PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

amirhosein72
08-10-2015, 16:55
میخواستم بدونم اگه سابمو (1260 اینفینیتی) با M12 گلیدن جایگزین کنم، صداش با کاپا 11 و سوپر توییتر درگ استر خوب در میاد؟ مشکلی که الان دارم ویبره بودن همیشگی سابمه. آهنگهای پاپ و دنس و ترنس گوش میدم.

*
*
*
کلا اگه تو سیستم زیر ساب عوض شه صدا فرق خاصی میکنه یا ارزش اینکار رو نداره:

آمپ 8400
خربزه ای کاپا 11
سوپر توییتر درگ استر
پخش پایونیر 8650

اگه میتونین بیشتر هزینه کنید rs12 رو بردارید اگه نه باز هم m12 بهتره از اینفینیتی .
به باکس هم خیلی بستگی داره باید یه باکس خوب بسازید.

farzadwar
09-10-2015, 19:20
سلام
خوش اومدید :n16:
فقط باند و پخش میخواید؟
امپلی فایر و ساب چی؟
:n13:

ارادت دارم
والا چیزی از آمپ و ساب سر در نمیارم فقط میخوام کیفیت و صدای بسیار خوبی بهم منتقل بشه
نظرتون در مورد پایونر 9650 چیه؟؟ ضبط خوبیه یا گزینه بهتری پیشنهاد میدید
تشکر و سپاس

hamidR15
10-10-2015, 08:24
ارادت دارم
والا چیزی از آمپ و ساب سر در نمیارم فقط میخوام کیفیت و صدای بسیار خوبی بهم منتقل بشه
نظرتون در مورد پایونر 9650 چیه؟؟ ضبط خوبیه یا گزینه بهتری پیشنهاد میدید
تشکر و سپاس

سلام دوست عزیز.
با جازه امیر حسین خان
لازمه داشتن یه صدای خوب، پر قدرت و با کیفیت انتخاب صحیح قطعات هست.
این قطعات که در مجموع به اصطلاح سیستم ازش یاد میکنیم از اکسسوری(شامل کابل برق و منفی،کابل RCA برای ارتباط خروجی پخش به ورودی آمپلیفایر،کابل اسپیکر خوب و استاندارد،فیوز مناسب و....)گرفته تا انتخاب آمپلیفایر و کامپوننت و ساب ووفر هست.
یه سیستم کامل باید درش از ترکیب کامپوننت ،ساب ووفر و آمپلیفایرهای تغذیه کننده آنها باشه.
تو این زمینه هم کالاها و برندهای مختلفی تو بازار موجودن.اما با قیمتها و کارائی و کیفیتهای مختلف.
با توجه به اینکه شما در کل صدای خوب میخواهید بودجه 1300ی برای تحقق این امر کافی نیست.
1-یا بودجتون رو مجددا بررسی و افزایش دهید
2-خورد خورد نسبت به خرید لوازم اقدام کنید و بعدا همگی رو نصب کنید.البته این مورد زمانبر هست و اگر دوستان کم سن و سال قادر به صبر کردن نیستند.لذا به مشاوره های ما و دوستان گوش نمیکنند و با همون مبلغ هزینه در نظر گرفته شده اقدام به خرید کالاهی معمولی و ارزون میکنند.وقتی که نصب کردن سریع توذوقشون میخوره.و تو مدت کوتاهی مجبور به فروش کل لوازم و ضرر های مکرر میشوند.
پس به عنوان یه دوست که تجربه بالائی تو Car Audio دارم (کوچیک همگی هم هستم)بهتون توصیه میکنم ابتدا خوب فکر کنید،بعد تصمیم بگیرید.
برندهای خوب و مطرحی که میتونید از آنها قطعاتتون رو تهیه کنیدعبارتند از:
گلیدن
هلیکس
گرند زیرو
ایمیج داینامیک
موفق باشید.

mf.designing
10-10-2015, 10:54
سلام به دوستان
من اخیرا ماشین گرفتم و دنبال یه سیستم صوتی جمع و جور هستم. بخاطر خرید ماشین بودجم محدوده و البته انتظار حجم صدای آنچنانی و ... ندارم و کیفیت صدا با یه حجم معقول برام کافیه. ماشینم 206 تیپ 5 از سری جدید هست که اسم ترکهارو روی مانیتور نشون میده یا وقتی با بلوتوث سینک میشیم و ... سیستمی میخوام که بتونه با اون هماهنگ بشه و کار کنه ! یعنی اینترفیس کاملش باشه و البته با کنترلر کنار فرمان هم کار کنه ! بیشنر هم از برند پایونر خوشم میاد ! دوستان چی صلاح میدونن ؟ ( و قیمت البته !)

خیلی ممنون

nemesis_22044
10-10-2015, 13:22
سلام دوستان مخصوصا آقا حمید ، حمید جان یه 111 گرفتم میخام ساب اضافه کنم ، دنبال یه ساب 8 یا 10 اینچی میگردم که با 6604 پایونیر راه بیوفته کیفیت هم از همه چی مهم تره اگرم رویه تاقچه جواب بده که دیگه عالیه ، سیستم رو هم دارم ردیف میکنم میخام یه x400 با کواک E69x با آمپ 6604 برای جلو هم میخام E4x بگیرم ، نظرت رو بگو اگرم پیشنهاد بهتری داری بگو ، مرسی

kasra k2
10-10-2015, 21:55
- دادش من اصلا حرف از بی کیفیتی سونی نزدم شما اگه ساب میخوای باید بری دنبال یه برند ساب ساز و حتی امپ و بقیه اجزا سیستم .
سونی یه برندیه که اصلا تو کار ادیو جایی نداشته هز از گاهی یه جنسی میده تو بازار که خوب از اب در میاد.
من الان باند 6921 سونی رو تو رنج باند تا 400ت خیلی خیلی قبول دارم صداش فوق العاده اس. اما دلیل بر خوب بودن سابهاش نیس.پخش های جدیدی که سونی داره میزنه از پایونیر و کنوود خیلی بهتره شما یه تحقیق در موردش بکن.
2- امپهایی کثه ام بی و مکسیدر و تورنادو و تاندر و بوستر و پریمیر و ..... ایناها همه یه جوره و متفرقه و چینی و اصلا حتی 1 ریال هم واسشون پول دادن اشتباهه. شما پشتشونو باز کن همه ی بردها و قطعات مثه همه و اینکه همشون اشغاله رو باید قبول کنی :n02:
این که هرچی پول بدی آش میخوری درسته اما شما میتونی با قطعات معمولی یه صدا بگیری که با سیستم های میلیونی هنوز کسی نتونسته اینجوری صدا بگیره.
این هم یادتون باشه فرق سیستم 10تومنی با 4تومنی توی صدا واقعا 6ت اختلاف نداره.
3-پخش های پایونیر ذات صداشون رو به فرکانس بالا میزنه یعنی عامیانه یه کم تیزه . خیلی سلیقه ایه شما پایونیر میپسندی من کلاریون. این یه سلیقه اس و بستگی داره به پولی که دادی میارزه یا نه مثه الان که دارن 7150 پایونیر رو خدا تومن میفروشن :n08:
4- شما به جای اینکه پول بدی مثلا 200ت بری ام بی بخری برو از کنوود مدل پایین بخر از پایونیر بخر حداقل میدونی یه اسمی داره.شما یه سرچ بزن ببین از ام بی چی پیدا میکنی ؟:n41:
واسه باند هم که گفتین 6975 من اصن خوشم نمیاد ازش انگار تو قابلمه داره میکوبه.
والا من که سیستم باز نیستم مثه شما ولی خب من این اجزا رو پیشنهاد میکنم به دوستتون دیگه ببیند به بودجه میخوره یا نه:

پخش x400 یا یه الپاین 145 دسته دو
باند اگه میخواد : 6921 سونی-t6c693 mtx- و mc609 گلیدن
ساب : m12 گلیدن
امپ 4کانال : 847 کنوود یا 8400

:n40:[/QUOTE]
قيمت باند mtx و co 609 الان چنده ؟
ساب گليند 15 اينچي با باكس هست ؟

oveys_10
11-10-2015, 00:07
سلام دوستان
من یک ضبط سونی مدل GT490ui دارم با باند کنوود 718...میخواستم ارتقا بدم سیستممو بنظرتون چیکار میشه کرد؟ من تقریبا چیزی از سیستم صوتی ماشین نمیدونم ممنون میشم راهنمایی کنین

saeid 22
11-10-2015, 14:53
سلام من 7056 کنوود خریدم با تنظیماتش آشنا نیستم میخواستم بدونم چطوری میشه تنظیمات 2way و 3way رو تغییر داد باند jbl t696 نوشته 3way داره میخواستم بدونم اصلا تغییر این دو تو صدا تاثیر داره یا نه ربطی نداره؟
2-در مورد تنظیم اکولایزر پخش اگر نکته ای مد نظرتون هستش که به بهتر شدن کیفیت صدا و بیس کمک میکنه راهنمایی کنید؟
3- من پخش قبلیم خروجی 2.5 داشت الان دوباره تنظیم گین من به هم خورده دفترچه راهنمایی آمپلی 5602 پایونیر رو داشتم میخوندم نوشته بود پخش های 4 ولتی روی گزینه high بزارید به نظر شما به این نوشته میشه اکتفا کرد یا نه بازم باید ولوم پخش رو ببرم بالا گین رو خودم از طریق گوش کردن دستی تنظیم کنم؟
4-چطوری میتونم موزیک رو از طریق بلوتوث با پخش گوش کنم گوشی رو با پخش کانکت کردم میتونم با پخش صحبت کنم ولی نمی تونم موزیک گوش بدم؟خیلی ممنون

farzadwar
11-10-2015, 15:57
مجدد سلام و احترام خدمت تمام دوستان و اساتید مجرب خودم
میخواستم یه سیستم واسه پراید ۱۱۱ بهم معرفی کنید که کیفیت خوبی داشته باشه و از لحاظ تفکیک صدا و وضوح و شفافیت صدا حرف نداشته باشه تاکید میکنم کیفیت داشته باشه و اصلا واسه توپ توپ کردن و صدای بلند و گوشخراش و جلب توجه نمیخوام فقط صدای بسیار خوبی تحویلم بده. لطف کنید تمامی قطعات و لوازم مورد نیاز را همراه با مارک و برند و قیمت تقریبی برام بنویسید در ضمن بیشتر از ۲ تومن هم نمیتونم هزینه کنم .
پیشاپیش از تمامی دوستان و عزیزانم کمال تشکر را دارم
پاینده باشید

SaЁeD
11-10-2015, 18:33
ممنون از راهنماییتون
جسارتا شما خودتون تجربه هر سه مدل رو دارید؟
دوم اینکه با توجه به اینکه من فقط میخوام پخش و باند تهیه کنم و امپ نمیخوام تهیه کنم پیشنهادتون چیه؟
سلام دوست گلم.
خودم الان رو پرشیام E69X دارم.اون دو تا رو هم رو ماشین های مختلف شنیدم.کنوود و پایونیره رو با امپ شنیدم ولی فکر کنم بدون آمپ تو قدرت خیلی تفاوتی نمیکنن هر سه ی این مدل.چون توانی که امپلی فایر پخش میده (معمولا 16 یا 18 وات) خیلی از توان حداکثری که این کواک ها نیاز دارند کمتره.مدل 718 توییتر های خیلی قوی ای داره و تو ولوم های بالا اینقدر صدای جیغ هست امکان نداره سر درد نگیری ولی بیس خیلی بالایی داره.برای من به شخصه صداش قابل تحمل نبود.مدل پایونیر هم حجم و بیس بالایی داره ولی توییترش مثل 718 تعریفی نداره.اگر حجم صدای خیلی بیشتری میخوای یعنی مازاد بر اون چیزی که تو اتاق ماشین نیاره اون دو تا مدل گزینه ی های بهتری هستن ولی بعید میدونم بعد گوش دادن به اونها با اون حجم صدا و کیفیت و تفکیک پایین سر درد نگیری.
حالا من نمیدونم شما چه اهنگ هایی و چه حجم صدایی مد نظرتونه ولی خودم که E69X دارم بدون امپ هم تقریبا راضیم ولی با امپ هم حجم صداش خوبه هم بیسش خوبه و تو ولوم های اخر هم صداش خیلی نرم و با کیفیت هست و حجم صداش اتاق پرشیا رو کامل پر میکنه
ولی پیشنهاد میکنم حتما با آمپ ببند.بدون امپ حیفه:n01: 160 تومن یه 527 کنوود یا 3602 پایونیر بگیر و از صدا لذت ببر.

اگر حجم صدای بیشتری نیاز داری پایونیر 6902 انتخاب خیلی بهتریه نسبت به مدل کنوود 718 و پایونیر 6975 v2 و صداش هم خوبه ولی نسبت به هلیکس یه خورده صداش بم تر هست و کیفیت صدای پایینتری داره.

من نظرم همون E69X همراه با آمپ هست.

اگر امکانش هست خودت به شخصه صداشون رو گوش کن چون نظرات هر فردی فرق داره با فرد دیگه و هر کسی یه حجم صدا و ... ی خاصی مد نظرشه که گوش میده و برای اون شاید کافی باشه.این بهترین راه هست.

hamidR15
12-10-2015, 00:31
سلام دوستان مخصوصا آقا حمید ، حمید جان یه 111 گرفتم میخام ساب اضافه کنم ، دنبال یه ساب 8 یا 10 اینچی میگردم که با 6604 پایونیر راه بیوفته کیفیت هم از همه چی مهم تره اگرم رویه تاقچه جواب بده که دیگه عالیه ، سیستم رو هم دارم ردیف میکنم میخام یه x400 با کواک E69x با آمپ 6604 برای جلو هم میخام E4x بگیرم ، نظرت رو بگو اگرم پیشنهاد بهتری داری بگو ، مرسی
سلام
به سلامتی مبارک باشه ان شاءالله
M10 گلیدن میتونم براتون بگیرم 185
RS 8 هم هست 210 تومن.
تو باکس سیلد ببند ببین چه صدائی بهت میده.RS و بگیر حامد جان.
برای جلو هم هم هلیسک خوبه هم گلیدن RC100 که 260 تومنه.

-
ساب گليند 15 اينچي با باكس هست ؟
سلام
MTX چه مدلی؟
co که دیگه تولید نمیشه. گلیدن MC609 شرکت آورده 320 تومن.نسبت به قیمتش خوبه.110 واته.
ساب باکسها همه 10 و 12 هستند.15 بدون باکس SQX15 Extreme و SQL 15 Extreme برای اولین بار وارد شده.

مجدد سلام و احترام خدمت تمام دوستان و اساتید مجرب خودم
میخواستم یه سیستم واسه پراید ۱۱۱ بهم معرفی کنید که کیفیت خوبی داشته باشه و از لحاظ تفکیک صدا و وضوح و شفافیت صدا حرف نداشته باشه تاکید میکنم کیفیت داشته باشه و اصلا واسه توپ توپ کردن و صدای بلند و گوشخراش و جلب توجه نمیخوام فقط صدای بسیار خوبی تحویلم بده. لطف کنید تمامی قطعات و لوازم مورد نیاز را همراه با مارک و برند و قیمت تقریبی برام بنویسید در ضمن بیشتر از ۲ تومن هم نمیتونم هزینه کنم .
پیشاپیش از تمامی دوستان و عزیزانم کمال تشکر را دارم
پاینده باشید
سلام فرزاد جان. تو pmازتون ماشین و سوال کردم چون هنوز این پستتون رو ندیده بودم.
باید کامپ 16 برات بگیرم و روی درها نصب کنی یعنی باید برش بزنی رو دری رو.چاره ای نیست.
من پیشنهادم:
کامپوننتRS165 یک جفت برای جلو500 تومن
یه باکس M10VB که 420 تومنه یا RS08 VB که410 تومن هست
با یه آمپ ML 95.4 که اونم 650 تومن هست.
پخش هم 7056 کن وود حدود 550 قیمت دقیق ندارم.
یه سیستم عالی با کیفیت صدای تضمین شده تحویلتون میدم.

amirhosein72
12-10-2015, 01:39
- دادش من اصلا حرف از بی کیفیتی سونی نزدم شما اگه ساب میخوای باید بری دنبال یه برند ساب ساز و حتی امپ و بقیه اجزا سیستم .
سونی یه برندیه که اصلا تو کار ادیو جایی نداشته هز از گاهی یه جنسی میده تو بازار که خوب از اب در میاد.
من الان باند 6921 سونی رو تو رنج باند تا 400ت خیلی خیلی قبول دارم صداش فوق العاده اس. اما دلیل بر خوب بودن سابهاش نیس.پخش های جدیدی که سونی داره میزنه از پایونیر و کنوود خیلی بهتره شما یه تحقیق در موردش بکن.
2- امپهایی کثه ام بی و مکسیدر و تورنادو و تاندر و بوستر و پریمیر و ..... ایناها همه یه جوره و متفرقه و چینی و اصلا حتی 1 ریال هم واسشون پول دادن اشتباهه. شما پشتشونو باز کن همه ی بردها و قطعات مثه همه و اینکه همشون اشغاله رو باید قبول کنی :n02:
این که هرچی پول بدی آش میخوری درسته اما شما میتونی با قطعات معمولی یه صدا بگیری که با سیستم های میلیونی هنوز کسی نتونسته اینجوری صدا بگیره.
3-پخش های پایونیر ذات صداشون رو به فرکانس بالا میزنه یعنی عامیانه یه کم تیزه . خیلی سلیقه ایه شما پایونیر میپسندی من کلاریون. این یه سلیقه اس و بستگی داره به پولی که دادی میارزه یا نه مثه الان که دارن 7150 پایونیر رو خدا تومن میفروشن :n08:
4- شما به جای اینکه پول بدی مثلا 200ت بری ام بی بخری برو از کنوود مدل پایین بخر از پایونیر بخر حداقل میدونی یه اسمی داره.شما یه سرچ بزن ببین از ام بی چی پیدا میکنی ؟:n41:
والا من که سیستم باز نیستم مثه شما ولی خب من این اجزا رو پیشنهاد میکنم به دوستتون دیگه ببیند به بودجه میخوره یا نه:

:n40:
ساب گليند 15 اينچي با باكس هست ؟[/QUOTE]

قیمت mtx 300t و co609 که نیس اللن mc609 فکر کنم 360 70 باشه

- - - Updated - - -

:n40:
ساب گليند

ببخشید من ندیدم حمید اقا جوابتون رو دادن.

ebow
12-10-2015, 12:46
حمید خان خودت ماسکونی میبندی ولی پبشنهاد نمیدی به بقیه [emoji6] [emoji14][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوست عزیز.
با جازه امیر حسین خان
لازمه داشتن یه صدای خوب، پر قدرت و با کیفیت انتخاب صحیح قطعات هست.
این قطعات که در مجموع به اصطلاح سیستم ازش یاد میکنیم از اکسسوری(شامل کابل برق و منفی،کابل RCA برای ارتباط خروجی پخش به ورودی آمپلیفایر،کابل اسپیکر خوب و استاندارد،فیوز مناسب و....)گرفته تا انتخاب آمپلیفایر و کامپوننت و ساب ووفر هست.
یه سیستم کامل باید درش از ترکیب کامپوننت ،ساب ووفر و آمپلیفایرهای تغذیه کننده آنها باشه.
تو این زمینه هم کالاها و برندهای مختلفی تو بازار موجودن.اما با قیمتها و کارائی و کیفیتهای مختلف.
با توجه به اینکه شما در کل صدای خوب میخواهید بودجه 1300ی برای تحقق این امر کافی نیست.
1-یا بودجتون رو مجددا بررسی و افزایش دهید
2-خورد خورد نسبت به خرید لوازم اقدام کنید و بعدا همگی رو نصب کنید.البته این مورد زمانبر هست و اگر دوستان کم سن و سال قادر به صبر کردن نیستند.لذا به مشاوره های ما و دوستان گوش نمیکنند و با همون مبلغ هزینه در نظر گرفته شده اقدام به خرید کالاهی معمولی و ارزون میکنند.وقتی که نصب کردن سریع توذوقشون میخوره.و تو مدت کوتاهی مجبور به فروش کل لوازم و ضرر های مکرر میشوند.
پس به عنوان یه دوست که تجربه بالائی تو Car Audio دارم (کوچیک همگی هم هستم)بهتون توصیه میکنم ابتدا خوب فکر کنید،بعد تصمیم بگیرید.
برندهای خوب و مطرحی که میتونید از آنها قطعاتتون رو تهیه کنیدعبارتند از:
گلیدن
هلیکس
گرند زیرو
ایمیج داینامیک
موفق باشید.

hoseinnazari
12-10-2015, 13:53
سلام به همگی.
من یه پخش و یه جفت باند و در صورت نیاز یه آمپلی میخوام بگیرم. حدود یک میلیون بودجه دارم. کیفیت و تفکیک صدا و بیس تو ولوم بالا اولویت داره واسم نسبت به حجم بالای صدا که تیز باشه و بی کیفیت و کر کننده. میخوام وقتی صدا تا اخر بالاس هم کیفیتشو از دست نده. ممنون میشم راهنمایی کنین.

Sent from my XT1096 using Tapatalk

hamidR15
12-10-2015, 15:57
حمید خان خودت ماسکونی میبندی ولی پبشنهاد نمیدی به بقیه [emoji6] [emoji14][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام ابراهیم عزیز.قربان امانتیهاتون رسیدن به سلامتی؟عکس یادت نره بزاری برای دوستان
من کوچیک همه هستم. متاسفانه ماسکونی رو شرکت خیلی محدود آورده بود و کلش پیش فروش کرده بود.ماله خودم هم که از سال 92 سفارش داده بودم.:n39:
چرا که نه ولی اغلب دوستان قادر به هزینه کردن برای آمپلیفایرهای گرون قیمت نیستند.وگرنه من از خدامه همه ماسکونی ببندن:n12:

hamidR15
12-10-2015, 16:05
سلام به همگی.
من یه پخش و یه جفت باند و در صورت نیاز یه آمپلی میخوام بگیرم. حدود یک میلیون بودجه دارم. کیفیت و تفکیک صدا و بیس تو ولوم بالا اولویت داره واسم نسبت به حجم بالای صدا که تیز باشه و بی کیفیت و کر کننده. میخوام وقتی صدا تا اخر بالاس هم کیفیتشو از دست نده. ممنون میشم راهنمایی کنین.

سلام حسین جان
به جمع دوستانه ما خیلی خوش آمدین:n16:
حسین عزیز،برای داشتن کیفیت و تفکیک بالا شما باید از کامپوننت خوب استفاده کنید.به نظر من بودجتون یه مقدار کمه.
ماشینتون چیه؟
نیاز به ساب ووفر هم دارید؟

hoseinnazari
12-10-2015, 16:10
سلام حسین جان
به جمع دوستانه ما خیلی خوش آمدین:n16:
حسین عزیز،برای داشتن کیفیت و تفکیک بالا شما باید از کامپوننت خوب استفاده کنید.به نظر من بودجتون یه مقدار کمه.
ماشینتون چیه؟
نیاز به ساب ووفر هم دارید؟
سلام ممنون دوست عزیز بابت پاسخ و خوشامد گویی.
ماشینم ۲۰۶ اس دی هست.
ساب نمیخوام حالا شاید بعدا اضافه کردم که احتمالش کمه.
چیزی که شما پیشنهادتونه چقد هزینه داره؟ هم میخوام کیفیت عالی داشته باشه هم بِیس خوب.

saeid 22
13-10-2015, 02:45
سلام من 7056 کنوود خریدم با تنظیماتش آشنا نیستم میخواستم بدونم چطوری میشه تنظیمات 2way و 3way رو تغییر داد باند jbl t696 نوشته 3way داره میخواستم بدونم اصلا تغییر این دو تو صدا تاثیر داره یا نه ربطی نداره؟
2-در مورد تنظیم اکولایزر پخش اگر نکته ای مد نظرتون هستش که به بهتر شدن کیفیت صدا و بیس کمک میکنه راهنمایی کنید؟
3- من پخش قبلیم خروجی 2.5 داشت الان دوباره تنظیم گین من به هم خورده دفترچه راهنمایی آمپلی 5602 پایونیر رو داشتم میخوندم نوشته بود پخش های 4 ولتی روی گزینه high بزارید به نظر شما به این نوشته میشه اکتفا کرد یا نه بازم باید ولوم پخش رو ببرم بالا گین رو خودم از طریق گوش کردن دستی تنظیم کنم؟
4-چطوری میتونم موزیک رو از طریق بلوتوث با پخش گوش کنم گوشی رو با پخش کانکت کردم میتونم با پخش صحبت کنم ولی نمی تونم موزیک گوش بدم؟خیلی ممنون

حمید آقای عزیز جواب سوالات من رو نمیدید :n28:

hamidR15
13-10-2015, 14:00
سلام ممنون دوست عزیز بابت پاسخ و خوشامد گویی.
ماشینم ۲۰۶ اس دی هست.
ساب نمیخوام حالا شاید بعدا اضافه کردم که احتمالش کمه.
چیزی که شما پیشنهادتونه چقد هزینه داره؟ هم میخوام کیفیت عالی داشته باشه هم بِیس خوب.

سلام خواهش میکنم.
با حدود 2100 حداقل سیستم کیفیتی با احتساب یه پخش رو میتونید داشته باشین.
شامل:
پخش کن وود 7056 حدود 540
کامپوننت گلیدن M165 جفتی 360
کواکسیال بیضی گلیدن MC609 جفتی 320
آمپ گلیدن ML95.4 قیمت 650
کابل RCA جفتی 35 تومن
کابل اسپیکر گلیدن آلامنی اصل 1.5*2 متری 4800 که حدود 15 متر نیازه میشه 72
پک برق 100 تومن.

حمید آقای عزیز جواب سوالات من رو نمیدید :n28:

سلام مخلصم
1-متاسفانه گزینه اش یادم نیست. تو دفترچش نوشته
2-به نظر من فلت گوش کن. اکولایزر صدا رو مصنوعی و خراب میکنه.
3-از لینک زیر گین سیستم رو تنظیم کن
چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

4-از طریق آبشن BT Audio

hoseinnazari
13-10-2015, 14:02
سلام خواهش میکنم.
با حدود 2100 حداقل سیستم کیفیتی با احتساب یه پخش رو میتونید داشته باشین.

سلام مخلصم
1-متاسفانه گزینه اش یادم نیست. تو دفترچش نوشته
2-به نظر من فلت گوش کن. اکولایزر صدا رو مصنوعی و خراب میکنه.
3-از لینک زیر گین سیستم رو تنظیم کن
چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])4-از طریق آبشن BT Audio
من شهرستانم اگه اینارو از خودت بخوام بگیرم امکان ارسال داری؟

R#z@-R2
13-10-2015, 14:29
سلام اقا کسی قیمت اینا داره من میخوام بگیرم البته فعلا باند میخوام
یه ضبط پایونر دقیق نمیدونم از این مدل بود فکر کنم که ولوم صداش تا 60میره صحبت چند ساله پیشه (مثلا3یا2)که فکر کنم قیمتش از350تا550بودش اگه اشتباه نکنم اگه کسی اسم اون باند میدونه بگه و قیمت هم اعلام کنه
رفیقم داشت روی نیسان هم بودش البته ساب اینا هم داشت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد قیمت این باند چقدر
Pioneer TS-A6995S Car Speaker

hamidR15
13-10-2015, 15:08
من شهرستانم اگه اینارو از خودت بخوام بگیرم امکان ارسال داری؟

سلام
من که خودم مغازه دار نیستم. ولی براتون تهیه و با تی پاکس ارسال میکنم.
دقیق چیا لازم داری؟کدوم شهرستان تشریف دارید؟

سلام اقا کسی قیمت اینا داره من میخوام بگیرم البته فعلا باند میخوام
یه ضبط پایونر دقیق نمیدونم از این مدل بود فکر کنم که ولوم صداش تا 60میره صحبت چند ساله پیشه (مثلا3یا2)که فکر کنم قیمتش از350تا550بودش اگه اشتباه نکنم اگه کسی اسم اون باند میدونه بگه و قیمت هم اعلام کنه
رفیقم داشت روی نیسان هم بودش البته ساب اینا هم داشت

بعد قیمت این باند چقدر
سلام
به جمع ما خوش آمدید:n16:
مدلش pioneer dvh-875 bt هست و 560 هم قیمتش هست.
6995S هم 210 تومن هست.

techno_magical
13-10-2015, 15:46
سلام دوستان.
برای پرشیا با بودجه حوالی 1 تومن (با سیم کشی و طاقچه و ضبط و همه چی) شما چی پیشنهاد می کنید؟می خوام صدای خوب داشته باشم.ممنون میشم اگر چیزی با این بودجه به ذهنتون میرسه پیشنهاد کنید.

hamidR15
13-10-2015, 19:21
سلام دوستان.
برای پرشیا با بودجه حوالی 1 تومن (با سیم کشی و طاقچه و ضبط و همه چی) شما چی پیشنهاد می کنید؟می خوام صدای خوب داشته باشم.ممنون میشم اگر چیزی با این بودجه به ذهنتون میرسه پیشنهاد کنید.

سلام
پخش 3750 پایونیر با حدود قیمت 300 تومن یا کن وود X400 با قیمت 310 تومن
هلیکس E69X با قیمت 275 تومن یا گلیدن MC 609 جفتی 320 تومن
کواکسیال گلیدن MC165 قیمت 195
بقیه هم اکسسوری و ...

miladpa63
14-10-2015, 21:06

سلام

من این آمپلی 4 کانال گرفتم گرند زیرو اگه کسی مدلشو میدونه ممنون میشم. .ولی بر خلاف انتظارم حتی باند هارو تا نصف پر نکرد باندام هست 6944 کنوود نمیدونم مشکل از باند هست یا امپلی واقعا ضعیفه فروشنده خیلی هم تعریف کرد از امپلی .

حالا میخوام بدونم اگه دو کانال دیگه رو به صورت بریج به باندا وصل کنم یه وقت نسوزونه باندارو چون نمیدونم چقدر قدرت داره امپلی یا

یه سوال ذهنمو درگیر کرده اگه خروجی خود پخش رو هم وصل کنم به باندا یعنی هم از امپلی بره هم از خروجی خود ضبط تاثیر داره؟

M.Amorous
15-10-2015, 10:27
با سلام خدمت دوستان اگر امکانش هست بهترین روش تنظیم گین ساب ووفر چی هست؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

amirhosein72
15-10-2015, 13:30

سلام
امپ و پخشتون چیه؟
روال معمولیش اینه که شما بر اساس پخشت مثلا کلاریون خروجی هاش 6 ولته گین رو میزاری رو عدد 6 یا حالا 6 که 100% نمیرسه میزاری رو 5 .
lpf هم میزاری رو 63
اینارو همه امپها دارن
ولی بعضی ها phase و ... چیزای دیگه هم دارن با توجه به امپتون میشه راهنمایی کرد.:n16:

- - - Updated - - -

سلام
امپ و پخشتون چیه؟
روال معمولیش اینه که شما بر اساس پخشت مثلا کلاریون خروجی هاش 6 ولته گین رو میزاری رو عدد 6 یا حالا 6 که 100% نمیرسه میزاری رو 5 .
lpf هم میزاری رو 63
اینارو همه امپها دارن
ولی بعضی ها phase و ... چیزای دیگه هم دارن با توجه به امپتون میشه راهنمایی کرد.:n16:

hamidR15
15-10-2015, 15:46

سلام
گین آمپ مونو رو کامل ببند
یه ترک فرکانس Since Wave با فرکانس 50Hz دانلود کن.
اگر امپلی دیگه داری از مدار خارج کن(کابل RCA ها رو جدا کن سرشون چسب لنت برق بزن)
LPF رو روشن و روی 50 ست کن
پخش رو روشن و ترک رو پلی کن.
ولوم رو تا 90% حد اکثر ولوم پخش بالا ببر
گین آمپ رو آروم آروم باز کن تا جائی که ووفر ساب دیستورت کنه و به قول معروف پاخ پاخ کنه
کمی گین رو به سمت عقب بچرخون تا حرکت صفحه ووفر به حالت عادی برگرده و صدا طبیعی باشه
گین آمپلیتون تنظیمه

mehran_i9100
15-10-2015, 16:36
سلام دوستان.من یه پخش pioneer deh 7000ub پیدا کردم تمیزه 550 میگه.قیمتش مناسبه به نظرتون؟کلا چطور پخشیه؟میگن در حده 7150 هستش

mhazizi
15-10-2015, 22:54
سلام دوستان
نظرتون راجع به ساب گلیدن SQX 12 EXTREME چیه؟ از نظر نرمی بیس و قدرت خوبه؟ تو این قیمت حدود 860 چیز بهتری هم هست؟

amirhosein72
15-10-2015, 23:30
سلام دوستان
نظرتون راجع به ساب گلیدن SQX 12 EXTREME چیه؟ از نظر نرمی بیس و قدرت خوبه؟ تو این قیمت حدود 860 چیز بهتری هم هست؟

بهترینه شک نکن من ساب به دقت این ندیدم باز زده رو دست cvx عالیه عاشقش شدم اصن :n02:

amirhosein72
15-10-2015, 23:32
سلام دوستان

بهترینه شک نکن من ساب به دقت این ندیدم باز زده رو دست cvx عالیه عاشقش شدم اصن :n02:

- - - Updated - - -

سلام دوستان.من یه پخش pioneer deh 7000ub پیدا کردم تمیزه 550 میگه.قیمتش مناسبه به نظرتون؟کلا چطور پخشیه؟میگن در حده 7150 هستش

ببخشید ولی 7150 در چه حده که باز این در حد اون باشه؟:n13:

hamidR15
16-10-2015, 01:01
سلام
امیر حسین یه عکس از سیستم بزار دلمون رو آب نکن.:n19:
باکس سیلد 32 لیتری ساختی براش؟

mehran_i9100
16-10-2015, 10:31
ببخشید ولی 7150 در چه حده که باز این در حد اون باشه؟:n13:[/QUOTE]

یعنی به نظرتون 7150 پخش خوبی نیس؟!!!!!!!!!!!!شما پیشنهاد بهتری داربن تا 500-550 تومن کارکرده؟از کنوودم خوشم نمیاد خیلی بمه صداش

mhazizi
16-10-2015, 21:12

خخخ حالا جدا از دقت، از نظر نرمی و عمق بیس چطوره؟ بیشتر بیس نرم اما قوی و دلنشین مد نظرم هست
تو این رنج قیمت چیز بهتری هم هست؟
کاپا 120.9 و گرند 12SQ داشتم، کاپا نرمه ولی قدرتش کمه، گرند قدرتش خوبه ولی اونقدر نرم نیست

hamidR15
16-10-2015, 21:23
خخخ حالا جدا از دقت، از نظر نرمی و عمق بیس چطوره؟ بیشتر بیس نرم اما قوی و دلنشین مد نظرم هست
تو این رنج قیمت چیز بهتری هم هست؟
کاپا 120.9 و گرند 12SQ داشتم، کاپا نرمه ولی قدرتش کمه، گرند قدرتش خوبه ولی اونقدر نرم نیست
سلام
اصلا تو انتخاب SQX شک نکنید.همه چیز رو با هم داره.تو سیلد 32 لیتری ببندید و از بیس بسیار زیبای اون لذت ببرید.
دوستانی که گرند داشتن هم به کیفیت صدای SQX اعتراف کردن.
کاپا که هیچ حرفی برای گفتن نداره.

ببخشید ولی 7150 در چه حده که باز این در حد اون باشه؟:n13:

یعنی به نظرتون 7150 پخش خوبی نیس؟!!!!!!!!!!!!شما پیشنهاد بهتری داربن تا 500-550 تومن کارکرده؟از کنوودم خوشم نمیاد خیلی بمه صداش[/QUOTE]
7150 واقعا هیچ چی نداره و بیخودی گرونه.
اگر ار کن وود خوشتون نمیاد آلپاین بگیرید.
145E میتونه گزینه مناسبی باشه.

mhazizi
16-10-2015, 21:36
ممنون، 12 اینچش چه تفاوتی با 15 اینچش داره؟

mehran_i9100
17-10-2015, 00:09
شرمنده دوستان اما alpine 145e از نظر ظاهری تو عکساش دیدم دوجوره!بعضیا اون دکمه ی بزرگ ابیشون سمت چپ ولومشه بعضیا هم سمت راستش!چطوریه؟دمو هم داره؟

ebow
17-10-2015, 08:49
شرمنده دوستان اما alpine 145e از نظر ظاهری تو عکساش دیدم دوجوره!بعضیا اون دکمه ی بزرگ ابیشون سمت چپ ولومشه بعضیا هم سمت راستش!چطوریه؟دمو هم داره؟
زیاد دنبال چهره ظاهریش نباش جنس صدای آلپاین کریستالی و در کل طبیعی ترین صدارو نسبت به دیگر برندها میده

ebow
17-10-2015, 09:02

ebow
17-10-2015, 09:14
[emoji115] [emoji115] [emoji115]
تشکر از حمید آقا بابت تهیه و ارسالش [emoji7]
دیگه بهتر از این نمیشه (البته واسه من وگرنه بهترم میشه)

فرستاده شده از SM-A300Hِ من با Tapatalk

hamidR15
17-10-2015, 11:44
[emoji115] [emoji115] [emoji115]
تشکر از حمید آقا بابت تهیه و ارسالش [emoji7]
دیگه بهتر از این نمیشه (البته واسه من وگرنه بهترم میشه)

سلام مبارکت باشه ابراهیم جان.بعد از دوره Break-In که حدود 10-15 روز یا 24 ساعت مداوم پخش شدن موزیک با ولوم پائین(20-25 در پخشهای پایونیر و15-20 برای پخشهای آلپاین) حتما یه ریویو از سیستمون بنویسید.
ان شاءالله اون E69X هم ردش کن بره یه RS165 عقب اضافه کن چون با وجود باکس کیفیتی M12VB دیگه نیازی به کواکس 6*9 نداری.

ebow
17-10-2015, 11:58
سلام مبارکت باشه ابراهیم جان.بعد از دوره Break-In که حدود 10-15 روز یا 24 ساعت مداوم پخش شدن موزیک با ولوم پائین(20-25 در پخشهای پایونیر و15-20 برای پخشهای آلپاین) حتما یه ریویو از سیستمون بنویسید.
ان شاءالله اون E69X هم ردش کن بره یه RS165 عقب اضافه کن چون با وجود باکس کیفیتی M12VB دیگه نیازی به کواکس 6*9 نداری.
آره حتما البته پخش ام کنوود 7056 هست [emoji6]
آره همین کارو میخوام بکنم ،با اجازه حمید خان
همینجا هم اعلام میکنم دوستان هرکی باند هلیکس e69x رو بخواد من فروشنده ام. دو سه ماهه پیش از حمید آقا گرفتم میشه گفت در حد آک هست. البته قیمت اش رو راه میام.

mhazizi
17-10-2015, 17:30
ببخشید آقا حمید این SQX EXTREME گلیدن، 12 و 15 اینچش چه فرقی داره؟ کدوم قدرت و کیفیت رو داره و میشه باهاش موزیک گوش داد؟

hamidR15
17-10-2015, 22:40
ببخشید آقا حمید این SQX EXTREME گلیدن، 12 و 15 اینچش چه فرقی داره؟ کدوم قدرت و کیفیت رو داره و میشه باهاش موزیک گوش داد؟

سلام
خودتون دارید میفرمائید 12 و 15 اینچ.مسلما اولین تفاوت تو سایز ووفر هست.
هر دو هم قدرت دارن و هم کیفیت.15 بیشتر برای مصارف SPL هست.12 تو باکس سیلد یکی از بهترین ساب ووفرها برای مصارف SQ در کنار قدرت بسیار بالا هست. این ساب 750 وات RMS رو تحمل میکنه اما با توجه به ساختار و نوع طراحی که داره راح و بدون هیچ مشکلی تا 1000 وات روی 2 اهم رو درایو میکنه.با توجه به قیمت بسیار عالی که داره یکی از محبوب ترین ووفرهاست و راحت رقبای خود مثل گرند زیرو SQ و ایمیج داینامیک رو با موفقیت پشت سر گذاشته.

hotman88
18-10-2015, 11:05
سلام حمیدجان من 1هفته هست که سانتافه 2015 گرفتم و برام سوال شده که این چه نوع باندی هست که داخل این ماشین نصب شده چون داخل ماشین صدا عالیه وکیفیت هم واقعا خوبه.
اگرکامپونت هست پس چرا اینقدر بیسش دلنشین وکافیه(البته کیفیتی میگما)اگر کواک هست پس چرا صداش اینجوریه؟؟؟؟
درواقع اول خواستم بدونم که چی هستن این باندها واگر روماشین دیگه بخوای ببندی باید چی بگیری؟
من قبلا جنسیس کوپه وآزارا و.... داشتم اما هیچکدوم صداشون اینجوری نبود وکمبودهایی داشتن اما این معلوم نیست چیه!!!!!!!

- - - Updated - - -

hamidR15
18-10-2015, 14:56
سلام حمیدجان من 1هفته هست که سانتافه 2015 گرفتم و برام سوال شده که این چه نوع باندی هست که داخل این ماشین نصب شده چون داخل ماشین صدا عالیه وکیفیت هم واقعا خوبه.
اگرکامپونت هست پس چرا اینقدر بیسش دلنشین وکافیه(البته کیفیتی میگما)اگر کواک هست پس چرا صداش اینجوریه؟؟؟؟
درواقع اول خواستم بدونم که چی هستن این باندها واگر روماشین دیگه بخوای ببندی باید چی بگیری؟
من قبلا جنسیس کوپه وآزارا و.... داشتم اما هیچکدوم صداشون اینجوری نبود وکمبودهایی داشتن اما این معلوم نیست چیه!!!!!!!

- - - Updated - - -

سلام
روی یه سری اینفینیتی نصب هست. جلو کامپوننت و عقب کواکسیال.
اینا درایورهای OEM هستند و نمیتونید جای دیگه پیدا کنید.
دلیل خوب بودن صدا به نظر من چیدمان و نحوه قرار گیری درست دراویرها و تویترها هست و دیگری صداگیری داخل درها و استفاده از کیک پنل مناسب.
البته شک نکنید که صدای درایورهای معروف خیلی بهتر از درایورهای OEM نصب شده توسط کارخونه ها هستند.
مثلا هلیکس و گلیدن برای خودروهای BMW،Golf،پاسات و... کامپوننت تولید کردن که با جایگزین کردن اونها با اسپیکرهای فابریک کیفیت صداشون بسیار بالاتر میره.

amirhosein72
18-10-2015, 18:36
سلام
امیر حسین یه عکس از سیستم بزار دلمون رو آب نکن.:n19:
باکس سیلد 32 لیتری ساختی براش؟

سلام مخلصم حمید اقا گل والا به شما که نمیرسه خودتون بهتر میدونین :n02:
چشم هنوز تموم نشده روکش باکس مونده .
باکس پرتد ساختم 62 لیتر تیون 39.

trasilverspeed
18-10-2015, 19:38
با سلام و درود.

بالاخره ما هم پس از ماه ها و سال ها (:n07::n08:) صبر کردن سیستمی که می خواستیم دستگیرمون شد ولی هنوز موفق به نصبش نشدیم و فردا قراره نصب بشه :n31:

جا داره از حمید اقای عزیز بسیار تشکر ویژه ای بکنم بخاطر راهنمایی برای انتخاب سیستم و زحمت خرید لوازم و ارسالشون. حمید آقا خیلی خیلی دوستت داریم :n04::n12:

خب دیگه عکس لوازم رو فعلا براتون بذارم که دلتون آب بشه و انشاالله اگه خودم در کنار نصب بودم از نصب هم عکس میگیرم اگر هم نبودم از نصب شدش براتون عکس میگیرم و میذارم براتون :n19:

البته سیستم هفته گذشته با زحمت های حمید اقا رسید دستمون ولی پیدا کردن نصاب خوب و گرفتن وقتش یکم طول کشید. باز هم تشکر دیگه ای از حمید اقای عزیز بخاطر اطلاعاتی که در اختیار گذاشتن و زحماتی که کشیدن.

trasilverspeed
18-10-2015, 19:47
با سلام و درود.

بالاخره ما هم پس از ماه ها و سال ها (:n07::n08:) صبر کردن سیستمی که می خواستیم دستگیرمون شد ولی هنوز موفق به نصبش نشدیم و فردا قراره نصب بشه :n31:

جا داره از حمید اقای عزیز بسیار تشکر ویژه ای بکنم بخاطر راهنمایی برای انتخاب سیستم و زحمت خرید لوازم و ارسالشون. حمید آقا خیلی خیلی دوستت داریم :n04::n12:

خب دیگه عکس لوازم رو فعلا براتون بذارم که دلتون آب بشه و انشاالله اگه خودم در کنار نصب بودم از نصب هم عکس میگیرم اگر هم نبودم از نصب شدش براتون عکس میگیرم و میذارم براتون :n19:

البته سیستم هفته گذشته با زحمت های حمید اقا رسید دستمون ولی پیدا کردن نصاب خوب و گرفتن وقتش یکم طول کشید. باز هم تشکر دیگه ای از حمید اقای عزیز بخاطر اطلاعاتی که در اختیار گذاشتن و زحماتی که کشیدن.

مشخصاتش یادم رفتا!!!!

یک ساب SQX 10VB:n22:
یک آمپ RS150c2:n19:
یک آمپ AS 100.4 (خیلی می خوامش :n10::n09::n07:)
دو جفت کامپوننت ZERO 165 :n20:

و بقیه وسایل که شامل کابل و این چیزا میشه:n02:

ebow
18-10-2015, 21:39
مشخصاتش یادم رفتا!!!!

مبارک باشه سلامتی کار بزنی

sabasistem_co
18-10-2015, 21:55
خيلييييي خيلي ممنونم از اقا حميد عزيز واسه مشورت و راهنمايي عاليشون

اينم مشخصات سيستم
١ جفت كامپ gladen rs165
ساب باكس m12vb gladen
آمپلي ml 95.4 gladen
پخش kenwood 8019

ebow
18-10-2015, 22:01
خيلييييي خيلي ممنونم از اقا حميد عزيز واسه مشورت و راهنمايي عاليشون

اينم مشخصات سيستم
١ جفت كامپ gladen rs165
ساب باكس m12vb gladen
آمپلي ml 95.4 gladen
پخش kenwood 8019

آمپ واسه ساب نگرفتی؟

sabasistem_co
18-10-2015, 22:05
آمپ واسه ساب نگرفتی؟

آمپ 4 کاناله دیگه . واسه کامپ و ساب

ebow
18-10-2015, 22:12
آمپ 4 کاناله دیگه . واسه کامپ و ساب
صدای کامپوننت هات چطوره ؟
من همین کامپ و آمپیلی رو باهم بستم ولی صداش بیشتر بم هست تا صداهای ریز و شفاف

ebow
18-10-2015, 22:16
حمید آقا صدای باند هلیکس بیضی ها خیلی شفاف و واضح نسبت به کامپ 165 گلیدن
البته توی ولوم بالا بهتر میشه و هلیکس کم میاره تقریبا ولی بازم باند بیضی هلیکس صدای شفاف و واضحش بیشتر به گوش میرسه و کامپ ها صدای کلفت و بمی دارن [emoji19]

sabasistem_co
18-10-2015, 22:23
البته توی ولوم بالا بهتر میشه و هلیکس کم میاره تقریبا ولی بازم باند بیضی هلیکس صدای شفاف و واضحش بیشتر به گوش میرسه و کامپ ها صدای کلفت و بمی دارن [emoji19]

من راضیم کاملا.اره قبول دارم ولوم بالا بهتر میشه
البته با خود اقا حمید مشورت کنین .

mehransep
18-10-2015, 23:10
باعرض سلام وادب خدمت همه دوستان بخصوص آقاحمیدگل که تو این مدت خیلی به ایشون زحمت دادم و این سیستمی که عکسهاشو میزارم رو زحمت تهیه و ارسالشو کشیدن.
2جفت کامپ گلیدن RS165
آمپلی گلیدن ml95.4
باکس فابریک m12vb
آمپلی ساب گلیدن rc600.1
2جفت کابل rcaگلیدن hi end
پک برق استریت وایرز4گیج
هدیونیت کنوود 7056

mehransep
18-10-2015, 23:41
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ازساب باکسش هنوز عکس نگرفتم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamidR15
19-10-2015, 00:07
سلام ابراهیم جان.
تنظیمات مشکل داره.یه عکس از امپ بگیر هر دو تنظیمات مشخص باشه.
سیمهای مثبت و منفی رو هم از روی کراس و ووفر و تویتر چک کن.

باعرض سلام وادب خدمت همه دوستان بخصوص آقاحمیدگل که تو این مدت خیلی به ایشون زحمت دادم و این سیستمی که عکسهاشو میزارم رو زحمت تهیه و ارسالشو کشیدن.
2جفت کامپ گلیدن RS165
آمپلی گلیدن ml95.4
باکس فابریک m12vb
آمپلی ساب گلیدن rc600.1
2جفت کابل rcaگلیدن hi end
پک برق استریت وایرز4گیج
هدیونیت کنوود 7056

سلام مهران جان. من کوچیک شما هستم.شما که بنده رو خجالت هم دادین و شرمندمونم کردی:n40:
ان شاءالله به شادی استفاده کنید.:n12:
چه عکسهای زیبا و با کیفیتی گرفتی مهران.:n19:

mehransep
19-10-2015, 19:30
ممنونم حمید جان.از ساب باکس فابریک گلیدن هم عکس گرفتم که مشاهده می کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SaЁeD
19-10-2015, 20:03

درود خدمت تمامی کاربران عزیز

اون پخش 145 ای که دیدید مدل 145e نبوده.مدل CDE-SXM145BT بوده (دو مدل مختلف هستند).بله پخش های آلپاین چه قدیمی و رده پایین چه رده بالا همشون دمو دارن که فکر کنم فعال کنی ببینیشون سریع غیر فعال میکنی:n02:
------------------------------------------------------
چندتا نکته در مورد پخش های آلپاین:

در مورد ریموت پخش آلپاین اگر فرامین رو به خوبی انجام نمیده: باتریشو در بیارید و روی موکت هر دو طرفش رو یه خورده مالش بدید بعد دوباره ببندیدبعدش ببینید ریموت چقدر عالی عمل میکنه.اون عمل نکردن درست به خاطر باتری هست.

همچنین علاوه بر محدودیت 100 موزیک در هر فولدر در حالت USB تعداد کل فولدر ها هم محدودیت داره فکر کنم حدود 100 تا باشه مثل موزیک.یعنی بیش از 100 فولدر رو نمیشناسه (دقیقا یادم نیست ولی فکر کنم همین 100 بود).تو حالت DISC این محدودیت ها وجود نداره.

تو حالت USB هم ترتیب خوندن بر اساس زمان رایت اون دیتا روی فلش هست که هر کدوم زودتر روی فلش ریخته شده باشه خونده میشه و بر اساس ترتیب حروف الفبا نیست (بر خلاف حالتی که CD بذاریدب خونه) که فکر کنم تو خیلی از پخش های دیگه هم همین حالتی هست حالا بعضی ها تنظیم دارن برای این مورد ولی الپاین تنظیمی براش نداره. یه برنامه هست به اسم FatSorter که با این میتونید ترتیب فولدر ها رو بر اساس الفبا داشته باشید.
دوستان گل تشکر بابت عکس های زیبا از قطعات سیستمون.مبارکتون باشه.:n40:

trasilverspeed
20-10-2015, 15:15
مشخصاتش یادم رفتا!!!!

سلام و درودی دیگر. دوستان عزیز متاسفانه بیشتر از 2 عکس نشد از مراحل نصب بگیریم چون خودم نبودم که ببینم مراحل رو و عکس براتون بگیرم.

واقعا صدای بسیار عالی داره این سیستم و خیلی خیلی عالی هستش. هم کیفیتی هم قدرتی. باز هم همچنان متشکر از حمید اقای عزیز.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tp://s6.picofile.com/file/8218232618/ArVCbYa_pg4le93bxM59wdQCdli4Owh9kjz_YSv8gh7k.jpg

amirhosein72
20-10-2015, 18:35
سلام و درودی دیگر. دوستان عزیز متاسفانه بیشتر از 2 عکس نشد از مراحل نصب بگیریم چون خودم نبودم که ببینم مراحل رو و عکس براتون بگیرم.

واقعا صدای بسیار عالی داره این سیستم و خیلی خیلی عالی هستش. هم کیفیتی هم قدرتی. باز هم همچنان متشکر از حمید اقای عزیز.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tp://s6.picofile.com/file/8218232618/ArVCbYa_pg4le93bxM59wdQCdli4Owh9kjz_YSv8gh7k.jpg

ماشالا عالیه عزیز خیلی خیلی مبارکتون باشه و یه عمر بکوبه براتون :n02::n12:

- - - Updated - - -

enchante
21-10-2015, 00:00
سلام دوستان عزیز.من چندسال پیش آقا حمید گل لطف کردن و ست زیر رو برام تهیه کردن:
Head Unit: Kenwood 8019 bt
Amp : Jvc ar-8004
comp:mxc165 برای استیج جلو
و co 609 برای استیج عقب
کیفیت صدای واقعا خوبی داشتم.امروز بعد چندسال ساب گلیدن rs 12 رو باز زحمت دادیم به حمید جان و واسمون تهیه کردن تاخیر در خریدمم بیشتر بخاطر مسال تحریم بود و قاعدتا محصولات گلیدن موجود نبود.باکسشم آقا وحید زحمت کشیدن که همتون میشناسینش.باکسو با حجم 55 لیتر و تیون 37 درست کردیم.حجم صدا بقدری بالاست که آینه جلو ماشینم ده سانت بالا پایین میشه.واقعا گلیدن حرف نداره...دست آقا حمیدم درد نکنه که دلسوزانه مشاوره میدن همیشه و زحمت تهیه ی این ست رو کشیدن.جاداره همینجا ازشون تشکر کنم.چندروز دیگه ایشالا چندتا عکس و یه کلیپ از سیستمم میزارم حتما...
بدرود

trasilverspeed
21-10-2015, 00:00

- - - Updated - - -

خیلی خیلی ممنون از شما ❤

mmohammadesadeghi
21-10-2015, 00:05

- - - Updated - - -

سلام امیر حسین جان
اگر ممکنه اسم قطعات و مشخصات قطعاتی که واسه سیستمت تهیه کردی رو یه توضیحی در موردش بده ممنون:n01:

ebow
21-10-2015, 00:48
سلام (با اجازه حمید آقا مدیر انجمن )
این باند هلیکس e69x رو 2/3 ماه پیش از خوده حمید آقا خریدم ولی الان چون کامپونت بستم دیگه لازم ندارم.
اگه کسی لازم داره توی pv اعلام کنه.

alihadady1
21-10-2015, 10:38

سلام

مبارکه انشالاه به شادی گوش کنی

ولی کاش کیک پنل برای کامپ درست کنی که صدات خیلی تغییر میکنه

hamidR15
21-10-2015, 10:43
سلام (با اجازه حمید آقا مدیر انجمن )
این باند هلیکس e69x رو 2/3 ماه پیش از خوده حمید آقا خریدم ولی الان چون کامپونت بستم دیگه لازم ندارم.
اگه کسی لازم داره توی pv اعلام کنه.
سلام
البته بنده از نمایندگی هلیکس براشون تهیه کردم خودم که فروشگاه ندارم.اشتباه برداشت نشه.:n02:

trasilverspeed
22-10-2015, 00:00
سلام

مبارکه انشالاه به شادی گوش کنی

ولی کاش کیک پنل برای کامپ درست کنی که صدات خیلی تغییر میکنه
سلام. مرسی ممنون از شما. :n12:
متاسفانه نمیدونم کیک پنل چی هستش اگه ممکنه توضیحاتی چیزی باشه ارسال کنید چشم حتما براش میبندیم :n02:

Snake5
22-10-2015, 00:02
سلام دوستان یه مشاوره میخواستم

سیستم فعلی که برای پرشیا استفاده میکنم این هست:

هد الپاین 145E
کواک cadence 703
ساب xbp121 کدنس
امپ پایونر 6604

از صدای پخشم واقعا راضی ام، صدای نرم و شفاف و کریستالی خوبی داره. از بیس های ساب هم همینطور. چون بیشتر کیفیتی کار میکنم. ولی از باند عقب راضی نیستم. همچنین میخوایم استیج جلو رو بیارم توکار. راجع به تغییرات امپ هم کمکم کنید

ممنون از همگی

`RAMIN
22-10-2015, 01:28
عرض سلام به همگی دوستان من تازه به جمع شما اومدم
یه سوالی داشتم از حمید اقا که تجربیاتشون در اختیارعلاقه مندان قرار میدند وکمک بزرگی هست با این تنوع محصولات نه چندان مرغوب بازاروجای تشکرویژه داره حمید خان
(ts_c172 prs) کامپونت پی ار اس پایونییر چطوره از لحاظ تفکیک صدا و
قدرت ایا این هم خوانی وکارایی را دارد که هم پای یک کامپونت گلیدن استفاده شود
با تشکر:n40:

alihadady1
22-10-2015, 08:19
متاسفانه نمیدونم کیک پنل چی هستش اگه ممکنه توضیحاتی چیزی باشه ارسال کنید چشم حتما براش میبندیم :n02:

سلام
حمید جان اینجا کاملا توضیح داده

میتونی با ام دی اف درست کنی برای استیج عقب
زیر همون تخته که الان باندت نصبه
به قول دوستم یه جعبه کیک بزاری زیر هر کامپت

- - - Updated - - -

سلام
حمید جان اینجا کاملا توضیح داده

میتونی با ام دی اف درست کنی برای استیج عقب
زیر همون تخته که الان باندت نصبه
به قول دوستم یه جعبه کیک بزاری زیر هر کامپت

ZEOS 59
23-10-2015, 06:40

سلام و مبارک باشه.
به نظرم قبل از اینکه جای تویترهای عقب رو، رو تاقچه نهایی میکردی،بد نبود که اونها رو به صورت ضربدری و در گوشه ها و با زاویه های مختلف گوش میدادی و بهترین جای ممکن رو از نظر کیفیت صدا پیدا میکردی.
اینطوری صدا تقریبا به شیشه عقب میخوره که مسلما تاثیر منفی رو کیفیت صدای تویتر داره

farid3sot
23-10-2015, 11:45
سلام نظرتون در مورد باند Helix e69x چیه؟؟؟
بعد تو باند های 718Ex و 6972 v2 و e69x بنظرتون کدوم بهتره؟؟؟

hamidR15
23-10-2015, 15:01
سلام و مبارک باشه.
به نظرم قبل از اینکه جای تویترهای عقب رو، رو تاقچه نهایی میکردی،بد نبود که اونها رو به صورت ضربدری و در گوشه ها و با زاویه های مختلف گوش میدادی و بهترین جای ممکن رو از نظر کیفیت صدا پیدا میکردی.
اینطوری صدا تقریبا به شیشه عقب میخوره که مسلما تاثیر منفی رو کیفیت صدای تویتر داره
سلام
فرارسیدن تاسوعای حسینی رو خدمت همه شما دوستان عزیزم تسلیت عرض میکنم،امیدوارم عزاداریهای همگی قبول درگاه حضرت ارباب اباعبدالله حسین (ع) و ماه منیر قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع) قرار بگیره، ان شاءالله
اتفاقا زءوس جان ،من هم به محمد جان این نکته رو گفتم.منتها ایشون چون کلاس دانشگاه داشتند مجبور بودن ماشین رو دست نصاب سپرده و فراوش کرده بودن به ایشون بگن که توتیر جاش داخل نیست و بیرون و گوشه ها نصب کنه،اما دیگه کار از کار گذشته بوده.حالا در آینده بهتره طاقچه رو عوض کنند و تویترها رو با پایه های زاویه دار در گوشه ها نصب کنند.

سلام نظرتون در مورد باند Helix e69x چیه؟؟؟
بعد تو باند های 718Ex و 6972 v2 و e69x بنظرتون کدوم بهتره؟؟؟
سلام
تو 9*6 های بازار یکی از کیفیتی ترین هاس. البته ضعفش در توان کمش هست.
اگر کیفیت محض میخواهید فقط E69X بعد از اون گلیدن MC609
اگر کوبش دوست دارید 7158 جی وی سی 6975V2 و 6965V2
718 رو اصلا نزدیکش هم نرو

farid3sot
23-10-2015, 18:32
سلام
فرارسیدن تاسوعای حسینی رو خدمت همه شما دوستان عزیزم تسلیت عرض میکنم،امیدوارم عزاداریهای همگی قبول درگاه حضرت ارباب اباعبدالله حسین (ع) و ماه منیر قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع) قرار بگیره، ان شاءالله
اتفاقا زءوس جان ،من هم به محمد جان این نکته رو گفتم.منتها ایشون چون کلاس دانشگاه داشتند مجبور بودن ماشین رو دست نصاب سپرده و فراوش کرده بودن به ایشون بگن که توتیر جاش داخل نیست و بیرون و گوشه ها نصب کنه،اما دیگه کار از کار گذشته بوده.حالا در آینده بهتره طاقچه رو عوض کنند و تویترها رو با پایه های زاویه دار در گوشه ها نصب کنند.

سلام
تو 9*6 های بازار یکی از کیفیتی ترین هاس. البته ضعفش در توان کمش هست.
اگر کیفیت محض میخواهید فقط E69X بعد از اون گلیدن MC609
اگر کوبش دوست دارید 7158 جی وی سی 6975V2 و 6965V2
718 رو اصلا نزدیکش هم نرو

داش حمید من تو کرمانشاه هستم و ظاهرا باند هلیکس گیر نمیاد شما کسی رو نمیشناسی ازش خرید کنم؟؟
بعد این امپر نیاز داره؟؟
یه مدت بودن امپ استفاده کنم ضرری بهش نمیرسه؟

trasilverspeed
24-10-2015, 00:23
سلام و مبارک باشه.
سلام و درود. مرسی ممنون از شما. اتفاقعا سر همین موضوع با اقا حمید بحثی داشتیم. به نظر بنده اینجوری بسیار بهتره! چون اگر ضربدری باشه، مسلما صدای تویتر ها زودتر از کامپوننت های عقب به گوش میرسند و یک اختلاف نا چیزی خواهند داشت! البته این نظر شخصی خود بنده هستش. اما اینطوری امواج صدای تویتر ها با کامپ ها مخلوط میشن و یه طورایی با هم به گوش میرسن. البته همینطور هم که اقا حمید عرض کردند خود بنده برای نصب متاسفانه نبودم! در اینده هم کلا باید طاقچه رو عوض کنیم و طبق گفته ی یکی از دوستان کیک پنل هم در نظر داریم که ببندیم. بازم ممنون و متشکر از نظرتون.

SaЁeD
24-10-2015, 00:33
داش حمید من تو کرمانشاه هستم و ظاهرا باند هلیکس گیر نمیاد شما کسی رو نمیشناسی ازش خرید کنم؟؟
بعد این امپر نیاز داره؟؟
یه مدت بودن امپ استفاده کنم ضرری بهش نمیرسه؟

درود.با خود آقا حمید هماهنگ کنید برای تهیه این کالا.میتونید اینترنتی هم سفارش بدید که اگر مایل بودید ادرس فروشگاه رو براتون بفرستم که خودمم از همونجا اینترنتی خرید کردم.اینجا نمیشه ادرس داد.

نه مشکلی هم برای پخش و اسپیکر بوجود نمیاد خیالتون راحت.بدون امپلی فایر که اسپیکر اصلا تحت فشار نیست.

ولی براش امپلی فایر پیشنهاد میشه که ببندید.حجم صداش با امپلی فایر برای طیف گسترده عموم کافیه.صداش کامل اتاق پرشیا رو پر میکنه.با امپلی فایر هم تو ولوم های بالا دیستورت شدن صدا رو نداری هم اینکه حجم صدای بدون دیستورت و کیفیت صدای این اسپیکر افزایش پیدا میکنه. امپلی فایر پایونیر 3602 یا کنوود 527 کافی هست برای این اسپیکر (ارزونترین گزینه های مناسب این اسپیکر)

alirezawolff
24-10-2015, 00:59
با سلام وخسته نباشید
میخواستم بپرسم برای بستن بلند گو به پخش فابریکی تیبا فلش خوراگر از بلندگوی هلیکس مدل بلو 5x در جای فابریکی خود تیبا استفاده کنم صدای بهتری میگیرم یا طافقچه رو برش بدم و از بلندگوهای خربزه ای در همین رنج قیمت استفاده کنم ؟ مثلا سونی مدل 6938 ؟
واینکه بین باندهای زیر 150 تومن شما کدومشو معرفی میکنین؟
Hertz DCX690 وSony XS-N6940 وJVC CS-HX6948 وHector He-6938 وPioneer TS-A6975S

Kenwood KFC-6934a

و اینکه آیا پخش فابریکی تیبا آمپیلی خور هست یا نه؟

ZEOS 59
24-10-2015, 08:52
سلام و درود. مرسی ممنون از شما. اتفاقعا سر همین موضوع با اقا حمید بحثی داشتیم. به نظر بنده اینجوری بسیار بهتره! چون اگر ضربدری باشه، مسلما صدای تویتر ها زودتر از کامپوننت های عقب به گوش میرسند و یک اختلاف نا چیزی خواهند داشت! البته این نظر شخصی خود بنده هستش. اما اینطوری امواج صدای تویتر ها با کامپ ها مخلوط میشن و یه طورایی با هم به گوش میرسن. البته همینطور هم که اقا حمید عرض کردند خود بنده برای نصب متاسفانه نبودم! در اینده هم کلا باید طاقچه رو عوض کنیم و طبق گفته ی یکی از دوستان کیک پنل هم در نظر داریم که ببندیم. بازم ممنون و متشکر از نظرتون.
سلام و درود مجدد. ممنون از لطف شما :n16:
اینجا اگه کسی پیشنهاد میده از روی صداقت و دلسوزی هست تا دوستان بتونن بر اساس هزینه ای که میکنن بهترین انتخاب رو انجام بدن و از اون انتخاب بهترین استفاده ممکن رو کنن که حمید جان هم تو این زمینه استاد همه ماست.
شخصا مخالف نصب استیج عقب رو تاقچه هستم البته بنابه دلیل حفظ کیفیت صدا.
جسارتا نوع خودرو و محل نصب استیج جلو رو میفرمایید!
دوست عزیز این رو در نظر داشته باشید که نظر من در راستای به دست آوردن نهایت کوالیتی صدا هستش و اگه نظر شما چیز دیگه ای هست مسلما نصب کامپ روی تاقچه کاملا مورد احترام هست.

trasilverspeed
24-10-2015, 10:30
سلام و درود مجدد. ممنون از لطف شما :n16:
اینجا اگه کسی پیشنهاد میده از روی صداقت و دلسوزی هست تا دوستان بتونن بر اساس هزینه ای که میکنن بهترین انتخاب رو انجام بدن و از اون انتخاب بهترین استفاده ممکن رو کنن که حمید جان هم تو این زمینه استاد همه ماست.
شخصا مخالف نصب استیج عقب رو تاقچه هستم البته بنابه دلیل حفظ کیفیت صدا.
جسارتا نوع خودرو و محل نصب استیج جلو رو میفرمایید!
دوست عزیز این رو در نظر داشته باشید که نظر من در راستای به دست آوردن نهایت کوالیتی صدا هستش و اگه نظر شما چیز دیگه ای هست مسلما نصب کامپ روی تاقچه کاملا مورد احترام هست.

درود. بله بسیار ممنون از تمامی اعضای انجمن و اشخاصی مثل شما که واقعا راهنمایی میکنید چون خود بنده بدون هیچ اطلاعاتی حتی نشناختن کامپوننت و ندونستن وجود اون تونستم با کمک های دوستان عزیز خصوصا حمید اقا، صاحب سیستم خوب و عالی ای بشم. نوع خودرو ۲۰۶ هاچ بک هستش و کامپوننت های جلو در داخل درب ها نصب شده. البته کمی هم برش داده شد چون فابریک ۱۵.۵ هست و کامپوننت ما ۱۶.۵ بود. عقب هم که اگه اشتباه نکرده باشم ۱۲ هستش و اصلا جا نمیشه بخوایم داخل درب ها نصب کنیم. البته خود حمید اقا هم عرض کردند که روی طاقچه باشه مشکلی نخواهد داشت.

SaЁeD
24-10-2015, 13:40

بازم تبریک میگم.قطعاتتون خیلی عالی هست.فقط میشه قیمتشون رو نیز لطف کنید؟

پخشت رو چی بستی؟:n01:

trasilverspeed
24-10-2015, 16:49
بازم تبریک میگم.قطعاتتون خیلی عالی هست.فقط میشه قیمتشون رو نیز لطف کنید؟

پخشت رو چی بستی؟:n01:

خیلی ممنون از شما. پخش رو یکسال تقریبا زودتر از خرید سیستم، خریداری کرده بودم.
مدل پخش هم DEH-X9650BT هست.
قیمت بدون پخش و با هزینه نصب و کابل و طاقچه و باطری و همه چیز، چیزی در حدود شیش و پونصد تومن در اومد. پخش هم پارسال با اینترفیس مگان چیزی در حدود هشتصد یا نهصد تومن شد. دوباره یه صد و بیست و پنج تومن هم برای اینترفیس ۲۰۶ دادیم. با هزینه های جانبی تا هفت و نیم میشه گفت هزینه کامل سیستم شده.

فقط یک سوال تخصصی. به ناچار ما باتری بیشتر از ۶۰ امپر نتونستیم روی ماشین جا کنیم. دیشب متاسفانه بدلیل اینکه مداحی روی ماشین با ولوم پونزده در حدود نیم ساعت روشن بود متاسفانه بعد از اون یکی از زنون های ماشین سوخت! خاموش بودند وقتی ماشین رو استارت زدم و روشن کردم دیدم یکیشون سوخته! این بخاطر باتری ماشین نبوده؟ یا اتفاقی بوده؟ چون احساس میکنم باتری کم اورده و اینطوری شده!

hamidR15
24-10-2015, 19:11
فقط یک سوال تخصصی. به ناچار ما باتری بیشتر از ۶۰ امپر نتونستیم روی ماشین جا کنیم. دیشب متاسفانه بدلیل اینکه مداحی روی ماشین با ولوم پونزده در حدود نیم ساعت روشن بود متاسفانه بعد از اون یکی از زنون های ماشین سوخت! خاموش بودند وقتی ماشین رو استارت زدم و روشن کردم دیدم یکیشون سوخته! این بخاطر باتری ماشین نبوده؟ یا اتفاقی بوده؟ چون احساس میکنم باتری کم اورده و اینطوری شده!

سلام
ولوم 15؟مگه گین رو چقدر باز کردی؟اگر روی 15 صدا خیلی زیاده دیستورت 100% داریا.گین رو باید کامل به سمت چپ بسته باشی. قبلا هم تذکر دادم. همه دوستانی که براشون امپلی گرفتم به این نکته توجه کنند.تو 15 روز اول گین کاملا بسته باشه.
زنون ترانس داره بعید میدونم به خاطر سیستم سوخته باشه.
اگرماشین خاموش بوده و روی این ولوم گینت خیلی باز بوده احتمالش هست فشار اومده باشه.
بیس طبل داشتی روی روضه؟

trasilverspeed
24-10-2015, 19:31
سلام
ولوم 15؟مگه گین رو چقدر باز کردی؟اگر روی 15 صدا خیلی زیاده دیستورت 100% داریا.گین رو باید کامل به سمت چپ بسته باشی. قبلا هم تذکر دادم. همه دوستانی که براشون امپلی گرفتم به این نکته توجه کنند.تو 15 روز اول گین کاملا بسته باشه.
زنون ترانس داره بعید میدونم به خاطر سیستم سوخته باشه.
اگرماشین خاموش بوده و روی این ولوم گینت خیلی باز بوده احتمالش هست فشار اومده باشه.
بیس طبل داشتی روی روضه؟

بله داشت.
والا برای امپ فقط عرض کرده بودین یک هفته اول صدای پخش از ۳۰ بیشتر نبریم!

farzin.jm
25-10-2015, 16:55
درود دوستان.
میخاستم بدونم شرکت کدنس برای کدوم کشور هستش و کیفیت ساخت امپیلی هاش چطوره. ممنون:n16:

- - - Updated - - -

درود دوستان.
میخاستم بدونم شرکت کدنس برای کدوم کشور هستش و کیفیت ساخت امپیلی هاش چطوره. ممنون:n16:

naim697
25-10-2015, 22:47
درود دوستان.

- - - Updated - - -

درود دوستان.

چین هست ولی درجه یک هست / ایفون هم چین میزنه /

کندس واقعا آمپ های خوبی داره تو خریدش شک نکن نسبت به قیمت کارایی خوبی داره مخصوصا سری های جدیدش

- - - Updated - - -

درود دوستان.

- - - Updated - - -

درود دوستان.

کندس واقعا آمپ های خوبی داره تو خریدش شک نکن نسبت به قیمت کارایی خوبی داره مخصوصا سری های جدیدش

ft1361
26-10-2015, 05:18
سلام اقا حمید میخوام ساب گلیدنrs12بخرم ولی میترسم باامپ epx4 بریج راه نیوفته بنظرتrs12 بگیرم یاm12کدوم بهتر مچ میشه با امپم.شما میتونی برام بگیری بفرستی

hamidR15
26-10-2015, 08:52
سلام اقا حمید میخوام ساب گلیدنrs12بخرم ولی میترسم باامپ epx4 بریج راه نیوفته بنظرتrs12 بگیرم یاm12کدوم بهتر مچ میشه با امپم.شما میتونی برام بگیری بفرستی
سلام
نه متاسفانه کامل درایو نمیشه.بهتره M12 بگیرید. اونم صدای خیلی خوبی داره. بله میتونم براتون بگیرم و ارسال کنم.
تو pmخدمتتون عرض میکنم.

بله داشت.
والا برای امپ فقط عرض کرده بودین یک هفته اول صدای پخش از ۳۰ بیشتر نبریم!

سلام
تو واتس آپ صحبت کردیم

farzin.jm
26-10-2015, 09:30
/

ینی یک برند چینی هستش کدنس؟ کیفیت این امپ xa400.1 چطوره؟

alirezawolff
26-10-2015, 10:49
ا سلام وخسته نباشید

میخواستم بپرسم برای بستن بلند گو به پخش فابریکی تیبا فلش خوراگر از بلندگوی هلیکس مدل بلو 5x در جای فابریکی خود تیبا استفاده کنم صدای بهتری میگیرم یا طافقچه رو برش بدم و از بلندگوهای خربزه ای در همین رنج قیمت استفاده کنم ؟ مثلا سونی مدل 6938 ؟

Kenwood KFC-6934a

و اینکه آیا پخش فابریکی تیبا آمپیلی خور هست یا نه؟ و اگر نه یه پخش خوب و ارزون به من معرفی کنین؟

chaharnazm
26-10-2015, 16:49
حمید جان آیا همیشه اگه بیشتر از یک آمپ تو سیستم باشه (مانند موقعی که برای ساب یه آمپ مونو جداگانه بسته میشه)، باید خازن بست؟ شیوه ی به دست آوردن ظرفیت خازن سیستم چیه؟

amirhosein72
26-10-2015, 18:30
ینی یک برند چینی هستش کدنس؟ کیفیت این امپ xa400.1 چطوره؟

سلام ببخشید جسارت میکنم اصلا طرف کدنس و این چیزا نرو تمام جنسای کدنس تو بازار فیک هستن و همراه با افت کیفیت در مرور زمان.
شما میخوای چیز ارزون بخری نهایتن از کنوود و پایونیر و جی وی سی خرید کن و اگه بودجه داری و دنبال چیزی هستی که هم به پولی که میدی بیارزه برو دنبال برند هایی مثه الپاین راکفورد گلیدن ماسکونی ادیو سیستم mtx . Dls . و هلیکس و گرند زیرو .
بازم حرف آخر همه چی بر میگرده به خودتون
یاعلی:n16:

amirhosein72
26-10-2015, 18:44
درود. بله بسیار ممنون از تمامی اعضای انجمن و اشخاصی مثل شما که واقعا راهنمایی میکنید چون خود بنده بدون هیچ اطلاعاتی حتی نشناختن کامپوننت و ندونستن وجود اون تونستم با کمک های دوستان عزیز خصوصا حمید اقا، صاحب سیستم خوب و عالی ای بشم. نوع خودرو ۲۰۶ هاچ بک هستش و کامپوننت های جلو در داخل درب ها نصب شده. البته کمی هم برش داده شد چون فابریک ۱۵.۵ هست و کامپوننت ما ۱۶.۵ بود. عقب هم که اگه اشتباه نکرده باشم ۱۲ هستش و اصلا جا نمیشه بخوایم داخل درب ها نصب کنیم. البته خود حمید اقا هم عرض کردند که روی طاقچه باشه مشکلی نخواهد داشت.

سلام ببخشید تو بحثتون شرکت میکنم :n02:
راستش من خودم قبلا بیشتر تاکیدم رو 2 استیج بود کلا حمید اقا میشناسه منو :n02: اما دیگه بعد از چندسال تجربه الان رسیدم به 3way و تک استیج در جلو .
صدا اینقدر لذت بخش و با کیفیت تر شده که واقعا با داشتن 2 استیج نمیتونی همچین صدایی بگیری.
داشتن دو استیج یه مزایا داره و یه معایب
مزایا اینکه شما حجم صدات بیشتره هیچ مزایای ویگه نداره به نظرم .
معایب : یکی بحث تایم کارکشن هستش
یکی هووم انداختن تو صدا
یکی صدای اصلی کامپ رو شما نمیشنوی اینطوری
از کیفیت کاسته میشه
اینا چیزایی بود که من تجربه کردم .
نکته بعدی در مورد جاگذاری تیوترا اینجوری که شما نصب کردی امواج میخوره به شیشه و یه شکست ایجاد میشه و کلا هم صدای تیوتر عوض میشه. این تفکری هم که شما دارین میگین اگه ضربدری باشه صدا به گوش زودتر میرسه این کاملا اشتباهه.
اصلا به نظر من نباید ضربدری شما تیوترا رو زاویه بدی باید وسط سقف ماشین رو بگیری بین دونا صندلی بهترین حالته که من جدیدن بهش رسیدم بعد ساخت فایبر و زاویه دادن و وقت 55 روزه ای که روش گذاشتم :n02:
قطعاتتون واقعا عالی هستن حیفه به نظرم همچین قطعاتی رو با پایونیر بستین به فکر یه پخش خوب باشید صداتون خیلی تغییر میکنه.
ببخشید اگه جسارتی کردم.

amirhosein72
26-10-2015, 18:49
ا سلام وخسته نباشید

Kenwood KFC-6934a

و اینکه آیا پخش فابریکی تیبا آمپیلی خور هست یا نه؟ و اگر نه یه پخش خوب و ارزون به من معرفی کنین؟

سلام دوسته من خوبی ؟ :n16::n02:
منم خوبم :n02:
شما بودجه رو سقفشو مشخص کن تا ما مصالح رسیدن به درجات عرفان و کمال رو برای شما معرفی کنیم.:n39:

amirhosein72
26-10-2015, 18:53
حمید جان آیا همیشه اگه بیشتر از یک آمپ تو سیستم باشه (مانند موقعی که برای ساب یه آمپ مونو جداگانه بسته میشه)، باید خازن بست؟ شیوه ی به دست آوردن ظرفیت خازن سیستم چیه؟

سلام من حمید اقا نیستم ولی خب ببخشید دیگه جوابتون رو میدم :n02:
والا اصلا الزامی به داشتن خازن نیس چون خازن خودش یه مصرف کننده ای و میتونه لحظه ای برق رو تامین کنه.
شما چه دوتا امپ چه 3تا امپ هم بزاری باید برقت و کابل برقت قوی باشه اگه اتصالات و برق و کابلها قوی باشه شما اصلا به خازن نیاز نداری و در نهایت میتونی اگه خیلی دوست داری بیگ تری رو انجام بدی ولی یه کم خطرناکه باید حتما از وارنیش حرارتی استفاده بشه و هم مزیت داره هم معایب.
مزیت اینه که اصن برق کم نمیاری
معایب هم خطر آتش سوزی و کار کردن مداوم دینام و از عمرش کم میشه.
یا علی:n40:

`RAMIN
26-10-2015, 19:13
سلام بر تمامی دوستان
ts_c172prs
)کامپونت پی ار اس پایونییر چطوره از لحاظ تفکیک صدا و
قدرت و سوال دوم اینکه کدام یک از دو پخش توانایی تنظیم جدا گانه استیج جلو وعقب را به صورت جدا گانه دارند
1- کنوود 7056
2- پایونییر 9650

farzin.jm
26-10-2015, 21:19
سلام ببخشید جسارت میکنم اصلا طرف کدنس و این چیزا نرو تمام جنسای کدنس تو بازار فیک هستن و همراه با افت کیفیت در مرور زمان.
شما میخوای چیز ارزون بخری نهایتن از کنوود و پایونیر و جی وی سی خرید کن و اگه بودجه داری و دنبال چیزی هستی که هم به پولی که میدی بیارزه برو دنبال برند هایی مثه الپاین راکفورد گلیدن ماسکونی ادیو سیستم mtx . Dls . و هلیکس و گرند زیرو .

درود و ممنون از پاسختون.
البته این امپی ک من مدلش رو عرض کردم چند سال پیش خریداری شده و پس از دو ماه از روی خودرو باز شده و توی اصلی بودنش شکی نیست.واقعیتش چون من ی دانشجو بیش نیستم بودجم آنقدری نیست ک بتونم از برند هایی مثل audiosuon. آلپاین. ناکامیچی و... خرید داشته باشم. خرد خرد میخام ی چیزی بخرم ک با بودجم هم جور در بیاد.بخاطر همین بودجم ک جور بشه میام اینجا و از راهنمایی های دوستان و آقا حمید استفاده میکنم تا در حد بودجم به ی صدای مطلوب برسم.

آقا حمید آگه این امپ xa400.1. رو بگیرم سابی ک ن مثل پایونیر تقه ای باشه ن ویبره ای و خوش صدا باشه چی میتونم بگیرم. میخام صدا دلنشین و پر باشه. قیمتشم بگید ممنون

- - - Updated - - -

درود و ممنون از پاسختون.
البته این امپی ک من مدلش رو عرض کردم چند سال پیش خریداری شده و پس از دو ماه از روی خودرو باز شده و توی اصلی بودنش شکی نیست.واقعیتش چون من ی دانشجو بیش نیستم بودجم آنقدری نیست ک بتونم از برند هایی مثل audiosuon. آلپاین. ناکامیچی و... خرید داشته باشم. خرد خرد میخام ی چیزی بخرم ک با بودجم هم جور در بیاد.بخاطر همین بودجم ک جور بشه میام اینجا و از راهنمایی های دوستان و آقا حمید استفاده میکنم تا در حد بودجم به ی صدای مطلوب برسم.

آقا حمید آگه این امپ xa400.1. رو بگیرم سابی ک ن مثل پایونیر تقه ای باشه ن ویبره ای و خوش صدا باشه چی میتونم بگیرم. میخام صدا دلنشین و پر باشه. قیمتشم بگید ممنون

mmohammadesadeghi
26-10-2015, 21:42
سلام من حمید اقا نیستم ولی خب ببخشید دیگه جوابتون رو میدم :n02:
والا اصلا الزامی به داشتن خازن نیس چون خازن خودش یه مصرف کننده ای و میتونه لحظه ای برق رو تامین کنه.
شما چه دوتا امپ چه 3تا امپ هم بزاری باید برقت و کابل برقت قوی باشه اگه اتصالات و برق و کابلها قوی باشه شما اصلا به خازن نیاز نداری و در نهایت میتونی اگه خیلی دوست داری بیگ تری رو انجام بدی ولی یه کم خطرناکه باید حتما از وارنیش حرارتی استفاده بشه و هم مزیت داره هم معایب.
مزیت اینه که اصن برق کم نمیاری
معایب هم خطر آتش سوزی و کار کردن مداوم دینام و از عمرش کم میشه.
یا علی:n40:

امیر جان بالاخره جواب ندادی قطعات سیستمت رو میشه بگی که چی بستی؟

hamidR15
26-10-2015, 22:49
سلام
خیر نیاز نیست.
همونطور که امیر حسین گفت ابتدا اکسسوری قوی و استاندارد نصب کنید.حتما از برندهای خوب که از جنس مس اون اطمینان داشته باشید.
بعد باطری و دینام قوی و سالم.
خازن جبران کننده لحظه ای افت ولتاژ هست.تو موزیکاهی کیک بیس دار کاربرد داره ولی اگر رپ و هیپ هاپ گوش میدین کاربردی نداره.
ضمنا سیستم اگر مجموع توان RMS ش از 1000 وات بالارفت استفاده از خازن خوب فقط 1 فاراد پیشنهاد میشه نه بیشتر. یعنی هر 1000 وات RMS یک فاراد خازن

سلام بر تمامی دوستان
ts_c172prs
)کامپونت پی ار اس پایونییر چطوره از لحاظ تفکیک صدا و
قدرت و سوال دوم اینکه کدام یک از دو پخش توانایی تنظیم جدا گانه استیج جلو وعقب را به صورت جدا گانه دارند
1- کنوود 7056
2- پایونییر 9650
سلام
172 جزو کامپوننتهای اورجینال ژاپنی و کیفیتی هست. اما با توجه به 50 واتی بودن قدرت خوبی نداره.کیفیت صدای خوبی داره متریال خوب و کیفیت ساخت بالا.من با A4 و Matrix MX4 و سورس P99 شنیدم تفکیک خیلی خوبی داشتو البته میدرنجش هم بود 062
در کل اون هیجان یه کامپوننت 150 واتی رو که باید مید بیسهاش آدم رو دیوونه کنه رو نداره.به نظر من با 1600-700 که این کامپ رو میفروشن یه گلیدن ZERO PRO165.2DC اگر کسی سفارش بده براش بیارن خیلی صدای قویتر و با کیفیت تری خواهد داشت.
منظورتون از قسمت دوم سوالتون چیه؟
شما با آمپلیفایری که نصب میکنید به صورت جداگانه هر استیج رو تنظیم میکنید.
اگر منظورتون از خود پخش هست که باز گزینه FADER موجوده و از این طریق فقط میتونید استیج رو به سمت جلو یا عقب ببرید.تنظیمات برای همه اسپیکرها انجام میشه.
تو کن وود میتونید سایز اسپیکرتون رو هم بدین اما تو پایونیر این امکان موجود نیست.

درود و ممنون از پاسختون.

سلام
به نظر من هم کدنس نگیر. من صدای کیفیتی ازش نشنیدم.
ساب ووفرهای گلیدن به نظر من از M line که پائین ترین رده هست به بالا واقعا عالی هستند.کوبش دقیق بیس نرم و عالی همه چیز تمومه.
M12
RS12
هر دو عالی هستند.مسلما RS یه پله بالاتر هست ولی M هم واقعا خوبه.

hamidR15
26-10-2015, 22:55
سلام محمد جان.
چی شد گلیدن نمیگیری؟
برای محمد که تقریبا به نوعی پیش خرید کرده بودن:
آمپ ماسکونی As100.4
آمپ گلیدن RS150C2
دو جفت کامپوننت Zero 165
ساب باکس SQX10VB
پک برق ZNX21K
کابل RCA HI END گلیدن
کابل اسپیکر گلیدن آلمان اصل 2*2.5
کابل ساب ووفر گلیدن آلمان اصل 2*4.0
گرفتم.

farzin.jm
26-10-2015, 23:06
سلام
به نظر من هم کدنس نگیر. من صدای کیفیتی ازش نشنیدم.
ساب ووفرهای گلیدن به نظر من از M line که پائین ترین رده هست به بالا واقعا عالی هستند.کوبش دقیق بیس نرم و عالی همه چیز تمومه.
M12
RS12
هر دو عالی هستند.مسلما RS یه پله بالاتر هست ولی M هم واقعا خوبه.

ممنون. فقط ی چیزی آقا حمید. RS12 فری ایر نیست؟
اصلا این فری ایر بودن یا نبودن چقدر تاثیر داره روی صدا. چون من میخام روی باکس ببندم.بعد صداش پر قدرت هست؟ این امپ کدنس رو زمانی ک نصب بود با ی ساب کنوود ک مدلش رو نمیدونم صداش رو شنیدم صداش بد نبود.300 وات روی 4 اهم میده و425 وات روی 2 اهم. آیا یتمونه این ساب رو صداشو مطلوب در بیاره؟
آگه ن ی ساب دیگه برای این مشخصات امپ معرفی کنید. فعلا بودجه برای خرید امپ مونوی بهتر ندارم.
معذرت بابت سوالات مکرر و ممنون بابت پاسخ به سوالاتم.

amirhosein72
26-10-2015, 23:10

سلام محمد جان خوبی؟ :n16:
ببخشید کوتاهی از من بود .
والا چیزی که من دارم نسبت به سیستم های دوستان به چشم نمیاد اصن :n08:
کامپوننت dls up36 3way
هدیونیت : clarion dxz776usb
امپ مونو : dls cad11
امپ 4کانال : gladen rs100 c4
ساب : gladen sqx 12
اکسسوری : کابل 0 گرندزیرو - rca connection
باکس هم دست ساز mdf 16mm خام 61 لیتر تیون 36
قاب ستون ال90 هم واسه تیوتر و میدرنج دست ساز خودم با فایبر زدم:n02:
همینا ....
یه فکرایی در سر دارم برای پیدا کردن یه هدیونیت 4way خوب و خوش قیمت :n05:

شما به کجا رسیدی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :n13::n26:

vahid_x40
26-10-2015, 23:29
باسلام خدمت همه اساتید

من یه پخش 7450 دارم با یه جفت باند 6975 که فک کنم طرحه
الان میخوام یه امپ و بومباکس و یه جفت باند بگیرم سقف پولمم 900 تومنه چی پیشنهاد میدین.اینم بگم زیاد سررشته ندارم و اینکه بیس خیلی دوس دارم
برا باند خودم 6995 پایوننر نظرمه
از راهنماییتون ممنون یه کوچولو عجله دارم اگه زودتر پاسخ بدین ممنون میشم

alirezawolff
27-10-2015, 00:03
سلام دوسته من خوبی ؟ :n16::n02:
منم خوبم :n02:
شما بودجه رو سقفشو مشخص کن تا ما مصالح رسیدن به درجات عرفان و کمال رو برای شما معرفی کنیم.:n39:

سلام مجدد خیلی ممنون از احوال پرسیتون امیر خان :n12:
والا من زیاد بودجه ندارم در حدود 300 تومن :n03:

ممنون میشم راهنماییم کنید و اینکه یه جای مطمئن معرفی کنید که سیستممو ببندن چون من سررشته ندارم نمیخام سرمو کلاه بزارن

میشه آمپیلی ببندم به ضبط فابرکی تا صدا ش قوی بشه؟

trasilverspeed
27-10-2015, 03:29
سلام

سلام و عرض ادب. اختیار دارید شما استاد ما هستید...

والا امیرحسین جان من خودم در مورد سیستم و این مسائل در حد صفر بلد هستم! تا حالا به کمک حمید اقای عزیز یه چیزهایی یاد گرفتیم ولی خب چیز زیادی بلد نیستیم. در مورد تیوتر ها بله حق با شماست و حتما جاشو تعویض خواهیم کرد. در مورد پخش هم بله باز هم کاملا حق با شماست و بحثی هم با حمید اقا در راجبش داشتیم و انشاالله اون هم تعویض خواهیم کرد.
فعلا مهم قطعات بود که تونستیم درستش کنیم انشاالله بقیه مسائل با تجربه و انتقاد و راهنمایی شما عزیزان درست میشه ‎:D
بازم ممنون از انتقادت امیرحسین جان خیلی خوشحال شدم که نظرتون رو راجب سیستم گفتید. همینطور از بقیه دوستان دیگه ای که قبلا انتقاد کردن یا پیشنهادی دادن ‎:-)‎

vahid_x40
27-10-2015, 10:07
من یه پخش 7450 دارم با یه جفت باند 6975 که فک کنم طرحه
الان میخوام یه امپ و بومباکس و یه جفت باند بگیرم سقف پولمم 900 تومنه چی پیشنهاد میدین.اینم بگم زیاد سررشته ندارم و اینکه بیس خیلی دوس دارم
برا باند خودم 6995 پایوننر نظرمه
از راهنماییتون ممنون یه کوچولو عجله دارم اگه زودتر پاسخ بدین ممنون میشم[/QUOTE]

دوستان باندامو چند جا نشون دادم میگن اصله ولی خب چهار سالی کار کرده خودم ازاول دلچرکی بودم ازشون.ولی درکل اگه میشه یه راهنمایی بفرمایید که اینارم با 6995 عوض کنم یا نه همینو نگه دارم پولشو جای دیگه هزینه کنم.برا امپیلی و باکسم یه راهنمایی کنید برا تیبا میخوام ببندم گفتم شاید لازم باشه بدونید تورو خدا زود جوابمو بدین بعداز ظهر میخوام برم ببندم.میترسم یه امپ و باکس الکی بره تو پاچم مرسسسی

amirhosein72
27-10-2015, 14:15

ممنون میشم راهنماییم کنید و اینکه یه جای مطمئن معرفی کنید که سیستممو ببندن چون من سررشته ندارم نمیخام سرمو کلاه بزارن

سلام مخلصم.
والا با این بودجه شما نمیسه زیاد جای مانور نداره من نظرم یه جفت باند 6965 v2 پایونیر هست و اگه میتونید بیشتر هزینه کنید که چه بهتر ولی اگه دیگه نمیخوای چیز دیگه اضافه کنی مثلا یه جفت باند دیگه و ساب و این چیزا ارزونترین پخش الان فکر میکنم پایونیر x175 باشه .
من پخش تیبا رو ندیدم نمیدونم امپ بست یا نه.
اما به نظرم ارزش نداره با این پول مخش رو عوض کنین یه جفت باند بزارین با همین پخش بعد که یه کم پولا جمع شد یه پخش بهتر بخرین مثلا x400 کنوود .

- - - Updated - - -

سلام مخلصم.
والا با این بودجه شما نمیسه زیاد جای مانور نداره من نظرم یه جفت باند 6965 v2 پایونیر هست و اگه میتونید بیشتر هزینه کنید که چه بهتر ولی اگه دیگه نمیخوای چیز دیگه اضافه کنی مثلا یه جفت باند دیگه و ساب و این چیزا ارزونترین پخش الان فکر میکنم پایونیر x175 باشه .
اما به نظرم ارزش نداره با این پول مخش رو عوض کنین یه جفت باند بزارین با همین پخش بعد که یه کم پولا جمع شد یه پخش بهتر بخرین مثلا x400 کنوود .

hamidR15
27-10-2015, 14:21
ممنون. فقط ی چیزی آقا حمید. RS12 فری ایر نیست؟
اصلا این فری ایر بودن یا نبودن چقدر تاثیر داره روی صدا. چون من میخام روی باکس ببندم.بعد صداش پر قدرت هست؟ این امپ کدنس رو زمانی ک نصب بود با ی ساب کنوود ک مدلش رو نمیدونم صداش رو شنیدم صداش بد نبود.300 وات روی 4 اهم میده و425 وات روی 2 اهم. آیا یتمونه این ساب رو صداشو مطلوب در بیاره؟
آگه ن ی ساب دیگه برای این مشخصات امپ معرفی کنید. فعلا بودجه برای خرید امپ مونوی بهتر ندارم.
معذرت بابت سوالات مکرر و ممنون بابت پاسخ به سوالاتم.
سلام خواهش میکنم.
نه فری ایر نیست معمولیه و باید داخل باکس نصب بشه.در حد خودش هم قدرتمنده و هم با کیفیت.
آمپتون کمی ضعیفه این ساب 400واتیه میتونید این ساب و موقتا بگیرید و بعدا آمپتون و تعویض کنید.یا اینکه m12بگیرید که کانل با آمپتون درایو میشه.اونم ساب خیلی خوبیه ولی از rs12 یه پله پایینتره.

R#z@-R2
27-10-2015, 14:29
سلام
من که خودم مغازه دار نیستم. ولی براتون تهیه و با تی پاکس ارسال میکنم.
دقیق چیا لازم داری؟کدوم شهرستان تشریف دارید؟

سلام
به جمع ما خوش آمدید:n16:
مدلش pioneer dvh-875 bt هست و 560 هم قیمتش هست.
6995S هم 210 تومن هست.

حمید داداش ولوم این سی دی تا چند میره بالا:n13: قیمت میدونی اعلام کن

farzin.jm
27-10-2015, 14:31
سلام خواهش میکنم.
نه فری ایر نیست معمولیه و باید داخل باکس نصب بشه.در حد خودش هم قدرتمنده و هم با کیفیت.
آمپتون کمی ضعیفه این ساب 400واتیه میتونید این ساب و موقتا بگیرید و بعدا آمپتون و تعویض کنید.یا اینکه m12بگیرید که کانل با آمپتون درایو میشه.اونم ساب خیلی خوبیه ولی از rs12 یه پله پایینتره.

100 وات چقدر تاثیر داره روی صدا؟ آنقدر هست ک واقعا حس بشه؟
این کلیپ د رو ببینید.ساب 500 وات ک فقط 180 وات بهش نیرو دادن ولی خودش میگه ک صدای خوبی در میاره. آگه 500 واتش پر بشه چی میشه دیگه. من ک فک میکردم 180 وات هیچ نمونه تکون بده این ساب رو ولی!!! یکم توضیح بدین در این باره ممنون میشم آقا حمید.

hamidR15
27-10-2015, 17:51

حمید داداش ولوم این سی دی تا چند میره بالا:n13: قیمت میدونی اعلام کن
سلام
ولوم پایونیرها همگی تا 62 هست. این مدل هم احتمالا همینطوره من تست نکردم.قیمت هم گفتم که حدودا560-70 باید باشه.
ولی دوستانه بهت میگم نگیر. میگن خیلی آشغاله و سربسته بهت میگم که فیکه و پایونیر اورجینال نیست.

100 وات چقدر تاثیر داره روی صدا؟ آنقدر هست ک واقعا حس بشه؟
این کلیپ د رو ببینید.ساب 500 وات ک فقط 180 وات بهش نیرو دادن ولی خودش میگه ک صدای خوبی در میاره. آگه 500 واتش پر بشه چی میشه دیگه. من ک فک میکردم 180 وات هیچ نمونه تکون بده این ساب رو ولی!!! یکم توضیح بدین در این باره ممنون میشم آقا حمید.
نه اونقدر که شما حس کنید نیست .منتها اگر واقعا آمپلی اگه 300 گفته میدم واقعی باشه.آیا هست؟استاندارد CEA2006 رو داره؟
در کل اگر توان خروجی امپ از توان ورودی درایور خیلی کمتر باشه باعث دیستورشن میشه و به امپ فشار وارد میشه.10 وات نه ولی اگر مثلا آمپ شما 200 وات واقعی بود ممکن بود این اتفاق بی افته.
در هر صورت هم RS12 و هم M12 هر دو متریال،کیفیت ساخت و کیفیت صدای عالی دارن. تو پارامتر کمی متفاوت هستند و تحمل قدرت ورودی.

alirezawolff
27-10-2015, 19:03
سلام مخلصم.

- - - Updated - - -

سلام مخلصم.

به نظر شما 6975 کنوود بهتره یا 6975 پایونیر؟

R#z@-R2
27-10-2015, 20:33
سلام
ولوم پایونیرها همگی تا 62 هست. این مدل هم احتمالا همینطوره من تست نکردم.قیمت هم گفتم که حدودا560-70 باید باشه.
ولی دوستانه بهت میگم نگیر. میگن خیلی آشغاله و سربسته بهت میگم که فیکه و پایونیر اورجینال نیست.

نه اونقدر که شما حس کنید نیست .منتها اگر واقعا آمپلی اگه 300 گفته میدم واقعی باشه.آیا هست؟استاندارد CEA2006 رو داره؟
در کل اگر توان خروجی امپ از توان ورودی درایور خیلی کمتر باشه باعث دیستورشن میشه و به امپ فشار وارد میشه.10 وات نه ولی اگر مثلا آمپ شما 200 وات واقعی بود ممکن بود این اتفاق بی افته.
در هر صورت هم RS12 و هم M12 هر دو متریال،کیفیت ساخت و کیفیت صدای عالی دارن. تو پارامتر کمی متفاوت هستند و تحمل قدرت ورودی.
به غیر از این چی پیشنهاد میدی بگیرم

vahid_x40
27-10-2015, 20:46
اقا یه راهنمایی هم به ما بدین گنا دارم

wiera
27-10-2015, 21:48
با سلام خدمت اساتید محترم
یه سیستم جمع وجور میخوام واسه پراید
ساب نمیخوام
حتی الامکان میخوام واسه استیج جلو برشکاری نداشته باشم
سقف بودجه 1.300
پخشمم 7056 کنووده

nemesis_22044
28-10-2015, 08:19
سلام دوستان ، احوال آقا حميد گل چطوره ؟ ديروز سيستم رو بستم رو ماشين :
ماشين 111
هديونيت كنوود X400 قيمت : 295000
امپيلي پايونير 3602 قيمت : 140000
استيج جلو match MS 4X قيمت : 115000
استيج عقب Helix Esprit E69X قيمت : 275000
پك برق گيج 4 همراه با RCA شركت كانكشن سري BEST قيمت : 270000

من واقعا نمي دونم چرا يه سري از دوستان ميگن E69X بيس نداره قدرت نداره و يا پرتاب صدا نداره به نظره من كه همه چي تموم هستش بيس كه كاملا راضي كننده هستش و قدرت و پرتاب صدا هم خيلي خويه ، و اما هرچي از كيفيت و دقت در پخش صدا بگم كم گفتم فقط مي تونم بگم وقتي براي اولين بار صداش رو شنيدم دهنم باز موند ، دوستاني كه دنبال كيفيت و دقت تويه سيستم ماشين مي گردن بعد از كامپ (البته كامپ پدر مادر دار !) به هليكس كوچكترين شكي نكنن

از آقا حميد هم خيلي خيلي متشكرم از راهنمايي هاي فوقالعاده و بي منتي كه هميشه به من و بقيه دوستان دارن

amirhosein72
28-10-2015, 08:59
به نظر شما 6975 کنوود بهتره یا 6975 پایونیر؟

به نظر من هیچکدوم دیگه دوره ی 6975 و 718 و ایناها گذشت من نظرم فقط 6921 سونی و جی وی سی 7158 و mtx t6c693 از گلیدن هم نشنیدم mc609 رو .

naim697
28-10-2015, 21:38
گزینه bass boost روی آمپیلی اگه روی 6db بذاریم امکان داره باندم بسوزه ؟ فرضا الان که روی 0 هست چه فرقی داره روی 6 یا 12db باشه ؟

`RAMIN
28-10-2015, 23:58
- - - Updated - - -

منظورتون از قسمت دوم سوالتون چیه؟
شما با آمپلیفایری که نصب میکنید به صورت جداگانه هر استیج رو تنظیم میکنید.
اگر منظورتون از خود پخش هست که باز گزینه FADER موجوده و از این طریق فقط میتونید استیج رو به سمت جلو یا عقب ببرید.تنظیمات برای همه اسپیکرها انجام میشه.
تو کن وود میتونید سایز اسپیکرتون رو هم بدین اما تو پایونیر این امکان موجود نیست.

پاسخ کامل بود جواب سوال رو متوجه شدم با تشکر

hamidR15
29-10-2015, 23:38
به غیر از این چی پیشنهاد میدی بگیرم
سلام
چقدر میخواهید هزینه کنید؟
هلیکس سریه پرسیژن هم خوبه.p12W که 470 تومن هست.
بقیه برندها مثل گرند زیرو ،راکفورد،هرتز و....هم هست.منتها منم تست نکردم.

hamidR15
29-10-2015, 23:48
اقا یه راهنمایی هم به ما بدین گنا دارم
سلام
مشکلتون چیه؟

با سلام خدمت اساتید محترم
یه سیستم جمع وجور میخوام واسه پراید
ساب نمیخوام
حتی الامکان میخوام واسه استیج جلو برشکاری نداشته باشم
سقف بودجه 1.300
پخشمم 7056 کنووده
سلام
اگر روی در اسپیکر 16cm نبندی ،سیستم بدرد نمیخوره.

گزینه bass boost روی آمپیلی اگه روی 6db بذاریم امکان داره باندم بسوزه ؟ فرضا الان که روی 0 هست چه فرقی داره روی 6 یا 12db باشه ؟
فقط روی 0 باشه.
روی 6 یا 12 db چون روی یه فرکانس ثابت این افزایش هست به کویل فشار میاد و اگر این فشار طولانی باشه آسیب دیدن کویئل و دیگر اجزاء حتمی است.

vestlaif
30-10-2015, 00:11
سلام آقا حمید
من برای استیج جلو 405 کمترین قیمت اسپیکری ک بتونه بدون فرکانس بیس بقیه رو خوب اجرا کنه چه چیزی میتونم تهیه کنم ؟ نمیخوام زیاد هزینه کنم ولی باندای خودم خر خر میکنه با بیس .

یه سوال هم داشتم . من یه پخش سونی دارم ک فقط یه جفت خروجی داره RC . بعد من با تبدیل این یکی دو به دو جفت تبدیل کردم و به یه آمپ 4 کانال ads قدیمی بستم . یکیشون شده باندای های طاق عقب . یه دوتا کنال هم بریج شدن برای بستن روی ساب 307d2 . حالا چون کیفیت بهم میریزه با این حالت مجبورم برای بیس و توازون مقدار بیس رو روی 6db بزارم روی 0 ک میذارم اصلا بیس خاصی ساب پخش نمیکنه . این سیستم آسیب میزنه به ساب و بقیه اجزا ؟

wiera
30-10-2015, 14:17
سلام
بدون برش رودری و نصب اسپیکر 16cm هزینه کردنتون پول دور ریختن هست.
ضمنا بودجتون هم یه خورده کمه.
خب اگه حتمابرش کاری میخواد مشکلی نداره
هزینه کل سیستم چقدر میشه اگه میشه با تفکیک قطعات بهم بگید
ممنون از راهنماییتون

- - - Updated - - -

hamidR15
30-10-2015, 16:06
سلام آقا حمید
من برای استیج جلو 405 کمترین قیمت اسپیکری ک بتونه بدون فرکانس بیس بقیه رو خوب اجرا کنه چه چیزی میتونم تهیه کنم ؟ نمیخوام زیاد هزینه کنم ولی باندای خودم خر خر میکنه با بیس .

یه سوال هم داشتم . من یه پخش سونی دارم ک فقط یه جفت خروجی داره RC . بعد من با تبدیل این یکی دو به دو جفت تبدیل کردم و به یه آمپ 4 کانال ads قدیمی بستم . یکیشون شده باندای های طاق عقب . یه دوتا کنال هم بریج شدن برای بستن روی ساب 307d2 . حالا چون کیفیت بهم میریزه با این حالت مجبورم برای بیس و توازون مقدار بیس رو روی 6db بزارم روی 0 ک میذارم اصلا بیس خاصی ساب پخش نمیکنه . این سیستم آسیب میزنه به ساب و بقیه اجزا ؟
سلام
گلیدن MC165 کیفیت خیلی خوبی بهتون میده بدون امپ هم درایو میشه.195 تومن.
استفاده از تبدیل یک به دو برای دو سری اسپیکر مناسبه نه تلفیق اسپیکر و ساب؟!!!کار اشتباهی انجام دادین.ساب رو از روش بردارید.

سلام
خب اگه حتمابرش کاری میخواد مشکلی نداره
هزینه کل سیستم چقدر میشه اگه میشه با تفکیک قطعات بهم بگید
ممنون از راهنماییتون
- - - Updated - - -
سلام
برای نقل قول کردن نیاز به کپی کردن متن نیست،از کلید "جواب بصورت نقل قول" استفاده نمائید.
پیشنهاد من:
1-یه جفت کامپ گلیدن M165 برای درهای جلو قیمت 360
2-کواکسیال 9*6 گلیدن MC609 برای طاقچه قیمت 320
3-آمپلیفایر ML95.4 قیمت 650
4-پک برق 100تومن
5-کابل RCA اضافه 35
6-کابل 2*1.5 متری 4800 تومن.15 متر نیاز دارید که میشه 72000 تومن.
جمع کل 1.537.000 تومن.
صدای با کیفیت و عالی تحویلتون میدم.

hamidR15
30-10-2015, 17:11
سلام
امروز براتون عکسهای سیستم آقا داریوش رو براتون میگذارم.ایشون قبلا سیستم خوبی داشتند و به نوعی قطعاتشون رو آپ گرید نمودند.
لوازم موجود:
آمپ ماسکونی One 120.4
کامپوننت ZERO 165 استیج عقب
لوازم سیستم آپ گرید شده عبارتند از:
آپ گرید کامپوننت استیج جلو از ZERO 165 به ZERO PRO 165.2 PP)
آپ گرید ساب ووفر MX12 به SQX 12 EXTEREME
آپ گرید آمپلیفایر مونو ML 600.1 به ماسکونی AS 200.2
آپ گرید HU پایونیر 80PRS با Alpine 137EBT&H-100

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

متهای بسیار با کیفیت سه کاره Aero multy.پایدار کننده،جاذب صدا و لرزه گیر.

مواد با کیفیت متشکل از سه لایه
1-Rubber Foam
2-Aluminum
3-Butyl
برش بدنه

استفاده از Aero با ابعاد 30*30 در پشت مگنت جهت جذب صداهای پشت مگنت. این کار هم باعث میشه بیس و مید بیس بسیار پر و نرمتر بشه هم صدا کمتر به بیرون بره.

کامپوننت ZERO 165 از سیستم قبلی

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تویترهای 28mm داخل POD مخصوص Zero Pro و Aerospace

آمپلیفایر ماسکونی AS 200.2 برای درایو SQX12 این غول دوست داشتنی:n02:

امشب هم در خدمت داریوش جان بودم .چون آمپ ماسکونیشون رو امروز گرفتم گفتم تشریف بیارن منزل تا به اتفاق هم ساب و آمپ رو نصب کنیم.
نصب ساب SQX داخل باکس سیلد 32 لیتری که قبلا MX12 داخلش جا کرده بود

چون لوازم کامل نداشتیم نشد آمپ رو روی تخته آمپ نصب کنیم. لذا موقت کف صندوق گذاشتیم تا فردا داریوش جان ردیفش کنه.اینم عشق من تو خونه جدیدش:n02:

ان شاءالله که مبارکشون باشه:n19:

mortezaaghaahmad
30-10-2015, 19:08
اقا حمید اگه ممکنه شمارتونو واسم بفرستید

فرستاده شده از SM-N900ِ من با Tapatalk

hamidR15
30-10-2015, 19:44
اقا حمید اگه ممکنه شمارتونو واسم بفرستید

فرستاده شده از SM-N900ِ من با Tapatalk

سلام دوست عزیز.ورودتون رو خیر مقدم عرض میکنم.:n16:
pmکردم براتون

vahidsport
30-10-2015, 21:36
سلام
آقا من یه سیستم میخوام بیگرم حدودا بین 1 الی 1.3 میلیون و با کیفیت میخوام باشه ( ساب نمیخوام ) و اصلا دنبال زیاد کردن صدا نیستم طوری که تا 500 متر اونطرف تر هم صدای موزیک رو بشنوند
نمدونم کیفیت باند 6975V2 الان خوبه هست یا نه؟ 718 کنوود چه طور؟ یه باند مدل 6900PRO پاییونر رو هم دیدم صداش رو هم گوش دادم خوب ولی چنتا فروشنده ( سه تا ) بهم گفتند که تیوترش زود میسوزه آیا درسته؟
ضبط رو فعلا DEH-X9650BT انتخاب کردم ولی اگر بتونم و مشکل مالی نداشته باشم 80PRS رو میگیرم

میتونید ضبط 9650 و با مدل قدیمی 5850 پایونر مقایسه کنید؟ 80PRS VS 9650

یک سری اطلاعات در مورد این سوپر تیوتر ها و میدرنج ها میخوام ،از برند تا انتخاب بر اساس وات و این که چه گونه به امپ وصل میشن

یه سوال دیگه ضبط ماشین ی هست که بدونه موزیک با کدک های زیر رو پخش کنه( همه این کدک ها 24بیت هستند ) :

FLAC
Dolby Digital
DTS
DTS-HD Master Audio
TrueHD
خیلی خیلی ممنون

shayan122
01-11-2015, 11:55
سلام خدمت استادان گرامی :n02:

دوستان بنده یه مدتی هست که یه سیستم تقریبا قدرتی (!) و سردرد دارم :n09::n27:

شامل ست میدبیس و سوپرتیوتر 100وات درگ استر با امپ 4 کانال گرند 4115HPX
که میخوام اینا رو رد کنم بره یه ست کیفیتی جم کنم :n02:

با توجه با این که بالاخره (!!) بار گلیدن رسید!!!!!!!!!!!! یه ست خوب از این برند یا مچ/هلیکس (صداشونو شنیدم خوب بود) پیشنهاد بدید
و صد البته با توجه به بودجه حدود 1 تومن :| (با امپ :|)
اگه اون امپ 4 گرند فعلا به درد میخوره نگه دارم اگر نه که دست جمعی ردشون کنم برن

ساب و امپ مونوم فکر کنم فعلا خوب باشه! (JVC Arsenal 8001D+Match MW12) تا بعد به اینام برسیم :n13:

به خدمتتون که یه پخش مناسب هم پیشنهاد بدید که بعدا تعویض بشه الان دوتا پخش دارم که هیچ کدوم بدرد سیستم کیفیتی نمیخوره...! (پایونیر P1Y و 7650SD)
بودجه پخش هم حدود 500ت بالا پایین... بعدا تهیه میکنم :n29: (آلپاین/کنوود/یا هر چی صلاحه!)

با این بودجه اگر دو استیج بشه که خیلی خوبه. ماشین هم 111 ...

ممنون

hamidR15
01-11-2015, 15:00
سلام آقا من یه سیستم میخوام بیگرم حدودا بین 1 الی 1.3 میلیون و با کیفیت میخوام باشه ( ساب نمیخوام ) و اصلا دنبال زیاد کردن صدا نیستم طوری که تا 500 متر اونطرف تر هم صدای موزیک رو بشنوند نمدونم کیفیت باند 6975V2 الان خوبه هست یا نه؟ 718 کنوود چه طور؟ یه باند مدل 6900PRO پاییونر رو هم دیدم صداش رو هم گوش دادم خوب ولی چنتا فروشنده ( سه تا ) بهم گفتند که تیوترش زود میسوزه آیا درسته؟ ضبط رو فعلا DEH-X9650BT انتخاب کردم ولی اگر بتونم و مشکل مالی نداشته باشم 80PRS رو میگیرم میتونید ضبط 9650 و با مدل قدیمی 5850 پایونر مقایسه کنید؟ 80PRS VS 9650 یک سری اطلاعات در مورد این سوپر تیوتر ها و میدرنج ها میخوام ،از برند تا انتخاب بر اساس وات و این که چه گونه به امپ وصل میشن یه سوال دیگه ضبط ماشین ی هست که بدونه موزیک با کدک های زیر رو پخش کنه( همه این کدک ها 24بیت هستند ) : FLAC Dolby Digital DTS DTS-HD Master Audio TrueHD خیلی خیلی ممنون سلام ماشینتون چیه؟ flace رو فکر کنم فقط یه مدل پایونیر فقط میخونه. بقیه کدکهای صدا رو هم دالبی و DTS رو پخش میکنن ولی HD ها رو خیر.
سلام خدمت استادان گرامی :n02: دوستان بنده یه مدتی هست که یه سیستم تقریبا قدرتی (!) و سردرد دارم :n09::n27: شامل ست میدبیس و سوپرتیوتر 100وات درگ استر با امپ 4 کانال گرند 4115HPX که میخوام اینا رو رد کنم بره یه ست کیفیتی جم کنم :n02: با توجه با این که بالاخره (!!) بار گلیدن رسید!!!!!!!!!!!! یه ست خوب از این برند یا مچ/هلیکس (صداشونو شنیدم خوب بود) پیشنهاد بدید و صد البته با توجه به بودجه حدود 1 تومن :| (با امپ :|) اگه اون امپ 4 گرند فعلا به درد میخوره نگه دارم اگر نه که دست جمعی ردشون کنم برن ساب و امپ مونوم فکر کنم فعلا خوب باشه! (JVC Arsenal 8001D+Match MW12) تا بعد به اینام برسیم :n13: به خدمتتون که یه پخش مناسب هم پیشنهاد بدید که بعدا تعویض بشه الان دوتا پخش دارم که هیچ کدوم بدرد سیستم کیفیتی نمیخوره...! (پایونیر P1Y و 7650SD) بودجه پخش هم حدود 500ت بالا پایین... بعدا تهیه میکنم :n29: (آلپاین/کنوود/یا هر چی صلاحه!) با این بودجه اگر دو استیج بشه که خیلی خوبه. ماشین هم 111 ... ممنون سلام آمپتون رو نگه دارید. دو دست کامپوننت M165 بگیرید.ساب و آمپ مونو هم که دارید.اما در آینده به جای ساب مچ یه M10 نصب کنید تو سیلد. این میشه یه سیستم کیفیتی با قدرت مناسب.

farzin.jm
02-11-2015, 15:59
درود آقا حمید ..
آقا حمید یک جفت کواک 718 استیج عقب دارم میخام برای استیج جلو سمند هم که 10 سانتی هست ی صدایی بگیرم ک صدا پر باشه داخل اتاق و فقط از عقب صدا نیاد.
به نظر شما میدونج 10 سانتی بگیرم یا باند 10 سانتی. آگه مدلی هم مد نظرتون هست معرفی کنید. چون ساب دارم بیس ازشون نمیگیرن. ولی ی صدای به اصطلاح کریستالی میخام.
در مورد سیم کشی هم تو بازار سیم هارو به گیج نمیشناسن لطفا به سایز mm بگید.
برای ی سیستم معمولی گیج 4 ک نمیدونم چند mm میشه کافیه؟برای برقش ک شامل ی امپ مونو ی 4 کانال ی ساب گلایدن RS12.
ممنون.

- - - Updated - - -

درود آقا حمید ..
آقا حمید یک جفت کواک 718 استیج عقب دارم میخام برای استیج جلو سمند هم که 10 سانتی هست ی صدایی بگیرم ک صدا پر باشه داخل اتاق و فقط از عقب صدا نیاد.
به نظر شما میدونج 10 سانتی بگیرم یا باند 10 سانتی. آگه مدلی هم مد نظرتون هست معرفی کنید. چون ساب دارم بیس ازشون نمیگیرن. ولی ی صدای به اصطلاح کریستالی میخام.
برای ی سیستم معمولی گیج 4 ک نمیدونم چند mm میشه کافیه؟برای برقش ک شامل ی امپ مونو ی 4 کانال ی ساب گلایدن RS12.
ممنون.

farzin.jm
02-11-2015, 16:18
سلام
امروز براتون عکسهای سیستم آقا داریوش رو براتون میگذارم.ایشون قبلا سیستم خوبی داشتند و به نوعی قطعاتشون رو آپ گرید نمودند.
لوازم موجود:
آمپ ماسکونی One 120.4

1-Rubber Foam
2-Aluminum
3-Butyl
برش بدنه

استفاده از Aero با ابعاد 30*30 در پشت مگنت جهت جذب صداهای پشت مگنت. این کار هم باعث میشه بیس و مید بیس بسیار پر و نرمتر بشه هم صدا کمتر به بیرون بره.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

امشب هم در خدمت داریوش جان بودم .چون آمپ ماسکونیشون رو امروز گرفتم گفتم تشریف بیارن منزل تا به اتفاق هم ساب و آمپ رو نصب کنیم.

چون لوازم کامل نداشتیم نشد آمپ رو روی تخته آمپ نصب کنیم. لذا موقت کف صندوق گذاشتیم تا فردا داریوش جان ردیفش کنه.اینم عشق من تو خونه جدیدش:n02:

آدم این سیستمارو میبینه انقد تمیز و حرفه ای کار شدن با ی همچین قطعاتی روش نمیشه بیاد و حرف از آهن پاره هایی ک رو ماشینش بسته و کلیم حال میکنه واسه خودش بزنه. اما چه کنیم ک دانشجوییم و بی پول. عیب نداره ی روز خوب میاد مام از این سیستما میبندیم :V21: :V21:
ایشالا مبارک باشه و لذتش رو ببره.

hamidR15
02-11-2015, 19:01
درود آقا حمید ..
ممنون.

- - - Updated - - -

.

سلام.
بهتره کامپوننت 13سانتی ببندی تا کواکسیال.
میتونی گلیدن m130ببندی 350تومن
یا کواکسیال rc130 جفتی 270تومن
یا کواکسیال mc 130که جفتی 185تومن با پخش بسته میشه.
کابل 4گیج هم معادل ایرانیش میشه 21mm

farzin.jm
02-11-2015, 22:37
سلام.

ی جفت کواکسیال 13 سانتی دارم ولی باید برش میخورد بخاطر همین ننداختم.ده سانتی مدلی نیست ک بشه استفاده کرد؟

- - - Updated - - -

سلام.

ی جفت کواکسیال 13 سانتی دارم ولی باید برش میخورد بخاطر همین ننداختم.ده سانتی مدلی نیست ک بشه استفاده کرد؟

remix.hotel
02-11-2015, 23:41
با سلام و احترام خدمت اقا حمید گل و دوستان

بلاخره با کمک های بی دریغ اقا حمید بنده هم تونستم یه سیستم صوتی با کیفیت نزدیک بشم ...
سیستمی که با پیشنهاد اقا حمید بستم و واقعا صداش تو این هزینه بسیار عالی هست.
دوتا ساب هلیکس 10 اینچ و امپ کنوود
کامپ گلیدن SQL LINE واسه استیج جلو و امپ ماسکونی One120.4
هدیونیت هم کنوودU7056btl.
اقا حمید از تمام وقتی که برام گذاشتین سپاس گذاری میکنم.
دوستان ،یکی از اساتید مجرب تو این زمینه که بی دریغ اطلاعاتشو در اختیار عموم قرار میده حمید اقا هستن.

- - - Updated - - -

hamidR15
03-11-2015, 07:58

سلام
برش بزن آقا اتفاقی نمی افته.
همونا که عرض کردم 10 شون هم موجوده.ولی دیگه فقط میدرنج محض میشن.خود 13 هم میدرنج هست اما سمند و نمیشه بیشتر از 13 نصب کرد.

aiza1372
03-11-2015, 08:33

بلاخره با کمک های بی دریغ اقا حمید بنده هم تونستم یه سیستم صوتی با کیفیت نزدیک بشم ...
دوستان ،یکی از اساتید مجرب تو این زمینه که بی دریغ اطلاعاتشو در اختیار عموم قرار میده حمید اقا هستن.

- - - Updated - - -
درود
عزیز مبارکت باشه ! ایشاللا تو شادی ازشون استفاده کنی !:n16:
چندتا سوال :
1. من هم قصد خرید سری sql رو دارم ! میشه یه توضیحی دربارش بدی ؟
میدبیسش چطوره این کامپ ؟ حجم صداش چطور ؟
2. آمپ مونو هم 917 کنووده ؟
3. ساب رو چرا گلیدن نخریدین ؟
خیلی ممنون از وقتی که گذاشتی !:n12:
یاعلیـ

naim697
03-11-2015, 12:29
پخش من 4 ولتی هست . حالا میخوام بدونم کین آمپیلی روی چه درجه ایی باشه 4 ولت هست ؟ اینی که الان فلش زدم کمترینش هست از این کمتر نمیشه الان روی اینه ؟ این فکنم 2 ولت هست درسته ؟

چقدر باید بچرخه دقیقا کجا باشه میشه 4 ولت ؟

- - - Updated - - -

trasilverspeed
03-11-2015, 13:41

- - - Updated - - -
سلام و درود. مبارکتون باشه و انشاالله به دل خوش استفاده کنید.

فقط یه دوتا سوال داشتم! یکی اینکه ماشینتون SD هستش؟ و اینکه تیپ چند هستش و باتری ای که نصب کردید چند آمپر هست؟ چون 206 بنده که هاج بک هستش هر کاری کردیم بیشتر از 60 آمپر جا نشد!!! متشکر.

remix.hotel
03-11-2015, 18:51
درود
چندتا سوال :
یاعلیـ
سلام قربان ،ممنونم انشاالله شما بهترشو میبندی
من هنوز حتی نتونستم تمام مود های پخش رو روش تست کنم ولی واقعا عالیه..دیگه از این رده بالا تر هاش دیگه چیکار میکنن با صدا رو باید از حمید اقا پرسید..انگار صدای واقعی موسیقی رو میشه شنید..
2-اره همونه
3-دیگه نمیدونم چی شد یهو دیدم دوتا ساب عقب ماشینه!تجریبه میشه دیگه
ممنونم

فقط یه دوتا سوال داشتم! یکی اینکه ماشینتون SD هستش؟ و اینکه تیپ چند هستش و باتری ای که نصب کردید چند آمپر هست؟ چون 206 بنده که هاج بک هستش هر کاری کردیم بیشتر از 60 آمپر جا نشد!!! متشکر.
سلام قربان؛ممنونم انشاالله شما هم ببندی بهترشو..
درخدمتت هستم هچبک هست تیپ 2باطری مارک دوو هست 75 امپر هست..نمدونم چیز خوبی هست یا نه.. .
ممونم

- - - Updated - - -

درود
چندتا سوال :
یاعلیـ
سلام قربان ،ممنونم انشاالله شما بهترشو میبندی
من هنوز حتی نتونستم تمام مود های پخش رو روش تست کنم ولی واقعا عالیه..دیگه از این رده بالا تر هاش دیگه چیکار میکنن با صدا رو باید از حمید اقا پرسید..انگار صدای واقعی موسیقی رو میشه شنید..
2-اره همونه
3-دیگه نمیدونم چی شد یهو دیدم دوتا ساب عقب ماشینه!تجریبه میشه دیگه
ممنونم

سلام قربان؛ممنونم انشاالله شما هم ببندی بهترشو..
درخدمتت هستم هچبک هست تیپ 2باطری مارک دوو هست 75 امپر هست..نمدونم چیز خوبی هست یا نه.. .
ممونم

hamidR15
04-11-2015, 10:56
پخش من 4 ولتی هست . حالا میخوام بدونم کین آمپیلی روی چه درجه ایی باشه 4 ولت هست ؟ اینی که الان فلش زدم کمترینش هست از این کمتر نمیشه الان روی اینه ؟ این فکنم 2 ولت هست درسته ؟

چقدر باید بچرخه دقیقا کجا باشه میشه 4 ولت ؟

- - - Updated - - -
سلام
ابتدا بفرمائید روی MIN آمپتون عدد ولتاژ ورودی چند هست؟
برای تنظیم دقیق گین باید با گوش این کار رو انجام بدین.
دستور العملش رو در پست شماره 17 تاپیک زیر عرض کردم:
چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

boys_won
04-11-2015, 21:16
سلام ، دوستان اسم این وسیله چیه میخوره به باتری ؟ فیوزه ؟ ماله کدوم قسمته ؟ آمپ ؟ یعنی نوش تو جعبه آمپلی هست یا جای دیگه ؟ ممنون

hamidR15
05-11-2015, 00:15
سلام ، دوستان اسم این وسیله چیه میخوره به باتری ؟ فیوزه ؟ ماله کدوم قسمته ؟ آمپ ؟ یعنی نوش تو جعبه آمپلی هست یا جای دیگه ؟ ممنون

سلام
فیوز هلدر هست و داخلش هم فیوز.داخل پکهای برق هست.
نه تو کارتن آمپها نیست.

لنگرود1371
05-11-2015, 02:01
سلام حمید جان خوبی سلامتی؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=Sierra+SR-CAP5024+Car+Amplifier
این برای یه جفت 6965v2 کفایت میکنه به نظرت؟

hamidR15
05-11-2015, 12:12
سلام حمید جان خوبی سلامتی؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]=Sierra+SR-CAP5024+Car+Amplifier
این برای یه جفت 6965v2 کفایت میکنه به نظرت؟

سلام قربونت شما چطوری؟بهتر شدی الحمدوالله؟
این آمپ چون معلوم نیست 50 واتی که گفته واقعی هست یا نه خیلی نمیشه بهش اعتماد کرد. البته 6965V2 رو بدون آمپ هم نصب میکنند. اما من کلا اسپیکر بیضی بدون نصب آمپلیفایر رو مخالفم.
به نظر من اگر بحث ارزون بودن هست یه 3602 بگیری بهتر از اینه.حد اقل پایونیره.

R#z@-R2
05-11-2015, 14:15
سلام جمید جان یه سی دی پایونر با باند پایونر که جمعش بشه 500تومن معرفی کنی

SaЁeD
05-11-2015, 17:50
پخش حتما پایونیر باشه؟

کواک:پایونیر 6965V2 قیمت: 200
پخش: پایونیر 3750 قیمت: 300
بعدا یه آمپ 3602 پایونیر هم تهیه کن اگر اهل صدای بلند هستی. 160 تومنه

این آمپ پایونیر CEA2006 هم داره!:n02:

hamidR15
05-11-2015, 17:52
سلام
3750UI+6965V2

wiera
05-11-2015, 21:36
سلام دوستان
بالاخره منم با راهنمایی اقا حمید یه سیستم جمع وجور گرفتم با این مشخصات
پخش 7056 کنوود
کواکسیال برای استیج عقب mc 609 گلیدن
امپ 9504 گلیدن
کامپ برای استیج جلو rs10 گلیدن
که با پک برق و سیم اسپیکروهزینه نصب تقریبا 2300 شد
در مورد کیفیتشم من خیلی نمیتونم تخصصی صحبت کنم اما واقعا کیفیتش خیلی خوبه در مقایسه با سیستمایی که صداشونو شنیدم
توی این سیستم شما هم بیس داری هم صدای زیر من ولوم تا 30بردم به هیچ عنوان کم نیاورد (کنوود تا 35 ولوم داره )
ضمن اینکه این پخش چون تنظیماتش خیلی زیاده یه کم طول میکشه تا به صدای دلخواه برسی
یه مورد دیگه اینکه به نظرم تو سیستمتون حتما از کامپ استفاده کنید واقعا صدارو جذاب میکنه . من برای تست صدای عقب کاملا بستم وفقط از کامپ صدا گرفتم که صدای خیلی خوبی بهم داد مخصوصا از ولوم 10 تا 18 از 20 به بعدم صدا جالب نبودوبه خر خر افتاد ولی وقتی باندای عقب باز کردم تا ولووم 30 به هیچ عنوان کم نیاورد در مورد باندای عقبم به نظرم بیس باند یه نمه از صدای زیر بیشتره در کل کیفیت خوبی داره
از اقا حمیدم واقعا ممنونم که با همه مشغله ایی که داشتن اومدن سر نصب و سیستم رو چک کردن ایشون به غیر از اطلاعات خوبی که تو زمینه سیستم صوتی دارن واقعا انسان شریفی هستند

- - - Updated - - -

SaЁeD
05-11-2015, 22:00
سلام دوستان
بالاخره منم با راهنمایی اقا حمید یه سیستم جمع وجور گرفتم با این مشخصات
پخش 7056 کنوود
کواکسیال برای استیج عقب mc 609 گلیدن
امپ 9504 گلیدن
کامپ برای استیج جلو rs10 گلیدن
که با پک برق و سیم اسپیکروهزینه نصب تقریبا 2300 شد
در مورد کیفیتشم من خیلی نمیتونم تخصصی صحبت کنم اما واقعا کیفیتش خیلی خوبه در مقایسه با سیستمایی که صداشونو شنیدم
توی این سیستم شما هم بیس داری هم صدای زیر من ولوم تا 30بردم به هیچ عنوان کم نیاورد (کنوود تا 35 ولوم داره )
ضمن اینکه این پخش چون تنظیماتش خیلی زیاده یه کم طول میکشه تا به صدای دلخواه برسی
یه مورد دیگه اینکه به نظرم تو سیستمتون حتما از کامپ استفاده کنید واقعا صدارو جذاب میکنه . من برای تست صدای عقب کاملا بستم وفقط از کامپ صدا گرفتم که صدای خیلی خوبی بهم داد مخصوصا از ولوم 10 تا 18 از 20 به بعدم صدا جالب نبودوبه خر خر افتاد ولی وقتی باندای عقب باز کردم تا ولووم 30 به هیچ عنوان کم نیاورد در مورد باندای عقبم به نظرم بیس باند یه نمه از صدای زیر بیشتره در کل کیفیت خوبی داره
از اقا حمیدم واقعا ممنونم که با همه مشغله ایی که داشتن اومدن سر نصب و سیستم رو چک کردن ایشون به غیر از اطلاعات خوبی که تو زمینه سیستم صوتی دارن واقعا انسان شریفی هستند

- - - Updated - - -
تبریک میگم.اگر صدای کامپوننت استیج جلو زودتر کم میاره که با fader صدا رو بیشتر بده به استیج عقب که تو ولوم های بالا هماهنگ باشن در این صورت.
حجم صدای کواک چطوره؟ ماشینتون چیه؟
البته پخش های کنوود صداشون ذاتا یک بمی خاص داره همچنین با وجود استیج جلو اگر استیج عقب کامپوننت رده بالا هم بسته بشه به خاطر اینکه پشت به گوش قرار گرفته صدا یه خورده بم خواهد بود.مگر اینکه طرف به اون صدا مدتی گوش بده تا براش عادی بشه.

ممنون از شما و نظرتون در مورد محصولاتی که خریداری و نصب نمودید.

wiera
06-11-2015, 12:25
تبریک میگم.اگر صدای کامپوننت استیج جلو زودتر کم میاره که با fader صدا رو بیشتر بده به استیج عقب که تو ولوم های بالا هماهنگ باشن در این صورت.
حجم صدای کواک چطوره؟ ماشینتون چیه؟
البته پخش های کنوود صداشون ذاتا یک بمی خاص داره همچنین با وجود استیج جلو اگر استیج عقب کامپوننت رده بالا هم بسته بشه به خاطر اینکه پشت به گوش قرار گرفته صدا یه خورده بم خواهد بود.مگر اینکه طرف به اون صدا مدتی گوش بده تا براش عادی بشه.

ممنون از شما و نظرتون در مورد محصولاتی که خریداری و نصب نمودید.

ماشین پراید 131
صدای کواک هم کاملا پر و البته نرم هستش با توجه به سلیقه من فک نکنم از ولوم 25 به بالا استفاده زیادی داشته باشم تا این ولومم صدا هیچ گونه بهم خوردگی نداره
ا

R#z@-R2
06-11-2015, 15:44
سلام اقا من اگه بخوام واسه ماشین یه باند بگیرم همه میگن برای سیستم 718کنوود خوبه ولی فکر نکنم اینجوری باشه بین این دو همیشه فرق هستش میشه یه نفر نظر بده

Kenwood KFC-HQ718 Car Speaker

من خودم پایونر بهترین برند میدونم ولی داخل این یکی من به شک افتادم که کدوم واسه سیستم خوبه

یه سیستم در حد 2تومنی واسه ساب لوله ای این خوبه

Pioneer TS-WX305T Car Subwoofer

یه امپلی پایونر هم معرفی کنید

hamidR15
06-11-2015, 15:52
سلام اقا من اگه بخوام واسه ماشین یه باند بگیرم همه میگن برای سیستم 718کنوود خوبه ولی فکر نکنم اینجوری باشه بین این دو همیشه فرق هستش میشه یه نفر نظر بده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/tab-technicalspecs/

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]!/tab-technicalspecs/

من خودم پایونر بهترین برند میدونم ولی داخل این یکی من به شک افتادم که کدوم واسه سیستم خوبه

-

سلام
پایونیر و کن وود که دیگه سوال کردن نداره.همه میدونن که هم پایونیر و هم کن وود یه کالای بازاری هستند و برای دم دستی مناسب.همه جا هم قابل تهیه هست.
کسانی که میان تو فضای مجازی و مشاوره میگیرن که نباید در مورد 718 و.... سوال کنند. درست نمیگم؟
اینجا ما کالاهای بهتر و با کیفیت صدای بالاتر رو به دوستان پیشنهاد میکنیم. البته باید هزینه اون رو هم بپردازن.
اگر اسپیکر خوب و ارزون اما با کیفیت تو (9*6) ها میخواهید هلیکس E69X با قیمت 275 ارزونترین و بعد از اون گلیدن MC609 با قیمت 320 تومن جزو بهترینها هست و واقعا رو دستشون نیست.
جی وی سی 7158
پایونیر 6975V2 و 6965V2 هم گزینه های بعدی هستند.
اگر کواکسیال 9*6 قدئرتی هم میخواهید بدون شک MTX T8693 منتها باید 670 هزینه کنید.

mrm88
06-11-2015, 18:35
سلام
لوازم موجود:
آمپ ماسکونی One 120.4

1-Rubber Foam
2-Aluminum
3-Butyl
برش بدنه

مبارکشون باشه ایشالا چه قطعات خوبی
فقط چندتا سوال:
1) چطور همچین کامپوننت خوبی رو روی اون تیکه بی کیفیت پلاستیکی ایران خودرو بستین؟ حیف نبود؟ باید براش یک فکری میکردید! (واقعا بی کیفیته اون تیکه پلاستیکی سفید رنگ! خودم باز کردم بلندگومو دیدم)

2) این رودری هم مثل اون قطعه بی کیفیته و از مواد واقعا بی کیفیت و نازلی ایران فرغون استفاده کرده براش! برش جلوی بلتدگوشو ببینین؟ انگار با تیزبر بریدنش! اون قسمت خالیش هم که میشه توش یه سری وسائل گذاشت اگه ببینین با چسب چسبوندن! حتی گوشه اون قسمت چسب زده بیرون! من که خودم بار اول دیدم این رودری رو حالم بد شد!!! خود رودری و کاور بلندگوش هم کافیه یکم ولوم بدین میوفته به صدا و لرزش! آیا برای این رودری هم فکری شده آیا؟ چون شما فقط پشتش دمپینگ زدین!!!

3) هدیونیت رو چکار کردین(یکی دیگه از شاهکارای ایران خودرو با این پنل شبه 2دین غیر استانداردش)؟؟؟؟ آیا از فابریک استفاده کردین یا فکر دیگه ای براش کردین؟! از اون هم لطف کنید تصویر بزارید!

4)هزینه این قطعات چطوریاست؟ میخوام رنج هزینه مشابه رو برای این ماشین بدونم

اینارو پرسیدم چون گرید قطعاتی که استفاده شده بالاست، گفتم حتما تصمیماتی هم برای این موارد گرفته شده. گفتنیه که خودمم پارس داشبرد جدید دارم!

در نهایت این دوست عزیزمون که این قطعات رو خریدن زحمت بکشن یه رویوو راجب سیستم جدیدشون بدن، مرسی

لنگرود1371
07-11-2015, 01:37
حمید جان میشه پخشی که یه خروجی RCA داره رو به آمپلی فایر 4 کانال وصل کرد؟

SaЁeD
07-11-2015, 02:15
حمید جان میشه پخشی که یه خروجی RCA داره رو به آمپلی فایر 4 کانال وصل کرد؟
با اجازه از اقا حمید. برای استفاده از هر 4 کانال با پخشی که 1 RCA داره باید از تبدیل 1 به 2 استفاده کنی که در صورت استفاده از تبدیل کیفیت خیلی خیلی افت میکنه.در حالت عادی با 1 خروجی RCA فقط از دوکانال آمپ میتونی استفاده کنی . اینم یه نمونه از تبدیل 1 به 2 ارزون:n02:

diana350
07-11-2015, 04:42
سلام حمید آقای گل
عزیز من یه کواکسیال GLADEN MC 609 میخوام لطفا شرایط برای مشهد و قیمت رو بگو عزیز

یه مشاوره هم بده ببینم اختلاف فاحشی بین مدل بالا و کواکسیال mtx سری 8000 هست و اگه هست اینبار بازم اختلاف زیادی بین مدل بالا و mtx سری 6000 هست؟
کلا میخوام بدونم مدل گلیدن رو میشه بین سری 6000 و 8000 mtx جا داد چون ساب ووفر نمیخوام بزارم .
با تشکر

ft1361
07-11-2015, 07:42
سلام حمیدجان میخوام یه باکس 32لیتر سیلد درست کنم ولی نمیدونم لیتراژ به چه صورت بدست میاد چجوری بدست بیارم و ابعادش چند درچند میشه .:n13:

hamidR15
07-11-2015, 09:22
مبارکشون باشه ایشالا چه قطعات خوبی
فقط چندتا سوال:
1) چطور همچین کامپوننت خوبی رو روی اون تیکه بی کیفیت پلاستیکی ایران خودرو بستین؟ حیف نبود؟ باید براش یک فکری میکردید! (واقعا بی کیفیته اون تیکه پلاستیکی سفید رنگ! خودم باز کردم بلندگومو دیدم)
2) این رودری هم مثل اون قطعه بی کیفیته و از مواد واقعا بی کیفیت و نازلی ایران فرغون استفاده کرده براش! برش جلوی بلتدگوشو ببینین؟ انگار با تیزبر بریدنش! اون قسمت خالیش هم که میشه توش یه سری وسائل گذاشت اگه ببینین با چسب چسبوندن! حتی گوشه اون قسمت چسب زده بیرون! من که خودم بار اول دیدم این رودری رو حالم بد شد!!! خود رودری و کاور بلندگوش هم کافیه یکم ولوم بدین میوفته به صدا و لرزش! آیا برای این رودری هم فکری شده آیا؟ چون شما فقط پشتش دمپینگ زدین!!!
3) هدیونیت رو چکار کردین(یکی دیگه از شاهکارای ایران خودرو با این پنل شبه 2دین غیر استانداردش)؟؟؟؟ آیا از فابریک استفاده کردین یا فکر دیگه ای براش کردین؟! از اون هم لطف کنید تصویر بزارید!
4)هزینه این قطعات چطوریاست؟ میخوام رنج هزینه مشابه رو برای این ماشین بدونم
اینارو پرسیدم چون گرید قطعاتی که استفاده شده بالاست، گفتم حتما تصمیماتی هم برای این موارد گرفته شده. گفتنیه که خودمم پارس داشبرد جدید دارم!
در نهایت این دوست عزیزمون که این قطعات رو خریدن زحمت بکشن یه رویوو راجب سیستم جدیدشون بدن، مرسی
سلام
آقا داریوش به خاطر مشغله ای که دارن کمتر به سایت سر میزنند.بنده خدمتتون عرض میکنم چون خودم از ابتدا تا انتها سر نصب حضور داشتم.
1-اون قطعه باز شد در کمی برش خورد چون مگنت بزرگ بود.بعدا ووفر روی قطعه پلاستیکی با پیچ محکم به بدنه نصب شد. بدون اون قطعه شیشه به مگنت و بسگت گیر میکرد.ضمنا خیلی هم جنسش بد نیست.و بسیار محکم و کاملا مناسب برای کامپوننتهای قوی با توان بالا می باشد.
2-در مورد بی کیفیت بودن رو دری حرفی نمیزنم چون کار مون بودن مشکل و هیچ گونه سر و صدائی نتیجه داد و نصب به ثمر نشست.ضمنا اصلا با اجرای بیس قاب روی ووفر بیرون نزد. حد اقل اون روز که اینگونه نبود.چند روز بعد هم که ساب SQX رو بستم و صدا گرفتیم باز هم قاب تکون نخورد!!
3-از آلپاین 137EBTبه قیمت 1390+پروسسور H100 به قیمت 570 تومن بهره بردیم.ضمنا قاب رو نیز تعویض کردیم
4-ایشون فقط کامپ و ساب رو به همراه آمپ ساب ارتقاع دادن.قیمتها رو عرض کردم که.
کامپوننت 2400
آمپ ماسکونی دست دوم 1200
ساب SQX12 Extreme هم 860
اگر بخواهیم آمپ وان 120.4 رو هم با قیمت جدید حساب کنیم کلا یک دستگاه شرکت آورده بود که برای حست جان گرفتم 1.225 و کامپوننت ZERO165 هم برای محمد جان گرفتم 957 تومن.
کابل 2*2.5 گلیدن هم متری 7 تومن.کابل 2*4.0 هم متری 9500
در مورد صدا هم چون فعلا دوره برک این هست خیلی نباید نظر داد چون بعد از این دوره کلا جنس و قدرت صدا تغییر خواهد کرد.اما در همون ابتدا هم واقعا قدرتمدن و با کیفیت بود. اجازه بدین در آینده ان شاءالله خودشون تشریف میارن و برامون مینویسند.

سلام حمید آقای گل
عزیز من یه کواکسیال GLADEN MC 609 میخوام لطفا شرایط برای مشهد و قیمت رو بگو عزیز

یه مشاوره هم بده ببینم اختلاف فاحشی بین مدل بالا و کواکسیال mtx سری 8000 هست و اگه هست اینبار بازم اختلاف زیادی بین مدل بالا و mtx سری 6000 هست؟
کلا میخوام بدونم مدل گلیدن رو میشه بین سری 6000 و 8000 mtx جا داد چون ساب ووفر نمیخوام بزارم .
با تشکر
سلام
ارادتمندم.
MC609 یه اسپیکر کیفیتی با بیس مناسب هست.
اما تاندر 8000 با توجه به توان 150 واتی که داره اصلا قابل مقایسه نیست با 609
البته ناگفته نماند باید حتما آمپلیفایر قدرتمند و با کیفیت براش تهیه کنید که خب هزینه رو افزایش میده .
اگر بتونید 8000 رو با آمپ گلیدن XL150C4 نصب کنید بدون شک جای یه ساب هم براتون میکوبه.
اما سریه 6000 ش زیاد تعریفی نداره.بهتون پیشنهاد نمیکنم.
در هر صورت اگر MC609 انتخابتون هست با قیمت 320 تومن براتون میگیرم و با تی پاکس ارسال میکنم 24 ساعت پس از تحویل به تی پاکس هم دستتون هست.این اسپیکر باید با آمپ خودش یعنی ML95.4 بسته بشه که 650 قیمتش هست.بدون آمپ اگر نصب بشه صدای خوب و اون Performance ی که باید رو اجرا نمیکنه.
اگر تاندر 8000 انتخاب بشه که قیمتش 670 هست و آمپ گلیدن هم که عرض کردم هم قیمتش 1.260.000تومن میباشد.
پیشنهاد میکنم در آینده هم یه جفت کامپوننت خوب مثلا SQL165 اگر ست تاندر رو گرفتید با آمپ XL حتما اضافه کنید برای استیج جلو.
اگر ست M-Line انتخابتون شد کامپوننت RS165 جفتی 500 و یا M165 جفتی 360 رو تهیه کنید.
وجود یک جفت کواکسیال 9*6 رو خیلی توصیه نمیکنم.حتما حالا که دارید هزینه میکنید خوب هزینه کنید و یک بار این هزینه رو بپردازید تا مجبور به هزنیه های بعدی نگردین.

سلام حمیدجان میخوام یه باکس 32لیتر سیلد درست کنم ولی نمیدونم لیتراژ به چه صورت بدست میاد چجوری بدست بیارم و ابعادش چند درچند میشه .:n13:
سلام
باید ابتدا حجم خالص داخلی رو حساب کنید بعد از اون حجم بسگت و مگنت یا همون Displacement رو به حجم خالص اضافه نمائید.
برای این کار از داخل(یعنی ضخامت MDF که معمولا 1.6cm هست رو حساب نکنید.
طول * عرض * ارتفاع جواب بدست آمده تقسیم بر 1000 که لیتراژ داخلی بدست می آید.
مثلا اگر 32 لیتر خالص بدون احتساب Dis بخواهید حساب کنید میشه
31.8*31.8*31.8
جواب تقسیم بر 1000 میشه 32 لیتر.
حالا حجم Dis هم اضافه میکیند.مثلا 2 لیتر.
میشه 32لیتر حجم خالص+2 لیتر حجم Dis=34
حالا باید با فرمول بالا به عدد 34 برسین و با احتساب ضخامت mdf پنلها رو برش بزنید.
پس دقت کنید ابعاد داخلی همیشه به اندازه ضخامت MDF از ابعاد بیرونی کمتر هستند.
نکته:تو محاسبه احجام کلیه باکسهای برند گلیدن چه سیلد و چه پورتد حجم پورت و حجم Dis محاسبه و به حجم خالص اضافه شده. پس اعدادی که تو منوال توصیه کرده رو باید محاسبه و اندازه ها رو بسازین.
اگر باز هم سوالی هست بفرمائید تا توضیح بدم.

212vr
07-11-2015, 12:29
سلام آقا حمید
یه rs12 میخوام آمپ چی پیشنهاد میدین
سیستم هم co 609 x303
ok میشه باش

- - - Updated - - -

سلام آقا حمید
سیستم هم co 609 x303
ok میشه باش

hadi_w
07-11-2015, 14:55
سلام
باید ابتدا حجم خالص داخلی رو حساب کنید بعد از اون حجم بسگت و مگنت یا همون Displacement رو به حجم خالص اضافه نمائید.
31.8*31.8*31.8
حالا باید با فرمول بالا به عدد 34 برسین و با احتساب ضخامت mdf پنلها رو برش بزنید.
نکته:تو محاسبه احجام کلیه باکسهای برند گلیدن چه سیلد و چه پورتد حجم پورت و حجم Dis محاسبه و به حجم خالص اضافه شده. پس اعدادی که تو منوال توصیه کرده رو باید محاسبه و اندازه ها رو بسازین.

سلام حمید جان من دارم برا سابم یه باکس میسازم همونطور که میدونی . کلا حجم باکس رو طبق منوال ساب 32 لیتر گرفتم . حجم خالص و حجم وبسکتو اینا رو نمیدونم چیه :n02::n02:
کارم درسته ؟
ابعادم شد 35*35 و عمق هم شد 26.2 که یکمی زاویه دادم و ذوزنقه ای کردم باکس رو . اشتباهی که نکردم فقط برش تخته ها یه هفته وقتم رو گرفت چون باید فارسی بر میکردم . اقا دستمم اره گردبر برید شانس اوذدم انگشت رو نپروند فقط نوک انگشتم رو زد:n33::n33::n33:

- - - Updated - - -

سلام
31.8*31.8*31.8

سلام حمید جان من دارم برا سابم یه باکس میسازم همونطور که میدونی کلا حجم باکس رو طبق منوال ساب 32 لیتر گرفتم . حجم خالص و حجم وبسکتو اینا رو نمیدونم چیه :n02::n02:
کارک درسته ابعادم شد 35*35 عمق هم شد 26.2 که یکمی زاویه دادم و ذوزنقه ای کردم باکس رو اشتباهی که نکردم فقط برش تخته ها یه هفته وقتم رو گرفت چون باید فارسی بر میکردم . اقا دستمم اره گذدبر برید شانس اوذدم انگشت رو نپروند فقط نوک انگشتم رو زد:n33::n33::n33:

hamidR15
07-11-2015, 16:55
سلام آقا حمید
سیستم هم co 609 x303
ok میشه باش

سلام وحید جان.
به نظر من یه کامپ RS165 بگیر برای جلو با آمپ ML95.4 چون co داری خوب جواب میده.اگر باز هم احسای کمبود فرکانس پائین داشتی ساب هم اضافه کن.
RS165 جفتی 500
آمپ ML95.4 هم 650 تومن.

سلام حمید جان من دارم برا سابم یه باکس میسازم همونطور که میدونی . کلا حجم باکس رو طبق منوال ساب 32 لیتر گرفتم . حجم خالص و حجم وبسکتو اینا رو نمیدونم چیه :n02::n02:
کارم درسته ؟
ابعادم شد 35*35 و عمق هم شد 26.2 که یکمی زاویه دادم و ذوزنقه ای کردم باکس رو . اشتباهی که نکردم فقط برش تخته ها یه هفته وقتم رو گرفت چون باید فارسی بر میکردم . اقا دستمم اره گردبر برید شانس اوذدم انگشت رو نپروند فقط نوک انگشتم رو زد:n33::n33::n33:

سلام هادی جان.
ای با با ناراحت شدم وخدا خیلی رحم کرده بهت پس.الان انگشتت چطوره؟
بله باید همون 32 رو در نظر بگیرید .یعنی حجم خالص کمتر از 32 هست و با حجم بسگت و مگنت کلا شده 32 لیتر.
در حالت ذوذنقه دو تا اندازه باید بگیری.یکی پنل بالا که کوچکتر هست یکی پنل پائین یا کف که بزرگتره.
همین کار رو کردی دیگه؟

212vr
07-11-2015, 17:01
مرسی آقا حمید گل
راستش گفتم که اول باکس بندازم بعد برم رو جلو

212vr
07-11-2015, 19:16
آقا حمید پیشنهاد واس ساب چیه پیشنهاد بهتری دارین بگبن ممنون میشم

hamidR15
07-11-2015, 21:28
مرسی آقا حمید گل
راستش گفتم که اول باکس بندازم بعد برم رو جلو

آقا حمید پیشنهاد واس ساب چیه پیشنهاد بهتری دارین بگبن ممنون میشم
سلام.گل شمایی.:n16:
بدون شک بهترین ساب تو رنج قیمتی خودشه شک نکن.منتها با 95.4 درایو نمیشه.اگر FD130c2موجود باشه براش مناسبه.775 هم حدودا قیمتش هست اگر اشتباه نکنم.

hadi_w
08-11-2015, 10:25
سلام هادی جان.
بله باید همون 32 رو در نظر بگیرید .یعنی حجم خالص کمتر از 32 هست و با حجم بسگت و مگنت کلا شده 32 لیتر.
در حالت ذوذنقه دو تا اندازه باید بگیری.یکی پنل بالا که کوچکتر هست یکی پنل پائین یا کف که بزرگتره.
همین کار رو کردی دیگه؟

سلام حمید جان
اره خدا رحم کردش فقط نوک انگشتم رو برد . هواسم نبود تیخ اره رو واسه بر کج کردم دستمو که بردم تخته رو بگیرم نوک انگشم رو زد تقریبا دو هفته ای میگذره الان خوبه دیگه..
آره بالا رو کردم 20 پایین شد 32و خورده ای حجمش همون 32 لیتر حالا چند دهم کمتر بیشتر فک کنم خبری نباشه :n02::n02:
اینجوری باکس دیگه نمیوفته اگه مانع هم هم تو خیابون باشه اخه دیگه سطح اتکاش به زمین زیاده... فقطاسه موکت کردن :n36::n36::n36::n35::n35:
همین موکنای معمولی میشه استفاده کرد یا نه جواب میده

- - - Updated - - -

سلام هادی جان.
همین کار رو کردی دیگه؟

سلام حمید جان
اره خدا رحم کردش فقط نوک انگشتم رو برد . هواسم نبود تیخ اره رو واسه بر کج کردم دستمو که بردم تخته رو بگیرم نوک انگشم رو زد تقریبا دو هفته ای میگذره الان خوبه دیگه..
آره بالا رو کردم 20 پایین شد 32و خورده ای حجمش همون 32 لیتر حالا چند دهم کمتر بیشتر فک کنم خبری نباشه :n02::n02:
اینجوری باکس دیگه نمیوفته اگه مانع هم هم تو خیابون باشه اخه دیگه سطح اتکاش به زمین زیاده... فقطاسه موکت کردن :n36::n36::n36::n35::n35:

hamidR15
08-11-2015, 11:08
سلام حمید جان

[/QUOTE]

سلام
خدا خیلی بهت رحم کرد ان شاءالله سلامتی باشه.
نه مشکلی نیست چند دهم.عکس یادت نره
موکت هاش نازکه تقریبا مخصوصه و بدای باکس استفاده میشه.باید سوال کنی

212vr
08-11-2015, 11:54
سلام.گل شمایی.:n16:
بدون شک بهترین ساب تو رنج قیمتی خودشه شک نکن.منتها با 95.4 درایو نمیشه.اگر FD130c2موجود باشه براش مناسبه.775 هم حدودا قیمتش هست اگر اشتباه نکنم.
سلام
آمپ ارزونتر چی آقا حمید؟

mf.designing
08-11-2015, 14:11
سلام به دوستان
من قصد خرید یه سیستم صوتی کوچیک دارم. با حجم و قدرت صدا خیلی کاری ندارم و مهم کیفیت صداست برام. زیاد صدای بلند گوش نمیدم ! یه چیزی تو مایه های بهترین قیمت بهترین انتخاب !
میخوام که حتما بلوتوث داشته باشه و با آیفون سینک بشه و بشه تماس هم پاسخ داد. (اگه با کابل هم سینک و شارژ بشه هم که چه بهتر). ترجیها هم pionner رو میپسندم.
ممنون میشم مدل و قیمتها رو برام بنویسید

hadi_w
08-11-2015, 14:11
سلام
آمپ ارزونتر چی آقا حمید؟

والا من فعلا RS12 رو با RS100c4 میخوام بریج کنم . بعدا با یه 917 کنودد میخوام راش بندازم خیلی گشتم این ارزونترینشه که بهش بخوره البته نظر آقا حمید شرط اوله

hamidR15
08-11-2015, 15:43
سلام
آمپ ارزونتر چی آقا حمید؟
سلام
همونطور که هادی جان گفتند یا باید 917 بگیری که حدود 630 تومنه. دو کانال هم 5602 هست.اما من جای شما بودم این کار رو نمیکردم.چون کیفیت صدائی که آمپ های گلیدن داره رو نه کن وود داره و نه پایونیر.یه بار هزینه میکنی در عوض هر ماشینی که عوض کنی کل لوازم رو باز میکنی و میبندی روی اون ماشین.
ضمنا از آمپ FD130C2 فقط یدونه موجوده.ساب RS هم دو یا نهایت سه تا.پس بجنبن:n02:

سلام به دوستان
من قصد خرید یه سیستم صوتی کوچیک دارم. با حجم و قدرت صدا خیلی کاری ندارم و مهم کیفیت صداست برام. زیاد صدای بلند گوش نمیدم ! یه چیزی تو مایه های بهترین قیمت بهترین انتخاب !
میخوام که حتما بلوتوث داشته باشه و با آیفون سینک بشه و بشه تماس هم پاسخ داد. (اگه با کابل هم سینک و شارژ بشه هم که چه بهتر). ترجیها هم pionner رو میپسندم.
ممنون میشم مدل و قیمتها رو برام بنویسید

سلام
لطف کنید :
1- نوع ماشین
2-میزان بودجه
را مشخص بفرمائید.
اگر پایونیر بخواهید حد اقل 4750BT باید بگرید حدود 400 تومن اما بدون شک پخشتون رو 7056 انتخاب کنید.خیلی صدای بهتری نسبت به پایونیر داره.قیمتشم 575 تومن هست.
حد اقل سیستمی که میتونید تهیه کنید برای داشتن کیفیت صدای مناسب:
یک جفت کامپوننت M165 برای درهای جلوبه قیمت 360 تومن+یک جفت کواکسیال MC609 برای عقب به قیمت 320 تومن و آمپلیفایر تغذیه کننده هم ML95.4 هست به قیمت 650 تومن.
یه پک برق هم نیاز دارید که میشه 100 تومن.
کابل اسپیکر حدود 15 متر نیازه متری 4800 که میشه 72تومن
یه جفت کابل RCA جدا برای کامپوننتها نیازه (داخل پک برق یه جفت کابل RCA موجوده) اونم 35 تومن.
البته اگر پراید یا سمند ندارین:n02:

لنگرود1371
08-11-2015, 18:34
یه سوال دیگه همه آمپای 2 کانال رو میشه پل زد 1 کانال کرد به ساب وصل کرد
یا باید امپش قابلیت پل زنی داشته باشه؟

hamidR15
08-11-2015, 18:42

سلام
بله میشه.

SaЁeD
08-11-2015, 18:49
آمپلی فایر باید قابلیت بریج رو داشته باشه که معمولا در بدنه یا کاتالوگش ذکر میشه تا بشه ازین قابلیت استفاده کرد که دیگه الان اکثر آمپلی فایر ها این امکان رو دارن حتی پایین ترین رده آمپلی فایر های دوکانال پایونیر و کنوود و ....اگر امپلی فایری که این قابلیت رو نداشته باشه و شما دو کانالشو بریج کنید احتمال آسیب دیدن اون آمپلی فایر دور از ذهن نخواهد بود.که البته بعید میدونم الان همچین آمپلی فایری حداقل از یه شرکت مطرح وجود داشته باشه.حتی پایین ترین رده محصولات اون شرکت باشه.

Make sure your amplifier can be bridged. This should be indicated on the documentation pamphlets that came with the amplifier, or the amplifier itself. If the amplifier is used, or lacks documentation, go online and check for the specifications on the manufacturer's website.Bridging an amplifier cuts the resistance load (measured in ohms) in half, which can cause it to overheat. Be sure to check your manual (or the manufacturer’s website) to see if once connected to a speaker, whether or not your amplifier can function at half the ohms it currently uses.
Most amplifiers have a small diagram near the channels indicating the terminals you would use to bridge it. If your amplifier does not claim to be able to bridge, don't try to bridge it. It may already be bridged internally, and you could cause damage to your amplifier.
Be aware of the fact that if your amplifier is a stereo amplifier (amplifying both left and right), bridging it would cause it to become a mono amplifier (amplifying from one; either the left or right).

ویرایش: حمید جان شرمنده پست شما رو ندیدم.

mf.designing
09-11-2015, 00:51
سلام
لطف کنید :
1- نوع ماشین
2-میزان بودجه
را مشخص بفرمائید.
اگر پایونیر بخواهید حد اقل 4750BT باید بگرید حدود 400 تومن اما بدون شک پخشتون رو 7056 انتخاب کنید.خیلی صدای بهتری نسبت به پایونیر داره.قیمتشم 575 تومن هست.
حد اقل سیستمی که میتونید تهیه کنید برای داشتن کیفیت صدای مناسب:
یک جفت کامپوننت M165 برای درهای جلوبه قیمت 360 تومن+یک جفت کواکسیال MC609 برای عقب به قیمت 320 تومن و آمپلیفایر تغذیه کننده هم ML95.4 هست به قیمت 650 تومن.
یه پک برق هم نیاز دارید که میشه 100 تومن.
کابل اسپیکر حدود 15 متر نیازه متری 4800 که میشه 72تومن
یه جفت کابل RCA جدا برای کامپوننتها نیازه (داخل پک برق یه جفت کابل RCA موجوده) اونم 35 تومن.
البته اگر پراید یا سمند ندارین:n02:

ممنون
ماشین 206 تیم 5 هستش
بودجه کمه کم . نهایتا 1 تومن :دی خخخخ
7056 از چه مارکیه ؟! بدون آمپلی فایر سیستم چطوری میشه ؟! :دی

hamidR15
09-11-2015, 08:04
ممنون
ماشین 206 تیم 5 هستش
بودجه کمه کم . نهایتا 1 تومن :دی خخخخ
7056 از چه مارکیه ؟! بدون آمپلی فایر سیستم چطوری میشه ؟! :دی
صبح بخیر
7056 کن وود هست.
بدون امپ از لوازمتون نهایت پرفورمنس رو دریافت نمیکنید.
میتونید آمپ و پک برق رو حذف کنید.اما....:n41:
با 7056 میشه 1.330.000
با 4750BT میشه 1.132.000 تومن
هر دو بدون آمپ محاسبه شدن.

mf.designing
09-11-2015, 12:06
صبح بخیر
7056 کن وود هست.
بدون امپ از لوازمتون نهایت پرفورمنس رو دریافت نمیکنید.
میتونید آمپ و پک برق رو حذف کنید.اما....:n41:
با 7056 میشه 1.330.000
با 4750BT میشه 1.132.000 تومن
هر دو بدون آمپ محاسبه شدن.

صبح بخیر و ممنون
یعنی تفاوت کاملا مشهودی داره ؟!
کلا با مارک کن وود حال نمیکنم ! اگه میشه یه پایونر بم معرفی کنید حالا کمی بالاترم بود موردی نداره
اگه با آمپ محاسبه کنیم کلا چقدر درمیاد برام ؟! موندم چه کنم

مرسی

hamidR15
09-11-2015, 13:19
صبح بخیر و ممنون
یعنی تفاوت کاملا مشهودی داره ؟!
کلا با مارک کن وود حال نمیکنم ! اگه میشه یه پایونر بم معرفی کنید حالا کمی بالاترم بود موردی نداره
اگه با آمپ محاسبه کنیم کلا چقدر درمیاد برام ؟! موندم چه کنم

مرسی
کاملا اصلا شک نکن.اسپیکر خوب با امپلیفایر خوب و پخش خوب هست که ست و مچ میشه و در نهایت صدای خوب ازش شنیده میشه.
اتفاقا پخشهای کن وود خیلی بهتر از پایونیر هستند.
با پایونیر هم معرفی کردم دیگه.6750BT هم هست 395تومن.
تو پست 19154 با امپ و متعلقات به ریز قیمت عرض کردم خدمتت.
همین ست شما رو (کامپوننت+آمپلی+کواکسیال گلیدن) رو ماشین آقا مرتضی با آیدیه Wiera هفته پیش نصب کردن.البته کامپوننت RS100 و یه پله بالاتر از m-line هست.
امروز هم قراره برای علی آقا Ali_ab بگیرم و بفرستم اصفهان.

chaharnazm
09-11-2015, 16:22
پوزش میخوام، میخواستم بدونم میشه برای 8650BT دموهای گوناگون دانلود کرد و ریخت؟ کلا براش آپدیت هست؟

poloton7
09-11-2015, 22:29
ببخشید شرمنده--توی باند ویونیت چه پارامترهای مهم هستند--باید موقع خرید لحاظ شوند..منظور مشخصات فنی است---تشکر

hamidR15
10-11-2015, 00:22
ببخشید شرمنده--توی باند ویونیت چه پارامترهای مهم هستند--باید موقع خرید لحاظ شوند..منظور مشخصات فنی است---تشکر

سلام
غیر از توان RMS بالا Sensitivity بالا داشته باشه QTS پائین داشته باشه حدود 0.5 که تو منوال یه اسپیکر خوب این اعداد موجوده.
متریال مصرفی از جنس مرغوب باشه. ووفرهای کاغذ /فوم خیلی خوش صدا هستند.بسگت الومینیوم برای دفع گرما خیلی خوبه.رابر از جنس لاستیک و اسپایدرهای Nomex

vestlaif
10-11-2015, 01:18
سلام آقا حمید .
داداش من باند عقبم پاره شد . هدیونیتم هم مناسب نیست . یه پخش نهایتا 350 تومن بهم معرفی میکنی ؟ یکی هم تا 250 تومن . ترجیحا 3 جفت خروجی rc . بلوتوث . یو اس بی . اندروید ... خلاصه بهترین از نظر کیفیت صدا . بعد یه سوال
خروجی RCA چهار ولت با دو ولت فرقشون توی چیه ؟ کیفیت صدا ؟

به جفت باند هم میخوام منتها چون ساب دارم و آمپ 4 کانال قوی موندم چه کنم . یه جفت بانو 6982 کنوود دارم خیلی قدیمیه ( زیرخاکی ) .الانم شنیدم هیلکس یه باند کیفیتی زده خیلی خفته و جنسش فایبر گلاسه و اینا e69x . به نظرت کنووده بهتره ک دارم یا هیلکسه رو بگیرم ؟
برای باند جلو 405 کمترین قیمت باندی ک فرکانس های وسط و بالا رو اجرا کنه چیه ؟ بدون بیس باشه

hamidR15
10-11-2015, 09:02
سلام آقا حمید .
داداش من باند عقبم پاره شد . هدیونیتم هم مناسب نیست . یه پخش نهایتا 350 تومن بهم معرفی میکنی ؟ یکی هم تا 250 تومن . ترجیحا 3 جفت خروجی rc . بلوتوث . یو اس بی . اندروید ... خلاصه بهترین از نظر کیفیت صدا . بعد یه سوال
خروجی RCA چهار ولت با دو ولت فرقشون توی چیه ؟ کیفیت صدا ؟

به جفت باند هم میخوام منتها چون ساب دارم و آمپ 4 کانال قوی موندم چه کنم . یه جفت بانو 6982 کنوود دارم خیلی قدیمیه ( زیرخاکی ) .الانم شنیدم هیلکس یه باند کیفیتی زده خیلی خفته و جنسش فایبر گلاسه و اینا e69x . به نظرت کنووده بهتره ک دارم یا هیلکسه رو بگیرم ؟
برای باند جلو 405 کمترین قیمت باندی ک فرکانس های وسط و بالا رو اجرا کنه چیه ؟ بدون بیس باشه
سلام
تو رنج 350 فکر نکنم پخش کامل گیرت بیاد. 4750BT ارزونترین پخش پایونیره که بلوتوث داره ولی دو خروجی داره.حالا که داری هزینه میکنی درست و خوب هزینه کن که بعدا پشیمون نشی. یه کن وود 7056 بگیر فوق العادس.570-80
اگر ساب ووفر داری دیگه سراغ بیضی نرو.
امپتون چیه؟آمپ 4 کانال؟
من پیشنهادم دو جفت کامپوننت RS165 گلیدن هست. جفتی 500 تومن بی نظیر میشه صدات.
اگر فکر میکنی باید ارزونتر بگیری گلیدن M165 هم خیلی خوبه. اونم جفتی 360 تومن.
و از همه اینا بهتر این هست که یه جفت SQX165 جلو نصب کنی عقب رو طاقچه هیچی ساب هم تو صندوق.700 تومن هم قیمتش هست و کلا یه جفت شرکت موجود داره.
کیفیت صدای همه این موارد که عرض کردم رو تضمین میکنم براتون.البته باید باز آمپتون رو بودن چیه.آمپلیفایر نقش بسیار بسیار مهمی رو بازی میکنه در کیفیت و دقت موزیک.
در مورد Pre Out ولتاژ پخشها هم عرض کنم که پخشهای های ولت نویز درشون کمتر هست و از طرفی چون گین خیلی باز نمیشه فشار و لود روی آمپلیفایر هم کاهش پیدا میکنه.پس هرچقدر پخش ولتاژشش بالاتر باشه بهتره.

ali_ab
10-11-2015, 19:47
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

بعد از اینکه حسابی مزاحم وقت اقا حمید عزیز شدم با مشورت ایشان لوازم زیر رو سفارش دادم که در مدت کمتر از یک روز به دستم رسید
کواک mc609
امپ ml95.4
کامپوننت m165

حمید خان بابت زحماتی که متقبل شدید بی نهایت سپاسگزارم
موفق باشید

vestlaif
10-11-2015, 20:38
سلام
تو رنج 350 فکر نکنم پخش کامل گیرت بیاد. 4750BT ارزونترین پخش پایونیره که بلوتوث داره ولی دو خروجی داره.حالا که داری هزینه میکنی درست و خوب هزینه کن که بعدا پشیمون نشی. یه کن وود 7056 بگیر فوق العادس.570-80
اگر ساب ووفر داری دیگه سراغ بیضی نرو.
امپتون چیه؟آمپ 4 کانال؟
من پیشنهادم دو جفت کامپوننت RS165 گلیدن هست. جفتی 500 تومن بی نظیر میشه صدات.
اگر فکر میکنی باید ارزونتر بگیری گلیدن M165 هم خیلی خوبه. اونم جفتی 360 تومن.
و از همه اینا بهتر این هست که یه جفت SQX165 جلو نصب کنی عقب رو طاقچه هیچی ساب هم تو صندوق.700 تومن هم قیمتش هست و کلا یه جفت شرکت موجود داره.
کیفیت صدای همه این موارد که عرض کردم رو تضمین میکنم براتون.البته باید باز آمپتون رو بودن چیه.آمپلیفایر نقش بسیار بسیار مهمی رو بازی میکنه در کیفیت و دقت موزیک.
در مورد Pre Out ولتاژ پخشها هم عرض کنم که پخشهای های ولت نویز درشون کمتر هست و از طرفی چون گین خیلی باز نمیشه فشار و لود روی آمپلیفایر هم کاهش پیدا میکنه.پس هرچقدر پخش ولتاژشش بالاتر باشه بهتره.

پخشی ک معرفی کردید رو دیدم ممنون . راستی حمید آقا شما خودتون میتونید از پس تنظیماتش بر بیاد ؟
من زیاد بودجه ندارم خیلی زور بزنم الان بتونم این پخش رو بخرم . در اینصورت مجبورم فعلا همون کواک 6982 کننود رو بندارم روی ماشین آمپ هم ads 1800 وات ک اونم زیرخاکیه قدیمیه . یه ساب 307 . قدرت بیس رو با 307 درحد زمینلرزه خوب میگیرم ولی الان کیفیت خیلی داره فدای قدرت میشه . از اونجایی هم ک بودجه خیلی محدوده یکم باند e69x قلقلکم میده . به نظرتون برای کیفیت این باند رو بگیرم ؟ یا اینکه کلا با همین سیستم خودم سر کنم تا کامپونت ببندم ؟ حالا حالا امکان این همه خرج رو هم ندارم شرمنده
راستی این مخش کننود 7056 یه تنظیم شنیدم داره ک هر خروجی قابلیت hpf میده . اینطوری میتونم فقط باند های جلو رو بیسشون رو قطع کنم و صدای وسط و زیر رو پخش کنن ؟
بعد اینکه شما فروشگاهتون کجاست ؟یا کجا نصب میکنید ؟
ممنون

hamidR15
10-11-2015, 22:00
پخشی ک معرفی کردید رو دیدم ممنون . راستی حمید آقا شما خودتون میتونید از پس تنظیماتش بر بیاد ؟
من زیاد بودجه ندارم خیلی زور بزنم الان بتونم این پخش رو بخرم . در اینصورت مجبورم فعلا همون کواک 6982 کننود رو بندارم روی ماشین آمپ هم ads 1800 وات ک اونم زیرخاکیه قدیمیه . یه ساب 307 . قدرت بیس رو با 307 درحد زمینلرزه خوب میگیرم ولی الان کیفیت خیلی داره فدای قدرت میشه . از اونجایی هم ک بودجه خیلی محدوده یکم باند e69x قلقلکم میده . به نظرتون برای کیفیت این باند رو بگیرم ؟ یا اینکه کلا با همین سیستم خودم سر کنم تا کامپونت ببندم ؟ حالا حالا امکان این همه خرج رو هم ندارم شرمنده
راستی این مخش کننود 7056 یه تنظیم شنیدم داره ک هر خروجی قابلیت hpf میده . اینطوری میتونم فقط باند های جلو رو بیسشون رو قطع کنم و صدای وسط و زیر رو پخش کنن ؟
بعد اینکه شما فروشگاهتون کجاست ؟یا کجا نصب میکنید ؟
ممنون

سلام
علی جان مبارکتون باشه. بنده هم انجام وظیفه کردم. انشاءالله صدای خوبی بگیری:n16:
=================================================
من متاسفانه تنظیمات کن وود رو بلد نیستم. البته پیشنهاد میکنم کلا فلت گوش بدی.
همونطور که عرض کردم سراغ بیضی نرو. صبر کن تا کامپوننت بگیری.
من فروشگاه ندارم.کلا شغلم این نیست.فقط براتون تهیه میکنم و اگر نصب هم خواستین بکنید معرفیتون یکنم به نصاب خوب

ft1361
10-11-2015, 22:23
سلام حمیدجان کامپ m165قدرت و پرتاب صداش و کیفیتش بیشتره یا هلیکسe62میدونم از لحاظ قیمت باید با rsمقایسه بشه .

hamidR15
12-11-2015, 00:05
سلام حمیدجان کامپ m165قدرت و پرتاب صداش و کیفیتش بیشتره یا هلیکسe62میدونم از لحاظ قیمت باید با rsمقایسه بشه .
سلام
مسلما M165.چون 85 واته.3 اهمی هم هست قدرت بیشتری میگره از آمپ. اما هلیکس 50 واته یا 60 یادم نیست.فکر کنم 60 واته.
از نظر کیفیت هم هر دو خوبن.من هر دو برند گلیدن و هلیکس رو دوست دارم.:n12:

hadi1_1985
12-11-2015, 12:52
سلام
بالاخره قطعات نصب شد . اگه تونستم عکسام رو میزارم با این تبتاک که نتونستم

hadi_w
12-11-2015, 18:41
سلام
بالاخره قطعات نصب شد . اگه تونستم عکسام رو میزارم با این تبتاک که نتونستم

سلام
با تشکر ویزه از اقا حمید
اینم عکس برای ساختن باکس و یه عکس از قطعات نصب شده.
این طراحی اولیه برا ساب باکس

برش قطعات

چسبانتدن طعات به هم وسیل کردن درزهای درون باکس

باکس کامل شده

با نمد مشکی رنگ دور باکس رو گرفتم (هر چی گشتم مو کت پیدا نکرردم. اینم خیلی خوب شد)

بستن ساب درون باکس (( دور تررمینال رو چسب برق زدم تا در آینده مشکل نویز و این چیزا نداشته باشم)

در آخر قطعات نصب شده تو ماشین
آمپ : RS100c4
ساب : RS12 باکس هم که کار خودمه 32 لیتر
کواک : هلیکس E69X

hamidR15
12-11-2015, 23:57
سلام هادی جان.
آفرین چه عالی درست کردی.اتفاقا همین نمد و اغلب میچسبونن.
باریکلا یاد جوونیا و ساختن باکسهای خودم انداختی من رو.
صدا چطوره؟البته الان زوده برای این سوال یه دوهفته دیگه باید ریویو بنویسی.ولی الانم باید خوب بکوبه نه؟

- - - Updated - - -

poloton7
13-11-2015, 09:05
سلام
غیر از توان RMS بالا Sensitivity بالا داشته باشه QTS پائین داشته باشه حدود 0.5 که تو منوال یه اسپیکر خوب این اعداد موجوده.
متریال مصرفی از جنس مرغوب باشه. ووفرهای کاغذ /فوم خیلی خوش صدا هستند.بسگت الومینیوم برای دفع گرما خیلی خوبه.رابر از جنس لاستیک و اسپایدرهای Nomex
سلام--شرمنده --یک سوال دیگر داشتم..توی بازار خیلی برند باند وجود دارداگر خواسته باشید 4 تا باند معرفی کنید که توی تمام رده هایش کیفیت صدایش عالی است..چه پیشنهاد می کنید---با توجه به مشخصاتی که گفتید--البته قیمت نسبت به کیفیت
پایونر-کنوود-کدنس.راکفورد-ام تی ایکس-ارث کوییک- هیلیکس-جی وی سی-جی بی ال-گیگر-سونی-دی اس ال-اینفینتی-وایب-و....
تشکر--

hamidR15
13-11-2015, 19:37
سلام--شرمنده --یک سوال دیگر داشتم..توی بازار خیلی برند باند وجود دارداگر خواسته باشید 4 تا باند معرفی کنید که توی تمام رده هایش کیفیت صدایش عالی است..چه پیشنهاد می کنید---با توجه به مشخصاتی که گفتید--البته قیمت نسبت به کیفیت
پایونر-کنوود-کدنس.راکفورد-ام تی ایکس-ارث کوییک- هیلیکس-جی وی سی-جی بی ال-گیگر-سونی-دی اس ال-اینفینتی-وایب-و....
تشکر--

سلام خواهش میکنم
به نظر من الان تو بازار بهترین انتخاب نسبت به هزینه ای که میپردازید گلیدن sqx165هست.700تومن.قیمت ارزیش 250یورو هست.

- - - Updated - - -

تشکر--

سلام خواهش میکنم
به نظر من الان تو بازار بهترین انتخاب نسبت به هزینه ای که میپردازید گلیدن sqx165هست.700تومن.قیمت ارزیش 250یورو هست.

hadi_w
13-11-2015, 23:37
سلام هادی جان.
آفرین چه عالی درست کردی.اتفاقا همین نمد و اغلب میچسبونن.
باریکلا یاد جوونیا و ساختن باکسهای خودم انداختی من رو.
صدا چطوره؟البته الان زوده برای این سوال یه دوهفته دیگه باید ریویو بنویسی.ولی الانم باید خوب بکوبه نه؟

- - - Updated - - -

سلام حمید جان
البته جوونیای شما کجا و این یکی کجا ما رو شررمنده میکنی
اره خیلی خوب جواب میده صدای صندوق رو همین الان بلند میکنه صندوق موقع بیس جیر جیر میکنه البته فکر می کنم هنوز تنظیم نیست . باید با گین واین چیزاش ور برم تا دستم بیاد چه نوع صدایی دوست دارم.
از دوستان اگه از تنظیمات پخش کنوود سر در میارن منم راهنمایی کنن بخصوص مدلای X400 و X700
:n16::n16::n16:

parham511
14-11-2015, 00:24
دوستان پخش ماشین من پنلش دیروز سرقت شد پایونیر مدل 175UI، اینا پانلهاش از کجا گیر میاد دوباره بگیرم؟!!

ممنون همگی:n12:

vestlaif
14-11-2015, 02:06
سلام حمید جان ببخش مزاحم میشم . بین پخش های پایونیر 9650bt با کنوود 7056 گیر کردم . نظرتون چیه ؟ جز تفاوت ظاهر چه چیزایی دارن ؟ کنوود هم مثل پایونیر با گوشیه اندروید کنترل میشه ؟

یه سوال دیگه من بخوام واسه استیج جلو باند یا همون کامپونت بگیرم مستقیم به پخش وصل کنم خیلی فرق داره ؟ امکان خرید آمپ رو ندارم یه چهارکانال فقط
نظرت کلا چیه واسه 405 بخوام 600 تا 700 تومن خرج کنم ؟ 7056 رو 500 قیمت دارم

saeed mi
14-11-2015, 13:06
سلام خدمت دوستان واقعا تاپتیک جامع و کاملی داریند من سیستم رو ماشینم پخش x400 همراه باند جی بی ال t696 و آمپ 5602 بود صدای که اصلا راضی نبودم و پخش را 8650bt تعویض کردم ولی باندها اصلا از لحاظ کیفیت جالب نیست فقط بیس داره و تا حالا دوبار سوخته !!!! در صورتی که همه تنظیمات گین نرمال بود اشکال از کجاست

poloton7
14-11-2015, 18:03
سلام خواهش میکنم

- - - Updated - - -

سلام خواهش میکنم
سلام--- تشکر--
تا حدود زیر350 چه پیشنهادی میدهید---

- - - Updated - - -

سلام خواهش میکنم

- - - Updated - - -

سلام خواهش میکنم
سلام--- تشکر--

vestlaif
14-11-2015, 20:52
بهترین انتخاب بین 9650 پایونیر و کنوود 7056 و کنوود 8019 ( همشون bt هستن ) کدومشون هست به نظرت ؟ کنوودها خیلی تفاوت دارن باهم ؟

amirhosein72
14-11-2015, 20:57
بهترین انتخاب بین 9650 پایونیر و کنوود 7056 و کنوود 8019 ( همشون bt هستن ) کدومشون هست به نظرت ؟ کنوودها خیلی تفاوت دارن باهم ؟

سلام
بین 8019 و 7056 تنظیمات هیچ فرقی نداره اما 8019 از لحاظ ظاهری خیلی بهتره از 7056 .پایونیر هم فکرشو دیگه نکن چون پخشاش کیفیت ساخت قدیم رو نداره همه اشغال شده.پخش خوبش الان p99 .

- - - Updated - - -

من یک بار کلیک ردم چرا دوبار امد؟؟

چیزی نیس قاطی کرده خیلی وقته :n02:
زیر 350 برای کامپ سری m line گلیدن توصیه میشه.

amirhosein72
14-11-2015, 21:01
سلام خدمت دوستان واقعا تاپتیک جامع و کاملی داریند من سیستم رو ماشینم پخش x400 همراه باند جی بی ال t696 و آمپ 5602 بود صدای که اصلا راضی نبودم و پخش را 8650bt تعویض کردم ولی باندها اصلا از لحاظ کیفیت جالب نیست فقط بیس داره و تا حالا دوبار سوخته !!!! در صورتی که همه تنظیمات گین نرمال بود اشکال از کجاست

سلام
ببخشید ولی من اشغال ترین کواکی که دیدم تا الان همین جی بی ال بود که نه صدا داره نه به قیمتش می ارزه هرکی هم که داشته یه ریز تیوتر میسوزونده. اشکال به نظر من از باند شماس :n02:
تعویضش کن لذتشو ببر.

vestlaif
14-11-2015, 21:02
واقعا توی هیچ چیزی جز قیافه بین 8019 و 7056 فرق نداره ؟ حتی یه کوچولو ؟؟؟ تنظیمات و امکانات و همه چی یکیه ؟

amirhosein72
14-11-2015, 21:03
سلام حمید جان ببخش مزاحم میشم . بین پخش های پایونیر 9650bt با کنوود 7056 گیر کردم . نظرتون چیه ؟ جز تفاوت ظاهر چه چیزایی دارن ؟ کنوود هم مثل پایونیر با گوشیه اندروید کنترل میشه ؟

یه سوال دیگه من بخوام واسه استیج جلو باند یا همون کامپونت بگیرم مستقیم به پخش وصل کنم خیلی فرق داره ؟ امکان خرید آمپ رو ندارم یه چهارکانال فقط

سلام ببخشید قسمت دوم سوالتون رو من متوجه نشدم با 600 700 میخواید هم پخش و 4 کانال بخرید و هم کامپ ؟ این بودجه واسه چیه ؟
بین این انتخابای پخش من 8019 یا 7056 رو انتخاب میکنم.

vestlaif
14-11-2015, 21:07
سلام ببخشید قسمت دوم سوالتون رو من متوجه نشدم با 600 700 میخواید هم پخش و 4 کانال بخرید و هم کامپ ؟ این بودجه واسه چیه ؟
بین این انتخابای پخش من 8019 یا 7056 رو انتخاب میکنم.
الان آمپ چهار کانال قدیمی و ساب دارم باند هم دارم میخوام تا 700 تومن یه جفت کامپ برای جلو و یه پخش بگیرم . منظورم این بود . من الا دقیقا بی 7056 و 8019 موندم اگر تفاوت فقط قیافست خب 8019 خیلی شیک تره . 8019 پنل برقیه دیگه تنها تفاوت همینه ؟

saeed mi
14-11-2015, 21:13
سلام
ببخشید ولی من اشغال ترین کواکی که دیدم تا الان همین جی بی ال بود که نه صدا داره نه به قیمتش می ارزه هرکی هم که داشته یه ریز تیوتر میسوزونده. اشکال به نظر من از باند شماس :n02:
تعویضش کن لذتشو ببر.

دقیقا درست میگی باند اشغالیه هرکی بخره پشیمون میشه ی سیستم کیفیتی میخوام چی پیشنهاد میکنید

tplnoor
14-11-2015, 22:57
سلام
دوستان من حدود 500 تومن دارم و میخوام با این هزینه یک سیستم صوتی که کیفیت صدای خوبی بهم بده بخرم
خیلی از دیسک استفاده نمیکنم.همیشه فلش میزنم
زیبایی قیافه پنل و انیمیشن برام مهم نیست،بیشتر کیفیت و امکانات مهمه
یک صدای شفاف و خوب میخوام.که بتونم با اهنگهای مورد علاقم صدا رو بالا ببرم
هرچی هم بیس بهتری بده خب بهتر
برای هد یونیت به نظرتون تا 250 تومن بزارم خوبه؟
چه گزینه ای پیشنهاد میکنید؟

اما یک چیزی بهم معرفیکنید که صدای خوبی بده،اکولایزر خوب داشته باشه و فرمتهای صوتی رو ساپورت کنه
در مورد این سیستم هم نظر بدین
هدیونیت: پایونیر 175
باند: جی بی ال 938
آمپ سونی تا زیر 200 چه مدلی رو نمیدونم دقیق .502 خوبه؟کم نمیاره؟

hadi1_1985
14-11-2015, 23:04
سلام
دوستان من حدود 500 تومن دارم و میخوام با این هزینه یک سیستم صوتی که کیفیت صدای خوبی بهم بده بخرم

اما یک چیزی بهم معرفیکنید که صدای خوبی بده،اکولایزر خوب داشته باشه و فرمتهای صوتی رو ساپورت کنه
سلام
با 500 تومن نمیتونی قطعات با کیفیت خوب بگیری . یکم هزینت رو بیشتر کن و کم کم خرید کن تا بهترین نتیجه رو بگیری.
با 300 تومن میتونی x400کنوود برداری و با 280 همین حدودا فکر کنم باند e69xهلیکس.

Sent from my SM-N900 using Tapatalk

amirhosein72
15-11-2015, 00:35
واقعا توی هیچ چیزی جز قیافه بین 8019 و 7056 فرق نداره ؟ حتی یه کوچولو ؟؟؟ تنظیمات و امکانات و همه چی یکیه ؟

نه فرقی نداره تنها فرقی که من دیدم 8019 دارای 7باند اکولایزر هستش و 7056 دارای 13 باند اکولایزر .

- - - Updated - - -

نه فرقی نداره تنها فرقی که من دیدم 8019 دارای 7باند اکولایزر هستش و 7056 دارای 13 باند اکولایزر .

amirhosein72
15-11-2015, 00:36
دقیقا درست میگی باند اشغالیه سیستم پیشنهایدیتون چیه نظرم تو خرید دو جفت کامپونته

بودجه چقدر هستش ؟ماشین چیه ؟چه لوازمی دارین داداش گلم ؟

amirhosein72
15-11-2015, 00:40
الان آمپ چهار کانال قدیمی و ساب دارم باند هم دارم میخوام تا 700 تومن یه جفت کامپ برای جلو و یه پخش بگیرم . منظورم این بود . من الا دقیقا بی 7056 و 8019 موندم اگر تفاوت فقط قیافست خب 8019 خیلی شیک تره . 8019 پنل برقیه دیگه تنها تفاوت همینه ؟

با 4کانال تنها که کارت راه نمی افته.کامپ و باند بزنی به امپ ساب رو هواس که :n13:
با 700ت هم اگه شما پخش بر فرض 7056 رو بخری 500ت خرید کامپ 200ت اصن توجیحی نداره نبودش بهتر از بودنشه کم کم بودجه رو افزایش بده کامپ بخر بعدش.
8019 7باند اکولایزر داره 7056 13 باند .دیگه هیچ فرقی نداره.

amirhosein72
15-11-2015, 00:43
سلام

سلام با 500ت که نمیشه به همه ی اینا رسید اگه میتونین بودجه رو افزایش بدید اگه نه که من پیشنهادم همین پخشی که گفتین و باند 6965 v2 پایونیر و یه امپ ارزون 2کانال پایونیر یا کنوود تهیه کنین.

vestlaif
15-11-2015, 01:07
با 4کانال تنها که کارت راه نمی افته.کامپ و باند بزنی به امپ ساب رو هواس که :n13:
با 700ت هم اگه شما پخش بر فرض 7056 رو بخری 500ت خرید کامپ 200ت اصن توجیحی نداره نبودش بهتر از بودنشه کم کم بودجه رو افزایش بده کامپ بخر بعدش.
8019 7باند اکولایزر داره 7056 13 باند .دیگه هیچ فرقی نداره.

اما تحقیق کردم 8019 هم 13 باند اکولایزر داره . مطمئن هستین ؟

M.Amorous
15-11-2015, 01:14
سلام حمید جان
البته جوونیای شما کجا و این یکی کجا ما رو شررمنده میکنی
اره خیلی خوب جواب میده صدای صندوق رو همین الان بلند میکنه صندوق موقع بیس جیر جیر میکنه البته فکر می کنم هنوز تنظیم نیست . باید با گین واین چیزاش ور برم تا دستم بیاد چه نوع صدایی دوست دارم.
از دوستان اگه از تنظیمات پخش کنوود سر در میارن منم راهنمایی کنن بخصوص مدلای X400 و X700
:n16::n16::n16:
سلام دوست عزیز. من پخش X400 دارم و خلاصه وار براتون تنظیمات رو توضیح میدم البته دانسته های من صرفا بر اساس تجربه شخصی هستش.

فیلتر HPF که کارش تنظیم فرکانس کامپ و کواک شماست یعنی خروجی صدای پخش شما به طرف آمپ فرضا فرکانس های 100 به بالا هستن. میتونین بذارین روی Through و از روی آمپ تنظیم کنید HPF رو و هم میتونین این کارو نکنین.

فیلتر LPF هم که کارش تنظیم فرکانس ورودی به کانال ساب هست و ترجیحا اونو بذارید روی Through و از روی آمپ فرکانس LPF ساب رو تنظیم کنید.

Bass Boost هم که از اسمش مشخصه میتونین بر حسب نیاز تنظیمش کنید ولی تجربه من میگه پخش X400 باید این گزینش روی 2 باشه.

Loudness که کارش افزایش صدای میدرنج هست یه جورایی و اون هم به نظر من روی 1 باشه مناسب هست.

Fader و Balance هم کارشون تنظیم صدای استیج جلو و عقب و چپ و راست هست.

Subwoofer Set و Subwoofer Level هم که واضح هست تنظیم شدت صدای ساب و خاموش و روشن کردن ساب هست. Subwoofer Level رو به نظر من روی حداکثر 5 یا 7 بذارید و گین آمپ رو تنظیم کنید.

یه گزینه دیگه هست که معنی بازیافت صدا رو میده درست معادل انگلیسیش یادم نیست اونم بهتره روشن باشه.

در نهایت تنظیم باندهای 1 تا 5 اکولایزر هست که اون سلیقه شماست ولی چون Loudness روشن هست و تا حدودی صدا بم میشه بهتره باند 2 رو روی -3 بذارید.

بنده شخصا با این اکولایزر موزیک گوش می کنم:

باند 1: 0
باند 2: -3
باند 3: 3
باند 4: 0 تا 2 بستگی به آهنگش داره
باند 5: 0 تا 3 بستگی به آهنگش داره

سوالی بود در خدمتم.

tplnoor
15-11-2015, 07:07
سلام
با 500 تومن نمیتونی قطعات با کیفیت خوب بگیری . یکم هزینت رو بیشتر کن و کم کم خرید کن تا بهترین نتیجه رو بگیری.
با 300 تومن میتونی x400کنوود برداری و با 280 همین حدودا فکر کنم باند e69xهلیکس.

الان این پایونیر حدود 160قیمتشه
این باندها هم حدود 190
با حدود 150-200 نمیشه ی آمپ در حد همینا بزارم روش؟
این قطعات که گفتم کیفیت خوبی ندارند؟

hadi1_1985
15-11-2015, 08:19
سلام دوست عزیز. من پخش X400 دارم و خلاصه وار براتون تنظیمات رو توضیح میدم البته دانسته های من صرفا بر اساس تجربه شخصی هستش.

فیلتر HPF که کارش تنظیم فرکانس کامپ و کواک شماست یعنی خروجی صدای پخش شما به طرف آمپ فرضا فرکانس های 100 به بالا هستن. میتونین بذارین روی Through و از روی آمپ تنظیم کنید HPF رو و هم میتونین این کارو نکنین.

فیلتر LPF هم که کارش تنظیم فرکانس ورودی به کانال ساب هست و ترجیحا اونو بذارید روی Through و از روی آمپ فرکانس LPF ساب رو تنظیم کنید.

Bass Boost هم که از اسمش مشخصه میتونین بر حسب نیاز تنظیمش کنید ولی تجربه من میگه پخش X400 باید این گزینش روی 2 باشه.

Loudness که کارش افزایش صدای میدرنج هست یه جورایی و اون هم به نظر من روی 1 باشه مناسب هست.

Fader و Balance هم کارشون تنظیم صدای استیج جلو و عقب و چپ و راست هست.

Subwoofer Set و Subwoofer Level هم که واضح هست تنظیم شدت صدای ساب و خاموش و روشن کردن ساب هست. Subwoofer Level رو به نظر من روی حداکثر 5 یا 7 بذارید و گین آمپ رو تنظیم کنید.

یه گزینه دیگه هست که معنی بازیافت صدا رو میده درست معادل انگلیسیش یادم نیست اونم بهتره روشن باشه.

در نهایت تنظیم باندهای 1 تا 5 اکولایزر هست که اون سلیقه شماست ولی چون Loudness روشن هست و تا حدودی صدا بم میشه بهتره باند 2 رو روی -3 بذارید.

بنده شخصا با این اکولایزر موزیک گوش می کنم:

باند 1: 0
باند 2: -3
باند 3: 3
باند 4: 0 تا 2 بستگی به آهنگش داره
باند 5: 0 تا 3 بستگی به آهنگش داره

سوالی بود در خدمتم.
سلام
دستتون درد نکنه یه چیزای دیگه میمونه اگه لطف کنید بهم بگید
یکی اینکه تنظیمات دستی اکوالیزر چطوریه اگه بخوام مثلا به دلخواه خودم صدای زیر و بم رو اضاف یا کم کنم چطوری میشه . الان من روی یوزر گذاشتم که همون فلت میشه چطور دستی کم و زیادش کنم؟ دیفالتهای دستگاه رو نمیگما .
دوم این پخش خیلی رنگ داره برا تنظیم پنل رنگای دیفالتش رو نمیگم دستی هم میشه رنگ انتخواب کرد یه بار یه جا خوندم ولی نمیدونم چطور میشه . فقط میدکنم یجورایی باید رنگای ابی و سبز و قرمز رو ترکیب کرد ولی کجاش نمیدونم ؟
نصاب برام ساب رو ووفر رو رو حالت ریورس تنظیم کرده بود من برگردونم رو نرمال حالا هر چی میگردم نمیتونم اون قسمت که مربوط به ریور یا نرمال بودن ساب ووفر هست رو پیدا کنم اون کجاست ؟

M.Amorous
15-11-2015, 08:54
سلام
دستتون درد نکنه یه چیزای دیگه میمونه اگه لطف کنید بهم بگید
یکی اینکه تنظیمات دستی اکوالیزر چطوریه اگه بخوام مثلا به دلخواه خودم صدای زیر و بم رو اضاف یا کم کنم چطوری میشه . الان من روی یوزر گذاشتم که همون فلت میشه چطور دستی کم و زیادش کنم؟ دیفالتهای دستگاه رو نمیگما .
دوم این پخش خیلی رنگ داره برا تنظیم پنل رنگای دیفالتش رو نمیگم دستی هم میشه رنگ انتخواب کرد یه بار یه جا خوندم ولی نمیدونم چطور میشه . فقط میدکنم یجورایی باید رنگای ابی و سبز و قرمز رو ترکیب کرد ولی کجاش نمیدونم ؟
نصاب برام ساب رو ووفر رو رو حالت ریورس تنظیم کرده بود من برگردونم رو نرمال حالا هر چی میگردم نمیتونم اون قسمت که مربوط به ریور یا نرمال بودن ساب ووفر هست رو پیدا کنم اون کجاست ؟

با سلام مجدد. لطف نیست وظیفست چیزی که میدونیم رو در اختیار بقیه دوستان قرار بدیم.
تنظیمات دستی همون طور که گفتم باند 1 تا 5 هست که باند 1 فرکانس های خیلی پایین مثل بیس رو تنظیم می کنه و باند 2 تقریبا میشه گفت بم بودن صدا رو تنظیم میکنه، باند 3 صدای میانی هست و باند 4 و 5 هم فرکانس های بالا. همشون از لول -7 تا 7 قابل تنظیم هستن. خودتون یکم بازی کنید باهاشون دستتون میاد چی به چی هست مثلا یکیشو تا آخر زیاد کنید برا تست ببینید این باند دقیقا صدا رو چه شکلی میکنه و با ترکیب اونا یه صدای باب میل خودتون از پخش تحویل بگیرید. برای تنظیم حالت ساب حتما باید یه LPF بدید به پخش یعنی LPF پخش روی Through نباشه. بعد میبینید که به گزینه ها اضافه میشه این آپشن. در مورد رنگ ها دقیقا نمیدونم چیه جریانشون من که رنگ یخی رو استفاده می کنم که توی گزینه ها هست.

saeed mi
15-11-2015, 09:46
بودجه چقدر هستش ؟ماشین چیه ؟چه لوازمی دارین داداش گلم ؟
با سلام مجدد ماشین پژو پارس پخش 8650bt و امپ 5602 پایونیر و ی ساب باکس اکتیو بونکادیو که چند سال پیش خریدم کیفیتش با اینکه چینی هست راضی کنندست و کوبش خوبی داره و کواک جی بی ال 696 الان میخوام فعلا دو جفت کامپونت و ی امپ چهار کانال با بودجه حدودا 2 تومن خریداری کنم ممنون میشم ی سیستم کیفیتی که پرتاپ صداشم بد نباشه بهم پیشنهاد کنیند

hadi1_1985
15-11-2015, 09:55
الان این پایونیر حدود 160قیمتشه
این باندها هم حدود 190
با حدود 150-200 نمیشه ی آمپ در حد همینا بزارم روش؟
این قطعات که گفتم کیفیت خوبی ندارند؟
سلام
من خودم دارم هنوز درس پس میدم ولی باید با توجه با مدل ماشین و انتظاراتتون از صدا و مهمتر از همه میزان هزینتون قطعات رو انتخاب کنید و بنظرم اینده نگری هم داشته باشید.

یه پخش انتخاب کنید که سه جفت خروجی صدا داشته باشه برا ساب و استیج جلو و عقب که بعدا پشیمون نشید چرا اینا رو نداره حداقل قیمت هم همون 300 تومن هست حالا بسته به سلیقتون از برند پایونر یا کنوود میتونی انتخاب کنی
باند هم یه چیز با کیفیت بگیر .. کم کم خرید کن ولی قطعات خوب بگیر
اگر بخوای فقط یه چیزی ببندی که صدات رو بیشتر کنه اصلا لذت موسبقی گوش کردن تو ماشین رو متوجه نمیشی.
این قطعاتی که نوشتی رو من نمیشناسم ولی خب میتونی با 500 هم یه پخش و باند و امپ بگیری ولی کیفیت و دوام قطعات کلا دیگه تعطیله

hamidR15
15-11-2015, 14:59
دوستان پخش ماشین من پنلش دیروز سرقت شد پایونیر مدل 175UI، اینا پانلهاش از کجا گیر میاد دوباره بگیرم؟!!

ممنون همگی:n12:
سلام
فکر نمیکنم ولی باز هم بهتره با خود شرکت پایونیر یا خدمات پس از فروشش صحبت کنید.

سلام مراحمید
هر دو جزو پخشهای خوب هستند اما من نظر شخصیم همیشه با کن وود بوده غیر از پایونیر سریه PRS
به نظر من 7056 بگیر.صدای خوبی میده.
برای جلو هم بدون شک یه جفت کامپوننت گلیدن SQX165 با قیمت 700 تومن و یه آمپ خوب مثلا RS100C4 واقعا صدای عالی بهتون تحویل میده.

سلام دوست عزیز.نظر لطف شما بزرگوار هست.:n16:
به نظر من هم صدای خوبی نمیده t696 اگر نظر بنده رو بخواهید غیر از پخش آمپ، T696 رو بفروشید، دو جفت کامپوننت یه امپ 4 کانال و یه ساب 10 یا 12 تهیه گنید با همون 5602 هم درایوش کنید.بدون شک نظرتون نسبت به صدا و کیفیت و تفکیک تغییر خواهد کرد. :n06:

سلام--- تشکر--
d--
سلام
M165 گلیدن 360 تومن یکی از خوش صدا ترین و در عین حال خوش قیمت ترین کامپوننتهای موجود بازار هست.

7056

SQX165 البته اگر تموم نشده باشه چون فقط یه جفت موجود داشت شرکت.

دقیقا درست میگی باند اشغالیه هرکی بخره پشیمون میشه ی سیستم کیفیتی میخوام چی پیشنهاد میکنید
پیشنهاد من:
دو جفت کامپوننت M165 جفتی 360
آمپ 4 کانال ML95.4 قیمت 650
ساب RS12 قیمت 390 تومن
پک برق 100
کابل اسپیکر متری 4800
کابل RCA جفتی 35
تو این تاپیک هم عکسهای نصب این برند رو میتونید مشاهده بفرمائید:
گالری عکس و مباحث مربوط به سیستم های صوتی اعضای انجمن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saeed mi
15-11-2015, 15:31
مرسی از لطفت و جواب کاملت حمید جان لطف میکنی شمارتو برام ارسال کنید

hamidR15
15-11-2015, 16:09
مرسی از لطفت و جواب کاملت حمید جان لطف میکنی شمارتو برام ارسال کنید

خواهش میکنم
pmکردم براتون

tplnoor
15-11-2015, 21:24
سلام
دوستان برای هد یونیت چون کیفیت صدا برام خیلی مهمه به الپاین 140 رسیدم
الان داشتم چک میکردم دیدم مدل الپاین 150 هم هست که از نظر شکل مثل 140 هست
قیمتی هم نزدیک هستن.میخواستم بپرسم از نظر کیفیت و امکانات فرقی میکنن؟
اخه 150 مال سال 2014 هست اما 140 مال 2013
تو این حدود قیمتی یعنی رنج 300 چیز بهتری از نظرکیفیت صدا سراغ دارین؟
برای این هد یونیت چه باندی ببندم؟
خودم تو فکر جی بی ال 938 با یدونه امپ سونی دو کانال هستم که جمعا بالاتر از 300 نشه

nadimm
15-11-2015, 22:58
سلام به آقا حمید عزیز.
تصمیم گرفتم یه سیستم کیفیتی برای سمند ببندم.در مورد سیستم های sq خیلی وارد نیستم ولی یه مقداری هم نسبت به بودجه ای که دارم تحقیق کردم و به نتایجی هم رسیدم و می خواستم از نظرات و راهنمایی های شما هم بهره ببرم.
وسایلی هم که در نظر گرفتم در حال حاظر اینا هستند که اگه خدا بخواد کم کم شروع کنم بگیرم.در ضمن من گرگانم و اینجا هم دسترسی زیادی ندارم پس باید از تهران بگیرم همه رو:
1.برای استیج عقب : Helix esprit E62
2.برای استیج جلو : تصمیم رو همون e 62 بود که فکر کنم چون 16 سانتی هست نشه گذاشت(اگه راهی داره که بشه ممنون میشم راهنمایی کنین که جلو رو هم e 62 ببندم) در غیر این صورت مجبورم Helix e 42 ببندم.فقط سوایم اینه که اگه e42 ببندم هم به نتیجه مطلوب می رم یا نه؟
3.سـاب ووفر: Helix precision p 12 w
4.آمپلی واسه سـاب ووفر هم تصمیمم رو این چند مدل هست که کمک میخوام ازتون که کدوم رو انتخاب کنم:
_ Helix match ma10 fx
_Hertz hcp1d
_Jbl gto 1201.1ii
اگه مدل دیگه ای هم در نظر دارین ممنون میشم که راهنمایی کنید(چون بودجه زیاد ندارم)
5.آمپلی برای کامپوننت ها هم نتونستم تصمیم بگیرم ازتون میخوام که کمک کنید با بودجه مناسب بهترینش رو بگیرم
6.برای پخش هم که الان یه 7150 دارم که فکر نکنم مناسب باشه و تصمیم دارم سیستم و که کامل کردم با یه مدل خوب از الپاین عوض کنم.
ازتون تشکر میکنم و امیدوارم بتونم با کمک شما یه سیستم خوب ببندم

hamidR15
15-11-2015, 23:20
سلام
دوستان برای هد یونیت چون کیفیت صدا برام خیلی مهمه به الپاین 140 رسیدم
الان داشتم چک میکردم دیدم مدل الپاین 150 هم هست که از نظر شکل مثل 140 هست
قیمتی هم نزدیک هستن.میخواستم بپرسم از نظر کیفیت و امکانات فرقی میکنن؟
اخه 150 مال سال 2014 هست اما 140 مال 2013
تو این حدود قیمتی یعنی رنج 300 چیز بهتری از نظرکیفیت صدا سراغ دارین؟
برای این هد یونیت چه باندی ببندم؟
خودم تو فکر جی بی ال 938 با یدونه امپ سونی دو کانال هستم که جمعا بالاتر از 300 نشه
سلام
من تو پخشهای الپاین خیلی وارد نیستم.ولی فکر کنم 150 بهتر باشه.
برای اسپیکر هم اگر بدون امپ مد نظرتون هست و خیلی دنبال بیس نیستن e69X هلیکس انتخاب خوبیه.

سلام به آقا حمید عزیز.
تصمیم گرفتم یه سیستم کیفیتی برای سمند ببندم.در مورد سیستم های sq خیلی وارد نیستم ولی یه مقداری هم نسبت به بودجه ای که دارم تحقیق کردم و به نتایجی هم رسیدم و می خواستم از نظرات و راهنمایی های شما هم بهره ببرم.
وسایلی هم که در نظر گرفتم در حال حاظر اینا هستند که اگه خدا بخواد کم کم شروع کنم بگیرم.در ضمن من گرگانم و اینجا هم دسترسی زیادی ندارم پس باید از تهران بگیرم همه رو:
1.برای استیج عقب : Helix esprit E62
2.برای استیج جلو : تصمیم رو همون e 62 بود که فکر کنم چون 16 سانتی هست نشه گذاشت(اگه راهی داره که بشه ممنون میشم راهنمایی کنین که جلو رو هم e 62 ببندم) در غیر این صورت مجبورم Helix e 42 ببندم.فقط سوایم اینه که اگه e42 ببندم هم به نتیجه مطلوب می رم یا نه؟
3.سـاب ووفر: Helix precision p 12 w
4.آمپلی واسه سـاب ووفر هم تصمیمم رو این چند مدل هست که کمک میخوام ازتون که کدوم رو انتخاب کنم:
_ Helix match ma10 fx
_Hertz hcp1d
_Jbl gto 1201.1ii
اگه مدل دیگه ای هم در نظر دارین ممنون میشم که راهنمایی کنید(چون بودجه زیاد ندارم)
5.آمپلی برای کامپوننت ها هم نتونستم تصمیم بگیرم ازتون میخوام که کمک کنید با بودجه مناسب بهترینش رو بگیرم
6.برای پخش هم که الان یه 7150 دارم که فکر نکنم مناسب باشه و تصمیم دارم سیستم و که کامل کردم با یه مدل خوب از الپاین عوض کنم.
ازتون تشکر میکنم و امیدوارم بتونم با کمک شما یه سیستم خوب ببندم
سلام
ورودتون رو به جمع صمیمانه و گرم p30World خیر مقدم عرض میکنم:n16:
برند هلیکس برند خوب و خوش صدائی هست اما تا زمانی که گلیدن نباشه.با وجود گلیدن هلیکس سریه اسپریت یه پله عقب میمونه.
در هر صورت اگر پیشنهاد من رو قبول کنید هم کیفیت و هم قدرت رو براتون تضمین میکنم.
استیج جلو باید 10 نصب کنید اما با کمی برش راحت سایز 13 هم نصب میشه.
پیشناهد من سریه کامل Mline گلیدن هست
استیج جلو کامپوننت M130 قیمت 350
استیج عقب کامپوننت M165 قیمت 360 تومن
آمپیلی 4 کانال Ml95.4 قیمت 650
ساب ووفر M12 قیمت 230
امپ ساب 5602 پایونیر قیمت 320
پک برق استریت وایرز گیج 7 قیمت 100
کابل RCA هم جفتی 35 که دو جفت لازم دارین. یک جفت هم داخل پک برق هست
کابل اسپیکر متری 4800 گلیدن اصل آلمان
کابل ساب هم متری 9500 گلیدن اصل آلمان
پخش هم 7056 کن وود قیمت 580 تومن حدودا.
جمع کل حدود 2.750.000 تومن.
حسنی که گلیدن داره:
1- قدرت RMS اسپیکرهاش بالاتره
2-با توجه به امپدانس 3 اهمی توان بیشتری ار آملیفایر دریافت میکنه و از طرفی امپدانس اسپیکر با امپدانس کابل جمه میشه و امپدانس کل 4 اهم میشه که بهترین کیفیت صدا رو به شما تحویل میده.
این پیشنهادم من هست.

nadimm
15-11-2015, 23:43
مرسی اقا حمید گل:n16:
پس کم کم شروع میکنم همینا رو میگیرم.فقط اینکه این سیستم از لحاظ تفکیک صدا چطوره و میتونه راضی کنه منو؟سبک آهنگامم سافت راک و کلاسیک راکه.(تو مایه های پینک فلوید و...)

hamidR15
16-11-2015, 01:05
مرسی اقا حمید گل:n16:
پس کم کم شروع میکنم همینا رو میگیرم.فقط اینکه این سیستم از لحاظ تفکیک صدا چطوره و میتونه راضی کنه منو؟سبک آهنگامم سافت راک و کلاسیک راکه.(تو مایه های پینک فلوید و...)

خواهش میکنم. به امید خدا
کامپوننت کارش تفکیکه.همهخ نوع سبکی رو جواب میده خیالت راحت. اگر میتونی برای کامپ بیشتر هزینه کنی RS165 بگیر. جفتی 500 تومن. 30% کیفیت صدات افزایش پیدا میکنه.

nadimm
16-11-2015, 01:22
خواهش میکنم. به امید خدا
کامپوننت کارش تفکیکه.همهخ نوع سبکی رو جواب میده خیالت راحت. اگر میتونی برای کامپ بیشتر هزینه کنی RS165 بگیر. جفتی 500 تومن. 30% کیفیت صدات افزایش پیدا میکنه.
آتفاقا الان خواستم همین و بپرسم.همین rs165 میگیرم.فقط اینکه 16 سانتی دیگه.نه؟اگه اره اینکه واسه استیج جلو کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
ساب ووفر m 12 هم باید باکس جدا درست کنم یا یه باکس دارش رو که 500 قیمتشه بگیرم؟اگه برا ساب مورد مناسب تری هم هست ممنون میشم بگی.
چون تیکه تیکه میگیرم وسایلو سعغی میکنم که خوب بگیرم.

hamidR15
16-11-2015, 08:30
آتفاقا الان خواستم همین و بپرسم.همین rs165 میگیرم.فقط اینکه 16 سانتی دیگه.نه؟اگه اره اینکه واسه استیج جلو کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
ساب ووفر m 12 هم باید باکس جدا درست کنم یا یه باکس دارش رو که 500 قیمتشه بگیرم؟اگه برا ساب مورد مناسب تری هم هست ممنون میشم بگی.
چون تیکه تیکه میگیرم وسایلو سعغی میکنم که خوب بگیرم.
سلام صبح دوستان بخیر و شادی
بله ندیم جان 16 هست و کاملا استاندارد.
اگر میتونی بیشتر هزینه کنی M12VB رو بگیری خب باکس فابریک یه چیز دیگه هست. متریال بهتر ،طراحی بهتر و زیباتر،پورت تیون شده و بیس بسیار عالی.
قیمت باکسش هم 510 هست.
تو این رنج قیمت M12VB بهترین انتخاب هست.
من پیشنهاد میکنم حالا که داری خورد خورد میری جلو ابتدا آمپ و باکس رو باهم بگیر ضرر نمیکنی.:n06:بعدا متوجه میشی:n02:

nadimm
16-11-2015, 14:55
مرسی حمید جان.
بابک هستم(نمیدونم چرا به اسم ندیم ارادت دارم:n02:)
منم به پیشنهادت گوش مدم:n01: به امید خدا تا چند روز دیگه فعلا آمپلی رو میگیرم.بعدشم M12VB.باقی رو هم بعد اینا کم کم میگیرم.
راستی این از قلم افتاد:واسه استیج جلو m130 رو که گفتی بهترین مورده و اینکه چند سانتی هست؟اگه مورد دیگه هم بهتر از این هست واسه جلو بگو که اون رو بگیرم.
مرسی از وقتی که واسه ما میذاری.:n16:

SaЁeD
16-11-2015, 18:33
مرسی حمید جان.
منم به پیشنهادت گوش مدم:n01: به امید خدا تا چند روز دیگه فعلا آمپلی رو میگیرم.بعدشم M12VB.باقی رو هم بعد اینا کم کم میگیرم.
راستی این از قلم افتاد:واسه استیج جلو m130 رو که گفتی بهترین مورده و اینکه چند سانتی هست؟اگه مورد دیگه هم بهتر از این هست واسه جلو بگو که اون رو بگیرم.
درود.در کامپ های شرکت گلیدن از اسمشون میشه متوجه شد چه اندازه ای دارند.
اعداد در اسمشون:
165 همون 16.5 سانتی
130 همون 13 سانتی
100 همون 10 سانتی

amir 777
16-11-2015, 19:42
سلام دوستان من یه چند وقت میش یه پایونیر 2750 خریدم رو جعبش زده که با usb میشه گوشی رو به ضیط وصل کردم ولی گوشی خودم که سامسونگه و یه گوشی هواوی که وصل میکنم نمیشناسه ارور 19 میده گوشی ها هم اندروید 4 و 5 هست البته یه سونی اریکسون وصل کردم خوند

mohammadv2
16-11-2015, 20:02
با درود خدمت دوستان گلم خصوصا آقا حمید و سعید عزیز که بیشتر زحمتها رو دوش این عزیزانه.

اول بگم که بودجم کمه و کارمندی.
ماشینم پراید 111 صفر که بدون پخش تحویل گرفتم.
طبق بررسی و مطالعه صفحات قبلی به نتایج ذیل رسیدم که از شما میخوام کمکم کنید تا تصمیم نهایی رو بگیرم.

حالت اول :پخش kenwood x400 به همراه باند Helix e69x توی این حالت دیگه بودجه برا امپ نمی مونه
حالت دوم : یه پخش ارزونتر بدون سی دی مثل JVC Kd-x120 به همراه Helix E69x و یه آمپ دو کاناله Kenwood

نکته اخر اینکه نسبت به برندهای پایونیر و JBL به دلیل تفاوت قیمت جهانی با قیمتهای داخل ذهنیت خوبی ندارم و به نظر فیک هستن و نمایندگیهای فروش اونها هم یه جور دور زدن قانون برای وارد کردن اجناس تقلبیشونه که عمده وارداتشون در کنار معدود واردات اجناس اصل هست.

با تشکر

hamidR15
16-11-2015, 21:57
مرسی حمید جان.
سلام
زنده باشی بابک جان.
بسیار عالی. در مورد سایز که سعید جان گفتند. یه پیشنهاد وسوسه بر انگیز. جلو رو ازM130 شیفت بده به RS130.قیمتش 485 هست.اختلافش 135 تومنه ولی بهتره این کار رو بکنی.

با درود خدمت دوستان گلم خصوصا آقا حمید و سعید عزیز که بیشتر زحمتها رو دوش این عزیزانه.
اول بگم که بودجم کمه و کارمندی.
ماشینم پراید 111 صفر که بدون پخش تحویل گرفتم.
طبق بررسی و مطالعه صفحات قبلی به نتایج ذیل رسیدم که از شما میخوام کمکم کنید تا تصمیم نهایی رو بگیرم.

حالت اول :پخش kenwood x400 به همراه باند Helix e69x توی این حالت دیگه بدوجه برا امپ نمی مونه
حالت دوم : یه پخش ارزونتر بدون سی دی مثل JVC Kd-x120 به همراه Helix E69x و یه آمپ دو کاناله Kenwood

نکته اخر اینکه نسبت به برندهای پایونیر و JBL به دلیل تفاوت قیمت جهانی با قیمتهای داخل ذهنیت خوبی ندارم و به نظر فیک هستن و نمایندگیهای فروش اونها هم یه جور دور زدن قانون برای وارد کردن اجناس تقلبیشونه که عمده وارداتشون در کنار معدود واردات اجناس اصل هست.

با تشکر
سلام دوست عزیز.
لطف دارید شما.
به نظر من حالت اول رو انتخاب کن. جی وی سی پخش خوب نداره.کن وود صدای جا افتاده تری داره.با E69 هم خوب میشه.

mohammadv2
16-11-2015, 22:10
سلام دوست عزیز.
لطف دارید شما.
به نظر من حالت اول رو انتخاب کن. جی وی سی پخش خوب نداره.کن وود صدای جا افتاده تری داره.با E69 هم خوب میشه.

نبود امپ مشکلی ایجاد نمیکنه؟

poloton7
16-11-2015, 22:24
سلام
بین 8019 و 7056 تنظیمات هیچ فرقی نداره اما 8019 از لحاظ ظاهری خیلی بهتره از 7056 .پایونیر هم فکرشو دیگه نکن چون پخشاش کیفیت ساخت قدیم رو نداره همه اشغال شده.پخش خوبش الان p99 .

- - - Updated - - -

چیزی نیس قاطی کرده خیلی وقته :n02:
زیر 350 برای کامپ سری m line گلیدن توصیه میشه.
سلام--
برای پراید نخواستم باشم کامپونت بندازم وکواسیکال بندازم برای طاقچه عقب زیر 350 چی پیشنهاد می دهید--نه بم بم می خواهم نه صدای خشک وفلت وبی روح یک چیز همه کس پسند ---

SaЁeD
16-11-2015, 23:27
نبود امپ مشکلی ایجاد نمیکنه؟
سلام کاربر گرامی.
ممنون از شما که لطف دارید.نه مشکلی ایجاد نمیکنه.

وجود آمپ که برای هر سیستمی ضروریه ولی دیگه بود و نبودش بر میگرده به خود شخص که اهل صدای بلند باشه یا نه.

من خودم همین کواک رو دارم رو پرشیا با پخش آلپاین.بدون آمپ حجم صداش خوبه ولی برای مواقعی که حس و حال میاد و میزنی تو جاده و میخوای ولوم بدی که صدا دیستورت میشه و ....البته نه فقط برای این کواک بلکه هر کواکی باشه هم همینه چون توان خیلی کمی به اسپیکر میرسه.

به نظرم شما همین ست رو انتخاب کن و نصب کن.به خاطر نو بودن کواک باید بریک این بشه (همون اب بندی خودمون:n02:) تا این بریک این بشه شما بودجه اوکی کن که یه امپ براش بگیری.ارزونترین گزینه پایونیر 3602 هست حدود 160 تومن.

سلام--
برای پراید نخواستم باشم کامپونت بندازم وکواسیکال بندازم برای طاقچه عقب زیر 350 چی پیشنهاد می دهید--نه بم بم می خواهم نه صدای خشک وفلت وبی روح یک چیز همه کس پسند ---

آمپلی فایر هم میخوای بعدا نصب کنی یا کلا بدون آمپلی فایر؟

Gladen MC609 حدود 320
Helix Espirit E69X حدود 280

nadimm
17-11-2015, 03:42
خیلی ممنونم از شما حمید جان و همینطور آقا سعید.
حمید جان پیشنهادات کلا وسوسه برانگیزن:n10:
فکر کنم حسابی تو خرج برم ولی ارزشش رو داره.باید شروع کنم کم کم بگیرم همه رو.بابت راهنمایی هات خیلی ممنونم :n16:

chaharnazm
17-11-2015, 13:48
درود
در پخش پایونیر چه تفاوتی میان این دو گزینه هست:

Subwoofer1 > NORMAL/ REVERSE

shermanpop
17-11-2015, 16:20
درود اساتید محترم
راهنمایی میخواستم راجع به بستن یه سیستم صوتی برای ماشین
ماشین پراید هست نمیخوام زیاد هزینه کنم
اینو عرض کنم که به کیفیت و شفافیت صدا و بیس عمیق بیشتر اهمیت میدم تا بلندی صدا
میخوام اگر امکان داره یه پخش و دوتا باند بزارم برا ماشین و حدالامکان از آمپلی فعلا استفاده نکنم
اصلا میشه با یه پخش و دوتا باند بدون آمپ همچین کیفیتی در خروجی داشت؟ ( بلندی ملاک نیست چون قرار نیست برا افراد بیرون ماشین موزیک بزارم)
لطفا نظرتون رو بگین ممنونم

- - - Updated - - -

درود اساتید محترم
راهنمایی میخواستم راجع به بستن یه سیستم صوتی برای ماشین
ماشین پراید هست نمیخوام زیاد هزینه کنم
اینو عرض کنم که به کیفیت و شفافیت صدا و بیس عمیق بیشتر اهمیت میدم تا بلندی صدا
میخوام اگر امکان داره یه پخش و دوتا باند بزارم برا ماشین و حدالامکان از آمپلی فعلا استفاده نکنم
اصلا میشه با یه پخش و دوتا باند بدون آمپ همچین کیفیتی در خروجی داشت؟ ( بلندی ملاک نیست چون قرار نیست برا افراد بیرون ماشین موزیک بزارم)
لطفا نظرتون رو بگین ممنونم

vestlaif
17-11-2015, 18:07
سلام دوستان
کسی اینجا نصاب یا فردی رو میشناسه ک تنظیم حرفه ای صدا رو بلد باشه ؟ پخش 8019 bt کنوود گرفتم منتها هنوز کامل نتونستم تنطیمش کنم صدای ساب بهم ریخته ست ولی باندا تقریبا اوکی شده بعد صدا از 20 تا 35 کاملا ثابته و زیاد نمیشه یا خیلی نا محسوس این ماله وقتیه ک DTA فعال میشه . خاموشم میشه کیفیت بهم میریزه . حالا اگر کسی رو میشناسید یا بلدید لطفا معرفی و راهنمایی کنید منو
ولی خدایی پخش فوقالعاده ای هست کیفیت حرف نداره من صدای 8650 پایونیر رو شنیدم جلوی این هیچ بود هیچ . بی تعصب اولین باره سراغ کنوود میرم تا اونجایی ک فهمیدم فرق 8019 با 7056 همه چیش یکیه جز یه پورت فلش کمتر و ظاهر شیک تر وگرنه صداش و تنظیماتش یکیه . راستی aux هم کابلو از پشت وصل کردم ولی توی src ها گرینه aux نمیاد چرا ؟

amir 777
17-11-2015, 18:07
سلام دوستان من یه چند وقت میش یه پایونیر 2750 خریدم رو جعبش زده که با usb میشه گوشی رو به ضیط وصل کردم ولی گوشی خودم که سامسونگه و یه گوشی هواوی که وصل میکنم نمیشناسه ارور 19 میده گوشی ها هم اندروید 4 و 5 هست البته یه سونی اریکسون وصل کردم خوند

کسی نمیدونه؟:n29:

vestlaif
17-11-2015, 18:10
کسی نمیدونه؟:n29:
شاید فقط ipod/iphone رو ساپورت میکنه

poloton7
17-11-2015, 23:02
سلام کاربر گرامی.
ممنون از شما که لطف دارید.نه مشکلی ایجاد نمیکنه.

وجود آمپ که برای هر سیستمی ضروریه ولی دیگه بود و نبودش بر میگرده به خود شخص که اهل صدای بلند باشه یا نه.

من خودم همین کواک رو دارم رو پرشیا با پخش آلپاین.بدون آمپ حجم صداش خوبه ولی برای مواقعی که حس و حال میاد و میزنی تو جاده و میخوای ولوم بدی که صدا دیستورت میشه و ....البته نه فقط برای این کواک بلکه هر کواکی باشه هم همینه چون توان خیلی کمی به اسپیکر میرسه.

به نظرم شما همین ست رو انتخاب کن و نصب کن.به خاطر نو بودن کواک باید بریک این بشه (همون اب بندی خودمون:n02:) تا این بریک این بشه شما بودجه اوکی کن که یه امپ براش بگیری.ارزونترین گزینه پایونیر 3602 هست حدود 160 تومن.

آمپلی فایر هم میخوای بعدا نصب کنی یا کلا بدون آمپلی فایر؟

Gladen MC609 حدود 320
Helix Espirit E69X حدود 280
سلام--تشکر--
من 500 تومان حداکثر می خواهم خرج کنم فکر کردم اول بایم یک پخش ویک باند برای عقب بخرم بعدا امپ اضافه کنم-----
یک نظریه دیگر هست این که پخش خود پراید باشد با این 500 تومان یک جفت باند وامپ بخرم---چکار کنم
کدام راه بهتر است البته من سیستم باز نیستم و هفته ای چند دفعه توی ماشین می نشینم---

---در ضمن اون سه تا لینک زیر امضائ شما کار نمی کند---خطا می دهد--
موفق باشید

hamidR15
17-11-2015, 23:02
درود
در پخش پایونیر چه تفاوتی میان این دو گزینه هست:

Subwoofer1 > NORMAL/ REVERSE

سلام
این گزینه مربوط به نصب ساب ووفر داخل باکس هست.
نرمال زمانی هست که معمولی بستیم یعنی صورت یا همون ووفر بیرون هست.
ریورز مربوط به زمانی هستک که ساب ووفر رو برعکس نصب میکنیم.
در این حالا اگر برعکس انتخاب بشه اختلاف فاز پیش میاد.از کیفیت صدای ساب کاسته میشه. البته شنیدنش خیلی مشکله. اغلب چیزی متوجه نمیشن.

SaЁeD
18-11-2015, 00:19
سلام--تشکر--
من 500 تومان حداکثر می خواهم خرج کنم فکر کردم اول بایم یک پخش ویک باند برای عقب بخرم بعدا امپ اضافه کنم-----
یک نظریه دیگر هست این که پخش خود پراید باشد با این 500 تومان یک جفت باند وامپ بخرم---چکار کنم
کدام راه بهتر است البته من سیستم باز نیستم و هفته ای چند دفعه توی ماشین می نشینم---

---در ضمن اون سه تا لینک زیر امضائ شما کار نمی کند---خطا می دهد--
موفق باشید

پخش فابریک پراید که هیچی ...

اول یه پخش + اسپیکر بخر بعدا امپ براش تهیه کن.این گزینه بهتریه.

به نظرم یه آلپاین 140E بگیر 250 تومن که دو جفت خروجی RCA اره.و صدای قشنگی هم داره.مخصوصا میدرنج و های رنجش.اگر نمیخوای بعدا استیج جلو یا ساب بندازی و فقط یه جفت باند بیضی میخوای که میتونی پخش رده پایینتری از آلپاین بگیری.البته این پخش های CDE الپاین صداشون اکثرا شبیه همه و عمده تفاوتشون تو تنظیماتشونه.
کواک هم هلیکس E69X بگیر اینم حدود 280 تومن.

بعدا یه پایونیر 3602 تهیه کن.

لینک ها هم مثل اینکه جدیدا همشون از کار افتادن . این سایت یه نمه قاطی داره:n02:

vestlaif
18-11-2015, 10:17
سلام دوستان
کسی اینجا نصاب یا فردی رو میشناسه ک تنظیم حرفه ای صدا رو بلد باشه ؟ پخش 8019 bt کنوود گرفتم منتها هنوز کامل نتونستم تنطیمش کنم صدای ساب بهم ریخته ست ولی باندا تقریبا اوکی شده بعد صدا از 20 تا 35 کاملا ثابته و زیاد نمیشه یا خیلی نا محسوس این ماله وقتیه ک DTA فعال میشه . خاموشم میشه کیفیت بهم میریزه . حالا اگر کسی رو میشناسید یا بلدید لطفا معرفی و راهنمایی کنید منو
ولی خدایی پخش فوقالعاده ای هست کیفیت حرف نداره من صدای 8650 پایونیر رو شنیدم جلوی این هیچ بود هیچ . بی تعصب اولین باره سراغ کنوود میرم تا اونجایی ک فهمیدم فرق 8019 با 7056 همه چیش یکیه جز یه پورت فلش کمتر و ظاهر شیک تر وگرنه صداش و تنظیماتش یکیه . راستی aux هم کابلو از پشت وصل کردم ولی توی src ها گرینه aux نمیاد چرا ؟
حمید جان شما نمیشناسی کیو ؟

SaЁeD
18-11-2015, 11:07
حمید جان شما نمیشناسی کیو ؟
از نظر من بهترین راه اینکه خودت انجام بدی:

تنظیمات پخش رو ریست کن و بعد خودت با تنظیمات کار کن و همچنین با کمک از منوال پخش تا بتونی بهترین صدا رو ازش بگیری.هم اینکه خودت تنظیماتشو یاد میگیری و یه وقت احیانا تنظیمات به هم ریخت دوباره تنظیمش میکنی و دوم اینکه هیچوقت صدایی که خودت تنظیم میکنی رو شخص دیگه ای نمیتونه برات بگیره چون سلایق و گوش های افراد متفاوت هست.

اینم توضیح تنظیمات پخش توسط دوست خوبمون Mohammadkiller

اول از همه وقتی پخش خاموشه با کلید منو وارد تنظیمات اولیه میشوید.

Initial settings
SRC select: این امکان رو به شما میده که با فشردن هربار کلید روشن/خاموش منبع صوتی (رادیو، سی دی، ...) رو انتخاب کنید یا اینکه یکبار اونو فشار بدید و بعد با ولوم بچرخید و منبع صوتی مورد نظر را انتخاب و بعد با فشار کلید وسط ولوم (با نوشته کنوود) پخش کنید. Setting 2 حالت اول میشه و settings 1 حالت دوم.
Beep: انتخاب میکنید که آیا با هر بار فشردن هرکلیدی صدای بیپ شنیده بشه یا نه.
TAG Language: زبان تگ آهنگها ور میشناسه و بر اساس اون نمایش میده. اگه تگ فارسی هم داشته باشید و زبان را Persian انخاب کنید با فونت فارسی نشون میده.
Built in AUX: لوازم جانی که از طریق فیش کمکی وصل میشوند را فعال یا غیر فعال میکنه. اگه فعال باشه (روشن) در لیست منبع های صوتی با کلید روشن/خاموش ظاهر میشه.
Forced CD-DA: در حالت settings 1 سی دی آدیو (همون سی دی های معروف به ترک) و موزیک (mp3 مثلا) رو از هم، زمان پخش تشخیص میده اما در حالت settings 2 فقط به شکل سی دی موزیک پخش میکنه.
Favorite delet: تمام موارد مورد علاقه در کلید FAV رو حذف میکنه.
Built in AMP: آمپلی داخلی پخش رو خاموش میکنه و در این حالت فقط میشه از آمپلی فایر داخل صندوق! استفاده کرد. وقتی خاموشه باندهایی که مستقیم به پخش وصلن صداشون قطع میشه. البته در حالت خاموش احتمال میره کیفیت صدا بهتر بشه.
Panel Beep: بعد از خاموش کردن ماشین 30 تا بوق جفتی میزنه که ای وای یادت نره پنل رو از شر دزد نجات بدی! البته وقتی فقط از آمپلی فایر تو صندوق و بدون هیچ باند مستقیم متصل به پخش صدا میگیرید از این اخطار خبر نیست.
DSI: وقتی پنل جلو بعد از داد و بیداد اون بیپهای بی پایان از پخش جدا شد میشه در این حالت تنظیم کرد که آیا کلید روی بدنه پخش چشمک بزنه یا نه.

حالا تنظمیات Audio به ترتیب که با فشردن کلید وسط ولوم منوش ظاهر میشه.
Subwoofer Level: سطح ولوم سـاب ووفر از -15 تا +15 قابل تنظیم هست. هرچی بیشتر صدای سـاب ووفر بلندتر.
DSP Settings: زمانی که فعال هست یعنی در حالت Bypass تنظیمات زیر کلا غیر فعال میشوند و اینجوری میتونید متوجه بشید که درحالت فعال صدای تنظمی شما چه تغییراتی کرده. در حالت through عکس این هست و تنظیمات زیر اعمال میشوند:
Equalizer – Bass Boost – Highway Sound – Supreme+ - Position – Car Type – Speakers – X’Over
مثلا برای مشخص شدن تاثیر تنظیمات اتاق و محل اسپیکر ها میشه همه موارد غیر این دو رو روی پیشفرض گذاشت یا خاموش کرد و با DSP فقط بود و نبود و تاثیر تنظمیات اتاق و محل اسپیکرها رو متوجه میشوید.
Equalizer: که در حالت دستی 5 باند داره و برای هر کدوم میشه گین بین -9 تا +9 تعیین کرد. در باند اول میشه مشخص کرد که تغییرات دراین باند، بیس سـاب ووفر (درواقع فرکانسهای زیر 50 هرتز) رو هم تحت تاثیر بگذارد یا خیر. صدا این پخش در حالت flat هم صدای خوبی داره مگه اینکه سلیقه کسی رو راضی نکنه و بخواد باندها رو بالا پایین کنه. به نظرم اگه فلت شما رو راضی نکرد در حالت دستی سراغ تنظیمات برید.
Bass Boost: از اسمش معلومه که فرکانسهای پایین رو تقویت میکنه و یک حالت خاموش و 2 حالت تقویت داره. لول 2 بیشتر از 1 قاعدتا بیس رو تقویت میکنه. اگه سـاب ووفر داشته باشیم فکر میکنم زیاد بهش نیازی نباشه چون میتونه در بعضی آهنگها بیس رو خراب کنه. من به شخصه حتی بیس بوست آمپلی فایر مونو رو هم روی صفر گذاشتم! یادمه با پخش پایونیرآهنگهای ایرانی قدیمی تر بیس بوست رو روشن میکردم و در آهنگها هیپ هاپ یا رپ خارجی خاموش بود! به هر حال بیس رو حتما بیشترمیکنه حالا با هر کیفیتی!!
Highway-Sound: طبق منوال پخش توضیح داده که در طی 3 مرحله (یکی هم البته خاموش) صدا رو طوری تقویت میکنه که صدای مزاحم ترافیک به گوش شما نرسه. برای آهنگها و سیستمهای کیفیتی فکر کنم جالب نیست در غیر این صورت ممکنه دلنشین هم باشه. حدس میزنم چیزی شبیه لود در پایونیر باشه.
Supreme+: گفته که بیشتر در آهنگهایی بخوبی قابل اجراست که بیت ریت پایین داشته باشند که در این صورت فرکانسهای از دست رفته رو به نوعی جبران میکنه. اما مثلا در یک آهنگ با کیفیت 320 نیازی به روشن کردنش فکر نکنم باشه. البته اینکه چقدر دقت داشته باشه جای بحث داره. فکر کنم چیزی شایه Srtv پایونیر باشه. (املاش رو درست نوشتم!؟) این تنظیم فقط قابلیت خاموش یا روشن داره.
Position: در واقع همون تایم الایمنت آلپاین هست که با تاخیر در فرستادن صدا از اسپیکرهای نزدیکتر به گوش سعی میکنه یک حالت فراگیری در صدای کل اسپیکرها ایجاد کنه که نشه به راحتی محل اسپیکرها (یا حتی جهت آنها) را تشخیص داد. دو تا زیر-منو داره:
Preset که در اینجا از پیش تعیین میکنیم فواصل اسپیکرها قراره برای راننده فقط، سرنشین جلو فقط، هر دو راننده و سرنشین جلو، و یا کل صندل ها اعمال شود. (اینکه فقط برای خود راننده تنظیم کنیم بیخیال بقیه یا نه برای کل ماشین تنظیم بشه یا فقط خودم و مادر عزیز بچه ها و بیخیال پشتی ها!)
DTA: بعد از تعیین محل نشستن شنونده ها در قسمت Preset حالا باید محل اسپیکرها (به هر تعداد که باشه و حتی سـاب ووفر) از گوش یا گوشهای سرنشین ها را به سانتیمتر مشخص کرده و وارد کنیم. مثلا برای فقط راننده فاصله اسپیکرها ( هر تعداد کانال شامل سـاب ووفر) از سر مبارک اندازه گرفته میشه و در منو مربوط برای هر کانال وارد میکنیم. اگه خدا نکرده قاطی کردید روی initial چند لحظه دکمه ولوم رو نگه دارید همش صفر میشه. به شخصه بیشتر به گوشم اعتماد کردم تا متر خونه! اما تاثیرش واقعا محسوسه بخصوص برا خودم که حساسیت دارم صدا فراگیر باشه. جالبش اینجاست که بیس های سـاب ووفر دقیق تر به نظر میاد و حس میکنم بغل دستت گذاشته. نمیدونم بقیه دوستان چه تجربه ای داشتند. این قسمت با بخش Car Type Adjust تکمیل میشه که در زیر اشاره شده.
Balance و Fade که آشنای همیشگی هستند.
Subwoofer هم که سـاب ووفر رو روشن یا خاموش میکنه.
در زیر منو Detailed تنظیمات زیر هست:
Car Type: نوع اتاق ماشین رو تعیین میکنید. از تصاویرش هم معلومه چی رو باید انتخاب کرد.
Speakers: نوع اسپیکرهای تمام سیستم و محل قرارگیری اونها رو میشه مشخص کرد. توضیح داده که اینکار برای تنظیم اتوماتیک کراس اوور اونهاست اما برای خودم هم سواله که در این صورت کراس اوور دستی چه نقشی داره و چه تاثیری بر هم دارند!؟
Car Type Adjust: برای تیون بهتر همون تنظیم فواصل اسپیکر ها از شنونده و تاخیر در ارسال صدا از اسپیکر نزدیکتر هست که در این حالت تصور کنید شنونده یا شنونده ها در مرکز یک دایره قرار دارند. و قراره همه اسپیکرها طوری فواصل آنها تنظیم بشه که همه روی اون دایره قرار بگیرند (به طور فرضی) و فاصله یا شعاعی برابر داشته باشند. در این حالت معمولا سـاب ووفر دورترین فاصله رو داره که مقدارش رو در منو پخش 0 منظور میکنیم. بعد فاصله مابقی اسپیکرها (فاصله هر اسپیکر از نقطه مرجع دلخواه مثلا بین دو صندلی جلو) رو از فاصله سـاب ووفر کم میکنیم و عدد بدست آمده برای کانال های جلو عقب در منو پخش منظور میشه. مثلا باندهای جلو از وسط جایی نزدیکهای دنده 70 سانته. برای عقب این عدد مثلا 130 سانته. سـاب ووفر هم 170 سانت دوره. در منو برای سـاب ووفر 0 میذاریم برای جلو 100 و برای عقب 40. امیدوارم گنگ نگفته باشم!
X’Over: که از اسمش معلومه و برای جلو و عقب HPF و برای سـاب ووفر LPF هست. شیب 6 تا 24 هم داره که میدونید هرچه بیشتر به اصطلاح دقت بالاتره و در واقع تضعیف فرکانسهای نزدیک بیشتره. در حالت Through هم هیچ فیلـــتری اعمال نمیشه. اگه سـاب ووفر نداریم خوبه باندهای بیضی رو فیلـــتر 50 حدودا بدیم تا کمی بیس داشته باشن.
Volume Offset: اختلاف حجم و ولوم صدا رو مابین سورس ها مثلا رادیو و سی دی کم و زیاد میکنه که اگه از رادیو رفتید روی سی دی یهویی بغل دستی گرامی از جاش نپره تو بغلت!
2Zone: میشه طوری تنظیم کرد که کانل جلو یا عقب (به اختیار) سی دی یا از روی usb بخونه و کانل باقیمانده جلو یا عقب از aux صدا پخش کنه. اینجور میشه دو صدا از دو منبع را همزمان داشت. ولوم هر کدوم هم جدا قابل تنظیمه. در این حالت البته سـاب ووفر خاموش میشه.
Preset: میتونید تنظیمات خود را در 6 حافظه مجزا ذخیره و بازیابی کنید. مموری شماره 1 با ریست پخش هم از بین نمیره!

موفق باشید