PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95

PouriaTech
18-02-2018, 12:14
دوستان
خسته نباشید
من یه سیستم با بیس نرم و کیفیتی و صدای خوب میخوام ( درهم ریزی و خرخر تو ولوم بالا رو اصلا نمیتونم تحمل کنم!)
در مرحله اول هم فقط پخش و باند کواک میخوام یه مدت بعد ساب و آمپ هم میگیرم
یه خورده تحقیق کردم پخشم ک تکلیفش معلومه سونی میگیرم
باند رو میخواستم شمام یه نظر بدین
هلیکس e69 ، کاپا 11 اینفینیتی و 939 جی بی ال رو گفتن چیزایی که میخوام رو بهم میدن (من سر اینکه بدون آمپ چطورن شک دارم!)
البته که با قیمت کمتر میتونم پایونیر یا سونی 6951 و 6965v3 بردارم با حجم صدا یا بیس قوی تر و ... شاید! حتی بدون آمپ هم صدای بلند و قوی بهم میدن
ولی من میخوام با کیفیت بکوبه و نرم صداش بهم نریزه تو ولوم بالا حتی وقتی آمپ ندارم (همونطور ک گفتم بعدا آمپ و ساب هم میگیرم به باندم آمپ هم میدم)
ممنون میشم دوستان نظری دارن بگن

Nexus10
18-02-2018, 12:21
از دوستان (آقا حمید، آقا amirelx و...) کسی در مورد کواک ۹×۶ (یا همون ۱۰×۷ ) نظری نداشت که بنده رو راهنمایی کنند؟ :n37:

amirsein
18-02-2018, 21:31
سلام به همه دوستان
میخواستم بپرسم تا حالا کسی پخش x100bt سونی و بدون آمپلی به ی جفت باند اینفینیتی کاپا وصل کرده ؟ کیفیتش چطور در میاد ؟
دوم اینکه این پخش واقعا از 9650 پایونیر بهتره ؟

کاپا 2 اهمیه مقاومتش. تحقیق کن که امپ داخلی سونی روی 2 اهم استیبله؟ داغ نکنه زیادی .

farshad0123
20-02-2018, 22:28
سلام. اینجور که به نظر میاد چون شما و مرتضی هر دو یک مشکل رو دارید به نظر میاد امپ 8105 یه مشکلی داره. خودم امپ 9105 که البته ساب رو خوب تغزیه میکرد و با rs150c2 gladrn عوض کردم . تازه ساب جون گرفت انگار. بیس قشنگ بیشتر شد و بسیار موزیکالتر شد.

- - - Updated - - -

در اینده نمیخوای ساب اضافه کنی؟ الان امپ داری؟ یا میخوای به پخش بزنی؟

سلام احمیر حسین جان حالا از کجا بفهمم که مشکل از امپه چون امپم گارانتی داره حداقل اگه مشکل داره که تا زوده بفرستم گارانتی یا اگه کلا همه مونو های کنوود مشکل دارن بجاش پول بزارم سر یه چهار کانال 9400 بگیرم
من به پخش هم اطمینان ندارم چون اون 300u که رو سمند بود چند ماه بعد من خریدش یخورده جنس پنلش با پخش من فرق داره وزنش هم بیشتره

amirsein
21-02-2018, 00:14
سلام احمیر حسین جان حالا از کجا بفهمم که مشکل از امپه چون امپم گارانتی داره حداقل اگه مشکل داره که تا زوده بفرستم گارانتی یا اگه کلا همه مونو های کنوود مشکل دارن بجاش پول بزارم سر یه چهار کانال 9400 بگیرم
من به پخش هم اطمینان ندارم چون اون 300u که رو سمند بود چند ماه بعد من خریدش یخورده جنس پنلش با پخش من فرق داره وزنش هم بیشتره

سلام اقا فرشاد عزیز. سعی کن با یک امپ دیگه تست کنی. 9105 مشکلی نداره و مطمئنم سابتو براحتی پر میکنه ولی 8105 انگار ذاتا مشکل داره و ایراد و خرابی نداره که بدی گارانتی . حتما برو یه جا بگو یه امپ مونو دیگه برات بنداره و ببین چجوری میشه. حدس من روی امپه . پخش دیدم بچه ها تونستن ازش صدا بگیرن و راضین ولی 8105 ندیدم بچه ها کسی داشته باشه که شخصا تست کنم.
اخه مرتضام فیلم سابشو برا من فرستاد . نصف توان سابم بهش وات نمیرسید انگار. پخشو عوض کرده مرتضی و xb100 گرفته بازم گویا مقداری از مشکل هست. با این که سونی بالای 5 ولت میده و توی بیس قطعا پخش قدرتمندیه.
مخلصم.

smart.pro666
21-02-2018, 14:00
درود دوستان پک برق برای یه سیستم که شامل
یک جفت کامپاننت trc6n
یک ساب ووفر کنوود 3010
و یک آمپ سانداستریم 4 کانال
چی پیشنهاد میدید ؟ خودم نظرم روی این هستش ! البته انتخاب دیگه ای ندارم چون شهرستانم ت ، اگه پیشنهادی یا فروشگاهی میشناسید(خصوص) ممنون میشم کمک کنید.

Nexus10
21-02-2018, 14:54
سلام.
نمی دونم چرا از دوستان بنده رو راهنمایی نمی‌کنند!!!:n03:
دوستان و اساتید می توانند مقایسه ای بین کواک های گلادن 609cox و آلپاین spr-69 و فوکال 690 و دی ال اس m3710 (دست دو این مدل رو سراغ دارم) داشته باشند تا بتونم یکی رو انتخاب کنم؟
و یه سوال دیگه اینکه محصولات DLS در ایران مونتاژ چین هستند؟ و اینکه مدل تقلبی هم دارند آیا؟؟؟

farshad0123
21-02-2018, 15:29
سلام اقا فرشاد عزیز. سعی کن با یک امپ دیگه تست کنی. 9105 مشکلی نداره و مطمئنم سابتو براحتی پر میکنه ولی 8105 انگار ذاتا مشکل داره و ایراد و خرابی نداره که بدی گارانتی . حتما برو یه جا بگو یه امپ مونو دیگه برات بنداره و ببین چجوری میشه. حدس من روی امپه . پخش دیدم بچه ها تونستن ازش صدا بگیرن و راضین ولی 8105 ندیدم بچه ها کسی داشته باشه که شخصا تست کنم.
اخه مرتضام فیلم سابشو برا من فرستاد . نصف توان سابم بهش وات نمیرسید انگار. پخشو عوض کرده مرتضی و xb100 گرفته بازم گویا مقداری از مشکل هست. با این که سونی بالای 5 ولت میده و توی بیس قطعا پخش قدرتمندیه.
مخلصم.

برای من صفحه ساب تکون میخوره ولی انگار بزور!
رو سمند با امپ 847 صفحش خیلی تکون نمیخورد ولی هوای قوی از پورتش درمیومد الان رو امپ مونو رو پراید صفحش بیشتر تکون میخوره ولی قدر سمند صدا و موج ازش درنمیاد
سابووفر لول هم از ضبط زیاد میکنم بیسش قویتر میشه ولی اهنربای سابو داغ میکنه و باز قدرتش در حد سمند نمیشه و اونجور هوا نمیزنه

amirsein
21-02-2018, 17:43
سلام.
دوستان و اساتید می توانند مقایسه ای بین کواک های گلادن 609cox و آلپاین spr-69 و فوکال 690 و دی ال اس m3710 (دست دو این مدل رو سراغ دارم) داشته باشند تا بتونم یکی رو انتخاب کنم؟
و یه سوال دیگه اینکه محصولات DLS در ایران مونتاژ چین هستند؟ و اینکه مدل تقلبی هم دارند آیا؟؟؟

من کواک dls و الپاین و گوش نکردم. حمید اقا dls و میدونم گوش کرده.
بین گلیدن و فوکال اینجوریه که از هر دوی اینا صدای خیلی خوبی میشه گرفت و سلیقه شماس که تاثیر گذاره فقط. گلیدن یکم های رنج بیشتری داره ولی جنس صدای این دو تا یکم فرق داره. من صدای هر دوشون رو میپشندم ولی برای تک استیج عقب بیشتر گلیدن و توصیه میکنم ولی کلا انتخاب با شماس که از هر برندی بگیرید. من فقط نظر خودمو میگم . اینا بیس مثل کواک های پایونیر و کنوود ندارن. برای صدای صاف و شفاف ساخته شدن.
مخلصم.

amirsein
21-02-2018, 17:45
برای من صفحه ساب تکون میخوره ولی انگار بزور!
رو سمند با امپ 847 صفحش خیلی تکون نمیخورد ولی هوای قوی از پورتش درمیومد الان رو امپ مونو رو پراید صفحش بیشتر تکون میخوره ولی قدر سمند صدا و موج ازش درنمیاد
سابووفر لول هم از ضبط زیاد میکنم بیسش قویتر میشه ولی اهنربای سابو داغ میکنه و باز قدرتش در حد سمند نمیشه و اونجور هوا نمیزنه

واقعا مشکل خاصی داری. من ندیدم . حتما با یه امپ دیگه تست کن ببین چجوری میشه. شکل پورت هم تو اون فشار هوا موثره. دایره ای یا مستطیلی بودن پورت.

hamidR15
22-02-2018, 15:31
سلام.
سلام.
سعید جان بنده که تو تلگرام عرض کردم خدمتتون.من نظرم رود دادم.
co609
فوکال 690

hamidR15
22-02-2018, 15:54
واقعا مشکل خاصی داری. من ندیدم . حتما با یه امپ دیگه تست کن ببین چجوری میشه. شکل پورت هم تو اون فشار هوا موثره. دایره ای یا مستطیلی بودن پورت.

سلام
امیر جان شکل پورت خیلی مهم نیست.استوانه باشه یا اسلات.نکته مهم انتخاب سطح مقطع پورت و طول آن هست که هم فرکانس تیون رو تعیین میکنه و هم اگر صحیح ساخته نشه باعث نویز پورت(پر پر کردن در اثر فشار خروجی هوا) میشه.تو نرم افزار گزینه Air Velocity مربوط به این بخش هست.

moslem880
22-02-2018, 19:58
سلام.
سلام دوست عزیز
من دو ساله دارم صدای alpha609 رو گوش میدم.
کیفیت صدای خوبی داره بالاخص با آمپ ولی توقع بیس خوب و نرم اصلا ازش نباید داشته باشی. (راضیت نمیکنه)
هیچ چیز مثل کامپ و ساب نمیشه که ان شاء الله تو برنامه ام هست حتما.
از ما گفتن شما هم برو به این مسیر.

amirsein
22-02-2018, 21:18
سلام.
co609
فوکال 690

ممنون حمید خان از راهنماییتون. البته شکل پورت های مستطیلی معمولا سطح مقطع بزرگتری رو میده برای همین گفتم. کواک co609 هنوز پیدا میشه؟ فکر کردم دیگه نیست. البته شاید دست 2 منظورتون بوده.

amirsein
22-02-2018, 21:19
سلام دوست عزیز
کیفیت صدای خوبی داره بالاخص با آمپ ولی توقع بیس خوب و نرم اصلا ازش نباید داشته باشی. (راضیت نمیکنه)

خدایشش تو لول کواک ها همین کواک گلیدن و کواک های فوکال خیلی خوش صدا هستن. با ساب ببنده کیفیشو میبره

Nexus10
23-02-2018, 01:12
سلام.
co609
فوکال 690

بله، منتها من قبلش اینجا سوالم رو مطرح کرده بودم.
در هر صورت ممنون از شما.

Nexus10
23-02-2018, 01:16
سلام دوست عزیز

از شما هم ممنون.
راستش کواک‌ آلفا گلادن رو بیخیال شدم.

انشاءالله هر‌ مدلی رو که تهیه و نصب کردم، نتیجه رو اعلام میکنم.

mehran_i9100
23-02-2018, 15:15
سلام دوستان.تا سقف 2.5 میلیون چه سیستمی پیشنهاد میدین؟پخش و آمپ ترجیح میدم جنس نو باشه ولی ساب و کامپ یا کواک رو کارکرده میخوام ارزونتر دراد برام.اول یه سوال دارم اونم اینه که فرق کواک گرد با کامپ خیلی فاحشه برای منی که میخوام از 6975 به سیستم جدید کوچ کنم؟چونکه کامپ قیمتش خیلی بالاتره.دوم اینکه پخشی مثل mex100 سونی که امپ داخلی 40 واتی داره میتونه از پس کواکی مثل e69x هلیکس یا یه کامپ یا کواک گرد با توان پایین( مثل focal rcx 165 و...) بربیاد که من یه امپ 4 کانال برا ساب و کامپ یا کواک درهای جلو بگیرم؟سومم اینکه بیشتر ترجیح میدم سابم 10 اینچی باشم و فضای صندوق بیشتر در اختیارم باشه(لبته بیس نرم و توپر میخوام نمیدونم با 10 بهش میرسم یا نه).توی سایتا کامپایی مثل focal ps 165 v1 و هرتز و... دیدم و ازشون خوشم اومده اما نمیدونم کارکردشون پیدا شه یا نه.امپم که از اول به g4 هلیکس علاقه مندم ممنون میشم راهنماییم بکنین.ماشین الان پرایده ولی تا چند ماه دیگه احتمال ارتقاش به 405 یا لوگان وجود داره.برش درهای ماشین هم برام مهم نیس نیاز باشه برش میدم.ممنون.

The Rock 2
23-02-2018, 23:29
سلام دوستان ... یه جفت میدرنج میخوام بگیرم بین این دوتا مارک کدومش بهتره : وایب - ممفیس

اوریون چطور برندیه؟ کیفیتیه محصولاتش؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

poloton7
24-02-2018, 13:53
سلام.بر دوستان عزیز یک سوال کوچک دارم از دوستانی پخش سونی mx100bt دارند..
بدون نرم افزار songpal سونی چور می شود از یک ترک مثلا 5 رفت به ترک مثلا 87 چون توی کنترل همچین چیزی نداره وروی کنترل هم از دکمه 1 تا 6 داره...کسی می دونه....به خصوص اقا امیر پدرشان این پخش را دارند

nemesis_22044
24-02-2018, 15:31
سلام بر همه دوستان مخصوصا اقا حمید عزیز
میخواستم یه پخش تویه رنج قیمتی 700 بگیرم ، خروجی هاش کامل باشه و فقط و فقط کیفیت و تفکیک صدا برام مهمه
ممنون

mrm88
25-02-2018, 13:14
سلام بر همه دوستان مخصوصا اقا حمید عزیز
میخواستم یه پخش تویه رنج قیمتی 700 بگیرم ، خروجی هاش کامل باشه و فقط و فقط کیفیت و تفکیک صدا برام مهمه
ممنون

سلام تو رنج قیمتی شما
از برند سونی 2 مدل XB100 و GS820 کاملترین گزینه هان

mehran_i9100
25-02-2018, 21:49
چرا کسی جواب نمیده؟

AmirELX
28-02-2018, 01:45
سلام دوستان.تا سقف 2.5 میلیون چه سیستمی پیشنهاد میدین؟پخش و آمپ ترجیح میدم جنس نو باشه ولی ساب و کامپ یا کواک رو کارکرده میخوام ارزونتر دراد برام.اول یه سوال دارم اونم اینه که فرق کواک گرد با کامپ خیلی فاحشه برای منی که میخوام از 6975 به سیستم جدید کوچ کنم؟چونکه کامپ قیمتش خیلی بالاتره.دوم اینکه پخشی مثل mex100 سونی که امپ داخلی 40 واتی داره میتونه از پس کواکی مثل e69x هلیکس یا یه کامپ یا کواک گرد با توان پایین( مثل focal rcx 165 و...) بربیاد که من یه امپ 4 کانال برا ساب و کامپ یا کواک درهای جلو بگیرم؟سومم اینکه بیشتر ترجیح میدم سابم 10 اینچی باشم و فضای صندوق بیشتر در اختیارم باشه(لبته بیس نرم و توپر میخوام نمیدونم با 10 بهش میرسم یا نه).توی سایتا کامپایی مثل focal ps 165 v1 و هرتز و... دیدم و ازشون خوشم اومده اما نمیدونم کارکردشون پیدا شه یا نه.امپم که از اول به g4 هلیکس علاقه مندم ممنون میشم راهنماییم بکنین.ماشین الان پرایده ولی تا چند ماه دیگه احتمال ارتقاش به 405 یا لوگان وجود داره.برش درهای ماشین هم برام مهم نیس نیاز باشه برش میدم.ممنون.

درود بر شما
اگر انتظار شما از صدا کیفیتی هست و ترجیح میدید که قطعات هم نو باشند، تقریباً با این بودجه شاید بتونید نهایتاً یک قطعه خریداری کنید.
زیربنای سیستم صوتی برق هست.
از دوستان عزیز خواهش می کنم قبل از خرید هر گونه قطعه ای، راجع به تقویت سیستم برق ماشین اطلاعات کسب کنند.

سلام دوستان ... یه جفت میدرنج میخوام بگیرم بین این دوتا مارک کدومش بهتره : وایب - ممفیس

اوریون چطور برندیه؟ کیفیتیه محصولاتش؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

درود
فکر نمی کنم با وایب و ممفیس به کیفیت برسید.
معمولاً دیستورشن بالایی دارند و کیفیت ساخت پایین.
اوریون هم یکی از زیرشاخه های سونی هست که اخیراً فعالیت رو کمی جدی کرده، قطعاتش رو تست نکردم.
ولی به نظر نمیرسه چیز دندون گیری باشه.

اگر شما تمایلات SPL دارید، میدرنج های گرند زیرو خوب هستند.
من چند تا شنیدم و کیفیت ساخت خوبی دارند.

سلام.بر دوستان عزیز یک سوال کوچک دارم از دوستانی پخش سونی mx100bt دارند..
بدون نرم افزار songpal سونی چور می شود از یک ترک مثلا 5 رفت به ترک مثلا 87 چون توی کنترل همچین چیزی نداره وروی کنترل هم از دکمه 1 تا 6 داره...کسی می دونه....به خصوص اقا امیر پدرشان این پخش را دارند

درود بر آقا مرتضی
هیچ جوری راه نداره آقا مرتضی.
برنامه ی Song pal شما رو از همه چیز بی نیاز می کنه.

| (| |-| \-/ |/\|
01-03-2018, 21:52
سلام خدمت آقا حمید گل
من میخوام برای 206 یه پخش 2DIN با قابلیت مسیریابی و اتصال بلوتوث بگیرم ولی نمیخوام از این پخشهای چینی که تو بازار هست بخرم
بنظر شما بهترین گزینه تا 2 نهایتا 2.5 چه مدلی هست؟

hamidR15
02-03-2018, 11:19
ممنون حمید خان از راهنماییتون. البته شکل پورت های مستطیلی معمولا سطح مقطع بزرگتری رو میده برای همین گفتم. کواک co609 هنوز پیدا میشه؟ فکر کردم دیگه نیست. البته شاید دست 2 منظورتون بوده.

سلام خواهش میکنم.
بله درسته ولی همون سطح مقطع رو با پورت گرد هم میشه بهش رسید مثلا به جای یک پورت گرد از دو پورت استفاده میشه ولی به طور کلی پورت اسلات در کنار ساختنش که سخت تره کارئای بهتری داره و زیباتره به نظر من.
co609 آکبند یک جفت موجوده اگر کسی خواست خصوصی به من بگه.

hamidR15
02-03-2018, 11:28
سلام خدمت آقا حمید گل
من میخوام برای 206 یه پخش 2DIN با قابلیت مسیریابی و اتصال بلوتوث بگیرم ولی نمیخوام از این پخشهای چینی که تو بازار هست بخرم
بنظر شما بهترین گزینه تا 2 نهایتا 2.5 چه مدلی هست؟
سلام.
روی 206 هیچ پخش دو دین برندی نمیتونی نصب کنی.
تو چینیها بهترینش اتومکس هست که 1.290.000 تومن قیمتشه.جلوش دو دینه ولی پشت دستگاه تک دین.

kiarashdz2
02-03-2018, 14:37
سلام بچه ها چند باند بیضی تا مبلغ ۳۰۰ تومان معزفی می کنین که صداشون تیز نباشه و بیسشون قوی باشه که نیاز زیادی به ساب حس نشه رو معرفی می کنین ؟؟
بیشتر می خوام باند قدرتی باشه تا کیفیتی !
در ضمن می خوام به امپ وصل کنم

| (| |-| \-/ |/\|
02-03-2018, 14:43
ممنون از پاسخ سریع شما
بنظر شما این پخش اتومکس ارزش هزینه کردن را داره؟
الان روی ماشین آلپاین ۱۴۵ دارم
بنظر شما چه گزینه‌ای میتونم داشته باشم که هم امکانات مورد نظرم را داشته باشه و هم جایگزین مناسبی برای پخش فعلی خودم باشه؟

F_1984
02-03-2018, 21:18
با سلام
اساتید میشه یه مقایسه بین Helix Esprit E62C.2 و Focal 165 AS انجام بدید بودجم 650 تومنه اگر گزینه دیگه ای هم مناسب تر بفرمایید

دنبال کیفیت هم هستم .
ممنون

AmirELX
04-03-2018, 02:32
با سلام
اساتید میشه یه مقایسه بین Helix Esprit E62C.2 و Focal 165 AS انجام بدید بودجم 650 تومنه اگر گزینه دیگه ای هم مناسب تر بفرمایید

دنبال کیفیت هم هستم .
ممنون

درود بر شما
سری اسپیریت هلیکس رو تست کردم ولی فوکالی که فرمودید رو خیر.
هلیکس های سری E از چند منظر قابل نقد و بررسی هستند.
بخاطر داشتن توئیتر ابریشمی، صدای نچرال تولید می کنند. این بارز ترین ویژگی این کامپوننت هست.
میدبیس اش هم قابل قبوله، فرکانس های میدرنج هم در صورتی که از سیم مرغوب استفاده کنید، وضوح کافی دارند و از ووفر در حد رضایت پخش میشن.
اما به دلیل اینکه وات اندکی دارند، نمیشه خیلی بهشون ولوم داد و Head-Room مرتفعی ندارند.
ضمناً توئیترشون ایمیج هم نداره که در این رنج قیمتی، ضعف محسوب نمیشه و طبیعی هست.

اون فوکال از لحاظ متریال زیاد برای مقاصد کیفیتی جالب نیست، ووفر فایبرگلاسی و توئیتر آلومینیومی شاید بتونند وات بالا رو تحمل کنند، ولی صدای طبیعی تولید نمی کنند.
میدبیس اغراق شده و های فرکانس فلزی از ویژگی متریال هایی هست که نام برده شد.
هر چند که ووفر هلیکس هم همینطور هست و فایبرگلاسی هست.

من اگر جای شما بودم راجع به کامپوننت سری اکسلون کنوود تحقیق می کردم.
Kenwood XR-1800P
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])این کامپوننت ووفر 18 سانتی با صفحه ی کاغذی + توئیتر 30 میلی متری ابریشمی داره.
من این کامپوننت رو برای استیج عقب (که بهش اعتقادی ندارم) خریدم.
تا 1.5 میلیون تومن، هر کامپی رو کنارش تست می کنم، هر کسی باخت کامپوننتش رو بذاره و بره.
جالب اینه که قیمتش حدود 460/000 هست. بنده 435/000 خریدم چند ماه پیش.
این کامپوننت در میدبیس و میدرنج و های فرکانس، بدون مشکل هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

F_1984
04-03-2018, 15:11
درود بر شما
بخاطر داشتن توئیتر ابریشمی، صدای نچرال تولید می کنند. این بارز ترین ویژگی این کامپوننت هست.
میدبیس اش هم قابل قبوله، فرکانس های میدرنج هم در صورتی که از سیم مرغوب استفاده کنید، وضوح کافی دارند و از ووفر در حد رضایت پخش میشن.
اما به دلیل اینکه وات اندکی دارند، نمیشه خیلی بهشون ولوم داد و Head-Room مرتفعی ندارند.
ضمناً توئیترشون ایمیج هم نداره که در این رنج قیمتی، ضعف محسوب نمیشه و طبیعی هست.

اون فوکال از لحاظ متریال زیاد برای مقاصد کیفیتی جالب نیست، ووفر فایبرگلاسی و توئیتر آلومینیومی شاید بتونند وات بالا رو تحمل کنند، ولی صدای طبیعی تولید نمی کنند.

Kenwood XR-1800P
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])این کامپوننت ووفر 18 سانتی با صفحه ی کاغذی + توئیتر 30 میلی متری ابریشمی داره.
تا 1.5 میلیون تومن، هر کامپی رو کنارش تست می کنم، هر کسی باخت کامپوننتش رو بذاره و بره.

ممنون دوست عزیز از وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید.

poloton7
05-03-2018, 12:31
درود بر شما

Kenwood XR-1800P

سلام..امیر جان خوبید..
واقعا شما این کامپونت را خردید:n02:.برای استج عقب شما که کفتید تک استیج بهتره؟؟صدایش چطوره؟؟من قبل از اینکه کامپونت هلیکس e62c را برای استج جلو بخرم مرتب مهندس جباریان می گفت این کامپونت اکسلون 1800 بخر .قسم هم میخورد که خیلی صدایش عالی است اما این قدر درمورد اسپیکر کنوود بد 'گفته بودند که منصرف شدم واین هلیکس را خریدم...نظرتان در مورد کامپ هلیکس واین کنوود چیه؟؟یک مقایسه.
این هم نظر جباریان در سایت ب ش..کار برد محمد رضا ((البته شما ایشان را می شناسید این را برای دوستان گفتم))
تذکر:لطفا به هیچ عنوان لینک سایتهای خرید فروش رو درج نکنید.امیر جان لطفا در صورت مشاهده حذف نمائید.

AmirELX
05-03-2018, 13:06
درود بر شما آقا مرتضی
من به استیج عقب اعتقادی ندارم.
مگر در یه ماشینی که فاصله ی محور جلو با عقب انقدر زیاد باشه که بشه برای سرنشینان عقب و جلو به طور مجزا تایم الاینمنت زد.
این کامپ رو هم برای موقعی که کسی سوار ماشین میشه و حوصله اش سر نره خریدم.
خودم از روی Fader، عقب رو غیر فعال می کنم یا به طور کلی RCA ها رو درمیارم.
هنوز هم نصبش نکردم، فقط یه بار تست اش کردم.
نصب در استیج عقب و هم فاز کردن توئیتر و ووفر و سابووفر تقریباً غیر ممکن هست، بخاطر همین صدا جالب نمیشه.

این کامپ کنوود از کامپ های سری اسپیریت هلیکس بهتره.
اختلافش هم زیاده.

poloton7
05-03-2018, 14:21
درود بر شما آقا مرتضی
مگر در یه ماشینی که فاصله ی محور جلو با عقب انقدر زیاد باشه که بشه برای سرنشینان عقب و جلو به طور مجزا تایم الاینمنت زد.
نصب در استیج عقب و هم فاز کردن توئیتر و ووفر و سابووفر تقریباً غیر ممکن هست، بخاطر همین صدا جالب نمیشه.

اختلافش هم زیاده.

سلام...امیر کار بسیار خوبی کردید...امیر ماشین را عوض کردید یا همان پراید است..
ارزش داره کواک عقب را که هلیکس e69xاست را بفروشم..کامپ جلو را عقب ببرم و یکی از این کامپهای اکسلون ۱۸۰۰ جلو نصب کنم...؟؟؟صدا هللیکس و این کنوود با هم بد نمی شه؟؟؟البته با این پخس سونی که دارم..
hamidR15
06-03-2018, 15:08
تذکر:
سلام دوستان
لطفا از قراردادن لینک و نوشتن نام سایتهای تجاری کاملا خودداری بفرمائید. در صورت تکرار کاربر Bannd و حذف خواهد شد.

poloton7
06-03-2018, 15:34
تذکر:
سلام دوستان
لطفا از قراردادن لینک و نوشتن نام سایتهای تجاری کاملا خودداری بفرمائید. در صورت تکرار کاربر Bannd و حذف خواهد شد.

سلام..حمید جان..شرمنده ام..ببخشید..من این مورد را نمی دانستم..خیلی ممنونم تذکر دادید....:n16:

shervin1973
06-03-2018, 16:44
سلام
با سقف بودجه 2.5 تا 3 ميليون ميخوام يه سيستم ترجيحا" Gladen جمع كنم.
ماشينم ب ام و دهه نوديه و اسپيكر ها بايد حتما" در جاي بلند گو هاي فابريك (4 تا اسپيكر 5 اينچي) نصب بشن چون نميخوام ماشينو ببر و بدوز كنم.
انتظار صداي خيلي بلند هم ندارم چون 95% اوقات شيشه هاي ماشينم بالاس و فقط كيفيت صدا برام مهمه (راستش از كيفيت صداي سيستم صوتي BOSE رنو كوليوس خيلي خوشم اومد و ديگه كمتر از اون راضيم نميكنه).
اگر لازمه سقف بودجه رو بالاتر ببرم هم راهنمائي كنيد.

ممنون ميشم از راهنمائيتون.

AmirELX
06-03-2018, 21:05
سلام...امیر کار بسیار خوبی کردید...امیر ماشین را عوض کردید یا همان پراید است..
ارزش داره کواک عقب را که هلیکس e69xاست را بفروشم..کامپ جلو را عقب ببرم و یکی از این کامپهای اکسلون ۱۸۰۰ جلو نصب کنم...؟؟؟صدا هللیکس و این کنوود با هم بد نمی شه؟؟؟البته با این پخس سونی که دارم..
ماشین همون پراید هست قربان.:n22:
به نظر من ارزش داره.
فقط یادتون باشه که چند روز برای Break-in اسپیکر جدید صبر کنید و بهش مهلت بدید.
پخش تون که خوبه، بعید میدونم خیلی باهم تضاد داشته باشند.

farshad0123
07-03-2018, 21:25
سلام دوستان لطفا در مورد اب بندی اسپیکر و ساب توضیح بدید ممنون میشم

The Rock 2
07-03-2018, 23:03
دوستان میخواستم ببینم تفاوت کیفیت ((یه جفت میدرنج و سوپر تیوتر و ساب)) با ((کامپوننت)) چقدره (با توجه به اینکه میگن کامپ خیلی کیفیتیه ولی صداش کمه)

برا مثال یه ست میدرنج و تیوتر و ساب گرند زیرو با یه کامپ focal ps 165 v1 چقد از لحاظ کیفیت صدا تفاوت دارن؟

چون اول میخواستم یه کامپوننت ببندم رو طاقچه بعد چند نفر گفتن صداش کمه یه کم مردد شدم چون یه سیستم میخوام هم کیفیت داشته باشه هم با صدای بلند بشه لذت برد ازش :n36:

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن :n16:

AmirELX
09-03-2018, 04:34
سلام دوستان لطفا در مورد اب بندی اسپیکر و ساب توضیح بدید ممنون میشم
درود
مبحث Break-in اسپیکر و سابووفر و ادوات صوتی مختلف، از جمله خازن و اوپ آمپ یه مبحث چالش برانگیز هست. هواداران و مخالفان خاص خودش رو داره.
ولی چیزی که برای بنده کاملاً مشهود بوده، اینه که در موارد فوق همه رو تجربه کردم.
دوران Break-in به دورانی از عمر اولیه ی یک قطعه یا درایور صوتی اطلاق میشه که در حال تکامل و رسیدن به بیشینه ی عملکرد خود هست و به دوران بلوغ و پختگی مشهور هست.

معمولآً زمانی میتونید این تغییرات رو متوجه بشید که سیستم صوتی شما توانایی مانیتور کردن این تغییرات رو داشته باشه.
شرط مهم دیگه اینه که تست به صورت کور و به دور از ظرفیت های روانی قبلی و پیشفرض های متوهمانه انجام بشه.
حتی ویژگی های فیزیولوژیک بدن از جمله قند خون و فشار خون و حالت طبیعی بدن نیز در تشخیص و قضاوت این تغییرات دخیل هست.

در بعضی از کمپانی های حرفه ای اسپیکر سازی، دوران Break-in و پختگی یک درایور توسط فرکانس های خاص و دستگاه های مخصوصی با کراس اور های دستساز و High-End انجام میشه که شامل مقاومت های بزرگ آجری شکل و خازن های عظیم الجثه ای به اندازه ی کمپوت و Coil هایی به بزرگی یک ظرف ماکارونی می باشند.

معمولاً دوران Break-in اسپیکر و ساب در مقایسه با قطعات به کار رفته در مدار های صوتی اندک هست.
عموماً در 30 ساعت اولیه به پختگی لازم میرسه.
مگر اینکه در کراس اور اون اسپیکر از خازن های MKP استفاده بشه که تا بریک این کامل حدود 80 تا 100 ساعت زمان می بره.

Break-in در فرکانس های پایین و Low-Range بسیار سریع انجام میشه، ولی در فرکانس های بالاتر شامل میدرنج و های فرکانس، بسیار زمانبر و گوشخراش خواهد بود.

همه ی مواردی که در سیستم صوتی به کار رفته اند، از جنس ماده و متریال هستند...
و تحت تاثیر تغییرات محیطی از جمله دما و گرد و غبار و امواج الکترومغناطیسی و غیره قرار می گیرند.

ان شاء الله در ادامه، اگر عمری باقی باشه راجع به تاثیرات محیطی و همچنین پاشنه ی آشیل سیستم های صوتی یعنی کابل هم صحبت خواهیم کرد.
از دوستانی که تجربیات ارزنده ای دارند، خواهش می کنم تا با نگاشتن پست های مفید ما رو بی نصیب نگذارند.
با احترام

Archivahid
09-03-2018, 22:36
سلام دوستان شماره آقا حمید رو میخواستم ‌. کسی داره برام بفرسته میخوام سیستم بخرم لطفا زود بفرستید ممنون

mehran_i9100
10-03-2018, 07:53
سلام دوستان.یه پخش 147ebt الپاین تمیز پیدا کردم 850 تومن میگه.قیمتش چطوره؟وردارمش؟

yoosefshaskol
11-03-2018, 00:02
درود بر شما آقا مرتضی

اختلافش هم زیاده.
امیرخان تا 1/5 که هلیکس پرسیژن و dls و الپاین و حتی میل دست 2 ... هستند که فکر نمیکنم کنووده از اونا بهتر باشه!

AmirELX
11-03-2018, 01:53
امیرخان تا 1/5 که هلیکس پرسیژن و dls و الپاین و حتی میل دست 2 ... هستند که فکر نمیکنم کنووده از اونا بهتر باشه!

درود بر شما
من همه ی کامپ هایی که فرمودید رو به غیر از آلپاین تست کردم.
کنوود بهتر هست.
توئیترش Broad-Band هست و طیف وسیعی از فرکانس ها رو اجرا می کنه...
ووفرش هم نسبت به DLS به دلیل اینکه فرکانس کات کراس اورش بالاتره، وکال رو بهتر اجرا می کنه.

در بررسی تفکیکی، هر کدام مزایا و معایبی دارند.
ولی در مجموع کنوود به نظر من بهتر بود.
خودتون باید شخصاً تست اش کنید و سیگنال پاک بهش بدید.

yoosefshaskol
11-03-2018, 12:43
متاسفانه نشنیدم صدای این کنوودو و درسته باید تستش کنم

timbland
11-03-2018, 20:43
دوستان سلام
ممنون میشم فوری راهنماییم کنید
من ماشینمو عوض کردم از رو ماشین قبلیم ضبط پایونیر و باند پایونیر ۶۹۶۵ رو برداشتم می خوام بزنم رو ماشین جدیدم،منتهی ماشین جدید روش یه جفت ۶۹۷۳e هست،می خوام ببینم می تونم این دوتارو با هم ببندم؟ صداهاشون باهم جور در میاد و مچ میشه ؟ مدل ضبطم رو یادم نمیاد ولی پایونیر دمو دار هست و جنسش خیلی خوبه،۸-۹ سال هست دارمش و خروجی صداشم عالیه
ممنون میشم راهنماییم کنید

AmirELX
12-03-2018, 01:39
دوستان میخواستم ببینم تفاوت کیفیت ((یه جفت میدرنج و سوپر تیوتر و ساب)) با ((کامپوننت)) چقدره (با توجه به اینکه میگن کامپ خیلی کیفیتیه ولی صداش کمه)

برا مثال یه ست میدرنج و تیوتر و ساب گرند زیرو با یه کامپ focal ps 165 v1 چقد از لحاظ کیفیت صدا تفاوت دارن؟

چون اول میخواستم یه کامپوننت ببندم رو طاقچه بعد چند نفر گفتن صداش کمه یه کم مردد شدم چون یه سیستم میخوام هم کیفیت داشته باشه هم با صدای بلند بشه لذت برد ازش :n36:

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن :n16:

درود بر شما
عبارت اولی که فرمودید همیشه صحیح نیست، برای پی بردن به میزان بلندی صدای یک اسپیکر باید به نمودار Sensitivity اون نگاه کرد.
کامپوننت ها معمولاً در 90 - 85 دسی بل، به Cross-Talk میرسند و بیش از اون دیستورت میشن.
توان یک اسپیکر میتونه معیار نسبی خوبی برای پی بردن به بلندی صداش باشه.

منظور شما رو متوجه نمیشم...
کامپوننت نمیتونه کار یه ساب رو انجام بده، چون کامپوننت از اجرای صحیح فرکانس های زیر 50 هرتز معمولاً عاجز هست.
لوبیس فقط با ساب به صورت ایده آل دریافت میشه.

اگر تمایلات کیفیتی دارید، کامپوننت درسته... یه کامپ با حداقل 130 وات RMS در چهار اهم.
توئیتر ابریشمی و کراس قابل قبول.

سلام دوستان.یه پخش 147ebt الپاین تمیز پیدا کردم 850 تومن میگه.قیمتش چطوره؟وردارمش؟
به نظر من ارزش نداره. آلپاین در همه ی اجناس خودش حق برند رو از کاربر دریافت می کنه.
کلاً آلپاین های بعد از 9887 جالب نیستند، 117 رو تست کردم جالب نبود. با آمپ Helix A2 و کامپ داین آئودیو سری قدیم ازوتک.
ولی کسی که طعم صدای آلپاین و رنگش رو دوست داره، مدل های سری 16 مثل اینکه صدای بهتری دارند. (اما تست نکردم)

دوستان سلام
ممنون میشم فوری راهنماییم کنید
من ماشینمو عوض کردم از رو ماشین قبلیم ضبط پایونیر و باند پایونیر ۶۹۶۵ رو برداشتم می خوام بزنم رو ماشین جدیدم،منتهی ماشین جدید روش یه جفت ۶۹۷۳e هست،می خوام ببینم می تونم این دوتارو با هم ببندم؟ صداهاشون باهم جور در میاد و مچ میشه ؟ مدل ضبطم رو یادم نمیاد ولی پایونیر دمو دار هست و جنسش خیلی خوبه،۸-۹ سال هست دارمش و خروجی صداشم عالیه
ممنون میشم راهنماییم کنید

بعید میدونم مشکلی در جنس صدا داشته باش