PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95

Mr+
03-06-2018, 09:51
اوکیه فقط این پخش ها با دکمه های مخصوص پخش ( ولوم بالا و پایین و بعدی و قبلی ) که زیر فرمون ساندرو داره هماهنگ هستن؟ اصلا کلا پخش ها هماهنگ میشن با این دکمه ها یا باید دورشو خط بکشم؟
البته جی وی سی X351BT یادم رفت نام ببرم که اونم 2 جفت خروجی داره. همه اینها هم دکلس هستند.
اینترفیس بله موجود هست. برای پایونیر و سونی فراوونه و برای کنوود یکم کمیاب تر. جی وی سی رو نمیتونم نظر بدم اما خود سایپا یدک یه زمانی برای پخشای جی وی سی اینترفیس داشت. من برای کنوود مارک connect2 گرفتم. دکمه های پشت فرمان همه کار میکنن. البته کارایی بعضیاشون تغییر کرده مثلا دکمه پاز الان سورس رو عوض میکنه! و یه کوچولو (شاید یک سوم ثانیه) تاخیر داره. قیمتش هم حدود 150 تومنه.

dooste.man83
04-06-2018, 19:33
من صدای pc رو نشنیدم ولی قائدتا باید جنس صدای بهتری رو داشته باشه. مزایای pc : حساسیت بالاتر. 10 وات توان بالاتر. جهت تدییتر به صورت فابریک و ... هستن. ولی با توجه به این که ماشین سمنده و توی در داره نصب میشه شاید ارزش نداشته باشه براش هزینه کنید. چون اون محل نصب درصد قابل توجهی از حجم صدا رو اصطلاحا میخوره. اگه درب عقب 206 بود میگفتم pc بهتره. ولی با اون شرایط نصب شاید خیلی هم فرقی نکنه.

اول ممنون از پاسخت

البته چند نکته هم هست که آدم رو بیشتر گیج میکنه

یکی اینکه 130ac تویتر موقعر داره که به گفته شرکتش باعث میشه در همریزی صدای به کمترین مقدار خود برسد و شفافیت صدا افزایش پیدا کنه . که مدل pc130 این نوع تویتر رو نداره
مورد بعدی اینه که پاسخ فرکانسی 130ac از 70 هرتز شروع میشه در حالی که مال pc130 از 80 هرتز که احتمالا در بیس مقداری تاثیر گذار باشه

البته برتری pc130 هم قطعا اینه که 10 وات RMS قوی تره و حساسیت بالاتری داره که منجر به این میشه که جزئیات موسیقی رو بهتر پخش کنه

dooste.man83
04-06-2018, 19:52
من صدای pc رو نشنیدم ولی قائدتا باید جنس صدای بهتری رو داشته باشه. مزایای pc : حساسیت بالاتر. 10 وات توان بالاتر. جهت تدییتر به صورت فابریک و ... هستن. ولی با توجه به این که ماشین سمنده و توی در داره نصب میشه شاید ارزش نداشته باشه براش هزینه کنید. چون اون محل نصب درصد قابل توجهی از حجم صدا رو اصطلاحا میخوره. اگه درب عقب 206 بود میگفتم pc بهتره. ولی با اون شرایط نصب شاید خیلی هم فرقی نکنه.

اول ممنون از پاسخت

یکی اینکه 130ac تویتر موقعر داره که به گفته شرکتش باعث میشه در همریزی صدای به کمترین مقدار خود برسد و شفافیت صدا افزایش پیدا کنه . که مدل pc130 این نوع تویتر رو نداره
مورد بعدی اینه که پاسخ فرکانسی 130ac از 70 هرتز شروع میشه در حالی که مال pc130 از 80 هرتز که احتمالا در بیس مقداری تاثیر گذار باشه

البته برتری pc130 هم قطعا اینه که 10 وات RMS قوی تره و حساسیت بالاتری داره که منجر به این میشه که جزئیات موسیقی رو بهتر پخش کنه

amirsein
05-06-2018, 00:03
اول ممنون از پاسخت

ببینید توییتر دام یا مقعر اصلا برتری نیست. یه سبک صداس. یکی دوس داره و یکی دوست نداره.
نکته بعدی اون 10 هرتز که فرمودید. بازه فرکانسی مهمه ولی مهم تر از اون دقت پخش فرکانساس. شما باید نمودار کامپ رو نگاه کنید نه بازه رو فقط.
جنس صفحه بهتر و جنس اسپایدر و ... همگی در جنس صدا تاثیر مهمی دارن. ولی میگم این برتری های مذکور توی اون نوع نصب دیده نخواهد شد. سمند برای استیج جلو برای گرفتن صدای خوب به 1 کامپ 16 گردن کلفت و با تحمل بالا احتیاج داره. کامپ 13 نتیجه مطلوبی نخواهد داد. برای همین گفتم بیشتر برای کامپ 13 هزینه نکنید.
مخلصم.

poorya.27.tehran
05-06-2018, 01:55
سلام بر دوستان گرامی. وقت بخیر
اطلاعاتی از مشخصات این آمپ دارین؟ من هرچی سرچ کردم مشخصاتشو پیدا نکردم. بخصوص توان واقعی روی 2 و 4 اهم برام مهمه که اصلا نیست تو نت. دوستانی که با آلپاین های قدیم کار کردن فکر کنم بشناسن و نظرتونو در مورد این آمپ بگین لطفا
alpine v12 mrv-f805

dooste.man83
05-06-2018, 23:46
ببینید توییتر دام یا مقعر اصلا برتری نیست. یه سبک صداس. یکی دوس داره و یکی دوست نداره.
نکته بعدی اون 10 هرتز که فرمودید. بازه فرکانسی مهمه ولی مهم تر از اون دقت پخش فرکانساس. شما باید نمودار کامپ رو نگاه کنید نه بازه رو فقط.
جنس صفحه بهتر و جنس اسپایدر و ... همگی در جنس صدا تاثیر مهمی دارن. ولی میگم این برتری های مذکور توی اون نوع نصب دیده نخواهد شد. سمند برای استیج جلو برای گرفتن صدای خوب به 1 کامپ 16 گردن کلفت و با تحمل بالا احتیاج داره. کامپ 13 نتیجه مطلوبی نخواهد داد. برای همین گفتم بیشتر برای کامپ 13 هزینه نکنید.
مخلصم.
ممنون آقا امیر عزیز کاملا با شما موافقم
یکی از دوستانم حرف جالبی زد گفت روی باند 13 بیشتر به عنوان توییتری حساب کن که یکم میدرنج و بیس هم تولید میکنه
منم از تعویض منصرف شدم کلا ... بخاطر اینکه هر کاری هم بکنی آخرش از سمند صدای مناسب نمیتونی بگیری نه از استیج جلو نه عقب نه سابی که بخوای بزاری توی صندوق
کلا هزینه کردن براش بیشتر از یک حدی اشتباه محض هستش
کلا ماشینی که اسم تولید ملی روش بخوره معلومه چی از کار در میاد :n36: صد رحمت به پژو 405 تولید سال 1984 که اصول مهندسی توش رعایت شده نه این سمند که فکر کنم طراحش هم این ماشین رو طراحی کرده هم قوطی حلبی روغن رو !!!!

poloton7
07-06-2018, 18:23
سلام..بر دوستان...حمید اقا وواقا میر وامیر حسین گل..
ایا کراس هر کامپی منحصر به فرد همان کامپ است یا مثلا می شود کراس اور کامپ هرتز را مثلا به گلیدن یا کامپ هلیکس را به الپاین متصل کرد؟؟؟

Alirezakhan7
07-06-2018, 21:42
سلام یه مشاوره میخواستم از دوستان لطفا راهنمایی کنید ساب برای تاقچه 206 چی مد نظر دارین ک بازده نسبتا خوبی داشته باشه؟ و با چ امپی راه اندازی میشه؟

solyazad
08-06-2018, 22:38
داداش چرا میخای رو طاقچه بزاری؟
خیلی ویبره و گوبشش اذیت میکنه
البته میتونی ساب ضعیفتری بگیری ک اذیت نکنه
اگر هم اذیت نمیشی kenwood 3000 و sony 18000 وات گزینه های خوبی هستن
موفق باشی
اگه اشتباه میگم لطفا اصلاح کنید

solyazad
08-06-2018, 22:50

solyazad
08-06-2018, 22:52
با سلام خدمت تیم پی سی ورلد.
میخاستم بدونم ساب سونی 1800 وات بهتره یا کنوود 3000.
برام ویبره مهم تر از کوبشه.

amirsein
09-06-2018, 02:12
خیلی ویبره و گوبشش اذیت میکنه
البته میتونی ساب ضعیفتری بگیری ک اذیت نکنه
اگر هم اذیت نمیشی kenwood 3000 و sony 18000 وات گزینه های خوبی هستن
موفق باشی
اگه اشتباه میگم لطفا اصلاح کنید

سلام .ممنون از راهنمایی شما. ورودتون به سایت رو هم خیر مقدم میگم.
فقط 1 موضوع بیاید تا وقتی که اطلاعاتمون در مورد 1 موضوع کامل نیست اگرم کسی چیزی پرسید بگیم نمیدونیم. لازم نیست 1 نفر همه چیزو بلد باشه که. من مطمئنم که شما به نیت کمک و نوع دوستی این کار رو انجام میدید ولی بحث اینه که دوستان اینجا با زحمت فراوان توی این شرایط دارن پول در میارن. باید کسانی که اطلاعات دارن و احساس مسئولیت میکنن به بهترین شکل پاسخ بدن تا پولی که با این زحمت بدست میاد خدای نکرده الکی هزینه نشه.
مخلصم

Archivahid
09-06-2018, 13:17
سلام دوستان شماره اقا امیر رو میخواستم برای نصب سیستم ممنون

Alirezakhan7
09-06-2018, 15:26
فضای صندوقمو لازم دارم

Alirezakhan7
09-06-2018, 15:29
بالاخره ساب 3010 کنوود و با امپلی 702 کنوود گرفتم کسی تجربه نصبشو داشته؟ امپلی براش مناسبه؟

solyazad
09-06-2018, 17:37
با سلام و وقت بخیر خدمت تیم پی سی ورلد.
میخاستم بدونم کدوم یک از ساب های زیر بهترین است
(Pioneer 3002 ( 3500 watt
(Kenwood 3000 (1500 watt 
(Sony xplod (1800 watt 
برام ویبره مهم تر از کوبشه
ممنون میشم اگه جواب بدین

solyazad
09-06-2018, 17:39
سلام .ممنون از راهنمایی شما. ورودتون به سایت رو هم خیر مقدم میگم.
فقط 1 موضوع بیاید تا وقتی که اطلاعاتمون در مورد 1 موضوع کامل نیست اگرم کسی چیزی پرسید بگیم نمیدونیم. لازم نیست 1 نفر همه چیزو بلد باشه که. من مطمئنم که شما به نیت کمک و نوع دوستی این کار رو انجام میدید ولی بحث اینه که دوستان اینجا با زحمت فراوان توی این شرایط دارن پول در میارن. باید کسانی که اطلاعات دارن و احساس مسئولیت میکنن به بهترین شکل پاسخ بدن تا پولی که با این زحمت بدست میاد خدای نکرده الکی هزینه نشه.
مخلصم
مرسی
بله شما درست میگید ببخشید من معذرت میخوام

solyazad
11-06-2018, 19:31
(Kenwood 3000 (1500 watt 
(Sony xplod (1800 watt 
ممنون میشم اگه جواب بدین

لطفا جواب بدین
ممنون میشم

solyazad
11-06-2018, 19:32
(Kenwood 3000 (1500 watt 
(Sony xplod (1800 watt 
ممنون میشم اگه جواب بدین

لطفا جواب بدین
ممنون میشم

mmm1539
13-06-2018, 04:00
سلام.
کسی اطلاعی در مورد باند های soloman داره؟
یکی باند soloman رو تست کردم کیفیت صداش عالیه ولی نمدونم برا ماشین خوب جواب میده یا نه!
این باند خربزه ای نی ولی صداش هم اندازه خربزه ای هست!
راهنمایی کنید اینو بگیرم یا برم باندای خربزه ای بگیرم؟
برا سیستم حرفه ای نمیخام و در حد معمولی

AmirELX
13-06-2018, 15:48
سلام..بر دوستان...حمید اقا وواقا میر وامیر حسین گل..
ایا کراس هر کامپی منحصر به فرد همان کامپ است یا مثلا می شود کراس اور کامپ هرتز را مثلا به گلیدن یا کامپ هلیکس را به الپاین متصل کرد؟؟؟
درود مرتضی جان
معمولاً کراس اور رو بر اساس Sensitivity و حساسیت همون اسپیکر می سازند.
اما خیلی اختصاصی نیست.
معمولاً ولتاژ و ظرفیت های خازن و نوع مقاومت ها و طراحی سِلف یک کراس اور با حساسیت اسپیکرش همخوانی داره.
اما من کراس اور 3Way متعلق به برند هلکیس رده ی کامپتیشن رو با توئیتر DLS Ultimate قدیم تست کردم.
این کراس اور واقعاً متریال خوبی داره، خازن های دیاتون و مقاومت های مَندورف جایی برای عریضه باقی نمیذاره.
به طور کلی خدمتت عرض کنم که اگر کراس اور کارش درست باشه، مشکلی ندارید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

PouriaTech
16-06-2018, 13:28
سلام دوستان
من صدای باند hcx690 هرتز رو با آمپ ام بی 4050 و پخش 9450 پایونیر شنیدم داخل ماشین دوستم،صدای بلند و کیفیتی داشت خوشم اومد به نظرم کنار ساب خوب میشه ولی تو ولوم بالا 10 دقیقه بیشتر گوش میدیم گوشمون سوت میکشه میشه گفت خیلی تیز بود ! تنظیمات هم انجام دادم حتی با بالاترین حد بیس و hpf کم باز هم تیزیش اذیت میکرد ! حالا سوالی که دارم اینه ؛ صدای تیز کلا خاصیت 690 یا برند هرتز هست یا مشکل از آمپ یا تنظیمات بوده؟ سری dcx و ecx این برند هم جنس صداشون مثل hcx هست ؟ صدای بلند و با کیفیت میخوام ولی تیز نباشه گوش خراش نباشه سر درد نیاره ! کنار ساب 1224 جی بی ال استفاده میکنم.
ممنون

poloton7
16-06-2018, 13:46
درود مرتضی جان
اما خیلی اختصاصی نیست.
معمولاً ولتاژ و ظرفیت های خازن و نوع مقاومت ها و طراحی سِلف یک کراس اور با حساسیت اسپیکرش همخوانی داره.
اما من کراس اور 3Way متعلق به برند هلکیس رده ی کامپتیشن رو با توئیتر DLS Ultimate قدیم تست کردم.
این کراس اور واقعاً متریال خوبی داره، خازن های دیاتون و مقاومت های مَندورف جایی برای عریضه باقی نمیذاره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام..امیر جان
این سوال همیشه فکرم را مشغول کرده توی بعضی گروها وسایتها کراس تنها را برای فروش گذاشتند یا طرف کراس مثلا میل را برای هرتزxl گذاشته است.پس تقریبا می شود نتیجه گرفت که در شرایط خوب نه ایده ال هر کراسی را برای هر کامپی قرار داد....خیلی ممنونم..
راستی امیر جان ..وعده در مورد کامپ کنوود که چند ماه پیش خریدید یک ریویو بگذارید...

mrm88
17-06-2018, 12:33
درود مرتضی جان
اما خیلی اختصاصی نیست.

به به
چه کراسی :n33:

PouriaTech
19-06-2018, 15:48
سلام دوستان
من صدای باند hcx690 هرتز رو با آمپ ام بی 4050 و پخش 9450 پایونیر شنیدم داخل ماشین دوستم،صدای بلند و کیفیتی داشت خوشم اومد به نظرم کنار ساب خوب میشه ولی تو ولوم بالا 10 دقیقه بیشتر گوش میدیم گوشمون سوت میکشه میشه گفت خیلی تیز بود ! تنظیمات هم انجام دادم حتی با بالاترین حد بیس و hpf کم باز هم تیزیش اذیت میکرد ! حالا سوالی که دارم اینه ؛ صدای تیز کلا خاصیت 690 یا برند هرتز هست یا مشکل از آمپ یا تنظیمات بوده؟ سری dcx و ecx این برند هم جنس صداشون مثل hcx هست ؟ صدای بلند و با کیفیت میخوام ولی تیز نباشه گوش خراش نباشه سر درد نیاره ! کنار ساب 1224 جی بی ال استفاده میکنم.
ممنون

دوستان خبره هیچ کس هیچ نظری نداشت ؟
فکر نمیکنم با این حجم از اطلاعات جواب همچین سوال ساده ای رو ندونن!

- - - Updated - - -

سلام دوستان
ممنون

amirsein
19-06-2018, 23:48

- - - Updated - - -

دیگه کسی حال نداره :D
سلام
اون امپ و مجانی هم بهم بدن نمیبندمِ. پس صدایی که از اون امپ در میاادو فراموش کن. پخش پایونیر هم صداش جیغه. در کل هرتز صداش رو به بمی میره. البته گفته خیلی کلیه. کواک خوب و با قدرت میخوای 710 فوکال بگیر. یکم کم زورتر ولی با کیفیت میخوای گلیدن mc609. دی ال اس هم کواک های خوب توش پیدا میشه. اون سیستم و اول باید امپشو عوض کرد بعد پخش و تا صدای واقعی کواک رو بشنوی.
بالاترین حد hpf هم که نوشتی معنی نداره. این تنظیم در 1 فرکانسی اپتیمم میشه اینجور نیست که هر چی بیشترش کنی بهتر بشه.
ولی اگه کواک پر قدرت و با کیفیت میخوای همون فوکال اولی رو بگیر. گرونم هست البته 1 امپ 130 واتی خوب براش بگیر حالشو ببر.
نکته اخر این که چیزایی که میگم همش توصیس و تحقیق و انتخاب با شماس.
مخلصم

PouriaTech
20-06-2018, 13:48
دیگه کسی حال نداره :D
سلام
اون امپ و مجانی هم بهم بدن نمیبندمِ. پس صدایی که از اون امپ در میاادو فراموش کن. پخش پایونیر هم صداش جیغه. در کل هرتز صداش رو به بمی میره. البته گفته خیلی کلیه. کواک خوب و با قدرت میخوای 710 فوکال بگیر. یکم کم زورتر ولی با کیفیت میخوای گلیدن mc609. دی ال اس هم کواک های خوب توش پیدا میشه. اون سیستم و اول باید امپشو عوض کرد بعد پخش و تا صدای واقعی کواک رو بشنوی.
بالاترین حد hpf هم که نوشتی معنی نداره. این تنظیم در 1 فرکانسی اپتیمم میشه اینجور نیست که هر چی بیشترش کنی بهتر بشه.
ولی اگه کواک پر قدرت و با کیفیت میخوای همون فوکال اولی رو بگیر. گرونم هست البته 1 امپ 130 واتی خوب براش بگیر حالشو ببر.
نکته اخر این که چیزایی که میگم همش توصیس و تحقیق و انتخاب با شماس.
مخلصم

ممنون داداش برا کار خیر همیشه حال هست :| :D
من میخوام صدای گرم و خوبی بگیرم بیس و کیفیت کنار هم برام مهمه
و اینکه ماشین 206ـه دیگه نهایتا 1.5 هزینه بیشتر ارزش نداره واسم! میدونمم برند خوب یعنی هلیکس و فوکال و گلیدن و ... صدای تیز همیشگی پایونییر و کنوودم نمیخوام به هیچ وجه!
(ماشالا هلیکس دیدید که چقدر گرون شده؟ e69x شده 570 ! کامپ e62 هم برا در جلو حدود 800 ! )
تو گفته هاتون دیدم همه کامپ رو توصیه میکنید..چنتا سوال پیش میاد واسم
-کامپ 50 واتی کافیه صداش؟ یا بیشتر ؟ (میخوام داخل خود ماشین صدا بلند باشه فقط)
چون ساب 275rms دارم آمپمم 175rms داره بهش میده(2 کانال سونی بریج) صدای کامپ میگن کم حجمه میترسم گم نشه تو بیس !
-دو جفت کامپ برا در جلو و در عقب خوب میشه یا ی جفت در جلو و ی جفت رو طاقچه ؟ (کواک رو برمیدارم دیگه اگه بنا به کامپ بشه)
-دو جفت کامپ (با کراس و توییتر) 1 آمپ 4 کانال براش کافیه؟
-و آخرم راجب برند دیگه ..هلیکس که دیگه جدا گرونه به نظر شما میارزه بازم ؟
میدونم که شمام تاکیدت واسه گرفتن کیفیت درست و حسابی همون هلیکس و فوکال و گلیدن و راکفورد و ... هست
اگه 1 درصد آلمانی فرانسوی آمریکایی نگرفتم چی بگیرم ؟ خودم نظرم jblـه اونم چون آمریکاییه و خوش صدا و قیمت مناسب!
اگرم جدا میارزه بازم این قیمتای جدید که برم از همون برندای تاپ بگیرم
پخشمم kmm-204 کنوود
ببخشید طولانی شد ممنون میشم دقیق بهم بگید

solyazad
20-06-2018, 21:26
سلام خدمت تیم پی سی ورلد میخاستم بدونم از بین این ساب ها کدوم از همه بهتره؟ یا ایا ساب لول بهتری پیشنهاد میکنید؟

(Sony xs-gtx122lt (1350watts

(1800)Jvc cw-dr120t 

(1300)Pioneer ts-wx306t

راستی ویبره بیشتر از کوبش برام مهمه.

amirsein
21-06-2018, 00:38
ممنون داداش برا کار خیر همیشه حال هست :| :D
من میخوام صدای گرم و خوبی بگیرم بیس و کیفیت کنار هم برام مهمه
و اینکه ماشین 206ـه دیگه نهایتا 1.5 هزینه بیشتر ارزش نداره واسم! میدونمم برند خوب یعنی هلیکس و فوکال و گلیدن و ... صدای تیز همیشگی پایونییر و کنوودم نمیخوام به هیچ وجه!
(ماشالا هلیکس دیدید که چقدر گرون شده؟ e69x شده 570 ! کامپ e62 هم برا در جلو حدود 800 ! )
تو گفته هاتون دیدم همه کامپ رو توصیه میکنید..چنتا سوال پیش میاد واسم
-کامپ 50 واتی کافیه صداش؟ یا بیشتر ؟ (میخوام داخل خود ماشین صدا بلند باشه فقط)
چون ساب 275rms دارم آمپمم 175rms داره بهش میده(2 کانال سونی بریج) صدای کامپ میگن کم حجمه میترسم گم نشه تو بیس !
-دو جفت کامپ برا در جلو و در عقب خوب میشه یا ی جفت در جلو و ی جفت رو طاقچه ؟ (کواک رو برمیدارم دیگه اگه بنا به کامپ بشه)
-دو جفت کامپ (با کراس و توییتر) 1 آمپ 4 کانال براش کافیه؟
-و آخرم راجب برند دیگه ..هلیکس که دیگه جدا گرونه به نظر شما میارزه بازم ؟
میدونم که شمام تاکیدت واسه گرفتن کیفیت درست و حسابی همون هلیکس و فوکال و گلیدن و راکفورد و ... هست
اگه 1 درصد آلمانی فرانسوی آمریکایی نگرفتم چی بگیرم ؟ خودم نظرم jblـه اونم چون آمریکاییه و خوش صدا و قیمت مناسب!
اگرم جدا میارزه بازم این قیمتای جدید که برم از همون برندای تاپ بگیرم
پخشمم kmm-204 کنوود
ببخشید طولانی شد ممنون میشم دقیق بهم بگید

قربانت برای کار خیر بله ولی متاسفانه فرهنگ عمومی کشورمون دچار مشکل شده. بگذریم.
در مورد افزایش قیمت ها بگم گه همه و همه از این موضوع ناراضی هستیم. بازار سیستم صوتی به شدت راکد شده. بنده از جمله کسانی هستم که کاقعا بیخیال سیستم بازی شدم. میگید میارزه؟ چی بگم والا اگه برند ها رو با هم مقایسه کنیم میشه قیاس کرد ولی الان معلومه که نمیاره اون قیمت ها. مگه 1 کواک چی توش بکار رفته .
چون تجربه سیستم بازی کم داشتید و روی صدای بلند تاکید دارید نمیدونم کامپ بهتون پیشنهاد بدم یا نه . واقعا تا خودتون 1 حدود کلی از حجم و کیفیت دستتون نباشه نمیشه راهنمایی کرد. ولی تجربه من میگه 2 جفت کامپ 70 واتی با 1 امپ خوب. حجم کافی برای داخل اطاق رو تولید میکنه . ولی با کامپ سراغ مجلس گردونی و ... نمیشه رفت . لذت صدا در داخل خودرو و بس.
با بودجه شما میشه برای جلو کامپ کنوود گرفت 1800. یکم جا کردنش توی در کار سختیه. برش میخواد و 1 رینگ باید بسازید.ولی توی این بازار اشفته قیمتی انتخاب عاقلانه ای هست. برای عقب اگه از حجم خیلی نگرانید کواک بگیرید. Mc609 یا 690 ac یا برخی dls ها. اگرم حجم فکر میکنید کافیه 1 جفت دیگه از همین کنوود میتونید روی طاقچه ببندید. ولی تاکید من روی امپه. امپ خوب نباشه کامپ 3 تومنی هم صدای کامپ 400 تومنی میده و از اون مهم تر پخش. حالا امپ هم میتونید دست کم 1 ml95.4 گلیدن یا g four هلیکس به صورت استوک یا امپ های مطرح قدیمی تهیه کنید.
توجه کنید که هزینه نصب و برق و سیم اسپیکر هم کم در نمیاد. 1.5 بودجه بسیار پایینیه برای اون چیزی که مد نظرتونه. 1 مثال از امپ میزنم . برای مثال برای کامپ سری rs گلیدن قائدتا امپ های سری rs گزینه خوبیه. 1 مقایسه بین قیمت ها داشته باشید که چقدر برای امپ هزینه میشه و چقدر برای کامپ. یا پثلا کامپ و امپ های سری پانچ راکفورد.
توجه هم داشته باشید بیشتر صحبت های من به کیفیت تاکید داره و گرنه امپ های ارزونی هستند که توان بالایی رو ارائه میدن ولی واقعا 2 دقیقه نمیشه به صداشون گوش داد. 175 وات هم برای ساب در کل 1 شوخیه.
موفق باشید.

amirsein
21-06-2018, 00:48
سلام خدمت تیم پی سی ورلد میخاستم بدونم از بین این ساب ها کدوم از همه بهتره؟ یا ایا ساب لول بهتری پیشنهاد میکنید؟

(1800)Jvc cw-dr120t 

(1300)Pioneer ts-wx306t

اگر ویبره علاقه داری به ساب 1260 اینفینیتی هم بسیار دقت کن ویبره خوبی داره و 300 وات توان واقعی . بسیار در رنج خودش ارزندس.
سابهایی که گفتید رو فقط پایونیر رو شنیدم که اصلا توصیه نمیکنم.
موفق باشید.

PouriaTech
21-06-2018, 01:13
قربانت برای کار خیر بله ولی متاسفانه فرهنگ عمومی کشورمون دچار مشکل شده. بگذریم.
در مورد افزایش قیمت ها بگم گه همه و همه از این موضوع ناراضی هستیم. بازار سیستم صوتی به شدت راکد شده. بنده از جمله کسانی هستم که کاقعا بیخیال سیستم بازی شدم. میگید میارزه؟ چی بگم والا اگه برند ها رو با هم مقایسه کنیم میشه قیاس کرد ولی الان معلومه که نمیاره اون قیمت ها. مگه 1 کواک چی توش بکار رفته .
چون تجربه سیستم بازی کم داشتید و روی صدای بلند تاکید دارید نمیدونم کامپ بهتون پیشنهاد بدم یا نه . واقعا تا خودتون 1 حدود کلی از حجم و کیفیت دستتون نباشه نمیشه راهنمایی کرد. ولی تجربه من میگه 2 جفت کامپ 70 واتی با 1 امپ خوب. حجم کافی برای داخل اطاق رو تولید میکنه . ولی با کامپ سراغ مجلس گردونی و ... نمیشه رفت . لذت صدا در داخل خودرو و بس.
با بودجه شما میشه برای جلو کامپ کنوود گرفت 1800. یکم جا کردنش توی در کار سختیه. برش میخواد و 1 رینگ باید بسازید.ولی توی این بازار اشفته قیمتی انتخاب عاقلانه ای هست. برای عقب اگه از حجم خیلی نگرانید کواک بگیرید. Mc609 یا 690 ac یا برخی dls ها. اگرم حجم فکر میکنید کافیه 1 جفت دیگه از همین کنوود میتونید روی طاقچه ببندید. ولی تاکید من روی امپه. امپ خوب نباشه کامپ 3 تومنی هم صدای کامپ 400 تومنی میده و از اون مهم تر پخش. حالا امپ هم میتونید دست کم 1 ml95.4 گلیدن یا g four هلیکس به صورت استوک یا امپ های مطرح قدیمی تهیه کنید.
توجه کنید که هزینه نصب و برق و سیم اسپیکر هم کم در نمیاد. 1.5 بودجه بسیار پایینیه برای اون چیزی که مد نظرتونه. 1 مثال از امپ میزنم . برای مثال برای کامپ سری rs گلیدن قائدتا امپ های سری rs گزینه خوبیه. 1 مقایسه بین قیمت ها داشته باشید که چقدر برای امپ هزینه میشه و چقدر برای کامپ. یا پثلا کامپ و امپ های سری پانچ راکفورد.
توجه هم داشته باشید بیشتر صحبت های من به کیفیت تاکید داره و گرنه امپ های ارزونی هستند که توان بالایی رو ارائه میدن ولی واقعا 2 دقیقه نمیشه به صداشون گوش داد. 175 وات هم برای ساب در کل 1 شوخیه.
موفق باشید.
درسته
سابم ک کلا 275 وات توانشه همین 175تاییم ک داره میگیره براش فک نکنم خیلی کم باشه از حجمش راضی ام
با این اوضاع قیمتا واقعا نمیصرفه!
با اینکه سیستم واقعا مهمه واسه ماشین و میتونم بگم 11 ساله یک روز نشده موزیک گوش ندم پس مهمه به چی گوش میدم و چجوری
موزیک هم اگه اهل ایرانی و پاپ بودم ک خب یه باند پایونیر 250 تومنی بدون آمپم کارمو راه مینداخت توش فلان فلان باند گوش بدم کیف کنم! :/
فقط جواب این سوالم رو یادتون رفت
یه کامپ 50 واتی با کراس و توییتر آمپ لازم داره برا استفاده حتما یا بدون آمپم کار میده ؟
اگر آره آمپ 2 کانال سبک براش کافیه؟
ممنون

farshad0123
21-06-2018, 07:33

(1800)Jvc cw-dr120t 

(1300)Pioneer ts-wx306t

Jbl gtx1300

solyazad
21-06-2018, 10:19
سلام خیلی ممنون از راهنماییتون ولی تا جایی ک من میدونم 1260 توقف تولید شده و دیگ گیر نمیاد!!!

solyazad
21-06-2018, 11:24
Jbl gtx1300
راستی این رو هم بگم من میخام ساب لول فابریک بگیرم نه ساب بگیرم بندازم تو باکس لول

amirsein
21-06-2018, 15:59
درسته
سابم ک کلا 275 وات توانشه همین 175تاییم ک داره میگیره براش فک نکنم خیلی کم باشه از حجمش راضی ام
با این اوضاع قیمتا واقعا نمیصرفه!
با اینکه سیستم واقعا مهمه واسه ماشین و میتونم بگم 11 ساله یک روز نشده موزیک گوش ندم پس مهمه به چی گوش میدم و چجوری
موزیک هم اگه اهل ایرانی و پاپ بودم ک خب یه باند پایونیر 250 تومنی بدون آمپم کارمو راه مینداخت توش فلان فلان باند گوش بدم کیف کنم! :/
فقط جواب این سوالم رو یادتون رفت
یه کامپ 50 واتی با کراس و توییتر آمپ لازم داره برا استفاده حتما یا بدون آمپم کار میده ؟
اگر آره آمپ 2 کانال سبک براش کافیه؟
ممنون

پخش توان تولید حدود 18 وات واقعی رو داره. تا 50 وات فاصله زیاده . مگر این پخش های جدید سونی که امپ داخلی داره و 42 وات حدودا میده.
امپ 2 کانال سبک و با کیفیت کامل پرش میکنه. ولی 50 وات واقعا توان کمیه. مثلا سری اسپریت هلیکس درسته که با کیفیته ولی حجم صداشون کمه.

solyazad
21-06-2018, 15:59
سلام مجدد خمت بروبچه های پی سی ورلد.
میخاستم بدونم ضبط تا سقف 500 تومان چی توصیه میکنید که موارد زیر رو داشته باشه
Usb
aux
cd
bluetooth
و چند تا هم بدون قابلیت بلوتوث بگید
من خودم بیشتر روی ضبط های سونی زومم نظر شما چیه؟
مانیتور هم نداشته باشه

PouriaTech
21-06-2018, 19:26
پخش توان تولید حدود 18 وات واقعی رو داره. تا 50 وات فاصله زیاده . مگر این پخش های جدید سونی که امپ داخلی داره و 42 وات حدودا میده.
امپ 2 کانال سبک و با کیفیت کامل پرش میکنه. ولی 50 وات واقعا توان کمیه. مثلا سری اسپریت هلیکس درسته که با کیفیته ولی حجم صداشون کمه.

چقد اذیتت کردم
آقا بودجه اوکی شد وسوسه شدیم دیگه:n31:
بین هلیکس و راکفورد و فوکال و گلیدن از کدوم برند جمع کنم
صدای گرم , با کیفیت و بیس خیلی نرم
2جفت کامپ و ساب
همون یه ذره بیس کامپ هم نرم باشه چون شاید ساب رو با فاصله از بقیه گرفتم
خیلی خیلی ممنون

m6788
22-06-2018, 08:38
سلام دوستان نظرتون واسه سیستم تک استیج زیر واسه ۲۰۶ هاچبک چیه؟یه چی ارزون و با کیفیت میخوام و بلندی واسم مهم نیس بودجمم در حد همین یه تومنه. اینا فعلا با پخش فابریک راه اندازی میشن تا بعدا پخشو عوض کنم؟

daaadaaa
22-06-2018, 20:44
سلام دوستان.
من قبلا پراید داشتم و پخش 195u پایونیر داشتم به همراه یه جفت باند پایونیر 6976. ظاهرا اون باند 6976s آمپلی ساپورت نمیکرد و من بدون آمپ داشتمش صدای آهنگ خیلی عالی نبود.
الان ام وی ام 530 دارم. پخشش همون پخش فابریکشه که البته نانیتور نداره. بانداشم همون فابریکاشه.

پخش رو نمیخام عوض کنم چون گرونه و همین فک کنم خوب باشه.
باند میخام بگیرم و آمپ. و هزینه ای که میخام بکنم حدود 500 الی 600 هست. لطفا منو راهنمایی کنید که با این بودجه چی بگیرم. حتی دست دوم هم بخوام بگیرم بهم باند و امپ رو پیشنهاد بدید لطفا. توی دیوار شاید بتونم دست دوم بگیرم تا 600 تومن.

ممنون میشم کمکم کنید عجله دارم و هنوز چیزی مدنظرم نیست.

Mr+
23-06-2018, 07:58
Usb
aux
cd
bluetooth
مانیتور هم نداشته باشه
سلام. سری eXcelon کنوود (x5200bt و یا x5100bt) رو میتونی مد نظر داشته باشی. البته قیمتشون یکم بالاتر از بودجه شماست.

SADEGH 7
24-06-2018, 23:11
سلام
دوستان برای دو تا 6975 پایونیر با یه ساب w308f ، تفاوت آمپ پایونیر 6704 با 4704 محسوسه؟
یه آمپ تورنادو که روش نوشته 3000 وات داشتم که عمرش به دنیا نبود.
حالا بین دو تا آمپ ذکر شده مرددم. ضمن اینکه هر دو مدل رو با مدلی که داشتم هم اگه مقایسه کنین که چه بهتر.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنین

daadaa
25-06-2018, 09:28
سلام دوستان.
من قبلا پراید داشتم و پخش 195u پایونیر داشتم به همراه یه جفت باند پایونیر 6976. ظاهرا اون باند 6976s آمپلی ساپورت نمیکرد و من بدون آمپ داشتمش صدای آهنگ خیلی عالی نبود.
الان ام وی ام 530 دارم. پخشش همون پخش فابریکشه که البته نانیتور نداره. بانداشم همون فابریکاشه.

پخش رو نمیخام عوض کنم چون گرونه و همین فک کنم خوب باشه.
باند میخام بگیرم و آمپ. و هزینه ای که میخام بکنم حدود 500 الی 600 هست. لطفا منو راهنمایی کنید که با این بودجه چی بگیرم. حتی دست دوم هم بخوام بگیرم بهم باند و امپ رو پیشنهاد بدید لطفا. توی دیوار شاید بتونم دست دوم بگیرم تا 600 تومن.

ممنون میشم کمکم کنید عجله دارم و هنوز چیزی مدنظرم نیست.

کسی نیست جواب من رو بده؟ :(

solyazad
25-06-2018, 11:34
با سلام و خسته نباشید خدمت بروبچ پی سی ورلد.
میخاستم بدونم برای یک ساب 122 ال تی سونی چه امپلی مونو رو پیشنهاد میکنید؟

solyazad
27-06-2018, 19:41
با سلام خدمت بروبچ پی سی ورلد میخاستم بدونم بین دو ساب لول
Sony 122Lt
و
Jbl 1300t
کدوم رو پیشنهاد میکنین
راستی ویبره بیشتر از کوبش برام مهم تره؟

solyazad
28-06-2018, 02:15
سلام لطفا باند های
Kenwood 693 e
kenwood 694e
kenwood 695e
رو با هم مقایسه کنید از نظر پرتاب صدا ،شفافیت و تفکیک صدا و ... کدوم بهتره؟

dooste.man83
28-06-2018, 11:35
با درود

سیستم من اینه :

Focal pc 710
Focal 130 ac
9400 Kenwood
SONY GS 820
سیم پک فوکال گیج 4 و RC اضافه فوکال
دوستان سوالم اینه که با توجه به اینکه به فضای صندوق نیاز دارم
آیا استفاده از ساب اکتیو که زیر صندلی جا میشه مثل VIBE SLICK OPTISOUND AUTO 8 یا Infinity BassLink SM
میتونه در تکمیل رنج فرکانسی کمک کنه ؟ کلا خرید این مدل ساب با توجه به سیستم من توصیه میشه ؟

آیا با وجود باند فوکال 710 که خودش بیس سنگین تری نسبت به بقیه هم رده هاش داره اضافه کردن همچین سابی باعث افزایش بیش از اندازه بیس نمیشه ؟ و اصلا جنس صدای بیس اشون بهم می خوره ؟ ( دنبال سیستم کیفیتی هستم با بیس متعادل )
اگر ساب اکتیو رو پیشنهاد میدید . ممنون میشم مدل پیشنهادیتنم بفرمایید ( یا بین همین دو مدلی که گفتم )
با سپاس از دوستان عزیز

mrm88
30-06-2018, 08:01
سلام. سری eXcelon کنوود (x5200bt و یا x5100bt) رو میتونی مد نظر داشته باشی. البته قیمتشون یکم بالاتر از بودجه شماست.

دوست عزیز، سلام

سری اکسلون کنوود قبلا به بازارهای آسیایی هم ورود میکرد اما الان چند سالیه که مخصوص بازار آمریکاست! فریب سایت‌های اینترنتی و یا جاهای دیگه که میگن X اول مدل های کنوود در بازار ما به معنی تعلق داشتن این سری در رنج محصولات اکسلونه رو نخوررین! ممکنه از حیث طراحی و امکانات مشابه باشند اما تعلقشون به سری اکسلون در محصولات آسیایی کنوود درست نیست، کنوود اگه محصولیش در این سری باشه بر روی بدنه و جعبه عبارت اکسلون رو قید میکنه.

ارادتمندم

mrm88
30-06-2018, 08:35
با درود

سیستم من اینه :

Focal pc 710
Focal 130 ac
9400 Kenwood
SONY GS 820
سیم پک فوکال گیج 4 و RC اضافه فوکال
دوستان سوالم اینه که با توجه به اینکه به فضای صندوق نیاز دارم
آیا استفاده از ساب اکتیو که زیر صندلی جا میشه مثل VIBE SLICK OPTISOUND AUTO 8 یا Infinity BassLink SM
میتونه در تکمیل رنج فرکانسی کمک کنه ؟ کلا خرید این مدل ساب با توجه به سیستم من توصیه میشه ؟

آیا با وجود باند فوکال 710 که خودش بیس سنگین تری نسبت به بقیه هم رده هاش داره اضافه کردن همچین سابی باعث افزایش بیش از اندازه بیس نمیشه ؟ و اصلا جنس صدای بیس اشون بهم می خوره ؟ ( دنبال سیستم کیفیتی هستم با بیس متعادل )
اگر ساب اکتیو رو پیشنهاد میدید . ممنون میشم مدل پیشنهادیتنم بفرمایید ( یا بین همین دو مدلی که گفتم )
با سپاس از دوستان عزیز

دوست عزیز
سلام

مهمترین نکته در صدا سلیقه شنیداری فرد شنونده است! اگر از بیس و خود صداتون راضی هستین، پس برای شما همین صدا بهترین گزینه است.

کواکسیال 710 فوکال شما جزو پر قدرت ترین نمونه ها در پرتاب صدا، باز تولید صدای بم(میدبیس) و پخش فرکانس بالا(های رنج) به دلیل وجود دو توییتر همسان در هر کاناله و من نمیدونم با وجود همچین قدرت و پرتاب صدایی آیا صدای
Focal 130 AC شما اصلا شنیده میشه یا نه! چون وجود کامپ/کواکی در استیج جلو با میدبیس خوب هم به تقویت باور در داشتن پوشش فرکانس های Low تاثیر زیادی داره تا اینکه فقط از یک جهت ما این فرکانس هارو بشنویم ولی خب محدودیت های استیج های خودرو (بخصوص در حالت فابریکی هم غیر قابل کتمانه) بگذریم! ولی در بهترین حالت و با فرض اینکه در تولید میدبیس PC710

شما رنج کاملی از صدا رو پخش کنه و به نمایش بزاره، شما عملا فرکانس های زیر 63hz رو نمی تونین از این کواک توقع داشته باشین، برای همین وجود ساب ووفر مناسب با سیستمتون میتونه این نقص رو برطرف کنه، از طرفی با توجه به شرایط برقی سیستمتون که به اون اشاره ای نکردین و قدرت آمپتون برای ساپورت کواک 710 باید توجه داشته باشین که به 100 وات RMS واقعی احتیاج دارین و حتی بیشتر، چون ما افت توان رو به بطور معمول در سیستم برقی خودرو داریم پس روی افت واتی که آمپتون به بلندگوها میده هم حساب کنین ، برای همین اگه بتونین وات مورد نیاز این کواک رو کامل بهش بدین شاید حتی بازده بهتری در فرکانس های Low دریافت کنین.

درخصوص ساب های اکتیو زیر صندلی اگر فقط محدودیت فضا دارین بودنشون بهتر از نبودشونه در غیر اینصورت قابل مقایسه با ساب های درست درمون نیستن!

ارادتمندم

mrm88
30-06-2018, 08:40
Usb
aux
cd
bluetooth
مانیتور هم نداشته باشه

درود

با کمی افزایش بودجه به پخش جدید کنوود مدل BT620U فکر کنین، در رنج قیمت خودش پخش خوبیه و امکانات مدنظر شمارو داره

dooste.man83
30-06-2018, 08:56
دوست عزیز
سلام

مهمترین نکته در صدا سلیقه شنیداری فرد شنونده است! اگر از بیس و خود صداتون راضی هستین، پس برای شما همین صدا بهترین گزینه است.

کواکسیال 710 فوکال شما جزو پر قدرت ترین نمونه ها در پرتاب صدا، باز تولید صدای بم(میدبیس) و پخش فرکانس بالا(های رنج) به دلیل وجود دو توییتر همسان در هر کاناله و من نمیدونم با وجود همچین قدرت و پرتاب صدایی آیا صدای
Focal 130 AC شما اصلا شنیده میشه یا نه! چون وجود کامپ/کواکی در استیج جلو با میدبیس خوب هم به تقویت باور در داشتن پوشش فرکانس های Low تاثیر زیادی داره تا اینکه فقط از یک جهت ما این فرکانس هارو بشنویم ولی خب محدودیت های استیج های خودرو (بخصوص در حالت فابریکی هم غیر قابل کتمانه) بگذریم! ولی در بهترین حالت و با فرض اینکه در تولید میدبیسPC710

شما رنج کاملی از صدا رو پخش کنه و به نمایش بزاره، شما عملا فرکانس های زیر 63hz رو نمی تونین از این کواک توقع داشته باشین، برای همین وجود ساب ووفر مناسب با سیستمتون میتونه این نقص رو برطرف کنه، از طرفی با توجه به شرایط برقی سیستمتون که به اون اشاره ای نکردین و قدرت آمپتون برای ساپورت کواک 710 باید توجه داشته باشین که به 100 وات RMS واقعی احتیاج دارین و حتی بیشتر، چون ما افت توان رو به بطور معمول در سیستم برقی خودرو داریم پس روی افت واتی که آمپتون به بلندگوها میده هم حساب کنین ، برای همین اگه بتونین وات مورد نیاز این کواک رو کامل بهش بدین شاید حتی بازده بهتری در فرکانس های Low دریافت کنین.

درخصوص ساب های اکتیو زیر صندلی اگر فقط محدودیت فضا دارین بودنشون بهتر از نبودشونه در غیر اینصورت قابل مقایسه با ساب های درست درمون نیستن!

ارادتمندم

ممنون از لطفتون بابت پاسخ گویی

باتری رو که می خوام 74 آمپر بندازم البته شنیدم 90 آمپر هم میشه انداخت ولی فکر کنم همون 74 آمپر کافی باشه حتی با وجود ساب . موافقید ؟

بحث استیج جلو هم این بود که بعد مشاوره با دوستان همگی فرمودن بودن استیج جلو لازمه حتی اگر ضعیف باشه ( من بخاطر جلوگیری از شرایط دزدی مجبورم فابریکی در بیارم وگرنه قطعا یک 16 سانتی جلو می انداختم )

در مورد ساب اکتیو هم قطعا خیلی نمیشه روش حساب کرد اما به قول شما داشتنش بهتر از نداشتنش هست الان دو مشکل دارم

1- چه ساب اکتیوی در بازار زیر 1 میلیون تومن هست که صدای نرم و عمیق بهم بده و کیفیتی باشه ؟

2- این صندلی های جلوی سمند نمیدونم چرا زیرش برآمدگی داره و سر این موضوع 10 سانت از آمپ از عقب میزنه بیرون که خودش مشکل بشدت بزرگیه چون هم زیر پایی صندلی عقب قابل استفاده نیست و هم بحث دزدی و توی دید بودن ( در مجموع گل بگیرن در هرچی تولید داخلیه )
کسی راهکاری داره برای این موضوع که بشه یک جوری زیر صندلی جاش داد ؟ یا کلا باید بیخیال بشم

ممنون

dooste.man83
30-06-2018, 08:58
راستی دوستان 30 متر سیم گیج 16 برای استیج جلوی سمند ( هر باند 60 وات RMS ) جواب میده یا گیج 14 براش بهتره ؟

استیج عقب ( هر باند 100وات RMS ) رو حتما باید گیج 14 تهیه کنم یا 16 هم جوابگو هست ؟

ممنون میشم بزرگواری کنید این هم جواب بدید

farshad0123
01-07-2018, 07:30
راستی دوستان 30 متر سیم گیج 16 برای استیج جلوی سمند ( هر باند 60 وات RMS ) جواب میده یا گیج 14 براش بهتره ؟

استیج عقب ( هر باند 100وات RMS ) رو حتما باید گیج 14 تهیه کنم یا 16 هم جوابگو هست ؟

ممنون میشم بزرگواری کنید این هم جواب بدید

فرقی نداره خیلی مهم نیست همون 16 هم کافیه از سیمای نازک فابریکی که توی جعبه باند هستن هم میتونی استفاده کنی کیفیتشون خوبه من حتی ساب هم باهاشون وصل کردم
فقط روی سیم های RC دقت کن جنس خوب بگیر اونا خیلی روی صدا تاثیر دارن

dooste.man83
01-07-2018, 09:59
فرقی نداره خیلی مهم نیست همون 16 هم کافیه از سیمای نازک فابریکی که توی جعبه باند هستن هم میتونی استفاده کنی کیفیتشون خوبه من حتی ساب هم باهاشون وصل کردم
فقط روی سیم های RC دقت کن جنس خوب بگیر اونا خیلی روی صدا تاثیر دارن
ممنون از راهنماییت
آره واسه RC ها ( سیم پک فوکال و RC اضافه فوکال نزدیک 500 خرج کردم )

می خواستم گیج 16 ساند استریم بگیرم متری 8 تومن خود فروشنده بهم گفت برای استیج عقب که PC710 داری خیلی بهتره گیج 14 بگیری چون باند هات قویه

متاسفانه گیج 14 هم نداشت و من همچنان دربه در دنبال سیم پدر مادر دار گیج 14 هستم !!! هنوزم پیدا نکردم

چون می خوام همه جنس ها رو خودم تهیه کنم و بعد برم پیش نصاب که دقیقا بدونم چی خریدم

Mr+
01-07-2018, 11:15
دوست عزیز، سلام

سری اکسلون کنوود قبلا به بازارهای آسیایی هم ورود میکرد اما الان چند سالیه که مخصوص بازار آمریکاست! فریب سایت‌های اینترنتی و یا جاهای دیگه که میگن X اول مدل های کنوود در بازار ما به معنی تعلق داشتن این سری در رنج محصولات اکسلونه رو نخوررین! ممکنه از حیث طراحی و امکانات مشابه باشند اما تعلقشون به سری اکسلون در محصولات آسیایی کنوود درست نیست، کنوود اگه محصولیش در این سری باشه بر روی بدنه و جعبه عبارت اکسلون رو قید میکنه.

ارادتمندم
به نظر حق با شماست. من از روی مطالب بعضی فروشگاه ها فکر میکردم X اول نشانه اکسلون هست.

dooste.man83
01-07-2018, 23:15
با درود

ساب JBL BASSPRO SM گرفتم که زیر صندلی جا میشه و 125 وات RMS هست .
چند سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید

1-ساب رو زیر صندلی راننده نصب کنم بهتره یا کمک راننده ؟ ( می خوام یک وقت آزاردهنده نباشه برای رانندگی )

2- خیلی علاقه دارم بتونم آمپ کنوود 9400 رو هم زیر صندلی ببندم . فقط زیر صندلی فضا کمه و آمپ بنظرتون تهویه درستی داره و خیلی داغ نمیشه اون زیر ؟( چون فنش هم تنها به اندازه 1.5 بند انگشت فضای خالی جلوش بود )

ولی اگر زیر صندلی از نظر شما نشدنیه و باید آمپلی فایر رو در صندوق بزارم و ساب رو زیر صندلی

3- این ساب برق خودش رو از هدیونیت میشه بهش داد یا مستقیم از باتری بگیرم یا از سیم برق آمپ کنوود 9400 ؟

4-چه سیم پک آمپلی با چه گیجی پیشنهاد میدید ؟( گیج 8 کاملا جوابگو ساب هست یا گیج 4 باید بگیرم؟ ) گرفتن RC با کیفیت برای ساب هم ضروری هست یا خیر؟

5- سیم اسپیکری که توی پکیج گیج 8 یک برند هست توی گیج 4 همون برند هم دقیقا همون سیم اسپیکر رو گزاشتن یا گیج اونم فرق میکنه ؟
ببخشید دوستان زیاد سوال کردم تنها جایی که به کمک شون امید دارم شما دوستان عزیز هستید

jalal_jmm
03-07-2018, 06:14
سلام دوستان وقت بخیر
من یه اچ سی کراس دارم ، یه سیستم صوتی حرفه ای نمی خوام فقط می خوام صدای با کیفیتی داشته باشم به نظرتون اگه بخوام کامپوننت بندازم تو درهای جلو و عقب که نیاز به آمپلی نباشه و یه صدای خوبی بهم بده چی پیشنهاد میکنین در ضمن قیمت زیر 500 باشه ممنون
دیگه اینکه اگه بخوام با همین پخش خودش یه سیستم رو صفحه با آمپلی و اینا جمع کنم چی پیشنهاد میدین؟ قیمت 1 تا 1200 تومان

salar_aziz
08-07-2018, 11:48
سلام خدمت دوستان عزیز و گل گروه
لطف میکنین با تصویر اگه ممکن باشه نحوه نصب پخش و اتصال سیم هارو به هم توضیح بدین چه رنگ با چه رنگ باید وصل بشه و اینا؟ سیم اسپیکر فابریک کدومه و...
ممنونم

dooste.man83
09-07-2018, 09:16
با درود
دوستان کسی همچین قطعه ای برای جلوی سمند دیده ؟ و باید از چراغ برق بگیرم یا جای دیگه ؟ ( این قطعه برای اینه که بتونید باند 16.5 رو در جلوی درب سمند نصب کنید )

mohammad farshadfa
10-07-2018, 20:46
سلام دوست عزیز
من یک نفر و میشناسم که بنا به سفارش شما میسازه
من برای ماشین خودم ،هم جای ووفر کامپ و هم جای توییتر و دادم برام ساخت و فرستاد
کارش هم تمیزه و قیمتش هم منصفانه است
اگر خواستید آدرس و شماره را براتون پیغام خصوصی میکنم.

dooste.man83
12-07-2018, 14:39
سلام دوست عزیز
من یک نفر و میشناسم که بنا به سفارش شما میسازه
من برای ماشین خودم ،هم جای ووفر کامپ و هم جای توییتر و دادم برام ساخت و فرستاد
کارش هم تمیزه و قیمتش هم منصفانه است
اگر خواستید آدرس و شماره را براتون پیغام خصوصی میکنم.
ممنون پیغام دادم بهتون

dooste.man83
12-07-2018, 14:42
دوستان یک رینگ با قطر 6 یا 7 سانت برای باند pc710 فوکال برای استیج عقب سمند می خوام بسازم

راهنمایی میکنید باید چیکار کنم ؟

اگر کسی رو میشناسید که میتونه رینگ MDF برام بسازه ممنون میشم بهم معرفی کنید

سپاس

mehran_i9100
13-07-2018, 07:31
سلام دوستان.امکان اینکه دو جفت کامپ و یدونه ساب رو یا امپ 4 کانال درایو کنی هست؟یعنی کامپارو بدم دو کانال و سابم بریج ببندم؟

pahama1
14-07-2018, 15:39
اگه آمپ توان لازمو داشته باشه، بله، امكانش هست

pahama1
14-07-2018, 15:45
سلام به همه برو بچه هاي با صفاي فروم p30 خيلي وقت بود نبودم . گفتم يه سلام و ارادت ويژه خدمت همشون عرض كنم.

به ويژه

Armin.Computer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),
darush 00 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),
Ezel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])+,
F l o w e r ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),
hamidR15 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])+,
hoseinsps ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])+,
hossein blak ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])+,
K!ng of th3 K!ngs ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),
Legend ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),
Meisam ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),
moslem880 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),
rooya-e-zendegi ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),
SaЁeD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]),
vissoto ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بچه ها فروم واقعا سوت و كوره يا من اشتباه ميكنم؟

pahama1
14-07-2018, 15:58
پخش مناسب با بلوتوس تا 300 چی نو بازار داریم بچه ها ؟؟

pahama1
14-07-2018, 16:00
ممنون پیغام دادم بهتون

سلام، برای منم بفرست بی زحمت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehran_i9100
14-07-2018, 22:10
ممنون.کسی میتونه حجم صدای کامپوننت 1800p کنوود رو با کواک 6975 پایونیر مقایسه کنه؟میدونم کیفیتشون زمین تا اسمونه ولی میخوام تفاوتشونو از نظر حجم صدایی بدونم.یعنی اگه 1800p یا هر کامپی(نو یا کارکرده در محدوده قیمتی حدودا 500-600 تومن) که دو سوم حجم صدای 6975 رو داشته باشه برام کاملا کافیه.

dooste.man83
15-07-2018, 16:48
درود
باند فوکال 710 هست که بیس سنگین داره رو می خوام روی طاقچه فلزی عقب سمند ببندم تا فابریکی در بیاد الان 4 سانت روی همون صفحه فلزی طاقچه می خوام بالا بیارمش.
باید حتما رینگ MDF سفارش بدم یا می شه 4 تیکه کوچک MDF رو سوراخ کنم بزارم زیر جای پیچ ها یا از واشر پلاستیکی محکم استفاده کنم ؟ ( می خوام صدا و بیس خراب نشه ) . کلا می خوام ببینم راهی داره درگیر ساخت رینگ و وقتی که می گیره نشم ؟

و سوال بعدی اینکه طاقچه فلزی سمند تزار نیست و اگر باند رو ببندم ممکنه در دراز مدت تاب برداره . برای بستن تزار باندها چه پیشنهادی میدید ؟

ممنون از پاسختون

AmirELX
17-07-2018, 00:53
ممنون.کسی میتونه حجم صدای کامپوننت 1800p کنوود رو با کواک 6975 پایونیر مقایسه کنه؟میدونم کیفیتشون زمین تا اسمونه ولی میخوام تفاوتشونو از نظر حجم صدایی بدونم.یعنی اگه 1800p یا هر کامپی(نو یا کارکرده در محدوده قیمتی حدودا 500-600 تومن) که دو سوم حجم صدای 6975 رو داشته باشه برام کاملا کافیه.
درود
حجم صداش عالیه
ووفر 18 سانتی و تیوتر 30 میلی متری مشخصه که حجم صدایی داره. من تست کردم

Archivahid
17-07-2018, 10:37
سلام آقا امیر. من میخوام رو ماشینم سیستم ببندم. امپلی گلیدن ۹۵۰۴ و ساب rs 10 دست دوم خریدم. حالا قصد خرید کامپوننت کنوود 1800p رو دارم. ولی متاسفانه جای باند رو در جلو ۱۶ سانتیه(ماشین h30 cross).
۳تا سوال دارم از خدمتتون:
۱- اول اینکه کامپوننت کنوود با ووفر ۱۸سانتی اونجا جا میشه؟؟
۲.کلا خود شما این کامپ رو تایید میکنید و بنظر شما اگه گلیدن دست دوم مثلاrs165 پیدا کنم کدوم بهتره؟؟
۳-واسه در عقب یه باند ۱۳ سانتی بدون امپلی چه مدلی پیشنهاد میدید؟؟
ضمنا دوست من میخواد پخش سونیxb100 خودش رو تقویت کنه و شماره شما رو واسه مشاوره میخواد ممنون میشم اگه شماره تماستون رو برام پیام کنید.

light
18-07-2018, 22:37
یکی از دوستام پخش پایونر پارسال گرفته 400 تومن ، مدلشو نمیدونم چیه ، ندیدم ، 300 میخوام ازش بردارم کلا ، 4 5 ماه استفاده کرده
خودم پخش فابریک ایرانخودرو (کروز) دارم و راضی هستم و فقط aux استفاده میکنم ،
ارزش داره پخش پایونر رو بگیرم یا همین فابریک کار راه میندازه ؟
باندم اینفینیتی هست ، با تغییر پخش کیفیت باند هم تغییر میکنه ! من صدا زیاد نمیکنم

dooste.man83
21-07-2018, 23:31
دوستان امروز رفتم برای نصب که به دلایلی که بهتون میگم مجبور شدم برگردم
یکبار دیگه ستاپ رو براتون میگم ماشین هم سمند LX هست
استیج جلو = فوکال PC130
استیج عقب = فوکال PC710
آمپ = کنوود 9400
ساب = JBL BASS PRO
پخش= سونی GS820

می خوام فابریکی نصب بشه ( باند عقب فلز زیرتاقچه برش میخوره و باند بیضی روی اون قرار میگیره ) اما نصاب میگه باند عقب PC710 چون بیس زیادی هم داره اگر روی فلز قرار بگیره صداش خراب میشه . برای همین نصب نکردم تا از شما کمک بگیرم
1- آیا نظر نصاب کاملا درسته و صدا خیلی بهم میریزه یا فقط صدای بیس یکم مشکل پیدا میکنه که با وجود ساب اونم حل میشه ؟
2- آیا این PC710 رو با کامپ هلیکس P62C تعویض کنم بهتره و واقعا کیفیت و جزئیات و دقت خیلی بهتری رو به من میده ؟ ( ترجیح من این بود که باند جلو و عقب از یک برند و یک سری باشه که جنس صداشون یکی باشه )
3- الان بخوام این تعویض رو انجام بدم حدود 400 هزار تومن ضرر میکنم آیا این هزینه اصلا ارزش داره و راهی به ذهنتون میرسه این مشکل رو حل کنه ( مثلا رینگ MDF چهارسانتی بزارم زیرش یا هر راه دیگه ای ؟ )
ممنون میشم راهنماییم کنید

farshad0123
23-07-2018, 08:43
سلام
دوستان کسی صدای پخش سونی gt710uv رو شنیده؟یدونه هست در حد اک خواستم ببینم ارزش داره بخرمش و کنوود 300u رو بفروشم؟

AmirELX
24-07-2018, 02:12
دوستان امروز رفتم برای نصب که به دلایلی که بهتون میگم مجبور شدم برگردم
یکبار دیگه ستاپ رو براتون میگم ماشین هم سمند LX هست
استیج جلو = فوکال PC130
استیج عقب = فوکال PC710
آمپ = کنوود 9400
ساب = JBL BASS PRO
پخش= سونی GS820

می خوام فابریکی نصب بشه ( باند عقب فلز زیرتاقچه برش میخوره و باند بیضی روی اون قرار میگیره ) اما نصاب میگه باند عقب PC710 چون بیس زیادی هم داره اگر روی فلز قرار بگیره صداش خراب میشه . برای همین نصب نکردم تا از شما کمک بگیرم
1- آیا نظر نصاب کاملا درسته و صدا خیلی بهم میریزه یا فقط صدای بیس یکم مشکل پیدا میکنه که با وجود ساب اونم حل میشه ؟
2- آیا این PC710 رو با کامپ هلیکس P62C تعویض کنم بهتره و واقعا کیفیت و جزئیات و دقت خیلی بهتری رو به من میده ؟ ( ترجیح من این بود که باند جلو و عقب از یک برند و یک سری باشه که جنس صداشون یکی باشه )
3- الان بخوام این تعویض رو انجام بدم حدود 400 هزار تومن ضرر میکنم آیا این هزینه اصلا ارزش داره و راهی به ذهنتون میرسه این مشکل رو حل کنه ( مثلا رینگ MDF چهارسانتی بزارم زیرش یا هر راه دیگه ای ؟ )
ممنون میشم راهنماییم کنید

درود
اون کواک رو بفروشید، استیج عقب رو فراموش کنید.
اصلاً رها کردن یه ووفر روی تاقچه به صورت Free Air کاملاً کار غیر اصولی محسوب میشه.
اسپیکر باید باکس داشته باشه. تمام رفتار یک اسپیکر به باکس و لیتراژ و طراحیش هست.

من جای شما باشم یه رودری مادیفای شده سفارش میدم + پاد حرفه ای
یه ست 3way جلو می بندم. با زاویه ی درست و On-Axis به سمت صورت.

به هیچ وجه بخاطر یک اسپیکر بیضی، تاقچه رو نبرید، این کار کاملآً اشتباهه.

dooste.man83
24-07-2018, 12:45
درود
اون کواک رو بفروشید، استیج عقب رو فراموش کنید.
اصلاً رها کردن یه ووفر روی تاقچه به صورت Free Air کاملاً کار غیر اصولی محسوب میشه.
اسپیکر باید باکس داشته باشه. تمام رفتار یک اسپیکر به باکس و لیتراژ و طراحیش هست.

من جای شما باشم یه رودری مادیفای شده سفارش میدم + پاد حرفه ای
یه ست 3way جلو می بندم. با زاویه ی درست و On-Axis به سمت صورت.

به هیچ وجه بخاطر یک اسپیکر بیضی، تاقچه رو نبرید، این کار کاملآً اشتباهه.

ممنون از پاسخت آقا امیر عزیز . شما واقعا یکی از اساتید امر هستید که من از همه نوشتهاتون استفاده میکنم

مشکل اینه من اصلا روزی که میخواستم سیستم رو ببندم 1 درصد هم قصد خرید ساب نداشتم وگرنه اصلا کامپوننت رده بالا مثل فوکال V1 می بستم نه اینکه این همه پول کوآک بدم آخرش هم کیفیت 20 درصد پایین تر تحویل بگیرم و نصبش هم دردسر باشه ولی چون کامپ ها بیس قابل قبولی ندارن تصمیم گرفتم کوآک بردارم بعد این ساب jbl رو پیدا کردم که شاید تنها ساب زیر صندلی بدرد بخور موجود در ایران بود که آخریش هم بود و دیگه سریع خریدمش و کلا داستان عوض شد

الانم میشه برم باند رو عوض کنم ولی همین اول کار 500 تومن ضرر میکنم چون 900 خریدم و الان بالای 1400 قیمت داره و با اون قیمت خرید هم ازم برمیدارن !!! منم دلم راضی نمیشه این همه ضرر بدم
از طرف دیگه من آمپ کنوود هم بر اساس همین سیستم برداشتم وگرنه قطعا هلیکس G4 از همه نظر بجز قدرت در اولویت بود یعنی باند رو بخوام عوض کنم آمپ هم باید عوض بشه که اونم 500 ضرر میکنم دوباره

در کل خوب یا بد الان که قیمت ها نجومی شده و من دیگه قدرت خرید در این بازار رو ندارم و یاید با همین سیستم بسازم

تنها کاری که ازم برمیاد بتونم نصب اصولی تری داشته باشم که صدای بهتری بتونم ازش بگیرم:n03:
به هرحال از لطف شما و اون دوستانی که کمکم کردن بسیار سپاس گزارم

siavashmarzban
04-08-2018, 12:02
سلام
دنبال یه سیستم کیفیتی هستم فقط صدا رو هم واسه داخل اتاق میخوام و تفکیک صدا برام خیلی مهمه بخش ترجیحا بلوتوث داشته باشه و صدا از در جلو و تاقچه عقب بیاد ماشینم sd هست هزینه ای که میتونم بکنم 4 تومن حدودا
دوست دارم از کامپ برای جلو و عقب استفاده کنم و در اینده به این سیستم ساب اضافه کنم ممنون میشم که سیستمی که معرفی میکنید با این نکته که در اینده قراره یه سابم بیاد بگید
ممنون میشم کمکم کنید

AmirELX
07-08-2018, 16:52
سلام
دنبال یه سیستم کیفیتی هستم فقط صدا رو هم واسه داخل اتاق میخوام و تفکیک صدا برام خیلی مهمه بخش ترجیحا بلوتوث داشته باشه و صدا از در جلو و تاقچه عقب بیاد ماشینم sd هست هزینه ای که میتونم بکنم 4 تومن حدودا
دوست دارم از کامپ برای جلو و عقب استفاده کنم و در اینده به این سیستم ساب اضافه کنم ممنون میشم که سیستمی که معرفی میکنید با این نکته که در اینده قراره یه سابم بیاد بگید
ممنون میشم کمکم کنید

درود بر شما
با توجه به اوضاع آشفته ی ارزی و همچنین تهی بودن قطعات Car & Audio امروزی از قطعات با کیفیت، تقریباً خیلی کارتون سخته.
فقط یک راه دارید که بتونید صدای خوب بگیرید، اون هم مراجعه به بازار دست دو و خرید قطعات Old School و قدیمی هست.
پیشنهاد بنده به ترتیب زیر هست و تک استیج. استیج عقب درست نیست. بدون ساب هم سیستم شما ناقص محسوب میشه.

هدیونیت: Sony MEX-XB100BT حتماً ریکپ شود
آمپ: Pioneer GM-X9400 حتماً ریکپ شود
کامپوننت: Kenwood KFC-PS170C
آرسی: گلیدن زیرو پرو یا سونوس کانکشن
سیم اسپیکر: DLS HQS
ساب: گلیدن RS10 داخل باکس سیلد 50 لیتری
سیم برق: گیج 4 گلیدن مس OFC
فیوز هلدر بزرگ گلیدن + فیوز 60 آمپر

هدیونیت رو به صورت دست دو حدود 750 تومن، آمپ رو حدوداً 400 تومن، کامپوننت هم 400 تومن، آرسی 150 تومن، سیم اسپیکر هم اگر آمپ رو زیر صندلی نصب کنید که پیشنهاد می کنم همین کار رو انجام بدید، کم مصرف میشه و متری 30 تومنه. ساب هم فکر کنم 600 بخرید. کابل برق گیج 4 نمیدونم چنده ولی گرونه، متری 40 حساب کنید. فیوز و فیوز هلدر هم 120 تومن.
هزینه ی ریکپ آمپ و پخش تون هم جمعاً بین 400 تا 500 تومن میشه.
کیفیت صدا رو با تنظیم و نصب درست و جهت دهی درست ووفر و توئیتر تضمین می کنم. و اگر بتونید رودری رو مادیفای کنید و به ووفر زاویه بدید صداتون سه بعدی میشه. در غیر اینصورت در ناحیه میدرنج صدا فاقد ایمیج خواهد بود.
جمعاً نزدیک 4 میلیون میشه.
در صورت داشتن سؤال میتونید مطرح بفرمائید. برای نصب هم میتونم معرفی تون کنم.
با احترام

siavashmarzban
07-08-2018, 18:36
درود بر شما
با توجه به اوضاع آشفته ی ارزی و همچنین تهی بودن قطعات Car & Audio امروزی از قطعات با کیفیت، تقریباً خیلی کارتون سخته.
فقط یک راه دارید که بتونید صدای خوب بگیرید، اون هم مراجعه به بازار دست دو و خرید قطعات Old School و قدیمی هست.
پیشنهاد بنده به ترتیب زیر هست و تک استیج. استیج عقب درست نیست. بدون ساب هم سیستم شما ناقص محسوب میشه.

هدیونیت: Sony MEX-XB100BT حتماً ریکپ شود
آمپ: Pioneer GM-X9400 حتماً ریکپ شود
کامپوننت: Kenwood KFC-PS170C
آرسی: گلیدن زیرو پرو یا سونوس کانکشن
سیم اسپیکر: DLS HQS
ساب: گلیدن RS10 داخل باکس سیلد 50 لیتری
سیم برق: گیج 4 گلیدن مس OFC
فیوز هلدر بزرگ گلیدن + فیوز 60 آمپر

هدیونیت رو به صورت دست دو حدود 750 تومن، آمپ رو حدوداً 400 تومن، کامپوننت هم 400 تومن، آرسی 150 تومن، سیم اسپیکر هم اگر آمپ رو زیر صندلی نصب کنید که پیشنهاد می کنم همین کار رو انجام بدید، کم مصرف میشه و متری 30 تومنه. ساب هم فکر کنم 600 بخرید. کابل برق گیج 4 نمیدونم چنده ولی گرونه، متری 40 حساب کنید. فیوز و فیوز هلدر هم 120 تومن.
هزینه ی ریکپ آمپ و پخش تون هم جمعاً بین 400 تا 500 تومن میشه.
کیفیت صدا رو با تنظیم و نصب درست و جهت دهی درست ووفر و توئیتر تضمین می کنم. و اگر بتونید رودری رو مادیفای کنید و به ووفر زاویه بدید صداتون سه بعدی میشه. در غیر اینصورت در ناحیه میدرنج صدا فاقد ایمیج خواهد بود.
جمعاً نزدیک 4 میلیون میشه.
در صورت داشتن سؤال میتونید مطرح بفرمائید. برای نصب هم میتونم معرفی تون کنم.
با احترام

ممنون از پاسخ کاملتون
حیلی خیلی ممنون
در پی وی برای راهنمایی مزاحم میشم

solyazad
13-08-2018, 11:37
ایا ساب 1300t جی بی ای فقط با امپ های 4 کانال کار می کند؟
یا با امپ مونو نیز راه اندازی میشود؟

starsun
17-08-2018, 02:28
سلام خدمت اساتید گل سایت
بنده پارسال سیستممو دزدین و تا امسال که واسه کادو تولد چند نفر از دوستام بدون اینکه به من بگن اقدام به خرید سیستم برام کردن و الان واسه بستنش از شما بزرگواران راهنمایی میخواستم تا سیستمم بدون مشکل و تقریبا مچ کار کنه .دو تا امپلی واسم گرفتن که یکیش xp audion sl 2000n که منو هست و یه امپ گرند زیرو 2 کانال و یه ساب 15 مدل XP Audio مدل XPW-154D. با توان 1500 وات و 750 ار ام اس و یکجفت میدرنج گرند زیرو سایز 8 اینچ و یجفت هورن گرند زیرو و یه خازن گرند زیرو حالا تنها مشکلی هست اینه که چطوری یجفت میدرنج و هورن رو به امپ دو کانال گرند زیرو وصل کنم مثلا دو تا هورنها تویه کانال و میدرنج ها تویه کانال یا یه هورن با میدرنج تویکی .و اینکه امپلی فایر xp جواب ساب رو میده و سیمای ساب که دو کویل هستو چجوری وصل کنم به امپ xp که بهترین راندمانو داشته باشم و یه سوال دیگه این امپ با توجه مشخصاتی که داره میتونم یه ساب دیگه هم بهش اضافه کنم ایا جواب میده اگه اره مثلا نهایتش اون ساب دیگه تا چند ار ام اس باید باشه چون ساب xp 750 ار ام اس هست اون یکی هم بخوام بعدا بگیرم نهایتش تا چند وات بکیرم که جفتشو ساپورت کنه.ممنونم اگه جوابمو بدین و بابت اینهمه سوالم عذر خواهی میکنم از همه دوستان منتظره نظرات و راهنمایی های شما عزیزان هستم.

psp2004
21-08-2018, 15:28
با نام خدا و سلام

دوستان یه مشکلی داشتم با سیستم، اخیرا هدیونت یه دفعه خاموش میشه ( اگه صدا رو بالا ببرم نیز خاموش میشه) و دیگه روشن نمیشه و شانسی ممکن با چند بار باز و بست پنل روشن بشه یا بعد چند بار خاموش و روشن شدن ماشین هدیونیت خود به خود روشن بشه، ممنون میشم راهنمایی بدید مشکل از کجا میتونه باشه .

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

shahinsky
29-08-2018, 16:55
سلام به دوستان خوبم
امیدوارم هرجا هستید شاد و سرحال باشید

دوستان 1 عدد ساب باکس جی بی ال 1000 لازم دارم از سری گنبدی فقط در حد باشه یا سالم چون واقعا نمیرسم برم سراغ تعمیر و این مشکلات
ممنون میشم اگر کسی داره بهم زنگ یا sms بزنه
ممنونم از همه
یا حق
09120755321 فراهانی

hamidR15
03-09-2018, 09:20
با عرض سلام خدمت دوستان عزیزم.
متاسفانه به خاطر مشغله فراوان و عدم فرصت کافی دیگر قادر به همراهی شما عزیزانم نیستم. از همه شما سروران خودم عذرخواهی میکنم و از زحمات تک تک دوستان مخصوصا دکتر مهر آذر عزیز کمال تشکر رو دارم.
ان شاءالله از راهنمائیها و ارشاد دوستان نهایت بهره را خواهید برد.
از همگی حلالیت میطلبم اگر کوتاهی یا قصوری داشتم که حتما اینگونه بوده شما به بزرگواری خودتون بنده رو عفو بفرمائید.:n16::n12::n40:
آرزوی موفقیت دارم برای همگی...خدا نگهدارتون:n12::n12:

AmirELX
10-09-2018, 21:27
با عرض سلام خدمت دوستان عزیزم.
متاسفانه به خاطر مشغله فراوان و عدم فرصت کافی دیگر قادر به همراهی شما عزیزانم نیستم. از همه شما سروران خودم عذرخواهی میکنم و از زحمات تک تک دوستان مخصوصا دکتر مهر آذر عزیز کمال تشکر رو دارم.
ان شاءالله از راهنمائیها و ارشاد دوستان نهایت بهره را خواهید برد.
از همگی حلالیت میطلبم اگر کوتاهی یا قصوری داشتم که حتما اینگونه بوده شما به بزرگواری خودتون بنده رو عفو بفرمائید.:n16::n12::n40:
آرزوی موفقیت دارم برای همگی...خدا نگهدارتون:n12::n12:

سلام و درود بر استاد جبلی بزرگوار
بنده با کسب اجازه از سایر دوستان و همراهان فروم P30World، توقیعی به قلم دل و به جوهر جان می نگارم...
بابت فقدان حضور شما در جمع دوستانه ی مان ناراحت شدم. کاش بهره مندی افراد بی تجربه و طالب فیضی چون بنده از محضرتان مستدام و پایدار باشد.
شما اولین مربّی اینجانب در بحث صدا بودید و در محضرتان به شاگردی نائل شدیم.
این رشته ی الفت و دوستی که بین ماست ناگسستنی است. ما یاد گرفتیم وقتی با کسی معاشرت می کنیم، شیفته ی اخلاق و رفتار و گفتارش شویم که حضرتعالی از حیث علم و ادب و تجربه ممتاز و سرآمد هستید.
بزرگان و سابقه داران هر حیطه ای، هویت و اعتبار آن مجموعه محسوب می شوند و جنابعالی وزنه ای وزین و یاری قدیم برای همه ی ما هستید.
مایلیم از حضور پرثمر و مطالب تؤام با علم و فارغ از غرض ورزی شما بهره جوییم.
برای شما که استادی ارجمند و یاری هم پا هستید آرزوی توفیق از درگاه یزدان بخشنده دارم.
امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق باشید و در پناه پروردگار مهربان از نعمات بی دریغ و سخاوتمندانه ی او متنعّم باشید.
با احترام :n12::n12::n12: :n40:

dooste.man83
17-09-2018, 10:22
با درود به دوستان
برای وصل کردن دو آمپلی فایر به باتری آیا ترمینال تقسیم برق که به باتری وصل میشه نیاز هست ؟

dooste.man83
17-09-2018, 10:23
در ضمن دوستان بهترین مارکش چی هست ؟
مدلی کارینا داره که ولتاژ هم نشون میده این مدل بخاطر روشن بودن همیشگی ال ای دی خودش باعث خالی شدن باتری نمیشه ؟
بعد مدلی بگیرم که ورودی های سیمش همه یک اندازه هست مثل مدل بالا یا مدلی که اندازه سوراخ ورودی هاش فرق داره مثل همین عکس پایین ( 4 سوراخ ورودی سیم اندازه بزرگ به کوچک ) بازم تفاوتی نمیکنه ؟ ( سیمم گیج 4 و 8 هست )

AmirELX
17-09-2018, 21:30
در ضمن دوستان بهترین مارکش چی هست ؟
مدلی کارینا داره که ولتاژ هم نشون میده این مدل بخاطر روشن بودن همیشگی ال ای دی خودش باعث خالی شدن باتری نمیشه ؟
بعد مدلی بگیرم که ورودی های سیمش همه یک اندازه هست مثل مدل بالا یا مدلی که اندازه سوراخ ورودی هاش فرق داره مثل همین عکس پایین ( 4 سوراخ ورودی سیم اندازه بزرگ به کوچک ) بازم تفاوتی نمیکنه ؟ ( سیمم گیج 4 و 8 هست )

درود

اینها سرباتری هستند که مثلاً DLS و کانکشن معروف ترین هاش هستند تو ایران.
در دو نوع فیوز دار و بدون فیوز دیده میشن.
به نظر من اگر سیم های ماشین و استارت و دینام و اتاق و سیستم زیاد میشه، به یکی از اینها نیاز دارید.
سعی کنید از نوعی بخرید که مثل عکس فوق، با ورودی های مختلف باشه، گیج صفر و چهار و شش مثلا. این کمک می کنه که هر سیمی به اینترنال مناسب خودش وصل بشه.

انواعی که نشانگر ولتاژ دارند اونقدر جریان کشی ندارند که باتری رو خالی کنند، حتی یکماه.
ولی به احتمال زیاد یه سیم ریموت داره که متصلش کنید به سیم ACC یا همون استارت، که وقتی سوئیچ رو بزارید رو حالت ACC روشن بشه.

با درود به دوستان
برای وصل کردن دو آمپلی فایر به باتری آیا ترمینال تقسیم برق که به باتری وصل میشه نیاز هست ؟

اضافه کاری هست و سیم کشی دوبل و اتلاف ولتاژ.
شما یه کابل گیج 2 یا صفر خوب بخرید با یه تقسیم معمولی 0 به 4.
کابل گیج صفر به سرباتری -----» کابل تا تقسیم ------» از تقسیم هم کابل گیج 4 بکشید تا هر آمپ.

dooste.man83
18-09-2018, 11:27
سپاس از آقا امیر عزیز بابت راهنمایی کاملشون

الان داخل سیم پک ها سر سیم برق به صورت سوکتی هست و فیوز هم داره ( شکل زیر ) با این حال بهتره از این قطعه بالا استفاده بشه و سوکت جدا بشه و مستقیم سیم رو داخل این قطعه قرار بدیم یا همون سیم سوکت داره داخل سیم پک آمپلی فایر کافیه ؟ (کدوم حالت افت ولتاژ کمتری ایجاد میشه ؟)

AmirELX
19-09-2018, 01:08
درود بر شما
اگر کابل برق تون مثل عکس فوق هست، دیگه نیازی به اون سرباتری گران ندارید.
چون این سیم کابلشو داره، سطح مقطعش هم خوبه. (به قول شما سرسیم)
بزنید به سرباتری تون.
افت ولتاژ هم نداره.
از محکم بودن اتصالات اطمینان حاصل کنید. وگرنه صداتون خراب میشه.

m6788
20-09-2018, 08:41
سلام دوستان
واسه کامپوننت زیر بی زحمت یدونه امپ ۲ کانال کوچیک که بشه زیر داشبورد یا صندلی ۲۰۶ قرار داد معرفی کنین، ماشین ۲۰۶ هاچبک مدل ۹۶ هست و پخش ماشبن فابریکیه ، کامپ ۳ اهمیه و در داخل درهای جلو بسته شده و هدف فقط داشتن کیفیت و تفکیک صداس و حجم و بیس زیاد اصلن مد نظرم نیس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AmirELX
21-09-2018, 00:08
سلام دوستان
واسه کامپوننت زیر بی زحمت یدونه امپ ۲ کانال کوچیک که بشه زیر داشبورد یا صندلی ۲۰۶ قرار داد معرفی کنین، ماشین ۲۰۶ هاچبک مدل ۹۶ هست و پخش ماشبن فابریکیه ، کامپ ۳ اهمیه و در داخل درهای جلو بسته شده و هدف فقط داشتن کیفیت و تفکیک صداس و حجم و بیس زیاد اصلن مد نظرم نیس

درود
تا چه حدی می خواهید هزینه کنید؟
در آمپ های امروزی اثری از کیفیت مشاهده نمیشه.

hamidR15
21-09-2018, 18:05
سلام و درود بر استاد جبلی بزرگوار
بنده با کسب اجازه از سایر دوستان و همراهان فروم P30World، توقیعی به قلم دل و به جوهر جان می نگارم...
بابت فقدان حضور شما در جمع دوستانه ی مان ناراحت شدم. کاش بهره مندی افراد بی تجربه و طالب فیضی چون بنده از محضرتان مستدام و پایدار باشد.
شما اولین مربّی اینجانب در بحث صدا بودید و در محضرتان به شاگردی نائل شدیم.
این رشته ی الفت و دوستی که بین ماست ناگسستنی است. ما یاد گرفتیم وقتی با کسی معاشرت می کنیم، شیفته ی اخلاق و رفتار و گفتارش شویم که حضرتعالی از حیث علم و ادب و تجربه ممتاز و سرآمد هستید.
بزرگان و سابقه داران هر حیطه ای، هویت و اعتبار آن مجموعه محسوب می شوند و جنابعالی وزنه ای وزین و یاری قدیم برای همه ی ما هستید.
مایلیم از حضور پرثمر و مطالب تؤام با علم و فارغ از غرض ورزی شما بهره جوییم.
برای شما که استادی ارجمند و یاری هم پا هستید آرزوی توفیق از درگاه یزدان بخشنده دارم.
امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق باشید و در پناه پروردگار مهربان از نعمات بی دریغ و سخاوتمندانه ی او متنعّم باشید.
با احترام :n12::n12::n12: :n40:

سلام عرض میکنم خدمتتون جناب دکتر مهر آذر عزیز.بنده رو مورد لطف و محبت خودتون قرار دادین.واقعا لیاقت اینهمه مهر و محبت رو ندارم.بنده خود شاگردی
بیش نبوده و نیستم و همواره از مطالب شما و دیگر عزیزان استفاده نموده و بهره مند شده و میشوم.ان شاءالله اگر توفیق داشته باشم با توجه به درخواست دوستان و مدیران ارشد انجمن در حد توان در خدمت عزیزان هستم.
باز هم از محبت شما دوست عزیز و اینکه قبول زحمت میفرمایید و در جهت ارتقاء سطح علم و دانش دوستان وقت میگذارید کمال تشکر رو دارم.:n16::n16:

m6788
25-09-2018, 14:44
درود
تا ۵۰۰ و اینکه تنظیماتی مث hpf رو داشته باشه واسه کامپوننت

m6788
26-09-2018, 07:58
درود
امپ کننود ۷۰۲ که تنظیمات نداره برای کامپ مناسب نیس چون قیمت مناسب و در خد نو پیدا کردم؟ پخشمم فابریکیه. بنظرتون اگه همین ۷۰۲ رو بردارم و پخش رو عوض کنم و تنظیمات رو از روی پنش انجام بدم حواب میده؟

ksra
27-09-2018, 10:21
سلام یه ضبط میخواستم برای پراید قیمت حداکثر 150 هزارتومن تا مثل فابریک رو USB لوس بازی درنیاره فقط یه صدایی ازش در بیاد برام کافیه چه چیزی پیشنهاد میکنید؟؟

mohamad skystar
28-09-2018, 20:08
سلام یه ضبط میخواستم برای پراید قیمت حداکثر 150 هزارتومن تا مثل فابریک رو USB لوس بازی درنیاره فقط یه صدایی ازش در بیاد برام کافیه چه چیزی پیشنهاد میکنید؟؟

با این بودجه خرید برندهای خوب بازار در حد صفر هست مگر دست دوم پیدا کنید
اما اگر بخوای نو بخری مارک مکسیدر 2807 هست که cd نمیخوره اما رادیو و فلش داره

ksra
28-09-2018, 21:24
با این بودجه خرید برندهای خوب بازار در حد صفر هست مگر دست دوم پیدا کنید
اما اگر بخوای نو بخری مارک مکسیدر 2807 هست که cd نمیخوره اما رادیو و فلش داره

سلام
امروز خدا مارو دید و 300 گیرم اومد + 150 تومن با 450 تومن میشه چیز خوبی خرید یا نه؟؟؟

mohamad skystar
29-09-2018, 12:34
سلام
امروز خدا مارو دید و 300 گیرم اومد + 150 تومن با 450 تومن میشه چیز خوبی خرید یا نه؟؟؟

سلام
بله با 450 تومن مدل هایی از کنوود - jvc یا سونی میتونید انتخاب کنید

نظر شخصی من کنوود مدل KMM-204 هست .
CD نمیخوره اما فلش میخوره رادیو هم داره
خروجی برای آمپلی فایر هم 2 جفت داره که در آینده اگر خواستید ارتقا بدین مشکل نداشته باشید

m6788
30-09-2018, 07:14
امپ کننود ۷۰۲ که تنظیمات نداره برای کامپ مناسب نیس چون قیمت مناسب و در خد نو پیدا کردم؟ پخشمم فابریکیه. بنظرتون اگه همین ۷۰۲ رو بردارم و پخش رو عوض کنم و تنظیمات رو از روی پنش انجام بدم حواب میده؟
کسی نبود جواب بده

880446534
05-10-2018, 16:38
سلام.
من اگه بخوام یه باند 3 اهم (مثل اینفینیتی 9303I) با یه امپ (مثلا power-acoustik-rep4-1400) درایو کنم مشکلی پیش میاد؟؟؟ اصلا شدنی هست؟؟
امپ اهم باند رو خودش تشخیص میده؟؟
(داخل کاتالوگ امپ معمولا وات ها رو برحسب 4 و 2 اهم میذارن، واسه 3 اهم میشه میانگین 2 و 3 اهم؟؟ یا فرمول خاصی داره؟؟)
بیشتر سوالم رو 3 اهم بودن بانده !!!
=======
سوال بعدی ، اگه یه باند 120 وات رو با یه امپ 100 وات درایو کنیم، چی میشه؟؟؟؟
برعکسش چی ؟؟ وات امپ بالا باشه و وات باند کمترباشه با کم کردن گین مشکل حل میشه، درسته؟؟؟
======
سوال بعدی مدل باند و امپ که بالا گفتم، خوب هستن؟؟؟ :n13:

AmirELX
10-10-2018, 20:28

درود
حقیقتاً شناختی ندارم از این قطعات که کمکتون کنم.
ولی تو بازار دست دو دنبال آمپ هایی مثل JVC-AX5500 و 6500 و پایونیر GM-X924 بگردید. با قیمت زیر 500 تومن دست نخورده و غیرتعمیری گیر میاد. صداشون خوبه.

AmirELX
12-10-2018, 03:24
سلام.
من اگه بخوام یه باند 3 اهم (مثل اینفینیتی 9303I) با یه امپ (مثلا power-acoustik-rep4-1400) درایو کنم مشکلی پیش میاد؟؟؟ اصلا شدنی هست؟؟
امپ اهم باند رو خودش تشخیص میده؟؟
(داخل کاتالوگ امپ معمولا وات ها رو برحسب 4 و 2 اهم میذارن، واسه 3 اهم میشه میانگین 2 و 3 اهم؟؟ یا فرمول خاصی داره؟؟)
بیشتر سوالم رو 3 اهم بودن بانده !!!
=======
سوال بعدی ، اگه یه باند 120 وات رو با یه امپ 100 وات درایو کنیم، چی میشه؟؟؟؟
برعکسش چی ؟؟ وات امپ بالا باشه و وات باند کمترباشه با کم کردن گین مشکل حل میشه، درسته؟؟؟
======
سوال بعدی مدل باند و امپ که بالا گفتم، خوب هستن؟؟؟ :n13:

درود
پاسخ مقاومت اسپیکر ها قبلاً توسط استاد جبلی بیان شده. برای یادآوری: بعضی از کمپانی ها مقاومت Voice Coil یک اسپیکر رو 3 اهم طراحی می کنند تا وقتی با مقاومت سیم اسپیکر جمع میشه، تقریبآً مساوی بشه با 4 اهم و تطبیق آمپدانسی بهتری با خروجی آمپلی فایر داشته باشه. (حیلی جالبه!)

اگر روی یک اسپیکر نوشته شده باشه 120 وات MAX، یعنی مرز تحمل و آسیب پذیری، نه توانی که به آن نیاز دارد.
در خرید یک اسپیکر حتماً به فاکتور Sensitivity یا حساسیت دقت داشته باشید. هر چقدر سنسیتیویتی بیشتر، وات لازم برای درایو کردن آن اسپیکر کمتر.
اسپیکر های بالای 94db مطلوب ترین اسپیکر ها هستند. مخصوصاً اسپیکر هایی که وظیفه ی میدرنج و ووفر و سابووفر رو بر عهده دارند.
مثلاً یک اسپیکر خانگی با 105 دسی بل حساسیت، یا 10 وات راه می افته و نیازی به وات بالاتر نداره.:n18:
اگر اسپیکر شما 120 وات رو تحمل می کنه، پس با 80 وات هم کاملاً درایو میشه. از طرفی عمر اسپیکر هم در وات های استاندارد بالاتر خواهد بود.

sia_bp
16-10-2018, 13:43
سلام استادان عزیز . من هیچی از سیستم صوتی ماشین سر در نمیارم . یه پخش pioneer فلش خور ساده دارم . یه باند محدوده 500 تومان چی پیشنهاد میدید ، ضمنا ماشین 206 هست . ممنون از پاسختون

mohamad skystar
16-10-2018, 19:57
سلام استادان عزیز . من هیچی از سیستم صوتی ماشین سر در نمیارم . یه پخش pioneer فلش خور ساده دارم . یه باند محدوده 500 تومان چی پیشنهاد میدید ، ضمنا ماشین 206 هست . ممنون از پاسختون

یک جفت باند پایونر 6976 هم اضافه کن صدای خوبی تحویلت میده
قیمتش جفتی حدود 460 هزار تومنه

En2018
28-10-2018, 10:07
سلام دوستان
ميخواستم براي 405 اس ال ايکس يه سيستم خوب پيشنهاد بديد
در ابتدا ميخواستم پخش فابريک رو دست نزنم بهم گفتن يه جفت باند خربزه اي 6996 بندازم راحت جواب ميده اما برام کيفيت و شفافيت صدا خيلي مهمه بنظرتون جواب ميده؟
اگه بخوام پخش و آمپلي و باند و ساب يا هر چيز ديگه نياز داره بندازم چه سيستمي پيشنهاد ميديد زير 2.300 تومن
بعد ساب ها حتما بايد درون باکس باشن نميشه بدون باکس ؟
و در آخر نظرتون در مورد اين آمپلي و ساب دست دوم چيه؟ خوب اينا رو بگيرم دوتاش روهم ميگه 1.5 ت زياد نيست؟ (pioneer GM-a6604 و ts-w310s4)
سپاس

emadd69
28-10-2018, 14:08
سلام دوستان. خسته نباشید

دستان بنده یه ماشین هایما دارم که به یه شرکت اجاره دادم . می خوام بدونم به وسیله سیستم GPS خود ماشین امکانش هست چک کنم که ماشین چه مسیر و مکان هایی رفته و توقف داشته ؟
میخوام از GPS گزارش بگیرم .
امکان همچین کاری هست ؟
به ماشین هم هر وقت بخوام دسترسی دارم .

ممنون میشم راهنمایی کنید
Mr+
28-10-2018, 21:06
سلام. من رو ماشین یه پخش کنوود KMM-BT304 دارم و تو ۴ درب ماشین هم ۴ تا بلندگوی 2way یکسان کار گذاشتم. هدیونیت ۶تا خروجی RCA داره و من از ۴تاش برای بلندگوهای جلو و عقب استفاده کردم (با یه آمپلی فایر ۴ کانال).
خود هدیونیت یه تنظیمی داره که میشه مشخص کرد کراس اوور اون 2way باشه یا 3way. تو این سیستم کراس اوور رو 2way‌ باید بذارم یا 3way؟

جدیدا یه ساب اکتیو هم خریدم که قراره به خروجی RCA مربوط به ساب در هدیونیت اضافش کنم. در این حالت کراس اوور پخش رو روی چه حالتی باید بذارم؟

mohamad skystar
28-10-2018, 22:08
سلام دوستان. خسته نباشید

دستان بنده یه ماشین هایما دارم که به یه شرکت اجاره دادم . می خوام بدونم به وسیله سیستم GPS خود ماشین امکانش هست چک کنم که ماشین چه مسیر و مکان هایی رفته و توقف داشته ؟
میخوام از GPS گزارش بگیرم .
امکان همچین کاری هست ؟
به ماشین هم هر وقت بخوام دسترسی دارم .

ممنون میشم راهنمایی کنید
نه امکان اینکار وجود نداره

mohamad skystar
28-10-2018, 22:17
سلام دوستان
ميخواستم براي 405 اس ال ايکس يه سيستم خوب پيشنهاد بديد
در ابتدا ميخواستم پخش فابريک رو دست نزنم بهم گفتن يه جفت باند خربزه اي 6996 بندازم راحت جواب ميده اما برام کيفيت و شفافيت صدا خيلي مهمه بنظرتون جواب ميده؟
اگه بخوام پخش و آمپلي و باند و ساب يا هر چيز ديگه نياز داره بندازم چه سيستمي پيشنهاد ميديد زير 2.300 تومن
بعد ساب ها حتما بايد درون باکس باشن نميشه بدون باکس ؟
و در آخر نظرتون در مورد اين آمپلي و ساب دست دوم چيه؟ خوب اينا رو بگيرم دوتاش روهم ميگه 1.5 ت زياد نيست؟ (pioneer GM-a6604 و ts-w310s4)
سپاس

آمپلی فایرش ضعیفه بهتره مدل 5702 رو بگیری که خیلی بهتر از این جواب داده

ساب هم بهتره کنوود hqr3000 بگیری بیس خوبی داره
اگه باکس بخوای برای بیس قوی تر و نرم تر بهتره اما فضای صندوق عقب رو میگیره باید فکر همه چیز رو کرده باشی

mefkhat
28-10-2018, 23:35
سلام و عرض ادب خدمت همگی
دوستان با هزینه ایی حدود یک تا یک و پونصد چی میتونم جمع کنم؟
اول نظرم این بود که یه ضبط و یه باند خوب بگیرم ولی واقعا چیزی سر درنمیارم. اگه میشه راهنمایی کنید. با این هزینه چجوری میشه یچی خوب جمع و جو کرد.
*شفافیت صدا و بیس صدا واسم مهمه. ممنون میشم ازتون.*
*حالا یمقدار اگ بیشتر بشه قیمت عب نداره.*
ممنونم

mohamad skystar
30-10-2018, 00:14
سلام و عرض ادب خدمت همگی
دوستان با هزینه ایی حدود یک تا یک و پونصد چی میتونم جمع کنم؟
اول نظرم این بود که یه ضبط و یه باند خوب بگیرم ولی واقعا چیزی سر درنمیارم. اگه میشه راهنمایی کنید. با این هزینه چجوری میشه یچی خوب جمع و جو کرد.
*شفافیت صدا و بیس صدا واسم مهمه. ممنون میشم ازتون.*
*حالا یمقدار اگ بیشتر بشه قیمت عب نداره.*
ممنونم

سلام
با این بودجه اگر سیستم خوب بخوای فقط میتونی یه پخش بخری
اما میتونی یکی یکی تهیه کنی به تدریج که اوضاع مالی بهتر شد برو مرحله بعد
چون شفافیت و بیس برات مهمه باید پخش و باند یا کامپوننت خوب داشته باشی که همه قیمت ها سه برابره

majidli
30-10-2018, 13:06
با سلام
یه پخش 3550 پایونیر دارم با یک جفت باند 718 ex کنوود
یه امپلی میخوام نهایت تا 400 تومن
چی پیشنهاد میدین

mehran_i9100
31-10-2018, 21:20
سلام بر اساتید.یدونه پخش تمیز کاروزریا مدل p710 پیدا کردم میخوام بخرم.فقط مشکل اینجاس که فلش خور نیست.میخواستم بدونم اگه فلش خورش کنم چقدر تو کیفیتش افت میکنه؟یکی از دوستان میگفت کیفیتش اوتقدر بالاست که تاثیری احساس نمیشه درش.ولی دودلم که این کار کیفیتشو خیلی پایین بیاره بطوری که چنگی به دل نزنه دیگه کیفیتش.پخش رو 400 تومن میگه.

mohamad skystar
31-10-2018, 22:05
با سلام
یه پخش 3550 پایونیر دارم با یک جفت باند 718 ex کنوود
یه امپلی میخوام نهایت تا 400 تومن
چی پیشنهاد میدین

اگر قصد اضافه کردن باند یا ساب در آینده ندارین
یک عدد آمپ دو کانال کنوود کافیه

mohamad skystar
31-10-2018, 22:08
سلام بر اساتید.یدونه پخش تمیز کاروزریا مدل p710 پیدا کردم میخوام بخرم.فقط مشکل اینجاس که فلش خور نیست.میخواستم بدونم اگه فلش خورش کنم چقدر تو کیفیتش افت میکنه؟یکی از دوستان میگفت کیفیتش اوتقدر بالاست که تاثیری احساس نمیشه درش.ولی دودلم که این کار کیفیتشو خیلی پایین بیاره بطوری که چنگی به دل نزنه دیگه کیفیتش.پخش رو 400 تومن میگه.

پخش خوبیه اگه میخوای فلش خورش کنی کیت ub100 باید پیدا کنید و کیفیتش هم پایین نمیاد

mehran_i9100
03-11-2018, 01:05
پخش کاروزریا p710 رو خریدم.حالا میخوام اگه از دوستان کسی صدای کواک های jbl gto0938 و rockford t1693 و infinity 9623 رو شنیده با pioneer 6975 v2 مقایسه کنه(چون 6975 رو داشتم و صداشو شنیدم میخوام باهاش مقایسه کنید)اولویت اول کیفیت و اولویت دوم حجم صداس.(حجم صدایی 6975 برام کاملا کافیه اما کیفیتش اصلا چنگی به دلم نمیزنه)جنس کارکرده میخرم کلا.اینم میدونم راکفورد 400-300 تومن ازون دوتای دیگه گرونتره و میتونم به جای راکفورد و با مقداری افزایش قیمت 1 جفت کامپ هم برا درا بگیرم اما مشکل اینجاست که اگه یه جفت کواک با یه جفت کامپ ببندم با احتساب ساب نیاز به دوتا امپ یا امپ 5 کانال(که هم پیدا کردنش سخته هم قیمت سیستمو خیلی بالا میبره) پیدا میکنم.منظورم اینه که اگه حجم صدایی یکی ازین کواک ها نزدیک به 6975 باشه و از طرفی هم از نظر کیفیت و شفافیت نزدیک به کامپ باشه (دقیقا انتظار کیفیت کامپ رو ندارم) اون کواک رو انتخاب میکنم.نظر شما چیه؟بعد از انتخاب کواک میرم سراغ امپ و ساب.ممنون

hamidR15
03-11-2018, 09:23
پخش کاروزریا p710 رو خریدم.حالا میخوام اگه از دوستان کسی صدای کواک های jbl gto0938 و rockford t1693 و infinity 9623 رو شنیده با pioneer 6975 v2 مقایسه کنه(چون 6975 رو داشتم و صداشو شنیدم میخوام باهاش مقایسه کنید)اولویت اول کیفیت و اولویت دوم حجم صداس.(حجم صدایی 6975 برام کاملا کافیه اما کیفیتش اصلا چنگی به دلم نمیزنه)جنس کارکرده میخرم کلا.اینم میدونم راکفورد 400-300 تومن ازون دوتای دیگه گرونتره و میتونم به جای راکفورد و با مقداری افزایش قیمت 1 جفت کامپ هم برا درا بگیرم اما مشکل اینجاست که اگه یه جفت کواک با یه جفت کامپ ببندم با احتساب ساب نیاز به دوتا امپ یا امپ 5 کانال(که هم پیدا کردنش سخته هم قیمت سیستمو خیلی بالا میبره) پیدا میکنم.منظورم اینه که اگه حجم صدایی یکی ازین کواک ها نزدیک به 6975 باشه و از طرفی هم از نظر کیفیت و شفافیت نزدیک به کامپ باشه (دقیقا انتظار کیفیت کامپ رو ندارم) اون کواک رو انتخاب میکنم.نظر شما چیه؟بعد از انتخاب کواک میرم سراغ امپ و ساب.ممنون
سلام عرض میکنم خدمت دوستان خوبم. ان شاءالله که حال همگی خوب باشه.یه تشکر هم دارم از محمد عزیز و دیگر عزیزان که انجمن و دوستان رو تنها نمیزارن و در جهت رفع سوالات ایشان کوشا هستند.:n12::n16:
مهران جان
من جای شما باشم سراغ کواک نخواهم رفت(البته فرمودی که انتظار کیفیت کامپ رو نداری) اما باز هم کمی تامل کن. با توجه به اینکه قراره در آینده ساب ووفر هم به قطعات اضافه بشه.متاسفانه باید عرض کنم کواک ها کیفیت صدا ندارند فقط بوم بوم کردن رو بلدن.
من کماکان تک استیج رو پیشنهاد میکنم.این نظر بنده هست و ممکنه اشتباه باشه.:n39:

mehran_i9100
03-11-2018, 16:15
سلام حمید جان.دقیقا میدونم چی میگین.اما مشکل اینجاست که تو اکثر مواقع ساب رو تو ماشین نمیتونم بزارم یعنی کل صندوق لازمم میشه.مثلا اگه شما بخوای یه مسافرت بری و کل صندوق لازمت باشه و ساب رو بزاری زمین باید کل مسافرتو فقط با کامپ سر کنی!پیدا کردن کامپ کارکرده مثل 1800p کنوود هم خیلی سختتره نسبت به کواک.

mehran_i9100
04-11-2018, 19:50
داداش چرا خسته شدی؟من فکر میکردم کامپ خیلی خوبیه!البته صداشو نشنیدم از تعاریف دیگران میگم.به هر حال منم سردرگمم کسی کمکم نمیکنه :n28:

mohamad skystar
04-11-2018, 22:24
سلام حمید جان.دقیقا میدونم چی میگین.اما مشکل اینجاست که تو اکثر مواقع ساب رو تو ماشین نمیتونم بزارم یعنی کل صندوق لازمم میشه.مثلا اگه شما بخوای یه مسافرت بری و کل صندوق لازمت باشه و ساب رو بزاری زمین باید کل مسافرتو فقط با کامپ سر کنی!پیدا کردن کامپ کارکرده مثل 1800p کنوود هم خیلی سختتره نسبت به کواک.

شما اگر مشکل صندوق دارین ساب رو طاقچه نصب کنید
امتحان کردین ؟

mehran_i9100
05-11-2018, 00:38
شما اگر مشکل صندوق دارین ساب رو طاقچه نصب کنید
امتحان کردین ؟
قبلا یدونه ساب پایونیر داشتم رو طاقچه.نمیدونم از ساب بود یا از امپ یا از طاقچه اینکه کلا بودن و یا نبودن ساب احساس نمیشد!اینه که کلا اون سابو انداخنم دور.کامپ اگه حجم صداییش در سطح یک جفت کواک باشه میتونم خودمو قانع کنم که 1 جفت کامپ با یدونه ساب 10 اینچ خوش صدا ببندم.

vahid4u
06-11-2018, 18:25
سلام
می خواستم نظر اساتید رو راجع به کامپوننتAPK 165 Audison بپرسم آیا صدای خوبی داره؟
ممنون

farzad4221
10-11-2018, 08:20
سلام یه همه دوستان
لطفا دوستانی که میتونن کمک کنن نظرسونو بگن
من در حال حاضر پخش آلپاین دارم مدل x303 میخوام تغییرش بدم دنبال ی پخش بروز هستم که کیفیت الپاین رو داشته باشه و امکانات بروز هم داشته باشه نظر خودم اینه گزینه است،(کیفیت فقط مد نظرمه )
1.کنوود 5200
2.سونی x100 bt
3. سونی gs 820 bt
ممنون ن ن ن میشم راهنمایی کنید کسایی که تجربه کار کردن با این پخش هارو داشتن
ضمنا سیستمم کامپ سری میل هرتز هست

lovea
10-11-2018, 12:00
سلام
دوستان پخش کنوود bt304 و کواک راکفورد t1693 ودر استیج جلو کامپ دارم ! چون زیاد صدا تا اخر بلند نمیکنم راضی ام ! چون خوشم نمیاد سیم کشی امپ کنم به یه دو راهی رسیدم که صدا تقویت بشه !
1- همین سیستم +خرید کارکرده امپ دیجیتال پایونر مدل d1004 که فابریک به پخش وصل میشه بدون سیم کشی !
2-تعویض پخش کنوود با کارکرد پخش سونی xb100bt یا gs820
در کدام حالت کیفیت و قدرت بیشتر خواهد شد ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید !!

hamidR15
19-11-2018, 15:34

سلام.
بسیار خوب چاره ای نیست پس ظاهرا.
با نصب ساب فری ایر من خیلی موافق نیستم محمد جان.اگر ماشین کوچیکه از سابهای زیر صندلی هم میتونی بهره ببری البته گرونه و کمتر کسی میره طرفش:n02:

hamidR15
19-11-2018, 15:40
سلام یه همه دوستان
لطفا دوستانی که میتونن کمک کنن نظرسونو بگن
من در حال حاضر پخش آلپاین دارم مدل x303 میخوام تغییرش بدم دنبال ی پخش بروز هستم که کیفیت الپاین رو داشته باشه و امکانات بروز هم داشته باشه نظر خودم اینه گزینه است،(کیفیت فقط مد نظرمه )
1.کنوود 5200
2.سونی x100 bt
3. سونی gs 820 bt
ممنون ن ن ن میشم راهنمایی کنید کسایی که تجربه کار کردن با این پخش هارو داشتن
ضمنا سیستمم کامپ سری میل هرتز هست
سلام.
x100 صدای خوبی داره فقط تک خطه
بقیه رو من صداشون رو نشنیدم.

hamidR15
19-11-2018, 15:44
سلام
دوستان پخش کنوود bt304 و کواک راکفورد t1693 ودر استیج جلو کامپ دارم ! چون زیاد صدا تا اخر بلند نمیکنم راضی ام ! چون خوشم نمیاد سیم کشی امپ کنم به یه دو راهی رسیدم که صدا تقویت بشه !
1- همین سیستم +خرید کارکرده امپ دیجیتال پایونر مدل d1004 که فابریک به پخش وصل میشه بدون سیم کشی !
2-تعویض پخش کنوود با کارکرد پخش سونی xb100bt یا gs820
در کدام حالت کیفیت و قدرت بیشتر خواهد شد ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید !!

سلام.
برای داشتن صدای قدرتمند در کنار کیفیت مناسب باید از آمپلیفایر استفاده کنید. پخشها به تنهائی قادر به جبران سلیقه شنیداریتون نیستند و ایضا درایو کردن درایورهاتون..
پس پیشنهاد میکنم حتما نسبت به تهیه یک آمپلیفایر 4 کانال خوب اقدام نمائید.

mehran_i9100
20-11-2018, 00:38
سلام.
بسیار خوب چاره ای نیست پس ظاهرا.
با نصب ساب فری ایر من خیلی موافق نیستم محمد جان.اگر ماشین کوچیکه از سابهای زیر صندلی هم میتونی بهره ببری البته گرونه و کمتر کسی میره طرفش:n02:
حمید جان منظورم این نبود که کلا ساب نمیزارم.منظورم این بود که کواک رو به کامپ ترجیح میدم اونم به خاطر 2 تا دلیل.اول اینکه وقتی ساب رو مجبورا به علت نیاز داشتن صندوق میزارمش زمین ، باز کواک بیس اندکی داره که ادم حوصلش سر نره.دوم اینکه فکر نکنم 1 جفت کامپ حجم صدای مناسبی داشته باشه!واسه همین دنبال کواکی هستم که بالاترین کیفیت رو داشته باشه و ظاهرا کواک t1693 راکفورد طبق شنیده ها خوبه.راستی کسی میدونه امپ قدیمیه 944 پایونیر چطور امپیه؟ایا مدل 10 سال کارکردش ارزش 800-900 تومن رو داره؟

hamidR15
21-11-2018, 08:31
حمید جان منظورم این نبود که کلا ساب نمیزارم.منظورم این بود که کواک رو به کامپ ترجیح میدم اونم به خاطر 2 تا دلیل.اول اینکه وقتی ساب رو مجبورا به علت نیاز داشتن صندوق میزارمش زمین ، باز کواک بیس اندکی داره که ادم حوصلش سر نره.دوم اینکه فکر نکنم 1 جفت کامپ حجم صدای مناسبی داشته باشه!واسه همین دنبال کواکی هستم که بالاترین کیفیت رو داشته باشه و ظاهرا کواک t1693 راکفورد طبق شنیده ها خوبه.راستی کسی میدونه امپ قدیمیه 944 پایونیر چطور امپیه؟ایا مدل 10 سال کارکردش ارزش 800-900 تومن رو داره؟
سلام.
آهان گرفتم.اما خب توجه داشته باش کواک 9*6 و ساب =صدای بم که شخصا اصلا دوست ندارم.
شما اگر یه جفت کامپ خوب مثل گلادن RSX-165 بگیری من شک دارم که حجم صداش راضیت نکنه البته به شرط داشتن آمپ خوب که من فقط as100.4 رو پیشنهاد میکنم. و یه پله پائینتر one130.4
آمپ 944 جزو معدود آمپلیهای بسیار عالیه پایونیر هست اما اکثرا خیلی ازشون کار کشیده شده و مستهلک هستند.مگر کم کارکردش رو پیدا کنید.اگر واقعا سالم و تمیز و کم کار کرد باشه به نظرم 700 ارزش داره.حسن این آمپ بریج در حالت استریو هست که کمتر آمپلیفایری این توانائی رو داره.

ДŁI
22-11-2018, 12:08
سلام به همه اساتید

این کانفیگ: پخش 2550 پایونیر --- امپلی 604 مکسیدر 1000 × 4 وات ---- ساب کنوود 3010
آقا من یه آمپ مکسیدر دارم ، که وقتی ولوم رو کمی زیاد میکنم ، یهو صدای ساب ووفر قطع میشه و ساب خاموش میشه.

این مدل آمپ هست :

این مدل پخش :

این مدل ساب :

به نظرتون مشکل از چیه ؟ ظاهرا که از ضبط و ساب مطمئنم.چون کار میکنن ....
ولی آمپلی ؟

mohamad skystar
23-11-2018, 14:23
سلام به همه اساتید

این کانفیگ: پخش 2550 پایونیر --- امپلی 604 مکسیدر 1000 × 4 وات ---- ساب کنوود 3010
آقا من یه آمپ مکسیدر دارم ، که وقتی ولوم رو کمی زیاد میکنم ، یهو صدای ساب ووفر قطع میشه و ساب خاموش میشه.

این مدل آمپ هست :

این مدل پخش :

این مدل ساب :

ولی آمپلی ؟

خاموش شدن ساب ووفر یک دلیلش داغ شدن بیش از حد آمپ هست
یا آمپر زیادی که از باتری گرفته میشه قطع میکنه

AmirELX
30-11-2018, 03:19
سلام به همه اساتید

این مدل آمپ هست :

این مدل پخش :

این مدل ساب :

ولی آمپلی ؟

درود
اگر چراغ کلیپینگ روی آمپ تون باشه، موقعی که صدا قطع میشه این چراغ چشمک میزنه و آمپ پروتکت می کنه.
به احتمال خیلی زیاد ترانزیستور های خروجی آمپ تون مرخّض هستند. Clip دارید.

mehran_i9100
07-12-2018, 22:51
سلام دوستان ببخشید با یه امپ 4 کانال میشه 2 جفت کامپ و یه ساب رو با هم بست؟(کامپ ها از یه نوع هستن)اگه میشه بگین 2 جفت کامپ دوستم میفروشه ازش بخرم

psp2004
08-12-2018, 14:34
با سلام و درود خدمت اساتید :)
قبلا تو توپیک د رمورد صدای سوتی که از باند ها هنگام کار کردن موتور داخل ماشین میاد گفته بودم که دوستان گفته بودن مشکل از سیم ارت آمپ باید باشه، امروز فرصت شد یه سر به ماشین بزنم، مشکل از یکی از آمپ هام هست، آمپ ۴ کانالم، کابل اتصال به بدنه رو چک کردم، مشکل نداشت، حتی جای اتصال رو نیز تغییر دادم، منتهی باز هم وقتی ماشین روشن بشه صدای سوت بازم به گوش میرسه :(

ممنون میشم راهنماییم کنید .

این از اتصال به آمپ :

این از اتصال به بدنه :

اتصال به بدنه قدیم :

mohsen.haftom
10-12-2018, 17:54
سلام دوستان من به دنبال تهیه یه آمپ هستم
ضبطم 305bt
و باند هم 6996اس پایونیر هست ممنون میشم یه آمپ خوب و خوش قیمت بهم معرفی کنید:n40:

hamidR15
16-12-2018, 15:43
سلام دوستان ببخشید با یه امپ 4 کانال میشه 2 جفت کامپ و یه ساب رو با هم بست؟(کامپ ها از یه نوع هستن)اگه میشه بگین 2 جفت کامپ دوستم میفروشه ازش بخرم
سلام مهران جان.
چون کراس اوور دارند نه نمیشه.

hamidR15
16-12-2018, 15:56
با سلام و درود خدمت اساتید :)
قبلا تو توپیک د رمورد صدای سوتی که از باند ها هنگام کار کردن موتور داخل ماشین میاد گفته بودم که دوستان گفته بودن مشکل از سیم ارت آمپ باید باشه، امروز فرصت شد یه سر به ماشین بزنم، مشکل از یکی از آمپ هام هست، آمپ ۴ کانالم، کابل اتصال به بدنه رو چک کردم، مشکل نداشت، حتی جای اتصال رو نیز تغییر دادم، منتهی باز هم وقتی ماشین روشن بشه صدای سوت بازم به گوش میرسه :(

ممنون میشم راهنماییم کنید .

این از اتصال به آمپ :

این از اتصال به بدنه :

اتصال به بدنه قدیم :

سلام.
اگر سر راه کابل برق از باطری به آمپ فیوز هست فیوز رو بردارید و مستیقیم متصل کنید.ببینید تغییری میکنه؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان من به دنبال تهیه یه آمپ هستم
ضبطم 305bt
و باند هم 6996اس پایونیر هست ممنون میشم یه آمپ خوب و خوش قیمت بهم معرفی کنید:n40:

سلام چقدر میخواهید هزینه کنید؟

mohsen.haftom
17-12-2018, 00:23
سلام.
اگر سر راه کابل برق از باطری به آمپ فیوز هست فیوز رو بردارید و مستیقیم متصل کنید.ببینید تغییری میکنه؟

- - - Updated - - -

سلام چقدر میخواهید هزینه کنید؟
تازیر 1 تومن!و در اینده امکان خرید ساب هم هست ممنون میشم یه چیز خوب معرفی کنین بهم مرسیی

vahid4u
20-12-2018, 00:00
سلام
به نظرتون بین سه کامپوننت DLS RMC6.2 و Audison AV K6 و Gladen RSX165 کدوم بهتره و خوش صدا تره با توچه به اینکه Audison در سال 2010-2011 جایزه EISA رو گرفته

vahid4u
20-12-2018, 00:01
سلام
به نظرتون بین سه کامپوننت DLS RMC6.2 و Audison AV K6 و Gladen RSX165 کدوم بهتره و خوش صدا تره با توچه به اینکه Audison در سال 2010-2011 جایزه EISA رو گرفته

psp2004
21-12-2018, 10:56
سلام.

- - - Updated - - -

سلام چقدر میخواهید هزینه کنید؟فیوز رو برداشتم ولی مشکل هنوز باپرجاست :| فقط میمونه فیوزی که خود هدیونیت داره، اون رو که نباید بردارم!؟

صدای سوت رفته رو مخ ، البته موتور خاموش باشه صدای صوتی درکار نیست

Alirezakhan7
21-12-2018, 13:15
سلام. دوستان دیشب یکی از تویترای باند فوکال 710 ک داشتم دود ازش رفت بالا کسی میدونه بهترین راه واسه درست کردنش چیه؟

samfisher7
24-12-2018, 22:37
سلام
قصد بستن ساب ندارم
نظرتون چیه در مورد دو جفت کامپ
یا یک جفت کامپ و یه جفت مید رنج یا میدبیس؟
امپلیم هم 8401 کنووده
4*60
4ohm

mohamad skystar
25-12-2018, 20:31
سلام
قصد بستن ساب ندارم
امپلیم هم 8401 کنووده
4*60
4ohm

یک جفت کامپ با میدرنج خوبه
کیفیت رو حفظ میکنه

samfisher7
25-12-2018, 21:12
یک جفت کامپ با میدرنج خوبه
کیفیت رو حفظ میکنه

حفظ کیفیت از چه لحاظ؟
دامنه فرکانسی کاملتری رو پوشش میده؟
مدل چی پیشنهاد میدید؟
(کامپ رو نظر خودم 6520infinityهست)
شما چی پیشنهاد میدید؟
سایزها هم میخوام 16 سانتی(جلو) و 13 سانتی(عقب) باشه

hamidR15
30-12-2018, 08:31
تازیر 1 تومن!و در اینده امکان خرید ساب هم هست ممنون میشم یه چیز خوب معرفی کنین بهم مرسیی

سلام. زیر 1 تومن آمپ هم مگه داریم؟!!!!!

hamidR15
30-12-2018, 08:37
سلام

سلام.
بدون شک rsx165 جزو بهترین درایورهای موجود تو بازاره نسبت به قیمتش.البته آمپلیفایر تغذیه کننده ش خیلی مهمه و بیشتر کیفیت رو با ماسکنی میده.

hamidR15
30-12-2018, 08:42
فیوز رو برداشتم ولی مشکل هنوز باپرجاست :| فقط میمونه فیوزی که خود هدیونیت داره، اون رو که نباید بردارم!؟

سلام.
دیگه باید تشریف ببرین پیش تعمیر کار متاسفانه چیزی به ذهنم نمیرسه.

hamidR15
30-12-2018, 08:45
سلام
قصد بستن ساب ندارم
امپلیم هم 8401 کنووده
4*60
4ohm
سلام.
به نظر من جلو کامپ و عقب یه کواک 9*6 نصب کنید.منتها از درایورهای خیلی سبک باید استفاده کنید.

hamidR15
30-12-2018, 08:46
حفظ کیفیت از چه لحاظ؟
دامنه فرکانسی کاملتری رو پوشش میده؟
مدل چی پیشنهاد میدید؟
(کامپ رو نظر خودم 6520infinityهست)
شما چی پیشنهاد میدید؟
سایزها هم میخوام 16 سانتی(جلو) و 13 سانتی(عقب) باشه

بودجتون چقدره؟

amir200812
31-12-2018, 08:17
فیوز رو برداشتم ولی مشکل هنوز باپرجاست :| فقط میمونه فیوزی که خود هدیونیت داره، اون رو که نباید بردارم!؟

من یه دنا پلاس دارم که با پخش فابریک ی سیستم بستم روش (2 تا آمپلی 3702 و 5702 پایونیر هست + ساب و میدبیس و تویتر و ...)

بعضی وقت ها این صدایی که میگید میومد و خیلی روی مخ بود!
چند روز پیش متوجه شدم وقتی باطری کمی ضعیف میشه، این صدا میاد...

یعنی مثلا تصور کنید دو ساعت جایی وایساده باشید و چراغ های ماشین رو شن و پخش هم در حال خوندن، بعد 2 ساعت شروع به صوت کشیدن میکنه! ولی اگه چراغ ها پخش رو خاموش کنم و کمی فرصت بدم تا باطری مجدد شارژ بشه، این صدا حذف میشه!

یعنی در کل یکی از دلایل اصلی این صدا ضعف برق هست! حالا یا اتصال ب بدنه یا باطری یا دینام یا ...

vahid4u
31-12-2018, 20:25
سلام.
بدون شک rsx165 جزو بهترین درایورهای موجود تو بازاره نسبت به قیمتش.البته آمپلیفایر تغذیه کننده ش خیلی مهمه و بیشتر کیفیت رو با ماسکنی میده.

سلام ممنون از پاسخ تون
فقط اینکه با توجه به اینکه fs این کامپوننت 71.79 هست صداش خیلی به میدرنج نزدیک نیست؟
می دونم نبایداز کامپوننت انتظار بیس داشت ولی میخوام یکم هم بیس داشته باشه تا زمان تهیه یک ساب ووفر
البته اگر تصور من از این عدد درست باشه
سپاس

ДŁI
01-01-2019, 21:34
سلام به همه اساتید:n16:
لطفا در مورد این عکس راهنمایی کنید:
به عکس دقت کنید ، سیم های باند رو بصورت ضربدری بستم.یعنی با دو تا مثبت ، یه باند داره کار میکنه . با دو تا منفی هم باند ِ دیگه ام داره کار میکنه.ممکنه بپرسید چرا ؟ اونم اینکه ، وقتی بصورت نرمال سیم ها رو میبندم ، یکی از باند ها چند واحد صداش کمتر از اون یکیه.
آیا اشتباه میکنم؟ تَوَهُم زدم ؟ یا خروجی های آمپ مشکل پیدا کرده ؟

سوال بعدیم اینه که.اون فلش ه . اون کانال برای ساب ِ دوم هست ؟ ( چون از کانال چهارم برای ساب فعلی استفاده کردم)

psp2004
01-01-2019, 23:26
سلام.
دیگه باید تشریف ببرین پیش تعمیر کار متاسفانه چیزی به ذهنم نمیرسه.

سلام، دم شما گرم ، خدایی کارتون خیلی درسته و همیشه میبینم که بچه ها رو راهنمایی میکنید و استفاده می کنم

من یه دنا پلاس دارم که با پخش فابریک ی سیستم بستم روش (2 تا آمپلی 3702 و 5702 پایونیر هست + ساب و میدبیس و تویتر و ...)

بعضی وقت ها این صدایی که میگید میومد و خیلی روی مخ بود!
چند روز پیش متوجه شدم وقتی باطری کمی ضعیف میشه، این صدا میاد...

یعنی مثلا تصور کنید دو ساعت جایی وایساده باشید و چراغ های ماشین رو شن و پخش هم در حال خوندن، بعد 2 ساعت شروع به صوت کشیدن میکنه! ولی اگه چراغ ها پخش رو خاموش کنم و کمی فرصت بدم تا باطری مجدد شارژ بشه، این صدا حذف میشه!

یعنی در کل یکی از دلایل اصلی این صدا ضعف برق هست! حالا یا اتصال ب بدنه یا باطری یا دینام یا ...

خیلی روی باطری ماشین مشکوک بودم

منتهی یه چکآپ لیست برای صدای نویز پیدا کردم که می گفت RC ها رو نیز چک کنم. من وقتی یه جفت از RC ها رو از پشت آمپلیفایر جدا می کنم صدای نویز قطع میشه (فقط با یه جفت از RC ها مشکل صدای نویز هست)
سر فرصت باید از سمت Headunit نیز چک کنم تا بینم مشکل دقیقا از کجاست
باز اگه دوستان در زمینه صدای نویز و کابل RC تجربه ای دارند ممنون میشم راهنمایی کنند (RC ها رو جدید خریدم و جنسوشون نیز جزو جنس های خوب و عالیه بعید میدونم خود RC ها مشکل داشته باشند)

amir200812
02-01-2019, 00:06
خیلی روی باطری ماشین مشکوک بودم

منتهی یه چکآپ لیست برای صدای نویز پیدا کردم که می گفت RC ها رو نیز چک کنم. من وقتی یه جفت از RC ها رو از پشت آمپلیفایر جدا می کنم صدای نویز قطع میشه (فقط با یه جفت از RC ها مشکل صدای نویز هست)
سر فرصت باید از سمت Headunit نیز چک کنم تا بینم مشکل دقیقا از کجاست
باز اگه دوستان در زمینه صدای نویز و کابل RC تجربه ای دارند ممنون میشم راهنمایی کنند (RC ها رو جدید خریدم و جنسوشون نیز جزو جنس های خوب و عالیه بعید میدونم خود RC ها مشکل داشته باشند)

یعنی فرقی نداره که کدوم جفت رو جدا کنید؟ یعنی فقط وقتی یک جفت جدا شده باشه، نویز قطع میشه؟

بنظرم این خودش میتونه نشانه مشکل برق باشه، چون با اینکار ی بخشی ار آملپلی رو از مدار خارج میکنید و مشخصا مصرفش پایین میاد.

Amir.gh.j
03-01-2019, 01:12
6975سریه اولش رو گوش کردم خوب بود
رو ماشین خودم 6964وصل کردم ضبط فابریک ام وی ام دومین معمولیا که تنظیمات خیلی کمی داره فقط صدا ریز و بم اصلا هم دقیق نیست ولی بانده میترکونه
فقط تو ی کابل خوب و درست وصل کنی و مثبت منفیو خوب بزنی دیگه 50درصد رو رفتی فقط ب نظرم اگه ساب داری 7100کنوود718کنوود6975سری اول پایونر
و 6975v2وv3 واگه ساب داری سیستم میدرنج عالیه رفیقم ماشینش 141پراید هست
یک جفت فولرنج 10 ی جفت میدبیس 10ویک جفت میدرنج8بسته دوتا ساب هرتز 1000لوله ای 3جفت سوپر تیوتر گردد زیرو ضبط 5050پایونر دوتا امپیلی 4کانال
باندارم پل زد وصل کرد
فقط بهم خرجش با نرخ امروز 1397/10/12فقط 1.600.000تومن شد
صدا شم از دو کیلومتری باید گوش بدی
در کل تصمیم خود تو بگیر که برای چی سیستم میبندی
اگه کل کلی هست دوتا جفت فول رنج12اینچ دو تا ساب گرند زیرو ضبط الپاین117امپیلی گرند زیرو یا ام بی س جفت سوپر تیوتر گرند زیرو
اگه واسه جلب توجه هست ی ساب کدنس 18اینچم با همون مشخصات فول رنج جوابت خواهد داد
ولی در کل 6975 و 7100بهترین هست
ببخشید زیاد صحبت کردم فقط از اطلاعاتم گفتم

Amir.gh.j
03-01-2019, 01:34
ب نظرم 6975سریه اول ژاپنی
صداشو رو ضبط5050ubشنیدم فقط اگه اصلش گیرت بیاد

Amir.gh.j
03-01-2019, 01:37
مشکل 718اینکه فقط تیزیه صداش رو مخه احتمالا تقلبی دادن دستت که این طور فکر میکنی قرار نیست چون از مثلا دوستت میخری یا از سایت میخری اصل باشه

Amir.gh.j
03-01-2019, 01:42
بنظرم ی سیستم اگه واسه کل کل باشه قطعا تماما مشکلات دیگتم حل میکنه
ساب دوبل گرند زیرو دو جفت فول رنج 12اینچ ضبط الپاین 117 امپیلی برند های زیادی هست که در مورد اپیلی چیز زیلدی بلد نیستم با 3جفت سوپر تیوتر گرند زیرو و یک جفت هورن گرند زیرو یعنی ی چیز نابی مخصوص همایش قیمتشم مفت دیگه 20ملیون پولی نیست امروز خخخ

Amir.gh.j
03-01-2019, 01:50
ظبط فقط الپاین 117
ساب فقط دوبل گرند زیرو 3000rmsتا4000rmsهرکدومش
وقتی سابت خیبی قویه هیچ احمقی نمیاد بیضی ببنده و فقط دوجفت فول رنج 12اینچ گرند زیرو
سوپر تیوتر 2000گرند زیرو س جفت
هورن گرند زیرو 2جفت
دوتا امپ هم 13000یرندشو یادم نیست
این ی شیشتم نابیه

Rasivell
03-01-2019, 16:51
-------------

سلام دوستان گلم وقتتون بخیر

من یه فولکس گل دارم که توی درب های جلو به صورت فابریکی بلندگو های ۱۳ سانتی میخوره یعنی 1/4-5 - و برای عقب هم ۴ اینیچی میخوره

میخوام بلند گو های فابریک خودشو که معمولی هستن رو بردارم از جلو و عقب و براش یه ست بلند گو بخرم که اینطوری باشه: صدای نرم و واضح - بیس خوب - بلندی صدا نمیخوام
مد نظر دارم مثلا برای جلو و عقب بین ۱ میلیون تا ۱۳۰۰ خرج کنم - چی بخرم؟ از کجا بخرم؟؟

زیادم از سیستم ها سر در نمیارم! امپیلی هم نمیخوام ببندم. نظرتون با کامپوننت ها چیه و یا با توجه به بودجه من چی پیشنهاد میدید برای این خودرو و این سایز

ممنونم زا اینکه وقت می زارید

samfisher7
03-01-2019, 20:39
-------------

من یه فولکس گل دارم که توی درب های جلو به صورت فابریکی بلندگو های ۱۳ سانتی میخوره یعنی 1/4-5 - و برای عقب هم ۴ اینیچی میخوره

میخوام بلند گو های فابریک خودشو که معمولی هستن رو بردارم از جلو و عقب و براش یه ست بلند گو بخرم که اینطوری باشه: صدای نرم و واضح - بیس خوب - بلندی صدا نمیخوام
مد نظر دارم مثلا برای جلو و عقب بین ۱ میلیون تا ۱۳۰۰ خرج کنم - چی بخرم؟ از کجا بخرم؟؟

زیادم از سیستم ها سر در نمیارم! امپیلی هم نمیخوام ببندم. نظرتون با کامپوننت ها چیه و یا با توجه به بودجه من چی پیشنهاد میدید برای این خودرو و این سایز

نکته ای که هست اینه که برای کامپوننت نمیشه بدون استفاده از امپلی
ازشون صدا گرفت

من هم نمیخواستم امپلی ببندم ولی بعدا به این نکته رسیدم

samfisher7
03-01-2019, 20:46
بودجتون چقدره؟
برای عقب حول وحوش 600 700تومن میخوام خرج کنم

psp2004
04-01-2019, 11:46
یعنی فرقی نداره که کدوم جفت رو جدا کنید؟ یعنی فقط وقتی یک جفت جدا شده باشه، نویز قطع میشه؟

بنظرم این خودش میتونه نشانه مشکل برق باشه، چون با اینکار ی بخشی ار آملپلی رو از مدار خارج میکنید و مشخصا مصرفش پایین میاد.

با یه جفتش نویز تقریبا صفر میشه با یه جفت دیگه نویز خیلی کم میشه (دو جفت کامپوننت دارم، یه جفت قویتر رو که قطع کنم، نویز تقریبا صفر میشه، یه جفت ضعیفتر رو که قطع کنم صنویز خیلی کم میشه) دقیقا با توجه به مصرفشون نویز کم و زیاد میشه. وس میتونه به باطری ربط داشته باشه!؟
باطری جدید نیز هزینه زیادی رو دستم میگذاره و اگه مشکل باطری نباشه میشه ضرر :(

از سمت هدیونیت نیز وقتی RC ها رو جدا می کنم نویز قطع میشه
منتهی من دو تا آمپ دارم، اونی که ساب بهش وصل هست اصلا هیچ نویزی نداره
فیش آنتن رو نیز جدا کردم که باز نویز بود
میخواستم بدونم اگه RCها کنار کابلی باشند که از+ باطری اومدهُ ایجاد نویز نمیکنه!؟

amir200812
04-01-2019, 20:34
با یه جفتش نویز تقریبا صفر میشه با یه جفت دیگه نویز خیلی کم میشه (دو جفت کامپوننت دارم، یه جفت قویتر رو که قطع کنم، نویز تقریبا صفر میشه، یه جفت ضعیفتر رو که قطع کنم صنویز خیلی کم میشه) دقیقا با توجه به مصرفشون نویز کم و زیاد میشه. وس میتونه به باطری ربط داشته باشه!؟

میخواستم بدونم اگه RCها کنار کابلی باشند که از+ باطری اومدهُ ایجاد نویز نمیکنه!؟

تجربه ای که من داشتم این بود که وقتی ب باطری فرصد دادم تا دوباره شارژش کامل بشه، نویز هم از بین رفت!

شما کلا آمپلی رو از مدار خارج کن و ی روز بدون سیستم از ماشین استفاده کم تا دینام باطری رو شارژ کنه! برای من که جواب داد...

amir200812
04-01-2019, 20:55
بنظرم ی سیستم اگه واسه کل کل باشه قطعا تماما مشکلات دیگتم حل میکنه
ساب دوبل گرند زیرو دو جفت فول رنج 12اینچ ضبط الپاین 117 امپیلی برند های زیادی هست که در مورد اپیلی چیز زیلدی بلد نیستم با 3جفت سوپر تیوتر گرند زیرو و یک جفت هورن گرند زیرو یعنی ی چیز نابی مخصوص همایش قیمتشم مفت دیگه 20ملیون پولی نیست امروز خخخ

دو جفت (4 تا!؟) فول رنج 12 اینچ؟
3 جفت سوپر تیوتر؟
ساب و هورن و ... هم که جای خود دارد!
عزیز، مردم معمولا روی خاور یا کامیون سیستم نمیبندن که اینا توش جا بشه!
چیزی پیشنهاد بدید که روی ماشین های سواری هم بشه سوار کرد!

hamidR15
04-01-2019, 22:43
سلام ممنون از پاسخ تون
فقط اینکه با توجه به اینکه fs این کامپوننت 71.79 هست صداش خیلی به میدرنج نزدیک نیست؟
می دونم نبایداز کامپوننت انتظار بیس داشت ولی میخوام یکم هم بیس داشته باشه تا زمان تهیه یک ساب ووفر
البته اگر تصور من از این عدد درست باشه
سپاس
سلام.
خیر دوست عزیز اتفاقا بیس بسیار قدرتمندی داره.دو جفت همین کامپ و یه ماسکنی as100.4 برای یکی از بچه های قدیمی همین پیج ارسال کردم شهرستان H.Operator
خدا رو شکر خیلی راضی هستند.
یکی از بهترین ها تو رنج قیمت خودش هست. شک نکنید.منتها بهترین صدا رو با آمپلیفایرهای ماسکنی میده.

hamidR15
04-01-2019, 22:54
سلام به همه اساتید:n16:
لطفا در مورد این عکس راهنمایی کنید:
به عکس دقت کنید ، سیم های باند رو بصورت ضربدری بستم.یعنی با دو تا مثبت ، یه باند داره کار میکنه . با دو تا منفی هم باند ِ دیگه ام داره کار میکنه.ممکنه بپرسید چرا ؟ اونم اینکه ، وقتی بصورت نرمال سیم ها رو میبندم ، یکی از باند ها چند واحد صداش کمتر از اون یکیه.
آیا اشتباه میکنم؟ تَوَهُم زدم ؟ یا خروجی های آمپ مشکل پیدا کرده ؟

سوال بعدیم اینه که.اون فلش ه . اون کانال برای ساب ِ دوم هست ؟ ( چون از کانال چهارم برای ساب فعلی استفاده کردم)

سلام دوست عزیز
کاملا اشتباه کردین .
اگر منظورتون بریج بستن هست باید به اینصورت نصب کنید.
اسپیکر سمت چپ:مثبت به کانال 1 و منفی به کانال 2
اسپیکر سمت راست:مثبت به کانال 3 و منفی به کانال 4
در این حالت تمامی کانالها اشغال میشه و دیگه نمی توانید از ساب ووفر استفاده نمائید.

hamidR15
04-01-2019, 22:55
ضمنا سیمهای مورد استفاده مربوط به سیستم صوتی نیست:n04::n04: ظاهرا سیم افشان ساختمان استفاده کنرید.اگر صحیح عرض کردم حتما اونها رو هم باید تعویض نمائید.
من متعجبم چطور آمپتون پروتکت نکرده تا حالا؟!!!!:n02:

hamidR15
04-01-2019, 23:03
-------------

سلام دوست عزیز.
بدون آمپلیفایر صدای مناسی از خروجی پخش نمیتونید بگیرید.
حد اقل کامپوننت خوش صدا و با کیفیتی که من میتونم بهتون پیشنهاد کنم برای جلو گلادن Alpha 130هست جفتی 850 و برای عقب هم m100 جفتی 1050 تومن.
لینک سایت جهت بررسی

hamidR15
04-01-2019, 23:11
برای عقب حول وحوش 600 700تومن میخوام خرج کنم

gladen Alpha 130
جفتی 850 تومن.

hamidR15
04-01-2019, 23:13

سلام.
ممکنه از خروجی های RCA پخش باشه.
با اتصال سیم از سیم RCA به کانکتور RCA پخش امتحان کنید ببینید نویز قطع میشه؟

Amir.gh.j
05-01-2019, 19:22
خخخ تو کامیون چرا
فولرنج 12دو جفتش رو تو پراید 141دیدم روی تاقچه 3D شیب دار
بعدشم رو زانتیا هم جامیشه
فامیل دارم که میدرنج 10اینچ چهار تا رو تاقچه معمولی 405بسته بود

Amir.gh.j
05-01-2019, 19:33
سلامی دوباره
ی سوال دریاره امپیلی وبرقی که سیستمو ساپورت میکنه.
خب ی سیستم که مثلا ی دوبل ساب گرند زیرو 15اینچ 5000وات رو با چهار تا کنوود 710exرو با 1_چه امپیلی میشه ساپورت کرد
2_باتری دوم رو که وصل میکنیم چطوریه یعنی برق اون چطوری ساپورت میشه

ممنون

ДŁI
06-01-2019, 00:08
سلام دوست عزیز
کاملا اشتباه کردین .
اگر منظورتون بریج بستن هست باید به اینصورت نصب کنید.
اسپیکر سمت چپ:مثبت به کانال 1 و منفی به کانال 2
اسپیکر سمت راست:مثبت به کانال 3 و منفی به کانال 4
در این حالت تمامی کانالها اشغال میشه و دیگه نمی توانید از ساب ووفر استفاده نمائید.

سلام
ممنون از توجه و صرف وقت:n16:
بله ممنونم ، متوجه شدم ..

یه زحمت بکشید و یه جفت باند تا محدوده ی 500 تومن بهم پیشنهاد بدید . یه جفت باند برای درب های جلو هم معرفی کنید.ماشین تیبا2 هستش..

ضمنا سیمهای مورد استفاده مربوط به سیستم صوتی نیست:n04::n04: ظاهرا سیم افشان ساختمان استفاده کنرید.اگر صحیح عرض کردم حتما اونها رو هم باید تعویض نمائید.
من متعجبم چطور آمپتون پروتکت نکرده تا حالا؟!!!!:n02:

بله درسته سیم افشان هست :n02: :n02:
این سیستم ، یه چند سالی خاموش بوده و خاک میخورده.
من سیستم رو با ترانس 12 ولت توی منزل اسمبل کردم ، وقتی صدا گرفتم و همه چی اوکی بود ، بعدش بردم رو ماشین و سیم های مربوط به سیستم رو روی ماشین سیم کشی کردم.

Amir.gh.j
06-01-2019, 13:02
برای خرید ساب راهنماییم کنید
1_دیجیتال اودیو 3000rms
2_گرند زیرو 3000rms
جفتشونم 15اینچ
با دلیل بگید یکی چون گرند زیرو داره نگه گرند زیرو بهترینه دیجیتال اودیو هم همین طور
ممنون

vahid4u
07-01-2019, 11:44
سلام
پک سیم گلدن WK Eco 35qmm گیج چند میشه؟
و اینکه برای AS100.4 حداقل گیج چنده 8 یا 4 ؟

JavadAhwaz
08-01-2019, 20:37
درود بر دوستان . برای ترکیب آمپ G FIVE و کامپ E62C.2 و کواک E69X و ساب باکس P 10E چه پخشی پیشنهاد میدید؟

Amir.gh.j
08-01-2019, 22:41
پایونر ضبطش خیلی خوبه ولی نه سیستم خوراش چون پورت usbاز پشت بهش میخوره اوناییم که از جلو پورت auxوusbمیخوره قیمت نجومی داره
پس همون الپاین از همه انتخاب ها بهار قیمت مناسب نسبت به کارایی
ساب هم ب جای اینکه دوبلjbl1000ببندی با امپیلی قوی،یهو ساب گرند زیرو 600rmsببند که حسابی بتر کونه قیمتشم کمه دیت دوش700تومنه میشه همون دوبلjbl1000 که 250rmsمیده
تیوتر هم نندازیم یهو هورن ببندیم
امیلی هم هلیکس بهترینه اگه امپیلی هم برند با ضبط باشه رو کیفیت تاسییر+داره
باتری75امپر هم خوبه با خازن10فارد هم برند امپیلی و ضبط کن مچ بشه باهم
خب اینم ی سیستم توپ قیمتش هم با این گرونی اخرش 4تومن تا4.5هست
با این گزونی سیستمی بهتر از این نمیشه بست

سیستم بعدی که معرفی میکنم گرند زیرو xmaxهست ی غول دوست داشتنی
تا سیستم های بعدی بای

Amir.gh.j
09-01-2019, 14:44
نظر سنجی درباره ساب
کدوم بهرتره ؟
1_دیجیتال دیزاین سری600rms
2_گرند زیرو سری 600rms

تا سیستم های بعدی بای
سیستم بعدی برای معرفی گرند زیرو x max

hamidR15
09-01-2019, 21:48
سلامی دوباره
ی سوال دریاره امپیلی وبرقی که سیستمو ساپورت میکنه.
خب ی سیستم که مثلا ی دوبل ساب گرند زیرو 15اینچ 5000وات رو با چهار تا کنوود 710exرو با 1_چه امپیلی میشه ساپورت کرد
2_باتری دوم رو که وصل میکنیم چطوریه یعنی برق اون چطوری ساپورت میشه

ممنون
سلام.
1- اول باید کابل برق از باطری تا آمپ گیج 0 کشیده بشه.
2- سیم منفی 0 گیج باشه و از قسمتی از بدنه که فلزش جوندار تره و رنگش هم کاملا زدوده شده استفاده بشه.
3- آمپلیفایر گلادن SPL 5000 مناسبه
4-برای درایو کردن دو جفت کن وود باید آمپ 4 کانال جدا استفاده بشه
5- باطری دوم باید موازی با باطری اول بسته بشه. منبع تامین کننده برقشون دینام خودرو هست که هرچقدر قویتر باشه سیستم برقی بهتر و پایدار تری خواهید داشت.
6-حتما باید با کابل 0 گیج عملیات BIG 3 انجام بشه. تاپیک زیر رو مطالعه نمائید:
چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamidR15
09-01-2019, 21:55
سلام
ممنون از توجه و صرف وقت:n16:
بله ممنونم ، متوجه شدم ..

یه زحمت بکشید و یه جفت باند تا محدوده ی 500 تومن بهم پیشنهاد بدید . یه جفت باند برای درب های جلو هم معرفی کنید.ماشین تیبا2 هستش..

بله درسته سیم افشان هست :n02: :n02:
این سیستم ، یه چند سالی خاموش بوده و خاک میخورده.
من سیستم رو با ترانس 12 ولت توی منزل اسمبل کردم ، وقتی صدا گرفتم و همه چی اوکی بود ، بعدش بردم رو ماشین و سیم های مربوط به سیستم رو روی ماشین سیم کشی کردم.

سلام .
برای عقب آلپاینSPJ-691C3 میتونید استفاده نمائید حدود 420 و برای جلو هم فوکال RCX-100 گزین خوبیه.

hamidR15
09-01-2019, 22:04
سلام
پک سیم گلدن WK Eco 35qmm گیج چند میشه؟
و اینکه برای AS100.4 حداقل گیج چنده 8 یا 4 ؟
سلام.
گیج 2 هست.
بهتره حد اقل گیج 4 استفاده بشه.
در صورت تمایل به تهیه پک برق به بنده pm بدین.

hamidR15
09-01-2019, 22:06
درود بر دوستان . برای ترکیب آمپ G FIVE و کامپ E62C.2 و کواک E69X و ساب باکس P 10E چه پخشی پیشنهاد میدید؟

سلام
بودجه چقدره؟

JavadAhwaz
10-01-2019, 13:37
سلام
بودجه چقدره؟

درود. بودجه حداکثر 2میلیون.

vahid4u
13-01-2019, 12:24
سلام
بنظرتون RSX-165 برای استیج جلو و RC-130 برای دربهای عقب ترکیب خوبی میشه؟
آمپ هم AS100.4

psp2004
16-01-2019, 21:19
سلام.
ممکنه از خروجی های RCA پخش باشه.
با اتصال سیم از سیم RCA به کانکتور RCA پخش امتحان کنید ببینید نویز قطع میشه؟

سپاس بابت راهمایی، فقط من متوجه نشدم باید چی کار کنم!؟ ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید :)

JavadAhwaz
20-01-2019, 23:43
این فروم در تعطیلی زمستانی به سر می برد...:n30:

hamidR15
22-01-2019, 14:33
درود. بودجه حداکثر 2میلیون.

سلام اگر usb لازم نداری یه p80rsii تمیز سراغ دارم. مایل بودین خصوصی پیام بدین

hamidR15
22-01-2019, 14:34
سلام
بنظرتون RSX-165 برای استیج جلو و RC-130 برای دربهای عقب ترکیب خوبی میشه؟
آمپ هم AS100.4

سلام.
بله میتونید نصب کنید ولی اگر هر دو استیج یه رده باشن بهتره

hamidR15
22-01-2019, 14:38
سپاس بابت راهمایی، فقط من متوجه نشدم باید چی کار کنم!؟ ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید :)

سلام.
یک تکه سیم رو یک طرفش رو متصل کنید به بدنه پخش و یک سر دیگر رو به قسمت خارجی کانکتور RCA پخش.

hamidR15
22-01-2019, 14:39
این فروم در تعطیلی زمستانی به سر می برد...:n30:

عرض کردم خدمتتون.به خاطر مشغله کاری کمتر فرصت میکنم خدمت دوستان باشم.:n40:

samfisher7
22-01-2019, 16:46
برای استیج جلوjbl gto 609c
گرفتم
برای سایز 13 استیج عقب برای یکدست شدن صدا چه کامپی پیشنهاد میکنید؟

JavadAhwaz
22-01-2019, 19:28
درود و سپاس بابت پاسخگویی. usb رو لازم دارم. در واقع در صفحات پیشین خواندم که xb100 رو ریکپ میشه کرد و به محصول شگفت انگیزی با بهای مناسب دست یافت. الان هم پخش 7006 کنوود دارم.

Ali_softcenter
26-01-2019, 13:35
دوستان من با پخش X400 معروف! کنوود مشکل دارم
پخش رو زمانی خریدم که ۳۰۰ تومن بود! الان دیدم شده ۸۰۰ تومن!
ولی دو تا مشکل دارم...یکی اینکه هرزگاهی روشن نمیشه و هی باید ریست کنم با سوزنی چیزی...
بعد اینکه توی مشخصاتش زده WMA رو میخونه ولی نمیخونه!
آیا فریمورش آپدیت بشه درست میشه؟؟ چطوری میتونم خودم اپدیتش کنم

hamidR15
26-01-2019, 16:16
برای استیج جلوjbl gto 609c
گرفتم
برای سایز 13 استیج عقب برای یکدست شدن صدا چه کامپی پیشنهاد میکنید؟
سلام.
جلو 9*6 عقب 13؟!!!!چرا اینجوری طراحی کردن؟ماشین چیه؟

hamidR15
26-01-2019, 16:17
دوستان من با پخش X400 معروف! کنوود مشکل دارم
پخش رو زمانی خریدم که ۳۰۰ تومن بود! الان دیدم شده ۸۰۰ تومن!
ولی دو تا مشکل دارم...یکی اینکه هرزگاهی روشن نمیشه و هی باید ریست کنم با سوزنی چیزی...
بعد اینکه توی مشخصاتش زده WMA رو میخونه ولی نمیخونه!
آیا فریمورش آپدیت بشه درست میشه؟؟ چطوری میتونم خودم اپدیتش کنم
سلام. به نظرم با آبدیت درست بشه.

samfisher7
26-01-2019, 23:31
سلام.
جلو 9*6 عقب 13؟!!!!چرا اینجوری طراحی کردن؟ماشین چیه؟

سلام
جلو 16 سانتی هستش
6*9 نیست...

Ali_softcenter
27-01-2019, 10:10
سلام. به نظرم با آبدیت درست بشه.

آقا حمید من فایل آپدیت رو بریزم روی فلش بعد با همین روش آپدیت کنم مشکل پیش نمیاد؟

When an audio file is played or “NO MUSIC” is displayed, press the [SRC] button
and select “STANDBY” (standby state).
3. Press the [VOL] knob to enter the function mode.
“FUNCTION” is displayed.
4. Turn the [VOL] knob to display “SYSTEM”, and press the [VOL] knob.
5. Turn the [VOL] knob to display “F/W UPDATE”, and press the [VOL] knob.
6. Turn the [VOL] knob to display “UPDATE SYSTEM”, and press the [VOL] knob.
7. Press the [VOL] knob again.
8. Turn the [VOL] knob to display “YES”, and press the [VOL] knob.
Update starts with “UPDATING” displayed. Update should finish in
approximately 5 minutes and “COMPLETED” is displayed upon completion.
9. Press the Release button to Detach the faceplate.
Press the Reset button.
Update on the firmware takes effect.
Reattaching the Faceplate
12. Check that the firmware version is updated, by referring to “Checking the
Firmware Version”.

hamidR15
27-01-2019, 10:53
سلام
جلو 16 سانتی هستش
6*9 نیست...
سلام.
آهان ببخشید من 69 خوندم.
بهتره عقب هم از جی بی استفاده بشه و از همون رده محصول.

hamidR15
27-01-2019, 10:54
آقا حمید من فایل آپدیت رو بریزم روی فلش بعد با همین روش آپدیت کنم مشکل پیش نمیاد؟

When an audio file is played or “NO MUSIC” is displayed, press the [SRC] button
and select “STANDBY” (standby state).
3. Press the [VOL] knob to enter the function mode.
“FUNCTION” is displayed.
4. Turn the [VOL] knob to display “SYSTEM”, and press the [VOL] knob.
5. Turn the [VOL] knob to display “F/W UPDATE”, and press the [VOL] knob.
6. Turn the [VOL] knob to display “UPDATE SYSTEM”, and press the [VOL] knob.
7. Press the [VOL] knob again.
8. Turn the [VOL] knob to display “YES”, and press the [VOL] knob.
Update starts with “UPDATING” displayed. Update should finish in
approximately 5 minutes and “COMPLETED” is displayed upon completion.
9. Press the Release button to Detach the faceplate.
Press the Reset button.
Update on the firmware takes effect.
Reattaching the Faceplate
12. Check that the firmware version is updated, by referring to “Checking the
Firmware Version”.
سلام.
من خودم تاحالا کن وود نداشتم و آبدیتی نکردم. اما اکثر دوستانی که داشتن با ابدیتها مشکلاتشون برطرف شده.

Alish67jes
27-01-2019, 15:57
با سلام خدمت اساتید
می خواستم سیستم ماشینمو یکم اپگرید کنم
درحال حاظر:
هدیونیک پایونر ۸۶۵۰ یه جفت ۷۱۰۰ با امپ ۹۰۰ وات دو کانال پایونر و ساب تایپ ار الپاین 12d2 با امپ دراگستر 1001
ماشین سمنده مخزن گاز هم داره
پیش مغازه دار هم که رفتم گفت ۷۱۰۰ رو رد کنم مید بیس ۶ audiosan با سوپر توییتر concord بهم معرفی کرد و راضیم نکرد(مارک concord خیلی چینی میزنه.audiosonرو نمیدونم به نظر برند معتبری میومد)و بعد که دید راضی نشدم یه میدبیس ۱۰ اینچ db با سوپر توییتر db که نمیدونم چی بود مدلش معرفی کرد.
در کل ممنون میشم دوستان نظر بدن چه سایز میدبیس و یا میدرنجی باید با ساب ۱۰۰۰ واتی الپاین ببندم و از چه مارکی همین طور در مورد توییتر
دوست مغازه دارم قیمت تموم شده با احتساب فروش ۷۱۰۰ رو حدود ۳.۰۰۰.۰۰۰ حشاب کرد واسم
ببخشید طولانی شد:n41:

Alish67jes
27-01-2019, 19:09
با سلام خدمت اساتید
میخواستم راهنمایی کنید برای اپگرید سیستم چه تغییراتی با بوجه ۳ میلیون میشه داد
سیستم فعلیم:
هدیونیت pioneer8650
امپ دو کانال pioneer900w
یک جفت 7100kenwood
امپ مونو deragster 1000wrms 1ohm
ساب alpine type r 12d2 1000wrms 1ohm
مغازع دار میدبیس ۶ اینچی audison با سوپر تویتر concord+ معرفی کرد برای کیفیت(نمیدونم کانکورد چه اندازه میشه انتظار کیفیت داشت)و میدبیس ۱۰ اینچ db audio به همراه توییتر بازم db audio که البته گزینه اول ۱.۵ میلیون خرجش بود دومی ۳ میلیون با احتساب اینکه ۷۱۰۰ خودم رو رد کنم و یه امپ دو کانال معمولی هم واسه سوپر توییتر دز نظر داشت مارک mb فکر کنم
در کل ایا مید بیس سایز ۶ یا ۸ یا ۱۰ باید بندازم تا صدا با ساب ۱۰۰۰w متعادل شه و اینکه چه مارکی تو این بازه قیمتی میشه گرفت.

mehran_i9100
07-02-2019, 13:30
سلام دوستان.کسی از دوستان میدونه کیفیت امپلی فایر cadence xenith 175.4 در چه حدیه؟میخوام برا یه جفت کامپ و یه ساب ببندمش.جنس کارکرده هستش.اگرکه ارزش خرید داره بخرمش

PouriaTech
16-02-2019, 18:48
سلام دوستان
یکی از دوستان باند پایونیر 6985 داره (100وات rms) با پخش 1750 پایونیر
صدا از ولوم 35 به بعد درهم ریزی داره و بد میشه(مخصوصا وقتی کمی ازش بیس میگیری)
یه آمپ مناسب بندازه رفع میشه یا کلا تاثیر نداره رو به هم ریختن صدا؟
ممنون

mohamad skystar
17-02-2019, 21:58
سلام دوستان
یکی از دوستان باند پایونیر 6985 داره (100وات rms) با پخش 1750 پایونیر
صدا از ولوم 35 به بعد درهم ریزی داره و بد میشه(مخصوصا وقتی کمی ازش بیس میگیری)
یه آمپ مناسب بندازه رفع میشه یا کلا تاثیر نداره رو به هم ریختن صدا؟
ممنون

در حالت کلی وجود آمپلی فایر در هر سیستم برای دریافت صدای شفاف با بیس مطلوب الزامی هست
باید آمپلی فایر تهیه کنن

PouriaTech
18-02-2019, 10:49
در حالت کلی وجود آمپلی فایر در هر سیستم برای دریافت صدای شفاف با بیس مطلوب الزامی هست
باید آمپلی فایر تهیه کنن

ممنون
و کواک های چند rms به بالا آمپ نیاز دارن واسه کیفیتی شدن ؟

chaharnazm
19-02-2019, 16:05
درود
خواهشمند است شیوه ی بستن دو جفت بلندگو به شیوه ی موازی معکوس را به همراه فرتور (عکس) آموزش دهید.

hamidR15
23-02-2019, 08:32
ممنون
و کواک های چند rms به بالا آمپ نیاز دارن واسه کیفیتی شدن ؟

سلام.
از 40 وات به بالا

hamidR15
23-02-2019, 08:45
درود
خواهشمند است شیوه ی بستن دو جفت بلندگو به شیوه ی موازی معکوس را به همراه فرتور (عکس) آموزش دهید.

سلام.
منظورتون از معکوس رو متوجه نمیشم؟:n13:
در حالت موازی باید مثبت ها با هم و منفی ها هم با هم بسته شوند.در انتها یک مثبت و یک منفی وصل میشه به خروجی آمپلیفایر.

breny
23-02-2019, 11:21
با درود :

روی mvm110 می خوام سیستم صوتی بدون آمپ ببندم ؟
چی پیشنهاد میدین ؟

و اینکه سایز اسپیکر جلو و عقب چنده ؟

ممنون

chaharnazm
23-02-2019, 16:27
سلام.
منظورتون از معکوس رو متوجه نمیشم؟:n13:
در حالت موازی باید مثبت ها با هم و منفی ها هم با هم بسته شوند.در انتها یک مثبت و یک منفی وصل میشه به خروجی آمپلیفایر.
راستش یه سیستمه که دارای سوپر توویترهای 4 اهمی و بلندگوهای 2اهمی هست. آمپ هنگام پل زنی در 4 اهم پایداره. شیوه ای که اکنون بلندگوها بسته شده اینگونه است که مثبت و منفی سوپر توییتر راست روی مثبت و منفی بلندگوی راست و مثبت و منفی سوپر توییتر چپ روی مثبت و منفی بلندگوی چپ است. از هر کدام از کانالها هم یه جفت سیم رفته به آمپلی. روی کانال دیگه هم ساب پل زده شده و اوکیه.
آیا این شیوه بستن بلندگوها درست است؟ اگر نه، روش درست چگونه است؟

snowwolf
01-03-2019, 19:25
سلام، از بین این دو کدوم صدای بهتری داره ، جنس تقلبی ازشون تو بازار هست؟ الان قیمتشون چنده ؟ تو همین قیمت انتخاب بهتری هست ؟ حتما باید با امپ بسته بشن ؟ ممنون :n16:Gladen RC 165 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])-Gladen M-Line 165 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

adamahan
02-03-2019, 04:08
سلام و درود فراوان...
دوستان خبره بین آمپلیفایر های زیر کدوم بنظرتون مناسب تره؟
کنوود hqr9500:چهار کانال استریو ضعیف و تک کانال مونو مناسب
پاور آکوستیک rep4-1400: چهار کانال با خروجی قوی ولی نمی‌دونم کیفیتش چطوره!!
کدنس xa400.1 :تک کانال (مونو) دست دوم تمیز بقیمت ۵۰۰ ...
این لوازم هم دارم:
پخش پایونیر ۷۷۵۰
عقب باند ۶۹۹۳s
در جلو پایونیر ۱۶۵۰
امپ دو کانال وایب ۵۰۰ وات black bs2-v1
ساب infinity primus 1200t
دوستان بنظرتون کدنس مونو بگیرم واسه ساب با دو کانال خودم واسه بلندگوها یا دو کانالمم بفروشم کلا کنوود ۵ کانال بگیرم واسه همش یا پاور آکوستیک(نظرتون در مورد کیفیت صدا و ساختش چیه؟) بگیرم ساب و باند عقبو وصل کنم بهش؟
ممنون

hamidR15
02-03-2019, 08:41
با درود :

روی mvm110 می خوام سیستم صوتی بدون آمپ ببندم ؟
چی پیشنهاد میدین ؟

و اینکه سایز اسپیکر جلو و عقب چنده ؟

ممنون
سلام.
چقدر میخواهید هزینه کنید؟
سایزشون فکر میکنم 10 سانتی باشه.

hamidR15
02-03-2019, 08:50
راستش یه سیستمه که دارای سوپر توویترهای 4 اهمی و بلندگوهای 2اهمی هست. آمپ هنگام پل زنی در 4 اهم پایداره. شیوه ای که اکنون بلندگوها بسته شده اینگونه است که مثبت و منفی سوپر توییتر راست روی مثبت و منفی بلندگوی راست و مثبت و منفی سوپر توییتر چپ روی مثبت و منفی بلندگوی چپ است. از هر کدام از کانالها هم یه جفت سیم رفته به آمپلی. روی کانال دیگه هم ساب پل زده شده و اوکیه.
آیا این شیوه بستن بلندگوها درست است؟ اگر نه، روش درست چگونه است؟

سلام.
شیوه نصب شما موازی هست.منتها امپدانس هر طرف 1.33 اهم هست.با توجه به اینکه ساب ووفر هم بریج نصب شده روی این آمپ لذافشار زیادی روش هست.بهتره یه آمپ دو کانال یا مونو برای ساب تهیه بشه و هر کدوم از توسترها و کواکسیلها رو جداگانه به هر کانال آمپلیفایر موجود متصل کنید.

hamidR15
02-03-2019, 09:04
سلام، از بین این دو کدوم صدای بهتری داره ، جنس تقلبی ازشون تو بازار هست؟ الان قیمتشون چنده ؟ تو همین قیمت انتخاب بهتری هست ؟ حتما باید با امپ بسته بشن ؟ ممنون :n16:Gladen RC 165 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])-Gladen M-Line 165 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام.
1-خب m165 چون کامپاننت هست به مراتب صدای تفکیک شده و بهتری از کواک rc165 داره.
2-کلا گلادن جنس تقلبی نداره و شرکتی و رسمی و دارای گارانتی وارد میشه.
3-کامپاننت M165 جفتی 1.150 و کواکسیال RC165 هم جفتی 870 تومن هست.
4-بدون شک انتخاب M165 اگر با آمپلیفایر رده خودش یعنی ML95.4 نصب بشه و همچنین ساب M10 یا M12 صدائی بسیار عالی بهتون تحویل میده.
5- بله بدون آمپ اصلا توصیه نمیشه.
6- قیمت آمپ 95.4 هست 1.990 و قیمت سابها سایز 12 هست 790 و سایز 10 هم 610 تومن.
من خودم این سیستم رو کامل تست کردم و کیفیت صدای اون رو تضمین میکنم.

hamidR15
02-03-2019, 09:16
سلام و درود فراوان...
دوستان خبره بین آمپلیفایر های زیر کدوم بنظرتون مناسب تره؟
کنوود hqr9500:چهار کانال استریو ضعیف و تک کانال مونو مناسب
پاور آکوستیک rep4-1400: چهار کانال با خروجی قوی ولی نمی‌دونم کیفیتش چطوره!!
کدنس xa400.1 :تک کانال (مونو) دست دوم تمیز بقیمت ۵۰۰ ...
این لوازم هم دارم:
پخش پایونیر ۷۷۵۰
عقب باند ۶۹۹۳s
در جلو پایونیر ۱۶۵۰
امپ دو کانال وایب ۵۰۰ وات black bs2-v1
ساب infinity primus 1200t
دوستان بنظرتون کدنس مونو بگیرم واسه ساب با دو کانال خودم واسه بلندگوها یا دو کانالمم بفروشم کلا کنوود ۵ کانال بگیرم واسه همش یا پاور آکوستیک(نظرتون در مورد کیفیت صدا و ساختش چیه؟) بگیرم ساب و باند عقبو وصل کنم بهش؟
ممنون
سلام.
به نظر من یه 5 کانال بگیری بهتره
پاور آکوستیک من مونو داشتم قدرتش خوب بود ولی قطعاتش جالب نبود
کدنس هم جالب نیست.

ELSIN
09-03-2019, 17:37
سلام
من یه پخش ساده میخام با یه تحقیق سریع به این مدل ها رسیدم ، ممنون میشم دوستان نظر بدند
فقط میخام بعد از چند ماه خراب نشه و با گارانتی باشه ، cd خور نمیخام ، aux و usb داشته باشه ، بلوتوث هم باشه بدک نیست :n02:
حدود 250 تومن ، ماشین هم پرشیا 83 هست
راستش امپول مامپول هم سردر نمیارم :n05:

yon.ir/DDRyA

yon.ir/tmPKf

mohamad skystar
10-03-2019, 00:02
سلام
من یه پخش ساده میخام با یه تحقیق سریع به این مدل ها رسیدم ، ممنون میشم دوستان نظر بدند
فقط میخام بعد از چند ماه خراب نشه و با گارانتی باشه ، cd خور نمیخام ، aux و usb داشته باشه ، بلوتوث هم باشه بدک نیست :n02:
حدود 250 تومن ، ماشین هم پرشیا 83 هست
راستش امپول مامپول هم سردر نمیارم :n05:

yon.ir/DDRyA ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

yon.ir/tmPKf ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

در مورد توضیحاتی که دادین و انتخابی کردین
همین نوع خوبه چون انتظاری از سیستم ندارین همین خوبه

blackbird1370
14-03-2019, 17:48
سلام به همه دوستان.
روی ماین 405، سیستم بنده به این شرحه:
پخش x400
آمپلی فایر SoundStream P4.500، که روی 4 اهم 8 وات و روی 2 اهم 125 وات میده.
عقب هم کواک Helix e69
قصد اضافه کردن ساب ندارم.
برای درهای جلو چی انتخاب کنم؟
JBL GTO 609
Glden M165
یا چیز دیگه ای؟

moslem880
16-03-2019, 00:50
سلام میکنم به همه دوستان

chaharnazm
18-03-2019, 16:24
درود. در پراید دوگانه سوز کارخانه، آمپ دوم را کجا میشه بست؟ یکی روی دیواره راست صندوق بسته شده

TheGnomonWorkshop
22-03-2019, 11:53
سلام دوستان
سیستم کیفیتی تا ۸ تومن چی بگیرم؟
ساب نمیخوام باشه
نظرم رو focal 710pc و Gladen rs165 و آمپلی mosconi 130.4 هست
پیشنهادتون چیه؟

rezagsjxj
26-03-2019, 14:02
سلام ميدرنج بهتره يا باند!؟

dooste.man83
27-03-2019, 20:46
دوستان با تبریک سال نو و آرزوی بهترین ها

اول جا داره از همه دوستانی که من رو برای جمع کردن سیستم و نصب راهنمایی کردن مخصوصا دوست بزرگوار جناب AmirELX ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تشکر و قدردانی کنم
باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
سیم پک = فوکال گیج 4 برای آمپلی فایر و فوکال گیج 8 برای ساب
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند LX
نصب بصورت فابریکی و ساب و آمپ هم هر دو زیر صندلی ها قرار گرفتن
این سیستم رو نصب کردم اما نصاب فیوز سر باتری رو نصب نکرد و گفت نیازی نیست چون سیستمت سنگین نیست و همه قطعات هم فیوز مجزا دارن

بنظرتون فیوز باید حتما نصب بشه یا نیازی نیست ؟ ( فیوزش هم دارم )

aminnooh
28-03-2019, 23:32
سلام
برای تاقچه عقب 206 (ساب 306پایونیر و آمپلی وایپ و پخش7850) چه نوع بلند گو پیشنهاد میکنی:
1) نوع بیضی
یا
2) میدرنج و سوپر تویتر(چه مارکی؟) و باید از هرکدوم 1 جفت باشه؟
3) فول رنج(چه مارکی پیشنهاد میکنید؟)

و در آخر اینکه اگه از میدرنج و سوپر تویتر و ساب و باندهای خود 206(در جلو) استفاده کنم همین آمپلی فایر 4 کاناله کافیه یا اینکه یه آمپ مونو هم میخواد؟
ممنون

aminnooh
29-03-2019, 11:10
سلام برای یه سیستم صوتی با شفافیت و کیفیت (حجم و کوبشی بودن زیاد مهم نیست) کدوم چیدمان پیشنهاد میکنید (من الان به غیر از باندهای جلو فابریک 206 پخش 7850 پایونیر و امپلی فایر 4 کاناله وایپ a1 و ساب 206b از نوع باکسی دارم) کدوم یک از زیر پیشنهاد میکنید؟
1) برای تاقچه عقب میدرنج و سوپر تویتر (حتما 1 جفت باید باشند؟)
2) فول رنج(حتما 1 جفت باید باشند؟)
3) باند بیضی؟
و اینکه اگر از میدرنج و سوپر تویتر بخوام استفاده بکنم حتما باید آمپلی فایر مونو هم بگیر ؟
با تشکر

dooste.man83
01-04-2019, 11:28
سلام دوستان
ساب نمیخوام باشه
پیشنهادتون چیه؟

من چون باند فوکال 710PC رو نصب کردم خدمتت بگم
بسیار باند خوش ساخت و یونیکی هست و ظاهر خیلی جذابی داره
از نظر بیس تقریبا کار یک ساب سبک رو تا حدودی برات انجام میده
من الان ساب JBL BASS PRO که زیر صندلی بستم بیس اش توی بیس این باند کاملا گم میشه
بخاطر داشتن دو تیوتر در هر باند صدای زیر رو به بهترین شکل منتقل میکنه و یک تناسب بسیار عالی بین فرکانس های بالا و پایین برقرار میکنه و قدرت و پرتاب صدای فوق العاده عالی
امکان تغییر نوع صدای خرجی از روی خود باند و قابلیت BI-AMP که این باند رو تبدیل به یکی از خوب های بازار میکنه
اما اشکالاتش : از نظر من کسی که می خواد ساب ببنده نباید سراغ این باند بره و حتما کامپوننت ببنده
مشکل بعدی اینه که صدای باند های جلو کاملا در صدای این باند محو میشه و باید قدرت باند های عقبت رو محدود تا صدای باند های جلو بیاد
مشکل بعدی هم اینه این باند ها بشدت گرسنه هستن و آمپ قوی نیاز دارن . من حتی هلیکس G4 گرفته بودم اما گفتن از پس این باند بر نمیاد و بناچار با کنوود 9400 تعویض کردم
مشکل آخر قیمت عجیب غریب 2700 در بازار هست که شما با این پول یک کامپوننت متوسط و یک ساب متوسط میتونی ببندی که ارزش خرید بالاتری داره
فقط در موردی ارزش خرید داره که بیس زیاد می خوای اما امکان گذاشتن ساب نداری چون بدون شک هیچ باندی در بازار از نظر بیس کیفیتی و قدرتی به پای این باند 7 در 10 نمیرسه

dooste.man83
04-04-2019, 16:59

اول جا داره از همه دوستانی که من رو برای جمع کردن سیستم و نصب راهنمایی کردن مخصوصا دوست بزرگوار جناب AmirELX ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تشکر و قدردانی کنم
باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند LX
این سیستم رو نصب کردم اما نصاب فیوز سر باتری رو نصب نکرد و گفت نیازی نیست چون سیستمت سنگین نیست و همه قطعات هم فیوز مجزا دارن

دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

hamidR15
06-04-2019, 07:33
سلام ميدرنج بهتره يا باند!؟

سلام نو مبارک
بستگی به استفاده شما داره ولی به طور کلی برای داشتن طیف وسیع فرکانسها و کیفیت مطلبو صدا کامپاننت پیشنهاد میشه.

hamidR15
06-04-2019, 07:36

باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند LX

سلام.
بله بدون شک وجود فیوز مناسب لازمه

vahid4u
07-04-2019, 06:28
سلام
تنظیمات آمپ AS100-4 برای کامپ RSX-165 چطوری باید باشه ؟
صدا یک تیزی داره که دلت میخواد همش صدارو کمتر کنی
اگر هم میزان تریبل رو از روی هدیونیت کمتر کنم صدا خفه میشه آیا تنظیمات کراس اور کامپ توی این زمینه موثره؟ (من در حالت دیفالت نصب کردم)
من مجبورم گین رو تقریبا ببندم چون یکم بیشتر که گین رو باز کنم اونوقت با کمترین ولوم حجم صدای خیلی بلندی میده که خوب همیشه دلخواه نیست
روی خود آمپ هم خیلی موققعیت ولوم ها مشخص نیست بقیه آمپها یک فلشی علامتی دارن این آمپ ولوم هاش هیچی نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

KianoushKojouri
07-04-2019, 17:09
سلام، بنده تو الکترونیک سررشته ندارم اما این دلایل بنده برای نصب فیوز هستش: 1) اگه به هر دلیلی یکی از چند فیوز نصب شده روی آمپها در موقع لزوم عمل نکنه(هر چند با احتمال بسیار اندک) در اون موقع با افزایش بار بیشتر، فیوز اصلی عمل میکنه و کل جریان رو قطع میکنه( طبق قانون احتمال در ریاضیات ضرب دو احتمال بسار کوچک (مثلا یک ده هزارم) احتمال وقوع حادثه یا همان عمل نکردن هر دو فیوز متوالی به یک در صد میلیون میرسه که بسیار به صفر نزدیکه و میشه اون رو صفر در نظر گرفت) در کل یعنی احتمال وقوع حادثه بسیار پایین میاد و ایمنی بالا میره 2) این سازوکار در سیم کشی بساری از مدارها مثل منزل شخصی شما دیده میشه (فیوز اصلی کنار کنتور برق و جعبه فیوز مینیاتوری داخل خونه) 3) اگه بین باتری و آمپ برای سیم اصلی سیستم شما اتفاقی بیفته ( مثلا زخمی شدن سیم و اتصالی) هیچ فیوزی تو مدار ندارید تا از آسیب به سایر قسمتهای برقی ماشین شما جلوگیری کنه 4) اگه نگاهی به کاتالوگ آمپ خریداری شده بندازید توی کاتالوگ هم نحوه سیم کشی برق و خازن و گیج مورد نیاز برای سیم اصلی و روی تخته رو کاملا شرح داده. مثلا بنده به کاتالوگ آمپ g four مراجه کردم و تو قسمت Installation توی بند شماره 5 فاصله فیوز اصلی از منبع قدرت(باتری) رو حداکثر 30 cm معرفی میکنه (این رو توکاتولوگ های دیگه هم دیدم و تو فروم هایی که دیدم هم از همین استاندارد توصیه شده) و برای کابل کوتاهتر از 1 متر (مثل سیم کشی روی تخته) گیج 6 رو کافی میدونه و برای فواصل بیشتر گیج 4 تا 2 رو لازم میدونه. 5) این که به دنبال دلایل باشیم خیلی عالیه اما در کنارش باید به استانداردهای ایمنی توجه کنیم. شاد و پیروز باشید.

KianoushKojouri
07-04-2019, 18:25
سلام دوستان
ساب نمیخوام باشه
پیشنهادتون چیه؟
بهتره با دکتر مهرآذر (َAmirELX ) هم یه مشورتی بکنید. بنده نظرم اینه که شما تا این مقدار هزینه میکنین چیزی نگیرید که بعدا دلتون چرکین بشه. حتما خوب تحقیق کنین. اگر هم لازم شد کمی بودجه رو افزایش بدید، حتی اگه نتونستید یکجا قطعات رو بخرید اشکالی نداره اما از خرید اشتباه و بد خیلی بهتره. پیشنهاد بنده خرید یه آمپ خوب چهار کانال مثل گرند زیرو sq plus هست با قیمتی در حدود 4.7 (این آمپ بسیار باکیفیت هستش). برای پخش میشه از 5200 کنوود، 820 سونی و xb100 سونی، 80prs پایونیر بسته به جنس صدای مورد علاقه و قطعات انتخابی، امکانات و رقم پرداختی و ظاهر پخش یکی رو انتخاب کرد. برای ساب سری sqx از برند gladen و سری Q از بند helix رو پیشنهاد میکنم، از هر دو سری فقط تعریف شنیدم و بدگویی ندیدم ( ساب 8 برای خودروی هاچ بک و 10 برای خودرو هاچ بک و سدان و 12 برای سدان، در سیستم های کیفیتی) و باکس فرمول. برای آمپ منو g one از هلیکس. برای سیم برق حداقل گیج 2 و از برند معتبر مثل gladen یا برند دیگه. برای سیم اسپیکر حداقل گیج 12 و با کیفیت.برای اسپیکر بنده کامپوننت رو توصیه میکنم . انتخاب کامپ رو با تحقیقات کامل انجام بدید. چند تا از کامپ های خوش صدا در رده قیمتی خودشون: 1800 کنوود، k6 اودیسان، 172prs پایونیر، c63c هلیکس و ... . تو یکی از گروه های تلگرامی شایدبشه بعضی از این وسایل رو کمی پایین تر هم گرفت. باز هم تاکید میکنم که انتخاب قطعات باید با تحقیق صورت بگیره. این مهمه که اگه مدار(پخش، rca، آمپ، سیم اسپیکر) با کیفیت باشن از اسپیکرها صدایی بسیار فراتر از حد انتظار گرفته میشه، وگرنه اگه شما c63c رو هم به مدار بی کیفیت وصل کنی نباید انتظار صدای خوبی داشته باشی.

dooste.man83
08-04-2019, 13:28
ممنونم از لطف همه عزیزان بابت پاسخگویی
من مجدد یادآوری میکنم سیستمم اینه

باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند lx
سیمی که رفته به باتری گیج 4 هست و فیوزی که در بسته ی پک آمپلی فایر گیج 4 فوکال بود هم یک فیوز 80 آمپر بود
امروز رفتم فیوز رو نصب کرد برام اما نصاب میگفت باید فیوز 150 آمپری بندازی چون سیم برق ات گیج 4 هست و فیوز این بدرد گیج 8 می خوره

می خواستم ببینم از نظر شما با توجه به این سیستم همین فیوز 80 آمپر کفایت میکنه یا باید تعویض کنم ؟
ممنون

pasargad3000
08-04-2019, 15:10
سلام ماشینم 206 صندوقدار پخش 8016 کنوود دارم میخوام یه سیسم ببندم موندم کدوم کامپوننت انتخاب کنم
1- Helix Esprit E62C.2
2- Gladen RS 165
3- JBL GTO 609C
4- MTX T6S652

امپ هم Helix G Five یا Gladen RC 150c5 اگه امکان داره بهرتشو معرفی کنید
البته میخوام کنارشون هم یه ساب ریز:n02: ببندم

با تشکر:42:

KianoushKojouri
08-04-2019, 17:02

باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند lx
سیمی که رفته به باتری گیج 4 هست و فیوزی که در بسته ی پک آمپلی فایر گیج 4 فوکال بود هم یک فیوز 80 آمپر بود
امروز رفتم فیوز رو نصب کرد برام اما نصاب میگفت باید فیوز 150 آمپری بندازی چون سیم برق ات گیج 4 هست و فیوز این بدرد گیج 8 می خوره

می خواستم ببینم از نظر شما با توجه به این سیستم همین فیوز 80 آمپر کفایت میکنه یا باید تعویض کنم ؟
ممنون

سلام، همون فیوز برای شما مناسبه. به چند دلیل: 1) این انطباق طراحی شده توسط مهندس های یک شرکت معتبر هستش 2) آمپ شما دو فیوز 40 آمپری داره که جمع اونها میشه 80 آمپر که با فیوز اصلی شما همخوانی کامل داره. 3) بنده هم به یکی از پیج های الکترونیک سرزدم که مفتخر به کشف مجدد رابط P=VI شدم! با توجه به اینکه وات پیک آمپ شما 900 واته و این معادله رو دو بار، یک بار برای حالت روشن ماشین با ولتاژ 14.4 و یک بار برای حالت خاموش 12 ولت محاسبه کنیم به ترتیب اعداد 62.5 و 75 برای جریان به دست میاد که عدد دومی منطبق با فیوزهای نصب شده بر روی آمپ 9400 هست.
با یک محاسبه ساده متوجه میشیم که نصاب برای وات پیک 2000 این حرف رو زده که حدود 2 برابر مقدار در نظر گرفته شده توسط مهندسین طراح هستش. از یه نصاب دیگه هم بنده برای 1500 توصیه شنیده بودم. ولی به نظرم درستش همون نظر مهندسهاست. وقتی که به سیم فشار بیاریم کیفیت شدیدا افت میکنه و به وسایل مصرفی شدیداٌ فشار میاد.

adamahan
12-04-2019, 03:21
سلام و عرض ادب.
هفته پیش قصد تست سابووفر آلپاین تایپ ایکس ده اینچی داشتم.ماشین خاموش به امپ متصلش کردم(کنوود ۹۱۷)و ولوم بردم بالا.گین تنظیم بود ولی حواسم به ضعف برق ماشین نبود،،،بعد از چند لحظه بوی بدی از ساب دراومد و قسمت انتهایی هم داغ شد... سریع ساب را جدا کردم.خنک که شد بررسی کردم دیدم وقتی ووفر را با دست به پایین فشار میدم تا آخر سیم پیچ کمی گیر می‌کنه.مجددا به امپ متصل کردم ولی اینبار با ولوم کمتر از قبل تو بیس کوبشی صدای بدی از ساب درمیومد...دو روز بعد رفتم پیش ی نصاب سابو با سیستم خودش راه انداخت و کم کم بهش فشار آورد تا جایی که ووفر کاملا بالا پایین میشد و گفت مشکلی نداره... ولی از وقتی تو باکس انداختمش وقتی بهش فشار میارم کم میاره... از آقا حمید و اساتید عزیز سوالم اینه که بنظرتون سیم پیچ ساب مرخص شده؟
کاریش نمیشه کرد؟
فشار بهش بیارم تمومه کارش؟
تعمیر کردنش فایده داره یا نه؟
چقدر هزینه داره تعمیر شدنش؟
ببخشید بابت پر حرفیم... ممنون

hamidR15
21-04-2019, 11:28
سلام
تنظیمات آمپ AS100-4 برای کامپ RSX-165 چطوری باید باشه ؟
صدا یک تیزی داره که دلت میخواد همش صدارو کمتر کنی
اگر هم میزان تریبل رو از روی هدیونیت کمتر کنم صدا خفه میشه آیا تنظیمات کراس اور کامپ توی این زمینه موثره؟ (من در حالت دیفالت نصب کردم)
من مجبورم گین رو تقریبا ببندم چون یکم بیشتر که گین رو باز کنم اونوقت با کمترین ولوم حجم صدای خیلی بلندی میده که خوب همیشه دلخواه نیست
روی خود آمپ هم خیلی موققعیت ولوم ها مشخص نیست بقیه آمپها یک فلشی علامتی دارن این آمپ ولوم هاش هیچی نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام.
عید همگی مبارک باشه:n16:
از روی پخش کلا فلت کنید.
hpf رو از روی آمپ حدود 80 قرار بدین.
دستورالعمل تنظیم گین رو رعایت کنید.
پست شماره 17 این پیج رو مطالعه نمائید

dooste.man83
21-04-2019, 11:29

باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند lx

ممنون

دوستان عزیز من تنها جایی که امید به گرفتن جواب دارم و میدونم دوستان اهل فن نظر میدن همین جا هست
ممنون میشم این سوال آخر منم پاسخ بدید
سپاس

hamidR15
21-04-2019, 11:32

باند عقب = فوکال pc710
باند جلو = فوکال pc130
آمپ= کنوود 9400
ساب اکتیو = JBL bass pro
هدیونیت = سونی 820GS
باتری = دلکور 75 آمپر
ماشین = سمند lx

ممنون

سلام.
80 کافیه

hamidR15
21-04-2019, 11:34
سلام ماشینم 206 صندوقدار پخش 8016 کنوود دارم میخوام یه سیسم ببندم موندم کدوم کامپوننت انتخاب کنم
1- Helix Esprit E62C.2
2- Gladen RS 165
3- JBL GTO 609C
4- MTX T6S652

سلام
حد اکثر بودجتون چقدره؟

hamidR15
21-04-2019, 11:41
سلام و عرض ادب.
هفته پیش قصد تست سابووفر آلپاین تایپ ایکس ده اینچی داشتم.ماشین خاموش به امپ متصلش کردم(کنوود ۹۱۷)و ولوم بردم بالا.گین تنظیم بود ولی حواسم به ضعف برق ماشین نبود،،،بعد از چند لحظه بوی بدی از ساب دراومد و قسمت انتهایی هم داغ شد... سریع ساب را جدا کردم.خنک که شد بررسی کردم دیدم وقتی ووفر را با دست به پایین فشار میدم تا آخر سیم پیچ کمی گیر می‌کنه.مجددا به امپ متصل کردم ولی اینبار با ولوم کمتر از قبل تو بیس کوبشی صدای بدی از ساب درمیومد...دو روز بعد رفتم پیش ی نصاب سابو با سیستم خودش راه انداخت و کم کم بهش فشار آورد تا جایی که ووفر کاملا بالا پایین میشد و گفت مشکلی نداره... ولی از وقتی تو باکس انداختمش وقتی بهش فشار میارم کم میاره... از آقا حمید و اساتید عزیز سوالم اینه که بنظرتون سیم پیچ ساب مرخص شده؟
کاریش نمیشه کرد؟
فشار بهش بیارم تمومه کارش؟
تعمیر کردنش فایده داره یا نه؟
چقدر هزینه داره تعمیر شدنش؟
ببخشید بابت پر حرفیم... ممنون
سلام
ممکنه voice coil ش آسیب دیده باشه که من بهش مشکوکم.باید به تعمیر کار نشون بدین. سیم پیچی میکنن و درست میشه.

pasargad3000
22-04-2019, 14:01
سلام<br>
حد اکثر بودجتون چقدره؟<br>
<br>
سلام اقا حمید بودجه زیاد مهم نیست واسه من کیفیت صدا مهمه ،الان موندم از کدوم برند بگیرم<br>اگه قیمت بگم <br>1- Helix Esprit E62C.2<br>
2- Gladen RS 165<br>
3- JBL GTO 609C<br>
4- MTX T6S652<br><br>1- دو جفت کامپ برای در جلو وعقب میشه 3 تومن<br>2- آمپ هم 2 تومن<br>حالا موندم برای ساب چکار کنم ایا یه آمپ 5 کاناله بگیرم یا چهار کاناله با یه مونو برای ساب ساب هم در اندازه ی کامپها فقط بیس تکمیل کنه<br>اگه شد اسب بعدا میخرم از کامپ کم نمیکنم<br>

pasargad3000
22-04-2019, 14:14
سلام
حد اکثر بودجتون چقدره؟

اقا حمید کیفیت مهمه اما نمیخوام از اون کامپهای که گفتم کمتر بگیرم
1- 3 تومن دو جفت کاپ برای در جلو و عقب
2- اگه شد یه آمپ 5 کاناله Helix G Five اگه ساب هم بتونه جواب بده وگرنه یدونه Helix G Four
ساب بعدن میبندم
ساب هم معرفی کنید ممنون میشم :n16::n16::n16:

pasargad3000
24-04-2019, 07:39
1- Helix Esprit E62C.2
2- Gladen RS 165
3- JBL GTO 609C
4- MTX T6S652

اقا حمید بودجه زیاد مهم نیست یکی جفت از این کامپهای که گفتم واسه در جلو و یه جفت هم برای در عقب 206 این از کامپ
حالا مونده آمپ و ساب چی بگیرم اگه آمپ Helix G Five بتونه دوجفت کامپ و یه ساب Q10 هلکس یا توانش با کامپها جور باشه جواب ده که خیلی خوب وگرنه ساب و آمپ مونو میزارم واسه بعدن

hamidR15
25-04-2019, 18:30
1- Helix Esprit E62C.2
2- Gladen RS 165
3- JBL GTO 609C
4- MTX T6S652

اقا حمید بودجه زیاد مهم نیست یکی جفت از این کامپهای که گفتم واسه در جلو و یه جفت هم برای در عقب 206 این از کامپ
حالا مونده آمپ و ساب چی بگیرم اگه آمپ Helix G Five بتونه دوجفت کامپ و یه ساب Q10 هلکس یا توانش با کامپها جور باشه جواب ده که خیلی خوب وگرنه ساب و آمپ مونو میزارم واسه بعدن
سلام
تلگرامتون و چک کنید. کامل عرض کردم.

mehran_i9100
25-04-2019, 23:46
سلام
تلگرامتون و چک کنید. کامل عرض کردم.
دقیقا منم همین سوالو دارم

mohammadv2
28-04-2019, 20:10
درود خدمت دوستان
سیستمی که الان رو ماشین 111 دارم اینه:
1-pioneer 1952
2-mba 6160sm در حالت 4 اهم 4 خروجی 65 وات میده
3-pioneer d6902r
4- ساب هم wx306b pioneer
مشکل اینه که وقتی صدا رو از 35 بیشتر میکنی واقعا آزار دهنده میشه و 45 به بعد غیر قایل استفاده.
به نظرم میدرنجش خیلی ضعیفه و انتظارم از سری R پایونیر بیشتر از اینها بود.
به نظرشما مشکل از کجاست.
1- اولیش که نظر خودم ضعیف بودن امپلی فایر هست. 2-بیام برای جلو داشبورد یه کامپوننت 4 اینچ Helix به جای پاییونر معمولی فعلی بزارم یا gladen rc100 کدوم بهتره؟
3-پخش 4- عوض کردن باند 6902
در ضمن تغییرات باید حداقل باشه و گلوگاه اصلی رو بردارم.
یه سوال کلی داشتم چرا بین قیمت باندها تو ایران با قیمت جهانی اینقدر متفاوت هست. مثلا باندی که 1600 دلار هست با دلار 14 تومنی باید بالای 20 میلیون باشه ولی تو سایتها مثلا 7 میلیونه.
این مورد توی کالاهای دارای گارانتی هم دیده میشه.
ممنونم از توجهتون