PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95

amirsein
04-08-2017, 23:29
امیرجان
باید ببینید از تون آلپاین خوشتون میاد؟
اگر دنبال صدای استریل هستید باید سمت سونی یا کلاریون برید.
کامپ فوکال هم مبارکه بی صبرانه منتظر تحلیل صداش هستم.
کامپتون ذاتاً یه رنگی داره که در اکثر رده های فوکال شنیده میشه. شاید با آلپاین زیادی Colorful بشه.
147 اگر آکبند بود حدود 1 میلیون قیمت داشت.
ولا من صدای 148 و یکی دو تا دیگه از پخش های آلپاین رو شنیدم. منتها همه تو سیستم های. های اند. بودن برای همین تو سیستم خودم نمیدونم چجوری میشه. آلپاین های رنجش رو کنترل شده میده؟ به تیزی نمیزنه مثل پایونیر؟
شما کدوم پخش های سونی یا کلاریون رو توصیه میکنید که دنبالش باشم؟
کامپ هم چشم .حتما هم بستم عکساشو قرار میدم هم نظرات خودم رو.

kaveh1589
04-08-2017, 23:59
سلام
محصولات گلیدنی که توی ایران هست با محصولاتی که توی اروپا هست از لحاظ ساخت و کیفیت تفاوتی دارن یا نه ؟
درسته که اینایی که توی ایران هستن چینیه ؟
پس دلیل تفاوت قیمت نسبتاً زیاد چیه ؟

amirsein
05-08-2017, 00:17
سلام
محصولات گلیدنی که توی ایران هست با محصولاتی که توی اروپا هست از لحاظ ساخت و کیفیت تفاوتی دارن یا نه ؟
سلام. من یه سری نکات رو خدمتتون بگم تا اساتید میان.
وقتی یه شرکت جنس هایی رو به صورت عمده وارد میکنه عموما off های خیلی بالا و بعضا حتی گاهی اوقات تا 50 درصد رو دریافت میکنه.
جنس های داخل ایران اصلی هستند. بله کامپ های رده متوسط و پایین در چین ولی تحت لیسانس تولید میشن و کامپهای رده بالا مثل zero165 به بالا ساخت آلمان هستند. در واقع با توجه به دستمزد نیروی کار در کشوری مثل آلمان کامپ های رده پایین توجیه اقتصادی ندارن که در آلمان تولید بشن و نمیشن. آمپهای گلیدن ساخت کره هستند و made in korea روشون هست و آمپهای ماسکونی که ساخت ایتالیا هستند.
در ضمندر سایت خود گلیدن که ملاحضه کنید مشخص کرده کدام اجناس ساخت کشور آلمان هستند.
مخلص.

hamidR15
05-08-2017, 01:12
سلام
سلام دوست عزیز.
کلیه محصولات گلیدن عینا همان کالاهائی هستند که به اروپا و آمریکا و ... صادر میشنود.شخصا با تکنیکالشون سال 1390 مکاتبه داشتم.رده زیرو به بالا ساخت آلمان هست.رده زیر زیرو متریال آلمان و مثل محصولات اپل تحت نظارت تکنسینهای آلمانی تو چین تولید میشوند.برخی از آمپلیفایرها هم تو کره تولید میشوند مثل رده RS یا XL
برند ماسکنی هم که کلا ساخت ایتالیا هست و مستقیم وارد میشه.
قیمت کدوم کالاشون تفاوت داره و زیاده؟
میتونید برای اینکه بدونید هر کالا به یورو چه قیمتی داره به این آدرس مراجعه بفرمائید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ahriman323
05-08-2017, 01:59
گلیدن چند تا کواک داره و چند فی میخورن
عقب کواک جلو کامپ توصیه میشه؟(هدفم پرتاب صدا و حجم هم هست علاوه بر کیفیت)
پک سیم چه قیمت داره

iman76
05-08-2017, 02:06
داخل در جلوی mvm 530 کامپوننت چه سایزی میشه گذاشت؟ همچنین رو طاقچه عقب و جای بلندگوهای فابریکش میشه کامپ گذاشت؟

پخشای دابل دین همه به mvm530 میخورن؟

زیر 1 تومن این پخش سونی صداش چه جوریه؟

8613187
05-08-2017, 10:16
سلام

اقا این مورد اومده تو ایران؟
اگه اره کجا میفروشن؟
قیمت چند؟

hashem65
05-08-2017, 12:02
سلام ممنوم استاد از پاسخ و راهنمایی
من امروز تو اینترنت سرچی که زدم از این باند خیلی تعریف شنیدمfocal-690-ac به نظر شما چطور هست ؟
این پخش رو هم که معرفی کردین دیدم Kenwood KDC-BT610U
این با Kenwood KMM-BT303 از لحاظ کیفیت و قدرت فرقی با پخش Kenwood KDC-BT610U داره چون این bt-303 سی دی نمی خوره قیمتش مناسب تر درنمیاد
بیشتر برای من وضوح صدا و نرم بودن صدا مهم هست
ممنون میشم راهنمایی کنید:n16:

AmirELX
06-08-2017, 02:41
ولا من صدای 148 و یکی دو تا دیگه از پخش های آلپاین رو شنیدم. منتها همه تو سیستم های. های اند. بودن برای همین تو سیستم خودم نمیدونم چجوری میشه. آلپاین های رنجش رو کنترل شده میده؟ به تیزی نمیزنه مثل پایونیر؟
شما کدوم پخش های سونی یا کلاریون رو توصیه میکنید که دنبالش باشم؟
کامپ هم چشم .حتما هم بستم عکساشو قرار میدم هم نظرات خودم رو.
امیرجان
آلپاین بالفطره برای موسیقی Rap و Rock ساخته شده. مگر سری F1 و مدلهایی چون 9990 یا حداقل 7990 که صدایی در خور توجه Audiophile ها تولید می کنند.
تیزی های رنج آلپاین مثل پایونیر نیست، دیجیتالی و افراطی نیست، بلکه گرمتره. میشه کنترلش کرد چون EQ خوبی داره. ولی از پس حذف رنگ آمیزی صدا در محدوده ی وکال بر نمیاید...
در بین پخش های سونی اگر بودجه کفاف میده آقای صدا رو بخرید: Sony RSX-GS9... صداش رو با یه دست کامپ هرتز و ایمیج داینامیکس و آمپ Voce شنیدم. خیلی کنترل شده و عجیبه. استریل و پاستوریزه! به قول مجلات آلمانی صداش شبیه ناکامیچی CD700 هست.
اگر هم نه، واقعاً سونی X100 رو به تمام پخش های زیر 1.5 میلیون ترجیح میدم.

- از بین کلاریون ها هم موردی که به بودجه ی شما بخوره سری 9 ساخت 2006 (مثل پخش خودم): DXZ956MC
خیلی دوست دارم بچه ها تشریف بیارن تو ماشین صدای این پخش رو گوش کنند و مفهوم واقعی کنترل و توازن رو درک کنند.

- موردی هم از Pioneer معرفی می کنم که خیلی خوبه و نسخه ی سفارش ژاپن DEX-P9 محسوب میشه.
DEX-P01 - مورد زیر 1.8 م قیمت خورد که فروخته شد. صداش عالیه...

در آخر هم یه کلیپ از سونی X100 که روی ماشین پدر هست بارگذاری می کنم.
AMP: DLS XD40
Comp: Helix E42C
لــیــنــک ویــدیــو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B2%DB%B3%DB%B2%DB%B2%DB%B2%DB%B8.mp4.html)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amirsein
06-08-2017, 12:11
گلیدن چند تا کواک داره و چند فی میخورن
عقب کواک جلو کامپ توصیه میشه؟(هدفم پرتاب صدا و حجم هم هست علاوه بر کیفیت)
پک سیم چه قیمت داره
دوست عزیز کواک همه سایزی هست . 10 یا 13 یا 16 یا 6*9 و ...
شما احتمالا همین 9*6 یا همون بیضی شکل منظورتونه. در این سایز فکر میکنم mc609 باشه. قیمت هم فکر کنم حدود 370 باشه. از حمید آقا میتونید موجودی و قیمت دقیق رو بپرسید. کواک خوبیه و با نیاز شما سازگاره. انتظار پرتاب صدای کواک های کوچه بازاری رو از این کواک نداشته باشید ولی کیفیت و قدرت تلفیقی این کواک شما رو راضی میکنه.
ترکیب یاد شده هم ترکیب قابل قبولیه.
سیم پک هم جنس خوب مثل استریت وایرز 8 گیج فکر کنم 110 باشه و 4 گیج 160 این حدودا البته ضخامت های بالاتر هم هست. بسته به اجزایی که دارید ضخامت سیم مک رو انتخاب کنید. البته توصیه همیشگی اینه که سیم پک با ضخامت بیشتر از حد نیاز رو انتخاب کنید که اگر خواستید آپگرید هم کنید دوباره مجبور به هزینه نشید

amirsein
06-08-2017, 12:32
سلام

اقا این مورد اومده تو ایران؟
اگه اره کجا میفروشن؟
قیمت چند؟

بله سالهاست av5.1 موجوده در کشور و آمپ فوق العاده ای هست. بیشتر به درد 3way میخوره ولی میشه 2way هم بست ولی 3 عالیه عالیه.
تو اینترنت بزن نمایندگی ایران هرتز و آدیسان و ... من یادمه زده بودم یه لیست با شماره تلفن و آدرس آورد . زنگ بزن بهت میگن کدوما موجود دارن.
قیمت هم تا 5 ماه پیش حدود 2450 بود .
شنیدم (مطمئن نیستم) تو بار جدید حدود 2950 قیمت خورده. زنگ بزن قیمتا رو بگیر از اون لیست داخل نت.

iman76
06-08-2017, 13:03
در جلوی MVM530 کامپ با چه سایزی میشه نصب کرد؟

arash820
06-08-2017, 14:52
سلام
یکی از دوستان تو رنج 300-350 فوکال 690 به من معرفی کرد اینحا
تو پشت شهرداری هرجا گشتم نداشتن
کجا باید خرید ؟
آیا این مدل اوکی هست ؟ تو این رنج دیگه چی خوبه بدون آمپ فعلا میخوام ببندم
باس کوبشی خوب که خسته نکنه و کیفیت صدای خوب :n01::sq_13:

khark11
06-08-2017, 18:55
سلام خدمت همه دوستان
جا داره یه تشکر ویژه داشته باشم از اقا حمید عزیز بابت راهنمایی های شبانه روزی که بابت سیستمی که بستم رو ماشین داشتن( هر چند خیلی دیر خدمت رسیدم برای تشکر ولی یه سری اتفاقات عجیب و غریب افتاد این مدت بهرحال عذر ما رو بپذیرید حمید خان )

عرض شود که حقیقتش هر وقت که پیچ ولوم رو از 25 میبرم بالا اولین چیزی که بخاطرم میاد تخصص حمید خان در طراحی یه سیستم پایدار و صدایی جذابه ... چیزی که من خیلی سال دنبالش بودم و تو جنوب نتونستم بهش برسم...

حالا بعد مدت ها نمیدونم چرا عذاب وجدان پیدا کردم که ای کاش هد یونیت بهتری میخریدم، احساس میکنم میشد با خرید یه پخش بهتر کیفیت رو محسوس ببرم بالا، دوستان عزیز اگه زحمتی نیست بنده رو راهنمایی بفرمائید که آیا میشه با تغییر پخش این سیستم کیفیت صداش محسوس بیشتر بشه یا نه؟ اگه میشه بدون در نظر گرفتن بودجه چه پیشنهادی دارین؟

سیستم هم که حقیقتش دقیق یادم نیست مشخصات کامل بدم، ولی چیزایی که حدودی یادمه می نویسم، اگه اشتباه گفتم احتمالا حمید یادش باشه، لطفا اصلاح بفرمائید:

پخش 7056 کنوود بلوتوث

دو جفت کامپوننتSQL 165

ساب هم فکر کنم rs12

امپ ماسکونی AS 100.4

امپ ساب یادم نیست ولی فکر کنم از سری XL گلیدن بود.

با تشکر

amirfrang
06-08-2017, 20:39
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
فقط خواستم از اقایان گل ٬ حمید و امیر عزیز تشکر کنم که واقعا با دانش و سوادی که دارند باعث راهنمایی های بسیار مفید و افزودن علم car audio افراد مبتدی مثل بنده هستند
اقا حمید را که چند سالی هست تاپیکشون را دنبال میکنو و واقعا انسان شریفی هستند و هر کاری از دستشون بر بیاد بدون هیچ چشم داشتی انجام میدهد
اقا امیر گل amirelx
هم که واقعا دیگه نمیدونم چجوری ازش تشکر کنم که با قلم زیبایش به بهترین شکل ممکن ٬نوشته هایش را باید آب طلا گرفت
بنده پخش الپاین مدل ۹۸۸۶ داشتم که بنا بر دلایلی که به اقا امیر عزیز گفتم و ایشون در پست قبلی مشکل پخشهای الپاین را نوشتند فروختم و با توصیه ایشان(البته چندین مدل معرفی کردند)و فیلمی که اپلود کردند sony xb100. را خریدم که انشا... دو روز دیگه به دستم میرسه و سعی میکنم رو سیستم فعلی پس ازصدا گیری٬مقایسه کوچکی بین سونی و ۹۸۸۶ الپاین داشته باشم
ببخشید طولانی شد
برای این دوستان بهترین ها را از خداوند خواستارم
شبتون بخیر

farzad3260
06-08-2017, 22:32
سلام مجدد به دوستان و اساتید گرامی. بعد از راهنمایی های دوستان ساب و باکس مخصوص RS12 از دوستی که این مدل رو داشتند تهیه شد. فقط مونده موکت کردنش.
تو شهر ما هیچ جایی نمیدونن نمد چیه! آیا منبعی برای تهیه میشناسید؟

hamidR15
07-08-2017, 09:30
سلام خدمت همه دوستان
جا داره یه تشکر ویژه داشته باشم از اقا حمید عزیز بابت راهنمایی های شبانه روزی که بابت سیستمی که بستم رو ماشین داشتن( هر چند خیلی دیر خدمت رسیدم برای تشکر ولی یه سری اتفاقات عجیب و غریب افتاد این مدت بهرحال عذر ما رو بپذیرید حمید خان )

عرض شود که حقیقتش هر وقت که پیچ ولوم رو از 25 میبرم بالا اولین چیزی که بخاطرم میاد تخصص حمید خان در طراحی یه سیستم پایدار و صدایی جذابه ... چیزی که من خیلی سال دنبالش بودم و تو جنوب نتونستم بهش برسم...

حالا بعد مدت ها نمیدونم چرا عذاب وجدان پیدا کردم که ای کاش هد یونیت بهتری میخریدم، احساس میکنم میشد با خرید یه پخش بهتر کیفیت رو محسوس ببرم بالا، دوستان عزیز اگه زحمتی نیست بنده رو راهنمایی بفرمائید که آیا میشه با تغییر پخش این سیستم کیفیت صداش محسوس بیشتر بشه یا نه؟ اگه میشه بدون در نظر گرفتن بودجه چه پیشنهادی دارین؟

سیستم هم که حقیقتش دقیق یادم نیست مشخصات کامل بدم، ولی چیزایی که حدودی یادمه می نویسم، اگه اشتباه گفتم احتمالا حمید یادش باشه، لطفا اصلاح بفرمائید:

پخش 7056 کنوود بلوتوث

دو جفت کامپوننتSQL 165

ساب هم فکر کنم rs12

امپ ماسکونی AS 100.4

امپ ساب یادم نیست ولی فکر کنم از سری XL گلیدن بود.

با تشکر

سلام
حسن جان شمائی؟
به به چشممون به جمال آواتارتون روشن شد. چه خبر؟
حسن جان یه p99 در حد هست من تنها پخشی که بتونه جایگزین باشه و عالی فقط میگم p99.ولی یه بار هزینه میکنی.2300 هم میگه آکبندش فکر کنم بالای 3 تومن باشه.
میگن زیر 1 تومن سونی x100 هم خوبه .

hamidR15
07-08-2017, 09:35
سلام مجدد به دوستان و اساتید گرامی. بعد از راهنمایی های دوستان ساب و باکس مخصوص RS12 از دوستی که این مدل رو داشتند تهیه شد. فقط مونده موکت کردنش.
تو شهر ما هیچ جایی نمیدونن نمد چیه! آیا منبعی برای تهیه میشناسید؟

سلام
مبارکتون باشه فقط ظاهرا متریال باکس نئوپان هست نه mdf درسته؟
تهران سید خندان ابتدای خ سهروردی فکر کنم داشته باشن.دقیق نمیدونم ولی یه سوال بپرسید اگر کسی رو دارید تهران.

poloton7
07-08-2017, 10:14
[QUOTE=AmirELX;8989435]امیرجان
آلپاین بالفطره برای موسیقی Rap و Rock ساخته شده. مگر سری F1 و مدلهایی چون 9990 یا حداقل 7990 که صدایی در خور توجه Audiophile ها تولید می کنند.
تیزی های رنج آلپاین مثل پایونیر نیست، دیجیتالی و افراطی نیست، بلکه گرمتره. میشه کنترلش کرد چون EQ خوبی داره. ولی از پس حذف رنگ آمیزی صدا در محدوده ی وکال بر نمیاید...
در بین پخش های سونی اگر بودجه کفاف میده آقای صدا رو بخرید: Sony RSX-GS9... صداش رو با یه دست کامپ هرتز و ایمیج داینامیکس و آمپ Voce شنیدم. خیلی کنترل شده و عجیبه. استریل و پاستوریزه! به قول مجلات آلمانی صداش شبیه ناکامیچی CD700 هست.
اگر هم نه، واقعاً سونی X100 رو به تمام پخش های زیر 1.5 میلیون ترجیح میدم.

- از بین کلاریون ها هم موردی که به بودجه ی شما بخوره سری 9 ساخت 2006 (مثل پخش خودم): DXZ956MC
خیلی دوست دارم بچه ها تشریف بیارن تو ماشین صدای این پخش رو گوش کنند و مفهوم واقعی کنترل و توازن رو درک کنند.

- موردی هم از Pioneer معرفی می کنم که خیلی خوبه و نسخه ی سفارش ژاپن DEX-P9 محسوب میشه.
DEX-P01 - مورد زیر 1.8 م قیمت خورد که فروخته شد. صداش عالیه...

در آخر هم یه کلیپ از سونی X100 که روی ماشین پدر هست بارگذاری می کنم.
AMP: DLS XD40
Comp: Helix E42C
لــیــنــک ویــدیــو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B2%DB%B3%DB%B2%DB%B2%DB%B2%DB%B8.mp4.html)

ببخشید نقل قول را اشتباه ویرایش کردم..

سلام..اقا امیر...
شما خودتان اون کلاریون خودتان را بیشتر می پسندید یا این سونی را....نظرتان هم در مورد کلاریون سری 7 که usb می خورند نسبت به این سونی بگبد...
kaveh1589
07-08-2017, 10:16
سلام
یک سوال از اساتید و دوستان گل
حداقل مبلغی که برای خرید آمپلی قابل قبول و با کیفیت بشه هزینه کرد چثدره ؟( کف قیمت )
که دیگه بعدها مجبور نباشی با ضرر بفروشی یکی دیگه بخری ؟
با کمال تشکر و سپاس فراوان

farzad3260
07-08-2017, 13:47
سلام
مبارکتون باشه فقط ظاهرا متریال باکس نئوپان هست نه mdf درسته؟
تهران سید خندان ابتدای خ سهروردی فکر کنم داشته باشن.دقیق نمیدونم ولی یه سوال بپرسید اگر کسی رو دارید تهران.
ممنون. فروشنده از MDF بودنش مطمئنه.دولایه هم هست فریم جلو.تا دهنه ساب همسطح بیافته. داخلشم هم اسکلت داره هم فوم تخم مرغی.
متاسفانه خیر. دسترسی به فروشگاهای فیزیکی ندارم!

behzad_20052006
07-08-2017, 14:57
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید گرامی
پخش به روز و خوب برای لیفان X620 چیزی تو بازار هست یا باید از پخش فابریک ماشین استفاده کرد
اگر هست ممنون میشم مدل و حدود قیمت رو اعلام نمایید
متشکرم

amirsein
07-08-2017, 17:47
اساتید عزیز .
جهت تیوتر رو به کدوم سمت بذاریم صدا بهتر میشه. اگه بخوایم قاب پشت آیینه بگیریم برای پرشیا؟ البته پاد بهتره جون خودمون میتونیم تنظیم کنیم. ولی در کل تجربه میگه کدوم جهت بهتره؟ :n01:

amirsein
07-08-2017, 23:55
سلام
یک سوال از اساتید و دوستان گل
حداقل مبلغی که برای خرید آمپلی قابل قبول و با کیفیت بشه هزینه کرد چثدره ؟( کف قیمت )
که دیگه بعدها مجبور نباشی با ضرر بفروشی یکی دیگه بخری ؟
با کمال تشکر و سپاس فراوان
سلام. حداقل به عقیده بنده 600 هست و g four هلیکس. ولی این بیشتر به درد کامپوننت و اسپیکر کیفیتی میخوره. بهتر از اون ml95.4 گلیدن هست که 770 هست و قدرت و کیفیت بالاتری رو داره. البته نمیدونم الان موجود هستند یا نه از حمید آقا میتونید بپرسید.
در توضیح آمپ تجربه خودم رو بهتون میگم که الان بنده کامپ mx رو به راکفورد p600 وصل کردم. الان واقعا هر چقدر بهش ولوم میدم صدای دیستورت و به قول عامیانه تر خر خر نمیده. انقدر زیاد میشه که از یه جا به بعد که بالاتر از حد توان کامپ هست صداش زیاد نمیشه دیگه ( علی رغم این که داریم ولوم رو زیاد میکنیم.)
من همیشه گفتم به دوستان که آمپ واقعا تو کیفیت عامل بسیار موثری هست .

farzad3260
08-08-2017, 03:13
سلام مجدد به دوستان و اساتید گرامی چون حمید خان و امیر آقای عزیز که وقت برامون میذارن.
من ساب رو هم نصب کردم. الان تنظیمات برای صدای مناسب میخوام.اینم بگم که قطعات رو فعلا نمیتونم تعویض کنم. باید با همینا صدا بگیرم.
پخش 9650bt
استیج جلو کواک ۴ اینچی helix e4x.2
استیچ عقب کواک 693.11 kappa
اسپیکر های مذکور درایو شده با 8400 Kenwood
ساب gladen rs12 درایو توسط pioneer 5702 توی اینکلوژر سیلد 35 لیتری mdf دوبل و ذوزنقه با فوم درونی.
آیا تو تنظیمات پخش9650 اگر بخش subwoofer 2 که بعبارتی همون lpf هست رو روی 80 بذارم، دیگه لازم نیست روی آمپ فرکانس بدم؟ چون نشانگر خوبی نداره پیچ تنظیمش. یکی 60hz داره یکی 125hz
گین 5702رو چطور تنظیم کنم تا برای گلیدن مناسب باشه؟ اگر ولت متر داشتم تا ولتاژ 40 میتونست 400rms بده. اما ولت متر ندارم. همینطوری پیچ تنظیمو گذاشتم رو نرمال. اما نمیدونم نرمال 5702 روی bridge چند ولت میده :(

متاسفانه ماشین سمنده و برای استیج جلو بهترین کواک ممکن با توجه به جیبَم helix espirit ده سانتی بود. حالا مجبورم fader رو جلو بیارم که قدرت اینفینیتی عقب کم شه و صدای جلو معلوم شه... برای تنظیم اسپیکر ها چه پیشنهادی دارید؟ چه فرکانس هایی؟ بدم؟ چون با وجود ساب حتی loudness خاموش هم ساب بیس اضافی داره.
سرتونو درد آوردم

khark11
08-08-2017, 06:05
سلام
حسن جان شمائی؟
به به چشممون به جمال آواتارتون روشن شد. چه خبر؟
حسن جان یه p99 در حد هست من تنها پخشی که بتونه جایگزین باشه و عالی فقط میگم p99.ولی یه بار هزینه میکنی.2300 هم میگه آکبندش فکر کنم بالای 3 تومن باشه.
میگن زیر 1 تومن سونی x100 هم خوبه .

سلام
آقا حمید شرمندم نکنید بیشتر، در خصوص P99 که فرمودید همون سری rs مشهور رو میگید؟ و اینکه آیا تغییر این پخش چقدر میتونه در کیفیت موسیقی نهایی که میشنوم موثر باشه؟ در گذر از هزینه اش که به صرفه باشه یا نه، صرفا میخوام فقط از جنبه بهبود کیفیت نقدش کنید، که ایا اونقدری تغییر ایجاد میشه که بیارزه تعویضش کنم. و اینکه این p99 هم بلوتوث داره یا نه؟
سپاس

Mohammadkiller
08-08-2017, 12:30
سلام به اساتید بزرگ مخصوصا آقا حمید
میخواستم ببینم برای نصب کامپاننت استیج جلو چند لیتر کیک پنل نیازه؟
کامپ هنوز مشخص نشده چی بگیرم ولی احتمال زیاد یه کامپ حدود 100 rms باشه
ممنون

iman76
08-08-2017, 14:31
کدوم پخش دبل دین به غیر از امکانات جانبی صدای خوب و شفافی داره؟

amirsein
08-08-2017, 18:32
ببخشید یه سوال دیگه هم از اساتید دارم.
این طاقچه ها که فکر کنم بشون میگن سه بعدی رو از کجا میشه گرفت؟ برای کامپوننت میخوام. کسی شماره یا آدرسی نداره؟
به نظرم میاد به خاطر شیبی که داره باعث میشه کمی برخورد صدا با شیشه کمتر بشه و شاهد صدای خالص تری باشیم. نظر شما چیه؟

Mohammadkiller
08-08-2017, 18:53
ببخشید یه سوال دیگه هم از اساتید دارم.
این طاقچه ها که فکر کنم بشون میگن سه بعدی رو از کجا میشه گرفت؟ برای کامپوننت میخوام. کسی شماره یا آدرسی نداره؟
به نظرم میاد به خاطر شیبی که داره باعث میشه کمی برخورد صدا با شیشه کمتر بشه و شاهد صدای خالص تری باشیم. نظر شما چیه؟

سلام
ساخت اینا کاری نداره
یه حلقه چوبی درست میکنن اندازه سایز کامپوننت شما و بعد هر قسمتی که میخوان شیب بدن رو زیرش تیکه mdf میزارن و بعد با چسب چوب میچسبوننش و بعد هم موکتش میکنن
اگه خودتون فنی هستین میتونید درست کنین
کدوم شهر هستین بپرسم براتون
کارگاه هایی که باکس و تاقچه درست میکنن دارن اکثر سیستمی ها هم دارن ولی گرونتر میدن
یه خوبی ش شاید همونی باشه که شما گفتین ولی یه بدی هم داره که دید شما رو محدود تر میکنه

dashmoji
08-08-2017, 21:56
با عرض سلام.
این طاقچه هارو با فایبر گلاسم میسازن ولی فکر کنم نسبت به ام دی اف خیلی گرونتر در بیاد ولی تمیزتر و شیکتر.
کسی که قاب پشت اینه تونو میخواد بسازه این مدل طاقچه ها و رودری های مختلفم قاعدتا باید بسازه.

amirsein
08-08-2017, 22:54
با عرض سلام.
این طاقچه هارو با فایبر گلاسم میسازن ولی فکر کنم نسبت به ام دی اف خیلی گرونتر در بیاد ولی تمیزتر و شیکتر.
کسی که قاب پشت اینه تونو میخواد بسازه این مدل طاقچه ها و رودری های مختلفم قاعدتا باید بسازه.
بله فایبرش رو دیدم ولی حقیقت خیلی خوشم نیومد. بعدم فایبر بیشتر برای کسانی به کار میاد که میخوان تعداد اجزیای زیادی رو توی تاقچه جا بدن و spl بازی کنن. معمولا اونا استفاده میکنن. از لحاظ قیمتی هم فکر نکنم mdf های سه بعدی تفاوت قیمت خاصی با ساده هاش داشته باشه . بدم نماد بدم بسازن و بشون بگم شیبش رو کمی بیشتر بگیرن که صدا کمتر و کمتر به شیشه برخورد کنه.
نمیدونم چقد میتونه تاثیر داشته باشه.

ahmadd
09-08-2017, 00:10
با سلام

بالاخره از آقا حمید گل اجزای زیر خریداری شد

Alpine CDE-164BT
ZERO PRO 165.2 DC
Gladen RS 12
MOSCONI Gladen ONE 130.4

از الان باید برم تو فکر نصب تو استیج جلوی در تیبا هاچ بک ؛ ان شا الله یعد از نصب عکسهاشو قرار میدم

hashem65
09-08-2017, 10:25
سلام دوباره خدمت اساتید و دوستان گرامی
من یک ساب pioneer 1300 با یک آمپ kenwood 640w رو از یکی از دوستان به قیمت 300 تومن دسته دو خریدم
سالم هستند می خوام ببینم اینا رو من 300 تومن خریدم گران نخریدم؟

بعد اگر لطفا کنید یک پخش و باند خوب که با این دستگاه ها هم خوانی داشته باشه رو معرفی کنید ممنون می شم
بیشتر برام کیفیت و نرم بودن صدا مهم هست برای پراید 132
بودجه هم پخش تا 300
باند هم 300 حالا اگر 100 تومن بالا پایین شد مشکلی ندارم
با توجه به این فاکتورها چی می تونم بگیرم
قبلا از محبت شما بسیار متشکرم

mehrabooni
09-08-2017, 11:10
ارزانترین پخش بلوتوث دار ، که بدون آمپ بتونه باند JBL gto938 رو تغذیه کنه چیه ؟
(چهارساله که این باند رو با یه پخش LG معمولی سیصدهزارتومنی دارم و از صدای باندا خیلی راضی ام)

اینو چند بفروشم خوبه؟
الان نوش اگه پیدابشه چندتومنه؟

mehrabooni
09-08-2017, 11:16

(چهارساله که این باند رو با یه پخش LG معمولی سیصدهزارتومنی دارم و از صدای باندا خیلی راضی ام)

اگه با کمی هزینه ی بیشتر میتونم پخش بلوتوث دار بهتری بگیرم لطفا معرفی کنید

(قصد ندارم در آینده آمپ و ساب و چیزای دیگه ای اضافه کنم)

amirsein
10-08-2017, 00:02
سلام مجدد به دوستان و اساتید گرامی چون حمید خان و امیر آقای عزیز که وقت برامون میذارن.
من ساب رو هم نصب کردم. الان تنظیمات برای صدای مناسب میخوام.اینم بگم که قطعات رو فعلا نمیتونم تعویض کنم. باید با همینا صدا بگیرم.
پخش 9650bt
استیج جلو کواک ۴ اینچی helix e4x.2
استیچ عقب کواک 693.11 kappa
اسپیکر های مذکور درایو شده با 8400 Kenwood
ساب gladen rs12 درایو توسط pioneer 5702 توی اینکلوژر سیلد 35 لیتری mdf دوبل و ذوزنقه با فوم درونی.
آیا تو تنظیمات پخش9650 اگر بخش subwoofer 2 که بعبارتی همون lpf هست رو روی 80 بذارم، دیگه لازم نیست روی آمپ فرکانس بدم؟ چون نشانگر خوبی نداره پیچ تنظیمش. یکی 60hz داره یکی 125hz
گین 5702رو چطور تنظیم کنم تا برای گلیدن مناسب باشه؟ اگر ولت متر داشتم تا ولتاژ 40 میتونست 400rms بده. اما ولت متر ندارم. همینطوری پیچ تنظیمو گذاشتم رو نرمال. اما نمیدونم نرمال 5702 روی bridge چند ولت میده :(

متاسفانه ماشین سمنده و برای استیج جلو بهترین کواک ممکن با توجه به جیبَم helix espirit ده سانتی بود. حالا مجبورم fader رو جلو بیارم که قدرت اینفینیتی عقب کم شه و صدای جلو معلوم شه... برای تنظیم اسپیکر ها چه پیشنهادی دارید؟ چه فرکانس هایی؟ بدم؟ چون با وجود ساب حتی loudness خاموش هم ساب بیس اضافی داره.
سرتونو درد آوردم
فرزاد عزیز خرید سابتون رو بهتون تبریک عرض میکنم و ایشالا تو شادیا استفاده کنی. تا اساتید عزیز میان من چند تا نکته رو خدمتتون بگم.
اول این که در پخش های پایونیر (به غیر از اونایی که بالای 1 تومن قیمت دارن ) شما برای کمتر شدن دیستورت میبایست sla رو تا منفی سه یا حتی منفی چهار کم کنی. کیفیتت خیلی بهتر میشه و میتونی از صدا هلیکس بیشتر استفاده کنی.
در مورد فیلتر ها هر دو فیلتر hpf و lpf رو روی 80 تنظیم کن . این تنظیمات یا باید از روی آمپ اعمال بشه یا از روی پخش. معمولا با قطعه ای که کراس دقیق تری داره این کارو انجام میدیم. مثلا بنده برای سابم فیلتر رو از روی پخش اعمال کردم ولی برای اسپیکر ها از روی آمپ اعمال کردم چون کراس p600 رو بیشتر قبول داشتم. گین آمپتون رو دیدم خیلی نمیشه فهمید رو چه فرکانسیه از طرفی آمپتون خیلی خیلی هم دقت بالایی نداره ( بد نیستا ولی در مقام مقایسه از پخشتون نمیشه گفت بهتره) پس فیلتر رو از روی پخش اعمال کنید.
در مورد تنظیم گین آموزشش رو قبلا حمید آقا نوشته بود ولی من دوباره میگم براتون. شما همهتنظینات رو در حالت دیفالت کارخونه قرار بده بعد ولوم رو تا مثلا 55 زیاد کن. بعد برو سراغ آمپ اونقد گین رو باز کن که صدای دیستورت (صدای پاق پاق میده دیگه بوم بوم نیست) از سابت شنیده بشه . به محض این که این صدا اومد گین روکمی برگردون و کمش کن. این میشه روش ساده و عامیانه تنظیم گین. خودت یه مدت گوش کنی کامل حد سابت رو متوجه میشی و در جایی که بیش از حد توانش بش فشار بیاری چون باکست هم سیلده کامل متوجه پایین اومدن دقت ساب میشی.
در مورد حجم صدا خدمتتون بگم که حتی کامپی مثل zero 165 هم حجم صداش کمی از کواکی مثل کاپا کمتره چه برسه به هلیکس 10 سانتی شما. برای برقراری توازن نسبی Sla رو کم کنید و با fader صدا رو بیارید جلو تا توازن نسبی برقرار بشه.
من خودم مدتی 6350 داشتم و راجع به تنظیمات فکر کنم 5 سال پیش بود که با حمید آقا هم صحبت کرده بودم.
مخلص.

AmirELX
10-08-2017, 00:57
سلام..اقا امیر...
شما خودتان اون کلاریون خودتان را بیشتر می پسندید یا این سونی را....نظرتان هم در مورد کلاریون سری 7 که usb می خورند نسبت به این سونی بگبد...
سلام سجاد جان
ببخشید دیر شد
راستش رو بخواید سری 7 کلاریون خوب نیست. سونی بهتره و وکال بهتری داره.

farzad3260
10-08-2017, 02:04
فرزاد عزیز خرید سابتون رو بهتون تبریک عرض میکنم و ایشالا تو شادیا استفاده کنی. تا اساتید عزیز میان من چند تا نکته رو خدمتتون بگم.
اول این که در پخش های پایونیر (به غیر از اونایی که بالای 1 تومن قیمت دارن ) شما برای کمتر شدن دیستورت میبایست sla رو تا منفی سه یا حتی منفی چهار کم کنی. کیفیتت خیلی بهتر میشه و میتونی از صدا هلیکس بیشتر استفاده کنی.
در مورد فیلتر ها هر دو فیلتر hpf و lpf رو روی 80 تنظیم کن . این تنظیمات یا باید از روی آمپ اعمال بشه یا از روی پخش. معمولا با قطعه ای که کراس دقیق تری داره این کارو انجام میدیم. مثلا بنده برای سابم فیلتر رو از روی پخش اعمال کردم ولی برای اسپیکر ها از روی آمپ اعمال کردم چون کراس p600 رو بیشتر قبول داشتم. گین آمپتون رو دیدم خیلی نمیشه فهمید رو چه فرکانسیه از طرفی آمپتون خیلی خیلی هم دقت بالایی نداره ( بد نیستا ولی در مقام مقایسه از پخشتون نمیشه گفت بهتره) پس فیلتر رو از روی پخش اعمال کنید.
در مورد تنظیم گین آموزشش رو قبلا حمید آقا نوشته بود ولی من دوباره میگم براتون. شما همهتنظینات رو در حالت دیفالت کارخونه قرار بده بعد ولوم رو تا مثلا 55 زیاد کن. بعد برو سراغ آمپ اونقد گین رو باز کن که صدای دیستورت (صدای پاق پاق میده دیگه بوم بوم نیست) از سابت شنیده بشه . به محض این که این صدا اومد گین روکمی برگردون و کمش کن. این میشه روش ساده و عامیانه تنظیم گین. خودت یه مدت گوش کنی کامل حد سابت رو متوجه میشی و در جایی که بیش از حد توانش بش فشار بیاری چون باکست هم سیلده کامل متوجه پایین اومدن دقت ساب میشی.
در مورد حجم صدا خدمتتون بگم که حتی کامپی مثل zero 165 هم حجم صداش کمی از کواکی مثل کاپا کمتره چه برسه به هلیکس 10 سانتی شما. برای برقراری توازن نسبی Sla رو کم کنید و با fader صدا رو بیارید جلو تا توازن نسبی برقرار بشه.
من خودم مدتی 6350 داشتم و راجع به تنظیمات فکر کنم 5 سال پیش بود که با حمید آقا هم صحبت کرده بودم.
مخلص.
خیلی ممنونم امیر عزیز. دقیقا چون حس میکنم کراس 5702 خیلی دقیق نیست از روی پخش اعمال کردم. اما نمیدونم روی آمپ باید چکار کنم تا کراس اوور خنثی باشه و lpf فقط از روی پخش اعمال شه...
آیا دکمه lpf باید خاموش باشه؟
پیچ فرکانس روی چند باشه؟

hashem65
10-08-2017, 06:40
سلام
این چه تالار گفتمانی هست
هیچ کس جواب نمیده
یا من سوالم رو درست نپرسیدم؟:n13:

- - - Updated - - -

سلام دوباره خدمت اساتید و دوستان گرامی
من یک ساب pioneer 1300 با یک آمپ kenwood 640w رو از یکی از دوستان به قیمت 300 تومن دسته دو خریدم
سالم هستند می خوام ببینم اینا رو من 300 تومن خریدم گران نخریدم؟

بعد اگر لطفا کنید یک پخش و باند خوب که با این دستگاه ها هم خوانی داشته باشه رو معرفی کنید ممنون می شم
بیشتر برام کیفیت و نرم بودن صدا مهم هست برای پراید 132
بودجه هم پخش تا 300
باند هم 300 حالا اگر 100 تومن بالا پایین شد مشکلی ندارم
با توجه به این فاکتورها چی می تونم بگیرم
قبلا از محبت شما بسیار متشکرم

farzad3260
10-08-2017, 06:55
سلام
این چه تالار گفتمانی هست
هیچ کس جواب نمیده

- - - Updated - - -
سلام. پاسخ نگرفتن از پاسخ های بیهوده که کمکی نکنه یا گمراه کنه بهتره. حوصله کنید دوستان راهنمایی های کاملی میکنن
من مبتدی ام اما در مورد قیمت، از اونجا که آمپتون به تنهایی ۲۰۰ میارزه، عالی خریدید.
برای پخش بهترین گزینه 300uvm کنوود هست با این بودجه.
برای اسپیکر، از اونجا که احتمالا توجهی به اسپیکر جلو ندارید، برترین گزینه تک استیج 693.11 کاپا اینفینیتی و بعد از اون 6902 pioneer هستن که هر دو حدود ۴۰۰ کمی بالا پایین هستن. قدرت و کیفیت عالی خواهد بود.

amirsein
10-08-2017, 09:43
خیلی ممنونم امیر عزیز. دقیقا چون حس میکنم کراس 5702 خیلی دقیق نیست از روی پخش اعمال کردم. اما نمیدونم روی آمپ باید چکار کنم تا کراس اوور خنثی باشه و lpf فقط از روی پخش اعمال شه...
آیا دکمه lpf باید خاموش باشه؟
پیچ فرکانس روی چند باشه؟
دکمه lpf رو رو روی off قرار بدید. این کار رو که کردید پیچ فرکانسی دیگه تاثیری نداره که رو چند باشه. روی بالاترین حد بذارید اون پیچ رو(البته تاثیر نداره)

amirsein
10-08-2017, 09:48
سلام
این چه تالار گفتمانی هست
هیچ کس جواب نمیده

- - - Updated - - -
سلام. پخش همون پخشی که فرزاد عزیز گفتن خوبه.
در مور اسپیکر هم بنده 690 فوکال یا mc609 گلیدن رو پیشنهاد میدم. اینها 375 تا 385 قیمت دارند.
کاپا 11 الان حدود 440 هست و 6902 فکر کنم 390 بود.

amirsein
10-08-2017, 09:54
من تعریفدddx917 کنوود رو شنیدم. تنظیمات خوبی داره . خروجی 5 ولت و 13 باند اکولایزر. قیمتش هم 2250 هست فکر کنم.

amirsein
10-08-2017, 10:17

اینو چند بفروشم خوبه؟
الان نوش اگه پیدابشه چندتومنه؟
Bt610 کنوود و n5150 سونی بلوتوث دارند و حدود 410 تا 415 هستند. هیچ پخشی به تنهایی کواک شما رو پر نمیکنه. سونی x100 میتونه درصد قابل ملاحضه ای از صدای کواکتون رو در بیاره و خیلی حرفه ای تر از دو گزینه قبلی هست 740 هست.

arash820
10-08-2017, 10:22
سلام. پخش همون پخشی که فرزاد عزیز گفتن خوبه.
در مور اسپیکر هم بنده 690 فوکال یا mc609 گلیدن رو پیشنهاد میدم. اینها 375 تا 385 قیمت دارند.
کاپا 11 الان حدود 440 هست و 6902 فکر کنم 390 بود.
سلام
آقا امیر فوکال 690 از کجا تهیه کنم ؟ تهران پشت شهرداری هرجا پرسیدم نداشتن

amirsein
10-08-2017, 10:26
سلام
آقا امیر فوکال 690 از کجا تهیه کنم ؟ تهران پشت شهرداری هرجا پرسیدم نداشتن
Pv بهتون الان پیام میدم.

hashem65
10-08-2017, 10:31
سلام واقعا ممنونم از آقا فرزاد و آقا امیرحسین
در مورد پخش تا 400 500 تومن هم می تونم اگر واقعا تو کیفیت فرق زیادی داره و اگر پایونیر بهتر هست !
چون من حقیقت زیاد سر رشته ندارم
الان 2 تا پخش هست که خیلی رفته بودم تو فکرش که بگیرم و مقایسه ای که کردم چه داخل سایت های ایرانی خارجی و سایت خودش ، حتی فایل دفترچه راهنماش رو دیدم همه یکی هست فقط تو قسمت cd رو از دفترچه حذف شده ، چه فرقی بین یک پخش 300 , 400 هست وقت برای یک cd ?
اگر یک پخش 300 هزار تومنی بگیرم فرقی با یک پخش 600 هزاری هست اگر هست تو قدرت بیشتره یا تنظیمات ؟ و آیا کارایی داره با سیستم که من دارم
Kenwood KMM-BT303 با قیمت 288
Kenwood KDC-BT610U با قیمت 415
---------------------------------------
این پخش رو هم Kenwood kdc-x400 دوستم داره ازش زیاد راضی نیست میگه فقط پایونیر بگیر پشیمون میشی
گیر کردم
من خودم یک اخلاقی دارم یک بار بسته به نیازم بهترین رو میگیرم که بعدش دل به شک نشم بگم آخ کاش اونو می گرفتم
بازم ممنونم اگر گزینه های بهتری دارین معرفی کنید اگر هم واقعا همین خوب هست که بگیرم
دست همه استادان طلا :n12::n16:

poloton7
10-08-2017, 11:36
سلام سجاد جان
ببخشید دیر شد
راستش رو بخواید سری 7 کلاریون خوب نیست. سونی بهتره و وکال بهتری داره.
سلام..امیر جان ..مرتضی هستم....
امیر جان..چند تا سوال دارم...
ایا رده پایین های کلاریون هم صدای خوبی دارند..مثل کلاریونDXZ385...
نظرتان در مورد پخشهای بلاپونکت چی هست؟؟نسبت به کنوود و سونی وکلاریون((کلاریونهایی که USB می خورند مثل نمونه بالا))....
فرق پخشهای 2 ولتی و4 ولتی چی هست>؟؟
کامپ گلیدن SQX165 استوک با قیمت 600 تومن خوبه؟؟؟
تشکر...

mehrabooni
10-08-2017, 11:42
Bt610 کنوود و n5150 سونی بلوتوث دارند و حدود 410 تا 415 هستند. هیچ پخشی به تنهایی کواک شما رو پر نمیکنه. سونی x100 میتونه درصد قابل ملاحضه ای از صدای کواکتون رو در بیاره و خیلی حرفه ای تر از دو گزینه قبلی هست 740 هست.

نظرتون راجع‌به Kenwood KDC-X5100BT چیه ؟

Sent from iPhone using Tapatalk Pro

arash820
10-08-2017, 11:57
آقا یه سوال فنی
ضبط فابریک 206 عوض کنم مثلا همون کنوود 300 Uvm بندازم دسته ی کنترل صدا زیر فرمون از کار نمیوفته ؟

amirsein
10-08-2017, 19:29
سلام واقعا ممنونم از آقا فرزاد و آقا امیرحسین
در مورد پخش تا 400 500 تومن هم می تونم اگر واقعا تو کیفیت فرق زیادی داره و اگر پایونیر بهتر هست !
چون من حقیقت زیاد سر رشته ندارم
الان 2 تا پخش هست که خیلی رفته بودم تو فکرش که بگیرم و مقایسه ای که کردم چه داخل سایت های ایرانی خارجی و سایت خودش ، حتی فایل دفترچه راهنماش رو دیدم همه یکی هست فقط تو قسمت cd رو از دفترچه حذف شده ، چه فرقی بین یک پخش 300 , 400 هست وقت برای یک cd ?
اگر یک پخش 300 هزار تومنی بگیرم فرقی با یک پخش 600 هزاری هست اگر هست تو قدرت بیشتره یا تنظیمات ؟ و آیا کارایی داره با سیستم که من دارم
Kenwood KMM-BT303 با قیمت 288
Kenwood KDC-BT610U با قیمت 415
---------------------------------------
این پخش رو هم Kenwood kdc-x400 دوستم داره ازش زیاد راضی نیست میگه فقط پایونیر بگیر پشیمون میشی
گیر کردم
من خودم یک اخلاقی دارم یک بار بسته به نیازم بهترین رو میگیرم که بعدش دل به شک نشم بگم آخ کاش اونو می گرفتم
بازم ممنونم اگر گزینه های بهتری دارین معرفی کنید اگر هم واقعا همین خوب هست که بگیرم
دست همه استادان طلا :n12::n16:
سلام. X400 رو به چی وصل کرده که ناراضیه؟ راجع به پخش زیاد همینجام بحث شده. کنوود کلا صدا رو کمتر رنگ أمیزی میکنه و صدای واقعی تری به شما تحویل میده. شاید دوستتون چون به اونجور صداها گوش کرده از صدای این خوشش نیومده.
در کل من صدای کنوود رو خیلی بیشتر میپسندم. تست هم انجام دادم راجع به این موضوع. سلسقه شنیداری کم کم باید تغییر کنه . یعنی کسی که داره یه صدای غیر واقعی رو گوش میده وا باهاش حال میکنه وقتی صدای واقعی تر ور میشنوه اولش میخوره تو حالش ولی بعد از مدتی که به اون صدا گوش کرد دیگه بر نمیگرده به حالت قبلیش.
اگر میخوای خیال خودتو راحت کنی x100 سونی بگیر.
پخش های ارزونتر و گرونتر تو خیلی چیزا فرق دارن هم امکانات و هم صدا و هم کیفبت ساخت. سی دی هم خب قطعا تو قیمت تاثیر داره دیگه. مثلا تو آلپاین میتونی تغیر قیمت به خاطر سی دی بهتر درک کنی.
7056 هم خوب بود که دیگه تولید نمیشه و بعید میدونم پیدا کنید.

amirsein
10-08-2017, 19:34
آقا یه سوال فنی
ضبط فابریک 206 عوض کنم مثلا همون کنوود 300 Uvm بندازم دسته ی کنترل صدا زیر فرمون از کار نمیوفته ؟
در صورت تهیه اینترفیس مناسب از کار نمیوفته. فکر کنم اینترفیس 60 تومن باشه. ولی اون ال سی ای 206 دیگه مثل قبل کار نمیکنه.

amirsein
10-08-2017, 19:38
نظرتون راجع‌به Kenwood KDC-X5100BT چیه ؟

پخش خوبیه. پرچمدار امسال کنووده. کلا نسبت به قیمت امکانات زیادی داره. فقط کنترل نداره و باید باگوشیت این کارو بکنی.

mehrabooni
10-08-2017, 19:40
پخش خوبیه. پرچمدار امسال کنووده. کلا نسبت به قیمت امکانات زیادی داره. فقط کنترل نداره و باید باگوشیت این کارو بکنی.

داداش نظرت چیه اینو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بخرم

amirsein
10-08-2017, 19:47
داداش نظرت چیه اینو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بخرم

مگه دنبال پخش بلوتوث دار نیستی؟ پس این به چه دردت میخوره؟
کلا کیفیت صدا برای گوش کردن موسیقی با بلوتوث خیلی خیلی میاد پایین. من تا حالا از این وسیله استفاده نکردم و هیچ وقت هم با بلوتوث موسیقی گوش نمیکنم. به دلیلی که خدمتتون گفتم.
این دیگه به اهداف شما برمیگرده که میخوای پخشت رو ارتقا بدی یا یه بلوتوث به پخش فللیت وصل کنی.

mehrabooni
10-08-2017, 20:03
کلا کیفیت صدا برای گوش کردن موسیقی با بلوتوث خیلی خیلی میاد پایین. من تا حالا از این وسیله استفاده نکردم و هیچ وقت هم با بلوتوث موسیقی گوش نمیکنم. به دلیلی که خدمتتون گفتم.
این دیگه به اهداف شما برمیگرده که میخوای پخشت رو ارتقا بدی یا یه بلوتوث به پخش فللیت وصل کنی.

طبق ریویوهایی که گرفته و اطلاعاتی که راجع به نسل ۴.۱ بلوتوث خوندم و امکانات ارتباطی این دستگاه که نشون میده کیفیت صوت رو مانند دستگاه های نسل قبل (بلوتوث چهار) کاهش نمیده این دستگاه رو معرفی کردم

درکل فقط خواستم نظرتونو (بی تعصب) بپرسم گرامی

به عنوان آخرین پست ، بنظرتون منکه قصد ندارم آمپ بخرم آیا این دستگاه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] واسه من مناسبه؟

amirsein
10-08-2017, 23:17
طبق ریویوهایی که گرفته و اطلاعاتی که راجع به نسل ۴.۱ بلوتوث خوندم و امکانات ارتباطی این دستگاه که نشون میده کیفیت صوت رو مانند دستگاه های نسل قبل (بلوتوث چهار) کاهش نمیده این دستگاه رو معرفی کردم

درکل فقط خواستم نظرتونو (بی تعصب) بپرسم گرامی

به عنوان آخرین پست ، بنظرتون منکه قصد ندارم آمپ بخرم آیا این دستگاه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] واسه من مناسبه؟

تعصبی روی برند خاصی واقعا وجود نداره. چون شما امضای منو ببینی از خیلی برند ها توش هست.
بنده خودم وقتی اولین پخشم که سونی بود رو به همراه باند جی بی ال میخریدم هیچ قصد ارتقایی نداشتم. ولی الان بالای 5.5 میلیون قیمت سیستممه. خیلی افراد رو دیدم که اولش همین حرف رو میزدن و بعد ها به فکر ارتقا افتادن وقتی نتیجه هزینه و وقتی که صرف میکردن رو دیدن بیشتر علاقه مند میشدن. مثل خود من.
من صدای این پخش رو نشنیدم ولی میتونم صداش رو متصور بشم چون صدای پخش های مختلف کنوود رو شنیدم. بنده خرید پخشی که 2 جفت خروجی داره رو توصیه نمیکنم طبق تجربه خودم. اونم به خاطر همون آینده که گفتم.
این پخش تو رنج قیمتی خودش پخش بدی نیست ولی انتظار خاصی رو هم نمیشه ازش داشت.
انتخاب نهایی خب بسته به تصمیم شماس.
مخلص.

mehrabooni
10-08-2017, 23:48
تعصبی روی برند خاصی واقعا وجود نداره. چون شما امضای منو ببینی از خیلی برند ها توش هست.
بنده خودم وقتی اولین پخشم که سونی بود رو به همراه باند جی بی ال میخریدم هیچ قصد ارتقایی نداشتم. ولی الان بالای 5.5 میلیون قیمت سیستممه. خیلی افراد رو دیدم که اولش همین حرف رو میزدن و بعد ها به فکر ارتقا افتادن وقتی نتیجه هزینه و وقتی که صرف میکردن رو دیدن بیشتر علاقه مند میشدن. مثل خود من.
من صدای این پخش رو نشنیدم ولی میتونم صداش رو متصور بشم چون صدای پخش های مختلف کنوود رو شنیدم. بنده خرید پخشی که 2 جفت خروجی داره رو توصیه نمیکنم طبق تجربه خودم. اونم به خاطر همون آینده که گفتم.
این پخش تو رنج قیمتی خودش پخش بدی نیست ولی انتظار خاصی رو هم نمیشه ازش داشت.
انتخاب نهایی خب بسته به تصمیم شماس.
مخلص.

تعصب رو بخاطر این گفتم که شما بقول خودتون بدون اینکه تجربه ی کار با دستگاه های دریافت کننده بلوتوث نسل ۴.۱ با امکانات بی شمارش رو داشته باشید ، فورا با یه غضب و غیض خاصی از کیفیت کمش درمقایسه با روشهای سیمی و قدیمی صحبت کردین

بنده هدفون plantronics backbeat pro رو داشتم و فعلا هم هدفون sennheiser برادرم دستمه، واقعا اختلاف کیفیت aux با بلوتوث اونقدری که شما تصورمیکنید نیست (حقیقتا منکه حتی کوچکترین ذره ای تغییر در کیفیت صدا با بلوتوث این دستگاه ها و کابلشون احساس نکردم و بنظرم اینا همش و همش فقط بخاطر پیشرفتهای چشمگیریه که بلوتوث در بروزرسانی های اخیر داشته)
----
اگه بتونیم باهم به ایران هدفون بریم و شما خودتون هم این مورد رو تست کنید و نتیجه اش رو به من بگید خیلی خوب میشه
به تجربه ی بالای شما در این موارد احترام میزارم. دلم میخواد از وجود گرانقدرتون نهایت استفاده رو ببرم

amirsein
11-08-2017, 00:03
تعصب رو بخاطر این گفتم که شما بقول خودتون بدون اینکه تجربه ی کار با دستگاه های دریافت کننده بلوتوث نسل ۴.۱ با امکانات بی شمارش رو داشته باشید ، فورا با یه غضب و غیض خاصی از کیفیت کمش درمقایسه با روشهای سیمی و قدیمی صحبت کردین

بنده هدفون plantronics backbeat pro رو داشتم و الان هم sennheiser momentum دارم، واقعا اختلاف کیفیت aux با بلوتوث اونقدری که شما تصورمیکنید نیست (حقیقتا منکه حتی کوچکترین ذره ای تغییر در کیفیت صدا با بلوتوث این دستگاه ها و کابلشون احساس نکردم و بنظرم اینا همش و همش فقط بخاطر پیشرفتهای چشمگیریه که بلوتوث در بروزرسانی های اخیر داشته)
----
اگه بتونیم باهم به ایران هدفون بریم و شما خودتون هم این مورد رو تست کنید و نتیجه اش رو به من بگید خیلی خوب میشه
به تجربه ی بالای شما در این موارد احترام میزارم. دلم میخواد از وجود گرانقدرتون نهایت استفاده رو ببرم

شما لطف دارید. من اصلا اطلاعاتم د حد اساتیدی چون حمید خان و امیر آقا نیست. ولی خب نسبت به اعضایی که تازه میخوان وارد عرصه car audio بشن خب یکم بیشتره.
بنده هدفون ها رو اصلا نمیشناسم. نسل 4.1 بلوتوث رو هم نمیدونم چه ارتقاهایی داشته. صادقانه.
حقیقت اینه که شاید شما با یه سیستم معمولی وقتی آهنگ رو با گوشی و به وسیله aux گوش میدی با زمانی که با usb تفاوتی حس نکنی و در مقایسه بالاتر تفاوت صدای usb رو با cd اصلا متوجه نشید. ولی هر چه سیستم شما حرفه ای تر میشه گوشهای شما هم حساس تر میشه و به این تفاوت ها پی میبرید.
بلوتوث هم ویژگی اصلیش اینه که اولا گوشی شما داره آهنگ رو کانورت میکنه نه DAC پخش و دلیل و ویژگی دیگش نحوه انقالشه. من تا حد امکان با aux آهنگ گوش نمیدم ولی کابل aux ام رو 80 تومن خریدم و تفاوت صداش رو با کابل های دیگه به راحتی تشخیص میشه داد. حالا شما میفرمایید این نسخه از بلوتوث میتونه چنین کیفیتی داشته باشه. بنده نمیدونم اینو و تا گوش نکنم هم نمیتونم نظر بدم. با بلوتوث های معمولی که کیفیت صدا خیلی خیلی میاد پایین . براتون هم گفتم که با اون دستگاه کار نکردم .
اصلا هم ادعای خاصی ندارم. شما هم اگه اطلاعاتی داشته باشید خوشحال میشم به منم یاد بدید. مخلص.

AmirELX
11-08-2017, 10:22
سلام..امیر جان ..مرتضی هستم....
امیر جان..چند تا سوال دارم...
ایا رده پایین های کلاریون هم صدای خوبی دارند..مثل کلاریونDXZ385...
نظرتان در مورد پخشهای بلاپونکت چی هست؟؟نسبت به کنوود و سونی وکلاریون((کلاریونهایی که USB می خورند مثل نمونه بالا))....
فرق پخشهای 2 ولتی و4 ولتی چی هست>؟؟
کامپ گلیدن SQX165 استوک با قیمت 600 تومن خوبه؟؟؟
تشکر...

مرتضی جان
رده های کلاریون که خوب اند 8 و 9 قدیمی هستند. 856 خوبه. 945 عالیه...
سری 3 خوب نیست.
بلاپونکت رو بهتر از کلاریون های USB خور امروزی می دونم.
پخش 4 ولتی به دلیل ولتاژ خروجی بالاتر، صدای بهتری از آمپ خارج میشه و فراگیری صدا بیشتره.
گلیدن SQX فکر کنم تو بار جدید بالای 1 میلیون قیمت بخوره.
اگر دست دو این کامپ ایراد نداشته باشه 600 تومن منصفانه است.
SQX ووفر خوبی داره. ولی پیشنهاد می کنم حداقل سری Zero بخرید.

poloton7
11-08-2017, 15:28
سلام..امیر حسین....
کابل aux که خریدی گفتی کیفیت خوبی داره چه مارکی است؟..ایا تفاوتی صدایی وکیفیتی وقتی با aux گوش می کنی یا با usb تفاوتی هم حس کردی؟

hashem65
11-08-2017, 16:23
سلام. X400 رو به چی وصل کرده که ناراضیه؟ راجع به پخش زیاد همینجام بحث شده. کنوود کلا صدا رو کمتر رنگ أمیزی میکنه و صدای واقعی تری به شما تحویل میده. شاید دوستتون چون به اونجور صداها گوش کرده از صدای این خوشش نیومده.
در کل من صدای کنوود رو خیلی بیشتر میپسندم. تست هم انجام دادم راجع به این موضوع. سلسقه شنیداری کم کم باید تغییر کنه . یعنی کسی که داره یه صدای غیر واقعی رو گوش میده وا باهاش حال میکنه وقتی صدای واقعی تر ور میشنوه اولش میخوره تو حالش ولی بعد از مدتی که به اون صدا گوش کرد دیگه بر نمیگرده به حالت قبلیش.
اگر میخوای خیال خودتو راحت کنی x100 سونی بگیر.
پخش های ارزونتر و گرونتر تو خیلی چیزا فرق دارن هم امکانات و هم صدا و هم کیفبت ساخت. سی دی هم خب قطعا تو قیمت تاثیر داره دیگه. مثلا تو آلپاین میتونی تغیر قیمت به خاطر سی دی بهتر درک کنی.
7056 هم خوب بود که دیگه تولید نمیشه و بعید میدونم پیدا کنید.
سلام
ممنوم به خاطر پاسخ
نمودونم شاید همونطور که گفتید بیشتر سلیقه ای باشه
من زیاد تعریف این مدل سونی رو شنیدم آیا واقعا این مدل امکانات کنوود و پایونیر رو داره
این پخش خیلی قوی هست آیا به آمپ هم نیاز هست قابلیت اینو داره به ساب مستیقم وصل بشه
اگر من این ساب و آمپ رو + این ضبط سونی و یک باند خوب به توصیه شما وصل کنم خوب میشه ؟:n13:
بین این سه مدل کدام یکی بسته به آمپ و سابی که دارم مناسب تر هست ؟ DEH-X9650BT MEX-XB100BT ومدل پیشنهادی شما
تا 700 800 هم میدم برای ضبط می خوام یک بار خوب برای همیشه بگیرم.

ممنونم:n12:

hamidR15
11-08-2017, 22:15
سلام
آقا حمید شرمندم نکنید بیشتر، در خصوص P99 که فرمودید همون سری rs مشهور رو میگید؟ و اینکه آیا تغییر این پخش چقدر میتونه در کیفیت موسیقی نهایی که میشنوم موثر باشه؟ در گذر از هزینه اش که به صرفه باشه یا نه، صرفا میخوام فقط از جنبه بهبود کیفیت نقدش کنید، که ایا اونقدری تغییر ایجاد میشه که بیارزه تعویضش کنم. و اینکه این p99 هم بلوتوث داره یا نه؟
سپاس
سلام حسین جان شدمنت شرمنده باشه.
DEX-P99RS پخش های اند و معروف پایونیره.بله به نظر من با قطعاتی که شما داری کاملا توصیه میکنم سورس رو تعویض کنید
نه بلوتوئث نداره.

سلام به اساتید بزرگ مخصوصا آقا حمید
میخواستم ببینم برای نصب کامپاننت استیج جلو چند لیتر کیک پنل نیازه؟
کامپ هنوز مشخص نشده چی بگیرم ولی احتمال زیاد یه کامپ حدود 100 rms باشه
ممنون

سلام محمد جان.احوال شما؟
بین 2.5 الی 7 لیتر میشه کیک پنل ساخت.البته باید تو نرم افزار مدل بشه تا دقیق حجمش مشخص بشه.مثلا یادمه فوکال 165vr باکس سیلد 30 لیرتی پیشنهاد داده بود ولی تو در ماشین چطور میشه چنین حجمی رو جا داد :n02:
اگر کیک پنل حزفه ای و فایبر اصل نه کچ و.. خواستی تو تلگرام پیام بده تا معرفی کنم. قیمت هم نسبت به کیک کارهای دیگه خیلی مناسبتر میگیره.

سلام
به نظر من هیچکدوم.پخشهای دو دین طراحی شدن برای تصویر لذا خیلی روی صدا کار نکردن.

گلیدن SQX فکر کنم تو بار جدید بالای 1 میلیون قیمت بخوره.
اگر دست دو این کامپ ایراد نداشته باشه 600 تومن منصفانه است.
SQX ووفر خوبی داره. ولی پیشنهاد می کنم حداقل سری Zero بخرید.
سلام
امیر جان شرکت دیگه sqx165 نمیاره و rs-x165 رو جایگزینش کرده.و الحق هم کامپوننت فوق العاده ایه برای رنج قیمت زیر 1 تومن.
من هم برای دوستانی که sq خالص میخوان zero 165 رو کاملا توصیه میکنم منتها با آمپ خوب که از نظر من به خاطر مچ شدن کامل آمپهای ماسکنی اول سریAS و دوم سری One هست.سریه D2 هم پیشنهاد میکنم.

AmirELX
11-08-2017, 22:27
سلام
امروز یکی از دوستان عزیز فروم، آقا امیر (Amirfrang) از دیار خوزستان به بنده در تلگرام پیغام دادند...
با کلی کلیپ و تست صدای موازی از سونی X100 و آلپاین 9886
من که خیلی جا خوردم...
ازشون دعوت کردم تشریف بیارند فروم و توضیحاتشون رو راجع به پخش سونی که خریده اند ارائه کنند. مستند و مفید...
وقتی در گروه های تلگرامی کلیپ ها رو برای چند تا از دوستان بارگذاری کرده بودند، 4 نفر درجا برای خرید سونی اقدام کردند.:n08:

amirfrang
11-08-2017, 23:07
سلام
امروز یکی از دوستان عزیز فروم، آقا امیر (Amirfrang) از دیار خوزستان به بنده در تلگرام پیغام دادند...
با کلی کلیپ و تست صدای موازی از سونی X100 و آلپاین 9886
من که خیلی جا خوردم...
ازشون دعوت کردم تشریف بیارند فروم و توضیحاتشون رو راجع به پخش سونی که خریده اند ارائه کنند. مستند و مفید...
وقتی در گروه های تلگرامی کلیپ ها رو برای چند تا از دوستان بارگذاری کرده بودند، 4 نفر درجا برای خرید سونی اقدام کردند.:n08:
سلام ممنون آقا امیر گل
از حمید اقا هم تشکر میکنم که خیلی خیلی مزاحمشون شدم
بله کاملا درست می‌فرمایید
سیستم قبلی بنده
امپ hertz hdp4
sub rs12
comp hertz 165 xl
unit alpine 9886
بود که تقریبا یک ماهی را با این سیستم سر کردم تا اینکه واقعا احساس تیزی بیش ازحد و همچنین بعد ازکمی گوشکردن ٬از موسیقی زده میشدم و بعضی مواقع پخش را خاموش میکردم . با مشاوره های بسیار زیاد و کمک گرفتن از دوستان گلی مثل اقا امیر دست بکار شدم و در اولین مرحله پخش را با سونی xb100 تعویض کردم (ویدیوی ارسالی اقا امیر کارساز شد)همزمان آمپلی را هم با rockfortd t600_4 ( قیمت مناسب و تمیز بود و فرصت را غنیمت شمردم،) و گرفتم . کامپها و ساب بدون تغییر٬٬
تست صدای اولیه با تنظیمات کامل دیفالت کارخانه،( پخش و امپلی) بود
چیزی که شنیدم wo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داشت برام
صدا به کل زیرو رو‌شد
اصلا باورم نمیشد صدایی که میشنوم واقعا همون xl هایی هست که هزار بار میگفتم بم هستند و بد صدا . الان طوری صدا ازشون در میاد که اگر شب باشه و برند اسپیکر مشخص نباشه تشخیص اینکه xl داره چنین صدایی میده بسیار سخته
پخش xb100 هم درمقابل آلپاین ۹۸۸۶( سلیقه بنده) بسیار بروز تر و بسیار خوش صداتر و طبیعی پخش کردن موزیک را داره . فلک پخش کردن هم جای خود

انشا.. در روزهای اینده کلیپ های هر دو پخش را میزارم
مقایسه با خود دوستان
یک نکته فراموش کردم که اقا امیر گل فرمودند‌
واقعا چهار نفر که قصدخرید پخشهای ( نام نمیبرم) که خیلی معروف هستند و حدود ۱/۵ قیمت دارند با دیدن ویدیو ها سونی را تایید کردند و یکیشون فاکتور خرید از فروشگاه .... شاپ را برام فرستاد
پخش سونی مشکلی که داشت کوچکی صفحه نمایش و سخت بودن تنظیمات از رویپخش را داشت که با نرم افزار سونی برای موبایلsongpal
دیگه هیچ نیازی به صفحه نمایشش وکلیدهای سخت افزاری پیدا نمی‌کنید
کلیه کارها توسط گوشی انجام میشوند .حتی کلیه فولدرهای فلش براحتی توسط گوشی جابجا و پخش میشوند بدون کوچکترین وقفه ای در کار
ببخشید طولانی شد
با مشاوره اقا امیر گل کامپها هم با dls upi6 ( به سلیقه بنده بسیار نزدیک بود ) تعویض شد
انشا... در روزهای آینده کلیپهای مقایسه ای را قرار میدم
شب دوستان بخیر

amirsein
12-08-2017, 00:25
سلام..امیر حسین....
کابل aux که خریدی گفتی کیفیت خوبی داره چه مارکی است؟..ایا تفاوتی صدایی وکیفیتی وقتی با aux گوش می کنی یا با usb تفاوتی هم حس کردی؟
سلام مرتضی جان. اسمشو یادم نیست فردا میرم از توی ماشین میبینم بهت میگم. یکی از دوستانم بهم اینو پیشنهاد داد. اره انصافا صدا با usb و aux فرق میکنه. دیتیلی و جنس صدایی با usb شنیده میشه واقعا بهتره. حیف که مشهدی وگرنه با هم قرار میذاشتیم شمام تست میکردی.

سلام
ممنوم به خاطر پاسخ
نمودونم شاید همونطور که گفتید بیشتر سلیقه ای باشه
من زیاد تعریف این مدل سونی رو شنیدم آیا واقعا این مدل امکانات کنوود و پایونیر رو داره
این پخش خیلی قوی هست آیا به آمپ هم نیاز هست قابلیت اینو داره به ساب مستیقم وصل بشه
اگر من این ساب و آمپ رو + این ضبط سونی و یک باند خوب به توصیه شما وصل کنم خوب میشه ؟:n13:
بین این سه مدل کدام یکی بسته به آمپ و سابی که دارم مناسب تر هست ؟ DEH-X9650BT MEX-XB100BT ومدل پیشنهادی شما
تا 700 800 هم میدم برای ضبط می خوام یک بار خوب برای همیشه بگیرم.

ممنونم:n12:
امکاناتش از پایونیر بیشترم هست. پایونیر های زیر 1 تومن اصلا توصیه نمیشن. این پخش خیلی سرتر از پایونیره الان که مشاهده میفرمایید که چقدر راجع بهش بحثه و تعریف میکنن ازش. راستش منم علاقه مندم امیرخان بیاد این پخشو با 7056 مقایسه کنه ببینیم نقاط قوت و ضعف هر کدوم چیه @AmirELX

سلام ممنون آقا امیر گل
سیستم قبلی بنده
امپ hertz hdp4
sub rs12
comp hertz 165 xl
unit alpine 9886
بود که تقریبا یک ماهی را با این سیستم سر کردم تا اینکه واقعا احساس تیزی بیش ازحد و همچنین بعد ازکمی گوشکردن ٬از موسیقی زده میشدم و بعضی مواقع پخش را خاموش میکردم . با مشاوره های بسیار زیاد و کمک گرفتن از دوستان گلی مثل اقا امیر دست بکار شدم و در اولین مرحله پخش را با سونی xb100 تعویض کردم (ویدیوی ارسالی اقا امیر کارساز شد)همزمان آمپلی را هم با rockfortd t600_4 ( قیمت مناسب و تمیز بود و فرصت را غنیمت شمردم،) و گرفتم . کامپها و ساب بدون تغییر٬٬
چیزی که شنیدم wo[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داشت برام
صدا به کل زیرو رو‌شد
اصلا باورم نمیشد صدایی که میشنوم واقعا همون xl هایی هست که هزار بار میگفتم بم هستند و بد صدا . الان طوری صدا ازشون در میاد که اگر شب باشه و برند اسپیکر مشخص نباشه تشخیص اینکه xl داره چنین صدایی میده بسیار سخته
پخش xb100 هم درمقابل آلپاین ۹۸۸۶( سلیقه بنده) بسیار بروز تر و بسیار خوش صداتر و طبیعی پخش کردن موزیک را داره . فلک پخش کردن هم جای خود

مقایسه با خود دوستان
واقعا چهار نفر که قصدخرید پخشهای ( نام نمیبرم) که خیلی معروف هستند و حدود ۱/۵ قیمت دارند با دیدن ویدیو ها سونی را تایید کردند و یکیشون فاکتور خرید از فروشگاه .... شاپ را برام فرستاد
پخش سونی مشکلی که داشت کوچکی صفحه نمایش و سخت بودن تنظیمات از رویپخش را داشت که با نرم افزار سونی برای موبایلsongpal
کلیه کارها توسط گوشی انجام میشوند .حتی کلیه فولدرهای فلش براحتی توسط گوشی جابجا و پخش میشوند بدون کوچکترین وقفه ای در کار
ببخشید طولانی شد
با مشاوره اقا امیر گل کامپها هم با dls upi6 ( به سلیقه بنده بسیار نزدیک بود ) تعویض شد
شب دوستان بخیر
ممنون از شما. مشتاقانه منتظر کلیپ شما هستیم. :n12:

Actros
12-08-2017, 01:49
آقا من یه ساب سبک میخوام اهل سرو صدا و بوم بوم نیستم. جی بی ال سی اس 1214 استوانه ای داشتم از این نوع بیس خوشم نمیاد
چون پاپ گوش میدم جا میمونه بیسش و کلا ویبره ش زیاده. فک میکنم مال اینه باکسش بزرگه براش
یه ساب که رو موزیک بزنه مثل بیس باندا-- و جا نمونه بیسش نرم باشه اذیت نکنه گوش و طوری که قطعش کنی. این 1214 رو همینطور بود.
صندوقم لازم دارم نمیخوام خیلی باکس بزرگی داشته باشه. نهایت 30-40 لیتر. سابی مثل 3010 کنوود با باکس کوچیک جواب میده برام؟ مدلی اگه مد نظرتون هست ممنون میشم راهنمایی کنین. زیادم گرون نباشه چون گفتم میخوام فقط بار بیس از رو باندا برداشته شه. تا 200 تومن..
کل سیستم
kenwood 7016
rear : Jbl p963
front: Jbl 6508
amp :Jbl GTO 75.4
mono amp kenwood 8105

saeid 22
12-08-2017, 12:39
سلام ممنون آقا امیر گل
سیستم قبلی بنده
امپ hertz hdp4
sub rs12
comp hertz 165 xl
unit alpine 9886

سلام پخش جدید مبارک باشه اگه یادت باشه تو فروم همسایه بهت گفتم سونی رو یه تست بزن میدونستم راضیت میکنه

amirfrang
12-08-2017, 15:37
سلام پخش جدید مبارک باشه اگه یادت باشه تو فروم همسایه بهت گفتم سونی رو یه تست بزن میدونستم راضیت میکنه
سلام ممنون از لطفت
فوق العادس واقعا
صدای زنده و غیر دستکاری شده
انشا.. ویدیو ها و عکسها را میزارم

poorya.27.tehran
12-08-2017, 20:15
سلام خدمت دوستان عزیز
در مورد برند Hybrid Audio اطلاعاتی دارید؟ کامپووننتاش چطوره؟ سبک صداش مناسب SQ هست؟ و از قیمتاش اطلاعی دارید؟

با تشکر

amirsein
12-08-2017, 20:17
سلام دوستان.
انقدر از این پخش سونی تعریف کردید من خودم کنجکاو شدم ببینم این چیه. :n41: خلاصه بگم :رفتم امروز تست کردم و حدود 15 دقیقه چند تا آهنگ باهاش گوش کردم. ولی گرمی صدای 7056 بازم برای من جذابتر بود.
صدا همونی بود که انتظارشو داشتم. کلا به این نتیجه رسیدم که تو پخش های بین 700 تا 1.5 تنها بحث سلیقه حاکمه. اصلا نمیشه به طور کلی گفت کدوم بهتره. البته این نظر شخصی منه.
مخلص. :n39: :n05:

AmirELX
13-08-2017, 00:11
سلام خدمت دوستان عزیز
در مورد برند Hybrid Audio اطلاعاتی دارید؟ کامپووننتاش چطوره؟ سبک صداش مناسب SQ هست؟ و از قیمتاش اطلاعی دارید؟

با تشکر
هایبرید آئودیو خیلی خوبه و لاکچری هست. محصولاتش هم SQ می باشد ولی برند های بهتری موجود هستند. مثل Dynaudio...
داین آئودیو تامین کننده ی قطعات صوتی خودروهایی مثل بوگاتی و فراری 458 هست...
قیمت ها بسیار بالا هستند و در رده ی Esotar خیلی گرون اند...
از تلگرام استعلام کردیم، خدمت شما:

khark11
13-08-2017, 07:20
سلام دوستان.
انقدر از این پخش سونی تعریف کردید من خودم کنجکاو شدم ببینم این چیه. :n41: خلاصه بگم :رفتم امروز تست کردم و حدود 15 دقیقه چند تا آهنگ باهاش گوش کردم. ولی گرمی صدای 7056 بازم برای من جذابتر بود.
صدا همونی بود که انتظارشو داشتم. کلا به این نتیجه رسیدم که تو پخش های بین 700 تا 1.5 تنها بحث سلیقه حاکمه. اصلا نمیشه به طور کلی گفت کدوم بهتره. البته این نظر شخصی منه.
مخلص. :n39: :n05:

7056 برای منم یه چیز فوق العاده هست. بنظرم تو رده پخش های زیر یک ملیون رقیب نداره! مگر اینکه بحث سلیقه بیاد وسط، ضمن اینکه صدای x100‌رو شنیدم. منتها با قطعات دیگه ای، نمیتونم به طور قطع بگم تفاوت صدای 7056 و x100‌بخاطر تفاوت در پخش بوده، چون مشابه قطعات من تو منطقه نیست که بشه تنها تفاوت پخش رو متوجه شد... ولی در کل 7056 صدای خوبی داره، هر چند من طمعم گرفته و میخوام یه پخش hi-end‌بگیرم:n05:

amirsein
13-08-2017, 09:30
7056 برای منم یه چیز فوق العاده هست. بنظرم تو رده پخش های زیر یک ملیون رقیب نداره! مگر اینکه بحث سلیقه بیاد وسط، ضمن اینکه صدای x100‌رو شنیدم. منتها با قطعات دیگه ای، نمیتونم به طور قطع بگم تفاوت صدای 7056 و x100‌بخاطر تفاوت در پخش بوده، چون مشابه قطعات من تو منطقه نیست که بشه تنها تفاوت پخش رو متوجه شد... ولی در کل 7056 صدای خوبی داره، هر چند من طمعم گرفته و میخوام یه پخش hi-end‌بگیرم:n05:

ایشالا که نه تنها پخش رو های اند بگیری بلکه تمامی قطعاتتون های اند بشه
نکته ای که وجود داره اینه که اختلاف این دو تا پخش خیلی زیاد نیست خر چند که نوع صداشون فرق میکنه.همونطور که خودتون فرمودید برای ارتقا پخش باید یه پول نسبتا زیادی رو کنار کذاشت تا یه تاثیر خوبی ببینیم. اگه مثلا یه نفر تو بازه قیمتی بین 700 تا 1.5 پخش داشته باشه و مثلا بخواد 500 تومن برای ارتقا یذاره کنار ، به احتمال قوی ارتقای باقی قطعات بیشتر کمکش میکنه .

hashem65
13-08-2017, 11:04
سلام دوستان و اساتید گرامی

به نظر شما پس من نیاز به آمپ ندارم با انتخاب پخش سونی MEX-XB100BT؟
این پخش سونی روش زده 4*100 وات ولی آمپی که من دارم 640W کنوود هست آیا اینا از لحاظ قدرت فرقی داره؟

ممنونم

khark11
13-08-2017, 11:28
ایشالا که نه تنها پخش رو های اند بگیری بلکه تمامی قطعاتتون های اند بشه

والا تا همینجاشم حدود 8.5 هزینه کردم:n15:با مشورتی که از آقا حمید گرفتم تو صفحه قبلی، ظاهرا تغییر سورس به بهبود کیفیت کمک قابل توجهی میکنه، از اول هم باید واسه پخش هزینه بیشتری میکردم. البته آقا حمید گفتند ولی خب اونموقع دیگه دستم خالی بود. هر چند که اگه بخوام مجدد برگردم به روز انتخاب مطمئنا کامژ ها هم از سری aero گلیدن میگرفتم. اونموقع پول کافی دستم نبود. وگرنه اینم نمیخریدم. هر چند که ابدا مشکلی باهاش ندارم. ولی دوس دارم اونم تجربه کنم...

نکته ای که وجود داره اینه که اختلاف این دو تا پخش خیلی زیاد نیست خر چند که نوع صداشون فرق میکنه.همونطور که خودتون فرمودید برای ارتقا پخش باید یه پول نسبتا زیادی رو کنار کذاشت تا یه تاثیر خوبی ببینیم. اگه مثلا یه نفر تو بازه قیمتی بین 700 تا 1.5 پخش داشته باشه و مثلا بخواد 500 تومن برای ارتقا یذاره کنار ، به احتمال قوی ارتقای باقی قطعات بیشتر کمکش میکنه .

بله پخش موقعی ارتقاش کمک میکنه که بقیه قطعات به خوبی و کیفیت بالا تهیه شده باشه، که تفاوت سورس به چشم بیاد! وگرنه واسه سیستم های زیر 6 تومن بنظرم 7056 یا یه چیزی در همین حد کافی باشه، شاید برای قطعات منم کافی باشه نمیدونم. باید تجربه کنم تا معلوم بشه... ولی در کل کیفیت قابل قبولی داره این پخش و امکاناتش هم خوبه...

amirsein
13-08-2017, 12:02
سلام دوستان و اساتید گرامی

به نظر شما پس من نیاز به آمپ ندارم با انتخاب پخش سونی MEX-XB100BT؟
این پخش سونی روش زده 4*100 وات ولی آمپی که من دارم 640W کنوود هست آیا اینا از لحاظ قدرت فرقی داره؟

ممنونم

پخش سونی آمپلیفایر داخلی کلاس D داره که 40 وات rms میده. حالا اگه یه اسپیکر سبک بش ببندی آمپ نمیخواد. هر چند که یک آمپ خوب کلا یه چیز دیگس.
به اون 100 وات و 640 وات توجه نکنید. اصل توان واقعی هر أمپ یا همون rms هست. هم تو اسپیکر و هم توی پخش و آمپ.
توی یکی از کلیپ های نقد x100 که میدیدم طرف میگفت کسی که انقدر برای پخش هزینه میکنه به احتمال خیلی زیاد آمپ هم داره پس چرا سونی انقدر روی این قابلیتش مانور میده!! البته حرفش کاملم درست نبود چون ممکنه کسی این کارو بکنه. طرف کلا با سونی مشکل داشت انگار :n08:

hashem65
13-08-2017, 13:01
دَمِت گـَـرم
الان به نظر شما من به آمپ نیاز دارم با قدرت سونی؟ :n01:
الان من سابم 1300 پایونییر هست تو سایت دیدم زده RMS توان اسمی: 350 وات ضبط سونی میتونه این ساب رو قشنگ جواب بده؟ :n13:
ممنونم :n40:

moonnight
13-08-2017, 16:26
ُسلام خدمت دوستان محترم.من یک پخش + یک جفت باند میخام بخرم (امپ و ساب اینا نمیخام بزارم). میشه دوستان راهنمایی کنین تا 600-700 ی ترکیب مناسب برام بگین من خودم میخام پخش bt3950 پایونر بزارم و باندم جی بی ال 963. البته نظرتون درمورد اینفینتی 9633 و اینفینیتی 9603 پریموس رو هم میخام بدونم.البته اگه پیشنهاد بهتری هم دارید لطفا بگین . ممنون دوستان

khark11
13-08-2017, 17:09
دَمِت گـَـرم
الان به نظر شما من به آمپ نیاز دارم با قدرت سونی؟ :n01:
الان من سابم 1300 پایونییر هست تو سایت دیدم زده RMS توان اسمی: 350 وات ضبط سونی میتونه این ساب رو قشنگ جواب بده؟ :n13:
ممنونم :n40:

سلام، ببخشید که در حضور اساتید من اظهار فضل کردم، ولی خب بله دوست عزیز این ساب نیاز به آمپلی فایر داره، با پخش خالی کارش راه نمیفته!

amirfrang
13-08-2017, 18:06
سلام ممنون آقا امیر گل
سیستم قبلی بنده
امپ hertz hdp4
sub rs12
comp hertz 165 xl
unit alpine 9886
صدا به کل زیرو رو‌شد

مقایسه با خود دوستان
ببخشید طولانی شد
شب دوستان بخیر
با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
ویدیو ها را تقریبا اماده کردم که میزارم خدمتتون
این نکته هم بگم خدمتتون بنده تا حالا فقط پخشهای 7056(دوسال) - 9886 (2ماه) و در حال حاضر هم سونی xb100 دارم
تو ویدیو ها یک آهنگ هست که روی 9886 و سونی اجرا شد که به گوش من (سلیقه) سونی بسیار زنده تر اهنگ را اجرا کرد (تقاضا میکنم ویدیوها را با هدفون با کیفیت گوش کنید)
ویدیوی سوم هم که پیشنهاد ۱۰۰ درصد میکنم با هدفون گوش کنید که اهنگ flac اجرا شده.
7056 را نداشتم که بتونم تست کنم ولی دوسالی که داشتم صدای وکال گرمی داره ولی موزیک حالت بم . خفگی و بدون جزییات داره ( با توجه به دو پخشی که گوش کردم)که در سیستمهای کیفیتی جواب نمیدهد . باید صدای پخشهای مختلف را شنید تا بتوان بهتر در مورد معایب و مزایای هم کدام نظر داد .7056 اندازه یک اقیانوس تنظیمات داشت ولی بنظر من هیچ تاثیری در اصل موضوع که صداست نداشت .و هر روز باید با تنظیمات ور میرفتی . بهترین صدا باید از حالت فلت پخشگرفته شود .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (فلک)
و چیزی که تو این مدت بهش رسیدم صدا گرفتن واقعا به این نیست که تمام قعات گران قیمت باشند با کمی حوصله و تحقیق در مورد نصب صحیح و قعات مچ شده میتوان به صدای خیلی خوبی رسید
انشا... کامپهای dls upi6 نصب کنم تو قسمت تصاویر ویدیویی از همین اهنگ بر روی dls هم میزارم
اینم تصاویر نرم افزار songpal که کلیه تنظیمات پخش به راحتی در موبایلتان انجام میشود

Actros
13-08-2017, 18:06
آقا من یه ساب سبک میخوام اهل سرو صدا و بوم بوم نیستم. جی بی ال سی اس 1214 استوانه ای داشتم از این نوع بیس خوشم نمیاد
چون پاپ گوش میدم جا میمونه بیسش و کلا ویبره ش زیاده. فک میکنم مال اینه باکسش بزرگه براش
یه ساب که رو موزیک بزنه مثل بیس باندا-- و جا نمونه بیسش نرم باشه اذیت نکنه گوش و طوری که قطعش کنی. این 1214 رو همینطور بود.
صندوقم لازم دارم نمیخوام خیلی باکس بزرگی داشته باشه. نهایت 30-40 لیتر. سابی مثل 3010 کنوود با باکس کوچیک جواب میده برام؟ مدلی اگه مد نظرتون هست ممنون میشم راهنمایی کنین. زیادم گرون نباشه چون گفتم میخوام فقط بار بیس از رو باندا برداشته شه. تا 200 تومن..
کل سیستم
kenwood 7016
rear : Jbl p963
front: Jbl 6508
amp :Jbl GTO 75.4
mono amp kenwood 8105

نمیدونم این قسمت انجمن رفیق بازی شده انگار :n01: من دو سه بار راهنمایی خواستم اینجا اصلا پست من رو ندیدن دوستان
زمانی که ما مدیر بودیم به این صورت نبود.نمیزاشتیم یک پست رو زمین بمونه
همین آقا حمید که الان به حق مدیر شده هم حضور داشتن که همینجا سلام عرض میکنم خدمتش
کلا همه تو فاز لاکچری و باند و کامپای 2 میلیونی و......
خلاصه من ساب رو 3010 گرفتم با باکس 35-40 لیتری راضیم هستم.
در مورد کواک های 200 تا 250 تومنی کسی اطلاعاتی داره اینجا ؟
KENWOOD PS695E
JBL JX963
SONY N 6950
البته بعیده بدونید.فازتون لاکچریه شماها انگار:n01:

Actros
13-08-2017, 18:25
ُسلام خدمت دوستان محترم.من یک پخش + یک جفت باند میخام بخرم (امپ و ساب اینا نمیخام بزارم). میشه دوستان راهنمایی کنین تا 600-700 ی ترکیب مناسب برام بگین من خودم میخام پخش bt3950 پایونر بزارم و باندم جی بی ال 963. البته نظرتون درمورد اینفینتی 9633 و اینفینیتی 9603 پریموس رو هم میخام بدونم.البته اگه پیشنهاد بهتری هم دارید لطفا بگین . ممنون دوستان

ما دیدیم اینجا دوستان فقط جواب رفیقای خودشونو میدن گفتم من جواب شما رو بدم. منم بعد از اندی اومدم دوباره انجمن
عزیز جان شما بهتره یه پخش خوب برداری که پایه خوب باشه که بعدا خواستی ارتقا بدی مشکل خروجی نداشته باشی
البته استفاده از پخشای سونی برای کسانی که امپلی نمیبندن بهتره چون امپ داخلی قوی تره داره.اما تو این رنج 400 تومن پخشهای خیلی خوبی مثل BT 610 KENWOOD هستن که نمیشه ازش گذشت. 6 تا خروجی داره برای سیستم که ارتقا رو تضمین میکنه. کیفیت صدا که کنوود مشخصا صدای فلت و زیبایی داره . امکانات هرچی بگی داره یه سرچ بزنی امکاناتشو ببینی ترغیب میشی برای خرید.
کواک خوب برای عقب هم تو رنج 200-250 تومن من 3 مدل مد نظر دارم که اتفاقا خودمم میخوام یکی از اینا رو بردارم
JBL JX963
SONY N6950
KENWOOD PS695E
اگه کیفیتی تر میخوای میتونی کامپوننت هم ببندی که البته حجم صدای کمتری داره به نسبت کواک ها

srx190d
13-08-2017, 18:32
به نظر دوستان ارزش داره روی پخش فابریک باند عوض کنیم
چون واقعا بد نیست ، در حد ماشین سمند اگر توقع داشته باشی ی صدا معمولی که بالا خانواده استفاده کنیم

amirsein
13-08-2017, 21:42

یکم بودجتو بیشتر کن یه x5100 کنوود بگیر با یه 690 فوکال میشه 870 تقریبا. البته به آمپ احتیاج دارید ولی فعلا اینا رو بگیرید بعدا براش آمپ مناسب تهیه کنید.

amirsein
13-08-2017, 21:56
نمیدونم این قسمت انجمن رفیق بازی شده انگار :n01: من دو سه بار راهنمایی خواستم اینجا اصلا پست من رو ندیدن دوستان
همین آقا حمید که الان به حق مدیر شده هم حضور داشتن که همینجا سلام عرض میکنم خدمتش
KENWOOD PS695E
JBL JX963
SONY N 6950

سلام خدمت شما. جسارتا تا حمید آقا میان چند تانکته رو خدمتتون بگم. البته من سوال شما رو دیدم ولی ستاره های بالای اسمتون باعث شد صبر کنم تا خود حمید آقا بیان و به بهترین شکل پاسختون رو بدن.
فاز لاکچری نیست واقعا . بنده به عنوان یه عوض کوچیک اینجا واقعا مشکلات مالی زیادی دارم. برای همین صبر میکنم و مثلا سالی یه قطعه میخرم. بنده وقتی میبینم یک نفر یه کواک یا پخش ارزون یا متفرقه میخره ناراحت میشمچون پولی که با زحمت در میاد حیفه که در راه نادرست خرج بشه. البته این روحیه رو از حمید آقا یاد گرفتم حقیقتا.
جدا از موضوع اگه امکانش براتون هست بودجه رو یکم افزایش بدید ویه 690 فوکال و یا mc609 گلیدن که حدود 380 قیمت دارند بخرید. شما احتمالا میخواید چندین وقت استفاده کنید. توی اون رنج قیمتی که فرمودید کواک خوب نیست. شمام که آمپ دارید. پس یه کواک ضعیف نگیرید که بعدا پشیمون بشید.
کواک فوکال 75 وات توان میخواد و گلیدن فکر کنم 110 وات.
این نظر شخصی من بود که ایشالا حمید آقا اونو تکمیل میکنه.

amirsein
13-08-2017, 23:03
با سلام مجدد خدمت دوستان عزیز
ویدیو ها را تقریبا اماده کردم که میزارم خدمتتون
این نکته هم بگم خدمتتون بنده تا حالا فقط پخشهای 7056(دوسال) - 9886 (2ماه) و در حال حاضر هم سونی xb100 دارم
تو ویدیو ها یک آهنگ هست که روی 9886 و سونی اجرا شد که به گوش من (سلیقه) سونی بسیار زنده تر اهنگ را اجرا کرد (تقاضا میکنم ویدیوها را با هدفون با کیفیت گوش کنید)
ویدیوی سوم هم که پیشنهاد ۱۰۰ درصد میکنم با هدفون گوش کنید که اهنگ flac اجرا شده.
7056 را نداشتم که بتونم تست کنم ولی دوسالی که داشتم صدای وکال گرمی داره ولی موزیک حالت بم . خفگی و بدون جزییات داره ( با توجه به دو پخشی که گوش کردم)که در سیستمهای کیفیتی جواب نمیدهد . باید صدای پخشهای مختلف را شنید تا بتوان بهتر در مورد معایب و مزایای هم کدام نظر داد .7056 اندازه یک اقیانوس تنظیمات داشت ولی بنظر من هیچ تاثیری در اصل موضوع که صداست نداشت .و هر روز باید با تنظیمات ور میرفتی . بهترین صدا باید از حالت فلت پخشگرفته شود .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (فلک)
و چیزی که تو این مدت بهش رسیدم صدا گرفتن واقعا به این نیست که تمام قعات گران قیمت باشند با کمی حوصله و تحقیق در مورد نصب صحیح و قعات مچ شده میتوان به صدای خیلی خوبی رسید
انشا... کامپهای dls upi6 نصب کنم تو قسمت تصاویر ویدیویی از همین اهنگ بر روی dls هم میزارم
اینم تصاویر نرم افزار songpal که کلیه تنظیمات پخش به راحتی در موبایلتان انجام میشود

یه نظر کوچیک بدم یکم بحث کنیم با هم. دقیقا همین نحوه درایو کردن قطعات مختلف رو که میفرمایید. شما در درایو اولیه تون کامپ هرتزی که داشتید صداش بم بوده بعد از اون آمپ هرتز که باز هم نسبت به هم رده هاش صداش بم بوده و 7056 هم که صداش بم بوده پس به نظر میرسه خوب درایو نشدن قطعه ها. اما بنده اگه فوکال رو بذاریم کنار mx165 دارم که بدلیل ساختار تیوترش صدای شارپی داره و آمپ راکفورد دارم که اونم صداش بم نیست و فکر میکنم فلت باشه. پس این صدا به عقیده من با کنوود بهتر شد. من صدای zero165 و ماسکونی وان رو با 8019 شنیدم. بم نبود انصافا. چون ساختار زیرو ووکال شفافی بهت میده. حدسم اینه که توی اون سیستم هم من 8019 رو بیشتر از سونی بپسندم ولی باد تست بشه. البته بازم سلیقه نقش بالایی رو ایفا میکنه. تعویض hdp4 با t600 خودش یه تحول مهمه. نظراتتون رو بگید خوشحال میشم.
در مورد کلیپ ها هم ممنون زحمت زیادی رو متحمل شدید که بنده تشکر میکنم. فقط کاش تست رو با 1 آهنگ مشابه انجام میدادید. اینجوری یه جورایی مقایسه flac با حالت mp3 هست. ولی صدای سونی خیلی های رنج کنترل شده تری داره. در فایل فلک هم جزئیات بهطور محسوسی بیشتر پنیده میشن. تازه این در شرایطی بوده که خود فرایند record کلی جزئیات رو حذف میکنه. صدای سونی به عقیده من بهتره.
مخلص

amirsein
13-08-2017, 23:14
به نظر دوستان ارزش داره روی پخش فابریک باند عوض کنیم
چون واقعا بد نیست ، در حد ماشین سمند اگر توقع داشته باشی ی صدا معمولی که بالا خانواده استفاده کنیم

سلام . این که پخش فابریک خوبه یا نه. به عقیده بنده خوب نیست. بنده خودم در 206 اول صدا رو با پخش فابریک شنیدم بعد در ماشین یکی از دوستان با یک پخش رده پایین ( خیلی پایین) سونی شنیدم و در ماشین خودم 6350 پایونیر داشتم و همه با اسپیکرهای فابریک بودن. با این وجود صدا با 6350 خیلی قابل تحمل تر و شفاف تر بود. در پرشیا هم که اولش پخش vdo روش بود. صداش بد بود.
پخش مغذ متفکر سیستمه. شما اگه میتونی و بودجه داری که پخش و عوض کنی که عالیه ولی اگرم نه خورد خورد جلو برو و اول یک اسپیکر خوب بگیر تا بعد.
مخلص .

AmirELX
14-08-2017, 01:14
سلام دوستان عزیز و گرامی

موضوع اول:
برخی از دوستان از عدم راهنمایی گله کردند، ما از محضرشون عذرخواهی می کنیم.
دلیل این عدم راهنمایی، فرق قائل شدن و یا مقدم شمردن دیگران بر شما نیست. بلکه بخاطر اینه که برخی از کاربران، مطالعات و تجربیات خودشون رو در زمینه ی High-End متمرکز کردند.
لطفاً ناراحت نشید... دوستانی هستند که بهتر از ما به شما کمک کنند و انصافاً هم کم نمی گذارند.

موضوع دوم: مقایسه ی پخش ها
بنده نظر شخصی و یا اعتقادات آغشته به حب و بغض خودم رو راجع به پخش ها بیان نمی کنم.
سعی می کنم مطابق با واقعیت و به دور از قضاوت های یکجانبه صحبت کنم.
- HeadUnit مغز متفکر یک سیستم صوتی هست و اغلب پردازشات صوتی در اون انجام میشه، پس مهم ترین جز یک ستاپ صوتی محسوب میشه.
رنگ آمیزی صدا و دستکاری فرکانس ها به خاطر نوع چیپ ها و خازن هایی هست که در Board پخش به کار رفته.
از دیدگاه Music Freak ها، صداهای بی رنگ و دستکاری نشده، ســرد و بی روح تلقی میشن و جذابیت شنیداری ندارند. (اغلب کاربران)
ولی از دیدگاه Audiophile ها، آهنگ سازان و کسانی که در استودیو Vocal میگیرن، صداهای رنگ شده و دستکاری شده فاقد ارزش هستند.
Music Freak به دسته ای از علاقه مندان به موسیقی اطلاق میشه که به دنبال جذابیت در صدا هستند.
Audiophile به دسته ی فوق حرفه ای از علاقه مندان به موسیقی اطلاق میشه که به دنبال نقد صدا هستند.

- Audiophile ها به دلیل شناخت از دستگاه های موسیقی، ملودی، ریتم و سازها، به دنبال شناسایی نقاط قوت و ضعف آهنگساز و خواننده در موسیقی هستند. نه لذت بردن به بهانه ی جذابیت صدا...
نقد صدا زمانی ممکن هست که اثری از عوامل محدود کننده یا تقویت کننده ی فرکانس ها وجود نداشته باشد و به قول معروف صدا یکدست و Flat باشد.

شما را به تفکر راجع به مثال زیر دعوت می کنم...
اسپیکرهای مانیتورینگ استودیو و کارت صدای آنها چرا صدایی سرد و استریل دارند؟
چون آهنگساز و ناظر ضبط، به دنبال ایراد گیری از صدای خواننده و نوای نوازندگان است، نه پوشش ایرادات با رنگ آمیزی صدا...
آیا ممکن است در پس رنگ های صدا، فالش خواندن خواننده را تشخیص داد؟ معلومه... خیر...
اسپیکرهای مانیتورینگ نام بسیار با مصمایی دارند، مانیتور یعنی به نمایش درآوردن تمام ابعاد صدا، یعنی دیدن صدا، نه شنیدن آن!
تمرکز بر تفسیر موسیقی فقط در حالت برهنگی نُت ها امکان پذیر است، نه در لباسی رنگارنگ.

اما برگردیم به موضوع مقایسه ی پخش ها
با تفاسیری که در بالا عرض کردم، Music Freak ها به سوی Source هایی می روند که صدا را حسابی رنگ کنند تا به جذابیت آن بیفزایند.
اما Audiophile ها به دنبال Source هایی با حداقل رنگ آمیزی و دستکاری هستند تا جزئیات موسیقی را بشنوند و اینگونه لذت ببرند.

از دیدگاه منصفانه، اصطلاح درستی که باید برای پخش های امروزی کنوود (بعد از سال 2007) به کار برد، کنترل صدا نیست. بلکه دزدیدن صداست...
کنوود از به کار بردن چیپ هایی با فرکانس پردازش بالا و خازن های مرغوب امتناع می ورزد و این باعث جیغ شدن صدا در ولوم های بالا می شود. برای جلوگیری از این مشکل، روش جالبی را انتخاب کرده.
کنوود به صورت OEM و کارخانه ای،در حالت Flat اکولایزر پخش های خود را در محدوده ی Vocal و High-Range محافظه کارانه تنظیم کرده تا صدا جیغ نشود. (دزدیدن صدا)
در اصل کنوود نقطه ی مقابل پایونیر است...

- سونی تنها کمپانی سازنده ی پخش در دنیاست که از اول تا به اکنون، از اصول ترسیم شده ی خود تخطی نکرده و همیشه به صدای طبیعی و نچرال پایبند بوده است.
(به نقل از بزرگان الکترونیک و صدا)

اینکه فردی از صدای کنوود، سونی، کلاریون، پایونیر و... خوشش می آید، کاملاً با دیدگاه او به موسیقی ارتباط مستقیم دارد.
برخی زیبایی موسیقی را در برهنگی آن می بینند و برخی در جامه ی رنگارنگ نُت ها.
نظر هر کسی مورد احترام است...

amirfrang
14-08-2017, 12:57
یه نظر کوچیک بدم یکم بحث کنیم با هم. دقیقا همین نحوه درایو کردن قطعات مختلف رو که میفرمایید. شما در درایو اولیه تون کامپ هرتزی که داشتید صداش بم بوده بعد از اون آمپ هرتز که باز هم نسبت به هم رده هاش صداش بم بوده و 7056 هم که صداش بم بوده پس به نظر میرسه خوب درایو نشدن قطعه ها. اما بنده اگه فوکال رو بذاریم کنار mx165 دارم که بدلیل ساختار تیوترش صدای شارپی داره و آمپ راکفورد دارم که اونم صداش بم نیست و فکر میکنم فلت باشه. پس این صدا به عقیده من با کنوود بهتر شد. من صدای zero165 و ماسکونی وان رو با 8019 شنیدم. بم نبود انصافا. چون ساختار زیرو ووکال شفافی بهت میده. حدسم اینه که توی اون سیستم هم من 8019 رو بیشتر از سونی بپسندم ولی باد تست بشه. البته بازم سلیقه نقش بالایی رو ایفا میکنه. تعویض hdp4 با t600 خودش یه تحول مهمه. نظراتتون رو بگید خوشحال میشم.
در مورد کلیپ ها هم ممنون زحمت زیادی رو متحمل شدید که بنده تشکر میکنم. فقط کاش تست رو با 1 آهنگ مشابه انجام میدادید. اینجوری یه جورایی مقایسه flac با حالت mp3 هست. ولی صدای سونی خیلی های رنج کنترل شده تری داره. در فایل فلک هم جزئیات بهطور محسوسی بیشتر پنیده میشن. تازه این در شرایطی بوده که خود فرایند record کلی جزئیات رو حذف میکنه. صدای سونی به عقیده من بهتره.
مخلص
قربانت
اتفاقا همین share کردن اطلاعات کمک زیادی برای خرید بهتری بین خریدارهای محترم داره
زمانی که 7056 را داشتم سیستمم 8604 پایونر - hcx690 با ساب 1260 بود
ولی سیستمی که 165 xl ها را داشتم یکی بود
امپ راکفورد t600-t
ساب gladen rs12
کامپوننت hertz 165xl
, و پخش هم 9886 الپاین و در حال حاضر هم sony xb100
البته 9886 را روی hdp4 با همین سیستم بسته بودم که صدا واقعا کریستالی و غیر طبیعی شده بود که به گوش من اصلا جور در نمیومد ----
البته این تغییر این سوال را برام بوجود آورده که یا hdp4 از کیفیت بسیار پایینی برخورداره ( امپلی راکفورد از نظر وزنی 5 برابره هرتز وزن داشت)یا اینکه الپاین 9886 در مقابل این مدل سونی هیچگونه حرفی برای گفتن نداره - غیر از صفحه نمایش بزرگ تر و نرم بودن منوهاش
باز هم یاداوری کنم صدای بدون دستکاری و طبیعی سونی و پردیتل بسیار ارزشمنده
سونی xb100 صدا را واقعا بدون دستکاری تو خروجی تحویل میده با بهترین دیتیلی که دوست دارم
جالبه تغییر اینقد زیاد شده بود که اگر پول کامپوننتهام از قبل نگرفته بودم ، بعد از تست صدا احتمال اینکه بخوام عوضشون کنم زیر 1 درصد بود . واقعا صداشون تازه شکوفا شده بود:n09:
ولی باز بنظرم روی یک سیستم ثایت ، تست پخشهای سونی و کنوود (مدلهای ذکر شده ) کفه ترازو به شدت سمت سونی خواهد بود
البته باز این نظر بنده است و نظر کلیه دوستان قابل احترام است

farshad0123
14-08-2017, 16:01
KENWOOD PS695E
JBL JX963
SONY N 6950

کنوودو که کلا بیخیال شد باند خوب اصلا نمیتونه بزنه
اون 963 جی بی ال خوبه با 6950 سونی البته 6950 سونی قدرتی تره هم از نظر بیس هم پرتاب
690 سونی هم میتونی بگیری تفکیک صدای بالاتری داره رو جعبش هم زده مخصوص پخش های سونی دارای مدار مگابیس قشنگ عین ساب بیس میزنه ما برای یکی از دوستان دو جفت رو پژو پارس گذاشتیم سقف پژو پارس رو تکون میدادن کیفیتش هم حرف نداره تا ولوم اخر با اون حجم بیس تفکیک صداشو حفظ میکنه
من خودم 6950 دارم بیسش خیلی قویه حالا 690 از اون هم قویتره البته 6950 پرتاب صداش بیشتره از 690 ولی اون 690 از نظر کیفیت و بیس از 6950 جلوتره
البته من 6950 رو امپ 1004 سونی که 70 ار ام اسه نصب کردم باندها 100 ار ام اس هستن

hamidR15
14-08-2017, 20:02
KENWOOD PS695E
JBL JX963
SONY N 6950
سلام آقا ارادت دارم. اسمتون رو فراموش کردم.احوال شما؟
چرا بچه ها احتمالا ندیدن من هم الان دیدم که دیگه کار از کار گذت و 3010 رو زدی به بدن:n02:. واقعا راضی هستین؟
این کواکها هم من هیچ کدوم رو نشنیدم و توصیه میکنم از کواک فاصله بگیری.یه جفت کامپوننت خوب ببند برای درهای جلو.سعی کن یه آمپ مناسب هم تهیه کنی.یه آمپ 4 کانال.ولی کمی فی رو بیار بالا:n06:

amirsein
14-08-2017, 20:40
قربانت
اتفاقا همین share کردن اطلاعات کمک زیادی برای خرید بهتری بین خریدارهای محترم داره
زمانی که 7056 را داشتم سیستمم 8604 پایونر - hcx690 با ساب 1260 بود
ولی سیستمی که 165 xl ها را داشتم یکی بود
امپ راکفورد t600-t
ساب gladen rs12
کامپوننت hertz 165xl
, و پخش هم 9886 الپاین و در حال حاضر هم sony xb100
البته 9886 را روی hdp4 با همین سیستم بسته بودم که صدا واقعا کریستالی و غیر طبیعی شده بود که به گوش من اصلا جور در نمیومد ----
البته این تغییر این سوال را برام بوجود آورده که یا hdp4 از کیفیت بسیار پایینی برخورداره ( امپلی راکفورد از نظر وزنی 5 برابره هرتز وزن داشت)یا اینکه الپاین 9886 در مقابل این مدل سونی هیچگونه حرفی برای گفتن نداره - غیر از صفحه نمایش بزرگ تر و نرم بودن منوهاش
باز هم یاداوری کنم صدای بدون دستکاری و طبیعی سونی و پردیتل بسیار ارزشمنده
سونی xb100 صدا را واقعا بدون دستکاری تو خروجی تحویل میده با بهترین دیتیلی که دوست دارم
جالبه تغییر اینقد زیاد شده بود که اگر پول کامپوننتهام از قبل نگرفته بودم ، بعد از تست صدا احتمال اینکه بخوام عوضشون کنم زیر 1 درصد بود . واقعا صداشون تازه شکوفا شده بود:n09:
ولی باز بنظرم روی یک سیستم ثایت ، تست پخشهای سونی و کنوود (مدلهای ذکر شده ) کفه ترازو به شدت سمت سونی خواهد بود
البته باز این نظر بنده است و نظر کلیه دوستان قابل احترام است

خیلی هم عالی.
در مورد مقایسه و تحول صدایی که آمپ میتونه ایجاد کنه منم تجربه این موضوع رو داشتم. وقتی آمپ قبلیم رو با p600 عوض کردم واقعا از صدای آمپ حیرت کردم که یه آمپ چقدر میتونه موثر باشه. تازه با یه کواک و کامپ رده پایینی مثل mx که ظرفیت صدایی این گونه آمپ ها رو به طور کامل نشون نمیدن. شاید حوصلم اومد با آمپ قبلیم و p600 و کامپ فوکال یه تست گذاشتم . راجع به آمپ نکته دیگه ای هم هست اینه که مثلا حتی دو آمپ ماسکونی وان و ماسکونی as100.4 اختلاف بسیار زیادی دارند. راجع به این موضوع من با آقا افشین هم صحبت کردم. در زمانی که عکس آمپم رو هم در پی سی گذاشتم نوشتم که آمپ واقعا غوغا میکنه. خودم ایشالا ارتقای بعدیم یا خرید as100.4 خواهد بود یا تعویض mx . نمیدونم کدوم صدامو بهتر میکنه. اختلاف hdp4 و t600 هم اصلا کم نیست. آمپ های راکفورد سنگینن اکثرا . p600 هم از نظر وزنی خیلی سنگینه و من خودم اولش خیلی تعجب کردم. عملکرد heatsync رو هم بش دقت کن که چقدر در دفع حرارت مهمه. من که بدم نمیاد برای p600 فن جدا بذارم. من فکر میکنم عامل اصلیه تحول صداتون آمپتونه. میگم 80 درصد آمپ بوده و 20 درصد پخش.
سیستمی هم که 7056 روش بوده که قابل مقایسه با سیستم الانتون نبوده.
حمید أقا به من گفتن قراره سونی x100 رو هم شرکت بیاره و گفتم اگه آورد بریم با هم یه تست با 7056 و سونی بزنیم @hamidR15. ایشالا اگه جور شد کلیپ هم تهیه میکنم. :n19:

amirfrang
14-08-2017, 21:22
خیلی هم عالی.
در مورد مقایسه و تحول صدایی که آمپ میتونه ایجاد کنه منم تجربه این موضوع رو داشتم. وقتی آمپ قبلیم رو با p600 عوض کردم واقعا از صدای آمپ حیرت کردم که یه آمپ چقدر میتونه موثر باشه. تازه با یه کواک و کامپ رده پایینی مثل mx که ظرفیت صدایی این گونه آمپ ها رو به طور کامل نشون نمیدن. شاید حوصلم اومد با آمپ قبلیم و p600 و کامپ فوکال یه تست گذاشتم . راجع به آمپ نکته دیگه ای هم هست اینه که مثلا حتی دو آمپ ماسکونی وان و ماسکونی as100.4 اختلاف بسیار زیادی دارند. راجع به این موضوع من با آقا افشین هم صحبت کردم. در زمانی که عکس آمپم رو هم در پی سی گذاشتم نوشتم که آمپ واقعا غوغا میکنه. خودم ایشالا ارتقای بعدیم یا خرید as100.4 خواهد بود یا تعویض mx . نمیدونم کدوم صدامو بهتر میکنه. اختلاف hdp4 و t600 هم اصلا کم نیست. آمپ های راکفورد سنگینن اکثرا . p600 هم از نظر وزنی خیلی سنگینه و من خودم اولش خیلی تعجب کردم. عملکرد heatsync رو هم بش دقت کن که چقدر در دفع حرارت مهمه. من که بدم نمیاد برای p600 فن جدا بذارم. من فکر میکنم عامل اصلیه تحول صداتون آمپتونه. میگم 80 درصد آمپ بوده و 20 درصد پخش.
سیستمی هم که 7056 روش بوده که قابل مقایسه با سیستم الانتون نبوده.
حمید أقا به من گفتن قراره سونی x100 رو هم شرکت بیاره و گفتم اگه آورد بریم با هم یه تست با 7056 و سونی بزنیم @hamidR15. ایشالا اگه جور شد کلیپ هم تهیه میکنم. :n19:
ممنون از توضیحاتت. خیلی خوب بود
خیلی دوستداشتم صدای الپاین را با این راکفورد میشنیدم که متاسفانه نشد
ولی چیزی که به گوش بنده مشخص بود جنس صدای الپاین با من جور در نمیومد . رنگ شده بود
البته اقا امیر گل دو سه مدل الپاین قدیمی معرفی کردن که فرمودن صدای صافی داشتند که اونها عالی هستند
من الپاین ۳۰۵ با h100 و آمپ کواترو ادوسان و کامپ هرتز mile legend
شنیدم
باوربفرمااید صدای سیستم خودم با ،xl _ rockfortd و پخش سونی به مراتب بهتر ازاون شد طوری که پخش و پروسسورش را گذاشته برا فروش
بنظرم هر چی گوش انسان میتونه تو طبیعت صداها را بشنوه اون صدا باید ازپخش خارج بشه بدون دستکاری که من تو الپاین چنین چیزی را ندیدم
البته سه چهار مدل الپاین هستن که قضیشون با بقیه مدلهاش فرق میکنه
کامپهای dls upi6 هم رسیدن
انشا.. بعد ازتست مقایسشون با xl را فرصت کنم حتما میزارم
ممنون ازهمگی دوستان

کاش اقا حمیدزودتر اعلام میکرد پخش میارن . صبر کردن برا اقا حمید ارزش داره

Actros
14-08-2017, 22:36
سلام خدمت شما. جسارتا تا حمید آقا میان چند تانکته رو خدمتتون بگم. البته من سوال شما رو دیدم ولی ستاره های بالای اسمتون باعث شد صبر کنم تا خود حمید آقا بیان و به بهترین شکل پاسختون رو بدن.
فاز لاکچری نیست واقعا . بنده به عنوان یه عوض کوچیک اینجا واقعا مشکلات مالی زیادی دارم. برای همین صبر میکنم و مثلا سالی یه قطعه میخرم. بنده وقتی میبینم یک نفر یه کواک یا پخش ارزون یا متفرقه میخره ناراحت میشمچون پولی که با زحمت در میاد حیفه که در راه نادرست خرج بشه. البته این روحیه رو از حمید آقا یاد گرفتم حقیقتا.
جدا از موضوع اگه امکانش براتون هست بودجه رو یکم افزایش بدید ویه 690 فوکال و یا mc609 گلیدن که حدود 380 قیمت دارند بخرید. شما احتمالا میخواید چندین وقت استفاده کنید. توی اون رنج قیمتی که فرمودید کواک خوب نیست. شمام که آمپ دارید. پس یه کواک ضعیف نگیرید که بعدا پشیمون بشید.
کواک فوکال 75 وات توان میخواد و گلیدن فکر کنم 110 وات.
این نظر شخصی من بود که ایشالا حمید آقا اونو تکمیل میکنه.
سلام. داداش اون ستاره ها مال بخش سخت افزار فروم هست که زمانی مدیر بودیم:n02:
اینجا من اطلاع چندانی ندارم. نمیدونم من فک میکردم محصولات فوکال بیش از حد گران هستن تو ایران

کنوودو که کلا بیخیال شد باند خوب اصلا نمیتونه بزنه
اون 963 جی بی ال خوبه با 6950 سونی البته 6950 سونی قدرتی تره هم از نظر بیس هم پرتاب
690 سونی هم میتونی بگیری تفکیک صدای بالاتری داره رو جعبش هم زده مخصوص پخش های سونی دارای مدار مگابیس قشنگ عین ساب بیس میزنه ما برای یکی از دوستان دو جفت رو پژو پارس گذاشتیم سقف پژو پارس رو تکون میدادن کیفیتش هم حرف نداره تا ولوم اخر با اون حجم بیس تفکیک صداشو حفظ میکنه
من خودم 6950 دارم بیسش خیلی قویه حالا 690 از اون هم قویتره البته 6950 پرتاب صداش بیشتره از 690 ولی اون 690 از نظر کیفیت و بیس از 6950 جلوتره
البته من 6950 رو امپ 1004 سونی که 70 ار ام اسه نصب کردم باندها 100 ار ام اس هستن
ممنون عزیز. این باند کننود طبق نظرات بهرام شاپ کفته بودن که اون تیزی کنوود رو نداره و باند متعادلی هست.کلا بهترین محصول کنوود تو این رنج میدوننش. یه 6995ex هم داره که تیزه صد اش.اما این PS695E رو قبول داشتن.
الان جی بی ال پی 963 دارم عقب که متاسفانه تیوتراش سوخته بعد از چند سال کار. جلو هم کامپ جی بی ال دارم. آمپمم که قویه JBL GTO 75.4 که رو 4 اهم فک میکنم 105 وات میده و رو دو 141 وات.یه امپ مونو 8105 و یک ساب باکس 3010
کلا حرفای بازاریا رو گوش نمیدم ولی واقعا انگار راست میگن جی بی ال زود تیوتر میسوزونه برای همین زیاد تو خریدش ترغیب نمیشم. ساید برم سمت همون سونی 6950. چون ساب دارم بیس نمیخوام کیفیت میخوام . البته حجم خوب

سلام آقا ارادت دارم. اسمتون رو فراموش کردم.احوال شما؟
چرا بچه ها احتمالا ندیدن من هم الان دیدم که دیگه کار از کار گذت و 3010 رو زدی به بدن:n02:. واقعا راضی هستین؟
این کواکها هم من هیچ کدوم رو نشنیدم و توصیه میکنم از کواک فاصله بگیری.یه جفت کامپوننت خوب ببند برای درهای جلو.سعی کن یه آمپ مناسب هم تهیه کنی.یه آمپ 4 کانال.ولی کمی فی رو بیار بالا:
n06:
سلام مخلصم حمید خان. امیر بود اسمم:n12:
کامپ دارم واسه جلو جی بی ال 6508 که اونم چند ساله داره کار میکنه میخوام عوضش کنم
امپ 4 کانال هم دارم بالام نوستم قدرتشم مناسبه jbl gto 75.4 رو 2 اهم 105 وات میده
ساب هم دنبال سر و صدا نبودم فقط خواستم بیس رو از باندا بگیرم که کیفیت خوب بشه واسه همین رفتم سراغ یه ساب سبک که الان با فیلترای پخش 7016 بیس رو از باندا بگیرم.
متشکر از راهنمایی شما و سایر دوستان:n12:

amirsein
14-08-2017, 23:01
سلام. داداش اون ستاره ها مال بخش سخت افزار فروم هست که زمانی مدیر بودیم:n02:
اینجا من اطلاع چندانی ندارم. نمیدونم من فک میکردم محصولات فوکال بیش از حد گران هستن تو ایران:n12:
بله متوجه شدم مربوط به اینجا نبوده ولی به هر شکل قبل احترامه.
نه فوکال نسبت به قیمت جهانیش تو ایران با قیمت مناسبی وارد شده. اگه میبینیم مثلا قیمت کواکش از خیلی کواک ها بیشتره به این خاطره که به طور کلی فوکال برند برتریه. شما سری یوتوپیا فوکال رو ببین. به قول امیرخان قیمت دیه انسان دارن. مهم اینه که شرکت فوکال توانایی و علم ساخت چنین کامپ هایی رو داره. شما گلیدن رو هم ببینی یک کواک بیضی داره که قیمتش اونم نزدیک فوکاله. کلاس کاری این برند ها رو بیشتر از امثال پایونیر و کنووده. نمیگم الزاما تو همه رده های قیمتی برتره ولی حتما کسی که دنبال sq باشه. تو همه رده های قیمتی نگاهی به فوکال داره یا میتونه داشته باشه.

F.Behrozi
15-08-2017, 12:04
سلام به همه
حدود قیمت کامپ های گلیدن رو کسی میدونه
این سه مدل
zeroline165
zeroline165.2dc
zeroline 165.2pp

Actros
15-08-2017, 15:56
بله متوجه شدم مربوط به اینجا نبوده ولی به هر شکل قبل احترامه.
نه فوکال نسبت به قیمت جهانیش تو ایران با قیمت مناسبی وارد شده. اگه میبینیم مثلا قیمت کواکش از خیلی کواک ها بیشتره به این خاطره که به طور کلی فوکال برند برتریه. شما سری یوتوپیا فوکال رو ببین. به قول امیرخان قیمت دیه انسان دارن. مهم اینه که شرکت فوکال توانایی و علم ساخت چنین کامپ هایی رو داره. شما گلیدن رو هم ببینی یک کواک بیضی داره که قیمتش اونم نزدیک فوکاله. کلاس کاری این برند ها رو بیشتر از امثال پایونیر و کنووده. نمیگم الزاما تو همه رده های قیمتی برتره ولی حتما کسی که دنبال sq باشه. تو همه رده های قیمتی نگاهی به فوکال داره یا میتونه داشته باشه.
درسته
اره کلاس کاری این برندا بالا تر کنوود و پایونیر هست و قابل مقایسه نیستن.
جی بی ال و اینفینیتی هم مقداری بالاتر از کنوود و پایونیر قرار میگیرین.
فکرامو میکنم ببینم میتونم برا خودم کنار بیام فوکال 690 بگیرم. صداشم نشنیدم تا حالا

arash820
15-08-2017, 18:44
سعید عزیز درست اشاره کردند. باند هلیکس یک کواک با کیفیت ولی با حجم صدای پایین است هر چند که اتصال مستقیم به پخش تقریبا نیمی از توان این باند را پر میکنه.
اگر قصد خرید آمپ رو دارید آمپ هلیکس g four رو تهیه کنید به قیمت 600 به همراه پخش 300uvm کنوود که حدود 320 هست. قدم بعدی هم خرید یک ساب سبک مثل rs10 گلیدن و تکمیل رنج فرکانسی است .ساب مذکور هم 370 تومن هست. یک صدای با کیفیت و بدون پیک خواهید داشت که از گوش کردن موسیقی خستتون نمیکنه.
توضیح بیشتر این که آمپ هلیکس 4 کانال هست و به شما امکان اتصال ساب رو هم میده.
باند معروف اینفینیتی کاپا 11 هست که حدود 440 باید باشه الان. به شخصه صداش رو نمیپسندم.
مخلص.

سلام آقا امیر
با پیشنهاد شما فوکال 690 و پخش 300 کنوود گرفتم
قبلش از شما پرسیدم کنوود اینترفیس داره برای کنترل زیر فرمان 206 که شما گفتید هست
حالا که من خریدم میگن نیست
یکم دل چرگین شدم راستش
میخواستم ببینم چی راهنمایی میکنی

F.Behrozi
15-08-2017, 19:04
سلام به همه
این سه مدل
zeroline165
zeroline165.2dc
zeroline 165.2pp

کسی قیمت نداره
تا رنج شش م چی پیشنهاد میدین ؟

amirsein
15-08-2017, 20:15
سلام آقا امیر
با پیشنهاد شما فوکال 690 و پخش 300 کنوود گرفتم
قبلش از شما پرسیدم کنوود اینترفیس داره برای کنترل زیر فرمان 206 که شما گفتید هست
حالا که من خریدم میگن نیست
یکم دل چرگین شدم راستش
میخواستم ببینم چی راهنمایی میکنی

سلام . فکر میکنم از جای درستی نپرسیدید. روزی که رفتم x100 سونی رو تست کنم دوستم گفت بهش گفتن اینترفیس نمیخوره ولی خودش بهم نشون داد که میخوره. بلد نیستن بعضی ها. عکس بالا هم از سایت ... شاپ هست. که ایشون هم گفتن ساپورت میکنه.

الان زنگ زدم سوال کردم قبل 90 رو که اینترفیس درجه یک رو داشتن بعد 90 رو گفتن الان یکم کم شده ولی به زودی میارن. پخش قطعا قابلیت اینترفیس رو داره.
Pv برات چند تا شماره تلفن فرستادم.

من رفتم خیابون عباسی میگم میخوام فنر بزنی سیم تیوترم از توی داشبرد رد بشه. میگه پخشت رو عوض کن کنوود که خیلی به درد نخوره. بیا پایونیر برات ببندم. بعد میپرسه چند جفت خروجی داره؟!!! تو عمرش کنوود ندیده بود. متاسفانه کاسب های ما برخیشون اینجورین.
مخلص.

amirsein
15-08-2017, 21:13
سلام به همه
این سه مدل
zeroline165
zeroline165.2dc
zeroline 165.2pp

1050
1650
2500
موجود بودنشون و از حمید آقا بپرس.

arash820
15-08-2017, 21:47
سلام . فکر میکنم از جای درستی نپرسیدید. روزی که رفتم x100 سونی رو تست کنم دوستم گفت بهش گفتن اینترفیس نمیخوره ولی خودش بهم نشون داد که میخوره. بلد نیستن بعضی ها. عکس بالا هم از سایت ... شاپ هست. که ایشون هم گفتن ساپورت میکنه.

الان زنگ زدم سوال کردم قبل 90 رو که اینترفیس درجه یک رو داشتن بعد 90 رو گفتن الان یکم کم شده ولی به زودی میارن. پخش قطعا قابلیت اینترفیس رو داره.
Pv برات چند تا شماره تلفن فرستادم.

من رفتم خیابون عباسی میگم میخوام فنر بزنی سیم تیوترم از توی داشبرد رد بشه. میگه پخشت رو عوض کن کنوود که خیلی به درد نخوره. بیا پایونیر برات ببندم. بعد میپرسه چند جفت خروجی داره؟!!! تو عمرش کنوود ندیده بود. متاسفانه کاسب های ما برخیشون اینجورین.
مخلص.

مدل من 90 هست
صبح من از مغازه همون سایت گرفتم فوکال 690
حالا از اون که بگذریم
2-3 ساعتی با این سیستم که بستم کار کردم
ضبط به نظرم کیفیت صدای خوبی داری ولی بلندگوها اصلا
شفافیت صدا و کیفیت تو ولوم پایین بد نیست ولی اصلا بیس نداره
صدارو تا 27 یکم بالاتر میبرم در هم ریختگی صدا عجیب در حد یه اسپیکر آماتور داره خر خر میکنه
همه جوره هم تنظیمات مختلف و انجام دادم ولی همونه
قبلا من پاییونیر و پخش فابریک خودش وداشتم ولوم تا ته هیچ خرابی صدا نداشت و باس هم جوری بود شیشه ها میلرزید
کلا تعجب کردم و از خریدم راضی نیستم
ی

اینم عکسی که گرفتم نمیدونم از این عکس مشخص میشه چه اینترفیسی بهش میخوره
-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷-۰۸-۱۵_۱۱-۴۵-۰۵_thumb.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷-۰۸-۱۵_۱۱-۴۵-۰۵.jpg)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷-۰۸-۱۵_۱۱-۴۶-۴۵_thumb.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]۲۰۱۷-۰۸-۱۵_۱۱-۴۶-۴۵.jpg)

amirsein
15-08-2017, 22:26
مدل من 90 هست
صبح من از مغازه همون سایت گرفتم فوکال 690
حالا از اون که بگذریم
2-3 ساعتی با این سیستم که بستم کار کردم
ضبط به نظرم کیفیت صدای خوبی داری ولی بلندگوها اصلا
شفافیت صدا و کیفیت تو ولوم پایین بد نیست ولی اصلا بیس نداره
صدارو تا 27 یکم بالاتر میبرم در هم ریختگی صدا عجیب در حد یه اسپیکر آماتور داره خر خر میکنه
همه جوره هم تنظیمات مختلف و انجام دادم ولی همونه
قبلا من پاییونیر و پخش فابریک خودش وداشتم ولوم تا ته هیچ خرابی صدا نداشت و باس هم جوری بود شیشه ها میلرزید
کلا تعجب کردم و از خریدم راضی نیستم

-

اتفاقا اون سونی رو هم همین فروشگاه گفته بود اینترفیس نمیخوره. بدون آمپ وصل کردی؟ بارها و بارها گفته شده که این کواک ها یه جنس صدای دیگه دارن. شما با باند فابریک شیشه ماشین و میلرزوندی؟؟ گفته شده که انتظار بیس 718 و 1073 و ... رو از این کواک ها نداشته باشید. به نظرتون پخش فابریک و باد فابریک صداش بهتر بود؟
من این کواک رو میخوام برای یکی از دوستانم بگیرم. اگه نمیخوایدش pv به من پیام بدید یه قیمتی توافق کنیم خودم برش میدارم.

F.Behrozi
15-08-2017, 22:26
1050
1650
2500
موجود بودنشون و از حمید آقا بپرس.

ممنونم از جوابتون
یه سوال من هنوز ماشینمو نگرفتم یه بیست روز دیگه دعوت نامش میاد تا تحویل بدن هم حدودا یک ماه یعنی حداقل میگیم دوماه دیگه حالا سوالم اینه من میخوام یا دنا بخرم یا سورن .سورن رو دیدم میشه انگار پایین کنسول وسط پخش رو اضافه کرد که به فابریکش کاری نداشته باشه اما اگه دنا بخوام بخرم هیچ رقمه نمیشه فابریک رو عوض کرد.اگه پروسسور بخرم واسه پخش فابریکی جواب میده؟حدود قیمت پروسسور چنده ؟
کلا تو مقام مقایسه پخش حرفه ای کیفیت بهتری داره یا پخش فابریکی به انضمام پروسسور؟

arash820
15-08-2017, 22:34
اتفاقا اون سونی رو هم همین فروشگاه گفته بود اینترفیس نمیخوره. بدون آمپ وصل کردی؟ بارها و بارها گفته شده که این کواک ها یه جنس صدای دیگه دارن. شما با باند فابریک شیشه ماشین و میلرزوندی؟؟ گفته شده که انتظار بیس 718 و 1073 و ... رو از این کواک ها نداشته باشید. به نظرتون پخش فابریک و باد فابریک صداش بهتر بود؟
من این کواک رو میخوام برای یکی از دوستانم بگیرم. اگه نمیخوایدش pv به من پیام بدید یه قیمتی توافق کنیم خودم برش میدارم.
با باند فابریگ نه
پایونیر مدلش دقیقا یادم نیست حدود 250 دوسال پیش خریده بودم
پخش فابریک بود

F.Behrozi
16-08-2017, 09:06
ممنونم از جوابتون
یه سوال من هنوز ماشینمو نگرفتم یه بیست روز دیگه دعوت نامش میاد تا تحویل بدن هم حدودا یک ماه یعنی حداقل میگیم دوماه دیگه حالا سوالم اینه من میخوام یا دنا بخرم یا سورن .سورن رو دیدم میشه انگار پایین کنسول وسط پخش رو اضافه کرد که به فابریکش کاری نداشته باشه اما اگه دنا بخوام بخرم هیچ رقمه نمیشه فابریک رو عوض کرد.اگه پروسسور بخرم واسه پخش فابریکی جواب میده؟حدود قیمت پروسسور چنده ؟
کلا تو مقام مقایسه پخش حرفه ای کیفیت بهتری داره یا پخش فابریکی به انضمام پروسسور؟

سلام دوباره.اینجا همیشه اینقدر خلوت و در عین حال به سوال ها دیر جواب داده میشه ؟؟

hamidR15
16-08-2017, 13:37
سلام به همه
این سه مدل
zeroline165
zeroline165.2dc
zeroline 165.2pp
سلام.
زیرو 165 قیمتش هست 1.066 تومن
زیرو Dc هم شرکت تموم کرده.دو تا مونده بود یکی رو برای احمد گرفتم یکی هم برای یه نفر دیگه از دوستام.

hamidR15
16-08-2017, 13:47
ممنونم از جوابتون
سلام
دنا نخرین که به هیچ عنوان نمیتونید روش سیستم نصب کنید. سیستم برقی به هم میریزه.سورن هم ظارها ایران خودور ملت رو سر کار گذاشته.
اگر پخش حرفه ای مثل کلاریون D2 یا D3 یا p99 باشه من پخش رو انتخاب میکنم.
در غیر اینصورت 100% باید پروسسور نصب کنید.حدودا از 1600-700 به بالا برند ماسکنی ایتالیا.
ان شاءالله یک ماه دیگه بار جدیدش موجود میشه.

F.Behrozi
16-08-2017, 13:50
سلام.
زیرو 165 قیمتش هست 1.066 تومن
زیرو Dc هم شرکت تموم کرده.دو تا مونده بود یکی رو برای احمد گرفتم یکی هم برای یه نفر دیگه از دوستام.
اقا یه بنده خدایی اینا رو پیشنهاد داد گفت اگه میخوای لذت ببری و خسته نشی برو دنبال اینا
پخش 164 الپاین
دو جفت زیرولاین 165
امپ as 100.4
امپ 600 c1
ساب گلیدن rs12
باکس هم گفت پورت فرمولی درست کن و از این اماده ها نگیر
گفت دیتیل بهت میدم بده cnc بزنه یه جوریکه موزیکال باشه و یه کم چاشنی قدرت و تکمیل رنج فرکانس صدا بقیه باشه ؟
به نظرتون خوبه این ترکیب خیلی تعریف و تمجید میکرد مخصوصا از امپ چهار کانال
نمیدونم والا یه جورایی حرفاش انگار واقعی بود و نه از روی چاپلوسی واسه فروش جنسش؟؟اقا حمید شما که دستت تو کاره بگو چه کنم گفت تخفیف خوبم بهت میدم و فلان و خلاصه مخ منو زده:n01:

hamidR15
16-08-2017, 14:15
اقا یه بنده خدایی اینا رو پیشنهاد داد گفت اگه میخوای لذت ببری و خسته نشی برو دنبال اینا
پخش 164 الپاین
دو جفت زیرولاین 165
امپ as 100.4
امپ 600 c1
ساب گلیدن rs12
گفت دیتیل بهت میدم بده cnc بزنه یه جوریکه موزیکال باشه و یه کم چاشنی قدرت و تکمیل رنج فرکانس صدا بقیه باشه ؟
نمیدونم والا یه جورایی حرفاش انگار واقعی بود و نه از روی چاپلوسی واسه فروش جنسش؟؟اقا حمید شما که دستت تو کاره بگو چه کنم گفت تخفیف خوبم بهت میدم و فلان و خلاصه مخ منو زده:n01:

اتفاقا ست فوق العاده ای پیشنهاد دادن.
ولی باکس رو باید سیلد بسازی. اگر خواستی بفرمایید.خصوصی تون رو چک کنید.

F.Behrozi
16-08-2017, 14:39
اتفاقا ست فوق العاده ای پیشنهاد دادن.
ولی باکس رو باید سیلد بسازی. اگر خواستی بفرمایید.خصوصی تون رو چک کنید.

اقا پی ام دادم تو تلگرام

khark11
16-08-2017, 18:39
پخش 164 الپاین
دو جفت زیرولاین 165
امپ as 100.4
امپ 600 c1
ساب گلیدن rs12

طراحی این جور سیستم ها تخصص آقا حمید هست و بس، آمپ و سابی که گفتی من دارم الان، عالیه، نمیدونم دقیقا چه کلمه ای باید بگم که خوبیش رو درک کنی، ولی پخش رو هزینه کن که بعدا پشیمون نشی...

قصد چاپلوسی و تعریف و تمجید ندارم، ولی آقا حمید کلا یه قدم از دنیای ادیو ایران جلوتره ...

poloton7
16-08-2017, 18:41
سلام دوستان دوتا سوال دارم...
1- پخش جدید سونی 5150bt بردار کمی کوچکتر xb100bt است..اما این پخش 5150 با اختلاف قیمت حدود 350 تومن با xb100bt است...ایا 2 ولتی پخش 5150 همان کیفیت صدایی xb100bt را دارد..ایا خرید 5150 ارزش دارد با قیمت 400 تومن؟؟//
2-فرق پخش کنوود 7056 با 8019 از نظر صدایی..امکانات. و.. چه فرقی می کند وخرید کدام بهتر است؟؟؟؟
farshad0123
16-08-2017, 19:09
سلام دوستان دوتا سوال دارم...
1- پخش جدید سونی 5150bt بردار کمی کوچکتر xb100bt است..اما این پخش 5150 با اختلاف قیمت حدود 350 تومن با xb100bt است...ایا 2 ولتی پخش 5150 همان کیفیت صدایی xb100bt را دارد..ایا خرید 5150 ارزش دارد با قیمت 400 تومن؟؟//
2-فرق پخش کنوود 7056 با 8019 از نظر صدایی..امکانات. و.. چه فرقی می کند وخرید کدام بهتر است؟؟؟؟
سلام ولتاژ رو ملاک قرار نده من پخش یکی از دوستان سونی مدل 1202رو سیستمم تست کردم 2ولتی بود ولی 2ولتش از پخش کنوود 300u من که 4ولتیه قویتر بود با اینکه گین امپم رو 4ولت بود و برای پخش 1202 هنوز جا داشت که بازش کنم و تا 2ولت بزارم با اینحال که گین روی 4ولت بود باز قویتر بود
منم بعدا ضبطمو میفروشم یه 5150 میگیرم فعلا یه امپ مونو کنوودی برا ساب بگیرم تا بعدا اما فعلا مشکل اینجاست که نمیتونم به کنوود بخاطر استفاده از قطعات بی کیفیت اطمینان کنم نمیدونم امپ مونوش خوبه یا نه

Actros
18-08-2017, 02:15
دوستان کسی تجربه استفاده از کواک JVC 7158 رو داشته ؟ سابقه بسیاری داره تو بازار ایران خیلی هم ازش تعریف میشه به عنوان یکی از بهترین کواک ها البته د ر برندهای هم سطح یعنی کنوود پایونیر سونی

farshad0123
18-08-2017, 10:45
دوستان کسی تجربه استفاده از کواک JVC 7158 رو داشته ؟ سابقه بسیاری داره تو بازار ایران خیلی هم ازش تعریف میشه به عنوان یکی از بهترین کواک ها البته د ر برندهای هم سطح یعنی کنوود پایونیر سونی

اگر بیس و پرتاب صدا برات مهم نیست خوبه من با امپ جی وی سی صداشو شنیدم بیس خشک و پرتاب صدای کمی داره،میدرنجش قویه و تو ولومای بالا هم صدا یخورده تیز میشه ولی کیفیتش از 718 بالاتره

saeid 22
18-08-2017, 13:19

سلام من جایه شما بودم کواک گلیدن 609 یا جی بی ال 939 یا از اینفینتی بر میداشتم هم قدرتیه هم کیفیتی

TheGnomonWorkshop
18-08-2017, 14:09
سلام دوستان
من از سیستم ماشین سر در نمیارم
یکم تحقیق کردم ولی زیاد چیزی دستگیرم نشد
یه سیستم سر حال و با کیفیت و وضوح بالا واسه پژو پارس چی پیشنهاد میدین؟
از کامپوننت فوکال مدل ps 165 v1 خوشم اومده. دوس دارم اینم توش باشه.
قدرت صدا برام‌مهم نیس فقط کیفیت. البته کیفیت هرچقد هم بالا باشه بدون ساب ارزش نداره.
یه ساب جمع و جور و متوسط هم کنارش باشه خوبه از یه مارک خوب. پخش هم مثل اینکه الپاین خوبه
میخوام رو طاقچه صندوق عقب هم بلند گو باشه ولی با کیفیت
خلاصه...
یه سیستم پدر دار تا حداکثر ۲ و ۵۰۰ چی میتونید پیشنهاد بدین
فکر کنید واسه خودتونه
یه سایتی هم معرفی کنید که همشو یکجا داشته باشه با قیمت مناسب
بی زحمت قیمتا رو هم بفرمایید
مرسی:n40:

mehran1350
18-08-2017, 14:52
سلام دوستان عزیز یه راهنمایی میخواستم برای خرید سیستم شامل ضبط و باند و آمپلی بدون ساب تا سقف 1/5 میلیون برای تندر 90، مهم هم برام کیفیت و تفکیک صدا هستش و بیس و صداها در ولوم بالا بهم نریزه. با تشکر و سپاس فراوان

farzad3260
18-08-2017, 19:06
دوستان ممکنه بین مدلهای زیر یه مقایسه انجام بدید؟ ترجیح به ترتیب؟
میخوام درب جلوی سمند ببندم. همخوانی با کواک عقب هم داشته باشه 693.11 kappa

hertz hsk165
DLS R6A
Helix E62C
rockford 1652-s

ahmadd
19-08-2017, 07:59
دوستان ممکنه بین مدلهای زیر یه مقایسه انجام بدید؟ ترجیح به ترتیب؟
میخوام درب جلوی سمند ببندم. همخوانی با کواک عقب هم داشته باشه 693.11 kappa

hertz hsk165
DLS R6A
Helix E62C
rockford 1652-s

هرتز صدای بم

دی ال اس رو نمیدونم

هلیکس تفکیک خوب و میدبیس ضعیف

راکفورد کریستالی و توئیتر باز

اگر به دنبال کیفیت هستید به سمت تک استیج حرکت کنید

zacree1360
19-08-2017, 12:28
من قصد خرید یک هد یونیت 163 الپاین دارم و کامپوننت hsk-65xl هرتز یا rs-x165 گلدین به نظر شما کدام از لحاظ کیفیت صدا بهتره
و امپلیفایر چه پیشنهاد می کنید
و هد یونیت چطوره ؟ همینی که انتخاب کردم مناسب هست ؟

iman76
19-08-2017, 12:41
من سیستم کیفیتی میخوام واسه 206. نظرم روی تک استیج(جلو) کامپوننت هست.یه کامپ مثل focal 165 v1. حالا نمیدونم کامپ بدون ساب خیلی بده؟ چون از ساب و اینکه کلا بخواد ماشین رو بلرزونه خوشم نمیاد. با ساب اکتیو میشه اوکیش کرد؟

amirsein
19-08-2017, 22:40
سلام دوستان .
یه توصیه خدمتتون کنم که هر جنسی رو که میخرید جلوی فروشنده تست کنید تا جای امکان. الان دوستمون آقا آرش کواک فوکال رو گرفته بود و خیلی ناراضی بود. غافل از این که یکی از کواک ها از داخل قطع بوده از ابتدا . بعد از درست کردن کواک توسط فروشنده محترم ، رضایت ایشون هم از کواک خیلی بیشتر شد. اینا همه قطعات الکتریکی هستن و گرونترینشون هم ممکنه که یک اختلال داشته باشن هر چند که احتمالش خیلی پایینه ولی صفر نیست.

farzad3260
19-08-2017, 22:46
سلام دوستان .
یه توصیه خدمتتون کنم که هر جنسی رو که میخرید جلوی فروشنده تست کنید تا جای امکان. الان دوستمون آقا آرش کواک فوکال رو گرفته بود و خیلی ناراضی بود. غافل از این که یکی از کواک ها از داخل قطع بوده از ابتدا . بعد از درست کردن کواک توسط فروشنده محترم ، رضایت ایشون هم از کواک خیلی بیشتر شد. اینا همه قطعات الکتریکی هستن و گرونترینشون هم ممکنه که یک اختلال داشته باشن هر چند که احتمالش خیلی پایینه ولی صفر نیست.
این مشکل برای کواک اینفینیتی منم بوجود اومده بود.چون خرید از راه دور بود چاره ای نبود.نصاب محل اتصال رو باز کرد و بست درست شد. متاسفانه یه اسپیکرم روش جای چسب فوری موند...

amirsein
19-08-2017, 22:53
من سیستم کیفیتی میخوام واسه 206. نظرم روی تک استیج(جلو) کامپوننت هست.یه کامپ مثل focal 165 v1. حالا نمیدونم کامپ بدون ساب خیلی بده؟ چون از ساب و اینکه کلا بخواد ماشین رو بلرزونه خوشم نمیاد. با ساب اکتیو میشه اوکیش کرد؟
سلام
سیستم صوتی اصولی بدون ساب اصلا امکان نداره .شما که از لرزوندن ماشین بیزاری یک ساب 8 اینچ بگیر با یک آمپ سبک. هم حجم بسیار کمی داره هم صدای قشنگی داره. بدون ساب رنج فرکانسی کامل نمیشه. فرکانس های زیر 80 هرتز رو اسپیکرها تقریبا توان پخش ندارن. تک استیج بدون ساب اصلا نبند.
ساب اکتیو هم نگیر پشیمون میشی. نسبت به قیمتش به نظر من بازده مناسبی نداره. یک آمپ چهار کانال بگیر با کامپ و ساب.

poloton7
19-08-2017, 23:42
ممنون..امیر حسین...
از شما واز اقا امیر سوال دارم...
پخش بلاپونکت سری کازابلانکاmp56 از نظر صدایی و امکانات بهتره. یا سونی ۵۱۵۰bt....
پخش بلاپونکت استوک ۳۲۰ تومنه....سونی 5150bt اک...۳۷۰تومن....
متاسفانه..کسی ندارم صدای این دو پخش را بشنوم..

farzad3260
20-08-2017, 00:50
سلام

امیر عزیز، شما هم rs12 داری. من ساب رو نصب کردم و طبیعتا همون طور که انتظار میرفت فوق العاده بود. اما میخوام لرزش کمتر باشه. خیلی قدرتش به صداهای اسپیکر میچَربه. میخوام ولت متر تهیه کنم و ولتاژ کمتری به ساب بدم. بنظرت چه ولتاژی بدم به ساب؟ استیج عقب 80 و استیج جلو 40 rms برای اسپیکرام ست شده و با fader بالانس نصبی دارم.

amirsein
20-08-2017, 01:17
امیر عزیز، شما هم rs12 داری. من ساب رو نصب کردم و طبیعتا همون طور که انتظار میرفت فوق العاده بود. اما میخوام لرزش کمتر باشه. خیلی قدرتش به صداهای اسپیکر میچَربه. میخوام ولت متر تهیه کنم و ولتاژ کمتری به ساب بدم. بنظرت چه ولتاژی بدم به ساب؟ استیج عقب 80 و استیج جلو 40 rms برای اسپیکرام ست شده و با fader بالانس نصبی دارم.

اگه باکست سیلد باشه نباید خیلی ویبره بزنه. ماشینتون چیه؟
در تنظیم اسپیکرها درست ترین حالت sq اینه که تقریبا 75 درصد صدا از جلو باشه و بقیه از عقب. یعنی سرنشین جلو تقریبا صدا رو از جلو بشنوه و عقبی ها از عقب. البته اسپیکر همباید ظرفیت این کارو داشته باشه. 40 وات به نظر برای این کار کمه.
ولت متر به نظرم نیازی نیست یکم به صدای ساب گوش کنی کاملا مشخصه حد توانش چقدره. شما صدا رو گوش کن و در موزیک های مختلف با sub level پخش بیس رو تنظیم کن. البته حجم باکس سیلد اگه بیش از 32 لیتر باشه کم کم به سمت ویبره بیشتر میره یکم.

amirsein
20-08-2017, 01:25
ممنون..امیر حسین...
از شما واز اقا امیر سوال دارم...
پخش بلاپونکت سری کازابلانکاmp56 از نظر صدایی و امکانات بهتره. یا سونی ۵۱۵۰bt....
پخش بلاپونکت استوک ۳۲۰ تومنه....سونی 5150bt اک...۳۷۰تومن....
متاسفانه..کسی ندارم صدای این دو پخش را بشنوم..

قربون شما مرتضی عزیز. حقیقت من صدا هیچ کدوم از این پخش ها رو نشنیدم. ایشالا امیر خان میان و ما هم از نظرشون استفاده میکنیم . ولی بازم همونطور که بهت گفتم به نظرم دنبال تعویض پخش تو همین رده قیمتی نباش. اگه میخوای پخش عوض کنی صبر کن پولت جمع بشه و برو سراغ پخش های رده بالاتر مثل x100 و 7056 و ... که خودت بهتر از من لیستشونو میدونی تا یه تاثیر محسوس بهت بدن.
البته این نظر منه .
مخلص.

farzad3260
20-08-2017, 01:30
اگه باکست سیلد باشه نباید خیلی ویبره بزنه. ماشینتون چیه؟
در تنظیم اسپیکرها درست ترین حالت sq اینه که تقریبا 75 درصد صدا از جلو باشه و بقیه از عقب. یعنی سرنشین جلو تقریبا صدا رو از جلو بشنوه و عقبی ها از عقب. البته اسپیکر همباید ظرفیت این کارو داشته باشه. 40 وات به نظر برای این کار کمه.
ولت متر به نظرم نیازی نیست یکم به صدای ساب گوش کنی کاملا مشخصه حد توانش چقدره. شما صدا رو گوش کن و در موزیک های مختلف با sub level پخش بیس رو تنظیم کن. البته حجم باکس سیلد اگه بیش از 32 لیتر باشه کم کم به سمت ویبره بیشتر میره یکم.
نمیدونم توی پایونییر ساب لِوِل چطور تنظیم میشه...شاید موازی با تنظیم lpf گذاشته باشنش.
متاسفانه برای هماهنگی با سایز در سمند ۴ اینچی هلیکس خریدم... الان فکرم روی ۶.۵ اینچ هلیکس یا راکفورد یا حتی dls reference هست. ویدیو هایی که از آخری دیدم خیلی چشم نواز بودن.

amirsein
20-08-2017, 01:38
نمیدونم توی پایونییر ساب لِوِل چطور تنظیم میشه...شاید موازی با تنظیم lpf گذاشته باشنش.
متاسفانه برای هماهنگی با سایز در سمند ۴ اینچی هلیکس خریدم... الان فکرم روی ۶.۵ اینچ هلیکس یا راکفورد یا حتی dls reference هست. ویدیو هایی که از آخری دیدم خیلی چشم نواز بودن.

پایونیر رو چند وقته باهاش کار نکردم یادم رفته . فردا تو پخشم نگاه میکنم ببینم کجاش بود . اره من تو خوب بودن سایز 13 هم کمی شک داشتم که بعد از گوش کردن دیدم 13 خوب هم داریم ولی کامپ سایز 10 دیگه خیلی توتش کمه و توصیه نمیشه. متاسفانه سمند بدیش همینه . ولی ایشالا یه کیک پنل بگیرید و یه کامپ خوب 16.5 سانتی تهیه کنید و حالشو ببرید فرزاد عزیز.
در تنظیمات پخش و ... به نظرم بهترین وسیله گوشهای ما هست.

farzad3260
20-08-2017, 01:40
پایونیر رو چند وقته باهاش کار نکردم یادم رفته . فردا تو پخشم نگاه میکنم ببینم کجاش بود . اره من تو خوب بودن سایز 13 هم کمی شک داشتم که بعد از گوش کردن دیدم 13 خوب هم داریم ولی کامپ سایز 10 دیگه خیلی توتش کمه و توصیه نمیشه. متاسفانه سمند بدیش همینه . ولی ایشالا یه کیک پنل بگیرید و یه کامپ خوب 16.5 سانتی تهیه کنید و حالشو ببرید فرزاد عزیز.
در تنظیمات پخش و ... به نظرم بهترین وسیله گوشهای ما هست.
ممنونم. توی ۱۳ سانتی ها خوباشو معرفی میکنید؟ یکیش که rs130 سه اهمی هست!

ahmadd
20-08-2017, 01:43
من قصد خرید یک هد یونیت 163 الپاین دارم و کامپوننت hsk-65xl هرتز یا rs-x165 گلدین به نظر شما کدام از لحاظ کیفیت صدا بهتره
و امپلیفایر چه پیشنهاد می کنید
و هد یونیت چطوره ؟ همینی که انتخاب کردم مناسب هست ؟

بفرمایید به چه سبک از موسیقی علاقه دارید تا بهتر بشه در مورد هدیونیت نظر داد

پخش 163 یا اینکه فایل flac را هم پخش می کند ولی سه خروجی آمپش دو ولتیه ولی 164 چهار ولتی هست

گفتم در جریان باشید

amirsein
20-08-2017, 01:48
ممنونم. توی ۱۳ سانتی ها خوباشو معرفی میکنید؟ یکیش که rs130 سه اهمی هست!

والا حقیقت فرزاد جان من به خاطر لطف یا کم لطفی برخی دوستان تصمیم گرفتم قطعه معرفی نکنم و سوالات کلی رو اگه بلد باشم پاسخ بدم ولی دوستان با سابقه مثل شما تفاوت میکنن و من از تبادل نظر با افرادی مثل شما لذت میبرم.
شما پخش و آمپتون چی بود؟ و البته بودجه مد نظرتون.

farzad3260
20-08-2017, 01:51
والا حقیقت فرزاد جان من به خاطر لطف یا کم لطفی برخی دوستان تصمیم گرفتم قطعه معرفی نکنم و سوالات کلی رو اگه بلد باشم پاسخ بدم ولی دوستان با سابقه مثل شما تفاوت میکنن و من از تبادل نظر با افرادی مثل شما لذت میبرم.
شما پخش و آمپتون چی بود؟ و البته بودجه مد نظرتون.
شما یا هر دوست دیگری نظر و تجربه شخصیتونو به اشتراک میذارین و انتخاب نهایی با ماست. نفع و ضرری هم ندارید و جز لطف نیست.
پخش 9650bt و آمپ فعلا 8400. توانش باشه آینده G four. قطعه ای رو بتونم دست دو میگیرم نتونم در آینده نزدیک میرم سراغش

amirsein
20-08-2017, 02:03
شما یا هر دوست دیگری نظر و تجربه شخصیتونو به اشتراک میذارین و انتخاب نهایی با ماست. نفع و ضرری هم ندارید و جز لطف نیست.
پخش 9650bt و آمپ فعلا 8400. توانش باشه آینده G four. قطعه ای رو بتونم دست دو میگیرم نتونم در آینده نزدیک میرم سراغش

شما درست میفرمایید.
البته بودجه رو نگفتید. 8400 آمپ بدی نیست ولی کنترل صدای g four و جنس صداش سرتره. من توصیم به دوستانی مثل شما که به سیستم صوتی علاقه مندن مثل خودم اینه که اگه میخواید قطعه ای رو ارتقا بدید نرید سراغ 1 پله بالاتر . حداقل 2 یا سه پله ارتقا بدید که راضیتون کنه. مثلا من خودم نرفتم کواک رو بدم و rs165 بگیرم. رفتم 3 یا 4 پله بالاتر که تا مدت زیادی خستم نکنه. من تقریبا سالی 1 قطعه میگیرم ولی خوب میگیرم.
در مورد کامپ الان برندهای خوب که من صداشون رو میپسندم گلیدن از rs به بالا هست و فوکال سری اکسپرت به بالا. راکفوردم خوبه انصافا منتها یکم سلیقه خاص تری داره. فردا از دوستانم میپرسم ببینم 13 کدوم کامپها موجوده از فوکال. البته من متوجه نشدم 13 رو برای کدوم قسمت میخواید چون اگه کیک تهیه کنید که حتما 16 میگیرید. هلیکس حتی سری اسپریت هم حجم صدای پایینی داره والبته با کیفیته ولی حجم صداش خیلی کمه به نظرم.

farzad3260
20-08-2017, 02:11
شما درست میفرمایید.
البته بودجه رو نگفتید. 8400 آمپ بدی نیست ولی کنترل صدای g four و جنس صداش سرتره. من توصیم به دوستانی مثل شما که به سیستم صوتی علاقه مندن مثل خودم اینه که اگه میخواید قطعه ای رو ارتقا بدید نرید سراغ 1 پله بالاتر . حداقل 2 یا سه پله ارتقا بدید که راضیتون کنه. مثلا من خودم نرفتم کواک رو بدم و rs165 بگیرم. رفتم 3 یا 4 پله بالاتر که تا مدت زیادی خستم نکنه. من تقریبا سالی 1 قطعه میگیرم ولی خوب میگیرم.
در مورد کامپ الان برندهای خوب که من صداشون رو میپسندم گلیدن از rs به بالا هست و فوکال سری اکسپرت به بالا. راکفوردم خوبه انصافا منتها یکم سلیقه خاص تری داره. فردا از دوستانم میپرسم ببینم 13 کدوم کامپها موجوده از فوکال. البته من متوجه نشدم 13 رو برای کدوم قسمت میخواید چون اگه کیک تهیه کنید که حتما 16 میگیرید. هلیکس حتی سری اسپریت هم حجم صدای پایینی داره والبته با کیفیته ولی حجم صداش خیلی کمه به نظرم.
تمام بحث در مورد اسپیکر توی در هست!
بودجه ۵۰۰ هست و اگر نیاز به انعطاف باشه باید صبر کنم. کیک پنل نخواهم گرفت چون نمیدونم چقدر این ماشین رو دارم و اگر مجبور شم کمی بُرش میدم فلز رو.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

zacree1360
20-08-2017, 06:54
بفرمایید به چه سبک از موسیقی علاقه دارید تا بهتر بشه در مورد هدیونیت نظر داد

پخش 163 یا اینکه فایل flac را هم پخش می کند ولی سه خروجی آمپش دو ولتیه ولی 164 چهار ولتی هست

گفتم در جریان باشید

بین این دو مدل زیاد فرقی نداره برام چه 164 یا 163 پسوند flac رو فوقش با گوشی پخش می کنم
اما تو سایت الپاین 163 رو 4 اهمی با سه خروجی مشخصاتش معرفی کرده ولی زیاد مطمین نیستم
کامپوننت رو چی انتخاب کنم از دو مدلی که گفتم

همه نوع اهنگ گوش میدم به قول ما جنوبی ها هم اهنگهای نیم پرده و هم ربع پرده گوش میدم
گفتم فقط از صدای تیز و بم زیاد خوشم نمیاد
بیشتر برام ملاک صدا شفاف و واضح می باشد
خوانده های داخلی معینی خواجه امیری داریوش
خارجی کوهین و گاهی الکترونیک :n01::n01::n01:

parsa1518
20-08-2017, 07:32
سلام.دوستان کسی صدای کامپهای فوکال گوش کرده میخواستم یه توضیحی بگیرم از نوع
صداشون و یه مقایسه ای بشه با سبک صدای هلیکس یا گلیدن.کامپ 16سانتی fxیاv1فوکال رو
هر کس تست کرده ممنون میشم ما هم بی نصیب نزاره.

TheGnomonWorkshop
20-08-2017, 09:57
سلام دوستان
قدرت صدا برام‌مهم نیس فقط کیفیت. البته کیفیت هرچقد هم بالا باشه بدون ساب ارزش نداره.
یه ساب جمع و جور و متوسط هم کنارش باشه خوبه از یه مارک خوب. پخش هم مثل اینکه الپاین خوبه
خلاصه...
فکر کنید واسه خودتونه

کسی راهنمایی نمیکنه؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان
خلاصه...
فکر کنید واسه خودتونه

کسی راهنمایی نمیکنه؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان
خلاصه...
فکر کنید واسه خودتونه

کسی راهنمایی نمیکنه؟

ahmadd
20-08-2017, 10:37
بین این دو مدل زیاد فرقی نداره برام چه 164 یا 163 پسوند flac رو فوقش با گوشی پخش می کنم
اما تو سایت الپاین 163 رو 4 اهمی با سه خروجی مشخصاتش معرفی کرده ولی زیاد مطمین نیستم
کامپوننت رو چی انتخاب کنم از دو مدلی که گفتم

همه نوع اهنگ گوش میدم به قول ما جنوبی ها هم اهنگهای نیم پرده و هم ربع پرده گوش میدم
گفتم فقط از صدای تیز و بم زیاد خوشم نمیاد
بیشتر برام ملاک صدا شفاف و واضح می باشد
خوانده های داخلی معینی خواجه امیری داریوش
خارجی کوهین و گاهی الکترونیک :n01::n01::n01:

آنچه که خروجی چهار ولتی برای اون ذکر شده مدل bt این محصول هست

برای سفارش آسیا این محصول خروجی 2 ولت ذکر شده از جمله سایت خود آلپاین

من خودم صدای این دو پخش رو نشنیدم و فقط تحقیقاتم رو گفتم و خودم هم پخش 164 رو خریدم که هنوز نصب نکردم

پخش sony-mex-xb100bt بسیار پخش خوبی هست و در سال 2006 جایزه برده است و بیشتر برای موسیقی وکال مناسب است با میدبیس ضعیف، صدای این پخش بدون رنگ است

در تحقیقات بنده ظاهرا پخش آلپاین توانسته است یک صدای شفاف را بدون جیغی به نمایش بگذارد با میدبیس متوسط

پایونیر 80prs با صدایی رنگ شده با مدیبیس خوب و پر

اگر بودجه خودتون رو هم مشخص میکردید خیلی خوب بود ولی هرتز صدای نسبتا بمی داره و به نظر شخصی بنده اصلا مناسب نیست. من پیشنهادم همون گلیدن هست، فیلمهای کامپوننت rs با پخشهای آلپاین داخل یوتیوب هست که ترکیب بسیاری خوبی است و میتوانید گوش کنید

من فکر میکنم برای موسیقیهای متنوع باید پخش و کامپی بخرید که هم برای وکال مناسب و هم برای موسیقیهای الکترونیک میدبیس راضی کننده داشته باشد

zacree1360
20-08-2017, 11:12
آنچه که خروجی چهار ولتی برای اون ذکر شده مدل bt این محصول هست

برای سفارش آسیا این محصول خروجی 2 ولت ذکر شده از جمله سایت خود آلپاین

من خودم صدای این دو پخش رو نشنیدم و فقط تحقیقاتم رو گفتم و خودم هم پخش 164 رو خریدم که هنوز نصب نکردم

پخش sony-mex-xb100bt بسیار پخش خوبی هست و در سال 2006 جایزه برده است و بیشتر برای موسیقی وکال مناسب است با میدبیس ضعیف، صدای این پخش بدون رنگ است

در تحقیقات بنده ظاهرا پخش آلپاین توانسته است یک صدای شفاف را بدون جیغی به نمایش بگذارد با میدبیس متوسط

پایونیر 80prs با صدایی رنگ شده با مدیبیس خوب و پر

اگر بودجه خودتون رو هم مشخص میکردید خیلی خوب بود ولی هرتز صدای نسبتا بمی داره و به نظر شخصی بنده اصلا مناسب نیست. من پیشنهادم همون گلیدن هست، فیلمهای کامپوننت rs با پخشهای آلپاین داخل یوتیوب هست که ترکیب بسیاری خوبی است و میتوانید گوش کنید

من فکر میکنم برای موسیقیهای متنوع باید پخش و کامپی بخرید که هم برای وکال مناسب و هم برای موسیقیهای الکترونیک میدبیس راضی کننده داشته باشد

بسیار تشکر از جواب دقیق شما
چون می خواهم ماه به ماه بگیرم بودجه ای مشخصی نزاشتم ولی برای خرید اول بیش از 2 تومن گوشه گذاشتم
تعریف این مدل سونی زیاد شنیدم ولی صدای الپاین 140 شنیدم نصبتان خوب بود و از p99 به نظر من بهتر بود به همین دلیل رفتم سراغ برند الپاین (البته نصبت به قیمت )
حال اگر کسی از دوستان صدای هر دو مدل الپاین 164 یا 163 و یا سونی 100 رو شنیده باشه بگه کدوم صدای بی نقص تری داره منظورم بین الپاین و سونی 100 می باشد ممنون میشم از دوستان

کامپوننت گولدین پس تایید شد :n02::n02:
برای استیج عقب چه نظری دارین ؟ باز می گم با توجه به اینکه ووفیر نمی خواهم نصب کنم
با تشکر

amirfrang
20-08-2017, 15:31
چون می خواهم ماه به ماه بگیرم بودجه ای مشخصی نزاشتم ولی برای خرید اول بیش از 2 تومن گوشه گذاشتم
تعریف این مدل سونی زیاد شنیدم ولی صدای الپاین 140 شنیدم نصبتان خوب بود و از p99 به نظر من بهتر بود به همین دلیل رفتم سراغ برند الپاین (البته نصبت به قیمت )
حال اگر کسی از دوستان صدای هر دو مدل الپاین 164 یا 163 و یا سونی 100 رو شنیده باشه بگه کدوم صدای بی نقص تری داره منظورم بین الپاین و سونی 100 می باشد ممنون میشم از دوستان

برای استیج عقب چه نظری دارین ؟ باز می گم با توجه به اینکه ووفیر نمی خواهم نصب کنم
با تشکر
- - - Updated - - -

با تشکر
- - - Updated - - -

با تشکر
سلام
دوست عزیز من 9886 الپاین را داشتم که به قول طرفداران آلپاین جزو بهترین های الپاین هست و الان هم sony xb100
دارم
اگر صدای طبیعی و زنده و بدون دستکاری میخوای بدون تردید این مدل سونی را تهیه کن
صدای الپاین هم مقداری رنگ شده بود که زیر 2 هفته فروختمش
باز هم صدا سلیقه ای است و ممکنه به گوشهای شما ، بر عکس شنوایی بنده باشد
ولی سونی را با قاطعیت زیر 1 تومان پیشنهاد میدم
گرچه ارزشش واقعا بیش از اینهاس
تو پستهای قبلی ویدیوهای دو پخش را گذاشتم

zacree1360
20-08-2017, 16:10
- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

سلام
دوست عزیز من 9886 الپاین را داشتم که به قول طرفداران آلپاین جزو بهترین های الپاین هست و الان هم sony xb100
دارم
اگر صدای طبیعی و زنده و بدون دستکاری میخوای بدون تردید این مدل سونی را تهیه کن
صدای الپاین هم مقداری رنگ شده بود که زیر 2 هفته فروختمش
باز هم صدا سلیقه ای است و ممکنه به گوشهای شما ، بر عکس شنوایی بنده باشد
ولی سونی را با قاطعیت زیر 1 تومان پیشنهاد میدم
گرچه ارزشش واقعا بیش از اینهاس
تو پستهای قبلی ویدیوهای دو پخش را گذاشتم

با تشکر از شما
ایا این پخش سونی قابلیت پخش فیلهای صوتی با کدک اورجینال dsf هم داره
جای نوشته بود داره ولی تو مشخصاتی که سایتش معرفی کرده نزده

این دو مدل چه فرقی با هم دارن ؟؟؟

mex-xb 100bt

mex-m 100bt

djmoslemok
21-08-2017, 07:51
سلام دوستان
من تازه یه پراید 93 گرفتم که روش پخش DEH-1450UB هست و باندهای فابریکی پراید
حالا می خوام یکم هزینه کنم و صدای قوی تری بگیرم و داداشم طاقچه عقب MDF داره و باند باید تهیه کنم
به نظرتون چی خوب هست برای بنده ؟
ممنون:n16:

rahim1538
21-08-2017, 17:45

با تشکر

فکر کنم شوخی کردی ؟ صدای p99 را فکر کنم با یه چیز دیگه حتما اشتباه گرفتی ... ... فعلا بهترین پخشی هست که هیچ ایرادی کسی نمتونه بهش بگیره . . . از همون صدایی که شنیدی بهتر بود یه گوشیت یه فیلم همین جا میذاشتی...

دوستمون احمد پست قبلی راجب سونی اشاره کردن مید بیس خیلی ضعیفی داره کاملا تایید میشه حرفشون . فقط وکال داره همین . سونی ارزش هزینه کردن نداره یعنی ریختن پول دور هست . سونی تو این رده از کلاس ها نیست که بخواد آلپاین مقایسه بشه . حتی فکر کردن بهش هم اشتباه هست .

163 پخش خوب کاملی هست صدای یک دستی داره انتخاب مناسبی هست .

amirfrang
21-08-2017, 18:24
فکر کنم شوخی کردی ؟ صدای p99 را فکر کنم با یه چیز دیگه حتما اشتباه گرفتی ... ... فعلا بهترین پخشی هست که هیچ ایرادی کسی نمتونه بهش بگیره . . . از همون صدایی که شنیدی بهتر بود یه گوشیت یه فیلم همین جا میذاشتی...

دوستمون احمد پست قبلی راجب سونی اشاره کردن مید بیس خیلی ضعیفی داره کاملا تایید میشه حرفشون . فقط وکال داره همین . سونی ارزش هزینه کردن نداره یعنی ریختن پول دور هست . سونی تو این رده از کلاس ها نیست که بخواد آلپاین مقایسه بشه . حتی فکر کردن بهش هم اشتباه هست .

163 پخش خوب کاملی هست صدای یک دستی داره انتخاب مناسبی هست .
سلام
دوست عزیز ایکاش بدون جهت دهی و کوبیدن یک برند خوشنام تو صدا(سونی) و بدون تعصب نظرتان را بیان میکردید
پیشنهاد میکنم چندصفحه قبل را مطالعه بفرمایید و ویدیوهایی که خود بنده از الپاین 9886 که جزو خوش صداترین پخشهای الپاینه و بدون شک از مدلی که معرفی کردید صدای گرمتری داره مشاهده کنید
درضمن در حال حاضر بهترین پخش دنیا از همین برندیه که به گفته شما ارزش هزینه نداره
gs9
زیر 1/5 میلیون بدون شک XB100 ارزشش بسیار بیشتر از 8PRS و خیلی از پخشهای دیگر است.صدای طبیعی و بدون دستکاری
برعکس .....
البته باز صداسلیقه است ولی ای کاش راهنماییهای بدون تعصبانه از یک برند داشته باشیم

rahim1538
21-08-2017, 19:55
حاجی 9686 به تاریخ پیوسته ؟ شما میای حرف از این میزنی ؟ پخشی که خدا میدونه چندین سال از عمر مفیدش میگذره را میاری وسط بیخیال ...

سری های جدید آلپاین رو برو صداشو اول گوش کن بعد نظر بده همینجوری رو هوا حرف نزن

شما دیگه فکر کنم کلا خیلی رویا پرداز هستی پیشنهاد میکنم بری جنگ های شادی ... باشه مثلا 80prs از سونی xb100 بدتر هست . شما فکر کنم از اون دسته از آدمایی هستی که دستت به چیزی نمیرسه ایراد میذاری . گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف بو میده ...

بحرحال روی صحبت نقل قولی که پست قبل کردم شخص دیگری بود ! احیا شما ایشون هستی ؟ با یه آیدی دیگه آیا ؟

سونی آره خوبه ولی تیوی هاش نه پخشی آماتوری مثله xb100 که هیچی نداره حتی فیلتر ها روش اعمال نمیشن پایین گذر بالا گذر ... نمیدونم والا هر کی شب میخوابه بیدار میشه میاد یه نظری راجب سیستم میده باشه دادا شما حال کن فکر سونی شاخه

شما دوس داری سونی بخری هر چی بخر حالشو ببر دیگه حرفایی که بیشتر جک هست را نزن

سلام
دوست عزیز ایکاش بدون جهت دهی و کوبیدن یک برند خوشنام تو صدا(سونی) و بدون تعصب نظرتان را بیان میکردید
پیشنهاد میکنم چندصفحه قبل را مطالعه بفرمایید و ویدیوهایی که خود بنده از الپاین 9886 که جزو خوش صداترین پخشهای الپاینه و بدون شک از مدلی که معرفی کردید صدای گرمتری داره مشاهده کنید
درضمن در حال حاضر بهترین پخش دنیا از همین برندیه که به گفته شما ارزش هزینه نداره
gs9
زیر 1/5 میلیون بدون شک XB100 ارزشش بسیار بیشتر از 8PRS و خیلی از پخشهای دیگر است.صدای طبیعی و بدون دستکاری
برعکس .....
البته باز صداسلیقه است ولی ای کاش راهنماییهای بدون تعصبانه از یک برند داشته باشیم

zacree1360
21-08-2017, 21:23
من نگفتم بده گفتم از لحاظ قيمت اينقدر نمي أرزه به سه تومن كيفيت ١٤٠ خيلي بهتره كه به يك تومن هم نمي رسه

amirfrang
21-08-2017, 22:29
حاجی 9686 به تاریخ پیوسته ؟ شما میای حرف از این میزنی ؟ پخشی که خدا میدونه چندین سال از عمر مفیدش میگذره را میاری وسط بیخیال ...

شما دیگه فکر کنم کلا خیلی رویا پرداز هستی پیشنهاد میکنم بری جنگ های شادی ... باشه مثلا 80prs از سونی xb100 بدتر هست . شما فکر کنم از اون دسته از آدمایی هستی که دستت به چیزی نمیرسه ایراد میذاری . گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف بو میده ...

بحرحال روی صحبت نقل قولی که پست قبل کردم شخص دیگری بود ! احیا شما ایشون هستی ؟ با یه آیدی دیگه آیا ؟

سونی آره خوبه ولی تیوی هاش نه پخشی آماتوری مثله xb100 که هیچی نداره حتی فیلتر ها روش اعمال نمیشن پایین گذر بالا گذر ... نمیدونم والا هر کی شب میخوابه بیدار میشه میاد یه نظری راجب سیستم میده باشه دادا شما حال کن فکر سونی شاخه

والا فکر کنم جوابتو ندم بهتره
جهت اطلاعت بنده بهترین پخشهای الپاین (117.137.305) همه را با پروسسور h100 داشتم .
اگر شما پخش الپاین رالمس کردی که یقینا نکردی
لطفا ی کلیپ از سیستمت بزار و همون اهنگو بدین منم پلی کنم .دیگه تصمیم گیری با دوستان
یزمانی اقا حمید تاپیکوکنترل میکرد
الان شمافکر کنم بااین ادبیاتتون (یقینا) زیر 15 سال سن دارین
یااینکه تربیت خانوادیگتون طوری بوده که اینطور ادبیات را بکار میگیرید
البته تاریخ عضویتتون گویای همه چیز هست
موفق باشید
منتظر کلیپ الپاینتون هستم
چالبه
تو پستهای قبلیتون اقا حمید به خاطر ادبیاتتون بهتون تذکر دادن ولی متاسفانه اصلاح پذیر نیستید
شخصیت و تربیت هر فردا ار برخورد و رفتارش مشخص میشه

انشا... اقا حمید ترتیب اثر خواهند داد

amirsein
21-08-2017, 23:00
بنده هم امیدوارم حمید آقا این موضوع رو بررسی کنن و وارد عمل بشن واقعا آقا رحیم تنها چیزی که نداره شخصیته. اصولا انساهای تو خالی میخوان با اینجور ادبیات خودشونو بالا ببرن. هر چی به ایشون گفته میشه بازم همون طور صحبت میکنه. شایدم ایشون به قول دوستمون زیر 15 سال هستند و نمیشه ازشون انتظار بیشتر از داشت. هر چند که بچه با تربیت هم کم ندیدیم ما.

mahdiplayer
21-08-2017, 23:17
سلام
gs9
برعکس .....
دوست عزیز همونطور که شما میفرمایید صدا سلیقه ای است.ممکنه شما از سونی خوشت بیاد ولی یکی دیگه از الپاین و یکی دیگه از پایونر.اینکه شما الپاین داشتی ذات صداش به سلیقه شما ننشست و شما با پخش سونی احساس بهتری کردید دلیل نمیشه بگیم الپاین پخش بدی هستش.اصولا صدا باید به سلیقه فرد خوش بیاد.به عنوان مثال من صدای شفاف و کریستالی دوست دارم یکی دیگه صدای گرم دوست داره و ...
ولی اینکه شما میگید پخش سونی xb100 در رنج 1.5 میلیون بهترین پخشه یخورده اغراقه چون زیر یک و نیم پخش های خوش صدای دیگه ای هست نمونه اش همین 80prs که واقعا هر جور صدا بخوای میشه ازش گرفت و ...
ولی این سونی پخش جدیدی هستش و امکاناتش بروزتره.گزینه خوبیه برای خرید تو رنج زیر یک تومن.ولی بهترین نیست.ممنون.

Sent from my LG-E975 using Tapatalk

amirfrang
22-08-2017, 00:07
دوست عزیز همونطور که شما میفرمایید صدا سلیقه ای است.ممکنه شما از سونی خوشت بیاد ولی یکی دیگه از الپاین و یکی دیگه از پایونر.اینکه شما الپاین داشتی ذات صداش به سلیقه شما ننشست و شما با پخش سونی احساس بهتری کردید دلیل نمیشه بگیم الپاین پخش بدی هستش.اصولا صدا باید به سلیقه فرد خوش بیاد.به عنوان مثال من صدای شفاف و کریستالی دوست دارم یکی دیگه صدای گرم دوست داره و ...
ولی اینکه شما میگید پخش سونی xb100 در رنج 1.5 میلیون بهترین پخشه یخورده اغراقه چون زیر یک و نیم پخش های خوش صدای دیگه ای هست نمونه اش همین 80prs که واقعا هر جور صدا بخوای میشه ازش گرفت و ...
ولی این سونی پخش جدیدی هستش و امکاناتش بروزتره.گزینه خوبیه برای خرید تو رنج زیر یک تومن.ولی بهترین نیست.ممنون.

بله کاملا درسته
بنده هم دراتمام پیامها گفتم صدا سلیقه ایست
شاید این مدل سونی به گوش من خوب باشه و برای نمونه شما جالب نباشه
همینطور الپاین که من و شما نظرمون متفاوته
در کل سلیقه است در غیر اینصورت چند ده برند و هزاران پخش برای مردم ساخته نمیشد

ahmadd
22-08-2017, 00:55
ما اینجا هستیم که در یک فضای دوستانه به تبادل نظر بپردازیم وقضاوت را به عهده بقیه بگذاریم

اگر تعصب روی یک برند به دلیل کسب درامدی هنگفت باشد شاید منطقی باشه ولی برا ما که هیچ منفعتی نداریم کار خیلی عجیبی هست :n36:

تمام دوستانی که نظر خود را بیان میکنند هیچ سود مالی نمی برند پس به جای توهین قدردان هم باشیم:n16:

djmoslemok
22-08-2017, 06:13
سلام دوستان
من تازه یه پراید 93 گرفتم که روش پخش DEH-1450UB هست و باندهای فابریکی پراید
حالا می خوام یکم هزینه کنم و صدای قوی تری بگیرم و داداشم طاقچه عقب MDF داره و باند باید تهیه کنم
به نظرتون چی خوب هست برای بنده ؟
ممنون:n16:
:n35:
عجب کسی مثل اینکه پست ما رو ندید !:n27:
دوستان کاربلد تا 200 تومن باند خربزه ای چی خوبه الان با این پخشم خوب بشه !
ممنون

zacree1360
22-08-2017, 07:09
با تشکر از شما
ایا این پخش سونی قابلیت پخش فیلهای صوتی با کدک اورجینال dsf هم داره
جای نوشته بود داره ولی تو مشخصاتی که سایتش معرفی کرده نزده

این دو مدل چه فرقی با هم دارن ؟؟؟

mex-xb 100bt

mex-m 100bt

با سپاس از همه دوستان
اگر دوستان در مورد این دو مدل سونی که من گفتم اطلاع دارن توضیح بدن ممنو ن میشم
و نکته کدک dsf توسط این هید یونیت سونی ساپورت میشه و یا هد یونیتی هست که این کدک رو ساپورت کنه :n06::n06::n06:
توی بررسی جهانی که xb-100 بالاترین امتیاز رو گرفته سه دلیل شرح داده شده کیفیت قطعات نسبت به قیمت
امکانات نصبت به قیمیت کیفیت صدا نصبت به قیمت چیزاهای دیگ هم بوده ولی ظاهرا این سه مورد مهمتر بوده
پس الویت اول همجا پرایس هست :n02::n02::n02::n01:

saeid 22
22-08-2017, 10:30
:n35:
عجب کسی مثل اینکه پست ما رو ندید !:n27:
دوستان کاربلد تا 200 تومن باند خربزه ای چی خوبه الان با این پخشم خوب بشه !
ممنون
سلام Sony XS-N6940 بردار پول دستت اومد یه آمپلی هم براش بخر صدای شفاف و کریستالی داره

djmoslemok
22-08-2017, 16:47
سلام Sony XS-N6940 بردار پول دستت اومد یه آمپلی هم براش بخر صدای شفاف و کریستالی داره
مرسی از نظر شما
میگم 6976s پایونر چطوره ؟

Actros
22-08-2017, 21:51
مرسی از نظر شما

JBL 963
KENWOOD PS694E
SONY 6940 یا تونستی 6950 که بهتره
پایونیر ها فقط حجم صدا دارن و بیس. کیفیت و تفکیک مناسبی ندارن. جی بی ال تو اینا که معرفی کردم کیفیتی تر هست و صداش مقدار کمی کم حجم تر از بقیه.ولی فک کنم بدون امپ بهتر باشه از بقیه. یا مدل jbl club 9630 که برای افرادی که امپ ندارن مناسبتره
کواک های 6950 سونی و 695 کنوود تا رنج 230 تومن مناسبن. اون مدلا تا 200

saeid 22
22-08-2017, 21:55
مرسی از نظر شما
سلام خواهش میکنم راستش من صدای پایونیر رو نشنیدم ولی من جای شما بودم بدون شک سونی رو انتخاب میکردم یا با قیمت بیشتر 6950 سونی که دوستمون گفتن چون از نظر من صدایه خوبی داره

zacree1360
23-08-2017, 09:24
با سپاس از همه دوستان
اگر دوستان در مورد این دو مدل سونی که من گفتم اطلاع دارن توضیح بدن ممنو ن میشم
و نکته کدک dsf توسط این هید یونیت سونی ساپورت میشه و یا هد یونیتی هست که این کدک رو ساپورت کنه :n06::n06::n06:
توی بررسی جهانی که xb-100 بالاترین امتیاز رو گرفته سه دلیل شرح داده شده کیفیت قطعات نسبت به قیمت
امکانات نصبت به قیمیت کیفیت صدا نصبت به قیمت چیزاهای دیگ هم بوده ولی ظاهرا این سه مورد مهمتر بوده
پس الویت اول همجا پرایس هست :n02::n02::n02::n01:

؟؟؟؟/
کسی اطلاع نداشت در این مورد از پخش سونی

Ezel
23-08-2017, 09:30

والا فکر کنم جوابتو ندم بهتره
جهت اطلاعت بنده بهترین پخشهای الپاین (117.137.305) همه را با پروسسور h100 داشتم .
اگر شما پخش الپاین رالمس کردی که یقینا نکردی
لطفا ی کلیپ از سیستمت بزار و همون اهنگو بدین منم پلی کنم .دیگه تصمیم گیری با دوستان
یزمانی اقا حمید تاپیکوکنترل میکرد
الان شمافکر کنم بااین ادبیاتتون (یقینا) زیر 15 سال سن دارین
یااینکه تربیت خانوادیگتون طوری بوده که اینطور ادبیات را بکار میگیرید
البته تاریخ عضویتتون گویای همه چیز هست
موفق باشید
منتظر کلیپ الپاینتون هستم
چالبه
تو پستهای قبلیتون اقا حمید به خاطر ادبیاتتون بهتون تذکر دادن ولی متاسفانه اصلاح پذیر نیستید
شخصیت و تربیت هر فردا ار برخورد و رفتارش مشخص میشه

انشا... اقا حمید ترتیب اثر خواهند داد

بنده هم امیدوارم حمید آقا این موضوع رو بررسی کنن و وارد عمل بشن واقعا آقا رحیم تنها چیزی که نداره شخصیته. اصولا انساهای تو خالی میخوان با اینجور ادبیات خودشونو بالا ببرن. هر چی به ایشون گفته میشه بازم همون طور صحبت میکنه. شایدم ایشون به قول دوستمون زیر 15 سال هستند و نمیشه ازشون انتظار بیشتر از داشت. هر چند که بچه با تربیت هم کم ندیدیم ما.

سلام

دوستان لطف کنید با هم دوستانه تر صحبت کنید ، حالا اگر کسی نظری مخالف ما داشت یا برندی که ما دوس داریم رو دوست نداشت دلیلی نمیشه توهینی بکنیم به همدیگه به خاطر این مسائل

خیلی راحت میشه برخورد کرد که مثلا فلانی نظر شما اینه بسیار هم عالی و محترم به جای خود ، ولی نظر من اینه که ... / اینطوری صحبت کردن به نظرم خیلی بهتر هست تا تیکه و کنایه به هم گفتن و بعضا توهین به همدیگه

poloton7
23-08-2017, 11:45
سلام..متاسفانه حمید اقا به خاطر برخورد بد بعضی دوستانی که به انها یشنهاد خردید داده بودند کمی دلگیر هستند و کمتر می ایند اقا امیر هم به علت مسائل شغلی درگیر هستند...خودمان کمی جانب انصاف را نسبت به هم رعایت کنیم..که نیاز به تذکرواخطار از جانب مدیر نباشد.....

saeid 22
23-08-2017, 14:41
؟؟؟؟/

سلام من راجبه این کدک اطلاعی ندارم اگه فایله صوتی چیزی هست و داری حجمش کمه بده ما بچه ها تست میکنیم کدک رو بالا میاره یا نه

AmirELX
23-08-2017, 21:31
؟؟؟؟/
کدک DSF یکی از بالاترین کدک های کیفیتی هست، به طوریکه یک Track پنج دقیقه ای DSF حدود 200 مگابایت هست.
فقط سونی GS9 که پرچمدار هست از این فرمت پشتیبانی می کنه.

ahmadd
23-08-2017, 22:24
ویدیویی از یک ترکیب جالب

Alpine CDA-117RI
Gladen Zero pro 165.2DC
Gladen Mosconi ONE 120.4 DS

با ساب خاموش شاهد طنازی کامپوننت هستیم :n20:

amirsein
24-08-2017, 00:24
نقل قول:
SUBSONIC

ساب سونیک یا امواج زیر شنوایی در حقیقت فرکانسهایی است که گوش انسان قادر به شنیدن آن نیست

همانطور که می دانیم گوش انسان توانایی شنیدن رنج فرکانسی بین 20 تا 20000هرتز را دارا می باشد . ولی صدای ضبط شده وصدای تولید شده وصدای تقویت شده توسط یک آمپلی فایر رنج بیشتری از رنج شنوایی انسان را دارا می باشد.در حقیقت فرکانسهایی که بودن یا نبودنش خیلی فرق نمی کند بلکه در بعضی مواقع می توان به آنها فرکانسهای مزاحم هم گفت

حال با توجه به این نکته با وجود فیلتر ساب سونیک می توان فرکانسهای زیر شنوایی را حذف کرد .ولی این کار برای چیست وچه نفعی می تواند داشته باشد؟

اول اینکه هرچه فرکانس پایین می آید قدرت وطول موج آن بیشتر می شود ودر نتیجه کنترل آن در بلندگوها(که در فرکانسهای پایین ساب ووفر است )سخت تر میشودیعنی با تولید باس های پر قدرت که قابل شنیدن هم نیست (وفقط با بدن مخصوصا قلب می توان احساس کرد )در کنترل ساب اختلال ایجاد کرده ودقت ساب را از بین برده وکیفیت آهنگ را دچار به هم ریختگی میکند

دوم اینکه برای ایجاد این فرکانسهای زیر شنوایی فشار بیشتری روی آمپلی فایر است بطوریکه هر چه فرکانسها پایینتر باشد فشار آمپلی فایر بیشتر است واین به معنای تولید گرمای بیشتر   مصرف برق بیشتر   استهلاک بیشتر آمپلی   ودر نهایت عدم کار آیی مناسب آمپلی فایر ها.

با توجه به مسایل مطرح شده وجود ساب سونیک فیلتر کمک می کند به

1-حذف فرکانسهای مزاحم (که باعث بهم ریختگی صوتی می شود)

2- جلوگیری از ایجاد فشاراضافی بر آمپلی فایرها

3-مصرف برق کمتر در سیستم

البته همانطور که اشاره شد فرکانسهای پایین دارای طول موج پایین وقدرت بالا هستند که این نکته (قدرت بالا) در مسابقات DB که بیشترفشارصدابر واحد سطح وقدرت باس مورد نظر است کمک زیادی در بالا بردن SPL می نماید.که وجود یا استفاده از فیلتر ساب سونیک زیا دمعنی ندارد.وحال ساب سونیک فیلتر چگونه می تواند در کار آدیو به ما کمک کند

در نتیجه داشتن فیلتر ساب سونیک نکته وامتیاز قابل توجهی برای یک آمپلی محسوب می شود که بطور معمول این فیلتر در آمپهای مونو (یک کانال)استفاده می شود

البته در برندهای مختلف و بسته به قیمت وارزش آمپلی فایر به دوصورت از این فیلتر استفاده می شود

نوع اول اینکه فقط از یک کلید که به صورت خاموش و روشن عمل میکندکه در این حالت ساب سونیک فیلتر با فرکانسی که از قبل برای آن تعریف شده است کار می کند وشما فقط اختیار دارید که استفاده کنید یا خیر

ونوع دوم (که بهتر است)از یک پتانسیومتراستفاده شده است که شما می توانید علاوه برروشن وخاموش  کردن فرکانس موردنظر خود را تنظیم وانتخاب کنید

ودر نهایت اینکه فیلترساب سونیک تا 50هرتز عمل میکند 

poloton7
24-08-2017, 14:25
سلام...دووستان..دو سوال پیش امده برایم ..من مبتدی هستم...
1-وقتی ما hpf را کواک یا کامپ روی 80 می گذاریم یعنی فرکانسهای زیر 80 را نزن وبالای 80 را بزن.......اما lpf برای ساب..اگر فرکانس را روی 80 گذاشتیم یعنی زیر 80 را بزن وبالای 80 را نزن....درست فهمیدم؟؟؟...
2-من یک امپ مونوی کنودد 8105 دارم ودوعدد ساب گلیدن سری ام لاین 10 اینچ توی باکس سیلد.....امپ مونو روی 4 اهم 300 واته .روی 2 اهم 500 وات می دهد...ساب گلیدن 4 اهمیه و توان هر کدان 200/300 واست...من این سابهای را موازی کردم..یعنی درحالت 2اهمی به امپ وصل کردم و پخشم که کنوو300uvm است 4 ولتی است..وامپ را روی 1 ولت گذاشتم...اما وقتی یک موزیک بیس معمولی می گذارم به راحتی دیافراگم ان حرکت نمی کند انگار زور ندارد حتی 2 میلیمتر هم دیافرگم را حرکت نمی دهد در صورتی مجموع وات سابها 400 وات ولی امپ درحالت 2 اهم 500 وات میدهد تازه امپم گواهینامه cea2006 هم دارد یعنی اعداد وات .واقعی است؟..گیج سیستم هم 4 است وباتری 74 امپ نو..ماشین پراید...علت.چیه؟؟

farshad0123
24-08-2017, 15:27
1-وقتی ما hpf را کواک یا کامپ روی 80 می گذاریم یعنی فرکانسهای زیر 80 را نزن وبالای 80 را بزن.......اما lpf برای ساب..اگر فرکانس را روی 80 گذاشتیم یعنی زیر 80 را بزن وبالای 80 را نزن....درست فهمیدم؟؟؟...
2-من یک امپ مونوی کنودد 8105 دارم ودوعدد ساب گلیدن سری ام لاین 10 اینچ توی باکس سیلد.....امپ مونو روی 4 اهم 300 واته .روی 2 اهم 500 وات می دهد...ساب گلیدن 4 اهمیه و توان هر کدان 200/300 واست...من این سابهای را موازی کردم..یعنی درحالت 2اهمی به امپ وصل کردم و پخشم که کنوو300uvm است 4 ولتی است..وامپ را روی 1 ولت گذاشتم...اما وقتی یک موزیک بیس معمولی می گذارم به راحتی دیافراگم ان حرکت نمی کند انگار زور ندارد حتی 2 میلیمتر هم دیافرگم را حرکت نمی دهد در صورتی مجموع وات سابها 400 وات ولی امپ درحالت 2 اهم 500 وات میدهد تازه امپم گواهینامه cea2006 هم دارد یعنی اعداد وات .واقعی است؟..گیج سیستم هم 4 است وباتری 74 امپ نو..ماشین پراید...علت.چیه؟؟

سلام
Lpf80 یعنی فرکانس های بالای 80 حذف بشن و hpf80 یعنی فرکانس های زیر 80 حذف بشن
برای اون مشکل هم سابووفر لول رو از ضبط زیاد کن تا جایی که ببینی به ساب فشار نمیاد و صدای بیس خراب نمیشه مشکل از خروجی های ضبطه منم همین مشکلو داشتم هر چی گین زیاد میکردم صدا رو بیس سر بود سابووفر لولو زیاد کردم درست شد رو ضبط سونی که تست کردم اینجور نبود و رو سابووفر لول 0 بیس خیلی قویتر بود و اصلا نیازی به زیاد کردن سابووفر لول نبود از یه نصاب که پرسیدم گفت بخاطر اینکه خروجیای ضبطت 4ولت واقعی نیستن خیلی ضعیفتر هستن ولی گینو رو 1ولت نزار رو 4ولت بزار بعد سابووفر لولو زیاد کن
الان من گین امپمو گذاشتم رو 4ولت و سابووفر لول 8 گذاشتم چند ماهه

mahdiplayer
24-08-2017, 15:44

اول level subwoofer رو روی صفر بزار بعد bass level رو ببر بالا. lpf رو حتما 80 بزار(چون تو ولوم بالا اگه نزاری دیسترویت میکنه)
گین امپت رو هم متناسب تنظیم کن.سعی کنی همیشه level subwoofer روی صفر باشه روی پخشت و از bass level کم و زیاد کنی بهتره.

farshad0123
24-08-2017, 15:59
اول level subwoofer رو روی صفر بزار بعد bass level رو ببر بالا. lpf رو حتما 80 بزار(چون تو ولوم بالا اگه نزاری دیسترویت میکنه)
گین امپت رو هم متناسب تنظیم کن.سعی کنی همیشه level subwoofer روی صفر باشه روی پخشت و از bass level کم و زیاد کنی بهتره.

این روشو من تست کردم متاسفانه خیلی جوابگو نبود فقط کوبش یکم بیشتر میشد و ویبره تغییری نداشت این مشکل از خروجی های ساب پخش 300uvm هست من اینطور فکر میکنم که شرکت کنوود فریمور پخشو طوری زده که رو سابووفر لول 10 که دیگه آخرین لوله سابووفر هست خروجی پخش تازه در حد 3.5 ولت بشه که اگر کسی احیانا سابووفر لول رو زیاد کرد اسیبی به ساب وارد نشه مثلا رو سابووفر لول 0 قدرت خروجی 1ولت باشه و رو سابووفر لول 10 قدرت خروجی پخش 3.5 ولت

mahdiplayer
24-08-2017, 16:19
این روشو من تست کردم متاسفانه خیلی جوابگو نبود این مشکل از خروجی های ساب پخش 300uvm هست من اینطور فکر میکنم که شرکت کنوود فریمور پخشو طوری زده که رو سابووفر لول 10 که دیگه آخرین لوله سابووفر هست خروجی پخش تازه در حد 3.5 ولت بشه که اگر کسی احیانا سابووفر لول رو زیاد کرد اسیبی به ساب وارد نشه مثلا رو سابووفر لول 0 قدرت خروجی 1ولت باشه و رو سابووفر لول 10 قدرت خروجی پخش 3.5 ولت
دوست عزیز بنده هم کنوود x400 دارم و این مشکلی که شما گفتی رو ندارم.level subwoofer بنده روی 0 و bass level روی 2 هست و بیس همگام با لول موزیک کم و زیاد میشه.طوری که level subwoofer رو وقتی روی پنج میزاری اهنگ تو بیس گم میشه.البته اینم بگم که گین امپ مونو بنده روی 4 ولت تنظیم شده.

farshad0123
24-08-2017, 16:34
دوست عزیز بنده هم کنوود x400 دارم و این مشکلی که شما گفتی رو ندارم.level subwoofer بنده روی 0 و bass level روی 2 هست و بیس همگام با لول موزیک کم و زیاد میشه.طوری که level subwoofer رو وقتی روی پنج میزاری اهنگ تو بیس گم میشه.البته اینم بگم که گین امپ مونو بنده روی 4 ولت تنظیم شده.

احتمالا پخش x400 فرق داشته باشه چون گرونتر هم هست و فریمورش هم فرق داره اگه اشتباه نکنم x400تا سابووفر لول 15 داره الان ساب من و شما یه مدله شما این مشکلو نداری ولی من و poloton7 که پخشمون 300u هست همین مشکلو داریم و ازونجا که من پخش دیگه رو سیستمم تست کردم و همچنین مشکلی نبود پس احتمال 90 درصد از پخش هست

amirsein
24-08-2017, 21:18
سلام مجدد دوستان.
من دیروز صدای sqx گلیدن رو با آمپ prime راکفورد شنیدم. خودم هم که تو امضا معلومه mx دارم و p600. از نظر کیفیت بازم ست من بهتر بود. فقز خواستم تاکید مجدد داشته باشم که تو خرید آمپلیفار کم نذارید. خیلی تاثیر داره .
یا علی.

yoosefshaskol
25-08-2017, 02:59
دوستان من HDP4 رو بخوام با امپ دیگه ای تعویض کنم نظر شما چی هست؟یه تعویض کاملا قابل احساس و البته بودجه همون 700 تومن(دست دو هم مشکلی نیست)
پخش 137 و کامپها MX165 و H236 هستند.

ebi1952
25-08-2017, 09:42
سلام به همه دوستان، لطفا یه پخش قیمت مناسب (بهترین کیفیت نسبت به قیمت) معرفی کنید. خودرو تیبا هست و فعلا همه چی فابریکی استفاده میکنم
شاید در اینده بتونم قطعات دیگه اضافه کنم، تو رنج حداکثر 300 تومن پیشنهاد بدید

arash820
25-08-2017, 10:06
سلام
من پخش کنوود 300 یو وی ام و اسپیکر فوکال 690 تهیه کردم
قصد خرید آمپ نداشتم فعلا
ترکیب این 2 تا اصلا صدای رضایت بخشی نداده
اصلا بیس نداره مخصوصا تو ولوم های پایین و یسری موزیک ها
بیشتر اوقات آدم با ولوم متوسط گوش میده به موزیک
ولی این ترکیب یه صدای آماتور میده مخصوصا تو بیس و گرمی صدا
از وقتی گرفتم رو اعصابه
راهنمایی میخواستم
ممنون

poloton7
25-08-2017, 12:07
سلام...با تشکر از اقا مهدی واقا فرشاد...
من منظور از bass level را نفهمیدم..پخش من فقط sub-w level بیشتر ندارد....
الان من بیس لول را از صفر با ۱۰ بردم کم بیس تغییر کرد بیشتر بوم بوم می کنه تا بیس خود اصل موزیک......شاید به قول فرشاد ایراد از پخش کنودد ۳۰۰uvm است...
سوال دوم اینکه چرا کنم گین ۱ ولت باشد..لول ساب را صفر باشد.....یا گین را ۴ ولت بگذارم ولول را مثلا روی ۸ بگذارم؟؟؟
تشکر..

poloton7
25-08-2017, 12:23
سلام
قصد خرید آمپ نداشتم فعلا
از وقتی گرفتم رو اعصابه
راهنمایی میخواستم
ممنون

سلام...اقا ارش...من البته مبتدی هستم ولی کمی تجربه دارم...
شما دو راه داری..
۱-چون فوکال کواک کاملا کیفیتی است.اصلا انتظار بیس خوبی نداشته باش.مثل هلیکس که من خودم گرفتم...پس چون هنوز تازه خریدی با کمی قیمت پایین تر بفروش ویک کواک دو راهه که تیوتر دام داشته باشه بخر.که هم بیس خوبی داشته باشه و کیفیت مناسب...مثل سونی ۶۹۲۱...گلیدن ۶۰۹ با dls962 یا ۱۰۷۳.و..یا jbl938و....
۲.._یا یک ساب ۱۲ اینچی به سییتمت اضافه کن بابت کمبود بیست....
البته هر چی می خواهی بخری صدا بگیر .....یک دو سه روزی برو خیابانی که مغازه های سیستم دارند و می بندند انجا سییتمی که طرف داره می بنده گوش کن...بعد بخر....این خیلی مهمه......

hamidR15
25-08-2017, 16:44
سلام دوستان.
مدتی سعی کردم فقط نظاره گر باشم گفتم میدون بدم به همه ....همه بیان و نظر بدن...هر کسی تجربه شخصی خودش رو رایگان در اختیار دیگری قرار بده....اما متاسفانه همیشه باید یه عده خیلی قلیل همه جا باشن و خودشون رو عقل کل بدونن.....با ادبیات کاملا کودکانه فقط درصدد این باشن که بخوان حرف خودشون رو به کرسی بنشانند...یعنی منم بلدم....
ان شاءالله از امروز مجددا در خدمت دوستان هستم و هرگونه پست نامربوط و بدون اطلاعات و توجیه فنی رو حذف و در صورت تکرار یوزر رو حذف و بن میکنم.
همینجا از همه دوستانی که تو این مدت عالی دوستان رو راهنمائی کردن تشکر میکنم. همگی مثل گذشته پویا و فعال باشید.همه دوستانی که به بنده دسترسی دارند هم درصورتی که خودم آنلاین نبودم از طریق تلگرام موضوع احتمالی که با قوانین این انجمن و این تاپیک مغایرت دارد رو به بنده اطلاع دهند.
ان شاءالله در کنار هم جهت پیشبرد اهداف انجمن و تاپیک مشاوره سیستم صوتی مانند گذشته قدم برخواهیم داشت.
یا علی:n16::n12:

hamidR15
25-08-2017, 16:51

سلام.
به ایشون تذکر دادم و یک کارت زرد هم به عنوان اخطار در پمشخصاتشون ثبت گردید.

amirsein
25-08-2017, 19:44
دوستان من HDP4 رو بخوام با امپ دیگه ای تعویض کنم نظر شما چی هست؟یه تعویض کاملا قابل احساس و البته بودجه همون 700 تومن(دست دو هم مشکلی نیست)
پخش 137 و کامپها MX165 و H236 هستند.

آمپ رو حتما سعی کن as100.4 ماسکونی بگیری. خیلی خوبه. البته دست دوش خیلی سخت پیدا میشه. نوش الان فکر کنم 1950 باشه. البته تو بار جدید قطعا قیمتش بالاتر میره.
البته آمپ های قابل دیگه ای هم تو این رنج هستن مثل ووچه کواترو آدیسان و 150sq گرندزیرو که بستهبه سلیقه میتونن مورد استفاده قرار بگیرن.

poloton7
25-08-2017, 20:13
سلام مجدد دوستان.
من دیروز صدای sqx گلیدن رو با آمپ prime راکفورد شنیدم. خودم هم که تو امضا معلومه mx دارم و p600. از نظر کیفیت بازم ست من بهتر بود. فقز خواستم تاکید مجدد داشته باشم که تو خرید آمپلیفار کم نذارید. خیلی تاثیر داره .
یا علی.
سلام..امیر حسین عزیز...
خودت امپهای راکفورد سری پرایم.سری t سری p چطوری دیدی از نظر کیفیت وقدرت و هم قیمت؟؟؟
الان کامپ sqx صدایش را چطور دیدی نسبت به قیمتش چون ظاهرا اک ان 750 تومنه فکر کنم واستوکش 600 تومن...نسیت به هم قیمتهای خودش در یرندهای دیگر...
mtxخودتان چه مدلی است؟؟توی حالت تک استیج با بقیه صدایی که گوش کردی چطوره؟؟؟
amirsein
25-08-2017, 22:24
سلام..امیر حسین عزیز...
خودت امپهای راکفورد سری پرایم.سری t سری p چطوری دیدی از نظر کیفیت وقدرت و هم قیمت؟؟؟
الان کامپ sqx صدایش را چطور دیدی نسبت به قیمتش چون ظاهرا اک ان 750 تومنه فکر کنم واستوکش 600 تومن...نسیت به هم قیمتهای خودش در یرندهای دیگر...
mtxخودتان چه مدلی است؟؟توی حالت تک استیج با بقیه صدایی که گوش کردی چطوره؟؟؟
سلام مرتضی جان. راکفورد رو یک برند آمپ ساز میدونم حقیقت. آمپ های خوبی داره. ولی سری پرایم رو خوب نمیدونم و بیشتر سری پانچ و پاور اونو توصیه میکنم از نظر قیمتی هم به نظر شخصی بنده قیمت متعارف و رقابتی داره. ارزون که نیست اصلا ولی گرونم نیست. از نظر قدرت همون چیزی رو که شرکت اعلام کرده کاملا قابل اعتماده و همون واتو میده. ولی چون خودم p600 دارم حس میکنم برای بریج ساب خیلی مناسب نیست و برای کامپوننت عالیه.
قیمت sqx165 فکر کنم 800 باشه الان که البته آکش پیدا نمیشه. Sqx ووفر خوبی داره . برای من تو انتخاب کامپوننت توییتر خیلی مهمه. در رنج قیمتی خودش خوبه انصافا. کیک بیس عالی و دلنشین و قدرتمند. نسبت به رقبا هم چیزی کم نداره فقط بحث سلیقس. انتخاب خوبیه.
من mx165 audiosystem دارم . کامپ رده پایینی هست حدود 440 تومن باید باشه الان . البته کامپ جدید دارم تهیه میکنم
تک استیج sqx با یک آمپ خوب صدای خوبی میده.

farshad0123
25-08-2017, 22:55
سلام...با تشکر از اقا مهدی واقا فرشاد...
من منظور از bass level را نفهمیدم..پخش من فقط sub-w level بیشتر ندارد....
الان من بیس لول را از صفر با ۱۰ بردم کم بیس تغییر کرد بیشتر بوم بوم می کنه تا بیس خود اصل موزیک......شاید به قول فرشاد ایراد از پخش کنودد ۳۰۰uvm است...
سوال دوم اینکه چرا کنم گین ۱ ولت باشد..لول ساب را صفر باشد.....یا گین را ۴ ولت بگذارم ولول را مثلا روی ۸ بگذارم؟؟؟
تشکر..

سلام
اره سابووفر لول بعضی از فرکانس ها رو تقویت میکنه بیشتر فرکانس های بالا رو البته فرکانس های پایین هم تقویت میکنه ولی نه در اون حد مثلا من سابم ویبره ایه ولی الان که ساب لول رو 8 هست بیشتر کوبش قوی داره و تو بعضی اهنگا بعضی از ویبره ها رو خوب اجرا نمیکنه در حالی که مغازه دار گفت یک جفت باند باید صداش توی ویبره ساب 121سونی گم بشه گفت ما 4تا میدرنج قوی میزاریم کنار ساب 121 تا صدا جوابگوی بیسش باشه ولی الان برا من صدا رو بیس سره ولی رو آهنگ های کوبشی خوبه
در هر صورت سابووفر لولو باید بزارم رو 8 در غیر اینصورت اگه بزارمش رو لول 0 گینو هر چقدر هم که زیاد کنم ساب تکون نمیخوره
فقط حواست باشه اگه سابووفر لول رو زیاد میکنی گین حتما رو 4ولت باشه چون اگه گین بیشتر باشه بعد سابووفر لولو زیاد کنی دیگه فشار میاره به سیمپیچ و داغش میکنه ولی اگه گین رو 4بزاری دیگه کار اصولی میشه و ساب لول متناسب با قدرت ساب و امپ زیاد میشه هر چند که باز قدرت کامل سابو نمیده و بعضی از فرکانس ها رو تقویت نمیکنه ولی باز بهتر از هیچه

poloton7
25-08-2017, 23:02
سلام
اره سابووفر لول بعضی از فرکانس ها رو تقویت میکنه بیشتر فرکانس های بالا رو البته فرکانس های پایین هم تقویت میکنه ولی نه در اون حد مثلا من سابم ویبره ایه ولی الان که ساب لول رو 8 هست بیشتر کوبش قوی داره و تو بعضی اهنگا بعضی از ویبره ها رو خوب اجرا نمیکنه در حالی که مغازه دار گفت یک جفت باند باید صداش توی ویبره ساب 121سونی گم بشه گفت ما 4تا میدرنج قوی میزاریم کنار ساب 121 تا صدا جوابگوی بیسش باشه ولی الان برا من صدا رو بیس سره ولی رو آهنگ های کوبشی خوبه
در هر صورت سابووفر لولو باید بزارم رو 8 در غیر اینصورت اگه بزارمش رو لول 0 گینو هر چقدر هم که زیاد کنم ساب تکون نمیخوره
فقط حواست باشه اگه سابووفر لول رو زیاد میکنی گین حتما رو 4ولت باشه چون اگه گین بیشتر باشه بعد سابووفر لولو زیاد کنی دیگه فشار میاره به سیمپیچ و داغش میکنه ولی اگه گین رو 4بزاری دیگه کار اصولی میشه و ساب لول متناسب با قدرت ساب و امپ زیاد میشه هر چند که باز قدرت کامل سابو نمیده و بعضی از فرکانس ها رو تقویت نمیکنه ولی باز بهتر از هیچه
سلام.اقا فرشاد..
من گین را 4 کردم و لول روی تقربیا 8 به نظر کیفیت ساب وبیس پایین امد فقط بوم بوم می کرد...به نظر گین روی 1 ولت باشه ولوی بیس صفر برای ساب بهتر امد..

farshad0123
25-08-2017, 23:32
سلام.اقا فرشاد..
من گین را 4 کردم و لول روی تقربیا 8 به نظر کیفیت ساب وبیس پایین امد فقط بوم بوم می کرد...به نظر گین روی 1 ولت باشه ولوی بیس صفر برای ساب بهتر امد..

برا من کیفیت تغییر نمیکنه حتی رو سابووفر لول 10 و گین 4ولت اصلا بیس خراب نمیشه فقط قویتر میشه حتی یه بار گینو گذاشتم رو 2ولت و سابووفر لول رو زیاد کردم باز کیفیت تغییری نکرد ولی چون کوبشش خیلی خیلی قوی شد دست زدم به اهنربای ساب گرم بود دوباره برگردوندم رو گین 4ولت و سابووفر لول 8

zacree1360
26-08-2017, 11:28
کدک DSF یکی از بالاترین کدک های کیفیتی هست، به طوریکه یک Track پنج دقیقه ای DSF حدود 200 مگابایت هست.

بله کاملا درسته از لحاظ کیفیت بسیار عالی می باشد و حجم بالا

الپاین مدلی داره که بتونه این کدک رو پخش کنه ؟؟؟؟

اینم لینک سایتهای که با پسوند DSD برای دانلود قرار میده :n04::n04::n01:

hamidR15
26-08-2017, 11:51
برا من کیفیت تغییر نمیکنه حتی رو سابووفر لول 10 و گین 4ولت اصلا بیس خراب نمیشه فقط قویتر میشه حتی یه بار گینو گذاشتم رو 2ولت و سابووفر لول رو زیاد کردم باز کیفیت تغییری نکرد ولی چون کوبشش خیلی خیلی قوی شد دست زدم به اهنربای ساب گرم بود دوباره برگردوندم رو گین 4ولت و سابووفر لول 8

سلام.
گین آمپ باید حتما با خروجی پخش تطابق داشته و مچ باشه.در غیر اینصورت احتمال آسیب به قطعات بالا خواهد رفت.

poloton7
26-08-2017, 14:12
سلام.
گین آمپ باید حتما با خروجی پخش تطابق داشته و مچ باشه.در غیر اینصورت احتمال آسیب به قطعات بالا خواهد رفت.
سلام...خوشحال دوباره فعال شدید حمید اقا.....
اول بگید چرا امپتان را فروختید قصد ارتقا دارید؟؟؟
من پخشم که 4 ولته وقتی گین امپ مونو را روی 4 ولت می گذارم اصلا ساب هیچ گونه بیسی ندارد وقتی دست به دیافراگم ساب می زنی.یک لرزش بسیار خفیف احساس می کنی...امپ مونو کنوود 8105....ساب ام لاین 10 دو عدد به صورت موازی..در باکس سیلد
راستی سایتی انلانی برای اینکه پارامتر ساب را بدهی ابعاد بده سراغ دارید...

hamidR15
26-08-2017, 15:22
سلام...خوشحال دوباره فعال شدید حمید اقا.....
اول بگید چرا امپتان را فروختید قصد ارتقا دارید؟؟؟
من پخشم که 4 ولته وقتی گین امپ مونو را روی 4 ولت می گذارم اصلا ساب هیچ گونه بیسی ندارد وقتی دست به دیافراگم ساب می زنی.یک لرزش بسیار خفیف احساس می کنی...امپ مونو کنوود 8105....ساب ام لاین 10 دو عدد به صورت موازی..در باکس سیلد
راستی سایتی انلانی برای اینکه پارامتر ساب را بدهی ابعاد بده سراغ دارید...

سلام مرتضی جان. ممنونم از شما ....بنده همیشه در خدمت دوستان هستم.اینجا رو هم زیر نظر داشتم.:n02:
کی گفته من امپم رو فروختم.رو ماشین داره با قدرت تمام انجام وظیفه میکنه:n08:
هر 4 ولتی 4 ولت نیست.:n06:اکثر پخشها ولتاژی که اعلام میکنن واقعی نیست.شما فقط باید با روش قدیمی و کاربردی تنظیم با گوش گین رو تنظیم کنی.حتی خود آمپ هم ممکنه عددی که رو پنل نوشته دقیق نباشه که در عمل نیست.
ببین این به کارتون میاد:

AliSub
26-08-2017, 17:34
سلام وقت بخیر دوستان :n18:
یه سیستم برای 206 اس دی با الویت کیفیت
ضبط+کامپ+ساب+امپ تا حدود قیمت 1700 تومن.:n36:

ارادت:n12:

poloton7
26-08-2017, 17:46
سلام مرتضی جان. ممنونم از شما ....بنده همیشه در خدمت دوستان هستم.اینجا رو هم زیر نظر داشتم.:n02:
کی گفته من امپم رو فروختم.رو ماشین داره با قدرت تمام انجام وظیفه میکنه:n08:
هر 4 ولتی 4 ولت نیست.:n06:اکثر پخشها ولتاژی که اعلام میکنن واقعی نیست.شما فقط باید با روش قدیمی و کاربردی تنظیم با گوش گین رو تنظیم کنی.حتی خود آمپ هم ممکنه عددی که رو پنل نوشته دقیق نباشه که در عمل نیست.
ببین این به کارتون میاد:

سلام..حمید اقا...
ببخشید احتمالا اشتباه کردم چون دیدم امپ ماسکونی زیرو را در فروم همسایه فروختید فکر کردم شما بودید....
الان من حتی اگر پخشم هم ۴ ولتی نباشه روی ۳ ولت هم کذاشتم تاثیر محسوسی نکرد...با اینکه امپم روی دو اهم ۵۰۰ وات می دهد...امپ ضعیف نیست...

amirsein
26-08-2017, 18:12

سلام دوست عزیز. شما سییتم کیفیتی مد نظرتونه یا کیفیتی قدرتی؟ در یک سیستم کیفیتی ترکیب برای داخل خودرو طراحی میشن و پرتاب صدا به خارج خودرو اصلا نداریم .در ضمن بودجه 1700 هم کمه. امکان افزایش بودجه ندارید؟ مثلا 2500؟

farshad0123
26-08-2017, 20:57
الان من حتی اگر پخشم هم ۴ ولتی نباشه روی ۳ ولت هم کذاشتم تاثیر محسوسی نکرد...با اینکه امپم روی دو اهم ۵۰۰ وات می دهد...امپ ضعیف نیست...

فایده ای نداره من حتی گفتن ساب لول بزار رو 0 بعد گینو زیاد کن تا 1ولت بردم از 1ولت هم یخورده ردش کردم اصلا انگار نه انگار تا وقتی که سابووفر لول رو زیاد نکنم تکونی به ساب نمیده
تنها راهش همینه که گینو بزاری رو 4ولت بعد سابووفر لول رو زیاد کنی حالا اگه مثلا رو لول 10میبینی صداش خراب میشه بزار رو لول 7یا 8
من فعلا چند ماهه رو همین تنظیماته خواستم امپ مونو بگیرم حالا که دیدم شما هم همین مشکلو داری دیگه پشیمون شدم احتمال زیاد اینو ردش کنم یه ضبط 5150 بگیرم

esadj
26-08-2017, 21:16
با سلام خدمت دوستان.
بنده اولین بار سیستم میخوام رو ماشین نصب کنم.راهنمای شما دوستان اهل فن رو میخواستم.
بنده یه پخش نونو پایونیر مدل p710کاروزاریا خریدم و بعلاوه بلند گوی jbl T595 معروف به جی بی ال سنگی میخوام یه آمپلی بخرم نمیدونم چی خوبه .البته میگن بیس این بلندگو خوبه ولی چون تجربه ندارم نمیدونم من رو راضی میکنه یا نه بخاطر همون احساس میکنم یه آمپلی بگیرم که همراه بلندگو ساب هم جواب بده(یه ساب در حد jbl1000البته این ساب رو چون تو ماشین دوستان هست میشناسم.)برام به صرفه تر باشه.میخوام برای آمپلی حدود 200 الی 250 هزینه کنم.و اینکه پخش و باند رو دست دوم خریدم آمپلی رو هم میخوام دست دوم پیدا کنم.
با این تفاسیر اگه بنده رو راهنمایی کنین ممنون میشم.

zacree1360
26-08-2017, 22:27

این پخش خیلی قیمت بالای داشت 1500 دلار قیمت ایران چند و یا گیر میاد ارزش همچین هزینه ای داره ؟ یا برم همون بین الپاین 163 و mx100 سونی یکیو رو انتخاب کنم ؟

به نظر شما کدوم بهتر بوده ؟ الپاین و یا سونی ؟

hamidR15
26-08-2017, 22:54
سلام..حمید اقا...
ببخشید احتمالا اشتباه کردم چون دیدم امپ ماسکونی زیرو را در فروم همسایه فروختید فکر کردم شما بودید....
شبتون بخیر..
چرا خودم بودم.جنسهای آکبند یه چیزائی دارم.:n06:
8105 روی 2 اهم 1000 تا مگه نمیدوه؟روی 4 اهم 500 تا میده. m12 داری دیگه،براش 500 تا کافیه.پخشت چیه؟

فایده ای نداره من حتی گفتن ساب لول بزار رو 0 بعد گینو زیاد کن تا 1ولت بردم از 1ولت هم یخورده ردش کردم اصلا انگار نه انگار تا وقتی که سابووفر لول رو زیاد نکنم تکونی به ساب نمیده
تنها راهش همینه که گینو بزاری رو 4ولت بعد سابووفر لول رو زیاد کنی حالا اگه مثلا رو لول 10میبینی صداش خراب میشه بزار رو لول 7یا 8
من فعلا چند ماهه رو همین تنظیماته خواستم امپ مونو بگیرم حالا که دیدم شما هم همین مشکلو داری دیگه پشیمون شدم احتمال زیاد اینو ردش کنم یه ضبط 5150 بگیرم
سلام شما آمپ و ساب و پخشتون چیه؟

با سلام خدمت دوستان.
بنده اولین بار سیستم میخوام رو ماشین نصب کنم.راهنمای شما دوستان اهل فن رو میخواستم.
بنده یه پخش نونو پایونیر مدل p710کاروزاریا خریدم و بعلاوه بلند گوی jbl T595 معروف به جی بی ال سنگی میخوام یه آمپلی بخرم نمیدونم چی خوبه .البته میگن بیس این بلندگو خوبه ولی چون تجربه ندارم نمیدونم من رو راضی میکنه یا نه بخاطر همون احساس میکنم یه آمپلی بگیرم که همراه بلندگو ساب هم جواب بده(یه ساب در حد jbl1000البته این ساب رو چون تو ماشین دوستان هست میشناسم.)برام به صرفه تر باشه.میخوام برای آمپلی حدود 200 الی 250 هزینه کنم.و اینکه پخش و باند رو دست دوم خریدم آمپلی رو هم میخوام دست دوم پیدا کنم.
با این تفاسیر اگه بنده رو راهنمایی کنین ممنون میشم.
سلام.
595 لیمیتد آمریکائیه اصل اسپیکر خیلی خوبیه ولی درایور کردنش هزینه بره. باید 250 وات به ووفرها و 100 وات به تویتر میدرنج ها وردی سالم بدین.پس با 200-300 بای آمپ خوب خدا حافظی کنید.یا دنبال یه دست دوم خوب باشید.
اگر از یه آمپ چهار کانل بخواهید استفاده کنید در حق این اسپیکر جفا کردین و از نهایت قابلیتهاش استفاده نبردین.

این پخش خیلی قیمت بالای داشت 1500 دلار قیمت ایران چند و یا گیر میاد ارزش همچین هزینه ای داره ؟ یا برم همون بین الپاین 163 و mx100 سونی یکیو رو انتخاب کنم ؟
به نظر شما کدوم بهتر بوده ؟ الپاین و یا سونی ؟
سلام.
gs9 و کلا پخشهای های اند رو نباید با پخشهای معمولی مقایسه کنید. باید قطعاتتون به هم بیان. مثلا اگر کامپوننت های اند و آمپ های اند دارین باید پخش خوب ببگیرید . یا اگر از پخش معمولی استفاده میکیند حتما از یه پروسور مرغوب استفاده نمائید.

farshad0123
26-08-2017, 23:07
سلام شما آمپ و ساب و پخشتون چیه؟

سلام پخشم 300uvm کنوود ساب 121سونی و امپ هم 4کانال 1004 سونی هست
الان من اگه سابووفر لول رو بزارم رو 0 هر چقدر گینو زیاد کنم اصلا سابو تکون نمیده در صورتی که پخش 1202 یکی از بچه ها رو سیستمم تست کردیم چنین چیزی نبود و سابووفر لول پخش روی 0 بود ولی قشنگ با زیاد کردن گین سابو تکون میداد

amirsein
26-08-2017, 23:34
شبتون بخیر..
چرا خودم بودم.جنسهای آکبند یه چیزائی دارم.:n06:
8105 روی 2 اهم 1000 تا مگه نمیدوه؟روی 4 اهم 500 تا میده. m12 داری دیگه،براش 500 تا کافیه.پخشت چیه؟
چاکر حمید آقا . فکر کنم این مشخصاتی که فرمودید برای 9105 هست. 8105 رو 4 اهم 300 تا میده و رو 2 اهم 500 تا.
اگه اشتباه نکنم ploton7 دو تا m10 داره. قدرت آمپشون کافیه از نظر اعداد و ارقام.
بنده با پخش 300uvm صدای ساب 8 راکفورد و شنیدم خوب صدای در میومد ولی مشکل این دوستان و نمیدونم چیه. چجوری هر قدر گین رو باز میکنن تفاوت نمیکنه !!!

esadj
27-08-2017, 08:20
با سلام خدمت دوستان بنده یه سوال در مورد آمپلی مناسب جهت راه اندازی باند jbl T595 معروف به سنگی با پخش پایونیر p710کاروزاریا داشتم که با راهنمای خوب یکی از دوستان تو همین انجمن متوجه شدم یه آمپلی دو کاناله خوب لازم دارم و خودم یه سرج کردم دیدم برای برادر کوچکتر همین بلندگو پیشنهاد امپ دو کاناله پایونیر مدل 5602 رو پیشنهاد دادن میخواستم نظر دوستان رو هم بدونم واز اونجای که بنده دنبال جنس دست دوم برای این کار هستم اگه دوستان راهنمایی کنند دست بنده برای خرید باز تر میشه.
و یه راهنمایی دیگه اونم اینکه بلندگو رو وقتی خریدم به صورت فابریک دو تا سوکت تیوتر با ووفر به هم وصل بودن (فکر کنم بهش میگن پل زده بودن)وفروشنده برام این پل رو قطع کرد گفت اینطوری بهتره و تیوترت نمیسوزه و گفت میتونی تیوتر رو به یه آمپ دیگه یا اصلا به خروجی خود پخش نصب کنی نظر دوستان اهل فن چیه؟
اگه بنده رو به زبان ساده راهنمایی کنیین ممنون میشم.

hamidR15
27-08-2017, 12:20
سلام پخشم 300uvm کنوود ساب 121سونی و امپ هم 4کانال 1004 سونی هست
الان من اگه سابووفر لول رو بزارم رو 0 هر چقدر گینو زیاد کنم اصلا سابو تکون نمیده در صورتی که پخش 1202 یکی از بچه ها رو سیستمم تست کردیم چنین چیزی نبود و سابووفر لول پخش روی 0 بود ولی قشنگ با زیاد کردن گین سابو تکون میداد
سلام.
موضوع کاملا مشخص هست. امپ شما در بهترین شرایط در حالت بریج 175 وات میده که در عمل اینگونه نیست و افت ولتاژ و تلفات هم دارین پس وات خروجی کاهش پیدا مکینه. پخش شما 4 ولت هست و ساب ووفرتون حداقل نیاز به 400 وات توان ورودی داره با مشخصاتی که من خوندم 400 وات براش خیلی کمه و قابلیت دریافت وات بالاتر رور هم داره.من خودم باشم زیر 600 وات بهش ورودی نمیدم.
نتیجه گیری: به هیچ عنوان امپ مورد استفاده پاسخ گونی نیاز ساب ووفر نیست.
نکته: اگر با پخشهای دیگری تست کردین و صدا و اجرای ساب ووفر بهتر بوده ممکنه Pre Out پخشتون هم ایراد داشته باشه بهتره به یه تعمیرکار نشون بدین به نظر من.
اما در هر صورت این آمپ برای این ساب ووفر جوابگو نیست.

با سلام خدمت دوستان بنده یه سوال در مورد آمپلی مناسب جهت راه اندازی باند jbl T595 معروف به سنگی با پخش پایونیر p710کاروزاریا داشتم که با راهنمای خوب یکی از دوستان تو همین انجمن متوجه شدم یه آمپلی دو کاناله خوب لازم دارم و خودم یه سرج کردم دیدم برای برادر کوچکتر همین بلندگو پیشنهاد امپ دو کاناله پایونیر مدل 5602 رو پیشنهاد دادن میخواستم نظر دوستان رو هم بدونم واز اونجای که بنده دنبال جنس دست دوم برای این کار هستم اگه دوستان راهنمایی کنند دست بنده برای خرید باز تر میشه.
و یه راهنمایی دیگه اونم اینکه بلندگو رو وقتی خریدم به صورت فابریک دو تا سوکت تیوتر با ووفر به هم وصل بودن (فکر کنم بهش میگن پل زده بودن)وفروشنده برام این پل رو قطع کرد گفت اینطوری بهتره و تیوترت نمیسوزه و گفت میتونی تیوتر رو به یه آمپ دیگه یا اصلا به خروجی خود پخش نصب کنی نظر دوستان اهل فن چیه؟
سلام
دوست عزیز مجددا عرائض بنده رو مطالعه نمائید(البته اگر منظور بنده بودم)
من نگفتم آمپ دو کانال بلکه یه امپ 4کانال قوی یا دو تا دو کانال با قدرتهای مختلف. مثلا دو تا 200 واتی برای ووفرها و دو کانال 100 واتی برای تیوتر و میدرنج باید تهیه کنید.
الان دیگه کسی سراغ کواکسیال اونم این مدل نمیره.
یه جفت کامپوننت خوب و یه ساب باکس واقعا صدای فواق العاده ای بهتون میده. با یه آمپ 4 کانال مناسب.

esadj
27-08-2017, 12:39
سلام
دوست عزیز مجددا عرائض بنده رو مطالعه نمائید(البته اگر منظور بنده بودم)
من نگفتم آمپ دو کانال بلکه یه امپ 4کانال قوی یا دو تا دو کانال با قدرتهای مختلف. مثلا دو تا 200 واتی برای ووفرها و دو کانال 100 واتی برای تیوتر و میدرنج باید تهیه کنید.
الان دیگه کسی سراغ کواکسیال اونم این مدل نمیره.
یه جفت کامپوننت خوب و یه ساب باکس واقعا صدای فواق العاده ای بهتون میده. با یه آمپ 4 کانال مناسب.[/QUOTE]
سلام
از بابت توجه شما به سوالات بنده متشکرم.
اگر سوالات بنده بصورت درست مطرح نمیگردد بخاطر نا اشنای بنده با این موضوع میباشد.
برادر به هر حال بنده این بلندگو رو از روی بی تجربگی خریدم و دو تا حالت داره یا ردش کنم و به قول شما کامپونت و ساب ببندم.یا دنبال یه آمپ 4 کانال با مشخصاتی که امکان خروجی دوتا 200 و دو تا 100 بهم بده بگردم.بنده فقط میخوام بدونم اگه بخواهم این بلندگو رو استفاده کنم با توضیحات شما چه آمپلی فایری (اسم و مدل)به نظر شما مناسب این کاره.
و آیا این ممکنه که برای ووفر از یه امپ دو کانال خوب و برای تویتر از خروجی خود پخش استفاده کنم که هم به تویتر صدمه نزنه.
برادر بزرگوار اگه جای کمی پرت گفتم بزار به حساب بی تجربگی.

zacree1360
27-08-2017, 16:25
سلام.
gs9 و کلا پخشهای های اند رو نباید با پخشهای معمولی مقایسه کنید. باید قطعاتتون به هم بیان. مثلا اگر کامپوننت های اند و آمپ های اند دارین باید پخش خوب ببگیرید . یا اگر از پخش معمولی استفاده میکیند حتما از یه پروسور مرغوب استفاده نمائید.

منم می خواهم بدونم واقعا ارزش هزینه داره یعنی صدای با این هزینه چقدر فراتر از یک سیستم رده متوسط

من خونه از امپلی فایر سری rx -a670 استفاده میکن گاهی فیلم دیدن و شنیدن اهنگ باهاش زیبایهای اهنگ و یا فیلم رو چند برابر میکنه
و به نظر من ارش خرجی که کردم رو داشته 7 تومن با مجوعه بلند گو و کابلهای برام هزینه داشت اما با تمام وجود می گم ارزش داشت باز میشد بیشتر هزینه کرد اما این هزینه برای من بهترین صدا رو داره و کاملا راضی هستم

حالا برای ماشین هم می خواهم ببندم اما با یک هزینه معقول اما صدای خوب و با کیفیت بدون قدرت زیاد

من در یک حد متوسط
کامپوننت گلدین rs-x165 انتخاب کردم که طبق گفته دوستان داری کیفیت و ضوح خوب هست و تنها چیزی هست که فعلا به نتیجه رسیدم
هد یونیت هم بین دو مدلی که گفتم (الپاین 163 و سونی 100) در گیرم کدوم رو انتخاب کنم
ممنون میشم در تصمیم گیری و نتیجه بهره کمک کنید

اگر به نظر کارشناسان فن ارزش هزینه کردن بیشتر داره تا برم سارغ رده های بالاتر (نصبت صدا به هزینه خیلی مهمه )
با تشکر

arash820
27-08-2017, 18:16
سلام
قصد خرید آمپ نداشتم فعلا
از وقتی گرفتم رو اعصابه
راهنمایی میخواستم
ممنون

من جواب سوالم و نگرفتم
یکی از دوستان گفت کواک کیفیتی هست انتظار بیس نداشته باش
برو عوضش کن
آخه چیزی که باز بشه بخوای بفروشی 100 ت زیر قیمت میخوان بردارن باز بری یه کواک بالاتر برداری همه جوره ضرر میشه
آقا خواهشا اینجا مشاوره الکی ندید
آخه این فوکال چی بود ما خریدیم
والا یه پایونیر سطح پایین از این صداش بهتره

saeid 22
27-08-2017, 21:53
سلام
بهترین گزینه من اگه جای شما بودم با هزینه شما خرید 5602 پایونیر هستش و یه آمپلی سبکتر مثل 3602 هم به تویتر وصل کنید آمپلی 4 کانال پایونیر d9604 هم میتونید تهیه کنید بله تویتر رو به پخشم میشه وصل کرد موقت ولی پخش ضعیفه براش امپلی بهتره

amirsein
27-08-2017, 22:44
سلام دوستان امروز عضو جدید سیستم صوتیم رو بعد از بررسی بسیار زیاد تهیه کردم و در نهایت بین Es165k فوکال و Upi6 دی ال اس، فوکال رو انتخاب کردم. کیفیت ساختش مثال زدنیه.

قیمت فوکال 1350 بود و دی ال اس رو 1250 و 1300 قیمت داشتم. چیزی که به نظر میرسه اینه که شرکت امرداد گویا سود فروشندگان رو در اولین بار فوکال کم قرار داده شده و در بار جدید قراره کمی افزایش پیدا کنه پس به نظر بار جدید فوکال هم به این دلیل و هم به دلیل افزایش قیمت یورو افزایش قابل توجهی پیدا میکنه . دوستانی که قصد تهیه محصولی رو دارند توصیه میشه سریع تر این کار رو انجام بدهند.

saeid 22
27-08-2017, 23:03
سلام دوستان امروز عضو جدید سیستم صوتیم رو بعد از بررسی بسیار زیاد تهیه کردم و در نهایت بین Es165k فوکال و Upi6 دی ال اس، فوکال رو انتخاب کردم. کیفیت ساختش مثال زدنیه.

سلام مبارکت باشه
صدای dls هم گوش کرده بودی ؟دلیلت برای انتخاب فوکال چی بود؟

arash820
27-08-2017, 23:09
آقای امیر شما چه نفعی از تبلیغ فوکال میبری ؟
ما که خیری ازش ندیدیم شما انقدر تبلیغ میکنی
شایدم اینجا گروه خاصی اومدن یه برند و تبلیغ کنن فروشش زیاد بشه
شایدم من اشتباه میکنم

mahdiplayer
27-08-2017, 23:15
شایدم من اشتباه میکنم
فوکال برند خوبیه.شما چرا ازش راضی نیستید؟ توضیح بدین شاید دوستان مشکلتون رو حل کنند.

arash820
27-08-2017, 23:18
فوکال برند خوبیه.شما چرا ازش راضی نیستید؟ توضیح بدین شاید دوستان مشکلتون رو حل کنند.

توضیح دادم چند پست قبل #22435 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
ولی جواب قانع کننده نشنیدم

amirsein
27-08-2017, 23:27
سلام مبارکت باشه
صدای dls هم گوش کرده بودی ؟دلیلت برای انتخاب فوکال چی بود؟

ممنون سعید جان. صدای dls رو از کلیپ های متعدد گوش کردم ولی از نزدیک موفق به انجام این کار نشدم ولی فوکال رو از نزدیک خیلی بیشتر گوش کردم. خیلی پرس و جو کردم و مطالعه کردم . واقعیت برتری بین هیچ کدوم از این کامپها نیست و هر دو در یک سطح قرار دارند. فوکال کیک بیس پرتری داره حتما . ولی مهم ترین دلیل من ساخت فرانسه بودن فوکال بود ولی دی ال اس ساخت چینه. از طرفی به نظرم فوکال ووکال بهتری داره ولی دی ال اس توییتر وایدتر. ولی تفاوت واقعا کمه و اصلا برتری چشم گیری وجود نداره. فوکال در ساخت اسپیکر کارنامه پربار تری هم نسبت به دی ال تس داره. شاید بشه گفت 2 برابر دی ال اس جایزه برده و بازم به ساخت فرانسه بودن اون اشاره میکنم.
مخلص.

amirsein
28-08-2017, 01:06
شایدم من اشتباه میکنم

حقیقت من از لحن صحبت شما اصلا خوشم نمیاد. اینو یکبار دیگه هم به شما گفتم. اگر من تا الان به دوستان پیشنهادی رو دادم به این خدطر بوده که قلبا دوست دارم همه از صدا لذت ببرن. دوست دارم همه به دنبال صدای بهتر برن. علاقه دارم به سمت بهبود سطح کیفی سیستمهای صوتی بریم. به سمتی که دنیا داره حرکت میکنه. الان کواکسال اونم 6x9 دیگه تقریبا روی هیچ خودروی به روزی بسته نمیشه. حالا اگه دوستی به میخواد از این نوع کواک استفاده کنه پیشنهاد بنده یک کواک با کیفیت یعنی با صدای گسترده و واید هست توصیم کواکی هست که توییتر اون گوش و سوراخ نکنه و صداش به اصطلاح خودمون رو اعصاب نره . بشه چند ساعتی از گوش کردن موسیقی لذت برد. بنده انواع کواک های پایونییر رو به وفور گوش کردم. به جدیت میتونم بگم جنس صدای فوکال یه چیز دیگس واقعا به نسبت کواک بودنش صدای نسبتا گسترده ای داره، در صورتی که پایونیر فقط بلندی صدا داره تنها کواک پایونیر که کمی قبولش دارم 6902 هست. بنده شخصی رو میشناختم که spl باز بود و البته از sq اصلا اطلاع نداشت . به پیشنهاد یکی از دوستان (من نه) رفته بود 4 تومن پول یک سیستم sq واقعی داده بود. اولش خیلی ناراحت بود از خریدش . وقتی با هم صحبت کردیم بهش گفتم 1 ماه به صدای سیستمت گوش کن و من مطمئنم دیگه بر نمیگردی سراغ سیستم قبلت و این اتفاق افتاد. سلیقه شنیداری کم کم تغییر میکنه. درک مفهوم عمق صدا و داینامیک به زمان و هزینه احتیاج داره.
شما میبینی به شخصه خودم 1350 پول کامپ فوکال رو دادم پس من قبولش دارم. من به شما گفتم بیا از من بخر؟ به شما گفتم من فروشنده ام؟ خرید شما نفعی برای من داشته؟ پس چرا اینجور صحبت میکنید؟
4 روز پیش برای دوستم که از شهرستان زنگ زد یه 690 فوکال فرستادم. خیلی راضی بود و تشکر کرد. حالا به هر دلیلی شما خوشت نیومده از فوکال . مگه من به شما نگفتم 320 بر میدارم ازتون؟ شما قبول نکردید ( این پیشنهاد دلسوزانه من بود هنچنین گفتم اگر علاقه دارید 6902 خودم رو بهتون بدم و فوکال رو بگیرم و قیمتو توافق کنیم که شما فرمودید جنس دسته دو نمیخواید) انصاف نیست اینگونه صحبت کنید. شما روز اول یکی از کواک هاتون قطع بود و خودتون متوجه نشدید و دائم به بنده پیام میدادید!!! بنده هم یکبار دیگه گفتم به خاطر لطف شما قطعه به کسی توصیه نمیکنم. اگر بلد باشم سوالات کلی رو جواب میدم. شاید برای 10 نفر شخصا سیستم ارنج کردم و شما اولین نفری هتسد که ناراضی هستید.
برای پسر عمم یه ست gladen تهیه کردم و پنج شنبه داریم میریم برای نصب عکسش رو هم پایین گذاشتم. بسته به نیازش اینا رو بش پیشنهاد دادم. هر چند گه پیشنهاد اولم بهش rs165 بود ولی خب پولشو فعلا نداشت.
من ذی نفع هیچ برندی نیستم.

mahdiplayer
28-08-2017, 01:38
شایدم من اشتباه میکنم
دوست عزیز کسایی که فوکال 690 داشتند همه راضی بودند و از شفافیت صداش تعریف میکردند.منتها شما درهم ریختگی صدا دارید خب باید یک امپلی فایر تهیه کنید.صد در صد مشکلتون حل خواهد شد.

rahim1538
28-08-2017, 04:15
شایدم من اشتباه میکنم

شما زحمت بکش داداش 50 صفحه قبل را بخون متوجه میشی - بعضی از افراد حتی اسم این برند هم به گوششون نخورده بود خدا شکر شخصی باعث شد این برند معرف به گوش این شخص هم خورد

حالا ایشون هم خریده طبیعی هست تعصب داشته باشه بیاد پیشنهاد بده ..

خیلی ها هم کارشون خرید فروش هست سود میکنن از این راه دلالی پول در میارن اونا هم برای هزار تومان بیشتر خوب باید بیان تعریف کنن طبیعی هست

شما نه گول دلال جماعت را بخور نه فریب کسی که از روی تعصب میاد یکسری لغات تکراری را میگه

بهتره اول خودت بری صدای هر برندی که را میخوای بخری گوش کنی اگر هم شرایطشو نداری رجوع کن به ی و ت و ب میتونه بهت کمک کنه .

AliSub
28-08-2017, 08:59

سلام دوست عزیز. شما سییتم کیفیتی مد نظرتونه یا کیفیتی قدرتی؟ در یک سیستم کیفیتی ترکیب برای داخل خودرو طراحی میشن و پرتاب صدا به خارج خودرو اصلا نداریم .در ضمن بودجه 1700 هم کمه. امکان افزایش بودجه ندارید؟ مثلا 2500؟

سلام
کیفیتی باشه. اصلا قدرت مهم نیست. هرچی پرتاب صدا به بیرون کمتر باشه بهتره اتفاقا
بودجه گفت تا 2300 میتونم افزایش بدم.

mrm88
28-08-2017, 10:33

قیمت فوکال 1350 بود و دی ال اس رو 1250 و 1300 قیمت داشتم. چیزی که به نظر میرسه اینه که شرکت امرداد گویا سود فروشندگان رو در اولین بار فوکال کم قرار داده شده و در بار جدید قراره کمی افزایش پیدا کنه پس به نظر بار جدید فوکال هم به این دلیل و هم به دلیل افزایش قیمت یورو افزایش قابل توجهی پیدا میکنه . دوستانی که قصد تهیه محصولی رو دارند توصیه میشه سریع تر این کار رو انجام بدهند.

مبارکه دوست عزیز، ایشالا به شادی استفاده کنی

یه سوالی و در واقع یه زحمتی داشتم برات

بین کامپوننت های زیر میتونی یه مقایسه ای انجام بدی؟ میخوام ببینم نسبت قیمت به کیفیت کدوم به صرفه تر و معقول تره(چه خوب که فوکال به ایران اومده)

ES165KX2
ES165K
ES165K
PS165FX
PS165F
PS165V1

و همینطور همزاد این کامپوننت ها(کواکسیال برای استیج عقب)

EC165K
PC165F
PC165

ممنون میشم اگه قیمت اینارو هم داری بهم بگی

amirsein
28-08-2017, 17:54
سلام
کیفیتی باشه. اصلا قدرت مهم نیست. هرچی پرتاب صدا به بیرون کمتر باشه بهتره اتفاقا
بودجه گفت تا 2300 میتونم افزایش بدم.
سلام. صبر کنید حمید آقا میان خیلی تخصصی تر راهنماییتون میکنن. ولی کلی خدمتتون بگم این که همین سیستمی که برای پسر عمم ارنج کردم حدود 2200 در میاد که البته اولویت اول تهیه کامپوننت rs165 با افزایش بودجه حدود 350 تومن هست. باز صبر کنید حمید خان بین نظر بدن.

مبارکه دوست عزیز، ایشالا به شادی استفاده کنی

یه سوالی و در واقع یه زحمتی داشتم برات

بین کامپوننت های زیر میتونی یه مقایسه ای انجام بدی؟ میخوام ببینم نسبت قیمت به کیفیت کدوم به صرفه تر و معقول تره(چه خوب که فوکال به ایران اومده)

ES165KX2
ES165K
ES165K
PS165FX
PS165F
PS165V1

و همینطور همزاد این کامپوننت ها(کواکسیال برای استیج عقب)

EC165K
PC165F
PC165

ممنون میشم اگه قیمت اینارو هم داری بهم بگی

قربان شما و ممنون.
مقایسه کامپ ها و کواک های یک برند تقریبا کار ساده ای هست به هر شکل شرکتی که داره این قطعات رو تولید میکنه یه سری اصول خاص خودشو تقریبا سعی میکنه بسته به رده قیمتی کامپ مد نظر قرار بده پس این موضوع که بخوایم بگیم کدوم بهتره قطعا هر چی بیشتر پول بدی به قطعه بهتری میرسید. اما چیزی که به نظر میرسه اینه که یکی از پر فروش ترین های فوکال ps165fx با قیمت 1080 بوده. هم قیمت مناسبی داره هم کیفیت بالا و ساخت فرانسه هم هست . به این موارد برنده جایزه eisa رو هم اضافه کنید. از طرف دیگه این کامپ کمی حساسیت کمتری به نصب و استفاده داره و نسبت به k2 power به نظر سخت جون تره . البته مثلا در مقایسه es165k و کامپ نام برده ، es هم قدرت بالاتری داره و هم دقت بالاتری ولی حساسیت به نصب و دیستورشن هم بالاتره. نباید وات اضافه بش داد. البته قطعا دیستورشن در همه کامپ ها باعث فرسودگی کامپ میشه و از کیفیت اون به مرور کم میکنه ولی این میزان حساسیت خب متغیره. در مقایسه es165k و es165k2 هم با توجه یکسان بودن قدرت ها تفاوتی اصلی تغییر دقت کامپ هست. کراسوور از کیفیت بالاتری برخورداره.
165v1 هم در رده قیمتی خودش کامپ بدی نیست ولی تفاوت قابل توجهی با ps165fx داره. جنس و نوع صدای فوکال به نسبت در هر کامپ وجود داره.
در مورد قیمت:
Es165k که 1350
Es165k2 به قیمت حدود 1700
Ps165fx به قیمت 1080
165v1 هم حدودا 675
باقی قطعات رو قیمت ندارم ولی براتون تلفن و آدرس دو تا از نمایندگی های فوکال رو میفرستم که اگه خواستید سوال کنید. همچنین میتونید از سایت crutchfield قیمت دلاری هر کامپ رو مشاهده کنید و با نسبت گیری ساده قیمت حدودی هر کامپ رو در بیارید.
مخلص

mrm88
29-08-2017, 14:29
سلام. صبر کنید حمید آقا میان خیلی تخصصی تر راهنماییتون میکنن. ولی کلی خدمتتون بگم این که همین سیستمی که برای پسر عمم ارنج کردم حدود 2200 در میاد که البته اولویت اول تهیه کامپوننت rs165 با افزایش بودجه حدود 350 تومن هست. باز صبر کنید حمید خان بین نظر بدن.

قربان شما و ممنون.
مقایسه کامپ ها و کواک های یک برند تقریبا کار ساده ای هست به هر شکل شرکتی که داره این قطعات رو تولید میکنه یه سری اصول خاص خودشو تقریبا سعی میکنه بسته به رده قیمتی کامپ مد نظر قرار بده پس این موضوع که بخوایم بگیم کدوم بهتره قطعا هر چی بیشتر پول بدی به قطعه بهتری میرسید. اما چیزی که به نظر میرسه اینه که یکی از پر فروش ترین های فوکال ps165fx با قیمت 1080 بوده. هم قیمت مناسبی داره هم کیفیت بالا و ساخت فرانسه هم هست . به این موارد برنده جایزه eisa رو هم اضافه کنید. از طرف دیگه این کامپ کمی حساسیت کمتری به نصب و استفاده داره و نسبت به k2 power به نظر سخت جون تره . البته مثلا در مقایسه es165k و کامپ نام برده ، es هم قدرت بالاتری داره و هم دقت بالاتری ولی حساسیت به نصب و دیستورشن هم بالاتره. نباید وات اضافه بش داد. البته قطعا دیستورشن در همه کامپ ها باعث فرسودگی کامپ میشه و از کیفیت اون به مرور کم میکنه ولی این میزان حساسیت خب متغیره. در مقایسه es165k و es165k2 هم با توجه یکسان بودن قدرت ها تفاوتی اصلی تغییر دقت کامپ هست. کراسوور از کیفیت بالاتری برخورداره.
165v1 هم در رده قیمتی خودش کامپ بدی نیست ولی تفاوت قابل توجهی با ps165fx داره. جنس و نوع صدای فوکال به نسبت در هر کامپ وجود داره.
در مورد قیمت:
Es165k که 1350
Es165k2 به قیمت حدود 1700
Ps165fx به قیمت 1080
165v1 هم حدودا 675
باقی قطعات رو قیمت ندارم ولی براتون تلفن و آدرس دو تا از نمایندگی های فوکال رو میفرستم که اگه خواستید سوال کنید. همچنین میتونید از سایت crutchfield قیمت دلاری هر کامپ رو مشاهده کنید و با نسبت گیری ساده قیمت حدودی هر کامپ رو در بیارید.
مخلص

عزیز متشکر از پاسختون فقط 2تا نکته

از همین سری K2 Power و Expert کواکسیال هاش هم موجود شده تو ایران؟ منظورم اون 3مدلیه که گفتم

و بعد اینکه گفتین
از طرف دیگه این کامپ PS165FX
کمی حساسیت کمتری به نصب و استفاده داره و نسبت به k2 power به نظر سخت جون تره ، سوالی که برام پیش اومد اینه که چرا PS165FX v, hj
رو انتخاب نکردین؟ حداقلش اینه که Phase plug داره ، آیا اصلا بهش فکر کردین؟؟

و نکته آخر اینکه برای کامپی که خریدین فکری هم برای درایو و آمپش کردین؟ آیا در نهایت با همین 7056 که تو امضاتون زدین قراره صداش در بیاد؟

amirsein
29-08-2017, 17:16
عزیز متشکر از پاسختون فقط 2تا نکته

از همین سری K2 Power و Expert کواکسیال هاش هم موجود شده تو ایران؟ منظورم اون 3مدلیه که گفتم

و بعد اینکه گفتین
از طرف دیگه این کامپ PS165FX
کمی حساسیت کمتری به نصب و استفاده داره و نسبت به k2 power به نظر سخت جون تره ، سوالی که برام پیش اومد اینه که چرا PS165FX v, hj
رو انتخاب نکردین؟ حداقلش اینه که Phase plug داره ، آیا اصلا بهش فکر کردین؟؟

و نکته آخر اینکه برای کامپی که خریدین فکری هم برای درایو و آمپش کردین؟ آیا در نهایت با همین 7056 که تو امضاتون زدین قراره صداش در بیاد؟

در مورد درایورهای دیگه که فرمودید بله فکر شده. P600.4 آمپیه که طبق شناسنامه 130 وات روی هر کانال میده که با احتساب افت و ... میشه روی 100 وات واقعی این آمپ حساب کرد از طرفی از نظر کیفیت هم آمپ خوبیه هرچند که از لحاظ کیفی میشه از آمپ های بهتری هم استفاده کرد ولی p600 آمپ دسته پایینی نیست. در مورد پخش در صفحات گذشته خیلی بحث شد. بله فعلا قراره از همین 7056 استفاده با این توضیح که بنده بین آلپاین و سونی و این پخش با گوش کردن صدای هر کدوم در انتها این پخش رو انتخاب کردم و از صداش راضیم البته باید در نظر بگیریم که نیاز به یک پخش بهتر که هزینه قابل توجهی رو خواهد داشت حس میشه (حداقل 1200 هزینه داره پخشی که هم امکاناتی مانند usb و cd رو داشته باشه و هم صدای قابلی داشته باشه . چند مورد کلاریون سراغ داشتم ولی با مشکل usb نمیتونستم کنار بیام)
در مورد phase plug که فرمودید بله فکر کردم . باید ببینیم در ازای از دست دادن این مورد که حتما باعث افزایش دقت ووفر میشه چه چیزهایی رو بدست میاریم.
Kelvar kone جنس صفحه ی بهبود یافته ای که باعث افزایش دقت و داینامیک میشه
M shaped tweeter توییتر بهتر و با تکنولوژی بهتر که صدای فراگیر تر.
Radial VC cooling دفع حرارت بهتر که در استفاده مداوم میتونه مهم باشه و باعث افزایش داینامیک و قدرت میشه.
Improved spider اسپایدری که باعث افزایش دقت و خطی نگه داشتن صدا میشه
در مجموع عواملی که گفته شد باعث میشه کیفیت و دقت بهتری رو دراین کامپ شاهد باشیم.
در مورد جان سخت بودن اینو بگم که فکر نکنید es کامپ اصطلاحا سوسلیه و سریع میسوزه. نه بلکه مهمه که دست از کامپ استفاده بشه در این صورت قطعا سالها بدون هیچ مشکلی کار خواهد کرد. بعضی افراد هستد که از زمانی که داخل ماشین میشن صدا رو زیاد میکنن و بیش از حدتوان کامپ بهش وات میدن و چندین ساعت به این کار ادامه میدن. اگر میخوایم به کامپ وات بالا بدیم اگه 15 دقیقه در های ولت هستیم 5 دقیقه باید به کامپ استراحت بدیم . این اصول استفاده از کامپه.
بنده آمپ رو با توجه به اصول تنظیم گین راکفورد تنظیم میکنم . شاید برخی افراد بگن با این گین صدای کامپ خوب در نمیاد ولی برای من مهمه که از 100 درصد کیفیت کامپ استفاده کنم نه از 100 درصد قدرتش. پس مشکلی از بابت این موضوع ندارم.
اینم لینک es165k که مواردی که گفتم داخلش هست
مخلص.

arash820
29-08-2017, 18:59
حقیقت من از لحن صحبت شما اصلا خوشم نمیاد. اینو یکبار دیگه هم به شما گفتم. اگر من تا الان به دوستان پیشنهادی رو دادم به این خدطر بوده که قلبا دوست دارم همه از صدا لذت ببرن. دوست دارم همه به دنبال صدای بهتر برن. علاقه دارم به سمت بهبود سطح کیفی سیستمهای صوتی بریم. به سمتی که دنیا داره حرکت میکنه. الان کواکسال اونم 6x9 دیگه تقریبا روی هیچ خودروی به روزی بسته نمیشه. حالا اگه دوستی به میخواد از این نوع کواک استفاده کنه پیشنهاد بنده یک کواک با کیفیت یعنی با صدای گسترده و واید هست توصیم کواکی هست که توییتر اون گوش و سوراخ نکنه و صداش به اصطلاح خودمون رو اعصاب نره . بشه چند ساعتی از گوش کردن موسیقی لذت برد. بنده انواع کواک های پایونییر رو به وفور گوش کردم. به جدیت میتونم بگم جنس صدای فوکال یه چیز دیگس واقعا به نسبت کواک بودنش صدای نسبتا گسترده ای داره، در صورتی که پایونیر فقط بلندی صدا داره تنها کواک پایونیر که کمی قبولش دارم 6902 هست. بنده شخصی رو میشناختم که spl باز بود و البته از sq اصلا اطلاع نداشت . به پیشنهاد یکی از دوستان (من نه) رفته بود 4 تومن پول یک سیستم sq واقعی داده بود. اولش خیلی ناراحت بود از خریدش . وقتی با هم صحبت کردیم بهش گفتم 1 ماه به صدای سیستمت گوش کن و من مطمئنم دیگه بر نمیگردی سراغ سیستم قبلت و این اتفاق افتاد. سلیقه شنیداری کم کم تغییر میکنه. درک مفهوم عمق صدا و داینامیک به زمان و هزینه احتیاج داره.
شما میبینی به شخصه خودم 1350 پول کامپ فوکال رو دادم پس من قبولش دارم. من به شما گفتم بیا از من بخر؟ به شما گفتم من فروشنده ام؟ خرید شما نفعی برای من داشته؟ پس چرا اینجور صحبت میکنید؟
4 روز پیش برای دوستم که از شهرستان زنگ زد یه 690 فوکال فرستادم. خیلی راضی بود و تشکر کرد. حالا به هر دلیلی شما خوشت نیومده از فوکال . مگه من به شما نگفتم 320 بر میدارم ازتون؟ شما قبول نکردید ( این پیشنهاد دلسوزانه من بود هنچنین گفتم اگر علاقه دارید 6902 خودم رو بهتون بدم و فوکال رو بگیرم و قیمتو توافق کنیم که شما فرمودید جنس دسته دو نمیخواید) انصاف نیست اینگونه صحبت کنید. شما روز اول یکی از کواک هاتون قطع بود و خودتون متوجه نشدید و دائم به بنده پیام میدادید!!! بنده هم یکبار دیگه گفتم به خاطر لطف شما قطعه به کسی توصیه نمیکنم. اگر بلد باشم سوالات کلی رو جواب میدم. شاید برای 10 نفر شخصا سیستم ارنج کردم و شما اولین نفری هتسد که ناراضی هستید.
برای پسر عمم یه ست gladen تهیه کردم و پنج شنبه داریم میریم برای نصب عکسش رو هم پایین گذاشتم. بسته به نیازش اینا رو بش پیشنهاد دادم. هر چند گه پیشنهاد اولم بهش rs165 بود ولی خب پولشو فعلا نداشت.
من ذی نفع هیچ برندی نیستم.

با سلام به شما
اولا عذر خواهی میکنم اگه از لحن حرفهام ناراحت شدی
دوما پیروی حرفهای شما و تعجبی که کرده بودم که همه راضی بودن و من مشکل داشتم
چندتا نصاب دیگه بردم امروز تا بالاخره یکی ایرادشو فهمید
بین راه سیم 2 تیکه شده بوده و انگار یکی از باندها + - جا به جا و باعث میشده بهم ریزی و ضعف صدا داشته باشم
خلاصه الان 70 درصد صدا بهتر شد :n20:
خیلی فرق کرد پرتاب صدا و شفافیت مخصوصا
ولی کلا قدرتی نیست بیس قوی نداره
به هر حال خواستم بگم اینجا و عذر خواهی کنم
راستی راجب به اینترفیس هم زنگ زدم به اون آقا این سوکت بی ام و های 206 اینترفیسش نیست برای کنوود
یا حق مخلصیم

iman76
01-09-2017, 10:17
سلام.

من سمند 96 دارم میخوام درای جلو و عقب ماشین بلندگوی گرد بذارم جای فابریکیشون بدون برش و .... و بلندگویی میخوام که بدون آمپ درایو بشه یه سیستم کاملا معمولی میخوام که فقط صداش از فابریکش بهتر باشه.

قدرتم مهم نیست واسم بیشتر کیفیت.

واسه پخش چون سی دی واسم مهم نیست پخش m55 سونی که 300 تومنه میخوام بگیرم.

درای جلوی سمند بلندگوی 10 سانتی میخوره؟ عقب چند سانتی؟

hamidR15
01-09-2017, 11:25
سلام.

من سمند 96 دارم میخوام درای جلو و عقب ماشین بلندگوی گرد بذارم جای فابریکیشون بدون برش و .... و بلندگویی میخوام که بدون آمپ درایو بشه یه سیستم کاملا معمولی میخوام که فقط صداش از فابریکش بهتر باشه.

قدرتم مهم نیست واسم بیشتر کیفیت.

واسه پخش چون سی دی واسم مهم نیست پخش m55 سونی که 300 تومنه میخوام بگیرم.

درای جلوی سمند بلندگوی 10 سانتی میخوره؟ عقب چند سانتی؟

سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان خوبم.عید سعید قربان رو خدمت تک تک شما عزیزان تبریک و شادباش عرض میکنم.:n16:
دوست من درهای جلو سمند سایز من درآوردی12cm دارن. اما سایزهای 10 و 13 قابل نصب هستند.میتونید برندهای ذیل رو خودتون هم بررسی و انتخاب بفرمائید:
گلیدن:
سریه RC مدل:RC130(آخر شهریور موجود میشه)
سریه Alpha مدل:Alpha 130 Coax
فوکال مدل: 100Ac
آلپاین:
تایپ G مدل:SPG-13C2
تایپ S مدل:SPS-13C2
هلیکس سریه اسپریت مدل:E5X.2

iman76
01-09-2017, 13:56
سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان خوبم.عید سعید قربان رو خدمت تک تک شما عزیزان تبریک و شادباش عرض میکنم.:n16:
دوست من درهای جلو سمند سایز من درآوردی12cm دارن. اما سایزهای 10 و 13 قابل نصب هستند.میتونید برندهای ذیل رو خودتون هم بررسی و انتخاب بفرمائید:
گلیدن:
سریه RC مدل:RC130(آخر شهریور موجود میشه)
سریه Alpha مدل:Alpha 130 Coax
فوکال مدل: 100Ac
آلپاین:
تایپ G مدل:SPG-13C2
تایپ S مدل:SPS-13C2
هلیکس سریه اسپریت مدل:E5X.2

برای عقب فابریک چند سانتی میشه گذاشت؟

8613187
01-09-2017, 14:10
بله سالهاست av5.1 موجوده در کشور و آمپ فوق العاده ای هست. بیشتر به درد 3way میخوره ولی میشه 2way هم بست ولی 3 عالیه عالیه.
تو اینترنت بزن نمایندگی ایران هرتز و آدیسان و ... من یادمه زده بودم یه لیست با شماره تلفن و آدرس آورد . زنگ بزن بهت میگن کدوما موجود دارن.
قیمت هم تا 5 ماه پیش حدود 2450 بود .
شنیدم (مطمئن نیستم) تو بار جدید حدود 2950 قیمت خورده. زنگ بزن قیمتا رو بگیر از اون لیست داخل نت.

مهندس جان اون مدلي كه شما ميگي معمولي هستش
اين HD يه
رو خودش ورودي ديجيتال داره ...

farzad3260
01-09-2017, 14:26
برای عقب فابریک چند سانتی میشه گذاشت؟
۱۶ سانتی.
و برای پخش هم بهتره مدلی با آمپلیفایر قوی بخرید وگرنه نهایتا خسته میشید و برای آمپلی جداگانه هزینه خواهید کرد. از سونی x100 و از پایونییر با قیمت پایین تر 4850fd
من جلوی سمند ۹۴ هلیکس e4x.2 گذاشتم راضی ام.

iman76
01-09-2017, 15:10
۱۶ سانتی.
و برای پخش هم بهتره مدلی با آمپلیفایر قوی بخرید وگرنه نهایتا خسته میشید و برای آمپلی جداگانه هزینه خواهید کرد. از سونی x100 و از پایونییر با قیمت پایین تر 4850fd
من جلوی سمند ۹۴ هلیکس e4x.2 گذاشتم راضی ام.

focal 165 ac بدون آمپ و با پخش x100 خوب میشه؟

farzad3260
01-09-2017, 15:14
focal 165 ac بدون آمپ و با پخش x100 خوب میشه؟
صد در صد. تا میزان قابل قبولی تغذیه میکنه اسپیکر رو. توی تست ها 42 وات دایم فکر کنم داده. جلو هم یه 40 واتی خوب از فوکال یا هلیکس همون ده سانتی خوبه

iman76
01-09-2017, 15:18
صد در صد. تا میزان قابل قبولی تغذیه میکنه اسپیکر رو. توی تست ها 42 وات دایم فکر کنم داده. جلو هم یه 40 واتی خوب از فوکال یا هلیکس همون ده سانتی خوبه

این فوکال 16 سانتی 165ac عقب باشه صدای اسپیکر 10 سانتی جلو گم نمیشه؟ مثلا e4x.2

farzad3260
01-09-2017, 15:21
این فوکال 16 سانتی 165ac عقب باشه صدای اسپیکر 10 سانتی جلو گم نمیشه؟ مثلا e4x.2
این بهایی هست که ما سمند سوار ها باید بپردازیم. اگر میخوایم اسپیکر رو جای فابریکی بگذاریم. من fader رو 7 تا جلو آوردم از 15 تا. اما راضی ام. فعلا صدای خوبی دارم. تا بعد!!! اسپیکر هلیکس هم اولش جون نداشت فک کردم میترکه گین آمپلی رو کم کردم. بعد یه مدت آب بندی شد انگار. فک کنم ۱۳ ولت دایمی دارم بش میدم. آخ نمیگه. الیبته فرکانس ۱۰۰ به بالا. تنظیم hpf واجبه

iman76
01-09-2017, 15:25
این بهایی هست که ما سمند سوار ها باید بپردازیم. اگر میخوایم اسپیکر رو جای فابریکی بگذاریم. من fader رو 7 تا جلو آوردم از 15 تا. اما راضی ام. فعلا صدای خوبی دارم. تا بعد!!! اسپیکر هلیکس هم اولش جون نداشت فک کردم میترکه گین آمپلی رو کم کردم. بعد یه مدت آب بندی شد انگار. فک کنم ۱۳ ولت دایمی دارم بش میدم. آخ نمیگه. الیبته فرکانس ۱۰۰ به بالا. تنظیم hpf واجبه

focal 100 ac چی؟ صدای اونم گم میشه تو صدای بلندگو عقب؟

farzad3260
01-09-2017, 15:34
focal 100 ac چی؟ صدای اونم گم میشه تو صدای بلندگو عقب؟
احتمالا جز جنس صدا هیچ فرقی با E4x.2 بنده نداشته باشه. جفتشون 40 وات واقعی هستن. البته من عقب کواک قدرتمندی دارم. Kappa 11
چون شما برای تغذیه اسپیکر ها از پخش استفاده خواهید کرد در هر حال بیشتر از 42 وات(بنابر ویدیو تست توسط سونیک الکترونیکس) به اسپیکر ها نمیرسه توی 4 اهم. یکی دو تا fader رو به جلو بیاری حله

psp2004
01-09-2017, 19:59
با سلام، دوستان ماشین رو عوض کردم (سورن داشبورد جدید) هدیونیت قبلیم sony xb100 میخواستم بدونم به جای یونیت سونی اگه از یونیت فابریک ماشین و پروسسوری مثه بیت وان استفاده کنم صدا راضی کننده میشه؟ تا بحال تجربه پروسسور نداشتم

Sent from my iPhone using Tapatalk

amirsein
01-09-2017, 23:54
مهندس جان اون مدلي كه شما ميگي معمولي هستش
اين HD يه
رو خودش ورودي ديجيتال داره ...

سلام. بله درست میفرمایید من لینک رو سریع دیدم وبه hd دقت نکردم . البته نمیدونم با نمایندگی ها تماس گرفتید یا نه. ولی 90 درصد فکر میکنم hd هم هست داخل ولی مطمئن نیستم. پرسیدید و یا متوجه شدید به منم بگید ممنون میشم.
مخلص.

parsa1518
02-09-2017, 12:57
سلام.کسی تجربه استفاده از این 2مدل فوکالو نداره؟165fxو 165v1؟بعضی ها
گفتن کیفیت ساخت زیاد خوبی ندارن؟درسته؟

hamidR15
02-09-2017, 13:40
با سلام، دوستان ماشین رو عوض کردم (سورن داشبورد جدید) هدیونیت قبلیم sony xb100 میخواستم بدونم به جای یونیت سونی اگه از یونیت فابریک ماشین و پروسسوری مثه بیت وان استفاده کنم صدا راضی کننده میشه؟ تا بحال تجربه پروسسور نداشتم

Sent from my iPhone using Tapatalk
سلام
بدون شک بله خیلی بهتر میشه صداتون.
من پیشنهادم پرسسورای ماسکنی هست.یه بررسی داشته یاشین.

supra
02-09-2017, 21:54
سلام
دوستان مشاور در مورد ابن پخش های آندرویدی که تو بازار هست اطلاعی دارین ؟ اینکه تا چه ورژنی ش موجوده ؟ مثلا ورژن 6 یا بالاتر هم داره ؟ گویا مثل گوشی میمونه ولی با امکانات محدود ولی خوب از قابلیت های مهم ش نصب برنامه هست دقیقا مثل محیط گوشی.
بطور مثال مدلی که رم 2GB یا بالاتر داشته باشه سراغ دارین ؟
اگر کسی اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه.

mrm88
03-09-2017, 10:45
سلام
بدون شک بله خیلی بهتر میشه صداتون.
من پیشنهادم پرسسورای ماسکنی هست.یه بررسی داشته یاشین.

حمید جان حدود قیمت های آمپ های ماسکونی/گلیدن و همینطور آمپ+DSP ماسکونی/گلیدن (فقط 4 کانال و حداکثر 100 وات آر ام اس) رو میزارین اینجا برامون؟ ممنون میشم

hamidR15
03-09-2017, 11:09
حمید جان حدود قیمت های آمپ های ماسکونی/گلیدن و همینطور آمپ+DSP ماسکونی/گلیدن (فقط 4 کانال و حداکثر 100 وات آر ام اس) رو میزارین اینجا برامون؟ ممنون میشم
سلام.کدوم مدل/سری؟
D2 100.4 قیمت 1820
one 130.4+dsp قیمت 2100
قیمتها ماله قبل هستن.بار جدید هم آخر همین ماه میاد بازار.

mrm88
03-09-2017, 12:39
سلام.کدوم مدل/سری؟
D2 100.4 قیمت 1820
one 130.4+dsp قیمت 2100
قیمتها ماله قبل هستن.بار جدید هم آخر همین ماه میاد بازار.

دنبال یه آمپلی فایر هستم رنج ماکسیموم 100 و مینیموم 80 وات واقعی که با توجه به سیستم برق و افت احتمالی 80 وات رو بهم بده، همینطور از لحاظ کیفیت هم صدای خوبی داشته باشه و قیمتش نهایتا یک میلیون باشه.

برای کامپ های سری اکسپرت فوکال و یا زیرو گلیدن میخوام.(4 کانال باشه) با این تفاسیر پیشنهادتون چیه؟ این قیمتا که گفتین خیلی بالاست و به بودجه من نمیخوره(در واقع دنبال بهترین نسبت قیمت به امکانات و کیفیت هستم یه چیزی تو مایه های G four هلیکس)

parsa1518
03-09-2017, 14:25
همون g4هلیکس بهترین گزینست

hamidR15
03-09-2017, 14:37
دنبال یه آمپلی فایر هستم رنج ماکسیموم 100 و مینیموم 80 وات واقعی که با توجه به سیستم برق و افت احتمالی 80 وات رو بهم بده، همینطور از لحاظ کیفیت هم صدای خوبی داشته باشه و قیمتش نهایتا یک میلیون باشه.

برای کامپ های سری اکسپرت فوکال و یا زیرو گلیدن میخوام.(4 کانال باشه) با این تفاسیر پیشنهادتون چیه؟ این قیمتا که گفتین خیلی بالاست و به بودجه من نمیخوره(در واقع دنبال بهترین نسبت قیمت به امکانات و کیفیت هستم یه چیزی تو مایه های G four هلیکس)
شما باید نسبت به نوع و کیفیت اسپیکرتون آمپ مناسب تهیه کنید.g4 آیا به درد فوکال یا گلیدن زیرو میخوره؟!!!!
100% خیر. پولتون رو دور خواهید ریخت.
برای زیرو 165 باید ماسکنی As100.4 بگیرید.یا حداقل one 130.4 اما با 1 تومن جور در نمیان.
با این بودجه باید کامپوننتی از رده های پائینتر انتخاب نمائید.
مثلا کامپوننت rs165 گلیدن با آمپ rs100c4 که البته شنیدم احتمالا دیگه این آمپ فوق العاده تولید نمیشه.
سعی کنید روی اکسسوری و آمپلیفایر عالی هزینه کنید.حتی اگر شده یکسال هم صبر کنید تا پولش جور بشه.
توصیه های ایمنی رو جدی بگیرید.:n02::n40:

dashmoji
03-09-2017, 14:52
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان خصوصا اقا حمید و امیر اقای عزیز.
یکی از اشناهای بنده میخواد یه جفت کواکسیال بخره واسه طاقچه عقب پراید. زیاد صداباز نیست و از کوبش و بیس خیلی خوشش میاد و فعلا هم قصد نداره از امپلی فایر استفاده کنه. من زیاد تو کواکسیالا سر رشته ندارم ولی بعد از یکم تحقیق به این مدلا رسیدم: Hertz mpx 690.3 و DLS 3710 بین این مدلا کدومش خوبه یا اصلا اگه یه کواک بهتر اگه میشناسید معرفی کنین لطفا. فقط قیمتش خیلی گرون نباشه مثلا حدود همین 400- 450 تومن باشه.
مورد دیگه اینکه من تو گیلان فکر نمیکنم اینا رو بشه جایی پیدا کرد. اگه اساتیدی مثل اقا حمید و اقا امیر منت بذارن کمک کنن واسه تهیه کردنش ممنون میشم :n16:

mrm88
03-09-2017, 14:56
شما باید نسبت به نوع و کیفیت اسپیکرتون آمپ مناسب تهیه کنید.g4 آیا به درد فوکال یا گلیدن زیرو میخوره؟!!!!
100% خیر. پولتون رو دور خواهید ریخت.
برای زیرو 165 باید ماسکنی As100.4 بگیرید.یا حداقل one 130.4 اما با 1 تومن جور در نمیان.
با این بودجه باید کامپوننتی از رده های پائینتر انتخاب نمائید.
مثلا کامپوننت rs165 گلیدن با آمپ rs100c4 که البته شنیدم احتمالا دیگه این آمپ فوق العاده تولید نمیشه.
سعی کنید روی اکسسوری و آمپلیفایر عالی هزینه کنید.حتی اگر شده یکسال هم صبر کنید تا پولش جور بشه.
توصیه های ایمنی رو جدی بگیرید.:n02::n40:

البته مدل پایه Zero مدنظرم بود نه مثلا Zero pp با قیمت 2.5!

البته اون هم خیر دیگه مدنظرم نیست! برای کامپ نهایتا 800 هزینه میکنم پس گزینه هام میشه هلیکس پرسیژن، فوکال 165 وی 1 و آدیسان K6
این مدل
rs100c4 برای درایو با کیفیت این 3 کامپ مناسبه؟

قیمتش چطوره؟ یه زحمت میکشین با هلیکس G four مقایسش کنین؟

amirsein
03-09-2017, 23:13
البته مدل پایه Zero مدنظرم بود نه مثلا Zero pp با قیمت 2.5!

البته اون هم خیر دیگه مدنظرم نیست! برای کامپ نهایتا 800 هزینه میکنم پس گزینه هام میشه هلیکس پرسیژن، فوکال 165 وی 1 و آدیسان K6
این مدل
rs100c4 برای درایو با کیفیت این 3 کامپ مناسبه؟

قیمتش چطوره؟ یه زحمت میکشین با هلیکس G four مقایسش کنین؟
با اجازه حپید آقا. تا ایشون میان من نظرمو بگم که ایشون کاملش کنن.
سلام حتی برای زیرو معمولی هم as100.4 عالی میشه و ارزششو داره. ولی زیرو رو به کمتر از ماسکونی وان وصل نکنید درست تره.
Rs100c4 برای کامپ های نامبرده کافیه.
مقایسه g four با rs100c4 اصلا درست نیست . گلیدن تقریبا 2 برابر هلیکس قیمت داره. گلیدن آمپ پر قدرتیه و البته کیفیت خوبی هم داره. هلیکس مقدار قابل توجهی قدرت کمتری داره و کیفیت هلیکس خوبه ولی بازم به پای گلیدن اصلا نمیرسه. قیمت گلیدن نامبرده حدود 1100 بود.
مخلص

mrm88
04-09-2017, 07:17
با اجازه حپید آقا. تا ایشون میان من نظرمو بگم که ایشون کاملش کنن.
سلام حتی برای زیرو معمولی هم as100.4 عالی میشه و ارزششو داره. ولی زیرو رو به کمتر از ماسکونی وان وصل نکنید درست تره.
Rs100c4 برای کامپ های نامبرده کافیه.
مقایسه g four با rs100c4 اصلا درست نیست . گلیدن تقریبا 2 برابر هلیکس قیمت داره. گلیدن آمپ پر قدرتیه و البته کیفیت خوبی هم داره. هلیکس مقدار قابل توجهی قدرت کمتری داره و کیفیت هلیکس خوبه ولی بازم به پای گلیدن اصلا نمیرسه. قیمت گلیدن نامبرده حدود 1100 بود.
مخلص

G four هشتاد وات آر ام اس رو روی 4 کانال(4 اهم میده) و rs100c4 صد و پنج وات آر ام اس رو روی 4 کانال(4 اهم میده)، هر دو آلمانی هستند و هر دو در کلاس AB تفاوت پاورشون 25 وات آر ام اس هست
و به قول شما قیمت هلیکس نصف گلیدن! پس ارزش خرید هلیکس به شدت بالاست!

خیلی خوبه که نسبت قیمت به امکانات و کیفیت هم در نظر گرفته بشه(مثلا تو بررسی ها آمپ ها یا کامپ ها یا هر قطعه ی دیگه ای به نسبت قیمتش هم مورد توجه قرار بگیره)
چون مثلا اگه گفته بشه بهترین قطعه X تا 2 میلیون ، دوستای ما تو این انجمن و یا هر سایت دیگه میرن بررسی میکنن ببینن چه قطعه ای 2 میلیون قیمت داره همونو معرفی میکنن!
و مثلا ممکنه یه مدلی 1600 قیمت داشته باشه اما به ازای 1600 کیفیتی داشته باشه که کاملا قابل قبول و مناسب باشه (فارغ از هر برند) ولی اون معرفی نمیشه!

در کل تا 1.200 بهترین آمپلیفایرهای موجود در بازار (کلاس AB و حداکثر 100 وات آر ام اس) با درنظر گرفتن نسبت قیمت به امکانات و قیمت چیا هستند؟ (با در نظر گرفتن فاکتور کیفیت ساخت و دوام و همینطور کیفیت صدا)

Farshid4087
04-09-2017, 08:23
سلام خسته نباشید یه سوال داشتم ترکیب باند راکفورد t1693 برای عقب و هلیکس e6x.2 برای درب جلو ماشین چطوره؟ با هم مچ هستند ؟ ماشین پارس هستش