PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95

poloton7
26-11-2016, 14:30
سلام..حمید اقا
کدام پارمترها ساب توی کیفیت صدا ودقت ساب تاثیر زیادی دارد..
ایا فرقی بین باکس ذوزنقه ای و مکعبی است؟؟

hamidR15
28-11-2016, 12:02
قدیمی مدل 90
سلام
رحلت پيامبر عظيم الشان اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبي(ع) رو خدمت شما عزيزجان تسليت عرض ميكنم.
راحت ميتونيد روي در كامپوننت اسليم يا همون شلو نصب كنيد بدون استفاده از رينگ .

سلام خسته نباشید حمید آقا . یه سوال داشتم- من یه پخش 3450ub پایونیر دارم با باند فابریک پراید . می خوام باند بگیرم براش چی بگیرم .مثل اینکه باند پایونیر6902 خیلی خوبه. من فقط می خوام کیفیت داشته باشه وباند عمری باشه. ممنون میشم کمکم کنید. از یه ضبط و باندی پرسیدم 6902 رو گفت خیلی قدیمیه و .... نظر شما چیه؟ همون 6902 خوبه یا چیز دیگه بگیرم؟ممنون که همه رو صادقانه راهنمایی می کنید.
سلام ممنون لطف داريد
خوبه ٦٩٧٥v3 هم ميتونيد بگيريد ولي به ان نكته توجه داشته بايد از كواكسيال نميشه توقع كيفيت داشت.

بلا خره باند 6975 v2 خریدم آمپ ام بی رو هم رد کردم رفت حالا به نظرتون آمپ واسه این باندها چی بگیرم
پخش سونی - باند 6975 v2 - آمپ ؟؟
مباركه بودجه چقدره؟دو كانال يا چهاركانل؟

سلام حمید خان حالت خوبه ؟
آقا ماشین رو عوض کردم یه 206SD مدل 91 اتومات گرفتم حالا دو سوال دارم :
می خوام با روشن شدن چراغ پشت آمپر چراغ های پخش روشن بشه و با خاموش کردن چراغ پشت آمپر خاموش بشن ، پشت ضبط (x400) سیم ILL رو به چراغ کوچیک ها وصل کردم ولی فقط عملکرد دیمر رو انجام میده و با روشن کردن چراغ پشت آمپر چراغ های پخش فقط کم نور میشن و با خاموش پشت آمپر پر نور میشن ، راهی نداره که کلا روش یا خاموش بشه نه اینکه کم نور و پر نور بشه ؟؟؟

سیستم ماشین قبلی رو باز کردم انداختم رو یه این پخشم X400 کنوود هست ، آمپ 8400 کنوود هست ، استیج عقب چون ساب نمی خوام هلیکس E69x دارم ، اکسیسوری هم کلا کانکشن سری best دارم حالا می خوام استیج جلو کامپ بگیرم نظر خودم رویه هلیکس E62C.2 و یا RS165 هستش با توجه به آمپ و استیج عقب به نظرت کدوم رو بگیرم ؟ به غیر از این موارد پیشنهاد دیگه ای داری ؟ خودم فقط طرفداره کیفیتم یه چیزه عالی تویه رنج 500 می خوام یه زحمت دیگه میشه یه مقایسه بین این دوتا E62C.2 و یا RS165 انجام بدی که کدوم بهتره ؟
ممنون از لطفت

سلام ممنون
من تا حالا اين كار و نكردم نميدونم ميشه يا نه اما بعيد ميدونم بشه
هليكس كه موجود نيست صداي خوبي داره ولي ضعيفه از طرفي rs با آمپتون جور نيست يعني اين آمپ حيفه براش من آلفا ١٦٥ رو پيشنهاد ميكنم يا اگر گير آوردن همون e62.

سلام..حمید اقا
کدام پارمترها ساب توی کیفیت صدا ودقت ساب تاثیر زیادی دارد..
ایا فرقی بین باکس ذوزنقه ای و مکعبی است؟؟
سلام
همه پارامترهاي يه ساب با هم مهم هستند و نتيجه يه ساب خوب و با كيفيت رو نشون اما يك از اصلي ترين لونها QTS و كلا پارامترهاي دمپينگ و كنترل ووفر هست .
از نظر صدا نه ولي از نظر اشغال نمودن صندوق ذوزنقه اي چون پشتش شيب داره ميره ته ميچسبه به صندلي
پورت ساب ها هست كه تو فركانسهاي بيس تاثير گذاره.

poloton7
28-11-2016, 15:59
سلام حمید اقا
پس باکس ذوزنقه ای فضای کمتری را اشغال می کنم..درست فهمیدم؟؟/
فرق پورت لوله ای وپورت شیاری چه هست تفاوتی توی بیس وصدا دارد>>
mirabasn
29-11-2016, 18:05
سلام .من برای استیج عقب l90 دو جفت اسپیر dls1073 دارم .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید واسه ی استیج جلو چی تهیه کنم که حجم صدای بالایی داشته باشد؟با تشکر

mf.designing
29-11-2016, 19:14
سلام به دوستان
یه سوال داشتم
ارزونترین پخش پایونر که هم بلوتوث داشته باشه و هم بشه رنگ led پس زمینه عوض کرد کدوم مدل هستش با چه قیمتی ؟!

ممنون

hadi797
30-11-2016, 16:27
سلام دوستان.
میخوام برا خونه یه سیستم صوتی درست کنم(ساده)ولی چیزی بلد نیستم
نمیخوام زیاد خرج کنم واسه همین از پخش فابریک پژو میخوام استفاده کنم
میخوام دوتا ووفر دوتا میدرنج و دوتا تیوتر وصل کنم.
با یکی دو نفر حرفیدم قبلن بهم گفتن که هم به امپلی فایر نیاز داری
و هم به ف_*ل_ن*__ر.
هر باند توانش بین 15 تا 30.
پخش چهارتا خروجی داره میخوام دوتا ووفر رو به یه کانال وصل کنم
دوتا تیوتر رو به یه کانال دیه و دوتا میدرنج هم به یه کانال
حالا موندم بلندگوها رو در چه توانی انتخاب کنم.(میخوام بلندگو ها
هر کدوم توانش 30 وات باشه نه بیشتر و نه کمتر)
ولی موندم امپلی فایر چی بخرم؟ف_*ل_ن*__ر چی؟و ادابتور برا راه اندازی این سیستم.
خواستم نظر اساتید رو هم بدونم و از تجربه هاشون استفاده کنم
(تنها انتظاری که از این سیستم دارم فقد کیفیت صداشه
مثلا تو اوج صدا قاطی نکنه و بلندگو ها هم طاق طاق نکنن)
با تشکر. :n12:

alirezagb
01-12-2016, 08:30
سلام دوستان.
میخوام برا خونه یه سیستم صوتی درست کنم(ساده)ولی چیزی بلد نیستم
نمیخوام زیاد خرج کنم واسه همین از پخش فابریک پژو میخوام استفاده کنم
میخوام دوتا ووفر دوتا میدرنج و دوتا تیوتر وصل کنم.
با یکی دو نفر حرفیدم قبلن بهم گفتن که هم به امپلی فایر نیاز داری
و هم به ف_*ل_ن*__ر.
هر باند توانش بین 15 تا 30.
پخش چهارتا خروجی داره میخوام دوتا ووفر رو به یه کانال وصل کنم
دوتا تیوتر رو به یه کانال دیه و دوتا میدرنج هم به یه کانال
حالا موندم بلندگوها رو در چه توانی انتخاب کنم.(میخوام بلندگو ها
هر کدوم توانش 30 وات باشه نه بیشتر و نه کمتر)
ولی موندم امپلی فایر چی بخرم؟ف_*ل_ن*__ر چی؟و ادابتور برا راه اندازی این سیستم.
خواستم نظر اساتید رو هم بدونم و از تجربه هاشون استفاده کنم
(تنها انتظاری که از این سیستم دارم فقد کیفیت صداشه
مثلا تو اوج صدا قاطی نکنه و بلندگو ها هم طاق طاق نکنن)
با تشکر. :n12:
سلام رفیق
ببین سیستمی که بخواد هدیونیتش پخش فابریکی باشه کیفیت فاتحش خوندس
بعدش هم به پخش 206 چون خودم دارم و با صحبت هایی هم که با اقا حمید داشتم مستقیم نمیشه پخش رو به امپ وصل کرد و یه تبدیل میخواست
که حدود 350 بود فک کنم و اینکه این سیستم ها تو خونه کیفیتشون افت داره دلیل اصلیش رو نمیدونم ولی میشه گفت که این باند ها طراحی شدن برای ماشین تو خونه صدا خوب نمیدن
چون مثلا وقتی میخوان برای ماشین سیستم صوتی طراحی کنن یکی از نکات قابل توجه برای طراحی فضای داخل اتاق و عایق بندیه ماشیه که خوب این اصول تو خونه رعایت نمیتونه بشه
فرض کن شما بهترین ساب باکس ار رو بگیر رو تاقچه بزاری 100 سال صدای توی باکس رو نمیده و این بخاطر طراحی که داره
و من خوشبختانه ین سیستم رو چون فامیلمون بست با چشم دیدم مشکلاتش رو دوستانه میگم بی خیلش شو و یه سیستم خونگی بگیر راحت
چون مثلا شما این رو میگیری بعد نمیتونی باش فیلم ببینی ی دیویدی بش وصل کنی یا به تلوزیون بزنی و از اینا که بگذرم
برقش برات داستان میشه از پیدا کردن اداپتور و باتری مناسب بگیر تا ترکیدن باتری :n03:
خلاصه من تجربه رو که داشتم رو گفتم حالا خودت میدونی رفیق
بعد اگه میخوای دوستان بهر راهنمایی کنن میزان هزینه ای رو که مد نظر داری بگو

amirfrang
01-12-2016, 16:47
سلام اقاحمید این ساب تعمیر شدنی هست؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hadi797
01-12-2016, 17:49
سلام رفیق
ببین سیستمی که بخواد هدیونیتش پخش فابریکی باشه کیفیت فاتحش خوندس
بعدش هم به پخش 206 چون خودم دارم و با صحبت هایی هم که با اقا حمید داشتم مستقیم نمیشه پخش رو به امپ وصل کرد و یه تبدیل میخواست
که حدود 350 بود فک کنم و اینکه این سیستم ها تو خونه کیفیتشون افت داره دلیل اصلیش رو نمیدونم ولی میشه گفت که این باند ها طراحی شدن برای ماشین تو خونه صدا خوب نمیدن
چون مثلا وقتی میخوان برای ماشین سیستم صوتی طراحی کنن یکی از نکات قابل توجه برای طراحی فضای داخل اتاق و عایق بندیه ماشیه که خوب این اصول تو خونه رعایت نمیتونه بشه
فرض کن شما بهترین ساب باکس ار رو بگیر رو تاقچه بزاری 100 سال صدای توی باکس رو نمیده و این بخاطر طراحی که داره
و من خوشبختانه ین سیستم رو چون فامیلمون بست با چشم دیدم مشکلاتش رو دوستانه میگم بی خیلش شو و یه سیستم خونگی بگیر راحت
چون مثلا شما این رو میگیری بعد نمیتونی باش فیلم ببینی ی دیویدی بش وصل کنی یا به تلوزیون بزنی و از اینا که بگذرم
برقش برات داستان میشه از پیدا کردن اداپتور و باتری مناسب بگیر تا ترکیدن باتری :n03:
خلاصه من تجربه رو که داشتم رو گفتم حالا خودت میدونی رفیق
بعد اگه میخوای دوستان بهر راهنمایی کنن میزان هزینه ای رو که مد نظر داری بگو

دوست عزیز تشکر میکنم بابت جوابت.
خب بجای پخش میتونیم به لپ تاب وصل کنیمش؟؟؟
(نمیخوام زیاد خرج کنم واسه همین بلندگو هارو دست دوم میخرم و خودشم در توان پایین)
میخوام دوتا باکس بسازم دوتا ساب رو تو یکی از باکسها قرار میدم
دوتا تیوتر و دوتا هم مید رو تو یکی باکس.
ولی نمیدونم برا راه اندازی چی نیازه واسه همین گفتم از اساتید هم کمکی بگیرم.

alirezagb
01-12-2016, 22:36
دوست عزیز تشکر میکنم بابت جوابت.
خب بجای پخش میتونیم به لپ تاب وصل کنیمش؟؟؟
(نمیخوام زیاد خرج کنم واسه همین بلندگو هارو دست دوم میخرم و خودشم در توان پایین)
میخوام دوتا باکس بسازم دوتا ساب رو تو یکی از باکسها قرار میدم
دوتا تیوتر و دوتا هم مید رو تو یکی باکس.
ولی نمیدونم برا راه اندازی چی نیازه واسه همین گفتم از اساتید هم کمکی بگیرم.
خواهش میکنم
تا جایی که من میدونم به هیچی وصل نمیشه چون پخش ماشین همچین قابلیتی نداره فقط دیسک و فلش و اگه از این جدیدا باشه بلوتوث موبایل هم ساپورت میکنه
شما بگو چه مقدار بابتش میخوای هزینه کنی تا بهتر دوستان راهنمایی کنن
وسایل که همون چیز هایی که برای ماشین هست رو میخوای به علاوه یه استند که باند و پخش روش مرتب بشینه و باتری ماشین به همراه اداپتوری که توان شارژ باتری رو داشته باشه
بعد اتاقی که میخوایی ستاپ کنی چه قدره ؟
چون مثلا برای یه اتاق 12 تا 20 متر با یه اسپیکر لاجیتک راحت میتونی فضارو پر کنی قیمتش هم 290 حدودا که صددرصد از یه سیستم این طوری ارزونتره و کیفیت بهتری داره و میشه به لبتاب و انواع موبایل با جک 3.5 که داره راحت وصل بشه
شما حد اقل بخوای از این سیستم صدا بگیری اگه امپ هم نبندی باز 600 تا 800 هزینش میشه که برای خونگی اصلا اقتصادی نیس چون کیفیت کار نهایی چیزی نیس که راضیت کنه
جناب حادی جان ببخشید این قدر اسرار میکنم ها چون نتیجه کار رو دیدم میگم و خوب هدف همچین انجمن هایی هم همینه که ما تجربه هامون رو در و بدل کنیم امید وارم نارحت نشده باشی :n16:

hamidR15
01-12-2016, 23:50
سلام حمید اقا
پس باکس ذوزنقه ای فضای کمتری را اشغال می کنم..درست فهمیدم؟؟/
فرق پورت لوله ای وپورت شیاری چه هست تفاوتی توی بیس وصدا دارد>>
بله
فرقشون تو تیون کردنشونه.فرکانسهای حیلی پائین رو نمیشه با پورت لوله یا استوانه ای بدست آورد باید حتما اسلات باشه چون داخل باکس می گرده.

سلام .من برای استیج عقب l90 دو جفت اسپیر dls1073 دارم .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید واسه ی استیج جلو چی تهیه کنم که حجم صدای بالایی داشته باشد؟با تشکر
سلام
دو جفت 1073؟!!:n04:چرا آخه؟
به نظر من یک جفتش رو حذف کنید.
برای جلو sql165 گلیدن عالیه.البته آمپ خوب و قوی نیاز داره مثل xl150c4

سلام اقاحمید این ساب تعمیر شدنی هست؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام.
والا نمیدونم باید کل ووفر تعویض بشه.

hamidR15
02-12-2016, 00:01
عکسهای سیستم پسر عموم رو براتون میزارم.
سیستم تک استیج رو پراید
پخش 7056
کامپوننت rs165slim
آمپلیفایر ML95.4
ساب باکس Alpfha 12SB
درهای جلو دمکینگ آلو بوتیل
هزینه 3100
کلیپی از سیستم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

poloton7
02-12-2016, 00:13
سیستم تک استیج رو پراید
پخش 7056
کامپوننت rs165slim
آمپلیفایر ML95.4
ساب باکس Alpfha 12SB
هزینه 3100
سلام..حمید جان..خیلی عالی است..
من هم می خواهم همین کار را روی درهای جلو ماشینم بکنم ماشین من هم پراید صبا مدل 88 است و مثل روی درهای ماشین پسر عموی شماست...چند جا رفتم گفتند سخته ما بلد نیستیم ویا گفتند اب باران از داخل زه کنار شیشه به روی مگنت می ریزد و.....
اگر عکس دارید از مرحله نصب این باند گرد خیلی ممنونم می شود برای من بگذارید..خیلی برایم مهم است:n16:.
حالا دوتا سوال...
این ساب صدای بهتری دارد یا ساب ام لاین 10 اینچی...
ارتفاع مگنت چند است که رینگ پشت باند نگذاشتید.؟؟
قیمتش چند است این باند...
اگر امکانش هست یک کلیپ کوتاه بگذارید عالی می شود...من را خیلی مجذوب کردید یا این عکسها وداغ من تازه شد....:n02:
تشکر حمید جان...

hadi797
02-12-2016, 10:47
خواهش میکنم
تا جایی که من میدونم به هیچی وصل نمیشه چون پخش ماشین همچین قابلیتی نداره فقط دیسک و فلش و اگه از این جدیدا باشه بلوتوث موبایل هم ساپورت میکنه
شما بگو چه مقدار بابتش میخوای هزینه کنی تا بهتر دوستان راهنمایی کنن
وسایل که همون چیز هایی که برای ماشین هست رو میخوای به علاوه یه استند که باند و پخش روش مرتب بشینه و باتری ماشین به همراه اداپتوری که توان شارژ باتری رو داشته باشه
بعد اتاقی که میخوایی ستاپ کنی چه قدره ؟
چون مثلا برای یه اتاق 12 تا 20 متر با یه اسپیکر لاجیتک راحت میتونی فضارو پر کنی قیمتش هم 290 حدودا که صددرصد از یه سیستم این طوری ارزونتره و کیفیت بهتری داره و میشه به لبتاب و انواع موبایل با جک 3.5 که داره راحت وصل بشه
شما حد اقل بخوای از این سیستم صدا بگیری اگه امپ هم نبندی باز 600 تا 800 هزینش میشه که برای خونگی اصلا اقتصادی نیس چون کیفیت کار نهایی چیزی نیس که راضیت کنه
جناب حادی جان ببخشید این قدر اسرار میکنم ها چون نتیجه کار رو دیدم میگم و خوب هدف همچین انجمن هایی هم همینه که ما تجربه هامون رو در و بدل کنیم امید وارم نارحت نشده باشی :n16:
درود.
نه داداش ناراحت نمیشم خیلیم خوشحالم که تجربه هاتون رو در اختیارم میذارین.
واسه بلندگو ها اکه یکی دو هفته پیش تو مرکز صوتی تصویری بودم قیمت گرفتم
با اون حساب حدود 100 تومن خرج بلندگو ها میشه.ولی نمیدونم ترانس چنده و باکس هم خودم درست میکنم
میمونه پخش و یا استفاده از لپ تاب.
داداش اخه برا این سیستم نیازی به باتری نیس که.میشه با ترانس 12-16 ولت راه اندازیش کرد.
حدود 200 تومن تو ذهنمه که خرجش کنم.
ممنون بابت جواب دادنت.:n12:

- - - Updated - - -

alirezagb
02-12-2016, 13:22
درود.
نه داداش ناراحت نمیشم خیلیم خوشحالم که تجربه هاتون رو در اختیارم میذارین.
واسه بلندگو ها اکه یکی دو هفته پیش تو مرکز صوتی تصویری بودم قیمت گرفتم
با اون حساب حدود 100 تومن خرج بلندگو ها میشه.ولی نمیدونم ترانس چنده و باکس هم خودم درست میکنم
میمونه پخش و یا استفاده از لپ تاب.
داداش اخه برا این سیستم نیازی به باتری نیس که.میشه با ترانس 12-16 ولت راه اندازیش کرد.
حدود 200 تومن تو ذهنمه که خرجش کنم.
ممنون بابت جواب دادنت.:n12:

- - - Updated - - -
چه برندی رو قیمت کردی؟
باکس رو خیلی مهمه چطوری بسازی این رو با اقا حمید صحبت کن
والا اون سیستمی که من دیدم توش ساب و امپ داشت باتری میخواست ولی این رو نمیدونم چه قد امپر بکشه
حواهش میکنم :n40:

ahriman323
03-12-2016, 02:56
سلام حمید خان من یه جفت اینفینتی 693.11با پخش کنودد ایکس 400 دارم
میخوام امپ و ساب و استیج جلو را کامل کنم
صدای کیفیتی میخوام فقط با یه قیمت معقول
آمپ کنوود 9400 و یا هلیکس MA40FXدر نظر گرفتم (که ظاهرا موجود نیست)
ساب هم هلیکس 12wd یا اینفینیتی پرمیوس 1200 تی (نمیدونم کدوم)
استیج جلو هم Helix Match MS 62C(یا چیز دیگه)
ک تا اینجا خروجی امپ کم اوردم
نظرت چیه امپ Pioneer GM-D9605 بذارم ؟همه را میتونه ساپورت کنه
ماشینم 206 صندوق

حیف که کواک خریدی.کاش قبلش مشاوره میگرفتی.
در هر صورت ابتدا باید برای جلو یه فکری بکنید. هلیسک اگر سریه e موجود داره بگیرید.در غیر اینصورت من پینشهادم:
1-کامپ rs165 قیمت 530
2-آلفا 165 قیمت 350
3-آمپلیفایر FD75c4 قیمت 900 یا RC70C4 قیمت 570
4-باکس هم آلفا 10sb که350 تومنه
5-آمپ ساب هم rc 90 c2 قیمت 495
اگر صدای خوب و پایدار میخواهید اینا گزینه های موجود و استاندارد هستن.

اگر لطف کنی برند ها رو بنویسی ممنون میشم
تو شیراز جایی سراغ نداری اینارو داشته باشه یا نصب تمیز انجام بذه/اینجا بیشتر از پایونر چیزی بلد نیستن
اگر باند های خودمم بخوام نگه دارم صدای این سیستمی که گفتیو خراب نمیکنه؟
و اینکه یه توضیحی راجب برند گلادن میذی این برند سرتره یا هلیکس با توجه به اینکه هر ذو المانی هستن

mf.designing
04-12-2016, 13:04
سلام به دوستان
یه سوال داشتم
ارزونترین پخش پایونر که هم بلوتوث داشته باشه و هم بشه رنگ led پس زمینه عوض کرد کدوم مدل هستش با چه قیمتی ؟!

ممنون

دوستان ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنید :n16:

farshad0123
06-12-2016, 00:43
سلام
دوستان کسی میدونه اچ پی اف برای ساب از کجا باید تنظیم بشه؟
هم روی ضبط و هم روی امپ برای ساب فقط ال پی اف هست و اصلا اچ پی اف برای ساب وجود نداره
اگه برا ساب ارسی امپو بزنم به خروجی باندای عقب و به خروجی مخصوص ساب نزنم بهتر نیست؟چون در اون حالت میشه اچ پی اف برای ساب تعیین کرد ولی وقتی روی خروجی مخصوص ساب بزنم فقط ال پی اف میاره

mohamad skystar
06-12-2016, 01:10
سلام
دوستان کسی میدونه اچ پی اف برای ساب از کجا باید تنظیم بشه؟
هم روی ضبط و هم روی امپ برای ساب فقط ال پی اف هست و اصلا اچ پی اف برای ساب وجود نداره
اگه برا ساب ارسی امپو بزنم به خروجی باندای عقب و به خروجی مخصوص ساب نزنم بهتر نیست؟چون در اون حالت میشه اچ پی اف برای ساب تعیین کرد ولی وقتی روی خروجی مخصوص ساب بزنم فقط ال پی اف میاره

دوست عزیز HPF برای باندها استفاده مبشه
برای ساب باید از LPF استفاده کرد
چون ساب ووفر قابلیت پخش صدا با فرکانس های بالا رو نداره باید از LPF استفاده کنید

bahari6687
06-12-2016, 01:38
سلام دوستان
تعمیرکار خوب سیستم صوتی و پخش می شناسین؟

hamidR15
06-12-2016, 09:15
سلام..حمید جان..خیلی عالی است..
من هم می خواهم همین کار را روی درهای جلو ماشینم بکنم ماشین من هم پراید صبا مدل 88 است و مثل روی درهای ماشین پسر عموی شماست...چند جا رفتم گفتند سخته ما بلد نیستیم ویا گفتند اب باران از داخل زه کنار شیشه به روی مگنت می ریزد و.....
اگر عکس دارید از مرحله نصب این باند گرد خیلی ممنونم می شود برای من بگذارید..خیلی برایم مهم است:n16:.
حالا دوتا سوال...
این ساب صدای بهتری دارد یا ساب ام لاین 10 اینچی...
ارتفاع مگنت چند است که رینگ پشت باند نگذاشتید.؟؟
قیمتش چند است این باند...
اگر امکانش هست یک کلیپ کوتاه بگذارید عالی می شود...من را خیلی مجذوب کردید یا این عکسها وداغ من تازه شد....:n02:
تشکر حمید جان...
سلام
عکس از مراحل نصب ندارم. خودش هم ماشین و گذاشته بوده و رفته بوده سر کار شب تحویل گرفته بعدا برام عکس فرستاده.این مذل slim یا همون شلو هست اصلا مگنت نداره.بارون و... هم بعیده کاری بکنه
تو پراید 10 سیلد هم جواب میده هر دو خوبن.اگر حجم بیس و low بیشتر دوست داری 12 وگره 10
در مورد سری ساب هم خب m یه پله بالاتر از آلفاس ولی همین 10سیلد آفا هم بگیری باکس فابریک عالی جواب میده.اگر بحث کاهش هزینه داری.اگرر نه هرچی پول = آش ...
کلیپ که همون بالای عکسها گذاشتم:n04::n04:
بفرما:

hamidR15
06-12-2016, 09:21
اگر لطف کنی برند ها رو بنویسی ممنون میشم
تو شیراز جایی سراغ نداری اینارو داشته باشه یا نصب تمیز انجام بذه/اینجا بیشتر از پایونر چیزی بلد نیستن
اگر باند های خودمم بخوام نگه دارم صدای این سیستمی که گفتیو خراب نمیکنه؟
و اینکه یه توضیحی راجب برند گلادن میذی این برند سرتره یا هلیکس با توجه به اینکه هر ذو المانی هستن

سلام.
کلا gladen هستند.این آدرس نماینده رسمی ایران تو بخش خاورمیانه هست ملاحظه بفرمائید:
اینم خود سایت:
هر دو خوبن منتها هلیکس به خاط ضعیف بودنش اغلب کسانی که دارن مینالن از این ضعفش.نمیشه بهش فشار بیاری البته رده b و e رده پرسیژنش خیلی خوبه و به بالا که دیگه واضحه.
تو شیراز فکر نمیکنم نماینده داشته باشه. اگر خواستی بگو خودم برات میگیرم و با تی پاکس ارسال میکنم.24 ساعت بعد هم دستتون میرسه.
اسپیکرهای خودتون چیه؟اگه فابریکه که باید کنار بزاریشون.

hamidR15
06-12-2016, 09:26
سلام دوستان
تعمیرکار خوب سیستم صوتی و پخش می شناسین؟

سلام
PM دادم خدمتتون

Mustang GT
06-12-2016, 12:40
سلام.
کلا gladen هستند.این آدرس نماینده رسمی ایران تو بخش خاورمیانه هست ملاحظه بفرمائید:
اینم خود سایت:
هر دو خوبن منتها هلیکس به خاط ضعیف بودنش اغلب کسانی که دارن مینالن از این ضعفش.نمیشه بهش فشار بیاری البته رده b و e رده پرسیژنش خیلی خوبه و به بالا که دیگه واضحه.
تو شیراز فکر نمیکنم نماینده داشته باشه. اگر خواستی بگو خودم برات میگیرم و با تی پاکس ارسال میکنم.24 ساعت بعد هم دستتون میرسه.
حمید خان خدایی دمت گرم با این برند اشنام کردی
دم اقا ... گرم که نمایندگی این برند رو به دست گرفته
همین که توی سایت گلیدن میریم و ادرس ایران رو زده ادم حال میکنه

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Alijo0on
06-12-2016, 13:33
سلام.
اینم خود سایت:

کارشون درسته
آقا حمید که استاده هم آقا ..... که نمایندگی گلیدن تو ایران هستن ،
من برای نصب یه بچه سیستم که مزاحمشون شدم از طرف آقا حمید کلی راهنمایی جامع و مفید و 0 تا 100 کردد و در نهایت بهترین خرید و صدا رو داشتم هنوز ک هنوز لذت میبرم ولی برای سیستم خودم هنوز مونده قراره یه تک استیج مشتی ببندم
ولی موندم رو 111 اون کانفیگی که حمید خان معرفی کرد میشه بستش درهاش با مدل صبا فرق میکنه ...!

لنگرود1371
09-12-2016, 01:20
سلام مخصوص خدمت همه ی بچه ها مخصوصا اقا حمید گل:n12:
اقا دنبال یه ساب ارزونم برا امپلی mba 4110gf یه چی که این آمپلی بتونه خوب پرش کنه سابش سنگین نباشه آمپم ضعیفه آخه:n03:
ضبطه هم اینه اگه مهمه
خروجی ساب ووفر هم داره

alikarimi1376
09-12-2016, 04:59
دوستان من یه pioneer 6850bt خریدم
مشکل دارم با بلوتوثش
میخاستم بدونم میتونم با گوشیم به بلوتوث پخش وصل بشم و با گوشی از باندا آهنگ پلی کنم ؟
اگه جواب بله هست توضیح بدین چجوری
مرسی

ft1361
09-12-2016, 09:38
سلام خدمت همه دوستان مخصوصا اقا حمید که خیلی زحمت میکشن
اقا حمید من واسه درب جلو یه کامپ 16 سانتی میخوام که قدرت و کیفیت خوبی داشته باشه وبا قطعاتم مچ بشه ماشیم امریکایی باند عقب کاپا11 و امپ چهارکانال هرتز ep4xو ساب راکفورد پی3 و امپ مونو کنوود 917 پخش هم دودین هست که 2جفت خروجی بیشتر نداره و تنظیماتش کامل نیست اگه میشه یه پخش دودین خوب که کامل باشه تنظیماتش معرفی بکنی هزینه کامپ و پخش هم تا 1600 فقط کامپ قدرتش خوب باشه سایز درب جلو هم 6.9هست .باتشکر حمیدجان

afshin b
09-12-2016, 11:20
سلام
من pioneer 6050 دارم با یه جفت باند tsa2003i
چند سال پیش گرفتم اینارو
از کیفیت صداش راضی نیستم. میخوام تا 700 هزینه کنم و کیفیت صدای بهتری بگیرم. نیاز به آمپلیفایر داره؟ کلا چیکار باید بکنم؟ من اطلاعاتم در این زمینه بسیار پایینه.

rashiddivx
09-12-2016, 22:54
سیستم تک استیج رو پراید
پخش 7056
کامپوننت rs165slim
آمپلیفایر ML95.4
ساب باکس Alpfha 12SB
هزینه 3100
کلیپی از سیستم

Ed
به به چه کیفیتی انصافا
با یه همچین سیستمی با زاغارت ترین آهنگ ها هم میشه فضانوردی کرد!
البته این آهنگی که پلی کردید خیلی قشنگ بود اسمشو میگید لطفا؟

Mohammadkiller
10-12-2016, 20:17
سیستم تک استیج رو پراید
پخش 7056
کامپوننت rs165slim
آمپلیفایر ML95.4
ساب باکس Alpfha 12SB
هزینه 3100
کلیپی از سیستم

سلام علیک آقا حمید عزیز
چه خبرا خوب هستین؟
اول از همه یه سوال : چرا یه جفت خروجی این کراس خالیه؟ مید بیس داشته؟
دوم اینکه این سری از کامپاننت گلیدن بهتره یا سری Zero ؟؟؟
ممنون

Ed
به به چه کیفیتی انصافا
با یه همچین سیستمی با زاغارت ترین آهنگ ها هم میشه فضانوردی کرد!
البته این آهنگی که پلی کردید خیلی قشنگ بود اسمشو میگید لطفا؟

سلام
اگه اشتباه نکنم اسم آهنگ اینه:
KSHMR_-_Invisible_Children

SajjadKAZ2003
11-12-2016, 03:58
سلام به دوستان
یه سوال داشتم

ممنون

بلوتوث دارها حول و حوش 400 تومن هستن
پایونیر DEH-4850BT فکر کنم مناسب باشه

SajjadKAZ2003
11-12-2016, 04:03
مشکل دارم با بلوتوثش
میخاستم بدونم میتونم با گوشیم به بلوتوث پخش وصل بشم و با گوشی از باندا آهنگ پلی کنم ؟
مرسی

مال منم همین مدله
از بلوتوثش برای مکالمه تلفنی استفاده کردم ولی تا حالا پخش آهنگ از طریق بلوتوث رو تست نکردم چون آندروید گوشیم نسخه قدیمیه و باید بالای 4 باشه
ولی تا اونجایی که اطلاع دارم این چیزی که میگید شدنیه
تو دفترچه اش نگاه کنید فکر کنم راهنمایی کرده باشه

پ.ن: تست کردم شد.
اول گوشی و ضبط رو بهم بشناسونید: تو گوشی وارد قیمت بلوتوث بشید و در ضبط وارد قسمت ستینگ و بلوتوث بشید.
حالا با استفاده از دکمه src در حالت بلوتوث قرار بگیرید و در گوشی موزیک رو پخش کنید.
حتی اگه فیلم هم تو گوشی پخش کنید صداش میوفته رو باندها

hamidR15
11-12-2016, 08:47
کارشون درسته
آقا حمید که استاده هم آقا ..... که نمایندگی گلیدن تو ایران هستن ،
من برای نصب یه بچه سیستم که مزاحمشون شدم از طرف آقا حمید کلی راهنمایی جامع و مفید و 0 تا 100 کردد و در نهایت بهترین خرید و صدا رو داشتم هنوز ک هنوز لذت میبرم ولی برای سیستم خودم هنوز مونده قراره یه تک استیج مشتی ببندم
ولی موندم رو 111 اون کانفیگی که حمید خان معرفی کرد میشه بستش درهاش با مدل صبا فرق میکنه ...!

سلام صبح بخیر.
خیلی کار دارم لذا تا جایی که فرصت کنم پاسخ دوستان و میدم بقیه اگر نشد فرصت آینده.:n16:
بله رو درهای جدید هم میشه بست منتها باید برش بدی و کمی تغغیرات لازمه. عکس سیستم زوس جان و ببین تو تاپیک عکسها

hamidR15
11-12-2016, 08:50
سلام مخصوص خدمت همه ی بچه ها مخصوصا اقا حمید گل:n12:
اقا دنبال یه ساب ارزونم برا امپلی mba 4110gf یه چی که این آمپلی بتونه خوب پرش کنه سابش سنگین نباشه آمپم ضعیفه آخه:n03:
ضبطه هم اینه اگه مهمه
خروجی ساب ووفر هم داره

سلام حال شما.کم پیدائی
12 یا 10؟
تو چه رنج ماکزیمم؟

hamidR15
11-12-2016, 08:52
مشکل دارم با بلوتوثش
مرسی
سلام
وقتی بلوتوث داره باید انجام بده!!

hamidR15
11-12-2016, 08:59
سلام خدمت همه دوستان مخصوصا اقا حمید که خیلی زحمت میکشن
اقا حمید من واسه درب جلو یه کامپ 16 سانتی میخوام که قدرت و کیفیت خوبی داشته باشه وبا قطعاتم مچ بشه ماشیم امریکایی باند عقب کاپا11 و امپ چهارکانال هرتز ep4xو ساب راکفورد پی3 و امپ مونو کنوود 917 پخش هم دودین هست که 2جفت خروجی بیشتر نداره و تنظیماتش کامل نیست اگه میشه یه پخش دودین خوب که کامل باشه تنظیماتش معرفی بکنی هزینه کامپ و پخش هم تا 1600 فقط کامپ قدرتش خوب باشه سایز درب جلو هم 6.9هست .باتشکر حمیدجان

سلام ممنونم از محبت شما :n40:
هزینه برای پخش دود دین خوب و کامپ مناسب ماشن شما کمه.
پخش دو دین خوب x8750bt هست که ببهترین پایونیره حدود 2100 فکر کنم باشه ممکنه بالاتر.باید سوال کنم چون پایونیر چند بار گرون کرده.5850bt هم میتونی بگیری ارزونتره حدود 1340-50
کامپوننت هم sql165 عالیه رو 2 اهم 150-180 وات لازم داره الان موجود نست گفتن اوایل اسفند میرسه بار شرکت حدود 1200

hamidR15
11-12-2016, 09:04
سلام
من pioneer 6050 دارم با یه جفت باند tsa2003i
چند سال پیش گرفتم اینارو
از کیفیت صداش راضی نیستم. میخوام تا 700 هزینه کنم و کیفیت صدای بهتری بگیرم. نیاز به آمپلیفایر داره؟ کلا چیکار باید بکنم؟ من اطلاعاتم در این زمینه بسیار پایینه.

سلام
700 برای چه قطعاتی میخواهید هزینه کنید؟
کلا برای هر اسپیکری که توان RMS ش از 40 وات بالاتر باشه برای اینکه صدای بهتری داشته باشیم و از دیستورشن دوری بشه بهتره آمپلیفایر تهیه بشه.

hamidR15
11-12-2016, 09:10
سلام علیک آقا حمید عزیز
چه خبرا خوب هستین؟
اول از همه یه سوال : چرا یه جفت خروجی این کراس خالیه؟ مید بیس داشته؟
دوم اینکه این سری از کامپاننت گلیدن بهتره یا سری Zero ؟؟؟
ممنون

سلام
اگه اشتباه نکنم اسم آهنگ اینه:
KSHMR_-_Invisible_Children

سلام محمد جان خوبی شما؟
خدا رو شکر من هم خوبم.
اون دوتا کانکتور اضافی برای درایو کردن یک جفت مید ووفر دیگه هست.اینن کراس برای سریه Dual هم استفاده میشه.
نه زیرو بالاتر و بهتره .رده SQ و ساخت آلمانه.

Mohammadkiller
11-12-2016, 10:22
سلام محمد جان خوبی شما؟
خدا رو شکر من هم خوبم.
اون دوتا کانکتور اضافی برای درایو کردن یک جفت مید ووفر دیگه هست.اینن کراس برای سریه Dual هم استفاده میشه.
نه زیرو بالاتر و بهتره .رده SQ و ساخت آلمانه.

ممنون قربان شما
خیلی خوبه
قیمت اینسری و سری zero تو چه رنج قیمتی هست؟
بعد slim این کامپ ها گرون تره؟

ممنون بابت پاسخ

afshin b
11-12-2016, 15:50
سلام
700 برای چه قطعاتی میخواهید هزینه کنید؟
کلا برای هر اسپیکری که توان RMS ش از 40 وات بالاتر باشه برای اینکه صدای بهتری داشته باشیم و از دیستورشن دوری بشه بهتره آمپلیفایر تهیه بشه.
برای اینکه هزینه ش کمتر بشه فعلا یه جفت باند و یه آمپلی میخوام بگیرم. برام بیشتر کیفیت و شفافیت و تفکیک بودن صدا مهمه تا بیس زیاد. ساب هم نمیخوام. نظر شما راجع به باند 6900 پایونیر و آمپلی MB 9600 چیه؟

hamidR15
11-12-2016, 18:22
ممنون قربان شما
خیلی خوبه
قیمت اینسری و سری zero تو چه رنج قیمتی هست؟
بعد slim این کامپ ها گرون تره؟

ممنون بابت پاسخ
سلام زنده باشی
rs slim قیمتش 620 هست
زیرو 1100 که موجود نیست.
بله slim چون تکنولوزی به روزیه و تقریبا مگنت به معنی عامل خذف شده و پشت بسگت مگنتی دیده نمیشه قیمتش بالاتره.حتی من احساس میکنم کمی هم کیفیت صداش و تون صداش از rs بهتره.

برای اینکه هزینه ش کمتر بشه فعلا یه جفت باند و یه آمپلی میخوام بگیرم. برام بیشتر کیفیت و شفافیت و تفکیک بودن صدا مهمه تا بیس زیاد. ساب هم نمیخوام. نظر شما راجع به باند 6900 پایونیر و آمپلی MB 9600 چیه؟

اگر دنبال شفافیت و کیفیت هستی از کواک اونم بیضی بیا بیرون.
شما باید حتما از ترکیب کامپوننت و ساب استفاده کنید.فکر حذف کردن ساب رو هم از ذهتون بیارید بیرون.تجربه بهم ثابت کرده اگر ساب نبندی در کوتاه مدت به شدت پشیمون خواهید شد.
اگر اوضاع مالی خرابه سعی کنید خورد خورد لوازمتون رو تهیه کنید و بعدا که کامل شد نصب کنید روی خودرو.حتی اگر یک سال هم طول بکشه این کار رو بکنید چون شک نکنید که نتیجه ای که خواهید گرفت ارزش صبر زیاد رو داره.
نگفتین ماشین چیه؟

hamidR15
11-12-2016, 18:27
سلام خدمت دوستان عزیز.
با پیگیری که از شرکت گلیدن داشتم احتمال زیاد کامپوننتهای جدید رده RS-X هم تو بار جدید خواهد آمد.با توجه به مشخصات خیلی خوبی که این رده داره مثل ووفر کاغذی تویتر 28mm قدرت 110 وات طراحی داست کپ cone که میتونه بیس و میدبسهای عمیق و سنگینی رو اجرا کنه و امپدانس 3 اهمی من تصورم این هست که تو رنج قیمتی متوسط جزو بهترین کامپوننتهای بازار خواهد شد.این پیش بینی رو داشته باشید تا ببینیم تو عمل چه میکنه.

RSX LINE

Sound Quality Systeme mit i-Faktor
28 mm High-Performance Hochtöner
SBC-412 Papier Membran mit XP-Beschichtung
XBi Frequenzweichen mit 9 Einstellmöglichkeiten
Bi-Amping / Bi-Wiring option
Nomex Zentrierspinne
Verdrillte Anschlussleitungen

مدل rs-x165

مدل RS-X 130

blackbird1370
11-12-2016, 19:25
قیمتشون آقا حمید؟

afshin b
11-12-2016, 21:51
سلام زنده باشی
rs slim قیمتش 620 هست
زیرو 1100 که موجود نیست.
بله slim چون تکنولوزی به روزیه و تقریبا مگنت به معنی عامل خذف شده و پشت بسگت مگنتی دیده نمیشه قیمتش بالاتره.حتی من احساس میکنم کمی هم کیفیت صداش و تون صداش از rs بهتره.

اگر دنبال شفافیت و کیفیت هستی از کواک اونم بیضی بیا بیرون.
شما باید حتما از ترکیب کامپوننت و ساب استفاده کنید.فکر حذف کردن ساب رو هم از ذهتون بیارید بیرون.تجربه بهم ثابت کرده اگر ساب نبندی در کوتاه مدت به شدت پشیمون خواهید شد.
اگر اوضاع مالی خرابه سعی کنید خورد خورد لوازمتون رو تهیه کنید و بعدا که کامل شد نصب کنید روی خودرو.حتی اگر یک سال هم طول بکشه این کار رو بکنید چون شک نکنید که نتیجه ای که خواهید گرفت ارزش صبر زیاد رو داره.
نگفتین ماشین چیه؟

ممنون بابت پیشنهادت
ماشین سمند هست
برای کامپوننت و ساب چقدر باید هزینه کنم؟ من اطلاعی از قیمت هاشون ندارم.
چه مدل هایی پیشنهاد میدید؟ آمپلی فایر چطور؟

Lavania
12-12-2016, 00:32
سلام
پخش تصویری مناسب برای سمند ال ایکس معرفی کنید ممنون میشم

hamidR15
12-12-2016, 09:01
قیمتشون آقا حمید؟
سلام صبحتون بخیر.
هنوز که نیومده و قیمتش مشخص نیست. اما امن تصورم حدود 650-670 هست.

ممنون بابت پیشنهادت
ماشین سمند هست
برای کامپوننت و ساب چقدر باید هزینه کنم؟ من اطلاعی از قیمت هاشون ندارم.
چه مدل هایی پیشنهاد میدید؟ آمپلی فایر چطور؟

خواهش میکنم.
چرا سمند آخه.بدترین ماشین برای سیستم بازی. اسپیکرش نه 10 نه 13 یه چیز مزخرف درست کردن نکردن کمی فضا بزارن برای اپ گرید کردن.با سختی و دست کاری میشه 13 نصب کرد.
کامپوننت 13 از حدود 380 میتونید بگیرید به بالا.
ساب هم بدون باکس از 250 تومن که باکس فابریک ها رو من بیشتر توصیه میکنم به خاطز متریال خوب و طراحی اصولی و زیبا و شیک.این باکسها هم از 350 تو سایز ساب ووفرهای 10 اینچ شروع میشن به بالا.
من دو جفت کامپوننت m130+آمپلیفایر ML95.4 +آمپ rc600.c1+باکس Alpha 12 SB رو بهتون پیشنهاد میکنم.همگی از یرند گلیدن.
البته اکثر قطعات موجود نیست و باید صبر کنید تا اسفند ماه.ولی بهترین صدائی که میشه تو سمند گرفت رو به شما تحویل میدم با کمترین هزینه ممکن.

سلام
پخش تصویری مناسب برای سمند ال ایکس معرفی کنید ممنون میشم

چقدر میخواهید هزینه کنید.
شما باید ایندش نصب کنید 2DIN نمیتونید.
دنبال چینیهای ارزون هم نرو پشیمان خواهی شد.
ایندش پایونیر 3850DVD هست حدود 810-20 تومن و قیمتهای بالای 2 تومن.

daaadaaa
12-12-2016, 09:36
سلام

اگر تاپیک رو جای اشتباهی زدم یا مشکلی هست عذرخواهی میکنم از مدیران انجمن میخوام اصلاح کنند.

من میخوام با یه مبلغی حدود 200 ت یه سیستم صوتی مناسب (باند و ضبط) خریداری کنم.

ماشینم پرایده ...ضبطش سونی سی دی خور هست و سادس ، باندهامم فابریکه پرایده و فقط عقبارو دارم.فلش رو به اف ام پلیر FMPLAYER وصل میکنم و گوش میدم.

زیاد از ضبط ماشین سررشته ندارم.نیازی هم به نصب آمپلی فایر ندارم.الان صدای ماشینم ضعیف نیست.اما باحال نیست و خیلی صداش سادس.

من میخوام اگه بشه یه ضبط تصویری ازین چینیا بگیرم و یه باند مناسب هر چی پیشنهاد دادید.میخوام جفتش باهم 250 ت بیشتر نشه.

بین این مدلها که دیدم آیا توصیه میکنید ازین تصوریا بگیرم؟ کیفیتشون چطوره؟ عمرشون چطوره؟

تصمیم اول استفاده از ضبط تصویری:

banekala.ir/ProductDetail/4765/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-SU-4018

banekala.ir/ProductDetail/4765/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-SU-4018/

banekala.ir/ProductDetail/4731/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%84%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%AB-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D9%84-BTS-54/

banekala.ir/ProductDetail/4680/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-503/

banekala.ir/ProductDetail/2450/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-3615B/

گزینه های دیگه رادیو فلش اصلی که میخوام بگیرم+باند فابریک پراید:
پایونیر x195ui
یا
سونی sony A100U

تصمیم سوم که مد نظرمه استفاده از ضبط و باند چینی هست:
Maxeeder 2787 که آی سی قوی داره
باند maxeeder یا مارشال در حد 80تومن.

لطفا با تجربه ها منو راهنمایی کنند.باند و ضبط یا باتوجه به بودجم ضبط خوب بدون باند؟ کدوم یکی از این سه تا مورد مدنظرمو بگیرم؟
اگه لینک دیگه ای یا مدل دیگه ای برای خرید سراغ دارید لطفا در پاسخ به من بدید.پیشاپیش از همکاری شما ممنونم.

Mohammadkiller
12-12-2016, 10:28
سلام

اگر تاپیک رو جای اشتباهی زدم یا مشکلی هست عذرخواهی میکنم از مدیران انجمن میخوام اصلاح کنند.

من میخوام با یه مبلغی حدود 200 ت یه سیستم صوتی مناسب (باند و ضبط) خریداری کنم.

ماشینم پرایده ...ضبطش سونی سی دی خور هست و سادس ، باندهامم فابریکه پرایده و فقط عقبارو دارم.فلش رو به اف ام پلیر FMPLAYER وصل میکنم و گوش میدم.

زیاد از ضبط ماشین سررشته ندارم.نیازی هم به نصب آمپلی فایر ندارم.الان صدای ماشینم ضعیف نیست.اما باحال نیست و خیلی صداش سادس.

من میخوام اگه بشه یه ضبط تصویری ازین چینیا بگیرم و یه باند مناسب هر چی پیشنهاد دادید.میخوام جفتش باهم 250 ت بیشتر نشه.

بین این مدلها که دیدم آیا توصیه میکنید ازین تصوریا بگیرم؟ کیفیتشون چطوره؟ عمرشون چطوره؟

تصمیم اول استفاده از ضبط تصویری:

banekala.ir/ProductDetail/4765/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-SU-4018

banekala.ir/ProductDetail/4765/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-SU-4018/

banekala.ir/ProductDetail/4731/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%84%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%AB-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D9%84-BTS-54/

banekala.ir/ProductDetail/4680/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-503/

banekala.ir/ProductDetail/2450/%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D9%84-3615B/

گزینه های دیگه رادیو فلش اصلی که میخوام بگیرم+باند فابریک پراید:
پایونیر x195ui
یا
سونی sony A100U

تصمیم سوم که مد نظرمه استفاده از ضبط و باند چینی هست:
Maxeeder 2787 که آی سی قوی داره
باند maxeeder یا مارشال در حد 80تومن.

لطفا با تجربه ها منو راهنمایی کنند.باند و ضبط یا باتوجه به بودجم ضبط خوب بدون باند؟ کدوم یکی از این سه تا مورد مدنظرمو بگیرم؟
اگه لینک دیگه ای یا مدل دیگه ای برای خرید سراغ دارید لطفا در پاسخ به من بدید.پیشاپیش از همکاری شما ممنونم.

سلام
اگه بیشتر از این نمیخواید هزینه کنید بهترین گزینه خرید پخش پایونیر x195ui هست + خرید یک جفت اسپیکر ts-a6966s

جمعا حدود 300 تومن

با اسپیکر فابریکی پراید خیلی صدات تغییری نمیکنه بهتره هر دو مورد رو با هم خریداری کنی

پخش تصویری خوب اگه بخوای بخری باید بالای 1 تومن بزاری کنار . این چینی ها اصلا ارزش خرید نداره

poloton7
12-12-2016, 14:24
سلام خدمت دوستان عزیز.
با پیگیری که از شرکت گلیدن داشتم احتمال زیاد کامپوننتهای جدید رده RS-X هم تو بار جدید خواهد آمد.با توجه به مشخصات خیلی خوبی که این رده داره مثل ووفر کاغذی تویتر 28mm قدرت 110 وات طراحی داست کپ cone که میتونه بیس و میدبسهای عمیق و سنگینی رو اجرا کنه و امپدانس 3 اهمی من تصورم این هست که تو رنج قیمتی متوسط جزو بهترین کامپوننتهای بازار خواهد شد.این پیش بینی رو داشته باشید تا ببینیم تو عمل چه میکنه.

RSX LINE

Nomex Zentrierspinne

مدل rs-x165

مدل RS-X 130

سلام..حمید اقا این بارها کی می رسه...فکر می کنید قیمتش حدود چند می افته..مدل rs-x165

Mohammadkiller
12-12-2016, 16:04
سلام خدمت دوستان عزیز.

RSX LINE

Nomex Zentrierspinne

مدل rs-x165

مدل RS-X 130

به کراس اورش نمیخوره خیلی قوی باشه ! نظر شما چیه آقا حمید ؟ نسبت به سری هایی که کراس اور ها داخل قاب هستن؟

لنگرود1371
12-12-2016, 16:27
سلام حال شما.کم پیدائی
12 یا 10؟
تو چه رنج ماکزیمم؟

سلام چک پیچتم اقا حمید:n12:
سربازم وقت نمیشه
نه دیگه اقا حمید ماکزیمم چیه اقا نه:n02:یه چیزی دور ور 150 200 امپمم فقط در نظر داشته باش
میخوام ببرم تو باکس 10 12 فرفی برام نمبکنه صندوقم تک سوزه جا داره خودت حالا هرچی صلاح میدونی 10 یا 12

hamidR15
13-12-2016, 09:14
به کراس اورش نمیخوره خیلی قوی باشه ! نظر شما چیه آقا حمید ؟ نسبت به سری هایی که کراس اور ها داخل قاب هستن؟
سلام
مگه کراس بره تو قاب یا بیرون قاب نشون دهنده قوی بودن یا کیفیت اونه ؟!!:n04:محمد از تو که قدیمی هستی این حرفها بعیده.
یه کراس خوب باید اولا متریال مصرفی خوبی داشته باشه دوم اصولی طراحی شده باشه. حالا تو قاب باشه خطی باشه تو کاور باشه و... فرقی نمیکنه.

سلام..حمید اقا این بارها کی می رسه...فکر می کنید قیمتش حدود چند می افته..مدل rs-x165
سلام.
بالاتر عرض کردم.گفتن اوایل اسفند.قیت هم مشخص نیست. من فکر میکنم 600 و خورده ای.

سلام چک پیچتم اقا حمید:n12:
سربازم وقت نمیشه
نه دیگه اقا حمید ماکزیمم چیه اقا نه:n02:یه چیزی دور ور 150 200 امپمم فقط در نظر داشته باش
میخوام ببرم تو باکس 10 12 فرفی برام نمبکنه صندوقم تک سوزه جا داره خودت حالا هرچی صلاح میدونی 10 یا 12
سلام
کوچیکتم این حرفها چیه:n40:
آلفای 10 گزینه ارزون و بیسار خوبیه.حدود 190 فکر کنم باشه.ولی اگر تونستی m12 بگیر حدود 300 واقعا تو رنج خودش کم نظیره.

daaadaaa
13-12-2016, 09:33
سلام
اگه بیشتر از این نمیخواید هزینه کنید بهترین گزینه خرید پخش پایونیر x195ui هست + خرید یک جفت اسپیکر ts-a6966s

جمعا حدود 300 تومن

با اسپیکر فابریکی پراید خیلی صدات تغییری نمیکنه بهتره هر دو مورد رو با هم خریداری کنی

پخش تصویری خوب اگه بخوای بخری باید بالای 1 تومن بزاری کنار . این چینی ها اصلا ارزش خرید نداره

ممنونم آقا محمد
دیشب رفتم پایونیر x195ui رو خریدم با باندای فابریک پراید نسبت به قبل فرقش زمین تا آسمون بود خخخخخخخ
موندم من چی گوش میکردم اونروز تا حالا.

باند TS-a6966s رو گفتند یه مدل بهتریش 6976 به قیمت 160 ت اونو خواستی بعدا بردار.قیمت 6966s هم 130 بود.نمیدونم قیمتا چقدر پایینه اینجا.

یه سوالی داشتم: برای اینکه همین باندای فابریکی رو یه چیزی بهشون اضافه کنم بلندگویی چیزی ارزون نیست؟ توییتر چیه؟ چیکار میکنه؟ نمیشه دو تاشو گرفت گذاشت جلوماشین بغل باندا تا با کیفیت تر شه؟

mhroozbeh
13-12-2016, 10:42
سلام بر عزیزان
میخواستم یه پخش تصویری خوب روی 405 داشبرد جدید ببندم
سوالم اینه که هیچ رقمه نمیشه 2 دین بست؟ یعنی این ایران خودرو اینقدر احمقه که یه کار ساده مثل اندازه ضبط فابریک رو جوری نزده که استاندارد باشه و کسی خواست دو دین ببنده؟ حتی با یه مثلا برش از کنار داشبرد هم نمیشه 2 دین بست؟ من از 295bt خیلی خوشم اومده :n03:
بعد تک دین های تصویری مثل 3850DVD احتمالا باید ببندم که بخوره درسته؟ یا جدیدتر یعنی مدل 2017 هم اومده؟ بعد اینا نمایشگر از داخل ضبط هر دفه میاد بیرون و بعد از خاموش کردن ماشین باز میره تو؟ این خراب نمیشه بعد از یه مدت؟ نمیشه همیشه باز باشه و جمع نشه؟ و اینکه این مدل پنل جدا شونده داره؟
یه جفت باند در حد خیلی معمولی هم میخواستم
اهل موسیقی با صدای بلند و خفن نیستم یه جفت باند معمولی کارم رو راه میندازه. چه مدلی بخرم؟
ممنون میشم به سوالات پاسخ بدید
پ.ن : دوستان یه مدل میخوام بلوتوث هم بخوره! این 3850 بلوتوث نمی خوره فایده نداره

Mohammadkiller
13-12-2016, 13:18
سلام
مگه کراس بره تو قاب یا بیرون قاب نشون دهنده قوی بودن یا کیفیت اونه ؟!!:n04:محمد از تو که قدیمی هستی این حرفها بعیده.
یه کراس خوب باید اولا متریال مصرفی خوبی داشته باشه دوم اصولی طراحی شده باشه. حالا تو قاب باشه خطی باشه تو کاور باشه و... فرقی نمیکنه.

.

نه منظور منو بد متوجه شدین آقا حمید . آخه اکثر برند ها پایینترین رده کامپ های خودشونو بدون قاب میسازن . این مورد رو من هم تو گرند زیرو دیدم و هم تو کدنس
بهترین کامپاننت های موجود هم خودتون بهتر میدونید دارای قاب و کاور زیبا و شکیل هستن به نظر بنده یکم تو این زمینه و تو این مدل خوب کار نکرده
زیبایی نصب هم خودش خیلی مهمه و وقتی کراس اور یه قاب زیبا داشته باشه نصاب میتونه یه نصب زیبا انجام بده
بازم نظر شخصی هستش آقا حمید عزیز شما که استاد بنده هستین

ممنونم آقا محمد
دیشب رفتم پایونیر x195ui رو خریدم با باندای فابریک پراید نسبت به قبل فرقش زمین تا آسمون بود خخخخخخخ
موندم من چی گوش میکردم اونروز تا حالا.

باند TS-a6966s رو گفتند یه مدل بهتریش 6976 به قیمت 160 ت اونو خواستی بعدا بردار.قیمت 6966s هم 130 بود.نمیدونم قیمتا چقدر پایینه اینجا.

یه سوالی داشتم: برای اینکه همین باندای فابریکی رو یه چیزی بهشون اضافه کنم بلندگویی چیزی ارزون نیست؟ توییتر چیه؟ چیکار میکنه؟ نمیشه دو تاشو گرفت گذاشت جلوماشین بغل باندا تا با کیفیت تر شه؟

مبارک باشه
خوب خدا رو شکر که راضی هستین
قیمت ها مناسبه بد نیست
چیزی نمیشه اضافه کرد اصلا فایده ای نداره شما نهایتا میتونی از همین برند پایونیر یه باند به سایز فابریکی ماشین خریداری کنی و جای اون نصب کنی ولی من پیشنهاد نمیکنم
همون 6966 یا 6976 بهتره

سلام بر عزیزان
میخواستم یه پخش تصویری خوب روی 405 داشبرد جدید ببندم
سوالم اینه که هیچ رقمه نمیشه 2 دین بست؟ یعنی این ایران خودرو اینقدر احمقه که یه کار ساده مثل اندازه ضبط فابریک رو جوری نزده که استاندارد باشه و کسی خواست دو دین ببنده؟ حتی با یه مثلا برش از کنار داشبرد هم نمیشه 2 دین بست؟ من از 295bt خیلی خوشم اومده :n03:
بعد تک دین های تصویری مثل 3850DVD احتمالا باید ببندم که بخوره درسته؟ یا جدیدتر یعنی مدل 2017 هم اومده؟ بعد اینا نمایشگر از داخل ضبط هر دفه میاد بیرون و بعد از خاموش کردن ماشین باز میره تو؟ این خراب نمیشه بعد از یه مدت؟ نمیشه همیشه باز باشه و جمع نشه؟ و اینکه این مدل پنل جدا شونده داره؟
یه جفت باند در حد خیلی معمولی هم میخواستم
اهل موسیقی با صدای بلند و خفن نیستم یه جفت باند معمولی کارم رو راه میندازه. چه مدلی بخرم؟
ممنون میشم به سوالات پاسخ بدید
پ.ن : دوستان یه مدل میخوام بلوتوث هم بخوره! این 3850 بلوتوث نمی خوره فایده نداره

چرا نمیشه؟
یکی از اقوام من بسته بود استفاده میکرد و میخوای ازش بپرسم براتون
دو دین پایونیر بود

mhroozbeh
13-12-2016, 19:40
نه منظور منو بد متوجه شدین آقا حمید . آخه اکثر برند ها پایینترین رده کامپ های خودشونو بدون قاب میسازن . این مورد رو من هم تو گرند زیرو دیدم و هم تو کدنس
بهترین کامپاننت های موجود هم خودتون بهتر میدونید دارای قاب و کاور زیبا و شکیل هستن به نظر بنده یکم تو این زمینه و تو این مدل خوب کار نکرده
زیبایی نصب هم خودش خیلی مهمه و وقتی کراس اور یه قاب زیبا داشته باشه نصاب میتونه یه نصب زیبا انجام بده

مبارک باشه
خوب خدا رو شکر که راضی هستین
قیمت ها مناسبه بد نیست
چیزی نمیشه اضافه کرد اصلا فایده ای نداره شما نهایتا میتونی از همین برند پایونیر یه باند به سایز فابریکی ماشین خریداری کنی و جای اون نصب کنی ولی من پیشنهاد نمیکنم
همون 6966 یا 6976 بهتره

چرا نمیشه؟
یکی از اقوام من بسته بود استفاده میکرد و میخوای ازش بپرسم براتون
دو دین پایونیر بود
بله ممنون میشم
اگه ممکن باشه شمارشو بهم بدی ممنون میشم که همه سوالا رو بپرسم

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

hamidR15
14-12-2016, 08:52

سلام.
یه بار دیگه دقیق به عکس کراسش نگاه کن.به نظرت این قطعاتی که استفاده شده میتونه یه کراس ضعیف و معمولی باشه مثل کراسهایی که نام بردی؟
اینا سیاستهای طراحی و ساخته.مثلا ممکنه برای کاهش هزینه تولید باشه.الان مثلا ماسکنی هم برخی قطعاتش رو اینجوری شفاق میزنه.عرض کردم مهم طراحی و نوع متریال مصرفیه که در نهایت صدای خروجی نزدیک به سورس بده.
و این کامپوننت شک ندارم با همین کراس اوور چنان صدائی بده که کسی باورش نشه. امروز و این حرف من رو یادداشت کنید.
95/9/24

این کراس روی BMW اطاق E46 نصب شده،اتفاقا ببین چقدر فضای کمتری رو اشغال میکنه:n39:
عکسهای بیشتر در:

ebow
14-12-2016, 10:51
سلام و درود بر حمید خان [emoji6]
خدا قوت [emoji172]

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

poloton7
14-12-2016, 17:17
سلام.
یه بار دیگه دقیق به عکس کراسش نگاه کن.به نظرت این قطعاتی که استفاده شده میتونه یه کراس ضعیف و معمولی باشه مثل کراسهایی که نام بردی؟
اینا سیاستهای طراحی و ساخته.مثلا ممکنه برای کاهش هزینه تولید باشه.الان مثلا ماسکنی هم برخی قطعاتش رو اینجوری شفاق میزنه.عرض کردم مهم طراحی و نوع متریال مصرفیه که در نهایت صدای خروجی نزدیک به سورس بده.
و این کامپوننت شک ندارم با همین کراس اوور چنان صدائی بده که کسی باورش نشه. امروز و این حرف من رو یادداشت کنید.
95/9/24

این کراس روی BMW اطاق E46 نصب شده،اتفاقا ببین چقدر فضای کمتری رو اشغال میکنه:n39:
عکسهای بیشتر در:
سلام حمید اقا من شاهد هستم به جان خودم..:n02:
حمید اقا قیمت امپ ml95.5 چند است؟؟این امپ بهتر است یا هرتز hdcp4??
حمید اقا به غیر این امپهای عالی گلیدن وماسکونی واقعا فوق العاده هستند.می توانید امپهای دیگر از برندهای دیگر مثال بزنید که به سورس وفادار باشند(صدا را تیز ویا بم نکند) وکیفیت مطلوبی داشته باشندد ومورد قبول شما باشه؟؟؟
afshin b
14-12-2016, 18:02
خواهش میکنم.
چرا سمند آخه.بدترین ماشین برای سیستم بازی. اسپیکرش نه 10 نه 13 یه چیز مزخرف درست کردن نکردن کمی فضا بزارن برای اپ گرید کردن.با سختی و دست کاری میشه 13 نصب کرد.
کامپوننت 13 از حدود 380 میتونید بگیرید به بالا.
ساب هم بدون باکس از 250 تومن که باکس فابریک ها رو من بیشتر توصیه میکنم به خاطز متریال خوب و طراحی اصولی و زیبا و شیک.این باکسها هم از 350 تو سایز ساب ووفرهای 10 اینچ شروع میشن به بالا.
من دو جفت کامپوننت m130+آمپلیفایر ML95.4 +آمپ rc600.c1+باکس Alpha 12 SB رو بهتون پیشنهاد میکنم.همگی از یرند گلیدن.
البته اکثر قطعات موجود نیست و باید صبر کنید تا اسفند ماه.ولی بهترین صدائی که میشه تو سمند گرفت رو به شما تحویل میدم با کمترین هزینه ممکن.

سلام آقا حمید. ممنون بابت توضیحاتت
دو جفت کامپوننت؟! مگه جفتی چنده؟ آمپلیفایر هم دوتا گفتین..متوجه نشدم. بی زحمت یه مارک خوب بگین که الان موجود باشه، من نمیخوام تا اسفند صبر کنم. نظرم در مورد ساب اینه که بذارمش رو طاقچه که هم جای اضافی نگیره تو صندوق هم بیخود پول باکس ندم.

Mohammadkiller
16-12-2016, 11:52
سلام آقا حمید
یه مشورت میخواستم از شما
پروسسور Bit Ten آدیوسان خوبه؟
کارکرده رو یکی از بچه ها داره میفروشه 450 تومن
به نظر شما خوبه؟ ارزش خرید داره؟
و سوال بعدی این که به پخش 7016 میخوره؟ ممنون

hamidR15
16-12-2016, 16:08
سلام حمید اقا من شاهد هستم به جان خودم..:n02:
حمید اقا قیمت امپ ml95.5 چند است؟؟این امپ بهتر است یا هرتز hdcp4??
حمید اقا به غیر این امپهای عالی گلیدن وماسکونی واقعا فوق العاده هستند.می توانید امپهای دیگر از برندهای دیگر مثال بزنید که به سورس وفادار باشند(صدا را تیز ویا بم نکند) وکیفیت مطلوبی داشته باشندد ومورد قبول شما باشه؟؟؟
سلام مرتضی جان.شاهد چی؟من برای محمد توضیح دادم.:n02:
به نظر من 95.4 بهتره.کلاس AB هست و ساخت کره.
آمپلیهای برندهای دیگه مثلا راکفورد سریه پاورش البته هرچی قدیمی تر بهتر.
آمپلیهای سریه قدیم آلپاین.
آمپلیهای قدیمی DLS کارتن سبز رنگها.
944 پایونیر
همه خوب بودن.

سلام آقا حمید. ممنون بابت توضیحاتت
دو جفت کامپوننت؟! مگه جفتی چنده؟ آمپلیفایر هم دوتا گفتین..متوجه نشدم. بی زحمت یه مارک خوب بگین که الان موجود باشه، من نمیخوام تا اسفند صبر کنم. نظرم در مورد ساب اینه که بذارمش رو طاقچه که هم جای اضافی نگیره تو صندوق هم بیخود پول باکس ندم.
سلام ارادت
عرض کردم که از 380 به بالا هر جفت.
وقتی دو جفت کامپوننت بگیرید نیاز به یک آمپلیفایر 4 کانال دارید.
برای ساب ووفر هم یه آمپلیفایر مونو یا دوکانال دیگه نیازه.ok?
نمیدونم هلیکس بارش موجود شده یا نه. یه سرچ کنید اگر اومده کامپ سریه e13 تهیه کنید. آمپ هم مچMA40FX براشون مناسبه.
ساب رو به هیچ عنوان رو طاقچه پیشنهاد نصب نمیکنم. حتما داخل باکس باشه.پول اضافه ای در کار نیست ساب رو طاقچه 1/3 کارائیش رو هم بهتون نخواهد داد.

سلام آقا حمید
یه مشورت میخواستم از شما
پروسسور Bit Ten آدیوسان خوبه؟
کارکرده رو یکی از بچه ها داره میفروشه 450 تومن
به نظر شما خوبه؟ ارزش خرید داره؟
و سوال بعدی این که به پخش 7016 میخوره؟ ممنون
سلام محمد جان. من قیمت پروسسور رو ندارم ولی خیلی دنبال پروسسور بستن نباش.به نظر من پروسسور طراحی شهد برای اتوموبیلهائی که نمیتونن پخش خوب نصب کنند و کلا نمیشه پخشهاشون رو دست زد.پروسسور اولا تنظیم کردنش کار سختیه و باید مرتب با لپ تاپ باهاش ور بری.
به 7016 هم میخوره.

poloton7
17-12-2016, 06:08
سلام..حمید جان...من شاهد این است که در پستهای قبل گفتید که این کامپونتهایrs-xوارد بازار شه قیمت کیفیت بالایی داره وگفتی این حرف من را جایی یادداشت کنیدش:n02:
راستی حمید جان...یک سوال
یکی از دوستان پراید 131داره ویک بوجه کم برای خرید سیستم وخیلی هم سییتم باز نیست..
یک پخش کنوود x400به خریده..می خواست تا ۴۰۰یک کواک بخره من منصرفش کردم گفتم کامپ بخره حالا تا ۴۰۰تومن چه دسته دوم چه اک برایش چ یپیشنهادی داری؟؟
می خواهد کم کم بخرد...بعد امپ و بعد ...
دوتا کامپ دیدم نظر شما چی هست؟؟
کامپ کنوود سری اکسلون کنوود۱۸۰۰p ........یا ادیسانapk165....نظرتان در مورد این دو تا کامپ چی هست.....تشکر

blackhat416
17-12-2016, 19:30
دوستان سلام

من تازه ماشینمو عوض کردم (اچ 30 کراس گرفتم) خلاصه که پخشش رو نمیخوام دست بزنم (که زیاد هم کیفیت صدای جالبی نداره) و میخوام صدای جالب و بیشتر کیفی داشته باشم (البته بیس هم برام مهمه) ، نظر خودم یه جفت کامپوننت رو در های جلو با یه جفت بیضی برای طاقچه عقب هستش به همراه یه ساب باکس و آمپ (با ورودی های ولتاژ ، چون پخش خروجی آمپ معمولی نداره متاسفانه). نیاز به پروسسور هست آیا؟!

لطفا راهنمایی بفرمایید با بودجه تا 1.5 چه برند هایی میشه گرفت و راهنمایی جامع بفرمایید لطفا. ممنون

mohamad skystar
17-12-2016, 21:50
دوستان سلام

من تازه ماشینمو عوض کردم (اچ 30 کراس گرفتم) خلاصه که پخشش رو نمیخوام دست بزنم (که زیاد هم کیفیت صدای جالبی نداره) و میخوام صدای جالب و بیشتر کیفی داشته باشم (البته بیس هم برام مهمه) ، نظر خودم یه جفت کامپوننت رو در های جلو با یه جفت بیضی برای طاقچه عقب هستش به همراه یه ساب باکس و آمپ (با ورودی های ولتاژ ، چون پخش خروجی آمپ معمولی نداره متاسفانه). نیاز به پروسسور هست آیا؟!

لطفا راهنمایی بفرمایید با بودجه تا 1.5 چه برند هایی میشه گرفت و راهنمایی جامع بفرمایید لطفا. ممنون

سلام
دوست عزیز پخش خودرو منبع خروجی صدا هست که به نظر من اگر عوض بشه تو کیفیت صدا خیلی میتونه تاثیر خوبی داشته باشه
شما بهترین آمپلی فایر و ساب و باند رو داشته باشی اما پخش خوبی نداشته باشی به نظرم زیاد فایده نداره

Lavania
18-12-2016, 12:50
سلام به همگی دوستان
چند سال پیش پخش کنوود ۷۰۰btداشتم ازش خیلی راضی بودم اون زمان ماشینو با سیستم روش فروختم الان میخواستم این مدل رو دوباره بگیرم میخواستم بپرسم هنوز اون کیفیت قدیمو داره یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

ebow
18-12-2016, 13:13
سلام به همگی دوستان
چند سال پیش پخش کنوود ۷۰۰btداشتم ازش خیلی راضی بودم اون زمان ماشینو با سیستم روش فروختم الان میخواستم این مدل رو دوباره بگیرم میخواستم بپرسم هنوز اون کیفیت قدیمو داره یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
به نظر من کنوود 7056 بگیر آپگرید شده مدل 700
خودم دارم عالیه البته نسبت به قیمت اش
هم بلوتوث داره هم سه تا خروجی آمپ

ebow
18-12-2016, 13:17
سلام به همگی دوستان

mrlovee
18-12-2016, 16:38
دوستان امپ 847 کنوود 800 وات رو با باند هلیکس ای69 گرفتم دو کانال خالی دارم سیم گیجم الان 8 هست
1.اگه ساب به امپ اضاف کنم باید کل سیم پک رو عوض کنم یا فقط کابل یرق که از باطری میاد رو ضخیم تر بندازم؟
2.بعد چه کابلی رو بندازم خوبه؟
3.کابل منفی بدنه هم باید عوض شه یا الزامی نیست؟

hamidR15
19-12-2016, 21:08
سلام..حمید جان...من شاهد این است که در پستهای قبل گفتید که این کامپونتهایrs-xوارد بازار شه قیمت کیفیت بالایی داره وگفتی این حرف من را جایی یادداشت کنیدش:n02:
راستی حمید جان...یک سوال
یکی از دوستان پراید 131داره ویک بوجه کم برای خرید سیستم وخیلی هم سییتم باز نیست..
یک پخش کنوود x400به خریده..می خواست تا ۴۰۰یک کواک بخره من منصرفش کردم گفتم کامپ بخره حالا تا ۴۰۰تومن چه دسته دوم چه اک برایش چ یپیشنهادی داری؟؟
می خواهد کم کم بخرد...بعد امپ و بعد ...
دوتا کامپ دیدم نظر شما چی هست؟؟
کامپ کنوود سری اکسلون کنوود۱۸۰۰p ........یا ادیسانapk165....نظرتان در مورد این دو تا کامپ چی هست.....تشکر
سلام.
آهان از اون نظر منظورت بود.:n02:
کن وود که خیلی جالب نیست. فکر کنم آدیسان بهتر باشه.

سلام به همگی دوستان
سلام
KIV700?
دیگه تولید نمیشه.
تو خرید 7056 و 8019 شک نکنید.

دوستان امپ 847 کنوود 800 وات رو با باند هلیکس ای69 گرفتم دو کانال خالی دارم سیم گیجم الان 8 هست
1.اگه ساب به امپ اضاف کنم باید کل سیم پک رو عوض کنم یا فقط کابل یرق که از باطری میاد رو ضخیم تر بندازم؟
2.بعد چه کابلی رو بندازم خوبه؟
3.کابل منفی بدنه هم باید عوض شه یا الزامی نیست؟
سلام
1-آمپ قدرتمندی نیست که بخواهید بهش ساب وصل کنید.در هر صورت خیر کابل گیج 8 اگر استاندارد باشه و از این متفرقه ها نباشه تا 500 وات RMS مشکلی نخواهید داشت.
3- اونم خیر.تا زمانی که مجموع توان کل سیستم زیر 1000 وات هست نیاز به آپگرید کردن نیست. اما حتما تو نصب کابل منفی رنگ بدنه باد کاملا زدوده شود.

shahab.sh7
21-12-2016, 18:38
سلام خدمت داداش عزیز
پارس داشبورد جدید گرفتم میخام در حد 800 900 تومن یه سیستم معمولی باکیفیت ببندم.
با کیفیت که میگم منظورم یه صدای واضح هستش که خودم لذت ببرم و دنبال صدای قدرتی با بیس زیاد این چیزا نیستم که تا 10 تا کوچه اونورتر بره :-)
فقط و فقط صدای واضح و با کیفیت .
ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
اسم برند با قیمتاشون بگید که خریداری کنم

Alijo0on
21-12-2016, 19:36
سلام خدمت حمید خان گل و بقیه اساتید :n16:
خواستم خواهش کنم سیستم پیشنهادی که فرموده بودین برای من رو کانفیگ و ریز قطعاتش رو بگید + قیمت
البته میدونم که فعلا موجود نیستن تا اسفند ماه بار جدید بیاد و محصولات جدید ...
تک استیج با 2 آمپ + ساب و باکس سیلد یا چی؟! + هدیونیت کنوود 7056 یا 8019 درسته ؟ ریز قطعاتش رو میخاستم بدونم 0 تا 100 ... ببینم تا چقدر میشه و تا چقدر جای مانور دارم

mrlovee
22-12-2016, 14:10
اساتید و دوستان مرسی بابت جواب دادنتون
یه سوال دیگه واسم پیش اومد اگه یه امپی بخرم مثلا 500 وات rms بده و من به ساب 300 وات rms وصل کنم میسوزونه؟

farid.gh
22-12-2016, 18:10
سلام من يه سوال در مورد قرار گرفتن ساب باكس داشتم
قبلا من اين ساب رو ب حالت افقي قرار داده بودم طوري ك دهنش رو ب بيرون بود
ولي امروز ساب رو اين شكلي كردم گفتم ببينم مشكلي نداره اينطوريه؟؟؟ تو ويبره و صدا و... تاثير داره؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

hamidR15
23-12-2016, 00:38
سلام خدمت حمید خان گل و بقیه اساتید :n16:
خواستم خواهش کنم سیستم پیشنهادی که فرموده بودین برای من رو کانفیگ و ریز قطعاتش رو بگید + قیمت
البته میدونم که فعلا موجود نیستن تا اسفند ماه بار جدید بیاد و محصولات جدید ...
تک استیج با 2 آمپ + ساب و باکس سیلد یا چی؟! + هدیونیت کنوود 7056 یا 8019 درسته ؟ ریز قطعاتش رو میخاستم بدونم 0 تا 100 ... ببینم تا چقدر میشه و تا چقدر جای مانور دارم
سلام علی جان.
کدوم سری رو پیشنهاد دادم خدمتت؟الان تو خاطرم نیست.
هد یونت 8019 یا 7056 هر دو عالی هستند.من خودم از 8019 بیشتر خوشم میاد فیس زیباتری داره.
باکس بدون شک سیلد برای موسیقی گوش کردن عالیه.

اساتید و دوستان مرسی بابت جواب دادنتون
یه سوال دیگه واسم پیش اومد اگه یه امپی بخرم مثلا 500 وات rms بده و من به ساب 300 وات rms وصل کنم میسوزونه؟
سلام
خیر اتفاقا باید همینطور باشه یعنی توان آمپ بیشتر از ساب باشه.
بارها تو همین تاپیک عرض کردم توان بالا (البته نه خیلی بالا و نامتعارف مثلا دو برابر توان RMS درایور) آسیب به درایور نخوهاد زد بلکه بزرگترین دشمن دیستورشن و کلیپینگ هست.

سلام من يه سوال در مورد قرار گرفتن ساب باكس داشتم
قبلا من اين ساب رو ب حالت افقي قرار داده بودم طوري ك دهنش رو ب بيرون بود
ولي امروز ساب رو اين شكلي كردم گفتم ببينم مشكلي نداره اينطوريه؟؟؟ تو ويبره و صدا و... تاثير داره؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
سلام
یه بخش از پارامترهای اسپیکرها پارامتری به نام Gloss هست.
این پارامتر به ما میگه زمانی که ووفر در حالت افقی نصب بشه هنگامی که ووفر Xmax میزنه و بالا و پائین میشه چند درصد باعث خم شد ووفر میشه.اگر این عدد بیشتر از 5% باشه نباید ووفر به صورت افقی نصب گردد.البته این عدد حدودی هست.باید کل پارامترها داخل نرمافزار قرار بگیرن تا بشه نظر بدیم که Gloss این ساب چند درصد هست.
به طور کلی به نظر من ساب به صورت عمودی و رو به در صندوق بهترین کیفیت و بازدهی رو داره.

abbas1886
23-12-2016, 14:26
سلام حمید اقا
بین این ساب ها کدوم بیس نرم ودقت بیشتری داره
rs12 sqx10 rs-x10
و کدومش با کامپ sqx بهتر مچ میشه
ممنون

saanpeterzburg
23-12-2016, 14:33
سلام آقا حمید و دوستان.من rs 12fr بزارم طاقچه نتیجه بهتری میگیرم یا ساب کوچیک مثل rs8 یا m10 یا حتی rs10 تو باکس کوچیک؟

hamidR15
23-12-2016, 15:23
سلام حمید اقا
بین این ساب ها کدوم بیس نرم ودقت بیشتری داره
rs12 sqx10 rs-x10
و کدومش با کامپ sqx بهتر مچ میشه
ممنون
سلام
کلا همه ساب ووفرهای گلیدن جنس BASS شون نرمه.تفاوت فقط در قدرت و حجم بیس هست.
البته باید همیشه سایز ووفرها با هم مقایسه بشن
هر سه مدل ساب رو میتونید با SQX165 مچ کنید.فقط باید توجه به آمپلیفایر انتخابی داشته باشید.توان انتخابی بهتره بین توان Min و MAX اعلام شده باشه.مثلا RS12 رو گفته 400-600 وات،بهتره 500 وات بهش بدیم.حالا اگر 600 یا 700 وات هم بدیم که بهتر.

سلام آقا حمید و دوستان.من rs 12fr بزارم طاقچه نتیجه بهتری میگیرم یا ساب کوچیک مثل rs8 یا m10 یا حتی rs10 تو باکس کوچیک؟
سلام
کلا ساب باید تو باکس مناسب بسته بشه تا قابلیتهاش رو نشون بده.حتی همین RS12FR هم تو باکس سیلد 35-40 لیتری بیداد میکنه اما رو طاقچه:n03::n03:
تو خودروهای سدان پیشنهاد میشه دو تا 10 بسته بشه.یا دو تا 8 البته هر چقدر ووفر کوچکتر میشه اجرای فرکانسهای پائین کاهش پیدا میکنه ولی کوبشها عالی اجرا میشن.
ببینید چه موزیکهائی رو بیشتر گوش می کنید،اگر ایرانی هست ساب های کوچک مثل 8 و 10 اما خارجیهای رپ و .. هست ساب 12 و 15 البته تو باکسهای پورتد با تیونهای پائین.

poloton7
23-12-2016, 16:39
سلام.حمید اقا چرا کامپونتی که برای پسر دایی نصب کردید کراسش راتوی صندوق عقب نبردید..همان جلو ول نصب شده بود....جلو توی دید امکان دزدیدن بیشتر نمی شود..

borhan_3010
24-12-2016, 13:22
سلام خدمت همه دوستان عزیز خصوصاً آقا حمید که انصافا اینجا زحمت زیادی می کشن :n16:

بنده یه ال 90 پارس خودرویی گرفتم
پخش اش JVC بود عوض کردم Pioneer 9650bt
حالا می خوام صدا رو ارتقا بدم تا 1 تومن کنار گذاشتم فعلا ، اگه کمه بعدا می خوام ارتقا بدم
چی بگیرم بهترین صدا رو بده = صدای واضح + بیس نرم + حجم صدای مناسب = طوری که نیم ساعت گوش بدم سردرد نگیرم و تو ماشین از صدا لذت ببرم.

(یه دوستم از کاپا 11 و آمپلی 8400 تعریف میکرد، البته همونطور که خودتون فرمودین ظاهراً کامپ + ساب برای کیفیت بهتره)

hamidR15
24-12-2016, 22:25
سلام.حمید اقا چرا کامپونتی که برای پسر دایی نصب کردید کراسش راتوی صندوق عقب نبردید..همان جلو ول نصب شده بود....جلو توی دید امکان دزدیدن بیشتر نمی شود..
سلام
نيازي نيست بره عقب اونجوري بايد كلي پول سيم بده،نه اصلا ديد نداره

سلام خدمت همه دوستان عزیز خصوصاً آقا حمید که انصافا اینجا زحمت زیادی می کشن :n16:

بنده یه ال 90 پارس خودرویی گرفتم
پخش اش JVC بود عوض کردم Pioneer 9650bt
حالا می خوام صدا رو ارتقا بدم تا 1 تومن کنار گذاشتم فعلا ، اگه کمه بعدا می خوام ارتقا بدم
چی بگیرم بهترین صدا رو بده = صدای واضح + بیس نرم + حجم صدای مناسب = طوری که نیم ساعت گوش بدم سردرد نگیرم و تو ماشین از صدا لذت ببرم.

(یه دوستم از کاپا 11 و آمپلی 8400 تعریف میکرد، البته همونطور که خودتون فرمودین ظاهراً کامپ + ساب برای کیفیت بهتره)

سلام خواهش ميكنم نظر لطفتون هست
١ تومن كمه بايد حتما افزايش بدين بودجتون رو
بله بهترين كيفيت رو تركيب كامپوننت و ساب ووفر ميده
ميتونيد كامپوننت رو rs165slim آمپ رو FD75C4 و ساب هم باكس فابريك m10vb نصب كنيد
٦٣٠+٩٠٠+٤٤٠
اكسسوري هم حدود ٣٠٠ در نظر بگيريد
بهتره درها ر هم حتما دمپينگ بزنيد واقعا موثره،دو در كامل ٣٠٠
هزينه نصب حدود ٢٥٠

tabestangarm
24-12-2016, 23:22
سلام دوستان
405 تیوفایو دارم میخوام از اون مدل پخش تصویری که دوربین دنده عقب و نقشه جی بی اس داره و کامل عوض میشه داشپورد بخرم.ممنون میشم بگید چه مدلی بخرم و قیمتش و کیفیتش چطوره

borhan_3010
25-12-2016, 00:58
سلام خواهش ميكنم نظر لطفتون هست
١ تومن كمه بايد حتما افزايش بدين بودجتون رو
بله بهترين كيفيت رو تركيب كامپوننت و ساب ووفر ميده
ميتونيد كامپوننت رو rs165slim آمپ رو FD75C4 و ساب هم باكس فابريك m10vb نصب كنيد
٦٣٠+٩٠٠+٤٤٠
اكسسوري هم حدود ٣٠٠ در نظر بگيريد
بهتره درها ر هم حتما دمپينگ بزنيد واقعا موثره،دو در كامل ٣٠٠
هزينه نصب حدود ٢٥٠

حرف تون کاملا درسته و مسلماً هرچقدر پول بدی همون قدر آش میخوری!
ولی متاسفانه بودجه منم محدوده و بیشتر از این نمیخوام خرج کنم.
اگه میشه یه سیستم دیگه پیشنهاد بدین که حدودای یک میلیون قیمت داشته باشه، حالا ۱۰۰ تومن ۲۰۰ تومن اینور اونور راه داره
آدم سیستم بازی نیستم اهل کل کل و این حرف ها نیستم بیشتر دوست دارم خودم و توی ماشین از عمق بیس گرم و جزئیات صدا لذت ببرم. اکثراً ولوم متوسط گوش میدم، گاهی آهنگی خوشم بیاد یکم ولوم بدم. قبلا هم سیستم خاصی نداشتم یه پخش معمولی سونی و یه جفت کواک پایونیر داشتم.
قبول دارم برند گلیدن خیلی با کیفیته و اصیل هستش ولی متأسفانه برای بنده یکم گرونه
1-اگه ممکنه لطفاً مدل هایی از برندهای قیمت مناسب تر رو معرفی بفرمایید.
اسپیکر و کامپ برندهای jbl و Infinity و Helix و Pioneer و ... و آمپلی های Kenwood و Pioneer و ... که قیمت هاشون متعادل تره چیز خوبی توشون درنمیاد ؟
jbl و Infinity رو شنیدم تو خودروهای خارجی خیلی استفده میشه قاعدتاً باید با کیفیت باشن
2-سیستم پیشنهادی تون تک استیج هستش؟ یه جفت کامپ (جلو یا طاقچه رو نفرموده بودین) + ساب + آمپلی؟
آیا دو استیج صدا 3D و دلنشین تر نمیشه؟
3-اکسسوری منظور همون سیم های رابط و BIG3 و کانکتورها هستش؟ گیج 0 خوبه بگیرم یا 2 کافیه؟ کدوم برند ؟
4-راستی سایز فابریک اسپیکرهای جلو و طاقچه ال 90 چنده شما داشتین؟ خودم حدس می زنم طاقچه 16 و جلو 13 باشه؟ جلو رو می تونم بدون برش 16 بزنم؟
5-آخرین سوال برای باز کردن رودری جلو از کجا شروع کنم هرچی گشتم تو نت چیزی نبود!
ببخشید سوال هام زیاد شدن:n16:

hamidR15
25-12-2016, 09:02
سلام دوستان
405 تیوفایو دارم میخوام از اون مدل پخش تصویری که دوربین دنده عقب و نقشه جی بی اس داره و کامل عوض میشه داشپورد بخرم.ممنون میشم بگید چه مدلی بخرم و قیمتش و کیفیتش چطوره
سلام
باید از پخشهای چینی استفاده کنید.(بنده شخصا پیشنهاد نمیکنم چون کیفیت ندارن.)

حرف تون کاملا درسته و مسلماً هرچقدر پول بدی همون قدر آش میخوری!
ولی متاسفانه بودجه منم محدوده و بیشتر از این نمیخوام خرج کنم.
اگه میشه یه سیستم دیگه پیشنهاد بدین که حدودای یک میلیون قیمت داشته باشه، حالا ۱۰۰ تومن ۲۰۰ تومن اینور اونور راه داره
آدم سیستم بازی نیستم اهل کل کل و این حرف ها نیستم بیشتر دوست دارم خودم و توی ماشین از عمق بیس گرم و جزئیات صدا لذت ببرم. اکثراً ولوم متوسط گوش میدم، گاهی آهنگی خوشم بیاد یکم ولوم بدم. قبلا هم سیستم خاصی نداشتم یه پخش معمولی سونی و یه جفت کواک پایونیر داشتم.
قبول دارم برند گلیدن خیلی با کیفیته و اصیل هستش ولی متأسفانه برای بنده یکم گرونه
1-اگه ممکنه لطفاً مدل هایی از برندهای قیمت مناسب تر رو معرفی بفرمایید.
اسپیکر و کامپ برندهای jbl و Infinity و Helix و Pioneer و ... و آمپلی های Kenwood و Pioneer و ... که قیمت هاشون متعادل تره چیز خوبی توشون درنمیاد ؟
jbl و Infinity رو شنیدم تو خودروهای خارجی خیلی استفده میشه قاعدتاً باید با کیفیت باشن
2-سیستم پیشنهادی تون تک استیج هستش؟ یه جفت کامپ (جلو یا طاقچه رو نفرموده بودین) + ساب + آمپلی؟
آیا دو استیج صدا 3D و دلنشین تر نمیشه؟
3-اکسسوری منظور همون سیم های رابط و BIG3 و کانکتورها هستش؟ گیج 0 خوبه بگیرم یا 2 کافیه؟ کدوم برند ؟
4-راستی سایز فابریک اسپیکرهای جلو و طاقچه ال 90 چنده شما داشتین؟ خودم حدس می زنم طاقچه 16 و جلو 13 باشه؟ جلو رو می تونم بدون برش 16 بزنم؟
5-آخرین سوال برای باز کردن رودری جلو از کجا شروع کنم هرچی گشتم تو نت چیزی نبود!
ببخشید سوال هام زیاد شدن:n16:
سلام.
غیر از هلیکس بقیه مرخصن.اون جی بی یا اینفی ها هم که رو ماشینها خارجی نصب هستن با کالاهائی که تو ایران هست کاملا متفاوت هست.اصلا مقایسه نکنید. الان اکثر برندهای قدیمی دیگه حرفه ای و خوب نیستن همه شد تجاری.
در هر صورت تو این رنج قیمت هم پایونیر و هم کن وود در سطح کاملا معمولی میتونید بگیرید.البته دوتا امپ و دو جفت اسپیکر و ساب و اکسسوری بعید میدونم باز هم روی این قیمت وایسه چون هم پایونیر و هم کن وود گرون شدن.
بازز هم من براتون از دوستان سوال میکنم ببینم چیا میتونید تهیه کنید اگر بودجتون یاری کرد معرفیتون میکنم.
منظورم از اکسسوری سیم اسپیکر ،پک برق،کابل RCA و... هست.گیج 7-8 برای شما کافیه. کابل اسپیکر هم 2*1.5mm فق از برندهای معتر تهیه کنید. مثل استریت وایرز،کانکشن،گلیدن،استینگ ر البته اورجینالش چون فیکش هم هست فراوون.
سایز فابریک جلو و عقب هر دو 13 هست. یه قاب پلاستیکی سیاه رنگ هست با اسپیکرها کامل باید در بیاد تا راحت بتونید 16 نصب کنید بدون برش.
برای باز کردن رودری هم یه آچار مخصوص نصاب ها دارن مثل چنگال میره زیر خار و با فشار راحت در میاد بدون شکستن. بعید میدون مشما بتونید راحت باز کنید چون خارهای محکم و کاملا کیپی دارن.

borhan_3010
25-12-2016, 10:26
سلام.
غیر از هلیکس بقیه مرخصن . . .
باز هم من براتون از دوستان سوال میکنم ببینم چیا میتونید تهیه کنید اگر بودجتون یاری کرد معرفیتون میکنم . . .

بلی تعریف هلیکس زیاد شده ولی گفتن صداش درنمیاد و راضی کننده نیست، اگه صداشون رو شنیدین نسبت به فابریکی حجم صدا دو برابر میشه؟
ممنون میشم قطعات پیشنهادی رو زحمت بکشید با مدل همه قطعات رو بفرمایید و درصورت امکان قیمت حدودی البته اگه داشته باشید.

گیج 7-8 برای شما کافیه. کابل اسپیکر هم 2*1.5mm فق از برندهای معتر تهیه کنید. مثل استریت وایرز،کانکشن،گلیدن،استینگ ر البته اورجینالش چون فیکش هم هست فراوون.

ممنونم حتماً

البته دوتا امپ و دو جفت اسپیکر و ساب و اکسسوری

1- راستی نظرتون راجب میدبیس و میدرنج و سوپرتیوتر چی هستش؟ یا سری کامپوننت؟ یا عقب کواک و جلو کامپوننت (ظاهراً مچ بودن قطعات هم اهمیت بسزایی داره)
2- می تونم ساب و آمپلی دوم رو بعداً بخرم؟ منظورم اینکه رو بقیه قطعات صدا در حد قابل قبولی هستش که بدون ساب بشه چند وقتی رو گذروند؟

سایز فابریک جلو و عقب هر دو 13 هست. یه قاب پلاستیکی سیاه رنگ هست با اسپیکرها کامل باید در بیاد تا راحت بتونید 16 نصب کنید بدون برش.
برای باز کردن رودری هم یه آچار مخصوص نصاب ها دارن مثل چنگال میره زیر خار و با فشار راحت در میاد بدون شکستن. بعید میدون مشما بتونید راحت باز کنید چون خارهای محکم و کاملا کیپی دارن.

خوبه پس هر دو رو بدون برشکاری میشه 16 استفاده کرد.
خودم دوربین عقب و سنسور پارک رو نصب کردم فکر کردم مثل اینا راحت باشه. اوکی پس میبرم پیش نصاب، البته باید یکم بگردم چون تو شهرستان نصاب کاربلد خیلی کمه

:n16:

poloton7
26-12-2016, 03:12
سلام حمید اقا .خدا قوت..
فرق ساب وفرهای سری الفا یا سری ام لاین زیاده یا تفاوت ناچیزی دارند..از نظر کیفیت ساخت.. ودقت منظورم است...

abbas1886
26-12-2016, 19:39
سلام حمید اقا من میخوام یه نمیچه سیستمی تا عید جمع کنم فعلا تیکه تیکه لوازم رو بخرم بعد از تحقیقات به اینا رسیدم
sqx165+rs12
sqx165+sqx10
sql165+sqx10
به نظر شما کدوم یکی از این ترکیب ها بهتر با هم مچ میشن و کیفیت بالاتری دارند و قیمتشون رو چنده و کدوماش موجوده الان
در ضمن برای امپ این Phoenix Gold TI21000.4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2FProduct%2F2404%2Fphoenix-gold-ti21000-4-1000w-4ch-amplifier-&usg=AFQjCNEVmpVbd4yfu6TsUJe8AZoAgGEqXw) رو در نظر گرفتم مشخصاتش عالیهممنون

abbas1886
26-12-2016, 19:52
و اینکه برای اکسسوری چی لازم دارم

nemesis_22044
27-12-2016, 09:16
سلام آقا حمید احوالتون خوبه ؟
ببخشید من دوباره مزاحم شدم ، میخواستم اگه میشه راهنماییم کنی
برای درب جلویه 206 بین دوتا کامپ موندم به نظرت Helix E62C.2 بگیرم یا Helix P62c یا در رده پایین تر Helix Match MS 62C​
با توجه که پخش X400 کنوود ، آمپ 8400 کنوود ، استیج عقب هم Helix E69X دارم ساب هم نمی خوام ببندم ، به نظرت کدوم کامپ با این سیستم صداش بهتر جور درمیاد ؟
مرسی از لطفت

hamidR15
28-12-2016, 08:47
بلی تعریف هلیکس زیاد شده ولی گفتن صداش درنمیاد و راضی کننده نیست، اگه صداشون رو شنیدین نسبت به فابریکی حجم صدا دو برابر میشه؟
ممنون میشم قطعات پیشنهادی رو زحمت بکشید با مدل همه قطعات رو بفرمایید و درصورت امکان قیمت حدودی البته اگه داشته باشید.
1- راستی نظرتون راجب میدبیس و میدرنج و سوپرتیوتر چی هستش؟ یا سری کامپوننت؟ یا عقب کواک و جلو کامپوننت (ظاهراً مچ بودن قطعات هم اهمیت بسزایی داره)
2- می تونم ساب و آمپلی دوم رو بعداً بخرم؟ منظورم اینکه رو بقیه قطعات صدا در حد قابل قبولی هستش که بدون ساب بشه چند وقتی رو گذروند؟

سلام
بله متاسفانه هلیکس غیر رده پرسیژن به بالا در کنار صدای خیلی خوبی که داره اما ضعیفه و توان خوبی نداره.تقریبا حجم صداش مثل فابریکیها هست ولی کیفیت صداش خیلی بهتره.
در مورد میدبیس و سوپر تویتر خیر اصلا توصیه نمیکنم.اگر صدای خوب و با کیفیت میخواهید که خستتون نکنه کامپوننت خوب بهترین انتخاب هست.میتونید عقب رو کواک 9*6 نصب کنید ولی وجود ساب ووفر به نظر من واجبه.

سلام حمید اقا .خدا قوت..
فرق ساب وفرهای سری الفا یا سری ام لاین زیاده یا تفاوت ناچیزی دارند..از نظر کیفیت ساخت.. ودقت منظورم است...
سلام مرتضی جان.ممنونم
نه خیلی زیاد نیست.هر دو نسبت به قیمتشون خوب هستند.مهمتر از ساب باکسشه که متریال خوب داشته باشه و خوبب و اصولی هم ساخته بشه.

سلام حمید اقا من میخوام یه نمیچه سیستمی تا عید جمع کنم فعلا تیکه تیکه لوازم رو بخرم بعد از تحقیقات به اینا رسیدم
sqx165+rs12
sqx165+sqx10
sql165+sqx10
به نظر شما کدوم یکی از این ترکیب ها بهتر با هم مچ میشن و کیفیت بالاتری دارند و قیمتشون رو چنده و کدوماش موجوده الان
در ضمن برای امپ این Phoenix Gold TI21000.4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2FProduct%2F2404%2Fphoenix-gold-ti21000-4-1000w-4ch-amplifier-&usg=AFQjCNEVmpVbd4yfu6TsUJe8AZoAgGEqXw) رو در نظر گرفتم مشخصاتش عالیهممنون
سلام.
هر سه ست جزو بهترینها هستند و انتخاب اینکه کدوم بهتره مشکله.این دیگه بر میگرده به سلیقه شنیدای شما و میزان بودجتون.
مثلا ساب های 12 اینچ فرکانس پائین رو به خاطر Cone Area بیشتر بهتر اجرا میکنن و ووفرهای کوچکتر بیسهای محکمتر و پانچی تر بهتون تحویل میدن.
از نظر من همه خوبن.
امپی که انتخاب کردین هم مناسبه برای کامپوننتها ولی اگر بخواهید باهاش بریج و ساب هم درایو کنید چون مشخصاب توان روی بریج رو نگفته نمیدونم چقدر خروجی میده اما بعید میدونم بتونه کامل ساب ها رو درایو کنه
در حال حاظر هم هیچ کدوم موجود نداره شرکت ولی ان شاءالله تو اسفند ماه موجود میشن.

و اینکه برای اکسسوری چی لازم دارم
اکسسوری هم پک برق گیج 4 برای هر جفت کانال آمپلیفایر یک جفت کابل RCa سیم اسپیکر خوب ،دمپینگ کردن درها و...

سلام آقا حمید احوالتون خوبه ؟
ببخشید من دوباره مزاحم شدم ، میخواستم اگه میشه راهنماییم کنی
برای درب جلویه 206 بین دوتا کامپ موندم به نظرت Helix E62C.2 بگیرم یا Helix P62c یا در رده پایین تر Helix Match MS 62C​
با توجه که پخش X400 کنوود ، آمپ 8400 کنوود ، استیج عقب هم Helix E69X دارم ساب هم نمی خوام ببندم ، به نظرت کدوم کامپ با این سیستم صداش بهتر جور درمیاد ؟
مرسی از لطفت
سلام حامد جان خواهش میکنم مراحمین.
با توجه به آمپتون مجبور هستین E62c بردارید. به مچ فکر نکن.
اما اگر آمپ بهتری داشتید بدون شک p62 انتخاب خیلی خوبی میشد.

borhan_3010
28-12-2016, 12:14
سلام
بله متاسفانه هلیکس غیر رده پرسیژن به بالا در کنار صدای خیلی خوبی که داره اما ضعیفه و توان خوبی نداره.تقریبا حجم صداش مثل فابریکیها هست ولی کیفیت صداش خیلی بهتره.
در مورد میدبیس و سوپر تویتر خیر اصلا توصیه نمیکنم.اگر صدای خوب و با کیفیت میخواهید که خستتون نکنه کامپوننت خوب بهترین انتخاب هست.میتونید عقب رو کواک 9*6 نصب کنید ولی وجود ساب ووفر به نظر من واجبه.

سلام
ممنون از توجه تون
پس با این حساب پروژه من داره به جوابی میرسه
الف) استیج جلو شد کامپوننت
ب) استیج عقب هم کامپوننت یا 9*6
ج) ساب ووفر
د) دوتا آمپلی فایر (احتمالا یک مونو برای ساب و یک چهار کاناله برای دو استیج)
درست گفتم؟

می خوام فعلا با یک استیج (جلو یا عقب؟) و ساب و یک آمپلی شروع کنم!
میشه بهترین مدل ها در رنج قیمت متوسط پیشنهاد معرفی بفرمایید؟

راستی کیفیت هرتز 165xl و JBL GTO 609C به E62C.2 نمیرسه؟

hamidR15
29-12-2016, 00:47
سلام
ممنون از توجه تون
پس با این حساب پروژه من داره به جوابی میرسه
الف) استیج جلو شد کامپوننت
ب) استیج عقب هم کامپوننت یا 9*6
ج) ساب ووفر
د) دوتا آمپلی فایر (احتمالا یک مونو برای ساب و یک چهار کاناله برای دو استیج)
درست گفتم؟

می خوام فعلا با یک استیج (جلو یا عقب؟) و ساب و یک آمپلی شروع کنم!
میشه بهترین مدل ها در رنج قیمت متوسط پیشنهاد معرفی بفرمایید؟

راستی کیفیت هرتز 165xl و JBL GTO 609C به E62C.2 نمیرسه؟

شب بخیر.
بله دقیقا همین ها شد که گفتی. البته اگر بخواهید دو جفت کامپ بگیرید حتما باید ساب هم اضافه کنید که خیلی بهتر از عقب کواک 9*6 هست.
در ضمن همه این قطعات رو نمیتونید با 1-1500 تهیه کنیدا.حواستون جمع باشه.همین e62 اگر گیرتون بیاد زیر 480 نیست.من جاتون باشم اگر بخوام اینقدر هزینه کنم حدود 100 میزارم روش گلیدن rs165 میگیرم.با اون صدای فوق العادش.
هرتز اگر اصلیش باشه و سریه های انرژی خوبه
جی بی ال بیسهاش خشکه.

aiza1372
29-12-2016, 14:18
سلام به بروبکس پی30 مخصوصاً حمیدخان :n12:
احوالات ؟:n16:
حمیدخان قیمت ساب rsx12 معلوم شده ؟
تو بار موجوده ؟
یاعلی

saeid 22
29-12-2016, 20:56
سلام نظرتون در مورد ساب jbl gt5-12 چی هستش یکی از دوستان میخواد بخره بیشتر کیفیتی باشه و بعد کوبش از ویبره زیاد خوشش نمیاد یا اگه تا همین رنج قیمت یا یخورده بالاتر ساب بهتری سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید ماشین هم پرایده

saanpeterzburg
29-12-2016, 22:49
سلام
کلا ساب باید تو باکس مناسب بسته بشه تا قابلیتهاش رو نشون بده.حتی همین RS12FR هم تو باکس سیلد 35-40 لیتری بیداد میکنه اما رو طاقچه:n03::n03:
تو خودروهای سدان پیشنهاد میشه دو تا 10 بسته بشه.یا دو تا 8 البته هر چقدر ووفر کوچکتر میشه اجرای فرکانسهای پائین کاهش پیدا میکنه ولی کوبشها عالی اجرا میشن.
ببینید چه موزیکهائی رو بیشتر گوش می کنید،اگر ایرانی هست ساب های کوچک مثل 8 و 10 اما خارجیهای رپ و .. هست ساب 12 و 15 البته تو باکسهای پورتد با تیونهای پائین.[/QUOTE]

میشه دوتا ساب rs8 و m10 رو باهم مقایسه کنین؟(از نظر قدرت و دقت بیس)چون فضای کمی رو ازصندوقم میخوام اشغال کنم ساب کوچیک ترجیح میدم.یدونه rs8 به نظرتون راضیم میکنه؟من نمیخوام صدا بیرون بره فقط میخوام داخل ماشین حال کنم.اگه نه که باید برم سمت rs10 .کامپ هم که یه جفت rs165 انتخاب کردم. امپ جدید هلیکس دیدم مدل g four. به نظرتون چطوره ؟مناسبه؟پخش هم میخوام ازسریهای قدیمی پایونیر مثل9450 بخرم.نظرتون درموردقطعات انتخابیم مهمه.قبلا سیستمم کلا پایونیر بود خیلی بی کیفیت بود الان میخوام از سیستم لذت ببرم.ممنون

borhan_3010
29-12-2016, 23:45
شب بخیر.
بله دقیقا همین ها شد که گفتی. البته اگر بخواهید دو جفت کامپ بگیرید حتما باید ساب هم اضافه کنید که خیلی بهتر از عقب کواک 9*6 هست.
در ضمن همه این قطعات رو نمیتونید با 1-1500 تهیه کنیدا.حواستون جمع باشه.همین e62 اگر گیرتون بیاد زیر 480 نیست.من جاتون باشم اگر بخوام اینقدر هزینه کنم حدود 100 میزارم روش گلیدن rs165 میگیرم.با اون صدای فوق العادش.
هرتز اگر اصلیش باشه و سریه های انرژی خوبه
جی بی ال بیسهاش خشکه.
سلام و شب تون بخیر حمید خان

مدل نفرمودین چی بگیرم؟ اینا چجورین؟
1- جلو e6x.2 هلیکس
2- آمپلی Sound Stream 4.500 یا Kenwood 8400
3- ساب Kenwood 1200F (به دلیل حفظ فضای صندوق نصب روی طاقچه)

و بعدا اینارو اضافه کنم:
1- عقب e6x.2 هلیکس
2- آمپلی مونو Kenwood M615D

نظرتون چیه؟ پیشنهاد بهتر؟؟ :n16:
__________________________________________________ _
راستی یه سوال فرعی:
دوستم پخش سونی و خودروی 405 داره و بیس مناسب و وضوح درحد قابل قبول می خواد
زیاد اهل اینترنت نیست، می خواد بدون ساب و آمپلی فقط با دو جفت باند صداشو ارتقا بده
من عقب 6976s و جلو 1676s پیشنهاد بدم خوبه یا b68x.2 و b6x.2 هلیکس؟ نظر بهتری دارین؟

mehdi_tr74
30-12-2016, 01:25
سلام دوستان
من به امید خدا قراره تیبا بخرم
من خیلی دوس دارم یه سیستم توپ ببندم ولی خب بودجه کافی نیست
یکم سرچ کردم دیدم باند JBL GX-963e گزینه مناسبیه چون من قصد ندارم خیلی هزینه کنم ( هزینه امپلی)
میخواستم واسه بهترین خروجی از این باند یه پخش مناسب بهم معرفی کنید
ممنون

mehdi_tr74
30-12-2016, 02:23
و اینکه بین باند های Helix Esprit E69X و JBL T696L و Infinity Kappa 693.11 و Pioneer 6900PRO کدوم هم از لحاظ کیفیت و هم بیس بهترن؟( بیس برام مهمه ولی نمیخوام کیفیت هم فدا بشه)

آیا این باند هایی که نام بردم رو نمیشه بدون امپلی ( ولی با یه پخش مناسب ) استفاده کرد؟
اگر نمیشه یه امپلی و پخش خوب هم معرفی کنین
بسیار ممنون

borhan_3010
30-12-2016, 21:16
سلام دوستان
یکم سرچ کردم دیدم باند JBL GX-963e گزینه مناسبیه چون من قصد ندارم خیلی هزینه کنم ( هزینه امپلی)
ممنون

سلام
حالا آقا حمید اینجا هستن و بیشتر راهنمایی می کنن ولی من دفترچه پخش پایونییر خودم 9650bt (که پخش ضعیفی هم نیست) نگاه کردم نوشته بود باند بیشتر از 50 وات و امپدانس بین 4 تا 8 اهم استفاده کنین و استفاده از باند با امپدانس 1 تا 3 اهم رو قدغن کرده بود!!
پخش تون با بنده فرق داره این باند که شما انتخاب کردین 2.3 اهم هستش حواستون باشه!!
تو فیزیک خوندیم مقاومت ها رو سری ببندیم باهم جمع میشه : R(total) = R1 + R2 شاید نصب این باند به صورت سری بهتر باشه که مقاومتش جمع بشه و جریان ثابت به همه شون برسه؟!

breny
31-12-2016, 08:00
با کسب اجازه از بزرگان :

من هم باند 963 جی بی ال دارم با پخش 9650 با آمپ اون مشکل اهم راحت حل میشه

borhan_3010
31-12-2016, 08:23
با کسب اجازه از بزرگان :

من هم باند 963 جی بی ال دارم با پخش 9650 با آمپ اون مشکل اهم راحت حل میشه

سلام

بلی با آمپ میشه! البته نمی دونم میشه دو جفت باند با امپدانس های متفاوت رو به یه آمپ وصل کرد یا نه؟!

دوستمون گفته بدون بدون آمپلی فایر ، واسه همین گفتم حواسشون باشه

راستش مشخصات بقیه اجزای سیستم تون چیه؟ صدای سیستم تون چجوری شده؟

breny
31-12-2016, 08:51
من یک جفت هلیکس دارم جلو سری e با دو تا آمپ باند جلو و کواکس عقب را درایو کردم صدا عالی البته برای 1700000 راضیم
ولی این سری اگر خواستم سیستم جمع کنم جلو حتما از محصولات گلیدن استفاده می کنم

borhan_3010
31-12-2016, 09:44
من یک جفت هلیکس دارم جلو سری e با دو تا آمپ باند جلو و کواکس عقب را درایو کردم صدا عالی البته برای 1700000 راضیم
ولی این سری اگر خواستم سیستم جمع کنم جلو حتما از محصولات گلیدن استفاده می کنم

به خاطر حجم صدا یا بیس از هلیکس راضی نیستین؟

breny
31-12-2016, 13:03
از هلیکس راضی هستم ولی شما نمی تونی از حداکثر آمپ برای این باند بهره ببری تق تق میکنه (اصطلاحا توی استرس میره)

borhan_3010
31-12-2016, 15:29
از هلیکس راضی هستم ولی شما نمی تونی از حداکثر آمپ برای این باند بهره ببری تق تق میکنه (اصطلاحا توی استرس میره)

برای شما باند هستش یا کامپوننت؟
منم هلیکس E6X.2 رو میخواستم بگیرم فقط تو اینترنت خوندم حجم و بیس نداره مردد شدم! نظر شما چیه به عنوان استفاده کننده؟ با هم رده های خودش از برندهای دیگه مقایسه کردین؟

R#z@-R2
31-12-2016, 20:47
سلام دوستان
اقا کسی دی ال سی فروشی داره 1073
داداش حمید دی ال سی بخرم امپ چی بندازم
پخش 1853 باند دی ال سی 1073 امپ؟؟؟ نمیدونم
سیم چی بگیرم

hamidR15
01-01-2017, 08:48
سلام به بروبکس پی30 مخصوصاً حمیدخان :n12:
احوالات ؟:n16:
حمیدخان قیمت ساب rsx12 معلوم شده ؟
تو بار موجوده ؟
یاعلی
سلام رضا جان احوال شما؟
تو بار قبل با باکس فابریک سیلد اومده بود.خیلی هم صدای پر و قوی داره.940 تومن بود.بدون باکس ممکنه این سری بیاد نمیدونم دقیق.

سلام نظرتون در مورد ساب jbl gt5-12 چی هستش یکی از دوستان میخواد بخره بیشتر کیفیتی باشه و بعد کوبش از ویبره زیاد خوشش نمیاد یا اگه تا همین رنج قیمت یا یخورده بالاتر ساب بهتری سراغ دارید ممنون میشم معرفی کنید ماشین هم پرایده
سلام.
اگر ساب ارزون اما با کیفیت میخواهید بدون شک سریه آلفا و m گلیدن کم نظیره.یعنی واقعا کمتر سابی تو رنج قیمت تا 300 تومن به گرد پای m12 نمیرسه.

میشه دوتا ساب rs8 و m10 رو باهم مقایسه کنین؟(از نظر قدرت و دقت بیس)چون فضای کمی رو ازصندوقم میخوام اشغال کنم ساب کوچیک ترجیح میدم.یدونه rs8 به نظرتون راضیم میکنه؟من نمیخوام صدا بیرون بره فقط میخوام داخل ماشین حال کنم.اگه نه که باید برم سمت rs10 .کامپ هم که یه جفت rs165 انتخاب کردم. امپ جدید هلیکس دیدم مدل g four. به نظرتون چطوره ؟مناسبه؟پخش هم میخوام ازسریهای قدیمی پایونیر مثل9450 بخرم.نظرتون درموردقطعات انتخابیم مهمه.قبلا سیستمم کلا پایونیر بود خیلی بی کیفیت بود الان میخوام از سیستم لذت ببرم.ممنون
سلام.
این مقایسه اشتباه هست.چون از نظر سایز یکی نیستن.
اما این رو بدونید هر دو جزو سابهای خیلی خوب هستند.اگر فضا براتون مهمه rs8ex انتخاب مناسبی میتونه باشه ولی تو ماشینهای اطاق کوچیک و هاچ بک جوابگو هست ولی برای سدانها کمه.
اگر پراید یا 206 یا 111 دارید یدونه 8 تو باکس پورتد یا دو تا 8 تو سیلد مناسبه.یا یدونه 10 تو سیلد.
اگر غیر این ماشینها هست مثلا پرشیا 405 سمند و کلا سدان هست حتما یدونه 12 یا دو تا 10 تو سیلد.
من شخصا با پایونیر غیر سریه prs موافق نیستم. نظر شخصم هست حتی سریه 9 فقط حسن پایونیر یوزر فرندلی بودنش هست اما اگر صدای خوب و فلت میخوهاید 7056 یا 8019 کن وود.تو رنج قیمتشیون واقعا عالی هستند.
در خوب بودن آمپلیفایرهای هلیکس که شکی نیست اما برای کامپوننتی که انتخاب کردین کمه. همچنین بریجش برای ساب.
من rs100c4 گلیدن رو پیشنهاد میکنم که هم رده و مخصوص کامپوننت rs165 هست.قیمتش هم احتمالا حدود 1100 هست.

سلام دوستان
اقا کسی دی ال سی فروشی داره 1073
داداش حمید دی ال سی بخرم امپ چی بندازم
پخش 1853 باند دی ال سی 1073 امپ؟؟؟ نمیدونم
سیم چی بگیرم
سلام
چرا 1073؟ دیگه کواک بستن قدیمی شده. به روز باشید.
ترکیب کامپوننت و ساب خیلی بهتر از کواک قوی هست.
در هر صورت این کواک امپ قدرتمند نیاز داره.
مثلا سریه پاور راکفورد
گلیدن xl150c4
ماسکنی one 130.4

hamidR15
01-01-2017, 09:28
سلام و شب تون بخیر حمید خان
مدل نفرمودین چی بگیرم؟ اینا چجورین؟
1- جلو e6x.2 هلیکس
2- آمپلی Sound Stream 4.500 یا Kenwood 8400
3- ساب Kenwood 1200F (به دلیل حفظ فضای صندوق نصب روی طاقچه)
و بعدا اینارو اضافه کنم:
1- عقب e6x.2 هلیکس
2- آمپلی مونو Kenwood M615D

نظرتون چیه؟ پیشنهاد بهتر؟؟ :n16:
__________________________________________________ _
راستی یه سوال فرعی:
دوستم پخش سونی و خودروی 405 داره و بیس مناسب و وضوح درحد قابل قبول می خواد
زیاد اهل اینترنت نیست، می خواد بدون ساب و آمپلی فقط با دو جفت باند صداشو ارتقا بده
من عقب 6976s و جلو 1676s پیشنهاد بدم خوبه یا b68x.2 و b6x.2 هلیکس؟ نظر بهتری دارین؟

سلام.
اگر پستهای قبلی من رو مطالعه کنید بارها عرض کردم ،اسپیکرهای هلیکس صدای خیلی خوبی دارن.اما قدرت نه.مثل همین سریE.
در کل انتخابهائی که شما کردین جزو معمولیها هستن و بدون شک تو مدت کوتاه از هزینه ای که کردین پشیمان خواهید شد.
باز حرفی که سالهاس دارم به دوستانی که مشاوره میگیرن و میزنم:یا هزینه نکنید یا خوب و درست و یکبار هزینه کنید تا پشیمان نشوید.
در حال حاظر به نظر من بهترین برندی که واقعا نسبت به هزینه ای که براش میشه صدای خیلی بیشتری تحویل میده همین گلیدن هست.
میگین گرونه خب عجله نکنید خورد خورد بخرید جمع که شد نصب کنید.وگرنه کن وود و پایونیر که همه دارن و میخرید و نیاز به مشاوره گرفتن نداره.
برای دوستتون هم میتونید برای استیج عقب گلیدن آلفا 609
6" x 9" Coaxial
19 mm silk dome tweeter
2x 160/110 Watt
3 ohm impedance
mounting
depth 74mm
و برای جلو هم آلفا 165 کوک بگیرید.
6,5" Coaxial
13 mm silk dome tweeter
2x 110/75 Watt
3 ohm impedance
mounting
depth 62mm

ALPHA-LINE Coaxial

High-Efficiency Systems
GFP 432 fiberglass cone
Nomex spider
Tweeter wiring through T-Yoke

قیمت کوک 9*6 هست 360 و قیمت کواک 16 هم 280 تومن.

hamidR15
01-01-2017, 10:32
سلام دوستان
ممنون

سلام
پخش کن وود 2363 میتونن بگیرم.اگر زیر 300 بخوان هزینه کنن.

و اینکه بین باند های Helix Esprit E69X و JBL T696L و Infinity Kappa 693.11 و Pioneer 6900PRO کدوم هم از لحاظ کیفیت و هم بیس بهترن؟( بیس برام مهمه ولی نمیخوام کیفیت هم فدا بشه)
آیا این باند هایی که نام بردم رو نمیشه بدون امپلی ( ولی با یه پخش مناسب ) استفاده کرد؟
اگر نمیشه یه امپلی و پخش خوب هم معرفی کنین
بسیار ممنون
از نظر کیفیت e69X ولی قدرت اصلا نداره.
T696 قویه و آمپ خوب میخواد ولی بیسش خشکه
کاپا جالب نیست.
6900 رو هم تست نکردم.
نکته:تمامی اسپیکرهای بالای 40 وات RMS بهتره با آمپلیفایر درایو شوند تا از حد اکثر قابلیتهای آنها استفاده شود.در غیر اینصورت با بالارفتن ولوم پخش صدا به هم ریختگی پیدا خواهد کرد.

borhan_3010
01-01-2017, 12:47
سلام
. . .
نکته:تمامی اسپیکرهای بالای 40 وات RMS بهتره با آمپلیفایر درایو شوند تا از حد اکثر قابلیتهای آنها استفاده شود.در غیر اینصورت با بالارفتن ولوم پخش صدا به هم ریختگی پیدا خواهد کرد.
با سلام
1- نقش امپدانس رو هم در انتخاب باند بفرمایید؟
چون توی آموزش های سایت های خارجی هم خیلی توصیه شده بود که با یونیت مچ باشه و برای پخش های پایونییر نوشته باندهای با امپدانس 1 تا 3 رو نمیشه مستقیم وصل کرد.
2- برای آمپلی 4 کانال هم باید جفت باندها هم اهم باشند؟

borhan_3010
01-01-2017, 13:04
سلام
. . .
برای دوستتون هم میتونید برای استیج عقب گلیدن آلفا 609
2x 160/110 Watt
. . .
و برای جلو هم آلفا 165 کوک بگیرید
. . .
2x 110/75 Watt

1-جسارتا با توجه به اینکه خودتون فرمودین باند بالای 40 وات آمپلی می خواد، میشه این باندها رو بدون آمپلی نصب کرد؟
خدمت تون عرض کردم دوستم تمایل نداره کلا آمپلی و ساب نصب کنه! بهترین پیشنهاد که تمام فاکتور ها رو در حد قیمت خودش داشته باشه رو بازهم همین 165 و 609 گلیدن که 3 اهم نیز می باشند می دونین؟
2- جنس صدا چجوری توی ویدئو دقیق مشخص نیست! کیفیت که عالیع! نیاز به ساب داره یا بیس کافیه؟
_____
یه تست صدا توی آپارات با گلیدن پیدا کردم ولی با آمپ نصب شده بود، با فیلم های دوربین عادی نمیشه جنس صدا رو حدس زد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A7%DB%8C_%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%AF%D9%86_m165%D 9%88_%DA%A9%D9%88%D8%A7%DA%A9_mc609

hamidR15
02-01-2017, 08:52
با سلام
1- نقش امپدانس رو هم در انتخاب باند بفرمایید؟
چون توی آموزش های سایت های خارجی هم خیلی توصیه شده بود که با یونیت مچ باشه و برای پخش های پایونییر نوشته باندهای با امپدانس 1 تا 3 رو نمیشه مستقیم وصل کرد.
2- برای آمپلی 4 کانال هم باید جفت باندها هم اهم باشند؟
سلام
بله بسیار مهمه.حتما باید امپدانس مچ باشه.پخشها همگی روی امپدانس 4-8 اهم استیبل هستند.و زیر اون احتمال آسیب دیدن پخش رو افزایش میده.
2-به طور کلی تمامی آمپلیفایرهای خودرو روی 4 اهم و 2 اهم استیبل هستند.زمانی که شما یک درایور رو به هر کانل از امپلیفایر متصل میکنید اگر مقاوت آن بین 2 3 و 4 اهم باشه خود امپلیفایر امپدانس رو مچ میکنه و با توجه به مقاوتی که سر راهش قرار گرفته خروجی میده به درایور.
پس اگر درایور ما 4 اهم باشه روی 4 اهم مچ و خروجی میده
اگر 3 اهم باشه روی 3 اهم مچ و خروجی میده
و اگر 2 اهم باشه .....

1-جسارتا با توجه به اینکه خودتون فرمودین باند بالای 40 وات آمپلی می خواد، میشه این باندها رو بدون آمپلی نصب کرد؟
خدمت تون عرض کردم دوستم تمایل نداره کلا آمپلی و ساب نصب کنه! بهترین پیشنهاد که تمام فاکتور ها رو در حد قیمت خودش داشته باشه رو بازهم همین 165 و 609 گلیدن که 3 اهم نیز می باشند می دونین؟
2- جنس صدا چجوری توی ویدئو دقیق مشخص نیست! کیفیت که عالیع! نیاز به ساب داره یا بیس کافیه؟
_____
یه تست صدا توی آپارات با گلیدن پیدا کردم ولی با آمپ نصب شده بود، با فیلم های دوربین عادی نمیشه جنس صدا رو حدس زد:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A7%DB%8C_%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%AF%D9%86_m165%D 9%88_%DA%A9%D9%88%D8%A7%DA%A9_mc609
خواهش میکنم.
1-شدن که میشه فقط اگر دقت کرده باشید عرض کردم بدون آمپ از حد اکثر قابلیتهای اسپیکر استفاده نمی شود و با بالارفتن ولوم پخش صدا به هم ریختگی پیدا خواهد کرد.
2-تا حدودی میشه صدا رو تشخیص داد ولی نباید مبنی یصمیم گیری باشه. چون با زمانی که مستقیم صدا رو گوش کنید خیلی متفاوته.
تستی که مشاهده کردین رو خودم گرفتم برای دوست خوبم آقا کامیار شریفی که از بچه های گل همین فروم هست. البته ایشون آمپلیفایرشون MA40FX مچ هست و قبلا تهیه کرده بودن چون بار گلیدت تو اون تاریخ موجود نبود.اگر همین ست رو با امپ گلیدن ML95.4 ببندین حد اقل 20% کیفیت صدا افزایش پیدا میکنه که بخشی از اون بر می گرده به کلاس دو آملیفایر.
مچ کلاس D و گلیدن کلاس AB هست.

برهان جان پیشنهاد میکنم این تاپیک رو هم مشاهده کنید:
گالری عکس و مباحث مربوط به سیستم های صوتی اعضای انجمن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

poloton7
02-01-2017, 12:14
سلام..حمید اقا..
به نظر شما کامپونت rs165slim صدای زیباتر وقدرتمند تر است یا سری rsx165.....
این سری x به راحتی سری slime روی درهای جلوی صبا نصب می شود..چون مگنت دارد؟؟؟/

saanpeterzburg
02-01-2017, 20:44
من شخصا با پایونیر غیر سریه prs موافق نیستم. نظر شخصم هست حتی سریه 9 فقط حسن پایونیر یوزر فرندلی بودنش هست اما اگر صدای خوب و فلت میخوهاید 7056 یا 8019 کن وود.تو رنج قیمتشیون واقعا عالی هستند.
در خوب بودن آمپلیفایرهای هلیکس که شکی نیست اما برای کامپوننتی که انتخاب کردین کمه. همچنین بریجش برای ساب.
من rs100c4 گلیدن رو پیشنهاد میکنم که هم رده و مخصوص کامپوننت rs165 هست.قیمتش هم احتمالا حدود 1100 هست.

یعنی شما معتقدین 8019 یا 7056 از سریهای قدیمی پایونیر مثل 7150 یا 9450 بهتره؟! مگه میشه؟! :n04: rs12 رو تو باکس سیلد بزارم بهتره؟ تو این رنج قیمتی چه ساب هایی از برندهای دیگه هست؟مثل آلپاین و ...؟فقط آمپ یکم هزینش بالاس برام .امپ پایینتری نیس کارمونو راه بندازه؟اگه نه که یه کامپ پایینتر معرفی کنین.مرسی

vaio 220
02-01-2017, 22:02
درود ، راهنمایی می خواستم در مورد آمپلی فایر مناسب برای کواک پایونیر 6900 pro پایونیر و هد یونیت فابریک پارس از این داشبورد جدیدا ترجیحا 4 کانال با ورودی hi level ممنون خودم نظرم روی 1004 کنوود هست ولی نمی دونم ورودی اسپیکر داره یا نه

Sent from my KFTHWI using Tapatalk

mehdi_tr74
03-01-2017, 00:18
سلام
میخواستم بهترین پخش برای باند JBL GX-963e که حداکثر توان این باند رو نشون بده بهم معرفی کنید (بیس قوی و نرم واسم مهمه و قصد استفاده از امپ هم ندارم)
و اینکه نظرتون در مورد پخش 4850fd پایونیر برای این باند چیه؟

borhan_3010
03-01-2017, 00:49
سلام
غیر از هلیکس بقیه مرخصن . . .

سلام و عرض شب بخیر خدمت آقا حمید عزیز
من تصمیم گرفتم توصیه اول تونو گوش بدم و با توجه به تعریف های زیادی که ازش شده سیستم هلیکس آلمانی ببندم، فکر کنم حجم صداش برام کافی باشه و صدا دو استیجی یکدست داشته باشم و علاوه بر اون با بودجه منم سازگار تره:
برای استیج عقب و روی طاقچه : هلیکس E69X
و برای استیج جلو : هلیکس E6X.2 یا B62C.2 (فکر کنم E6X.2 بهتر باشه؟!)
E69X همه جا هست تو تهران صدا قیمتش بهتره ولی E6X.2 که هیچ کجا موجود نیست ولی قراره از هفته بعد بهرام شاپ بیاره
این پروژه با توجه به نیاز ممکنه دو فاز دیگه هم داشته باشه: اگه ببینم بیس کمی دارم یه ساب (اینفینی 1260 یا مچ 12) و آمپلی مونو بگیرم و اگه ببینم باند ها کم میارن یه آمپ 4 کانال و سیم پک

borhan_3010
05-01-2017, 18:51
بین Helix e69x + Helix E6.2 و دو جفت DLS B6A کدومو پیشنهاد میدین؟ تفاوت کیفیت و حجم صداشون چطوره؟ به نظر می رسه این مدل DLS آمپلی نخواد؟ نوشته تکنولوژی بهبود کیفیت صدای EFR داره

(متاسفانه تهران نیستم بتونم صداشونو بشنوم دردسر خرید شهرستان همین هاست که مثل هندونه دربسته خرید می کنی :n37:)

v_a1900
05-01-2017, 22:43
سلام دوستان. من میخوام یه باکس با نرم افزار WINISD طراحی کنم برای ساب. پارامتر هارو دارم. و با توجه مطالبی که خوندم تونستم تا یه جاهایی توی این نرم افزار پیش برم. ولی مشکل اینجاست که بعد از لود کردن ساب از new Project روی نمودار هیچ خطی رسم نمیشه. نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح کردم یا نه. از اساتید و دوستان می خوام که راهنماییم کنن. مرسی.

v_a1900
06-01-2017, 18:38
مشکل تا یه جایی حل شد. برای اینکه ساب کوبش بیشتری داشته باشه باید نمودار ها تو چه شرایطی چه حالتی داشته باشند؟ مطالب زیادی خوندم ولی جوابی براش پیدا نکردم

hamidR15
07-01-2017, 23:23
سلام..حمید اقا..
به نظر شما کامپونت rs165slim صدای زیباتر وقدرتمند تر است یا سری rsx165.....
این سری x به راحتی سری slime روی درهای جلوی صبا نصب می شود..چون مگنت دارد؟؟؟/
سلام
نه rsx بهتره.البته تست نشده هنوز ولی پارامتری بهتره.
رو در نصب شدنش رو نمیدونم.ولی چیزی که تا حالا روی پراید دیدم همه رینگ گذاشتن زیر بسگت.
اسلیم دیگه این داستانها رو نداره.

hamidR15
07-01-2017, 23:42
یعنی شما معتقدین 8019 یا 7056 از سریهای قدیمی پایونیر مثل 7150 یا 9450 بهتره؟! مگه میشه؟! :n04: rs12 رو تو باکس سیلد بزارم بهتره؟ تو این رنج قیمتی چه ساب هایی از برندهای دیگه هست؟مثل آلپاین و ...؟فقط آمپ یکم هزینش بالاس برام .امپ پایینتری نیس کارمونو راه بندازه؟اگه نه که یه کامپ پایینتر معرفی کنین.مرسی
سلام
اصلا شک نکن.بله میشه.
بله تو سیلد فوق العاده میشه.
به جرات میتونم بگم تو این رنج قیمتی هیچ سابی با این خصوصیات و متریل و کیفیت صدا نداریم.خودتون تشریف ببرید تست کنید.
میتونید سری m-line بردارید.
m165
m12
ml95.4

سلام
میخواستم بهترین پخش برای باند JBL GX-963e که حداکثر توان این باند رو نشون بده بهم معرفی کنید (بیس قوی و نرم واسم مهمه و قصد استفاده از امپ هم ندارم)
و اینکه نظرتون در مورد پخش 4850fd پایونیر برای این باند چیه؟
سلام
کن وود bt600
به پایونیر فکر نکن.

سلام و عرض شب بخیر خدمت آقا حمید عزیز
من تصمیم گرفتم توصیه اول تونو گوش بدم و با توجه به تعریف های زیادی که ازش شده سیستم هلیکس آلمانی ببندم، فکر کنم حجم صداش برام کافی باشه و صدا دو استیجی یکدست داشته باشم و علاوه بر اون با بودجه منم سازگار تره:
برای استیج عقب و روی طاقچه : هلیکس E69X
و برای استیج جلو : هلیکس E6X.2 یا B62C.2 (فکر کنم E6X.2 بهتر باشه؟!)
E69X همه جا هست تو تهران صدا قیمتش بهتره ولی E6X.2 که هیچ کجا موجود نیست.
این پروژه با توجه به نیاز ممکنه دو فاز دیگه هم داشته باشه: اگه ببینم بیس کمی دارم یه ساب (اینفینی 1260 یا مچ 12) و آمپلی مونو بگیرم و اگه ببینم باند ها کم میارن یه آمپ 4 کانال و سیم پک

سلام
خیلی هم خوب.
فقط کامپ رو سریه b نگیر.

بین Helix e69x + Helix E6.2 و دو جفت DLS B6A کدومو پیشنهاد میدین؟ تفاوت کیفیت و حجم صداشون چطوره؟ به نظر می رسه این مدل DLS آمپلی نخواد؟ نوشته تکنولوژی بهبود کیفیت صدای EFR داره

(متاسفانه تهران نیستم بتونم صداشونو بشنوم دردسر خرید شهرستان همین هاست که مثل هندونه دربسته خرید می کنی :n37:)
من dls های جدید رو نشنشیدم. نظری ندارم.

مشکل تا یه جایی حل شد. برای اینکه ساب کوبش بیشتری داشته باشه باید نمودار ها تو چه شرایطی چه حالتی داشته باشند؟ مطالب زیادی خوندم ولی جوابی براش پیدا نکردم
سلام
اولا باید باکس رو سیلد انتخاب کنی برای این منظور.تو قسمت Choose Alignment تنظیم دیفلات 0.707Max flat amplitude responce هست که بهش دست نزنید.
QTC هرچی نزدیکتر به 0.707 باشه بهتره.
بعد سعی کن حجم رو طوری انتخاب کنی که نموادر SPL تا حد ممکن فلت باشه و هیچ پیک و قله ای نداشته باشه.

hamidR15
08-01-2017, 00:10
درود ، راهنمایی می خواستم در مورد آمپلی فایر مناسب برای کواک پایونیر 6900 pro پایونیر و هد یونیت فابریک پارس از این داشبورد جدیدا ترجیحا 4 کانال با ورودی hi level ممنون خودم نظرم روی 1004 کنوود هست ولی نمی دونم ورودی اسپیکر داره یا نه

Sent from my KFTHWI using Tapatalk
سلام
نه 1004 قلقلکش هم نمیده.باید 100-150 وات واقعی براش در نظر بگیرید.آمپهای خوب و استاندارد بالای 1 تومن هستند.

v_a1900
08-01-2017, 11:20
کسی با نرم افزار WinISD کار نکرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pasargad123
08-01-2017, 12:34
سلام دوستان.قصد بستن سیستم کیفیتی 2 تا 3 تومن دارم.تک استیج جلو میخوام با یه ساب.یکم از صفحات فروم رو خوندم و به جاهایی رسیدم حالا میخوام انتخابامو کامل کنم با کمک شما.اول اینکه میخوام یه مقایسه بین ساب های RS10 و M12 از نظر قدرت پرتابی و نرمی بیس داشته باشین(کاری با بزرگ یا کوچیک بودن ندارم میخوام بدونم کدوم ماشینو بیشتر پر میکنه.ماشین هم 405 هستش فضا هم کمه).دوم اینکه حتما باید آمپ RMS بالاتری از ساب و کامپ بده تا کامل پرش کنه؟مثلا آمپی که 80 تا میده نمیتونه کامپی که 85 تا میخواد رو پرش کنه؟حتی اگه امپ با کیفیتی باشه؟شما کدوم سیستمو پیشنهاد میدین؟
1-کامپ RS165 ساب M12 یا RS10 و آمپ ML95.4 هدیونیت هم 8019 کنوود
2-کامپ M165 ساب RS10 امپ KENWOOD HQR1004 یا HELIX G FOUR هدیونیت 8019
3-پیشنهاد بهتر از طرف شما.
اختلاف M165 و RS165 از نظر قدرت پرتابی و کیفیت در چه حدیه؟ قیمت قطعات رو هم برام بگین ممنون میشم.برای شهرهای دیگه هم ارسال میکنین؟ممنون

ebow
08-01-2017, 12:50
سلام دوستان.قصد بستن سیستم کیفیتی 2 تا 3 تومن دارم.تک استیج جلو میخوام با یه ساب.یکم از صفحات فروم رو خوندم و به جاهایی رسیدم حالا میخوام انتخابامو کامل کنم با کمک شما.اول اینکه میخوام یه مقایسه بین ساب های RS10 و M12 از نظر قدرت پرتابی و نرمی بیس داشته باشین(کاری با بزرگ یا کوچیک بودن ندارم میخوام بدونم کدوم ماشینو بیشتر پر میکنه.ماشین هم 405 هستش فضا هم کمه).دوم اینکه حتما باید آمپ RMS بالاتری از ساب و کامپ بده تا کامل پرش کنه؟مثلا آمپی که 80 تا میده نمیتونه کامپی که 85 تا میخواد رو پرش کنه؟حتی اگه امپ با کیفیتی باشه؟شما کدوم سیستمو پیشنهاد میدین؟
اختلاف M165 و RS165 از نظر قدرت پرتابی و کیفیت در چه حدیه؟ قیمت قطعات رو هم برام بگین ممنون میشم.برای شهرهای دیگه هم ارسال میکنین؟ممنون
یک بهتره

ebow
08-01-2017, 13:03
سلام حمید جان خروجی یکی از آمپلی فایر مشکل پیدا کرده اول فکر کردم مشکل از بانده ولی وقتی جای اونارو عوض میکردم متوجه شدم هر کدوم رو به اون خروجی متصل میکنم به این شکل صدای ضعیفی ازش خارج میشه از اول روی کامپ جلو سمت راننده بود و هست،
چکار باید بکنم

mammad_007
09-01-2017, 08:50
سلام خدمت اساتید
من تازه ماشین خریدم میخام تا حدود 400 تومن یه پخش و باند بخرم.
تو این رنج چه پخش و باندی بگیرم که تو سطح خودش خوب باشه؟

chaharnazm
09-01-2017, 17:10
درود
آیا بستن یک جفت مید بیس درکنار سابهای تک فرکانس ویبره ای به بهبود صدای بم کمک میکند؟

sougand1389
10-01-2017, 01:36
مديريت محترم لطفا تاپيك حذفش نكنيد ، جاي ديگه نوشتم فكرركنم اينجا زودتر به جواب برسم.

عرض سلام و خسته نباشيد.
دوستان يه سوال فني داشتم .
يك فروند آمپ ٤ كانال دارم كه تو ٤ اهم ٤ كانال ٦٠ وات ميده ، يك باند ١٠٠ وات rms هم دارم.
ميخوام ٤ كانال رو بريج كنم كه تو دو كانال ٩٠ وات ميده.
به صورت زير بستم آمپ رو ، ببينيد درسته :
براي يك باند از مثبت سمت راست و منفي سمت چپ بالايي
و براي باند ديگه يك مثبت و يك منفي از پاييني گرفتم.
براي Rc هم براي يك باند تبديل ١ به ٢ به دو rc بالا و براي Rc ديگه هم يك تبديل ١ به ٢ ديگه زدم !
اگر هم از تبديل ها استفاده نكنم يعني فقط از همون يك جفت rc استفاده كنم يك باند صدا ميده !
اميدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم
صدا خيلي بد شده مطمنا يك جاي كار ايراد داره.

hamidR15
10-01-2017, 01:49
کسی با نرم افزار WinISD کار نکرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
من که توضیح دادم :n04:

hamidR15
10-01-2017, 01:50

سلام دوست عزیز به جمع ما خیلی خوش امدین.
تو pmی که ارسال کرده بودیین کامل خدمتتون عرض کردم.

hamidR15
10-01-2017, 01:51
سلام حمید جان خروجی یکی از آمپلی فایر مشکل پیدا کرده اول فکر کردم مشکل از بانده ولی وقتی جای اونارو عوض میکردم متوجه شدم هر کدوم رو به اون خروجی متصل میکنم به این شکل صدای ضعیفی ازش خارج میشه از اول روی کامپ جلو سمت راننده بود و هست،
چکار باید بکنم

سلام
فردا تماس بگیر با من.

hamidR15
10-01-2017, 02:00
سلام خدمت اساتید
سلام
به نظرتون میشه با 400 تومن با این اوضاع گرونی دلار چیزی خرید؟

درود
آیا بستن یک جفت مید بیس درکنار سابهای تک فرکانس ویبره ای به بهبود صدای بم کمک میکند؟
سلام
موافق نیستم.بهتره کامپوننت نصب کنید.

مديريت محترم لطفا تاپيك حذفش نكنيد ، جاي ديگه نوشتم فكرركنم اينجا زودتر به جواب برسم.
عرض سلام و خسته نباشيد.
دوستان يه سوال فني داشتم .
يك فروند آمپ ٤ كانال دارم كه تو ٤ اهم ٤ كانال ٦٠ وات ميده ، يك باند ١٠٠ وات rms هم دارم.
ميخوام ٤ كانال رو بريج كنم كه تو دو كانال ٩٠ وات ميده.
به صورت زير بستم آمپ رو ، ببينيد درسته :
براي يك باند از مثبت سمت راست و منفي سمت چپ بالايي
و براي باند ديگه يك مثبت و يك منفي از پاييني گرفتم.
براي Rc هم براي يك باند تبديل ١ به ٢ به دو rc بالا و براي Rc ديگه هم يك تبديل ١ به ٢ ديگه زدم !
اگر هم از تبديل ها استفاده نكنم يعني فقط از همون يك جفت rc استفاده كنم يك باند صدا ميده !
اميدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم
صدا خيلي بد شده مطمنا يك جاي كار ايراد داره.
سلام
درست بستین منتها تو مثبت و منفی دقت کنید. الان پائینیه خط دار مثبته و بالائی هم قرمز مثبته.ظاهرا جابجا بستین.
ضمنا کابل RCa و اسپیکرها جالب و استاندارد نیست اکسسوری تو بالا بردن کیفیت صدا خیلی مهمه.

sougand1389
10-01-2017, 07:23
سلام
به نظرتون میشه با 400 تومن با این اوضاع گرونی دلار چیزی خرید؟

سلام
موافق نیستم.بهتره کامپوننت نصب کنید.

سلام
درست بستین منتها تو مثبت و منفی دقت کنید. الان پائینیه خط دار مثبته و بالائی هم قرمز مثبته.ظاهرا جابجا بستین.
ضمنا کابل RCa و اسپیکرها جالب و استاندارد نیست اکسسوری تو بالا بردن کیفیت صدا خیلی مهمه.

سلام دوست عزيز
بسيار متشكرم ، اون خط دار رو درست ميفرماييد چك ميكنم ، پس آر سي ها رو درست زده بودم ؟ بيشتر شك من رو آر سي بود ، مجدد كه مشخصات آمپ رو چك كردم زده تو حالت بريج دو تا ٢٠٠ وات ميده در حالي كه باندهام كه t1693 راكفورد هست ١٠٠ وات آر ام اس هست !، گين هم كه تا وسط باز بوده
پس در اصل چهار تا خروجي سيم بالايي براي دوكانال بالا و چهار تا خروجي سيم پايين برا دو كانال پايين (rc) هست كه حتما براي هر يك عدد باند در صورت بريج بستن بايستي يك جفت rc بخوره كه الان زدم ! درست متوجه شدم ؟
ولي اگر نخواستم بريج ببندم همون يك جفت rc برا دوتا باندها كافيه.
جالب اينجاست كه با همين اكسسوري صدايي ٣ برابر فعلي هم كيفي هم قدرتي از باند ممفيس mc692 كه ٦٠ وات هم هست گرفتم ! كه اصلا اصلا قابل قياس با راكفورد نيست !
تا جايي كه فكركردم باند درجه ٢ بهم انداختن ![emoji29][emoji29] ولي خوب ظاهر باند مشخصه اصل هست.
اين راكفوردهاي من اصل و بدل داره اصلا ؟
متشكرم. [emoji120]

borhan_3010
10-01-2017, 12:32
سلام دوست عزیز به جمع ما خیلی خوش امدین.
تو pmی که ارسال کرده بودیین کامل خدمتتون عرض کردم.

سلام خدمت آقا حمید عزیز
جسارتاً موارد این چنین رو اگر هم تو pm جواب میدین لااقل سوال و جواب رو اینجا تو فروم هم قرار بدین چون مطمئنا سوال خیلی ها هستش و خواهد بود.
ممنون :n16:

borhan_3010
10-01-2017, 13:10
سلام خدمت اساتید

سلام
با اجازه اساتید سیستم پیشنهادی بنده:

سیستم 1 :
هدیونیت: 195ui پایونیر = حدود 180 تومن
باند: 6965V3 پایونیر = حدود 240 تومن

سیستم 2 :
سونی A100 = حدود 190 تومن
باند: 963e جی بی ال = حدود 220 تومن
سیستم 1 بهتره

mammad-007
10-01-2017, 14:17
سلام
با اجازه اساتید سیستم پیشنهادی بنده:

سیستم 1 :
هدیونیت: 195ui پایونیر = حدود 180 تومن
باند: 6965V3 پایونیر = حدود 240 تومن

سیستم 2 :
سونی A100 = حدود 190 تومن
باند: 963e جی بی ال = حدود 220 تومن
سیستم 1 بهتره

ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید

ARSENAL.COM
11-01-2017, 11:41
سلام و عرض ادب دوستان من به تازگی سیستم صوتی رو ماشین 111 بستم به شرح ذیل :n02: :

هدیونیت کنوود BT600u + باند کاپا 11 + ساب اکتیو جی بی ال basspro SL + امپ سونی 1004 . کیفیت صدا خیلی خوبه . ی مشورت . واسه تعویض باندهای فابریک جلو . باند گرد 10 سانتی sps400 را پیشنهاد میدین ( الپاین ) یا هلیکس اسپریت e4x2..
درضمن واسه استیج عقب اگه از سوپر تویتر استفاده کنم( ی جفت ) چه برندی رو پیشنهاد میدید کنار کاپا 11 ؟! .. ممنون ( پیشنهاد شده درگ استر 201 ببندم )

پ ن : چرا اکثر فروشنده ها دید خوبی نسبت به هلیکس ندارن؟ ! :n27:

vestlaif
11-01-2017, 12:15
سلام دوستان چندتا باند یایز ۵ در ۷ اگر میشناسید با قیمتش معرفی کنید ممنون میشم

hamidR15
11-01-2017, 22:22
سلام دوست عزيز
بسيار متشكرم ، اون خط دار رو درست ميفرماييد چك ميكنم ، پس آر سي ها رو درست زده بودم ؟ بيشتر شك من رو آر سي بود ، مجدد كه مشخصات آمپ رو چك كردم زده تو حالت بريج دو تا ٢٠٠ وات ميده در حالي كه باندهام كه t1693 راكفورد هست ١٠٠ وات آر ام اس هست !، گين هم كه تا وسط باز بوده
پس در اصل چهار تا خروجي سيم بالايي براي دوكانال بالا و چهار تا خروجي سيم پايين برا دو كانال پايين (rc) هست كه حتما براي هر يك عدد باند در صورت بريج بستن بايستي يك جفت rc بخوره كه الان زدم ! درست متوجه شدم ؟
ولي اگر نخواستم بريج ببندم همون يك جفت rc برا دوتا باندها كافيه.
جالب اينجاست كه با همين اكسسوري صدايي ٣ برابر فعلي هم كيفي هم قدرتي از باند ممفيس mc692 كه ٦٠ وات هم هست گرفتم ! كه اصلا اصلا قابل قياس با راكفورد نيست !
تا جايي كه فكركردم باند درجه ٢ بهم انداختن ![emoji29][emoji29] ولي خوب ظاهر باند مشخصه اصل هست.
اين راكفوردهاي من اصل و بدل داره اصلا ؟
متشكرم. [emoji120]
سلام
RCA درست و غلط نداره. امکان داره چپ و راست رو جابجا بزنید.البته ممکنه خود کابل از داخل مشکل داشته باشه.البته کابل طلائی رنگه سر فیشش ظاهرا بخشیش کنده شده.به نظرم عوض بشه بهتره.
در مورد گین که تا وسط بازه کار غلطی هست. با رها در مورد تنظیم صحیح گین توضی دادم سه تا لینک هم کهخ تو امضاء ام گذاشتم تا مطالعه کنید اما ظاهرا کسی نگاه هم نمیکنه.
چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از لینک فوق تنظیم گین رو پیدا کنید و دقیق آمپتون رو تنظیم نمائید.

در مورد نصبRCA ها هم بله درسته. برای هر جفت اسپیکر یگ جفت کابل نیازه. حالا چه یک جفت اسپیکر به دو کانل وصل بشه یا یه ساب بریج بشه به دو کانال.

hamidR15
11-01-2017, 22:37
سلام خدمت آقا حمید عزیز
جسارتاً موارد این چنین رو اگر هم تو pm جواب میدین لااقل سوال و جواب رو اینجا تو فروم هم قرار بدین چون مطمئنا سوال خیلی ها هستش و خواهد بود.
ممنون :n16:
سلام برهان جان.
من اشتباها نوشتم PM تو تلگرام بوده. شب جمعه از ساعت 8 و خورده ای تا حدود 11 چت کردیم. همچنین جمعه شب 10 تا 10:30چطوری همه اونا رو بیارم اینجا:n02:
دوستان هم هر کسی سوالی داره بنده تا جائی که سواد دارم در خدمتش هستم.

hamidR15
11-01-2017, 22:40
سلام و عرض ادب دوستان من به تازگی سیستم صوتی رو ماشین 111 بستم به شرح ذیل :n02: :

هدیونیت کنوود BT600u + باند کاپا 11 + ساب اکتیو جی بی ال basspro SL + امپ سونی 1004 . کیفیت صدا خیلی خوبه . ی مشورت . واسه تعویض باندهای فابریک جلو . باند گرد 10 سانتی sps400 را پیشنهاد میدین ( الپاین ) یا هلیکس اسپریت e4x2..
درضمن واسه استیج عقب اگه از سوپر تویتر استفاده کنم( ی جفت ) چه برندی رو پیشنهاد میدید کنار کاپا 11 ؟! .. ممنون ( پیشنهاد شده درگ استر 201 ببندم )

پ ن : چرا اکثر فروشنده ها دید خوبی نسبت به هلیکس ندارن؟ ! :n27:

سلام
من با هلیکس موافقم.
به خاطر ضعیف بودنش هست. چون اکثر ما ایرنیا دوست داریم اسپیکرمون برامون بکوبه.و تو ولومهای بالا تحت فشار به پاخ پاخ نیوفته اما هلیکس متاسفانه اینگونه نیست و نمیشه فشار بهش آورد وگرنه از نظر کیفیت صدا واقعا عالیه.

v_a1900
12-01-2017, 12:44
سلام
من که توضیح دادم :n04:

کجا توضیجح دادید دوست عزیز؟ منظورم کدوم پست؟
من یه سری سوال دارم درباره نرم افزار دارم

vestlaif
12-01-2017, 14:32
سلام دوستان چندتا باند یایز ۵ در ۷ اگر میشناسید با قیمتش معرفی کنید ممنون میشم

کسی اطلاع نداره ؟

sougand1389
12-01-2017, 16:25
سلام
RCA درست و غلط نداره. امکان داره چپ و راست رو جابجا بزنید.البته ممکنه خود کابل از داخل مشکل داشته باشه.البته کابل طلائی رنگه سر فیشش ظاهرا بخشیش کنده شده.به نظرم عوض بشه بهتره.
در مورد گین که تا وسط بازه کار غلطی هست. با رها در مورد تنظیم صحیح گین توضی دادم سه تا لینک هم کهخ تو امضاء ام گذاشتم تا مطالعه کنید اما ظاهرا کسی نگاه هم نمیکنه.
چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
از لینک فوق تنظیم گین رو پیدا کنید و دقیق آمپتون رو تنظیم نمائید.

در مورد نصبRCA ها هم بله درسته. برای هر جفت اسپیکر یگ جفت کابل نیازه. حالا چه یک جفت اسپیکر به دو کانل وصل بشه یا یه ساب بریج بشه به دو کانال.

مرسي دوست عزيز
از تپتاك استفاده ميكنم بخاطر همين امضاها ديده نميشه!

اما در مورد تنظيم آمپ و گين دقيقا همونطوري كه شما هم توضيح داده بوديد توي تاپيك ، تنظيم كرده بودم و منظورم از اينكه كين تا وسط باز بوده اين بوده كه تا اومجا باندم كشش داشته و ديستورشن نداشته ! به قول خودمون معمولا گين آمپم رو ساعت ١١ هست و صدا هم خوبه.
الان تقريبا صدام خوب شده يه جفت كامپ رو معمولي وصل كردم به دو كانال كه ٧٥ تا بستشه و كواك رو بريج بستم ولي يه مشكل دارم ، بعضي وقت ها يه مقدار ولوم ميدي يا حتي ولوم پايين بعضي وقت نور پشت آمپر و نور داخل كابين كم و زياد ميشه ! فكر نكنم مصرف برق وسيله هام سنكين باشه جمعا يه جفت كامپ ٧٥ وات و يك جفت كواك ١٠٠ وات وصله.
كابل منفي م زياد بنظرم رديف نيست ديدم نوشته بوديد كابل رديف باشه يعني انقدر ميتونه تاثير داشته باشه برا اين قطعاتس كه گفتم ؟!
ولوم هم كه پخشم ٤٠ تايي تا ٢٩ ميبرم قطع ميشه و مجدد وصل ميشه مربوط به برق ميشه با تفاسير بالا يا پروتكت آمپ ؟!
چون تا ولوم ٣٩ ديستورت ندارم !
پيشنهاد شما چيه ؟!
تعويض كابل مثبت منفي ؟
خازن ؟
بخاطر اينكه ممكنه باندي كه رو بريج بستم استيبل نباشه ؟
تعويض باطري كه مقدور نيست برام از لحاظ مالي.
آمپ هرتز he4
كامپ mtx tunder 6000
كواكسيال راكفورد t1693
پخش پايونير 3150 dvd
باطري هم فك كنم ٦٦ آمپر باشه.
ماشين هم تازه خريدم و كابل كشيش رو طرف برنداشت اون كابل هاي ديگه رو ماشين چيه ديگه ؟ چند تا مثبت گرفته از باطري ؟![emoji848].
كابل مثبت و منفي هم عكس زير :

alihadady1
12-01-2017, 19:57
سلام
با اجازه از اساتید
باید حتما حتما سیم منفی تونو قوی تر کنید
همچنین منفی باطری به بدنه هم باید قوی کنید
زیر اتسالات هم باید از رنگ پاک کنید
من خودم این کارارو انجام دادم
باور نکردنی بود برای خودم
صدا و بیس سیستمم میتونم بگم دوبرابر شد
فعلا وقت نکردم از دینام به باطری هم تقویت کنم
چون سیمش خیلی نازکه
سیم ها هم مرتب کن چون این شلختگی باعث نویز های کوچولو میشه
مرسي دوست عزيز

اما در مورد تنظيم آمپ و گين دقيقا همونطوري كه شما هم توضيح داده بوديد توي تاپيك ، تنظيم كرده بودم و منظورم از اينكه كين تا وسط باز بوده اين بوده كه تا اومجا باندم كشش داشته و ديستورشن نداشته ! به قول خودمون معمولا گين آمپم رو ساعت ١١ هست و صدا هم خوبه.
الان تقريبا صدام خوب شده يه جفت كامپ رو معمولي وصل كردم به دو كانال كه ٧٥ تا بستشه و كواك رو بريج بستم ولي يه مشكل دارم ، بعضي وقت ها يه مقدار ولوم ميدي يا حتي ولوم پايين بعضي وقت نور پشت آمپر و نور داخل كابين كم و زياد ميشه ! فكر نكنم مصرف برق وسيله هام سنكين باشه جمعا يه جفت كامپ ٧٥ وات و يك جفت كواك ١٠٠ وات وصله.
كابل منفي م زياد بنظرم رديف نيست ديدم نوشته بوديد كابل رديف باشه يعني انقدر ميتونه تاثير داشته باشه برا اين قطعاتس كه گفتم ؟!
ولوم هم كه پخشم ٤٠ تايي تا ٢٩ ميبرم قطع ميشه و مجدد وصل ميشه مربوط به برق ميشه با تفاسير بالا يا پروتكت آمپ ؟!
پيشنهاد شما چيه ؟!
تعويض كابل مثبت منفي ؟
خازن ؟
آمپ هرتز he4
كامپ mtx tunder 6000
كواكسيال راكفورد t1693
پخش پايونير 3150 dvd
ماشين هم تازه خريدم و كابل كشيش رو طرف برنداشت اون كابل هاي ديگه رو ماشين چيه ديگه ؟ چند تا مثبت گرفته از باطري ؟![emoji848].

nemesis_22044
15-01-2017, 12:03
سلام حمید جان احوالت خوبه ؟ ببخشید مزاحمت شدم
برای یکی ازدوستان میخوایم باکس برای سابش درست کنیم تویه کاتلوگ ساب اینا رو زده :
Sealed box volume : 28.3liter
Sealed Box Dimensions : 375 x 360 x 350mm ( 21mm thick MDF)(WxHxD)
منظورش رو از WxHxD نفهمیدم اگه میشه خودت یه زحمت بکشی اندازه دقیق بدی برای همین 28.3 لیتر (سیلد) که راحت باکس رو بسازم ممنون میشم

amir200812
15-01-2017, 15:36
برای یکی ازدوستان میخوایم باکس برای سابش درست کنیم تویه کاتلوگ ساب اینا رو زده :
منظورش رو از WxHxD نفهمیدم اگه میشه خودت یه زحمت بکشی اندازه دقیق بدی برای همین 28.3 لیتر (سیلد) که راحت باکس رو بسازم ممنون میشم

خوب داداش ،خوشبختانه شما ساده ترین جاشو متوجه نشدید! وگرنه باید خود آقا حمید راهنمایی میکردن.
WxHxD مخفف Width x Height x Depth هست!
که Width یعنی عرض
و Height یعنی ارتفاع
و Depth هم یعنی عمق

hamidR15
15-01-2017, 22:55
مرسي دوست عزيز

پيشنهاد شما چيه ؟!
تعويض كابل مثبت منفي ؟
خازن ؟
آمپ هرتز he4
كامپ mtx tunder 6000
كواكسيال راكفورد t1693
پخش پايونير 3150 dvd

سلام.
بله کابل خوب یکی از قطعات مهمه و از اون مهمتر کابل منفی و محل نصب و اتصال اون هست.حتما باید طول کابل منفی تا حد ممکن کوتاه و حد اکثر نیم متر باشه.زیر محل نصب کاملا رنگ بدنه زدوده بشه.
من تو عکس دومی نصب اشتباه دارم میبینم. شما تو دو کانال پائین منفی و مثبت رو جدا گانه به کانکتورهای خروجی زدین اما تو کانالهای بالا اینی که من میبینم هر دو رشته مثبت و منفی با هم داخل یک کانال شده:n04::n04::n04::n04:این یعنی بریج از نظر شما:n24:!!کی این کار رو کرده؟
دوست عزیز یه آمپ 4 کانال در حالت معمولی دو جفت اسپیکر و در حالت بریج یک جفت اسپیکر رو میتونه درایو کنه.
نحوه بریج کردن به اینصورت هست:کانال1/2 یه منفی از خروجی سمت راست و یه مثبت از خروجی سمت چپ یا برعکس برای اسپیکر چپ
کانال 3/4 هم به همینصورت برای اسپیکر راست.

hamidR15
15-01-2017, 23:06
کجا توضیجح دادید دوست عزیز؟ منظورم کدوم پست؟
من یه سری سوال دارم درباره نرم افزار دارم

سلام
پست شماره 21349 رو ملاحظه نمائید.

hamidR15
15-01-2017, 23:21

سلام حامد جان ارادت دارم.
منظور اندازه های بیرونی هست.
w مخفف WIDTH یا پهنا هست.
H مخفف HEIGHT یا ارتفاع هست.
D مخفف DEPTH یا عمق هست.
باید ضخامت MDF که 16mm هست(خودش گفته 21mm ولی ما تو ایران از MDF16 استفاده میکنیم) رو از هر دو طرف پنلها کم کنی.دو تا پهنا جدا دو تا عمق جدا ودو تا ارتفاع هم جدا. یعنی 1.6*2=3.2 سانتیمتر از پهنا و...
پس اگر اندازه بیرونی هر پنل رو 34 سانتیمتر در نظر بگیریم.ازش 3.2 کم کنیم میشه 30.8
30.8*30.8*30.8=29218
29218/1000=29.2 لیتر فضای خالص داخل باکس.
شماره کارتم رو تو pm میفرستم برات.:n08::n02:

sougand1389
15-01-2017, 23:48
سلام.
بله کابل خوب یکی از قطعات مهمه و از اون مهمتر کابل منفی و محل نصب و اتصال اون هست.حتما باید طول کابل منفی تا حد ممکن کوتاه و حد اکثر نیم متر باشه.زیر محل نصب کاملا رنگ بدنه زدوده بشه.
من تو عکس دومی نصب اشتباه دارم میبینم. شما تو دو کانال پائین منفی و مثبت رو جدا گانه به کانکتورهای خروجی زدین اما تو کانالهای بالا اینی که من میبینم هر دو رشته مثبت و منفی با هم داخل یک کانال شده:n04::n04::n04::n04:این یعنی بریج از نظر شما:n24:!!کی این کار رو کرده؟
دوست عزیز یه آمپ 4 کانال در حالت معمولی دو جفت اسپیکر و در حالت بریج یک جفت اسپیکر رو میتونه درایو کنه.
نحوه بریج کردن به اینصورت هست:کانال1/2 یه منفی از خروجی سمت راست و یه مثبت از خروجی سمت چپ یا برعکس برای اسپیکر چپ
کانال 3/4 هم به همینصورت برای اسپیکر راست.

مرسي
گرفتم داستان چيه ، اين مدل بريج هم يكي از دوستان كارشناس انجام دادن [emoji29]
يه جفت كامپ كه وات پايين ٧٥ تا ميخواد رو به كانال ١ و٢ به صورت جدا وصل كرده يعني چهار كابل منفي و مثبت كامپ ها جاي خودش ولي برا كواكسيال اومده رو كانال ٣ و ٤ بريج كرده كه اشتباهه ، يعني نبايست دو تا كابل مثبت رو يه جا و دو كابل منفي رو يه جا رو كانال ٣ و ٤ ميبيست !
پس پروتكت آمپلي تو ولوم بالا بخاطرهمين موضوع بوده احتمالا! درسته ؟
برا بريج كردن صحيح فقط ميشه يك جفت كواك رو آمپلي بست!
حالا دو تا سوال به ذهنم رسيد :
١- نحوه اتصال rc ها به چه صورتي ميشه در صورت استفاده از بريج صحيح و اتصال يك جفت كواكسيال چون دو جفت ورودي rc داره ، يك جفت برا كانال ١و٢ و يك جفت هم برا ٣ و٤ ، ميشه توضيح بديد ؟
٢- امكانش هست دو جفت باندها رو با هم بريج بست ؟ به آمپلي فشار نمياد يا اصلا صحيحه اين كار ؟ بدين صورت كه كابل هاي مثبت و منفي كامپ و كواك چپ يا راست به يك مثبت يا منفي كانال ١و٢ و بالعكس تو ٣و٤ بزاريم ، با فرض بر اينكه دو جفت rms يكسان داشته باشند ؟!
متشكرم

nemesis_22044
16-01-2017, 08:29
سلام
مرسی از آقا امیر و آقا حمید برای راهنمایی کردنشون
حمید جان یه مشکل دیگه طبق گفته شما باید ضخامت MDF رو از اندازه هایه داده شده توسط کاتالوگ کم کرد یعنی طبق اعداد زیر : (با توجه به اینکه تویه کاتالوگ گفته MDF 21mm)
333=42-375
318=42-360
308=42-350
32615=308*318*333
یعنی اینکه حجم باکس ما میشه 32.6 تا اینجا درست ؟
حالا مشکل اینجاست که داخله کاتالوگ گفته با این اندازه ها حجم باکس باید بشه 28.3 پس چرا اینجا ما 32.6 بدست اوردیم ؟

امير موسر
16-01-2017, 11:00
سلام ، برای ضبط و باند رفیقم یه آمپلی نصب کردیم .
پخش ۱۹۵ پایونیر ، باند ۶۹۶۵v3 امپ هم ۳۶۰۲ پایونیر
چند تا مشکل بر خوردیم ...
اول اینکه زیاد ارتقایی توی صدا نداشتیم ... خیلی کم بود ارتقا صدا ...
و بعد اینکه دینام ماشین هم به صدا افتاد ...
به یه چیزی من شک دارم اونم اتصال منفیه آمپه که به ناچار از پیچ قاب پلاستیکیه طاقچه استفاده کردیم . یعنی به بدنه ماشین متصل نیست . به پلاستیک وصله که روش پیچ بسته شده ...
مشکل ما چیه به نظر شما ؟

mohamad skystar
16-01-2017, 23:41
سلام ، برای ضبط و باند رفیقم یه آمپلی نصب کردیم .
پخش ۱۹۵ پایونیر ، باند ۶۹۶۵v3 امپ هم ۳۶۰۲ پایونیر
چند تا مشکل بر خوردیم ...
اول اینکه زیاد ارتقایی توی صدا نداشتیم ... خیلی کم بود ارتقا صدا ...
و بعد اینکه دینام ماشین هم به صدا افتاد ...
به یه چیزی من شک دارم اونم اتصال منفیه آمپه که به ناچار از پیچ قاب پلاستیکیه طاقچه استفاده کردیم . یعنی به بدنه ماشین متصل نیست . به پلاستیک وصله که روش پیچ بسته شده ...
مشکل ما چیه به نظر شما ؟

سلام
دوست عزیز
در سیستم صوتی برق رسانی منظم مهم ترین مورد هست
شما اتصالات منفی آمپلی فایر رو حتما باید به بدنه متصل کنید
یعنی باید صندلی عقب رو باز کنید قسمتی از رنگ بدنه رو با دریل تراش بدین و سوراخ بزنید و سیم منفی رو به بدنه
متصل کنید. برای اتصالات حتما از کابل شو های خوب استفاده کنید.
حتما قسمت سر باتری که برق از قسمت مثبت اومده باید محکم باشه و فیوز آمپلی فایر رو حتما از جنس مرغوب استفاده کنید

این کارهارو انجام بدین و بعد نتیجه رو ببینید چی میشه

hamidR15
17-01-2017, 00:24
پس پروتكت آمپلي تو ولوم بالا بخاطرهمين موضوع بوده احتمالا! درسته ؟
برا بريج كردن صحيح فقط ميشه يك جفت كواك رو آمپلي بست!
حالا دو تا سوال به ذهنم رسيد :
١- نحوه اتصال rc ها به چه صورتي ميشه در صورت استفاده از بريج صحيح و اتصال يك جفت كواكسيال چون دو جفت ورودي rc داره ، يك جفت برا كانال ١و٢ و يك جفت هم برا ٣ و٤ ، ميشه توضيح بديد ؟
٢- امكانش هست دو جفت باندها رو با هم بريج بست ؟ به آمپلي فشار نمياد يا اصلا صحيحه اين كار ؟ بدين صورت كه كابل هاي مثبت و منفي كامپ و كواك چپ يا راست به يك مثبت يا منفي كانال ١و٢ و بالعكس تو ٣و٤ بزاريم ، با فرض بر اينكه دو جفت rms يكسان داشته باشند ؟!
متشكرم
سلام
بله پروتکت مربوط به همین بوده.
1-فرقی نمیکنه. شما باید هر جفت سرفیشهای کابل RCA رو تو کانکتور مربوطه قرار بدی. یه جفت تو کانال 1/2 و یک جفت هم فقط تو خروجی باید بریج بستن رو رعایت کنی.3/4
2- خیر کار اشتباهی هست. چون باید بریج حتما 4 اهم باشه.

hamidR15
17-01-2017, 00:28
سلام
مرسی از آقا امیر و آقا حمید برای راهنمایی کردنشون
حمید جان یه مشکل دیگه طبق گفته شما باید ضخامت MDF رو از اندازه هایه داده شده توسط کاتالوگ کم کرد یعنی طبق اعداد زیر : (با توجه به اینکه تویه کاتالوگ گفته MDF 21mm)
333=42-375
318=42-360
308=42-350
32615=308*318*333
یعنی اینکه حجم باکس ما میشه 32.6 تا اینجا درست ؟
حالا مشکل اینجاست که داخله کاتالوگ گفته با این اندازه ها حجم باکس باید بشه 28.3 پس چرا اینجا ما 32.6 بدست اوردیم ؟

سلام مخلصم.
شما باید بر اساس قطر نصب ساب اندازه رو در بیاری و بر اساس اون اندازه ابعاد رو محاسبه کنی و حجم داخلیت رو به همون حدود 28-30 لیتر برسونی. اگر متوجه نمیشی فردا تماس بگیر باهام.

mohamadzi
17-01-2017, 00:39
سلام دوستان
ببخشید چند سوال داشتم من ضبط 1953 رو میخوام بگیرم و یک باند بدون آمپلی میخوام برای ماشینم بزارم
از بین باندهای 6986 یا 6966 یا 6965V3 کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

mohamad skystar
17-01-2017, 10:41
سلام دوستان
ببخشید چند سوال داشتم من ضبط 1953 رو میخوام بگیرم و یک باند بدون آمپلی میخوام برای ماشینم بزارم
از بین باندهای 6986 یا 6966 یا 6965V3 کدوم رو پیشنهاد می کنید؟

گیفیت باند 6986 برای دریافت صدای متوسط خوبه
اما برای رسیدن به صدای با کیفیت و پر قدرت و صاف نیاز به آمپلی فایر دارین.
اگر الان شرایط خرید آمپلی فایر رو ندارین بعدا حتما بگیرید

775e
17-01-2017, 14:27
سلام و عرض خسته نباشد برای بهترین کیفیت صدا برای 405 داشبورد جدید به من باند Kenwood KFC-PS6985 پیشنهاد دادن
از آمپلی نمی خوام استفاده کنم و کیفیت مناسبی داشته باشه برام مهم....
نظر استاید چیه ... خیلی ممنون از پاسخگوییتون...

ARSENAL.COM
17-01-2017, 18:18
سلام مجدد بچه ها کسی درمورد برند هایفونیکس اطلاعات داره ؟ کجا میشه تهیه کرد . .

mohamad skystar
17-01-2017, 20:52
سلام و عرض خسته نباشد برای بهترین کیفیت صدا برای 405 داشبورد جدید به من باند Kenwood KFC-PS6985 پیشنهاد دادن
از آمپلی نمی خوام استفاده کنم و کیفیت مناسبی داشته باشه برام مهم....
نظر استاید چیه ... خیلی ممنون از پاسخگوییتون...

اگر فقط یک جفت باند میخواین بو اهل سیستم های سنگین تر نیستین این باند از کیفیت صدای مناسبی برخورداره و میتونید انتخاب کنید
چون شما بدون آمپلی فایر میخوای نصب کنی یه صدای متوسط دریافت میکنی
و روی صداهای بلندتر احتمالا کم میاره
با نصب آمپلی فایر از یک صدای با کیفیت تر شفاف تر لذت ببرید

nemesis_22044
18-01-2017, 09:08
سلام حمید جان حالت خوبه ؟
داداش با تمام راهنمایی هایی که کردی بازم اون چیزی که باید درست میشد رو موفق نشدم ردیف کنم :n28: آقا دزده هم گوشیم رو چند وقت پیش لازم داشت بردش تمامه شماره هام از بین رفت دیگه نتونستم زنگ بزنم بهت مزاحمت بشم (شمارت رو برام بفرست ممنون)
آقا میدونم خستت کردم ولی ساخت این باکس کاره من نیست مشخصاتشو بهت میدم اگه زحمتی نیست محسباتشو برام انجام بدی و یک یه باکس برام طراحی کنی و اندازه هاشو بهم بدی واقعا شرمندم میکنی.
ساب کنوود 3010
باکس سیلد
حجم 28.3 لیتر
تا جایی که امکان داره ویبره نداشته باشه
دستت درد نکنه

hamidR15
20-01-2017, 20:52
سلام حمید جان حالت خوبه ؟
داداش با تمام راهنمایی هایی که کردی بازم اون چیزی که باید درست میشد رو موفق نشدم ردیف کنم :n28: آقا دزده هم گوشیم رو چند وقت پیش لازم داشت بردش تمامه شماره هام از بین رفت دیگه نتونستم زنگ بزنم بهت مزاحمت بشم (شمارت رو برام بفرست ممنون)
آقا میدونم خستت کردم ولی ساخت این باکس کاره من نیست مشخصاتشو بهت میدم اگه زحمتی نیست محسباتشو برام انجام بدی و یک یه باکس برام طراحی کنی و اندازه هاشو بهم بدی واقعا شرمندم میکنی.
ساب کنوود 3010
باکس سیلد
حجم 28.3 لیتر
تا جایی که امکان داره ویبره نداشته باشه
دستت درد نکنه
سلام
ای بابا گوشی رو چه را دادی ببرن؟:n02:شمارم رو برات pm میکنم.این نقشه ایه که قدیم برای یه ساب اینفینیتی طراحی کرده بودم.به اندازه های اون کار نداشته باش.اندازه های شما بیرونیش میشه 34 سانتیمتر و داخلش هم باید 30.8 سانتیمتر باشه.
دو تا پنل عدد 34*34 سانتیمتری برای سقف و کف باکس
دو تا پنل 34*30.8 سانتیمتری برای جلو و پشت باکس
دو تا پنل 30.8*30.8 هم برای کناره ها بده برات ببرن.فقط حواست باشه MDF خام باشه حتما روکش نداشته باشه.

saeid 22
20-01-2017, 23:09
سلام خسته نباشید آقا حمید من آمپلی پایونیر ۵۶۰۲ دارم به نظر شما این رو بخوام وصل کنم به ساب گیلدن هنوز ساب نخریدم مثلا تا ۳۰۰ تومن احتمال داره ساب رو بسوزنه یا نه گین درست تنظیم بشه مشکلی ایجاد نمی کنه چون اگه اشتباه نکنم ساب گیلدن ۲۵۰ آر ام اس بود این آمپ ۴۵۰ واته .باتشکر

mohsen_z222
21-01-2017, 14:06
سلام
من رو ماشین قبلی یه ضبط پایونیر 3650 و
یه جفت باند پایونییر 6975s داشتم
با توجه به اینکه علاقه ای به زیاد کردن صدا نداشتم آمپ نخریدم ولی کیفیت صدای این مجموعه داخل پراید به دله من ننشست
الان ماشینو عوض کردم و 206 برداشتم و میخام سیستم قبلی رو روش بزارم ولی با توجه به تجربه قبلی میخام آمپ بخرم و بلند گوها که آمپ خور نیست رو عوض کنم
گذاشتن آمپ در صدای کم تفاوتی در کیفیت ایجاد میکنه؟
حالا اگه متفاوته شما با کمترین هزینه و کیفیت خوب در صدای کم چه آمپ و بلنگو به من پیشنهاد میکنید
یا اینکه سیتم قبلیم رو بزارم و بیخیال ارتقا اون بشم

mohamad skystar
21-01-2017, 14:58
سلام
من رو ماشین قبلی یه ضبط پایونیر 3650 و
یه جفت باند پایونییر 6975s داشتم
با توجه به اینکه علاقه ای به زیاد کردن صدا نداشتم آمپ نخریدم ولی کیفیت صدای این مجموعه داخل پراید به دله من ننشست
الان ماشینو عوض کردم و 206 برداشتم و میخام سیستم قبلی رو روش بزارم ولی با توجه به تجربه قبلی میخام آمپ بخرم و بلند گوها که آمپ خور نیست رو عوض کنم
گذاشتن آمپ در صدای کم تفاوتی در کیفیت ایجاد میکنه؟
حالا اگه متفاوته شما با کمترین هزینه و کیفیت خوب در صدای کم چه آمپ و بلنگو به من پیشنهاد میکنید
یا اینکه سیتم قبلیم رو بزارم و بیخیال ارتقا اون بشم

با توجه به اینکه گفتین به بلند کردن صدا زیاد علاقه ای ندارین اما کیفیت
براتون مهم هست
با یک آمپلی فایر 2 کانال میتونید قدرت و کیفیت صدا رو ارتقا بدین
و لذت ببرید و نیازی به هزینه های اضافی نیست مگر اینکه قصد داشته باشین
صدا رو حرفه ای تر کنید که مباحث فنی تر میشه
که آقا حمید استاد انجمن میان و راهنماییتون میکنن

mohsen_z222
21-01-2017, 16:32
با تشکر محمد جان
خب حالا با این اوصاف چه آمپلی فایری پیشنهاد میکنید
در ضمن باند های من آمپ خور نیست و باید باند نیز تهیه کنم
در این مورد نیز راهنمایی بفرمایید
با تشکر

saeid 22
22-01-2017, 01:25
با تشکر محمد جان
خب حالا با این اوصاف چه آمپلی فایری پیشنهاد میکنید
در ضمن باند های من آمپ خور نیست و باید باند نیز تهیه کنم
در این مورد نیز راهنمایی بفرمایید
با تشکر
شما آخرش تا چقدر میخوای هزینه بکنی تا دوستان راحتتر بتونن راهنماییت بکنن؟

mohsen_z222
22-01-2017, 09:37
من یه جفت باند
sony gtx 6930l
دست دوم دارم و ضبط پایونیر 3650 هم دارم
با این اوصاف فقط احتیاج به آمپ دارم برای آمپ حداکثر 200 یا کمتر میخام هزینه کنم حالا شما چه مارکی رو پیشنهاد میکنید
ولی باند رو هم نمی دونم که جواب میده یا نه
اگه جواب میده که هیچ اگه جواب نمیده باند چی بگیرم

amir200812
22-01-2017, 20:12
من یه جفت باند
sony gtx 6930l
با این اوصاف فقط احتیاج به آمپ دارم برای آمپ حداکثر 200 یا کمتر میخام هزینه کنم حالا شما چه مارکی رو پیشنهاد میکنید

آمپلی از برند های معتبر که Pioneer GM-A3702 یا Kenwood KAC-PS527 و Sony XM-N502 میتونن مناسب باشن با قیمت حدود 170 تا 200 تومن.(هر کانال 60~65 وات روی 4 اوهم میدن)
مگر اینکه بخواید از برند های رده پایینتر استفاده کنید که بنظر من جالب نیستند.

در مورد باند هاتون یک سوال:
اینا چند اوهم هستند؟ چون حتی سایت خود سونی هم چیزی ننوشته!

من خودم صداشو نشنیدم، ولی یکی از دوستام قبلا داشت، میگت کیفیت صداش خیلی بالا نیست و بیسش خشکه.

saeid 22
23-01-2017, 15:00
من یه جفت باند
sony gtx 6930l
باندات قویه 150RMS قدرتشه تا زیر 200 تومن آمپلی خوبی نمی تونی بخری که بتونه از پس باندات بر بیاد و پول دور ریختنه شما باید آمپلی GM-A5602 پایونیر رو تهیه کنی که 300 خورده ای پولشه

ARSENAL.COM
25-01-2017, 13:00
سلام دوستان کسی میتونه کمکم کنه بدونم خروجی های این ساب اکتیو کارایش برای چی هست ؟!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]);

1- line in
2- high level in
3- audio sense /on/off
4-xover
5- phase
6- inputload

amir200812
25-01-2017, 15:13
سلام دوستان کسی میتونه کمکم کنه بدونم خروجی های این ساب اکتیو کارایش برای چی هست ؟!
1- line in
2- high level in
3- audio sense /on/off
4-xover
5- phase
6- inputload

اینا هیچکدوم خروجی نیستند! همشون ورودی هستند تقریبا:
line in که همون ورودی RC هست که پشت پخشه و سوکتش هم مشابه همین هست!
اگه پخش RC نداشت ، باید هروجی بلندگوی پخش رو به high level in بزنی.
*همزمان نباید هر 2 وصل باشن!

audio sense رو مطمعن نیستم، ولی احتمالا برای شرایطی هست که دارید از high level استفاده میکنید و ساب رو خاموش و روشن میکنه (مشابه اینو تو دفترچهی ه آمپلی پایونیر دیده بودم)

بقیه رو هم چیز مشخصی در موردشون نمیدونم و فکر کنم بهترین کار مراجعه به دفترچه محصول باشه.

farshad0123
25-01-2017, 15:49
من یه جفت باند
sony gtx 6930l

باندها خیلی قوین توقف تولید هم شدن اصلا گیر نمیاد ازشون حالا که میخوای هزینه کنی باید یه امپی بگیری که حداقل 120 ار ام اس بده اگه امپ چهار کانال میخوای باید gtr4a سونی(حدودا 470 تومن) یا 1004 کنوود(حدودا 550 تومن) بگیری که باندها رو روی دو کانال میزارید و دو کانال دیگه خالی میمونه و اگر امپ دو کانال میخواید 5602 پایونیر(حدودا 350 تومن)
اگه بخوای زیر 200 تومن هزینه کنی باید امپ دو کاناله 60-70 ار ام اسی مثل 502 سونی یا 527 کنوود بگیری که نهایتا 60 درصد صداشونو میده

snowwolf
25-01-2017, 15:49

سلام. دوستان کسی میدونه این پخش چه مدلیه (مارکش سونیه) و اینکه چقدر میرزه .(3 جفت خروجی هم داره )

amir200812
26-01-2017, 13:14
از آقا حمید و بقیه دوستان یه سوال دارم:
وقتی تو یک سیستم صوتی صدای خواننده ضعیفه، چه بازه فرکانسی رو باید تقویت کرد!؟

مثلا در مورد ماشین خودم:
یه جفت Pioneer TS-A2503i دارم که بیس خوبی دارند! ولی صدای خواننده کمی ضعیفه و گم میشه تو آهنگ!
حالا من باید تویتر اضافه کنم؟ سوپر تیوتر اضافه کنم؟ یا میدرنج و میدبیس و ... !!!؟؟؟

* بر اساس مطالبی که تو اینترنت پیدا کردم، فرکانس صحبت انسان از حدود 80Hz شروع میشه و تا حدود 270Hz میرسه.
بر این اساس نه تویتر و نه سوپر تویتر بدردم نمیخوره!

مثلا Dragster Midwoofer DME8.1 که بازه فرکانسی 90 تا 10000 داره!؟
یا Earthquake EQ8-8 که بازه فرکانسی 87 تا 10000 داره!؟
یا ...

hamidR15
27-01-2017, 01:45

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]);

1- line in
2- high level in
3- audio sense /on/off
4-xover
5- phase
6- inputload

سلام علی جان.منظورتون از خروجیهای چیه؟اینا که نام بردین خروجی نیستن.این یه ساب اکتیو هست.یعنی آمپلیفایر داخلی داره پس:
1-دو تا ورودیRCA داره که از خروجیهای ساب ووفر پخش با کابل بهش متصل میشه جهت انتقال سیگنال.
2-کانکتور های لول هم تعبیه شده برای پخشهائی که خروجی RCA ندارن یا تعدادشون کم هست مثلا یک جفت RCA دارن.
3-کلید خاموش و روشن کردن هست احتمالا.
4-کراس اوور ساب ووفر هست که یک کراس LPF هست با پتانسیومتر تنظیم فرکانس.
5-تغییر فاز(خیلی کاربرد نداره)
6-امپدانس ورودی احتمالا مربوط به حالت اتصال از طریق های لول هست.

hamidR15
27-01-2017, 01:55
از آقا حمید و بقیه دوستان یه سوال دارم:
وقتی تو یک سیستم صوتی صدای خواننده ضعیفه، چه بازه فرکانسی رو باید تقویت کرد!؟

مثلا در مورد ماشین خودم:
یه جفت Pioneer TS-A2503i دارم که بیس خوبی دارند! ولی صدای خواننده کمی ضعیفه و گم میشه تو آهنگ!
حالا من باید تویتر اضافه کنم؟ سوپر تیوتر اضافه کنم؟ یا میدرنج و میدبیس و ... !!!؟؟؟

* بر اساس مطالبی که تو اینترنت پیدا کردم، فرکانس صحبت انسان از حدود 80Hz شروع میشه و تا حدود 270Hz میرسه.
بر این اساس نه تویتر و نه سوپر تویتر بدردم نمیخوره!

مثلا Dragster Midwoofer DME8.1 که بازه فرکانسی 90 تا 10000 داره!؟
یا Earthquake EQ8-8 که بازه فرکانسی 87 تا 10000 داره!؟
یا ...
سلام
اجرای بخش ووکال موزیکها رو اسپیکرهای میدرنج به عهده دارن اما تو کامپوننتهای مختلف فرق میکنه.بخشی از این فرکانس هم میدرنج اجرا میکنه هم ووفر و بخشی هم تویترها که اگر 28mm باشن کار میدرنج رو هم تقریبا انجام میدن. از طرفی ووفرهائی که به جای داست کپ ، فیز دارن صدای میدرنج با کیفیت تری نسبت به مورد مشابه اما با داست کپ هستند.
بهترین کار استفاده یک جفت کامپوننت خوب و با کیفیت در کنار کراس اوور خوب در استیج جلو هست که در نهایت همه با هم صدای واضح و شفاف تحویل میدن.

Capitan_navaro
27-01-2017, 02:20
سلام آقا خسته نباشید من تازه عضو شدم میخوام از اطلاعات استادای انجمن استفاده کنم،،،یه سوال دارم من یه پخش پایونر 5450sd,,یه جفت باند jbl595 ویه ساب پایونر 305c. دارم چه امپی واسه من مناسبه؟

sougand1389
28-01-2017, 12:50
سلام
بله پروتکت مربوط به همین بوده.
1-فرقی نمیکنه. شما باید هر جفت سرفیشهای کابل RCA رو تو کانکتور مربوطه قرار بدی. یه جفت تو کانال 1/2 و یک جفت هم فقط تو خروجی باید بریج بستن رو رعایت کنی.3/4
2- خیر کار اشتباهی هست. چون باید بریج حتما 4 اهم باشه.

مرسي آقا حميد گل و دوست داشتني كه وقت ميزاريد تو انجمن !
اين اعداد فارسي و انگليسي جابجا شده تو نوشته شما ، سوالمو مجدد ميپرسم لطفا راهنمايي كنيد :

پخش ماشينم دو دين پايونير هست و دو جفت خروجي آرسي داره يه جفت برا باندها و يه جفت هم مخصوص ساب ، حالا من ميخوام بريج ببندم برا يه جفت باندم ، براي بريج بستن دو جفت آرسي باند و ساب بايد به ورودي آرسي هاي چهار كانال مربوطه آمپ بخوره يا همون يه جفت خروجي آرسي باند بايد بره به آمپ و دو تا تبديل ١ به ٢ بخوره و به كانال ٣ و ٤ داده بشه ؟!
نحوه بستن سيم باندها هم اينطور متوجه شدم مثبت و منفي يك باند به يك مثبت كانال ١ و يه منفي كانال ٢ و
مثبت و منفي باند ديگه به يك مثبت و منفي كانال ٣ و ٤
درسته ؟
متشكرم.

mohsen_z222
28-01-2017, 15:03
با سلام
برای این باند با مشخصات زیر کدوم یک از این آمپلیفایر ها رو پیشنهاد میدید
sony gtx-6931
-این بان آمپ خور هست و حداقل توان 100 و حداکثر 400 - حساسیت 92 دسیبل - فرکانس 45-22000 با 4 اهم
2 آمپ مد نظر دارم هر دو پایونیر
اول 3702 با حداقل 60 وات و حداکثر 500
دوم 5602 با حداقل 150 و حداکثر 300
هر دو آمپ دو کانال است
از یه طرف باند دوم هزینه بیشتری داره و حداقل توان اون بیشتر از توانه باند هستش و لی لز طرفه دیگه برای آینده نگری و تعویض باند ها در آینده گزینه بهتری میشه
حالا با این اوصاف پیشنهاد شما دوستان کدوم آمپ هستش

mohsen_z222
29-01-2017, 10:15
با سلام
sony gtx-6931
-این بان آمپ خور هست و حداقل توان 100 و حداکثر 400 - حساسیت 92 دسیبل - فرکانس 45-22000 با 4 اهم
هر دو آمپ دو کانال است
از یه طرف باند دوم هزینه بیشتری داره و حداقل توان اون بیشتر از توانه باند هستش و لی از طرفه دیگه برای آینده نگری و تعویض باند ها در آینده گزینه بهتری میشه
یا اینکه اصلن یه آمپ 4 کانال بگیرم که در آینده بتونم 2 تا بلندگوی جلو رو هم باهاش عوض کنم(ماشین 206)
4 کانال در 4 اهم
4704 حداقل 40 و حداکثر 80
6604 حداقل 60 حداکثر 60
6704 حداقل 60 حداکثر 170
در کل چه تناسبی بین حداقل و حداکثر باند و آمپلی فایر باید وجود داشته باشه

chaharnazm
29-01-2017, 11:47
درود. جایی هست که ریموت کنترل نو پخش پایونیر 8650bt بفروشه؟ ریموت همین مدل میخوام نه CD R 320.

mohamad skystar
31-01-2017, 00:24
درود. جایی هست که ریموت کنترل نو پخش پایونیر 8650bt بفروشه؟ ریموت همین مدل میخوام نه CD R 320.

باید به مراکز فروش پخش خودرو در بازار مراجعه کنید یا تعمیرگاه های تخصصی پخش خودرو
کنترل نو فکر نکنم گیر بیاد اما دست دوم تمیز میشه پیدا کرد

daaadaaa
31-01-2017, 08:45
با کابل aux میشه آهنگ تصویری روی گوشی پخش کرد؟ یا خروجی صدا رو باند ماشین قرار داد؟سلام
اگه با کابل aux گوشی رو به ضبط ماشین وصل کنیم.

1- اگه آهنگ تصویری یا فیلم توی گوشی باشه پخش کنیم از تو گوشی آیا صداش از تو ضبط ماشین پخش میشه؟ (ضبط به عنوان خروج صدا برای گوشی)
2- آهنگ تصویری یا فیلم روی فلش و ضبط باشه با کابل aux میشه تصویرش رو روی گوشی دید؟ (گوشی به عنوان مانیتور)

ضبط من پایونیر x195u هست و aux داره.گوشیم هم سونی t2

amir200812
31-01-2017, 09:05
با کابل aux میشه آهنگ تصویری روی گوشی پخش کرد؟ یا خروجی صدا رو باند ماشین قرار داد؟

سلام
اگه با کابل aux گوشی رو به ضبط ماشین وصل کنیم.

1- اگه آهنگ تصویری یا فیلم توی گوشی باشه پخش کنیم از تو گوشی آیا صداش از تو ضبط ماشین پخش میشه؟ (ضبط به عنوان خروج صدا برای گوشی)
2- آهنگ تصویری یا فیلم روی فلش و ضبط باشه با کابل aux میشه تصویرش رو روی گوشی دید؟ (گوشی به عنوان مانیتور)

ضبط من پایونیر x195u هست و aux داره.گوشیم هم سونی t2

1:بله
2:خیر

amir200812
31-01-2017, 15:08
با سلام
sony gtx-6931
هر دو آمپ دو کانال است
از یه طرف باند دوم هزینه بیشتری داره و حداقل توان اون بیشتر از توانه باند هستش و لی از طرفه دیگه برای آینده نگری و تعویض باند ها در آینده گزینه بهتری میشه
یا اینکه اصلن یه آمپ 4 کانال بگیرم که در آینده بتونم 2 تا بلندگوی جلو رو هم باهاش عوض کنم(ماشین 206)
4 کانال در 4 اهم
4704 حداقل 40 و حداکثر 80
6604 حداقل 60 حداکثر 60
6704 حداقل 60 حداکثر 170
در کل چه تناسبی بین حداقل و حداکثر باند و آمپلی فایر باید وجود داشته باشه

عزیز حداقلی در کار نیست!
توانی که به عنوان حداقل در نظر گرفتید، توان RMS هست! و یک جورایی حداکثر حساب میشه نه حداقل...
و مهم ترین فاکتور هم همینه.

مثلا وقتی باند شما 100 وات RMS هست، بنا به گفته سازنده باند، میتونه قدرتی برابر 100 وات RMS رو تحمل کنه و اگه بیشتر از 100 باشه ممکنه به باند صدمه بزنه!

حالا یک فاکتور دیگه که در مورد این باند مشخص نیست اینه که مقاومت این باند چند اوهم هست!؟ چون این خیلی مهمه...(احتمالا 4 اوهمه ولی مطمعن نیستم)
مثلا 5602 که نوشتید روی 4 اوهم 150 وات RMS میده که حالا ممکنه با کم کردن گین و ... بشه کنترلش کرد و به باند 100 وات زد!
اما همین آمپلی روی 2 اوهم 225 وات RMS میده که اگه باند شما 2 اوهم باشه، با یک اشتباه کوچیک تو تنظیمات ، باند هارو دود میکنه...

در کل بنظر من آمپلی مثل 3702 برای این باند کافی هست! مخصوصا اگه باند هاتون 2 اوهم باشن.
و اگه در آینده قطعات جدیدی به سیستم میخواید اضافه کنید 6704 ...

reza_khoshtip
31-01-2017, 22:09
سلام دوستان
کنوود x400 دست دوم چند میارزه و اصلا ارزش خرید داره؟

و چطور میشه پخش دست دوم رو تست کرد که کاملا سالمه یا نه؟

mohsen_z222
31-01-2017, 22:24
من آمپ 6704 رو انتخاب کردم
6704 حداقل 60 حداکثر 170 در 4 اهم
باند های من 4 اهم است
حداقل توان 100 و حداکثر 400
با توجه به گفته شما اگه من آمپ رو قدرت 170 تنظیم کنم باند ها آسیب میبینن (
میتونه قدرتی برابر 100 وات RMS رو تحمل کنه و اگه بیشتر از 100 باشه ممکنه به باند صدمه بزنه!)
درسته؟
مورد دوم
1 جفت کامپوننت هم برای درب جلو 206 میخام بگیرم مدل
jbl gt7_6c حداقل 50 و حداکثر 150 با 4 اهم
خب با این وجود اگه تنظیمات کانال دوم رو روی حداقل قرار بدم میشه از این کامپوننت استفاده کرد؟
مورد سوم
مشخص کردن اینکه یه باند قابلیت اتصال به آمپلیفایر رو داره یا نه دقیقا از روی حداقل توان اون میشه فهمید درسته؟
ولی مشکل اینجاس باند پایونیر 6975s حداقل 80 و حداکثر 500 است
و دقیقا مدله مشابه 6975v2 هم همین مشخصات رو داره
خب حالا چرا اولی رو میگن از آمپ پشتیبانی نمیکنه

hamidR15
31-01-2017, 23:14
سلام آقا خسته نباشید من تازه عضو شدم میخوام از اطلاعات استادای انجمن استفاده کنم،،،یه سوال دارم من یه پخش پایونر 5450sd,,یه جفت باند jbl595 ویه ساب پایونر 305c. دارم چه امپی واسه من مناسبه؟
سلام
خیلی خوش آمدین:n16:
کواک شما 150 واتیه.سابتون هم حدود 500 وات نیاز داره.گلیدن XL150C4 میتونید بگیرید حدود 1400

مرسي آقا حميد گل و دوست داشتني كه وقت ميزاريد تو انجمن !
اين اعداد فارسي و انگليسي جابجا شده تو نوشته شما ، سوالمو مجدد ميپرسم لطفا راهنمايي كنيد :

پخش ماشينم دو دين پايونير هست و دو جفت خروجي آرسي داره يه جفت برا باندها و يه جفت هم مخصوص ساب ، حالا من ميخوام بريج ببندم برا يه جفت باندم ، براي بريج بستن دو جفت آرسي باند و ساب بايد به ورودي آرسي هاي چهار كانال مربوطه آمپ بخوره يا همون يه جفت خروجي آرسي باند بايد بره به آمپ و دو تا تبديل ١ به ٢ بخوره و به كانال ٣ و ٤ داده بشه ؟!
نحوه بستن سيم باندها هم اينطور متوجه شدم مثبت و منفي يك باند به يك مثبت كانال ١ و يه منفي كانال ٢ و
مثبت و منفي باند ديگه به يك مثبت و منفي كانال ٣ و ٤
درسته ؟
متشكرم.
سلام خواهش میکنم لطف دارید.
شما با یه آمپ 4 کانال فقط میتونید یک جفت اسپیکر رو بریج ببندین.چون 4 تا خروجی تبدیل به یک جفت خروجی میشه دیگه درسته؟:n02:پس ساب رو نمیتونی ببندی.مگه آمپ 6 کانال باشه نه 4 کانال.و ساب هم نیاز به بریج کردن نداشته باشه.

با سلام
sony gtx-6931
هر دو آمپ دو کانال است
از یه طرف باند دوم هزینه بیشتری داره و حداقل توان اون بیشتر از توانه باند هستش و لی لز طرفه دیگه برای آینده نگری و تعویض باند ها در آینده گزینه بهتری میشه
حالا با این اوصاف پیشنهاد شما دوستان کدوم آمپ هستش
سلام
همیشه سعی کنید آمپلیفارتون از اسپکیر قویتر باشه.به نظر من 5602 رو انتخاب کنید.

سلام دوستان
کنوود x400 دست دوم چند میارزه و اصلا ارزش خرید داره؟

و چطور میشه پخش دست دوم رو تست کرد که کاملا سالمه یا نه؟

سلام
قیمت آکش 360 هست.اگر تمیز باشه و کارتنش هم باشه باید 30% کم کنی میشه قیمت مصرف کننده.
تست خاصی نداره پخش. همینکه چک کنی هد و بقیه متعلقاتش سالمه و کار میکنه کافیه.

reza_khoshtip
01-02-2017, 11:10
سلام
خیلی خوش آمدین:n16:
کواک شما 150 واتیه.سابتون هم حدود 500 وات نیاز داره.گلیدن XL150C4 میتونید بگیرید حدود 1400

سلام خواهش میکنم لطف دارید.
شما با یه آمپ 4 کانال فقط میتونید یک جفت اسپیکر رو بریج ببندین.چون 4 تا خروجی تبدیل به یک جفت خروجی میشه دیگه درسته؟:n02:پس ساب رو نمیتونی ببندی.مگه آمپ 6 کانال باشه نه 4 کانال.و ساب هم نیاز به بریج کردن نداشته باشه.

سلام
همیشه سعی کنید آمپلیفارتون از اسپکیر قویتر باشه.به نظر من 5602 رو انتخاب کنید.

سلام
قیمت آکش 360 هست.اگر تمیز باشه و کارتنش هم باشه باید 30% کم کنی میشه قیمت مصرف کننده.
تست خاصی نداره پخش. همینکه چک کنی هد و بقیه متعلقاتش سالمه و کار میکنه کافیه.
سلام
کارتن نداره
مهمه که کارتن داشته باشه؟
میشه بفرمایید اقلام داخل کارتن چیا هستش؟
ممنون

mohsen_z222
01-02-2017, 12:32
باند های من 4 اهم است
میتونه قدرتی برابر 100 وات RMS رو تحمل کنه و اگه بیشتر از 100 باشه ممکنه به باند صدمه بزنه!)
درسته؟
مورد دوم
خب با این وجود اگه تنظیمات کانال دوم رو روی حداقل قرار بدم میشه از این کامپوننت استفاده کرد؟
مورد سوم
مشخص کردن اینکه یه باند قابلیت اتصال به آمپلیفایر رو داره یا نه دقیقا از روی حداقل توان اون میشه فهمید درسته؟

امير موسر
02-02-2017, 10:09
باند های من 4 اهم است
درسته؟
مورد دوم
مورد سوم

فقط به اون مشخصات ربطی نداره ! 6975V2 سری چمپیون و کلا داستانش فرق داره ، کیفیت صفحه و تیوتر و سیم پیچ و ...

blackbird1370
02-02-2017, 19:11
سلام
کارتن نداره
مهمه که کارتن داشته باشه؟
میشه بفرمایید اقلام داخل کارتن چیا هستش؟
ممنون

سلام به شما و بقیه دوستان.
چون خودم ایکس 400 دارم، جواب میدم.
کارتنش که به درد گارانتی میخوره، البته اگه مدت گارانتی باقی مونده باشه؛ و موقع فروش هم کمکتون میکنه. من فایده دیگه ای براش متصور نیستم.
اقلام داخل کارتنش هم یه کیسه پلاستیکی واسه هد؛ کنترل؛ سوکت پشت پخش (که به محصولات ایرانخودرو نمیخوره)؛ یه قاب فلزی که داخل داشبورد نصب میشه برای نگه داشتن ضبط؛ یه آچار برای درآوردن بدنه اصلی پخش از داخل همین قاب.
حتماً هم چک کنید که کابل یو اس بی پخش سالم باشه و اتصالی نداشته باشه.
امیدوارم سالمش گیرتون بیاد و استفاده کنید؛ پخش خوش صداییه.

reza_khoshtip
03-02-2017, 16:12
سلام به شما و بقیه دوستان.
چون خودم ایکس 400 دارم، جواب میدم.
کارتنش که به درد گارانتی میخوره، البته اگه مدت گارانتی باقی مونده باشه؛ و موقع فروش هم کمکتون میکنه. من فایده دیگه ای براش متصور نیستم.
اقلام داخل کارتنش هم یه کیسه پلاستیکی واسه هد؛ کنترل؛ سوکت پشت پخش (که به محصولات ایرانخودرو نمیخوره)؛ یه قاب فلزی که داخل داشبورد نصب میشه برای نگه داشتن ضبط؛ یه آچار برای درآوردن بدنه اصلی پخش از داخل همین قاب.
حتماً هم چک کنید که کابل یو اس بی پخش سالم باشه و اتصالی نداشته باشه.
امیدوارم سالمش گیرتون بیاد و استفاده کنید؛ پخش خوش صداییه.
دوست عزیز کیسه پلاستیکی واسه هد چیه؟
کابل یو اس بی هم همراهش هست؟
تو -- گفته شده که سوکت فابریک ایران خودرو و سایپا همراهش هست
دوست عزیز هاردکیس هم داره؟
یه عکس لطفا از آچارش بزار
ممنون

reza_khoshtip
03-02-2017, 20:36
دوستان یک جفت باند کنوود 7100 با پخش کنوود ایکس 400 بدون آمپلی جواب میده؟

mohamad skystar
03-02-2017, 20:44
دوستان یک جفت باند کنوود 7100 با پخش کنوود ایکس 400 بدون آمپلی جواب میده؟

جواب میده اما یک صدای معمولی در ولوم های متوسط

برای دریافت صدای با کیفیت تر نصب آمپلی فایر الزامی هست

hamidR15
03-02-2017, 22:35
اصلاح شد
من در کل به 3 تا آمپ رسیدم

pioneer GM-A6704
1000 وات - در 4 اهم حداقل 60 - قیمت حدود 350

:n02:
kenwood KAC-PS847
800 وات - در 4 اهم حداقل 60 قیمت حدود 350

jbl GX-A604
435 وات - در 4 اهم 4 عدد 60 وات قیمت حدود 320

خب حالا با توجه به اینکه به بلندی صدا احتیاج ندارم و فقط کیفیت و تعداد بیشتر صدا رو میخام شما به ترتیب کدوم موارد رو پیشنهاد میکنید
البته با دلیل ذکر کنید
سپاسگذارم

و برای کامپوننت به 4 مورد

JBL GT7-6c
با مشخصات حداقل 50 و حداکثر 150 قیمت حدود 200 - 4 اهم- 16 سانتی - عمق 66میلی متر

helix E 6X.2
با مشخصات حداقل 60 حداکثر 180 قیمت حدود 260 - 4 اهم - 16 سانتی - عمق 65میلی متر البته کامپوننت نیست (باند معمولی)

helix B 62C.2
با مشخصات حداقل 60 حداکثر 180 قیمت حدود 280 - 4 اهم - 16 سانتی - عمق 61میلی متر

infinity pr6500cs
با مشخصات 3 اهم حداقل 80 و حدکثر 160 حدود 250 تومن عمق 52 میلیمتر

روی درب جلوی 206 هاچبک بلند گوی 16 سانتی و با چه عمقی میشه کار کرد؟
باند هلیکس رو داخل اصفهان میشه تهیه کرد؟
و از لحاظ کیفیت و اینکه قراره به آمپ وصل بشن کدوم باند رو پیشنهاد میکنید؟

سلام
ببین دوست عزیز همه این قطعات که ذکر کردین تقریبا تو یه حد و رده هستند.صدای معمولی بهتون میدن. البته اسپیکر هلیکس تو اینا از همه بهتره منظورم فقط سریه E ش هست نه بلو.
رو درهای 206 16 میتونین نصب کنید البته امکان داره اون قاب پلاستیکی پشت مگنت رو نیاز باشه برش بدین و در بیاریدش.
ضمنا E6X.2 کامپوننت نیست کواکسیاله.

amir200812
04-02-2017, 05:52
با تشکر از حمید جان
ولی من باز هم به نظرات و تجربه شما احتیاج دارم
لطفا نظرتون رو اعلام کنید

من در کل به 3 تا آمپ رسیدم

pioneer GM-A6704

:n02:
kenwood KAC-PS847

jbl GX-A604

خب حالا با توجه به اینکه به بلندی صدا احتیاج ندارم و فقط کیفیت و تعداد بیشتر صدا رو میخام شما به ترتیب کدوم موارد رو پیشنهاد میکنید
البته با دلیل ذکر کنید
سپاسگذارم

و برای کامپوننت به 4 مورد

JBL GT7-6c
با مشخصات حداقل 50 و حداکثر 150 قیمت حدود 200 - 4 اهم- 16 سانتی - عمق 66میلی متر

helix E 6X.2
با مشخصات حداقل 60 حداکثر 180 قیمت حدود 260 - 4 اهم - 16 سانتی - عمق 65میلی متر البته کامپوننت نیست (باند کواکسیال)

helix B 62C.2
با مشخصات حداقل 60 حداکثر 180 قیمت حدود 280 - 4 اهم - 16 سانتی - عمق 61میلی متر

infinity pr6500cs
با مشخصات 3 اهم حداقل 80 و حدکثر 160 حدود 250 تومن عمق 52 میلیمتر

روی درب جلوی 206 هاچبک بلند گوی 16 سانتی و با چه عمقی میشه کار کرد؟
باند هلیکس رو داخل اصفهان میشه تهیه کرد؟
و از لحاظ کیفیت و اینکه قراره به آمپ وصل بشن کدوم باند رو پیشنهاد میکنید؟

جناب میتونم بپرسم چرا هر پست رو چند بار تکرار میکنید!؟
دقیقا مشابه همین رو چند پست بالاتر فرستادید دیگه...

mashtio
04-02-2017, 18:49
باسلام.دوستان من پخش 80prs دارم و میخوام میدبیس و سوپرتیوتر بخرم به نظر شما از بین 2مارک درگ استر و گرندزیرو کدوم کیفیت صدا و قدرت بهتری دارن؟اگر مارک دیگه ای که نسبت به این مدلها بهتر اما توی رنج همین قیمت ها و حتی قیمت کمتر سراغ دارید معرفی کنید
درگ استر میدبیس dmx 10.2 ویا dmx 8.2 باسوپرتیوتر 102 یا 305
گرندزیرو هم میدبیس gzcw 12 75spl و سوپرتیوتر 5000spl
اگر کسی صداشون رو شنیده نظر خودشو درموردشون بگه و منو راهنمایی کنه ممنون میشم.باتشکر

kraytos
04-02-2017, 23:59
سلام خدمت اقا حمیده گل
اقا حمید این ساب های b2 audio کلا چطور سابایی هستن؟
چون جدیدا خیلی انگار طرفدار پیدا کرده بحثش همه جا هست که میگن دست سازه
ولی ظاهرا بیشتر قدرتی هست برای spl بازی مناسبه
نه که کیفیت نداشه باشه ولی قدرتش بیشتره
حالا شما خودت تست کردین یا از دوستانو اشناها در موردش شنیدین
skyeagle
05-02-2017, 15:49
با سلام
و عرض تشکر از راهنمایی های دوستان
بین این 4 تا آمپ کدوم بنظرتون کیفیت بهتری داره به ترتیب کیفیت ذکر کنید ممنون

pioneer GM-A6704

kenwood KAC-PS847

jbl GX-A604

hertz hcp4
4 عدد 65 وات قیمت حدود 375

البته آمپ هرتز رو به احتمال زیاد در اصفهان نمیشه تهیه کرد

باسلام
بنظر من برند هرتز از بقیه قوی تر هست
خودم هم این مدل رو گرفتم اما هنوز نصب نکردم من 350 گرفتم از توپخونه
البته اگر بتونید بیشتر هزینه کنید انتخابهای بهتری خواهید داشت مخصوصا در کلاس D از همین برند هرتز
از تهران هم میتونن براتون بفرستند

amir200812
05-02-2017, 17:37
باسلام
خودم هم این مدل رو گرفتم اما هنوز نصب نکردم من 350 گرفتم از توپخونه
البته اگر بتونید بیشتر هزینه کنید انتخابهای بهتری خواهید داشت مخصوصا در کلاس D از همین برند هرتز

تا جایی که میدونم آمپلی فایر کلاس D بیشتر برای ساب مناسبه و کلاس های A/B کیفیت بالاتری برای بلندگو های معمولی داره.

mohsen_z222
05-02-2017, 21:40

از تهران هم میتونن براتون بفرستند[/QUOTE]
اگه نصب کردید حتما تجربتون رو در اختیار ما هم بزارید
نحوه تهیه از تهران منظورتون خرید از سایته؟؟
از چه سایتی میشه خرید کرد و قابله اطمینانه؟؟
ممنون

hamidR15
05-02-2017, 21:46
ممنون[/QUOTE]
سلام
آدرس سایت اگر کسی میخواد بده به ایشون فقط از طریق پبغام خصوصی

سلام خدمت اقا حمیده گل
اقا حمید این ساب های b2 audio کلا چطور سابایی هستن؟
چون جدیدا خیلی انگار طرفدار پیدا کرده بحثش همه جا هست که میگن دست سازه
ولی ظاهرا بیشتر قدرتی هست برای spl بازی مناسبه
نه که کیفیت نداشه باشه ولی قدرتش بیشتره
حالا شما خودت تست کردین یا از دوستانو اشناها در موردش شنیدین
تاحالا از نزدیک ندیدم ولی همونطور که گفتی برای مصارف SPL هست.من فکر میکنم ریمارک هست این ساب.پدر مادر نداره.

باسلام.دوستان من پخش 80prs دارم و میخوام میدبیس و سوپرتیوتر بخرم به نظر شما از بین 2مارک درگ استر و گرندزیرو کدوم کیفیت صدا و قدرت بهتری دارن؟اگر مارک دیگه ای که نسبت به این مدلها بهتر اما توی رنج همین قیمت ها و حتی قیمت کمتر سراغ دارید معرفی کنید
اگر کسی صداشون رو شنیده نظر خودشو درموردشون بگه و منو راهنمایی کنه ممنون میشم.باتشکر
سلام
چرا میدبیس و تویتر؟شخصا اصلا بهتون توصیه میکنم هزینه نکن.اولش خیلی خوبه فرقی هم نداره گرند یا درگ ولی خیلی زود خسته میشی از صداش.
بهترین انتخاب خرید یک جفت کامپوننت خوب و با کیفیت هست.
من برند گلیدن رو بهتون پیشنهاد میکنم.از حدود 360 شروع میشه به بالا.

mashtio
05-02-2017, 22:06
ممنون
سلام
آدرس سایت اگر کسی میخواد بده به ایشون فقط از طریق پبغام خصوصی

سلام مخلصم.
تاحالا از نزدیک ندیدم ولی همونطور که گفتی برای مصارف SPL هست.من فکر میکنم ریمارک هست این ساب.پدر مادر نداره.

سلام
چرا میدبیس و تویتر؟شخصا اصلا بهتون توصیه میکنم هزینه نکن.اولش خیلی خوبه فرقی هم نداره گرند یا درگ ولی خیلی زود خسته میشی از صداش.
بهترین انتخاب خرید یک جفت کامپوننت خوب و با کیفیت هست.
من برند گلیدن رو بهتون پیشنهاد میکنم.از حدود 360 شروع میشه به بالا.[/QUOTE]

ممنونازپاسختون.حقیقتا پرتاب صدا برام مهمه ولی میبینم که هرتز کیفیت خوبی داره توی spl به نظر شما گزینه مناسبی هست؟

blackbird1370
06-02-2017, 21:11
دوست عزیز کیسه پلاستیکی واسه هد چیه؟
کابل یو اس بی هم همراهش هست؟
تو -- گفته شده که سوکت فابریک ایران خودرو و سایپا همراهش هست
دوست عزیز هاردکیس هم داره؟
یه عکس لطفا از آچارش بزار
ممنون

یه چیزی شبیه جای فریم عینک؛ که پنل پخش رو توش بذارید.
کابل هم همراهش نیست جداگونه؛ وصله به پشت پخشتون. چک کنید اتصالی نداشته باشه.
چون سلیقه من اینه که وسیله الکتریکی یا الکترونیکی که باز بشه رو دیگه نمیتونم استفاده کنم.
سوکت هم مال من که همراهش نبود؛ جدا تهیه کردم. که چیز خاصی هم نیست.
اون آچاره هم در واقع خارکِش هست واسه درآوردن بدنه اصلی ضبط.
نتیجه این که تنها چیزای مهم توی جعبه پخشه و پنلش و کنترلش.

mohsen_z222
07-02-2017, 08:29
با سلام و تشکر از همراهی شما دوستان
با توجه به اینکه باند هرتز رو نمیتونم تهیه کنم من آمپ
kenwood KAC-PS847
رو برای خرید انتخاب کردم
و 1 جفت باند گرد برای درهای جلو 206
helix E 6X.2
با مشخصات حداقل 60 حداکثر 180 قیمت حدود 260 - 4 اهم - 16 سانتی - عمق 65میلی متر
ضبط من پایونیر 3650 و باند sony gtx-6931 با مشخصات زیر رو موجود دارم
-این باند آمپلی فایر خور هست و حداقل توان 100 و حداکثر 400 - حساسیت 92 دسیبل - فرکانس 45-22000 و 4 اهم
و لی متاسفانه با بالا رفتن هزینه ها فقط قادر به تهیه یکی از موارد بالا یعنی یا آمپ و یا باند گرد هستم

حالا با توجه به اینکه بلندی صدا مهم نیست و فقط کیفیت صدا مهم است شما کدوم یک رو پیشنهاد میدید باند یا آمپ
ممنون فقط زود نظراتتون رو بدید تا من رو از تردید نجات بدید
:n13:
:n40:

borhan_3010
08-02-2017, 10:26
با سلام و تشکر از همراهی شما دوستان
با توجه به اینکه باند هرتز رو نمیتونم تهیه کنم من آمپ
kenwood KAC-PS847
رو برای خرید انتخاب کردم
و 1 جفت باند گرد برای درهای جلو 206
helix E 6X.2
با مشخصات حداقل 60 حداکثر 180 قیمت حدود 260 - 4 اهم - 16 سانتی - عمق 65میلی متر
ضبط من پایونیر 3650 و باند sony gtx-6931 با مشخصات زیر رو موجود دارم
-این باند آمپلی فایر خور هست و حداقل توان 100 و حداکثر 400 - حساسیت 92 دسیبل - فرکانس 45-22000 و 4 اهم
و لی متاسفانه با بالا رفتن هزینه ها فقط قادر به تهیه یکی از موارد بالا یعنی یا آمپ و یا باند گرد هستم

حالا با توجه به اینکه بلندی صدا مهم نیست و فقط کیفیت صدا مهم است شما کدوم یک رو پیشنهاد میدید باند یا آمپ
ممنون فقط زود نظراتتون رو بدید تا من رو از تردید نجات بدید
:n13:
:n40:

سلام
آمپلی رو ولوم های بالا تغذیه میکنه که باند کم نیاره
اگه ولوم متوسط گوش میدین موقت می تونین باند رو بگیرین و مشکل دیستورشن تا ولوم های متوسط پیش نمیاد تا سرفرصت هم آمپلی بخرین و هم سیم کشی رو تغییر بدین

فقط عنایت داشته باشین آمپلی عوض کنین باید سیم پک هم بگیرین جون سیم کشی فابریک خودش ضعیفه
اونم اگه جنس خوب نگیرین نویز میندازه و بیشتر اذیت می کنه حدود 70 تومن قیمت خودش + اجرت نصب جدا

ARSENAL.COM
08-02-2017, 13:02

سلام ضمن تایید حرفهای اقا حمید عزیز .. بنده خودم از برند ویگورویس استفاده کردم که درکنارقدرت کیفیت خوبی هم داشت و به نظرم از دو برندی که مد نظر شما هست بهتره . حالا باز دوستان متخصص بهتر میتونن نظر بدن . ولی خب اینکه خسته کننده میشه شکی نیست . ولی ازرش تجربه کردن و داشت :n06:

nima_fk
08-02-2017, 22:40
سلام یه دونه سیستم خوب و کار راه انداز واسه پژو میخواستم که کیفیت قابل قبولی داشته باشه و حدالامکان ارزون از کار دربیاد
ممنون

mohamad skystar
08-02-2017, 22:55
سلام یه دونه سیستم خوب و کار راه انداز واسه پژو میخواستم که کیفیت قابل قبولی داشته باشه و حدالامکان ارزون از کار دربیاد
ممنون

سلام

لطفا بفرمایید چقدر قصد دارید هزینه کنید؟
سیستم در حد یه پخش و باند میخواید یا حرفه ای تر ؟

چون این موارد در نصب سیستم مهم هستن و تعیین کننده نوع پخش و باند و برند انتخابی خواهندبود

nima_fk
08-02-2017, 23:01
سلام

لطفا بفرمایید چقدر قصد دارید هزینه کنید؟
سیستم در حد یه پخش و باند میخواید یا حرفه ای تر ؟

چون این موارد در نصب سیستم مهم هستن و تعیین کننده نوع پخش و باند و برند انتخابی خواهندبود
تا حداکثر ۶۰۰ یا ۶۵۰ .صداش کیفیت داشته برای داخل ماشین نه بیرون و راضی کننده باشه در حد قیمتش

mohamad skystar
08-02-2017, 23:26
تا حداکثر ۶۰۰ یا ۶۵۰ .صداش کیفیت داشته برای داخل ماشین نه بیرون و راضی کننده باشه در حد قیمتش

تو این رنج قیمت میتونی فعلا یه پخش و باند بخری
اما باید دقت کنی پخشی انتخاب کنی تا خروجی آمپلی فایر کامل داشته باشه تا بعد در زمانی
که بخوای سیستم رو ارتقا بدی حداقل نیاز به تعویض پخش نداشته باشی

نظر شخصی من اینه شما پخش کنوود مدل X700 برداری با یک جفت باند 718 EX کنوود

و بعد که شرایط برای خرید آمپلی فایر OK شد حتما آمپلی فایر هم نصب کنی تا صدا شفاف تر و قویتر باشه

nima_fk
08-02-2017, 23:30
تو این رنج قیمت میتونی فعلا یه پخش و باند بخری
اما باید دقت کنی پخشی انتخاب کنی تا خروجی آمپلی فایر کامل داشته باشه تا بعد در زمانی
که بخوای سیستم رو ارتقا بدی حداقل نیاز به تعویض پخش نداشته باشی

نظر شخصی من اینه شما پخش کنوود مدل X700 برداری با یک جفت باند 718 EX کنوود

و بعد که شرایط برای خرید آمپلی فایر OK شد حتما آمپلی فایر هم نصب کنی تا صدا شفاف تر و قویتر باشه
از برند پایونیر پیشنهادی ندارین؟

mohamad skystar
08-02-2017, 23:43
از برند پایونیر پیشنهادی ندارین؟

باید بیشتر هزینه کنید

باند پایونر مدل 6996
پخش پایونر مدل X1853UB که خروجی ساب ووفر هم داره

این مدل هایی که پیشنهاد دادم تو رنج قیمتی هست که شما میتونید هزینه کنید در حال حاظر

ramtinzartosht
09-02-2017, 17:46
سلام
با بودجه کم میخوام سیستمی تهیه کنم . فقط باند و پخش که تمرکز رو کیفیت باشه . قطعا نمیشه تو این رنج انتظار داشت ولی تا حد ممکن خروجی مناسب و تفکیک صدای خوبی داشته .
بهترین پیشنهادتون چیه .
بودجه حدود 500 تومن .

mohamad skystar
09-02-2017, 18:28
سلام
با بودجه کم میخوام سیستمی تهیه کنم . فقط باند و پخش که تمرکز رو کیفیت باشه . قطعا نمیشه تو این رنج انتظار داشت ولی تا حد ممکن خروجی مناسب و تفکیک صدای خوبی داشته .
بهترین پیشنهادتون چیه .
بودجه حدود 500 تومن .

پخش با یک جفت باند ساده که یه صدای مناسب داشته باشه
پخش کنوود مدل 200UV و باند کنوود مدل PS695E
حدود 500 تا 550 قیمتش این دوتا میشه

farshad0123
09-02-2017, 21:11
سلام
بهترین پیشنهادتون چیه .
بودجه حدود 500 تومن .

باند میتونی 963 جی بی ال یا رنج بالاتر 690 سونی بگیری پخش هم یا کنوود 200u یا 1152 سونی بگیری دوتاشون خوبن فقط جنس صداشون فرق داره پخش های سونی میدرنج و صدای شفاف تری دارن و هم بیس نرم تر و بهتری دارن اگر هم میتونی 340 برا پخش هزینه کنی که 300u کنوود بگیری امکانات خیلی بیشتری داره ولی جنس صدا با همون 200u یکیه

ea.ali
09-02-2017, 21:45
سلام ساب M08 Free Air بدون امپ هم راه می افته؟

mohamad skystar
10-02-2017, 11:59
سلام ساب M08 Free Air بدون امپ هم راه می افته؟

آمپلی فایر نیاز هست

hamidR15
10-02-2017, 18:59
[/QUOTE]

ممنونازپاسختون.حقیقتا پرتاب صدا برام مهمه ولی میبینم که هرتز کیفیت خوبی داره توی spl به نظر شما گزینه مناسبی هست؟[/QUOTE]
سلام خواهش میکنم.
هرتز و spl?!! حتما شوخی میکنید.کدوم ساب هرتز و دیدین که تخصصی تو spl داشته باشه.شاید منظورت DD یا گرند هست؟

hamidR15
10-02-2017, 19:04
ممنون

سلام.
خودرو 405 پرشیا یا 206 هست؟
با بودجه ای که در نظر دارید پیشنهادات محمد جان رو میتونید استفاده کنید ولی اگر صدای بهتری میخواهید باید بودجتون و افزایش بدین.با حدود 3500 یه سیستم تک استیج شامل یه جفت کامپ یه پخش یه ساب باکس و یه آمپلیفایر 4 کانال میتونید نصب کنید و از کیفیت صدا لذت ببرید.البته حدودا عرض میکنم ممکنه ارزونتر هم بشه.قادر به هزینه کردن تا این حدود هستید؟

ramtinzartosht
10-02-2017, 20:33
آقا حمید بهترین پخش تا 300 تومن و باند تا 300 تومن چیه ؟

mohamad skystar
10-02-2017, 22:54
آقا حمید بهترین پخش تا 300 تومن و باند تا 300 تومن چیه ؟

یعنی حدود 600 هزار تومن برای پخش و باند میخواید هزینه کنید ؟

ماشینتون چیه ؟

سیستم در حد یه پخش و باند لازم دارید یا نه قصد دارید مثلا در آینده حرفه ای تر بشه مثلا ساب و باکس اضافه کنید ؟

tabestangarm
10-02-2017, 22:54
405 دارم احساس میکنم باند تو در جلوشون کیفیت خوبی ندارن چه باندی پیشنهاد میکنید از پایونییر باشه بهتره مدلش ذکر کنین ممنون میشم

mohamad skystar
11-02-2017, 00:45
405 دارم احساس میکنم باند تو در جلوشون کیفیت خوبی ندارن چه باندی پیشنهاد میکنید از پایونییر باشه بهتره مدلش ذکر کنین ممنون میشم

برای درب های جلو باند معمولی اگر نصب بشه تغییری تو صدا ایجاد نمیشه
مگر اینکه کامپوننت نصب کنید که با آمپلی فایر صدای خوبی تحویل بده

nima_fk
11-02-2017, 00:55
پخش ماشینی وجود داره که کار مسیریابی هم بکنه و بدرد آمپ هم بخوره؟

erfantaha
11-02-2017, 03:42
سلام بر دوستان
من ماشينم 405و سيستمم اينه
يه جفت 718EX
ضبط Pioneer DEH-7450SD
آمپ هم MBA-9900XL2
سابم Hertz DST 30.3
مسله اصلي هم سابمو ميخوام بدمش بره... بيسش بيش از حد دبه اي و تو خاليه...
وصيت من به شما اينه هرتز رو مفت هم دادن سمتش نرين

حالا سوال اينجاس يه چند تا ساب ميكم لطفا راهنمايي كنين

اولي يدونه ساب 308D4 دست دو با باكس ميكه 250 دست دوم
دومي ساب JBL 1200 با باكس شركتي ميكه 200 دست دوم
يا يدونه 311D4 نو با باكس بخرم 270
يدونه هم ساب EARTHQUAEK DB-15 1200 قيمت 300 با باكس فروشنده ميكه امريكاييه...يه نوشته هايي هم دورش داره
اما سوال من اينه ايا واقعا امريكاييه؟

بين اينا كدوم يا كلا خودتون چه بيشنهادي ميدين سابي ميخوام كه بجا بكوبه بيس خيلي نرم باشه با دل ادم بازي كنه

ممنون ميشم راهنمايي كنين:n13::n13::n13:

يه حرف ديكه هم هست وقتي ولوم رو بالاي 15 ميبرم صندوق به شدت شروع ميكنه لرزيدن و صداي ساب رو هم خراب ميكنه صداي خرخر مياد تو من تاقجه رو عوض كردم دوتا هم سوراخ هوا بزرك بستم ولي بازم درست نشد ميكين جيكار كنم؟

ramtinzartosht
11-02-2017, 11:00
یعنی حدود 600 هزار تومن برای پخش و باند میخواید هزینه کنید ؟

ماشینتون چیه ؟

سیستم در حد یه پخش و باند لازم دارید یا نه قصد دارید مثلا در آینده حرفه ای تر بشه مثلا ساب و باکس اضافه کنید ؟

ماشین پرایده
فعلا در حد پخش و باند

mosicr77
11-02-2017, 12:06
با سلام
دوستان من میخوام 1 جفت باند و ی پخش فعلا تهیه کنم واسه تیبا بدون آمپ.بودجه هم حدود 700
خودم تو نت گشتمواسه پخش به این مدل رسیدم پایونز x4950bt
و این مدل kenwood KMM-BT302
و واسه بلندگو به این مدل پایونر ts-a6996s
از شما اساتید و دوستان اگه نظر یا پیشنهادی دارید ممنون میشم کمک کنید

mohamad skystar
11-02-2017, 13:02
با سلام
دوستان من میخوام 1 جفت باند و ی پخش فعلا تهیه کنم واسه تیبا بدون آمپ.بودجه هم حدود 700
خودم تو نت گشتمواسه پخش به این مدل رسیدم پایونز x4950bt
و این مدل kenwood KMM-BT302
و واسه بلندگو به این مدل پایونر ts-a6996s
از شما اساتید و دوستان اگه نظر یا پیشنهادی دارید ممنون میشم کمک کنید

برای شروع باند رو خوب انتخاب کردین
اما پخش رو پیشنهاد میدم یا پایونر های مدل بالا
یا کنوود مدل X700BT

اینا میشن حدود 700 هزار تومن
پخش X700 رو پیشنهاد دادم هم با بودجه شما همخوانی داره
هم اینکه خروجی هاش کامل هست و بعدا برای ارتقا سیستم مشکلی ندارین

اما دقت کنید نصب آمپلی فایر برای دریافت صدای با قدرت و کیفیت بالاتر خیلی تاثیر داره

mohamad skystar
11-02-2017, 13:08
ماشین پرایده
فعلا در حد پخش و باند

اگر در آینده قصد ارتقا سیستم رو دارید چخش رو یه مدل خوب و کامل بردارید
مثل پایونر های مدل بالا
یا کنوود مدل بالا
با توجه به بودجه شما پخش کنوود X400 با یک جفت باند کنوود PS6996 EX

البته نصب آمپلی فایر رو فراموش نکنید هر وقت بودجه رسید حتما اقدام کنید

mosicr77
11-02-2017, 14:59
برای شروع باند رو خوب انتخاب کردین
اما پخش رو پیشنهاد میدم یا پایونر های مدل بالا
یا کنوود مدل X700BT

اینا میشن حدود 700 هزار تومن
پخش X700 رو پیشنهاد دادم هم با بودجه شما همخوانی داره
هم اینکه خروجی هاش کامل هست و بعدا برای ارتقا سیستم مشکلی ندارین

اما دقت کنید نصب آمپلی فایر برای دریافت صدای با قدرت و کیفیت بالاتر خیلی تاثیر داره
خیلی ممنون
چند تا مغازه رفتم همه ی جوری از پاییونر تعریف کردن و یکیشون گفت بهترین پخش کنوود صداش از ضعیفترین پاییونر هم بهتر نیست:n41:البته میدونم چرت گفته ولی خواستم نظرتون رو بپرسم

ایکس 700 کنوود قابلیت مکالمه داره؟ قیمت تقریبیش چنده ؟
چه پایونری هم سطح این مدل کنوود هست؟
راستی بهم گفت هزینه نصب ضبط و باند 80 نومن میشه
به نظرتون زیاد نگفته؟

erfantaha
11-02-2017, 15:52
:n27::n27::n27::n27:
يكي ني مارو راهنمايي كنه

erfantaha
11-02-2017, 18:29
أقا نظرتون درباره ساب EARTHQUAEK DB-15 1200 جيه جقد ميارزه؟؟؟؟

mohamad skystar
11-02-2017, 19:07
خیلی ممنون
چند تا مغازه رفتم همه ی جوری از پاییونر تعریف کردن و یکیشون گفت بهترین پخش کنوود صداش از ضعیفترین پاییونر هم بهتر نیست:n41:البته میدونم چرت گفته ولی خواستم نظرتون رو بپرسم

به نظرتون زیاد نگفته؟

x700
بلوتوث داره برای اتصال گوشی
قیمتش حدود 440 هزار تومن

پایونر هم سطح این پخش مدل x7850BT هست که قیمتش حدود 100 هزار تومن گرون تره

هزینه نصب هم تقریبا همینه باید چونه بزنید

mohamad skystar
11-02-2017, 19:15
سلام بر دوستان
من ماشينم 405و سيستمم اينه
يه جفت 718EX
ضبط Pioneer DEH-7450SD
آمپ هم MBA-9900XL2
سابم Hertz DST 30.3
مسله اصلي هم سابمو ميخوام بدمش بره... بيسش بيش از حد دبه اي و تو خاليه...
وصيت من به شما اينه هرتز رو مفت هم دادن سمتش نرين

حالا سوال اينجاس يه چند تا ساب ميكم لطفا راهنمايي كنين

اولي يدونه ساب 308D4 دست دو با باكس ميكه 250 دست دوم
دومي ساب JBL 1200 با باكس شركتي ميكه 200 دست دوم
يا يدونه 311D4 نو با باكس بخرم 270
يدونه هم ساب EARTHQUAEK DB-15 1200 قيمت 300 با باكس فروشنده ميكه امريكاييه...يه نوشته هايي هم دورش داره
اما سوال من اينه ايا واقعا امريكاييه؟

بين اينا كدوم يا كلا خودتون چه بيشنهادي ميدين سابي ميخوام كه بجا بكوبه بيس خيلي نرم باشه با دل ادم بازي كنه

ممنون ميشم راهنمايي كنين:n13::n13::n13:

يه حرف ديكه هم هست وقتي ولوم رو بالاي 15 ميبرم صندوق به شدت شروع ميكنه لرزيدن و صداي ساب رو هم خراب ميكنه صداي خرخر مياد تو من تاقجه رو عوض كردم دوتا هم سوراخ هوا بزرك بستم ولي بازم درست نشد ميكين جيكار كنم؟

باکس JBL از نظر کیفیت بیس خیلی نرم و شفاف هست و بهترین بیس رو داره
صدای لرزش های ماشین رو باید ببینید از کدوم قسمت ها هست که برطرفش کنید
صدا میتونه از لرزش فنر های درب صندوق باشه
از ورق زیر تخته باشه
دقت کنید باند ها به شیشه نچسبیده باشن
پشچ های بایند یا ساب روی تخته محکم بشه

erfantaha
11-02-2017, 21:45
أقا نظرتون درباره ساب EARTHQUAEK DB-15 1200 جيه جقد ميارزه؟؟؟؟

نبووود؟ اقا خواهشا راهنمايي كنين

ea.ali
11-02-2017, 21:59
سلام دوستان این ساب m 12 کوبشی هست یا ویبره؟با چه امپهایی کاملا درایو میشه؟{مونو}واینکه نسبت به سونی 121 کدوم ویبره بیشتره داره چون من ساب کوبشی خوشم نمیاد.
باتشکر

nima_fk
11-02-2017, 22:24
پخش ماشین وجود داره که کار مسیریابی هم بکنه و بدرد آمپ هم بخوره؟

mohamad skystar
11-02-2017, 23:28
پخش ماشین وجود داره که کار مسیریابی هم بکنه و بدرد آمپ هم بخوره؟

مارک های چینی مثل Booster
پخش هایی دارن که هم 1 جفتخروجی آمپلی فایر داره هم GPS

اگه استباه نکنم مدل BSC 704GP ازنوع IN-Dash هست.

برای چه ماشینی میخواین ؟

nima_fk
12-02-2017, 00:05
مارک های چینی مثل Booster
پخش هایی دارن که هم 1 جفتخروجی آمپلی فایر داره هم GPS

اگه استباه نکنم مدل BSC 704GP ازنوع IN-Dash هست.

برای چه ماشینی میخواین ؟
۴۰۵ هستش داداش

mohamad skystar
12-02-2017, 00:07
۴۰۵ هستش داداش

پخش های از نوع IN-DASH نصبشون روی 405 با توجه به جایی که برای پخش تعبیه شده کمی دشوار هست
البته منظورم 405 های داشبورد قدیمه

بهتره کلا یه GPS جدا برای خودرو نصب کنید مانیتورش رو هم جلوی داشبورد نصب کنید
البته مباحث مربوط به GPS رو در تاپیک خودش مطرح کنید

farshad0123
12-02-2017, 04:44
خیلی ممنون

به نظرتون زیاد نگفته؟

جنس صداشون فرق داره پخش های پایونیر بیس نرم دارن و صداشون تیزه ولی پخش های کنوود فلت هستن صدای بازتر و کیفیتی تر و میدرنج گرمتر دارن(تمایل به بمی داره)و بیسشون خشکه
در هر صورت سلیقه ایه ولی من خودم صدای کنوودو بیشتر دوست دارم چون پایونیر صداش تیزه و این تیزی صدا مخصوصا روی ولوم های بالا خیلی شدیدتر میشه ولی کنوود تا ولوم آخر تعادل صدا حفظ میشه

سلام دوستان این ساب m 12 کوبشی هست یا ویبره؟با چه امپهایی کاملا درایو میشه؟{مونو}واینکه نسبت به سونی 121 کدوم ویبره بیشتره داره چون من ساب کوبشی خوشم نمیاد.
باتشکر

ساب 121 سونی هم کوبشیه و هم ویبره ای من خودم یکی دارم و نمیشه گفت که ویبره ایه یا کوبشی چون هم خوب میکوبه و هم خوب ویبره میزنه رو امپ 1004 سونی بستم با 175 وات با این که ساب 300 واته و مصرفش هم بالاست یک بیس خیلی خوب ازش گرفتم این هم کلیپش اگه 300 ار ام اس بهش برسه قویتر هم میشه

ea.ali
12-02-2017, 14:24
ممنون از پاسختون m12 چی? ویبره ای یا کوبشی?

farshad0123
12-02-2017, 16:28
ممنون از پاسختون m12 چی? ویبره ای یا کوبشی?

خواهش میکنم
در رابطه با جنس صدای گلیدن بهتره از اقا حمید بپرسید چون من m12 ندیدم و نمیدونم که کوبشیه یا ویبره ای