PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باز هم كمك در مورد زيرنويس فيلم

cully_4u
23-10-2005, 16:18
سلام ,

من توسط برنامه subtitle workshop برای یک فیلم زیرنویس تهیه کردم. ولی نمیدونم که به چه صورتی باید این زیرنویس را که با پسوند srt آماده شده , بر روی vcd بیندازم.
منظور من اینه که من فایل زیرنویس رو آماده کردم ولی نمیدونم که به چه صورت باید این فایل رو روی فیلم مربوطه بندازم و از فیلم به همراه زیرنویس بر روی cd کپی بگیرم.
لطفا دوستانی که در این مورد اطلاع دارند کمک کنند.

mpsjavad
23-10-2005, 17:21
با سلام ..

==============++=================
براي فيلمهاتون زيرنويس بذاريد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Spy
23-10-2005, 19:54
با سلام ..

براي فيلمهاتون زيرنويس بذاريد

ممنون جواد جان .

بخاطر تکراری بودن بحث هم قفل میشه .به همون تاپیکی که جواد عزیز لینک دادن برین

cully_4u
23-10-2005, 20:49
دوستان عزيز mpsjavad و spy عزيز لطفا قبل از اينكه يك تاپيك را ببنديد اون رو خوب ارزيابي كنيد و ببينيد كه آيا منظور ويسنده را فهميده ايد يا خير چونكه من در تاپيك قبلي نوشته بودم كه من به چه صورتي ميتونم كه فيلم خودم رو به همراه زير نويس بر روي cd كپي يا رايت كنم. يعني وقتي cd فيلم را توي دستگاه vcd player غير از كامپيوتر گذاشتم بتونم فيلم رو همراه زيرنويس ببينم.
چونكه توسط برنامه vobsub تنها ميتوان فيلم رو بر روي كامپيوتر ديد. ونميشه كه اون رو به روي cd منتقل كرد و با دستگاه پلير توسط تلويزيون ديد.

به هر حال اميدوارم منظور من رو متوجه شده باشيد و از اينكه لطف كرديد و حداقل به تاپيك من جواب داديد ممنون.
من منتظر راهنمايي شما هستم.

Spy
23-10-2005, 21:16
از اشتباهی که کردم معذرت میخوام .اشتباه از حواس پرتی من بود ببخشید

شما فایل رو سیو کردین دnسته ؟!

Encode نکردین ؟ ...یعتی اصلا رندر نکردین که بشه یه فایل Mpg ? :blink:

mpsjavad
23-10-2005, 22:08
با سلام ..

من هم عجله كردم پس شرمنده !

يه ترفند :

من تا حالا با اين نرم افزار و اين مدلي فيلم رو زير نويس نكردم اما از روش SPY جان اقدام كنيد اگر نتيجه نگرفتيد ميتونيد هنگامي كه توسط برنامه vobsub فيلم رو ميبينيد از صفحه نمايش فعال با نرم افزاري هايي كه در انجمن معرفي شده فيلم بگيريد بعد فيلم گرفته شده رو به صورت VCD اينكودينگ و رايت كنيد . ( اگر جواب نگرفتيد به عنوان اخرين راه حل ميتونيد استفاده كنيد . )

اميداورم كه موفق بشيد ...

cully_4u
23-10-2005, 22:37
دوستان از اينكه به اين سرعت جواب بنده رو داديد تشكر ميكنم. ولي من با همين رندر كردن يه فيلم بدون زيرنويس به همراه زيرنويس رو بلد نيستم ديگه ، اگر ممكنه اين رو توضيح بدين يا اينكه اگر برنامه بخصوصي براي اينكار وجود داره اون برنامه رو معرفي كنين.

باز هم تشكر...

'POP'
24-10-2005, 20:56
...از صفحه نمايش فعال با نرم افزاري هايي كه در انجمن معرفي شده فيلم بگيريد

اينطوري كيفيت ويدئوي بدست اومده پايين مياد.
سؤال : موقع رايت فيلمت با nero آيا از گزينه ي make video cd استفاده كردي و جواب نگرفتي؟
;)

Spy
24-10-2005, 22:51
کپی شده از وبلاگ :
farsisubtitles

با سلام مجدد در اينجا همانطور كه قول دادم در مورد چگونگي تهيه فايلهاي زيرنويس با نرم افزار subtitle workshop ميپردازم.

بعد از دانلود و نصب نرم افزار ( لينك دانلود آن در بخش لينكها موجود است ) ‏‎، آنرا اجرا نماييد . اين نرم افزار از زبانهاي زيادي از جمله فارسي پشتيباني مينمايد . براي تغيير زبان از مسير زير را طي نماييد:

setings>>language>>your favourite language

ويرايش زيرنويس از پيش آماده شده :

اگر فايل زير نويسي در اختيار داريد كه ميخواهيد آنرا ترجمه كنيد يا زمان بندي آنرا مطابق با فيلمتان تنظيم كنيد به اين مطالب توجه كنيد . براي لود نمودن فايل زيرنويس از منوي file قسمت load subtitle مسير زيرنويس مورد نظر را انتخاب و بر روي آن كليك نماييد . حالا زيرنويس همراه با زمان بندي پيش فرض را مشاهده ميكنيد ؛ اگر زيرنويس شما به زبان فارسي باشد آنرا به فرمت لاتين نمايش خواهد داد كه دراينصورت در قسمت منوي سمت چپ و پايين برنامه حالت ansi را به arabic تغيير دهيد . حال فونتهاي فارسي درست نمايش داده خواهد شد . حال نوبت به لود فيلم ميرسد . از منوي movie قسمت open را كليك كرده و مسير فيلم مورد نطر را انتخاب نماييد . لازم به ذكر است ، اين نرم افزار از تمام فرمت هاي vcd , dvd , divx پشتيباني ميكند . البته از فرمت dat پشتيباني نميكند ؛ يعني اگر فيلم شما vcd و بر روي cd با فرمت dat قرار دارد قادر به خواندن آن نخواهد بود . در اينصورت كافي است فيلم خود را به فرمت mpeg تبديل نماييد . براي اينكار نرم افزارهايي مثل vcd cutter توصيه ميشود ( در اكثر سي دي هاي آسيستانت موجود است ) . بعد از لود فيلم حالا نوبت به ويرايش زيرنويس ميرسد . در منوي سمت چپ و بالا mode را درحالت time و fps را در حالت پيش فرض خود رها كنيد . fps تعداد فريم در ثانيه را نشان ميدهد . و معمولا خود نرمافزار آنرا با fps فيلمتان تنظيم مينمايد .

ابتدا زمان بندي زيرنويس با فيلم را تنظيم كنيد . براي اينكار كليد play را كليك نموده و بعد از شروع نمايش فيلم بر روي سطر زيرنويس مورد نظر كه ميخواهيد به نمايش در بيايد را كليك نماييد تا به رنگ آبي درايد . حال براي شروع نمايش زيرنويس alt+c و براي خاتمه نمايش alt+v را بگيريد . براي نمايش زيرنويس بعدي لازم نيست آنرا انتخاب نماييد و نرم افزار بطور اتوماتيك به زيرنويس بعدي خواهد رفت . در اينجا لازم است نكته را ذكر كنم و آن اين است كه گاه زيرنويس ها داراي زمان بندي هستند ولي دير يا زود مي آيند . اگر ميخواهيد به يكباره زمان همه زيرنويس ها را چند ثانيه يا دقيقه عقب يا جلو ببريد ، زيرنويس هاي مورد نظر را انتخاب و كليد ميانبر ctrl+d را فشار دهيد . دراين صورت در منوي set delay زمان زيرنويس هاي مورد نظر را چند ثانيه يا دقيقه عقب يا جلو ببريد ( براي عقب بردن + و براي جلو بردن - ).

حال نوبت به ترجمه زيرنويس ميرسد . روي هر سطر كه كليك كنيد ، همان زير نويس در پايين ترين قسمت صفحه ظاهر ميشود و شما ميتوانيد زيرنويس را ترجمه يا ويرايش نماييد .

تهيه زيرنويس جديد

اگر ميخواهيد زيرنويس جديد تهيه كنيد ( بدون دراختيار داشتن فايل قبلي ) از منوي file قسمت new subtitle را انتخاب نماييد و زيرنويس خود را به نحوي كه قبلاَ ذكر آن رفت بسازيد .

تبديل فرمت هاي مختلف زيرنويس به يكديگر

زيرنويس ها بسته به نرم افزارهاي متفاوت فرمتهاي مختلفي دارند . يكي از عمومي ترين اين فرمت ها فرمت subrip با پسوند srt است . نرم افزار subrip زيرنويس ها را از فايلهاي vob كخ مخصوص dvd هستند را استخراج و در فرمت srt ذخيره ميكند . چون فرمت subrip را اكثر نرم افزار ها پشتيباني ميكنند ، سعي كنيد تمام فايلهاي خود را در اين فرمت تهيه كنيد . نرم افزار subtitle workshop قابليت تبديل حدود 60 فرمت زيرنويس را به يكديگر دارد . براي تبديل فرمت مورد نظر ابتدا از منوي tools قسمت batch convert را انتخاب كنيد . در صفحه باز شده فولدر حاوي زيرنويس مورد نظر را انتخاب كنيد . فولدر خروجي را هم انتخاب كنيد ؛ اگر خروجي را انتخاب نكنيد همان فولدر ورودي بعنوان خروجي شما در نظر گرفته ميشود . حال فرمت زيرنويس مورد نظر را انتخاب كنيد. اگر ميخواهيد زيرنويس را به فرمت srt تبديل كنيد ، گزينه subrip را انتخاب كنيد .حال بر روي next كليك نموده و سپس convert را انتخاب كنيد . حال زيرنويس شما به فرمت دلخواه تبديل شده است .

هنوز تمام نشده....

اين نرم افزار كارايي هاي ديگري هم دارد كه ديگر آنرا به عهده خودتان ميگذارم . ضمناَ ميتوانيد از منوي settings>>settings تنظيمات آنرا نيز تغيير دهيد

cully_4u
25-10-2005, 01:02
spy عزيز باز هم از كمكت ممنون ولي مثل اينكه هنوز هم منظور من رو متوجه نشدي.
ميخوام ببينم تا حالا از ويديو كلوپ يك فيلم زيرنويس دار گرفتي يا نه؟
حالا من با همين برنامه subtitle workshop كه تو توضيحش رو همين بالا دادي يه زيرنويس درست كردم. حالا من فقط ميتونم اين زيرنويس رو با vobsub توي كامپيوتر ببينم. حالا تو رفيق من هستي و ميخواي اين فيلم رو به همراه زيرنويسي كه من درست كردم ببيني.
من چجوري ميتونم اين زيرنويس رو براي هميشه روي فيلمم save كنم و اون رو توي cd رايت كنم و به تو بدم تا تو بتوني توي
vcd player خونتون اون رو ببيني. اميدوارم كه اين دفعه يك نفر پيدا بشه كه منظور من رو بطور دقيق متوجه بشه.
ممنون ...

shokolatha
25-10-2005, 04:55
سلام
من هم متوجه حرفت شدم و هم میتونم مشکلت رو حل کنم
من خودم هم اینمشکل رو داشتم و از هر کسی میپرسیدم منظورم رو نمیفهمید
تا این که بعد از یکی دو سال این در و اون در زدن فهمیدم چیکار کنم
برای این کار باید این سه برنامه رو نصب کنی
1. VobSub
که فقط از پلاگین TextSub اون استفاده میکنیم
پس موقع نصب تیک این پلاگین رو هم بزن
2. VirtualDub
3. TMGEnc
فقط الان وقت ندارم تایپ کنم
تو این سه تا رو دانلود کن من روشش رو به صورت کامل فردا می نویسم
امیدوارم مدیران هم از این آموزش استفاده کنند

shokolatha
25-10-2005, 05:48
Culby جان
شرمنده ام
به دلیلی نمیتونم روشش رو توضیح بدم
فقط اومدم بگم که یه وقت منتظر نمونی
ببخشید

Spy
25-10-2005, 11:55
cully_4u جان من فکر کردم قسمت آخر این متن یعنی تبدیل فرمت ها بدردت بخوره . من منظورت رو فهمیده بودم . ولی به هر حال...

genius_lizard2
03-06-2006, 01:25
میکس زیرنویس و فیلم100 % تست شد
دوستان مشکل همتون با این کاری که می گم در virtualdub رفع میشه
100% تست شد
اول این دو تا رو دانلود کنید
از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1-Download subtitler-2_4.zip from virtualdub.org
و از سایت[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2-subresync.zip
دومی در فولدر برنامه vobsub نصب شده هم هست
لینک دانلودشون:
1-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حجمشونم خیلی کم
فایل -1-اولی رو در شاخه ((plugin)) برنامه virtualdub اکسترکت کنید یا کپی کنید (فایلهای درونشو)
درفایل-2- دومی وارد شوید وبرنامه subresync را باز کنید و بر روی open کلیک کنید
بعد فایل زیرنویس خود را پیدا کنید و open را بزنید در این برنامه می تونید رنگ وفونت و مکان زیرنویس و ... را
با کلیک بر روی edit تغییر بدید
بعد از تغییراتتون بر روی save as کلیک کرده save as type را ssa.* گذاشته و فایل زیرنویس خود را
با پسوند ssa سیو کنبد (اسم فایل بعدش حتما ssa را بزارید)=movie1.ssa
بعد در برنامه virtualdub بر روی
video بعد روی filter کلیک کنید بعد add را بزنید و بعد load را بزنید و شاخه ((plugin)) را پیدا کنید و فایل
Subtitler.vdf را کلیک کنید و open را بزنید
بعد در لیست add filter دونبال subtitler بگردید و روش کلیک کنید و ok را بزنید صفحه subtitler:configuration باز میشود
(...) را بزنید و فایل زیر نویس خود با پسوند ssa را پیدا کرده و بر رویش کلیک کنید و open را بزنید بعد بدون هیچ تغییری بر روی
ok کلیک کنید و ok بعدی را نیز بزنید حالا دیگه کار تبدیل را که دوستان توضیح دادند رو ادامه بدهید
زیرنویس را می بینید
امیدوارم مفید باشه
نظر دهید

tirdad1060
03-07-2006, 03:38
بهترین راه برای اینکار اینه که سری به سایت زیر بزنی یه مقاله در این مورد داره که خیلی خوبه
اما اگه شما میخوای فیلم رو در کامپیوتر نیگاه کنی فقط باید یه vobsub که یه فیلتره رو نصب کنی و زیرنویس رو در شاخه فیلم کپی و به نام فیلم تغییر نام بدی خود برنامه بصورت خودکار زیر نویس رو نشون میده , اگه زمان زیرنویس با فیلم sync نبود می تونی از برنامه subtitle workshop استفاده کنی که من آموزش اون رو در وبلاگ خودم گذاشتم , کافیه بری اونجا و به آرشیو سری بزنی
اما اگه میخوای فیلم رو برای نمایش در اجرا کننده های خانگی آماده کنی همون مقاله سایت بالا رو بخون خوبه
آدرس وبلاگ من :
آدرس سایت :

qqqwww
29-03-2007, 21:31
با سلام از اساتيد اين تاپيك يك سوال داشتم چگونه مي توان يك زير نويس فارسي dvd با فرمت sup وغيره را به فرمت متني ارقبيل srt تبديل نمود در مورد زير نويس انكليسي با برنامه vobsub اين كار امكان دارد اما در مورد فارسي چون كلمات رااز سمت چپ به راست مي نويسد اين كار مقدور نيست در صورت امكان راهنمايي فرمائيد با تشكر