم برمیگرده به جاده چالوس و بقیه راهای مازندران لذا دوست ندارم با هرکاری به موتورش فشار بیاد و سالی 13 ماه گوشه تعمیرگاه باشه !!:31:
البته لازم به یادآوری هست که بنده اصلا و ابدا قصد ندارم با ماشین حرکات عجیب غریب انجام بدم و دستی بکشم و از این دیوونه بازی ها دربیارم !!!:46:

شاید یکی از دلایلی که دلم نمیخواد سمند بخرم همین زیبا نبودن سمند باشه که البته ممکنه تو کارایی از بقیه ماشینها بالاتر باشه !!

نوع استفاده همون اتوبانهای تهران و جاده چالوس هست و بقیه مسافرتها با هواپیما انجام میشه و راحتی چه موقع نشستن در ماشین و چه موقع رانندگی برام خیلی اهمیت داره و اصلا دوست ندارم با یه ماشین خشک رانندگی کنم !! همینطور زیبایی ماشین برام خیلی اهمیت داره و از بین ماشینهایی که دوستان معرفی کرده اند به نظرم پرشیا واقعا زیباست !!!:40:

Talabkar
04-04-2008, 14:39
اگه زيبايي ميخواي و سرعت و شتاب هم برات خيلي مهم نيست همون پرشيا رو بگير
به نظر من يه پرشيا سفيد بگير و بخوابونش و رينگ بنداز محشر ميشه

ali_manutd_2007
04-04-2008, 16:45
اگه زيبايي ميخواي و سرعت و شتاب هم برات خيلي مهم نيست همون پرشيا رو بگير
به نظر من يه پرشيا سفيد بگير و بخوابونش و رينگ بنداز محشر ميشه

دوست عزيز تا اونجا كه من ميدونم پرشيا 17800000 تومنه :20:

Talabkar
04-04-2008, 21:13
دوست عزيز منم منظورم صفر نبود

seppeehr
04-04-2008, 22:12
سلام دوستان.
مي‌خواستم اگر كسي از دوستان از قيمت هاي فعلي ريو، فولكس گل، و هيونداي ورنا اطلاع داره، من رو راهنمايي كنه.
ممنون.:40:

amir_z81
04-04-2008, 22:14
قیمت هیوندا ورنا با موتور 1500 16500 هستش
نکنه میخای ماشین بخری ؟

Farshadd
04-04-2008, 22:32
با 14 تومن پارس صفر که نمیتونی بگیری.
سمند هم که میگی خوشت از قیافش نمیاد.
خوب دیگه با این وضع بنزین چیزی نمیمونه جز دست دوم.
یادش به خیر پارس 14 تومن بود

Actros
05-04-2008, 01:21
پژو 405 slx بگیر . محصول جدید ایران خودرو:20:
.زیاد تنوع انتخاب نداری.
به نظر من یا سمند lx یا 405

امير موسر
05-04-2008, 07:40
ایول بابا ..........

حالت خوبه ....
هر جا می ری میزنی ایول بابا ....

seppeehr
05-04-2008, 08:14
ممنون امير جان!
والا دروغ چرا! يه پرايد فكسني دارم، مي‌خوام يه مقدار روش بزارم تبديل به احسنش كنم، منتها 206 نمي‌خوام! مي‌خوام ببينم بين اينا كدوم يكي قيمتش به نسبت امكاناتش مناسبتره.
بازم ممنون.