PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهــنمایی و مشاوره خرید و طراحی سیستم های صوتی و تصویری خودرو

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95

trasilverspeed
07-06-2015, 19:38
سلام دوست عزیز.
ورودتون رو به جمع دوستانه ما صمیمانه خیر مقدم عرض میکنم.
بفرمائید ماشینتون چیه؟

سلام
دوست عزیز اگر از نظر کیفیت صدا بخواهیم مقایسه 718 واقعا مردود خواهد شد.منتها شما که باصدای بیس بالا آشنا هستی ممکنه بیس E69 در نظر اول راضیتون نکنه.718 چون 10*7 اینچ هست و ووفر بزرگتری داره مسلما بیس با حجم بالاتری رو اجرا میکنه.
من فکر میکنم شما دوجفت e69 اگر نصب کنید از نظر حجم صدا راضی خواهید شد. در غیر اینصورت پیشنهاد من به شما اگر از صدای 718 خسته شده اید 7158 جی وی سی هست.خیلی صدای بهتری نسبت به 718 داره.البته باید آمپ رو بریج بهش وصل کنید.قیمتش هم 227 تومن هست.
E69 رو اگر خواستین 265 تومن براتون میگیرم.

سلام ممنونم لطف دارید
هر دو تقریبا در یک سطح هستند.تفاوت خیلی جزعی دارن.
یکی در THD آمپ 8401 هست که 0.08% هست و از 845 که 1% هست کمتره.
دیگری هم فیلتر HPF آمپ 8401 هست که Variable هست بین 200-50Hz (در 845 روی فرکانس کات 80Hz فیکسه)
دیگه چیز خاصی ندارن.
ضمنا هر دو فکر کنم دیسکانت شدن.بعید میدونم آکبندشون باشه؟
الان M846 و PS847 جاشون شرکت وارد کرده.

سلام اقا حمید گل. خیلی ممنون و تشکر. ماشین بنده ۲۰۶ هاچ بک تیپ ۵ هستش.

MR.Alone
07-06-2015, 21:47
سلام دوستان

من یه جفت 6995 با یک ساب لوله ای TS-WX305T پایونیر با آمپ 6604 بستم ...

دوتا سوال دارم!

1. این ساب رو شنیدم میسوزه ( از نصاب شنیدم - سرچ هم کردم یکی دو مورد دیدم! میگفتن اگر با آمپ قوی درایو بشه میسوزه! ) حالا این قضیه حقیقت داره؟!

2. میخوام یه جفت 6995 دیگه اضافه کنم یا شاید هلیکس که این آمپ رو وصل کنم به دو جفت باندا .. میخوام بدونم چه آمپی بگیرم برای ساب باکس؟ که نسوزه! (یه نصاب میگفت باید پایونیر بگیری)

hamidR15

amir9489
07-06-2015, 22:25
سلام دوستان
206sd v8 مدل 90 با پخش فابریک موج نیکان دارم
یک جفت باند Pioneer TS-1675 V2 دارم...آیا روی درهای جلو بصورت فابریک نصب میشه؟
برای دربهای عقب اگه مدل Pioneer TS-R1350S بخرم خوبه؟توی ------- زده که به صورت فابریک روی درب عقب 206 نصب میشه.
انتظارمم این هست که با همین پخش فابریک بهترین بیس و کیفیتو بگیرم.(در حد توان خودش)
راستی روی تاقچه هم نمیخوام باند بزارم.

hamidR15
08-06-2015, 00:20
ممنون از جوابتون حمید اقا من اطلاعات تخصصی در رابطه با این چیزایی که گفتین ندارم اینایی که فرمودین به صورت امیانه مفهومش چیه؟
شما که تبهر دارین بفرمایید کدوم از نظر شما بهتره؟
سلام محمد جان.خواهش میکنم
اگکر 8401 موجوده تهیه کنید.

خیلی ممنونم جناب حمیدخان از توضیح دقیق و با حوصلتون
دو دقیقه دیگم وقت بذاری راهنماییم کنی ممنونت میشم...

این کاپا 11 چطوره؟؟؟گرونتره اما ظاهرا خیلی با کیفیت تره درسته؟؟؟
اما فقط فکرمیکنم چون آمپم 4604 ضعیفه نتونه صداشو خوب در بیاره و کاپا 11 عملا نسبت ب 718 الانم یا هلیکس69 فرق زیادی نداره با این آمپ نه؟؟؟یعنی خریدش با توجه ب آمپ ضعیفم پول دور ریختن باشه...

راستی میخام ساب هم بخرم ب زودی.از 1260 اینفینیتی خوشم اومده.قیمتش خوبه و خیلی خوشگله.ضعفی نداره آقا حمید؟؟؟فکرکنم ساب سبکیه.آمپم میتونه تکونش بده؟؟؟البته نه در حد آمپ مونو !!!
یه سوال حاشیه ای ب عنوان سوال آخرم !
راس میگن اگر ساب بخری چون بیس رو از روی باند برمیداری میندازی روی ساب کیفیت صدای باندت 2 برابر میشه؟؟؟!!!

سپاسگزارم آقا حمید
سلام و خواهش میکنم.
اتفاقا من شنیدم .11 برگشتیش زیاده و خیلی خوب از آب در نیومده بر عکس مدل قبلی.شما 7158 رو با بریج همین آمپ ببند ببین چه صدائی داره.
1260 رو من خودم صداش رو نشنیدم یه سری تعریف میکنن یه سری هم میگن فقط ویبره میزنه و دقت نداره.ولی ساب ارزون همینه دیگه.
زمانی که ساب ووفر میاد تو مدار از طریق فیلتر HPF فرکانس کات رو بالاتر میبرن و لذا صدای ووکال کمی بهتر میشه و فشار روی اسپیکر هم کاهش پیدا میکنه.البته من همیشه به دوستانی که میخوان ساب ووفر نصب کنند پیشنهاد کامپوننت خوب میدم به جای 9*6 یا 10*7

سلام اقا حمید گل. خیلی ممنون و تشکر. ماشین بنده ۲۰۶ هاچ بک تیپ ۵ هستش.
سلام ارادت دارم.
با توجه به نوع خودرو بهترین انتخاب و استیج بندی برای شما یک جفت کامپوننت خوب برای درهای جلو که راحت هم نصب میشن+یه آمپلیفایر 4 کانال و یه ساب باکس 8 یا 10 داخل صندوق هست.
اگر عجله ندارین صبر کنید تا دو ماه دیگه بار گلیدن/ماسیکونی برسه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه سیستم SQLبراتون جمع میکنم به امید خدا
اگر کار عجله ای هست بفرمائید تا پیشنهاد برند دیگه بدم خدمتتون.
البته تا اونموقع اگر بتونید بودجه رو افزایش بدید که چه بهتر.

سلام دوستان

من یه جفت 6995 با یک ساب لوله ای TS-WX305T پایونیر با آمپ 6604 بستم ...

دوتا سوال دارم!

1. این ساب رو شنیدم میسوزه ( از نصاب شنیدم - سرچ هم کردم یکی دو مورد دیدم! میگفتن اگر با آمپ قوی درایو بشه میسوزه! ) حالا این قضیه حقیقت داره؟!

2. میخوام یه جفت 6995 دیگه اضافه کنم یا شاید هلیکس که این آمپ رو وصل کنم به دو جفت باندا .. میخوام بدونم چه آمپی بگیرم برای ساب باکس؟ که نسوزه! (یه نصاب میگفت باید پایونیر بگیری)

@hamidR15 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام
این مدل رو من نشنیده بودم ولی هر اسپیکری اگر سیگنال کلیپ و دیستورت بهش وارد بشه میسوزه. بیخودی که نمیسوزه.حتما فشار نامتعارف روش آوردن و سوزاندنش.

سلام دوستان
206sd v8 مدل 90 با پخش فابریک موج نیکان دارم
یک جفت باند Pioneer TS-1675 V2 دارم...آیا روی درهای جلو بصورت فابریک نصب میشه؟
برای دربهای عقب اگه مدل Pioneer TS-R1350S بخرم خوبه؟توی ------- زده که به صورت فابریک روی درب عقب 206 نصب میشه.
انتظارمم این هست که با همین پخش فابریک بهترین بیس و کیفیتو بگیرم.(در حد توان خودش)
راستی روی تاقچه هم نمیخوام باند بزارم.

1675 اسپیکر خوبیه. اگر بتونید برای عقب هم 13ش رو بگیرید (نمیدونم شرکت میاره یا نه)خیلی بهتره

MR.Alone
08-06-2015, 00:23
سلام
این مدل رو من نشنیده بودم ولی هر اسپیکری اگر سیگنال کلیپ و دیستورت بهش وارد بشه میسوزه. بیخودی که نمیسوزه.حتما فشار نامتعارف روش آوردن و سوزاندنش.

آقا حمید نگفتید چه آمپی بگیرم

hamidR15
08-06-2015, 00:32
مطلبی کوتاه در مورد برند BLAM :

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از دنياي Car Audio چه خبر؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

trasilverspeed
08-06-2015, 02:13
سلام ارادت دارم.
با توجه به نوع خودرو بهترین انتخاب و استیج بندی برای شما یک جفت کامپوننت خوب برای درهای جلو که راحت هم نصب میشن+یه آمپلیفایر 4 کانال و یه ساب باکس 8 یا 10 داخل صندوق هست.
اگر عجله ندارین صبر کنید تا دو ماه دیگه بار گلیدن/ماسیکونی برسه.
یه سیستم SQLبراتون جمع میکنم به امید خدا
اگر کار عجله ای هست بفرمائید تا پیشنهاد برند دیگه بدم خدمتتون.
البته تا اونموقع اگر بتونید بودجه رو افزایش بدید که چه بهتر.

کوچیک شماییم.

حمید جان یعنی کلا باند رو داخل درب بذاریم؟ دیگه پشت باندی نذاریم؟ اگه باند هارو بذاریم توی طاقچه چی؟
والا حقیقت فعلا سابش بمونه. یعنی تصمیم دارم که بذارم و حتما هم به سیستم اضافه میکنم ولی فعلا بخاطر یه مشکلی که وجود داره نذاریمش بهتره تا انشاالله یک ماه بعد که اون مورد هم اضافه کنیم بهش. راجب عجله هم والا این سر برج یعنی اوایل تیر دیگه حتما میبندم. اگه تا اون موقع اومده بود که اومده و چه خوب ولی اگه نیومده بود که چاره ای جز انتخاب برند دیگه نیستش.
والا بودجه فعلا نهایت 3 میلیون تومن هستش. ماه بعد هم(اوایل خرداد) باز میتونم تا 3 میلیون دیگه اضافه کنم.(بدی حقوق گرفتن همینه که ماه به ماه میدن متاسفانه :n31:) منظور این هستش که این ماه تا بودجه ی 3 میلیون تومن بگیریم، اگه بودجه به چیزیش نموند انشاالله ماه بعد بقیه چیزاشو میگیریم. سیستم برق کشی و این چیزا هم تا اونجایی که همین الآن خوندم باید بهتر بشه و...! دینام و باطری ماشین هم باید عوض شن یا فقط سیم ها؟ چون بنده اولین سیستمی هست که قراره بگیرم و در این موارد اطلاعات 0 هستش :n35: دیگه خلاصه آقا حمید جان این همه پول قراره خرج بکنیم چیز خوب و درست حسابی می خوام. بخاطر دویست سیصد هزار تومن دوست ندارم جنس بد یا ضعیفی رو بردارم. اگه بودجه تونست جوابگوی سه قطعش باشه ایرادی نداره بقیش رو ماه بعدی انشاالله نصب میکنیم. تا حالا هم با این اطلاعاتی که من دارم و خیلی خیلی کمه دوتا یا چهارتا باند ببندیم + یدونه آمپلی و یک جای یک یا دو ساب هم در نظر گرفته بشه که انشاالله توی مرداد یا شهریور نصبش کنم. پخش که مشکلی نداره و جوابگوی یک سیستم خوب هستش؟ یا اون هم باید تعویض بشه؟ چون یکی از دوستان عاشق پخش بنده شدن و اگه لازمه که تعویضش کنم یعنی جوابگوی کار نیست بگید که بهش بفروشم و یک پخش دیگه خریداری کنم. دیگه جزئیات جنس ها و بقیه چیزای دیگه ای که لازمه به دست شما :n12:خیلی ممنون که پاسخگوی همه عزیزان هستید. :n16:

mhda69
08-06-2015, 08:45
آقا حمید ممنونم ازتون...
3 تا سوال کوچیک دیگم دارم لطفا جواب بدین ک ب نتیجه برسم واس خرید :

با توجه ب توضیحاتتون و آمپم4604 ب نظرتون در نهایت بین 7158 و هلیکس69 کدوم رو انتخاب کنم اگر اولویت فقط کیفیت و شفافیت صدا باشه؟؟؟چون بیس با خرید ساب جبران میشه...
بین 69 و 7158 کدوم تو ولوم های خیلی بالا درهم ریزی صداشون کمتره؟؟؟

این e69 ظاهرا 50 واته...کم نیس صداش؟؟؟ ماشین111

راستی نگفتین این آمپ ضعیفم میتوه سابی رو تکون بده؟؟؟سبکترین و بهترین سابی ک میتونم بخرم زیر 200تومن ب نظز شما چیه؟؟؟بیس نرم میخام...

بازم یه دنیا ممنون

amir9489
08-06-2015, 10:15
1675 اسپیکر خوبیه. اگر بتونید برای عقب هم 13ش رو بگیرید (نمیدونم شرکت میاره یا نه)خیلی بهتره

ممنون ولی 1675 که 13 سانتی نداره...13 سانتی مناسب برای درب عقب چه مدلی بگیرم؟

Die_evil
08-06-2015, 12:36
سلام و درود. دوستان عزیز من تازه واردم و می خوام یک سیستم ببندم روی ماشینم. اما اطلاعات کافی و دقیقی ندارم که چه چیزی خوبه و چه چیزی بد.

اول از همه سیستم پخشم پایونیر DEH-X9650BT هستش. یک جفت باند و یا دو جفت باند و یک آمپلی می خوام ببندم. کیفیت و بیس صدا هم برام مهم هستش. هزینه هم تا 3 تومن میتونم بپردازم.
یه چیز فوق العاده می خوام توی باند و آمپلی. برای آمپلی هم اینو در نظر بگیرید که احتمالا یک ساب هم ببندم. فعلا ساب رو بی خیال شدم تا ببینم چجوری از آب در میاد باند ها. یکی میگه 6975 خوبه یکی میگه E69X خوبه و هر کسی چیزی میگه و این باعث گیح شدن بنده و امثال من میشه. لذا خواهشمند هستم از استاد های بزرگوار اینجا یه راهنمایی کنن که دقیقا چی ببندم که بهترین کیفیت و بهترین بیس رو بتونم داشته باشم.
دوست عزیز اول از همه راجب هدیونیت شما که 9650 هست بگم برخلاف مدل پایین تر آن که پنل برقی هست منظورم 9450 هست بسیار هدیونیت ارزنده ای هست البته بدرد سیستم های کیفیتی زیاد نمیخوره و معمولا مورد استفاده قرار نمیگرد ولی برای سیستم های تلفیقی و قدرتی میشه استفاده کرد
پیشنهاد بنده فعلا پخش را تعویض نفرمایید تا سیستم را ببندید اگر از خروجی صدا راضی نبودید اونوقت بهتون پیشنهاد میکنم بیایید سمت هدیونیت های حرفه ای آلپاین
سه میلیون بودجه در حال حاضر دارید میتونید از محصولات با کیفیتی بهتره ببرید
زیاد هرگز عجله نکنید
محصولات گلیدن که حمید آقا پیشنهاد کردن بسیار با کیفیت هستند و مخصوصا ساب

hamidR15
08-06-2015, 15:26
آقا حمید نگفتید چه آمپی بگیرم
سلام
فراموش شد ببخشید
حد اقل 4 کانالی که میشه گرفت 8604 هست

آقا حمید ممنونم ازتون...
3 تا سوال کوچیک دیگم دارم لطفا جواب بدین ک ب نتیجه برسم واس خرید :

با توجه ب توضیحاتتون و آمپم4604 ب نظرتون در نهایت بین 7158 و هلیکس69 کدوم رو انتخاب کنم اگر اولویت فقط کیفیت و شفافیت صدا باشه؟؟؟چون بیس با خرید ساب جبران میشه...
بین 69 و 7158 کدوم تو ولوم های خیلی بالا درهم ریزی صداشون کمتره؟؟؟
این e69 ظاهرا 50 واته...کم نیس صداش؟؟؟ ماشین111
راستی نگفتین این آمپ ضعیفم میتوه سابی رو تکون بده؟؟؟سبکترین و بهترین سابی ک میتونم بخرم زیر 200تومن ب نظز شما چیه؟؟؟بیس نرم میخام...
بازم یه دنیا ممنون
خواهش میکنم.
بدون شک E69 اگر بعدا ساب اضافه میشه.البته احتمال داره تو 111 و کلا ماشینهای هاچ بک اون بیسی که تو سدان میزنه رو دریافت نکنید اما چون قراره ساب بیاد مشکلی نداره.
با مپ خوب دیستورت نداره.البته با پخشهای پایونیر ممکنه کمی تیزی در صدا احساس بشه با 7158 چون 5Way هست.
خیر 4604 برای ساب مناسب نیست.ساب زیر 200 من پیشنهادی ندارم.

ممنون ولی 1675 که 13 سانتی نداره...13 سانتی مناسب برای درب عقب چه مدلی بگیرم؟
متاسفانه سایز 13 خوب خیلی کمه.باید صبر کنید.

saeedsh7j
08-06-2015, 15:31
سلام دوستان

من پخش کنوود x400 گرفتم. در مورد پنج باندی که برای تنظیم داره میشه توضیح بدین؟ مثلا تریبل رو بخوام تعغییر بدم باید کدوم باند رو کم و زیاد کنم؟ و سوال بعدی چه جوری میشه از گوشی اندروید اهنگ پخش کرد؟

hamidR15
08-06-2015, 16:06
کوچیک شماییم.

حمید جان یعنی کلا باند رو داخل درب بذاریم؟ دیگه پشت باندی نذاریم؟ اگه باند هارو بذاریم توی طاقچه چی؟
والا حقیقت فعلا سابش بمونه. یعنی تصمیم دارم که بذارم و حتما هم به سیستم اضافه میکنم ولی فعلا بخاطر یه مشکلی که وجود داره نذاریمش بهتره تا انشاالله یک ماه بعد که اون مورد هم اضافه کنیم بهش. راجب عجله هم والا این سر برج یعنی اوایل تیر دیگه حتما میبندم. اگه تا اون موقع اومده بود که اومده و چه خوب ولی اگه نیومده بود که چاره ای جز انتخاب برند دیگه نیستش.
والا بودجه فعلا نهایت 3 میلیون تومن هستش. ماه بعد هم(اوایل خرداد) باز میتونم تا 3 میلیون دیگه اضافه کنم.(بدی حقوق گرفتن همینه که ماه به ماه میدن متاسفانه :n31:) منظور این هستش که این ماه تا بودجه ی 3 میلیون تومن بگیریم، اگه بودجه به چیزیش نموند انشاالله ماه بعد بقیه چیزاشو میگیریم. سیستم برق کشی و این چیزا هم تا اونجایی که همین الآن خوندم باید بهتر بشه و...! دینام و باطری ماشین هم باید عوض شن یا فقط سیم ها؟ چون بنده اولین سیستمی هست که قراره بگیرم و در این موارد اطلاعات 0 هستش :n35: دیگه خلاصه آقا حمید جان این همه پول قراره خرج بکنیم چیز خوب و درست حسابی می خوام. بخاطر دویست سیصد هزار تومن دوست ندارم جنس بد یا ضعیفی رو بردارم. اگه بودجه تونست جوابگوی سه قطعش باشه ایرادی نداره بقیش رو ماه بعدی انشاالله نصب میکنیم. تا حالا هم با این اطلاعاتی که من دارم و خیلی خیلی کمه دوتا یا چهارتا باند ببندیم + یدونه آمپلی و یک جای یک یا دو ساب هم در نظر گرفته بشه که انشاالله توی مرداد یا شهریور نصبش کنم. پخش که مشکلی نداره و جوابگوی یک سیستم خوب هستش؟ یا اون هم باید تعویض بشه؟ چون یکی از دوستان عاشق پخش بنده شدن و اگه لازمه که تعویضش کنم یعنی جوابگوی کار نیست بگید که بهش بفروشم و یک پخش دیگه خریداری کنم. دیگه جزئیات جنس ها و بقیه چیزای دیگه ای که لازمه به دست شما :n12:خیلی ممنون که پاسخگوی همه عزیزان هستید. :n16:
اختیار دارین بزرگ ما هستین:n12:
اگر نظر من رو بخواهید رو طاقچه هیچ چیزی نیاز نداری.اگر باید عقب هم باشه تو درها 13 نصب میکنیم.البته با تغییرات 16 هم جدا دادن دوستان:n02:
چرا باید اول تیر حتما نصب کنی؟دلیلش چیه؟من میخوام یه سیستمی برات جمع کنم که بگی خدا پدرش و بیامرزه.وگرنه هم هلیکس و هم Blam موجوده خوبم هست آشنا هم دارم خرید و نصب و همه چیزت هم انجام میدم.ولی گلیدن یه چیز دیگه هست.دیگه از من که اوضاعت خرابتر نیست، از عید 92 منتظر گلیدنم :n02:در عوض تا آخر مرداد کلی حقوق گرفتی و با دست پر میری برای خرید.
من چنتا آلترناتیو خدمتتون ارائه میکنم شما انتخاب کن.
سیستم اول:
1-یک جفت کامپوننت گلیدن SQL 165
2-آمپلیفایر گلیدن RS100C4
3-ساب باکس فابریک RS10 VB
=======================
سیستم دوم:(پیشنهاد اصلی)
1-یک جفت کامپوننت گلیدن SQL 165 یا Zero 165
2-آمپلیفایر ماسکونی One 120.4
3-ساب باکس فابریک SQX 10 VB
======================
سیستم سوم:
1-یک جفت کامپوننت گلیدنSQX 165
2-یک جفت کامپوننت گلیدن RS130 (درهای عقب)
3-آمپلیفایر گلیدن RS 100C4
4-ساب باکس RS 10 VB یا RS 8 VB
5-آمپلیفایر M125.2 برای ساب ووفر
اکسسوری شامل پک برق و کابل RCA هم که جداگانه هستند.
پک برق ZNX21K و کابل RCA یا Z-Ch Zero که Hi-End هست یا Z-ch ECO-BULK
خوب برو مشخصات و ریویوهاشون رو بخون.سعی کردم تلفیقی از قدرت و کیفیت رو براتون به ارمغان بیارم.:n02::n19:
مطمئن باش گر صبر کنی زغوره حلوائی برات میسازم که کیفش و کنی:n09:

MR.Alone
08-06-2015, 20:54
سلام
فراموش شد ببخشید
حد اقل 4 کانالی که میشه گرفت 8604 هست

خواهش میکنم آقا حمید عزیز مایی

فکر کنم اشتباه متوجه شدین

ببینین آمپی که من الان دارم 6604 هست(760w) که چهار کاناله این آمپ رو میخوام بزارم برای دو جفت باند ( جواب میده دیگه؟!! یه جفت هلیکس یه جفت 6995s)

حالا یه آمپ میخوام برای ساب باکس فقط مسئله اینه که این ساب حساسه سوخت و سوز داره :n36: اگه میدونستم نمیخریدمش

رو جعبه ساب که زده توان اسمی 350 وات 4 اهم هم هست

بیشینه صدای خروجی
1.300 وات

توان خروجی اسمی
350 وات

امپدانس
4 اهم

حالا چه آمپی بگیرم که به ساب باکس فشار نیاره بسوزه

mmohammadesadeghi
08-06-2015, 21:40
سلام دوستان عزیز اقا کسی صدای کامپوننت هلیکسp62cرو شنیده؟
ایا صدای عامه پسندی داره؟
اقا حمید اگر صدای این کامپ رو شنیدین میخواستم بدونم تقریبا صداش شبیه گلیدن هست یا از نظر کیفیت و دلنشینی صداش خیلی پایین تره؟

trasilverspeed
08-06-2015, 21:55
اختیار دارین بزرگ ما هستین:n12:
اگر نظر من رو بخواهید رو طاقچه هیچ چیزی نیاز نداری.اگر باید عقب هم باشه تو درها 13 نصب میکنیم.البته با تغییرات 16 هم جدا دادن دوستان:n02:
چرا باید اول تیر حتما نصب کنی؟دلیلش چیه؟من میخوام یه سیستمی برات جمع کنم که بگی خدا پدرش و بیامرزه.وگرنه هم هلیکس و هم Blam موجوده خوبم هست آشنا هم دارم خرید و نصب و همه چیزت هم انجام میدم.ولی گلیدن یه چیز دیگه هست.دیگه از من که اوضاعت خرابتر نیست، از عید 92 منتظر گلیدنم :n02:در عوض تا آخر مرداد کلی حقوق گرفتی و با دست پر میری برای خرید.
من چنتا آلترناتیو خدمتتون ارائه میکنم شما انتخاب کن.
سیستم اول:
1-یک جفت کامپوننت گلیدن SQL 165
2-آمپلیفایر گلیدن RS100C4
3-ساب باکس فابریک RS10 VB
=======================
سیستم دوم:(پیشنهاد اصلی)
1-یک جفت کامپوننت گلیدن SQL 165 یا Zero 165
2-آمپلیفایر ماسکونی One 120.4
3-ساب باکس فابریک SQX 10 VB
======================
سیستم سوم:
1-یک جفت کامپوننت گلیدنSQX 165
2-یک جفت کامپوننت گلیدن RS130 (درهای عقب)
3-آمپلیفایر گلیدن RS 100C4
4-ساب باکس RS 10 VB یا RS 8 VB
5-آمپلیفایر M125.2 برای ساب ووفر
اکسسوری شامل پک برق و کابل RCA هم که جداگانه هستند.
پک برق ZNX21K و کابل RCA یا Z-Ch Zero که Hi-End هست یا Z-ch ECO-BULK
خوب برو مشخصات و ریویوهاشون رو بخون.سعی کردم تلفیقی از قدرت و کیفیت رو براتون به ارمغان بیارم.:n02::n19:
مطمئن باش گر صبر کنی زغوره حلوائی برات میسازم که کیفش و کنی:n09:

خیلی ممنون و تشکر. اگه ممکنه یه شماره تماسی بهم بدید حمید جان که منتظر همین گلیدن بمونیم و وقتی رسید مزاحمتون بشیم. دوست داشتم یکم زودتر داشته باشم سیستم رو ولی خوب چون از اونجایی که کیفیت برام از همه چیز مهم تر هستش صبر میکنم. توی این پیشنهاد اصلی یک جفت دیگه هم به درهای عقب اضافه کنیم چطور میشه؟ اگه تا اوایل شهریور صبر کنیم یکجا ساب رو هم میبندم به امید خدا. و اینکه اگه مقدوره یه قیمت سر انگشتی هم بهم بگید بدونم خیلی خوب میشه که پولش رو کنار بذارم.

trasilverspeed
08-06-2015, 21:59
دوست عزیز اول از همه راجب هدیونیت شما که 9650 هست بگم برخلاف مدل پایین تر آن که پنل برقی هست منظورم 9450 هست بسیار هدیونیت ارزنده ای هست البته بدرد سیستم های کیفیتی زیاد نمیخوره و معمولا مورد استفاده قرار نمیگرد ولی برای سیستم های تلفیقی و قدرتی میشه استفاده کرد
پیشنهاد بنده فعلا پخش را تعویض نفرمایید تا سیستم را ببندید اگر از خروجی صدا راضی نبودید اونوقت بهتون پیشنهاد میکنم بیایید سمت هدیونیت های حرفه ای آلپاین
سه میلیون بودجه در حال حاضر دارید میتونید از محصولات با کیفیتی بهتره ببرید
زیاد هرگز عجله نکنید
محصولات گلیدن که حمید آقا پیشنهاد کردن بسیار با کیفیت هستند و مخصوصا ساب

بسیار ممنون از شما. چشم منتظر میمونیم تا سیستم رو نصب کنیم. چون خودم زیاد سر در نمیارم از این مسائل اگه رفتیم پیش خود اقا حمید و تایید کردند که هیچ تایید نکردند پخش رو هم تعویض میکنیم. ممنون از راهنمایی شما و اقا حمید.

petozherver
09-06-2015, 07:58
دوستان از بین این دو تا باند به نظرتون صدای کودوم بهتره و کودومشون کیفیت و قدرت بیشتری داره؟

helix e69X
یا
پایونیر 6974S
قصدم خرید نیست (قبلا یکیشو خریدم)فقط می خوام بدونم تفاوتشون چقد هست؟

amir9489
09-06-2015, 11:14
متاسفانه سایز 13 خوب خیلی کمه.باید صبر کنید.

یعنی شما خودتون میارید آقا حمید؟
اگه آره چطوری باید با خبر بشم؟

Die_evil
09-06-2015, 11:18
سلام حمید آقا گل
سیستم در حال حاضر اینه :
استیج جلو : کامپوننت 1605 پایونیر
استیج عقب : اینفینیتی کاپا 693.9
ساب : اینفینیتی 1260 (خدای ویبره )
از کیفیت صدا و حجم صدا کاملا راضی هستم
ولی بعضی وقت ها ساب را برمیدارم از تو صندوق صدای سیستم بیس هیچی نداره میخوام ساب هم نباشه صدای سیستم خوب باشه
چه راه کاری پیشنهاد میکنید ؟
یکی گفت یک جفت 1675 وی 2 به استیج عقب اضاف کنم ؟ این کار کنم کیفیت صدام خراب نمیشه ؟
اگر طاقچه برش نخوره بهتره چون ماشین پراید هستش و استوپر میخوام حذف نشه
جای فابریک عقب که 13 سانتی هستش میشه 16 گذاشت ؟ صدا خراب نمیشه ؟
شرمنده اینقدر سوال پرسیدم
با تشکر

hamidR15
09-06-2015, 15:08
خواهش میکنم آقا حمید عزیز مایی
فکر کنم اشتباه متوجه شدین
ببینین آمپی که من الان دارم 6604 هست(760w) که چهار کاناله این آمپ رو میخوام بزارم برای دو جفت باند ( جواب میده دیگه؟!! یه جفت هلیکس یه جفت 6995s)
حالا یه آمپ میخوام برای ساب باکس فقط مسئله اینه که این ساب حساسه سوخت و سوز داره :n36: اگه میدونستم نمیخریدمش
رو جعبه ساب که زده توان اسمی 350 وات 4 اهم هم هست

بیشینه صدای خروجی

1.300 وات

توان خروجی اسمی

350 وات

امپدانس

4 اهم

حالا چه آمپی بگیرم که به ساب باکس فشار نیاره بسوزه
سلام لطف دارید:n40:
چرا دو جفت اسپیکر مختلف؟از نظر استاندارد کارتون اشتباه هست.اگر میخواهید دو جفت نصب کنید من E69X رو پیشنهاد میکنم.
برای ساب هم نگران نباشید یه 5602 بریج بدین بهش اگر صحیح تنظیم کنید هیچ آسیبی بهش نمیرسه.

سلام دوستان عزیز اقا کسی صدای کامپوننت هلیکسp62cرو شنیده؟
ایا صدای عامه پسندی داره؟
اقا حمید اگر صدای این کامپ رو شنیدین میخواستم بدونم تقریبا صداش شبیه گلیدن هست یا از نظر کیفیت و دلنشینی صداش خیلی پایین تره؟
سلام محمد جان. من هنوز فرصت نکردم بشنوم ولی قطعا جزو کامپوننتهای خوب هست.تو رنج قیمتی زیر 800 تومن.

سلام حمید آقا گل
سیستم در حال حاضر اینه :
ولی بعضی وقت ها ساب را برمیدارم از تو صندوق صدای سیستم بیس هیچی نداره میخوام ساب هم نباشه صدای سیستم خوب باشه
یکی گفت یک جفت 1675 وی 2 به استیج عقب اضاف کنم ؟ این کار کنم کیفیت صدام خراب نمیشه ؟
با تشکر
سلام خودتون گل هستین ممنونم:n40:
یعنی با داشتن کاپا بازم بیس ندارین؟اشتباه میکنید چون 1260 خیلی ویبره ای هست بعد از نبودنش این خلاء رو حس میکنید.باکستون پورتده؟اگر بله سیلدش کنید ویبره خیلی کاهش پیدا میکنه.
اضافه کردن یه اسپیکر 16 از یه برند و جنس دیگه هم کار اشتباهی هست.
البته باید اعتراف کنم بیس اینفی کاپا هم کلا نرم هست.اگر حجم بیس بالا دوست دارید فکر کنم کاپا رو با 7158 تعویض نمائید بیس خیلی بهتر میشه.
ضمنا تو درهای عقب 206 که سایز استانداردش 13 هست بچه های کامپوننت 16 (MX165Plus) بستن البته با کمی تغییرات و دستکاری

یعنی شما خودتون میارید آقا حمید؟
اگه آره چطوری باید با خبر بشم؟
نه من خودم که کارم این نیست منظورم دوستانم هست که از ایشون اطلاعات کسب میکنم.مطمئن باشید به محض ورود همینجا اطلاع رسانی خواهم کرد. چون خودم اولین نفر هستم که منتظرم و با خبر میشم.ان شاءالله اگر زنده باشم البته

دوستان از بین این دو تا باند به نظرتون صدای کودوم بهتره و کودومشون کیفیت و قدرت بیشتری داره؟

helix e69X
یا
پایونیر 6974S
قصدم خرید نیست (قبلا یکیشو خریدم)فقط می خوام بدونم تفاوتشون چقد هست؟
من 6974 رو نشنیدم ولی E69 از نظر کیفیت صدا واقعا صدای خوبی داره.شما چی داری الان؟

خیلی ممنون و تشکر. اگه ممکنه یه شماره تماسی بهم بدید حمید جان که منتظر همین گلیدن بمونیم و وقتی رسید مزاحمتون بشیم. دوست داشتم یکم زودتر داشته باشم سیستم رو ولی خوب چون از اونجایی که کیفیت برام از همه چیز مهم تر هستش صبر میکنم. توی این پیشنهاد اصلی یک جفت دیگه هم به درهای عقب اضافه کنیم چطور میشه؟ اگه تا اوایل شهریور صبر کنیم یکجا ساب رو هم میبندم به امید خدا. و اینکه اگه مقدوره یه قیمت سر انگشتی هم بهم بگید بدونم خیلی خوب میشه که پولش رو کنار بذارم.
خواهش میکنم. شماره رو براتون pmکردم در خدمتتون هستم.
خوب کاری میکنی عجله نمی کنید.
اواخر مرداد به احتمال خیلی زیاد در دسترس قرار میگیره.تا اونموقع شما هم دستت بازه و باز ممکنه بر اساس اجناسی که میاد ممکنه تصمیم عوض و بهتر بشه:n02:تو واتس آپ با من در تماس باش هر گونه سوالی هم داشتی من اغلب تا دیر وقت بیدارم در خدمتتون هستم.
میتونیم برای درهای عقب هم یه کامپ 13 حالا RS یا SQX اضافه کنیم.منتها اینجوری آمپ دو تا میشه.
قیمتها رو من بر اساس قدیم (سال 92) محاسبه میکنم.قیمت برآوردی با احتساب یه کامپ RS130 و یه آمپ دو کانل با اکسسوری شامل پک برق و سه جفت RCA(بدون سیم کشی و اجرت نصب) حدودا 5100
راستی اگر بگم عقب رو هم دستکاری کنیم و هرچی برای جلو بستیم برای عقب هم ببندیم(سایز 16 حالا که داری میبندی 13 نبندیم) نظرت چیه؟

trasilverspeed
09-06-2015, 15:20
خواهش میکنم. شماره رو براتون pmکردم در خدمتتون هستم.
خوب کاری میکنی عجله نمی کنید.
اواخر مرداد به احتمال خیلی زیاد در دسترس قرار میگیره.تا اونموقع شما هم دستت بازه و باز ممکنه بر اساس اجناسی که میاد ممکنه تصمیم عوض و بهتر بشه:n02:تو واتس آپ با من در تماس باش هر گونه سوالی هم داشتی من اغلب تا دیر وقت بیدارم در خدمتتون هستم.
میتونیم برای درهای عقب هم یه کامپ 13 حالا RS یا SQX اضافه کنیم.منتها اینجوری آمپ دو تا میشه.
قیمتها رو من بر اساس قدیم (سال 92) محاسبه میکنم.قیمت برآوردی با احتساب یه کامپ RS130 و یه آمپ دو کانل با اکسسوری شامل پک برق و سه جفت RCA(بدون سیم کشی و اجرت نصب) حدودا 5100
راستی اگر بگم عقب رو هم دستکاری کنیم و هرچی برای جلو بستیم برای عقب هم ببندیم(سایز 16 حالا که داری میبندی 13 نبندیم) نظرت چیه؟
بله دریافت کردم بسیار ممنون. خدمت از ماست حمید جان.

والا نمیدونم من که سر در نمیارم هر طوری که شما صلاح میدونی و بهترین جواب رو میده بفرمایید همون کار رو انجام بدیم. فقط خدا کنه تا اواخر مرداد بیاد و صبرمون به ثمر بشینه :n09: البته خدا کنه قیمت 92 نسبت به 94 پایین تر اومده باشه که نیومده خیلی خوب میشه حداقل چیزی بمونه برای خرج کردن بقیه چیزای ماشین بدبختی ما اینه فقط سیستم صوتی نیست کلی خرت و پرت دیگه هم توی فکرمه ببندم روی ماشین. :n08: ولی خوب مهمترینش همین سیستم هست :n22:

amirhosein72
09-06-2015, 17:44
خب به جمعه بی سیستما پیوستیم بد دردیه آقا بد :n08:

petozherver
09-06-2015, 18:21
آقا حمید من الان e69 دارم.از خودتون خریدم.
من مخلص شما مظاهرم:n11:

سوالم بابت این بود که یکی از رفقام که 6974S داره اومده میگه صدای اسپیکرش از e69 هلیکس بهتر وحتی وضوحشم بیشتره.

البته به نظر من صدای اسپیکر خودم خیلی بهتره ولی اونم همین نظر رو رو اسپیکر خودش داشت.

خلاصه گفتیم افراد بی طرف بیان نظر بدن هر کی باخت هم باید یک وعده ناهار طرف مقابل رو مهمون کنه:n08:
حالا کسی میدونه انصافا کودوم بهتره؟

amirhosein72
09-06-2015, 20:35

سوالم بابت این بود که یکی از رفقام که 6974S داره اومده میگه صدای اسپیکرش از e69 هلیکس بهتر وحتی وضوحشم بیشتره.

البته به نظر من صدای اسپیکر خودم خیلی بهتره ولی اونم همین نظر رو رو اسپیکر خودش داشت.

خلاصه گفتیم افراد بی طرف بیان نظر بدن هر کی باخت هم باید یک وعده ناهار طرف مقابل رو مهمون کنه:n08:

عزیز برای وضوح 100درصد هلیکس بهتره پایونیر کدوم باندش خوب بوده از نظر وضوح و شفافیت که این دومیش باشه (البته غیر از قدیمیاش).صدایه پایونیر که کلا میدرنج نداره یه تیوتره با بیس که بیسش هم بیس نیس تو قابلمه میکوبه تو ولوم بالا هم که کلا تعطیله نمیدونم چجوری دوستتون میگه که وضوح و شفافیش بهتر از هلیکسه :n02::n24:
پایونیر فقط سری prs خوبه اونم نه همه چیزش .
البته اینا همه نظر من بود :n05:

amir_9
09-06-2015, 22:37

سلام من رفیقم رو ال90 این باند 6974 رو داره،این باند هیچ بویی از کیفیت نبرده،فقط شاید بتونم بگم حجمش از هلیکس بیشتر باشه .

amir_9
09-06-2015, 22:40
سلام حمید آقا گل
سیستم در حال حاضر اینه :
با تشکر
سلام دوست عزیز،من دقیقا همین سیستم رو روی پژو 405 دارم میشه بپرسم آمپ هاتون و پخشتون چیه؟

ft1361
09-06-2015, 22:43
سلام اقا حمید امپ مچma40fx بهتره یا امپ ادیوسیستمml.75.4از نظر کیفیت و قدرت.مرسی

Die_evil
09-06-2015, 23:30
سلام دوست عزیز،من دقیقا همین سیستم رو روی پژو 405 دارم میشه بپرسم آمپ هاتون و پخشتون چیه؟

پخش کنوود x400
آمپلی هم یک بوشمن 1300
و یک بوشمن 1400

hamidR15
10-06-2015, 00:38
بله دریافت کردم بسیار ممنون. خدمت از ماست حمید جان.

والا نمیدونم من که سر در نمیارم هر طوری که شما صلاح میدونی و بهترین جواب رو میده بفرمایید همون کار رو انجام بدیم. فقط خدا کنه تا اواخر مرداد بیاد و صبرمون به ثمر بشینه :n09: البته خدا کنه قیمت 92 نسبت به 94 پایین تر اومده باشه که نیومده خیلی خوب میشه حداقل چیزی بمونه برای خرج کردن بقیه چیزای ماشین بدبختی ما اینه فقط سیستم صوتی نیست کلی خرت و پرت دیگه هم توی فکرمه ببندم روی ماشین. :n08: ولی خوب مهمترینش همین سیستم هست :n22:
سلام
همونطور که تو واتس آپ صحبت کردیم ان شاءالله تا آخرای مرداد میاد و چشممان به جمالش روشن میشه:n08:

چطوری مظاهر جان.آیدیتون رو نمیشناختم.ببخشید.:n40:
اصلا شک نکن خودت که شنیدی صداش رو آدم به گوش خودش که شک نمیکنه.اون بنده خدا هم بگو تعصب بیخود نداشته باش. دیگه اسپیکر 110 تومنی که این حرفها رو نداره. بگو بیاد یه E69 هم برای اون بفرستم تا کیفیت صدا رو بدونه اصلا چی هست.:n19:
بله فقط نقطه ضعفش حجم کم صدا و اونم به خاطر توان پائینش هست.
شاید اگر فرصت کنم یه میل به آقای فیشر بزنم بگم شما که اینقد خوب این E69 رو طراحی و تولید کردین خب یه بازنگری در طرحتون بکنید و 50 وات دیگه بهش اضافه و قویترش کنید، ما ایرانیها زیر 100 وات موزیک گوش دادن بهمون حال نمیده:n08:

سلام اقا حمید امپ مچma40fx بهتره یا امپ ادیوسیستمml.75.4از نظر کیفیت و قدرت.مرسی
سلام گلم.خیلی خوش آمدین به جمع ما:n12::n16:
75.4 که دیسکانت شده و جاش 95.4 و زدن که میاد تو بار جدید شرکت.به نظر من چون کلاس AB هست و قدرتشم هم افزایش یافته صرف کفه ترازو به سمت گلیدن غش میکنه:n02:ولی از نظر اندازه فکر کنم MA 40 کوچکتره چون کلاس D هست.

mmohammadesadeghi
11-06-2015, 13:36
سلام دوستان یه امپلی سونی کارکرده مدل xm-zr4a یکی از دوستانم داره بهم قیمت داده 250هزار تومان میخواستم ببینم ایا این امپلی با این قدرت ارزش خرید داره و اینکه ایا توان این رو داره که کاپا 11 رو که روی 2 اهم 110 وات ار ام اس داره رو پر کنه

amir9489
11-06-2015, 17:35
نه من خودم که کارم این نیست منظورم دوستانم هست که از ایشون اطلاعات کسب میکنم.مطمئن باشید به محض ورود همینجا اطلاع رسانی خواهم کرد. چون خودم اولین نفر هستم که منتظرم و با خبر میشم.ان شاءالله اگر زنده باشم البته

مرسی آقا حمید ایشالا 150سال زنده باشی
امکان داره وقتی موجود شد یک پیام برای من ارسال کنید؟
یک سوالم اینکه 206 وی 20 مدل90 اگه بخواد دربهای عقب باند بزاره باید سیم کشی بشه یا اینکه سیم کشی داره؟در کل کار سختیه؟

hamidR15
11-06-2015, 23:40
سلام دوستان یه امپلی سونی کارکرده مدل xm-zr4a یکی از دوستانم داره بهم قیمت داده 250هزار تومان میخواستم ببینم ایا این امپلی با این قدرت ارزش خرید داره و اینکه ایا توان این رو داره که کاپا 11 رو که روی 2 اهم 110 وات ار ام اس داره رو پر کنه
سلام
اگر کارتن داره و تمیز و بدون تعمیر هست بله ارزش داره.بله میتونید کاپا رو ببندید باهاش.

مرسی آقا حمید ایشالا 150سال زنده باشی
امکان داره وقتی موجود شد یک پیام برای من ارسال کنید؟
یک سوالم اینکه 206 وی 20 مدل90 اگه بخواد دربهای عقب باند بزاره باید سیم کشی بشه یا اینکه سیم کشی داره؟در کل کار سختیه؟
سلام قربتون شما هم زنده باشی وسر حال.چشم حتما
اگر قبلا تو درها اسپیکر فابریک بوده که سم اسپیکر دارهو ولی اگر خواستین اسپیکر جداگانه نصب کنید بهتره کابل اسپیکر موجود رو با کابل خوب تعویض کنید.

mmohammadesadeghi
12-06-2015, 12:16
سلام حمید اقا میخواستم بدونم پایونر p80rs تمیزبدون کارتن با تمام متعلقاتش 370 ارزش خرید داره که براش یه ub100 هم تهیه کرد؟

Die_evil
12-06-2015, 19:18
سلام حمید اقا میخواستم بدونم پایونر p80rs تمیزبدون کارتن با تمام متعلقاتش 370 ارزش خرید داره که براش یه ub100 هم تهیه کرد؟

دوست عزیز شما به فرض این را 370 بخری(البته به نظر من ضبط بدون فلش بیشتر 200 حداکثر ارزش خرید ندارد)
+ یو بی 100 = 400 مغازه دار من دیدم 500 هم میفروشه(تازه یو بی 100 همه فلش ها را نمی خونه مخصوصا فلش های 8 گیگ را نمی خونه )
سرجمع میشه 770 تومان
خب عزیز با این پول میتونی یک 80 پی آر اس دست دو بخری هم فلش دار و هم سیدی و تمام امکانات حرفه ای سیستم را دارد و خروجی بسیار خوبی دارد.

شما با 500 تومان هم میتونی 7056 کنوود که یکی از پخش های حرفه ای هست را بخری .
موفق باشید

sajjad_kiss
12-06-2015, 23:21
سلام کسی راجب تعمیر آمپلی فایر سر در میاره!
موضوع از این قراره ما یه آمپلی گرفتیم 4کانال بستیم رو ماشین اول روشن شد بعد خواستیم ازش خروجی بگیریم دیدم خروجی نمیده بعد برق رو از سر باتری جدا کردم فردا که خواستم وصل کنم دیدم روشن نمیشه بردم سیستمی گفت سوخته به نظر شما از چی میتونه باشه و اینکه کدوم یکی از قطعاتش رفته!

aiza1372
13-06-2015, 00:15
درووود
آقا حمید گل !♥ احوالاتــــــ ؟
آقا حمید به سلامتی دیگه همه وسایل دارن کم کم فروش میرن !
مشکل سربازی هم داشتم که فعلاً حل شد !:n06:
ایشاللا ماشین رو تا آخر این سال به 206 یا 315 ام وی ام ارتقا میدم !
برا ماشین جدید هم لاک پشتی وار میخوام سیستم جمع کنم ! لاک پشتی وار !:n02:
یونیت رو که حتماً از آلپاین برمیدارم !
برا کامپ تو پراید تک استیج رو امتحان کردم و خیلی راضی بودم ازش !
نظر شما چیه حمید جان درباره تک استیجی ؟
کامپ 1652 راکفورد یا سری rs ، hx یا سری های متوسط گلیدن میتونه راضی نگه داره منو ؟ از لحاظ حجم و کیفیت ؟
ایشاللا درباره کامپ به جمع بندی برسیم و بعد الباقی مصالح !:n33:
البته خرید هم میمونه برا بعد شهریور !
یاعلیـ♥

hamidR15
13-06-2015, 00:34
سلام کسی راجب تعمیر آمپلی فایر سر در میاره!
موضوع از این قراره ما یه آمپلی گرفتیم 4کانال بستیم رو ماشین اول روشن شد بعد خواستیم ازش خروجی بگیریم دیدم خروجی نمیده بعد برق رو از سر باتری جدا کردم فردا که خواستم وصل کنم دیدم روشن نمیشه بردم سیستمی گفت سوخته به نظر شما از چی میتونه باشه و اینکه کدوم یکی از قطعاتش رفته!
سلام
دوست عزیز لطفا سوال خودتون رو در تاپیک بررسي و ارائه راه حل در ارتباط با مشکلات و خرابی های احتمالي سیستمهای صوتی اعضاء ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مطرح کنید

hamidR15
13-06-2015, 00:37
درووود
آقا حمید گل !♥ احوالاتــــــ ؟
آقا حمید به سلامتی دیگه همه وسایل دارن کم کم فروش میرن !
مشکل سربازی هم داشتم که فعلاً حل شد !:n06:
ایشاللا ماشین رو تا آخر این سال به 206 یا 315 ام وی ام ارتقا میدم !
برا ماشین جدید هم لاک پشتی وار میخوام سیستم جمع کنم ! لاک پشتی وار !:n02:
یونیت رو که حتماً از آلپاین برمیدارم !
برا کامپ تو پراید تک استیج رو امتحان کردم و خیلی راضی بودم ازش !
نظر شما چیه حمید جان درباره تک استیجی ؟
کامپ 1652 راکفورد یا سری rs ، hx یا سری های متوسط گلیدن میتونه راضی نگه داره منو ؟ از لحاظ حجم و کیفیت ؟
ایشاللا درباره کامپ به جمع بندی برسیم و بعد الباقی مصالح !:n33:
البته خرید هم میمونه برا بعد شهریور !
یاعلیـ♥
سلام مخلصم
خب به سلامتی.
بله با تک استیج (جلو+ساب) موافقم.راکفورد نه ولی SQX165 رو شدیدا پیشنهاد میکنم.بعد اون RS165

amirhosein72
13-06-2015, 20:17
فیلم این sqx 165 رو تو یوتیوب دیدم چقدر وحشیه :n08: کل صفحه موج مکزیکی میرفت با صدای شفاف. فکر میکنم تیوتراش خیلی پر دیتیله درسته؟ حمید اقا ارزش داره کلاریون dxz 776 usb رو رد کنم p99 بگیرم یا نه؟

hamidR15
14-06-2015, 00:22
فیلم این sqx 165 رو تو یوتیوب دیدم چقدر وحشیه :n08: کل صفحه موج مکزیکی میرفت با صدای شفاف. فکر میکنم تیوتراش خیلی پر دیتیله درسته؟ حمید اقا ارزش داره کلاریون dxz 776 usb رو رد کنم p99 بگیرم یا نه؟
سلام
بله تویترهای خیلی خوش صدائی داره
من صدای این مدل کلاریون رو نشنیدم ولی 99 غولیه برای خودش.هم پخشه هم DSP عالی.یعنی شما یه پروسسور با کیفیت هم همراه پخشت داری.ضمنا طراحی شده برای استیج 4

alitondar
14-06-2015, 09:19
سلام دوستان
کسی میتونه یه مقایسه بین این دو تا آمپ انجام بده معایب و محاسن جفتشو بیادبگه؟
Alipine PDX-4.100 و Rockford fosgate power t600-4

mk3699
14-06-2015, 09:29
با سلام من روی 206 از سال 82 این سیستم دارم یه جفت pioneer 6975 v1 یه دونه sub 305 pioneer آمپیلی boschmann 600w پخشم 4050 pioneer میخواستم ییینم واسه درب جلو کامپ نصب کنم یا بلندگو (یکی پیشنهاد داد 1675 pioneer نظر شما چیه) دوم فک کنم احتیاج به اضافه یا خرید آمپلی جدید باشه ( آیا اینکه آمپلی مونو چی احتیاج به اون هست) و در آخر خازن رو هم اگر لازم هست راهنمایی کنید ممنوک

M.Amorous
14-06-2015, 09:41
سلام دوستان ببخشید نحوه صحیح نصب آمپ به چه صورت هست که توی سیستم نویز نیوفته؟ آخه من باید پشت صندلی عقب نصب کنم که فلزی هست و ی بار که نصب کردم یه نویز بدی تو سیستمم افتاد. چیکار کنم به نظرتون؟

maziar_1939
14-06-2015, 10:54
سلام خدمت آقا حمید گل،عزیز...ضمن تشکر از راهنماییهاتون...
من ماشینم ۲۰۶ هست، و بودجه هم حدود ۱۲۰۰-۱۳۰۰...حالا میخواستم یه سیستم بم پیشنهاد بدید که کیفیت صدای خوب و همینطور بیس خوبی بهم بده...کوبش هم داشته باشه یه مقدار، یعنی کوبشش حس بشه قشنگ، همینطور صدا زیاد بم نباشه، از طرفی انقدر تیز هم نباشه که گوش رو توی ولومهای بالا اذیت کنه...حالا با این تفاسیر شما بین این باندها کدوم رو پیشنهاد میدید: جی بی ال 696سنگی ، هرتز hcx690 و هلیکسe69x....اینو هم بگم من یه بلندگو میخوام که هم کیفیت صدا و هم بیس و پرتاب صدا رو با هم در کنار هم بهم بده ولی کیفیت مهمتره...لطفا هر باندی رو پیشنهاد دادید،آمپلی فایری که کامل صداشو دراره رو هم بگید...اگر هم سیستم ترکیبی مد نظر دارید اون رو هم بگید فقط ساب اصلا نمیخوام ببندم...
بلندگوی قبلیمم کنوود ۶۹۷۰ie بوده و بدک نبود کوبشش ولی کیفت صداش جالب نبود.این لینکش هست:
اینم بگم که نمیخوام کوبش آنچنانی داشته باشه...درمورد باند هلیکسe69x خیلی تعریف شنیدم که کیفیت داره اما شنیدم بیس نداره به خاطر همین دو دل شدم...آقا حمید لطفا اگر سیستمیو که پیشنهاد میدی،خودتم داری یه قیمت بهم بده که از خودت بردارم اگر قسمت شد...
نظرت راجب به این گزینه هم بگی ممنون میشم،اینکه بیام برای کم بودن بیس و پرتاب هلیکس،دو جفت ازش ببندم...به نظرت جوابمو میده؟ و راضیم میکنه؟
شرمنده انقدر سوال پرسیدم،ممنون میشم کامل راهنماییم کنی داداش چون من اولین پستم توی این بخش هست و تازه با شما آشنا شدم...

ممنون از راهنماییت، راستی پخش رو‌هم میخوام ۷۰۵۶ کنوود بردارم...

Sent From My Nexus 5

hamidR15
14-06-2015, 11:24
سلام دوستان
کسی میتونه یه مقایسه بین این دو تا آمپ انجام بده معایب و محاسن جفتشو بیادبگه؟
Alipine PDX-4.100 و Rockford fosgate power t600-4

سلام
هر دو جزو آمپلیفایرهای خوب هستند.
راکفورد کلاس AB و آلپاین کلاس D .اگر برای مصرف Sound Quality میخواهید برگ برنده با راکفورد هست.ضمنا کراس اوورهای راکفورد با شیب 24dB/Octave فرکانسها رو کات میکنند ولی آلپاین با شیب 12
راکفورد همیشه توانی که اعلام میکنه کمتر از توانی هست که در عمل خروجی میده.یعنی روی 4 اهم حد اقل 115 وات خروجی میده که حسن محسوب میشه.در حالت بریج هم باز راکفورد قویتره.
آلپاین با توجه به اینکه فیلتر HPFش از 30Hz کات میکنه برای باکسهای پورتد مناسبتره و به نوعی یه فیلتر ساب سونیک محسوب میشه که با عنایت به کلاس D بودن برای این کار مناسبه.ولی خب توان بریجش پائینه و سابهای 8 و 10 اینچ سبک رو میشه باهاش درایو کرد.

hamidR15
14-06-2015, 11:41
با سلام من روی 206 از سال 82 این سیستم دارم یه جفت pioneer 6975 v1 یه دونه sub 305 pioneer آمپیلی boschmann 600w پخشم 4050 pioneer میخواستم ییینم واسه درب جلو کامپ نصب کنم یا بلندگو (یکی پیشنهاد داد 1675 pioneer نظر شما چیه) دوم فک کنم احتیاج به اضافه یا خرید آمپلی جدید باشه ( آیا اینکه آمپلی مونو چی احتیاج به اون هست) و در آخر خازن رو هم اگر لازم هست راهنمایی کنید ممنوک
سلام
من پیشنهادم کوکاسیال هلیکس E6X هست.بدون آمپلیفایر هم درایو میشه.
اگر 6975 هاتون قدیمی و اصل هستند(که فکر کنم باشن) آمپی که براشون بستی در حقشون اجحاف کردی.شما باید 130 وات به این طفلکیها توان بدی تا متوجه بشی چی داری.

سلام دوستان ببخشید نحوه صحیح نصب آمپ به چه صورت هست که توی سیستم نویز نیوفته؟ آخه من باید پشت صندلی عقب نصب کنم که فلزی هست و ی بار که نصب کردم یه نویز بدی تو سیستمم افتاد. چیکار کنم به نظرتون؟
سلام
باید با یه تخته MDF که آمپلیفایر رو روش نصب کردی به پشت صندلی پسچ کمنی نه خود آمپ رو مستقیم.البته موردی هم نداره شما احتمالا بی احتیاطی کردین و یکی از سیمهای RCA در حال روشن بودن سیستم رو یا خازج و یا وارد کانکتورش کردی و یا به بدنه متصل کردی.وگرنه نویز نمی افته
در هر صورت بهتره از MDF استفاده کنید.

hamidR15
14-06-2015, 11:54
سلام خدمت آقا حمید گل،عزیز...ضمن تشکر از راهنماییهاتون...
من ماشینم ۲۰۶ هست، و بودجه هم حدود ۱۲۰۰-۱۳۰۰...حالا میخواستم یه سیستم بم پیشنهاد بدید که کیفیت صدای خوب و همینطور بیس خوبی بهم بده...کوبش هم داشته باشه یه مقدار، یعنی کوبشش حس بشه قشنگ، همینطور صدا زیاد بم نباشه، از طرفی انقدر تیز هم نباشه که گوش رو توی ولومهای بالا اذیت کنه...حالا با این تفاسیر شما بین این باندها کدوم رو پیشنهاد میدید: جی بی ال 696سنگی ، هرتز hcx690 و هلیکسe69x....اینو هم بگم من یه بلندگو میخوام که هم کیفیت صدا و هم بیس و پرتاب صدا رو با هم در کنار هم بهم بده ولی کیفیت مهمتره...لطفا هر باندی رو پیشنهاد دادید،آمپلی فایری که کامل صداشو دراره رو هم بگید...اگر هم سیستم ترکیبی مد نظر دارید اون رو هم بگید فقط ساب اصلا نمیخوام ببندم...
بلندگوی قبلیمم کنوود ۶۹۷۰ie بوده و بدک نبود کوبشش ولی کیفت صداش جالب نبود.این لینکش هست:
اینم بگم که نمیخوام کوبش آنچنانی داشته باشه...درمورد باند هلیکسe69x خیلی تعریف شنیدم که کیفیت داره اما شنیدم بیس نداره به خاطر همین دو دل شدم...آقا حمید لطفا اگر سیستمیو که پیشنهاد میدی،خودتم داری یه قیمت بهم بده که از خودت بردارم اگر قسمت شد...
نظرت راجب به این گزینه هم بگی ممنون میشم،اینکه بیام برای کم بودن بیس و پرتاب هلیکس،دو جفت ازش ببندم...به نظرت جوابمو میده؟ و راضیم میکنه؟
شرمنده انقدر سوال پرسیدم،ممنون میشم کامل راهنماییم کنی داداش چون من اولین پستم توی این بخش هست و تازه با شما آشنا شدم...

ممنون از راهنماییت، راستی پخش رو‌هم میخوام ۷۰۵۶ کنوود بردارم...

Sent From My Nexus 5

سلام ممنونم از محبت شما:n40:خیلی خوشحالم که به این بخش اعتماد کردین و امیدورام بتونم خدمتی کوچک براتون کرده باشم.:n12:
ماشاءالله شما همه چیز رو با هم میخواهید ولی به کمبود بودجتون توجهی نکردین:n02:
E69 یه اسپیکر کیفیتی هست و نه قدرتی.ضمنا با توجه به ماشین شما کلا اسپیکرهای بیضی خیلی خوب اون Performance که باید رو ندارن.
بهتره از یه سیستم تک استیجی با ساب ووفر استفاده بشه. که ظاهرا نمیخواهید ساب نصب کنید.چرا؟یه ساب 8 باکس خیلی کوچکی داره اگر مشکلتون فضا گیر بودن باکسه
یه سر به این قسمت بزنید.سیستم آقا پوریا رو ملاحظه بفرمائید.ایشون اول قرار نبود ساتب نصب کنه و بودجشون هم حدود شما بود اما...:n02:
اگر باز هم با نصب ساب مشکل دارید چاره ای نیست باید برای جبران حجم بیس دو جفت E69 نصب کنید تا میزان dB افزایش پیدا کنه و کیفیت هم از دست نره.ولی خب باز وجود یه آمپلیفایر خوب که حد اقل 630-40 براتون هزینه در بر داره کاملا احساس میشه.
باز هم عرض می کنم بودجتون رو باید افزایش بدین.با این بودجه شک نکنید هر چی نصب کنیدبعدا پشیمان شده و تعویض خواهید کرد و دوباره هزینه و....:n03:
ملاحظه بفرمائید من درخدمتتون هستم.

amirhosein72
14-06-2015, 12:08
این کلاریون هم dsp داره خودش حمید آقا نتورک و همه چیز هم داره ولی دودلم یکی p99 یه چیزایی اضافه داره خوشم میاد ازش یکی هم اینکه میگم بجاش پولو بزارم قطعات رو که رد کردم بهتر جایگزین کنم نمیدونم یکی هم نیس نجاتم بده:n41:

maziar_1939
14-06-2015, 12:18
سلام ممنونم از محبت شما:n40:خیلی خوشحالم که به این بخش اعتماد کردین و امیدورام بتونم خدمتی کوچک براتون کرده باشم.:n12:
ماشاءالله شما همه چیز رو با هم میخواهید ولی به کمبود بودجتون توجهی نکردین:n02:
E69 یه اسپیکر کیفیتی هست و نه قدرتی.ضمنا با توجه به ماشین شما کلا اسپیکرهای بیضی خیلی خوب اون Performance که باید رو ندارن.
بهتره از یه سیستم تک استیجی با ساب ووفر استفاده بشه. که ظاهرا نمیخواهید ساب نصب کنید.چرا؟یه ساب 8 باکس خیلی کوچکی داره اگر مشکلتون فضا گیر بودن باکسه
یه سر به این قسمت بزنید.سیستم آقا پوریا رو ملاحظه بفرمائید.ایشون اول قرار نبود ساتب نصب کنه و بودجشون هم حدود شما بود اما...:n02:
اگر باز هم با نصب ساب مشکل دارید چاره ای نیست باید برای جبران حجم بیس دو جفت E69 نصب کنید تا میزان dB افزایش پیدا کنه و کیفیت هم از دست نره.ولی خب باز وجود یه آمپلیفایر خوب که حد اقل 630-40 براتون هزینه در بر داره کاملا احساس میشه.
باز هم عرض می کنم بودجتون رو باید افزایش بدین.با این بودجه شک نکنید هر چی نصب کنیدبعدا پشیمان شده و تعویض خواهید کرد و دوباره هزینه و....:n03:
ملاحظه بفرمائید من درخدمتتون هستم.
ممنون از راهنمایی و اطلاعاتت آقا حمید گل،
ببین من هم به خاطر کمبود جا ۲۰۶ هست هم اینکه نمیخواستم کوبش زیادی داشته باشم که خیلی جلب توجه کنه...ولی اینی که الان توی سیستم آقا پویا دیدم به نظر چیز جمع و جوری میادش...کوبشش در حد معقول هست؟کیفیتش چطوره خوبه؟ و همینطور قیمتش،برندشم که هلیکس هست باید قاعدتا کیفیت بالایی داشته باشه...از این سابا نیست که اهنگو زیاد میکنی صدای خواننده توی کوبش گم و گور میشه:دی
حالا اگر بخوام همین ساب رو ببندم با چه باند و آمپی که ته صدای جفتشو دراره پیشنهاد میدی؟
راستی برای پخش هم میتونم بیام x400یا x700 کنوود بردارم که به جاش بتونم بقیه پول رو خرج چیزای دیگه کنم...ولی لامصب7056 ،۱۳ تا اکوالیزر داره برای تنظیم صدا...خودت نظرت راجب به پخش چیه؟
راستی آمپی که بتونه ۲جفت باند هلیکسe69 رو کامل ساپورت کنه هم معرفی کن، دمت گرم داش حمید...

Sent From My Nexus 5

hamidR15
14-06-2015, 12:47
این کلاریون هم dsp داره خودش حمید آقا نتورک و همه چیز هم داره ولی دودلم یکی p99 یه چیزایی اضافه داره خوشم میاد ازش یکی هم اینکه میگم بجاش پولو بزارم قطعات رو که رد کردم بهتر جایگزین کنم نمیدونم یکی هم نیس نجاتم بده:n41:

سلام
امیر به نظر من همین کلاریون رو نگه دار فعلا.بقیه لوزم رو بخر بعدا اگر دیدی صداش راضیت نمیکنه تعویض کن با 99

hamidR15
14-06-2015, 13:05
ممنون از راهنمایی و اطلاعاتت آقا حمید گل،
ببین من هم به خاطر کمبود جا ۲۰۶ هست هم اینکه نمیخواستم کوبش زیادی داشته باشم که خیلی جلب توجه کنه...ولی اینی که الان توی سیستم آقا پویا دیدم به نظر چیز جمع و جوری میادش...کوبشش در حد معقول هست؟کیفیتش چطوره خوبه؟ و همینطور قیمتش،برندشم که هلیکس هست باید قاعدتا کیفیت بالایی داشته باشه...از این سابا نیست که اهنگو زیاد میکنی صدای خواننده توی کوبش گم و گور میشه:دی
حالا اگر بخوام همین ساب رو ببندم با چه باند و آمپی که ته صدای جفتشو دراره پیشنهاد میدی؟
راستی برای پخش هم میتونم بیام x400یا x700 کنوود بردارم که به جاش بتونم بقیه پول رو خرج چیزای دیگه کنم...ولی لامصب7056 ،۱۳ تا اکوالیزر داره برای تنظیم صدا...خودت نظرت راجب به پخش چیه؟
راستی آمپی که بتونه ۲جفت باند هلیکسe69 رو کامل ساپورت کنه هم معرفی کن، دمت گرم داش حمید...

Sent From My Nexus 5

خواهش میکنم.
بسیار جمع و جور و خوش صدا هست.اصلا تو 206 بهترین ساب 8 هست و .10 ساخت آلمانم هست.530 تومن میتونم براتون بگیرم.
آمپ هم همون که برای پوریا گرفتم MA40FX برند مچ محصول آدیو فیشر (هلیکس) اونم 630 تومن.
به نظر من همین سیستم پوریا رو بگیر هم کیفیت و هم قدرت نیاز به عقب هم نداری.
کامپ E62 برای جلو 460
آمپ هم 630
ساب باکس هم 530
پخش رو هم X400 بگیر اگر پولت نمیرسه اگر میتونی جور کنی 7056 برات میگیرم.
بدون پخش میشه 1620
اگر X400 برداری برات میگیرم 310
اگر 7056 خوالستی برات میگیرم 555
اگر نمیتونی یکدفعه خرید کنی خورد خورد بگیر. ولی در عوض یه سیستم کیفیتی خوب جمع کردی.
اگر پک برق خوبم بخوای حدود 95 و کابل RCA هم جفتی 35 تومن در نظر بگیر.
کابل اسپیکر خوب هم متری 8500 تومن.

mk3699
14-06-2015, 14:58
سلام
من پیشنهادم کوکاسیال هلیکس E6X هست.بدون آمپلیفایر هم درایو میشه.
اگر 6975 هاتون قدیمی و اصل هستند(که فکر کنم باشن) آمپی که براشون بستی در حقشون اجحاف کردی.شما باید 130 وات به این طفلکیها توان بدی تا متوجه بشی چی داری.

.
با عرض پوزش من واقعا مبتدی هستم در این زمینه و احتیاج به توضیح بیشتر دارم
یعنی منظورتون اینه این هست که آمپلی عوض کنم؟؟؟

chaharnazm
14-06-2015, 15:12
درود. برای سیستم پرایدم با اجزای زیر چه بلندگویی میتونم در جای فابریکی جلو ببندم تا صدای سکوی جلو هم کامل بشه؟ آیا Midrange 10 سانتی هست؟

Infinity Kappa 693.11i
Dragster DTX 202 Super Tweeter
Kenwood 8400 HQR Amplifier
Infinity 1260 Subwoofer
Tornado Ported Box
and
Pioneer 8650 BT Headunit

hamidR15
14-06-2015, 15:44
با عرض پوزش من واقعا مبتدی هستم در این زمینه و احتیاج به توضیح بیشتر دارم
یعنی منظورتون اینه این هست که آمپلی عوض کنم؟؟؟
خواهش میکنم
بله 6975 قدیمیها آمپ قوی مثل 5602 نیاز دارن.تو 4 کانال هم یه چیزی مثلا9604 اگر ارزون قیمت بخواهید.

درود. برای سیستم پرایدم با اجزای زیر چه بلندگویی میتونم در جای فابریکی جلو ببندم تا صدای سکوی جلو هم کامل بشه؟ آیا Midrange 10 سانتی هست؟

Infinity Kappa 693.11i
Dragster DTX 202 Super Tweeter
Kenwood 8400 HQR Amplifier
Infinity 1260 Subwoofer
Tornado Ported Box
and
Pioneer 8650 BT Headunit

میتونید E4X هلیکس نصب کنید.کواکسیال خوبیه.

mk3699
14-06-2015, 17:58
خواهش میکنم
بله 6975 قدیمیها آمپ قوی مثل 5602 نیاز دارن.تو 4 کانال هم یه چیزی مثلا9604 اگر ارزون قیمت بخواهید.

.
اگر یه آمپلی مونو واسه SUB اضاف کنم بازم احتیاج به عوض کردن آمپلی خودم هست؟

amir9489
14-06-2015, 18:42
سلام دوستان
لطفا توی مشهد یکیو معرفی کنید که کار نصبش تمیز و دقیق باشه...
چون من هرجا میرم خیلی الکی و سر سرکی کار میکنن...مثلا باندو نصب میکنه از 4تا پیچ 2تا پیچشو مینده که از اون دو تا هم یکیش هرزه!...بعد هی لق میزنه و اعصاب خوردکنه...یا مثلا رودریو باز میکنه بعد که میبنده یا نصف خاراش میشکنه یا میندازه دور!!!بعد رودری نصفش ول میمونه!!!
شاید این چیزا که میگم واسه خیلیا طبیعی باشه و بگن مهم نیست ولی برای من خیلی مهمه و دوست دارم همه چی درست و تمیز نصب بشه.
لطفا اگه کسی هست که یک نصاب درست و حسابی توی مشهد بشناسه که واقعا اصولی دقیق و با حوصله کار کنه آدرس دقیق بده...مرسی

kalantarahura
15-06-2015, 07:12
با عرض سلام. یکی از دوستام قصد داره تا واسه پراید یک پخش خوب بخره. البته با این نیت که قراره ماشینش رو بعدا به پارس یا سمند ارتقا بده. تا 300-350 چه پخشی پیشنهاد میکنین؟
باند و آمپلی هم بعدا میخواد بپیره. عمدتا کیفیت صدا و بعد بیس مهمه در حدی که داخل ماشین حال بده و مهم نیست که صدا بیرون بره!!! سوال بعدی این که میخواستم نظرتون رو درباره باند Helix E69x رو بدونم و اینکه ارزش خرید داره؟ایا با پخش پیشنهادی جور در میاد؟با تشکر.

alitondar
15-06-2015, 08:04
سلام
هر دو جزو آمپلیفایرهای خوب هستند.
راکفورد کلاس AB و آلپاین کلاس D .اگر برای مصرف Sound Quality میخواهید برگ برنده با راکفورد هست.ضمنا کراس اوورهای راکفورد با شیب 24dB/Octave فرکانسها رو کات میکنند ولی آلپاین با شیب 12
راکفورد همیشه توانی که اعلام میکنه کمتر از توانی هست که در عمل خروجی میده.یعنی روی 4 اهم حد اقل 115 وات خروجی میده که حسن محسوب میشه.در حالت بریج هم باز راکفورد قویتره.
آلپاین با توجه به اینکه فیلتر HPFش از 30Hz کات میکنه برای باکسهای پورتد مناسبتره و به نوعی یه فیلتر ساب سونیک محسوب میشه که با عنایت به کلاس D بودن برای این کار مناسبه.ولی خب توان بریجش پائینه و سابهای 8 و 10 اینچ سبک رو میشه باهاش درایو کرد.

با تشکر از شما
می خوام دو جفت کامپوننت باهاش درایو کنم.
کدومو پیشنهاد می کنید؟

amirhosein72
15-06-2015, 11:41
با عرض سلام. یکی از دوستام قصد داره تا واسه پراید یک پخش خوب بخره. البته با این نیت که قراره ماشینش رو بعدا به پارس یا سمند ارتقا بده. تا 300-350 چه پخشی پیشنهاد میکنین؟
باند و آمپلی هم بعدا میخواد بپیره. عمدتا کیفیت صدا و بعد بیس مهمه در حدی که داخل ماشین حال بده و مهم نیست که صدا بیرون بره!!! سوال بعدی این که میخواستم نظرتون رو درباره باند Helix E69x رو بدونم و اینکه ارزش خرید داره؟ایا با پخش پیشنهادی جور در میاد؟با تشکر.

درود تو رنج 300 تا 350 کنوود x400 پیشنهاد میشه خیلی از بقه رقیباش بهتر هستش. خروجی هاش هم کامله بری حالشو ببری :n02:

mk3699
15-06-2015, 17:09
خواهش میکنم

.
آقا من اشتباه میکردم آمپلی من 4 کانال pch-4480lx boschmann 900w هست . با توجه به این پیشنهاد شما چی هست ؟؟
ممنون

maziar_1939
15-06-2015, 19:02
سلام به همگی
دوستان شیرازی کسیو توی شیراز میشناسن که کارش توی نصب تمیز و اصولی باشه؟
من خیلی وسواس دارم که کار اصولی انجام بشه، بچه های شیرازی لطفا اگر کسیو سراغ دارید بهم پ.خ بدید یا همینجا بگید ممنونتون میشم...

Sent From My Nexus 5

hamidR15
15-06-2015, 19:29
سلام
بهترین انتخاب کن وود X400 هست.بله اگر خیلی دنبال بیس و حجم صدا نیستند واقعا E69X انتخاب خوبیه. مخصوصا تو پراید.اگر یک جفت کامپوننت بعدا جلو نصب کنه هم حجم صدا و هم کیفیتش کامل میشه.همراه یه آمپلیفایر خوب مثل مچ MA 40 FX

با تشکر از شما
می خوام دو جفت کامپوننت باهاش درایو کنم.
کدومو پیشنهاد می کنید؟
به نظر من راکفورد و نصب کنید.

آقا من اشتباه میکردم آمپلی من 4 کانال pch-4480lx boschmann 900w هست . با توجه به این پیشنهاد شما چی هست ؟؟
ممنون
ظاهران توانش بد نیست.اگر از صدا راضی هستین نگه دارید.

سلام به همگی
دوستان شیرازی کسیو توی شیراز میشناسن که کارش توی نصب تمیز و اصولی باشه؟
من خیلی وسواس دارم که کار اصولی انجام بشه، بچه های شیرازی لطفا اگر کسیو سراغ دارید بهم پ.خ بدید یا همینجا بگید ممنونتون میشم...

Sent From My Nexus 5
دوستانی که میخواهند راهنمائی کنند فقط از طریق پ خ به هیج وجه اینجا مطرح نشود.
متشکرم.

chaharnazm
16-06-2015, 15:17
خواهش میکنم

میتونید E4X هلیکس نصب کنید.کواکسیال خوبیه.
اگه بخوام شما میتونی اینو با گارانتی امرداد برام بگیری؟ ارزشش چنده؟

hamidR15
16-06-2015, 23:22
اگه بخوام شما میتونی اینو با گارانتی امرداد برام بگیری؟ ارزشش چنده؟

سلام بله اتفاقا قراره فردا یه E62cو یه MA40 بگ برام بفرستن اگر 100% E4X رو میخواهید بگم اونم ارسال کنند.
لطفا با شماره ای که خدمتون pmمیکنم بهم اطلاع بدین.
قیمتش هم 160 تومن هست.

behrouz4269
16-06-2015, 23:48
میخوام برا ساب Dragster DWL 228 و باند jvc7158 امپ بگیرم چ امپی کامل جواب میده ؟:n36:

hamidR15
17-06-2015, 00:30
میخوام برا ساب Dragster DWL 228 و باند jvc7158 امپ بگیرم چ امپی کامل جواب میده ؟:n36:

سلام بهروز جان.خوش آمد عرض میکنم خدمت شما:n16:
میتونید یه 9604 بگیرید.یا حد اقل 8604
خریدی ساب و اسپیکر رو؟
ساب 260 و اسپیکر هم 227 و همینطور امپ هم 594 تومن 8604 هم 455
قابل تهیه هست اگر خواستید.

saeedsh7j
17-06-2015, 00:37
سلام

من الان x400 و هلیکس e69 دارم

اگه امپ کنود 8400 و ساب اینفیتی 1260 بگیرم چه طوره؟ میخوام بیسش نرم باشه. انتخاب خوبیه؟
راستی ساب سینما خانگی میشه استفاده کرد ؟ خخ

بعدش اگه E4X هلیکس واسه جلو بگیرم میشه مستقیم به پخش وصل کرد؟ چون امپ که دیگه جواب نمیده؟

najee
17-06-2015, 07:32
سلام

اگه امپ کنود 8400 و ساب اینفیتی 1260 بگیرم چه طوره؟ میخوام بیسش نرم باشه. انتخاب خوبیه؟

بعدش اگه E4X هلیکس واسه جلو بگیرم میشه مستقیم به پخش وصل کرد؟ چون امپ که دیگه جواب نمیده؟

ساب سینما خانگی:n08:
مگه چه سابی که بشه رو ماشین نصب کرد.
آمپ8400مناسبه ولی به نظرم بجای1260اینفینیتی
w311پایونیرو برداری خیلی بهتره .1260کیک به نسبت ضعیف تری داره .

najee
17-06-2015, 08:10
حمید آقا نظرت راجب ساب هلیکس B12Wچیه ساب خوبیه.
وهمچنین آمپ 8400کنوود به نظرت قوی تر وبا کیفیت تره دراگ استارDAE406

chaharnazm
17-06-2015, 09:53
سلام بله اتفاقا قراره فردا یه E62cو یه MA40 بگ برام بفرستن اگر 100% E4X رو میخواهید بگم اونم ارسال کنند.
لطفا با شماره ای که خدمتون pmمیکنم بهم اطلاع بدین.
قیمتش هم 160 تومن هست.

1- صدای B4X در سنجش با این چگونه ست؟
2- آیا میشه این بلندگو رو به آمپ 8400 که بهش یه ساب و یه جفت کواک و یه جفت سوپر توییتر ( وصل شده به گونه موازی با کواک به آمپ ) وصله زد؟
3- اگه به پخش وصل بشه در ولوم بالا صداش درهم ریزی پیدا نمیکنه؟
4- اگه بخوام خودم جاگذاریش کنم روش کار چه جوریه؟
5- هزینه نصبش از سوی نصاب چند میشه؟

behrouz4269
17-06-2015, 10:05
ممنون فعلا پخش 7750ui رو خریدم باند 7158 و ساب دراگ DWL 228رو میخوام بگیرم .
تو امپ موندم ی مونو بگیرم با ی چهار کانال یا ی چهار کانال قوی مثل 8400 کنوود ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید زیاد نمیخوام خرج کنم برا امپ .:V13:

ebow
17-06-2015, 11:32
سلام به همه دوستان
بعد از یک ماه استفاده از باند هلیکس E69x که زحمت خرید و ارسال اش رو حمید آقای گل کشید گفتم بیام یک گزارش بدم به دوستان
پخش کنوود 7056 ماشین 206 SD v8
باید بگم تا حالا باندی با کیفیت و شفافیت صدای هلیکس E69x نشنیده بودم، واقعا صدای دلنشین داره، ولی تنها کمبودی که داره حجم و میزان صداش هست، البته به نظر من ما ایرانی ها بیشتر با صدای بلند حال میکنیم. البته خودم هم همین جوری ام، ولی نه که بخوام یکسره با صدای بلند موزیک گوش بدم، ولی مثلا وقتی یک آهنگ رو دوست دارم دلم میخواد وقتی ولوم رو زیاد میکنم صدا خراب نشه.
واسه همین الان چند وقتیه فکرم درگیر اینه که چکار کنم که توی ولوم بالا صدای خوب و با کیفیت داشته باشم...
البته من هنوز آمپیلی نگرفتم و اولین برنامه ام اضافه کردن آمپ هلیکس 40fx است که اینم قراره حمید خان زحمت اش رو بکشه، که مطمئنآ حجم صدام حداقل 20 تا 30 درصد افزایش پیدا می‌کنه.
حالا فکر هایی که توی ذهنمه ایناست که...
یک جفت دیگه از این باند رو اضافه کنم
یا اینکه برم یک کامپوننت واسه در جلو و یک باند گرد واسه در عقب و البته ساب هلیکس match 12w_D بگیرم و اضافه کنم..
یعنی اینقدر از کیفیت هلیکس راضی ام که میخوام کل سیستم رو از این برند بردارم.
نظر شما چیه، شما اگر جای من بودید چکار میکردین؟

hamidR15
17-06-2015, 12:07
سلام
سلام
1260 رو خیلی موافق نیستم میگن ویبره میزنه فقط.8400 خوبه برای E69
ماشین پرایده؟جای فابریکاه راحت نصب میشه.
میشه سابهای سینمای خانگی رو اگر امپدانسش جواب بده نصب کنی دوستان این کار و کردن صداش هم خوب بوده.ولی خب کار اصولی نیست.
بله میتونید مستقیم وصل کنید.

حمید آقا نظرت راجب ساب هلیکس B12Wچیه ساب خوبیه.
وهمچنین آمپ 8400کنوود به نظرت قوی تر وبا کیفیت تره دراگ استارDAE406
کامپوننتهاش که جالب نبودن. من سابش رو تست نکردم.
آمپ درگ بهتره از کن وود.

1- صدای B4X در سنجش با این چگونه ست؟
2- آیا میشه این بلندگو رو به آمپ 8400 که بهش یه ساب و یه جفت کواک و یه جفت سوپر توییتر ( وصل شده به گونه موازی با کواک به آمپ ) وصله زد؟
3- اگه به پخش وصل بشه در ولوم بالا صداش درهم ریزی پیدا نمیکنه؟
4- اگه بخوام خودم جاگذاریش کنم روش کار چه جوریه؟
5- هزینه نصبش از سوی نصاب چند میشه؟
1-صدای Eخیلی بهتره.بلو حرفی برای گفتن نداره
2-خیر
3-فکر نمیکنم خیلی دیستورت بشه چون دراویرش کوچیکه
4-جای فابریک نصب کنید.
5-متاسفانه اطلاعی ندارم.

ممنون فعلا پخش 7750ui رو خریدم باند 7158 و ساب دراگ DWL 228رو میخوام بگیرم .
تو امپ موندم ی مونو بگیرم با ی چهار کانال یا ی چهار کانال قوی مثل 8400 کنوود ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید زیاد نمیخوام خرج کنم برا امپ .:V13:
8400 رو باید بریج بدی به 7158 و برای ساب آمپ جدا بگیری
یا یه 4 کانال قوی تهیه کنید

سلام به همه دوستان
بعد از یک ماه استفاده از باند هلیکس E69x که زحمت خرید و ارسال اش رو حمید آقای گل کشید گفتم بیام یک گزارش بدم به دوستان
پخش کنوود 7056 ماشین 206 SD v8
باید بگم تا حالا باندی با کیفیت و شفافیت صدای هلیکس E69x نشنیده بودم، واقعا صدای دلنشین داره، ولی تنها کمبودی که داره حجم و میزان صداش هست، البته به نظر من ما ایرانی ها بیشتر با صدای بلند حال میکنیم. البته خودم هم همین جوری ام، ولی نه که بخوام یکسره با صدای بلند موزیک گوش بدم، ولی مثلا وقتی یک آهنگ رو دوست دارم دلم میخواد وقتی ولوم رو زیاد میکنم صدا خراب نشه.
واسه همین الان چند وقتیه فکرم درگیر اینه که چکار کنم که توی ولوم بالا صدای خوب و با کیفیت داشته باشم...
البته من هنوز آمپیلی نگرفتم و اولین برنامه ام اضافه کردن آمپ هلیکس 40fx است که اینم قراره حمید خان زحمت اش رو بکشه، که مطمئنآ حجم صدام حداقل 20 تا 30 درصد افزایش پیدا می‌کنه.
حالا فکر هایی که توی ذهنمه ایناست که...
یک جفت دیگه از این باند رو اضافه کنم
یا اینکه برم یک کامپوننت واسه در جلو و یک باند گرد واسه در عقب و البته ساب هلیکس match 12w_D بگیرم و اضافه کنم..
یعنی اینقدر از کیفیت هلیکس راضی ام که میخوام کل سیستم رو از این برند بردارم.
نظر شما چیه، شما اگر جای من بودید چکار میکردین؟
مخلص آقا ابراهیم عزیز.
بله تنها نقطه ضعفش حجم کم صداشه.
به نظر من یه جفت E62C با MA40 بگیری حجم و چرخش صدا کامل میشه و نیاز به کواکس عقب و یه جفت e69 دیگه هم نداری

ali_ab
17-06-2015, 12:42
با سلام به دوستان عزیز
ایا امکان داره پخش کنوود 7056 و یا x400 رو با دسته فابریک کنترل پخش 206 مچ کرد که غیر فعال نشه؟
با سپاس فراوان
موفق باشید

ebow
17-06-2015, 12:42
سلام
1260 رو خیلی موافق نیستم میگن ویبره میزنه فقط.8400 خوبه برای E69
ماشین پرایده؟جای فابریکاه راحت نصب میشه.
میشه سابهای سینمای خانگی رو اگر امپدانسش جواب بده نصب کنی دوستان این کار و کردن صداش هم خوب بوده.ولی خب کار اصولی نیست.
بله میتونید مستقیم وصل کنید.

کامپوننتهاش که جالب نبودن. من سابش رو تست نکردم.
آمپ درگ بهتره از کن وود.

1-صدای Eخیلی بهتره.بلو حرفی برای گفتن نداره
2-خیر
3-فکر نمیکنم خیلی دیستورت بشه چون دراویرش کوچیکه
4-جای فابریک نصب کنید.
5-متاسفانه اطلاعی ندارم.

8400 رو باید بریج بدی به 7158 و برای ساب آمپ جدا بگیری
یا یه 4 کانال قوی تهیه کنید

مخلص آقا ابراهیم عزیز.
بله تنها نقطه ضعفش حجم کم صداشه.
به نظر من یه جفت E62C با MA40 بگیری حجم و چرخش صدا کامل میشه و نیاز به کواکس عقب و یه جفت e69 دیگه هم نداری

ساب چی؟ احتیاج نیست بگیرم؟
میشه E69x و e62c و ساب هلیکس 12w_D هر سه رو به آمپ ma40 درایو کنم؟

ebow
17-06-2015, 12:47
با سلام به دوستان عزیز
ایا امکان داره پخش کنوود 7056 و یا x400 رو با دسته فابریک کنترل پخش 206 مچ کرد که غیر فعال نشه؟
با سپاس فراوان
موفق باشید
باید اینترفیس بگیری تا مچ بشه، مدل چنده ماشینتون؟
من خودم 206 مدل 94 دارم ولی از سال 92 دسته سیم هاش وطنی شده و اینترفیس های قدیمی بهش نمیخوره. قراره حمید آقا واسم تهیه کنه، پخش ام هم کنوود 7056 هست

saeedsh7j
17-06-2015, 12:50
حمید جان پس ساب چی پیشنهادمیدی؟ دویست بیشتر نباشه قیمتش. بیس نرم. ویبره نمیخوام. به امپ 8400 هم وصل بشه. بعد رو طاقچه پراید نصب بشه چه طوره؟ چون فضای صندوق عقب رو لازم دارم.

mmohammadesadeghi
17-06-2015, 12:56
حمید جان پس ساب چی پیشنهادمیدی؟ دویست بیشتر نباشه قیمتش. بیس نرم. ویبره نمیخوام. به امپ 8400 هم وصل بشه. بعد رو طاقچه پراید نصب بشه چه طوره؟ چون فضای صندوق عقب رو لازم دارم.
سلام اگر بتونی 3010 کنوود رو تهیه کنی هم واسه طاقچه طراحی شده و هم اینگه مطمئنا راضیت میکنه

ebow
17-06-2015, 12:56
به نظر من هم 1260 نگیر پشیمان میشی، من داشتم اصلا جالب نبود

najee
17-06-2015, 14:06
حمید جان مطمئنی 8400بریج به 7158بدی!!!!!؟؟؟؟:n04:فکر نمیکنم اصولی باشه اگه نسوزه صددرصد زیاده براش.

najee
17-06-2015, 14:20

w311s4ساب عالی تو این رنج قیت ولی ساب باکس نه طاقچه البته 8400هم یکم براش ضعیفه چون خیلی پرقدرته .

امير موسر
17-06-2015, 14:39
سلام ! چند وقت پیش پخش کننود U11 رو خریدم که CD نمیخوره . متاسفانه علی رغم داشتن کیفیت ساخت خوب و صدای خوب یه مشکلی داره که ریست شدن تظیمات هست !

سلام ،. من این ضبط رو تقریبا دوماه پیش خریدم و وصلش کردم قبلا هم ضبط کنوود داشتم . صدای خوبی داره واسه یه سیستم معمولی با چهارتا باند ، تنظیمات صدای کاملی هم داره و حتی سرعت لوود کردن آهنگ ها از رو فلش خیلی زیاده . اما این ضبط یک مشکل به شدت ! بزرگ داره که منو واقعا نا امید کرد . این موضوعه که این ضبط حافظه واسه سیو کردن تنظیمات نداره و اونارو تو فلشی که بهش وصل بوده نگه میداره اگه ضبط رو بدون اون فلش روشن کنی هرچی تنظیم که روش انجام داده باشی ریست میشه و بر میگرده رو حالت کارخونه ! و وقتی دوباره اون فلش رو بزنی هم بر نمیگرده ، یعنی دستورالعمل روشن کردن اینه : ابتدا قبل از باز کردن سوییچ و آمدن برق در سیستم ضبط را در جای خود قرار داده ! سپس فلش را به آن وصل کنید ، حال میتوانید استارت زده و به آهنگ های خود گوش دهید . یقینا هم در اتصال سیم ها مشکلی نیست .

خلاصه گفتم بگم کسی خواست بگیره ، درجریان باشه از قبل !

amirhosein72
17-06-2015, 14:48

بیس نرم یه کم متمایل به ویبره میره دوسته عزیز .یه چیز دیگه شما که میخوای رو تاقچه ببندی اصلا ویبره ای در کار نیس نصف صدای ساب هم در نمیاد اگه رو تاقچه میخوای mtx 12-44 هم ساب خوب و خوش صدایی هستش.

hamidR15
17-06-2015, 14:54
ساب چی؟ احتیاج نیست بگیرم؟
میشه E69x و e62c و ساب هلیکس 12w_D هر سه رو به آمپ ma40 درایو کنم؟
سلام
اگر بعدا احساس و نیاز به بیس داشتی اونموقع یه فکری میکنیم.نه نمیشه.باید آمپ جدا بگیری

تا 200 فقط همین کن وود و پایونیر میتونی بگیری تازه 200 هم نیست.
MTX ی که امیر حسین جان گفتن هم خوبه 235-240 فکر کنم باشه

حمید جان مطمئنی 8400بریج به 7158بدی!!!!!؟؟؟؟:n04:فکر نمیکنم اصولی باشه اگه نسوزه صددرصد زیاده براش.
ببخشید من فکر کردم بریجش 120 واته. با 4604 اشتباه گرفتم.ولی تک کانالم راهش نمی اندازه.به 7158 آمپ 5602 میبندیم.

سلام ! چند وقت پیش پخش کننود U11 رو خریدم که CD نمیخوره . متاسفانه علی رغم داشتن کیفیت ساخت خوب و صدای خوب یه مشکلی داره که ریست شدن تظیمات هست !

خلاصه گفتم بگم کسی خواست بگیره ، درجریان باشه از قبل !
امیر جان مگه میشه ریست کنه. مشکل نصب داری ببر نمایندگی خدمات اگر نصبش درسته. هیچ پخش سالمی اینطور نیست.

امير موسر
17-06-2015, 15:08
امیر جان مگه میشه ریست کنه. مشکل نصب داری ببر نمایندگی خدمات اگر نصبش درسته. هیچ پخش سالمی اینطور نیست.

حمید خان پیش چندتا نصاب بردم ! همه گفتن مشکل نصب نداره ! گفتن احتمالا از پخشه ! ولی امروز تو سایت --- متوجه این موضوع شدم ! اونایی که این پخشو دارن با این مشکل مواجه هستند .
.

aiza1372
17-06-2015, 15:20
درود
حمید جان سری hx آئودیو بالاتر هست یا sqx گلیدن ؟
تو میدبیس و های رنج چه تفاوتی با هم دارن ؟
ممنون

rezarrrr
17-06-2015, 19:43
سلام دوستان میخوام یه امپلی فایر ارزون قیمت حدود دورور 150 هزار تومن بگیرم دوتا باند پایونیر 6975 دارم با یه ساب قدیمی پایونیر مدل ts-w304f پخش هم چهار کاناله پایونیر
یه امپلی فایری میخوام که اگه سابم رو ارتقا دادم زیاد مشکل نشه....پیشاپیش سپاس
اگر پیشنهاد با قیمت بالاتر هم داشتید با ذکر دلیل ممنون میشم بفرمایید:n16::n40:

hamidR15
18-06-2015, 10:38
حمید خان پیش چندتا نصاب بردم ! همه گفتن مشکل نصب نداره ! گفتن احتمالا از پخشه ! ولی امروز تو سایت --- متوجه این موضوع شدم ! اونایی که این پخشو دارن با این مشکل مواجه هستند .
.
سلام
حتما ببر گارانتی ببین جریان چیه. نکنه همه اینا اینجوری باشن؟
منم از بچه ها سوال کنم ببینم تا حالا با این مدل این مشکل رو داشتن؟

درود
حمید جان سری hx آئودیو بالاتر هست یا sqx گلیدن ؟
تو میدبیس و های رنج چه تفاوتی با هم دارن ؟
ممنون
درود بر شما
بله بالاتره.تقریبا نزدیک Zero 165 هست.
SQX چون 2 اهمیه قدرتی تره ولی HX سریه های انده و کیفیت بااتری داره.البته آکبندش دیگه نیست و دست دومش ممکنه گیر بیاد.

سلام دوستان میخوام یه امپلی فایر ارزون قیمت حدود دورور 150 هزار تومن بگیرم دوتا باند پایونیر 6975 دارم با یه ساب قدیمی پایونیر مدل ts-w304f پخش هم چهار کاناله پایونیر
یه امپلی فایری میخوام که اگه سابم رو ارتقا دادم زیاد مشکل نشه....پیشاپیش سپاس
اگر پیشنهاد با قیمت بالاتر هم داشتید با ذکر دلیل ممنون میشم بفرمایید:n16::n40:
دوست عزیز با این قیمت باید از کالاهی چینی فیک استفاده کنید که پیشنهاد نمیشه.
ضمنا به هیچ عنوان نمیتونه اسپیکر رو خوب درایو کنه.اونم 6975.شما حد اقل یه 4 کانال مثل 8604 پایونیر باید بگیرید.450 تومن هم قیمتش هست.

امير موسر
18-06-2015, 10:44
سلام
حتما ببر گارانتی ببین جریان چیه. نکنه همه اینا اینجوری باشن؟
منم از بچه ها سوال کنم ببینم تا حالا با این مدل این مشکل رو داشتن؟

ممنون میشم بپرسی خبرشو بدی تا هفته بعد ! مخصوصا 175UI ! اگر نشد باید CD خور بگیرم . چون خیلی ستمه ! هر دفه باید بشینم رادیو ست کنم !!

hamidR15
18-06-2015, 10:57
سلام
دیروز سیستم مورد درخواست دوست عزیزمون آقا maziar_1939 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو براشون تهیه کردم و منتظرم تی پاکس بیاد براشون ارسال کنم.
متاسفانه با توجه به اینکه ضمینه بار هلیکس مثل آمپلیفایر MA40FX و کامپوننت E62C خیلی کم و کمیاب شده کلی تو نمایندگیها جستجو کردن تابالاخره یک جفت از هر کدوم براشون گیر آمد.
در هر صورت مبارکشون باشه و تو شادیها ازش استفاده کنند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

maziar_1939
18-06-2015, 11:51
سلام
دیروز سیستم مورد درخواست دوست عزیزمون آقا maziar_1939 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو براشون تهیه کردم و منتظرم تی پاکس بیاد براشون ارسال کنم.
متاسفانه با توجه به اینکه ضمینه بار هلیکس مثل آمپلیفایر MA40FX و کامپوننت E62C خیلی کم و کمیاب شده کلی تو نمایندگیها جستجو کردن تابالاخره یک جفت از هر کدوم براشون گیر آمد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با سپاس و‌تشکر فراوان از آقا حمید گل...واقعا خیلی زحمت کشیدن...خیلی کمک و راهنمایی کردن، منم خیلی اذیتشون کردم ولی با صبوری تمام اطلاعات رو در اختیارم گذاشتن و راهنماییم کردن،واقعا ممنون...پیشنهاد میکنم اگر کسی می خواد سیستم جمع کنه حتما با نظر آقا حمید گل باشه که واقعا ایشون با دانش هستن...بازم ممنونم حمید جان، خیلی زحمت کشیدی ، دیگه مشتری ثابت خودتم، موفق و شاد و سلامت باشی:n12::n40:

r0ss0neri
18-06-2015, 14:51
ممنون میشم بپرسی خبرشو بدی تا هفته بعد ! مخصوصا 175UI ! اگر نشد باید CD خور بگیرم . چون خیلی ستمه ! هر دفه باید بشینم رادیو ست کنم !!
دوست عزیز ! حتما پخشتو آپدیت کن !
من مشکل هنگ رو با x400 هم داشتم ! اگه پخش روشن بود ، استارت میزدم ، پخش هنگ میکرد و همه تنظیماتش ریست میشد ! آپدیت کردم حل شد ! شما هم باید آپدیت کنی .
مدل پخشتونو جستجو کنید ، تو سایت کنوود برید ، توی قسمت ساپورت ، آپدیت فریم ویر .
روش آپدیت هم تو همین انجمن ذکر کردم ، یک بنده خدایی توی سایت دیج____یکالا زیر پست محصول x400 کامل روشش رو توضیح داده .
موفق باشید .

امير موسر
18-06-2015, 16:32
دوست عزیز ! حتما پخشتو آپدیت کن !
من مشکل هنگ رو با x400 هم داشتم ! اگه پخش روشن بود ، استارت میزدم ، پخش هنگ میکرد و همه تنظیماتش ریست میشد ! آپدیت کردم حل شد ! شما هم باید آپدیت کنی .
مدل پخشتونو جستجو کنید ، تو سایت کنوود برید ، توی قسمت ساپورت ، آپدیت فریم ویر .
روش آپدیت هم تو همین انجمن ذکر کردم ، یک بنده خدایی توی سایت دیج____یکالا زیر پست محصول x400 کامل روشش رو توضیح داده .
موفق باشید .

سلام !
ممنون ، رفتم ولی آپدیت جدید نیومده برای دستگاه من ! حمید خان یه کاریو گفتن انجام دادم ، فعلا جواب داده ! الان هم پنلو در آوردم چند ساعتدیگه میرم تست میزنم ایشالله که درست شده باشه !

ebow
18-06-2015, 23:42
سلام !
ممنون ، رفتم ولی آپدیت جدید نیومده برای دستگاه من ! حمید خان یه کاریو گفتن انجام دادم ، فعلا جواب داده ! الان هم پنلو در آوردم چند ساعتدیگه میرم تست میزنم ایشالله که درست شده باشه !
یک امکان دیگه هم داره، چون واسه خودم پخش کنوود 7056 اول نصب کردم اینجوری بود، بعد از چند روز فهمیدم سیم برق رو اشتباه بسته بود، آخه نکه نصاب ها معمولا پایونیر میبندن نمیدونن که سیم برق یا بکاپ پخش های کنوود دقیقا برعکس بسته میشه نسبت به پخش های پایونیر...
البته این نظریه خوده نصاب بود که اینجوری گفت، حالا راست و غلط اش به پای خودش، منم فقط محض این گفتم که اگه مشگل شما هم این باشه 5 دقیقه بیشتر کار نداره و احتیاج به آپدیت کردن نباشه...

saeedsh7j
19-06-2015, 15:17
سلام

دوستان اگه ساب رو مستقیم به پخش x400 وصل کرد چه اتفاقی می افته؟:n02: کار میکنه اصلا؟

بعدش این خروجی مستقیمی که این پخش داره به چه دردی میخوره و دقیقا خروجیش کدومه؟

behrouz4269
19-06-2015, 15:29
سلام اقایون من گیرکردم خفن ممنون میشم ی نفر کامل توضیع بده
موندم باند با ی امپ بگیرم یا ی سیستم جمع کنم با ساب dwl228 دراگ بیس اولین چیزیه ک میخوام حجم صدا هم برام مهمه اگه میشه باند vibe slick 69.3 v4 وباند jvc 7158 رو مقایسه کنید کامل و هر کدوم با چه امپی ک ارزون ترین انتخاب باشه مچ میشه و کدوم با ساب 228 دراگ کامل مچ میشه ؟

smart.pro666
20-06-2015, 10:45
حميد جان از gladen و audio system خبري نشد ؟

!

chaharnazm
20-06-2015, 11:57
میشه رو نمد جعبه ساب، نام ساب رو با رنگ سفید چاپ زد؟

amirhosein72
20-06-2015, 13:13
سلام اقایون من گیرکردم خفن ممنون میشم ی نفر کامل توضیع بده
موندم باند با ی امپ بگیرم یا ی سیستم جمع کنم با ساب dwl228 دراگ بیس اولین چیزیه ک میخوام حجم صدا هم برام مهمه اگه میشه باند vibe slick 69.3 v4 وباند jvc 7158 رو مقایسه کنید کامل و هر کدوم با چه امپی ک ارزون ترین انتخاب باشه مچ میشه و کدوم با ساب 228 دراگ کامل مچ میشه ؟

سلام عزیز
شما اول بودجه رو مشخص کن . دوم اینکه با باند شما نمیتونی اندازه ساب بیس بگیری اگه نظرت رو باند و امپه اون بیس که شما میخوای یا باید 1073 dls پیدا کنی که نو نداره یا jvc 7158 با امپ 2کانال 5602 pioneer .
کلا سعی کن کم کم بری جلو ولی خوبشو بگیری کامل و مشتی :n02:
من خودم تجربه باند vibe b69 رو داشتم یه ریز تیوتر میسوزوند یه کراس اوور مسخره ای داره که اصن نگوووو :n08:ولی بیسش خیلی بالا بود این jvc هم صداشو گوش کردم تو این رنج قیمت واقعا خوبه.

ali.a.1367.aa
20-06-2015, 15:29
سلام به همه دوستان من تا 800 می خوام خرج کنم برا سیستم می دونم کمه ولی بودجم محدوده ضبط 5050 پایونیر دارم از باند 6995 هم خوشم میاد به نظرتون خوبه در امپ و ساب هم لطفا راهنمایی کنید قدرت سیستم برام مهمه اما کیفیت مهم تره اگر بهتره می تونم به دلیل بودجه بیخیال ساب شم. خیلی ممنونم اگه راهنمایی کنید

ebow
20-06-2015, 18:38
سلام
دوستان کسی نمیدونه 206 SD مدل 94 اینترفیس میخوره یا نه؟
واسه پخش کنوود 7056 و پایونیر 9450

behrouz4269
20-06-2015, 18:39
ممنون اول میخوام باند رو بگیرم بعد امپ رو براش میگیرم و... تا اتمام سیستم از باندا بیس نمیخوام میخوام کیفیتی باشه در حد کامپ با ساب ک مد نظرمه مج بشه باندی کیفیتی تر از این هست با این پرتاب صدا اگه هست با چه امپ دوکانالی کامل مج میشه ارزون ترین حد ممکن :n02:
ممنون بابت جواب کاملتون

amirhosein72
20-06-2015, 19:35
ممنون اول میخوام باند رو بگیرم بعد امپ رو براش میگیرم و... تا اتمام سیستم از باندا بیس نمیخوام میخوام کیفیتی باشه در حد کامپ با ساب ک مد نظرمه مج بشه باندی کیفیتی تر از این هست با این پرتاب صدا اگه هست با چه امپ دوکانالی کامل مج میشه ارزون ترین حد ممکن :n02:
ممنون بابت جواب کاملتون

باند کیفیتی و خوش صدا بخوای هلیکس e69x هستش اما قدرتش اندازه این جی وی سی نیس شما که نمیخوای بیس بگیری تین به نظر من خیلی مناسب و خوش ساخت و با کیفیته.حالا چرا شما ساب رو خیلی تاکیدت رو درگ استره؟سابایه خیلی بهتری هستش هااااا :n02: ارزون ترین امپ واسه این هم تو 4 کانالا 4604 پایونیر هستش.

hamidR15
21-06-2015, 00:55
سلام

دوستان اگه ساب رو مستقیم به پخش x400 وصل کرد چه اتفاقی می افته؟:n02: کار میکنه اصلا؟

بعدش این خروجی مستقیمی که این پخش داره به چه دردی میخوره و دقیقا خروجیش کدومه؟
سلام
ساب باید از طریق آمپلیفایر اکسترنال درایو بشه.

حميد جان از gladen و audio system خبري نشد ؟

!
آخرای مرداد گفتن میرسه. انشاءالله.

سلام به همه دوستان من تا 800 می خوام خرج کنم برا سیستم می دونم کمه ولی بودجم محدوده ضبط 5050 پایونیر دارم از باند 6995 هم خوشم میاد به نظرتون خوبه در امپ و ساب هم لطفا راهنمایی کنید قدرت سیستم برام مهمه اما کیفیت مهم تره اگر بهتره می تونم به دلیل بودجه بیخیال ساب شم. خیلی ممنونم اگه راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز.
اسپیکر رو 7158 یا 6965V2 ا 6975V2 و آمپ هم 5602 بگیرید.

fafafafar
21-06-2015, 01:33
با سپاس و‌تشکر فراوان از آقا حمید گل...واقعا خیلی زحمت کشیدن...خیلی کمک و راهنمایی کردن، منم خیلی اذیتشون کردم ولی با صبوری تمام اطلاعات رو در اختیارم گذاشتن و راهنماییم کردن،واقعا ممنون...پیشنهاد میکنم اگر کسی می خواد سیستم جمع کنه حتما با نظر آقا حمید گل باشه که واقعا ایشون با دانش هستن...بازم ممنونم حمید جان، خیلی زحمت کشیدی ، دیگه مشتری ثابت خودتم، موفق و شاد و سلامت باشی:n12::n40:

مبارکت باشه
فقط بستی یه آمار بده ببینمی چجوری شده
آخه منم دقیقا میخوام همینو ببندم

arial_moho
21-06-2015, 09:30
با سلام خدمت دوستان،
من یه دنا دارم و قصد دارم که صدای بهتری از سیستم صوتی ماشین بگیرم. از اونجاییکه ترجیح میدم که سیمکشیه فابریک ماشین دستکاری نشه، و بلندیه صدا برام خیلی مهم نیست و فقط و فقط کیفیت برام اهمیت داره، ترجیح میدم که باندای ماشینو با باندهای بهتر عوض کنم. حالا از دوستان درخواست دارم که به این سوالا در صورت امکان جواب بدن:
1- بنظر شما برای در های جلو و عقب از چه اسپیکرهایی استفاده کنم
2- آیا نیازی به تعویض توییترهای داخل درهای جلو هست؟
3- با توجه به اینکه خود ضبط ماشین خروجیه ساب ووفر داره، آیا سابی تو بازار موجود هست که کوبش نرمی داشته باشه و همینطور تو رنج کاریه خود ضبط قرار داشته باشه که نیازی به نصب آمپ و .... براش نباشه؟
4- آیا تعویض اسپیکرها با نوع بهتر تاثیر قابل ملاحظه ای تو کیفیت صدای خروجی داره یا اینکه برای مشاهده تاثیر حتما باید آمپ کار گذاشت؟
ممنونم

mmohammadesadeghi
21-06-2015, 12:56
سلام
دوستان عزیز میخواستم اگر ممکنه یه مقایسه بین کامپوننت های ادیو سان و گلیدن داشته باشین البته این مقایسه با در نظر گرفتن قدرت RMS همسان میخوام صورت بگیره
میخواستم بدونم از نظر کیفیت ساخت و کیفیت صدایی کدوم در رده بالاتری میتونه قرار بگیره
ممنون از اساتید و دوستان متخصص

smallfrank
21-06-2015, 13:32
سلام خدمت حمید اقا و بقیه دوستان
حمید جان

بنده پخش Pioneer 2650 دارم با کواک DLS 1073 و آمپ چهارکانال

حالا میخوام پخش Pioneer 7650 بگیرم.
خواستم ببینم کیفیت و حجم صداش نسبت به 2650 بهتره ؟
یا فقط تفاوتشون در امکانات و اینترفیس و LEDــشه ؟

اگه فرقی ندارن برم این پولو صرف خرید سوپر تیوتر کنم واسه جلو پراید

با تشکر ...:n40:

r0ss0neri
21-06-2015, 14:06
با سلام خدمت دوستان،
من یه دنا دارم و قصد دارم که صدای بهتری از سیستم صوتی ماشین بگیرم. از اونجاییکه ترجیح میدم که سیمکشیه فابریک ماشین دستکاری نشه، و بلندیه صدا برام خیلی مهم نیست و فقط و فقط کیفیت برام اهمیت داره، ترجیح میدم که باندای ماشینو با باندهای بهتر عوض کنم. حالا از دوستان درخواست دارم که به این سوالا در صورت امکان جواب بدن:
1- بنظر شما برای در های جلو و عقب از چه اسپیکرهایی استفاده کنم
2- آیا نیازی به تعویض توییترهای داخل درهای جلو هست؟
3- با توجه به اینکه خود ضبط ماشین خروجیه ساب ووفر داره، آیا سابی تو بازار موجود هست که کوبش نرمی داشته باشه و همینطور تو رنج کاریه خود ضبط قرار داشته باشه که نیازی به نصب آمپ و .... براش نباشه؟
ممنونم
1.نمیدونم داخل دنا رو چقدر دستکاری کردن ، ولی فکر کنم بصورت فابریک جلو و عقب اسپیکر 16 سانتی نصب بشه .
2.یعنی میگید الان روی ماشین کامپوننت نصبه ؟ (توییتر جدا و ووفر جدا ؟) ، چون اگر کواکسیال باشه ، خوب توویتر و کلا همه بلندگو سر هم هست .
3.خروجی ساب ووفر که داره فقط در صورت اتصال به آمپلی فایر هست که کارایی داره . (یعنی پخشتون خروجی Rc داره ؟ چند جفت ؟)

سلام خدمت حمید اقا و بقیه دوستان
حمید جان

بنده پخش Pioneer 2650 دارم با کواک DLS 1073 و آمپ چهارکانال

حالا میخوام پخش Pioneer 7650 بگیرم.
خواستم ببینم کیفیت و حجم صداش نسبت به 2650 بهتره ؟
یا فقط تفاوتشون در امکانات و اینترفیس و LEDــشه ؟

اگه فرقی ندارن برم این پولو صرف خرید سوپر تیوتر کنم واسه جلو پراید

با تشکر ...:n40:

با اجازه ی آقا حمید .
تو صدا تفاوت فاحشی حس نمیکنید ، بیشترین امکانات و میزان خروجی هست . (3 جفت خروجی داره 7650)
شما این پولو خرج سوپر تیوتر نکن ! الان کواک خوبی داری ، اگه کمبود بیس داری (که فکر نمیکنم!) ، ساب ووفر اضافه کن ، اگر کمبود حجم صدا داری ، یک جفت کامپوننت خوب برای جلو بگیر ! از فکر سوپر توییتر بیا بیرون . با کامپوننت صدای تمیز و یک دستی میگیری و کیفیتی ، حجم صداتم خوب و زیاد میشه و اتاقو کامل پر میکنه .

behrouz4269
21-06-2015, 14:50
ی چیز خیلی خنده دار :n02:ولی اگه میشه بگید ی باند دوقولو قدی دارم هرکدوم ی ساب ضعیف دارن جنسشون هم کاغذیه ب غیر از این چهارتا باند جلو دارن مثل باند معمولی ان ولی اصلا تکون نمیخورن جلو عقب نمیرن حتی با دست فشار میدی پشتشونم دیدم بسته بود راه خروج هوا نداشتن اینا میدرنج ان ؟:n36:
بالا بانداهم دوتا تیوتر قوی هست میشه ازباندا استفاده کنم اخه خیلی کیفیتی هستن ؟
اون چهارتا باند فکر کنم ب فابریکی ها پراید بخوره جاشونو عوض کنم کنار جی وی سی ها برا خودشون حال کنن

arial_moho
21-06-2015, 14:52
1.نمیدونم داخل دنا رو چقدر دستکاری کردن ، ولی فکر کنم بصورت فابریک جلو و عقب اسپیکر 16 سانتی نصب بشه .
2.یعنی میگید الان روی ماشین کامپوننت نصبه ؟ (توییتر جدا و ووفر جدا ؟) ، چون اگر کواکسیال باشه ، خوب توویتر و کلا همه بلندگو سر هم هست .
3.خروجی ساب ووفر که داره فقط در صورت اتصال به آمپلی فایر هست که کارایی داره . (یعنی پخشتون خروجی Rc داره ؟ چند جفت ؟)

بله درست میفرمایید، فابریک خودش جلو و عقب 16 سانتی متره.
سیستم صوتیش مثل 206 هست که شامل 4 بلندگو و 2 عدد توییتر داخل قاب آینه هست.
من نهایتا تا 400 تومن میخوام برای سیستم صوتیه ماشین هزینه کنم.
1- با توجه به مبلغ موجود آیا با این هزینه تفاوت قابل ملاحظه ای تو کیفیت صدای خروجی بوجود میاد یا خیر؟
2- با توجه باینکه نمیخوام تغییری تو سیم کشیه اصلیه خودرو ایجاد کنم، آیا با گذاشتن یک آمپ 4 کاناله و یک دست کامپوننت برای جلو و یک دست اسپیکر برای عقب، نیاز به استفاده از دسته سیم جداگونه برای سیستم صوتی بوجود میاد؟
این نکته رو هم بگم که بنده از بعنوان مثال 30 درجه ولوم موجود در سیستم صوتی، نهایتا از 18 درجه استفاده میکنم و بیشتر دوست دارم که وضوح، کیفیت و جزئیات پخش موزیک بالاتر باشه تا اینکه حجم صدای زیادی داشته باشم.

smallfrank
21-06-2015, 20:01
1.
با اجازه ی آقا حمید .
تو صدا تفاوت فاحشی حس نمیکنید ، بیشترین امکانات و میزان خروجی هست . (3 جفت خروجی داره 7650)
شما این پولو خرج سوپر تیوتر نکن ! الان کواک خوبی داری ، اگه کمبود بیس داری (که فکر نمیکنم!) ، ساب ووفر اضافه کن ، اگر کمبود حجم صدا داری ، یک جفت کامپوننت خوب برای جلو بگیر ! از فکر سوپر توییتر بیا بیرون . با کامپوننت صدای تمیز و یک دستی میگیری و کیفیتی ، حجم صداتم خوب و زیاد میشه و اتاقو کامل پر میکنه .

ممنون دوست عزیز:n40:
کوندوگبیا هم که هایجک شد:n03:

بله بیشتر دنبال کیفیت صدام
بیس زیاد مهم نیست
خب کواک رو میشه جلوی پراید جا کرد ؟
تا 400 کامپ خوب پیدا میشه ؟

fafafafar
21-06-2015, 22:36

بیس زیاد مهم نیست

با اجازه همه متخصصا
آره میشه
و آره با توجه به اینکمه سایز پراید فک کنم 10الی11 بله تو همین حدودا پیدا میکنید چیز خوب

r0ss0neri
21-06-2015, 22:42
ی چیز خیلی خنده دار :n02:ولی اگه میشه بگید ی باند دوقولو قدی دارم هرکدوم ی ساب ضعیف دارن جنسشون هم کاغذیه ب غیر از این چهارتا باند جلو دارن مثل باند معمولی ان ولی اصلا تکون نمیخورن جلو عقب نمیرن حتی با دست فشار میدی پشتشونم دیدم بسته بود راه خروج هوا نداشتن اینا میدرنج ان ؟:n36:
بالا بانداهم دوتا تیوتر قوی هست میشه ازباندا استفاده کنم اخه خیلی کیفیتی هستن ؟
اون چهارتا باند فکر کنم ب فابریکی ها پراید بخوره جاشونو عوض کنم کنار جی وی سی ها برا خودشون حال کنن
یک عکسی ازشون میگیری و اجزای سیستم فعلیتونو بگید ! چون تعریفتون یکم گمراه کنندست .

بله درست میفرمایید، فابریک خودش جلو و عقب 16 سانتی متره.
سیستم صوتیش مثل 206 هست که شامل 4 بلندگو و 2 عدد توییتر داخل قاب آینه هست.
من نهایتا تا 400 تومن میخوام برای سیستم صوتیه ماشین هزینه کنم.
1- با توجه به مبلغ موجود آیا با این هزینه تفاوت قابل ملاحظه ای تو کیفیت صدای خروجی بوجود میاد یا خیر؟
2- با توجه باینکه نمیخوام تغییری تو سیم کشیه اصلیه خودرو ایجاد کنم، آیا با گذاشتن یک آمپ 4 کاناله و یک دست کامپوننت برای جلو و یک دست اسپیکر برای عقب، نیاز به استفاده از دسته سیم جداگونه برای سیستم صوتی بوجود میاد؟
این نکته رو هم بگم که بنده از بعنوان مثال 30 درجه ولوم موجود در سیستم صوتی، نهایتا از 18 درجه استفاده میکنم و بیشتر دوست دارم که وضوح، کیفیت و جزئیات پخش موزیک بالاتر باشه تا اینکه حجم صدای زیادی داشته باشم.
سیستم صوتی داشبورد جدیدای پارس و 405 که خیلی داغونه و قابلیت تعویض با مدل مرغوب بازار رو نداره !
سیستم صوتی دنا رو نمیدونم ، اما اگر قابل تعویض با مدل خوب باشه ، صبر کنید و حدود 1ت بدید برای یک پخش 2دین خوب .
مهمترین رکن تو سیستم اول پخش هست ، بعد بقیه اجزا . حالا مهم نیست که ولوم دادن براتون مهم هست یا نیست ، اون صدای اصلی رو پخش تولید میکنه ، آمپ تقویت میکنه و باندا پخش میکنن !
ضمنا الان که عکسا رو دیدم بنظرم اصلا اونجا توییتری وجود نداره ، چون خیلی تخت طراحی شده ، و برای جا دادن توییتر کمی باید بر آمدگی بیشتری میداشت . حالا اون قاب رو اگر بتونید باز کنید (اگر تجربه ندارید به شخص با تجربه بدید) و نگاه کنید ببینید اصلا چیزی هست !
بنظرم با این هزینه میتونید 2 جفت کواک خوب هم بخرید برای جلو و عقب ، اگر راقب به تعویض پخش نیستید .
دو جفت e6x هلیکس پیشنهاد میشه .

بیس زیاد مهم نیست
اینتره دیگه ! البته 40م براش دادن که اینقدر نمیرزه . بنظرم نخریدیمش زیاد بد نشد .
بله پیدا میشه ، اما جای فابریک پراید 10 سانته ، بنظرم ارزش هزینه برای کامپ نداره اگر اسرار به جای فابریک دارید .
اگر پرایدتون قدیمیه ، (مدل رو دری هاش ازین جدید ها نیست) ، میتونید روی در کیک پنل اضافه کنید ، و کامپ 16 سانتی استفاده کنید .
در غیر اینصورت من میگم 160ت بدید و e4x هلیکس رو بگیرید . کمک میکنه صدای جلو داشته باشید ، صدا توی اتاق فراگیر بشه و کیفیت خوبیم داره .
اما خوب این بیشتر به عنوان میدرنج عمل میکنه ، یعنی انتظار بیس ازش نداشته باش ، اما صدای اتاق رو پر میکنه که تو لذت موسیقی به شدت تاثیر گذاره ، یعنی مهمترین استیج ، استیج جلو هست .

Samfoni
22-06-2015, 00:00
سلام دوستان

من ميخوام يه پخش فلش خور و CD خور با کيفيت شفاف در حدود قيمت 230 تومان واسه ماشينم (206) بخرم...(اگه ممکنه يه چندتا پخش ديگه توي همين رنج قيمت علاوه بر CD و فلش خور بودن , بلوتوث هم داشته باشه معرفي کنيد)

چندتا سوال داشتم...چون هيچ تخصصي توي اين موارد ندارم لطفا کامل راهنمايي کنيد...ممنون ميشم

1- کدوم مارک بهتره؟ JVC يا Pioneer یا Alpine ؟ (یه جا خوندم با کیفیت ترین صدا رو Alpine داره راسته؟)

2- پورت AUX براي وصل شدن موبايل به پخش هست؟

3- در بيشتر مشخصات پخش ها نوشته شده از فرمت MP3 و WMA و غيره...پشتيباني ميشه !!! ميخواستم بدونم از فرمت MPEG-4 Audio يا به مخفف M4A پشتيباني نميکنه؟
(چون من بيشتر آهنگ هاي خارجي گوش ميدم...و بيشتر آهنگ هام با فرمت M4A هست...چون اين فرمت ITunes هست و از MP3 با کيفيت تره)

4- توي بعضي از مشخصات پخش ها نوشته شده سازگار با سيستم عامل اندرويد و IOS ---> يعني ميشه با بلوتوث به پخش وصل شد؟

arial_moho
22-06-2015, 07:40
یک عکسی ازشون میگیری و اجزای سیستم فعلیتونو بگید ! چون تعریفتون یکم گمراه کنندست .

سیستم صوتی داشبورد جدیدای پارس و 405 که خیلی داغونه و قابلیت تعویض با مدل مرغوب بازار رو نداره !
سیستم صوتی دنا رو نمیدونم ، اما اگر قابل تعویض با مدل خوب باشه ، صبر کنید و حدود 1ت بدید برای یک پخش 2دین خوب .
مهمترین رکن تو سیستم اول پخش هست ، بعد بقیه اجزا . حالا مهم نیست که ولوم دادن براتون مهم هست یا نیست ، اون صدای اصلی رو پخش تولید میکنه ، آمپ تقویت میکنه و باندا پخش میکنن !
ضمنا الان که عکسا رو دیدم بنظرم اصلا اونجا توییتری وجود نداره ، چون خیلی تخت طراحی شده ، و برای جا دادن توییتر کمی باید بر آمدگی بیشتری میداشت . حالا اون قاب رو اگر بتونید باز کنید (اگر تجربه ندارید به شخص با تجربه بدید) و نگاه کنید ببینید اصلا چیزی هست !
بنظرم با این هزینه میتونید 2 جفت کواک خوب هم بخرید برای جلو و عقب ، اگر راقب به تعویض پخش نیستید .
دو جفت e6x هلیکس پیشنهاد میشه .

اینکه ضبط تاثیر خیلی زیادی تو کیفیت صدای خروجی داره هیچ شکی توش نیست. اما برای ماشینی مثل دنا که جدید اومده و هیچیش هنوز پیدا نمیشه یکم محدود کننده ست. نه برای ضبطش قاب فابریک اومده و نه برای کنترل های روی فرمونش اینترفیس. سیستم صوتی شو نگاه کردم اسپیکرهای کار گذاشته عینا مدلیه که برای 206 کار کردن. و در داخل قاب آینه شم دوتا توییتر کوچیک کار شده.
این پیشنهاد شما نظر خود منم بود که از برند هلیکس کار کنم. یکی از دوستان از برند BLAM رو به من پیشنهاد داد. میخواستم کیفیت کارهای این برند رو نصبت به برند های شناخته شده تر مثل هلیکس و .... بدونم.
با تشکر

r0ss0neri
22-06-2015, 11:55
سلام دوستان

من ميخوام يه پخش فلش خور و CD خور با کيفيت شفاف در حدود قيمت 230 تومان واسه ماشينم (206) بخرم...(اگه ممکنه يه چندتا پخش ديگه توي همين رنج قيمت علاوه بر CD و فلش خور بودن , بلوتوث هم داشته باشه معرفي کنيد)

چندتا سوال داشتم...چون هيچ تخصصي توي اين موارد ندارم لطفا کامل راهنمايي کنيد...ممنون ميشم

1- کدوم مارک بهتره؟ JVC يا Pioneer یا Alpine ؟ (یه جا خوندم با کیفیت ترین صدا رو Alpine داره راسته؟)

3- در بيشتر مشخصات پخش ها نوشته شده از فرمت MP3 و WMA و غيره...پشتيباني ميشه !!! ميخواستم بدونم از فرمت MPEG-4 Audio يا به مخفف M4A پشتيباني نميکنه؟
(چون من بيشتر آهنگ هاي خارجي گوش ميدم...و بيشتر آهنگ هام با فرمت M4A هست...چون اين فرمت ITunes هست و از MP3 با کيفيت تره)

4- توي بعضي از مشخصات پخش ها نوشته شده سازگار با سيستم عامل اندرويد و IOS ---> يعني ميشه با بلوتوث به پخش وصل شد؟

من نمیدونم چی بهت پیشنهاد بدم با این قیمت ولی جواب بعضی سوالاتتونو میدم .

2.پورت aux برای اتصال هر دستگاه صوتی که این خروجی رو داشته باشه استفاده میشه . موبایل ، MP3 پلیر و ...

3.باید فرمت aac رو بتونه دیکود و پخش کنه .

4.به این صورته که گوشی رو با USB به پخش وصل میکنی و با پخش میتونی آهنگای روی گوشی رو کنترل و پخش کنی (آیفون و آیپاد) .

اینکه ضبط تاثیر خیلی زیادی تو کیفیت صدای خروجی داره هیچ شکی توش نیست. اما برای ماشینی مثل دنا که جدید اومده و هیچیش هنوز پیدا نمیشه یکم محدود کننده ست. نه برای ضبطش قاب فابریک اومده و نه برای کنترل های روی فرمونش اینترفیس. سیستم صوتی شو نگاه کردم اسپیکرهای کار گذاشته عینا مدلیه که برای 206 کار کردن. و در داخل قاب آینه شم دوتا توییتر کوچیک کار شده.
این پیشنهاد شما نظر خود منم بود که از برند هلیکس کار کنم. یکی از دوستان از برند BLAM رو به من پیشنهاد داد. میخواستم کیفیت کارهای این برند رو نصبت به برند های شناخته شده تر مثل هلیکس و .... بدونم.
با تشکر
بنظر من از برند هلیکس استفاده کنید .

najee
22-06-2015, 11:58
سلام دوستان

تو این رنج قیمت هر پخشی بگیرید تقریبا مث همه.
ولی اگه بدون آمپ استفاده میکنید به نظر من حتما کنوود بردارید ولی اگه با آمپ بسته میشه پایونیر تو این رنج بهتره آلپاینم فکر نمیکنم تو این رنج قیمت داشته باشه .
2)بله
3)خیر
4)بله فقط با این قیمت بلوتوث دار نمیشه

saeid 22
22-06-2015, 12:15
سلام
یک مشورت در مورد تنظیم گین با شما داشتم ضبط 456 کنوود باند t686 و 5602 پایونیر
آقا ملاک تنظیم گین چطوره من الان تنظیمات ضبط رو بزارم رو فلت و ولوم 30 و موزیکم بیس نداشته باشه صدا خیلی صافه و میتونم گین رو زیاد کنم ولی بعد تنظیم گین تنظیمات خودم رو میزارم مثلا لودنس و بیس بوست رو زیاد می کنم تو ولوم بالا صدا خراب میشه حالا میخواستم بدونم کلا جنس کواکسیال اینطوریه که هم نمی تونه خوب بیس بزنه و صدای خواننده رو خوب پخش کنه یا نه به این میگن دیستورت صدا و گین باید بیاد پایین وگرنه باند آسیب می بینه؟ من الان گینم یک سوم بازه من بخاطر همین موضوع گین رو زیاد بالا نبردم؟یا اینکه خود ضبط 2.5 ولتی هستش کم میاره و دیستورت ایجاد میکنه؟
ممنون میشم توضیح کاملی بدید با تشکر

hamidR15
22-06-2015, 13:53
سلام
آقا ملاک تنظیم گین چطوره من الان تنظیمات ضبط رو بزارم رو فلت و ولوم 30 و موزیکم بیس نداشته باشه صدا خیلی صافه و میتونم گین رو زیاد کنم ولی بعد تنظیم گین تنظیمات خودم رو میزارم مثلا لودنس و بیس بوست رو زیاد می کنم تو ولوم بالا صدا خراب میشه حالا میخواستم بدونم کلا جنس کواکسیال اینطوریه که هم نمی تونه خوب بیس بزنه و صدای خواننده رو خوب پخش کنه یا نه به این میگن دیستورت صدا و گین باید بیاد پایین وگرنه باند آسیب می بینه؟ من الان گینم یک سوم بازه من بخاطر همین موضوع گین رو زیاد بالا نبردم؟یا اینکه خود ضبط 2.5 ولتی هستش کم میاره و دیستورت ایجاد میکنه؟
سلام
پست شماره 17 تاپیک زیر رو مطالعه نمائید:
چند توصيه و اصطلاح در مورد سيستمهاي صوتي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

r0ss0neri
22-06-2015, 13:57
سلام

بلاخره هر باندی آستانه تحمل داره و ازونجا به بعد دیستورت میشه .
پیشنهاد من اینه که از بیس بوست و لادنس اصلا استفاده نکنی !
بیشترین توان رو با آمپ بده ، همینطور منظور از اینک بعدا تنظیم کنید ، اینه که شما اکولایزر رو باب میل خودتون تنظیم کنید تا صدایی که دوست دارید بگیرید .
ضمنا HPF رو Through کن ، بیس بیشتری میگیری .

saeedsh7j
22-06-2015, 15:16
سلام. دوستان ساب dragster dwb 125 چه طوره؟ این بهتره یا 3010 کنوود؟ برای طاقچه میخوام

امپ کنوود 847 میتونه این ساب و با باند هلیکس 69 راه اندازی کنه؟

r0ss0neri
23-06-2015, 00:32
سلام. دوستان ساب dragster dwb 125 چه طوره؟ این بهتره یا 3010 کنوود؟ برای طاقچه میخوام

ساب درگ استر رو نمیدونم توانش چقدره ، اما این کنوود 3010 ، 200 ار ام اس هست که بریج 847 میتونه 180 وات بده .
پس برای ساب 3010 و اسپیکر e69 مناسبه .

hamidR15
23-06-2015, 00:45

سلام
ساب درگ صداش بهتره.البته نه خیلی ولی خب به مقدار بهتره.البته کلا ساب رو طاقچه بازده ش کاهش پیدا میکنه.
بله با 847 هر دو رو میشه درایو کرد.

امير موسر
23-06-2015, 15:28
سلام !

میخوام تا 200.000 تومن ( حداکثر ) به جفت باند خوب بگیرم و شاید در آینده یه آمپی هم اضاه کردم بهش ! چی پیشنهاد میکنید !؟

6965V2 ؟!

ویرایش : در حال حاضر باند پایین رو دارم روی ماشین ! باند جدید رو میتونم جایگزین این باند بکنم یا سوراخ کاری و ... میخواد دوباره !؟ جای پیچاشون مثل همه ؟!

ممنون .

mmohammadesadeghi
23-06-2015, 17:39
سلام دوستان اگر ممکنه میخواستم یه مقایسه هم توی کیفیت ساخت و هم توی کیفیت صدایی و خوش صدا بودن این دو کامپ انجام بدین و اگر ممکنه بفرمایید صدای کدوم عامه پسندتره راستی کدوم یکی یه کوچولو بیس قویتری داره ممنون
ادیوسان مدل av k6 و گلیدن مدل sqx 165
:n16:

hamidR15
24-06-2015, 01:12
سلام !

میخوام تا 200.000 تومن ( حداکثر ) به جفت باند خوب بگیرم و شاید در آینده یه آمپی هم اضاه کردم بهش ! چی پیشنهاد میکنید !؟

6965V2 ؟!

ویرایش : در حال حاضر باند پایین رو دارم روی ماشین ! باند جدید رو میتونم جایگزین این باند بکنم یا سوراخ کاری و ... میخواد دوباره !؟ جای پیچاشون مثل همه ؟!

ممنون .
سلام
تو این رنج همین 6965V2 گزینه خوبیه امیر جان.

سلام دوستان اگر ممکنه میخواستم یه مقایسه هم توی کیفیت ساخت و هم توی کیفیت صدایی و خوش صدا بودن این دو کامپ انجام بدین و اگر ممکنه بفرمایید صدای کدوم عامه پسندتره راستی کدوم یکی یه کوچولو بیس قویتری داره ممنون
سلام
من صدای k6 روئ نشنیدم ولی امیر حسین داره میاد توضیح میده میگه مید بیس ضعیفی داره و بیشتر ووکال خوبی داره.
SQX رو من با ML75.4 و پخش 9887 شنیدم خیلی خوشم اومد. مید بیس خوب ووکال معقول و تویترهای مناسبی داره. از اون بهتر SQL165 هست که برای دوستانی که دنبال قدرت بیشتر هستند کاملا توصیه میشه.

ali.a.1367.aa
24-06-2015, 01:22
سلام به همه
یه سوال می خواستم بدونم بین این سه تا باند کدوم بهتره 6975v2 6995پایونیر و718کنوود ممنون می شم اگه مقایسه کنید

sezar77
24-06-2015, 08:39
سلام خدمت دوستان گل بخصوص حمید جان نازنین :n16:
حمید جان نظرتون راجع به کامپ DLC-166R الپاین سری DDLINEAR چیه؟ و کارکردش چند فی میخوره؟:n13:

bahalbf
24-06-2015, 12:20
با سلام خدمت اساتید
سیستم من 3650پایونر باندgt5938 جی بی ال ساب 3013 امپ 8401کنوود لطفا برای بهتر شدن سیستم راهنمایی بفرمایید -ماشین هاچ بک ساب رو تاقچه

:n35:

hamidR15
24-06-2015, 12:55
سلام به همه
یه سوال می خواستم بدونم بین این سه تا باند کدوم بهتره 6975v2 6995پایونیر و718کنوود ممنون می شم اگه مقایسه کنید
سلام
6975V2
6965V2
718 رو اصلا پیشنهاد نمیکنم.کیفیت صدای خوبی نداره نه تویتر نه میدرنج اصلا. ضمنا در طول کارکرد افت صدا هم پیدا مکینه.

سلام خدمت دوستان گل بخصوص حمید جان نازنین :n16:
حمید جان نظرتون راجع به کامپ DLC-166R الپاین سری DDLINEAR چیه؟ و کارکردش چند فی میخوره؟:n13:
سلام محبت داری ممنونم.:n40:
جزو کامپوننتهای SQ آلپاین هست. کیفیت صدای خوبی داره دیتیل بسیار بالا.فقط خیلی ضعیفه و نمیشه بهش فشار آورد. میدبیس اصلا نداره اما میدرنج و های رنجش فوق ااعاده هست.
حدود 350 ارزش داره

با سلام خدمت اساتید
سیستم من 3650پایونر باندgt5938 جی بی ال ساب 3013 امپ 8401کنوود لطفا برای بهتر شدن سیستم راهنمایی بفرمایید -ماشین هاچ بک ساب رو تاقچه

:n35:
سلام دوست خوبم. به انجمن خودتون خوش آمدید:n16:
الان از چی ناراضی هستین؟
بیس کمه؟
تفکیک صدا ندارید؟
حجم صداتون کمه؟
لطفا بفرمائید چه توقعی از سیستم دارین

bahalbf
24-06-2015, 13:02
با تشکر از توجه دوست خوبم
بیس تا ولم 30 خوبه ولی به با لا خارج میزنه صدا تو جاده خیلی کمه - اصلا سیستم انگار مچ نیست من اماتور هستم و این سیستم رو یک نصاب برام بسته بجز ضبط بقیش رو پیشنهاد اون بوده نزدیک 1.5پیادم کرده ولی راضی کننده نیست
باند بدون ساب صداش خوبه
الان قصد دارم یک قطعه از این پازل و عوض کنم تا صدای خیلی بهتری داشته باشم ولی نمیدونم مشکل صدا از کجاست اگه راهنمایی بفرمایید سیستم کدوم قسمتاش مشکل داره وچگونه می تونم رفعش کنم
:n01:

ali.a.1367.aa
24-06-2015, 13:08
حمید جان مرسی از راهنماییتون می شه نظرتون در مورد 6995 هم بفرمایید بعضیا می گن از 6975v2 بهتر

MR.Alone
24-06-2015, 20:57
حمید جان مرسی از راهنماییتون می شه نظرتون در مورد 6995 هم بفرمایید بعضیا می گن از 6975v2 بهتر

من صدای هر دو رو گوش دادم

بلندی صدا کاملا در یک اندازه - کیفیت در یک اندازه

فقط و فقط تنها تفاوتش بیس بیشتر 6975 هست که اگر ساب میبندید اصلا بهش احتیاجی ندارید.

من با اینکه 6995 بستم ولی دلم E69X هلیکس رو میخواد از بس بچه ها تعریف میکنن :D

انشاالله ردش کنم هلیکس میگیرم ولی الانم راضیم

M.Amorous
24-06-2015, 21:22
سلام دوستان برای یه جفت کواک و ساب. P1 rockford fosgate یه آمپ چهار کانال خوب میخوام چی پیشنهاد میدید؟

zangetso
24-06-2015, 23:59
سلام به اقا حمید گل اقا من یه سوال داشتم این کامپ t8652 mtx خوبه ایا ؟ قیمت دارید ؟
همچنین این t8693 باند خوبی هست صداش کیفیتی هست یا قدرتی ؟

hamidR15
25-06-2015, 03:06
با تشکر از توجه دوست خوبم
بیس تا ولم 30 خوبه ولی به با لا خارج میزنه صدا تو جاده خیلی کمه - اصلا سیستم انگار مچ نیست من اماتور هستم و این سیستم رو یک نصاب برام بسته بجز ضبط بقیش رو پیشنهاد اون بوده نزدیک 1.5پیادم کرده ولی راضی کننده نیست
باند بدون ساب صداش خوبه
الان قصد دارم یک قطعه از این پازل و عوض کنم تا صدای خیلی بهتری داشته باشم ولی نمیدونم مشکل صدا از کجاست اگه راهنمایی بفرمایید سیستم کدوم قسمتاش مشکل داره وچگونه می تونم رفعش کنم
:n01:
سلام
اگر ماشینتون 206 هست من پیشنهحتما برای استیج جلو یک جفت کامپوننت خوب یا یه کواکسیال خوب تهیه کنید.حتما این کار رو بکنید.ولی اگر پراید هست باید هزینه کیک پنل روی درها رو هم بپردازید چون سایز 16 رو نمیشه رو در نصب کرد نه اینکه نشه رودری باید برش بخوره.اگر میتونید که چه بهتر.

6975 حجم بیس بیشتری داره.همونی که دوستمون گفتن.اگر بیس قدرتمند دوست دارید 7158 از هر دو بهتر هست.

سلام دوستان برای یه جفت کواک و ساب. P1 rockford fosgate یه آمپ چهار کانال خوب میخوام چی پیشنهاد میدید؟
سلام
هزینه؟

سلام به اقا حمید گل اقا من یه سوال داشتم این کامپ t8652 mtx خوبه ایا ؟ قیمت دارید ؟
همچنین این t8693 باند خوبی هست صداش کیفیتی هست یا قدرتی ؟
سلام خیلی ممنونم از لطفتون
من صدای کامپش رو نشنیدم ولی سریه 8 تاندر کلا صداش خوبه.
8693 رو اگر آمپ خوب بهش وصل کنی بله صدای خوبه.بیشتر قدرتی هست.
قیمت T8652 هست 815
قیمت T8693 هم 665 تومن

amirhosein72
25-06-2015, 12:29

سلام دوسته من .
من k6 دارم صداش خیلی باز و میدرنج و وکال و به خصوص تیوتر خیلی خوش صدایی داره صدا کاملا فلت هستش و هیچ هیجانی تو صدا نداری یعنی تو ولوم بالا هیچگونه اذیتت نمیکنه کیفیت ساختش هم خوبه نسبت به بقیه اما میدبیسش زیاد جالب نیس.
من صدای sqx رو نشنیدم.
اگه باکس داری و انتظارت از کامپ وکال و میدرنج خوب باشه واقعا حرف نداره اما اگه میدبیس میخوای تعطیل :n02:

kingm2
25-06-2015, 13:19
سلام . کدوم یکی از این 2 سیستم رو پیشنهاد میکنید واسه پراید ؟

پخش x400 - آمپ کنوود 8400 - ساب هلیکس مچ MW 12W-D - طاقچه کواک هلیکس e69x - جلو هلیکس e4x بدون اتصال به امپ

پخش x400 - آمپ کنوود 8400 - ساب هلیکس مچ MW 12W-D - طاقچه کامپ هلیکس e62c - جلو هلیکس e4x بدون اتصال به امپ

اگه واسه هرکدوم پیشنهاد دیگه ای هم دارید بگید لطفا
ممنون .

hamidR15
25-06-2015, 15:27
سلام . کدوم یکی از این 2 سیستم رو پیشنهاد میکنید واسه پراید ؟

پخش x400 - آمپ کنوود 8400 - ساب هلیکس مچ MW 12W-D - طاقچه کواک هلیکس e69x - جلو هلیکس e4x بدون اتصال به امپ

پخش x400 - آمپ کنوود 8400 - ساب هلیکس مچ MW 12W-D - طاقچه کامپ هلیکس e62c - جلو هلیکس e4x بدون اتصال به امپ

اگه واسه هرکدوم پیشنهاد دیگه ای هم دارید بگید لطفا
ممنون .
سلام
در حال حاضر کامپ سریه اسپریت شرکت و نمایندگیها موجود ندارم. باید صبر کنید تا آخر تیر ماه.
ولی اگر میتونستید جلو رو کامپ E62C نصب کنید بهتر از عقب بود.
در هر صورت با توجه به داشتم ساب ووفر در پروژه تون فکر کنم وجود کامپوننت بیشتر احساس میشه تا کواکسیال 9*6

امير موسر
25-06-2015, 15:45
امروز موفق شدم آخرین 6965V2 هفترو بخرم !!
حمید خان هم خیلی اذیت کردم دیروز .
خودم نصبشون کردم . :n02: 4تا پیچ بود همش .

فقط اساتید صداش خوبه ؟! چون اصلا از تظمیات پخشه سر در میارم ! تنظیمات خاصی داره که صداش بهتر بشه !؟

najee
25-06-2015, 17:29
حمیدجان من با پخشx400اصلا حال نکردم صدام خیلی خفه اس کلی از آهنگهاپخش نمیشه واقعا هرکدوم ازدوستام پخش پایونیردارن صدای پایونیرو بیشتر میپسنذم اصلا پخشهای کنوود آهنگهای ریزو پخش نمیکنه واقعیتشم من تاحالا کسی روندیدم که سیستم خوب داشته باشه ولی پخشش کنوود باشه اکثراپایونیرن
میخوام با3750پایونیر عوضش کنم به نظرت کارعاقلانه ای میکنمدآخه3750همیه خروجی کمتر داره هم خروجی هاش2ولت توصداتاثیرداره.؟

r0ss0neri
25-06-2015, 17:45

فقط اساتید صداش خوبه ؟! چون اصلا از تظمیات پخشه سر در میارم ! تنظیمات خاصی داره که صداش بهتر بشه !؟

الان ساب ووفر و آمپ ندارید ؟
بنظرم hpf رو روی 80 بزارید و کمی بیس رو کم کنید ، یک مقدار بیستون بیشتره صدای ووکاله ! البته سلیقه ای هست .
بنظر من اکولایزرتون هم باند 3 رو 3 تا زیاد کنی ، باند 4 رو 1 ،
صدا بهتر میشه .

حمیدجان من با پخشx400اصلا حال نکردم صدام خیلی خفه اس کلی از آهنگهاپخش نمیشه واقعا هرکدوم ازدوستام پخش پایونیردارن صدای پایونیرو بیشتر میپسنذم اصلا پخشهای کنوود آهنگهای ریزو پخش نمیکنه واقعیتشم من تاحالا کسی روندیدم که سیستم خوب داشته باشه ولی پخشش کنوود باشه اکثراپایونیرن
میخوام با3750پایونیر عوضش کنم به نظرت کارعاقلانه ای میکنمدآخه3750همیه خروجی کمتر داره هم خروجی هاش2ولت توصداتاثیرداره.؟

بنظر من کیفیتش عالیه ، اما فیلترای HPF و LPF ــش ناقصه و زیر 100 نداره ، صداش کمی بمه و توی صدا های تیس تیس و ریز موسیقی هم حرفی برا گفتن نداره ، فقط صدای گرم و با کیفیتی داره .
من خودم الان پایونییر 5850MPH قدیمی دارم ، بنظرم صداش بهتر از پایونییر های الانه !
بنظر من آلپاین 141 رو امتحان کن . من صدای آلپاین 148 رو شنیدم ، تفکیک صدای بالایی داره .

najee
25-06-2015, 18:07
آخه اصلا صدای ریز وتیس تیس از تیوترهای باندا در نمیاد قط یکم وقتی ولوم میره بالا نزدیک 30تازه صدای تیوترها درمیاد کلا تیس تیس ومیدرنجش تعطیله من نمیدونم چرا انقدر ازx400تعریف میشه صدای پخش و هرچی زیاد میکنی اصلا صدای تیس تیس یا سنج وصدای ریز از ماشین بیرون نمیاد فقط صدای بلند میشه و صدای بیس و صدای خواننده میاد.

najee
25-06-2015, 18:12
منطقی هم که بخوای حساب کنی 3750پایونیر وقتی یه خروجی کمترداره یه پورت یو اس بی کمتر داره وخروجی های 2ولت در برابر4ولتx400داره ولی با همون قیمت خوب باید خیلی بهتر از کنوود باشه که بااینهمه امکانات کمتر تازه هم قیمت مدل کنوود خودشه .
یه همچین امکاناتی روی پایونیر برابراست با مدل8750با قیمت500تومن که حدود200تومن از x400گرونتر میشه خب یه جای کار میلنگه دیگه نمیشه که :n03::n04:

hamidR15
25-06-2015, 18:41

سلام ناجی جان.
اینطورا هم که میگی نیست.البته در مقابل آلپاین مسلما از نظر صدای های رنج حرفی برای گفتن نداره نه کن وود نه پایونیر.ولی اینم که اصلا تریبل نباشه به نظر من اینطور نیست.جنس صدای پایونیر جدیدا کلا تیزه یعنی تویتر بر ووفر و میدرنج می چربه.
باید کمی با هاش ور بری.در حالت فلت ممکنه راضیتون نکنه.
ضمنا میتونه از تویتر اسپیکر باشه سالمه ؟نپریده؟
مثبت و منفی ها رو صحیح وصل کردی؟
الان اسپیکرت چیه؟
و در آخر این رو هم قبول کنیم که صدا کاملا سلیقه ای هست.

امير موسر
25-06-2015, 20:02
الان ساب ووفر و آمپ ندارید ؟
بنظرم hpf رو روی 80 بزارید و کمی بیس رو کم کنید ، یک مقدار بیستون بیشتره صدای ووکاله ! البته سلیقه ای هست .
بنظر من اکولایزرتون هم باند 3 رو 3 تا زیاد کنی ، باند 4 رو 1 ،
صدا بهتر میشه .

نه ساب نه آمپ !
HPF رو گذاشتم رو 80 کلا OFF بود ! بیس کمتر شد ! -12 و -24 چیه ؟!! SLA چیه ؟! S RTRV چیه !؟ LOUDNESS هم گذاشتم LOW ! ساب هم که OFF و یکی دوتا چیز دیگه هم داشت !

منم اولش میخواستم پخش بگیرم بچه ها گفتن کنوود بگیر ! گرفتم صداش خوب بود ولی اصلا بیس نداشت آهنگها ، بقیه چیزاش خوب بود ! خلاصه پخشم مشکلی داشت با پایونیر عوضش کردم که انصافا این صداش قشنگتره از نظر من ! تنظیماتشم بیشتره برای صدا !

r0ss0neri
25-06-2015, 20:44
نه ساب نه آمپ !
HPF رو گذاشتم رو 80 کلا OFF بود ! بیس کمتر شد ! -12 و -24 چیه ؟!! SLA چیه ؟! S RTRV چیه !؟ LOUDNESS هم گذاشتم LOW ! ساب هم که OFF و یکی دوتا چیز دیگه هم داشت !

منم اولش میخواستم پخش بگیرم بچه ها گفتن کنوود بگیر ! گرفتم صداش خوب بود ولی اصلا بیس نداشت آهنگها ، بقیه چیزاش خوب بود ! خلاصه پخشم مشکلی داشت با پایونیر عوضش کردم که انصافا این صداش قشنگتره از نظر من ! تنظیماتشم بیشتره برای صدا !
بیس کمتر میشه ، ولی صدا تمیزتر میشه بخصوص تو ولوم بالا .
-12 و -24 ، شیب کات فرکانسی هست که همین -12 بهتره .
sla ، میدونم حجم صدا رو زیاد میکنه ، ولی از کیفیت کمی کاسته میشه .
لادنس هم که مید یا لو باشه خوبه .
s rtrv هم روی 2 بزار .

فکر میکنم الان باید صدای مناسبی بگیری . اکولایزر هم البته دست خودته ولی اونطوری که گفتم تنظیم کنی ، صدای خوبی میگیری ... (از روی تجربه میگم البته و سلیقه صدایی خودم) .

amir_9
25-06-2015, 21:27

سلام عزیز من یه سری چیزا میگم فقط برحسب تجربه امیدوارم صدات بهتر بشه :n16:
Setting > Audio < EQ Setting < Custom2
8k برای تریبل هستش به نظر من روی +3 یا +4 بزار
بعدی 3.15k هستش که تیزی صداست اونم رو +1 یا +2 بزار
بعدی 1.25K هستش که صدای خواننده هست (سلیقه ای ولی معمولا رو 0 میذارن)
بعدی 315 هستش که اونم گرمی صداست (صدا رو بم میکنه این و بزار -2)
و در آخر هم 100 هستش که بیس اصلی هست ( باید بین این و HPF یه تناسبی ایجاد کنی مثلا اگه HPF رو کلا off کنی بیس باندت ویبره ای میشه در نتیجه باید اکولایزر 100 رو کم کنی،ولی از اونور اگه HPF رو مثلا بزاری روی 160 باید بیای از اینور 100 رو بزاری رو +3 یا +4 که بیس تقه ای میشه)
(البته ممکنه این فرکانس ها روی ظبط شما تغییر کنه ولی شما سعی کن نزدیکترین فرکانس هارو با اینا تطبیق بدی)
SLAهم بزار روی 0 یا -1 که بیشتر بتونی ولوم رو بالا و پایین کنی
Strv هم روی 2 بزار
Loudnees هم بزار روی High یا Mid (اگه رو High باشه تریبل مید و بیس همه یه lvl بالاتر میرن و صدا بازتر میشه)

kingm2
25-06-2015, 21:48
سلام
در حال حاضر کامپ سریه اسپریت شرکت و نمایندگیها موجود ندارم. باید صبر کنید تا آخر تیر ماه.
ولی اگر میتونستید جلو رو کامپ E62C نصب کنید بهتر از عقب بود.
در هر صورت با توجه به داشتم ساب ووفر در پروژه تون فکر کنم وجود کامپوننت بیشتر احساس میشه تا کواکسیال 9*6

به نظر شما همه ی اجزای این سیستم با هم هماهنگه ؟ یا جایگزین بهتری هم هست ؟

Ship Storm
25-06-2015, 22:13
سلام
یک پخش مدل Maxeeder MX-2710 خریدم واسه پژو 405 ولی نمیدونم چرا بیس نداره ، تنظیماتش رو هم گذاشتم رو حداکثر ولی بازم فایده نداشت بیس خیلی کمه ،باندهای عقب هم پایونر هست ، خواستم ببینم مشکل از کجا میتونه باشه ؟ آیا باید باندها رو عوض کنم؟ آیا باید آمپلی بخرم ؟ آیا باید ساب بندازم ؟
خلاصه راهنمایی کنید چکار کنم
ممنون

najee
25-06-2015, 22:44
سلام ناجی جان.
اینطورا هم که میگی نیست.البته در مقابل آلپاین مسلما از نظر صدای های رنج حرفی برای گفتن نداره نه کن وود نه پایونیر.ولی اینم که اصلا تریبل نباشه به نظر من اینطور نیست.جنس صدای پایونیر جدیدا کلا تیزه یعنی تویتر بر ووفر و میدرنج می چربه.
باید کمی با هاش ور بری.در حالت فلت ممکنه راضیتون نکنه.
ضمنا میتونه از تویتر اسپیکر باشه سالمه ؟نپریده؟
مثبت و منفی ها رو صحیح وصل کردی؟
الان اسپیکرت چیه؟
و در آخر این رو هم قبول کنیم که صدا کاملا سلیقه ای هست.

حمید آقا باندام6995پایونیر واز سالم بودن تیوترها کاملا مطمئنم چون من همین پخش و با6995کنوودم تست کردم صدای تیوترهاش در نمی اومد ولی وقتی وصل کردم به یه پخش پایونیر اندازه دوجفت تیوترs20صداگرفتم ازش.میدرنج خیلی ضعیفی هم داره.
ولی به نظر من اگه صدا تیز باشه میشه کمش کرد ولی صدای بم و چجوری میشه باز کرد صدای کنوود x400خیلی خفه اس نمیدونم شاید مال من اشکالی داره ولی فکر نمیکنم از یه آهنکی که که پخش میشه و چند ده نوع ساز توش بکاررفته فقط یه بیس شو پخش میکنه با یه صدای خواننده اونم نه به طور واضح ویه صدای دلنگ دلنگ که همه اینا هم داخل ماشین میشه شنید بیرون ماشین که همینارو هم نداره.

najee
25-06-2015, 22:46
یه چیزی یادم رفت بگم که من حتی یه جفتs20هم بهش وصل کردم توفیقی نکرد

amir_9
25-06-2015, 22:56
حمید آقا باندام6995پایونیر واز سالم بودن تیوترها کاملا مطمئنم چون من همین پخش و با6995کنوودم تست کردم صدای تیوترهاش در نمی اومد ولی وقتی وصل کردم به یه پخش پایونیر اندازه دوجفت تیوترs20صداگرفتم ازش.میدرنج خیلی ضعیفی هم داره.
ولی به نظر من اگه صدا تیز باشه میشه کمش کرد ولی صدای بم و چجوری میشه باز کرد صدای کنوود x400خیلی خفه اس نمیدونم شاید مال من اشکالی داره ولی فکر نمیکنم از یه آهنکی که که پخش میشه و چند ده نوع ساز توش بکاررفته فقط یه بیس شو پخش میکنه با یه صدای خواننده اونم نه به طور واضح ویه صدای دلنگ دلنگ که همه اینا هم داخل ماشین میشه شنید بیرون ماشین که همینارو هم نداره.

دوست عزیز کلا پخش های کنوود به همین شکل هستن اصلا صدای بازی ندارن(حتی 7056)،معمولا گوش ما ایرانی ها به صداهای پایونیری عادت داره :n02:شما اگه تو همون رنج میخوای میتونی روی 3750 حساب کنی نگران RC هم نباش میتونی تبدیل بزنی،من خودم با MVH165 یه جفت کاپا یه جفت کامپ با یه ساب گرفتم!

saeedsh7j
25-06-2015, 23:41
سلام دوست عزیز.
منم هفته پیش این پخشو گرفتم با باند هلیکس.
اولش خیلی بم بودن صدا تو ذوقم خورد. این مشکل تو تمام حالت های اکولایزرش هست. ولی اگه دستی بدی مشکلت حل میشه. تنظیمات اینجوری که میگم بده مطمئن باش صدا عالی میشه.
باند یک و دو و سه رو بزار منفی سه
باند چهار مثبت پنج
باند پنج مثبت هشت

امير موسر
26-06-2015, 19:19
بیس کمتر میشه ، ولی صدا تمیزتر میشه بخصوص تو ولوم بالا .
-12 و -24 ، شیب کات فرکانسی هست که همین -12 بهتره .
sla ، میدونم حجم صدا رو زیاد میکنه ، ولی از کیفیت کمی کاسته میشه .
لادنس هم که مید یا لو باشه خوبه .
s rtrv هم روی 2 بزار .

فکر میکنم الان باید صدای مناسبی بگیری . اکولایزر هم البته دست خودته ولی اونطوری که گفتم تنظیم کنی ، صدای خوبی میگیری ... (از روی تجربه میگم البته و سلیقه صدایی خودم) .

سلام عزیز من یه سری چیزا میگم فقط برحسب تجربه امیدوارم صدات بهتر بشه :n16:
Setting > Audio < EQ Setting < Custom2
8k برای تریبل هستش به نظر من روی +3 یا +4 بزار
بعدی 3.15k هستش که تیزی صداست اونم رو +1 یا +2 بزار
بعدی 1.25K هستش که صدای خواننده هست (سلیقه ای ولی معمولا رو 0 میذارن)
بعدی 315 هستش که اونم گرمی صداست (صدا رو بم میکنه این و بزار -2)
و در آخر هم 100 هستش که بیس اصلی هست ( باید بین این و HPF یه تناسبی ایجاد کنی مثلا اگه HPF رو کلا off کنی بیس باندت ویبره ای میشه در نتیجه باید اکولایزر 100 رو کم کنی،ولی از اونور اگه HPF رو مثلا بزاری روی 160 باید بیای از اینور 100 رو بزاری رو +3 یا +4 که بیس تقه ای میشه)
(البته ممکنه این فرکانس ها روی ظبط شما تغییر کنه ولی شما سعی کن نزدیکترین فرکانس هارو با اینا تطبیق بدی)
SLAهم بزار روی 0 یا -1 که بیشتر بتونی ولوم رو بالا و پایین کنی
Strv هم روی 2 بزار
Loudnees هم بزار روی High یا Mid (اگه رو High باشه تریبل مید و بیس همه یه lvl بالاتر میرن و صدا بازتر میشه)

ممنون از شما دوستای عزیز ! این کارایی که گفتید رو تا حدودی انجام دادم صدا خیلی قشنگتر شده ! فقط 3.15 و 1.25 و 315 و 100 نداره پخش من !!
اینارو داره »

80hz
250hz
800hz
2.5khz
8khz

najee
26-06-2015, 21:07
سلام دوست عزیز.
اولش خیلی بم بودن صدا تو ذوقم خورد. این مشکل تو تمام حالت های اکولایزرش هست. ولی اگه دستی بدی مشکلت حل میشه. تنظیمات اینجوری که میگم بده مطمئن باش صدا عالی میشه.
باند یک و دو و سه رو بزار منفی سه
باند چهار مثبت پنج
باند پنج مثبت هشت

دوست عزیز با منفی کردن باهد یک و دو فقط صدای بیس و کم میکنی وحتی رنج صدا هم کمرنگ تر میشه دراصل شما صدای تریبل و نمیتونی بالا ببری فق بیس و کم میکردی.
تنضیمات پخش من به این شکل هست.
باند یک روی +1
باند دو+1
باندسه +5
باند چهارو پنج روی +8
بازم نه تریبل خوبی داره نه میدرنج تازه باندهای شما به نسبت 6995پایونییرخیلی با کیفیت تره

najee
26-06-2015, 21:19
[QUOTE=saeedsh7j;8656091]سلام دوست عزیز.
اولش خیلی بم بودن صدا تو ذوقم خورد. این مشکل تو تمام حالت های اکولایزرش هست. ولی اگه دستی بدی مشکلت حل میشه. تنظیمات اینجوری که میگم بده مطمئن

تازه من باندارو به کراس های آمپ بستم وکوچکترین بیس تو باندا نمیره که هیچ تمام فرکانسهی پایین وبستم وبلعکس hpfتاآخر باز کردم نهایت تیزی صدارو بگیرم بازم فقط تو اتاق بدک نیست ولی بیرون ماشین خبری نیست حتی یک ذره

aiza1372
27-06-2015, 00:10
درود
آقا حمید احوالاتـــــ ؟
آقا حمید بعد انتخاب کامپ که شد sqx ، میرم سراغ ووفر !
شما چی پیشنهاد میدی ؟ تا 800 !
وسوسه شدم برا خرید swr 12 !
شما صداشو شنیدی ؟ لو و کیکش چطوره ؟
1000 تا رو میتونه تحمل کنه ؟
پیشنهاد خودتون چیه ؟
یاعلیـ

amir_9
27-06-2015, 00:21
ممنون از شما دوستای عزیز ! این کارایی که گفتید رو تا حدودی انجام دادم صدا خیلی قشنگتر شده ! فقط 3.15 و 1.25 و 315 و 100 نداره پخش من !!
اینارو داره »

80hz
250hz
800hz
2.5khz
8khz
خواهش میکنم بله گفتم که ممکنه این اعداد روی ضبط شما تغییر کنه (شما نزدیک ترین و انتخاب کن) مثلا :
100 میشه 80
315 میشه 250
80 میشه 8 ...

sezar77
27-06-2015, 11:11
سلام حمید جان عزیز؛وقت بخیر و خدا قوت

نظرتون راجع دو کامپ زیر :
k6 ادیسون
DLC-166R الپاین سری DDLINEAR
و اینکه کواک co 609 جایی سراغ ندارید...:n03:

Amir200x
27-06-2015, 13:56
سلام اقا حمید خسته نباشید
می خوام یه سیستم تا 1700000تومان برای پرایدم جمع کنم.یه سیستم مد نظرم هست مشخصاتش و می نویسم لطفا نظر بدید.این امپلی می تونه بطور کامل سابم و راه اندازی کنه؟
یه سیستم هم خودتون تا 1700000تومان پیشنهاد بدید
ممنونم
سیستم مد نظر خودم:
باند:Helix E69X
پخش:Pioneer 9650SD
ساب:Match MW12w-D
آمپلی:Helix MA40fx

hamidR15
27-06-2015, 14:45
درود
آقا حمید احوالاتـــــ ؟
آقا حمید بعد انتخاب کامپ که شد sqx ، میرم سراغ ووفر !
شما چی پیشنهاد میدی ؟ تا 800 !
وسوسه شدم برا خرید swr 12 !
شما صداشو شنیدی ؟ لو و کیکش چطوره ؟
1000 تا رو میتونه تحمل کنه ؟
پیشنهاد خودتون چیه ؟
یاعلیـ
سلام رضا جان.ممنونم شما چطوری؟
بدون شک SQX12Extrim البته ممکنه کمی فی رو بالا ببری.تایپ R هم خوبه ولی 15ش.12 میخوای فقط SQX12

سلام حمید جان عزیز؛وقت بخیر و خدا قوت
نظرتون راجع دو کامپ زیر :
k6 ادیسون
DLC-166R الپاین سری DDLINEAR
و اینکه کواک co 609 جایی سراغ ندارید...:n03:
سلام.
در مورد هر دوی اینا یکی دوصفحه قبل صحبت شد. یه سرچ بکن.
CO هم نه سراغ ندارم. دیگههم نمیاد دیسکانت شد.

می خوام یه سیستم تا 1700000تومان برای پرایدم جمع کنم.یه سیستم مد نظرم هست مشخصاتش و می نویسم لطفا نظر بدید.این امپلی می تونه بطور کامل سابم و راه اندازی کنه؟
ممنونم
سیستم مد نظر خودم:
سلام امیر جان. به بخش سیستمهای صوتی خوش آمدین.:n16:
قطعاتتون خوبه ولی ساب رو با هلیکس P12 عوض کن.صداش بهتره.البته بریج MA40 یه خورده کمه.MA10 براش مناسبه
آمپ MA40 الان آکبندش موجود نیست ویترینیش هست 630 تومن ولی اگر عجله نداری شرکت گفته آخر تیر بارشون میرسه.
E69X اگر الان بخواهید یک جفت موجوده 265

petozherver
27-06-2015, 16:26
اساتید یه سوال
اگه یه اهنگ با کیفیت 320 رو با فلش تو پخش پلی کنیم بعد بخوایم ولوم بدیم صدا کم تر از این هست که همون آهنگ 320 رو با سی دی اجرا کنیم؟
پخشمم کنوود X400 هست

NELLY
27-06-2015, 16:29
سلام دوستان

من برای ماشینم میخوام یه سیستم صوتی متوسط رو به بالا با صدای خوب و شفاف ببندم
خودم که تجربه ای در این خصوص ندارم اما یکی از دوستام یه سیستم بهم پیشنهاد داده

Pioneer 2550 UI + Pioneer 6975 + amp JVC

البته باندها و آمپلی رو خودش داره که دست دوم هستن و بهم پیشنهاد داده
مدل آمپلی فایر ور هم نمیدونم ولی میتونم بپرسم

حالا سوالاتم:
ول اینکه لطفا منو در این زمینه راهنمای کنین که آیا این سیستم صوتی چطوره
و دوم اینکه پیشنهاد مناسب تری تو این رنج وجود داره؟

ممنون

ogyanoos
27-06-2015, 17:12
سلام دوستان
لطفا با شناخت و اگاهی که دارید یک نصاب سیستم که حرفه ای و کار بلد باشه از تبریز میخوام معرفی بفرمایید
من 2 سری سیستم تغییر دادم اولی امپش پریمیر بود با یک جفت جی بی ال سنگی و یدونه ساب جی بی ال که صداش خدا بود بیس و کوبش خیلی حال میداد
بعدش با حرف های خیلی از دوستان که استاد ما بودن گفتیم امپ رو عوض کنیم پریمیر رو ردش کردم 12000 بود ( بعد از فروش من رو هوا زدنش :n38: ) یدونه hertz hdp4 خریدم با یک امپ مونو جی بی ال 1201 طرف نصب کردولی با کمال تعجب اون صدای اولی که میکوبید رو نداره و من الان خیلی ناراحتم که پریمیر کجا و اینا کجا !!!! میگم شاید تنظیماتشو نمیتونن به جا بیارن لطفا منو راهنمایی بفرمایید حرف اخرم اینه که پریمیر 12000 باند و سابو میکوبید ولی این امپ های حرفه ای کلا بیس نرم تری میدن و اون کوبش خشک و خشن در کار نیست
با تشکر

hamidR15
28-06-2015, 01:17
اساتید یه سوال
اگه یه اهنگ با کیفیت 320 رو با فلش تو پخش پلی کنیم بعد بخوایم ولوم بدیم صدا کم تر از این هست که همون آهنگ 320 رو با سی دی اجرا کنیم؟
پخشمم کنوود X400 هست
سلام مظاهر جان.
من خودم USB نداشتم تا حالا روی پخشهام که تست کنم ولی شنیدم کیفیت روی CD به مراتب بالاتر از USB هست.حتی با بالاترین بیت ریت.

سلام دوستان
من برای ماشینم میخوام یه سیستم صوتی متوسط رو به بالا با صدای خوب و شفاف ببندم
خودم که تجربه ای در این خصوص ندارم اما یکی از دوستام یه سیستم بهم پیشنهاد داده
Pioneer 2550 UI + Pioneer 6975 + amp JVC
البته باندها و آمپلی رو خودش داره که دست دوم هستن و بهم پیشنهاد داده
مدل آمپلی فایر ور هم نمیدونم ولی میتونم بپرسم
حالا سوالاتم:
ول اینکه لطفا منو در این زمینه راهنمای کنین که آیا این سیستم صوتی چطوره
و دوم اینکه پیشنهاد مناسب تری تو این رنج وجود داره؟
ممنون
سلام دوست من.
قطعاتی که نام بردین جزو قطعات رده پائین و معمولی محسوب میشوند.البته اگر 6975 سریه اول و دوم باشه بد نیس اما میشه قطعات خیلی بهتری نصب کرد و کیفیت صدای بهتری رو دریافت نمود.
1-ابتدا بفرمائید ماشینتون چیه؟
2-حد اکثر توان پرداخت هزینه چقدر هست و آیا امکان افزایش اون هست؟
3-در خرید و تهیه قطعات عجله دارید یا خیر؟

سلام دوستان
لطفا با شناخت و اگاهی که دارید یک نصاب سیستم که حرفه ای و کار بلد باشه از تبریز میخوام معرفی بفرمایید
من 2 سری سیستم تغییر دادم اولی امپش پریمیر بود با یک جفت جی بی ال سنگی و یدونه ساب جی بی ال که صداش خدا بود بیس و کوبش خیلی حال میداد
بعدش با حرف های خیلی از دوستان که استاد ما بودن گفتیم امپ رو عوض کنیم پریمیر رو ردش کردم 12000 بود ( بعد از فروش من رو هوا زدنش :n38: ) یدونه hertz hdp4 خریدم با یک امپ مونو جی بی ال 1201 طرف نصب کردولی با کمال تعجب اون صدای اولی که میکوبید رو نداره و من الان خیلی ناراحتم که پریمیر کجا و اینا کجا !!!! میگم شاید تنظیماتشو نمیتونن به جا بیارن لطفا منو راهنمایی بفرمایید حرف اخرم اینه که پریمیر 12000 باند و سابو میکوبید ولی این امپ های حرفه ای کلا بیس نرم تری میدن و اون کوبش خشک و خشن در کار نیست
با تشکر
سلام
بنده که کسی رو نمیشناسم در تبریز.
آمپ شما مدل PRG-12000 بود؟بدون شک این آمپلیفایر و این مارک یک کالای فیک هست.پریمیر اصل ماله پایونیر ژاپن هست که اینها از روی اون کپی کردن.
اینکه شما صدای آمپ HDP4 که 150 وات RMS روی 4 اهم خروجی میده رو میگید مثل آمپ قبلیتون نیست جای تعجب داره.احتمال قوی مشکل از نصب هست.حتما نصب -مثبت و منفی ترمینال اسپیکرها -میزان گین و فیلترها رو بررسی دقیق بفرمائید.ضمنا اکسسوریتون چه تفاوتی کرده؟آیا کابل برق و منفی همون قبلی هست یا تعویض شده؟سیمهای اسپیکر چطور؟ماشین چی هست؟

najee
28-06-2015, 05:42
اساتید یه سوال
پخشمم کنوود X400 هست

سی دی که هیچ اگه تو 128بیتی همون آهنگم بریزی رو فلش گوش بدی هیچی تغییری احساس نمیکنی خودت امتحان کن میفهمی؟

Amir200x
28-06-2015, 05:42
ممنونم
سیستم مد نظر خودم:

NELLY
28-06-2015, 07:20
سلام دوست من.
قطعاتی که نام بردین جزو قطعات رده پائین و معمولی محسوب میشوند.البته اگر 6975 سریه اول و دوم باشه بد نیس اما میشه قطعات خیلی بهتری نصب کرد و کیفیت صدای بهتری رو دریافت نمود.
1-ابتدا بفرمائید ماشینتون چیه؟
2-حد اکثر توان پرداخت هزینه چقدر هست و آیا امکان افزایش اون هست؟
3-در خرید و تهیه قطعات عجله دارید یا خیر؟

تشکر بابت پاسختون

6975 مطمئنا سری اول نیست و احتمالا v2 باشه مگه اینکه مدل دیگه ای داشته باشه

1. ماشین 206 هست (راستی نوع ماشین چه تفاوتی داره؟!)
2. من نمیخوام بیشتر از 500-600 هزینه کنم و چون باند و آمپلی رو رفیقم کارکرده اش رو داره گفتم شاید خرید به صرف باشه
3. عجله خاصی ندارم ولی دوس دارم زودتر جمع بشه. (چطور مگه؟)

من دنبال بیس زیاد نیستم و نمیتونم تحملش کنم. بیشتر وضوح و شفافیت صدا رو دوس دارم

بابت ممنون بابت راهنمییتون

ogyanoos
28-06-2015, 11:56
سلام
آمپ شما مدل PRG-12000 بود؟بدون شک این آمپلیفایر و این مارک یک کالای فیک هست.پریمیر اصل ماله پایونیر ژاپن هست که اینها از روی اون کپی کردن.
اینکه شما صدای آمپ HDP4 که 150 وات RMS روی 4 اهم خروجی میده رو میگید مثل آمپ قبلیتون نیست جای تعجب داره.احتمال قوی مشکل از نصب هست.حتما نصب -مثبت و منفی ترمینال اسپیکرها -میزان گین و فیلترها رو بررسی دقیق بفرمائید.ضمنا اکسسوریتون چه تفاوتی کرده؟آیا کابل برق و منفی همون قبلی هست یا تعویض شده؟سیمهای اسپیکر چطور؟ماشین چی هست؟[/QUOTE]

سلام و تشکر از وقتی که میزارید
ماشینم تندر90 هست بله مدل امپم پریمیر PRG-12000 بود ساب رو چنان میکوبید که شدت کوبش رو ته دلت احساس میکردی فروشنده هم بهم هی میگفت که این پریمیرها صدای خشک و خشنی درمیارن ولی جنسای اصل و حرفه ای این طور نیست و صدای نرمتری دارن و اینکه تجربیات بچه های گلی مثل شماها رو تایید نمیکنه و میگه تنها در تهران الکی پیشنهاد امپلی مونو داده میشه که بی مورد هستش و تو یعنی من الکی با حرف های فروم های اینترنتی جو گیر میشی ولی من اصلا تو مغزم نمیره این حرفاش بله همان سیم های قبلی که استفاده شده بود قبلا اخه من 2 بار ماشین عوض کردم سری اخر ام÷ عوض کردم این دفعه هم ماشین عوض کردم همان تندر90 هنوز نصب نکردم تا یه کار بلد پیدا کنم سیم ها رو از پک باز کرده بود سیم برقش خیلی کلفته تو تنظیم HDP4 بعد از کلی کلنجار بهم گفت میدونی چیه این امپ کاملا دیجیتال هست و نیازی به تنظیم نداره و خودش اتوماتیک تمام صداهارو تنظیم میکنه گفت فقط ولوم کم و زیاد داره در اخر استاد اینم بگم که اون امپ مونو جی بی ال به اون عظمتی !! باز عشق و حاله پریمیر رو نمیده و کوبش خشک و خشنی که تو دله ادم بزنه رو نمیبینم !!!!!!!!!!!!!!!!!!! تورو خدا کمکم کنید :( حتی حاظرم هر جا تشریف دارید حتی تهران 1 روز قرار بذارم بیارم حضورتون کلا زحمت نصبش رو خودتون بکشید خیلی ببخشید که زیاد حرفیدم خواستم کاملا در جریان باشید

smart.pro666
28-06-2015, 12:08
حميد جان يكي از دوستان يه جفت اسپيكر CO609 داره استيج عقب
يه ساب 1260 داره تو باكس صندوق عقب
ماشين هم 206 هست
دنبال يه كامپ يا يه باند گرد ارزان قيمت براي درب جلو ميگرده كه صداش با اينا مچ بشه ، چي پيشنهاد ميكني . . .

r0ss0neri
28-06-2015, 12:34
اساتید یه سوال
پخشمم کنوود X400 هست
البته آهنگ های صوتی به کل کیفیت متفاوتی دارن ، شما یک سی دی صوتی بزار تو دسنگاه ، دیتیلی که میگیری با هیچ آهنگ mp3 قابل مقایسه نیست . نا سلامتی چیزی بین 1000تا1100 بیت ریت ــشه .

r0ss0neri
28-06-2015, 14:28
+ , - ساب رو چک کن ، اما بیس خشک دوست داری یک جفت 7158 بخر ، از 6975 بهتر برات بیس میزنه ، فقط میکوبه !
والا جزئ معدود نفراتی هستی که از سیستم کوبشی خوشش میاد . البته سلیقست دیگه ، متفاوته .

saeedsh7j
28-06-2015, 15:00
سلام دوستان. با توجه به اینکه شهرمون نصاب خوبی نداره سیستممو خودم میخوام ببندم. فقط یکم راهنمایی میخواستم. ماشینم پرایده . برق امپ رو از کجا بگیرم. باید کابل جدا کشید یا میشه از صندوق عقب گرفت؟
میشه از سیم فابریکی برای باندای عقب هست استفاده کنم یا باید کابل جدا کشید؟
الان کنوود x400 با هلیکسe69 دارم.میخوام ساب درگ استار 125 با امپ 847 کنوود بگیرم. به نظرتون ترکیب خوبیه؟
معمولا اجرت نصب چه قدره؟

امير موسر
28-06-2015, 18:28
سلام دوستان. با توجه به اینکه شهرمون نصاب خوبی نداره سیستممو خودم میخوام ببندم. فقط یکم راهنمایی میخواستم. ماشینم پرایده . برق امپ رو از کجا بگیرم. باید کابل جدا کشید یا میشه از صندوق عقب گرفت؟
الان کنوود x400 با هلیکسe69 دارم.میخوام ساب درگ استار 125 با امپ 847 کنوود بگیرم. به نظرتون ترکیب خوبیه؟
معمولا اجرت نصب چه قدره؟

سلام ! من اطلاعات زیادی ندارم ولی برق آمپو باید از باطری بگیرید و منفیشو تو صندوق میتونید وصل کنید ! بعد وقتی آمپ وصل میکنی دیگه سیم فابریکی وصل نمیشه به باندا ، از ضبط کابل میکشی به آمپ از آمپ هم کابل به باند ، کلا کابلا عوض میشه و فابریکیا بلا استفاده ! البته اگر اشتباه نکنم !!

فیلم آموزشی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%84%DB%8C%D9%81%D8%A7%DB%8C%D 8%B1_%D9%88_%D8%B3%D8%A7%D8%A8_%D8%B1%D9%88%DB%8C_ %D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86

aiza1372
28-06-2015, 20:02
درود
قربانتــــ آقا حمید
آقا حمید اکستریم فک کنم بالای 1 تومن باشه ! درسته ؟
برا sqx هم فک کنم باید بودجه را بالا ببرم !
کامپ و ساب از سری sqx شد انشالله !
1.آمپ مونو چی باشه‍ ؟
آمپای مونوی خوب بودجه زیادی میخواد !
2.برا کامپ هم فک کنم rc 90.2 یا m 125.2 خوب باشه ! شما چی پیشنهاد میدین ؟
ممنون

amirhosein72
29-06-2015, 11:33
معمولا اجرت نصب چه قدره؟

سلام دوسته من .این که خودتون ببندین خیلی کار خوبی هست و بسی لذت بخش :n20:
شما اول یک پک برق خوب گیج 4 تهیه کنید و برای باند سیم گیج 16 مناسب هستش 2 3 متری بگیری به اندازه نیاز که هم کارتون راحت باشه هم به صرفه تر هستش برای سیستم شما. استریت وایرز مارک خوبیه میتونین اون رو تهیه کنید و یه rca جدا بخرید با مارک کانکشن.
اینارو که تهیه کردید سیم برق که 5 متر و مشخص هست از سمت راننده از جای سیم کلاچ یا یه سوراخی پیدا کنین واز سر مثبت باتری تا صندوق عقب بکشید میتونین سیم رو از لای رکابهای ماشین رد کنین. (توجه کنید که هنوز سیم رو به سر مثبت باتری وصل نکنید ).
مرحله ی بعد از پشت پخش rca ها رو وصل کنین و از همان پشت داشبورد درشون بیارین و از شمت شاگرد از زیر رکابها بکشید تا صندوق عقب.
این مرحله امپ رو یه جایی پیچ کنین و کابل منفی که تو پک بود رو به قسمت منفی امپ وصل کنین و یه جایی مثل زیر پیچ کمربند غقب رو خوب با یه چیزی رنگش رو بتراشید و سیم رو به همون زیر متصل کنین و پیچ رو ببندید.
حالا rca ها و کابل مثبت که از باتری اومده بود رو به امپ وصل کنین و سیم های اسپیکر که خریداری کردین رو به اسپیکرا و به امپ وصل کنین (خواهشن اشتباه نزنی مثبت منفی کابل برق رو که هم مارو میبندی به رگبار هم خودت اعصابت تیریخ میشه امپتم به دنیای ابدی می پیونده :n08: )).
حالا تو پک رو نگاه کن یه فیوز با هولدرش میبینی .دیدی؟؟؟؟ :n02: اونو بردار با یه یاعلی سیم مثبت که جای سر باتری بود رو یه کم ازش ببر اونی که بریدی رو ببند به یه طرف و این سیم یه سره رو ببند به یه طرف حالا او سیم رو بزن به سر مثبت باتری .
نترسی فقط یه جرقه میزنه حالا ببندش و فیوز رو به یه بغل پیچ کن.
تبریک میگم بهت زدی امپ رو سوزوندی :n08::n02:
نه داداش حالا برو ضبط رو روشن کن حالشو ببر ما رو هم دعا کن :n40:
در مورد قطعاتت خوبن .من ساب درگ رو صداش رو نشنیدم ولی بقیه قطعات خوبن صدای خوبی میگیری .
اجرت نصب هم اگه برش کاری داشته باشی که بیشتر میشه اما همینم بخواد کسی ببنده برات فکر میکنم یه 100 تومنی میگیره ازت.
من باید معلم میشدم تو عمرم اینقد واسه کسی توضیح ندادم :n08:

amirhosein72
29-06-2015, 11:45
تشکر بابت پاسختون

2. من نمیخوام بیشتر از 500-600 هزینه کنم و چون باند و آمپلی رو رفیقم کارکرده اش رو داره گفتم شاید خرید به صرف باشه

من دنبال بیس زیاد نیستم و نمیتونم تحملش کنم. بیشتر وضوح و شفافیت صدا رو دوس دارم

بازم ممنون

شما که دنبال وضوح و شفافیت صدایی که پایونیر به دردت نمیخوره .
بچه ها همه هلیکس e69 گرفتن و هم از صداش هم شفافیتش راضی بودن خیلی هم ازون پایونیر خوش ساخت تره. (اپه دنبال اهنگ گوش کردنی نه واسه مردم ).
نوع ماشین هم خیلی خیلی تو صدا تاثیر داره شما الان یه ماشین خوب رو واسه سیستم بازی داری به نظر من بودجه رو بیشترترش کن یه سیستم مشتی ببندی .کلا ماشین های هاچبک خیلی صدا بهتر میشه نسبت به صندوق دار. پخش دارین؟
اگه بودجه همین 500 600 واسه امپ و باند هست من پیشنهادم باند هلیکس e69 و امپ 4604 پایونیر هست.که با بودجه شما بخوره.

chaharnazm
29-06-2015, 12:34
درود
تازگی بلندگوی کاپای 11 من تو جاهایی از آهنگ که بیس داره با یه حالت خِرخِر خفیف بیس میزنه. مساله چی میتونه باشه؟ آمپ 8400 و گین اون رو 2 هست. بیشتر تو ولوم 30-20 و بسیار کم تا 40 آهنگ گوش میکنم و بیس اصلی هم رو دوش ساب 1260 هست. 4-3 ماه بیشتر از کارکردش نمی گذره.

NELLY
29-06-2015, 15:18
شما که دنبال وضوح و شفافیت صدایی که پایونیر به دردت نمیخوره .
بچه ها همه هلیکس e69 گرفتن و هم از صداش هم شفافیتش راضی بودن خیلی هم ازون پایونیر خوش ساخت تره. (اپه دنبال اهنگ گوش کردنی نه واسه مردم ).
نوع ماشین هم خیلی خیلی تو صدا تاثیر داره شما الان یه ماشین خوب رو واسه سیستم بازی داری به نظر من بودجه رو بیشترترش کن یه سیستم مشتی ببندی .کلا ماشین های هاچبک خیلی صدا بهتر میشه نسبت به صندوق دار. پخش دارین؟
اگه بودجه همین 500 600 واسه امپ و باند هست من پیشنهادم باند هلیکس e69 و امپ 4604 پایونیر هست.که با بودجه شما بخوره.

سلام و ممنون بابت راهنمایی. من که خودم هیچ شناخت و تجربه ای ندارم بنابراین رو کمک دوستان صاحب فکر حساب میکنم.

در مورد افزایش بودجه، اگه سیستمی که شما پیشنهاد کردی اوکی هست (یعنی صدا برای مردم نیست) آیا بازم لزومی به انجام اینکار هست؟ به غیر از این من وقتی خیلی موسیقی باز نیستم افزایش بودجه آیا توجیهی داره؟
ضمنا من پخش ندارم و باید اونم بخرم. پارسال که ماشین رو خریدم فروشنده سیستم روی ماشین رو برداشت. منم از اونجایی که خیلی اینکاره ام هنوز هیچ اقدامی در این رابطه نکردم :n02: در کل باید هزینه خرید پخش هم در نظر داشته باشم. لطفا پیشنهاد در این زمینه هم بدین. نظر خودم بیشتر رو مدل های حول و حوش 200 تومنی پایونیر هست.

در مجموع:
یه سیستم با صدای شفاف و با کیفیت و بیس کم و محدود
شامل ضبط و باند و احتمالا آمپلی اگه نیازه
اگه آمپ لازمه حتی المقدور خروجی امپ هم داشته باشه
در مورد انتظارات هم صحبت کردم

سپاس

hamidR15
29-06-2015, 17:56
ممنونم
سیستم مد نظر خودم:
سلام
پست 18140 عرض کردم خدمتتون

hamidR15
29-06-2015, 17:59
تشکر بابت پاسختون

بابت ممنون بابت راهنمییتون

سلام
نوع ماشین و آکوستیک اطاق خیلی تو صدا موثره.
این میزان بودجه برای کل قطعات؟مگه میشه ؟مگه داریم.:n02:
فقط یه جفت کامپ حدود 460 تومن هست.
اگر یه کواکسیال بیضی فقط باشه و یه امپ دو کانال E69X با 527 کن وود میتونید بگیرید.منتها هزینه پک برق حدود 95 هم بهش اضافه میشه.

hamidR15
29-06-2015, 18:14
سلام
اینکه شما صدای آمپ HDP4 که 150 وات RMS روی 4 اهم خروجی میده رو میگید مثل آمپ قبلیتون نیست جای تعجب داره.احتمال قوی مشکل از نصب هست.حتما نصب -مثبت و منفی ترمینال اسپیکرها -میزان گین و فیلترها رو بررسی دقیق بفرمائید.ضمنا اکسسوریتون چه تفاوتی کرده؟آیا کابل برق و منفی همون قبلی هست یا تعویض شده؟سیمهای اسپیکر چطور؟ماشین چی هست؟

سلام و تشکر از وقتی که میزارید
ماشینم تندر90 هست بله مدل امپم پریمیر PRG-12000 بود ساب رو چنان میکوبید که شدت کوبش رو ته دلت احساس میکردی فروشنده هم بهم هی میگفت که این پریمیرها صدای خشک و خشنی درمیارن ولی جنسای اصل و حرفه ای این طور نیست و صدای نرمتری دارن و اینکه تجربیات بچه های گلی مثل شماها رو تایید نمیکنه و میگه تنها در تهران الکی پیشنهاد امپلی مونو داده میشه که بی مورد هستش و تو یعنی من الکی با حرف های فروم های اینترنتی جو گیر میشی ولی من اصلا تو مغزم نمیره این حرفاش بله همان سیم های قبلی که استفاده شده بود قبلا اخه من 2 بار ماشین عوض کردم سری اخر ام÷ عوض کردم این دفعه هم ماشین عوض کردم همان تندر90 هنوز نصب نکردم تا یه کار بلد پیدا کنم سیم ها رو از پک باز کرده بود سیم برقش خیلی کلفته تو تنظیم HDP4 بعد از کلی کلنجار بهم گفت میدونی چیه این امپ کاملا دیجیتال هست و نیازی به تنظیم نداره و خودش اتوماتیک تمام صداهارو تنظیم میکنه گفت فقط ولوم کم و زیاد داره در اخر استاد اینم بگم که اون امپ مونو جی بی ال به اون عظمتی !! باز عشق و حاله پریمیر رو نمیده و کوبش خشک و خشنی که تو دله ادم بزنه رو نمیبینم !!!!!!!!!!!!!!!!!!! تورو خدا کمکم کنید :( حتی حاظرم هر جا تشریف دارید حتی تهران 1 روز قرار بذارم بیارم حضورتون کلا زحمت نصبش رو خودتون بکشید خیلی ببخشید که زیاد حرفیدم خواستم کاملا در جریان باشید[/QUOTE]
سلام
من خودم نصب انجام نمیدم.شرمندم.

حميد جان يكي از دوستان يه جفت اسپيكر CO609 داره استيج عقب
يه ساب 1260 داره تو باكس صندوق عقب
ماشين هم 206 هست
دنبال يه كامپ يا يه باند گرد ارزان قيمت براي درب جلو ميگرده كه صداش با اينا مچ بشه ، چي پيشنهاد ميكني . . .
کامپ ارزون باید صبر کنه تا MX165 گلیدن برسه. آخرای مرداد ماه.فعلا جنس خوب تو بازار نیست.یا کواکس الپاین تایپ S ولی خب کامپپوننت خیلی بهتره.

درود
قربانتــــ آقا حمید
آقا حمید اکستریم فک کنم بالای 1 تومن باشه ! درسته ؟
برا sqx هم فک کنم باید بودجه را بالا ببرم !
کامپ و ساب از سری sqx شد انشالله !
1.آمپ مونو چی باشه‍ ؟
آمپای مونوی خوب بودجه زیادی میخواد !
2.برا کامپ هم فک کنم rc 90.2 یا m 125.2 خوب باشه ! شما چی پیشنهاد میدین ؟
ممنون
سلام زنده باشی.
نه فکر نمیکنم بالا بره.
باید صبر کنیم تا بار بیاد ببینیم اصلا چی موجوده. اینجوری پیش پیش نمیشه تصمیم گرفت.عجله نکن فعلا فقط پولات رو جمع کن تا اخر مرداد.ان شاءالله.

درود
تازگی بلندگوی کاپای 11 من تو جاهایی از آهنگ که بیس داره با یه حالت خِرخِر خفیف بیس میزنه. مساله چی میتونه باشه؟ آمپ 8400 و گین اون رو 2 هست. بیشتر تو ولوم 30-20 و بسیار کم تا 40 آهنگ گوش میکنم و بیس اصلی هم رو دوش ساب 1260 هست. 4-3 ماه بیشتر از کارکردش نمی گذره.
.11 رو قبلا هم گفتم برگشتیش بالاس. باید ببری تعمیرگاه.ممکنه از کوئل باشه.

mohsensjh
29-06-2015, 20:56
با سلام خدمت دوستان برای پراید کدوم یکی از پخش های زیر رو پیشنهاد می دید
1-
Pioneer DEH-X2750UI

2-
Pioneer DEH-X3750UI

3-
Sony CDX-G1151U

4-
Kenwood KDC-X400

5-
Kenwood KDC-563BT

6-
Kenwood KDC-U359B

7-

به جز این مدلا تو رنج قیمت 300 تومان دیگه چی پیشنهاد می دید.

NELLY
30-06-2015, 09:12
سلام
نوع ماشین و آکوستیک اطاق خیلی تو صدا موثره.
این میزان بودجه برای کل قطعات؟مگه میشه ؟مگه داریم.:n02:
فقط یه جفت کامپ حدود 460 تومن هست.
اگر یه کواکسیال بیضی فقط باشه و یه امپ دو کانال E69X با 527 کن وود میتونید بگیرید.منتها هزینه پک برق حدود 95 هم بهش اضافه میشه.

برای داشتن یه کامپوننت خوب و خوش و قیمت چقدر باید هزینه کنم؟
و چه پیشنهاداتی دارید...؟

ممنون از کمکتون

hamidR15
01-07-2015, 01:08
با سلام خدمت دوستان برای پراید کدوم یکی از پخش های زیر رو پیشنهاد می دید
1-
Pioneer DEH-X2750UI

2-
Pioneer DEH-X3750UI

3-
Sony CDX-G1151U

4-
Kenwood KDC-X400

5-
Kenwood KDC-563BT

6-
Kenwood KDC-U359B

7-

به جز این مدلا تو رنج قیمت 300 تومان دیگه چی پیشنهاد می دید.
سلام محسن جان. خیلی خوش آمدین دوست من:n16:
3750 و X400 گزینه های خوبی هستن.

برای داشتن یه کامپوننت خوب و خوش و قیمت چقدر باید هزینه کنم؟
و چه پیشنهاداتی دارید...؟

ممنون از کمکتون
خواهش میکنم.
در حال حاظر کامپ خوب کمیابه.
آلپاین تایپ S میتونید بگیرید حدود 350 یا تایپ G
ولی اگر عجله ندارین صبر کنید گلیدن بارش برسه کامپوننتهای بسیار با کیفیتی میتنونید تهیه کنید.از 360 به بالا.
من RS165 رو پیشنهاد میکنم البته بهتره آمپلیفایرتون هم از همین برند باشه خوب با هم مچ میشن و صدای بسیار با کیفیتی بهتون تحویل میدن.

mohsensjh
01-07-2015, 09:13
با سلام خدمت دوستان و حمید آقا ممنون از پاسختون.
من فقط می خوام یه پخش و یه باند بگیرم و در آینده هم قصد خرید آمپلی فایر و ... رو ندارم. حالا به نظرتون از بین دو پخش 3750 و X400 که پیشنهاد دادید کدوم یکی بدون آمپ و فقط با یک جفت باند صدای بهتری واسه پراید داره؟ اگه این دو مدل بدون آمپ خوب نیست چه پخشی رو پیشنهاد می دید؟ برای باند چی پیشنهاد می دید؟

rezardr
01-07-2015, 11:03
سلام به همه دوستان عزیز وسیستم باز...و به طور ویژه خدمت دوستانی که راهنماییمون میکنند.
می خواستم راجب یه سیستم ازتون مشورت بگیرم.ماشین تندر 90 هستش و خیلی هم نمیتونم هزینه کنم...نظرات قبلی رو تا یه جاهایی خوندم ولی به جمع بندی نرسیدم.خیلی اهل کوبش و پخش آهنگ برای افراد رهگذر نیستم ولی از بیس نرم و خوبم بدم نمیاد.
یکی از دوستان اینو بهم پیشنهاد کرد:
پخش pioneer x2750ui
اسپیکر e69x helix
آمپ 527 kenwood یا 3602 pioneer (کدوم بهتره؟؟)
شاید تا حول و حوش 700 بتونم هزینه کنم...البته اگه پیشنهادهای دیگه ای هم دارید بگید...خیلی خیلی ممنونم:n01::n01:

البته یه چیز دیگه...اینجا(رامسر) من از هر کی میپرسم helix کار کردی میگه اصن نشنیدم...میگم اگه قرار باشه این باندو بگیرم واس نصبش چیکار کنم؟آیا کسی ک تا حالا کار نکرده میتونه نصبش کنه و تنظیمش کنه؟؟
یا ببرم یه جای دیگه؟
باند فابریکی جلوی تندر رو بردارم یا بزارم همراه اینا باشه؟؟
ببخشید که طولانی شد..مرسی از دوستان

darush 00
01-07-2015, 13:28
سلام دوستان

برای پراید یه پخش و یه جفت باند میخواستم معرفی کنید

بودجه هم 500 هزار. بالا پایینش مشکل نداره

از سیستم هم انتظار تفکیک صدای بالا، گوش رو طولانی مدت اذیت نکنه، بیس نرم، تو ولوم های بالا صدا خراب نشه!

یکمی سرچ زدم ولی فقط گیج تر و گیج تر میشم!
ممنون میشم راهنمایی کنید

hamidR15
01-07-2015, 16:14
با سلام خدمت دوستان و حمید آقا ممنون از پاسختون.
من فقط می خوام یه پخش و یه باند بگیرم و در آینده هم قصد خرید آمپلی فایر و ... رو ندارم. حالا به نظرتون از بین دو پخش 3750 و X400 که پیشنهاد دادید کدوم یکی بدون آمپ و فقط با یک جفت باند صدای بهتری واسه پراید داره؟ اگه این دو مدل بدون آمپ خوب نیست چه پخشی رو پیشنهاد می دید؟ برای باند چی پیشنهاد می دید؟
سلام مخلصم.
هر دو جزو پخشهای خوب هستن. X400 رو بعضی از دوستان میگن صدای های رنجش خوب نیست.به نظر من اینطور نیست ولی خب تجربه و نظر دوستان همگی محترم هست.
اگر صدای باز تر و تریبل بیشتر دوست دارید احتملا پایونیر بیشتر به کار شما میاد.
اسپیکر هم اگر بیس خیلی بالا نمیخواهید هلیکس E69X گزینه مناسبی هست. 265 هم قابل تهیه هست.اگر بیس بیشتری دوست دارید 7158 جی وی سی یا 6965V2 پایونیر گزینه های بعدی هستند.

سلام به همه دوستان عزیز وسیستم باز...و به طور ویژه خدمت دوستانی که راهنماییمون میکنند.
می خواستم راجب یه سیستم ازتون مشورت بگیرم.ماشین تندر 90 هستش و خیلی هم نمیتونم هزینه کنم...نظرات قبلی رو تا یه جاهایی خوندم ولی به جمع بندی نرسیدم.خیلی اهل کوبش و پخش آهنگ برای افراد رهگذر نیستم ولی از بیس نرم و خوبم بدم نمیاد.
یکی از دوستان اینو بهم پیشنهاد کرد:
پخش pioneer x2750ui
اسپیکر e69x helix
آمپ 527 kenwood یا 3602 pioneer (کدوم بهتره؟؟)
شاید تا حول و حوش 700 بتونم هزینه کنم...البته اگه پیشنهادهای دیگه ای هم دارید بگید...خیلی خیلی ممنونم:n01::n01:

البته یه چیز دیگه...اینجا(رامسر) من از هر کی میپرسم helix کار کردی میگه اصن نشنیدم...میگم اگه قرار باشه این باندو بگیرم واس نصبش چیکار کنم؟آیا کسی ک تا حالا کار نکرده میتونه نصبش کنه و تنظیمش کنه؟؟
یا ببرم یه جای دیگه؟
باند فابریکی جلوی تندر رو بردارم یا بزارم همراه اینا باشه؟؟
ببخشید که طولانی شد..مرسی از دوستان
سلام دوست عزیز به جمع صمیمانه ما خوش آمدین:n16:
به نظر من پخش رو مدل بالاتر انتخاب نمائید.اینده رو چی دیدین شاید آمپ و ...هم بستید.
E69X یکی از با کیفیت ترین کواکسیلهای 9*6 موجود هست با هر دو آمپی که گفتین درایو میشه.
میتونید اسپیکرهای جلو رو هم مستقیم بدین به پخش تا استیج جلو هم صدا داشته باشید.
هلیکس رو اگر خواستین میتونم براتون بگیرم و ارسال کنم.برای دوستان قبلا هم این کار و انجام دادم.صفحات زیر رو ملاحظه بفرمائید:
و...
برای نصب هم باید برش بیضی براتون بزنن.اگر خودتون میتونید و لوازمش رو دارید که نصبش کاری نداره.

سلام دوستان

برای پراید یه پخش و یه جفت باند میخواستم معرفی کنید

بودجه هم 500 هزار. بالا پایینش مشکل نداره

از سیستم هم انتظار تفکیک صدای بالا، گوش رو طولانی مدت اذیت نکنه، بیس نرم، تو ولوم های بالا صدا خراب نشه!

یکمی سرچ زدم ولی فقط گیج تر و گیج تر میشم!
ممنون میشم راهنمایی کنید
شما هم میتونی یا سری 3 پایونیر و یا X400 کن وود رو با هلیکس E69X بگیری ضمنا آمپلیفایر هم میخواهید اگر میخوای دیستورشن نداشته باشی ولی خب بودجتون بالا میره.

darush 00
01-07-2015, 17:10
شما هم میتونی یا سری 3 پایونیر و یا X400 کن وود رو با هلیکس E69X بگیری ضمنا آمپلیفایر هم میخواهید اگر میخوای دیستورشن نداشته باشی ولی خب بودجتون بالا میره.

باشه ممنون

آمپلی رو بعدا میتونم اضافه کنم؟

نظرتون راجب 2750+6975 چیه؟

ترکیب دیگه ای هم مد نظر هست پیشنهاد بدید. ممکنه هر قطعه ای گیرم نیاد

بعد اینکه اصل و غیر اصل دارن؟تشخیصش چطوریه؟

واقعا ممنون که حوصله میکنی و جواب میدی!:n01:

hamidR15
01-07-2015, 17:46
باشه ممنون

آمپلی رو بعدا میتونم اضافه کنم؟

نظرتون راجب 2750+6975 چیه؟

ترکیب دیگه ای هم مد نظر هست پیشنهاد بدید. ممکنه هر قطعه ای گیرم نیاد

بعد اینکه اصل و غیر اصل دارن؟تشخیصش چطوریه؟

واقعا ممنون که حوصله میکنی و جواب میدی!:n01:

بله میتونید ولی خب خیلی نمیتونید ولوم رو بالا ببرین
3750 بگیرید.6975 هم خوبه ولی خب آمپ حتما لازم دارید.E69X صدای با کیفیت تری داره. 6975V2 قدرت بیشتر.

r0ss0neri
01-07-2015, 20:18
بعد از 9 ساعت کار مداوم ، بلاخره کامپوننت های soundstream sc6t رو نصب کردم .

ماشین RD .
وقتی رودری ها رو باز کردم دیدم محل قرار گیری باند ها ، کلا خورده و اگه نوار پشتش نبود ، بکل ریخته بود ، با 123 چسبوندمش .
بعد شروع مراحل .

1.قیر پیکانی و چسب دو طرفه خریدم و پشت محل باند رو بصورت عریضی تا ته زدم .
قیر پیکانی هر ورق 2500 ، که دو تا ورق لازم شد .
چسب دو طرفه متری 1ت ، که 7 متر خریدم ، 2 مترش اضافه اومد .

2.رد کردن سیم تیوتر ها ، سخت ترین مرحله کار ! اگر میخواستم اصولی رد کنم باید از زیر ستونی جلو رد میکردم که نیاز بود داشبور بیاد جلو ، برا همین بیخیالش شدم و با سیم مفتول به این صورت عمل کردم .

3.وصل کردن کراس آور ، چون رو دری ها رو در آورده بودم ، شیشه بالابر ها هم کار نمیکرد ، نمیدونستم کجا بزارم ، با کلی تخمین زدن به این شکل چسبوندم که مشکلی هم برای شیشه ایجاد نکرد .

4.نصب ووفر/میدرنج . بعد از نصب رو دری ها که خودش کلی زمان برد ، چون سیم بالا بر ها رو از وسط چیده بودم ، باید دوباره بهم وصلشون میکردن و نوارچسب میزدم و ...

5.تقریبا تمام . هنوز رویه قسمت ووفر رو نصب نکردم .

البته اگه با جزییات میخواستم بگم خیلی بیشتر میشد ، چون تجربه اولم بود و ناوارد بودم . که البته جزییات نه در حوصله من هست نه در حوصله شما .

فعلا تست صدا گرفتم ، خیلی خوب بود ، بنظرم دوبرابر قیمت 120ت میرزه و در رنج قیمتش عالیه .

سیستم فعلی :
پخش Pioneer 5850MPH
کامپوننت SoundStream SC6T

در مورد کامپوننت : کیفیت ساخت خوب اما سیم های ضعیف و معمولی که من از همینا استفاده کردم دیگه .
کیفیت صداشم بنظرم توییترش خوش صداست ، یعنی تیزی پایونییر رو تا حد زیادی میگیره ، ووفر هم میدبیس خوبی داره ، ولی بیشتر میدرنج هست .

البته بدون آمپ ، تو ولوم های بالای 45 ، صدای توییترش بهم میریزه ، اوایل هم احساس کردم تو بعضی آهنگا توییتر سمت چپی نویز داره ولی باید بیشتر تستش کنم . شاید رد کردن سیم تیوتیر از کنار سیم برق بالابر ها کار اشتباهی باشه ، اما راه دیگه ای به ذهنم نیومد .
کراس آور سمت خودم هم وقتی نصب کردم وقتی گوشمو میبردم کنارش یک نویزی داشت ! شاید برا اینه که بریک این نشده ، شایدم طبیعیه ! نمیدونم .

حالا یکی از گزینه هام ، اضافه کردن آمپ هست ، که البته سیم آمپ رو میکشم و از پشت پخش ، خروجی رو قطع میکنم و میدم به آمپ ، دوباره باز کردن رودری ها و ... کابوسه ...
یکی دیگش اضافه کردن یک جفت دیگه از همین کامپ هست .
و البته خرید پخش آلپاین 141 هم تو برنامه ها هست ، احتمالا کیفیت صدا بهتر هم بشه .

پ.ن: 405 های جدید رو نمیدونم ولی این RD و 405 قدیمی ها که سبک رودریشون یکیه واقعا نصب کامپوننت روشون سخت و خسته کنندست ...

آقا حمید نظرت چیه ؟؟

darush 00
01-07-2015, 20:41
بله میتونید ولی خب خیلی نمیتونید ولوم رو بالا ببرین
3750 بگیرید.6975 هم خوبه ولی خب آمپ حتما لازم دارید.E69X صدای با کیفیت تری داره. 6975V2 قدرت بیشتر.

رفتم بازار یه دوری زدم اکثرا پایونییر پیشنهاد میدادن و داشتن. (خوزستانم، تنوع جنس محدوده)

چیزی هم دیدم سیستم بدون آمپ انگار یه چیزی کم داره! و فهمیدم بودجه ای که من در نظر گرفتم خیلی کمه!

3750 قیمت تقریبیش 330 بود تا 370 هم قیمت میدادن، همین رو میگیرم.

اسپیکر هم E69X. چه قیمته؟ اگه گیرم نیومد تو همین مایه یعنی کیفیت دار چی جاش رو میگیره؟

الان یه آمپ هم واجب شد بگیرم، چی پیشنهاد میدین؟ تا 270 280 یا ...

دستمزد هم با سیم و سوکت و اینا 30 میگرفت، خوبه؟ کلا قیمت جنسا رو خوب دادن؟

amirhosein72
01-07-2015, 21:01
پ.ن: 405 های جدید رو نمیدونم ولی این RD و 405 قدیمی ها که سبک رودریشون یکیه واقعا نصب کامپوننت روشون سخت و خسته کنندست ...

آقا حمید نظرت چیه ؟؟[/QUOTE]

سلام.افرین خسته نباشی دوسته عزیز خیلی خوب شده :n09: ولی جای تیوترات فکر میکنم که خوب نیس یه کم باید زاویه بدی .:n13:
با نصب امپ که 100% صدات بهتر میشه و اون نویز که میگی فکر نمیکنم مربوط به رد کردن سیم تیوتر از جای پاور شیشه باشه.
برای 141 هم پرسیدم برات اینجا کسی نداشت یه جا 123 داشت قیمت نکردم راستشو بخوای بازم اگه دیدم بهت خبر میدم :n06:
اون قیر پیکانیا با اوم چسب ها کنده نمیشه ؟؟؟؟؟ این همه زحمت کشیدی یا حرارت میدادی بهشون دیگه
ایشالا به بهترین صدا برسی :n16:

rezardr
01-07-2015, 23:01
سلام مخلصم.
هر دو جزو پخشهای خوب هستن. X400 رو بعضی از دوستان میگن صدای های رنجش خوب نیست.به نظر من اینطور نیست ولی خب تجربه و نظر دوستان همگی محترم هست.
اگر صدای باز تر و تریبل بیشتر دوست دارید احتملا پایونیر بیشتر به کار شما میاد.
اسپیکر هم اگر بیس خیلی بالا نمیخواهید هلیکس E69X گزینه مناسبی هست. 265 هم قابل تهیه هست.اگر بیس بیشتری دوست دارید 7158 جی وی سی یا 6965V2 پایونیر گزینه های بعدی هستند.

سلام دوست عزیز به جمع صمیمانه ما خوش آمدین:n16:
به نظر من پخش رو مدل بالاتر انتخاب نمائید.اینده رو چی دیدین شاید آمپ و ...هم بستید.
E69X یکی از با کیفیت ترین کواکسیلهای 9*6 موجود هست با هر دو آمپی که گفتین درایو میشه.
میتونید اسپیکرهای جلو رو هم مستقیم بدین به پخش تا استیج جلو هم صدا داشته باشید.
هلیکس رو اگر خواستین میتونم براتون بگیرم و ارسال کنم.برای دوستان قبلا هم این کار و انجام دادم.صفحات زیر رو ملاحظه بفرمائید:
و...
برای نصب هم باید برش بیضی براتون بزنن.اگر خودتون میتونید و لوازمش رو دارید که نصبش کاری نداره.

مرسی آقا حمید...این پخش 2750 مگه چه ضعفی داره از نظر شما؟؟پخش بالاتر چی پیشنهاد میدین؟؟
آقا حمید یه سوال دیگه...باند فابریکی صداش با این باند قاطی شه بهم نمیریزه؟؟

saeedsh7j
01-07-2015, 23:23
رفتم بازار یه دوری زدم اکثرا پایونییر پیشنهاد میدادن و داشتن. (خوزستانم، تنوع جنس محدوده)

چیزی هم دیدم سیستم بدون آمپ انگار یه چیزی کم داره! و فهمیدم بودجه ای که من در نظر گرفتم خیلی کمه!

اسپیکر هم E69X. چه قیمته؟ اگه گیرم نیومد تو همین مایه یعنی کیفیت دار چی جاش رو میگیره؟

با این قیمتا اگه از اینترنت بخری ارزون تر درمیاد. از حمید اقا بگیر

darush 00
01-07-2015, 23:56
با این قیمتا اگه از اینترنت بخری ارزون تر درمیاد. از حمید اقا بگیر

چه قدر فرق داره؟

هزینه پست میخوره اینترنتی بگیرم.

حمید آقا اگه داری قیمت بده+هزینه پست!

saeedsh7j
02-07-2015, 01:12
چه قدر فرق داره؟

هزینه پست میخوره اینترنتی بگیرم.

حمید آقا اگه داری قیمت بده+هزینه پست!

3750 تو دیجیکالا که گرون فروشه زده 299 تومن. باند هلیکس میتونی از -----بگیری . حمید اقا هم فکر کنم داشته باشه. من از ----گرفتم 277. هزینه تیپاکسم ده پونرده تومن شد.

darush 00
02-07-2015, 01:38
3750 تو دیجیکالا که گرون فروشه زده 299 تومن. باند هلیکس میتونی از ---- بگیری . حمید اقا هم فکر کنم داشته باشه. من از---' گرفتم 277. هزینه تیپاکسم ده پونرده تومن شد.

آره دی جی ارزون تره ولی بازم میگردم تو بازار. بخوام از نت بگیرم تفاوتش اونقدرا نمیشه مگه اینکه کل سیستم رو بگیرم.

شما e69x گرفتی؟ راضی؟ آمپ هم بستی؟ چی؟

mmohammadesadeghi
02-07-2015, 02:32
آره دی جی ارزون تره ولی بازم میگردم تو بازار. بخوام از نت بگیرم تفاوتش اونقدرا نمیشه مگه اینکه کل سیستم رو بگیرم.

سلام
به نظر من اگر میخوای سیستمی ببندی که راضیت کنه بهتره خیلی توی قیدوبنده 10 تومن 20 تومن نری فقط سعی کن اجناس رو با مشورت دوستان و با استفاده از تجربیاته اونها تهیه کنی که بتونی با هزینه ای که در نظر گرفتی به صدای مطلوبی برسی

r0ss0neri
02-07-2015, 12:08
سلام.افرین خسته نباشی دوسته عزیز خیلی خوب شده :n09: ولی جای تیوترات فکر میکنم که خوب نیس یه کم باید زاویه بدی .:n13:
با نصب امپ که 100% صدات بهتر میشه و اون نویز که میگی فکر نمیکنم مربوط به رد کردن سیم تیوتر از جای پاور شیشه باشه.
برای 141 هم پرسیدم برات اینجا کسی نداشت یه جا 123 داشت قیمت نکردم راستشو بخوای بازم اگه دیدم بهت خبر میدم :n06:
اون قیر پیکانیا با اوم چسب ها کنده نمیشه ؟؟؟؟؟ این همه زحمت کشیدی یا حرارت میدادی بهشون دیگه
ایشالا به بهترین صدا برسی :n16:

داشبورد خودش بهش زاویه میده ، یعنی بنظرم بد نیست جاش ، ولی بهترم میشه .
فعلا دارم با تک استیج جلو کنار بیام ، بنظرم حجم صدام بدون آمپ ، وقتی شیشه ها پایینه و مثلا تو اتوبان هستم پایینه در مقابل صدای ماشینای دور و برم .
123 رو هنوز دو دلم ! از یک طرف میگم هرچی خرج کنم ، بعدا دارمش ، ولی اصلا دلمم نمیخواد فعلا خیلی به آب و آتیش بزنم :دی ، برا همینم این کامپ ارزونو انتخاب کردم ببینم چطوریه ...
نه ، 4 ردیف چسب زدم ، و به شدت هم محکم کاری کردم ، حرارت دم دست نبود :دی

ممنون ; )

e69x اسپیکر خوبیه ! فقط حجم صدای متوسط داره .
شما انتظارت از سیسمت چیه ؟

darush 00
02-07-2015, 13:09
e69x اسپیکر خوبیه ! فقط حجم صدای متوسط داره .
شما انتظارت از سیسمت چیه ؟

یه صدای کیفی، بیس نرم و کلا صدای دلنشینی که طولانی مدت اذیت نکنه گوش
از حجم زیاد هم بدم نمیاد ولی دوست ندارم صدای بلند فدای کیفیت کنم

r0ss0neri
02-07-2015, 13:41
یه صدای کیفی، بیس نرم و کلا صدای دلنشینی که طولانی مدت اذیت نکنه گوش
از حجم زیاد هم بدم نمیاد ولی دوست ندارم صدای بلند فدای کیفیت کنم
e69x انتخاب ارزنده ای هست با توجه به نیازتون . اگر بتونید از همون هلیکس هم برای جلو استفاده کنید ، (با توجه به اندازه باندی که جلو میخوره) ، همه چیز رو با هم دارید .
بعد الان پخشم ندارید ؟ اگر ندارید پیشنهاد من آلپاین 140-141 هست تا 300ت ، بعدش پایونییر 3750 و بعد کنوود x400 .

darush 00
02-07-2015, 13:48
e69x انتخاب ارزنده ای هست با توجه به نیازتون . اگر بتونید از همون هلیکس هم برای جلو استفاده کنید ، (با توجه به اندازه باندی که جلو میخوره) ، همه چیز رو با هم دارید .
بعد الان پخشم ندارید ؟ اگر ندارید پیشنهاد من آلپاین 140-141 هست تا 300ت ، بعدش پایونییر 3750 و بعد کنوود x400 .

بودجم محدوده، فکر نمیکنم برای جلو بتونم بگیرم.

والا سیستمی که قراره بگیرم 3750، E69X و یه آمپلی تو مایه های 270 280 .. که هنوز دوستان پیشنهادی ندادن (تو دو سه صفحه قبل پستام هست)

chaharnazm
02-07-2015, 15:19
.11 رو قبلا هم گفتم برگشتیش بالاس. باید ببری تعمیرگاه.ممکنه از کوئل باشه.[/QUOTE]

ماشینو بردم محل کارم نشون یکی از آشنایان به سیستم اونجا دادم. اومد کاپاها رو دید یه چیزی بگم شگفت زده میشی: نصابی که این همه تعریفشو شنیده بودم و خود فروشگاه معرفیش کرده بود و کلی با منت و ادعا برام کار کرد، جوری پیچهای بلندگوی بدبخت رو سفت کرده بود که لاستیک ساراند جفت بلندگوها تو یه نقطه تابیده شده بود. خلاصه براش یه تخته mdf ساختم و رو اونها بستم تابش باز شد. یه چیزه دیگه این استاد ما رو یکی از کانالای 8400 سه تا مصرف کننده بسته (دوتا سوپر توییتر و یه خربزه ای)
حالا آیا ناسزا گفتن به چنین نصابی شایسته نیست؟؟ :n34:

r0ss0neri
02-07-2015, 16:44
بودجم محدوده، فکر نمیکنم برای جلو بتونم بگیرم.

والا سیستمی که قراره بگیرم 3750، E69X و یه آمپلی تو مایه های 270 280 .. که هنوز دوستان پیشنهادی ندادن (تو دو سه صفحه قبل پستام هست)
این هزینه برای آمپ زیاده ! شما کارت با یک m527 کنوود راه میفته که 150-170ت .
شما میتونی با بقیش که میمونه، یک جفت باند هم برای جلو بخری ...
پیشنهاد من تا 120ت ، کامپ SoundStream SC6T هست که خودم هم تو استیج جلو دارم ازش استفاده میکنم .

.11 رو قبلا هم گفتم برگشتیش بالاس. باید ببری تعمیرگاه.ممکنه از کوئل باشه.

ماشینو بردم محل کارم نشون یکی از آشنایان به سیستم اونجا دادم. اومد کاپاها رو دید یه چیزی بگم شگفت زده میشی: نصابی که این همه تعریفشو شنیده بودم و خود فروشگاه معرفیش کرده بود و کلی با منت و ادعا برام کار کرد، جوری پیچهای بلندگوی بدبخت رو سفت کرده بود که لاستیک ساراند جفت بلندگوها تو یه نقطه تابیده شده بود. خلاصه براش یه تخته mdf ساختم و رو اونها بستم تابش باز شد. یه چیزه دیگه این استاد ما رو یکی از کانالای 8400 سه تا مصرف کننده بسته (دوتا سوپر توییتر و یه خربزه ای)
حالا آیا ناسزا گفتن به چنین نصابی شایسته نیست؟؟ :n34:[/QUOTE]
بهترین کار اینه خودتون نصب کنید ، استیج عقب هم عملا کار خاصی نداره ، رد کردن سیم های آمپ هم باز کار خاصی نیست ...

mohsensjh
02-07-2015, 18:15
با سلام خدمت دوستان نظرتون در مورد پخش 3750پایونیر + آمپ 3602 پایونیر + باند 6965v2 چیه؟

darush 00
02-07-2015, 18:21
سلام

میخواستم توی تاپیک مشاوره بپرسم دیدم سوالات زیاده و یحورایی کلیه!
اگه صلاح دیدید انتقال بدید!

این چند مدتی که درگیر خرید سیستم بودم یه سری سوالات پیش اومده واسم که خوندن مقالات هم فقط گیج ترم کرده! ببخشید زیاده!

1-توان اسمی و واقعی چه فرقی میکنه؟

2-فاکتور های کیفیت اجزای یه سیستم صوتی ( مثل بلندگو، ساب،آمپ، پخش، و..)

3-کراس اور یه قطعس؟ یه ترکیبه؟ تکنولوژیه؟ چیه؟!

4-اهم و امپدانس رو میشه به زبون ساده توضیح بدید؟! و اینکه 2 یا 4 اهم بودن یه قطعه یعنی چی و اینکه برای ترکیب با یه قطعه دیگه چه معنی میده؟

5-رابطه توان اسپیکر ها و کلا سیستم پخش با توان آمپلی چطوریه؟ کم و زیادشون

6-کامپونتت فقط برای قسمت جلوی ماشینه؟کواکسیال جلو نصب نمیشه؟

7-منظور از درایو کردن چیه؟!

8-برای چی اسپیکر رو توی باکس میزارن؟

9-اسپیکر های جلو حتما باید توی درب یا باکس باشه؟

10-تعداد اسپیکرهای قابل نصب ربطی به پخش داره؟ تیوتر ها جز خروجی محسوب میشن؟

11-پورت RCA چی هست؟!

12-توان کل اسپیکر ها باید با آمپلی یکی باشه؟

13-وقتی آمپلی نصب میشه دیگه قدرت خروجی پخش استفاده نمیشه؟

14-اجزای یه کاموننت چیه؟ توی عکس ها میبینم منتهی نمیتونم تشخیص بدم نوع قطعات رو!

15-توی یه پستی خوندم که اکسسوری مهم تر از آمپ هست، اکسسوری شامل چه چیزای میشه؟ جنس و مارک خوب توی اکسسوری چیه؟

darush 00
02-07-2015, 18:21
سلام

میخواستم توی تاپیک مشاوره بپرسم دیدم سوالات زیاده و یحورایی کلیه!
اگه صلاح دیدید انتقال بدید!

این چند مدتی که درگیر خرید سیستم بودم یه سری سوالات پیش اومده واسم که خوندن مقالات هم فقط گیج ترم کرده! ببخشید زیاده!

1-توان اسمی و واقعی چه فرقی میکنه؟

2-فاکتور های کیفیت اجزای یه سیستم صوتی ( مثل بلندگو، ساب،آمپ، پخش، و..)

3-کراس اور یه قطعس؟ یه ترکیبه؟ تکنولوژیه؟ چیه؟!

4-اهم و امپدانس رو میشه به زبون ساده توضیح بدید؟! و اینکه 2 یا 4 اهم بودن یه قطعه یعنی چی و اینکه برای ترکیب با یه قطعه دیگه چه معنی میده؟

5-رابطه توان اسپیکر ها و کلا سیستم پخش با توان آمپلی چطوریه؟ کم و زیادشون

6-کامپونتت فقط برای قسمت جلوی ماشینه؟کواکسیال جلو نصب نمیشه؟

7-منظور از درایو کردن چیه؟!

8-برای چی اسپیکر رو توی باکس میزارن؟

9-اسپیکر های جلو حتما باید توی درب یا باکس باشه؟

10-تعداد اسپیکرهای قابل نصب ربطی به پخش داره؟ تیوتر ها جز خروجی محسوب میشن؟

11-پورت RCA چی هست؟!

12-توان کل اسپیکر ها باید با آمپلی یکی باشه؟

13-وقتی آمپلی نصب میشه دیگه قدرت خروجی پخش استفاده نمیشه؟

14-اجزای یه کاموننت چیه؟ توی عکس ها میبینم منتهی نمیتونم تشخیص بدم نوع قطعات رو!

15-توی یه پستی خوندم که اکسسوری مهم تر از آمپ هست، اکسسوری شامل چه چیزای میشه؟ جنس و مارک خوب توی اکسسوری چیه؟

darush 00
02-07-2015, 18:23
این هزینه برای آمپ زیاده ! شما کارت با یک m527 کنوود راه میفته که 150-170ت .
شما میتونی با بقیش که میمونه، یک جفت باند هم برای جلو بخری ...
پیشنهاد من تا 120ت ، کامپ SoundStream SC6T هست که خودم هم تو استیج جلو دارم ازش استفاده میکنم .

ساب اضافه کنم با این آمپ مشکل نخواهم داشت در آینده؟ کیفیت صدای خوبی میشه ازش گرفت؟ پیشنهاد دیگه ای ندارین؟

این کامپ رو میشه رو پراید استفاده کرد؟

r0ss0neri
02-07-2015, 19:23
ساب اضافه کنم با این آمپ مشکل نخواهم داشت در آینده؟ کیفیت صدای خوبی میشه ازش گرفت؟ پیشنهاد دیگه ای ندارین؟

این کامپ رو میشه رو پراید استفاده کرد؟
نه ! نمیتونی ساب اضافه کنی .
روی پراید هم بصورت فابریکی نصب نمیشه ، باید کیک پنل نصب کنید .

با سلام خدمت دوستان نظرتون در مورد پخش 3750پایونیر + آمپ 3602 پایونیر + باند 6965v2 چیه؟
سیستم خوبیه . اما اگر بعدا میخواید ساب اضافه کنید ، بهتره آمپ 4 کانال بخرید .

darush 00
02-07-2015, 21:56
نه ! نمیتونی ساب اضافه کنی .
روی پراید هم بصورت فابریکی نصب نمیشه ، باید کیک پنل نصب کنید .

آمپی میخوام که آینده بشه تغییرات داد
کیک‌‌‌ رو در یا تو‌داشبورد؟ باید بسازم یا آماده هست؟

یه سوال kick یا‌kik یا‌cake؟!:n02:

Ship Storm
02-07-2015, 22:19
سلام
یک پخش مدل Maxeeder MX-2710 خریدم واسه پژو 405 ولی نمیدونم چرا بیس نداره ، تنظیماتش رو هم گذاشتم رو حداکثر ولی بازم فایده نداشت بیس خیلی کمه ،باندهای عقب هم پایونر 6961 آبی رنگ هست ، خواستم ببینم مشکل از کجا میتونه باشه ؟ آیا باید باندها رو عوض کنم؟ آیا باید آمپلی بخرم ؟ آیا باید ساب بندازم ؟
ممنون

amirhosein72
02-07-2015, 22:42

کیــــــــــــــــــــک :n08:
باید بسازین و روی رودری نصب میشه.
حداقل امپ که بخواید ساب اضافه کنین 4 کانال باید بزارین یا اینکه یه 2کانال یه مونو.
همه چی بستگی بخه بودجه داره:n05:

r0ss0neri
02-07-2015, 22:46
سلام
یک پخش مدل Maxeeder MX-2710 خریدم واسه پژو 405 ولی نمیدونم چرا بیس نداره ، تنظیماتش رو هم گذاشتم رو حداکثر ولی بازم فایده نداشت بیس خیلی کمه ،باندهای عقب هم پایونر 6961 آبی رنگ هست ، خواستم ببینم مشکل از کجا میتونه باشه ؟ آیا باید باندها رو عوض کنم؟ آیا باید آمپلی بخرم ؟ آیا باید ساب بندازم ؟
ممنون

فکر کنم مشکل تو تنظیمات پخش باشه ، در نهایت هم خود پخش ، شما برید به نصاب بگید یک پخش پایونییر رو به عنوان مثال تست بزنه ، ببینید نتیجش چی میشه ...

آخه آمپ 4 کانال تا 300ت ، برای دو جفت باند خوبه ، ساب ووفر قوی نمیتونی باش درایو کنی . ساب ووفر معمولی میشه .
kick panel ، نو نت سرچ کن ، نمونه هاشو میبینی ، معمولا روی در پیاده میشه .
باید بدی به کسی که بلده برات طراحی و پیاده کنه .

farid3sot
02-07-2015, 23:37
سلام خسته نباشید
یه 206 دارم ک میخوام یه سیستم بزارم روش میشه راهنمایی کنید چی خوبه؟؟؟
علاقه ب پایونر دارم لطفا بیشتر پابونر مد نظرتون باشه
پولشم تا 1.5 هست حالا بیشتر هم شد اشکال نداره
بعدش از بین این سه ظبط کدوم بهتره؟؟؟
Pioneer DEH-9450UB

Pioneer DEH-X8650BT

Pioneer DEH-X9650BT

رده بندیش کنید ممنون میشم

باند هم بهم گفتن 6975 ورژن 2 خوبه ( دوجفت میبندم)

حالا شما یه سیستم برام بگید خیلی چاکرتونم

mmohammadesadeghi
03-07-2015, 00:40
سلام
ممنون

سلام
دوست عزیز قبل از هر کاری بهتره جای منفی و مثبت بانداتون رو جا به جا کنید اگر مشکل حل نشد احتمالا مشکل یا از باند هستش یا از پخش ولی تا جایی که من میدونم پخشهای متفرقه درسته که میدرنج خوبی نداره ولی بیس خوبی داره

darush 00
03-07-2015, 01:31
فکر کنم مشکل تو تنظیمات پخش باشه ، در نهایت هم خود پخش ، شما برید به نصاب بگید یک پخش پایونییر رو به عنوان مثال تست بزنه ، ببینید نتیجش چی میشه ...آخه آمپ 4 کانال تا 300ت ، برای دو جفت باند خوبه ، ساب ووفر قوی نمیتونی باش درایو کنی . ساب ووفر معمولی میشه .kick panel ، نو نت سرچ کن ، نمونه هاشو میبینی ، معمولا روی در پیاده میشه .باید بدی به کسی که بلده برات طراحی و پیاده کنه .آمپی که بتونه چی هست؟ ساب خیلی قوی نه.

ft1361
03-07-2015, 06:04
سلام دوستان من یک جفت باند دارم که روش نزده چند اهم و چند وات هست چجوری میشه فهمید.باند فابریک ماشین امریکایی کرایسلر

shamabady
03-07-2015, 07:05
دوستان پخش زیر 300 چه مدل هایی پیشنهاد میدن؟

بعد تفاوت مدل های 1750 2750 و 3750 پایونیر تو چی هست ؟ از لحاط کیفیت صدا چه فرقی با هم میکنن ؟

Ship Storm
03-07-2015, 10:37
سلام
دوست عزیز قبل از هر کاری بهتره جای منفی و مثبت بانداتون رو جا به جا کنید اگر مشکل حل نشد احتمالا مشکل یا از باند هستش یا از پخش ولی تا جایی که من میدونم پخشهای متفرقه درسته که میدرنج خوبی نداره ولی بیس خوبی داره

منفی مثبت باندها همون دوتاسیمی هست که به باندها متصل شده رو جاشون رو عوض کنم ؟

Ship Storm
03-07-2015, 10:40
فکر کنم مشکل تو تنظیمات پخش باشه ، در نهایت هم خود پخش ، شما برید به نصاب بگید یک پخش پایونییر رو به عنوان مثال تست بزنه ، ببینید نتیجش چی میشه ...
.

اگر پحش رو عوض نکنم و یک آمپلی مدل Pioneer GM-A3602 Car Amplifier ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بندازم مشکل حل میشه ؟

r0ss0neri
03-07-2015, 12:08
سلام

درسته ، اگه جا به جا باشه بیس کمتر میشه ! ولی تنظیمات خود پخش هم هست ، شاید HPF بالا دادین .

اگر پحش رو عوض نکنم و یک آمپلی مدل Pioneer GM-A3602 Car Amplifier ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو بندازم مشکل حل میشه ؟
مشکلت از نبود آمپلی نمیتونه باشه .

دوستان پخش زیر 300 چه مدل هایی پیشنهاد میدن؟

بعد تفاوت مدل های 1750 2750 و 3750 پایونیر تو چی هست ؟ از لحاط کیفیت صدا چه فرقی با هم میکنن ؟
1750 ، یک جفت خروجی rc داره . صدای 16 بیتی .
2750 ، دو جفت . صدای 24 بیتی .
3750 ، علاوه بر دو جفت قابلیت تغییر رنگ پنل و ... رو داره . صدای 24 بیتی .

سلام خسته نباشید
Pioneer DEH-9450UB

Pioneer DEH-X8650BT

Pioneer DEH-X9650BT

من تجربه این پخش ها رو نداشتم که تفاوتشونو با گوشام حس کنم ، اما تعریف 9450 رو شنیدم ، ببینید نظر آقا حمید چیه .
در مورد بقیه اجزا هم بگید چه صدای مد نظره ؟ قدرتی فقط ؟

mmohammadesadeghi
03-07-2015, 12:24
اره همون 2تا سیمی که وصل کردین به 2تا سر فیشه باند
اول یکی از باندارو سیمشو جدا کن بعد اون یکی باندتو جای سیمارو جا به جا کن ببین صدا و بیست درست میشه اگر بهتر شد یه دونه از سیماشو جدا کن کن دوباره اشتباه نکنی بعد برو سراغ اون یکی باند و وقتی که اون رو هم تنظیم کردی سیم قبلی رو هم وصل کن

farid3sot
03-07-2015, 13:46
من تجربه این پخش ها رو نداشتم که تفاوتشونو با گوشام حس کنم ، اما تعریف 9450 رو شنیدم ، ببینید نظر آقا حمید چیه .
در مورد بقیه اجزا هم بگید چه صدای مد نظره ؟ قدرتی فقط ؟

اره قدرتی باشه بیشتر البته کیفیت هم باشه ولی قدرتی بودنش بیشتر مهمه
حالا شما یه سیستم میشه بگید
باند/ساب/امپر/بخش/خازن (بیشتر پایونر مد نظرتوون باشه) مرسی

Ship Storm
03-07-2015, 15:00
درسته ، اگه جا به جا باشه بیس کمتر میشه ! ولی تنظیمات خود پخش هم هست ، شاید HPF بالا دادین .

مشکلت از نبود آمپلی نمیتونه باشه .

hpf چیه ؟
تنظیمات بیس رو رو آخر گذاشتم و trible رو هم رو آخر

hamidR15
03-07-2015, 15:29
بعد از 9 ساعت کار مداوم ، بلاخره کامپوننت های soundstream sc6t رو نصب کردم .

ماشین RD .
وقتی رودری ها رو باز کردم دیدم محل قرار گیری باند ها ، کلا خورده و اگه نوار پشتش نبود ، بکل ریخته بود ، با 123 چسبوندمش .
بعد شروع مراحل .

1.قیر پیکانی و چسب دو طرفه خریدم و پشت محل باند رو بصورت عریضی تا ته زدم .
قیر پیکانی هر ورق 2500 ، که دو تا ورق لازم شد .
چسب دو طرفه متری 1ت ، که 7 متر خریدم ، 2 مترش اضافه اومد .

2.رد کردن سیم تیوتر ها ، سخت ترین مرحله کار ! اگر میخواستم اصولی رد کنم باید از زیر ستونی جلو رد میکردم که نیاز بود داشبور بیاد جلو ، برا همین بیخیالش شدم و با سیم مفتول به این صورت عمل کردم .

3.وصل کردن کراس آور ، چون رو دری ها رو در آورده بودم ، شیشه بالابر ها هم کار نمیکرد ، نمیدونستم کجا بزارم ، با کلی تخمین زدن به این شکل چسبوندم که مشکلی هم برای شیشه ایجاد نکرد .

4.نصب ووفر/میدرنج . بعد از نصب رو دری ها که خودش کلی زمان برد ، چون سیم بالا بر ها رو از وسط چیده بودم ، باید دوباره بهم وصلشون میکردن و نوارچسب میزدم و ...

5.تقریبا تمام . هنوز رویه قسمت ووفر رو نصب نکردم .

البته اگه با جزییات میخواستم بگم خیلی بیشتر میشد ، چون تجربه اولم بود و ناوارد بودم . که البته جزییات نه در حوصله من هست نه در حوصله شما .

فعلا تست صدا گرفتم ، خیلی خوب بود ، بنظرم دوبرابر قیمت 120ت میرزه و در رنج قیمتش عالیه .

سیستم فعلی :
پخش Pioneer 5850MPH
کامپوننت SoundStream SC6T

در مورد کامپوننت : کیفیت ساخت خوب اما سیم های ضعیف و معمولی که من از همینا استفاده کردم دیگه .
کیفیت صداشم بنظرم توییترش خوش صداست ، یعنی تیزی پایونییر رو تا حد زیادی میگیره ، ووفر هم میدبیس خوبی داره ، ولی بیشتر میدرنج هست .

البته بدون آمپ ، تو ولوم های بالای 45 ، صدای توییترش بهم میریزه ، اوایل هم احساس کردم تو بعضی آهنگا توییتر سمت چپی نویز داره ولی باید بیشتر تستش کنم . شاید رد کردن سیم تیوتیر از کنار سیم برق بالابر ها کار اشتباهی باشه ، اما راه دیگه ای به ذهنم نیومد .
کراس آور سمت خودم هم وقتی نصب کردم وقتی گوشمو میبردم کنارش یک نویزی داشت ! شاید برا اینه که بریک این نشده ، شایدم طبیعیه ! نمیدونم .

حالا یکی از گزینه هام ، اضافه کردن آمپ هست ، که البته سیم آمپ رو میکشم و از پشت پخش ، خروجی رو قطع میکنم و میدم به آمپ ، دوباره باز کردن رودری ها و ... کابوسه ...
یکی دیگش اضافه کردن یک جفت دیگه از همین کامپ هست .
و البته خرید پخش آلپاین 141 هم تو برنامه ها هست ، احتمالا کیفیت صدا بهتر هم بشه .

آقا حمید نظرت چیه ؟؟
سلام مهدی جان مبارک باشه و آفرین به شما که خودتون دست به کار شدید و نصب کردین.لذت خاصی داره البته سختیهای خودش رو هم داره.
من شخصا هیچ موقع از برند ساند خوش نیموده و نمیاد.شرمندم. اما صدا کالما سلیقه ای هست وظاهرا شما رو جلب کرده.با توجه به مشخصات ظاهریش و همونطور که شما گفتید به خاطر فیزی که داره بیشتر تمایل به میدرنج داره تا مید باس.قدرت و کوبش این مدل کامپوننتها با کامپوننتهای Dust Cap متفاوت و کمی ضعیفتره.
به نظر من اگر میخواهید یک جفت دیگه از این کامپ اضافه نمائید حتما باید خلاء بیس و فرکانس پائین رو با یه ساب خوب پر کنید.

اگر میخواهید در آینده سیستم ساب ووفر هم اضافه نمائید باید حد اقل پخشی بگیرید که سه جفت خروجیRCA داشته باشه. 3750 دو جفت داره و برای استفاده بدون ساب ووفر مناسبه.
E69X قیمتش 275-77 هست من براتون 265 میگیرم. الان هم یدونه آکبند از سریه قبل که از شرکت گرفتم موجوده.
حد اقل آمپ دو کانال(من پیشنهادم 4 کانال هست) کن وود 526 یا پایونیر 3602 هست حدود 160 تومن.
پخش 3750 رو هماحتمالا براتون کمتر بگیرم باید فردا تماس بگیرم.

مرسی آقا حمید...این پخش 2750 مگه چه ضعفی داره از نظر شما؟؟پخش بالاتر چی پیشنهاد میدین؟؟
آقا حمید یه سوال دیگه...باند فابریکی صداش با این باند قاطی شه بهم نمیریزه؟؟
کلا پایونیر تو مدلهای پائینش خیلی جالب نیست. خروجی هم کامل نداره. به نظر من کن وود خیلی مناسبتره.
من x400 رو پیشنهاد میکنم.سه جفت خروجی داره.
بهتره اسپیکرهای فابریک هم بعدا تعویض نمائید.

سلام خسته نباشید
Pioneer DEH-9450UB

Pioneer DEH-X8650BT

Pioneer DEH-X9650BT

از نظر صدائی به نظر من هیچ تفاوتی ندارن.فقط امکاناتشون متفاوت هست.
9450UB پنلش برقیه کمی گرونتره.
دو مدل بعدی هم یکی بلوتوث داره و اون یکی SD میخوره.سیستم میکس ترک هم دارن و محصولات جدیدتری هم هستن.شما با توجه به نیازتون خودتون انتخاب کنید.
اسپیکرها هم بالاترین رده پایونیر هستند.یه آمپ 4 کانال مثل 9604 براشون بگیرید. اگر بیس سنگسن میخواهید جی وی سی 7158 هم با توجه به 7*10 اینچ بودن حجم بیس فوق العاده ای داره.دو جفتش که دیگه :n19:قیمتش هم 227 هست.

hpf چیه ؟
تنظیمات بیس رو رو آخر گذاشتم و trible رو هم رو آخر
HPF یه فیلتر بالا گذر هست. خیلی توضیح دادم تو لینکهای امضام هم هست.
کار درستی نیست که تنظیمات رو تا آخر بالا ببرید تو ولومهای بالا کاملا فشار و استرس دارید روی اسپیکرها.
باید تنظیم کنید.نه خیلی بالا و نه خیلی هم کم.بهترین حالت که فلت هست ولی اگر هم نیاز به باس یا تریبل دارین باید اونار و تنظیم کنید تا فشار بهشون وارد نشه.

r0ss0neri
03-07-2015, 17:58
سلام مهدی جان مبارک باشه و آفرین به شما که خودتون دست به کار شدید و نصب کردین.لذت خاصی داره البته سختیهای خودش رو هم داره.
من شخصا هیچ موقع از برند ساند خوش نیموده و نمیاد.شرمندم. اما صدا کالما سلیقه ای هست وظاهرا شما رو جلب کرده.با توجه به مشخصات ظاهریش و همونطور که شما گفتید به خاطر فیزی که داره بیشتر تمایل به میدرنج داره تا مید باس.قدرت و کوبش این مدل کامپوننتها با کامپوننتهای Dust Cap متفاوت و کمی ضعیفتره.
به نظر من اگر میخواهید یک جفت دیگه از این کامپ اضافه نمائید حتما باید خلاء بیس و فرکانس پائین رو با یه ساب خوب پر کنید.

ممنون آقا حمید . من بخاطر کهولت سن ماشین ، کارم سخت تر شده بود .
تیوتیر ها رو اینطوری نصب کردم ، بهتر نیست ؟!
در مورد صداش بدون آمپ بنظرم میدبیسش خوبه ، صداشم در مجموع خوبه و به نسبت قیمتش ارزندست . هرچند صدا سلیقه ایه ، ولی ایشالا بعد از ماه رمضون اومدم تهران مزاحمتون میشم ، نظرتونو جویا میشم .
در مورد عفب هم فعلا یک sf693t از همون ساند گرفتم ، تا یک شنبه میبندمش ، تا حجم بیس هم درست کنه !
و البته در وهله بعد خرید پخش آلپاین هست و آمپ jbl 604 هم در نظرم هست .

اره قدرتی باشه بیشتر البته کیفیت هم باشه ولی قدرتی بودنش بیشتر مهمه
حالا شما یه سیستم میشه بگید
باند/ساب/امپر/بخش/خازن (بیشتر پایونر مد نظرتوون باشه) مرسی

همینطور که آقا حمید گفت ، دو جفت 7158 اگر با آمپ درایو بشه ، میترکونه . کلا پرتاب صدا و حجم بیس خیلی بالایی داره + میدرنج و تریبل قوی . بیس کوبشی هم داره .
اما یک آمپی میخواد رو هر کاناالش 100تا رو بده حداقل تا صداش اونطور که شاید و بایده ، در بیاد ...

zangetso
03-07-2015, 18:45
سلام به حمید عزیز
میخاستم بدونم کدوم امپ از همه نظر بهتره از ساخت گرفته تا کیفیت?
hdp4 - 9604

erwin66
03-07-2015, 23:01
سلام خسته نباشید
من یه پخش pioneer 9450 و ساب pioneer w3003d4 و دو جفت باند 6975v2 دارم الان یه آمپر هم میخوام بخرم ولی نمیدونم چه امپری خوبه ک اینا رو کامل بکشه؟؟؟؟بعد بنظرتون سیستم خوبیه؟؟؟؟
نیاز به خازن داره؟؟

darush 00
04-07-2015, 01:20
اگر میخواهید در آینده سیستم ساب ووفر هم اضافه نمائید باید حد اقل پخشی بگیرید که سه جفت خروجیRCA داشته باشه. 3750 دو جفت داره و برای استفاده بدون ساب ووفر مناسبه.
E69X قیمتش 275-77 هست من براتون 265 میگیرم. الان هم یدونه آکبند از سریه قبل که از شرکت گرفتم موجوده.
حد اقل آمپ دو کانال(من پیشنهادم 4 کانال هست) کن وود 526 یا پایونیر 3602 هست حدود 160 تومن.
پخش 3750 رو هماحتمالا براتون کمتر بگیرم باید فردا تماس بگیرم.
.

چهار کانال 847f چطوره؟(به بودجم بیشتر میخوره).. 8400 و dragster dae 406؟ کدوم رو پیشنهاد میکنی از این سه تا؟

برای تهیه اجناس چطوری باتون تماس بگیرم؟
چند روز طول میکشه برسه؟

سوال بعدیم اینکه این سیستم(3750، E69X، یه آمپ 4 کانال) به پک برق مثل znx10k نیاز داره؟ کابل rca چه مارکایی خوبه تو بازار و تقلبیش نیست؟

ممنونم ازت

karikator
04-07-2015, 06:18
با سلام خدمت همه من مشاوره یزرگان حدود 6 ماه پیش پخش x400 کنود و باند 7158 جی وی سی خریدم..همه چی خوب بود کلا ولوم رو میذاشتم رو 20 .....
اما الان بعد 6 ماه احساس میکنم صدا ضعیف شده 27 با اینکه کیفیت اهنگ ها بالاست و تنظیمات همون تنظیماته و اتصالات هم همونه چیزی قطع نشده
حالا راهنمایی کنید مشکل چیه برای همه همینه ؟؟؟ یا نه

در ضمن بهترین تنظیمات رو برای این ضبط بگین؟؟؟
ی سوال دیگه چرا روی کنترل این دستگاه مثل پایونیر دکمه جلو بردن البوم کار نمیکنه وقتی میزنیم میره روی سرچ اما در پایونیر سریع میره البوم بعدی

خواهشا راهنمایی کنید

r0ss0neri
04-07-2015, 09:42
سلام به حمید عزیز
hdp4 - 9604
HDP4 .
20 وات هم خروجیش بیشتره روی هر کانال که در مجموع میشه 80 وات .

سلام خسته نباشید
من یه پخش pioneer 9450 و ساب pioneer w3003d4 و دو جفت باند 6975v2 دارم الان یه آمپر هم میخوام بخرم ولی نمیدونم چه امپری خوبه ک اینا رو کامل بکشه؟؟؟؟بعد بنظرتون سیستم خوبیه؟؟؟؟
نیاز به خازن داره؟؟
شما نیاز به دو تا آمپ داری ،
PIONEER 8604 برای باند هات +
KENWOOD 8601 برای سابت .

با سلام خدمت همه من مشاوره یزرگان حدود 6 ماه پیش پخش x400 کنود و باند 7158 جی وی سی خریدم..همه چی خوب بود کلا ولوم رو میذاشتم رو 20 .....
اما الان بعد 6 ماه احساس میکنم صدا ضعیف شده 27 با اینکه کیفیت اهنگ ها بالاست و تنظیمات همون تنظیماته و اتصالات هم همونه چیزی قطع نشده

ی سوال دیگه چرا روی کنترل این دستگاه مثل پایونیر دکمه جلو بردن البوم کار نمیکنه وقتی میزنیم میره روی سرچ اما در پایونیر سریع میره البوم بعدی

خواهشا راهنمایی کنید
راستش من دیروز پخش x400 و همین باند رو تو 206 نصب کردم ، قبلا روی RD نصب داشتم . صداش بهتر بود انگار .
پیشنهاد من اینه اگر استیج جلو باندی ندارید ، اضافه کنید ، کلا تک استیج عقب لذت زیاد نداره ، تک استیج جلو هم حجم زیاد نداره .
پیشنهاد من اینه اگر باند 16 سانتی میخوره جلو ، E6X هلیکس رو اضافه کنید و اگر پرایده E4X .

darush 00
04-07-2015, 12:25
دوستان گرما و کنوود با هم مشکل دارن؟!

خوزستانم، هر مغازه ای میرم از کنوود میناله و میگه خرابی داره! بعد میگم بیشتر چه مدلی چه عیبی، جواب واضح نمیدن!

اینم از اون حرفاس یا واقعیت داره؟

پخش 7056 رو میخواستم بگیرم. تو این رده پایونیر چه پخشی هست؟ یا هر مارک دیگه ای؟

najee
04-07-2015, 13:03

خواهشا راهنمایی کنید

کلا صدای این پخش وپخشهای کنوود کمی بم هست وبه مرور زمان شاید حس کم بودن صدا به آدم دست بده خصوصا اگه با یه سیتم دیگه مقایسه بشه مثل پایونییر.
صدا سلیقه ای نمیشه همون تنظیماتی رو که برای پخش من هست رو رو پخش شما تنظیم کرد هر کی یه نوع صدا رو دوست داره یکی بیس بالا یکی تریبل زیاد متناسب با سلیقه خودتون باید تنظیم بشه ولی از اونجایی که این پخش صدای بسیار بمی داره اکو لیزرباند 5و4حتما باید تا8ینی آخر بالا باشه وباندیک و دو که صدای بم هست متناسب با سلیقه خودتون لود هم حتما روشن کنید حالا یا روی لول 1یا لول دو بذارید خیلی تو حجم صدا تاثیر داره.
برای تعویض فولدر تو پخشهای کنوود از روی ریموت کلیدهای FMرو باید فشار دهید.

najee
04-07-2015, 13:09
حمید آقا مگه نمیشه با پخش 3750از یه خروجی بعنوان ساب استفاده کرد من شنیده بود میشه تو تنظیماتش گزینه ای داره واسه فعال کردن خروجی واسه ساب وهمه گزینه هایی که پخشهای سه خروجی دارن بهش اضافه میشه .

zangetso
04-07-2015, 18:16
سلام دوباره حمید جان hdp4 پیدا میشه چند قیمت است ؟ شنیدم جدیدا کیفیت امپ های هرتز پایین اومده میگن نمایندگی محصولات خوب دیگه بیرون نمیده درسته؟

bobo_0_6
04-07-2015, 18:36
سلام
پخش 1750 قدیمی داشتم با یه باند مکسیدر mx725 و یه امپ 400 دارم روی 206
پخشم تعمیر شده و حس میکنم کیفیت صدام خیلی بد شده
حالا تو نظر دارم Pioneer DVH-775A رو بگیرم.به نظرتون چطوره؟ نیاز هست باند هام رو هم 6975 بکنم؟

Ship Storm
04-07-2015, 21:25
HPF یه فیلتر بالا گذر هست. خیلی توضیح دادم تو لینکهای امضام هم هست.
کار درستی نیست که تنظیمات رو تا آخر بالا ببرید تو ولومهای بالا کاملا فشار و استرس دارید روی اسپیکرها.
باید تنظیم کنید.نه خیلی بالا و نه خیلی هم کم.بهترین حالت که فلت هست ولی اگر هم نیاز به باس یا تریبل دارین باید اونار و تنظیم کنید تا فشار بهشون وارد نشه.

امكانش هست بصورت خلاصه بفرمائيد hpf رو چطوري بايد تنظيم كرد ؟

amirhosein72
04-07-2015, 22:23
دوستان گرما و کنوود با هم مشکل دارن؟!

خوزستانم، هر مغازه ای میرم از کنوود میناله و میگه خرابی داره! بعد میگم بیشتر چه مدلی چه عیبی، جواب واضح نمیدن!

اینم از اون حرفاس یا واقعیت داره؟

پخش 7056 رو میخواستم بگیرم. تو این رده پایونیر چه پخشی هست؟ یا هر مارک دیگه ای؟

نه دوسته من همچین چیزی نیس و کنوود با گرما مشکلی نداره.
7056 پخش کاملی هستش صدای گرم و فلتی داره اما پایونیر هم خوبه همه چیز بسته به سلیقه ی شما داره کنوود صدا فلت پایونیر فرکانس بالا رو بیشتر پخش میکنه و صدا کمی تیز.
9450 هم میتونید بگیرید از پایونیر .

amirhosein72
04-07-2015, 22:36
سلام دوباره حمید جان hdp4 پیدا میشه چند قیمت است ؟ شنیدم جدیدا کیفیت امپ های هرتز پایین اومده میگن نمایندگی محصولات خوب دیگه بیرون نمیده درسته؟

بله دوسته عزیز پیدا میشه.ولی کی میگه کیفیت اومده پایین معیار سنجیدنشون چیه ؟؟؟؟:n02:
اخه خیلیا هستن که حتی یه چیزیو نداشتن طبق گفته ها میان نظر میدن یا حتی از نزدیک ندیدن همینجور یه حرفی رو هوا میزنن.:n34:
کدوم مدلش کیفیتش اومده پایین؟؟؟؟؟
کیفیت اگه منظورتون باشه که این یه چیز معلومیه امپ کلاس d با امپ کلاس ab صداش فرق میکنه اما این فرق رو هم خیلی ها متوجه نمیشن اونم امپی مثله hdp4 که یه امپ خوش ساخت و قوی و خوش صداییه.
هر برندی جنس خوب و بد داره دلیل نمیشه همه ی جنساش به درد نخوره.

hamidR15
05-07-2015, 03:44
سلام خسته نباشید
نیاز به خازن داره؟؟
سلام به جمع ما خیلی خوش امدین دوست عزیز:n16:
شما یه آمپلیفایر 4 کانال نیاز دارید یه امپلیفایر مونو یا دو کانال برای ساب ووفرتون
4 کانال رو میتونید پایونیر 9604 بگیرید.
یه 5602 هم برای ساب

ممنون آقا حمید . من بخاطر کهولت سن ماشین ، کارم سخت تر شده بود .
تیوتیر ها رو اینطوری نصب کردم ، بهتر نیست ؟!
در مورد صداش بدون آمپ بنظرم میدبیسش خوبه ، صداشم در مجموع خوبه و به نسبت قیمتش ارزندست . هرچند صدا سلیقه ایه ، ولی ایشالا بعد از ماه رمضون اومدم تهران مزاحمتون میشم ، نظرتونو جویا میشم .
در مورد عفب هم فعلا یک sf693t از همون ساند گرفتم ، تا یک شنبه میبندمش ، تا حجم بیس هم درست کنه !
و البته در وهله بعد خرید پخش آلپاین هست و آمپ jbl 604 هم در نظرم هست .

مهدی جان بهترین حالت نصب تویتر به صورت ضربدری هست. یعنی بچرخونش به سمت راننده و تویتر سمت راننده رو به سمت شاگرد.

سلام به حمید عزیز
hdp4 - 9604
سلام دوست خوبم.لطف دارید
در حال حاظر تو برندهائی که وارد ایران شدن.
برکس
ماسکونی
هلیکس
گلیدن
آدیسان
به نظر من جزو بهترین محصولات هستند.
راکفورد
گرند زیرو
الپاین
هرتز
در رده های بعدی
بین HDP4 و 9604 به نظر من HDP4

چهار کانال 847f چطوره؟(به بودجم بیشتر میخوره).. 8400 و dragster dae 406؟ کدوم رو پیشنهاد میکنی از این سه تا؟
برای تهیه اجناس چطوری باتون تماس بگیرم؟
چند روز طول میکشه برسه؟
سوال بعدیم اینکه این سیستم(3750، E69X، یه آمپ 4 کانال) به پک برق مثل znx10k نیاز داره؟ کابل rca چه مارکایی خوبه تو بازار و تقلبیش نیست؟
ممنونم ازت
درگ استر پایونیر کن وود
شماره ام رو pmکردم خدمتتون
بله پک 10 خوبه.
کابل RCA داخلش یک جفت داره کابل اضافه 35 تومن.
تقلبی و فیک ندارن.

حمید آقا مگه نمیشه با پخش 3750از یه خروجی بعنوان ساب استفاده کرد من شنیده بود میشه تو تنظیماتش گزینه ای داره واسه فعال کردن خروجی واسه ساب وهمه گزینه هایی که پخشهای سه خروجی دارن بهش اضافه میشه .
چرا میشه ولی یا ساب یا اسپیکر استیج عقب.

امكانش هست بصورت خلاصه بفرمائيد hpf رو چطوري بايد تنظيم كرد ؟
بعد از تنظیم گین پتانسیوم تر HPF رو روی 80-100هرتز ست کنید.

aiza1372
05-07-2015, 14:18
درود
آقا حمید احوالاتــــــ ؟
آقا حمید 15 اینچ qzrw 12 اومد یا نه ؟
12 اینچ رو تست کردین خودتون ؟
قیمتش چطوریاس ؟
به نظرم برا پایین آوردن هزینه خوب باشه ! نظر شما چیه ؟
تو یوتیوب ریویو هاشو نگاه کردم ، اس پی الش که جالب بود ! اس کیو ، الله عالم !
یاعلیـ

karikator
05-07-2015, 14:59
کلا صدای این پخش وپخشهای کنوود کمی بم هست وبه مرور زمان شاید حس کم بودن صدا به آدم دست بده خصوصا اگه با یه سیتم دیگه مقایسه بشه مثل پایونییر.
صدا سلیقه ای نمیشه همون تنظیماتی رو که برای پخش من هست رو رو پخش شما تنظیم کرد هر کی یه نوع صدا رو دوست داره یکی بیس بالا یکی تریبل زیاد متناسب با سلیقه خودتون باید تنظیم بشه ولی از اونجایی که این پخش صدای بسیار بمی داره اکو لیزرباند 5و4حتما باید تا8ینی آخر بالا باشه وباندیک و دو که صدای بم هست متناسب با سلیقه خودتون لود هم حتما روشن کنید حالا یا روی لول 1یا لول دو بذارید خیلی تو حجم صدا تاثیر داره.
برای تعویض فولدر تو پخشهای کنوود از روی ریموت کلیدهای FMرو باید فشار دهید.

ماشینم پرایده
باند های جلو پایونیر برای 5 سال پیشه...حالا با این اوضاع میخوام بدونم اگه امپلی فایر بذارم. چقدر تو صدا تاثیر داره اونقدرها خوب میشه

amirhosein72
05-07-2015, 22:29
ماشینم پرایده
باند های جلو پایونیر برای 5 سال پیشه...حالا با این اوضاع میخوام بدونم اگه امپلی فایر بذارم. چقدر تو صدا تاثیر داره اونقدرها خوب میشه

امپ خیلی تو صدا تاثیر داره اما شما باید ببینی باندهایی که دارین امپ ساپورت میکنه یا نه.امپ هم در قدرت و هم در کیفیت شما تاثیر میزاره.

najee
06-07-2015, 05:48
ماشینم پرایده

اگه 7158بدون آمپ بستی که پس صدردصد اگه آمپ ببندی صدای به مراتب بهتر و با کیفیت تری میگیری خیالت راحت7158به راحتی با هر آمپی درایو نمیشه شما بدون آمپ بستی:n13:

maziar_1939
06-07-2015, 18:21
سلام

سلام به همگی مخصوصا آقا حمید گل و یا مرام که من خیلی خیلی به ایشون زحمت دادم و واقعا با صبوری همه چیز رو برام توضیح دادن و من سیستمم رو با بودجه ۲تومن جمع کردم...اینم بگم که کل سیستم رو خود حمید آقای عزیز زحمت خرید و ارسالش رو کشید.
به همه دوستان پیشنهاد میدم که هر نوع سیستمی می خوان بخرن حتما با آقا حمید مشورت داشته باشن و طبق نظر ایشون خرید کنن تا ۱۰۰درصد به اون چیزی که می خوان برسن...من الان حدودا ۲هفته ای هست که سیستم رو بستم ولی متاسفانه وقت نبود بیام فیدبک بدم و عکس بذارم...تا اینکه امروز تونستم بیام و نظرمو بگم...من واقعا و به شدت از همه چیز راضیم و دقیقا به همون چیزی که می خواستم رسیدم...اتاق ماشین(206) کامل پر شده و یه کیفیت عالی در کنار بیس خیلی خوب دارم...خیلیا می گفتن باندای هلیکس بیس خوبی نداره اما من کاملا از بیس نرم و با کیفیتی که داره راضیم ‍‍پیشنهاد می دم اگر اهل بیس شدید مثل ساب نیستید... بیس این باند کاملا راضیتون میکنه...توی کیفیت هم که حرفی برای گفتن نیست و در یک کلام هم کامپی که بستم هم بادای عقب عالین....
مشخصات دقیق سیستم هم این هست:
آمپ هلیکس مچ ma40fx
کامپوننت helix espirit e62c
باند بیضی helx e69x
پخش kenwood 7056

این توضیح رو هم بگم که تا بودجه ۵۵۰-۵۶۰ اگر کسی پخش می خواد بخره این پخش فوق العادست و توی خریدش شک نکنید...تنظیمات بسیار زیاد و امکانات و کیفیت عالی بهتون میده.
دوستان شیرازی هم اگر دوست داشتن سیستم رو از نزدیک ببینن تا بتونن انتخاب بهتری داشته باشن بهم پیام بدید.

در آخر هم از آقا حمید با مرام و با معرفت که انقدر با صبوری منو راهنمایی کرد و وقت گذاشت برام کمال تشکر رو دارم...من کاملا مبتدی بودم توی این زمینه ولی به لطف ایشون که آدم بسیار پری هستن خیلی چیزا توی این زمینه یاد گرفتم...حمید جان خدا خیرت بده که توی این دوره زمونه هنوزم به فکر هم نوعات هستی و اونا رو راهنمایی میکنی بهترینا رو برات آرزو دارم داداشم.

این هم عکسها(معذرت کمی بی کیفیت شدن):