PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای در آوردن فن

rouhallah
25-01-2008, 18:19
بنام خدا
سلام
من میخوام فن سی پی یو رو در بیارم ولی وقتی اهرم های اونو آزاد میکنم بازم یه جای دیگش گیر داره و در نمیاد
مادر بردم گیگاست و زیر فن هم یک شبکه آلومینیومی قرار داره لطفاً کمک کنید

musa
25-01-2008, 18:23
سوكت cpu رو هم بنويسيد ؟

Gabana
25-01-2008, 18:25
اگر تمام اتصالات فن و جدا كرده باشي ممكنه خمير حالت چسبندگي پيدا كرده باشه و باعث جدا نشدن فن بشه . توي اين حالت كمي با فن بازي كن تا از جاش در بياد و ولي خيلي مواظب باش كه به Cpu آسيب نزني .

rouhallah
25-01-2008, 21:05
چی سوکت رو بنویسم
در ضمن من اهرم ها رو که آزاد می کنم خیلی لغ میشه و تقریباً میخواد دربیاد ولی نمیدونم چه زائده ای اون زیر میرا یا اطرافش هست که جلوشو میگیره

MOHAMMAD2010
25-01-2008, 21:26
چی سوکت رو بنویسم
در ضمن من اهرم ها رو که آزاد می کنم خیلی لغ میشه و تقریباً میخواد دربیاد ولی نمیدونم چه زائده ای اون زیر میرا یا اطرافش هست که جلوشو میگیره

شما هنوز cpu رو ازاد نکردین
اول نوع سوکت رو بنویسین که چیه که بیشتر بشه راهنمایی کرد
مدل مادربورد رو هم میتونین بنویسین (دقیق)

musa
26-01-2008, 14:05
در مورد فنهاي اينتل 478 در چهار طرف سينك گيره هايي هست كه به مادربرد چفت ميشه و بعد هم بايد برق فن رو از مين جدا كرد, چيز ديگه اي هم نداره مگر اينكه به قول Gabana سيليكون باعث چسبندگي شده باشه براي خودم هم روي سيستم قبليم اين اتفاق افتاده و cpu رو با سينك بيرون آوردم ولي شانس آوردم كه چيزيش نشد .

شما فقط دو اهرم بالاي فن رو آزاد ميكنيد ولي گيره هاي كناري رو هم بايد از روي مين جدا كنيد .

javadshahvand
26-01-2008, 16:20
چی سوکت رو بنویسم

هیت سینگ فن به پردازنده چسبیده اگه محکم بکشی بیرون با هم درمیاد بیرون

rouhallah
28-01-2008, 13:07
با سلام
بالاخره تونستم فن رو باز کنم . داداشم هم برداشت فن رو از شبکه آلومینیومیش جدا کرد. نمیدونم آیا به نظر شما حالا که دوباره شبکه آلومینیومی رو بهش وصل کردیم مشکل ایجاد میشه یا نه . البته باز زور این کار رو نکرد.
بعد گفتیم شاید اگه فن رو روغن بزنیم دیگه صدا نده . پس فقط رفتم خمیر سیلیکون خریدم(فکر نکنید خمیر سیلیکون رو بجای روغن استفاده کردما) و دوباره بستیمش حالا که دوباره راه انداختیمش همون صدا رو دوباره میده و صداش کم نشده. البته 3 قطره بیشتر روغن نریختم
در ضمن این فن 6 ساله که کار میکنه و این اولین بار بود که روغن زدیمش آیا به نظر شما عمرش تموم شده و باید یکی دیگه بخرم؟

musa
28-01-2008, 17:56
بهتره يك فن جديد بخريد و سعي كنيد خوبش رو بگيريد كه معمولآ كمي از نوع معموليش گرانتر هست كه فكر كنم حداكثر 7 تومن باشه .

zauos
28-01-2008, 23:52
فن سی پی یو من مشکل داره و بعضی اوقات صدای گوش خراشی میده
میشه بگین مشکل از کجاست
و ایا قابل تعمیره یا نه ؟

zauos
28-01-2008, 23:53
البته من یه بار باز کردم و تمیزش کردم
از اون موقع این مشکل به وجود اومده

musa
29-01-2008, 18:05
البته من یه بار باز کردم و تمیزش کردم
از اون موقع این مشکل به وجود اومده

تهويه كيس چطوره ؟

معمولآ مشكل بالا رفتن دور فن و صداي زياد بخاطر گرم بودن داخل كيس و نداشتن تهويه مناسب هست ,و درست جا نزدن فن روي مين!
سعي كنيد مشخصات cpu‌ رو هم بنويسيد .

اگر ميتونيد با يك اسپري چرب كه ميتونيد از بازار تهيه كنيد يك مقدار به داخل محور فن اسپري كنيد .

panther99
15-02-2008, 15:15
فن سی پی یوم به سر و صدا افتاده. وقتی سیستم داره کار میکنه یکهو فنش صداش زیاد میشه و یه صدایی مثل موتور ماشین میده !!!!! بعد از چند دقیقه دوباره صداش به حالت عادی بر میگرده . به نظرتون فنو عوض کنم ؟؟
فن اصل رو از غیر اصل چه جوری میشه تشخیص داد ؟؟
الان هم وقتی سیستم رو روشن میکنم یه 5 دقیقه ای همین صدا رو میده بعد تقریبا صداش کمتر میشه .اما کلا صدای فن زیاد شده .

arian_49
02-03-2008, 11:46
فن سی پی یوم به سر و صدا افتاده. وقتی سیستم داره کار میکنه یکهو فنش صداش زیاد میشه و یه صدایی مثل موتور ماشین میده !!!!! بعد از چند دقیقه دوباره صداش به حالت عادی بر میگرده . به نظرتون فنو عوض کنم ؟؟
فن اصل رو از غیر اصل چه جوری میشه تشخیص داد ؟؟
الان هم وقتی سیستم رو روشن میکنم یه 5 دقیقه ای همین صدا رو میده بعد تقریبا صداش کمتر میشه .اما کلا صدای فن زیاد شده .
دوست من روی فن ( قسمتی که یه برچسب داره ) برچسب رو بکن ( به آهستگی که بعد دوباره بتونی بچسبونی ) یک یا حد اکثر دوقطره روغن چرخ خیاطی بریز برچسب رو بزار سرجاش خیلی زود صدا قطع میشه
البته این کارها وقتی که فن رو از cpu جدا کردی انجام بده تا روغن روی مادر برد و سایر قطعات نریزی

electronic6
12-03-2008, 00:41
[شايد سيم فن يا كابل هاي ديگه به فن گير ميكنن.
وگر نه فنت بايد عوض بشه