PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95

amirsein
04-08-2017, 23:29
امیرجان
باید ببینید از تون آلپاین خوشتون میاد؟
اگر دنبال صدای استریل هستید باید سمت سونی یا کلاریون برید.
کامپ فوکال هم مبارکه بی صبرانه منتظر تحلیل صداش هستم.
کامپتون ذاتاً یه رنگی داره که در اکثر رده های فوکال شنیده میشه. شاید با آلپاین زیادی Colorful بشه.
147 اگر آکبند بود حدود 1 میلیون قیمت داشت.
ولا من صدای 148 و یکی دو تا دیگه از پخش های آلپاین رو شنیدم. منتها همه تو سیستم های. های اند. بودن برای همین تو سیستم خودم نمیدونم چجوری میشه. آلپاین های رنجش رو کنترل شده میده؟ به تیزی نمیزنه مثل پایونیر؟
شما کدوم پخش های سونی یا کلاریون رو توصیه میکنید که دنبالش باشم؟
کامپ هم چشم .حتما هم بستم عکساشو قرار میدم هم نظرات خودم رو.

kaveh1589
04-08-2017, 23:59
سلام
محصولات گلیدنی که توی ایران هست با محصولاتی که توی اروپا هست از لحاظ ساخت و کیفیت تفاوتی دارن یا نه ؟
درسته که اینایی که توی ایران هستن چینیه ؟
پس دلیل تفاوت قیمت نسبتاً زیاد چیه ؟

amirsein
05-08-2017, 00:17
سلام
محصولات گلیدنی که توی ایران هست با محصولاتی که توی اروپا هست از لحاظ ساخت و کیفیت تفاوتی دارن یا نه ؟
سلام. من یه سری نکات رو خدمتتون بگم تا اساتید میان.
وقتی یه شرکت جنس هایی رو به صورت عمده وارد میکنه عموما off های خیلی بالا و بعضا حتی گاهی اوقات تا 50 درصد رو دریافت میکنه.
جنس های داخل ایران اصلی هستند. بله کامپ های رده متوسط و پایین در چین ولی تحت لیسانس تولید میشن و کامپهای رده بالا مثل zero165 به بالا ساخت آلمان هستند. در واقع با توجه به دستمزد نیروی کار در کشوری مثل آلمان کامپ های رده پایین توجیه اقتصادی ندارن که در آلمان تولید بشن و نمیشن. آمپهای گلیدن ساخت کره هستند و made in korea روشون هست و آمپهای ماسکونی که ساخت ایتالیا هستند.
در ضمندر سایت خود گلیدن که ملاحضه کنید مشخص کرده کدام اجناس ساخت کشور آلمان هستند.
مخلص.

hamidR15
05-08-2017, 01:12
سلام
سلام دوست عزیز.
کلیه محصولات گلیدن عینا همان کالاهائی هستند که به اروپا و آمریکا و ... صادر میشنود.شخصا با تکنیکالشون سال 1390 مکاتبه داشتم.رده زیرو به بالا ساخت آلمان هست.رده زیر زیرو متریال آلمان و مثل محصولات اپل تحت نظارت تکنسینهای آلمانی تو چین تولید میشوند.برخی از آمپلیفایرها هم تو کره تولید میشوند مثل رده RS یا XL
برند ماسکنی هم که کلا ساخت ایتالیا هست و مستقیم وارد میشه.
قیمت کدوم کالاشون تفاوت داره و زیاده؟
میتونید برای اینکه بدونید هر کالا به یورو چه قیمتی داره به این آدرس مراجعه بفرمائید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ahriman323
05-08-2017, 01:59
گلیدن چند تا کواک داره و چند فی میخورن
عقب کواک جلو کامپ توصیه میشه؟(هدفم پرتاب صدا و حجم هم هست علاوه بر کیفیت)
پک سیم چه قیمت داره

iman76
05-08-2017, 02:06
داخل در جلوی mvm 530 کامپوننت چه سایزی میشه گذاشت؟ همچنین رو طاقچه عقب و جای بلندگوهای فابریکش میشه کامپ گذاشت؟

پخشای دابل دین همه به mvm530 میخورن؟

زیر 1 تومن این پخش سونی صداش چه جوریه؟

8613187
05-08-2017, 10:16
سلام

اقا این مورد اومده تو ایران؟
اگه اره کجا میفروشن؟
قیمت چند؟

hashem65
05-08-2017, 12:02
سلام ممنوم استاد از پاسخ و راهنمایی
من امروز تو اینترنت سرچی که زدم از این باند خیلی تعریف شنیدمfocal-690-ac به نظر شما چطور هست ؟
این پخش رو هم که معرفی کردین دیدم Kenwood KDC-BT610U
این با Kenwood KMM-BT303 از لحاظ کیفیت و قدرت فرقی با پخش Kenwood KDC-BT610U داره چون این bt-303 سی دی نمی خوره قیمتش مناسب تر درنمیاد
بیشتر برای من وضوح صدا و نرم بودن صدا مهم هست
ممنون میشم راهنمایی کنید:n16:

AmirELX
06-08-2017, 02:41
ولا من صدای 148 و یکی دو تا دیگه از پخش های آلپاین رو شنیدم. منتها همه تو سیستم های. های اند. بودن برای همین تو سیستم خودم نمیدونم چجوری میشه. آلپاین های رنجش رو کنترل شده میده؟ به تیزی نمیزنه مثل پایونیر؟
شما کدوم پخش های سونی یا کلاریون رو توصیه میکنید که دنبالش باشم؟
کامپ هم چشم .حتما هم بستم عکساشو قرار میدم هم نظرات خودم رو.
امیرجان
آلپاین بالفطره برای موسیقی Rap و Rock ساخته شده. مگر سری F1 و مدلهایی چون 9990 یا حداقل 7990 که صدایی در خور توجه Audiophile ها تولید می کنند.
تیزی های رنج آلپاین مثل پایونیر نیست، دیجیتالی و افراطی نیست، بلکه گرمتره. میشه کنترلش کرد چون EQ خوبی داره. ولی از پس حذف رنگ آمیزی صدا در محدوده ی وکال بر نمیاید...
در بین پخش های سونی اگر بودجه کفاف میده آقای صدا رو بخرید: Sony RSX-GS9... صداش رو با یه دست کامپ هرتز و ایمیج داینامیکس و آمپ Voce شنیدم. خیلی کنترل شده و عجیبه. استریل و پاستوریزه! به قول مجلات آلمانی صداش شبیه ناکامیچی CD700 هست.
اگر هم نه، واقعاً سونی X100 رو به تمام پخش های زیر 1.5 میلیون ترجیح میدم.

- از بین کلاریون ها هم موردی که به بودجه ی شما بخوره سری 9 ساخت 2006 (مثل پخش خودم): DXZ956MC
خیلی دوست دارم بچه ها تشریف بیارن تو ماشین صدای این پخش رو گوش کنند و مفهوم واقعی کنترل و توازن رو درک کنند.

- موردی هم از Pioneer معرفی می کنم که خیلی خوبه و نسخه ی سفارش ژاپن DEX-P9 محسوب میشه.
DEX-P01 - مورد زیر 1.8 م قیمت خورد که فروخته شد. صداش عالیه...

در آخر هم یه کلیپ از سونی X100 که روی ماشین پدر هست بارگذاری می کنم.
AMP: DLS XD40
Comp: Helix E42C
لــیــنــک ویــدیــو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B2%DB%B3%DB%B2%DB%B2%DB%B2%DB%B8.mp4.html)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amirsein
06-08-2017, 12:11
گلیدن چند تا کواک داره و چند فی میخورن
عقب کواک جلو کامپ توصیه میشه؟(هدفم پرتاب صدا و حجم هم هست علاوه بر کیفیت)
پک سیم چه قیمت داره
دوست عزیز کواک همه سایزی هست . 10 یا 13 یا 16 یا 6*9 و ...
شما احتمالا همین 9*6 یا همون بیضی شکل منظورتونه. در این سایز فکر میکنم mc609 باشه. قیمت هم فکر کنم حدود 370 باشه. از حمید آقا میتونید موجودی و قیمت دقیق رو بپرسید. کواک خوبیه و با نیاز شما سازگاره. انتظار پرتاب صدای کواک های کوچه بازاری رو از این کواک نداشته باشید ولی کیفیت و قدرت تلفیقی این کواک شما رو راضی میکنه.
ترکیب یاد شده هم ترکیب قابل قبولیه.
سیم پک هم جنس خوب مثل استریت وایرز 8 گیج فکر کنم 110 باشه و 4 گیج 160 این حدودا البته ضخامت های بالاتر هم هست. بسته به اجزایی که دارید ضخامت سیم مک رو انتخاب کنید. البته توصیه همیشگی اینه که سیم پک با ضخامت بیشتر از حد نیاز رو انتخاب کنید که اگر خواستید آپگرید هم کنید دوباره مجبور به هزینه نشید

amirsein
06-08-2017, 12:32
سلام

اقا این مورد اومده تو ایران؟
اگه اره کجا میفروشن؟
قیمت چند؟

بله سالهاست av5.1 موجوده در کشور و آمپ فوق العاده ای هست. بیشتر به درد 3way میخوره ولی میشه 2way هم بست ولی 3 عالیه عالیه.
تو اینترنت بزن نمایندگی ایران هرتز و آدیسان و ... من یادمه زده بودم یه لیست با شماره تلفن و آدرس آورد . زنگ بزن بهت میگن کدوما موجود دارن.
قیمت هم تا 5 ماه پیش حدود 2450 بود .
شنیدم (مطمئن نیستم) تو بار جدید حدود 2950 قیمت خورده. زنگ بزن قیمتا رو بگیر از اون لیست داخل نت.

iman76
06-08-2017, 13:03
در جلوی MVM530 کامپ با چه سایزی میشه نصب کرد؟

arash820
06-08-2017, 14:52
سلام
یکی از دوستان تو رنج 300-350 فوکال 690 به من معرفی کرد اینحا
تو پشت شهرداری هرجا گشتم نداشتن
کجا باید خرید ؟
آیا این مدل اوکی هست ؟ تو این رنج دیگه چی خوبه بدون آمپ فعلا میخوام ببندم
باس کوبشی خوب که خسته نکنه و کیفیت صدای خوب :n01::sq_13:

khark11
06-08-2017, 18:55
سلام خدمت همه دوستان
جا داره یه تشکر ویژه داشته باشم از اقا حمید عزیز بابت راهنمایی های شبانه روزی که بابت سیستمی که بستم رو ماشین داشتن( هر چند خیلی دیر خدمت رسیدم برای تشکر ولی یه سری اتفاقات عجیب و غریب افتاد این مدت بهرحال عذر ما رو بپذیرید حمید خان )

عرض شود که حقیقتش هر وقت که پیچ ولوم رو از 25 میبرم بالا اولین چیزی که بخاطرم میاد تخصص حمید خان در طراحی یه سیستم پایدار و صدایی جذابه ... چیزی که من خیلی سال دنبالش بودم و تو جنوب نتونستم بهش برسم...

حالا بعد مدت ها نمیدونم چرا عذاب وجدان پیدا کردم که ای کاش هد یونیت بهتری میخریدم، احساس میکنم میشد با خرید یه پخش بهتر کیفیت رو محسوس ببرم بالا، دوستان عزیز اگه زحمتی نیست بنده رو راهنمایی بفرمائید که آیا میشه با تغییر پخش این سیستم کیفیت صداش محسوس بیشتر بشه یا نه؟ اگه میشه بدون در نظر گرفتن بودجه چه پیشنهادی دارین؟

سیستم هم که حقیقتش دقیق یادم نیست مشخصات کامل بدم، ولی چیزایی که حدودی یادمه می نویسم، اگه اشتباه گفتم احتمالا حمید یادش باشه، لطفا اصلاح بفرمائید:

پخش 7056 کنوود بلوتوث

دو جفت کامپوننتSQL 165

ساب هم فکر کنم rs12

امپ ماسکونی AS 100.4

امپ ساب یادم نیست ولی فکر کنم از سری XL گلیدن بود.

با تشکر

amirfrang
06-08-2017, 20:39
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
فقط خواستم از اقایان گل ٬ حمید و امیر عزیز تشکر کنم که واقعا با دانش و سوادی که دارند باعث راهنمایی های بسیار مفید و افزودن علم car audio افراد مبتدی مثل بنده هستند
اقا حمید را که چند سالی هست تاپیکشون را دنبال میکنو و واقعا انسان شریفی هستند و هر کاری از دستشون بر بیاد بدون هیچ چشم داشتی انجام میدهد
اقا امیر گل amirelx
هم که واقعا دیگه نمیدونم چجوری ازش تشکر کنم که با قلم زیبایش به بهترین شکل ممکن ٬نوشته هایش را باید آب طلا گرفت
بنده پخش الپاین مدل ۹۸۸۶ داشتم که بنا بر دلایلی که به اقا امیر عزیز گفتم و ایشون در پست قبلی مشکل پخشهای الپاین را نوشتند فروختم و با توصیه ایشان(البته چندین مدل معرفی کردند)و فیلمی که اپلود کردند sony xb100. را خریدم که انشا... دو روز دیگه به دستم میرسه و سعی میکنم رو سیستم فعلی پس ازصدا گیری٬مقایسه کوچکی بین سونی و ۹۸۸۶ الپاین داشته باشم
ببخشید طولانی شد
برای این دوستان بهترین ها را از خداوند خواستارم
شبتون بخیر

farzad3260
06-08-2017, 22:32
سلام مجدد به دوستان و اساتید گرامی. بعد از راهنمایی های دوستان ساب و باکس مخصوص RS12 از دوستی که این مدل رو داشتند تهیه شد. فقط مونده موکت کردنش.
تو شهر ما هیچ جایی نمیدونن نمد چیه! آیا منبعی برای تهیه میشناسید؟

hamidR15
07-08-2017, 09:30
سلام خدمت همه دوستان
جا داره یه تشکر ویژه داشته باشم از اقا حمید عزیز بابت راهنمایی های شبانه روزی که بابت سیستمی که بستم رو ماشین داشتن( هر چند خیلی دیر خدمت رسیدم برای تشکر ولی یه سری اتفاقات عجیب و غریب افتاد این مدت بهرحال عذر ما رو بپذیرید حمید خان )

عرض شود که حقیقتش هر وقت که پیچ ولوم رو از 25 میبرم بالا اولین چیزی که بخاطرم میاد تخصص حمید خان در طراحی یه سیستم پایدار و صدایی جذابه ... چیزی که من خیلی سال دنبالش بودم و تو جنوب نتونستم بهش برسم...

حالا بعد مدت ها نمیدونم چرا عذاب وجدان پیدا کردم که ای کاش هد یونیت بهتری میخریدم، احساس میکنم میشد با خرید یه پخش بهتر کیفیت رو محسوس ببرم بالا، دوستان عزیز اگه زحمتی نیست بنده رو راهنمایی بفرمائید که آیا میشه با تغییر پخش این سیستم کیفیت صداش محسوس بیشتر بشه یا نه؟ اگه میشه بدون در نظر گرفتن بودجه چه پیشنهادی دارین؟

سیستم هم که حقیقتش دقیق یادم نیست مشخصات کامل بدم، ولی چیزایی که حدودی یادمه می نویسم، اگه اشتباه گفتم احتمالا حمید یادش باشه، لطفا اصلاح بفرمائید:

پخش 7056 کنوود بلوتوث

دو جفت کامپوننتSQL 165

ساب هم فکر کنم rs12

امپ ماسکونی AS 100.4

امپ ساب یادم نیست ولی فکر کنم از سری XL گلیدن بود.

با تشکر

سلام
حسن جان شمائی؟
به به چشممون به جمال آواتارتون روشن شد. چه خبر؟
حسن جان یه p99 در حد هست من تنها پخشی که بتونه جایگزین باشه و عالی فقط میگم p99.ولی یه بار هزینه میکنی.2300 هم میگه آکبندش فکر کنم بالای 3 تومن باشه.
میگن زیر 1 تومن سونی x100 هم خوبه .

hamidR15
07-08-2017, 09:35
سلام مجدد به دوستان و اساتید گرامی. بعد از راهنمایی های دوستان ساب و باکس مخصوص RS12 از دوستی که این مدل رو داشتند تهیه شد. فقط مونده موکت کردنش.
تو شهر ما هیچ جایی نمیدونن نمد چیه! آیا منبعی برای تهیه میشناسید؟

سلام
مبارکتون باشه فقط ظاهرا متریال باکس نئوپان هست نه mdf درسته؟
تهران سید خندان ابتدای خ سهروردی فکر کنم داشته باشن.دقیق نمیدونم ولی یه سوال بپرسید اگر کسی رو دارید تهران.

poloton7
07-08-2017, 10:14
[QUOTE=AmirELX;8989435]امیرجان
آلپاین بالفطره برای موسیقی Rap و Rock ساخته شده. مگر سری F1 و مدلهایی چون 9990 یا حداقل 7990 که صدایی در خور توجه Audiophile ها تولید می کنند.
تیزی های رنج آلپاین مثل پایونیر نیست، دیجیتالی و افراطی نیست، بلکه گرمتره. میشه کنترلش کرد چون EQ خوبی داره. ولی از پس حذف رنگ آمیزی صدا در محدوده ی وکال بر نمیاید...
در بین پخش های سونی اگر بودجه کفاف میده آقای صدا رو بخرید: Sony RSX-GS9... صداش رو با یه دست کامپ هرتز و ایمیج داینامیکس و آمپ Voce شنیدم. خیلی کنترل شده و عجیبه. استریل و پاستوریزه! به قول مجلات آلمانی صداش شبیه ناکامیچی CD700 هست.
اگر هم نه، واقعاً سونی X100 رو به تمام پخش های زیر 1.5 میلیون ترجیح میدم.

- از بین کلاریون ها هم موردی که به بودجه ی شما بخوره سری 9 ساخت 2006 (مثل پخش خودم): DXZ956MC
خیلی دوست دارم بچه ها تشریف بیارن تو ماشین صدای این پخش رو گوش کنند و مفهوم واقعی کنترل و توازن رو درک کنند.

- موردی هم از Pioneer معرفی می کنم که خیلی خوبه و نسخه ی سفارش ژاپن DEX-P9 محسوب میشه.
DEX-P01 - مورد زیر 1.8 م قیمت خورد که فروخته شد. صداش عالیه...

در آخر هم یه کلیپ از سونی X100 که روی ماشین پدر هست بارگذاری می کنم.
AMP: DLS XD40
Comp: Helix E42C
لــیــنــک ویــدیــو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] DB%B2%DB%B3%DB%B2%DB%B2%DB%B2%DB%B8.mp4.html)

ببخشید نقل قول را اشتباه ویرایش کردم..

سلام..اقا امیر...
شما خودتان اون کلاریون خودتان را بیشتر می پسندید یا این سونی را....نظرتان هم در مورد کلاریون سری 7 که usb می خورند نسبت به این سونی بگبد...
kaveh1589
07-08-2017, 10:16
سلام
یک سوال از اساتید و دوستان گل
حداقل مبلغی که برای خرید آمپلی قابل قبول و با کیفیت بشه هزینه کرد چثدره ؟( کف قیمت )
که دیگه بعدها مجبور نباشی با ضرر بفروشی یکی دیگه بخری ؟
با کمال تشکر و سپاس فراوان

farzad3260
07-08-2017, 13:47
سلام
مبارکتون باشه فقط ظاهرا متریال باکس نئوپان هست نه mdf درسته؟
تهران سید خندان ابتدای خ سهروردی فکر کنم داشته باشن.دقیق نمیدونم ولی یه سوال بپرسید اگر کسی رو دارید تهران.
ممنون. فروشنده از MDF بودنش مطمئنه.دولایه هم هست فریم جلو.تا دهنه ساب همسطح بیافته. داخلشم هم اسکلت داره هم فوم تخم مرغی.
متاسفانه خیر. دسترسی به فروشگاهای فیزیکی ندارم!

behzad_20052006
07-08-2017, 14:57
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید گرامی
پخش به روز و خوب برای لیفان X620 چیزی تو بازار هست یا باید از پخش فابریک ماشین استفاده کرد
اگر هست ممنون میشم مدل و حدود قیمت رو اعلام نمایید
متشکرم

amirsein
07-08-2017, 17:47
اساتید عزیز .
جهت تیوتر رو به کدوم سمت بذاریم صدا بهتر میشه. اگه بخوایم قاب پشت آیینه بگیریم برای پرشیا؟ البته پاد بهتره جون خودمون میتونیم تنظیم کنیم. ولی در کل تجربه میگه کدوم جهت بهتره؟ :n01:

amirsein
07-08-2017, 23:55
سلام
یک سوال از اساتید و دوستان گل
حداقل مبلغی که برای خرید آمپلی قابل قبول و با کیفیت بشه هزینه کرد چثدره ؟( کف قیمت )
که دیگه بعدها مجبور نباشی با ضرر بفروشی یکی دیگه بخری ؟
با کمال تشکر و سپاس فراوان
سلام. حداقل به عقیده بنده 600 هست و g four هلیکس. ولی این بیشتر به درد کامپوننت و اسپیکر کیفیتی میخوره. بهتر از اون ml95.4 گلیدن هست که 770 هست و قدرت و کیفیت بالاتری رو داره. البته نمیدونم الان موجود هستند یا نه از حمید آقا میتونید بپرسید.
در توضیح آمپ تجربه خودم رو بهتون میگم که الان بنده کامپ mx رو به راکفورد p600 وصل کردم. الان واقعا هر چقدر بهش ولوم میدم صدای دیستورت و به قول عامیانه تر خر خر نمیده. انقدر زیاد میشه که از یه جا به بعد که بالاتر از حد توان کامپ هست صداش زیاد نمیشه دیگه ( علی رغم این که داریم ولوم رو زیاد میکنیم.)
من همیشه گفتم به دوستان که آمپ واقعا تو کیفیت عامل بسیار موثری هست .

farzad3260
08-08-2017, 03:13
سلام مجدد به دوستان و اساتید گرامی چون حمید خان و امیر آقای عزیز که وقت برامون میذارن.
من ساب رو هم نصب کردم. الان تنظیمات برای صدای مناسب میخوام.اینم بگم که قطعات رو فعلا نمیتونم تعویض کنم. باید با همینا صدا بگیرم.
پخش 9650bt
استیج جلو کواک ۴ اینچی helix e4x.2
استیچ عقب کواک 693.11 kappa
اسپیکر های مذکور درایو شده با 8400 Kenwood
ساب gladen rs12 درایو توسط pioneer 5702 توی اینکلوژر سیلد 35 لیتری mdf دوبل و ذوزنقه با فوم درونی.
آیا تو تنظیمات پخش9650 اگر بخش subwoofer 2 که بعبارتی همون lpf هست رو روی 80 بذارم، دیگه لازم نیست روی آمپ فرکانس بدم؟ چون نشانگر خوبی نداره پیچ تنظیمش. یکی 60hz داره یکی 125hz
گین 5702رو چطور تنظیم کنم تا برای گلیدن مناسب باشه؟ اگر ولت متر داشتم تا ولتاژ 40 میتونست 400rms بده. اما ولت متر ندارم. همینطوری پیچ تنظیمو گذاشتم رو نرمال. اما نمیدونم نرمال 5702 روی bridge چند ولت میده :(

متاسفانه ماشین سمنده و برای استیج جلو بهترین کواک ممکن با توجه به جیبَم helix espirit ده سانتی بود. حالا مجبورم fader رو جلو بیارم که قدرت اینفینیتی عقب کم شه و صدای جلو معلوم شه... برای تنظیم اسپیکر ها چه پیشنهادی دارید؟ چه فرکانس هایی؟ بدم؟ چون با وجود ساب حتی loudness خاموش هم ساب بیس اضافی داره.
سرتونو درد آوردم

khark11
08-08-2017, 06:05
سلام
حسن جان شمائی؟
به به چشممون به جمال آواتارتون روشن شد. چه خبر؟
حسن جان یه p99 در حد هست من تنها پخشی که بتونه جایگزین باشه و عالی فقط میگم p99.ولی یه بار هزینه میکنی.2300 هم میگه آکبندش فکر کنم بالای 3 تومن باشه.
میگن زیر 1 تومن سونی x100 هم خوبه .

سلام
آقا حمید شرمندم نکنید بیشتر، در خصوص P99 که فرمودید همون سری rs مشهور رو میگید؟ و اینکه آیا تغییر این پخش چقدر میتونه در کیفیت موسیقی نهایی که میشنوم موثر باشه؟ در گذر از هزینه اش که به صرفه باشه یا نه، صرفا میخوام فقط از جنبه بهبود کیفیت نقدش کنید، که ایا اونقدری تغییر ایجاد میشه که بیارزه تعویضش کنم. و اینکه این p99 هم بلوتوث داره یا نه؟
سپاس

Mohammadkiller
08-08-2017, 12:30
سلام به اساتید بزرگ مخصوصا آقا حمید
میخواستم ببینم برای نصب کامپاننت استیج جلو چند لیتر کیک پنل نیازه؟
کامپ هنوز مشخص نشده چی بگیرم ولی احتمال زیاد یه کامپ حدود 100 rms باشه
ممنون

iman76
08-08-2017, 14:31
کدوم پخش دبل دین به غیر از امکانات جانبی صدای خوب و شفافی داره؟

amirsein
08-08-2017, 18:32
ببخشید یه سوال دیگه هم از اساتید دارم.
این طاقچه ها که فکر کنم بشون میگن سه بعدی رو از کجا میشه گرفت؟ برای کامپوننت میخوام. کسی شماره یا آدرسی نداره؟
به نظرم میاد به خاطر شیبی که داره باعث میشه کمی برخورد صدا با شیشه کمتر بشه و شاهد صدای خالص تری باشیم. نظر شما چیه؟

Mohammadkiller
08-08-2017, 18:53
ببخشید یه سوال دیگه هم از اساتید دارم.
این طاقچه ها که فکر کنم بشون میگن سه بعدی رو از کجا میشه گرفت؟ برای کامپوننت میخوام. کسی شماره یا آدرسی نداره؟
به نظرم میاد به خاطر شیبی که داره باعث میشه کمی برخورد صدا با شیشه کمتر بشه و شاهد صدای خالص تری باشیم. نظر شما چیه؟

سلام
ساخت اینا کاری نداره
یه حلقه چوبی درست میکنن اندازه سایز کامپوننت شما و بعد هر قسمتی که میخوان شیب بدن رو زیرش تیکه mdf میزارن و بعد با چسب چوب میچسبوننش و بعد هم موکتش میکنن
اگه خودتون فنی هستین میتونید درست کنین
کدوم شهر هستین بپرسم براتون
کارگاه هایی که باکس و تاقچه درست میکنن دارن اکثر سیستمی ها هم دارن ولی گرونتر میدن
یه خوبی ش شاید همونی باشه که شما گفتین ولی یه بدی هم داره که دید شما رو محدود تر میکنه

dashmoji
08-08-2017, 21:56
با عرض سلام.
این طاقچه هارو با فایبر گلاسم میسازن ولی فکر کنم نسبت به ام دی اف خیلی گرونتر در بیاد ولی تمیزتر و شیکتر.
کسی که قاب پشت اینه تونو میخواد بسازه این مدل طاقچه ها و رودری های مختلفم قاعدتا باید بسازه.

amirsein
08-08-2017, 22:54
با عرض سلام.
این طاقچه هارو با فایبر گلاسم میسازن ولی فکر کنم نسبت به ام دی اف خیلی گرونتر در بیاد ولی تمیزتر و شیکتر.
کسی که قاب پشت اینه تونو میخواد بسازه این مدل طاقچه ها و رودری های مختلفم قاعدتا باید بسازه.
بله فایبرش رو دیدم ولی حقیقت خیلی خوشم نیومد. بعدم فایبر بیشتر برای کسانی به کار میاد که میخوان تعداد اجزیای زیادی رو توی تاقچه جا بدن و spl بازی کنن. معمولا اونا استفاده میکنن. از لحاظ قیمتی هم فکر نکنم mdf های سه بعدی تفاوت قیمت خاصی با ساده هاش داشته باشه . بدم نماد بدم بسازن و بشون بگم شیبش رو کمی بیشتر بگیرن که صدا کمتر و کمتر به شیشه برخورد کنه.
نمیدونم چقد میتونه تاثیر داشته باشه.

ahmadd
09-08-2017, 00:10
با سلام

بالاخره از آقا حمید گل اجزای زیر خریداری شد

Alpine CDE-164BT
ZERO PRO 165.2 DC
Gladen RS 12
MOSCONI Gladen ONE 130.4

از الان باید برم تو فکر نصب تو استیج جلوی در تیبا هاچ بک ؛ ان شا الله یعد از نصب عکسهاشو قرار میدم

hashem65
09-08-2017, 10:25
سلام دوباره خدمت اساتید و دوستان گرامی
من یک ساب pioneer 1300 با یک آمپ kenwood 640w رو از یکی از دوستان به قیمت 300 تومن دسته دو خریدم
سالم هستند می خوام ببینم اینا رو من 300 تومن خریدم گران نخریدم؟

بعد اگر لطفا کنید یک پخش و باند خوب که با این دستگاه ها هم خوانی داشته باشه رو معرفی کنید ممنون می شم
بیشتر برام کیفیت و نرم بودن صدا مهم هست برای پراید 132
بودجه هم پخش تا 300
باند هم 300 حالا اگر 100 تومن بالا پایین شد مشکلی ندارم
با توجه به این فاکتورها چی می تونم بگیرم
قبلا از محبت شما بسیار متشکرم

mehrabooni
09-08-2017, 11:10
ارزانترین پخش بلوتوث دار ، که بدون آمپ بتونه باند JBL gto938 رو تغذیه کنه چیه ؟
(چهارساله که این باند رو با یه پخش LG معمولی سیصدهزارتومنی دارم و از صدای باندا خیلی راضی ام)

اینو چند بفروشم خوبه؟
الان نوش اگه پیدابشه چندتومنه؟

mehrabooni
09-08-2017, 11:16

(چهارساله که این باند رو با یه پخش LG معمولی سیصدهزارتومنی دارم و از صدای باندا خیلی راضی ام)

اگه با کمی هزینه ی بیشتر میتونم پخش بلوتوث دار بهتری بگیرم لطفا معرفی کنید

(قصد ندارم در آینده آمپ و ساب و چیزای دیگه ای اضافه کنم)

amirsein
10-08-2017, 00:02
سلام مجدد به دوستان و اساتید گرامی چون حمید خان و امیر آقای عزیز که وقت برامون میذارن.
من ساب رو هم نصب کردم. الان تنظیمات برای صدای مناسب میخوام.اینم بگم که قطعات رو فعلا نمیتونم تعویض کنم. باید با همینا صدا بگیرم.
پخش 9650bt
استیج جلو کواک ۴ اینچی helix e4x.2
استیچ عقب کواک 693.11 kappa
اسپیکر های مذکور درایو شده با 8400 Kenwood
ساب gladen rs12 درایو توسط pioneer 5702 توی اینکلوژر سیلد 35 لیتری mdf دوبل و ذوزنقه با فوم درونی.
آیا تو تنظیمات پخش9650 اگر بخش subwoofer 2 که بعبارتی همون lpf هست رو روی 80 بذارم، دیگه لازم نیست روی آمپ فرکانس بدم؟ چون نشانگر خوبی نداره پیچ تنظیمش. یکی 60hz داره یکی 125hz
گین 5702رو چطور تنظیم کنم تا برای گلیدن مناسب باشه؟ اگر ولت متر داشتم تا ولتاژ 40 میتونست 400rms بده. اما ولت متر ندارم. همینطوری پیچ تنظیمو گذاشتم رو نرمال. اما نمیدونم نرمال 5702 روی bridge چند ولت میده :(

متاسفانه ماشین سمنده و برای استیج جلو بهترین کواک ممکن با توجه به جیبَم helix espirit ده سانتی بود. حالا مجبورم fader رو جلو بیارم که قدرت اینفینیتی عقب کم شه و صدای جلو معلوم شه... برای تنظیم اسپیکر ها چه پیشنهادی دارید؟ چه فرکانس هایی؟ بدم؟ چون با وجود ساب حتی loudness خاموش هم ساب بیس اضافی داره.
سرتونو درد آوردم
فرزاد عزیز خرید سابتون رو بهتون تبریک عرض میکنم و ایشالا تو شادیا استفاده کنی. تا اساتید عزیز میان من چند تا نکته رو خدمتتون بگم.
اول این که در پخش های پایونیر (به غیر از اونایی که بالای 1 تومن قیمت دارن ) شما برای کمتر شدن دیستورت میبایست sla رو تا منفی سه یا حتی منفی چهار کم کنی. کیفیتت خیلی بهتر میشه و میتونی از صدا هلیکس بیشتر استفاده کنی.
در مورد فیلتر ها هر دو فیلتر hpf و lpf رو روی 80 تنظیم کن . این تنظیمات یا باید از روی آمپ اعمال بشه یا از روی پخش. معمولا با قطعه ای که کراس دقیق تری داره این کارو انجام میدیم. مثلا بنده برای سابم فیلتر رو از روی پخش اعمال کردم ولی برای اسپیکر ها از روی آمپ اعمال کردم چون کراس p600 رو بیشتر قبول داشتم. گین آمپتون رو دیدم خیلی نمیشه فهمید رو چه فرکانسیه از طرفی آمپتون خیلی خیلی هم دقت بالایی نداره ( بد نیستا ولی در مقام مقایسه از پخشتون نمیشه گفت بهتره) پس فیلتر رو از روی پخش اعمال کنید.
در مورد تنظیم گین آموزشش رو قبلا حمید آقا نوشته بود ولی من دوباره میگم براتون. شما همهتنظینات رو در حالت دیفالت کارخونه قرار بده بعد ولوم رو تا مثلا 55 زیاد کن. بعد برو سراغ آمپ اونقد گین رو باز کن که صدای دیستورت (صدای پاق پاق میده دیگه بوم بوم نیست) از سابت شنیده بشه . به محض این که این صدا اومد گین روکمی برگردون و کمش کن. این میشه روش ساده و عامیانه تنظیم گین. خودت یه مدت گوش کنی کامل حد سابت رو متوجه میشی و در جایی که بیش از حد توانش بش فشار بیاری چون باکست هم سیلده کامل متوجه پایین اومدن دقت ساب میشی.
در مورد حجم صدا خدمتتون بگم که حتی کامپی مثل zero 165 هم حجم صداش کمی از کواکی مثل کاپا کمتره چه برسه به هلیکس 10 سانتی شما. برای برقراری توازن نسبی Sla رو کم کنید و با fader صدا رو بیارید جلو تا توازن نسبی برقرار بشه.
من خودم مدتی 6350 داشتم و راجع به تنظیمات فکر کنم 5 سال پیش بود که با حمید آقا هم صحبت کرده بودم.
مخلص.

AmirELX
10-08-2017, 00:57
سلام..اقا امیر...
شما خودتان اون کلاریون خودتان را بیشتر می پسندید یا این سونی را....نظرتان هم در مورد کلاریون سری 7 که usb می خورند نسبت به این سونی بگبد...
سلام سجاد جان
ببخشید دیر شد
راستش رو بخواید سری 7 کلاریون خوب نیست. سونی بهتره و وکال بهتری داره.

farzad3260
10-08-2017, 02:04
فرزاد عزیز خرید سابتون رو بهتون تبریک عرض میکنم و ایشالا تو شادیا استفاده کنی. تا اساتید عزیز میان من چند تا نکته رو خدمتتون بگم.
اول این که در پخش های پایونیر (به غیر از اونایی که بالای 1 تومن قیمت دارن ) شما برای کمتر شدن دیستورت میبایست sla رو تا منفی سه یا حتی منفی چهار کم کنی. کیفیتت خیلی بهتر میشه و میتونی از صدا هلیکس بیشتر استفاده کنی.
در مورد فیلتر ها هر دو فیلتر hpf و lpf رو روی 80 تنظیم کن . این تنظیمات یا باید از روی آمپ اعمال بشه یا از روی پخش. معمولا با قطعه ای که کراس دقیق تری داره این کارو انجام میدیم. مثلا بنده برای سابم فیلتر رو از روی پخش اعمال کردم ولی برای اسپیکر ها از روی آمپ اعمال کردم چون کراس p600 رو بیشتر قبول داشتم. گین آمپتون رو دیدم خیلی نمیشه فهمید رو چه فرکانسیه از طرفی آمپتون خیلی خیلی هم دقت بالایی نداره ( بد نیستا ولی در مقام مقایسه از پخشتون نمیشه گفت بهتره) پس فیلتر رو از روی پخش اعمال کنید.
در مورد تنظیم گین آموزشش رو قبلا حمید آقا نوشته بود ولی من دوباره میگم براتون. شما همهتنظینات رو در حالت دیفالت کارخونه قرار بده بعد ولوم رو تا مثلا 55 زیاد کن. بعد برو سراغ آمپ اونقد گین رو باز کن که صدای دیستورت (صدای پاق پاق میده دیگه بوم بوم نیست) از سابت شنیده بشه . به محض این که این صدا اومد گین روکمی برگردون و کمش کن. این میشه روش ساده و عامیانه تنظیم گین. خودت یه مدت گوش کنی کامل حد سابت رو متوجه میشی و در جایی که بیش از حد توانش بش فشار بیاری چون باکست هم سیلده کامل متوجه پایین اومدن دقت ساب میشی.
در مورد حجم صدا خدمتتون بگم که حتی کامپی مثل zero 165 هم حجم صداش کمی از کواکی مثل کاپا کمتره چه برسه به هلیکس 10 سانتی شما. برای برقراری توازن نسبی Sla رو کم کنید و با fader صدا رو بیارید جلو تا توازن نسبی برقرار بشه.
من خودم مدتی 6350 داشتم و راجع به تنظیمات فکر کنم 5 سال پیش بود که با حمید آقا هم صحبت کرده بودم.
مخلص.
خیلی ممنونم امیر عزیز. دقیقا چون حس میکنم کراس 5702 خیلی دقیق نیست از روی پخش اعمال کردم. اما نمیدونم روی آمپ باید چکار کنم تا کراس اوور خنثی باشه و lpf فقط از روی پخش اعمال شه...
آیا دکمه lpf باید خاموش باشه؟
پیچ فرکانس روی چند باشه؟

hashem65
10-08-2017, 06:40
سلام
این چه تالار گفتمانی هست
هیچ کس جواب نمیده
یا من سوالم رو درست نپرسیدم؟:n13:

- - - Updated - - -

سلام دوباره خدمت اساتید و دوستان گرامی
من یک ساب pioneer 1300 با یک آمپ kenwood 640w رو از یکی از دوستان به قیمت 300 تومن دسته دو خریدم
سالم هستند می خوام ببینم اینا رو من 300 تومن خریدم گران نخریدم؟

بعد اگر لطفا کنید یک پخش و باند خوب که با این دستگاه ها هم خوانی داشته باشه رو معرفی کنید ممنون می شم
بیشتر برام کیفیت و نرم بودن صدا مهم هست برای پراید 132
بودجه هم پخش تا 300
باند هم 300 حالا اگر 100 تومن بالا پایین شد مشکلی ندارم
با توجه به این فاکتورها چی می تونم بگیرم
قبلا از محبت شما بسیار متشکرم

farzad3260
10-08-2017, 06:55
سلام
این چه تالار گفتمانی هست
هیچ کس جواب نمیده

- - - Updated - - -
سلام. پاسخ نگرفتن از پاسخ های بیهوده که کمکی نکنه یا گمراه کنه بهتره. حوصله کنید دوستان راهنمایی های کاملی میکنن
من مبتدی ام اما در مورد قیمت، از اونجا که آمپتون به تنهایی ۲۰۰ میارزه، عالی خریدید.
برای پخش بهترین گزینه 300uvm کنوود هست با این بودجه.
برای اسپیکر، از اونجا که احتمالا توجهی به اسپیکر جلو ندارید، برترین گزینه تک استیج 693.11 کاپا اینفینیتی و بعد از اون 6902 pioneer هستن که هر دو حدود ۴۰۰ کمی بالا پایین هستن. قدرت و کیفیت عالی خواهد بود.

amirsein
10-08-2017, 09:43
خیلی ممنونم امیر عزیز. دقیقا چون حس میکنم کراس 5702 خیلی دقیق نیست از روی پخش اعمال کردم. اما نمیدونم روی آمپ باید چکار کنم تا کراس اوور خنثی باشه و lpf فقط از روی پخش اعمال شه...
آیا دکمه lpf باید خاموش باشه؟
پیچ فرکانس روی چند باشه؟
دکمه lpf رو رو روی off قرار بدید. این کار رو که کردید پیچ فرکانسی دیگه تاثیری نداره که رو چند باشه. روی بالاترین حد بذارید اون پیچ رو(البته تاثیر نداره)

amirsein
10-08-2017, 09:48
سلام
این چه تالار گفتمانی هست
هیچ کس جواب نمیده

- - - Updated - - -
سلام. پخش همون پخشی که فرزاد عزیز گفتن خوبه.
در مور اسپیکر هم بنده 690 فوکال یا mc609 گلیدن رو پیشنهاد میدم. اینها 375 تا 385 قیمت دارند.
کاپا 11 الان حدود 440 هست و 6902 فکر کنم 390 بود.

amirsein
10-08-2017, 09:54
کدوم پخش دبل دین به غیر از امکانات جانبی صدای خوب و شفافی داره؟
من تعریفدddx917 کنوود رو شنیدم. تنظیمات خوبی داره . خروجی 5 ولت و 13 باند اکولایزر. قیمتش هم 2250 هست فکر کنم.

amirsein
10-08-2017, 10:17

اینو چند بفروشم خوبه؟
الان نوش اگه پیدابشه چندتومنه؟
Bt610 کنوود و n5150 سونی بلوتوث دارند و حدود 410 تا 415 هستند. هیچ پخشی به تنهایی کواک شما رو پر نمیکنه. سونی x100 میتونه درصد قابل ملاحضه ای از صدای کواکتون رو در بیاره و خیلی حرفه ای تر از دو گزینه قبلی هست 740 هست.

arash820
10-08-2017, 10:22
سلام. پخش همون پخشی که فرزاد عزیز گفتن خوبه.
در مور اسپیکر هم بنده 690 فوکال یا mc609 گلیدن رو پیشنهاد میدم. اینها 375 تا 385 قیمت دارند.
کاپا 11 الان حدود 440 هست و 6902 فکر کنم 390 بود.
سلام
آقا امیر فوکال 690 از کجا تهیه کنم ؟ تهران پشت شهرداری هرجا پرسیدم نداشتن

amirsein
10-08-2017, 10:26
سلام
آقا امیر فوکال 690 از کجا تهیه کنم ؟ تهران پشت شهرداری هرجا پرسیدم نداشتن
Pv بهتون الان پیام میدم.

hashem65
10-08-2017, 10:31
سلام واقعا ممنونم از آقا فرزاد و آقا امیرحسین
در مورد پخش تا 400 500 تومن هم می تونم اگر واقعا تو کیفیت فرق زیادی داره و اگر پای