PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95

PouriaTech
18-02-2018, 12:14
دوستان
خسته نباشید
من یه سیستم با بیس نرم و کیفیتی و صدای خوب میخوام ( درهم ریزی و خرخر تو ولوم بالا رو اصلا نمیتونم تحمل کنم!)
در مرحله اول هم فقط پخش و باند کواک میخوام یه مدت بعد ساب و آمپ هم میگیرم
یه خورده تحقیق کردم پخشم ک تکلیفش معلومه سونی میگیرم
باند رو میخواستم شمام یه نظر بدین
هلیکس e69 ، کاپا 11 اینفینیتی و 939 جی بی ال رو گفتن چیزایی که میخوام رو بهم میدن (من سر اینکه بدون آمپ چطورن شک دارم!)
البته که با قیمت کمتر میتونم پایونیر یا سونی 6951 و 6965v3 بردارم با حجم صدا یا بیس قوی تر و ... شاید! حتی بدون آمپ هم صدای بلند و قوی بهم میدن
ولی من میخوام با کیفیت بکوبه و نرم صداش بهم نریزه تو ولوم بالا حتی وقتی آمپ ندارم (همونطور ک گفتم بعدا آمپ و ساب هم میگیرم به باندم آمپ هم میدم)
ممنون میشم دوستان نظری دارن بگن

Nexus10
18-02-2018, 12:21
از دوستان (آقا حمید، آقا amirelx و...) کسی در مورد کواک ۹×۶ (یا همون ۱۰×۷ ) نظری نداشت که بنده رو راهنمایی کنند؟ :n37:

amirsein
18-02-2018, 21:31
سلام به همه دوستان
میخواستم بپرسم تا حالا کسی پخش x100bt سونی و بدون آمپلی به ی جفت باند اینفینیتی کاپا وصل کرده ؟ کیفیتش چطور در میاد ؟
دوم اینکه این پخش واقعا از 9650 پایونیر بهتره ؟

کاپا 2 اهمیه مقاومتش. تحقیق کن که امپ داخلی سونی روی 2 اهم استیبله؟ داغ نکنه زیادی .

farshad0123
20-02-2018, 22:28
سلام. اینجور که به نظر میاد چون شما و مرتضی هر دو یک مشکل رو دارید به نظر میاد امپ 8105 یه مشکلی داره. خودم امپ 9105 که البته ساب رو خوب تغزیه میکرد و با rs150c2 gladrn عوض کردم . تازه ساب جون گرفت انگار. بیس قشنگ بیشتر شد و بسیار موزیکالتر شد.

- - - Updated - - -

در اینده نمیخوای ساب اضافه کنی؟ الان امپ داری؟ یا میخوای به پخش بزنی؟

سلام احمیر حسین جان حالا از کجا بفهمم که مشکل از امپه چون امپم گارانتی داره حداقل اگه مشکل داره که تا زوده بفرستم گارانتی یا اگه کلا همه مونو های کنوود مشکل دارن بجاش پول بزارم سر یه چهار کانال 9400 بگیرم
من به پخش هم اطمینان ندارم چون اون 300u که رو سمند بود چند ماه بعد من خریدش یخورده جنس پنلش با پخش من فرق داره وزنش هم بیشتره

amirsein
21-02-2018, 00:14
سلام احمیر حسین جان حالا از کجا بفهمم که مشکل از امپه چون امپم گارانتی داره حداقل اگه مشکل داره که تا زوده بفرستم گارانتی یا اگه کلا همه مونو های کنوود مشکل دارن بجاش پول بزارم سر یه چهار کانال 9400 بگیرم
من به پخش هم اطمینان ندارم چون اون 300u که رو سمند بود چند ماه بعد من خریدش یخورده جنس پنلش با پخش من فرق داره وزنش هم بیشتره

سلام اقا فرشاد عزیز. سعی کن با یک امپ دیگه تست کنی. 9105 مشکلی نداره و مطمئنم سابتو براحتی پر میکنه ولی 8105 انگار ذاتا مشکل داره و ایراد و خرابی نداره که بدی گارانتی . حتما برو یه جا بگو یه امپ مونو دیگه برات بنداره و ببین چجوری میشه. حدس من روی امپه . پخش دیدم بچه ها تونستن ازش صدا بگیرن و راضین ولی 8105 ندیدم بچه ها کسی داشته باشه که شخصا تست کنم.
اخه مرتضام فیلم سابشو برا من فرستاد . نصف توان سابم بهش وات نمیرسید انگار. پخشو عوض کرده مرتضی و xb100 گرفته بازم گویا مقداری از مشکل هست. با این که سونی بالای 5 ولت میده و توی بیس قطعا پخش قدرتمندیه.
مخلصم.

smart.pro666
21-02-2018, 14:00
درود دوستان پک برق برای یه سیستم که شامل
یک جفت کامپاننت trc6n
یک ساب ووفر کنوود 3010
و یک آمپ سانداستریم 4 کانال
چی پیشنهاد میدید ؟ خودم نظرم روی این هستش ! البته انتخاب دیگه ای ندارم چون شهرستانم ت ، اگه پیشنهادی یا فروشگاهی میشناسید(خصوص) ممنون میشم کمک کنید.

Nexus10
21-02-2018, 14:54
سلام.
نمی دونم چرا از دوستان بنده رو راهنمایی نمی‌کنند!!!:n03:
دوستان و اساتید می توانند مقایسه ای بین کواک های گلادن 609cox و آلپاین spr-69 و فوکال 690 و دی ال اس m3710 (دست دو این مدل رو سراغ دارم) داشته باشند تا بتونم یکی رو انتخاب کنم؟
و یه سوال دیگه اینکه محصولات DLS در ایران مونتاژ چین هستند؟ و اینکه مدل تقلبی هم دارند آیا؟؟؟

farshad0123
21-02-2018, 15:29
سلام اقا فرشاد عزیز. سعی کن با یک امپ دیگه تست کنی. 9105 مشکلی نداره و مطمئنم سابتو براحتی پر میکنه ولی 8105 انگار ذاتا مشکل داره و ایراد و خرابی نداره که بدی گارانتی . حتما برو یه جا بگو یه امپ مونو دیگه برات بنداره و ببین چجوری میشه. حدس من روی امپه . پخش دیدم بچه ها تونستن ازش صدا بگیرن و راضین ولی 8105 ندیدم بچه ها کسی داشته باشه که شخصا تست کنم.
اخه مرتضام فیلم سابشو برا من فرستاد . نصف توان سابم بهش وات نمیرسید انگار. پخشو عوض کرده مرتضی و xb100 گرفته بازم گویا مقداری از مشکل هست. با این که سونی بالای 5 ولت میده و توی بیس قطعا پخش قدرتمندیه.
مخلصم.

برای من صفحه ساب تکون میخوره ولی انگار بزور!
رو سمند با امپ 847 صفحش خیلی تکون نمیخورد ولی هوای قوی از پورتش درمیومد الان رو امپ مونو رو پراید صفحش بیشتر تکون میخوره ولی قدر سمند صدا و موج ازش درنمیاد
سابووفر لول هم از ضبط زیاد میکنم بیسش قویتر میشه ولی اهنربای سابو داغ میکنه و باز قدرتش در حد سمند نمیشه و اونجور هوا نمیزنه

amirsein
21-02-2018, 17:43
سلام.
دوستان و اساتید می توانند مقایسه ای بین کواک های گلادن 609cox و آلپاین spr-69 و فوکال 690 و دی ال اس m3710 (دست دو این مدل رو سراغ دارم) داشته باشند تا بتونم یکی رو انتخاب کنم؟
و یه سوال دیگه اینکه محصولات DLS در ایران مونتاژ چین هستند؟ و اینکه مدل تقلبی هم دارند آیا؟؟؟

من کواک dls و الپاین و گوش نکردم. حمید اقا dls و میدونم گوش کرده.
بین گلیدن و فوکال اینجوریه که از هر دوی اینا صدای خیلی خوبی میشه گرفت و سلیقه شماس که تاثیر گذاره فقط. گلیدن یکم های رنج بیشتری داره ولی جنس صدای این دو تا یکم فرق داره. من صدای هر دوشون رو میپشندم ولی برای تک استیج عقب بیشتر گلیدن و توصیه میکنم ولی کلا انتخاب با شماس که از هر برندی بگیرید. من فقط نظر خودمو میگم . اینا بیس مثل کواک های پایونیر و کنوود ندارن. برای صدای صاف و شفاف ساخته شدن.
مخلصم.

amirsein
21-02-2018, 17:45
برای من صفحه ساب تکون میخوره ولی انگار بزور!
رو سمند با امپ 847 صفحش خیلی تکون نمیخورد ولی هوای قوی از پورتش درمیومد الان رو امپ مونو رو پراید صفحش بیشتر تکون میخوره ولی قدر سمند صدا و موج ازش درنمیاد
سابووفر لول هم از ضبط زیاد میکنم بیسش قویتر میشه ولی اهنربای سابو داغ میکنه و باز قدرتش در حد سمند نمیشه و اونجور هوا نمیزنه

واقعا مشکل خاصی داری. من ندیدم . حتما با یه امپ دیگه تست کن ببین چجوری میشه. شکل پورت هم تو اون فشار هوا موثره. دایره ای یا مستطیلی بودن پورت.

hamidR15
22-02-2018, 15:31
سلام.
سلام.
سعید جان بنده که تو تلگرام عرض کردم خدمتتون.من نظرم رود دادم.
co609
فوکال 690

hamidR15
22-02-2018, 15:54
واقعا مشکل خاصی داری. من ندیدم . حتما با یه امپ دیگه تست کن ببین چجوری میشه. شکل پورت هم تو اون فشار هوا موثره. دایره ای یا مستطیلی بودن پورت.

سلام
امیر جان شکل پورت خیلی مهم نیست.استوانه باشه یا اسلات.نکته مهم انتخاب سطح مقطع پورت و طول آن هست که هم فرکانس تیون رو تعیین میکنه و هم اگر صحیح ساخته نشه باعث نویز پورت(پر پر کردن در اثر فشار خروجی هوا) میشه.تو نرم افزار گزینه Air Velocity مربوط به این بخش هست.

moslem880
22-02-2018, 19:58
سلام.
سلام دوست عزیز
من دو ساله دارم صدای alpha609 رو گوش میدم.
کیفیت صدای خوبی داره بالاخص با آمپ ولی توقع بیس خوب و نرم اصلا ازش نباید داشته باشی. (راضیت نمیکنه)
هیچ چیز مثل کامپ و ساب نمیشه که ان شاء الله تو برنامه ام هست حتما.
از ما گفتن شما هم برو به این مسیر.

amirsein
22-02-2018, 21:18
سلام.
co609
فوکال 690

ممنون حمید خان از راهنماییتون. البته شکل پورت های مستطیلی معمولا سطح مقطع بزرگتری رو میده برای همین گفتم. کواک co609 هنوز پیدا میشه؟ فکر کردم دیگه نیست. البته شاید دست 2 منظورتون بوده.

amirsein
22-02-2018, 21:19
سلام دوست عزیز
کیفیت صدای خوبی داره بالاخص با آمپ ولی توقع بیس خوب و نرم اصلا ازش نباید داشته باشی. (راضیت نمیکنه)

خدایشش تو لول کواک ها همین کواک گلیدن و کواک های فوکال خیلی خوش صدا هستن. با ساب ببنده کیفیشو میبره

Nexus10
23-02-2018, 01:12
سلام.
co609
فوکال 690

بله، منتها من قبلش اینجا سوالم رو مطرح کرده بودم.
در هر صورت ممنون از شما.

Nexus10
23-02-2018, 01:16
سلام دوست عزیز

از شما هم ممنون.
راستش کواک‌ آلفا گلادن رو بیخیال شدم.

انشاءالله هر‌ مدلی رو که تهیه و نصب کردم، نتیجه رو اعلام میکنم.

mehran_i9100
23-02-2018, 15:15
سلام دوستان.تا سقف 2.5 میلیون چه سیستمی پیشنهاد میدین؟پخش و آمپ ترجیح میدم جنس نو باشه ولی ساب و کامپ یا کواک رو کارکرده میخوام ارزونتر دراد برام.اول یه سوال دارم اونم اینه که فرق کواک گرد با کامپ خیلی فاحشه برای منی که میخوام از 6975 به سیستم جدید کوچ کنم؟چونکه کامپ قیمتش خیلی بالاتره.دوم اینکه پخشی مثل mex100 سونی که امپ داخلی 40 واتی داره میتونه از پس کواکی مثل e69x هلیکس یا یه کامپ یا کواک گرد با توان پایین( مثل focal rcx 165 و...) بربیاد که من یه امپ 4 کانال برا ساب و کامپ یا کواک درهای جلو بگیرم؟سومم اینکه بیشتر ترجیح میدم سابم 10 اینچی باشم و فضای صندوق بیشتر در اختیارم باشه(لبته بیس نرم و توپر میخوام نمیدونم با 10 بهش میرسم یا نه).توی سایتا کامپایی مثل focal ps 165 v1 و هرتز و... دیدم و ازشون خوشم اومده اما نمیدونم کارکردشون پیدا شه یا نه.امپم که از اول به g4 هلیکس علاقه مندم ممنون میشم راهنماییم بکنین.ماشین الان پرایده ولی تا چند ماه دیگه احتمال ارتقاش به 405 یا لوگان وجود داره.برش درهای ماشین هم برام مهم نیس نیاز باشه برش میدم.ممنون.

The Rock 2
23-02-2018, 23:29
سلام دوستان ... یه جفت میدرنج میخوام بگیرم بین این دوتا مارک کدومش بهتره : وایب - ممفیس

اوریون چطور برندیه؟ کیفیتیه محصولاتش؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

poloton7
24-02-2018, 13:53
سلام.بر دوستان عزیز یک سوال کوچک دارم از دوستانی پخش سونی mx100bt دارند..
بدون نرم افزار songpal سونی چور می شود از یک ترک مثلا 5 رفت به ترک مثلا 87 چون توی کنترل همچین چیزی نداره وروی کنترل هم از دکمه 1 تا 6 داره...کسی می دونه....به خصوص اقا امیر پدرشان این پخش را دارند

nemesis_22044
24-02-2018, 15:31
سلام بر همه دوستان مخصوصا اقا حمید عزیز
میخواستم یه پخش تویه رنج قیمتی 700 بگیرم ، خروجی هاش کامل باشه و فقط و فقط کیفیت و تفکیک صدا برام مهمه
ممنون

mrm88
25-02-2018, 13:14
سلام بر همه دوستان مخصوصا اقا حمید عزیز
میخواستم یه پخش تویه رنج قیمتی 700 بگیرم ، خروجی هاش کامل باشه و فقط و فقط کیفیت و تفکیک صدا برام مهمه
ممنون

سلام تو رنج قیمتی شما
از برند سونی 2 مدل XB100 و GS820 کاملترین گزینه هان

mehran_i9100
25-02-2018, 21:49
چرا کسی جواب نمیده؟

AmirELX
28-02-2018, 01:45
سلام دوستان.تا سقف 2.5 میلیون چه سیستمی پیشنهاد میدین؟پخش و آمپ ترجیح میدم جنس نو باشه ولی ساب و کامپ یا کواک رو کارکرده میخوام ارزونتر دراد برام.اول یه سوال دارم اونم اینه که فرق کواک گرد با کامپ خیلی فاحشه برای منی که میخوام از 6975 به سیستم جدید کوچ کنم؟چونکه کامپ قیمتش خیلی بالاتره.دوم اینکه پخشی مثل mex100 سونی که امپ داخلی 40 واتی داره میتونه از پس کواکی مثل e69x هلیکس یا یه کامپ یا کواک گرد با توان پایین( مثل focal rcx 165 و...) بربیاد که من یه امپ 4 کانال برا ساب و کامپ یا کواک درهای جلو بگیرم؟سومم اینکه بیشتر ترجیح میدم سابم 10 اینچی باشم و فضای صندوق بیشتر در اختیارم باشه(لبته بیس نرم و توپر میخوام نمیدونم با 10 بهش میرسم یا نه).توی سایتا کامپایی مثل focal ps 165 v1 و هرتز و... دیدم و ازشون خوشم اومده اما نمیدونم کارکردشون پیدا شه یا نه.امپم که از اول به g4 هلیکس علاقه مندم ممنون میشم راهنماییم بکنین.ماشین الان پرایده ولی تا چند ماه دیگه احتمال ارتقاش به 405 یا لوگان وجود داره.برش درهای ماشین هم برام مهم نیس نیاز باشه برش میدم.ممنون.

درود بر شما
اگر انتظار شما از صدا کیفیتی هست و ترجیح میدید که قطعات هم نو باشند، تقریباً با این بودجه شاید بتونید نهایتاً یک قطعه خریداری کنید.
زیربنای سیستم صوتی برق هست.
از دوستان عزیز خواهش می کنم قبل از خرید هر گونه قطعه ای، راجع به تقویت سیستم برق ماشین اطلاعات کسب کنند.

سلام دوستان ... یه جفت میدرنج میخوام بگیرم بین این دوتا مارک کدومش بهتره : وایب - ممفیس

اوریون چطور برندیه؟ کیفیتیه محصولاتش؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

درود
فکر نمی کنم با وایب و ممفیس به کیفیت برسید.
معمولاً دیستورشن بالایی دارند و کیفیت ساخت پایین.
اوریون هم یکی از زیرشاخه های سونی هست که اخیراً فعالیت رو کمی جدی کرده، قطعاتش رو تست نکردم.
ولی به نظر نمیرسه چیز دندون گیری باشه.

اگر شما تمایلات SPL دارید، میدرنج های گرند زیرو خوب هستند.
من چند تا شنیدم و کیفیت ساخت خوبی دارند.

سلام.بر دوستان عزیز یک سوال کوچک دارم از دوستانی پخش سونی mx100bt دارند..
بدون نرم افزار songpal سونی چور می شود از یک ترک مثلا 5 رفت به ترک مثلا 87 چون توی کنترل همچین چیزی نداره وروی کنترل هم از دکمه 1 تا 6 داره...کسی می دونه....به خصوص اقا امیر پدرشان این پخش را دارند

درود بر آقا مرتضی
هیچ جوری راه نداره آقا مرتضی.
برنامه ی Song pal شما رو از همه چیز بی نیاز می کنه.

| (| |-| \-/ |/\|
01-03-2018, 21:52
سلام خدمت آقا حمید گل
من میخوام برای 206 یه پخش 2DIN با قابلیت مسیریابی و اتصال بلوتوث بگیرم ولی نمیخوام از این پخشهای چینی که تو بازار هست بخرم
بنظر شما بهترین گزینه تا 2 نهایتا 2.5 چه مدلی هست؟

hamidR15
02-03-2018, 11:19
ممنون حمید خان از راهنماییتون. البته شکل پورت های مستطیلی معمولا سطح مقطع بزرگتری رو میده برای همین گفتم. کواک co609 هنوز پیدا میشه؟ فکر کردم دیگه نیست. البته شاید دست 2 منظورتون بوده.

سلام خواهش میکنم.
بله درسته ولی همون سطح مقطع رو با پورت گرد هم میشه بهش رسید مثلا به جای یک پورت گرد از دو پورت استفاده میشه ولی به طور کلی پورت اسلات در کنار ساختنش که سخت تره کارئای بهتری داره و زیباتره به نظر من.
co609 آکبند یک جفت موجوده اگر کسی خواست خصوصی به من بگه.

hamidR15
02-03-2018, 11:28
سلام خدمت آقا حمید گل
من میخوام برای 206 یه پخش 2DIN با قابلیت مسیریابی و اتصال بلوتوث بگیرم ولی نمیخوام از این پخشهای چینی که تو بازار هست بخرم
بنظر شما بهترین گزینه تا 2 نهایتا 2.5 چه مدلی هست؟
سلام.
روی 206 هیچ پخش دو دین برندی نمیتونی نصب کنی.
تو چینیها بهترینش اتومکس هست که 1.290.000 تومن قیمتشه.جلوش دو دینه ولی پشت دستگاه تک دین.

kiarashdz2
02-03-2018, 14:37
سلام بچه ها چند باند بیضی تا مبلغ ۳۰۰ تومان معزفی می کنین که صداشون تیز نباشه و بیسشون قوی باشه که نیاز زیادی به ساب حس نشه رو معرفی می کنین ؟؟
بیشتر می خوام باند قدرتی باشه تا کیفیتی !
در ضمن می خوام به امپ وصل کنم

| (| |-| \-/ |/\|
02-03-2018, 14:43
ممنون از پاسخ سریع شما
بنظر شما این پخش اتومکس ارزش هزینه کردن را داره؟
الان روی ماشین آلپاین ۱۴۵ دارم
بنظر شما چه گزینه‌ای میتونم داشته باشم که هم امکانات مورد نظرم را داشته باشه و هم جایگزین مناسبی برای پخش فعلی خودم باشه؟

F_1984
02-03-2018, 21:18
با سلام
اساتید میشه یه مقایسه بین Helix Esprit E62C.2 و Focal 165 AS انجام بدید بودجم 650 تومنه اگر گزینه دیگه ای هم مناسب تر بفرمایید

دنبال کیفیت هم هستم .
ممنون

AmirELX
04-03-2018, 02:32
با سلام
اساتید میشه یه مقایسه بین Helix Esprit E62C.2 و Focal 165 AS انجام بدید بودجم 650 تومنه اگر گزینه دیگه ای هم مناسب تر بفرمایید

دنبال کیفیت هم هستم .
ممنون

درود بر شما
سری اسپیریت هلیکس رو تست کردم ولی فوکالی که فرمودید رو خیر.
هلیکس های سری E از چند منظر قابل نقد و بررسی هستند.
بخاطر داشتن توئیتر ابریشمی، صدای نچرال تولید می کنند. این بارز ترین ویژگی این کامپوننت هست.
میدبیس اش هم قابل قبوله، فرکانس های میدرنج هم در صورتی که از سیم مرغوب استفاده کنید، وضوح کافی دارند و از ووفر در حد رضایت پخش میشن.
اما به دلیل اینکه وات اندکی دارند، نمیشه خیلی بهشون ولوم داد و Head-Room مرتفعی ندارند.
ضمناً توئیترشون ایمیج هم نداره که در این رنج قیمتی، ضعف محسوب نمیشه و طبیعی هست.

اون فوکال از لحاظ متریال زیاد برای مقاصد کیفیتی جالب نیست، ووفر فایبرگلاسی و توئیتر آلومینیومی شاید بتونند وات بالا رو تحمل کنند، ولی صدای طبیعی تولید نمی کنند.
میدبیس اغراق شده و های فرکانس فلزی از ویژگی متریال هایی هست که نام برده شد.
هر چند که ووفر هلیکس هم همینطور هست و فایبرگلاسی هست.

من اگر جای شما بودم راجع به کامپوننت سری اکسلون کنوود تحقیق می کردم.
Kenwood XR-1800P
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])این کامپوننت ووفر 18 سانتی با صفحه ی کاغذی + توئیتر 30 میلی متری ابریشمی داره.
من این کامپوننت رو برای استیج عقب (که بهش اعتقادی ندارم) خریدم.
تا 1.5 میلیون تومن، هر کامپی رو کنارش تست می کنم، هر کسی باخت کامپوننتش رو بذاره و بره.
جالب اینه که قیمتش حدود 460/000 هست. بنده 435/000 خریدم چند ماه پیش.
این کامپوننت در میدبیس و میدرنج و های فرکانس، بدون مشکل هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

F_1984
04-03-2018, 15:11
درود بر شما
بخاطر داشتن توئیتر ابریشمی، صدای نچرال تولید می کنند. این بارز ترین ویژگی این کامپوننت هست.
میدبیس اش هم قابل قبوله، فرکانس های میدرنج هم در صورتی که از سیم مرغوب استفاده کنید، وضوح کافی دارند و از ووفر در حد رضایت پخش میشن.
اما به دلیل اینکه وات اندکی دارند، نمیشه خیلی بهشون ولوم داد و Head-Room مرتفعی ندارند.
ضمناً توئیترشون ایمیج هم نداره که در این رنج قیمتی، ضعف محسوب نمیشه و طبیعی هست.

اون فوکال از لحاظ متریال زیاد برای مقاصد کیفیتی جالب نیست، ووفر فایبرگلاسی و توئیتر آلومینیومی شاید بتونند وات بالا رو تحمل کنند، ولی صدای طبیعی تولید نمی کنند.

Kenwood XR-1800P
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])این کامپوننت ووفر 18 سانتی با صفحه ی کاغذی + توئیتر 30 میلی متری ابریشمی داره.
تا 1.5 میلیون تومن، هر کامپی رو کنارش تست می کنم، هر کسی باخت کامپوننتش رو بذاره و بره.

ممنون دوست عزیز از وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید.

poloton7
05-03-2018, 12:31
درود بر شما

Kenwood XR-1800P

سلام..امیر جان خوبید..
واقعا شما این کامپونت را خردید:n02:.برای استج عقب شما که کفتید تک استیج بهتره؟؟صدایش چطوره؟؟من قبل از اینکه کامپونت هلیکس e62c را برای استج جلو بخرم مرتب مهندس جباریان می گفت این کامپونت اکسلون 1800 بخر .قسم هم میخورد که خیلی صدایش عالی است اما این قدر درمورد اسپیکر کنوود بد 'گفته بودند که منصرف شدم واین هلیکس را خریدم...نظرتان در مورد کامپ هلیکس واین کنوود چیه؟؟یک مقایسه.
این هم نظر جباریان در سایت ب ش..کار برد محمد رضا ((البته شما ایشان را می شناسید این را برای دوستان گفتم))
تذکر:لطفا به هیچ عنوان لینک سایتهای خرید فروش رو درج نکنید.امیر جان لطفا در صورت مشاهده حذف نمائید.

AmirELX
05-03-2018, 13:06
درود بر شما آقا مرتضی
من به استیج عقب اعتقادی ندارم.
مگر در یه ماشینی که فاصله ی محور جلو با عقب انقدر زیاد باشه که بشه برای سرنشینان عقب و جلو به طور مجزا تایم الاینمنت زد.
این کامپ رو هم برای موقعی که کسی سوار ماشین میشه و حوصله اش سر نره خریدم.
خودم از روی Fader، عقب رو غیر فعال می کنم یا به طور کلی RCA ها رو درمیارم.
هنوز هم نصبش نکردم، فقط یه بار تست اش کردم.
نصب در استیج عقب و هم فاز کردن توئیتر و ووفر و سابووفر تقریباً غیر ممکن هست، بخاطر همین صدا جالب نمیشه.

این کامپ کنوود از کامپ های سری اسپیریت هلیکس بهتره.
اختلافش هم زیاده.

poloton7
05-03-2018, 14:21
درود بر شما آقا مرتضی
مگر در یه ماشینی که فاصله ی محور جلو با عقب انقدر زیاد باشه که بشه برای سرنشینان عقب و جلو به طور مجزا تایم الاینمنت زد.
نصب در استیج عقب و هم فاز کردن توئیتر و ووفر و سابووفر تقریباً غیر ممکن هست، بخاطر همین صدا جالب نمیشه.

اختلافش هم زیاده.

سلام...امیر کار بسیار خوبی کردید...امیر ماشین را عوض کردید یا همان پراید است..
ارزش داره کواک عقب را که هلیکس e69xاست را بفروشم..کامپ جلو را عقب ببرم و یکی از این کامپهای اکسلون ۱۸۰۰ جلو نصب کنم...؟؟؟صدا هللیکس و این کنوود با هم بد نمی شه؟؟؟البته با این پخس سونی که دارم..
hamidR15
06-03-2018, 15:08
تذکر:
سلام دوستان
لطفا از قراردادن لینک و نوشتن نام سایتهای تجاری کاملا خودداری بفرمائید. در صورت تکرار کاربر Bannd و حذف خواهد شد.

poloton7
06-03-2018, 15:34
تذکر:
سلام دوستان
لطفا از قراردادن لینک و نوشتن نام سایتهای تجاری کاملا خودداری بفرمائید. در صورت تکرار کاربر Bannd و حذف خواهد شد.

سلام..حمید جان..شرمنده ام..ببخشید..من این مورد را نمی دانستم..خیلی ممنونم تذکر دادید....:n16:

shervin1973
06-03-2018, 16:44
سلام
با سقف بودجه 2.5 تا 3 ميليون ميخوام يه سيستم ترجيحا" Gladen جمع كنم.
ماشينم ب ام و دهه نوديه و اسپيكر ها بايد حتما" در جاي بلند گو هاي فابريك (4 تا اسپيكر 5 اينچي) نصب بشن چون نميخوام ماشينو ببر و بدوز كنم.
انتظار صداي خيلي بلند هم ندارم چون 95% اوقات شيشه هاي ماشينم بالاس و فقط كيفيت صدا برام مهمه (راستش از كيفيت صداي سيستم صوتي BOSE رنو كوليوس خيلي خوشم اومد و ديگه كمتر از اون راضيم نميكنه).
اگر لازمه سقف بودجه رو بالاتر ببرم هم راهنمائي كنيد.

ممنون ميشم از راهنمائيتون.

AmirELX
06-03-2018, 21:05
سلام...امیر کار بسیار خوبی کردید...امیر ماشین را عوض کردید یا همان پراید است..
ارزش داره کواک عقب را که هلیکس e69xاست را بفروشم..کامپ جلو را عقب ببرم و یکی از این کامپهای اکسلون ۱۸۰۰ جلو نصب کنم...؟؟؟صدا هللیکس و این کنوود با هم بد نمی شه؟؟؟البته با این پخس سونی که دارم..
ماشین همون پراید هست قربان.:n22:
به نظر من ارزش داره.
فقط یادتون باشه که چند روز برای Break-in اسپیکر جدید صبر کنید و بهش مهلت بدید.
پخش تون که خوبه، بعید میدونم خیلی باهم تضاد داشته باشند.

farshad0123
07-03-2018, 21:25
سلام دوستان لطفا در مورد اب بندی اسپیکر و ساب توضیح بدید ممنون میشم

The Rock 2
07-03-2018, 23:03
دوستان میخواستم ببینم تفاوت کیفیت ((یه جفت میدرنج و سوپر تیوتر و ساب)) با ((کامپوننت)) چقدره (با توجه به اینکه میگن کامپ خیلی کیفیتیه ولی صداش کمه)

برا مثال یه ست میدرنج و تیوتر و ساب گرند زیرو با یه کامپ focal ps 165 v1 چقد از لحاظ کیفیت صدا تفاوت دارن؟

چون اول میخواستم یه کامپوننت ببندم رو طاقچه بعد چند نفر گفتن صداش کمه یه کم مردد شدم چون یه سیستم میخوام هم کیفیت داشته باشه هم با صدای بلند بشه لذت برد ازش :n36:

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن :n16:

AmirELX
09-03-2018, 04:34
سلام دوستان لطفا در مورد اب بندی اسپیکر و ساب توضیح بدید ممنون میشم
درود
مبحث Break-in اسپیکر و سابووفر و ادوات صوتی مختلف، از جمله خازن و اوپ آمپ یه مبحث چالش برانگیز هست. هواداران و مخالفان خاص خودش رو داره.
ولی چیزی که برای بنده کاملاً مشهود بوده، اینه که در موارد فوق همه رو تجربه کردم.
دوران Break-in به دورانی از عمر اولیه ی یک قطعه یا درایور صوتی اطلاق میشه که در حال تکامل و رسیدن به بیشینه ی عملکرد خود هست و به دوران بلوغ و پختگی مشهور هست.

معمولآً زمانی میتونید این تغییرات رو متوجه بشید که سیستم صوتی شما توانایی مانیتور کردن این تغییرات رو داشته باشه.
شرط مهم دیگه اینه که تست به صورت کور و به دور از ظرفیت های روانی قبلی و پیشفرض های متوهمانه انجام بشه.
حتی ویژگی های فیزیولوژیک بدن از جمله قند خون و فشار خون و حالت طبیعی بدن نیز در تشخیص و قضاوت این تغییرات دخیل هست.

در بعضی از کمپانی های حرفه ای اسپیکر سازی، دوران Break-in و پختگی یک درایور توسط فرکانس های خاص و دستگاه های مخصوصی با کراس اور های دستساز و High-End انجام میشه که شامل مقاومت های بزرگ آجری شکل و خازن های عظیم الجثه ای به اندازه ی کمپوت و Coil هایی به بزرگی یک ظرف ماکارونی می باشند.

معمولاً دوران Break-in اسپیکر و ساب در مقایسه با قطعات به کار رفته در مدار های صوتی اندک هست.
عموماً در 30 ساعت اولیه به پختگی لازم میرسه.
مگر اینکه در کراس اور اون اسپیکر از خازن های MKP استفاده بشه که تا بریک این کامل حدود 80 تا 100 ساعت زمان می بره.

Break-in در فرکانس های پایین و Low-Range بسیار سریع انجام میشه، ولی در فرکانس های بالاتر شامل میدرنج و های فرکانس، بسیار زمانبر و گوشخراش خواهد بود.

همه ی مواردی که در سیستم صوتی به کار رفته اند، از جنس ماده و متریال هستند...
و تحت تاثیر تغییرات محیطی از جمله دما و گرد و غبار و امواج الکترومغناطیسی و غیره قرار می گیرند.

ان شاء الله در ادامه، اگر عمری باقی باشه راجع به تاثیرات محیطی و همچنین پاشنه ی آشیل سیستم های صوتی یعنی کابل هم صحبت خواهیم کرد.
از دوستانی که تجربیات ارزنده ای دارند، خواهش می کنم تا با نگاشتن پست های مفید ما رو بی نصیب نگذارند.
با احترام

Archivahid
09-03-2018, 22:36
سلام دوستان شماره آقا حمید رو میخواستم ‌. کسی داره برام بفرسته میخوام سیستم بخرم لطفا زود بفرستید ممنون

mehran_i9100
10-03-2018, 07:53
سلام دوستان.یه پخش 147ebt الپاین تمیز پیدا کردم 850 تومن میگه.قیمتش چطوره؟وردارمش؟

yoosefshaskol
11-03-2018, 00:02
درود بر شما آقا مرتضی

اختلافش هم زیاده.
امیرخان تا 1/5 که هلیکس پرسیژن و dls و الپاین و حتی میل دست 2 ... هستند که فکر نمیکنم کنووده از اونا بهتر باشه!

AmirELX
11-03-2018, 01:53
امیرخان تا 1/5 که هلیکس پرسیژن و dls و الپاین و حتی میل دست 2 ... هستند که فکر نمیکنم کنووده از اونا بهتر باشه!

درود بر شما
من همه ی کامپ هایی که فرمودید رو به غیر از آلپاین تست کردم.
کنوود بهتر هست.
توئیترش Broad-Band هست و طیف وسیعی از فرکانس ها رو اجرا می کنه...
ووفرش هم نسبت به DLS به دلیل اینکه فرکانس کات کراس اورش بالاتره، وکال رو بهتر اجرا می کنه.

در بررسی تفکیکی، هر کدام مزایا و معایبی دارند.
ولی در مجموع کنوود به نظر من بهتر بود.
خودتون باید شخصاً تست اش کنید و سیگنال پاک بهش بدید.

yoosefshaskol
11-03-2018, 12:43
متاسفانه نشنیدم صدای این کنوودو و درسته باید تستش کنم

timbland
11-03-2018, 20:43
دوستان سلام
ممنون میشم فوری راهنماییم کنید
من ماشینمو عوض کردم از رو ماشین قبلیم ضبط پایونیر و باند پایونیر ۶۹۶۵ رو برداشتم می خوام بزنم رو ماشین جدیدم،منتهی ماشین جدید روش یه جفت ۶۹۷۳e هست،می خوام ببینم می تونم این دوتارو با هم ببندم؟ صداهاشون باهم جور در میاد و مچ میشه ؟ مدل ضبطم رو یادم نمیاد ولی پایونیر دمو دار هست و جنسش خیلی خوبه،۸-۹ سال هست دارمش و خروجی صداشم عالیه
ممنون میشم راهنماییم کنید

AmirELX
12-03-2018, 01:39
دوستان میخواستم ببینم تفاوت کیفیت ((یه جفت میدرنج و سوپر تیوتر و ساب)) با ((کامپوننت)) چقدره (با توجه به اینکه میگن کامپ خیلی کیفیتیه ولی صداش کمه)

برا مثال یه ست میدرنج و تیوتر و ساب گرند زیرو با یه کامپ focal ps 165 v1 چقد از لحاظ کیفیت صدا تفاوت دارن؟

چون اول میخواستم یه کامپوننت ببندم رو طاقچه بعد چند نفر گفتن صداش کمه یه کم مردد شدم چون یه سیستم میخوام هم کیفیت داشته باشه هم با صدای بلند بشه لذت برد ازش :n36:

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن :n16:

درود بر شما
عبارت اولی که فرمودید همیشه صحیح نیست، برای پی بردن به میزان بلندی صدای یک اسپیکر باید به نمودار Sensitivity اون نگاه کرد.
کامپوننت ها معمولاً در 90 - 85 دسی بل، به Cross-Talk میرسند و بیش از اون دیستورت میشن.
توان یک اسپیکر میتونه معیار نسبی خوبی برای پی بردن به بلندی صداش باشه.

منظور شما رو متوجه نمیشم...
کامپوننت نمیتونه کار یه ساب رو انجام بده، چون کامپوننت از اجرای صحیح فرکانس های زیر 50 هرتز معمولاً عاجز هست.
لوبیس فقط با ساب به صورت ایده آل دریافت میشه.

اگر تمایلات کیفیتی دارید، کامپوننت درسته... یه کامپ با حداقل 130 وات RMS در چهار اهم.
توئیتر ابریشمی و کراس قابل قبول.

سلام دوستان.یه پخش 147ebt الپاین تمیز پیدا کردم 850 تومن میگه.قیمتش چطوره؟وردارمش؟
به نظر من ارزش نداره. آلپاین در همه ی اجناس خودش حق برند رو از کاربر دریافت می کنه.
کلاً آلپاین های بعد از 9887 جالب نیستند، 117 رو تست کردم جالب نبود. با آمپ Helix A2 و کامپ داین آئودیو سری قدیم ازوتک.
ولی کسی که طعم صدای آلپاین و رنگش رو دوست داره، مدل های سری 16 مثل اینکه صدای بهتری دارند. (اما تست نکردم)

دوستان سلام
ممنون میشم فوری راهنماییم کنید
من ماشینمو عوض کردم از رو ماشین قبلیم ضبط پایونیر و باند پایونیر ۶۹۶۵ رو برداشتم می خوام بزنم رو ماشین جدیدم،منتهی ماشین جدید روش یه جفت ۶۹۷۳e هست،می خوام ببینم می تونم این دوتارو با هم ببندم؟ صداهاشون باهم جور در میاد و مچ میشه ؟ مدل ضبطم رو یادم نمیاد ولی پایونیر دمو دار هست و جنسش خیلی خوبه،۸-۹ سال هست دارمش و خروجی صداشم عالیه
ممنون میشم راهنماییم کنید

بعید میدونم مشکلی در جنس صدا داشته باشید.
ولی بستن چهار کواک در کنار هم زیاد جالب نیست، به گوش خودتون رحم کنید.:V26:

mehran_i9100
12-03-2018, 22:03
به نظر من ارزش نداره. آلپاین در همه ی اجناس خودش حق برند رو از کاربر دریافت می کنه.
کلاً آلپاین های بعد از 9887 جالب نیستند، 117 رو تست کردم جالب نبود. با آمپ Helix A2 و کامپ داین آئودیو سری قدیم ازوتک.
ولی کسی که طعم صدای آلپاین و رنگش رو دوست داره، مدل های سری 16 مثل اینکه صدای بهتری دارند. (اما تست نکردم)

والا دیگه موندم چی بخرم.آلپاین که میگن پول برند میگیره.کنوود که صداش بمه.پایونیر سری های قدیمش مثل 7150 یا 5050 و ... میگن تیزه و تایید نمیشه.سونی هم که با صفحه نمایشش حال نمیکنم (اخه لامصب 800 تومن پولشه قیاقش با پخش 300 تومنی فرقی نداره).اخرش یه پخش مارشال میگیرم از همه برندها انتقاممو میگیرم.

mrm88
13-03-2018, 14:20

والا دیگه موندم چی بخرم.آلپاین که میگن پول برند میگیره.کنوود که صداش بمه.پایونیر سری های قدیمش مثل 7150 یا 5050 و ... میگن تیزه و تایید نمیشه.سونی هم که با صفحه نمایشش حال نمیکنم (اخه لامصب 800 تومن پولشه قیاقش با پخش 300 تومنی فرقی نداره).اخرش یه پخش مارشال میگیرم از همه برندها انتقاممو میگیرم.

سونی به طرز فجیعی زشته پنل هاش! یه GS9اش قابل تحمله که اونم دوتا مشکل داره: 1- قیمتش فضاییه 2- ال سی دی کوچیکی داره!

6462
14-03-2018, 21:14
سلام دوستان
برای توسان 2014 چه دی وی دی اندرویدی 7 یا 8 اینچ پیشنهاد می کنید؟
وینکا، ویگو و.....

snowwolf
16-03-2018, 03:05
سلام ، وقتی صدای ضبط رو زیاد میکنم باندا قطع میشن مشکل کجاست ؟ امپلی ندارم

samfisher7
16-03-2018, 23:21
دوستان سلام
گویا سایز باندهای اچ سی کراس 16 سانتیه
میخوام فابریکیاشو عوض کنم و از بازار تهیه کنم
به نظر شما با ضبط فابریکش میشه باندی انداخت که صدای بهتری بده؟

مدل پیشنهاد میدید؟؟

AmirELX
17-03-2018, 03:18
سونی به طرز فجیعی زشته پنل هاش! یه GS9اش قابل تحمله که اونم دوتا مشکل داره: 1- قیمتش فضاییه 2- ال سی دی کوچیکی داره!

:n24:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷۰۹۲۴_۱۹۲۷۳۷.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷۰۹۲۴_۱۹۲۸۰۳.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷۰۹۲۴_۱۹۲۸۲۶.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷۰۹۲۴_۱۹۲۹۱۴.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷۰۹۲۴_۱۹۳۰۲۰.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷۰۹۲۴_۱۹۳۱۰۲.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷۰۹۲۴_۱۹۳۱۲۳.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هدیونیتی هست که به قیمت پرداختی می ارزه.
به دلایل زیر:
1) تایم الاینمنت دقیق و تقریباً کم نظیر
2) اجرای طیف گستره ای از فرمت های صوتی
4) رابط کاربری عالی در برنامه ی SongPal و کنترل همه چیز توسط این برنامه
5) کیفیت ساخت بالا و پنل خیره کننده + نور Dimmer یخی رنگ و زیبا
6) دک خوش صدای سابره مدل ESS 9018
7) اوپ آمپ خوش رنگ و شاهکار ژاپن به نام MUSES 8920
8) مرگ هارمونیک دیستورشن! (THD بسیار اندک)
9) امکان هندل کردن هارد های اکسترنال با حجم های بالا (ترجیحاً در فرمت exFAT)
10) اکولایزر 10 باندی دقیق و کاربردی
11) فیلتر های پایین گذر و بالاگذر (LPF & HPF) واقعاً خوب عمل می کنند و شیب کاتشون تا 48- دسی بل بر اکتاو هم میرسه

نقاط ضعف:
1) خازن های صوتی قابل قبول Nippon در بخش خروجی RCA میتونستند از برند های بهتر و خوش صداتری انتخاب بشن.
2) بدنه ی هدیونیت میتونست از جنس مس باشه
3) برای خواندن فلش مموری و اجرای آهنگ ها، حتمآً باید آهنگ ها درون پوشه ای به نام " Music " قرار بگیرند.
4) پنل جدا نشدنی
5) ضعف در رمزگشایی (Decoding) فایل های DSD به صورت Native

به منظور پخش فرمت های DSD به صورت Native (بدون افت کیفیت و بدون تبدیل به PCM) حتماً بایستی از یک اسمارت فون پرچمدار با حداقل فرکانس پردازنده ی 2.0 گیگاهرتز برای دکودینگ کمک گرفت.
این کار از طریق درگاه USB-DAC موجود در جلوی پنل و از طریق کابل Micro USB تیپ B و کابل OTG + یک اپلیکیشن مخصوص مانند HF Onkyo Plyer صورت می پذیرد.
در واقع پردازش فایل های DSD به صورت Native بسیار دشوار و مستلزم پردازش سنگین است، بخاطر همین از CPU یک اسمارتفون بهره می جوییم.
سونی در این مورد کم کاری کرده و از همون CPU که در پخش MEX-XB100BT وجود داره، در GS9 هم استفاده کرده.
فرمت DSD میتونه از طریق درگاه USB پخش بشه، ولی به PCM تبدیل میشه که به DSD Over PCM مشهور هست. (DoP) {نیتیو نیست}

DSD یک دنیای جدید در صداست که شبیه هیچ چیز نیست...
حتماً تجربه اش کنید.

- ایرادات مربوط به خازن ها رو برطرف کردیم و به این هدیونیت رحم نکردیم:n33:
این هدیونیت جراحی شد...
بنده این هدیونیت رو شخم زدم و بر نقاط ضعف و قوتش آگاه هستم و هنگام کالبدگشایی بُرد و متعلقاتش چیزی بر ما پوشیده نموند.

سه نکته:

1) به نظر بنده عدم توانایی در خواندن CD ضعف به حساب نمیاد، چون میشه به صورت WAV این فرمت رو اجرا کرد. ضمناً حذف خشاب CD باعث شده که فضای زیادی به وجود بیاد و سونی روی صوت زوم کنه و صدای این هدیونیت رو به کمال نزدیک کنه.
که از پروسسور داخلی آنالوگ دیوایس و خازن های مرتفعی برای کاهش ESR و بهبود کیفیت صوت استفاده کرده و این موارد جایگزین خشاب CD شدند.

2) بعضی ها LCD کوچک رو ایراد محسوب می کنند، در صورتی که با آپدیت فریمور به آخرین ورژن، تمامی اطلاعات آهنگ اعم از نام خواننده و آلبوم و... به نمایش درمیاد.
ضمناً کیفیت و پهنای باند آهنگ هم در LCD قابل مشاهده است و 90 درصد تنظیمات به جز اکولایزر 10 باندی قابل انجام هست.
اون LCD کوچک رو دست کم نگیرید...

3) بعضی از دوستان گله می کنند که چرا این هدیونیت قابلیت نصب اکتیو رو نداره؟
در جواب این عزیزان عرض می کنم که GS9 یک هدیونیت هست... نه یک هدیونیت + پروسسور.
اگر قرار بود سونی برای این هدیونیت یک پروسسور جداگانه و اکسترنال تعریف کنه، شاید 10 میلیون پولش می شد. (واقع بین باشید)

با احترام
مهرآذر

poloton7
17-03-2018, 10:15
سلام..امیر جان به خوبی تحلیل کردی این غول را...
راستی تایم الاینت چی هست؟ و ایا توی پخش xb100btهم هست؟؟

amirsein
17-03-2018, 15:08
سلام..امیر جان به خوبی تحلیل کردی این غول را...
راستی تایم الاینت چی هست؟ و ایا توی پخش xb100btهم هست؟؟

سلام مرتضی جان
تایم الاینمنت تاخیر صدای اسپیکر ها رو محاسبه میکنه. فاصله هر اسپیکر رو تا شنونده بهش میدی و باعث میشه صدا حمومی نشه و همه اسپیکر ها صداشون همزمان به شنونده برسه . واقعا موثره. توی پخش ها تحت عنوان dta دیدم هست.

sadegh571
17-03-2018, 17:22
سلام دوستان
کواک helix e69 رو اگه به یه پخش معمولی وصل کنم میخونه یا نیاز به آمپلی داره؟
کلا یه سیستم کیفیتی یک تا 1.5 میلیون میشه معرفی کنید؟ (ساب فعلا نمیخوام، بعدا شاید اضافه کنم)

poloton7
18-03-2018, 00:42
سلام مرتضی جان
تایم الاینمنت تاخیر صدای اسپیکر ها رو محاسبه میکنه. فاصله هر اسپیکر رو تا شنونده بهش میدی و باعث میشه صدا حمومی نشه و همه اسپیکر ها صداشون همزمان به شنونده برسه . واقعا موثره. توی پخش ها تحت عنوان dta دیدم هست.

سلام.امیر حسین جان...ممنونم....
من این گزینه را بیشتر توی پخشهای الپاین دیدم...پس این سونی من این گزینه را ندارد

nima13760
19-03-2018, 02:34
سلام. تا ۲۷۰ هزار تومان چه پخشی را برای پراید پیشنهاد میکنید؟

eri1374
19-03-2018, 10:04
سلام دوستان آمپلی zenec 12000 چطوریه؟

hadi1_1985
21-03-2018, 14:55
سلام
دوستان کسی بوشهر نصاب خوب سراغ داره. سیستم ماشینم سیم کشیش فابریکه میخام سیم قطورتر که خریدم بندازه روش
ماشین هم 206

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

hadi1_1985
21-03-2018, 14:56
سلام
دوستان کسی بوشهر نصاب خوب سراغ داره. سیستم ماشینم سیم کشیش فابریکه میخام سیم قطورتر که خریدم بندازه روش.سیم گیج 16 المانی دارم 2سال پیش حمید جان برام خریده ولی ایتفاده نکردم
ماشین هم 206

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

rafsanjan gsm
21-03-2018, 21:38
سلام دوستان
کلا یه سیستم کیفیتی یک تا 1.5 میلیون میشه معرفی کنید؟ (ساب فعلا نمیخوام، بعدا شاید اضافه کنم)

سلام ، منم ابن باند رو دارم ، به آمپ وصل کنی تاثیری تو حجم صداش نداره ، صدات فقط یخورده تمیزتر و صافتر میشه

sadegh571
22-03-2018, 10:09
سلام ، منم ابن باند رو دارم ، به آمپ وصل کنی تاثیری تو حجم صداش نداره ، صدات فقط یخورده تمیزتر و صافتر میشه

ممنون
پخش چی بگیرم به نظرتون که مناسب این باند باشه؟
(بعدا میخوام آمپلی و ساب هم اضافه کنم)

mohammad farshadfa
22-03-2018, 13:24
سلام به همه دوستان و اساتید
نوروزتان مبارک
امیدوارم سال با کیفیتی را در کنار خانواده و دوستان سپری کنید. :n16:

mohammad farshadfa
22-03-2018, 13:31
سلام دوستان
سلام دوست عزیز سال نو مبارک

این کواک 50 وات RMS هست که برای شنیدن صدای کامل با حداکثر حجم و توان ، شما قطعا به آمپ نیاز دارید ، چون حدودا 90% پخش ها حداکثر 20 وات RMS خروجی دارند. اما بدون آمپ هم میتونید استفاده کنید ولی مطمئنا از تمام حجم صدا نمیتونید بهره ببرید.

farshad0123
22-03-2018, 15:20
سلام دوستان سال نو همگی مبارک
من سابمو به امپ چهار کاناله قبلیم سونی 1004 که 170 ار ام اس میده وصل کردم و گینشو اندازه گین امپ مونو کنوود یعنی رو 1ولت گذاشتم با اینکه امپ مونو 8106 سیصد ار ام اسه ولی رو امپ چهار کاناله بیس یه چیز دیگه شد هوایی که میفرسته تو اتاق ماشین اینقدر زیاده که ولومو از 20 نمیتونم بالاتر ببرم بیس ها هم روی امپ چهار کاناله خیلی بهتر و عمیقتر اجرا میشن رو ولوم 10 صندلیا به لرزه میفتن ولی با امپ مونو بیس سطحی تر و ضعیفتره به نظرتون امپو بفرستم گارانتی عوضش میکنن؟
من قبلا گین امپ چهار کاناله رو از 3ولت بالاتر نبردم اگه گینو زیاد میکردم با این بیس دیگه طرف امپ مونو نمیرفتم

alireza_1366
23-03-2018, 14:54
دوستان سلام
سال نو بر همگی مبارک
چند وقت پیش قطعات زیر رو از دوستم گرفتم
آمپ : Tremor tnt600
ساب: Bumper (پشتش عکس پرچم بلاد کفره :n04: )
خازن: power 2 farad
البته تصاویرش رو هم هی چی تلاش کردم بذارم نتونستم
مشخصات بالا رو هم از روی خودشون نوشتم ... ببخشید اگه کم و کاستی داره
اگر راهنمایی کنید در مورد پخش و اسپیکر ممنون میشم
خوشحال میشم پیشنهادات و نظرات دوستان رو هم بدونم
Pioneer TS-A6996S Car Speaker
Pioneer DEH-S1050UB Car Audio

Mohammadkiller
25-03-2018, 19:08
دوستان سلام
سال نو بر همگی مبارک
چند وقت پیش قطعات زیر رو از دوستم گرفتم
آمپ : Tremor tnt600
ساب: Bumper (پشتش عکس پرچم بلاد کفره :n04: )
خازن: power 2 farad
البته تصاویرش رو هم هی چی تلاش کردم بذارم نتونستم
مشخصات بالا رو هم از روی خودشون نوشتم ... ببخشید اگه کم و کاستی داره
اگر راهنمایی کنید در مورد پخش و اسپیکر ممنون میشم
خوشحال میشم پیشنهادات و نظرات دوستان رو هم بدونم
Pioneer TS-A6996S Car Speaker
Pioneer DEH-S1050UB Car Audio

سلام
سال نو شما هم مبارک
دوست عزیز
در مورد آمپلی فایرت با بگم مارک تقریبا متوسطیه ولی قدرتش کمه و 65 وات RMS هست که به نظرم 6975 پایونیر رو هم کامل درایو نمیکنه
اگه ممکن بود آمپلیفایر رو عوض کنید تا بتونید صدای بهتری بگیرید

ساب بامپر رو هم من تاحالا ندیدم و توجه ی به پرچم پشتش نکن
از همون برند آمپلیت میدرنجاش رو من دارم و یه پرچم گنده پشتش زده و نوشته Burn in the U.s.a ولی چینیه
اطلاعات بیشتری هم ننوشتی در مورد ساب که بیشتر بهت توضیح بدم

سعی کن بیشتر بودجه ت رو بزاری برای پخش
پخش خیلی مهمه و هر چی پخش حرفه ای تری بخری قطعا صدای بیشتری و صدای با کیفیت تری میگیری و بعدا هم پشیمون نمیشی

برای اسپیکر ها هم پیشنهاد نمیکنم از برند پایونیر بگیری برند هایی مثل Helix گزینه های خیلی خوبی دارن که کیفیت فوق العاده ای دارن

شما مقداری که میخواید هزینه کنید رو بگین دوستان پیشنهاد میدن چی بخری که پشیمون نشی

یا علی

Mohammadkiller
25-03-2018, 19:15
سلام.امیر حسین جان...ممنونم....
من این گزینه را بیشتر توی پخشهای الپاین دیدم...پس این سونی من این گزینه را ندارد

این گزینه تو پخش 7016 8016 و 8019 هست
من خودم 7016 کنوود دارم و این جگزینه واقعا تو صدا تاثیر داره

akharwarbaz
26-03-2018, 00:03
سلام دوستان
یه سیستم میخواستم ببندم تا 1 تومن که جایگزین سیستم فابریک پراید بشه
بیس و شفافیت خوبی داشته باشه
این مدل رو از یکی از نظرهای اساتید اینجا پیدا کردم..خوب هست ?
عقب Sony XS-XB6951
جلو فابریکی Sony XS-FB103E
آمپلی Kenwood KAC-PS702EX
پخش Kenwood KDC-X5100BT
فقط اینکه ساب هم لازم هست ؟چه قیمتی میشه اون. اگر بهتر میشه یک ساب هم معرفی کنید در توان این سیستم ..ممنون

akharwarbaz
26-03-2018, 00:10
----0000---

Actros
26-03-2018, 05:20
سلام دوستان سوالی داشتم
من پخش 7016 دارم و خواستم کارکیت بلوتوثی بگیرم. اصلن در موردشون نمیدونم.پورت aux 7016 پشت ظبط هستش.
من یه مدل کارکیت بلوتوثی تسکو دیدم تو بهرام شاپ و دیجی 39 تومن که به usb وصل میشه. مدلای دیگه دیدم که جک 3.5 سوند دارن. فرق اینا چیه ؟
برای من که پورت aux پشت هست باید از این مدلا بگیرم که به usb وصل میشه ؟ بعد کیفیت صدا چطور میشه؟ مثل همون فلش هست یا افت میکنه؟ راستش خواستم یه پخش جدید بگیرم که این امکانات جدیدم داشته باشم.مدلای جدید کنوود مثل bt304 فک میکنم ارزش خرید بالایی داشته باشه به قیمت 340 تومن.سه جفت خروجی هم داره.ولی خب من مشکلم فعلا همین ارتباط بی سیم هستش اگه با این حل شه که فبها
ممنون میشم در مورد اون کارکیت بلوتوثی راهنمایی کنید.اگه محصول بهتری میشناسید معرفی کنید. اگه کیفیت پخش پایین نیاد به همین بسنده میکنم وگرنه ممکنه پخش رو تعویض کنم

Mohammadkiller
26-03-2018, 09:56
سلام دوستان سوالی داشتم
من پخش 7016 دارم و خواستم کارکیت بلوتوثی بگیرم. اصلن در موردشون نمیدونم.پورت aux 7016 پشت ظبط هستش.
من یه مدل کارکیت بلوتوثی تسکو دیدم تو بهرام شاپ و دیجی 39 تومن که به usb وصل میشه. مدلای دیگه دیدم که جک 3.5 سوند دارن. فرق اینا چیه ؟
برای من که پورت aux پشت هست باید از این مدلا بگیرم که به usb وصل میشه ؟ بعد کیفیت صدا چطور میشه؟ مثل همون فلش هست یا افت میکنه؟ راستش خواستم یه پخش جدید بگیرم که این امکانات جدیدم داشته باشم.مدلای جدید کنوود مثل bt304 فک میکنم ارزش خرید بالایی داشته باشه به قیمت 340 تومن.سه جفت خروجی هم داره.ولی خب من مشکلم فعلا همین ارتباط بی سیم هستش اگه با این حل شه که فبها
ممنون میشم در مورد اون کارکیت بلوتوثی راهنمایی کنید.اگه محصول بهتری میشناسید معرفی کنید. اگه کیفیت پخش پایین نیاد به همین بسنده میکنم وگرنه ممکنه پخش رو تعویض کنم

سلام
فقط میتونم بگم برای اینکه بلوتوث داشته باشی برای پخش
یا باید خود پخش اون قابلیت رو داشته باشه
یا میتونید BT100 یا BT200 پایونیر بخرید که اگه اشتباه نکم حدود 200-300 تومن هزینه ش هستش که برای این پخش ارزش خرید نداره به نظر من
البته اینم بگم دوستان میگن که با این کیت
هیچ افت کیفیتی نمیکنه آهنگ ولی خودم تست نکردم
میتونید پخش رو بفروشید و 8019 یا مدل های مشابه بخرید که خودشون بلوتوث داشته باشه

alireza_1366
26-03-2018, 13:44
سلام
سال نو شما هم مبارک
دوست عزیز
در مورد آمپلی فایرت با بگم مارک تقریبا متوسطیه ولی قدرتش کمه و 65 وات RMS هست که به نظرم 6975 پایونیر رو هم کامل درایو نمیکنه
اگه ممکن بود آمپلیفایر رو عوض کنید تا بتونید صدای بهتری بگیرید

ساب بامپر رو هم من تاحالا ندیدم و توجه ی به پرچم پشتش نکن
از همون برند آمپلیت میدرنجاش رو من دارم و یه پرچم گنده پشتش زده و نوشته Burn in the U.s.a ولی چینیه
اطلاعات بیشتری هم ننوشتی در مورد ساب که بیشتر بهت توضیح بدم

سعی کن بیشتر بودجه ت رو بزاری برای پخش
پخش خیلی مهمه و هر چی پخش حرفه ای تری بخری قطعا صدای بیشتری و صدای با کیفیت تری میگیری و بعدا هم پشیمون نمیشی

برای اسپیکر ها هم پیشنهاد نمیکنم از برند پایونیر بگیری برند هایی مثل Helix گزینه های خیلی خوبی دارن که کیفیت فوق العاده ای دارن

شما مقداری که میخواید هزینه کنید رو بگین دوستان پیشنهاد میدن چی بخری که پشیمون نشی

یا علی

سپاس از راهنماییتون
برای پخش با یکم پرس و جو تصمیم گرفتم پایونیر مدل 1053 رو بگیرم
برای قطعات دست دومی که نوشتم ، فعلا امکان جایگزین کردنشون برام نیست ولی برای خرید اسپیکر مشکلی نیست .... برند هلیکس که فرمودید چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟؟
فرض رو بر این بذارید که در آینده آمپ هم ارتقا پیدا میکنه

Actros
27-03-2018, 05:32
سلام
فقط میتونم بگم برای اینکه بلوتوث داشته باشی برای پخش
یا باید خود پخش اون قابلیت رو داشته باشه
یا میتونید BT100 یا BT200 پایونیر بخرید که اگه اشتباه نکم حدود 200-300 تومن هزینه ش هستش که برای این پخش ارزش خرید نداره به نظر من
البته اینم بگم دوستان میگن که با این کیت
هیچ افت کیفیتی نمیکنه آهنگ ولی خودم تست نکردم
میتونید پخش رو بفروشید و 8019 یا مدل های مشابه بخرید که خودشون بلوتوث داشته باشهیعنی با این کارکیت های معمولی کیفیت در حد aux هم نیست؟ aux با یه کابل ارزان قیمت.
در اون حدم باشه قابل قبوله.اینم نگفتی من که پورتم پشته بابد حتما از این یو اس بی ها بگیرم؟ مدلای دیگه ‌رو‌ دیدم گفتم به aux وصل میشن.
اگه نیست که یهو پخش و عوض کنم.چند مدل مد نظر دارم.

Sent from my Nokia 6 TA-1021 using Tapatalk

Mohammadkiller
27-03-2018, 09:21
یعنی با این کارکیت های معمولی کیفیت در حد aux هم نیست؟ aux با یه کابل ارزان قیمت.
در اون حدم باشه قابل قبوله.اینم نگفتی من که پورتم پشته بابد حتما از این یو اس بی ها بگیرم؟ مدلای دیگه ‌رو‌ دیدم گفتم به aux وصل میشن.
اگه نیست که یهو پخش و عوض کنم.چند مدل مد نظر دارم.

Sent from my Nokia 6 TA-1021 using Tapatalk

اون کارکیت ها رو من تست نکردم واقعیتش ولی بعید بدونم کیفیت مطلوبی بده
خوب از همون یو اس بی استفاده کنید درسته پورتش پشت هست ولی سیم رابطش بلنده و تا داخل داشبور به راحتی میرسه و میتونید داخل داشبورد فلش بزنید

الان پخش شما قابلیت usb و aux رو داره بلوتوث خیلی واجب نیست به نظرم ولی اگه شما حتما به بلوتوث نیاز داری اون دو راحی که گفتم بهترین گزینه هاس

Mohammadkiller
27-03-2018, 09:44
سپاس از راهنماییتون
برای پخش با یکم پرس و جو تصمیم گرفتم پایونیر مدل 1053 رو بگیرم
برای قطعات دست دومی که نوشتم ، فعلا امکان جایگزین کردنشون برام نیست ولی برای خرید اسپیکر مشکلی نیست .... برند هلیکس که فرمودید چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟؟
فرض رو بر این بذارید که در آینده آمپ هم ارتقا پیدا میکنه

خوب پخشی که انتخاب کردین برای لوازمی که الان دارین مناسبه و میتونم بگم یه پخش معمولیه ولی اگه بعدا بخواید سیستمتون رو پیشرفته تر و قدرتی تر کنید شاید این پخش خیلی مناسبش نباشه
برای اسپیکر هم اگه برای سیستم فعلی میخواید میتونید از برند هلیکس Helix Esprit E69X و یا Helix Blue B69X.2 رو خریداری کنید که البته این اسپیکر ها کیفیتی هستن و اگه بلندی صدا براتون مهمه گزینه های بهتری هست ولی قیمتشون بالاتر میره مثلا Focal PC 710 هست که حدود قیمت 750 تا 800 تومن هستش ولی به قول بعضی ها کاملترین اسپیکر ساخته شده برای ماشین هستش یا Focal 690 AC که حدود قیمت 480 باید باشه
اینایی که معرفی کردم از برند های درجه یک هستن ولی شما برای خرید اسپیکر میتونید از 80/000 تومان تا 1/000/000 تومان هزینه کنید بسته به اتخاب خودتون

بازم منتظر باشید شاید دوستان نظر بهتری داشته باشن

موفق باشید

mahddi
28-03-2018, 00:55
سلام
برای خرید پخش خودرو و بلندگو برای پراید 111 چی پیشنهاد میدین؟
آمپلی فایر نمی خوام بگیرم و برام کیفیت صدا از بیس اون مهمتر هست
نظرتون در مورد اینها چی هست؟

بلندگوی خودرو ال جی مدل 6983

پخش کننده خودرو پايونير مدل MVH-S105UI

Actros
28-03-2018, 05:46
اون کارکیت ها رو من تست نکردم واقعیتش ولی بعید بدونم کیفیت مطلوبی بده
خوب از همون یو اس بی استفاده کنید درسته پورتش پشت هست ولی سیم رابطش بلنده و تا داخل داشبور به راحتی میرسه و میتونید داخل داشبورد فلش بزنید

الان پخش شما قابلیت usb و aux رو داره بلوتوث خیلی واجب نیست به نظرم ولی اگه شما حتما به بلوتوث نیاز داری اون دو راحی که گفتم بهترین گزینه هاس

والا فروم همسایه خوندم بلوتوث خود پخش ها هم کیفیت نداره چه برسه به اینا. مثلا 5100 کنوود رو تست زده بودن میگفتن با اختلاف کیفیتش کمتر از پخش یو اس بی هست.xb100 سونی میگفتن وضعیت بهتری داره در این مورد.(فروم تی تی)
اره من پورت یو اس بی رو اوردم جلو aux هم همینطور خواستم ارتباط بی سیم بگیرم که ظاهرا فعلا پخشای قیمت مناسب بلوتوث خوبی ندارن.
یه سوال دیگه با nfc هم اینکار انجام میشه ؟

mrm88
28-03-2018, 09:41
خب دوستان یکم راجب یه موضوعی براتون بنویسم تا بحث انتقال تجربه پیش اومده رو هم داشته باشیم :n39:

البته بعضی از دوستان اینجا در جریان مشکل پیش اومده برای سیستم من هستن، بگذریم!

من خوب سیستمم رو حدود یکماهی بود بعد از خریدن ماشین(ساندرو استپ وی) و اونم در چندین مرحله نصب کردم که اجزاشو در امضام میتونین ببینین

از حدود 10-12 روز پیش متوجه شدم یک نویز خفیف ولی تو مخی به سیستمم اضافه شده! اونم به این صورت که یک نویز ثابت بود! و وقتی سوییچ ماشین رو میچرخوندی و میومد رو حالت باطری( سه حالت داره، باطری، دینام و استارت موتور) این نویز اصطلاحا play میشد عین یه موزیک! شکلش هم مثل یه سوت بود! منتها دقیق ترش مثل پخش بالاترین فرکانس(های رنج) که گوش قابلیت شنیدنش رو داره! ببینید چقدر تو مخی بوده! دقیقا سوییچ رو که میچرخوندم این نویز بخصوص اجرا میشد! چندتا نکته جالب و بعضا عجیب داشت! اول اینکه ثابت بود! ربطی به ولوم نداشت! ولوم پخش تا آخر هم که زیاد میشد شدت این نویز تغییر نمی کرد! وقتی حرکت میکردی هم همینطور و مثل نویزهای رایج سیستم نبود که با حرکت و گاز دادن کم و زیاد بشه! نکته بعدی اینکه فقط از سه تا توییتر شنیده میشد(توییتر سمت شاگرد این نویز رو نداشت)

خلاصه رو آوردم به سرچ کردن و خب از بعضی از دوستان هم نظرشونو پرسیدم ولی نظراتشون با نظرم و همینطور با نتیجه سرچ هام یکی بود!! و اونم تعجب از نوع این نویز! به توصیه دوستان و مواردی که در تحقیقاتم بهشون رسیدم اومدم و چندتا چیز رو تست کردم! در هر صورت یا اتصال کوتاهی صورت گرفته بود، یا از اکسسوری ها بود یا از پخش و آمپ و بقیه قطعات! و من همش این ترس رو داشتم که از قطعات باشه! چون اکثرشون رو تازه تهیه کرده بودم! و با این اوضاع قیمت ها و گرونی دلار و وضع وخیم بازارمون حقیقتا امکان هزینه بیشتر در این مقطع رو نداشتم! و امیدوار بودم با چندتا مورد و تست این قضیه شناسایی و حل بشه! برق سیستم رو کاملا از باطری قطع کردم و هیچ برقی در مدار نبود و در کمال تعجب دیدم نویز هنوز هست! سوکت پخش کامل در اومد دیدم نویز هست! RCAها رو تست کردم دیدم هست! حتی سر باطری، فیوز داخل فیوز هولدر و خلاصه هرچی که مربوط به سیستم بود رو تست کردم دیدم همچنان هست! به توصیه دوستان از منفی RCA به بدنه یه سیم گرفتم تا منفی تقویت بشه ولی بازم همون داستان بود! حتی با کمک یک برقکار و مولتی متر وضعیت تک تک سیم هارو چک کردیم ولی چیزی که مبنی بر وجود مشکل تو سیم کشی و مواردی از این دست باشه رو مشاهده نکردیم! خلاصه که سیستم و قطعات تقریبا به وضعیتی رسیده بودن که انگار می خواستم مجدد نصبشون کنم! از بس که همه چی رو سعی کردم تست کنم ولی نامیدانه به این نتیجه رسیدم که از آمپ، از پخش، از سیم بلندگوها، از RCA و حتی از خازن نیست! پس از چی میتونست باشه؟؟ :n41:

حداقلش خیالم راحت شد از این قطعات تازه خریداری شده نیست!! و احتمالا از جریان دهی اضافه و اتصال حالا قطعه ای و نشتی برق به قسمتی از بدنه بود! آخرین تستی که میتونستم بکنم این بود که بیخیال منفی بدنه بشم و مستقیم از منفی باطری بزنم به آمپ ها و نتیجه رو بررسی کنم اما در کمال تعجب بازم این نویز لعنتی بود!! دیگه بیخیال شدم! گفتم بزارم برای بعد تعطیلات بلکه فرجی شد! ولی کی میتونست این نویز رو تو ادامه تعطیلات تحمل کنه؟! :n15:

مجددا همه بازشدنی ها بسته شدند و داشتم فقط اتصالات پخش مثل دوربین دنده عقب و AUX اینارو تست میکردم! قبلش هم چون شارژ باطریم داشت تموم میشد زده بودمش با شارژر فندکی! و در همون حالت کابل AUX رو به گوشیم زدم و متوجه شدم اون نویز لعنتی دوبرابر شد! برام عجیب بود!! یه بار دیگه کابل AUX رو وصل کردم دیدم بازم نویز دوبرابر شد! تو همون حالت کابل USB رو از گوشیم جدا کردم دیدم نویز اضافه قطع شد و همون نویز لعنتی ادامه داشت!! خلاصه که پخش بسته شد و به فکر تحمل این نویز تا بعد تعطیلات بودم! دنده رو روی D گذاشتم و حرکت!
وسط رانندگی اتفاقی شارژر فندکی رو از محل اتصالش درآوردم و یهو میخکوب شدم!! نویز قطع شد!! فکر کردم شوخی داره میکنه! مجدد شارژر فندکی رو زدم به محل اتصالش(برق فندکی) و نویز برگشت!!

یعنی مشکل از این شارژر بود و من این همه اذیت شدم؟؟ باور کردنی نبود!! چرا؟ چون شارژر فندکی که من استفاده میکردم از این مرغوبا بود! از برند AUKEY که من بقیمت 80 تومن سال پیش از دیجیکالا خریدمش! مدل پیشرفته ایه و Fast Charge نسخه سوم کوالکام رو پشتیبانی میکنه و من بارها گوشیمو به روش Fast با این شارژر فندکی شارژ کرده بودم تو ماشین!

به خاطر کیفیت بالای این شارژر حتی ذهنمم هم سمت این موضوع نرفته بود که ممکنه این نویز از ایشون باشه!!

تصویرش رو ببینین تا با این ملعون آشنا بشین: :n37:

این توضیح رو هم اضافه کنم حدود دو سه هفته بود فهمیده بودم یکی از پورت هاش (سبزه که برای شارژ معمولی هست) از کار افتاده! ولی نگو کلا معیوب شده و باعث این نویز شده!!

حالا چطور شارژ فندکی میتونه همچین کاری کنه خدا داند!!! من که نفهمیدم علتش رو!! و اینکه چرا سه تا از توییترها(توییترهای عقب و توییتر سمت راننده) فقط این نویز رو دارن و چرا توییتر سمت شاگرد از این نویز مصون شد رو نمی دونم!!!

در کل با درآوردن این شارژر فندکی مشکل کاملا حل شد و من خلاص!! حالا نمیدونم با شارژرای دیگه فندکی هم این داستان پابرجاست یا نه(باید تست کنم)

این تجربه ای بود که گفتم با شما در میون بزارم تا بلکه دیگه به جزییاتی از این دست هم توجه کنیم!! شارژر فندکی! اوه مای گاد :n27:

موفق باشید.

The Rock 2
28-03-2018, 13:22
دوستان با میدرنج PPX - 8 گرند زیرو چه سوپر تیوتری پیشنهاد میکنید که بلندی صدا و شفافیت خوبی داشته باشه؟

Mohammadkiller
28-03-2018, 16:09
دوستان با میدرنج PPX - 8 گرند زیرو چه سوپر تیوتری پیشنهاد میکنید که بلندی صدا و شفافیت خوبی داشته باشه؟

اگه صدای نمایشگاهی میخواید سوپر هورن GZCT 5000SPL هستش ولی خیلی صدای بلندی داره در حد کر شدن و اینکه قیمتش حدود 800 تومن هست جفتی
اگه بلندی صدا برات مهم نیست خیلی میتونی GZCT 3500X-S بگیری که خیلی صدای نازی داره و صداش خسته کننده نیست و قیمنت کارکرده ش حدودا 80 یا 90 تومن هست جفتش

این دو تا که گفتم بهترین های گرند هستن

گزینه های زیادی هست بسته به بودجه تون و اینکه چه صدایی رو میپسندین داره
ولی چون ppx گرند جزو بهترین میدرنج های گرند هستش و صدای بلند داره معمولا در کنارش سوپر هورن میبندن که صداش خیلی بلنده البته هورن های ضعیف تری هم داره گرند مثل GZCT 4000X که اینم گزینه خوبیه ولی قیمتشو ندارم

Mohammadkiller
28-03-2018, 16:24
سلام
برای خرید پخش خودرو و بلندگو برای پراید 111 چی پیشنهاد میدین؟
آمپلی فایر نمی خوام بگیرم و برام کیفیت صدا از بیس اون مهمتر هست
نظرتون در مورد اینها چی هست؟

بلندگوی خودرو ال جی مدل 6983

پخش کننده خودرو پايونير مدل MVH-S105UI

سلام

اول بودجه تون رو بفرمائید تا بهتر راهنماییتون کنیم
ولی در کل بدون آمپلیفایر خیلی جواب نمیگیری یعنی بعدا پشیمون میشی
یه پخش متوسط و یه اسپیکر با کیفیت و یک آمپلیفایر معمولی حدودا 800 تومن درمیاد ولی در عوض یه صدای راضی کننده داری که از موسیقی لذت ببری

این پخش که انتخاب کردی 1 جفت خروجی آمپلیفایر داره و قطعا اگر یک زمانی بخواید ارتقا سیستم بدین پشیمون میشید
شما به راحتی می تونی با 100 یا 150 تومن افزایش بودجه پخشی رو بخری که 3 جفت خروجی داشته باشه و هم بعدا پشیمون نمیشی و هم اگه خواستین بفروشین مشتری داشته باشین

برای بلندگو باید عرض کنم که برند LG در مقابل برند های فعلی بازار خیلی ارزش خرید نداره (منظورم در بحث کار آدیو هستش)
تو رنج قیمتی که شما میخواید Focal RCX-690 هستش حدود قیمت 280 تومن و یا Hertz ECX 690.5 هستش حدودا 260 تومن و یا Focal RCX-690 هستش که حدود قیمت290 تومن
این اسپیکر هایی که معرفی کردم از با کیفیت ترین و ارزونترین اسپیکر هایی هست که هم میشه بدون آمپلیفایر استفاده کرد و یا با آمپلیفایر

Mohammadkiller
28-03-2018, 16:36
والا فروم همسایه خوندم بلوتوث خود پخش ها هم کیفیت نداره چه برسه به اینا. مثلا 5100 کنوود رو تست زده بودن میگفتن با اختلاف کیفیتش کمتر از پخش یو اس بی هست.xb100 سونی میگفتن وضعیت بهتری داره در این مورد.(فروم تی تی)
اره من پورت یو اس بی رو اوردم جلو aux هم همینطور خواستم ارتباط بی سیم بگیرم که ظاهرا فعلا پخشای قیمت مناسب بلوتوث خوبی ندارن.
یه سوال دیگه با nfc هم اینکار انجام میشه ؟

بهترین حالت پخش موسیقی برای پخش ماشین استفاده از Cd ارجینال هستش
بعد usb
و بعد aux و بلوتوث

قطعا با بلوتوث نمیشه کیفیت مطلوبی گرفت

NFC هم برای موبایل هستش و من ندیدم تو پخش کاربردی داشته باشه

اگه نظر منو میخواید کلا بیخیال بلوتوث بشین واگه خیلی واجه از bt100 یا bt200 پایونیر استفاده کنید که بهتر جواب بگیرین

The Rock 2
30-03-2018, 13:50
اگه صدای نمایشگاهی میخواید سوپر هورن GZCT 5000SPL هستش ولی خیلی صدای بلندی داره در حد کر شدن و اینکه قیمتش حدود 800 تومن هست جفتی
اگه بلندی صدا برات مهم نیست خیلی میتونی GZCT 3500X-S بگیری که خیلی صدای نازی داره و صداش خسته کننده نیست و قیمنت کارکرده ش حدودا 80 یا 90 تومن هست جفتش

این دو تا که گفتم بهترین های گرند هستن

گزینه های زیادی هست بسته به بودجه تون و اینکه چه صدایی رو میپسندین داره
ولی چون ppx گرند جزو بهترین میدرنج های گرند هستش و صدای بلند داره معمولا در کنارش سوپر هورن میبندن که صداش خیلی بلنده البته هورن های ضعیف تری هم داره گرند مثل GZCT 4000X که اینم گزینه خوبیه ولی قیمتشو ندارم

بودجه حدود سیصد .... سوپر تیوتر با هورن از لحاظ کیفیت فرق دارن؟
امپلی فایر GZTA 4125X-II جوابگوی کارم هست؟ اگه نه یه امپ هم پیشنهاد بده ... مرسی :n12:

Actros
30-03-2018, 15:29
بهترین حالت پخش موسیقی برای پخش ماشین استفاده از Cd ارجینال هستش
بعد usb
و بعد aux و بلوتوث

قطعا با بلوتوث نمیشه کیفیت مطلوبی گرفت

NFC هم برای موبایل هستش و من ندیدم تو پخش کاربردی داشته باشه

اگه نظر منو میخواید کلا بیخیال بلوتوث بشین واگه خیلی واجه از bt100 یا bt200 پایونیر استفاده کنید که بهتر جواب بگیرین

والا از پخش 7016 راضیه م. سلیقه م پایونیری نیست ! 5 6 سال پیش با تحقیق همینجا و تی تی خریدم.ظاهرا پخشای جدید صدای جدیدی به من نمیدن و فقط امکانات بهتری میدن. چون 7016 خیلی صدای فلت خوبی داره...
حالا اگه خواستیم بریم تو کارش
نظرتون درمورد سونی 5200 چیه ؟ بی تی 304 کنوود و 610 کنوود . پخشی میخوام سه جفت خروجی بده

Alirezakhan7
30-03-2018, 19:18
سلام دوستان یه سوال داشتم در مورد آمپلی فایر 9400 کنوود میخواستم ببینم کسی اطلاع داره کدوم کانالش 100 واته کدوم کانالش 60 وات؟ aیا b ؟

Alirezakhan7
01-04-2018, 17:53
سلام خدمت همه اساتید
کسی در مورد آمپلی 9400 کنوود اطلاعی داره؟
میدونه کدوم دوتا کانالش 100 وات و کدوم دوکانالش 60 واته؟ A یا B ؟

vahid4u
03-04-2018, 18:56
سلام و تبریک سال نو
می خواستم بپرسم کیفیت صدای محصولات Image Dynamics چطوره آیا ارزش قیمت بالاش رو داره یعنی صدای کیفیتی میده؟
سپاس

Mustang GT
04-04-2018, 10:59
والا از پخش 7016 راضیه م. سلیقه م پایونیری نیست ! 5 6 سال پیش با تحقیق همینجا و تی تی خریدم.ظاهرا پخشای جدید صدای جدیدی به من نمیدن و فقط امکانات بهتری میدن. چون 7016 خیلی صدای فلت خوبی داره...
حالا اگه خواستیم بریم تو کارش
نظرتون درمورد سونی 5200 چیه ؟ بی تی 304 کنوود و 610 کنوود . پخشی میخوام سه جفت خروجی بده
من 7056 کنوود دارم که سال 93 با مشاوره حمیدخان عزیز خریدم
صدای بلوتوثش عالیه و کم از سی دی و usb نداره

amir200812
04-04-2018, 14:29
سلام دوستان
یکی از دوستان دنبال یک سابوفری با قدرت حدود 150 وات میگرده! و میگه هر چی پیدا کردم 250 به بالا بود...

*موضوع اینه که ایشون تو ماشینشون یک جفت مید بیس M650PRO + یک جفت تیوتر TS-S20 داره و روی آمپلی فایرش حدود 120~150 وات جا خالی داره!
حالا میخواد برای پوشش فرکانس های پایین ی ساب کوچیک اضافه که ولی متاسفانه هرچی میگرده همشون 250~350 وات هستند!

حالا سوال اینه که:
آیا دوستان کسی سابی با این مشخصات سراغ داره!؟ و آیا کلا لازم هست همچین کاری؟

Alirezakhan7
04-04-2018, 22:38
دوستان راهنمایی نمیکنید

Actros
05-04-2018, 04:29
من 7056 کنوود دارم که سال 93 با مشاوره حمیدخان عزیز خریدم
صدای بلوتوثش عالیه و کم از سی دی و usb نداره
اتفاقا منم با مشاوره حمید خان 7016 خریدم ولی اون موقع بودجه نرسید پخش بلوتوث دار بگیریم 7016 گرفتیم.
حمید خان با عرض سلام اگه میبینی اون پست بالای مارو جواب بده
7016 رو عوض کنم با کنود بی تی 304 یا 620 یا سونی 5200 چی بدست میارم ؟ صدای بهتری دارم؟ کیفیت پخش بلوتوث این پخشا چطوره در حد یو اس بی که نیست؟ در حد همون AUX هست ؟
چون دیدم پست دوستمون و لایک زدی پرسیدم

سلام دوستان
یکی از دوستان دنبال یک سابوفری با قدرت حدود 150 وات میگرده! و میگه هر چی پیدا کردم 250 به بالا بود...

*موضوع اینه که ایشون تو ماشینشون یک جفت مید بیس M650PRO + یک جفت تیوتر TS-S20 داره و روی آمپلی فایرش حدود 120~150 وات جا خالی داره!
حالا میخواد برای پوشش فرکانس های پایین ی ساب کوچیک اضافه که ولی متاسفانه هرچی میگرده همشون 250~350 وات هستند!

حالا سوال اینه که:
آیا دوستان کسی سابی با این مشخصات سراغ داره!؟ و آیا کلا لازم هست همچین کاری؟
ساب 150 وات میدونم یه ساب هست درگ استر 125 که 150 وات میخواد رو 4 اهم حالا نمیدونم این امپش کامل صداشو در میاره یا نه قیمتشم 170-180 تومنه -- یه مدل کیکرم بود چون منم یه زمانی دنبال همچین سابی با همین واتی بودم یادمه کیکر 124 اون فک کنم 125 وات میخواست. نمیدونم الان موجوده یا نه صداشم نشنیدم ....حالا اساتید میان توضیح میدن در مورد همون درگ استر که پیشنهاد میشه با همون امپ ببنده یا نه. نگفتیم آمپش چیه
کنوود 3010 هم 200 وات هست کی از سابای خوب کنوود

amir200812
05-04-2018, 08:18
اتفاقا منم با مشاوره حمید خان 7016 خریدم ولی اون موقع بودجه نرسید پخش بلوتوث دار بگیریم 7016 گرفتیم.
7016 رو عوض کنم با کنود بی تی 304 یا 620 یا سونی 5200 چی بدست میارم ؟ صدای بهتری دارم؟ کیفیت پخش بلوتوث این پخشا چطوره در حد یو اس بی که نیست؟ در حد همون AUX هست ؟

ساب 150 وات میدونم یه ساب هست درگ استر 125 که 150 وات میخواد رو 4 اهم حالا نمیدونم این امپش کامل صداشو در میاره یا نه قیمتشم 170-180 تومنه -- یه مدل کیکرم بود چون منم یه زمانی دنبال همچین سابی با همین واتی بودم یادمه کیکر 124 اون فک کنم 125 وات میخواست. نمیدونم الان موجوده یا نه صداشم نشنیدم ....حالا اساتید میان توضیح میدن در مورد همون درگ استر که پیشنهاد میشه با همون امپ ببنده یا نه. نگفتیم آمپش چیه

چیزی که بهم توضیح داد، اگه درست متوجه شده باشم اینه:

آمپ پایونیر 5702 هست.
الان روی هر کانال ی M650PROبا TS-S20 بصورت موازی بسته! (میدبیس 4 و تویتر 8 اوهمه)

حالا میخواد ی M650PROرو با جفت TS-S20 ها موازی کنه و اون یکی M650PRO رو با یک ساب 100~150 واتی 4 اوهم موازی کنه که هر 2 کانال روی 2 اوهم ست بشن و از هر کانال حدود 200 وات RMS بگیره...

*کلا نصب تویتر و میدبیس ب این صورت درست هست!؟

amirsein
07-04-2018, 01:16

آمپ پایونیر 5702 هست.
الان روی هر کانال ی M650PROبا TS-S20 بصورت موازی بسته! (میدبیس 4 و تویتر 8 اوهمه)

حالا میخواد ی M650PROرو با جفت TS-S20 ها موازی کنه و اون یکی M650PRO رو با یک ساب 100~150 واتی 4 اوهم موازی کنه که هر 2 کانال روی 2 اوهم ست بشن و از هر کانال حدود 200 وات RMS بگیره...

سلام دوست عزیز. این چه.کاریه دیگه . از 1 امپ 2 کانال میخواید یه جفت مید و یه جفت سوپر و 1 ساب بگیری؟ اخه هر کاری اصولی داره. اینجوری فقط یه صدایی در بیاد که فایده نداره.قشنگی و کیفیت پس چی؟
ساب 150 تا 200 واتی گلیدن داره.
Alpha 10
M10
Rs08
اینا هستن ولی شما 1 امپ تهیه کن اول بعد درست سیستم ببند به نظر شخصی من.
موفق باشی.

amirsein
07-04-2018, 01:22

سلام.استاد. تا حمید اقا میان 1 نظر بدم در حد تجربم. اینجور تغییرات به نظر من فایده خاص و عایدی خاصی نداره 1 هفته اول چون جنس صدای هر پخشی فرق داره براتون جذابیت داره تغییر . بعدش که باید بیشتر از صدا لذت ببرید متوجه میشید که تغییر خاصی رو هم شاهدش نیستید. اگه قصد تغییر پخش و ارتقا رو دارید یه پخش بگیرید که از الانتون واقعا بهتر باشه تا دل زده نشید.
پیدا کردن پخش خوب توی سیستم بازی واقعا سختترین بخش کاره به نظر من.
شخصا خیلی وقته دنبال پخش خوبم.
مخلصم.

Actros
07-04-2018, 03:56

آمپ پایونیر 5702 هست.

عزیز این کار اصلا اصولی نیست از یه امپ دو کانال بیچاره چی میخواید:n19:

سلام.استاد. تا حمید اقا میان 1 نظر بدم در حد تجربم. اینجور تغییرات به نظر من فایده خاص و عایدی خاصی نداره 1 هفته اول چون جنس صدای هر پخشی فرق داره براتون جذابیت داره تغییر . بعدش که باید بیشتر از صدا لذت ببرید متوجه میشید که تغییر خاصی رو هم شاهدش نیستید. اگه قصد تغییر پخش و ارتقا رو دارید یه پخش بگیرید که از الانتون واقعا بهتر باشه تا دل زده نشید.
پیدا کردن پخش خوب توی سیستم بازی واقعا سختترین بخش کاره به نظر من.
شخصا خیلی وقته دنبال پخش خوبم.
مخلصم.
مخلصم والا پخش خوب به نظرم اون دو مدل سونی gs820 و xb100 بازخوزد خوبی داشتن. هرچند پخش شما همین الانشم عالیه.
فک میکنم درست میگی.بخوام تغییری بدم میرم تو کار باندهااستیج جلو کامپوننت jbl6508 مال همون 6 سال پیشه . مثلا اینو یه ارتقا بدم بهتره تا مثلا پخش 400-500 تومنی کنوود بگیرم.هرچند خدایی پخشای جدید کنوود price/performance بالایی دارن.
چه میدونم آدم مثلا میبینه زده 13 باند اکولایزر. ولی مثلا 7016 5 تا داره. اینارو ادم میبینه میگه تفاوت صدای زیادی دارن حتما..البته اینم بگم همین 7016 و 8016 اون موقع خیلی ازشون تعریف میشد و جز بهترین ها بودن.الان این 7016 ما تنها مشکلی که داره گاهی وقتی پنل و در میاری و فردا میای وصل میکنی یو اس بی کار نمیکنه هی ریدینگ میزنه و باید ریست کنی که تنظیمات به هم میخوره. یه دوستی داشتیم بچه اصفهان میگفت من بردم نمایندگی اونجا برام اپدیت زدن درست شده! ولی تو نت هیچ فایل آپدیتی برای 7016 نیست.... کسی از دوستان تجربه چنین موردی داشته ؟

chaharnazm
07-04-2018, 15:57
درود.
آمپلی 8400 کنوود دارم. یه جفت کاپا، یه جفت سوپر توییتر و یه ساب باهاش راه انداخته ام. پرسشم اینه: سوپر توییترها را روی دوکانالی که کاپا هستند بسته ام. اگه یه آمپلی دیگه برای ساب بگیرم و سوپر توییترها را از کانال کاپا جدا کنم افزایش چشمگیری در کیفیت و بلندی صدا شنیده میشه یا نه؟

roxxon_v2
09-04-2018, 12:18
سلام دوست عزیز.
پخشتون خیلی جالب نیستا توقع بالائی نباید داشته باشین.
7158 بیس خوبی میزنه منتها حتما امپ نیاز داره.
یعنی کلا درایو کردن اسپیکر بدون امپلیفایر رو بهتره از ذهنتون پاک نمائید.
البته بدون آمپ هم خیلیها اسپیکر نصب میکنن منتها ما اینجا اصول اولیه رو خدمت دوستان عرض میکنیم تا با دید بهتری بتونن تصمیم بگیرن.
به نظر من یه اسپیکر سبک مثل هلیکس E69X تهیه نمائید.چون هزینه آمپ برای همچین پخشی به صرفه نیست به نظر من.

با سلام مجددا

در نهایت 7158 رو تهیه کردم و نصب شد ، فقط صداش یکم تیز یه جورایی ولی اذیت نمیکنه و بیسش نرم نیست بیشتر تقه ایه انگار ، نمی دونم شاید بخاطر اینه چون هنوز آمپ نگرفتم اینطوره.
الان می خوام آمپ تهیه کنم به من گفتن پایونیر GM-A4704 به صورت بریج خوبه برای این باند و بعضی ها هم گفتن اگه بریج بسته بشه صدا بم تر میشه درسته؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

درصورتیکه بخوام برای استیج جلو در آینده جلو ببندم چه باند یا کامپی پیشنهاد می کنید؟

و سوال آخرم اینه درصورتیکه با فوکال focal-690-ac یا Focal RCX-690 آشنایی دارین می تونید نسبت به 7158 جی وی سی مقایسه کنید ؟

ممنون از راهنمایینون

william
09-04-2018, 13:32
سلام
با توجه به شخصات سیستم زیر ایا امکان اضافه کردن یک جفت کواکسیل به این امپلی فایر هست و نحوه سیم کشی به چه صورت می شه؟
Headunit: kenwood 8016
Amp: Pioneer GM-A 6604
حداکثر قدرت: 760 وات
حداکثر قدرت خروجی: 2* 380 وات
RMS توان اسمی در مقاومت 4 اهم: 4 * 60 وات
RMS توان اسمی در مقاومت 2 اهم: 4 * 90 وات
RMS توان اسمی در مقاومت 4 اهم: 2 * 180 وات

Speakers front stage: Helix Esprit E42C.2
مشخصات:
حداکثر قدرت: 2 عدد 150 وات
RMS توان اسمی : 50 وات
حساسیت : 89 دسیبل
واکنش فرکانس : 75Hz - 25000Hz
مقاومت : 4 اهم
ووفر 4 اینچی

Speakers rear stage: Helix Blue B62C.2
مشخصات:.
حداکثر قدرت: 2 عدد 180 وات - 360 وات
RMS توان اسمی: 60 وات
مقاومت: 4 اهم

حالا یه جفت کواکسیال هم به مشخصات زیر دارم می خواستم ببینم این امپ جوابگو هست و به چه صورت باید سیم کشی انجام بدم

Helix Esprit E69X
مشخصات:
حداکثر قدرت: 2 عدد 150 وات - 300 وات
RMS توان اسمی: 50 وات
مقاومت: 4 اهم
واکنش فرکانس: 35Hz - 22000Hz
حساسیت : 92 دسیبل
جنس: فایبر گلاس مخروطی
دارای فیلتر جهت بهبود صدای زیر و بالا
دارای توییتر 19 میلیمتری بسیار قدرتمند همراه
دارای کراس اور داخلی 6 دسیبلی

ممنون

dooste.man83
09-04-2018, 20:09
با درود

پخش ام سونی GS820 هست و باند ها اینفینیتی 6913i و 6012i هست ماشین سمند LX

دنبال سیتم کیفیتی هستم و عادت به گوش دادن موزیک با صدای خیلی زیاد هم ندارم ولی به جزئیات و کیفیت خیلی اهمیت میدم

1- می خواستم بدونم اولا سیم کشی باند ها رو چون فابریکی هست بنظرتون عوض کنم ؟ و چه کابلی بدردش می خوره ؟ ( اگر مدلی می شناسید و یا مشخصات خاصی رو برام بفرمایید )

2- اگر بخوام یک آمپ اضافه کنم هلیکس G4 رو پیشنهاد میدید یا D4 ؟ ( با توجه به اینکه صدای بلند گوش نمیکنم می خوام انتخاب عالی ولی اقتصادی داشته باشم )

3-باتری ماشین فابریک سمند هست آیا با اتصال مستقیم هدیونیت به باتری ، باتری مشکل خالی کردن و ... پیدا نمیکنه ؟

4- اگر بخوام آمپ ببندم چه باتری رو با چه آمپری پیشنهاد میدید ؟ یا با یک خازن میتونم برای باتری دیگه هزینه نکنم ( با توجه به اینکه ساب ندارم )

ممنون از راهنماییتون

dooste.man83
09-04-2018, 20:40
راستی دوستان لطف کنن یک نصاب حرفه ای و منصف بهم معرفی کن که سر از تنظیمات هدیونیت و کلا سیستم صوتی در بیاره و کارشم دقیق باشه برای سیم کشی و نصب آمپ و ...

اگر پیش کسی رفتید و راضی بودید یا میشناسید ممنون میشم در پیغام خصوصی برای آدرس اش رو بفرستید ( تهران هستم )

سپاس

salar_aziz
12-04-2018, 08:04
سلام و درود فراوان
لطفا یک بررسی و مقایسه در مورد دو کامپ Gladen Rsx و Gladen Zero165 لطف میکنین انجام بدین؟
در قالب این سیستم:
پخش کنوود610
امپ هلیکس جی4 (اما هر دوی این موارد قابل تعویض هستند در صورت بد بودن صداگیری و توصیه شما دوستان عزیز)

ممنونم

siavashmarzban
13-04-2018, 14:24
با سلام

بنده 207i جدید دارم
میخواستم یه سیستم صوتی روش ببندم با شرایط زیر
ترجیحا از پخش فابریک استفاده بشه یا حداقل کلید های فرمان خودرو و دیسپلی خودرو کار کنه
از ساب اکتیو میخوام استفاده کنم چون فضای صندوقو نیاز دارم
بقیه موارد با شما
هزینه حد اکثر 3 تومن
ممنون

amirsein
13-04-2018, 15:36
با سلام مجددا

در نهایت 7158 رو تهیه کردم و نصب شد ، فقط صداش یکم تیز یه جورایی ولی اذیت نمیکنه و بیسش نرم نیست بیشتر تقه ایه انگار ، نمی دونم شاید بخاطر اینه چون هنوز آمپ نگرفتم اینطوره.
الان می خوام آمپ تهیه کنم به من گفتن پایونیر GM-A4704 به صورت بریج خوبه برای این باند و بعضی ها هم گفتن اگه بریج بسته بشه صدا بم تر میشه درسته؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

درصورتیکه بخوام برای استیج جلو در آینده جلو ببندم چه باند یا کامپی پیشنهاد می کنید؟

و سوال آخرم اینه درصورتیکه با فوکال focal-690-ac یا Focal RCX-690 آشنایی دارین می تونید نسبت به 7158 جی وی سی مقایسه کنید ؟

ممنون از راهنمایینون

سلام دوست عزیز. در مورد بریج بستن به امپ 4 کانال باید بگم این کار درسته که قدرت بیشتری رو در اختیار شما میذاره ولی دیستورشن رو بسیار بالا میبره. مثلا thd از 0.1 به 10 افزایش پیدا میکنه. اصلا این کار توصیه نمیشه.
در مورد انتخاب کواک یا کامپ برای جلو قیمت مد نظرتون و خودروتون رو ذکر کنید اساتید پاسخگویی میکنن.

2094
14-04-2018, 09:47
باسلام برای بدست اوردن بالاترین کیفیت صدا و داشتن صدای سه بعدی با پخش پایونر8650 و ساب JBL 1000 چه امپ و اسپیکری پیشنهاد میفرمایید؟
کیفیت صدا و تفکیک صدا برام خیلی مهمه نه قدرت صدا
بیشترین هزینه برای امپ و اسپیکر یک میلیون بیشتر نشه
مید رنج یا کواک یا کامپ یا باند خربزه ای اصلا مهم نیست فقط بهترین کیفیت صدا رو بهم بده

AmirELX
14-04-2018, 11:40
با درود

پخش ام سونی GS820 هست و باند ها اینفینیتی 6913i و 6012i هست ماشین سمند LX

دنبال سیتم کیفیتی هستم و عادت به گوش دادن موزیک با صدای خیلی زیاد هم ندارم ولی به جزئیات و کیفیت خیلی اهمیت میدم

1- می خواستم بدونم اولا سیم کشی باند ها رو چون فابریکی هست بنظرتون عوض کنم ؟ و چه کابلی بدردش می خوره ؟ ( اگر مدلی می شناسید و یا مشخصات خاصی رو برام بفرمایید )

2- اگر بخوام یک آمپ اضافه کنم هلیکس G4 رو پیشنهاد میدید یا D4 ؟ ( با توجه به اینکه صدای بلند گوش نمیکنم می خوام انتخاب عالی ولی اقتصادی داشته باشم )

3-باتری ماشین فابریک سمند هست آیا با اتصال مستقیم هدیونیت به باتری ، باتری مشکل خالی کردن و ... پیدا نمیکنه ؟

4- اگر بخوام آمپ ببندم چه باتری رو با چه آمپری پیشنهاد میدید ؟ یا با یک خازن میتونم برای باتری دیگه هزینه نکنم ( با توجه به اینکه ساب ندارم )

ممنون از راهنماییتون

درود بر شما
سیم، پاشنه ی آشیل سیستم صوتی هست.
کل زحمات شما رو در مقطع تولید و تقویت صدا رو به باد فنا میده.
پس سیم خوب بخرید، OFC واقعی که عاری از اکسیژن باشه.
سیم خوب گرون هست، من DLS HQL و Connection Sonus رو پیشنهاد می کنم.
برای آمپ تا کراس و از کراس تا ووفر از سیم قطر بالا استفاده کنید. (سلیقه ی من: زیر 4×2 میلی متر یا همون گیج 10 نباشه)

پیشنهادم برای آمپ هم Old School های ژاپنی هست، آمپ های تولیدی قبل از سال 2000.
آمپ های جدید کلاً به درد سینی چایی میخورند. هیچ ارتباطی به کیفیت ندارند.

برق هدیونیت رو از پشت داشبرد بگیرید. کار باید اصولی باشه. هدیونیت اگر از سرباتری برق میگیره، حتماً یه فیوز 15 آمپر سر راهش باشه.

خازن هم جنگولک بازی هست، خازن خوب زیر 1.5 میلیون نیست. خازن های Brax.
خازن غیر های اند، چون ESR به صدا اضافه می کنند، صداتون رو خراب می کنند.
باتری هم 75 آمپر بدون دستکاری جا میشه.
تاثیری در ولتاژ ماشین تون نداره، فقط در حالتی که ماشینتون خاموش هست، Drop Voltage سیستمتون به تعویق می افته.

برای نصب هم کسی رو نمیتونم پیشنهاد کنم.
چون همه از نصب ناراضی هستند.
سواد نصب در کشور ما وجود نداره.
اگر خودتون نصب کنید بهتره.

سلام و درود فراوان
لطفا یک بررسی و مقایسه در مورد دو کامپ Gladen Rsx و Gladen Zero165 لطف میکنین انجام بدین؟
در قالب این سیستم:
پخش کنوود610
امپ هلیکس جی4 (اما هر دوی این موارد قابل تعویض هستند در صورت بد بودن صداگیری و توصیه شما دوستان عزیز)

ممنونم
درود بر شما
کامپ های گلیدن بخاطر داشتن هویت Bright در صدا، باید با آمپ و سورس فلت راه اندازی بشن.
Brightness در صدا، ایرادات شما رو در مطقع تولید و تقویت و انتقال صوت رو بیشتر مانیتور می کنه.
ولی در عوض، کامپ های Dark مثل داین آئودیو و DLS در سیستم های مبتدیانه بیشتر جواب میدن، چون توئیترشون Air و Space گلیدن و فوکال رو نداره.

با سلام

بنده 207i جدید دارم
ترجیحا از پخش فابریک استفاده بشه یا حداقل کلید های فرمان خودرو و دیسپلی خودرو کار کنه
بقیه موارد با شما
هزینه حد اکثر 3 تومن
ممنون
درود بر شما
اگر بخواهید از هدیونیت فابریک استفاده کنید، باید از پروسسور استفاده کنید.
ساب اکتیو هم دوستان بهتر می تونند راهنمایی کنند، ولی ساب اکتیو صدای فراگیر نداره.
والا با بودجه ی شما میشه یه چیز مبتدیانه نصب کرد.

باسلام برای بدست اوردن بالاترین کیفیت صدا و داشتن صدای سه بعدی با پخش پایونر8650 و ساب JBL 1000 چه امپ و اسپیکری پیشنهاد میفرمایید؟
کیفیت صدا و تفکیک صدا برام خیلی مهمه نه قدرت صدا
بیشترین هزینه برای امپ و اسپیکر یک میلیون بیشتر نشه
مید رنج یا کواک یا کامپ یا باند خربزه ای اصلا مهم نیست فقط بهترین کیفیت صدا رو بهم بده
درود
من کامپ کنوود 1800 اکسلون ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو پیشنهاد می کنم.
ولی حواستون باشه که ووفرش 18 سانتی هست.
همونطور که به سایر دوستان عرض کردم، دنبال آمپ های Old School و قدیمی و کلاسیک باشید.
پیشنهاد من
Pioneer X904
Clarion APA 4400

The Rock 2
14-04-2018, 20:58
دوستان برای میدرنج GZCM 8-4PPX ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) با هورن GZCT 4000X ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گرند زیرو چه امپلی پیشنهاد میکنید؟

2094
14-04-2018, 21:47
دوست عزیز اسپیکر فوکال 710 انتخاب بهتریه یا کامپ 1800 اکسلون

amirsein
14-04-2018, 23:33
دوست عزیز اسپیکر فوکال 710 انتخاب بهتریه یا کامپ 1800 اکسلون

سلام
سوال شما مثل اینه که بپرسی سیب بهتره یا گلابی. اون کواکه بیضی هست این یکی کامپه. حجم صدا و بیس 710 خیلی بیشتره. کنووده توی رده کامپ ها حجم صدای بسیار خوبی داره. من صدای کامپ کنوود رو نشنیدم ولی دکتر مهراذر میگه خویه پس خوبه. شما این کامپ رو بتونی استیج جلو ببندی سیم اسپیکر و استیج بندی درست و پخش و امپ مناسب براش انتخاب کنید حتما صدای با کیفیت تری میگیرید. توجه کنید که با کیفیتتر نه حجیمتر.
موفق باشید.

siavashmarzban
15-04-2018, 12:39
با سلام

بنده 207i جدید دارم
بقیه موارد با شما
هزینه حد اکثر 3 تومن
ممنون

درود بر شما
اگر بخواهید از هدیونیت فابریک استفاده کنید، باید از پروسسور استفاده کنید.
ساب اکتیو هم دوستان بهتر می تونند راهنمایی کنند، ولی ساب اکتیو صدای فراگیر نداره.
والا با بودجه ی شما میشه یه چیز مبتدیانه نصب کرد.

دنبال بیس خیلی قوی ای نیستم
فقط یه صدای تفکیک شده و واضح با کمی هم بیس بهم بده کافیه
اگه میشه برند مناسب برای پروسسور و ساب اکتیو و باند یا کامپوننت و امپ معرفی کنید ممنون میشم

m6788
16-04-2018, 19:03
دوستان واسه قطعات زیر بخوام یه ساب باکس کوچیک بگیرم که نه خیلی فضای صندوق ۲۰۶ هاچبک رو از دست بدم و هم یه بیس خوب و نرم داشته باشم چی بگیرم بنظرتون و اینم بگم کلا کیفیت صدا برام مهمه و خیلی اهل ولوم دادن و خودنمایی نیستم و میخوام خودم از موسیقی لذت ببرم

کامپ e62c.2 هلیک واسه درهای جلو
امپ دی ۴ هلیکس
پخش ۳۰۴ کنوود

AmirELX
17-04-2018, 12:25
دنبال بیس خیلی قوی ای نیستم
فقط یه صدای تفکیک شده و واضح با کمی هم بیس بهم بده کافیه
اگه میشه برند مناسب برای پروسسور و ساب اکتیو و باند یا کامپوننت و امپ معرفی کنید ممنون میشم

نظر بنده اینه که برخلاف سایر دوستان که از پروسسور استفاده می کنند، شما پسیو نصب کنید.
و هدیونیت بخرید.
با یه ترفند خاصی که بهتون یاد میدم، میتونید هدیونیت دوم داشته باشید، بدون اینکه سیم کشی فابریک ماشین و سیستم مالتی مدیاش دست بخوره.
شما یکی از دو هدیونیت sony mex xb100bt یا sony mex-gs820bt رو تهیه کنید.
هدیونیت رو در داخل داشبرد، زیر صندلی، یا پشت تخته ی آمپلی فایر جاسازی کنید.
این دو هدیونیت توسط برنامه Songpal که اختصاصی سونی هست، کنترل میشن.
بدون هیچ نگرانی میتونید با گوشی تون پخش رو کنترل کنید.
ما این کار رو برای یه GS9 انجام دادیم، ماشین آقای منتظری. خیلی هم جالب از آب دراومد.

برای گرفتن برق هم بهتر هست یه سیم جداگانه از سرباتری برای 12V پخش بگیرید، منفی رو هم از بدنه، سیم ACC یا همون استارت رو هم از زیر فرمان و استارت تهیه کنید.
پخش های سونی جعبه فیوز دارند، دیگه غمی نیست.

آمپلی فایر های جدید رو که قبول ندارم. ولی یه آمپ زیر یه تومن بگیرید از یه برند مطرح. تو بازار دست دو هم موارد خوبی پیدا میشه.
اگر آمپ قدیمی بخرید صدای بهتری بهتون میده. خیلی بهتر.

کامپوننت هم انتخاب زیادی دارید، از Gladen و Focal و...
باید تحقیق کنید.

اولین کاری که باید انجام بدید، اینه که سیم و اکسسوری با کیفیت تهیه کنید. نه قطعه.
برق ماشین رو درست کنید.
صدا از پخش شروع نمیشه.
از دینام و سرباتری آغاز میشه.

دوستان واسه قطعات زیر بخوام یه ساب باکس کوچیک بگیرم که نه خیلی فضای صندوق ۲۰۶ هاچبک رو از دست بدم و هم یه بیس خوب و نرم داشته باشم چی بگیرم بنظرتون و اینم بگم کلا کیفیت صدا برام مهمه و خیلی اهل ولوم دادن و خودنمایی نیستم و میخوام خودم از موسیقی لذت ببرم

کامپ e62c.2 هلیک واسه درهای جلو
امپ دی ۴ هلیکس
پخش ۳۰۴ کنوود
درود بر شما
من Gladen RS10 رو با باکس پیشنهادیش توصیه می کنم.
ساب دقیق و خوبیه.

dooste.man83
17-04-2018, 13:29
درود بر شما
سیم، پاشنه ی آشیل سیستم صوتی هست.
کل زحمات شما رو در مقطع تولید و تقویت صدا رو به باد فنا میده.
پس سیم خوب بخرید، OFC واقعی که عاری از اکسیژن باشه.
سیم خوب گرون هست، من DLS HQL و Connection Sonus رو پیشنهاد می کنم.
برای آمپ تا کراس و از کراس تا ووفر از سیم قطر بالا استفاده کنید. (سلیقه ی من: زیر 4×2 میلی متر یا همون گیج 10 نباشه)

پیشنهادم برای آمپ هم Old School های ژاپنی هست، آمپ های تولیدی قبل از سال 2000.
آمپ های جدید کلاً به درد سینی چایی میخورند. هیچ ارتباطی به کیفیت ندارند.

برق هدیونیت رو از پشت داشبرد بگیرید. کار باید اصولی باشه. هدیونیت اگر از سرباتری برق میگیره، حتماً یه فیوز 15 آمپر سر راهش باشه.

خازن هم جنگولک بازی هست، خازن خوب زیر 1.5 میلیون نیست. خازن های Brax.
خازن غیر های اند، چون ESR به صدا اضافه می کنند، صداتون رو خراب می کنند.
باتری هم 75 آمپر بدون دستکاری جا میشه.
تاثیری در ولتاژ ماشین تون نداره، فقط در حالتی که ماشینتون خاموش هست، Drop Voltage سیستمتون به تعویق می افته.

برای نصب هم کسی رو نمیتونم پیشنهاد کنم.
چون همه از نصب ناراضی هستند.
سواد نصب در کشور ما وجود نداره.
اگر خودتون نصب کنید بهتره.

Clarion APA 4400

بسیار ممنون بابت راهنمایی
من فقط برای باند های درب و عقب می خوام کابل تهیه کنم . این برند های کابل که گفتید رو از کجا میتونم تهیه کنم ( پاساژ امجد فکر میکنید بتونم گیر بیارم ؟ )

این گیج هر چقدر بیشتر باشه بهتره ؟ یا خیر ؟ چون کابل می خوام زیر 150 تومن هزینه کنم و کلا توی خریدش به چه چیزهایی دقت کنم ؟

فکر میکنید کار خودم هست توی درب و تا صندوق رو کابل کشی کنم ؟ ( ماشین سمند هست )

در مورد اینکه فرمودید برق هدیونیت رو از پشت داشبرد بگیرم خوب این GS820 حدود 50 وات RMS خروجی آمپ داخلیش هست یعنی به احتمال زیاد به طور عرف نمیتونم هدیونیت رو وصل کنم و برق کم میاره حالا این که می فرمایید از پشت داشبرد از کجاش بگیرم که مستقیم از باتری بیاد و افت هم نداشته باشه ؟

بعد این هدیونیت پشتش یک فیوز داره بازم بنظرتون فیوز 15 آمپری رو برازم ؟

سپاس

AmirELX
17-04-2018, 14:28
بسیار ممنون بابت راهنمایی
من فقط برای باند های درب و عقب می خوام کابل تهیه کنم . این برند های کابل که گفتید رو از کجا میتونم تهیه کنم ( پاساژ امجد فکر میکنید بتونم گیر بیارم ؟ )

این گیج هر چقدر بیشتر باشه بهتره ؟ یا خیر ؟ چون کابل می خوام زیر 150 تومن هزینه کنم و کلا توی خریدش به چه چیزهایی دقت کنم ؟

فکر میکنید کار خودم هست توی درب و تا صندوق رو کابل کشی کنم ؟ ( ماشین سمند هست )

در مورد اینکه فرمودید برق هدیونیت رو از پشت داشبرد بگیرم خوب این GS820 حدود 50 وات RMS خروجی آمپ داخلیش هست یعنی به احتمال زیاد به طور عرف نمیتونم هدیونیت رو وصل کنم و برق کم میاره حالا این که می فرمایید از پشت داشبرد از کجاش بگیرم که مستقیم از باتری بیاد و افت هم نداشته باشه ؟

بعد این هدیونیت پشتش یک فیوز داره بازم بنظرتون فیوز 15 آمپری رو برازم ؟

سپاس

درود
کابل ها رو میشه از چند فروشگاه تهیه کرد، ولی به دلیل قوانین فروم از درج لینک معذوریم.
فروشگاه صدا نمایندگی محصولات کانکشن هست. شرکت مجیرالکترونیک یا همون IranDLS هم نمایندگی DLS.
جستجو کنید پیدا می کنید.
ولی با 150 تومن، سیم مبتدی میشه خرید نه این ها رو. این سیم ها رزولوشن صدای بالایی دارند.

اگر سر رشته ای از برق داشته باشید و اصول صدا رو بلد باشید، بله.
در غیر اینصورت برید پیش نصاب.

راجع به پخش هم اگر میخواهید از آمپ داخلیش استفاده کنید. پس باید از سرباتری برق بگیرید.
ضمناً خود پخشتون جعبه فیوز و فیوز داره. مشکی بزرگ هست.

2094
17-04-2018, 15:09
سلام
کسی میتونه راهنمایی کنه چجوری میتونم کامپ e62c.2 و e42c.2 مارک هلیکس رو با امپ g4 هلیکس درایو کنم
کراس اورهای کامپ رو چجوری نصب کنم
بهترین امپ برای ساب جی بی ال cs1214 چی پیشنهاد میکنید قیمت بالایی نداشته باشه

Actros
18-04-2018, 05:24
AMIRELX عزیز کابل AUX تا 30-35 تومن یه چیز معمولی انرجایزر هایتک خوبه ؟
بعد این سری کابلا بعضیا 3 خط داره مثل هندسفری گوشی.بعضیا دو خط. چیه فرق اینا ؟ کابل قبلیم 2 خطی بود 3 تا باندم کار میکرد.الان 3 خطیه 4 تا باند کار میکنه ولی سازگار نیست با گوشیا. با دو سه مدل گوشی فقط کار میکنه

mrm88
18-04-2018, 08:36
سلام
کسی میتونه راهنمایی کنه چجوری میتونم کامپ e62c.2 و e42c.2 مارک هلیکس رو با امپ g4 هلیکس درایو کنم
کراس اورهای کامپ رو چجوری نصب کنم
بهترین امپ برای ساب جی بی ال cs1214 چی پیشنهاد میکنید قیمت بالایی نداشته باشه

سلام دوست گرامی

آمپ و کامپ های انتخابیتون کاملا مچ هستن، البته اگر فقط E42C.2 رو میخواستین نصب کنین میشد حتی به D four هم فکر کرد، کلا سری اسپریت هلیکس برای رنج متوسط رو به قابل قبول(اقتصادی) انتخاب مناسبیه و کیفیت و حجم مناسبی رو بهتون میده که تو رنج قیمتی خودش جزو بهتریناست، من خودم قبلا کواکسیال 13 سانتیش یعنی E5X.2 رو داشتم و واقعا به نسبت خودش صدای خوبی داشت هرچند که به دلیل ارتقا به کامپوننت فوکال فروختمش!

البته چند وقتیه قیمت مدلای هلیکس هم تو این بازار داغون و افسار گسیخته خیلی رفته بالا! شما پارسال همین موقع با فکر کنم حدود 450 میتونستی E62C.2 رو بخری ولی الان احتمالا قیمتش خیلی بیشتر شده باشه، توی همین رنج قیمت فوکال سری اکسس یا کننود سری اکسلون هم میتونه گزینه خوبی باشه این یه بحث و بحث دیگه هم تامین برق ماشینتون و انتخاب اکسسوری مناسب هست و لازمه که در این خصوص دقت کافی به خرج بدین که خب خیلی مهمه،

درخصوص نصب کراس اوور خب خیلی سادست شما روی کراس اوورتون(هر کراس اووری) یک قسمت به عنوان ورودی سیگنال از آمپتون هست و یک قسمت هم به عنوان خروجی سیگنال به بلندگوهاتون، قسمت ورودی که مشخصه برای مثلا استیج جلوی ماشین نیاز به دو کانال از آمپتون هست(اگر مثلا آمپ رو 4 کانال فرض کنیم) و قسمت خروجی باید سیم های مثبت و منفی مشخص شده برای توییتر و ووفر به همزاد خودشون در توییتر و ووفر کامپوننت اتصال پیدا کنه،

به عنوان مثال برای کامپ هلیکس E62C.2 کراس اوور به شکل زیر هست:

تصویر واضحه فقط برای قسمت توییتر اگه دقت کنین یه منفی داریم که سیم منفی توییتر رو بهش وصل میکنیم و برای مثبت 3تا آپشن هست یکی حالت فلت(0db) و دیگری کم شدن های‌رنجتون تا 3db و دیگری هم افزایش های‌رنجتون تا 3db که بسته به سلیقه، نوع صدای پخش و آمپ که صدای تیز تر و کریستالی یا عکس اون رو دوست داشته باشین میتونین سیم مثبت توییتر رو به یکی از این آپشن ها بزنین ولی خب همیشه تو انتخاب دیفالت و پیش فرض فلت رو باید انتخاب کرد و بعد اگه لازم شد High Range رو Modified میکنیم.

حالا بعضی از کامپوننت‌های پیشرفته‌تر به شما آپشن های دیگه هم میدن مثل تنظیمات برای woofer و یا حالت Bi AMP و مواردی از این دست ولی خب اصول کلی همینه.

موفق باشین

2094
18-04-2018, 12:05
با تشکر از توضیحاتتون مجبورم خودم سیستم و نصب کنم خروجی امپ انتخابی از وات کامپ ها بیشتره چجوری قدرت خروجی امپ برای هر کامپ رو با حداکثر قدرت کامپ تنظیم کنم که اسیبی به کامپها نرسه ممنون

2094
18-04-2018, 12:54
با تشکر از توضیحاتتون مجبورم خودم سیستم و نصب کنم خروجی امپ انتخابی از وات کامپ ها بیشتره چجوری قدرت خروجی امپ برای هر کامپ رو با حداکثر قدرت کامپ تنظیم کنم که اسیبی به کامپها نرسه ممنون

AmirELX
18-04-2018, 23:44
AMIRELX عزیز کابل AUX تا 30-35 تومن یه چیز معمولی انرجایزر هایتک خوبه ؟
بعد این سری کابلا بعضیا 3 خط داره مثل هندسفری گوشی.بعضیا دو خط. چیه فرق اینا ؟ کابل قبلیم 2 خطی بود 3 تا باندم کار میکرد.الان 3 خطیه 4 تا باند کار میکنه ولی سازگار نیست با گوشیا. با دو سه مدل گوشی فقط کار میکنه
درود بر شما
والا کابل AUX خوب اگر مقداری هزینه ی بیشتر کنید، کوردیال عالیه. Cordial.
تو نت جستجو کنید پیدا می کنید، حتی خرید آنلاین داره.
منظورتون رو از خط متوجه نمیشم.
کابل AUX سه تا سیم داره. یه چپ یه راست و یه منفی.

Actros
19-04-2018, 04:18
درود بر شما
والا کابل AUX خوب اگر مقداری هزینه ی بیشتر کنید، کوردیال عالیه. Cordial.
تو نت جستجو کنید پیدا می کنید، حتی خرید آنلاین داره.
منظورتون رو از خط متوجه نمیشم.
کابل AUX سه تا سیم داره. یه چپ یه راست و یه منفی.
ببین کابلی که الان دارم استفاده میکنم از این ریمکس ارزوناس سریش اینطوریه مث این عکس(خط منظورم اون سفیداس نمیدونم چیه اسمش :n02::n02:)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با این 4 تا باندم کار میکنه ولی قبلی که سریش 2 خط بود 3 تا باندم کار میکرد.نمیدونم اون کابل خراب بود یا کلا aux همینطوره.پخشمم 7016 هست
اون مارک هم دیدم چند تا سایت زدن 30-35 تومن Cordial CFS 1.5 WW ولی موجود نبود.یه سایت snow white این مدل رو داشت 55 تومن.
Cordial CFS 1.5 WW این اگه بود 35 بود.مارک دیگه ای مد نظر نیست ؟

AmirELX
19-04-2018, 08:05
درود
اون خط ها که می فرمائید دندانه هستند تا احتمال اتصال درگاه و شانس تماس رو بالا ببرند.
مثل اینکه در نمونه های 2 دندانه اتصال خوبی با درگاه AUX شما برقرار نمیشه.
چیزی که کاربران استفاده کردند و راضی بودند کوردیال بود، متاسفانه مورد دیگه ای مدنظر ندارم که خدمتتون عرض کنم.

m6788
20-04-2018, 07:51
درود بر شما
ساب دقیق و خوبیه.
مرسی
گزینه قیمت مناسب تر هم پیشنهاد میدین لطفا

m6788
20-04-2018, 07:52
درود بر شما
ساب دقیق و خوبیه.
مرسی
و اینکه اگر فابریکی با باکس باشه بهتره

The Rock 2
20-04-2018, 23:41
سلام دوستان ... چند بار سوال پرسیدم ولی کسی جواب نداد خواهشا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه

من یه جفت میدرنج 8 اینچ گرندزیرو گرفتم که هرکدوم 200 وات ار ام اس توی 4 اهم قدرتشه ... میخوام یه جفت هورن هم بگیرم که اونم هر کدومش 50 وات ار ام اس تو 4 اهم قدرتشه

الان یه امپیلی 4 کانال دارم با این مشخصات : (واتها بر اساس ار ام اس هست)

Output Power @ 4 Ohm (CEA*)
4x 70 W

Output Power @ 2 Ohm (CEA*)

4x 115 W

Output Power @ 1 Ohm (CEA*)
-

Bridge mode @ 4 Ohm (CEA* / 10% THD)
2x 250 W

خب الان سوالم اینه امپ جواب میده هم برای هورن هم برا میدرنج؟ بعد نمیفهمم پل بزنی 2 اهم میشه یا 4 اهم میشه توضیح بدید...

بعد سوال بعدیم اینه ساب کیفیتی چی پیشنهاد میدید برای این سیستم؟ چون امپ و هورن و میدرنجم گرند زیروئه میخواستم سابمم گرند بگیرم ولی میگن ساباش بیشتر قدرتیه تا کیفیتی...
یه ساب خوب معرفی کنید که قدرتش به این سیستم بخوره (بیشتر تمرکزم رو کیفیت بیس زدن سابه)

AmirELX
21-04-2018, 02:44
مرسی
و اینکه اگر فابریکی با باکس باشه بهتره
درود
ساب زیر 400-500 تومن، کیفیت ساخت و بیس خوبی نداره.
RS سابی هست که طنینش شبیه ساب های 1.5 میلیونی هست.
تو خریدش شک نکنید.
ولی رفتار ساب به مدار و سیم و باکس و برق شما بستگی داره. اگر در موارد ذکر شده ایراد داشته باشید، یه ساب های اند هم صدای دبه میده.

سلام دوستان ... چند بار سوال پرسیدم ولی کسی جواب نداد خواهشا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه

من یه جفت میدرنج 8 اینچ گرندزیرو گرفتم که هرکدوم 200 وات ار ام اس توی 4 اهم قدرتشه ... میخوام یه جفت هورن هم بگیرم که اونم هر کدومش 50 وات ار ام اس تو 4 اهم قدرتشه

الان یه امپیلی 4 کانال دارم با این مشخصات : (واتها بر اساس ار ام اس هست)

Output Power @ 4 Ohm (CEA*)
4x 70 W

Output Power @ 2 Ohm (CEA*)

4x 115 W

Output Power @ 1 Ohm (CEA*)
-

Bridge mode @ 4 Ohm (CEA* / 10% THD)
2x 250 W

خب الان سوالم اینه امپ جواب میده هم برای هورن هم برا میدرنج؟ بعد نمیفهمم پل بزنی 2 اهم میشه یا 4 اهم میشه توضیح بدید...

بعد سوال بعدیم اینه ساب کیفیتی چی پیشنهاد میدید برای این سیستم؟ چون امپ و هورن و میدرنجم گرند زیروئه میخواستم سابمم گرند بگیرم ولی میگن ساباش بیشتر قدرتیه تا کیفیتی...
یه ساب خوب معرفی کنید که قدرتش به این سیستم بخوره (بیشتر تمرکزم رو کیفیت بیس زدن سابه)

درود
بچه ها اکثراً تمایلات کیفیتی دارند، بخاطر همین شما مغفول واقع شدید. من عذرخواهی می کنم.
این آمپ که فرمودید، هورن های شما رو فول درایو می کنه.
اما اگر دنبال وات بالا باشید، احتمالاً از پس میدرنج هاتون بر نمیاد.
قابلیت پل زنی هم فقط به درد سابووفر می خوره. که مثبت یه کانال رو با منفی کانال دیگه می گیرید.
البته با 75 وات، میدرنج تون زنده میشه و صداش خوب میشه.
به شرطی که برق خوبی داشته باشید و سیم های تغذیه کننده ی دینام و باتری و همچنین سیم های مسیر آمپ مس خالص باشند و از قطر مناسبی برخوردار باشند.
اتصالات محکم باشند و سطح مقطع خوبی داشته باشید.
منفی های بدنه خیلی عالی باشند.
سرباتری خوبی داشته باشید.
سیستم صوتی خودرو، بدون انجام BIG3 یا BIG4 مردود هست.
شارش الکترون خیلی مهمه.

mrm88
21-04-2018, 07:50

برای برقراری توازن بین میزان وات مصرفی درایورهای بلندگو و توان تولید شده توسط آمپلیفایر(علمی ترش میشه همطراز شدن ولتاژ پخش با آمپلیفایر) ما از تنظیم Gain آمپلیفایر استفاده می کنیم، برای تنظیم Gain ، راهنمای آماده شده توسط آقا حمید عزیز(hamidR15) رو توی همین انجمن سرچ کنید و به همون عمل کنین.

The Rock 2
21-04-2018, 11:22
درود
ساب زیر 400-500 تومن، کیفیت ساخت و بیس خوبی نداره.
RS سابی هست که طنینش شبیه ساب های 1.5 میلیونی هست.
تو خریدش شک نکنید.
ولی رفتار ساب به مدار و سیم و باکس و برق شما بستگی داره. اگر در موارد ذکر شده ایراد داشته باشید، یه ساب های اند هم صدای دبه میده.

درود
بچه ها اکثراً تمایلات کیفیتی دارند، بخاطر همین شما مغفول واقع شدید. من عذرخواهی می کنم.
این آمپ که فرمودید، هورن های شما رو فول درایو می کنه.
اما اگر دنبال وات بالا باشید، احتمالاً از پس میدرنج هاتون بر نمیاد.
قابلیت پل زنی هم فقط به درد سابووفر می خوره. که مثبت یه کانال رو با منفی کانال دیگه می گیرید.
البته با 75 وات، میدرنج تون زنده میشه و صداش خوب میشه.
به شرطی که برق خوبی داشته باشید و سیم های تغذیه کننده ی دینام و باتری و همچنین سیم های مسیر آمپ مس خالص باشند و از قطر مناسبی برخوردار باشند.
اتصالات محکم باشند و سطح مقطع خوبی داشته باشید.
منفی های بدنه خیلی عالی باشند.
سرباتری خوبی داشته باشید.
سیستم صوتی خودرو، بدون انجام BIG3 یا BIG4 مردود هست.
شارش الکترون خیلی مهمه.

مرسی از راهنماییت...
اگه فقط میدرنجا رو به صورت بریج بهش وصل کنم چه اتفاقی میوفته که میگی بریج فقط به درد ساب میخوره؟

AmirELX
21-04-2018, 11:42
مرسی از راهنماییت...
اگه فقط میدرنجا رو به صورت بریج بهش وصل کنم چه اتفاقی میوفته که میگی بریج فقط به درد ساب میخوره؟
در اینصورت کانال یک و دو بریج میشن برای یه میدرنج و کانال سه و چهار برای میدرنج دیگه.
پس هورن هاتون بدون آمپ می مونند و باید براشون آمپ تهیه کنید.
بنابراین بهتره که یه آمپ چهارکانال قوی برای میدرنج ها تون تهیه کنید. (پیشنهادم کلاس D های SoundDigital هست)
و آمپ چهار کانال فعلی تون رو به هورن ها اختصاص بدید.

The Rock 2
21-04-2018, 12:04
در اینصورت کانال یک و دو بریج میشن برای یه میدرنج و کانال سه و چهار برای میدرنج دیگه.
پس هورن هاتون بدون آمپ می مونند و باید براشون آمپ تهیه کنید.
بنابراین بهتره که یه آمپ چهارکانال قوی برای میدرنج ها تون تهیه کنید. (پیشنهادم کلاس D های SoundDigital هست)
و آمپ چهار کانال فعلی تون رو به هورن ها اختصاص بدید.

ساب کیفیتی متناسب با این سیستم چی پیشنهاد میدید؟

radikal0120
22-04-2018, 00:24
سلام دوستان
من میخوام یه جفت باند برای عقب ۲۰۶ بگیرم
به نظرتون تا ۶۰۰ تومن چی میشه گرفت
چه با امپیلی چه بدون امپیلی لطفا اگه میشه یه راهنمایی کنید
پخشم مدل pioneer DEH-S1053UB هستشپخشمم نمیدونم خوبه یا نه در این موردم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

AmirELX
22-04-2018, 01:16
ساب کیفیتی متناسب با این سیستم چی پیشنهاد میدید؟
اگر میخواهید هم دقتش قابل قبول باشه، هم قدرتش.
این دوگزینه.
Image Dynamics IDQ12V4
Gladen SQX Extreme
ولی هر دو احتیاج به مونو خوب یا بریج قدرتمند دارند.
راجع بهشون تحقیق کنید.

moslem880
22-04-2018, 21:17
سلام به همگی
یه سوال دوستان عزیز
چرا کواک Alpha609 ظهرها و هنگام گرم شدن هوا خیلی بهتر بیس میزنه نسبت به صبح ها؟
به تجربه این موضوع خیلی برام مشهود شده.
به نظرتون علتش مربوط به گرم شدن ووفر میتونه باشه یا از فیزیولوژی گوش هاست؟
ممنونم از همگی.

AmirELX
25-04-2018, 02:26
سلام به همگی
یه سوال دوستان عزیز
چرا کواک Alpha609 ظهرها و هنگام گرم شدن هوا خیلی بهتر بیس میزنه نسبت به صبح ها؟
به تجربه این موضوع خیلی برام مشهود شده.
به نظرتون علتش مربوط به گرم شدن ووفر میتونه باشه یا از فیزیولوژی گوش هاست؟
ممنونم از همگی.
درود مسلم جان
گوش شما درست تشخیص میده :n06:و این موضوع نشأت گرفته از تاثیرات دما بر ماده هست. در پست های قبلی بهش اشاره کردم که اگر فرصت پیش بیاد راجع بهش توضیح میدم. که در علم فیزیک صاحب عنوان هست.

در گرما، اسپایدر و سوراند ووفر و سابووفر به دلیل اتساع بیشتر، دامنه ی حرکت بیشتری دارند و در Xmax شاهد افزایش نرخ هستیم.
چون گرما فاصله ی مولکولی ماده رو بیشتر می کنه و صفحه ی سابووفر و یا ووفر با آزادی بیشتری حرکت می کنند و جلوتر میان. بنابراین حجم هوای بیشتری رو حرکت میدن.
حجم هوای بیشتر = بیس بیشتر. بخاطر همین هست که در گرما، لوبیس بهتر میشه
هر چقدر هم فرکانس ها پایین تر باشند، حجم هوای بیشتری برای ثبت دسی بل های بالاتر نیاز هست.
و برای کسب لوبیس بهتر، نیاز به باکس بزرگ هست.

نکته ی بعدی اینه که متاسفانه، در گرما ممکن هست های رنج و میدرنج مقداری کثیف بشه.
زیرا مقاومت سیم با گرما رابطه ی مستقیم داره.
هر چقدر یک سیم رسانا گرمتر بشه، هدایت پذیری الکترون سخت تر میشه. پس شارش الکترون کاهش پیدا می کنه.
این موضوع در صدا به صورت تغییر هویت از Darkness به Lightness و در موارد شدیدتر کثیف شدن های رنج و میدرنج بروز پیدا می کنه.

البته سیم تمام ماجرا نیست...
بلکه Voice Coil و سیم پیچ یک اسپیکر در هوای گرم، زودتر داغ میشه
و این راندمان اسپیکر رو کاهش میده.
یعنی در ویس کویل هم افزایش مقاومت ناشی از گرما، باعث بروز آسیب صوتی میشه.

در انتها هم باید خدمتتون عرض کنم.
کسی میتونه در Hi-Fi ادعا کنه که نصف راه رو رفته، که تاثیر سیم و دما رو بر صوت تشخیص بده.
این گوش ها باید تربیت بشه...:n06:
با احترام

moslem880
26-04-2018, 07:18
درود مسلم جان
گوش شما درست تشخیص میده :n06:

و این موضوع نشأت گرفته از تاثیرات دما بر ماده هست. در پست های قبلی بهش اشاره کردم که اگر فرصت پیش بیاد راجع بهش توضیح میدم. که در علم فیزیک صاحب عنوان هست.

در گرما، اسپایدر و سوراند ووفر و سابووفر به دلیل اتساع بیشتر، دامنه ی حرکت بیشتری دارند و در Xmax شاهد افزایش نرخ هستیم.
چون گرما فاصله ی مولکولی ماده رو بیشتر می کنه و صفحه ی سابووفر و یا ووفر با آزادی بیشتری حرکت می کنند و جلوتر میان. بنابراین حجم هوای بیشتری رو حرکت میدن.
حجم هوای بیشتر = بیس بیشتر. بخاطر همین هست که در گرما، لوبیس بهتر میشه
هر چقدر هم فرکانس ها پایین تر باشند، حجم هوای بیشتری برای ثبت دسی بل های بالاتر نیاز هست.
و برای کسب لوبیس بهتر، نیاز به باکس بزرگ هست.

سلام دکتر
توضیحات شما خیلی زیبا وشیواست. امیر جان خیلی خوب به نکات اشاره میکنید.
حقیقتا ظهرها لوبیس بهتری دارم. عمیق و پر . البته تفاوت وکال رو خوب روش دقت نکردم.

نکته ی بعدی اینه که متاسفانه، در گرما ممکن هست های رنج و میدرنج مقداری کثیف بشه.
زیرا مقاومت سیم با گرما رابطه ی مستقیم داره.
هر چقدر یک سیم رسانا گرمتر بشه، هدایت پذیری الکترون سخت تر میشه. پس شارش الکترون کاهش پیدا می کنه.
این موضوع در صدا به صورت تغییر هویت از Darkness به Lightness و در موارد شدیدتر کثیف شدن های رنج و میدرنج بروز پیدا می کنه.

راستش این رو دیگه اصلا نمیدونستم. جالب بود برام.

البته سیم تمام ماجرا نیست...
بلکه Voice Coil و سیم پیچ یک اسپیکر در هوای گرم، زودتر داغ میشه
و این راندمان اسپیکر رو کاش میده.
یعنی در ویس کویل هم افزایش مقاومت ناشی از گرما، باعث بروز آسیب صوتی میشه.

در انتها هم باید خدمتتون عرض کنم.
کسی میتونه در Hi-Fi ادعا کنه که نصف راه رو رفته، که تاثیر سیم و دما رو بر صوت تشخیص بده.

از اینکه وقت میذارید واقعا ممنونم.
پیشنهادات شما راهگشای فرومه.

این گوش ها باید تربیت بشه... :n06:

با احترام

OK

psp2004
26-04-2018, 17:10
سلام و درود، دوستان ضبط تا روشن میشه یه صدای سوتی بلندگو ها میدن که با افزایش ولوم صدای سوت بیشتر هم میشه٬ حتی اگه چیزی play نشه صدای سوت هست (اگر ضبط روشن باشه) مشکل از کجاست؟

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

AmirELX
27-04-2018, 00:04
سلام و درود، دوستان ضبط تا روشن میشه یه صدای سوتی بلندگو ها میدن که با افزایش ولوم صدای سوت بیشتر هم میشه٬ حتی اگه چیزی play نشه صدای سوت هست (اگر ضبط روشن باشه) مشکل از کجاست؟

درود
آیا این مشکل هنگام روشن بودن موتور وجود داره؟ یا خاموش بودن؟ یا هردو؟
اگر این صدای سوت فرکانسی خیلی بالا باشه، مثلاً 13 یا 15 کیلوهرتز...
میتونه به دلایل مختلفی باشه.
منفی نامناسب
ایراد در آمپ یا پخش
ایراد در RCA

psp2004
27-04-2018, 23:46
درود
آیا این مشکل هنگام روشن بودن موتور وجود داره؟ یا خاموش بودن؟ یا هردو؟
اگر این صدای سوت فرکانسی خیلی بالا باشه، مثلاً 13 یا 15 کیلوهرتز...
میتونه به دلایل مختلفی باشه.
منفی نامناسب
ایراد در آمپ یا پخش
ایراد در RCAفکر کنم در حالت روشن بودن موتور صدای سوت هست.
منتهی امکانش هست اگر صدای سوت در هر دو حالت روشن یا خاموش موتور بود رو‌نیز بگید چه دلایلی میتونه داشته باشه؟

کیفیت rca ها خیلی خوبه، کابل مثبت رو نیز رو ماشین قبلی که نصب داشتم همین بود و چنین مشکلی نداشتم، فقط هدیونیت کابل مثبتش رو یه کابل نازکتر از پیشنهادی خودش استفاده کردم، میتونه از اون باشه؟ sony xb100

و اینکه این صدای سوت نویز که نیست؟ برای مقال اگه rca از کنار کابل مثبت رد شده باشه.

سوال اخر نیز فرکانس سوت رو چجوری بسنجم؟

پیشاپیش ممنون بابت پاسخ به سوالات

AmirELX
28-04-2018, 00:25
فکر کنم در حالت روشن بودن موتور صدای سوت هست.
منتهی امکانش هست اگر صدای سوت در هر دو حالت روشن یا خاموش موتور بود رو‌نیز بگید چه دلایلی میتونه داشته باشه؟

کیفیت rca ها خیلی خوبه، کابل مثبت رو نیز رو ماشین قبلی که نصب داشتم همین بود و چنین مشکلی نداشتم، فقط هدیونیت کابل مثبتش رو یه کابل نازکتر از پیشنهادی خودش استفاده کردم، میتونه از اون باشه؟ sony xb100

و اینکه این صدای سوت نویز که نیست؟ برای مقال اگه rca از کنار کابل مثبت رد شده باشه.

سوال اخر نیز فرکانس سوت رو چجوری بسنجم؟

پیشاپیش ممنون بابت پاسخ به سوالات
سلام مجدد
اگر در حالت روشن بودن هست، پس یکی از قویترین احتمال ها احتمال عدم اتصال درست منفی به بدنه است. شما ضعف در منفی دارید.
وقتی دینام کار می کنه، شارش الکترون بخاطر شارژ باتری بیشتره، اما به دلیل اینکه منفی ها قوی نیستند، یه فیدبک منفی روی صداتون میذاره.
این نویز به نویز تراتل معروف هست. Throttle Noise که به هنگام گاز دادن بیشتر هم میشه. چون دور دینام بالاتر میره.
فعلاً منفی رو بررسی کنید.

برای فرکانس شناسی هم کافیه چند بار فرکانس ها رو بشنوید و در سایت ها جستجو کنید. این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو هم نگاه کنید و گوش کنید.
معمولاً اگر RCA از کنار کابل مثبتی که آمپر بالایی داره عبور کنه، بخاطر تاثیر اکترومغناطیسی سیم مثبت، دچار Peak در میدرنج و های رنج میشه. نه این نویزی که شما فرمودید.

شاید هم ایراد از بخش پاور یا پری آمپ آمپلی تون باشه. باید با رد گزینه به نتیجه برسید.

این اتصال منفی رو ببینید :n24:
واقعاً برای نصابش متاسفم. :n35:

برای اتصال صحیح منفی به بدنه، باید از کابلشو با سطح مقطع کافی استفاده کنید.
محل مناسبی رو انتخاب کنید، حدالامکان منفی رو کوتاه بگیرید تا افت ولتاژتون کم بشه. پیچ محکم با واشر رو آماده کنید. موضع رو با دریل و مته ی سنگی بتراشید. یکم گریس بزنید که فقط چرب بشه و جلوگیری کنه از اکسید بدنه. کابلشو رو محکم کنید.
اتصال شل و ضعیف منفی، صداتون رو خراب می کنه.

البته این تصاویر مربوط میشه به Big4 که روی ماشین زدم، ولی کاملاً راهگشای شماست.
موفق باشید

AmirELX
30-04-2018, 23:50
دارا بودن از اکسسوری با کیفیت بسیار مهم هست.
بسیاری از تقسیم ها و فیوز هلدر های موجود در بازار از جنس مس نیستند.
از آلیاژ های بسیار ارزان و با رسانایی کم در ساختشون استفاده شده. مثل نیکل و آلومینیوم.

تقسیم زیر رو تهیه کردم.
سه تا گیج صفر ورودی، سه تا گیج صفر خروجی...
کاربرد: در Big4 و سیستم های SPL و باتری دوم و به طور کلی موارد خاص و نصب های منحصر به فرد.
مس... :V29:
با افتخار ساخت ایران...
بعضی از اکسسوری های گرانقیمت خارجی رو تست کردیم، اسم نمی برم. ولی مس نبودند. پول گزاف پای برند نپردازید.

F_1984
02-05-2018, 21:21
با سلام در ادامه پست های قبلیم برای جمع کردن یه سیستم کیفیتی قطعات زیر خریدم ونصب کردم

هدیونیت : کنوود 210

کامپوننت در های جلو : کنوود 180xr

آمپلی فایر : کنوود 704ex

سیم برق هم گیج صفر یزد گرفتم کابل بلندگو هم 2*2.5 مسی رشته ای ، برای در های جلو هم دمپینگ دست ساز و فوم آکوستیک نصب کردم

حالا دنبال یه ساب کیفیتی ارزان هستم و با دقت که با 2 تا کانال های آمپم که تو حالت بریج 200 وات میده استفاده کنم

2 تا گزینه دارم

کنوود 3010 و ارت کوییک db12 هر دو 220 تومن

تو این رنج گزینه ای دیگه ای وجود داره معرفی کنید ؟ البته نظر خودم رو ارت کوییکه با باکس البته

باتشکر

vahid4u
05-05-2018, 11:04
سلام
بین کامپوننتهای Image Dynamics XS-65 و Gladen ZERO PRO 165.2 PP کدوم بهتره منظورم مقایسه هم از نظر کیفیت صدا و هم از نظر تناسب قیمت به کیفیت؟
ممنون

AmirELX
06-05-2018, 01:17
با سلام در ادامه پست های قبلیم برای جمع کردن یه سیستم کیفیتی قطعات زیر خریدم ونصب کردم

هدیونیت : کنوود 210

کامپوننت در های جلو : کنوود 180xr

آمپلی فایر : کنوود 704ex

سیم برق هم گیج صفر یزد گرفتم کابل بلندگو هم 2*2.5 مسی رشته ای ، برای در های جلو هم دمپینگ دست ساز و فوم آکوستیک نصب کردم

حالا دنبال یه ساب کیفیتی ارزان هستم و با دقت که با 2 تا کانال های آمپم که تو حالت بریج 200 وات میده استفاده کنم

2 تا گزینه دارم

کنوود 3010 و ارت کوییک db12 هر دو 220 تومن

تو این رنج گزینه ای دیگه ای وجود داره معرفی کنید ؟ البته نظر خودم رو ارت کوییکه با باکس البته

باتشکر

درود
مبارکتون باشه
به نظر من با همچین هزینه ای ساب نخرید.
چیزی جز دیستورشن و صدای دبه دریافت نمی کنید.
حداقل سری پرسیژن هلیکس یا RS گلیدن.

سلام
بین کامپوننتهای Image Dynamics XS-65 و Gladen ZERO PRO 165.2 PP کدوم بهتره منظورم مقایسه هم از نظر کیفیت صدا و هم از نظر تناسب قیمت به کیفیت؟
ممنون
سلام
این دو کامپوننت از دو رده ی مختلف با قیمت های متفاوت اند.
ایمیج داینامیکی که فرمودید، یه کامپوننت خیلی معمولی از رده ی متوسط هست.
گلیدن زیرو پی پی یه کامپوننت های اند هست، صدا گرفتن ازش کار خیلی سختیه. دک و آمپ و سیم گرونی میخواد.
اگر به کراس اور زیرو پی پی نگاه کنید، نیازی به مقایسه نیست. پاسخ سؤالتون مشخصه.
کیفیت ساخت، متریال به کار رفته، پاسخ فرکانسی و ظرافت در طراحی این کامپ در سطح بالایی قرار داره.
اما هر چقدر های اند تر، صدا گرفتن سخت تر.
باید با Zero PP زندگی کنید تا درکش کنید.

poloton7
07-05-2018, 17:22
سلام..امیر جان یک سوال برایم پیش امده جهت اطلاعات عمومی خودم..
کدام ساب توی بازار از نظر برند...
صفحه دیافراگمش سبکترین صفحه و بالاترین حساسیت(sensibity) را دارد؟؟
dooste.man83
08-05-2018, 00:12
با درود

برای درب جلوی سمند LX دنبال یک باند کیفیتی هستم - باند عقب اینفینیتی 6913i هست و پخش هم سونی GS820
حالا چند سوال :
1- درب جلوی سمند اسپیکر 10 سانتیمتری که میدونم راحت جا میشه اما بنظرتون با برش اون قسمتی که زیر توری فلزی هست میتونم اسپیکر 13 سانتی هم توی جای خود فابریکی درب جلوی سمند جا بدم بطوریکه کیفیت صدا هم افت نداشته باشه یا برم سراغ همون اسپیکر 10 سانتی بهتره ؟( خودم قطعا دوست دارم 13 اینچی بزارم چون از این ایپیکر 10 سانتی نمیشه انتظاری داشت )

2- بهترین انتخابم نسبت به قیمت همین Helix Esprit E4X.2 هست یا بهتر از این هم میتونید پیشنهاد بدید ؟ اگر 13 سانتی بخوام ببندم چی پیشنهاد میدید؟

ممنون میشم پاسخم رو سریعتر بفرمایید تا تهیه کنم

farokhshad
08-05-2018, 09:08
سلام به همه دوستان
من یک ضبط پایونیر DEH-3250UB دارم، الان میخوام یک جفت باند بخرم، بودجه ام هم ۲۰۰ تا ۲۵۰ هست، ممنون میشم راهنماییم کنید که چی بخرم.
من اصلا از ضبط و باند و این مسایل سر در نمیارم این ضبط رو هم با راهنمایی یکی از دوستانم خریدم، ماشینم هم پراید هست.

ali_mohandes
08-05-2018, 12:02
سلام به همه دوستان
من یک ضبط پایونیر DEH-3250UB دارم، الان میخوام یک جفت باند بخرم، بودجه ام هم ۲۰۰ تا ۲۵۰ هست، ممنون میشم راهنماییم کنید که چی بخرم.
من اصلا از ضبط و باند و این مسایل سر در نمیارم این ضبط رو هم با راهنمایی یکی از دوستانم خریدم، ماشینم هم پراید هست.

سلام

اگه قصد ارتقا در اینده رو نداری میتونی یه جفت 6976 بگیری قیمتش حدودا 230 هستش( لامصب 180 بود دلار گرون شد اینم قیمتش رفت بالا خدا باعث و بانیشو لعنت کنه:n34:)
ولی اگه قصد ارتقا در اینده رو داری میتونی 6965 و 6996 بگیری که قیمتشون بالا هست

موفق باشید

dooste.man83
09-05-2018, 12:34
دوستان نظرتون چیه باند جلوی سمند رو کلا قطع کنم و 4 تا باند 9613i و 6012i اینفینیتی دارم این ها رو روی تاقچه MDF ببندم و با آمپ G4 هلیکس و هدیونیت GS820 راه اندازی کنم ؟

یا همون 9613i برای عقب و یک هلیکس E5X2 برای درب جلو بدون آمپ و با هدیونیت GS820 راه اندازی کنم ؟

کدوم رو پیشنهاد میدید

ممنون

AmirELX
09-05-2018, 12:39
سلام..امیر جان یک سوال برایم پیش امده جهت اطلاعات عمومی خودم..
کدام ساب توی بازار از نظر برند...
صفحه دیافراگمش سبکترین صفحه و بالاترین حساسیت(sensibity) را دارد؟؟
ساب خوب با داشتن ویژگی هایی که فرمودید هست.
ولی قیمت شون فضایی هست.
چون اکثراً دست ساز هستند.
مثلاً گرندزیرو GZPW 250 Reference ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رده ی ZERO و PRO و Aerospace ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گلیدن
داین آئودیو Esotar 1200 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
همگی ساب های های اند و با دقت بی نظیر هستند.
ولی قیمتشون از 2/300/000 شروع میشه، با این وضع دلار بیشتر هم حساب کنید.

ویژگی مهم ساب های کیفیتی و دقیق، استفاده از ساندویچ PFP در صفحه شون هست.
جالب هست بدونید که Kevlar علی رغم اینکه یکی از سبک ترین متریال ها هست، اما در ساب های High-End کیفیتی جایی نداره. چون کرکتر صوتی Kevlar به کاغذ و فوم نمیرسه.

ما متاسفانه از سابووفر درست استفاده نمی کنیم. فرکانسی هایی رو به سابووفر میدیم که تخصص اصلی اون نیست.
همون طور که از اسم سابووفر معلومه، Sub یعنی فرکانس های خیلی پایین.
تخصص سابووفر های حرفه ای در لوبیس هست و لوبیس عمیق بیش از اینکه وابسته به خود سابووفر باشه، وابسته به DAC و آمپ و سیم و باکس هست.
در نصب های حرفه ای و مسابقات معروف دنیا مثل EMMA، سابووفر نباید بالای 50 هرتز رو اجرا کنه. در بدترین حالت، آخرین فرکانس اجرایی سابووفر 63 هرتز هست. (در سطح SQ)

اما در ایران شاهد این هستیم که کاربران فرکانس های زیر 100 هرتز رو به ساب میدن. دلیل این موضوع چیه؟
بخاطر ضعف ووفر ها در اجرای 50 تا 100 هرتز.
به عبارتی، چون ووفر رو درست درایو نمی کنیم و نمیتونیم میدبیس خوبی ازش بگیریم، جور ووفر رو سابووفر میکشه. (این باعث میشه که به یه سابووفر چابک، برچسب تنبلی بزنیم)
معمولاً ووفر های 18 سانتی در بازه ی 50 تا 100 هرتز، بسیار بهتر عمل می کنند و به این ترتیب میتونیم با اطمینان خاطر، به سابووفر از 50 هرتز LPF بدیم.

داستان لوبیس، سخت ترین و طاقت فرسا ترین بخش سیستم صوتی هست. هر کسی بخواد لوبیس های اند بگیره، باید علم بالایی کسب کنه و صد البته...
پول بسیار...

با درود

برای درب جلوی سمند LX دنبال یک باند کیفیتی هستم - باند عقب اینفینیتی 6913i هست و پخش هم سونی GS820
حالا چند سوال :
1- درب جلوی سمند اسپیکر 10 سانتیمتری که میدونم راحت جا میشه اما بنظرتون با برش اون قسمتی که زیر توری فلزی هست میتونم اسپیکر 13 سانتی هم توی جای خود فابریکی درب جلوی سمند جا بدم بطوریکه کیفیت صدا هم افت نداشته باشه یا برم سراغ همون اسپیکر 10 سانتی بهتره ؟( خودم قطعا دوست دارم 13 اینچی بزارم چون از این ایپیکر 10 سانتی نمیشه انتظاری داشت )

2- بهترین انتخابم نسبت به قیمت همین Helix Esprit E4X.2 هست یا بهتر از این هم میتونید پیشنهاد بدید ؟ اگر 13 سانتی بخوام ببندم چی پیشنهاد میدید؟

ممنون میشم پاسخم رو سریعتر بفرمایید تا تهیه کنم
درود
به نظر من ووفر 13 قابل قبول هست.
اما اگر آمپ ندارید، پیشنهاد می کنم همون اسپیکر 10 سانتی رو استفاده کنید.
ووفر 13 سانتی با 16 سانتی، یه کهکشان تفاوت صدا دارند.
اگر قرار به برشکاری در باشه پس 16 سانتی نصب کنید. ووفر 16 سانتی درون درب سمند با کمی اذیت جا میشه.
ولی به نظرم همون 10 سانتی رو استفاده کنید.
مورد هلیکسی هم که فرمودید تست کردم، خیلی معمولیه. خودم کامپ 10 سانتیش رو روی سمند نصب کردم.

dooste.man83
09-05-2018, 12:58
درود
به نظر من ووفر 13 قابل قبول هست.
اما اگر آمپ ندارید، پیشنهاد می کنم همون اسپیکر 10 سانتی رو استفاده کنید.
ووفر 13 سانتی با 16 سانتی، یه کهکشان تفاوت صدا دارند.
اگر قرار به برشکاری در باشه پس 16 سانتی نصب کنید. ووفر 16 سانتی درون درب سمند با کمی اذیت جا میشه.
ولی به نظرم همون 10 سانتی رو استفاده کنید.
مورد هلیکسی هم که فرمودید تست کردم، خیلی معمولیه. خودم کامپ 10 سانتیش رو روی سمند نصب کردم.
ممنون آقا امیر بابت کمک هاتون
والا این GS820 بدون آمپ هم تا 42 وات RMS رو درایو میکنه
مشکل من با 10 سانتی اینه که حس میکنم بود و نبودش فرق خاصی نمیکنه چون من باند عقب ماشین 100 وات RMS هست و جلو 40 وات از اونجایی که آمپلی فایر هم ندارم که گین جلو و عقب رو دقیق تنظیم کنه حس میکنم کلا صدای باند جلو محو میشه
از طرف دیگه این سمند رو کلا نمیشه ازش صدای درست و حسابی در آورد این رو همه میگن

در مورد برشکاری درب هم بگم اگر روزی بخوام ماشین رو بفروشم رودری سمند یک جفتش فکر نکنم بیشتر از 200 تومن باشه درسته ؟
وقتی هم رودری رو عوض کنی دیگه معلوم نیست چه پدری از پشت درب در اومده :n02: یا نهایت یک باند 16 بی کیفیت و ارزون روش میبندم تا پول همون 200 تومن رودری رو هم ندم

اما مشکل بزرگی که دارم اینه که نصاب کاربلد و منصف که حاضر باشه وقت بزاره و با دقت در رو برش بده یا از سر باتری سیم مثبت بکشه تا داخل کابین سراغ ندارم که ممنون میشم اگر شما یا کسی همچین کسی رو میشناسه در پیغام خصوصی بهم معرفی کنه

نکته بعدی اینه که اسپیکر 16 سانتی رو دقیقا کجای درب می خواد بزاره !!! چون یک قسمت عمده ی درب رو اون کلید های شیشه و جای دستمالی و ... گرفته و قسمت دیگه ی درب هم از پشت میله ی باز و بسته کردن قفل در ماشین قرار داره
تنها عکس هایی که راجب به نصب اسپیکر 16 سانتی دیدم هم نصب باند 16 جای اسپیکر 11 سانتی خودش بود که خیلی کار مسخره و ضایعی بود چون هم صدای باند خفه میشه هم کیفیت کلی صدای درون اتاق بشدت فاجعه میشه

با بالا پایین کردن داستان ها فهمیدم با دردسر بسیار میشه باند 13 روی درب جلوش بست اونم نظرم روی فوکال 130AC بود که بازم ارزش 520 هزار تومن رو بنظرم نداره با توجه به اینکه بازم اون صدایی که باید ازش در بیاد نمیشنوی مگر اینکه کیک پنل درست کنی

بعد اون بنظرم باز هلیکس E5X2 میمونه که اونم یک چیز کاملا منوسط هست که بیس اش نسبت به فوکال خیلی کمتره ولی صداش گرمتره

کلا یک ماه درگیر این یاند جلو هستم و دارم تحقیق میکنم ولی به نتیجه درستی نرسیدم
ییخشید زیاد نوشتم ولی دیگه خسته شدم می خوام سریعتر سیستم نصب بشه

ممنون از لطفتون

AmirELX
09-05-2018, 13:14
ممنون آقا امیر بابت کمک هاتون
والا این GS820 بدون آمپ هم تا 42 وات RMS رو درایو میکنه
مشکل من با 10 سانتی اینه که حس میکنم بود و نبودش فرق خاصی نمیکنه چون من باند عقب ماشین 100 وات RMS هست و جلو 40 وات از اونجایی که آمپلی فایر هم ندارم که گین جلو و عقب رو دقیق تنظیم کنه حس میکنم کلا صدای باند جلو محو میشه
از طرف دیگه این سمند رو کلا نمیشه ازش صدای درست و حسابی در آورد این رو همه میگن

در مورد برشکاری درب هم بگم اگر روزی بخوام ماشین رو بفروشم رودری سمند یک جفتش فکر نکنم بیشتر از 200 تومن باشه درسته ؟
وقتی هم رودری رو عوض کنی دیگه معلوم نیست چه پدری از پشت درب در اومده :n02: یا نهایت یک باند 16 بی کیفیت و ارزون روش میبندم تا پول همون 200 تومن رودری رو هم ندم

اما مشکل بزرگی که دارم اینه که نصاب کاربلد و منصف که حاضر باشه وقت بزاره و با دقت در رو برش بده یا از سر باتری سیم مثبت بکشه تا داخل کابین سراغ ندارم که ممنون میشم اگر شما یا کسی همچین کسی رو میشناسه در پیغام خصوصی بهم معرفی کنه

نکته بعدی اینه که اسپیکر 16 سانتی رو دقیقا کجای درب می خواد بزاره !!! چون یک قسمت عمده ی درب رو اون کلید های شیشه و جای دستمالی و ... گرفته و قسمت دیگه ی درب هم از پشت میله ی باز و بسته کردن قفل در ماشین قرار داره
تنها عکس هایی که راجب به نصب اسپیکر 16 سانتی دیدم هم نصب باند 16 جای اسپیکر 11 سانتی خودش بود که خیلی کار مسخره و ضایعی بود چون هم صدای باند خفه میشه هم کیفیت کلی صدای درون اتاق بشدت فاجعه میشه

با بالا پایین کردن داستان ها فهمیدم با دردسر بسیار میشه باند 13 روی درب جلوش بست اونم نظرم روی فوکال 130AC بود که بازم ارزش 520 هزار تومن رو بنظرم نداره با توجه به اینکه بازم اون صدایی که باید ازش در بیاد نمیشنوی مگر اینکه کیک پنل درست کنی

بعد اون بنظرم باز هلیکس E5X2 میمونه که اونم یک چیز کاملا منوسط هست که بیس اش نسبت به فوکال خیلی کمتره ولی صداش گرمتره

کلا یک ماه درگیر این یاند جلو هستم و دارم تحقیق میکنم ولی به نتیجه درستی نرسیدم

درود
به نظر من برشکاری نکنید.
چون زاویه ی ووفر به سمت صورت نیست. (زاویه خیلی مهمه)
اگر میخواهید خرج حسابی کنید، حرفه ای کار کنید، کیک پنل بسازید.
با زاویه ی دقیق رو به صورت راننده. هر دو سمت.

شما همون 10 سانتی رو نصب کنید، بعداً هم که آمپ خریدید بهش HPF بدید. از 250 هرتز به بالا.
از جلو وکال و های رنج بگیرید.

dooste.man83
09-05-2018, 13:16
دوستان نظرتون چیه باند جلوی سمند رو کلا قطع کنم و 4 تا باند 9613i و 6012i اینفینیتی دارم این ها رو روی تاقچه MDF ببندم و با آمپ G4 هلیکس و هدیونیت GS820 راه اندازی کنم ؟

یا همون 9613i برای عقب و یک هلیکس E5X2 برای درب جلو بدون آمپ و با هدیونیت GS820 راه اندازی کنم ؟

کدوم رو پیشنهاد میدید

ممنون
نظرتون راجب به این مورد چیه ؟

چون نمی خوام هزینه برای درست کردن کیک پنل و ... بکنم کلا دنبال کار تمیز و بی دردسر هستم

poloton7
09-05-2018, 20:40
درود مرتضی جان
ساب خوب با داشتن ویژگی هایی که فرمودید هست.
ولی قیمت شون فضایی هست.
چون اکثراً دست ساز هستند.
مثلاً گرندزیرو GZPW 250 Reference ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
رده ی ZERO و PRO و Aerospace ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گلیدن
داین آئودیو Esotar 1200 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
همگی ساب های های اند و با دقت بی نظیر هستند.
ولی قیمتشون از 2/300/000 شروع میشه، با این وضع دلار بیشتر هم حساب کنید.

ویژگی مهم ساب های کیفیتی و دقیق، استفاده از ساندویچ PFP در صفحه شون هست.
جالب هست بدونید که Kevlar علی رغم اینکه یکی از سبک ترین متریال ها هست، اما در ساب های High-End کیفیتی جایی نداره. چون کرکتر صوتی Kevlar به کاغذ و فوم نمیرسه.

ما متاسفانه از سابووفر درست استفاده نمی کنیم. فرکانسی هایی رو به سابووفر میدیم که تخصص اصلی اون نیست.
همون طور که از اسم سابووفر معلومه، Sub یعنی فرکانس های خیلی پایین.
تخصص سابووفر های حرفه ای در لوبیس هست و لوبیس عمیق بیش از اینکه وابسته به خود سابووفر باشه، وابسته به DAC و آمپ و سیم و باکس هست.
در نصب های حرفه ای و مسابقات معروف دنیا مثل EMMA، سابووفر نباید بالای 50 هرتز رو اجرا کنه. در بدترین حالت، آخرین فرکانس اجرایی سابووفر 63 هرتز هست. (در سطح SQ)

اما در ایران شاهد این هستیم که کاربران فرکانس های زیر 100 هرتز رو به ساب میدن. دلیل این موضوع چیه؟
بخاطر ضعف ووفر ها در اجرای 50 تا 100 هرتز.
به عبارتی، چون ووفر رو درست درایو نمی کنیم و نمیتونیم میدبیس خوبی ازش بگیریم، جور ووفر رو سابووفر میکشه. (این باعث میشه که به یه سابووفر چابک، برچسب تنبلی بزنیم)
معمولاً ووفر های 18 سانتی در بازه ی 50 تا 100 هرتز، بسیار بهتر عمل می کنند و به این ترتیب میتونیم با اطمینان خاطر، به سابووفر از 50 هرتز LPF بدیم.

داستان لوبیس، سخت ترین و طاقت فرسا ترین بخش سیستم صوتی هست. هر کسی بخواد لوبیس های اند بگیره، باید علم بالایی کسب کنه و صد البته...
پول بسیار...
سلام امیر جان خیلی خوب توضیح دادید وجالب در مورد فرکانس ..این برای من خیلی اموزنده بود حالا یک سوال دارم..
من برای ساب ووفر از روی امپ سابسونیک را روی 25 تنظیم کردم که زیر 25 نزنه وبعد از روی پخش تنظیم می کنم تا 60 هزتر ساب بزنه..یعنی ساب از 25 تا 60 بزنه همین محدوده باشه...اما در مورد hpf این جوری نیست در اکثر پخشها.من با این سونی xb100bt فرکانس اولیه ووفر کامپ را روی 60 می گذارم اما نمی توانم فرکانس انتهایی را تعیین کنم که مثلا تا 5کیلو هرتز پخش بکنه یعنی میدبیس ومیدرنج فقط بزنه ؟؟؟؟و تویتر هم از 5کیلو تا 20 را بزنه....
چون شما گفتید ووفرهای 18 سانتی از 50 تا 100 خوب میدبیس می زنند اما این رنج فرکانس چطوری تنظیم کنیم..فرکانس 100 تا اخر چطوری تنظیم کنیم..این خودش می شود کامپ 3 وی....
amirsein
09-05-2018, 23:43
سلام امیر جان خیلی خوب توضیح دادید وجالب در مورد فرکانس ..این برای من خیلی اموزنده بود حالا یک سوال دارم..
من برای ساب ووفر از روی امپ سابسونیک را روی 25 تنظیم کردم که زیر 25 نزنه وبعد از روی پخش تنظیم می کنم تا 60 هزتر ساب بزنه..یعنی ساب از 25 تا 60 بزنه همین محدوده باشه...اما در مورد hpf این جوری نیست در اکثر پخشها.من با این سونی xb100bt فرکانس اولیه ووفر کامپ را روی 60 می گذارم اما نمی توانم فرکانس انتهایی را تعیین کنم که مثلا تا 5کیلو هرتز پخش بکنه یعنی میدبیس ومیدرنج فقط بزنه ؟؟؟؟و تویتر هم از 5کیلو تا 20 را بزنه....
چون شما گفتید ووفرهای 18 سانتی از 50 تا 100 خوب میدبیس می زنند اما این رنج فرکانس چطوری تنظیم کنیم..فرکانس 100 تا اخر چطوری تنظیم کنیم..این خودش می شود کامپ 3 وی....
سلام.مرتضی جان.
ببین کار کراس اور همینه. مثلا کراس فوکال من از 3.5 کیلو هرتز به بالا رو میده به توییتر و کمتر از اونو میده به ووفر . این کار رو با دو شیب 6 و 12 انجام میده. پس شما وقتی از پخش hpf میدی به کامپ عپلا فرکانس رو از مثلا 80 تا 3.5 کیلو محدود کردی.
امیر خان میگه ووفر 18 سانتی فرکانسای بین 50 و 100 رو حوب میزنه . لازم نیست کامپو در این محدوده کات کنی. مثلا hpf بدی از 50 توان اجرای این فرکانسا رو هم داره. در همون حالت 2 وی.

dooste.man83
11-05-2018, 13:59
دوستان من می خواستم فوکال 130AC بگیرم ولی الان یک مورد بهتر پیدا کردم

کامپوننت Helix Blue B52C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که بنظرم انتخاب بهتر و معقول تری هست با قیمت 300 تومن

اولا این انتخاب رو برای سیستم کیفیتی درب جلوی سمند تایید می کنید ؟ ( باند عقب هم اینفینیتی 6913i هست )

دوما این توییتر کامپوننت رو کجای درب باید بزارم تا بهترین صدا رو ازش بگیرم ؟ ( چون باید فاصله میدرنج و توییتر کمتر از 10 سانتی متر باشه و هرچی فاصله کمتر بهتر)

AmirELX
11-05-2018, 22:26
دوستان من می خواستم فوکال 130AC بگیرم ولی الان یک مورد بهتر پیدا کردم

کامپوننت Helix Blue B52C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که بنظرم انتخاب بهتر و معقول تری هست با قیمت 300 تومن

اولا این انتخاب رو برای سیستم کیفیتی درب جلوی سمند تایید می کنید ؟ ( باند عقب هم اینفینیتی 6913i هست )

دوما این توییتر کامپوننت رو کجای درب باید بزارم تا بهترین صدا رو ازش بگیرم ؟ ( چون باید فاصله میدرنج و توییتر کمتر از 10 سانتی متر باشه و هرچی فاصله کمتر بهتر)

درود
در هلیکس، زیر سری اسپیریت نخرید. صداش خوب نیست.
توئیتر رو میتونید با یه ترفندی روی در نصب کنید، روی چوب رودری سمند.
ولی زاویه بهش بدید.

dooste.man83
12-05-2018, 10:01
درود
در هلیکس، زیر سری اسپیریت نخرید. صداش خوب نیست.
توئیتر رو میتونید با یه ترفندی روی در نصب کنید، روی چوب رودری سمند.
ولی زاویه بهش بدید.

ممنون
الان برای درب جلوی سمند LX بین کواک Helix Esprit E5X.2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و کامپوننت Helix Blue B52C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و البته اگر واقعا می ارزه کواک Focal 130 AC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( چون قیمت این بالا هست )

شما نظرتون رو کدوم هست ؟

و مورد دیگه اینکه این آمپ هلیکس G4 بنظرتون بیشتر ارزش خرید داره یا کنوود 9400 ( مهم کیفیت و تفکیک صدا و جزئیات و گرمی صدا هست برام ) یا اینکه همین آمپ پخش خودم که سونی GS820 هست تا 42 وات RMS جواب میده کافیه ؟ ( باند عقب 100 وات RMS و جلو 50 وات RMS هست ولی من هیچ وقت بیشتز از 50 یا 60 درصد ولوم پخش رو نمیبرم )

ممنون میشم راهنمایی کنید امروز می خوام بخرم منتظر جواب شما و دوستان اهل صدا هستم

saeedsh7j
12-05-2018, 13:30
سلام دوستان. با توجه به اینکه قیمت دو کامپ فوکال 165 as با کامپ هلیکس e62c.2 یکیه. کدوم صدای بهتری میده

chaharnazm
12-05-2018, 15:18
درود
اگر LPF روی یک آمپیلی80 باشه و روی پخش 50 و HPF روی همون آمپیلی80 باشه و روی پخش 100، کدوم دستگاه کات کننده اصلی فرکانسها است؟ پخش یا آمپیلی؟

AmirELX
12-05-2018, 17:13
ممنون
الان برای درب جلوی سمند LX بین کواک Helix Esprit E5X.2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و کامپوننت Helix Blue B52C ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و البته اگر واقعا می ارزه کواک Focal 130 AC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( چون قیمت این بالا هست )

شما نظرتون رو کدوم هست ؟

و مورد دیگه اینکه این آمپ هلیکس G4 بنظرتون بیشتر ارزش خرید داره یا کنوود 9400 ( مهم کیفیت و تفکیک صدا و جزئیات و گرمی صدا هست برام ) یا اینکه همین آمپ پخش خودم که سونی GS820 هست تا 42 وات RMS جواب میده کافیه ؟ ( باند عقب 100 وات RMS و جلو 50 وات RMS هست ولی من هیچ وقت بیشتز از 50 یا 60 درصد ولوم پخش رو نمیبرم )

ممنون میشم راهنمایی کنید امروز می خوام بخرم منتظر جواب شما و دوستان اهل صدا هستم
سلام قربان
هر سه تای این کامپ ها در حالت پسیو، به دلیل اینکه کراس اور معمولی دارند و خازن های Cheap و رده پایینی توشون به کار رفته، صدای معمولی میدن.
مخصوصاً اگر با دک و آمپی که سرامیک داشته باشه درایو بشن، حتماً به سمت Crispy شدن و فلزی شدن در محدوده ی های رنج و Upper Mid-Range میرن. که اصلاً صدای جالبی نیست.
در حالت اکتیو مقداری صدا بهبود پیدا می کنه، اما اگر بازهم دک و آمپ تون سرامیک داشته باشه که اغلب آمپ ها و دک های امروزی مبتلا به این مرض لاعلاج هستند، صداتون ایده آل نخواهد بود.
در کل خیلی حساسیت نشون ندید، چون هر سه این مشکل رو دارند.
برای صدای خوب خیلی باید خرج کرد.
راجع به کواک های گرد، به نظرم فوکال از اسپیریت بهتره، ولی همون اسپیریت هم کافیه.
من با G4 بیشتر موافقم، چون بازارپسند تره و تو Review ها هم بهتر بوده. اون مواردی هم که فرمودید، مثل "جزئیات صدا و گرمی" با این آمپ ها به دست نمیاد.
باید برید سراغ Old School ها یا اینکه سمت های اند های امروزی.
به نظر من پولتون رو پای این طور آمپ ها هدر ندید، با G4 مقداری حجم صداتون بیشتر میشه ولی در کیفیت با آمپ داخلی GS820 فرق چندانی نمی کنه. بهترین کار استفاده از GS820 هست و آمپ داخلیش.
ضمناً اگر دل و جرأت جراحی پخش رو داشته باشید، میتونم معرفی کنم تا با اندک هزینه ای جراحیش کنید و صدای عالی ازش بگیرید.
دوستانی هستند که در این فروم این کار رو انجام دادند. میتونید ازشون سؤال بپرسید. (البته من این مورد رو به هر کسی توصیه نمی کنم، چون به درد کسی میخوره که میدونه داره چیکار می کنه)
ضمناً این کارها به تریچ قبای آقایونی که در مارکت از فروش دک و آمپ های آشغال درآمد زایی می کنند بر می خوره، بخاطر همین اغلب مسکوت نگهش می دارم.

سلام دوستان. با توجه به اینکه قیمت دو کامپ فوکال 165 as با کامپ هلیکس e62c.2 یکیه. کدوم صدای بهتری میده
درود
فوکال بهتره

درود
اگر LPF روی یک آمپیلی80 باشه و روی پخش 50 و HPF روی همون آمپیلی80 باشه و روی پخش 100، کدوم دستگاه کات کننده اصلی فرکانسها است؟ پخش یا آمپیلی؟
درود
هر دو کات می کنند، هیچکدام اصلی نیست.
بهتره کات فرکانس رو از جایی بدید که دقیق تر عمل می کنه.
تست هم با گوش هست.
به صورت آزمون خطا امتحان کنید.
اگر از دو جا کات کنید، به طور مثال شیب 12- دسی بل بر اکتاو واقعی نخواهد بود و بیشتر خواهد بود و Q Factor مرتفع تر خواهد بود.
یه اشتباه رایجی هم که بین کاربران وجود داره اینه که خیال می کنند اگر از 80 هرتز لوپس فیلتر بدن، ابداً فرکانس های 81 و 82 و 83 و 84 و بالاتر رد نمیشن. در صورتی که کات فرکانس ها به صورت شیب هست.
یعنی سابووفری که با 12- دسی بل براکتاو از 80 هرتز کات شده، قطعاً فرکانس های 81 به بالاتر رو هم اجرا می کنه. ولی با دسی بل و حجم صدای کمتر. چون کات به صورت انقطاع کلی نیست، بلکه به صورت شیب هست.
هر چقدر از فرکانس کات دورتر میشیم، صدای فرکانس های کات شده کمتر به گوش می رسه.

dooste.man83
12-05-2018, 19:31
سلام قربان
هر سه تای این کامپ ها در حالت پسیو، به دلیل اینکه کراس اور معمولی دارند و خازن های Cheap و رده پایینی توشون به کار رفته، صدای معمولی میدن.
مخصوصاً اگر با دک و آمپی که سرامیک داشته باشه درایو بشن، حتماً به سمت Crispy شدن و فلزی شدن در محدوده ی های رنج و Upper Mid-Range میرن. که اصلاً صدای جالبی نیست.
در حالت اکتیو مقداری صدا بهبود پیدا می کنه، اما اگر بازهم دک و آمپ تون سرامیک داشته باشه که اغلب آمپ ها و دک های امروزی مبتلا به این مرض لاعلاج هستند، صداتون ایده آل نخواهد بود.
در کل خیلی حساسیت نشون ندید، چون هر سه این مشکل رو دارند.
برای صدای خوب خیلی باید خرج کرد.
راجع به کواک های گرد، به نظرم فوکال از اسپیریت بهتره، ولی همون اسپیریت هم کافیه.
من با G4 بیشتر موافقم، چون بازارپسند تره و تو Review ها هم بهتر بوده. اون مواردی هم که فرمودید، مثل "جزئیات صدا و گرمی" با این آمپ ها به دست نمیاد.
باید برید سراغ Old School ها یا اینکه سمت های اند های امروزی.
به نظر من پولتون رو پای این طور آمپ ها هدر ندید، با G4 مقداری حجم صداتون بیشتر میشه ولی در کیفیت با آمپ داخلی GS820 فرق چندانی نمی کنه. بهترین کار استفاده از GS820 هست و آمپ داخلیش.
ضمناً اگر دل و جرأت جراحی پخش رو داشته باشید، میتونم معرفی کنم تا با اندک هزینه ای جراحیش کنید و صدای عالی ازش بگیرید.
دوستانی هستند که در این فروم این کار رو انجام دادند. میتونید ازشون سؤال بپرسید. (البته من این مورد رو به هر کسی توصیه نمی کنم، چون به درد کسی میخوره که میدونه داره چیکار می کنه)
ضمناً این کارها به تریچ قبای آقایونی که در مارکت از فروش دک و آمپ های آشغال درآمد زایی می کنند بر می خوره، بخاطر همین اغلب مسکوت نگهش می دارم.

امیر جان واقعا از اینکه با شما با این همه آگاهی صحبت میکنم لذت میبرم

خودم هم با توجه به تحقیقی که کردم آمپ داخلی GS820 آمپ توانمندی و خوش کیفیتی هست و کلا حدود 300 تومن یا بیشتر از پول همین پخش سونی پول آمپ داخلیش هست که کاملا هم با پخش هماهنگه و برای منی که صدا رو بیشتر از نصف ولوم نمیدم کاملا کافی بنظر میاد

اگر قابل جراحی باشه که واقعا عالیه
ممنون میشم بزرگواری کنید شماره این نصاب حرفه ای و کاربلد رو در پیغام خصوصی که میفرستم برای جراحی و خونریزی سمند بهم بدید
بازم سپاس بابت این همه کمکتون :n16:

roxxon_v2
12-05-2018, 20:54
سلام دوست عزیز. در مورد بریج بستن به امپ 4 کانال باید بگم این کار درسته که قدرت بیشتری رو در اختیار شما میذاره ولی دیستورشن رو بسیار بالا میبره. مثلا thd از 0.1 به 10 افزایش پیدا میکنه. اصلا این کار توصیه نمیشه.
در مورد انتخاب کواک یا کامپ برای جلو قیمت مد نظرتون و خودروتون رو ذکر کنید اساتید پاسخگویی میکنن.

دوست عزیز ممنون بابت پاسختون
شما چه امپی رو پیشنهاد می کنید؟ 702 کنوود چطوره ؟ فکر می کنید چند درصد کواک 7158 رو می تونه پر بکنه؟

dooste.man83
12-05-2018, 22:39

کلا چیزی که من فهمیدم در مورد جنس صدای فوکال و هلیکس

هلیکس: صداش گرم تر و تفکیک بهتر و توییتر اش 10 تا 15 درصد بهتر عمل میکنه و وکال بهتر

فوکال : بیس بیشتر و میدرنج خیلی بهتر از هلیکس و صدای زنده تر

در کل فوکال یک پله بالاتر از هلیکس قرار میگیره ولی قیمتش خوب خیلی بیشتره که توی بازار افتضاح این روزا حداقل من رو راضی نکرد

هلیکس کلا در رده متوسط بازار قرار میگیره و از نظر اقتصادی فکر کنم بی رغیب توی بازار ترسناک الان باشه

chaharnazm
13-05-2018, 14:00
درود
هر دو کات می کنند، هیچکدام اصلی نیست.
بهتره کات فرکانس رو از جایی بدید که دقیق تر عمل می کنه.
تست هم با گوش هست.
به صورت آزمون خطا امتحان کنید.
اگر از دو جا کات کنید، به طور مثال شیب 12- دسی بل بر اکتاو واقعی نخواهد بود و بیشتر خواهد بود و Q Factor مرتفع تر خواهد بود.
یه اشتباه رایجی هم که بین کاربران وجود داره اینه که خیال می کنند اگر از 80 هرتز لوپس فیلتر بدن، ابداً فرکانس های 81 و 82 و 83 و 84 و بالاتر رد نمیشن. در صورتی که کات فرکانس ها به صورت شیب هست.
یعنی سابووفری که با 12- دسی بل براکتاو از 80 هرتز کات شده، قطعاً فرکانس های 81 به بالاتر رو هم اجرا می کنه. ولی با دسی بل و حجم صدای کمتر. چون کات به صورت انقطاع کلی نیست، بلکه به صورت شیب هست.
هر چقدر از فرکانس کات دورتر میشیم، صدای فرکانس های کات شده کمتر به گوش می رسه.

سپاس. میشه درباره اون شیب هم کمی توضیح بدی. درست میگم: هر چه عدد شیب بالاتر باشه صدای اون فرکانس بلندتره؟

saeedsh7j
13-05-2018, 20:15
کلا چیزی که من فهمیدم در مورد جنس صدای فوکال و هلیکس

هلیکس: صداش گرم تر و تفکیک بهتر و توییتر اش 10 تا 15 درصد بهتر عمل میکنه و وکال بهتر

فوکال : بیس بیشتر و میدرنج خیلی بهتر از هلیکس و صدای زنده تر

در کل فوکال یک پله بالاتر از هلیکس قرار میگیره ولی قیمتش خوب خیلی بیشتره که توی بازار افتضاح این روزا حداقل من رو راضی نکرد

هلیکس کلا در رده متوسط بازار قرار میگیره و از نظر اقتصادی فکر کنم بی رغیب توی بازار ترسناک الان باشه

مرسی از راهنماییت. میدرنج بهتر یعنی چی؟ صدای خواننده بیشتره ؟
بیس که نیاز ندارم چون ساب دارم. الان این دو مدل قیمتش تقریبا 700 به نظرت کدومو بخرم؟

dooste.man83
13-05-2018, 23:03
مرسی از راهنماییت. میدرنج بهتر یعنی چی؟ صدای خواننده بیشتره ؟
بیس که نیاز ندارم چون ساب دارم. الان این دو مدل قیمتش تقریبا 700 به نظرت کدومو بخرم؟

خواهش میکنم
البته اینجا اساتید با تجربه ای مثل آقا امیر هستن ولی چیزی که توصیه میشه اینه که اگر ساب داری کامپوننت هلیکس بهترین انتخابه اگر نداری فوکال
هلیکس ها بیس خیلی نرمی دارن که ممکنه بعضی ها که دنبال صدای هیجانی هستن رو راضی نکنه
یک نکته دیگم اضافه کنم اگر موزیک رو خیلی بلند گوش میکنی فوکال انتخاب کن چون کلا با وجود توییتر مخصوص اش باند ها کنترل بهتری روی موزیک در ولوم های بالا دارن و دچار بهم ریختگی نمیشن

منظورم از وکال این نیست که وکال بلند تره بلکه واضح تره
میدرنج هم بحث اش خیلی طولانی هست و با یک سرچ ساده مطالب زیادی راجب این تقسیم بندی میتونید پیدا کنید

در آخر یک پیشنهاد بهتون میدم مدل باندتون رو در یوتیوب سرچ کنید و یک سری کلیپ هایی که هست رو ببینید و گوش بدید یک مقدار توی انتخاب و فهمیدن جنس صدای هر مدل ممکنه کمکتون کنه

dooste.man83
13-05-2018, 23:14
آقا امروز با یکی از دوستان رفتیم بهرام شاپ برای خرید

از اونجایی که باند 13 سانتی کلا قدرت خوبی نداره اونم جایی مثل درب سمند تصمیم گرفتم فوکال 130AC رو بردارم که پرتاب صدای بالاتری داره
و از اونور فوکال رو انتخاب کردم چون ساب ندارم و خودم علاقه داشتم بیس خوبی از سیستم تحویل بگیرم

و به اصرار بسیار زیاد این دوستم ( که آقا دلار گرون میشه الان نخری دیگه خریدش برات خاطره میشه و از این حرف ها .... ) یک آمپ هلیکس G4 هم خریدم

می خواستم باند عقب رو اینفینیتی 6913i استفاده کنم اما پشیمون شدم و تصمیم گرفتم اون رو هم از برند فوکال انتخاب کنم

الان بین انتخاب Focal 165 AS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Focal 690 AC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مردد شدم

از یک طرف تفکیک صدای 165AS فوق العاده هست و یک کامپوننت به تمام معنا هست ولی میترسم بیس اش نا امیدم کنه و از اونور 690AC بیس بهتری داره و این توییتر مقعرش که صدا در آخرین ولوم هم بهم نمیریزه

ممنون میشم در انتخاب کمکم کنید که سیستم کیفیتی باشه ولی با بیس قابل قبول

یک نکته دیگه اینکه برای سیم پک آمپلی فایر کلا چیزاهایی که توی بازاره همه ضایعاته !!!! جنس های چینی بی نام و نشان و اون هایی هم که اسم برند خورده بنظرم میاد قابل اعتماد نیست خیلی

یک برند سیم پک که تو بازار باشه و با کیفیت و پدر مادردار با قیمت حدود 200 و گیج 4 بهم معرفی کنید یک دنیا ممنون میشه

amirsein
14-05-2018, 00:33
آقا امروز با یکی از دوستان رفتیم بهرام شاپ برای خرید

از اونجایی که باند 13 سانتی کلا قدرت خوبی نداره اونم جایی مثل درب سمند تصمیم گرفتم فوکال 130AC رو بردارم که پرتاب صدای بالاتری داره
و از اونور فوکال رو انتخاب کردم چون ساب ندارم و خودم علاقه داشتم بیس خوبی از سیستم تحویل بگیرم

و به اصرار بسیار زیاد این دوستم ( که آقا دلار گرون میشه الان نخری دیگه خریدش برات خاطره میشه و از این حرف ها .... ) یک آمپ هلیکس G4 هم خریدم

می خواستم باند عقب رو اینفینیتی 6913i استفاده کنم اما پشیمون شدم و تصمیم گرفتم اون رو هم از برند فوکال انتخاب کنم

الان بین انتخاب Focal 165 AS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Focal 690 AC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مردد شدم

از یک طرف تفکیک صدای 165AS فوق العاده هست و یک کامپوننت به تمام معنا هست ولی میترسم بیس اش نا امیدم کنه و از اونور 690AC بیس بهتری داره و این توییتر مقعرش که صدا در آخرین ولوم هم بهم نمیریزه

ممنون میشم در انتخاب کمکم کنید که سیستم کیفیتی باشه ولی با بیس قابل قبول

یک نکته دیگه اینکه برای سیم پک آمپلی فایر کلا چیزاهایی که توی بازاره همه ضایعاته !!!! جنس های چینی بی نام و نشان و اون هایی هم که اسم برند خورده بنظرم میاد قابل اعتماد نیست خیلی

یک برند سیم پک که تو بازار باشه و با کیفیت و پدر مادردار با قیمت حدود 200 و گیج 4 بهم معرفی کنید یک دنیا ممنون میشه

سلام من صدای این سری از فوکال رو شنیدم . کلا همونجوری که میدونید کار کواک و کامپ فرق داره و برای مصارف خاص خودشون ساخته شدن هر کدوم. بیس گرفتن از کواک و کامپ کار بسیار نادرستیه. چون اصلا توان پخش فرکانسای تا 60 هرتز اصلا در ساختار اینا دیده نشده. بدون ساب ووفر رنج فرکانسی شما کامل نمیشه و باعث نارضایتی شما خواهد شد. توصیه من خرید کامپ فوکال و خرید توامان ساب هست. چون توی ماشینی مثل سمند در کل تک استیج 2 وی هم جوابگو نیست.
در مورد مقایسه هلیکس و فوکال که فرمودید منم خیلی متوجه نمیشم یکی میدرنج بهتر داره و یکی ووکال بهتر یعنی چی؟!! میدرنج خب طیف وسیعتری از فرکانساس ولی میدرنج شامل ووکالم میشه. من در مجموع ووفر فوکال رو بسیار خوب ارزیابی میکنم ولی توییتر هلیکس فکر میکنم عملکرد بهتری داره. در ماشینای سدان بزرک بسیار مهمه که کاممی رو انتخاب کنید که ووفر قدرتمندی داشته باشه.
در مورد پک برق هم 4 گیج استریت وایرز بهترین انتخاب شما در این رنج قیمتی میتونه باشه.
مخلصم

amirsein
14-05-2018, 00:40
دوست عزیز ممنون بابت پاسختون
شما چه امپی رو پیشنهاد می کنید؟ 702 کنوود چطوره ؟ فکر می کنید چند درصد کواک 7158 رو می تونه پر بکنه؟

702 کنوود یک انتخاب اقتصادیه که انتظار کیفیت خاصی رو نباید ازس داشت هر چنو کواک 7158 هم خیلی بویی از کیفیت نبرده . ولی امپ مذکور تا 80 درصد کواک رو پر میکنه از نظر قدرت.
مخلصم

ahriman323
14-05-2018, 01:54
دوستان قصد دارم gs820bt بخرم
انتخاب بهتری هم هست به نظرتون؟

dooste.man83
14-05-2018, 14:52
سلام من صدای این سری از فوکال رو شنیدم . کلا همونجوری که میدونید کار کواک و کامپ فرق داره و برای مصارف خاص خودشون ساخته شدن هر کدوم. بیس گرفتن از کواک و کامپ کار بسیار نادرستیه. چون اصلا توان پخش فرکانسای تا 60 هرتز اصلا در ساختار اینا دیده نشده. بدون ساب ووفر رنج فرکانسی شما کامل نمیشه و باعث نارضایتی شما خواهد شد. توصیه من خرید کامپ فوکال و خرید توامان ساب هست. چون توی ماشینی مثل سمند در کل تک استیج 2 وی هم جوابگو نیست.
در مورد مقایسه هلیکس و فوکال که فرمودید منم خیلی متوجه نمیشم یکی میدرنج بهتر داره و یکی ووکال بهتر یعنی چی؟!! میدرنج خب طیف وسیعتری از فرکانساس ولی میدرنج شامل ووکالم میشه. من در مجموع ووفر فوکال رو بسیار خوب ارزیابی میکنم ولی توییتر هلیکس فکر میکنم عملکرد بهتری داره. در ماشینای سدان بزرک بسیار مهمه که کاممی رو انتخاب کنید که ووفر قدرتمندی داشته باشه.
در مورد پک برق هم 4 گیج استریت وایرز بهترین انتخاب شما در این رنج قیمتی میتونه باشه.
مخلصم

ممنونم از استاد عزیز امیر جان که ازشون خیلی چیزها یاد گرفتیم

امیر جان پس حرف شما رو انجام میدم تا موقعی که باز 2 میلیون بتونم کنار بزارم برای جمع آوری کامپ و آمپ و ساب فعلا بنظرت استیج عقب رو با همین اینفینیتی 6913i میتونم راه بندازم ؟ ( چون باند عقب 100 وات RMS هست و آمپ G4 حدود 80 وات RMS تحویل میده البته من ولوم رو هیچ وقت از 60 یا 70 درصد بالاتر نمیبرم یا اینکه برم آمپ رو با کنوود 9400 عوض کنم . گرچه خیلی حیفم میاد)

سوال بعدی اینکه این کامپ 16 سانتی رو می تونم جای فابریکی عقب سمند بندازم . بنظرت طاقچه عقب رو MDF کنم جواب بهتر میگیرم یا تفاوت کمه و همین جای فابریکی بندازم که دیکه توی دید هم نباشه خیلی

سوال آخر هم اینکه این پک سیم گیج 4 که فرمودید جایی میشناسید بتونم بخرم ؟ دو روزه صبح تا شب دارم میگردم توی این سایت ها اما جایی پیدا نکردم ممنون میشم بزرگواری کنی مثل همیشه کمکم کنی

amirsein
14-05-2018, 18:04
ممنونم از استاد عزیز امیر جان که ازشون خیلی چیزها یاد گرفتیم

امیر جان پس حرف شما رو انجام میدم تا موقعی که باز 2 میلیون بتونم کنار بزارم برای جمع آوری کامپ و آمپ و ساب فعلا بنظرت استیج عقب رو با همین اینفینیتی 6913i میتونم راه بندازم ؟ ( چون باند عقب 100 وات RMS هست و آمپ G4 حدود 80 وات RMS تحویل میده البته من ولوم رو هیچ وقت از 60 یا 70 درصد بالاتر نمیبرم یا اینکه برم آمپ رو با کنوود 9400 عوض کنم . گرچه خیلی حیفم میاد)

سوال بعدی اینکه این کامپ 16 سانتی رو می تونم جای فابریکی عقب سمند بندازم . بنظرت طاقچه عقب رو MDF کنم جواب بهتر میگیرم یا تفاوت کمه و همین جای فابریکی بندازم که دیکه توی دید هم نباشه خیلی

سوال آخر هم اینکه این پک سیم گیج 4 که فرمودید جایی میشناسید بتونم بخرم ؟ دو روزه صبح تا شب دارم میگردم توی این سایت ها اما جایی پیدا نکردم ممنون میشم بزرگواری کنی مثل همیشه کمکم کنی

چاکرم دادا. کیفیت امپ جی 4 به مراتب بهتر از کنوود نامبردس. این امپ هلیکس صدای بازی رو هم داره یادم نیست به چه پخشی میخواید بزنید این امپو .
تفاوت کامپ 13 و 16 قابل توجهه تا جای امکان از کانپ 16 استفاده کنید و طاقچه رو با mdf عوض کنید . طاقچه mdf سنگینه و نویز رو کم میکنه . زیر طاقچه هم اگه توانش رو دارید دمپ بزنید اگرم نمیتونید حداقل 1 موکت بندازید برای کاهش بیشتر نویز.
اگه موقت هست که بله میتونید فعلا از همون کواک استفاده کنید تا سیستم رو کامل کنید . به نظرم یا جنسی رو تهیه نکنید یا اگر خرج میکنید درست و اصولی خرج کنید که باعث دلزدگی شما نشه.
پک استریت هم پی وی بهتون معرفی میکنم از کی بگیرید. در ضمن از خرید اکسسوری با کیفیت غافل نشید( ار سی خوب و سیم اسپیکر خوب)

dooste.man83
14-05-2018, 18:52
چاکرم دادا. کیفیت امپ جی 4 به مراتب بهتر از کنوود نامبردس. این امپ هلیکس صدای بازی رو هم داره یادم نیست به چه پخشی میخواید بزنید این امپو .
تفاوت کامپ 13 و 16 قابل توجهه تا جای امکان از کانپ 16 استفاده کنید و طاقچه رو با mdf عوض کنید . طاقچه mdf سنگینه و نویز رو کم میکنه . زیر طاقچه هم اگه توانش رو دارید دمپ بزنید اگرم نمیتونید حداقل 1 موکت بندازید برای کاهش بیشتر نویز.
اگه موقت هست که بله میتونید فعلا از همون کواک استفاده کنید تا سیستم رو کامل کنید . به نظرم یا جنسی رو تهیه نکنید یا اگر خرج میکنید درست و اصولی خرج کنید که باعث دلزدگی شما نشه.
پک استریت هم پی وی بهتون معرفی میکنم از کی بگیرید. در ضمن از خرید اکسسوری با کیفیت غافل نشید( ار سی خوب و سیم اسپیکر خوب)

ممنونم از لطفت امیر جان واقعا که باید قدر شما رو بخاطر راهنمایی هاتون همه بدونیم . هدیونیت من سونی GS820 هست

برای ساب و آمپش حدود 1 تا 1200 چه پیشنهادی داری ؟ ( با هزینه ساخت باکس )

برای سیم پک آمپ و باندها پیغام خصوصی فرستادم

سپاس فراوان

AmirELX
14-05-2018, 20:55
سپاس. میشه درباره اون شیب هم کمی توضیح بدی. درست میگم: هر چه عدد شیب بالاتر باشه صدای اون فرکانس بلندتره؟
درود
برای درک شیب باید نمودار باشه تا متوجه بشید.
هر چقدر عدد شیب بالاتر باشه، یعنی شیب تند تره.
یعنی مثلاً اگر شما از 80 هرتز کات می کنید (به صورت LPF) با شیب 24- دسی بل بر اکتاو، فرکانس های 81 و 82 و... فرکانس های بالاتر از اون کمتر شنیده می شوند.
هر چقدر شیب کات بالاتر میره، فرکانس های قبل یا بعد از کات کمتر به گوش می رسند.
مثلاً 36- یا -48 دسی بل بر اکتاو.
ولی شیب کات اغلب آمپ ها به 12- یا نهایتاً 24- دسی بل بر اکتاو ختم میشه.
شیب کات بالا خیلی هم خوب نیست، مثلاً در بیس باعث خشکی بیس میشه.

دوستان قصد دارم gs820bt بخرم
انتخاب بهتری هم هست به نظرتون؟
پخش خوبیه، فرقی با X100 از لحاظ صوت نداره، مدار صوتی یکیه.
فقط یه بلوتوث اضافی داره. همین...

roxxon_v2
16-05-2018, 01:54
702 کنوود یک انتخاب اقتصادیه که انتظار کیفیت خاصی رو نباید ازس داشت هر چنو کواک 7158 هم خیلی بویی از کیفیت نبرده . ولی امپ مذکور تا 80 درصد کواک رو پر میکنه از نظر قدرت.
مخلصم

ممنون بابت پاسختون
- شما چه آمپی رو فقط برای این باند 7158 پیشنهاد می کنید؟
- بفرض اگر بخوام جایگزین کنم این باند رو چه پیشنهادی دارین؟(ماشین 206 هستش)
- درصورتیکه بخوام در آینده یک کامپ یا باند برای استیج جلو اضافه کنم چه کامپی رو پیشنهاد می کنید؟
و اینکه حروجی پخش زده (پایونیر) 50 وات منظورشون 2 اهمه یا 4 اهم ؟

amirsein
19-05-2018, 12:12
ممنون بابت پاسختون
- شما چه آمپی رو فقط برای این باند 7158 پیشنهاد می کنید؟
- بفرض اگر بخوام جایگزین کنم این باند رو چه پیشنهادی دارین؟(ماشین 206 هستش)
- درصورتیکه بخوام در آینده یک کامپ یا باند برای استیج جلو اضافه کنم چه کامپی رو پیشنهاد می کنید؟
و اینکه حروجی پخش زده (پایونیر) 50 وات منظورشون 2 اهمه یا 4 اهم ؟

سلام در کلیه موارد بودجه مدنظرتون رو بفرمایید نا دوستان راهنمایی کنن. چون کامپ از 300 تومن داریم تا 10 میلیون.
در مورد پخش اون 50 وات ماکزیمم هست و در حقیقت وات rms پخش حدود 18 وات هست رو 4 اهم. روی 2 اهم نباید به پخش چیزی ببندید .

amirsein
19-05-2018, 12:36
ممنونم از لطفت امیر جان واقعا که باید قدر شما رو بخاطر راهنمایی هاتون همه بدونیم . هدیونیت من سونی GS820 هست

برای ساب و آمپش حدود 1 تا 1200 چه پیشنهادی داری ؟ ( با هزینه ساخت باکس )

برای سیم پک آمپ و باندها پیغام خصوصی فرستادم

سپاس فراوان

یکم ممکنه صداتون باز بشه زیادی با این پخش. باز بیشتر تحقیق کنید.
ساب و امپ هم امیر خان عزیز ایشالا میان راهنمایی میکنن.
میتونید از یک ساب گلیدن و یک امپ 2 کانال با قدرت مناسب استفاده کنید .
مخلصم

roxxon_v2
19-05-2018, 12:48
سلام در کلیه موارد بودجه مدنظرتون رو بفرمایید نا دوستان راهنمایی کنن. چون کامپ از 300 تومن داریم تا 10 میلیون.
در مورد پخش اون 50 وات ماکزیمم هست و در حقیقت وات rms پخش حدود 18 وات هست رو 4 اهم. روی 2 اهم نباید به پخش چیزی ببندید .

ممنون بابت راهنماییتون

بودجه مد نظرم نهایت تا 300 یا یه مقدار بیشتر برای کامپ یا بانده (استیج جلو 206)
همین طور آمپ برای 7158 چه مدلی پیشنهاد می کنید؟
پس باتوجه به فرمایش شما در مورد rms پخش ، من الان دارم حدود 20 درصد از ظرقیت 7158 استفاده می کنم؟

amirsein
19-05-2018, 13:31
ممنون بابت راهنماییتون

بودجه مد نظرم نهایت تا 300 یا یه مقدار بیشتر برای کامپ یا بانده (استیج جلو 206)
همین طور آمپ برای 7158 چه مدلی پیشنهاد می کنید؟
پس باتوجه به فرمایش شما در مورد rms پخش ، من الان دارم حدود 20 درصد از ظرقیت 7158 استفاده می کنم؟

در این رنج قیمتی میتونید از ps170c کنوود استفاده کنید. ارزون و با کیفیت قابل قبول. اون کواک خیلی ارزش هزینه کردن نداره و همون کنوودی که اینتخاب کردید خودتون براش کافیه. شما دارید از 20 درصد توان کواکتون استفاده میکنید ولی توان با حجم صدا و db رابطه مستقیم نداره. میتونید روابطش رو سرچ کنید و ببینید ولی در صورت استفاده از یک امپ خوب تا 2 برابر حجم صداتون قابل افزایشه حدودا.
در صورتی که دنبال 1 امپ 2 کانال با کیفیت خوب و ماندگار هستید میتونید از هلیکس g two استفاده کنید. هم کیفیت استریو خوبی داره و هم برای ساب هم در اینده میتونید ازش استفاده کنید . 400 وات توان در 4 اهم و 600 وات در 2 اهم واقعا جذابه در این رده قیمتی.

mrm88
20-05-2018, 07:21
دوستان البته من در حدی نیستم که بخوام نکته ای عرض کنم
ولی میخوام تجربه ای که خودم با موضوع Break-in یا Burn-in یا حالا هر اسم دیگه ای که داره :n02: رو براتون بیان کنم.

البته این موضوع در خصوص برندها و محصولات رده بالاتر بیشتر مصداق داره، به بیان بهتر به عنوان مثال شما بلندگوهای رده پایین پایونییر و کنوود رو در نظر بگیرین(مثلا رنج اقتصادیشون رو که شما میتونید با حدود 100 تومن یه کواک گرد مثلا 16 سانتیشون رو بخرین) این بلندگوها شاید با مدت خیلی کمی راه اندازی با پخش و یا یه آمپ سبک به حداکثر پتانسیلشون برای پخش صدا برسند(البته اگه پرفورمانسشون رو دارای پتانسیلی بدونیم اصلا :n02:) بگذریم.

این مورد در خصوص آمپ، ساب و حتی اکسسوری شما(اگه مرغوب باشه) هم کاملا صدق میکنه.

روی این حساب وقتی هزینه میکنید و این هزینه رو بخصوص اگه با برنامه، دانش و بطور دقیقی بین قطعات انتخابیتون(بخصوص اگه واقعا سرشون به تنشون بی ارزه) انجام دادین و اگه صدا گرفتین و احساس کردین هنوز با اون چیزی که مدنظرتونه فاصله داره فوری نا امید نشین! باید به قطعاتتون زمان بدین (البته نحوه درست و اصولیش برای طی شدن پروسه Break-in که بارها اساتید این فاروم راجبش توضیح دادن) و با اون مدارا کنین و صبر کنین تا به حداکثر پتانسیل خودشون برسند! چون ممکنه نتیجه براتون غافلگیر کننده و یا حتی خوشایند بشه!

من راجب سیستم خودم خب پله پله عمل کردم!

ابتدا پخشم رو خریدم و با باندهای فابریک ماشینم سر کردم! سپس یه جفت کامپ برای استیج جلوم خریدم و اونو با پخش درایو کردم! و بعد یه جفت دیگه از همون کامپ رو خریدم و این دفعه با اضافه شدن و خریدن آمپ و اکسسوری و انجام عملیات دمپینگ اونارو درایو کردم و سپس در انتهای داستان ساب رو اضافه کردم که کل این پروسه 3 ماه طول کشید! فارغ از پروسه Break - in تغییرات صدایی برام تو هر مرحله محسوس و رو به جلو بود :n01:

و اما الان و پس از 6 ماه از اولین خریدم(هدیونیت) یا پس از سه ماه از تکمیل سیستمم میتونم بگم صدا خیلی بازتر و دل نشین‌تر و نرم‌تر(زیاد این واژه هارو جدی نگیرین از حیث ویراستاری :n33:)
و خلاصه یک دست‌تر شده، وکالم ، های‌رنجم و حتی لو‌ رنجم پخته‌تر از هنگامیه که سیستم تازه تکمیل شده بود.

روزی که آمپ رو به همراه تکمیل استیج عقب بستم صدام خیلی تیز تر از الان بود و بعضی وقتا گوشمو اذیت میکرد! ولی الان اینطور نیست و همه چی انگار متوازن تر شده!

و این نشون میده که بلندگوهای برند فوکال حتما و حتما باید پروسه Break-inشون تکمیل بشه تا بشه راجبشون قضاوت کامل کرد و صد البته که برند ارشمند و قابل احترامی هست.

نمیگم صدام الان ایده آل‌ترین حالت و اون چیزیه که من به عنوان یه سیستم پرفکت مدنظرمه! خیر! برای رسیدن به اون ایده‌ال خیلی باید بیشتر هزینه کنم ولی خب الان در حدیه که بگم یه سیستم SQ قابل قبول دارم و این خودشو بعد از Break-in بیشتر نشون داد.

خلاصه که دوستای گلم حتما به Break-in توجه داشته باشین و مدارا کنین و صبر داشته باشین تا صدای کاملتری داشته باشین.

dooste.man83
20-05-2018, 11:54
دوستان عزیز و اهل صدا

یک سوال داشتم آیا میشه برای حفظ ظاهر فابریکی و استفاده باند بیضی مثل عکس زیر عمل کرد ؟ آیا کیفیت صدا خراب میشه ؟ ( ماشین بیرون خونه پارک هست و میترسم دزد با دیدن باندها خدمت ماشین و بقیه قطعات برسن )

و اینکه بجای اون حلقه پلاستیکی از حلقه MDF استفاده کرد؟ ( یا اصلا یک صفحه MDF به صفحه فلزی پیچ کرد و زیر MDF و فلز هم که برای نصب باند برش می خوره ) تاثیری داره در کل یا اصلا اون حلقه رو حذف کنیم و روی فلز ببندیم بهتره ؟ (( اینم بگم میدونم اگر کل طاقچه MDF باشه بسیار بهتره ولی الان بحث حفظ فابریکی مطرح هست )

siavashmarzban
20-05-2018, 23:28
سلام
یه سیستم کامل شامل پخش و امپ و در جلو و تاقچه بهم پیشنهاد میدید با هزینه حد اکثر 3 تومنی
میدونم چیز حرفه ایی در نمیاد ولی چاره چیه ته بودجم همینه خواهشا سیستم کاملی پیشنهاد بدید بهم اساتید بزرگوار
درضمن ماشینم 206 هست .

omid mhd
21-05-2018, 01:58
سلام خدمت دوستان،امروز با این سایت اشنا شدم.
از دوستان درخواست دارم راهنماییم کنن.
سورن سینه جدید دارم کلاس ۱۱،پخش و سیستم تهویه یکی هست،امپ g4 به کامپ فوکال165v1و ساب راکفورد p1 نصبه یک جفت باند ۱۰ سانتی هلیکس از قبل داشتم با یه امپ دو کانال زیمر برا درب جلو نصب کردم،پخش کیفیت مناسبی نداره و توانایی خواندن هر اهنگی رو نداره برا تعویض پخش پیشنهادتون چیه با این پخش های مانیتور دار چینی وینگر،پرونیکس،دابسر و...تعویض کنم یا امکان نصب پخش تک دین هست یا هر راه دیگه که بتونه کمکم کنه
با تشکر

Hosein6995
21-05-2018, 19:43
سلام دوستان خسته نباشید. من میخام ی سیستم جمع کنم اما پول کافی ندارم پس قصدم اینه که دونه دونه جمع کنم مثلا اول ی پخش خوب بعد باند ووووو. ممنون میشم جوابمو بدید و کمکم کنید

vahid4u
22-05-2018, 06:51
سلام
دوستان ممکنه نظرتون رو راجع به کامپوننت فوکال ES165K2 بگید ؟ بنظرتون صداش مثل قیمتش حرفه ای هست؟
ودیگه اینکه با توجه به مگنت بزرگش آیا توی درجلو 206 راحت جا میشه؟
ممنون

saeedsh7j
22-05-2018, 12:11
سلام.
دوستان کامپ فوکال 165 v1 کراس اور تویتر دو تا کلید واسه تنطیم داره. بهترین حالتش کدومه؟ چون آشنایی ندارم واسه چیه

poloton7
22-05-2018, 12:39
سلام دوستان عزیز..حمید اقاو اقا امیر وامیر حسین گرامی..
تفاوت صدای اروپایی با صدای ژاپنی چیه از جنس صدا وزیبایی صدا..
توی اسپیکر حالا هر نوعش یا امپ کدام سبک وزیبایی صدا بهتره ژاپنی یا اروپایی؟؟
Vallio
22-05-2018, 13:55
من به صورت تجربی میگم ، صدای ژاپنی یکم صدای زیرش بالاست ، بیس محکم و کوینده ای داره ! اما صدای اروپایی صدای مید قوی تری داره و بیس کوبشی نرم تری داره :)

dooste.man83
22-05-2018, 14:03
دوستان عزیز و اهل صدا

یک سوال داشتم آیا میشه برای حفظ ظاهر فابریکی و استفاده باند بیضی مثل عکس زیر عمل کرد ؟ آیا کیفیت صدا خراب میشه ؟

و اینکه بجای اون حلقه پلاستیکی از حلقه MDF استفاده کرد تاثیری داره یا اصلا اون حلقه رو حذف کنیم و روی فلز ببندیم بهتره ؟ (( اینم بگم میدونم اگر کل طاقچه MDF باشه بسیار بهتره ولی الان بحث حفظ فابریکی مطرح هست )

ممنون میشم بهم پاسخ بدید سروران گرامی

Vallio
22-05-2018, 14:07
ممنون میشم بهم پاسخ بدید سروران گرامی

اون عکس بالایی خیلی جالب میشه و صدا خراب نمیشه ، تو ی عکس پایین به شرطی که کامل و محکم و فیت باشه مشکلی پیش نمیاد ، از پلاستیک با کیفیت استفاده بشه:)

dooste.man83
22-05-2018, 14:28
خوب من از پروژه جمع آوری سیستم سمندم بگم که واقعا از دانش شما دوستان عزیزم استفاده کردم

برای باند جلو فوکال 130AC رو خریدم که با یکی دو سانت برش دادن میشه جاش داد و ظاهر فابریکی هم حفظ کرد
هدیونیت هم فعلا بهترین چیز بازار همین سونی GS820 بود که تهیه کردم

در مرحله بعدی با توجه به اینکه الان راه اندازی یک ساب با کیفیت هم نزدیکای 1500 خرج داره و هم جای صندوق رو کامل نیاز دارم و هم از بیس بیش از اندازه خیلی خوشم نمیاد تصمیم گرفتم یک جایگزین براش پیدا کنم

تنها باندی که حداقل از نظر بیس هرکی خریده راضی بوده و خوش کیفیت هم بوده و هم اینکه برام مهم بود حتما از برند باند های جلو باشه تا جنس صدای باند ها نزدیک بهم باشه برای همین رفتم سراغ فوکال PC710 که توی نوع خودش یک استثنا هست و خریداری شد

آمپ اول G4 هلیکس خریداری کرده بودم که به طبع جوابگو نبود و به آمپ کنوود 9400 تغییرش دادم ( آمپ قدرتی تر رو به کیفیتی تر در این مرحله ترجیح دادم تا این کواک گرسنه رو تغذیه کنه )

الان فقط پک سیم آمپ که راهنمایی فرمودید و نصب باقی مونده که نیازمند کمک شما دوستان عزیز هستم

من الان مشکلم اینه که می خوام ظاهر فابریکی دست نخوره چون ماشین بیرون منزل پارک میشه و کاملا امکان دزدی بالاس

ببخشید که مجدد میپرسم چون دقیق می خوام بدونم باید چیکار کنم ... اگر حلقه پلاستیکی حذف بشه و یک صفحه MDF سرتاسری به صفحه فلزی پیچ کرد و زیر MDF و فلز هم که برای نصب باند برش داد تاثیری داره یا بجای حلقه پلاستیکی از یک حلقه MDF بیضی استفاده کنم یا اصلا اون حلقه رو حذف کنیم و روی فلز ببندیم هم فرق خاصی نمی کنه ؟

کلا بزرگواران یک راهکار برای نصب این PC710 بصورت فابریکی روی طاقچه عقب به من بدید ( فلز زیرش هر بلایی سرش بیاد مهم نیست فقط صفحه رویی که توری سفید داره می خوام ظاهرش حفظ بشه که توی دید نباشه )

سپاس

amirsein
22-05-2018, 22:06
سلام
دوستان ممکنه نظرتون رو راجع به کامپوننت فوکال ES165K2 بگید ؟ بنظرتون صداش مثل قیمتش حرفه ای هست؟
ودیگه اینکه با توجه به مگنت بزرگش آیا توی درجلو 206 راحت جا میشه؟
ممنون
سلام. کامپ بسیار خوبیه. ولی مثل هر کامپ دیگه ای باید با وسایل خاص خودش درایو بشه که صدای قشنگی ازش بگیری. تفکیک خوبی داره و ووفر بسیار بسیار عالی. توییتر به نظر من عملکردش متوسطه. البته دارم با کامپای رده بالا مقایسه میکنم. صدای ووفر و توییتر هر دو بازه پس اگه با پخش و امپ رده پایین درایو بشه صدای کامپ 500 تومنی ازش در میاد. توییتر صدای کریستالی نداره (نقطه قوت و ضعف نیست باید به سلیقت بخوره) امیر خان حرف قشنگی زدن: هر چه کامپ های اند تر صدا گرفتن سختتر.
در کل توی رده خودش کامپ خوبیه.

amirsein
22-05-2018, 23:53
سلام دوستان عزیز..حمید اقاو اقا امیر وامیر حسین گرامی..
تفاوت صدای اروپایی با صدای ژاپنی چیه از جنس صدا وزیبایی صدا..
توی اسپیکر حالا هر نوعش یا امپ کدام سبک وزیبایی صدا بهتره ژاپنی یا اروپایی؟؟
سلام اقا مرتضی گل. ایشالا امیرخان هم نظرشو بگه مام استفاده کنیم.
ولی خیلی این تقسیم بندی ژاپنی و اروپایی درست نیست.
ببین مثلا کنوود و کلاریون هر دو ژاپنی هستن. کنوود صدای گرمتر و کلاریون صدای بازتری داره. البته به صورت خیلی خیلی جنرال. قطعا هر دو برند استثنا زیاد دارن. یا مثلا dls سوئد و ماسکونی گلیدن المان و گرند المان فوکال فرانسه اروپایی هستن ولی سبک صدای هر کدوم واقعا متفاوته. Dls یکم شاید بمتر و کنترل شده تر و گلیدن بازتر . خیلی نمیشه با کلمات جنس صدا رو توصیف کرد ولی بازم کاملا معلومه که تفاوت دارن همینان با هم. ولی در کل ژاپن رو توی صدا بسیار میپسندم و به نظرم در کل از اروپا جلوتره. ولی اجناس رده بالاش نمیدونم تولید نمیشه دیگه با توی ایران نمیاد زیاد. پخش ها و امپای کلاریون و سری prs پایونیر و رده بالاهای کنوود.
الان که دارم مینویسم در کل پخش و امپ ژاپنی میاد توی ذهنم و کامپ و ساب اروپایی. کلاریون در امپا و پخشای رده بالاش صدای شارپ ولی در عین حال غیر تیز و دقیق داره که جذابیتش خیلی زیاده. ولی کلا در مورد مدل خاصی بحث بشه بهتره تا اینجوری جنرال و کلی.

amirsein
23-05-2018, 00:02
سلام.
دوستان کامپ فوکال 165 v1 کراس اور تویتر دو تا کلید واسه تنطیم داره. بهترین حالتش کدومه؟ چون آشنایی ندارم واسه چیه

احتمالا یکیش شیب کات توییتره و اون یکی حجم صدای توییتر. بهترین حالتی وجود نداره. خودت تست کن ببین کدوم حالت رو بیشتر میپسندی؟ من سلیقم به توییتر در حالت منفی 3 دسیبل برای جلو با شیب 12 و برای عقب هم توییتر صفر یا فلت و شیب 12.
بازم بستگی به سلیفه و اجزای دیگر سیستمت داره.

vahid4u
23-05-2018, 07:11
سلام. کامپ بسیار خوبیه. ولی مثل هر کامپ دیگه ای باید با وسایل خاص خودش درایو بشه که صدای قشنگی ازش بگیری. تفکیک خوبی داره و ووفر بسیار بسیار عالی. توییتر به نظر من عملکردش متوسطه. البته دارم با کامپای رده بالا مقایسه میکنم. صدای ووفر و توییتر هر دو بازه پس اگه با پخش و امپ رده پایین درایو بشه صدای کامپ 500 تومنی ازش در میاد. توییتر صدای کریستالی نداره (نقطه قوت و ضعف نیست باید به سلیقت بخوره) امیر خان حرف قشنگی زدن: هر چه کامپ های اند تر صدا گرفتن سختتر.
در کل توی رده خودش کامپ خوبیه.

ممنون بابت پاسختون
من توی صفحه ام دکمه ای بنام تشکر پیدا نمی کنم

dooste.man83
24-05-2018, 01:31
دوستان ممنون میشم پاسخ بدید

1- داخل پک سیم آمپ که در بازار هست سیم باند های جلو و عقب هم داخلش داره ؟

2- پخش سونی GS 820 خودش آمپ قویی داره که حتما باید به باتری مستقیم وصل شه حالا وقتی آمپ کنوود 9400 رو بهش وصل کنم آیا دیگه از آمپ خود پخش استفاده نمیکنه و من میتونم از سیم برق که جای معمولش هست استفاده کنم یا خیر و بازم باید حتما باید از باتری بگیرم ؟

3- فعلا که قصد استفاده از ساب و آمپ ساب رو ندارم یک RC برایم کافیه ؟

سپاس

__Jamaica__
24-05-2018, 21:40
دوستان ممنون میشم پاسخ بدید

1- داخل پک سیم آمپ که در بازار هست سیم باند های جلو و عقب هم داخلش داره ؟

2- پخش سونی GS 820 خودش آمپ قویی داره که حتما باید به باتری مستقیم وصل شه حالا وقتی آمپ کنوود 9400 رو بهش وصل کنم آیا دیگه از آمپ خود پخش استفاده نمیکنه و من میتونم از سیم برق که جای معمولش هست استفاده کنم یا خیر و بازم باید حتما باید از باتری بگیرم ؟

3- فعلا که قصد استفاده از ساب و آمپ ساب رو ندارم یک RC برایم کافیه ؟

سپاس

بستگی به پک ای که میخرید داره ، معمولا توی گیج های صفر و دو سیم اسپیکر نیستش ، توی یه سری پک هام هستش
اگر از امپ داخلی 820 استفاده نکنید نه نیازی هم به اون تقویت سیم کشی و مستقیم از باتری کشیدن نیستش
اگر تک استیج باشید بله با یه جفت ارسی کارتون راه میوفته ولی چون امپ 4 کانال دارید میخرید احتمال میدم دو استیج باشید که دو جفت ارسی نیاز دارید.

dooste.man83
24-05-2018, 22:41
بستگی به پک ای که میخرید داره ، معمولا توی گیج های صفر و دو سیم اسپیکر نیستش ، توی یه سری پک هام هستش
اگر از امپ داخلی 820 استفاده نکنید نه نیازی هم به اون تقویت سیم کشی و مستقیم از باتری کشیدن نیستش
اگر تک استیج باشید بله با یه جفت ارسی کارتون راه میوفته ولی چون امپ 4 کانال دارید میخرید احتمال میدم دو استیج باشید که دو جفت ارسی نیاز دارید.
گیج 4 می خوام تهیه کنم سیم اسپیکر هم جلو دارن هم عقب ؟ یا فقط برای عقب داخل پک موجوده معمولا ؟

من باند جلو و عقب دارم پس باید دو تا RC تهیه کنم با این حساب
ممنون

__Jamaica__
24-05-2018, 23:41
گیج 4 می خوام تهیه کنم سیم اسپیکر هم جلو دارن هم عقب ؟ یا فقط برای عقب داخل پک موجوده معمولا ؟

من باند جلو و عقب دارم پس باید دو تا RC تهیه کنم با این حساب
ممنون

خواھش میکنم
گیج ۴ معمولا یا ندارہ یا اگر سیم اسپیکر دارہ ۵ مترہ کہ این ۵ متر ھم برای فاصلہ امپ از صندوق تا جلو کمہ شما این فاصلہ رو ھر سمت و حداقل ۴ متر سیم میخوای بستہ بہ ماشین۔
برای استیج عقب میشہ گفت بسہ زیادم ھست البتہ
بلہ جلو عقب دو تا ارسی نیاز دارید
شما کلا پک نخری ھمہ رو جدا بخری بہ نفع شمام ھست

Sent from my iPhone using Tapatalk

Alirezakhan7
25-05-2018, 10:03
داداش امپ 9400 رو چی میخای باهاش درایو کنی؟

Alirezakhan7
25-05-2018, 10:28
بالاخره نصب کردی یا ن؟

Alirezakhan7
25-05-2018, 10:34
خوب من از پروژه جمع آوری سیستم سمندم بگم که واقعا از دانش شما دوستان عزیزم استفاده کردم

برای باند جلو فوکال 130AC رو خریدم که با یکی دو سانت برش دادن میشه جاش داد و ظاهر فابریکی هم حفظ کرد
هدیونیت هم فعلا بهترین چیز بازار همین سونی GS820 بود که تهیه کردم

در مرحله بعدی با توجه به اینکه الان راه اندازی یک ساب با کیفیت هم نزدیکای 1500 خرج داره و هم جای صندوق رو کامل نیاز دارم و هم از بیس بیش از اندازه خیلی خوشم نمیاد تصمیم گرفتم یک جایگزین براش پیدا کنم

تنها باندی که حداقل از نظر بیس هرکی خریده راضی بوده و خوش کیفیت هم بوده و هم اینکه برام مهم بود حتما از برند باند های جلو باشه تا جنس صدای باند ها نزدیک بهم باشه برای همین رفتم سراغ فوکال PC710 که توی نوع خودش یک استثنا هست و خریداری شد

آمپ اول G4 هلیکس خریداری کرده بودم که به طبع جوابگو نبود و به آمپ کنوود 9400 تغییرش دادم ( آمپ قدرتی تر رو به کیفیتی تر در این مرحله ترجیح دادم تا این کواک گرسنه رو تغذیه کنه )

الان فقط پک سیم آمپ که راهنمایی فرمودید و نصب باقی مونده که نیازمند کمک شما دوستان عزیز هستم

من الان مشکلم اینه که می خوام ظاهر فابریکی دست نخوره چون ماشین بیرون منزل پارک میشه و کاملا امکان دزدی بالاس

ببخشید که مجدد میپرسم چون دقیق می خوام بدونم باید چیکار کنم ... اگر حلقه پلاستیکی حذف بشه و یک صفحه MDF سرتاسری به صفحه فلزی پیچ کرد و زیر MDF و فلز هم که برای نصب باند برش داد تاثیری داره یا بجای حلقه پلاستیکی از یک حلقه MDF بیضی استفاده کنم یا اصلا اون حلقه رو حذف کنیم و روی فلز ببندیم هم فرق خاصی نمی کنه ؟

کلا بزرگواران یک راهکار برای نصب این PC710 بصورت فابریکی روی طاقچه عقب به من بدید ( فلز زیرش هر بلایی سرش بیاد مهم نیست فقط صفحه رویی که توری سفید داره می خوام ظاهرش حفظ بشه که توی دید نباشه )

سپاس

دوست من چه کردی؟

Alirezakhan7
25-05-2018, 10:43
Focal pc 710
Focal 165 ac
pioneer 9450
9400 Kenwood

Alirezakhan7
25-05-2018, 10:58
سلام
یه سیستم کامل شامل پخش و امپ و در جلو و تاقچه بهم پیشنهاد میدید با هزینه حد اکثر 3 تومنی
میدونم چیز حرفه ایی در نمیاد ولی چاره چیه ته بودجم همینه خواهشا سیستم کاملی پیشنهاد بدید بهم اساتید بزرگوار
درضمن ماشینم 206 هست .

Focal pc 710
Focal 165 ac
pioneer 9450
9400 Kenwood

dooste.man83
25-05-2018, 11:07
داداش امپ 9400 رو چی میخای باهاش درایو کنی؟
سلام
برای ماشین سمند LX

فوکال pc 710
فوکال 130AC
kenwood 9400
sony GS820
فعلا دارم راجب به سیم های توی بازار و پک ها تحقیق میکنم به نتیجه برم خرید میکنم و میره واسه نصب

dooste.man83
25-05-2018, 12:22
دوستان یک سوال اگر 200 بخوام برای سیم پک هزینه کنم بین
EXAD EX-409 به قیمت 130
و کارینا RL-430 به قیمت 105
بنظرتون کدوم بهتره و اگر توی این قیمت چیز بهتر هم میشناسید بهم معرفی کنید ( اگر دو RC باشه که بهتره برام )
متاسفانه بشدت با کمبود بودجه مواجه شدم تا الان بالای 3 تومن هزینه کردم ( 1 تومن بالاتر از سقفی که می خواستم هزینه کنم )
جدا جدا هم بخوام تهیه کنم حساب کردم برام گرون تر می افته . اینقدر جنس توی بازار گرون شده که واقعا آدم دلش نمیاد دیگه هزینه کنه :41:

Alirezakhan7
25-05-2018, 13:26
EXAD EX-409 به قیمت 130
بنظرتون کدوم بهتره و اگر توی این قیمت چیز بهتر هم میشناسید بهم معرفی کنید ( اگر دو RC باشه که بهتره برام )
متاسفانه بشدت با کمبود بودجه مواجه شدم تا الان بالای 3 تومن هزینه کردم ( 1 تومن بالاتر از سقفی که می خواستم هزینه کنم )
جدا جدا هم بخوام تهیه کنم حساب کردم برام گرون تر می افته . اینقدر جنس توی بازار گرون شده که واقعا آدم دلش نمیاد دیگه هزینه کنه :41:

اگزد بهتره دو جفت ار سی داره

dooste.man83
25-05-2018, 13:50
دوستان عزیز یک راهنمایی فوری می خوام

بنظرتون آمپ رو زیر صندلی ببندم بهتره یا همون صندوق عقب باشه و با چند تا نوار فلزی یا سیم فولادی محکم ببندمش که قابل دزدی نباشه . کدومش بهتره ؟

و اینکه در هر حالت چند متر سیم اسپیکر لازمه بخرم ؟ ( باند جلو و عقب دارم ) ماشین هم سمند LX

ممنون اگر سریعتر راهنمایی بفرمایید

__Jamaica__
25-05-2018, 17:23
دوستان عزیز یک راهنمایی فوری می خوام

بنظرتون آمپ رو زیر صندلی ببندم بهتره یا همون صندوق عقب باشه و با چند تا نوار فلزی یا سیم فولادی محکم ببندمش که قابل دزدی نباشه . کدومش بهتره ؟

و اینکه در هر حالت چند متر سیم اسپیکر لازمه بخرم ؟ ( باند جلو و عقب دارم ) ماشین هم سمند LX

ممنون اگر سریعتر راهنمایی بفرمایید

خب زیر صندلی به مراتب بهتره هم تو اتاق خنک تره هم میتونید سیم اسپیکر با گیج کمتری استفاده کنید چون متراژ کمتری سیم استفاده میکنید ، هم طول ارسی که استفاده میکنید کمتر ( البته اگر نپیچونید ارسی هارو)
فقط شاید بیشتر لگد بخوره امپ :دی
یه چیزی بین 2.5-3 متر سیم لازم دارید اینطوری برای هر درایو
این سیم خریدن های شما ارتباط مستقیم با جای کراس هم داره رفیق اونم مشخص کنید کجا میذارید.

siavashmarzban
25-05-2018, 18:45
سلام
درضمن ماشینم 206 هست .

Focal pc 710
Focal 165 ac
pioneer 9450
9400 Kenwood

ممنون از پاسختون دوست عزیز خیلی خیلی لطف کردید
فقط یک سوال با توجه به این که پخشی که معرفی کردید قیمتش 1200 هست ایا امکان جایگذینی با مدل یا برند دیگه ای هست بدون افت کیفیت ؟
نظرتون در مورد Sony MEX-GS820BT چیه که علاوه بر قیمت کمتر بلوتوث هم داره ؟
البته بنده اماتورم و نظر اول اخر شما مهمه برام

dooste.man83
25-05-2018, 20:04
خب زیر صندلی به مراتب بهتره هم تو اتاق خنک تره هم میتونید سیم اسپیکر با گیج کمتری استفاده کنید چون متراژ کمتری سیم استفاده میکنید ، هم طول ارسی که استفاده میکنید کمتر ( البته اگر نپیچونید ارسی هارو)
فقط شاید بیشتر لگد بخوره امپ :دی
یه چیزی بین 2.5-3 متر سیم لازم دارید اینطوری برای هر درایو
این سیم خریدن های شما ارتباط مستقیم با جای کراس هم داره رفیق اونم مشخص کنید کجا میذارید.
ممنون دوست عزیزم
تصمیم گرفتم زیر صندلی بزارم
اون زیر صندلی به چی باید پیچ بشه که مطمئن باشه و ضد سرقت ؟ اون زیر آمپ خیلی داغ نمیشه ؟

و کراس اور هم نظر شما اینه بهترین جا کجاست ؟

ممنون

dooste.man83
25-05-2018, 21:57
سلام
درضمن ماشینم 206 هست .

فقط یک سوال با توجه به این که پخشی که معرفی کردید قیمتش 1200 هست ایا امکان جایگذینی با مدل یا برند دیگه ای هست بدون افت کیفیت ؟
دوست گرامی در حال حاضر از همه لحاظ سونی GS820 یک سر و گردن از پخش های تو بازار بالاتره
در مقام بعدی هم 5200BT کنوود قرار میگیره

Alirezakhan7
25-05-2018, 22:32
سلام
درضمن ماشینم 206 هست .

دوست عزیز 9450 تولید سال 2010 هست و با گذشت 8 سال هنوز ک هنوزه خواهان داره چون ک پایونیر های قدیمی صدای شارپ و کریستالی تری دارن در کل هر دو خروجی های متشابه دارن با توجه ب سلیقه شخصی انتخابش با خودتون

9450 پایونیر: جنس صدای کریستالی و هیجانی - بیس اغراق شده و لول بالا - کاربری آسان و زیبایی ظاهری
820 سونی: جنس صدای فلت با میدرنج غالب - تنظیمات به مراتب بالاتر با کراس دقیق تر - امکانات به روز اعم از فرمت / نرم افزار / آمپ داخلی/بلوتوث

موفق و پیروز باشید

amirsein
26-05-2018, 00:01
EXAD EX-409 به قیمت 130

هیچ کدوم اینا پک های خوبی نیستن. ارزونترین پکی که سرش به تنش بیارزه استریت وایرزه. 1 دونه ارسی هم داره با فیوز به همراه نیم نتر کابل برق منفی.
این سیم پک های متفرقه رو داشتم. به مشکل میخورید. یکم ارتقا بدید برق بد باعث خرابی صدا و پروتکت کردن امپ و کلیپینگ میشه.

amirsein
26-05-2018, 00:05
دوست عزیز 9450 تولید سال 2010 هست و با گذشت 8 سال هنوز ک هنوزه خواهان داره چون ک پایونیر های قدیمی صدای شارپ و کریستالی تری دارن در کل هر دو خروجی های متشابه دارن با توجه ب سلیقه شخصی انتخابش با خودتون

9450 پایونیر: جنس صدای کریستالی و هیجانی - بیس اغراق شده و لول بالا - کاربری آسان و زیبایی ظاهری
820 سونی: جنس صدای فلت با میدرنج غالب - تنظیمات به مراتب بالاتر با کراس دقیق تر - امکانات به روز اعم از فرمت / نرم افزار / آمپ داخلی/بلوتوث

موفق و پیروز باشید

نکته اول این که سیستم بدون ساب کلا کارش میلنگه. رنج فرکانسی تکمیل نمیشه و بخشی از صدا نیست اصلا .
نکته دوم پخش 9450 از نظر من یک پخش بازاریه و بویی از صدای حرفه ای نبرده. کلا اغراق بسیار زیادی در صدا داره و اینجوری بهتون بگم سازنده موسیقی 1 چیزی ساخته ولی شما داری 1 چیز دیگه گوش میدی کلا.

dooste.man83
26-05-2018, 11:42
هیچ کدوم اینا پک های خوبی نیستن. ارزونترین پکی که سرش به تنش بیارزه استریت وایرزه. 1 دونه ارسی هم داره با فیوز به همراه نیم نتر کابل برق منفی.
این سیم پک های متفرقه رو داشتم. به مشکل میخورید. یکم ارتقا بدید برق بد باعث خرابی صدا و پروتکت کردن امپ و کلیپینگ میشه.
ممنون پس همون گیج 4 فوکال رو میگیرم + RC اضافه از همون فوکال که حدود 400 برام آب میخوره
الان فقط درگیر سیم اسپیکر باند عقب هستم

این پک سیم فوکال داخلش 10 متر سیم اسپیکر داره اگر نصب استاندارد برای ماشین سمند LX رو که میشه نصب آمپ در صندوق رو در نظر بگیریم

این 10 متر فکر کنم برای باند های جلو مصرف بشه و برای عقب کم میاد درسته ؟ در این صورت برای باند های عقب بنظرتون چند متر سیم گیج 12 لازم دارم ؟

توی پاساژ امجد مغازه ای میشناسید بصورت حرفه ای کابل اسپیکر با کیفیت داشته باشه ؟

سپاس

siavashmarzban
26-05-2018, 15:41
سلام
درضمن ماشینم 206 هست .

Focal pc 710
Focal 165 ac
pioneer 9450
9400 Kenwood

موفق و پیروز باشید

ممنون از پاسختون دوست عزیز

نکته اول این که سیستم بدون ساب کلا کارش میلنگه. رنج فرکانسی تکمیل نمیشه و بخشی از صدا نیست اصلا .
نکته دوم پخش 9450 از نظر من یک پخش بازاریه و بویی از صدای حرفه ای نبرده. کلا اغراق بسیار زیادی در صدا داره و اینجوری بهتون بگم سازنده موسیقی 1 چیزی ساخته ولی شما داری 1 چیز دیگه گوش میدی کلا.

ممنون میشم شما نیز نظرتونو بگید با هزینه حداکثری 3 تومنن

Alirezakhan7
26-05-2018, 16:06

بله نظر شما محترمه ولی بنده هم عرض کردم سلیقه ای هستش ب شخصه با بیس زیاد موافق نیستم همون بیس باند برام کافیه و کلا دوس دارم صدای موسیقی اغراق شده باشه چون برام هیجانی تر میشه

amirsein
26-05-2018, 17:12
بله نظر شما محترمه ولی بنده هم عرض کردم سلیقه ای هستش ب شخصه با بیس زیاد موافق نیستم همون بیس باند برام کافیه و کلا دوس دارم صدای موسیقی اغراق شده باشه چون برام هیجانی تر میشه

ساب اصلا کارش بیس زیاد نیست. بحث سیستم های sq که پیش میاد حقیقت اینه که در بهترین حالت شما باید پاسخ فرکانسی خطی داشته باشید. الان شما در ماشین های sq واقعی که بشینید ممکنه سوال کنید ایا ساب هم بستید؟؟ لو فرکانس رو کواک اصلا نمیتونه پخش کنه. خیلی وقت ها که ما صدا رو زیاد میکنیم ناخواسته به دنبال فرکانسایی هستیم که از دست رفته ان. صدا رو زیاد میکنیم که اونها هم کمی شنیده بشن. وقتی رنج فرکانسی تکمیل بشه شما حتی از گوش کردن موسیقی با ولوم متوسط هم لذت بالایی میبری. همه جزییات در وولوم متوسط شنیده میشه.
بله کاملا درسته ممکنه سلیقه کسی به پایونیر بخوره چون همه دنبال سوری واقعی صدا نیستن. وقتی موسیقی رو با اسپیکر های مانیتورینگ گوش کنید تازه متوجه میشید موسیقی اصلی چی بوده. کلا اسپیکر های خیلی لول بالا که من گوش کردم و در حد سیستم های خانگی 50 تا 60 میلیون بودن افتخار صداییشون این بود که فکر میکردی صدا رو از حنجره خود خواننده داری میشنوی. صدای خام و کاملا دست نخوره که منو نا خوداگاه به خنده واداشت.
در رنج قیمتی ارزان قیمت من پخش x5100 کنوود و bt610 و اگه اشتباه نکنم دکلس جدید کنوود (سی دی نمیخوره) bt304 رو بیشتر میپسندنم. بدیهیه که هر کس با توجه به علاقه و سلیقه ای که داره باید دنبال صدا بره و ترجیها قبل از خرید صدای جنس مورد نظر رو گوش کنه .
مخلصم.

__Jamaica__
26-05-2018, 21:55
ممنون دوست عزیزم
تصمیم گرفتم زیر صندلی بزارم
اون زیر صندلی به چی باید پیچ بشه که مطمئن باشه و ضد سرقت ؟ اون زیر آمپ خیلی داغ نمیشه ؟

و کراس اور هم نظر شما اینه بهترین جا کجاست ؟

ممنون

مهمولا با اسپیسر فلزی یا پیچ مهره یه 5 میل میارنش بالاتر امپ و نصب میکنن که هوا از زیرشم جریان داشته باشه ، اگر نخواید که کف ماشینتونو سوراخ سوراخ کنن روی تخته براتون اینکارو میکنن
اینقد بد دست هست زیر صندلی که خودش ضد سرقت محسوب میشه برای نصبشم باید صندلی و 100% بازی کنید :دی

بازم جانمایی کراس بستگی به خودتون داره ولی اگر نظر من بود زیر داشبورد خیلی جای خوبی بود براش اینطوری متراژ کمتری هم سیم استقاده میکنید برای توییتر ووفر
توی رودری و در فقط نذاریدش 1% اگر یه ابی بهش برسه حیف میشه

The Rock 2
26-05-2018, 23:30
سلام
درضمن ماشینم 206 هست .

ممنون از پاسختون دوست عزیز

ممنون میشم شما نیز نظرتونو بگید با هزینه حداکثری 3 تومنن

دوست عزیز پخش فقط پایونیر بگیر ( نظر 90% مردمه که بهترین پخشا رو داره حرف من نیست) ... صدای شفاف و کریستالی با بیس هیجانی
در عوض پخشای کنوود صدای خفه و بمی دارن
سونی هم صدای فلت داره و اصلا از لحاظ ظاهری جالب نیست
بهترین کار اینه خودت امتحان کنی تا بفهمی

dooste.man83
27-05-2018, 15:09
ممنون پس همون گیج 4 فوکال رو میگیرم + RC اضافه از همون فوکال که حدود 400 برام آب میخوره
الان فقط درگیر سیم اسپیکر باند عقب هستم

این پک سیم فوکال داخلش 10 متر سیم اسپیکر داره اگر نصب استاندارد برای ماشین سمند LX رو که میشه نصب آمپ در صندوق رو در نظر بگیریم

این 10 متر فکر کنم برای باند های جلو مصرف بشه و برای عقب کم میاد درسته ؟ در این صورت برای باند های عقب بنظرتون چند متر سیم گیج 12 لازم دارم ؟

توی پاساژ امجد مغازه ای میشناسید بصورت حرفه ای کابل اسپیکر با کیفیت داشته باشه ؟

سپاس
ممنون میشم اینم جواب بدید
دمتون گرم

mrm88
27-05-2018, 15:25
دوستان البته من در حدی نیستم که بخوام نکته ای عرض کنم
ولی میخوام تجربه ای که خودم با موضوع Break-in یا Burn-in یا حالا هر اسم دیگه ای که داره :n02: رو براتون بیان کنم.

البته این موضوع در خصوص برندها و محصولات رده بالاتر بیشتر مصداق داره، به بیان بهتر به عنوان مثال شما بلندگوهای رده پایین پایونییر و کنوود رو در نظر بگیرین(مثلا رنج اقتصادیشون رو که شما میتونید با حدود 100 تومن یه کواک گرد مثلا 16 سانتیشون رو بخرین) این بلندگوها شاید با مدت خیلی کمی راه اندازی با پخش و یا یه آمپ سبک به حداکثر پتانسیلشون برای پخش صدا برسند(البته اگه پرفورمانسشون رو دارای پتانسیلی بدونیم اصلا :n02:) بگذریم.

این مورد در خصوص آمپ، ساب و حتی اکسسوری شما(اگه مرغوب باشه) هم کاملا صدق میکنه.

روی این حساب وقتی هزینه میکنید و این هزینه رو بخصوص اگه با برنامه، دانش و بطور دقیقی بین قطعات انتخابیتون(بخصوص اگه واقعا سرشون به تنشون بی ارزه) انجام دادین و اگه صدا گرفتین و احساس کردین هنوز با اون چیزی که مدنظرتونه فاصله داره فوری نا امید نشین! باید به قطعاتتون زمان بدین (البته نحوه درست و اصولیش برای طی شدن پروسه Break-in که بارها اساتید این فاروم راجبش توضیح دادن) و با اون مدارا کنین و صبر کنین تا به حداکثر پتانسیل خودشون برسند! چون ممکنه نتیجه براتون غافلگیر کننده و یا حتی خوشایند بشه!

من راجب سیستم خودم خب پله پله عمل کردم!

ابتدا پخشم رو خریدم و با باندهای فابریک ماشینم سر کردم! سپس یه جفت کامپ برای استیج جلوم خریدم و اونو با پخش درایو کردم! و بعد یه جفت دیگه از همون کامپ رو خریدم و این دفعه با اضافه شدن و خریدن آمپ و اکسسوری و انجام عملیات دمپینگ اونارو درایو کردم و سپس در انتهای داستان ساب رو اضافه کردم که کل این پروسه 3 ماه طول کشید! فارغ از پروسه Break - in تغییرات صدایی برام تو هر مرحله محسوس و رو به جلو بود :n01:

و اما الان و پس از 6 ماه از اولین خریدم(هدیونیت) یا پس از سه ماه از تکمیل سیستمم میتونم بگم صدا خیلی بازتر و دل نشین‌تر و نرم‌تر(زیاد این واژه هارو جدی نگیرین از حیث ویراستاری :n33:)
و خلاصه یک دست‌تر شده، وکالم ، های‌رنجم و حتی لو‌ رنجم پخته‌تر از هنگامیه که سیستم تازه تکمیل شده بود.

روزی که آمپ رو به همراه تکمیل استیج عقب بستم صدام خیلی تیز تر از الان بود و بعضی وقتا گوشمو اذیت میکرد! ولی الان اینطور نیست و همه چی انگار متوازن تر شده!

و این نشون میده که بلندگوهای برند فوکال حتما و حتما باید پروسه Break-inشون تکمیل بشه تا بشه راجبشون قضاوت کامل کرد و صد البته که برند ارشمند و قابل احترامی هست.

نمیگم صدام الان ایده آل‌ترین حالت و اون چیزیه که من به عنوان یه سیستم پرفکت مدنظرمه! خیر! برای رسیدن به اون ایده‌ال خیلی باید بیشتر هزینه کنم ولی خب الان در حدیه که بگم یه سیستم SQ قابل قبول دارم و این خودشو بعد از Break-in بیشتر نشون داد.

خلاصه که دوستای گلم حتما به Break-in توجه داشته باشین و مدارا کنین و صبر داشته باشین تا صدای کاملتری داشته باشین.

دوستان قضیه Break-in رو براتون گفتم

الان هم میخوام یه قضیه مهم تر رو براتون بگم! و اون هم امنیت سیستمتونه!

متاسفانه همون روز که این مطلب رو نوشتم (صبح نوشتم) ظهرش تو یه محل شلوغ و پر رفت و آمد و نزدیک ایستگاه پلیس!!! شیشه ماشینمو شکوندن و پخشم رو (پایونییر Z7050) رو بردن!!
پس تا زمانی که شما تمامی تمهیدات امنیتی رو برای سیستم دلبندتون فراهم نکردین به نظر من هزینه نکنین! الان سیستم من ناقص شده! اونم تو این گرونیا! و پخش خودم رو بخوام
مجددا بخرم قشنگ باید 700 تومن بالاتر از قیمتی که خریدمش بخرم! تازه جور کردن همون مقدار پول هم بماند! برای همین تو این اوضاع اقتصادی یا قطعه ای نخرین یا اگه خریدین حتما دور از دسترس این جماعت خدا نشناس قرارش بدین! یا مکانیزمی رو فراهم کنین تا نتونن بدزدنش!

این همه زحمت نکشیدیم تا پول جمع کنیم برای سیستم که بدیمش دست یه مشت بی همه چیز نامرد :n03::n03:

dooste.man83
29-05-2018, 00:15
دوستان باتری سمند LX رو 74 آمپر بگیرم یا 90 آمپر ؟ چه مارکی بنظرتون بهتره ؟ ( به سیستم زیر هیچی اضافه نمیشه )

Focal pc 710
Focal 130 ac
9400 Kenwood
SONY GS 820

amirsein
29-05-2018, 00:33
دوستان باتری سمند LX رو 74 آمپر بگیرم یا 90 آمپر ؟ چه مارکی بنظرتون بهتره ؟ ( به سیستم زیر هیچی اضافه نمیشه )

Focal pc 710
Focal 130 ac
9400 Kenwood
SONY GS 820

سلام من که 74 امپر دلکور گرفتم.کافیه.

saeedsh7j
29-05-2018, 14:18
سلام دوستان کامپ فوکال 165 v1 بهتره یا هلیکس p62c?

amirsein
29-05-2018, 15:17
سلام دوستان کامپ فوکال 165 v1 بهتره یا هلیکس p62c?

هلیکس p62 . اگه بحث مچ شدن و چینش قطعات مطرح نباشه و به صورت کلی .

dooste.man83
30-05-2018, 11:48
دوستان سیم پک آمپلی فایر فوکال گیج ۴ رو خریدم
۱۰ متر سیم اسپیکر داره
این مقدار سیم برای باندهای جلو و عقب سمند Lx وقتی آمپ صندوق ماشین باشه کافیه؟
ممنون بهم پاسخ بدید سریعتر

poloton7
30-05-2018, 13:29
دوستان قضیه Break-in رو براتون گفتم

الان هم میخوام یه قضیه مهم تر رو براتون بگم! و اون هم امنیت سیستمتونه!

متاسفانه همون روز که این مطلب رو نوشتم (صبح نوشتم) ظهرش تو یه محل شلوغ و پر رفت و آمد و نزدیک ایستگاه پلیس!!! شیشه ماشینمو شکوندن و پخشم رو (پایونییر Z7050) رو بردن!!
پس تا زمانی که شما تمامی تمهیدات امنیتی رو برای سیستم دلبندتون فراهم نکردین به نظر من هزینه نکنین! الان سیستم من ناقص شده! اونم تو این گرونیا! و پخش خودم رو بخوام
مجددا بخرم قشنگ باید 700 تومن بالاتر از قیمتی که خریدمش بخرم! تازه جور کردن همون مقدار پول هم بماند! برای همین تو این اوضاع اقتصادی یا قطعه ای نخرین یا اگه خریدین حتما دور از دسترس این جماعت خدا نشناس قرارش بدین! یا مکانیزمی رو فراهم کنین تا نتونن بدزدنش!

این همه زحمت نکشیدیم تا پول جمع کنیم برای سیستم که بدیمش دست یه مشت بی همه چیز نامرد :n03::n03:
سلام..واقعا متاسفم..
البته من هم حدود یک سال پیش ساب وجعبه اچار من را دزدین...مگر پنلش را بر نداشته بودی؟؟

saeedsh7j
30-05-2018, 15:35
دوستان یه سوال. با توجه به اینکه کامپ خودش کراس اور داره آیا نیازه فیلتر hpf رو از روی پخش یا امپ فعال کرد

amirsein
30-05-2018, 23:57
دوستان سیم پک آمپلی فایر فوکال گیج ۴ رو خریدم
۱۰ متر سیم اسپیکر داره
این مقدار سیم برای باندهای جلو و عقب سمند Lx وقتی آمپ صندوق ماشین باشه کافیه؟
ممنون بهم پاسخ بدید سریعتر

اگه کامپ توی در نصب بشه و توییتر مثلا توی قاب پشت ایینه 14 متر سیم لازم داری.
برای عقب هم فکر کنم گفتی کواک داری اونم 3 متر کنار بذار. اگه میخوای اینده نگری کنی 4 یا 5 متر برای اونم بذار.
اون 14 متر برای حالتیه که سیم و ببری توی در . مراقب هم باش نصابا خیلی وقتا بهونه میارن و از سیم خود ماشین استفاده میکنن.

amirsein
31-05-2018, 00:01
دوستان یه سوال. با توجه به اینکه کامپ خودش کراس اور داره آیا نیازه فیلتر hpf رو از روی پخش یا امپ فعال کرد

کراس کامپ محل تلاقی فرکانسای ووفر و توییتر و کات میکنه. محدوده 2 تا 4 کیلو هرتز مهمولا. ولی hpf برای فرکانسای پایین در محدوده 60 تا 80 کات میشه معمولا.
حتما hpf رو شمام بسته به سلیفه و امپ و کامپت بین 60 تا 90 هرتز و با شیب مناسب کات کن. پیدا کردن فرکانس دقیق با شیب مناسب یکم زمانبره. در طول زمان تست کن و فرکانس مناسبو پیدا کن.

dooste.man83
31-05-2018, 02:16
اگه کامپ توی در نصب بشه و توییتر مثلا توی قاب پشت ایینه 14 متر سیم لازم داری.
برای عقب هم فکر کنم گفتی کواک داری اونم 3 متر کنار بذار. اگه میخوای اینده نگری کنی 4 یا 5 متر برای اونم بذار.
اون 14 متر برای حالتیه که سیم و ببری توی در . مراقب هم باش نصابا خیلی وقتا بهونه میارن و از سیم خود ماشین استفاده میکنن.

امیر جان خیلی ممنون جوابم رو دادی
من باند جلو رو فوکال 130AC گرفتم که کراس نداره و کواک هست که توی درب جلوی سمند جای فابریکیش قراره جا بشه ( اگر می خواستم کامپ ببندم خیلی دردسرش بیشتر میشد )
عقب هم فوکال PC710 دارم که اونم کراس نداره و قراره جای فابریکی طاقچه عقب سمند ببندم ( البته با برش صفحه فلزی )
آمپ هم دیدم همون عقب ببندم بهتره چون وقتی ظاهر فابریکی در بیاد و جلب توجه نکنه خیلی بعید یکی ریسک کنه بیاد سراغ صندوق ماشین ( البته دو نوار فلزی جهت احتیاط روی آمپ نصب میکنم ) مورد دیگه هم اینکه از نظر تهویه خیلی اون عقب وضع بهتری داره زیر صندلی فضا واقعا محدوده

اگر طبق فرمایشت 3 متر سیم برای باند عقب بزارم برای باند کواک جلو 7 متر سیم جواب نمیده ( 3.5 متر هر طرف ) ؟

amirsein
31-05-2018, 09:12
امیر جان خیلی ممنون جوابم رو دادی
من باند جلو رو فوکال 130AC گرفتم که کراس نداره و کواک هست که توی درب جلوی سمند جای فابریکیش قراره جا بشه ( اگر می خواستم کامپ ببندم خیلی دردسرش بیشتر میشد )
عقب هم فوکال PC710 دارم که اونم کراس نداره و قراره جای فابریکی طاقچه عقب سمند ببندم ( البته با برش صفحه فلزی )
آمپ هم دیدم همون عقب ببندم بهتره چون وقتی ظاهر فابریکی در بیاد و جلب توجه نکنه خیلی بعید یکی ریسک کنه بیاد سراغ صندوق ماشین ( البته دو نوار فلزی جهت احتیاط روی آمپ نصب میکنم ) مورد دیگه هم اینکه از نظر تهویه خیلی اون عقب وضع بهتری داره زیر صندلی فضا واقعا محدوده

اگر طبق فرمایشت 3 متر سیم برای باند عقب بزارم برای باند کواک جلو 7 متر سیم جواب نمیده ( 3.5 متر هر طرف ) ؟

مخلصم
برای جلو اگه سیم و ببری توی در 12 متر میهواد. اکه نبری توی در و از سیم فابریک استفاده کنی 10 متر.

dooste.man83
31-05-2018, 19:41
این آخرین سوالم ممنون میشم جواب بدید

این فوکال pc130 با این مدل 130AC که گرفتم تفاوت قابل قبولی داره ؟ ارزش 210 تومن هزینه اضافه رو داره ؟

(( چون کلا خیلی جاها خوندم باند 13 سانتی رو نباید براش هزینه کرد و در کل صدایی به اون صورت ازش درنمیاد )

سپاس

amirsein
01-06-2018, 14:44
این آخرین سوالم ممنون میشم جواب بدید

این فوکال pc130 با این مدل 130AC که گرفتم تفاوت قابل قبولی داره ؟ ارزش 210 تومن هزینه اضافه رو داره ؟

(( چون کلا خیلی جاها خوندم باند 13 سانتی رو نباید براش هزینه کرد و در کل صدایی به اون صورت ازش درنمیاد )

سپاس

من صدای pc رو نشنیدم ولی قائدتا باید جنس صدای بهتری رو داشته باشه. مزایای pc : حساسیت بالاتر. 10 وات توان بالاتر. جهت تدییتر به صورت فابریک و ... هستن. ولی با توجه به این که ماشین سمنده و توی در داره نصب میشه شاید ارزش نداشته باشه براش هزینه کنید. چون اون محل نصب درصد قابل توجهی از حجم صدا رو اصطلاحا میخوره. اگه درب عقب 206 بود میگفتم pc بهتره. ولی با اون شرایط نصب شاید خیلی هم فرقی نکنه.

majid_n
01-06-2018, 21:47
درود
یه پخش خوب برا ال 90 تا 400 یا 450 چه برند و مدلی رو پیشنهاد میدید ؟

سپاس فراوان

mrm88
02-06-2018, 07:58
سلام..واقعا متاسفم..
البته من هم حدود یک سال پیش ساب وجعبه اچار من را دزدین...مگر پنلش را بر نداشته بودی؟؟

سلام دوست گرامی
ممنون از لطف شما
متاسفانه Z7050BT پنلش جدا شدنی نبود.
آره کلا این جماعت خدا نشناس هیچی حالیشون نیست، امیدوارم برای هیچکی پیش نیاد

poloton7
02-06-2018, 12:51
سلام.. نظر شخصی من توی دوسال بیش تر سیستم صوتی ماشین اینکه...اصلا روی سیستم صوتی ماشین تمرکز نکن برو سیستم صوتی خانگی تمرکز کن..مگر اینکه ماشینت کلا از نظرر ایمنی بالا باشه..اکوستیک داخلی خوب باشه و جاهای ناجور ماشین را رها نکنی وگر نه توی خانه چون سوکت است با ارامش خاطر می توانی تمام نت های موسیقی بفهمی ولی توی ماشین درحال حرکت وتوی شلوغی این مسله برایت اتفاق نمی افتد...

timbland
02-06-2018, 18:02
سلام
یه ضبط پایونیر می خواستم بخرم واسه ساندرو
اول اینکه ضبط های معمولی پایونیر که تصویری هم نیستن آیا مدلی هست توشون که با بلوتوث به گوشی وصل بشه و بتونم تماس ها رو جواب بدم ؟
اگه هست مدلی پیشنهاد کنید که این قابلیت رو داشته باشه
سیستم صوتیش و خروجی صداش خوب باشه
دمو دار و usb و ترجیحا بلوتوث هم داشته باشه
ممنون میشم تو پیدا کردن مدل مورد نظر منو راهنمایی کنید
دوستان من یه آمار قیمتی در آوردم مثل اینکه دمودار خیلی گرونه
بدون دمو هم بود مشکلی نیست ولی بلوتوث و usb داشته باشه

dooste.man83
02-06-2018, 18:14
سلام.. نظر شخصی من توی دوسال بیش تر سیستم صوتی ماشین اینکه...اصلا روی سیستم صوتی ماشین تمرکز نکن برو سیستم صوتی خانگی تمرکز کن..مگر اینکه ماشینت کلا از نظرر ایمنی بالا باشه..اکوستیک داخلی خوب باشه و جاهای ناجور ماشین را رها نکنی وگر نه توی خانه چون سوکت است با ارامش خاطر می توانی تمام نت های موسیقی بفهمی ولی توی ماشین درحال حرکت وتوی شلوغی این مسله برایت اتفاق نمی افتد...

بنظر من بازم بستگی داره
یک نفر کلا کارش با ماشین هست و صبح تا شب توی ماشینه و شبی 2 ساعت قبل خواب میرسه خونه

این آدم قطعا باید سیستم صوتی ماشینش خوب باشه هم برای اینکه از کار خسته نشه هم اینکه بجز ماشین جای دیگه وقتی برای گوش دادن به موسیقی نداره
کلا سیستم صوتی ماشین بهترینش هم که باشه در برابر سیستم های استودیویی و حرفه ای حرفی برای گفتن نخواهد داشت به دلیل محدودیت های خیلی بالا

از نظر شخص من کسی که در منزل میتونه به موسیقی گوش بده میتونه با خرید یک آمپ و هدفون حرفه ای واقعا درک درستی از موسیقی پیدا کنه

mgoo68
02-06-2018, 18:33
سلام دوستان من به تازگی پراید ۱۱۱ گرفتم میخوام براش سیستم کیفیتی ببندم از برند هلیکس و فوکال در رنج قیمت دو میلیون پانصد الی سه تومن
خودم به شخصه قطعات مدنظرم یک جفت باند بیضی با ساب برای طاقچه عقب و یه جفت باند برای جلو داشبردم و همچنین امپلی فایر خوب ، اگر به خازن و سیم پک خوبم نیاز بود که تهیه کنم حالا با این وضعیت چه قطعاتی رو پیشنهاد میکنید .
اساتید فن راهنمایی لطفأ ممنونم

amir200812
02-06-2018, 20:00
سلام
دوستان یه مشکلی تو سیستم ماشین یکی از رفقا پیش اومد و هر کاری کردیم درست نشد!

مشکل اینه که وقتی استریو هست صدای سیستم کم و بیس کلا قطع میشه!

ولی وقتی بصورت مونو هست صدا خیلی بلند و بیس قوی هست!

منظورم از استریو و مونو از طریق پخش هست که L و R رو فعال و غیر فعال میکنیم!

*و یکی چیز هم وقتی به آمپلی استریو 5702 پایونیر هر دو RCA متصل هست، ولی از طریق پخش فقط یکی از کانال هارو فعال میکنیم، بازم هر 2 کانال صدا داره!

دلیل این مشکل چی هست و چطوری میشه درستش کرد؟

dooste.man83
02-06-2018, 20:51
سلام دوستان من به تازگی پراید ۱۱۱ گرفتم میخوام براش سیستم کیفیتی ببندم از برند هلیکس و فوکال در رنج قیمت دو میلیون پانصد الی سه تومن
خودم به شخصه قطعات مدنظرم یک جفت باند بیضی با ساب برای طاقچه عقب و یه جفت باند برای جلو داشبردم و همچنین امپلی فایر خوب ، اگر به خازن و سیم پک خوبم نیاز بود که تهیه کنم حالا با این وضعیت چه قطعاتی رو پیشنهاد میکنید .
اساتید فن راهنمایی لطفأ ممنونم
دوست عزیز وضع بازار خیلی خرابه
قیمت ها نجومی شده
الان با 3 تومن به سختی یک سیستم متوسط میشه بست

timbland
03-06-2018, 03:14
دوستان پخش پایونیر s305bt به نظرتون خوبه؟
بلوتوث هم داره و میشه تماس پاسخ داد فقط میکروفون داره دیگه؟
گوشی با بلوتوث وصل میشه به پخش و دیگه به گوشی کاری نداریم دیگه؟

Mr+
03-06-2018, 07:49
دوستان پخش پایونیر s305bt به نظرتون خوبه؟
بلوتوث هم داره و میشه تماس پاسخ داد فقط میکروفون داره دیگه؟
گوشی با بلوتوث وصل میشه به پخش و دیگه به گوشی کاری نداریم دیگه؟
مطمئنا پخش خوبیه اما یه نگاه به سونی و کنوود هم تو این رنج قیمت بنداز. سونی 55bt و 410bt و کنوود bt304. سونی ها دو جفت خروجی و کنوود 3 جفت خروجی داره (پایونیر مد نظر شما یک جفت داره) که دستتون رو برای ارتقای سیستم بازتر میذارن. ضمن اینکه پایونیر رنگ نور دکمه هاش آبیه ولی سونی قرمز و کنوود رنگ متغیر به دلخواه کاربر داره که برای ست کردن با رنگ نور دکمه های داشبورد مفیده.

timbland
03-06-2018, 09:19
مطمئنا پخش خوبیه اما یه نگاه به سونی و کنوود هم تو این رنج قیمت بنداز. سونی 55bt و 410bt و کنوود bt304. سونی ها دو جفت خروجی و کنوود 3 جفت خروجی داره (پایونیر مد نظر شما یک جفت داره) که دستتون رو برای ارتقای سیستم بازتر میذارن. ضمن اینکه پایونیر رنگ نور دکمه هاش آبیه ولی سونی قرمز و کنوود رنگ متغیر به دلخواه کاربر داره که برای ست کردن با رنگ نور دکمه های داشبورد مفیده.
اوکیه فقط این پخش ها با دکمه های مخصوص پخش ( ولوم بالا و پایین و بعدی و قبلی ) که زیر فرمون ساندرو داره هماهنگ هستن؟ اصلا کلا پخش ها هماهنگ میشن با این دکمه ها یا باید دورشو خط بکشم؟