PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95

Mr+
03-06-2018, 10:51
اوکیه فقط این پخش ها با دکمه های مخصوص پخش ( ولوم بالا و پایین و بعدی و قبلی ) که زیر فرمون ساندرو داره هماهنگ هستن؟ اصلا کلا پخش ها هماهنگ میشن با این دکمه ها یا باید دورشو خط بکشم؟
البته جی وی سی X351BT یادم رفت نام ببرم که اونم 2 جفت خروجی داره. همه اینها هم دکلس هستند.
اینترفیس بله موجود هست. برای پایونیر و سونی فراوونه و برای کنوود یکم کمیاب تر. جی وی سی رو نمیتونم نظر بدم اما خود سایپا یدک یه زمانی برای پخشای جی وی سی اینترفیس داشت. من برای کنوود مارک connect2 گرفتم. دکمه های پشت فرمان همه کار میکنن. البته کارایی بعضیاشون تغییر کرده مثلا دکمه پاز الان سورس رو عوض میکنه! و یه کوچولو (شاید یک سوم ثانیه) تاخیر داره. قیمتش هم حدود 150 تومنه.

dooste.man83
04-06-2018, 20:33
من صدای pc رو نشنیدم ولی قائدتا باید جنس صدای بهتری رو داشته باشه. مزایای pc : حساسیت بالاتر. 10 وات توان بالاتر. جهت تدییتر به صورت فابریک و ... هستن. ولی با توجه به این که ماشین سمنده و توی در داره نصب میشه شاید ارزش نداشته باشه براش هزینه کنید. چون اون محل نصب درصد قابل توجهی از حجم صدا رو اصطلاحا میخوره. اگه درب عقب 206 بود میگفتم pc بهتره. ولی با اون شرایط نصب شاید خیلی هم فرقی نکنه.

اول ممنون از پاسخت

البته چند نکته هم هست که آدم رو بیشتر گیج میکنه

یکی اینکه 130ac تویتر موقعر داره که به گفته شرکتش باعث میشه در همریزی صدای به کمترین مقدار خود برسد و شفافیت صدا افزایش پیدا کنه . که مدل pc130 این نوع تویتر رو نداره
مورد بعدی اینه که پاسخ فرکانسی 130ac از 70 هرتز شروع میشه در حالی که مال pc130 از 80 هرتز که احتمالا در بیس مقداری تاثیر گذار باشه

البته برتری pc130 هم قطعا اینه که 10 وات RMS قوی تره و حساسیت بالاتری داره که منجر به این میشه که جزئیات موسیقی رو بهتر پخش کنه

dooste.man83
04-06-2018, 20:52
من صدای pc رو نشنیدم ولی قائدتا باید جنس صدای بهتری رو داشته باشه. مزایای pc : حساسیت بالاتر. 10 وات توان بالاتر. جهت تدییتر به صورت فابریک و ... هستن. ولی با توجه به این که ماشین سمنده و توی در داره نصب میشه شاید ارزش نداشته باشه براش هزینه کنید. چون اون محل نصب درصد قابل توجهی از حجم صدا رو اصطلاحا میخوره. اگه درب عقب 206 بود میگفتم pc بهتره. ولی با اون شرایط نصب شاید خیلی هم فرقی نکنه.

اول ممنون از پاسخت

یکی اینکه 130ac تویتر موقعر داره که به گفته شرکتش باعث میشه در همریزی صدای به کمترین مقدار خود برسد و شفافیت صدا افزایش پیدا کنه . که مدل pc130 این نوع تویتر رو نداره
مورد بعدی اینه که پاسخ فرکانسی 130ac از 70 هرتز شروع میشه در حالی که مال pc130 از 80 هرتز که احتمالا در بیس مقداری تاثیر گذار باشه

البته برتری pc130 هم قطعا اینه که 10 وات RMS قوی تره و حساسیت بالاتری داره که منجر به این میشه که جزئیات موسیقی رو بهتر پخش کنه

amirsein
05-06-2018, 01:03
اول ممنون از پاسخت

ببینید توییتر دام یا مقعر اصلا برتری نیست. یه سبک صداس. یکی دوس داره و یکی دوست نداره.
نکته بعدی اون 10 هرتز که فرمودید. بازه فرکانسی مهمه ولی مهم تر از اون دقت پخش فرکانساس. شما باید نمودار کامپ رو نگاه کنید نه بازه رو فقط.
جنس صفحه بهتر و جنس اسپایدر و ... همگی در جنس صدا تاثیر مهمی دارن. ولی میگم این برتری های مذکور توی اون نوع نصب دیده نخواهد شد. سمند برای استیج جلو برای گرفتن صدای خوب به 1 کامپ 16 گردن کلفت و با تحمل بالا احتیاج داره. کامپ 13 نتیجه مطلوبی نخواهد داد. برای همین گفتم بیشتر برای کامپ 13 هزینه نکنید.
مخلصم.

poorya.27.tehran
05-06-2018, 02:55
سلام بر دوستان گرامی. وقت بخیر
اطلاعاتی از مشخصات این آمپ دارین؟ من هرچی سرچ کردم مشخصاتشو پیدا نکردم. بخصوص توان واقعی روی 2 و 4 اهم برام مهمه که اصلا نیست تو نت. دوستانی که با آلپاین های قدیم کار کردن فکر کنم بشناسن و نظرتونو در مورد این آمپ بگین لطفا
alpine v12 mrv-f805

dooste.man83
06-06-2018, 00:46
ببینید توییتر دام یا مقعر اصلا برتری نیست. یه سبک صداس. یکی دوس داره و یکی دوست نداره.
نکته بعدی اون 10 هرتز که فرمودید. بازه فرکانسی مهمه ولی مهم تر از اون دقت پخش فرکانساس. شما باید نمودار کامپ رو نگاه کنید نه بازه رو فقط.
جنس صفحه بهتر و جنس اسپایدر و ... همگی در جنس صدا تاثیر مهمی دارن. ولی میگم این برتری های مذکور توی اون نوع نصب دیده نخواهد شد. سمند برای استیج جلو برای گرفتن صدای خوب به 1 کامپ 16 گردن کلفت و با تحمل بالا احتیاج داره. کامپ 13 نتیجه مطلوبی نخواهد داد. برای همین گفتم بیشتر برای کامپ 13 هزینه نکنید.
مخلصم.
ممنون آقا امیر عزیز کاملا با شما موافقم
یکی از دوستانم حرف جالبی زد گفت روی باند 13 بیشتر به عنوان توییتری حساب کن که یکم میدرنج و بیس هم تولید میکنه
منم از تعویض منصرف شدم کلا ... بخاطر اینکه هر کاری هم بکنی آخرش از سمند صدای مناسب نمیتونی بگیری نه از استیج جلو نه عقب نه سابی که بخوای بزاری توی صندوق
کلا هزینه کردن براش بیشتر از یک حدی اشتباه محض هستش
کلا ماشینی که اسم تولید ملی روش بخوره معلومه چی از کار در میاد :n36: صد رحمت به پژو 405 تولید سال 1984 که اصول مهندسی توش رعایت شده نه این سمند که فکر کنم طراحش هم این ماشین رو طراحی کرده هم قوطی حلبی روغن رو !!!!

poloton7
07-06-2018, 19:23
سلام..بر دوستان...حمید اقا وواقا میر وامیر حسین گل..
ایا کراس هر کامپی منحصر به فرد همان کامپ است یا مثلا می شود کراس اور کامپ هرتز را مثلا به گلیدن یا کامپ هلیکس را به الپاین متصل کرد؟؟؟

Alirezakhan7
07-06-2018, 22:42
سلام یه مشاوره میخواستم از دوستان لطفا راهنمایی کنید ساب برای تاقچه 206 چی مد نظر دارین ک بازده نسبتا خوبی داشته باشه؟ و با چ امپی راه اندازی میشه؟

solyazad
08-06-2018, 23:38
داداش چرا میخای رو طاقچه بزاری؟
خیلی ویبره و گوبشش اذیت میکنه
البته میتونی ساب ضعیفتری بگیری ک اذیت نکنه
اگر هم اذیت نمیشی kenwood 3000 و sony 18000 وات گزینه های خوبی هستن
موفق باشی
اگه اشتباه میگم لطفا اصلاح کنید

solyazad
08-06-2018, 23:50

solyazad
08-06-2018, 23:52
با سلام خدمت تیم پی سی ورلد.
میخاستم بدونم ساب سونی 1800 وات بهتره یا کنوود 3000.
برام ویبره مهم تر از کوبشه.

amirsein
09-06-2018, 03:12
خیلی ویبره و گوبشش اذیت میکنه
البته میتونی ساب ضعیفتری بگیری ک اذیت نکنه
اگر هم اذیت نمیشی kenwood 3000 و sony 18000 وات گزینه های خوبی هستن
موفق باشی
اگه اشتباه میگم لطفا اصلاح کنید

سلام .ممنون از راهنمایی شما. ورودتون به سایت رو هم خیر مقدم میگم.
فقط 1 موضوع بیاید تا وقتی که اطلاعاتمون در مورد 1 موضوع کامل نیست اگرم کسی چیزی پرسید بگیم نمیدونیم. لازم نیست 1 نفر همه چیزو بلد باشه که. من مطمئنم که شما به نیت کمک و نوع دوستی این کار رو انجام میدید ولی بحث اینه که دوستان اینجا با زحمت فراوان توی این شرایط دارن پول در میارن. باید کسانی که اطلاعات دارن و احساس مسئولیت میکنن به بهترین شکل پاسخ بدن تا پولی که با این زحمت بدست میاد خدای نکرده الکی هزینه نشه.
مخلصم

Archivahid
09-06-2018, 14:17
سلام دوستان شماره اقا امیر رو میخواستم برای نصب سیستم ممنون

Alirezakhan7
09-06-2018, 16:26
فضای صندوقمو لازم دارم

Alirezakhan7
09-06-2018, 16:29
بالاخره ساب 3010 کنوود و با امپلی 702 کنوود گرفتم کسی تجربه نصبشو داشته؟ امپلی براش مناسبه؟

solyazad
09-06-2018, 18:37
با سلام و وقت بخیر خدمت تیم پی سی ورلد.
میخاستم بدونم کدوم یک از ساب های زیر بهترین است
(Pioneer 3002 ( 3500 watt
(Kenwood 3000 (1500 watt 
(Sony xplod (1800 watt 
برام ویبره مهم تر از کوبشه
ممنون میشم اگه جواب بدین

solyazad
09-06-2018, 18:39
سلام .ممنون از راهنمایی شما. ورودتون به سایت رو هم خیر مقدم میگم.
فقط 1 موضوع بیاید تا وقتی که اطلاعاتمون در مورد 1 موضوع کامل نیست اگرم کسی چیزی پرسید بگیم نمیدونیم. لازم نیست 1 نفر همه چیزو بلد باشه که. من مطمئنم که شما به نیت کمک و نوع دوستی این کار رو انجام میدید ولی بحث اینه که دوستان اینجا با زحمت فراوان توی این شرایط دارن پول در میارن. باید کسانی که اطلاعات دارن و احساس مسئولیت میکنن به بهترین شکل پاسخ بدن تا پولی که با این زحمت بدست میاد خدای نکرده الکی هزینه نشه.
مخلصم
مرسی
بله شما درست میگید ببخشید من معذرت میخوام

solyazad
11-06-2018, 20:31
(Kenwood 3000 (1500 watt 
(Sony xplod (1800 watt 
ممنون میشم اگه جواب بدین

لطفا جواب بدین
ممنون میشم

solyazad
11-06-2018, 20:32
(Kenwood 3000 (1500 watt 
(Sony xplod (1800 watt 
ممنون میشم اگه جواب بدین

لطفا جواب بدین
ممنون میشم

mmm1539
13-06-2018, 05:00
سلام.
کسی اطلاعی در مورد باند های soloman داره؟
یکی باند soloman رو تست کردم کیفیت صداش عالیه ولی نمدونم برا ماشین خوب جواب میده یا نه!
این باند خربزه ای نی ولی صداش هم اندازه خربزه ای هست!
راهنمایی کنید اینو بگیرم یا برم باندای خربزه ای بگیرم؟
برا سیستم حرفه ای نمیخام و در حد معمولی

AmirELX
13-06-2018, 16:48
سلام..بر دوستان...حمید اقا وواقا میر وامیر حسین گل..
ایا کراس هر کامپی منحصر به فرد همان کامپ است یا مثلا می شود کراس اور کامپ هرتز را مثلا به گلیدن یا کامپ هلیکس را به الپاین متصل کرد؟؟؟
درود مرتضی جان
معمولاً کراس اور رو بر اساس Sensitivity و حساسیت همون اسپیکر می سازند.
اما خیلی اختصاصی نیست.
معمولاً ولتاژ و ظرفیت های خازن و نوع مقاومت ها و طراحی سِلف یک کراس اور با حساسیت اسپیکرش همخوانی داره.
اما من کراس اور 3Way متعلق به برند هلکیس رده ی کامپتیشن رو با توئیتر DLS Ultimate قدیم تست کردم.
این کراس اور واقعاً متریال خوبی داره، خازن های دیاتون و مقاومت های مَندورف جایی برای عریضه باقی نمیذاره.
به طور کلی خدمتت عرض کنم که اگر کراس اور کارش درست باشه، مشکلی ندارید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

PouriaTech
16-06-2018, 14:28
سلام دوستان
من صدای باند hcx690 هرتز رو با آمپ ام بی 4050 و پخش 9450 پایونیر شنیدم داخل ماشین دوستم،صدای بلند و کیفیتی داشت خوشم اومد به نظرم کنار ساب خوب میشه ولی تو ولوم بالا 10 دقیقه بیشتر گوش میدیم گوشمون سوت میکشه میشه گفت خیلی تیز بود ! تنظیمات هم انجام دادم حتی با بالاترین حد بیس و hpf کم باز هم تیزیش اذیت میکرد ! حالا سوالی که دارم اینه ؛ صدای تیز کلا خاصیت 690 یا برند هرتز هست یا مشکل از آمپ یا تنظیمات بوده؟ سری dcx و ecx این برند هم جنس صداشون مثل hcx هست ؟ صدای بلند و با کیفیت میخوام ولی تیز نباشه گوش خراش نباشه سر درد نیاره ! کنار ساب 1224 جی بی ال استفاده میکنم.
ممنون

poloton7
16-06-2018, 14:46
درود مرتضی جان
اما خیلی اختصاصی نیست.
معمولاً ولتاژ و ظرفیت های خازن و نوع مقاومت ها و طراحی سِلف یک کراس اور با حساسیت اسپیکرش همخوانی داره.
اما من کراس اور 3Way متعلق به برند هلکیس رده ی کامپتیشن رو با توئیتر DLS Ultimate قدیم تست کردم.
این کراس اور واقعاً متریال خوبی داره، خازن های دیاتون و مقاومت های مَندورف جایی برای عریضه باقی نمیذاره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام..امیر جان
این سوال همیشه فکرم را مشغول کرده توی بعضی گروها وسایتها کراس تنها را برای فروش گذاشتند یا طرف کراس مثلا میل را برای هرتزxl گذاشته است.پس تقریبا می شود نتیجه گرفت که در شرایط خوب نه ایده ال هر کراسی را برای هر کامپی قرار داد....خیلی ممنونم..
راستی امیر جان ..وعده در مورد کامپ کنوود که چند ماه پیش خریدید یک ریویو بگذارید...

mrm88
17-06-2018, 13:33
درود مرتضی جان
اما خیلی اختصاصی نیست.

به به
چه کراسی :n33:

PouriaTech
19-06-2018, 16:48
سلام دوستان
من صدای باند hcx690 هرتز رو با آمپ ام بی 4050 و پخش 9450 پایونیر شنیدم داخل ماشین دوستم،صدای بلند و کیفیتی داشت خوشم اومد به نظرم کنار ساب خوب میشه ولی تو ولوم بالا 10 دقیقه بیشتر گوش میدیم گوشمون سوت میکشه میشه گفت خیلی تیز بود ! تنظیمات هم انجام دادم حتی با بالاترین حد بیس و hpf کم باز هم تیزیش اذیت میکرد ! حالا سوالی که دارم اینه ؛ صدای تیز کلا خاصیت 690 یا برند هرتز هست یا مشکل از آمپ یا تنظیمات بوده؟ سری dcx و ecx این برند هم جنس صداشون مثل hcx هست ؟ صدای بلند و با کیفیت میخوام ولی تیز نباشه گوش خراش نباشه سر درد نیاره ! کنار ساب 1224 جی بی ال استفاده میکنم.
ممنون

دوستان خبره هیچ کس هیچ نظری نداشت ؟
فکر نمیکنم با این حجم از اطلاعات جواب همچین سوال ساده ای رو ندونن!

- - - Updated - - -

سلام دوستان
ممنون

amirsein
20-06-2018, 00:48

- - - Updated - - -

دیگه کسی حال نداره :D
سلام
اون امپ و مجانی هم بهم بدن نمیبندمِ. پس صدایی که از اون امپ در میاادو فراموش کن. پخش پایونیر هم صداش جیغه. در کل هرتز صداش رو به بمی میره. البته گفته خیلی کلیه. کواک خوب و با قدرت میخوای 710 فوکال بگیر. یکم کم زورتر ولی با کیفیت میخوای گلیدن mc609. دی ال اس هم کواک های خوب توش پیدا میشه. اون سیستم و اول باید امپشو عوض کرد بعد پخش و تا صدای واقعی کواک رو بشنوی.
بالاترین حد hpf هم که نوشتی معنی نداره. این تنظیم در 1 فرکانسی اپتیمم میشه اینجور نیست که هر چی بیشترش کنی بهتر بشه.
ولی اگه کواک پر قدرت و با کیفیت میخوای همون فوکال اولی رو بگیر. گرونم هست البته 1 امپ 130 واتی خوب براش بگیر حالشو ببر.
نکته اخر این که چیزایی که میگم همش توصیس و تحقیق و انتخاب با شماس.
مخلصم

PouriaTech
20-06-2018, 14:48
دیگه کسی حال نداره :D
سلام
اون امپ و مجانی هم بهم بدن نمیبندمِ. پس صدایی که از اون امپ در میاادو فراموش کن. پخش پایونیر هم صداش جیغه. در کل هرتز صداش رو به بمی میره. البته گفته خیلی کلیه. کواک خوب و با قدرت میخوای 710 فوکال بگیر. یکم کم زورتر ولی با کیفیت میخوای گلیدن mc609. دی ال اس هم کواک های خوب توش پیدا میشه. اون سیستم و اول باید امپشو عوض کرد بعد پخش و تا صدای واقعی کواک رو بشنوی.
بالاترین حد hpf هم که نوشتی معنی نداره. این تنظیم در 1 فرکانسی اپتیمم میشه اینجور نیست که هر چی بیشترش کنی بهتر بشه.
ولی اگه کواک پر قدرت و با کیفیت میخوای همون فوکال اولی رو بگیر. گرونم هست البته 1 امپ 130 واتی خوب براش بگیر حالشو ببر.
نکته اخر این که چیزایی که میگم همش توصیس و تحقیق و انتخاب با شماس.
مخلصم

ممنون داداش برا کار خیر همیشه حال هست :| :D
من میخوام صدای گرم و خوبی بگیرم بیس و کیفیت کنار هم برام مهمه
و اینکه ماشین 206ـه دیگه نهایتا 1.5 هزینه بیشتر ارزش نداره واسم! میدونمم برند خوب یعنی هلیکس و فوکال و گلیدن و ... صدای تیز همیشگی پایونییر و کنوودم نمیخوام به هیچ وجه!
(ماشالا هلیکس دیدید که چقدر گرون شده؟ e69x شده 570 ! کامپ e62 هم برا در جلو حدود 800 ! )
تو گفته هاتون دیدم همه کامپ رو توصیه میکنید..چنتا سوال پیش میاد واسم
-کامپ 50 واتی کافیه صداش؟ یا بیشتر ؟ (میخوام داخل خود ماشین صدا بلند باشه فقط)
چون ساب 275rms دارم آمپمم 175rms داره بهش میده(2 کانال سونی بریج) صدای کامپ میگن کم حجمه میترسم گم نشه تو بیس !
-دو جفت کامپ برا در جلو و در عقب خوب میشه یا ی جفت در جلو و ی جفت رو طاقچه ؟ (کواک رو برمیدارم دیگه اگه بنا به کامپ بشه)
-دو جفت کامپ (با کراس و توییتر) 1 آمپ 4 کانال براش کافیه؟
-و آخرم راجب برند دیگه ..هلیکس که دیگه جدا گرونه به نظر شما میارزه بازم ؟
میدونم که شمام تاکیدت واسه گرفتن کیفیت درست و حسابی همون هلیکس و فوکال و گلیدن و راکفورد و ... هست
اگه 1 درصد آلمانی فرانسوی آمریکایی نگرفتم چی بگیرم ؟ خودم نظرم jblـه اونم چون آمریکاییه و خوش صدا و قیمت مناسب!
اگرم جدا میارزه بازم این قیمتای جدید که برم از همون برندای تاپ بگیرم
پخشمم kmm-204 کنوود
ببخشید طولانی شد ممنون میشم دقیق بهم بگید

solyazad
20-06-2018, 22:26
سلام خدمت تیم پی سی ورلد میخاستم بدونم از بین این ساب ها کدوم از همه بهتره؟ یا ایا ساب لول بهتری پیشنهاد میکنید؟

(Sony xs-gtx122lt (1350watts

(1800)Jvc cw-dr120t 

(1300)Pioneer ts-wx306t

راستی ویبره بیشتر از کوبش برام مهمه.

amirsein
21-06-2018, 01:38
ممنون داداش برا کار خیر همیشه حال هست :| :D
من میخوام صدای گرم و خوبی بگیرم بیس و کیفیت کنار هم برام مهمه
و اینکه ماشین 206ـه دیگه نهایتا 1.5 هزینه بیشتر ارزش نداره واسم! میدونمم برند خوب یعنی هلیکس و فوکال و گلیدن و ... صدای تیز همیشگی پایونییر و کنوودم نمیخوام به هیچ وجه!
(ماشالا هلیکس دیدید که چقدر گرون شده؟ e69x شده 570 ! کامپ e62 هم برا در جلو حدود 800 ! )
تو گفته هاتون دیدم همه کامپ رو توصیه میکنید..چنتا سوال پیش میاد واسم
-کامپ 50 واتی کافیه صداش؟ یا بیشتر ؟ (میخوام داخل خود ماشین صدا بلند باشه فقط)
چون ساب 275rms دارم آمپمم 175rms داره بهش میده(2 کانال سونی بریج) صدای کامپ میگن کم حجمه میترسم گم نشه تو بیس !
-دو جفت کامپ برا در جلو و در عقب خوب میشه یا ی جفت در جلو و ی جفت رو طاقچه ؟ (کواک رو برمیدارم دیگه اگه بنا به کامپ بشه)
-دو جفت کامپ (با کراس و توییتر) 1 آمپ 4 کانال براش کافیه؟
-و آخرم راجب برند دیگه ..هلیکس که دیگه جدا گرونه به نظر شما میارزه بازم ؟
میدونم که شمام تاکیدت واسه گرفتن کیفیت درست و حسابی همون هلیکس و فوکال و گلیدن و راکفورد و ... هست
اگه 1 درصد آلمانی فرانسوی آمریکایی نگرفتم چی بگیرم ؟ خودم نظرم jblـه اونم چون آمریکاییه و خوش صدا و قیمت مناسب!
اگرم جدا میارزه بازم این قیمتای جدید که برم از همون برندای تاپ بگیرم
پخشمم kmm-204 کنوود
ببخشید طولانی شد ممنون میشم دقیق بهم بگید

قربانت برای کار خیر بله ولی متاسفانه فرهنگ عمومی کشورمون دچار مشکل شده. بگذریم.
در مورد افزایش قیمت ها بگم گه همه و همه از این موضوع ناراضی هستیم. بازار سیستم صوتی به شدت راکد شده. بنده از جمله کسانی هستم که کاقعا بیخیال سیستم بازی شدم. میگید میارزه؟ چی بگم والا اگه برند ها رو با هم مقایسه کنیم میشه قیاس کرد ولی الان معلومه که نمیاره اون قیمت ها. مگه 1 کواک چی توش بکار رفته .
چون تجربه سیستم بازی کم داشتید و روی صدای بلند تاکید دارید نمیدونم کامپ بهتون پیشنهاد بدم یا نه . واقعا تا خودتون 1 حدود کلی از حجم و کیفیت دستتون نباشه نمیشه راهنمایی کرد. ولی تجربه من میگه 2 جفت کامپ 70 واتی با 1 امپ خوب. حجم کافی برای داخل اطاق رو تولید میکنه . ولی با کامپ سراغ مجلس گردونی و ... نمیشه رفت . لذت صدا در داخل خودرو و بس.
با بودجه شما میشه برای جلو کامپ کنوود گرفت 1800. یکم جا کردنش توی در کار سختیه. برش میخواد و 1 رینگ باید بسازید.ولی توی این بازار اشفته قیمتی انتخاب عاقلانه ای هست. برای عقب اگه از حجم خیلی نگرانید کواک بگیرید. Mc609 یا 690 ac یا برخی dls ها. اگرم حجم فکر میکنید کافیه 1 جفت دیگه از همین کنوود میتونید روی طاقچه ببندید. ولی تاکید من روی امپه. امپ خوب نباشه کامپ 3 تومنی هم صدای کامپ 400 تومنی میده و از اون مهم تر پخش. حالا امپ هم میتونید دست کم 1 ml95.4 گلیدن یا g four هلیکس به صورت استوک یا امپ های مطرح قدیمی تهیه کنید.
توجه کنید که هزینه نصب و برق و سیم اسپیکر هم کم در نمیاد. 1.5 بودجه بسیار پایینیه برای اون چیزی که مد نظرتونه. 1 مثال از امپ میزنم . برای مثال برای کامپ سری rs گلیدن قائدتا امپ های سری rs گزینه خوبیه. 1 مقایسه بین قیمت ها داشته باشید که چقدر برای امپ هزینه میشه و چقدر برای کامپ. یا پثلا کامپ و امپ های سری پانچ راکفورد.
توجه هم داشته باشید بیشتر صحبت های من به کیفیت تاکید داره و گرنه امپ های ارزونی هستند که توان بالایی رو ارائه میدن ولی واقعا 2 دقیقه نمیشه به صداشون گوش داد. 175 وات هم برای ساب در کل 1 شوخیه.
موفق باشید.

amirsein
21-06-2018, 01:48
سلام خدمت تیم پی سی ورلد میخاستم بدونم از بین این ساب ها کدوم از همه بهتره؟ یا ایا ساب لول بهتری پیشنهاد میکنید؟

(1800)Jvc cw-dr120t 

(1300)Pioneer ts-wx306t

اگر ویبره علاقه داری به ساب 1260 اینفینیتی هم بسیار دقت کن ویبره خوبی داره و 300 وات توان واقعی . بسیار در رنج خودش ارزندس.
سابهایی که گفتید رو فقط پایونیر رو شنیدم که اصلا توصیه نمیکنم.
موفق باشید.

PouriaTech
21-06-2018, 02:13
قربانت برای کار خیر بله ولی متاسفانه فرهنگ عمومی کشورمون دچار مشکل شده. بگذریم.
در مورد افزایش قیمت ها بگم گه همه و همه از این موضوع ناراضی هستیم. بازار سیستم صوتی به شدت راکد شده. بنده از جمله کسانی هستم که کاقعا بیخیال سیستم بازی شدم. میگید میارزه؟ چی بگم والا اگه برند ها رو با هم مقایسه کنیم میشه قیاس کرد ولی الان معلومه که نمیاره اون قیمت ها. مگه 1 کواک چی توش بکار رفته .
چون تجربه سیستم بازی کم داشتید و روی صدای بلند تاکید دارید نمیدونم کامپ بهتون پیشنهاد بدم یا نه . واقعا تا خودتون 1 حدود کلی از حجم و کیفیت دستتون نباشه نمیشه راهنمایی کرد. ولی تجربه من میگه 2 جفت کامپ 70 واتی با 1 امپ خوب. حجم کافی برای داخل اطاق رو تولید میکنه . ولی با کامپ سراغ مجلس گردونی و ... نمیشه رفت . لذت صدا در داخل خودرو و بس.
با بودجه شما میشه برای جلو کامپ کنوود گرفت 1800. یکم جا کردنش توی در کار سختیه. برش میخواد و 1 رینگ باید بسازید.ولی توی این بازار اشفته قیمتی انتخاب عاقلانه ای هست. برای عقب اگه از حجم خیلی نگرانید کواک بگیرید. Mc609 یا 690 ac یا برخی dls ها. اگرم حجم فکر میکنید کافیه 1 جفت دیگه از همین کنوود میتونید روی طاقچه ببندید. ولی تاکید من روی امپه. امپ خوب نباشه کامپ 3 تومنی هم صدای کامپ 400 تومنی میده و از اون مهم تر پخش. حالا امپ هم میتونید دست کم 1 ml95.4 گلیدن یا g four هلیکس به صورت استوک یا امپ های مطرح قدیمی تهیه کنید.
توجه کنید که هزینه نصب و برق و سیم اسپیکر هم کم در نمیاد. 1.5 بودجه بسیار پایینیه برای اون چیزی که مد نظرتونه. 1 مثال از امپ میزنم . برای مثال برای کامپ سری rs گلیدن قائدتا امپ های سری rs گزینه خوبیه. 1 مقایسه بین قیمت ها داشته باشید که چقدر برای امپ هزینه میشه و چقدر برای کامپ. یا پثلا کامپ و امپ های سری پانچ راکفورد.
توجه هم داشته باشید بیشتر صحبت های من به کیفیت تاکید داره و گرنه امپ های ارزونی هستند که توان بالایی رو ارائه میدن ولی واقعا 2 دقیقه نمیشه به صداشون گوش داد. 175 وات هم برای ساب در کل 1 شوخیه.
موفق باشید.
درسته
سابم ک کلا 275 وات توانشه همین 175تاییم ک داره میگیره براش فک نکنم خیلی کم باشه از حجمش راضی ام
با این اوضاع قیمتا واقعا نمیصرفه!
با اینکه سیستم واقعا مهمه واسه ماشین و میتونم بگم 11 ساله یک روز نشده موزیک گوش ندم پس مهمه به چی گوش میدم و چجوری
موزیک هم اگه اهل ایرانی و پاپ بودم ک خب یه باند پایونیر 250 تومنی بدون آمپم کارمو راه مینداخت توش فلان فلان باند گوش بدم کیف کنم! :/
فقط جواب این سوالم رو یادتون رفت
یه کامپ 50 واتی با کراس و توییتر آمپ لازم داره برا استفاده حتما یا بدون آمپم کار میده ؟
اگر آره آمپ 2 کانال سبک براش کافیه؟
ممنون

farshad0123
21-06-2018, 08:33

(1800)Jvc cw-dr120t 

(1300)Pioneer ts-wx306t

Jbl gtx1300

solyazad
21-06-2018, 11:19
سلام خیلی ممنون از راهنماییتون ولی تا جایی ک من میدونم 1260 توقف تولید شده و دیگ گیر نمیاد!!!

solyazad
21-06-2018, 12:24
Jbl gtx1300
راستی این رو هم بگم من میخام ساب لول فابریک بگیرم نه ساب بگیرم بندازم تو باکس لول

amirsein
21-06-2018, 16:59
درسته
سابم ک کلا 275 وات توانشه همین 175تاییم ک داره میگیره براش فک نکنم خیلی کم باشه از حجمش راضی ام
با این اوضاع قیمتا واقعا نمیصرفه!
با اینکه سیستم واقعا مهمه واسه ماشین و میتونم بگم 11 ساله یک روز نشده موزیک گوش ندم پس مهمه به چی گوش میدم و چجوری
موزیک هم اگه اهل ایرانی و پاپ بودم ک خب یه باند پایونیر 250 تومنی بدون آمپم کارمو راه مینداخت توش فلان فلان باند گوش بدم کیف کنم! :/
فقط جواب این سوالم رو یادتون رفت
یه کامپ 50 واتی با کراس و توییتر آمپ لازم داره برا استفاده حتما یا بدون آمپم کار میده ؟
اگر آره آمپ 2 کانال سبک براش کافیه؟
ممنون

پخش توان تولید حدود 18 وات واقعی رو داره. تا 50 وات فاصله زیاده . مگر این پخش های جدید سونی که امپ داخلی داره و 42 وات حدودا میده.
امپ 2 کانال سبک و با کیفیت کامل پرش میکنه. ولی 50 وات واقعا توان کمیه. مثلا سری اسپریت هلیکس درسته که با کیفیته ولی حجم صداشون کمه.

solyazad
21-06-2018, 16:59
سلام مجدد خمت بروبچه های پی سی ورلد.
میخاستم بدونم ضبط تا سقف 500 تومان چی توصیه میکنید که موارد زیر رو داشته باشه
Usb
aux
cd
bluetooth
و چند تا هم بدون قابلیت بلوتوث بگید
من خودم بیشتر روی ضبط های سونی زومم نظر شما چیه؟
مانیتور هم نداشته باشه

PouriaTech
21-06-2018, 20:26
پخش توان تولید حدود 18 وات واقعی رو داره. تا 50 وات فاصله زیاده . مگر این پخش های جدید سونی که امپ داخلی داره و 42 وات حدودا میده.
امپ 2 کانال سبک و با کیفیت کامل پرش میکنه. ولی 50 وات واقعا توان کمیه. مثلا سری اسپریت هلیکس درسته که با کیفیته ولی حجم صداشون کمه.

چقد اذیتت کردم
آقا بودجه اوکی شد وسوسه شدیم دیگه:n31:
بین هلیکس و راکفورد و فوکال و گلیدن از کدوم برند جمع کنم
صدای گرم , با کیفیت و بیس خیلی نرم
2جفت کامپ و ساب
همون یه ذره بیس کامپ هم نرم باشه چون شاید ساب رو با فاصله از بقیه گرفتم
خیلی خیلی ممنون

m6788
22-06-2018, 09:38
سلام دوستان نظرتون واسه سیستم تک استیج زیر واسه ۲۰۶ هاچبک چیه؟یه چی ارزون و با کیفیت میخوام و بلندی واسم مهم نیس بودجمم در حد همین یه تومنه. اینا فعلا با پخش فابریک راه اندازی میشن تا بعدا پخشو عوض کنم؟

daaadaaa
22-06-2018, 21:44
سلام دوستان.
من قبلا پراید داشتم و پخش 195u پایونیر داشتم به همراه یه جفت باند پایونیر 6976. ظاهرا اون باند 6976s آمپلی ساپورت نمیکرد و من بدون آمپ داشتمش صدای آهنگ خیلی عالی نبود.
الان ام وی ام 530 دارم. پخشش همون پخش فابریکشه که البته نانیتور نداره. بانداشم همون فابریکاشه.

پخش رو نمیخام عوض کنم چون گرونه و همین فک کنم خوب باشه.
باند میخام بگیرم و آمپ. و هزینه ای که میخام بکنم حدود 500 الی 600 هست. لطفا منو راهنمایی کنید که با این بودجه چی بگیرم. حتی دست دوم هم بخوام بگیرم بهم باند و امپ رو پیشنهاد بدید لطفا. توی دیوار شاید بتونم دست دوم بگیرم تا 600 تومن.

ممنون میشم کمکم کنید عجله دارم و هنوز چیزی مدنظرم نیست.

Mr+
23-06-2018, 08:58
Usb
aux
cd
bluetooth
مانیتور هم نداشته باشه
سلام. سری eXcelon کنوود (x5200bt و یا x5100bt) رو میتونی مد نظر داشته باشی. البته قیمتشون یکم بالاتر از بودجه شماست.

SADEGH 7
25-06-2018, 00:11
سلام
دوستان برای دو تا 6975 پایونیر با یه ساب w308f ، تفاوت آمپ پایونیر 6704 با 4704 محسوسه؟
یه آمپ تورنادو که روش نوشته 3000 وات داشتم که عمرش به دنیا نبود.
حالا بین دو تا آمپ ذکر شده مرددم. ضمن اینکه هر دو مدل رو با مدلی که داشتم هم اگه مقایسه کنین که چه بهتر.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنین

daadaa
25-06-2018, 10:28
سلام دوستان.
من قبلا پراید داشتم و پخش 195u پایونیر داشتم به همراه یه جفت باند پایونیر 6976. ظاهرا اون باند 6976s آمپلی ساپورت نمیکرد و من بدون آمپ داشتمش صدای آهنگ خیلی عالی نبود.
الان ام وی ام 530 دارم. پخشش همون پخش فابریکشه که البته نانیتور نداره. بانداشم همون فابریکاشه.

پخش رو نمیخام عوض کنم چون گرونه و همین فک کنم خوب باشه.
باند میخام بگیرم و آمپ. و هزینه ای که میخام بکنم حدود 500 الی 600 هست. لطفا منو راهنمایی کنید که با این بودجه چی بگیرم. حتی دست دوم هم بخوام بگیرم بهم باند و امپ رو پیشنهاد بدید لطفا. توی دیوار شاید بتونم دست دوم بگیرم تا 600 تومن.

ممنون میشم کمکم کنید عجله دارم و هنوز چیزی مدنظرم نیست.

کسی نیست جواب من رو بده؟ :(

solyazad
25-06-2018, 12:34
با سلام و خسته نباشید خدمت بروبچ پی سی ورلد.
میخاستم بدونم برای یک ساب 122 ال تی سونی چه امپلی مونو رو پیشنهاد میکنید؟

solyazad
27-06-2018, 20:41
با سلام خدمت بروبچ پی سی ورلد میخاستم بدونم بین دو ساب لول
Sony 122Lt
و
Jbl 1300t
کدوم رو پیشنهاد میکنین
راستی ویبره بیشتر از کوبش برام مهم تره؟

solyazad
28-06-2018, 03:15
سلام لطفا باند های
Kenwood 693 e
kenwood 694e
kenwood 695e
رو با هم مقایسه کنید از نظر پرتاب صدا ،شفافیت و تفکیک صدا و ... کدوم بهتره؟

dooste.man83
28-06-2018, 12:35
با درود

سیستم من اینه :

Focal pc 710
Focal 130 ac
9400 Kenwood
SONY GS 820
سیم پک فوکال گیج 4 و RC اضافه فوکال
دوستان سوالم اینه که با توجه به اینکه به فضای صندوق نیاز دارم
آیا استفاده از ساب اکتیو که زیر صندلی جا میشه مثل VIBE SLICK OPTISOUND AUTO 8 یا Infinity BassLink SM
میتونه در تکمیل رنج فرکانسی کمک کنه ؟ کلا خرید این مدل ساب با توجه به سیستم من توصیه میشه ؟

آیا با وجود باند فوکال 710 که خودش بیس سنگین تری نسبت به بقیه هم رده هاش داره اضافه کردن همچین سابی باعث افزایش بیش از اندازه بیس نمیشه ؟ و اصلا جنس صدای بیس اشون بهم می خوره ؟ ( دنبال سیستم کیفیتی هستم با بیس متعادل )
اگر ساب اکتیو رو پیشنهاد میدید . ممنون میشم مدل پیشنهادیتنم بفرمایید ( یا بین همین دو مدلی که گفتم )
با سپاس از دوستان عزیز

mrm88
30-06-2018, 09:01
سلام. سری eXcelon کنوود (x5200bt و یا x5100bt) رو میتونی مد نظر داشته باشی. البته قیمتشون یکم بالاتر از بودجه شماست.

دوست عزیز، سلام

سری اکسلون کنوود قبلا به بازارهای آسیایی هم ورود میکرد اما الان چند سالیه که مخصوص بازار آمریکاست! فریب سایت‌های اینترنتی و یا جاهای دیگه که میگن X اول مدل های کنوود در بازار ما به معنی تعلق داشتن این سری در رنج محصولات اکسلونه رو نخوررین! ممکنه از حیث طراحی و امکانات مشابه باشند اما تعلقشون به سری اکسلون در محصولات آسیایی کنوود درست نیست، کنوود اگه محصولیش در این سری باشه بر روی بدنه و جعبه عبارت اکسلون رو قید میکنه.

ارادتمندم

mrm88
30-06-2018, 09:35
با درود

سیستم من اینه :

Focal pc 710
Focal 130 ac
9400 Kenwood
SONY GS 820
سیم پک فوکال گیج 4 و RC اضافه فوکال
دوستان سوالم اینه که با توجه به اینکه به فضای صندوق نیاز دارم
آیا استفاده از ساب اکتیو که زیر صندلی جا میشه مثل VIBE SLICK OPTISOUND AUTO 8 یا Infinity BassLink SM
میتونه در تکمیل رنج فرکانسی کمک کنه ؟ کلا خرید این مدل ساب با توجه به سیستم من توصیه میشه ؟

آیا با وجود باند فوکال 710 که خودش بیس سنگین تری نسبت به بقیه هم رده هاش داره اضافه کردن همچین سابی باعث افزایش بیش از اندازه بیس نمیشه ؟ و اصلا جنس صدای بیس اشون بهم می خوره ؟ ( دنبال سیستم کیفیتی هستم با بیس متعادل )
اگر ساب اکتیو رو پیشنهاد میدید . ممنون میشم مدل پیشنهادیتنم بفرمایید ( یا بین همین دو مدلی که گفتم )
با سپاس از دوستان عزیز

دوست عزیز
سلام

مهمترین نکته در صدا سلیقه شنیداری فرد شنونده است! اگر از بیس و خود صداتون راضی هستین، پس برای شما همین صدا بهترین گزینه است.

کواکسیال 710 فوکال شما جزو پر قدرت ترین نمونه ها در پرتاب صدا، باز تولید صدای بم(میدبیس) و پخش فرکانس بالا(های رنج) به دلیل وجود دو توییتر همسان در هر کاناله و من نمیدونم با وجود همچین قدرت و پرتاب صدایی آیا صدای
Focal 130 AC شما اصلا شنیده میشه یا نه! چون وجود کامپ/کواکی در استیج جلو با میدبیس خوب هم به تقویت باور در داشتن پوشش فرکانس های Low تاثیر زیادی داره تا اینکه فقط از یک جهت ما این فرکانس هارو بشنویم ولی خب محدودیت های استیج های خودرو (بخصوص در حالت فابریکی هم غیر قابل کتمانه) بگذریم! ولی در بهترین حالت و با فرض اینکه در تولید میدبیس PC710

شما رنج کاملی از صدا رو پخش کنه و به نمایش بزاره، شما عملا فرکانس های زیر 63hz رو نمی تونین از این کواک توقع داشته باشین، برای همین وجود ساب ووفر مناسب با سیستمتون میتونه این نقص رو برطرف کنه، از طرفی با توجه به شرایط برقی سیستمتون که به اون اشاره ای نکردین و قدرت آمپتون برای ساپورت کواک 710 باید توجه داشته باشین که به 100 وات RMS واقعی احتیاج دارین و حتی بیشتر، چون ما افت توان رو به بطور معمول در سیستم برقی خودرو داریم پس روی افت واتی که آمپتون به بلندگوها میده هم حساب کنین ، برای همین اگه بتونین وات مورد نیاز این کواک رو کامل بهش بدین شاید حتی بازده بهتری در فرکانس های Low دریافت کنین.

درخصوص ساب های اکتیو زیر صندلی اگر فقط محدودیت فضا دارین بودنشون بهتر از نبودشونه در غیر اینصورت قابل مقایسه با ساب های درست درمون نیستن!

ارادتمندم

mrm88
30-06-2018, 09:40
Usb
aux
cd
bluetooth
مانیتور هم نداشته باشه

درود

با کمی افزایش بودجه به پخش جدید کنوود مدل BT620U فکر کنین، در رنج قیمت خودش پخش خوبیه و امکانات مدنظر شمارو داره

dooste.man83
30-06-2018, 09:56
دوست عزیز
سلام

مهمترین نکته در صدا سلیقه شنیداری فرد شنونده است! اگر از بیس و خود صداتون راضی هستین، پس برای شما همین صدا بهترین گزینه است.

کواکسیال 710 فوکال شما جزو پر قدرت ترین نمونه ها در پرتاب صدا، باز تولید صدای بم(میدبیس) و پخش فرکانس بالا(های رنج) به دلیل وجود دو توییتر همسان در هر کاناله و من نمیدونم با وجود همچین قدرت و پرتاب صدایی آیا صدای
Focal 130 AC شما اصلا شنیده میشه یا نه! چون وجود کامپ/کواکی در استیج جلو با میدبیس خوب هم به تقویت باور در داشتن پوشش فرکانس های Low تاثیر زیادی داره تا اینکه فقط از یک جهت ما این فرکانس هارو بشنویم ولی خب محدودیت های استیج های خودرو (بخصوص در حالت فابریکی هم غیر قابل کتمانه) بگذریم! ولی در بهترین حالت و با فرض اینکه در تولید میدبیسPC710

شما رنج کاملی از صدا رو پخش کنه و به نمایش بزاره، شما عملا فرکانس های زیر 63hz رو نمی تونین از این کواک توقع داشته باشین، برای همین وجود ساب ووفر مناسب با سیستمتون میتونه این نقص رو برطرف کنه، از طرفی با توجه به شرایط برقی سیستمتون که به اون اشاره ای نکردین و قدرت آمپتون برای ساپورت کواک 710 باید توجه داشته باشین که به 100 وات RMS واقعی احتیاج دارین و حتی بیشتر، چون ما افت توان رو به بطور معمول در سیستم برقی خودرو داریم پس روی افت واتی که آمپتون به بلندگوها میده هم حساب کنین ، برای همین اگه بتونین وات مورد نیاز این کواک رو کامل بهش بدین شاید حتی بازده بهتری در فرکانس های Low دریافت کنین.

درخصوص ساب های اکتیو زیر صندلی اگر فقط محدودیت فضا دارین بودنشون بهتر از نبودشونه در غیر اینصورت قابل مقایسه با ساب های درست درمون نیستن!

ارادتمندم

ممنون از لطفتون بابت پاسخ گویی

باتری رو که می خوام 74 آمپر بندازم البته شنیدم 90 آمپر هم میشه انداخت ولی فکر کنم همون 74 آمپر کافی باشه حتی با وجود ساب . موافقید ؟

بحث استیج جلو هم این بود که بعد مشاوره با دوستان همگی فرمودن بودن استیج جلو لازمه حتی اگر ضعیف باشه ( من بخاطر جلوگیری از شرایط دزدی مجبورم فابریکی در بیارم وگرنه قطعا یک 16 سانتی جلو می انداختم )

در مورد ساب اکتیو هم قطعا خیلی نمیشه روش حساب کرد اما به قول شما داشتنش بهتر از نداشتنش هست الان دو مشکل دارم

1- چه ساب اکتیوی در بازار زیر 1 میلیون تومن هست که صدای نرم و عمیق بهم بده و کیفیتی باشه ؟

2- این صندلی های جلوی سمند نمیدونم چرا زیرش برآمدگی داره و سر این موضوع 10 سانت از آمپ از عقب میزنه بیرون که خودش مشکل بشدت بزرگیه چون هم زیر پایی صندلی عقب قابل استفاده نیست و هم بحث دزدی و توی دید بودن ( در مجموع گل بگیرن در هرچی تولید داخلیه )
کسی راهکاری داره برای این موضوع که بشه یک جوری زیر صندلی جاش داد ؟ یا کلا باید بیخیال بشم

ممنون

dooste.man83
30-06-2018, 09:58
راستی دوستان 30 متر سیم گیج 16 برای استیج جلوی سمند ( هر باند 60 وات RMS ) جواب میده یا گیج 14 براش بهتره ؟

استیج عقب ( هر باند 100وات RMS ) رو حتما باید گیج 14 تهیه کنم یا 16 هم جوابگو هست ؟

ممنون میشم بزرگواری کنید این هم جواب بدید

farshad0123
01-07-2018, 08:30
راستی دوستان 30 متر سیم گیج 16 برای استیج جلوی سمند ( هر باند 60 وات RMS ) جواب میده یا گیج 14 براش بهتره ؟

استیج عقب ( هر باند 100وات RMS ) رو حتما باید گیج 14 تهیه کنم یا 16 هم جوابگو هست ؟

ممنون میشم بزرگواری کنید این هم جواب بدید

فرقی نداره خیلی مهم نیست همون 16 هم کافیه از سیمای نازک فابریکی که توی جعبه باند هستن هم میتونی استفاده کنی کیفیتشون خوبه من حتی ساب هم باهاشون وصل کردم
فقط روی سیم های RC دقت کن جنس خوب بگیر اونا خیلی روی صدا تاثیر دارن

dooste.man83
01-07-2018, 10:59
فرقی نداره خیلی مهم نیست همون 16 هم کافیه از سیمای نازک فابریکی که توی جعبه باند هستن هم میتونی استفاده کنی کیفیتشون خوبه من حتی ساب هم باهاشون وصل کردم
فقط روی سیم های RC دقت کن جنس خوب بگیر اونا خیلی روی صدا تاثیر دارن
ممنون از راهنماییت
آره واسه RC ها ( سیم پک فوکال و RC اضافه فوکال نزدیک 500 خرج کردم )

می